caja 1.25.3 - en to bs translation catalogue (694 entries)

en: _Patterns
bs: _Šabloni

en: Drag a pattern tile to an object to change it
bs: Povucite šablon do objekta da ga izmijenite

en: Blue Ridge
bs: Plavi rub

en: Blue Rough
bs: Plava gruba

en: Blue Type
bs: Plavi tip

en: Brushed Metal
bs: Brušeni metal

en: Burlap
bs: Šatorsko platno

en: Camouflage
bs: Kamuflaža

en: Chalk
bs: Kreda

en: Cork
bs: Čep

en: Countertop
bs: Protuvrhovno

en: Dots
bs: Tačke

en: Fibers
bs: Vlakna

en: Floral
bs: Biljni

en: Fossil
bs: Fosil

en: Green Weave
bs: Zelena tkanina

en: Ice
bs: Led

en: Manila Paper
bs: Manila papir

en: Moss Ridge
bs: Rub mahovine

en: Numbers
bs: Brojevi

en: Ocean Strips
bs: Štrafte okeana

en: Purple Marble
bs: Ljubičasti mramor

en: Ridged Paper
bs: Izgrebani papir

en: Rough Paper
bs: Grubi papir

en: Sky Ridge
bs: Nebeski greben

en: Snow Ridge
bs: Snježni greben

en: Stucco
bs: Malter

en: Terracotta
bs: Drap

en: Wavy White
bs: Valovito bijelo

en: C_olors
bs: B_oje

en: Drag a color to an object to change it to that color
bs: Povucite boju do objekta da ga izmijenite u tu boju

en: Orange
bs: Narandžasta

en: Tangerine
bs: Mandarina

en: Grapefruit
bs: Grejpfrut

en: Ruby
bs: Rubin

en: Pale Blue
bs: Blijedo plavo

en: Sky
bs: Nebo

en: Danube
bs: Dunav

en: Violet
bs: Ljubičasto

en: Sea Foam
bs: Morska pjena

en: Leaf
bs: List

en: Deep Teal
bs: Divlja patka

en: Dark Cork
bs: Mračni čep

en: Mud
bs: Blato

en: Fire Engine
bs: Vatrogasno vozilo

en: Envy
bs: Zavist

en: Lemon
bs: Limun

en: Bubble Gum
bs: Žvakaća guma

en: White
bs: Bijelo

en: Apparition
bs: Prikaza

en: Silver
bs: Srebrna

en: Concrete
bs: Beton

en: Shale
bs: Škriljac

en: Granite
bs: Granit

en: Eclipse
bs: Pomračenje

en: Charcoal
bs: Ćumur

en: Black
bs: Crna

en: _Emblems
bs: _Amblemi

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
bs: Povucite amblem do objekta da ga dodate tom objektu

en: Erase
bs: Obriši

en: File manager for the MATE desktop environment
bs: Upravitelj datoteka za MATE desktop

en: Computer
bs: Računar

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bs: Pretraži sve lokalne i daljinske diskove i foldere pristupačne sa ovog računara

en: File Manager
bs: Upravitelj datoteka

en: File Management
bs: Upravljanje datotekama

en: Open Folder
bs: Otvori Folder

en: Home Folder
bs: Početni direktorij

en: Open your personal folder
bs: Otvori lični folder

en: Saved search
bs: Sačuvana pretraga

en: Network
bs: Mreža

en: Browse bookmarked and local network locations
bs: Pregledajte zabilježene i lokalne mrežne lokacije

en: Text
bs: Tekst

en: The text of the label.
bs: Tekst oznake.

en: Justification
bs: Ravnanje

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bs: Međusobno ravnanje linija teksta oznake. Ovo NE utječe na ravnanje etikete unutar lokacije. Pogledajte GtkMisc::xalign za više detalja o tome.

en: Line wrap
bs: Prekid linije

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bs: Ako je postavljeno, prekini linije kada tekst postane preširok.

en: Cursor Position
bs: Pozicija kursora

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bs: Trenutna pozicija kursora za unos izraženo u broju znakova.

en: Selection Bound
bs: Ograničenje izbora

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bs: Pozicija suprotnog kraja izabranog u odnosu na kursor izražena u broju znakova.

en: Cu_t
bs: _Izreži

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Paste
bs: _Umetni

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Show more _details
bs: Pokaži više _detalja

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Revert
bs: _Vrati

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bs: Možete zaustaviti ovu radnju pritiskom na Odustani.

en:  (invalid Unicode)
bs:  (nevažeći unicode)

en: Do Nothing
bs: Učini ništa

en: Open %s
bs: Otvori %s

en: Open with other Application...
bs: Otvori sa drugom aplikacijom...

en: Cut the selected text to the clipboard
bs: Izreži izabrani tekst i stavi ga u clipboard

en: Copy the selected text to the clipboard
bs: Kopiraj izabrani tekst u clipboard

en: Paste the text stored on the clipboard
bs: Umetni tekst koji je pohranjen u clipboardu

en: Select _All
bs: Izaberi _sve

en: Select all the text in a text field
bs: Izaberi sav tekst u polju za tekst

en: Move _Up
bs: Pomjeri _gore

en: Move Dow_n
bs: Pomjeri Do_lje

en: Name
bs: Naziv

en: The name and icon of the file.
bs: Ime i ikona datoteke.

en: Size
bs: Veličina

en: The size of the file.
bs: Veličina datoteke.

en: Type
bs: Tip

en: The type of the file.
bs: Tip datoteke.

en: Date Modified
bs: Datum izmjene

en: The date the file was modified.
bs: Datum izmjene datoteke.

en: Date Accessed
bs: Datum pristupa

en: The date the file was accessed.
bs: Datum zadnjeg pristupa datoteci.

en: Owner
bs: Vlasnik

en: The owner of the file.
bs: Vlasnik datoteke.

en: Group
bs: Grupa

en: The group of the file.
bs: Grupa datoteke.

en: Permissions
bs: Dozvole

en: The permissions of the file.
bs: Dozvole datoteke.

en: Octal Permissions
bs: Oktalne dozvole

en: The permissions of the file, in octal notation.
bs: Dozvole za datoteku, u oktalnom decimalnom sistemu.

en: MIME Type
bs: MIME tip

en: The mime type of the file.
bs: Mime tip datoteke.

en: Location
bs: Lokacija

en: The location of the file.
bs: Lokacija fajla.

en: Date when file was moved to the Trash
bs: Datum kad je fajl pomjeren u Smeće

en: Reset
bs: Resetuj

en: on the desktop
bs: na desktop

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
bs: Početni direktorij %.0s

en: Network Servers
bs: Mrežni serveri

en: Trash
bs: Smeće

en: _Move Here
bs: _Premjesti Ovdje

en: _Copy Here
bs: _Kopiraj Ovdje

en: Set as _Background
bs: Postavi kao po_zadinu

en: Cancel
bs: Odustani

en: Set as background for _all folders
bs: Postavi kao pozadinu za sve direktorije

en: Set as background for _this folder
bs: Postavi kao pozadinu za ovaj katalog

en: The emblem cannot be installed.
bs: Ne mogu instalirati amblem.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
bs: Morate navesti nepraznu ključnu riječ za novi amblem.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
bs: Ključne riječi amblema mogu samo sadržavati slova, brojeve i prazna polja.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
bs: Oprostite ali već postoji amblem pod imenom "%s".

en: Please choose a different emblem name.
bs: Molim izaberite neko drugo ime za amblem.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
bs: Nažalost, ne mogu snimiti korisnički amblem.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
bs: Nažalost, ne mogu snimiti ime korisničkog amblema.

en: File not found
bs: Datoteka nije pronađena

en: today at 00:00:00 PM
bs: danas u 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
bs: danas u %H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
bs: danas u 00:00

en: today at %-I:%M %p
bs: danas u %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
bs: danas, 00:00

en: today, %-I:%M %p
bs: danas, %H:%M

en: today
bs: danas

en: yesterday at 00:00:00 PM
bs: jučer u 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
bs: jučer u %H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
bs: jučer u 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
bs: jučer u %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
bs: jučer, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
bs: jučer, %H:%M

en: yesterday
bs: jučer

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
bs: Srijeda, 00. Septembar 0000. u 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
bs: Pon, 00. okt 0000. u 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bs: %a, %-d. %b %Y. u %H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
bs: Pon, 00. okt 0000. u 00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
bs: %a, %-d. %b %Y. u %H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
bs: 00. okt 0000. u 00:00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
bs: %-d. %b %Y. u %H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
bs: 00. okt 0000, 00:00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
bs: %-d. %b %Y, %H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
bs: 00.00.00, 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
bs: %-d.%m.%y, %H:%M

en: 00/00/00
bs: 00.00.00

en: %m/%d/%y
bs: %d.%m.%y.

en: ? items
bs: ? stavki

en: ? bytes
bs: ? bajtova

en: unknown type
bs: nepoznat tip

en: unknown MIME type
bs: nepoznat MIME tip

en: unknown
bs: nepoznato

en: link (broken)
bs: veza (neispravna)

en: Merge folder "%s"?
bs: Spoji folder "%s"?

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
bs: Stariji folder sa istim imenom već postoji u "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
bs: Noviji folder sa istim imenom već postoji u "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
bs: Još jedan folder sa istim imenom već postoji u "%s".

en: Replace folder "%s"?
bs: Zamijeni folder "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
bs: Folder sa istim imenom već postoji u "%s".

en: Replace file "%s"?
bs: Zamijeni fajl "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
bs: Zamijenjivanje će izbrisat njegov sadržaj.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
bs: Stariji fajl sa istim imenom već postoji u "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
bs: Noviji fajl sa istim imenom već postoji u "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
bs: Još jedan fajl sa istim imenom već postoji u "%s".

en: Size:
bs: Veličina:

en: Type:
bs: Tip:

en: Last modified:
bs: Zadnji put promijenjeno:

en: Replace with
bs: Zamijeni sa

en: Merge
bs: Spoji

en: Differences...
bs: Razlike...

en: _Skip
bs: _Preskoči

en: Re_name
bs: Preimenuj

en: Replace
bs: Zamijeni

en: S_kip All
bs: P_reskoči Sve

en: _Retry
bs: _Pokušaj ponovo

en: _Delete
bs: _Obriši

en: Delete _All
bs: Obriši S_ve

en: Replace _All
bs: Zamijeni _sve

en: Merge _All
bs: Spoji S_ve

en: Copy _Anyway
bs: _Idalje kopiraj

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bs:  (kopija)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bs:  (dodatna kopija)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bs: . kopija)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bs: . kopija)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bs: . kopija)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bs: . kopija)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bs: %s (kopija)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bs: %s (dodatna kopija)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati "%B"?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bs: Ako izbrišete stavku, biće trajno izgubljena.

en: Empty all items from Trash?
bs: Izbriši sve stavke u smeću?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bs: Sve stavke u Smeću ću biti trajno obrisane.

en: Empty _Trash
bs: Isprazni _smeće

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
bs: Da li ste sigurni da želite trajno obrisati "%B"?

en: Deleting files
bs: Brisanje datoteka

en: Error while deleting.
bs: Greška pri brisanju.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bs: Ne mogu pomjeriti datoteku u smeće, želite li je odmah izbrisati?

en: Error while copying.
bs: Greška pri kopiranju.

en: Error while moving.
bs: Greška pri pomjeranju.

en: You cannot move a folder into itself.
bs: Ne možete pomjeriti direktorij u sebe samog.

en: You cannot copy a folder into itself.
bs: Ne možete kopirati direktorij u sebe samog.

en: The destination folder is inside the source folder.
bs: Odredišni direktorij je unutar polaznog direktorija.

en: You cannot copy a file over itself.
bs: Ne možete kopirati datoteku preko same sebe.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
bs: bez naslova

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
bs: nova datoteka

en: The selection rectangle
bs: Pravougaonik izbora

en: Mo_ve to Trash
bs: Pre_mjesti u smeće

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bs: Želite li pokrenuti "%s" ili prikazati sadržaj?

en: "%s" is an executable text file.
bs: "%s" je izvršna tekstualna datoteka.

en: Run in _Terminal
bs: Pokreni u _terminalu

en: _Display
bs: _Prikazati

en: _Run
bs: _Pokreni

en: Are you sure you want to open all files?
bs: Jeste li sigurni da želite otvoriti sve datoteke?

en: Opening "%s".
bs: Otvaram "%s".

en: Default
bs: Uobičajeno

en: Icon
bs: Ikona

en: _Add
bs: _Dodaj

en: %s document
bs: %s dokument

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Could not run application
bs: Nisam mogao pokrenuti aplikaciju

en: Could not find '%s'
bs: Nisam mogao pronaći '%s'

en: Could not find application
bs: Nisam mogao pronaći aplikaciju

en: Unknown error
bs: Nepoznata greška

en: Could not add application
bs: Nisam mogao dodati aplikaciju

en: Select an Application
bs: Izaberi aplikaciju

en: Open With
bs: Otvori pomoću

en: Select an application to view its description.
bs: Odaberite program da vidite njegov opis.

en: _Browse...
bs: _Pregledaj...

en: Add Application
bs: Dodaj aplikaciju

en: Open Failed, would you like to choose another application?
bs: Neuspješno otvaranje, želite li izabrati neku drugu aplikaciju?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
bs: Neuspješno otvaranje, želite li izabrati neku drugu aplikaciju?

en: This is disabled due to security considerations.
bs: Ovo je onemogućeno radi sigurnosti.

en: There was an error launching the application.
bs: Dogodila se greška pri pokretanju aplikacije.

en: This drop target only supports local files.
bs: Odredište ispuštanja podržava samo lokalne datoteke.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bs: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorij i zatim ih ponovo ispustite.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bs: Da biste otvorili udaljene datoteke, kopirajte ih u lokalni direktorij i zatim ih ponovo ispustite. Lokalne datoteke koje ste ispustili su već otvorene.

en: Details:
bs: Detalji:

en: Search
bs: Pretraga

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
bs: Omogućuje klasično ponašanje Cajaa, gdje su svi prozori preglednici

en: Whether to enable immediate deletion
bs: Da li omogućiti neposredno brisanje

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
bs: Ukoliko je postavljeno, Caja će imati osobinu koja omogućuje neposredno brisanje datoteka umjesto pomjeranja u smeće. Ova osobina može biti opasna te je koristite s oprezom.

en: When to show preview text in icons
bs: Kada prethodno prikazati tekst u ikonama

en: When to show number of items in a folder
bs: Kada prikazati broj stavki u direktoriju

en: Type of click used to launch/open files
bs: Tip klikanja koji se koristi za pokretanje/otvaranje datoteka

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bs: Moguće vrijednosti su "single" za pokretanje datoteka pomoću jednog klika ili "double" za pokretanje pomoću dvostrukog klika.

en: What to do with executable text files when activated
bs: Šta činiti sa izvršnim tekstualnim datotekama pri aktiviranju

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
bs: Šta činiti sa izvršnim tekstualnim datotekama kada se aktiviraju (sa jednim ili dva klika). Moguće vrijednosti su "launch" da se pokrenu kao programi, "ask", da se postavi pitanje u novom prozoru i "display" da se prikažu kao čisti tekst.

en: When to show thumbnails of image files
bs: Kada prethodno prikazati umanjene slike

en: Maximum image size for thumbnailing
bs: Maksimalna veličina slike za umanjivanje

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bs: Slike koje prelaze ovu veličinu neće biti prikazane umanjene. Svrha ove opcije je da se izbjegne umanjivanje velikih slika što može uzeti puno vremena ili memorije.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
bs: Da li puštati zvuk pri prelasku miša preko ikone zvučne datoteke

en: Show folders first in windows
bs: Prikaži prvo direktorije u prozorima

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bs: Ukoliko je postavljeno, Caja će prikazati direktorije prije prikazivanja datoteka u tekstualnom i ikonskom pogledu.

en: Default sort order
bs: Uobičajeni redoslijed sortiranja

en: Reverse sort order in new windows
bs: Obrni redoslijed sortiranja u novim prozorima

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bs: Ukoliko je postavljeno, datoteke u novootvorenim prozorima će biti sortirane u obrnutom redoslijedu. npr. ako su sortirane prema imenima onda će, umjesto da budu poredane od "a" do "ž", biti poredane od "ž" do "a", ako su sortirane prema veličini onda će biti poredane od najmanje do najveće umjesto od najveće do najmanje.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
bs: Caja koristi početne direktorije korisnika kao desktop

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, Caja će koristiti korisnikov početni direktorij za desktop. Ukoliko nije, onda će koristiti ~/Desktop za desktop.

en: Whether a custom default folder background has been set.
bs: Da li je postavljena vlastita uobičajena pozadina za direktorije.

en: Default Background Color
bs: Uobičajena boja pozadine

en: Default Background Filename
bs: Uobičajeno ime datoteke pozadine

en: Custom Side Pane Background Set
bs: Vlastita pozadina bočnog panela je postavljena

en: Whether a custom default side pane background has been set.
bs: Da li je postavljena korisnička uobičajena pozadina bočnog panela.

en: Default Side Pane Background Color
bs: Uobičajena boja pozadine bočnog panela

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
bs: Ime datoteke za uobičajenu pozadinu bočnog panela. Koristi se samo ukoliko je postavljen side_pane_background_set.

en: Default Side Pane Background Filename
bs: Uobičajeno ime datoteke za pozadinu bočnog panela

en: Default folder viewer
bs: Uobičajeni preglednik direktorija

en: Date Format
bs: Format datuma

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
bs: Format datuma datoteka. Moguće vrijednosti su "locale", "iso" i "informal".

en: Whether to show hidden files
bs: Da li prikazati skrivene datoteke

en: Whether to show backup files
bs: Da li prikazati sigurnosne kopije datoteka

en: List of possible captions on icons
bs: Lista mogućih naslova ikona.

en: Use tighter layout in new windows
bs: Koristi tješnji raspored u novim prozorima

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikone će uobičajeno biti raspoređene tješnje jedna uz drugu u novootvorenim prozorima.

en: Put labels beside icons
bs: Stavi naslove pored ikona

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
bs: Ukoliko je postavljeno, imena će biti postavljena pored ikona, a ne ispod njih.

en: Default icon zoom level
bs: Uobičajena veličina ikona

en: Default zoom level used by the icon view.
bs: Uobičajeno uvećanje koje koristi ikonski pogled.

en: Default list zoom level
bs: Uobičajeno uvećanje liste

en: Default zoom level used by the list view.
bs: Uobičajeno uvećanje koje koristi tekstualni pogled.

en: Default list of columns visible in the list view
bs: Uobičajena lista vidljivih kolona u tekstualnom pogledu

en: Default list of columns visible in the list view.
bs: Uobičajena lista vidljivih kolona u tekstualnom pogledu.

en: Default column order in the list view
bs: Uobičajeni raspored kolona u tekstualnom pogledu

en: Default column order in the list view.
bs: Uobičajeni raspored kolona u tekstualnom pogledu.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
bs: Ukoliko je postavljeno, Caja će prikazati samo direktorije u stablu bočnog panela. Inače će prikazati i direktorije i datoteke.

en: Desktop font
bs: Font za desktop

en: The font description used for the icons on the desktop.
bs: Opis fonta koji će se koristiti za ikone na desktopu.

en: Home icon visible on desktop
bs: Ikona početnog direktorija je vidljiva na desktopu

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikona sa linkom do početnog direktorija će biti postavljena na desktop.

en: Computer icon visible on desktop
bs: Ikona Računar je vidljiva na desktopu

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikona sa linkom do lokacije računara će biti postavljena na desktop.

en: Trash icon visible on desktop
bs: Ikona za smeće je vidljiva na desktopu

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikona sa linkom do smeća će biti postavljena na desktop.

en: Show mounted volumes on the desktop
bs: Pokaži montirane diskove na desktopu

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
bs: Ukoliko je postavljeno, ikone sa linkovima do montiranih diskova će biti postavljene na desktop.

en: Desktop home icon name
bs: Ime ikone početnog direktorija na desktopu

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
bs: Ovo ime može biti postavljeno ako želite korisničko ime za ikonu za početni direktorij na desktopu.

en: Desktop trash icon name
bs: Ime ikone smeća

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
bs: Ovo ime može biti postavljeno ako želite korisničko ime za ikonu za smeće na desktopu.

en: Width of the side pane
bs: Širina bočnog panela

en: The default width of the side pane in new windows.
bs: Uobičajena širina bočnog panela u novim prozorima.

en: Show toolbar in new windows
bs: Prikaži traku s alatima u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, u novootvorenim prozorima će biti vidljiva traka s alatima.

en: Show location bar in new windows
bs: Prikaži traku s lokacijom u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, u novootvorenim prozorima će biti vidljiva traka s lokacijom.

en: Show status bar in new windows
bs: Prikaži statusnu traku u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, u novootvorenim prozorima će biti vidljiva statusna traka.

en: Show side pane in new windows
bs: Prikaži bočni panel u novim prozorima

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bs: Ukoliko je postavljeno, novootvoreni prozori će imati bočne panele.

en: Side pane view
bs: Pregled u bočnom panelu

en: The side pane view to show in newly opened windows.
bs: Pogled bočnog panela koji će se prikazati u otvorenim prozorima.

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Caja could not create the required folder "%s".
bs: Caja nije mogao napraviti neophodan direktorij "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
bs: Prije pokretanja Cajaa molim napravite ovaj direktorij ili postavite dozvole tako da ga Caja može napraviti.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
bs: Caja nije mogao napraviti sljedeće neophodne direktorije: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
bs: Prije pokretanja Cajaa molim napravite ove direktorije ili postavite dozvole tako da ih Caja može napraviti.

en: Perform a quick set of self-check tests.
bs: Izvedi skup brzih samoprovjera.

en: Create the initial window with the given geometry.
bs: Napravi polazni prozor sa datim mjerama.

en: GEOMETRY
bs: GEOMETRIJA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bs: Napravi prozore samo za izričito navedene URI-je.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
bs: Nemoj upravljati desktopom (zanemari izabrane opcije u prozoru sa postavkama).

en: Quit Caja.
bs: Izađi iz Cajaa.

en: No bookmarks defined
bs: Nema zabilješki

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: There was an error displaying help: 
    %s
bs: Dogodila se greška pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: Edit Bookmarks
bs: Izmijeni zabilješke

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Bookmarks
bs: _Zabilješke

en: Connecting...
bs: Spajam se...

en: There was an error displaying help.
bs: Dogodila se greška tokom prikazivanja pomoći.

en: C_onnect
bs: _Spoji se

en: Connect to Server
bs: Spoji se na server

en: Folder:
bs: Direktorij:

en: Password:
bs: Šifra:

en: Desktop
bs: Radna površina

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
bs: Ovo je vjerovatno zato što je amblem stalni, a naknadno postavljeni.

en: Rename Emblem
bs: Preimenuj amblem

en: Enter a new name for the displayed emblem:
bs: Unesi novo ime za prikazani amblem

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Add Emblems...
bs: Dodaj ambleme...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bs: Unesite opisno ime uz svaki amblem.  Ovo ime će se koristiti na drugim mjestima radi identificiranja amblema.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bs: Unesite opisno ime uz amblem.  Ovo ime će se koristiti na drugim mjestima radi identificiranja amblema.

en: Some of the files could not be added as emblems.
bs: Neke datoteke nisu mogle biti dodane kao amblemi.

en: The emblems do not appear to be valid images.
bs: Izgleda da amblemi nisu važeće slike.

en: None of the files could be added as emblems.
bs: Nijedna od datoteka nije mogla biti dodana kao amblem.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
bs: Datoteka '%s' ne predstavlja važeću sliku.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
bs: Povučena datoteka ne predstavlja važeću sliku.

en: The emblem cannot be added.
bs: Amblem se ne može dodati.

en: Emblems
bs: Amblemi

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
bs: Nijedan

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
bs: Pregled ikona

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
bs: Pregled liste

en: Always
bs: Uvijek

en: Local Files Only
bs: Samo lokalne datoteke

en: Never
bs: Nikad

en: By Name
bs: Po imenu

en: By Size
bs: Po veličini

en: By Type
bs: Po tipu

en: By Modification Date
bs: Po datumu promjene

en: By Emblems
bs: Po amblemima

en: File Management Preferences
bs: Opcije upravljanja datotekama

en: View _new folders using:
bs: Pogledaj _nove direktorije pomoću:

en: _Arrange items:
bs: P_oredaj stavke:

en: Sort _folders before files
bs: Poredaj _direktorije prije datoteka

en: Default _zoom level:
bs: Uobičajeni nivo _uvećanja:

en: _Use compact layout
bs: _Koristi gusti raspored

en: _Text beside icons
bs: _Tekst pored ikona

en: _Default zoom level:
bs: _Uobičajeni nivo uvećanja:

en: Show _only folders
bs: Pokaži _samo direktorije

en: Views
bs: Pogledi

en: _Ask each time
bs: _Pitaj svaki put

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bs: Pitaj prije _pražnjenja smeća ili brisanja datoteka

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bs: Uk_ljuči naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bs: Izaberite redoslijed podataka koji se pojavljuju ispod imena ikona. Više podataka se pojavljuje sa uvećavanjem.

en: Display
bs: Prikaz

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bs: Izaberite redoslijed podataka koji se pojavljuju u pregledu liste.

en: List Columns
bs: Kolone liste

en: Show te_xt in icons:
bs: Pokaži te_kst u ikonama:

en: Show _thumbnails:
bs: Pokaži u_manjene slike:

en: _Only for files smaller than:
bs: _Samo za datoteke manje od:

en: Preview _sound files:
bs: Prethodno pogledaj _zvučne datoteke:

en: Count _number of items:
bs: Iz_broj stavke:

en: Preview
bs: Prethodan pogled

en: _Photos:
bs: _Fotografije:

en: _Software:
bs: _Softver

en: _Type:
bs: _Tip:

en: column
bs: kolona

en: History
bs: Historija

en: Camera Brand
bs: Marka kamere

en: Camera Model
bs: Model kamere

en: Date Taken
bs: Datum snimka

en: Exposure Time
bs: Dužina ekspozicije

en: Aperture Value
bs: Otvor blende

en: ISO Speed Rating
bs: ISO brzina

en: Flash Fired
bs: Blic je korišten

en: Metering Mode
bs: Način mjerenja

en: Exposure Program
bs: Program ekspozicije

en: Focal Length
bs: Dužina žarišta

en: Description
bs: Opis

en: Copyright
bs: Autorska prava

en: Image Type:
bs: Tip Slike:

en: Failed to load image information
bs: Neuspješno učitavanje podataka o slici

en: loading...
bs: učitavam...

en: Image
bs: Slika

en: Information
bs: Informacije

en: Show Information
bs: Prikaži Informaciju

en: Use _Default Background
bs: Koristi _uobičajenu pozadinu

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bs: Molim povucite samo jednu sliku da postavite vlastitu ikonu.

en: The file that you dropped is not local.
bs: Datoteka koju ste ispustili nije lokalna.

en: You can only use local images as custom icons.
bs: Možete koristiti samo lokalne slike za korisničke ikone.

en: The file that you dropped is not an image.
bs: Datoteka koju ste ispustili nije slika.

en: You can only use images as custom icons.
bs: Možete koristiti samo slike za vlastite ikone.

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Go To:
bs: Idi na:

en: Open Location
bs: Otvori lokaciju

en: _Location:
bs: _Lokacija:

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
bs: Da li ste sigurni da želite obrisati listu lokacija koje ste posjetili?

en: The location "%s" does not exist.
bs: Lokacija "%s" ne postoji.

en: _Go
bs: _Idi

en: New _Window
bs: Novi _Prozor

en: Close _All Windows
bs: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
bs: Zatvori sve navigacijske prozore

en: _Location...
bs: _Lokacija...

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
bs: Obriši sadržaj menija Idi i Naprijed/Nazad listi

en: _Add Bookmark
bs: _Dodaj zabilješku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
bs: Dodaje zabilješku trenutne lokacije u ovaj meni

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bs: Prikaži prozor koji omogućava izmjene zabilješki u ovom meniju

en: _Previous Tab
bs: _Prethodna kartica

en: _Next Tab
bs: _Sljedeća kartica

en: _Main Toolbar
bs: _Glavna alatna traka

en: _Side Pane
bs: _Bočni panel

en: Location _Bar
bs: Traka s _lokacijom

en: Change the visibility of this window's location bar
bs: Promijeni vidljivost trake s lokacijom u ovom prozoru

en: St_atusbar
bs: St_atusna traka

en: Change the visibility of this window's statusbar
bs: Promijeni vidljivost statusne trake u ovom prozoru

en: Search documents and folders by name
bs: Traži dokumente i foldere po imenu

en: _Back
bs: _Nazad

en: Go to the previous visited location
bs: Idi na prethodno posjećenu lokaciju

en: _Forward
bs: _Naprijed

en: Go to the next visited location
bs: Idi na narednu posjećenu lokaciju

en: _Search
bs: _Traži

en: _New Tab
bs: _Nova kartica

en: Notes
bs: Bilješke

en: _Stop
bs: _Zaustavi

en: Open in New _Window
bs: Otvori u novom _prozoru

en: Remove
bs: Ukloni

en: Places
bs: Mjesta

en: Show Places
bs: Prikaži mjesta

en: Backgrounds and Emblems
bs: Pozadine i amblemi

en: _Remove...
bs: _Ukloni...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
bs: Provjerite da li imate dozvolu brisati šablon.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
bs: Provjerite da li imate dozvolu brisati amblem.

en: _Keyword:
bs: _Ključna riječ:

en: _Image:
bs: _Slika:

en: Create a New Color:
bs: Napravi novu boju:

en: Color _name:
bs: _Ime boje:

en: Color _value:
bs: _Vrijednost boje:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
bs: Reset je posebna slika koja se ne može izbrisati.

en: The color cannot be installed.
bs: Boja se ne može instalirati.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
bs: Morate navesti neprazno ime za novu boju.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
bs: Nažalost, '%s' nije upotrebljiva slika!

en: The file is not an image.
bs: Datoteka nije slika.

en: Select a Category:
bs: Izaberite kategoriju:

en: C_ancel Remove
bs: _Otkaži uklanjanje

en: _Add a New Pattern...
bs: _Dodaj novi šablon...

en: _Add a New Color...
bs: _Dodaj novu boju...

en: _Add a New Emblem...
bs: _Dodaj novi amblem...

en: Click on a pattern to remove it
bs: Kliknite šablon da ga izbrišete

en: Click on a color to remove it
bs: Kliknite boju da je izbrišete

en: Click on an emblem to remove it
bs: Kliknite amblem da ga izbrišete

en: Patterns:
bs: Šabloni:

en: Colors:
bs: Boje:

en: Emblems:
bs: Amblemi:

en: _Remove a Pattern...
bs: _Ukloni šablon...

en: _Remove a Color...
bs: _Ukloni boju...

en: _Remove an Emblem...
bs: _Ukloni amblem...

en: Tags
bs: Tagovi

en: Documents
bs: Dokumenti

en: Music
bs: Muzika

en: Edit
bs: Uredi

en: _Search for:
bs: _Traži:

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Search:
bs: Traži:

en: Close the side pane
bs: Zatvori bočni panel

en: _Places
bs: _Mjesta

en: Open _Location...
bs: Otvori _lokaciju...

en: Close P_arent Folders
bs: Zatvori _nadređene direktorije

en: Close this folder's parents
bs: Zatvori nadređene direktorije ovog direktorija

en: Clos_e All Folders
bs: Zatvori _sve direktorije

en: Close all folder windows
bs: Zatvori sve prozore direktorija

en: Delete all items in the Trash
bs: Izbriši sve stavke u smeću

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bs: Želite li izbrisati zabilješke nepostojećih lokacija iz vaše liste?

en: Bookmark for Nonexistent Location
bs: Zabilješka nepostojeće lokacije

en: You can choose another view or go to a different location.
bs: Možete izabrati drugi pogled ili ići na drugu lokaciju.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
bs: Lokacija se ne može prikazati pomoću ovog pogleda.

en: Content View
bs: Pregled sadržaja

en: Please check the spelling and try again.
bs: Molim provjerite ispravnost unešenog teksta i pokušajte ponovo.

en: Access was denied.
bs: Pristup je odbijen.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bs: Provjerite da li je unešeni tekst pravilno napisan i da li su vaše postavke za proxy ispravne.

en: Go to the location specified by this bookmark
bs: Idi na lokaciju navedenu u ovoj zabilješci

en: _File
bs: _Fajl

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: Close this folder
bs: Zatvori ovaj direktorij

en: _Backgrounds and Emblems...
bs: _Pozadine i amblemi...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
bs: Prikaži šablone, boje i ambleme koji se mogu koristiti za prilagođavanje izgleda

en: Prefere_nces
bs: _Postavke

en: Edit Caja preferences
bs: Izmijeni opcije Cajaa

en: Open _Parent
bs: Otvori _nadređeni

en: Open the parent folder
bs: Otvori nadređeni direktorij

en: _Reload
bs: _Učitaj ponovo

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: Display Caja help
bs: Prikaži pomoć za Caja

en: _About
bs: _O

en: Display credits for the creators of Caja
bs: Prikaži spisak stvaraoca Cajaa

en: Zoom _In
bs: _Uvećaj

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: Normal Si_ze
bs: Normalna _veličina

en: Connect to _Server...
bs: Spoji se na _server...

en: _Computer
bs: _Računar

en: _Network
bs: M_reža

en: _Trash
bs: _Smeće

en: Show _Hidden Files
bs: Pokaži _skrivene datoteke

en: _Up
bs: _Gore

en: _Home
bs: _Početni direktorij

en: Loading...
bs: Učitavam...

en: Zoom In
bs: Uvećaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: Zoom
bs: Uvećanje

en: Set the zoom level of the current view
bs: Postavi nivo uvećanja trenutnog pogleda

en: Background
bs: Pozadina

en: Create a new launcher
bs: Napravi pokretač

en: Change Desktop _Background
bs: Promijeni _pozadinu desktopa

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
bs: Pokaži prozor koji omogućava postavljanje šablona ili boje pozadine desktopa

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: _Pattern:
bs: Ša_blon:

en: _Save
bs: _Snimi

en: "%s" selected
bs: "%s" izabran

en: %s, Free space: %s
bs: %s, Slobodan prostor: %s

en: Run "%s" on any selected items
bs: Pokreni  "%s" na svakoj izabranoj stavci

en: Create Document from template "%s"
bs: Napravi dokument koristeći šablon "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bs: Sve izvršne datoteke u ovom direktoriju će se pojaviti u meniju Skripte.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
bs: Izbor skripte u meniju će pokrenuti tu skriptu koristeći sve izabrane stavke kao ulazne podatke.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bs: Nema ništa u clipboardu za umetnuti.

en: Connect to Server %s
bs: Spoji se na server %s

en: _Connect
bs: _Spoji se

en: Link _name:
bs: _Ime linka:

en: Create _Document
bs: Napravi _dokument

en: Choose a program with which to open the selected item
bs: Izaberi program kojim će se otvoriti izabrana stavka

en: _Properties
bs: _Osobine

en: View or modify the properties of each selected item
bs: Pogledaj ili promijeni osobine svake izabrane stavke

en: Create _Folder
bs: Napravi _direktorij

en: Create a new empty folder inside this folder
bs: Napravi novi prazan direktorij u ovom direktoriju

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
bs: Pra_zna datoteka

en: Create a new empty file inside this folder
bs: Napravi novu praznu datoteku u ovom direktoriju

en: Open the selected item in this window
bs: Otvori izabranu stavku u ovom prozoru

en: Open in Navigation Window
bs: Otvori u navigacijskom prozoru

en: Open each selected item in a navigation window
bs: Otvori svaku izabranu stavku u navigacijskom prozoru

en: Choose another application with which to open the selected item
bs: Izaberi drugu aplikaciju kojom će se otvoriti izabrana stavka

en: _Open Scripts Folder
bs: _Otvori direktorij sa skriptama

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
bs: Prikaži direktorij koji sadrži skripte iz ovog menija

en: Select all items in this window
bs: Izaberi sve stavke u ovom prozoru

en: Select items in this window matching a given pattern
bs: Izaberi stavke u ovom prozoru koje se poklapaju sa datim šablonom

en: D_uplicate
bs: _Udvostruči

en: Duplicate each selected item
bs: Udvostruči sve izabrane stavke

en: Create a symbolic link for each selected item
bs: Napravi simbolički link za svaku izabranu stavku

en: _Rename...
bs: _Preimenuj...

en: Rename selected item
bs: Preimenuj izabranu stavku

en: Move each selected item to the Trash
bs: Pomjeri sve izabrane stavke u smeće

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bs: Izbriši sve izabrane stavke bez pomjeranja u smeće

en: _Undo
bs: _Vrati

en: Undo the last action
bs: Poništi zadnju akciju

en: _Redo
bs: Po_novi

en: Reset View to _Defaults
bs: Postavi pogled na _uobičajeno

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bs: Postavi način sortiranja i nivo uvećavanja tako da se poklapa sa podešavanjima za ovaj pogled

en: Connect To This Server
bs: Spoji se na ovaj server

en: Make a permanent connection to this server
bs: Napravi stalnu vezu do ovog servera

en: Mount the selected volume
bs: Montiraj izabrani disk

en: Unmount the selected volume
bs: Demontiraj izabrani disk

en: _Scripts
bs: _Skripte

en: _Disconnect
bs: _Prekini vezu

en: Delete all selected items permanently
bs: Izbriši trajno sve izabrane stavke

en: Drag and drop is not supported.
bs: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bs: Povlačenje i ispuštanje je podržano samo za lokalne datotečne sisteme.

en: An invalid drag type was used.
bs: Korišten je nevažeći tip povlačenja.

en: Comment
bs: Komentar

en: Command
bs: Naredba

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bs: Nemate potrebne dozvole za pregled sadržaja "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
bs: Sadržaj direktorija se nije mogao prikazati.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bs: Ime "%s" se već koristi u ovom direktoriju. Molim koristite drugo ime.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bs: Nema "%s" u ovom direktoriju. Možda je nedavno pomjerena ili izbrisana.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bs: Nemate potrebnu dozvolu da preimenujete "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bs: Ime "%s" nije važeće jer sadrži znak "/". Molim koristite drugo ime.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bs: Ime "%s" nije važeće. Molim koristite drugo ime.

en: The item could not be renamed.
bs: Stavka se nije mogla preimenovati.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bs: Nemate potrebnu dozvolu da promijenite grupu od "%s".

en: The group could not be changed.
bs: Grupa nije mogla biti promijenjena.

en: The owner could not be changed.
bs: Vlasnik nije mogao biti promijenjen.

en: The permissions could not be changed.
bs: Dozvole nisu mogle biti promijenjene.

en: Renaming "%s" to "%s".
bs: Preimenujem "%s" u "%s".

en: by _Name
bs: po _imenu

en: Keep icons sorted by name in rows
bs: Ikone poredane po imenu u redovima

en: by _Size
bs: po _veličini

en: Keep icons sorted by size in rows
bs: Ikone poredane po veličini u redovima

en: by _Type
bs: po _tipu

en: Keep icons sorted by type in rows
bs: Ikone poredane po tipu u redovima

en: by Modification _Date
bs: po _datumu promjene

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bs: Ikone poredane po datumu promjene u redovima

en: by _Emblems
bs: po _amblemima

en: Keep icons sorted by emblems in rows
bs: Ikone poredane po amblemima u redovima

en: Arran_ge Items
bs: Po_redaj stavke

en: Restore Icons' Original Si_zes
bs: Vrati _izvorne veličine ikona

en: Restore each selected icon to its original size
bs: Postavi svaku izabranu ikonu u izvornu veličinu

en: Compact _Layout
bs: Gust _raspored

en: Toggle using a tighter layout scheme
bs: Ukluči/isključi korištenje gustog rasporeda

en: Re_versed Order
bs: O_brnuti redoslijed

en: Display icons in the opposite order
bs: Prikaži ikone obrnutim redom

en: _Keep Aligned
bs: _Ostavi poredano

en: Keep icons lined up on a grid
bs: Poredaj ikone u mrežu

en: _Manually
bs: _Ručno

en: Leave icons wherever they are dropped
bs: Ostavi ikone tamo gdje su ispuštene

en: By _Name
bs: Po _imenu

en: By _Size
bs: Po _veličini

en: By _Type
bs: Po _tipu

en: By Modification _Date
bs: Po _datumu promjene

en: By _Emblems
bs: Po _amblemima

en: Restore Icon's Original Si_ze
bs: Vrati _izvornu veličinu ikone

en: pointing at "%s"
bs: pokazuje na "%s"

en: (Empty)
bs: (Prazno)

en: %s Visible Columns
bs: %s vidljivih kolona

en: Visible _Columns...
bs: Vidljive _kolone...

en: Select the columns visible in this folder
bs: Izaberite vidljive kolone u ovom direktoriju

en: Properties
bs: Postavke

en: %s Properties
bs: %s osobine

en: Cancel Group Change?
bs: Otkaži promjenu grupe?

en: Cancel Owner Change?
bs: Otkaži promjenu vlasnika?

en: nothing
bs: ništa

en: unreadable
bs: ne može se čitati

en: (some contents unreadable)
bs: (dio sadržaja se ne može čitati)

en: Contents:
bs: Sadržaj:

en: Basic
bs: Osnovno

en: Link target:
bs: Odredište linka:

en: Volume:
bs: Disk:

en: Accessed:
bs: Zadnji pristup:

en: Modified:
bs: Promijenjeno:

en: Created:
bs: Stvoreno:

en: Free space:
bs: Slobodan prostor:

en: _Read
bs: _Čitaj

en: _Write
bs: _Piši

en: E_xecute
bs: _Izvrši

en: Special flags:
bs: Posebne oznake:

en: Set _user ID
bs: Postavi _korisnički ID

en: Set gro_up ID
bs: Postavi grupni ID

en: _Sticky
bs: _Ljepljiv

en: Owner:
bs: Vlasnik:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Others:
bs: Ostali:

en: Text view:
bs: Tekstualni pogled:

en: Last changed:
bs: Zadnja promjena:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bs: Dozvole za "%s" nisu mogle biti određene.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bs: Dozvole za izabranu datoteku nisu mogle biti određene.

en: Creating Properties window.
bs: Pravim prozor za osobine.

en: Tree
bs: Stablo
