caja 1.25.3 - en to mai translation catalogue (840 entries)

en: _Patterns
mai: पैटर्न (_P)

en: Drag a pattern tile to an object to change it
mai: कोनो पैटर्न टाइलकेँ कोनो वस्तु पर घीँच लाए कए ओकरा बदलू

en: Blue Ridge
mai: नीला डडीर

en: Blue Rough
mai: नीला खुरदुरा

en: Blue Type
mai: नीला प्रकार

en: Brushed Metal
mai: चमकाओल धातु

en: Burlap
mai: बर्लेप

en: Camouflage
mai: छद्मावरण

en: Chalk
mai: खड़िया

en: Cork
mai: कॉर्क

en: Countertop
mai: काउण्टरटोप

en: Dots
mai: बिन्दुसभ

en: Fibers
mai: रेशा

en: Fleur De Lis
mai: फेलू दे लिस

en: Floral
mai: पुष्पक

en: Fossil
mai: जीवाश्म़

en: Green Weave
mai: हरिअर बुनावट

en: Ice
mai: बर्फ

en: Manila Paper
mai: मनीला काग़ज

en: Moss Ridge
mai: काइ क' डडीरसभ

en: Numbers
mai: सँख्यासभ

en: Ocean Strips
mai: ओसन स्ट्राइप्स

en: Purple Marble
mai: बैंगनी संगमरमर

en: Ridged Paper
mai: कटकीला काग़ज

en: Rough Paper
mai: ख़ुरदुरा काग़ज

en: Sky Ridge
mai: असमानी डडीरसभ

en: Snow Ridge
mai: बर्फ क' डडीर

en: Stucco
mai: स्टक्को

en: Terracotta
mai: टेराकोटा

en: Wavy White
mai: लहरिया उज्जर

en: C_olors
mai: रँग (_o)

en: Drag a color to an object to change it to that color
mai: कोनो रँगकेँ कोनो वस्तु पर घीँच लाए कए ओकरा ओहि रँगमे बदलू

en: Mango
mai: आम

en: Orange
mai: औरेंज

en: Tangerine
mai: सन्तरा

en: Grapefruit
mai: अंगूरी

en: Ruby
mai: रूबी

en: Pale Blue
mai: हलुक नीला

en: Sky
mai: असमानी

en: Danube
mai: डेन्यूब

en: Indigo
mai: नील

en: Violet
mai: बैंगनी

en: Sea Foam
mai: समुद्री फ़ेन

en: Leaf
mai: पत्ता

en: Deep Teal
mai: गहिर हरिअर-नीला

en: Dark Cork
mai: करिया कार्क

en: Mud
mai: थालो

en: Fire Engine
mai: अग्नि इंजिन

en: Envy
mai: इर्ष्या

en: Azul
mai: अजुल

en: Lemon
mai: नेमू

en: Bubble Gum
mai: बबल गम

en: White
mai: उज्जर

en: Apparition
mai: दिव्य-दर्शन

en: Silver
mai: चाँनी

en: Concrete
mai: कन्क्रीट

en: Shale
mai: स्लेटी पत्थर

en: Granite
mai: ग्रेनाइट

en: Eclipse
mai: ग्रहण

en: Charcoal
mai: कोयला

en: Onyx
mai: सुलेमानी

en: Black
mai: करिया

en: _Emblems
mai: प्रतीक (_E)

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
mai: कोनो प्रतीककेँ कोनो वस्तु पर घीँच लाए कए ओकरामे जोड़ू

en: Erase
mai: मेटाबू

en: Caja
mai: नाटिलस

en: File Browser
mai: फाइल ब्रॉउजर

en: Browse the file system with the file manager
mai: फाइल प्रबंधक क' सँग फ़ाइलसिस्टम ब्राउज़ करू

en: Computer
mai: कम्प्यूटर

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
mai: एहि कंप्यूटर सँ पहुँच योग्य सबहि स्थानीय डिस्क आ फोल्डर ब्रॉउज करू

en: File Manager
mai: फाइल प्रबंधक

en: File Management
mai: फाइल प्रबंधन

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
mai: फाइल मैनेजर विंडो क' आचरण आ प्रकटन बदलू

en: Open Folder
mai: फोल्डर खोलू

en: Home Folder
mai: घर फ़ोल्डर

en: Open your personal folder
mai: अपन निजी फ़ोल्डर खोलू

en: Saved search
mai: खोज सहेजलक

en: Network
mai: नेटवर्क

en: Browse bookmarked and local network locations
mai: पुस्तकचिह्न आ स्थानीय सँजाल अवस्थिति ब्रॉउज करू

en: Text
mai: पाठ

en: Justification
mai: औचित्य

en: Cu_t
mai: काटू (_t)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Paste
mai: साटू (_P)

en: Show more _details
mai: बेसी विवरण देखाबू (_d)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: _Revert
mai: पुरान स्थितिमे लौटाबू (_R)

en:  (invalid Unicode)
mai: (अवैध यूनिकोड)

en: Open %s
mai: %s खोलू

en: _Always perform this action
mai: ई क्रिया हरदम करू (_A)

en: _Eject
mai: बाहर निकालू (_E)

en: _Unmount
mai: अनमाउण्ट करू (_U)

en: Cut the selected text to the clipboard
mai: चयनित पाठ काटि कए क्लिपबोर्डमे राखू

en: Copy the selected text to the clipboard
mai: चयनित पाठकेँ क्लिपबोर्ड पर कॉपी करू

en: Paste the text stored on the clipboard
mai: क्विपबोर्डमे भंडारित पाठकेँ साटू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Select all the text in a text field
mai: पूरा पाठकेँ पाठ फील्डमेसँ चुनू

en: Move _Up
mai: उप्पर जाउ (_U)

en: Move Dow_n
mai: नीच्चाँ जाउ (_n)

en: Use De_fault
mai: मूलभूत उपयोग करू (_f)

en: Name
mai: नाम

en: The name and icon of the file.
mai: फाइल क' नाम आओर चिह्न.

en: Size
mai: आकार

en: The size of the file.
mai: फाइल क' आकार.

en: Type
mai: प्रकार

en: The type of the file.
mai: फाइल क' प्रकार

en: Date Modified
mai: तिथि परिवर्धित

en: The date the file was modified.
mai: तिथि जखन फाइल परिवर्धित कएल गेल.

en: Date Accessed
mai: तिथिकेँ पहुँचल

en: The date the file was accessed.
mai: तिथि जखन फाइल पर पहुँचल गेल

en: Owner
mai: मालिक

en: The owner of the file.
mai: फाइल क' मालिक

en: Group
mai: समूह

en: The group of the file.
mai: फाइल क' समूह

en: Permissions
mai: अनुमतिसभ

en: The permissions of the file.
mai: फाइल क' अनुमतिसभ.

en: Octal Permissions
mai: ऑक्टल अनुमतिसभ

en: The permissions of the file, in octal notation.
mai: ऑक्टल नोटेशनमे फाइल क' अनुमतिसभ.

en: MIME Type
mai: माइम प्रकार

en: The mime type of the file.
mai: फाइल क' माइम प्रकार.

en: SELinux Context
mai: SELinux संदर्भ

en: The SELinux security context of the file.
mai: फाइल क' SELinux सुरक्षा संदर्भ.

en: Location
mai: स्थान

en: Extension
mai: विस्तार

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: on the desktop
mai: डेस्कटोप पर

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
mai: %s क' घर

en: Network Servers
mai: संजाल सर्वर

en: Trash
mai: रद्दी

en: _Move Here
mai: एतय घसकाबू (_M)

en: _Copy Here
mai: कॉपी एतय (_C)

en: _Link Here
mai: लिंक एतय (_L)

en: Set as _Background
mai: पृष्ठभूमि क' रूपमे नियत करू (_B)

en: Cancel
mai: रद करू

en: Set as background for _all folders
mai: सबहि फ़ोल्डरसभ लेल पृष्ठभूमि क' रूपमे नियत करू (_a)

en: Set as background for _this folder
mai: एहि फ़ोल्डर लेल पृष्ठभूमि क' रूपमे नियत करू (_t)

en: The emblem cannot be installed.
mai: प्रतीक संस्थापित नहि कएल जाए सकल.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
mai: क्षमा करू, परन्तु नवीन प्रतीक लेल अहाँक नॉन-ब्लैंक कुँजी शब्द निर्दिष्ट कएनाइ हाएत.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
mai: क्षमा करू, परन्तु प्रतीक कुंजीशब्दमे सिर्फ अक्षर, रिक्त स्थान आओर अंक भ' सकैत अछि.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
mai: क्षमा करू, पर ओतए पहिलेसँ एकटा प्रतीक नाम "%s" मोजुद अछि.

en: Please choose a different emblem name.
mai: कृप्या एकटा भिन्न प्रतीक नाम चुनू.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
mai: क्षमा करू, अनुकूलित प्रतीक सहेजबामे अक्षम.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
mai: क्षमा करू, अनुकूलित प्रतीक नाम सहेजबामे अक्षम.

en: File not found
mai: फाइल नहि मिलल

en: today at 00:00:00 PM
mai: आइ 00:00:00 बजे अपराह्न

en: today at %-I:%M:%S %p
mai: आइ %-I:%M:%S %p बजे

en: today at 00:00 PM
mai: आइ 00:00 बजे अपराह्न

en: today at %-I:%M %p
mai: आइ %-I:%M %p पर

en: today, 00:00 PM
mai: आइ, 00:00 बजे अपराह्न

en: today, %-I:%M %p
mai: आइ, %-l:%M %p

en: today
mai: आइ

en: yesterday at 00:00:00 PM
mai: कालि 00:00:00 बजे अपराह्न

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
mai: कालि %-I:%M:%S %p पर

en: yesterday at 00:00 PM
mai: कालि 00:00 बजे अपराह्न

en: yesterday at %-I:%M %p
mai: कालि %-I:%M %p पर

en: yesterday, 00:00 PM
mai: कालि, 00:00 बजे अपराह्न

en: yesterday, %-I:%M %p
mai: कालि, %-I:%M %p

en: yesterday
mai: कालि

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
mai: बुधवार, सितम्बर 00 0000केँ 00:00:00 बजे अपराह्न

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
mai: %A, %B %-d %Y %-I:%M:%S %p पर

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
mai: सोम, अक्टू. 00 0000केँ 00:00:00 बजे अपराह्न

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
mai: %a, %b %-d %Yकेँ %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
mai: सोम, अक्टू. 00 0000केँ 00:00 बजे अपराह्न

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
mai: %a, %b %-d %Yकेँ %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
mai: अक्टू. 00 0000केँ 00:00 अपराह्न

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
mai: %b %-d %Yकेँ %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
mai: अक्टू. 00 0000, 00:00 बजे अपराह्न

en: 00/00/00, 00:00 PM
mai: 00/00/00, 00:00 बजे अपराह्न

en: ? items
mai: ? वस्तुसभ

en: ? bytes
mai: ? बाइटसभ

en: unknown type
mai: अज्ञात प्रकार

en: unknown MIME type
mai: अज्ञात माइम प्रकार

en: unknown
mai: अज्ञात

en: program
mai: प्रोग्राम

en: link
mai: लिंक

en: Link to %s
mai: %s मे लिंक करू

en: link (broken)
mai: लिंक (टूटल)

en: Size:
mai: आकार:

en: Type:
mai: प्रकार:

en: _Skip
mai: छोड़ू (_S)

en: Replace
mai: बदलू

en: S_kip All
mai: सभकेँ छोड़ू (_k)

en: _Retry
mai: पुनः कोशिश करू (_R)

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: Replace _All
mai: सबहि बदलू (_A)

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
mai: (कॉपी)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
mai: (एकटा आओर कॉपी)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
mai: मा कॉपी)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
mai: लुक कॉपी)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
mai: सर कॉपी)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
mai: सर कॉपी)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
mai: %s (कॉपी)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
mai: %s (एकटा आओर कॉपी)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
mai: जँ अहाँ कोनो वस्तुकेँ मेटाएब, ई स्थाइ रूप सँ मेटाए जएताह.

en: Empty _Trash
mai: रद्दी खाली करू (_T)

en: Move to _Trash
mai: रद्दीमे लए जाउ (_T)

en: Deleting files
mai: फ़ाइलसभ मेटाए रहल

en: Error while deleting.
mai: मेटाबै क' दौरान त्रुटि.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
mai: फ़ाइलसभकेँ रद्दी पर नहि घसकाए सकल, की अहाँ एकरा तत्काले मेटओनाइ चाहब?

en: Error while copying.
mai: कॉपी करब क' दौरान त्रुटि.

en: Error while moving.
mai: घसकाबै क' दौरान त्रुटि.

en: You cannot move a folder into itself.
mai: एकटा फ़ोल्डरकेँ अहाँ ओकरामे घसकाए नहि सकब.

en: You cannot copy a folder into itself.
mai: एकटा फ़ोल्डरकेँ अहाँ ओहिमे कॉपी नहि कए सकब.

en: The destination folder is inside the source folder.
mai: गंतव्य फ़ोल्डर स्त्रोत फ़ोल्डर क' भीतर अछि.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
mai: अनाम फ़ोल्डर

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
mai: नवीन फाइल

en: The selection rectangle
mai: चयन आयत

en: The Link "%s" is Broken.
mai: लिंक "%s" टूटल अछि.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
mai: लिंक "%s" टूटल अछि की अहाँ एकरा रद्दी पर घसकएनाइ चाहब?

en: Mo_ve to Trash
mai: रद्दीमे भेजू (_v)

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
mai: की अहाँ "%s" केँ चलाबै लेल चाहैत छी, अथवा एकर सामग्रीसभकेँ देखाबै लेल?

en: "%s" is an executable text file.
mai: "%s" एकटा चलाबै-योग्य पाठ फाइल अछि.

en: Run in _Terminal
mai: टर्मिनलमे चलाबू (_T)

en: _Display
mai: प्रदर्शित करू (_D)

en: _Run
mai: चलाबू (_R)

en: Are you sure you want to open all files?
mai: की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ सबहि फ़ाइलसभ खोलनाइ चाहैत छी?

en: Opening "%s".
mai: "%s"केँ खोलि रहल.

en: Default
mai: मूलभूत

en: Icon
mai: चिह्न

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: No applications selected
mai: कोनो अनुप्रयोग चुनल नहि

en: %s document
mai: %s दस्ताबेज

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Could not run application
mai: अनुप्रयोग चलाए नहि सकल

en: Could not find '%s'
mai: '%s' नहि खोजि सकल

en: Could not find application
mai: अनुप्रयोग नहि खोजि सकल

en: Unknown error
mai: अज्ञात त्रुटि

en: Could not add application
mai: अनुप्रयोग नहि जोड़ि सकल

en: Select an Application
mai: अनुप्रयोग चुनू

en: Open With
mai: एकरासँ खोलू

en: Select an application to view its description.
mai: एकर विवरणकेँ जानबाक लेल एकटा अनुप्रयोग चुनू.

en: _Use a custom command
mai: एकटा पसंदीदा कमांडक उपयोग करू (_U)

en: _Browse...
mai: ब्राउज...(_B)

en: Add Application
mai: अनुप्रयोग जोड़ू

en: Open Failed, would you like to choose another application?
mai: खोलनाइ असफल, की अहाँ आन अनुप्रयोग चुननाइ चाहब?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
mai: खोलनाइ असफल, की अहाँ आन क्रिया चुननाइ चाहब?

en: This is disabled due to security considerations.
mai: सुरक्षा क' लिहाज़ सँ ई अक्षम कएल गेल अछि.

en: There was an error launching the application.
mai: अनुप्रयोगकेँ प्रारंभ करबमे एकटा त्रुटि भेल.

en: This drop target only supports local files.
mai: ई ड्राप लक्ष्य सिर्फ स्थानीय फ़ाइलसभकेँ समर्थित करैत अछि.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
mai: अ-स्थानीय फ़ाइलसभकेँ खोलब लेल पहिले एकरा स्थानीय फ़ोल्डरमे कॉपी करू फिनु ओकरा फिनुसँ ड्राप करू.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
mai: गैर स्थानीय फाइल खोलब क'लेल ओकरा स्थानीय फोल्डरमे कॉपी करू आओर ओकरा नीच्चाँ गिराबू. स्थानीय फाइल जकरा अहाँ छोड़ने अछि पहिले खोलल जाए चुकल अछि.

en: Details:
mai: विवरण:

en: File Operations
mai: फाइल कार्य

en: Preparing
mai: तैआरी

en: Search
mai: खोजू

en: Search for "%s"
mai: "%s" खोजू

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
mai: क्लॉसिक नॉटिलस व्यवहार सक्षम करैत अछि, जतए सबहि विंडोज़ ब्राउज़र्स अछि

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
mai: पथ पट्टी क' बजाय हरदम स्थान प्रविष्टि क' प्रयोग करू

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
mai: जँ सही पर सेट कएल जाएत अछि, तब Caja ब्रॉउजर विंडो हरदम एकटा पाठ आगत क' प्रयोग करताह अवस्थिति अओजार पट्टी क'लेल , पाथबार क' बजाय.

en: Whether to enable immediate deletion
mai: की तत्काल मेटओनाइ सक्षम करू

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
mai: जँ सही पर सेट कएल अछि तब Caja क' पास फाइलकेँ तत्काल मेटाबै क' फीचर हाएत आओर रद्दीमे भेजबाक स्थान पर. ई फीचर खतरनाक अछि एहिलेल सावधानी राखू.

en: When to show preview text in icons
mai: चिह्नसभमे पूर्वावलोकन पाठ कखन देखाबू

en: When to show number of items in a folder
mai: फ़ोल्डरमे वस्तुसभक सँख्या कखन देखाबू

en: Type of click used to launch/open files
mai: फ़ाइलसभकेँ चलाबै/खोलबमे प्रयुक्त क्लिक क' प्रकार

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
mai: फाइल लाँच करब क'लेल "single" एकटा क्लिकमे संभावित मान अछि अथवा "double" दुइ क्लिक मे ओकरा लाँच करब क' संभावित मान अछि.

en: What to do with executable text files when activated
mai: जखन चलाबै योग्य पाठ फ़ाइलसभ सक्रिय हुए तँ की कएल जाए

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
mai: निष्पादनीय पाठ फाइल क' सँग की कएनाइ अछि जखन ओ सक्रिय कएल जाएत अछि (एकल अथवा दुइबार क्लिक). संभावित मान अछि "launch" प्रोग्राम क' रूपमे लांच करब क'लेल , "ask" पूछबाक लेल की कएनाइ अछि समाद सँ भ'कए, आओर "display" पाठ पाइल क' रूपमे ओकरा देखाबै क'लेल .

en: When to show thumbnails of image files
mai: की छवि फ़ाइलसभ क' लघु छविसभ देखाओल जाए

en: Maximum image size for thumbnailing
mai: लघुछवि बनाबैमे अधिकतम छवि आकार

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
mai: एहि आकार सँ उप्पर क' चित्र (in bytes) लघुचित्र नहि कएल जएताह. एहि सेटिंग क' उद्देश्य बड़ चित्रकेँ लघुचित्र सँ बचबाक लेल कएल जाएत अछि जे मेमोरी क' मात्राकेँ भारित करबमे नमहरसमय लेत अछि.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
mai: एकटा प्रतीक पर माऊस लए जाए पर की ध्वनि देखओनाइ अछि

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
mai: जँ सही पर सेट कएल जाएत अछि, तब Caja अहाँक किछु बेसी फाइल क' विकल्पकेँ संपादित व देखाबै क' अनुमति बेसी यूनिक्स तरीका सँ देत अछि किछु बेसी विकल्पसभ क' अभिगम करैत हुए.

en: Show folders first in windows
mai: विंडोज़मे फ़ोल्डर्सकेँ पहिले देखाबू

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
mai: जँ ई सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, चिह्न आओर सूची दृश्यमे नॉटिलस फ़ोल्डर्सकेँ फ़ाइलसभ क' पहिले देखओताह.

en: Default sort order
mai: छाँटबाक मूलभूत अनुक्रम

en: Reverse sort order in new windows
mai: नवीन विंडोज़मे छाँटबा क' अनुक्रम उनटा राखू

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
mai: जँ सही अछि नवीन विंडोमे फाइलकेँ उनटल क्रममे भंडारित कएल जएताह. यानी, जँ नाम क' अनुसार जमा कएल जाएत अछि तब "a" सँ "z"मे फाइलकेँ छाँटबाक बजाय, ओ "z" सँ "a"मे छाँटल जएताह. जँ आकार क' आधार पर छाँटल जाएत अछि तँ ओ क्रमिक रूप सँ घटते क्रममे छाँटल जएताह.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
mai: उपयोगकर्तासभक घर फ़ोल्डर क' उपयोग नॉटिलस डेस्कटोप क' रूपमे उपयोग करैत अछि

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
mai: जँ सही पर सेट कएल जाएत अछि, तब Caja प्रयोक्ता क' घर फोल्डरकेँ प्रयोग करताह डेस्कटोप क' रूपमे. जँ ई गलत अछि, तब ई ~/Desktopकेँ डेस्कटोप क' रूपमे प्रयोग करताह.

en: Whether a custom default folder background has been set.
mai: की एकटा अनुकूलित मूलभूत फ़ोल्डर पृष्ठभूमि नियत कएल गेल अछि.

en: Default Background Color
mai: मूलभूत पृष्ठभूमि रँग

en: Default Background Filename
mai: मूलभूत पृष्ठभूमि फाइलनाम

en: Custom Side Pane Background Set
mai: अनुकूलित बाजू फ़लक पृष्ठभूमि नियत

en: Whether a custom default side pane background has been set.
mai: की एकटा पसंदीदा किनार पट्टी पृष्ठभूमि सेट कएल जाए रहल अछि.

en: Default Side Pane Background Color
mai: मूलभूत बाजू फ़लक पृष्ठभूमि रँग

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
mai: मूलभूत किनार क' पट्टी पृष्ठभूमि क'लेल फाइल नाम. सिर्फ तखन प्रयुक्त जँ side_pane_background_set सही अछि.

en: Default Side Pane Background Filename
mai: मूलभूत बाजू फ़लक पृष्ठभूमि फाइलनाम

en: Default folder viewer
mai: मूलभूत फ़ोल्डर प्रदर्शक

en: Date Format
mai: तिथि फार्मेट

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
mai: फाइल तिथि क' प्रारूप. "locale", "iso", आओर "informal" संभावित मान अछि.

en: Whether to show hidden files
mai: की नुकल फ़ाइलसभ देखाबू

en: Whether to show backup files
mai: की बैकअप फ़ाइलसभ देखाबू

en: List of possible captions on icons
mai: चिह्नसभ पर संभावित शीर्षकसभक सूची

en: Use tighter layout in new windows
mai: नवीन विंडोमे सघनतर अभिन्यास उपयोग करू

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
mai: जँ सत्य अछि मूलभूत सँ चिह्नसभकेँ नवीन विंडोज़मे सघन राखल जएताह.

en: Put labels beside icons
mai: चिह्नसभ क' बाजूमे लेबल्स राखू

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
mai: जँ सत्य अछि लेबल चिह्नसभ क' बाजूमे राखल जएताह बजाए ओकर नीच्चाँ.

en: Default icon zoom level
mai: मूलभूत चिह्न ज़ूम स्तर

en: Default zoom level used by the icon view.
mai: चिह्न दृश्य द्वारा प्रयुक्त मूलभूत ज़ूम स्तर.

en: Default list zoom level
mai: मूलभूत सूची ज़ूम स्तर

en: Default zoom level used by the list view.
mai: सूची दृश्य द्वारा प्रयुक्त मूलभूत ज़ूम स्तर.

en: Default list of columns visible in the list view
mai: सूची दृश्यमे दृष्टिगोच़र स्तम्भसभ क' मूलभूत सूची

en: Default list of columns visible in the list view.
mai: सूची दृश्यमे दृष्टिगोच़र स्तम्भसभ क' मूलभूत सूची.

en: Default column order in the list view
mai: सूची दृश्यमे मूलभूत स्तम्भ अनुक्रम

en: Default column order in the list view.
mai: सूची दृश्यमे मूलभूत स्तम्भ अनुक्रम.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
mai: जँ सही पर सेट कएल जाएत अछि, Caja फोल्डरकेँ तरू साइड पट्टीमे देखओताह. अन्यथा ई फोल्डर आ फाइलमे देखओताह.

en: Desktop font
mai: डेस्कटोप फोन्ट

en: The font description used for the icons on the desktop.
mai: फोन्ट विवरण जे डेस्कटोप पर चिह्नसभ लेल उपयोगमे आएत.

en: Home icon visible on desktop
mai: डेस्कटोप पर घर क' चिह्न दृष्टिगोच़र हाएत

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
mai: जँ एकरा सही पर सेट कएल जाएत अछि, घर फोल्डर पर लिंक कएल चिह्न डेस्कटोप पर राखल जएताह.

en: Computer icon visible on desktop
mai: डेस्कटोप पर कम्प्यूटर क' चिह्न दृष्टिगोच़र भेल

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
mai: जँ एकरा सही पर सेट कएल जाएत अछि, कंप्यूटर अवस्थिति पर लिंक कएल चिह्न डेस्कटोप पर राखल जएताह.

en: Trash icon visible on desktop
mai: डेस्कटोप पर रद्दी क' चिह्न देखबैत हुए

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
mai: जँ ई सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, रद्दीकेँ लिंक करैत चिह्न डेस्कटोप पर राखल जएताह.

en: Show mounted volumes on the desktop
mai: डेस्कटोप पर माउन्टेड वॉल्यूम्स देखाबू

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
mai: जँ ई सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, माउन्ट कएल वॉल्यूमकेँ लिंक करैत चिह्न डेस्कटोप पर राखल जएताह.

en: Network Servers icon visible on the desktop
mai: डेस्कटोप दृष्टिगोच़र सँजाल सर्वर चिह्न

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
mai: जँ ई सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, सँजाल सेवा पर लिंक करैत आइकन डेस्कटोप पर राखल जएताह।

en: Desktop computer icon name
mai: डेस्कटोप कंप्यूटर चिह्न नाम

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
mai: ई नाम नियत कएल जाए सकैत अछि जँ अहाँ अपन डेस्कटोप क' घर चिह्न लेल कोनो अनुकूलित नाम चाहैत अछि.

en: Desktop home icon name
mai: डेस्कटोप घर चिह्न नाम

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
mai: ई नाम नियत कएल जाए सकैत अछि जँ अहाँ अपन डेस्कटोप क' घर चिह्न लेल कोनो अनुकूलित नाम चाहैत अछि.

en: Desktop trash icon name
mai: डेस्कटोप रद्दी चिह्न नाम

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
mai: ई नाम नियत कएल जाए सकैत अछि जँ अहाँ अपन डेस्कटोप क' रद्दी चिह्न लेल कोनो अनुकूलित नाम चाहैत अछि.

en: Width of the side pane
mai: बाजू फ़लक क' चओड़ाइ

en: The default width of the side pane in new windows.
mai: नवीन विंडोमे बाजू फ़लक क' मूलभूत चओड़ाइ.

en: Show toolbar in new windows
mai: नवीन विंडोमे अओजार-पट्टी देखाबू

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
mai: जँ सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, नवीन खुलल विंडोज़मे अओजार पट्टी देखाइ पड़त.

en: Show location bar in new windows
mai: नवीन विंडोज़मे स्थान-पट्टी देखाबू

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
mai: जँ सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, नवीन खुलल विंडोज़मे स्थान पट्टी देखाइ पड़त.

en: Show status bar in new windows
mai: नवीन विंडोमे स्थिति-पट्टी देखाबू

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
mai: जँ सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, नवीन खुलल विंडोज़मे स्थिति पट्टी देखाइ पड़त.

en: Show side pane in new windows
mai: नवीन विंडोज़मे बाजू फ़लक देखाबू

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
mai: जँ सत्य पर नियत कएल जाएत अछि, नवीन खुलल विंडोज़मे बाजू फ़लक देखाइ पड़त.

en: Side pane view
mai: बाजू फ़लक दृश्य

en: The side pane view to show in newly opened windows.
mai: नवीन खुलल विंडोमे देखाबै क'लेल किनार पट्टी दृश्य.

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: FILE
mai: फाइल

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: Show session management options
mai: सत्र प्रबंधन विकल्प देखाबू

en: Caja could not create the required folder "%s".
mai: नॉटिलस वांछित फ़ोल्डर: "%s"केँ बनाए नहि सकल.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
mai: नॉटिलसकेँ चलाबै सँ पहिले, कृप्या निम्न फ़ोल्डरकेँ बनाबू , अथवा अनुमतिसभ नियत करू जकरासँ जे नॉटिलस एकरा बनाए सकै.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
mai: नॉटिलस निम्न वाँछित फ़ोल्डर्स: %sकेँ बनाए नहि सकल.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
mai: नॉटिलसकेँ चलाबै सँ पहिले, कृप्या एहि फ़ोल्डरसभकेँ बनाबू , अथवा अनुमतिसभ नियत करू जकरासँ जे नॉटिलस ओकरा बनाए सकै.

en: Perform a quick set of self-check tests.
mai: स्वतः-जाँच परीक्षणसभक एकटा तुरंत समूह निष्पादित करू

en: Create the initial window with the given geometry.
mai: देल गेल ज्यामिति सँ आरंभिक विंडो बनाबू.

en: GEOMETRY
mai: ज्यामिति

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
mai: सिर्फ सुस्पष्ट निर्दिष्ट यूआरआइ लेल विंडोज़ बनाबू

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
mai: डेस्कटोप प्रबंधित नहि करू (वरीयतासभ समादमे वरीयता समूह उपेक्षित करू ).

en: Quit Caja.
mai: नॉटिलस सँ बाहर जाउ.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
mai: 
    
    फाइल प्रबंधक क' सँग फाइल सिस्टम ब्राउज़ करू

en: No bookmarks defined
mai: कोनो पसंद पारिभाषित नहि अछि

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

en: There was an error displaying help: 
    %s
mai: मद्दति देखाबैमे त्रुटि छल:
    %s

en: Edit Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न संपादित करू

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न (_B)

en: Public FTP
mai: सार्वजनिक FTP

en: FTP (with login)
mai: FTP (लॉगिन क' सँग)

en: Windows share
mai: विंडोज़ शेयर

en: Secure WebDAV (HTTPS)
mai: सुरक्षित WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
mai: कनेक्ट कए रहल अछि....

en: There was an error displaying help.
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल.

en: C_onnect
mai: कनेक्ट (_o)

en: Connect to Server
mai: सर्वर सँ जुड़ू

en: _Server:
mai: सर्वर (_S):

en: _Port:
mai: पोर्ट (_P):

en: Folder:
mai: फोल्डर:

en: Password:
mai: कूटशब्द:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
mai: 
    
    सर्वर आरोहमे संबंधन जोड़ू

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
mai: ई एहिलेल जे चिह्न स्थायी अछि ओ नहि जकरा अहाँ स्वयं जोड़ने अछि

en: Rename Emblem
mai: प्रतीक क' नाम बदलू

en: Enter a new name for the displayed emblem:
mai: प्रदर्शित प्रतीक लेल नवीन नाम भरू:

en: Rename
mai: नाम बदलू

en: Add Emblems...
mai: प्रतीक जोड़ू ...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mai: चिह्न क' बगलमे विवरणात्मक नाम लिखू. चिह्नकेँ पहिचानबाक क'लेल ई नाम आन स्थान पर प्रयोग कएल जएताह.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mai: चिह्न क' बगलमे विवरणात्मक नाम लिखू. चिह्नकेँ पहिचानबाक लेल ई नाम प्रयोग कएल जएताह.

en: Some of the files could not be added as emblems.
mai: किछु फ़ाइलसभ प्रतीक क' रूपमे जोड़ल नहि जाए सकत.

en: The emblems do not appear to be valid images.
mai: प्रतीक, वैध छवि जहिना प्रतीत नहि हाएत अछि.

en: None of the files could be added as emblems.
mai: कोनो फ़ाइलसभ प्रतीक क' रूपमे जोड़ल नहि जाए सकत.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
mai: फाइल '%s' एकटा वैध छवि जहिना प्रतीत नहि हाएत अछि.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
mai: घीँचल गेल फाइल एकटा वैध छवि जहिना प्रतीत नहि हाएत अछि.

en: The emblem cannot be added.
mai: प्रतीक जोड़ल नहि जाए सकत

en: Emblems
mai: प्रतीक

en: Show Emblems
mai: प्रतीक देखाबू

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
mai: किछु नहि

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
mai: चिह्न दृश्य

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
mai: सूची दृश्य

en: Always
mai: हरदम

en: Never
mai: कहियो नहि

en: By Name
mai: नाम सँ

en: By Size
mai: आकार सँ

en: By Type
mai: प्रकार सँ

en: By Modification Date
mai: परिवर्धन तिथि सँ

en: By Emblems
mai: प्रतीक क' अनुसार

en: 1 MB
mai: 1मे.बा.

en: 3 MB
mai: 3मे.बा.

en: 5 MB
mai: 5मे.बा.

en: 10 MB
mai: 10मे.बा.

en: 100 MB
mai: 100मे.बा.

en: File Management Preferences
mai: फाइल प्रबंधन वरीयतासभ

en: View _new folders using:
mai: एकर प्रयोग कए नवीन फ़ोल्डर्स देखू:(_n)

en: _Arrange items:
mai: वस्तुसभ क्रमबद्ध करू : (_A)

en: Sort _folders before files
mai: फ़ाइलसभ सँ पहिले फ़ोल्डर छाँटू (_f)

en: Default _zoom level:
mai: मूलभूत ज़ूम स्तर: (_z)

en: _Use compact layout
mai: सघन लेऑउट उपयोग करू (_U)

en: _Text beside icons
mai: चिह्नसभ क' बगल पाठ (_T)

en: _Default zoom level:
mai: मूलभूत ज़ूम स्तर:(_D)

en: Show _only folders
mai: सिर्फ फ़ोल्डसभ देखाबू (_o)

en: Views
mai: दृश्य

en: <b>Behavior</b>
mai: <b>व्यवहार</b>

en: _Ask each time
mai: प्रत्येक बार पूछू (_A)

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
mai: रद्दी खाली करब सँ पहिले अथवा फाइल मेटाबै सँ पहिले पूछू (_e)

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
mai: मेटाबू कमान्ड सम्मिलित करू जे रद्दीकेँ बायपास करै

en: Behavior
mai: व्यवहार

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
mai: चिह्नसभ क' नाम क' नीच्चाँ प्रदर्शित हएबला जानकारी क' क्रम चुनू. बेसी जानकारी प्रदर्शित हाएत जहिना अहाँ ज़ूम क' पास जाएत छी.

en: _Format:
mai: प्रारूप (_F):

en: Display
mai: डिसप्ले

en: Choose the order of information to appear in the list view.
mai: सूची दृश्यमे प्रकट हए लेल जानकारी क' क्रम चुनू

en: List Columns
mai: कॉलम देखाबू

en: Show te_xt in icons:
mai: चिह्नसभमे पाठ देखाबू: (_x)

en: Show _thumbnails:
mai: लघु छवि देखाबू: (_t)

en: _Only for files smaller than:
mai: सिर्फ ओहि फ़ाइलसभ लेल जे एकरासँ छोट अछि: (_O)

en: Preview _sound files:
mai: ध्वनि फ़ाइलसभ क' पूर्वावलोकन करू : (_s)

en: Count _number of items:
mai: वस्तुसभ क' सँख्या गिनू: (_n)

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: _Type:
mai: प्रकार (_T):

en: History
mai: इतिहास

en: Show History
mai: इतिहास देखाबू

en: Camera Brand
mai: कैमरा ब्राण्ड

en: Camera Model
mai: कैमरा मॉडल

en: Date Taken
mai: लेल गेल तिथि

en: Date Digitized
mai: तिथि डिजिटल कएल गेल

en: Exposure Time
mai: एक्सपोज़र समय

en: Aperture Value
mai: अपर्चर मान

en: ISO Speed Rating
mai: आइएसओ गति दर्जा

en: Flash Fired
mai: फ्लैश फ़ायर्ड

en: Metering Mode
mai: मीटरिंग मोड

en: Exposure Program
mai: एक्सपोज़र प्रोग्राम

en: Focal Length
mai: फोकल नमाइ

en: Software
mai: सॉफ्टवेयर

en: Description
mai: विवरण

en: Keywords
mai: बीजशब्द

en: Creator
mai: निर्माता

en: Copyright
mai: कॉपीराइट

en: Rating
mai: रेटिंग

en: Image Type:
mai: चित्र प्रकार:

en: Failed to load image information
mai: छवि जानकारी लोड करबमे असफल

en: loading...
mai: लोड कए रहल...

en: Image
mai: बिंब

en: Information
mai: सूचना

en: Show Information
mai: जानकारी देखाबू

en: Use _Default Background
mai: मूलभूत पृष्ठभूमि क' उपयोग करू (_D)

en: Please drag just one image to set a custom icon.
mai: अनुकूलित चिह्न नियत करब लेल कृप्या सिर्फ एकटा छवि घीँच लाउ.

en: The file that you dropped is not local.
mai: जे फाइल अहाँ छोड़ने अछि ओ स्थानीय नहि अछि.

en: You can only use local images as custom icons.
mai: अहाँक सिर्फ स्थानीय छविसभकेँ अनुकूलित चिह्नसभ क' रूपमे उपयोग कए सकैत अछि.

en: The file that you dropped is not an image.
mai: जे फाइल अहाँ छोड़ने अछि ओ छवि नहि अछि.

en: You can only use images as custom icons.
mai: अहाँ छविसभकेँ सिर्फ अनुकूलित चिह्नसभ क' रूपमे प्रयोग कए सकैत अछि.

en: Location:
mai: स्थानः

en: Go To:
mai: एहि पर जाउ:

en: Open Location
mai: स्थान खोलू

en: _Location:
mai: स्थान (_L):

en: %s - File Browser
mai: %s - फाइल ब्राउज़र

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
mai: की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ ओहि स्थानसभक सूची साफ कएनाइ चाहैत छी जकरामे अहाँ सैर कए चुकल छी?

en: The location "%s" does not exist.
mai: स्थान "%s" मोजुद नहि अछि.

en: The history location doesn't exist.
mai: इतिहास स्थान मोजुद नहि अछि.

en: _Go
mai: जाउ (_G)

en: _Tabs
mai: टैब (_T)

en: New _Window
mai: नवीन विंडो (_W)

en: Open another Caja window for the displayed location
mai: आन Caja विंडोकेँ प्रदर्शित स्थान क'लेल खोलू

en: New _Tab
mai: नवीन टैब (_T)

en: Close _All Windows
mai: सबहि विंडो बन्न करू (_A)

en: Close all Navigation windows
mai: सबहि नेविग़ेशन विंडोज़ बन्न करू

en: _Location...
mai: स्थान... (_L)

en: Specify a location to open
mai: खोलब क'लेल स्थान बताबू

en: Clea_r History
mai: इतिहास साफ करू (_r)

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
mai: जाउ मेनू आओर पाछाँ/आगाँ सूची क' विषयवस्तुकेँ साफ करू

en: _Add Bookmark
mai: पुस्तकचिह्न जोड़ू (_A)

en: Add a bookmark for the current location to this menu
mai: एहि मेनूमे वर्तमान स्थान लेल पसंद जोड़ू

en: _Edit Bookmarks...
mai: पुस्तक चिह्न संपादित करू (_E)...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
mai: एकटा विंडो प्रदर्शित करू जे एहि मेनूमे पसंद क' संपादन स्वीकारै

en: _Previous Tab
mai: पछिला टैब (_P)

en: Activate previous tab
mai: पछिला टैब सक्रिय करू

en: _Next Tab
mai: अगिला टैब (_N)

en: Activate next tab
mai: अगिला टैब सक्रिय करू

en: Move Tab _Left
mai: टैब बामाँ लए जाउ (_L)

en: Move current tab to left
mai: वर्तमान टैब बामाँ लए जाउ

en: Move Tab _Right
mai: टैब दहिन्ना लए जाउ (_R)

en: Move current tab to right
mai: वर्तमान टैब दहिन्ना लए जाउ

en: _Main Toolbar
mai: मुख्य अओजारपट्टी (_M)

en: Change the visibility of this window's main toolbar
mai: एहि विंडो क' मुख्य अओजार-पट्टी क' दृश्यता बदलू

en: _Side Pane
mai: बाजू फ़लक (_S)

en: Location _Bar
mai: स्थान पट्टी (_B)

en: Change the visibility of this window's location bar
mai: एहि विंडो क' स्थान-पट्टी क' दृश्यता बदलू

en: St_atusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_a)

en: Change the visibility of this window's statusbar
mai: एहि विंडो क' स्थिति-पट्टी क' दृश्यता बदलू

en: _Search for Files...
mai: फ़ाइलसभक लेल खोजू (_S)...

en: _Back
mai: पाछाँ (_B)

en: Go to the previous visited location
mai: पछिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: Back history
mai: इतिहास पछिला

en: _Forward
mai: आगाँ (_F)

en: Go to the next visited location
mai: अगिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: Forward history
mai: इतिहास अग्रसारित करू

en: _Search
mai: खोजू (_S)

en: _Close Tab
mai: टैब बन्न करू (_C)

en: Close tab
mai: टैब बन्न करू

en: Notes
mai: टिप्पणी

en: Show Notes
mai: देखाबू नोटसभ

en: Devices
mai: डिवाइस

en: File System
mai: फाइल सिस्टम

en: _Stop
mai: रोकू (_S)

en: Open in New _Tab
mai: नवीन टैबमे खोलू (_T)

en: Open in New _Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू (_W)

en: Remove
mai: हटाबू

en: Rename...
mai: नाम बदलू...

en: _Mount
mai: माउण्ट करू (_M)

en: _Format
mai: फ़ॉर्मेट (_F)

en: Places
mai: स्थान

en: Show Places
mai: स्थान देखाबू

en: Backgrounds and Emblems
mai: पृष्ठभूमि आओर प्रतीक

en: _Remove...
mai: मेटाबू... (_R)

en: Check that you have permission to delete the pattern.
mai: जाँचू जे पैटर्नकेँ मेटाबै लेल अहाँक पास अनुमति अछि.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
mai: जाँचू जे प्रतीककेँ मेटाबै लेल अहाँक पास अनुमति अछि.

en: Select an Image File for the New Emblem
mai: नवीन चिह्न लेल छवि फाइल चुनू

en: Create a New Emblem
mai: नवीन प्रतीक बनाबू

en: _Keyword:
mai: कुँजीशब्दः (_K)

en: _Image:
mai: छविः (_I)

en: Create a New Color:
mai: नवीन रँग बनाबू :

en: Color _name:
mai: रँग नाम (_n):

en: Color _value:
mai: रँग मूल्यः (_v)

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
mai: रीसेट एकटा विशेष छवि अछि जकरा मेटाओल नहि जाए सकत.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
mai: प्रारूप क' रूपमे सम्मिलित करब लेल छवि फाइल चुनू

en: The color cannot be installed.
mai: रँग संस्थापित नहि कएल जाए सकल.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
mai: क्षमा करू , परन्तु नवीन रँग लेल अहाँक एकटा अनयुज्ड नाम देना हाएत.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
mai: क्षमा करू , परन्तु नवीन रँग लेल अहाँक एकटा नाम देनाइ हाएत जे खाली स्थान नहि हुए.

en: Select a Color to Add
mai: जोड़ब लेल रँग चुनू

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
mai: क्षमा करू , परन्तु "%s" उपयोग करब योग्य छवि फाइल नहि अछि.

en: The file is not an image.
mai: फाइल छवि नहि अछि.

en: Select a Category:
mai: एकटा वर्ग चुनू:

en: C_ancel Remove
mai: मेटओनाइ रद्द करू (_a)

en: _Add a New Pattern...
mai: एकटा नवीन पैटर्न जोड़ू... (_A)

en: _Add a New Color...
mai: एकटा नवीन रँग जोड़ू... (_A)

en: _Add a New Emblem...
mai: एकटा नवीन चिह्न जोड़ू... (_A)

en: Click on a pattern to remove it
mai: पैटर्न मेटाबै लेल ओहि पर क्लिक करू

en: Click on a color to remove it
mai: रँग मेटाबै लेल ओहि पर क्लिक करू

en: Click on an emblem to remove it
mai: चिह्न मेटाबै लेल ओहि पर क्लिक करू

en: Patterns:
mai: पैटर्नः

en: Colors:
mai: रंगः

en: Emblems:
mai: प्रतीक:

en: _Remove a Pattern...
mai: पैटर्न मेटाबू...(_R)

en: _Remove a Color...
mai: रँग मेटाबू...(_R)

en: _Remove an Emblem...
mai: चिन्ह मेटाबू...(_R)

en: File Type
mai: फाइल प्रकार

en: Tags
mai: टैगसभ

en: Select folder to search in
mai: एकरामे खोजबाक लेल फोल्डर चुनू

en: Documents
mai: दस्तावेज़

en: Music
mai: संगीत

en: Video
mai: वीडियो

en: Picture
mai: चित्र

en: Illustration
mai: चित्र

en: Spreadsheet
mai: स्प्रेडशीट

en: Presentation
mai: प्रस्तुतीकरण

en: Pdf / Postscript
mai: Pdf / पोस्टस्क्रिप्ट

en: Text File
mai: पाठ फाइल:

en: Select type
mai: प्रकार चुनू

en: Any
mai: कोनो

en: Other Type...
mai: आन प्रकार...

en: Remove this criterion from the search
mai: खोज सँ एहि मापदंडकेँ हटाबू

en: Search Folder
mai: खोज फोल्डर

en: Edit
mai: संपादन

en: Edit the saved search
mai: सहेजल खोज संपादित करू

en: Add a new criterion to this search
mai: एहि खोजमे नवीन निर्धारक जोड़ू

en: Go
mai: जाउ

en: Reload
mai: पुनः लोड करू

en: Perform or update the search
mai: खोज निष्पादन अथवा अद्यतन करू

en: _Search for:
mai: खोजू (_S):

en: Search results
mai: खोज नतीजा

en: Search:
mai: खोजू:

en: Close the side pane
mai: बाजू फ़लक बन्न करू

en: _Places
mai: स्थान (_P)

en: Open _Location...
mai: स्थान खोलू... (_L)

en: Close P_arent Folders
mai: मूल फ़ोल्डरसभ बन्न करू (_a)

en: Close this folder's parents
mai: एहि फ़ोल्डर क' मूल बन्न करू

en: Clos_e All Folders
mai: सबहि फ़ोल्डरसभ बन्न करू (_e)

en: Close all folder windows
mai: सबहि फ़ोल्डर विंडोज बन्न करू

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mai: नाम आ सामग्री क' आधार पर एहि कंप्यूटर पर दस्ताबेज आ फोल्डर लोकेट करू

en: Delete all items in the Trash
mai: रद्दी क' सारी वस्तुएँ मेटाबू

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
mai: की अहाँ अपन सूचीमे सँ कोनो अस्तित्वहीन स्थान क' पसंदकेँ मेटओनाइ चाहैत अछि?

en: Bookmark for Nonexistent Location
mai: अनुपस्थित स्थानसभ लेल पसिन्न

en: You can choose another view or go to a different location.
mai: अहाँ आन दृश्य चुनि सकैत छी अथवा भिन्न स्थान पर जाए सकैत अछि.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
mai: एहि प्रदर्शक क' सँग स्थान प्रदर्शित नहि कएल जाए सकत.

en: Content View
mai: विषयवस्तु दृश्य

en: View of the current folder
mai: वर्तमान फ़ोल्डरकेँ देखू

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
mai: नॉटिलसमे कोनो एहन प्रदर्शक संस्थापित नहि अछि जे फोल्डरकेँ प्रदर्शित कए सकै.

en: The location is not a folder.
mai: स्थान एकटा फोल्डर नहि अछि.

en: Please check the spelling and try again.
mai: कृप्या जाँचू आओर पुनः कोशिश करू.

en: Access was denied.
mai: पहुँच नकार देल गेल .

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
mai: जाँच लिअ'जे वर्तनी सही अछि आओर अहाँक प्रॉक्सी विन्यास सही अछि.

en: Go to the location specified by this bookmark
mai: एहि पसिन्न द्वारा निर्दिष्ट कएल गेल स्थान पर जाउ

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
mai: नॉटिलस फ्री सॉफ्टवेयर अछि अहाँ एकरा पुनर्वितरित कए सकैत छी आओर/अथवाएकरा GNU जनरल पब्लिक लाइसेंस क' शर्त क' अधीन रूपांतरित कए सकैत अछिजहिना जे फ्री सॉफ्टवेयर फाउंडेशन क' द्वारा प्रकाशित कएल गेल अछि अथवा तँ लाइसेंस क' संस्करण 2अथवा कोनो पश्चातवर्ती संस्करण (अहाँक विकल्प अनुसार).

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
mai: नॉटिलसकेँ एहि आशा सँ वितरित कएल गेल अछि जे ई उपयोगी हाएत, मुदा बिनु कोनो वारंटी के; एतय तक जे बिनु कोनो मर्केंटेबिलिटी अथवा खास उद्देश्य क' लेल फिटनेस क' वारंटी के. GNU जनरल पब्लिक लाइसेंसकेँ बेसी विस्तार क' लेल देखू.

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: Close this folder
mai: एहि फ़ोल्डरकेँ बन्न करू

en: _Backgrounds and Emblems...
mai: पृष्ठभूमि आओर प्रतीक... (_B)

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
mai: पैटर्न, रँग आओर प्रतीक देखाबू जकर प्रयोग रूपकेँ अनुकूल बनाबैमे कएल जाए सकै.

en: Prefere_nces
mai: वरीयतासभ (_n)

en: Edit Caja preferences
mai: नॉटिलस वरीयता संपादित करू

en: Open _Parent
mai: मूल खोलू (_P)

en: Open the parent folder
mai: जनक फोल्डर खोलू

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: Reload the current location
mai: मोजुदा स्थान फिनु लोड करू

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: Display Caja help
mai: नॉटिलस मद्दति देखाबू

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: Display credits for the creators of Caja
mai: नॉटिलस सृजकसभ लेल श्रेय देखाबू

en: Zoom _In
mai: पैघ आकार (_I)

en: Zoom _Out
mai: छोट आकार (_O)

en: Normal Si_ze
mai: सामान्य आकार (_z)

en: Connect to _Server...
mai: सर्वर सँ जुड़ू... (_S)

en: Connect to a remote computer or shared disk
mai: रिमोट कंप्यूटर अथवा साझा डिस्क सँ जोड़ू

en: _Home Folder
mai: घर फ़ोल्डर (_H)

en: _Computer
mai: कम्प्यूटर (_C)

en: _Network
mai: संजाल (_N)

en: T_emplates
mai: टैम्पलेटसभ (_e)

en: Open your personal templates folder
mai: अपन निजी टैम्पलेट फ़ोल्डर खोलू

en: _Trash
mai: रद्दी (_T)

en: Open your personal trash folder
mai: अपन निजी ट्रैशे फ़ोल्डर खोलू

en: Show _Hidden Files
mai: नुकल फ़ाइलसभ देखाबू (_H)

en: Toggle the display of hidden files in the current window
mai: मोजुदा विंडोमे नुकल फाइल क' प्रदर्शन क'लेल टॉगल करू

en: _Up
mai: उप्पर (_U)

en: _Home
mai: घर (_H)

en: Loading...
mai: लोड कए रहल...

en: Zoom In
mai: ज़ूम इन

en: Zoom Out
mai: ज़ूम आउट

en: Zoom to Default
mai: मूलभूत बनाबै तक ज़ूम करू

en: Zoom
mai: ज़ूम

en: Set the zoom level of the current view
mai: वर्तमान दृश्य क' ज़ूम स्तर नियत करू

en: Background
mai: पृष्ठभूमि

en: E_mpty Trash
mai: रद्दी खाली करू (_m)

en: Create L_auncher...
mai: लान्चर बनाबू (_a)

en: Create a new launcher
mai: नवीन लाँचर बनाबू

en: Change Desktop _Background
mai: डेस्कटोप पृष्ठभूमि बदलू (_B)

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
mai: एकटा विंडो देखाबू जे अहाँक डेस्कटोप पृष्ठभूमि क' पैटर्न अथवा रँगकेँ नियत करब देत अछि

en: Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू

en: The desktop view encountered an error.
mai: प्रारंभ करैत समय डेस्कटोप देखबामे त्रुटि भेल.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
mai: प्रारंभ करैत समय डेस्कटोप दृश्यमे त्रुटि भेल.

en: _Pattern:
mai: प्रारूप (_P):

en: Save Search as
mai: एहि रूपमे खोज सहेजू

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: Search _name:
mai: नाम खोजू (_n):

en: _Folder:
mai: फ़ोल्डर (_F):

en: Select Folder to Save Search In
mai: खोज सहेजबाक क'लेल फोल्डर चुनू

en: "%s" selected
mai: "%s" चयनित

en: %s, Free space: %s
mai: %s, खाली जग़ह: %s

en: Run "%s" on any selected items
mai: "%s"केँ कोनो चुनल वस्तु पर चलाबू

en: Create Document from template "%s"
mai: टैम्प्लेट "%s" सँ दस्ताबेज़ बनाबू

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
mai: एहि फ़ोल्डर क' सबहि चलाबै योग्य फ़ाइलसभ स्क्रिप्ट मेनूमे प्रकट हाएत.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
mai: मेनूमे सँ स्क्रिप्ट चुनए पर ओ स्क्रिप्ट कोनो चयनित वस्तु क' सँग इनपुट क' रूपमे चलओताह.

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
mai: जँ अहाँ साटू कमांड चुनब तँ "%s" घसकाए देल जएताह

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
mai: जँ अहाँ साटू कमांड चुनब तँ "%s" क' कॉपी कएल जएताह

en: There is nothing on the clipboard to paste.
mai: साटब लेल क्लिपबोर्डमे किछु नहि अछि.

en: Connect to Server %s
mai: %s सर्वर सँ जुड़ू

en: _Connect
mai: जुड़ू (_C)

en: Link _name:
mai: लिंक नामः (_n)

en: Create _Document
mai: दस्ताबेज़ बनाबू (_D)

en: Open Wit_h
mai: एकरा सँग खोलू (_h)

en: Choose a program with which to open the selected item
mai: चयनित वस्तुकेँ खोलब लेल एकटा अनुप्रयोग चुनू

en: _Properties
mai: गुण (_P)

en: View or modify the properties of each selected item
mai: प्रत्येक चयनित वस्तु क' गुणकेँ देखू अथवा परिवर्धित करू

en: Create _Folder
mai: फोल्डर बनाबू (_F)

en: Create a new empty folder inside this folder
mai: एकटा नवीन खाली फ़ोल्डर एहि फ़ोल्डर क' भीतर बनाबू

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
mai: रिक्त फाइल (_E)

en: Create a new empty file inside this folder
mai: एहि फ़ोल्डर क' भीतर एकटा रिक्त फाइल बनाबू

en: Open the selected item in this window
mai: चयनित वस्तु एहि विंडोमे खोलू

en: Open in Navigation Window
mai: नेविग़ेशन विंडोमे खोलू

en: Open each selected item in a navigation window
mai: प्रत्येक चयनित वस्तुकेँ नेविग़ेशन विंडोमे खोलू

en: Choose another application with which to open the selected item
mai: चयनित वस्तुकेँ खोलब लेल एकटा आन अनुप्रयोग चुनू

en: _Open Scripts Folder
mai: स्क्रिप्ट फ़ोल्डर खोलू (_O)

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
mai: एहि मेनूमे प्रकट हए बला स्क्रिप्टसभकेँ राखए बला फ़ोल्डरकेँ देखाबू

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
mai: चयनित फ़ाइलकेँ फ़ाइलसभ साटू कमांडसँ घसकाबै लेल तैआर करू

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
mai: चयनित फ़ाइलकेँ फ़ाइलसभ साटू कमांड सँ प्रतिलिप करब लेल तैआर करू

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
mai: फ़ाइलसभ काटू अथवा फ़ाइलसभ कॉपी कमांड सँ पहिले चयनित फ़ाइलकेँ घसकाबू अथवा कॉपी करू

en: _Paste Into Folder
mai: फ़ोल्डरमे साटू (_P)

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
mai: फाइल काटू अथवा फाइल कॉपी करू कमांड सँ पूर्व चयनित फ़ाइलसभकेँ चयनित फ़ोल्डरमे घसकाबैतअथवा कॉपी करैत अछि

en: Select all items in this window
mai: एहि विंडो क' सबहि वस्तुसभ चुनू

en: Select items in this window matching a given pattern
mai: एहि विंडो क' वस्तुसभकेँ चुनू जे देल गेल पैटर्नसँ मेल करैत हुए

en: D_uplicate
mai: नकल (_u)

en: Duplicate each selected item
mai: प्रत्येक चयनित वस्तु क' अनुकृति बनाबू

en: Create a symbolic link for each selected item
mai: प्रत्येक चयनित वस्तु लेल एकटा सिम्बॉलिक लिंक बनाबू

en: _Rename...
mai: नाम बदलू... (_R)

en: Rename selected item
mai: चयनित वस्तु क' नाम बदलू

en: Move each selected item to the Trash
mai: प्रत्येक चयनित वस्तुसभकेँ रद्दीमे भेजू

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
mai: प्रत्येक चयनित वस्तुकेँ मेटाबू, रद्दीमे घसकैने बिनु

en: _Restore
mai: फिनु जमा करू (_R)

en: _Undo
mai: पूर्ववत् करू (_U)

en: Undo the last action
mai: पछिला क्रिया रद्द करू

en: _Redo
mai: दोहराबू (_R)

en: Redo the last undone action
mai: अंतिम पूर्ववत् कएल क्रियाकेँ दोहराबू

en: Reset View to _Defaults
mai: दृश्य डिफोल्टसमे रीसेट करू (_D)

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
mai: एहि दृश्य क' वरीयतासभसँ मेल खाएँ एहि लेल छाँटबाक अनुक्रम आओर ज़ूम स्तर रीसेट करू

en: Connect To This Server
mai: एहि सर्वर सँ जुड़ू

en: Make a permanent connection to this server
mai: एहि सर्वरमे स्थायी संबंधन बनाबू

en: Mount the selected volume
mai: चयनित वॉल्यूम माउण्ट करू

en: Unmount the selected volume
mai: चयनित वॉल्यूम अनमाउण्ट करू

en: Eject the selected volume
mai: चयनित वॉल्यूमकेँ निकालू

en: Format the selected volume
mai: चयनित वॉल्यूम संरूपित करू

en: Mount the volume associated with the open folder
mai: खुलल फोल्डर क' सँग वॉल्यूम माउण्ट करू

en: Unmount the volume associated with the open folder
mai: खुलल फोल्डर क' सँग जुड़ल वॉल्यूम अनमाउण्ट करू

en: Eject the volume associated with the open folder
mai: खुलल फोल्डर क' सँग जुड़ल वॉल्यूम बाहर निकालू

en: Format the volume associated with the open folder
mai: खुलल फोल्डर क' सँग जुड़ल वॉल्यूम संरूपित करू

en: Open File and Close window
mai: फाइल खोलू आओर विंडो बन्न करू

en: Sa_ve Search
mai: खोज सहेजू (_v)

en: Save the edited search
mai: संपादित खोज सहेजू

en: Sa_ve Search As...
mai: एहि रूपमे खोज सहेजू (_v)...

en: Save the current search as a file
mai: फाइल क' बतौर मोजुदा खोज सहेजू

en: Open this folder in a navigation window
mai: एहि फोल्डरकेँ नेविग़ेशन विंडोमे खोलू

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
mai: साटल कमांड सँ भेजल जाए क'लेल एहि फोल्डरकेँ तैआर करू

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
mai: साटल कमाँड सँ कॉपी कएल जाए क'लेल एहि फोल्डरकेँ तैआर करू

en: Move this folder to the Trash
mai: एहि फोल्डरकेँ रद्दीमे भेजू

en: Delete this folder, without moving to the Trash
mai: एहि फोल्डरकेँ मेटाबू, बिनु रद्दीमे घसकैने

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
mai: %s सँ स्क्रिप्ट चलाबू अथवा प्रबंधित करू

en: _Scripts
mai: स्क्रिप्टसभ (_S)

en: _Disconnect
mai: डिस्कनेक्ट (_D)...

en: Delete the open folder permanently
mai: खुलल फोल्डरकेँ स्थायी रूपसँ मेटाए दिअ'

en: Move the open folder to the Trash
mai: खुलल फोल्डरकेँ रद्दीमे पठबैत अछि

en: Delete all selected items permanently
mai: सबहि चयनित वस्तुसभकेँ स्थायी रूपसँ मेटाए दिअ'

en: View or modify the properties of the open folder
mai: खुलल वस्तु क' गुणकेँ देखू अथवा परिवर्धित करू

en: Download location?
mai: अवस्थिति डाउनलोड करू

en: You can download it or make a link to it.
mai: अहाँ एकरा डाउनलोड नहि कए सकैछ अथवा एकरासँ लिंक नहि कए सकैछ.

en: Make a _Link
mai: लिंक बनाबू (_L)

en: _Download
mai: डाउनलोड (_D)

en: Drag and drop is not supported.
mai: घीँच लाए कए छोड़नाइ समर्थित नहि अछि.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
mai: सिर्फ स्थानीय फाइल सिस्टम्समे घीँच लाए कए छोड़बाक समर्थन उपलब्ध अछि.

en: An invalid drag type was used.
mai: एकटा अवैध ड्रैग प्रकार उपयोग कएल गेल अछि.

en: Undo
mai: अनावृत्ति

en: Comment
mai: टिप्पणी

en: Command
mai: कमांड

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
mai: "%s" क' विषयवस्तुसभकेँ देखब लेल जरूरी अनुमतिसभ अहाँक पास नहि अछि.

en: The folder contents could not be displayed.
mai: फ़ोल्डर विषयवस्तु प्रदर्शित नहि कएल जाए सकल.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
mai: नाम "%s" क' उपयोग एहि फ़ोल्डरमे पहिनेसँ भ' रहल अछि. कृपया भिन्न नामक उपयोग करू.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
mai: एहि फ़ोल्डरमे कोनो "%s" नहि अछि साइत ई अखने ओतएसँ घसकाओल गेल अथवा मेटाओल गेल अछि?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
mai: "%s" क' नाम बदलब लेल आवश्यक अनुमतिसभ अहाँक पास नहि अछि.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
mai: नाम "%s" वैध नहि किएक एकरामे "/" संप्रतीक अछि. कृपया भिन्न नाम उपयोग करू.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
mai: नाम "%s" वैध नहि अछि कृप्या भिन्न नाम उपयोग करू

en: The item could not be renamed.
mai: वस्तु क' नाम बदलल नहि जाए सकल.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
mai: "%s" क' समूह परिवर्तित करब लेल आवश्यक अनुमतिसभ अहाँक पास नहि अछि.

en: The group could not be changed.
mai: समूह बदलल नहि जाए सकल.

en: The owner could not be changed.
mai: मालिक बदलल नहि जाए सकल.

en: The permissions could not be changed.
mai: अनुमतिसभ बदलल नहि जाए सकल.

en: Renaming "%s" to "%s".
mai: "%s" क' नाम "%s" बदलू.

en: by _Name
mai: नाम सँ (_N)

en: Keep icons sorted by name in rows
mai: चिह्नकेँ ओकर नाम क' अनुसार पंक्तिसभमे क्रमबद्ध राखू

en: by _Size
mai: आकार सँ (_S)

en: Keep icons sorted by size in rows
mai: चिह्नकेँ ओकर आकार क' अनुसार पंक्तिसभमे क्रमबद्ध राखू

en: by _Type
mai: प्रकार सँ (_T)

en: Keep icons sorted by type in rows
mai: चिह्नकेँ ओकर प्रकार क' अनुसार पंक्तिसभमे क्रमबद्ध कएने राखू

en: by Modification _Date
mai: परिवर्धन तिथि क' अनुसार (_D)

en: Keep icons sorted by modification date in rows
mai: चिह्नकेँ परिवर्धन तिथि क' अनुसार पंक्तिसभमे क्रमबद्ध कएने राखू

en: by _Emblems
mai: प्रतीक क' अनुसार (_E)

en: Keep icons sorted by emblems in rows
mai: चिह्नकेँ प्रतीक क' अनुसार पंक्तिसभमे क्रमबद्ध कएने राखू

en: Arran_ge Items
mai: वस्तुसभ क्रमबद्ध करू (_g)

en: Restore Icons' Original Si_zes
mai: चिह्न क' असली आकार पुनर्स्थापित करू (_z)

en: Restore each selected icon to its original size
mai: प्रत्येक चयनित चिह्नकेँ ओकर पूर्व आकारमे पुनर्स्थापित करू

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
mai: विंडोमे ठीक सँ फिट हए क'लेल चिह्नकेँ फिनु नवीन स्थान दिअ'ताकि एकटा दोसर पर नहि आबै.

en: Compact _Layout
mai: सघन अभिन्यास (_L)

en: Toggle using a tighter layout scheme
mai: कड़ा अभिन्यास योजना क' उपयोग करैत हुए टॉगल करू

en: Re_versed Order
mai: विपरीत क्रम (_v)

en: Display icons in the opposite order
mai: चिह्नकेँ विपरीत क्रममे देखाबू

en: _Keep Aligned
mai: कतारमे बनैने राखू (_K)

en: Keep icons lined up on a grid
mai: चिह्नकेँ एकटा ग्रिडमे कतारमे बनैने राखू

en: _Manually
mai: हस्तचालित (_M)

en: Leave icons wherever they are dropped
mai: चिह्नकेँ ओतए रहए दिअ'जतए ओ छोड़ल जाएत अछि

en: By _Name
mai: नाम क' अनुसार (_N)

en: By _Size
mai: आकार क' अनुसार (_S)

en: By _Type
mai: प्रकार क' अनुसार (_T)

en: By Modification _Date
mai: परिवर्धन तिथि क' अनुसार (_D)

en: By _Emblems
mai: प्रतीक क' अनुसार (_E)

en: Restore Icon's Original Si_ze
mai: चिह्न क' असली आकार पुनर्स्थापित करू (_z)

en: pointing at "%s"
mai: "%s"केँ इंगित

en: The icon view encountered an error.
mai: आइकन दृश्यमे त्रुटि आएल.

en: The icon view encountered an error while starting up.
mai: प्रारंभ करैत समय आइकन दृश्यमे त्रुटि भेल.

en: Display this location with the icon view.
mai: एहि स्थानकेँ आइकन दृश्य क' द्वारा देखाबू

en: (Empty)
mai: (रिक्त)

en: %s Visible Columns
mai: %s दृष्टिगोच़र स्तम्भ

en: Visible _Columns...
mai: दृष्टिगोच़र स्तम्भ... (_C)

en: Select the columns visible in this folder
mai: एहि फ़ोल्डरमे दृष्टिगोच़र स्तम्भसभकेँ चुनू

en: The list view encountered an error.
mai: सूची दृश्यमे एकटा त्रुटि आएल.

en: The list view encountered an error while starting up.
mai: सूची दृश्य क' आरंभ करबामे एकटा त्रुटि आएल.

en: Display this location with the list view.
mai: सूची दृश्य क' सँग एहि स्थानकेँ देखाबू.

en: Properties
mai: गुण

en: %s Properties
mai: %s गुण

en: Cancel Group Change?
mai: समूह परिवर्तन रद्द करू ?

en: Cancel Owner Change?
mai: मालिक परिवर्तन रद्द करू ?

en: nothing
mai: किछु नहि

en: unreadable
mai: अपठनीय

en: (some contents unreadable)
mai: (किछु विषयवस्तु अपठनीय)

en: Contents:
mai: विषयवस्तु:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
mai: प्रयुक्त

en: Basic
mai: मूल

en: Link target:
mai: लिंक लक्ष्य:

en: Volume:
mai: आयतन:

en: Accessed:
mai: पहुंचल:

en: Modified:
mai: परिवर्धितः

en: Created:
mai: बनएलक:

en: Free space:
mai: खाली स्थान:

en: _Read
mai: पढ़ू (_R)

en: _Write
mai: लिखू (_W)

en: E_xecute
mai: चलाबू (_x)

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
mai: नहि

en: list
mai: सूची

en: read
mai: पढ़ू

en: create/delete
mai: बनाबू/मेटाबू

en: write
mai: लिखू

en: access
mai: अभिगम

en: Access:
mai: अभिगम:

en: List files only
mai: सिर्फ फाइल सूचीबद्ध करू

en: Access files
mai: फाइल अभिगम करू

en: Create and delete files
mai: फाइल बनाबू आओर मेटाबू

en: Read-only
mai: सिर्फ पढ़बाक लेल

en: Read and write
mai: पढ़ू आओर लिखू

en: Special flags:
mai: विशेष ध्वजः

en: Set _user ID
mai: उपयोगकर्ता आईडी नियत करू (_u)

en: Set gro_up ID
mai: समूह आईडी नियत करू (_u)

en: _Sticky
mai: स्टिकी (_S)

en: _Owner:
mai: मालिक (_O):

en: Owner:
mai: मालिक:

en: _Group:
mai: समूह (_G):

en: Group:
mai: समूह:

en: Others
mai: आन

en: Execute:
mai: चलाबू:

en: Allow _executing file as program
mai: प्रोग्राम क' रूपमे फाइल संचालन क' अनुमति दिअ'(_e)

en: Others:
mai: आन :

en: Folder Permissions:
mai: फोल्डर अनुमति:

en: File Permissions:
mai: फाइल अनुमति:

en: Text view:
mai: पाठ दृश्य:

en: Last changed:
mai: पछिला बार परिवर्तित:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
mai: "%s" क' अनुमतिसभ निर्धारित नहि कएल जाए सकल.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
mai: चयनित फाइल क' अनुमतिसभ निर्धारित नहि कएल जाए सकल.

en: Creating Properties window.
mai: गुण विंडो बनाए रहल.

en: Select Custom Icon
mai: पसंदीदा चिह्न चुनू... (_S)

en: Tree
mai: ट्री

en: Show Tree
mai: तरू देखाबू
