caja 1.25.3 - en to cs translation catalogue (1547 entries)

en: _Patterns
cs: _Vzory

en: Drag a pattern tile to an object to change it
cs: Vzorek objektu změníte přetažením vzorku na daný objekt

en: Blue Ridge
cs: Modrá brázda

en: Blue Rough
cs: Hrubá modrá

en: Blue Type
cs: Modrý typ

en: Brushed Metal
cs: Leštěný kov

en: Burlap
cs: Plátno

en: Camouflage
cs: Kamufláž

en: Chalk
cs: Křída

en: Cork
cs: Korek

en: Countertop
cs: Kuchyňský stůl

en: Dark GNOME
cs: Tmavé GNOME

en: Dots
cs: Tečky

en: Fibers
cs: Vlákna

en: Fleur De Lis
cs: Lilie

en: Floral
cs: Květy

en: Fossil
cs: Fosílie

en: Green Weave
cs: Zelené pletení

en: Ice
cs: Led

en: Manila Paper
cs: Papír kraft

en: Moss Ridge
cs: Pruhy mechu

en: Numbers
cs: Čísla

en: Ocean Strips
cs: Pruhy oceánu

en: Purple Marble
cs: Fialový mramor

en: Ridged Paper
cs: Kartón

en: Rough Paper
cs: Hrubý papír

en: Sky Ridge
cs: Brázdy na obloze

en: Snow Ridge
cs: Sněhové brázdy

en: Stucco
cs: Štukatura

en: Terracotta
cs: Terakota

en: Wavy White
cs: Bílé vlny

en: C_olors
cs: _Barvy

en: Drag a color to an object to change it to that color
cs: Barvu objektu změníte přetažením barvy na daný objekt

en: Orange
cs: Pomeranč

en: Tangerine
cs: Mandarinka

en: Ruby
cs: Rubín

en: Pale Blue
cs: Bleděmodrá

en: Sky
cs: Obloha

en: Danube
cs: Dunaj

en: Violet
cs: Fialová

en: Sea Foam
cs: Mořská pěna

en: Leaf
cs: List

en: Deep Teal
cs: Hluboká zelenomodrá

en: Dark Cork
cs: Tmavý korek

en: Mud
cs: Bláto

en: Fire Engine
cs: Hasící přístroj

en: Envy
cs: Závist

en: Lemon
cs: Citrón

en: Bubble Gum
cs: Žvýkačka

en: White
cs: Bílá

en: Apparition
cs: Zhmotnění

en: Silver
cs: Stříbro

en: Concrete
cs: Beton

en: Shale
cs: Pískovec

en: Granite
cs: Granit

en: Eclipse
cs: Zatmění

en: Charcoal
cs: Uhlí

en: Black
cs: Černá

en: _Emblems
cs: _Emblémy

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
cs: Emblém k objektu přidáte přetažením na daný objekt

en: Erase
cs: Smazat

en: File manager for the MATE desktop environment
cs: Správce souborů pro prostředí plochy MATE

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
cs: Caja je oficiálním správcem souborů pro MATE. Umožňuje procházení adresářů, prohlížení souborů a spouštění aplikací, které jsou s ním asociovány. Je také zodpovědný za zpracování ikon na ploše MATE. Funguje na lokálních a vzdálených souborových systémech.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
cs: Správce souborů Caja je rozšiřitelný prostřednictvím systému zásuvných modulů, podobnému jaký má GNOME Nautilus, jehož je Caja forkem.

en: Autorun Prompt
cs: Výzva automatického spuštění

en: File Browser
cs: Správce souborů

en: Browse the file system with the file manager
cs: Procházet systém souborů správcem souborů

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
cs: soubory;souborů;prohlížeč;správce;MATE;

en: Computer
cs: Počítač

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechny místní a vzdálené disky a složky dostupné z tohoto počítače

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
cs: procházení;disky;složky;místní;vzdálené;počítač;MATE;

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: File Management
cs: Správa souborů

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
cs: Změnit chování a vzhled oken správce souborů

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
cs: soubor;správce;změna;vlastnosti;chování;vzhled;okna;MATE;

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: Home Folder
cs: Domovská složka

en: Open your personal folder
cs: Otevřít osobní složku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
cs: domů;osobní;složka;otevřít;MATE;

en: Saved search
cs: Uložené hledání

en: Network
cs: Síť

en: Browse bookmarked and local network locations
cs: Procházet místa v oblíbených a umístění v místní síti

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
cs: záložky;procházet;místní;síť;umístění;MATE;

en: The text of the label.
cs: Text jmenovky.

en: Justification
cs: Zarovnání

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
cs: Relativní zarovnání řádků textu jmenovky navzájem. Toto NEMÁ vliv na zarovnání jmenovky v její alokaci. K tomu použijte GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
cs: Lámání řádků

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
cs: Je-li nastaveno, zalamovat řádky, je-li text příliš široký.

en: Cursor Position
cs: Pozice kurzoru

en: The current position of the insertion cursor in chars.
cs: Aktuální pozice vkládacího kurzoru ve znacích.

en: Selection Bound
cs: Hranice výběru

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
cs: Pozice konce výběru vzdálenějšího od kurzoru ve znacích.

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Show more _details
cs: Zobrazit více _podrobností

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Revert
cs: V_rátit

en: You can stop this operation by clicking cancel.
cs: Tuto operaci můžete zastavit klepnutím na Zrušit.

en: _Clear
cs: _Vymazat

en:  (invalid Unicode)
cs:  (neplatný Unicode)

en: No applications found
cs: Nenalezeny žádné aplikace

en: Ask what to do
cs: Zeptat se, co dělat

en: Do Nothing
cs: Nedělat nic

en: Open %s
cs: Otevřít %s

en: Open with other Application...
cs: Otevřít v jiné aplikací…

en: You have just inserted an Audio CD.
cs: Právě jste vložili hudební CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
cs: Právě jste vložili hudební DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
cs: Právě jste vložili filmové DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
cs: Právě jste vložili filmové CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
cs: Právě jste vložili Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
cs: Právě jste vložili prázdné CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
cs: Právě jste vložili prázdné DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
cs: Právě jste vložili prázdný disk Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
cs: Právě jste vložili prázdné HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
cs: Právě jste vložili CD s fotografiemi.

en: You have just inserted a Picture CD.
cs: Právě jste vložili CD s obrázky.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
cs: Právě jste vložili médium s digitálními fotografiemi.

en: You have just inserted a digital audio player.
cs: Právě jste připojili digitální hudební přehrávač.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
cs: Právě jste vložili médium se softwarem, který je navržený pro automatické spuštění.

en: You have just inserted a medium.
cs: Právě jste vložili médium.

en: Choose what application to launch.
cs: Zvolte, kterou aplikaci spustit.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
cs: Zvolte, jak otevřít „%s“ a zda provádět tuto akci i v budoucnu pro ostatní média typu „%s“.

en: _Always perform this action
cs: _Vždy provádět tuto akci

en: _Eject
cs: V_ysunout

en: _Unmount
cs: _Odpojit

en: Cut the selected text to the clipboard
cs: Vyjmout vybraný text do schránky

en: Copy the selected text to the clipboard
cs: Kopírovat vybraný text do schránky

en: Paste the text stored on the clipboard
cs: Vložit text uložený ve schránce

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: Select all the text in a text field
cs: Vybrat všechen text v textovém poli

en: Move _Up
cs: Přesunout _výše

en: Move Dow_n
cs: Posunout _dolů

en: Use De_fault
cs: _Používat výchozí

en: Name
cs: Název

en: The name and icon of the file.
cs: Název a ikona souboru.

en: Size
cs: Velikost

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: Size on Disk
cs: Velikost na disku

en: The size of the file on disk.
cs: Velikost souboru na disku.

en: Type
cs: Typ

en: The type of the file.
cs: Typ souboru.

en: Date Modified
cs: Datum změny

en: The date the file was modified.
cs: Datum, kdy byl soubor změněn.

en: Date Created
cs: Datum vytvoření

en: The date the file was created.
cs: Datum vytvoření souboru.

en: Date Accessed
cs: Datum přístupu

en: The date the file was accessed.
cs: Datum, kdy bylo k souboru přistupováno.

en: Owner
cs: Vlastník

en: The owner of the file.
cs: Vlastník souboru.

en: Group
cs: Skupina

en: The group of the file.
cs: Skupina souboru.

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: The permissions of the file.
cs: Oprávnění souboru.

en: Octal Permissions
cs: Oprávnění osmičkově

en: The permissions of the file, in octal notation.
cs: Oprávnění souboru v osmičkovém zápisu.

en: MIME Type
cs: Typ MIME

en: The mime type of the file.
cs: Typ mime souboru.

en: SELinux Context
cs: Kontext SELinux

en: The SELinux security context of the file.
cs: Bezpečnostní kontext SELinux souboru.

en: Location
cs: Poloha

en: The location of the file.
cs: Umístění souboru.

en: Extension
cs: Rozšíření

en: The extension of the file.
cs: Přípona souboru.

en: Trashed On
cs: Smazáno

en: Date when file was moved to the Trash
cs: Datum přesunutí souboru do koše

en: Original Location
cs: Původní umístění

en: Original location of file before moved to the Trash
cs: Původní pozice souboru před přesunutím do koše

en: Reset
cs: Resetovat

en: on the desktop
cs: na ploše

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
cs: Domov %s

en: Network Servers
cs: Síťové servery

en: Trash
cs: Koš

en: _Move Here
cs: _Přesunout sem

en: _Copy Here
cs: _Kopírovat sem

en: _Link Here
cs: _Odkaz sem

en: Set as _Background
cs: _Nastavit jako pozadí

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Set as background for _all folders
cs: Nastavit jako pozadí pro _všechny složky

en: Set as background for _this folder
cs: Nastavit jako pozadí pro _tuto složku

en: The emblem cannot be installed.
cs: Emblém nelze nainstalovat.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
cs: Promiňte, ale musíte zadat neprázdné klíčové slovo pro nový emblém.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
cs: Promiňte, ale klíčová slova emblémů mohou obsahovat jen písmena, mezery a čísla.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
cs: Promiňte, ale emblém pojmenovaný „%s“ již existuje.

en: Please choose a different emblem name.
cs: Zvolte prosím jiný název emblému.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
cs: Promiňte, nelze uložit vlastní emblém.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
cs: Promiňte, nelze uložit název vlastního emblému.

en: This file cannot be mounted
cs: Tento soubor nelze připojit

en: This file cannot be unmounted
cs: Tento soubor nelze odpojit

en: This file cannot be ejected
cs: Tento soubor nelze vysunout

en: This file cannot be started
cs: Tento soubor nelze spustit

en: This file cannot be stopped
cs: Tento soubor nelze zastavit

en: Slashes are not allowed in filenames
cs: Lomítka nejsou v názvech souborů povolena

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Toplevel files cannot be renamed
cs: Soubory v nejvyšší úrovni nelze přejmenovat

en: Unable to rename desktop icon
cs: Nelze přejmenovat ikonu plochy

en: Unable to rename desktop file
cs: Nelze přejmenovat soubor plochy

en: today at 00:00:00 PM
cs: dnes v 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
cs: dnes v %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
cs: dnes v 00:00

en: today at %-I:%M %p
cs: dnes v %-H:%M

en: today, 00:00 PM
cs: dnes, 00:00

en: today, %-I:%M %p
cs: dnes, %-H:%M

en: today
cs: dnes

en: yesterday at 00:00:00 PM
cs: včera v 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
cs: včera v %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
cs: včera v 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
cs: včera v %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
cs: včera, 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
cs: včera, %-H:%M

en: yesterday
cs: včera

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
cs: Pondělí, 0. červenec 0000 v 00:00:00

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
cs: %A %-d. %B %Y v %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
cs: Pá, 0. kvě 0000 v 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
cs: %a, %-d. %b %Y v %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
cs: Pá, 0. kvě 0000 v 00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
cs: %a, %-d. %b %Y v %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
cs: 0. kvě 0000 v 00:00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
cs: %-d. %b %Y v %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
cs: 0. kvě 0000, 00:00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
cs: %-d. %b %Y, %-H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
cs: 00.00.00, 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
cs: %-d.%m.%y, %-H:%M

en: 00/00/00
cs: 00.00.00

en: %m/%d/%y
cs: %d.%m.%y

en: Not allowed to set permissions
cs: Není dovoleno nastavit oprávnění

en: Not allowed to set owner
cs: Nedostatečná oprávnění pro nastavení vlastníka

en: Specified owner '%s' doesn't exist
cs: Uvedený vlastník '%s' neexistuje

en: Not allowed to set group
cs: Nedostatečná oprávnění pro nastavení skupiny

en: Specified group '%s' doesn't exist
cs: Vybraná skupina '%s' neexistuje

en: %'u item | %'u items
cs[0]: %'u položka
cs[1]: %'u položky
cs[2]: %'u položek
cs[3]: %'u položek

en: %'u folder | %'u folders
cs[0]: %'u složka
cs[1]: %'u složky
cs[2]: %'u složek
cs[3]: %'u složek

en: %'u file | %'u files
cs[0]: %'u soubor
cs[1]: %'u soubory
cs[2]: %'u souborů
cs[3]: %'u souborů

en: %s (%s bytes)
cs: %s (%s bytů)

en: ? items
cs: ? položek

en: ? bytes
cs: ? bajtů

en: unknown type
cs: neznámý typ

en: unknown MIME type
cs: neznámý typ MIME

en: unknown
cs: neznámý

en: link
cs: odkaz

en: Link to %s
cs: Odkaz na %s

en: link (broken)
cs: odkaz (chybný)

en: Merge folder "%s"?
cs: Sloučit složku "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
cs: Během slučování budete dotázáni před nahrazením jakéhokoliv souboru, který je v konfliktu s kopírovaným.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
cs: Starší složka se stejném jménem již existuje v "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
cs: Novější složka se stejným jménem již existuje v "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
cs: Jiná složka se stejným jménem již existuje v "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
cs: Nahrazením se smažou všechny soubory v adresáři.

en: Replace folder "%s"?
cs: Nahradit složku "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
cs: Složka se stejným jménem již existuje v "%s".

en: Replace file "%s"?
cs: Nahradit soubor "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
cs: Nahrazením se přepíše obsah.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
cs: Starší soubor se stejným jménem již existuje v "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
cs: Novější soubor se stejným jménem již existuje v "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
cs: Jiný soubor se stejným názvem již existuje v "%s".

en: Original folder
cs: Původní složka

en: Items:
cs: Položky:

en: Original file
cs: Původní soubor

en: Size:
cs: Velikost:

en: Type:
cs: Typ:

en: Last modified:
cs: Naposledy změněno:

en: Merge with
cs: Sloučit s

en: Replace with
cs: Nahradit s

en: Merge
cs: Sloučit

en: Select a new name for the _destination
cs: Za_dejte nový název pro cíl

en: Differences...
cs: Rozdíly…

en: Apply this action to all files and folders
cs: Použít tuto akci pro všechny soubory a složky

en: _Skip
cs: _Přeskočit

en: Re_name
cs: Přejmenovat

en: Replace
cs: Nahradit

en: Merge Folder
cs: Sloučit složku

en: File and Folder conflict
cs: Konflikt souboru a složky

en: File conflict
cs: Konflikt souboru

en: S_kip All
cs: Pře_skočit vše

en: _Retry
cs: _Znovu

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Delete _All
cs: Odstranit _vše

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: Merge _All
cs: Sloučit _vše

en: Copy _Anyway
cs: Přesto kopírov_at

en: %'d second | %'d seconds
cs[0]: %'d sekunda
cs[1]: %'d sekundy
cs[2]: %'d sekund
cs[3]: %'d sekund

en: %'d minute | %'d minutes
cs[0]: %'d minuta
cs[1]: %'d minuty
cs[2]: %'d minut
cs[3]: %'d minut

en: %'d hour | %'d hours
cs[0]: %'d hodina
cs[1]: %'d hodiny
cs[2]: %'d hodin
cs[3]: %'d hodin

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
cs[0]: přibližně %'d hodina
cs[1]: přibližně %'d hodiny
cs[2]: přibližně %'d hodin
cs[3]: přibližně %'d hodin

en: Another link to %s
cs: Další odkaz na %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

en: %'dnd link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

en: %'drd link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

en: %'dth link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
cs:  (kopie)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
cs:  (další kopie)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
cs: . kopie)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
cs: . kopie)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
cs: . kopie)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
cs: . kopie)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
cs: %s (kopie)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
cs: %s (další kopie)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
cs: Jste si jisti, že chcete z koše trvale odstranit „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
cs[0]: Opravdu chcete z koše trvale odstranit %'d vybranou položku?
cs[1]: Opravdu chcete z koše trvale odstranit %'d vybrané položky?
cs[2]: Opravdu chcete z koše trvale odstranit %'d vybraných položek?
cs[3]: Opravdu chcete z koše trvale odstranit %'d vybraných položek?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
cs: Pokud odstraníte položku, bude natrvalo ztracena.

en: Empty all items from Trash?
cs: Odstranit všechny soubory z koše?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
cs: Všechny soubory z koše budou nenávratně smazány.

en: Empty _Trash
cs: Vyprázdnit _koš

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
cs: Jste si jisti, že chcete trvale odstranit „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
cs[0]: Opravdu chcete trvale odstranit %'d vybranou položku?
cs[1]: Opravdu chcete trvale odstranit %'d vybrané položky?
cs[2]: Opravdu chcete trvale odstranit %'d vybraných položek?
cs[3]: Opravdu chcete trvale odstranit %'d vybraných položek?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
cs: Opravdu chcete přesunout "%B" do koše?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
cs[0]: Opravdu chcete přesunout do koše %'d vybranou položku?
cs[1]: Opravdu chcete přesunout do koše %'d vybrané položky?
cs[2]: Opravdu chcete přesunout do koše %'d vybraných položek?
cs[3]: Opravdu chcete přesunout do koše %'d vybraných položek?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
cs: Položky přesunuté do koše mohou být obnoveny dokud koš nevyprázdníte.

en: Move to _Trash
cs: Přesunou_t do koše

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
cs[0]: Zbývá odstranit %'d soubor
cs[1]: Zbývají odstranit %'d soubory
cs[2]: Zbývá odstranit %'d souborů
cs[3]: Zbývá odstranit %'d souborů

en: Deleting files
cs: Soubory se odstraňují

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
cs[0]: zbývá %T
cs[1]: zbývají %T
cs[2]: zbývá %T
cs[3]: zbývá %T

en: Error while deleting.
cs: Chyba při odstraňování.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze odstranit, protože nemáte oprávnění na jejich zobrazení.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
cs: Nastala chyba při zjišťování informací o souborech ve složce „%B“.

en: _Skip files
cs: Pře_skočit soubory

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze odstranit, protože nemáte oprávnění na její zobrazení.

en: There was an error reading the folder "%B".
cs: Došlo k chybě při čtení složky „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
cs: Nelze odstranit složku %B.

en: There was an error deleting %B.
cs: Došlo k chybě při odstraňování %B.

en: Moving files to trash
cs: Soubory se přesunují do koše

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
cs[0]: Zbývá %'d soubor k přesunutí do koše
cs[1]: Zbývají %'d soubory k přesunutí do koše
cs[2]: Zbývá %'d souborů k přesunutí do koše
cs[3]: Zbývá %'d souborů k přesunutí do koše

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
cs: Nelze přesunout soubor do koše, chcete jej odstranit ihned?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
cs: Soubor „%B“ nemůže být přesunut do koše.

en: Trashing Files
cs: Soubory se přesunují do koše

en: Deleting Files
cs: Soubory se odstraňují

en: It is now safe to remove the drive
cs: Nyní je bezpečné vyjmout jednotku

en: Unable to eject %V
cs: Nelze vysunout %V

en: Unable to unmount %V
cs: Nelze odpojit %V

en: Writing data to the drive -- do not unplug
cs: Zápis dat na disk – neodpojujte

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
cs: Chcete před odpojením vysypat koš?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
cs: Aby bylo možné obnovit volný prostor na tomto svazku, je nutné vyprázdnit koš. Všechny položky v koši na tomto svazku budou trvale ztraceny.

en: Do _not Empty Trash
cs: _Nevyprazdňovat koš

en: Unable to mount %s
cs: Nelze připojit %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se kopírování %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se kopírování %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se kopírování %'d souborů (%S)
cs[3]: Připravuje se kopírování %'d souborů (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů (%S)
cs[3]: Připravuje se přesun %'d souborů (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se odstranění %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se odstranění %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se odstranění %'d souborů (%S)
cs[3]: Připravuje se odstranění %'d souborů (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru do koše
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů do koše
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů do koše
cs[3]: Připravuje se přesun %'d souborů do koše

en: Error while copying.
cs: Chyba při kopírování.

en: Error while moving.
cs: Chyba při přesunu.

en: Error while moving files to trash.
cs: Chyba při přesunu souborů do koše.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění pro jejich zobrazení.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění na její čtení.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
cs: Soubor „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění jej číst.

en: There was an error getting information about "%B".
cs: Při získávání informací o „%B“ došlo k chybě.

en: Error while copying to "%B".
cs: Chyba při kopírování do „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k cílové složce.

en: There was an error getting information about the destination.
cs: Při získávání informací o cíli došlo k chybě.

en: The destination is not a folder.
cs: Cílové umístění není složka.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
cs: V cíli není dostatek místa. Zkuste uvolnit místo odstraněním souborů.

en: There is %S available, but %S is required.
cs: Dostupno je %S, ale vyžadováno je %S.

en: The destination is read-only.
cs: Cílové umístění je pouze pro čtení.

en: Moving "%B" to "%B"
cs: Přesunuje se „%B“ do „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
cs: Kopíruje se „%B“ do „%B“

en: Duplicating "%B"
cs: Zdvojuje se „%B“

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
cs[0]: Přesunuje se %'d soubor (z „%B“) do „%B“
cs[1]: Přesunují se %'d soubory (z „%B“) do „%B“
cs[2]: Přesunuje se %'d souborů (z „%B“) do „%B“
cs[3]: Přesunuje se %'d souborů (z „%B“) do „%B“

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
cs[0]: Kopíruje se %'d soubor (z „%B“) do „%B“
cs[1]: Kopírují se %'d soubory (z „%B“) do „%B“
cs[2]: Kopíruje se %'d souborů (z „%B“) do „%B“
cs[3]: Kopíruje se %'d souborů (z „%B“) do „%B“

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
cs[0]: Zdvojuje se %'d soubor (v „%B“)
cs[1]: Zdvojují se %'d soubory (v „%B“)
cs[2]: Zdvojuje se %'d souborů (v „%B“)
cs[3]: Zdvojuje se %'d souborů (v „%B“)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
cs[0]: Přesouvá se %'d soubor do „%B“
cs[1]: Přesouvají se %'d soubory do „%B“
cs[2]: Přesouvá se %'d souborů do „%B“
cs[3]: Přesouvá se %'d souborů do „%B“

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
cs[0]: Kopíruje se %'d soubor do „%B“
cs[1]: Kopírují se %'d soubory do „%B“
cs[2]: Kopíruje se %'d souborů do „%B“
cs[3]: Kopíruje se %'d souborů do „%B“

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
cs[0]: Zdvojuje se %'d soubor
cs[1]: Zdvojují se %'d soubory
cs[2]: Zdvojuje se %'d souborů
cs[3]: Zdvojuje se %'d souborů

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
cs: %S z %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
cs[0]: %S ze %S — zbývá %T (%S/s)
cs[1]: %S ze %S — zbývají %T (%S/s)
cs[2]: %S ze %S — zbývá %T (%S/s)
cs[3]: %S ze %S — zbývá %T (%S/s)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
cs: Složku „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění vytvořit ji v cílovém umístění.

en: There was an error creating the folder "%B".
cs: Při vytváření složky „%B“ došlo k chybě.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění na jejich zobrazení.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění na její čtení.

en: Error while moving "%B".
cs: Chyba při přesunu „%B“.

en: Could not remove the source folder.
cs: Nelze odstranit zdrojovou složku.

en: Error while copying "%B".
cs: Chyba při kopírování „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
cs: Nelze odstranit soubory z již existující složky %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
cs: Nelze odstranit již existující soubor %F.

en: You cannot move a folder into itself.
cs: Nelze přesunout složku samu do sebe.

en: You cannot copy a folder into itself.
cs: Nelze kopírovat složku samu do sebe.

en: The destination folder is inside the source folder.
cs: Cílové umístění je uvnitř zdrojové složky.

en: You cannot move a file over itself.
cs: Nelze přesunout soubor sám na sebe.

en: You cannot copy a file over itself.
cs: Nelze kopírovat soubor sám na sebe.

en: The source file would be overwritten by the destination.
cs: Zdrojový soubor by byl přepsán cílovým.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
cs: Nelze odstranit již existující soubor stejného názvu v %F.

en: There was an error copying the file into %F.
cs: Při kopírování souboru do %F došlo k chybě.

en: Copying Files
cs: Soubory se kopírují

en: Preparing to Move to "%B"
cs: Připravuje se přesun do „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů
cs[3]: Připravuje se přesun %'d souborů

en: There was an error moving the file into %F.
cs: Při přesunu souboru do %F došlo k chybě.

en: Moving Files
cs: Soubory se přesunují

en: Creating links in "%B"
cs: Vytváří se odkazy v „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
cs[0]: Vytváří se odkaz k %'d souboru
cs[1]: Vytváří se odkazy ke %'d souborům
cs[2]: Vytváří se odkazy k %'d souborům
cs[3]: Vytváří se odkazy k %'d souborům

en: Error while creating link to %B.
cs: Chyba při vytváření odkazu na %B.

en: Symbolic links only supported for local files
cs: Symbolické odkazy jsou podporovány pouze pro místní soubory

en: The target doesn't support symbolic links.
cs: Tento cíl nepodporuje symbolické odkazy.

en: There was an error creating the symlink in %F.
cs: Při vytváření symbolického odkazu v %F došlo k chybě.

en: Setting permissions
cs: Oprávnění se nastavuje

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
cs: nepojmenovaná složka

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
cs: nový soubor

en: Error while creating directory %B.
cs: Chyba při vytváření složky %B.

en: Error while creating file %B.
cs: Chyba při vytváření souboru %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
cs: Při vytváření složky v %F došlo k chybě.

en: Emptying Trash
cs: Vysypává se koš

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
cs: Nelze označit spouštěč jako důvěryhodný (spustitelný)

en: Could not determine original location of "%s"
cs: Nelze zjistit původní umístění „%s“

en: The item cannot be restored from trash
cs: Soubor nelze z koše obnovit

en: The selection rectangle
cs: Výběrový obdélník

en: The Link "%s" is Broken.
cs: Odkaz „%s“ je neplatný.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
cs: Odkaz „%s“ je neplatný. Chcete jej přesunout do koše?

en: This link cannot be used, because it has no target.
cs: Tento odkaz nelze použít, protože nemá cíl.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
cs: Tento odkaz nelze použít, protože jeho cíl „%s“ neexistuje.

en: Mo_ve to Trash
cs: _Přesunout do koše

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
cs: Chcete spustit „%s“ nebo zobrazit jeho obsah?

en: "%s" is an executable text file.
cs: „%s“ je spustitelný textový soubor.

en: Run in _Terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: _Display
cs: _Zobrazit

en: _Run
cs: _Spustit

en: Are you sure you want to open all files?
cs: Jste si jisti, že chcete otevřít všechny soubory?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
cs[0]: Toto otevře %d samostatnou kartu.
cs[1]: Toto otevře %d samostatné karty.
cs[2]: Toto otevře %d samostatných karet.
cs[3]: Toto otevře %d samostatných karet.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
cs[0]: Toto otevře %d samostatné okno.
cs[1]: Toto otevře %d samostatná okna.
cs[2]: Toto otevře %d samostatných oken.
cs[3]: Toto otevře %d samostatných oken.

en: Could not display "%s".
cs: Nelze zobrazit „%s“.

en: The file is of an unknown type
cs: Soubor je neznámého typu

en: There is no application installed for %s files
cs: Pro soubory typu %s není instalována vhodná aplikace

en: _Select Application
cs: _Zvolte aplikaci

en: There was an internal error trying to search for applications:
cs: Při pokusu o vyhledání aplikací nastala vnitřní chyba:

en: Unable to search for application
cs: Nelze vyhledat aplikaci

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
cs: Pro soubory typu %s není instalována vhodná aplikace.
    Chcete vyhledat aplikaci, pomocí které otevřete soubour?

en: Untrusted application launcher
cs: Nedůvěryhodný spouštěč aplikace

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
cs: Spouštěč aplikace „%s“ není označen jako důvěryhodný. Pokud neznáte původ tohoto souboru, jeho spuštění nemusí být bezpečné.

en: _Launch Anyway
cs: _Přesto spustit

en: Mark as _Trusted
cs: Označit jako _důveryhodný

en: Unable to mount location
cs: Nelze připojit umístění

en: Unable to start location
cs: Umístění nelze aktivovat

en: Opening "%s".
cs: Otevírá se „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
cs[0]: Otevírá se %d položka.
cs[1]: Otevírají se %d položky.
cs[2]: Otevírá se %d položek.
cs[3]: Otevírá se %d položek.

en: Could not set application as the default: %s
cs: Nelze nastavit aplikaci jako výchozí: %s

en: Could not set as default application
cs: Nelze nastavit jako výchozí aplikaci

en: Default
cs: Výchozí

en: Icon
cs: Ikona

en: Could not remove application
cs: Nelze odstranit aplikaci

en: _Add
cs: Při_dat

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: No applications selected
cs: Nevybrány žádné aplikace

en: %s document
cs: %s dokument

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
cs: Zvolte aplikaci pro otevření %s a dalších souborů typu „%s“

en: Open all files of type "%s" with:
cs: Otevřít všechny soubory typu „%s“ pomocí:

en: Could not run application
cs: Nelze spustit aplikaci

en: Could not find '%s'
cs: Nelze nalézt '%s'

en: Could not find application
cs: Nelze nalézt aplikaci

en: Could not add application to the application database: %s
cs: Nelze přidat aplikaci do databáze aplikací: %s

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Could not add application
cs: Nelze přidat aplikaci

en: Select an Application
cs: Zvolte aplikaci

en: Open With
cs: Otevřít s

en: Select an application to view its description.
cs: Vyberte aplikaci k zobrazení jejího popisu.

en: _Use a custom command
cs: Po_užít vlastní příkaz

en: _Browse...
cs: _Procházet…

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
cs: Otevřít %s a další dokumenty typu %s pomocí:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
cs: Otevřít %s pomocí:

en: _Remember this application for %s documents
cs: _Zapamatovat si tuto aplikaci k použití s dokumenty typu %s

en: Open all %s documents with:
cs: Otevřít všechny dokumenty typu %s pomocí:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
cs: Otevřít %s a další soubory „%s“ pomocí:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
cs: _Zapamatovat si tuto aplikaci k použití se soubory typu „%s“

en: Open all "%s" files with:
cs: Otevřít všechny soubory „%s“ pomocí:

en: Add Application
cs: Přidat aplikaci

en: Open Failed, would you like to choose another application?
cs: Otevření selhalo, chcete vybrat jinou aplikaci?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
cs: „%s“ nemůže otevřít „%s“, protože „%s“ nemůže přistupovat k souborům v umístění „%s“.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
cs: Otevření selhalo, chcete vybrat jinou akci?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
cs: Pomocí předvolené akce nelze otevřít „%s“, protože nelze přistupovat k souborům v umístěních „%s“.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
cs: Žádná aplikace není dostupná k zobrazení tohoto souboru. Pokud zkopírujete tento soubor do svého počítače, pravděpodobně ho budete schopni otevřít.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
cs: Žádná aplikace není dostupná k zobrazení tohoto souboru. Pokud zkopírujete tento soubor do svého počítače, pravděpodobně ho budete schopni otevřít.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
cs: Promiňte, ale nemůžete spouštět příkazy na vzdáleném počítači.

en: This is disabled due to security considerations.
cs: Toto je zakázáno z důvodů zabezpečení.

en: There was an error launching the application.
cs: Při spouštění aplikace došlo k chybě.

en: This drop target only supports local files.
cs: Tento cíl upuštění podporuje jen místní soubory.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
cs: Vzdálené soubory můžete otevřít jejich zkopírováním do místní složky a jejich následným upuštěním.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
cs: Vzdálené soubory můžete otevřít po jejich zkopírování do místní složky a jejich následným upuštěním. Místní soubory, které jste upustili, byly již otevřeny.

en: Details:
cs: Detaily:

en: File Operations
cs: Operace se soubory

en: paused
cs: pozastaveno

en: pausing
cs: pauza

en: queued
cs: ve frontě

en: queuing
cs: ve frontě

en: Pause
cs: Pauza

en: Resume
cs: Pokračovat

en: %'d file operation active | %'d file operations active
cs[0]: %'d aktivní operace se soubory
cs[1]: %'d aktivní operace se soubory
cs[2]: %'d aktivních operací se soubory
cs[3]: %'d aktivních operací se soubory

en: Process completed
cs: Proces byl dokončen

en: Queue
cs: Fronta

en: Preparing
cs: Připravuje se

en: Search
cs: Hledat

en: Search for "%s"
cs: Hledat „%s“

en: Delete %d copied items
cs: Smazat %d zkopírovaných položek

en: Delete '%s'
cs: Smazat '%s'

en: Delete %d duplicated items
cs: Smazat %d duplicitních položek

en: Move %d items back to '%s'
cs: Přesunout %d položek zpět do "%s"

en: Move '%s' back to '%s'
cs: Přesunout '%s' zpět do '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
cs: Přejmenovat '%s' na '%s'

en: Restore %d items from trash
cs: Obnovit %d položek z koše

en: Restore '%s' to '%s'
cs: Obnovit '%s' do '%s'

en: Move %d items back to trash
cs: Přesunout %d položek zpět do koše

en: Move '%s' back to trash
cs: Přesunout '%s' zpět do koše

en: Delete links to %d items
cs: Smazat odkazy na %d položek

en: Delete link to '%s'
cs: Smazat odkaz na "%s"

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
cs: Obnovit původní oprávnění položek v '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
cs: Obnovit původní oprávnění '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
cs: Obnovit skupinu '%s' na '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
cs: Obnovit vlastníka '%s' na '%s'

en: Copy %d items to '%s'
cs: Kopírovat %d položek do '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
cs: Kopírovat '%s' do '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
cs: Duplikovat %d položek v '%s'

en: Duplicate '%s' in '%s'
cs: Duplikovat '%s' v '%s'

en: Move %d items to '%s'
cs: Přesunout %d položek do '%s'

en: Move '%s' to '%s'
cs: Přesunout '%s' do '%s'

en: Create new file '%s' from template
cs: Vytvořit nový soubor '%s' ze šablony

en: Create an empty file '%s'
cs: Vytvořit prázdný soubor '%s'

en: Create a new folder '%s'
cs: Vytvořit novou složku '%s'

en: Move %d items to trash
cs: Přesunout %d soubory do koše

en: Move '%s' to trash
cs: Přesunout '%s' do koše

en: Restore '%s' from trash
cs: Obnovit '%s' z koše

en: Create links to %d items
cs: Vytvořit odkazy na %d položek

en: Create link to '%s'
cs: Vytvořit odkaz na '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
cs: Nastavit oprávnění na všechny soubory v '%s'

en: Set permissions of '%s'
cs: Nastavit oprávnění '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
cs: Nastavit skupinu '%s' na '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
cs: Nastavit vlastníka '%s' na '%s'

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
cs[0]: _Vrátit kopírování %d položky
cs[1]: _Vrátit kopírování %d položek
cs[2]: _Vrátit kopírování %d položek
cs[3]: _Vrátit kopírování %d položek

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
cs[0]: _Vrátit zdvojení %d položky
cs[1]: _Vrátit zdvojení %d položek
cs[2]: _Vrátit zdvojení %d položek
cs[3]: _Vrátit zdvojení %d položek

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
cs[0]: _Vrátit přesun %d položky
cs[1]: _Vrátit přesun %d položek
cs[2]: _Vrátit přesun %d položek
cs[3]: _Vrátit přesun %d položek

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
cs[0]: _Vrátit přejmenování %d položky
cs[1]: _Vrátit přejmenování %d položek
cs[2]: _Vrátit přejmenování %d položek
cs[3]: _Vrátit přejmenování %d položek

en: _Undo creation of an empty file
cs: _Zpět vytvoření prázdného souboru

en: _Undo creation of a file from template
cs: _Zpět vytvoření souboru ze šablony

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
cs[0]: _Zrušit vytvoření %d složky
cs[1]: _Zrušit vytvoření %d složek
cs[2]: _Zrušit vytvoření %d složek
cs[3]: _Zrušit vytvoření %d složek

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
cs[0]: _Vrátit přesun %d položky do koše
cs[1]: _Vrátit přesun %d položek do koše
cs[2]: _Vrátit přesun %d položek do koše
cs[3]: _Vrátit přesun %d položek do koše

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
cs[0]: _Vrátit obnovení %d položky z koše
cs[1]: _Vrátit obnovení %d položek z koše
cs[2]: _Vrátit obnovení %d položek z koše
cs[3]: _Vrátit obnovení %d položek z koše

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
cs[0]: _Zrušit vytvoření odkazu na %d položku
cs[1]: _Zrušit vytvoření odkazu na %d položky
cs[2]: _Zrušit vytvoření odkazu na %d položek
cs[3]: _Zrušit vytvoření odkazu na %d položek

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
cs[0]: _Vrátit odstranění %d položky
cs[1]: _Vrátit odstranění %d položek
cs[2]: _Vrátit odstranění %d položek
cs[3]: _Vrátit odstranění %d položek

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
cs[0]: Vrátit rekurzivní změny oprávnění %d položky
cs[1]: Vrátit rekurzivní změny oprávnění %d položek
cs[2]: Vrátit rekurzivní změny oprávnění %d položek
cs[3]: Vrátit rekurzivní změny oprávnění %d položek

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
cs[0]: Vrátit změny oprávnění %d položky
cs[1]: Vrátit změny oprávnění %d položek
cs[2]: Vrátit změny oprávnění %d položek
cs[3]: Vrátit změny oprávnění %d položek

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
cs[0]: Vrátit změnu skupiny %d položky
cs[1]: Vrátit změnu skupiny %d položek
cs[2]: Vrátit změnu skupiny %d položek
cs[3]: Vrátit změnu skupiny %d položek

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
cs[0]: Vrátit změnu vlastníka %d položky
cs[1]: Vrátit změnu vlastníka %d položek
cs[2]: Vrátit změnu vlastníka %d položek
cs[3]: Vrátit změnu vlastníka %d položek

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
cs[0]: _Znovu kopírovat %d položku
cs[1]: _Znovu kopírovat %d položky
cs[2]: _Znovu kopírovat %d položek
cs[3]: _Znovu kopírovat %d položek

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
cs[0]: _Znovu zdvojit %d položku
cs[1]: _Znovu zdvojit %d položky
cs[2]: _Znovu zdvojit %d položek
cs[3]: _Znovu zdvojit %d položek

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
cs[0]: _Znovu přesunout %d položku
cs[1]: _Znovu přesunout %d položky
cs[2]: _Znovu přesunout %d položek
cs[3]: _Znovu přesunout %d položek

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
cs[0]: _Znovu přejmenovat %d položku
cs[1]: _Znovu přejmenovat %d položky
cs[2]: _Znovu přejmenovat %d položek
cs[3]: _Znovu přejmenovat %d položek

en: _Redo creation of an empty file
cs: _Znovu vytvoření prázdného souboru

en: _Redo creation of a file from template
cs: _Znovu vytvoření souboru ze šablony

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
cs[0]: _Znovu vytvořit %d složku
cs[1]: _Znovu vytvořit %d složky
cs[2]: _Znovu vytvořit %d složek
cs[3]: _Znovu vytvořit %d složek

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
cs[0]: _Znovu přesunout %d položku do koše
cs[1]: _Znovu přesunout %d položky do koše
cs[2]: _Znovu přesunout %d položek do koše
cs[3]: _Znovu přesunout %d položek do koše

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
cs[0]: _Znovu obnovit %d položku z koše
cs[1]: _Znovu obnovit %d položky z koše
cs[2]: _Znovu obnovit %d položek z koše
cs[3]: _Znovu obnovit %d položek z koše

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
cs[0]: _Znovu vytvořit odkaz na %d položku
cs[1]: _Znovu vytvořit odkazy na %d položky
cs[2]: _Znovu vytvořit odkazy na %d položek
cs[3]: _Znovu vytvořit odkazy na %d položek

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
cs[0]: _Znovu odstranit %d položku
cs[1]: _Znovu odstranit %d položky
cs[2]: _Znovu odstranit %d položek
cs[3]: _Znovu odstranit %d položek

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
cs[0]: Znovu rekurzivně změnit oprávnění %d položky
cs[1]: Znovu rekurzivně změnit oprávnění %d položek
cs[2]: Znovu rekurzivně změnit oprávnění %d položek
cs[3]: Znovu rekurzivně změnit oprávnění %d položek

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
cs[0]: Znovu změnit oprávnění %d položky
cs[1]: Znovu změnit oprávnění %d položek
cs[2]: Znovu změnit oprávnění %d položek
cs[3]: Znovu změnit oprávnění %d položek

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
cs[0]: Znovu změnit skupinu %d položky
cs[1]: Znovu změnit skupinu %d položek
cs[2]: Znovu změnit skupinu %d položek
cs[3]: Znovu změnit skupinu %d položek

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
cs[0]: Znovu změnit vlastníka %d položky
cs[1]: Znovu změnit vlastníka %d položek
cs[2]: Znovu změnit vlastníka %d položek
cs[3]: Znovu změnit vlastníka %d položek

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
cs: Kam umisťovat nově otevřené karty v okně prohlížeče.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
cs: Je-li nastaveno na „after_current_tab“, nové karty jsou přidávány za aktuální kartu. Je-li nastaveno na „end“, pak jsou nové karty přidávány na konec seznamu.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
cs: Přepínat karty pomocí [ctrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
cs: Pokud je nastaveno na pravda (true), umožňuje přepínat karty pomocí [ctrl + tab] a [ctrl + shift + tab].

en: Caja will exit when last window destroyed.
cs: Caja bude ukončen po uzavření posledního okna.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
cs: Je-li nastaveno na pravda "true", Caja bude ukončen po zavření posledního okna. Toto je výchozí nastavení. Pokud je nastaveno na nepravda "false", Caja může být spuštěn bez okna a může sloužit jako démon monitorující připojování médií či v obdobném smyslu.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
cs: Povoluje klasické chování Nautilu, kde všechna okna jsou prohlížeče

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou všechna okna Caja okny prohlížeče. Takto se Nautilus choval před verzí 2.6 a někteří lidé dávají tomuto chování přednost.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
cs: Vždy používat vstupní pole umístění místo lišty s cestou

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), okna prohlížeče Caja budou vždy používat textové vstupní pole pro lištu umístění místo lišty s cestou.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
cs: Zda žádat o potvrzení při mazání souborů nebo vysypávání koše

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
cs: Je-li aktivní, tak bude Caja žádat o potvrzení, když se pokusíte mazat soubory nebo vysypat koš.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
cs: Zda žádat o potvrzení při přesouvání souborů do koše

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude Caja žádat o potvrzení, když se pokusíte přesunout soubory do koše.

en: Whether to enable immediate deletion
cs: Jestli povolit okamžité odstranění

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude mít Caja vlastnost umožňující vám odstranit soubor okamžitě a na místě, soubor nebude přesunut do koše. Tato vlastnost může být nebezpečná, takže buďte opatrní.

en: When to show preview text in icons
cs: Kdy zobrazovat náhled textu v ikonách

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
cs: Rozhodnutí, kdy zobrazovat náhled obsahu textového souboru v ikoně souboru. Je-li nastaveno na „always“, tak pokaždé zobrazovat náhledy, i když je složka na vzdáleném serveru. Je-li nastaveno na „local_only“, tak zobrazovat náhledy jen pro místní systémy souborů. Je-li nastaveno na „never“, tak se nikdy neobtěžovat se čtením dat náhledu.

en: When to show number of items in a folder
cs: Kdy zobrazovat počet položek ve složce

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
cs: Rozhodnutí, kdy zobrazovat počet položek ve složce. Je-li nastaveno na „always“, tak vždy zobrazovat počty položek, i když je složka na vzdáleném serveru. Je-li nastaveno na „local_only“, tak zobrazovat počty jen pro místní systémy souborů. Je-li nastaveno na „never“, tak se nikdy neobtěžovat zjišťováním počtu položek.

en: Type of click used to launch/open files
cs: Typ klepnutí používaný pro spuštění/otevření souborů

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
cs: Možné hodnoty jsou „single“ pro spouštění souborů jednoduchým klepnutím, nebo „double“ pro jejich spouštění dvojitým klepnutím.

en: What to do with executable text files when activated
cs: Co dělat se spustitelnými textovými soubory, když jsou aktivovány

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
cs: Co dělat se spustitelnými textovými soubory, když jsou aktivovány (je na ně jednou nebo dvakrát klepnuto). Možné hodnoty jsou „launch“ pro jejich spuštění jako programy, „ask“ pro dotaz, co dělat, pomocí dialogu, a „display“ pro jejich zobrazení jako textové soubory.

en: Show the package installer for unknown MIME types
cs: Zobrazovat instalátor balíčků v případě neznámého typu MIME

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
cs: Jestli zobrazovat uživateli okno pro instalaci balíčků, kvůli vyhledání vhodné aplikace, v případě, že otevíraný soubor má neznámý typ MIME.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
cs: Použít extra události tlačítek myši v okně prohlížeče Caja

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, slouží tento klíč k rozpoznání, zda spustit v Nautilu nějakou akci, pokud je jedno z nich stisknuto.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
cs: Tlačítko aktivující v okně prohlížeče funkci „Vpřed“

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, slouží tento klíč k určení, které tlačítko spouští v okně prohlížeče funkci „Vpřed“. Možné hodnoty jsou mezi 6 a 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
cs: Tlačítko aktivující v okně prohlížeče funkci „Zpět“

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, slouží tento klíč k určení, které tlačítko spouští v okně prohlížeče funkci „Zpět“. Možné hodnoty jsou mezi 6 a 14.

en: When to show thumbnails of image files
cs: Kdy zobrazovat náhledy souborů obrázků

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
cs: Rozhodnutí, kdy zobrazovat soubory obrázků jako náhled. Je-li nastaveno na „always“, tak pokaždé tvořit náhledy, i když je složka na vzdáleném serveru. Je-li nastaveno na „local_only“, zobrazovat náhledy jen pro místní systémy souborů. Je-li nastaveno na „never“, tak se nikdy neobtěžovat s náhledy obrázků, prostě použít obecnou ikonu.

en: Maximum image size for thumbnailing
cs: Maximální velikost obrázku pro náhledy

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
cs: Pro obrázky nad tuto velikost (v bajtech) nebudou tvořeny náhledy. Účel tohoto nastavení je vyhnout se tvoření náhledů velkých obrázků, které se mohou dlouho načítat a používat hodně paměti.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
cs: Jestli tvořit náhledy zvuků při pohybu myší nad ikonou

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
cs: Rozhodnutí, kdy tvořit náhledy zvukového souboru při pohybu myší nad ikonou souboru. Je-li nastaveno na „always“, bude pokaždé přehrávat zvuk, i když je soubor na vzdáleném serveru. Je-li nastaveno na „local_only“, bude přehrávat náhledy jen na místních systémech souborů. Je-li nastaveno na „never“, netvoří nikdy náhledy zvuku.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
cs: Zobrazit pokročilá oprávnění v dialogu vlastností souboru

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), umožňuje Caja zobrazení a úpravu oprávnění souborů unixovějším způsobem, včetně přístupu k některým esoteričtějším volbám.

en: Show folders first in windows
cs: Zobrazovat v oknech nejdříve složky

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), zobrazuje Caja při Zobrazení s ikonami a Zobrazení v seznamu složky před soubory.

en: Default sort order
cs: Výchozí pořadí řazení

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
cs: Výchozí pořadí řazení položek při Zobrazení s ikonami. Možné hodnoty jsou „name“, „size“, „type“, „modification_date“ a „emblems“.

en: Reverse sort order in new windows
cs: Obrátit pořadí řazení v nových oknech

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
cs: Je-li true, budou soubory v nových oknech řazeny v obráceném pořadí, tj. jsou-li řazeny podle názvu, tak budou místo řazení od „a“ do „z“ řazeny od „z“ do „a“; jsou-li řazeny podle velikosti, budou místo vzestupného řazení řazeny sestupně.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
cs: Caja používá domovskou složku uživatele jako pracovní plochu

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude Caja používat jako pracovní plochu domovskou složku. Je-li false, bude jako pracovní plochu používat ~/Desktop.

en: Custom Background
cs: Vlastní pozadí

en: Whether a custom default folder background has been set.
cs: Jestli bylo nastaveno vlastní výchozí pozadí složky.

en: Default Background Color
cs: Výchozí barva pozadí

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
cs: Barva výchozího pozadí složky. Používá se, jen je-li background_set aktivní.

en: Default Background Filename
cs: Název souboru výchozího pozadí

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
cs: Název souboru výchozího pozadí složky. Používá se, jen je-li background_set true.

en: Custom Side Pane Background Set
cs: Nastaveno vlastní pozadí postranního panelu

en: Whether a custom default side pane background has been set.
cs: Jestli bylo nastaveno vlastní výchozí pozadí postranního panelu.

en: Default Side Pane Background Color
cs: Výchozí barva pozadí postranního panelu

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
cs: Název souboru výchozí pozadí postranního panelu. Používá se, jen je-li side_pane_background_set true.

en: Default Side Pane Background Filename
cs: Název souboru výchozího pozadí postranního panelu

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
cs: Název souboru výchozí pozadí postranního panelu. Používá se, jen je-li side_pane_background_set true.

en: Default folder viewer
cs: Výchozí prohlížeč složek

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
cs: Při zobrazování složky se používá tento prohlížeč, pokud jste pro tuto konkrétní složku nevybrali jiné zobrazení. Možné hodnoty jsou „list_view“, „icon_view“ a „compact_view“.

en: Date Format
cs: Formát data

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
cs: Formát dat souborů. Možné hodnoty jsou „locale“, „iso“ a „informal“.

en: Whether to show hidden files
cs: Jestli zobrazovat skryté soubory

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), jsou ve správci souborů zobrazovány skryté soubory. Skryté soubory jsou soubory s názvem začínajícím tečkou, nebo soubory obsažené v souboru .hidden v dané složce.

en: Whether to show backup files
cs: Jestli zobrazovat záložní soubory

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), jsou ve správci souborů zobrazovány záložní kopie souborů. Takovéto soubory mají název zakončen znakem vlnovky (~).

en: Whether to show file sizes with IEC units
cs: Chcete zobrazit velikost souborů s IEC jednotkami

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
cs: Pokud je nastavena hodnota true, velikosti souborů jsou zobrazeny pomocí IEC (base 1024) s příponou "KiB", namísto standardně s jednotkami SI.

en: Whether to show icons in list view
cs: Zda se mají zobrazovat ikony při Zobrazení v seznamu

en: If set to true, show file icons in list view.
cs: Pokud je nastaveno na pravda (true), zobrazí ikony souborů při Zobrazení v seznamu.

en: Whether to show desktop notifications
cs: Kdy zobrazovat upozornění na ploše

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude Caja zobrazovat oznámení pracovní plochy.

en: List of possible captions on icons
cs: Seznam možných titulků ikon

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
cs: Seznam titulků pod ikonou a na pracovní ploše při Zobrazení s ikonami. Skutečný počet zobrazovaných titulků závisí na úrovni zvětšení. Možné hodnoty jsou: „size“, „type“, „date_modified“, „date_created“, „date_changed“, „date_accessed“, „owner“, „group“, „permissions“, „octal_permissions“ a „mime_type“.

en: Use tighter layout in new windows
cs: Používat v nových oknech kompaktnější rozložení

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
cs: Je-li true, budou jmenovky v nových oknech rozloženy ve výchozím nastavení kompaktněji.

en: Put labels beside icons
cs: Umístit jmenovky vedle ikon

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
cs: Je-li true, budou jmenovky umístěny vedle ikon místo pod nimi.

en: Default icon zoom level
cs: Výchozí úroveň zvětšení ikon

en: Default zoom level used by the icon view.
cs: Výchozí úroveň zvětšení používaná při Zobrazení s ikonami.

en: Default Thumbnail Icon Size
cs: Výchozí velikost ikon náhledu

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
cs: Výchozí velikost ikony náhledu v ikonovém zobrazení.

en: Text Ellipsis Limit
cs: Limit výpustky textu

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
cs: Řetězec určující, jakým způsobem mají být příliš dlouhé části názvů souborů nahrazeny výpustkou, v závislosti na úrovni přiblížení. Každá z položek seznamu je ve formátu „Úroveň přiblížení:číslo“. Pro každou úroveň přiblížení platí, že pokud je číslo větší než 0, pak název souboru nepřesáhne určený počet řádků. Pokud je číslo 0 nebo menší, pak není na počet zobrazených řádků aplikován žádný limit. Výchozí položka ve formátu „Číslo“ bez uvedené úrovně přiblížení je taktéž povolena. Definuje se takto maximální počet řádků pro všechny ostatní úrovně přiblížení. Příklady: 0 - vždy zobrazit dlouhé názvy souborů; 3 - zkrátit názvy souborů, pokud přesahují tři řádky; smallest:5,smaller:4,0 - zkrátit názvy souborů, pokud přesahují pět řádků pro úroveň přiblížení „smallest“. Zkrátit názvy souborů, pokud přesahují čtyři řádky pro úroveň přiblížení „smaller“. Nezkracovat názvy souborů pro ostatní úrovně přiblížení. Dostupné úrovně přiblížení: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: Default compact view zoom level
cs: Výchozí úroveň zvětšení pro Kompaktní zobrazení

en: Default zoom level used by the compact view.
cs: Výchozí úroveň zvětšení používaná při Kompaktním zobrazení.

en: All columns have same width
cs: Všechny sloupce mají stejnou šířku

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
cs: Je-li tato vlastnost nastavena, všechny sloupce mají při Kompaktním zobrazení stejnou šířku. V opačném případě je šířka každého sloupce vypočítána individuálně.

en: Default list zoom level
cs: Výchozí úroveň zvětšení seznamu

en: Default zoom level used by the list view.
cs: Výchozí úroveň zvětšení používaná při Zobrazení v seznamu.

en: Default list of columns visible in the list view
cs: Výchozí seznam sloupců viditelných při Zobrazení v seznamu

en: Default list of columns visible in the list view.
cs: Výchozí seznam sloupců viditelných při Zobrazení v seznamu.

en: Default column order in the list view
cs: Výchozí pořadí sloupců při Zobrazení v seznamu

en: Default column order in the list view.
cs: Výchozí pořadí sloupců při Zobrazení v seznamu.

en: Only show folders in the tree side pane
cs: Zobrazovat ve stromovém postranním panelu pouze složky

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude Caja zobrazovat v postranním panelu jen strom složek. V opačném případě bude zobrazovat složky i soubory.

en: Desktop font
cs: Písmo pracovní plochy

en: The font description used for the icons on the desktop.
cs: Popis písma používaného pro ikony na pracovní ploše.

en: Home icon visible on desktop
cs: Ikona domova zobrazena na pracovní ploše

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude na pracovní ploše umístěna ikona odkazující na domovskou složku.

en: Computer icon visible on desktop
cs: Ikona počítače viditelná na pracovní ploše

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude na pracovní ploše zobrazena ikona odkazující na umístění počítače.

en: Trash icon visible on desktop
cs: Ikona koše zobrazená na pracovní ploše

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude na pracovní ploše zobrazena ikona odkazující na koš.

en: Show mounted volumes on the desktop
cs: Zobrazovat připojené svazky na pracovní ploše

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou ikony odkazující na připojené svazky umístěny na pracovní plochu.

en: Network Servers icon visible on the desktop
cs: Ikona Síťové servery zobrazena na pracovní ploše

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), bude na pracovní ploše zobrazena ikona odkazující na zobrazení Síťové servery.

en: Desktop computer icon name
cs: Název ikony počítače na pracovní ploše

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
cs: Tento název můžete nastavit, pokud chcete vlastní název ikony počítače na pracovní ploše.

en: Desktop home icon name
cs: Název ikony domovské složky

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
cs: Tento název můžete nastavit, pokud chcete vlastní název ikony domovské složky na pracovní ploše.

en: Desktop trash icon name
cs: Název ikony koše

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
cs: Tento název můžete nastavit, pokud chcete vlastní název ikony ukazující na koš.

en: Network servers icon name
cs: Název ikony síťových serverů

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
cs: Tento název můžete nastavit, pokud chcete vlastní název ikony síťových serverů na ploše.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
cs: Číslo určující, jakým způsobem mají být příliš dlouhé části názvů souborů na ploše nahrazeny výpustkou. Pokud je číslo větší než 0, pak název souboru nepřesáhne určený počet řádků. Pokud je číslo 0 nebo menší, pak není na počet zobrazených řádků aplikován žádný limit.

en: The geometry string for a navigation window.
cs: Řetězec geometrie navigačního okna.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
cs: Řetězec obsahující uloženou geometrii a řetězec pozic navigačních oken.

en: Whether the navigation window should be maximized.
cs: Zda má být navigační okno maximalizováno.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
cs: Zda má být navigační okno ve výchozím stavu maximalizováno.

en: Width of the side pane
cs: Šířka postranního panelu

en: The default width of the side pane in new windows.
cs: Výchozí šířka postranního panelu v nových oknech.

en: Show toolbar in new windows
cs: Zobrazovat v nových oknech lištu nástrojů

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou mít nově otevřená okna viditelné lišty nástrojů.

en: Show location bar in new windows
cs: Zobrazovat v nových oknech lištu umístění

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou mít nově otevřená okna viditelnou lištu umístění.

en: Show status bar in new windows
cs: Zobrazovat v nových oknech stavovou lištu

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou mít nově otevřená okna viditelnou stavovou lištu.

en: Show side pane in new windows
cs: Zobrazovat v nových oknech postranní panel

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), budou mít nově otevřená okna viditelný postranní panel.

en: Side pane view
cs: Zobrazení postranního panelu

en: The side pane view to show in newly opened windows.
cs: Zobrazení postranního panelu, které bude v nově otevřených oknech.

en: List of extensions in disabled state.
cs: Seznam rozšíření ve vypnutém stavu.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
cs: Tento seznam obsahuje rozšíření, která jsou v současné době deaktivovány.

en: Whether to automatically mount media
cs: Zda automaticky připojovat média

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), Caja bude automaticky připojovat média, jako jsou pro uživatele viditelné pevné disky a výměnná média, při startu a při vložení média.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
cs: Zda automaticky otvírat složku pro automaticky připojená média

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
cs: Pokud je aktivní, Caja bude automaticky otvírat složku při automatickém připojení média. Toto se vztahuje pouze na média, kde nebyl detekován žádný známý typ x-content/*; u médií s detekovaným známým typem x-content se místo toho provede uživatelsky nastavitelná akce.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
cs: Nikdy se nedotazovat a automaticky nespouštět programy při vložení média

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
cs: Je-li nastaveno na pravda (true), Caja se nikdy nebude dotazovat a nebude automaticky spouštět programy při vložení média.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
cs: Seznam typů x-content/*, pro které se má spustit preferovaná aplikace

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, u kterých uživatel zvolil spuštění aplikace v nastavení preferovaných aplikací. Preferovaná aplikace bude spuštěna po vložení média odpovídajícího typu.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
cs: Seznam typů x-content/* s nastavením „Nedělat nic“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, pro které uživatel nastavil vlastnost „Nedělej nic“. Při vložení média odpovídajícího typu nebude zobrazen dotaz ani nebude spuštěna odpovídající aplikace.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
cs: Seznam typů x-content/* s nastavením „Otevřít složku“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
cs: Seznam typů x-content/*, pro které uživatel nastavil vlastnost „Otevřít složku“. Po vložení média odpovídajícího typu bude zobrazeno okno s obsahem složky.

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platným souborem typu .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaný soubor typu .desktop ve verzi „%s“

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace nepřijímá dokumenty z příkazové řádky

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba spuštění: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: Nelze předat URI dokumentu položce .desktop „Type=Link“

en: Not a launchable item
cs: Není spustitelnou položkou

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Vyberte soubor s uloženou konfigurací

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Zadejte ID správce sezení

en: Session management options:
cs: Volby správce sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit volby správce sezení

en: Caja could not create the required folder "%s".
cs: Caja nemůže vytvořit potřebnou složku „%s“.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
cs: Před spuštěním Nautilu prosím vytvořte tuto složku, nebo nastavte oprávnění tak, aby ji Caja mohl vytvořit.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
cs: Caja nemohl vytvořit následující vyžadované složky: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
cs: Před spuštěním Nautilu prosím vytvořte tyto složky, nebo nastavte oprávnění tak, aby je Caja mohl vytvořit.

en: Unable to eject %s
cs: Nelze vysunout %s

en: --check cannot be used with other options.
cs: --check nemůže být použito s jinými volbami.

en: --quit cannot be used with URIs.
cs: --quit nemůže být použito s URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
cs: --geometry nemůže být použito s více než jedním URI.

en: --select must be used with at least an URI.
cs: --select musí být použit s alespoň jednou adresou URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
cs: Provést rychlou sadu kontrol sebe sama.

en: Show the version of the program.
cs: Zobrazit verzi programu.

en: Create the initial window with the given geometry.
cs: Vytvořit první okno se zadanou geometrií.

en: GEOMETRY
cs: GEOMETRIE

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
cs: Vytvořit jen okna pro výslovně zadaná URI.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
cs: Nespravovat pracovní plochu (ignorovat volbu v dialogu Předvolby).

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
cs: Spravuje plochu bez ohledu na nastavené preference nebo prostředí (pouze při novém spuštění)

en: Open URIs in tabs.
cs: Otevřít adresy URI v karách.

en: Open a browser window.
cs: Otevřít okno prohlížeče.

en: Quit Caja.
cs: Skončit Caja.

en: Select specified URI in parent folder.
cs: Zvolte adresu URI v nadřazené složce.

en: [URI...]
cs: [URI…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
cs: 
    
    Procházet systém souborů správcem souborů

en: Error starting autorun program: %s
cs: Chyba při automatickém spuštění programu: %s

en: Cannot find the autorun program
cs: Automaticky spouštěný program nenalezen

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
cs: <big><b>Chyba automaticky spouštěného software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
cs: <big><b>Toto médium obsahuje software navržený pro automatické spuštění. Chcete jej spustit?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
cs: Tento software se spustí přímo z média „%s“. Nikdy byste neměli spouštět software, kterému nedůvěřujete.
    
    Pokud máte pochyby, stiskněte Zrušit.

en: No bookmarks defined
cs: Nedefinovány žádné záložky

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Show a list of your personal bookmarks
cs: Zobrazit seznam vašich osobních záložek

en: There was an error displaying help: 
    %s
cs: Při zobrazování nápovědy se vyskytla chyba: 
    %s

en: Edit Bookmarks
cs: Upravit záložky

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Jump to
cs: _Přejít na

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: _Name
cs: _Názvu

en: _Location
cs: _Místo

en: Public FTP
cs: Veřejný FTP server

en: FTP (with login)
cs: FTP server (s přihlášením)

en: Windows share
cs: Windows sdílení

en: Secure WebDAV (HTTPS)
cs: Zabezpečený WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
cs: Připojování…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
cs: Nelze načíst seznam podporovaných serverových metod.⏎
    Zkontrolujte prosím GVfs instalaci.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
cs: Složka "%s" nemůže být otevřena na "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
cs: Server "%s" nebyl nalezen.

en: Try Again
cs: Opakovat

en: Please verify your user details.
cs: Ověřte prosím své uživatelské údaje.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: There was an error displaying help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.

en: C_onnect
cs: Přip_ojit

en: Connect to Server
cs: Připojit se k serveru

en: Server Details
cs: Údaje serveru

en: Share:
cs: _Sdílení:

en: Folder:
cs: Složka:

en: User Details
cs: Údaje uživatele

en: Domain Name:
cs: _Doména:

en: User Name:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Remember this password
cs: Uložit heslo

en: Add _bookmark
cs: _Přidat záložku

en: Bookmark Name:
cs: Název záložky:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
cs: 
    
    Přidat připojení k serveru

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Could not remove emblem with name '%s'.
cs: Nelze odstranit emblém s názvem '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
cs: Pravděpodobně je emblém permanentní, který jste nepřidali sami.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
cs: Nelze přejmenovat emblém s názvem '%s'.

en: Rename Emblem
cs: Přejmenovat emblém

en: Enter a new name for the displayed emblem:
cs: Zadejte nový název pro zobrazený emblém:

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Add Emblems...
cs: Přidat emblémy…

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
cs: Zadejte vedle každého emblému popisný název. Tento název bude na jiných místech použit pro identifikaci emblému.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
cs: Zadejte vedle emblému popisný název. Tento název bude na jiných místech použit pro identifikaci emblému.

en: Some of the files could not be added as emblems.
cs: Některé soubory nemohly být přidány jako emblémy.

en: The emblems do not appear to be valid images.
cs: Emblémy zřejmě nejsou platné obrázky.

en: None of the files could be added as emblems.
cs: Žádný soubor nemohl být přidán jako emblém.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
cs: Soubor '%s' zřejmě není platný obrázek.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
cs: Tažený soubor zřejmě není platný obrázek.

en: The emblem cannot be added.
cs: Emblém nelze přidat.

en: Emblems
cs: Emblémy

en: Show Emblems
cs: Zobrazit emblémy

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
cs: Žádný

en: About Extension
cs: O rozšíření

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
cs: Zobrazení s ikonami

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
cs: Zobrazení v seznamu

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
cs: Kompaktní zobrazení

en: Always
cs: Vždy

en: Local Files Only
cs: Jen místní soubory

en: Never
cs: Nikdy

en: By Name
cs: Podle názvu

en: By Path
cs: Podle cesty

en: By Size
cs: Podle velikosti

en: By Size on Disk
cs: Podle velikosti na disku

en: By Type
cs: Podle typu

en: By Modification Date
cs: Podle data změny

en: By Creation Date
cs: Podle data vytvoření

en: By Access Date
cs: Podle data přístupu

en: By Emblems
cs: Podle emblémů

en: By Extension
cs: Podle přípony

en: By Trashed Date
cs: Podle data smazání

en: 50%
cs: 50 %

en: 100%
cs: 100 %

en: 150%
cs: 150 %

en: 200%
cs: 200 %

en: 400%
cs: 400 %

en: File Management Preferences
cs: Předvolby správy souborů

en: <b>Default View</b>
cs: <b>Výchozí zobrazení</b>

en: View _new folders using:
cs: Prohlížet _nové složky pomocí:

en: _Arrange items:
cs: _Rozmístit položky:

en: Sort _folders before files
cs: Řadit _složky před soubory

en: Show hidden files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Show backup files
cs: Zobrazit zálohy souborů

en: Default _zoom level:
cs: Výchozí úroveň z_většení:

en: _Use compact layout
cs: Používat _kompaktní rozložení

en: _Text beside icons
cs: _Text vedle ikon

en: _Default zoom level:
cs: _Výchozí úroveň zvětšení:

en: A_ll columns have the same width
cs: Všechny s_loupce mají stejnou šířku

en: D_efault zoom level:
cs: Výchozí úrov_eň zvětšení:

en: _Show icons
cs: _Zobrazit ikony

en: Show _only folders
cs: Zobrazovat _jen složky

en: Tree View
cs: Stromové zobrazení

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Views
cs: Zobrazení

en: <b>Behavior</b>
cs: <b>Chování</b>

en: _Single click to open items
cs: Aktivovat položky _jediným klepnutím

en: _Double click to open items
cs: Aktivovat položky _dvojitým klepnutím

en: Open each _folder in its own window
cs: Otevírat složky ve vlastním okně

en: <b>Executable Text Files</b>
cs: <b>Spustitelné textové soubory</b>

en: _Run executable text files when they are opened
cs: _Spouštět spustitelné textové soubory při otevření

en: _View executable text files when they are opened
cs: _Zobrazit spustitelné textové soubory při otevření

en: _Ask each time
cs: _Vždy se ptát

en: <b>Trash</b>
cs: <b>Koš</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
cs: Zeptat se před _vyprázdněním koše nebo odstraňováním souborů

en: Ask before moving files to the _Trash
cs: Zeptat se před přesouváním souborů do _koše

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
cs: Nabízet příkaz _Odstranit, který nepoužívá koš

en: Behavior
cs: Chování

en: <b>Icon Captions</b>
cs: <b>Popisky ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
cs: Zvolte pořadí informací, které se objeví pod názvy ikon. Čím větší použijete zvětšení, tím více se objeví informací.

en: <b>Date</b>
cs: <b>Datum</b>

en: _Format:
cs: _Formát:

en: <b>Size</b>
cs: <b>Velikost</b>

en: _Show file sizes with IEC units
cs: Zobrazit velikost _souborů s jednotkami IEC

en: Display
cs: Zobrazit

en: <b>List Columns</b>
cs: <b>Sloupce seznamu</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
cs: Zvolte pořadí informací, které se objeví při Zobrazení v seznamu.

en: List Columns
cs: Sloupce seznamu

en: <b>Text Files</b>
cs: <b>Textové soubory</b>

en: Show te_xt in icons:
cs: Zobrazovat _text v ikonách:

en: <b>Other Previewable Files</b>
cs: <b>Jiné soubory s náhledy</b>

en: Show _thumbnails:
cs: Zobrazovat ná_hledy:

en: _Only for files smaller than:
cs: _Jen pro soubory menší než:

en: <b>Sound Files</b>
cs: <b>Zvukové soubory</b>

en: Preview _sound files:
cs: _Ukázky zvukových souborů:

en: <b>Folders</b>
cs: <b>Složky</b>

en: Count _number of items:
cs: Počítat _počet položek:

en: Preview
cs: Náhled

en: <b>Media Handling</b>
cs: <b>Zacházení s médii</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
cs: Nastavte, co se stane při vložení média nebo při připojení zařízení k systému

en: CD _Audio:
cs: _Hudební CD:

en: _DVD Video:
cs: Filmové _DVD:

en: _Music Player:
cs: _Hudební přehrávač:

en: _Photos:
cs: _Fotografie:

en: <b>Other Media</b>
cs: <b>Ostatní média</b>

en: Less common media formats can be configured here
cs: Zde mohou být nastaveny méně obvyklé multimediální formáty

en: _Type:
cs: _Typ:

en: Acti_on:
cs: A_kce:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
cs: _Nikdy se nedotazovat nebo nespouštět programy při vložení média

en: B_rowse media when inserted
cs: P_rocházet médium při vložení

en: Media
cs: Média

en: <b>Available _Extensions:</b>
cs: <b>Dostupná _rozšíření:</b>

en: column
cs: sloupek

en: _About Extension
cs: _O rozšířeních

en: C_onfigure Extension
cs: N_astavovat rozšíření

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: History
cs: Historie

en: Show History
cs: Zobrazit historii

en: Camera Brand
cs: Značka fotoaparátu

en: Camera Model
cs: Model fotoaparátu

en: Date Taken
cs: Datum focení

en: Date Digitized
cs: Datum digitalizace

en: Exposure Time
cs: Doba expozice

en: Aperture Value
cs: Hodnota clony

en: ISO Speed Rating
cs: Označení rychlosti ISO

en: Flash Fired
cs: Použit blesk

en: Metering Mode
cs: Režim měření

en: Exposure Program
cs: Program expozice

en: Focal Length
cs: Ohnisková délka

en: Description
cs: Popis

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Creator
cs: Tvůrce

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Image Type:
cs: Typ obrázku:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
cs[0]: <b>Šířka:</b> %d pixel
cs[1]: <b>Šířka:</b> %d pixely
cs[2]: <b>Šířka:</b> %d pixelů
cs[3]: <b>Šířka:</b> %d pixelů

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
cs[0]: <b>Výška:</b> %d pixel
cs[1]: <b>Výška:</b> %d pixely
cs[2]: <b>Výška:</b> %d pixelů
cs[3]: <b>Výška:</b> %d pixelů

en: Failed to load image information
cs: Nelze načíst informace o obrázku

en: loading...
cs: načítá se…

en: Image
cs: Obrázek

en: Information
cs: Informace

en: Show Information
cs: Zobrazit informace

en: Use _Default Background
cs: Použít _výchozí pozadí

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
cs: Nemůžete najednou přiřadit více než jednu vlastní ikonu.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
cs: Nastavte prosím vlastní ikonu přetažením jen jednoho obrázku.

en: The file that you dropped is not local.
cs: Soubor který, jste pustili, není místní.

en: You can only use local images as custom icons.
cs: Jako vlastní ikony můžete použít jen místní obrázky.

en: The file that you dropped is not an image.
cs: Soubor který, jste pustili, není obrázek.

en: You can only use images as custom icons.
cs: Jako vlastní ikony můžete použít jen obrázky.

en: Open With %s
cs: Otevřít s %s

en: Location:
cs: Umístění:

en: Go To:
cs: Přejít na:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
cs[0]: Chcete zobrazit  %d umístění?
cs[1]: Chcete zobrazit  %d umístění?
cs[2]: Chcete zobrazit  %d umístění?
cs[3]: Chcete zobrazit  %d umístění?

en: Open Location
cs: Otevřít umístění

en: _Location:
cs: _Umístění:

en: folder removed
cs: složka odstraněna

en: %s - File Browser
cs: %s - Prohlížeč souborů

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
cs: Jste si jisti, že chcete vymazat seznam navštívených umístění?

en: The location "%s" does not exist.
cs: Umístění „%s“ neexistuje.

en: The history location doesn't exist.
cs: Umístění historie neexistuje.

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Tabs
cs: Kar_ty

en: New _Window
cs: No_vé okno

en: Open another Caja window for the displayed location
cs: Otevřít další okno Nautilu pro zobrazované umístění

en: New _Tab
cs: Nová kar_ta

en: Open another tab for the displayed location
cs: Otevřít další kartu pro zobrazované umístění

en: Open Folder W_indow
cs: Otevřít o_kno složky

en: Open a folder window for the displayed location
cs: Otevřít okno složky pro zobrazené umístění

en: Close _All Windows
cs: Z_avřít všechna okna

en: Close all Navigation windows
cs: Zavřít všechna navigační okna

en: _Location...
cs: _Umístění…

en: Specify a location to open
cs: Určete umístění, které otevřít

en: Clea_r History
cs: Vy_mazat historii

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
cs: Vymazat obsah nabídky Přejít a seznamů Zpět/Vpřed

en: S_witch to Other Pane
cs: Přepnout na druhý panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
cs: Přesunout zaměření na druhý panel při rozděleném zobrazení

en: Sa_me Location as Other Pane
cs: Stejné umístění jako ve druhém panelu

en: Go to the same location as in the extra pane
cs: Přejít na stejné umístění jako v dalším panelu

en: _Add Bookmark
cs: _Přidat záložku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
cs: Přidat záložku pro aktuální polohu do této nabídky

en: _Edit Bookmarks...
cs: _Upravit záložky…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
cs: Zobrazit okno, které umožňuje upravit záložky v této nabídce

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: Activate previous tab
cs: Aktivovat předchozí kartu

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: Activate next tab
cs: Aktivovat následující kartu

en: Move Tab _Left
cs: Přesunout kartu v_levo

en: Move current tab to left
cs: Přesunout aktuální kartu doleva

en: Move Tab _Right
cs: Přesunout kartu vp_ravo

en: Move current tab to right
cs: Přesunout aktuální kartu doprava

en: S_how Search
cs: S_how vyhledávání

en: Show search
cs: Zobrazit hledání

en: _Main Toolbar
cs: _Hlavní lišta nástrojů

en: Change the visibility of this window's main toolbar
cs: Změnit viditelnost hlavní lišty nástrojů tohoto okna

en: _Side Pane
cs: _Postranní panel

en: Change the visibility of this window's side pane
cs: Změnit viditelnost postranního panelu tohoto okna

en: Location _Bar
cs: Lišta _umístění

en: Change the visibility of this window's location bar
cs: Změnit viditelnost lišty umístění tohoto okna

en: St_atusbar
cs: _Stavový řádek

en: Change the visibility of this window's statusbar
cs: Změnit viditelnost stavové lišty tohoto okna

en: _Search for Files...
cs: _Hledat soubory…

en: Search documents and folders by name
cs: Hledat dokumenty a složkypodle jména

en: E_xtra Pane
cs: Další panel

en: Open an extra folder view side-by-side
cs: Otevřít další pohled na složku v panelu vedle

en: _Back
cs: _Zpět

en: Go to the previous visited location
cs: Přejít na předchozí navštívené umístění

en: Back history
cs: Zpět v historii

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: Go to the next visited location
cs: Přejít na následující navštívené umístění

en: Forward history
cs: Vpřed v historii

en: _Zoom
cs: _Zvětšení

en: _View As
cs: _Zobrazit jako

en: _Search
cs: _Hledat

en: Toggle between button and text-based location bar
cs: Přepnout mezi tlačítkovým a textovým adresním řádkem

en: _New Tab
cs: Nová karta

en: _Close Tab
cs: _Zavřít kartu

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: Notes
cs: Poznámky

en: Show Notes
cs: Zobrazit poznámky

en: Devices
cs: Zařízení

en: Open the contents of your desktop in a folder
cs: Otevřít obsah pracovní plochy ve složce

en: File System
cs: Souborový systém

en: Open the contents of the File System
cs: Otevřít obsah souborového systému

en: Open the trash
cs: Otevřít koš

en: Mount and open %s
cs: Připojit a otevřít %s

en: Browse Network
cs: Procházet síť

en: Browse the contents of the network
cs: Procházet obsah sítě

en: _Start
cs: _Aktivovat

en: _Stop
cs: _Deaktivovat

en: _Power On
cs: Za_pnout

en: _Safely Remove Drive
cs: _Bezpečně odebrat zařízení

en: _Connect Drive
cs: _Připojit zařízení

en: _Disconnect Drive
cs: O_dpojit zařízení

en: _Start Multi-disk Device
cs: _Aktivovat vícediskové zařízení

en: _Stop Multi-disk Device
cs: _Deaktivovat vícediskové zařízení

en: _Unlock Drive
cs: _Odemknout zařízení

en: _Lock Drive
cs: _Uzamknout zařízení

en: Unable to start %s
cs: Nelze aktivovat %s

en: Unable to poll %s for media changes
cs: Nelze se dotazovat %s ohledně změn média

en: Unable to stop %s
cs: Nelze zastavit %s

en: Open in New _Tab
cs: Otevřít v nové kar_tě

en: Open in New _Window
cs: Otevřít v novém _okně

en: Remove
cs: Odstranit

en: Rename...
cs: Přejmenovat…

en: _Mount
cs: _Připojit

en: _Detect Media
cs: _Detekce média

en: _Format
cs: _Formátovat

en: Places
cs: Místa

en: Show Places
cs: Zobrazovat Místa

en: Backgrounds and Emblems
cs: Pozadí a emblémy

en: _Remove...
cs: _Odstranit…

en: Add new...
cs: Přidat nové…

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
cs: Promiňte, ale vzorek %s nelze odstranit.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
cs: Zkontrolujte, že máte oprávnění odstranit vzorek.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
cs: Promiňte, ale emblém %s nelze odstranit.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
cs: Zkontrolujte, že máte oprávnění odstranit emblém.

en: Select an Image File for the New Emblem
cs: Vybrat soubor obrázku k novému emblému

en: Create a New Emblem
cs: Vytvořit nový emblém

en: _Keyword:
cs: _Klíčové slovo:

en: _Image:
cs: _Obrázek:

en: Create a New Color:
cs: Vytvořit novou barvu:

en: Color _name:
cs: _Název barvy:

en: Color _value:
cs: _Hodnota barvy:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
cs: Promiňte, ale nemůžete nahradit obrázek Vymazat.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
cs: Vymazat je speciální obrázek, který nemůže být odstraněn.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
cs: Promiňte, ale vzorek %s nelze nainstalovat.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
cs: Výběr souboru s obrázkem pro přidání jako vzorek

en: The color cannot be installed.
cs: Barva nemohla být nainstalována.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
cs: Promiňte, ale musíte zadat nepoužívaný název barvy pro novou barvu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
cs: Promiňte, ale musíte zadat neprázdný název pro novou barvu.

en: Select a Color to Add
cs: Vyberte barvu pro přidání

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
cs: Promiňte, ale „%s“ není použitelný soubor obrázku.

en: The file is not an image.
cs: Soubor není obrázek.

en: Select a Category:
cs: Vyberte kategorii:

en: C_ancel Remove
cs: Z_rušit odstranění

en: _Add a New Pattern...
cs: _Přidat nový vzorek…

en: _Add a New Color...
cs: _Přidat novou barvu…

en: _Add a New Emblem...
cs: _Přidat nový emblém…

en: Click on a pattern to remove it
cs: Vzorek odstraníte klepnutím na něj

en: Click on a color to remove it
cs: Barvu odstraníte klepnutím na ni

en: Click on an emblem to remove it
cs: Emblém odstraníte klepnutím na něj

en: Patterns:
cs: Vzorky:

en: Colors:
cs: Barvy:

en: Emblems:
cs: Emblémy:

en: _Remove a Pattern...
cs: _Odstranit vzorek…

en: _Remove a Color...
cs: _Odstranit barvu…

en: _Remove an Emblem...
cs: _Odstranit emblém…

en: File Type
cs: Typ souboru

en: Tags
cs: Štítky

en: Modification Time
cs: Čas úpravy

en: Contained text
cs: Obsažený text

en: Select folder to search in
cs: Výběr složky pro hledání

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
cs: Štítky oddělené mezerami. Vyhovující soubory budou ty, které budou obsahovat VŠECHNY určené štítky.

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Music
cs: Hudba

en: Picture
cs: Obrázek

en: Illustration
cs: Ilustrace

en: Spreadsheet
cs: Program pro zpracování tabulek

en: Presentation
cs: Prezentace

en: Text File
cs: Textový soubor

en: Select type
cs: Vyberte typ

en: Any
cs: Libovolné

en: Other Type...
cs: Jiný typ…

en: Less than or equal to
cs: Menší nebo rovno

en: Greater than or equal to
cs: Větší nebo rovno

en: 1 Hour
cs: 1 hodina

en: 1 Day
cs: 1 den

en: 1 Week
cs: 1 týden

en: 1 Month
cs: 1 měsíc

en: 6 Months
cs: 6 měsíců

en: 1 Year
cs: 1 rok

en: 10 KB
cs: 10 kB

en: Matches files that contains specified text.
cs: Odpovídá souborům, které obsahují konkrétní text.

en: Remove this criterion from the search
cs: Odebrat tuto podmínku hledání

en: Search Folder
cs: Najít složku

en: Edit
cs: Úpravy

en: Edit the saved search
cs: Upravit uložené hledání

en: Add a new criterion to this search
cs: Přidat novou podmínku hledání

en: Go
cs: Hledat

en: Reload
cs: Obnovit

en: Perform or update the search
cs: Provést nebo aktualizovat hledání

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: Search results
cs: Výsledky hledání

en: Search:
cs: Hledat:

en: Close the side pane
cs: Zavřít Postranní panel

en: _Places
cs: _Místa

en: Open _Location...
cs: Otevřít _umístění…

en: Close P_arent Folders
cs: Zavřít na_dřazené složky

en: Close this folder's parents
cs: Zavřít nadřazené složky k této složce

en: Clos_e All Folders
cs: Zavřít vš_echny složky

en: Close all folder windows
cs: Zavřít všechna okna složek

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
cs: Hledat dokumenty a složky v tomto počítači podle názvu či obsahu

en: Delete all items in the Trash
cs: Odstranit všechny položky z koše

en: Restore Selected Items
cs: Obnovit následující soubory

en: Restore selected items to their original position
cs: Obnovit následující soubory do původního umístnění

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
cs: Chcete ze seznamu odstranit záložky s neexistujícím umístěním?

en: Bookmark for Nonexistent Location
cs: Záložka pro neexistující umístění

en: You can choose another view or go to a different location.
cs: Můžete zvolit jiné zobrazení nebo přejít na jiné umístění.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
cs: Toto umístění nemůže být zobrazeno tímto prohlížečem.

en: Content View
cs: Zobrazení obsahu

en: View of the current folder
cs: Zobrazení aktuální složky

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
cs: Caja nemá nainstalován žádný prohlížeč umožňující zobrazit tuto složku.

en: The location is not a folder.
cs: Umístění není složka.

en: Could not find "%s".
cs: Nelze najít „%s“.

en: Please check the spelling and try again.
cs: Zkontrolujte prosím překlepy a zkuste to znovu.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
cs: Caja neumí obsloužit umístění „%s“.

en: Caja cannot handle this kind of location.
cs: Caja neumí obsloužit tento druh umístění.

en: Unable to mount the location.
cs: Nelze připojit dané umístění.

en: Access was denied.
cs: Přístup byl odepřen.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
cs: Nelze zobrazit „%s“, protože hostitel nebyl nalezen.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
cs: Zkontrolujte prosím možné překlepy a své nastavení proxy.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
cs: Chyba: %s
    Vyberte prosím jiný prohlížeč a zkuste to znovu.

en: Go to the location specified by this bookmark
cs: Přejít na umístění určené touto záložkou

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Caja je svobodný software; můžete jej šířit a modifikovat podle ustanovení GNU General Public License, vydávané Free Software Foundation; a to buď verze 2 této licence anebo (podle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Caja je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
cs: Kopii GNU General Public License jste měl(a) obdržet spolu s tímto programem; pokud se tak nestalo, napište o ni Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: About Caja
cs: O aplikaci Caja

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
cs: Caja vám umožňuje organizovat soubory a adresáře, jak v počítači, tak v síti.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
cs: Copyright © 1999-2009 autoři programu Nautilus
    Copyright © 2011-2021 autoři programu Caja

en: Website
cs: Webová stránka

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Close this folder
cs: Zavřít tuto složku

en: _Backgrounds and Emblems...
cs: _Pozadí a emblémy…

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
cs: Zobrazit vzorky, barvy a emblémy, které mohou být použity pro upravení vzhledu

en: Prefere_nces
cs: _Předvolby

en: Edit Caja preferences
cs: Upravit předvolby Nautilu

en: Open _Parent
cs: Otevřít _rodiče

en: Open the parent folder
cs: Otevřít nadřazenou složku

en: Stop loading the current location
cs: Zastavit nahrávání aktuálního umístění

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: Reload the current location
cs: Obnovit aktuální umístění

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Display Caja help
cs: Zobrazit nápovědu Nautilu

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Display credits for the creators of Caja
cs: Zobrazit kredity pro tvůrce Nautilu

en: Zoom _In
cs: Z_většit

en: Increase the view size
cs: Zvětšit velikost zobrazení

en: Zoom _Out
cs: Z_menšit

en: Decrease the view size
cs: Zmenšit velikost zobrazení

en: Normal Si_ze
cs: Normální _velikost

en: Use the normal view size
cs: Použít normální velikost zobrazení

en: Connect to _Server...
cs: Připojit se k _serveru…

en: Connect to a remote computer or shared disk
cs: Připojit se ke vzdálenému počítači nebo sdílenému disku

en: _Home Folder
cs: _Domovská složka

en: _Computer
cs: _Počítač

en: _Network
cs: _Síť

en: T_emplates
cs: Š_ablony

en: Open your personal templates folder
cs: Otevřít svou osobní složku šablon

en: _Trash
cs: _Koš

en: Open your personal trash folder
cs: Otevřít svou osobní složku koše

en: Show _Hidden Files
cs: Zobrazovat _skryté soubory

en: Toggle the display of hidden files in the current window
cs: Přepnout zobrazování skrytých souborů v aktuálním okně

en: Show Bac_kup Files
cs: Zobrazovat zá_lohy souborů

en: Toggle the display of backup files in the current window
cs: Přepnout zobrazování skrytých souborů v aktuálním okně

en: _Up
cs: _Nahoru

en: _Home
cs: _Domů

en: Loading...
cs: Načítá se…

en: These files are on an Audio CD.
cs: Tyto soubory jsou na hudebním CD.

en: These files are on an Audio DVD.
cs: Tyto soubory jsou na hudebním DVD.

en: These files are on a Video DVD.
cs: Tyto soubory jsou na filmovém DVD.

en: These files are on a Video CD.
cs: Tyto soubory jsou na filmovém CD.

en: These files are on a Super Video CD.
cs: Tyto soubory jsou na Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
cs: Tyto soubory jsou na CD s fotografiemi.

en: These files are on a Picture CD.
cs: Tyto soubory jsou na CD s obrázky.

en: The media contains digital photos.
cs: Toto médium obsahuje digitální fotografie.

en: These files are on a digital audio player.
cs: Tyto soubory jsou na digitálním hudebním přehrávači.

en: The media contains software.
cs: Toto médium obsahuje software.

en: The media has been detected as "%s".
cs: Toto médium bylo detekováno jako „%s“.

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Zoom to Default
cs: Výchozí zvětšení

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Set the zoom level of the current view
cs: Nastavit úroveň zvětšení aktuálního Zobrazení

en: Background
cs: Pozadí

en: E_mpty Trash
cs: Vy_prázdnit koš

en: Create L_auncher...
cs: Vytvořit s_pouštěč…

en: Create a new launcher
cs: Vytvořit nový spouštěč

en: Change Desktop _Background
cs: Změnit _pozadí plochy

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
cs: Zobrazit okno, které vám umožní nastavit vzor nebo barvu pozadí pracovní plochy

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: Desktop View
cs: Zobrazení pracovní plochy

en: _Desktop
cs: _Pracovní plocha

en: The desktop view encountered an error.
cs: Při zobrazení pracovní plochy došlo k chybě.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
cs: Při zobrazení pracovní plochy došlo k chybě během startu.

en: Display this location with the desktop view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Zobrazení pracovní plochy.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
cs[0]: Toto otevře %'d samostatnou kartu.
cs[1]: Toto otevře %'d samostatné karty.
cs[2]: Toto otevře %'d samostatných karet.
cs[3]: Toto otevře %'d samostatných karet.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
cs[0]: Toto otevře %'d samostatné okno.
cs[1]: Toto otevře %'d samostatná okna.
cs[2]: Toto otevře %'d samostatných oken.
cs[3]: Toto otevře %'d samostatných oken.

en: Select Items Matching
cs: Vybrat všechny odpovídající položky

en: _Pattern:
cs: _Vzor:

en: Examples:
cs: Příklady:

en: Save Search as
cs: Uložit hledání jako

en: _Save
cs: _Uložit

en: Search _name:
cs: Hledat _název:

en: _Folder:
cs: _Složka:

en: Select Folder to Save Search In
cs: Vybrat složku pro uložení hledání

en: "%s" selected
cs: „%s“ vybrán

en: %'d folder selected | %'d folders selected
cs[0]: Vybrána %'d složka
cs[1]: Vybrány %'d složky
cs[2]: Vybráno %'d složek
cs[3]: Vybráno %'d složek

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
cs[0]:  (obsahuje %'d položku)
cs[1]:  (obsahuje %'d položky)
cs[2]:  (obsahuje %'d položek)
cs[3]:  (obsahuje %'d položek)

note: Translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
cs[0]:  (obsahují celkem %'d položku)
cs[1]:  (obsahují celkem %'d položky)
cs[2]:  (obsahují celkem %'d položek)
cs[3]:  (obsahují celkem %'d položek)

en: %'d item selected | %'d items selected
cs[0]: Vybrána %'d položka
cs[1]: Vybrány %'d položky
cs[2]: Vybráno %'d položek
cs[3]: Vybráno %'d položek

en: %'d other item selected | %'d other items selected
cs[0]: Vybrána %'d další položka
cs[1]: Vybrány %'d další položky
cs[2]: Vybráno %'d dalších položek
cs[3]: Vybráno %'d dalších položek

en: Free space: %s
cs: Volné místo: %s

en: %s, Free space: %s
cs: %s, Volné místo: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
cs[0]: Použít „%s“ k otevření vybrané položky
cs[1]: Použít „%s“ k otevření vybraných položek
cs[2]: Použít „%s“ k otevření vybraných položek
cs[3]: Použít „%s“ k otevření vybraných položek

en: Open parent location
cs: Otevřít výchozí umístění

en: Open parent location for the selected item
cs: Otevřít výchozí umístění pro vybranou položku

en: Run "%s" on any selected items
cs: Spustit „%s“ na vybraných souborech

en: Create Document from template "%s"
cs: Vytvořit dokument ze šablony „%s“

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
cs: Všechny spustitelné soubory z této složky se objeví v nabídce Skripty.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
cs: Výběr skriptu z této nabídky spustí skript s vybranými položkami jako vstup.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
cs: Všechny spustitelné soubory z této složky se objeví v nabídce Skripty. Výběr skriptu z této nabídky tento skript spustí.
    
    Jsou-li skripty spuštěny z místní složky, dostanou názvy vybraných souborů. Jsou-li spuštěny ze vzdálené složky (např. složky zobrazující obsah WWW nebo ftp), nedostanou žádné parametry.
    
    Ve všech případech nastaví Caja následující proměnné prostředí, které skripty mohou použít:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: cesty vybraných souborů oddělené koncem řádku (jen místní)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI vybraných souborů oddělené koncem řádku
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI aktuálního umístění
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: pozice a velikost aktuálního okna
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: cesty vybraných souborů oddělené koncem řádku v neaktivním panelu rozděleného zobrazení (jen místní)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI vybraných souborů oddělené koncem řádku v neaktivním panelu rozděleného zobrazení
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI aktuálního umístění neaktivního panelu rozděleného zobrazení

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
cs: „%s“ bude přesunut, pokud vyberete příkaz Vložit

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
cs: „%s“ bude zkopírován, pokud vyberete příkaz Vložit

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
cs[0]: %'d vybraná položka bude přesunuta, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[1]: %'d vybrané položky budou přesunuty, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[2]: %'d vybraných položek bude přesunuto, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[3]: %'d vybraných položek bude přesunuto, pokud zvolíte příkaz Vložit

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
cs[0]: %'d vybraná položka bude zkopírována, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[1]: %'d vybrané položky budou zkopírovány, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[2]: %'d vybraných položek bude zkopírováno, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[3]: %'d vybraných položek bude zkopírováno, pokud zvolíte příkaz Vložit

en: There is nothing on the clipboard to paste.
cs: Ve schránce není nic ke vložení.

en: Unable to unmount location
cs: Umístění nelze odpojit

en: Unable to eject location
cs: Umístění nelze vysunout

en: Unable to stop drive
cs: Zařízení nelze deaktivovat

en: Connect to Server %s
cs: Připojit se k serveru %s

en: _Connect
cs: _Připojit

en: Link _name:
cs: _Název odkazu:

en: Create _Document
cs: Vytvořit _dokument

en: Open Wit_h
cs: Otevřít _s

en: Choose a program with which to open the selected item
cs: Vyberte program, se kterým otevřít vybranou položku

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: View or modify the properties of each selected item
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti každé vybrané položky

en: Create _Folder
cs: Vytvořit _složku

en: Create a new empty folder inside this folder
cs: Vytvořit novou prázdnou složku v této složce

en: No templates installed
cs: Nenainstalovány žádné šablony

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
cs: _Prázdný soubor

en: Create a new empty file inside this folder
cs: Vytvořit nový prázdný soubor v této složce

en: Open the selected item in this window
cs: Otevřít vybranou položku v tomto okně

en: Open in Navigation Window
cs: Otevřít v navigačním okně

en: Open each selected item in a navigation window
cs: Otevřít každou vybranou položku v navigačním okně

en: Open each selected item in a new tab
cs: Otevřít každou vybranou položku v nové kartě

en: Open in _Folder Window
cs: Otevřít v okně _složky

en: Open each selected item in a folder window
cs: Otevřít každou vybranou položku v okně složky

en: Other _Application...
cs: Jiná _aplikace…

en: Choose another application with which to open the selected item
cs: Vyberte jinou aplikaci, se kterou otevřít vybranou položku

en: Open With Other _Application...
cs: Otevřít v jiné _aplikací…

en: _Open Scripts Folder
cs: _Otevřít složku skriptů

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
cs: Zobrazit složku, ve které jsou skripty z této nabídky

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
cs: Připravit vybrané soubory k přesunutí příkazem Vložit

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
cs: Připravit vybrané soubory ke kopírování příkazem Vložit

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
cs: Přesunout nebo zkopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat

en: _Paste Into Folder
cs: Vl_ožit do složky

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
cs: Přesunout nebo zkopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat do vybrané složky

en: Cop_y to
cs: Zkopírovat do

en: M_ove to
cs: Přesunout

en: Select all items in this window
cs: Vybrat všechny položky v tomto okně

en: Select I_tems Matching...
cs: Zvoli_t položky odpovídající…

en: Select items in this window matching a given pattern
cs: Vybrat položky v tomto okně odpovídající zadanému vzorku

en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

en: Select all and only the items that are not currently selected
cs: Zvolit všechny položky, které nejsou momentálně zvoleny

en: D_uplicate
cs: D_uplikovat

en: Duplicate each selected item
cs: Duplikovat každou vybranou položku

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
cs[0]: Vytvořit od_kaz
cs[1]: Vytvořit od_kazy
cs[2]: Vytvořit od_kazy
cs[3]: Vytvořit od_kazy

en: Create a symbolic link for each selected item
cs: Vytvořit symbolický odkaz na každou vybranou položku

en: _Rename...
cs: _Přejmenovat…

en: Rename selected item
cs: Přejmenovat vybranou položku

en: Move each selected item to the Trash
cs: Přesunout všechny vybrané položky do koše

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
cs: Odstranit každou vybranou položku bez přesunu do koše

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Undo the last action
cs: Vrátit zpět poslední akci

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: Redo the last undone action
cs: Provést znovu poslední akci vzatou zpět

en: Reset View to _Defaults
cs: Obnovit Zobrazení na _výchozí

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
cs: Obnovit pořadí řazení a úroveň zvětšení podle nastavení pro toto zobrazení

en: Connect To This Server
cs: Připojit se k tomuto serveru

en: Make a permanent connection to this server
cs: Vytvořit trvalé spojení k tomuto serveru

en: Mount the selected volume
cs: Připojit vybraný svazek

en: Unmount the selected volume
cs: Odpojit vybraný svazek

en: Eject the selected volume
cs: Vysunout vybraný svazek

en: Format the selected volume
cs: Formátovat vybraný svazek

en: Start the selected volume
cs: Aktivovat vybraný svazek

en: Stop the selected volume
cs: Deaktivovat vybraný svazek

en: Detect media in the selected drive
cs: Detekovat média ve vybraném zařízení

en: Mount the volume associated with the open folder
cs: Připojit svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Unmount the volume associated with the open folder
cs: Odpojit svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Eject the volume associated with the open folder
cs: Vysunout svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Format the volume associated with the open folder
cs: Naformátovat svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Start the volume associated with the open folder
cs: Aktivovat svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Stop the volume associated with the open folder
cs: Deaktivovat svazek asociovaný s otevřenou složkou

en: Open File and Close window
cs: Otevřít soubor a zavřít okno

en: Sa_ve Search
cs: _Uložit vyhledané

en: Save the edited search
cs: Uložit upravené hledání

en: Sa_ve Search As...
cs: _Uložit vyhledané jako…

en: Save the current search as a file
cs: Uložit jako soubor aktuální hledání

en: Open this folder in a navigation window
cs: Otevřít tuto složku v navigačním okně

en: Open this folder in a new tab
cs: Otevřít tuto složku v nové kartě

en: Open this folder in a folder window
cs: Otevřít tuto složku v okně složky

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
cs: Připravit tuto složku k přesunu příkazem Vložit

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
cs: Připravit tuto složku ke kopírování příkazem Vložit

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
cs: Přesunout nebo zkopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat do této složky

en: Move this folder to the Trash
cs: Přesunout tuto složku do koše

en: Delete this folder, without moving to the Trash
cs: Odstranit tuto složku bez přesunu do koše

en: Mount the volume associated with this folder
cs: Připojit svazek asociovaný s touto složkou

en: Unmount the volume associated with this folder
cs: Odpojit svazek asociovaný s touto složkou

en: Eject the volume associated with this folder
cs: Vysunout svazek asociovaný s touto složkou

en: Format the volume associated with this folder
cs: Naformátovat svazek asociovaný s touto složkou

en: Start the volume associated with this folder
cs: Aktivovat svazek asociovaný s touto složkou

en: Stop the volume associated with this folder
cs: Deaktivovat svazek asociovaný s touto složkou

en: View or modify the properties of this folder
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti této složky

en: _Other pane
cs: _Druhý panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
cs: Kopírovat aktuální výběr do druhého panelu okna

en: Move the current selection to the other pane in the window
cs: Přesunout aktuální výběr do druhého panelu okna

en: Copy the current selection to the home folder
cs: Kopírovat aktuální výběr do domovské složky

en: Move the current selection to the home folder
cs: Přesunout aktuální výběr do domovské složky

en: Copy the current selection to the desktop
cs: Kopírovat aktuální výběr na pracovní plochu

en: Move the current selection to the desktop
cs: Přesunout aktuální výběr na pracovní plochu

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
cs: Spustit nebo spravovat skripty z %s

en: _Scripts
cs: _Skripty

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
cs: Přesunout otevřenou složku z koše do „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout vybranou složku z koše do "%s"
cs[1]: Přesunout vybrané složky z koše do "%s"
cs[2]: Přesunout vybrané složky z koše do "%s"
cs[3]: Přesunout vybrané složky z koše do "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
cs[0]: Přesunout vybranou složku pryč z koše
cs[1]: Přesunout vybrané složky pryč z koše
cs[2]: Přesunout vybrané složky pryč z koše
cs[3]: Přesunout vybrané složky pryč z koše

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout vybraný soubor z koše do "%s"
cs[1]: Přesunout vybrané soubory z koše do "%s"
cs[2]: Přesunout vybrané soubory z koše do "%s"
cs[3]: Přesunout vybrané soubory z koše do "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
cs[0]: Přesunout vybraný soubor pryč z koše
cs[1]: Přesunout vybrané soubory pryč z koše
cs[2]: Přesunout vybrané soubory pryč z koše
cs[3]: Přesunout vybrané soubory pryč z koše

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout vybranou položku z koše do "%s"
cs[1]: Přesunout vybrané položky z koše do "%s"
cs[2]: Přesunout vybrané položky z koše do "%s"
cs[3]: Přesunout vybrané položky z koše do "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
cs[0]: Přesunout vybranou položku pryč z koše
cs[1]: Přesunout vybrané položky pryč z koše
cs[2]: Přesunout vybrané položky pryč z koše
cs[3]: Přesunout vybrané položky pryč z koše

en: Start the selected drive
cs: Aktivovat vybrané zařízení

en: Connect to the selected drive
cs: Připojit k vybranému zařízení

en: _Start Multi-disk Drive
cs: _Aktivovat vícediskovou jednotku

en: Start the selected multi-disk drive
cs: Aktivovat vybranou vícediskovou jednotku

en: U_nlock Drive
cs: Odemk_nout zařízení

en: Unlock the selected drive
cs: Odemknout vybrané zařízení

en: Stop the selected drive
cs: Deaktivovat vybrané zařízení

en: Safely remove the selected drive
cs: Bezpečně odebrat vybrané zařízení

en: _Disconnect
cs: O_dpojit

en: Disconnect the selected drive
cs: Odpojit vybrané zařízení

en: _Stop Multi-disk Drive
cs: _Deaktivovat vícediskovou jednotku

en: Stop the selected multi-disk drive
cs: Deaktivovat vybranou vícediskovou jednotku

en: Lock the selected drive
cs: Uzamknout vybrané zařízení

en: Start the drive associated with the open folder
cs: Aktivovat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Connect to the drive associated with the open folder
cs: Připojit k zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
cs: Aktivovat vícediskovou jednotku asociovanou s otevřenou složkou

en: Unlock the drive associated with the open folder
cs: Odemknout zařízení asociované s otevřenou složkou

en: _Stop the drive associated with the open folder
cs: _Deaktivovat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Safely remove the drive associated with the open folder
cs: Bezpečně odebrat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Disconnect the drive associated with the open folder
cs: Odpojit zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
cs: Deaktivovat vícediskovou jednotku asociovanou s otevřenou složkou

en: Lock the drive associated with the open folder
cs: Uzamknout zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Browse in New _Window
cs: Procházet v novém _okně

en: _Browse Folder | _Browse Folders
cs[0]: _Procházet složku
cs[1]: _Procházet složky
cs[2]: _Procházet složky
cs[3]: _Procházet složky

en: Browse in New _Tab
cs: Procházet v nové kar_tě

en: _Delete Permanently
cs: O_dstranit natrvalo

en: Delete the open folder permanently
cs: Odstranit otevřenou složku natrvalo

en: Move the open folder to the Trash
cs: Přesunout otevřenou složku do koše

en: _Open With %s
cs: _Otevřít s %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
cs[0]: _Otevřít v %'d novém okně
cs[1]: _Otevřít v %'d nových oknech
cs[2]: _Otevřít v %'d nových oknech
cs[3]: _Otevřít v %'d nových oknech

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
cs[0]: Pr_ocházet v %'d novém okně
cs[1]: Pr_ocházet v %'d nových oknech
cs[2]: Pr_ocházet v %'d nových oknech
cs[3]: Pr_ocházet v %'d nových oknech

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
cs[0]: Otevřít v %'d nové _kartě
cs[1]: Otevřít ve %'d nových _kartách
cs[2]: Otevřít v %'d nových _kartách
cs[3]: Otevřít v %'d nových _kartách

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
cs[0]: Procházet v %'d nové _kartě
cs[1]: Procházet ve %'d nových _kartách
cs[2]: Procházet v %'d nových _kartách
cs[3]: Procházet v %'d nových _kartách

en: Delete all selected items permanently
cs: Natrvalo odstranit všechny vybrané položky

en: View or modify the properties of the open folder
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti otevřené složky

en: Download location?
cs: Umístění stahování?

en: You can download it or make a link to it.
cs: Můžete jej stáhnout nebo na něj vytvořit odkaz.

en: Make a _Link
cs: Vytvořit _odkaz

en: _Download
cs: _Stáhnout

en: Drag and drop is not supported.
cs: Přetažení objektů není podporováno.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
cs: Přetažení objektů je podporováno jen na místních systémech souborů.

en: An invalid drag type was used.
cs: Byl použit neplatný typ přetažení.

en: Link Creation Failed
cs: Vytvoření odkazu selhalo

en: Cannot create the link to %s
cs: Nelze vytvořit odkaz na %s

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
cs: upuštěný text.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
cs: upuštěná data

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Comment
cs: Komentář

en: Command
cs: Příkaz

en: Empty View
cs: Prázdné zobrazení

en: _Empty
cs: V_yprázdnit

en: The empty view encountered an error.
cs: V Prázdném zobrazení došlo k chybě.

en: Display this location with the empty view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Prázdného zobrazení.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná k prohlížení obsahu „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
cs: Nelze nalézt „%s“. Možná došlo před nedávnem k odstranění.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
cs: Promiňte, nelze zobrazit celý obsah „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
cs: Obsah složky nebylo možné zobrazit.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
cs: Název „%s“ je v této složce již použit. Použijte prosím jiný název.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
cs: „%s“ v této složce neexistuje. Možná byl právě přesunut či odstraněn?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná k přejmenování „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
cs: Název „%s“ není platný, protože obsahuje znak „/“. Použijte prosím jiný název.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
cs: Název „%s“ není platný. Použijte prosím jiný název.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
cs: Promiňte, nelze přejmenovat „%s“ na „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
cs: Položka nemohla být přejmenována.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná ke změně skupiny „%s“.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
cs: Promiňte, nelze změnit skupinu u „%s“: %s

en: The group could not be changed.
cs: Skupina nemohla být změněna.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
cs: Promiňte, nelze změnit vlastníka u „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
cs: Vlastník nemohl být změněn.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
cs: Promiňte, nelze změnit oprávnění u „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
cs: Oprávnění nemohla být změněna.

en: Renaming "%s" to "%s".
cs: Přejmenovává se „%s“ na „%s“.

en: by _Name
cs: podl_e názvu

en: Keep icons sorted by name in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle názvu

en: by _Size
cs: podle _velikosti

en: Keep icons sorted by size in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle velikosti

en: by S_ize on Disk
cs: dle _velikosti na disku

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle využití disku

en: by _Type
cs: dle _typu

en: Keep icons sorted by type in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle typu

en: by Modification _Date
cs: dle _data změny

en: Keep icons sorted by modification date in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle data změny

en: by _Creation Date
cs: podle data _vytvoření

en: Keep icons sorted by creation date in rows
cs: Udržujte ikony seřazené v řádcích podle data vytvoření

en: by _Emblems
cs: dle _emblémů

en: Keep icons sorted by emblems in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle emblémů

en: by T_rash Time
cs: dle času smazání

en: Keep icons sorted by trash time in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle času smazání

en: by E_xtension
cs: dle _přípony souboru

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích opačně podle přípony

en: _Organize Desktop by Name
cs: _Seřadit plochu podle názvu

en: Arran_ge Items
cs: _Rozmístit položky

en: Resize Icon...
cs: Změnit velikost ikony…

en: Make the selected icon resizable
cs: Povolit změnu velikosti vybrané ikony

en: Restore Icons' Original Si_zes
cs: Obnovit původní _velikosti ikon

en: Restore each selected icon to its original size
cs: Obnovit původní velikost všech vybraných ikon

en: _Organize by Name
cs: _Seřadit podle názvu

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
cs: Přemístit ikony, aby se lépe vešly do okna a nepřekrývaly se

en: Compact _Layout
cs: _Kompaktní rozložení

en: Toggle using a tighter layout scheme
cs: Přepnout použití kompaktnějšího schémata rozložení

en: Re_versed Order
cs: _Opačné pořadí

en: Display icons in the opposite order
cs: Zobrazit ikony v opačném pořadí

en: _Keep Aligned
cs: _Nechat zarovnané

en: Keep icons lined up on a grid
cs: Udržovat ikony zarovnané v mřížce

en: _Lock Icons Position
cs: _Zamknout polohu ikon

en: Prevent repositioning icons
cs: Zabrání přemístění ikon

en: _Manually
cs: _Ručně

en: Leave icons wherever they are dropped
cs: Nechat ikony tam, kde jsou puštěny

en: By _Name
cs: Dle _názvu

en: By _Size
cs: Dle _velikosti

en: By S_ize on Disk
cs: Dle _velikosti na disku

en: By _Type
cs: Dle _typu

en: By Modification _Date
cs: Dle _data změny

en: By _Creation Date
cs: Podle data _vytvoření

en: By _Emblems
cs: Dle _emblémů

en: By T_rash Time
cs: Dle času _smazání

en: By E_xtension
cs: Dle _přípony souboru

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích opačně podle přípony

en: Restore Icon's Original Si_ze
cs: Obnovit původní _velikost ikony

en: pointing at "%s"
cs: ukazující na „%s“

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
cs: _Ikony

en: The icon view encountered an error.
cs: V Zobrazení s ikonami došlo k chybě.

en: The icon view encountered an error while starting up.
cs: V Zobrazení s ikonami došlo k chybě během startu.

en: Display this location with the icon view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Zobrazení s ikonami.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
cs: _Kompaktní

en: The compact view encountered an error.
cs: V Kompaktním zobrazení došlo k chybě.

en: The compact view encountered an error while starting up.
cs: V Kompaktním zobrazení došlo k chybě během startu.

en: Display this location with the compact view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Kompaktní zobrazení.

en: (Empty)
cs: (Prázdné)

en: %s Visible Columns
cs: Viditelné sloupce %s

en: Choose the order of information to appear in this folder:
cs: Zvolte pořadí informací, které se objeví v této složce:

en: Visible _Columns...
cs: Viditelné _sloupce…

en: Select the columns visible in this folder
cs: Vyberte sloupce viditelné v této složce

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
cs: Se_znam

en: The list view encountered an error.
cs: V Zobrazení v seznamu došlo k chybě.

en: The list view encountered an error while starting up.
cs: V Zobrazení v seznamu došlo k chybě během startu.

en: Display this location with the list view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Zobrazení v seznamu.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
cs: Nemůžete najednou přiřadit více než jednu vlastní ikonu!

en: _Name: | _Names:
cs[0]: _Název:
cs[1]: _Názvy:
cs[2]: _Názvy:
cs[3]: _Názvy:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: %s Properties
cs: Vlastnosti %s

en: Cancel Group Change?
cs: Zrušit změnu skupiny?

en: Cancel Owner Change?
cs: Zrušit změnu vlastníka?

en: nothing
cs: nic

en: unreadable
cs: nečitelné

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
cs[0]: %'d položka, celkem %s (%s na disku)
cs[1]: %'d položky, celkem %s (%s na disku)
cs[2]: %'d položek, celkem %s (%s na disku)
cs[3]: %'d položek, celkem %s (%s na disku)

en: (some contents unreadable)
cs: (některý obsah nečitelný)

en: Contents:
cs: Obsah:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
cs: využito

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
cs: volné

en: Total capacity:
cs: Celková kapacita:

en: Filesystem type:
cs: Systém souborů:

en: Basic
cs: Základní

en: Link target:
cs: Cíl odkazu:

en: Size on Disk:
cs: Velikost na disku:

en: Volume:
cs: Svazek:

en: Accessed:
cs: Použitý:

en: Modified:
cs: Změněno:

en: Created:
cs: Vytvořeno:

en: Free space:
cs: Volné místo:

en: _Read
cs: Čt_ení

en: _Write
cs: Záp_is

en: E_xecute
cs: _Spouštění

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
cs: ne

en: list
cs: seznam

en: read
cs: čtení

en: create/delete
cs: vytvořit/smazat

en: write
cs: zápis

en: access
cs: přístup

en: Access:
cs: Přístup:

en: Folder access:
cs: Přístup ke složce:

en: File access:
cs: Přístup k souboru:

en: List files only
cs: Vypsat pouze soubory

en: Access files
cs: Přístup k souborům

en: Create and delete files
cs: Vytváření a mazání souborů

en: Read-only
cs: Pouze ke čtení

en: Read and write
cs: Čtení a zápis

en: Special flags:
cs: Speciální příznaky:

en: Set _user ID
cs: Nastavit ID _uživatele

en: Set gro_up ID
cs: Nastavit ID _skupiny

en: _Owner:
cs: _Vlastník:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: _Group:
cs: _Skupina:

en: Group:
cs: Skupina:

en: Others
cs: Ostatní

en: Execute:
cs: Proveď:

en: Allow _executing file as program
cs: Povolit _spouštění souboru jako programu

en: Others:
cs: Ostatní:

en: Folder Permissions:
cs: Oprávnění složky:

en: File Permissions:
cs: Oprávnění souboru:

en: Text view:
cs: Jako text:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
cs: Nejste vlastník, a proto nemůžete měnit tato oprávnění.

en: SELinux context:
cs: Kontext SELinux:

en: Last changed:
cs: Poslední změna:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
cs: Aplikovat oprávnění na obsažené soubory

en: The permissions of "%s" could not be determined.
cs: Oprávnění „%s“ nebylo možné zjistit.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
cs: Oprávnění vybraného souboru nebylo možné zjistit.

en: Creating Properties window.
cs: Vytváří se okno vlastností.

en: Select Custom Icon
cs: Vybrat vlastní ikonu

en: Tree
cs: Strom

en: Show Tree
cs: Zobrazit strom

en: Widget View
cs: Zobrazení elementů

en: _Widget View
cs: _Zobrazení elementů

en: The widget view encountered an error.
cs: V Zobrazení elementů došlo k chybě.

en: The widget view encountered an error while starting up.
cs: V Zobrazení elementů došlo k chybě během startu.

en: Display this location with the widget view.
cs: Prohlížet toto umístění pomocí Zobrazení elementů.
