caja 1.25.3 - en to hy translation catalogue (1374 entries)

en: _Patterns
hy: _Նմուշներ

en: Drag a pattern tile to an object to change it
hy: Քաշեք խճանկարը առարկայի վրա՝ տեսքը փոխելու համար

en: Blue Ridge
hy: Կապույտ երկնակամար

en: Blue Rough
hy: Թանձր կապույտ

en: Blue Type
hy: Կապույտ տեսակի

en: Brushed Metal
hy: Անփայլ երկաթ

en: Burlap
hy: Շագանակագույն

en: Camouflage
hy: Քողարկված գույներ

en: Chalk
hy: Կավիճ

en: Cork
hy: Խցան

en: Countertop
hy: Սեղանի երես

en: Dots
hy: Կետեր

en: Fibers
hy: Մանրաթելեր

en: Floral
hy: Բուսական

en: Fossil
hy: Բրածո

en: Green Weave
hy: Կանաչ հյուսք

en: Ice
hy: Սառույց

en: Manila Paper
hy: Մանիլային թուղթ

en: Moss Ridge
hy: Դեղնականաչ գույն

en: Numbers
hy: Թվեր

en: Ocean Strips
hy: Օվկիանոսի ալիքներ

en: Purple Marble
hy: Մանուշակագույն մարմար

en: Ridged Paper
hy: Ստվարաթուղթ

en: Rough Paper
hy: Կոշտ թուղթ

en: Sky Ridge
hy: Երկնային կատար

en: Snow Ridge
hy: Ձյան ալիքներ

en: Stucco
hy: Ծեփ

en: Terracotta
hy: Տերակոտա գույն

en: Wavy White
hy: Սպիտակ ալիքավոր

en: C_olors
hy: Գ_ույներ

en: Drag a color to an object to change it to that color
hy: Քաշեք գույնը առարկայի վրա նրան այդ գույնը տալու համար

en: Mango
hy: Մանգո

en: Orange
hy: Նարինջ

en: Tangerine
hy: Մանդարին

en: Grapefruit
hy: Գրեյպֆրուտ

en: Ruby
hy: Սուտակագույն

en: Pale Blue
hy: Բաց կապույտ

en: Sky
hy: Երկինք, երկնագույն

en: Danube
hy: Դանուբ

en: Indigo
hy: Ինդիգո

en: Violet
hy: Մանուշկագույն

en: Sea Foam
hy: Ծովի փրփուր

en: Leaf
hy: Տերև

en: Deep Teal
hy: Մուգ կապտականաչ

en: Dark Cork
hy: Մուգ խցանափայտ

en: Mud
hy: Ցեխ

en: Fire Engine
hy: Հրշեջ մեքենա

en: Envy
hy: Նախանձ

en: Azul
hy: Լազուր

en: Lemon
hy: Լիմոն

en: Bubble Gum
hy: Պղպջախեժ

en: White
hy: Սպիտակ

en: Apparition
hy: Ուրվական

en: Silver
hy: Արծաթագույն

en: Concrete
hy: Բետոն

en: Shale
hy: Թերթաքար

en: Granite
hy: Գրանիտ

en: Eclipse
hy: Խավարում

en: Charcoal
hy: Քարածուխ

en: Onyx
hy: Եղնգնաքար

en: Black
hy: Սև

en: _Emblems
hy: _Խորհրդանիշներ

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
hy: Քաշեք խորհրդանիշն առարկայի վրա` այն առարկային ավելացնելու համար

en: Erase
hy: Մաքրել

en: File manager for the MATE desktop environment
hy: Նիշքային կառավարիչ MATE աշխատասեղանի համար

en: Autorun Prompt
hy: Ինքնագործարկվող Հուշում

en: File Browser
hy: Նիշքի դիտարկիչ

en: Browse the file system with the file manager
hy: Բացել նիշքային համակարգը նիշքի կառավարման միջոցով

en: Computer
hy: Համակարգիչ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hy: Դիտարկել բոլոր տեղային և հեռավար սկավառակները և թղթապանակները, որոնք հասանելի են այս համակարգչում

en: File Manager
hy: Նիշքի կառավարիչ

en: File Management
hy: Նիշքի կառավարում

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
hy: Փոխել նիշքի կառավարման պատուհանների ռեժիմն ու տեսքը

en: Open Folder
hy: Բացել թղթապանակը

en: Home Folder
hy: Հիմնական թղթապանակ

en: Open your personal folder
hy: Բացել անձնական թղթպանակը

en: Saved search
hy: Պահպանված որոնում

en: Network
hy: Ցանց

en: Browse bookmarked and local network locations
hy: Փնտրել էջանշված և տեղական ցանցային վայրերը

en: Text
hy: Տեքստ

en: The text of the label.
hy: Պիտակի տեքստը

en: Justification
hy: Հիմնավորում

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
hy: Հավասարեցնել տեքստի տողերի պիտակները։ Սա չի ազդում պիտակների ներքին բաշխվածության վրա։ Տես GTK GtkMisc::::xalign դրա համար։

en: Line wrap
hy: Գիծը պատել

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
hy: Սահմանման դեպքում, փաթեթավորեք գծերը, եթե տեքստը դառնում է շատ լայն։

en: Cursor Position
hy: Կուրսորի դիրքը

en: The current position of the insertion cursor in chars.
hy: Մուտքագրվող կուրսորի ընթացիկ դիրքը նիշերի մեջ։

en: Selection Bound
hy: Ընտրության սահմանը

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
hy: Հանդիպակած ուղղության կուրսորի վերջին դիրքը նիշերի մեջ։

en: Cu_t
hy: Կտրել

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: _Paste
hy: Զետեղել

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Show more _details
hy: Ցույց տալ ավելի շատ _մանրամասներ

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Revert
hy: _Հետշրջել

en: You can stop this operation by clicking cancel.
hy: Դուք կարող եք դադարեցնել այս գործողությունը, սեղմելով  «չեղյալ» կոճակը:

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Clear
hy: _Մաքրել

en:  (invalid Unicode)
hy: (անվավեր Յունիկոդ)

en: No applications found
hy: Ծրագրեր չեն գտնվել

en: Ask what to do
hy: Հարցրեք, թե ինչ պետք է անել

en: Do Nothing
hy: Ոչինչ չանել

en: Open %s
hy: Բացել %s -ը

en: Open with other Application...
hy: Բացել այլ ծրագրի օգնությամբ...

en: You have just inserted an Audio CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք Ձայնային CD:

en: You have just inserted an Audio DVD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք Ձայնային DVD:

en: You have just inserted a Video DVD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք տեսասկավառակ(DVD):

en: You have just inserted a Video CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք տեսասկավառակ(CD):

en: You have just inserted a Super Video CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք սուպեր տեսասկավառակ (CD):

en: You have just inserted a blank CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք դատարկ CD:

en: You have just inserted a blank DVD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք դատարկ DVD:

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք դատարկ Blu-Ray սկավառակ:

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք դատարկ HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք լուսանկարային CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք պատկերի CD:

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք թվային նկարներով կրիչ։

en: You have just inserted a digital audio player.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք թվային աուդիո նվագարկիչ։

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք կրիչ, որի ծրագրային ապահովումը գործարկվում է ինքնաբերաբար։

en: You have just inserted a medium.
hy: Դուք հենց նոր տեղադրեցիք կրիչ/հիշողության սարք։

en: Choose what application to launch.
hy: Ընտրեք, թե ինչ ծրագիր պետք է  գործարկել։

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hy: Ընտրեք, թե ինչպես պետք է բացել "%s" և արդյոք այս գործողությունը կատարել ապագայում այլ տիպի կրիչների համար "%s".

en: _Always perform this action
hy: _Միշտ կատարել այս գործողությունը

en: _Eject
hy: _Հանել

en: _Unmount
hy: _Ապամոնտաժել

en: Cut the selected text to the clipboard
hy: Նշված տեքստը կտրել և պահել ժամանակավոր շտեմարանում։

en: Copy the selected text to the clipboard
hy: Նշված տեքստը պատճենել և պահել ժամանակավոր շտեմարանում։

en: Paste the text stored on the clipboard
hy: Զետեղել ժամանակավոր շտեմարանում պահված տեքստը

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: Select all the text in a text field
hy: Նշել դաշտի ամբողջ տեքստը

en: Move _Up
hy: Տեղափոխել _Վերև

en: Move Dow_n
hy: Տեղափոխել ներգև

en: Use De_fault
hy: Օգտագործել լռե_լայն

en: Name
hy: Անուն

en: The name and icon of the file.
hy: Նիշքի պատկերն ու անունը։

en: Size
hy: Չափս

en: The size of the file.
hy: Նիշքի չափսը:

en: Size on Disk
hy: Ծավալը սկավառակի վրա

en: The size of the file on disk.
hy: Նիշքի ծավալը սկավառակի վրա:

en: Type
hy: Տիպ

en: The type of the file.
hy: Նիշքի տեսակը։

en: Date Modified
hy: Ամսաթիվը փոփոխված է

en: The date the file was modified.
hy: Նիշքի ամսաթիվը փոփոխվել է:

en: Date Accessed
hy: Մուտք գործելու ամսաթիվը։

en: The date the file was accessed.
hy: Նիշքի մուտքի ամսաթիվը:

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: The owner of the file.
hy: Ֆայլի սեփականատերը

en: Group
hy: Խումբ

en: The group of the file.
hy: Ֆայլի խումբը

en: Permissions
hy: Թույլտվություններ

en: The permissions of the file.
hy: Ֆայլի թույլտվություններ

en: Octal Permissions
hy: Ութանգամյան թույլտվություն

en: The permissions of the file, in octal notation.
hy: Ֆայլի թույտվությունները ութանգամյա նշագրմամբ։

en: MIME Type
hy: MIME տեսակ

en: The mime type of the file.
hy: Ֆայլի mime տեսակը

en: SELinux Context
hy: SELinux Կոնտեքստ

en: The SELinux security context of the file.
hy: SELinux անվտանգության համատեքստի ֆայլը։

en: Location
hy: Տեղակայություն

en: The location of the file.
hy: Ֆայլի գտնվելու վայրը

en: Extension
hy: Ձգվածություն

en: The extension of the file.
hy: Նիշքի ձևաչափը:

en: Trashed On
hy: Խոտանված

en: Date when file was moved to the Trash
hy: Ժամանակը, երբ ֆայլը տեղափոխվել է Զամբյուղ

en: Original Location
hy: Բնօրինակ Տեզադրություն

en: Original location of file before moved to the Trash
hy: Ֆայլի բնօրինակ տեղադրությունը մինչև թափոնների մեջ տեղափոխելը

en: Reset
hy: Վերամիացնել

en: on the desktop
hy: Աշխատասեղանի վրա

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
hy: %s-ի տունը

en: Network Servers
hy: Ցանցային Սերվերներ

en: Trash
hy: Թափոնի զամբյուղ

en: _Move Here
hy: _Տեղափոխել այստեղ

en: _Copy Here
hy: _Պատճենել այստեղ

en: _Link Here
hy: _Հղել այստեղ

en: Set as _Background
hy: Սահմանել որպես _հետին պլան

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Set as background for _all folders
hy: Սահմանել որպես հետին պլան _բոլոր պանակների համար

en: Set as background for _this folder
hy: Սահմանել որպես հետին պլան _այս պանակի համար։

en: The emblem cannot be installed.
hy: Էմբլեմը չի կարող տեղակայվել։

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
hy: Ներողություն, դուք պետք է նշեք ոչ դատարկ հիմնաբառ նոր էմբլեմի համար։

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
hy: Ներողություն, էմբլեմի հիմնաբառերը կարող են պարունակել միայն տառեր, միավոր տարածություններ և թվեր։

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
hy: Ներողություն, այդ անվամբ էմբլեմ արդեն առկա է "%s"

en: Please choose a different emblem name.
hy: Խնդրվում է ընտրել այլ անուն էմբլեմի համար

en: Sorry, unable to save custom emblem.
hy: Ներողություն, չի հաջողվել պահել գործարկողի էմբլեմը։

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
hy: Ներողություն, չի հաջողվել պահել գործարկողի էմբլեմի անունը։

en: This file cannot be mounted
hy: Այս ֆայլը չի կարող տեղադրվել

en: This file cannot be unmounted
hy: Այս ֆայլը չի կարող չտեղադրված լինել

en: This file cannot be ejected
hy: Այս ֆայլը չի կարող լինել հեռացված

en: This file cannot be started
hy: Այս ֆայլը չի կարող սկսվել

en: This file cannot be stopped
hy: Այս ֆայլը չի կարող դադարեցվել

en: Slashes are not allowed in filenames
hy: Չի թույլատրվում նվազեցնել ֆայլի անումը

en: File not found
hy: Ֆայլը չի գտնվել

en: Toplevel files cannot be renamed
hy: Բարձր կարգի ֆայլերը չեն կարող վերանվանվել

en: Unable to rename desktop icon
hy: Աշխատասեղանի պատկերը անհնար է վերանվանել

en: Unable to rename desktop file
hy: Աշխատասեղանին ֆայլը անհնար է վերանվանել

en: today at 00:00:00 PM
hy: այսօր ժամը 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
hy: այսօր ժամը %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
hy: այսօր ժամը 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
hy: այսօր ժամը %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
hy: այսօր, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
hy: այսօր, %-I:%M %p

en: today
hy: այսօր

en: yesterday at 00:00:00 PM
hy: երեկ ժամը 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
hy: երեկ ժամը %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
hy: երեկ ժամը 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
hy: երեկ ժամը %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
hy: երեկ, ժամը 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
hy: երեկ, %-I:%M %p

en: yesterday
hy: երեկ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
hy: Չորեքշաբթի, 00 սեպտեմբերի 0000, ժամը 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
hy: Երկուշաբթի, 00 հոկտեմբերի, ժամը 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
hy: Երկուշաբթի, 00 հոկտեմբերի, ժամը 00:00 PM

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
hy: 00 հոկտեմբերի, ժամը 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
hy: 00 հոկտեմբերի, ժամը 00:00 PM

en: Not allowed to set permissions
hy: Չի թույլատրվում է սահմանել թույլտվությունները

en: Not allowed to set owner
hy: Չի թույլատրվում է սահմանել սեփականատեր

en: Specified owner '%s' doesn't exist
hy: Նշված սեփականատեր '%s' գոյություն չունի

en: Not allowed to set group
hy: Չի թույլատրվում սահմանել խումբ

en: Specified group '%s' doesn't exist
hy: Նշված խումբ '%s'  գոյություն չունի

en: %s (%s bytes)
hy: %s (%s բայթեր)

en: ? items
hy: ? տարրեր

en: ? bytes
hy: ? բայթեր

en: unknown type
hy: անհայտ տեսակ

en: unknown MIME type
hy: անհայտ MIME տեսակ

en: unknown
hy: անհայտ

en: program
hy: ծրագիր

en: link
hy: հղում

en: Link to %s
hy: Հղում դեպի %s

en: link (broken)
hy: հղում (կոտրված)

en: Merge folder "%s"?
hy: Միաձուլել թղթապանակ "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
hy: Միաձուլումը պետք է հարցնի հաստատման համար, նախքան որևէ ֆայլի փոխարինումը թղթապանակում, որոնք հակասում են ֆայլերի պատճենահանմանը։

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
hy: Հին թղթապանակը նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
hy: Ավելի նոր թղթապանակը նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
hy: Մեկ այլ թղթապանակ նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
hy: Փոխարինելով այն կհեռացնի բոլոր ֆայլերը թղթապանակում:

en: Replace folder "%s"?
hy: Թղթապանակը փոխարինել  "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
hy: Նույն անունով թղթապանակ արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Replace file "%s"?
hy: Փոխարինել ֆայլը "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
hy: Փոխարինելով այն կվերագրանցի դրա բովանդակությունը։

en: An older file with the same name already exists in "%s".
hy: Հին թղթապանակը նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
hy: Ավելի նոր թղթապանակը նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hy: Մեկ այլ թղթապանակ նույն անունով արդեն գոյություն ունի "%s".

en: Original folder
hy: Թղթապանակի բնօրինակը

en: Items:
hy: Առարկաներ՝

en: Original file
hy: Ֆայլի Բնօրինակ

en: Size:
hy: Չափ։

en: Type:
hy: Տիպ։

en: Last modified:
hy: Վերջին անգամ փոփոխված։

en: Merge with
hy: Միացնել

en: Replace with
hy: Փոխարինել հետ

en: Merge
hy: Միաձուլել

en: Select a new name for the _destination
hy: Ընտրեք մի նոր անուն նպատակակետի համար

en: Differences...
hy: Տարբերություններ...

en: Apply this action to all files and folders
hy: Կիրառել բոլոր նիշքերի և թղթապանակների համար

en: _Skip
hy: _Բաց թողնել

en: Re_name
hy: Վերանվանել

en: Replace
hy: Փոխարինել

en: Merge Folder
hy: Միավորել թղթապանակը

en: File and Folder conflict
hy: Նիշքի և պանակի հակասություն

en: File conflict
hy: Ֆայլի հակասություն

en: S_kip All
hy: Բաց թողնել բոլորը

en: _Retry
hy: _Կրկին փորձել

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: Delete _All
hy: Ջնջել բոլորը

en: Replace _All
hy: Փոխարինել _Ամբողջը

en: Merge _All
hy: Միաձուլել _Բոլորը

en: Copy _Anyway
hy: Պատճեն _Ամեն դեպքում

en: Another link to %s
hy: Մեկ այլ հղում դեպի %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
hy: %'dst հղում դեպի %s

en: %'dnd link to %s
hy: %'dnd հղում դեպի %s

en: %'drd link to %s
hy: %'dnd հղում դեպի %s

en: %'dth link to %s
hy: %'dth հղում դեպի %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
hy: (պատճենում)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
hy: (մեկ այլ պատճենում)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
hy: րդ պատճեն)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
hy: ին պատճեն)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
hy: րդ պատճեն)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
hy: րդ պատճեն)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
hy: %s (պատճե)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
hy: %s (մեկ այլ պատճե)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
hy: %s (%'dth պատճե)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
hy: %s (%'dst պատճե)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
hy: %s (%'dnd պատճե)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
hy: %s (%'drd պատճե)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք մշտապես ջնջել «% B» զամբյուղից

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hy: Եթե դուք հեռացնեք տարրը, այն վերջնականապես կկորչի

en: Empty all items from Trash?
hy: Դատարկե՞լ զամբյուղի բոլոր տարրերը։

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hy: Բոլոր տարրերը Զամբյուզից ընդմիշտ կջնջվեն.

en: Empty _Trash
hy: Դատարկել _թափոն զամբյուղը

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք մշտապես ջնջել «% B».

en: Are you sure you want to trash "%B"?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք աղբահանել "%B" -ն:

en: Move to _Trash
hy: Տեղափոխել Թափոն զամբյուղի մեջ

en: Deleting files
hy: Ֆայլերի հեռացում։

en: Error while deleting.
hy: Հեռացման սխալ

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
hy: "%B" թղթապանակում ֆայլերը չեն կարող ջնջվել, որովհոտև դուք չունեք թույլտվություններ դրանք տեսնելու համար։

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
hy: Տեղի է ունեցել սխալ "%B" թղթապանակում ֆայլերի մասին տեղեկատվություն ստանալու ժամանակ։

en: _Skip files
hy: _Բաց թողնել ֆայլերը

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
hy:  "%B" թղթապանակը չի կարող ջնջվել, որովհետև դուք այն կարդալու թույլտվություն չունեք։

en: There was an error reading the folder "%B".
hy: Տեղի է ունեցել ֆայլի ընթերցման սխալ "%B"։

en: Could not remove the folder %B.
hy: Չհաջողվեց հեռացնել թղթապանակը %B.

en: There was an error deleting %B.
hy: Ոչնչացման ընթացքում սխալ կար %B.

en: Moving files to trash
hy: Տեղափոխել ֆայլերը դեպի աղբարկղ

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
hy: Չի հաջողվել ֆայլը թափոն զամբյուղ տեղափոխել, դուք ցանկանու՞մ եք հեռացնել այն անմիջապես։

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
hy: "%B" ֆայլը չեն կարող տեղափոխվել թափոնների զամբյուղի մեջ։

en: Trashing Files
hy: Ֆայլերի Խոտանում

en: Deleting Files
hy: ֆայլերի ջնջում

en: Unable to eject %V
hy: Անհնար է դուրս հանել %V

en: Unable to unmount %V
hy: Անհնար է ապամոնտաժել %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
hy: Ցանկանու՞մ եք դատարկել զաբյուղը մինչ ձեր հեռանալը։

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
hy: Որպեսզի վերականգնել ազատ տարածությունը այս ծավալի վրա աղբը պետք է դատարկել։ Բոլոր Խոտանված տարրերը ծավալի վրա ընդմիշտ պետք է կորչեն։

en: Do _not Empty Trash
hy: Ոչ դատարկ Զամբյուզ

en: Unable to mount %s
hy: Հնարավոր չէ %s–ը տեղադրել

en: Error while copying.
hy: Պատճենման սխալ

en: Error while moving.
hy: Տեղափոխման սխալ

en: Error while moving files to trash.
hy: Սխալ, մինչ ֆայլի տեղափոխումը թափոնների զամբյուղ։

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
hy: "%B" թղթապանակում ֆայլերը չեն կարող կառավարվել, որովհետև դուք դրանք տեսնելու թույլտվություններ չունեք։

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hy: "%B" թղթապանակը չի կարող կառավարվել, որովհետև դուք դրանք կարդալու թույլտվություններ չունեք։

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hy: "%B"  ֆայլը չի կարող կառավարվել, որովհետև դուք դա կարդալու թույլտվություններ չունեք։

en: There was an error getting information about "%B".
hy: Տեղեկություններ ստանալու մասին սխալ կա "%B".

en: Error while copying to "%B".
hy: Սխալ մինչ պատճենահանումը դեպի "%B"։

en: You do not have permissions to access the destination folder.
hy: Դուք չունեք թույլտվություններ նպատակային թղթապանակ ներգործելու համար։

en: There was an error getting information about the destination.
hy: Տեղի է ունեցել սխալ նպատակային վայրի մասին տեղեկություն ստանալու ժամանակ։

en: The destination is not a folder.
hy: Նպատակային վայրը թղթապանակ չէ։

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hy: Չկա ոչ բավարար տարածք նպատակակետի վրա: Փորձեք հեռացնել ֆայլերը, որպեսզի ազատեք տարածք։

en: There is %S available, but %S is required.
hy: %S հասանելի է, իսկ %S պահանջվում է։

en: The destination is read-only.
hy: Նախատեսված վերջնակետը միայն ընթերցվող է:

en: Moving "%B" to "%B"
hy: Տեղափոխում "%B" դեպի "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
hy: Պատճենում "%B" դեպի "%B"

en: Duplicating "%B"
hy: Բազմացնող "%B"

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
hy: %S  %S

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
hy: "%B" թղթապանակը չի կարող պատճենահանվել, քանի որ դուք այս վայրում ստեղծելու թույլտվություններ չունեք։

en: There was an error creating the folder "%B".
hy: Սխալ է տեղի ունեցել "%B" թղթապանակի ստեղծման ժամանակ։

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
hy: "%B" թղթապանակում ֆայլերը չեն կարող պատճենահանվել, քանի որ դուք դրանք տեսնելու թույլտվություններ չունեք։

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hy: "%B" թղթապանակը չի կարող պատճենահանվել, քանի որ դուք չունեք թույլտվություններ դրանք կարդալու։

en: Error while moving "%B".
hy: Սխալ մինչև տեղափոխումը "%B"։

en: Could not remove the source folder.
hy: Չհաջողվեց հեռացնել աղբյուրի թղթապանակը։

en: Error while copying "%B".
hy: Սխալ մինչ պատճենահանումը "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
hy: Չի կարող հեռացվել ֆայլերը արդեն գոյություն ունեցող թզթապանակից %F։

en: Could not remove the already existing file %F.
hy: Չլ կարող հեռացնել արդեն գոյություն ունեցող ֆայլը  %F։

en: You cannot move a folder into itself.
hy: Դուք չեք կարող պանակը տեղափոխել իր մեջ։

en: You cannot copy a folder into itself.
hy: Դուք չեք կարող պատճենել պանակը իր մեջ։

en: The destination folder is inside the source folder.
hy: Նշանակման վայրի պանակը հիմնական պանակի մեջ է։

en: You cannot move a file over itself.
hy: Դուք չեք կարող տեղափոխել ինքն իր վրայով։

en: You cannot copy a file over itself.
hy: Դուք չեք կարող պատճենել ֆայլը իր վրայով։

en: The source file would be overwritten by the destination.
hy: Աղբյուր ֆայլը կլինի վերագրված ըստ նշանակման վայրի։

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
hy: Չի կարող հեռացնել արդեն գոյություն ունեցող ֆայլը նույն անունով %F։

en: There was an error copying the file into %F.
hy: Մինչ ընդրված ֆայլի պատճենահանումը %F մեջ։

en: Copying Files
hy: ՖայլերիՊատճենում

en: Preparing to Move to "%B"
hy: Նախապատրաստվում է տեղափոխել "%B"

en: There was an error moving the file into %F.
hy: Մինչ ֆայլի տեղափոխումը սխալ կա %F մեջ։

en: Moving Files
hy: Ֆայլերի Տեղափոխում

en: Creating links in "%B"
hy: Հղումների Ստեղծում "%B"

en: Error while creating link to %B.
hy: Սխալ մինչ %B հղման ստեղծումը։

en: Symbolic links only supported for local files
hy: Խորհրդանշական հղումները ապահովվում է միայն տեղական ֆայլերի համար

en: The target doesn't support symbolic links.
hy: Թիրախը չի աջակցում խորհրդանշական հղումները։

en: There was an error creating the symlink in %F.
hy: Տեղի է ունեցել symlink ստեղծման սխալ, %F մեջ։

en: Setting permissions
hy:  Թույլտվությունների կարգաբերում

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
hy: Անվերնագիր պանակ։

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
hy: Նոր ֆայլ

en: Error while creating directory %B.
hy: Սխալ մինչ %B թղթապանակի ստեղծումը։

en: Error while creating file %B.
hy: Սխալ մինչ %B ֆայլի ստեղծումը։

en: There was an error creating the directory in %F.
hy: Տեղի է ունեցել թղթապանակի ստեղծման սխալ, %F մեջ։

en: Emptying Trash
hy: Թափոնների զամբյուղի դատարկում

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
hy: Անհնար է պիտակը նշել վստահված (գործարկվող)

en: Could not determine original location of "%s"
hy: Չի կարող որոշել բնօրինակի դիրքը "%s"

en: The item cannot be restored from trash
hy: Տարրը չի կարող վերականգնվել զամբյուղից

en: The selection rectangle
hy: Ընտրության ուղղանկյուն

en: The Link "%s" is Broken.
hy: Հղումը "%s" կոտրված է.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
hy: Հղումը "%s" կոտրված է. Տեղափոխե՞լ այն Աղբարկղ.

en: This link cannot be used, because it has no target.
hy: Այս հղումը չի կարող օգտագործվել, քանի որ այն չունի նշանակետ:

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
hy: Այս հղումը չի կարող օգտագործվել, քանի որ նրա նշանակետը "%s" գոյություն չունի.

en: Mo_ve to Trash
hy: Տե_ղափոխել թափոնների զամբյուղ

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
hy: Դուք ցանկանում եք գործարկել "%s"–ը, թե ցույց տալ դրա պարունակությունը

en: "%s" is an executable text file.
hy: "%s"–ը գործարկվող ֆայլ է

en: Run in _Terminal
hy: Գործարկել _տերմինալում

en: _Display
hy: -Ցույց տալ

en: _Run
hy: _Գործարկել

en: Are you sure you want to open all files?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք բացել բոլոր ֆայլերը

en: Could not display "%s".
hy: Չհաջողվեց ցուցադրել "%s".

en: The file is of an unknown type
hy: Ֆայլի տեսակը անհայտ է

en: There is no application installed for %s files
hy: Տեղադրված դիմում ֆայլերի համար չկան %s

en: _Select Application
hy: _Ընտրել Դիմում

en: There was an internal error trying to search for applications:
hy: Կար ներքին սխալ փորձում է որոնել ծրագրեր:

en: Unable to search for application
hy: Անհնար է որոնել դիմումը

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
hy: Չկան տեղադրված կիրառական ծրագրեր %s ֆայլերի համար։
    Դուք ցանկանու՞մ եք որոնել կիրառական ծրագիր այս ֆայլը բացելու համար։

en: Untrusted application launcher
hy: Անվստահելի դիմումի պիտակ

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
hy: Դիմումը պիտակը "%s"-ը չի նշվում որպես վստահված։ Եթե Դուք չգիտեք այս ֆայլի աղբյուրը, ապա դրա մեկնարկումը կարող է լինել վտանգավոր:

en: _Launch Anyway
hy: _Գործարկել ամեն դեպքում

en: Mark as _Trusted
hy: Նշել որպես _Վստահված

en: Unable to mount location
hy: Անհնար է տեղակայել դիրքը

en: Unable to start location
hy: Անհնար է սկսել դիրքը

en: Opening "%s".
hy: Բացում "%s"

en: Could not set application as the default: %s
hy: Չհաջողվեց սահմանել դիմումը որպես հիմնական: %s

en: Could not set as default application
hy: Չհաջողվեց սահմանել որպես հիմնական դիմում

en: Default
hy: Հիմնական

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Could not remove application
hy: Չհաջողվեց հեռացնել դիմումը

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: No applications selected
hy:  Ընտրված դիմումներ չկան

en: %s document
hy: %s փաստաթուղթ

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
hy: Ընտրել դիմումը բացելու համար %s և այլ ֆայլերի տիպը "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
hy: Բացել բոլոր ֆայլերը "%s" տիպով։

en: Could not run application
hy: Հնարավոր չէ գործարկել ծրագիրը

en: Could not find '%s'
hy: Հնարավոր չէ գտնել '%s'

en: Could not find application
hy: Հնարավոր չէ գտնել դիմումը

en: Could not add application to the application database: %s
hy: Չհաջողվեց ավելացնել դիմում դիմումի բազայում: %s

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Could not add application
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել դիմում

en: Select an Application
hy: Ընտրել Դիմումը

en: Open With
hy: Բացել ծրագրով

en: Select an application to view its description.
hy: Ընտրել ծրագիրը նկարագրությունը տեսնելու համար։

en: _Use a custom command
hy: _Օգտագործել գործարկողի հրամանը

en: _Browse...
hy: _Զննել․․․

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
hy: Բաց %s այլ %s փաստաթուղթը հետ:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
hy: Բացել %s հետ։

en: _Remember this application for %s documents
hy: _Հիշել այս դիմումը %s փաստաթղթերի համար

en: Open all %s documents with:
hy: Բացել բոլորը %s փաստաթղթերի հետ:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
hy: Բացել %s և այլ "%s" փաստաթղթի հետ:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
hy: _Հիշել այս դիմումը "%s" ֆայլերի  համար

en: Open all "%s" files with:
hy: Բացել բոլորը "%s" ֆայլերի հետ:

en: Add Application
hy: Ավելացնել Դիմում

en: Open Failed, would you like to choose another application?
hy: Բացումը խափանվեց, ցանկանու՞մ եք ընտրել մեկ այլ կիրառական ծրագիր?

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
hy: "%s" չի կարող բացել "%s", քանի որ "%s" չեն կարող մուտք գործել ֆայլերը "%s" դիրքերում։

en: Open Failed, would you like to choose another action?
hy: Բացումը խափանվեց, ցանկանու՞մ եք ընտրել մեկ այլ գործողություն։

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
hy: Կանխադրված գործողությունը չի կարող բացվել "%s", քանի որ այն չի կարող մուտք գործել ֆայլերը "%s" վայրերում։

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hy: Ոչ մի այլ ծրագրեր հասանելի չէ այս ֆայլը դիտելու համար։ Եթե դուք պատճենեք այս ֆայլը ձեր համակարգչի վրա, դուք կարող էք բացել այն:

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hy: Ոչ մի այլ գործողություն հասանելի չէ այս ֆայլը դիտելու համար։ Եթե դուք պատճենեք այս ֆայլը ձեր համակարգչի վրա, դուք կարող էք բացել այն:

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
hy: Ներեցեք, բայց դուք չեք կարող կատարել հրամանները հեռավոր կայքից։

en: This is disabled due to security considerations.
hy: Սա անջատված է անվտանգության նկատառումներով։

en: There was an error launching the application.
hy: Կիրառական ծրագրի գործարկման ժամանակ սխալ է կատարվել։

en: This drop target only supports local files.
hy: Այս նետման նշանակետը աջակցում է միայն տեղային ֆայլերին։

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hy: Ոչ տեղային ֆայլերը բացելու համար անհրաժեշտ է դրանք պատճենել տեղային պանակում և կրկին նետել։

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hy: Այն տեղային ֆայլերը, որոնք դուք նետել արդեն բացված են եղել։

en: Details:
hy: Մանրամասներ։

en: File Operations
hy: Ֆայլի Գործողություններ

en: Preparing
hy: Պատրաստում

en: Search
hy: Որոնել

en: Search for "%s"
hy: Որոնում "%s" համար

en: Delete %d copied items
hy: Ջնջել %d պատճենահանված տարրերը

en: Delete '%s'
hy: Ջնջել '%s'

en: Delete %d duplicated items
hy: Ջնջել %d կրկնապատկված տարրերը

en: Move %d items back to '%s'
hy: Տեղափոխել %d տարրերը դեպի ետ '%s'

en: Move '%s' back to '%s'
hy: Տեղափոխել '%s' դեպի ետ '%s'

en: Rename '%s' as '%s'
hy: Վերանվանել '%s' որպես '%s'

en: Restore %d items from trash
hy: Վերականգնել %d տարրերը ազբարկղի զամբյուղի մեջ

en: Restore '%s' to '%s'
hy: Վերականգնել '%s' դեպի '%s'

en: Move %d items back to trash
hy: Տեղափոխել %d տարրերը ետ դեպի զամբյուղի մեջ

en: Move '%s' back to trash
hy: Տեղափոխել '%s' հետ աղարկղի զամբյուղը

en: Delete links to %d items
hy: Ջնջել հղումներ %d տարրերից

en: Delete link to '%s'
hy: Ջնջել հղումը '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
hy: Վերականգնել բնօրինակ թույլտվությունները արգելափակված տարրերի '%s' մեջ

en: Restore original permissions of '%s'
hy: Վերականգնել բնօրինակ թույլտվությունները '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
hy: Վերականգնել խումբը '%s'֊ից  '%s'֊ի

en: Restore owner of '%s' to '%s'
hy: Վերականգնել սեփականատեր '%s' '%s'

en: Copy %d items to '%s'
hy: Պատճենել %d տարրերը դեպի '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
hy: Պատճենել '%s' դեպի '%s'

en: Duplicate of %d items in '%s'
hy: Կրկնօրինակել %d տարրերը '%s' մեջ

en: Duplicate '%s' in '%s'
hy: Կրկնօրինակել '%s' '%s' մեջ

en: Move %d items to '%s'
hy: Տեղափոխել %d տարրերը դեպի  '%s'

en: Move '%s' to '%s'
hy: Տեղափոխել '%s' դեպի '%s'

en: Create new file '%s' from template
hy: Ստեղծել նոր ֆայլ '%s'  կաղապարից

en: Create an empty file '%s'
hy: Ստեղծել դատարկ ֆայլ '%s'

en: Create a new folder '%s'
hy: Ստեղծել նոր թղթապանակ '%s'

en: Move %d items to trash
hy: Տեղափոխել %d տարրեր զամբյուղի մեջ

en: Move '%s' to trash
hy: Տեղափոխել '%s' զամբյուղի մեջ

en: Restore '%s' from trash
hy: Վերականգնել '%s' զամբյուղից

en: Create links to %d items
hy: Ստեղծել հղումներ դեպի %d տարրեր

en: Create link to '%s'
hy: Ստեղծել հղում դեպի '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
hy: Սահմանել արգելափակված տարրերի թույլտվությունները  '%s'֊ի մեջ

en: Set permissions of '%s'
hy: Սահմանել թույլտվությունները '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
hy: Սահմանել խումբ '%s' դեպի '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
hy: Սահմանել սեփականատեր '%s' դեպի '%s'

en: _Undo creation of an empty file
hy: _Հետադարձել դատարկ ֆայլի ստողծումը

en: _Undo creation of a file from template
hy: _Հետադարձել կաղապարից ֆայլի ստեղծումը

en: _Redo creation of an empty file
hy: _Կրկնել դատարկ ֆայլի ստեղծումը

en: _Redo creation of a file from template
hy: _Կրկնեկ կաղապարից ֆայլի ստեղծումը

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
hy: Որտեղ է նոր բաց էջանիշերի դիրքը բրաուզերի պատուհաններում։

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
hy: Եթե սահմանված է "after-current-tab", ապա նոր էջերը մուտքագրված են ընթացիկ էջից հետո։ Եթե սահմանված է "end", ապա նոր էջը կցված է էջի ցուցակի վերջում։

en: Caja will exit when last window destroyed.
hy: Caja դուրս կգա այն ժամանակ, երբ վերջին պատուհանը կոչնչացվի։

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
hy: Միացնել կլասիկ նաուտիլիուսի վարքագիծը, որտեղ բոլոր պատուհանները զննիչներ են

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նաուտիլիուսի պատուհանները զննիչ պատուհաններ են։ Ահա ինչպիսի վարքագիծ ուներ նաուտիլիուսը նախքան 2.6 տարբերակը և որոշ մարդիկ այս տարբերակը նախընտրում են։

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
hy: Միշտ օգտագործել տեղակայման մուտքագրումը, և ոչ ցանցի երթուղին

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նաուտիլիուսը զննիչ պատուհանները գործիքների տեղակայման տողի համար միշտ օգտագործում է տեքստային մուտքագրումներ, հետագծի տողի փոխարեն։

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
hy: Արդյոք հարցնել հաստատուն, երբ ֆայլերը ջնջվում են, կամ Զամբյուղը դատարկվում է։

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա Caja խնդրում է հաստատել, երբ փորձում են ջնջել ֆայլեր, կամ դատարկել Զամբյուղը։

en: Whether to enable immediate deletion
hy: Արդյո՞ք միացնել արագ հեռացումը։

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նաուտիլիուսը հնարավորություն է տալիս ֆայլը անմիջապես տեղում հեռացնել, դեպի թափոնի զամբյուղը շարժելով տանելու փոխարեն։ Այս հնարավորությունը կարող է վտանգավոր լինել,  այն զգուշությամբ օգտագործեք։

en: When to show preview text in icons
hy: Ե՞րբ ցույց տալ տեքստի նախնական պատկերը պատկերակում։

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
hy: Արագության ընտրությունը, երբ ցույց են տրվում տեքստային ֆայլերի բովանդակությունը ֆայլերի պատկերակներում։ Եթե սահմանված է "always", ապա նախնական ցուցադրումը միշտ կատարվում է, նույնիսկ եթե պանակը հեռավոր սերվերի վրա է գտնվում։ Եթե սահմանված է "local_only", ապա ցույց է տրվում տեղային ֆայլերի համակարգերի նախնական տեքստերը։ Եթե սահմանված է "never", երբեք չի հաջողվի կարդալ նախնական տեղեկատվությունը։

en: When to show number of items in a folder
hy: Ե՞րբ ցույց տալ տարրերի թիվը պանակի մեջ

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
hy: Արագության ընտրությունը, երբ ցույց է տրվում պանակի տարրերի քանակությունը։ Եթե սահմանված է "always", ապա տարրերի թիվը միշտ ցուցադրվում է, նույնիսկ եթե պանակը գտնվում է հեռավոր սերվերի վրա։ Եթե սահմանված է "local_only", ապա այն ցույց է տրվում միայն տեղային ֆայլերի համակարգում։ Եթե սահմանված է "never", ապա դրանց թիվը հաշվելն անհնար է

en: Type of click used to launch/open files
hy: Կտտոցի տեսակը, որն օգտագործվում է ֆայլերը գործարկելու/բացելու համար։

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
hy: Հնարավոր արժեքներն են "single" , որոնք ֆայլերը գործարկում են մեկ կտտոցով, կամ "double", որոնք դրանք գործարկում են կրկնակի կտտոցով։

en: What to do with executable text files when activated
hy: Ինչպես վարվել գործարկվող տեքստային ֆայլերի հետ, երբ ակտվացվում են։

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
hy: Ինչպես վարվել գործարկվող տեքստաին ֆայլերի հետ, երբ դրանք ակտիվացվում են (մեկ կամ կրկնակի կտտոցներով)։ Հնարավոր արժեքներն են. "launch", դրանք գործարկելու համար որպես ծրագրեր, "ask" , հարցնել ինչ կատարել դիալոգի միջոցով, և "display", դրանք պատկերել որպես տեքստային ֆայլեր։

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
hy: Օգտագործեք լրացուցիչ մկնիկի կոճակի իրադարձությունները Caja' բրաուզերի պատուհանի մեջ

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
hy: Օգտվողների համար մկներ, որոնք ունեն "Forward" և "Back" կոճակները, այս բանալին կորոշվի, եթե ցանկացած գործողություն վերցված է Caja ներսում կամ երբ սեղմված է։

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
hy: Մկնիկի կոճակը "Forward" հրամանը ակտիվացնելու համար բրաուզերի պատուհանի մեջ։

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hy: Օգտագործողների համար մկնիկներ, որոնք ունեն "Forward" և "Back" կոճակները, այս ստեղնը սահմանում է, թե որ կոճակն է ակտիվացնում "Forward" հրամանը բրաուզերի պատուհանի մեջ։ Հնարավոր արժեքներն տատանվում են  6֊ից 14-ը սահմանում։:

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
hy: "Back" հրամանը ակտիվացնելու համար մկնիկի կոճակը բրաուզերի պատուհանի մեջ

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hy: Օգտագործողների համար մկնիկներ, որոնք ունեն "Forward" և "Back" կոճակները, այս ստեղնը սահմանում է, թե որ կոճակն է ակտիվացնում "Back" հրամանը բրաուզերի պատուհանի մեջ։ Հնարավոր արժեքներն տատանվում են 6֊ից 14-ը սահմանում։:

en: When to show thumbnails of image files
hy: Երբ ցույց տալ պատկերային ֆայլերի պիկտոգրամաները։

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
hy: Արագության ընտրությունը, երբ ցույց են տրվում պատկերների ֆայլերը որպես պիկտոգրամաներ։ Եթե սահմանված է "always", ապա միշտ կցուցադրվեն, նույնիսկ եթե պանակները գտնվում են հեռավոր սերվերների վրա։ Եթե սահմանված է "local_only", ապա կցուցադրվեն տեղային ֆայլերի համակարգերի պիկտոգրամաները։ Եթե սահմանված է "never", ապա երբեք չի հաջողվի տեսնել պատկերները, կարելի է օգտվել միայն ընդհանուր պատկերակներից։

en: Maximum image size for thumbnailing
hy: Փոքրացման համար առավելագույն պատկերի չափսը

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
hy: Այս չափսից մեծ պատկերները (բայթերով) չեն փոքրացվում։ Այս կարգադրվածքի նպատակն է խուսափել մեծ պատկերները փոքրացնելուց, որը կարող է երկար ժամանակ խլել բեռնելիս կամ մեծ հիշողություն օգտագործել։

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
hy: Արդյո՞ք նախապես լսել ձայները՝ դրվագապատկեների վրա մկնիկի սլաքը տեղափոխելիս։

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
hy: Արագության ընտրությունը, երբ ցույց են տրվում ձայնային ֆայլերը մկնիկի սլաքը այդ ֆալերի պատկերակների վրայով շարժելիս։ Եթե սահմանված է "always", ապա ձայնը միշտ կվերարտադրվի, նույնիսկ եթե ֆայլը հեռավոր սերվերի վրա է։ Եթե սահմանված է "local_only", ապա վերարտադրվում են միայն նախնական հնչյունները տեղային ֆայլերի համակարգում։ Եթե սահմանված է "never", ապա ֆայլերը չեն վերարտադրում ձայնը։

en: Show advanced permissions in the file property dialog
hy: Ցուցադրել խթանած թույլտվությունները ֆայլի հատկության երկխոսության մեջ

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա Caja Ձեզ հնարավորություն է տալիս խմբագրել և ցուցադրել ֆայլի թույլտվությունները ավելի շատ  Unix-նման ձևով, մուտք գործելով որոշակի ավելի ներքին գործածության տարբերակներ։

en: Show folders first in windows
hy: Պանակները առաջինը ցույց տալ պատուհաններում

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նաուտիլիուսը ցույց է տալիս պանակները  ավելի շուտ քան ցույց կտա ֆայլերը որպես պատկերակներ և ցուցակ։

en: Default sort order
hy: Տեսակավորման նախնական կարգ

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
hy: Նախնական տեսակավորման կարգ պատկերակների տեսաբերման տարրերի համար։ Հնարավոր արժեքներն են "name", "size", "type", "modification_date", և "emblems"։

en: Reverse sort order in new windows
hy: Հակառակ դասավորություն նոր պատուհաններում

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նոր պատուհաններում ֆայլերը դասավորվում են հակառակ ուղղությամբ, այսինքն, եթե դասավորված են անունով, ապա ա–ից ֆ դասավորելու փոխարեն դրանք դասավորվում են ֆ–ից ա, եթե դասավորվում են ըստ չափսի՝ աճելու փոխարեն դրանք նվազում են։

en: Caja uses the users home folder as the desktop
hy: Նաուտիլիուսն օգտագործում է գործարկողի սեփական տուն պանակը որպես աշխատասեղան

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նաուտիլիուսը օգտագործում է գործարկողի սեփական տուն պանակը որպես աշխատասեղան։ Եթե այն ճշգրիտ չէ, ապա այն օգտագործում է ~/ախատանքային սեղանը որպես աշխատանքային սեղան։

en: Custom Background
hy: Պատվիրված հետին պլան

en: Whether a custom default folder background has been set.
hy: Արդյո՞ք գործարկողի պանակի նախնական հետին պլանը սահմանվել է։

en: Default Background Color
hy: Հետին պլանի նախնական գույն

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
hy: Նախնական թղթապանակի ֆոնի գույնը։ Միայն օգտագործվում, եթե background_set ճիշտ է։

en: Default Background Filename
hy: Ֆայլի անվան նախնական հետին պլան

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
hy: Նախնական պանակի հետին պլանի ֆայլի անուն։ Կիրառվում է միայն, երբ background_set–ը ճշգրիտ է:

en: Custom Side Pane Background Set
hy: Գործարկողի կողմից ընտրված կողային վահանակի հետին պլան

en: Whether a custom default side pane background has been set.
hy: Արդյո՞ք գործարկողի կողային վահանակի նախնական հետին պլանը սահմանվել է։

en: Default Side Pane Background Color
hy: Կողային վահանակի նախնական հետին պլան

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hy: Կողային վահանակի նախնական հետին պլանի ֆայլի անուն։ Կիրառվում է միայն, երբ side_pane_background_set–ը ճշգրիտ է

en: Default Side Pane Background Filename
hy: Կողային վահանակի ֆայլի անվան նախնական հետին պլան

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hy: Նախնական պանակի հետին պլանի ֆայլի անուն։ Կիրառվում է միայն, երբ side_pane_background_set–ը ճշգրիտ է:

en: Default folder viewer
hy: Պանակների նախնական տեսաբերում

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
hy: Երբ թղթապանակը այցելած է այս տեսակետը օգտագործվում է բացառությամբ, եթե դուք ընտրել եք մեկ այլ տեսակետ տվյալ թղթապանակում։ Հնարավոր արժեքներն են "list-view", "icon-view" և "compact-view"։

en: Date Format
hy: Ամսաթվի ֆորմատ

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
hy: Ֆայլի ամսաթվերի ֆորմատը։ Հնարավոր արժեքներն են "locale", "iso", և "informal".

en: Whether to show hidden files
hy: Արդյո՞ք ցույց տալ թաքնված ֆայլերը։

en: Whether to show backup files
hy: Արդյո՞ք ցույց տալ պահեստային կամ պատճենող ֆայլերը։

en: Whether to show file sizes with IEC units
hy: Արդյոք ցույց տալ ֆայլի չափը IEC միավորներով

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա ֆայլի չափերը ցույց են տալիս, օգտագործելով IEC (բազա 1024) միավորները "KIB"֊ով վերջածանցների ոճով, նախնականի փոխարեն SI միավորներով։

en: List of possible captions on icons
hy: Պատկերակների վրա հնարավոր վերնագրերի ցանկը

en: Use tighter layout in new windows
hy: Պատուհաններում օգտագործել առավել խիտ սխեմաներ։

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
hy: Եթե ճշգրիտ է, պատկերակները նոր պատուհաններում, ըստ նախնականի դասավորվում են ավելի խիտ

en: Put labels beside icons
hy: Դնել պիտակները պատկերակների կողքին։

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
hy: Եթե ճշգրիտ է, պիտակները տեղակայվում են պատկերակների կողքին և ոչ թե նրանց ներքևում

en: Default icon zoom level
hy: Պատկերակի պատկերման նախնական մասշտաբ

en: Default zoom level used by the icon view.
hy: Պատկերման մասշտաբի նախնական մակարդակ, որն օգտագործվում է  պատկերակի տեսաբերման ժամանակ

en: Default Thumbnail Icon Size
hy: Նախնական Մանրապատկերի Պատկերանշանի Չափ

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
hy: Պատկերանշանի նախնական չափը մանրանկարների համար պատկերանշանի տեսքի մեջ։

en: Text Ellipsis Limit
hy: Տեքստի Զեղչման Սահմանափակում

en: Default compact view zoom level
hy: Հիմնական կոմպակտ տեսքի խոշորացման մակարդակը

en: Default zoom level used by the compact view.
hy: Հիմնական խոշորացման մակարդակը, որն օգտագործվում է կոմպակտ տեսքի կողմից։

en: All columns have same width
hy: Բոլոր սյուները ունեն նույն լայնությունը

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
hy: Եթե այս նախապատվությունը սահմանվում է, ապա բոլոր սյունակները կոմպակտ տեսքի մեջ ունեն նույն լայնությունը։ Հակառակ դեպքում յուրաքանչյու սյունակի լայնությունը որոշվում է առանձին։

en: Default list zoom level
hy: Պատկերման մասշտաբի նախնական ցանկ

en: Default zoom level used by the list view.
hy: Նախնական պատկերման մասշտաբ, որն օգտագործվում է ցուցակի տեսաբերման ժամանակ

en: Default list of columns visible in the list view
hy: Սյունակների նախնական ցանկ, որոնք երևում են տեսաբերված ցանկում

en: Default list of columns visible in the list view.
hy: Սյունակների նախնական ցանկ, որոնք երևում են տեսաբերված ցանկում

en: Default column order in the list view
hy: Սյուների նախնական կարգը տեսացուցակի մեջ

en: Default column order in the list view.
hy: Սյունակների նախնական կարգը տեսացանկի մեջ

en: Only show folders in the tree side pane
hy: Միայն ցույց տալ թղթապանակները ծառի կողքի ենթապատուհանի մեջ

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նաուտիլիուսը ցույց կտա պանակները ծառ կողային վահանակում։ Հակառակ դեպքում այն ցույց կտա երկուսն էլ, և պանակները և ֆայլերը։

en: Desktop font
hy: Աշխատանքաին էկրանի տառատեսակը

en: The font description used for the icons on the desktop.
hy: Աշխատասեղանի պատկերակների համար օգտագործվող տառատեսակի նկարագրությունը:

en: Home icon visible on desktop
hy: Սեփական տուն պատկերակը տեսանելի է աշխատասեղանի վրա

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա աշխատասեղանի վրա դրվում է պատկերակ, որը հղում է կատարում դեպի սեփական տուն պանակը։

en: Computer icon visible on desktop
hy: Աշխատասեղանին երևացող համակարգչի պատկերակ

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա  աշխատասեղանի վրա դրվում է պատկերակ, որը հղում է կատարում դեպի համակարգչի տեղակայումը։

en: Trash icon visible on desktop
hy: Աշխատասեղանի վրա տեսանելի թափոն պատկերակ։

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա աշխատասեղանի վրա դրվում է պատկերակ, որը հղում է կատարում դեպի փափոն զամբյուղը։

en: Show mounted volumes on the desktop
hy: Ցույց տալ միացված հատորները աշխատասեղանի վրա

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա աշխատասեղանի վրա դրվում է պատկերակ, որը հղում է կատարում դեպի միացված հատորները։

en: Network Servers icon visible on the desktop
hy: Ցանցային Սերվերներ պատկերանշանը տեսանելի է աշխատասեղանի վրա

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
hy: Եթե սա ճշգրիտ է, ապա Ցանցային Սերվերների տեսքի հետ կապված պատկերանշանը կդրվի աշխատասեղանի վրա։

en: Desktop computer icon name
hy: Աշխատասեղանի համակարգչի պատկերակի անունը

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
hy: Այս անունը կարող է տեղադրվել, եթե դուք աշխատասեղանի համակարգչի պատկերակի համար ցանկանում եք գործարկողի անուն սահմանել։

en: Desktop home icon name
hy: Աշխատասեղանի սեփական տուն պատկերակի անունը

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
hy: Այս անունը կարող է տեղադրվել, եթե դուք աշխատասեղանի սեփական տուն պատկերակի համար ցանկանում եք գործարկողի անուն սահմանել։

en: Desktop trash icon name
hy: Աշխատանքային սեղանի թափոն պատկերակի անունը

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
hy: Այս անունը կարող է տեղադրվել, եթե դուք աշխատանքայն սեղանի թափոն պատկերակի համար ցանկանում եք գործարկողի անուն սահմանել։

en: Network servers icon name
hy: Ցանցային սերվերների պատկերանշանի անունը

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
hy: Այս անունը կարող է սահմանվել, եթե դուք ցանկանում եք գործարկողի անունը տեղադրել ցանցային սերվերի համար աշխատանքային սեղանի վրա։

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
hy: Ամբողջ թիվը սահմանում է, թե քանի մասերի պետք է փախարինել ավելի երկար ֆայլի անունը աշխատասեղանի վրա էլլիպսների կողմից։ Եթե թիվն ավելի մեծ է, քան 0, ապա ֆայլի անունը չի գերազանցի տվյալ տողերի քանակը։ Եթե թիվը 0 է կամ ավելի փոքր, ապա ոչ մի սահմանափակում պարտադրված է ցուցադրվող տողերի վրա։

en: The geometry string for a navigation window.
hy: Նավիգացիայի պատուհանի համար երկրաչափական տող։

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
hy: Տողը պարունակում է պահպանված երկրաչափությունը և կորդինատները պատուհանների նավիգացիայի համար։

en: Whether the navigation window should be maximized.
hy: Արդյոք նավիգացիայի պատուհանը պետք է մաքսիմիզացվի։

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
hy: Արդյոք նավիգացիայի պատուհանը պետք է մաքսիմիզացվի ըստ նախնականի։

en: Width of the side pane
hy: Կողային վահանակի լայնությունը։

en: The default width of the side pane in new windows.
hy: Կողային վահանակի նախնական լայնությունը նոր պատուհաններում

en: Show toolbar in new windows
hy: Ցույց տալ գործիքների վահանակը նոր պատուհաններում

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նոր բացվող պատուհանները ցույց կտան գործիքների վահանակը

en: Show location bar in new windows
hy: Ցույց տալ տեղակայման վահանակը պատուհաններում

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նոր բացվող պատուհանները ցույց կտան տեղակայումը

en: Show status bar in new windows
hy: Ցույց տալ կարգավիճակի տողը նոր պատուհաններում

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նոր բացվող պատուհանները ցույց կտան կարգավիճակի տողը

en: Show side pane in new windows
hy: Ցույց տալ կողային վահանակը նոր պատուհաններում

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
hy: Եթե ճշգրիտ է, նոր բացվող պատուհանները ցույց կտան կողային վահանակը

en: Side pane view
hy: Կողակին վահանակի տեսաբերում

en: The side pane view to show in newly opened windows.
hy: Կողային վահանակի տեսաբերում նոր բացվող պատուհաններում

en: List of extensions in disabled state.
hy: Ընդարձակման ցանկը անջատված կարգավիճակների մեջ։

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
hy: Այս ցանկը պարունակում է ընդարձակումները, որոնք ներկայումս ապաակտիվացված են։

en: Whether to automatically mount media
hy: Արդյոք ավտոմատ տեղադրել միջոցները

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա Caja֊ն ինքնաբերաբար տեղադրում է միջոցներ, ինչպիսիք են օգտագործողի տեսանելի կոշտ սկավառակներ և 
    շարժական միջոցները մեկնարկի և միջոցների ներդրման վրա։

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
hy: Արդյոք ավտոմատ բացել թղթապանակները չտեղադրված միջոցների համար

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա Caja֊ն ինքնաբերաբար բացում է թղթապանակը, երբ կրիչները ինքնատեղադրված են։ Սա վերաբերում է միայն այն կրիչներին, որտեղ չկա հայտնի x-content/* տիպ հայտնաբերված; այն կրիչների համար, որտեղ հայտնի x-content տիպը հայտանբերված է, օգտագործողի կոնֆիգուրացնելի գործողության վերցնելու փոխարեն։

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
hy: Երբեք չհուշել կամ ինքնամեկնարկել/ինքնասկսել ծրագրերը, երբ կրիչը տեղադրված է։

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
hy: Թեթ ճիշտ է, ապա Caja֊ն երբեք չպետք է հուշի կամ ինքնամեկնարկել/ինքնասկսել ծրագրերը, երբ կրիչը տեղադրված է։

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
hy: x-content/* տեսակների ցուցակ, որտեղ նախընտրած դիմումը կգործարկվի

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
hy:  x-content/* տիպերի ցուցակը, որը օգտագործողը պետք է ընտրի ծրագրի համար, capplet նախապատվությունների մեջ։ Նախընտրած դիմումը տվյալ տեսակի կլինի սկսված միջոցների այդ տիպերի համապատասխանեցման մեջ։

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
hy:  x-content/* տիպերի ցուցակը սահմանված է "Do Nothing" համար

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
hy: x-content/* տիպերի ցուցակը, որը օգտագործողը պետք է ընտրի "Do Nothing"համար, capplet նախապատվությունների մեջ։ Հուշումը չի ցուցադրվի ոչ էլ որևէ համապատասխան հայտ կմեկնարկվի  տեղադրման միջոցների այդ տիպերի համապատասխանեցման մեջ։

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
hy: x-content/* տիպերի ցուցակը սահմանված է "Open Folder" համար

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
hy: x-content/* տիպերի ցուցակը, որը օգտագործողը պետք է ընտրի "Open Folder" համար, capplet նախապատվությունների մեջ։ Թղթապանակի պատուհանը կբացվի տեղադրման միջոցների այդ տիպերի համապատասխանեցման մեջ։

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Caja could not create the required folder "%s".
hy: Նաուտիլիուսը չկարողացավ կերտել պահանջվող պանակը "%s"

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
hy: Նախքան նաուտիլիուսի գործարկումը խնդրվում է կերտել հետևյալ պանակը կամ սահմանել թույտվությունները, այնպես որ նաուտիլիուսը կարողանա դրանք կերտել

en: Caja could not create the following required folders: %s.
hy: Նաուտիլիուսը չկարողացավ կերտել հետևյալ պահանջվող պանակները %s

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
hy: Նախքան նաուտիլիուսի գործարկումը խնդրվում է կերտել այս պանակները, սահմանել թույլտվությունները, այնպես որ նաուտիիուսը կարողանա կերտել դրանք

en: Unable to eject %s
hy: Անհնար է մերժել %s

en: Perform a quick set of self-check tests.
hy: Կատարել ինքնաստուգման արագ տեստ

en: Show the version of the program.
hy: Ցույց տալ ծրագրի տարբերակը։

en: Create the initial window with the given geometry.
hy: Կերտել նախնական պատուհան տրված երկրաչափությամբ

en: GEOMETRY
hy: ԵՐԿՐԱՉԱՓՈՒԹՅՈՒՆ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
hy: Միայն կերտել պատուհաններ ճշգրիտ սահմանված URI–ներով

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
hy: Աշխատասեղանը չկառավարել (բաց թողնելով պարամետրերի կարգադրվածքը պարամետրերի դիալոգում)

en: Quit Caja.
hy: Հեռացնել նաուտիլիուսը

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
hy: 
    
    Ֆայլային համակարգը աչքի անցկացնել ֆայլային մենեջերի միջոցով։

en: Error starting autorun program: %s
hy: Ինքնագործարկվող ծրագրի մեկնարկման սխալ: %s

en: Cannot find the autorun program
hy: Հնարավոր չէ գտնել ինքնագործարկվող ծրագիրը

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
hy: <big><b>Ծրագրի ինքնագործարկման սխալ</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
hy: <big><b> Այս կրիչը պարունակում է ծրագիր նախատեսված ավտոմանտ մեկնարկվելու համար։ Ցանկանու՞մ եք գործարկել այն։</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
hy: Ծրագիրը կգործարկվի անմիջապես կրիչից "%s"։ Դուք երբեք չպետք է գործարկեք այն ծրագրային միջոցը, որին դուք չեք վստահում։
    
    Եթե կասկածում եք, սեղմեք Չեղարկել։

en: No bookmarks defined
hy: Էջանշաններ սահմանված չեն

en: Bookmarks
hy: Էջանշաններ

en: There was an error displaying help: 
    %s
hy: Ձեռնարկի պատկերակման ժամանակ սխալ է կատարվել։ 
    %s

en: Edit Bookmarks
hy: Խմբագրել էջանշանները

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Bookmarks
hy: _Էջանշաններ

en: Public FTP
hy: Հանրային FTP

en: FTP (with login)
hy: FTP (գրանցման անունի հետ)

en: Windows share
hy: Windows մասնաբաժինը

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hy: Պաշտպանված WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
hy: Միացում...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
hy: Հնարավոր չէ բեռնել աջակցվող սերվերի մեթոդի ցուցակը։
    Խնդրում ենք ստուգել Ձեր GVfs տեղադրումը։

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
hy: "%s" թղթապանակը չի կարող բացվել "%s" վրա։

en: The server at "%s" cannot be found.
hy: Սերվերը "%s" չի կարող գտնվել։

en: Try Again
hy: Փորձեք Կրկին

en: Please verify your user details.
hy: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր օգտագործողի մանրամասները։

en: Continue
hy: Շարունակել

en: There was an error displaying help.
hy: Տեղի է ունեցել օգնությունը ցուցադրելու սխալ։

en: C_onnect
hy: Միացում

en: Connect to Server
hy: Միանալ սերվերին

en: Server Details
hy: Սերվերի Մանրամասնությունները

en: _Server:
hy: _Սերվեր։

en: _Port:
hy: _Պորտ։

en: Share:
hy: Ռեսուրս։

en: Folder:
hy: Թղթապանակ։

en: User Details
hy: Օգտագործողի Մանրամասնությունները

en: Domain Name:
hy: Դոմեն Անուն։

en: User Name:
hy: Գործարկողի անուն։

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ։

en: Remember this password
hy: Հիշել այս գաղտնաբառը

en: Add _bookmark
hy: Ավելացնել _ ջանիշ

en: Bookmark Name:
hy: Էջանշանի անուն։

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
hy: 
    
    Ավելացնել տեղադրված սերվերի միացումը

en: Desktop
hy: Աշխատանքային սեղան

en: Could not remove emblem with name '%s'.
hy: Չհաջողվեց ջնջել խորհրդանշանը անունով '%s'։

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
hy: Դրա պատճառը հավանաբար այն է, որ էմբլեմը մշտական է, և ոչ այն որ դուք ինքներդ եք ավելացրել

en: Could not rename emblem with name '%s'.
hy: Չհաջողվեց վերանվանել խորհրդանշանը անունով '%s'։

en: Rename Emblem
hy: Էմբլեմը վերանվանել

en: Enter a new name for the displayed emblem:
hy: Մուտքագրել նոր անուն պատկերակված էմբլեմի համար

en: Rename
hy: Վերանվանել

en: Add Emblems...
hy: Ավելացնել էմբլեմներ...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hy: Յուրաքանչյուր էմբլեմի կողքին ավելացնել նկարագրական անուն։ Այս անունը կօգտագործվի այլ տեղերում էմբլեմը ճանաչելու համար։

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hy: Յուրաքանչյուր էմբլեմի կողքին ավելացնել նկարագրական անուն։ Այս անունը կօգտագործվի այլ տեղերում էմբլեմը ճանաչելու համար։

en: Some of the files could not be added as emblems.
hy: Ֆայլերից մի քանիսը հնարավոր չէ ավելացնել որպես էմբլեմներ

en: The emblems do not appear to be valid images.
hy: Էմբլեմները համապատասխան պատկերներ չեն

en: None of the files could be added as emblems.
hy: Ֆայլերից ոչ մեկը հնարավոր չէ ավելացնել որպես էմբլեմներ

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
hy: '%s' ֆայլը համապատասխան պատկեր չէ

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
hy: Տեղափոխված ֆայլը համապատասխան պատկեր չէ

en: The emblem cannot be added.
hy: Էմբլեմը հնարավոր չէ ավելացնել

en: Emblems
hy: Էմբլեմներ

en: Show Emblems
hy: Ցույց տալ էմբլեմները

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
hy: Ոչինչ

en: About Extension
hy: Ընդարձակման Մասին

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
hy: Պատկերակների տեսաբերում

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
hy: Ցանկի Տեսաբերում

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
hy: _Հակիրճ տեսք

en: Always
hy: Մշտապես

en: Local Files Only
hy: Միայն Տեղային ֆայլերը

en: Never
hy: Երբեք

en: By Name
hy: Ըստ անվան։

en: By Path
hy: Ուղիով

en: By Size
hy: Ըստ չափսի։

en: By Type
hy: Ըստ տեսակի։

en: By Modification Date
hy: Ըստ մոդիֆիկացման ամսաթվի։

en: By Access Date
hy: Մուտքի Ամսաթվով

en: By Emblems
hy: Ըստ էմբլեմների։

en: By Extension
hy: Ըստ Երկարաձգման

en: By Trashed Date
hy: Վնասված Ամսաթվով

en: 100 KB
hy: 100 ԿԲ

en: 500 KB
hy: 500 ԿԲ

en: 1 GB
hy: 1 ԳԲ

en: 2 GB
hy: 2 ԳԲ

en: 4 GB
hy: 4 ԳԲ

en: File Management Preferences
hy: Ֆայլի կառավարչի պարամետրեր

en: <b>Default View</b>
hy: <b>Հիմնական Տեսք</b>

en: View _new folders using:
hy: Տեսաբերել _նոր պանակները օգտագործելով.

en: _Arrange items:
hy: _Դասավորել տարրերը

en: Sort _folders before files
hy: Տեսակավորել _պանակները ֆայլերի դիմաց

en: Default _zoom level:
hy: Նախնական _մասշտաբի մակարդակ

en: _Use compact layout
hy: _Օգտագործել կոմպակտ սխեմա

en: _Text beside icons
hy: _Տեքստ պատկերակի կողքին

en: _Default zoom level:
hy: _Նախնական մասշտաբի մակարդակ

en: A_ll columns have the same width
hy: Բ_ոլոր սյուներն ունեն նույն լայնությունը

en: D_efault zoom level:
hy: Հիմնական խոշորացման մակարդակը:

en: Show _only folders
hy: Ցույց տալ _միայն պանակները

en: Views
hy: Տեսաբերում

en: <b>Behavior</b>
hy: <b>Վարքագիծ</b>

en: _Single click to open items
hy: _Մեկ անգամ սեղմեք տարրերը բացելու համար

en: _Double click to open items
hy: _Կրկնակի սեղմեք տարրերը բացելու համար

en: Open each _folder in its own window
hy: Բացել յուրաքանչյուր _թղթապանակ իր սեփական պատուհանից

en: <b>Executable Text Files</b>
hy: <b>Գործարկվող Տեքստային Ֆայլեր</b>

en: _Run executable text files when they are opened
hy: _Մեկնարկել գործարկվող տեքստային ֆայլեր, երբ նրանք բացվում են

en: _View executable text files when they are opened
hy: _Դիտել գործարկվող տեքստային ֆայլերը, երբ նրանք բացվում են

en: _Ask each time
hy: _Յուրաքանչյուր անգամ խնդրել։

en: <b>Trash</b>
hy: <b>Թափոնների Զամբյուղ</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
hy: Հարցնել նախքան թափոն զամբյուղը _դատարկելը կամ ֆայլերը ոչնչացնելը

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
hy: Ն_երառել ոչնչացնել հրահանգը, որը շրջանցում է թափոն զամբյուղը

en: Behavior
hy: Վարքագիծ

en: <b>Icon Captions</b>
hy: <b>Պատկերակի Նկարագրություն</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
hy: Ընտրել տեղեկատվության կարգը, ինչպես այն հայտնվելու է պատկերակների անվան հետևում։ Ավելի շատ տեղեկատվությունը կհհայտնվի մասշտաբը մեծացնելու ժամանակ։

en: <b>Date</b>
hy: <b>Ամսաթիվ</b>

en: _Format:
hy: _Ֆորմատ

en: <b>Size</b>
hy: <b>Չափ</b>

en: _Show file sizes with IEC units
hy: _Ցույց տալ ֆայլերի չափերը IEC միավորներով

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: <b>List Columns</b>
hy: <b>Սյունակների Ցանկ</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
hy: Ընտրել տեղեկատվության կարգը, որով այն հայտնվելու է ցանկի տեսաբերման մեջ

en: List Columns
hy: Սյունակների ցանկ

en: <b>Text Files</b>
hy: <b>Տեքստային Ֆայլեր</b>

en: Show te_xt in icons:
hy: Ցույց տալ տե_քստը պատկերակներում

en: <b>Other Previewable Files</b>
hy: <b>Այլ Նախադիտվող Ֆայլեր</b>

en: Show _thumbnails:
hy: Ցույց տալ _նմուշներ

en: _Only for files smaller than:
hy: _Միայն այն ֆայլերի համար, որոնք փոքր են քան.

en: <b>Sound Files</b>
hy: <b>Ձայնային Ֆայլեր</b>

en: Preview _sound files:
hy: Նախադիտում _ձայնային ֆայլեր։

en: <b>Folders</b>
hy: <b>Թղթապանակներ</b>

en: Count _number of items:
hy: Հաշվել _տարրերի թիվը

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: <b>Media Handling</b>
hy: <b>Լրատվամիջոցների Մշակում</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
hy: Ընտրեք, թե ինչ է պատահում, երբ ներմուծվում է միջոց կամ միացվում են համակարգի սարքերը

en: CD _Audio:
hy: CD  _Աուդիո։

en: _DVD Video:
hy: _DVD Վիդեո։

en: _Music Player:
hy: _Երաժշտական Նվագարկիչ։

en: _Photos:
hy: _Նկարներ։

en: _Software:
hy: _Ծրագրային ապահովում։

en: <b>Other Media</b>
hy: <b>Այլ Լրատվամիջոցներ</b>

en: Less common media formats can be configured here
hy: Պակաս ընդհանուր լրատվամիջոցների ձևաչափերը կարող է կազմաձևվել այստեղ

en: _Type:
hy: _Տեսակ․

en: Acti_on:
hy: Գործող_ություն:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
hy: _Երբեք չհուշել կամ չսկսել ծրագրերը լրատվամիջոցների ներմուծման վրա

en: B_rowse media when inserted
hy: Աչքի անցկացնել լրատվամիջոցները, երբ ներմուծվում են

en: Media
hy: Մեդիա

en: <b>Available _Extensions:</b>
hy: <b>Հասանելի _Ընդլայնումներ:</b>

en: column
hy: սյուն

en: _About Extension
hy: Ընդարձակման _Մասին

en: C_onfigure Extension
hy: Կարգավորել Ընդլայնումը

en: Extensions
hy: Ձգվածություն

en: History
hy: Պատմություն

en: Show History
hy: Ցույց տալ պատմությունը

en: Camera Brand
hy: Կամերայի ֆիրման

en: Camera Model
hy: Կամերայի մոդելը

en: Date Taken
hy: Նկարահանման ամսաթիվը

en: Date Digitized
hy: Թվայնացված Ամսաթիվ

en: Exposure Time
hy: Էքսպոզիցիայի ժամանակը

en: Aperture Value
hy: Ապերտուրայի արժեքը

en: ISO Speed Rating
hy: ISO արագությունը

en: Flash Fired
hy: Լույսի առկայծումը

en: Metering Mode
hy: Հաշվիչի ռեժիմ

en: Exposure Program
hy: Էքսպոզիցիայի ծրագիրը

en: Focal Length
hy: Ֆոկուսի երկարությունը

en: Software
hy: Համակարգչային ծրագիր

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Keywords
hy: Բանալիբառեր

en: Creator
hy: Ստեղծող

en: Copyright
hy: Հեղինակային իրավունք

en: Rating
hy: Վարկանիշ

en: Image Type:
hy: Պատկերի Տեսակ:

en: Failed to load image information
hy: Չհաջողվեց բեռնել պատկերի տեղեկատվությունը

en: loading...
hy: բեռնում...

en: Image
hy: Պատկեր

en: Information
hy: Տեղեկատվություն

en: Show Information
hy: Ցույց տալ տեղեկատվությունը

en: Use _Default Background
hy: Օգտագործել _նախնական հետին պլան

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
hy: Դուք չեք կարող վերագրել մեկից ավելի գործարկողի պատկերանշան միաժամանակ։

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hy: Խնդրվում է քաշել միայն մեկ պատկեր գործարկողի պատկերակ սահմանելու համար

en: The file that you dropped is not local.
hy: Ֆայլը, որը դուք նետել եք տեղային ֆայլ չէ

en: You can only use local images as custom icons.
hy: Դուք կարող եք օգտագործել միայն տեղային պատկերները որպես գործարկողի պատկերակներ

en: The file that you dropped is not an image.
hy: Ֆայլը, որը դուք նետել եք պատկեր չէ

en: You can only use images as custom icons.
hy: Դուք կարող եք պատկերները միայն օգտագործել որպես գործարկողի պատկերակներ

en: Open With %s
hy: Բացել միասին %s

en: Location:
hy: Տեղադրությունը։

en: Go To:
hy: Գնալ դեպի

en: Open Location
hy: Բացել տեղակայությունը

en: _Location:
hy: _Տեղակայություն։

en: folder removed
hy: պանակը հեռացվեց

en: %s - File Browser
hy: %s – ֆայլի զննիչ

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել տեղակայությունների ցանկը, որոնք դուք այցելել եք

en: The location "%s" does not exist.
hy: "%s" տեղակայությունը գոյություն չունի

en: The history location doesn't exist.
hy: Տեղակայությունների պատմությունը գոյություն չունի

en: _Go
hy: _Գնալ

en: _Tabs
hy: _Թերթեր

en: New _Window
hy: Նոր _Պատուհան

en: Open another Caja window for the displayed location
hy: Բացել այլ նաուտիլիուս պատուհան պատկերակված տեղակայության համար

en: New _Tab
hy: Նոր  _Թերթ

en: Open another tab for the displayed location
hy: Բացեք մեկ այլ էջանիշ ցուցաբերված վայրում

en: Open Folder W_indow
hy: Բացել Թղթապանակի Պատուհանը

en: Open a folder window for the displayed location
hy: Բացել թղթապանակի պատուհանը ցուցաբերված վայրում

en: Close _All Windows
hy: Փակել _բոլոր պատուհանները

en: Close all Navigation windows
hy: Փակել բոլոր նավիգացիոն պատուհանները

en: _Location...
hy: _Տեղակայություն

en: Specify a location to open
hy: Նշել տեղակայությունը բացելու համար

en: Clea_r History
hy: Մաքրե_լ պատմությունը

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
hy: Մաքրել Գնալ ցանկի բովանդակությունը և Հետ/Առաջ ցուցակը

en: S_witch to Other Pane
hy: Անցնել Այլ Վահանակ

en: Move focus to the other pane in a split view window
hy: Տեղափոխել կիզակետը դեպի ուրիշ ենթապատուհան բաժանված տեսքի պատուհանի մեջ

en: Sa_me Location as Other Pane
hy: Նույն Դիրքը ինչպես Այլ Վահանակում

en: Go to the same location as in the extra pane
hy: Գնալ նույն դիրքը ինչպես լրացուցիչ վահանակում

en: _Add Bookmark
hy: _Ավելացնել Էջանշան

en: Add a bookmark for the current location to this menu
hy: Այս ցանկի մեջ ավելացնել էջանշան ընթացիկ տեղակայության համար

en: _Edit Bookmarks...
hy: _Խմբագրել Էջանիշեր...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
hy: Պատկերակել պատուհանը, որը թույլ է տալիս խմբագրել էջանշանները այս ցանկի մեջ

en: _Previous Tab
hy: _Նախորդ Թերթ

en: Activate previous tab
hy: Ակտիվացնել նախորդ էջանշանը

en: _Next Tab
hy: _Հաջորդ Թերթ

en: Activate next tab
hy: Ակտիվացնել հաջորդ թերթը

en: Move Tab _Left
hy: Տեղափոխել Թերթը _Ձախ

en: Move current tab to left
hy: Ընթացիկ թերթը տեղափոխել ձախ

en: Move Tab _Right
hy: Տեղափոխել Թերթը _Աջ

en: Move current tab to right
hy: Ընթացիկ թերթը տեղափոխել աջ

en: S_how Search
hy: Ցույց_տալ Որոնումը

en: Show search
hy: Ցույց տալ որոնումը

en: _Main Toolbar
hy: _Հիմնական գործիքների վահանակ

en: Change the visibility of this window's main toolbar
hy: Փոխել այս պատուհանի հիմնական գործիքների վահանակի տեսանելիությունը

en: _Side Pane
hy: _Կողային վահանակ

en: Change the visibility of this window's side pane
hy: Փոխել այս պատուհանի կողմնակի վահանակի տեսանելիությունը

en: Location _Bar
hy: Տեղակայության _վահանակ

en: Change the visibility of this window's location bar
hy: Փոխել այս պատուհանի տեղակայության վահանակի տեսանելիությունը

en: St_atusbar
hy: Կարգավիճակի վահանակ

en: Change the visibility of this window's statusbar
hy: Փոխել այս պատուհանի կարգավիճակի վահանակի տեսանելիությունը

en: _Search for Files...
hy: _Որոնել Ֆայլեր․․․

en: Search documents and folders by name
hy: Որոնել փաստաթղթեր և թղթապանակներ ըստ անվանման

en: E_xtra Pane
hy: Հ_ավելյալ Վահանակ

en: Open an extra folder view side-by-side
hy: Բացել լրացուցիչ թղթապանակը կողք-կողքի

en: _Back
hy: _Հետ

en: Go to the previous visited location
hy: Գնալ դեպի նախորդ այցելած տեղակայությունը

en: Back history
hy: Պատմությունը հետ պտտել

en: _Forward
hy: _Առաջ

en: Go to the next visited location
hy: Գնալ դեպի այն տեղակայությունը, որը այցելել եք հաջորդը

en: Forward history
hy: Պատմությունը առաջ պտտել

en: _Zoom
hy: _Խոշորացում

en: _View As
hy: _Դիտել Որպես

en: _Search
hy: _Փնտրել

en: Toggle between button and text-based location bar
hy: Փոխանջատել կոճակի և տեքստի վրա հիմնված գտնվելու բարի միջև

en: _New Tab
hy: _Նոր Էջ

en: _Close Tab
hy: _Փակել Էջը

en: Close tab
hy: Փակել Էջը

en: Notes
hy: Նշումներ

en: Show Notes
hy: Ցույց տալ նշումները

en: Devices
hy: Սարքեր

en: Open the contents of your desktop in a folder
hy: Բացել աշխատասեղանի պարունակությունը պանակի մեջ

en: File System
hy: Ֆայլին Համակարգ

en: Open the contents of the File System
hy: Բացել Ֆայլային Համակարգի պարունակությունը

en: Open the trash
hy: Բացել Աղբարկղը

en: Mount and open %s
hy: Տեղադրել և բացել %s

en: Browse Network
hy: Աչքի անցկացնել Քոմփյութերային ցանցը

en: Browse the contents of the network
hy: Աչքի անցկացնել քոմփյութերային ցանցի բովանդակությունները

en: _Start
hy: _Սկիզբ

en: _Stop
hy: _Կանգառ

en: _Power On
hy: _Միացնել

en: _Safely Remove Drive
hy: _Ապահով կերպով Հեռացնել Սարքը

en: _Connect Drive
hy: _Միացնել Սկավառակատարը

en: _Disconnect Drive
hy: _Անջատել Սկավառակատարը

en: _Start Multi-disk Device
hy: _Մեկնարկել Բազմասկավառակային Սարքը

en: _Stop Multi-disk Device
hy: _Կանգնեցնել Բազմասկավառակային Սարքը

en: _Unlock Drive
hy: _Բաց Սկավառակատար

en: _Lock Drive
hy: _Արգելափակել Սկավառակատարը

en: Unable to start %s
hy: Անհարող է սկսել %s

en: Unable to poll %s for media changes
hy: Անհնար է հավաքել %s լրատվամիջոցների փոփոխությունների համար

en: Unable to stop %s
hy: Անկարող է դադարեցնել %s

en: Open in New _Tab
hy: Բացել նոր _էջանիշ

en: Open in New _Window
hy: Բացել Նոր _Պատուհան

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Rename...
hy: Վերանվանում․․․

en: _Mount
hy: _Տեղակայել

en: _Detect Media
hy: _Հայտնաբերել Մեդիա

en: _Format
hy: _Ֆորմատ

en: Places
hy: Տեղեր

en: Show Places
hy: Ցույց տալ տեղերը

en: Backgrounds and Emblems
hy: Հետին պլան և էմբլեմներ

en: _Remove...
hy: _Հեռացնել

en: Add new...
hy: Ավելացնել նորը․․․

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
hy: Կներեք, բայց %s ձևանմուշը չի կարող ջնջվել։

en: Check that you have permission to delete the pattern.
hy: Ստուգել ունե՞ք արդյոք թույտվություններ նմուշը ոչնչացնելու համար

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
hy: Կներեք, բայց %s խորհրդանշանը չի կարող ջնջվել։

en: Check that you have permission to delete the emblem.
hy: Ստուգել արդյո՞ք դուք ունեք թույլտվություններ էմբլեմը ոչնչացնելու համար

en: Select an Image File for the New Emblem
hy: Ընտրել Պատկերի ֆայլը Նոր Խորհրդանշանի համար

en: Create a New Emblem
hy: Ստեղծել Նոր Խորհրդանշան

en: _Keyword:
hy: _Առանցքային բառ

en: _Image:
hy: _Պատկեր

en: Create a New Color:
hy: Կերտել նոր գույն

en: Color _name:
hy: Գույնի _անունը։

en: Color _value:
hy: Գույն _արժեք

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
hy: Ներողություն, բայց դուք չեք կարող փոխարինել վերականգնված պատկերը։

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
hy: Վերամիացումը հատուկ պատկեր է, որը չի կարող ոչնչացվել

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
hy: Կներեք, բայց %s ձևանմուշը չի կարող տեղադրվել։

en: Select an Image File to Add as a Pattern
hy: Ընտրել Պատկերի ֆայլը ավելացնել որպես Նմուշ

en: The color cannot be installed.
hy: Գույնը տեղակայել հնարավոր չէ

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
hy: Ներողություն, դուք պետք է մասնավորեցնեք չօգտագործված գույնի անունը նոր գույնի համար

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
hy: Ներողություն, դուք պետք է մասնավորեցնեք ոչ–դատարկ անուն նոր գույնի համար

en: Select a Color to Add
hy: Ընտրել Ավելացնելու Գույն

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
hy: Ներողություն, "%s"–ը օգտագործելի պատկերային ֆայլ չէ

en: The file is not an image.
hy: Ֆայլը պատկեր չէ

en: Select a Category:
hy: Ընտրել կատեգորիան

en: C_ancel Remove
hy: Հ_եռացնելը ոչնչացնել

en: _Add a New Pattern...
hy: _Ավելացնել նոր նմուշ

en: _Add a New Color...
hy: _Ավելացնել նոր գույն

en: _Add a New Emblem...
hy: _Ավելացնել նոր էմբլեմ

en: Click on a pattern to remove it
hy: Կտտացնել նմուշի վրա այն հեռացնելու համար

en: Click on a color to remove it
hy: Կտտացնել գույնի վրա այն հեռացնելու համար

en: Click on an emblem to remove it
hy: Կտտացնել էմբլեմի վրա այն հեռացնելու համար

en: Patterns:
hy: Նմուշներ

en: Colors:
hy: Գույներ

en: Emblems:
hy: Էմբլեմներ

en: _Remove a Pattern...
hy: _Հեռացնել նմուշը

en: _Remove a Color...
hy: _Հեռացնել գույնը

en: _Remove an Emblem...
hy: _Հեռացնել էմբլեմը

en: File Type
hy: Ֆայլի Տիպ

en: Tags
hy: Թեգ

en: Select folder to search in
hy: Ընտրել որոնելու թղթապանակ

en: Documents
hy: Փաստաթղթեր

en: Music
hy: Երաժշտություն

en: Video
hy: Տեսանյութ

en: Picture
hy: Նկար

en: Illustration
hy: Պատկերազարդում

en: Spreadsheet
hy: Աղյուսակներ

en: Presentation
hy: Ներկայացում

en: Text File
hy: Տեքստային ֆայլ

en: Select type
hy: Ընտրել տիպը

en: Any
hy: Ցանկացածը

en: Other Type...
hy: Աիլ Տիպ․․․

en: 1 Hour
hy: 1 ժամ

en: 1 Day
hy: 1 օր

en: 1 Week
hy: 1 շաբաթ

en: 1 Month
hy: 1 ամիս

en: 6 Months
hy: 6 ամիս

en: 1 Year
hy: 1 տարի

en: Remove this criterion from the search
hy: Հեռացնել այս չափանիշը որոնումից

en: Search Folder
hy: Փնտրել Թղթապանակ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit the saved search
hy: Խմբագրել պահպանված որոնումը

en: Add a new criterion to this search
hy: Ավելացնել նոր չափանիշ այս որոնմանը

en: Go
hy: Գնալ

en: Reload
hy: Վերբեռնել

en: Perform or update the search
hy: Կատարել կամ թարմացնել որոնումը

en: _Search for:
hy: _Փնտրել․

en: Search results
hy: Որոնման արդյունքներ

en: Search:
hy: Որոնել:

en: Close the side pane
hy: Փակել կողային վահանակը

en: _Places
hy: _Տեղեր

en: Open _Location...
hy: Բացել _տեղակայությունը

en: Close P_arent Folders
hy: Փակել հ_իմնադրվածք պանակները

en: Close this folder's parents
hy: Փակել այս պանակի հիմնադրվածքները

en: Clos_e All Folders
hy: Փակե_լ բոլոր պանակները

en: Close all folder windows
hy: Փակել բոլոր պանակների պատուհանները

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hy: Դասավորել փաստաթղթերն ու պանակները ըստ անվան կամ պարունակության

en: Delete all items in the Trash
hy: Հեռացնել թափոն զամբյուղի բոլոր տարրերը։

en: Restore Selected Items
hy: Վերականգնել Ընտրված Տարրերը

en: Restore selected items to their original position
hy: Վերականգնել ընտրված տարրերը իրենց բնօրինակ դիրքորոշման

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
hy: Դուք ցանկանու՞մ եք հեռացնել էջանշանները ձեր ցուցակի գոյություն չունեցող տեղակայությունից

en: Bookmark for Nonexistent Location
hy: Էջանշան՝ գոյություն չունեցող տեղակայության համար

en: You can choose another view or go to a different location.
hy: Դուք կարող եք ընտրել մեկ այլ տեսապատկեր կամ գնալ դեպի այլ տեղակայություն

en: The location cannot be displayed with this viewer.
hy: Տեղակայությունը հնարավոր չէ ցույց տալ այս տեսաբերիչով

en: Content View
hy: Տեսապատկերի բովանդակությունը

en: View of the current folder
hy: Ընթացիկ պանակի տեսապատկերը

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
hy: Նաուտիլիուսը չունի տեղակայված տեսապատկերիչ, որն ընդունակ է ցույց տալ պանակը

en: The location is not a folder.
hy: Տեղակայությունը պանակ չէ

en: Could not find "%s".
hy: Հնարավոր չէ գտնել  "%s".

en: Please check the spelling and try again.
hy: Խնդրվում է կրկին ստուգել ուղղագրությունը և փորձել կրկին։

en: Caja cannot handle "%s" locations.
hy: Caja֊ն չի կարող կարգավորել "%s" տեղակայություններ։

en: Caja cannot handle this kind of location.
hy: Caja֊ն չի կարող կարգավորել այս տեսակի տեղակայությունը։

en: Unable to mount the location.
hy: Անկարող է տեղակայությունը տեղադրել։

en: Access was denied.
hy: Մուտքը արգելվում է

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
hy: Չհաջողվեց ցուցադրել "%s",, քանի որ ընդունող չկարողացավ գտնել։

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
hy: Ստուգեք, որպեսզի ուղղագրությունը ճիշտ լինի և որ ձեր ––––––––––ճիշտ լինեն։

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
hy: Սխալ: %s
    Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ դիտող և կրկին փորձեք:

en: Go to the location specified by this bookmark
hy: Գնալ այս էջանշանի մասնավորեցրած տեղակայությունը

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy: Caja֊ն ազատ ծրագրային ապահովում է, դուք կարող եք վերաբաշխել և/կամ ձևափոխել այն՝ համաձայն GNU Համընդհանուր Հանրային Արտոնագրի պայմանների, ինչպես հրապարակվել է Ազատ Ծրագրային Ապահովության Հիմնադրամում, կամ տարբերակ 2 լիցենզիայի, կամ (ձեր ընտրությամբ) ցանկացած ավելի ուշ տարբերակը։

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hy: Caja-ն տարածվում է այն հույսով, որ օգտակար կլինի, սակայն ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՒԷ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ; բացակայում են նույնիսկ ՎԱՃԱՌՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԲԱՎԱՐԱՐ ՈՐԱԿԸ կամ ՈՐՈՇ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԿԻՐԱՌԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Մանրամասները տեսեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի մեջ։

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
hy: դուք պետք է ընդունեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի պատճենը caja֊ի հետ համատեղ, եթե ոչ, ապա գրեք Ազատ Ծրագրային Ապահովման Հիմնադրամ, Inc., 51 Franklin փողոց, Հինգերորդ հարկ, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About Caja
hy: Caja֊ի մասին

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
hy: Caja֊ն Ձեզ հնարավորություն է տալիս կազմակերպել ֆայլերը և թղթապանակները, երկուսն էլ Ձեր համակարգչի վրա և օնլայն։

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: Close this folder
hy: Փակել այս պանակ

en: _Backgrounds and Emblems...
hy: _Հետին պլան և էմբլեմներ

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
hy: Պատկերակել նմուշները, գույները և էմբլեմները, որոնք կարող են օգտագործվել գործարկողի բնութագրիչ տեսքի համար

en: Prefere_nces
hy: Պարամետր_եր

en: Edit Caja preferences
hy: Խմբագրել նաուտիլիուսի պարամետրերը

en: Open _Parent
hy: Բացել _հիմնադրվածքը

en: Open the parent folder
hy: Բացել հիմնադրվածք պանակը

en: Stop loading the current location
hy: Դադարեցնել ընթացիկ դիրքի բեռնումը

en: _Reload
hy: _Վերբեռնում

en: Reload the current location
hy: Վերբեռնել ընթացիկ տեղակայությունը

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Display Caja help
hy: Ցույց տալ նաուտիլիուսի ձեռնարկը

en: _About
hy: _Մասին

en: Display credits for the creators of Caja
hy: Ցուցադրել նաուտիլիուսի կերտողների անունները

en: Zoom _In
hy: Մեծացնել մասշտաբը

en: Increase the view size
hy: Մեծացնել տեսքի չափը

en: Zoom _Out
hy: Փոքրացնել _Մասշտաբը

en: Decrease the view size
hy: Նվազեցնել տեսքի չափը

en: Normal Si_ze
hy: Նորմալ չա_փս

en: Use the normal view size
hy: Օգտագործել տեսքի նորմալ չափը

en: Connect to _Server...
hy: Միանալ _սերվերին

en: Connect to a remote computer or shared disk
hy: Միացեք հեռադիր քոմփյութերին կամ բաժանված սկավառակին

en: _Home Folder
hy: _Տուն Թղթապանակ

en: _Computer
hy: _Համակարգիչ

en: _Network
hy: _Ցանց

en: T_emplates
hy: Շ_աբլոններ

en: Open your personal templates folder
hy: Բացեք Ձեր անձնական կաղապարների թղթապանակը

en: _Trash
hy: _Թափոն զամբյուղ

en: Open your personal trash folder
hy: Բացեք Ձեր անձնական աղբարկղի թղթապանակը

en: Show _Hidden Files
hy: Ցույց տալ _թաքնված ֆայլերը

en: Toggle the display of hidden files in the current window
hy: Ցույց տալ թաքնված ֆայլերը ընթացիկ պատուհանում

en: _Up
hy: _Վերև

en: _Home
hy: _Սեփական տուն

en: Loading...
hy: Բեռնում...

en: These files are on an Audio CD.
hy: Այդ ֆայլերը Աուդիո Կոմպակտ Սկավառակի վրա են։

en: These files are on an Audio DVD.
hy: Այդ ֆայլերը Աուդիո DVD֊ի վրա են։

en: These files are on a Video DVD.
hy: Այդ ֆայլերը Վիդեո DVD֊ի վրա են։

en: These files are on a Video CD.
hy: Այդ ֆայլերը Վիդեո սկավառակի վրա են։

en: These files are on a Super Video CD.
hy: Այդ ֆայլերը Սուպեր Վիդեո սկավառակի վրա են։

en: These files are on a Photo CD.
hy: Այս ֆայլերը լազերային սկավառակի լուսանկարների վրա են:

en: These files are on a Picture CD.
hy: Այս ֆայլերը լազերային սկավառակի նկարների վրա են:

en: The media contains digital photos.
hy: Միջոցները պարունակում են թվային լուսանկարներ:

en: These files are on a digital audio player.
hy: Այս ֆայլերը թվային ձայնային խաղացողի վրա են:

en: The media contains software.
hy: Կրիչները պարունակում են ծրագիր:

en: The media has been detected as "%s".
hy: Միջավայրերը հայտնաբերվել են ինչպես "%s".

en: Zoom In
hy: Մեծացնել

en: Zoom Out
hy: Փոքրացնել

en: Zoom to Default
hy: Նախնականի մասշտաբը մեծացնել

en: Zoom
hy: Պատկերման մասշտաբ

en: Set the zoom level of the current view
hy: Սահմանել ընթացիկ տեսապատկերման մասշտաբը

en: Background
hy: Ֆոն

en: E_mpty Trash
hy: Դ_ատարկ թափոն զամբյուղ

en: Create L_auncher...
hy: Կերտել գ_ործարկիչ

en: Create a new launcher
hy: Ստեղծել նոր գործարկիչ

en: Change Desktop _Background
hy: Փոխել աշխատասեղանի _հետին պլանը

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
hy: Ցույց տալ պատուհանը, որը ձեզ թույլ է տալիս սահմանել ձեր աշխատանքային սեղանի հետին պլանի նկարը և գույնը։

en: Empty Trash
hy: Դատարկ Աղբարկղ

en: _Desktop
hy: _Աշխատանքային սեղան

en: The desktop view encountered an error.
hy: Աշխատանքային սեղանի տեսաբերման պրոցեսում սխալ է կատարվել

en: The desktop view encountered an error while starting up.
hy: Աշխատանքային սեղանի տեսաբերման պրոցեսում, միացման ժամանակ սխալ է կատարվել

en: Select Items Matching
hy: Ընտրել Համապատասխան Տարրեր

en: _Pattern:
hy: Շաբլոն

en: Examples:
hy: Օրինակներ:

en: Save Search as
hy: Պահպանել Որոնում ինչպես

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: Search _name:
hy: Որոնել  _անուն։

en: _Folder:
hy: _Թղթապանակ:

en: Select Folder to Save Search In
hy: Ընտրել Թղթապանակ Որոնման մեջ Պահպանելու

en: "%s" selected
hy: "%s"–ը ընտրված է

en: Free space: %s
hy: Ազատ տարածություն: %s

en: %s, Free space: %s
hy: %s, Ազատ տարածք: %s

en: Open parent location
hy: Բացել հիմնադրվածք տեղակայությունը

en: Open parent location for the selected item
hy: Բացել ընտրված տարրի հիմնադրվածք տեղակայությունը

en: Run "%s" on any selected items
hy: Գործարկել "%s"–ը ցանկացած ընտրված տարրի համար

en: Create Document from template "%s"
hy: Կերտել փաստաթուղթ շաբլոնից "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hy: Այս պանակի բոլոր գործարկվող ֆայլերը կհայտնվեն Scripts, սցենարներ ցանկի մեջ

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
hy: Ցանկից ընտրելով սցենարները այդ սցենարը կգործարկվի որևէ այլ ընտրված տարրի հետ

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
hy: Այս թղթապանակում բոլոր գործարկվող ֆայլերը կհայտնվեն Scripts ընտրացանկի մեջ։ Ընտրացանկից ընտրելով Scripts կկատարվի այդ ենթածրագիրը։
    
    Երբ ենթածրագիրը ավարտվում է տեղային թղթապանակից, այն կարող է անցնել ընտրված ֆայլի անուններին։ Երբ ավարտվում է հեռավոր թղթապանակից (օրինակ թղթապանակը ցույց է տալիս վեբկայքը կամ ftp բովանդակությունը), ենթածրագիրը ոչ մի պարամետրի չի անցնի։
    
    Բոլոր դեպքերում միջավայրի փոփոխականների իրականացումը սահմանվում է ըստ Caja֊ի, որ ենթածրագրերը կարող են օգտագործվել․
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS։ Նորտող―բաժանված ուղիները ընտրված ֆայլերի (միայն, եթե տեղական)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS։ Նոր֊տող֊բաժանված URI֊ներ ընտրված ֆայլերի համար
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI ընթացիկ դիրքի համար
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: Ընթացիկ պատուհանի դիրքը և չափը
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: Նոր֊տող֊բաժանված ուղղիներ ընտրված ֆայլերի համար բաժանել֊տեսք պատուհանի ոչ ակտիվ ենթապատուհանի մեջ (եթե միայն տեղական)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: Նոր֊տող֊բաժանված URI֊ներ ընտրված ֆայլերի համար բաժանել֊տեսք պատուհանի ոչ ակտիվ ենթապատուհանի մեջ 
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI ընթացիկ դիրքի համար բաժանել֊տեսք պատուհանի ոչ ակտիվ ենթապատուհանի մեջ

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
hy: "%s" կտեղափոխվի եթե ըտրեք Փակցնել հրամանը

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
hy: "%s"-ը կպատճենահանվի, եթե դուք ընտրեք զետեղել հրահանգը

en: There is nothing on the clipboard to paste.
hy: Տվյալների փոխանակման բուֆերում զետեղելու ոչինչ չկա

en: Unable to unmount location
hy: Անհնար է չտեղակայել դիրքը

en: Unable to eject location
hy: Անհնար է հեռացնել տեղակայությունը

en: Unable to stop drive
hy: Անհնար է գործարկումը դադարեցնել

en: Connect to Server %s
hy: Միացնել սերվերին %s

en: _Connect
hy: _Միացնել

en: Link _name:
hy: Հղում _անուն:

en: Create _Document
hy: Ստեղծել _Փաստաթուղթ

en: Open Wit_h
hy: Բացել Միասի_ն

en: Choose a program with which to open the selected item
hy: Ընտրել ծրագիրը, որով պետք է բացել ընտրված տարրը

en: _Properties
hy: _Հատկություններ

en: View or modify the properties of each selected item
hy: Տեսաբերել կամ փոփոխել յուրաքանչյուր ընտրված տարրի հատկությունները

en: Create _Folder
hy: Կերտել _պանակ

en: Create a new empty folder inside this folder
hy: Այս պանակի մեջ կերտել նոր դատարկ պանակ

en: No templates installed
hy: Չտեղադրված կաղապարներ

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
hy: _Դատարկ ֆայլ

en: Create a new empty file inside this folder
hy: Կերտել նոր դատարկ ֆայլ այս պանակի մեջ

en: Open the selected item in this window
hy: Այս պատուհանում բացել ընտրված տարրը

en: Open in Navigation Window
hy: Բացել նավիգացիոն պատուհանը

en: Open each selected item in a navigation window
hy: Յուրաքանչյուր ընտրված տարր բացել նավիգացիոն պատուհանում

en: Open each selected item in a new tab
hy: Յուրաքանչյուր ընտրված տարր բացել նոր էջում

en: Open in _Folder Window
hy: Բացել _Թղթապանակի Պատուհանի մեջ

en: Open each selected item in a folder window
hy: Բացել յուրաքանչյուր ընտրված տարրը մի թղթապանակի պատուհանից

en: Other _Application...
hy: Այլ _Դիմում ...

en: Choose another application with which to open the selected item
hy: Ընտրել այլ կիրառական ծրագիր,որով բացել ընտրված տարրը

en: Open With Other _Application...
hy: Բացել մեկ այլ _Ծրագիր...

en: _Open Scripts Folder
hy: _Բացել սցենարների պանակը

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
hy: Ցույց տալ այս ցանկի մեջ հայտնվող սցենարները պարունակող պանակը

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hy: Պատրաստել ընտրված ֆայլերը, որոնք պետք է տեղափոխել զետեղել հրահանգով

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hy: Պատրաստել ընտրված ֆայլերը, որոնք պետք է պատճենել զետեղել հրահանգով

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hy: Տեղափոխել կամ պատճենել ֆայլերը, որոնք նախկինում ընտրվել են կտրել կամ պատճենել հրահանգներով

en: _Paste Into Folder
hy: _Զետեղել պանակի մեջ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hy: Տեղափոխել կամ պատճենել ֆայլերը, որոնք նախկինում ընտրվել են կտրել կամ պատճենել հրահանգներով ընտրված պանակների մեջ

en: Cop_y to
hy: Պատճենել

en: M_ove to
hy: Տեղափոխել

en: Select all items in this window
hy: Ընտրել այս պատուհանի բոլոր տարրերը

en: Select I_tems Matching...
hy: Ընտրել համապատասխան Տարրերը...

en: Select items in this window matching a given pattern
hy: Ընտրել տարրը այս պատուհանում, որը համաատասխանում է տվյալ նմուշին

en: _Invert Selection
hy: _Շրջել Ընտրությունը

en: Select all and only the items that are not currently selected
hy: Ընտրել բոլոր և միայն այն տարրերը որոնք ներկայումս ընտրված չեն

en: D_uplicate
hy: կրկն_օրինակել

en: Duplicate each selected item
hy: Կրկնօրինակել յուրաքանչյուր ընտրված տարր

en: Create a symbolic link for each selected item
hy: Կերտել սիմվոլիկ հղում յուրաքանչյուր ընտրված տարրի համար

en: _Rename...
hy: _Վերանվանել

en: Rename selected item
hy: Վերանվանել ընտրված տարրը

en: Move each selected item to the Trash
hy: Տեղափոխել յուրաքանչյուր ընտրված տարր թափոն զամբյուղի մեջ

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
hy: Հեռացնել յուրաքանչյուր ընտրված տարր առանց թափոն զամբյուղի մեջ տեղափոխելու

en: _Restore
hy: _Վերականգնել

en: _Undo
hy: _Հետադարձել

en: Undo the last action
hy: Հետադարձել վերջին գործողությունը

en: _Redo
hy: _Կրկնել

en: Redo the last undone action
hy: Կրկնել վերջին չարված գործողությունը

en: Reset View to _Defaults
hy: Տեսաբերումը կրկնակի միացնել ըստ _նախնականի

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
hy: Տեսակավորման կարգը և պատկերման մասշտաբի մակարդակը համապատասպանեցնել այս տեսաբերման պարամետրերին։

en: Connect To This Server
hy: Միանալ այս սերվերին

en: Make a permanent connection to this server
hy: Կատարել մշտական միացում այս սերվերի հետ

en: Mount the selected volume
hy: Միացնել ընտրված հատորը

en: Unmount the selected volume
hy: Անջատել ընտրված հատորը

en: Eject the selected volume
hy: Դուրս բերել ընտրված հատորը

en: Format the selected volume
hy: Ընտրված հատորի Ֆորմատը

en: Start the selected volume
hy: Սկսել ընտրված ուժգնությունը

en: Stop the selected volume
hy: Դադարեցնել ընտրված ուժգնությունը

en: Detect media in the selected drive
hy: Հայտնաբերել լրատվամիջոցները ընտրված սարքում

en: Mount the volume associated with the open folder
hy: Տեղադրել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Unmount the volume associated with the open folder
hy: Ապամոնտաժել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Eject the volume associated with the open folder
hy: Խմբագրել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Format the volume associated with the open folder
hy: Ֆորմատավորել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Start the volume associated with the open folder
hy: Սկսել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Stop the volume associated with the open folder
hy: Դադարեցնել ծավալի հետ կապված բաց թղթապանակը

en: Open File and Close window
hy: Բացել ֆայլը և փակել պատուհանը

en: Sa_ve Search
hy: Պա_հպանել Որոնումը

en: Save the edited search
hy: Պահպանել խմբագրված որոնումը

en: Sa_ve Search As...
hy: Պահպանել Որոնումը Որպես...

en: Save the current search as a file
hy: Պահպանել ներկայիս որոնումը որպես ֆայլ

en: Open this folder in a navigation window
hy: Բացել այս պանակը նավիգացիոն պատուհանում

en: Open this folder in a new tab
hy: Բացել այս թղթապանակը նոր էջանիշից

en: Open this folder in a folder window
hy: Բացել այս թղթապանակը թղթապանակի պատուհանից

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
hy: Պատրաստել այս պանակը, որը պետք է հեռացվի զետեղել հրահանգով

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
hy: Պատրաստել այս պանակը, որը պետք է պատճենվի զետեղել հրահանգով

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
hy: Տեղափոխել կամ պատճենել ֆայլերը, որոնք նախկինում ընտրվել են կտրել կամ պատճենել հրահանգներով ընտրված պանակների մեջ

en: Move this folder to the Trash
hy: Տեղափոխել այս պանակը թափոն զամբյուղի մեջ

en: Delete this folder, without moving to the Trash
hy: Հեռացնել այս պանակը առանց տեղափոխելու թափոն զամբյուղի մեջ

en: Mount the volume associated with this folder
hy: Տեղադրել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: Unmount the volume associated with this folder
hy: Ապատեղադրել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: Eject the volume associated with this folder
hy: Մերժել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: Format the volume associated with this folder
hy: Ֆորմատավորել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: Start the volume associated with this folder
hy: Սկսել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: Stop the volume associated with this folder
hy: Դադարեցնել ձայնի հետ կապված այս թղթապանակը

en: View or modify the properties of this folder
hy: Դիտել կամ փոփոխել այս թղթապանակի հատկությունները

en: _Other pane
hy: _Այլ վահանակ

en: Copy the current selection to the other pane in the window
hy: Պատճենել ընթացիկ ընտրությունը դեպի այլ վահանակ պատուհանի մեջ

en: Move the current selection to the other pane in the window
hy: Տեղափոխել ընթացիկ ընտրությունը դեպի այլ վահանակ պատուհանի մեջ

en: Copy the current selection to the home folder
hy: Պատճենել ընթացիկ ընտրությունը դեպի տուն թղթապանակ

en: Move the current selection to the home folder
hy: Տեղափոխել ընթացիկ ընտրությունը դեպի տուն թղթապանակ

en: Copy the current selection to the desktop
hy: Պատճենել ընթացիկ ընտրությունը աշխատասեղանի վրա

en: Move the current selection to the desktop
hy: Տեզափոխել է ընթացիկ ընտրությունը աշխատասեղանի վրա

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
hy: Գործարկել կամ կառավարել %s–օ սցենարները

en: _Scripts
hy: _Սցենարներ

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
hy: Տեղափոխել բաց թղթապանակը զամբյուղից դեպի "%s"

en: Start the selected drive
hy: Սկսել ընտրված սարքը

en: Connect to the selected drive
hy: Միացնել ընտրված սարքը

en: _Start Multi-disk Drive
hy: _Սկսել Բազմասկավառակ Սարքը

en: Start the selected multi-disk drive
hy: Սկսել ընտրված բազմասկավառակ սարքը

en: U_nlock Drive
hy: Ապաարգելափակել Սարքը

en: Unlock the selected drive
hy: Ապաարգելափակել ընտրված սարքը

en: Stop the selected drive
hy: Դադարեցնել ընտրված սարքը

en: Safely remove the selected drive
hy: Ապահով կերպով հեռացնել ընտրված սարքը

en: _Disconnect
hy: _Անջատել

en: Disconnect the selected drive
hy: Անջատել ընդրված սարքը

en: _Stop Multi-disk Drive
hy: _Կանգնեցնել Բազմասկավառակային Սարքը

en: Stop the selected multi-disk drive
hy: Դադարեցնել ընտրված բազմասկավառակ սկավառակատարը

en: Lock the selected drive
hy: Արգելափակել ընտրված սկավառակատարը

en: Start the drive associated with the open folder
hy: Սկսել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Connect to the drive associated with the open folder
hy: Միացնել բազմասկավառակ ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
hy: Սկսել բազմասկավառակ ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Unlock the drive associated with the open folder
hy: Բացել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: _Stop the drive associated with the open folder
hy: _Կանգնեցնել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Safely remove the drive associated with the open folder
hy: Ապահով կերպով հեռացնել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Disconnect the drive associated with the open folder
hy: Անջատել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
hy: Կանգնեցնել ասոցացված բազմասկավառակ սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Lock the drive associated with the open folder
hy: Արգելափակել ասոցացված սկավառակատարը բաց թղթապանակով

en: Browse in New _Window
hy: Փնտրել նոր _Պատուհանում

en: Browse in New _Tab
hy: Փնտրել Նոր _Էջ

en: _Delete Permanently
hy: _Ջնջել մշտապես

en: Delete the open folder permanently
hy: Հեռացնել բաց պանակը շարունակաբար

en: Move the open folder to the Trash
hy: Տեղափոխել բաց պանակը թափոն զամբյուղի մեջ

en: _Open With %s
hy: _Բացել Միասին %s

en: Delete all selected items permanently
hy: Բոլոր ընտրված տարրերը շարունակաբար հեռացնել

en: View or modify the properties of the open folder
hy: Տեսաբերել կամ փոփոխել բաց պանակի հատկությունները

en: Download location?
hy: Ներբեռնե՞լ տեղակայությունը

en: You can download it or make a link to it.
hy: Դուք կարող եք ներբեռնել այն կամ հղում կատարել դրան

en: Make a _Link
hy: Կերտել _հղում

en: _Download
hy: _Ներբեռնում

en: Drag and drop is not supported.
hy: Քաշել և նետելը աջակցում չունի

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
hy: Քաշել և նետելը աջակցում ունի միայն տեղային ֆայլերի համակարգում

en: An invalid drag type was used.
hy: Ահնամապատասխան քաշել տեսակ է օգտագործվել

note: Translators: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
hy: Կրճատված text.txt

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
hy: Կրճատված տվյալներ

en: Undo
hy: Ետ շրջել

en: Redo
hy: Կրկնել

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Command
hy: Հրահանգ

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
hy: Դուք ունեք թույլտվություններ, որոնք անհրաժեշտ են "%s"–ի պարունակությունը տեսաբերելու համար

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
hy: "%s" չհաջողվեց գտնել։ Գուցե այն վերջերս ջնջվել է։

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
hy: Ներեցեք, չի կարող ցույց տալ բոլոր բովանդակությունը "%s":%s

en: The folder contents could not be displayed.
hy: Պանակի պարունակությունը չի հաջողվել ցույց տալ

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
hy: "%s" անունը արդեն օգտագործվել է այս պանակում։ Խնդրվում է օգտագործել այլ անուն։

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
hy: Այս պանակում "%s" չկա։ Հավանաբար այն հենց նոր տեղափոխվել է կամ հեռացվել։

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
hy: Դուք չունեք վերանվանման համար անհրաժեշտ թույլտվությունները "%s"

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
hy: "%s" անունը անհամապատասխան անուն է, որովհետև այն պարունակում է"/" սիմվոլը։ Խնդրվում է օգտագործել այլ անուն։

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
hy: "%s" անունը անհամապատասխան անուն է։ Խնդրվում է օգտագործել այլ անուն։

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
hy: Ներեցեք, չի կարող վերանվանել "%s" դեպի "%s":%s

en: The item could not be renamed.
hy: Տարրը չի կարող վերանվանվել

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
hy: Դուք չունեք համապատասխան թույլտվությունները "%s"–ի խումբը փոխելու համար

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
hy: Ներեցեք, հնարավոր չէ փոխել խումբը "%s": %s

en: The group could not be changed.
hy: Խումբը հնարավոր չէ փոխել

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
hy: Ներեցեք, հնարավոր չէ փոխել սեփականատիրոջը "%s": %s

en: The owner could not be changed.
hy: Սեփականատիրոջը փոխել հնարավոր չէ

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
hy: Ներեցեք, հնաչրավոր չէ փոխել թույլտվությունները "%s":%s

en: The permissions could not be changed.
hy: Թույլտվությունները փոխել հնարավոր չէ

en: Renaming "%s" to "%s".
hy: Վերանվանում "%s"ից "%s"–ի

en: by _Name
hy: Ըստ _անվան

en: Keep icons sorted by name in rows
hy: Պատկերակները պահել տողերով՝ տեսակավորված ըստ անվան

en: by _Size
hy: Ըստ _չափսի

en: Keep icons sorted by size in rows
hy: Պատկերակները պահել տողերով՝ տեսակավորված ըստ չափսի

en: by _Type
hy: Ըստ _տեսակի

en: Keep icons sorted by type in rows
hy: Պատկերակները պահել տողերով՝ տեսակավորված ըստ տեսակի

en: by Modification _Date
hy: Ըստ մոդիֆիկացիաների _ամսաթիվ

en: Keep icons sorted by modification date in rows
hy: Պատկերակները պահել տողերով՝ տեսակավորված ըստ մոդիֆիկացիաների

en: by _Emblems
hy: Ըստ _էմբլեմների

en: Keep icons sorted by emblems in rows
hy: Պատկերակները պահել տողերով՝ տեսակավորված ըստ էմբլեմների

en: by T_rash Time
hy: Ըստ Վնասված Ժամանակի

en: Keep icons sorted by trash time in rows
hy: Պահել պատկերանշանները տեսակավորված, ըստ զամբյուղի ժամանակի տողերի մեջ

en: _Organize Desktop by Name
hy:  _Կազմակերպել Աշխատանքային էկրանը ըստ Անունի

en: Arran_ge Items
hy: Դասավո_րել տարրերը

en: Resize Icon...
hy: Չափափոխել Պատկերակը ...

en: Make the selected icon resizable
hy: Ընտրված պատկերանշանը դարձնել չափափոխելի

en: Restore Icons' Original Si_zes
hy: Վերականգնել պատկերակների նախնական չա_փսը

en: Restore each selected icon to its original size
hy: Վերականգնել յուրաքանչյուր ընտրված պատկերակ իր նախնական չափսին

en: _Organize by Name
hy: _Կազմակերպել ըստ անվան

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
hy: Պատկերակները վերադասավորել դրանք պատուհանների մեջ տեղավորելու և համընկնումից խուսափելու համար

en: Compact _Layout
hy: Խտացված _դասավորություն

en: Toggle using a tighter layout scheme
hy: Փոխարկել օգտագործելով առավել խիտ սխեմա

en: Re_versed Order
hy: Հա_կադարձ կարգ

en: Display icons in the opposite order
hy: Պատկերակները ցույց տալ հակառակ կարգով

en: _Keep Aligned
hy: _Պահպանել շարքը

en: Keep icons lined up on a grid
hy: Պատկերակները պահել ցանցի վրա՝ շարքով

en: _Manually
hy: _Ձեռքով կառավարվող

en: Leave icons wherever they are dropped
hy: Թողնել պատկերակները այնտեղ որտեղ դրված են

en: By _Name
hy: Ըստ _անվան

en: By _Size
hy: Ըստ _չափսի

en: By _Type
hy: Ըստ _տեսակի

en: By Modification _Date
hy: Ըստ մոդիֆիկացիայի _ամսաթվի

en: By _Emblems
hy: Ըստ _էմբլեմների

en: By T_rash Time
hy: Վնասված ժամանակով

en: Restore Icon's Original Si_ze
hy: Վերականգնել պատկերակի նախնական չա_փսը

en: pointing at "%s"
hy: ցույց է տալիս "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
hy: _Պատկերակներ

en: The icon view encountered an error.
hy: Պատկերակի տեսաբերման ժամանակ սխալ է կատարվել

en: The icon view encountered an error while starting up.
hy: Գործարկման պահին պատկերակի տեսաբերումը  սխալ կատարվեց

en: Display this location with the icon view.
hy: Այս տեղակայությունը ցույց տալ պատկերակի տեսաբերմամբ

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Compact
hy: _Հակիրճ

en: The compact view encountered an error.
hy: Կոմպակտ տեսքի հանդիպած սխալ։

en: The compact view encountered an error while starting up.
hy: Կոմպակտ տեսքի հանդիպած սխալ, իսկ սկսումը։

en: Display this location with the compact view.
hy: Ցուցադրել այս դիրքը կոմպակտ տեսքով։

en: (Empty)
hy: (Դատարկ)

en: %s Visible Columns
hy: %s տեսանելի շարքեր

en: Choose the order of information to appear in this folder:
hy: Ընտրել այս թղթապանակում ինֆորմացիայի հայտնվելու կարգը․

en: Visible _Columns...
hy: Տեսանելի _շարքեր

en: Select the columns visible in this folder
hy: Ընտրել այս պանակի մեջ տեսանելի շարքերը

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
hy: _Ցուցակ

en: The list view encountered an error.
hy: Ցուցակի տեսաբերումը սխալ է կատարվել

en: The list view encountered an error while starting up.
hy: Գործարկման պահին ցուցակի տեսաբերումը  սխալ կատարվեց

en: Display this location with the list view.
hy: Ցույց տալ այս տեղակայությունը ցուցակի տեսաբերմամբ

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
hy: Դուք չեք կարող վերագրել ավելի քան մեկ գործարկողի պատկերանշան միաժամանակ։

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: %s Properties
hy: %s Հատկություններ

en: Cancel Group Change?
hy: Ոչնչացնե՞լ խմբի փոփոխությունը

en: Cancel Owner Change?
hy: Ոչնչացնե՞լ սեփականատիրոջ փոփոխումը

en: nothing
hy: ոչինչ

en: unreadable
hy: անընթեռելի

en: (some contents unreadable)
hy: (որոշ անընթեռնելի բովանդակություններ)

en: Contents:
hy: Բովանդակություն

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
hy: օգտագործված

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
hy: ազատ

en: Total capacity:
hy: Ընդհանուր տարողություն։

en: Filesystem type:
hy: Ֆայլային համակարգի տեսակը։

en: Basic
hy: Հիմնական

en: Link target:
hy: Հղման նշանակետ

en: Volume:
hy: Ծավալ

en: Accessed:
hy: Մատչելի

en: Modified:
hy: Մոդիֆիկացված։

en: Created:
hy: Ստեղծված:

en: Free space:
hy: Ազատ տարածություն

en: _Read
hy: Ընթերցում

en: _Write
hy: Գրել

en: E_xecute
hy: Կ_ատարել

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
hy: ոչ

en: list
hy: ցուցակ

en: read
hy: կարդալ

en: create/delete
hy: ստեզծել/ջնջել

en: write
hy: գրել

en: access
hy: մուտք

en: Access:
hy: Մուտք։

en: Folder access:
hy: Թղթապանակի մուտք:

en: File access:
hy: Ֆայլի մուտք։

en: List files only
hy: Միայն ֆայլերի ցուցակը

en: Access files
hy: Ֆայլերի մուտք

en: Create and delete files
hy: Ստեղծել և ջնջել ֆայլերը

en: Read-only
hy: Կարդալ միայն

en: Read and write
hy: Կարդալ և գրել

en: Special flags:
hy: Հատուկ դրոշներ

en: Set _user ID
hy: Սահմանել _գործարկողի իդենտիֆիկացիան

en: Set gro_up ID
hy: Սահմանել խմբ_ի իդենտիֆիկացիան

en: _Sticky
hy: _Կպչուն

en: _Owner:
hy: _Սեփականատեր:

en: Owner:
hy: Սեփականատեր

en: _Group:
hy: _Խումբ

en: Group:
hy: Խումբ

en: Others
hy: Մյուսները

en: Execute:
hy: Կատարել:

en: Allow _executing file as program
hy: Թույլ տալ _իրականացնել ֆայլը որպես ծրագիր

en: Others:
hy: Այլ

en: Folder Permissions:
hy: Թղթապանակի Թույլտվություններ։

en: File Permissions:
hy: Ֆայլի Թույլտվություններ

en: Text view:
hy: Տեքստի տեսաբերում

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
hy: Դուք սեփականատերը չեք, այնպես որ դուք չեք կարող փոխել այդ թույլտվությունները։

en: SELinux context:
hy: SELinux կոնտեքստ։

en: Last changed:
hy: Վերջին փոփոխությունը

en: Apply Permissions to Enclosed Files
hy: Գործածել Կից Ֆայլերի Թույլատվությունները

en: The permissions of "%s" could not be determined.
hy: "%s"–ի փոփոխությունները հնարավոր չէ հայտնաբերել

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hy: Ընտրված ֆայլի թույտվությունները հնարավոր չէ հայտնաբերել

en: Creating Properties window.
hy: Կերտել հատկությունների պատուհան

en: Select Custom Icon
hy: Ընտրել Գործարկողի պատկերակը

en: Tree
hy: Ծառ

en: Show Tree
hy: Ցույց տալ ծառը
