caja 1.25.3 - en to ku translation catalogue (688 entries)

en: _Patterns
ku: _Nîgar

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ku: Ji bo guherandinê nîgarê ber bi bireserê xwêr bikşîne

en: Blue Rough
ku: Şînê Keremkotî

en: Blue Type
ku: Cûreyê Şîn

en: Brushed Metal
ku: Lajwerdê Bi Metal

en: Burlap
ku: Qumaş

en: Camouflage
ku: Kamûflaj

en: Chalk
ku: Tebeşîr	
    Someone should review this translation
    Used elsewhere: 		
    Tebeşîr
    Tebeşîr

en: Cork
ku: Kivkarik

en: Dots
ku: Xalin

en: Fibers
ku: Hevîrmêş

en: Floral
ku: Gîha

en: Fossil
ku: Fosîl

en: Green Weave
ku: Bi rîşîyên kesk

en: Ice
ku: Cemed

en: Manila Paper
ku: Kaxiza Manîla

en: Moss Ridge
ku: Pişta Kevzê

en: Numbers
ku: Hejmar

en: Ocean Strips
ku: Hîsa Okyanûsê

en: Purple Marble
ku: Mermerê Şûrkî

en: Ridged Paper
ku: Kaxiza Zirav

en: Rough Paper
ku: Kaxiza Sitûr

en: Sky Ridge
ku: Rûyê Ezman 2

en: Snow Ridge
ku: Berf

en: Wavy White
ku: Sipîya bipêl

en: C_olors
ku: _Reng

en: Drag a color to an object to change it to that color
ku: Ji bo guhertina rengê tişt, reng ber bi tişt xiş bikin

en: Orange
ku: Porteqal

en: Grapefruit
ku: Gireyfûrt

en: Ruby
ku: Yaqût

en: Pale Blue
ku: Şîna Vekirî

en: Sky
ku: Ezman

en: Danube
ku: Tuna

en: Indigo
ku: Îndîgo

en: Violet
ku: Mor

en: Sea Foam
ku: Behr

en: Leaf
ku: Pel

en: Deep Teal
ku: Hezek

en: Dark Cork
ku: Kivkarika Tarî

en: Mud
ku: Hezek

en: Fire Engine
ku: Makîneya Rivînan

en: Envy
ku: Yê Dihesidîne

en: Azul
ku: Şîn

en: Lemon
ku: Lîmon

en: Bubble Gum
ku: Benîşt

en: White
ku: Spî

en: Apparition
ku: Xeyalet

en: Silver
ku: Zêr

en: Concrete
ku: Beton

en: Shale
ku: Petrol

en: Granite
ku: Granît

en: Eclipse
ku: Reşayî

en: Charcoal
ku: Rejî

en: Black
ku: Reş

en: _Emblems
ku: _Amblem

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ku: Ji bo li bireserê zêde bike amblemî ber bi bireserê xwêr bikşîne

en: Erase
ku: Jê bibe

en: File Browser
ku: Geroka Pelan

en: Browse the file system with the file manager
ku: Bi rêveberê pelan re çav li pergala pelan bigerîne

en: Computer
ku: Komputer

en: File Manager
ku: Rêveberiya Pelan

en: File Management
ku: Rêvebirina Pelan

en: Open Folder
ku: Peldankê veke

en: Home Folder
ku: Peldanka Mal

en: Open your personal folder
ku: Peldanka şexsî veke

en: Saved search
ku: Lêgeranina tomarkirî

en: Network
ku: Tor

en: Text
ku: Nivîs

en: The text of the label.
ku: Nivîsa di etîketê de ye.

en: Justification
ku: Paldan

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema rêzik pir mezin be têne perçekirin.

en: Selection Bound
ku: Sînorên Hilbijartinê

en: Cu_t
ku: Jê bi_ke

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: _Paste
ku: _Pê veke

en: Select All
ku: Hemûyan Hilbijêre

en: Show more _details
ku: Hîn zêde _kîtekîtan nîşan bide

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Open
ku: _Veke

en: _Revert
ku: _Bizivirîne Paş

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ku: Tu dikarî pêl bişkoka betalkirinê bike û vî karî rawestîne.

en:  (invalid Unicode)
ku:  (Unicode a nederbasdar)

en: _Eject
ku: _Biavêje

en: _Unmount
ku: _Girêdanê Rake

en: Cut the selected text to the clipboard
ku: Nivîsa hilbijartî jê bike û bi panoyê ve bike

en: Paste the text stored on the clipboard
ku: Wêneyê ku di panoyê de hatiye veşartin pê ve bike

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: Select all the text in a text field
ku: Hemû nivîsa ku li qada nivîsê ye hilbijêre

en: Move _Up
ku: _Berjor

en: Move Dow_n
ku: Ber_jêr

en: Use De_fault
ku: Yên _asayî bi kar bîne

en: Name
ku: Nav

en: The name and icon of the file.
ku: Îkon û navê pelgehê.

en: Size
ku: Mezinahî

en: The size of the file.
ku: Mezinahiya pelgehê.

en: Type
ku: Cure

en: The type of the file.
ku: Cureyê pelgehê.

en: Date Modified
ku: Dîroka Guherandinê

en: The date the file was modified.
ku: Dîroka ku pelgeh hatiye guherandin.

en: Date Accessed
ku: Dîroka Gihiştinê

en: The date the file was accessed.
ku: Dîroka herî dawî pel hate bikaranîn.

en: Owner
ku: Xwedî

en: The owner of the file.
ku: Xwediyê pel.

en: Group
ku: Kom

en: The group of the file.
ku: Koma pel.

en: Permissions
ku: Destûr

en: The permissions of the file.
ku: Mafê gihiştina pel.

en: MIME Type
ku: Cureyê MIME

en: The mime type of the file.
ku: Cureyê mime yê pel.

en: SELinux Context
ku: Naveroka SELinuxê

en: The SELinux security context of the file.
ku: Naveroka ewlekariya SELinux ya pel.

en: Location
ku: Cih

en: Reset
ku: Vesazkirin

en: on the desktop
ku: li sermaseyê

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ku: Mala %s

en: Network Servers
ku: Pêşkêşkerên Torê

en: Trash
ku: Qirşikdank

en: _Move Here
ku: _Bikşîne Vê Derê

en: _Copy Here
ku: _Ji Ber Bigire Vir

en: _Link Here
ku: Li Vê Derê _Girê Bide

en: Set as _Background
ku: Wekî _Rûerd Mîheng Bike

en: Cancel
ku: Betalkirin

en: The emblem cannot be installed.
ku: Amblem nehate sazkirin.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ku: Xemgîn im, lê divê di peyva mifteyî ya amblemê de tenê tîp, reqem û valahî hebe.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ku: Amblema bi navê "%s" jixwe heye. Ji kerema xwe re navekî cuda hilbijêrî.

en: Please choose a different emblem name.
ku: Ji kerema xwe re navekî din yê amblemê hilbijêrî.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ku: Xemgîn im, wekî amblemeke taybet nehate tomarkirin.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ku: Xemgîn im, navê amblema taybet nehate tomarkirin.

en: File not found
ku: Dosya nehat dîtin

en: today at 00:00:00 PM
ku: îro dema 00:00:00 PN

en: today at %-I:%M:%S %p
ku: îro dema %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ku: îro dema 00:00 PN

en: today at %-I:%M %p
ku: îro dema %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ku: îro, 00:00 PN

en: today, %-I:%M %p
ku: îro, %-I:%M %p

en: today
ku: îro

en: yesterday at 00:00:00 PM
ku: do dema 00:00:00 PN

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ku: do dema %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ku: do dema 00:00 PN

en: yesterday at %-I:%M %p
ku: do dema %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ku: do, 00:00 PN

en: yesterday, %-I:%M %p
ku: do, %-I:%M %p

en: yesterday
ku: do

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ku: %A, %B %-d %Y saet %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ku: Yş, Teb 00 0000 saet 00:00:00 PN

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ku: %a, %b %-d %Y saet %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ku: Yş, Teb 00 0000 saet 00:00 PN

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ku: %a, %b %-d %Y saet %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ku: Teb 00 0000 saet 00:00 PN

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ku: %b %-d %Y saet %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ku: Teb 00 0000, 00:00 PN

en: 00/00/00, 00:00 PM
ku: 00/00/00, 00:00 PN

en: ? items
ku: ? tist

en: ? bytes
ku: ? bayt

en: unknown type
ku: cureyê nenas

en: unknown MIME type
ku: cureyê MIME yê nenas

en: unknown
ku: nenas

en: program
ku: bername

en: link
ku: girêdan

en: Link to %s
ku: Girêdan bi %s re

en: link (broken)
ku: girêdan (şikestî)

en: Size:
ku: Mezinahî:

en: Type:
ku: Cure:

en: _Skip
ku: _Derbas be

en: Replace
ku: Biguherîne

en: S_kip All
ku: Li ser hemûyan biqevize

en: _Retry
ku: _Careke din biceribîne

en: _Delete
ku: _Rake

en: Replace _All
ku: Hemûyî _Biguherîne

en: Another link to %s
ku: Girêdaneke din bi %s re

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ku: %s (kopî)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ku: %s (kopiya din)%s

en: Empty _Trash
ku: Sergoyî Vala bike

en: Move to _Trash
ku: Biavêjî _Çopê

en: Deleting files
ku: Pelan radike

en: Error while deleting.
ku: Di jêbirinê de çewtî.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ku: Pel neçû çopê, tu dixwazî bi awayekî mayînde jê bibî?

en: Error while copying.
ku: Di kopîkirinê de çewtî.

en: Error while moving.
ku: Dema dihate guheztin çewtî çêbû.

en: You cannot move a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê wê de bikşîne.

en: You cannot copy a folder into itself.
ku: Tu nikarî peldankekê di hundirê de ji ber bigire.

en: The destination folder is inside the source folder.
ku: Peldanka hedef di hundirê peldanka çavkanî de ye.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ku: peldanka bênav

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ku: pelekî nû

en: The Link "%s" is Broken.
ku: Girêdana "%s" Şikestî ye

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ku: Girêdana "%s" Şikestî ye. Tu dixwazî wê biavêjî çopê?

en: Mo_ve to Trash
ku: Bavêje _Sergo

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ku: Tu dixwazî "%s" bimeşîne, an dixwazî naveroka wê nîşan bidî?

en: Run in _Terminal
ku: Di _Termînalê de Bixebitîne

en: _Display
ku: _Nîşan bide

en: _Run
ku: _Bimeşîne

en: Are you sure you want to open all files?
ku: Tu bawer î ku hemû pelan vekî?

en: Opening "%s".
ku: "%s" tê vekirin.

en: Default
ku: Wekî heyî

en: Icon
ku: Sembol

en: _Add
ku: _Têxê

en: No applications selected
ku: Tu sepan nehate hilbijartin

en: %s document
ku: %s belge

en: Unknown
ku: Nenas

en: Could not run application
ku: Sepan nehate xebitandin

en: Could not find '%s'
ku: '%s' nehate dîtin

en: Could not find application
ku: Sepan nehate dîtin

en: Unknown error
ku: Çewtiya nenas

en: Could not add application
ku: Sepan lê nehate zêdekirin

en: Select an Application
ku: Sepanekê Hilbijêre

en: Open With
ku: Veke bi

en: Select an application to view its description.
ku: Spanekê hilbijêre ji bo dîtina taybetmendiyên wê.

en: _Use a custom command
ku: Fermana taybet _bikar bîne

en: _Browse...
ku: _Bigere...

en: Add Application
ku: Sepanekê Lê Zêde Bike

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ku: Karê vekirinê bi ser neket, tu dixwazî nîşandereke din veke?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ku: Karê Vekirinê bi ser neket, tu dixwazî çalakiyeke din hilbijêrî?

en: This is disabled due to security considerations.
ku: Ji ber tasewasa ewlekariyê hatiye girtin.

en: There was an error launching the application.
ku: Dema sepan hate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Details:
ku: Hûragahî:

en: Search
ku: Lê bigere

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ku: Karkirina Cajaa klasîk ya hemû pace wekî gerokan dixebite çalak bike

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ku: Dêvila darikê rê her dem têketina cih bikar bîne

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ku: Dema mişk hate ser, pêşguhdarkirina pelên deng

en: Show folders first in windows
ku: Di hundirê paceyan de berê peldankan nîşan bide

en: Default sort order
ku: Pergala rêzkirinê ya standard

en: Reverse sort order in new windows
ku: Pergala rêzkirina vajî ya di paceyên nû de

en: Whether a custom default folder background has been set.
ku: Mîhengkirina rûerdê peldankeke standard ya taybet.

en: Default Background Color
ku: Rengê Zemînê yê Standard

en: Default Background Filename
ku: Navê Pelê Rûerd ya Standart

en: Custom Side Pane Background Set
ku: Mîhenga Rûerdê Panela Kêlekê ya Taybet

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ku: Mîhengkirina rûerdê panela kêlekê ya standard ya taybet.

en: Default Side Pane Background Color
ku: Rengê Rûerdê Panela Kêlekê ya Standard

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ku: Ji bo rûerdê panela kêlekê ya standard navê pel. Tenê dema side_pane_background_set hatine hilbijartin tê bikaranîn

en: Default Side Pane Background Filename
ku: Navê Pelê Rûerdê Panela Kêlekê ya Standard

en: Default folder viewer
ku: Nîşanderê peldankên standard

en: Date Format
ku: Formata Dîrokê

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ku: Celebê dîrokên pelan. Nirxên derbasdar "locale", "iso" û "informal" e.

en: Whether to show hidden files
ku: Nîşandana pelgehên veşartî

en: Whether to show backup files
ku: Nîşandana pelên cîgir

en: Put labels beside icons
ku: Nivîsê li kêleka îkonê bi cih bike

en: Default icon zoom level
ku: Asta nêzîkanîna îkonên standard

en: Default zoom level used by the icon view.
ku: Asta nêzîkanîna standard ya wê nîşandana îkonê wê bikar bîne.

en: Default list zoom level
ku: Asta nêzikanîna lîsteya standard

en: Default zoom level used by the list view.
ku: Asta nêzîkanîna standard ya wê nîşandana îkonê wê bikar bîne.

en: Default list of columns visible in the list view
ku: Lîsteya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de dixuyin

en: Default list of columns visible in the list view.
ku: Lîsteya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de dixuyin

en: Default column order in the list view
ku: Di nîşandana lîsteyan de rêza stûnên standard

en: Default column order in the list view.
ku: Dorvegeriya stûnên standard yên di nîşandana lîsteyê de

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ku: Heke hatibe hilbijartin, caja peldankan tenê di panela kêlekê ya darê de nişan dide. Yan na jî him peldankan û him jî pelan nîşan dide.

en: Desktop font
ku: Curenivîsa sermasê

en: The font description used for the icons on the desktop.
ku: Daxuyaniya curenivîsên ku di îkonên sermaseyê de têne bikaranîn.

en: Home icon visible on desktop
ku: Sembola malê li sermasê dixwûye

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî peldanka malê ye wê here sermaseyê.

en: Computer icon visible on desktop
ku: Sembola kompîtorl li sermasê dixwûye.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî cihê kompîturê ye wê here ser maseyê.

en: Trash icon visible on desktop
ku: Bila qutiya çopê li sermaseyê were nîşandan

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ku: Heke ev hatibe hilbijartin, girêdana îkonê ya girêdayî çopê ye wê here sermaseyê.

en: Show mounted volumes on the desktop
ku: Pergalên ku hatine girêdan di sermaseyê de nîşan bide

en: Network Servers icon visible on the desktop
ku: Îkona Pêşkêşkerên Torê li sermaseyê dixuye

en: Desktop computer icon name
ku: Navê sembola Kompîtora li sermasê

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona komputera ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: Desktop home icon name
ku: Navê nîşana mala sermasê

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona malê ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: Desktop trash icon name
ku: Navê nîşana sergoyê sermasê

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ku: Heke tu dixwazî navekî taybet bide îkona qutiya çopê ya li ser sermaseyê ji vê derê binasîne.

en: Width of the side pane
ku: Firehiya panela kêlekê

en: The default width of the side pane in new windows.
ku: Di paceyên nû de firehiya panele kêlekê.

en: Show toolbar in new windows
ku: Di paceyeya nû de darikê amûran nîşan bide

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ku: Heke hatine hilbijartin, wê darikê amûran ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: Show location bar in new windows
ku: Di paceyên nû de darikê cih nîşan bide

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, darikên cih yên paceyên nû hatine vekirin di rewşa dixuye de tê nîşandan.

en: Show status bar in new windows
ku: Di paceyên nû de darikê rewşê nîşan bide

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wê darikê rewşê ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: Show side pane in new windows
ku: Di paceyên nû de panela kêlekê nîşan bide

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wê panela kêlekê ya paceyên ku nû hatine vekirin were nîşandan.

en: Side pane view
ku: Nîşandana panela kêlekê

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ku: Panela kêlekê ya di paceyên nû de têne vekirin.

en: Starting %s
ku: Dest bi %s dike

en: Not a launchable item
ku: Ev tişt nayê dan destpêkirin

en: Disable connection to session manager
ku: Girêdana bi rêveberiyê hatiye kirin betal bike

en: FILE
ku: PEL

en: Specify session management ID
ku: IDa rêveberiyê diyar bike

en: Show session management options
ku: Bijarekên gerînendeya beşê nîşan bide

en: Caja could not create the required folder "%s".
ku: Caja peldanka pêwist ya "%s" çênekir.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ku: Berî ku tu Cajaê bixebitîne, ji kerema xwe peldanka jêr ava bike, yan jî bi awayê ku wê Caja bikaribe pêk bîne mafên gihiştinê mîheng bike.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ku: Caja peldankên pêwist yên li jêr pêk neanî: %s

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ku: Berî ku tu Cajaê bixebitîne, ji kerema xwe peldanka jêr ava bike, yan jî bi awayê ku wê Caja bikaribe pêk bîne mafên gihiştinê mîheng bike.

en: Create the initial window with the given geometry.
ku: Di geometriya hatiye dayîn de paceya têketinê çêbike.

en: GEOMETRY
ku: GEOMETRÎ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ku: Tenê ji bo URIyên ku wekî vekirî hatine destnîşankirin pêk bîne.

en: Quit Caja.
ku: Ji Cajaê derkeve.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ku: 
    
    Bi rêveberê pelan re çav li pergala pelan bigerîne

en: No bookmarks defined
ku: Bijare nehatiye danasîn

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: There was an error displaying help: 
    %s
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtî çêbû:
    %s

en: Edit Bookmarks
ku: Bijareyan Biguherîne

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Close
ku: _Bigire

en: _Bookmarks
ku: _Bijare

en: Public FTP
ku: FTPya Giştî

en: FTP (with login)
ku: FTP (bi têketin)

en: Windows share
ku: Parvekirina Windowsê

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ku: WebDAV (HTTPS) ya Ewle

en: There was an error displaying help.
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtiyek çêbû.

en: C_onnect
ku: _Girêbide

en: Connect to Server
ku: Bi Pêşkêşkarê Girê Bide

en: _Server:
ku: _Pêşkêşker:

en: _Port:
ku: _Port

en: Folder:
ku: Peldank:

en: Password:
ku: Şîfre:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ku: 
    
    Girêdana li pêşkêşkerê were girêdan lê zêde bike

en: Desktop
ku: Sermêze

en: Rename Emblem
ku: Amblemê Ji Nû Ve Binavîne

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ku: Ji bo amblema ku hate nîşandan navekî din binivîse:

en: Rename
ku: Nav biguherîne

en: Add Emblems...
ku: Amblemekê Lê Zêde Bike...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ku: Li kêleka her amblemê navê raveker binivîse. Ev nav ji bo ku tu karibî amblemê nas bike wê were bikaranîn.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ku: Li kêleka her amblemê navê raveker binivîse. Ev nav ji bo ku tu karibî amblemê nas bike wê were bikaranîn.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ku: Hin pel wekî amblem nehate lêzêdekirin.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ku: Amblem wekî wêneyên derbasdar dixuye.

en: None of the files could be added as emblems.
ku: Tu pel wekî ambleman lê nehate zêdekirin.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ku: Pelê '%s' wekî wêneyekî derbasdar naxuye.

en: The emblem cannot be added.
ku: Amblem lê nehate zêdekirin.

en: Emblems
ku: Nîşan

en: Show Emblems
ku: Ambleman Nîşan Bide

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ku: Tune

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ku: Bergeha Îkonan

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ku: Nîşandana Lîsteyê

en: Never
ku: Tu car

en: By Name
ku: Bi Navan

en: By Size
ku: Bi Mezinahiyê

en: By Type
ku: Bi Cureyî

en: By Modification Date
ku: Bi Dîroka Guherandinê

en: By Emblems
ku: Bi Daweran

en: 50%
ku: %50

en: 100%
ku: %100

en: 150%
ku: %150

en: 200%
ku: %200

en: 400%
ku: %400

en: File Management Preferences
ku: Tercîhên Rêveberiya Pelan

en: View _new folders using:
ku: Peldankên _nû bi vê re nîşan bide:

en: _Arrange items:
ku: Hêmanan _sererast bike:

en: Sort _folders before files
ku: _Peldankan berî pelan rêz bike

en: _Text beside icons
ku: Li kêleka _nivîsan îkon

en: Show _only folders
ku: _Tenê peldankan nîşan bide

en: Views
ku: Dîtin

en: _Ask each time
ku: _Her car bipirse

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ku: Berî ku çopê vala bike yan jî pelan jê bibe bipirse

en: Behavior
ku: Helwest

en: Display
ku: Dîmen

en: List Columns
ku: Sitûnan Lîste bike

en: Show te_xt in icons:
ku: Di î_konan de nivîsê nîşan bide:

en: _Only for files smaller than:
ku: _Tenê pelên ji vê biçûktir:

en: Preview _sound files:
ku: Pêşdîtina pelên _deng:

en: Count _number of items:
ku: _Hejmara hêmanan hesab bike:

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: _Type:
ku: _Cure:

en: History
ku: Dîrok

en: Show History
ku: Dîrokê nîşan bide

en: Camera Brand
ku: Markaya Kamerayê

en: Camera Model
ku: Modele Kamerayê

en: Date Taken
ku: Dîroka Kişandinê

en: ISO Speed Rating
ku: Rêjeya Leza ISO

en: Flash Fired
ku: Flaş Vêket

en: Software
ku: Nivîsbarî

en: Description
ku: Daxuyanî

en: Image Type:
ku: Cureyê Wêneyê:

en: Failed to load image information
ku: Dema agahiya wêne dihate barkirin çewtî çêbû

en: loading...
ku: tê barkirin...

en: Image
ku: Wêne

en: Information
ku: Agahî

en: Show Information
ku: Agahî Nîşan bide

en: Use _Default Background
ku: Rûerdê _Standard Bikar Bîne

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ku: Ji kerema xwe re ji bo mîhengkirina îkoneke taybet tenê wêneyekî bikşîne.

en: The file that you dropped is not local.
ku: Pelê ku te berda ne herêmî ye.

en: You can only use local images as custom icons.
ku: Wekî îkoneke taybet tenê tu dikarî wêneyên herêmî bikar bîne.

en: The file that you dropped is not an image.
ku: Pelê ku te berda ne pelê wêneyan e.

en: You can only use images as custom icons.
ku: Tu dikarî wêneyan tenê wekî îkonên taybet bikar bîne.

en: Location:
ku: Cih:

en: Go To:
ku: Biçe:

en: Open Location
ku: Cihî veke

en: _Location:
ku: _Cih:

en: %s - File Browser
ku: %s - Geroka Pelan

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ku: Tu bawer î ku fermanên te ziyaret kiribû jê bibe?

en: The location "%s" does not exist.
ku: Cihê "%s" tune.

en: The history location doesn't exist.
ku: Cihê raboriyê ne mevcûd e.

en: _Go
ku: _Here

en: Open another Caja window for the displayed location
ku: Ji bo cihê ku tê nîşandan paceyeke din ya Caja veke

en: Close _All Windows
ku: Hemû Paceyan Bi_gire

en: Close all Navigation windows
ku: Hemû paceyên navîgasyonê bigire

en: _Location...
ku: _Cih...

en: Specify a location to open
ku: Ji bo vekirinê cihekî diyar bike

en: Clea_r History
ku: Dîrokê _Jê Bibe

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ku: Naveroka pêşeka Biçe û lîsteya Pêş/Paş paqij bike

en: _Add Bookmark
ku: Bijareyê _zêde bike

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ku: Ji bo cihê mevcûd bijareyekê têxe pêşekê

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ku: Ji bo sererastkirina bijareyên di vê pêşekê de ye paceyekê nîşan bide

en: _Previous Tab
ku: Hilfirîna _Berê

en: _Next Tab
ku: Hilfirîna _Dûre

en: _Main Toolbar
ku: Darika Amûran ya Serekî

en: _Side Pane
ku: Panelê _Kêlekê

en: Location _Bar
ku: Darika Cihan

en: St_atusbar
ku: _Darikê rewşê

en: _Search for Files...
ku: Li Pelan Bi_gere...

en: _Back
ku: P_aş

en: Go to the previous visited location
ku: Biçe cihê ku berê hatiye ziyaretkirin

en: Back history
ku: Di dîrokê de paş

en: _Forward
ku: _Pêş

en: Go to the next visited location
ku: Biçe cihê ku dû re hatiye ziyaretkirin

en: Forward history
ku: Di dîrokê de pêş

en: _Search
ku: _Lê bigere

en: Close tab
ku: Hilfirînê bigire

en: Notes
ku: Têbinî

en: Show Notes
ku: Têbiniyan Sernivîsan nîşan bide

en: File System
ku: Pergala Pelan

en: _Stop
ku: _Bisekine

en: Open in New _Window
ku: Di _Paceya Nû de veke

en: Remove
ku: Rake

en: Rename...
ku: Nav biguherîne...

en: _Mount
ku: _Girê Bide

en: _Format
ku: _Teşe

en: Places
ku: Cih

en: Show Places
ku: Cihan Nîşan Bide

en: Backgrounds and Emblems
ku: Zemîn û Amblem

en: _Remove...
ku: _Rake...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ku: Ji bo tu karibî vî nîgarî jê bibî mafê xwe yê gihiştinê kontrol bike.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ku: Ji bo ku tu karibî vê amblemê jê bibe mafên xwe kontrol bike.

en: Select an Image File for the New Emblem
ku: Ji bo Ambelemeke Nû Pelekî Wêneyan Hilbijêre

en: Create a New Emblem
ku: Amblemeke Nû Çêbike

en: _Keyword:
ku: _Peyva mifte:

en: _Image:
ku: _Wêne:

en: Create a New Color:
ku: Rengekî nû çêke:

en: Color _name:
ku: Navê _rengê:

en: Color _value:
ku: Nir_xa rengê:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ku: Vesazkirin wêneyekî taybet e û jê nayê birin.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
ku: Ji bo wekî lêzêdekirina nîgarekê Pelekî Wêneyan hilbijêrî

en: The color cannot be installed.
ku: Reng nehate sazkirin.

en: Select a Color to Add
ku: Ji Bo Lêzêdekirinê Rengekî Hilbijêrî

en: The file is not an image.
ku: Ev pel ne ya wêneyan e.

en: Select a Category:
ku: Kategoriyekê Hilbijêre:

en: C_ancel Remove
ku: Rakirinê Betal bike

en: _Add a New Pattern...
ku: Nîgarekî Nû _Lê Zêde Bike...

en: _Add a New Color...
ku: Rengekî nû tê_xe...

en: _Add a New Emblem...
ku: Amblemeke Nû Lê Zêde Bike...

en: Click on a pattern to remove it
ku: Ji bo jêbirinê pêl ser nîgarekê bike

en: Click on a color to remove it
ku: Ji bo jêbirinê pêl ser reng bike

en: Click on an emblem to remove it
ku: Ji bo jêbirinê pêl amblemê bike

en: Patterns:
ku: Nîgar:

en: Colors:
ku: Reng:

en: Emblems:
ku: Amblem:

en: _Remove a Pattern...
ku: Nîgarekê _Jê Bibe...

en: _Remove a Color...
ku: Rengekî _Derxe...

en: _Remove an Emblem...
ku: _Amblemekê Derxe...

en: File Type
ku: Pergala Pelan

en: Select folder to search in
ku: Peldanka ku wê lêgerîn pêk were hilbijêrî

en: Documents
ku: Belge

en: Music
ku: Muzîk

en: Video
ku: Vîdeo

en: Picture
ku: Wêne

en: Illustration
ku: Mînakdan

en: Spreadsheet
ku: Tabloya Hesêb

en: Presentation
ku: Pêşkêşî

en: Pdf / Postscript
ku: Pdf / Skrîpta Post

en: Text File
ku: Pelê _Vala

en: Select type
ku: Cure hilbijêrî

en: Any
ku: hema yek

en: Other Type...
ku: Cureyê Din...

en: Search Folder
ku: Peldanka Lêgerînê

en: Edit
ku: Biguherîne

en: Edit the saved search
ku: Lêgerîna tomarbûyî sererast bike

en: Go
ku: Biçe

en: Reload
ku: Ji nû ve bar bike

en: Perform or update the search
ku: Lê bigere yan jî rojane bike

en: _Search for:
ku: _Lêgerîn:

en: Search results
ku: Encamên lêgerînê

en: Search:
ku: Lêgerîne:

en: Close the side pane
ku: Panela kêlekê bigire

en: _Places
ku: _Cih

en: Open _Location...
ku: _Cihî Veke...

en: Close P_arent Folders
ku: Peldankên _Jor Bigire

en: Close this folder's parents
ku: Jêrepeldankên vê peldankê bigire

en: Clos_e All Folders
ku: Hemû peldankan bi_gire

en: Close all folder windows
ku: Hemû paceyên peldankan bigire

en: Delete all items in the Trash
ku: Hemû tiştên di sergoyî de jê bibe

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ku: Tu dixwazî bijareyên ku cihên wan tuneye jê bibî?

en: Bookmark for Nonexistent Location
ku: Ji Bo Cihê Ku Nayê Dîtin Bijare

en: You can choose another view or go to a different location.
ku: Tu dikarî bergeheke din hilbijêrî yan jî biçe cihekî din.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ku: Cih bi vê nîşanderê nayê nîşandan.

en: Content View
ku: Dîtina Naverokê

en: View of the current folder
ku: Nîşandana peldanka heyî

en: The location is not a folder.
ku: Ev cih ne peldankek e.

en: Please check the spelling and try again.
ku: Ji kerema xwe re rastnivîsa wê kontrol bike û dîsa biceribîne.

en: Access was denied.
ku: Destûra gihiştinê nehat dayîn.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ku: Çewtiyên nivîsînê û rastbûna mîhengên cîgir kontrol bike.

en: Go to the location specified by this bookmark
ku: Biçe cihê ku vê bijareyê diyar kiriye.

en: _File
ku: _Pel

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _View
ku: _Bergeh

en: Close this folder
ku: Vê peldankê bigire

en: _Backgrounds and Emblems...
ku: _Rûerd û Amblem...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ku: Nîgar, reng û logoyên ku rê li ber guherandina bergehê vedike nîşan dide

en: Prefere_nces
ku: _Vebijêrk

en: Edit Caja preferences
ku: Vebijêrkên Cajaê biguherîne

en: Open _Parent
ku: _Jorepeldankekê Veke

en: Open the parent folder
ku: Peldanka jor veke

en: _Reload
ku: _Nû Bike

en: _Contents
ku: _Naverok

en: Display Caja help
ku: Alîkariya Cajaê nîşan bide

en: _About
ku: _Der barê

en: Display credits for the creators of Caja
ku: Der barê kesên ku caja nivîsandiye agahiyan bide

en: Zoom _In
ku: Nê_zîk bibe

en: Zoom _Out
ku: _Dûrtir

en: Normal Si_ze
ku: Mezinahiya _Asayî

en: Connect to _Server...
ku: Bi Pêşkêşkerê Girê Bide

en: _Home Folder
ku: Peldanka _Mal

en: _Computer
ku: _Kompîtur

en: _Network
ku: _Tor

en: T_emplates
ku: Şab_lon

en: Open your personal templates folder
ku: Peldanka şablonan ya şexsî veke

en: _Trash
ku: _Çop

en: Open your personal trash folder
ku: Peldanka çop ya şexsî veke

en: Show _Hidden Files
ku: Pelên _veşartî nîşan bide

en: _Up
ku: _Jor

en: _Home
ku: _Mal

en: Loading...
ku: Bar dike...

en: Zoom In
ku: Nêzîk bike

en: Zoom Out
ku: Dûr bibe

en: Zoom to Default
ku: Mezinkirina Standard

en: Zoom
ku: Mezinahî

en: Set the zoom level of the current view
ku: Mîhengî asta mezinkirina xuyeneka rojane bike

en: Background
ku: Zemîn

en: E_mpty Trash
ku: Sergo _Vala bike

en: Create L_auncher...
ku: D_estpêker Çêbike...

en: Create a new launcher
ku: Destpêkareke nû biafirîne

en: Change Desktop _Background
ku: Zemîna Sermaseyê Biguherîne

en: Empty Trash
ku: Sergo Vala bike

en: The desktop view encountered an error.
ku: Bergeha sermaseyê rastî çewtiyekê hat.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ku: Dema bergeha sermaseyê dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

en: _Pattern:
ku: Desen

en: Save Search as
ku: Lêgerînê Cuda Tomar Bike

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: Search _name:
ku: Li _nav bigere:

en: _Folder:
ku: _Peldank:

en: Select Folder to Save Search In
ku: Peldanka ku Wê Lêgerîn Li Ser Wê Tomarkirin Hilbijêrî

en: "%s" selected
ku: "%s" hatiye hilbijartin

en: %s, Free space: %s
ku: %s, Cihê vala: %s

en: Create Document from template "%s"
ku: Ji şablona "%s" pelge çêke

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê Ve Bike hilbijêrî dê "%s" were kişandin

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ku: Heke tu fermana Pê ve Bike hilbijêrî wê "%s" were jibergirtin.

en: _Connect
ku: _Girêbide

en: Link _name:
ku: Navê _girêdanê:

en: Create _Document
ku: _Pelgeyê Çêke

en: Open Wit_h
ku: Veke _Bi

en: _Properties
ku: _Taybetî

en: Create _Folder
ku: _Peldankê Çêke

en: Create a new empty folder inside this folder
ku: Di vê peldankê de peldankeke nû çêke

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ku: Pelê _Vala

en: Create a new empty file inside this folder
ku: Di hundirê vê peldankê de pelekî vala çêbike

en: Open the selected item in this window
ku: Pelê hilbijartî di vê paceyê de veke

en: Choose another application with which to open the selected item
ku: Sepaneke din ya wê vî pelê ku hatiye hilbijartin veke hilbijêrî

en: _Open Scripts Folder
ku: Peldanka _Skrîptan Veke

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ku: Peldanka skrîptên ku di vê pêşekê de têne nîşandan dihewîne nîşan bide

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ku: Pelên ku te bi fermana "Jê Bike" yan jî "Ji Ber Bigire" hilbijartiye yan veguhezîne yan jî ji ber bigire

en: _Paste Into Folder
ku: _Bi Peldankê Ve Ke

en: Select all items in this window
ku: Hemû hêmanên di vê paceyê de hilbijêrî

en: Create a symbolic link for each selected item
ku: Ji bo her pelê hatiye hilbijartin girêdaneke sembolîk çêbike

en: _Rename...
ku: _Nav biguherîne...

en: Rename selected item
ku: Hêmana ku hatiye hilbijartin ji nû ve binavîne

en: Move each selected item to the Trash
ku: Hemû hêmanên ku hatine hilbijartin biavêjî çopê

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ku: Berî ku hemû hêmanên ku hatine hilbijarin biavêjî çopê jê bibî

en: _Undo
ku: _Vegerîne

en: Undo the last action
ku: Çalakiya herî dawî paş de vegerîne

en: _Redo
ku: _Dîsa bike

en: Connect To This Server
ku: Li Vê Pêşkêşkerê Were Girêdan

en: Make a permanent connection to this server
ku: Girêdaneke  mayinde bi vê pêşkêşkerê ava bike

en: Mount the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin girê bide

en: Unmount the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin veqetîne

en: Eject the selected volume
ku: Pergala ku hatiye hilbijartin derxe

en: Format the selected volume
ku: Pergalal ku hatiye hilbijartin teşe bike

en: Mount the volume associated with the open folder
ku: Pergala ku têkildarî peldanka ku niha vekirî ye girê bide

en: Unmount the volume associated with the open folder
ku: Girêdana pergala ku têkildarî peldanka niha vekirî ye rake

en: Format the volume associated with the open folder
ku: Pergala ku têkildarî peldanka vekirî ye teşe bike

en: Open File and Close window
ku: Pel Veke û Paceyê Bigire

en: Sa_ve Search
ku: Lêgerînê To_mar Bike

en: Save the edited search
ku: Lêgerîna ku hatiye sererastkirin tomar bike

en: Sa_ve Search As...
ku: Lêgerînê Cuda T_omar Bike...

en: Save the current search as a file
ku: Lêgerîna heyî wekî pel tomar bike

en: Move this folder to the Trash
ku: Vê peldankê biavêjî çopê

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ku: Vê peldankê bêyî ku biavêjî çopê jê bibe

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ku: Skrîptan ji cihê %s bixebitîne yan jî bi rê bibe

en: _Scripts
ku: _Skript

en: _Disconnect
ku: Girêdanê _qut bike

en: Delete the open folder permanently
ku: Peldanka ku niha vekirî ye mayinde jê bibe

en: Move the open folder to the Trash
ku: Peldanka ku niha vekirî ye biavêjî Çopê

en: Delete all selected items permanently
ku: Hêmanên ku hatine hilbijartin bi awayekî mayinde jê bibe

en: View or modify the properties of the open folder
ku: Taybetmendiyên peldanka ku niha vekirî ye nîşan bide yan jî biguherîne

en: Download location?
ku: Bila cih were daxistin?

en: You can download it or make a link to it.
ku: Tu dikarî wê daxî yan jî girêdanekê pêk bîne.

en: Make a _Link
ku: _Girêdanekê Çêke

en: _Download
ku: _Daxe

en: Drag and drop is not supported.
ku: Xwêr bikşîne û berde nayê destekkirin.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ku: Xwêr bikşîne û berde tenê di pergala pelên herêmî de tê destekkirin.

en: An invalid drag type was used.
ku: Cureyekî xwêrkişandina nederbasdar hate bikaranîn.

en: Comment
ku: Şîrove

en: Command
ku: Ferman

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî li naveroka "%s" binihêre têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: The item could not be renamed.
ku: Hêman ji nû ve nehate binavkirin.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ku: Ji bo ku tu karibî navê koma "%s" biguherîne têra xwe mafê te yê gihiştinê tuneye.

en: The group could not be changed.
ku: Kom nehate guhertin.

en: The owner could not be changed.
ku: Xwediyê pel nehate guherandin.

en: The permissions could not be changed.
ku: Mafê gihiştinê nehate guherandin.

en: Renaming "%s" to "%s".
ku: Navê "%s" dibe "%s".

en: by _Name
ku: bi _Navan

en: Keep icons sorted by name in rows
ku: Îkonan gorî navên wan rêz bike

en: by _Size
ku: bi _Mezinahiyê

en: Keep icons sorted by size in rows
ku: Îkonan gorî mezinahiya wan rêz bike

en: by _Type
ku: Gorî _Cureyan

en: Keep icons sorted by type in rows
ku: Îkonan gorî cureyên wan rêz bike

en: by Modification _Date
ku: bi _Dîroka Guherandinê

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ku: Îkonan gorî dîroka guherandinê rêz bike

en: by _Emblems
ku: bi _Daweran

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ku: Îkonan gorî amblemên wan rêz bike

en: Arran_ge Items
ku: Hêman_an Sererast Bike

en: Restore Icons' Original Si_zes
ku: Îkonan Bîne Me_zinahiya Wan ya Orjînal

en: _Keep Aligned
ku: _Rêzkirî Bigire

en: _Manually
ku: _Bi destan

en: Leave icons wherever they are dropped
ku: Îkon li ku derê hate hiştin bila li wir bimîne

en: By _Name
ku: Bi _Navan

en: By _Size
ku: Bi _Mezinahiyê

en: By _Type
ku: Gorî _Cureyan

en: By Modification _Date
ku: Gorî _Dîroka Guherandinê

en: By _Emblems
ku: Bi _Daweran

en: The icon view encountered an error.
ku: Nîşandana îkonê bi çewtiyekê rast hat.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana îkonan dihate destpêkirin rastî çewtiyekê hat.

en: Display this location with the icon view.
ku: Vî cihî tevî nîşandana îkonê nîşan bide.

en: (Empty)
ku: (Vala)

en: %s Visible Columns
ku: %s Sitûnên Xuya

en: Visible _Columns...
ku: _Sitûnên Xuya

en: Select the columns visible in this folder
ku: Stûnên ku wê ji bo vê peldankê were nîşandan hilbijêrî

en: The list view encountered an error.
ku: Nîşandana lîsteyê rastî çewtiyekê hat.

en: The list view encountered an error while starting up.
ku: Dema nîşandana lîsteyan dihate destpêkirin çewtiyek çêbû.

en: Display this location with the list view.
ku: Vî cihî bi nîşandan lîsteyê nîşan bide.

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: %s Properties
ku: Taybetiyên %s

en: Cancel Group Change?
ku: Guherandina Koman Bila Were Betalkirin?

en: Cancel Owner Change?
ku: Bila Guherandina Xwedî Were Betalkirin?

en: nothing
ku: ne yek jî

en: unreadable
ku: nayê xwendin

en: (some contents unreadable)
ku: (çend naverok nayên xwendin)

en: Contents:
ku: Naverok:

en: Basic
ku: Bingehî

en: Link target:
ku: Hedefa girêdanê:

en: Accessed:
ku: Hatiye gihiştin:

en: Modified:
ku: Hatiye guherandin:

en: Free space:
ku: Cihê vala:

en: _Read
ku: Bi_xwîne

en: _Write
ku: Bi_nivîse

en: E_xecute
ku: Bi_meşîne

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ku: na

en: list
ku: lîste

en: read
ku: xwendin

en: create/delete
ku: çêkirin/jêbirin

en: write
ku: nivîsîn

en: access
ku: gihiştin

en: Access:
ku: Gihiştin:

en: List files only
ku: Tenê pelan rêz dike

en: Access files
ku: Gihiştina Peran

en: Create and delete files
ku: Pelan ava bike û jê bibe

en: Read-only
ku: Tenê tê xwendin

en: Read and write
ku: Xwendin û nivîsîn

en: Special flags:
ku: Alayên taybet:

en: Set _user ID
ku: IDa _bikarhêner mîheng bike

en: Set gro_up ID
ku: IDa ko_mê mîheng bike

en: _Sticky
ku: _Mezeloqî

en: _Owner:
ku: _Xwedî:

en: Owner:
ku: Xwedî:

en: _Group:
ku: _Kom:

en: Group:
ku: Kom:

en: Others
ku: Yên din

en: Execute:
ku: Xebitandin:

en: Allow _executing file as program
ku: Destûrê bide bila pel wekî bernameyekê _bixebite

en: Others:
ku: Yên din:

en: Folder Permissions:
ku: Destûrên Peldankan:

en: File Permissions:
ku: Destûrên Pelan:

en: Text view:
ku: Dîtina nivîsê:

en: Last changed:
ku: Guherandina dawî:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ku: Mafe gihiştinê yê "%s" nehate diyarkirin.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ku: Mafê gihiştinê pelê ku hatiye hilbijartin nehate diyarkirin.

en: Creating Properties window.
ku: Paceya Taybetmendiyan Tê Çêkirin.

en: Select Custom Icon
ku: Îkoneke Taybet Hilbijêrî

en: Tree
ku: Dar

en: Show Tree
ku: Darê Nîşan Bide
