caja 1.25.3 - en to be translation catalogue (1357 entries)

en: _Patterns
be: _Шпалеры

en: Drag a pattern tile to an object to change it
be: Перацягніце шпалеры на аб'ект, каб змяніць яго

en: Blue Ridge
be: Блакітная рабізна

en: Blue Rough
be: Блакітная шурпатасць

en: Blue Type
be: Блакітныя літары

en: Brushed Metal
be: Пацёрты метал

en: Burlap
be: Мехавіна

en: Camouflage
be: Камуфляж

en: Chalk
be: Крэйда

en: Cork
be: Корак

en: Countertop
be: Абрысы

en: Dots
be: Кропкі

en: Fibers
be: Валакно

en: Floral
be: Флора

en: Fossil
be: Акамянеласць

en: Green Weave
be: Зялёная тканіна

en: Ice
be: Лёд

en: Manila Paper
be: Манільская папера

en: Moss Ridge
be: Брудны мох

en: Numbers
be: Лікі

en: Ocean Strips
be: Акіянскія стужкі

en: Purple Marble
be: Пурпурны мармур

en: Ridged Paper
be: Кардон

en: Rough Paper
be: Мятая папера

en: Sky Ridge
be: Нябесныя хвалі

en: Snow Ridge
be: Снежныя хвалі

en: Stucco
be: Тынкоўка

en: Terracotta
be: Тэракот

en: Wavy White
be: Белыя хвалі

en: C_olors
be: _Колеры

en: Drag a color to an object to change it to that color
be: Перацягніце колер на аб'ект, каб змяніць яго

en: Mango
be: Манга

en: Orange
be: Апельсін

en: Tangerine
be: Мандарын

en: Grapefruit
be: Грэйпфрут

en: Ruby
be: Рубін

en: Pale Blue
be: Светла-блакітны

en: Sky
be: Неба

en: Danube
be: Марскі

en: Indigo
be: Індыга

en: Violet
be: Цёмны ліловы

en: Sea Foam
be: Марская пена

en: Leaf
be: Ліст

en: Deep Teal
be: Зеленавата-блакітны

en: Dark Cork
be: Чорны корак

en: Mud
be: Бруд

en: Fire Engine
be: Пажарная машына

en: Envy
be: Зайздрасць

en: Azul
be: Лазурак

en: Lemon
be: Лімон

en: Bubble Gum
be: Жуйка

en: White
be: Белы

en: Apparition
be: Здань

en: Silver
be: Срэбра

en: Concrete
be: Бетон

en: Shale
be: Сланец

en: Granite
be: Граніт

en: Eclipse
be: Зацменне

en: Charcoal
be: Вугаль

en: Onyx
be: Онікс

en: Black
be: Чорны

en: _Emblems
be: _Эмблемы

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
be: Перацягніце эмблему на аб'ект, каб дадаць яе да аб'екта

en: Erase
be: Сцерці

en: File manager for the MATE desktop environment
be: Файлавы кіраўнік асяроддзя MATE

en: Autorun Prompt
be: Запыт аўтазапуску

en: File Browser
be: Файлавы агляднік

en: Browse the file system with the file manager
be: Аглядаць файлавую сістэму кіраўніком файлаў

en: Computer
be: Камп'ютар

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be: Аглядаць усе лакальныя і адлеглыя дыскі і каталогі

en: File Manager
be: Файлавы кіраўнік

en: File Management
be: Кіраванне файламі

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
be: Змяніць паводзіны і выгляд вокнаў кіраўніка файлаў

en: Open Folder
be: Адкрывае каталог

en: Home Folder
be: Хатні каталог

en: Open your personal folder
be: Адкрыць ваш асабісты каталог

en: Saved search
be: Захаваны пошук

en: Network
be: Сетка

en: Browse bookmarked and local network locations
be: Аглядаць закладкі і сеткавыя каталогі

en: Text
be: Тэкст

en: The text of the label.
be: Тэкст адмеціны.

en: Justification
be: Раўнаванне

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
be: Раўнаванне радкоў тэксту адмеціны адносна любога іншага. Гэта НЕ ДЗЕЙНІЧАЕ на раўнаванне адмеціны без вызначанага месца. Глядзіце GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
be: Перанос радкоў

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
be: Калі адзначана, надта шырокія радкі пераносяцца.

en: Cursor Position
be: Пазіцыя курсора

en: The current position of the insertion cursor in chars.
be: Дзейная пазіцыя ўстаўкі курсора ў знаках.

en: Selection Bound
be: Мяжа вылучэння

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
be: Знаходжанне супрацлеглага боку вылучэння ад курсора ў знаках.

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Paste
be: _Уставіць

en: Select All
be: Адзначыць усё

en: Show more _details
be: Паказаць больш _падрабязнасцяў

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Revert
be: Ад_навіць

en: You can stop this operation by clicking cancel.
be: Вы можаце спыніць гэтую аперацыю, пстрыкнуўшы Скасаваць.

en:  (invalid Unicode)
be:  (хібны юнікод)

en: No applications found
be: Праграмы не знойдзены

en: Ask what to do
be: Пытацца, што рабіць

en: Do Nothing
be: Нічога не рабіць

en: Open %s
be: Адкрыць %s

en: Open with other Application...
be: Адкрыць іншай праграмай...

en: You have just inserted an Audio CD.
be: Вы толькі што ўставілі гукавы CD-дыск.

en: You have just inserted an Audio DVD.
be: Вы толькі што ўставілі гукавы DVD-дыск.

en: You have just inserted a Video DVD.
be: Вы толькі што ўставілі DVD-дыск з відэа.

en: You have just inserted a Video CD.
be: Вы толькі што ўставілі CD-дыск з відэа.

en: You have just inserted a Super Video CD.
be: Вы толькі што ўставілі Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
be: Вы толькі што ўставілі пусты CD-дыск.

en: You have just inserted a blank DVD.
be: Вы толькі што ўставілі пусты DVD-дыск.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
be: Вы толькі што ўставілі пусты Blue-Ray-дыск.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
be: Вы толькі што ўставілі пусты HD-DVD-дыск.

en: You have just inserted a Photo CD.
be: Вы толькі што ўставілі CD-дыск з фотаздымкамі.

en: You have just inserted a Picture CD.
be: Вы толькі што ўставілі CD-дыск з выявамі.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
be: Вы толькі што ўставілі носьбіт з лічбавымі здымкамі.

en: You have just inserted a digital audio player.
be: Вы толькі што ўставілі лічбавы аўдыё плэер.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
be: Вы толькі што ўставілі носьбіт з праграмай, якая хоча запусціцца аўтаматычна.

en: You have just inserted a medium.
be: Вы толькі што ўставілі носьбіт.

en: Choose what application to launch.
be: Абярыце праграму для запуску.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
be: Пазначце, як адкрываць "%s" і ці рабіць гэтае ж дзеянне для ўсіх носьбітаў тыпу "%s".

en: _Always perform this action
be: За_ўсёды рабіць гэтак

en: _Eject
be: Вы_зваліць

en: _Unmount
be: Ад_мантаваць

en: Cut the selected text to the clipboard
be: Выразаць вылучаны тэкст у буфер абмену

en: Copy the selected text to the clipboard
be: Скапіяваць вылучаны тэкст у буфер абмену

en: Paste the text stored on the clipboard
be: Уставіць тэкст, захаваны ў буферы абмену

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Select all the text in a text field
be: Вылучыць увесь тэкст з тэкставага поля

en: Move _Up
be: Пасунуць _вышэй

en: Move Dow_n
be: Пасунуць _долу

en: Use De_fault
be: У_жыць стандартны

en: Name
be: Назва

en: The name and icon of the file.
be: Назва і значок файла.

en: Size
be: Памер

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: Type
be: Тып

en: The type of the file.
be: Тып файла.

en: Date Modified
be: Дата змянення

en: The date the file was modified.
be: Дата, калі быў зменены файл.

en: Date Accessed
be: Дата доступу

en: The date the file was accessed.
be: Дата апошняга доступу да файла.

en: Owner
be: Уладальнік

en: The owner of the file.
be: Уладальнік файла.

en: Group
be: Група

en: The group of the file.
be: Група, якой належыць файл.

en: Permissions
be: Дазволы

en: The permissions of the file.
be: Дазволы на файл.

en: Octal Permissions
be: Васьмярковыя дазволы

en: The permissions of the file, in octal notation.
be: Дазволы на файл ў васьмярковым выглядзе.

en: MIME Type
be: MIME-тып

en: The mime type of the file.
be: MIME-тып файла.

en: SELinux Context
be: Кантэкст SELinux

en: The SELinux security context of the file.
be: Кантэкст бяспекі SELinux для файла.

en: Location
be: Размяшчэнне

en: The location of the file.
be: Месцазнаходжанне файла.

en: Extension
be: Пашырэнне

en: Trashed On
be: Дата выдалення

en: Date when file was moved to the Trash
be: Дзень, калі файл быў змешчаны ў сметніцу

en: Original Location
be: Пачатковае размяшчэнне

en: Original location of file before moved to the Trash
be: Першапачатковае месцазнаходжанне файла перад змяшчэннем ў сметніцу

en: Reset
be: Скінуць

en: on the desktop
be: на стале

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
be: Хатні каталог (%s)

en: Network Servers
be: Сеткавыя серверы

en: Trash
be: Сметніца

en: _Move Here
be: Пера_сунуць сюды

en: _Copy Here
be: _Скапіяваць сюды

en: _Link Here
be: Стварыць тут _спасылку

en: Set as _Background
be: Зрабіць _фонам

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Set as background for _all folders
be: Зрабіць фонам для _ўсіх каталогаў

en: Set as background for _this folder
be: Зрабіць фонам для _гэтага каталогу

en: The emblem cannot be installed.
be: Не выйшла ўсталяваць эмблему.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
be: Выбачайце, але вы павінны задаць непустое ключавое слова для новай эмблемы.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
be: Выбачайце, але ключавыя словы эмблемы могуць змяшчаць толькі літары, прагал і лічбы.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
be: Выбачайце, але ўжо існуе эмблема з назвай "%s".

en: Please choose a different emblem name.
be: Калі ласка, дайце іншую назву эмблеме.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
be: Выбачайце, не выйшла захаваць сваю эмблему.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
be: Выбачайце, не выйшла захаваць сваю назву эмблемы.

en: This file cannot be mounted
be: Немагчыма прымантаваць файл

en: This file cannot be unmounted
be: Немагчыма адмантаваць файл

en: This file cannot be ejected
be: Немагчыма вызваліць файл

en: This file cannot be started
be: Немагчыма запусціць файл

en: This file cannot be stopped
be: Немагчыма спыніць файл

en: Slashes are not allowed in filenames
be: Нельга ўжываць слэшы ў назвах файлаў

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Toplevel files cannot be renamed
be: Нельга пераназваць файлы верхняга ўзроўню

en: Unable to rename desktop icon
be: Не выйшла пераназваць значок стала

en: Unable to rename desktop file
be: Не выйшла пераназваць файл стала

en: today at 00:00:00 PM
be: сёння а 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
be: сёння а %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
be: сёння а 00:00

en: today at %-I:%M %p
be: сёння а %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
be: сёння, 00:00

en: today, %-I:%M %p
be: сёння, %-H:%M

en: today
be: сёння

en: yesterday at 00:00:00 PM
be: учора а 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
be: учора а %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
be: учора а 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
be: учора а %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
be: учора, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
be: учора, %-H:%M

en: yesterday
be: учора

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
be: Серада, 00 верасня 0000 а 00:00:00

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
be: %A, %B %-d %Y а %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
be: Пан, 00 кас 0000 а 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
be: %a %-d %b %Y а %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
be: Пан, 00 кас 0000 а 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
be: %a %-d %b %Y а %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
be: 00 кас 0000 а 00:00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
be: %-d %b %Y а %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
be: 00 кас 0000, 00:00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
be: %-d %b %Y, %-H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
be: 00.00.00, 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
be: %-d.%m.%y, %-I:%M %p

en: 00/00/00
be: 00.00.00

en: %m/%d/%y
be: %d.%m.%y

en: Not allowed to set permissions
be: Забаронена змяняць дазволы

en: Not allowed to set owner
be: Забаронена змяняць уладальніка

en: Specified owner '%s' doesn't exist
be: Пазначаны ўладальнік "%s" не існуе.

en: Not allowed to set group
be: Забаронена мяняць групу

en: Specified group '%s' doesn't exist
be: Пазначаная група "%s" не існуе.

en: %s (%s bytes)
be: %s (%s байтаў)

en: ? items
be: ? аб'ектаў

en: ? bytes
be: ? байтаў

en: unknown type
be: невядомы тып

en: unknown MIME type
be: невядомы МІМЕ-тып

en: unknown
be: невядома

en: program
be: праграма

en: link
be: спасылка

en: Link to %s
be: Спасылка на %s

en: link (broken)
be: спасылка (пашкоджанае)

en: Merge folder "%s"?
be: Аб'яднаць каталог "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
be: Калі падчас аб'яднання ўзнікнуць канфлікты, будзе выведзены запыт пацверджання замены.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
be: Старэйшы каталог з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
be: Навейшы каталог з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
be: Іншы каталог з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
be: Замена знішчыць усе файлы ў гэтым каталогу.

en: Replace folder "%s"?
be: Замяніць каталог "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
be: Каталог з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: Replace file "%s"?
be: Замяніць файл "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
be: Замена перапіша яго змесціва.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
be: Старэйшы файл з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
be: Навейшы файл з гэткай назвай ўжо ёсць у "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
be: Іншы файл з такой самай назвай ужо ёсць у "%s".

en: Original file
be: Зыходны файл

en: Size:
be: Памер:

en: Type:
be: Тып:

en: Last modified:
be: Апошні раз зменены:

en: Replace with
be: Замяніць на

en: Merge
be: Аб'яднаць

en: Select a new name for the _destination
be: Задаць новую назву для _прызначэння

en: Differences...
be: Розніца...

en: _Skip
be: _Прапусціць

en: Re_name
be: Пера_назваць

en: Replace
be: Замяніць

en: File conflict
be: Файлавы канфлікт

en: S_kip All
be: А_бмінуць усё

en: _Retry
be: _Паўтарыць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Delete _All
be: Выдаліць _усё

en: Replace _All
be: Замяніць _усё

en: Merge _All
be: Аб'яднаць _усё

en: Copy _Anyway
be: Усё адно капіяваць

en: Another link to %s
be: Іншая спасылка на %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
be: %'d спасылка на %s

en: %'dnd link to %s
be: %'d спасылка на %s

en: %'drd link to %s
be: %'d спасылка на %s

en: %'dth link to %s
be: %'d спасылка на %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
be:  (копія)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
be:  (яшчэ адна копія)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
be: я копія)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
be: я копія)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
be: я копія)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
be: я копія)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
be: %s (копія)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
be: %s (яшчэ адна копія)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
be: %s (%d-ая копія)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
be: %s (%'d-ая копія)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
be: %s (%'d-ая копія)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
be: %s (%'d-яя копія)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць назаўжды "%B" са сметніцы?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
be: Калі вы выдаліце аб'ект, ён будзе страчаны назаўсёды.

en: Empty all items from Trash?
be: Выдаліць усё змесціва сметніцы?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
be: Усё, што захоўвалася ў сметніцы, будзе канчаткова выдалена

en: Empty _Trash
be: С_пустошыць сметніцу

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць назаўжды "%B"?

en: Move to _Trash
be: Перанесці ў _сметніцу

en: Deleting files
be: Выдаленне файлаў

en: Error while deleting.
be: Памылка выдалення.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
be: Нельга выдаліць файлы ў каталогу "%B", бо вы не маеце дазволу на яго прагляд.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
be: Узнікла памылка атрымання звестак пра файлы ў каталогу "%B".

en: _Skip files
be: Абм_інуць файлы

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
be: Нельга выдаліць каталог "%B", бо вы не маеце дазволу на яго чытанне.

en: There was an error reading the folder "%B".
be: Узнікла памылка чытання каталогу "%B".

en: Could not remove the folder %B.
be: Не выйшла выдаліць каталог %B.

en: There was an error deleting %B.
be: Памылка выдалення %B.

en: Moving files to trash
be: Перасоўванне файлаў у сметніцу

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
be: Нельга выдаліць файл у сметніцу. Жадаеце выдаліць яго неадкладна?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
be: Немагчыма перасунуць файл "%B" у сметніцу.

en: Trashing Files
be: Перасоўванне файлаў у сметніцу

en: Deleting Files
be: Выдаленне файлаў

en: Unable to eject %V
be: Не выйшла вызваліць %V

en: Unable to unmount %V
be: Не выйшла адмантаваць %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
be: Мо жадаеце спустошыць сметніцу перад адмантаваннем?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
be: Каб вызваліць месца на гэтым томе, трэба спустошыць сметніцу. Усе файлы са сметніцы будуць выдалены назаўжды.

en: Do _not Empty Trash
be: Не спустошваць сметніцу

en: Unable to mount %s
be: Не выйшла адмантаваць %s

en: Error while copying.
be: Памылка капіявання.

en: Error while moving.
be: Памылка перасоўвання.

en: Error while moving files to trash.
be: Памылка перасоўвання файлаў у сметніцу.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
be: З файламі ў каталогу "%B" нельга нічога зрабіць, бо вы не маеце дазволу на іх прагляд.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be: З каталогам "%B" нельга нічога зрабіць, бо вы не маеце дазволу на яго чытанне.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
be: З файлам "%B" нельга нічога зрабіць, бо вы не маеце дазволу на яго чытанне.

en: There was an error getting information about "%B".
be: Узнікла памылка атрымання звестак пра "%B".

en: Error while copying to "%B".
be: Памылка капіявання ў "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
be: Вы не маеце дазволу на доступ да каталогу прызначэння.

en: There was an error getting information about the destination.
be: Узнікла памылка атрымання звестак пра каталог прызначэння.

en: The destination is not a folder.
be: Месца прызначэння не з'яўляецца каталогам.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
be: Не стае дыскавай прасторы ў месцы прызначэння. Паспрабуйце выдаліць непатрэбныя файлы, каб вызваліць месца.

en: There is %S available, but %S is required.
be: Маецца ў наяўнасці %S, а патрэбна %S.

en: The destination is read-only.
be: Месца прызначэння даступна толькі для чытання.

en: Moving "%B" to "%B"
be: Перасоўванне "%B" у "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
be: Капіяванне "%B" у "%B"

en: Duplicating "%B"
be: Дубляванне "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
be: %S з %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
be: Каталог "%B" нельга скапіяваць, бо вы не маеце дазволу на яго стварэнне ў месцы прызначэння.

en: There was an error creating the folder "%B".
be: Узнікла памылка падчас стварэння каталогу "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
be: Нельга скапіяваць файлы з каталогу "%B", бо вы не маеце дазволу на іх прагляд.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
be: Нельга скапіяваць каталог "%B", бо вы не маеце дазволу на яго чытанне.

en: Error while moving "%B".
be: Памылка падчас перасоўвання "%B".

en: Could not remove the source folder.
be: Не выйшла выдаліць пачатковы каталог.

en: Error while copying "%B".
be: Памылка капіявання "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
be: Не выйшла выдаліць файлы з каталогу %F, што ўжо існуе.

en: Could not remove the already existing file %F.
be: Не выйшла выдаліць файл %F, што ўжо існуе.

en: You cannot move a folder into itself.
be: Нельга перасунуць каталог сам у сябе.

en: You cannot copy a folder into itself.
be: Нельга скапіяваць каталог сам у сябе.

en: The destination folder is inside the source folder.
be: Каталог прызначэння знаходзіцца ўнутры пачатковага каталогу.

en: You cannot move a file over itself.
be: Нельга перасунуць файл сам у сябе.

en: You cannot copy a file over itself.
be: Нельга скапіяваць файл сам у сябе.

en: The source file would be overwritten by the destination.
be: Пачатковы файл будзе перапісаны файлам прызначэння.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
be: Не выйшла выдаліць файл с гэткай самай назвай, што ўжо існуе, у %F.

en: There was an error copying the file into %F.
be: Узнікла памылка падчас капіявання файла ў %F.

en: Copying Files
be: Капіяванне файлаў

en: Preparing to Move to "%B"
be: Падрыхтоўка да перасоўвання ў "%B"

en: There was an error moving the file into %F.
be: Узнікла памылка перасоўвання файла ў %F.

en: Moving Files
be: Перасоўванне файлаў

en: Creating links in "%B"
be: Стварэнне спасылак у "%B"

en: Error while creating link to %B.
be: Памылка падчас стварэння спасылкі на %B.

en: Symbolic links only supported for local files
be: Сімвальныя спасылкі падтрымліваюцца толькі для лакальных файлаў

en: The target doesn't support symbolic links.
be: Месца прызначэння не падтрымлівае сімвальныя спасылкі

en: There was an error creating the symlink in %F.
be: Узнікла памылка падчас стварэння сімвальнай спасылкі ў "%F".

en: Setting permissions
be: Ужыванне дазволаў

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
be: новы каталог

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
be: новы файл

en: Error while creating directory %B.
be: Памылка стварэння каталогу %B.

en: Error while creating file %B.
be: Памылка стварэння файла %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
be: Узнікла памылка падчас стварэння каталогу ў %F.

en: Emptying Trash
be: Спустошванне сметніцы

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
be: Не выйшла адзначыць пускач як давераны (зрабіць выканальным)

en: Could not determine original location of "%s"
be: Не выйшла вызначыць пачатковае размяшчэнне "%s"

en: The item cannot be restored from trash
be: Нельга аднавіць аб'ект са сметніцы

en: The selection rectangle
be: Вобласць вылучэння

en: The Link "%s" is Broken.
be: Спасылка "%s" сапсаваная.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
be: Спасылка "%s" сапсаваная. Перасунуць яе ў сметніцу?

en: This link cannot be used, because it has no target.
be: Гэтая спасылка непрыдатная, бо не мае прызначэння.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
be: Гэтая спасылка непрыдатная, бо яе прызначэнне "%s" не існуе.

en: Mo_ve to Trash
be: Пера_несці ў сметніцу

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
be: Выканаць файл "%s" ці паказаць яго змесціва?

en: "%s" is an executable text file.
be: "%s" - гэта выканальны тэкставы файл.

en: Run in _Terminal
be: Выканаць у _тэрмінале

en: _Display
be: Па_казаць

en: _Run
be: _Выканаць

en: Are you sure you want to open all files?
be: Сапраўды жадаеце адкрыць усе файлы?

en: Could not display "%s".
be: Не выйшла паказаць "%s".

en: The file is of an unknown type
be: Невядомы тып файла

en: There is no application installed for %s files
be: Не ўсталявана праграм для файлаў тыпу %s

en: _Select Application
be: _Выбраць праграму

en: There was an internal error trying to search for applications:
be: Здарылася ўнутраная памылка падчас спробы знайсці праграму:

en: Unable to search for application
be: Не выйшла знайсці праграму

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
be: Не ўсталявана праграм для файлаў тыпу %s.
    Жадаеце пашукаць адпаведную праграму, каб адкрыць файл?

en: Untrusted application launcher
be: Недавераны пускач

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
be: Пускачу "%s" няма даверу. Калі вы не ведаеце крыніцы з'яўлення файла, ягоны запуск можа быць небяспечным.

en: _Launch Anyway
be: _Запусціць усё адно

en: Mark as _Trusted
be: Зрабіць давераным

en: Unable to mount location
be: Не выйшла прымантаваць месца

en: Unable to start location
be: Не выйшла запусціць месца

en: Opening "%s".
be: Адкрываецца "%s".

en: Could not set application as the default: %s
be: Не выйшла зрабіць праграму стандартнай: %s

en: Could not set as default application
be: Не выйшла зрабіць праграму стандартнай

en: Default
be: Стандартна

en: Icon
be: Значок

en: Could not remove application
be: Не выйшла выдаліць праграму

en: _Add
be: Д_адаць

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: No applications selected
be: Праграм не пазначана

en: %s document
be: %s дакумент

en: Unknown
be: Невядомы

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
be: Выбраць праграму для адкрывання %s і іншых файлаў тыпу "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
be: Адкрыць усе файлы тыпу "%s" у праграме:

en: Could not run application
be: Не выйшла запусціць праграму

en: Could not find '%s'
be: "%s" не знойдзена

en: Could not find application
be: Праграма не знойдзена

en: Could not add application to the application database: %s
be: Не выйшла дадаць праграму да базы звестак праграм: %s

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Could not add application
be: Не выйшла дадаць праграму

en: Select an Application
be: Пазначыць праграму

en: Open With
be: Адкрываць у

en: Select an application to view its description.
be: Націсніце на праграму, каб убачыць яе апісанне.

en: _Use a custom command
be: _Ужыць свой загад

en: _Browse...
be: _Агляд…

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
be: Адкрываць %s ды іншыя файлы тыпу %s у праграме:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
be: Адкрыць %s у:

en: _Remember this application for %s documents
be: _Запомніць праграму для файлаў тыпу %s

en: Open all %s documents with:
be: Адкрываць усе файлы %s у:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
be: Адкрываць %s ды іншыя файлы тыпу "%s" у:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
be: _Запомніць гэтую праграму для файлаў тыпу "%s"

en: Open all "%s" files with:
be: Адкрываць усе файлы тыпу "%s" у:

en: Add Application
be: Дадаць праграму

en: Open Failed, would you like to choose another application?
be: Не выйшла адкрыць. Хочаце выбраць іншую праграму?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
be: "%s" не можа адкрыць "%s", бо "%s" не мае доступу да файлаў у "%s".

en: Open Failed, would you like to choose another action?
be: Не выйшла адкрыць. Хочаце выбраць іншае дзеянне?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
be: Стандартнае дзеянне не можа адкрыць "%s", бо не мае доступу да файлаў у "%s".

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
be: Няма іншых праграм для адкрывання гэтага файла. Магчыма, можна будзе адкрыць файл, калі скапяваць яго на ваш камп'ютар.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
be: Няма іншых дзеянняў для прагляду гэтага файла. Магчыма, можна будзе адкрыць файл, калі скапяваць на ваш камп'ютар.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
be: Даруйце, але нельга выконваць загады праз адлеглы сайт.

en: This is disabled due to security considerations.
be: Адключана з мэтаў бяспекі.

en: There was an error launching the application.
be: Адбылася памылка запуску праграмы.

en: This drop target only supports local files.
be: Гэты выбар падтрымлівае толькі лакальныя файлы.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
be: Каб адкрыць нелакальныя файлы, скапіюйце іх у лакальны каталог і паспрабуйце зноў.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
be: Каб адкрыць нелакальныя файлы, скапіюйце іх у лакальны каталог і паспрабуйце зноў. Лакальныя файлы, якія вы выбралі, ужо адкрытыя.

en: Details:
be: Падрабязнасці:

en: File Operations
be: Аперацыі з файламі

en: Preparing
be: Падрыхтоўка

en: Search
be: Пошук

en: Search for "%s"
be: Пошук "%s"

en: Delete %d copied items
be: Выдаліць %d скапіяваных аб'ектаў

en: Delete '%s'
be: Выдаліць '%s'

en: Delete %d duplicated items
be: Выдаліць %d дубляваных аб'ектаў

en: Move %d items back to '%s'
be: Перанесці %d аб'ектаў назад у '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
be: Перанесці '%s' назад у '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
be: Пераназваць '%s' як '%s'

en: Restore %d items from trash
be: Аднавіць %d аб'ектаў са сметніцы

en: Restore '%s' to '%s'
be: Аднавіць '%s' у '%s'

en: Move %d items back to trash
be: Перанесці %d аб'ектаў назад у сметніцу

en: Move '%s' back to trash
be: Перанесці '%s' назад у сметніцу

en: Delete links to %d items
be: Выдаліць спасылкі на %d аб'ектаў

en: Delete link to '%s'
be: Выдаліць спасылку на '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
be: Аднавіць пачатковыя дазволы аб'ектаў, заключаных у '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
be: Аднавіць пачатковыя дазволы ў '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
be: Аднавіць групу '%s' на '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
be: Аднавіць уладальніка '%s' на '%s'

en: Copy %d items to '%s'
be: Капіяваць %d аб'ектаў у '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
be: Капіяваць '%s' у '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
be: Дубляваць %d аб'ектаў у '%s'

en: Duplicate '%s' in '%s'
be: Дубляваць '%s' у '%s'

en: Move %d items to '%s'
be: Перанесці %d аб'ектаў у '%s'

en: Move '%s' to '%s'
be: Перанесці '%s' у '%s'

en: Create new file '%s' from template
be: Стварыць новы файл '%s' з шаблону

en: Create an empty file '%s'
be: Стварыць пусты файл '%s'

en: Create a new folder '%s'
be: Стварыць новы каталог '%s'

en: Move %d items to trash
be: Перанесці %d аб'ектаў у сметніцу

en: Move '%s' to trash
be: Перанесці '%s' у сметніцу

en: Restore '%s' from trash
be: Аднавіць '%s' са сметніцы

en: Create links to %d items
be: Стварыць спасылкі на %d аб'ектаў

en: Create link to '%s'
be: Стварыць спасылку на '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
be: Задаць дазволы на аб'екты, заключаныя ў '%s'

en: Set permissions of '%s'
be: Задаць дазволы на '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
be: Задаць групу '%s' як '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
be: Задаць уладальніка '%s' як '%s'

en: _Undo creation of an empty file
be: _Адрабіць стварэнне пустога файла

en: _Undo creation of a file from template
be: _Адрабіць стварэнне файла па шаблоне

en: _Redo creation of an empty file
be: _Ізноў стварыць пусты файл

en: _Redo creation of a file from template
be: _Ізноў стварыць файл па шаблоне

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
be: Куда ставіць новыя карткі ў вокнах аглядніка

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
be: Калі выстаўлена "after-current-tab", новыя карткі ўстаўляюцца пасля дзейнай. Калі выстаўлена "end", новыя карткі дадаюцца ў канец спісу картак.

en: Caja will exit when last window destroyed.
be: Caja закрыецца, калі знікне апошняе ейнае акно.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
be: Уключае класічныя паводзіны Caja, калі ўсе вокны з'яўляюцца агляднікамі

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
be: Калі true, то ўсе вокны Caja будуць вокнамі агляду файлаў. Так паводзіў сябе Nautilus да версіі 2.6. Некаторыя людзі і цяпер аддаюць перавагу такім паводзінам.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
be: Заўсёды выкарыстоўваць радок размяшчэння замест панэлі шляху

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
be: Калі true, вокны аглядніка Caja будуць заўсёды мець тэкставае поле з размяшчэннем замест панэлі шляху.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
be: Ці трэба запытваць на пацверджанне падчас выдалення файлаў ці спусташэння Сметніцы.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
be: Калі true, Caja будзе пытацца пацверджання падчас выдалення файлаў або спусташэння сметніцы.

en: Whether to enable immediate deletion
be: Ці ўключыць неадкладнае выдаленне

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
be: Калі true, Caja атрымае магчымасць выдаляць файлы адразу замест пераносу ў сметніцу. Гэтая магчымасць можа быць небяспечнай, таму выкарыстоўвайце яе памалу.

en: When to show preview text in icons
be: Калі паказваць перадпрагляд тэксту на значках

en: When to show number of items in a folder
be: Калі паказваць колькасць аб'ектаў у каталогу

en: Type of click used to launch/open files
be: Тып пстрыку для выканання/адкрывання файлаў

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
be: Магчымыя значэнні: "single", каб пускаць файлы адным пстрыкам, ці "double", каб пускаць падвойным пстрыкам.

en: What to do with executable text files when activated
be: Што рабіць з выканальнымі тэкставымі файламі пры адкрыванні

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
be: Што рабіць з выканальным тэкставым файлам, калі яго актывуюць (адным ці падвойным пстрыкам). Магчымыя значэнні: "launch", каб выканаць як праграму, "ask", каб спытацца праз акенца, што з ім рабіць, і "display", каб адкрыць яго як звычайны тэкставы файл.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
be: Выкарыстоўваць падзеі дадатковых кнопак мышы ў акне аглядніка Caja

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
be: Для ўладальнікаў мышы з кнопкамі "Наперад" і "Назад", гэты ключы вызначае, ці будуць гэтыя дзеянні адбывацца ў Caja падчас націскання гэтых кнопак.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
be: Кнопка мышы для загаду "Наперад" у акне аглядніка

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
be: Кнопка мышы для загаду "Назад" у акне аглядніка

en: When to show thumbnails of image files
be: Калі паказваць мініяцюры файлаў з выявамі

en: Maximum image size for thumbnailing
be: Найбольшы памер выяваў, для якіх ствараць мініяцюры

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
be: Для выяваў, большых за гэты памер (у байтах), не будуць стварацца мініяцюры. Сэнс гэтага параметра - пазбегнуць стварэння мініяцюраў вялікіх файлаў, на што можа спатрэбіцца шмат часу, ці заняць шмат памяці.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
be: Ці граць аўдыёфайл, калі мыш наведзена на яго значок

en: Show advanced permissions in the file property dialog
be: Паказваць адмысловыя дазволы ў акенцы ўласцівасцяў файла

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
be: Калі true, Caja будзе паказваць дазволы ў стылі Unix, што дае магчымасць змены рэдкіх параметраў.

en: Show folders first in windows
be: Паказваць у вокнах спачатку каталогі, а потым файлы

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
be: Калі true, ў рэжымах значкоў і спісу каталогі будуць ісці перад файламі.

en: Default sort order
be: Стандартнае ўпарадкаванне

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
be: Стандартнае ўпарадакванне аб'ектаў у рэжыме значкоў. Магчымыя значэнні:"name", "size", "type", "mtime" і "emblems".

en: Reverse sort order in new windows
be: Адваротнае ўпарадкаванне ў новых вокнах

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
be: Калі true, файлы ў новых вокнах будуць упарадкаваныя адваротным чынам. Гэта значыць, што ў выпадку ўпарадкавання па назвах файлы будуць упарадкаваныя не ад "а" да "я", а наадварот, ад "я" да "а"; у выпадку ўпарадкавання па памеры замест памяншальнага парадку яны будуць упарадкаваныя па павелічэнні памеру.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
be: Caja выкарыстоўвае хатні каталог карыстальніка ў якасці стала

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
be: Калі true, Caja будзе выкарыстоўваць хатні каталог карыстальніка ў якасці стала. Калі не, ў якасці стала будзе выкарыстоўвацца каталог ~/Desktop.

en: Custom Background
be: Адмысловы фон

en: Whether a custom default folder background has been set.
be: Ці быў ўсталяваны адмысловы стандартны фон каталогаў.

en: Default Background Color
be: Стандартны колер фону

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
be: Назва стандартнага фону каталогу. Выкарыстоўваецца толькі тады, калі background_set выстаўлены ў true.

en: Default Background Filename
be: Стандартная назва файла фону

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
be: Uri стандартнага фону каталога. Дзейнічае, калі background_set выстаўлены ў true.

en: Custom Side Pane Background Set
be: Усталяванне свайго фону бакавой панэлі

en: Whether a custom default side pane background has been set.
be: Ці быў ўсталяваны адмысловы стандартны фон бакавой панэлі.

en: Default Side Pane Background Color
be: Стандартны колер фону бакавой панэлі

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
be: Назва файла з выявай стандартнага фону бакавой панэлі. Выкарыстоўваецца толькі тады, калі side_pane_background_set выстаўлены ў true.

en: Default Side Pane Background Filename
be: Стандартная назва файла фону бакавой панэлі

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
be: Uri стандартнага фону бакавой панэлі. Дзейнічае, калі side_pane_background_set выстаўлены ў true.

en: Default folder viewer
be: Стандартны прагляднік каталогаў

en: Date Format
be: Фармат даты

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
be: Фармат даты файлаў. Магчымыя значэнні:"locale", "iso" і "informal".

en: Whether to show hidden files
be: Ці паказваць схаваныя файлы

en: Whether to show backup files
be: Ці паказваць рэзэрвовыя файлы

en: Whether to show file sizes with IEC units
be: Ці паказваць памер файлаў у адзінках IEC

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
be: Калі true, памеры файлаў будуць паказвацца ў адзінках IEC (на аснове 1024) з суфіксамі ў стылі "КiБ", замест стандартных адзінак СІ.

en: List of possible captions on icons
be: Спіс магчымых подпісаў на значках

en: Use tighter layout in new windows
be: Выкарыстоўваць шчыльнае размяшчэнне ў новых вокнах

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
be: Калі true, у новых вокнах значкі адразу будуць шчыльна размеркаваныя.

en: Put labels beside icons
be: Змяшчаць меткі побач са значкамі

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
be: Калі true, меткі будуць размешчаны побач са значкамі, а не пад імі.

en: Default icon zoom level
be: Стандартны маштаб значкоў

en: Default zoom level used by the icon view.
be: Стандартны маштаб у рэжыме значкоў.

en: Default Thumbnail Icon Size
be: Стандартны памер мініяцюраў

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
be: Стандартны памер мініяцюраў для рэжыму значкоў.

en: Text Ellipsis Limit
be: Абмежаванне шматкроп'я

en: Default compact view zoom level
be: Стандартны маштаб у кампактным рэжыме

en: Default zoom level used by the compact view.
be: Стандартнае значэнне маштабу ў кампактным рэжыме агляду.

en: All columns have same width
be: Усе слупкі аднолькавай шырыні

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
be: Калі ўключана, усе слупкі ў кампактным рэжыме агляду будуць мець адну і тую ж шырыню. Інакш шырыня кожнага слупка будзе вызначацца асобна.

en: Default list zoom level
be: Стандартны маштаб у рэжыме спісу

en: Default zoom level used by the list view.
be: Стандартны маштаб у рэжыме спісу.

en: Default list of columns visible in the list view
be: Стандартны спіс слупкоў, бачных у рэжыме спісу

en: Default list of columns visible in the list view.
be: Стандартны спіс слупкоў, бачных у рэжыме спісу.

en: Default column order in the list view
be: Стандартны парадак слупкоў у рэжыме спісу

en: Default column order in the list view.
be: Стандартны парадак слупкоў у рэжыме спісу.

en: Only show folders in the tree side pane
be: Паказваць толькі дрэва каталогаў на бакавіне

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
be: Калі ісціна, Caja будзе паказваць толькі каталогі ў бакавой панэлі. Інакш будуць паказвацца файлы і каталогі.

en: Desktop font
be: Шрыфт стала

en: The font description used for the icons on the desktop.
be: Шрыфт апісання для значкоў на стале

en: Home icon visible on desktop
be: Значок хатняга каталогу бачны на стале

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
be: Калі true, значок хатняга каталогу будзе бачны на стале.

en: Computer icon visible on desktop
be: Значок камп'ютара відаць на стале

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
be: Калі true, значок камп'ютара будзе бачны на стале.

en: Trash icon visible on desktop
be: Значок сметніцы бачны на стале

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
be: Калі true, значок сметніцы будзе бачны на стале.

en: Show mounted volumes on the desktop
be: Паказваць прымацаваныя носьбіты на стале

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
be: Калі true, значкі прымацаваных носьбітаў будуць бачныя на стале.

en: Network Servers icon visible on the desktop
be: Значок сеткавых сервераў бачны на стале

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
be: Калі true, значок сеткавых сервераў будзе бачны на стале.

en: Desktop computer icon name
be: Подпіс пад значком камп'ютара

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
be: Гэтую назву можна ўсталяваць, калі вы хочаце змяніць назву значка камп'ютара на стале.

en: Desktop home icon name
be: Подпіс пад значком хатняга каталогу

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
be: Гэтую назву можна ўсталяваць, калі вы хочаце змяніць назву значка хатняга каталогу на стале.

en: Desktop trash icon name
be: Подпіс пад значком сметніцы

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
be: Гэтую назву можна ўсталяваць, калі вы хочаце змяніць назву значка сметніцы на стале.

en: Network servers icon name
be: Назва значка сеткавых сервераў

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
be: Можаце задаць гэтую назву, калі хочаце змяніць назву значка сеткавых сервераў на стале.

en: The geometry string for a navigation window.
be: Радок для геаметрыі акна навігацыі

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
be: Радок з захаванымі памерамі і каардынатамі вокнаў аглядніка.

en: Whether the navigation window should be maximized.
be: Ці мае быць акно навігацыі найбольшаным.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
be: Ці мае быць акно навігацыі адразу найбольшаным.

en: Width of the side pane
be: Шырыня бакавой панэлі

en: The default width of the side pane in new windows.
be: Стандартная шырыня бакавой панэлі ў новых вокнах.

en: Show toolbar in new windows
be: Паказваць панэль начыння ў новых вокнах

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
be: Калі true, новыя вокны будуць мець бачную панэль начыння.

en: Show location bar in new windows
be: Паказваць радок размяшчэння ў новых вокнах

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
be: Калі true, новыя вокны будуць мець бачны радок размяшчэння.

en: Show status bar in new windows
be: Паказваць радок стану ў новых вокнах

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
be: Калі true, новыя вокны будуць мець бачны радок стану.

en: Show side pane in new windows
be: Паказваць бакавую панэль у новых вокнах

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
be: Калі true, новыя вокны будуць мець бачную бакавую панэль.

en: Side pane view
be: Выгляд бакавой панэлі

en: The side pane view to show in newly opened windows.
be: Выгляд бакавой панэлі ў новых вокнах.

en: List of extensions in disabled state.
be: Спіс адключаных пашырэнняў

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
be: Гэты спіс змяшчае пашырэнні, якія зараз адключаны.

en: Whether to automatically mount media
be: Ці мантаваць носьбіты аўтаматычна

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
be: Калі true, Caja будзе аўтаматычна мантаваць носьбіты (цвёрдыя дыскі і рухомыя носьбіты) падчас іх ўстаўкі і падчас запуску сістэмы.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
be: Ці адкрываць каталог аўтаматычна змантаванага носьбіта

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
be: Ніколі не пытацца і не выконваць аўтазапуск, калі ўстаўляюцца носьбіты

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
be: Калі true, Caja ніколі не запусціць устаўленыя носьбіты аўтаматычна і нават нічога не спытае пры іх устаўцы.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
be: Тыпы x-content/* для якіх будзе адкрыта пераважная праграма

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
be: Тыпы x-content/* для "Нічога не рабіць"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
be: Тыпы x-content/* для "Адкрыць каталог"

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Caja could not create the required folder "%s".
be: Caja не можа стварыць неабходны каталог "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
be: Парад пускам Caja, калі ласка, стварыце наступны каталог ці задайце дазволы так, каб Caja здолела стварыць яго.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
be: Caja не можа стварыць наступныя неабходныя каталогі: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
be: Перад пускам Caja, калі ласка, стварыце гэтыя каталогі ці задайце дазволы так, каб Caja здолела стварыць іх.

en: Unable to eject %s
be: Немагчыма вызваліць %s

en: Perform a quick set of self-check tests.
be: Выканаць хуткую самаправерку.

en: Show the version of the program.
be: Паказаць версію праграмы.

en: Create the initial window with the given geometry.
be: Стварыць пачатковае акно з вызначанай геаметрыяй.

en: GEOMETRY
be: ГЕАМЕТРЫЯ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
be: Толькі ствараць вокны для дакладна вызначаных ідэнтыфікатараў URI.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
be: Не кіраваць сталом (ігнараваць параметры ў акенцы настáўленняў)

en: Quit Caja.
be: Выйсці з Caja.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
be: 
    
    Аглядаць файлавую сістэму кіраўніком файлаў

en: Error starting autorun program: %s
be: Памылка запуску праграмы: %s

en: Cannot find the autorun program
be: Немагчыма адшукаць праграму аўтазапуску

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
be: <big><b>Памылка аўтазапуску праграмы</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
be: <big><b>Пэўная праграма на гэтым носьбіце прэтэндуе на аўтазапуск. Хочаце дазволіць ёй запусціцца?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
be: Праграма запусціцца непасрэдна з носьбіта "%s". Не варта запускаць тое, чаму вы не давяраеце.
    
    Калі сумняецеся, націсніце Скасаваць.

en: No bookmarks defined
be: Закладкі нявызначаныя

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: There was an error displaying help: 
    %s
be: Памылка паказу даведкі: 
    %s

en: Edit Bookmarks
be: Змяненне закладак

en: _Help
be: _Даведка

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Bookmarks
be: _Закладкі

en: Public FTP
be: Публічны FTP

en: FTP (with login)
be: FTP (з уваходам)

en: Windows share
be: Рэсурс Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
be: Бяспечны WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
be: Злучэнне...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
be: Немагчыма загрузіць спіс метадаў сервера.
    Праверце карэктнасць інсталяцыі GVfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
be: Каталог "%s" нельга адкрыць на "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
be: Сервера па адрасе "%s" няма.

en: Try Again
be: Паспрабаваць ізноў

en: Please verify your user details.
be: Праверце вашыя звесткі пра карыстальніка

en: Continue
be: Далей

en: There was an error displaying help.
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі.

en: C_onnect
be: _Злучыцца

en: Connect to Server
be: Злучыцца з серверам

en: Server Details
be: Звесткі пра сервер

en: _Server:
be: Сервер:

en: _Port:
be: По_рт:

en: Share:
be: Рэсурс:

en: Folder:
be: Каталог:

en: User Details
be: Звесткі пра карыстальніка

en: Domain Name:
be: Назва дамену:

en: User Name:
be: Імя карыстальніка:

en: Password:
be: Пароль:

en: Remember this password
be: Памятаць пароль

en: Add _bookmark
be: Дадаць _закладку

en: Bookmark Name:
be: Назва закладкі:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
be: 
    
    Дадаць злучэнне з пунктам мантавання сервера

en: Desktop
be: Стол

en: Could not remove emblem with name '%s'.
be: Не выйшла выдаліць эмблему з назвай '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
be: Гэта можа азначаць, што эмблема сталая, а не адна з тых, якую вы дадалі самастойна.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
be: Не выйшла пераназваць эмблему з назвай '%s'.

en: Rename Emblem
be: Пераназваць эмблему

en: Enter a new name for the displayed emblem:
be: Вызначце новую назву для паказанай эмблемы:

en: Rename
be: Пераназваць

en: Add Emblems...
be: Дадаць эмблемы...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
be: Вызначце асэнсаваную назву для кожнай эмблемы. Гэтая назва будзе выкарыстоўвацца ў іншых месцах для ідэнтыфікацыі эмблемы.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
be: Вызначце асэнсаваную назву для эмблемы. Гэтая назва будзе выкарыстоўвацца ў іншых месцах для ідэнтыфікацыі эмблемы.

en: Some of the files could not be added as emblems.
be: Некаторыя файлы немагчыма дадаць у якасці эмблемаў.

en: The emblems do not appear to be valid images.
be: Эмблемы не ёсць сапраўднымі выявамі.

en: None of the files could be added as emblems.
be: Ніводны файл немагчыма дадаць у якасці эмблемы.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
be: Файл "%s" не ёсць дзейснай выявай.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
be: Перацягнуты файл не ёсць дзейснай выявай.

en: The emblem cannot be added.
be: Немагчыма дадаць эмблему.

en: Emblems
be: Эмблемы

en: Show Emblems
be: Паказваць эмблемы

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
be: Нічога

en: About Extension
be: Пра пашырэнне

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
be: Рэжым значкоў

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
be: У выглядзе спісу

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
be: Кампактны рэжым

en: Always
be: Заўсёды

en: Local Files Only
be: Толькі лакальных файлаў

en: Never
be: Ніколі

en: By Name
be: Па назве

en: By Path
be: Па шляху

en: By Size
be: Па памеры

en: By Type
be: Па тыпе

en: By Modification Date
be: Па даце змянення

en: By Access Date
be: Па даце доступу

en: By Emblems
be: Па эмблемах

en: By Extension
be: Па пашырэнні

en: By Trashed Date
be: Па даце выдалення

en: 100 KB
be: 100 Кб

en: 500 KB
be: 500 Кб

en: 1 MB
be: 1 Mб

en: 3 MB
be: 3 Mб

en: 5 MB
be: 5 Mб

en: 10 MB
be: 10 Mб

en: 100 MB
be: 100 Mб

en: 1 GB
be: 1 Гб

en: 2 GB
be: 2 Гб

en: 4 GB
be: 4 Гб

en: File Management Preferences
be: Настáўленні кіравання файламі

en: <b>Default View</b>
be: <span weight="bold">Стандартны выгляд</span>

en: View _new folders using:
be: Паказваць _новыя каталогі ў:

en: _Arrange items:
be: _Выраўняць аб'екты:

en: Sort _folders before files
be: Размяшчаць каталог_і перад файламі

en: Default _zoom level:
be: Стандартны _маштаб:

en: _Use compact layout
be: _Кампактнае размеркаванне

en: _Text beside icons
be: Тэкст _побач са значком

en: _Default zoom level:
be: _Стандартны маштаб:

en: A_ll columns have the same width
be: У_се слупкі аднолькавай шырыні

en: D_efault zoom level:
be: С_тандартны маштаб:

en: Show _only folders
be: Паказваць толькі _каталогі

en: Views
be: Рэжымы

en: <b>Behavior</b>
be: <b>Паводзіны</b>

en: _Single click to open items
be: _Адзін пстрык, каб адкрыць аб'ект

en: _Double click to open items
be: Пад_войны пстрык, каб адкрыць аб'ект

en: Open each _folder in its own window
be: Адкрываць кожны _каталог у асобным акне

en: <b>Executable Text Files</b>
be: <span weight="bold">Выканальныя тэкставыя файлы</span>

en: _Run executable text files when they are opened
be: _Запускаць выканальныя тэкставыя файлы пры іх адкрыванні

en: _View executable text files when they are opened
be: _Праглядаць выканальныя тэкставыя файлы пры іх адкрыванні

en: _Ask each time
be: Пытацца _кожнага разу

en: <b>Trash</b>
be: <b>Сметніца</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
be: Пытацца перад вы_даленнем файлаў ці спусташэннем сметніцы

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
be: Уключыць загад "Выдаліць", які абмінае сметніцу

en: Behavior
be: Паводзіны

en: <b>Icon Captions</b>
be: <b>Подпісы значкоў</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
be: Абярыце парадак, у якім звесткі будуць паказвацца пад назвамі значкоў. Пры павелічэнні маштабу будзе паказвацца больш звестак.

en: <b>Date</b>
be: <b>Дата</b>

en: _Format:
be: _Фармат:

en: <b>Size</b>
be: <b>Памер</b>

en: _Show file sizes with IEC units
be: _Паказваць памеры файлаў у IEC-адзінках

en: Display
be: Выгляд

en: <b>List Columns</b>
be: <b>Спіс слупкоў</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
be: Задайце парадак, у якім звесткі будуць паказвацца ў рэжыме спісу.

en: List Columns
be: Спіс слупкоў

en: <b>Text Files</b>
be: <b>Тэкставыя файлы</b>

en: Show te_xt in icons:
be: Паказваць тэкст у зна_чках:

en: <b>Other Previewable Files</b>
be: <b>Іншыя файлы</b>

en: Show _thumbnails:
be: Паказваць _мініяцюры:

en: _Only for files smaller than:
be: _Толькі для файлаў, меншых за:

en: <b>Sound Files</b>
be: <b>Гукавыя файлы</b>

en: Preview _sound files:
be: Праслухоўваць _гукавыя файлы:

en: <b>Folders</b>
be: <b>Каталогі</b>

en: Count _number of items:
be: Падлічваць _колькасць аб'ектаў:

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: <b>Media Handling</b>
be: <b>Носьбіты</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
be: Пазначце, што мусіць адбывацца, калі ўстаўляюцца носьбіты ці падлучаюцца прылады

en: CD _Audio:
be: _Аўдыё CD:

en: _DVD Video:
be: _DVD відэа:

en: _Music Player:
be: _Музычны плэер:

en: _Photos:
be: _Фотаздымкі:

en: _Software:
be: _Праграмы:

en: <b>Other Media</b>
be: <b>Іншыя носьбіты</b>

en: Less common media formats can be configured here
be: Тут можна задаць менш распаўсюджаныя носьбіты

en: _Type:
be: _Тып:

en: Acti_on:
be: Д_зеянне:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
be: Ніколі нічога не пытацца і не адкрываць пры ўстаўленні носьбітаў

en: B_rowse media when inserted
be: Аг_ляд носьбіта, калі ён далучаны

en: Media
be: Носьбіт

en: <b>Available _Extensions:</b>
be: <b>Даступныя _пашырэнні:</b>

en: column
be: слупок

en: _About Extension
be: _Пра пашырэнне

en: C_onfigure Extension
be: Н_аставіць пашырэнне

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: History
be: Гісторыя

en: Show History
be: Паказаць гісторыю

en: Camera Brand
be: Вытворца камеры

en: Camera Model
be: Мадэль камеры

en: Date Taken
be: Дата атрымання

en: Date Digitized
be: Дата лічбаваная

en: Exposure Time
be: Час трывання

en: Aperture Value
be: Велічыня шчыліны

en: ISO Speed Rating
be: ISO-значэнне хуткасці

en: Flash Fired
be: Выбліск

en: Metering Mode
be: Рэжым вымярэння

en: Exposure Program
be: Праграма трывання

en: Focal Length
be: Факальная адлегласць

en: Software
be: Апраграмаванне

en: Description
be: Апісанне

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Creator
be: Стваральнік

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Image Type:
be: Тып выявы:

en: Failed to load image information
be: Немагчыма загрузіць звесткі пра выяву

en: loading...
be: загружаюцца...

en: Image
be: Выява

en: Information
be: Звесткі

en: Show Information
be: Паказаць звесткі

en: Use _Default Background
be: Выкарыстаць _стандартны фон

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
be: Нельга прызначыць больш за адзін свой значок за раз.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
be: Калі ласка, перацягніце толькі адну выяву, каб усталяваць адмысловы значок.

en: The file that you dropped is not local.
be: Файл, які вы перацягнулі, нелакальны.

en: You can only use local images as custom icons.
be: Вы можаце выкарыстоўваць толькі лакальныя выявы ў якасці адмысловых значкоў.

en: The file that you dropped is not an image.
be: Файл, які вы перацягнулі, не ёсць выявай.

en: You can only use images as custom icons.
be: Вы можаце выкарыстоўваць толькі выявы ў якасці адмысловых значкоў.

en: Open With %s
be: Адкрыць у %s

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Go To:
be: Перайсці да:

en: Open Location
be: Адкрыць размяшчэнне

en: _Location:
be: _Размяшчэнне:

en: %s - File Browser
be: Файлавы агляднік - %s

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
be: Вы сапраўды хочаце ачысціць спіс наведаных размяшчэнняў?

en: The location "%s" does not exist.
be: Размяшчэння "%s" не існуе.

en: The history location doesn't exist.
be: Размяшчэння "%s", узятае з гісторыі, не існуе.

en: _Go
be: _Перайсці

en: _Tabs
be: _Карткі

en: New _Window
be: Н_овае акно

en: Open another Caja window for the displayed location
be: Адкрыць гэтае размяшчэнне ў яшчэ адным акне Caja

en: New _Tab
be: Новая _картка

en: Open another tab for the displayed location
be: Адкрыць іншую картку з дзейным размяшчэннем

en: Open Folder W_indow
be: А_кно адкрывання каталогу

en: Open a folder window for the displayed location
be: Адкрыць гэтае месца ў аглядніку

en: Close _All Windows
be: Закрыць _усе вокны

en: Close all Navigation windows
be: Закрыць усе вокны навігацыі

en: _Location...
be: _Размяшчэнне...

en: Specify a location to open
be: Выбраць, якое месца адкрыць

en: Clea_r History
be: А_чысціць гісторыю

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
be: Ачысціць змест меню "Перайсці" і спіс "Назад"/"Наперад"

en: S_witch to Other Pane
be: П_ераключыцца на іншую панэль

en: Move focus to the other pane in a split view window
be: Перанесці фокус на іншую панэль у падзеленым на дзве панэлі акне

en: Sa_me Location as Other Pane
be: Тое ж месца, як у другой панэлі

en: Go to the same location as in the extra pane
be: Перайсці да таго ж месца, што ў дадатковай панэлі

en: _Add Bookmark
be: _Дадаць закладку

en: Add a bookmark for the current location to this menu
be: Дадаць закладку дзейнага размяшчэння ў гэтае меню

en: _Edit Bookmarks...
be: _Змяніць закладкі

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
be: Паказаць акно, якое дазваляе змяняць закладкі ў гэтым меню

en: _Previous Tab
be: Да _папярэдняй карткі

en: Activate previous tab
be: Задзейнічаць папярэднюю картку

en: _Next Tab
be: Да на_ступнай карткі

en: Activate next tab
be: Задзейнічаць наступную картку

en: Move Tab _Left
be: Пасунуць картку ў_лева

en: Move current tab to left
be: Пасунуць дзейную картку _налева

en: Move Tab _Right
be: Пасунуць картку ў_права

en: Move current tab to right
be: Пасунуць дзейную картку _направа

en: S_how Search
be: П_аказаць пошук

en: Show search
be: Паказаць пошук

en: _Main Toolbar
be: Галоўная панэль _начыння

en: Change the visibility of this window's main toolbar
be: Змяніць бачнасць галоўнай панэлі начыння акна

en: _Side Pane
be: _Бакавіна

en: Change the visibility of this window's side pane
be: Змяняе бачнасць бакавіны акна

en: Location _Bar
be: Панэль размяш_чэння

en: Change the visibility of this window's location bar
be: Змяніць бачнасць панэлі размяшчэння акна

en: St_atusbar
be: Радок _стану

en: Change the visibility of this window's statusbar
be: Змяніць бачнасць радка стану акна

en: _Search for Files...
be: _Шукаць файлы...

en: Search documents and folders by name
be: Шукаць дакументы і каталогі паводле назвы

en: E_xtra Pane
be: Падвойнае акно

en: Open an extra folder view side-by-side
be: Адкрыць побач дадатковы прагляд каталогу

en: _Back
be: На_зад

en: Go to the previous visited location
be: _Перайсці да папярэдняга месца

en: Back history
be: Назад па гісторыі

en: _Forward
be: _Наперад

en: Go to the next visited location
be: _Перайсці да наступнага месца

en: Forward history
be: Наперад па гісторыі

en: _Zoom
be: _Маштаб

en: _View As
be: _Паказаць як

en: _Search
be: _Пошук

en: Toggle between button and text-based location bar
be: Паказваць радок размяшчэння кнопкамі ці тэкстам

en: _New Tab
be: _Новая картка

en: _Close Tab
be: _Закрыць картку

en: Close tab
be: Закрыць картку

en: Notes
be: Заўвагі

en: Show Notes
be: Паказаць заўвагі

en: Devices
be: Прылады

en: Open the contents of your desktop in a folder
be: Адкрыць змесціва стала як каталог

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Open the contents of the File System
be: Адкрыць змесціва Файлавай Сістэмы

en: Open the trash
be: Адкрыць сметніцу

en: Mount and open %s
be: Прымантаваць і адкрыць %s

en: Browse Network
be: Агляд сеткі

en: Browse the contents of the network
be: Аглядаць сеткавыя рэсурсы

en: _Start
be: Запусціць

en: _Stop
be: _Спыніць

en: _Power On
be: _Уключыць

en: _Safely Remove Drive
be: _Бяспечна выняць дыск

en: _Connect Drive
be: _Падлучыць дыск

en: _Disconnect Drive
be: _Адлучыць дыск

en: _Start Multi-disk Device
be: _Запусціць шматдыскавую прыладу

en: _Stop Multi-disk Device
be: _Спыніць шматдыскавую прыладу

en: _Unlock Drive
be: _Разблакаваць дыск

en: _Lock Drive
be: _Заблакаваць прывад

en: Unable to start %s
be: Немагчыма запусціць %s

en: Unable to poll %s for media changes
be: Немагчыма сачыць за зменамі носьбіта %s

en: Unable to stop %s
be: Немагчыма спыніць %s

en: Open in New _Tab
be: Адкрыць у новай _картцы

en: Open in New _Window
be: Адкрыць у _новым акне

en: Remove
be: Выдаліць

en: Rename...
be: Пераназваць...

en: _Mount
be: Пры_мантаваць

en: _Detect Media
be: _Выявіць медыяфайлы

en: _Format
be: _Фарматаваць

en: Places
be: Месцы

en: Show Places
be: Паказаць Месцы

en: Backgrounds and Emblems
be: Фоны і эмблемы

en: _Remove...
be: _Выдаліць...

en: Add new...
be: Дадаць новы...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
be: Даруйце, але шпалеры %s нельга выдаліць.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
be: Праверце, ці маеце вы дазвол на выдаленне шпалер.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
be: Даруйце, але эмблему %s нельга выдаліць.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
be: Праверце, ці маеце вы дазвол, каб выдаліць эмблему.

en: Select an Image File for the New Emblem
be: Вылучыце файл выявы для новай эмблемы:

en: Create a New Emblem
be: Стварыць новую эмблему

en: _Keyword:
be: _Ключавое слова:

en: _Image:
be: _Выява:

en: Create a New Color:
be: Стварыць новы колер:

en: Color _name:
be: Назва _колера:

en: Color _value:
be: _Значэнне колеру:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
be: Даруйце, але выяву Reset нельга замяніць.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
be: Reset - гэта спэцыяльная выява, якую нельга выдаліць.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
be: Даруйце, але шпалеры %s нельга ўсталяваць.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
be: Вылучыце файл з выявай, каб дадаць яе да шпалераў

en: The color cannot be installed.
be: Немагчыма ўсталяваць колер.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
be: Выбачайце, але вы павінны вызначыць назву новага колеру, якая яшчэ не ўжываецца.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
be: Выбачайце, але вы павінны вызначыць непустую назву для новага колеру.

en: Select a Color to Add
be: Вылучыце колер, які трэба дадаць

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
be: Выбачайце, але "%s" не ёсць прыдатнай для выкарыстання выявай.

en: The file is not an image.
be: Файл не ёсць выявай.

en: Select a Category:
be: Вылучыце катэгорыю:

en: C_ancel Remove
be: Ад_мяніць выдаленне

en: _Add a New Pattern...
be: _Дадаць новыя шпалеры...

en: _Add a New Color...
be: _Дадаць новы колер...

en: _Add a New Emblem...
be: _Дадаць новую эмблему...

en: Click on a pattern to remove it
be: Націсніце на шпалеры, каб выдаліць іх

en: Click on a color to remove it
be: Націсніце на колер, каб выдаліць яго

en: Click on an emblem to remove it
be: Націсніце на эмблему, каб выдаліць яе

en: Patterns:
be: Шпалеры:

en: Colors:
be: Колеры:

en: Emblems:
be: Эмблемы:

en: _Remove a Pattern...
be: _Выдаліць шпалеры...

en: _Remove a Color...
be: _Выдаліць колер...

en: _Remove an Emblem...
be: _Выдаліць эмблему...

en: File Type
be: Тып файла

en: Tags
be: Цэтлікі

en: Select folder to search in
be: Пазначце каталог для пошуку

en: Documents
be: Дакументы

en: Music
be: Музыка

en: Video
be: Відэа

en: Picture
be: Малюнак

en: Illustration
be: Ілюстрацыя

en: Spreadsheet
be: Табліца

en: Presentation
be: Прэзэнтацыя

en: Text File
be: Тэкставы файл

en: Select type
be: Вылучыце тып

en: Any
be: Любы

en: Other Type...
be: Іншы тып...

en: 6 Months
be: 6 месяцаў

en: 1 Year
be: 1 год

en: Remove this criterion from the search
be: Выдаліць гэты крытэр пошуку

en: Search Folder
be: Каталог пошуку

en: Edit
be: Змяніць

en: Edit the saved search
be: Змяніць захаваны пошук

en: Add a new criterion to this search
be: Дадаць новы крытэр пошуку

en: Go
be: Пачаць

en: Reload
be: Перачытаць

en: Perform or update the search
be: Пачаць пошук ці абнавіць

en: _Search for:
be: _Шукаць:

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Search:
be: Пошук:

en: Close the side pane
be: Закрыць бакавую панэль

en: _Places
be: _Месцы

en: Open _Location...
be: Адкрыць _размяшчэнне...

en: Close P_arent Folders
be: Закрыць _бацькоўскія каталогі

en: Close this folder's parents
be: Закрыць бацькоўскія каталогі дзейнага каталогу

en: Clos_e All Folders
be: Закрыць усе _каталогі

en: Close all folder windows
be: Закрыць усе вокны каталогу

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
be: Лакальныя дакументы і каталогі на гэтым камп'ютары паводле назвы ці змесціва

en: Delete all items in the Trash
be: Выдаліць усе аб'екты са сметніцы

en: Restore Selected Items
be: Аднавіць вылучаныя аб'екты

en: Restore selected items to their original position
be: Аднавіць вылучаныя аб'екты на іх выточныя месцы

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
be: Вы хочаце выдаліць усе закладкі з вашага спісу, якія спасылаюцца на нерэчаіснае размяшчэнне?

en: Bookmark for Nonexistent Location
be: Закладка для нерэчаіснага размяшчэння

en: You can choose another view or go to a different location.
be: Вы можаце выбраць іншы рэжым прагляду ці перайсці да іншага размяшчэння.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
be: Немагчыма паказаць размяшчэнне ў гэтым рэжыме.

en: Content View
be: Прагляд зместу

en: View of the current folder
be: Выгляд гэтага каталогу

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
be: Caja не мае ўсталяванага рэжыму прагляду для гэтага каталогу.

en: The location is not a folder.
be: Гэтае размяшчэнне - не каталог.

en: Could not find "%s".
be: Не знойдзена "%s".

en: Please check the spelling and try again.
be: Калі ласка, праверце напісанне і паўтарыце зноў.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
be: Caja не можа распазнаць месцы "%s".

en: Caja cannot handle this kind of location.
be: Caja не можа распазнаць месца такога тыпу.

en: Unable to mount the location.
be: Не выйшла прымантаваць размяшчэнне

en: Access was denied.
be: Доступ быў забаронены.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
be: Не выйшла паказаць "%s", бо хост не знойдзены.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
be: Праверце напісанне і карэктнасць проксі-настáўленняў.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
be: Памылка: %s
    Пазначце іншы прагляднік і паспрабуйце ізноў.

en: Go to the location specified by this bookmark
be: Перайсці да размяшчэння, на якое спасылаецца закладка

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Caja - свабодная праграма; яе можна распаўсюджваць і/ці змяняць паводле ўмоваў GNU General Public License версіі 2 ці пазнейшай (на ваш выбар), апублікаванай Free Software Foundation.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Caja распаўсюджваецца з надзеяй на тое, што яна будзе карыснай, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без відавочных гарантый прыдатнасці да КАМЕРЦЫЙНАГА ПРОДАЖУ ці ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Па падрабязнасці звяртайцеся да GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
be: Вы мусілі атрымаць копію GNU General Public License разам з Caja; калі не атрымалі, лістуйце да Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
be: Caja дазваляе кіраваць файламі і каталогамі як на лакальным камп'ютары, так і адлегла.

en: _File
be: _Файл

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: Close this folder
be: Закрыць гэты каталог

en: _Backgrounds and Emblems...
be: Ф_оны і эмблемы...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
be: Паказаць шпалеры, колеры і эмблемы, якія можна выкарыстаць для змянення вонкавага выгляду.

en: Prefere_nces
be: _Настáўленні

en: Edit Caja preferences
be: Змяніць настáўленні Caja

en: Open _Parent
be: Адкрыць _бацькоўскі каталог

en: Open the parent folder
be: Адкрыць бацькоўскі каталог

en: Stop loading the current location
be: Спыніць чытанне дзейнага размяшчэння

en: _Reload
be: _Перачытаць

en: Reload the current location
be: Перачытаць змесціва дзейнага каталогу

en: _Contents
be: _Змесціва

en: Display Caja help
be: Паказаць даведку Caja

en: _About
be: _Пра аплет

en: Display credits for the creators of Caja
be: Паказаць звесткі пра стваральнікаў Caja

en: Zoom _In
be: Па_вялічыць маштаб

en: Increase the view size
be: Павялічыць памер аб'ектаў

en: Zoom _Out
be: З_меншыць маштаб

en: Decrease the view size
be: Зменшыць памер аб'ектаў

en: Normal Si_ze
be: Звычайны па_мер

en: Use the normal view size
be: Ужыць нармальны памер аб'ектаў

en: Connect to _Server...
be: Злучэнне з _серверам...

en: Connect to a remote computer or shared disk
be: Злучыцца з адлеглым камп'ютарам ці супольным дыскам

en: _Home Folder
be: _Хатні каталог

en: _Computer
be: _Камп'ютар

en: _Network
be: _Сетка

en: T_emplates
be: _Шаблоны

en: Open your personal templates folder
be: Адкрыць свой каталог шаблонаў

en: _Trash
be: _Сметніца

en: Open your personal trash folder
be: Адкрыць сваю сметніцу

en: Show _Hidden Files
be: Паказаць _схаваныя файлы

en: Toggle the display of hidden files in the current window
be: Пераключыць рэжым паказу схаваных файлаў у гэтым акне

en: _Up
be: _Вышэй

en: _Home
be: _Хатні каталог

en: Loading...
be: Загрузка...

en: These files are on an Audio CD.
be: Гэтыя файлы на Аўдыё CD.

en: These files are on an Audio DVD.
be: Гэтыя файлы на Аўдыё DVD.

en: These files are on a Video DVD.
be: Гэтыя файлы на Відэа DVD.

en: These files are on a Video CD.
be: Гэтыя файлы на Відэа CD.

en: These files are on a Super Video CD.
be: Гэтыя файлы на Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
be: Гэтыя файлы на Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
be: Гэтыя файлы на Picture CD.

en: The media contains digital photos.
be: Носьбіт утрымлівае лічбавыя здымкі.

en: These files are on a digital audio player.
be: Гэтыя файлы на лічбавым аўдыё-плэеры.

en: The media contains software.
be: Гэты носьбіт утрымлівае праграмы.

en: The media has been detected as "%s".
be: Носьбіт вызначаны як "%s".

en: Zoom In
be: Наблізіць

en: Zoom Out
be: Аддаліць

en: Zoom to Default
be: Стандартны маштаб

en: Zoom
be: Падагнаць

en: Set the zoom level of the current view
be: Усталяваць маштаб дзейнага рэжыму

en: Background
be: Абрус

en: E_mpty Trash
be: Сп_устошыць сметніцу

en: Create L_auncher...
be: Стварыць _пускач...

en: Create a new launcher
be: Стварыць новы пускач

en: Change Desktop _Background
be: Змяніць _абрус стала

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
be: Паказаць акно, якое дазволіць вам усталяваць фон ці колеры стала

en: Empty Trash
be: Спустошыць сметніцу

en: _Desktop
be: _Стол

en: The desktop view encountered an error.
be: Памылка рэжыму стала.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
be: Памылка выкарыстання рэжыму стала падчас запуску.

en: Select Items Matching
be: Вылучэнне паводле ўзору

en: _Pattern:
be: _Узор:

en: Examples:
be: Прыклады:

en: Save Search as
be: Захаваць пошук як

en: _Save
be: _Захаваць

en: Search _name:
be: _Назва пошуку:

en: _Folder:
be: _Каталог:

en: Select Folder to Save Search In
be: Вылучыце каталог, дзе трэба захаваць пошук

en: "%s" selected
be: "%s" вылучаны

en: Free space: %s
be: Вольная прастора: %s

en: %s, Free space: %s
be: %s, вольная прастора: %s

en: Open parent location
be: Адкрыць бацькоўскі каталог

en: Open parent location for the selected item
be: Адкрыць бацькоўскі каталог для выбранага аб'екта

en: Run "%s" on any selected items
be: Выканаць "%s" для вылучаных аб'ектаў

en: Create Document from template "%s"
be: Стварыць дакумент з шаблону "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
be: Усе выканальныя файлы з гэтага каталогу з'явяцца ў меню "Сцэнары".

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
be: Выбар сцэнару з меню выканае гэты сцэнар з вылучанымі аб'ектамі ў якасці файлаў уводу.

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
be: Калі вы дасцё загад "Уставіць", аб'ект "%s" будзе перанесены

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
be: Калі вы дасцё загад "Уставіць", аб'ект "%s" будзе скапіяваны

en: There is nothing on the clipboard to paste.
be: У буфэры абмену няма нічога для ўстаўкі.

en: Unable to unmount location
be: Нельга адмантаваць размяшчэнне

en: Unable to eject location
be: Нельга вызваліць размяшчэнне

en: Unable to stop drive
be: Нельга спыніць дыск

en: Connect to Server %s
be: Злучэнне з серверам %s

en: _Connect
be: З_лучыцца

en: Link _name:
be: Назва с_пасылкі:

en: Create _Document
be: Стварыць _дакумент

en: Open Wit_h
be: Адкрыць _у

en: Choose a program with which to open the selected item
be: Выбраць праграму для адкрывання вылучанага аб'екта

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: View or modify the properties of each selected item
be: Паглядзець ці змяніць уласцівасці кожнага вылучанага аб'екта

en: Create _Folder
be: Стварыць _каталог

en: Create a new empty folder inside this folder
be: Стварыць новы пусты каталог унутры гэтага каталог

en: No templates installed
be: Шаблоны не ўсталяваны

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
be: П_усты файл

en: Create a new empty file inside this folder
be: Стварыць новы пусты файл у гэтым каталогу

en: Open the selected item in this window
be: Адкрыць вылучаны аб'ект у гэтым акне

en: Open in Navigation Window
be: Адкрыць у акне навігацыі

en: Open each selected item in a navigation window
be: Адкрыць кожны вылучаны аб'ект у акне навігацыі

en: Open each selected item in a new tab
be: Адкрыць кожны вылучаны аб'ект у асобнай картцы

en: Open in _Folder Window
be: Адкрыць у акне _каталогу

en: Open each selected item in a folder window
be: Адкрыць кожны вылучаны аб'ект у акне _каталогу

en: Other _Application...
be: Іншая _праграма

en: Choose another application with which to open the selected item
be: Выбраць іншую праграму для адкрывання вылучанага аб'екта

en: Open With Other _Application...
be: Адкрыць у іншай _праграме

en: _Open Scripts Folder
be: Адкрыць каталог с_цэнараў

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
be: Паказаць каталог сцэнараў, якія з'яўляюцца ў гэтым меню

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
be: Падрыхтаваць вылучаныя файлы да пераносу з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
be: Падрыхтаваць вылучаныя файлы да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
be: Перанесці ці скапіяваць файлы, вылучаныя раней загадам "Выразаць" ці "Скапіяваць"

en: _Paste Into Folder
be: Ус_тавіць у каталог

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
be: Перанесці або скапіяваць файлы, вылучаныя раней загадам "Выразаць" ці "Скапіяваць" у выбраны каталог

en: Cop_y to
be: Кап_іяваць у

en: M_ove to
be: П_еранесці ў

en: Select all items in this window
be: Вылучыць усе аб'екты ў гэтым акне

en: Select I_tems Matching...
be: Вылучыць п_аводле ўзору...

en: Select items in this window matching a given pattern
be: Вылучыць аб'екты ў гэтым акне, якія супадаюць з узорам

en: _Invert Selection
be: _Адвярнуць вылучэнне

en: Select all and only the items that are not currently selected
be: Вылучыць усе тыя аб'екты, што цяпер не вылучаны

en: D_uplicate
be: Д_убляваць вылучанае

en: Duplicate each selected item
be: Дубляваць кожны вылучаны аб'ект

en: Create a symbolic link for each selected item
be: Стварыць сімвальную спасылку для кожнага вылучанага аб'екта

en: _Rename...
be: _Пераназваць...

en: Rename selected item
be: Пераназваць вылучаны аб'ект

en: Move each selected item to the Trash
be: Перанесці кожны вылучаны аб'ект у сметніцу

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
be: Выдаліць кожны вылучаны аб'ект, абмінаючы сметніцу

en: _Restore
be: _Аднавіць

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: Undo the last action
be: Скасаваць апошняе дзеянне

en: _Redo
be: _Вярнуць

en: Redo the last undone action
be: Вярнуць апошнія змены

en: Reset View to _Defaults
be: Ужыць _стандартны рэжым прагляду

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
be: Абнавіць упарадкаванне і маштаб, каб адпавядаць настáўленням для гэтага прагляду

en: Connect To This Server
be: Злучыцца з гэтым серверам

en: Make a permanent connection to this server
be: Стварыць сталае злучэнне з гэтым серверам

en: Mount the selected volume
be: Прымацаваць вылучаны падзел

en: Unmount the selected volume
be: Адмацаваць вылучаны падзел

en: Eject the selected volume
be: Вызваліць вылучаны носьбіт

en: Format the selected volume
be: Фарматаваць вылучаны падзел

en: Start the selected volume
be: Запусціць вылучаны том

en: Stop the selected volume
be: Спыніць вылучаны том

en: Detect media in the selected drive
be: Выявіць медыяфайлы на выбраным дыску

en: Mount the volume associated with the open folder
be: Прымантаваць раздзел, звязаны з адкрытым каталогам

en: Unmount the volume associated with the open folder
be: Адмантаваць раздзел, звязаны з адкрытым каталогам

en: Eject the volume associated with the open folder
be: Вызваліць носьбіт, звязаны з гэтым каталогам

en: Format the volume associated with the open folder
be: Фарматаваць раздзел, што адпавядае адкрытаму каталогу

en: Start the volume associated with the open folder
be: Запусціць раздзел, што адпавядае адкрытаму каталогу

en: Stop the volume associated with the open folder
be: Спыніць раздзел, што адпавядае адкрытаму каталогу

en: Open File and Close window
be: Адкрыць файл і закрыць акно

en: Sa_ve Search
be: _Захаваць пошук

en: Save the edited search
be: Захаваць зменены пошук

en: Sa_ve Search As...
be: _Захаваць пошук як...

en: Save the current search as a file
be: Захаваць дзейны пошук як файл

en: Open this folder in a navigation window
be: Адкрыць гэты каталог ўв акне навігацыі

en: Open this folder in a new tab
be: Адкрыць гэты каталог у новай картцы

en: Open this folder in a folder window
be: Адкрыць гэты каталог у акне каталога

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
be: Падрыхтаваць гэты каталог да пераносу з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
be: Падрыхтаваць гэты каталог да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
be: Перанесці ці скапіяваць у гэты каталог файлы, вылучаныя раней загадамі Выразаць ці Ўставіць

en: Move this folder to the Trash
be: Перанесці гэты каталог у сметніцу

en: Delete this folder, without moving to the Trash
be: Выдаліць гэты каталог, абмінаючы сметніцу

en: Mount the volume associated with this folder
be: Прымантаваць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: Unmount the volume associated with this folder
be: Адмантаваць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: Eject the volume associated with this folder
be: Вызваліць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: Format the volume associated with this folder
be: Фарматаваць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: Start the volume associated with this folder
be: Запусціць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: Stop the volume associated with this folder
be: Спыніць раздзел, што адпавядае гэтаму каталогу

en: View or modify the properties of this folder
be: Паглядзець ці змяніць уласцівасці гэтага каталога

en: _Other pane
be: _Іншая панэль

en: Copy the current selection to the other pane in the window
be: Капіяваць дзейнае вылучэнне ў іншую панэль акна

en: Move the current selection to the other pane in the window
be: Перанесці дзейнае вылучэнне ў іншую панэль акна

en: Copy the current selection to the home folder
be: Капіяваць дзейнае вылучэнне ў хатні каталог

en: Move the current selection to the home folder
be: Перанесці дзейнае вылучэнне ў хатні каталог

en: Copy the current selection to the desktop
be: _Капіяваць дзейнае вылучэнне на стол

en: Move the current selection to the desktop
be: Перанесці дзейнае вылучэнне на стол

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
be: Выканаць ці кіраваць сцэнарамі з %s

en: _Scripts
be: _Сцэнары

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
be: Перанесці адкрыты каталог са сметніцы ў "%s"

en: Start the selected drive
be: Запусціць вылучаны дыск

en: Connect to the selected drive
be: Далучыцца да вылучанага дыска

en: _Start Multi-disk Drive
be: _Запусціць шматдыскавы прывад

en: Start the selected multi-disk drive
be: Запусціць выбраны шматдыскавы прывад

en: U_nlock Drive
be: Р_азблакаваць дыск

en: Unlock the selected drive
be: Разблакаваць вылучаны дыск

en: Stop the selected drive
be: Спыніць вылучаны дыск

en: Safely remove the selected drive
be: Бяспечна выняць абраны дыск

en: _Disconnect
be: _Адлучыцца

en: Disconnect the selected drive
be: Адлучыцца ад абранага дыска

en: _Stop Multi-disk Drive
be: _Спыніць шматдыскавы прывад

en: Stop the selected multi-disk drive
be: Спыніць выбраны шматдыскавы прывад

en: Lock the selected drive
be: Заблакаваць выбраны прывад

en: Start the drive associated with the open folder
be: Запусціць дыск, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Connect to the drive associated with the open folder
be: Падлучыцца да дыска, адпаведнага адкрытаму каталогу

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
be: Запусціць шматдыскавы прывад, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Unlock the drive associated with the open folder
be: Разблакаваць дыск, адпаведны адкрытаму каталогу

en: _Stop the drive associated with the open folder
be: _Спыніць дыск, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Safely remove the drive associated with the open folder
be: Бяспечна выняць дыск, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Disconnect the drive associated with the open folder
be: Адлучыцца ад дыска, адпаведнага адкрытаму каталогу

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
be: Спыніць шматдыскавы прывад, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Lock the drive associated with the open folder
be: Заблакаваць дыск, адпаведны адкрытаму каталогу

en: Browse in New _Window
be: Аглядаць у новым _акне

en: Browse in New _Tab
be: Аглядаць у новай _картцы

en: _Delete Permanently
be: _Выдаліць назаўсёды

en: Delete the open folder permanently
be: Выдаліць адкрыты каталог назаўсёды

en: Move the open folder to the Trash
be: Перанесці адкрыты каталог у сметніцу

en: _Open With %s
be: _Адкрыць у %s

en: Delete all selected items permanently
be: Выдаліць усе вылучаныя аб'екты назаўсёды

en: View or modify the properties of the open folder
be: Паглядзець ці змяніць уласцівасці адкрытага каталогу

en: Download location?
be: Сцягнуць размяшчэнне?

en: You can download it or make a link to it.
be: Вы можаце сцягнуць яго ці стварыць спасылку на яго.

en: Make a _Link
be: Стварыць _спасылку

en: _Download
be: _Сцягнуць

en: Drag and drop is not supported.
be: Перацягванне не падтрымліваецца.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
be: Перацягванне падтрымліваецца толькі на лакальных файлавых сістэмах.

en: An invalid drag type was used.
be: Недапушчальны тып захопу.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
be: закінуты тэкст.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
be: закінутыя даныя

en: Undo
be: Адрабіць

en: Redo
be: Вярнуць

en: Comment
be: Каментар

en: Command
be: Загад

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
be: Вы не маеце дазволу для прагляду зместу "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
be: Не выйшла знайсці "%s". Мусіць, ён быў раней выдалены.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
be: Даруйце, не выходзіць паказаць усё змесціва "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
be: Немагчыма паказаць змест каталогу.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
be: Назва "%s" ужо выкарыстоўваецца ў гэтым каталогу. Калі ласка, выкарыстайце іншую назву.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
be: Няма "%s" у гэтым каталогу. Магчыма, ён быў перанесены ці выдалены?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
be: Вы не маеце дазволу для змены назвы "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
be: Назва "%s" недапушчальная, бо яна ўтрымлівае знак "/". Калі ласка, пазначце іншую назву.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
be: Назва "%s" недапушчальная. Калі ласка, пазначце іншую назву.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
be: Даруйце, нельга пераназваць "%s" у "%s": %s

en: The item could not be renamed.
be: Нельга пераназваць аб'ект.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
be: Вы не маеце дазволу для змены групы для "%s".

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
be: Даруйце, нельга змяніць групу для "%s": %s

en: The group could not be changed.
be: Нельга змяніць групу.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
be: Даруйце, нельга змяніць уладальніка для "%s": %s

en: The owner could not be changed.
be: Нельга змяніць уладальніка.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
be: Даруйце, нельга змяніць дазволы для "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
be: Нельга змяніць дазволы.

en: Renaming "%s" to "%s".
be: Змяняецца назва з "%s" на "%s".

en: by _Name
be: па _назвах

en: Keep icons sorted by name in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па назвах у радках

en: by _Size
be: па _памерах

en: Keep icons sorted by size in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па памеры ў радках

en: by _Type
be: па _тыпе

en: Keep icons sorted by type in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па тыпе ў радках

en: by Modification _Date
be: па _даце змянення

en: Keep icons sorted by modification date in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па даце змянення ў радках

en: by _Emblems
be: па _эмблемах

en: Keep icons sorted by emblems in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па эмблемах у радках

en: by T_rash Time
be: па ч_асе выдалення

en: Keep icons sorted by trash time in rows
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі па часу выдалення ў радках

en: _Organize Desktop by Name
be: _Упарадкаваць стол па назвах

en: Arran_ge Items
be: Упарадкаваць эле_менты

en: Resize Icon...
be: Змяніць памер значка...

en: Make the selected icon resizable
be: Зрабіць вылучаны значок здольным змяняць памер

en: Restore Icons' Original Si_zes
be: Вярнуць першапачатковы памер значкоў

en: Restore each selected icon to its original size
be: Вярнуць першапачатковы памер для кожнага вылучанага значка

en: _Organize by Name
be: _Упарадкаваць па назве

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
be: Пераўпарадкаваць значкі для лепшага запаўнення акна і прадухілення перакрыцця

en: Compact _Layout
be: _Шчыльнае размеркаванне

en: Toggle using a tighter layout scheme
be: Шчыльнае размеркаванне аб'ектаў ці не

en: Re_versed Order
be: Ад_варотны парадак

en: Display icons in the opposite order
be: Паказваць значкі ў адваротным парадку

en: _Keep Aligned
be: _Трымаць выраўненымі

en: Keep icons lined up on a grid
be: Трымаць значкі ўпарадкаванымі паводле сеткі

en: _Manually
be: _Уласнаручна

en: Leave icons wherever they are dropped
be: Пакідаць значкі там, куды яны былі перацягнутыя

en: By _Name
be: Па _назве

en: By _Size
be: Па па_меры

en: By _Type
be: Па _тыпе

en: By Modification _Date
be: Па _даце змянення

en: By _Emblems
be: Па _эмблемах

en: By T_rash Time
be: Па ч_асе выдалення

en: Restore Icon's Original Si_ze
be: Вярнуць першапачатковы памер значка

en: pointing at "%s"
be: указвае на "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
be: _Значкі

en: The icon view encountered an error.
be: Памылка рэжыму значкоў.

en: The icon view encountered an error while starting up.
be: Памылка рэжыму значкоў падчас запуску.

en: Display this location with the icon view.
be: Паказваць гэтае размяшчэнне ў рэжыме значкоў.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
be: _Кампактны

en: The compact view encountered an error.
be: Кампактны рэжым сутыкнуўся з памылкай.

en: The compact view encountered an error while starting up.
be: Кампактны рэжым сутыкнуўся з памылкай падчас запуску.

en: Display this location with the compact view.
be: Паказваць гэтае размяшчэнне ў кампактным рэжыме.

en: (Empty)
be: (Пуста)

en: %s Visible Columns
be: %s бачных слупкоў

en: Choose the order of information to appear in this folder:
be: Абярыце парадак, у якім інфармацыі з'яўляцца ў гэтым каталогу:

en: Visible _Columns...
be: Бачныя _слупкі...

en: Select the columns visible in this folder
be: Вылучыце слупкі, бачныя ў гэтым каталогу

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
be: _Спіс

en: The list view encountered an error.
be: Памылка рэжыму спісу.

en: The list view encountered an error while starting up.
be: Памылка рэжыму спісу падчас пуску.

en: Display this location with the list view.
be: Паказваць гэтае размяшчэнне ў рэжыме спісу.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
be: Нельга прызначыць больш за адзін свой значок за раз!

en: Properties
be: Уласцівасці

en: %s Properties
be: Уласцівасці %s

en: Cancel Group Change?
be: Скасаваць змену групы?

en: Cancel Owner Change?
be: Скасаваць змену ўладальніка?

en: nothing
be: нічога

en: unreadable
be: нечытальны

en: (some contents unreadable)
be: (змест нечытальны)

en: Contents:
be: Змест:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
be: ужыта

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
be: вольна

en: Total capacity:
be: Агульная ўмяшчальнасць

en: Filesystem type:
be: Тып файлавай сістэмы:

en: Basic
be: Асноўны

en: Link target:
be: Спасылка да:

en: Volume:
be: Том:

en: Accessed:
be: Апошні доступ:

en: Modified:
be: Зменены:

en: Created:
be: Створаны:

en: Free space:
be: Вольная прастора:

en: _Read
be: _Чытанне

en: _Write
be: _Запіс

en: E_xecute
be: В_ыкананне

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
be: няма

en: list
be: спіс

en: read
be: чытанне

en: create/delete
be: стварыць / выдаліць

en: write
be: запіс

en: access
be: доступ

en: Access:
be: Доступ:

en: Folder access:
be: Доступ да каталогу:

en: File access:
be: Доступ да файлаў:

en: List files only
be: Толькі спіс файлаў

en: Access files
be: Доступ да файлаў

en: Create and delete files
be: Ствараць і выдаляць файлы

en: Read-only
be: Толькі чытанне

en: Read and write
be: Чытаць і пісаць

en: Special flags:
be: Спэцыяльныя сцягі:

en: Set _user ID
be: Усталяваць ID _карыстальніка

en: Set gro_up ID
be: Усталяваць ID _групы

en: _Sticky
be: _Ліпучы біт

en: _Owner:
be: _Уладальнік:

en: Owner:
be: Уладальнік:

en: _Group:
be: _Група:

en: Group:
be: Група:

en: Others
be: Астатнія

en: Execute:
be: Выкананне:

en: Allow _executing file as program
be: Дазволіць _выкананне

en: Others:
be: Астатнія:

en: Folder Permissions:
be: Дазволы на каталог:

en: File Permissions:
be: Дазволы на файл:

en: Text view:
be: Тэкставы выгляд:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
be: Вы не ўладальнік, таму не можаце змяняць гэтыя дазволы.

en: SELinux context:
be: Кантэкст SELinux:

en: Last changed:
be: Апошні раз зменены:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
be: Ужыць гэтыя ж дазволы да змесціва каталогу

en: The permissions of "%s" could not be determined.
be: Нельга вызначыць дазволы на "%s".

en: The permissions of the selected file could not be determined.
be: Нельга вызначыць дазволы на вылучаны файл.

en: Creating Properties window.
be: Ствараецца акно ўласцівасцяў.

en: Select Custom Icon
be: Вылучыць адмысловы значок

en: Tree
be: Дрэва

en: Show Tree
be: Паказаць дрэва
