caja 1.25.3 - en to ka translation catalogue (1229 entries)

en: _Patterns
ka: შ_აბლონები

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ka: გადაათრიეთ შაბლონი ობიექტზე იერსახის შესაცვლელად

en: Blue Ridge
ka: ცისფერი1

en: Blue Rough
ka: ცისფერი2

en: Blue Type
ka: ტიპოგრაფიული ცისპერი

en: Brushed Metal
ka: გაპრიალებული რკინა

en: Burlap
ka: ჭილოფი

en: Camouflage
ka: კამუფლაჟი

en: Chalk
ka: ცარცი

en: Cork
ka: თავსახური

en: Countertop
ka: კონტურები

en: Dots
ka: წერტილები

en: Fibers
ka: ფიბრა

en: Fleur De Lis
ka: ლილია

en: Floral
ka: ფლორა

en: Fossil
ka: არქეოლოგიური

en: Green Weave
ka: მწვანე ხავერდი

en: Ice
ka: ყინული

en: Manila Paper
ka: შესაფუთი ქაღალდი

en: Moss Ridge
ka: ხავსი

en: Numbers
ka: ნომრები

en: Ocean Strips
ka: ოკეანის ტალღები

en: Purple Marble
ka: იისფერი მარმარილო

en: Ridged Paper
ka: კარტონი

en: Rough Paper
ka: სქელი ქაღალდი

en: Sky Ridge
ka: ციური ტალღა

en: Snow Ridge
ka: ხაზოვანი თოვლი

en: Stucco
ka: გაჯი

en: Terracotta
ka: თიხა

en: Wavy White
ka: ჰაეროვანი თეტრი

en: C_olors
ka: ფ_ერები

en: Drag a color to an object to change it to that color
ka: ფერის შესაცვლელად, გადაათრიეთ ფერი ობიექტზე

en: Mango
ka: მანგო

en: Orange
ka: ფორთოხალი

en: Tangerine
ka: მანდარინი

en: Grapefruit
ka: გეიფრუტი

en: Ruby
ka: ლალის თვალი

en: Pale Blue
ka: ღია ცისფერი

en: Sky
ka: ცა

en: Danube
ka: ღრუბლიანი

en: Indigo
ka: ინდიგო

en: Violet
ka: იასამნისფერი

en: Sea Foam
ka: ზღვის ქაფი

en: Leaf
ka: ფოთოლი

en: Deep Teal
ka: მუქი მწვანე-ლურჯი

en: Dark Cork
ka: მუქი თავსახური

en: Mud
ka: თიხა

en: Fire Engine
ka: მეხანზრეთა პატრული

en: Envy
ka: შური

en: Azul
ka: ლურჯი

en: Lemon
ka: ლიმონი

en: Bubble Gum
ka: საღეჭი რეზინი

en: White
ka: თეთრი

en: Apparition
ka: მოჩვენება

en: Silver
ka: ვერცხლი

en: Concrete
ka: ცემენტი

en: Shale
ka: მინერალი

en: Granite
ka: გრანიტი

en: Eclipse
ka: მზის დაბნელება

en: Charcoal
ka: ნახშირი

en: Onyx
ka: ონიქსი

en: Black
ka: შავი

en: _Emblems
ka: _ემბლემები

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ka: გადაათრიეთ ემბლემა ობიექტზე, მასზე მიმაგრების მიზნით

en: Erase
ka: წაშლა

en: Caja
ka: ნაუტილუსი

en: File manager for the MATE desktop environment
ka: ფაილ მენეჯერი MATE სამუშაო გარსისთვის

en: Autorun Prompt
ka: ავტო-გაშვების შემოთავაზება

en: File Browser
ka: ფაილ ბრაუზერი

en: Browse the file system with the file manager
ka: ფაილ სისტემის ფაილ მენეჯერით დათვალიერება

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ka: თქვენი კომპიუტერიდან ლოკალური ან დაშორებული დისკების, დასტების დათვალიერება

en: File Manager
ka: ფაილ მენეჯერი

en: File Management
ka: ფაილების მართვა

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ka: ფაილ მენჯერის ფანჯრის ქცევის და გაფორმების შეცვლა

en: Open Folder
ka: გახსენი საქაღალდე

en: Home Folder
ka: სახლის დასტა

en: Open your personal folder
ka: პირადი დასტის გახსნა

en: Saved search
ka: დამახსოვრებული ძიება

en: Network
ka: ქსელი

en: Browse bookmarked and local network locations
ka: ლოკალური და ქსელური მისამართების დათვალიერება

en: Text
ka: ტექსტი

en: The text of the label.
ka: ეტიკეტის ტექსტი.

en: Justification
ka: შევსება

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ka: წარწერის ტექსტის ურთიერთგანთავსება.  არ მოქმედებს წარწერის მისთვის გამოყოფილ ადგილას განთავსებაზე.  იხ. აგრეთვე, GtkMisc::x-განთავსება.

en: Line wrap
ka: სტრიქონების გადატანა

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ka: თუ ჩართულია, გადაიტანს ტექსტს თუ იგი ძალზედ განიერია.

en: Cursor Position
ka: კურსორის პოზიცია

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ka: სიმბოლოების შეყვანის კურსორის მიმდინარე პოზიცია.

en: Selection Bound
ka: მონიშნულის საზღვრები

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ka: ასოებში მონიშნულის უკიდურესობების მდებარეობა კურსორიდან.

en: Cu_t
ka: ამოჭ_რა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Paste
ka: ჩა_სმა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Show more _details
ka: დამატებითი ინფოს ჩ_ვენება

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Revert
ka: _აღდგენა

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ka: თქვენ შეგიძლიათ შეწყვიტოთ

en: _Clear
ka: გასუფთავება

en:  (invalid Unicode)
ka: (მცდარი უნიკოდი)

en: No applications found
ka: პროგრამა ვერ მოიძებნა

en: Ask what to do
ka: შეკითხვა, თუ რა გავაკეთო

en: Do Nothing
ka: არაფრის კეთება

en: Open %s
ka: გახსენი %s

en: Open with other Application...
ka: სხვა პროგრამით გ_ახსნა...

en: You have just inserted an Audio CD.
ka: შეყვანილია აუდიო CD

en: You have just inserted an Audio DVD.
ka: შეყვანილია აუდიო DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
ka: შეყვანილია Video DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
ka: შეყვანილია Video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ka: შეყვანილია Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
ka: შეყვანილია ცარიელი CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
ka: შეყვანილია ცარიელი DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ka: შეყვანილია ცარიელი Blu-Ray დისკი.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ka: შეყვანილია ცარიელი HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
ka: შეყვანილია ფოტო CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ka: შეყვანილია Picture CD ტიპის დისკი.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილი მედია შეიცავს ციფრულ ფოტოებს.

en: You have just inserted a digital audio player.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილია ციფრული აუდიო დამკვრელი.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილია მედია ავტო-გაშვებადი პროგრამით.

en: You have just inserted a medium.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილია მედია.

en: Choose what application to launch.
ka: გასაშვები პროგრამის ამორჩევა.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ka: ამოირჩიეთ თუ როგორ უნდა გაიხსნას "%s" და გნებავთ თუ არა ამ მოქმედების ჩატარება მომავალშიც "%s"-ის ტიპის მოწყობილობების გახსნისას.

en: _Always perform this action
ka: ყოველთვის _ამ ქმედების ჩატარება

en: _Eject
ka: _გამოღება

en: _Unmount
ka: ტ_ომის მოხსნა

en: Cut the selected text to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ბუფერში ამოჭრა

en: Copy the selected text to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ასლი ბუფერში

en: Paste the text stored on the clipboard
ka: ბუფერში დამახსოვრებული ტექსტის ჩასმა

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: Select all the text in a text field
ka: ტექსტის ველში მთლიანი ტექსტის მონიშვნა

en: Move _Up
ka: ზ_ემოთ აწევა

en: Move Dow_n
ka: ქვემ_ოთ ჩამოწევა

en: Use De_fault
ka: ნა_გულისხმევის მოხმარება

en: Name
ka: სახელი

en: The name and icon of the file.
ka: ფაილის დასახელება და პიქტოგრამა.

en: Size
ka: ზომა

en: The size of the file.
ka: ფაილის ზომა.

en: Size on Disk
ka: ზომა დისკზე

en: The size of the file on disk.
ka: ფაილის ზომა დისკზე.

en: Type
ka: ტიპი

en: The type of the file.
ka: ფაილის ტიპი.

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

en: The date the file was modified.
ka: ფაილის შეცვლის თარიღი.

en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: The date the file was created.
ka: ფაილის შექმნის თარითი.

en: Date Accessed
ka: ბოლოს წვდომის თარიღი

en: The date the file was accessed.
ka: ფაილზე ბოლოს წვდომის თარიღი.

en: Owner
ka: მფლობელი

en: The owner of the file.
ka: ფაილის მფლობელი.

en: Group
ka: ჯგუპი

en: The group of the file.
ka: ფაილის ჯგუფი.

en: Permissions
ka: უფლებები

en: The permissions of the file.
ka: ფაილის უფლებანი

en: Octal Permissions
ka: რვაობითი უფლებები

en: The permissions of the file, in octal notation.
ka: ფაილის უფლებები, რვაობით სისტემაში.

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: The mime type of the file.
ka: მოცემული ფაილის MIME ტიპი.

en: SELinux Context
ka: SELinux კონტექსტი

en: The SELinux security context of the file.
ka: ფაილისთვის SELinux უშიშროების კონტექსტი.

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: The location of the file.
ka: ფაილის ადგილმდებარეობა

en: Extension
ka: გაფართოება

en: Trashed On
ka: სანაგვე ყუთში მოთავსდა

en: Date when file was moved to the Trash
ka: თარიღი, როდესაც ფაილი მოთავსდა სანაგვე ურნაში

en: Original Location
ka: ორიგინალური ადგილმდებარეობა

en: Original location of file before moved to the Trash
ka: ფაილის ორიგინალური ადგილმდებარეობა ვიდრე სანაგვე ურნაში მოთავსდებოდა

en: Reset
ka: განულება

en: on the desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ka: %s'ის სახლი

en: Network Servers
ka: ქსელის სერვერები

en: Trash
ka: სანაგვე ყუთი

en: _Move Here
ka: _აქ გადმოტანა

en: _Copy Here
ka: აქ ა_სლის გადაღება

en: _Link Here
ka: აქ _ბმულის შექმნა

en: Set as _Background
ka: ფონად დაყენე_ბა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Set as background for _all folders
ka: ყველ_ა დასტისთვის ფონის სახით გამოყენება

en: Set as background for _this folder
ka: მოცემული დას_ტისთვის ფონის სახით გამოყენება

en: The emblem cannot be installed.
ka: შეუძლებელია ემბლემის ჩადგმა.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ka: უკაცრავად,ახალი ემბლემისთვის საჭიროა არაცარიელი სახელწოდების მინიჭება.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ka: უკაცრავად, ემბლემის სახელი უნდა შეიცავდეს მხოლოდ ასოებს, მანძილს და ციფრებს.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ka: უკაცრავად, მაგრამ ემბლემა "%s" სახელით უკვე არსებობს.

en: Please choose a different emblem name.
ka: გეთაყვა ემბლემისთვის სხვა სახელი ამოირჩიეთ.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია ინდივიდუალური ემბლემის დამახსოვრება.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია ემბლემის ინდივიდუალური სახელწოდების დამახსოვრება.

en: This file cannot be mounted
ka: შეუძლებელია მოცემული ფაილის მონტაჟი

en: This file cannot be unmounted
ka: ფაილის მოხსნა შეუძლებელია

en: This file cannot be ejected
ka: ფაილის გამოღება შეუძლებელია

en: This file cannot be started
ka: ფაილის გაშვება შეუძლებელია

en: This file cannot be stopped
ka: ფაილის შეჩერება შეუძლებელია

en: Slashes are not allowed in filenames
ka: დაუშვებელია სახელწოდებებში (/) ირიბის გამოყენება

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Toplevel files cannot be renamed
ka: შეუძლებელია ელემენტის გადარქმევა.

en: Unable to rename desktop icon
ka: შეუძლებელია desktop-ხატულის სახელწოდების გადარქმევა

en: Unable to rename desktop file
ka: შეუძლებელია desktop ფაილის გადარქმევა

en: today at 00:00:00 PM
ka: დღეს ·00:00:00·საათზე

en: today at %-I:%M:%S %p
ka: დღეს დრო %-I:%M:%S·%p

en: today at 00:00 PM
ka: დღეს დრო 00:00·საათზე

en: today at %-I:%M %p
ka: დღეს %-I:%M·%p საათზე

en: today, 00:00 PM
ka: დღეს, 00:00

en: today, %-I:%M %p
ka: დღეს, %-I:%M·%p

en: today
ka: დღეს

en: yesterday at 00:00:00 PM
ka: გუშინ დრო 00:00:00·PM საათზე

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ka: გუშინ დრო %-I:%M:%S·%p

en: yesterday at 00:00 PM
ka: გუშინ დრო 00:00·PM

en: yesterday at %-I:%M %p
ka: გუშინ დრო %-I:%M·%p

en: yesterday, 00:00 PM
ka: გუშინ, 00:00·PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ka: გუშინ, %-I:%M·%p

en: yesterday
ka: გუშინ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ka: ოთხშაბათი,·სექტემბერი 00 0000 00:00:00·PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ka: %A, %B %-d %Y ში: %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ka: ორშ, 00 ოქტ 0000 დრო 00:00:00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ka: %a, %b %-d %Y ში %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ka: ორშ, 00 ოქტ 0000 დრო 00:00 შშ

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ka: %a %-d %b %Y ში %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ka: ოქტ·00·0000·დრო·00:00·PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ka: %-d %b %Y ში %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ka: 00 ოქტ 0000, 00:00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ka: %-d %b %Y, %-H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
ka: 00/00/00,·00:00·PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ka: %-d.%m.%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
ka: %d/%m/%y

en: Not allowed to set permissions
ka: შეუძლებელია უფლებების განსაზღვრა

en: Not allowed to set owner
ka: შეუძლებელია მფლობელის განსაზღვრა

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ka: მითითებული მფლობელი "%s" არ არსებობს

en: Not allowed to set group
ka: შეუძლებელია ჯგუფის განსაზღვრა

en: Specified group '%s' doesn't exist
ka: მითითებული ჯგუფი '%s' არ არსებობს

en: %'u item | %'u items
ka[0]: %'u ელემენტი
ka[1]: %'u ელემენტი

en: %'u folder | %'u folders
ka[0]: %'u საქაღალდე
ka[1]: %'u საქაღალდე

en: %'u file | %'u files
ka[0]: %'u ფაილი
ka[1]: %'u ფაილი

en: %s (%s bytes)
ka: %s (%s ბაიტი)

en: ? items
ka: ? ელემენტი

en: ? bytes
ka: ? ბაიტი

en: unknown type
ka: უცნობი ტიპი

en: unknown MIME type
ka: უცნობი MIME ტიპი

en: unknown
ka: უცნობი

en: program
ka: პროგრამა

en: link
ka: ბმული

en: Link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en: link (broken)
ka: ბმული (გაწყვეტილი)

en: Merge folder "%s"?
ka: გავაერთიანოთ საქაღალდე "%s"?

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ka: ჩანაცვლება საქაღალდეში ნაქონ ყველა ფაილს წაშლს.

en: Replace folder "%s"?
ka: ჩავანაცვლოთ საქაღალდე "%s"?

en: Replace file "%s"?
ka: ჩავანაცვლოთ ფაილი "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ka: ჩანაცვლება შემცველობას თავზე გადააწერს.

en: Original folder
ka: ორიგინალი საქაღალდე

en: Items:
ka: ჩანაწერები:

en: Original file
ka: ორიგინალი ფაილი

en: Size:
ka: ზომა:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Last modified:
ka: ბოლოს მოდიფიცირებული

en: Merge with
ka: გაერთიანება

en: Replace with
ka: ჩანაცვლება

en: Merge
ka: გაერთიანება

en: Select a new name for the _destination
ka: აირჩიეთ ახალი სახელი _დანიშნულების ადგილისათვის

en: Differences...
ka: განსხვავებები

en: Apply this action to all files and folders
ka: გაავრცელე ეს მოქმედება ყველა ფაილზე და საქაღალდეზე

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: Re_name
ka: სახელის გადარქმევა

en: Replace
ka: შეცვლა

en: Merge Folder
ka: საქაღალდის გაერთიანება

en: File and Folder conflict
ka: ფაილის და საქაღალდის კონფლიქტი

en: File conflict
ka: ფაილის კონფლიქტი

en: S_kip All
ka: ყველა_ს გამოტოვება

en: _Retry
ka: _სცადე

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Delete _All
ka: ყველ_აფრის წაშლა

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: Merge _All
ka: ყველ_აფრის შერწყმა

en: Copy _Anyway
ka: მაინც _კოპირება

en: %'d second | %'d seconds
ka[0]: %'d წამი
ka[1]: %'d წამი

en: %'d minute | %'d minutes
ka[0]: %'d წუთი
ka[1]: %'d წუთი

en: %'d hour | %'d hours
ka[0]: %'d საათი
ka[1]: %'d საათი

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ka[0]: დაახლ %'d საათი
ka[1]: დაახლ %'d საათი

en: Another link to %s
ka: სხვა ბმული %s -ზე

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ka: მე %'d ბმული %s-ზე

en: %'dnd link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

en: %'drd link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

en: %'dth link to %s
ka: მე-%'d ბმული %s-ზე

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ka:  (ასლი)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ka:  (კიდევ ერთი)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ka: -ე ასლი)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ka: -ე ასლი)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ka: -ე ასლი)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ka: -ე ასლი)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ka: %s·(ასლი)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ka: %s (სხვა ასლი)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ka: %s (მე-%'d-ე ასლი)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ "%B"-ის სანაგვე ყუთიდან საბოოლოოდ წაშლა?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სანაგვე ყუთიდან სამუდამოდ წაშლა?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სანაგვე ყუთიდან სამუდამოდ წაშლა?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ka: რომელიმე ელემენტის წაშლის შემთხვევაში, თქვენ მას სამუდამოდ დაკარგავთ.

en: Empty all items from Trash?
ka: წავშალო ყველაფერი სანაგვე ურნიდან?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ka: სანაგვე ურნაში ყველაფერი სამუდამოდ წაიშლება

en: Empty _Trash
ka: სა_ნაგვე ყუთის დაცარიელება

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ka: ნამდვილად გნებავთ "%B" -ის სამუდამოდ წაშლა?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ka[0]: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სამუდამოდ წაშლა ?
ka[1]: ნამდვილად გნებავთ მონიშნული %'d ელემენტის სამუდამოდ წაშლა ?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ "%B" მოათავსოთ სანაგვე ურნაში?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
ka: სანაგვე ურნაში გადაადგილებული ელემენტების აღდგენა შესაძლებელია სანაგვე ურნის გასუფთავებამდე.

en: Move to _Trash
ka: _გადააგდე

en: Deleting files
ka: ფაილების წაშლა

en: Error while deleting.
ka: წაშლისას დაიშვა შეცდომა.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტაში მყოფი ფაილების მოშორება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მათი დათვალიერების უფლება.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ka: დაიშვა შეცდომა "%B" დასტაში მყოფი ფაილების შესახებ ინფორმაციის მიღებისას.

en: _Skip files
ka: ფაილების _გამოტოვება

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტის წაშლა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლება.

en: There was an error reading the folder "%B".
ka: დაიშვა შეცდომა "%B" დასტის წაკითხვისას.

en: Could not remove the folder %B.
ka: შეუძლებელია %B დასტის მოშორება.

en: There was an error deleting %B.
ka: დაიშვა შეცდომა "%B"-ის წაშლისას.

en: Moving files to trash
ka: ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ka: შეუძლებელია ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა, გნებავთ მისი მყისვე წაშლა?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ka: შეუძლებელი გახდა "%B" ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა.

en: Trashing Files
ka: მიმდინარეობს ფაილების სანაგვე ურნაში გადატანა

en: Deleting Files
ka: მიმდინარეობს ფაილების წაშლა

en: Unable to eject %V
ka: შეუძლებელია %V-ს გახსნა

en: Unable to unmount %V
ka: შეუძლებელია %V-ს მოხსნა

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ka: ტომის მოხსნამდე, გნებავთ სანაგვე ყუთის დაცარიელება?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ka: ტომზე ადგილის განთავისუფლების მიზნით საჭიროა სანაგვე ყუთის დაცარიელება. სანაგვე ყუთში მყოფი ყველა ელემენტი სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Do _not Empty Trash
ka: არ _გაასუფთავო სანაგვე ყუთი

en: Unable to mount %s
ka: შეუძლებელია მონტაჟი %s

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ka[0]: სანაგვე ყუთში გადასატანად მზადდება %'d ფაილი
ka[1]: სანაგვე ყუთში გადასატანად მზადდება %'d ფაილი

en: Error while copying.
ka: შეცდომა ასლის გადაღებისას.

en: Error while moving.
ka: შეცდომა გადატანისას.

en: Error while moving files to trash.
ka: დაიშვა შეცდომა ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანისას.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია ფაილების დამუშავება "%B" დასტაში, რადგანაც თქვენ არ გაქვს მათი ხილვის უფლებები.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" დასტის დამუშავება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია "%B" ფაილის დამუშავება, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: There was an error getting information about "%B".
ka: პროგრამის გაშვებისას წარმოიშვა შეცდომა.

en: Error while copying to "%B".
ka: შეცდომა "%s"ზე კოპირებისას.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ka: გაგაჩნიათ ჩაწერის უფლება ამ დანიშნულების მანძილზე.

en: There was an error getting information about the destination.
ka: ვერ მოინახა საკმარისი მანძილი დანიშნულების დასტაში.

en: The destination is not a folder.
ka: დანიშნულება დასტას არ წარმოადგენს.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ka: ვერ მოინახა საკმარისი მანძილი დანიშნულების დასტაში.

en: There is %S available, but %S is required.
ka: ხელმისაწვდომელია %S , მაგრამ საჭიროა %S.

en: The destination is read-only.
ka: დანიშნულება მხოლოდ-კითხვადი ტიპისაა.

en: Moving "%B" to "%B"
ka: მიმდინარეობს "%B"-ს "%B"-ში გადატანა

en: Copying "%B" to "%B"
ka: მიმდინარეობს "%B"-ს ასლის გადატანა "%B"-ში

en: Duplicating "%B"
ka: დუბლირდება "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ka: %S - %S -დან

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: There was an error creating the folder "%B".
ka: დაიშვა შეცდომა დახმარების ჩვენებისას.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ka: შეუძლებელია·"%s"-ის·გადაწერა, რადგანაც არ გაგაჩნიათ მისი წაკითხვის უფლებები.

en: Error while moving "%B".
ka: შეცდომა "%s"ში გადატანისას.

en: Could not remove the source folder.
ka: შეუძლებელია სანაგვე ყუთის დასტის გადაადგილება.

en: Error while copying "%B".
ka: შეცდომა "%s"ზე კოპირებისას.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ka: შეუძლებელია ფაილების მოშორება უკვე %F არსებული დასტიდან.

en: Could not remove the already existing file %F.
ka: შეუძლებელია უკვე არსებული %F ფაილის მოშორება.

en: You cannot move a folder into itself.
ka: შეუძლებელია დასტის დასტაშივე გადატანა.

en: You cannot copy a folder into itself.
ka: შეუძლებელია დასტის ასლის დასტაშივე გაკეთება.

en: The destination folder is inside the source folder.
ka: დანიშნულების დასტა წყარო დასტაში მდებარეობს.

en: You cannot move a file over itself.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ფაილი გადააწეროთ საკუთარ თავს.

en: You cannot copy a file over itself.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ფაილი დააკოპიროთ საკუტარ თავზე.

en: There was an error copying the file into %F.
ka: დაიშვა შეცდომა ფაილის ასლის %F-ში გადატანისას.

en: Copying Files
ka: მიმდინარეობს ფაილების კოპირება

en: Preparing to Move to "%B"
ka: ვემზადები "%B"-ში გადასატანად

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ka[0]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილების გადასატანად
ka[1]: მიმდინარეობს მზადება %'d ფაილების გადასატანად

en: There was an error moving the file into %F.
ka: დაიშვა შეცდომა %F-ში ფაილების გადატანისას.

en: Moving Files
ka: მიმდინარეობს ფაილების გადაადგილება

en: Creating links in "%B"
ka: ფაილთა ბმულების შექმნა

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ka[0]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე
ka[1]: იქმნება ბმული %'d ფაილზე

en: Error while creating link to %B.
ka: დაიშვა შეცდომა %B ფაილზე ბმულის შექმნისას.

en: Symbolic links only supported for local files
ka: სიმბოლური ბმული მხარდაჭერილია მხოლოდ ლოკალურ ფაილურ სისტემებში.

en: The target doesn't support symbolic links.
ka: დანიშნულების ადგილს არ გააჩნია სიმბოლური ბმების მხარდაჭერა.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ka: დაიშვა შეცდომა %F -ში სიმბოლური ბმის შექმნისას.

en: Setting permissions
ka: უფლებების მომართვა

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ka: ახალი დასტა

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ka: ახალი ფაილი

en: Error while creating directory %B.
ka: შეცდომა "%s"ში ლინკის შექმნისას

en: Error while creating file %B.
ka: შეცდომა "%s"ში ლინკის შექმნისას

en: There was an error creating the directory in %F.
ka: დაიშვა შეცდომა დასტის %F-ში შექმნისას.

en: Emptying Trash
ka: მიმდინარეობს სანაგვე ურნის დაცლა

en: Could not determine original location of "%s"
ka: შეუძლებელია "%s"-ის თავდაპირველი განლაგების განსაძღვრა.

en: The item cannot be restored from trash
ka: შეუძლებელი გახდა "%B" ფაილის სანაგვე ყუთში გადატანა.

en: The selection rectangle
ka: მონიშვნის არე

en: The Link "%s" is Broken.
ka: გაწყვეტილი ბმული "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ka: ბმული "%s" გაწყვეტილია. გნებავთ მისი სანაგვე ყუთში მოთავსება?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მას არ გააჩნია დანიშნულება.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ka: მოცემული ბმული გამოუყენებადია, რადგანაც მისი დანიშნულება "%s" არ არსებობს.

en: Mo_ve to Trash
ka: სანაგვე _ურნაში გადატანა

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ka: გნებავთ "%s"-ის გაშვება, თუ მისი შინაარსის ნახვა?

en: "%s" is an executable text file.
ka: ფაილი "%s", გაშვებადი ტექსტური ფაილია.

en: Run in _Terminal
ka: _ტერმინალში გაშვება

en: _Display
ka: _გამოსახვა

en: _Run
ka: გაშვე_ბა

en: Are you sure you want to open all files?
ka: ნამდვილად გნებავთ ყველა ფაილის გახსნა ?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ka[0]: ეს %d ცალკე ჩანართს გახსნის.
ka[1]: ეს %d ცალკე ჩანართს გახსნის.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ka[0]: ეს %d ცალკე ფანჯარას გახსნის.
ka[1]: ეს %d ცალკე ფანჯარას გახსნის.

en: Could not display "%s".
ka: შეუძლებელია "%s"-ის ჩვენება.

en: The file is of an unknown type
ka: ფაილი ამოუცნობი ტიპისაა

en: _Select Application
ka: პროგრამის ამორჩევა

en: There was an internal error trying to search for applications:
ka: აპლიკაციებში ძიების მცდელობისას წარმოიშვა შიდა პრობლემა

en: Unable to search for application
ka: აპლიკაციის ძიება შეუძლებელია

en: Untrusted application launcher
ka: არასანდო აპლიკაციის გამშვები

en: Mark as _Trusted
ka: მონიშნე როგორც _სანდო

en: Unable to mount location
ka: შეუძლებელია მდებარეობის მიერთება

en: Unable to start location
ka: ადგილმდებარეობის გახსნა შეუძლებელია

en: Opening "%s".
ka: იხსნება "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ka[0]: იხსნება %d ელემენტი.
ka[1]: იხსნება %d ელემენტი.

en: Could not set application as the default: %s
ka: შეუძლებელია პროგრამის ნაგულისხმევად მითითება: %s

en: Could not set as default application
ka: შეუძლებელია ნაგულისხმევ პროგრამად მითითება

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Icon
ka: ხატულა

en: Could not remove application
ka: შეულებელია პროგრამის ამოღება

en: _Add
ka: დამატება

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: No applications selected
ka: არცერთი აპლიკაცია არაა არჩეული

en: %s document
ka: %s დოკუმენტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ka: პროგრამის ამორჩევა %s-ის და სხვა ტიპის "%s" ფაილების გასახსნელად

en: Open all files of type "%s" with:
ka: ყველა "%s" ტიპის ფაილების გახსნა:

en: Could not run application
ka: შეუძლებელია პროგრამის გაშვება

en: Could not find '%s'
ka: შეუძლებელია '%s' -ის პოვნა

en: Could not find application
ka: შეუძლებელია პროგრამის პოვნა

en: Could not add application to the application database: %s
ka: შეუძლებელი გახდა პროგრამის, პროგრამების მონაცემთა ბაზაში დამატება: %s

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Could not add application
ka: შეუძლებელია პროგრამის დამატება

en: Select an Application
ka: პროგრამის ამორჩევა

en: Select an application to view its description.
ka: ამოირჩიეთ პროგრამა მისი აღწერილობის სანახავად.

en: _Use a custom command
ka: _საკუთარი ბრძანების გამოყენება

en: _Browse...
ka: დ_ათვალიარება...

en: Add Application
ka: პროგრამის დამატება

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ka: გახსნა ვერ მოხერხდა, გნებავთ სხვა პროგრამის ცდა?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
ka: "%s" ვერ ხსნის "%s"-ს, რადგანაც "%s"-ს არ გააჩნია "%s"-ზე წვდომის უფლება.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ka: გახსნა ვერ მოხერხდა, გნებავთ სხვა მოქმედების ცდა?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
ka: შეუძლებელია ნაგულისხმევი ქმედებით "%s"-ის გახსნა, რადგანაც მისი გამოყენებით ვერ მოხერხდა "%s" მდებარეობებში წვდომა.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ka: მოცემული ფაილის გასახსნელად არცერთი აპლიკაცია არაა ხელმისაწვდომი. თუ თქვენ დააკოპირებთ ამ ფაილს თქვენს კომპიუტერში, შესაძლოა შეძლოთ მისი გახსნა.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ka: სხვა მოქმედებები არაა ხელმისაწვდომი მოცემული ფაილის სანახავად. თუ თქვენ დააკოპირებთ ამ ფაილს თქვენს კომპიუტერში, შესაძლოა შეძლოთ მისი გახსნა.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ka: უკაცრავად, სამწუხაროდ თქვენ არ შეგიძლიათ დაშორებული კომპიუტერიდან პროგრამების გაშვება.

en: This is disabled due to security considerations.
ka: გამორთულია უსაფრთხოების მიზნით.

en: There was an error launching the application.
ka: პროგრამის გაშვებისას წარმოიშვა შეცდომა.

en: This drop target only supports local files.
ka: დანიშნულების დასტას მხოლოდ ლოკალურ ფაილების გადათრევის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: Details:
ka: ვრცლას:

en: File Operations
ka: ფაილის უფლებები:

en: paused
ka: შეჩერებული

en: queued
ka: რიგში

en: Pause
ka: დაპაუზება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ka[0]: აქტიურია %'d ოპერაცია
ka[1]: აქტიურია %'d ოპერაცია

en: Queue
ka: რიგი

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Search
ka: ძებნა

en: Search for "%s"
ka: მოძებნე "%s"

en: Delete %d copied items
ka: %d კოპირებული ელემენტის წაშლა

en: Delete %d duplicated items
ka: %d დუბლირებული ელემენტის წაშლა

en: Restore %d items from trash
ka: ნაგვიდან %d ელემენტის აღდგენა

en: Move %d items back to trash
ka: %d ელემენტების სანაგვე ყუთში დაბრუნება

en: Delete links to %d items
ka: %d ელემენტთან ბმულების წაშლა

en: Move %d items to trash
ka: %d ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Create links to %d items
ka: %d ფაილზე ბმულების შექმნა

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ka: ყოველთვის _ბროუზერის ფანჯარაში გახსნა

en: Caja will exit when last window destroyed.
ka: Caja გაითიშება როდესაც უკანასკნელი ფანჯარა დაიხურება.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ka: ააქტიურებს ნაუტილუსის კლასიკურ რეჟიმს, როცა ყველა ფანჯარა ბრაუზერია

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ka: გეზის ზოლის ნაცვლად, ყოველთვის მისამართის ზოლის გამოყენება

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი გეზის ზოლის მაგივრად, ტექსტის შეყვანის შესაძლებლობის მქონე მისამართის ზოლს გამოიყენებს.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ka: ფაილების წაშლის ან სანაგვე ყუთის დაცარიელებაზე თანხმობის დამტკიცება

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი მოითხოვს დასტურს სანაგვე ყუთის დაცარიელების ან ფაილების წაშლის შემთხვევაში.

en: Whether to enable immediate deletion
ka: ფაილების მყისი წაშლა არ წაშლა

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ka: თუ მონიშნულია, შესაძლებელი გახდება ფაილების ნაგვის ყუთში გადატანის გარეშე წაშლა. ამ ოპერაციის ჩატარება სახიფათოა, საჭიროებს თქვენს დამატებით ყურადღებას.

en: When to show preview text in icons
ka: ხატულების ტექსტის ჩვენება არ ჩვენება

en: When to show number of items in a folder
ka: დასტაში მყოფი ელემენტების რაოდენობის ჩვენება

en: Type of click used to launch/open files
ka: დაწკაპუნების ტიპი, გამოიყენება ფაილთა გაშვება/გახსნისათვის

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ka: შესაძლებელი მნიშვნელობებია "ერთმაგი": ერთმაგი წკაპით ფაილების გაშვება, ან "ორმაგი": ორმაგი წკაპით ფაილების გაშვება.

en: What to do with executable text files when activated
ka: თუ რა ჩატარდეს გაშვებადი ტექსტის ტიპის ფაილების აქტივაციისას

en: Show the package installer for unknown MIME types
ka: უცნობი MIME ტიპებისთვის პაკეტების დამყენებლის ჩვენება

en: When to show thumbnails of image files
ka: სურათების პიქტოგრამების ჩვენება არ ჩვენება

en: Maximum image size for thumbnailing
ka: გენერირებადი ესკიზების მაქსიმალური ზომა.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ka: გაიჟღერს ხმა პიქტოგრამაზე თაგვის გადატარებით

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ka: ფაილის თვისებების დიალოგში წვდომის უფლებათა გაფართოებული ჩვენება

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ka: თუ მონიშნულია, შესაძლებელი გახდება ნაუტილუსის მიერ ზოგიერთი "ეზოთერიულ" პარამეტრებზე წვდომა, ამის გარდა Unix სისტემების მაგვარად ფაილთა უფლებების რედაქტირება ან დათვალიერება.

en: Show folders first in windows
ka: პირველ რიგში დასტების ჩვენება

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ka: თუ მონიშნულია,"პიქტოგრამული ხედი" რეჟიმის შემთხვევაში, ნაუტილუსი ასახავს პირველ რიგში დასტებს და შემდგომ ფაილებს.

en: Default sort order
ka: ნაგულისხმევი დახარისხების მიმდევრობა

en: Reverse sort order in new windows
ka: ახალ ფანჯარაში დახარისხების მიმდევრობის შებრუნებაშებრუნება

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ka: ნაუტილუსი მომხმარებლის "სახლის დასტა"-ს, სამუშაო მაგიდის სახით მოიხმარს

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი მოიხმარს "სახლი"-ის დასტას '/home/სახელი' როგორც სამუშაო მაგიდას, სხვა შემთხვევაში ~/Desktop გამოყენებულ იქნება როგორც სამუშაო მაგიდა.

en: Custom Background
ka: პერსონალური ფონი

en: Default Background Color
ka: ფონის ნაგულისხმევი ფერი

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
ka: ნაგულისხმევი დასტის ფონის ფერი. გამოიყენება მხოლოდ როცა background_set არის მონიშნული.

en: Default Background Filename
ka: ნაგულისხმევი ფონის ფაილის სახელი

en: Custom Side Pane Background Set
ka: პერსონალური გვერდითა პანელის ფონი

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ka: ნაგულისხმევად დაყენებულია თუ არა მომხმარებლის ფონი გვერდითა პანელისთვის.

en: Default Side Pane Background Color
ka: გვერდითა პანელის ნაგულისხმევი ფონის ფერი

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ka: გვერდითა პანელის ნაგულისხმევი ფონური ტიპის პიქტოგრამის დასახელება. გამოიყენება თუ side_pane_background_set მართებულზეა დაყენებული.

en: Default Side Pane Background Filename
ka: გვერდითა პანელის ნაგულისხმევი ფონის ფაილის სახელი

en: Default folder viewer
ka: დასტის ნაგულისხმევი მნახველი

en: Date Format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Whether to show hidden files
ka: ფარული ფაილების ჩვენება არ ჩვენება

en: Whether to show backup files
ka: სამარქაფო ფაილების ჩვენება არ ჩვენება

en: List of possible captions on icons
ka: ხატულებზე მისამაგრი შესაძლო წარწერების სია

en: Use tighter layout in new windows
ka: ახალ ფანჯრებში პიქტოგრამების კომპაქტური განლაგების გამოყენება

en: Put labels beside icons
ka: იარლიყების პიქტოგრამის გვერდზე მოთავსება

en: Default icon zoom level
ka: ნაგულისხმევი პიქტოგრამული ხედის დონე

en: Default zoom level used by the icon view.
ka: ნაგულისხმები მაშტაბი "პიქტოგრამული ხედი" დროს.

en: Default Thumbnail Icon Size
ka: მინიატურული პიქტოგრამების ნაგულისხმევი ზომა

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ka: ხატულას ნაგულისხმევი ზომა "პიქტოგრამული ხედის" დროს.

en: Text Ellipsis Limit
ka: ტექსტის ელიფსის ლიმიტი

en: Default compact view zoom level
ka: ნაგულისხმევი პიქტოგრამული ხედის მაშტაბი

en: Default zoom level used by the compact view.
ka: კომპაქტური ხედის ნაგულისხმები მაშტაბი.

en: All columns have same width
ka: ყველა ერთნაირი სიგანის მქონე სვეტი

en: Default list zoom level
ka: ნაგულისხმები სიის მაშტაბი

en: Default zoom level used by the list view.
ka: ნაგულისხმევი მაშტაბი "სიის სახით ჩვენების" დროს

en: Default list of columns visible in the list view
ka: ნაგულისხმევი სვეტების სია "სიის სახით ჩვენების" დროს

en: Default list of columns visible in the list view.
ka: ნაგულისხმევი სვეტების სია "სიის სახით ჩვენების" დროს

en: Default column order in the list view
ka: სვეტის ნაგულისხმევი მიმდევრობა სიურ ხედში

en: Default column order in the list view.
ka: ფაილთა სიის სვეტების მიმდევრობა სიური ხედის დროს.

en: Only show folders in the tree side pane
ka: გვერდითა პანელში მხოლოდ დასტების განშტოების ჩვენება

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ka: მონიშნულის შემთხვევაში, ნაუტილუსი გვერდითა პანელზე მხოლოდ დასტებს აჩვენებს, სხვაგვარად დასტებსაც და ფაილებსაც.

en: Desktop font
ka: სამუშაო მაგიდის შრიფტი

en: Home icon visible on desktop
ka: სახლის პიქტოგრამის მაგიდაზე ჩვენება

en: Computer icon visible on desktop
ka: ხატულა "კომპიუტერი"-ის სამუშაო მაგიდაზე გამოჩენა

en: Trash icon visible on desktop
ka: ნაგვის ყუთის სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: Show mounted volumes on the desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე მიერთებული ტომების ჩვენება

en: Network Servers icon visible on the desktop
ka: პიქტოგრამა "ქსელის სერვერები" სამუშაო მაგიდაზეა

en: Desktop computer icon name
ka: სამუშაო მაგიდაზე "კომპიუტერი"-ის პიქტოგრამის სახელი

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ka: შესაძლებელია სახელწოდების მინიჭება, თუ გნებავთ პიქტოგრამა "კომპიუტერი"-ს სახელწოდების შეცვლა.

en: Desktop home icon name
ka: სამუშაო მაგიდაზე "სახლის დასტა" პიქტოგრამის დასახელება

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ka: შესაძლებელია სახელწოდების მინიჭება, თუ გნებავთ პიქტოგრამა "სახლი"-ს სახელწოდების შეცვლა.

en: Desktop trash icon name
ka: სამუშაო მაგიდაზე "სანაგვე ყუთი" პიქტოგრამის დასახელება

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ka: მოცემული სახელწოდების შეცვლა შესაძლებელია, თუ გნებავთ "სანაგვე ყუთის" ხატულასთვის ალტერნატიული სახელწოდების მინიჭება.

en: Network servers icon name
ka: ქსელის სერვერების პირტოგრამის სახელი

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ka: შესაძლებელია "ქსელის სერვერები".პიქტოგრამის სახელწოდების შეცვლა და სამუშაო მაგიდაზე გამოჩენა.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ka: უნდა იყოს თუ არა ნავიგაციის ფანჯარა მაქსიმალურად გაშლილი.

en: Width of the side pane
ka: გვერდითა პანელის სიგანე

en: The default width of the side pane in new windows.
ka: ახალ ფანჯრებში გვერდითა პანელის ნაგულისხმევი სიგანე.

en: Show toolbar in new windows
ka: ახალ ფანჯრებში ხელსაწყოთა ზოლის ჩვენება

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ka: თუ მონიშნულია, ახლად გახსნილ ფანჯრებს ექნებათ ხილული ხელსაწყოთა ველი

en: Show location bar in new windows
ka: ახალ ფანჯრებში მდებარეობის ზოლის ჩვენება

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ka: თუ მონიშნულია, ახლად გახსნილ ფანჯრებს ექნებათ ხილული მდებარეობის ზოლი.

en: Show status bar in new windows
ka: ახალ ფანჯრებში მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ka: თუ მონიშნულია, ახლად გახსნილ ფანჯრებს ექნებათ ხილული სტატუს ზოლი.

en: Show side pane in new windows
ka: ახალ ფანჯრებში გვერდითა პანელის ჩვენება

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ka: თუ მონიშნულია, ახლად გახსნილ ფანჯრებს ექნებათ ხილული გვერდითა პანელი.

en: Side pane view
ka: გვერდითა პანელის ხედი

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
ka: სია შეიცავს ამჟამად გამორთულ გაფაროებებს

en: Whether to automatically mount media
ka: გარე მედიის ავტო მიერთების შესაძლებლობა

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი ავტომატურად მიაერთებს მოწყობილობებს, როგორიცაა გარე მყარი დისკი ან ავტომატურად გაუშვებს შეყვანილ მედიას.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ka: გაიხსნას თუ არა ახლად მიერთებული მოწყობილობის დასტა

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ka: თუ მონიშნულია, მოწყობილობის ავტომონტაჟისას გაიხსნება დასტა ნაუტილუსში. ეს ხდება მხოლოდ იმ მოწყობილობებში, რომლებშიც არ იქნა ამოცნობილი x-content/*ტიპი. x-content/*-ის ამოცნობის შემთხვევაში ჩატარდება მომხმარებლის მიერ ამორჩეული ქმედება.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი აღარ მოითხოვს კომპაქტ დისკიდან ავტო-გაშვებად პროგრამების გაშვებას.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ka: თუ მონიშნულია, ნაუტილუსი აღარ მოგთხოვთ კომპაქტ დისკიდან ავტო-გაშვებად პროგრამების ჩართვას.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
ka: x-content/* ტიპი დაყენებულია "არაფრის კეთება" რეჟიმზე

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Caja could not create the required folder "%s".
ka: ნაუტილუსმა ვერ დააკმაყოფილა თქვენი მოთხოვნა, შეუძლებელი გახდა "%s" დასტის შექმნა.

en: Unable to eject %s
ka: შეუძლებელია გამოღება %s

en: --check cannot be used with other options.
ka: პარამეტრი --check-ის სხვა პარამეტრებთან ერთად გამოყენება შეუძლებელია .

en: --quit cannot be used with URIs.
ka: --quit პარამეტრის URI მისამართებით გამოყენება აკრძალულია.

en: --select must be used with at least an URI.
ka: --select -ს ერთ URL მაინც უნდა მიუთითოთ.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ka: სწრაფი ავტო-შემოწმების შესრულება.

en: Show the version of the program.
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება.

en: Create the initial window with the given geometry.
ka: თავდაპირველი ფანჯრის შექმნა შეყვანილი გეომეტრიის პარამეტრების მიხედვით.

en: GEOMETRY
ka: გეომეტრია

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ka: არ მართო სამუშაო მაგიდა (პარამეტრების იგნორირება)

en: Open a browser window.
ka: ბრაუზერის ფანჯრის გახსნა.

en: Quit Caja.
ka: გათიშე ნაუტილუსი

en: Select specified URI in parent folder.
ka: მონიშნეთ მითითებული URI მშობელ საქაღალდეში.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ka: 
    
    ფაილური სისტემის ფაილ მენეჯერით დათვალიერება

en: Cannot find the autorun program
ka: შეუძლებელია ავტოგაშვებადი პროგრამის პოვნა

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ka: <big><b>დაიშვა შეცდომა პროგრამის ავტოგაშვებისას</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ka: <big><b>მოცემული მედია შეიცავს ავტოგაშვებად პროგრამას. გნებავთ ამ პროგრამის გაშვება?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ka: ეს პროგრამა პირდაპირ მედიიდან გაიშვება "%s". არასოდეს ჩართოთ არასანდო პროგრამები.
    
    თუ არ იცით როგორ მოიქცეთ დააჭირეთ 'გაუქმება'-ს.

en: No bookmarks defined
ka: არავითარი სანიშნე

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: There was an error displaying help: 
    %s
ka: დაიშვა შეცდომა დახმარების გაშვებისას: 
    %s

en: Edit Bookmarks
ka: სანიშნეების დამუშავება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Jump to
ka: _გადასვლა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Bookmarks
ka: _სანიშნეები

en: _Name
ka: _სახელი

en: _Location
ka: მდებარეობა

en: SSH
ka: SSH (უხიფათო შელი)

en: Public FTP
ka: Public FTP (საზოგადო FTP)

en: FTP (with login)
ka: FTP (რეგისტრაციით)

en: Windows share
ka: Windows share (ზიარი)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ka: დაცული WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
ka: დაკავშირება...

en: Try Again
ka: კიდევ სცადეთ

en: Please verify your user details.
ka: გთხოვთ დაადასტუროთ მომხმარებლის დეტალები.

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: There was an error displaying help.
ka: შეცდომა დახმარების ჩვენებისას.

en: C_onnect
ka: და_კავშირება

en: Connect to Server
ka: სერვერთან დაკავშირება

en: _Server:
ka: _სერვერი:

en: _Port:
ka: _პორტი:

en: Share:
ka: გაზიარება:

en: Folder:
ka: დირექტორია:

en: User Details
ka: მომხმარებლის დეტალები

en: Domain Name:
ka: დომეინის სახელი:

en: User Name:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Remember this password
ka: პაროლის დამახსოვრება

en: Add _bookmark
ka: სანიშნის _დამატება

en: Bookmark Name:
ka: სანიშნის სახელი:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ka: 
    
    სერვერთან კავშირის დამატება

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ka: შეუძლებელია '%s' სახელწოდების მქონე ემბლემის მოშორება.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ka: შესაძლოა რომ ემბლემა არ არის თქვენს მიერ დამატებული და სისტემას მიეკუთვნება.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ka: შეუძლებელია '%s' სახელწოდების მქონე ემბლემის გადარქმევა.

en: Rename Emblem
ka: ემბლემის გადარქმევა

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ka: ემბლემისთვის ახალი სახელწოდების შეყვანა:

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Add Emblems...
ka: ემბლემების დამატება...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ka: შეიყვანეთ დამატებითი ინფორმაცია ყოველი ემბლემისთვის. მოცემული ინფორმაცია გამოყენებულ იქნება სისტემის სხვადასხვა ადგილებში ემბლემის განსაზღვრის მიზნით.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ka: შეიყვანეთ დამატებითი ინფორმაცია ემბლემის გასწვრივ. მოცემული ინფორმაცია გამოყენებულ იქნება სისტემის სხვადასხვა ადგილებში ემბლემის განსაზღვრის მიზნით.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ka: შეუძლებელია ზოგიერთი ფაილების ემბლემის სახით დამატება.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ka: არამართებული ფორმატის მქონე ემბლემები.

en: None of the files could be added as emblems.
ka: შეუძლებელია მოცემული ფაილების ემბლემის სახით დამატება.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ka: როგორც ჩანს '%s' ფაილი არ არის მართებული გამოსახულება.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ka: როგორც ჩანს გადათრეული ფაილი არ არის მართებული გამოსახულება.

en: The emblem cannot be added.
ka: შეუძლებელია ემბლემის დამატება.

en: Emblems
ka: ემბლემა

en: Show Emblems
ka: ემბლემების ჩვენება

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ka: არა

en: About Extension
ka: გაფართოების შესახებ

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ka: პიქტოგრამული ხედი

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ka: სიის სახით

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ka: კომპაქტური ხედი

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Local Files Only
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები

en: Never
ka: არასოდეს

en: By Name
ka: სახელი მიხედვით

en: By Path
ka: ბილიკით

en: By Size
ka: ზომის მიხედვით

en: By Type
ka: ტიპის მიხედვით

en: By Modification Date
ka: შეცვლის თარიღის მიხედვით

en: By Creation Date
ka: შექმნის თარიღით

en: By Emblems
ka: ემბლემების მიხედვით

en: By Extension
ka: გაფართოების მიხედვით

en: 100 KB
ka: 100 კბ

en: 500 KB
ka: 500 კბ

en: 1 MB
ka: 1 მბ

en: 3 MB
ka: 3 მბ

en: 5 MB
ka: 5 მბ

en: 10 MB
ka: 10 მბ

en: 100 MB
ka: 100 მბ

en: 1 GB
ka: 1 გბ

en: 2 GB
ka: 2 გბ

en: 4 GB
ka: 4 გბ

en: File Management Preferences
ka: ფაილთა მართვის პარამეტრები

en: <b>Default View</b>
ka: <b>სტანდარტული ხედი</b>

en: View _new folders using:
ka: _ახალი დასტის დათვალიერება:

en: _Arrange items:
ka: _ელემენტების განლაგება:

en: Sort _folders before files
ka: პირველ რიგში _დასტების დაჯგუფება

en: Show hidden files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Default _zoom level:
ka: მიახლოვების სტანდარტული ზომა:

en: _Use compact layout
ka: კომპაქ_ტური ხედის გამოყენება

en: _Text beside icons
ka: ტექსტი ხატ_ულას გვერდით

en: _Default zoom level:
ka: ნაგ_ულისხმევი მაშტაბი:

en: A_ll columns have the same width
ka: ყველა სვეტი ერთი და იგივე სიგანით

en: D_efault zoom level:
ka: მიახლო_ების სტანდარტული ზომა:

en: _Show icons
ka: _ხატულების ჩვენება

en: Show _only folders
ka: მხ_ოლოდ დასტების ჩვენება

en: Tree View
ka: ხისმაგვარი ხედი

en: Defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობები

en: Views
ka: ხედები

en: <b>Behavior</b>
ka: <b>ქცევა</b>

en: _Single click to open items
ka: ე_რთი წკაპი ელემენტების გასახსნელად

en: _Double click to open items
ka: _ორმაგი წკაპი ელემენტების გასახსნელად

en: <b>Executable Text Files</b>
ka: <b>გაშვებადი ტექსტ ფაილები</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ka: გაშვებადი ტექსტ ფ_აილთა გაშვება დაწკაპვის შემთხვევაში

en: _View executable text files when they are opened
ka: გაშვებადი·ტ_ექსტ·ფაილის რედაქტორით·გახსნა·დაწკაპვის·შემთხვევაში

en: _Ask each time
ka: _მკითხე ყოველ შემთხვევაში

en: <b>Trash</b>
ka: <b>ნაგავი</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ka: დადასტურება ფაილის წაშლის ან ურნის დაცარიელების შემთხვევაში

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ka: წამშლელი ბ_რძანების ჩვენება ელემენტთა წაშლის დროს

en: Behavior
ka: ქცევა

en: <b>Icon Captions</b>
ka: <b>ხატულების ხედი</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ka: ხატულის შესახებ ინფორმაციის გამოჩენის მიმდევრობა. პიქტოგრამის გადიდების შემთხვევაში მის შესახებ ინფორმაცია გაფართოვდება.

en: <b>Date</b>
ka: <b>თარიღი</b>

en: _Format:
ka: _ფორმატი:

en: <b>Size</b>
ka: <b>ზომა</b>

en: Display
ka: დისპლეი

en: <b>List Columns</b>
ka: <b>სვეტების სია</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ka: სიისებრი ხედისას ინფორმაციის გამოჩენის მიმდევრობის ამორჩევა.

en: List Columns
ka: სვეტების სია

en: <b>Text Files</b>
ka: <b>ტექსტური ფაილები</b>

en: Show te_xt in icons:
ka: პიქტოგრამებში _ტექსტის ჩვენება:

en: <b>Other Previewable Files</b>
ka: <b>სხვა გადათვალიერებადი ფაილები</b>

en: Show _thumbnails:
ka: მინიატურის _ჩვენება:

en: _Only for files smaller than:
ka: ფაილი რ_ომელიც ნაკლებია ვიდრე:

en: <b>Sound Files</b>
ka: <b>ხმოვანი ფაილები</b>

en: Preview _sound files:
ka: ხმოვანი ფაილების მოსმენა:

en: <b>Folders</b>
ka: <b>დასტები</b>

en: Count _number of items:
ka: დასტაში ელემენტთა რიცხვის ჩვენება:

en: Preview
ka: ესკიზი

en: <b>Media Handling</b>
ka: <b>მედიის გამართვა</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ka: სისტემაში გარე მოწყობილობის მიერთებისას დასაშვები ქმედება

en: CD _Audio:
ka: _აუდიო CD:

en: _DVD Video:
ka: _DVD ვიდეო:

en: _Music Player:
ka: _მუსიკალური პლეერი:

en: _Photos:
ka: _ფოტო სურათები:

en: _Software:
ka: _პროგრამები:

en: <b>Other Media</b>
ka: <b>სხვა მედია</b>

en: Less common media formats can be configured here
ka: ამ სექციაში შესაძლებელია ნაკლებად გავრცელებული მედია მოწყობილობების გამართვა

en: _Type:
ka: _ტიპი:

en: Acti_on:
ka: ქმ_ედება:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ka: _არასოდეს გაუშვა ავტომატურად პროგრამები მედიის შეყვანისას

en: B_rowse media when inserted
ka: მედიის შეყვანისას მისი დათვალიერება

en: Media
ka: მედია

en: <b>Available _Extensions:</b>
ka: <b>ხელმისაწვდომი _გაფართოებები:</b>

en: column
ka: სვეტი

en: _About Extension
ka: _გაფართოების შესახებ

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: History
ka: ისტორია

en: Show History
ka: ისტორიის ჩვენება

en: Camera Brand
ka: კამერის მარკა

en: Camera Model
ka: კამერის მოდელი

en: Date Taken
ka: სურათის გადაღების თარიღი

en: Date Digitized
ka: ციფრულ ფორმატში გადაყვანის თარიღი

en: Exposure Time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Aperture Value
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: ISO Speed Rating
ka: ISO მაჩვენებელი

en: Flash Fired
ka: ათინათის გამოყენება

en: Metering Mode
ka: გაზომვის რეჟიმი

en: Exposure Program
ka: ექსპოზიციის პროგრამა

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Software
ka: პროგრამები

en: Description
ka: აღწერა

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Creator
ka: შემქმნელი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Rating
ka: ხმის მიცემა

en: Image Type:
ka: სურათის ტიპი:

en: Failed to load image information
ka: შეუძლებელია ნახატის ინფორმაციის ჩატვირთვა

en: loading...
ka: იტვირთება...

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Show Information
ka: ინფორმაციის ჩვენება

en: Use _Default Background
ka: სტანდარტული ფონის გამოყენება

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ერთდროულად ერთზე მეტი ხატულას მინიჭება.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ka: პერსონალური ხატულას მისათითებლად, შესაძლებელია მხოლოდ ერთი ხატულას გადათრევა.

en: The file that you dropped is not local.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი ლოკალური არ არის.

en: You can only use local images as custom icons.
ka: თქვენ შეგიძლიათ პერსონალურ ხატულებად მხოლოდ ლოკალური გამოსახულებების გამოყენება.

en: The file that you dropped is not an image.
ka: თქვენს მიერ გადათრეული ფაილი არ არის გრაფიკული ტიპის.

en: You can only use images as custom icons.
ka: სურათების გამოყენება შესაძლებელია მხოლოდ ინდივიდუალური პიქტოგრამებისთვის.

en: Open With %s
ka: %s-ით გახსნა

en: Location:
ka: ადგილმდებარეობა:

en: Go To:
ka: გადასვლა:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ka[0]: გნებავთ %d მდებარეობის დათვალიერება?
ka[1]: გნებავთ %d მდებარეობის დათვალიერება?

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: _Location:
ka: მ_დებარეობა:

en: %s - File Browser
ka: %s - ფაილ ბრაუზერი

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ მონახული მისამართების სიის გასუფთავება?

en: The location "%s" does not exist.
ka: მისამართი "%s" არ არსებობს.

en: The history location doesn't exist.
ka: ისტორიის მისამართი არ არსებობს.

en: _Go
ka: _წინ

en: _Tabs
ka: _დაფები

en: New _Window
ka: ახალი _ფანჯარა

en: Open another Caja window for the displayed location
ka: მოცემული მისამართისთვის დამატებითი ნაუტილუსის ფანჯრის გახსნა

en: New _Tab
ka: ახალი _დაფა

en: Open another tab for the displayed location
ka: მოცემული მისამართისთვის დამატებითი ნაუტილუსის ფანჯრის გახსნა

en: Open Folder W_indow
ka: დასტის ფანჯრ_ის გახსნა

en: Open a folder window for the displayed location
ka: მოცემული მისამართისთვის დამატებითი ნაუტილუსის ფანჯრის გახსნა

en: Close _All Windows
ka: ყველ_ა ფანჯრის დახურვა

en: Close all Navigation windows
ka: ნავიგაციის ყველა ფანჯრის დახურვა

en: _Location...
ka: _მდებარეობა...

en: Specify a location to open
ka: გასახსნელი მდებარეობის მითითება

en: Clea_r History
ka: ისტო_რიის გასუფთავება

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ka: "იარ", "წინ" და "უკან" სიის შემადგენლობის წაშლა/გაწმენდა ის გადასვლა მენიუ და უკან გადაგზავნა

en: _Add Bookmark
ka: სანიშნეს _დამატება

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ka: ამ მენუში მოცემული მდებარეობის სანიშნის დამატება

en: _Edit Bookmarks...
ka: სანიშნეთა ორგანიზ_ება...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ka: ფანჯრის ჩვენება, რომელიც სანიშნეთა რედაქტირების საშუალებას იძლევა

en: _Previous Tab
ka: _წინა ჩანართი

en: Activate previous tab
ka: წინა დაფის გააქტიურება

en: _Next Tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: Activate next tab
ka: შემდეგი დაფის გააქტიურება

en: Move Tab _Left
ka: დაფის _მარცხნივ გადატანა

en: Move current tab to left
ka: მიმდინარე დაფის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab _Right
ka: დაფის მა_რჯვნივ გადატანა

en: Move current tab to right
ka: მიმდინარე დაფის მარჯვნივ გადატანა

en: Show search
ka: აჩვენე ძებნა

en: _Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ძი_რითადი ზოლი

en: _Side Pane
ka: _გვერდითა პანელი

en: Location _Bar
ka: მდებარეობის _ზოლი

en: St_atusbar
ka: სტ_ატუსზოლი

en: _Search for Files...
ka: ფაილები_ს მოძებნა...

en: _Back
ka: _უკან

en: Go to the previous visited location
ka: გადადი წინა მონახულებულ პოზიციაზე

en: Back history
ka: უკან ისტორიის მიხედვითდააბრუნე არქივი

en: _Forward
ka: _წინ

en: Go to the next visited location
ka: გადადი შემდეგ მონახულებულ პოზიციაზე

en: Forward history
ka: წინ ისტორიის მიხედვით

en: _View As
ka: _აჩვენე როგორც

en: _Search
ka: _ძებნა

en: _New Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: _Close Tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: Close tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: Notes
ka: ჩანაწერები

en: Show Notes
ka: ჩანაწერების ჩვენება

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Open the contents of your desktop in a folder
ka: სამუშაო მაგიდის დასტისებრი გახსნა

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: Open the trash
ka: გახსენი სანაგვე ყუთი

en: Browse Network
ka: ქსელის დათვალიერება

en: _Stop
ka: _შეჩერება

en: _Power On
ka: _ჩართვა

en: _Safely Remove Drive
ka: დისკის _უსაფრთხოდ მოხსნა

en: _Connect Drive
ka: _დისკის მიერთება

en: _Disconnect Drive
ka: დი_სკის მოხსნა

en: _Start Multi-disk Device
ka: _მრავალდისკიანი მოწყობილობის გაშვება

en: _Stop Multi-disk Device
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: _Lock Drive
ka: დისკის ჩაკეტვა

en: Unable to start %s
ka: შეუძლებელია %s-ს გაშვება

en: Unable to stop %s
ka: შეუძლებელია %s-ს შეჩერება

en: Open in New _Tab
ka: ახ_ალ დაფაში გახსნა

en: Open in New _Window
ka: ახალ ფან_ჯარაში გახსნა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Rename...
ka: გადარქმევა...

en: _Mount
ka: ტო_მის მიერთება

en: _Detect Media
ka: _დისკის დადგენა

en: _Format
ka: _ფორმატი

en: Places
ka: მდებარეობა

en: Show Places
ka: მდებარეობების ჩვენება

en: Backgrounds and Emblems
ka: ემბლემები და ფონი

en: _Remove...
ka: _წაშლა...

en: Add new...
ka: ახლის დამატება...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია %s შაბლონის წაშლა.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ka: დარწმუნდით, რომ გაქვთ მისი მოშორების უფლება.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია %s ემბლემის წაშლა.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ka: დარწმუნდით, რომ გაქვთი მისი მოშორების უფლება.

en: Select an Image File for the New Emblem
ka: ახალი ემბლემისთვის ფაილის ამორჩევა

en: Create a New Emblem
ka: ახალი ემბლემის შექმნა

en: _Keyword:
ka: სა_კვანძო სიტყვა:

en: _Image:
ka: _სურათი:

en: Create a New Color:
ka: ახალი ფერის შექმნა:

en: Color _name:
ka: ფ_ერის სახელწოდება:

en: Color _value:
ka: ფერის მნიშ_ვნელობა:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
ka: უკაცრავად, სამწუხაროდ თქვენ არ შეგიძლიათ დაშორებული კომპიუტერიდან პროგრამების გაშვება.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია %s შაბლონის დაყენება.

en: The color cannot be installed.
ka: შეუძლებელია ფერის დაყენება.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია ფერისთვის ცარიელი სახელწოდების მითითება.

en: Select a Color to Add
ka: დასამატებელი ფერის ამორჩევაამორჩევა a ფერი -სკენ დამატება

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ka: უკაცრავად, ფაილი "%s" არ წარმოადგენს გამოსადეგ გრაფიკულ ფაილს.

en: The file is not an image.
ka: მოცემული ფაილი არ წარმოადგენს სურათს.ფაილი არა ნახატი.

en: Select a Category:
ka: კატეგორიის ამორჩევა:

en: C_ancel Remove
ka: წ_აშლის გაუქმება

en: _Add a New Pattern...
ka: ახალი ნიმუშის _დამატება...

en: _Add a New Color...
ka: ახალი ფერის _დამატება...

en: _Add a New Emblem...
ka: ახალი ემბლემის _დამატება...

en: Click on a pattern to remove it
ka: წკაპი - ნიმუშის მოსაშორებლად

en: Click on a color to remove it
ka: წკაპი - ფერის მოსაშორებლად

en: Click on an emblem to remove it
ka: წკაპი - ემბლემის მოსაშორებლად.

en: Patterns:
ka: ნიმუშები:

en: Colors:
ka: ფერები:

en: Emblems:
ka: ემბლემა:

en: _Remove a Pattern...
ka: ნიმუშის _ამოღება...

en: _Remove a Color...
ka: ფერის _მოღება...

en: _Remove an Emblem...
ka: ემბლემის _ამოღება...

en: File Type
ka: ფაილის ტიპიფაილთა ტიპი

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Modification Time
ka: მოდიფიკაციის დრო

en: Select folder to search in
ka: ძებნის ჩასატარებლად დასტის ამორჩევა

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Music
ka: მუსიკა

en: Video
ka: ვიდეო

en: Picture
ka: სურათი

en: Illustration
ka: ილუსტრაცია

en: Spreadsheet
ka: ელექტრონული ცხრილი

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Text File
ka: ტექსტური ფაილი

en: Select type
ka: ტიპის ამორჩევა

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Other Type...
ka: სხვა ტიპი...

en: 1 Hour
ka: 1 საათი

en: 1 Day
ka: 1 დღე

en: 1 Week
ka: 1 კვირა

en: 1 Month
ka: 1 თვე

en: 6 Months
ka: 6 თვე

en: 1 Year
ka: 1 წელი

en: 1 MiB
ka: 1 მიბ

en: Remove this criterion from the search
ka: ძებნის კრიტერიუმის მოშორებაამოშლა

en: Search Folder
ka: საძიებელი დასტა

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit the saved search
ka: დამახსოვრებული ძიების რედაქტირება

en: Add a new criterion to this search
ka: ძებნის ახალი კრიტერიუმის დამატება

en: Go
ka: გადასვლა

en: Reload
ka: გადატვირთვა

en: Perform or update the search
ka: ძიების შესრულება ან განახლება

en: Search results
ka: ძიების შედეგები

en: Search:
ka: მოძებნე:

en: Close the side pane
ka: გვერდითი პანელის დახურვა

en: _Places
ka: _მდებარეობები

en: Open _Location...
ka: მ_დებარეობის გახსნა...

en: Close P_arent Folders
ka: ძ_ირეული დასტის დახურვა

en: Close this folder's parents
ka: მოცემული საქაღალდის ძირეული საქაღალდეების დახურვა

en: Clos_e All Folders
ka: ყველა დასტის დ_ახურვა

en: Close all folder windows
ka: ყველა დასტის ფანჯრის დ_ახურვა

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ka: ფაილების და დასტების სახელის ან შინაარსი მიხედვით მოძებნა

en: Delete all items in the Trash
ka: სანაგვედან ყველა ელემენტის წაშლა

en: Restore Selected Items
ka: აღადგინე არჩეული ელემენტები

en: Restore selected items to their original position
ka: ყოველი მონიშნული პიქტოგრამის თავდაპირველი ზომის აღდგენა

en: Bookmark for Nonexistent Location
ka: სანიშნე არ არსებული მისამართისთვის

en: You can choose another view or go to a different location.
ka: შესაძლებელია სხვა ხედის ამორჩევა ან სხვა მდებარეობაზე გადასვლა.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ka: შეუძლებელია მდებარეობის ამ დამთვალიერებელით გამოსახვა.

en: Content View
ka: სარჩევი ხედი

en: View of the current folder
ka: მიმდინარე დასტის დათვალიერებახედი ის საქაღალდე

en: The location is not a folder.
ka: მისამართი არ წარმოადგენს დასტას.მდებარეობა არა a საქაღალდე.

en: Could not find "%s".
ka: ვერ ვპოულობ "%s".

en: Please check the spelling and try again.
ka: გთხოვთ გადაამოწმოთ ორთოგრაფია და ხელახლა სცადეთ.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ka: ნაუტილუსმა ვერ დაამუშავა მდებარეობები: %s

en: Unable to mount the location.
ka: შეუძლებელია მდებარეობის მიერთება.

en: Access was denied.
ka: შესვლა აკრძალულია.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ka: შეცდომა: %s
    გეთაყვა ამოირჩიეთ სხვა დამთვალიერებელი ან სცადეთ ხელახლა.

en: Go to the location specified by this bookmark
ka: სანიშნის მიერ მითითებულ მდებარეობაზე გადასვლა

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ka: ნაუტილუსი თავისუფალი/საჯარო პროგრამაა. მისი გავრცელება და/ან შეცვლაშესაძლებელია Free Software Foundation-ის მიერ გამოცემული GNU ზოგადისაჯარო ლიცენზიის (GNU General Public License) ვერსია 2-ის, ან(თქვენი სურვილის შემთხვევაში) ნებისმიერი უფრო ახალი ვერსიის, პირობების შესაბამისად.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ka: ნაუტილუსი ვრცელდება იმ იმედით, რომ იგი გამოსადეგი იქნება, თუმცა ნებისმიერი სახის გარანტიის გარეშე; ასევე არ იგულისხმება გარანტია პროგრამის კომერციულად მომგებიანობასა თუ მისი ნებისმიერი მიზნით ვარგისიანობაზე. დამატებითი ინფორმაციისათცის იხილეთ GNU ზოგადი საჯარო ლიცენზია (GNU General Public License).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ka: ამ პროგრამასთან ერთად თქვენ უნდა მიგეღოთ GNU ზოგადი საჯარო ლიცენზიის(GNU General Public License) ასლი. თუ არ მიგიღიათ, მიწერეთFree Software Foundation, Inc-ს შემდეგ მისამართზე:51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Website
ka: ვებგვერდი

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: Close this folder
ka: მოცემული დასტის დახურვა

en: _Backgrounds and Emblems...
ka: ფონი და ემ_ბლემები...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ka: ანახე ფერები,ფონები,დეკორაციები რომლებიც გაალამაზებენ ფაილთა მენეჯერს

en: Prefere_nces
ka: _პარამეტრები

en: Edit Caja preferences
ka: ნაუტილუსის პარამეტრების შეცვლა

en: Open _Parent
ka: _ძირეული დასტის გახსნა

en: Open the parent folder
ka: ძირეულ დასტაში გახსნა

en: Stop loading the current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის გახსნის შეწყვეტა

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: Reload the current location
ka: მიმდინარე მდებარეობის გადატვირთვა

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: Display Caja help
ka: ნაუტილუსის დახმარების ჩვენება

en: _About
ka: _შესახებ

en: Display credits for the creators of Caja
ka: ნაუტილუსის შემქმნელთა სიის ჩვენება

en: Zoom _In
ka: მიახლოვება

en: Increase the view size
ka: ხედის ზომის გაზრდა

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: Decrease the view size
ka: ხედის ზომის დაპატარავება

en: Normal Si_ze
ka: ნორმალურ _ზომაში

en: Use the normal view size
ka: ნორმალური ხედის გამოყენება

en: Connect to _Server...
ka: _სერვერთან დაკავშირება...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ka: დაშორებულ სერვერთან ან გაზიარებულ მყარ დისკთან დაკავშირება

en: _Home Folder
ka: სახლის _დასტა

en: _Computer
ka: _კომპიუტერი

en: _Network
ka: _ქსელი

en: T_emplates
ka: შ_აბლონები

en: Open your personal templates folder
ka: მირად შაბლონთა დასტის გახსნა

en: _Trash
ka: _სანაგვე ყუთი

en: Open your personal trash folder
ka: პირადი სანაგვე ყუთის დასტის გახსნა

en: Show _Hidden Files
ka: _ფარული ფაილების ჩვენება

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ka: მიმდინარე ფანჯარაში ფარული ფაილების ჩვენებაზე გადართვა

en: _Up
ka: ზემ_ოთ

en: _Home
ka: _სახლი

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: These files are on an Audio CD.
ka: მოცემული ფაილები Audio CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on an Audio DVD.
ka: მოცემული ფაილები Audio DVD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Video DVD.
ka: მოცემული ფაილები Video DVD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Video CD.
ka: მოცემული ფაილები Video CD-ზე ინახება.

en: These files are on a Super Video CD.
ka: მოცემული ფაილები Super Video CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Photo CD.
ka: მოცემული ფაილები Photo CD-ზე ინახებიან.

en: These files are on a Picture CD.
ka: მოცემული ფაილები Picture CD-ზე ინახებიან.

en: The media contains digital photos.
ka: მედია წიფრულ ფოტოებს შეიცავს.

en: These files are on a digital audio player.
ka: მოცემული ფაილები ციფრულ აუდიო დამკვრელზე ინახებიან.

en: The media contains software.
ka: მედია შეიცავს პროგრამებს.

en: The media has been detected as "%s".
ka: მედია ამოცნობილ იქნა როგორც "%s".

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Zoom to Default
ka: საწყისი მაშტაბი

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Set the zoom level of the current view
ka: მიმდინარე ხედისთვის მაშტაბის შესაბამება

en: Background
ka: ფონი

en: E_mpty Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელ_ება

en: Create L_auncher...
ka: გამშვების შექმნა...

en: Create a new launcher
ka: შექმენი ახალი გამშვები

en: Change Desktop _Background
ka: ფ_ონის შეცვლა

en: Empty Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: _Desktop
ka: _სამუშაო მაგიდა

en: The desktop view encountered an error.
ka: სამუშაო მაგიდის დათვალიერებისას დაიშვა შეცდომა.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ka: სამუშაო მაგიდის ხედის გაშვებისას დაიშვა შეცდომა.

en: Select Items Matching
ka: მოცემულ ფანჯარაში ყველა ელემენტის ამორჩევა

en: _Pattern:
ka: _შაბლონი:

en: Examples:
ka: მაგალითები:

en: Save Search as
ka: ძიების შენახვა როგორც

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Search _name:
ka: ძიების ს_ახელი:

en: _Folder:
ka: _დასტა:

en: Select Folder to Save Search In
ka: ძიების დასამახსოვრებლად დასტის ამორჩევა

en: "%s" selected
ka: მონიშნულია "%s" ელემენტი

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ka[0]: მონიშნულია %'d საქაღალდე
ka[1]: მონიშნულია %'d საქაღალდე

en: %'d item selected | %'d items selected
ka[0]: მონიშნულია %'d ელემენტი
ka[1]: მონიშნულია %'d ელემენტი

en: %'d other item selected | %'d other items selected
ka[0]: %'d სხვა მონიშნული ელემენტი
ka[1]: %'d სხვა მონიშნული ელემენტი

en: Free space: %s
ka: თავისუფალია: %s

en: %s, Free space: %s
ka: %s, თავისუფალია: %s

en: Run "%s" on any selected items
ka: "%s"-ის გაშვება ამორჩეული ელემენტებისთვის

en: Create Document from template "%s"
ka: დოკუმენტის შექმნა შაბლონიდან: "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ka: ყველა გაშვებადი ტექსტური ფაილი, გამოჩნდება მენუში "სკრიპტები".

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ka: ბუფერში არაფერი ინახება ისეთი რისი ჩასმაც შეიძლება.

en: Unable to stop drive
ka: დისკის გაჩერების შეცდომა

en: Connect to Server %s
ka: სერვერთან დაკავშირება %s

en: _Connect
ka: _დაკავშირება

en: Link _name:
ka: ბმულის _სახელი:

en: Create _Document
ka: _დოკუმენტის შექმნა

en: Open Wit_h
ka: _პროგრამით გახსნა

en: Choose a program with which to open the selected item
ka: ამოირჩიეთ პროგრამა ამორჩეული ელემენტის გასახსნელად

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: View or modify the properties of each selected item
ka: ყოველი ამორჩეული ელემენტისთვის პარამეტრების შეცვლა ან დათვალიერება

en: Create _Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create a new empty folder inside this folder
ka: მოცემულ დასტაში ახალი ცარიელი დასტის შექმნა

en: No templates installed
ka: არც ერთი დაყენებული შაბლონი

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ka: _ცარიელი ფაილი

en: Create a new empty file inside this folder
ka: მოცემულ დასტაში ახალი ცარიელი ფაილის შექმნა

en: Open the selected item in this window
ka: შერჩეული ელემენტის ამ ფანჯარაში გახსნა

en: Open in Navigation Window
ka: ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

en: Open each selected item in a navigation window
ka: ყოველი ელემენტი ნავიგატორის ცალკე ფანჯარაში გახსნა

en: Open each selected item in a new tab
ka: ყოველი ელემენტის ნავიგატორის ცალკე დაფაში გახსნა

en: Open in _Folder Window
ka: დასტის ფანჯარაში _გახსნა

en: Open each selected item in a folder window
ka: ყოველი ელემენტი ნავიგატორის ცალკე ფანჯარაში გახსნა

en: Choose another application with which to open the selected item
ka: მონიშნული ელემენტის გასახსნელად სხვა პროგრამის ამორჩევა

en: Open With Other _Application...
ka: სხვა პროგრამით გახსნა...

en: _Open Scripts Folder
ka: სკრ_იპტების საქაღალდის გახსნა

en: _Paste Into Folder
ka: _დასტაში ჩასმა

en: Select all items in this window
ka: მოცემულ ფანჯარაში ყველა ელემენტის ამორჩევა

en: Select I_tems Matching...
ka: მონიშვნა რომ_ელიც ემთხვევა...

en: Select items in this window matching a given pattern
ka: ელემენტების მონიშვნა რომლებიც გარკვეულ შაბლონს ემთხვევა

en: _Invert Selection
ka: _უკუ მონიშვნა

en: Select all and only the items that are not currently selected
ka: ყველა იმ ელემენტის მონიშვნა, რომელიც ამჟამად არ არის მონიშნული

en: D_uplicate
ka: დუპლიკატი

en: Duplicate each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტის დუბლირება

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ka[0]: _ბმულის შექმნა
ka[1]: _ბმულის შექმნა

en: Create a symbolic link for each selected item
ka: ყოველი მონიშნული ელემენტისთვის სიმბოლური ბმის შექმნაშექმნა a ბმული -თვის

en: _Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Rename selected item
ka: შერჩეული ელემენტის სახელწოდების გადარქმევა

en: Move each selected item to the Trash
ka: მონიშნული ელემენტების სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ka: მონიშნული ელემენტების საბოლოო წაშლა, სანაგვე ყუთში გადატანის გარეშე

en: _Restore
ka: აღ_დგენა

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: Undo the last action
ka: ბოლო მოქმედების გაუქმება

en: _Redo
ka: გამეო_რება

en: Reset View to _Defaults
ka: სტანდარტულ ხედზე გადართვა

en: Connect To This Server
ka: დაუკავშირდი მოცემულ სერვერს

en: Make a permanent connection to this server
ka: მუდმივი a -სკენ

en: Mount the selected volume
ka: ამორჩეული ტომის მიერთება

en: Unmount the selected volume
ka: შერჩეული ტომის მოხსნა

en: Eject the selected volume
ka: გამოიღე მონიშნული ტომი

en: Format the selected volume
ka: მონიშნული ტომის ფორმატირებაფორმატი ხმის სიმაღლე

en: Stop the selected volume
ka: ამორჩეული ტომის შეჩერება

en: Mount the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მიერთება

en: Unmount the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მოხსნა

en: Eject the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის გამოღება

en: Format the volume associated with the open folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის ფორმატირება

en: Open File and Close window
ka: ფაილის გახსნა და ფანჯრის დახურვა

en: Sa_ve Search
ka: ძიების და_მახსოვრება

en: Save the edited search
ka: შეცვლილი ძიების შენახვა

en: Sa_ve Search As...
ka: ძიების შენახ_ვა როგორც..

en: Save the current search as a file
ka: მიმდინარე ძიების ფაილის სახით შენახვა

en: Open this folder in a navigation window
ka: მოცემული დასტის ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

en: Open this folder in a new tab
ka: მოცემული დასტის ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

en: Open this folder in a folder window
ka: მოცემული დასტის ნავიგატორის ფანჯარაში გახსნა

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ka: ამ დასტის "ჩასმა" ბრძანების დახმარებით გადატანისთვის მომზადება

en: Move this folder to the Trash
ka: მოცემული დასტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ka: მოცემული დასტის წაშლა, სანაგვე ყუთში გადატანის გარეშე

en: Mount the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მიერთება

en: Unmount the volume associated with this folder
ka: მოცემულ დასტასთან დაკავშირებული ტომის მოხსნა

en: Eject the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის გამოღება

en: Format the volume associated with this folder
ka: გახსნილ დასტასთან დაკავშირებული ტომის ფორმატირება

en: View or modify the properties of this folder
ka: მიმდინარე დასტის დათვალიერებახედი ის საქაღალდე

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ka: სკრიპტების მართვა ან გაშვება %s

en: _Scripts
ka: _სკრიპტები

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ka: ღია დასტის სანაგვე ყუთიდან "%s"-ში გადატანა

en: _Start Multi-disk Drive
ka: მრავალდისკოიანი მოწყობილობის ­_გაშვება

en: U_nlock Drive
ka: დისკის განბლოკვა

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _Stop Multi-disk Drive
ka: მ_რავალდისკიანი მოწყობილობის გაჩერება

en: Browse in New _Window
ka: ახალი ფა_ნჯრის დათვალიერება

en: _Browse Folder | _Browse Folders
ka[0]: _საქაღალდეში ძებნა
ka[1]: _საქაღალდეში ძებნა

en: Browse in New _Tab
ka: ახალ _დაფაში დათვალიერება

en: _Delete Permanently
ka: გახსნილი დასტის სამუდამოდ წაშლა

en: Delete the open folder permanently
ka: გახსნილი დასტის სამუდამოდ წაშლა

en: Move the open folder to the Trash
ka: გახსნილი დასტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Delete all selected items permanently
ka: ყველა მონიშნული ელემენტის სამუდამოდ წაშლა

en: View or modify the properties of the open folder
ka: გახსნილი დასტის პარამეტრების შეცვლა ან დათვალიერება

en: Download location?
ka: გნებავთ მოცემული მდებარეობის გადმოქაჩვა?

en: You can download it or make a link to it.
ka: შეგიძლიათ გადმოქაჩოთ, ან შექმნათ მასზე ბმული.

en: Make a _Link
ka: _ბმულის შექმნა

en: _Download
ka: _გადმოქაჩვა

en: Drag and drop is not supported.
ka: გადათრევა არ არის მხარდაჭერილი.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ka: გადათრევა მხარდაჭერილია მხოლოდ ლოკალურ ფაილურ სისტემებში.

en: An invalid drag type was used.
ka: გადათრევის მცდარი ტიპი იქნა გამოყენებული.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ka: მიტოვებული ტექსტი.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ka: დაგდებული მონაცემები

en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

en: Redo
ka: გამეორება

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Command
ka: ბრძანება

en: _Empty
ka: _დაცარიელება

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ka: არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლება "%s"-ის შინაარსის დათვალიერებისთვის.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ka: შეუძლებელია "%s"-ის პოვნა. შესაძლებელია რომ ის ახლახანს წაიშალა.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია სრული შინაარსის დათვალიერება "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
ka: შეუძლებელი გახდა დასტის შინაარსის ნახვა.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ka: მოცემულ დასტაში, დასახელება "%s" უკვე გამოყენებაშია, გთხოვთ ამოირჩიოთ სხვა დასახელება.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ka: ელემენტი "%s" ვერ მოიძებნა. შესაძლოა რომ გადატანილი იქნა სხვა მდებარეობაში ან სულაც წაიშალა?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები "%s"-ის გადარქმევისთვის.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია, რადგანაც ის შეიცავს სიმბოლოებს როგორც "/". გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ka: სახელი "%s" მიუღებელია. გთხოვთ გამოიყენოთ სხვა სახელი.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია გადარქმევა "%s" დან "%s" ზე: %s

en: The item could not be renamed.
ka: შეუძლებელია ელემენტის გადარქმევა.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია "%s"-ის ჯგუფის შეცვლა: %s

en: The group could not be changed.
ka: შეუძლებელია ჯგუფის შეცვლა.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ka: უკაცრავად, შეუძლებელია "%s"-ის მფლობელის შეცვლა: %s

en: The owner could not be changed.
ka: შეუძლებელია მფლობელის შეცვლა.

en: The permissions could not be changed.
ka: შეუძლებელია უფლებების შეცვლა.

en: Renaming "%s" to "%s".
ka: "%s" -ის "%s" -ად გადარქმევა.

en: by _Name
ka: სახელის მიხედვით

en: Keep icons sorted by name in rows
ka: ხატულების სახელწოდების მიხედვით მწკრივში შენარჩუნება

en: by _Size
ka: ზომის მიხედვით

en: by _Type
ka: _ტიპის მიხედვით

en: by Modification _Date
ka: ცვლილების თარიღის მიხედვით

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ka: ხატულების ემბლემების რიგებად და შეცვლის თარიღის მიხედვით დალაგება

en: by _Emblems
ka: _ემბლემის მიხედვით

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ka: ხატულების ემბლემების რიგებად დალაგება

en: Arran_ge Items
ka: პიქტოგრამების მოწ_ესრიგება

en: Resize Icon...
ka: ხატულას ზომის შეცვლა...

en: Restore Icons' Original Si_zes
ka: პიქტოგრამის ზ_ომის აღდგენა

en: Restore each selected icon to its original size
ka: ყოველი მონიშნული პიქტოგრამის თავდაპირველი ზომის აღდგენა

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ka: ხატულების ხელმეორე გადალაგება, ფანჯარაში უკეთესი გადანაწილებისთვის

en: Compact _Layout
ka: კომპაქტური _განლაგება

en: Toggle using a tighter layout scheme
ka: პიქტოგრამების კომპაქტურ რეჟიმში ჩვენება

en: Re_versed Order
ka: შებრ_უნებული განლაგება

en: Display icons in the opposite order
ka: პიქტოგრამების შებრუნებული ხედი

en: _Keep Aligned
ka: _ხაზთან გასწორება

en: Keep icons lined up on a grid
ka: პიქტოგრამების ბადეზე განთავსება

en: _Manually
ka: ხე_ლოვნურად

en: Leave icons wherever they are dropped
ka: პიქტოგრამების პირველად პოზიციაში დატოვება

en: By _Name
ka: სახელწოდების მიხედვით

en: By _Size
ka: ზომ_ის მიხედვით

en: By _Type
ka: _ტიპის მიხედვით

en: By Modification _Date
ka: ბოლო ცვლილების მიხედვით

en: By _Emblems
ka: ემბლემის მიხედვით

en: Restore Icon's Original Si_ze
ka: პიქტოგრამის ზ_ომის აღდგენა

en: pointing at "%s"
ka: მიანიშნებს "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ka: პ_იქტოგრამები

en: The icon view encountered an error.
ka: "პიქტოგრამული ხედი"-ს დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ka: პიქტოგრამების დამთვალიერებლის ჩართვის დროს დაიშვა შეცდომა.

en: Display this location with the icon view.
ka: მოცემული მდებარეობის პიქტოგრამული ხედით ჩვენება.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ka: _კომპიუტერი

en: The compact view encountered an error.
ka: "პიქტოგრამული ხედი"-ს დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ka: პიქტოგრამების დამთვალიერებლის ჩართვის დროს დაიშვა შეცდომა.

en: Display this location with the compact view.
ka: მოცემული მდებარეობის პიქტოგრამული ხედით ჩვენება.

en: (Empty)
ka: (ცარიელი)

en: %s Visible Columns
ka: %s ხილული სვეტი

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ka: სიურ ხედში მონაცემთა გამოჩენის მიმდევრობა.

en: Visible _Columns...
ka: ხილული _სვეტი...

en: Select the columns visible in this folder
ka: მოცემულ დასტაში, ხილული სვეტების ამორჩევა

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ka: ს_ია

en: The list view encountered an error.
ka: სიის სახით ჩვენების დროს დაიშვა შეცდომა.

en: The list view encountered an error while starting up.
ka: დაიშვა შეცდომა სიის სახით ჩვენების კომპონენტის გაშვების დროს.

en: Display this location with the list view.
ka: მოცემული მდებარეობის "სიის სახით" დათვალიერება.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ka: შეუძლებელია ერთზე მეტი პერსონალური ხატულას მინიჭება!

en: _Name: | _Names:
ka[0]: _სახელი:
ka[1]: _სახელი:

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: %s Properties
ka: %s პარამეტრები

en: Cancel Group Change?
ka: გნებავთ ჯგუფის ცვლილების გაუქმება?

en: Cancel Owner Change?
ka: გნებავთ მფლობელის ცვლილების გაუქმება?

en: nothing
ka: არაფერი

en: unreadable
ka: წაუკითხვადი

en: (some contents unreadable)
ka: (წაუკითხვადი შინაარსის ფაილები)

en: Contents:
ka: შემადგენლობა:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ka: გამოყეებულია

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ka: თავისუფალია

en: Total capacity:
ka: საერთო მოცულობა:

en: Filesystem type:
ka: ფაილური სისტემის ტიპი:

en: Basic
ka: ძირითადი

en: Link target:
ka: ბმულის წყარო:

en: Volume:
ka: მოცულობა:

en: Accessed:
ka: ბოლო ცვლილება:

en: Modified:
ka: შეცვლილი:

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Free space:
ka: თავისუფალი:

en: _Read
ka: _კითხვა

en: _Write
ka: _ჩაწერა

en: E_xecute
ka: გაშვება

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ka: არა

en: list
ka: სია

en: read
ka: კითხვა

en: create/delete
ka: შექმნა/წაშლა

en: write
ka: ჩაწერა

en: access
ka: წვდომა

en: Access:
ka: წვდომა:

en: Folder access:
ka: დასტაზე წვდომა:

en: File access:
ka: ფაილზე წვდომა:

en: List files only
ka: მხოლოდ ფაილების სია

en: Access files
ka: ფაილებზე წვდომა

en: Create and delete files
ka: ფაილების შექმნა და წაშლა

en: Read-only
ka: მხოლოდ-კითხვადი

en: Read and write
ka: კითხვა და ჩაწერა

en: Special flags:
ka: სპეც ალმები:

en: Set _user ID
ka: მ_ომხმარებლის იდენტიფიკატორი ID დაყენება

en: Set gro_up ID
ka: ჯგ_უფის იდენტიფიკატორი ID

en: _Sticky
ka: _წებოვანი

en: _Owner:
ka: მფლ_ობელი:

en: Owner:
ka: მფლობელი:

en: _Group:
ka: ჯ_გუფი:

en: Group:
ka: ჯგუფი:

en: Others
ka: სხვები

en: Execute:
ka: გაშვება:

en: Allow _executing file as program
ka: ფაილის პროგრამის სახით გაშვ_ების ნების დართვა

en: Others:
ka: სხვები:

en: Folder Permissions:
ka: დასტის უფლებები:

en: File Permissions:
ka: ფაილის უფლებები:

en: Text view:
ka: ტექსტის მიმოხილვა:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ka: თქვენ არ ხართ მფლობელი, ამიტომ არ შეგიძლიათ მოცემული უფლებების შეცვლა.

en: SELinux context:
ka: SELinux კონტექსტი:

en: Last changed:
ka: ბოლოს შეცვლილი:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ka: დართულ ფაილებზე უფლებების დამტკიცება

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ka: შეუძლებელია "%s"-ის უფლებების დადგენა.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ka: შეუძლებელია შერჩეულ ფაილებზე უფლებების დადგენა.

en: Creating Properties window.
ka: იქმნება პარამეტრების ფანჯარა.

en: Select Custom Icon
ka: ხსვა პიქტოგრამის ამორჩევა

en: Tree
ka: ხე

en: Show Tree
ka: ხის ჩვენება
