caja 1.25.3 - en to zu translation catalogue (618 entries)

en: _Patterns
zu: _Izifanekiso

en: Drag a pattern tile to an object to change it
zu: Donsela isitho sokufanekisa kutho ukusishintsha

en: Blue Ridge
zu: Igebe ngobuhlaza besibhakabhaka

en: Blue Rough
zu: Ubuhlaza besibhakabhaka obumahlikihli

en: Blue Type
zu: Uhlobo oluhlaza okwesibhakabhaka

en: Brushed Metal
zu: Isihlangulo sensimbi

en: Camouflage
zu: Fihla ngendlela ekhohlisayo

en: Chalk
zu: Umcako

en: Cork
zu: Isivimbo

en: Countertop
zu: Kusuka phezulu ukuphambanisa

en: Dots
zu: Machashaza

en: Fibers
zu: Umxeba

en: Floral
zu: Okwembala

en: Fossil
zu: Umqondo omdala

en: Green Weave
zu: Luhlaza okotshani

en: Ice
zu: Isiqandi

en: Manila Paper
zu: Iphepha laseManila

en: Moss Ridge
zu: Umgeme lembu

en: Numbers
zu: Izinombolo

en: Ocean Strips
zu: Umxeba wolwandle

en: Purple Marble
zu: Umbala obunsomi kwitshe eligwadle

en: Ridged Paper
zu: Iphepha elinomgebe

en: Rough Paper
zu: Iphepha elimahlikihliki

en: Sky Ridge
zu: Umgawu kwisibhakabhaka

en: Snow Ridge
zu: Umgeme weqhwa

en: Stucco
zu: Usimende wokubhixa udonga

en: Terracotta
zu: Ibumba elishisiwe lababomvu

en: Wavy White
zu: ubumhlophe obunkimbikimbi

en: C_olors
zu: I_mibala

en: Drag a color to an object to change it to that color
zu: Donsa umbala kutho ukuze uwushintshele kuwo

en: Mango
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

en: Orange
zu: Ngumthubi

en: Tangerine
zu: Umbala osbulatshi

en: Grapefruit
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

en: Ruby
zu: Bomvu kgebhu

en: Pale Blue
zu: Umbala oluhlaza phofu

en: Sky
zu: Isibhakabhaka

en: Indigo
zu: Ubala oluhlaza ngobumnyama

en: Violet
zu: Umbala othi awubehlaza

en: Sea Foam
zu: Umdlambi wolwandle

en: Leaf
zu: Icembe

en: Deep Teal
zu: Ukuzika okwedada

en: Dark Cork
zu: Isivimbo esimnyama

en: Mud
zu: Udaka

en: Fire Engine
zu: Injini yokuyaluza/umshini wokuyaluza

en: Envy
zu: Ukulangezela

en: Lemon
zu: Ulamuna

en: Bubble Gum
zu: Intshungama

en: White
zu: Okumhlophe

en: Apparition
zu: Umuncwi

en: Silver
zu: Kumhlophe huu

en: Concrete
zu: Uqobo lwayo

en: Shale
zu: Umkhumenge

en: Granite
zu: Igwadle

en: Eclipse
zu: Ukufiphala

en: Charcoal
zu: Umbala othize

en: Onyx
zu: Itshe elibekelele elinenani elikhulu

en: Black
zu: Inzima

en: _Emblems
zu: _Izifanekiso

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
zu: Donsa isifanekiso kutho ukusithayisela kulolotho

en: Erase
zu: Cisha

en: File Browser
zu: Umyaluzi-hele

en: Computer
zu: Isiga-nyezi

en: File Manager
zu: Mphathi Hele

en: File Management
zu: Ukuphathwa kuhele

en: Open Folder
zu: Vula isibaya

en: Home Folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: Network
zu: Ulwembu

en: Text
zu: Itekisi

en: Cu_t
zu: Si_ka

en: _Copy
zu: _Kopisha

en: _Paste
zu: _Namathisela

en: _Open
zu: _Vula

en: _Revert
zu: _Buyisela emuva

en:  (invalid Unicode)
zu:  (Ikhode engafanele)

en: Cut the selected text to the clipboard
zu: Sika umbhalo owukhethile

en: Copy the selected text to the clipboard
zu: Thathela umbhalo oqokiwe kwibhodi lokusikiwe

en: Paste the text stored on the clipboard
zu: Namathisela umbhalo ogcinwe kuqwembe-msikelo

en: Select _All
zu: Khetha _konke

en: Select all the text in a text field
zu: Khetha wonke umbhalo enkundleni yombhalo

en: Move _Up
zu: Hambisa _Phezulu

en: Name
zu: Igama

en: The name and icon of the file.
zu: Igama nesilomo sehele.

en: Size
zu: Ubungako

en: The size of the file.
zu: Ubungako behele.

en: Type
zu: Uhlobo

en: The type of the file.
zu: Inhlobo yehele.

en: Date Modified
zu: Usuku onyakeni lushintshiwe

en: The date the file was modified.
zu: Usuku enyangeni oheleni lushintshiwe.

en: Date Accessed
zu: Usuku enyangeni ludaluliwe

en: The date the file was accessed.
zu: Usuku enyangeni yohele ludaluliwe.

en: Owner
zu: Umnikazi

en: The owner of the file.
zu: Umnikazi wehele.

en: Group
zu: Inqumbi

en: The group of the file.
zu: Inqumbi yohele.

en: Permissions
zu: Iimvumo

en: The permissions of the file.
zu: Iimvumo zohele.

en: Octal Permissions
zu: Izimvume zeOctal

en: The permissions of the file, in octal notation.
zu: Izimvume zohele, kusihebe seoctal.

en: MIME Type
zu: Uhlobo LweMIME

en: The mime type of the file.
zu: Uhlobo lwehele elibumime.

en: on the desktop
zu: kudesktop

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
zu: Ikhaya lika %s

en: Network Servers
zu: Umsekeli Lwembu

en: Trash
zu: Udoti

en: Set as _Background
zu: Hlela nje_sizinda

en: Cancel
zu: Cima

en: Set as background for _all folders
zu: Hlela njengesizinda sezibaya _zonke

en: Set as background for _this folder
zu: Hlela njengesizinda _salesibaya

en: The emblem cannot be installed.
zu: Isibonakalisi singefakeleke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
zu: Xolo, isho igama eligqamile elinotho kwisibonakalisi esisha.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
zu: Xolo, isigqamisi-gama sesibonakalisi sequkethe izinhlamvu, izikhala kanye namanani.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
zu: Xolo, sekukhona isibonakalisi esibizwa "%s".

en: Please choose a different emblem name.
zu: Khetha igama lesibonakalisi elehlukile.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoza isibonakalisi esisemthethweni.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoloza igama lesibonakalisi esisemthethweni.

en: File not found
zu: Ihele alithilakalanga

en: today at 00:00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
zu: namuhla nge %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
zu: namuhla nge %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
zu: namuhla, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
zu: namuhla, %-I:%M %p

en: today
zu: namuhla

en: yesterday at 00:00:00 PM
zu: izolo nge 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
zu: izolo nge %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
zu: izolo nge 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
zu: izolo nge %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
zu: izolo, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
zu: izolo, %-I:%M %p

en: yesterday
zu: izolo

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: uLwesithathu, kuSeptemba 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
zu: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
zu: %d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
zu: %d/%m/%y

en: ? items
zu: ? izinhlavu

en: unknown type
zu: uhlobo olungaziwa

en: unknown MIME type
zu: uhlobo lwe MIME olungaziwa

en: unknown
zu: ngaziwa

en: program
zu: uhlelo lokudazulula

en: link
zu: xhumanisa

en: link (broken)
zu: umxhumanisi (unqamukile)

en: Size:
zu: Isayizi:

en: Type:
zu: Uhlobo:

en: _Skip
zu: _Yenqa

en: _Retry
zu: _Zama futhi

en: _Delete
zu: _Cima

en: Replace _All
zu: Buyisela _Konke

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
zu:  (kopela)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
zu:  (elinye cwecwe)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
zu:  ikopi)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
zu:  ikopi)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
zu:  ikopi)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
zu:  ikopi)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
zu: %s (ikopi)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
zu: %s (enye ikopi)%s

note: Translators: opening parentheses to match the "th copy)" string
en:  (
zu:  (Inani

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
zu: Uma ucisha uhlamvu, luzolahleka unomphelo.

en: Empty _Trash
zu: Thulula _Udoti

en: Deleting files
zu: Cima ohele

en: Error while deleting.
zu: Iphutha makucishwa.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ihele kudoti, ufuna ukulicima ngokushesha?

en: Error while copying.
zu: Iphutha uma kukotshelwa.

en: Error while moving.
zu: Iphutha makuhanjiswa.

en: You cannot move a folder into itself.
zu: Ungekhone ukuhambisa isibaya usisekuso.

en: You cannot copy a folder into itself.
zu: Imgekhone ukukopela isibaya usisekuso.

en: The destination folder is inside the source folder.
zu: Isibaya sokufikela singaphakathi kwesibaya-msuka.

en: You cannot copy a file over itself.
zu: Ungekopele ihele kulo.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
zu: isibaya esingenasihloko

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
zu: iheke elisha

en: The selection rectangle
zu: Ukukhethwa kukambaxa-ne

en: Mo_ve to Trash
zu: Hambi_sa kudoti

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
zu: Ufuna ukusebenzisa "%s", noma ukubonisa ekuqukethe?

en: "%s" is an executable text file.
zu: "%s" ihele-mbhalo elisebenzisekayo.

en: Run in _Terminal
zu: Sebenzisa esi_Gungwini

en: _Display
zu: _Bonisa

en: _Run
zu: _Sebenzisa

en: Are you sure you want to open all files?
zu: Uqinisekilw ufuna ukuvula ohele bonke?

en: Opening "%s".
zu: Vulayo "%s".

en: Icon
zu: Isilomo

en: Unknown
zu: Ayaziwa

en: Unknown error
zu: Iphutha elingaziwa

en: Open With
zu: Vula Nge

en: Select an application to view its description.
zu: Khetha isisebenzisi ukubona incazelo yaso.

en: _Browse...
zu: _Yaluza...

en: Open Failed, would you like to choose another application?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isisebenzisi?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isenzo?

en: This is disabled due to security considerations.
zu: Lokhu kukhinendwe ngenxa yokucabangela ukuphepha.

en: There was an error launching the application.
zu: Kunenephutha ekuqaleni umsebenzisi.

en: This drop target only supports local files.
zu: Lentshinga isigcibisholo kuphela yesekela ohele basendaweni.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
zu: Ukuvula ohele abangasi-abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
zu: Vula ohele abangasi - abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi. Ohele basendaweni obansthingile bavuliwe.

en: Details:
zu: Imininingwane:

en: Search
zu: Hlola

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
zu: Gunyaza ukuziphatha okuywayelekile kweCaja, lapho onke amafasitela abayaluzi

en: Whether to enable immediate deletion
zu: Noma kugunyazwe ukucisha manje

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iCaja uzoba nomumo okuvumela ukucisha ihele ngokushesha kanti nase-ndaweni, kunoma ulihambise kudoti. Lomumo ongayingozi, ngakho qaphelisisa.

en: When to show preview text in icons
zu: Uma kutshengiswa ukubonela phambili umbhalo kumboniso-sithombe

en: When to show number of items in a folder
zu: Uma kutshengiswa inani lezinhlamvu esibayeni

en: Type of click used to launch/open files
zu: Uhlobo lokucofoza olusutshenziswa ukuqalisa/ukuvula ohele

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
zu: Amanani angenzeka o"yedwa" ukuqalisa ihele ngocofoza kanye, noma "kabili" ukuqalisa ngkucofoza kabili.

en: What to do with executable text files when activated
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza (cofoze kanye noma kabili). Amanani angezeka "qala" ukuyiqala njezinhlelo, "buza" ukubuza ukuthi ungenzani ngokuhambelane nebhokisi-mxoxo, bese "bonisa" ukuwatshengisa njengombhalo hele.

en: When to show thumbnails of image files
zu: Uma kubonisa ukushicelelwa kwamahele ezithombe

en: Maximum image size for thumbnailing
zu: Ubukhulu bokugcwala kwesithombe masishicelelwa

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
zu: Izithombe ezingaphezu kwalobukhulu(in bytes) singeshicelelwe. Inhloso yaloluhlelo wokugwema ukushicelela izithombe ezinkulu engathatha isikhathi ukuhlohlwa noma isebenzise umqondo omningi.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
zu: Noma kubhekwe ngaphambili umsindo uma kuyaluzwa phezu komboniso-sithombe

en: Show folders first in windows
zu: Tshengisa izibaya zokuqala ngaphakathi

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iCaja iitshengisa izibaya ngaphambi kokutshengisa ihele kumboniso-sithimbe and uhlu miboniso.

en: Default sort order
zu: Iphutha lohlelo lokuhlunga

en: Reverse sort order in new windows
zu: Buyisela emuva uhlelo lokuhlunga kwifasitela elisha

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele abakumafasitela amasha azohlelwa ngoku buyiselwa emuva. ngokuthui, uma lihlelwe ngokwe gama, kunokuba uhlele ohele ukususa "a" ukuya "z", azohlelwa ukususa ku "z" ukuya "a"; uma ihlelwe ngokwesilinganiso, kunokuba ikhutshulwe azohlelwa ngokuncitshiswa.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
zu: iCaja isebenzisa isibaya sasekhaya somsebenzisi njedesktop

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iCaja izosebenzisa igama lesibaya sekhaya lomsebenzisi njedesktop. Uma kungamanga, izosebenzisa ~/Desktop njengedesktop.

en: Whether a custom default folder background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sesibaya esisemhtethweni sihleliwe.

en: Default Background Color
zu: Iphutha Lombala Wesizinda

en: Default Background Filename
zu: Iphutha Lwebizo-hele Lwesizinda

en: Custom Side Pane Background Set
zu: Isizinda Sengxenye Yefasitela Esisemhtethweni Sihleliwe

en: Whether a custom default side pane background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sengxenye yefasitela esemthethweni ihleliwe.

en: Default Side Pane Background Color
zu: Iphutha Lengxenye Yefasitela Sombala Wesizinda

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
zu: Ibizo-hele lephutha lengxenye yefasitela yesisinda. Setshenziswa kuphela uma uhlelo_sisinda_sengxenye_yefasitela siyiqiniso.

en: Default Side Pane Background Filename
zu: Iphutha lengxenye Yefasitela Yesizinda Sebizo-hele

en: Default folder viewer
zu: Iphutha lesibonisi lesibaya

en: Date Format
zu: Isimo sosuku lwenyanga

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
zu: Umumo wesuku lwenyanga yehele. Amanani engenzeka "ndaweni", "iso" no "ngemthethweni".

en: Whether to show hidden files
zu: Noma ukubonisa okufihlekele

en: Whether to show backup files
zu: Uma kuboniswa isesekelo sohele

en: List of possible captions on icons
zu: Uhlu lwezihloko ezifingqiwe kumboniso-zithombe

en: Use tighter layout in new windows
zu: Sebenzisa isimo esiqina-qinile kufasitela elisha

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu azobekwa ngaphandle ngokuqiniselwa nephutha emafasiteleni amasha.

en: Put labels beside icons
zu: Faka izibonakaliso eceleni kwemiboniso-zithombe

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amalebula azobekwa eceleni kwamaphawu kunokuba abekwe ngaphantsi kwawo.

en: Default icon zoom level
zu: Iphutha lomboniso-sithombe emgangathweni yolwiza

en: Default zoom level used by the icon view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu lomboniso-sithombe.

en: Default list zoom level
zu: Iphutha lohlu lomngangatho wolwiza

en: Default zoom level used by the list view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu.

en: Default list of columns visible in the list view
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu

en: Default list of columns visible in the list view.
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu.

en: Default column order in the list view
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi

en: Default column order in the list view.
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iCaja izotshengisa izibaya ingxenyeni yesihlahla sefasitela.

en: Desktop font
zu: Uhlobo-mbhalo lwedesktop

en: The font description used for the icons on the desktop.
zu: Incazelo yohlobo-mbhalo isetshenziselwa iziboniso-sithombe kudesktop.

en: Home icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sasekhaya siyabonakala kwidesktop

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwisibaya sasekhaya lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: Computer icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sesiga-nyezi siyabonakala kwidesktop

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe ebusweni besiga-nyezi lizawubekwa phezulu kwesiga-nyezi.

en: Trash icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe iyabonakala

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwidoti lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: Show mounted volumes on the desktop
zu: Tshengisa umsindo okhushuliwe kwidesktop

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu axhunywe kwivolumu eziphezulu azawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: Desktop computer icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe kwidesktop yesiga-nyezi

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe kwisiga-nyezi esikudesktop.

en: Desktop home icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe ekhaya kwidesktop

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe ekhaya esikudesktop.

en: Desktop trash icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe sodoti kwidesktop

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe sikadoti esikudesktop.

en: Width of the side pane
zu: Ubabanzi bengxenye yefasitela

en: The default width of the side pane in new windows.
zu: Iphutha lobubanzi kwingxenye yefasitela kwifasitela elisha.

en: Show toolbar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-zisebenziso kufasitela elisha

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nezisebenziso-mgamu ezibonakalayo.

en: Show location bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-sabelo kufasitela elisha

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asanokuvulwa azoba nesabelo-mgamu esibonakalayo.

en: Show status bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-simo ufasitela elisha

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asondokuvulwa esimo-mgamu azobonakala.

en: Show side pane in new windows
zu: Tshengisa ingxenye yefasitela kufasitela elisha

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nengxenye-fasitela ebonakalayo.

en: Side pane view
zu: Isibonisi sengxenye-yefasitela

en: The side pane view to show in newly opened windows.
zu: Ingxenye yesibonakaliso sefasitela ukutshengiswa efasiteleni elisandakuvulwa.

en: Starting %s
zu: Siqala %s

en: Not a launchable item
zu: Akusiyona into engathunyelwa

en: Disable connection to session manager
zu: Qamula ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: Specify session management ID
zu: Cacisa isiqephu sokulawula ukuzazisa

en: ID
zu: Ukuzazisa

en: Caja could not create the required folder "%s".
zu: iCaja ayikhonanga ukwakha isibaya esidingekayo "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iCaja, akha lesibaya esilandelayo, noma hlela izimvume ukuze iCaja izozakha.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
zu: iCaja ayikhonanga ukwakha lezibaya ezilandelayo ezidingekayo: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iCaja, akha lezibaya, noma hlela izimvume ukuze iCaja izozakha.

en: Perform a quick set of self-check tests.
zu: Enza ihlelo lokuzihlola elusheshayo.

en: Create the initial window with the given geometry.
zu: Akha ifasitela lokuqala nge-geometry enikiwe.

en: GEOMETRY
zu: IZIBALO_ZEMIBHALO_EDWETSHIWE

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
zu: Akha amfasitela acaciswe ngokuqgamile kwe-URIs.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
zu: Ungaphathi idesktop (unganaki uhlelo lukuthandekile kubhokisi-nkulumo yokuthandekayo).

en: Quit Caja.
zu: Yeka iCaja.

en: No bookmarks defined
zu: Akunazibekisi-bhukwini ezichaziwe

en: There was an error displaying help: 
    %s
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza: 
    %s

en: Edit Bookmarks
zu: Hlela Izibekisi-bhukwini

en: _Help
zu: _Usizo

en: _Close
zu: _Vala

en: _Bookmarks
zu: _Isibekisi-bhukwini

en: Public FTP
zu: FTP Yomphakathi

en: FTP (with login)
zu: FTP (enomngenisi-ngena)

en: Windows share
zu: Isabelo sefasitela

en: Secure WebDAV (HTTPS)
zu: Khusela iWebDav (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza.

en: C_onnect
zu: X_humanisa

en: Connect to Server
zu: Xhumanisa kumsekeli

en: _Server:
zu: _Umsekeli:

en: _Port:
zu: _Itheku:

en: Desktop
zu: Isiga-nyezi

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
zu: Lokhu kungoba isifanekiso asifakiwe nguwe, ngakho sinakuguqulelwa.

en: Rename Emblem
zu: Qamba futhi isifanekiso

en: Enter a new name for the displayed emblem:
zu: Faka igama elisha lesifanekiso esitshengisiwe:

en: Rename
zu: Qamba futhi

en: Add Emblems...
zu: Ngezela isifanekiso...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso ngamunye. Lizosetshenziswa kwezinye izindawo ukubekisa isifanekiso.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso. Lizosetshenziswa kwezinye izindawoukubekisa isifanekiso.

en: Some of the files could not be added as emblems.
zu: Abanye ohele abathayizeleki njesifanekiso.

en: The emblems do not appear to be valid images.
zu: Isifanekiso asiveli njengezithombe eziqotho.

en: None of the files could be added as emblems.
zu: Akekho kohele athayisekile njengesifanekiso.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
zu: Ihele '%s' ayibonakali njengohele oqotho.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
zu: Ihele elifuzuliwe alibonakali njesithombe esiqotho.

en: The emblem cannot be added.
zu: Isifanekiso singethayiseleki.

en: Emblems
zu: Imifanekiso

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
zu: Ngekho

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
zu: Isibonisi Somboniso-sithombe

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
zu: Isibonisi Sohlu

en: Always
zu: Njalo

en: Local Files Only
zu: Ohele Basendaweni Kuphela

en: Never
zu: Phinde

en: By Name
zu: Ngegama

en: By Size
zu: Ngobungako

en: By Type
zu: Ngokwenhlobo

en: By Modification Date
zu: Mgokosuka oluguqulwe kancane

en: By Emblems
zu: Ngokwezibonakalisi

en: File Management Preferences
zu: Ukuphatha Ihele Ngokuthandayo

en: View _new folders using:
zu: Bona _izibaya ezisha usebenzisa:

en: _Arrange items:
zu: _Hlela izinhlamvu:

en: Sort _folders before files
zu: Hlunga _izibaya ngaphambi kohele

en: Default _zoom level:
zu: Iphutha lokuhlelwa _kolwiza:

en: _Use compact layout
zu: _Sebenzisa isimo esicinene

en: _Text beside icons
zu: _Umbhalo eduze nomboniso-sithombe

en: _Default zoom level:
zu: _Iphutha lokuhlelwa kolwiza:

en: Show _only folders
zu: Tshengisa izibaya _kuphela

en: Views
zu: Imibono

en: _Ask each time
zu: _Buza ngasikhathi sinye

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
zu: Buza ngaphambi _kokuthulula udoti noma ucishe ohele

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
zu: F_akela umlayelo kacima uzodlula udoti

en: Behavior
zu: Ukuziphatha

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
zu: Khetha ukulandelana kwagama azovela ngaphansi kwesiboniso-sithombe. Ulwazi oluningi luzovela uma ulwizela phakathi.

en: _Format:
zu: _Isimo:

en: Display
zu: Bonisa

en: Choose the order of information to appear in the list view.
zu: Khetha ukulandelana kolwazi oluzovela kuhlu lokubona.

en: List Columns
zu: Hlela uhume

en: Show te_xt in icons:
zu: Tshengisa umbha_lo kuziboniso-sithombe:

en: Show _thumbnails:
zu: Tshingisa _ukucindezela:

en: _Only for files smaller than:
zu: _Kohele abancane kune:

en: Preview _sound files:
zu: Bonela ngaphambili _ohele msindo:

en: Count _number of items:
zu: Bala i_nani lezinhlamvu:

en: Preview
zu: Phinda ubheke

en: History
zu: Umlandu

en: Camera Brand
zu: Uhlobo lwesithwebuli

en: Camera Model
zu: Isibonelo sesithwebuli

en: Date Taken
zu: Usuka oluthathwe ngalo

en: Exposure Time
zu: Isikhathi sokudazululwa

en: Aperture Value
zu: Usizo lwesikhala

en: ISO Speed Rating
zu: Ukulingaswa kwesivinini seISO

en: Flash Fired
zu: Phazima

en: Metering Mode
zu: Indlela yesilinganiso

en: Exposure Program
zu: Uhlelo lokudazulula

en: Focal Length
zu: Indawo okuqondiswe kuyo

en: Software
zu: iSoftware

en: Description
zu: Ukulanda

en: Failed to load image information
zu: Asikhonanga ukufaka iminingwane yesithombe

en: loading...
zu: isaafaka...

en: Image
zu: Isithombe

en: Information
zu: Ulwazi

en: Use _Default Background
zu: Sebenzisa _Iphutha Lesizinda

en: Please drag just one image to set a custom icon.
zu: Hudula isithombe esisodwa ukuhlela umboniso-sithombe osemthethweni.

en: The file that you dropped is not local.
zu: Ihele olintshingile akuse-lasendaweni.

en: You can only use local images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe zasendaweni kuphela njengomboniso-sithombe osemthethweni.

en: The file that you dropped is not an image.
zu: Ihele olintshingile akusiyisithombe.

en: You can only use images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe njengomboniso-sithombe senjwayelo.

en: Location:
zu: Isabelo:

en: Go To:
zu: Iya ku:

en: Open Location
zu: Isabelo esivulekile

en: _Location:
zu: _Isabelo:

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
zu: Uqwinisekeli ukuthi ufuna ukucima uhlu lwezabelo ozivakashele?

en: The location "%s" does not exist.
zu: Isabelo "%s" asikho.

en: _Go
zu: _Hamba

en: Open another Caja window for the displayed location
zu: Vula elinye fasitela leCaja kwesabelo esibonisiwe

en: Close _All Windows
zu: Vala _Onke Amafasitela

en: Close all Navigation windows
zu: Vala onke amafasitela OkuYaluza

en: _Location...
zu: _Isabelo...

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
zu: Cima okuqukethwe kohlu loka-Hamba noMuva/Phambili-hlu

en: _Add Bookmark
zu: _Yengeza isibekisi bhukwini

en: Add a bookmark for the current location to this menu
zu: Yengeza isibekiso-bhukwini kuloluhlu lwesabelo samanje

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
zu: Bonisa ifasitela elivumela ukuhlelwa kwesibekisi-bhukwini kuloluhlu

en: _Side Pane
zu: _Icala lesifasitela

en: Location _Bar
zu: _Umgamu Wesabelo

en: Change the visibility of this window's location bar
zu: Shintsha ukubonakalisa kwesabelo-mgamu walelifasitela

en: St_atusbar
zu: Izi_ngalohlu

en: Change the visibility of this window's statusbar
zu: Shintsha ukubonakala isikhundla-mgamu wefasitela

en: _Back
zu: _Emuva

en: Go to the previous visited location
zu: Iya esabelweni ebesivakashelwe ngokwedlule

en: _Forward
zu: _Phambili

en: Go to the next visited location
zu: Iya kusabelo isozovakashelwa ekulandeleni

en: Notes
zu: Incwajana

en: _Stop
zu: _Ima

en: Remove
zu: Susa

en: Backgrounds and Emblems
zu: Izinda ne Zibonakaliso

en: _Remove...
zu: _Susa...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima inhlendla.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima isibonakaliso.

en: _Keyword:
zu: _Ibizo-elimqoka:

en: _Image:
zu: _Isithombe:

en: Create a New Color:
zu: Akha umbala omusha:

en: Color _name:
zu: Umbala _gama:

en: Color _value:
zu: Umbala _nani:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
zu: Uhlelo kabusha isithombe esikhethekile esingecisheke.

en: The color cannot be installed.
zu: Umbala ungefakeke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
zu: Uxolo, kodwa kufanele usho igama elinotho wombala omusha.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
zu: Uxolo, kodwa "%s" akusi-isithombe sehele esisebenzisekayo.

en: The file is not an image.
zu: Ihele akusi-isithombe.

en: Select a Category:
zu: Khetha uhlobo:

en: C_ancel Remove
zu: C_ima ususa

en: _Add a New Pattern...
zu: _Engeza inhlendla entsha...

en: _Add a New Color...
zu: _Engeza umbala omusha...

en: _Add a New Emblem...
zu: _Engeza isibonakaliso esisha...

en: Click on a pattern to remove it
zu: Cofoza kwinhlendla ukuyisusa

en: Click on a color to remove it
zu: Cofoza kumbala ukuwususa

en: Click on an emblem to remove it
zu: Cofoza kwisibonakaliso ukusisusa

en: Patterns:
zu: Izinhlendla:

en: Colors:
zu: Imibala:

en: Emblems:
zu: Izibonakaliso:

en: _Remove a Pattern...
zu: _Susa inhlendla...

en: _Remove a Color...
zu: _Susa umbala...

en: _Remove an Emblem...
zu: _Susa isibonakaliso...

en: Documents
zu: Amabhikwna

en: Video
zu: Ivideo

en: Edit
zu: Hlela

en: Search results
zu: Imiphumela wopheyo

en: Close the side pane
zu: Vala icala lefasitela

en: _Places
zu: _Izindawo

en: Open _Location...
zu: Vula _isabelo...

en: Close P_arent Folders
zu: Vala u_mzali wezibaya

en: Close this folder's parents
zu: Vala isibaya salomzali

en: Clos_e All Folders
zu: Val_a Zonke Izibaya

en: Close all folder windows
zu: Vala isibaya samafasitela onke

en: Delete all items in the Trash
zu: Cisha zonke izinhlamvu kuDoti

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
zu: Ufuna ukususa izibekisi-bhukwini zesabelo esingekho kuhlu lwakho?

en: Bookmark for Nonexistent Location
zu: Isibekisi-bhukwini Sesabelo Esingekho

en: You can choose another view or go to a different location.
zu: Ungakhetha esinye isibonisi noma iya kwisabelo esahlukile.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
zu: Isabelo sengeboniswe kulesiboniso.

en: Content View
zu: Isibonisi sokuqukethwe

en: Please check the spelling and try again.
zu: Bheka umbhalo-wegama bese uzame futhi.

en: Access was denied.
zu: Ukungena kwenqatshelwe.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
zu: Bheka ukuthi umbhalo-gama okahle nohlelo lombambisi wakho lukahle.

en: Go to the location specified by this bookmark
zu: Iya esabelweni esikhonjwa umbekisi-bhukwini

en: _File
zu: _Ihele

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _View
zu: _Bheka

en: Close this folder
zu: Vala lesibaya

en: _Backgrounds and Emblems...
zu: _Isizinda ne-sibonakalisi...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
zu: Tshengisa izinhlendla, imibala, nezibonakaliso ezingasetshenziswa ukuhlela ukubukeka

en: Prefere_nces
zu: Ezithan_dekayo

en: Edit Caja preferences
zu: Hlela okuthandayo kuCaja

en: Open _Parent
zu: Vula _Umzali

en: Open the parent folder
zu: Vula isibaya somzali

en: _Reload
zu: _Faka futhi

en: _Contents
zu: _Iziqikithi

en: Display Caja help
zu: Tshengisa usizo lweCaja

en: _About
zu: _Nge

en: Display credits for the creators of Caja
zu: Tshengisa incazelo ngabakhi beCaja

en: Zoom _In
zu: Lwizela _Phakathi

en: Zoom _Out
zu: Inkulisa _buqamama

en: Normal Si_ze
zu: Ubunga_kanani Obujwayelekile

en: Connect to _Server...
zu: Mxhumanisi _kusisekelo...

en: _Computer
zu: _Isiga-nyezi

en: _Trash
zu: _Udoti

en: Show _Hidden Files
zu: Tshengisa Ohele _Abafihlekile

en: _Up
zu: _Phezulu

en: _Home
zu: _Ekhaya

en: Loading...
zu: Hlohla...

en: Zoom In
zu: Lwizela Phakathi

en: Zoom Out
zu: Lwizela Phandle

en: Zoom
zu: Lwiza

en: Set the zoom level of the current view
zu: Hlela umngangatho lwezisa kusibonisi samanje

en: Background
zu: Isizinda

en: Create a new launcher
zu: Akha isiqalisi esisha

en: Change Desktop _Background
zu: Shintsha _Isizinda seDesktop

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
zu: Tshengisa ifasitela elenza uhlele inhlendla yesizinda sedesktop yakho noma

en: Empty Trash
zu: Thulula Udoti

en: _Pattern:
zu: _Iinhlenda:

en: _Save
zu: _Hlenga

en: _Folder:
zu: _Isibaya:

en: "%s" selected
zu: "%s" khethiwe

en: %s, Free space: %s
zu: %s, Isikhala esingenalutho: %s

en: Run "%s" on any selected items
zu: Sebenzisa "%s" kuhlamvu olunye nolunye olukhethiwe

en: Create Document from template "%s"
zu: Akha ikhasi kwisilinganisi sesimo "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
zu: Bonke ohele abasebenzisekayo kulesibaya kuzovela kuhlu lwemibhalo.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
zu: Ukukhetha umbhalo kuhlu kuzosebenzisa umbhalo ngaluphi naluphi uhlamvu olukhethwe njengomfakela.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
zu: Akunalutho kuqwembe-lomsikelo lokunanyathiselwa.

en: Connect to Server %s
zu: Xhumanisa nesisekelo %s

en: _Connect
zu: _Xhumanisa

en: Link _name:
zu: Xhumanisa _igama:

en: Create _Document
zu: Akha _Ikhasi

en: Open Wit_h
zu: Vula Ng_e

en: Choose a program with which to open the selected item
zu: Khetha uhlelo ongavula ngalo uhlamvu olukhethiwe

en: _Properties
zu: _Izakhiwo

en: View or modify the properties of each selected item
zu: Bona noma guqula kancane imininigwane yohlamvu ngalunye olukhethiwe

en: Create _Folder
zu: Akha _Isibaya

en: Create a new empty folder inside this folder
zu: Akha isibaya esisha esingenaluthu phakathi kwalesibaya

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
zu: _Thulula Ihele

en: Create a new empty file inside this folder
zu: Akha ihele elisha elingenalutho phakathi kwalesibaya

en: Open the selected item in this window
zu: Vula uhlamvu olukhethiwe efasiteleni

en: Open in Navigation Window
zu: Vula kuFasitela Lukuyaluza

en: Open each selected item in a navigation window
zu: Vula uhlamvu ngalodwa olukhethiwe ngefasitela lokuyaluza

en: Choose another application with which to open the selected item
zu: Khetha esinye isisebenziso ongavula ngaso uhlamvu olikhethile

en: _Open Scripts Folder
zu: _Vula Isibaya Semibhalo

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
zu: Tshengisa isibaya esiqukethe imibhalo evela kuloluhlu

en: Select all items in this window
zu: Khetha zonke izinhlamvu kulelifasitela

en: Select items in this window matching a given pattern
zu: Khetha izinhlamvu kulelifasitela elifana nenhlandla enikiwe

en: D_uplicate
zu: P_hinda

en: Duplicate each selected item
zu: Phinda ngakonye okukhethiwe

en: Create a symbolic link for each selected item
zu: Akhela uhlamvu ngalonye olukhethiwe uphawu-mxhumaminisi

en: _Rename...
zu: _Qamba futhi...

en: Rename selected item
zu: Qamba futhi izimhlamvu ezikhethiwe

en: Move each selected item to the Trash
zu: Hambisa uhlamvu olukhethiwe ngalunye ukuya kudoti

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
zu: Cisha uhlamvu ngalonye olukhethiwe, ngaphandle kokuyisa kuDoti

en: _Undo
zu: _Ungakwenzi

en: Undo the last action
zu: Ungasenzi isenzo sokugcina

en: _Redo
zu: _Yenza futhi

en: Reset View to _Defaults
zu: Hlela kabusha ku_maphutha

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
zu: Hlela kabusha uhlelo lokuhlela nemgangatho wokulwiza ulingane nokuthandekayo kulesibonisi

en: Connect To This Server
zu: Xhumanisa Kulesisekelo

en: Make a permanent connection to this server
zu: Yenza umxhumanisi wonomphelo kulesisizi

en: Mount the selected volume
zu: Khuphula umsindo okhethiwe

en: Unmount the selected volume
zu: Yehlisa umsindo okhethiwe

en: _Scripts
zu: _Imibhalo

en: Delete all selected items permanently
zu: Cisha zonke izinhlamvu esikhethiwe unomphela

en: Drag and drop is not supported.
zu: Hudula bese untshinga akasekelwe.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
zu: Hudula bese untshinga isekelwe kuhele lohlelo lwasendaweni kuphela.

en: An invalid drag type was used.
zu: Kusetshenziswe uhlobo lokuhudula longekho-mthethweni.

en: Comment
zu: Phawula

en: Command
zu: Umlayelo

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
zu: Awunazimvume ezifanele zokubona okuqukethwe yi "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
zu: Okuqukethwe isibaya akubonakalanga.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
zu: Igama "%s" selisetshenzisiwe kulesibaya. Sebenzisa elinye igama.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
zu: Akuna "%s" kulesibaya. Mhlawumbe yahanjiswa noma yacishwa?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
zu: Awunamvume edingakalayo yokuqamba futhi "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni ngoba lequkethe uhlamvu "/". Sebenzisa elinye igama.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni. Sebenzisa elinye igama.

en: The item could not be renamed.
zu: Ihlamvu aluqambekanga futhi.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
zu: Awunayo imvume edingakalayo yokushintsha iqembu "%s".

en: The group could not be changed.
zu: Iqembu alishintsheki.

en: The owner could not be changed.
zu: Umnikazi akashintsheki.

en: The permissions could not be changed.
zu: Izivumelwano azishintshekanga.

en: Renaming "%s" to "%s".
zu: Qamba futhi "%s" ku "%s".

en: by _Name
zu: ngokwe _gama

en: Keep icons sorted by name in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: by _Size
zu: ngoko _bungakanani

en: Keep icons sorted by size in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: by _Type
zu: ngo _hlobo

en: Keep icons sorted by type in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe zihlelwe ngokkhlobo kumdenda

en: by Modification _Date
zu: ngoko Kuguqulwa kancane _Kosuku

en: Keep icons sorted by modification date in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngosuku oluguqulwe kancane kumdenda

en: by _Emblems
zu: ngezi _zibonakalisi

en: Keep icons sorted by emblems in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngezibonakalisi kumdenda

en: Arran_ge Items
zu: Hlel_a Izinhlamvu

en: Restore Icons' Original Si_zes
zu: Buyisela ubung_akanani bemvelo besiboniso-sithombe

en: Restore each selected icon to its original size
zu: Buyisela omunye nomunye umboniso-sithombe okhethiwe kubungako bawo bemvelo

en: Compact _Layout
zu: _Isimo Esicinene

en: Toggle using a tighter layout scheme
zu: Bophela usebenzisa isimo sohlelo oluqinaqinile

en: Re_versed Order
zu: Bu_yisela emuva Uhlelo

en: Display icons in the opposite order
zu: Bonisa imiboniso-zithombe ngohlelo uluguqulelwe

en: _Keep Aligned
zu: _Gcina ilinganisekeli

en: Keep icons lined up on a grid
zu: Gcina iziboniso-sithimbe zilandelana

en: _Manually
zu: _Ngokuzenzela wena

en: Leave icons wherever they are dropped
zu: Shiya imiboniso-sithombe lapho zintshingwe khona

en: By _Name
zu: Ngo _kwegama

en: By _Size
zu: Ngo _kobungakanani

en: By _Type
zu: Ngo _hlobo

en: By Modification _Date
zu: Ngo _suku uluguqulwe kancane

en: By _Emblems
zu: Ngo _kwesibonakaliso

en: Restore Icon's Original Si_ze
zu: Buyisela umboniso-sithombe wom_suka

en: pointing at "%s"
zu: khombe e-"%s"

en: (Empty)
zu: (Ngenalutho)

en: %s Visible Columns
zu: %s Uhume Obonakalayo

en: Visible _Columns...
zu: _Uhume olubonakalayo...

en: Select the columns visible in this folder
zu: Khetha imihume ebonakalayo kulesibaya

en: Properties
zu: Mininingwane

en: %s Properties
zu: %s Mininingwane

en: Cancel Group Change?
zu: Cisha Ukushintsha Iqembu?

en: Cancel Owner Change?
zu: Cisha Ukushintsha Umnikazi?

en: nothing
zu: lutho

en: unreadable
zu: ngafundeki

en: (some contents unreadable)
zu: (okunye okuqukethwe akufundeki)

en: Contents:
zu: Okuqukethwe:

en: Basic
zu: Yisisekelo

en: Link target:
zu: Xhumanisa isiisigcibisholo:

en: Volume:
zu: Umsindo:

en: Accessed:
zu: Ngenekile:

en: Modified:
zu: Guqulwe kancane:

en: Free space:
zu: Isikhala esikhululekile:

en: _Read
zu: _Funda

en: _Write
zu: _Bhala

en: E_xecute
zu: Se_benzisa

en: Special flags:
zu: Amaduku-mboniso akhethekile:

en: Set _user ID
zu: Hlela inkomba _msebenzisi

en: Set gro_up ID
zu: Hlela inkomba _qembu

en: _Sticky
zu: _Namathelayo

en: Owner:
zu: Umnini:

en: Group:
zu: Iqembu:

en: Others:
zu: Abanye:

en: Text view:
zu: Umbhalo oboniswayo:

en: Last changed:
zu: Yagcinwa ukushintshwa:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
zu: Izimvume zo "%s" azinqumekanga.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
zu: Izimvume zohele abakhethiwe azinqumekanga.

en: Creating Properties window.
zu: Akha Imininingwane ifasitela.

en: Tree
zu: Isihlahla
