caja 1.25.3 - en to nb translation catalogue (1536 entries)

en: _Patterns
nb: _Mønstre

en: Drag a pattern tile to an object to change it
nb: Dra en mønsterflis til et objekt for å endre det

en: Blue Ridge
nb: Blå kant

en: Blue Rough
nb: Røff blå

en: Blue Type
nb: Blå type

en: Brushed Metal
nb: Børstet metall

en: Camouflage
nb: Kamuflasje

en: Chalk
nb: Kritt

en: Cork
nb: Kork

en: Countertop
nb: Benkeplate

en: Dark GNOME
nb: Mørk GNOME

en: Dots
nb: Prikker

en: Fibers
nb: Fiber

en: Floral
nb: Blomstrete

en: Green Weave
nb: Grønn bølge

en: Ice
nb: Is

en: Manila Paper
nb: Manillapapir

en: Moss Ridge
nb: Mosekant

en: Numbers
nb: Tall

en: Ocean Strips
nb: Havstriper

en: Purple Marble
nb: Purpur marmor

en: Ridged Paper
nb: Kantete papir

en: Rough Paper
nb: Grovt papir

en: Sky Ridge
nb: Himmelkant

en: Snow Ridge
nb: Snøkant

en: Wavy White
nb: Bølgete hvit

en: C_olors
nb: F_arger

en: Drag a color to an object to change it to that color
nb: Dra en farge til et objekt for å bytte til den fargen

en: Orange
nb: Appelsin

en: Grapefruit
nb: Grapefrukt

en: Ruby
nb: Rubin

en: Pale Blue
nb: Blek blå

en: Sky
nb: Himmel

en: Violet
nb: Fiolett

en: Sea Foam
nb: Havskum

en: Leaf
nb: Løv

en: Deep Teal
nb: Dyp blågrønn

en: Dark Cork
nb: Mørk kork

en: Mud
nb: Gjørme

en: Fire Engine
nb: Brannbil

en: Envy
nb: Misunnelse

en: Lemon
nb: Sitron

en: Bubble Gum
nb: Tyggegummi

en: White
nb: Hvit

en: Apparition
nb: Skikkelse

en: Silver
nb: Sølv

en: Concrete
nb: Betong

en: Shale
nb: Skifer

en: Granite
nb: Granitt

en: Eclipse
nb: Eklipse

en: Charcoal
nb: Kull

en: Black
nb: Sort

en: _Emblems
nb: _Emblemer

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
nb: Dra et emblem til et objekt for å legge det til objektet

en: Erase
nb: Slett

en: File manager for the MATE desktop environment
nb: Filbehandler for MATE-skrivebordsmiljøet

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
nb: Caja er den offisielle filbehandleren for MATE-skrivebordet. Det gir mulighet for å bla gjennom mapper, samt forhåndsvise filer og starte programmer tilknyttet dem. Det er også ansvarlig for håndtering av ikonene på MATE-skrivebordet. Den fungerer på lokale og eksterne filsystemer.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
nb: Caja kan utvides med programtillegg tilsvarende GNOME Nautilus, som Caja er avledet fra.

en: Autorun Prompt
nb: Dialog for automatisk kjøring

en: File Browser
nb: Filutforsker

en: Browse the file system with the file manager
nb: Bla gjennom filsystemet med filbehandleren

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
nb: filer;utforsker;behandler;MATE;

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nb: Bla gjennom alle lokale og eksterne disker og mapper som kan nås fra denne datamaskinen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
nb: utforske;disker;mapper;lokal;ekstern;datamaskin;MATE;

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: File Management
nb: Filbehandling

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
nb: Endre oppførsel og utseende for filbehandlingsvinduer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
nb: fil;behandler;endre;egenskaper;oppførsel;utseende;vinduer;MATE;

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
nb: hjemmemappe;personlig;mappe;åpne;MATE;

en: Saved search
nb: Lagret søk

en: Network
nb: Nettverk

en: Browse bookmarked and local network locations
nb: Bla gjennom nettverksplasseringer i bokmerker og lokalt

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
nb: bokmerker;utforsk;lokal;nettverk;plasseringer;MATE;

en: Text
nb: Tekst

en: The text of the label.
nb: Etikettens tekst.

en: Justification
nb: Justering

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
nb: Justeringen av linjene i etikettens tekst relativ til hverandre. Dette påvirker IKKE justeringen av etiketten innenfor sin tilmålte plass. Se GtkMisc::xalign for dette.

en: Line wrap
nb: Linjebryting

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
nb: Hvis satt vil linjene brytes hvis teksten blir for bred.

en: Cursor Position
nb: Pekerposisjon

en: The current position of the insertion cursor in chars.
nb: Aktiv posisjon for innsettingspekeren i tegn.

en: Selection Bound
nb: Utvalgsgrense

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
nb: Posisjonen for motsatt ende av utvalget fra pekeren målt i tegn.

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Select All
nb: Velg alt

en: Show more _details
nb: Vis flere _detaljer

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Revert
nb: _Gå tilbake

en: You can stop this operation by clicking cancel.
nb: Du kan stoppe denne operasjonen ved å trykke avbryt.

en: _OK
nb: _Ok

en: _Clear
nb: _Tøm

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

en: No applications found
nb: Ingen programmer funnet

en: Ask what to do
nb: Spør hva som skal gjøres

en: Do Nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Open %s
nb: Åpne %s

en: Open with other Application...
nb: Åpne med et annet program …

en: You have just inserted an Audio CD.
nb: Du har satt inn en lyd-CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
nb: Du har satt inn en lyd-DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
nb: Du har satt inn en Video-DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
nb: Du har satt inn en Video-CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
nb: Du har satt inn en Super Video-CD.

en: You have just inserted a blank CD.
nb: Du har satt inn en tom CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
nb: Du har satt inn en tom DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
nb: Du har satt inn en tom Blu-Ray-plate.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
nb: Du har satt inn en tom HD-DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
nb: Du har satt inn en Photo-CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
nb: Du har satt inn en bilde-CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
nb: Du har satt inn et medie med digitale bilder.

en: You have just inserted a digital audio player.
nb: Du har satt inn en digital lydspiller.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
nb: Du har satt inn medie med programvare som skal startes automatisk.

en: You have just inserted a medium.
nb: Du har satt inn et medie.

en: Choose what application to launch.
nb: Velg hvilket program som skal startes.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
nb: Velg hvordan «%s» skal åpnes og om du vil utføre denne hanglingen for medie av type «%s» i framtiden.

en: _Always perform this action
nb: _Alltid utfør denne handlingen

en: _Eject
nb: Løs _ut

en: _Unmount
nb: _Avmonter

en: Cut the selected text to the clipboard
nb: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

en: Copy the selected text to the clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: Paste the text stored on the clipboard
nb: Lim inn tekst som er lagret på utklippstavlen

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select all the text in a text field
nb: Marker all tekst i et tekstfelt

en: Move _Up
nb: Flytt _opp

en: Move Dow_n
nb: Flytt _ned

en: Use De_fault
nb: Bruk _forvalg

en: Name
nb: Navn

en: The name and icon of the file.
nb: Navn og ikon for filen.

en: Size
nb: Størrelse

en: The size of the file.
nb: Størrelse på filen.

en: Size on Disk
nb: Størrelse på disk

en: The size of the file on disk.
nb: Størrelse på filen på disk.

en: The type of the file.
nb: Filens type.

en: Date Modified
nb: Endringsdato

en: The date the file was modified.
nb: Endringsdato for filen.

en: Date Created
nb: Dato opprettet

en: The date the file was created.
nb: Dato filen ble opprettet.

en: Date Accessed
nb: Dato aksessert

en: The date the file was accessed.
nb: Dato filen sist ble aksessert.

en: Owner
nb: Eier

en: The owner of the file.
nb: Filens eier.

en: Group
nb: Gruppe

en: The group of the file.
nb: Filens gruppe.

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: The permissions of the file.
nb: Rettigheter for filen.

en: Octal Permissions
nb: Oktale rettigheter

en: The permissions of the file, in octal notation.
nb: Rettigheter for filen i oktal notasjon.

en: MIME Type
nb: MIME-type

en: The mime type of the file.
nb: MIME-type for filen.

en: SELinux Context
nb: SELinux-kontekst

en: The SELinux security context of the file.
nb: SELinux sikkerhetskontekst for filen.

en: Location
nb: Plassering

en: The location of the file.
nb: Filens plassering

en: Extension
nb: Utvidelse

en: The extension of the file.
nb: Filens etternavn.

en: Trashed On
nb: Lagt i papirkurv

en: Date when file was moved to the Trash
nb: Dato da filen ble lagt i papirkurven

en: Original Location
nb: Opprinnelig plassering

en: Original location of file before moved to the Trash
nb: Opprinnelig plassering for filen før den ble flyttet til papirkurven

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: on the desktop
nb: på skrivebordet

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
nb: Hjem til %s

en: Network Servers
nb: Nettverkstjenere

en: Trash
nb: Papirkurv

en: _Move Here
nb: _Flytt hit

en: _Copy Here
nb: _Kopier hit

en: _Link Here
nb: _Lag lenke her

en: Set as _Background
nb: Sett som _bakgrunn

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Set as background for _all folders
nb: Sett som bakgrunn for _alle mapper

en: Set as background for _this folder
nb: Sett som bakgrunn for _denne mappen

en: The emblem cannot be installed.
nb: Emblemet kan ikke installeres.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
nb: Beklager, men du må oppgi et nøkkelord for det nye emblemet.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
nb: Beklager, men nøkkelord for emblemer kan kun inneholde bokstaver, mellomrom og tall.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
nb: Beklager, men det finnes allerede et emblem med navnet «%s».

en: Please choose a different emblem name.
nb: Velg et annet navn for emblemet.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
nb: Beklager, kan ikke lagre egendefinert emblem.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
nb: Beklager, klarte ikke å lagre navn på egendefinert emblem.

en: This file cannot be mounted
nb: Denne filen kan ikke monteres

en: This file cannot be unmounted
nb: Denne filen kan ikke avmonteres

en: This file cannot be ejected
nb: Denne filen kan ikke utløses

en: This file cannot be started
nb: Denne filen kan ikke startes

en: This file cannot be stopped
nb: Denne filen kan ikke stoppes

en: Slashes are not allowed in filenames
nb: Skråstrek er ikke tillatt i filnavn

en: File not found
nb: Fant ikke filen

en: Toplevel files cannot be renamed
nb: Kan ikke endre navn for filer på toppnivå

en: Unable to rename desktop icon
nb: Kan ikke endre navn på skrivebordsikon

en: Unable to rename desktop file
nb: Kan ikke endre navn på skrivebordsfil

en: today at 00:00:00 PM
nb: i dag kl. 00.00.00

en: today at %-I:%M:%S %p
nb: i dag kl. %H.%M.%S

en: today at 00:00 PM
nb: i dag kl. 00.00

en: today at %-I:%M %p
nb: i dag kl. %H:%M

en: today, 00:00 PM
nb: i dag, 00.00

en: today, %-I:%M %p
nb: i dag, %H.%M

en: today
nb: i dag

en: yesterday at 00:00:00 PM
nb: i går kl. 00.00.00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
nb: i går kl. %H.%M.%S

en: yesterday at 00:00 PM
nb: i går kl. 00.00

en: yesterday at %-I:%M %p
nb: i går kl. %H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
nb: i går kl. 00.00

en: yesterday, %-I:%M %p
nb: i går, %H.%M

en: yesterday
nb: i går

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
nb: Onsdag, 0. september 0000 kl. 00.00.00

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nb: %A, %-d.%m.%y, %H:%M

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
nb: Man, 0. Okt 0000 kl. 00.00.00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nb: %a, %-d. %b %Y, %-H.%M.%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
nb: Man, okt 00 0000 kl. 00.00

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
nb: %a, %-d. %b %Y kl. %-H.%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
nb: Okt 00 0000 kl. 00.00

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
nb: %-d. %b %Y, %-H.%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
nb: Okt 00 0000, 00.00

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
nb: %-d. %b %Y, %-H.%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
nb: 00.00.00, 00.00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
nb: %-d.%m.%y kl. %-H.%M

en: 00/00/00
nb: 00.00.00

en: %m/%d/%y
nb: %d.%m.%y

en: Not allowed to set permissions
nb: Har ikke lov til å sette rettigheter

en: Not allowed to set owner
nb: Har ikke rettigheter til å sette eier

en: Specified owner '%s' doesn't exist
nb: Oppgitt eier, «%s», finnes ikke

en: Not allowed to set group
nb: Ingen tilgang til å sette gruppe

en: Specified group '%s' doesn't exist
nb: Oppgitt gruppe «%s» finnes ikke

en: %'u item | %'u items
nb[0]: %'u oppføring
nb[1]: %'u oppføringer

en: %'u folder | %'u folders
nb[0]: %'u mappe
nb[1]: %'u mapper

en: %'u file | %'u files
nb[0]: %'u fil
nb[1]: %'u filer

en: %s (%s bytes)
nb: %s (%s byte)

en: ? items
nb: ? oppføringer

en: ? bytes
nb: ? byte

en: unknown type
nb: ukjent type

en: unknown MIME type
nb: ukjent MIME-type

en: unknown
nb: ukjent

en: link
nb: lenke

en: Link to %s
nb: Lenke til %s

en: link (broken)
nb: lenke (ødelagt)

en: Merge folder "%s"?
nb: Flett mappe «%s»?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
nb: Fletting vil be om bekreftelse før filer i mappen som er i konflikt med filene som kopieres erstattes.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
nb: En eldre mappe med samme navn finnes allerede i «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
nb: En nyere mappe med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
nb: En annen mappe med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Replacing it will remove all files in the folder.
nb: Hvis du erstatter den vil dette fjerne alle filer i mappen.

en: Replace folder "%s"?
nb: Erstatt mappe «%s»?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
nb: En mappe med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Replace file "%s"?
nb: Erstatt filen «%s»?

en: Replacing it will overwrite its content.
nb: Hvis du erstatter den vil du skrive over innholdet.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
nb: En eldre fil med samme navn finnes allerede i «%s».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
nb: En nyere fil med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
nb: En annen fil med samme navn finnes allerede i «%s».

en: Original folder
nb: Opprinnelig mappe

en: Items:
nb: Oppføringer:

en: Original file
nb: Originalfil

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Merge with
nb: Flett med

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: Merge
nb: Flett

en: Select a new name for the _destination
nb: Velg et navn for _målet

en: Differences...
nb: Forskjeller …

en: Apply this action to all files and folders
nb: Utfør denne handlingen for alle filer og mapper

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: Re_name
nb: E_ndre navn

en: Replace
nb: Erstatt

en: Merge Folder
nb: Flett mappe

en: File and Folder conflict
nb: Fil- og mappe-konflikt

en: File conflict
nb: Filkonflikt

en: S_kip All
nb: Ho_pp over alle

en: _Retry
nb: _Prøv igjen

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete _All
nb: Slett _alle

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

en: Merge _All
nb: Flett _alle

en: Copy _Anyway
nb: Kopier _likevel

en: %'d second | %'d seconds
nb[0]: %'d sekund
nb[1]: %'d sekunder

en: %'d minute | %'d minutes
nb[0]: %'d minutt
nb[1]: %'d minutter

en: %'d hour | %'d hours
nb[0]: %'d time
nb[1]: %'d timer

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
nb[0]: omtrent %'d time
nb[1]: omtrent %'d timer

en: Another link to %s
nb: En annen lenke til %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
nb: %'dste lenke til %s

en: %'dnd link to %s
nb: %'dre lenke til %s

en: %'drd link to %s
nb: %'ddje lenke til %s

en: %'dth link to %s
nb: %'dde lenke til %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
nb:  (kopi)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
nb:  (annen kopi)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
nb: . kopi)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
nb: . kopi)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
nb: . kopi)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
nb: . kopi)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
nb: %s (kopi)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
nb: %s (en annen kopi)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
nb: %s (%'dde kopi)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
nb: %s (%'dste kopi)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
nb: %s (%'ddre kopi)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
nb: %s (%'ddje kopi)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%B» fra papirkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgt oppføring i papirkurven for godt?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgte oppføringer i papirkurven for godt?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nb: Hvis du sletter en oppføring vil den være borte for godt.

en: Empty all items from Trash?
nb: Slett alle oppføringer i papirkurven?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nb: Alle oppføringer i papirkurven vil bli slettet permanent.

en: Empty _Trash
nb: _Tøm papirkurv

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%B» permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgt oppføring for godt?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgte oppføringer for godt?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
nb: Er du sikker på at du vil legge «%B» i papirkurven?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil legge %'d valgt oppføring i papirkurven?
nb[1]: Er du sikker på at du vil legge %'d valgte oppføringer i papirkurven?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
nb: Oppføringer flyttet til papirkurven kan gjenopprettes fram til den blir tømt.

en: Move to _Trash
nb: Flytt til _papirkurv

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
nb[0]: Gjenstår å slette %'d fil
nb[1]: Gjenstår å slette %'d filer

en: Deleting files
nb: Sletter filer

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
nb[0]: Gjenstår %T
nb[1]: Gjenstår %T

en: Error while deleting.
nb: Feil under sletting.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen «%B» kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
nb: Det oppsto en feil under henting av informasjon om filene i mappe «%B».

en: _Skip files
nb: _Hopp over filer

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
nb: Mappen «%B» kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: There was an error reading the folder "%B".
nb: Det oppsto en feil under lesing av mappe «%B».

en: Could not remove the folder %B.
nb: Kunne ikke fjerne mappen %B.

en: There was an error deleting %B.
nb: Det oppsto en feil under sletting av %B.

en: Moving files to trash
nb: Flytter filer til papirkurv

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
nb[0]: Gjenstår å flytte %'d fil til papirkurven
nb[1]: Gjenstår å flytte %'d filer til papirkurven

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
nb: Kan ikke flytte filen til papirkurven. Ønsker du å slette den med én gang?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
nb: Fil «%B» kan ikke flyttes til papirkurven.

en: Trashing Files
nb: Legger filer i papirkurven

en: Deleting Files
nb: Sletter filer

en: It is now safe to remove the drive
nb: Lagringsenheten kan nå fjernes

en: Unable to eject %V
nb: Kan ikke løse ut %V

en: Unable to unmount %V
nb: Kan ikke avmontere %V

en: Writing data to the drive -- do not unplug
nb: Skriver data til lagringsenheten – ikke fjern den

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
nb: Vil du tømme papirkurven før du avmonterer?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
nb: Papirkurven må tømmes for å få tilbake ledig plass på dette volumet. Alle oppføringer i papirkurven vil bli borte for godt.

en: Do _not Empty Trash
nb: Ikke tø_m papirkurv

en: Unable to mount %s
nb: Kan ikke montere %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder kopiering av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder kopiering av %'d filer (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
nb[0]: Forbereder sletting av %'d fil (%S)
nb[1]: Forbereder sletting av %'d filer (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil til papirkurven
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer til papirkurven

en: Error while copying.
nb: Feil under kopiering.

en: Error while moving.
nb: Feil under flytting.

en: Error while moving files to trash.
nb: Feil under flytting av filer til papirkurv.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen «%B» kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Mappe «%B» kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Filen «%B» kan ikke håndteres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: There was an error getting information about "%B".
nb: Det oppsto en feil under henting av informasjon om «%B».

en: Error while copying to "%B".
nb: Feil under kopiering til «%B».

en: You do not have permissions to access the destination folder.
nb: Du har ikke tilgangsrettigheter til målmappen.

en: There was an error getting information about the destination.
nb: Det oppsto en feil under henting av informasjon om målet.

en: The destination is not a folder.
nb: Målet er ikke en mappe.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
nb: Ikke nok plass på målet. Prøv å fjerne filer for å frigjøre plass.

en: There is %S available, but %S is required.
nb: %S tilgjengelig, men %S kreves.

en: The destination is read-only.
nb: Målet er skrivebeskyttet.

en: Moving "%B" to "%B"
nb: Flytter «%B» til «%B»

en: Copying "%B" to "%B"
nb: Kopierer «%B» til «%B»

en: Duplicating "%B"
nb: Dupliserer «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
nb[0]: Flytter %'d fil (i «%B») til «%B»
nb[1]: Flytter %'d filer (i «%B») til «%B»

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
nb[0]: Kopierer %'d fil (i «%B») til «%B»
nb[1]: Kopierer %'d filer (i «%B») til «%B»

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
nb[0]: Dupliserer %'d fil (i «%B»)
nb[1]: Dupliserer %'d filer (i «%B»)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
nb[0]: Flytter %'d fil til «%B»
nb[1]: Flytter %'d filer til «%B»

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
nb[0]: Kopierer %'d fil til «%B»
nb[1]: Kopierer %'d filer til «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
nb[0]: Dupliserer %'d fil
nb[1]: Dupliserer %'d filer

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
nb: %S av %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
nb[0]: %S av %S – %T gjenstår (%S/sek)
nb[1]: %S av %S – %T gjenstår (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
nb: Mappen «%B» kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å opprette den på målet.

en: There was an error creating the folder "%B".
nb: Det oppsto en feil under oppretting av mappe «%B».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappe «%B» kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å se dem.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
nb: Mappe «%B» kan ikke kopieres fordi du ikke har rettigheter til å lese den.

en: Error while moving "%B".
nb: Feil under flytting av «%B».

en: Could not remove the source folder.
nb: Kunne ikke fjerne kildemappen.

en: Error while copying "%B".
nb: Feil under kopiering av «%B».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
nb: Kunne ikke fjerne filer fra allerede eksisterende mappe %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
nb: Kunne ikke fjerne allerede eksisterende fil %F.

en: You cannot move a folder into itself.
nb: Du kan ikke flytte en mappe til seg selv.

en: You cannot copy a folder into itself.
nb: Du kan ikke kopiere en mappe til seg selv.

en: The destination folder is inside the source folder.
nb: Målmappen er inne i kildemappen.

en: You cannot move a file over itself.
nb: Du kan ikke flytte en fil over seg selv.

en: You cannot copy a file over itself.
nb: Du kan ikke kopiere en fil over seg selv.

en: The source file would be overwritten by the destination.
nb: Kildefilen ville blitt overskrevet av målet.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
nb: Kunne ikke fjerne eksisterende fil med samme navn i %F.

en: There was an error copying the file into %F.
nb: En feil oppsto under kopiering av filen til %F.

en: Copying Files
nb: Kopierer filer

en: Preparing to Move to "%B"
nb: Forbereder flytting til «%B»

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer

en: There was an error moving the file into %F.
nb: Det oppsto en feil ved flytting av filen til %F.

en: Moving Files
nb: Flytter filer

en: Creating links in "%B"
nb: Oppretter lenker i «%B»

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
nb[0]: Oppretter lenker til %'d fil
nb[1]: Oppretter lenker til %'d filer

en: Error while creating link to %B.
nb: Feil under oppretting av lenke til «%B».

en: Symbolic links only supported for local files
nb: Symbolske lenker er kun støttet for lokale filer.

en: The target doesn't support symbolic links.
nb: Målet støtter ikke symbolske lenker.

en: There was an error creating the symlink in %F.
nb: Det oppsto en feil ved oppretting av symbolsk lenke i %F.

en: Setting permissions
nb: Setter rettigheter

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
nb: mappe uten navn

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
nb: ny fil

en: Error while creating directory %B.
nb: Feil under oppretting av mappe %B.

en: Error while creating file %B.
nb: Feil under oppretting av fil «%B».

en: There was an error creating the directory in %F.
nb: Det oppsto en feil under oppretting av mappe i %F.

en: Emptying Trash
nb: Tømmer papirkurv

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
nb: Kan ikke merke oppstartsfil som tiltrodd (kjørbar)

en: Could not determine original location of "%s"
nb: Kunne ikke bestemme opprinnelig plassering for «%s»

en: The item cannot be restored from trash
nb: Oppføringen kan ikke gjenopprettes fra papirkurven

en: The selection rectangle
nb: Utvalgsrektangelet

en: The Link "%s" is Broken.
nb: Lenken «%s» er ødelagt.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
nb: Lenken «%s» er ødelagt. Vil du flytte den til papirkurven?

en: This link cannot be used, because it has no target.
nb: Denne lenken kan ikke brukes fordi den ikke har noe mål.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
nb: Denne lenken kan ikke brukes fordi målet, «%s», ikke finnes.

en: Mo_ve to Trash
nb: Fl_ytt til papirkurven

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
nb: Vil du kjøre «%s» eller vise innholdet?

en: "%s" is an executable text file.
nb: «%s» er en kjørbar tekstfil.

en: Run in _Terminal
nb: Kjør i _terminal

en: _Display
nb: _Vis

en: _Run
nb: Kjø_r

en: Are you sure you want to open all files?
nb: Er du sikker på at du vil åpne alle filer?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
nb[0]: Dette vil åpne %d separat fane.
nb[1]: Dette vil åpne %d separate faner.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nb[0]: Dette vil åpne %d separat vindu.
nb[1]: Dette vil åpne %d separate vinduer.

en: Could not display "%s".
nb: Kunne ikke vise «%s».

en: The file is of an unknown type
nb: Filen er av en ukjent type

en: There is no application installed for %s files
nb: Ingen programmer er installert for %s-filer

en: _Select Application
nb: _Velg et program

en: There was an internal error trying to search for applications:
nb: Det oppsto en intern feil ved forsøk på å søke etter programmer:

en: Unable to search for application
nb: Kan ikke søke etter program

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
nb: Ingen programmer er installert for %s-filer.
    Vil du søke etter et program for å åpne denne filen?

en: Untrusted application launcher
nb: Oppstartsfil uten tillit

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
nb: Oppstartsfil «%s» for program har ikke tillit fra systemet. Hvis du ikke kjenner kilden til denne filen kan det være utrygt å starte den.

en: _Launch Anyway
nb: Start _likevel

en: Mark as _Trusted
nb: Merk med _tillit

en: Unable to mount location
nb: Kan ikke montere plasseringen

en: Unable to start location
nb: Kan ikke starte plassering

en: Opening "%s".
nb: Åpner «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
nb[0]: Åpner %d oppføring.
nb[1]: Åpner %d oppføringer.

en: Could not set application as the default: %s
nb: Kunne ikke sette program som forvalgt: %s

en: Could not set as default application
nb: Kunne ikke sette som forvalgt program

en: Default
nb: Forvalgt

en: Icon
nb: Ikon

en: Could not remove application
nb: Kunne ikke fjerne program

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: No applications selected
nb: Ingen programmer valgt

en: %s document
nb: %s dokument

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
nb: Velg et program for å åpne %s og andre filer av type «%s»

en: Open all files of type "%s" with:
nb: Åpne alle filer av type «%s» med:

en: Could not run application
nb: Kunne ikke kjøre program

en: Could not find '%s'
nb: Fant ikke «%s»

en: Could not find application
nb: Fant ikke program

en: Could not add application to the application database: %s
nb: Kunne ikke legge til program i programdatabasen: %s

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Could not add application
nb: Kunne ikke legge til program

en: Select an Application
nb: Velg et program

en: Open With
nb: Åpne med

en: Select an application to view its description.
nb: Velg et program for å vise beskrivelsen.

en: _Use a custom command
nb: Br_uk egendefinert kommando

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom …

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
nb: Åpne %s og andre %s-dokumenter med:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
nb: Åpne %s med

en: _Remember this application for %s documents
nb: Husk dette programmet fo_r %s-dokumenter

en: Open all %s documents with:
nb: Åpne alle %s-dokumenter med:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
nb: Åpne %s og andre filer av type «%s» med:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
nb: Husk dette p_rogrammet for «%s»-filer

en: Open all "%s" files with:
nb: Åpne alle filer av type «%s» med:

en: Add Application
nb: Legg til program

en: Open Failed, would you like to choose another application?
nb: Åpning mislyktes. Vil du velge et annet program?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
nb: «%s» kan ikke åpne «%s» fordi «%s» ikke kan aksessere filer i «%s»-plasseringer.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
nb: Åpning mislyktes. Vil du prøve en annen handling?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
nb: Forvalgt handling kan ikke åpne «%s» fordi den ikke kan aksessere filer i «%s»-plasseringer.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
nb: Ingen andre programmer er tilgjengelig for å vise denne filen. Hvis du kopierer denne filen til din datamaskin vil du kanskje kunne åpne den.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
nb: Ingen andre handlinger er tilgjengelige for å vise denne filen. Hvis du kopierer denne filen til din datamaskin vil du kanskje kunne åpne den.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
nb: Beklager, du kan ikke kjøre kommandoer fra en ekstern tjener.

en: This is disabled due to security considerations.
nb: Dette er deaktivert av sikkerhetshensyn.

en: There was an error launching the application.
nb: En feil oppsto under oppstart av programmet.

en: This drop target only supports local files.
nb: Mål for slipp støtter kun lokale filer.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
nb: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
nb: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen. De lokale filene du slapp er allerede åpnet.

en: Details:
nb: Detaljer:

en: File Operations
nb: Filoperasjoner

en: paused
nb: satt på pause

en: pausing
nb: setter på pause

en: queued
nb: i kø

en: queuing
nb: legger i kø

en: Resume
nb: Gjenoppta

en: %'d file operation active | %'d file operations active
nb[0]: %'d pågående filoperasjon
nb[1]: %'d pågående filoperasjoner

en: Process completed
nb: Prosessen er fullført

en: Queue
nb: Kø

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Search
nb: Søk

en: Search for "%s"
nb: Søk etter «%s»

en: Delete %d copied items
nb: Slett %d kopierte oppføringer

en: Delete '%s'
nb: Slett '%s'

en: Delete %d duplicated items
nb: Slett %d duplikerte oppføringer

en: Move %d items back to '%s'
nb: Flytt %d oppføringer tilbake til «%s»

en: Move '%s' back to '%s'
nb: Flytt '%s' tilbake til '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
nb: Navngi '%s' til '%s'

en: Restore %d items from trash
nb: Gjenopprett %d oppføringer fra papirkurven

en: Restore '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett '%s' til '%s'

en: Move %d items back to trash
nb: Flytt %d oppføringer tilbake til papirkurven

en: Move '%s' back to trash
nb: Flytt '%s' tilbake til papirkurven

en: Delete links to %d items
nb: Slett lenker til %d oppføringer

en: Delete link to '%s'
nb: Slett lenke til '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
nb: Gjenopprett orginale rettigheter for filer innbefattet i '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
nb: Gjenopprett orginale rettigheter for '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett gruppe av '%s' til '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
nb: Gjenopprett eierskap av '%s' til '%s'

en: Copy %d items to '%s'
nb: Kopier %d filer til '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
nb: Kopier '%s' til '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
nb: Duplikat av %d oppføringer i «%s»

en: Duplicate '%s' in '%s'
nb: Duplikat '%s' i '%s'

en: Move %d items to '%s'
nb: Flytt %d filer til '%s'

en: Move '%s' to '%s'
nb: Flytt '%s' til '%s'

en: Create new file '%s' from template
nb: Opprett ny fil '%s' fra mal

en: Create an empty file '%s'
nb: Opprett ei tom fil '%s'

en: Create a new folder '%s'
nb: Opprett en ny mappe '%s'

en: Move %d items to trash
nb: Flytt %d filer til papirkurven

en: Move '%s' to trash
nb: Flytt '%s' til papirkurven

en: Restore '%s' from trash
nb: Gjenopprett '%s' fra papirkurven

en: Create links to %d items
nb: Opprett lenker til %d oppføringer

en: Create link to '%s'
nb: Opprett lenke til '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
nb: Angi rettigheter for filer innebygd i '%s'

en: Set permissions of '%s'
nb: Angi rettigheter for '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
nb: Angi gruppe for '%s' til '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
nb: Angi eierskap for '%s' til '%s'

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
nb[0]: _Angre kopiering av %d oppføring
nb[1]: _Angre kopiering av %d oppføringer

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
nb[0]: _Angre duplikering av %d oppføring
nb[1]: _Angre duplikering av %d oppføringer

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
nb[0]: _Angre flytting av %d oppføring
nb[1]: _Angre flytting av %d oppføringer

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
nb[0]: _Angre navneendring av %d oppføring
nb[1]: _Angre navneendring av %d oppføringer

en: _Undo creation of an empty file
nb: _Angre opprettelse av tom fil

en: _Undo creation of a file from template
nb: _Angre opprettelse av fil fra mal

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
nb[0]: _Angre opprettelse av %d mappe
nb[1]: _Angre opprettelse av %d mapper

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
nb[0]: _Angre flytting av %d oppføring til papirkurv
nb[1]: _Angre flytting av %d oppføringer til papirkurv

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
nb[0]: _Angre gjenoppretting av %d oppføring fra papirkurv
nb[1]: _Angre gjenoppretting av %d oppføringer fra papirkurv

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
nb[0]: _Angre opprettelse av lenke til %d oppføring
nb[1]: _Angre opprettelse av lenke til %d oppføringer

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
nb[0]: _Angre sletting av %d oppføring
nb[1]: _Angre sletting av %d oppføringer

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
nb[0]: Angre rekursive rettighetsendringer for %d oppføring
nb[1]: Angre rekursive rettighetsendringer for %d oppføringer

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
nb[0]: Angre endring av rettigheter for %d oppføring
nb[1]: Angre endring av rettigheter for %d oppføringer

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
nb[0]: Angre endring av gruppe for %d oppføring
nb[1]: Angre endring av gruppe for %d oppføringer

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
nb[0]: Angre endring av eierskap for %d oppføring
nb[1]: Angre endring av eierskap for %d oppføringer

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
nb[0]: _Gjør om kopiering av %d oppføring
nb[1]: _Gjør om kopiering av %d oppføringer

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
nb[0]: _Gjør om duplikering av %d oppføring
nb[1]: _Gjør om duplikering av %d oppføringer

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
nb[0]: _Gjør om flytting av %d oppføring
nb[1]: _Gjør om flytting av %d oppføringer

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
nb[0]: _Gjør om navneendring av %d oppføring
nb[1]: _Gjør om navneendring av %d oppføringer

en: _Redo creation of an empty file
nb: _Gjør om opprettelse av tom fil

en: _Redo creation of a file from template
nb: _Gjør om opprettelse av fil fra mal

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
nb[0]: _Gjør om opprettelse av %d mappe
nb[1]: _Gjør om opprettelse av %d mapper

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
nb[0]: _Gjør om flytting av %d oppføring til papirkurv
nb[1]: _Gjør om flytting av %d oppføringer til papirkurv

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
nb[0]: _Gjør om gjenoppretting av %d oppføring fra papirkurven
nb[1]: _Gjør om gjenoppretting av %d oppføringer fra papirkurven

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
nb[0]: _Gjør om oppretting av lenke til %d oppføring
nb[1]: _Gjør om oppretting av lenker til %d oppføringer

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
nb[0]: _Gjør om sletting av %d oppføring
nb[1]: _Gjør om sletting av %d oppføringer

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
nb[0]: Gjør om rekursiv endring av rettigheter for %d oppføring
nb[1]: Gjør om rekursiv endring av rettigheter for %d oppføringer

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
nb[0]: Gjør om endring av rettigheter for %d oppføring
nb[1]: Gjør om endring av rettigheter for %d oppføringer

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
nb[0]: Gjør om endring av gruppe for %d oppføring
nb[1]: Gjør om endring av gruppe for %d oppføringer

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
nb[0]: Gjør om endring av eierskap for %d oppføring
nb[1]: Gjør om endring av eierskap for %d oppføringer

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
nb: Hvor nyåpnede faner skal plasseres i leservinduer.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
nb: Hvis denne settes til "after_current_tab", vil nye faner bli satt inn etter gjeldende fane. Hvis satt til "end", vil nye faner vises på enden av fanelisten.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
nb: Bytt fane med Ctrl + Tab

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
nb: Slå på for å kunne bytte faner med Ctrl + Tab og Ctrl + Shift + Tab.

en: Caja will exit when last window destroyed.
nb: Caja avsluttes når det siste vinduet lukkes.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
nb: Hvis sant, vil Caja avslutte når alle vinder er ødelagt. Dette er forvalgt innstilling. Hvis satt til usant, vil det bli startet uten noe vindu, så Caja kan tjene som nisse for å overvåke automontering av medium, eller tilsvarende oppgaver.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
nb: Aktiverer klassisk modus for Caja.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
nb: Hvis denne settes til «true» vil alle Caja-vinduer være utforskningsvinduer. Dette var forvalgt operasjonsmodus i Nautilus før versjon 2.6, og noen foretrekker denne oppførselen.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
nb: Alltid bruk adressefeltet i stedet for stilinjen

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
nb: Hvis nøkkelen settes til «true» vil Caja leservinduer alltid bruke et tekstfelt til adressefelt i stedet for stilinjen.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
nb: Om det skal spørres om bekreftelse ved sletting av filer eller tømming av papirkurven

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
nb: Caja spør om bekreftelse ved sletting av filer eller tømming av papirkurven hvis satt til «true».

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
nb: Hvorvidt det skal spørres om bekreftelse ved flytting av filer til papirkurven

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
nb: Skru på dette for å få Caja til å spørre om bekreftelse på flytting av filer til papirkurven.

en: Whether to enable immediate deletion
nb: Om umiddelbar sletting skal aktiveres

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
nb: Caja lar deg slette en fil umiddelbart og uten å flytte den til papirkurven hvis satt til «true». Denne funksjonen kan være hasardiøs, så vær forsiktig.

en: When to show preview text in icons
nb: Når skal forhåndsvisningstekst vises i ikoner

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
nb: Hastighetskompromiss ved forhåndsvisning av tekstinnhold i filas ikon. Hvis satt til "always" vil forhåndsvisninger alltid trå i kraft, selv når mappen er på en fjerntjener. Hvis satt til "local-only" vil forhåndsvisninger bare finne sted for lokale filsystemer. Hvis satt til "aldri" vil man aldri bry seg med å lese forhåndsvisningdata.

en: When to show number of items in a folder
nb: Bestemmer når antall oppføringer i en mappe skal vises

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
nb: Hastighetskompromiss ved visning av antall element i ei mappe. Hvis satt til "always" vil antallet alltid vises, selv når mappa er på en fjerntjener. Hvis det er satt til "local-only" vises bare antallet på lokale filsystemer. Hvis satt til "never" vil man aldri bry seg med å talle elementer.

en: Type of click used to launch/open files
nb: Type klikk som brukes for å starte/åpne filer

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
nb: Mulige verdier er «single» for å starte filer ved enkeltklikk eller «double» for å starte dem med dobbeltklikk.

en: What to do with executable text files when activated
nb: Bestem hva som skal gjøres med kjørbare tekstfiler når de aktiveres

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
nb: Handling for kjørbare tekstfiler når de aktiveres (enkelt- eller dobbeltklikk). Mulige verdier er «launch» for å starte dem som programmer, «ask» for å spørre via en dialog og «display» for å vise dem som tekstfiler.

en: Show the package installer for unknown MIME types
nb: Vis pakkeinstallasjonsprogrammet for ukjente MIME-typer

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
nb: Hvorvidt pakkeinstallasjonsvinduet skal vises til brukren hvis en ukjent MIME-type åpnes, for å søke etter et program som kan håndtere den.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
nb: Bruk ekstra museknapphendelser i Caja-utforskningsvindu

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
nb: For brukere med mus som har "framover"- og "tilbake"-knapper, bestemmer denne nøkkelen handlingen Caja foretar seg når disse trykkes.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
nb: Museknapp som aktiverer «Fremover»-kommandoen i et utforskningsvindu

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nb: For brukere med mus som har "framover"- og "tilbake"-knapper, bestemmer denne nøkkelen hvilken kanpp som aktiverer "framover"-kommandoen i et filutforskningsvindu. Mulige verdier ligger mellom 6 og 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
nb: Museknapp som aktiverer «Tilbake»-kommando i utforskningsvindu

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nb: For brukere med mus som har "framover"- og "tilbake"-knapper, bestemmer denne nøkkelen hvilken kanpp som aktiverer "framover"-kommandoen i et filutforskningsvindu. Mulige verdier ligger mellom 6 og 14.

en: When to show thumbnails of image files
nb: Når skal miniatyrer vises for bildefiler

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
nb: Hastighetskompromiss ved visning av et bilde som miniatyrbilde. Hvis satt til "always" vil miniatyrbilder alltid bli vist, selv når mappen er på en fjerntjener. Hvis satt til "local-only" vil visning av miniatyrbilder bare finne sted for lokale filsystemer. Hvis satt til "aldri" vil man aldri bry seg med å generere miniatyrbildet, og et generisk miniatyrbilde vil finnes i deres plass.

en: Maximum image size for thumbnailing
nb: Maksimal bildestørrelse for miniatyrbilder

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
nb: Bilder over denne størrelsen (i byte) vil ikke få miniatyrbilder. Formålet med denne innstillingen er å unngå å lage miniatyrbilder av store bilder som kan ta lang tid å laste eller bruke mye minne.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
nb: Om lyder skal forhåndsavspilles når pekeren plasseres over et ikon

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
nb: Hastighetskompromiss ved forhåndsspilling av lydfil når pekeren svever over et filikon. Hvis satt til "always" vil man alltid spille lyd, selv når mappen er på en fjerntjener. Hvis satt til "local-only" vil avspilling bare finne sted for lokale filsystemer. Hvis satt til "aldri" vil man aldri bry seg med å forhåndsspille lyd.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
nb: Vis avanserte rettigheter i dialog for filegenskaper

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
nb: Caja lar deg rediger noen av de mer eksotiske egenskapene ved en fil i brukervalg-dialogen hvis satt til «true».

en: Show folders first in windows
nb: Vis mapper først i vinduer

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
nb: Caja viser mapper foran filer i ikon- og listevisning hvis satt til «true».

en: Default sort order
nb: Forvalgt søkerekkefølge

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
nb: Forvalgt sorteringsorden for elementer i miniatyrvisning. Mulige verdier er "navn", "størrelse", "mtime", og "emblems".

en: Reverse sort order in new windows
nb: Omvendt sorteringsrekkefølge i nye vinduer

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
nb: Filer i nye vinduer vil sorteres i omvendt rekkefølge hvis satt til «true». For eksempel, hvis man sorterer på navn vil filene sorteres fra «å» til «a» i stedet for «a» til «å». Hvis man sorterer på størrelse vil de sorteres i synkende heller enn stigende rekkefølge.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
nb: Caja bruker brukerens hjemmemappe som skrivebord

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
nb: Caja bruker brukerens hjemmemappe som skrivebord hvis satt til «true». Hvis den settes til «false» brukes ~/Desktop som skrivebord.

en: Custom Background
nb: Egendefinert bakgrunn

en: Whether a custom default folder background has been set.
nb: Om en tilpasset forvalgt mappebakgrunn er satt.

en: Default Background Color
nb: Forvalgt bakgrunnsfarge

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
nb: Farge for forvalgt bakgrunn for en mappe. Brukes kun hvis background_set er satt til «true».

en: Default Background Filename
nb: Forvalgt bakgrunnsfilnavn

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
nb: Farge for forvalgt bakgrunn for en mappe. Brukes kun hvis background_set er satt til «true».

en: Custom Side Pane Background Set
nb: Tilpasset bakgrunn satt for sidelinje

en: Whether a custom default side pane background has been set.
nb: Om en tilpasset forvalgt bakgrunn er satt for sidepanelet.

en: Default Side Pane Background Color
nb: Forvalgt bakgrunnsfarge for sidelinje

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
nb: Filnavn for forvalgt bakgrunn for sidepanelet. Brukes kun hvis side_pane_background er satt til «true».

en: Default Side Pane Background Filename
nb: Forvalgt filnavn for bakgrunn for sidepanel

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
nb: Filnavn for forvalgt bakgrunn for panelbakgrunnen. Brukes kun hvis side_pane_background er satt til «true».

en: Default folder viewer
nb: Forvalgt mappevisning

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
nb: Når en mappe besøkes benyttes denne fremviseren med mindre du spesifikt har valgt en annen framviser for akkurat denne mappen. Mulige verdier er "list-view", "icon-view" og "compact-view".

en: Date Format
nb: Datoformat

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
nb: Format for fildatoer. Mulige verdier er «locale», «iso», «type» og «informal».

en: Whether to show hidden files
nb: Om skjulte filer skal vises

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
nb: Sett lik sann for å vise skjulte filer i filbehandleren. Skjulte filer starter enten med punktum eller er nevnt i mappens «.hidden»-fil.

en: Whether to show backup files
nb: Hvorvidt sikkerhetskopier skal vises

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
nb: Sett lik sann for å vise reservekopier i filbehandleren. Reservekopier er filer som slutter med tilde, «~».

en: Whether to show file sizes with IEC units
nb: Hvorvidt filstørrelses skal vises med IEC-enheter

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
nb: Hvis satt til sann, vises filstørrelser ved bruk av IEC (base 1024)-enheter med "KiB"-stilendelser, i steden for SI-enheter.

en: Whether to show icons in list view
nb: Hvorvidt ikoner skal vises i listevisningen

en: If set to true, show file icons in list view.
nb: Hvis satt til sann, vises filikoner i listevisningen.

en: Whether to show desktop notifications
nb: Hvorvidt skrivebordsvarslinger skal vises

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
nb: Sett lik sann for å vise skrivebordsvarslinger.

en: List of possible captions on icons
nb: Liste med mulig bildetekst for ikoner

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
nb: En liste over bildetekster under et ikon i ikonvisning og på skrivebordet. Det faktiske antallet linjer avhenger av forstørrelsesnivået. Noen mulige verdier er "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" og "mime_type".

en: Use tighter layout in new windows
nb: Bruk tettere plassering i nye vinduer

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
nb: Ikoner har tettere plassering som forvalg i nye vinduer hvis denne er satt til «true».

en: Put labels beside icons
nb: Plasser etiketter ved siden av ikoner

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
nb: Hvis sann vil etiketter plasseres ved siden av ikoner i stedet for under dem.

en: Default icon zoom level
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå for ikoner

en: Default zoom level used by the icon view.
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå for ikoner.

en: Default Thumbnail Icon Size
nb: Forvalgt ikonstørrelse for miniatyrbilder

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
nb: Forvalgt størrelse på et ikon for et miniatyrbilde i ikonvisning.

en: Text Ellipsis Limit
nb: Grense for tekst-ellipse

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
nb: En streng som angir hvordan deler av for lange filnavn skal erstattes med ellipse (…), avhengig av forstørrelsesnivå. Hvert element i listen er av typen «Forstørrelsesnivå:Heltall». For hvert angitt forstørrelsesnivå vil filnavnet, hvis det gitte heltallet er større enn 0, ikke overstige det gitte antallet linjer. Hvis heltallet er 0 eller mindre, vil ingen begrensning gjelde på det angitte forstørrelsesnivå. En forvalgt oppføring av typen «Heltall» uten noe angitt forstørrelsesnivå tillates også. Den definerer det maksimale antall linjer for alle andre forstørrelsesnivåer. Eksempler: 0 – vis alltid for lange filnavn; 3 – forkort filnavn hvis de overstiger tre linjer; minst:5,mindre:4,0 – forkort filnavn hvis de overstiger fem linjer for forstørrelsesnivået «minst». Forkort filnavn hvis de overstiger fire linjer for forstørrelsesnivået «mindre». Forkort ikke filnavn for andre forstørrelsesnivåer. Tilgjengelige forstørrelsesnivåer: minst (33%), mindre (50%), lite (66%), standard (100%), stor (150%), større (200%), størst (400%)

en: Default compact view zoom level
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå for kompakt visning

en: Default zoom level used by the compact view.
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå til bruk for kompakt visning.

en: All columns have same width
nb: Alle kolonner har samme bredde

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
nb: Hvis dette brukervalget er satt vil alle kolonner i kompakt visning ha samme bredde. Ellers vil bredden for hver kolonne bestemmes separat.

en: Default list zoom level
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå for liste

en: Default zoom level used by the list view.
nb: Forvalgt forstørrelsesnivå for listevisning.

en: Default list of columns visible in the list view
nb: Forvalgt liste med kolonner synlig i listevisning

en: Default list of columns visible in the list view.
nb: Forvalgt liste med kolonner synlig i listevisning.

en: Default column order in the list view
nb: Forvalgt rekkefølge for kolonner i listevisning

en: Default column order in the list view.
nb: Forvalgt rekkefølge for kolonner i listevisning.

en: Only show folders in the tree side pane
nb: Vis kun mapper i treet i sidelinjen

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
nb: Caja viser kun mapper i trevisningen i sidepanelet hvis satt til «true». Ellers vises både mapper og filer.

en: Desktop font
nb: Skrift for skrivebord

en: The font description used for the icons on the desktop.
nb: Skrifttypebeskrivelsen som brukes for ikoner på skrivebordet.

en: Home icon visible on desktop
nb: Vis Hjemme-ikonet på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
nb: Et ikon med en lenke til hjemmemappen vil plasseres på skrivebordet hvis satt til «true».

en: Computer icon visible on desktop
nb: Datamaskinikon vises på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
nb: Et ikon med en lenke til datamaskinen plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: Trash icon visible on desktop
nb: Papirkurvikon synlig på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
nb: Et ikon med en lenke til papirkurven plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: Show mounted volumes on the desktop
nb: Vis monterte volum på skrivebordet

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
nb: Ikoner med en lenke til monterte volum plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: Network Servers icon visible on the desktop
nb: Nettverk-ikonet er synlig på skrivebordet

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
nb: Et ikon med en lenke til nettverk plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: Desktop computer icon name
nb: Ikonnavn for datamaskin på skrivebordet

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
nb: Dette navnet kan settes hvis du ønsker et tilpasset navn for ikon for datamaskin på skrivebordet.

en: Desktop home icon name
nb: Ikonnavn for Hjem på skrivebordet

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
nb: Tilpasset navn for hjemmeikonet på skrivebordet.

en: Desktop trash icon name
nb: Ikonnavn for Papirkurv på skrivebordet

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
nb: Tilpasset navn for papirkurvikonet på skrivebordet.

en: Network servers icon name
nb: Ikonnavn for nettverkstjenere

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
nb: Dette navnet kan settes hvis du ønsker et tilpasset navn for ikonet for nettverkstjenere på skrivebordet.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
nb: Et heltall som angir hvordan deler av for lange filnavn skal erstattes med ellipse på skrivebordet. Hvis tallet er større enn 0, vil filnavnet ikke overstige det gitte antall linjer. Hvis tallet er 0 eller mindre, vil det ikke være noen grense for det viste antallet linjer.

en: The geometry string for a navigation window.
nb: Geometristreng for et navigeringsvindu.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
nb: En streng som inneholder lagret geometri og koordinatstreng for navigasjonsvinduer.

en: Whether the navigation window should be maximized.
nb: Hvorvidt navigeringsvinduet skal maksimeres.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
nb: Hvorvidt navigeringsvinduet skal være maksimert som forvalg.

en: Width of the side pane
nb: Bredde på sidepanelet

en: The default width of the side pane in new windows.
nb: Forvalgt bredde for sidepanelet i nye vinduer.

en: Show toolbar in new windows
nb: Vis verktøylinje i nye vinduer

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
nb: Nye vinduer har verktøylinjen synlig hvis satt til «true».

en: Show location bar in new windows
nb: Vis adressefelt i nye vinduer

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
nb: Nye vinduer har adressefeltet synlig hvis satt til «true».

en: Show status bar in new windows
nb: Vis statuslinje i nye vinduer

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
nb: Nye vinduer ha statuslinjen synlig hvis satt til «true».

en: Show side pane in new windows
nb: Vis sidelinje i nye vinduer

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
nb: Nye vinduer har sidepanelet synlig hvis satt til «true».

en: Side pane view
nb: Sidepanelvisning

en: The side pane view to show in newly opened windows.
nb: Sidepanelvisning som skal vises i nye vinduer.

en: List of extensions in disabled state.
nb: Liste over utvidelser i deaktivert tilstand.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
nb: Listen inneholder utvidelsene som for øyeblikket er avskrudd.

en: Whether to automatically mount media
nb: Om medie skal monteres automatisk

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
nb: Hvis denne settes til «true» vil Caja montere medier som harddisker som er synlige for brukerene og avtagbare medier ved oppstart og innsetting av medie.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
nb: Om en mappe skal åpnes automatisk for automatisk montert medie

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
nb: Hvis denne slås på vil Caja automatisk åpne en mappe når medier monteres automatisk. Dette gjelder kun for medier som ikke har en kjent x-content/* type; for medier med en kjent x-content type vil brukerkonfigurert handling utføres i stedet.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
nb: Aldri spør eller kjør programmer automatisk når medie settes inn

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
nb: Hvis denne settes til «true» vil Caja aldri spørre eller kjøre programmer automatisk når medier settes inn.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
nb: Liste med x-content/* typer hvor foretrukket program vil bli startet

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
nb: Liste av x-content/*-typer for de brukerne som har valgt å starte et program i preference-capplet. Det foretrukne program for den gitte typen vil bli startet ved innsettelse av media som samsvarer med disse typene.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
nb: Liste med x-content/* typer som er satt til «Ikke gjør noe»

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
nb: Liste av x-content/*-typer for de brukerne som har valgt "Ikke gjør noe" i preference capplet. Ingen forespørsel vil vises, ei heller vil noen tilsvarende programmer startes ved innsettelse av media som samsvarer med disse typene.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
nb: Liste med x-content/* typer som er satt til «Åpne mappe»

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
nb: Liste av x-content/*-typer for de brukerne som har valgt "Åpne mappe" i preferences capplet. Et mappevindu vil åpnes ved insetting av media som samsvarer med disse typene.

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Caja could not create the required folder "%s".
nb: Caja kunne ikke opprette nødvendig mappe «%s».

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
nb: Opprett denne mappen før du kjører Caja, eller endre rettighetene slik at Caja kan opprette den.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
nb: Caja kunne ikke opprette følgende mapper som kreves: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
nb: Opprett disse mappene før du kjører Caja, eller sett rettigheter slik at Caja kan lage dem.

en: Unable to eject %s
nb: Kan ikke løse ut %s

en: --check cannot be used with other options.
nb: --check kan ikke brukes med andre tilvalg.

en: --quit cannot be used with URIs.
nb: --quit kan ikke brukes med URI-er.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
nb: --geometry kan ikke brukes med mer enn én URI.

en: --select must be used with at least an URI.
nb: --select må brukes med minst én URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
nb: Utfør et raskt sett med selvsjekk-tester.

en: Show the version of the program.
nb: Vis versjonen av programmet.

en: Create the initial window with the given geometry.
nb: Opprett startvinduet med en oppgitt geometri.

en: GEOMETRY
nb: GEOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
nb: Kun opprett Caja-vinduer for eksplisitt spesifiserte URIer.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
nb: Ikke tegn opp skrivebordet (ignorer brukervalg satt i brukervalg-dialogen).

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
nb: Behandle skrivebordet uavhengig av valgte innstillinger eller miljø (bare for nye oppstarter)

en: Open URIs in tabs.
nb: Åpne URI-er i faner.

en: Open a browser window.
nb: Åpne et nettleservindu.

en: Quit Caja.
nb: Avslutt Caja.

en: Select specified URI in parent folder.
nb: Velg angitt URI i foreldermappe.

en: [URI...]
nb: [URI…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
nb: 
    
    Bla gjennom filsystemet med filbehandleren

en: Error starting autorun program: %s
nb: Feil ved oppstart av program for automatisk kjøring: %s

en: Cannot find the autorun program
nb: Kan ikke finne program for automatisk kjøring

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
nb: <big><b>Feil ved automatisk kjøring av program</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
nb: <big><b>Dette mediet inneholder programvare som er skal kjøres automatisk. Vil du kjøre programvaren?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
nb: Programvaren vil kjøre direkte fra mediet «%s». Du bør aldri kjøre programmer du ikke stoler på.
    
    Trykk Avbryt hvis du er i tvil.

en: No bookmarks defined
nb: Ingen bokmerker definert

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Show a list of your personal bookmarks
nb: Vis en liste med personlige bokmerker

en: There was an error displaying help: 
    %s
nb: En feil oppsto under vising av hjelp: 
    %s

en: Edit Bookmarks
nb: Rediger bokmerker

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Jump to
nb: _Gå til

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: _Name
nb: _Navn

en: _Location
nb: _Plassering

en: Public FTP
nb: Offentlig FTP

en: FTP (with login)
nb: FTP (med innlogging)

en: Windows share
nb: Delt ressurs

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nb: Sikker WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
nb: Kobler til …

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
nb: Kan ikke lese støttet tjenermetodeliste.
    Kontroller din GVfs-innstallasjon.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
nb: Mappen «%s» kan ikke åpnes på «%s»

en: The server at "%s" cannot be found.
nb: Fant ikke tjeneren på «%s».

en: Try Again
nb: Prøv igjen

en: Please verify your user details.
nb: Bekreft dine brukerdetaljer.

en: Continue
nb: Fortsett

en: There was an error displaying help.
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp.

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Server Details
nb: Tjenerdetaljer

en: _Server:
nb: _Tjener:

en: Share:
nb: Delt mappe:

en: Folder:
nb: Mappe:

en: User Details
nb: Brukerdetaljer

en: Domain Name:
nb: Domenenavn:

en: User Name:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Remember this password
nb: Husk dette passordet

en: Add _bookmark
nb: Tilføy _bokmerke

en: Bookmark Name:
nb: Bokmerkenavn:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
nb: 
    
    Legg til «Koble til tjener»-montering

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Could not remove emblem with name '%s'.
nb: Kunne ikke fjerne emblem med navn  «%s».

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
nb: Sannsynligvis fordi emblemet er permanent og ikke ett du har lagt til selv.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
nb: Kunne ikke endre navn på emblem med navn «%s».

en: Rename Emblem
nb: Endre navn på emblem

en: Enter a new name for the displayed emblem:
nb: Oppgi et nytt navn for vist emblem:

en: Rename
nb: Endre navn

en: Add Emblems...
nb: Legg til emblemer …

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
nb: Oppgi et beskrivende navn ved siden av emblemet. Dette navnet vil bli brukt andre steder for å identifisere emblemet.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
nb: Oppgi et beskrivende navn ved siden av emblemet. Dette navnet vil bli brukt andre steder for å identifisere emblemet.

en: Some of the files could not be added as emblems.
nb: Noen av filene kunne ikke legges til som emblemer.

en: The emblems do not appear to be valid images.
nb: Emblemene ser ikke ut til å være gyldige bilder.

en: None of the files could be added as emblems.
nb: Ingen av filene kunne legges til som emblemer.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
nb: Filen «%s» ser ikke ut til å være et gyldig bilde.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
nb: Filen som ble dratt hit ser ikke ut til å være et gyldig bilde.

en: The emblem cannot be added.
nb: Emblemet kan ikke legges til.

en: Emblems
nb: Emblemer

en: Show Emblems
nb: Vis emblemer

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
nb: Ingen

en: About Extension
nb: Om utvidelse

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
nb: Ikonvisning

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
nb: Listevisning

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
nb: Kompakt visning

en: Always
nb: Alltid

en: Local Files Only
nb: Kun lokale filer

en: Never
nb: Aldri

en: By Name
nb: Etter navn

en: By Path
nb: Etter sti

en: By Size
nb: Etter størrelse

en: By Size on Disk
nb: Etter størrelse på disk

en: By Type
nb: Etter type

en: By Modification Date
nb: Etter endringsdato

en: By Creation Date
nb: Etter opprettelsesdato

en: By Access Date
nb: Etter tilgangsdato

en: By Emblems
nb: Etter emblemer

en: By Extension
nb: Etter filtype

en: By Trashed Date
nb: Etter papirkurvdato

en: File Management Preferences
nb: Brukervalg for filbehandling

en: <b>Default View</b>
nb: <b>Forvalgt visning</b>

en: View _new folders using:
nb: Vis _nye mapper med:

en: _Arrange items:
nb: Pl_asser oppføringer:

en: Sort _folders before files
nb: Sorter mapper _før filer

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Show backup files
nb: Vis reservekopier

en: Default _zoom level:
nb: Forvalgt _forstørrelsesnivå:

en: _Use compact layout
nb: Br_uk tettere plassering

en: _Text beside icons
nb: _Tekst ved siden av ikoner

en: _Default zoom level:
nb: _Forvalgt forstørrelsesnivå:

en: A_ll columns have the same width
nb: A_lle kolonner har samme bredde

en: D_efault zoom level:
nb: Forv_algt forstørrelsesnivå:

en: _Show icons
nb: Vis _ikoner

en: Show _only folders
nb: _Vis kun mapper

en: Tree View
nb: Trevisning

en: Defaults
nb: Forvalg

en: Views
nb: Visninger

en: <b>Behavior</b>
nb: <b>Oppførsel</b>

en: _Single click to open items
nb: _Enkeltklikk for å åpne oppføringer

en: _Double click to open items
nb: _Dobbeltklikk for å åpne oppføringer

en: Open each _folder in its own window
nb: Åpne _hver mappe i et eget vindu

en: <b>Executable Text Files</b>
nb: <b>Kjørbare tekstfiler</b>

en: _Run executable text files when they are opened
nb: K_jør kjørbare tekstfiler når de åpnes

en: _View executable text files when they are opened
nb: _Vis kjørbare tekstfiler når de åpnes

en: _Ask each time
nb: _Spør hver gang

en: <b>Trash</b>
nb: <b>Papirkurv</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
nb: Spør før tømming _av papirkurven eller sletting av filer

en: Ask before moving files to the _Trash
nb: Spør før flytting av filer til _papirkurv

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
nb: Ta med en slettekommando som går utenom papirkurven

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: <b>Icon Captions</b>
nb: <b>Ikonsammendrag</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises under ikonnavnene. Mer informasjon vises etter hvert som du forstørrer.

en: <b>Date</b>
nb: <b>Dato</b>

en: <b>Size</b>
nb: <b>Størrelse</b>

en: _Show file sizes with IEC units
nb: _Vis filstørrelser med IEC-enheter

en: Display
nb: Vis

en: <b>List Columns</b>
nb: <b>Listekolonner</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i listevisning.

en: List Columns
nb: Listekolonner

en: <b>Text Files</b>
nb: <b>Tekstfiler</b>

en: Show te_xt in icons:
nb: Vis te_kst i ikoner:

en: <b>Other Previewable Files</b>
nb: <b>Andre filer som kan forhåndsvises</b>

en: Show _thumbnails:
nb: Vis minia_tyrbilder:

en: _Only for files smaller than:
nb: _Kun for filer mindre enn:

en: <b>Sound Files</b>
nb: <b>Lydfiler</b>

en: Preview _sound files:
nb: Forhåndsvis _lydfiler:

en: <b>Folders</b>
nb: <b>Mapper</b>

en: Count _number of items:
nb: Vis a_ntall oppføringer:

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: <b>Media Handling</b>
nb: <b>Mediehåndtering</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
nb: Velg hva som skal skje når medie settes inn eller når enheter kobles til systemet

en: CD _Audio:
nb: CD-_lyd:

en: _DVD Video:
nb: _DVD-video:

en: _Music Player:
nb: _Musikkspiller:

en: _Photos:
nb: _Bilder:

en: _Software:
nb: _Programvare:

en: <b>Other Media</b>
nb: <b>Andre medier</b>

en: Less common media formats can be configured here
nb: Mindre vanlige medieformater kan konfigureres her

en: Acti_on:
nb: Han_dling:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
nb: A_ldri spør eller start programmer ved innsetting av medie

en: B_rowse media when inserted
nb: Bla gjennom medie nå_r det blir satt inn

en: Media
nb: Medier

en: <b>Available _Extensions:</b>
nb: <b>Tilgjengelige _utvidelser:</b>

en: column
nb: kolonne

en: _About Extension
nb: _Om utvidelse

en: C_onfigure Extension
nb: _Sett opp utvidelse

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: History
nb: Historikk

en: Show History
nb: Vis historikk

en: Camera Brand
nb: Merke for kamera

en: Camera Model
nb: Kameramodell

en: Date Taken
nb: Dato tatt

en: Date Digitized
nb: Digitaliseringsdato

en: Exposure Time
nb: Lukkertid

en: Aperture Value
nb: Blenderverdi

en: ISO Speed Rating
nb: ISO-verdi

en: Flash Fired
nb: Blitz brukt

en: Metering Mode
nb: Lysmålingsmodus

en: Exposure Program
nb: Lukkerprogram

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Software
nb: Programvare

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Creator
nb: Opprettet av

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Rating
nb: Poeng

en: Image Type:
nb: Bildetype:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
nb[0]: <b>Bredde:</b> %d piksel
nb[1]: <b>Bredde:</b> %d piksler

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
nb[0]: <b>Høyde:</b> %d piksel
nb[1]: <b>Høyde:</b> %d piksler

en: Failed to load image information
nb: Kunne ikke laste bildeinformasjon

en: loading...
nb: laster …

en: Image
nb: Bilde

en: Information
nb: Informasjon

en: Show Information
nb: Vis informasjon

en: Use _Default Background
nb: Bruk _forvalgt bakgrunn

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
nb: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
nb: Dra kun ett bilde for å sette egendefinert ikon.

en: The file that you dropped is not local.
nb: Filen du slapp er ikke lokal.

en: You can only use local images as custom icons.
nb: Du kan kun bruke lokale bilder som egendefinerte ikoner.

en: The file that you dropped is not an image.
nb: Filen du slapp er ikke et bilde.

en: You can only use images as custom icons.
nb: Du kan kun bruke bilder som egendefinerte ikoner.

en: Open With %s
nb: Åpne med %s

en: Location:
nb: Plassering:

en: Go To:
nb: Gå til:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
nb[0]: Vil du vise %d plassering?
nb[1]: Vil du vise %d plasseringer?

en: Open Location
nb: Åpne plassering

en: _Location:
nb: _Plassering:

en: folder removed
nb: mappe fjernet

en: %s - File Browser
nb: %s - Bla gjennom filer

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
nb: Er du sikker på at du ønsker å tømme listen over stedene du har besøkt?

en: The location "%s" does not exist.
nb: Plasseringen «%s» finnes ikke.

en: The history location doesn't exist.
nb: Plasseringen «%s» finnes ikke i historikken.

en: _Go
nb: _Gå til

en: _Tabs
nb: _Faner

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Open another Caja window for the displayed location
nb: Åpne et nytt Caja-vindu for denne plasseringen

en: New _Tab
nb: Ny _fane

en: Open another tab for the displayed location
nb: Åpne en ny fane for denne plasseringen

en: Open Folder W_indow
nb: Åpne mappev_indu

en: Open a folder window for the displayed location
nb: Åpne et mappevindu for vist plassering

en: Close _All Windows
nb: Lukk _alle vinduer

en: Close all Navigation windows
nb: Lukk alle navigeringsvinduer

en: _Location...
nb: P_lassering …

en: Specify a location to open
nb: Oppgi en plassering som skal åpnes

en: Clea_r History
nb: Tøm histo_rikk

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
nb: Tøm innhold av Go-menyen og fram/tilbake- listene

en: S_witch to Other Pane
nb: B_ytt til det andre området

en: Move focus to the other pane in a split view window
nb: Flytt fokus til det andre området i det delte vinduet

en: Sa_me Location as Other Pane
nb: Sa_mme plassering som det andre området

en: Go to the same location as in the extra pane
nb: Gå til samme plassering som vises i det andre området

en: _Add Bookmark
nb: _Legg til bokmerke

en: Add a bookmark for the current location to this menu
nb: Legg til et bokmerke for nåværende adresse i denne menyen

en: _Edit Bookmarks...
nb: R_ediger bokmerker …

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
nb: Vis et vindu som tillater redigering av bokmerkene i denne menyen

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: Activate previous tab
nb: Aktiver forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Activate next tab
nb: Aktiver neste fane

en: Move Tab _Left
nb: Flytt fane til _venstre

en: Move current tab to left
nb: Flytt aktiv fane til venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til høy_re

en: Move current tab to right
nb: Flytt aktiv fane til høyre

en: S_how Search
nb: _Vis søk

en: Show search
nb: Vis søk

en: _Main Toolbar
nb: _Hovedverktøylinje

en: Change the visibility of this window's main toolbar
nb: Endre synligheten for dette vinduets hovedverktøylinje

en: _Side Pane
nb: _Sidepanel

en: Change the visibility of this window's side pane
nb: Endre synligheten for dette vinduets sidelinje

en: Location _Bar
nb: A_dresselinje

en: Change the visibility of this window's location bar
nb: Endre synligheten for dette vinduets adresselinje

en: St_atusbar
nb: St_atuslinje

en: Change the visibility of this window's statusbar
nb: Endre synligheten for dette vinduets statuslinje

en: _Search for Files...
nb: _Søk etter filer …

en: Search documents and folders by name
nb: Søk etter dokumenter og mapper etter navn

en: E_xtra Pane
nb: E_kstra område

en: Open an extra folder view side-by-side
nb: Åpne en ekstra mappevisning ved siden av eksisterende

en: _Back
nb: _Tilbake

en: Go to the previous visited location
nb: Gå til forrige besøkte plassering

en: Back history
nb: Tilbake

en: _Forward
nb: _Fremover

en: Go to the next visited location
nb: Gå til neste besøkte plassering

en: Forward history
nb: Fremover

en: _Zoom
nb: _Forstørr

en: _View As
nb: _Vis som

en: _Search
nb: _Søk

en: Toggle between button and text-based location bar
nb: Veksle mellom knapp og tekstbasert plasseringsbjelke

en: _New Tab
nb: _Ny fane

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: Close tab
nb: Lukk fane

en: Notes
nb: Notater

en: Show Notes
nb: Vis notater

en: Devices
nb: Enheter

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne skrivebordet som en mappe

en: File System
nb: Filsystem

en: Open the contents of the File System
nb: Åpne innholdet i filsystemet

en: Open the trash
nb: Åpne papirkurven

en: Mount and open %s
nb: Monter og åpne %s

en: Browse Network
nb: Utforsk nettverk

en: Browse the contents of the network
nb: Bla gjennom innholdet på nettverket

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Power On
nb: _Slå på

en: _Safely Remove Drive
nb: _Fjern lagringsenhet på en trygg måte

en: _Connect Drive
nb: _Koble til lagringsenhet

en: _Disconnect Drive
nb: Ko_ble fra lagringsenhet

en: _Start Multi-disk Device
nb: _Start enhet med flere disker

en: _Stop Multi-disk Device
nb: _Stopp enhet med flere disker

en: _Unlock Drive
nb: Lås _opp lagringsenhet

en: _Lock Drive
nb: _Lås lagringsenhet

en: Unable to start %s
nb: Kan ikke starte %s

en: Unable to poll %s for media changes
nb: Kan ikke sjekke %s for bytte av medie

en: Unable to stop %s
nb: Kan ikke stoppe %s

en: Open in New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: Remove
nb: Fjern

en: Rename...
nb: Endre navn …

en: _Mount
nb: _Monter

en: _Detect Media
nb: _Gjenkjenn media

en: _Format
nb: _Formater

en: Places
nb: Steder

en: Show Places
nb: Vis steder

en: Backgrounds and Emblems
nb: Bakgrunner og emblemer

en: _Remove...
nb: Fje_rn …

en: Add new...
nb: Legg til nye …

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
nb: Beklager, men mønster «%s» kunne ikke slettes.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
nb: Sjekk om du har rettigheter til å slette mønsteret.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
nb: Beklager, men emblem %s kunne ikke slettes.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
nb: Sjekk om du har rettigheter til å slette emblemet.

en: Select an Image File for the New Emblem
nb: Velg en bildefil for det nye emblemet

en: Create a New Emblem
nb: Opprett et nytt emblem

en: _Keyword:
nb: Nøk_kelord:

en: _Image:
nb: B_ilde

en: Create a New Color:
nb: Lag en ny farge:

en: Color _name:
nb: Farge_navn:

en: Color _value:
nb: Farge_verdi:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
nb: Beklager, du kan ikke erstatte bilde for nullstilling.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
nb: Nullstill er et spesielt bilde som ikke kan slettes.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
nb: Beklager, men mønster %s kan ikke installeres.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
nb: Velg et bilde å legge til som et mønster

en: The color cannot be installed.
nb: Fargen kan ikke installeres.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
nb: Beklager, men du må oppgi et fargenavn som ikke er brukt allerede for den nye fargen.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
nb: Beklager, men du må oppgi et navn for den nye fargen.

en: Select a Color to Add
nb: Velg en farge å legge til

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
nb: Beklager, men «%s» er ikke en brukbar bildefil.

en: The file is not an image.
nb: Filen er ikke et bilde.

en: Select a Category:
nb: Velg en kategori:

en: C_ancel Remove
nb: _Avbryt fjerning

en: _Add a New Pattern...
nb: _Legg til et nytt mønster …

en: _Add a New Color...
nb: _Legg til en ny farge …

en: _Add a New Emblem...
nb: _Legg til et nytt emblem …

en: Click on a pattern to remove it
nb: Klikk på et mønster for å fjerne det

en: Click on a color to remove it
nb: Klikk på en farge for å fjerne den

en: Click on an emblem to remove it
nb: Klikk på et emblem for å fjerne det

en: Patterns:
nb: Mønstre:

en: Colors:
nb: Farger:

en: Emblems:
nb: Emblemer:

en: _Remove a Pattern...
nb: Fje_rn et mønster …

en: _Remove a Color...
nb: Fje_rn en farge …

en: _Remove an Emblem...
nb: Fje_rn et emblem …

en: File Type
nb: Filtype

en: Tags
nb: Merkelapper

en: Modification Time
nb: Endringstid

en: Contained text
nb: Inneholder tekst

en: Select folder to search in
nb: Velg mappen du vil søke i

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
nb: Mellomromsinndelte merkelapper. Samsvarer med filer som inneholder ALLE oppgitte merkelapper.

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Music
nb: Musikk

en: Picture
nb: Bilde

en: Illustration
nb: Illustrasjon

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Pdf / Postscript
nb: PDF / PostScript

en: Text File
nb: Tekstfil

en: Select type
nb: Velg type

en: Any
nb: Enhver

en: Other Type...
nb: Annen type …

en: Less than or equal to
nb: Mindre enn eller lik

en: Greater than or equal to
nb: Større enn eller lik

en: 1 Hour
nb: 1 time

en: 1 Day
nb: 1 dag

en: 1 Week
nb: 1 uke

en: 1 Month
nb: 1 måned

en: 6 Months
nb: 6 måneder

en: 1 Year
nb: 1 år

en: Matches files that contains specified text.
nb: Treffer filer som inneholder angitt tekst.

en: Remove this criterion from the search
nb: Fjern dette kriteriet fra søket

en: Search Folder
nb: Søk i mappe

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit the saved search
nb: Rediger lagret søk

en: Add a new criterion to this search
nb: Legg til nytt kriterie for dette søket

en: Go
nb: Start

en: Reload
nb: Oppdater

en: Perform or update the search
nb: Utfør eller oppdater søket

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: Search results
nb: Søkeresultat

en: Search:
nb: Søk:

en: Close the side pane
nb: Lukk sidepanelet

en: _Places
nb: _Steder

en: Open _Location...
nb: Åpne _plassering …

en: Close P_arent Folders
nb: Lukk opph_avsmapper

en: Close this folder's parents
nb: Lukk denne mappens opphav

en: Clos_e All Folders
nb: Lukk all_e mapper

en: Close all folder windows
nb: Lukk alle mappevinduer

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nb: Finn dokumenter og mapper på denne datamaskinen etter navn eller innhold

en: Delete all items in the Trash
nb: Slett alle oppføringer i papirkurven

en: Restore Selected Items
nb: Gjenopprett valgte oppføringer

en: Restore selected items to their original position
nb: Gjenopprett valgte oppføringer til sin opprinnelige posisjon

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
nb: Ønsker du å fjerne alle bokmerker med denne plasseringen fra din liste?

en: Bookmark for Nonexistent Location
nb: Bokmerke for plassering som ikke fins

en: You can choose another view or go to a different location.
nb: Du kan velge en annen visning eller gå til en annen plassering.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
nb: Plasseringen kan ikke ses i denne visningen.

en: Content View
nb: Innholdsvisning

en: View of the current folder
nb: Visning for aktiv mappe

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
nb: Caja har ingen installerte visningsprogrammer som kan vise mappen.

en: The location is not a folder.
nb: Plasseringen er ikke en mappe.

en: Could not find "%s".
nb: Fant ikke «%s».

en: Please check the spelling and try again.
nb: Sjekk stavingen og prøv igjen.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
nb: Caja håndterer ikke %s-plasseringer.

en: Caja cannot handle this kind of location.
nb: Caja håndterer ikke denne type plassering.

en: Unable to mount the location.
nb: Kan ikke montere plasseringen.

en: Access was denied.
nb: Tilgang ble nektet.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
nb: Kunne ikke vise «%s» fordi verten ikke ble funnet.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
nb: Sjekk at stavingen er korrekt og at mellomtjenings-innstillingene er korrekte.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
nb: Feil: %s
    Velg et annet visningsprogram og prøv igjen.

en: Go to the location specified by this bookmark
nb: Gå til plasseringen oppgitt i dette bokmerket

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Caja er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Caja distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med Caja. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Caja
nb: Om Caja

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
nb: Caja lar deg organisere filer og mapper både å din datamaskin og via nettverket.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
nb: Opphavsrett © 1999-2009 Nautilus-forfatterne
    Opphavsrett © 2011-2021 Caja-forfatterne

en: Website
nb: Nettside

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _View
nb: _Vis

en: Close this folder
nb: Lukk denne mappen

en: _Backgrounds and Emblems...
nb: _Bakgrunner og emblemer …

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
nb: Vis bakgrunner, farger og emblemer som kan brukes til å tilpasse utseendet

en: Prefere_nces
nb: _Brukervalg

en: Edit Caja preferences
nb: Rediger brukervalg for Caja

en: Open _Parent
nb: Åpne o_pphav

en: Open the parent folder
nb: Lagre opphavsmappe

en: Stop loading the current location
nb: Stopp lasting av aktiv plassering

en: _Reload
nb: L_es på nytt

en: Reload the current location
nb: Last aktiv plassering på nytt

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Display Caja help
nb: Vis hjelp for Caja

en: _About
nb: _Om

en: Display credits for the creators of Caja
nb: Vis informasjon om dem som laget Caja

en: Zoom _In
nb: For_størr

en: Increase the view size
nb: Øk visningsstørrelse

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: Decrease the view size
nb: Mindre visningsstørrelse

en: Normal Si_ze
nb: Normal st_ørrelse

en: Use the normal view size
nb: Bruk normal visningsstørrelse

en: Connect to _Server...
nb: Koble til _tjener …

en: Connect to a remote computer or shared disk
nb: Koble til en ekstern datamaskin eller delt disk

en: _Home Folder
nb: _Hjemmemappe

en: _Computer
nb: _Datamaskin

en: _Network
nb: _Nettverk

en: T_emplates
nb: _Maler

en: Open your personal templates folder
nb: Åpne din personlige malmappe

en: _Trash
nb: _Papirkurv

en: Open your personal trash folder
nb: Åpne din personlige papirkurv

en: Show _Hidden Files
nb: Vis skjulte _filer

en: Toggle the display of hidden files in the current window
nb: Slå av/på visning av skjulte filer i dette vinduet

en: Show Bac_kup Files
nb: Vis _reservekopier

en: Toggle the display of backup files in the current window
nb: Slår av eller på visning av reservekopier i gjeldende vindu

en: _Up
nb: _Opp

en: _Home
nb: _Hjem

en: Loading...
nb: Laster …

en: These files are on an Audio CD.
nb: Disse filene ligger på en lyd-CD.

en: These files are on an Audio DVD.
nb: Disse filene ligger på en lyd-DVD.

en: These files are on a Video DVD.
nb: Disse filene ligger på en video-DVD.

en: These files are on a Video CD.
nb: Disse filene ligger på en video-CD.

en: These files are on a Super Video CD.
nb: Disse filene ligger på en Super Video-CD.

en: These files are on a Photo CD.
nb: Disse filene ligger på en Photo-CD.

en: These files are on a Picture CD.
nb: Disse bildene ligger på en bilde-CD.

en: The media contains digital photos.
nb: Dette mediet inneholder digitale bilder.

en: These files are on a digital audio player.
nb: Disse filene ligger på en digital lydspiller.

en: The media contains software.
nb: Mediet inneholder programvare.

en: The media has been detected as "%s".
nb: Mediet er gjenkjent som «%s».

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom to Default
nb: Forstørr til forvalgt verdi

en: Zoom
nb: Forstørr

en: Set the zoom level of the current view
nb: Sett forstørrelsesnivå for aktiv visning

en: Background
nb: Bakgrunn

en: E_mpty Trash
nb: Tø_m papirkurv

en: Create L_auncher...
nb: Opprett oppst_arter …

en: Create a new launcher
nb: Lag en ny oppstarter

en: Change Desktop _Background
nb: Endre skrivebords_bakgrunn

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
nb: Vis et vindu som lar deg velge mønster eller farge for skrivebordsbakgrunnen

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurv

en: Desktop View
nb: Skrivebordsvisning

en: _Desktop
nb: _Skrivebord

en: The desktop view encountered an error.
nb: Visning av skrivebord ble utsatt for en feil.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
nb: Visning av skrivebord ble utsatt for en feil under oppstart.

en: Display this location with the desktop view.
nb: Skrivebordsvisning for denne plasseringen.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
nb[0]: Dette vil åpne %'d separat fane.
nb[1]: Dette vil åpne %'d separate faner.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
nb[0]: Dette vil åpne %'d separat vindu.
nb[1]: Dette vil åpne %'d separate vinduer.

en: Select Items Matching
nb: Velg oppføringer med treff

en: _Pattern:
nb: Mø_nster:

en: Examples:
nb: Eksempler:

en: Save Search as
nb: Lagre søk som

en: _Save
nb: _Lagre

en: Search _name:
nb: _Navn på søk:

en: _Folder:
nb: _Mappe:

en: Select Folder to Save Search In
nb: Velg mappe for lagring av søk

en: "%s" selected
nb: «%s» valgt

en: %'d folder selected | %'d folders selected
nb[0]: %'d mappe valgt
nb[1]: %'d mapper valgt

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
nb[0]:  (inneholder %'d oppføring)
nb[1]:  (inneholder %'d oppføringer)

note: Translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
nb[0]:  (med totalt %'d oppføring)
nb[1]:  (med totalt %'d oppføringer)

en: %'d item selected | %'d items selected
nb[0]: %'d oppføring valgt
nb[1]: %'d oppføringer valgt

en: %'d other item selected | %'d other items selected
nb[0]: %'d annen oppføring valgt
nb[1]: %'d andre oppføringer valgt

en: Free space: %s
nb: Ledig plass: %s

en: %s, Free space: %s
nb: %s, ledig plass: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
nb[0]: Bruk «%s» til å åpne valgt oppføring
nb[1]: Bruk «%s» til å åpne valgte oppføringer

en: Open parent location
nb: Åpne rot-mappe

en: Open parent location for the selected item
nb: Åpne rot-mappe for valgt oppføring

en: Run "%s" on any selected items
nb: Kjør «%s» på valgte oppføringer

en: Create Document from template "%s"
nb: Opprett dokument fra mal «%s»

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
nb: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
nb: Ved å velge et skript fra denne menyen vil du kjøre dette skriptet med eventuelle markerte oppføringer som inndata.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
nb: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen.
    Valg av et skript fra menyen vil kjøre dette skriptet.
    
    Når skriptet kjøres fra en lokal mappe vil dette bli gitt valgte filer som argument. Når det kjøres fra en ekstern mappe (f.eks. en mappe som viser web- eller ftp-innhold), vil ikke skriptet få noen parametere.
    
    I alle tilfeller vil Caja sette følgende miljøvariabler som skriptet kan bruke:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: stier for valgte filer adskilt med linjeskift (kun lokalt)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIer for valgte filer adskilt med linjeskift
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for aktiv plassering
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posisjon og størrelse for aktivt vindu
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: sti til valgte filer i inaktivt område i et delt vindu adskilt med linjeskift (kun lokalt)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI for valgte filer i inaktivt område i et delt vindu adskilt med linjeskift
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for aktiv plassering i inaktivt område av et delt vindu

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
nb: «%s» vil bli flyttet hvis du velger kommandoen «Lim inn filer»

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
nb: «%s» vil bli kopiert hvis du velger kommandoen «Lim inn filer»

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
nb[0]: %'d valgt oppføring vil flyttes hvis du velger kommandoen «Lim inn»
nb[1]: %'d valgte oppføringer vil flyttes hvis du velger kommandoen «Lim inn»

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
nb[0]: %'d valgt oppføring vil kopieres hvis du velger kommandoen «Lim inn»
nb[1]: %'d valgte oppføringer vil kopieres hvis du velger kommandoen «Lim inn»

en: There is nothing on the clipboard to paste.
nb: Ingenting å lime inn fra utklippstavlen.

en: Unable to unmount location
nb: Kan ikke avmontere plassering

en: Unable to eject location
nb: Kan ikke løse ut plassering

en: Unable to stop drive
nb: Kan ikke stoppe lagringsenhet

en: Connect to Server %s
nb: Koble til tjener %s

en: _Connect
nb: _Koble til

en: Link _name:
nb: _Navn på lenke:

en: Create _Document
nb: Opprett _dokument

en: Open Wit_h
nb: Åpne me_d

en: Choose a program with which to open the selected item
nb: Velg et program du vil åpne valgt oppføring med

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: View or modify the properties of each selected item
nb: Vis eller endre egenskapene for hver av de valgte oppføringene

en: Create _Folder
nb: Opprett _mappe

en: Create a new empty folder inside this folder
nb: Lag en ny tom mappe i denne mappen

en: No templates installed
nb: Ingen maler er installert

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
nb: _Tom fil

en: Create a new empty file inside this folder
nb: Lag en ny tom fil i denne mappen

en: Open the selected item in this window
nb: Åpne valgt oppføring i dette vinduet

en: Open in Navigation Window
nb: Åpne i et navigeringsvindu

en: Open each selected item in a navigation window
nb: Åpne hver valgt oppføring i et navigeringsvindu

en: Open each selected item in a new tab
nb: Åpne hver valgt oppføring i en ny fane

en: Open in _Folder Window
nb: Åpne i _mappevindu

en: Open each selected item in a folder window
nb: Åpne hver valgt oppføring i et mappevindu

en: Other _Application...
nb: _Annet program …

en: Choose another application with which to open the selected item
nb: Velg et annet program du vil åpne valgt oppføring med

en: Open With Other _Application...
nb: Åpne med et annet _program …

en: _Open Scripts Folder
nb: _Åpne skript-mappe

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
nb: Vis mappen som inneholder skriptene som vises i denne menyen

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
nb: Gjør klar valgte filer for flytting med kommandoen «Lim inn filer»

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
nb: Gjør klar valgte filer for kopiering med kommandoen «Lim inn filer»

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
nb: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene «Klipp ut filer» eller «Kopier filer»

en: _Paste Into Folder
nb: _Lim filer inn i mappe

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
nb: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene «Klipp ut filer» eller «Kopier filer» til valgt mappe

en: Cop_y to
nb: Kop_ier til

en: M_ove to
nb: Fl_ytt til

en: Select all items in this window
nb: Velg alle oppføringer i dette vinduet

en: Select I_tems Matching...
nb: Velg oppføringer med _treff …

en: Select items in this window matching a given pattern
nb: Velg oppføringer i dette vinduet som passer et gitt mønster

en: _Invert Selection
nb: _Reverser om valg

en: Select all and only the items that are not currently selected
nb: Velg alle oppføringer som ikke er valgt nå

en: D_uplicate
nb: D_upliser

en: Duplicate each selected item
nb: Dupliser alle valgte oppføringer

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
nb[0]: Opprett len_ke
nb[1]: Opprett len_ker

en: Create a symbolic link for each selected item
nb: Opprett en symbolsk lenke for hver valgt oppføring

en: _Rename...
nb: Gi _nytt navn …

en: Rename selected item
nb: Endre navn på valgt oppføring

en: Move each selected item to the Trash
nb: Flytt hver valgt oppføring til papirkurven

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
nb: Slett hver valgt oppføring, uten å flytte dem til papirkurven

en: _Restore
nb: Gjenopp_rett

en: _Undo
nb: A_ngre

en: Undo the last action
nb: Angre siste handling

en: _Redo
nb: _Gjør om

en: Redo the last undone action
nb: Gjør om forrige angrede handling

en: Reset View to _Defaults
nb: _Sett visning til forvalg

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
nb: Nullstill sorteringsrekkefølge og forstørrelsesnivå til brukervalg for denne visningen

en: Connect To This Server
nb: Koble til denne tjeneren

en: Make a permanent connection to this server
nb: Opprett en permanent tilkobling til denne tjeneren

en: Mount the selected volume
nb: Monter valgt volum

en: Unmount the selected volume
nb: Avmonter valgt volum

en: Eject the selected volume
nb: Løs ut valgt volum

en: Format the selected volume
nb: Formater valgt volum

en: Start the selected volume
nb: Start valgt volum

en: Stop the selected volume
nb: Stopp valgt volum

en: Detect media in the selected drive
nb: Gjenkjenn media i valgt lagringsenhet

en: Mount the volume associated with the open folder
nb: Monter volum som er assosiert med den åpne mappen

en: Unmount the volume associated with the open folder
nb: Avmonter volum som er assosiert med den åpne mappen

en: Eject the volume associated with the open folder
nb: Løs ut volum assosiert med den åpne mappen

en: Format the volume associated with the open folder
nb: Formater volume assosiert med den åpne mappen

en: Start the volume associated with the open folder
nb: Start volume assosiert med den åpne mappen

en: Stop the volume associated with the open folder
nb: Stopp volum som er assosiert med den åpne mappen

en: Open File and Close window
nb: Åpne fil og lukk vindu

en: Sa_ve Search
nb: La_gre søk

en: Save the edited search
nb: Lagre redigert søk

en: Sa_ve Search As...
nb: L_agre søk som …

en: Save the current search as a file
nb: Lagre dette søket som en fil

en: Open this folder in a navigation window
nb: Åpne mappen i et navigeringsvindu

en: Open this folder in a new tab
nb: Åpne denne mappen i en ny fane

en: Open this folder in a folder window
nb: Åpne denne mappen i et mappevindu

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
nb: Gjør klar den åpne mappen til å bli flyttet med kommandoen «Lim inn»

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
nb: Gjør klar den åpne mappen til å bli kopiert med kommandoen «Lim inn»

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
nb: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene «Klipp ut filer» eller «Kopier filer» til denne mappen

en: Move this folder to the Trash
nb: Flytt denne mappen til papirkurven

en: Delete this folder, without moving to the Trash
nb: Slett dennne mappen uten å flytte den til papirkurven

en: Mount the volume associated with this folder
nb: Monter volum som er assosiert med denne mappen

en: Unmount the volume associated with this folder
nb: Avmonter volum som er assosiert med denne mappen

en: Eject the volume associated with this folder
nb: Løs ut volum assosiert med denne mappen

en: Format the volume associated with this folder
nb: Formater volume assosiert med denne mappen

en: Start the volume associated with this folder
nb: Start volume som er assosiert med denne mappen

en: Stop the volume associated with this folder
nb: Stopp volum som er assosiert med denne mappen

en: View or modify the properties of this folder
nb: Vis eller endre egenskaper for denne mappen

en: _Other pane
nb: _Annet område

en: Copy the current selection to the other pane in the window
nb: Kopier aktivt utvalg til det andre området i dette vinduet

en: Move the current selection to the other pane in the window
nb: Flytt aktivt utvalg til det andre området i dette vinduet

en: Copy the current selection to the home folder
nb: Kopier aktivt utvalg til hjemmemappen

en: Move the current selection to the home folder
nb: Flytt aktivt utvalg til hjemmemappen

en: Copy the current selection to the desktop
nb: Kopier aktivt utvalg til skrivebordet

en: Move the current selection to the desktop
nb: Flytt aktivt utvalg til skrivebordet

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
nb: Kjør eller håndter skript fra %s

en: _Scripts
nb: _Skript

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
nb: Flytt åpen mappe ut av papirkurven til «%s»

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt mappe ut av papirkurven til «%s»
nb[1]: Flytt valgte mapper ut av papirkurven til «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
nb[0]: Flytt valgt mappe ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte mapper ut av papirkurven

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt fil ut av papirkurven til «%s»
nb[1]: Flytt valgte filer ut av papirkurven til «%s»

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
nb[0]: Flytt valgt fil ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte filer ut av papirkurven

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
nb[0]: Flytt valgt oppføring ut av papirkurven til «%s»
nb[1]: Flytt valgte oppføringer ut av papirkurven til «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
nb[0]: Flytt valgt oppføring ut av papirkurven
nb[1]: Flytt valgte oppføringer ut av papirkurven

en: Start the selected drive
nb: Start valgt lagringsenhet

en: Connect to the selected drive
nb: Koble til valgt lagringsenhet

en: _Start Multi-disk Drive
nb: _Start lagringsenhet med flere disker

en: Start the selected multi-disk drive
nb: Start valgt lagringsenhet med flere disker

en: U_nlock Drive
nb: _Lås opp lagringsenhet

en: Unlock the selected drive
nb: Lås opp valgt lagringsenhet

en: Stop the selected drive
nb: Stopp valgt lagringsenhet

en: Safely remove the selected drive
nb: Fjern valgt lagringsenhet på en trygg måte

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: Disconnect the selected drive
nb: Koble fra valgt lagringsenhet

en: _Stop Multi-disk Drive
nb: _Stopp lagringsenhet med flere disker

en: Stop the selected multi-disk drive
nb: Stopp valgt lagringsenhet med flere disker

en: Lock the selected drive
nb: Lås valgt lagringsenhet

en: Start the drive associated with the open folder
nb: Start lagringsenhet assosiert med den åpne mappen

en: Connect to the drive associated with the open folder
nb: Koble til lagringsenhet som er assosiert med den åpne mappen

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
nb: Start lagringsenhet med flere disker som er assosiert med den åpne mappen

en: Unlock the drive associated with the open folder
nb: Lås opp lagringsenhet som er assosiert med den åpne mappen

en: _Stop the drive associated with the open folder
nb: _Stopp lagringsenhet som er assosiert med den åpne mappen

en: Safely remove the drive associated with the open folder
nb: Fjern lagringsenhet assosiert med den åpne mappen på en trygg måte

en: Disconnect the drive associated with the open folder
nb: Koble fra lagringsenhet som er assosiert med den åpne mappen

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
nb: Stopp lagringsenhet med flere disker som er assosiert med den åpne mappen

en: Lock the drive associated with the open folder
nb: Lås lagringsenhet som er assosiert med den åpne mappen

en: Browse in New _Window
nb: Bla gjennom i nytt _vindu

en: _Browse Folder | _Browse Folders
nb[0]: _Bla gjennom mappe
nb[1]: _Bla gjennom mapper

en: Browse in New _Tab
nb: Bla gjennom i ny _fane

en: _Delete Permanently
nb: _Slett permanent

en: Delete the open folder permanently
nb: Slett åpen mappe permanent

en: Move the open folder to the Trash
nb: Flytt åpen mappe til papirkurv

en: _Open With %s
nb: _Åpne med %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
nb[0]: Åpne i %'d nytt _vindu
nb[1]: Åpne i %'d nye _vinduer

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
nb[0]: Bla gjennom i %'d nytt _vindu
nb[1]: Bla gjennom i %'d nye _vinduer

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
nb[0]: Åpne i %'d ny _fane
nb[1]: Åpne i %'d nye _faner

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
nb[0]: Bla gjennom i %'d ny _fane
nb[1]: Bla gjennom i %'d nye _faner

en: Delete all selected items permanently
nb: Slett alle valgte oppføringer permanent

en: View or modify the properties of the open folder
nb: Vis eller endre egenskaper for åpen mappe

en: Download location?
nb: Last ned plassering?

en: You can download it or make a link to it.
nb: Du kan ikke laste den ned eller lage en lenke til den.

en: Make a _Link
nb: Opprett _lenke

en: _Download
nb: Last ne_d

en: Drag and drop is not supported.
nb: Dra-og-slipp støttes ikke.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
nb: Dra-og-slipp støttes kun for lokale filsystemer.

en: An invalid drag type was used.
nb: En ugyldig type ble brukt for draoperasjon.

en: Link Creation Failed
nb: Klarte ikke å opprette lenke

en: Cannot create the link to %s
nb: Kan ikke opprette lenke til %s

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
nb: sluppet tekst.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
nb: data som ble sluppet

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjenta

en: Comment
nb: Kommentar

en: Command
nb: Kommando

en: Empty View
nb: Tom visning

en: _Empty
nb: _Tom

en: The empty view encountered an error.
nb: Tom visning ble utsatt for en feil.

en: Display this location with the empty view.
nb: Tom visning for denne plasseringen.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å vise innholdet av «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
nb: «%s» ble ikke funnet. Kanskje den ble slettet nylig.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
nb: Kunne ikke vise alt innhold for «%s»: %s

en: The folder contents could not be displayed.
nb: Mappeinnholdet kunne ikke vises.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er allerede i bruk i denne mappen. Bruk et annet navn.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
nb: «%s» finnes ikke i denne mappen. Kanskje den er flyttet eller slettet nylig?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre navn på «%s».

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet «/». Bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er ikke gyldig. Bruk et annet navn.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
nb: Kunne ikke endre navn for «%s» til «%s»: %s

en: The item could not be renamed.
nb: Oppføringen kunne ikke gis nytt navn.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre gruppen for «%s».

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre gruppe for «%s»: %s

en: The group could not be changed.
nb: Gruppen kunne ikke endres.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre eier for «%s»: %s

en: The owner could not be changed.
nb: Eier kunne ikke endres.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
nb: Kunne ikke endre rettigheter for «%s»: %s

en: The permissions could not be changed.
nb: Rettighetene kunne ikke endres.

en: Renaming "%s" to "%s".
nb: Endrer navn fra «%s» til «%s».

en: by _Name
nb: etter _navn

en: Keep icons sorted by name in rows
nb: Behold ikoner sortert etter navn i rader

en: by _Size
nb: etter _størrelse

en: Keep icons sorted by size in rows
nb: Behold ikoner sortert etter størrelse i rader

en: by S_ize on Disk
nb: etter st_ørrelse på disk

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
nb: Behold ikoner sortert etter diskbruk i rader

en: by _Type
nb: etter _type

en: Keep icons sorted by type in rows
nb: Behold ikoner sortert etter type i rader

en: by Modification _Date
nb: etter endrings_dato

en: Keep icons sorted by modification date in rows
nb: Behold ikoner sortert etter endringsdato i rader

en: by _Creation Date
nb: etter _opprettelsesdato

en: Keep icons sorted by creation date in rows
nb: Behold ikoner sortert etter opprettelsesdato i rader

en: by _Emblems
nb: etter _emblemer

en: Keep icons sorted by emblems in rows
nb: Behold ikoner sortert etter emblemer i rader

en: by T_rash Time
nb: etter tid den ble lagt i papi_rkurven

en: Keep icons sorted by trash time in rows
nb: Behold ikoner sortert etter tiden den ble lagt i papirkurven

en: by E_xtension
nb: etter filt_ype

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
nb: Behold ikoner sortert etter omvendt etternavnsegmenter i rader

en: _Organize Desktop by Name
nb: _Organiser skrivebordet etter navn

en: Arran_ge Items
nb: _Plasser oppføringer

en: Resize Icon...
nb: Endre størrelse på ikon …

en: Make the selected icon resizable
nb: Gjør det mulig å endre størrelse på valgt ikon

en: Restore Icons' Original Si_zes
nb: G_jenopprett ikonenes opprinnelige størrelser

en: Restore each selected icon to its original size
nb: Gjenopprett original størrelse for alle valgte ikoner

en: _Organize by Name
nb: _Organiser etter navn

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
nb: Plasser ikonene på nytt slik at de passer bedre til vinduene og unngår overlapping

en: Compact _Layout
nb: Tettere p_lassering

en: Toggle using a tighter layout scheme
nb: Slå av/på bruk av tettere plassering

en: Re_versed Order
nb: Om_vendt rekkefølge

en: Display icons in the opposite order
nb: Vis ikoner i omvendt rekkefølge

en: _Keep Aligned
nb: _Behold justert

en: Keep icons lined up on a grid
nb: Behold ikoner justert i et rutenett

en: _Lock Icons Position
nb: _Lås ikonposisjon

en: Prevent repositioning icons
nb: Forhindre flytting av ikoner

en: _Manually
nb: _Manuelt

en: Leave icons wherever they are dropped
nb: La ikoner bli hvor de slippes

en: By _Name
nb: Etter _navn

en: By _Size
nb: Etter _størrelse

en: By S_ize on Disk
nb: Etter st_ørrelse på disk

en: By _Type
nb: Etter _type

en: By Modification _Date
nb: Etter endrings_dato

en: By _Creation Date
nb: Etter _opprettelsesdato

en: By _Emblems
nb: Etter _emblemer

en: By T_rash Time
nb: Etter når den ble lagt i papi_rkurven

en: By E_xtension
nb: Etter filt_ype

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
nb: Behold ikoner sortert etter omvendt etternavnsegmenter i rader

en: Restore Icon's Original Si_ze
nb: G_jenopprett ikonets opprinnelige størrelse

en: pointing at "%s"
nb: peker til «%s»

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
nb: _Ikoner

en: The icon view encountered an error.
nb: Ikonvisningen ble utsatt for en feil.

en: The icon view encountered an error while starting up.
nb: Ikonvisningen ble utsatt for en feil under oppstart.

en: Display this location with the icon view.
nb: Ikonvisning for denne plasseringen.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
nb: _Kompakt

en: The compact view encountered an error.
nb: Kompakt visning ble utsatt for en feil.

en: The compact view encountered an error while starting up.
nb: Kompakt visning ble utsatt for en feil under oppstart.

en: Display this location with the compact view.
nb: Kompakt visning for denne plasseringen.

en: (Empty)
nb: (Tom)

en: %s Visible Columns
nb: %s synlige kolonner

en: Choose the order of information to appear in this folder:
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i denne mappen

en: Visible _Columns...
nb: Synlige _kolonner …

en: Select the columns visible in this folder
nb: Velg synlige kolonner i denne mappen

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
nb: _Liste

en: The list view encountered an error.
nb: Listevisningen ble utsatt for en feil.

en: The list view encountered an error while starting up.
nb: Listevisningen ble utsatt for en feil under oppstart.

en: Display this location with the list view.
nb: Listevisning for denne plasseringen.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
nb: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen!

en: _Name: | _Names:
nb[0]: _Navn:
nb[1]: _Navn:

en: Properties
nb: Egenskaper

en: %s Properties
nb: Egenskaper for %s

en: Cancel Group Change?
nb: Avbryt endring av gruppe?

en: Cancel Owner Change?
nb: Avbryt endring av eier?

en: nothing
nb: ingenting

en: unreadable
nb: ulesbar

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
nb[0]: %'d oppføring, totalt %s (%s på disk)
nb[1]: %'d oppføringer, totalt %s (%s på disk)

en: (some contents unreadable)
nb: (noe innhold ikke lesbart)

en: Contents:
nb: Innhold:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
nb: brukt

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
nb: ledig

en: Total capacity:
nb: Total kapasitet:

en: Filesystem type:
nb: Type filsystem:

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Link target:
nb: Lenkemål:

en: Size on Disk:
nb: Størrelse på disk:

en: Volume:
nb: Volum:

en: Accessed:
nb: Aksessert:

en: Modified:
nb: Endret:

en: Created:
nb: Opprettet:

en: Free space:
nb: Ledig plass:

en: _Read
nb: _Les

en: _Write
nb: _Skriv

en: E_xecute
nb: _Kjør

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
nb: nei

en: list
nb: liste

en: read
nb: les

en: create/delete
nb: opprett/slett

en: write
nb: skriv

en: access
nb: tilgang

en: Access:
nb: Tilgang:

en: Folder access:
nb: Mappetilgang:

en: File access:
nb: Filtilgang:

en: List files only
nb: Vis kun filer

en: Access files
nb: Aksesser filer

en: Create and delete files
nb: Opprett og slett filer

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: Read and write
nb: Skriv og les

en: Special flags:
nb: Spesielle flagg:

en: Set _user ID
nb: Sett br_uker-ID

en: Set gro_up ID
nb: Sett gr_uppe-ID

en: _Sticky
nb: K_lebrig

en: _Owner:
nb: _Eier:

en: Owner:
nb: Eier:

en: _Group:
nb: _Gruppe:

en: Group:
nb: Gruppe:

en: Others
nb: Andre

en: Execute:
nb: Kjør:

en: Allow _executing file as program
nb: Tillat _kjøring av filen som et program

en: Others:
nb: Andre:

en: Folder Permissions:
nb: Rettigheter for mappe:

en: File Permissions:
nb: Rettigheter for fil:

en: Text view:
nb: Tekstvisning:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
nb: Du er ikke eier og kan derfor ikke endre disse rettighetene.

en: SELinux context:
nb: SELinux-kontekst:

en: Last changed:
nb: Sist endret:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
nb: Bruk rettigheter for underliggende filer

en: The permissions of "%s" could not be determined.
nb: Rettighetene for «%s» kunne ikke bestemmes.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
nb: Rettigheter for «%s» kunne ikke bestemmes.

en: Creating Properties window.
nb: Oppretter egenskaper-vindu.

en: Select Custom Icon
nb: Velg egendefinert ikon

en: Tree
nb: Tre

en: Show Tree
nb: Vis tre

en: Widget View
nb: Skjermelementvisning

en: _Widget View
nb: _Skjermelementvisning

en: The widget view encountered an error.
nb: Skjermelementvisningen ble utsatt for en feil.

en: The widget view encountered an error while starting up.
nb: Skjermelementvisningen ble utsatt for en feil under oppstart.

en: Display this location with the widget view.
nb: Skjermelementvisning for denne plasseringen.
