caja 1.25.3 - en to ku_IQ translation catalogue (384 entries)

en: Chalk
ku_IQ: گەچ

en: Dots
ku_IQ: خاڵدار

en: Fibers
ku_IQ: ڕێشاڵی

en: Fossil
ku_IQ: بەردین

en: Ice
ku_IQ: سەهۆڵ

en: Numbers
ku_IQ: ژمارەکان

en: Purple Marble
ku_IQ: مەڕمەڕی ئەرخەوانی

en: C_olors
ku_IQ: ڕ_ەنگەکان

en: Mango
ku_IQ: مانگۆ

en: Orange
ku_IQ: پرتەقاڵ

en: Tangerine
ku_IQ: لالەنگی

en: Grapefruit
ku_IQ: سندی

en: Ruby
ku_IQ: یاقوت

en: Pale Blue
ku_IQ: شینی زەردباو

en: Sky
ku_IQ: ئاسمان

en: Indigo
ku_IQ: نیلی

en: Violet
ku_IQ: وەنەوشەیی

en: Sea Foam
ku_IQ: کەفی دەریایی

en: Leaf
ku_IQ: گەڵا

en: Mud
ku_IQ: قوڕ

en: Fire Engine
ku_IQ: بزوێنەری ئاگری

en: Azul
ku_IQ: شین

en: Lemon
ku_IQ: لیمۆ

en: Bubble Gum
ku_IQ: بڵقی بنیشت

en: White
ku_IQ: سپی

en: Silver
ku_IQ: زیو

en: Shale
ku_IQ: تاوێر

en: Granite
ku_IQ: گرانێت

en: Eclipse
ku_IQ: گیران

en: Charcoal
ku_IQ: خەڵووز

en: Black
ku_IQ: ڕەش

en: Erase
ku_IQ: ژێبرن

en: Caja
ku_IQ: کاخا

en: Computer
ku_IQ: کۆمپیوتەر

en: File Manager
ku_IQ: بەڕێوەبەری پەڕگە

en: File Management
ku_IQ: بەڕێوەبردنی پەڕگە

en: Open Folder
ku_IQ: کردنەوەی بوخچە

en: Home Folder
ku_IQ: بەخچەی ماڵەوە

en: Open your personal folder
ku_IQ: کردنەوەی بوخچەی کەسی

en: Saved search
ku_IQ: گەڕانی پاشەکەوتکراو

en: Network
ku_IQ: ڕایەڵە

en: X
ku_IQ: س

en: Text
ku_IQ: دەق

en: Justification
ku_IQ: پاساو

en: _Copy
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوە

en: Select All
ku_IQ: دیاریکردنی هەموویان

en: _Cancel
ku_IQ: _هەڵوەشاندنەوە

en: _Open
ku_IQ: _کردنەوە

en: _OK
ku_IQ: _باشە

en: No applications found
ku_IQ: هیچ نەرمەواڵەیەک نەدۆزرایەوە

en: Do Nothing
ku_IQ: هیچ مەکە

en: Open %s
ku_IQ: کردنەوەی %s

en: Open with other Application...
ku_IQ: کردنەوەی بە نەرمەواڵەی دیکە...

en: Select _All
ku_IQ: دیاریکردنی _هەموو

en: Move _Up
ku_IQ: جوڵاندن بۆ _سەرەوە

en: Move Dow_n
ku_IQ: جوڵاندن بۆ خ_وارەوە

en: Use De_fault
ku_IQ: بەرکارهێنانی بن_ەڕەت

en: Name
ku_IQ: ناو

en: The name and icon of the file.
ku_IQ: ناو و وێنۆچکەی پەڕگەکە.

en: Size
ku_IQ: قەبارە

en: The size of the file.
ku_IQ: قەبارەی پەڕگەکە.

en: Type
ku_IQ: جۆر

en: The type of the file.
ku_IQ: جۆری پەڕگەکە.

en: Owner
ku_IQ: خاوەن

en: The owner of the file.
ku_IQ: خاوەنی پەڕگەکە.

en: Group
ku_IQ: دەستە

en: Location
ku_IQ: شوێن

en: The location of the file.
ku_IQ: شوێنی پەڕگەکە.

en: Date when file was moved to the Trash
ku_IQ: بەرواری گواستنەوەی پەڕگە بۆ گلێشدان

en: on the desktop
ku_IQ: لەسەر ڕوومێز

en: Network Servers
ku_IQ: ڕاژەکارەکانی ڕایەڵە

en: Trash
ku_IQ: گڵیشدان

en: _Move Here
ku_IQ: _بیجوڵێنە لێرە

en: _Copy Here
ku_IQ: _لەبەرگرتنەوەی لێرە

en: _Link Here
ku_IQ: _بەرستەری ئێرە

en: Set as _Background
ku_IQ: دانان وەک _پاشبنەما

en: Cancel
ku_IQ: هەڵوەشاندنەوە

en: Set as background for _all folders
ku_IQ: دانان وەک پاشبنەما بۆ _هەموو بوخچەکان

en: Set as background for _this folder
ku_IQ: دانان وەک پاشبنەما بۆ _ئەم بوخچەیە

en: File not found
ku_IQ: پەڕگە نەدۆزرایەوە

en: today at 00:00:00 PM
ku_IQ: ئەمڕۆ لە 00:00:00 دوایی نیوەڕۆ

en: today, 00:00 PM
ku_IQ: ئەمڕۆ، 00:00 دوایی نیوەڕۆ

en: today
ku_IQ: ئەمڕۆ

en: yesterday, 00:00 PM
ku_IQ: دوێنی، 00:00 دوایی نیوەڕۆ

en: yesterday
ku_IQ: دوێنێ

en: %s (%s bytes)
ku_IQ: %s (%s بایت)

en: unknown type
ku_IQ: جۆری نەناسراو

en: unknown
ku_IQ: نەناسراو

en: program
ku_IQ: بەرنامە

en: link
ku_IQ: بەستەر

en: Size:
ku_IQ: قەبارە:

en: Type:
ku_IQ: جۆر:

en: _Skip
ku_IQ: _تێپەڕاندن

en: Re_name
ku_IQ: نا_ولێنانەوە

en: S_kip All
ku_IQ: ت_ێپەڕاندنی هەموویان

en: _Delete
ku_IQ: _سڕینەوە

en: Delete _All
ku_IQ: سڕینەوەی _هەموویان

en: Copy _Anyway
ku_IQ: لەبەرگرتنەوە _بەهەر شێوەیەک

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ku_IQ: (لەبەرگرتنەوە)

en: Empty all items from Trash?
ku_IQ: بەتاڵکردنی هەموو بڕگەکان لە گلێشدنا؟

en: Empty _Trash
ku_IQ: بەتاڵکردنی _گلێشدان

en: Error while deleting.
ku_IQ: هەڵە لە کاتی سڕینەوە.

en: Moving files to trash
ku_IQ: گواستنەوەی پەڕگەکان بۆ گلێشدان

en: Error while copying.
ku_IQ: هەڵە لە کاتی لەبەرگرتنەوە.

en: Error while moving.
ku_IQ: هەڵە لە کاتی جوڵاندن.

en: Error while moving files to trash.
ku_IQ: هەڵە لە کاتی گواستنەوەی پەڕگەکان بۆ گلێشدان.

en: Error while copying to "%B".
ku_IQ: هەڵە لە کاتی لەبەرگرتنەوەی بۆ "%B".

en: Moving "%B" to "%B"
ku_IQ: گواستنەوەی "%B" بۆ"%B"

en: Copying "%B" to "%B"
ku_IQ: لەبەرگرتنەوەی "%B" بۆ "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ku_IQ: %S لە %S

en: Error while moving "%B".
ku_IQ: هەڵە لە کاتی گواستنەوەی "%B".

en: Error while copying "%B".
ku_IQ: هەڵە لە کاتی لەبەرگرتنەوەی "%B".

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ku_IQ: بوخچەی بێناو

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ku_IQ: پەڕگەی نوێ

en: Error while creating file %B.
ku_IQ: هەڵە لە کاتی دروستکردنی پەڕگەی %B.

en: Mo_ve to Trash
ku_IQ: گو_استنەوە بۆ گلێشدان

en: Run in _Terminal
ku_IQ: ڕادان لە _تێرمیناڵ

en: _Run
ku_IQ: _ڕادان

en: _Select Application
ku_IQ: _نەرمەواڵەیەک هەڵبژێرە

en: Mark as _Trusted
ku_IQ: نیشانکردن وەک _متمانەپێکراو

en: Default
ku_IQ: بنەڕەت

en: Icon
ku_IQ: وێنۆچکە

en: _Add
ku_IQ: _زۆرکردن

en: No applications selected
ku_IQ: هیچ نەرمەواڵەیەک دیارینەکراوە

en: %s document
ku_IQ: %s بەڵگەنامە

en: Unknown
ku_IQ: نەزانراو

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ku_IQ: نەرمەواڵەیەک هەڵبژێرە بۆ کردنەوەی %s و پەڕگەی دیکە لە جۆری "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
ku_IQ: کردنەوەی هەموو پەڕگەکان لە جۆری "%s" بە:

en: Could not find '%s'
ku_IQ: نەتوانرا '%s' بدۆزرێتەوە

en: Could not find application
ku_IQ: نەتوانرا نەرمەواڵە بدۆزرێتەوە

en: Unknown error
ku_IQ: هەڵەی نەناسراو

en: Select an Application
ku_IQ: نەرمەواڵەیەک هەڵبژێرە

en: Open With
ku_IQ: کردنەوە بە

en: _Browse...
ku_IQ: _گەڕان...

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
ku_IQ: کردنەوەی %s بە:

en: Add Application
ku_IQ: نەرمەواڵەیەک زیادبکە

en: Details:
ku_IQ: وردەکاری:

en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: Search for "%s"
ku_IQ: گەڕان لە "%s"

en: Delete '%s'
ku_IQ: سڕینەوەی '%s'

en: Copy %d items to '%s'
ku_IQ: لەبەرگرتنەوەی %d بڕگە بۆ '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
ku_IQ: لەبەرگرتنەوەی '%s' بۆ '%s'‍

en: Show folders first in windows
ku_IQ: پیشاندانی بوخچە لەسەرەی پەنجەرە

en: Default Background Color
ku_IQ: ڕەنگی بنەڕەتی پاشبنەما

en: Default folder viewer
ku_IQ: پیشاندەری بنەڕەتی بوخچە

en: Desktop font
ku_IQ: جۆرەپیتی ڕوومێز

en: Desktop computer icon name
ku_IQ: ناوی وێنۆچکەی کۆمپیوتەری ڕوومێز

en: Desktop home icon name
ku_IQ: ناوی وێنچکەی ماڵەوەی ڕوومێز

en: Network servers icon name
ku_IQ: ناوی وێنۆچکەی ڕاژەکارەکانی ڕایەڵە

en: Show toolbar in new windows
ku_IQ: پیشاندانی توولامراز لە پەنجەرەی نوێدا

en: List of extensions in disabled state.
ku_IQ: ق

en: FILE
ku_IQ: پەڕگە

en: ID
ku_IQ: پێناسە

en: Quit Caja.
ku_IQ: دەرچوون لە کاخا.

en: _Help
ku_IQ: _یارمەتی

en: _Close
ku_IQ: _داخستن

en: Try Again
ku_IQ: هەوڵبدەوە

en: Continue
ku_IQ: بەردەوامبوون

en: Server Details
ku_IQ: وردەکارییەکانی ڕاژەکار

en: _Server:
ku_IQ: _ڕاژەکار:

en: _Port:
ku_IQ: _دەرچە:

en: Share:
ku_IQ: هاوبەشکردن:

en: Folder:
ku_IQ: بوخچە:

en: User Details
ku_IQ: وردەکارییەکانی بەکار‌هێنەر

en: Domain Name:
ku_IQ: ناوی پاوان:

en: User Name:
ku_IQ: ناوی بەکارهێنەر:

en: Password:
ku_IQ: تێپەڕەوشە:

en: Desktop
ku_IQ: ڕوومێز

en: Rename
ku_IQ: ناولێنانەوە

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ku_IQ: هیچ

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ku_IQ: بینین وێنۆچکە

en: Always
ku_IQ: هەمیشە

en: Never
ku_IQ: هەرگیز

en: By Name
ku_IQ: بە ناو

en: By Path
ku_IQ: بە ڕێڕەو

en: By Size
ku_IQ: بە قەبارە

en: By Type
ku_IQ: بە جۆر

en: 150%
ku_IQ: 150%‍

en: 100 KB
ku_IQ: 100 کیلۆبایت

en: 500 KB
ku_IQ: 500 کیلۆبایت

en: 1 MB
ku_IQ: 1 مێگابایت

en: 3 MB
ku_IQ: 3 مێگابایت

en: 5 MB
ku_IQ: 5 مێگابایت

en: 10 MB
ku_IQ: 10 مێگابایت

en: 100 MB
ku_IQ: 100 مێگابایت

en: 1 GB
ku_IQ: 1 گێگابایت

en: 2 GB
ku_IQ: 2 گێگابایت

en: 4 GB
ku_IQ: 4 گێگابایت

en: File Management Preferences
ku_IQ: هەڵبژاردەکانی بەڕێوەبردنی پەڕگە

en: Sort _folders before files
ku_IQ: ڕیزکردنی _بوخچە پێش پەڕگە

en: Show _only folders
ku_IQ: پیشاندانی _تەنیا بوخچەکان

en: Views
ku_IQ: بینین

en: _Double click to open items
ku_IQ: _دووکرتە بکە بۆ کردنەوەی بڕگەکان

en: <b>Trash</b>
ku_IQ: <b>گلێشدان</b>

en: <b>Date</b>
ku_IQ: <b>بەروار</b>

en: _Format:
ku_IQ: _فۆڕمات:

en: <b>Size</b>
ku_IQ: <b>قەبارە</b>

en: <b>Text Files</b>
ku_IQ: <b>پەڕگە دەقییەکان</b>

en: _Only for files smaller than:
ku_IQ: _تەنیا بۆ ئەو پەڕگانەی بچووکترن لە:

en: Preview _sound files:
ku_IQ: پێشدیتنی _پەڕگە دەنگییەکان:

en: <b>Folders</b>
ku_IQ: <b>بوخچە</b>

en: Preview
ku_IQ: پێشدیتن

en: _Music Player:
ku_IQ: _لێدەری مۆسیقا:

en: _Photos:
ku_IQ: _وێنە:

en: _Software:
ku_IQ: _نەرمەکاڵا:

en: _Type:
ku_IQ: _جۆر:

en: column
ku_IQ: ستوون

en: History
ku_IQ: مێژوو

en: Show History
ku_IQ: پیشاندانی مێژوو

en: Camera Model
ku_IQ: مۆدێلی کامێرا

en: Software
ku_IQ: نەرمەکاڵا

en: Description
ku_IQ: پێناسە

en: Creator
ku_IQ: دروستکەر

en: Copyright
ku_IQ: مافی لەبەرگرتنەوە

en: Image Type:
ku_IQ: جۆری وێنە:

en: Image
ku_IQ: وێنە

en: Information
ku_IQ: زانیاری

en: Show Information
ku_IQ: پیشاندانی زانیاری

en: Open With %s
ku_IQ: کردنەوە بە %s

en: Location:
ku_IQ: شوێن:

en: Go To:
ku_IQ: بڕۆ بۆ:

en: Open Location
ku_IQ: کردنەوەی شوێن

en: _Location:
ku_IQ: _شوێن:

en: _Go
ku_IQ: _بڕۆ

en: _Tabs
ku_IQ: _سەرخشتەکان

en: New _Window
ku_IQ: پەنجەرەی _نوێ

en: New _Tab
ku_IQ: سەرخشتەی _نوێ

en: Open Folder W_indow
ku_IQ: کردنەوەی پەنجەرەی ب_وخچە

en: Close _All Windows
ku_IQ: داخستنی _هەموو پەنجەرەکان

en: _Location...
ku_IQ: _شوێن

en: Clea_r History
ku_IQ: خاوێنکردنەوە_ی مێژوو

en: _Previous Tab
ku_IQ: _سەرخشتەی پێشوو

en: _Next Tab
ku_IQ: _سەرخشتەی دواتر

en: S_how Search
ku_IQ: پیشاندانی گەڕان

en: Show search
ku_IQ: پیشاندانی گەڕان

en: _Main Toolbar
ku_IQ: توولامرازی سەرەکی

en: Search documents and folders by name
ku_IQ: گەڕان لە بەڵگەنامەکان و بوخچەکان بە ناو

en: _Back
ku_IQ: _دواوە

en: _Forward
ku_IQ: _بۆ پێشەوە

en: _Search
ku_IQ: _گەڕان

en: _New Tab
ku_IQ: _سەرخشتەی نوێ

en: _Close Tab
ku_IQ: _داخستنی سەرخشتە

en: Close tab
ku_IQ: داخستنی سەرخشتە

en: Notes
ku_IQ: تێبینییەکان

en: Show Notes
ku_IQ: پیشاندانی تێبینییەکان

en: Devices
ku_IQ: ئامێرەکان

en: File System
ku_IQ: پەڕگەی سیستەم

en: Open the trash
ku_IQ: کردنەوەی گلێشدان

en: _Start
ku_IQ: _دەستپێکردن

en: _Stop
ku_IQ: _وەستاندن

en: Open in New _Tab
ku_IQ: کردنەوەی لە سەرخشتەیەکی _نوێ

en: Open in New _Window
ku_IQ: کردنەوە لە پەنجەرەیەکی _نوێ

en: Remove
ku_IQ: لابردن

en: Rename...
ku_IQ: ناولێنانەوە...

en: Places
ku_IQ: شوێنەکان

en: Show Places
ku_IQ: پیشاندانی شوێنەکان

en: _Remove...
ku_IQ: _لابردن...

en: _Image:
ku_IQ: _وێنە:

en: Create a New Color:
ku_IQ: دروستکردنی ڕەنگێکی نوێ:

en: Color _name:
ku_IQ: ناوی _ڕەنگ:

en: Color _value:
ku_IQ: نرخی _ڕەنگ:

en: Select a Color to Add
ku_IQ: ڕەنگێک هەڵبژێرە بۆ زۆرکردن

en: Select a Category:
ku_IQ: هاوپۆلێک هەڵبژێرە:

en: C_ancel Remove
ku_IQ: هەڵوەشاندنەوەی لابردن

en: _Add a New Color...
ku_IQ: _زۆرکردنی ڕەنگێکی نوێ...

en: Colors:
ku_IQ: ڕەنگەکان:

en: _Remove a Color...
ku_IQ: _لابردنی ڕەنگێک...

en: File Type
ku_IQ: جۆری پەڕگە

en: Documents
ku_IQ: بەڵگەنامەکان

en: Music
ku_IQ: مۆسیقا

en: Video
ku_IQ: ڤیدیۆ

en: Picture
ku_IQ: وێنە

en: Text File
ku_IQ: دەقە پەڕگە

en: Select type
ku_IQ: جۆرێک هەڵبژێرە

en: Other Type...
ku_IQ: جۆری دیکە...

en: Edit
ku_IQ: دەستکاریکردن

en: Edit the saved search
ku_IQ: دەستکاریکردنی گەڕانە پاشەکەوتکراوەکان

en: Go
ku_IQ: بڕۆ

en: _Search for:
ku_IQ: _بگەڕێ بۆ:

en: Search results
ku_IQ: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Search:
ku_IQ: گەڕان:

en: Clos_e All Folders
ku_IQ: داخستن_ی هەموو بوخچەکان

en: Close all folder windows
ku_IQ: داخستنی پەنجەرەی هەموو بوخچەکان

en: Delete all items in the Trash
ku_IQ: سڕینەوەی هەموو بڕگەکان لە گلێشدان

en: Could not find "%s".
ku_IQ: نەتواندرا "%s" بدۆزرێتەوە.

en: _File
ku_IQ: _پەڕگە

en: _Edit
ku_IQ: _دەستکاریکردن

en: _View
ku_IQ: _بینین

en: Close this folder
ku_IQ: داخستنی ئەم بوخچەیە

en: Prefere_nces
ku_IQ: هەڵبژاردن_ەکان

en: Edit Caja preferences
ku_IQ: دەستکاریکردنی هەڵبژاردنەکانی کاخا

en: _Contents
ku_IQ: _ناوەڕۆک

en: Display Caja help
ku_IQ: پیشاندانی یارمەتی کاخا

en: _About
ku_IQ: _دەربارە

en: Normal Si_ze
ku_IQ: قەبارەی ئاس_ایی

en: _Home Folder
ku_IQ: _بوخچەی ماڵەوە

en: _Computer
ku_IQ: _کۆمپیوتەر

en: _Network
ku_IQ: _ڕایەڵە

en: _Trash
ku_IQ: _گلێشدان

en: Show _Hidden Files
ku_IQ: پیشاندان _شاردنەوەی پەڕگەکان

en: _Up
ku_IQ: _سەرەوە

en: _Home
ku_IQ: _ماڵەوە

en: Background
ku_IQ: پاشبنەما

en: E_mpty Trash
ku_IQ: ب_تاڵکردنی گلێشدان

en: Change Desktop _Background
ku_IQ: گۆڕینی پاشبنەمایی _ڕوومێز

en: Empty Trash
ku_IQ: بەتاڵکردنی گلێشدان

en: _Desktop
ku_IQ: _ڕوومێز

en: Examples:
ku_IQ: نموونە:

en: Save Search as
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی گەڕان وەل

en: _Save
ku_IQ: _پاشەکەوتکردن

en: Search _name:
ku_IQ: ناوی _گەڕان

en: _Folder:
ku_IQ: _بوخچە:

en: Select Folder to Save Search In
ku_IQ: بوخچەیەک هەڵبژێرە بۆ پاشەکەوتکردنی گەڕان لە ناویدا

en: "%s" selected
ku_IQ: "%s" دیاریکراوە

en: Free space: %s
ku_IQ: شوێنی بەتاڵ: %s

en: %s, Free space: %s
ku_IQ: %s، شوێنی بەتاڵ: %s

en: %s, %s
ku_IQ: %s، %s

en: %s%s, %s
ku_IQ: %s%s، %s

en: %s%s, %s, %s
ku_IQ: %s%s، %s، %s

en: Link _name:
ku_IQ: ناوی _بەستەر:

en: Create _Document
ku_IQ: دروستکردنی _بەڵگەنامە

en: Open Wit_h
ku_IQ: کردنەوە ب_ە

en: _Properties
ku_IQ: _تایبەتمەندییەکان

en: Create _Folder
ku_IQ: دروستکردنی _بوخچە

en: Create a new empty folder inside this folder
ku_IQ: دروستکردنی بوخچەیەکی نوێ لەناو ئەم بوخچەیە

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ku_IQ: _پەڕگەی بەتاڵ

en: Create a new empty file inside this folder
ku_IQ: دروستکردنی پەڕگەیەکی بەتاڵ لەناو ئەم بەخچەیە

en: Open the selected item in this window
ku_IQ: کردنەوەی بڕگە دیاریکراوەکان لەناو ئەم پەنجەرەیە

en: Other _Application...
ku_IQ: نەرمەواڵەی _تر...

en: Open With Other _Application...
ku_IQ: کردنەوە بە نەرمەواڵەی _تر...

en: _Paste Into Folder
ku_IQ: _لکاندن بۆ ناو بوخچە

en: Cop_y to
ku_IQ: لەبەرگرتنەو_ە بۆ

en: M_ove to
ku_IQ: گ_واستنەوەی بۆ

en: Select all items in this window
ku_IQ: دیاریکردنی هەموو بڕگەکان لەناو ئەم پەنجەرەیە

en: _Invert Selection
ku_IQ: _پێچەوانەکردنەوەی دیاریکراوەکان

en: _Rename...
ku_IQ: _ناولێنانەوە...

en: Rename selected item
ku_IQ: ناولێنانەوەی بڕگە دیاریکراوەکان

en: Format the selected volume
ku_IQ: ق

en: Open File and Close window
ku_IQ: کردنەوەی پەڕگە و داخستنی پەنجەرە

en: Sa_ve Search
ku_IQ: پا_شەکەوتکردنی گەڕان

en: Save the edited search
ku_IQ: پاشەکەوتکردنی گەڕانە دەستکاری کراوەکە

en: Sa_ve Search As...
ku_IQ: پا_شەکەوتکردنی گەڕانی وەک...

en: Open this folder in a new tab
ku_IQ: کردنەوەی ئەم بوخچەیە لە سەرخشتەیەکی نوێ

en: Open this folder in a folder window
ku_IQ: کردنەوەی ئەم بوخچەیە لەناو پەنجەرەی بوخچەیەک

en: Move this folder to the Trash
ku_IQ: گواستنەوەی ئەم بوخچەیە بۆ گلێشدان

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ku_IQ: سڕینەوەی ئەم بوخچەیە بەبێ گواستنەوەی بۆ ناو گلێشدان

en: _Open With %s
ku_IQ: _کردنەوە بە %s

en: Download location?
ku_IQ: جێگایی داگرتن؟

en: _Download
ku_IQ: _داگرتن

en: Comment
ku_IQ: سەرنج

en: Command
ku_IQ: فەرمان

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ku_IQ: ببوورە، نەتوانرا "%s" ناوی لێبنرێتەوە بۆ "%s": %s

en: The item could not be renamed.
ku_IQ: بڕگەکە نەتوانرا ناوبنرێتەوە.

en: by _Name
ku_IQ: بە _ناو

en: by _Size
ku_IQ: بە _قەبارە

en: by _Type
ku_IQ: بە _جۆر

en: _Organize Desktop by Name
ku_IQ: _ڕێکخستنی ڕوومێز بە ناو

en: _Organize by Name
ku_IQ: _ڕێکخستن بە ناو

en: By _Name
ku_IQ: بە _ناو

en: By _Size
ku_IQ: بە _قەبارە

en: By _Type
ku_IQ: بە _جۆر

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ku_IQ: _وێنۆچکەکان

en: (Empty)
ku_IQ: (بەتاڵ)

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ku_IQ: _پێڕست

en: Properties
ku_IQ: تایبەتمەندییەکان

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ku_IQ: بەکارهاتوو

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ku_IQ: بەتاڵ

en: Created:
ku_IQ: دروستکراوە:

en: Free space:
ku_IQ: شوێنی بەتاڵ:

en: _Write
ku_IQ: _نووسین

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ku_IQ: نەخێر

en: list
ku_IQ: پێڕست

en: create/delete
ku_IQ: دروستکردن/سڕینەوە

en: List files only
ku_IQ: تەنیا پێڕستی پەڕگەکان

en: _Owner:
ku_IQ: _خاوەن:

en: Owner:
ku_IQ: خاوەن:

en: _Group:
ku_IQ: _دەستە:

en: Group:
ku_IQ: دەستە:

en: Others
ku_IQ: هی دیکە

en: Others:
ku_IQ: هی دیکە:

en: Text view:
ku_IQ: بینینی دەق:

en: Last changed:
ku_IQ: دوا گۆڕانکاری:

en: Tree
ku_IQ: درەخت

en: Show Tree
ku_IQ: پیشاندانی درەخت
