MATE Desktop Environment - en to la translation catalogue (18 entries)

en: C_olors
la: C_olori

en: White
la: Alba

en: Computer
la: Computratrum

en: Open Folder
la: Aperire Forulus

en: Home Folder
la: Forulus domi

en: Text
la: Textus

en: Select All
la: Eligere omnia

en: Open %s
la: Aperīre %s

note: name, icon name label, accelerator
en: Select _All
la: Eligere _omnia

en: Name
la: Nomen

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
la: %s Domi

en: Trash
la: Quisquiliae

en: Delete _All
la: Exstinguere _omnia

en: Starting %s
la: %s initiātur

en: Desktop
la: Tabula

en: Bookmarks
la: Signacula: Bookmark This Page...=Hanc Paginam Signare

en: Network
la: Reticulum

en: Places
la: Loci
