caja 1.25.3 - en to fur translation catalogue (592 entries)

en: C_olors
fur: C_olôrs

en: _Emblems
fur: _Emblemis

en: File Browser
fur: Sgarfadôr di files

en: Browse the file system with the file manager
fur: Sgarfe tal sisteme di files cul gjestôr di files

en: Computer
fur: Ordenadôr

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fur: Sgarfe in ducj i discs, cartelis locâls e remotis acessibilis di chest ordenadôr

en: File Manager
fur: Gjestôr di file

en: File Management
fur: Gjestion dai files

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
fur: Cambie l'aspiet e il compuartament dai barcons dal gjestôr dai files

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Home Folder
fur: Cartele Home

en: Open your personal folder
fur: Vierç la cartele personâl

en: Saved search
fur: Ricercjis salvadis

en: Network
fur: Rêt

en: Browse bookmarked and local network locations
fur: Sgarfe tes posizions di rêt locâls e tai segnelibris

en: Text
fur: Test

en: Cu_t
fur: _Tae

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Revert
fur: _Ripristine

en:  (invalid Unicode)
fur: (Unicode no valit)

en: No applications found
fur: Nissune aplicazion cjatade

en: Ask what to do
fur: Domandimi ce fâ

en: Do Nothing
fur: No stâ fâ nuie

en: Open %s
fur: Vierç %s

en: You have just inserted an Audio CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un CD Audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD Audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD Video.

en: You have just inserted a Video CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un CD vueit.

en: You have just inserted a blank DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD vueit.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
fur: Tu âs apene metût dentri un disc Blu-Ray vueit.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un HD DVD vueit.

en: You have just inserted a Photo CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Picture CD.

en: You have just inserted a digital audio player.
fur: Tu âs apene metût dentri un riprodutôr audio digjitâl.

en: Choose what application to launch.
fur: Sielç cuale aplicazion inviâ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
fur: Sielç cemût vierzi "%s" e se eseguî cheste azion in futûr par altris supuarts di gjenar "%s".

en: _Always perform this action
fur: _Fâs simpri cussì

en: _Eject
fur: Par_e fûr

en: _Unmount
fur: _Dismonte

en: Cut the selected text to the clipboard
fur: Taie il test selezionât e metilu tai Apunts

en: Copy the selected text to the clipboard
fur: Taie il test selezionât tai Apunts

en: Paste the text stored on the clipboard
fur: Tache il test memorizât tai Apunts

en: Select _All
fur: _Selezione dut

en: Select all the text in a text field
fur: Selezione dut il test intun cjamp testuâl

en: Move _Up
fur: _Pare sù

en: Move Dow_n
fur: Pa_re jù

en: Use De_fault
fur: Pre_determinâts

en: Name
fur: Nom

en: The name and icon of the file.
fur: Il non e la icone dal file.

en: Size
fur: Dimension

en: The size of the file.
fur: La dimension dal file.

en: Type
fur: Gjenar

en: The type of the file.
fur: Il gjenar di file.

en: Date Modified
fur: Date modifiche

en: The date the file was modified.
fur: Cuant che il file al è stât modificât.

en: Date Accessed
fur: Date acès

en: The date the file was accessed.
fur: Cuant che il file al è stât acedût.

en: Owner
fur: Paron

en: The owner of the file.
fur: Il paron di chest file.

en: Group
fur: Grup

en: The group of the file.
fur: Il grup dal file.

en: Permissions
fur: Permès

en: The permissions of the file.
fur: I permès dal file.

en: Octal Permissions
fur: Permès otâi

en: The permissions of the file, in octal notation.
fur: I permès dal file, notazion otâl

en: MIME Type
fur: Gjenar MIME

en: The mime type of the file.
fur: Il gjenar mime dal file.

en: SELinux Context
fur: Contest SELinux

en: The SELinux security context of the file.
fur: Il contest di sigurece SELinux dal file.

en: Location
fur: Posizion

en: Reset
fur: Ripristine

en: on the desktop
fur: sul Scritori

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
fur: Cjase di %s

en: Network Servers
fur: Servidôrs di rêt

en: Trash
fur: Scovacere

en: _Move Here
fur: _Môf culì

en: _Copy Here
fur: _Copie culì

en: _Link Here
fur: Cree _leam culì

en: Set as _Background
fur: Impueste come _fondâl

en: Cancel
fur: Scancele

en: Set as background for _all folders
fur: Impueste come fondâl p_ar dutis lis cartelis

en: Set as background for _this folder
fur: Impueste come fondâl par c_heste cartele

en: Slashes are not allowed in filenames
fur: No si pues doprâ lis sbaris tai nons dai files

en: File not found
fur: File no cjatât

en: today at 00:00:00 PM
fur: vuê a lis 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
fur: vuê a lis %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
fur: vuê a lis 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
fur: vuê a lis %-H:%M

en: today, 00:00 PM
fur: vuê, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
fur: vuê, %-H:%M

en: today
fur: vuê

en: yesterday at 00:00:00 PM
fur: îr a lis 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
fur: îr a lis %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
fur: îr a lis 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
fur: îr a lis %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
fur: îr, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
fur: îr, %-H:%M

en: yesterday
fur: îr

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
fur: Domenie, Setembar 00 0000 a lis 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
fur: %A, %d di %B %Y a lis %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
fur: Lun, Otu 00 0000 a lis 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
fur: %a, %d di %b %Y a lis %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
fur: Lun, Otu 00 0000 a lis 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
fur: %a, %d di %b %Y a lis %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
fur: Otu 00 0000 a lis 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
fur: %d di %b %Y a lis %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
fur: Otu 00 0000, 00:00 PM

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
fur: %d di %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
fur: %m/%-d/%y, %-H:%M

en: ? items
fur: ? elements

en: unknown type
fur: gjenar no cognossût

en: unknown MIME type
fur: gjenar MIME no cognossût

en: unknown
fur: no cognossût

en: link
fur: leam

en: Link to %s
fur: Leam a %s

en: link (broken)
fur: leam (nol va)

en: Size:
fur: Dimension:

en: Type:
fur: Gjenar:

en: _Skip
fur: _Salte

en: S_kip All
fur: Salte duc_j

en: _Retry
fur: To_rne a provâ

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Delete _All
fur: Elimine _ducj

en: Replace _All
fur: Sostituìs d_ut

en: Merge _All
fur: Unìs _ducj

en: Another link to %s
fur: Un altri leam a %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
fur: leam %'d a %s

en: %'dnd link to %s
fur: leam %'d a %s

en: %'drd link to %s
fur: leam %'d a %s

en: %'dth link to %s
fur: leam %'d a %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
fur: (copie)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
fur: (une altre copie)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
fur: %s (copie)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
fur: %s (une altre copie)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
fur: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri "%B" de Scovacere?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
fur: Se tu eliminis un element, al sarà pierdût par simpri.

en: Empty _Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
fur: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri "%B"?

en: Move to _Trash
fur: Sposte te _Scovacere

en: Deleting files
fur: Daûr a eliminâ files

en: Error while deleting.
fur: Erôr dilunc la eliminazion.

en: _Skip files
fur: _Salte files

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
fur: La cartele "%B" no si pues eliminâ parcè che no tu âs i permès par leile.

en: Moving files to trash
fur: Daûr a movi i files te scovacere

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
fur: No si pues movi il file te scovacere, vuelistu eliminâlu daurman?

en: Unable to eject %V
fur: No si pues parâ fûr %V

en: Unable to unmount %V
fur: No si pues dismontâ %V

en: Unable to mount %s
fur: Impussibil montâ %s

en: The destination is not a folder.
fur: La destinazion no je une cartele.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
fur: Nol è avonde spazi libar su la destinazion. Prove a gjavâ cualchi file par fâ puest.

en: The destination is read-only.
fur: La destinazion e je dome in leture.

en: Moving "%B" to "%B"
fur: Daûr a movi "%B" in "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
fur: Daûr a copiâ "%B" in "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
fur: %S su %S

en: Could not remove the source folder.
fur: No si pues gjavâ la cartele di origjin.

en: Error while copying "%B".
fur: Erôr inte copie di "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
fur: No si pues gjavâ files de cartele esistinte %F.

en: There was an error copying the file into %F.
fur: Al è stât un erôr copiant il file in %F.

en: Preparing to Move to "%B"
fur: Daûr a prontâ a movi a "%B"

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
fur: cartele cence non

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
fur: gnûf file

en: The Link "%s" is Broken.
fur: Il leam "%s" nol funzione.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
fur: Il leam "%s" nol funzione. Vuelistu movilu te Scovacere?

en: This link cannot be used, because it has no target.
fur: Il leam nol pues jessi doprât, parcè nol à une destinazion.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
fur: Il leam nol pues jessi doprât, parcè la destinazion "%s" no esist.

en: Mo_ve to Trash
fur: Mô_f te Scovacere

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
fur: Vuelistu eseguî "%s" o mostrâ il contignût?

en: "%s" is an executable text file.
fur: "%s" al è un file di test eseguibil.

en: Run in _Terminal
fur: Eseguìs tal _Terminâl

en: _Display
fur: _Mostre

en: _Run
fur: _Eseguis

en: Are you sure you want to open all files?
fur: Sêstu sigûr di volê vierzi ducj i files?

en: Could not display "%s".
fur: No si pues mostrâ "%s".

en: Opening "%s".
fur: Daûr a vierzi "%s"

en: Icon
fur: Icone

en: Could not remove application
fur: No si pues gjavâ l'aplicazion

en: _Add
fur: _Zonte

en: No applications selected
fur: Nissune aplicazion selezionade

en: %s document
fur: document %s

en: Unknown
fur: Scognossût

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
fur: Sielç une aplicazion par vierzi %s e altris files di gjenar "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
fur: Vierç ducj i files si gjenar "%s" cun:

en: Select an Application
fur: Sielç une aplicazion

en: Open With
fur: Vierç cun

en: Select an application to view its description.
fur: Selezionâ une aplicazion par visualizâ la sô descrizion.

en: _Use a custom command
fur: _Dopre un comant personalizât

en: _Browse...
fur: S_vuluzze

en: Add Application
fur: Zonte aplicazion

en: Open Failed, would you like to choose another application?
fur: No si pues vierzi, vuelistu sielzi une altre aplicazion?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
fur: No si pues vierzi, vuelistu sielzi une altre azion?

en: Details:
fur: Detais:

en: File Operations
fur: Operazions sui files

en: Preparing
fur: Daûr a prontâ

en: Search
fur: Cîr

en: Search for "%s"
fur: Cîr "%s"

en: Show folders first in windows
fur: Mostre prime lis cartelis tai barcons

en: Custom Background
fur: Fondâl personalizât

en: Date Format
fur: Formât date

en: All columns have same width
fur: Dutis lis colonis cu la stesse largjece

en: Desktop font
fur: Caratar Scritori

en: Computer icon visible on desktop
fur: Icone dal ordenadôr visibile sul Scritori

en: Trash icon visible on desktop
fur: Icone de scovacere sul Scritori

en: Show status bar in new windows
fur: Mostre bare di stât tai gnûfs barcons

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

en: Unable to eject %s
fur: No si pues parâ fûr %s

en: GEOMETRY
fur: GEOMETRIE

en: Quit Caja.
fur: Va fûr di Nautilis.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
fur: 
    
    Sgarfe tal sisteme di files cul gjestôr di files

en: No bookmarks defined
fur: Nissun segnelibri definît

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Edit Bookmarks
fur: Modifiche segnelibris

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Close
fur: _Siere

en: _Bookmarks
fur: Segneli_bris

en: Public FTP
fur: FTP public

en: C_onnect
fur: C_onetiti

en: Connect to Server
fur: Conetiti al servidôr

en: _Server:
fur: _Servidôr

en: _Port:
fur: _Puarte:

en: Add _bookmark
fur: Zonte segneli_bri

en: Desktop
fur: Scritori

en: Rename
fur: Cambie non

en: Add Emblems...
fur: Zonte emblemis...

en: Emblems
fur: Emblemis

en: Show Emblems
fur: Mostre emblemis

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
fur: No stâ centrâ

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
fur: Viodude a icone

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
fur: Viodude a liste

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
fur: Viodude compate

en: By Name
fur: Par non

en: By Size
fur: Par dimension

en: By Type
fur: Par gjenar

en: By Modification Date
fur: Par date di modifiche

en: By Emblems
fur: Par emblemis

en: File Management Preferences
fur: Preferencis de gjestion dai files

en: <b>Default View</b>
fur: <b>Viodude predeterminade</b>

en: _Arrange items:
fur: Dispon _elements:

en: Sort _folders before files
fur: Met in ordin cartelis prime dai _files

en: Default _zoom level:
fur: Nivel _zoom predeterminât:

en: _Text beside icons
fur: _Test dongje des iconis

en: _Default zoom level:
fur: Nivel zoom pre_determinât:

en: A_ll columns have the same width
fur: Dutis _lis colonis a àn la stesse largjece

en: D_efault zoom level:
fur: Niv_el zoom predeterminât:

en: Show _only folders
fur: Mostre d_ome cartelis

en: Views
fur: Viodudis

en: <b>Behavior</b>
fur: <b>Compuartament</b>

en: _Single click to open items
fur: Clic _singul par vierzi i elements

en: _Double click to open items
fur: _Dopli clic par vierzi i elments

en: <b>Executable Text Files</b>
fur: <b>Files di test eseguibii</b>

en: _Run executable text files when they are opened
fur: Invie i files di test eseguibii cuant che a son vie_rzûts

en: _View executable text files when they are opened
fur: _Viôt i files di test eseguibii cuant che a son vierzûts

en: _Ask each time
fur: Dom_andimi ogni volte

en: <b>Trash</b>
fur: <b>Scovacere</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
fur: Domand_e prime di disvuedâ la Scovacere o eliminâ i files

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
fur: I_nclût un comant Elimine par scancelâ cence passâ de Scovacere

en: Behavior
fur: Compuartament

en: _Format:
fur: _Formât:

en: Display
fur: Aspiet

en: Choose the order of information to appear in the list view.
fur: Sielç l'ordin des informazions inte viodude a liste.

en: List Columns
fur: Colonis de liste

en: <b>Text Files</b>
fur: <b>Files di test</b>

en: Show te_xt in icons:
fur: Mostre il te_st tes iconis:

en: _Only for files smaller than:
fur: D_ome files plui piçui di:

en: Preview _sound files:
fur: Anteprime file_s audio:

en: <b>Folders</b>
fur: <b>Cartelis</b>

en: Preview
fur: Anteprime

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
fur: Sielç ce che al sucêt cuant che tu inserissis un supuart multimediâl o tu conetis dispositîfs al sisteme

en: _Music Player:
fur: Riprodutôr di _musiche:

en: _Photos:
fur: _Fotos:

en: _Type:
fur: _Tipo:

en: Acti_on:
fur: Azi_on:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
fur: _No stâ mai domandâ o inviâ programs al inseriment di supuarts

en: B_rowse media when inserted
fur: Esplo_razion dai supuarts cuant che a vegnin inserîts

en: History
fur: Cronologjie

en: Show History
fur: Mostre cronologjie

en: Camera Brand
fur: Marcje machine

en: Camera Model
fur: Model machine

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Description
fur: Descrizion

en: Keywords
fur: Peraulis clâfs

en: Creator
fur: Creatôr

en: Image Type:
fur: Gjenar figure:

en: loading...
fur: daûr a cjamâ...

en: Image
fur: Figure

en: Information
fur: Informazions

en: Show Information
fur: Mostre informazions

en: Use _Default Background
fur: Dopre fondâl pre_determinât

en: Location:
fur: Posizion:

en: Go To:
fur: Va a:

en: Open Location
fur: Vierç posizion

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: %s - File Browser
fur: %s - Sgarfadôr di files

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
fur: Sêstu sigûr di volê netâ la liste des posizions che tu âs visitât?

en: _Go
fur: _Va

en: New _Window
fur: Gnûf _barcon

en: Open Folder W_indow
fur: Vierç barcon des cartel_is

en: Open a folder window for the displayed location
fur: Vierç un barcon des cartelis pe posizion mostrade

en: Close _All Windows
fur: Siere duc_j i barcons

en: Close all Navigation windows
fur: Siere ducj i barcons di navigazion

en: _Location...
fur: _Posizion...

en: Specify a location to open
fur: Specifiche une posizion di vierzi

en: Clea_r History
fur: Nete fû_r Cronologjie

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
fur: Nete ce che al è tal menù Va e te liste Indaûr/Indevant

en: _Add Bookmark
fur: _Zonte segnelibri

en: Add a bookmark for the current location to this menu
fur: Zonte un segnelibri in chest menù pe posizion atuâl

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
fur: Mostre un barcon che ti permet di modificâ i segnelibris in chest menù

en: _Previous Tab
fur: Schede di _prime

en: _Next Tab
fur: Schede di _dopo

en: _Main Toolbar
fur: Sbare dai imprescj _principâl

en: Change the visibility of this window's main toolbar
fur: Cambie la visibilitât de bare dai imprescj principâl di chest barcon

en: _Side Pane
fur: Pane_l in bande

en: Change the visibility of this window's side pane
fur: Cambie la visibilitât dal panel in bande di chest barcon

en: Location _Bar
fur: S_bare de posizion

en: Change the visibility of this window's location bar
fur: Cambie la visibilitât de bare de posizion di chest barcon

en: St_atusbar
fur: Sb_are di stât

en: Change the visibility of this window's statusbar
fur: Cambie la visibilitât de bare di stât di chest barcon

en: _Search for Files...
fur: _Cîr files...

en: _Back
fur: _Indaûr

en: Go to the previous visited location
fur: Va ae posizion visitade prime

en: Back history
fur: Indaûr te cronologjie

en: _Forward
fur: Inde_vant

en: Go to the next visited location
fur: Va ae posizion visitade dopo

en: Forward history
fur: Indevant te cronologjie

en: _Search
fur: _Cîr

en: Close tab
fur: Siere schede

en: Notes
fur: Notis

en: Show Notes
fur: Mostre lis notis

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût da scrivanie intune cartele

en: _Stop
fur: _Ferme

en: Open in New _Window
fur: Vierç intun gnûf _barcon

en: Remove
fur: Gjave...

en: Rename...
fur: Cambie non...

en: _Mount
fur: _Monte

en: _Format
fur: _Formate

en: Places
fur: Supuarts

en: Show Places
fur: Mostre puescj

en: Backgrounds and Emblems
fur: Fondâi e Emblemis

en: _Remove...
fur: _Gjave...

en: Create a New Emblem
fur: Cree un gnûf embleme

en: _Image:
fur: F_igure:

en: Create a New Color:
fur: Cree un gnûf colôr:

en: Color _name:
fur: _Non colôr:

en: Color _value:
fur: _Valôr colôr:

en: Select a Color to Add
fur: Sielç un colôr di zontâ

en: The file is not an image.
fur: Il file nol è une figure.

en: Select a Category:
fur: Sielç une categorie:

en: _Add a New Emblem...
fur: _Zonte un gnûf embleme...

en: Click on an emblem to remove it
fur: Frache suntun embleme par gjavâlu

en: Colors:
fur: Colôrs:

en: Emblems:
fur: Emblemis:

en: File Type
fur: Gjenar di file

en: Select folder to search in
fur: Sielç la cartele dulà cirî

en: Music
fur: Musiche

en: Picture
fur: Figure

en: Illustration
fur: Ilustrazion

en: Spreadsheet
fur: Sfuei di calcul

en: Presentation
fur: Presentazion

en: Text File
fur: File di test

en: Select type
fur: Sielç gjenar

en: Any
fur: Cualsisei

en: Remove this criterion from the search
fur: Gjave chest criteri de ricercje

en: Search Folder
fur: Cartele de ricercje

en: Edit
fur: Modifiche

en: Edit the saved search
fur: Modifiche la ricercje salvade

en: Add a new criterion to this search
fur: Zonte un gnûf criteri a cheste ricercje

en: Go
fur: Va

en: Reload
fur: Torne a cjamâ

en: Perform or update the search
fur: Scomence o inzorne la ricercje

en: Search results
fur: Risultâts de ricercje

en: Search:
fur: Cîr:

en: Close the side pane
fur: Siere il panel in bande

en: _Places
fur: Puescj

en: Open _Location...
fur: Vierç _posizion...

en: Clos_e All Folders
fur: Si_ere dutis lis cartelis

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fur: Beche documents e cartelis su chest computer par nom o par contignût

en: Delete all items in the Trash
fur: Elimine ducj i elements te Scovacere

en: Content View
fur: Viodude Contignût

en: View of the current folder
fur: Viôt la cartele atuâl

en: The location is not a folder.
fur: The posizion no je une cartele.

en: Could not find "%s".
fur: No si pues cjatâ "%s".

en: Go to the location specified by this bookmark
fur: Va ae posizion specificade di chest segnelibri

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Caja al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Caja al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Viodude

en: Close this folder
fur: Siere cheste cartele

en: _Backgrounds and Emblems...
fur: Fondâi e Em_blemis...

en: Edit Caja preferences
fur: Cambie lis preferencis di Caja

en: Open _Parent
fur: Vierç _superiôr

en: Open the parent folder
fur: Vierç la cartele parsore di cheste

en: Stop loading the current location
fur: Ferme la cjamade de posizion atuâl

en: _Reload
fur: _Torne a cjamâ

en: Reload the current location
fur: Torne a cjamâ la posizion atuâl

en: _Contents
fur: _Somari

en: Display Caja help
fur: Mostre il jutori di Caja

en: _About
fur: Informazions

en: Display credits for the creators of Caja
fur: Mostre i ricognossiments pari creatôrs di Caja

en: Zoom _In
fur: Plu_i zoom

en: Zoom _Out
fur: _Mancul zoom

en: Normal Si_ze
fur: Di_mension normâl

en: Connect to _Server...
fur: Conetiti a un _servidôr

en: Connect to a remote computer or shared disk
fur: Conet a un computer remoto o a un disco cundividût

en: _Computer
fur: Or_denadôr

en: _Network
fur: _Rêt

en: T_emplates
fur: Mod_ei

en: Open your personal templates folder
fur: Vierç la cartele personâl dai modei

en: _Trash
fur: Sco_vacere

en: Open your personal trash folder
fur: Vierç la tô Scovacere

en: Show _Hidden Files
fur: Mostre file _platâts

en: Toggle the display of hidden files in the current window
fur: Cambie la modalitât di visualizazion dai files platâts tal barcon atuâl

en: _Up
fur: _Sù

en: Loading...
fur: Daûr a cjamâ

en: These files are on an Audio CD.
fur: Chescj files a son suntun CD Audio.

en: These files are on an Audio DVD.
fur: Chescj files a son suntun DVD Audio.

en: These files are on a Video DVD.
fur: Chescj files a son suntun DVD Video.

en: These files are on a Video CD.
fur: Chescj files a son suntun Video CD.

en: These files are on a Super Video CD.
fur: Chescj files a son suntun Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
fur: Chescj files a son suntun Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
fur: Chescj files a son suntun Picture CD.

en: The media contains digital photos.
fur: Chest supuart al à dentri fotografiis digjitâls.

en: These files are on a digital audio player.
fur: Chescj files a son suntun riprodutôr audio digjitâl.

en: The media contains software.
fur: Chest supuart al à dentri software.

en: Zoom to Default
fur: Zoom normâl

en: Set the zoom level of the current view
fur: Imposte il nivel di zoom de viodude atuâl

en: Background
fur: Fondâl

en: E_mpty Trash
fur: D_isvuede scovacere

en: Create L_auncher...
fur: Cree invi_adôr...

en: Create a new launcher
fur: Cree un gnûf inviadôr

en: Change Desktop _Background
fur: Cam_bie fondâl dal Scritori

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
fur: Mostre un barcon che ti permet di cambiâ il model o il colôr dal fondâl dal to Scritori

en: Empty Trash
fur: Disvuede la scovacere

en: _Pattern:
fur: _Model:

en: Save Search as
fur: Salve ricercje cul non

en: _Save
fur: _Salve

en: Search _name:
fur: _Non ricercje:

en: _Folder:
fur: Carte_le:

en: Select Folder to Save Search In
fur: Sielç la cartele dulà salvâ la ricercje

en: "%s" selected
fur: selezionât "%s"

en: %s, Free space: %s
fur: %s, Spazi libar: %s

en: Create Document from template "%s"
fur: Cree document dal model "%s"

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
fur: "%s" al vignarà movût se tu frachis sul comant Tache

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
fur: "%s" al vignarà copiât se tu frachis sul comant Tache

en: There is nothing on the clipboard to paste.
fur: Nol è nuie di copiâ tai Apunts.

en: Connect to Server %s
fur: Conetiti al servidôrs %s

en: _Connect
fur: _Conetiti

en: Link _name:
fur: _Non dal leam:

en: Create _Document
fur: Cree _document

en: Open Wit_h
fur: Vi_erç cun

en: Choose a program with which to open the selected item
fur: Sielç un program cun cui vierzi l'element selezionât

en: _Properties
fur: Pr_oprietâts

en: View or modify the properties of each selected item
fur: Cjale o modifiche lis propietâts di ogni element selezionât

en: Create _Folder
fur: Cree carte_le

en: Create a new empty folder inside this folder
fur: Cree une gnove cartele vueide dentri di cheste cartele

en: No templates installed
fur: Nissun model instalât

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
fur: File _vueit

en: Create a new empty file inside this folder
fur: Cree un gnûf file vueit dentri di cheste cartele

en: Open the selected item in this window
fur: Vierç l'element selezionât in chest barcon

en: Open in Navigation Window
fur: Vierç intun barcon di navigazion

en: Choose another application with which to open the selected item
fur: Sielç une altre aplicazion cun cui vierzi l'element selezionât

en: _Open Scripts Folder
fur: Vierç cartele dai scri_pts

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
fur: Pronte i files selezionâts par jessi movûts cul comant Tache

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
fur: Pronte i files selezionâts par jessi copiâts cul comant Tache

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
fur: Môf o copie i files selezionâts prime cuntun comant Taie o Copie

en: _Paste Into Folder
fur: _Tache inte cartele

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
fur: Môf o copie i files selezionâts prime cuntun comant Taie o Copie inte cartele selezionade

en: Select all items in this window
fur: Selezione ducj i elements in chest barcon

en: Select items in this window matching a given pattern
fur: Selezione cierts elements di chest barcon in base a un model specificât

en: _Invert Selection
fur: _Invertìs selezion

en: Select all and only the items that are not currently selected
fur: Selezione ducj e dome i elements che cumò no son selezionâts

en: D_uplicate
fur: D_upliche

en: Duplicate each selected item
fur: Dupliche ogni element selezionât

en: Create a symbolic link for each selected item
fur: Cree un leam simbolic par ogni element selezionât

en: _Rename...
fur: Cam_bie non...

en: Rename selected item
fur: Cambie il non dal element selezionât

en: Move each selected item to the Trash
fur: Môf ogni element selezionât te Scovacere

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
fur: Elimine ogni element selezionât, cence passâ pe Scovacere

en: _Undo
fur: _Anule

en: Undo the last action
fur: Anule l'ultime azion fate

en: _Redo
fur: _Ripet

en: Reset View to _Defaults
fur: Torne ae viodude pre_determinade

en: Connect To This Server
fur: Conetiti a chest servidôr

en: Mount the selected volume
fur: Monte il volum selezionât

en: Unmount the selected volume
fur: Dismonte il volum selezionât

en: Eject the selected volume
fur: Pare fûr il volum selezionât

en: Format the selected volume
fur: Formate il volum selezionât

en: Open File and Close window
fur: Vierç file e siere barcon

en: Sa_ve Search
fur: Sal_ve ricercje

en: Save the edited search
fur: Salve la ricercje modificade

en: Sa_ve Search As...
fur: Sal_ve ricercje cul non...

en: Save the current search as a file
fur: Salve la ricercje atuâl intun file

en: Open this folder in a navigation window
fur: Vierç cheste cartele intun barcon di navigazion

en: Open this folder in a folder window
fur: Vierç cheste cartele in un barcon des cartelis

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
fur: Pronte cheste cartele par jessi movude cul comant Tache

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
fur: Pronte cheste cartele par jessi copiade cul comant Tache

en: Move this folder to the Trash
fur: Môf cheste cartele te Scovacere

en: Delete this folder, without moving to the Trash
fur: Elimine cheste cartele cence passâ pe Scovacere

en: Delete the open folder permanently
fur: Elimine la cartele vierte par simpri

en: Move the open folder to the Trash
fur: Môf la cartele vierte inte Scovacere

en: Delete all selected items permanently
fur: Elimine par simpri i elements selezionâts

en: View or modify the properties of the open folder
fur: Cjale o modifiche lis propietâts de cartele vierte

en: Download location?
fur: Discjamâ la posizion?

en: You can download it or make a link to it.
fur: Tu puedis discjamâlu o creâ un leam.

en: Make a _Link
fur: Cree un _leam

en: _Download
fur: _Discjame

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
fur: test molât.txt

en: Comment
fur: Coment

en: Command
fur: Comant

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
fur: Il non "%s" nol è valit parcè che al à dentri il caratar "/". Sielç par plasê un altri non.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
fur: Il non "%s" nol è valit. Sielç par plasê un altri non.

en: The permissions could not be changed.
fur: I permès no puedin jessi cambiâts.

en: by _Name
fur: par _non

en: by _Size
fur: par dimen_sion

en: by _Type
fur: par g_jenar

en: by Modification _Date
fur: par _date di modifiche

en: by _Emblems
fur: par _emblemis

en: Arran_ge Items
fur: Met in o_rdin elements

en: Restore Icons' Original Si_zes
fur: Torne ae dimension origjinâl des _iconis

en: Restore each selected icon to its original size
fur: Torne ae dimension origjinâl di ogni icone selezionade

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
fur: Met lis iconis in mût che stedin miôr tal barcon e no ledin une parsore di chê altre

en: Compact _Layout
fur: Disposi_zion compate

en: Re_versed Order
fur: Ordin in_vertît

en: Display icons in the opposite order
fur: Mostre lis iconis in ordin invertît

en: _Keep Aligned
fur: _Ten in rie

en: Keep icons lined up on a grid
fur: Ten lis iconis in rie suntune gardele

en: _Manually
fur: A _man

en: Leave icons wherever they are dropped
fur: Lasse iconis tal puest dulà che a son moladis

en: By _Name
fur: Par _non

en: By _Size
fur: Par dimen_sion

en: By _Type
fur: Par g_jenar

en: By Modification _Date
fur: Par _date di modifiche

en: By _Emblems
fur: Par _emblemis

en: Restore Icon's Original Si_ze
fur: Torne ae dimension origjinâl de _icone

en: pointing at "%s"
fur: al ponte a "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
fur: _Iconis

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
fur: _Compate

en: (Empty)
fur: (Vueit)

en: %s Visible Columns
fur: %s colonis visibilis

en: Visible _Columns...
fur: _Colonis visibilis...

en: Select the columns visible in this folder
fur: Sielç lis colonis visibilis in cheste cartele

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
fur: _Liste

en: Properties
fur: Propietâts

en: %s Properties
fur: Propietâts par %s

en: nothing
fur: nuie

en: unreadable
fur: no leibil

en: Contents:
fur: Contignûts:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
fur: doprâts

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
fur: libars

en: Total capacity:
fur: Capacitât totâl

en: Filesystem type:
fur: Gjenar di filesystem:

en: Basic
fur: Di base

en: Link target:
fur: Destinazion leam:

en: Volume:
fur: Volum:

en: Accessed:
fur: Acedût:

en: Modified:
fur: Modificât:

en: Free space:
fur: Spazi libar:

en: _Read
fur: _Lei

en: _Write
fur: _Scrivi

en: E_xecute
fur: E_seguî

en: read
fur: leibil

en: create/delete
fur: creabil/eliminabil

en: write
fur: scrivibil

en: access
fur: acedibil

en: Access:
fur: Acès:

en: Folder access:
fur: Acès ae cartele:

en: File access:
fur: Acès al file:

en: Create and delete files
fur: Creâ e eliminâ files

en: Read-only
fur: Dome leture

en: Read and write
fur: Leture e scriture

en: _Owner:
fur: Par_on:

en: Owner:
fur: Paron:

en: _Group:
fur: _Grup:

en: Group:
fur: Grup:

en: Others
fur: Altris

en: Execute:
fur: Esecuzion:

en: Allow _executing file as program
fur: Permet _esecuzion file come program

en: Others:
fur: Altris:

en: Folder Permissions:
fur: Permès cartele:

en: File Permissions:
fur: Permès file:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
fur: No tu sês il paron, par cui no tu puedis cambiâ chescj permès.

en: SELinux context:
fur: Contest SELinux:

en: Last changed:
fur: Ultin cambiament:

en: Select Custom Icon
fur: Sielç icone personalizade

en: Tree
fur: Arbul

en: Show Tree
fur: Mostre arbul
