caja 1.25.3 - en to hu translation catalogue (1477 entries)

en: _Patterns
hu: _Minták

en: Drag a pattern tile to an object to change it
hu: Húzzon egy mintát valamelyik objektumra, ezzel megváltoztatja

en: Blue Ridge
hu: Kék szövet

en: Blue Rough
hu: Érdes kék

en: Blue Type
hu: Kék írás

en: Brushed Metal
hu: Csiszolt fém

en: Burlap
hu: Vászon

en: Camouflage
hu: Terepszín

en: Chalk
hu: Kréta

en: Cork
hu: Parafa

en: Dark GNOME
hu: Sötét GNOME

en: Dots
hu: Pontok

en: Fibers
hu: Üvegszál

en: Fleur De Lis
hu: Liliom

en: Floral
hu: Virágos

en: Fossil
hu: Őskövület

en: Green Weave
hu: Zöld hullám

en: Ice
hu: Jég

en: Manila Paper
hu: Krémszínű tapéta

en: Moss Ridge
hu: Moszat csík

en: Numbers
hu: Számrendszerek

en: Ocean Strips
hu: Tengeri csíkok

en: Purple Marble
hu: Lila márvány

en: Ridged Paper
hu: Érdes papír

en: Rough Paper
hu: Durva papír

en: Sky Ridge
hu: Égszín csík

en: Snow Ridge
hu: Hó csík

en: Stucco
hu: Műmárvány

en: Terracotta
hu: Terrakotta

en: Wavy White
hu: Hullámzó fehér

en: C_olors
hu: S_zínek

en: Drag a color to an object to change it to that color
hu: Húzzon egy színt valamelyik objektumra, így megváltozik a színe

en: Mango
hu: Mangó

en: Orange
hu: Narancs

en: Tangerine
hu: Mandarin

en: Ruby
hu: Rubin

en: Pale Blue
hu: Fakó kék

en: Sky
hu: Égbolt

en: Danube
hu: Duna

en: Indigo
hu: Indigó

en: Violet
hu: Ibolya

en: Sea Foam
hu: Tengeri hab

en: Leaf
hu: Levél

en: Deep Teal
hu: Sötét türkiz

en: Dark Cork
hu: Sötét parafa

en: Mud
hu: Sár

en: Fire Engine
hu: Lángvörös

en: Envy
hu: Irigység

en: Azul
hu: Kék

en: Lemon
hu: Citrom

en: Bubble Gum
hu: Rágógumi

en: White
hu: Fehér

en: Apparition
hu: Megjelenés

en: Silver
hu: Ezüst

en: Concrete
hu: Beton

en: Shale
hu: Pala

en: Granite
hu: Gránit

en: Eclipse
hu: Napfogyatkozás

en: Charcoal
hu: Faszén

en: Black
hu: Fekete

en: _Emblems
hu: _Matricák

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
hu: Húzzon egy matricát valamelyik objektumra, ezzel megjelölheti

en: Erase
hu: Törlés

en: File manager for the MATE desktop environment
hu: Fájlkezelő a MATE asztali környezethez

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
hu: A Caja a MATE asztali környezet hivatalos fájlkezelője. Böngészhetőek a könyvtárak, megtekinthetők a fájlok előnézetei és elindíthatók a hozzájuk rendelt alkalmazások. A MATE asztal ikonjait is kezeli. Helyi és távoli fájlrendszereken is használható.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
hu: A Caja kibővíthető egy plugin rendszerrel, hasonlóan, mint a Gnome Nautilus fájlkezelője, amiből a Caja készült.

en: Autorun Prompt
hu: Automatikus futtatás

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: Browse the file system with the file manager
hu: A fájlrendszer böngészése a fájlkezelővel

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
hu: fájlok;böngésző;menedzser;MATE;

en: Computer
hu: Számítógép

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hu: A számítógépről elérhető összes helyi és távoli lemez és mappa tallózása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
hu: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;böngészés;tallózás;lemez;lemezek;mappa;mappák;távoli;számítógép;

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: File Management
hu: Fájlkezelés

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
hu: A fájlkezelő ablakok viselkedésének és megjelenésének módosítása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
hu: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;fájl;menedzser;változás;változtatás;tulajdonságok;viselkedés;megjelenés;kinézet;ablakok;

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Open your personal folder
hu: Saját mappa megnyitása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
hu: home;personal;folder;open;MATE;otthon;saját;mappa;személyes;megnyitás;

en: Saved search
hu: Mentett keresés

en: Network
hu: Hálózat

en: Browse bookmarked and local network locations
hu: Könyvjelzőzött vagy helyi hálózati kapcsolatok tallózása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
hu: könyvjelzők;böngészés;helyi;hálózat;helyek;MATE;

en: Text
hu: Szöveg

en: The text of the label.
hu: A címke szövege.

en: Justification
hu: Sorkizárás

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
hu: A címke szövege sorainak igazítása egymáshoz. Ez NINCS hatással a címke elhelyezkedésére. Erre lásd a GtkMisc::xalign-t.

en: Line wrap
hu: Sorok tördelése

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
hu: Ha be van állítva, a sorok törnek, ha a szöveg túl hosszú.

en: Cursor Position
hu: Kurzorpozíció

en: The current position of the insertion cursor in chars.
hu: A beszúrási kurzor jelenlegi helyzete karakterben mérve.

en: Selection Bound
hu: Kijelölés mérete

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
hu: A kijelölés másik végének távolsága a kurzortól karakterben mérve.

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Show more _details
hu: Több _részlet megjelenítése

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: You can stop this operation by clicking cancel.
hu: A művelet megszakítható a Mégse gomb megnyomásával.

en: _Clear
hu: _Törlés

en:  (invalid Unicode)
hu:  (érvénytelen Unicode)

en: No applications found
hu: Nem találhatók alkalmazások

en: Ask what to do
hu: Kérdezze meg, mi a teendő

en: Do Nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Open %s
hu: %s megnyitása

en: Open with other Application...
hu: Megnyitás más alkalmazással…

en: You have just inserted an Audio CD.
hu: Hang CD-t helyezett be.

en: You have just inserted an Audio DVD.
hu: Hang DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Video DVD.
hu: Videó DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Video CD.
hu: Videó CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Super Video CD.
hu: SVCD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank CD.
hu: Üres CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank DVD.
hu: Videó DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hu: Üres Blu-ray lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hu: Üres HD DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Photo CD.
hu: Fotó CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Picture CD.
hu: Kép CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hu: Digitális fényképeket tartalmazó adathordozót csatlakoztatott.

en: You have just inserted a digital audio player.
hu: Digitális zenelejátszót csatlakoztatott.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hu: Automatikus futtatásra tervezett szoftvert tartalmazó adathordozót helyezett be.

en: You have just inserted a medium.
hu: Adathordozót helyezett be.

en: Choose what application to launch.
hu: Válassza ki az elindítandó alkalmazást.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hu: Válassza ki „%s” megnyitási módját és hogy végre kívánja-e hajtani ezt a műveletet a jövőben más „%s” típusú adathordozókon.

en: _Always perform this action
hu: Mindig ezen művelet végreh_ajtása

en: _Eject
hu: _Kiadás

en: _Unmount
hu: _Leválasztás

en: Cut the selected text to the clipboard
hu: A kijelölt szöveg áthelyezése a vágólapra

en: Copy the selected text to the clipboard
hu: A kijelölt szöveg másolása a vágólapra

en: Paste the text stored on the clipboard
hu: Szöveg beillesztése a vágólapról

en: Select _All
hu: Min_dent kijelöl

en: Select all the text in a text field
hu: Minden szöveget kijelöl a szövegmezőben

en: Move _Up
hu: Mozgatás _fel

en: Move Dow_n
hu: Mozgatás _le

en: Use De_fault
hu: Alapértelmezett _használata

en: Name
hu: Név

en: The name and icon of the file.
hu: A fájl neve és ikonja.

en: Size
hu: Méret

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Size on Disk
hu: Helyfoglalás a lemezen

en: The size of the file on disk.
hu: A fájl helyfoglalása a lemezen.

en: Type
hu: Típus

en: The type of the file.
hu: A fájl típusa.

en: Date Modified
hu: Módosítás dátuma

en: The date the file was modified.
hu: A fájl módosításának dátuma.

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: The date the file was created.
hu: A fájl létrehozásának dátuma.

en: Date Accessed
hu: Hozzáférés dátuma

en: The date the file was accessed.
hu: A fájl hozzáférésének dátuma.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: The owner of the file.
hu: A fájl tulajdonosa.

en: Group
hu: Csoport

en: The group of the file.
hu: A fájl csoportja.

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: The permissions of the file.
hu: A fájl jogosultságai.

en: Octal Permissions
hu: Jogosultságok (nyolcas számrendszerben)

en: The permissions of the file, in octal notation.
hu: A fájl jogosultságai nyolcas számrendszerben.

en: MIME Type
hu: MIME-típus

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME-típusa.

en: SELinux Context
hu: SELinux környezet

en: The SELinux security context of the file.
hu: A fájl SELinux környezete.

en: Location
hu: Hely

en: The location of the file.
hu: A fájl helye.

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: Trashed On
hu: Kukába dobva

en: Date when file was moved to the Trash
hu: A fájl Kukába helyezésének dátuma

en: Original Location
hu: Eredeti hely

en: Original location of file before moved to the Trash
hu: A fájl eredeti helye a Kukába mozgatás előtt

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: on the desktop
hu: az asztalon

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
hu: %s mappája

en: Network Servers
hu: Hálózati kiszolgálók

en: Trash
hu: Kuka

en: _Move Here
hu: Á_thelyezés ide

en: _Copy Here
hu: _Másolás ide

en: _Link Here
hu: _Linkelés ide

en: Set as _Background
hu: Beállítás _háttérként

en: Cancel
hu: Mégse

en: Set as background for _all folders
hu: Beállítás _háttérként az összes mappához

en: Set as background for _this folder
hu: Beállítás háttérként _ehhez a mappához

en: The emblem cannot be installed.
hu: A matrica nem telepíthető.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
hu: Elnézést, a matrica kulcsszava nem lehet üres.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
hu: Elnézést, a matrica kulcsszavában csak betűk, szóközök és számok lehetnek.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
hu: Elnézést, már létezik egy „%s” nevű matrica.

en: Please choose a different emblem name.
hu: Válasszon egy másik matricanevet.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
hu: Elnézést, az egyéni matrica nem menthető.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
hu: Elnézést, az egyéni matrica neve nem menthető.

en: This file cannot be mounted
hu: Ez a fájl nem csatolható

en: This file cannot be unmounted
hu: Ez a fájl nem választható le

en: This file cannot be ejected
hu: Ez a fájl nem adható ki

en: This file cannot be started
hu: Ez a fájl nem indítható el

en: This file cannot be stopped
hu: Ez a fájl nem állítható le

en: Slashes are not allowed in filenames
hu: A fájlnevek nem tartalmazhatnak törtvonalat

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Toplevel files cannot be renamed
hu: A felső szintű fájlok nem nevezhetők át

en: Unable to rename desktop icon
hu: Az asztali ikon nem nevezhető át

en: Unable to rename desktop file
hu: Az asztali fájl nem nevezhető át

en: today at 00:00:00 PM
hu: ma, 00.00.00

en: today at %-I:%M:%S %p
hu: ma, %H.%M.%S

en: today at 00:00 PM
hu: ma, 00.00

en: today at %-I:%M %p
hu: ma, %-k.%M

en: today, 00:00 PM
hu: ma, 00.00

en: today, %-I:%M %p
hu: ma, %H.%M

en: today
hu: ma

en: yesterday at 00:00:00 PM
hu: tegnap, 00.00.00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
hu: tegnap, %H.%M.%S

en: yesterday at 00:00 PM
hu: tegnap, 00.00

en: yesterday at %-I:%M %p
hu: tegnap, %-k.%M

en: yesterday, 00:00 PM
hu: tegnap, 00.00

en: yesterday, %-I:%M %p
hu: tegnap, %H.%M

en: yesterday
hu: tegnap

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
hu: 0000. szeptember 00., szerda, 00.00.00

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
hu: %Y. %B %e., %A, %k.%M.%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
hu: 0000. okt. 00., hétfő, 00.00.00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
hu: %Y. %b. %-d., %a., %H.%M.%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
hu: 0000. okt. 00., hétfő, 00.00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
hu: %Y. %b. %-d., %a., %H.%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
hu: 0000. okt. 00., 00.00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
hu: %Y. %b. %-d., %H.%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
hu: 0000. okt. 00., 00.00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
hu: %Y. %b. %-d., %H.%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
hu: 00/00/00, 00.00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
hu: %y/%m/%-d, %H.%M

en: %m/%d/%y
hu: %y/%m/%d

en: Not allowed to set permissions
hu: A jogosultságok beállítása nem engedélyezett

en: Not allowed to set owner
hu: A tulajdonos beállítása nem engedélyezett

en: Specified owner '%s' doesn't exist
hu: A megadott tulajdonos („%s”) nem létezik

en: Not allowed to set group
hu: A csoport beállítása nem engedélyezett

en: Specified group '%s' doesn't exist
hu: A megadott csoport („%s”) nem létezik

en: %'u item | %'u items
hu[0]: %'u elem
hu[1]: %'u elem

en: %'u folder | %'u folders
hu[0]: %'u mappa
hu[1]: %'u mappa

en: %'u file | %'u files
hu[0]: %'u fájl
hu[1]: %'u fájl

en: %s (%s bytes)
hu: %s (%s bájt)

en: ? items
hu: ? elem

en: ? bytes
hu: ? bájt

en: unknown type
hu: ismeretlen típus

en: unknown MIME type
hu: ismeretlen MIME-típus

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Link to %s
hu: Link erre: %s

en: link (broken)
hu: link (törött)

en: Merge folder "%s"?
hu: Egyesíti a(z) „%s” mappát?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
hu: Az egyesítés a mappában található, a másolandó fájlokkal ütköző fájlok felülírása előtt megerősítést kér.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű régebbi mappa „%s” alatt.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű újabb mappa „%s” alatt.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű másik mappa „%s” alatt.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
hu: A cseréjével a mappa összes fájlját eltávolítja.

en: Replace folder "%s"?
hu: Lecseréli a(z) „%s” mappát?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű mappa „%s” alatt.

en: Replace file "%s"?
hu: Lecseréli „%s” fájlt?

en: Replacing it will overwrite its content.
hu: A cseréjével felülírja a tartalmát.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű régebbi fájl „%s” alatt.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű újabb fájl „%s” alatt.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hu: Már létezik ilyen nevű másik fájl „%s” alatt.

en: Original folder
hu: Eredeti mappa

en: Items:
hu: Elemek:

en: Original file
hu: Eredeti fájl

en: Size:
hu: Méret:

en: Type:
hu: Típus:

en: Last modified:
hu: Utoljára módosítva:

en: Merge with
hu: Egyesítés ezzel

en: Replace with
hu: Cserélje erre

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Select a new name for the _destination
hu: A_dja meg a cél új nevét

en: Differences...
hu: Különbségek...

en: Apply this action to all files and folders
hu: Művelet alkalmazása az összes fájlra és mappára

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: Re_name
hu: Át_nevezés

en: Replace
hu: Csere

en: Merge Folder
hu: Mappa egyesítés

en: File and Folder conflict
hu: Fájl és mappa ütközés

en: File conflict
hu: Fájlütközés

en: S_kip All
hu: Összes ki_hagyása

en: _Retry
hu: Új_ra

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete _All
hu: Öss_zes törlése

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: Merge _All
hu: Összes össze_fésülése

en: Copy _Anyway
hu: Másolás mi_ndenképp

en: %'d second | %'d seconds
hu[0]: %'d másodperc
hu[1]: %'d másodperc

en: %'d minute | %'d minutes
hu[0]: %'d perc
hu[1]: %'d perc

en: %'d hour | %'d hours
hu[0]: %'d óra
hu[1]: %'d óra

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
hu[0]: körülbelül %'d óra
hu[1]: körülbelül %'d óra

en: Another link to %s
hu: Még egy link erre: %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
hu: %'d. link erre: %s

en: %'dnd link to %s
hu: %'d. link erre: %s

en: %'drd link to %s
hu: %'d. link erre: %s

en: %'dth link to %s
hu: %'d. link erre: %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
hu:  (másolat)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
hu:  (még egy másolat)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
hu: . másolat)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
hu: . másolat)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
hu: . másolat)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
hu: . másolat)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
hu: %s (másolat)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
hu: %s (még egy másolat)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
hu: %s (%'d. másolat)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
hu: %s (%'d. másolat)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
hu: %s (%'d. másolat)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
hu: %s (%'d. másolat)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
hu: Biztos, hogy véglegesen törölni akarja a következőt a Kukából: „%B”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
hu[0]: Biztos, hogy véglegesen törölni akarja a kiválasztott %'d elemet a Kukából?
hu[1]: Biztos, hogy véglegesen törölni akarja a kiválasztott %'d elemet a Kukából?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hu: Ha töröl egy elemet, akkor az véglegesen elvész.

en: Empty all items from Trash?
hu: Törli az összes elemet a Kukából?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hu: A Kuka összes eleme véglegesen törölve lesz.

en: Empty _Trash
hu: _Kuka ürítése

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
hu: Biztos, hogy véglegesen törölni akarja a következőt: „%B”?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
hu[0]: Biztosan véglegesen törölni akarja a kijelölt %'d elemet?
hu[1]: Biztosan véglegesen törölni akarja a kijelölt %'d elemet?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
hu: Biztos, hogy kukázni akarja ezt: „%B”?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
hu[0]: Biztos, hogy a Kukába szeretné helyezni a kijelölt %'d elemet?
hu[1]: Biztos, hogy a Kukába szeretné helyezni a kijelölt %'d elemet?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
hu: A Kukába helyezett elemek visszaállítódhatnak a Kuka ürítéséig.

en: Move to _Trash
hu: Áthelyezés a _Kukába

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
hu[0]: %'d fájl törlése van hátra
hu[1]: %'d fájl törlése van hátra

en: Deleting files
hu: Fájlok törlése folyamatban

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
hu[0]: %T van még hátra
hu[1]: %T van még hátra

en: Error while deleting.
hu: Hiba törléskor.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
hu: A(z) „%B” mappa fájljai nem törölhetők, mert nincs jogosultsága látni azokat.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
hu: Hiba történt a(z) „%B” mappa fájljaival kapcsolatos információk lekérésekor.

en: _Skip files
hu: Fájlok _kihagyása

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
hu: A(z) „%B” mappa nem törölhető, mert nincs rá olvasási joga.

en: There was an error reading the folder "%B".
hu: Hiba történt a(z) „%B” mappa olvasása közben.

en: Could not remove the folder %B.
hu: A(z) %B mappa nem távolítható el.

en: There was an error deleting %B.
hu: Hiba történt a(z) %B törlése közben.

en: Moving files to trash
hu: Fájlok áthelyezése a Kukába

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
hu[0]: %'d fájl Kukába áthelyezése van még hátra
hu[1]: %'d fájl Kukába áthelyezése van még hátra

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
hu: A fájl nem helyezhető át a Kukába. Akarja most rögtön törölni?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
hu: A(z) „%B” fájl nem helyezhető át a Kukába.

en: Trashing Files
hu: Fájlok áthelyezése a Kukába

en: Deleting Files
hu: Fájlok törlése

en: It is now safe to remove the drive
hu: A meghajtó eltávolítása már biztonságos

en: Unable to eject %V
hu: A eszköz (%V) nem adható ki

en: Unable to unmount %V
hu: A kötet (%V) nem választható le

en: Writing data to the drive -- do not unplug
hu: Írás a meghajtóra -- ne távolítsa el

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
hu: Ki akarja üríteni a Kukát a leválasztás előtt?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
hu: A szabad hely visszanyerése érdekében az eszközön ki kell üríteni a Kukát. A köteten lévő Kuka összes eleme véglegesen elvész.

en: Do _not Empty Trash
hu: _Ne ürítse a Kukát

en: Unable to mount %s
hu: %s nem csatolható

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
hu[0]: Felkészülés %'d fájl másolására (%S)
hu[1]: Felkészülés %'d fájl másolására (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
hu[0]: Felkészülés %'d fájl áthelyezésére (%S)
hu[1]: Felkészülés %'d fájl áthelyezésére (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
hu[0]: Felkészülés %'d fájl törlésére (%S)
hu[1]: Felkészülés %'d fájl törlésére (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
hu[0]: Felkészülés %'d fájl Kukába helyezésére
hu[1]: Felkészülés %'d fájl Kukába helyezésére

en: Error while copying.
hu: Hiba másoláskor.

en: Error while moving.
hu: Hiba áthelyezéskor.

en: Error while moving files to trash.
hu: Hiba a fájlok áthelyezésekor a Kukába.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
hu: A(z) „%B” mappa fájljai nem másolhatók, mert nincs jogosultsága látni azokat.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hu: A(z) „%B” mappa nem kezelhető, mert nincs rá olvasási joga.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hu: A(z) „%B” fájl nem kezelhető, mert nincs rá olvasási joga.

en: There was an error getting information about "%B".
hu: Hiba történt az információkéréskor a következőről: „%B”.

en: Error while copying to "%B".
hu: Hiba a(z) „%B” helyre másoláskor.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
hu: Nincs jogosultsága elérni a célmappát.

en: There was an error getting information about the destination.
hu: Hiba történt információk kérésekor a célról.

en: The destination is not a folder.
hu: A cél nem egy mappa.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hu: A célon nincs elég hely. Próbáljon meg néhány fájl eltávolításával helyet felszabadítani.

en: There is %S available, but %S is required.
hu: %S érhető el, de %S szükséges.

en: The destination is read-only.
hu: A cél írásvédett.

en: Moving "%B" to "%B"
hu: „%B” áthelyezése ide: „%B”

en: Copying "%B" to "%B"
hu: „%B” másolása ide: „%B”

en: Duplicating "%B"
hu: „%B” kettőzése

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
hu[0]: %'d fájl áthelyezése (innen: „%B”) ide: „%B”
hu[1]: %'d fájl áthelyezése (innen: „%B”) ide: „%B”

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
hu[0]: %'d fájl másolása (innen: „%B”) ide: „%B”
hu[1]: %'d fájl másolása (innen: „%B”) ide: „%B”

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
hu[0]: %'d fájl kettőzése (itt: „%B”)
hu[1]: %'d fájl kettőzése (itt: „%B”)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
hu[0]: %'d fájl áthelyezése ide: „%B”
hu[1]: %'d fájl áthelyezése ide: „%B”

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
hu[0]: %'d fájl másolása ide: „%B”
hu[1]: %'d fájl másolása ide: „%B”

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
hu[0]: %'d fájl kettőzése
hu[1]: %'d fájl kettőzése

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
hu: %S, összesen: %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
hu[0]: %S, összesen: %S – %T van hátra (%S/mp)
hu[1]: %S, összesen: %S – %T van hátra (%S/mp)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
hu: A(z) „%B” mappa nem másolható, mert nincs joga létrehozni azt a célon.

en: There was an error creating the folder "%B".
hu: Hiba történt a(z) „%B” mappa létrehozásakor.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
hu: A(z) „%B” mappa fájljai nem másolhatók, mert nincs jogosultsága látni azokat.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hu: A(z) „%B” mappa nem másolható, mert nincs rá olvasási joga.

en: Error while moving "%B".
hu: Hiba a(z) „%B” áthelyezésekor.

en: Could not remove the source folder.
hu: A forrásmappa nem távolítható el.

en: Error while copying "%B".
hu: Hiba a(z) „%B” másolásakor.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
hu: Nem távolíthatók el fájlok a már létező %F mappából.

en: Could not remove the already existing file %F.
hu: A már létező %F fájl nem távolítható el.

en: You cannot move a folder into itself.
hu: Nem mozgatható egy mappa önmagába.

en: You cannot copy a folder into itself.
hu: Nem másolható egy mappa önmagába.

en: The destination folder is inside the source folder.
hu: A célmappa a forrásmappa része.

en: You cannot move a file over itself.
hu: A fájl nem mozgatható önmagára.

en: You cannot copy a file over itself.
hu: A fájl nem másolható önmagára.

en: The source file would be overwritten by the destination.
hu: A forrásfájlt felülírná a célfájl.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
hu: A(z) „%F” mappában található azonos nevű fájl nem törölhető.

en: There was an error copying the file into %F.
hu: Hiba történt a fájl %F mappába másolásakor.

en: Copying Files
hu: Fájlok másolása

en: Preparing to Move to "%B"
hu: Felkészülés áthelyezésre a következőbe: „%B”

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
hu[0]: Felkészülés %'d fájl áthelyezésére
hu[1]: Felkészülés %'d fájl áthelyezésére

en: There was an error moving the file into %F.
hu: Hiba történt a fájl %F mappába helyezésekor.

en: Moving Files
hu: Fájlok áthelyezése

en: Creating links in "%B"
hu: Linkek létrehozása itt: „%B”

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
hu[0]: Linkek készítése %'d fájlhoz
hu[1]: Linkek készítése %'d fájlhoz

en: Error while creating link to %B.
hu: Hiba a link létrehozásakor a következőre: „%B”.

en: Symbolic links only supported for local files
hu: A szimbolikus linkek csak helyi fájlokhoz támogatottak

en: The target doesn't support symbolic links.
hu: A cél nem támogatja a szimbolikus linkeket.

en: There was an error creating the symlink in %F.
hu: Hiba történt a szimbolikus link létrehozásakor a következőben: %F.

en: Setting permissions
hu: Jogosultságok beállítása

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
hu: névtelen mappa

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
hu: új fájl

en: Error while creating directory %B.
hu: Hiba a következő könyvtár létrehozásakor: %B.

en: Error while creating file %B.
hu: Hiba a következő fájl létrehozásakor: %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor a következőben: %F.

en: Emptying Trash
hu: Kuka ürítése

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
hu: Az alkalmazásindító nem jelölhető megbízhatónak (végrehajthatónak)

en: Could not determine original location of "%s"
hu: Nem határozható meg „%s” eredeti helye

en: The item cannot be restored from trash
hu: Az elem nem állítható helyre a Kukából

en: The selection rectangle
hu: A kijelölés téglalapja

en: The Link "%s" is Broken.
hu: A(z) „%s” link törött.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
hu: A(z) „%s” link törött. Áthelyezi a Kukába?

en: This link cannot be used, because it has no target.
hu: Ez a link nem használható, mert nem mutat semmire.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
hu: Ez a link nem használható, mert nem létezik, amire mutat („%s”).

en: Mo_ve to Trash
hu: Át_helyezés a Kukába

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
hu: Futtatja a(z) „%s” elemet, vagy megjeleníti a tartalmát?

en: "%s" is an executable text file.
hu: A(z) „%s” egy végrehajtható szöveges fájl.

en: Run in _Terminal
hu: _Futtatás terminálban

en: _Display
hu: _Megjelenítés

en: _Run
hu: _Futtatás

en: Are you sure you want to open all files?
hu: Biztosan meg akarja nyitni az összes fájlt?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
hu[0]: Ez %d különálló lapot fog megnyitni.
hu[1]: Ez %d különálló lapot fog megnyitni.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
hu[0]: Ez %d különálló ablakot fog megnyitni.
hu[1]: Ez %d különálló ablakot fog megnyitni.

en: Could not display "%s".
hu: „%s” nem jeleníthető meg.

en: The file is of an unknown type
hu: A fájl ismeretlen típusú

en: There is no application installed for %s files
hu: Nincs alkalmazás telepítve a(z) %s fájltípushoz.

en: _Select Application
hu: Válasszon _alkalmazást

en: There was an internal error trying to search for applications:
hu: Belső hiba történt az alkalmazások keresésekor:

en: Unable to search for application
hu: Az alkalmazás nem kereshető

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
hu: Nincs alkalmazás telepítve a(z) %sfájltípushoz. 
    Kíván a fájl megnyitására képes alkalmazást keresni?

en: Untrusted application launcher
hu: Az alkalmazásindító nem megbízható

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
hu: Az alkalmazásindító („%s”) nincs megbízhatónak jelölve. Ha nem ismeri a fájl forrását, az indítása kockázatos lehet.

en: _Launch Anyway
hu: _Indítás mindenképp

en: Mark as _Trusted
hu: _Megjelölés megbízhatóként

en: Unable to mount location
hu: A hely nem csatolható

en: Unable to start location
hu: A hely nem indítható

en: Opening "%s".
hu: „%s” megnyitása.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
hu[0]: %d elem megnyitása.
hu[1]: %d elem megnyitása.

en: Could not set application as the default: %s
hu: Az alkalmazás nem állítható be alapértelmezettként: %s

en: Could not set as default application
hu: Nem állítható be alapértelmezett alkalmazásként

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Icon
hu: Ikon

en: Could not remove application
hu: Az alkalmazás nem távolítható el

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: No applications selected
hu: Nincsenek kijelölve alkalmazások

en: %s document
hu: %s dokumentum

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
hu: Válasszon alkalmazást a(z) %s és más „%s” típusú fájlok megnyitásához

en: Open all files of type "%s" with:
hu: Minden „%s” típusú fájl megnyitása ezzel:

en: Could not run application
hu: Az alkalmazás futtatása meghiúsult

en: Could not find '%s'
hu: A(z) „%s” nem található

en: Could not find application
hu: Az alkalmazás nem található

en: Could not add application to the application database: %s
hu: Az alkalmazás nem adható az alkalmazás-adatbázishoz: %s

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Could not add application
hu: Az alkalmazás nem adható hozzá

en: Select an Application
hu: Válasszon egy alkalmazást

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel

en: Select an application to view its description.
hu: Válasszon ki egy alkalmazást a leírásának megtekintéséhez.

en: _Use a custom command
hu: Eg_yéni parancs használata

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
hu: %s, és más %s dokumentumok megnyitása ezzel:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
hu: %s megnyitása ezzel:

en: _Remember this application for %s documents
hu: _Ezen alkalmazás megjegyzése a(z) %s dokumentumokhoz

en: Open all %s documents with:
hu: Minden %s dokumentum megnyitása ezzel:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
hu: %s, és más „%s” fájlok megnyitása ezzel:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
hu: _Ezen alkalmazás megjegyzése a(z) „%s” fájlokhoz

en: Open all "%s" files with:
hu: Minden „%s” fájl megnyitása ezzel:

en: Add Application
hu: Alkalmazás hozzáadása

en: Open Failed, would you like to choose another application?
hu: Sikertelen megnyitás, választ másik alkalmazást?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
hu: „%s” nem tudja megnyitni „%s” fájlt, mert „%s” nem érhet el fájlokat a következő helyen: „%s”.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
hu: Sikertelen megnyitás, választ másik műveletet?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
hu: Az alapértelmezett művelet nem tudja megnyitni a következőt: „%s”, mert a művelet nem érhet el fájlokat a következő helyen: „%s”.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hu: Nem található másik alkalmazás, amellyel meg lehetne tekinteni a fájlt. Ha a fájlt lemásolja a számítógépére, lehet, hogy meg tudja majd nyitni.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hu: Nem található másik művelet, amellyel meg lehetne tekinteni a fájlt. Ha a fájlt lemásolja a számítógépére, lehet, hogy meg tudja majd nyitni.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
hu: Távoli helyről nem hajthat végre parancsokat.

en: This is disabled due to security considerations.
hu: Ez biztonsági okokból ki van kapcsolva.

en: There was an error launching the application.
hu: Hiba történt az alkalmazás indításakor.

en: This drop target only supports local files.
hu: Az ejtés célja csak helyi fájlokat támogat.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hu: A nem helyi fájlok megnyitásához másolja ezeket egy helyi mappába, majd próbálja onnan kihúzni.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hu: A nem helyi fájlok megnyitásához másolja ezeket egy helyi mappába, majd próbálja onnan kihúzni. A helyi fájlokat az alkalmazás már megnyitotta.

en: Details:
hu: Részletek:

en: File Operations
hu: Fájlműveletek

en: paused
hu: szüneteltetve

en: pausing
hu: szünetel

en: queued
hu: sorba állítva

en: queuing
hu: sorban áll

en: Pause
hu: Szüneteltetés

en: Resume
hu: Folytatás

en: %'d file operation active | %'d file operations active
hu[0]: %'d fájlművelet aktív
hu[1]: %'d fájlművelet aktív

en: Process completed
hu: Folyamat befejezve

en: Queue
hu: Feldolgozási sor

en: Preparing
hu: Előkészítés

en: Search
hu: Keresés

en: Search for "%s"
hu: „%s” keresése

en: Delete %d copied items
hu: %d másolt elem törlése

en: Delete '%s'
hu: „%s” törlése

en: Delete %d duplicated items
hu: %d dupla elem törlése

en: Move %d items back to '%s'
hu: %d elem visszahelyezése ide: '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
hu: „%s” helyreállítása ide: „%s”

en: Rename '%s' as '%s'
hu: „%s” átnevezése erre: „%s”

en: Restore %d items from trash
hu: %d elem helyreállítása a kukából

en: Restore '%s' to '%s'
hu: „%s” visszaállítása erre: „%s”

en: Move %d items back to trash
hu: %d elem visszahelyezése a kukába

en: Move '%s' back to trash
hu: „%s” visszahelyezése a Kukába

en: Delete links to %d items
hu: %d elemre mutató linkek törlése

en: Delete link to '%s'
hu: Erre mutató link törlése: „%s”

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
hu: „%s” által tartalmazott elemek eredeti jogosultságainak helyreállítása

en: Restore original permissions of '%s'
hu: „%s” eredeti jogosultságainak helyreállítása

en: Restore group of '%s' to '%s'
hu: „%s” csoportjának visszaállítása erre: „%s”

en: Restore owner of '%s' to '%s'
hu: „%s” tulajdonosának visszaállítása erre: „%s”

en: Copy %d items to '%s'
hu: %d elem másolása ide: '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
hu: „%s” másolása ide: „%s”

en: Duplicate of %d items in '%s'
hu: %d elem kettőzése ide: '%s'

en: Duplicate '%s' in '%s'
hu: „%s” kettőzése itt: „%s”

en: Move %d items to '%s'
hu: %d elem áthelyezése ide: '%s'

en: Move '%s' to '%s'
hu: „%s” áthelyezése ide: „%s”

en: Create new file '%s' from template
hu: Új „%s” fájl létrehozása sablonból

en: Create an empty file '%s'
hu: Üres fájl létrehozása: „%s”

en: Create a new folder '%s'
hu: Új mappa létrehozása: „%s”

en: Move %d items to trash
hu: %d elem áthelyezése a kukába

en: Move '%s' to trash
hu: „%s” áthelyezés a Kukába

en: Restore '%s' from trash
hu: „%s” visszaállítása a Kukából

en: Create links to %d items
hu: Linkek létrehozása %d elemre

en: Create link to '%s'
hu: Link létrehozása erre: „%s”

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
hu: „%s” által tartalmazott elemek jogosultságainak beállítása

en: Set permissions of '%s'
hu: „%s” jogosultságainak beállítása

en: Set group of '%s' to '%s'
hu: „%s” csoportjának beállítása erre: „%s”

en: Set owner of '%s' to '%s'
hu: „%s” tulajdonosának beállítása erre: „%s”

en: _Undo creation of an empty file
hu: Üres fájl létrehozásának _visszavonása

en: _Undo creation of a file from template
hu: Fájl létrehozás sablonból _visszavonása

en: _Redo creation of an empty file
hu: Üres fájl létrehozása új_ra

en: _Redo creation of a file from template
hu: Fájl létrehozás sablonból új_ra

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
hu: Az újonnan nyitott lapok fülének elhelyezkedése a böngészőablakokban.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
hu: Az „after-current-tab” beállítás esetén az új fül a jelenlegi után kerül beszúrásra. „end” beállítás esetén az új fül a legutolsó lesz.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
hu: Lapok váltása Ctrl + Tab billentyűzetkombinációval

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
hu: Ha be van kapcsolva, lehetővé teszi a lapok közötti váltást a Ctrl + Tab és a Ctrl + Shift + Tab billentyűzetkombinációkkal.

en: Caja will exit when last window destroyed.
hu: A Caja kilép az utolsó ablak bezárásakor.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
hu: Ha igazra van állítva, a Caja kilép az összes ablak bezárásakor. Ez az alapértelmezett beállítás. Ha hamisra van állítva, ablakok nélkül fog indulni, így használható adathordozók automatikus csatolásának figyelésére vagy hasonló feladatokra.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
hu: A klasszikus Caja viselkedés engedélyezése, ahol minden ablak böngésző

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor minden Caja ablak böngészőablak. Így működött a Nautilus a 2.6-os verzió előtt, és néhány ember ezt a viselkedést preferálja.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
hu: Az útvonalsáv helyett mindig a hely beviteli mező használata

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja böngészőablakok mindig egy szöveges beviteli mezőt fognak használni a hely eszköztáron az útvonalsáv helyett.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
hu: Kérjen-e megerősítést fájlok törlésekor vagy a Kuka ürítésekor

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja megerősítést kér, amikor fájlok törlésére vagy a Kuka ürítésére tesz kísérletet.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
hu: Kérjen-e megerősítést a fájlok Kukába való helyezésekor

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja megerősítést kér, amikor fájlok Kukába való helyezésére tesz kísérletet.

en: Whether to enable immediate deletion
hu: Engedélyezze-e az azonnali törlést

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja engedélyezi a fájlok azonnali, helyben történő törlését, ahelyett, hogy a Kukába helyezné át azokat. Ez a szolgáltatás veszélyes lehet, ezért óvatosan használja.

en: When to show preview text in icons
hu: Megjelenjen-e szöveg az ikonokban

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
hu: Ezzel megadható, mikor mutassa a szövegfájlok tartalmát a fájl ikonjában. Ha az érték „always”, akkor mindig mutatja az előnézetet, még ha a mappa egy távoli kiszolgálón van is. Ha az érték „local-only”, akkor csak a helyi fájlrendszeren található fájlokhoz mutat előnézetet, ha pedig „never”, akkor soha nem fog előnézeti adatok beolvasásával foglalkozni.

en: When to show number of items in a folder
hu: Megjelenjen-e a mappában található elemek száma

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
hu: Ezzel megadható, mikor mutassa egy mappa elemeinek számát. Ha az érték „always”, akkor mindig mutatja az elemszámot, még ha a mappa egy távoli kiszolgálón van is. Ha az érték „local-only”, akkor csak a helyi fájlrendszeren található mappák esetén mutatja az elemszámot, ha pedig „never”, akkor soha nem fogja az elemeket megszámolni.

en: Type of click used to launch/open files
hu: A fájlok indításához/megnyitásához használandó kattintás típusa

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
hu: Lehetséges értékek: „single” a fájlok egyszeres kattintással való indításához, vagy „double” a dupla kattintással való indításhoz.

en: What to do with executable text files when activated
hu: Mit tegyen a végrehajtható szöveges fájlokkal aktiváláskor

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
hu: Mit tegyen a végrehajtható szöveges fájlokkal aktiváláskor (egyszeres vagy dupla kattintás). Lehetséges értékek: „launch” a programként történő futtatáshoz, „ask” a párbeszédablakon keresztüli megkérdezéshez, és „display” a szöveges fájlként történő megjelenítéshez.

en: Show the package installer for unknown MIME types
hu: A csomagtelepítő jelenjen meg ismeretlen MIME-típusoknál

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
hu: Megjelenjen-e a csomagtelepítő ablak ismeretlen MIME-típus megnyitásakor, a fájl kezelésére képes alkalmazás kereséséhez.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
hu: Kiegészítő egéresemények engedélyezése a Caja böngészőablakokban

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
hu: Az „Előre” és „Vissza” gombokat tartalmazó egerek használatakor ez a kulcs adja meg, hogy a Caja mit tegyen ezek megnyomásakor.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
hu: A böngészőablakban az „Előre” parancs aktiválására szolgáló egérgomb

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hu: Az „Előre” és „Vissza” gombokat tartalmazó egerek használatakor ez a kulcs adja meg, hogy melyik gomb aktiválja az „Előre” parancsot a böngészőablakban. A lehetséges értékek 6 és 14 között vannak.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
hu: A böngészőablakban a „Vissza” parancs aktiválására szolgáló egérgomb

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hu: Az „Előre” és „Vissza” gombokat tartalmazó egerek használatakor ez a kulcs adja meg, hogy melyik gomb aktiválja a „Vissza” parancsot a böngészőablakban. A lehetséges értékek 6 és 14 között vannak.

en: When to show thumbnails of image files
hu: Megjelenjen-e a képfájlok előnézete

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
hu: Ezzel megadható, mikor mutassa a képfájlokat bélyegképként. Ha az érték „always”, akkor mindig készít bélyegképet, még ha a mappa egy távoli kiszolgálón van is. Ha az érték „local-only”, akkor csak a helyi fájlrendszeren található fájlokhoz készít bélyegképet, ha pedig „never”, akkor soha nem fog bélyegképeket készíteni, csak egy általános ikont fog használni.

en: Maximum image size for thumbnailing
hu: Maximális képméret előnézet esetén

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
hu: Az ennél nagyobb méretű képekhez (bájtban) nem készül bélyegkép. Ezen beállítás célja a bélyegképek készítésének megakadályozása a nagy képekről, amelyek betöltése sokáig tartana vagy rengeteg memóriát használna.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
hu: Legyen-e előnézete a hangfájloknak, ha az egér föléjük ér

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
hu: Ezzel megadható, mikor játssza le egy hangfájl előnézetét amikor rámutat a fájl ikonjára. Ha az érték „always”, akkor mindig lejátssza a hangot, még ha a fájl egy távoli kiszolgálón van is. Ha az érték „local_only”, akkor csak a helyi fájlrendszeren található fájlokat játssza le, ha pedig „never”, akkor soha nem fog előnézeti hangot lejátszani.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
hu: Speciális jogosultságok megjelenítése a fájl tulajdonságai párbeszédablakban

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja sokkal unix-szerűbb módon teszi lehetővé a fájljogosultságok szerkesztését és megjelenítését, néhány ezoterikusabb beállítás megjelenítésével.

en: Show folders first in windows
hu: Könyvtárak megjelenítése elsőként az ablakokban

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja a mappákat a fájlok előtt jeleníti meg az ikon- és listanézetekben.

en: Default sort order
hu: Alapértelmezett rendezési sorrend

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
hu: Az ikonnézetben megjelenő elemek alapértelmezett rendezési sorrendje. Lehetséges értékek: „name” (név), „size” (méret), „type”, (típus) „modification_date” (módosítás dátuma) és „emblems” (matricák).

en: Reverse sort order in new windows
hu: Fordított rendezési sorrend az új ablakokban

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az új ablakokban a fájlok fordított sorrendben lesznek rendezve. Ha például név szerint rendezi őket, akkor a fájlok „a-tól” „z-ig” helyett „z-től” „a-ig”; ha méret szerint, akkor növekvő helyett csökkenő sorrendben lesznek rendezve.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
hu: A Caja a felhasználók saját mappáját használja asztalként

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja a felhasználó saját mappáját használja asztalként. Ha ki van kapcsolva, akkor a ~/Desktop (vagy ~/Asztal) lesz asztalként használva.

en: Custom Background
hu: Egyéni háttér

en: Whether a custom default folder background has been set.
hu: Be legyen-e állítva egyéni mappaháttér.

en: Default Background Color
hu: Alapértelmezett háttérszín

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
hu: Az alapértelmezett mappaháttér színe. Csak akkor kerül felhasználásra, ha a background_set be van kapcsolva.

en: Default Background Filename
hu: Alapértelmezett háttér fájlneve

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
hu: Fájlnév az alapértelmezett mappa hátteréhez. Csak akkor kerül felhasználásra, ha a background_set be van kapcsolva.

en: Custom Side Pane Background Set
hu: Egyéni oldalsávháttér-készlet

en: Whether a custom default side pane background has been set.
hu: Be legyen-e állítva egyéni oldalsáv háttér.

en: Default Side Pane Background Color
hu: Alapértelmezett oldalsávháttér-szín

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hu: Fájlnév az alapértelmezett oldalsáv hátteréhez. Csak akkor kerül felhasználásra, ha a side_pane_background_set be van kapcsolva.

en: Default Side Pane Background Filename
hu: Az oldalsáv alapértelmezett háttere

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hu: Fájlnév az alapértelmezett oldalsáv hátteréhez. Csak akkor kerül felhasználásra, ha a side_pane_background_set be van kapcsolva.

en: Default folder viewer
hu: Alapértelmezett mappanézet

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
hu: Mappák meglátogatásakor ez a megjelenítő lesz használva, hacsak nem jelöl ki más megjelenítőt bizonyos mappához. Lehetséges értékek: „list-view” (listanézet), „icon-view” (ikonnézet) és „compact-view” (tömör nézet).

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
hu: A fájldátumok formátuma. Lehetséges értékek: „locale”, „iso” és „informal”.

en: Whether to show hidden files
hu: Megjelenítse-e a rejtett fájlokat

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a rejtett fájlok alapértelmezetten megjelennek a fájlkezelőben. Rejtett fájlok a ponttal kezdődő nevű fájlok, vagy azok, amelyek a mappa .hidden fájljában vannak felsorolva.

en: Whether to show backup files
hu: Megjelenítse-e a biztonsági mentéseket

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a biztonsági mentések alapértelmezetten megjelennek a fájlkezelőben. A biztonsági mentések a hullámvonallal (~) végződő fájlok.

en: Whether to show file sizes with IEC units
hu: Megjelenítse-e a fájl méreteket IEC egységekben

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
hu: Ha igazra állítod, a fájlméretek IEC (1024 alapban) lesznek megjelenítve, "KiB" jelzéssel ellátva, máskülönben alapértelmezetten SI egységekben.

en: Whether to show desktop notifications
hu: Megjelenjenek-e asztali értesítések

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja asztali értesítéseket jelenít meg.

en: List of possible captions on icons
hu: Az ikonok lehetséges feliratainak listája

en: Use tighter layout in new windows
hu: Szorosabb elrendezés használata az új ablakokban

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az ikonok szorosabban lesznek elrendezve az új ablakokban.

en: Put labels beside icons
hu: Címkék elhelyezése az ikonok mellé

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a címkék az ikonok mellett lesznek elhelyezve, ahelyett, hogy alattuk lennének.

en: Default icon zoom level
hu: Alapértelmezett ikonnagyítás

en: Default zoom level used by the icon view.
hu: Az ikonnézet alapértelmezett nagyítása.

en: Default Thumbnail Icon Size
hu: Alapértelmezett bélyegkép-ikon méret

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
hu: Bélyegkép ikonjának alapértelmezett mérete az ikonnézetben.

en: Text Ellipsis Limit
hu: Szövegcsonkítási korlát

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
hu: A túl hosszú fájlnevek nagyítási szinttől függő csonkításának módját megadó karakterlánc. A lista minden eleme „Nagyítási szint:Egész” alakú. Minden megadott nagyítási szint esetén, ha a megadott egész nagyobb mint 0, akkor a fájlnév nem lesz hosszabb az adott számú sornál. Ha az egész 0 vagy kisebb, akkor a megadott nagyítási szinten nincs korlátozva a hossz. Engedélyezett az alapértelmezett „Egész” alakú bejegyzés is, nagyítási szint megadása nélkül. Ez megadja a maximális sorok számát az összes további nagyítási szinten. Például: 0 - mindig jelenjenek meg a túl hosszú fájlnevek; 3 - fájlnevek rövidítése ha három sornál hosszabbak; smallest:5,smaller:4,0 - fájlnevek rövidítése ha öt sornál hosszabbak a „smallest” nagyítási szinten és ha négy sornál hosszabbak a „smaller” nagyítási szinten. Nincs rövidítés a többi nagyítási szinten. A lehetséges nagyítási szintek: smallest (33%), smaller (50 %), small (66 %), standard (100 %), large (150 %), larger (200 %), largest (400 %).

en: Default compact view zoom level
hu: Alapértelmezett tömör nézeti ikonméret

en: Default zoom level used by the compact view.
hu: A tömör nézet alapértelmezett nagyítása.

en: All columns have same width
hu: Azonos oszlopszélesség

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
hu: Ha ezt a beállítást választja, az összes oszlop azonos szélességű lesz tömör nézetben. Ellenkező esetben eltérő szélességek adhatók meg.

en: Default list zoom level
hu: Alapértelmezett listanagyítás

en: Default zoom level used by the list view.
hu: Az alapértelmezett listanézet nagyítása.

en: Default list of columns visible in the list view
hu: A listanézetben megjelenő oszlopok alapértelmezett listája

en: Default list of columns visible in the list view.
hu: A listanézetben megjelenő oszlopok alapértelmezett listája.

en: Default column order in the list view
hu: Alapértelmezett oszlopsorrend a listanézetben

en: Default column order in the list view.
hu: Alapértelmezett oszlopsorrend a listanézetben.

en: Only show folders in the tree side pane
hu: Csak mappák megjelenítése a fa oldalsávján

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja csak a mappákat jeleníti meg a fa oldalsávján. Ellenkező esetben a mappákat és a fájlokat is megjeleníti.

en: Desktop font
hu: Asztal betűkészlete

en: The font description used for the icons on the desktop.
hu: Az asztalon lévő ikonok betűkészletének leírása.

en: Home icon visible on desktop
hu: A Saját mappa ikon látható az asztalon

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a saját mappára hivatkozó ikon lesz elhelyezve az asztalon.

en: Computer icon visible on desktop
hu: A Számítógép ikon látható az asztalon

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Számítógép helyre hivatkozó ikon lesz elhelyezve az asztalon.

en: Trash icon visible on desktop
hu: A Kuka ikon megjelenítése az asztalon

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Kukára hivatkozó ikon lesz elhelyezve az asztalon.

en: Show mounted volumes on the desktop
hu: Csatolt kötetek megjelenítése az asztalon

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a csatolt kötetekre hivatkozó ikonok lesznek elhelyezve az asztalon.

en: Network Servers icon visible on the desktop
hu: A Hálózati kiszolgálók ikon látható az asztalon

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Hálózati helyekre hivatkozó ikon lesz elhelyezve az asztalon.

en: Desktop computer icon name
hu: Az asztali Számítógép ikon neve

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
hu: Ezen kulcs segítségével egyéni név adható az asztalon található Számítógép ikonnak.

en: Desktop home icon name
hu: Az asztal Saját mappa ikonjának neve

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
hu: Ezen kulcs segítségével egyéni név adható az asztalon található Saját mappa ikonnak.

en: Desktop trash icon name
hu: Az asztali Kuka ikon neve

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
hu: Ezen kulcs segítségével egyéni név adható az asztalon található Kuka ikonnak.

en: Network servers icon name
hu: Hálózati kiszolgálók ikon neve

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
hu: Ezen kulcs segítségével egyéni név adható az asztalon található hálózati kiszolgálók ikonnak.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
hu: Egész szám, amely megadja hogy a túl hosszú fájlnevek hogyan legyenek csonkítva. Ha az érték nagyobb mint 0, akkor a fájlnév nem lesz hosszabb a megadott számú sornál. Ha az érték 0 vagy kisebb, a megjelenő sorok száma nem lesz korlátozva.

en: The geometry string for a navigation window.
hu: Egy navigációs ablak geometria karakterlánca.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
hu: A navigációs ablakok mentett geometriáját és koordinátáit tartalmazó karakterlánc.

en: Whether the navigation window should be maximized.
hu: A navigációs ablak teljes méretű legyen-e.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
hu: A navigációs ablak alapértelmezésben teljes méretű legyen-e.

en: Width of the side pane
hu: Az oldalsáv szélessége

en: The default width of the side pane in new windows.
hu: Az oldalsáv alapértelmezett szélessége az új ablakokban.

en: Show toolbar in new windows
hu: Eszköztár megjelenítése az új ablakokban

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az újonnan megnyitott ablakokban az eszköztárak láthatóak lesznek.

en: Show location bar in new windows
hu: Helysáv megjelenítése az új ablakokban

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az újonnan megnyitott ablakokban a helysáv látható lesz.

en: Show status bar in new windows
hu: Állapotsor megjelenítése az új ablakokban

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az újonnan megnyitott ablakokban az állapotsor látható lesz.

en: Show side pane in new windows
hu: Oldalsáv megjelenítése az új ablakokban

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor az újonnan megnyitott ablakokban az oldalsáv látható lesz.

en: Side pane view
hu: Oldalsáv nézet

en: The side pane view to show in newly opened windows.
hu: Az újonnan megnyitott ablakokban megjelenítendő oldalsáv-nézet.

en: List of extensions in disabled state.
hu: A letiltott bővítmények listája.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
hu: Az inaktív bővítmények listája.

en: Whether to automatically mount media
hu: Adathordozók automatikus csatolása

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Caja automatikusan csatolja az adathordozókat, például a felhasználó által látható merevlemezeket és cserélhető adathordozókat indításkor és adathordozó behelyezésekor.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
hu: Mappa megnyitása az automatikusan csatolt adathordozókhoz

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a Caja automatikusan megnyit egy mappát adathordozó automatikus csatolásakor. Ez csak akkor érvényes, ha az adathordozó x-content/* típusa ismeretlen, ha ismert, akkor ehelyett a felhasználó által beállítható művelet kerül végrehajtásra.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
hu: Soha ne kérdezzen rá vagy hajtsa végre programok automatikus futtatását adathordozó behelyezésekor

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
hu: Ha ez igazra van állítva, akkor a Caja nem kérdez rá az adathordozók behelyezésekor az automatikus futtatásra/nem hajtja végre azt.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez az előnyben részesített alkalmazás kerül elindításra

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó egy alkalmazás elindítását választotta a beállítóablakban. Az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor elindul az adott típushoz előnyben részesített alkalmazás.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez a kiválasztott művelet a „Ne tegyen semmit”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó a „Ne tegyen semmit” lehetőséget választotta a beállítóablakban. Nem jelenik meg kérdés, és a megfelelő alkalmazás sem indul el az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
hu: Az x-content/* típusok listája, amelyekhez a kiválasztott művelet a „Mappa megnyitása”

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
hu: Azon x-content/* típusok listája, amelyekhez a felhasználó a „Mappa megnyitása” lehetőséget választotta a beállítóablakban. Az ilyen típusú adathordozók behelyezésekor megjelenik egy mappaablak.

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Caja could not create the required folder "%s".
hu: A Caja nem tudta létrehozni a(z) „%s” szükséges mappát.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
hu: A Caja futtatása előtt hozza létre ezt a mappát vagy állítsa be a jogosultságokat úgy, hogy a Caja létre tudja hozni.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
hu: A Caja nem tudta létrehozni a következő szükséges mappákat: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
hu: A Caja futtatása előtt hozza létre ezeket mappákat vagy állítsa be a jogosultságokat úgy, hogy a Caja létre tudja hozni őket.

en: Unable to eject %s
hu: Nem adható ki: %s

en: --check cannot be used with other options.
hu: --check nem használható más paraméterekkel.

en: --quit cannot be used with URIs.
hu: --quit nem használható URI címekkel.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
hu: --geometry nem használható több URI címmel.

en: Perform a quick set of self-check tests.
hu: Néhány gyors ellenőrzőrutin futtatása.

en: Show the version of the program.
hu: A program verziószámának megjelenítése.

en: Create the initial window with the given geometry.
hu: Az indulóablak létrehozása adott helyen és méretekkel.

en: GEOMETRY
hu: GEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
hu: Csak a közvetlenül megadott URI címek számára hozzon létre ablakot.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
hu: Ne kezelje az asztalt (figyelmen kívül hagyja az erre vonatkozó beállításokat).

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
hu: Asztal kezelése beállításoktól és környezettől függetlenül (újraindítás szükséges)

en: Open URIs in tabs.
hu: URI-k megnyitása lapokon.

en: Open a browser window.
hu: Böngészőablak megnyitása.

en: Quit Caja.
hu: Kilépés a Cajaból.

en: [URI...]
hu: [URI…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
hu: 
    
    A fájlrendszer böngészése a fájlkezelővel

en: Error starting autorun program: %s
hu: Hiba az automatikus futtatás program indításakor: %s

en: Cannot find the autorun program
hu: Az automatikus futtatás program nem található

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
hu: <big><b>Hiba a szoftver automatikus futtatásakor</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
hu: <big><b>Az adathordozó automatikus indításra tervezett szoftvert tartalmaz. El kívánja indítani?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
hu: A szoftver közvetlenül a(z) „%s” adathordozóról fog futni. Soha ne futtasson olyan szoftvert, amelyben nem bízik meg.
    
    Ha bizonytalan, válassza a Mégse gombot.

en: No bookmarks defined
hu: Nincsenek könyvjelzők

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: There was an error displaying help: 
    %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: 
    %s

en: Edit Bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Jump to
hu: U_grás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: _Name
hu: _Név

en: _Location
hu: _Hely:

en: Public FTP
hu: Nyilvános FTP

en: FTP (with login)
hu: FTP (bejelentkezéssel)

en: Windows share
hu: Windows-megosztás

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hu: Biztonságos WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
hu: A támogatott kiszolgálómódszerek listája nem tölthető be.
    Ellenőrizze a gvfs telepítését.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
hu: A(z) „%s” mappa nem nyitható meg ezen: „%s”.

en: The server at "%s" cannot be found.
hu: A kiszolgáló nem található itt: „%s”.

en: Try Again
hu: Próbálja újra

en: Please verify your user details.
hu: Ellenőrizze a felhasználói adatait.

en: Continue
hu: Folytatás

en: There was an error displaying help.
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben.

en: C_onnect
hu: Kapcs_olódás

en: Connect to Server
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz

en: Server Details
hu: Kiszolgáló részletei

en: _Server:
hu: _Kiszolgáló:

en: Share:
hu: Megosztás:

en: Folder:
hu: Mappa:

en: User Details
hu: Felhasználói adatok

en: Domain Name:
hu: Domain név:

en: User Name:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Remember this password
hu: Emlékezzen erre a jelszóra

en: Add _bookmark
hu: _Könyvjelző hozzáadása

en: Bookmark Name:
hu: Könyvjelző _neve:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
hu: 
    
    „Kapcsolódás kiszolgálóhoz” csatlakozás hozzáadása

en: Desktop
hu: Asztal

en: Could not remove emblem with name '%s'.
hu: A(z) „%s” nevű matrica nem törölhető.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
hu: Ez valószínűleg azért lehet, mert a matrica állandó és nem Ön hozta létre.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
hu: A(z) „%s” nevű matrica nem nevezhető át.

en: Rename Emblem
hu: Matrica átnevezése

en: Enter a new name for the displayed emblem:
hu: Adja meg a matrica új nevét:

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Add Emblems...
hu: Matricák hozzáadása…

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hu: Írja be minden matrica mellé a magyarázó szöveget. Ez a név lesz használva a matrica azonosítására a többi helyen.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hu: Írja be a matrica mellé a magyarázó szöveget. Ez a név lesz használva a matrica azonosítására a többi helyen.

en: Some of the files could not be added as emblems.
hu: Bizonyos fájlok nem adhatóak hozzá matricaként.

en: The emblems do not appear to be valid images.
hu: A matricák nem tűnnek érvényes képeknek.

en: None of the files could be added as emblems.
hu: Egyik fájl sem adható hozzá matricaként.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
hu: A(z) „%s” fájl nem tűnik érvényes képnek.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
hu: Az áthúzott fájl nem tűnik érvényes képnek.

en: The emblem cannot be added.
hu: A matrica nem adható hozzá.

en: Emblems
hu: Matricák

en: Show Emblems
hu: Matricák megjelenítése

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
hu: Nincs

en: About Extension
hu: Bővítmény névjegye

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
hu: Ikonnézet

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
hu: Listanézet

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
hu: Tömör nézet

en: Always
hu: Mindig

en: Local Files Only
hu: Csak helyi fájlok

en: Never
hu: Soha

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Path
hu: Útvonal szerint

en: By Size
hu: Méret szerint

en: By Size on Disk
hu: Helyfoglalás szerint

en: By Type
hu: Típus szerint

en: By Modification Date
hu: Módosítás dátuma szerint

en: By Creation Date
hu: Létrehozás dátuma szerint

en: By Access Date
hu: Elérés dátuma szerint

en: By Emblems
hu: Matricák szerint

en: By Extension
hu: Kiterjesztés szerint

en: By Trashed Date
hu: Kukába dobás szerint

en: File Management Preferences
hu: Fájlkezelő beállításai

en: <b>Default View</b>
hu: <b>Alapértelmezett nézet</b>

en: View _new folders using:
hu: Új mappák me_gjelenítése:

en: _Arrange items:
hu: Elemek _rendezése:

en: Sort _folders before files
hu: _Mappák mindig a fájlok előtt

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show backup files
hu: Biztonsági mentések megjelenítése

en: Default _zoom level:
hu: _Alapértelmezett nagyítás:

en: _Use compact layout
hu: Szorosabb _elrendezés használata

en: _Text beside icons
hu: Szö_veg az ikon mellett

en: _Default zoom level:
hu: _Alapértelmezett nagyítás:

en: A_ll columns have the same width
hu: A_zonos oszlopszélesség

en: D_efault zoom level:
hu: _Alapértelmezett nagyítás:

en: _Show icons
hu: Ikonok megjeleníté_se

en: Show _only folders
hu: _Csak mappák megjelenítése

en: Tree View
hu: Fa nézet

en: Defaults
hu: Alapértelmezett

en: Views
hu: Nézetek

en: <b>Behavior</b>
hu: <b>Viselkedés</b>

en: _Single click to open items
hu: _Elemek megnyitása egy kattintással

en: _Double click to open items
hu: Ele_mek megnyitása dupla kattintással

en: Open each _folder in its own window
hu: Min_den mappa megnyitása a saját ablakában

en: <b>Executable Text Files</b>
hu: <b>Végrehajtható szöveges fájlok</b>

en: _Run executable text files when they are opened
hu: _Végrehajtható szöveges fájlok futtatása megnyitáskor

en: _View executable text files when they are opened
hu: Vég_rehajtható szöveges fájlok megtekintése megnyitáskor

en: _Ask each time
hu: _Kérdés minden alkalommal

en: <b>Trash</b>
hu: <b>Kuka</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
hu: Kérdé_s a Kuka ürítése vagy fájlok törlése előtt

en: Ask before moving files to the _Trash
hu: Kérdés a fájlok _Kukába áthelyezése előtt

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
hu: _Törlés a Kuka megkerülésével is lehetséges

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: <b>Icon Captions</b>
hu: <b>Ikonfeliratok</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
hu: Adja meg, hogy milyen sorrendben jelenjenek meg az adatok az ikon neve alatt. Egyre több adat jelenik meg, ahogyan kinagyítja a nézetet.

en: <b>Date</b>
hu: <b>Dátum</b>

en: _Format:
hu: _Formátum:

en: <b>Size</b>
hu: <b>Méret</b>

en: _Show file sizes with IEC units
hu: _Fájlméretek megjelenítése IEC egységekben

en: Display
hu: Kijelző

en: <b>List Columns</b>
hu: <b>Oszloplista</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
hu: Adja meg, hogy milyen sorrendben jelenjenek meg az adatok a listanézetben.

en: List Columns
hu: Oszloplista

en: <b>Text Files</b>
hu: <b>Szövegfájlok</b>

en: Show te_xt in icons:
hu: S_zöveg megjelenítése az ikonokban:

en: <b>Other Previewable Files</b>
hu: <b>Egyéb megtekinthető fájlok</b>

en: Show _thumbnails:
hu: Bélye_gképek megjelenítése:

en: _Only for files smaller than:
hu: _Csak az ennél kisebb fájlokhoz:

en: <b>Sound Files</b>
hu: <b>Hangfájlok</b>

en: Preview _sound files:
hu: _Hangfájlok előnézete:

en: <b>Folders</b>
hu: <b>Mappák</b>

en: Count _number of items:
hu: _Elemek számának megjelenítése:

en: Preview
hu: Előnézet

en: <b>Media Handling</b>
hu: <b>Médiakezelés</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
hu: Válassza ki, mit történjen adathordozó behelyezésekor vagy eszközök a rendszerhez csatlakoztatásakor

en: CD _Audio:
hu: CD _hang:

en: _DVD Video:
hu: _DVD videó:

en: _Music Player:
hu: _Zenelejátszó:

en: _Photos:
hu: _Fényképek:

en: _Software:
hu: S_zoftver:

en: <b>Other Media</b>
hu: <b>Egyéb média</b>

en: Less common media formats can be configured here
hu: A kevésbé elterjedt adathordozó-formátumok itt állíthatók be

en: _Type:
hu: _Típus:

en: Acti_on:
hu: _Művelet:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
hu: Soha _ne kérdezzen vagy indítson programokat adathordozó behelyezésekor

en: B_rowse media when inserted
hu: A_dathordozó tallózása behelyezéskor

en: Media
hu: Adathordozó

en: <b>Available _Extensions:</b>
hu: <b>Elérhető _bővítmények:</b>

en: column
hu: oszlop

en: _About Extension
hu: Bővítmény _névjegye

en: C_onfigure Extension
hu: Bővítmény b_eállítása

en: Extensions
hu: Bővítmények

en: History
hu: Előzmények

en: Show History
hu: Előzmények megjelenítése

en: Camera Brand
hu: Fényképezőgép-márka

en: Camera Model
hu: Fényképezőgép-típus

en: Date Taken
hu: Felvétel dátuma

en: Date Digitized
hu: Digitalizálás dátuma

en: Exposure Time
hu: Expozíciós idő

en: Aperture Value
hu: Apertúraérték

en: ISO Speed Rating
hu: ISO-sebességminősítés

en: Flash Fired
hu: Vakuvillanás

en: Metering Mode
hu: Mérési mód

en: Exposure Program
hu: Expozíciós program

en: Focal Length
hu: Fokális hossz

en: Software
hu: Szoftver

en: Description
hu: Leírás

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Creator
hu: Létrehozó

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Rating
hu: Értékelés

en: Image Type:
hu: Képtípus:

en: Failed to load image information
hu: Nem sikerült betölteni a képinformációkat

en: loading...
hu: betöltés…

en: Image
hu: Kép

en: Information
hu: Információ

en: Show Information
hu: Információ megjelenítése

en: Use _Default Background
hu: _Alapértelmezett háttér használata

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
hu: Nem állíthat be egyszerre egynél több egyéni ikont.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hu: Csak egy képet húzzon az elemre az egyéni ikon beállításához.

en: The file that you dropped is not local.
hu: A leejtett fájl nem helyi.

en: You can only use local images as custom icons.
hu: Csak helyi képeket használhat egyéni ikonként.

en: The file that you dropped is not an image.
hu: A leejtett fájl nem kép.

en: You can only use images as custom icons.
hu: Csak képeket használhat egyéni ikonként.

en: Open With %s
hu: Megnyitás ezzel: %s

en: Location:
hu: Hely:

en: Go To:
hu: Ugrás ide:

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: _Location:
hu: _Hely:

en: folder removed
hu: mappa eltávolítva

en: %s - File Browser
hu: %s – Fájlböngésző

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
hu: Biztos törölni akarja a meglátogatott helyek listáját?

en: The location "%s" does not exist.
hu: A(z) „%s” hely nem létezik.

en: The history location doesn't exist.
hu: Az előzmények hely nem létezik.

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Tabs
hu: _Lapok

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: Open another Caja window for the displayed location
hu: Egy másik Caja ablak megnyitása a megjelenített helyhez

en: New _Tab
hu: Új _lap

en: Open another tab for the displayed location
hu: Másik lap megnyitása a megjelenített helyhez

en: Open Folder W_indow
hu: Ma_ppaablak megnyitása

en: Open a folder window for the displayed location
hu: Mappaablak megnyitása a megjelenített helyhez

en: Close _All Windows
hu: Minde_n ablak bezárása

en: Close all Navigation windows
hu: Minden navigációs ablak bezárása

en: _Location...
hu: He_ly…

en: Specify a location to open
hu: Adja meg a megnyitandó helyet

en: Clea_r History
hu: Előzmények _törlése

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
hu: Az Ugrás menü és a Vissza/Előre listák törlése

en: S_witch to Other Pane
hu: Váltás _másik ablaktáblára

en: Move focus to the other pane in a split view window
hu: A fókusz áthelyezése a másik ablaktáblára a megosztott nézetű ablakban

en: Sa_me Location as Other Pane
hu: A másik ablaktáblán lévő _hely

en: Go to the same location as in the extra pane
hu: Ugrás ugyanarra a helyre, mint ami az extra ablaktáblán van

en: _Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: Add a bookmark for the current location to this menu
hu: Könyvjelző hozzáadása a jelenlegi helyhez, ebbe a menübe

en: _Edit Bookmarks...
hu: Köny_vjelzők szerkesztése…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
hu: Megjelenít egy ablakot, amelyből szerkesztheti a menühöz tartozó könyvjelzőket

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: Activate previous tab
hu: Előző lap kiválasztása

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: Activate next tab
hu: Következő lap kiválasztása

en: Move Tab _Left
hu: Lap mozgatása _balra

en: Move current tab to left
hu: A jelenlegi lap mozgatása balra

en: Move Tab _Right
hu: Lap mozgatása j_obbra

en: Move current tab to right
hu: A jelenlegi lap mozgatása jobbra

en: S_how Search
hu: _Keresés megjelenítése

en: Show search
hu: Keresés megjelenítése

en: _Main Toolbar
hu: Fő es_zköztár

en: Change the visibility of this window's main toolbar
hu: Megváltoztatja ezen ablak fő eszköztárának láthatóságát

en: _Side Pane
hu: _Oldalsáv

en: Change the visibility of this window's side pane
hu: Megváltoztatja ezen ablak oldalsávjának láthatóságát

en: Location _Bar
hu: _Útvonalsáv

en: Change the visibility of this window's location bar
hu: Megváltoztatja ezen ablak helysávjának láthatóságát

en: St_atusbar
hu: Álla_potsor

en: Change the visibility of this window's statusbar
hu: Megváltoztatja ezen ablak állapotsorának láthatóságát

en: _Search for Files...
hu: _Fájlok keresése…

en: Search documents and folders by name
hu: Dokumentumok és mappák keresése név szerint

en: E_xtra Pane
hu: E_xtra ablaktábla

en: Open an extra folder view side-by-side
hu: Párhuzamos extra mappanézet megnyitása

en: _Back
hu: _Vissza

en: Go to the previous visited location
hu: Ugrás az előző helyre

en: Back history
hu: Vissza az előzményekben

en: _Forward
hu: _Előre

en: Go to the next visited location
hu: Ugrás a következő meglátogatott helyre

en: Forward history
hu: Előre az előzményekben

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

en: _View As
hu: Né_zet mint

en: _Search
hu: _Keresés

en: Toggle between button and text-based location bar
hu: Váltás a hely beviteli mező és az útvonalsáv között

en: _New Tab
hu: Új _lap

en: _Close Tab
hu: Lap _bezárása

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Notes
hu: Feljegyzések

en: Show Notes
hu: Feljegyzések megjelenítése

en: Devices
hu: Eszközök

en: Open the contents of your desktop in a folder
hu: Az asztal tartalmának megnyitása egy mappában

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Open the contents of the File System
hu: A fájlrendszer tartalmának megnyitása

en: Open the trash
hu: A Kuka megnyitása

en: Mount and open %s
hu: %s csatolása és megnyitása

en: Browse Network
hu: Hálózat tallózása

en: Browse the contents of the network
hu: A hálózat tartalmának tallózása

en: _Start
hu: In_dítás

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: _Power On
hu: Be_kapcsolás

en: _Safely Remove Drive
hu: Meghajtó _biztonságos eltávolítása

en: _Connect Drive
hu: Meghajtó _csatlakoztatása

en: _Disconnect Drive
hu: _Kapcsolat bontása a meghajtóval

en: _Start Multi-disk Device
hu: _Többlemezes eszköz indítása

en: _Stop Multi-disk Device
hu: _Többlemezes eszköz leállítása

en: _Unlock Drive
hu: Meghajtó fel_oldása

en: _Lock Drive
hu: Meghajtó _zárolása

en: Unable to start %s
hu: A(z) %s nem indítható

en: Unable to poll %s for media changes
hu: A(z) %s adathordozó-változásai nem kérdezhetők le

en: Unable to stop %s
hu: A(z) %s nem állítható le

en: Open in New _Tab
hu: Megnyitás új _lapon

en: Open in New _Window
hu: Megnyitás új _ablakban

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Rename...
hu: Átnevezés...

en: _Mount
hu: _Csatolás

en: _Detect Media
hu: A_dathordozó felismerése

en: _Format
hu: _Formázás

en: Places
hu: Helyek

en: Show Places
hu: Helyek megjelenítése

en: Backgrounds and Emblems
hu: Hátterek és matricák

en: _Remove...
hu: _Törlés…

en: Add new...
hu: Új hozzáadása…

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
hu: A(z) %s minta nem törölhető.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
hu: Ellenőrizze a jogosultságait a minta törléséhez.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
hu: A(z) %s matrica nem törölhető.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
hu: Ellenőrizze a jogosultságait a matrica törléséhez.

en: Select an Image File for the New Emblem
hu: Válasszon ki egy képet az új matricához

en: Create a New Emblem
hu: Új matrica létrehozása

en: _Keyword:
hu: K_ulcsszó:

en: _Image:
hu: _Kép:

en: Create a New Color:
hu: Új szín létrehozása:

en: Color _name:
hu: Szín _neve:

en: Color _value:
hu: Szín é_rtéke:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
hu: A „Reset” képet nem lehet lecserélni.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
hu: A „Reset” egy speciális kép, amely nem törölhető.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
hu: A(z) %s minta nem telepíthető.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
hu: Válasszon ki egy mintaként hozzáadandó képfájlt

en: The color cannot be installed.
hu: A szín nem telepíthető.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
hu: Elnézést, de egy még nem használt nevet kell megadnia az új színnek.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
hu: Elnézést, de a szín neve nem lehet üres.

en: Select a Color to Add
hu: Válasszon ki egy hozzáadandó színt

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
hu: Elnézést, de a(z) „%s” nem egy használható képfájl.

en: The file is not an image.
hu: A fájl nem egy kép.

en: Select a Category:
hu: Válasszon kategóriát:

en: C_ancel Remove
hu: Eltávolítás _megszakítása

en: _Add a New Pattern...
hu: Új minta hozzá_adása…

en: _Add a New Color...
hu: Új szín hozzá_adása…

en: _Add a New Emblem...
hu: Új matrica hozzá_adása…

en: Click on a pattern to remove it
hu: Kattintson egy mintára annak eltávolításához

en: Click on a color to remove it
hu: Kattintson egy színre annak eltávolításához

en: Click on an emblem to remove it
hu: Kattintson egy matricára annak eltávolításához

en: Patterns:
hu: Minták:

en: Colors:
hu: Színek:

en: Emblems:
hu: Matricák:

en: _Remove a Pattern...
hu: Minta _eltávolítása…

en: _Remove a Color...
hu: Szín _eltávolítása…

en: _Remove an Emblem...
hu: Matrica _eltávolítása…

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Tags
hu: Címkék

en: Modification Time
hu: Módosítás ideje

en: Select folder to search in
hu: Válassza ki a mappát, amelyben keres

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
hu: A címkéket szóközzel elválasztva adja meg. Azok a fájlok jelennek csak meg, amelyek az ÖSSZES címkét tartalmazzák.

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Music
hu: Zene

en: Picture
hu: Kép

en: Illustration
hu: Illusztráció

en: Spreadsheet
hu: Táblázat

en: Presentation
hu: Bemutató

en: Pdf / Postscript
hu: Pdf/Postscript

en: Text File
hu: Szöveges fájl

en: Select type
hu: Válassza ki a típust

en: Any
hu: Bármi

en: Other Type...
hu: Más típus…

en: Less than or equal to
hu: Kisebb vagy egyenlő, mint

en: 1 Hour
hu: 1 óra

en: 1 Day
hu: 1 nap

en: 1 Week
hu: 1 hét

en: 1 Month
hu: 1 hónap

en: 6 Months
hu: 6 hónap

en: 1 Year
hu: 1 év

en: Remove this criterion from the search
hu: Ezen feltétel eltávolítása a keresésből

en: Search Folder
hu: Mappa keresése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit the saved search
hu: A mentett keresés szerkesztése

en: Add a new criterion to this search
hu: Új feltétel hozzáadása a kereséshez

en: Go
hu: Ugrás

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Perform or update the search
hu: A keresés végrehajtása vagy frissítése

en: _Search for:
hu: Keresés _erre:

en: Search results
hu: Keresési eredmények

en: Search:
hu: Keresés:

en: Close the side pane
hu: Oldalsáv bezárása

en: _Places
hu: _Helyek

en: Open _Location...
hu: He_ly megnyitása…

en: Close P_arent Folders
hu: Szülőkö_nyvtárak bezárása

en: Close this folder's parents
hu: A mappa szülőkönyvtárainak bezárása

en: Clos_e All Folders
hu: Mind_en mappa bezárása

en: Close all folder windows
hu: Minden mappaablak bezárása

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hu: Dokumentumok és mappák keresése név vagy tartalom szerint a számítógépen

en: Delete all items in the Trash
hu: Minden elem törlése a Kukából

en: Restore Selected Items
hu: Kijelölt elemek visszaállítása

en: Restore selected items to their original position
hu: Kijelölt elemek visszaállítása az eredeti helyükre

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
hu: Eltávolítja a nem létező helyre mutató könyvjelzőket a listájából?

en: Bookmark for Nonexistent Location
hu: Nem létező helyre mutató könyvjelző

en: You can choose another view or go to a different location.
hu: Választhat másik nézetet vagy megnézhet egy másik helyet.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
hu: A hely nem jeleníthető meg ezzel a megjelenítővel.

en: Content View
hu: Tartalomnézet

en: View of the current folder
hu: A jelenlegi mappa nézete

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
hu: A Cajanak nincs olyan telepített megjelenítője, amellyel meg tudná jeleníteni a mappát.

en: The location is not a folder.
hu: A hely nem egy mappa.

en: Could not find "%s".
hu: „%s” nem található.

en: Please check the spelling and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy mindent jól írt-e be és próbálja meg újra.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
hu: A Caja nem tudja kezelni a(z) %s helyeket.

en: Caja cannot handle this kind of location.
hu: A Caja nem tudja kezelni ezt a helytípust.

en: Unable to mount the location.
hu: A hely nem csatolható.

en: Access was denied.
hu: Hozzáférés megtagadva.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
hu: „%s” nem jeleníthető meg, mivel a gép nem található.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
hu: Ellenőrizze, hogy nem gépelt-e el valamit és hogy helyesek-e a proxy beállításai.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
hu: Hiba: %s
    Válasszon másik megjelenítőt és próbálja meg újra.

en: Go to the location specified by this bookmark
hu: Ugrás a könyvjelző által jelölt helyre

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: A Caja szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License rendelkezései szerint, a licenc 2-es vagy későbbi verziója szerint.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A Cajat abban a reményben adjuk közre, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e az ELADHATÓSÁGRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
hu: A Cajahoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Caja
hu: A Caja névjegye

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
hu: A Caja lehetővé teszi a fájlok és mappák rendszerezését a számítógépén és online egyaránt.

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: Close this folder
hu: Mappa bezárása

en: _Backgrounds and Emblems...
hu: Hátterek és matri_cák…

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
hu: Minták, színek és matricák megjelenítése. Ezekkel teheti egyénivé a Cajat

en: Prefere_nces
hu: Beállítás_ok

en: Edit Caja preferences
hu: A Caja beállításainak megváltoztatása

en: Open _Parent
hu: Szülő _megnyitása

en: Open the parent folder
hu: Szülőmappa megnyitása

en: Stop loading the current location
hu: Az aktuális hely betöltésének leállítása

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: Reload the current location
hu: A jelenlegi hely újratöltése

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Display Caja help
hu: A Caja súgójának megjelenítése

en: _About
hu: _Névjegy

en: Display credits for the creators of Caja
hu: Információ a Caja szerzőiről

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Increase the view size
hu: Megjelenési méret növelése

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Decrease the view size
hu: Megjelenési méret csökkentése

en: Normal Si_ze
hu: Normál _méret

en: Use the normal view size
hu: Normál méret használata

en: Connect to _Server...
hu: Kapcsolódás _kiszolgálóhoz…

en: Connect to a remote computer or shared disk
hu: Kapcsolódás távoli számítógéphez vagy megosztott lemezhez

en: _Home Folder
hu: _Saját mappa

en: _Computer
hu: S_zámítógép

en: _Network
hu: _Hálózat

en: T_emplates
hu: S_ablonok

en: Open your personal templates folder
hu: A személyes sablonok mappa megnyitása

en: _Trash
hu: _Kuka

en: Open your personal trash folder
hu: A személyes kuka mappa megnyitása

en: Show _Hidden Files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Toggle the display of hidden files in the current window
hu: A rejtett fájlok megjelenítésének átváltása a jelenlegi ablakban

en: Show Bac_kup Files
hu: _Biztonsági mentések megjelenítése

en: Toggle the display of backup files in the current window
hu: A biztonsági mentések megjelenítésének átváltása a jelenlegi ablakban

en: _Up
hu: _Fel

en: _Home
hu: Saját ma_ppa

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: These files are on an Audio CD.
hu: Ezek a fájlok egy hang-CD-n találhatók.

en: These files are on an Audio DVD.
hu: Ezek a fájlok egy hang-DVD-n találhatók.

en: These files are on a Video DVD.
hu: Ezek a fájlok egy videó DVD-n találhatók.

en: These files are on a Video CD.
hu: Ezek a fájlok egy videó CD-n találhatók.

en: These files are on a Super Video CD.
hu: Ezek a fájlok egy SVCD-n találhatók.

en: These files are on a Photo CD.
hu: Ezek a fájlok egy fénykép CD-n találhatók.

en: These files are on a Picture CD.
hu: Ezek a fájlok egy kép CD-n találhatók.

en: The media contains digital photos.
hu: Az adathordozó digitális fényképeket tartalmaz.

en: These files are on a digital audio player.
hu: Ezek a fájlok egy digitális zenelejátszón találhatók.

en: The media contains software.
hu: Az adathordozó szoftvereket tartalmaz.

en: The media has been detected as "%s".
hu: Az adathordozó felismerve a következőként: „%s”.

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom to Default
hu: Alapértelmezett nagyítás

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Set the zoom level of the current view
hu: A jelenlegi ablak nagyításának beállítása

en: Background
hu: Háttér

en: E_mpty Trash
hu: _Kuka ürítése

en: Create L_auncher...
hu: In_dítóikon létrehozása…

en: Create a new launcher
hu: Új indítóikon létrehozása

en: Change Desktop _Background
hu: Asztal _hátterének megváltoztatása

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
hu: Egy olyan ablak megjelenítése, amelyben beállíthatja a háttér mintáját vagy színét

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: _Desktop
hu: As_ztal

en: The desktop view encountered an error.
hu: Az asztalnézet hibát észlelt.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
hu: Az asztalnézet hibát észlelt induláskor.

en: Select Items Matching
hu: Találatok kijelölése

en: _Pattern:
hu: _Minta:

en: Examples:
hu: Példák:

en: Save Search as
hu: Keresés mentése másként

en: _Save
hu: _Mentés

en: Search _name:
hu: Keresés _neve:

en: _Folder:
hu: _Mappa:

en: Select Folder to Save Search In
hu: Válassza ki a mappát a keresés mentéséhez

en: "%s" selected
hu: „%s” kijelölve

en: Free space: %s
hu: Szabad hely: %s

en: %s, Free space: %s
hu: %s, szabad hely: %s

en: %s, %s
hu: %s - %s

en: Open parent location
hu: Szülőhely megnyitása

en: Open parent location for the selected item
hu: Szülőhely megnyitása a kijelölt elemnek

en: Run "%s" on any selected items
hu: „%s” futtatása minden kijelölt elemre

en: Create Document from template "%s"
hu: Dokumentum létrehozása a(z) „%s” sablonból

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hu: Minden ebben a mappában található végrehajtható fájl megjelenik a Programok menüben.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
hu: Ha kiválaszt egy parancsfájlt a menüből, lefuttathatja azt bármelyik kijelölt elemmel (a kijelölt elem lesz a parancsfájl bemenete).

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
hu: Az ebben a könyvtárban található összes végrehajtható fájl megjelenik a Parancsfájlok menüben. A Caja lefuttatja a kijelölt parancsfájlt.
    
    Ha helyi mappából futtatja a parancsfájlt, az a kijelölt fájlokat kapja meg az argumentumán. Ha távoli mappából (például web vagy ftp mappa) futtatja a parancsfájlt, nem kap argumentumot. 
    
    Minden esetben, a Caja beállítja a következő környezeti változókat, a parancsfájlok használhatják ezeket:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: új sorral elválasztott elérési útvonalak, a kijelölt fájlokhoz (csak helyi)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: új sorral elválasztott URI címek a kijelölt fájlokhoz
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: a jelenlegi hely URI címe
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: a jelenlegi ablak helyzete és mérete
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: a kijelölt fájlok új sorokkal elválasztott útvonalai az osztott ablak inaktív ablaktábláján (csak helyi esetben)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: a kijelölt fájlok új sorokkal elválasztott URI-címei az osztott ablak inaktív ablaktábláján
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: a jelenlegi hely URI-címe az osztott ablak inaktív ablaktábláján

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
hu: „%s” áthelyezésére a Beillesztés parancs kiválasztásakor kerül sor

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
hu: „%s” másolására a Beillesztés parancs kiválasztásakor kerül sor

en: There is nothing on the clipboard to paste.
hu: Nincs semmi a vágólapon.

en: Unable to unmount location
hu: A hely nem választható le

en: Unable to eject location
hu: A hely nem adható ki

en: Unable to stop drive
hu: A meghajtó nem állítható le

en: Connect to Server %s
hu: Kapcsolódás a(z) %s kiszolgálóhoz

en: _Connect
hu: Kapcs_olódás

en: Link _name:
hu: Hivatkozás_név:

en: Create _Document
hu: _Dokumentum létrehozása

en: Open Wit_h
hu: Megnyitás e_zzel

en: Choose a program with which to open the selected item
hu: Válasszon egy programot, amivel megnyithatja a kijelölt elemet

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: View or modify the properties of each selected item
hu: Minden kijelölt elem tulajdonságainak megtekintése vagy módosítása

en: Create _Folder
hu: Mappa _létrehozása

en: Create a new empty folder inside this folder
hu: Új üres mappa létrehozása ebben a mappában

en: No templates installed
hu: Nincsenek telepítve sablonok

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
hu: Ü_res fájl

en: Create a new empty file inside this folder
hu: Új üres fájl létrehozása ebben a mappában

en: Open the selected item in this window
hu: A kijelölt elem megnyitása ebben az ablakban

en: Open in Navigation Window
hu: Megnyitás navigációs ablakban

en: Open each selected item in a navigation window
hu: Minden kijelölt elem megnyitása egy navigációs ablakban

en: Open each selected item in a new tab
hu: Minden kijelölt elem megnyitása új lapon

en: Open in _Folder Window
hu: Megnyitás _mappaablakban

en: Open each selected item in a folder window
hu: Minden kijelölt elem megnyitása egy mappaablakban

en: Other _Application...
hu: Egyéb _alkalmazás…

en: Choose another application with which to open the selected item
hu: Válasszon egy másik alkalmazást, amivel megnyithatja a kiválasztott elemet

en: Open With Other _Application...
hu: Megnyitás egyéb _alkalmazással…

en: _Open Scripts Folder
hu: _Parancsfájlok mappa megnyitása

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
hu: Ebben a menüben szereplő parancsfájlok mappájának megnyitása

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hu: A kijelölt fájlok előkészítése áthelyezésre egy „Beillesztés” paranccsal

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hu: A kijelölt fájlok előkészítése másolásra a „Beillesztés” paranccsal

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hu: Egy Kivágás vagy Másolás parancs által kiválasztott fájlok áthelyezése vagy másolása

en: _Paste Into Folder
hu: _Beillesztés a mappába

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hu: Egy Kivágás vagy Másolás parancs által kiválasztott fájlok áthelyezése vagy másolása a kijelölt mappába

en: Cop_y to
hu: Másolás i_de

en: M_ove to
hu: Mo_zgatás ide

en: Select all items in this window
hu: Minden elem kijelölése ebben az ablakban

en: Select I_tems Matching...
hu: T_alálatok kijelölése…

en: Select items in this window matching a given pattern
hu: Minden a megadott mintával egyező elem kijelölése ebben az ablakban

en: _Invert Selection
hu: Kijelölés megf_ordítása

en: Select all and only the items that are not currently selected
hu: Azon, és csak azon elemek kijelölése, melyek jelenleg nincsenek kijelölve

en: D_uplicate
hu: Kettő_zés

en: Duplicate each selected item
hu: Minden kijelölt elem kettőzése

en: Create a symbolic link for each selected item
hu: Minden kijelölt elemre szimbolikus linket hoz létre

en: _Rename...
hu: Á_tnevezés…

en: Rename selected item
hu: Kijelölt ikon átnevezése

en: Move each selected item to the Trash
hu: Minden kijelölt elem áthelyezése a Kukába

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
hu: Minden kijelölt elem törlése, Kukába való áthelyezés nélkül

en: _Restore
hu: _Helyreállítás

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Mé_gis

en: Redo the last undone action
hu: A visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Reset View to _Defaults
hu: Nézet visszaállítása az _alapértelmezettre

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
hu: Rendezési sorrend és nagyítás tulajdonságainak visszaállítása a nézet alapértelmezett értékére

en: Connect To This Server
hu: Kapcsolódás ehhez a kiszolgálóhoz

en: Make a permanent connection to this server
hu: Állandó kapcsolat létrehozása a kiszolgálóval

en: Mount the selected volume
hu: A kijelölt kötet csatolása

en: Unmount the selected volume
hu: A kijelölt kötet leválasztása

en: Eject the selected volume
hu: A kijelölt kötet kiadása

en: Format the selected volume
hu: A kijelölt kötet formázása

en: Start the selected volume
hu: A kijelölt kötet indítása

en: Stop the selected volume
hu: A kijelölt kötet leállítása

en: Detect media in the selected drive
hu: A kijelölt meghajtóban lévő adathordozó felismerése

en: Mount the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet csatolása

en: Unmount the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet leválasztása

en: Eject the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet kiadása

en: Format the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet formázása

en: Start the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet indítása

en: Stop the volume associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított kötet leállítása

en: Open File and Close window
hu: Fájl megnyitása és az ablak bezárása

en: Sa_ve Search
hu: K_eresés mentése

en: Save the edited search
hu: A szerkesztett keresés mentése

en: Sa_ve Search As...
hu: K_eresés mentése másként…

en: Save the current search as a file
hu: Az aktuális keresés mentése fájlként

en: Open this folder in a navigation window
hu: A mappa megnyitása egy navigációs ablakban

en: Open this folder in a new tab
hu: A mappa megnyitása új lapon

en: Open this folder in a folder window
hu: A mappa megnyitása mappaablakban

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
hu: A mappa előkészítése áthelyezésre a „Beillesztés” paranccsal

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
hu: A mappa előkészítése másolásra a „Beillesztés” paranccsal

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
hu: Kivágás vagy másolás parancs kiadásával kiválasztott fájlok áthelyezése, illetve másolása ebbe a mappába

en: Move this folder to the Trash
hu: A mappa áthelyezése a Kukába

en: Delete this folder, without moving to the Trash
hu: A mappa törlése, Kukába való áthelyezés nélkül

en: Mount the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet csatolása

en: Unmount the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet leválasztása

en: Eject the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet kiadása

en: Format the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet formázása

en: Start the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet indítása

en: Stop the volume associated with this folder
hu: A mappához társított kötet leállítása

en: View or modify the properties of this folder
hu: A mappa tulajdonságainak megtekintése vagy módosítása

en: _Other pane
hu: Másik _ablaktábla

en: Copy the current selection to the other pane in the window
hu: A kijelölt elem másolása a másik ablaktáblára

en: Move the current selection to the other pane in the window
hu: A kijelölt elem mozgatása a másik ablaktáblára

en: Copy the current selection to the home folder
hu: A jelenlegi kijelölés másolása a saját mappába

en: Move the current selection to the home folder
hu: A jelenlegi kijelölés mozgatása a saját mappába

en: Copy the current selection to the desktop
hu: A jelenlegi kijelölés másolása az asztalra

en: Move the current selection to the desktop
hu: A jelenlegi kijelölés mozgatása az asztalra

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
hu: Parancsfájlok futtatása vagy kezelése a(z) %s könyvtárból

en: _Scripts
hu: _Parancsfájlok

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
hu: A megnyitott mappa áthelyezése a Kukából ide: „%s”

en: Start the selected drive
hu: A kijelölt kötet indítása

en: Connect to the selected drive
hu: Kapcsolódás a kijelölt kötethez

en: _Start Multi-disk Drive
hu: Többleme_zes meghajtó indítása

en: Start the selected multi-disk drive
hu: A kiválasztott többlemezes meghajtó indítása

en: U_nlock Drive
hu: Meghajtó felol_dása

en: Unlock the selected drive
hu: A kijelölt meghajtó feloldása

en: Stop the selected drive
hu: A kijelölt meghajtó leállítása

en: Safely remove the selected drive
hu: A kijelölt meghajtó biztonságos eltávolítása

en: _Disconnect
hu: _Bontás

en: Disconnect the selected drive
hu: Kapcsolat bontása a kijelölt meghajtóval

en: _Stop Multi-disk Drive
hu: _Többlemezes meghajtó leállítása

en: Stop the selected multi-disk drive
hu: A kijelölt többlemezes meghajtó leállítása

en: Lock the selected drive
hu: A kijelölt meghajtó zárolása

en: Start the drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított meghajtó indítása

en: Connect to the drive associated with the open folder
hu: Csatlakozás a megnyitott mappához társított meghajtóhoz

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított többlemezes kötet indítása

en: Unlock the drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított meghajtó feloldása

en: _Stop the drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához _társított meghajtó leállítása

en: Safely remove the drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított meghajtó biztonságos eltávolítása

en: Disconnect the drive associated with the open folder
hu: Kapcsolat bontása a megnyitott mappához társított meghajtóval

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított többlemezes meghajtó leállítása

en: Lock the drive associated with the open folder
hu: A megnyitott mappához társított meghajtó zárolása

en: Browse in New _Window
hu: Tallózás új _ablakban

en: Browse in New _Tab
hu: Tallózás új _lapon

en: _Delete Permanently
hu: _Végleges törlés

en: Delete the open folder permanently
hu: A megnyitott mappa végleges törlése

en: Move the open folder to the Trash
hu: A megnyitott mappa áthelyezése a Kukába

en: _Open With %s
hu: _Megnyitás ezzel: %s

en: Delete all selected items permanently
hu: Minden kijelölt elem végleges törlése

en: View or modify the properties of the open folder
hu: A megnyitott mappa tulajdonságainak megtekintése vagy módosítása

en: Download location?
hu: Letölti a helyet?

en: You can download it or make a link to it.
hu: Letöltheti vagy létrehozhat egy rámutató linket.

en: Make a _Link
hu: _Link létrehozása

en: _Download
hu: _Letöltés

en: Drag and drop is not supported.
hu: A húzd és ejtsd nem támogatott.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
hu: A húzd és ejtsd csak helyi fájlrendszereken támogatott.

en: An invalid drag type was used.
hu: Érvénytelen elhúzott típus.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
hu: ejtett szöveg.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
hu: ejtett adatok

en: Undo
hu: Mégse

en: Redo
hu: Újra

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Command
hu: Parancs

en: Empty View
hu: Üres nézet

en: _Empty
hu: _Üres

en: The empty view encountered an error.
hu: Az üres nézet hibát észlelt.

en: Display this location with the empty view.
hu: Ezen hely megjelenítése az üres nézettel.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
hu: Nem jogosult a(z) „%s” tartalmának megtekintésére.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
hu: „%s” nem található. Lehet, hogy nemrég törölték.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
hu: „%s” teljes tartalma nem jeleníthető meg: %s

en: The folder contents could not be displayed.
hu: A mappa tartalma nem jeleníthető meg.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
hu: „%s” nevű elem már létezik ebben a mappában. Használjon másik nevet.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
hu: Nincs „%s” ebben a mappában. Lehet, hogy áthelyezték vagy törölték?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
hu: Nem jogosult a(z) „%s” átnevezésére.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
hu: A(z) „%s” név nem érvényes, mert tartalmazza a „/” karaktert. Használjon másik nevet.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
hu: A(z) „%s” név nem érvényes. Használjon másik nevet.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
hu: „%s” nem nevezhető át „%s” névre: %s

en: The item could not be renamed.
hu: Az elem nem nevezhető át.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
hu: Nem jogosult a(z) „%s” csoportjának megváltoztatására.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
hu: „%s” csoportja nem változtatható meg: %s

en: The group could not be changed.
hu: A csoport nem változtatható meg.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
hu: „%s” tulajdonosa nem változtatható meg: %s

en: The owner could not be changed.
hu: A tulajdonos nem változtatható meg.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
hu: „%s” jogosultságai nem változtathatók meg: %s

en: The permissions could not be changed.
hu: A jogosultságok nem változtathatók meg.

en: Renaming "%s" to "%s".
hu: „%s” átnevezése erre: „%s”.

en: by _Name
hu: _Név szerint

en: Keep icons sorted by name in rows
hu: Ikonok maradjanak név szerint rendezve

en: by _Size
hu: _Méret szerint

en: Keep icons sorted by size in rows
hu: Ikonok maradjanak méret szerint rendezve

en: by S_ize on Disk
hu: H_elyfoglalás szerint

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
hu: Ikonok maradjanak helyfoglalás szerint rendezve

en: by _Type
hu: _Típus szerint

en: Keep icons sorted by type in rows
hu: Ikonok maradjanak típus szerint rendezve

en: by Modification _Date
hu: Mó_dosítás dátuma szerint

en: Keep icons sorted by modification date in rows
hu: Ikonok maradjanak a módosítás dátuma szerint rendezve

en: by _Creation Date
hu: _Létrehozás dátuma szerint

en: Keep icons sorted by creation date in rows
hu: Ikonok maradjanak a létrehozás dátuma szerint rendezve

en: by _Emblems
hu: _Matrica szerint

en: Keep icons sorted by emblems in rows
hu: Ikonok maradjanak a matricák szerint rendezve

en: by T_rash Time
hu: K_ukába dobás ideje szerint

en: Keep icons sorted by trash time in rows
hu: Ikonok maradjanak kukába dobás ideje szerint rendezve

en: by E_xtension
hu: _Kiterjesztés szerint

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
hu: Ikonok maradjanak kiterjesztés szerint rendezve

en: _Organize Desktop by Name
hu: _Asztal rendezése név szerint

en: Arran_ge Items
hu: Elemek rend_ezése

en: Resize Icon...
hu: Ikon átméretezése…

en: Make the selected icon resizable
hu: A kijelölt ikon átméretezhetővé tétele

en: Restore Icons' Original Si_zes
hu: _Eredeti ikonméretek visszaállítása

en: Restore each selected icon to its original size
hu: Minden kijelölt ikon visszaállítása az eredeti méretére

en: _Organize by Name
hu: Rendezés né_v szerint

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
hu: Ikonok rendezése, hogy jobban elférjenek az ablakban és ne fedjék egymást

en: Compact _Layout
hu: Szorosabb _elrendezés

en: Toggle using a tighter layout scheme
hu: Váltás szorosabb elrendezésre

en: Re_versed Order
hu: _Fordított sorrend

en: Display icons in the opposite order
hu: Ikonok megjelenítése fordított sorrendben

en: _Keep Aligned
hu: _Rendezettség megtartása

en: Keep icons lined up on a grid
hu: Az ikonok maradjanak egy rács mentén rendezve

en: _Lock Icons Position
hu: _Ikonelrendezés rögzítése

en: Prevent repositioning icons
hu: Ikonok elmozgatásának megakadályozása

en: _Manually
hu: _Kézzel

en: Leave icons wherever they are dropped
hu: Az ikonok maradjanak ott, ahová a felhasználó letette őket

en: By _Name
hu: _Név szerint

en: By _Size
hu: Mé_ret szerint

en: By S_ize on Disk
hu: H_elyfoglalás szerint

en: By _Type
hu: _Típus szerint

en: By Modification _Date
hu: Módosítás _dátuma szerint

en: By _Creation Date
hu: _Létrehozás dátuma szerint

en: By _Emblems
hu: _Matricák szerint

en: By T_rash Time
hu: K_ukába dobás szerint

en: By E_xtension
hu: _Kiterjesztés szerint

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
hu: Ikonok maradjanak kiterjesztés szerint rendezve

en: Restore Icon's Original Si_ze
hu: _Eredeti ikonméret visszaállítása

en: pointing at "%s"
hu: erre mutat: „%s”

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
hu: _Ikonok

en: The icon view encountered an error.
hu: Az ikonnézet hibát észlelt.

en: The icon view encountered an error while starting up.
hu: Az ikonnézet hibát észlelt induláskor.

en: Display this location with the icon view.
hu: Ezen hely megjelenítése az ikonnézettel.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
hu: _Tömör

en: The compact view encountered an error.
hu: A tömör nézet hibát észlelt.

en: The compact view encountered an error while starting up.
hu: A tömör nézet hibát észlelt induláskor.

en: Display this location with the compact view.
hu: Ezen hely megjelenítése a tömör nézettel.

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: %s Visible Columns
hu: %s látható oszlop

en: Choose the order of information to appear in this folder:
hu: Válassza ki az információk megjelenési sorrendjét a mappában:

en: Visible _Columns...
hu: Látható _oszlopok…

en: Select the columns visible in this folder
hu: Ebben a mappában látható oszlopok kiválasztása

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
hu: _Lista

en: The list view encountered an error.
hu: A listanézet hibát észlelt.

en: The list view encountered an error while starting up.
hu: A listanézet hibát észlelt induláskor.

en: Display this location with the list view.
hu: Ezen hely megjelenítése a listanézettel.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
hu: Nem állíthat be egyszerre egynél több egyéni ikont!

en: _Name: | _Names:
hu[0]: _Név:
hu[1]: _Nevek:

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságai

en: Cancel Group Change?
hu: Megszakítja a csoport módosítását?

en: Cancel Owner Change?
hu: Megszakítja a tulajdonos módosítását?

en: nothing
hu: semmi

en: unreadable
hu: olvashatatlan

en: (some contents unreadable)
hu: (egyes részei olvashatatlanok)

en: Contents:
hu: Tartalom:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
hu: használt

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
hu: szabad

en: Total capacity:
hu: Teljes kapacitás:

en: Filesystem type:
hu: Fájlrendszer típusa:

en: Basic
hu: Alap

en: Link target:
hu: Link célja:

en: Size on Disk:
hu: Helyfoglalás a lemezen:

en: Volume:
hu: Kötet:

en: Accessed:
hu: Elérés:

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Created:
hu: Létrehozva:

en: Free space:
hu: Szabad hely:

en: _Read
hu: _Olvasás

en: _Write
hu: Í_rás

en: E_xecute
hu: _Végrehajtás

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
hu: nincs

en: list
hu: listázás

en: read
hu: olvasás

en: create/delete
hu: létrehozás/törlés

en: write
hu: írás

en: access
hu: elérés

en: Access:
hu: Elérés:

en: Folder access:
hu: Mappa elérése:

en: File access:
hu: Fájl elérése:

en: List files only
hu: Csak fájlok listázása

en: Access files
hu: Fájlok elérése

en: Create and delete files
hu: Fájlok létrehozása és törlése

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Read and write
hu: Olvasás és írás

en: Special flags:
hu: Speciális jelzők:

en: Set _user ID
hu: Végr_ehajtás tulajdonos nevében (setuid)

en: Set gro_up ID
hu: Végrehajtás _csoport nevében (setgid)

en: _Sticky
hu: Csak saját fájlok tö_rlése (sticky bit)

en: _Owner:
hu: _Tulajdonos:

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: _Group:
hu: _Csoport:

en: Group:
hu: Csoport:

en: Others
hu: A többiek

en: Execute:
hu: Végrehajtás:

en: Allow _executing file as program
hu: Fájl _végrehajtásának engedélyezése programként

en: Others:
hu: A többiek:

en: Folder Permissions:
hu: Mappa jogosultságai:

en: File Permissions:
hu: Fájl jogosultságai:

en: Text view:
hu: Szövegnézet:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
hu: Nem módosíthatja a jogosultságokat, mivel nem Ön a tulajdonos.

en: SELinux context:
hu: SELinux környezet:

en: Last changed:
hu: Utolsó változtatás:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
hu: Jogosultságok alkalmazása a tartalmazott fájlokra

en: The permissions of "%s" could not be determined.
hu: A(z) „%s” jogosultságai nem határozhatók meg.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hu: A kijelölt fájl jogosultságai nem határozhatók meg.

en: Creating Properties window.
hu: Tulajdonságok ablak létrehozása.

en: Select Custom Icon
hu: Válasszon egyéni ikont

en: Tree
hu: Fa

en: Show Tree
hu: Fa megjelenítése
