caja 1.25.3 - en to br translation catalogue (1358 entries)

en: _Patterns
br: _Gousturioù

en: Drag a pattern tile to an object to change it
br: Riklañ ur goustur war un ergorenn a-benn he c'hemmañ

en: Blue Ridge
br: Roudennoù glas

en: Blue Rough
br: Glas digompez

en: Blue Type
br: Arouezennoù glas

en: Brushed Metal
br: Metal broustet

en: Burlap
br: Lien rouz

en: Camouflage
br: Darguzhañ

en: Chalk
br: Kleiz

en: Cork
br: Skorj

en: Countertop
br: Gorre ur c'hontouer

en: Dots
br: Pikoù

en: Fibers
br: Neud

en: Fleur De Lis
br: Flourdiliz

en: Floral
br: Bleuñvek

en: Fossil
br: Fosil

en: Green Weave
br: Gwagennoù gwer

en: Ice
br: Skorn

en: Manila Paper
br: Paper mod Manila

en: Moss Ridge
br: Roudennoù spoue

en: Numbers
br: Niveroù

en: Ocean Strips
br: Bandennadoù meurvor

en: Purple Marble
br: Marbr limestra

en: Ridged Paper
br: Paper roudennek

en: Rough Paper
br: Paper dilufr

en: Sky Ridge
br: Roudennoù oabl

en: Snow Ridge
br: Roudennoù erc'h

en: Stucco
br: Stouk

en: Wavy White
br: Gwenn gwagennek

en: C_olors
br: _Livioù

en: Drag a color to an object to change it to that color
br: Riklañ ul liv betek un ergorenn evit cheñch he liv gant an hini nevez

en: Orange
br: Orañjez

en: Grapefruit
br: Rezin

en: Ruby
br: Liv ruzvaen

en: Pale Blue
br: Glas sklaer

en: Sky
br: Oabl

en: Violet
br: Mouk

en: Sea Foam
br: Eon mor

en: Leaf
br: Delienn

en: Deep Teal
br: Gwer-glas teñval

en: Dark Cork
br: Skorj teñval

en: Mud
br: Fank

en: Fire Engine
br: Pomp ar gwalldanioù

en: Envy
br: Gwarizi

en: Lemon
br: Sitroñs

en: White
br: Gwenn

en: Apparition
br: Gwelidigezh

en: Silver
br: Arc'hant

en: Concrete
br: Beton

en: Shale
br: Lefan

en: Granite
br: Greunit

en: Eclipse
br: Mougadenn

en: Charcoal
br: Glaou tresañ

en: Onyx
br: Oniks

en: Black
br: Du

en: _Emblems
br: _Sielloù

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
br: Riklañ ur siell betek un ergorenn evit hec'h ouzhpennañ warni

en: Erase
br: Diverkañ

en: File manager for the MATE desktop environment
br: Ardoer restroù evit an endro burev MATE

en: Autorun Prompt
br: Pedadenn emerounit

en: File Browser
br: Merdeer restroù

en: Browse the file system with the file manager
br: Furchal er reizhiad restroù gant an ardoer restroù

en: Computer
br: Urzhiataer

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
br: Merdeiñ dre an holl gantennoù ha teuliadoù lec'hel pe a-bell a vez tizhet diouzh an urzhiataer-mañ

en: File Manager
br: Ardoer restroù

en: File Management
br: Merañ ar restroù

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
br: Kemmañ emzalc'h ha neuz presnestroù an ardoer restroù

en: Open Folder
br: Digeriñ an teuliad

en: Home Folder
br: Ma zeuliad din

en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

en: Saved search
br: Enklask enrollet

en: Network
br: Rouedad

en: Browse bookmarked and local network locations
br: Merdeiñ dre lec'hiadurioù ar rouedad lec'hel ha lakaet ur sined warno

en: Text
br: Testenn

en: The text of the label.
br: Testenn war ar skritellig.

en: Justification
br: Marzekaat

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
br: Desteudadur arroudennoù an destenn eus ar skritell an eil re e-keñver ar re all. Ne vo KET kemmet desteudadur ar skritell en he diabarzh. Sellit ouzh GtkMisc::xalign evit an dra-se.

en: Line wrap
br: Troc'hadur an arroudennoù

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
br: Mar arventennet, troc'hañ an arroudennoù mard a an destenn da vezañ re hir.

en: Cursor Position
br: Lec'h ar reti

en: The current position of the insertion cursor in chars.
br: Lec'h a-vremañ ar reti evit ouzhpennañ lizherennoù

en: Selection Bound
br: Termenoù an dibab

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
br: Lec'h penn all an Dibab adalek ar reder el lizherennoù

en: Cu_t
br: _Troc'hañ

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Paste
br: _Pegañ

en: Select All
br: Diuz pep tra

en: Show more _details
br: Diskouez muioc'h a vunu_doù

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Open
br: _Digeriñ

en: _Revert
br: _Stumm diaraog

en: You can stop this operation by clicking cancel.
br: Tu 'zo da ehanañ ar gwezhiadur en ur glikañ war dilezel.

en:  (invalid Unicode)
br:  (Unicode didalvoudek)

en: No applications found
br: Arload ebet bet kavet

en: Ask what to do
br: Goulenn petra zo d'ober

en: Do Nothing
br: Na ober tra

en: Open %s
br: Digeriñ %s

en: Open with other Application...
br: Digeriñ gant un arload all...

en: You have just inserted an Audio CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD aodio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD aodio.

en: You have just inserted a Video DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD video.

en: You have just inserted a Video CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD dreist video.

en: You have just inserted a blank CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CD gwrec'h.

en: You have just inserted a blank DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD gwrec'h.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur Blu-Ray gwrec'h.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ un DVD HD gwrec'h.

en: You have just inserted a Photo CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CDad luc'hskeudennoù.

en: You have just inserted a Picture CD.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur CDad skeudennoù.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur mediom gant luc'hskeudennoù niverel.

en: You have just inserted a digital audio player.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ul lenner aodio niverel.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
br: Ensoc'het hoc'h eus ur mediom gant ur meziant prientet a-benn ma vefe loc'het ent emgefreek.

en: You have just inserted a medium.
br: O paouez emaoc'h ensoc'hañ ur medioù.

en: Choose what application to launch.
br: Dibab peseurt arload da loc'hañ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
br: Diuzañ penaos digeriñ "%s" ha mar bez sevenet ar gwezhiadur-mañ en dazont evit ar media all o rizh "%s".

en: _Always perform this action
br: _Seveniñ ar gwezhiadur-mañ bewech

en: _Eject
br: Er_maeziañ

en: _Unmount
br: _Disevel

en: Cut the selected text to the clipboard
br: Troc'hañ an destenn diuzet er golver

en: Copy the selected text to the clipboard
br: Eilañ an destenn diuzet er golver

en: Paste the text stored on the clipboard
br: Pegañ an destenn enrollet er golver

en: Select _All
br: Diuzañ pep tr_a

en: Select all the text in a text field
br: Diuziñ an destenn a-bezh en ur maez testenn

en: Move _Up
br: Kas d'ar c'hr_ec'h

en: Move Dow_n
br: Kas d'an _traoñ

en: Use De_fault
br: Implijout an hini dre ziouer

en: Name
br: Anv

en: The name and icon of the file.
br: Anv hag arlun ar restr.

en: Size
br: Ment

en: The size of the file.
br: Ment ar restr.

en: Type
br: Rizh

en: The type of the file.
br: Rizh ar restr.

en: Date Modified
br: Deiziad daskemmet

en: The date the file was modified.
br: An deiziad ma oa kemmet ar restr.

en: Date Accessed
br: Deiziad an haeziñ

en: The date the file was accessed.
br: An deiziad ma oa tizhet ar restr.

en: Owner
br: Perc'henn

en: The owner of the file.
br: Perc'henn ar restr.

en: Group
br: Strollad

en: The group of the file.
br: Strollad ar restr.

en: Permissions
br: Aotreoù

en: The permissions of the file.
br: Aotreoù ar restr.

en: Octal Permissions
br: Aotreoù eizhredel

en: The permissions of the file, in octal notation.
br: Aotreoù ar restr, gant un doare notennañ eizhredel

en: MIME Type
br: Doare-MIME

en: The mime type of the file.
br: Doare mime ar restr.

en: SELinux Context
br: Kemperzh SELinux

en: The SELinux security context of the file.
br: Kemperzh diogelroez SELinux ar restr.

en: Location
br: Lec'hiadur

en: The location of the file.
br: Lec'hiadur ar restr.

en: Extension
br: Askouezh

en: Trashed On
br: Kaset d'al lastez

en: Date when file was moved to the Trash
br: Deiziad pa oa kaset ar restr d'al lastez

en: Original Location
br: Lec'hiadur a-orin

en: Original location of file before moved to the Trash
br: Lec'hiadur ar restr a-orin kent kaset d'ar lastez

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: on the desktop
br: war ar burev

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
br: Teuliad personel %s

en: Network Servers
br: Dafariadoù ar rouedad

en: Trash
br: Lastez

en: _Move Here
br: _Dilec'hiañ amañ

en: _Copy Here
br: _Eilañ amañ

en: _Link Here
br: _Eren amañ

en: Set as _Background
br: Lakaat da _zrekleur

en: Cancel
br: Nullañ

en: Set as background for _all folders
br: Lakaat da zrekleur evit an holl restroù

en: Set as background for _this folder
br: Lakaat da zrekleur evit an teuliad-mañ

en: The emblem cannot be installed.
br: An siell n'hell ket bezañ staliet.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
br: Digarezit, ret eo deoc'h erspizañ ur ger-alc'hwez leuniet evit ar siell nevez.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
br: Digarezit, ret eo lakaat lizherennoù, esaouioù ha niverennoù hepken gant gerioù-alc'hwez ar sielloù.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
br: Digarezit, met ur siell gant an anv "%s" ez eus dija.

en: Please choose a different emblem name.
br: Marplij dibabit un anv siell disheñvel.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
br: Digarezit, n'eus ket tu da enrollañ an siell personelaet.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
br: Digarezit, n'eus ket tu da enrollañ anv ar siell personelaet.

en: This file cannot be mounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ savet

en: This file cannot be unmounted
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ disavet

en: This file cannot be ejected
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ diskaset

en: This file cannot be started
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ loc'het

en: This file cannot be stopped
br: Ar restr-mañ n'hall ket bezañ arsavet

en: Slashes are not allowed in filenames
br: N'eo ket aotreet ar beskelloù e anvioù ar restroù

en: File not found
br: N'eo ket bet kavet ar restr

en: Toplevel files cannot be renamed
br: N'haller ket adenvel ar restroù uhel o live

en: Unable to rename desktop icon
br: N'eo ket gouest da adenvel arlun ar burev

en: Unable to rename desktop file
br: N'eo ket gouest da adenvel restr ar burev

en: today at 00:00:00 PM
br: hiziv da 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
br: hiziv da %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
br: hiziv da 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
br: hiziv da %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
br: hiziv, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
br: hiziv, %-I:%M %p

en: today
br: hiziv

en: yesterday at 00:00:00 PM
br: dec'h da 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
br: dec'h da %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
br: dec'h da 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
br: dec'h da %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
br: dec'h, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
br: dec'h, %-I:%M %p

en: yesterday
br: dec'h

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
br: Merc'her, 00 Gwengolo 0000 da 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
br: %A, %B %-d %Y da %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
br: Lun, 00 Here 0000 da 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
br: %a, %-d %b %Y da %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
br: Lun, 00 Here 0000 da 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
br: %a, %-d %b %Y da %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
br: 00 Here 0000 da 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
br: %-d %b %Y da %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
br: 00 Here 0000, 00:00 PM

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
br: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
br: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
br: %d/%m/%y

en: Not allowed to set permissions
br: N'eo ket aotreet da arventennañ an aotreoù

en: Not allowed to set owner
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar perc'henn

en: Specified owner '%s' doesn't exist
br: Ar perc'henn '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: Not allowed to set group
br: N'eo ket aotreet da arventennañ ar strollad

en: Specified group '%s' doesn't exist
br: Ar strollad '%s' erspizet n'eus ket anezhañ

en: %s (%s bytes)
br: %s (%s eizhbit)

en: ? items
br: ? ergorenn

en: unknown type
br: Rizh dianav

en: unknown MIME type
br: Rizh MIME dianav

en: unknown
br: dianav

en: program
br: goulev

en: link
br: ere

en: Link to %s
br: Ere davit %s

en: link (broken)
br: ere (torr)

en: Merge folder "%s"?
br: Toueziañ an teuliad "%s" ?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
br: Goulenn a ray an toueziañ da gaout ur c'hadarnadur kent amsaviñ ne vern pe restr en teuliad a gas kenniñv ouzh ar restr a zo o vezañ eilet.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
br:  Un teuliad koshoc'h gant ar memes anv a zo anezhañ endeo e  "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
br:  Un teuliad nevesoc'h gant ar memes anv a zo anezhañ endeo e  "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
br:  Un teuliad all gant ar memes anv a zo anezhañ endeo e  "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
br: Mar bez amsavet e vo dilamet an holl restroù en teuliad.

en: Replace folder "%s"?
br: Amsaviñ an teuliad  "%s" ?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
br: Amsaviñ an teuliad  "%s" ?

en: Replace file "%s"?
br: Amsaviñ ar restr "%s" ?

en: Replacing it will overwrite its content.
br: Mar bez amsavet e vo flastret e endalc'had.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr koshoc'h gant an hevelep anv zo anezhi endeo e "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr nevesoc'h gant an hevelep anv zo anezhi endeo e "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
br: Ur restr all gant an hevelep anv ez eus anezhi endeo e "%s".

en: Original folder
br: Teuliad a-orin

en: Items:
br: Ergorennoù :

en: Original file
br: Restr a-orin

en: Size:
br: Ment :

en: Type:
br: Rizh :

en: Last modified:
br: Kemm diwezhañ :

en: Merge with
br: Toueziañ gant

en: Replace with
br: Amsaviñ gant

en: Merge
br: Toueziañ

en: Select a new name for the _destination
br: Diuzañ un anv nevez evit ar arvone_d

en: Differences...
br: Disheñvelderioù...

en: Apply this action to all files and folders
br: Seveniñ ar gwered-mañ evit an holl restroù ha teuliadoù

en: _Skip
br: _Leuskell a-gostez

en: Re_name
br: Ade_nvel

en: Replace
br: Amsaviñ

en: Merge Folder
br: Toueziañ an teuliadoù

en: File conflict
br: Kenniñv ar restr

en: S_kip All
br: _Mont e-biou d'an holl

en: _Retry
br: _Adklask

en: _Delete
br: _Dilemel

en: Delete _All
br: Dilemel pep tr_a

en: Replace _All
br: _Amsaviñ pep tra

en: Merge _All
br: Toueziañ pep tr_a

en: Copy _Anyway
br: Eilañ _memes tra

en: Another link to %s
br: Un ere all davit %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
br: %'dañ ere davit %s

en: %'dnd link to %s
br: %'dl ere davit %s

en: %'drd link to %s
br: %'dde ere davit %s

en: %'dth link to %s
br: %'dvet ere davit %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
br:  (eilad)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
br:  (eilad all)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
br: vet eilad)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
br: añ eilad)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
br: vet eilad)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
br: e eilad)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
br: %s (eilad)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
br: %s (eilad all)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
br: %s (%'dvet eilad)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
br: %s (%'dañ eilad)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
br: %s (%'dl eilad)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
br: %s (%'de eilad)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken diouzh al lastez ?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
br: Ma tiverkot un elfenn e vo kollet da viken.

en: Empty all items from Trash?
br: Goullonderiñ an holl ergorennoù al lastez ?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
br: Da vat e vo diverket an elfennoù a zo er pod lastez.

en: Empty _Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%B" da viken ?

en: Move to _Trash
br: Kas d'al lastez

en: Deleting files
br: O tiverkañ restroù

en: Error while deleting.
br: Fazi en ur ziverkañ.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dilamet rak n' hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
br: %'d restr c'hoazh d'al lastez

en: _Skip files
br: Mont e-biou d'ar restroù

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ dilamet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: There was an error reading the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o lenn an teuliad "%B".

en: Could not remove the folder %B.
br: N'hall ket dilemel an teuliad %B.

en: There was an error deleting %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tilemel %B.

en: Moving files to trash
br: O kas ar restroù d'al lastez

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
br: N'hell ket kas ar restr d'al Lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezhi diouzhtu ?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dilec'hiet d' al lastez.

en: Trashing Files
br: O kas ar restroù d'al lastez

en: Deleting Files
br: O tilemel ar restroù

en: Unable to eject %V
br: N'eo ket gouest da ziskas %V

en: Unable to unmount %V
br: N'eo ket gouest da zisevel %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
br: Ha fellout a ra deoc'h goullonderiñ al lastez kent disevel ?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
br: A-benn kaout egor diac'hub en-dro war ar bezhienn-mañ ez eo ret goullonderiñ al lastez. Kollet e vo da vat holl elfennoù eus ar bezhienn bet kaset d'al lastez.

en: Do _not Empty Trash
br: _Na goullonderiñ al lastez

en: Unable to mount %s
br: N'eo ket gouest da sevel %s

en: Error while copying.
br: Fazi en ur eilañ.

en: Error while moving.
br: Fazi en ur zilec'hiañ.

en: Error while moving files to trash.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kas restroù d'al lastez.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit o gwelout.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: Ar teuliad "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
br: Ar restr "%B" n'hall ket bezañ dornataet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit he lenn.

en: There was an error getting information about "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o kaout titouroù diwar-benn "%B".

en: Error while copying to "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ e "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
br: N' hoc'h eus ket an aotreoù evit haeziñ an teuliad arvoned.

en: There was an error getting information about the destination.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o klask titouroù diwar-benn an arvoned.

en: The destination is not a folder.
br: An arvoned n'eo ket un teuliad.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
br: N'eus ket plas a-walc'h gant an arvoned. Klaskit dilemel restroù a-benn kaout muioc'h a blas.

en: There is %S available, but %S is required.
br: Hergerz ez eus %S koulskoude ez azgoulenner %S.

en: The destination is read-only.
br: An arvoned zo dre lenn nemetken

en: Moving "%B" to "%B"
br: Dilec'hiadur "%B" betek "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
br: Eiladur "%B" e "%B"

en: Duplicating "%B"
br: Eiladur "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
br: %S eus %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e grouiñ en arvoned.

en: There was an error creating the folder "%B".
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pa ma oa o krouiñ an teuliad "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
br: Ar restroù en teuliad "%B" n'hallont ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit gwelout.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
br: An teuliad "%B" n'hall ket bezañ eilet rak n'hoc'h eus ket an aotreoù evit e lenn.

en: Error while moving "%B".
br: Fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ "%B".

en: Could not remove the source folder.
br: N'hall ket dilemel an teuliad tarzh.

en: Error while copying "%B".
br: Fazi e-pad ma oa oc'h eilañ "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
br: N'hall ket dilemel ar restroù diouzh an teuliad %F ez eus anezhañ endeo.

en: Could not remove the already existing file %F.
br: N'hall ket dilemel ar restr %F ez eus anezhi endeo.

en: You cannot move a folder into itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ un teuliad davetañ e-unan.

en: You cannot copy a folder into itself.
br: N'hallit ket eilañ un teuliad davetañ e-unan.

en: The destination folder is inside the source folder.
br: An teuliad pal a zo e-barzh an teuliad orin.

en: You cannot move a file over itself.
br: N'hallit ket dilec'hiañ ur restr warni hec'h unan.

en: You cannot copy a file over itself.
br: N'hallit ket eilañ ur restr warni hec'h-unan.

en: The source file would be overwritten by the destination.
br: Ar restr tarzh a vefe flastret gant ar restr arvoned.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
br: N'hall ket dilemel ur restr ez eus anezhi gant an hevelep anv e %F.

en: There was an error copying the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h eilañ ar restr e %F.

en: Copying Files
br: Oc'h eilañ restroù

en: Preparing to Move to "%B"
br: O prientiñ an dilec'hiañ betek "%B"

en: There was an error moving the file into %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o tilec'hiañ ar restroù betek %F.

en: Moving Files
br: O tilec'hiañ ar restroù

en: Creating links in "%B"
br: O krouiñ an ereoù e "%B"

en: Error while creating link to %B.
br: Fazi e-pad ma oa o krouiñ un ere davit %F.

en: Symbolic links only supported for local files
br: Skoret eo an ereoù arouezek evit ar restroù lec'hel hepken

en: The target doesn't support symbolic links.
br: An arvonde ne skor ket an ereoù arouezek.

en: There was an error creating the symlink in %F.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o krouiñ an ere arouezek e %F.

en: Setting permissions
br: Arventennadur an aotreoù

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
br: Teuliad hep titl

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
br: restr nevez

en: Error while creating directory %B.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pa ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad %F.

en: Error while creating file %B.
br: Fazi e-pa ma oa o krouiñ ar restr %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
br: Fazi e-pa ma oa o krouiñ ar c'havlec'hiad e %F.

en: Emptying Trash
br: O c'houllonderiñ al lastez

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
br: N'haller ket merkañ al loc'her-mañ evel unan fiziek (restr erounezadus)

en: Could not determine original location of "%s"
br: N'hall ket despizañ lec'hiadur a orin eus "%s"

en: The item cannot be restored from trash
br: An elfenn n'hall ket bezañ adtapet diouzh al lastez

en: The selection rectangle
br: Ar reizhkorn diuziñ

en: The Link "%s" is Broken.
br: Torr eo an ere "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
br: Torr eo an ere "%s". E gas d'al Lastez ?

en: This link cannot be used, because it has no target.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus arvoned ebet gantañ.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
br: N'haller ket arverañ an ere-mañ rak n'eus ket eus e arvoned "%s" .

en: Mo_ve to Trash
br: Ka_s d'al Lastez

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
br: Ha c'hoant ho peus erounit "%s", pe diskouez ar pezh a zo e-barzh?

en: "%s" is an executable text file.
br: Ur restr testenn erounezadus eo "%s".

en: Run in _Terminal
br: Erounit en _Dermenell

en: _Display
br: _Skrammañ

en: _Run
br: _Seveniñ

en: Are you sure you want to open all files?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h digeriñ an holl restroù ?

en: Could not display "%s".
br: N'haller ket skrammañ "%s".

en: The file is of an unknown type
br: Diananv eo ar rizh restr

en: There is no application installed for %s files
br: N'eus arload ebet staliet evit ar restroù mod %s

en: _Select Application
br: _Diuzañ un arload

en: There was an internal error trying to search for applications:
br: Ur fazi diabarzh ez eus bet en ur glask arloadoù :

en: Unable to search for application
br: N'eo ket gouest da glask arloadoù

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
br: N'eus arload ebet bet staliet evit ar restroù mod %s.
    Ha fellout a ra deoc'h klask un arload da zigeriñ ar restr-mañ ?

en: Untrusted application launcher
br: Loc'her arload disfiziañs ennañ

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
br: An arload loc'hañ "%s" n'eo ket bet merket gant fiziañs ennañ. Ma n'ananvezit ket tarzh ar restr-mañ e c'hellfe bezañ arvarus loc'hañ ar restr.

en: _Launch Anyway
br: _Loc'hañ memes tra

en: Mark as _Trusted
br: Merkañ hoc'h eus fiziañs enni

en: Unable to mount location
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur

en: Unable to start location
br: N'eo ket gouest da loc'hañ al lec'hiadur

en: Opening "%s".
br: O tigeriñ "%s".

en: Could not set application as the default: %s
br: N'hall ket arventennañ an arload evel an hini dre ziouer : %s

en: Could not set as default application
br: N'hall ket arventennañ an arload evel an hini dre ziouer

en: Default
br: Dre ziouer

en: Icon
br: Arlun

en: Could not remove application
br: N'hall ket dilemel an arload

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: No applications selected
br: Arload ebet bet diuzet

en: %s document
br: Teul %s

en: Unknown
br: Dianav

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
br: Diuzañ un arload da zigeriñ %s ha restroù all o rizh "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
br: Digeriñ an holl restroù o rizh "%s" gant :

en: Could not run application
br: N'hall ket erounit an arload

en: Could not find '%s'
br: N'eo ket gouest da gavout '%s'

en: Could not find application
br: N'eo ket gouest da gavout an arload

en: Could not add application to the application database: %s
br: N'haller ket ouzhpennañ an arload da stlennvon an arloadoù : %s

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: Could not add application
br: N'eo ket gouest da ouzhpennañ an arload

en: Select an Application
br: Diuzañ un arload

en: Open With
br: Digeriñ gant

en: Select an application to view its description.
br: Dibabit un arload evit gwelout e zisplegadenn.

en: _Use a custom command
br: _Arverañ un arc'had personelaet

en: _Browse...
br: _Furchal...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
br: Digeriñ %s hag an teul mod %s all gant :

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
br: Digeriñ %s gant :

en: _Remember this application for %s documents
br: _Derc'hel soñj en arload-mañ evit an teulioù mod %s

en: Open all %s documents with:
br: Digeriñ an holl deulioù mod %s gant :

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
br: Digeriñ %s hag ar restroù mod "%s" all gant :

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
br: _Derc'hel soñj en arload-mañ evit an teulioù mod "%s"

en: Open all "%s" files with:
br: Digeriñ an holl restroù mod "%s" gant :

en: Add Application
br: Ouzhpennañ un arload

en: Open Failed, would you like to choose another application?
br: C'hwitet an digeriñ, ha fellout a ra deoc'h dibab un arload all ?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
br: "%s" n'hall ket digeriñ "%s" rak "%s" n'hall ket tizhout ar restroù war al lec'hiadurioù "%s".

en: Open Failed, would you like to choose another action?
br: C'hwitet an digeriñ, ha fellout a ra deoc'h dibab ur gwezh all ?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
br: Ar gwezhiadur dre ziouer n'hall ket digeriñ "%s" rak n'hall ket tizhout ar restroù war al lec'hiadurioù "%s".

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
br: N'eus arload all hegerz da welout ar restr-mañ. Mar bez eilet ganeoc'h war hoc'h urzhiataer e tlefec'h bezañ gouest d'he digeriñ.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
br: N'eus gwered all hegerz da welout ar restr-mañ. Mar bez eilet ganeoc'h war hoc'h urzhiataer e tlefec'h bezañ gouest d'he digeriñ.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
br: Digarezit, n'hallit ket erounit arc'hadoù diouzh ul lec'hienn a-bell.

en: This is disabled due to security considerations.
br: Diweredekaet eo an dra-mañ abalamour da gudennoù diogelroez.

en: There was an error launching the application.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur loc'hañ an arload.

en: This drop target only supports local files.
br: Ar pal eus ar riklañ-leuskel-mañ a skor restroù lec'hel hepken.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit i en un teuliad lec'hel ha laoskit i en-dro neuze.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
br: A-benn digeriñ restroù nad int ket lec'hel, eilit i en un teuliad lec'hel ha laoskit i en-dro neuze. Ar restroù lec'hel hoc'h eus laosket zo bet digoret endeo.

en: Details:
br: Mundudoù :

en: File Operations
br: Gwezhadurioù restr

en: Preparing
br: O prientiñ

en: Search
br: Klask

en: Search for "%s"
br: Klask "%s"

en: Delete %d copied items
br: Dilemel %d ergorenn eilet

en: Delete '%s'
br: Dilemel '%s'

en: Delete %d duplicated items
br: Dilemel %d ergorenn eilet

en: Move %d items back to '%s'
br: Kas %d ergorenn da '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
br: Kas '%s' da '%s' en-dro

en: Rename '%s' as '%s'
br: Adenvel  '%s' evel '%s'

en: Restore %d items from trash
br: Assav %d elfenn diouzh al lastez

en: Restore '%s' to '%s'
br: Assav '%s' da '%s'

en: Move %d items back to trash
br: Kas %d ergorenn d'al lastez c'hoazh

en: Move '%s' back to trash
br: Kas '%s' d'al lastez en-dro

en: Delete links to %d items
br: Dilemel ereoù da %d ergorenn

en: Delete link to '%s'
br: Dilemel ere da '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
br: Assav an aotreoù orin eus an ergorennoù enframmet e '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
br: Assav an aotreoù orin eus '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
br: Assav ar strollad eus '%s' e '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
br: Assav ar perc'henner eus '%s' e '%s'

en: Copy %d items to '%s'
br: Eilañ %d elfenn e '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
br: Eilañ '%s' e '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
br: Eilañ %d elfenn e '%s'

en: Duplicate '%s' in '%s'
br: Eilañ '%s' e '%s'

en: Move %d items to '%s'
br: Kas %d ergorenn betek '%s'

en: Move '%s' to '%s'
br: Kas '%s' betek '%s'

en: Create new file '%s' from template
br: Krouiñ ur restr nevez '%s' diouzh ur patrom

en: Create an empty file '%s'
br: Krouiñ ur restr c'houllo '%s'

en: Create a new folder '%s'
br: Krouiñ un teuliad nevez '%s'

en: Move %d items to trash
br: Kas %d ergorenn d'al lastez

en: Move '%s' to trash
br: Kas '%s' d'al lastez

en: Restore '%s' from trash
br: Assav '%s' diouzh al lastez

en: Create links to %d items
br: Krouiñ ereoù davit %d elfenn

en: Create link to '%s'
br: Krouiñ un ere davit '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
br: Despizañ aotreoù evit an elfennoù enframmet e '%s'

en: Set permissions of '%s'
br: Despizañ aotreoù eus '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
br: Despizañ ar strollad eus '%s' e '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
br: Despizañ ar perc'henner eus '%s' e '%s'

en: _Undo creation of an empty file
br: _Dizober krouidigezh ur restr c'houllo

en: _Undo creation of a file from template
br: _Dizober krouidigezh eus ur restr diouzh ur patrom

en: _Redo creation of an empty file
br: _Adober krouidigezh eus ur restr c'houllo

en: _Redo creation of a file from template
br: _Adober krouidigezh eus ur restr diouzh ur patrom

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
br: Menegiñ a ra pelec'h lakaat an ivinelloù nevez digoret er prenestroù merdeiñ.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
br: Mar arventennet da "after_current_tab" ez eo ensoc'het an ivinelloù nevez war-lec'h an ivinell vremanel. Mar arventennet da "end" ez eo ouzhpennet an ivinelloù nevez e dibenn roll an ivinelloù.

en: Caja will exit when last window destroyed.
br: Kuitaat a ray Caja pa vo distrujet ar prenestr diwezhañ.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
br: Gweredekaat a ra emzalc'h klasel Caja : an holl brenestroù a dalv da verdeiñ

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
br: Mar lakaet da wir e vo holl brenestroù Caja prenestroù merdeiñ. An doare ma oa emzalc'h Caja kent an handelv 2.6 eo ha tud zo a blij dezho gwell an emzalc'h-mañ.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
br: Arver bepred enankad al lec'hiadur e-lec'h varren an treugoù

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
br: Mar lakaet da wir e vo arveret un enankad testennel gant prenestr merdeiñ Caja evit ar varrenn lec'hiañ e lec'h barrenn an treugoù.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret goulenn ma vo kadarnaet dilamadur ar restroù pe c'houllonderadur al lastez

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
br: Mar lakaet da wir e c'houlennoù Caja diganeoc'h ar c'hadarnaat mar klaskot dilemel restroù pe c'houllonderiñ al lastez.

en: Whether to enable immediate deletion
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret gweredekaat an dilamadur diouzhtu

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
br: Mar arventennet da wir ez eus ur mollad gant Caja hag a ro an aotre ddeoc'h da diverkañ ur restr diouzhtu war al lec'h, e-lec'h he c'has d'al lastez. Arvarus e c'hall bezañ ar mollad-mañ, bezit evezhiek.

en: When to show preview text in icons
br: Menegiñ a ra pegoulz diskouez un destenn alberz en arlunioù

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet endalc'had un alberz eus ur restr mod testenn e arlun ur restr. Mar lakaet da "Bepred" e vo diskouezet bepred ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo gwelet un alberz gant ar restroù lec'he lhepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse lennet roadennoù an alberz.

en: When to show number of items in a folder
br: Pegoulz diskouez an niver a elfennoù en un teuliad

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet an niver a elfennoù en un teuliad. Mar lakaet da "Bepred" e vo diskouezet kontoù an elfennoù ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo diskouezet kontoù an elfennoù gant ar reizhiadoù restroù lec'hel hepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse jedet kontoù an elfennoù.

en: Type of click used to launch/open files
br: Rizh ar c'hlik implijet evit loc'hañ/digeriñ restroù

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
br: Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "single" da loc'hañ ar restroù dre ur c'hlik nemetañ pe "double" da loc'hañ ar restroù dre un daouglik.

en: What to do with executable text files when activated
br: Petra ober gant ar restroù testenn erounezadus pa vezont gweredekaet

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
br: Petra ober gant ar restroù testenn erounezadus pa vezont gweredekaet (klik pe daouglik warni). Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "loc'hañ" a-benn o loc'hañ evel arloadoù, "goulenn" a-benn goulenn petra ober dre ur voestad emziviz ha "skrammañ" a-benn o diskouez evel restroù mod testenn.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
br: Arverañ degouezhioù un afell ouzhpenn eus al logodenn en ur prenestr merdeiñ eus Caja

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ mar bez sevenet ur gwezhiadur bennak e-barzh Caja pa vez pouezet war unan pe eben.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
br: Afell al logodenn evit gweredekaat an arc'had "War-raok" en ur prenestr merdeiñ

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ peseurt afell a weredeka an arc'had "War-raok" en ur prenestr merdeiñ. Ledad ar gwerzhiioù a c'hell bezañ etre 6 ha 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
br: Afell al logodenn evit gweredekaat an arc'had "War-gil" en ur prenestr merdeiñ

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
br: Evit an arveriaded o deus ul logodenn gant afelloù "War-raok" ha "War-Gil" ez erspizo an alc'hwez-mañ peseurt afell a weredeka an arc'had "War-gil" en ur prenestr merdeiñ. Ledad ar gwerzhiioù a c'hell bezañ etre 6 ha 14.

en: When to show thumbnails of image files
br: Pegoulz diskouez melvennoù eus restroù mod skeudenn

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez diskouezet ur restr skeudenn evel ur velvenn. Mar lakaet da "Bepred" e vo graet ar velvenn ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo diskouezet ar melvennoù gant ar restroù lec'hel hepken. Mar lakaet da "morse" ne vo morse diskouezet ar melvennoù, arveret e vo un arlun rumm.

en: Maximum image size for thumbnailing
br: Ment _uc'hek ar restroù skeudenn evit ar melvennoù :

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
br: Ar skeudennoù brasoc'h eget ar vent-mañ (e eizhbitoù) ne vint ket lakaet da velvennoù. Mirout ouzh lakaat skeudennoù re vras da velvennoù eo pal ar arventenn-mañ rak re a amzer e padfe ar c'hargañ pe re a vemor a vefe arveret.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret selaou ar sonioù en a-raok pa dremeno al logodenn dreist un arlun

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
br: Gwellekadur an tizh evit ar mare ma vez rakklevet ur restr son pa vez trement al logodenn dreist arlun ur restr. Mar lakaet da "Bepred" e vo lennet ar son bepred ha pa vefe ar restr war un dafariad a-bell. Mar lakaet da "lec'hel_nemetken" e vo klevet ur rakklevadur hepken gant ar restroù lec'hel. Mar lakaet da "morse" ne vo morse rakklevet ar son.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
br: Diskouez an aotreoù kempleshoc'h e boestad emziviz perzhioù ar restr

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
br: Mar lakaet da wir e ro Caja tro deoc'h da gemmañ ha skrammañ aotreoù evit ar restroù gant un mod unix, o tizhout dibarzhioù kempleshoc'h.

en: Show folders first in windows
br: Diskouez an teuliadoù da gentañ e-barzh ar prenistri

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
br: Mar lakaet da wir e tiskouez Caja an teuliadoù a-raok skrammañ ar restroù gant ar gwelioù dre arlunioù ha dre roll.

en: Default sort order
br: Urzh rummañ dre-ziouer

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
br: An urzh rummañ dre ziouer evit an elfennoù er gwel dre arlunioù. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ  "anv", "ment", "rizh", "deiziad_an_daskemm", ha "sielloù".

en: Reverse sort order in new windows
br: Eilpennañ an urzh rummañ er prenistri nevez

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
br: Mar gwir e vo rummet war an tu gin ar restroù en ur prenestr nevez, da lâre eo, mard int rummet dre anv e vo rummet ar restroù eus "z" to "a" e-lec'h bezañ rummet eus "a" to "z". Mar rummet dre vent e vint rummet war zigreskaat e-lec'h war greskaat.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
br: Caja a arver teuliad personel an arveriaded evel burev

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
br: Mar lakaet da wir ez arvero Caja teuliad personel an arveriad evel ma oa ar burev. Mar diwir ez arvero ~/Burev evel burev.

en: Custom Background
br: Drekleur personelaet

en: Whether a custom default folder background has been set.
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo bet arventennet drekleur personelaet un teuliad dre ziouer.

en: Default Background Color
br: Liv dre ziouer an drekleur

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
br: Liv evit drekleur an teuliad dre ziouer. Arveret mard eo gwir background_set hepken.

en: Default Background Filename
br: Anv restr dre ziouer an drekleur

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
br: URI evit drekleur an teuliad dre ziouer. Arveret mard eo gwir background_set hepken.

en: Custom Side Pane Background Set
br: Arventenn drekleur ar banell gostez personelaet

en: Whether a custom default side pane background has been set.
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo bet arventennet drekleur personelaet ur banell gostez dre ziouer.

en: Default Side Pane Background Color
br: Liv drekleur dre ziouer ar banell gostez

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
br: Anv restr evit drekleur ar banell gostez dre ziouer. Arveret mard eo gwir side_pane_background_set.

en: Default Side Pane Background Filename
br: Anv restr drekleur ar banell gostez dre ziouer

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
br: URI ar restr evit drekleur ar banell gostez dre ziouer. Arveret mard eo gwir side_pane_background_set.

en: Default folder viewer
br: Gweler teuliadoù dre-ziouer

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
br: Pa vez gweladennet un teuliad ez eo arveret ar welerez-mañ betek ma vo diuzet unan all ganeoc'h evit an teuliad dibar-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "list_view" (gwel dre roll), "icon_view" (gwel dre arlunioù) and "compact_view" (gwel fetis).

en: Date Format
br: Stumm an deiziad

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
br: Mentrezh ar restroù evit an deiziadoù. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "locale" (lec'hel), "iso" (heñvel), and "informal" (eeun).

en: Whether to show hidden files
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret diskouez ar restroù kuzh

en: Whether to show backup files
br: Menegiñ a ra mar bez ret diskouez ar restroù gwarediñ

en: Whether to show file sizes with IEC units
br: Menegiñ a ra hag-eñ ez e diskouezet mentoù ar restr dre an unanennoù mod IEC

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
br: Mar lakaet da wir e vo diskouezet mentoù ar restroù en ur ober gant unanennoù mod IEC (diazez niveriñ 1024) gant rakgerioù o stil "KiB" e-lec'h an unanennoù mod SI.

en: List of possible captions on icons
br: Roll al leadelloù a c'hall bezañ gant an arlunioù

en: Use tighter layout in new windows
br: Arverañ ur c'henaozadur tostoc'h er prenestroù nevez

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
br: Mar gwir e vo lakaet an arlunioù tostoc'h an eil ouzh eben dre ziouer er prenestroù nevez.

en: Put labels beside icons
br: Diskouez skritelloù e-kichen an arlunioù

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
br: Mar gwir e vo lakaet ar skritelloù e-kichen an arlunioù kentoc'h eget dindano.

en: Default icon zoom level
br: Live zoum dre ziouer an arlun

en: Default zoom level used by the icon view.
br: Live zoom dre ziouer implijet gant ar gwel dre arlunioù.

en: Default Thumbnail Icon Size
br: Ment arlun ar velvenn dre ziouer

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
br: Ment dre ziouer un arlun evit ur velvenn er gwel dre arlunioù.

en: Text Ellipsis Limit
br: Bevenn berradurioù an destenn

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
br: Un hedad a erspiz brasder al lodenn eus un anv restr re hir hag a vo amsavet gant tri fik hervez al live zoumañ. Pep enankad eus ar roll zo e stumm "Live zoumañ : Kevan". Evit pep live zoumañ erspizet, mar bez ar c'hevan brasoc'h eget 0 ne vo ket anv ar restr brasoc'h eget an niver a arroudennoù lavaret. Mar talvezo an niver da 0 pe vihanoc'h ne vo bevenn ebet gant an niver a arroudennoù skrammet. Aotreet eo un enankad dre ziouer eus ar roll zo e stumm "Kevan" hep ma vo erspizet ul live zoumañ ivez. Despizañ a ra an niver brasañ a arroudennoù evit an holl liveoù zoumañ all. Da skouer : 0 - skrammañ bepred anvioù restroù en o fezh ; 3 - anvioù restroù berraet mar bez muioc'h eget 3 arroudenn ; smallest : 5, smaller : 4,0 - berraet e vo an anvioù mard bezint hiroc'h eget 5 arroudenn evit al live zoumañ "smallest". Berraet e vo an anvioù mard bezint hiroc'h eget 4 arroudenn evit al live zoumañ "smaller". Arabat berraat an anvioù restroù evit al liveoù zoumañ all. Liveoù zoumañ hegerz : smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: Default compact view zoom level
br: Live zoum ar gwel fetis dre ziouer

en: Default zoom level used by the compact view.
br: Live zoum dre ziouer arveret gant ar gwel fetis.

en: All columns have same width
br: An holl vannoù gant an hevelep led

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
br: Mar bez arventennet an dibarzh-mañ e vo an holl vannoù heñvel o led gant ar gwel fetis. A-hend-all e vo spisaet led pep bann diouzh e dro.

en: Default list zoom level
br: Live zoum dre ziouer ar roll

en: Default zoom level used by the list view.
br: Live zoum dre ziouer implijet gant ar gwel dre arlunioù.

en: Default list of columns visible in the list view
br: Roll dre ziouer ar bannoù hewel war ar gwel dre roll

en: Default list of columns visible in the list view.
br: Roll dre ziouer ar bannoù hewel war ar gwel dre roll

en: Default column order in the list view
br: Urzh ar bannoù dre ziouer war ar gwel dre roll

en: Default column order in the list view.
br: Urzh ar bannoù dre ziouer war ar gwel dre roll.

en: Only show folders in the tree side pane
br: Diskouez an teuliadoù e gwezennad ar banell gostez nemetken

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
br: Mar lakaet da wir e tiskouezo Caja an teuliadoù hepken war banell gostez ar gwezennad. A-henn-all e tiskouezo an teuliadoù hag ar restroù war un dro.

en: Desktop font
br: Nodrezh ar burev

en: The font description used for the icons on the desktop.
br: Deskrivadur an nodrezh arveret evit an arlunioù war ar burev.

en: Home icon visible on desktop
br: Hewel eo arlun ma zeuliad din war ar burev

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit ma zeuliad din, war ar burev.

en: Computer icon visible on desktop
br: Arlun an urzhiataer hewel war ar burev

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit lec'hiadur an urzhiataer, war ar burev.

en: Trash icon visible on desktop
br: Arlun al lastez hewel war ar burev

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit al lastez, war ar burev.

en: Show mounted volumes on the desktop
br: Diskouez ar bezhiennoù savet war ar burev

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit pezhiennoù savet, war ar burev.

en: Network Servers icon visible on the desktop
br: Arlunioù dafariad ar rouedad hewel war ar burev

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
br: Mar arventennet da wir e vo lakaet an arlunioù, oc'h eren davit dafariadoù ar rouedad, war ar burev.

en: Desktop computer icon name
br: Anv arlun urzhiataer ar burev

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun an urzhiataer war ar burev.

en: Desktop home icon name
br: Anv arlun ma zeuliad war ar burev

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun ma zeuliad war ar burev.

en: Desktop trash icon name
br: Anv arlun lastez ar burev

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun al lastez war ar burev.

en: Network servers icon name
br: Anv arlun dafariaded ar rouedad

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
br: Arventennet e vez an anv-mañ mar fell deoc'h un anv personelaet evit arlun dafariaded ar rouedad war ar burev.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
br: Ur c'hevan a erspiz brasder al lodenn eus un anv restr re hir hag a vo amsavet gant tri fik war ar burev. Mar bez an niver brasoc'h eget 0 ne vo ket anv ar restr brasoc'h eget an niver a arroudennoù lavaret. Mar talvezo an niver da 0 pe vihanoc'h ne vo bevenn ebet gant an niver a arroudennoù skrammet.

en: The geometry string for a navigation window.
br: An hedad dre ventoniezh evit ur prenestr merdeiñ.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
br: Un hedad oc'h endalc'had an hedad dre ventoniezh ha daveennoù evit prenestroù merdeiñ.

en: Whether the navigation window should be maximized.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e ranko prenestr merdeiñ  an arload bezañ uc'hekaet.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e ranko ar prenestr merdeiñ bezañ uc'hekaet dre ziouer.

en: Width of the side pane
br: Ledander ar banell gostez

en: The default width of the side pane in new windows.
br: Al led dre ziouer eus ar banell gostez en ur prenestr nevez digoret.

en: Show toolbar in new windows
br: Diskouez ar varrenn-ostilhoù er prenistri nevez

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn an ostilhoù gant ar prenestroù nevez digoret.

en: Show location bar in new windows
br: Diskouez ar varrenn lec'hiadur er prenistri nevez

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn al lec'hiañ gant ar prenestroù nevez digoret.

en: Show status bar in new windows
br: Diskouez ar varrenn stad er prenistri nevez

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel barrenn ar stad gant ar prenestroù nevez digoret.

en: Show side pane in new windows
br: Diskouez ar banell-gostez er prenistri nevez

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
br: Mar lakaet da wir e vo hewel ar banell gostez gant ar prenestroù nevez digoret.

en: Side pane view
br: Gwelout ar banell gostez

en: The side pane view to show in newly opened windows.
br: Urgwel dre ar banell gostez da ziskouez en ur prenestr nevez digoret.

en: List of extensions in disabled state.
br: Roll an askouezhioù en ur stad diweredekaet.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
br: War ar roll-mañ emañ an askouezhioù a zo diweredekaet bremañ.

en: Whether to automatically mount media
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret sevel ar media ent emgefreek

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
br: Mar arventennet da wir e vo savet gant Caja ar media ent emgefreek (evel kantennoù kalet heweladus gant an arveriaded pe vedia dilamadus) gant al loc'hadur hag ensoc'hadur ar media.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
br: Menegiñ a ra hag-eñ eo ret digeriñ un teuliad ent emgefreek evit ar media emsavet

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
br: Mar arventennet da wir e vo digoret ent emgefreek un teuliad gant Caja pa vez emsavet ar media. Arloet e vez an dra-mañ d'ar media ma n'eo ket bet dinoet un endalc'had e rizh x-content/* ; evit ar media gant un endalc'had e rizh x-content/* bet dinoet e vo kemeret gwezhiadur kefluniadus an arveriad en e blas.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
br: Ababat goulenn pe erounit meziantoù ent emgefreek pa vez ensoc'het ar media.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
br: Mar lakaet da wir ne zelusko biken Caja na emloc'ho goulevioù pa vo ensoc'het ur mediom.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
br: Roll ar rizhoù x-content/* ma vo loc'het an arload gwell ganeoc'h evito

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet da loc'hañ un arload e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Loc'het e vo an arload gwell ganeoc'h evit ar rizh lavaret pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
br: Roll ar rizhoù x-content/* arventennet da "ober netra"

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet "Ober netra" e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Ne vo ket diskouezet ur bedadenn pe ne vo ket loc'het arloadoù o klotañ ganti pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
br: Roll ar rizhoù x-content/* arventennet da "zigeriñ un teuliad"

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
br: Roll ar rizhoù eus x-content/* m'en deus an arveriad dibabet "Digeriñ an teuliad" e arloadig a-fet deiziataer ar gwellvez evito. Prenestr un teuliad a vo digoret pa vo ensoc'het ar media o klotañ gant ar rizhoù-mañ.

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'hall ket lakaat URIioù un teul d'un enankad mod .desktop e rizh 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra da loc'hañ

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Caja could not create the required folder "%s".
br: Ne oa ket tu da Caja da grouiñ an teuliad ret "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
br: A-raok erounit Caja, krouit an teuliad da heul, pe roit an aotreoù a-zere evit ma vefe Caja barrek d'e grouiñ.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
br: Ne oa ket tu da Caja da grouiñ an teuliadoù ret-mañ : %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
br: A-raok erounit Caja, krouit an teuliadoù-mañ, pe roit an aotreoù a-zere evit ma vefe Caja barrek d'o c'hrouiñ.

en: Unable to eject %s
br: N'haller ket kas %s er-maez

en: Perform a quick set of self-check tests.
br: Seveniñ prouadennoù emwiriañ herrek.

en: Show the version of the program.
br: Diskouez handelv ar goulev.

en: Create the initial window with the given geometry.
br: Krouiñ ar prenestr derou gant ar ventoniezh lavaret.

en: GEOMETRY
br: MENTONIEZH

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
br: Krouiñ prenistri evit URI-où roet en un doare anat hepken.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
br: Arabat ardeiñ ar burev (leuskel ar gwellvez dibabet e boestad emziviz ar gwellvezioù a-gostez )

en: Open a browser window.
br: Digeriñ ur prenestr merdeiñ.

en: Quit Caja.
br: Kuitaat Caja.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
br: 
    
    Furchal e-touez reizhiad ar restroù gant an ardoer restroù

en: Error starting autorun program: %s
br: Fazi e-pad ma oa oc'h emerounit ar goulev : %s

en: Cannot find the autorun program
br: N'hall ket kavout ar meziant emerounezadus

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
br: <big><b>Fazi e-pad ma oa oc'h emerounit ar meziant/b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
br: <big><b>Ur meziant prientet a-benn ma vefe loc'het ent emgefreek ez eus gant ar mediom-mañ. Ha fellout a ra deoc'h erounit ar meziant-mañ ?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
br: Diouzh ar medioù "%s" e vo erounezet ar meziant. Gwell e vefe deoc'h chom hep erounit ur meziant disfizius.
    
    Ma n'oc'h ket sur, pouezit war Dilezel.

en: No bookmarks defined
br: Sined ebet despizet

en: Bookmarks
br: Sinedoù

en: There was an error displaying help: 
    %s
br: Bez e oa ur fazi en ur skrammañ ar skoazell :
    %s

en: Edit Bookmarks
br: Kemmañ ar sinedoù

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Bookmarks
br: _Sinedoù

en: Public FTP
br: FTP foran

en: FTP (with login)
br: FTP (gant kennask)

en: Windows share
br: Rannañ gant Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
br: WebDAV diarvar (HTTPS)

en: Connecting...
br: O kennaskañ...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
br: N'hall ket kargañ roll hentenn an dafariad.
    Mar plij, gwiriit ho staliadur GVfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
br: An teuliad "%s" n'hall ket bezañ digoret war "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
br: An dafariad e "%s" n'hall ket bezañ kavet.

en: Try Again
br: Klask en-dro

en: Please verify your user details.
br: Mar plij, gwiriit ho munudoù arveriad.

en: Continue
br: Kenderc'hel

en: There was an error displaying help.
br: Bez e oa ur fazi en ur ziskouez ar skoazell.

en: C_onnect
br: _Kennaskañ

en: Connect to Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad

en: Server Details
br: Munudoù an dafariad

en: _Server:
br: _Dafariad :

en: _Port:
br: _Porzh :

en: Share:
br: Rannañ :

en: Folder:
br: Teuliad:

en: User Details
br: Munudoù an arveriad

en: Domain Name:
br: Anv an domani :

en: User Name:
br: Anv an arveriad :

en: Password:
br: Ger-tremen

en: Remember this password
br: Derc'hel soñj eus ar ger-tremen

en: Add _bookmark
br: Ouzhpennañ ur _sined

en: Bookmark Name:
br: Anv ar sined :

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
br: 
    
    Ouzhpennañ ur c'hennask ouzh sevel an dafariad

en: Desktop
br: Burev

en: Could not remove emblem with name '%s'.
br: N'haller ket dilemel ar siell hec'h anv '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
br: Moarvat ez eo peogwir ar siell zo ur siell hollbadus ha n'eo ket unan hoc'h eus ouzhpennet.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
br: N'haller ket adenvel ar siell hec'h anv '%s'.

en: Rename Emblem
br: Adenvel ar siell

en: Enter a new name for the displayed emblem:
br: Roit un anv nevez evit ar siell skrammet :

en: Rename
br: Adenvel

en: Add Emblems...
br: Ouzhpennañ sielloù...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
br: Roit un anv deskrivus e-kichen pep siell. An anv-mañ a vo arveret e lec'hioù all a-benn hennadiñ ar siell.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
br: Lakait un anv deskrivus e-tal ar siell.  Arveret e vo an anv-mañ e lec'hioù all a-benn hennadiñ ar siell.

en: Some of the files could not be added as emblems.
br: N'eus ket tu da ouzhpennañ ul lod eus ar restroù evel sielloù.

en: The emblems do not appear to be valid images.
br: An sielloù ne seblantont ket bezañ skeudennoù talvoudek.

en: None of the files could be added as emblems.
br: N'eus ket tu da ouzhpennañ restr ebet evel sielloù.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
br: Ar restr '%s' ne seblant ket bezañ ur skeudenn dalvoudek.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
br: Ne seblant ket bezañ ar restr bet stlejet ur skedeunn talvoudek.

en: The emblem cannot be added.
br: Ne oa ket tu da ouzhpennañ ar siell.

en: Emblems
br: Sielloù

en: Show Emblems
br: Diskouez ar sielloù

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
br: Tra ebet

en: About Extension
br: A-zivout an askouezh

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
br: Gwel dre arlunioù

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
br: Gwelout dre roll

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
br: Gwel strizh

en: Always
br: Bepred

en: Local Files Only
br: Restroù lec'hel hepken

en: Never
br: Morse

en: By Name
br: Dre anv

en: By Path
br: Dre treug

en: By Size
br: Dre vent

en: By Type
br: Dre ar rizh

en: By Modification Date
br: Dre deiziad ar c'hemm

en: By Access Date
br: Dre zeiziad haeziñ

en: By Emblems
br: Dre siell

en: By Extension
br: Dre askouezhadenn

en: By Trashed Date
br: Dre zeiziad ar c'has d'al lastez

en: 100 KB
br: 100 Ke

en: 500 KB
br: 500 Ke

en: 1 GB
br: 1 Ge

en: 2 GB
br: 2 Ge

en: 4 GB
br: 4 Ge

en: File Management Preferences
br: Dibaboù gwellañ merañs ar restroù

en: <b>Default View</b>
br: <b>Gwel dre ziouer</b>

en: View _new folders using:
br: Gwelout an teuliadoù _nevez a ra gant :

en: _Arrange items:
br: _Renkañ an elfennoù :

en: Sort _folders before files
br: Rummañ an _teuliadoù a-raok ar restroù

en: Default _zoom level:
br: Live ar _zoum dre-ziouer:

en: _Use compact layout
br: _Arverañ ur c'henaozadur fetis

en: _Text beside icons
br: Skrid e-kichen an arlunioù

en: _Default zoom level:
br: Live zoom _dre-ziouer :

en: A_ll columns have the same width
br: Ul led heñvel ez eus gant an holl vannoù

en: D_efault zoom level:
br: Live ar zoum dr_e ziouer :

en: Show _only folders
br: Diskouez an teuliadoù _hepken

en: Views
br: Gwelioù

en: <b>Behavior</b>
br: <b>Emzalc'h</b>

en: _Single click to open items
br: _Ur c'hlik a-benn digeriñ an elfennoù

en: _Double click to open items
br: _Daouglikañ a-benn digeriñ an elfennoù

en: Open each _folder in its own window
br: Digeriñ pep teuliad en e deuliad dezhañ

en: <b>Executable Text Files</b>
br: <b>Restroù testenn erounezadus</b>

en: _Run executable text files when they are opened
br: _Erounit restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _View executable text files when they are opened
br: _Gwelout restroù mod testenn erounezadus pa vezont digoret

en: _Ask each time
br: _Goulenn bewech

en: <b>Trash</b>
br: <b>Lastez</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
br: Goulenn a-raok _goullonderiñ al Lastez pe ziverkañ restroù

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
br: E_nlakaat un arc'had Diverkañ a dremen e-biou al lastez

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: <b>Icon Captions</b>
br: <b>Isskrid an arlunioù</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
br: Dibab urzh an titouroù da ziskouez dindan anvioù an arlunioù. Muioc'h a ditouroù a vo diskouezet pa vo zoumet tostoc'h.

en: <b>Date</b>
br: <b>Deiziad</b>

en: _Format:
br: _Mentrezh :

en: <b>Size</b>
br: <b>Ment</b>

en: _Show file sizes with IEC units
br: _Diskouez mentoù ar restr dre an unanennoù mod IEC

en: Display
br: Skrammañ

en: <b>List Columns</b>
br: <b>Bannoù ar gwel dre roll</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
br: Dibab urzh an titouroù da vezañ diskouezet er sell rollek.

en: List Columns
br: Bannoù roll

en: <b>Text Files</b>
br: <b>Restroù testenn</b>

en: Show te_xt in icons:
br: Diskouez un destenn en arlunioù :

en: <b>Other Previewable Files</b>
br: <b>Alberzioù restroù all</b>

en: Show _thumbnails:
br: Diskouez ar _melvennoù :

en: _Only for files smaller than:
br: Hepken evit ar restroù bihanoc'h eget :

en: <b>Sound Files</b>
br: <b>Restroù son</b>

en: Preview _sound files:
br: Rakklevout ar restroù _son :

en: <b>Folders</b>
br: <b>Teuliadoù</b>

en: Count _number of items:
br: Kontañ an niver a elfennoù:

en: Preview
br: Alberz

en: <b>Media Handling</b>
br: <b>Meradur ar media</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
br: Dibab pezh a zegouezho pa vo ensoc'het ar media pe gennasket trobarzhelloù ouzh ar reizhiad

en: CD _Audio:
br: CD Au_dio :

en: _DVD Video:
br: _DVD Video :

en: _Music Player:
br: _Lenner sonerezh :

en: _Photos:
br: _Luc'hskeudennoù :

en: _Software:
br: _Meziantoù :

en: <b>Other Media</b>
br: <b>Media all</b>

en: Less common media formats can be configured here
br: Mentrezhoù media divoutinoc'h a vez kefluniet amañ

en: _Type:
br: _Rizh :

en: Acti_on:
br: G_wezhiadur :

en: _Never prompt or start programs on media insertion
br: _Biken pediñ pe loc'hañ meziantoù goude bezan ensoc'het media

en: B_rowse media when inserted
br: Furchal e-touez ar media pa vez ensoc'het

en: <b>Available _Extensions:</b>
br: <b>_Askouezhioù hegerz :</b>

en: column
br: bann

en: _About Extension
br: _A-zivout an askouezh

en: C_onfigure Extension
br: Kefl_uniañ an askouezh

en: Extensions
br: Askouezhioù

en: History
br: Roll-istor

en: Show History
br: Diskouez ar roll istor

en: Camera Brand
br: Merk ar benveg luc'hskeudennoù

en: Camera Model
br: Rizh ar benveg

en: Date Taken
br: Kemeret d'an/ar

en: Date Digitized
br: Niverelaet d'an/ar

en: Exposure Time
br: Padvezh ar c'hizañ

en: Aperture Value
br: Gwerzh digeriñ an amkanell

en: ISO Speed Rating
br: Tizh ISO

en: Flash Fired
br: Gant ur flach

en: Metering Mode
br: Mod muzuliañ

en: Exposure Program
br: Programm ar c'hizañ

en: Focal Length
br: Hirder an amkanell

en: Software
br: Meziant

en: Description
br: Deskrivadur

en: Keywords
br: Gerioù alc'hwez

en: Creator
br: Krouet gant

en: Rating
br: Priziañ

en: Image Type:
br: Rizh ar skeudenn :

en: Failed to load image information
br: Ne oa ket tu da gargañ titouroù ar skeudenn

en: loading...
br: o kargañ...

en: Image
br: Skeudenn

en: Information
br: Titouroù

en: Show Information
br: Diskouez an titouroù

en: Use _Default Background
br: Implij an drekleur dre ziouer

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
br: N'hallit ket lakaat muioc'h eget un arlun personelaet war un dro.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
br: Mar plij, riklit ur skeudenn hepken evit ober un arlun personelaet.

en: The file that you dropped is not local.
br: N'eo ket lec'hel ar restr ho peus laosket.

en: You can only use local images as custom icons.
br: Skeudennoù lec'hel hepken a c'hellit implijout evel arlunioù personelaet.

en: The file that you dropped is not an image.
br: N'eo ket ur skeudenn ar restr ho peus laosket.

en: You can only use images as custom icons.
br: Gellout a rit implijout ar skeudennoù evel arlunioù personelaet hepken.

en: Open With %s
br: Digeriñ gant %s

en: Location:
br: Lec'hiadur :

en: Go To:
br: Mont da :

en: Open Location
br: Digeriñ al lec'hiadur

en: _Location:
br: _Lec'hiadur :

en: %s - File Browser
br: %s - Furcher restroù

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
br: Ha sur oc'h ho peus c'hoant da skarzhañ roll al lec'hiadurioù ho peus gweladennet?

en: The location "%s" does not exist.
br: N'eus ket eus al lec'hiadur "%s".

en: The history location doesn't exist.
br: N'eus ket eus lec'hiadur ar roll istor

en: _Go
br: _Mont

en: _Tabs
br: _Ivinelloù

en: New _Window
br: _Prenestr nevez

en: Open another Caja window for the displayed location
br: Digeriñ ur prenestr all eus Caja evit ar chomlec'h diskouezet

en: New _Tab
br: _Ivinell nevez

en: Open another tab for the displayed location
br: Digeriñ un ivinell nevez evit ul lec'hiadur skrammet

en: Open Folder W_indow
br: Digeriñ prenestr an teuliad

en: Open a folder window for the displayed location
br: Digeriñ ur prenestr eus un teuliad evit al lec'hiadur skrammet

en: Close _All Windows
br: Serriñ an holl brenistri

en: Close all Navigation windows
br: Serriñ an holl brenistri furchal

en: _Location...
br: _Lec'hiadur...

en: Specify a location to open
br: Reiñ ul lec'hiadur da zigeriñ

en: Clea_r History
br: _Skarzhañ ar roll istor

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
br: Skarzhañ endalc'hadoù al lañser Mont hag ar rolloù Distreiñ/Da heul

en: S_witch to Other Pane
br: _Trec'haoliñ d'ar penel all

en: Move focus to the other pane in a split view window
br: Dilec'hiañ an evezh war ar banell all e gwel ur prenestr rannet

en: Sa_me Location as Other Pane
br: An hevelep lec'hiadur hag ur penel all

en: Go to the same location as in the extra pane
br: Mont d'an hevelep lec'hiadur hag ar banell ouzhpenn

en: _Add Bookmark
br: _Ouzhpennañ ur sined

en: Add a bookmark for the current location to this menu
br: Ouzhpennañ ur sined evit ar chomlec'h bremanel war al lañser-mañ

en: _Edit Bookmarks...
br: _Embann ar sinedoù...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
br: Diskouez ur prenestr a ro an tu da gemmañ ar sinedoù war al lañser-mañ.

en: _Previous Tab
br: Ivinell _kent

en: Activate previous tab
br: Gweredekaat an ivinell gent

en: _Next Tab
br: Ivinell _war lerc'h

en: Activate next tab
br: Gweredekaat an ivinell da heul

en: Move Tab _Left
br: Kas a-_gleiz an ivinell

en: Move current tab to left
br: Kas a-gleiz an ivinell war arver

en: Move Tab _Right
br: Kas a-_zehou an ivinell

en: Move current tab to right
br: Kas a-zehou an ivinell bremanel

en: S_how Search
br: Di_skouez ar c'hlask

en: Show search
br: Diskouez ar c'hlask

en: _Main Toolbar
br: Barrenn-ostilhoù pennañ

en: Change the visibility of this window's main toolbar
br: Kemmañ hewelder barenn-ostilhoù pennañ ar prenestr-mañ

en: _Side Pane
br: Panell-_gostez

en: Change the visibility of this window's side pane
br: Kemmañ an heweluster eus prenestr ar banell gostez-mañ

en: Location _Bar
br: _Barrenn lec'hiadur

en: Change the visibility of this window's location bar
br: Kemmañ hewelder barrenn lec'hiadur ar prenestr-mañ

en: St_atusbar
br: Barrennad ar st_ad

en: Change the visibility of this window's statusbar
br: Kemmañ hewelder barrenn-stad ar prenestr-mañ

en: _Search for Files...
br: _Klask restroù...

en: Search documents and folders by name
br: Klask an teulioù hag an teuliadoù dre o anv

en: E_xtra Pane
br: Penel ou_zhpenn

en: Open an extra folder view side-by-side
br: Digeriñ un teuliad ouzhpenn gant ur gwel tu ouzh tu

en: _Back
br: _Distreiñ

en: Go to the previous visited location
br: Mont d'ar chomlec'h gweladennet kent

en: Back history
br: Roll istor kent

en: _Forward
br: _War-raok

en: Go to the next visited location
br: Mont d'ar chomlec'h gweladennet da-heul

en: Forward history
br: Mont war-raok er roll istor

en: _Zoom
br: _Zoum

en: _View As
br: _Gwelout evel

en: _Search
br: _Klask

en: Toggle between button and text-based location bar
br: Trec'haoliñ etre an afell hag ar varrenn lec'hiañ diazezet war un destenn

en: _New Tab
br: Ivinell _nevez

en: _Close Tab
br: _Serriñ an ivinell

en: Close tab
br: Serriñ an ivinell

en: Notes
br: Notennoù

en: Show Notes
br: Diskouez an notennoù

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: Open the contents of your desktop in a folder
br: Digeriñ endalc'hadoù ho purev en un teuliad

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Open the contents of the File System
br: Digeriñ endalc'hadoù ar reizhiad restroù

en: Open the trash
br: Digeriñ ar pod lastez

en: Mount and open %s
br: Sevel ha digeriñ %s

en: Browse Network
br: Furchal ar Rouedad

en: Browse the contents of the network
br: Furchal e-touez endalc'hadoù ar rouedad

en: _Start
br: _Loc'hañ

en: _Stop
br: _Harz

en: _Power On
br: _Enaouiñ

en: _Safely Remove Drive
br: _Dilemel al lenner diarvar

en: _Connect Drive
br: _Kennaskañ al lenner

en: _Disconnect Drive
br: _Digennaskañ al lenner

en: _Start Multi-disk Device
br: _Loc'hañ an drobarzhell lieskantennoù

en: _Stop Multi-disk Device
br: _Arsaviñ an drobarzhell lieskantennoù

en: _Unlock Drive
br: Dibrennañ al lenner

en: _Lock Drive
br: _Prennañ al lenner

en: Unable to start %s
br: N'haller ket loc'hañ %s

en: Unable to poll %s for media changes
br: N'eo ket gouest da atersiñ %s a-fet kemmoù ar media

en: Unable to stop %s
br: N'eo ket gouest da arsaviñ %s

en: Open in New _Tab
br: Digeriñ e-barzh un _ivinell nevez

en: Open in New _Window
br: Digeriñ er pr_enestr nevez

en: Remove
br: Dilemel

en: Rename...
br: Adenvel...

en: _Mount
br: _Sevel

en: _Detect Media
br: _Dinoiñ ar media

en: _Format
br: _Mentrezh

en: Places
br: Lec'hioù

en: Show Places
br: Diskouez ar berradennoù

en: Backgrounds and Emblems
br: Drekleurioù ha sielloù...

en: _Remove...
br: _Lemel kuit...

en: Add new...
br: Ouzpennañ an hini nevez...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
br: Digarezit, ar goustur %s n'hall ket bezañ dilamet.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
br: Gwiriit hag-eñ ho peus an aotre da zilemel ar goustur.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
br: Digarezit, ar siell %s n'hall ket bezañ dilamet.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
br: Gwiriit ho peus an aotre da lemel ar siell kuit.

en: Select an Image File for the New Emblem
br: Dibabit ur restr skeudenn evit ar Siell Nevez

en: Create a New Emblem
br: Krouiñ un siell nevez

en: _Keyword:
br: Ger-alc'hwezh :

en: _Image:
br: _Skeudenn :

en: Create a New Color:
br: Krouiñ ul liv nevez :

en: Color _name:
br: A_nv al liv :

en: Color _value:
br: Gwerzh al liv :

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
br: Digarezit, n'hallit ket amsaviñ ar skeudenn addreraouekaat.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
br: Reset a zo ur skeudenn dibar n'hell ket bezañ dilamet.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
br: Digarezit, ar goustur %s n'hall ket bezañ staliet.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
br: Diuzañ ur restr skeudenn da ouzhpennañ evel goustur

en: The color cannot be installed.
br: Al liv n' hall ket bezañ staliet.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
br: Digarezit, met dav eo deoc'h reiñ un anv liv diarver evit al liv nevez.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
br: Digarezit, met dav eo deoc'h reiñ un anv evit al liv nevez.

en: Select a Color to Add
br: Diuzañ ul liv da ouzhpennañ

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
br: Digarezit, met "%s" n'eo ket ur restr skeudenn ez eus tu da implijout.

en: The file is not an image.
br: Ar restr n'eo ket ur skeudenn.

en: Select a Category:
br: Diuzañ ur rummad :

en: C_ancel Remove
br: Nullañ al lemel

en: _Add a New Pattern...
br: _Ouzhpennañ ur goustur nevez...

en: _Add a New Color...
br: _Ouzhpennañ ul liv nevez...

en: _Add a New Emblem...
br: _Ouzhpennañ ur siell nevez...

en: Click on a pattern to remove it
br: Klikañ war ur goustur a-benn e zilemel

en: Click on a color to remove it
br: Klikit war ul liv evit lemel anezhañ kuit

en: Click on an emblem to remove it
br: Klikit war ur siell evit he lemel kuit

en: Patterns:
br: Gousturioù :

en: Colors:
br: Livioù :

en: Emblems:
br: Sielloù :

en: _Remove a Pattern...
br: _Dilemel ur goustur...

en: _Remove a Color...
br: _Dilemel ul liv...

en: _Remove an Emblem...
br: _Dilemel ur siell...

en: File Type
br: Rizh restr

en: Tags
br: Klavioù

en: Select folder to search in
br: Diuzañ an teuliad ma vo klasket ennañ

en: Documents
br: Teulioù

en: Music
br: Sonerezh

en: Picture
br: Skeudenn

en: Illustration
br: Skeudennadur

en: Spreadsheet
br: Loger

en: Presentation
br: Kinnigadenn

en: Pdf / Postscript
br: Pdf / Postcript

en: Text File
br: Restr testenn

en: Select type
br: Diuzañ ar rizh

en: Any
br: An holl

en: Other Type...
br: Rizh all...

en: Remove this criterion from the search
br: Dilemel an dezverk-mañ diouzh ar c'hlask

en: Search Folder
br: Klask un teuliad

en: Edit
br: Embann

en: Edit the saved search
br: Kemmañ ar c'hlask enrollet

en: Add a new criterion to this search
br: Ouzhpennañ un dezverk nevez d'ar c'hlask

en: Go
br: Mont

en: Reload
br: Adkargañ

en: Perform or update the search
br: Kas pe hizivaat ar c'hlask

en: _Search for:
br: _Klask :

en: Search results
br: Disoc'hoù ar c'hlask

en: Search:
br: Klask :

en: Close the side pane
br: Serriñ ar banell-gostez

en: _Places
br: _Berradennoù

en: Open _Location...
br: Digeriñ ul lec'hiadur...

en: Close P_arent Folders
br: Serriñ an teuliadoù _kar

en: Close this folder's parents
br: Serriñ kerent an teuliad-mañ

en: Clos_e All Folders
br: _Serriñ an holl deuliadoù

en: Close all folder windows
br: Serriñ holl brenestroù an teuliad

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
br: Lec'hiaduriñ an teulioù hag an teuliadoù war an urzhiataer-mañ dre anv pe dre endalc'had

en: Delete all items in the Trash
br: Diverkañ holl elfennoù al Lastez

en: Restore Selected Items
br: Assav an elfennoù diuzet

en: Restore selected items to their original position
br: Assav an elfennoù diuzet d'o lec'hiadurioù orin

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
br: Ha fellout a ra deoc'h lemel kuit diwar ho roll kement sined zo gant ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ ?

en: Bookmark for Nonexistent Location
br: Sined evit ul lec'hiadur n'eus ket anezhañ

en: You can choose another view or go to a different location.
br: Gallout a rit dibab ur gwel all pe mont d'ul lec'hiadur disheñvel.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
br: Al lec'hiadur n' hall ket bezañ diskouezet gant ar gweler-mañ.

en: Content View
br: Gwel an endalc'had

en: View of the current folder
br: Ur gwel eus an teuliad bremanel

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
br: Caja n'en deus gweler staliet ebet gouest da skrammañ an teuliad.

en: The location is not a folder.
br: Al lec'hiadur n'eo ket un teuliad.

en: Could not find "%s".
br: N'hall ket kavout "%s".

en: Please check the spelling and try again.
br: Gwiriit ar reizhkrivañ mar plij, ha klaskit en-dro.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
br: Caja n'hall ket dornata al lec'hiadurioù "%s".

en: Caja cannot handle this kind of location.
br: Caja n'hall ket dornata al lec'hiadurioù ar seurt-se.

en: Unable to mount the location.
br: N'eo ket gouest da sevel al lec'hiadur.

en: Access was denied.
br: Nac'het eo bet an haeziñ.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
br: N'hall ket skrammañ "%s" rak n'eo ket bet kavet an ostiz.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
br: Gwiriañ ez eo dereat an doare skrivañ hag ez eo mat arventennoù ho proksi.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
br: Fazi : %s
    Mar plij, diuzit ur gweler all ha klaskit en-dro.

en: Go to the location specified by this bookmark
br: Mont gant ar sined-mañ d'al lec'hiadur roet

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo Caja ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo Caja gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant Brasero ; ma n'hoc'h eus ket bet,skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
br: Gant Caja e vez kempennet restroù ha teuliadoù, war un urzhiataer pe enlinenn.

en: _File
br: _Restr

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: Close this folder
br: Serriñ an teuliad-mañ

en: _Backgrounds and Emblems...
br: _Drekleurioù ha sielloù...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
br: Skrammañ gousturioù, livioù ha sielloù e vez arveret a-benn personelaat an neuz

en: Prefere_nces
br: _Gwellvezioù

en: Edit Caja preferences
br: Kemmañ gwellvezioù Caja

en: Open _Parent
br: Digeriñ ur _c'har

en: Open the parent folder
br: Digeriñ an teuliad kar

en: Stop loading the current location
br: Arsaviñ kargadur al lec'hiadur bremanel

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: Reload the current location
br: Adkargañ al lec'hiadur bremanel

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: Display Caja help
br: Skrammañ skoazell Caja

en: _About
br: _Diwar-benn

en: Display credits for the creators of Caja
br: Diskouez an titouroù diwar-benn krouerien Caja

en: Zoom _In
br: Zoum _brasaat

en: Increase the view size
br: Kreskiñ ment ar gwel

en: Zoom _Out
br: Zoom _bihanaat

en: Decrease the view size
br: Digreskiñ ment ar gwel

en: Normal Si_ze
br: Me_nt voutin

en: Use the normal view size
br: Arverañ ment ar gwel reizh

en: Connect to _Server...
br: Kennaskañ ouzh un _dafariad...

en: Connect to a remote computer or shared disk
br: Kennaskañ ouzh un urzhiataer a-bell pe ur gantenn rannet

en: _Home Folder
br: _Ma zeuliad din

en: _Computer
br: _Urzhiataer

en: _Network
br: _Rouedad

en: T_emplates
br: _Patromoù

en: Open your personal templates folder
br: Digeriñ ho teuliad patromoù personel

en: _Trash
br: Las_tez

en: Open your personal trash folder
br: Digeriñ ho teuliad lastez personel

en: Show _Hidden Files
br: Diskouez ar restroù _kuzh

en: Toggle the display of hidden files in the current window
br: Trec'haoliñ ar skrammañ/diskrammañ eus ar restroù kuzh er prenestr bremanel

en: _Up
br: _Sevel

en: _Home
br: Ma zeuliad din

en: Loading...
br: O kargañ...

en: These files are on an Audio CD.
br: War ur CD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on an Audio DVD.
br: War un DVD aodio emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video DVD.
br: War un DVD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Video CD.
br: War ur CD video emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Super Video CD.
br: War ur CD video dreist emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Photo CD.
br: War ur CDad luc'hskeudennoù emañ ar restroù-mañ.

en: These files are on a Picture CD.
br: War ur CDad skeudennoù emañ ar restroù-mañ.

en: The media contains digital photos.
br: Luc'hskeudennoù niverel ez eus gant ar media.

en: These files are on a digital audio player.
br: War ul lenner aodio niverel emañ ar restroù-mañ.

en: The media contains software.
br: Meziantoù ez eus gant ar media.

en: The media has been detected as "%s".
br: Dinoet eo bet ar media evel "%s".

en: Zoom In
br: Zoum brasaat

en: Zoom Out
br: Zoum bihanaat

en: Zoom to Default
br: Zoum dre ziouer

en: Zoom
br: Zoum

en: Set the zoom level of the current view
br: Arventennañ live zoomaat ar gwel bremanel

en: Background
br: Drekleur

en: E_mpty Trash
br: Goullonderiñ al las_tez

en: Create L_auncher...
br: Krouiñ ul l_oc'her...

en: Create a new launcher
br: Krouiñ ul loc'her nevez

en: Change Desktop _Background
br: Kemmañ drekleur ar Burev

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
br: Diskouez ur prenestr ouzh ho laosk da arventennañ liv pe c'houstur drekleur ar burev

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: _Desktop
br: _Burev

en: The desktop view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel mod burev e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Select Items Matching
br: Diuzañ elfennoù o klotañ ganti

en: _Pattern:
br: _Goustur :

en: Examples:
br: Skouerioù :

en: Save Search as
br: Enrollañ ar c'hlask dindan

en: _Save
br: _Enrollañ

en: Search _name:
br: Klask un anv :

en: _Folder:
br: _Teuliad :

en: Select Folder to Save Search In
br: Dibab un teuliad a-benn enrollañ ar c'hlask ennañ

en: "%s" selected
br: "%s" diuzet

en: Free space: %s
br: Egor diac'hub : %s

en: %s, Free space: %s
br: %s, egor diac'hub : %s

en: Open parent location
br: Digeriñ al lec'hiadur kar

en: Open parent location for the selected item
br: Digeriñ al lec'hiadur kar evit an elfenn diuzet

en: Run "%s" on any selected items
br: Erounit "%s" war gement elfenn diuzet

en: Create Document from template "%s"
br: Krouiñ un teul adalek ar patrom "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
br: An holl restroù erounezadus en teuliad-mañ a vo gwelet war lañser Skriptoù.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
br: Dibab ur skript diwar al lañser a erounezo ar skript-mañ gant pep elfenn diuzet evel enankad.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
br: An holl restroù erounezadus en teuliad-mañ a vo gwelet war lañser Skriptoù. Dibab ur skript diwar al lañser a erounezo ar skript-mañ.\nPa vez erounezet ar skriptoù diouzh un teuliad lec'hel e tremeno an anvioù restr evel arventennoù. Pa vez erounezet ar skriptoù diouzh un teuliad a-bell (dle. un teuliad war ar rouedad pe dre un arval ftp) ne dremeno arventenn ebet.
    
    Gant pep tro e vo arventennet ar argemennoù endro gant Caja, argemennoù a vez arveret gant ar skriptoù :
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: treugoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet (mar lec'hel hepken)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI evit al lec'hiadur bremanel
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: lec'hiadur ha ment ar prenestr bremanel
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: treugoù bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel (mar lec'hel hepken)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI bevennet gant dilinennadurioù evit ar restroù diuzet war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI evit al lec'hiadur bremanel war ur banell dizoberiant eus ur prenestr rannet e wel

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
br: Dilec'hiet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
br: Eilet e vo "%s" ma tibabot an arc'had Pegañ

en: There is nothing on the clipboard to paste.
br: N'eus netra er golver da begañ.

en: Unable to unmount location
br: N'haller ket disevel al lec'hiadur

en: Unable to eject location
br: N'haller ket kas al lec'hiadur er-maez

en: Unable to stop drive
br: N'eo ket gouest da arsaviñ al lenner

en: Connect to Server %s
br: Kennaskañ ouzh an dafariad %s

en: _Connect
br: _Kennaskañ

en: Link _name:
br: _Anv an ere :

en: Create _Document
br: Krouiñ un _teul

en: Open Wit_h
br: Digeriñ gan_t

en: Choose a program with which to open the selected item
br: Dibabit ur meziant a vo digoret an elfenn diuzet gantañ

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: View or modify the properties of each selected item
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù kement elfenn dizuet

en: Create _Folder
br: Krouiñ an _teuliad

en: Create a new empty folder inside this folder
br: Krouiñ un teuliad goullo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: No templates installed
br: Patromoù staliet ebet

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
br: Restr _c'houllo

en: Create a new empty file inside this folder
br: Krouiñ ur restr c'houllo nevez e-barzh an teuliad-mañ

en: Open the selected item in this window
br: Digeriñ an elfenn diuzet er prenestr-mañ

en: Open in Navigation Window
br: Digeriñ en ur prenestr furchal

en: Open each selected item in a navigation window
br: Digeriñ kement elfenn diuzet en ur prenestr furchal

en: Open each selected item in a new tab
br: Digeriñ pep elfenn bet diuzet en un ivinell nevez

en: Open in _Folder Window
br: Digeriñ en ur prenestr eus un teuliad

en: Open each selected item in a folder window
br: Digeriñ pep elfenn diuzet en ur prenestr eus un teuliad

en: Other _Application...
br: Arload _all...

en: Choose another application with which to open the selected item
br: Dibab ur meziant all evit digeriñ gantañ an elfenn diuzet

en: Open With Other _Application...
br: Digeriñ gant un _arload all...

en: _Open Scripts Folder
br: _Digeriñ teuliad ar skriptoù

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
br: Diskouez an teuliad ennañ ar skriptoù a zeu war-wel war al lañser-mañ

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
br: Prientiñ ar restroù diuzet da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ

en: _Paste Into Folder
br: _Pegañ e-barzh an teuliad

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù bet diuzet a-raok gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad diuzet

en: Cop_y to
br: E_ilañ da

en: M_ove to
br: Dil_ec'hiañ da

en: Select all items in this window
br: Diuziñ an holl elfennoù er prenestr-mañ

en: Select I_tems Matching...
br: Diuzañ an elfennoù o klotañ ganti...

en: Select items in this window matching a given pattern
br: Diuzañ an elfennoù er prenestr-mañ o klotañ gant ur goustur lavaret

en: _Invert Selection
br: _Tuginañ an diuzad

en: Select all and only the items that are not currently selected
br: Diuzañ an holl elfennoù (hag ar re-mañ nemetken) nad int ket diuzet bremañ

en: D_uplicate
br: _Eilañ

en: Duplicate each selected item
br: Eilañ pep elfenn diuzet

en: Create a symbolic link for each selected item
br: Krouiñ un ere arouezek evit pep elfenn diuzet

en: _Rename...
br: _Adenvel...

en: Rename selected item
br: Adenvel an elfenn diuzet

en: Move each selected item to the Trash
br: Kas d'al Lastez pep elfenn ziuzet

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
br: Dilemel pep elfenn diuzet, hep kas d'al Lastez

en: _Restore
br: _Assav

en: _Undo
br: _Dizober

en: Undo the last action
br: Dizober ar gwered diwezhañ

en: _Redo
br: _Adober

en: Redo the last undone action
br: Adober an oberoù disc'hraet diwezhañ

en: Reset View to _Defaults
br: Adlakaat perzhioù _dre ziouer ar gwel

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
br: Adderaouekaat urzh ar rummañ hag al live zoumañ evit kenglotañ gant ar gwellvezioù evit ar gwel-mañ

en: Connect To This Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad-mañ

en: Make a permanent connection to this server
br: Krouiñ ur c'hennask padus ouzh an dafariad-mañ

en: Mount the selected volume
br: _Sevel ar bezhienn diuzet

en: Unmount the selected volume
br: _Disevel ar bezhienn diuzet

en: Eject the selected volume
br: Kas ar bezhienn diuzet er-maez

en: Format the selected volume
br: Mentrezhañ ar bezhienn diuzet

en: Start the selected volume
br: Loc'hañ ar bezhienn diuzet

en: Stop the selected volume
br: Arsaviñ ar bezhienn diuzet

en: Detect media in the selected drive
br: Dinoiñ media el lenner diuzet

en: Mount the volume associated with the open folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Unmount the volume associated with the open folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Eject the volume associated with the open folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Format the volume associated with the open folder
br: Mentrezhañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Start the volume associated with the open folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Stop the volume associated with the open folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad digor

en: Open File and Close window
br: Digeriñ ur restr ha serriñ ar prenestr

en: Sa_ve Search
br: En_rollañ ar c'hlask

en: Save the edited search
br: Enrollañ ar c'hlask bet kemmet

en: Sa_ve Search As...
br: En_rollañ ar c'hlask dindan...

en: Save the current search as a file
br: Enrollañ ar c'hlask bremanel e stumm ur restr

en: Open this folder in a navigation window
br: Digeriñ an teuliad-mañ en ur prenestr furchal

en: Open this folder in a new tab
br: Digeriñ an teuliad-mañ e-barzh un ivinell nevez

en: Open this folder in a folder window
br: Digeriñ an teuliad-mañ en ur prenestr eus an teuliad

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ dilec'hiet gant un arc'had Pegañ

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
br: Prientiñ an teuliad-mañ da vezañ eilet gant un arc'had Pegañ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
br: Dilec'hiañ pe eilañ ar restroù diuzet a-gent gant un arc'had Troc'hañ pe Eilañ e-barzh an teuliad-mañ

en: Move this folder to the Trash
br: Kas an teuliad-mañ d'al Lastez

en: Delete this folder, without moving to the Trash
br: Dilemel an teuliad-mañ hep kas d'al Lastez

en: Mount the volume associated with this folder
br: Sevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Unmount the volume associated with this folder
br: Disevel ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Eject the volume associated with this folder
br: Diskas ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Format the volume associated with this folder
br: Mentrezhañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Start the volume associated with this folder
br: Loc'hañ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: Stop the volume associated with this folder
br: Arsaviñ ar bezhienn kevreet gant an teuliad-mañ

en: View or modify the properties of this folder
br: Gwelout pe zaskemmañ perzhioù an teuliad-mañ

en: _Other pane
br: _Panell all

en: Copy the current selection to the other pane in the window
br: Eilañ an diuzad bremanel e banell all ar prenestr

en: Move the current selection to the other pane in the window
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel e panell all ar prenestr

en: Copy the current selection to the home folder
br: Eilañ an diuzad bremanel em zeuliad din

en: Move the current selection to the home folder
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel betek ma zeuliad din

en: Copy the current selection to the desktop
br: Eilañ an diuzad bremanel war ar burev

en: Move the current selection to the desktop
br: Dilec'hiañ an diuzad bremanel war ar burev

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
br: Loc'hañ pe ardeiñ skriptoù adalek %s

en: _Scripts
br: _Skriptoù

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
br: Kas an teuliad digor er-maez eus al lastez betek "%s"

en: Start the selected drive
br: Loc'hañ al lenner diuzet

en: Connect to the selected drive
br: Kennaskañ ouzh al lenner diuzet

en: _Start Multi-disk Drive
br: _Loc'hañ al lenner lieskantennoù

en: Start the selected multi-disk drive
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù diuzet

en: U_nlock Drive
br: Di_brennañ al lenner

en: Unlock the selected drive
br: Dibrennañ al lenner diuzet

en: Stop the selected drive
br: Arsaviñ al lenner diuzet

en: Safely remove the selected drive
br: _Dilemel al lenner diuzet diarvar

en: _Disconnect
br: _Digennaskañ

en: Disconnect the selected drive
br: _Digennaskañ al lenner diuzet

en: _Stop Multi-disk Drive
br: _Arsaviñ al lenner lieskantennoù

en: Stop the selected multi-disk drive
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù diuzet

en: Lock the selected drive
br: _Prennañ al lenner diuzet

en: Start the drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Connect to the drive associated with the open folder
br: Kennaskañ ouzh al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
br: Loc'hañ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Unlock the drive associated with the open folder
br: Dibrennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: _Stop the drive associated with the open folder
br: _Arsaviñ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Safely remove the drive associated with the open folder
br: Dilemel al lenner kevreet gant an teuliad digor diarvar

en: Disconnect the drive associated with the open folder
br: Digennaskañ al lenner kevredet gant an teuliad digor

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
br: Arsaviñ al lenner lieskantennoù kevreet gant an teuliad digor

en: Lock the drive associated with the open folder
br: Prennañ al lenner kevreet gant an teuliad digor

en: Browse in New _Window
br: Merdeiñ en ur _prenestr nevez

en: Browse in New _Tab
br: Merdeiñ en un i_vinell nevez

en: _Delete Permanently
br: _Dilemel da viken

en: Delete the open folder permanently
br: Diverkañ an teuliad digor da viken

en: Move the open folder to the Trash
br: Kas an teuliad digor d'al Lastez

en: _Open With %s
br: _Digeriñ gant %s

en: Delete all selected items permanently
br: Diverkañ da viken an holl elfennoù diuzet

en: View or modify the properties of the open folder
br: Gwelout pe gemmañ perzhioù an teuliad digor

en: Download location?
br: Pellgargañ ar lec'hiadur?

en: You can download it or make a link to it.
br: Bez e c'hellit pellgargañ anezhi pe krouiñ un ere daveti.

en: Make a _Link
br: Krouiñ un _ere

en: _Download
br: _Pellgargañ

en: Drag and drop is not supported.
br: Riklañ-leuskel n'eo ket skoret.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
br: Skoret eo riklañ-leuskel war ar reizhiadoù restr lec'hel hepken.

en: An invalid drag type was used.
br: Un rizh riklañ didalvoudek zo bet arveret.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
br: testenn laosket.tx

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
br: roadennoù laosket

en: Undo
br: Dizober

en: Redo
br: Adober

en: Comment
br: Askelenn

en: Command
br: Arc'had

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit gwelout ar pezh a zo e-barzh "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
br: "%s" n'hall ket bezañ kavet. Marteze ez eo bet dilamet nevez zo.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da skrammañ an holl endalc'hadoù eus "%s" : %s

en: The folder contents could not be displayed.
br: Ne oa ket tu da ziskouez endalc'hadoù an teuliad

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
br: Implijet eo an anv "%s" en teuliad-mañ dija. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
br: N'eus "%s" ebet en teuliad-mañ. Marteze eo bet dilec'hiet pe dilamet ?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit adenvel "%s"

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
br: N'eo ket talvoudek an anv "%s" peogwir ez eus an arouezenn "/" ennañ. Implijit un anv disheñvel mar plij.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
br: An anv "%s" n'eo ket talvoudek. Dibabit unan disheñvel mar plij.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da adenvel "%s" e "%s" : %s

en: The item could not be renamed.
br: Ne oa ket tu da adenvel an elfenn.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit cheñch strollad "%s".

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ ar strollad eus "%s" : %s

en: The group could not be changed.
br: Ne oa ket tu da cheñch ar strollad.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemm perc'henn eus "%s" : %s

en: The owner could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch ar perc'henn.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
br: Digarezit, n'eo ket gouest da gemmañ an aotreoù eus "%s" : %s

en: The permissions could not be changed.
br: N'eus ket tu da cheñch an aotreoù.

en: Renaming "%s" to "%s".
br: Adenvel "%s" gant "%s".

en: by _Name
br: dre _Anv

en: Keep icons sorted by name in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre anv er renkadoù

en: by _Size
br: dre _vent

en: Keep icons sorted by size in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre vent er renkadoù

en: by _Type
br: dre _rizh

en: Keep icons sorted by type in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre rizh er renkadoù

en: by Modification _Date
br: dre _zeiziad ar c'hemm

en: Keep icons sorted by modification date in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre zeiziad ar c'hemm er renkadoù

en: by _Emblems
br: dre _siell

en: Keep icons sorted by emblems in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre ar sielloù er renkadoù

en: by T_rash Time
br: dre eu_r al lastez

en: Keep icons sorted by trash time in rows
br: Mirout an arlunioù rummet dre eur al lastez e renkadoù

en: _Organize Desktop by Name
br: A_ozañ ar burev dre anv

en: Arran_ge Items
br: _Renkañ an elfennoù

en: Resize Icon...
br: Adventañ an arlun...

en: Make the selected icon resizable
br: Lakaat an arlun da vezañ admentus

en: Restore Icons' Original Si_zes
br: Adreiñ o ment _orin d'an arlunioù

en: Restore each selected icon to its original size
br: Adreiñ e vent orin da bep arlun diuzet

en: _Organize by Name
br: A_ozañ dre anv

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
br: Adlec'hiaduriñ an arlunioù a-benn ma vint lakaet gwell er prenestr ha mirout ouzh an arlunioù da vont unan war egile

en: Compact _Layout
br: Kenaozadur _fetis

en: Toggle using a tighter layout scheme
br: Trec'haoliñ evit arver ur c'henaozadur strishoc'h

en: Re_versed Order
br: Urzh _tuginet

en: Display icons in the opposite order
br: Diskouez an arlunioù en urzh tuginet

en: _Keep Aligned
br: _Mirout desteudet

en: Keep icons lined up on a grid
br: Mirout an arlunioù desteudet ouzh ur gael

en: _Manually
br: Gant an _dorn

en: Leave icons wherever they are dropped
br: Lezel an arlunioù el lec'h ma vezont laosket

en: By _Name
br: Dre _anv

en: By _Size
br: Dre _vent

en: By _Type
br: Dre _stumm

en: By Modification _Date
br: Dre _zeiziad ar c'hemm

en: By _Emblems
br: Dre _siell

en: By T_rash Time
br: dre eu_r al lastez

en: Restore Icon's Original Si_ze
br: Adreiñ e _vent orin d'an arlun

en: pointing at "%s"
br: o poentañ davit "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
br: _Arlunioù

en: The icon view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù.

en: The icon view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre arlunioù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the icon view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre arlunioù

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
br: _Fetis

en: The compact view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis.

en: The compact view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel fetis e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the compact view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ dre ar gwel fetis.

en: (Empty)
br: (Goullo)

en: %s Visible Columns
br: Bannoù hewel %s

en: Choose the order of information to appear in this folder:
br: Dibab urzh an titouroù da ziskouez en teuliad-mañ :

en: Visible _Columns...
br: _Bannoù hewel...

en: Select the columns visible in this folder
br: Diuzañ ar bannoù hewel en teuliad-mañ

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
br: _Roll

en: The list view encountered an error.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre roll.

en: The list view encountered an error while starting up.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant ar gwel dre rolloù e-pad ma oa o loc'hañ.

en: Display this location with the list view.
br: Skrammañ al lec'hiadur-mañ gant ar gwel dre roll

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
br: N'hallit ket lakaat muioc'h eget un arlun personelaet war un dro.

en: Properties
br: Perzhioù

en: %s Properties
br: Perzhioù %s

en: Cancel Group Change?
br: Nullañ kemm ar strollad ?

en: Cancel Owner Change?
br: Nullañ kemm ar perc'henn?

en: nothing
br: netra

en: unreadable
br: anlennadus

en: (some contents unreadable)
br: (endalc'hadoù anlennadus)

en: Contents:
br: Endalc'hadoù :

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
br: arveret

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
br: dieub

en: Total capacity:
br: Barr kadaviñ klok :

en: Filesystem type:
br: Rizh ar reizhiad restroù :

en: Basic
br: Diazez

en: Link target:
br: Pal an ere :

en: Volume:
br: Pezhienn :

en: Accessed:
br: Tizhet :

en: Modified:
br: Kemmet :

en: Created:
br: Krouet :

en: Free space:
br: Egor diac'hub

en: _Read
br: _Lenn

en: _Write
br: _Skrivañ

en: E_xecute
br: _Erounit

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
br: ket

en: list
br: roll

en: read
br: lenn

en: create/delete
br: krouiñ/dilemel

en: write
br: skrivañ

en: access
br: haeziñ

en: Access:
br: Haeziñ :

en: Folder access:
br: Haeziñ an teuliad :

en: File access:
br: Haeziñ ar restr :

en: List files only
br: Restroù roll hepken

en: Access files
br: Tizhout ar restroù

en: Create and delete files
br: Krouiñ ha dilemel restroù

en: Read-only
br: Lenn hepken

en: Read and write
br: Lenn ha skrivañ

en: Special flags:
br: Banielloù dibar :

en: Set _user ID
br: Arventennañ naoudi (ID) an _arveriad

en: Set gro_up ID
br: Arventennañ naoudi (ID) ar _strollad

en: _Sticky
br: Pegu_s

en: _Owner:
br: _Perc'henn :

en: Owner:
br: Perc'henn :

en: _Group:
br: _Strollad :

en: Group:
br: Strollad :

en: Others
br: Ar re all

en: Execute:
br: Erounit :

en: Allow _executing file as program
br: Aotren _erounezadur ar restr evel ur goulev

en: Others:
br: All :

en: Folder Permissions:
br: Aotreoù an teuliad :

en: File Permissions:
br: Aotreoù ar restr :

en: Text view:
br: Gwel an destenn :

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
br: N'oc'h ket ar perc'henn neuze n'hallit ket kemmañ an aotreoù-mañ.

en: SELinux context:
br: Kemperzh SELinux :

en: Last changed:
br: Kemm diwezhañ :

en: Apply Permissions to Enclosed Files
br: Arloañ an aotreoù d'ar restroù enlakaet

en: The permissions of "%s" could not be determined.
br: Aotreoù "%s" n'hallont ket bezañ erspizet.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
br: Aotreoù ar restr diuzet n'hallont ket bezañ erspizet.

en: Creating Properties window.
br: O krouiñ prenestr ar perzhioù.

en: Select Custom Icon
br: Dibab un arlun personelaet

en: Tree
br: Gwezenn

en: Show Tree
br: Diskouez ar wezenn
