caja 1.25.3 - en to ug translation catalogue (1212 entries)

en: _Patterns
ug: گۈل نۇسخا(_P)

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ug: گۈل نۇسخا جىسىم ئۈستىگە سۆرەلسە ئۇ شۇنىڭغا ئۆزگىرىدۇ

en: Blue Ridge
ug: كۆك يوللۇق سىزىق

en: Blue Rough
ug: بۈدۈر-بۈدۈر كۆك

en: Blue Type
ug: كۆك تەگلىك ھەرپ

en: Brushed Metal
ug: چوتكىلانغان مېتال

en: Burlap
ug: چىپتا

en: Camouflage
ug: نىقاب

en: Chalk
ug: بور

en: Cork
ug: قاپقاق

en: Countertop
ug: پوكەي

en: Dots
ug: چېكىت

en: Fibers
ug: تالالار

en: Fleur De Lis
ug: گۈلسامساق

en: Floral
ug: گۈللۈك

en: Fossil
ug: تاشقاتما

en: Green Weave
ug: يېشىل توقۇلما

en: Ice
ug: مۇز

en: Manila Paper
ug: مانىلا قەغەز

en: Moss Ridge
ug: مۇخ سىزىقلىرى

en: Numbers
ug: سان

en: Ocean Strips
ug: ئوكيان سىزىقلىرى

en: Purple Marble
ug: سۆسۈن مەرمەر تاش

en: Ridged Paper
ug: يوللۇق قەغەز

en: Rough Paper
ug: بۈبۈر - بۈدۈر قەغەز

en: Sky Ridge
ug: ئاسمان سىزىقلىرى

en: Snow Ridge
ug: ئاق سىزىقلار

en: Stucco
ug: سۇۋاق

en: Terracotta
ug: چاقچۇق

en: Wavy White
ug: ئاق دولقۇن

en: C_olors
ug: رەڭ(_O)

en: Drag a color to an object to change it to that color
ug: رەڭ جىسىم ئۈستىگە سۆرەلسە ئۇ شۇ رەڭگە ئۆزگىرىدۇ

en: Mango
ug: مانگو

en: Orange
ug: قىزغۇچ سېرىق

en: Tangerine
ug: ئاپېلىسىن

en: Grapefruit
ug: تىكتون مېۋىسى

en: Ruby
ug: توق قىزىل

en: Pale Blue
ug: سۇس كۆك

en: Sky
ug: ئاسمان

en: Danube
ug: دوناي دەرياسى

en: Indigo
ug: توق كۆك ‫

en: Violet
ug: بىنەپشە

en: Sea Foam
ug: دېڭىز كۆپۈكى

en: Leaf
ug: يوپۇرماق

en: Deep Teal
ug: قېنىق كۆك

en: Dark Cork
ug: قارا قاپقاق

en: Mud
ug: لاي

en: Fire Engine
ug: ئوت ئۆچۈرۈش ماشىنىسى

en: Envy
ug: زوقلىنىش

en: Azul
ug: ساقچى

en: Lemon
ug: سۇس سېرىق

en: Bubble Gum
ug: سېغىز كۆپۈك

en: White
ug: ئاق

en: Apparition
ug: خىيالىي مەنزىرە

en: Silver
ug: كۈمۈشرەڭ

en: Concrete
ug: بېتون

en: Shale
ug: سېغىز

en: Granite
ug: گرانىت تاش

en: Eclipse
ug: تۇتۇق

en: Charcoal
ug: كاربون قەلەم

en: Onyx
ug: گىلاس

en: Black
ug: قارا

en: _Emblems
ug: كاكارلار(_E)

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ug: كاكار جىسىم ئۈستىگە سۆرەلسە ئۇ شۇنىڭغا قوشۇلىدۇ

en: Erase
ug: ئۆچۈر

en: Autorun Prompt
ug: ئۆزلۈكىدىن ئىجرا ئەسكەرتىشى

en: File Browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈ

en: Browse the file system with the file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ھۆججەت سىستېمىسىغا كۆز يۈگۈرت

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ug: بۇ كومپيۇتېردا زىيارەت قىلغىلى بولىدىغان ھەممە يەرلىك ۋە يىراقتىكى دىسكا ۋە قىسقۇچقا كۆز يۈگۈرت

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: File Management
ug: ھۈججەت باشقۇرۇش

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ كۆزنەكنىڭ ھەرىكەت ۋە كۆرۈنۈشىنى ئۆزگەرت

en: Open Folder
ug: فولدېرنى ئېچىش

en: Home Folder
ug: باش مۇندەرىجە

en: Open your personal folder
ug: شەخسىي قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

en: Saved search
ug: ساقلانغان ئىزدەش

en: Network
ug: تور

en: Browse bookmarked and local network locations
ug: خەتكۈچ ۋە يەرلىك توردىكى ئورۇنغا كۆز يۈگۈرت

en: Text
ug: تېكىست

en: The text of the label.
ug: بەلگىدىكى تېكست.

en: Justification
ug: تەڭشە

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ug: بەلگە ئۈستىدىكى تېكستلەر ئارىسىدىكى توغرىلىنىش. بۇ تەڭشەك بەلگىنىڭ ئۆزىنىڭ توغرىلىنىشىغا تەسىر كۆرسەتمەيدۇ. GtkMisc::xalign دىكى چۈشەندۈرۈشنى كۆرۈڭ.

en: Line wrap
ug: قۇر ئالماشتۇر

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ug: بۇ تاللانما تەڭشەلسە، تېكست بەك كەڭ بولۇپ كەتكەندە ئۆزلۈكىدىن قۇر ئالماشتۇرىدۇ.

en: Cursor Position
ug: نۇر بەلگە ئورنى

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان نۇر بەلگە قىستۇرىدىغان نۆۋەتتى ئورۇن

en: Selection Bound
ug: تاللاش دائىرىسى

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان تاللىغان دائىرىنىڭ يەنە بىر تەرىپىدىكى ئورنى

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Show more _details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت(_D)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ug: سىز ۋاز كەچنى چېكىپ بۇ مەشغۇلاتنى توختىتالايسىز.

en:  (invalid Unicode)
ug:  (ئىناۋەتسىز يۇنىكود)

en: No applications found
ug: قوللىنىشچان پروگرامما تېپىلمىدى

en: Ask what to do
ug: مەشغۇلاتنى سورا

en: Do Nothing
ug: ھېچقانداق قىلما

en: Open %s
ug: %s ئاچ

en: Open with other Application...
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگراممىدا ئاچ…

en: You have just inserted an Audio CD.
ug: سىز بايا ئۈن CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ug: سىز بايا ئۈن DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Video DVD.
ug: سىز بايا سىن DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Video CD.
ug: سىز بايا VCD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ug: سىز بايا ئالىي VCD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank CD.
ug: سىز بايا بوش CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank DVD.
ug: سىز بايا بوش DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ug: سىز بايا بوش كۆك نۇر دىسكىدىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ug: سىز بايا بوش HD DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Photo CD.
ug: سىز بايا سۈرەت CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Picture CD.
ug: سىز بايا رەسىم CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ug: سىز بايا ئۇتتۇراھال رەقەملىك سۈرەت ۋاسىتىسى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a digital audio player.
ug: سىز بايا رەقەملىك ئۈن قويغۇدىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ug: سىز بايا ئۆزلۈكىدىن يۇمشاق دېتال قوزغىتىدىغان ۋاسىتە قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium.
ug: سىز بايا ۋاسىتە قىستۇردىڭىز.

en: Choose what application to launch.
ug: ئىجرا قىلىدىغان قوللىنىشچان پروگراممىنى تاللاڭ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ug:  "%s" قانداق ئېچىشنى تاللاڭ، ھەمدە بۇندىن كېيىن باشقا "%s" مۇ بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالامدۇ يوق.

en: _Always perform this action
ug: ھەمىشە بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىل(_A)

en: _Eject
ug: قاڭقىت(_E)

en: _Unmount
ug: يۈك چۈشۈر(_U)

en: Cut the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكستنى كېسىپ چاپلاش تاختىسىغا قوي

en: Copy the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكستنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Paste the text stored on the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى تېكستنى چاپلا

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select all the text in a text field
ug: تېكست رايونىدىكى ھەممە تېكستنى تاللا

en: Move _Up
ug: يۇقىرىغا(_U)

en: Move Dow_n
ug: تۆۋەنگە(_N)

en: Use De_fault
ug: كۆڭۈلدىكىنى ئىشلەت(_F)

en: Name
ug: ئاتى

en: The name and icon of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتى ۋە سىنبەلگىسى.

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: The size of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ چوڭلۇقى.

en: Type
ug: تىپ

en: The type of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ تىپى.

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

en: The date the file was modified.
ug: ھۆججەتنى ئۆزگەرتكەن چېسلا.

en: Date Accessed
ug: زىيارەت قىلغان چېسلا

en: The date the file was accessed.
ug: ھۆججەتنى زىيارەت قىلغان چېسلا.

en: Owner
ug: ئىگىدار

en: The owner of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئىگىسى.

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: The group of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ گۇرۇپپىسى.

en: Permissions
ug: ھوقۇقلار

en: The permissions of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ھوقۇقى.

en: Octal Permissions
ug: سەككىزلىك سىستېمىدىكى ھوقۇقى

en: The permissions of the file, in octal notation.
ug: ھۆججەتنىڭ سەككىزلىك سىستېمىدىكى ھوقۇقى.

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: The mime type of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ mime تىپى.

en: SELinux Context
ug: SELinux تىل مۇھىتى

en: The SELinux security context of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ SELinux بىخەتەرلىك مۇھىتى.

en: Location
ug: ئورنى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: on the desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ug: %s نىڭ باش قىسقۇچى

en: Network Servers
ug: تور مۇلازىمېتىرى

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: _Move Here
ug: بۇ جايغا يۆتكە(_M)

en: _Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(_C)

en: _Link Here
ug: بۇ جايغا ئۇلا(_L)

en: Set as _Background
ug: تەگلىككە تەڭشە(_B)

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Set as background for _all folders
ug: ھەممە قىسقۇچنىڭ تەگلىكىگە تەڭشە(_A)

en: Set as background for _this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ تەگلىكىگە تەڭشە(_T)

en: The emblem cannot be installed.
ug: كاكارنى ئورنىتالمىدى.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ug: كەچۈرۈڭ، سىز چوقۇم يېڭى كاكارغا ھالقىلىق سۆزدىن بىرنى بەلگىلەڭ.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ug: كەچۈرۈڭ، كاكار ھالقىلىق سۆز ھەرپ، بوشلۇق ۋە ساننىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" ئاتلىق كاكار مەۋجۇد.

en: Please choose a different emblem name.
ug: باشقا كاكار ئاتىنى تاللاڭ.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىختىيارى كاكارنى ساقلىيالمىدى.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىختىيارى كاكار ئاتىنى ساقلىيالمىدى.

en: This file cannot be mounted
ug: بۇ ھۆججەتنى يۈكلىيەلمەيدۇ

en: This file cannot be unmounted
ug: بۇ ھۆججەتنى يۈك چۈشۈرەلمەيدۇ

en: This file cannot be ejected
ug: بۇ ھۆججەتنى قاڭقىتالمايدۇ

en: This file cannot be started
ug: بۇ ھۆججەتنى باشلىيالمايدۇ

en: This file cannot be stopped
ug: بۇ ھۆججەتنى توختىتالمايدۇ

en: Slashes are not allowed in filenames
ug: ھۆججەت ئاتىدا يانتۇ سىزىق بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Toplevel files cannot be renamed
ug: يۇقىرى دەرىجىدىكى ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Unable to rename desktop icon
ug: ئۈستەل ئۈستى سىنبەلگە ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Unable to rename desktop file
ug: ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: today at 00:00:00 PM
ug: بۈگۈن چ ك 00:00:00

en: today at %-I:%M:%S %p
ug: بۈگۈن %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ug: بۈگۈن چ ك 00:00

en: today at %-I:%M %p
ug: بۈگۈن %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ug: بۈگۈن چ ك 00:00

en: today, %-I:%M %p
ug: بۈگۈن، %-I:%M %p

en: today
ug: بۈگۈن

en: yesterday at 00:00:00 PM
ug: تۈنۈگۈن چ ك 00:00:00

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ug: تۈنۈگۈن %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ug: تۈنۈگۈن چ ك 00:00

en: yesterday at %-I:%M %p
ug: تۈنۈگۈن %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ug: تۈنۈگۈن چ ك 00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
ug: تۈنۈگۈن، %-I:%M %p

en: yesterday
ug: تۆنۈگۈن

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ug: 0000 - يىلى 00 - مىزان، چارشەنبە چۈشتىن كېيىن

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ug: 0000 - يىلى 00- ئوغۇز، دۈشەنبە چۈشتىن كېيىن 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ug: 0000 -يىلى 00 - ئوغۇز، دۈشەنبە چۈشتىن كېيىن 00:00

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ug: 0000 -يىلى 00- ئوغۇز، چۈشتىن كېيىن 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ug: 0000 -يىلى 00- ئوغۇز، چۈشتىن كېيىن 00:00

en: 00/00/00, 00:00 PM
ug: 00/00/00، 00:00 چ ك

en: 00/00/00
ug: 00-00-00

en: %m/%d/%y
ug: %d-%m-%y

en: Not allowed to set permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Not allowed to set owner
ug: ئىگىدار تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ug: بەلگىلەنگەن '%s'  ئىگىدار مەۋجۇد ئەمەس

en: Not allowed to set group
ug: گۇرۇپپا تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Specified group '%s' doesn't exist
ug: بەلگىلەنگەن '%s'  گۇرۇپپا مەۋجۇد ئەمەس

en: %s (%s bytes)
ug: %s (%s بايت)

en: ? items
ug: تۈر؟

en: ? bytes
ug: بايت؟

en: unknown type
ug: ناتونۇش تۈر

en: unknown MIME type
ug: نامەلۇم MIME تىپى

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: program
ug: پروگرامما

en: link
ug: ئۇلانما

en: Link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: link (broken)
ug: ئۇلانما (ئۈزۈلگەن)

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Type:
ug: تىپى:

en: _Skip
ug: ئاتلا(_S)

en: S_kip All
ug: ھەممىدىن ئاتلا(_K)

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Delete _All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر(_A)

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: Merge _All
ug: ھەممىنى بىرلەشتۇر(_A)

en: Copy _Anyway
ug: كۆچۈرۈۋەر(_A)

en: Another link to %s
ug: %s غا ئۇلىنىدىغان باشقا ئۇلانما

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'dnd link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'drd link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'dth link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ug:  (كۆچۈر)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ug:  (باشقا كۆچۈر)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ug: كۆچۈر)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ug: كۆچۈر)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ug: كۆچۈر)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ug: كۆچۈر)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ug: %s (كۆچۈر)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ug: %s (باشقا كۆچۈر)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
ug: %s (%'d چى كۆچۈر)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ug: سىز %B" نى ئەخلەتخانادىن راستىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ug: ئەگەر تۈردىن بىرنى ئۆچۈرسىڭىز ئۇنداقتا ئۇ مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشات(_T)

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ug: "%B" نى راستىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Deleting files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Error while deleting.
ug: ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ug: "%B" قىسقۇچتىكى ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرەلمىدى چۈنكى ئۇلارنى كۆرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ug: "%B" قىسقۇچتىكى ھۆججەت ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: _Skip files
ug: ﮬﯚﺟﺠﻪﺗﺘﯩﻦ ﺋﺎﺗﻼ(_S)

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ug: "%B" قىسقۇچنى ئۆچۈرەلمىدى چۈنكى ئۇنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: There was an error reading the folder "%B".
ug: "%B" قىسقۇچنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not remove the folder %B.
ug: %B قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ.

en: There was an error deleting %B.
ug: %B ئۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Moving files to trash
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخاناغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمىدى، دەرھال ئۆچۈرەمسىز؟

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ug: "%B" ھۆججەتنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىيەلمىدى.

en: Trashing Files
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخاناغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Deleting Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Unable to eject %V
ug: %V قاڭقىتالمىدى

en: Unable to unmount %V
ug: %V يۈك چۈشۈرەلمىدى

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ug: يۈك چۈشۈرۈشتىن ئىلگىرى ئەخلەتخانانى بوشىتامسىز؟

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ug: بۇ ئەندىكى ئەركىن بوشلۇقتىن قايتىدىن پايدىلىنىش ئۈچۈن چوقۇم ئەخلەتخانانى بوشىتىڭ. ئەخلەتخانادىكى ھەممە مەزمۇنلار مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: Do _not Empty Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشاتما(_M)

en: Unable to mount %s
ug: %s يۈكلىيەلمىدى

en: Error while copying.
ug: كۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving.
ug: يۆتكىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving files to trash.
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ug: "%B" قىسقۇچتىكى ھۆججەتلەرنى بىر تەرەپ قىلالمىدى چۈنكى ئۇلارنى كۆرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: "%B" قىسقۇچنى بىر تەرەپ قىلالمىدى چۈنكى ئۇنى ئوقۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: "%B" ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلالمىدى چۈنكى ئۇنى ئوقۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: There was an error getting information about "%B".
ug: "%B" ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while copying to "%B".
ug: "%B" غا كۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ug: نىشان قىسقۇچنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: There was an error getting information about the destination.
ug: نىشان ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The destination is not a folder.
ug: نىشان قىسقۇچ ئەمەس.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق. بوشلۇق بىكارلاش ئۈچۈن بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى يۆتكەڭ.

en: There is %S available, but %S is required.
ug:  %S نى ئىشلەتكىلى بولىدۇ، ئەمما %S زۆرۈر.

en: The destination is read-only.
ug: بۇ نىشاننى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: Moving "%B" to "%B"
ug: "%B" نى "%B" غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying "%B" to "%B"
ug: "%B" نى "%B" غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Duplicating "%B"
ug: "%B" جايىدا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
ug: %S جەمئى %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ug: "%B" قىسقۇچنى كۆچۈرەلمىدى چۈنكى سىزنىڭ نىشان ئورۇندا ئۇنى قۇرۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: There was an error creating the folder "%B".
ug: "%B" قىسقۇچنى قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ug: "%B" قىسقۇچتىكى ھۆججەتنى كۆچۈرەلمىدى چۈنكى ئۇنى كۆرۈش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ug: "%B" قىسقۇچنى كۆچۈرەلمىدى چۈنكى ئۇنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Error while moving "%B".
ug: "%B" يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not remove the source folder.
ug: نىشان قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Error while copying "%B".
ug: "%B" كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ug: مەۋجۇد قىسقۇچ %F دىن ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Could not remove the already existing file %F.
ug: مەۋجۇد ھۆججەت %F نى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: You cannot move a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot copy a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: The destination folder is inside the source folder.
ug: نىشان قىسقۇچ مەنبە قىسقۇچتا.

en: You cannot move a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot copy a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ug: مەنبە ھۆججەت نىشان ھۆججەت تەرىپىدىن قاپلىنىدۇ.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ug: %F دىكى ئوخشاش ئاتتىكى ھۆججەتنى يۆتكىۋېتەلمىدى.

en: There was an error copying the file into %F.
ug: ھۆججەتنى %F غا كۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Copying Files
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Preparing to Move to "%B"
ug: "%B" غا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: There was an error moving the file into %F.
ug: ھۆججەتنى %F غا يۆتكەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Moving Files
ug: ھۆججەت يۆتكەۋاتىدۇ

en: Creating links in "%B"
ug: "%B" نى كۆرسەتكەن ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ

en: Error while creating link to %B.
ug: %B غا ئۇلانما قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Symbolic links only supported for local files
ug: بەلگە ئۇلانمىسى يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ

en: The target doesn't support symbolic links.
ug: نىشان بەلگە ئۇلانمىنى قوللىمايدۇ.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ug: %F غا بەلگە ئۇلىنىشى قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Setting permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەك

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ug: ماۋزۇسىز قىسقۇچ

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ug: يېڭى ھۆججەت

en: Error while creating directory %B.
ug: %B مۇندەرىجە قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while creating file %B.
ug: %B ھۆججەت قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error creating the directory in %F.
ug: %F غا مۇندەرىجە قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Emptying Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشىتىۋاتىدۇ

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ug: قوزغاتقۇچقا ئىشەنچلىك بەلگىسى قويالمىدى (ئىجراچان)

en: Could not determine original location of "%s"
ug: "%s" نىڭ ئەسلى ئورنىنى جەزملىيەلمىدى

en: The item cannot be restored from trash
ug: تۈرنى ئەخلەتخانادىن ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

en: The selection rectangle
ug: تاللانغان چاسا رايون

en: The Link "%s" is Broken.
ug: "%s" ئۇلانما ئۈزۈلگەن.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ug: "%s" ئۇلانما بۇزۇلغان. ئۇنى ئەخلەتخاناغا يۆتكەمسىز؟

en: This link cannot be used, because it has no target.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ نىشانى يوق.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى "%s" نىشان مەۋجۇد ئەمەس.

en: Mo_ve to Trash
ug: ئەخلەتخاناغا يۆتكە(_V)

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ug: سىز "%s" نى ئىجرا قىلامسىز ياكى ئۇنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتەمسىز؟

en: "%s" is an executable text file.
ug: "%s" ئىجراچان تېكست ھۆججەت.

en: Run in _Terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: _Display
ug: كۆرسەت(_D)

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: Are you sure you want to open all files?
ug: راستىنلا ھەممە ھۆججەتنى ئاچامسىز؟

en: Could not display "%s".
ug: "%s" كۆرسىتەلمەيدۇ.

en: The file is of an unknown type
ug: ھۆججەت نامەلۇم تىپلىق

en: There is no application installed for %s files
ug: %s ھۆججەت تىپىغا قوللىنىشچان پروگرامما ئورنىتىلمىغان

en: _Select Application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما تاللا(_S)

en: There was an internal error trying to search for applications:
ug: قوللىنىشچان پروگرامما ئىزدەشنى سىنىغاندا ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Unable to search for application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما ئىزدىيەلمىدى

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ug:  %s ھۆججەت تىپىغا قوللىنىشچان پروگرامما ئورنىتىلمىغان.
    بۇ ھۆججەتنى ئاچىدىغان قوللىنشىچان پروگرامما ئىزدەمسىز؟

en: Untrusted application launcher
ug: ئىشەنچسىز قوللىنىشچان پروگرامما قوزغاتقۇچ

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ug: قوللىنىشچان پروگرامما قوزغاتقۇچ "%s" غا تېخى ئىشەنچلىك بەلگىسى قويۇلمىغان. ئەگەر بۇ ھۆججەتنىڭ كېلىش مەنبەسىنى بىلمىسىڭىز، ئۇنى قوزغىتىش بىخەتەر بولماسلىقى مۇمكىن.

en: _Launch Anyway
ug: قوزغىتىۋەر(_L)

en: Mark as _Trusted
ug: ئىشەنچلىك بەلگىسى قوي(_T)

en: Unable to mount location
ug: ئورۇننى يۈكلىيەلمىدى

en: Unable to start location
ug: ئورۇننى قوزغىتالمىدى

en: Opening "%s".
ug: "%s" ئېچىۋاتىدۇ.

en: Could not set application as the default: %s
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى كۆڭۈلدىكى قىلىپ تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Could not set as default application
ug: كۆڭۈلدىكى قوللىنىشچان پروگرامما قىلىپ تەڭشىيەلمىدى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Could not remove application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى چىقىرىۋېتەلمىدى

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: No applications selected
ug: قوللىنىشچان پروگرامما تاللانمىدى

en: %s document
ug: %s پۈتۈك

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ug:  %s ۋە باشقا ھۆججەت تىپى "%s" نى ئېچىشقا قوللىنىشچان پروگراممىدىن بىرنى تاللاڭ

en: Open all files of type "%s" with:
ug: بۇ خىل "%s" تىپتىكى ھەممە ھۆججەتنى ئاچقۇز:

en: Could not run application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى ئىجرا قىلالمىدى

en: Could not find '%s'
ug: '%s' تاپالمىدى

en: Could not find application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى تاپالمىدى

en: Could not add application to the application database: %s
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى قوللىنىشچان پروگرامما ساندانىغا قوشالمىدى: %s

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Could not add application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى قوشاللمىدى

en: Select an Application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما تاللاڭ

en: Open With
ug: ئاچقۇز

en: Select an application to view its description.
ug: قوللىنىشچان پروگراممىدىن بىرنى تاللاپ چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسەت

en: _Use a custom command
ug: ئىختىيارى بۇيرۇق ئىشلەت(_U)

en: _Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت(_B)...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
ug:  %s ۋە باشقا %s تىپتىكى پۈتۈكنى ئاچقۇز:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
ug: %s نى ئاچقۇز:

en: _Remember this application for %s documents
ug: %s پۈتۈكنى ئېچىشتا بۇ قوللىنىشچان پروگراممىنى ئەستە تۇت(_R)

en: Open all %s documents with:
ug: %s پۈتۈكلەرنىڭ ھەممىسىنى ئاچقۇز:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
ug: %s ۋە باشقا "%s" ھۆججەتنى ئاچقۇز:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
ug: %s ھۆججەتنى ئېچىشتا بۇ قوللىنىشچان پروگراممىنى ئەستە تۇت(_R)

en: Open all "%s" files with:
ug: "%s" ھۆججەتنىڭ ھەممىسىنى ئاچقۇز:

en: Add Application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما قوش

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ug: ئاچالمىدى، باشقا قوللىنىشچان پروگرامما تاللامسىز؟

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
ug: "%s" دا "%s" نى ئاچالمىدى چۈنكى "%s" ئۆزى "%s" ئورۇندىكى ھۆججەتنى زىيارەت قىلالمىدى.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ug: ئاچالمىدى، باشقا مەشغۇلاتنى تاللامسىز؟

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
ug: كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات "%s" نى ئاچالمىدى چۈنكى ئۇ "%s" ئورۇندىكى ھۆججەتنى زىيارەت قىلالمىدى.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ug: كەچۈرۈڭ، سىز يىراق بېكەتتىكى بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالمايسىز.

en: This is disabled due to security considerations.
ug: بىخەتەرلىكنى ئويلىشىپ بۇ ئىقتىدار چەكلەنگەن.

en: There was an error launching the application.
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى قوزغىتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: This drop target only supports local files.
ug: بۇ نىشاننى سۆرەش يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ. سىز سۆرىگەن يەرلىك ھۆججەت ئوچۇق.

en: Details:
ug: تەپسىلاتى:

en: File Operations
ug: ھۆججەت مەشغۇلاتلىرى

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search for "%s"
ug: "%s" ئىزدە

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە يېڭى ئاچقان خەتكۈچلەر قانداق قويۇلىدۇ

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ug: بەتكۈچلەرنى [ctrl] + [tab] بىلەن ئالماشتۇرۇڭ

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ug: ئەگەر راست بولسا، ئۇ [ctrl +tab] ھەمدە [ctrl + shift + tab] نى ئىشلىتىپ بەتكۈچلەرنى ئالماشتۇرۇش ئىقتىدارىنى قوزغىتىدۇ.

en: Caja will exit when last window destroyed.
ug: Caja ئەڭ ئاخىرقى كۆزنەك يېپىلغاندىن كېيىن چېكىنىدۇ

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ug:  كلاسسىك Caja قىلمىشىنى قوزغات، ھەممە كۆزنەك توركۆرگۈ

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ug: يول بالداقنى ئىشلەتمەي، ھەمىشە ئورۇن تۈرىنى ئىشلەت

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja كۆرگۈ ئورۇن قورال بالداقتا ھەمىشە تېكست كىرگۈزۈش رامكىسى ئىشلىتىپ، يول بالداقنى ئىشلەتمەيدۇ.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈش ياكى ئەخلەتخانا تازىلاشتا جەزملەشنى سورامدۇ يوق

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja سىز ھۆججەت ئۆچۈرمەكچى ياكى ئەخلەتخانانى تازىلىماقچى بولغاندا جەزملەشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Whether to enable immediate deletion
ug: دەرھال ئۆچۈرۈشنى قوزغىتامدۇ يوق

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja سىزنىڭ ھۆججەتنى جايىدىلا ئۆچۈرۈش ئالاھىدىلىكىنى قوزغىتىدۇ، ھۆججەت ئەخلەتخاناغا يۆتكەلمەيدۇ. بۇ ئالاھىدىلىك ناھايىتى خەتەرلىك، شۇڭا ئېھتىيات بىلەن ئىشلىتىڭ.

en: When to show preview text in icons
ug: قايسى ۋاقىتتا سىنبەلگىدە تېكست كۆرسىتىلىدۇ

en: When to show number of items in a folder
ug: قايسى ۋاقىتتا قىسقۇچتىكى تۈر سانى كۆرسىتىلىدۇ

en: Type of click used to launch/open files
ug: ھۆججەت ئىجرا قىل/ئاچ ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان تاق چېكىش تىپى

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت "single" (تاق چەك) كەندە ھۆججەتنى قوزغات ياكى "double" (قوش چەك)كەندە ھۆججەتنى قوزغات.

en: What to do with executable text files when activated
ug: ئىجراچان تېكست ھۆججەتنى ئاكتىپلىغاندا قانداق مەشغۇلات قىلىنىدۇ

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ug: ئىجراچان تېكست ھۆججەتنى ئاكتىپلىغاندا (تاق ياكى قوش چەككەندە) قانداق مەشغۇلات قىلىنىدۇ. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى "launch" (ئىجرا قىل) پروگراممىغا ئاساسەن ھۆججەتنى ئىجرا قىلىدۇ، "ask" (سورا) سۆزلەشكۈ كۆرسىتىپ مەشغۇلاتنى سورايدۇ، "display" (كۆرسەت) تېكست ھۆججەتنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
ug: Caja كۆرگۈ كۆزنىكىدە قوشۇمچە چاشقىنەك توپچا ھادىسىسىنى قوزغات

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا خالىغان بىر توپچا بېسىلغاندا Caja نىڭ ئىچكى قىسمىدا قوزغالغان پائالىيەتنىڭ بار يوقلۇقىنى تەكشۈرىدۇ.

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «ئالدى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «ئالدى» بويرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كىچە.

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «كەينى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «كەينى» بويرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كىچە.

en: When to show thumbnails of image files
ug: قايسى ۋاقىتتا سۈرەتنىڭ كىچىك سۈرىتى كۆرسىتىلىدۇ

en: Maximum image size for thumbnailing
ug: كىچىك سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭى

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ug: بۇ چوڭلۇق(بايت)تىن چوڭ بولغان سۈرەتكە كىچىك سۈرەت ھاسىل قىلمايدۇ. بۇ تەڭشەكنىڭ مەقسىتى چوڭ سۈرەتنىڭ كىچىك سۈرىتىنى بىر تەرەپ قىلىشنىڭ ئالدىنى ئېلىش چۈنكى ئۇنىڭغا كېتىدىغان ۋاقىت بەك كۆپ بۇلۇپ، ئىگىلەيدىغان ئەسلەكمۇ بەك كۆپ.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ug: چاشقىنەك سىنبەلگىنى كۆرسەتكەندە ئاۋازنى ئاڭلىتامدۇ يوق

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ug: ھۆججەت خاسلىق سۆزلەشكۈدە ئالىي ھوقۇقنى كۆرسەت

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja سىزنىڭ تېخىمۇ unix كە ئوخشىغان ئۇسۇلدا ھۆججەت ھوقۇقىنى تەھرىرلەش ۋە كۆرسىتىشىڭىزگە ھەمدە تېخىمۇ كۆپ مۇتلەق مەخپىي تاللانمىلارنى زىيارەت قىلىشىڭىزغا يول قويىدۇ.

en: Show folders first in windows
ug: كۆزنەكتە ئالدى بىلەن قىسقۇچ كۆرسەت

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja سىنبەلگە كۆرۈنۈشى ۋە تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى كۆرسىتىدۇ.

en: Default sort order
ug: كۆڭۈلدىكى تەرتىپلەش تەرتىپى

en: Reverse sort order in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئەكسى تەرتىپتە تەرتىپلە

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە،  يېڭى كۆزنەكتىكى ھۆججەت ئەكسى تەرتىپتە تىزىلىدۇ. يەنى، ئەگەر ھۆججەت ئاتى بويىچە تىزىلسا "a" دىن "z" غا تىزىلغان بولسا، بۇ "z" دىن "a" غا تىزىلىدۇ؛ ئەگەر چوڭلۇقى بويىچە تىزىلسا ئەڭ چوڭ ھۆججەتنى ئەڭ ئالدىغا كىچىك ھۆججەتنى ئەڭ كەينىگە تىزىدۇ.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ug: Caja ئىشلەتكۈچىنىڭ باش قىسقۇچىنى ئۈستەل ئۈستى سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja ئىشلەتكۈچىنىڭ باش قىسقۇچىنى ئۈستەل ئۈستى دەپ قارايدۇ. ئەگەر false تەڭشەلسە، ~/Desktop نى ئۈستەل ئۈستى قىلىپ ئىشلىتىدۇ.

en: Custom Background
ug: ئىختىيارى تەگلىك

en: Whether a custom default folder background has been set.
ug: كۆڭۈلدىكى ئىختىيارى قىسقۇچ تەگلىكى تەڭشەلدىمۇ

en: Default Background Color
ug: كۆڭۈلدىكى تەگلىك رەڭگى

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
ug: كۆڭۈلدىكى قىسقۇچنىڭ تەگلىك رەڭگى. پەقەت background_set قىممىتى true بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Default Background Filename
ug: كۆڭۈلدىكى تەگلىك ھۆججەت ئاتى

en: Custom Side Pane Background Set
ug: ئىختىيارى يان كۆزنەكچە تەگلىك توپلىمى

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ug: كۆڭۈلدىكى ئىختىيارى يان كۆزنەكچە تەگلىكى تەڭشەلدىمۇ

en: Default Side Pane Background Color
ug: كۆڭۈلدىكى يان كۆزنەكچە تەگلىك رەڭگى

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ug: كۆڭۈلدىكى يان كۆزنەكچە تەگلىك ھۆججەت ئاتى. پەقەت side_pane_background_set قىممىتى true بولغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Default Side Pane Background Filename
ug: كۆڭۈلدىكى يان كۆزنەكچە تەگلىك ھۆججەت ئاتى

en: Default folder viewer
ug: كۆڭۈلدىكى قىسقۇچ كۆرگۈچ

en: Date Format
ug: چېسلا قېلىپى

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ug: ھۆججەت چېسلاسىنىڭ فورماتى. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى "locale" (يەرلىك)، "iso" ۋە "informal" (غەيرى رەسىمىي)

en: Whether to show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to show backup files
ug: زاپاس ھۆججەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: List of possible captions on icons
ug: سىنبەلگە تاللىيالايدىغان تېما تىزىملىكى

en: Use tighter layout in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئىخچام جايلاشتۇرۇشنى ئىشلەت

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە،  سىنبەلگە يېڭى كۆزنەكتە كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا ئىخچام كۆرۈنۈشتە جايلاشتۇرۇپ كۆرسىتىلىدۇ.

en: Put labels beside icons
ug: بەلگىنى سىنبەلگە يېنىدا كۆرسەت

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، تېكست بەلگە سىنبەلگە ئاستىغا قويۇلماي يېنىغا قويۇلىدۇ.

en: Default icon zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى سىنبەلگە كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default zoom level used by the icon view.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default Thumbnail Icon Size
ug: كۆڭۈلدىكى كىچىك سۈرەت سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدە كىچىك سۈرەتنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى

en: Text Ellipsis Limit
ug: تېكست قىسقارتىش چېكى

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ug: بىر ھەرپ تىزمىسى زىيادە ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىنىڭ ئارتۇق قىسمىنى قىسقارتىش بەلگىسى بىلەن ئالماشتۇرۇشنى بەلگىلەش كەڭەيت تارايت دەرىجىسىگە بېقىنىدۇ. ھەر بىر تىزىملىكنىڭ تۈر شەكلى «كەڭەيت تارايت دەرىجىسى: پۈتۈن سان». ھەر بىر بەلگىلەنگەن كەڭەيت تارايت دەرىجىسىگە نىسبەتەن ئەگەر بېرىلگەن پۈتۈن سان 0 دىن چوڭ بولسا  ئۇنداقتا ھۆججەت ئاتى بېرىلگەن قۇردىن ئېشىپ كەتمەيدۇ. ئەگەر بۇ پۈتۈن سان 0 گە تاڭ ياكى كىچىك بولسا ئۇنداقتا بەلگىلەنگەن كەڭەيت تارايت دەرىجىسىدە چەكلىمە بولمايدۇ. كۆڭۈلدىكى تۈرنىڭ شەكلى «پۈتۈن سان» بولۇپ ھېچقانداق كەڭەيت تارايت دەرىجىسىنى بەلگىلىمەسلىككىمۇ يول قويۇلىدۇ. ئۇ باشقا بارلىق باشقا كەڭەيت تارايت دەرىجىسىنىڭ ئەڭ كۆپ قۇر سانىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن: 0 - ھەمىشە ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىنى كۆرسىتىدۇ؛ 3 - ئەگەر ھۆججەت ئاتى ئۈچ قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ؛ ئەڭ كىچىك: 5 ، كىچىكرەك: 4 ، 0 - ئەگەر ھۆججەت ئاتى كەڭەيت تارايت دەرىجىسى «ئەڭ كىچىك» 5 قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ. ئەگەر ھۆججەت ئاتى كەڭەيت تارايت دەرىجىسى «كىچىكرەك» 4 قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ. باشقا كەڭەيت تارايت دەرىجىسىدە ھۆججەت ئاتىنى قىسقارتمايدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان كەڭەيت تارايت دەرىجىسى: ئەڭ كىچىك (%33)، كىچىكرەك (%50)، كىچىك (%66)، چوڭ (%150)، چوڭراق (%200)، ئەڭ چوڭ (%400)

en: Default compact view zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى ئىخچام كۆرۈنۈشنىڭ كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default zoom level used by the compact view.
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: All columns have same width
ug: ھەممە ستوننىڭ كەڭلىكى ئوخشاش

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
ug: بۇ مايىللىق تەڭشەلسە، ئىخچام كۆرۈنۈشتە ھەر قايسى ئىستونلار ئوخشاش كەڭلىككە ئىگە بولىدۇ. ئۇنداق بولمىسا ھەر بىر ئىستوننىڭ كەڭلىكى مۇستەقىل بەلگىلىنىدۇ.

en: Default list zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى تىزىملىكنىڭ كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default zoom level used by the list view.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كەڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default list of columns visible in the list view
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان ستونلارنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى

en: Default list of columns visible in the list view.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان ستونلارنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى.

en: Default column order in the list view
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ستون تەرتىپى

en: Default column order in the list view.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ستون تەرتىپى.

en: Only show folders in the tree side pane
ug: دەرەخ يان كۆزنەكچىدىلا قىسقۇچ كۆرسەت

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja دەرەخ يان كۆزنەكچىدىلا قىسقۇچ كۆرسىتىدۇ. ئۇنداق بولمىسا ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى تەڭ كۆرسىتىدۇ.

en: Desktop font
ug: ئۈستەل ئۈستى خەت نۇسخا

en: The font description used for the icons on the desktop.
ug: ئۈستەل ئۈستىدىكى سىنبەلگە چۈشەندۈرۈشى ئىشلىدىغان خەت نۇسخا.

en: Home icon visible on desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە باش قىسقۇچ سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەل ئۈستىدە باش قىسقۇچقا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: Computer icon visible on desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە كومپيۇتېر سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەل ئۈستىدە كومپيۇتېر ئورنىغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: Trash icon visible on desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە ئەخلەتخانا سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەل ئۈستىدە ئەخلەتخاناغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: Show mounted volumes on the desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە يۈكلىگەن ئەننى كۆرسەت

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەل ئۈستىدە يۈكلەنگەن ئەنگە ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: Network Servers icon visible on the desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىدە تور مۇلازىمىتىر سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەل ئۈستىدە تور مۇلازىمىتىرىغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: Desktop computer icon name
ug: ئۈستەل ئۈستىدىكى كومپيۇتېر ئاتى

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەل ئۈستىدىكى كومپيۇتېر سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: Desktop home icon name
ug: ئۈستەل ئۈستى باش قىسقۇچ سىنبەلگە ئاتى

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەل ئۈستىدىكى باش مۇندەرىجە سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: Desktop trash icon name
ug: ئۈستەل ئۈستى ئەخلەتخانا سىنبەلگە ئاتى

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەل ئۈستىدىكى ئەخلەتخانا سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: Network servers icon name
ug: تور مۇلازىمىتىر سىنبەلگە ئاتى

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەل ئۈستىدىكى تور مۇلازىمىتىر سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ug: بىر پۈتۈن سان ئۈستەل ئۈستىدىكى ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىدىكى ئارتۇق قىسمىنى قىسقارتىش بەلگىسى بىلەن قانداق ئالماشتۇرۇشنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر بۇ سان 0 دىن چوڭ بولسا ئۇنداقتا ھۆججەت ئاتى بېرىلگەن قۇردىن ئاشمايدۇ. ئەگەر 0 گە تەڭ ياكى كىچىك بولسا ئۇنداقتا كۆرسىتىدىغان قۇر سانىنىڭ چەكلىمىسى بولمايدۇ.

en: Width of the side pane
ug: يان كۆزنەكچە كەڭلىكى

en: The default width of the side pane in new windows.
ug: يېڭى كۆزنەكنىڭ يان كۆزنەكچىسىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى

en: Show toolbar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە قورال بالداقنى كۆرسەت

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك قورال بالداقتا كۆرۈنىدۇ.

en: Show location bar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئورۇن بالداقنى كۆرسەت

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك ئورۇن بالداقتا كۆرۈنىدۇ.

en: Show status bar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە قورال بالداقنى كۆرسەت

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك ھالەت بالداقتا كۆرۈنىدۇ.

en: Show side pane in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە يان كۆزنەكچىنى كۆرسەت

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك يان كۆزنەكچىدە كۆرۈنىدۇ.

en: Side pane view
ug: يان كۆزنەكچە كۆرۈنۈش

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ug: يېڭىدىن ئېچىلغان كۆزنەكتە كۆرسىتىدىغان يان كۆزنەكچە كۆرۈنۈشى

en: Whether to automatically mount media
ug: ۋاسىتىنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلەمدۇ يوق

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja قوزغالغاندا ياكى قىستۇرغاندا ۋاسىتىنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلەيدۇ، مەسىلەن، ئىشلەتكۈچى كۆرەلەيدىغان قاتتىق دىسكا ۋە يۆتكەشچان ۋاسىتە.

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ug: ئۆزلۈكىدىن يۈكلەنگەن ۋاسىتىگە قىسقۇچنى ئۆزلۈكىدىن ئاچامدۇ يوق

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja ئۆزلۈكىدىن ۋاسىتە يۈكلىگەندە قىسقۇچنى ئۆزلۈكىدىن ئاچىدۇ. بۇ تاللانما پەقەت x-content/* تىپىدىكى ۋاسىتىنى بايقىمىغاندىلا ئىشلىتىلىدۇ؛ تونۇيدىغان x-content تىپىدىكى ۋاسىتە بايقالسا ئىشلەتكۈچى سەپلىيەلەيدىغان مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ug: ۋاسىتە قىستۇرغاندا ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىلىنىدىغان/ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىدىغان پروگراممىنى ھەرگىز ئەسكەرتمە

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Caja ۋاسىتە قىستۇرغاندا ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىلىش/ئۆزلۈكىدىن ئىجر قىلىنىدىغان پروگراممىنى ئەسكەرتمەيدۇ.

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
ug: بەلگىلەنگەن قوللىنىشچان پروگراممىنى چاقىر قىلىپ تەڭشەلگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
ug: ئىشلەتكۈچى مايىللىق كىچىك پروگراممىدا «قوللىنىشچان پروگرامما قوزغات» قىلىپ تەڭشىگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى. ئەگەر قىستۇرغان ۋاسىتە بىلەن بۇ تىپلار ماس كەلسە ئۇنداقتا بېرىلگەن تىپتىكى ھۆججەتنىڭ قوللىنىشچان پروگراممىسىنى قوزغىتىدۇ.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
ug: «ھېچنېمە قىلما» قىلىپ تەڭشەلگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
ug: ئىشلەتكۈچى مايىللىق كىچىك پروگراممىدا «ھېچنېمە قىلما» قىلىپ تەڭشىگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى. ئەگەر قىستۇرغان ۋاسىتە بىلەن بۇ تىپلار ماس كەلسە ئۇنداقتا ئەسكەرتىشمۇ كۆرۈنمەيدۇ، مۇناسىپ قوللىنىشچان پروگراممىمۇ قوزغالمايدۇ.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
ug: «قىسقۇچ ئاچ» قىلىپ تەڭشەلگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
ug: ئىشلەتكۈچى مايىللىق كىچىك پروگراممىدا «قىسقۇچ ئاچ» قىلىپ تەڭشىگەن x-content/* تىپ تىزىملىكى. ئەگەر قىستۇرغان ۋاسىتە بىلەن بۇ تىپلار ماس كەلسە ئۇنداقتا يېڭى قىسقۇچ كۆزنىكىدىن بىرنى ئاچىدۇ.

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Application does not accept documents on command line
ug: قوللىنىشچان پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈككە يول قويمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: پۈتۈك URI نى 'Type=Link' ئۈستەليۈزى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Specify file containing saved configuration
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەت

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Caja could not create the required folder "%s".
ug: Caja ئېھتىياجلىق بولغان قىسقۇچ "%s" نى قۇرالمايدۇ.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ug: Caja نى ئىجرا قىلىشتىن ئىلگىرى، تۆۋەندىكى قىسقۇچنى قۇرۇڭ ياكى ھوقۇقنى ئۆزگەرتىپ Caja قۇرالايدىغان قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ug: Caja تۆۋەندىكى ئېھتىياجلىق بولغان قىسقۇچنى قۇرالمايدۇ:%s

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ug: Caja نى ئىجرا قىلىشتىن ئىلگىرى، تۆۋەندىكى قىسقۇچلارنى قۇرۇڭ ياكى ھوقۇقنى ئۆزگەرتىپ Caja نى قۇرالايدىغان قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Unable to eject %s
ug: %s قاڭقىتالمايدۇ

en: Perform a quick set of self-check tests.
ug: بىر گۇرۇپپا تېز سۈرئەتتە ئۆزىنى تەكشۈرۈشنى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Show the version of the program.
ug: پروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسەت.

en: Create the initial window with the given geometry.
ug: بېرىلگەن گېئومېترىيە خاسلىقىنى ئىشلىتىپ دەسلەپكى كۆزنەك قۇرىدۇ.

en: GEOMETRY
ug: گېئومېتىرىيە

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ug: پەقەت بەلگىلەنگەن URI ئۈچۈن كۆزنەك قۇرىدۇ

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ug: ئۈستەل ئۈستىنى باشقۇرما (مايىللىق سۆزلەشكۈدە تەڭشەلگەن مايىللىققا پەرۋا قىلما)

en: Quit Caja.
ug: Caja تىن چېكىن.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ug: 
    
    ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ھۆججەت سىستېمىسىغا كۆز يۈگۈرت

en: Error starting autorun program: %s
ug: ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىلىنىدىغان پروگراممىدا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Cannot find the autorun program
ug: ئۆزلۈكىدىن ئىجر قىلىنىدىغان پروگرامما تېپىلمىدى

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ug: <big><b>ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىلىنىدىغان يۇمشاق دېتال خاتالىقى</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ug: <big><b>بۇ ۋاسىتە ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىلىنىدىغان يۇمشاق دېتالنى ئۆز ئىچىگە ئالغان. ئۇنى ئىجرا قىلامسىز؟</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ug: يۇمشاق دېتال "%s" ۋاسىتىدە بىۋاسىتە ئىجرا بولىدۇ. سىز ئىشەنمەيدىغان يۇمشاق دېتالنى ھەرگىز ئىجرا قىلماڭ.
    
    ئەگەر گۇمانلانسىڭىز، ۋاز كەچنى چېكىڭ

en: No bookmarks defined
ug: ھېچقانداق خەتكۈچ بەلگىلەنمىگەن

en: There was an error displaying help: 
    %s
ug: ياردەم كۆرسەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى: 
    %s

en: Edit Bookmarks
ug: Bookmarks تەھرىرلەش

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Bookmarks
ug: Bookmarks(_B)

en: Public FTP
ug: ئاممىۋى FTP

en: FTP (with login)
ug: FTP (تىزىمغا كىرىش زۆرۈر)

en: Windows share
ug: Windows ھەمبەھىر

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ug: بىخەتەر WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
ug: ئۇلىنىۋاتىدۇ

en: There was an error displaying help.
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: C_onnect
ug: ئۇلىنىش(_O)

en: Connect to Server
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلا

en: _Server:
ug: مۇلازىمېتىر(_S):

en: _Port:
ug: ئېغىز(_P):

en: Folder:
ug: قىسقۇچ:

en: Password:
ug: پارول:

en: Add _bookmark
ug: خەتكۈچ قوش(_B)

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
ug: 
    
    مۇلازىمىتىرغا ئۇلا يۈكلىنىشى قوش

en: Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ug: '%s' ئاتلىق كاكارنى چىقىرىۋېتەلمەيدۇ.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ug: بۇ كاكار مەڭگۈلۈك بولۇپ، ئۆزى قوشۇۋالمىغان بولۇشى مۇمكىن.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ug: '%s' ئاتلىق كاكارنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Rename Emblem
ug: كاكار ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ug: كۆرۈنگەن كاكارنىڭ يېڭى ئاتىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Add Emblems...
ug: كاكار قوش…

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ug: ھەر بىر كاكارنىڭ چۈشەندۈرۈش خاراكتېرىدىكى ئاتىنى كىرگۈزۈڭ. بۇ ئات باشقا جايدا كاكارنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ug: ھەر بىر كاكارنىڭ چۈشەندۈرۈش خاراكتېرىدىكى ئاتىنى كىرگۈزۈڭ. بۇ ئات باشقا جايدا كاكارنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ug: بەزى ھۆججەتلەرگە كاكار قوشالمىدى.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ug: كاكار ئىناۋەتلىك سۈرەتكە ئوخشىمايدۇ.

en: None of the files could be added as emblems.
ug: ھەر قانداق ھۆججەتنى كاكار قىلىپ قوشقىلى بولمايدۇ.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ug: بۇ '%s' ھۆججەت ئىناۋەتلىك سۈرەت ئەمەستەك تۇرىدۇ.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ug: سۆرىگەن ھۆججەت ئىناۋەتلىك سۈرەت ئەمەستەك تۇرىدۇ.

en: The emblem cannot be added.
ug: كاكار قوشالمىدى.

en: Emblems
ug: كاكارلار

en: Show Emblems
ug: كاكار كۆرسەت

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ug: يوق

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈش

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Local Files Only
ug: يەرلىك ھۆججەتلا

en: Never
ug: ھەرگىز

en: By Name
ug: ئاتى بويىچە

en: By Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە

en: By Type
ug: تىپى بويىچە

en: By Modification Date
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە

en: By Emblems
ug: كاكار بويىچە

en: By Extension
ug: كېڭەيتىلمە بويىچە

en: 100 KB
ug: 100KB

en: 500 KB
ug: 500KB

en: File Management Preferences
ug: ھۈججەت باشقۇرۇش مايىللىقى

en: <b>Default View</b>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى كۆرۈنۈش</b>

en: View _new folders using:
ug: يېڭى قىسقۇچ ئىشلىتىشنى كۆرسەت(_N):

en: _Arrange items:
ug: تۈرنى تەرتىپلە(_A)

en: Sort _folders before files
ug: قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى تەرتىپلە(_F)

en: Default _zoom level:
ug: كۆڭۈلدىكى كەڭەيت تارايت دەرىجىسى(_Z)

en: _Use compact layout
ug: ئىخچام جايلاشتۇر ئىشلەت(_U)

en: _Text beside icons
ug: تېكست سىنبەلگە يانىدا(_T)

en: _Default zoom level:
ug: كۆڭۈلدىكى كەڭەيت تارايت دەرىجىسى(_D)

en: A_ll columns have the same width
ug: ھەممە ستوننىڭ كەڭلىكى ئوخشاش(_L)

en: D_efault zoom level:
ug: كۆڭۈلدىكى كەڭەيت تارايت دەرىجىسى(_E):

en: Show _only folders
ug: قىسقۇچنىلا كۆرسەت(_O)

en: Views
ug: كۆرۈنۈش

en: <b>Behavior</b>
ug: <b>ھەرىكەت</b>

en: _Single click to open items
ug: تاق چېكىلسە تۈرنى ئاچ(_S)

en: _Double click to open items
ug: قوش چېكىلسە تۈرنى ئاچ(_D)

en: <b>Executable Text Files</b>
ug: <b>ئىجراچان تېكست ھۆججەت</b>

en: _Run executable text files when they are opened
ug: ئاچقاندا ئىجراچان تېكست ھۆججەتنى ئىجرا قىل(_R)

en: _View executable text files when they are opened
ug: ئاچقاندا ئىجراچان تېكست ھۆججەتنى كۆرسەت(_V)

en: _Ask each time
ug: ھەر قېتىم سورا(_A)

en: <b>Trash</b>
ug: <b>ئەخلەتخانا</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈش ياكى ئەخلەتخانا تازىلاشتىن ئىلگىرى سورا(_E)

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ug: ئەخلەتخاناغا تاشلىماي ئۆچۈرۈش بۇيرۇقىمۇ ئىچىدە(_N)

en: Behavior
ug: ئادەت

en: <b>Icon Captions</b>
ug: <b>سىنبەلگە ماۋزۇسى</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ug: سىنبەلگە ئاتىنىڭ ئاستىدا كۆرۈنىدىغان ئۇچۇرغا تەرتىپ تاللاڭ. چوڭايتىش ھەسسىسىنىڭ ئېشىشىغا ئەگىشىپ كۆرۈنىدىغان ئۇچۇرلار كۆپىيىدۇ.

en: <b>Date</b>
ug: <b>چېسلا</b>

en: _Format:
ug: فورمات(_F):

en: Display
ug: كۆرسەت

en: <b>List Columns</b>
ug: <b>تىزىملىك ئىستونى</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ug: ئۇچۇرنىڭ تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان تەرتىپىنى تاللاڭ.

en: List Columns
ug: تىزىملىك ئىستونى

en: <b>Text Files</b>
ug: <b>تېكست ھۆججەتلەر</b>

en: Show te_xt in icons:
ug: سىنبەلگىدە تېكست كۆرسەت(_X):

en: <b>Other Previewable Files</b>
ug: <b>باشقا ئالدىن كۆزىتىشچان ھۆججەتلەر</b>

en: Show _thumbnails:
ug: كىچىك سۈرەتنى كۆرسەت(_T):

en: _Only for files smaller than:
ug: بەلگىلەنگەن چوڭلۇقتىن كىچىك ھۆججەتنىلا كۆرسەت(_O):

en: <b>Sound Files</b>
ug: <b>ئاۋاز ھۆججەتلەر</b>

en: Preview _sound files:
ug: ئاۋاز ھۆججەتنى ئاڭلات(_S):

en: <b>Folders</b>
ug: <b>قىسقۇچلار</b>

en: Count _number of items:
ug: تۈر سانىنى سانا(_N):

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: <b>Media Handling</b>
ug: <b>ۋاسىتە بىر تەرەپ قىلىش</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ug: ۋاسىتە قىستۇرۇلغان ياكى ئۈسكۈنە سىستېمىغا چېتىلغاندا قايسى مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىدىغانلىقىنى تاللاڭ.

en: CD _Audio:
ug: ئۈن CD(_A):

en: _DVD Video:
ug: سىن _DVD :

en: _Music Player:
ug: نەغمە قويغۇچ(_M):

en: _Photos:
ug: سۈرەتلەر(_P):

en: _Software:
ug: يۇمشاق دېتال(_S):

en: <b>Other Media</b>
ug: <b>باشقا ۋاسىتە</b>

en: Less common media formats can be configured here
ug: ئانچە كۆپ ئۇچرىمايدىغان ۋاسىتە تىپى بۇ جايدا سەپلىنىدۇ

en: _Type:
ug: تۈرى(_T):

en: Acti_on:
ug: مەشغۇلات(_O):

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ug: ۋاسىتە قىستۇرۇلغاندا ھەرگىز ئەسكەرتمە ياكى پروگرامما قوزغاتما(_N)

en: B_rowse media when inserted
ug: ۋاسىتە قىستۇرغاندا كۆز يۈگۈرت(_R)

en: Media
ug: ۋاسىتە

en: History
ug: تارىخ

en: Show History
ug: تارىخنى كۆرسەت

en: Camera Brand
ug: فوتو ئاپارات ماركىسى

en: Camera Model
ug: فوتو ئاپارات تىپى

en: Date Taken
ug: تارتىلغان چېسلا

en: Date Digitized
ug: رەقەملەشتۈرۈلگەن چېسلا

en: Exposure Time
ug: نۇر ئۆتۈش ۋاقتى

en: Aperture Value
ug: نۇر چەمبەر قىممىتى

en: ISO Speed Rating
ug: ISO سۈرئەت نىسبىتى

en: Flash Fired
ug: چاقماق لامپا

en: Metering Mode
ug: مۆلچەر شەكلى

en: Exposure Program
ug: يورۇتۇش پروگراممىسى

en: Focal Length
ug: فوكۇس ئارىلىقى

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆز

en: Creator
ug: تۈزگۈچى

en: Copyright
ug: نەشر ھوقوقى

en: Rating
ug: باھالاش

en: Image Type:
ug: سۈرەت تىپى:

en: Failed to load image information
ug: سۈرەت ئۇچۇرىنى يۈكلىيەلمىدى

en: loading...
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Image
ug: سۈرەت

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Show Information
ug: ئۇچۇر كۆرسەت

en: Use _Default Background
ug: كۆڭۈلدىكى تەگلىكنى ئىشلەت(_D)

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ug: سىز بىر قېتىمدا كۆپ ئىختىيارى سىنبەلگە بەلگىلىيەلمەيسىز.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ug: بىرلا سۈرەتنى سۆرەپ ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ تەڭشەڭ.

en: The file that you dropped is not local.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت يەرلىك ھۆججەت ئەمەس.

en: You can only use local images as custom icons.
ug: سىز پەقەت يەرلىك سۈرەتنىلا ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ ئىشلىتەلەيسىز.

en: The file that you dropped is not an image.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت سۈرەت ئەمەس.

en: You can only use images as custom icons.
ug: سىز پەقەت سۈرەتنىلا ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ ئىشلىتەلەيسىز.

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Go To:
ug: يۆتكەل:

en: Open Location
ug: ئورۇننى ئاچ

en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: %s - File Browser
ug: %s - ھۆججەت كۆرگۈ

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ug: راستىنلا زىيارەت قىلغان جايلارنىڭ تىزىملىكىنى تازىلاشنى خالامسىز؟

en: The location "%s" does not exist.
ug: "%s" ئورۇن مەۋجۇد ئەمەس.

en: The history location doesn't exist.
ug: تارىخ ئورنى مەۋجۇد ئەمەس.

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Tabs
ug: بەتكۈچ(_T)

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: Open another Caja window for the displayed location
ug: كۆرسىتىدىغان ئورۇنغا باشقا Caja كۆزنىكى ئاچ

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: Open another tab for the displayed location
ug: كۆرسىتىدىغان ئورۇنغا باشقا بەتكۈچ ئاچ

en: Open Folder W_indow
ug: قىسقۇچ كۆزنەك ئاچ(_I)

en: Open a folder window for the displayed location
ug: كۆرسىتىدىغان ئورۇنغا قىسقۇچ كۆزنەك ئاچ

en: Close _All Windows
ug: ھەممە كۆزنەكنى ياپ(_A)

en: Close all Navigation windows
ug: ھەممە يولباشچى كۆزنەكنى ياپ

en: _Location...
ug: ئورنى(_L)…

en: Specify a location to open
ug: ئاچىدىغان ئورۇننى بەلگىلە

en: Clea_r History
ug: تارىخ تازىلا(_R)

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ug: يۆتكەل تىزىملىكى ۋە ئالدى/كەينى تىزىملىكىدىكى مەزمۇننى تازىلا

en: Move focus to the other pane in a split view window
ug: پارچىلانغان كۆزنەكتە فوكۇسنى باشقا كۆزنەكچىگە يۆتكە

en: Go to the same location as in the extra pane
ug: قوشۇمچە كۆزنەكچە ئىچىدىكى ئوخشاش ئورۇنغا يۆتكەل

en: _Add Bookmark
ug: Bookmark قوشۇش(_A)

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ug: بۇ تىزىملىككە نۆۋەتتىكى ئورۇننىڭ خەتكۈچىنى قوش

en: _Edit Bookmarks...
ug: خەتكۈچ تەھرىر(_E)…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ug: بۇ تىزىملىكتىكى خەتكۈچنى تەھرىرلىگىلى بولىدىغان كۆزنەكنى كۆرسەت

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: Activate previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: Activate next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move current tab to left
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: Move current tab to right
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

en: Show search
ug: ئىزدەشنى كۆرسەت

en: _Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق(_M)

en: Change the visibility of this window's main toolbar
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ ئاساسىي قورال بالداقنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: _Side Pane
ug: يان كۆزنەكچە(_S)

en: Change the visibility of this window's side pane
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ يان كۆزنەكچىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Location _Bar
ug: ئورۇن بالداق(_B)

en: Change the visibility of this window's location bar
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ ئورۇن بالداقنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: St_atusbar
ug: ھالەت بالداق(_A)

en: Change the visibility of this window's statusbar
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ ھالەت بالداقنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: _Search for Files...
ug: ھۆججەت ئىزدە(_S)…

en: Search documents and folders by name
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى ئاتى بويىچە ئىزدە

en: Open an extra folder view side-by-side
ug: قوشۇمچە قىسقۇچ كۆرۈنۈشىنى يانمۇ يان ئاچ

en: _Back
ug: كەينىگە(_B)

en: Go to the previous visited location
ug: ئالدىنقى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Back history
ug: كېيىنكى تارىخ

en: _Forward
ug: ئالدىنقى(_F)

en: Go to the next visited location
ug: كېيىنكى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Forward history
ug: ئالدىنقى تارىخ

en: _Zoom
ug: كەڭەيت تارايت(_Z)

en: _View As
ug: كۆرۈنۈش شەكلى(_V)

en: _Search
ug: ئىزدەش(_S)

en: _Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ(_C)

en: Close tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: Notes
ug: ئىزاھ

en: Show Notes
ug: ئىزاھات كۆرسەت

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەل ئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Open the contents of the File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ مۇندەرىجىسىنى ئاچ

en: Open the trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ

en: Mount and open %s
ug: %s نى يۈكلەپ ئاچ

en: Browse the contents of the network
ug: تور مۇندەرىجىسىگە كۆز يۈگۈرت

en: _Start
ug: باشلا(_S)

en: _Stop
ug: توختا(_S)

en: _Power On
ug: مەنبەنى ئاچ(_P)

en: _Safely Remove Drive
ug: قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت(_S)

en: _Connect Drive
ug: قوزغاتقۇچقا ئۇلا(_C)

en: _Disconnect Drive
ug: قوزغاتقۇچنى ئۈز

en: _Start Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى باشلا(_S)

en: _Stop Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى توختات(_S)

en: _Unlock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما(_L)

en: _Lock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا(_L)

en: Unable to start %s
ug: %s نى قوزغىتالمايدۇ

en: Unable to poll %s for media changes
ug: %s نىڭ ۋاسىتە ئۆزگۈرۈشىنى سۈرۈشتۈرەلمەيدۇ

en: Unable to stop %s
ug: %s نى توختىتالمايدۇ

en: Open in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت…

en: _Mount
ug: يۈكلە(_M)

en: _Detect Media
ug: ۋاسىتە بايقا(_D)

en: _Format
ug: فورمات(_F)

en: Places
ug: ئورۇن

en: Show Places
ug: ئورۇن كۆرسەت

en: Backgrounds and Emblems
ug: تەگلىك ۋە كاكار

en: _Remove...
ug: چىقىرىۋەت(_R)…

en: Add new...
ug: يېڭىدىن قوش…

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
ug: كەچۈرۈڭ، %s نۇسخانى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ug: نۇسخانى ئۆچۈرۈش ھوقۇقىڭىزنى بار يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ug: كەچۈرۈڭ، %s كاكارنى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ug: كاكارنى ئۆچۈرۈش ھوقۇقىڭىزنى بار يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Select an Image File for the New Emblem
ug: يېڭى كاكارغا سۈرەت ھۆججەت تاللاڭ

en: Create a New Emblem
ug: يېڭى كاكاردىن بىرنى قۇر

en: _Keyword:
ug: ھالقىلىق سۆز(_K):

en: _Image:
ug: سۈرەت(_I):

en: Create a New Color:
ug: يېڭى رەڭ قۇر:

en: Color _name:
ug: رەڭ ئاتى(_N):

en: Color _value:
ug: رەڭ قىممىتى(_V):

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
ug: كەچۈرۈڭ، ئەسلىگە قايتۇرۇلغان سۈرەتنى ئالماشتۇرالمايسىز.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈلگىنى ئالاھىدە سۈرەت ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
ug: كەچۈرۈڭ، %s نۇسخانى ئورنىتالمايسىز.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
ug: نۇسخاغا قوشىدىغان سۈرەت ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ

en: The color cannot be installed.
ug: رەڭنى ئورنىتالمىدى.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
ug: كەچۈرۈڭ، يېڭى قۇرغان رەڭگە تېخى ئىشلىتىلمىگەن ئاتتىن بىرنى بەلگىلىشىڭىز لازىم.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ug: كەچۈرۈڭ، يېڭى قۇرغان رەڭگە بوش بولمىغان ئاتتىن بىرنى بەلگىلىشىڭىز لازىم.

en: Select a Color to Add
ug: قوشىدىغان رەڭنى تاللاڭ

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" ئىشلەتكىلى بولىدىغان سۈرەت ھۆججەت ئەمەس.

en: The file is not an image.
ug: بۇ ھۆججەت سۈرەت ئەمەس.

en: Select a Category:
ug: تۈرىنى تاللاڭ:

en: C_ancel Remove
ug: چىقىرىۋېتىشتىن ۋاز كەچ(_C)

en: _Add a New Pattern...
ug: يېڭى نۇسخا قوش(_A)…

en: _Add a New Color...
ug: يېڭى رەڭ قوش(_A)…

en: _Add a New Emblem...
ug: يېڭى كاكار قوش(_A)…

en: Click on a pattern to remove it
ug: تاق چېكىلسە نۇسخا چىقىرىۋېتىلىدۇ

en: Click on a color to remove it
ug: تاق چېكىلسە رەڭ چىقىرىۋېتىلىدۇ

en: Click on an emblem to remove it
ug: تاق چېكىلسە كاكار چىقىرىۋېتىلىدۇ

en: Patterns:
ug: نۇسخا:

en: Colors:
ug: رەڭلەر:

en: Emblems:
ug: كاكارلار:

en: _Remove a Pattern...
ug: نۇسخا چىقىرىۋەت(_R)…

en: _Remove a Color...
ug: رەڭ چىقىرىۋەت(_R)…

en: _Remove an Emblem...
ug: كاكار چىقىرىۋەت(_R)…

en: File Type
ug: ھۆججەت تىپى

en: Select folder to search in
ug: ئىزدەيدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Music
ug: نەغمە

en: Video
ug: سىن

en: Picture
ug: رەسىم

en: Illustration
ug: قىستۇرما رەسىم

en: Spreadsheet
ug: ئېلېكترونلۇق جەدۋەل

en: Presentation
ug: كۆرسەتمە

en: Text File
ug: تېكست ھۆججەت

en: Select type
ug: تىپىنى تاللاڭ

en: Any
ug: خالىغان

en: Other Type...
ug: باشقا تىپ…

en: Remove this criterion from the search
ug: ئىزدەشتىن بۇ شەرتنى چىقىرىۋەت

en: Search Folder
ug: قىسقۇچ ئىزدە

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Edit the saved search
ug: ساقلانغان ئىزدەش تەھرىر

en: Add a new criterion to this search
ug: بۇ ئىزدەشكە يېڭى شەرتتىن بىرنى قوش

en: Go
ug: يۆتكەل

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Perform or update the search
ug: ئىزدەشنى ئىجرا قىل ياكى يېڭىلا

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Search:
ug: ئىزدە:

en: Close the side pane
ug: يان كۆزنەكچىنى ياپ

en: _Places
ug: ئورۇن(_R)

en: Open _Location...
ug: ئورۇننى ئاچ(_L)…

en: Close P_arent Folders
ug: ئاتا قىسقۇچنى ياپ(_A)

en: Close this folder's parents
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ ئات قىسقۇچىنى ياپ

en: Clos_e All Folders
ug: ھەممە قىسقۇچنى ياپ(_E)

en: Close all folder windows
ug: ھەممە قىسقۇچ كۆزنىكىنى ياپ

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ug: بۇ كومپيۇتېردىكى پۈتۈك ۋە قىسقۇچلارنى ئاتى ياكى مەزمۇنى بويىچە ئورۇن بېكىتىدۇ

en: Delete all items in the Trash
ug: ئەخلەتخانادىكى ھەممە تۈرنى ئۆچۈر

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ug: تىزىملىكتىن بۇ ئورۇننىڭ ھەممە بەتكۈچلىرىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Bookmark for Nonexistent Location
ug: مەۋجۇد بولمىغان ئورۇننىڭ خەتكۈچى

en: You can choose another view or go to a different location.
ug: سىز باشقا كۆرۈنۈشنى تاللىيالايسىز ياكى باشقا ئورۇنغا يۆتكىلەلەيسىز.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ug: بۇ ئورۇننى مەزكۇر كۆرگۈچتە كۆرسەتكىلى بولمايدۇ.

en: Content View
ug: مەزمۇن كۆرۈنۈشى

en: View of the current folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ كۆرۈنۈشى

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ug: Caja غا قىسقۇچ كۆرسىتەلەيدىغان كۆرگۈچ ئورنىتىلمىغان.

en: The location is not a folder.
ug: بۇ ئورۇن قىسقۇچ ئەمەس.

en: Could not find "%s".
ug: "%s" تاپالمىدى.

en: Please check the spelling and try again.
ug: ئىملانى تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ug: "%s" ئورۇننى Caja بىر تەرەپ قىلالمىدى.

en: Caja cannot handle this kind of location.
ug: بۇ خىل ئورۇنلارنى Caja بىر تەرەپ قىلالمىدى.

en: Unable to mount the location.
ug: ئورۇننى يۈكلىيەلمىدى.

en: Access was denied.
ug: زىيارەت رەت قىلىندى.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ug: "%s" كۆرسىتەلمىدى، چۈنكى باش ئاپپاراتنى تاپالمىدى.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ug: ئىملانى تەكشۈرۈڭ ھەمدە ۋاكالەت مۇلازىمىتىر تەڭشىكىنىڭ توغرىلىقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ug: خاتالىق: %s
    باشقا كۆرگۈچنى تاللاپ ئاندىن قايتا سىناڭ

en: Go to the location specified by this bookmark
ug: بۇ خەتكۈچ بەلگىلىگەن جايغا يۆتكەل

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Caja ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىگە ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Caja نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسلاتنى كۆرۈڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ug: سىز Caja نى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ug: Caja سىزنىڭ يەرلىك كومپيۇتېر ۋە توردىكى ھۆججەت ۋە قىسقۇچلارنى تەشكىللىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

en: Close this folder
ug: بۇ قىسقۇچنى ياپ

en: _Backgrounds and Emblems...
ug: تەگلىك ۋە كاكار(_B)…

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ug: سىرتقى كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان نۇسخا، رەڭ ۋە كاكارلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: Edit Caja preferences
ug: Caja مايىللىق تەھرىر

en: Open _Parent
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ(_P)

en: Open the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ

en: Stop loading the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى يۈكلەشنى توختات

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: Reload the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى قايتا يۈكلە

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: Display Caja help
ug: Caja ياردەمنى كۆرسەت

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Display credits for the creators of Caja
ug: Caja نىڭ تۆھپىكارلىرىنى كۆرسەت

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Increase the view size
ug: كۆرۈنۈش چوڭلۇقىنى كەڭەيت

en: Zoom _Out
ug: (_O) كىچىكلىتىش

en: Decrease the view size
ug: كۆرۈنۈش چوڭلۇقىنى تارايت

en: Normal Si_ze
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇق(_Z)

en: Use the normal view size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقتىكى كۆرۈنۈشنى ئىشلەت

en: Connect to _Server...
ug: مۇلازىمىتىرغا ئۇلان(_S)…

en: Connect to a remote computer or shared disk
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېر ياكى ھەمبەھىر دىسكىغا ئۇلان

en: _Home Folder
ug: باش قىسقۇچ(_H)

en: _Computer
ug: كومپيۇتېر(_C)

en: _Network
ug: تور(_N)

en: T_emplates
ug: قېلىپلار(_E)

en: Open your personal templates folder
ug: شەخسىي قىلىپ قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

en: _Trash
ug: ئەخلەتخانا(_T)

en: Open your personal trash folder
ug: شەخسىي ئەخلەتخانا قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

en: Show _Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت(_H)

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتە يوشۇرۇن ھۆججەت كۆرسىتىش كۆرسەتمەسلىكنى ئالماشتۇرىدۇ

en: _Up
ug: ئۈستىگە(_U)

en: _Home
ug: باش بەت(_H)

en: Loading...
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: These files are on an Audio CD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر ئۈن CD دا.

en: These files are on an Audio DVD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر ئۈن DVD دا.

en: These files are on a Video DVD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر سىن DVD دا.

en: These files are on a Video CD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر VCD دا.

en: These files are on a Super Video CD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر ئالىي VCD دا.

en: These files are on a Photo CD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر سۈرەت CD دا.

en: These files are on a Picture CD.
ug: بۇ ھۆججەتلەر رەسىم CD دا.

en: The media contains digital photos.
ug: ۋاسىتىدە رەقەملىك سۈرەتلەر بار.

en: These files are on a digital audio player.
ug: بۇ ھۆججەتلەر رەقەملىك ئۈن قويغۇدا.

en: The media contains software.
ug: ۋاسىتىدە يۇمشاق دېتال بار.

en: The media has been detected as "%s".
ug: ۋاسىتە "%s" بايقالدى.

en: Zoom In
ug: كېڭەيت

en: Zoom Out
ug: تارايت

en: Zoom to Default
ug: كۆڭۈلدىكى كەڭەيت تارايتقا قايتۇر

en: Zoom
ug: كېڭەيت تارايت

en: Set the zoom level of the current view
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنى كەڭەيت تارايت دەرىجىسىگە تەڭشە

en: Background
ug: تەگلىك

en: E_mpty Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشات(_M)

en: Create L_auncher...
ug: قوزغاتقۇچ قۇر(_A)…

en: Create a new launcher
ug: يېڭى قوزغاتقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Change Desktop _Background
ug: ئۈستەل ئۈستى تەگلىكىنى ئۆزگەرت(_B)

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ug: ئۈستەل ئۈستى تەگلىك نۇسخىسى ياكى رەڭگىنى تەڭشەشكە يول قويىدىغان كۆزنەكنى كۆرسىتىدۇ

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشات

en: _Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى(_D)

en: The desktop view encountered an error.
ug: ئۈستەل ئۈستى كۆرۈنۈش خاتالىققا يولۇقتى.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ug: ئۈستەل ئۈستى كۆرۈنۈش قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: Select Items Matching
ug: ماس كەلگەن تۈرنى تاللا

en: _Pattern:
ug: ئەندىزە(_P) :

en: Save Search as
ug: ئىزدەشنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Search _name:
ug: ئىزدەش ئاتى(_N):

en: _Folder:
ug: قىسقۇچ: (_O)

en: Select Folder to Save Search In
ug: ئىزدەشنى ساقلايدىغان قىسقۇچ تاللاڭ

en: "%s" selected
ug: "%s" تاللاندى

en: %s, Free space: %s
ug: %s، ئەركىن بوشلۇق: %s

en: %s%s, %s
ug: %s%s، %s

en: Run "%s" on any selected items
ug: تاللانغان خالىغان تۈردە "%s" نى ئىجرا قىل

en: Create Document from template "%s"
ug: "%s" قېلىپقا ئاساسەن پۈتۈك قۇر

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ug: بۇ قىسقۇچتىكى ھەممە ئىجراچان ھۆججەت قوليازما تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدۇ.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ug: بۇ تىزىملىكتىن مەلۇم قوليازما تاللانسا تاللانغان خالىغان تۈر كىرگۈزۈش سۈپىتىدە شۇ قوليازمىنى ئىجرا قىلىدۇ.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ ئاستىدىكى ھەممە ئىجراچان ھۆججەت قوليازما مۇندەرىجىسىدە كۆرۈنىدۇ. مۇندەرىجىدىن قوليازمىدىن بىرسى تاللانسا ئۇ ئىجرا قىلىنىدۇ.
    
    يەرلىك قىسقۇچتىن ئىجرا قىلغاندا قوليازما تاللانغان ھۆججەت ئاتىنى يوللايدۇ. يىراقتىكى قىسقۇچتا ئىجرا قىلىنسا (مەسىلەن، web ياكى ftp مەزمۇنىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)، قوليازما ھېچقانداق پارامېتىرنى يوللىمايدۇ.
    
    كۆپىنچە ئەھۋالدا، Caja تۆۋەندىكى مۇھىت ئۆزگەرگۈچى مىقدارنى بەلگىلەپ، قوليازمىنىڭ ئىشلىتىشىگە تەمىنلەيدۇ:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى بىلەن ئايرىلغان تاللانغان ھۆججەتنىڭ يولى (يەرلىك ھۆججەتكىلا)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى بىلەن ئايرىلغان تاللانغان ھۆججەتنىڭ URI
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: نۆۋەتتىكى ئورۇننىڭ URI 
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنىڭ ئورنى ۋە چوڭلۇقى
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى بىلەن ئايرىلغان ئاكتىپسىز كۆزنەك ئىچىدىكى تاللانغان ھۆججەتنىڭ يولى (يەرلىك ھۆججەتكىلا)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: قۇر ئالماشتۇرۇش بەلگىسى بىلەن ئايرىلغان ئاكتىپسىز كۆزنەك ئىچىدىكى تاللانغان ھۆججەتنىڭ URI 
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI:ئاكتىپسىز كۆزنەك ئىچىدىكى نۆۋەتتىكى URI

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ug: ئەگەر چاپلا بۇيرۇقى تاللانسا "%s" يۆتكىلىدۇ

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ug: ئەگەر چاپلا بۇيرۇقى تاللانسا "%s" كۆچۈرۈلىدۇ

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ug: چاپلاش تاختىسىدا چاپلىغىدەك ھىچنېمە يوق.

en: Unable to unmount location
ug: ئورۇننى يۈك چۈشۈرەلمەيدۇ

en: Unable to eject location
ug: ئورۇننى قاڭقىتالمايدۇ

en: Unable to stop drive
ug: قوزغاتقۇچنى توختىتالمايدۇ

en: Connect to Server %s
ug: %s مۇلازىمىتىرغا ئۇلىنىدۇ

en: _Connect
ug: ئۇلا(_C)

en: Link _name:
ug: ئۇلانما ئاتى(_N):

en: Create _Document
ug: پۈتۈك قۇر(_D)

en: Open Wit_h
ug: ئاچقۇز(_H)

en: Choose a program with which to open the selected item
ug: تاللىغان تۈرنى قايسى پروگراممىدا ئاچىدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: View or modify the properties of each selected item
ug: تاللىغان ھەر بىر تۈرنىڭ خاسلىقىنى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: Create _Folder
ug: قىسقۇچ قۇر(_F)

en: Create a new empty folder inside this folder
ug: بۇ قىسقۇچقا يېڭى بوش قىسقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: No templates installed
ug: قېلىپ ئورنىتىلمىغان

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ug: بوش ھۆججەت(_E)

en: Create a new empty file inside this folder
ug: بۇ قىسقۇچقا يېڭى بوش ھۆججەتتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Open the selected item in this window
ug: بۇ كۆزنەكتە تاللانغان تۈر ئېچىلىدۇ

en: Open in Navigation Window
ug: يولباشچى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open each selected item in a navigation window
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈر يولباشچى كۆزنەكتە ئېچىلىدۇ

en: Open each selected item in a new tab
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈر يېڭى بەتكۈچتە ئېچىلىدۇ

en: Open in _Folder Window
ug: قىسقۇچ كۆزنەكتە ئاچ(_F)

en: Open each selected item in a folder window
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈر قىسقۇچ كۆزنەكتە ئېچىلىدۇ

en: Other _Application...
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگرامما(_A)…

en: Choose another application with which to open the selected item
ug: تاللىغان تۈرنى ئاچىدىغان باشقا پروگرامما تاللىنىدۇ

en: _Open Scripts Folder
ug: قوليازما قىسقۇچنى ئاچ(_O)

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ug: بۇ تىزىملىكتە كۆرۈنگەن قوليازمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان قىسقۇچنى كۆرسەت

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ug: تاللانغان ھۆججەتنى چاپلا بۇيرۇقىدا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ug: تاللانغان ھۆججەتنى چاپلا بۇيرۇقىدا كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: _Paste Into Folder
ug: قىسقۇچقا چاپلا(_P)

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى تاللانغان قىسقۇچقا يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: Select all items in this window
ug: بۇ كۆزنەكتىكى ھەممە تۈرنى تاللايدۇ

en: Select I_tems Matching...
ug: ماس كېلىدىغان تۈرلەرنى تاللا(_T)…

en: Select items in this window matching a given pattern
ug: بېرىلگەن شەكىل بويىچە بۇ كۆزنەكتىكى تۈرلەرنى تاللايدۇ

en: _Invert Selection
ug: ئەكسىچە تاللا(_I)

en: Select all and only the items that are not currently selected
ug: نۆۋەتتە تاللانمىغان ھەممە تۈرلەرنى تاللا

en: D_uplicate
ug: جايىدا كۆچۈر(_U)

en: Duplicate each selected item
ug: تاللىغان ھەر بىر تۈرنى كۆچۈر

en: Create a symbolic link for each selected item
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرگە ئۇلانما قۇر

en: _Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)…

en: Rename selected item
ug: تاللانغان تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Move each selected item to the Trash
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرنى ئەخلەتخاناغا يۆتكە

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىمەيلا ئۆچۈر

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: _Redo
ug: تەكرارلا(_R)

en: Reset View to _Defaults
ug: كۆرۈنۈشنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_D)

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ug: بۇ كۆرۈنۈشنىڭ مايىللىقىغا ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن تەرتىپلەش تەرتىپى ۋە كەڭەيت تارايت دەرىجىسىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Connect To This Server
ug: بۇ مۇلازىمىتىرغا ئۇلا

en: Make a permanent connection to this server
ug: بۇ مۇلازىمىتىرغا مەڭگۈلۈك ئۇلا

en: Mount the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى يۈكلەيدۇ

en: Unmount the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى يۈك چۈشۈرىدۇ

en: Eject the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى قاڭقىتىدۇ

en: Format the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى فورماتلايدۇ

en: Start the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى باشلا

en: Stop the selected volume
ug: تاللانغان ئەننى توختات

en: Detect media in the selected drive
ug: تاللىغان قوزغاتقۇچتىن ۋاسىتە بايقا

en: Mount the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى يۈكلە

en: Unmount the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى يۈكلىمە

en: Eject the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى قاڭقىت

en: Format the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى فورماتلا

en: Start the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى قوزغات

en: Stop the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى توختات

en: Open File and Close window
ug: ھۆججەت ئېچىپ كۆزنەك ياپ

en: Sa_ve Search
ug: ئىزدەشنى ساقلا(_V)

en: Save the edited search
ug: تەھرىرلەنگەن ئىزدەشنى ساقلايدۇ

en: Sa_ve Search As...
ug: ئىزدەشنى باشقا ئاتتا ساقلا(_V)…

en: Save the current search as a file
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەشنى ھۆججەتكە ساقلايدۇ

en: Open this folder in a navigation window
ug: بۇ قىسقۇچنى يولباشچى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open this folder in a new tab
ug: بۇ قىسقۇچنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: Open this folder in a folder window
ug: بۇ قىسقۇچنى قىسقۇچ كۆزنەكتە ئاچ

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ug: بۇ قىسقۇچنى چاپلا بۇيرۇقىدا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ug: بۇ قىسقۇچنى چاپلا بۇيرۇقىدا كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى بۇ تاللانغان قىسقۇچقا يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: Move this folder to the Trash
ug: بۇ قىسقۇچنى ئەخلەتخاناغا يۆتكە

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ug: بۇ قىسقۇچنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىمەيلا ئۆچۈر

en: Mount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى يۈكلە

en: Unmount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى يۈك چۈشۈر

en: Eject the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى قاڭقىت

en: Format the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى فورماتلا

en: Start the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى قوزغات

en: Stop the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان ئەننى توختات

en: View or modify the properties of this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ خاسلىقى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: _Other pane
ug: باشقا كۆزنەكچە(_O)

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ug: تاللانغان مەزمۇن كۆزنەكنىڭ باشقا كۆزنەكچىسىگە كۆچۈرۈلىدۇ

en: Move the current selection to the other pane in the window
ug: تاللانغان مەزمۇن كۆزنەكنىڭ باشقا كۆزنەكچىسىگە يۆتكىلىدۇ

en: Copy the current selection to the home folder
ug: نۆۋەتتە تاللانغان تۈر باش قىسقۇچقا كۆچۈرۈلىدۇ

en: Move the current selection to the home folder
ug: نۆۋەتتە تاللانغان تۈر باش قىسقۇچقا يۆتكىلىدۇ

en: Copy the current selection to the desktop
ug: نۆۋەتتە تاللانغىنى ئۈستەل ئۈستىگە كۆچۈرۈلىدۇ

en: Move the current selection to the desktop
ug: نۆۋەتتە تاللانغىنى ئۈستەل ئۈستىگە يۆتكىلىدۇ

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
ug: قوليازمىنى %s ئىجرا قىل ياكى باشقۇر

en: _Scripts
ug: قوليازمىلار(_S)

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ug: ئوچۇق قىسقۇچنى ئەخلەتخانادىن "%s" غا يۆتكە

en: Start the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى باشلا

en: Connect to the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچقا ئۇلا

en: _Start Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى باشلا(_S)

en: Start the selected multi-disk drive
ug: تاللانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى باشلا

en: U_nlock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما(_N)

en: Unlock the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما

en: Stop the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى توختات

en: Safely remove the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت

en: _Disconnect
ug: ئۇلىنىشنى تاقاش(_D)

en: Disconnect the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى ئۈز

en: _Stop Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات(_S)

en: Stop the selected multi-disk drive
ug: تاللانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات

en: Lock the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا

en: Start the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قوزغات

en: Connect to the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچقا ئۇلا

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى قوزغات

en: Unlock the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما

en: _Stop the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى توختات

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى ئۈز

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات

en: Lock the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا

en: Browse in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە كۆز يۈگۈرت(_W)

en: Browse in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە كۆز يۈگۈرت(_T)

en: _Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر(_D)

en: Delete the open folder permanently
ug: ئېچىلغان قىسقۇچنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

en: Move the open folder to the Trash
ug: ئېچىلغان قىسقۇچنى ئەخلەتخاناغا يۆتكە

en: Delete all selected items permanently
ug: تاللانغان ھەممە تۈرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

en: View or modify the properties of the open folder
ug: ئاچقان قىسقۇچنىڭ خاسلىقىنى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: Download location?
ug: چۈشۈرۈش ئورنى؟

en: You can download it or make a link to it.
ug: ئۇنى چۈشۈرەلەيسىز ياكى ئۇنىڭغا ئۇلىنىش قىلالايسىز.

en: Make a _Link
ug: ئۇلىنىش ياسا(_L)

en: _Download
ug: چۈشۈر(_D)

en: Drag and drop is not supported.
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتىنى قوللىمايدۇ.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتى پەقەت يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىنىلا قوللايدۇ.

en: An invalid drag type was used.
ug: ئىناۋەتسىز سۆرەش تىپى ئىشلىتىلگەن.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
ug:  text.txt تاشلاندى

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
ug: تاشلانغان سانلىق مەلۇمات

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ug: سىزگە "%s" نىڭ مەزمۇنىنى كۆرۈشكە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ug: "%s" نى تاپالمىدى. بەلكىم ئۇ بايىلا ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" نىڭ ھەممە مەزمۇنىنى كۆرسىتەلمىدى: %s

en: The folder contents could not be displayed.
ug: قىسقۇچ مەزمۇنىنى كۆرسىتەلمىدى.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ug: "%s" ئات بۇ قىسقۇچتا ئىشلىتىلگەن. ئوخشىمايدىغان ئات ئىشلىتىڭ.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ug: بۇ قىسقۇچتا "%s" يوق. بەلكىم ئۇ بايىلا يۆتكەلگەن ياكى ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ug: سىزگە "%s"نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ug: "%s" ئات ئىناۋەتسىز چۈنكى ئۇنىڭدا "/" ھەرپ بار. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ug: "%s" ئات ئىناۋەتسىز. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" نىڭ ئاتىنى "%s" غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: The item could not be renamed.
ug: بۇ تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ug: سىزنىڭ "%s" گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتىشكە يېتەرلىك ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: The group could not be changed.
ug: بۇ گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" نىڭ ئىگىدارىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: The owner could not be changed.
ug: بۇ ئىگىدارنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ug: كەچۈرۈڭ، "%s" نىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: The permissions could not be changed.
ug: بۇ ھوقۇق چېكىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Renaming "%s" to "%s".
ug: "%s" نىڭ ئاتىنى "%s" غا ئۆزگەرت.

en: by _Name
ug: ئاتى بويىچە(_N)

en: Keep icons sorted by name in rows
ug: سىنبەلگىنى ئاتى بويىچە تەرتىپلە

en: by _Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە(_S)

en: Keep icons sorted by size in rows
ug: سىنبەلگىنى چوڭلۇقى بويىچە تەرتىپلە

en: by _Type
ug: تىپى بويىچە(_T)

en: Keep icons sorted by type in rows
ug: سىنبەلگىنى تىپى بويىچە تەرتىپلە

en: by Modification _Date
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە(_D)

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ug: سىنبەلگىنى ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە تەرتىپلە

en: by _Emblems
ug: كاكار بويىچە(_E)

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ug: سىنبەلگىنى كاكار بويىچە تەرتىپلە

en: Arran_ge Items
ug: تۈرلەرنى رەتلە(_G)

en: Restore Icons' Original Si_zes
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_Z)

en: Restore each selected icon to its original size
ug: تاللانغان ھەر بىر سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ug: كۆزنەكتىكى سىنبەلگىلەرنى قايتىدىن مۇۋاپىق جايلاشتۇرۇپ دەستىلىنىشتىن ساقلان

en: Compact _Layout
ug: ئىخچام جايلاشتۇر(_L)

en: Toggle using a tighter layout scheme
ug: تېخىمۇ ئىخچام جايلاشتۇرۇش لايىھىسىگە ئالماشتۇر

en: Re_versed Order
ug: ئەكسى تەرتىپ(_V)

en: Display icons in the opposite order
ug: سىنبەلگىلەرنى ئەكسى تەرتىپتە كۆرسەت

en: _Keep Aligned
ug: توغرىلىنىشنى ساقلاپ قال(_K)

en: Keep icons lined up on a grid
ug: سىنبەلگىنى سېتكىگە توغرىلا

en: _Manually
ug: قولدا(_M)

en: Leave icons wherever they are dropped
ug: سىنبەلگىنى تاشلىغان جايدا قالدۇر

en: By _Name
ug: ئاتى بويىچە(_N)

en: By _Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە(_S)

en: By _Type
ug: تىپى بويىچە(_T)

en: By Modification _Date
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە(_D)

en: By _Emblems
ug: كاكار بويىچە(_E)

en: Restore Icon's Original Si_ze
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_Z)

en: pointing at "%s"
ug: "%s" نى كۆرسەت

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ug: سىنبەلگە(_I)

en: The icon view encountered an error.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشى خاتالىققا يولۇقتى.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشى قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: Display this location with the icon view.
ug: بۇ جاينى سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدە كۆرسەت.

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
ug: ئىخچام(_C)

en: The compact view encountered an error.
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش خاتالىققا يولۇقتى.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: Display this location with the compact view.
ug: بۇ جاينى ئىخچام كۆرۈنۈشتە كۆرسەت.

en: (Empty)
ug: (بوش)

en: %s Visible Columns
ug: %s كۆرۈنۈشچان ئىستون

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ug: بۇ قىسقۇچتا كۆرسىتىدىغان ئۇچۇرنىڭ تەرتىپىنى تاللاڭ:

en: Visible _Columns...
ug: كۆرۈنۈشچان ئىستون(_C)…

en: Select the columns visible in this folder
ug: بۇ قىسقۇچتىكى كۆرۈنۈشچان ئىستوننى تاللاڭ

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ug: تىزىملىك(_L)

en: The list view encountered an error.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈش خاتالىققا يولۇقتى.

en: The list view encountered an error while starting up.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈش قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: Display this location with the list view.
ug: بۇ جاينى تىزىملىك كۆرۈنۈشىدە كۆرسەت.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ug: سىز بىر قېتىمدا كۆپ ئىختىيارى سىنبەلگە بەلگىلىيەلمەيسىز!

en: Properties
ug: خاسلىق

en: %s Properties
ug: %s خاسلىقى

en: Cancel Group Change?
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: Cancel Owner Change?
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: nothing
ug: يوق

en: unreadable
ug: ئوقۇغىلى بولمايدىغان

en: (some contents unreadable)
ug: (بەزى مەزمۇنلارنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ)

en: Contents:
ug: مەزمۇنى:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
ug: ئىشلىتىلگىنى

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
ug: بوش

en: Total capacity:
ug: ئومۇمىي سىغىمى:

en: Filesystem type:
ug: ھۆججەت سىستېما تىپى:

en: Basic
ug: ئاساس

en: Link target:
ug: ئۇلانما نىشانى:

en: Volume:
ug: ئەن:

en: Accessed:
ug: زىيارەت:

en: Modified:
ug: ئۆزگەرتكەن:

en: Free space:
ug: بىكار بوشلۇق:

en: _Read
ug: ئوقۇ(_R)

en: _Write
ug: ياز(_W)

en: E_xecute
ug: ئىجرا قىل(_X)

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
ug: ياق

en: list
ug: تىزىملىك

en: read
ug: ئوقۇ

en: create/delete
ug: قۇر/ئۆچۈر

en: write
ug: ياز

en: access
ug: زىيارەت

en: Access:
ug: زىيارەت:

en: Folder access:
ug: قىسقۇچ زىيارىتى:

en: File access:
ug: ھۆججەت زىيارىتى:

en: List files only
ug: ھۆججەتنىلا كۆرسىتەلەيدۇ

en: Access files
ug: ھۆججەت زىيارەت

en: Create and delete files
ug: ھۆججەت قۇر ۋە ئۆچۈر

en: Read-only
ug: ئوقۇشقىلا

en: Read and write
ug: ئۇقۇ ۋە ياز

en: Special flags:
ug: ئالاھىدە بەلگە:

en: Set _user ID
ug: ئىشلەتكۈچى كىملىك تەڭشە

en: Set gro_up ID
ug: گۇرۇپپا كىملىك تەڭشە(_U)

en: _Sticky
ug: يېپىشتۇر(_S)

en: _Owner:
ug: ئىگىدار(_O):

en: Owner:
ug: ئىگىدار:

en: _Group:
ug: گۇرۇپپا(_G):

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Others
ug: باشقىلار

en: Execute:
ug: ئىجرا قىل:

en: Allow _executing file as program
ug: پروگرامما سۈپىتىدە ھۆججەت ئىجرا قىلىشقا يول قوي(_E)

en: Others:
ug: باشقىلار:

en: Folder Permissions:
ug: قىسقۇچ ھوقۇقى:

en: File Permissions:
ug: ھۆججەت ھوقۇقى:

en: Text view:
ug: تېكست كۆرۈنۈش:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ug: سىز ئىگىدار ئەمەس، شۇڭا بۇ ھوقۇقلارنى ئۆزگەرتەلمەيسىز.

en: SELinux context:
ug: SELinux مۇھىتى:

en: Last changed:
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىش:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەتكە ھوقۇقنى قوللان

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ug: "%s" نىڭ ھوقۇقىنى جەزملىيەلمىدى.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ ھوقۇقىنى جەزملىيەلمىدى.

en: Creating Properties window.
ug: خاسلىق كۆزنەك قۇرۇۋاتىدۇ.

en: Select Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگە تاللا

en: Tree
ug: دەرەخ

en: Show Tree
ug: دەرەخنى كۆرسەت
