caja 1.25.3 - en to sr translation catalogue (1563 entries)

en: _Patterns
sr: _Шаблони

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sr: Превуците шаблон на објекат да га измените

en: Blue Ridge
sr: Плави гребен

en: Blue Rough
sr: Плава храпавост

en: Blue Type
sr: Плава врста

en: Brushed Metal
sr: Брушени метал

en: Burlap
sr: Шаторско платно

en: Camouflage
sr: Маскирна

en: Chalk
sr: Креда

en: Cork
sr: Плута

en: Countertop
sr: Против-врх

en: Dark GNOME
sr: Тамни Гном

en: Dots
sr: Тачке

en: Fibers
sr: Влакна

en: Fleur De Lis
sr: Цветни детаљи

en: Floral
sr: Биљни

en: Fossil
sr: Фосилни

en: GNOME
sr: Гном

en: Green Weave
sr: Зелени талас

en: Ice
sr: Лед

en: Manila Paper
sr: Манила папир

en: Moss Ridge
sr: Гребен маховине

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Ocean Strips
sr: Океанске пруге

en: Purple Marble
sr: Љубичасти мермер

en: Ridged Paper
sr: Изгребани папир

en: Rough Paper
sr: Нераван папир

en: Sky Ridge
sr: Небески гребен

en: Snow Ridge
sr: Снежни гребен

en: Stucco
sr: Гипсани малтер

en: Terracotta
sr: Печена земља

en: Wavy White
sr: Таласасто бело

en: C_olors
sr: _Боје

en: Drag a color to an object to change it to that color
sr: Превуците боју на објекат да га измените у ту боју

en: Mango
sr: Манго

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Tangerine
sr: Мандарина

en: Grapefruit
sr: Грејпфрут

en: Ruby
sr: Рубин

en: Pale Blue
sr: Бледо-плава

en: Sky
sr: Небо

en: Danube
sr: Дунав

en: Indigo
sr: Индиго

en: Violet
sr: Љубичасто

en: Sea Foam
sr: Морска пена

en: Leaf
sr: Лишће

en: Deep Teal
sr: Дубоки гроготовац

en: Dark Cork
sr: Тамна плута

en: Mud
sr: Муљ

en: Fire Engine
sr: Ватрена машина

en: Envy
sr: Завист

en: Azul
sr: Азул

en: Lemon
sr: Лимун

en: Bubble Gum
sr: Жвакаћа гума

en: White
sr: Бело

en: Apparition
sr: Утвара

en: Silver
sr: Сребро

en: Concrete
sr: Бетон

en: Shale
sr: Шкриљац

en: Granite
sr: Гранит

en: Eclipse
sr: Помрачење

en: Charcoal
sr: Дрвени угаљ

en: Onyx
sr: Оникс

en: Black
sr: Црна

en: _Emblems
sr: _Обележја

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sr: Превуците обележје на објекат да му га додате

en: Erase
sr: Обриши

en: Caja
sr: Цаја

en: File manager for the MATE desktop environment
sr: Управник датотека за Мејтово радно окружење

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
sr: Цаја је званични управник датотека за Мејтову радну површ. Омогућава разгледање директоријума, као и претпреглед датотека и покретање програма њима придружених. Такође је одговаран за руковање иконицама на Мејтовој радној површи. Ради на локалним и удаљеним системима датотека.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
sr: Цаја се може проширити системом прикључака, сличних Гномовом Наутилусу, чији је Цаја исцепак.

en: Autorun Prompt
sr: Упит самопокретања

en: File Browser
sr: Разгледач датотека

en: Browse the file system with the file manager
sr: Разгледајте систем датотека помоћу управника датотека

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;browser;manager;MATE;
sr: датотеке;прегледач;управник;Мејт;

en: Computer
sr: Рачунар

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледајте све месне и удаљене дискове и фасцикле којима се може приступити са овог рачунара

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
sr: разгледај;дискови;фасцикле;локално;удаљено;рачунар;Мејт;

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File Management
sr: Управљање датотекама

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sr: Измените понашање и изглед прозора управника датотека

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
sr: датотека;управник;измени;својства;понашање;изглед;прозори;Мејт;

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: home;personal;folder;open;MATE;
sr: матична;лична;фасцикла;отвори;Мејт;

en: Saved search
sr: Сачувана претрага

en: Network
sr: Мрежа

en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледајте обележена и месна мрежна места

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
sr: обележивачи;разгледај;локално;мрежа;места;Мејт;

en: Text
sr: Текст

en: The text of the label.
sr: Текст натписа.

en: Justification
sr: Слагање редова

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sr: Поравнање редова у тексту натписа у међусобном односу. Ово не утиче на поравнање натписа на додељеном му простору. Погледајте „GtkMisc::xalign“ за то.

en: Line wrap
sr: Прелом реда

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sr: Ако је изабрано, када текст постане превише широк вршиће се прелом реда.

en: Cursor Position
sr: Положај курсора

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sr: Текући положај курсора за унос као број знакова.

en: Selection Bound
sr: Граница избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sr: Положај супротног краја избора као број знакова од курсора.

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Paste
sr: У_баци

en: Select All
sr: Изаберите све

en: Show more _details
sr: Прикажи _више података

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Revert
sr: _Врати

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sr: Можете зауставити ову радњу притиском на „Откажи“.

en: _OK
sr: У _реду

en: _Clear
sr: _Очисти

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: No applications found
sr: Нисам пронашао програме

en: Ask what to do
sr: Питај шта да радиш

en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

en: Open %s
sr: Отвори „%s“

en: Open with other Application...
sr: Отвори другим програмом...

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Убацили сте звучни ЦД.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Убацили сте звучни ДВД.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Убацили сте видео ДВД.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Убацили сте видео ЦД.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Убацили сте супер видео ЦД.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Убацили сте празан ЦД.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Убацили сте празан ДВД.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Убацили сте празан Блу-реј диск.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Убацили сте празан ХД ДВД.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Убацили сте ЦД са фотографијама.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Убацили сте ЦД са сликама.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Убацили сте медијум са дигиталним фотографијама.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Убацили сте дигитални уређај звука.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Убацили сте медијум са софтвером који се сам покреће.

en: You have just inserted a medium.
sr: Убацили сте медијум.

en: Choose what application to launch.
sr: Изаберите који програм ће бити покренут.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Изаберите како да отворим „%s“ и да ли и убудуће да обављам ову радњу за остале „%s“ медијуме.

en: _Always perform this action
sr: _Увек примени ову радњу

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Исеците изабрани текст у оставу

en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Умножите изабрани текст у оставу

en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Убаците текст сачуван у остави

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all the text in a text field
sr: Изаберите сав текст из поља

en: Move _Up
sr: Помери _горе

en: Move Dow_n
sr: Премести _доле

en: Use De_fault
sr: Користи _основно

en: Name
sr: Назив

en: The name and icon of the file.
sr: Назив и иконица датотеке.

en: Size
sr: Величина

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: Size on Disk
sr: Величина на диску

en: The size of the file on disk.
sr: Величина датотеке на диску.

en: Type
sr: Врста

en: The type of the file.
sr: Врста датотеке.

en: Date Modified
sr: Измењен

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измењена.

en: Date Created
sr: Датум стварања

en: The date the file was created.
sr: Датум када је датотека направљена.

en: Date Accessed
sr: Последњи приступ

en: The date the file was accessed.
sr: Датум приступawa датотеци.

en: Owner
sr: Власник

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: Group
sr: Група

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења датотеке.

en: Octal Permissions
sr: Октална овлашћења

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Овлашћења датотеке, у окталном запису.

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: The mime type of the file.
sr: МИМЕ врста датотеке.

en: SELinux Context
sr: СЕЛинукс контекст

en: The SELinux security context of the file.
sr: СЕЛинукс безбедносни контекст датотеке.

en: Location
sr: Место

en: The location of the file.
sr: Путања до датотеке.

en: Extension
sr: Проширење

en: The extension of the file.
sr: Проширење датотеке.

en: Trashed On
sr: Бачено у смеће

en: Date when file was moved to the Trash
sr: Датум премештања датотеке у смеће

en: Original Location
sr: Првобитна путања

en: Original location of file before moved to the Trash
sr: Првобитна путања до датотеке пре премештања у смеће

en: Reset
sr: Врати почетне вредности

en: on the desktop
sr: на радној површи

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
sr: Лична фасцикла (%.0s)

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: Trash
sr: Смеће

en: _Move Here
sr: Пре_мести овде

en: _Copy Here
sr: _Умножи овде

en: _Link Here
sr: По_вежи овде

en: Set as _Background
sr: Постави као _позадину

en: Cancel
sr: Откажи

en: Set as background for _all folders
sr: Постави као позадину за _све фасцикле

en: Set as background for _this folder
sr: Постави као позадину за _ову фасциклу

en: The emblem cannot be installed.
sr: Обележје не може бити инсталирано.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sr: Морате да наведете некакву кључну реч за ново обележје.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sr: Кључне речи обележја могу садржати само слова, размаке и бројеве.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sr: Извините, али већ постоји обележје под називом „%s“.

en: Please choose a different emblem name.
sr: Изаберите неки други назив обележја.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sr: Не могу да сачувам произвољно обележје.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sr: Не могу да сачувам назив произвољног обележја.

en: This file cannot be mounted
sr: Ова датотека не може бити прикачена

en: This file cannot be unmounted
sr: Ова датотека не може бити откачена

en: This file cannot be ejected
sr: Ова датотека не може бити избачена

en: This file cannot be started
sr: Ова датотека не може бити покренута

en: This file cannot be stopped
sr: Ова датотека не може бити заустављена

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Косе црте нису дозвољене у називу датотека

en: File not found
sr: Нисам нашао датотеку

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Не можете да преименујете датотеке највишег нивоа

en: Unable to rename desktop icon
sr: Не могу да преименујем иконицу радне површи

en: Unable to rename desktop file
sr: Не могу да преименујем датотеку радне површи

en: today at 00:00:00 PM
sr: данас у 14:33:24

en: today at %-I:%M:%S %p
sr: данас у %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
sr: данас у 14:33

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: today, 00:00 PM
sr: данас, 14:33

en: today, %-I:%M %p
sr: данас, %-H:%M

en: today
sr: данас

en: yesterday at 00:00:00 PM
sr: јуче у 14:33:24

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sr: јуче у %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sr: јуче у 14:33

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sr: јуче, 14:33

en: yesterday, %-I:%M %p
sr: јуче, %-H:%M

en: yesterday
sr: јуче

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: петак, 19. децембар 2014. у 14:34:27

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %A, %-d. %B %Y. у %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: пет, 19. дец 2014. у 14:34

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: пет, 19. дец 2014. у 14:34

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: 19. дец 2014. у 14:34

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sr: 19. дец 2014., 14:34

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y., %-H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
sr: 00.00.00., 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr: %d. %m. %Y., %-H:%M

en: 00/00/00
sr: 00.00.00.

en: %m/%d/%y
sr: %d.%m.%y.

en: Not allowed to set permissions
sr: Немате дозволу да поставите овлашћења

en: Not allowed to set owner
sr: Немате дозволу да поставите власника

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sr: Наведени власник „%s“ не постоји

en: Not allowed to set group
sr: Немате дозволу да поставите групу

en: Specified group '%s' doesn't exist
sr: Наведена група „%s“ не постоји

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u ставка
sr[1]: %'u ставке
sr[2]: %'u ставки

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u фасцикла
sr[1]: %'u фасцикле
sr[2]: %'u фасцикли

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u датотека
sr[1]: %'u датотеке
sr[2]: %'u датотека

en: %s (%s bytes)
sr: %s (%s бајта)

en: ? items
sr: ? ставки

en: ? bytes
sr: ? бајтова

en: unknown type
sr: непозната врста

en: unknown MIME type
sr: непозната МИМЕ врста

en: unknown
sr: непознато

en: program
sr: програм

en: link
sr: вези

en: Link to %s
sr: Веза до ставке „%s“

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: Merge folder "%s"?
sr: Да спојим фасциклу „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Спајање ће тражити дозволу за замену постојећих датотека у фасцикли које се сукобљавају са датотекама које ће бити умножене.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sr: Старија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sr: Новија фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sr: Друга фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Њена замена ће уклонити све датотеке у фасцикли.

en: Replace folder "%s"?
sr: Да заменим фасциклу „%s“?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sr: Фасцикла са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Replace file "%s"?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
sr: Њена замена ће преписати постојећи садржај.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sr: Старија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sr: Новија датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Original folder
sr: Изворна фасцикла

en: Items:
sr: Ставке:

en: Original file
sr: Изворна датотека

en: Size:
sr: Величина:

en: Type:
sr: Врста:

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: Merge with
sr: Стопи са

en: Replace with
sr: Замени са

en: Merge
sr: Споји

en: Select a new name for the _destination
sr: Изаберите нови назив за _одредиште

en: Differences...
sr: Разлике...

en: Apply this action to all files and folders
sr: Примени ову радњу над свим датотекама и фасциклама

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: Re_name
sr: Пре_именуј

en: Replace
sr: Замени

en: Merge Folder
sr: Споји фасциклу

en: File and Folder conflict
sr: Сукоб датотека и фасцикли

en: File conflict
sr: Сукоб датотека

en: S_kip All
sr: Прескочи _све

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete _All
sr: _Обриши све

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Merge _All
sr: Споји _све

en: Copy _Anyway
sr: _Ипак умножи

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d секунда
sr[1]: %'d секунде
sr[2]: %'d секунди

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d минут
sr[1]: %'d минута
sr[2]: %'d минута

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d сат
sr[1]: %'d сата
sr[2]: %'d сати

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sr[0]: приближно %'d сат
sr[1]: приближно %'d сата
sr[2]: приближно %'d сати

en: Another link to %s
sr: Допунска веза до „%s“

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sr: %'d. веза до „%s“

en: %'dnd link to %s
sr: %'d. веза до „%s“

en: %'drd link to %s
sr: %'d. веза до „%s“

en: %'dth link to %s
sr: %'d. веза до „%s“

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sr:  (први умножак)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sr:  (други умножак)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sr: ° умножак)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sr: ° умножак)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sr: ° умножак)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sr: ° умножак)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sr: %s (први умножак)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sr: %s (други умножак)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr: Да ли сигурно желите трајно да уклоните „%B“ из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабрану ставку из смећа?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабране ставке из смећа?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабраних ставки из смећа?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: Empty all items from Trash?
sr: Да избацим све ставке из смећа?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr: Све ставке из смећа ће бити трајно уклоњене.

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sr: Да ли сигурно желите трајно да уклоните „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабрану ставку?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабране ставке?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %'d изабраних ставки?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
sr: Да ли сигурно желите да преместите „%B“ у смеће?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
sr[0]: Да ли сигурно желите да баците у смеће %'d изабрану ставку?
sr[1]: Да ли сигурно желите да баците у смеће %'d изабране ставке?
sr[2]: Да ли сигурно желите да баците у смеће %'d изабраних ставки?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
sr: Ставке премештене у смеће могу бити повраћене осим ако смеће није избачено.

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sr[0]: Преостала је %'d датотека за брисање
sr[1]: Преостале су %'d датотеке за брисање
sr[2]: Преостало је %'d датотека за брисање

en: Deleting files
sr: Уклањам датотеке

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sr[0]: преостаје %T
sr[1]: преостају %T
sr[2]: преостаје %T

en: Error while deleting.
sr: Грешка приликом брисања.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr: Не могу да уклоним датотеке из фасцикле „%B“ јер вам није допуштено да их видите.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr: Дошло је до грешке добављања података о датотекама у фасцикли „%B“.

en: _Skip files
sr: _Прескочи датотеке

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да обришем фасциклу „%B“ јер немате овлашћења за њено читање.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr: Дошло је до грешке читања фасцикле „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
sr: Не могу да уклоним фасциклу „%B“.

en: There was an error deleting %B.
sr: Дошло је до грешке приликом брисања „%B“.

en: Moving files to trash
sr: Премештам датотеке у смеће

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sr[0]: У смећу је остала %'d датотека
sr[1]: У смећу су остале %'d датотеке
sr[2]: У смећу је остало %'d датотека

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Не могу да пребацим датотеку у смеће, да ли желите одмах да је обришете?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sr: Датотека „%B“ не може бити премештена у смеће.

en: Trashing Files
sr: Шаљем датотеке у смеће

en: Deleting Files
sr: Бришем датотеке

en: It is now safe to remove the drive
sr: Сада можете безбедно да клоните уређај

en: Unable to eject %V
sr: Не могу да избацим „%V“

en: Unable to unmount %V
sr: Не могу да откачим „%V“

en: Writing data to the drive -- do not unplug
sr: Пишем податке на уређај –– не дирајте уређај

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Да ли желите да испразните смеће пре него што откачите путању?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Морате испразнити смеће како бисте ослободили простор на овом уређају. Све ставке из смећа ће бити трајно изгубљене.

en: Do _not Empty Trash
sr: _Не празни Смеће

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sr[0]: Припремам %'d датотеку за умножавање (%S)
sr[1]: Припремам %'d датотеке за умножавање (%S)
sr[2]: Припремам %'d датотека за умножавање (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sr[0]: Припремам %'d датотеку за премештање (%S)
sr[1]: Припремам %'d датотеке за премештање (%S)
sr[2]: Припремам %'d датотека за премештање (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sr[0]: Припремам %'d датотеку за брисање (%S)
sr[1]: Припремам %'d датотеке за брисање (%S)
sr[2]: Припремам %'d датотека за брисање (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Припремам %'d датотеку за премештање у смеће
sr[1]: Припремам %'d датотеке за премештање у смеће
sr[2]: Припремам %'d датотека за премештање у смеће

en: Error while copying.
sr: Грешка при умножавању.

en: Error while moving.
sr: Грешка при премештању.

en: Error while moving files to trash.
sr: Грешка при премештању датотека у смеће.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Радња над датотекама у фасцикли „%B“ не може бити обављена зато што немате овлашћења за њихов приказ.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Радња над фасциклом „%B“ не може бити обављена зато што немате овлашћења за њено читање.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Радња над датотеком „%B“ не може бити обављена зато што немате овлашћења за њено читање.

en: There was an error getting information about "%B".
sr: Грешка приликом добављања података о „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sr: Грешка при умножавању у „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Немате овлашћења за приступ фасцикли одредишта.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Дошло је до грешке приликом добављања података о одредишту.

en: The destination is not a folder.
sr: Одредиште није фасцикла.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Нема довољно места у одредишту. Покушајте да уклоните неке датотеке.

en: There is %S available, but %S is required.
sr: Доступно је %S, неопходно је %S.

en: The destination is read-only.
sr: Одредиште је само за читање.

en: Moving "%B" to "%B"
sr: Премештам „%B“ у „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
sr: Умножавам „%B“ у „%B“

en: Duplicating "%B"
sr: Удвостручујем „%B“

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
sr[0]: Премештам %'d датотеку (из „%B“) у „%B“
sr[1]: Премештам %'d датотеке (из „%B“) у „%B“
sr[2]: Премештам %'d датотека (из „%B“) у „%B“

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
sr[0]: Умножавам %'d датотеку (из „%B“) у „%B“
sr[1]: Умножавам %'d датотеке (из „%B“) у „%B“
sr[2]: Умножавам %'d датотека (из „%B“) у „%B“

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
sr[0]: Удвостручујем %'d датотеку (у „%B“)
sr[1]: Удвостручујем %'d датотеке (у „%B“)
sr[2]: Удвостручујем %'d датотека (у „%B“)

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
sr[0]: Премештам %'d датотеку у „%B“
sr[1]: Премештам %'d датотеке у „%B“
sr[2]: Премештам %'d датотека у „%B“

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
sr[0]: Умножавам %'d датотеку у „%B“
sr[1]: Умножавам %'d датотеке у „%B“
sr[2]: Умножавам %'d датотека у „%B“

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
sr[0]: Удвостручујем „%'d“ датотеку
sr[1]: Удвостручујем %'d датотеке
sr[2]: Удвостручујем %'d датотека

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sr: %S од %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sr[0]: %S од %S — преостаје %T (%S/сек)
sr[1]: %S од %S — преостају %T (%S/сек)
sr[2]: %S од %S — преостаје %T (%S/сек)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити умножена зато што немате овлашћења да је направите у одредишту.

en: There was an error creating the folder "%B".
sr: Дошло је до грешке при прављењу фасцикле „%B“.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Датотеке у фасцикли „%B“ не могу бити умножене зато што немате овлашћења за њихов приказ.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Фасцикла „%B“ не може бити умножена зато што немате овлашћења за њено читање.

en: Error while moving "%B".
sr: Грешка при премештању „%B“.

en: Could not remove the source folder.
sr: Не могу да уклоним изворну фасциклу.

en: Error while copying "%B".
sr: Грешка при умножавању „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sr: Не могу да уклоним датотеке из већ постојеће фасцикле „%F“.

en: Could not remove the already existing file %F.
sr: Не могу да уклоним већ постојећу датотеку „%F“.

en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не можете преместити фасциклу у себе саму.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не можете умножити фасциклу у себе саму.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишна фасцикла је унутар полазне фасцикле.

en: You cannot move a file over itself.
sr: Не можете преместити датотеку преко себе саме.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Не можете умножити датотеку преко себе саме.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sr: Овом датотеком ћете преписати изворну датотеку.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sr: Не могу да уклоним већ постојећу датотеку са истим називом у „%F“.

en: There was an error copying the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при умножавању датотеке у „%F“.

en: Copying Files
sr: Умножавам датотеке

en: Preparing to Move to "%B"
sr: Припремам за премештање у „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Припремам %'d датотеку за премештање
sr[1]: Припремам %'d датотеке за премештање
sr[2]: Припремам %'d датотека за премештање

en: There was an error moving the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при премештању у „%F“.

en: Moving Files
sr: Премештам датотеке

en: Creating links in "%B"
sr: Правим везе у „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Правим везу ка %'d датотеци
sr[1]: Правим везу ка %'d датотеке
sr[2]: Правим везу ка %'d датотека

en: Error while creating link to %B.
sr: Грешка при прављењу везе ка „%B“.

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Симболичке везе су могуће само над месним датотекама

en: The target doesn't support symbolic links.
sr: Одредиште не подржава симболичке везе.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sr: Дошло је до грешке при образовању симболичке везе у „%F“.

en: Setting permissions
sr: Постављам овлашћења

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
sr: неименована фасцикла

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
sr: нова датотека

en: Error while creating directory %B.
sr: Грешка при стварању директоријума „%B“.

en: Error while creating file %B.
sr: Грешка при стварању датотеке „%B“.

en: There was an error creating the directory in %F.
sr: Дошло је до грешке при стварању директоријума у „%F“.

en: Emptying Trash
sr: Избацивање смећа

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sr: Не могу да означим покретач као поверљив (извршни)

en: Could not determine original location of "%s"
sr: Не могу да одредим првобитну путању за „%s“

en: The item cannot be restored from trash
sr: Не могу да вратим ставку из смећа

en: The selection rectangle
sr: Правоугаоник избора

en: The Link "%s" is Broken.
sr: Веза „%s“ је неисправна.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sr: Веза „%s“ је неисправна. Да је преместим у смеће?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sr: Не можете користити ову везу зато што нема одредиште.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Не можете користити везу зато што не постоји њено одредиште „%s“.

en: Mo_ve to Trash
sr: Премести у _смеће

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Да ли желите да покренете „%s“, или прикажете њен садржај?

en: "%s" is an executable text file.
sr: „%s“ је извршна текстуална датотека.

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: _Display
sr: _Прикажи

en: _Run
sr: _Покрени

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Да ли сигурно желите да отворите све датотеке?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан језичак.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна језичка.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних језичака.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних прозора.

en: Could not display "%s".
sr: Не могу да прикажем „%s“.

en: The file is of an unknown type
sr: Није позната ова врста датотеке

en: There is no application installed for %s files
sr: Није инсталиран програм за отварање „%s“ датотека

en: _Select Application
sr: _Изабери програм

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr: Дошло је до грешке приликом тражења одговарајућег програма:

en: Unable to search for application
sr: Не могу да нађем програм

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
sr: Програм за отварање „%s“ датотека није инсталиран.
    Да ли желите да потражите програм који може да отвори ову датотеку?

en: Untrusted application launcher
sr: Неповерљив покретач програма

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sr: Покретач програма „%s“ није означен као поверљив. Уколико не знате одакле вам ова датотека можда није безбедно да је покренете.

en: _Launch Anyway
sr: _Ипак покрени

en: Mark as _Trusted
sr: _Означи као поверљиво

en: Unable to mount location
sr: Не могу да прикачим путању

en: Unable to start location
sr: Не могу да покренем путању

en: Opening "%s".
sr: Отварам „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Отварам %d ставку.
sr[1]: Отварам %d ставке.
sr[2]: Отварам %d ставки.

en: Could not set application as the default: %s
sr: Не могу да поставим програм као основни: %s

en: Could not set as default application
sr: Не могу да поставим као основни програм

en: Default
sr: Основно

en: Icon
sr: Иконица

en: Could not remove application
sr: Не могу да уклоним програм

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

en: No applications selected
sr: Није изабран програм

en: %s document
sr: %s документ

en: Unknown
sr: Непознато

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sr: Изаберите програм који ће отворити „%s“ и остале „%s“ датотеке

en: Open all files of type "%s" with:
sr: Отвори све „%s“ датотеке програмом:

en: Could not run application
sr: Не могу да покренем програм

en: Could not find '%s'
sr: Не могу да нађем „%s“

en: Could not find application
sr: Не могу да нађем програм

en: Could not add application to the application database: %s
sr: Не могу да додам програм у базу података: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Could not add application
sr: Не могу да додам програм

en: Select an Application
sr: Изаберите програм

en: Open With
sr: Програм за отварање

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: _Use a custom command
sr: _Користи произвољну наредбу

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
sr: Отворите „%s“ и друге документе „%s“ програмом:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
sr: Отворите „%s“ програмом:

en: _Remember this application for %s documents
sr: _Запамти овај програм за документа врсте „%s“

en: Open all %s documents with:
sr: Отвори све документе „%s“ програмом:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
sr: Отворите „%s“ и друге датотеке „%s“ програмом:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
sr: _Запамти овај програм за датотеке врсте „%s“

en: Open all "%s" files with:
sr: Отвори све датотеке „%s“ програмом:

en: Add Application
sr: Додајте програм

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sr: Отварање није успело, да ли желите да изаберете други програм?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на „%s“ путањама.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sr: Отварање није успело, да ли желите да изаберете другу радњу?

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sr: Основна радња не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама у „%s“ путањама.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку.  Ако је пребаците на ваш рачунар, можда ћете моћи да је отворите.

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других радњи за ову врсту датотеке.  Ако је пребаците на ваш рачунар, можда ћете моћи да је отворите.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr: Нажалост, не можете извршавати наредбе са удаљеног места.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ово је онемогућено из безбедносних разлога.

en: There was an error launching the application.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ово одредиште превлачења подржава само месне датотеке.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Да отворите удаљене датотеке, пребаците их у месну фасциклу, и превуците их поново.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Да отворите удаљене датотеке, пребаците их у месну фасциклу, и превуците их поново. Месне датотеке које сте превукли су већ отворене.

en: Details:
sr: Појединости:

en: File Operations
sr: Радње над датотекама

en: paused
sr: паузирано

en: pausing
sr: паузирам

en: queued
sr: заказано

en: queuing
sr: заказујем

en: Pause
sr: Застани

en: Resume
sr: Настави

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sr[0]: У току је %'d радња над датотекама
sr[1]: У току су %'d радње над датотекама
sr[2]: У току је %'d радњи над датотекама

en: Process completed
sr: Процес је завршен

en: Queue
sr: Ред

en: Preparing
sr: Припремам

en: Search
sr: Претрага

en: Search for "%s"
sr: Потражи „%s“

en: Delete %d copied items
sr: Обришите %d умножене ставке

en: Delete '%s'
sr: Обришите „%s“

en: Delete %d duplicated items
sr: Обришите %d удвостручене ставке

en: Move %d items back to '%s'
sr: Преместите %d ставку назад у „%s“

en: Move '%s' back to '%s'
sr: Преместите „%s“ назад у „%s“

en: Rename '%s' as '%s'
sr: Преименујте „%s“ у „%s“

en: Restore %d items from trash
sr: Вратите %d ставке из смећа

en: Restore '%s' to '%s'
sr: Вратите „%s“ у „%s“

en: Move %d items back to trash
sr: Преместите %d ставку назад у смеће

en: Move '%s' back to trash
sr: Преместите „%s“ назад у смеће

en: Delete links to %d items
sr: Обришите везе до %d ставке

en: Delete link to '%s'
sr: Обришите везу до „%s“

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sr: Вратите првобитна овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: Restore original permissions of '%s'
sr: Вратите првобитна овлашћења за „%s“

en: Restore group of '%s' to '%s'
sr: Вратите групу „%s“ на „%s“

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sr: Вартите власника „%s“ на „%s“

en: Copy %d items to '%s'
sr: Умножите %d ставке у „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
sr: Умножите „%s“ у „%s“

en: Duplicate of %d items in '%s'
sr: Удвостручите %d ставке у „%s“

en: Duplicate '%s' in '%s'
sr: Удвостручите „%s“ у „%s“

en: Move %d items to '%s'
sr: Преместите %d ставке у „%s“

en: Move '%s' to '%s'
sr: Преместите „%s“ у „%s“

en: Create new file '%s' from template
sr: Направите нову датотеку „%s“ из шаблона

en: Create an empty file '%s'
sr: Направите празну датотеку „%s“

en: Create a new folder '%s'
sr: Направите нову фасциклу „%s“

en: Move %d items to trash
sr: Преместите %d ставке у смеће

en: Move '%s' to trash
sr: Преместите „%s“ у смеће

en: Restore '%s' from trash
sr: Вратите „%s“ из смећа

en: Create links to %d items
sr: Направите везе до %d ставке

en: Create link to '%s'
sr: Направите везу до „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sr: Поставите овлашћења ставки садржаних у „%s“

en: Set permissions of '%s'
sr: Поставите овлашћења за „%s“

en: Set group of '%s' to '%s'
sr: Подесите групу „%s“ на „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
sr: Подесите власника „%s“ на „%s“

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
sr[0]: _Опозови умножавање %d ставке
sr[1]: _Опозови умножавање %d ставке
sr[2]: _Опозови умножавање %d ставки

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
sr[0]: _Опозови удвостручавање %'d ставке
sr[1]: _Опозови удвостручавање %'d ставке
sr[2]: _Опозови удвостручавање %'d ставки

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
sr[0]: _Опозови премештање %d ставке
sr[1]: _Опозови премештање %d ставке
sr[2]: _Опозови премештање %d ставки

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
sr[0]: _Опозови преименовање %d ставке
sr[1]: _Опозови преименовање %d ставке
sr[2]: _Опозови преименовање %d ставки

en: _Undo creation of an empty file
sr: _Опозови стварање празне датотеке

en: _Undo creation of a file from template
sr: _Опозови стварање датотеке из шаблона

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
sr[0]: _Опозови стварање %d фасцикле
sr[1]: _Опозови стварање %d фасцикле
sr[2]: _Опозови стварање %d фасцикли

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
sr[0]: _Опозови премештање %d ставке у смеће
sr[1]: _Опозови премештање %d ставке у смеће
sr[2]: _Опозови премештање %d ставки у смеће

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
sr[0]: _Опозови враћање %d ставке из смећа
sr[1]: _Опозови враћање %d ставке из смећа
sr[2]: _Опозови враћање %d ставки из смећа

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
sr[0]: _Опозови стварање везе ка %d ставци
sr[1]: _Опозови стварање везе ка %d ставке
sr[2]: _Опозови стварање везе ка %d ставки

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
sr[0]: _Опозови брисање %d ставке
sr[1]: _Опозови брисање %d ставке
sr[2]: _Опозови брисање %d ставки

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
sr[0]: Опозови дубинску измену овлашћења %d ставке
sr[1]: Опозови дубинску измену овлашћења %d ставке
sr[2]: Опозови дубинску измену овлашћења %d ставки

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
sr[0]: Опозови измену овлашћења %d ставке
sr[1]: Опозови измену овлашћења %d ставке
sr[2]: Опозови измену овлашћења %d ставки

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
sr[0]: Опозови измену групе %d ставке
sr[1]: Опозови измену групе %d ставке
sr[2]: Опозови измену групе %d ставки

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
sr[0]: Опозови измену власника %d ставке
sr[1]: Опозови измену власника %d ставке
sr[2]: Опозови измену власника %d ставки

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
sr[0]: _Понови умножавање %d ставке
sr[1]: _Понови умножавање %d ставке
sr[2]: _Понови умножавање %d ставки

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
sr[0]: _Понови удвостручавање %'d ставке
sr[1]: _Понови удвостручавање %'d ставке
sr[2]: _Понови удвостручавање %'d ставки

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
sr[0]: _Понови премештање %d ставке
sr[1]: _Понови премештање %d ставке
sr[2]: _Понови премештање %d ставки

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
sr[0]: _Понови преименовање %d ставке
sr[1]: _Понови преименовање %d ставке
sr[2]: _Понови преименовање %d ставки

en: _Redo creation of an empty file
sr: _Понови стварање празне датотеке

en: _Redo creation of a file from template
sr: _Поврати стварање датотеке из шаблона

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
sr[0]: _Понови стварање %d фасцикле
sr[1]: _Понови стварање %d фасцикле
sr[2]: _Понови стварање %d фасцикли

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
sr[0]: _Понови премештање %d ставке у смеће
sr[1]: _Понови премештање %d ставке у смеће
sr[2]: _Понови премештање %d ставки у смеће

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
sr[0]: _Понови враћање %d ставке из смећа
sr[1]: _Понови враћање %d ставке из смећа
sr[2]: _Понови враћање %d ставки из смећа

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
sr[0]: _Понови стварање везе ка %d ставци
sr[1]: _Понови стварање везе ка %d ставке
sr[2]: _Понови стварање везе ка %d ставки

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
sr[0]: _Понови брисање %d ставке
sr[1]: _Понови брисање %d ставке
sr[2]: _Понови брисање %d ставки

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
sr[0]: Понови дубинску измену овлашћења %d ставке
sr[1]: Понови дубинску измену овлашћења %d ставке
sr[2]: Понови дубинску измену овлашћења %d ставки

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
sr[0]: Понови измену овлашћења %d ставке
sr[1]: Понови измену овлашћења %d ставке
sr[2]: Понови измену овлашћења %d ставки

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
sr[0]: Понови измену групе %d ставке
sr[1]: Понови измену групе %d ставке
sr[2]: Понови измену групе %d ставки

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
sr[0]: Понови измену власника %d ставке
sr[1]: Понови измену власника %d ставке
sr[2]: Понови измену власника %d ставки

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sr: Где сместити нове отворене језичке у прозору разгледача.

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
sr: Ако је постављено на „after-current-tab“, тада се нови језичци умећу након тренутног језичка. Ако је постављено на „end“, тада се нови језичци придодају на крај списка језичака.

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sr: Промена језичака са [ктрл] + [таб]

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sr: Ако је изабрано, омогућава промену језичака коришћењем тастера [ктрл + таб] и [ктрл + шифт + таб].

en: Caja will exit when last window destroyed.
sr: Цаја ће изаћи када се затвори последњи прозор.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
sr: Ако је изабрано, тада ће Цаја изаћи када се униште сви прозори. Ово је основно подешавање. Ако није изабрано, може бити покренут без иједног прозора, тако да Цаја може да служи као демон за праћење самосталног качења медија, или сличних задатака.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
sr: Укључује обично понашање Цаје, где су сви прозори разгледачи

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sr: Ако је изабрано, тада ће сви прозори Цаје бити прозори разгледача. Овако се понашао Наутилус све до издања 2.6, а некима такво понашање највише и одговара.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sr: Увек користи поље за путању, уместо траке за путању

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sr: Ако је изабрано, тада ће разгледачки прозори Цаје увек користити текстуално поље за унос путање уместо траке са дугмићима путање.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sr: Да ли да тражи одобрење при брисању датотека или пражњењу смећа

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sr: Ако је изабрано, тада ће Цаја тражити одобрење при брисању датотека или пражњењу смећа.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
sr: Да ли да тражи одобрење приликом премештања датотека у смеће

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
sr: Ако је изабрано, тада ће Цаја тражити одобрење када покушате да преместите датотеке у смеће.

en: Whether to enable immediate deletion
sr: Да ли да омогући тренутно брисање

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sr: Ако је изабрано, тада ће Цаја садржати могућност за тренутно брисање датотека, уместо премештања у смеће. Ова могућност може бити опасна, зато је користите уз доста пажње.

en: When to show preview text in icons
sr: Када да прикаже текст претпрегледа у иконицама

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sr: Губитак брзине ради приказивања претпрегледа садржаја текстуалне датотеке у иконици исте. Ако је постављено на „always“ увек се приказује претпреглед, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Ако је постављено на „local-only“, приказује се претпреглед само за месне фасцикле. Ако је постављено на „never“, тада се никада не читају подаци претпрегледа.

en: When to show number of items in a folder
sr: Када да прикаже број ставки у фасцикли

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sr: Губитак брзине ради приказивања броја ставки у фасцикли. Ако је постављено на „always“ увек се приказује број ставки, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Ако је постављено на „local-only“, приказује се број ставки само за локалне фасцикле. Ако је постављено на „never“, онда се никад не приказује број ставки.

en: Type of click used to launch/open files
sr: Врста клика којом се покрећу/отварају датотеке

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sr: Дозвољене вредности су „single“ за покретање датотека помоћу једног клика, или „double“ за покретање помоћу двоструког клика.

en: What to do with executable text files when activated
sr: Шта треба урадити када се покрену извршне текстуалне датотеке

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sr: Шта треба да уради са извршним текстуалним датотекама при њиховом покретању (једноструки или двоструки клик). Могуће вредности су „launch“ за покретање истих као програма, „ask“ за постављање питања помоћу прозорчета, и „display“ за приказивање као текстуалних датотека.

en: Show the package installer for unknown MIME types
sr: Приказује инсталатера пакета за непознате МИМЕ врсте

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
sr: Да ли ће приказати кориснику прозорче инсталатера пакета у случају да је отворена непозната МИМЕ врста, како би се потражио програм који може да ради с њом.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
sr: Користи додатне дугмиће миша за радње у Цаји

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
sr: За кориснике са мишем који има дугмад „Напред“ и „Назад“, овај кључ одређује да ли ће се предузети нека радња унутар Цаје када је притиснут било који.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
sr: Дугме миша за радњу „Напред“ у прегледнику

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: Одређује које дугме миша извршава наредбу „Напред“ унутар прегледача. Могуће су вредности од 6 до 14.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
sr: Дугме миша за радњу „Назад“ у прегледнику

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sr: Одређује које дугме миша извршава наредбу „Назад“ унутар прегледника. Могуће су вредности од 6 до 14.

en: When to show thumbnails of image files
sr: Када да прикаже сличице датотека слика

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sr: Губитак брзине ради прегледа сличица за датотеке. Ако је постављено на „always“ увек се приказује умањена слика, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Ако је постављено на „local-only“, приказује се умањена слика само за месне датотеке. Ако је постављено на „never“ користи се општа иконица. Упркос ономе што предлаже назив, ово се примењује на било коју врсту датотеке.

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Највећа величина слике за приказ сличице

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: За слике које прелазе ову величину (у бајтовима) неће бити приказана умањена слика. Сврха овога је да се избегне умањивање великих слика што може одузети много времена или меморије.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sr: Да ли да пусти звук када пређете мишем преко иконице

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
sr: Губитак брзине ради претпрегледа звучне датотеке када пређете мишем преко иконице исте. Ако је постављено на „always“ увек се пушта звук, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Ако је постављено на „local-only“ тада се пушта звук само на месним системима датотека. Ако је постављено на „never“, тада се никада не пушта звук.

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sr: Приказује напредна овлашћења у прозорчету својстава датотеке

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће вам омогућити да уредите и погледате овлашћења над датотекама на начин ближи униксу, дајући вам приступ егзотичнијим опцијама.

en: Show folders first in windows
sr: Приказује прво фасцикле у прозорима

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће приказати фасцикле пре датотека приликом приказивања помоћу иконица или списка.

en: Default sort order
sr: Основни редослед ређања

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
sr: Основни редослед ређања за ставке у прегледу иконицама. Дозвољене вредности су: „name“, „size“, „type“, „mtime“ и „emblems“.

en: Reverse sort order in new windows
sr: Преокреће редослед у новим прозорима

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Ако је изабрано, датотеке у новим прозорима ће бити поређане обрнутим редом. Нпр. ако су уређене према називу, онда ће се уместо ређања од „а“ до „ш“, ређати од „ш“ до „а“; уколико су поређане према величини, уместо у растућем, биће у опадајућем поретку.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
sr: Користиће корисникову личну фасциклу као радну површ

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће користити корисникову личну фасциклу као радну површ. Ако није постављено, онда ће користити „~/Desktop“ као радну површ.

en: Custom Background
sr: Произвољна позадина

en: Whether a custom default folder background has been set.
sr: Да ли је постављена произвољна основна позадина фасцикле.

en: Default Background Color
sr: Основна боја позадине

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Боја за основну позадину фасцикле. Користи се једино ако је изабрано „background_set“.

en: Default Background Filename
sr: Основна датотека позадине

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Путања за основну позадину фасцикле. Користи се једино ако је изабрано „background_set“.

en: Custom Side Pane Background Set
sr: Основна позадина бочне површи

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sr: Да ли је постављена произвољна основна позадина бочне површи.

en: Default Side Pane Background Color
sr: Основна боја позадине бочне површи

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr: Назив датотеке за основну позадину бочне површи. Користи се једино ако је постављено „side_background_set“.

en: Default Side Pane Background Filename
sr: Основна датотека позадине бочне површи

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr: Путања за основну позадину бочне површи. Користи се једино ако је постављено „side_background_set“.

en: Default folder viewer
sr: Основни прегледач фасцикли

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
sr: Овај преглед се користи када посетите фасциклу, осим ако не изаберете неки други за ту фасциклу. Дозвољене вредности су „list-view“ (преглед списком) и „icon-view“ (преглед иконицама).

en: Date Format
sr: Запис датума

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sr: Запис датума датотека. Могуће вредности су „locale“, „iso“, и „informal“.

en: Whether to show hidden files
sr: Да ли да прикаже сакривене датотеке

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
sr: Уколико је постављено, скривене датотеке се подразумевано приказују у управнику датотека. Скривене датотеке су или датотеке чије име почиње тачком, или су на списку у датотеци „.hidden“ у директоријуму.

en: Whether to show backup files
sr: Да ли да приказујем резервне примерке датотека

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
sr: Уколико је постављено, датотеке резерве се подразумевано приказују у управнику датотека. Датотеке резерве су оне које се завршавају тилдом (~).

en: Whether to show file sizes with IEC units
sr: Да ли да прикаже величине датотека јединицама ИЕЦ-а

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
sr: Ако је изабрано, за приказивање величина датотека ће се користити јединице ИЕЦ-а (са основом 1024) са суфиксом „KiB“, уместо основних СИ јединица.

en: Whether to show icons in list view
sr: Да ли да прикаже иконицу у прегледу списком

en: If set to true, show file icons in list view.
sr: Ако је изабрано, биће приказане иконице датотека у прегледу списком.

en: Whether to show desktop notifications
sr: Да ли да прикаже обавештења радне површи

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће приказати обавештења радне површи.

en: List of possible captions on icons
sr: Списак могућих натписа на иконицама

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
sr: Списак натписа испод иконице у приказу помоћу иконица или на радној површи. Стварни број приказаних натписа зависи од нивоа увеличања. Неке могуће вредности су: „size“ (величина), „type“ (врста), „date_modified“ (датум измене), „date_created“ (датум стварања), „date_changed“ (датум промене), „date_accessed“ (датум приступа), „owner“ (власник), „group“ (група), „permissions“ (овлашћења), „octal_permissions“ (октална овлашћења) и „mime_type“ (миме врста).

en: Use tighter layout in new windows
sr: Користи збијенији распоред у новим прозорима

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sr: Ако је изабрано, иконице ће бити распоређене збијеније у новим прозорима.

en: Put labels beside icons
sr: Натписи поред иконица

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sr: Ако је изабрано, натписи ће бити постављени поред иконица уместо испод њих.

en: Default icon zoom level
sr: Основно увећање иконица

en: Default zoom level used by the icon view.
sr: Основно увећање које се користи при приказу иконица.

en: Default Thumbnail Icon Size
sr: Основна величина минијатурних иконица

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sr: Основна величина малог приказа при приказу иконица.

en: Text Ellipsis Limit
sr: Скраћивање текста

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sr: Ниска која одређује како ће бити скраћени делови предугих назива датотека који се преклапају, у зависности од степена увећања. Сваки унос на списку раздвојен зарезом је у облику „Увећање:Цео број“. За сваки наведени степен увећања, ако је дати број већи од 0, назив датотеке неће прећи дати број редова. Ако је број 0 или мањи, неће постојати ограничење на наведеном степену увећања. Такође је дозвољен и унос само целог броја без степена увећања. Тада одређује највећи број редова за све остале степене увећања. Примери: 0 — увек приказује предуге називе датотека; 3 — скраћује називе датотека ако прелазе три реда; „smallest:5,smaller:4“ — скраћује називе датотека ако прелазе пет редова на најмањем увећању, четири реда на мањем увећању, а за остале степене увећања не скраћује их. Доступни степени увећања су: „smallest“ (33%) — најмање, „smaller“ (50%) — мање, „small“ (66%) — мало, „standard“ (100%) — уобичајено, „large“ (150%) — велико, „larger“ (200%) — веће и „largest“ (400%) — највеће.

en: Default compact view zoom level
sr: Основно увећање збијеног приказа

en: Default zoom level used by the compact view.
sr: Основно увећање које се користи при збијеном приказу.

en: All columns have same width
sr: Све колоне имају исту ширину

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sr: Ако је изабрано, све колоне у збијеном прегледу ће имати исту ширину. У супротном, ширина сваке колоне се одређује засебно.

en: Default list zoom level
sr: Основно увећање за списак

en: Default zoom level used by the list view.
sr: Основно увећање које се користи при приказу списка.

en: Default list of columns visible in the list view
sr: Основне приказане колоне при приказу списка

en: Default list of columns visible in the list view.
sr: Основне приказане колоне при приказу списка.

en: Default column order in the list view
sr: Основни редослед колона при приказу списка

en: Default column order in the list view.
sr: Основни редослед колона при приказу списка.

en: Only show folders in the tree side pane
sr: Само фасцикле у стаблу бочне површи

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће приказати једино фасцикле у бочној површи. У супротном ће приказивати и фасцикле и датотеке.

en: Desktop font
sr: Словни лик радне површи

en: The font description used for the icons on the desktop.
sr: Опис словног лика који се користи за иконице на радној површи.

en: Home icon visible on desktop
sr: Иконица личне фасцикле на радној површи

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на личну фасциклу биће постављена на радну површ.

en: Computer icon visible on desktop
sr: Иконица рачунара на радној површи

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на рачунар биће постављена на радну површ.

en: Trash icon visible on desktop
sr: Иконица смећа на радној површи

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на смеће биће постављена на радну површ.

en: Show mounted volumes on the desktop
sr: Прикачени дискови на радној површи

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на прикачене дискове биће постављена на радну површ.

en: Network Servers icon visible on the desktop
sr: Иконица мрежних сервера на радној површи

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на мрежне сервере биће постављена на радну површ.

en: Desktop computer icon name
sr: Назив иконице рачунара на радној површи

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sr: Овај назив се може поставити уколико желите произвољни назив за иконицу рачунара на радној површи.

en: Desktop home icon name
sr: Назив иконице личне фасцикле на радној површи

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sr: Овај назив се може поставити уколико желите произвољни назив за иконицу личне фасцикле на радној површи.

en: Desktop trash icon name
sr: Назив иконице смећа на радној површи

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sr: Овај назив се може поставити уколико желите произвољни назив за иконицу смећа на радној површи.

en: Network servers icon name
sr: Назив иконице за мрежне сервере

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sr: Овај назив се може поставити уколико желите произвољни назив за иконицу мрежних сервера на радној површи.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sr: Цели број који одређује како ће бити скраћени називи датотека који се преклапају на радној површи. Ако је број већи од 0 називи неће прећи задати број линија, а ако је број 0 или мањи неће постојати ограничење на број линија.

en: The geometry string for a navigation window.
sr: Ниска са величином управљачког прозора.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
sr: Ниска која садржи сачувану величину и координате управљачких прозора.

en: Whether the navigation window should be maximized.
sr: Да ли управљачки прозор треба да буде увећан.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sr: Да ли управљачки прозор треба да буде увећан по основи.

en: Width of the side pane
sr: Ширина бочне површи

en: The default width of the side pane in new windows.
sr: Основна ширина бочне површи у новим прозорима.

en: Show toolbar in new windows
sr: Приказује траку алата у новим прозорима

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sr: Уколико је изабрано, у новотвореним прозорима биће приказане траке алата.

en: Show location bar in new windows
sr: Приказује поље за адресу у новим прозорима

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr: Ако је изабрано, у новотвореним прозорима ће бити приказано поље за унос адресе.

en: Show status bar in new windows
sr: Приказује траку стања у новим прозорима

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sr: Уколико је изабрано, у новотвореним прозорима биће приказана трака стања.

en: Show side pane in new windows
sr: Приказује бочну површ у новим прозорима

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr: Ако је изабрано, у новотвореним прозорима ће бити приказана бочна површ.

en: Side pane view
sr: Преглед бочне површи

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sr: Преглед бочне површи у новим прозорима.

en: List of extensions in disabled state.
sr: Списак проширења у искљученом стању.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
sr: Овај списак садржи проширења која су тренутно искључена.

en: Whether to automatically mount media
sr: Да ли сам качи медије

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће сам прикачити медије као што су чврсти дискови (доступни кориснику) и уклоњиви медији приликом покретања и њиховог прикључивања.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sr: Да ли сам отвара фасциклу самоприкаченог медија

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sr: Ако је изабрано, Цаја ће сам отворити фасциклу након самоприкаченог медија. Ово се односи само на медије за које је откривена непозната врста икс-садржаја (x-content/*); за медије где је откривена позната врста икс-садржаја, биће предузета радња коју је подесио корисник.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sr: Никада неће поставити упит или сам извршити/покренути програме по убацивању медија

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sr: Ако је изабрано, тада Цаја неће никада поставити упит или сам извршити/покренути програме по убацивању медија.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sr: Списак врста икс-садржаја (x-content/*) за које се покреће одговарајући програм

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је у поставкама изабрано да се покрене одређен програм. Након убацивања оваквог медијума биће покренут изабрани програм.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) постављених на „Не ради ништа“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је изабрано „Не ради ништа“ у поставкама. Никакво питање неће бити постављено нити ће одговарајући програм бити покренут по убацивању медијума са овим садржајем.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) постављених на „Отвори фасциклу“

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је изабрано „Отвори фасциклу“ у поставкама. Након убацивања оваквог медијума биће покренут прозор са његовим садржајем.

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Caja could not create the required folder "%s".
sr: Не могу да направим затражену фасциклу „%s“.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
sr: Пре него што покренете Цају, направите ову фасциклу, или поставите овлашћења тако да може бити направљена.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
sr: Не могу да направим следеће затражене фасцикле: „%s“.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
sr: Пре него што покренете Цају, направите ове фасцикле, или поставите овлашћења тако да могу бити направљене.

en: Unable to eject %s
sr: Не могу да избацим „%s“

en: --check cannot be used with other options.
sr: „--check“ се не може користити уз остале опције.

en: --quit cannot be used with URIs.
sr: „--quit“ се не може користити са путањама.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: „--geometry“ се не може користити са више од једне путање.

en: --select must be used with at least an URI.
sr: „--select“ мора да се користити барем са једном путањом.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Спроводи скуп брзих самопровера.

en: Show the version of the program.
sr: Приказује издање програма.

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Ствара почетни прозор са датим димензијама и положајем.

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Ствара прозоре само за изричито наведене путање.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sr: Не управља радном површи (занемарује поставке подешавања).

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
sr: Управља радном површи без обзира на скуп поставки или окружење (само при новом покретању)

en: Open URIs in tabs.
sr: Отворите путање у језичцима.

en: Open a browser window.
sr: Отворите прозор прегледника.

en: Quit Caja.
sr: Излази из Цаје.

en: Select specified URI in parent folder.
sr: Изаберите наведену путању у полазној фасцикли.

en: [URI...]
sr: [Путања...]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr: 
    
    Разгледајте систем датотека помоћу управника датотекама

en: Error starting autorun program: %s
sr: Грешка покретања самопокретачког програма: %s

en: Cannot find the autorun program
sr: Не могу да пронађем самопокретачки програм

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sr: <big><b>Грешка самопокретачког програма</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sr: <big><b>Овај медијум садржи самопокретачки програм. Да ли желите да га покренете?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sr: Овај програм ће се сам покренути са медијума „%s“. Немојте покретати програме у које немате поверења.
    
    Уколико се двоумите, изаберите „Откажи“.

en: No bookmarks defined
sr: Нема обележивача

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Show a list of your personal bookmarks
sr: Прикажите списак ваших личних обележивача

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: 
    %s

en: Edit Bookmarks
sr: Уређивање обележивача

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Jump to
sr: _Иди на

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Name
sr: _Назив

en: _Location
sr: _Путања

en: SSH
sr: Безбедна шкољка

en: Public FTP
sr: Јавни ФТП

en: FTP (with login)
sr: ФТП (са пријавом)

en: Windows share
sr: Виндоуз дељење

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (ХТТП)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (ХТТПС)

en: Apple Filing Protocol (AFP)
sr: Еплов протокол испуњавања (АФП)

en: Connecting...
sr: Повезујем се...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
sr: Не могу да учитам списак начина подржаног сервера.
    Проверите инсталацију „GVfs“-а.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sr: Датотека „%s“ не може бити отворена на „%s“.

en: The server at "%s" cannot be found.
sr: Не могу да пронађем сервер на „%s“.

en: Try Again
sr: Покушај поново

en: Please verify your user details.
sr: Проверите ваше корисничке податке.

en: Continue
sr: Настави

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи.

en: C_onnect
sr: П_овежи се

en: Connect to Server
sr: Повежите се са сервером

en: Server Details
sr: Подаци о серверу

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Port:
sr: _Прикључник:

en: Share:
sr: Дељење:

en: Folder:
sr: Фасцикла:

en: User Details
sr: Подаци о кориснику

en: Domain Name:
sr: Назив домена:

en: User Name:
sr: Корисник:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Remember this password
sr: Запамти ову лозинку

en: Add _bookmark
sr: Додај _обележивач

en: Bookmark Name:
sr: Назив обележивача:

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sr: 
    
    Додаје везу са прикаченим диском на серверу

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sr: Не могу да уклоним обележје под називом „%s“.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обележје трајно, а не неко које сте ви додали.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sr: Не могу да преименујем обележје под називом „%s“.

en: Rename Emblem
sr: Преименуј обележје

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sr: Унесите нови назив за приказано обележје:

en: Rename
sr: Преименујте

en: Add Emblems...
sr: Додај обележја...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описни назив поред сваког обележја. Овај назив ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описни назив поред обележја. Овај назив ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Some of the files could not be added as emblems.
sr: Нисам могао да додам неке датотеке као обележја.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sr: Обележје не изгледа да је исправна слика.

en: None of the files could be added as emblems.
sr: Нисам могао да додам ниједну датотеку као обележја.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sr: Датотека „%s“ не изгледа да је исправна слика.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sr: Убачена датотека не изгледа да је исправна слика.

en: The emblem cannot be added.
sr: Не могу да додам обележје.

en: Emblems
sr: Обележја

en: Show Emblems
sr: Прикажи обележја

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sr: Ништа

en: About Extension
sr: О проширењима

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sr: Преглед иконицама

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sr: Преглед списком

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sr: Збијени приказ

en: Always
sr: Увек

en: Local Files Only
sr: Само за месне датотеке

en: Never
sr: Никад

en: By Name
sr: Према називу

en: By Path
sr: Према путањи

en: By Size
sr: Према величини

en: By Size on Disk
sr: Према величини на диску

en: By Type
sr: Према врсти

en: By Modification Date
sr: Према датуму измене

en: By Creation Date
sr: Према датуму стварања

en: By Access Date
sr: Према датуму приступа

en: By Emblems
sr: Према обележјима

en: By Extension
sr: Према проширењу

en: By Trashed Date
sr: Према датуму брисања

en: File Management Preferences
sr: Поставке управника датотека

en: <b>Default View</b>
sr: <b>Основни преглед</b>

en: View _new folders using:
sr: Прегледај _нове фасцикле користећи:

en: _Arrange items:
sr: _Поређај ставке:

en: Sort _folders before files
sr: Поређај _фасцикле пре датотека

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене датотеке

en: Show backup files
sr: Прикажи резервне датотеке

en: Default _zoom level:
sr: Основно _увећање:

en: _Use compact layout
sr: Користи _збијени распоред

en: _Text beside icons
sr: _Текст поред иконица

en: _Default zoom level:
sr: Основно _увећање:

en: A_ll columns have the same width
sr: _Све колоне имају исту ширину

en: D_efault zoom level:
sr: Основно _увећање:

en: _Show icons
sr: _Прикажи иконице

en: Show _only folders
sr: Прикажи _само фасцикле

en: Tree View
sr: Приказ стабла

en: Defaults
sr: Основно

en: Views
sr: Прегледи

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: _Single click to open items
sr: _Један клик за отварање ставки

en: _Double click to open items
sr: _Двоклик за отварање ставки

en: Open each _folder in its own window
sr: Отвори сваку _фасциклу у њеном сопственом прозору

en: <b>Executable Text Files</b>
sr: <b>Извршне текстуалне датотеке</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sr: П_окрени извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _View executable text files when they are opened
sr: П_регледај извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _Ask each time
sr: _Питај сваки пут

en: <b>Trash</b>
sr: <b>Смеће</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Питај пре _избацивања смећа или брисања датотека

en: Ask before moving files to the _Trash
sr: Питај пре премештања датотека у _смеће

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Укључи и наредбу за брисање која заобилази смеће

en: Behavior
sr: Понашање

en: <b>Icon Captions</b>
sr: <b>Натписи иконица</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Изаберите редослед података који се појављују испод назива иконица. Више података ће бити приказано када увећате.

en: <b>Date</b>
sr: <b>Датум</b>

en: _Format:
sr: _Запис:

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

en: _Show file sizes with IEC units
sr: _Прикажи величине датотека јединицама ИЕЦ-а

en: Display
sr: Приказ

en: <b>List Columns</b>
sr: <b>Колоне списка</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Изаберите редослед података приликом приказивања списком.

en: List Columns
sr: Колоне списка

en: <b>Text Files</b>
sr: <b>Текстуалне датотеке</b>

en: Show te_xt in icons:
sr: Прикажи _текст са иконицама:

en: <b>Other Previewable Files</b>
sr: <b>Друге претпрегледљиве датотеке</b>

en: Show _thumbnails:
sr: _Прикажи сличице:

en: _Only for files smaller than:
sr: _Само за датотеке мање од:

en: <b>Sound Files</b>
sr: <b>Звучне датотеке</b>

en: Preview _sound files:
sr: Пусти _звучне датотеке:

en: <b>Folders</b>
sr: <b>Фасцикле</b>

en: Count _number of items:
sr: Пре_број ставке:

en: Preview
sr: Претпреглед

en: <b>Media Handling</b>
sr: <b>Рад са медијумима</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sr: Изаберите шта се дешава по убацивању медијума или повезивања уређаја на систем

en: CD _Audio:
sr: _Звучни ЦД:

en: _DVD Video:
sr: _Видео ДВД:

en: _Music Player:
sr: _Музичка справица:

en: _Photos:
sr: _Фотографије:

en: _Software:
sr: _Софтвер:

en: <b>Other Media</b>
sr: <b>Остали медији</b>

en: Less common media formats can be configured here
sr: Овде можете подесити неуобичајене врсте медија

en: _Type:
sr: _Врста:

en: Acti_on:
sr: _Радња:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sr: _Никада не питај или не покрећи програме након убацивања медија

en: B_rowse media when inserted
sr: _Разгледај медијум након убацивања

en: Media
sr: Медиј

en: <b>Available _Extensions:</b>
sr: <b>Доступна _проширења:</b>

en: column
sr: колона

en: _About Extension
sr: _О проширењу

en: C_onfigure Extension
sr: _Подеси проширење

en: Extensions
sr: Проширења

en: History
sr: Претходне наредбе

en: Show History
sr: Прикажи историјат

en: Camera Brand
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Date Taken
sr: Датум снимања

en: Date Digitized
sr: Датум дигитализације

en: Exposure Time
sr: Време изложености

en: Aperture Value
sr: Отвор бленде

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО осетљивост

en: Flash Fired
sr: Употреба блица

en: Metering Mode
sr: Начин мерења

en: Exposure Program
sr: Програм изложености

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Software
sr: Програми

en: Description
sr: Опис

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Creator
sr: Творац

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Rating
sr: Оцена

en: Image Type:
sr: Врста слике:

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
sr[0]: <b>Ширина:</b> %d пиксел
sr[1]: <b>Ширина:</b> %d пиксела
sr[2]: <b>Ширина:</b> %d пиксела

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
sr[0]: <b>Висина:</b> %d пиксел
sr[1]: <b>Висина:</b> %d пиксела
sr[2]: <b>Висина:</b> %d пиксела

en: Failed to load image information
sr: Нисам успео да учитам податке о слици

en: loading...
sr: учитавам...

en: Image
sr: Слике

en: Information
sr: Подаци

en: Show Information
sr: Прикажи податке

en: Use _Default Background
sr: Користи _основну позадину

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sr: Не можете у исто време доделити више од једне произвољне иконице.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да поставите произвољну иконицу.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте убацили није месна.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само месне слике за иконице.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте убацили није слика.

en: You can only use images as custom icons.
sr: Можете користити само слике за иконице.

en: Open With %s
sr: Отвори програмом „%s“

en: Location:
sr: Место:

en: Go To:
sr: Иди на:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Да ли желите да прикажете %d место?
sr[1]: Да ли желите да прикажете %d места?
sr[2]: Да ли желите да прикажете %d места?

en: Open Location
sr: Отварање путање

en: _Location:
sr: _Место:

en: folder removed
sr: уклоњена фасцикла

en: %s - File Browser
sr: %s — Разгледач датотека

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sr: Да ли сигурно желите да очистите списак путања које сте посетили?

en: The location "%s" does not exist.
sr: Не постоји путања „%s“.

en: The history location doesn't exist.
sr: Путања историјата не постоји.

en: _Go
sr: _Иди

en: _Tabs
sr: _Језичци

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Open another Caja window for the displayed location
sr: Отворите нови прозор Цаје за приказану путању

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: Open another tab for the displayed location
sr: Отворите нови језичак за приказану путању

en: Open Folder W_indow
sr: Отвори у прозору _фасцикле

en: Open a folder window for the displayed location
sr: Отворите прозор фасцикле за приказану путању

en: Close _All Windows
sr: Затвори _све прозоре

en: Close all Navigation windows
sr: Затворите све управљачке прозоре

en: _Location...
sr: _Путања...

en: Specify a location to open
sr: Наведите путању за отварање

en: Clea_r History
sr: Очисти _историјат

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sr: Очистите садржај изборника „Иди“ и списка „Напред/Назад“

en: S_witch to Other Pane
sr: _Пређи на додатну површ

en: Move focus to the other pane in a split view window
sr: Пребаците први план на додатну површ у прозору подељеног прегледа

en: Sa_me Location as Other Pane
sr: _Иста путања као додатна површ

en: Go to the same location as in the extra pane
sr: Идите на исту путању као у додатној површи

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Додајте обележивач за тренутну путању у овајизборник

en: _Edit Bookmarks...
sr: _Уреди обележиваче...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Прикажите прозор који омогућава уређивање обележивача у овом изборнику

en: _Previous Tab
sr: _Претходни језичак

en: Activate previous tab
sr: Идите на претходни језичак

en: _Next Tab
sr: _Следећи језичак

en: Activate next tab
sr: Идите на следећи језичак

en: Move Tab _Left
sr: Помери језичак на _лево

en: Move current tab to left
sr: Преместите тренутни језичак на лево

en: Move Tab _Right
sr: Помери језичак на _десно

en: Move current tab to right
sr: Преместите тренутни језичак на десно

en: S_how Search
sr: _Прикажи претрагу

en: Show search
sr: Прикажите претрагу

en: _Main Toolbar
sr: _Главна трака алата

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sr: Измените видљивост главне траке алата у овом прозору

en: _Side Pane
sr: _Бочна површ

en: Change the visibility of this window's side pane
sr: Измените видљивост бочне површи у овом прозору

en: Location _Bar
sr: Трака _путање

en: Change the visibility of this window's location bar
sr: Измените видљивост траке путање у овом прозору

en: St_atusbar
sr: Трака _стања

en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Измените видљивост траке стања у овом прозору

en: _Search for Files...
sr: _Тражи датотеке...

en: Search documents and folders by name
sr: Потражите документе и фасцикле на основу назива

en: E_xtra Pane
sr: _Додатна површ

en: Open an extra folder view side-by-side
sr: Отворите додатну површ за прегледање фасцикли

en: _Back
sr: _Назад

en: Go to the previous visited location
sr: Идите на претходну посећену путању

en: Back history
sr: Историјат за назад

en: _Forward
sr: На_пред

en: Go to the next visited location
sr: Идите на следећу посећену путању

en: Forward history
sr: Историјат за напред

en: _Zoom
sr: _Увећај

en: _View As
sr: Прикажи _као

en: _Search
sr: _Потражи

en: Toggle between button and text-based location bar
sr: Бирајте између путање са дугмићима или са пољем за унос текста

en: _New Tab
sr: Нови _језичак

en: _Close Tab
sr: _Затвори језичак

en: Close tab
sr: Затворите језичак

en: Notes
sr: Напомене

en: Show Notes
sr: Прикажите белешке

en: Devices
sr: Уређаји

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Прикажите садржај радне површи у фасцикли

en: File System
sr: Систем датотека

en: Open the contents of the File System
sr: Прикажите садржај система датотека

en: Open the trash
sr: Прикажите смеће

en: Mount and open %s
sr: Прикачи и отвори „%s“

en: Browse Network
sr: Разгледајте мрежу

en: Browse the contents of the network
sr: Разгледајте садржај на мрежи

en: _Start
sr: _Покрени

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Power On
sr: _Укључи

en: _Safely Remove Drive
sr: _Безбедно уклони уређај

en: _Connect Drive
sr: _Повежи уређај

en: _Disconnect Drive
sr: _Откачи уређај

en: _Start Multi-disk Device
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: _Stop Multi-disk Device
sr: _Заустави уређај са више дискова

en: _Unlock Drive
sr: _Откључај уређај

en: _Lock Drive
sr: _Закључај уређај

en: Unable to start %s
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Unable to poll %s for media changes
sr: Не могу да пратим „%s“ за променама медија

en: Unable to stop %s
sr: Не могу да зауставим „%s“

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _језичку

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: Remove
sr: Уклони

en: Rename...
sr: Преименуј...

en: _Mount
sr: _Прикачи

en: _Detect Media
sr: Пронађи _медијум

en: _Format
sr: _Форматирај

en: Places
sr: Места

en: Show Places
sr: Прикажи места

en: Backgrounds and Emblems
sr: Позадине и обележја

en: _Remove...
sr: _Уклони...

en: Add new...
sr: Додај нову...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sr: Извините, али шаблон „%s“ не може бити обрисан.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sr: Проверите да ли имате овлашћења за брисање шаблона.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sr: Извините, али обележје „%s“ не може бити обрисано.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sr: Проверите да ли имате овлашћења за брисање обележја.

en: Select an Image File for the New Emblem
sr: Изаберите слику за ново обележје

en: Create a New Emblem
sr: Направите ново обележје

en: _Keyword:
sr: _Кључна реч:

en: _Image:
sr: _Слика:

en: Create a New Color:
sr: Направите нову боју:

en: Color _name:
sr: _Назив боје:

en: Color _value:
sr: _Вредност боје:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sr: Извините, али не можете да замените слику повраћаја.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sr: Повраћај је посебна слика која не може бити обрисана.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sr: Извините, али шаблон „%s“ не може бити инсталиран.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sr: Изаберите слику да је додате као шаблон

en: The color cannot be installed.
sr: Боја не може бити инсталирана.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sr: Извините, али морате да наведете некоришћени назив боје за нову боју.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sr: Извините, али морате да наведете неки назив за нову боју.

en: Select a Color to Add
sr: Изаберите боју за додавање

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sr: Извините, али „%s“ није употребљива слика.

en: The file is not an image.
sr: Датотека није слика.

en: Select a Category:
sr: Изаберите категорију:

en: C_ancel Remove
sr: _Откажи уклањање

en: _Add a New Pattern...
sr: Додај нови _шаблон...

en: _Add a New Color...
sr: Додај нову _боју...

en: _Add a New Emblem...
sr: Додај ново _обележје...

en: Click on a pattern to remove it
sr: Кликните на шаблон да га уклоните

en: Click on a color to remove it
sr: Кликните на боју да је уклоните

en: Click on an emblem to remove it
sr: Кликните на обележје да га уклоните

en: Patterns:
sr: Шаблони:

en: Colors:
sr: Боје:

en: Emblems:
sr: Обележја:

en: _Remove a Pattern...
sr: Уклони _шаблон...

en: _Remove a Color...
sr: Уклони _боју...

en: _Remove an Emblem...
sr: Уклони _обележје...

en: File Type
sr: Врста датотеке

en: Tags
sr: Ознаке

en: Modification Time
sr: Време измене

en: Contained text
sr: Садржани текст

en: Select folder to search in
sr: Изаберите фасциклу за претраживање

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
sr: Ознаке раздвојене размацима. Упоредите датотеке које садрже СВЕ наведене ознаке.

en: Documents
sr: Документи

en: Music
sr: Музика

en: Video
sr: Видео

en: Picture
sr: Слика

en: Illustration
sr: Цртеж

en: Spreadsheet
sr: Табела

en: Presentation
sr: Презентација

en: Pdf / Postscript
sr: ПДФ / Постскрипт

en: Text File
sr: Текстуална датотека

en: Select type
sr: Изаберите врсту

en: Any
sr: Било која

en: Other Type...
sr: Друге врсте...

en: Less than or equal to
sr: Мање или једнако са

en: Greater than or equal to
sr: Веће или једнако са

en: 1 Hour
sr: 1 сат

en: 1 Day
sr: 1 дан

en: 1 Week
sr: 1 недеља

en: 1 Month
sr: 1 месеца

en: 6 Months
sr: 6 месеци

en: 1 Year
sr: 1 година

en: Matches files that contains specified text.
sr: Упоређује датотеке које садрже наведени текст.

en: Remove this criterion from the search
sr: Уклоните овај услов из претраге

en: Search Folder
sr: Фасцикла претраживања

en: Edit
sr: Уређивање

en: Edit the saved search
sr: Уредите сачувану претрагу

en: Add a new criterion to this search
sr: Додајте нови услов за ову претрагу

en: Go
sr: Иди

en: Reload
sr: Освежи

en: Perform or update the search
sr: Извршите или освежите претрагу

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Search:
sr: Потражи:

en: Close the side pane
sr: Затворите бочну површ

en: _Places
sr: _Места

en: Open _Location...
sr: Отвори _путању...

en: Close P_arent Folders
sr: Затвори _полазну фасциклу

en: Close this folder's parents
sr: Затворите полазиште ове фасцикле

en: Clos_e All Folders
sr: Затвори _све фасцикле

en: Close all folder windows
sr: Затворите све прозоре фасцикли

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Пронађите документа и фасцикле на овом рачунару према називу или садржају

en: Delete all items in the Trash
sr: Избаците све ставке из смећа

en: Restore Selected Items
sr: Врати изабране ставке

en: Restore selected items to their original position
sr: Вратите изабране ставке на њихово првобитно место

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Да ли желите да уклоните сваки обележивач са непостојећом путањом из списка?

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Обележивач за непостојећу путању

en: You can choose another view or go to a different location.
sr: Можете изабрати други преглед или да одете на другу путању.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sr: Путања не може бити приказана овим прегледачем.

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: View of the current folder
sr: Преглед текуће фасцикле

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
sr: Нема инсталираног прегледача који може да прикаже фасциклу.

en: The location is not a folder.
sr: Путања није фасцикла.

en: Could not find "%s".
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Please check the spelling and try again.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и покушајте поново.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
sr: Цаја не подржава „%s“ путање.

en: Caja cannot handle this kind of location.
sr: Цаја не подржава ову врсту места.

en: Unable to mount the location.
sr: Не могу да прикачим путању.

en: Access was denied.
sr: Приступ није дозвољен.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sr: Не могу да прикажем „%s“, ато што не могу наћи домаћина.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Проверите да ли сте исправно укуцали и да ли су исправна подешавања посредника.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sr: Грешка: %s
    Изаберите другог прегледача и покушајте поново.

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Идите до путање наведене овим обележивачем

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Цаја је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или
    мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је
    објавила Задужбина слободног софтвера; издања 3 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Цаја се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“

en: About Caja
sr: О Цаји

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sr: Цаја вам омогућава да средите датотеке и фасцикле, било на вашем рачунару или на Интернету.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
sr: Ауторска права © 1999-2009 Аутори Наутилуса
    Ауторска прва © 2011-2021 Аутори Цаје

en: Website
sr: Веб страница

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: Close this folder
sr: Затворите ову фасциклу

en: _Backgrounds and Emblems...
sr: _Позадине и обележја...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sr: Прикажите шаблоне, боје и обележја која се могу користити за прилагођавање изгледа

en: Prefere_nces
sr: Пос_тавке

en: Edit Caja preferences
sr: Уредите поставке Цаје

en: Open _Parent
sr: Отвори _надфасциклу

en: Open the parent folder
sr: Отворите полазну фасциклу

en: Stop loading the current location
sr: Зауставите учитавање текуће путање

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Reload the current location
sr: Освежите текућу путању

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: Display Caja help
sr: Прикажите помоћ Цаје

en: _About
sr: _О програму

en: Display credits for the creators of Caja
sr: Прикажите заслуге за творце Цаје

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Increase the view size
sr: Увећајте преглед

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Decrease the view size
sr: Умањите преглед

en: Normal Si_ze
sr: _Уобичајена величина

en: Use the normal view size
sr: Користите уобичајену величину прегледа

en: Connect to _Server...
sr: Повежи се са _сервером...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Повежите се на удаљени рачунар или дељени диск

en: _Home Folder
sr: _Лична фасцикла

en: _Computer
sr: _Рачунар

en: _Network
sr: _Мрежа

en: T_emplates
sr: _Шаблони

en: Open your personal templates folder
sr: Отворите вашу личну фациклу шаблона

en: _Trash
sr: _Смеће

en: Open your personal trash folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу смећа

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sr: Прикажите скривене датотеке у текућем прозору

en: Show Bac_kup Files
sr: Прикажи _резервне датотеке

en: Toggle the display of backup files in the current window
sr: Прикажите датотеке резерве у текућем прозору

en: _Up
sr: _Горе

en: _Home
sr: _Лична

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: These files are on an Audio CD.
sr: Звучни ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on an Audio DVD.
sr: Звучни ДВД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Video DVD.
sr: Видео ДВД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Video CD.
sr: Видео ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Super Video CD.
sr: Супер видео ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Photo CD.
sr: ЦД са фотографијама садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Picture CD.
sr: ЦД са сликама садржи следеће датотеке.

en: The media contains digital photos.
sr: Медијум садржи дигиталне фотографије.

en: These files are on a digital audio player.
sr: Дигитална звучна справица садржи следеће датотеке.

en: The media contains software.
sr: Медијум садржи програме.

en: The media has been detected as "%s".
sr: Медијум је откривен као „%s“.

en: Zoom In
sr: Увећајте

en: Zoom Out
sr: Умањите

en: Zoom to Default
sr: Нормална величина

en: Zoom
sr: Увеличајте

en: Set the zoom level of the current view
sr: Подесите степен увећања за текући приказ.

en: Background
sr: Позадина

en: E_mpty Trash
sr: Из_баци смеће

en: Create L_auncher...
sr: Направи _покретач...

en: Create a new launcher
sr: Направите нови покретач

en: Change Desktop _Background
sr: Из_мени позадину

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sr: Прикажите прозор који ће вам омогућити да поставите образац попуњавања или боју позадине ваше радне површи

en: Empty Trash
sr: Избаци смеће

en: Desktop View
sr: Преглед радне површи

en: _Desktop
sr: _Радна површ

en: The desktop view encountered an error.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку приликом покретања.

en: Display this location with the desktop view.
sr: Прикажите ову путању у прегледу радне површи.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %'d засебан језичак.
sr[1]: Ово ће отворити %'d засебна језичка.
sr[2]: Ово ће отворити %'d засебних језичака.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %'d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %'d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %'d засебних прозора.

en: Select Items Matching
sr: Изабери ставке по услову

en: _Pattern:
sr: _Шаблон:

en: Examples:
sr: Примери:

en: Save Search as
sr: Сачувај претрагу као

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Search _name:
sr: _Назив претраге:

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: Select Folder to Save Search In
sr: Изаберите фасциклу за чување претраге

en: "%s" selected
sr: „%s“ је изабрано

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: %'d фасцикла је изабрана
sr[1]: %'d фасцикле су изабране
sr[2]: %'d фасцикли је изабрано

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sr[0]:  (садржи %'d ставку)
sr[1]:  (садржи %'d ставке)
sr[2]:  (садржи %'d ставки)

note: Translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sr[0]:  (садржи укупно %'d ставку)
sr[1]:  (садржи укупно %'d ставке)
sr[2]:  (садржи укупно %'d ставки)

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: %'d ставка је изабрана
sr[1]: %'d ставке су изабране
sr[2]: %'d ставки је изабрано

en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: %'d друга ставка је изабрана
sr[1]: %'d друге ставке су изабране
sr[2]: %'d других ставки је изабрано

en: Free space: %s
sr: Слободан простор: %s

en: %s, Free space: %s
sr: %s, слободан простор: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sr[0]: Користите „%s“ да отворите изабрану ставку
sr[1]: Користите „%s“ да отворите изабране ставке
sr[2]: Користите „%s“ да отворите изабране ставке

en: Open parent location
sr: Отворите полазну путању

en: Open parent location for the selected item
sr: Отворите полазну путању која садржи изабрану ставку

en: Run "%s" on any selected items
sr: Покрени „%s“ на свакој изабраној ставци

en: Create Document from template "%s"
sr: Направи нови документ према шаблону „%s“

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Датотеке у овој фасцикли ће се појавити у изборнику „Скрипте“.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sr: Избор скрипте из изборника ће је покренути са свим изабраним ставкама као улазним.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
sr: Све извршне датотеке у овој фасцикли ће се појавити у изборнику за скрипте. Избор скрипте из изборника ће покренути исту.
    
    Када се изврше из месне фасцикле, скрипте добијају називе изабраних датотека као параметре. Када се изврше из удаљене фасцикле (нпр. из фасцикле која показује веб или фтп садржај), скрипте не добијају никакве параметре.
    
    У свим случајевима, Цаја ће поставити следеће променљиве окружења, које скрипте могу користити:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: путање изабраних датотека у новим редовима (само за месне)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: адресе изабраних датотека у новим редовима
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: текућа адреса
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: место и величина текућег прозора
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: путање за изабране датотеке из неактивне површи подељеног прозора у засебним редовима (само за месне)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: адресе изабраних датотека из неактивне површи подељеног прозора у новим редовима
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: адреса тренутне путање у неактивној површи подељеног прозора

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити премештено уколико изаберете наредбу за убацивање

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити умножено уколико изаберете наредбу за убацивање

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
sr[0]: %'d изабрана ставка биће премештена ако изаберете наредбу за убацивање
sr[1]: %'d изабране ставке биће премештене ако изаберете наредбу за убацивање
sr[2]: %'d изабраних ставки биће премештено ако изаберете наредбу за убацивање

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
sr[0]: %'d изабрана ставка биће умножена ако изаберете наредбу за убацивање
sr[1]: %'d изабране ставке биће умножене ако изаберете наредбу за убацивање
sr[2]: %'d изабраних ставки биће умножено ако изаберете наредбу за убацивање

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: У остави нема ничега за убацивање.

en: Unable to unmount location
sr: Не могу да откачим путању

en: Unable to eject location
sr: Не могу да избацим путању

en: Unable to stop drive
sr: Не могу да зауставим уређај

en: Connect to Server %s
sr: Повежите се са сервером „%s“

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: Link _name:
sr: _Назив везе:

en: Create _Document
sr: Направи _документ

en: Open Wit_h
sr: Отвори _програмом

en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Изаберите програм за отварање изабране ставке

en: _Properties
sr: _Својства

en: View or modify the properties of each selected item
sr: Погледајте или измените особине сваке изабране ставке

en: Create _Folder
sr: Направи _фасциклу

en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Направите празну фасциклу унутар текуће фасцикле

en: No templates installed
sr: Нема инсталираних шаблона

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
sr: _Празна датотека

en: Create a new empty file inside this folder
sr: Направите празну датотеку унутар текуће фасцикле

en: Open the selected item in this window
sr: Отворите изабрану ставку у овом прозору

en: Open in Navigation Window
sr: Отвори у управљачком прозору

en: Open each selected item in a navigation window
sr: Отворите сваку изабрану ставку у управљачком прозору

en: Open each selected item in a new tab
sr: Отворите сваку изабрану ставку у новом језичку

en: Open in _Folder Window
sr: Отвори у прозору _фасцикле

en: Open each selected item in a folder window
sr: Отворите сваку изабрану ставку у прозору фасцикле

en: Other _Application...
sr: Други _програм...

en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Изаберите неки други програм за отварање изабране ставке

en: Open With Other _Application...
sr: Отвори другим _програмом...

en: _Open Scripts Folder
sr: _Отвори фасциклу скрипти

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sr: Прикажите фасциклу која садржи скрипте из овог изборника

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sr: Припремите изабране датотеке за премештање помоћу наредбе „Убаци“

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sr: Припремите изабране датотеке за умножавање помоћу наредбе „Убаци“

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sr: Преместите или умножите датотеке изабране наредбом „Исеци“ или „Умножи“

en: _Paste Into Folder
sr: Убаци у _фасциклу

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sr: Преместите или умножите датотеке изабране наредбом „Исеци“ или „Умножи“ у изабрану фасциклу

en: Cop_y to
sr: _Умножи у

en: M_ove to
sr: _Премести у

en: Select all items in this window
sr: Изаберите све ставке у овом прозору

en: Select I_tems Matching...
sr: Изабери _ставке по услову...

en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Изаберите ставке које одговарају датом обрасцу у текућем прозору

en: _Invert Selection
sr: _Преокрени избор

en: Select all and only the items that are not currently selected
sr: Изаберите све ставке осим оних које су тренутно изабране

en: D_uplicate
sr: _Дуплирај

en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручите сваку изабрану ставку

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sr[0]: _Направи везу
sr[1]: _Направи везе
sr[2]: _Направи везе

en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Направите симболичку везу за сваку изабрану ставку

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Rename selected item
sr: Промените назив изабране ставке

en: Move each selected item to the Trash
sr: Преместите сваку изабрану ставку у смеће

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Уклоните изабрану ставку, без премештања у смеће

en: _Restore
sr: _Врати

en: _Undo
sr: Опо_зови

en: Undo the last action
sr: Опозовите последњу радњу

en: _Redo
sr: _Понови

en: Redo the last undone action
sr: Понавите последњу поништену радњу

en: Reset View to _Defaults
sr: Врати преглед на _основно

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Вратите поредак и увећање према поставкама за овај преглед

en: Connect To This Server
sr: Повежи се са овим сервером

en: Make a permanent connection to this server
sr: Направите дуготрајну везу за овај сервер

en: Mount the selected volume
sr: Прикачите изабрани диск

en: Unmount the selected volume
sr: Откачите изабрани диск

en: Eject the selected volume
sr: Избаците изабрани диск

en: Format the selected volume
sr: Форматирајте изабрани диск

en: Start the selected volume
sr: Покрените изабрани диск

en: Stop the selected volume
sr: Зауставите изабрани диск

en: Detect media in the selected drive
sr: Пронађите медијуме на изабраном уређају

en: Mount the volume associated with the open folder
sr: Прикачите диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Unmount the volume associated with the open folder
sr: Откачите диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Eject the volume associated with the open folder
sr: Избаците диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Format the volume associated with the open folder
sr: Форматирајте диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Start the volume associated with the open folder
sr: Покрените диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Stop the volume associated with the open folder
sr: Зауставите диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Open File and Close window
sr: Отвори датотеку и затвори прозор

en: Sa_ve Search
sr: _Сачувај претрагу

en: Save the edited search
sr: Сачувајте уређену претрагу

en: Sa_ve Search As...
sr: _Сачувај претрагу као...

en: Save the current search as a file
sr: Сачувајте текућу претрагу као датотеку

en: Open this folder in a navigation window
sr: Отворите ову фасциклу у управљачком прозору

en: Open this folder in a new tab
sr: Отворите фасциклу у новом језичку

en: Open this folder in a folder window
sr: Отворите ову фасциклу у прозору фасцикле

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sr: Припремите ову фасциклу за премештање помоћу наредбе „Убаци“

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sr: Припремите ову фасциклу за умножавање помоћу наредбе „Убаци“

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sr: Преместите или умножите датотеке изабране помоћу наредбе „Исеци“ или „Умножи“ у ову фасциклу

en: Move this folder to the Trash
sr: Преместите ову фасциклу у смеће

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sr: Обришите ову фасциклу, без премештања у смеће

en: Mount the volume associated with this folder
sr: Прикачите диск који је придружен овој фасцикли

en: Unmount the volume associated with this folder
sr: Откачите диск који је придружен овој фасцикли

en: Eject the volume associated with this folder
sr: Избаците диск који је придружен овој фасцикли

en: Format the volume associated with this folder
sr: Форматирајте диск који је придружен овој фасцикли

en: Start the volume associated with this folder
sr: Покрените диск који је придружен овој фасцикли

en: Stop the volume associated with this folder
sr: Зауставите диск који је придружен овој фасцикли

en: View or modify the properties of this folder
sr: Прикажите или измените особине ове фасцикле

en: _Other pane
sr: _Друга површ

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sr: Умножите текући избор на другу површ у прозору

en: Move the current selection to the other pane in the window
sr: Преместите текући избор на другу површ у прозору

en: Copy the current selection to the home folder
sr: Умножите текући избор у личну фасциклу

en: Move the current selection to the home folder
sr: Преместите текући избор у личну фасциклу

en: Copy the current selection to the desktop
sr: Умножите изабрани текст на радну површ

en: Move the current selection to the desktop
sr: Преместите изабрани текст на радну површ

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
sr: Покрени или управљај скриптама из „%s“

en: _Scripts
sr: _Скрипте

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sr: Преместите отворену фасциклу из смећа у „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sr[0]: Преместите изабрану фасциклу из смећа у „%s“
sr[1]: Преместите изабране фасцикле из смећа у „%s“
sr[2]: Преместите изабране фасцикле из смећа у „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sr[0]: Преместите изабрану фасциклу из смећа
sr[1]: Преместите изабране фасцикле из смећа
sr[2]: Преместите изабране фасцикле из смећа

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sr[0]: Преместите изабрану датотеку из смећа у „%s“
sr[1]: Преместите изабране датотеке из смећа у „%s“
sr[2]: Преместите изабране датотеке из смећа у „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sr[0]: Преместите изабрану датотеку из смећа
sr[1]: Преместите изабране датотеке из смећа
sr[2]: Преместите изабране датотеке из смећа

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sr[0]: Преместите изабрану ставку из смећа у „%s“
sr[1]: Преместите изабране ставке из смећа у „%s“
sr[2]: Преместите изабране ставке из смећа у „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sr[0]: Преместите изабрану ставку из смећа
sr[1]: Преместите изабране ставке из смећа
sr[2]: Преместите изабране ставке из смећа

en: Start the selected drive
sr: Покрените изабрани уређај

en: Connect to the selected drive
sr: Повежите се на изабрани уређај

en: _Start Multi-disk Drive
sr: _Покрени уређај са више дискова

en: Start the selected multi-disk drive
sr: Покрените изабрани уређај са више дискова

en: U_nlock Drive
sr: _Откључај уређај

en: Unlock the selected drive
sr: Откључајте изабрани уређај

en: Stop the selected drive
sr: Зауставите изабрани уређај

en: Safely remove the selected drive
sr: Безбедно уклоните изабрани уређај

en: _Disconnect
sr: _Прекини везу

en: Disconnect the selected drive
sr: Прекините везу са изабраним уређајем

en: _Stop Multi-disk Drive
sr: _Заустави уређај са више диска

en: Stop the selected multi-disk drive
sr: Зауставите изабрани уређај са више диска

en: Lock the selected drive
sr: Закључајте изабрани уређај

en: Start the drive associated with the open folder
sr: Покрените уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Connect to the drive associated with the open folder
sr: Повежите уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Покрените уређај са више дискова који је придружен отвореној фасцикли

en: Unlock the drive associated with the open folder
sr: Откључајте уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: _Stop the drive associated with the open folder
sr: _Заустави уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sr: Безбедно уклоните уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sr: Прекините везу са уређајем који је придружен отвореној фасцикли

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sr: Зауставите уређај са више дискова који је придружен отвореној фасцикли

en: Lock the drive associated with the open folder
sr: Закључајте уређај који је придружен отвореној фасцикли

en: Browse in New _Window
sr: Разгледај у новом _прозору

en: _Browse Folder | _Browse Folders
sr[0]: _Разгледај фасциклу
sr[1]: _Разгледај фасцикле
sr[2]: _Разгледај фасцикле

en: Browse in New _Tab
sr: Разгледај у новом _језичку

en: _Delete Permanently
sr: _Трајно обриши

en: Delete the open folder permanently
sr: Обришите трајно отворену фасциклу

en: Move the open folder to the Trash
sr: Преместите отворену фасциклу у смеће

en: _Open With %s
sr: _Отвори програмом „%s“

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sr[0]: Отвори у %'d новом _прозору
sr[1]: Отвори у %'d нова _прозора
sr[2]: Отвори у %'d нових _прозора

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
sr[0]: Разгледај у %'d новом _прозору
sr[1]: Разгледај у %'d нова _прозора
sr[2]: Разгледај у %'d нових _прозора

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sr[0]: Отвори у %'d новом _језичку
sr[1]: Отвори у %'d нова _језичка
sr[2]: Отвори у %'d нових _језичака

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
sr[0]: Разгледај у %'d новом _језичку
sr[1]: Разгледај у %'d нова _језичка
sr[2]: Разгледај у %'d нових _језичака

en: Delete all selected items permanently
sr: Трајно обришите све изабране ставке

en: View or modify the properties of the open folder
sr: Прегледајте или измените особине отворене фасцикле

en: Download location?
sr: Да преузмем путању?

en: You can download it or make a link to it.
sr: Можете је преузети или направити везу до ње.

en: Make a _Link
sr: Направи _везу

en: _Download
sr: _Преузми

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и убацивање није подржано.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Превлачење и убацивање је подржано само на месним системима датотека.

en: An invalid drag type was used.
sr: Употребљена је неисправна врста превлачења.

en: Link Creation Failed
sr: Стварање везе није успело

en: Cannot create the link to %s
sr: Не могу да направим везу до „%s“

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sr: превучени „текст.txt“

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sr: превучени подаци

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Поврати

en: Comment
sr: Напомена

en: URL
sr: Адреса

en: Command
sr: Наредба

en: Empty View
sr: Празан преглед

en: _Empty
sr: _Празан

en: The empty view encountered an error.
sr: Празан преглед је наишао на грешку.

en: Display this location with the empty view.
sr: Прикажите ову путању у празном прегледу.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Немате овлашћења потребна за прегледање садржаја „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sr: Извините, не могу да прикажем сав садржај „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Не могу да прикажем садржај фасцикле.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је већ у употреби у овој фасцикли. Користите неки други назив.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ у овој фасцикли. Можда је управо премештена или обрисана?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Нисте овлашћени да преименујете „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан зато што садржи знак „/“. Користите неки други назив.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је неисправан. Користите неки други назив.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Нисте овлашћени да промените групу за „%s“.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sr: Не могу да променим групу за „%s“: %s

en: The group could not be changed.
sr: Група не може бити измењена.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sr: Не могу да променим власника „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
sr: Власник не може бити измењен.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sr: Не могу да променим овлашћења за „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења не могу бити измењена.

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Преименујем „%s“ у „%s“.

en: by _Name
sr: према _називу

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Поређајте иконице према називу у редовима

en: by _Size
sr: према _величини

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Поређајте иконице према величини у редовима

en: by S_ize on Disk
sr: према _величини на диску

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
sr: Поређајте иконице према коришћењу диска у редовима

en: by _Type
sr: према вр_сти

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Поређајте иконице према врсти у редовима

en: by Modification _Date
sr: према _датуму измене

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Поређајте иконице према датуму измене у редовима

en: by _Creation Date
sr: према датуму _стварања

en: Keep icons sorted by creation date in rows
sr: Поређајте иконице према датуму стварања у редовима

en: by _Emblems
sr: према _обележјима

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sr: Поређајте иконице према обележјима у редовима

en: by T_rash Time
sr: према датуму _брисања

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sr: Поређајте иконице према датуму брисања у редовима

en: by E_xtension
sr: према _проширењу

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
sr: Држи иконице поређане окренутим подеоком проширења у реду

en: _Organize Desktop by Name
sr: _Среди радну површ према називу

en: Arran_ge Items
sr: _Поређај ставке

en: Resize Icon...
sr: Промени величину иконице...

en: Make the selected icon resizable
sr: Промените величину изабране иконице

en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: Врати изворне _величине иконица

en: Restore each selected icon to its original size
sr: Вратите све изабране иконице на изворну величину

en: _Organize by Name
sr: _Среди према називу

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr: Поређајте иконице тако да боље стану у прозор чиме се избегава преклапање

en: Compact _Layout
sr: Збијени _распоред

en: Toggle using a tighter layout scheme
sr: Користите збијенији распоред ставки

en: Re_versed Order
sr: О_брни редослед

en: Display icons in the opposite order
sr: Прикажите иконице у супротном поретку

en: _Keep Aligned
sr: _Очувај поредак

en: Keep icons lined up on a grid
sr: Поређајте иконице у шаблону мреже

en: _Lock Icons Position
sr: _Закључај положај иконице

en: Prevent repositioning icons
sr: Спречите поновно размештање иконица

en: _Manually
sr: _Ручно

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Оставите иконице где год су убачене

en: By _Name
sr: Према _називу

en: By _Size
sr: Према в_еличини

en: By S_ize on Disk
sr: Према _величини на диску

en: By _Type
sr: Према в_рсти

en: By Modification _Date
sr: Према _датуму измене

en: By _Creation Date
sr: Према датуму _стварања

en: By _Emblems
sr: Према _обележјима

en: By T_rash Time
sr: Према датуму _брисања

en: By E_xtension
sr: Према _проширењу

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
sr: Држи иконице поређане окренутим подеоком проширења у реду

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: Врати изворну _величину иконице

en: pointing at "%s"
sr: указује на „%s“

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sr: _Иконице

en: The icon view encountered an error.
sr: Преглед иконицама је наишао на грешку.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sr: Преглед иконицама је наишао на грешку приликом покретања.

en: Display this location with the icon view.
sr: Прикажите ову путању у прегледу иконицама.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sr: _Збијено

en: The compact view encountered an error.
sr: Збијени преглед је наишао на грешку.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sr: Збијени преглед је наишао на грешку приликом покретања.

en: Display this location with the compact view.
sr: Прикажите ову путању у збијеном прегледу.

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: %s Visible Columns
sr: %s — приказане колоне

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sr: Изаберите редослед података за приказ у овој фасцикли:

en: Visible _Columns...
sr: Приказане _колоне...

en: Select the columns visible in this folder
sr: Изаберите колоне приказане у овој фасцикли

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
sr: _Списак

en: The list view encountered an error.
sr: Преглед списком је наишао на грешку.

en: The list view encountered an error while starting up.
sr: Преглед списком је наишао на грешку приликом покретања.

en: Display this location with the list view.
sr: Прикажите ову путању у прегледу списком.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете у исто време доделити више од једне произвољне иконице!

en: _Name: | _Names:
sr[0]: _Назив:
sr[1]: _Називи:
sr[2]: _Називи:

en: Properties
sr: Својства

en: %s Properties
sr: Особине за ставку „%s“

en: Cancel Group Change?
sr: Да откажем промену групе?

en: Cancel Owner Change?
sr: Да откажем промену власника?

en: nothing
sr: ништа

en: unreadable
sr: нечитљиво

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
sr[0]: %'d ставка, величине %s (%s на диску)
sr[1]: %'d ставке, величине %s (%s на диску)
sr[2]: %'d ставки, величине %s (%s на диску)

en: (some contents unreadable)
sr: (део садржаја је нечитљив)

en: Contents:
sr: Садржај:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sr: заузето

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sr: слободно

en: Total capacity:
sr: Укупан капацитет:

en: Filesystem type:
sr: Систем датотека:

en: Basic
sr: Основни

en: Link target:
sr: Мета везе:

en: Size on Disk:
sr: Величина на диску:

en: Volume:
sr: Диск:

en: Accessed:
sr: Време приступа:

en: Modified:
sr: Време измене:

en: Created:
sr: Направљен:

en: Free space:
sr: Слободан простор:

en: _Read
sr: _Чита

en: _Write
sr: _Пише

en: E_xecute
sr: _Извршава

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sr: забрањено

en: list
sr: листање

en: read
sr: читање

en: create/delete
sr: стварање/брисање

en: write
sr: писање

en: access
sr: приступање

en: Access:
sr: Дозволе:

en: Folder access:
sr: Дозволе за фасциклу:

en: File access:
sr: Дозволе за датотеку:

en: List files only
sr: Само приказује датотеке

en: Access files
sr: Приступа датотекама

en: Create and delete files
sr: Ствара и брише датотеке

en: Read-only
sr: Чита само

en: Read and write
sr: Чита и уписује

en: Special flags:
sr: Посебне заставице:

en: Set _user ID
sr: Подеси ИБ _корисника

en: Set gro_up ID
sr: Подеси ИБ _групе

en: _Sticky
sr: _Лепљиво

en: _Owner:
sr: _Власник:

en: Owner:
sr: Власник:

en: _Group:
sr: _Група:

en: Group:
sr: Група:

en: Others
sr: Остали

en: Execute:
sr: Покретање:

en: Allow _executing file as program
sr: Дозволи _покретање датотеке као програма

en: Others:
sr: Остали:

en: Folder Permissions:
sr: Овлашћења за фасциклу:

en: File Permissions:
sr: Овлашћења за датотеку:

en: Text view:
sr: Текстуални преглед:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr: Ви нисте власник, и зато не можете изменити ова овлашћења.

en: SELinux context:
sr: СЕЛинукс контекст:

en: Last changed:
sr: Последња измена:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sr: Примени овлашћења за садржане датотеке

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Не могу да утврдим овлашћења за „%s“.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Не могу да утврдим овлашћења за изабрану датотеку.

en: Creating Properties window.
sr: Стварам прозор са особинама.

en: Select Custom Icon
sr: Изаберите произвољну иконицу

en: Tree
sr: Стабло

en: Show Tree
sr: Прикажи стабло

en: Widget View
sr: Преглед елемента

en: _Widget View
sr: Преглед _елемента

en: The widget view encountered an error.
sr: Преглед елемента је наишао на грешку.

en: The widget view encountered an error while starting up.
sr: Преглед елемента је наишао на грешку приликом покретања.

en: Display this location with the widget view.
sr: Прикажите ову путању у прегледу елемента.
