caja 1.25.3 - en to frp translation catalogue (44 entries)

en: Numbers
frp: Nombros

en: Computer
frp: Ordinator

en: Home Folder
frp: Cartâblo de reçua

en: Network
frp: Baranye

en: Name
frp: Nom

en: Location
frp: Luè:

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
frp: La rèçua de %s

en: Network Servers
frp: Sèrvòrs de baranye

en: Trash
frp: Corbèlye

en: Cancel
frp: Anular

en: Run in _Terminal
frp: Lancér diens un _tèrminâl

en: Default
frp: Prèdèfini

en: Unknown
frp: Enconyu

en: Search
frp: Chèrchér

en: File is not a valid .desktop file
frp: Ce fôlyo est pas un fôlyo “.desktop” valido.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
frp: Vèrsion '%s' de fôlyo desktop pas reconyua

en: Starting %s
frp: Après enrayér %s

en: Application does not accept documents on command line
frp: L’aplicacion accèpte pas de documents en linye de comanda

en: Unrecognized launch option: %d
frp: Opcion d’enrayement inconyua: %d

en: Not a launchable item
frp: Impossîblo d’enrayér l’objèt

en: FILE
frp: FÔLYO

en: Session management options:
frp: Opcions de mènement de sèssion

en: User Details
frp: Dètalys d’usancér

en: User Name:
frp: Nom d’usancér:

en: Desktop
frp: Chaplèta

en: _Software:
frp: _Programâjo:

en: Software
frp: Programâjo

en: Description
frp: Dèscripcion

en: Location:
frp: Luè:

en: _Location:
frp: _Luè:

en: Browse Network
frp: Pèrcorir la baranye

en: Browse the contents of the network
frp: Navìgar diens lo contenyu de la baranye

en: Remove
frp: Revondre

en: Edit
frp: Èditar

en: Search:
frp: Rechèrche:

en: _Home Folder
frp: Cartâblo de _Rèçua

en: _Network
frp: _Baranye

en: _Home
frp: _Rèçua

en: _Undo
frp: _Dèfâre

en: _Redo
frp: _Refâre

en: Redo the last undone action
frp: Refâre la dèrriére accion dèfêta

en: Undo
frp: Dèfâre

en: Redo
frp: Refâre

en: Set _user ID
frp: Dèfinir l’identitâ d’usancér
