caja 1.25.3 - en to ms translation catalogue (1450 entries)

en: _Patterns
ms: _Corak

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ms: Seret jubin corak ke objek untuk menukarnya

en: Blue Ridge
ms: Rabung Biru

en: Blue Rough
ms: Biru Kasar

en: Blue Type
ms: Jenis Biru

en: Brushed Metal
ms: Logam Diberus

en: Camouflage
ms: Samaran

en: Chalk
ms: Kapur

en: Cork
ms: Gabus

en: Dark GNOME
ms: GNOME Gelap

en: Dots
ms: Bintik

en: Fibers
ms: Serat

en: Floral
ms: Flora

en: Fossil
ms: Fosil

en: Green Weave
ms: Tenunan Hijau

en: Ice
ms: Ais

en: Manila Paper
ms: Kertas Manila

en: Moss Ridge
ms: Rabung Berkulat

en: Numbers
ms: Nombor

en: Ocean Strips
ms: Jalur Lautan

en: Purple Marble
ms: Marmar ungu

en: Ridged Paper
ms: Kertas Berabung

en: Rough Paper
ms: Kertas Kasar

en: Sky Ridge
ms: Rabung Langit

en: Snow Ridge
ms: Rabung salji

en: Stucco
ms: Stuko

en: Terracotta
ms: Tanah Liat

en: Wavy White
ms: Putih Beralun

en: C_olors
ms: _Warna

en: Drag a color to an object to change it to that color
ms: Seret warna ke objek untuk menukar warnanya

en: Mango
ms: Mangga

en: Orange
ms: Oren

en: Tangerine
ms: Tangerin

en: Grapefruit
ms: Limau Gedang

en: Ruby
ms: Delima

en: Pale Blue
ms: Biru Pucat

en: Sky
ms: Langit

en: Danube
ms: Dunabe

en: Violet
ms: Ungu

en: Sea Foam
ms: Buih Laut

en: Leaf
ms: Dedaun

en: Deep Teal
ms: Teal mendalam

en: Dark Cork
ms: Gabus Gelap

en: Mud
ms: Lumpur

en: Fire Engine
ms: Bomba

en: Bubble Gum
ms: Gam Berbuih

en: White
ms: Putih

en: Apparition
ms: Penampakan

en: Silver
ms: Perak

en: Concrete
ms: Konkrit

en: Shale
ms: Syal

en: Granite
ms: Granit

en: Eclipse
ms: Elips

en: Charcoal
ms: Arang

en: Onyx
ms: Oniks

en: Black
ms: Hitam

en: _Emblems
ms: _Lambang

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ms: Seret lambang ke objek untuk menambahkannya ke objek

en: Erase
ms: Padam

en: File manager for the MATE desktop environment
ms: Pengurus fail untuk persekitran desktop MATE

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
ms: Caja ialah pengurus fail rasmi bagi desktop MATE. Ia membolehkan pelayaran direktori, membuat pratonton fail dan melancarkan aplikasi yang dikaitkan dengannya. Ia juga bertanggungjawab mengendalikan ikon-ikon desktop MATE. Ia berfungsi pada sistem fail setempat dan jauh.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
ms: Caja boleh ditambah baik dengan sistem palam, seakan dengan Nautilus GNOME, yang mana Caja cabangnya.

en: Autorun Prompt
ms: Maklum Jalan-Sendiri

en: File Browser
ms: Pelayar Fail

en: Browse the file system with the file manager
ms: Layar sistem fail dengan pengurus fail

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
ms: fai;pelayar;pengurus;MATE;

en: Computer
ms: Komputer

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ms: Layar semua cakera jauh dan setempat serta folder boleh capai dari komputer ini

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
ms: layar;cakera;folder;setempat;jauh;komputer;MATE;

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: File Management
ms: Pengurusan Fail

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ms: Ubah kelakuan dan penampilan tetingkap pengurus fail

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
ms: fail;pengurus;ubah;sifat;kelakuan;penampilan;tetingkap;MATE;

en: Open Folder
ms: Buka Folder

en: Home Folder
ms: Folder Rumah

en: Open your personal folder
ms: Buka folder peribadi anda

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
ms: rumah;peribadi;folder;buka;MATE;

en: Saved search
ms: Gelintar tersimpan

en: Network
ms: Rangkaian

en: Browse bookmarked and local network locations
ms: Layar lokasi rangkaian setempat dan bertanda buku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
ms: tandabuku;layar;setempat;rangkaian;lokasi;MATE;

en: Text
ms: Teks

en: The text of the label.
ms: Teks bagi label.

en: Justification
ms: Justifikasi

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ms: Jajaran baris pada teks label relatif diantara satu sama lain. Ini TIDAK memberi kesan pada jajaran label di dalam peruntukannya. Lihat GtkMisc::xalign untuk itu

en: Line wrap
ms: Lilitan baris

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ms: Jika ditetapkan, lilit baris jika teks terlalu lebar.

en: Cursor Position
ms: Kedudukan Kursor

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ms: Kedudukan semasa bagi penyisipan kursor dalam aksara.

en: Selection Bound
ms: Batas Pemilihan

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ms: Kedudukan hujung bertentangan pada pemilihan daripada kursor dalam aksara.

en: Cu_t
ms: _Potong

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Paste
ms: _Tampal

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Show more _details
ms: Tunjuk lagi perin_cian

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: _Buka

en: _Revert
ms: _Kembali

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ms: Anda boleh hentikan operasi ini dengan mengklik batal.

en: _Clear
ms: _Kosongkan

en:  (invalid Unicode)
ms:  (Unikod tidak sah)

en: No applications found
ms: Tiada aplikasi ditemui

en: Ask what to do
ms: Tanya apa perlu dibuat

en: Do Nothing
ms: Tidak Buat Apa-apa

en: Open %s
ms: Buka %s

en: Open with other Application...
ms: Buka dengan Aplikasi lain...

en: You have just inserted an Audio CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD Audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ms: Anda baru saja menyisip DVD Audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
ms: Anda baru saja menyisip DVD Video.

en: You have just inserted a Video CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD Video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD Super Video.

en: You have just inserted a blank CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD kosong.

en: You have just inserted a blank DVD.
ms: Anda baru saja menyisip DVD kosong.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ms: Anda baru saja menyisip cakera Blu-Ray kosong.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ms: Anda baru saja menyisip DVD HD kosong.

en: You have just inserted a Photo CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD Foto.

en: You have just inserted a Picture CD.
ms: Anda baru saja menyisip CD Gambar.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ms: Anda baru saja menyisip media dengan foto digital.

en: You have just inserted a digital audio player.
ms: Anda baru saja menyisip pemain audio digital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ms: Anda baru sahaja menyisip medium dengan perisian yang dimaksudkan untuk dimulakan secara automatik.

en: You have just inserted a medium.
ms: Anda baru saja menyisip medium.

en: Choose what application to launch.
ms: Pilih aplikasi untuk dilancarkan.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ms: Pilih bagaimana hendak buka "%s" dan sama ada untuk melakukan tindakan ini di masa depan untuk media lain bagi jenis "%s".

en: _Always perform this action
ms: Sentiasa bu_at tindakan ini

en: _Eject
ms: _Lenting

en: _Unmount
ms: _Nyahlekap

en: Cut the selected text to the clipboard
ms: Potong teks dipilih ke papan keratan

en: Copy the selected text to the clipboard
ms: Salin teks dipilih ke papan keratan

en: Paste the text stored on the clipboard
ms: Tampal teks tersimpan dalam papan keratan

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select all the text in a text field
ms: Pilih semua teks pada medan teks

en: Move _Up
ms: Alih ke _Atas

en: Move Dow_n
ms: Alih Ke Ba_wah

en: Use De_fault
ms: Guna Lala_i

en: Name
ms: Nama

en: The name and icon of the file.
ms: Nama dan ikon bagi fail.

en: Size
ms: Saiz

en: The size of the file.
ms: Saiz bagi fail.

en: Size on Disk
ms: Saiz dalam Cakera

en: The size of the file on disk.
ms: Saiz fail di dalam cakera.

en: Type
ms: Jenis

en: The type of the file.
ms: Jenis bagi fail.

en: Date Modified
ms: Tarikh Diubahsuai

en: The date the file was modified.
ms: Tarikh fail diubahsuai.

en: Date Created
ms: Tarikh Dicipta

en: The date the file was created.
ms: Tarikh fail telah dihasilkan.

en: Date Accessed
ms: Tarikh Dicapai

en: The date the file was accessed.
ms: Tarikh fail dicapai.

en: Owner
ms: Pemilik

en: The owner of the file.
ms: Pemilik bagi fail.

en: Group
ms: Kumpulan

en: The group of the file.
ms: Kumpulan bagi fail.

en: Permissions
ms: Keizinan

en: The permissions of the file.
ms: Keizinan bagi fail.

en: Octal Permissions
ms: Keizinan Oktal

en: The permissions of the file, in octal notation.
ms: Keizinan bagi fail, dalam notasi oktal.

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: The mime type of the file.
ms: Jenis mime bagi fail.

en: SELinux Context
ms: Konteks SELinux

en: The SELinux security context of the file.
ms: Konteks keselamatan SELinux fail.

en: Location
ms: Lokasi

en: The location of the file.
ms: Lokasi fail.

en: Extension
ms: Sambungan

en: The extension of the file.
ms: Sambungan bagi fail.

en: Trashed On
ms: Ditong Sampahkan

en: Date when file was moved to the Trash
ms: Tarikh bila fail telah dialih ke Tong Sampah

en: Original Location
ms: Lokasi Asal

en: Original location of file before moved to the Trash
ms: Lokasi asal fail sebelum dialih ke Tong Sampah

en: Reset
ms: Tetap semula

en: on the desktop
ms: pada desktop

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ms: Rumah %s

en: Network Servers
ms: Pelayan Rangkaian

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: _Move Here
ms: _Alih Disini

en: _Copy Here
ms: _Salin Disini

en: _Link Here
ms: _Paut Disini

en: Set as _Background
ms: Tetapkan sebagai Latar _Belakang

en: Cancel
ms: Batal

en: Set as background for _all folders
ms: Tetapkan sebagai latar belakang bagi _semua folder

en: Set as background for _this folder
ms: Tetapkan sebagai latar belakang bagi folder _ini

en: The emblem cannot be installed.
ms: Lambang tidak dapat dipasang.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ms: Maaf, anda mesti nyatakan kata kunci bukan-kosong untuk lambang baru.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ms: Maaf, kata kunci lambang hanya boleh mengandungi huruf, jarak dan nombor.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ms: Maaf, sudah ada lambang bernama "%s.".

en: Please choose a different emblem name.
ms: Sila pilih lambang dengan nama lain.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ms: Maaf, tidak boleh simpan lambang suai.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ms: Maaf, tidak dapat simpan nama lambang suai.

en: This file cannot be mounted
ms: Fail ini tidak dapat dilekap

en: This file cannot be unmounted
ms: Fail ini tidak dapat dinyahlekap

en: This file cannot be ejected
ms: Fail ini tidak dapat dilenting

en: This file cannot be started
ms: Fail ini tidak dapat dimulakan

en: This file cannot be stopped
ms: Fail ini tidak dapat dihentikan

en: Slashes are not allowed in filenames
ms: Garis miring tidak dibenarkan dalam nama fail

en: File not found
ms: Fail tidak ditemui

en: Toplevel files cannot be renamed
ms: Fail Aras Tertinggi tidak dapat dinamakan semula

en: Unable to rename desktop icon
ms: Tidak boleh namakan semula ikon desktop

en: Unable to rename desktop file
ms: Tidak boleh namakan semula fail desktop

en: today at 00:00:00 PM
ms: hari ini pada 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
ms: hari ini pada %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ms: hari ini pada 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
ms: hari ini pada %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ms: hari ini, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
ms: hari ini, %-I:%M %p

en: today
ms: hari ini

en: yesterday at 00:00:00 PM
ms: semalam pada 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ms: semalam pada %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ms: semalam pada 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
ms: semalam pada %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ms: semalam, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ms: semalam, %-I:%M %p

en: yesterday
ms: semalam

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ms: Rabu, September 00 0000 pada 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ms: %A, %-d %B %Y pada %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ms: Isn, Okt 00 0000 pada 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ms: Isn, Okt 00 0000 pada 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ms: %a, %b %-d %Y pada %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ms: Okt 00 0000 pada 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ms: %b %-d %Y pada %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ms: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: Not allowed to set permissions
ms: Tidak dibenarkan tetapkan keizinan

en: Not allowed to set owner
ms: Tidak dibenarkan tetapkan pemilik

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ms: Pemilik '%s' yang dinyatakan tidak wujud

en: Not allowed to set group
ms: Tidak dibenarkan tetapkan kumpulan

en: Specified group '%s' doesn't exist
ms: Kumpulan '%s' yang dinyatakan tidak wujud.

en: %s (%s bytes)
ms: %s (%s bait)

en: ? items
ms: ? item

en: ? bytes
ms: ? bait

en: unknown type
ms: Jenis tidak diketahui

en: unknown MIME type
ms: Jenis _MIME tidak diketahui

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: link
ms: pautan

en: Link to %s
ms: Paut ke %s

en: link (broken)
ms: pautan (rosak)

en: Merge folder "%s"?
ms: Gabung folder "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ms: Penggabungan akan menanya pengesahan sebelum menggantikan sebarang fail dalam folder yang berkonflik dengan fail yang telah disalin.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lebih tua dengan nama yang sama telah wujud dalam "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lebih baru dengan nama yang sama telah wujud dalam "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lain dengan nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ms: Menggantikannya akan buang semua fail dalam folder.

en: Replace folder "%s"?
ms: Ganti folder "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ms: Folder nama yang sama sudah wujud dalam "%s".

en: Replace file "%s"?
ms: Ganti fail "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
ms: Menggantikannya akan tulis-ganti kandungannya.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lebih tua dengan nama yang sama telah wujud dalam "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ms: Folder lebih baru dengan nama yang sama telah wujud dalam "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ms: Fail lain dengan nama yang serupa telah wujud dalam "%s".

en: Original folder
ms: Folder asal

en: Items:
ms: Item:

en: Original file
ms: Fail asal

en: Size:
ms: Saiz:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Last modified:
ms: Terakhir diubahsuai:

en: Merge with
ms: Gabung dengan

en: Replace with
ms: Ganti dengan

en: Merge
ms: Gabung

en: Select a new name for the _destination
ms: Pilih satu nama baharu untuk _destinasi

en: Differences...
ms: Perbezaan...

en: Apply this action to all files and folders
ms: Laksana tindakan ini untuk semua fail dan folder

en: _Skip
ms: _Langkau

en: Re_name
ms: _Namakan Semula

en: Replace
ms: Ganti

en: Merge Folder
ms: Gabung Folder

en: File and Folder conflict
ms: Fail dan Folder berkonflik

en: File conflict
ms: Fail berkonflik

en: S_kip All
ms: Lang_kau Smua

en: _Retry
ms: _Cuba lagi

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Delete _All
ms: Padam Semu_a

en: Replace _All
ms: Ganti Semu_a

en: Merge _All
ms: Gabung Semu_a

en: Copy _Anyway
ms: S_alin Jua

en: Another link to %s
ms: Pautan lain ke %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ms: pautan %'d ke %s

en: %'dnd link to %s
ms: pautan %'d ke %s

en: %'drd link to %s
ms: pautan %'d ke %s

en: %'dth link to %s
ms: pautan %'d ke %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ms:  (salinan)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ms:  (salinan lain)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ms: salinan)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ms: salinan)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ms: salinan)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ms: salinan)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ms: %s (salinan)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ms: %s (salinan lain)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ms: %s (salinan %'d)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ms: %s (salinan %'d)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ms: %s (salinan %'d)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ms: %s (salinan %'d)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ms: Anda pasti hendak memadam  "%B" secara kekal dari tong sampah?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ms: Jika anda padam item, ia akan hilang secara kekal.

en: Empty all items from Trash?
ms: Kosongkan semua item dari Tong Sampah?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ms: Semua item dalam Tong Sampah akan dipadam secara kekal.

en: Empty _Trash
ms: Kosongkan _Tong Sampah

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ms: Anda pasti hendak memadam "%B" secara kekal?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
ms: Anda pasti hendak tong sampahkan "%B"?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
ms: Item dialih ke dalam tong sampah boleh dipulihkan sehinggalah tong sampah dikosongkan.

en: Move to _Trash
ms: Alih ke dalam _Tong Sampah

en: Deleting files
ms: Memadam fail

en: Error while deleting.
ms: Ralat bila memadam.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ms: Fail dalam folder "%B" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ms: Terdapat ralat mendapatkan maklumat mengenai fail dalam folder "%B".

en: _Skip files
ms: _Langkau fail

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%B" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: There was an error reading the folder "%B".
ms: Terdapat ralat semasa membaca folder "%B".

en: Could not remove the folder %B.
ms: Tidak dapat buang folder %B.

en: There was an error deleting %B.
ms: Terdapat ralat memadam %B.

en: Moving files to trash
ms: Mengalih fail ke tong sampah

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ms: Tidak dapat alih fail ke tong sampah, anda ingin memadamnya serta-merta?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ms: Fail "%B" tidak dapat dialih ke tong sampah.

en: Trashing Files
ms: Membuang Fail ke Tong Sampah

en: Deleting Files
ms: Memadam Fail

en: It is now safe to remove the drive
ms: Kini adalah selamat menanggalkan peranti

en: Unable to eject %V
ms: Tidak boleh lenting %V

en: Unable to unmount %V
ms: Tidak boleh nyahlekap %V

en: Writing data to the drive -- do not unplug
ms: Menulis data ke dalam pemacu -- jangan tanggalkan

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ms: Anda mahu kosongkan tong sampah sebelum anda menyahlekap?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ms: Untuk mendapatkan semula ruang bebas dalam volum ini tong sampah mesti dikosongkan. Semua item yang ditong sampahkan dalam volum akan kekal hilang.

en: Do _not Empty Trash
ms: _Jangan Kosongkan Tong Sampah

en: Unable to mount %s
ms: Tidak dapat lekap %s

en: Error while copying.
ms: Ralat bila menyalin.

en: Error while moving.
ms: Ralat bila mengalih.

en: Error while moving files to trash.
ms: Ralat semasa mengalih fail ke tong sampah.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ms: Fail dalam folder "%B" tidak dapat dikendali kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%B" tidak dapat dikendali kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ms: Fail "%B" tidak dapat dikendali kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: There was an error getting information about "%B".
ms: Terdapat ralat memperolehi maklumat mengenai "%B".

en: Error while copying to "%B".
ms: Ralat semasa menyalin ke "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencapai folder destinasi.

en: There was an error getting information about the destination.
ms: Terdapat ralat mendapatkan maklumat mengenai destinasi.

en: The destination is not a folder.
ms: Destinasi bukanlah folder.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ms: Ruang tidak mencukupi pada destinasi. Cuba buang fail untuk dapatkan lagi ruang.

en: There is %S available, but %S is required.
ms: Hanya %S tersedia, tetapi %S diperlukan.

en: The destination is read-only.
ms: Destinasi adalah baca-sahaja.

en: Moving "%B" to "%B"
ms: Mengalih "%B" ke "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
ms: Menyalin "%B" ke "%B"

en: Duplicating "%B"
ms: Menduakan "%B" ke "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ms: %S dari %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ms: Folder "%B" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk menciptanya dalam destinasi.

en: There was an error creating the folder "%B".
ms: Terdapat ralat mencipta folder "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ms: Fail dalam folder "%B" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk melihatnya.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ms: Folder "%B" tidak dapat disalin kerana anda tidak mempunyai keizinan untuk membacanya.

en: Error while moving "%B".
ms: Ralat semasa mengalih "%B".

en: Could not remove the source folder.
ms: Tidak dapat buang folder sumber.

en: Error while copying "%B".
ms: Ralat semasa menyalin "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ms: Tidak dapat buang fail dari folder sedia ada %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ms: Tidak dapat buang fail sedia ada %F.

en: You cannot move a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh alih folder ke dirinya sendiri.

en: You cannot copy a folder into itself.
ms: Anda tidak boleh salin folder ke dirinya sendiri.

en: The destination folder is inside the source folder.
ms: Folder destinasi berada dalam folder sumber.

en: You cannot move a file over itself.
ms: Anda tidak boleh alih fail ke atas dirinya sendiri.

en: You cannot copy a file over itself.
ms: Anda tidak boleh salin fail ke atas dirinya.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ms: Fail sumber telah ditulis-ganti oleh destinasi.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ms: Tidak dapat buang fail sedia ada dengan nama yang sama dalam %F.

en: There was an error copying the file into %F.
ms: Terdapat ralat menyalin fail ke dalam %F.

en: Copying Files
ms: Menyalin Fail

en: Preparing to Move to "%B"
ms: Persediaan untuk Alih ke "%B"

en: There was an error moving the file into %F.
ms: Terdapat ralat mengalih fail ke dalam %F.

en: Moving Files
ms: Mengalih Fail

en: Creating links in "%B"
ms: Mencipta patan dalam "%B"

en: Error while creating link to %B.
ms: Ralat semasa mencipta pautan ke %B.

en: Symbolic links only supported for local files
ms: Pautan simbolik hanya disokong untuk fail setempat

en: The target doesn't support symbolic links.
ms: Sasaran tidak menyokong pautan simbolik.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ms: Terdapat ralat mencipta pautan simbolik dalam %F.

en: Setting permissions
ms: Menetapkan keizinan

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ms: folder tidak bertajuk

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ms: fail baru

en: Error while creating directory %B.
ms: Ralat semasa mencipta direktori %B.

en: Error while creating file %B.
ms: Ralat semasa mencipta fail %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
ms: Terdapat ralat mencipta direktori dalam %F.

en: Emptying Trash
ms: Mengosongkan Tong Sampah

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ms: Tidak dapat tanda pelancar sebagai dipercayai (bolehlaku)

en: Could not determine original location of "%s"
ms: Tidak dapat tentukan lokasi asal "%s"

en: The item cannot be restored from trash
ms: Item tidak dapat dipulihkan dari tong sampah

en: The selection rectangle
ms: Segi empat pemilihan

en: The Link "%s" is Broken.
ms: Pautan "%s" Rosak.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ms: Pautan "%s" sudah Rosak, Alih ia ke Tong Sampah?

en: This link cannot be used, because it has no target.
ms: Pautan ini tidak boleh digunakan, kerana ia tiada sasaran.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ms: Pautan ini tidak dapat digunakan, kerana sasarannya "%s" tidak wujud.

en: Mo_ve to Trash
ms: A_lih ke Tong Sampah

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ms: Anda ingin jalankan "%s" atau papar kandunganya?

en: "%s" is an executable text file.
ms: "%s" bukan fail teks bolehlaku.

en: Run in _Terminal
ms: Jalankan di _Terminal

en: _Display
ms: _Papar

en: _Run
ms: _Jalan

en: Are you sure you want to open all files?
ms: Anda pasti hendak buka semua fail?

en: Could not display "%s".
ms: Tidak dapat paparkan "%s".

en: The file is of an unknown type
ms: Fail adalah jenis yang tidak dikenali

en: There is no application installed for %s files
ms: Tiada aplikasi terpasang untuk fail %s

en: _Select Application
ms: _Pilih Aplikasi

en: There was an internal error trying to search for applications:
ms: Terdapat ralat dalaman sedang cuba menggelintar aplikasi:

en: Unable to search for application
ms: Tidak boleh gelintar aplikasi

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ms: Tiada aplikasi terpasang untuk %s fail.⏎
    Anda hendak gelintar aplikasi untuk buka fail ini?

en: Untrusted application launcher
ms: Pelancar aplikasi tidak dipercayai

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ms: Pelancar aplikasi "%s" tidak ditanda sebagai dipercayai. Jika anda tidak tahu sumber fail ini, melancarkannya adalah tidak selamat.

en: _Launch Anyway
ms: _Lancarkan Jua

en: Mark as _Trusted
ms: Tanda sebagai _Dipercayai

en: Unable to mount location
ms: Tidak boleh lekap lokasi

en: Unable to start location
ms: Tidak boleh mulakan lokasi

en: Opening "%s".
ms: Membuka "%s".

en: Could not set application as the default: %s
ms: Tidak dapat tetapkan aplikasi  sebagai lalai: %s

en: Could not set as default application
ms: Tidak dapat tetapkan sebagai aplikasi lalai

en: Default
ms: Lalai

en: Icon
ms: Ikon

en: Could not remove application
ms: Tidak dapat buang aplikasi

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: No applications selected
ms: Tiada aplikasi terpilih

en: %s document
ms: Dokumen %s

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ms: Pilih aplikasi untuk buka  %s dan jenis "%s" yang lain

en: Open all files of type "%s" with:
ms: Buka semua fail jenis "%s" dengan:

en: Could not run application
ms: Tidak dapat jalankan aplikasi

en: Could not find '%s'
ms: Tidak menemui '%s'

en: Could not find application
ms: Tidak dapat cari aplikasi

en: Could not add application to the application database: %s
ms: Tidak dapat tambah aplikasi  ke pangkalan data aplikasi: %s

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Could not add application
ms: Tidak dapat menambah aplikasi

en: Select an Application
ms: Pilih satu Aplikasi

en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Select an application to view its description.
ms: Pilih aplikasi untuk melihat keterangannya.

en: _Use a custom command
ms: _Guna perintah suai

en: _Browse...
ms: _Layar...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
ms: Buka %s dan jenis fail lain %s dengan:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
ms: Buka %s dengan:

en: _Remember this application for %s documents
ms: _Ingat aplikasi ini untuk %s dokumen

en: Open all %s documents with:
ms: Buka semua %s dokumen dengan:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
ms: Buka %s dan jenis fail lain "%s" dengan:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
ms: _Ingat aplikasi ini untuk fail "%s"

en: Open all "%s" files with:
ms: Buka semua fail "%s" dengan:

en: Add Application
ms: Tambah Aplikasi

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ms: Gagal Membuka, anda ingin pilih aplikasi lain?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
ms: "%s" tidak dapat dibuka "%s" kerana "%s" tidak boleh capai fail di lokasi "%s".

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ms: Gagal Membuka, anda ingin pilih tindakan lain?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
ms: Tindakan lalai tidak dapat buka "%s" kerana ia tak boleh capai fail di lokasi "%s".

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ms: Tiada lagi aplikasi lain tersedia untuk melihat fail ini. Jika anda salin fail ini ke dalam komputer anda, anda boleh membukanya.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ms: Tiada tindakan lain tersedia untuk melihat fail ini. Jika anda salin fail ini ke dalam komputer anda, anda boleh membukanya.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ms: Maaf, anda tidak dapat lakukan perintah dari tapak jauh.

en: This is disabled due to security considerations.
ms: Ia dilumpuhkan atas sebab faktor keselamatan.

en: There was an error launching the application.
ms: Terdapat ralat melancarkan aplikasi.

en: This drop target only supports local files.
ms: Sasaran jatuh hanya menyokong fail setempat.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder setempat dan jatuhkan ia lagi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ms: Untuk membuka fail bukan-setempat, salin ia ke folder setempat dan jatuhkan ia lagi. Fail setempat yang anda jatuhkan telahpun dibuka.

en: Details:
ms: Perincian:

en: File Operations
ms: Operasi Fail

en: paused
ms: dijeda

en: pausing
ms: dijedakan

en: queued
ms: dibaris gilir

en: queuing
ms: membaris gilir

en: Pause
ms: Jeda

en: Resume
ms: Sambung Semula

en: Process completed
ms: Proses selesai

en: Queue
ms: Baris Gilir

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Search
ms: Gelintar

en: Search for "%s"
ms: Gelintar untuk "%s"

en: Delete %d copied items
ms: Padam %d item disalin

en: Delete '%s'
ms: Padam '%s'

en: Delete %d duplicated items
ms: Padam %d item pendua

en: Move %d items back to '%s'
ms: Alih %d item kembali ke '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
ms: Alih '%s' kembali ke '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
ms: Namakan semula '%s' sebagai '%s'

en: Restore %d items from trash
ms: Pulih %d item dari tong sampah

en: Restore '%s' to '%s'
ms: Pulih '%s' ke '%s'

en: Move %d items back to trash
ms: Alih %d item kembali ke tong sampah

en: Move '%s' back to trash
ms: Alih '%s' kembali ke tong sampah

en: Delete links to %d items
ms: Padam pautan ke %d item

en: Delete link to '%s'
ms: Padam pautan ke '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ms: Pulih keizinan asal item yang terkandung dalam '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
ms: Pulih keizinan asal '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
ms: Pulih kumpulan '%s' ke '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ms: Pulih pemilik '%s' ke '%s'

en: Copy %d items to '%s'
ms: Salin %d item ke '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
ms: Salin '%s' ke '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
ms: Duakan %d item dalam '%s'

en: Duplicate '%s' in '%s'
ms: Duakan '%s' dalam '%s'

en: Move %d items to '%s'
ms: Alih %d item ke '%s'

en: Move '%s' to '%s'
ms: Alih '%s' ke '%s'

en: Create new file '%s' from template
ms: Cipta fail baru '%s' dari templat

en: Create an empty file '%s'
ms: Cipta fail kosong '%s'

en: Create a new folder '%s'
ms: Cipta folder baru '%s'

en: Move %d items to trash
ms: Alih %d item ke tong sampah

en: Move '%s' to trash
ms: Alih '%s' ke tong sampah

en: Restore '%s' from trash
ms: Pulih '%s' dari tong sampah

en: Create links to %d items
ms: Cipta pautan ke %d item

en: Create link to '%s'
ms: Cipta pautan ke '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ms: Tetapkan keizinan item yang terkandung dalam '%s'

en: Set permissions of '%s'
ms: Tetapkan keizinan '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
ms: Tetapkan kumpulan '%s' ke '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
ms: Tetapkan pemilik '%s' ke '%s'

en: _Undo creation of an empty file
ms: B_uat asal penciptaan fail kosong

en: _Undo creation of a file from template
ms: B_uat asal penciptaan fail dari templat

en: _Redo creation of an empty file
ms: Buat _semula penciptaan fail kosong

en: _Redo creation of a file from template
ms: Buat _semula penciptaan fail dari templat

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ms: Lokasi untuk letak tab baru dibuka dalam tetingkap pelayar.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
ms: Jika ditetapkan ke "after_current_tab", tab baru akan disisip selepas tab semasa. Jika ditetapkan ke "end", tab baru akan ditambah dihujung senarai tab.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ms: Tukar tab dengan [ctrl] + [tab]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ms: Jika benar, ia membolehkan keupayaan untuk menukar tab menggunakan [ctrl + tab] dan [ctrl + shift + tab].

en: Caja will exit when last window destroyed.
ms: Caja akan keluar bila tingkap terakhir dimusnahkan.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka Caja akan keluar bila semua tetingkap ditutup. Ia merupakan tetapan lalai. Jika ditetapkan kepada palsu, ia boleh dimulakan tanpa tetingkap, supaya Caja dapat bertindak sebagai daemon untuk memantau lekap-sendiri media, atau tugas seumpama dengannya.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ms: Benarkan kelakuan klasik Caja, yang mana semua tetingkap adalah pelayar

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka semua tetingkap Caja akan menjadi tetingkap pelayar. Ia merupakan kelakuan Nautilus sebelum versi 2.6 dan sesetengah orang menyukai kelakuan ini.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ms: Sentiasa gunakan masukan lokasi, selain dari guna palang laluan

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, tetingkap layar Caja akan sentiasa gunakan masukan input teks untuk palang alat, selain dari palang laluan.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ms: Sama ada hendak tanya pengesahan bila memadam fail, atau mengosongkan Tong Sampah

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja akan tanya pengesahan bila anda cuba memadam fail atau mengosongkan Tong Sampah.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
ms: Sama ada hendak tanya pengesahan bila mengalih fail ke dalam Tong Sampah

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja akan tanya pengesahan bila anda cuba mengalih fail ke dalam Tong Sampah.

en: Whether to enable immediate deletion
ms: Sama ada hendak benarkan pemadaman serta-merta

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka Caja akan mempunyai fitur yang membolehkan anda padam fail serta-merta, selain dari mengalihnya ke tong sampah. Fitur ini adalah merbahaya, jadi gunakannya dengan hati-hati.

en: When to show preview text in icons
ms: Bila menunjukkan pratonton teks pada ikon

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
ms: Tukar-ganti kelajuan bila tunjukkan pratonton kandungan fail teks dalam ikon fail. Jika ditetapkan kepada "always" maka sentiasa tunjuk pratonton, walaupun pada pelayan jauh. Jika ditetapkan kepada "local-only" maka hanya tunjuk pratonton untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan kepada "never" maka tidak sesekali baca data pratonton.

en: When to show number of items in a folder
ms: Bila menunjukkan bilangan item dalam folder

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
ms: Tukar-ganti kelajuan bila tunjukkan bilangan item dalam folder. Jika ditetapkan kepada "always" maka sentiasa tunjuk kiraan item, walaupun folder berada dalam pelayan jauh. Jika ditetapkan kepada "local-only" maka hanya tunjuk kiraan untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan kepada "never" maka tidak sesekali kira kiraan item.

en: Type of click used to launch/open files
ms: Jenis klik digunakan untuk lancar/buka fail

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ms: Nilai yang boleh adalah "single" untuk lancarkan fail bila klik tunggal, atau "double" untuk melancarkan ia pada dwi-klik.

en: What to do with executable text files when activated
ms: Apa yang dibuat dengan fail teks bolehlaku bila ia diaktifkan

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ms: Apa perlu buat dengan fail teks boleh laku bila ia diaktifkan (klik tunggal atau dwi). Nilai yang mungkin adalah "launch" untuk lancarkannya sebagai program, "ask" untuk tanya apa perlu buat melalui dialog, dan "display" untuk paparkannya sebagai fail teks.

en: Show the package installer for unknown MIME types
ms: Tunjuk pemasang pakej untuk jenis MIME yang tidak diketahui

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
ms: Sama ada hendak tunjukkan pengguna dialog pemasang pakej ijka jenis MIME tidak diketahui dibuka, supaya dapat gelintar aplikasi untuk menanganinya.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
ms: Guna peristiwa butang tetikus tambahan di dalam tingkap pelayar Caja

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
ms: Bagi pengguna dengan tetikus yang mempunyai butang "Forward" dan "Back", kekunci ini akan menentukan jika sebarang tindakan diambil didalam Caja bila salah satu ditekan.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Forward" dalam tingkap pelayar

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna dengan tetikus yang mempunyai butang untuk "Forward" dan "Back", kekunci ini akan tetapkan butang yang manakah aktifkan perintah "Foward" dalam tetingkap pelayar. Nilai yang mungkin julatnya diantara 6 hingga 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ms: Butang tetikus untuk aktifkan perintah "Back" dalam tingkap pelayar

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ms: Bagi pengguna dengan tetikus yang mempunyai butang untuk "Forward" dan "Back", kekunci ini akan tetapkan butang yang manakah aktifkan perintah "Back" dalam tetingkap pelayar. Nilai yang mungkin julatnya diantara 6 hingga 14.

en: When to show thumbnails of image files
ms: Bila menunjukkan lakaran kenit bagi fail imej

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
ms: Tukar-ganti kelajuan bila tunjuk fail imej sebagai lakaran kenit. Jika ditetapkan kepada "always" maka sentiasa tunjuk lakaran kenit jika folder berada pada pelayan jauh. Jika ditetapkan kepada "local-only" maka hanya tunjuk lakaran kenit untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan kepada "never" maka tidak sesekali tunjuk imej lakaran kenit, hanya guna ikon generik.

en: Maximum image size for thumbnailing
ms: Saiz imej maksimum untuk pelakaran kenit

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ms: Imej melebihi saiz ini (dalam bait) tidak akan dilakar kenitkan. Tujuan tetapan ini untuk menghindari melakar kenitkan imej bersaiz besar yang mana ia mengambil masa yang lama untuk dimuat atau guna banyak ingatan.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ms: Sama ada untuk pratonton bunyi bila penuding tetikus berada diatas ikon

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
ms: Tukar-ganti kelajuan bila tunjukkan pratonton fail bunyi bila penuding tetikus diatas ikon fail. Jika ditetapkan kepada "always" maka sentiasa mainkan bunyi, walaupun fail berada pada pelayan jauh. Jika ditetapkan kepada "local-only" maka hanya main pratonton untuk sistem fail setempat. Jika ditetapkan kepada "never" maka tidak pratontonkan bunyi.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ms: Tunjuk keizinan lanjutan dalam dialog sifat fail

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja membolehkan anda sunting dan papar keizinan fail dalam cara seakan-unix, mencapai sesetengah pilihan esoterik.

en: Show folders first in windows
ms: Tunjuk folder dahulu pada tetingkap

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja akan paparkan folder dahulu dari memaparkan fail pada paparan ikon dan senarai.

en: Default sort order
ms: Tertib isih lalai

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
ms: Tertib-isih lalai bagi item dalam paparan ikon. Nilai yang mungkin adalah "name", "size", "type", "modification_date", dan "emblems".

en: Reverse sort order in new windows
ms: Tertib isih songsang pada tetingkap baru

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ms: Jika benar, fail dalam tetingkap baru akan diisih dalam tertib songsang iaitu jika diisih mengikut nama, maka selain dari mengisih fail dari "a" hingga "z", ia juga diisih dari "z" ke "a"; jika diisih mengikut saiz, selain dari diisih menaik ia juga akan diisih secara menurun.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ms: Caja mengguna folder rumah sebagai desktop.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja akan melukis ikon pada desktop. Jika palsu, maka ia akan gunakan ~/Desktop sebagai desktop.

en: Custom Background
ms: Latar Belakang Suai

en: Whether a custom default folder background has been set.
ms: Sama ada latar belakang folder lalai suai telah ditetapkan.

en: Default Background Color
ms: Latar Belakang Lalai

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
ms: Warna lalai untuk latar belakang folder. Hanya digunakan jika background_set adalah benar.

en: Default Background Filename
ms: Nama Fail Latar Belakang Lalai

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
ms: Uri bagi latar belakang folder lalai. Hanya digunakan jika background_set adalah benar.

en: Custom Side Pane Background Set
ms: Set Latar Belakang Anak Tetingkap Sisi Suai

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ms: Sama ada anak tetingkap sisi lalai suai telah ditetapkan.

en: Default Side Pane Background Color
ms: Warna Latar Belakang Anak Tetingkap Sisi Lalai

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ms: Nama fail bagi latar belakang anak tetingkap sisi lalai. Hanya digunakan jika side_pane_background adalah benar.

en: Default Side Pane Background Filename
ms: Nama Fail Latar Belakang Anak Tetingkap Sisi Lalai

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ms: Uri bagi latar belakang anak tetingkap sisi lalai. Hanya digunakan jika side_pane_background adalah benar.

en: Default folder viewer
ms: Pelihat folder lalai

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
ms: Bila folder dilawati pelihat ini digunakan melainkan anda telah memilih paparan lain untuk folder tersebut. Nilai yang mungkin adalah "list-view", "icon-view" dan "compact-view".

en: Date Format
ms: Format Tarikh

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ms: Format bagi tarikh fail. Nilai yang mungkin adalah "locale", "iso", dan "informal".

en: Whether to show hidden files
ms: Sama ada untuk tunjukkan fail tersembunyi

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka fail tersembunyi dipapar secara lalai dalam pengurus fail. Fail tersembunyi sama ada fail bernama dengan awalan titik, tersenarai dalam fail .hidden folder atau fail .hidden folder.

en: Whether to show backup files
ms: Samada untuk memapar fail backup

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka fail tersembunyi dipapar secara lalai dalam pengurus fail. Fail sandar yang namanya berakhir dengan tanda tilde (~).

en: Whether to show file sizes with IEC units
ms: Sama ada hendak tunjuk saiz fail dengan unit IEC

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
ms: Jika ditetapkan benar, saiz fail ditunjukkan menggunakan unit IEC (asas 1024) dengan akhiran gaya "KiB", selain dari lalai dengan unit SI.

en: Whether to show icons in list view
ms: Sama ada hendak tunjukkan ikon-ikon dalam paparan senarai

en: If set to true, show file icons in list view.
ms: jika ditetapkan benar, tunjuk ikon-ikon fail dalam paparan senarai.

en: Whether to show desktop notifications
ms: Sama ada hendak tunjukkan pemberitahuan

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
ms: Jika ditetapkan benar, Caja akan tunjukkan pemberitahuan desktop.

en: List of possible captions on icons
ms: Senarai kapsyen yang mungkin pada ikon

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
ms: Satu senarai kapsyen di bawah ikon di dalam pandangan ikon dan atas meja. Bilangan sebenar kapsyen dipaparkan bergantung kepada aras zum. Nilai yang mungkin: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" dan "mime_type".

en: Use tighter layout in new windows
ms: Guna bentangan lebih padat pada tetingkap baru

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ms: Jika benar, ikon akan dibentangkan dengan rapat secara lalai dalam tetingkap baru.

en: Put labels beside icons
ms: Letak label disebelah ikon

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ms: Jika benar, label akan ditempatkan bersebelahan ikon bukan dibawahnya.

en: Default icon zoom level
ms: Aras zum ikon lalai

en: Default zoom level used by the icon view.
ms: Aras zum lalai yang diguna oleh paparan ikon.

en: Default Thumbnail Icon Size
ms: Saiz Ikon Lakaran Kenit Lalai

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ms: Saiz lalai ikon untuk lakaran kenit dalam paparan ikon.

en: Text Ellipsis Limit
ms: Had Elipsis Teks

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ms: Rentetan yang menyatakan apakah bahagian bagi nama fail panjang yang patut diganti dengan tanda elipes, bergantung pada aras zum. Setiap masukan senarai adalah dalam bentuk "Zoom Level:Integer". bagi setiap aras zum yang dinyatakan, jika integer yang diberi lebih besar dari  0, nama fail tidak akan melebihi bilangan baris yang diberi. Jika integer adalah 0 atau lebih kecil, tiada had dikenakan pada aras zum yang dinyatakan. Masukan lalai bagi bentuk "Integer" tanpa sebarang aras zum yang dinyatakan juga dibenarkan. Ia takrifkan bilangan maksimum baris untuk semua aras zum yang lain. Contoh: 0 - sentiaas papar nama fail panjang; 3 - pendekkan nama fail jika ia melebihi tiga baris; paling kecil:5,lebih kecil:4,0 - pendekkan nama fail jika ia melebihi lima baris bagi aras zum "smallest". Nama fail dipendekkan jika ia melebihi empat baris untuk aras zum "smaller". Jangan pendekkan nama fail untuk aras zum lain. Aras zum tersedia: sangat kecil (33%), lebih kecil (50%), kecil (66%), biasa (100%), besar (150%), lebih besar (200%), paling besar (400%)

en: Default compact view zoom level
ms: Aras zum paparan padat lalai

en: Default zoom level used by the compact view.
ms: Aras zum lalai digunakan oleh paparan padat.

en: All columns have same width
ms: Semua lajur mempunyai lebar yang sama

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
ms: Jika keutamaan ini ditetapkan, semua lakur dalam paparan padat akan mempunyai lebar yang sama. Jika tidak, lebar setiap lajur ditentukan secara berasingan.

en: Default list zoom level
ms: Aras zum senarai lalai

en: Default zoom level used by the list view.
ms: Aras zum lalai diguna oleh paparan senarai.

en: Default list of columns visible in the list view
ms: Senarai lalai lajur yang kelihatan dalam paparan senarai

en: Default list of columns visible in the list view.
ms: Senarai lalai lajur yang kelihatan dalam paparan senarai.

en: Default column order in the list view
ms: Tertib lajur lalai dalam paparan senarai

en: Default column order in the list view.
ms: Tertib lajur lalai dalam paparan senarai.

en: Only show folders in the tree side pane
ms: Hanya tunjuk folder dalam anak tetingkap sisi pepohon

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja akan paparkan folder pada anak tetingkap sisi pepohon. Sebaliknya ia akan paparkan kedua-dua folder dan fail.

en: Desktop font
ms: Fon desktop

en: The font description used for the icons on the desktop.
ms: Keterangan fon yang digunakan bagi ikon pada desktop.

en: Home icon visible on desktop
ms: Ketampakan ikon rumah pada desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, ikon yang dipautkan ke folder utama akan diletak pada desktop.

en: Computer icon visible on desktop
ms: Ikon komputer kelihatan pada desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, satu ikon memaut kepada ikon komputer akan diletak pada desktop.

en: Trash icon visible on desktop
ms: Ikon tong sampah kelihatan pada desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, ikon yang dipautkan ke tong sampah akan diletak pada desktop.

en: Show mounted volumes on the desktop
ms: Tunjuk volum dilekap pada desktop

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, satu ikon memaut kepada volum yang dilekapkan akan diletakkan pada desktop.

en: Network Servers icon visible on the desktop
ms: Ketampakan ikon Pelayan Rangkaian pada desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, satu ikon memaut ke paparan Pelayan Rangkaian akan diletak pada desktop.

en: Desktop computer icon name
ms: Nama ikon komputer desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ms: Nama ini boleh ditetapkan jika anda ingin nama suai bagi ikon komputer pada desktop.

en: Desktop home icon name
ms: Nama ikon rumah desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ms: Nama ini boleh ditetapkan jika anda ingin nama suai bagi ikon rumah pada desktop.

en: Desktop trash icon name
ms: Nama ikon tong sampah desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ms: Nama ini boleh ditetapkan jika anda ingin nama suai bagi ikon tong sampah pada desktop.

en: Network servers icon name
ms: Nama ikon pelayan rangkaian

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ms: Nama ini boleh ditetapkan jika anda ingin nama suai bagi ikon pelayan rangkaian pada desktop.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ms: Satu integer yang menentukan bagaimana bahagian nama fail yang terlebih panjang patut digantikan dengan elips pada desktop. Jika nombor itu lebih besar dari 0, nama fail tidak akan melebihi bilangan baris yang ditetapkan. Jika nombor itu adalah 0 dan lebih kecil, tiada had dikenakan pada nombor baris yang dipaparkan.

en: The geometry string for a navigation window.
ms: Rentetan geometri untuk tetingkap navigasi.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
ms: Rentetan yang mengandungi geometri tersimpan dan koordinatkan rentetan untuk navigasi tetingkap.

en: Whether the navigation window should be maximized.
ms: Sama ada tetingkap navigasi perlu dimaksimumkan.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ms: Sama ada tetingkap navigasi perlu dimaksimumkan secara lalai.

en: Width of the side pane
ms: Lebar bagi anak tetingkap sisi

en: The default width of the side pane in new windows.
ms: Lebar lalai bagi anak tetingkap sisi pada tetingkap baru.

en: Show toolbar in new windows
ms: Tunjuk palang alat pada tetingkap baru

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar. tetingkap baru dibuka akan mempunyai palang alat yang kelihatan.

en: Show location bar in new windows
ms: Tujuk palang lokasi pada tetingkap baru

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar. tetingkap baru dibuka akan mempunyai palang lokasi yang kelihatan.

en: Show status bar in new windows
ms: Tunjuk palang status pada tetingkap baru

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar. tetingkap baru dibuka akan mempunyai palang status yang kelihatan.

en: Show side pane in new windows
ms: Tunjuk anak tetingkap sisi pada tetingkap baru

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar. tetingkap baru dibuka akan mempunyai anak tetingkap sisi  yang kelihatan.

en: Side pane view
ms: Paparan anak tetigkap sisi

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ms: Paparan anak tetingkap sisi untuk ditunjukkan dalam tetingkap baru dibuka.

en: List of extensions in disabled state.
ms: Senarai sambungan dalam keadaan terlumpuh.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
ms: Senarai ini mengandungi sambungan yang buat masa ini dinyahaktifkan.

en: Whether to automatically mount media
ms: Sama ada hendak lekapkan media secara automatik

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, Caja akan secara automatik lekap media sebagai cakera keras yang boleh dilihat oleh pengguna dan media boleh ditanggalkan semasa mula dan sisip media.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ms: Sama ada hendak buka folder secara automatik untuk media terlekap secara automatik

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ms: Jika ditetapkan kepada benar, maka Caja akan buka folder secara automatik bila media dilekap-sendiri. Ia hanya dilaksana pada media yang mana tiada jenis x-content/* diketahui telah dikesan; untuk media yang mana jenis x-content dikesan, tindakan boleh konfigur pengguna akan digunakan.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ms: Jangan maklum atau jalan/mula-sendiri program bila media disisip

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ms: Jika ditetapkan sebagai benar, Caja tidak sesekali maklum atau jalan-sendiri/mula-sendiri program bila medium disisip.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
ms: Senarai jenis x-content/* yang mana aplikasi dikehendaki akan dilancarkan

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
ms: Senarai jenis x-content/* yang mana pengguna telah pilih untuk mulakan aplikasi dalam caplet keutamaan. Aplikasi dikehendaki untuk jenis yang diberi akan dimulakan pada penyisipan media yang memadani jenis ini.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
ms: Senarai jenis x-content/* ditetapkan kepada "Tidak Buat Apa-Apa"

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
ms: Senarai jenis x-content/* yang telah dipilih "Do Nothing" dalam caplet keutamaan. Tiada makluman akan ditunjukkan dan juga tiada aplikasi sepadan akan dimulakan bila penyisipan media bersesuaian dengan jenis ini.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
ms: Senarai jenis x-content/* ditetapkan kepada "Buka Folder"

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
ms: Senarai jenis x-content/* yang telah dipilih "Open Folder" dalam caplet keutamaan oleh pengguna. Satu tingkap folder akan dibuka bila media bersesuaian dengan jenis ini dimasukkan.

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: FILE
ms: FAIL

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Caja could not create the required folder "%s".
ms: Caja tidak dapat cipta folder "%s" yang diperlukan.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ms: Sebelum menjalankan Caja, Sila cipta folder berikut, atau tetapkan keizinan yang mana Caja boleh menciptanya.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ms: Caja tidak dapat cipta folder yang diperlukan berikut: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ms: Sebelum menjalankan Caja, Sila cipta folder ini, atau tetapkan keizinan supaya Caja boleh menciptanya.

en: Unable to eject %s
ms: Tidak boleh lenting %s

en: --check cannot be used with other options.
ms: --check tidak boleh digunakan dengan pilihan lain.

en: --quit cannot be used with URIs.
ms: --quit tidak boleh diguna dengan URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ms: --geometry tidak boleh diguna dengan lebih dari satu URI.

en: --select must be used with at least an URI.
ms: --select mesti digunakan sekurang-kurangnya dengan satu URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ms: Buat set ujian pantas semak-kendiri.

en: Show the version of the program.
ms: Tunjuk versi program.

en: Create the initial window with the given geometry.
ms: Cipta tetingkap awalan dengan geometri diberi.

en: GEOMETRY
ms: GEOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ms: Hanya cipta tetingkap khas untuk URL dinyatakan.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ms: Jangan urus desktop (abaikan set keutamaan pada dialog keutamaan).

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
ms: Urus dekstop tanpa mengira set keutamaan atau persekitaran (pada permulaan baharu sahaja)

en: Open URIs in tabs.
ms: Buka URI dalam tab.

en: Open a browser window.
ms: Buka satu tetingkap pelayar.

en: Quit Caja.
ms: Keluar Caja

en: Select specified URI in parent folder.
ms: Pilih URI yang dinyatakan dalam folder induk.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ms: 
    
    Layar sistem fail dengan pengurus fail

en: Error starting autorun program: %s
ms: Ralat memulakan program jalan-sendiri: %s

en: Cannot find the autorun program
ms: Tidak dapat cari program jalan-sendiri

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ms: <big><b>Ralat menjalan-sendirikan perisian</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ms: <big><b>Medium ini mengandungi perisian yang dimaksudkan untuk dimulakan secara automatik. Anda mahu menjalankannya?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ms: Perisian akan dijalankan secara langsung dari medium "%s". Anda seharusnya tidak sesekali jalankan perisian⏎
    ⏎
    yang anda tidak percayai, jika ragu-ragu, tekan Batal.

en: No bookmarks defined
ms: Tiada tanda buku ditakrifkan

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Show a list of your personal bookmarks
ms: Tunjuk satu senarai tanda buku peribadi anda

en: There was an error displaying help: 
    %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: 
    %s

en: Edit Bookmarks
ms: Sunting Tanda Buku

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Jump to
ms: _Lompat ke

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Bookmarks
ms: _Tanda Buku

en: _Name
ms: _Nama

en: _Location
ms: _Lokasi

en: Public FTP
ms: FTP Awam

en: FTP (with login)
ms: FTP (dengan daftar masuk)

en: Windows share
ms: Perkongsian Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ms: WebDAV Selamat (HTTPS)

en: Apple Filing Protocol (AFP)
ms: Protokol Pengisian Apple (AFP)

en: Connecting...
ms: Menyambung...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
ms: Tidak dapat muat senarai kaedah pelayan tersokong.⏎
    Sila periksa pemasangan GVf anda.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ms: Folder "%s" tidak dapat dibuka pada "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
ms: Pelayan pada "%s" tidak ditemui.

en: Try Again
ms: Cuba Lagi

en: Please verify your user details.
ms: Sila sahkan perincian pengguna anda

en: Continue
ms: Teruskan

en: There was an error displaying help.
ms: Terdapat ralat ketika memapar bantuan.

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: Server Details
ms: Perincian Pelayan

en: _Server:
ms: _Pelayan:

en: Share:
ms: Kongsi:

en: User Details
ms: Perincian Pengguna

en: Domain Name:
ms: Nama Domain:

en: User Name:
ms: Nama Pengguna:

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Remember this password
ms: Ingat kata laluan ini

en: Add _bookmark
ms: Tambah tanda _buku

en: Bookmark Name:
ms: Nama Tanda Buku:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ms: 
    
    Tambah sambung ke lekap pelayan

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ms: Tidak dapat buang lambang bernama '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ms: Ia mungkin kerana lambang adalah kekal, dan bukan yang boleh ditambah oleh anda.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ms: Tidak dapat namakan semula lambang dengan nama '%s'.

en: Rename Emblem
ms: Namakan Semula Lambang

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ms: Masukkan nama baru bagi lambang yang dipaparkan:

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Add Emblems...
ms: Tambah Lambang...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ms: Masukkan nama di sebelah lambang. Nama ini akan digunakan di tempat lain untuk mengenalpasti lambang.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ms: Masukkan nama di sebelah lambang. Nama ini akan digunakan di tempat lain untuk mengenalpasti lambang.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ms: Terdapat fail yang tidak boleh ditambah sebagai lambang.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ms: Lambang nampaknya bukan fail imej yang sah.

en: None of the files could be added as emblems.
ms: Tiada fail yang boleh ditambah sebagai lambang.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ms: Fail '%s' nampaknya bukan fail imej yang sah.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ms: Fail diseret nampaknya bukan fail imej yang sah.

en: The emblem cannot be added.
ms: Lambang tidak dapat ditambah

en: Emblems
ms: Lambang

en: Show Emblems
ms: Tunjuk Lambang

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ms: Tiada

en: About Extension
ms: Perihal Sambungan

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ms: Paparan Ikon

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ms: Paparan Senarai

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ms: Paparan Padat

en: Always
ms: Sentiasa

en: Local Files Only
ms: Fail Setempat Sahaja

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: By Name
ms: Mengikut Nama

en: By Path
ms: Mengikut Laluan

en: By Size
ms: Mengikut Saiz

en: By Size on Disk
ms: Mengikut Saiz pada Cakera

en: By Type
ms: Mengikut Jenis

en: By Modification Date
ms: Mengikut Tarikh Ubahsuai

en: By Creation Date
ms: Mengikut Tarikh DIcipta

en: By Access Date
ms: Mengikut Tarikh Capaian

en: By Emblems
ms: Mengikut Lambang

en: By Extension
ms: Mengikut Sambungan

en: By Trashed Date
ms: Mengikut Tarikh Ditong Sampahkan

en: File Management Preferences
ms: Keutamaan Pengurusan Fail

en: <b>Default View</b>
ms: <b>Paparan Lalai</b>

en: View _new folders using:
ms: Lihat folder ba_ru menggunakan:

en: _Arrange items:
ms: _Susun item:

en: Sort _folders before files
ms: Isih _folder sebelum fail

en: Show hidden files
ms: Tunjuk fail tersembunyi

en: Show backup files
ms: Tunjuk fail sandar

en: Default _zoom level:
ms: Aras _zum lalai:

en: _Use compact layout
ms: _Guna bentangan padat

en: _Text beside icons
ms: _Teks sebelah ikon

en: _Default zoom level:
ms: Aras zum _lalai:

en: A_ll columns have the same width
ms: Se_mua lajur mempunyai lebar sama

en: D_efault zoom level:
ms: Aras zum lala_i:

en: _Show icons
ms: _Tunjuk ikon

en: Show _only folders
ms: Tunjuk folder _sahaja

en: Tree View
ms: Paparan Pepohon

en: Defaults
ms: Lalai

en: Views
ms: Lihat

en: <b>Behavior</b>
ms: <b>Kelakuan</b>

en: _Single click to open items
ms: _Seklik untuk buka item

en: _Double click to open items
ms: _Dwi klik untuk buka item

en: Open each _folder in its own window
ms: Buka setiap _folder dalam tetingkapnya sendiri

en: <b>Executable Text Files</b>
ms: <b>Fail Teks Boleh Laku</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ms: _Jalankan fail teks boleh laku bila ia dibuka

en: _View executable text files when they are opened
ms: _Lihat fail teks boleh laku bila ia dibuka

en: _Ask each time
ms: _Tanya setiap masa

en: <b>Trash</b>
ms: <b>Tong Sampah</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ms: _Tanya sebelum mengosongkan tong sampah atau memadam fail

en: Ask before moving files to the _Trash
ms: Tanya sebelum mengalih fail ke _Tong Sampah

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ms: _Sertakan perintah Delete yang memintas Tong Sampah

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: <b>Icon Captions</b>
ms: <b>Kapsyen Ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ms: Pilih tertib maklumat yang tampak di bawah nama ikon. Lebih maklumat akan muncul bila anda zum lebih dekat

en: <b>Date</b>
ms: <b>Tarikh</b>

en: <b>Size</b>
ms: <b>Saiz</b>

en: _Show file sizes with IEC units
ms: Tunjuk saiz fail dengan unit IEC

en: Display
ms: Paparan

en: <b>List Columns</b>
ms: <b>Lajur Senarai</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ms: Pilih tertibn maklumat yang kelihatan pada paparan senarai.

en: List Columns
ms: Senarai Lajur

en: <b>Text Files</b>
ms: <b>Fail Teks</b>

en: Show te_xt in icons:
ms: Papar te_ks pada ikon:

en: <b>Other Previewable Files</b>
ms: <b>Lain-lain Fail Boleh Pratonton</b>

en: Show _thumbnails:
ms: Tunjuk _lakaran kenit:

en: _Only for files smaller than:
ms: _Hanya untuk fail lebih kecil dari:

en: <b>Sound Files</b>
ms: <b>Fail Bunyi</b>

en: Preview _sound files:
ms: Pratonton fail _bunyi:

en: <b>Folders</b>
ms: <b>Folder</b>

en: Count _number of items:
ms: Kira _bilangan item:

en: Preview
ms: Pratonton

en: <b>Media Handling</b>
ms: <b>Pengendalian Media</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ms: Pilih apa yang akan berlaku bila memasukkan media atau menyambungkan perkakasan dengan sistem

en: CD _Audio:
ms: _Audio CD:

en: _DVD Video:
ms: Video _DVD:

en: _Music Player:
ms: Pemain _Muzik:

en: _Photos:
ms: _Foto:

en: _Software:
ms: _Perisian:

en: <b>Other Media</b>
ms: <b>Media lain</b>

en: Less common media formats can be configured here
ms: Format media kurang lazim boleh dikonfigur disini

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: Acti_on:
ms: T_indakan:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ms: _Jangan tanya atau mulakan program bila media disisip

en: B_rowse media when inserted
ms: La_yar media bila disisip

en: <b>Available _Extensions:</b>
ms: <b>Sambungan T_ersedia:</b>

en: column
ms: lajur

en: _About Extension
ms: Perih_al Sambungan

en: C_onfigure Extension
ms: K_onfigur Sambungan

en: Extensions
ms: Sambungan

en: History
ms: Sejarah

en: Show History
ms: Tunjuk Sejarah

en: Camera Brand
ms: Jenama Kamera

en: Camera Model
ms: Model Kamera

en: Date Taken
ms: Tarikh Diambil

en: Date Digitized
ms: Tarikh Didigitkan

en: Exposure Time
ms: Masa Dedahan

en: Aperture Value
ms: Nilai Bukaan

en: ISO Speed Rating
ms: Penarafan Kelajuan ISO

en: Flash Fired
ms: Denyar Ditembak

en: Metering Mode
ms: Mod Pemeteran

en: Exposure Program
ms: Program Dedahan

en: Focal Length
ms: Panjang Fokus

en: Software
ms: Perisian

en: Description
ms: Keterangan

en: Keywords
ms: Kata Kunci

en: Creator
ms: Pencipta

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Rating
ms: Penarafan

en: Image Type:
ms: Jenis Imej:

en: Failed to load image information
ms: Gagal memuatkan maklumat imej

en: loading...
ms: memuatkan...

en: Image
ms: Imej

en: Information
ms: Maklumat

en: Show Information
ms: Tunjuk Maklumat

en: Use _Default Background
ms: Guna Latar Belakang _Lalai

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ms: Anda tidak boleh umpuk lebih dari satu ikon suai pada satu masa.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ms: Sila seret satu imej untuk tetapkan ikon suai.

en: The file that you dropped is not local.
ms: Fail yang anda seret itu bukan setempat.

en: You can only use local images as custom icons.
ms: Anda hanya boleh guna imej setempat sebagai ikon suai.

en: The file that you dropped is not an image.
ms: Fail yang anda jatuhkan itu adalah bukan imej.

en: You can only use images as custom icons.
ms: Anda hanya boleh guna imej sebagai ikon suai.

en: Open With %s
ms: Buka Dengan %s

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Go To:
ms: Pergi Ke:

en: Open Location
ms: Buka Lokasi

en: _Location:
ms: _Lokasi:

en: folder removed
ms: folder dibuang

en: %s - File Browser
ms: %s - Pelayar Fail

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ms: Anda pasti mahu mengosongkan senarai lokasi mana yang telah dilawati?

en: The location "%s" does not exist.
ms: Lokasi "%s" tidak wujud.

en: The history location doesn't exist.
ms: Lokasi sejarah tidak wujud.

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Tabs
ms: _Tab

en: New _Window
ms: Tetin_gkap Baru

en: Open another Caja window for the displayed location
ms: Buka tetingkap Caja lain untuk lokasi yang dipaparkan

en: New _Tab
ms: _Tab Baru

en: Open another tab for the displayed location
ms: Buka tab lain untuk lokasi yang dipaparkan

en: Open Folder W_indow
ms: Buka T_etingkap Folder

en: Open a folder window for the displayed location
ms: Buka tetingkap folder untuk lokasi yang dipaparkan

en: Close _All Windows
ms: Tutup Semu_a Tetingkap

en: Close all Navigation windows
ms: Tutup semua tetingkap Navigasi

en: _Location...
ms: _Lokasi...

en: Specify a location to open
ms: Nyatakan lokasi untuk dibuka

en: Clea_r History
ms: K_osongkan Sejarah

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ms: Kosongkan kandungan menu Pergi dan senarai Undur/Maju

en: S_witch to Other Pane
ms: T_ukar ke Anak Tetingkap Lain

en: Move focus to the other pane in a split view window
ms: Alih fokus ke anak tetingkap lain dalam tetingkap paparan pisah

en: Sa_me Location as Other Pane
ms: Sa_ma Lokasi sebagai Anak Tetingkap Lain

en: Go to the same location as in the extra pane
ms: Pergi ke lokasi yang sama seperti pada anak tetingkap tambahan

en: _Add Bookmark
ms: T_ambah Tanda Buku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ms: Tambah tanda buku bagi lokasi semasa ke menu ini

en: _Edit Bookmarks...
ms: _Sunting Tanda Buku...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ms: Papar tetingkap yang membolehkan penyuntingan tanda buku pada menu ini

en: _Previous Tab
ms: Tab _Terdahulu

en: Activate previous tab
ms: Aktifkan tab terdahulu

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: Activate next tab
ms: Aktifkan tab berikutnya

en: Move Tab _Left
ms: Alih Tab K_iri

en: Move current tab to left
ms: Alih tab semasa ke kiri

en: Move Tab _Right
ms: Alih Tab K_anan

en: Move current tab to right
ms: Alih tab semasa ke kanan

en: S_how Search
ms: T_unjuk Gelintar

en: Show search
ms: Tunjuk gelintar

en: _Main Toolbar
ms: Palang Alat _Utama

en: Change the visibility of this window's main toolbar
ms: Ubah ketampakan tetingkap palang alat utama

en: _Side Pane
ms: Anak Tetingkap _Sisi

en: Change the visibility of this window's side pane
ms: Ubah ketampakan anak tetingkap sisi bagi tetingkap ini

en: Location _Bar
ms: P_alang Lokasi

en: Change the visibility of this window's location bar
ms: Ubah ketampakan bagi palang lokasi tetingkap ini

en: St_atusbar
ms: Palang _Status

en: Change the visibility of this window's statusbar
ms: Ubah ketampakan bagi palang status tetingkap ini

en: _Search for Files...
ms: _Gelintar Fail...

en: Search documents and folders by name
ms: Gelintar dokumen dan folder mengikut nama

en: E_xtra Pane
ms: Anak Tetingkap Ta_mbahan

en: Open an extra folder view side-by-side
ms: Buka paparan folder tambahan bersebelahan

en: _Back
ms: _Undur

en: Go to the previous visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati terdahulu

en: Back history
ms: Undur sejarah

en: _Forward
ms: _Maju

en: Go to the next visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati berikutnya

en: Forward history
ms: Maju sejarah

en: _Zoom
ms: _Zum

en: _View As
ms: _Lihat Sebagai

en: _Search
ms: _Gelintar

en: Toggle between button and text-based location bar
ms: Togol diantara butang dengan palang lokasi berasaskan-teks

en: _New Tab
ms: Tab _Baru

en: _Close Tab
ms: T_ututp Tab

en: Close tab
ms: Tutup tab

en: Notes
ms: Nota

en: Show Notes
ms: Tunjuk Nota

en: Devices
ms: Peranti

en: Open the contents of your desktop in a folder
ms: Buka kandungan desktop anda dalam folder

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Open the contents of the File System
ms: Buka kandungan Sistem Fail

en: Open the trash
ms: Buka tong sampah

en: Mount and open %s
ms: Lekap dan buka %s

en: Browse Network
ms: Layar Rangkaian

en: Browse the contents of the network
ms: Layar kandungan rangkaian

en: _Start
ms: _Mula

en: _Stop
ms: _Henti

en: _Power On
ms: _Dihidupkan

en: _Safely Remove Drive
ms: Buang Pemacu Secara _Selamat

en: _Connect Drive
ms: _Sambung Pemacu

en: _Disconnect Drive
ms: P_utuskan Pemacu

en: _Start Multi-disk Device
ms: _Mulakan Peranti Cakera-berbilang

en: _Stop Multi-disk Device
ms: _Henti Peranti Cakera-berbilang

en: _Unlock Drive
ms: _Nyahkunci Pemacu

en: _Lock Drive
ms: _Kunci Pemacu

en: Unable to start %s
ms: Tidak boleh mulakan %s

en: Unable to poll %s for media changes
ms: Tidak boleh imbas %s untuk perubahan media

en: Unable to stop %s
ms: Tidak boleh hentikan %s

en: Open in New _Tab
ms: Buka di _Tab Baru

en: Open in New _Window
ms: Buka dalam _Tetingkap Baru

en: Remove
ms: Buang

en: Rename...
ms: Nama Semula...

en: _Mount
ms: _Lekap

en: _Detect Media
ms: _Kesan Media

en: Places
ms: Tempat

en: Show Places
ms: Tunjuk Tempat

en: Backgrounds and Emblems
ms: Latar Belakang dan Emblem

en: _Remove...
ms: _Buang...

en: Add new...
ms: Tambah baru...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
ms: Maaf, corak %s tidak dapat dipadam.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ms: Periksa sama ada anda mempunyai keizinan untuk memadam corak.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ms: Maaf, lambang %s tidak dapat dipadam.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ms: Periksa sama ada keizinan untuk memadam lambang.

en: Select an Image File for the New Emblem
ms: Pilih Fail Imej untuk Lambang Baru

en: Create a New Emblem
ms: Cipta Lambang Baru

en: _Keyword:
ms: _Kata Kunci:

en: _Image:
ms: _Imej:

en: Create a New Color:
ms: Cipta Warna Baru:

en: Color _name:
ms: _Nama warna:

en: Color _value:
ms: Ni_lai warna:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
ms: Maaf, anda tidak dapat ganti imej yang ditetap semula.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ms: Tetap semula adalah imej khas yang tidak dapat dipadam.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
ms: Maaf, corak %s tidak dapat dipasang.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
ms: Pilih Fail Imej untuk Tambah sebagai Corak

en: The color cannot be installed.
ms: Warna tidak dapat dipasang.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
ms: Maaf, anda mesti nyatakan nama warna tidak diguna untuk warna baru.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ms: Maaf, anda mesti nyatakan nama bukan-kosong bagi warna baru.

en: Select a Color to Add
ms: Pilih Warna untuk Tambah

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ms: Maaf, "%s" bukanlah fail imej yang boleh digunakan.

en: The file is not an image.
ms: Fail bukan fail imej.

en: Select a Category:
ms: Pilih Kategori:

en: C_ancel Remove
ms: B_atal Buang

en: _Add a New Pattern...
ms: _Tambah Corak Baru...

en: _Add a New Color...
ms: _Tambah Warna Baru,,,

en: _Add a New Emblem...
ms: _Tambah Lambang Baru...

en: Click on a pattern to remove it
ms: Klik pada corak untuk membuangnya

en: Click on a color to remove it
ms: Klik pada warna untuk membuangnya

en: Click on an emblem to remove it
ms: Klik pada lambang untuk membuangnya

en: Patterns:
ms: Corak:

en: Colors:
ms: Warna:

en: Emblems:
ms: Lambang:

en: _Remove a Pattern...
ms: _Buang Corak...

en: _Remove a Color...
ms: _Buang Warna...

en: _Remove an Emblem...
ms: _Buang Lambang...

en: File Type
ms: Jenis Fail

en: Tags
ms: Tag

en: Modification Time
ms: Masa Diubahsuai

en: Contained text
ms: Teks terkandung

en: Select folder to search in
ms: Pilih folder untuk digelintarkan

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
ms: Tag diasing dengan jarak. Fail sepadan mengandungi SEMUA tag yang dinyatakan.

en: Documents
ms: Dokumen

en: Music
ms: Muzik

en: Picture
ms: Gambar

en: Illustration
ms: Ilustrasi

en: Spreadsheet
ms: Hamparan

en: Presentation
ms: Persembahan

en: Pdf / Postscript
ms: Pdf / Poskrip

en: Text File
ms: Fail Teks

en: Select type
ms: Pilih jenis

en: Any
ms: Mana-mana

en: Other Type...
ms: Jenis Lain...

en: Less than or equal to
ms: Kurang dari atau sama dengan

en: Greater than or equal to
ms: Lebih besar atau sama dengan

en: 1 Hour
ms: 1 Jam

en: 1 Day
ms: 1 Hari

en: 1 Week
ms: 1 Minggu

en: 1 Month
ms: 1 Bulan

en: 6 Months
ms: 6 Bulan

en: 1 Year
ms: 1 tahun

en: Matches files that contains specified text.
ms: Padankan fail yang mengandungi teks tertentu.

en: Remove this criterion from the search
ms: Buang kriteria ini dari gelintar

en: Search Folder
ms: Gelintar Folder

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit the saved search
ms: Sunting gelintar tersimpan

en: Add a new criterion to this search
ms: Tambah kriteria baru ke gelintar ini

en: Go
ms: Pergi

en: Reload
ms: Muat Semula

en: Perform or update the search
ms: Buat atau kemaskini gelintar

en: _Search for:
ms: _Gelintar untuk:

en: Search results
ms: Keputusan gelintar

en: Search:
ms: Gelintar:

en: Close the side pane
ms: Tutup anak tetingkap sisi

en: _Places
ms: _Tempat

en: Open _Location...
ms: Buka _Lokasi...

en: Close P_arent Folders
ms: Tutup Folder _Induk

en: Close this folder's parents
ms: Tutup induk bagi folder ini

en: Clos_e All Folders
ms: T_utup Semua Folder

en: Close all folder windows
ms: Tutup semua tetingkap folder

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ms: Cari dokumen dan folder pada komputer ini berdasarkan nama atau kandungan

en: Delete all items in the Trash
ms: Pilih semua item di dalam Tong Sampah

en: Restore Selected Items
ms: Pulih Item Terpilih

en: Restore selected items to their original position
ms: Pulih item terpilih ke kedudukan asalnya

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ms: Anda ingin membuang sebarang tanda buku dengan lokasi tidak-wujud dari senarai anda?

en: Bookmark for Nonexistent Location
ms: Tanda buku bagi lokasi tidak wujud

en: You can choose another view or go to a different location.
ms: Anda boleh pilih paparan lain atau pergi ke lokasi lain.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ms: Lokasi tidak dapat dipaparkan dengan pelihat ini.

en: Content View
ms: Paparan Kandungan

en: View of the current folder
ms: Lihat folder semasa

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ms: Caja tidak dipasang dengan pelihat yang boleh memapar folder ini .

en: The location is not a folder.
ms: Lokasi ini bukanlah folder.

en: Could not find "%s".
ms: Tidak dapat cari "%s".

en: Please check the spelling and try again.
ms: Sila semak ejaan dan cuba lagi.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ms: Caja tidak dapat mengendali lokasi "%s".

en: Caja cannot handle this kind of location.
ms: Caja tidak dapat mengendali jenis lokasi ini.

en: Unable to mount the location.
ms: Tidak boleh lekap lokasi.

en: Access was denied.
ms: Capaian telah dinafikan.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ms: Tidak dapat papar "%s", kerana hos tidak ditemui.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ms: Pastikan ejaan dan tetapan proksi adalah betul.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ms: Ralat: %s⏎
    Sila pilih pelihat lain dan cuba lagi.

en: Go to the location specified by this bookmark
ms: Pergi ke lokasi dinyatakan oleh tanda buku ini

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Caja merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU Genaral Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; samada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Caja ini diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama Caha; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: About Caja
ms: Perihal Caja

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ms: Caja membolehkan anda urus fail dan folder, pada komputer anda dan atas-talian.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
ms: Hak Cipta © 1999-2009 Pengarang Nautilus
    Hak Cipta © 2011-2021 Pengarang Caja

en: Website
ms: Tapak Sesawang

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Lihat

en: Close this folder
ms: Tutup folder ini

en: _Backgrounds and Emblems...
ms: Latar _Belakang dan Lambang...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ms: Papar corak, warna dan lambang yang boleh digunakan untuk suaikan penampilan

en: Prefere_nces
ms: _Keutamaan

en: Edit Caja preferences
ms: Sunting keutamaan Caja

en: Open _Parent
ms: Buka _Induk

en: Open the parent folder
ms: Buka folder induk

en: Stop loading the current location
ms: Henti memuatkan lokasi semasa

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: Reload the current location
ms: Muat semula lokasi semasa

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: Display Caja help
ms: Papar bantuan Caja

en: _About
ms: Perih_al

en: Display credits for the creators of Caja
ms: Papar penghargaan untuk pencipta Caja

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Increase the view size
ms: Tingkatkan saiz paparan

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Decrease the view size
ms: Kurangkan saiz paparan

en: Normal Si_ze
ms: Sai_z Biasa

en: Use the normal view size
ms: Guna saiz paparan biasa

en: Connect to _Server...
ms: Sambung ke _Pelayan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ms: Sambung ke komputer jauh atau cakera terkongsi

en: _Home Folder
ms: Folder _Rumah

en: _Computer
ms: _Komputer

en: _Network
ms: _Rangkaian

en: T_emplates
ms: T_emplat

en: Open your personal templates folder
ms: Buka folder templat peribadi anda

en: _Trash
ms: _Tong Sampah

en: Open your personal trash folder
ms: Buka folder tong sampah peribadi anda

en: Show _Hidden Files
ms: Tunjuk Fail Tersem_bunyi

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ms: Togol paparan bagi fail tersembunyi pada tetingkap semasa

en: Show Bac_kup Files
ms: Tunjuk Fail Sa_ndar

en: Toggle the display of backup files in the current window
ms: Togol paparan fail sandar dalam tetingkap semasa

en: _Up
ms: _Naik

en: _Home
ms: _Rumah

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: These files are on an Audio CD.
ms: Fail ini berada dalam CD Audio.

en: These files are on an Audio DVD.
ms: Fail ini berada dalam DVD Audio.

en: These files are on a Video DVD.
ms: Fail ini berada dalam DVD Video.

en: These files are on a Video CD.
ms: Fail ini berada dalam CD Video.

en: These files are on a Super Video CD.
ms: Fail ini berada dalam CD Video Super.

en: These files are on a Photo CD.
ms: Fail ini berada dalam CD Foto.

en: These files are on a Picture CD.
ms: Fail ini berada dalam CD Gambar.

en: The media contains digital photos.
ms: Media mengandungi foto digital.

en: These files are on a digital audio player.
ms: Fail ini berada dalam pemain audio digital.

en: The media contains software.
ms: Media ini mengandungi perisian.

en: The media has been detected as "%s".
ms: Media telah dikesan sebagai "%s".

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Zoom to Default
ms: Zum ke Lalai

en: Zoom
ms: Zum

en: Set the zoom level of the current view
ms: Tetapkan aras zum bagi paparan semasa

en: Background
ms: Latar Belakang

en: E_mpty Trash
ms: K_osongkan Tong Sampah

en: Create L_auncher...
ms: Cipta Pel_ancar...

en: Create a new launcher
ms: Cipta pelancar baru

en: Change Desktop _Background
ms: Ubah Latar _Belakang Desktop

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ms: Tunjuk tetingkap yang membolehkan anda tetapkan corak atau warna bagi latar belakang desktop

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Tong Sampah

en: Desktop View
ms: Pandangan Atas Meja

en: The desktop view encountered an error.
ms: Paparan desktop menghadapi ralat.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ms: Paparan desktop mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the desktop view.
ms: Papar lokasi ini dengan pandangan atas meja.

en: Select Items Matching
ms: Pilih Item yang Sepadan

en: _Pattern:
ms: _Corak:

en: Examples:
ms: Contoh:

en: Save Search as
ms: Simpan Gelintar sebagai

en: _Save
ms: _Simpan

en: Search _name:
ms: _Nama gelintar:

en: Select Folder to Save Search In
ms: Pilih Folder untuk Simpan Gelintar Dalam

en: "%s" selected
ms: "%s" dipilih

en: Free space: %s
ms: Ruang bebas: %s

en: %s, Free space: %s
ms: %s, Ruang bebas: %s

en: %s%s, %s
ms: %s%s,  %s

en: Open parent location
ms: Buka lokasi induk

en: Open parent location for the selected item
ms: Buka lokasi induk untuk item terpilih

en: Run "%s" on any selected items
ms: Jalankan "%s" pada item dipilih

en: Create Document from template "%s"
ms: Cipta Dokumen dari templat "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ms: Semua fail bolehlaku dalam folder ini akan muncul dalam menu Skrip.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ms: Memilih skrip dari menu akan menjalankan skrip dengan mana-mana item terpilih sebagai inputnya.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
ms: Semua fail boleh laku dalam folder ini akan muncul dalam menu Skrip. Memilih skrip dari menu akan jalankan skrip tersebut.⏎
    ⏎
    Bila dilakukan melalui folder setempat, skrip akan meluluskan nama fail terpilih. Bila dilakukan melalui folder jauh (iaitua folder menunjukkan kandungan sesawang atau ftp), skrip akan diluluskan tanpa parameter.⏎
    ⏎
    Dalam semua kes, pembolehubah persekitaran berikut akan ditetapkan oleh Caja, yang mana skrip boleh guna:⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: laluan newline-delimited untuk fail terpilih (hanya jika setempat)⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI newline-delimited untuk fail terpilih⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI untuk lokasi semasa⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: kedudukan dan saiz tetingkap semasa⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: laluan newline-delimited untuk fail terpilih dalam anak tetingkap tidak aktif bagi tetingkap paparan-pisah (hanya jika setempat)⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI newline-delimited untuk fail terpilih dalam anak tetingkap tidak aktif bagi tetingkap paparan-pisah⏎
    ⏎
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI untuk lokasi semasa dalam anak tetingkap tidak aktif bagi tetingkap paparan-pisah

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ms: "%s" akan dialih jika anda pilih perintah Tampal

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ms: "%s" akan disalin jika anda pilih perintah Tampal

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ms: Tiada apa pada papan keratan untuk ditampal.

en: Unable to unmount location
ms: Tidak boleh nyahlekap lokasi

en: Unable to eject location
ms: Tidak boleh lenting lokasi

en: Unable to stop drive
ms: Tidak boleh hentikan pemacu

en: Connect to Server %s
ms: Sambung ke Pelayan %s

en: _Connect
ms: _Sambung

en: Link _name:
ms: _Nama pautan:

en: Create _Document
ms: Cipta _Dokumen

en: Open Wit_h
ms: Buka _Dengan

en: Choose a program with which to open the selected item
ms: Pilih program untuk membuka item dipilih

en: _Properties
ms: Si_fat

en: View or modify the properties of each selected item
ms: Lihat atau ubahsuai sifat setiap item dipilih

en: Create _Folder
ms: Cipta _Folder

en: Create a new empty folder inside this folder
ms: Cipta folder kosong baru di dalam folder ini

en: No templates installed
ms: Tiada templat dipasang

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ms: Fail _Kosong

en: Create a new empty file inside this folder
ms: Cipta fail kosong baru di dalam folder ini

en: Open the selected item in this window
ms: Buka item dipilih dalam tetingkap ini

en: Open in Navigation Window
ms: Buka dalam Tetingkap Navigasi

en: Open each selected item in a navigation window
ms: Buka setiap item dipilih dalam tetingkap navigasi

en: Open each selected item in a new tab
ms: Buka setiap item terpilih dalam tab baru

en: Open in _Folder Window
ms: Buka dalam Tetingkap _Folder

en: Open each selected item in a folder window
ms: Buka setiap item terpilih dalam tetingkap folder

en: Other _Application...
ms: _Aplikasi Lain...

en: Choose another application with which to open the selected item
ms: Pilih aplikasi lain untuk membuka item dipilih

en: Open With Other _Application...
ms: Buka Dengan Aplikasi Lain...

en: _Open Scripts Folder
ms: _Buka Folder Skrip

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ms: Tunjuk folder mengandungi skrip yang tampak dalam menu ini

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ms: Sedia fail terpilih untuk dialihkan dengan perintah Tampal

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ms: Sedia fail terpilih untuk disalinkan dengan perintah Tampal

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ms: Alih atau salin fail yang terpilih oleh perintah Potong atau Salin

en: _Paste Into Folder
ms: Tampal Ke Dalam Folder

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ms: Alih atau salin fail dipilih terdahulu dengan perintahn Potong atau Salin ke dalam  folder terpilih

en: Cop_y to
ms: Sa_lin ke

en: M_ove to
ms: Al_ih ke

en: Select all items in this window
ms: Pilih semua item dalam tetingkap ini

en: Select I_tems Matching...
ms: Pilih I_tem Sepadan...

en: Select items in this window matching a given pattern
ms: Pilih item dalam tetingkap ini yang sepadan dengan corak diberi

en: _Invert Selection
ms: _Songsangkan Pemilihan

en: Select all and only the items that are not currently selected
ms: Pilih semua dan hanya item yang belum lagi dipilih

en: D_uplicate
ms: D_uakan

en: Duplicate each selected item
ms: Duakan setiap item dipilih

en: Create a symbolic link for each selected item
ms: Cipta pautan simbolik untuk setiap item dipilih

en: _Rename...
ms: _Namakan Semula...

en: Rename selected item
ms: Namakan semula item dipilih

en: Move each selected item to the Trash
ms: Alih setiap item dipilih ke Tong Sampah

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ms: Padam setiap item dipilih, tanpa mengalihnya ke Tong Sampah

en: _Restore
ms: _Pulihkan

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: Undo the last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: _Redo
ms: Buat semu_la

en: Redo the last undone action
ms: Buat semula tindakan terakhir yang belum dibuat

en: Reset View to _Defaults
ms: Tetap Semula Paparan ke _Lalai

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ms: Tetap semula pengisihan tertib dan zum aras untuk padankan keutamaan bagi paparan ini

en: Connect To This Server
ms: Sambung ke Pelayan Ini

en: Make a permanent connection to this server
ms: Buat sambungan kekal ke pelayan ini

en: Mount the selected volume
ms: Lekapkan volum dipilih

en: Unmount the selected volume
ms: Nyahlekap volum dipilih

en: Eject the selected volume
ms: Lenting volum terpilih

en: Format the selected volume
ms: Format volum dipilih

en: Start the selected volume
ms: Mulakan volum terpilih

en: Stop the selected volume
ms: Hentikan volum terpilih

en: Detect media in the selected drive
ms: Kesan media dalam pemacu terpilih

en: Mount the volume associated with the open folder
ms: Lekap volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Unmount the volume associated with the open folder
ms: Nyahlekap volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Eject the volume associated with the open folder
ms: Lenting volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Format the volume associated with the open folder
ms: Format volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Start the volume associated with the open folder
ms: Mula volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Stop the volume associated with the open folder
ms: Henti volum berkaitan dengan folder dibuka

en: Open File and Close window
ms: Buka Fail dan Tutup tetingkap

en: Sa_ve Search
ms: S_impan Gelintar

en: Save the edited search
ms: Simpan gelintar tersunting

en: Sa_ve Search As...
ms: Si_mpan Gelintar Sebagai...

en: Save the current search as a file
ms: Simpan gelintar semasa sebagai fail

en: Open this folder in a navigation window
ms: Buka folder ini dalam tetingkap navigasi

en: Open this folder in a new tab
ms: Buka folder ini dalam tab baru

en: Open this folder in a folder window
ms: Buka folder ini dalam tetingkap folder

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ms: Sedia fail ini untuk dialihkan dengan perintah Tampal

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ms: Sedia fail ini untuk disalinkan dengan perintah Tampal

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ms: Alih atau salin fail dipilih terdahulu dengan perintah Potong atau Salin ke dalam folder ini

en: Move this folder to the Trash
ms: Alih folder ini ke Tong Sampah

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ms: Padam folder ini, tanpa mengalihnya ke Tong Sampah

en: Mount the volume associated with this folder
ms: Lekap volum berkaitan dengan folder ini

en: Unmount the volume associated with this folder
ms: Nyahlekap volum berkaitan dengan folder ini

en: Eject the volume associated with this folder
ms: Lenting volum berkaitan dengan folder ini

en: Format the volume associated with this folder
ms: Format volum berkaitan dengan folder ini

en: Start the volume associated with this folder
ms: Mula volum berkaitan dengan folder ini

en: Stop the volume associated with this folder
ms: Henti volum berkaitan dengan folder ini

en: View or modify the properties of this folder
ms: Lihat atau ubahsuai sifat folder ini

en: _Other pane
ms: Anak tetingkap _lain

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ms: Salin pemilihan semasa ke anak tetingkap lain dalam tetingkap

en: Move the current selection to the other pane in the window
ms: Alih pemilihan semasa ke anak tetingkap lain dalam tetingkap

en: Copy the current selection to the home folder
ms: Salin pemilihan semasa ke folder rumah

en: Move the current selection to the home folder
ms: Alih pemilihan semasa ke folder rumah

en: Copy the current selection to the desktop
ms: Salin pemilihan semasa ke desktop

en: Move the current selection to the desktop
ms: Alih pemilihan semasa ke desktop

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ms: Jalan atau urus skrip dari %s

en: _Scripts
ms: _Skrip

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ms: Alih folder terbuka keluar dari tong sampah ke "%s"

en: Start the selected drive
ms: Mulakan pemacu terpilih

en: Connect to the selected drive
ms: Sambung ke pemacu terpilih

en: _Start Multi-disk Drive
ms: _Mulakan Pemacu Cakera-Berbilang

en: Start the selected multi-disk drive
ms: Mulakan pemacu cakera-berbilang

en: U_nlock Drive
ms: N_yahkunci Pemacu

en: Unlock the selected drive
ms: Nyahkunci pemacu terpilih

en: Stop the selected drive
ms: Hentikan pemacu terpilih

en: Safely remove the selected drive
ms: Buang pemacu terpilih dengan selamat

en: _Disconnect
ms: P_utus

en: Disconnect the selected drive
ms: Putuskan pemacu terpilih

en: _Stop Multi-disk Drive
ms: _Henti Pemacu Cakera-berbilang

en: Stop the selected multi-disk drive
ms: Hentikan pemacu cakera-berbilang terpilih

en: Lock the selected drive
ms: Kunci pemacu terpilih

en: Start the drive associated with the open folder
ms: Mulakan pemacu  berkaitan dengan folder dibuka

en: Connect to the drive associated with the open folder
ms: Sambungkan pemacu berkaitan dengan folder dibuka

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ms: Mula pemacu cakera-berbilang berkaitan dengan folder dibuka

en: Unlock the drive associated with the open folder
ms: Nyahkunci pemacu berkaitan dengan folder dibuka

en: _Stop the drive associated with the open folder
ms: _Henti pemacu berkaitan dengan folder dibuka

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ms: Tanggalkan pemacu dengan selamat yang berkaitan dengan folder dibuka

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ms: Putuskan pemacu berkaitan dengan folder dibuka

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ms: Henti pemacu cakera-berbilang berkaitan dengan folder dibuka

en: Lock the drive associated with the open folder
ms: Kunci pemacu berkaitan dengan folder dibuka

en: Browse in New _Window
ms: Layar dalam _Tetingkap Baru

en: Browse in New _Tab
ms: Layar dalam _Tab Baru

en: _Delete Permanently
ms: Pa_dam Secara Kekal

en: Delete the open folder permanently
ms: Padam folder dibuka secara kekal

en: Move the open folder to the Trash
ms: Alih folder dibuka ke Tong Sampah

en: _Open With %s
ms: _Buka Dengan %s

en: Delete all selected items permanently
ms: Padam semua item dipilih secara kekal

en: View or modify the properties of the open folder
ms: Lihat atau ubahsuai sifat folder dibuka

en: Download location?
ms: Muat turun lokasi?

en: You can download it or make a link to it.
ms: Anda boleh muat turun ia atau buat pautan kepadanya.

en: Make a _Link
ms: Buat satu _Pautan

en: _Download
ms: _Muat Turun

en: Drag and drop is not supported.
ms: Seret dan lepas tidak disokong.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ms: Seret dan lepas hanya disokong pada sistem fail setempat.

en: An invalid drag type was used.
ms: Jenis seretan tidak sah telah digunakan.

en: Link Creation Failed
ms: Penciptaan Pautan Gagal

en: Cannot create the link to %s
ms: Tidak dapat mencipta pautan ke %s

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ms: teks dilepas.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ms: data dilepas

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Comment
ms: Ulasan

en: Command
ms: Perintah

en: Empty View
ms: Pandangan Kosong

en: _Empty
ms: _Kosong

en: The empty view encountered an error.
ms: Pandangan kosong mengalami satu ralat.

en: Display this location with the empty view.
ms: Papar lokasi ini dengan pandangan kosong.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk melihat kandungan "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ms: "%s" tidak ditemui. Mungkin ianya telah dipadam baru-baru ini.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat papar semua kandungan "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
ms: Kandungan folder tidak dapat dipaparkan.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ms: Nama "%s" sudah digunakan dalam folder ini. Sila guna nama lain.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ms: Tiada "%s" di dalam folder ini. Mungkin ianya telah dialih atau dipadam?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan diperlukan untuk menamakan semula "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah kerana ia mengandungi aksara "/". Sila guna nama lain.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ms: Nama "%s" adalah tidak sah. Sila guna nama lain.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat namakan semula "%s" ke "%s": %s

en: The item could not be renamed.
ms: Item tidak dapat dinamakan semula.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ms: Anda tidak mempunyai keizinan mencukupi untuk menukar kumpulan "%s".

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat ubah kumpulan "%s": %s

en: The group could not be changed.
ms: Kumpulan tidak dapat diubah.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat ubah pemilik "%s": %s

en: The owner could not be changed.
ms: Pemilik tidak dapat ditubah.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ms: Maaf, tidak dapat ubah keizinan "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
ms: Keizinan tidak dapat ditubah.

en: Renaming "%s" to "%s".
ms: Menamakan semula "%s" ke "%s".

en: by _Name
ms: mengikut _Nama

en: Keep icons sorted by name in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut nama dalam baris

en: by _Size
ms: mengikut _Saiz

en: Keep icons sorted by size in rows
ms: Biarkan ikon diisih mengikut saiz dalam baris

en: by S_ize on Disk
ms: mengikut Sa_iz pada Cakera

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut penggunaan cakera dalam baris

en: by _Type
ms: mengikut _Jenis

en: Keep icons sorted by type in rows
ms: Biarkan ikon diisih mengikut jenis dalam baris

en: by Modification _Date
ms: mengikut _Tarikh Diubahsuai

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ms: Biar ikon diisih mengikur tarikh diubahsuai dalam baris

en: by _Creation Date
ms: Mengikut Tarikh _DIcipta

en: Keep icons sorted by creation date in rows
ms: Biar ikon diisih mengikur tarikh dicipta dalam baris

en: by _Emblems
ms: mengikut _Lambang

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut lambang dalam baris

en: by T_rash Time
ms: mengikut Masa _Ditong Sampahkan

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut masa ditong sampahkan dalam baris

en: by E_xtension
ms: mengikut Sa_mbungan

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut segmen sambungan songsang dalam baris

en: _Organize Desktop by Name
ms: _Urus Desktop mengikut Nama

en: Arran_ge Items
ms: _Susun Item

en: Resize Icon...
ms: Saiz Semula Ikon...

en: Make the selected icon resizable
ms: Buat ikon terpilih boleh disaiz semula

en: Restore Icons' Original Si_zes
ms: Pulihk Sai_z Asal Ikon

en: Restore each selected icon to its original size
ms: Pulihkan setiap ikon dipilih ke saiz asalnya

en: _Organize by Name
ms: _Urus mengikut Nama

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ms: Posisikan semula ikon supaya muat dalam tetingkap dan hindari penindanan

en: Compact _Layout
ms: _Bentangan Padat

en: Toggle using a tighter layout scheme
ms: Togol menggunakan skema bentangan lebih padat

en: Re_versed Order
ms: Tertib _Songsang

en: Display icons in the opposite order
ms: Papar ikon dalam tertib bertentangan

en: _Keep Aligned
ms: _Biar Dijajar

en: Keep icons lined up on a grid
ms: Biar ikon berbaris pada grid

en: _Lock Icons Position
ms: _Kunci Kedudukan Ikon

en: Prevent repositioning icons
ms: Halang Ikon diletak semula

en: _Manually
ms: Secara _Manual

en: Leave icons wherever they are dropped
ms: Biar ikon dimana sahaja ianya dijatuhkan

en: By _Name
ms: Mengikut _Nama

en: By _Size
ms: Mengikut _Saiz

en: By S_ize on Disk
ms: Mengikut Sa_iz pada Cakera

en: By _Type
ms: Mengikut _Jenis

en: By Modification _Date
ms: Mengikut _Tarikh Ubahsuai

en: By _Creation Date
ms: Mengikut Tarikh _DIcipta

en: By _Emblems
ms: Mengikut _Lambang

en: By T_rash Time
ms: Mengikut Masa D_itong Sampahkan

en: By E_xtension
ms: Mengikut Sa_mbungan

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
ms: Biar ikon diisih mengikut segmen sambungan songsang dalam baris

en: Restore Icon's Original Si_ze
ms: Pulihkan Sai_z Asal Ikon

en: pointing at "%s"
ms: menuding ke "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ms: _Ikon

en: The icon view encountered an error.
ms: Paparan ikon mengalami ralat.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ms: Paparan ikon mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the icon view.
ms: Papar lokasi ini dengan paparan ikon.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ms: _Padat

en: The compact view encountered an error.
ms: Paparan padat mengalami ralat.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ms: Paparan padat mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the compact view.
ms: Papar lokasi ini dengan paparan padat.

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: %s Visible Columns
ms: %s Lajur Kelihatan

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ms: Pilih tertib maklumat muncul dalam folder ini:

en: Visible _Columns...
ms: _Lajur Kelihatan...

en: Select the columns visible in this folder
ms: Pilih lajur kelihatan dalam folder ini

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ms: _Senarai

en: The list view encountered an error.
ms: Paparan senarai mengalami ralat.

en: The list view encountered an error while starting up.
ms: Paparan senarai mengalami ralat semasa permulaan.

en: Display this location with the list view.
ms: Papar lokasi ini dengan paparan senarai.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ms: Anda tidak boleh umpuk lebih dari satu ikon suai pada satu masa!

en: Properties
ms: Sifat

en: %s Properties
ms: Sifat %s

en: Cancel Group Change?
ms: Batal Pertukaran Kumpulan?

en: Cancel Owner Change?
ms: Batal Pertukaran Pemilik

en: nothing
ms: tiada apa-apa

en: unreadable
ms: tidak boleh dibaca

en: (some contents unreadable)
ms: (terdapat kandungan tidak boleh dibaca)

en: Contents:
ms: Kandungan:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ms: digunakan

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ms: bebas

en: Total capacity:
ms: Jumlah kapasiti:

en: Filesystem type:
ms: Jenis sistem fail:

en: Basic
ms: Asas

en: Link target:
ms: Sasaran pautan:

en: Size on Disk:
ms: Saiz dalam Cakera:

en: Volume:
ms: Volum:

en: Accessed:
ms: Dicapai:

en: Modified:
ms: Diubahsuai:

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Free space:
ms: Ruang bebas:

en: _Read
ms: _Baca

en: _Write
ms: _Tulis

en: E_xecute
ms: _Lakukan

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ms: tiada

en: list
ms: senarai

en: read
ms: baca

en: create/delete
ms: cipta/padam

en: write
ms: tulis

en: access
ms: capai

en: Access:
ms: Capaian:

en: Folder access:
ms: Capaian folder:

en: File access:
ms: Capaian fail:

en: List files only
ms: Senarai fail sahaja

en: Access files
ms: Capai fail

en: Create and delete files
ms: Cipta dan padam fail

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: Read and write
ms: Baca dan tulis

en: Special flags:
ms: Bendera khas:

en: Set _user ID
ms: Tetapkan ID _Pengguna

en: Set gro_up ID
ms: Tetapkan ID _kumpulan

en: _Sticky
ms: _Lekat

en: _Owner:
ms: P_emilik:

en: Owner:
ms: Pemilik:

en: _Group:
ms: _Kumpulan:

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Others
ms: Lain-lain

en: Execute:
ms: Lakukan:

en: Allow _executing file as program
ms: Benarkan m_elakukan fail sebagai program

en: Others:
ms: Lain-lain:

en: Folder Permissions:
ms: Keizinan Folder:

en: File Permissions:
ms: Keizinan Fail:

en: Text view:
ms: Paparan teks:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ms: Anda bukan pemiliknya, jadi anda tidak boleh ubah keizinannya.

en: SELinux context:
ms: Konteks SELinux:

en: Last changed:
ms: Terkahir diubah:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ms: Laksana Keizinan pada Fail Tertutup

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ms: Keizinan bagi "%s" tidak dapat ditentukan.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ms: Keizinan bagi fail dipilih tidak dapat ditentukan.

en: Creating Properties window.
ms: Mencipta tetingkap Sifat.

en: Select Custom Icon
ms: Pilih Ikon Suai

en: Tree
ms: Pepohon

en: Show Tree
ms: Tunjuk Pepohon

en: Widget View
ms: Pandangan Widget

en: _Widget View
ms: _Pandangan Widget

en: The widget view encountered an error.
ms: Paparan widget mengalami satu ralat.

en: The widget view encountered an error while starting up.
ms: Pandangan widget mengalami satu ralat ketika permulaan.

en: Display this location with the widget view.
ms: Papar lokasi ini dengan pandangan widget.
