caja 1.25.3 - en to si translation catalogue (615 entries)

en: _Patterns
si: රටා (_P)

en: Drag a pattern tile to an object to change it
si: වස්තුවක පසුතලය වෙනස් කිරීමට එම වස්තුව මතට ටයිල් රටාවක් ඇද දමන්න

en: Blue Ridge
si: නිල් පැහැති වැටි

en: Blue Rough
si: නිල් රළු

en: Blue Type
si: නිල් වර්‍ග

en: Brushed Metal
si: පිහිදු ලෝහ

en: Burlap
si: ඟණ රෙද්ද

en: Camouflage
si: නිගෝපණ

en: Chalk
si: හුණු පාට

en: Cork
si: කොර්ක්

en: Dots
si: තිත්

en: Fibers
si: තන්තු

en: Floral
si: මල් වැටුණු

en: Fossil
si: පොසිල

en: Green Weave
si: කොළ පැහැති රළ

en: Ice
si: අයිස්

en: Manila Paper
si: ඛනිඡමය කඩදාසිය

en: Moss Ridge
si: පාසි වැටිය

en: Numbers
si: අංක

en: Ocean Strips
si: මුහුදු රැළි

en: Purple Marble
si: දමිපාට මාර්බල්

en: Rough Paper
si: රලු කඩදාසි

en: Sky Ridge
si: අහස් වැටිය

en: Snow Ridge
si: හිම වැටිය

en: Stucco
si: බදාමය

en: Terracotta
si: ටෙරාකොටා

en: Wavy White
si: සුදු පැහැති රෑල්ළ

en: C_olors
si: වර්‍ණ (_o)

en: Drag a color to an object to change it to that color
si: වස්තුවක වර්‍ණය වෙනස් කිරීමට එම වස්තුව මතට වර්‍ණයක් ඇද දමන්න

en: Orange
si: තැඹිලි

en: Ruby
si: වෛරොඩි

en: Sky
si: අහස

en: Indigo
si: ඉංදිගො

en: Violet
si: දම්

en: Sea Foam
si: මුහුදු පෙණ

en: Deep Teal
si: ගැඹුරැ සේරා

en: Dark Cork
si: තද කොර්ක්

en: Mud
si: මඬ

en: Azul
si: නිල්

en: Bubble Gum
si: බබ්ල්ගම්

en: White
si: සුදු

en: Apparition
si: යෙදුම

en: Silver
si: රිදී

en: Concrete
si: කොන්ක්‍රීට්

en: Charcoal
si: අඟුරු

en: Black
si: කලු

en: _Emblems
si: සංකේත (_E)

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
si: වස්තුවක සංකේතය වෙනස් කිරීමට එම වස්තුව මතට වර්‍ණයක් ඇද දමන්න

en: Erase
si: මකන්න

en: File Browser
si: ගොනු ගවේශකය

en: Browse the file system with the file manager
si: ගොනු ගවේශකය සමඟින් ගොනු පද්ධතිය ගවේශනය කරන්න

en: Computer
si: පරිගණකය

en: File Manager
si: ගොනු කළමණාකරු

en: File Management
si: ගොනු කළමණාකරනය

en: Open Folder
si: බහලුම විවෘත කරන්න

en: Home Folder
si: නිවාස බහලුම

en: Open your personal folder
si: ඔබගේ පෞද්ගලික බහලුම් විවෘත කරන්න

en: Saved search
si: සුරකින ලද සෙවීම

en: Network
si: ජාලය

en: Browse bookmarked and local network locations
si: පිටු සළකුණු කළ සහ ප්‍රදේශිය ජාල පිහිටීම් ගවේශනය කරන්න

en: Text
si: පෙළ

en: The text of the label.
si: ලේබලයේ පෙළ

en: Justification
si: නිදොස් බව

en: Line wrap
si: රේඛාවේ වැස්ම

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
si: රේඛාවේ වැස්ම සැකසුව හොත්, පෙළ පුළුල් වේ.

en: Cursor Position
si: දර්ශකයේ පිහිටීම

en: The current position of the insertion cursor in chars.
si: ඇතුලත් කිරිමේ දර්ශකයේ දැන් පිහිටීම වචන වෙයි.

en: Selection Bound
si: තෝරා ගැනිමෙ සීමාව

en: Cu_t
si: කපන්න (_t)

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Paste
si: අලවන්න (_P)

en: Select All
si: සියල්ල තෝරන්න

en: Show more _details
si: වැඩි විස්තර පෙන්වන්න (_d)

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: _Revert
si: පෙර තත්වයට පත් කිරීම (_R)

en: You can stop this operation by clicking cancel.
si: අහෝසි කරන්න ක්ලික් කිරිමෙන් ඔබට මෙම මෙහෙයුම නැවැත්විය හැක.

en:  (invalid Unicode)
si:  (සාවද්‍ය යුනිකෙතය)

en: _Eject
si: ඉවත් කරන්න (_E)

en: _Unmount
si: අස්ථාපනය (_U)

en: Copy the selected text to the clipboard
si: තෝරාගත් පෙළ පසුරුපුවරුව වෙත පිටපත් කරන්න

en: Select _All
si: සියල්ල තෝරන්න (_A)

en: Move _Up
si: ඉහළට ගෙනියන්න (_U)

en: Move Dow_n
si: පහළට ගෙනියන්න (_n)

en: Use De_fault
si: ප්‍රකෘතිය භාවිතා කරන්න (_f)

en: Name
si: නම

en: The name and icon of the file.
si: ගොනුවේ නම සහා අයිකනය.

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: The size of the file.
si: ගොනුවේ විශාලත්වය.

en: Type
si: වර්‍ගය

en: The type of the file.
si: ගොනුවෙ වර්‍ගය.

en: Date Modified
si: වෙනස්කල දිනය

en: The date the file was modified.
si: ගොනුව වෙනස් කළ දිනය

en: Date Accessed
si: භාවිතා කළ දිනය

en: The date the file was accessed.
si: ගොනුව භාවිතා කළ දිනය

en: Owner
si: හිමිකරු

en: The owner of the file.
si: ගොනුවේ හිමිකරු.

en: Group
si: සමුහය

en: The group of the file.
si: ගොනුව හිමි සමුහය.

en: Permissions
si: අවසර

en: The permissions of the file.
si: ගොනුවේ අවසර.

en: Octal Permissions
si: අටේපාදයෙන් අවසර

en: MIME Type
si: MIME වර්‍ගය

en: The mime type of the file.
si: ගොනුවෙ mime වර්‍ගය.

en: SELinux Context
si: SELinux සංදර්භය

en: Location
si: පිහිටිම

en: Reset
si: මුල් තත්වයට සකසන්න

en: on the desktop
si: මූලික තිරය මත

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
si: %s ගේ නිවස

en: Network Servers
si: ජාල සේවාදායක

en: Trash
si: ඉවතලන බහලුම

en: _Move Here
si: මෙතනට ගෙනියන්න (_M)

en: _Copy Here
si: මෙතනට පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Link Here
si: මෙතනට පුරුකක් සකසන්න (_L)

en: Set as _Background
si: පසුබිම ලෙස සකසන්න (_B)

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Set as background for _all folders
si: සියලුම බහලුම් වල පසුබිම ලෙස සකසන්න (_a)

en: Set as background for _this folder
si: මෙම බහලුමෙ පසුබිම ලෙස සකසන්න (_t)

en: The emblem cannot be installed.
si: සංකේතයස්ථාඔනය කළ නොහැක.

en: Please choose a different emblem name.
si: කරුණාකර වෙනස් සංකේත නාමයක් තොරන්න.

en: today at 00:00:00 PM
si: අද 00:00:00 ප.ව. ට

en: today at %-I:%M:%S %p
si: අද  %-I:%M:%S %p ට

en: today at 00:00 PM
si: අද 00:00 ප.ව. ට

en: today at %-I:%M %p
si: අද %-I:%M %p ට

en: today, 00:00 PM
si: අද 00:00 ප.ව.

en: today, %-I:%M %p
si: අද %-I:%M %p

en: today
si: අද

en: yesterday at 00:00:00 PM
si: ඊයේ 00:00:00 ප.ව. ට

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
si: ඊයේ %-I:%M:%S %p  ට

en: yesterday at 00:00 PM
si: ඊයේ 00:00 ප.ව. ට

en: yesterday at %-I:%M %p
si: ඊයේ %-I:%M %p ට

en: yesterday, 00:00 PM
si: ඊයේ 00:00 ප.ව. ට

en: yesterday, %-I:%M %p
si: ඊයේ %-I:%M %p ට

en: yesterday
si: ඊයේ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
si: බඳදා, සැප්තැම්බර් 00 0000   00:00:00 ප.ව ට

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
si: %A, %B %-d %Y   %-I:%M:%S %p ට

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
si: සදුදා, Oct 00 0000   00:00:00 ප.ව. ට

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
si: %a, %b %-d %Y   %-I:%M:%S %p ට

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
si: සදුදා, ඔක් 00 0000   00:00 ප.ව. ට

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
si: %a, %b %-d %Y   %-I:%M %p ට

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
si: ඔක් 00 0000   00:00 ප.ව. ට

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
si: %b %-d %Y  %-I:%M %p ට

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
si: ඔක් 00 0000, 00:00 ප.ව.

en: 00/00/00, 00:00 PM
si: 00/00/00, 00:00 ප.ව.

en: ? items
si: ? අයිතම

en: ? bytes
si: ? බයිට්

en: unknown type
si: නොදන්නා වර්‍ගය

en: unknown MIME type
si: නොදන්නා MIME වර්‍ගය

en: unknown
si: නොදන්නා

en: program
si: ක්‍රමලේඛන

en: link
si: පුරුක

en: link (broken)
si: පුරුක (බිදුනි)

en: Size:
si: විශාලත්වය:

en: Type:
si: වර්‍ගය:

en: _Skip
si: මගහරින්න (_S)

en: Replace
si: ආදේශය

en: _Retry
si: නැවත උත්සාහ කරන්න (_R)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: Replace _All
si: සියල්ල ආදේශ කරන්න (_A)

en: Another link to %s
si: %s වෙත තවත් පුරුකක්

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
si:  (පිටපත)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
si:  (තවත් පිටපතක්)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
si: වෙනි පිටපත)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
si: වෙනි පිටපත)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
si: වෙනි පිටපත)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
si: වෙනි පිටපත)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
si: %s (පිටපත)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
si: %s (තවත් පිටපතක්)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
si: ඔබ අයිතමයක් මැකුවහොත් එය ස්තිරවම නැතිවනු ඇත.

en: Empty _Trash
si: ඉවතලන බහලුම හිස් කරන්න (_T)

en: Move to _Trash
si: ඉවතලන්න (_T)

en: Deleting files
si: ගොනු මකමින්

en: Error while deleting.
si: මැකීමේදී දෝෂයකි.

en: Error while copying.
si: පිටපත් කිරීමේදි දෝෂයකි.

en: Error while moving.
si: ගෙන යාමේදි දෝෂයකි.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
si: නිර්නාමික බහලුම

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
si: නව ගොනුව

en: The Link "%s" is Broken.
si: "%s" පුරුක ගිලිහුනි.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
si: "%s" පුරුක කැඩි ඇත. ෙය ඉවතලන්නද?

en: Mo_ve to Trash
si: ඉවතලන බදුනට දමන්න (_v)

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
si: ඔබට අවශ්‍ය "%s" ක්‍රියාත්මක කිරීමටද? නැති නම් අන්තර්ගතය දර්ශනය කිරීමටද?

en: "%s" is an executable text file.
si: "%s" ක්‍රියාත්මක කළ හැකි පෙළ ගොනුවකි.

en: Run in _Terminal
si: අග්‍රය තුල ක්‍රියාත්මක කරන්න (_T)

en: _Display
si: පෙන්වන්න (_D)

en: _Run
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න (_R)

en: Are you sure you want to open all files?
si: ඔබට විශ්වාසද? ඔබට සියලුම ගොනු විවෘත කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Opening "%s".
si: "%s" විවෘත වෙමින්.

en: Default
si: ප්‍රකෘතිය

en: Icon
si: අයිකනය

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: No applications selected
si: කිසිඳු යෙදුමක් තෝරා නැත

en: %s document
si: %s ලේඛනය

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Could not run application
si: යෙදුම ක්‍රියාකරවිය නොහැක

en: Could not find '%s'
si: '%s' සොයාගත නොහැකි විය

en: Could not find application
si: යෙදුම සොයාගත නොහැකි විය

en: Unknown error
si: නොදන්නා දෝෂයක්

en: Could not add application
si: යෙදුම එක්කල නොහැකි විය

en: Select an Application
si: යෙදුමක් තෝරන්න

en: Open With
si: සමඟ විවෘත කරන්න

en: Select an application to view its description.
si: විස්තර බැලීමට යෙදුමක් තෝරන්න.

en: _Use a custom command
si: විධානයක් භාවිතා කරන්න  _U

en: _Browse...
si: ගවේෂණය... (_B)

en: Add Application
si: යෙදුමක් එක්කරන්න

en: Open Failed, would you like to choose another application?
si: විවෘත කිරීම අසමත් විය, ඔබ වෙනත් යෙදුමක් තෝරාගැනීමට කැමතිද?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
si: විවෘත කිරීම අසමත් විය, ඔබ වෙනත් ක්‍රියාවක් තෝරාගැනීමට කැමතිද?

en: Details:
si: විස්තර:

en: Search
si: සොයන්න

en: Search for "%s"
si: "%s"සඳහා සොයන්න

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
si: මාර්‍ග පුවරුව වෙනුවට පිහිටීම් ඇතුළත් කිරීම සැම විටම භාවිතා කරන්න

en: Show folders first in windows
si: කවුළු තුල බහලිම් පළමුව පෙන්වන්න

en: Default sort order
si: පෙරනිමි වර්‍ග පිළිවෙළ

en: Default Background Color
si: පෙරනිමි පසුතල වර්‍ණය

en: Default Background Filename
si: පෙරනිමි පසුතල ගොනු නාමය

en: Custom Side Pane Background Set
si: වෙනස් කළ පැති පුවරු පසුතලය සකසන ලදි

en: Default Side Pane Background Color
si: පෙරනිමි වෙනස් කළ පැති පුවරු පසුතල වර්‍ණය

en: Default Side Pane Background Filename
si: පෙරනිමි පැති පුවරු පසුතල ගොනු නාමය

en: Default folder viewer
si: පෙරනිමි බහලුම් දසුන

en: Date Format
si: දිනයේ සංයුතිය

en: Default icon zoom level
si: සංකේත විශාලනයේ පෙරනිමි මට්ටම

en: Default Thumbnail Icon Size
si: පෙරනිමි සිඟිති රූ අයිකන ප්‍රමාණය

en: Default list zoom level
si: පෙරනිමි ලැයිස්තු විශාලණය

en: Default column order in the list view
si: ලැයිස්තු දසුනේ පෙරනිමි තීරු පිළිවෙල

en: Default column order in the list view.
si: ලැයිස්තු දසුනේ පෙරනිමි තීරු පිළිවෙල.

en: Home icon visible on desktop
si: නිවාස සංකේතය මූලික තිරය මත දර්ශනය කරන්න

en: Computer icon visible on desktop
si: මූලික තිරය මත දිස්වන පරිගණක සංකේතය

en: Trash icon visible on desktop
si: ඉවනලන අයිකනය මූලිකතිරය ඔත දර්ශනය කරන්න

en: Show mounted volumes on the desktop
si: ස්ථාපිත පරිමාව මූලිකතිරය මත දර්ශනය කරන්න

en: Network Servers icon visible on the desktop
si: ජාල සේවාදායක අයිකනය මූලිකතිරය මත දර්ශනය කරන්න

en: Width of the side pane
si: පැතිපුවරුවේ පළල

en: Show toolbar in new windows
si: මෙවලම් පුවරුව නව කවුළුව තුළ දර්ශනය කරන්න

en: Show location bar in new windows
si: පිහිටීම් පුවරුව නව කවුළුව තුළ දර්ශනය කරන්න

en: Show status bar in new windows
si: තත්ව පුවරුව නව කවුළුව තුළ දර්ශනය කරන්න

en: Show side pane in new windows
si: පැති කවුළු නව කවුළුව තුළ දර්ශනය කරන්න

en: Side pane view
si: පැති කවුළු දසුන

en: Starting %s
si: ආරම්භවෙමින් %s

en: Not a launchable item
si: ඇරඹීය හැකි අයිතමයක් නොවේ

en: Quit Caja.
si: Caja වෙතින් පිටවන්න.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
si: 
    
    ගොනු පද්ධතිය කළමණාකරු සමඟ ගවේශනය කරන්න

en: No bookmarks defined
si: කිසිම පිටු සළකුණක් දක්වා නැත

en: Bookmarks
si: පිටු සළකුණු

en: There was an error displaying help: 
    %s
si: සහාය දර්ශනයේදි දෝෂයක් තිබුනි: 
    %s

en: Edit Bookmarks
si: පිටු සළකුණු සකසන්න

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: _Bookmarks
si: පිටු සළකුණු (_B)

en: FTP (with login)
si: FTP (පිවිසීමක් සමඟ)

en: There was an error displaying help.
si: උදව් දර්ශනය කිරීමේදි දෝෂයක් තිබුණි.

en: C_onnect
si: සම්බන්ධ (_o)

en: Connect to Server
si: සේවාදායකයට සම්බන්ද වන්න

en: _Server:
si: සේවාදායකය (_S):

en: _Port:
si: තොට (_P):

en: Folder:
si: බහලුම:

en: Password:
si: රහස්පදය:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
si: 
    
    සේවාදායකයට සම්බන්ධ වීමට එක්කරන්න

en: Desktop
si: මූලික තිරය

en: Rename Emblem
si: සංකේත නම වෙනස් කරන්න

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: Add Emblems...
si: සංකේත එක් කරන්න...

en: The emblem cannot be added.
si: සංකේතය එක් කළ නොහැක.

en: Emblems
si: සංකේත

en: Show Emblems
si: සංකේත පෙන්වන්න

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
si: කිසිවක් නැත

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
si: අයිකන දසුන

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
si: ලැයිස්තු දසුන

en: Never
si: කිසිදාක නැත

en: By Name
si: නමින්

en: By Size
si: විශාලත්වයෙන්

en: By Type
si: වර්‍ගයෙන්

en: By Modification Date
si: වෙනස් කළ දිනයෙන්

en: By Emblems
si: සංකේත මභින්

en: 1 MB
si: 1 මෙගා බයිට්‍

en: 3 MB
si: 3 මෙගා බයිට්‍

en: 5 MB
si: 5 මෙගා බයිට්‍

en: 10 MB
si: 10 මෙගා බයිට්‍

en: 100 MB
si: 100 මෙගා බයිට්‍

en: File Management Preferences
si: ගොනු කළමණාරන අභිප්‍රේත

en: View _new folders using:
si: භාවිතයෙන් නව බහලුම් නැරඹිම (_n):

en: _Arrange items:
si: අයිතම පිළිවෙලට සකසන්න (_A):

en: Sort _folders before files
si: ගොනු වලට ප්‍රථම බහලුම් වර්‍ග කරන්න (_f)

en: Default _zoom level:
si: පෙරනිමි විශාලණ මට්ටම (_z):

en: _Use compact layout
si: සංයුක්ත පසුබිම භාවිතා කර්නන (_U)

en: _Text beside icons
si: අයිකන අසලින් පෙළ (_T)

en: _Default zoom level:
si: පෙරනිමි විශාලණ මට්ටම (_D):

en: Show _only folders
si: බහලුම් පමණක් පෙන්වන්න (_o)

en: Views
si: දසුන්

en: _Ask each time
si: සැම විටම අහන්න (_A)

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
si: ගොනු මැකීමට හෝ ඉවතලන බහලුම හිස් කිරීමට ප්‍රථම විමසන්න (_e)

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
si: ඉවතලන බහලුම මගහරින මැකීමේ විධානය ඇතුළත්ව (_n)

en: Behavior
si: හැසිරිම

en: _Format:
si: සංයුතිය (_F):

en: Display
si: සංදර්ශකය

en: Choose the order of information to appear in the list view.
si: ලැයිස්තු දසුන තුළ තොරතුරු දිස් විය යුතු පිළිවෙළ තෝරන්න.

en: List Columns
si: තිරු දක්වන්න

en: Show te_xt in icons:
si: අයිකන තුළ පෙළ දර්ශනය (_x):

en: Show _thumbnails:
si: සිගිති රූ දර්ශනය (_t):

en: _Only for files smaller than:
si: උපරිම විශාලත්ව සීමාව (_O):

en: Preview _sound files:
si: හඬ ගොනු පෙරදසුන (_s):

en: Count _number of items:
si: අයිකන ගණන ගණන් කරන්න (_n):

en: Preview
si: පුර්ව දර්ශනය

en: _Type:
si: වර්‍ගය: (_T)

en: History
si: අතීත

en: Show History
si: අතීතය දර්ශනය කරන්න

en: Camera Brand
si: කැමරාවේ ර්‍ගය

en: Camera Model
si: කැමරාවේ ආකාර

en: Date Taken
si: ලබාගත් දිනය

en: ISO Speed Rating
si: ISO වේග වර්‍ග කිරීම

en: Software
si: මෘදුකාංග

en: Description
si: විස්තරය

en: Image Type:
si: පිළිඹිබු වර්‍ගය:

en: Failed to load image information
si: පිංතුරයේ තොරතුරු පුරණය අසමත්විය

en: loading...
si: පූරණය වෙමින්...

en: Image
si: පිළිඹිබු

en: Information
si: තොරතුරු

en: Show Information
si: තොරතුරු දර්ශණය කරන්න

en: Use _Default Background
si: පෙරනිමි පසුබිම භාවිතා කරන්න (_D)

en: Location:
si: පිහිටිම:

en: Open Location
si: පිහිටීම විවෘත කරන්න

en: _Location:
si: පිහිටීම: (_L)

en: %s - File Browser
si: %s - ගොනු සැරිසරණය

en: The location "%s" does not exist.
si: "%s" පිහිටුම නොමැත.

en: The history location doesn't exist.
si: අතීත පිහිටුම නොමැත

en: _Go
si: යන්න (_G)

en: Close _All Windows
si: සියලුම කවුළු වසන්න (_A)

en: _Location...
si: පිහිටීම... (_L)

en: Specify a location to open
si: විවෘත කිරීමට පිහිටීමක් දක්වන්න

en: Clea_r History
si: අතිතය

en: _Add Bookmark
si: පිටු සළකුණු එක් කරන්න (_A)

en: _Previous Tab
si: පෙර භාවිතා කළ පටිත්ත (_P)

en: _Next Tab
si: මීලඟ පටිත්ත (_N)

en: _Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් පුවරුව (_M)

en: _Side Pane
si: පැති කවුළුව (_S)

en: Location _Bar
si: පිහිටීම් පුවරුව (_B)

en: St_atusbar
si: තත්ව පුවරුව (_a)

en: _Search for Files...
si: ගොනු සොයමින්... (_S)

en: _Back
si: පසු පසට (_B)

en: Go to the previous visited location
si: මීට පෙර ඇති පෙර ගමන් කළ පිහිටීමට යන්න

en: Back history
si: පසු අතීතය

en: _Forward
si: ඉදිරියට (_F)

en: Go to the next visited location
si: මීලඟට ඇති පෙර ගමන් කළ පිහිටීමට යන්න

en: Forward history
si: ඉදිරි අතීතය

en: _Search
si: සොයන්න (_S)

en: Close tab
si: පටිත්ත වසන්න

en: Notes
si: සටහන්

en: Show Notes
si: සටහන් පෙන්වන්න

en: File System
si: ගොනු පද්ධතිය

en: _Stop
si: නවතන්න (_S)

en: Open in New _Window
si: නව කවුළුවක විවෘත කරන්න (_W)

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Rename...
si: නම වෙනස් කරන්න...

en: _Mount
si: ස්ඵාපනය (_M)

en: _Format
si: සංයුතිය (_F)

en: Places
si: ස්ථාන

en: Show Places
si: ස්ථාන දර්ශණය කරන්න

en: Backgrounds and Emblems
si: පසුතල සහ සංකේත

en: _Remove...
si: ඉවත් කරන්න... (_R)

en: Check that you have permission to delete the pattern.
si: රටාව මැකීම සඳහා ඔබට අවසර තබේදැයි විපරම් කරන්න.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
si: සංකේතය මැකීම සඳහා ඔබට අවසර තබේදැයි විපරම් කරන්නැක.

en: Select an Image File for the New Emblem
si: නව සංකේතය සඳහා පිංතුරයක් තෝරන්න

en: Create a New Emblem
si: නව '%s' නම සංකේතයක් නිර්මාණය කරන්න

en: _Keyword:
si: යතුරුවචනය (_K):

en: _Image:
si: පිළිඹිබුව (_I):

en: Create a New Color:
si: නව වර්‍ණයක් නිර්මාණය කරන්න:

en: Color _name:
si: වර්‍ණයේ නම (_n):

en: Color _value:
si: වර්‍ණ අගය (_v):

en: Select an Image File to Add as a Pattern
si: රටානක් ලෙස එක් කිරීම සඳහා පිංතුර ගොනුවක් තෝරන්න

en: The color cannot be installed.
si: වර්‍ණය ස්ථාපනය කළ නොහැක.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
si: සමාවෙන්න, නව වර්‍ණය සඳහා භාවිතා නොකළ වර්‍ණ නාමයක් ඔබ විසින් ඉදිරිපත් කළ යුතුම වේ.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
si: සමාවෙන්න, නව වර්‍ණය සඳහා භාවිතා හිස් නොවන නමක් ඔබ විසින් ඉදිරිපත් කළ යුතුම වේ.

en: Select a Color to Add
si: එක් කිරීම සඳහා වර්‍ණයක් තෝරන්න

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
si: සමාවන්න, "%s" භාවිතයට ගතහැකි පිංතුර ගොනුවක් නොවේ.

en: The file is not an image.
si: ගොනුව පිතුරයක් නොවේ.

en: Select a Category:
si: වර්‍ගයක් තෝරන්න:

en: C_ancel Remove
si: ඉවත් කිරීම අවලංගු කරන්න (_a)

en: _Add a New Pattern...
si: නව රටාවක් එක් කරන්න... (_A)

en: _Add a New Color...
si: නව වර්‍ණයක් එක් කරන්න... (_A)

en: _Add a New Emblem...
si: නව සංකේතයක් එක් කරන්න... (_A).

en: Click on a pattern to remove it
si: රටාව ඉවත් කිතීම සඳහා එය මත ක්ලික් කරන්න

en: Click on a color to remove it
si: වර්‍ණය ඉවත් කිතීම සඳහා එය මත ක්ලික් කරන්න

en: Click on an emblem to remove it
si: සංකේතය ඉවත් කිතීම සඳහා එය මත ක්ලික් කරන්න

en: Patterns:
si: රටා:

en: Colors:
si: වර්‍ණ:

en: Emblems:
si: සංකේත:

en: _Remove a Pattern...
si: රටාව ඉවත් කරන්න... (_R)

en: _Remove a Color...
si: වර්‍ණය ඉවත් කරන්න... (_R)

en: _Remove an Emblem...
si: සංකේතය ඉවත් කරන්න... (_R)

en: File Type
si: ගොනු වර්‍ගය

en: Tags
si: ටැග්

en: Select folder to search in
si: සෙවීම සඳහා බහලුමක් තොරන්න

en: Documents
si: ලේඛන

en: Music
si: සංගීත

en: Video
si: ද්‍රෘශ්‍ය

en: Picture
si: පිළිඹිබු

en: Illustration
si: නිදර්ශනය

en: Spreadsheet
si: පැතුරුම්පත

en: Presentation
si: ඉදිරිපත්කිරිම

en: Text File
si: පෙළ ගොනුව

en: Select type
si: වර්‍ගය තොරන්න

en: Any
si: ඔනැම

en: Other Type...
si: වෙනත් වර්‍ගයන්...

en: Search Folder
si: සොයන බහලුම

en: Edit
si: සැකසුම්

en: Edit the saved search
si: සුරකින ලද සෙවිම සකසන්න

en: Go
si: යන්න

en: Reload
si: ප්‍රථිපූරණය

en: Perform or update the search
si: සේවිම ක්‍රියාත්මක කරන්න හෝ යාවත් කාලීන කරන්න

en: _Search for:
si: සඳහා සොයන්න (_S):

en: Search results
si: සොයාගත් ප්‍රතිඵල

en: Search:
si: සොයන්න:

en: Close the side pane
si: පැති කවුළුව වසන්න

en: _Places
si: ස්ථාන (_P)

en: Open _Location...
si: පිහිටීම විවෘත කරන්න... (_L)

en: Close P_arent Folders
si: මව් බහලම් වසන්න (_a)

en: Close this folder's parents
si: මෙම බහලුමේ මව් බහලම් වසන්න

en: Clos_e All Folders
si: සියළුම බහලුම් වසන්න (_e)

en: Close all folder windows
si: සියළුම බහලුම් කවුළු වසන්න

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
si: නමින් හෝ අන්තර්ගතයෙන් ලේඛන හෝ බහලුම් පිහිටුම් සොයාගන්න

en: Delete all items in the Trash
si: ඉවතලන බහලුම සියල්ල මකන්න

en: You can choose another view or go to a different location.
si: ඔබට වෙනත් දසුනක් තේරිය හැක හෝ වෙනත් වෙනස් පිහිටුමකට යා හැක.

en: Content View
si: අන්තර්ගතය දර්ශනය

en: View of the current folder
si: දැනට ඇති බහලුම පෙන්වන්න

en: The location is not a folder.
si: පිහිටීම බහලුමක් නොවේ.

en: Please check the spelling and try again.
si: කරුණාකර අක්‍ෂරවින්‍යාසය පරික්‍ෂාකර නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: Access was denied.
si: ප්‍රවේශය වලකා ඇත.

en: Go to the location specified by this bookmark
si: මෙම පිටු සළකුණ මගින් දක්වන ලඳ පිහිටීමට යන්න

en: _File
si: ගොනු (_F)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _View
si: දසුන (_V)

en: Close this folder
si: මෙම බහලුම වසන්න

en: _Backgrounds and Emblems...
si: පසුතල සහ සංකේත... (_B)

en: Prefere_nces
si: අභිප්‍රේත (_n)

en: Edit Caja preferences
si: Caja අභිප්‍රේත සකසන්න

en: Open _Parent
si: මව් බහලුම විවෘත කරන්න (_P)

en: Open the parent folder
si: මව් බහලුම විවෘත කරන්න

en: _Reload
si: ප්‍රතිපුරණය (_R)

en: _Contents
si: අන්තර්ගත (_C)

en: Display Caja help
si: Caja සහාය දර්ශණය කරන්න

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: Display credits for the creators of Caja
si: Caja නිර්මාණකරුවන්ට ස්තුතියි දර්ශණය කරන්න

en: Zoom _In
si: විශාල කරන්න (_I)

en: Zoom _Out
si: කුඩා කරන්න (_O)

en: Normal Si_ze
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමාණය

en: Connect to _Server...
si: සේවාදායකයට සම්බන්දවෙමින්... (_S)

en: Connect to a remote computer or shared disk
si: දුරස්ථ පරිගණකයකට හෝ හවුල් තැටියකට සම්බන්ධවන්න

en: _Home Folder
si: නිවාස බහලුම (_H)

en: _Computer
si: පරිගණකය (_C)

en: _Network
si: ජාලය (_N)

en: T_emplates
si: ආකෘති (_e)

en: Open your personal templates folder
si: ඔබගේ පෞද්ගලික ආකෘති බහලුමක් විවෘත කරන්න

en: _Trash
si: ඉවතලන (_T)

en: Open your personal trash folder
si: ඔබගේ පෞද්ගලික ඉවතලන බහලුමක් විවෘත කරන්න

en: Show _Hidden Files
si: සැගවුණු ගොනු පෙන්වන්න (_H)

en: _Up
si: යහලට (_U)

en: _Home
si: නිවස (_H)

en: Loading...
si: පුරණය වෙමින්...

en: Zoom In
si: විශාල කරන්න

en: Zoom Out
si: කුඩා කරන්න

en: Zoom to Default
si: පෙරනිමිය දක්වා විශාලණය කරන්න

en: Zoom
si: විශාලණය

en: Set the zoom level of the current view
si: දැනට ඇති දසුනේ විශාලණය සකසන්න

en: Background
si: පසුබිම

en: E_mpty Trash
si: ඉවතලන බහලුම හිස් කරන්න (_m)

en: Create L_auncher...
si: ආරම්ඹකය නිර්මාණය කරන්න... (_a)

en: Create a new launcher
si: නව ඇරඹුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Empty Trash
si: හිස් ඉවතලන බහලුම

en: _Pattern:
si: රටා (_P):

en: Save Search as
si: සෙවීම සුරකින අයුරු

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: Search _name:
si: සොයන නම (_n):

en: _Folder:
si: බහලුම (_F):

en: Select Folder to Save Search In
si: සේවිම සුරකීමට බහලුමක් තෝරන්න

en: "%s" selected
si: "%s" තෝරාගන්නා ලදී

en: %s, Free space: %s
si: %s, භාවිතයට ඇති ඉඩ: %s

en: Run "%s" on any selected items
si: ඔනෑම තෝරාගත් අයිතමයක් මත "%s" ක්‍රියාත්මක කරන්නඅ

en: Create Document from template "%s"
si: "%s" ආකෘතිය මඟින් ලේඛනයක් නිර්මාණය කරන්න

en: Connect to Server %s
si: සේවාදායකයට සම්බන්ද වන්න %s

en: _Connect
si: සම්බන්ද වන්න (_C)

en: Link _name:
si: පුරුක් නාමය (_n):

en: Create _Document
si: ලේඛණයක් නිර්මාණය කරන්න (_D)

en: Open Wit_h
si: සමඟ විවෘත කරන්න (_h)

en: _Properties
si: වත්කම් (_P)

en: View or modify the properties of each selected item
si: තෝරාගත් සෑම අයිතමයකම වත්කම් දර්ශනය කරන්න හෝ වෙනස් කරන්න

en: Create _Folder
si: බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Create a new empty folder inside this folder
si: මෙම බහලුම තුළ නව හිස් බහලුමක් නිර්මාණය කරන්න

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
si: හිස් ගොනුව (_E)

en: Create a new empty file inside this folder
si: මෙම බහලුම තුළ නව හිස් ගොනුවක් නිර්මාණය කරන්න

en: Open the selected item in this window
si: මෙම බලුම තුළ තෝරාගත් අයිතම විචෘත කරන්න

en: Open in Navigation Window
si: කවුළු සැරිසරණය විවෘත කරන්න

en: Open each selected item in a navigation window
si: තෝරාගත් සෑම අයිතමයම කවුළු සැරිසරණයක් තුළ විවෘත කරන්න

en: _Open Scripts Folder
si: ස්ක්‍රිපට් බහලුම විවෘත කරන්න (_O)

en: _Paste Into Folder
si: බහලුම තුලට අලවන්න (_P)

en: Select all items in this window
si: මෙම කවුළුව තුළ ඇති සියලුම අයිතම තෝරන්න

en: Select items in this window matching a given pattern
si: ලබාදුන් රටාවට ගැලපෙන මෙම කවුළුව තුළ ඇති අයිතම තෝරන්න

en: D_uplicate
si: පිටපත් කළ (_u)

en: Duplicate each selected item
si: තෝරාගත් සෑම අයිතමයක්ම පිටපත් කරන්න

en: Create a symbolic link for each selected item
si: තෝරාගත් සෑම අයිකනයක් සඳහාම

en: _Rename...
si: නම වෙනස් කරන්න... (_R)

en: Rename selected item
si: තෝරාගත් අයිතමයේ නම වෙනස් කරන්න

en: Move each selected item to the Trash
si: තෝරාගත් සෑම අයිතමයක්ම ඉවතලන්න

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
si: තෝරාගත් සියළුම අයිතම ඉවතලන බහලුමට යැවීමකින් තොරව මකා දමන්න

en: _Undo
si: අහෝසි (_U)

en: Undo the last action
si: අවසාන ක්‍රියාව අහොසි කරන්න

en: _Redo
si: යළි කරන්න (_R)

en: Redo the last undone action
si: අවසාන අහෝසි කළ ක්‍රියාව නැවත කරන්න

en: Reset View to _Defaults
si: පෙරනිමි දර්ශනය සඳහා නැවත සකසන්න (_D)

en: Connect To This Server
si: මෙම සේවාදායකයට සම්බන්ද වන්න

en: Make a permanent connection to this server
si: මෙම සේවාදායකයට ස්ථිර සම්බන්දයක් සකසන්න

en: Mount the selected volume
si: තෝරාගත් පරීමාව ස්ථාපනය කරන්න

en: Unmount the selected volume
si: තෝරාගත් පරිමාව අස්ථාපනය කරන්න

en: Eject the selected volume
si: තෝරාගත් පරීමාව ඉවත් කරන්න

en: Format the selected volume
si: තෝරාගත් පරීමාවේ සංයුතිය සකසන්න

en: Eject the volume associated with the open folder
si: විවෘතව ඇති බහලුම සමඟ සබැදි පරීමාව ඉවත් කරන්න

en: Format the volume associated with the open folder
si: විවෘතව ඇති බහලුම සමඟ සබැදි පරීමාවේ  සංයුතිය සකසන්න

en: Open File and Close window
si: බහළුම විවෘතකර කවුළුව වසන්න

en: Sa_ve Search
si: සෙවීම සුරකින්න (_v)

en: Save the edited search
si: සකසන ලඳ සෙවීම සුරකින්න

en: Sa_ve Search As...
si: සෙවීම සුරකින අයුරු...

en: Save the current search as a file
si: දැනට ඇති සෙවීම ගොනුවක් ලෙස සුරකින්න

en: Open this folder in a navigation window
si: මෙම බහලුම කවුළු සැරිසරණයක් තුළ විවෘත කරන්න

en: _Scripts
si: උපදේශාවලිය (_S)

en: _Disconnect
si: අසම්බන්ධ (_D)

en: Delete the open folder permanently
si: විවෘත කළ බහලුම ස්ථිරවම මකා දමන්න

en: Move the open folder to the Trash
si: විවෘත කළ බහලුම ඉවතලන්න

en: Delete all selected items permanently
si: තෝරාගත් සියලුම අයිතම ස්තිරවම මකාදමන්න

en: View or modify the properties of the open folder
si: විවෘත කළ බහලුමේ වත්කම් දර්ශනය කරන්න හෝ වෙනස් කරන්න

en: Download location?
si: භාගත කරන ස්ථානය?

en: You can download it or make a link to it.
si: ඔබට එය භාගත කලහැක හෝ එයට පුරුකක් සැකසිය හැක.

en: _Download
si: භාගත කිරීම (_D)

en: Undo
si: පෙරසේ

en: Comment
si: සටහන

en: Command
si: විධානය

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
si: "%s" හි අන්තර්ගතය බැලීම සඳහා ඔබට අවශ්‍ය අවසර නොමැත.

en: The folder contents could not be displayed.
si: බහලුමේ අන්තර්ගත පෙන්විය නොහැක.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
si: "%s" නම මෙම බහලුම තුලදී මීට පෙර භාවිතා කර ඇත. කරුණාකර වෙනස් නමක් භාවිතා කරන්න.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
si: "%s" හි නම වෙනස් කිරීම සඳහා ඔබට අවශ්‍ය අවසර නොමැත.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
si: "%s" නම සාවද්‍යවේ මන්ද එය තුළ "/"අකුරක් ඇත. කරුණාකර වෙනස් නමක් භාවිතා කරන්න.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
si: "%s" නම සාවද්‍ය වේ. කරුණාකර වෙනත් නමක් භාවිතා කරන්න.

en: The item could not be renamed.
si: අයිකනයේ නම වෙනස් කළ නොහැක.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
si: "%s"සමූහයේ හි නම වෙනස් කිරීම සඳහා ඔබට අවශ්‍ය අවසර නොමැත..

en: The group could not be changed.
si: සමූහය වෙනස් කළ නොහැකි විය.

en: The owner could not be changed.
si: හිමිකරු වෙනස් කළ නොහැකි විය.

en: Renaming "%s" to "%s".
si: "%s" ලෙස "%s"නම වෙනස් වේ.

en: by _Name
si: නමින් (_N)

en: Keep icons sorted by name in rows
si: පේළි තුළ අයිකන නමට අනුව පෙළ ගස්වන්න

en: by _Size
si: විශාලත්වයෙන් (_S)

en: Keep icons sorted by size in rows
si: පේළි තුළ අයිකන ප්‍රමාණය අනුව පෙළ ගස්වන්න

en: by _Type
si: වර්‍ගයෙන් (_T)

en: Keep icons sorted by type in rows
si: පේළි තුළ අයිකන වර්‍ගය අනුව පෙළ ගස්වන්න

en: by Modification _Date
si: වෙනස් කළ දිනයෙන් (_D)

en: Keep icons sorted by modification date in rows
si: පේළි තුළ අයිකන වෙනස් කල දිනය අනුව පෙළ ගස්වන්න

en: by _Emblems
si: සංකේත මභින් (_E)

en: Keep icons sorted by emblems in rows
si: පේළි තුළ අයිකන සංකේත අනුව පෙළ ගස්වන්න

en: Arran_ge Items
si: අයිකන පිළිවෙලට සකසන්න (_g)

en: Restore Icons' Original Si_zes
si: අයිකනයේ ප්‍රමාණය ප්‍රකෘති තත්වයට පත්කරන්න (_z)

en: Compact _Layout
si: සංයුක්ත පසුබිම (_L)

en: Re_versed Order
si: අවරෝහන පිලිවෙළ (_v)

en: _Keep Aligned
si: පෙළ ගස්වන්න (_K)

en: By _Name
si: නමින් (_N)

en: By _Size
si: විශාලත්වයෙන් (_S)

en: By _Type
si: වර්‍ගයෙන් (_T)

en: By Modification _Date
si: වෙනස් කළ දිනයෙන් (_D)

en: By _Emblems
si: සංකේත මඟින් (_E)

en: (Empty)
si: (හිස්)

en: %s Visible Columns
si: දර්ශනය වන තීරු %s යි

en: Visible _Columns...
si: දර්ශනය වන තීරු... (_C)

en: Properties
si: වත්කම්

en: %s Properties
si: %s වත්කම්

en: Cancel Group Change?
si: සමුහය වෙනස් කිරීම අවලංගු කරන්නද?

en: Cancel Owner Change?
si: හිමිකරු වෙනස් කිරීම අවලංගු කරන්නද?

en: nothing
si: කිසිවක් නැත

en: unreadable
si: කියවිය නොහැක

en: (some contents unreadable)
si: (සමහර අන්තර්ගතයන් කියවිය නොහැක)

en: Contents:
si: අන්තර්ගතයන:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
si: භාවිතා කළ

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
si: නොමිලේ

en: Basic
si: මූලික

en: Link target:
si: පුරුකේ ඉලක්කය:

en: Volume:
si: පරිමාව:

en: Accessed:
si: ප්‍රවේශිත:

en: Modified:
si: වෙනස් කළ:

en: Free space:
si: භාවිතයට ඇති ඉඩ:

en: _Read
si: කියවීම (_R)

en: _Write
si: ලිවීම (_W)

en: E_xecute
si: ක්‍රියාත්මක කිරීම (_x)

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
si: නැත

en: list
si: ලැයිස්තුව

en: read
si: කියවීම

en: create/delete
si: නිර්මාණය/මැකීම

en: write
si: ලිවීම

en: access
si: ප්‍රවේශ

en: Access:
si: ප්‍රවේශ:

en: List files only
si: ගොනු පමණක් ලැයිස්තු ගත කරන්න

en: Access files
si: ප්‍රවේශිත ගොනු

en: Create and delete files
si: ගොනු නිර්මාණය සහ මැකීම

en: Read-only
si: කියවීම පමණයි

en: Read and write
si: කියවීම සඟ ලිවීම

en: Special flags:
si: විශේෂ සංකේත:

en: Set _user ID
si: පරිශීලක අංකය සකසන්න (_u)

en: Set gro_up ID
si: සමූහ  අංකය සකසන්න (_u)

en: _Sticky
si: ඇලෙනසුලු (_S)

en: _Owner:
si: හිමිකරු (_O):

en: Owner:
si: හිමිකරු:

en: _Group:
si: සමූහය (_G):

en: Group:
si: සමූහය:

en: Others
si: වෙනත් පිරිස්

en: Execute:
si: ක්‍රියාත්මක කිරීම:

en: Allow _executing file as program
si: ගොනු වැඩසටහන් ලෙස ක්‍රියාත්මක කිරීම අනුමත කරන්න (_e)

en: Others:
si: වෙනත් පිරිස්:

en: Folder Permissions:
si: බහලුම් අවසර:

en: File Permissions:
si: ගොනු අවසර:

en: Text view:
si: පෙළ දසුන:

en: Last changed:
si: අවසාන වෙනස් කිරීම:

en: Creating Properties window.
si: වත්කම් කවුළුන නිර්මාණය කරමින්.

en: Tree
si: රුක

en: Show Tree
si: රුක දර්ශනය කරන්න
