caja 1.25.3 - en to yi translation catalogue (45 entries)

en: Dots
yi: פּינטלעך:

en: Computer
yi: קאָמפּיוטער‬

en: X
yi: ה'

en: Y
yi: װ'

en: Text
yi: טעקסט

en: Justification
yi: אױסגלײַכונג

en: Cu_t
yi: שער

en: _Copy
yi: קאָפּיר

en: _Paste
yi: קלעפּ

en: _Open
yi: עפֿן

en: _Revert
yi: װי פֿריִער

en:  (invalid Unicode)
yi:  (אומלעקסיקער אוניקאָד)

en: Name
yi: נאָמען

en: Size
yi: גרײס

en: Type
yi: טיפּ

en: Trash
yi: מיסט

en: Cancel
yi: רוף אָפּ

en: File not found
yi: טעקע ניט געפֿונען

en: unknown
yi: אומבאַקאַנט

en: Size:
yi: גרײס:

en: Type:
yi: טיפּ:

en: _Delete
yi: מעק אָפּ

en: Unknown error
yi: אומבאַקאַנטע טעות

en: _Help
yi: געהילף

en: _Close
yi: פֿאַרמאַך

en: Rename
yi: פֿאַרװאַנדל

en: Preview
yi: פֿאָרױסװײַז

en: Description
yi: באַשרײַבונג

en: Image
yi: בילד

en: Information
yi: אינפֿאָרמאַציע

en: _Back
yi: צוריק

en: _Forward
yi: פֿאָרױס

en: _Stop
yi: ענדיק

en: _File
yi: טעקע

en: _Edit
yi: רעדאַגיר

en: _Contents
yi: אינהאַלט

en: Zoom _In
yi: פֿאַרגרעסער

en: Zoom _Out
yi: פֿאַרקלענער

en: _Up
yi: אַרױף

en: _Home
yi: אַהײם

en: Background
yi: הינטערגרונט

en: _Save
yi: היט אױף

en: _Properties
yi: נאַטורן

en: _Undo
yi: פֿאַרקער

en: _Redo
yi: איבער־פֿאַרקער
