caja 1.25.3 - en to eo translation catalogue (1106 entries)

en: _Patterns
eo: Ŝablonoj

en: Drag a pattern tile to an object to change it
eo: Treni ŝablonon al objekto por ŝanĝi ĝin

en: Blue Ridge
eo: Blua kresto

en: Blue Rough
eo: Malglata bluo

en: Blue Type
eo: Blua tipo

en: Brushed Metal
eo: Polurita metalo

en: Burlap
eo: Dreliko

en: Camouflage
eo: Kamuflaĵo

en: Chalk
eo: Kreto

en: Cork
eo: Korko

en: Countertop
eo: Abstrakta

en: Dark GNOME
eo: Malhela GNOME

en: Dots
eo: Punktoj

en: Fibers
eo: Fibroj

en: Fleur De Lis
eo: Lilia floro

en: Floral
eo: Flora

en: Fossil
eo: Fosilio

en: Green Weave
eo: Verda teksaĵo

en: Ice
eo: Glacio

en: Manila Paper
eo: Papero de manilo

en: Moss Ridge
eo: Muskaĵo

en: Numbers
eo: Nombroj

en: Ocean Strips
eo: Oceanaj strioj

en: Purple Marble
eo: Purpura marmoro

en: Ridged Paper
eo: Ĉifita papero

en: Rough Paper
eo: Aspra papero

en: Sky Ridge
eo: Ĉiela kresto

en: Snow Ridge
eo: Neĝa kresto

en: Stucco
eo: Stuko

en: Terracotta
eo: Terakoto

en: Wavy White
eo: Blanka ondo

en: C_olors
eo: K_oloroj

en: Drag a color to an object to change it to that color
eo: Treni koloron al objekto por kolorigi ĝin

en: Orange
eo: Oranĝa

en: Tangerine
eo: Klementino

en: Grapefruit
eo: Grapfrukto

en: Ruby
eo: Rubeno

en: Pale Blue
eo: Pala bluo

en: Sky
eo: Ĉielo

en: Danube
eo: Danubo

en: Violet
eo: Viola

en: Sea Foam
eo: Mara ŝaŭmo

en: Leaf
eo: Folio

en: Deep Teal
eo: Marĉanaso

en: Dark Cork
eo: Malhela korko

en: Mud
eo: Koto

en: Fire Engine
eo: Fajrestingilo

en: Envy
eo: Envio

en: Azul
eo: Blua

en: Lemon
eo: Citrono

en: Bubble Gum
eo: Maĉgumo

en: White
eo: Blanka

en: Apparition
eo: Apero

en: Silver
eo: Arĝenta

en: Concrete
eo: Konkreta

en: Shale
eo: Skisto

en: Granite
eo: Granito

en: Eclipse
eo: Eklipso

en: Charcoal
eo: Karbo

en: Onyx
eo: Onikso

en: Black
eo: Nigra

en: _Emblems
eo: _Emblemoj

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
eo: Treni emblemon al objekto por aldoni ĝin al objekto

en: Erase
eo: Gumo

en: Caja
eo: Naŭtilo

en: File manager for the MATE desktop environment
eo: Dosier-mastrumilo por la labortabla ĉirkaŭaĵo MATE

en: Autorun Prompt
eo: Invito de aŭtofunkcii

en: File Browser
eo: Dosierfoliumilo

en: Browse the file system with the file manager
eo: Foliumi dosiersistemon per dosiera mastrumilo

en: Computer
eo: Komputilo

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eo: Foliumu ĉiujn lokajn kaj forajn diskojn kaj dosierujojn atingeblajn de ĉi tiu komputilo.

en: File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: File Management
eo: Administrado de dosieroj

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
eo: Ŝanĝi la konduton kaj aperon de dosieradministrilaj fenestroj

en: Open Folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Home Folder
eo: Hejmujo

en: Open your personal folder
eo: Malfermi vian personan dosierujon

en: Saved search
eo: Konservitaj serĉoj

en: Network
eo: Reto

en: Browse bookmarked and local network locations
eo: Foliumi legosignitajn kaj lokajn retlokojn

en: Text
eo: Teksto

en: The text of the label.
eo: La teksto de la etikedo.

en: Justification
eo: Ĝisrandigo

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
eo: La linio-ĝisrandigo en la teksto de la etikedo rilate al aliaj. Ĉi tio ne afektas la ĝisrandigon de la etikedo en ĝia loko.  Vidi GtkMisc::xalign por tio.

en: Line wrap
eo: Linifaldo

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
eo: Se agordita, ĉirkaŭflui liniojn, se la teksto tro larĝiĝas.

en: Cursor Position
eo: Pozicio de la kursoro

en: The current position of the insertion cursor in chars.
eo: La aktuala loko de eniga kursoro en signoj.

en: Selection Bound
eo: Limo de elekto

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
eo: La loko de la kontraŭa rando de la elektaĵo el kursoro en signoj.

en: Cu_t
eo: El_tondi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Paste
eo: _Enmeti

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Show more _details
eo: Montri pli da _detaloj

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Revert
eo: Malfa_ri

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eo: Vi povas haltigi ĉi tiun operacion alklakante sur la butono «Rezigni».

en:  (invalid Unicode)
eo:  (nevalida unikodo)

en: No applications found
eo: Neniu aplikaĵo trovita

en: Ask what to do
eo: Demandi kion fari

en: Do Nothing
eo: Nenion fari

en: Open %s
eo: Malfermi %s

en: Open with other Application...
eo: Malfermi per alia _aplikaĵo...

en: You have just inserted an Audio CD.
eo: Vi ĵus enmetis Son-KD-on.

en: You have just inserted an Audio DVD.
eo: Vi ĵus enmetis Son-DVD-on.

en: You have just inserted a Video DVD.
eo: Vi ĵus enmetis video-DVD-on.

en: You have just inserted a Video CD.
eo: Vi ĵus enmetis video-KD-on.

en: You have just inserted a Super Video CD.
eo: Vi ĵus enmetis super-video-KD-on.

en: You have just inserted a blank CD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan KD-on.

en: You have just inserted a blank DVD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan DVD-on.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan blu-radian diskon.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan alt-densan DVD-on.

en: You have just inserted a Photo CD.
eo: Vi ĵus enmetis foto-KD-on.

en: You have just inserted a Picture CD.
eo: Vi ĵus enmetis KD-on kun bildoj.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon kun ciferecaj fotoj.

en: You have just inserted a digital audio player.
eo: Vi ĵus enmetis ciferecan sonludilon.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon kun programo kun aŭto-lanĉo inteco.

en: You have just inserted a medium.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon.

en: Choose what application to launch.
eo: Elekti aplikaĵon por lanĉi.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
eo: Elekti kiel malfermi "%s" kaj ĉu plenumi ĉi-tiun agon estonte por aliaj datenportiloj de tipo "%s".

en: _Always perform this action
eo: _Ĉiam plenumi ĉi tiun agon

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Unmount
eo: Demeti dat_umportilon

en: Cut the selected text to the clipboard
eo: Eltondi elektitan tekston tondejen

en: Copy the selected text to the clipboard
eo: Kopii elektitan tekston tondejen

en: Paste the text stored on the clipboard
eo: Alglui la teksto konservita je la poŝo

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: Select all the text in a text field
eo: Elekti la tutan tekston en teksta kampo

en: Move _Up
eo: Movi su_pren

en: Move Dow_n
eo: Movi su_ben

en: Use De_fault
eo: Uzi de_faŭlton

en: Name
eo: Nomo

en: The name and icon of the file.
eo: La nomo kaj piktogramo de la dosiero.

en: Size
eo: Grando

en: The size of the file.
eo: La grando de la dosiero.

en: Size on Disk
eo: Grandeco sur disko

en: The size of the file on disk.
eo: La grando de la dosiero sur disko

en: Type
eo: Tipo

en: The type of the file.
eo: Dosiera tipo.

en: Date Modified
eo: Dato ŝanĝiĝis

en: The date the file was modified.
eo: La dato kiam la dosiero estis laste modifita.

en: Date Created
eo: Dato kreita

en: The date the file was created.
eo: La dato kiam la dosiero estis kreita.

en: Date Accessed
eo: Dato atingita

en: The date the file was accessed.
eo: La dato kiam la dosiero estis atingita.

en: Owner
eo: Posedanto

en: The owner of the file.
eo: La posedanto de la dosiero.

en: Group
eo: Grupo

en: The group of the file.
eo: La grupo de la dosiero.

en: Permissions
eo: Permesoj

en: The permissions of the file.
eo: La permesoj de la dosiero.

en: Octal Permissions
eo: Okumaj permesoj

en: The permissions of the file, in octal notation.
eo: La permesoj de la dosiero, okume.

en: MIME Type
eo: MIME-tipo

en: The mime type of the file.
eo: La mime-tipo de la dosiero.

en: SELinux Context
eo: SELinux-kunteksto

en: The SELinux security context of the file.
eo: La SELinux-mime-tipo de la dosiero.

en: Location
eo: Loko

en: The location of the file.
eo: La loko de la dosiero.

en: Extension
eo: Etendaĵo

en: Trashed On
eo: Sendis al rubujo je

en: Date when file was moved to the Trash
eo: Dato kiam la dosiero estis sendita al rubujo

en: Original Location
eo: Originala loko

en: Original location of file before moved to the Trash
eo: Originala loko de la dosiero antaŭ esti movita al rubujo

en: Reset
eo: Reŝargi

en: on the desktop
eo: en labortablo

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
eo: Hejmo de %s

en: Network Servers
eo: Retaj serviloj

en: Trash
eo: Rubujo

en: _Move Here
eo: _Movi ĉi tien

en: _Copy Here
eo: _Kopii ĉi tien

en: _Link Here
eo: _Ligi ĉi tien

en: Set as _Background
eo: Uzi kiel _fono

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Set as background for _all folders
eo: _Agordi kiel fono por ĉiuj dosieroj

en: Set as background for _this folder
eo: Agordi kiel fono por ĉi _tiu dosiero

en: The emblem cannot be installed.
eo: La emblemo ne instaleblas.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
eo: Vi devas specifi ne malplenan ŝlosilvorton por la nova emblemo.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
eo: Pardonu, sed ŝlosilvortoj de la emblemo povas enhavi nur literojn, spacetojn kaj nombrojn.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
eo: Pardonu, sed jam ekzistas emblemo nomata "%s".

en: Please choose a different emblem name.
eo: Bonvolu elekti alian nomon por emblemo.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
eo: Pardonu, ne povas konservi akomoditan emblemon.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
eo: Pardonu, ne povas konservi akomoditan emblemnomon.

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: today at 00:00:00 PM
eo: hodiaŭ je la 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
eo: hodiaŭ je la %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
eo: hodiaŭ je la 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
eo: hodiaŭ je la %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
eo: hodiaŭ, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
eo: hodiaŭ, %-I:%M %p

en: today
eo: hodiaŭ

en: yesterday at 00:00:00 PM
eo: hieraŭ je la 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
eo: hieraŭ je la %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
eo: hieraŭ je la 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
eo: hieraŭ je la %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
eo: hieraŭ, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
eo: hieraŭ, %-I:%M %p

en: yesterday
eo: hieraŭ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
eo: Merkredo, Septembro 00 0000 je la 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eo: %A, %B %-d %Y je la %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
eo: Lun, Okt 00 0000 je la 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eo: %a, %b %-d %Y je la %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
eo: Lun, Okt 00 0000 je la 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
eo: %a, %b %-d %Y je la %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
eo: Okt 00 0000 je la 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
eo: %b %-d %Y je la %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
eo: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
eo: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
eo: %d/%m/%y

en: %'u item | %'u items
eo[0]: %'u elemento
eo[1]: %'u elementoj

en: %'u folder | %'u folders
eo[0]: %'u dosierujo
eo[1]: %'u dosierujoj

en: %'u file | %'u files
eo[0]: %'u dosiero
eo[1]: %'u dosieroj

en: %s (%s bytes)
eo: %s (%s bajtoj)

en: ? items
eo: ? elementoj

en: ? bytes
eo: ? bajtoj

en: unknown type
eo: nekonata tipo

en: unknown MIME type
eo: nekonata MIME-tipo

en: unknown
eo: nekonata

en: program
eo: programo

en: link
eo: ligo

en: Link to %s
eo: Ligo al %s

en: link (broken)
eo: ligilo (interrompita)

en: Merge folder "%s"?
eo: Ĉu kunigi dosierujon "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eo: Kunfandi petos por konfirmacion antaŭ anstataŭi iuj dosieroj en la dosierujo, kiuj konflikti kun la dosieroj tiuj, kiuj esti kopiite.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
eo: Dosierujo pli malnova jam ekziste kun la sama nomo en "1%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
eo: Dosierujo pli nova jam ekziste kun la sama nomo en "1%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
eo: Alia dosierujo kun la sama nomo jam ekziste en "1%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eo: Anstataŭigi ĝin forigos ĉiuj dosieroj en la sama dosierujo.

en: Replace folder "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi dosierujon "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
eo: Dosierujo kun la sama nomo jam ekziste en "1%s".

en: Replace file "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron"%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
eo: Anstataŭigi ĝin anstataŭigu ĝian enhavon.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
eo: Dosiero pli malnova jam ekziste kun la sama nomo en "1%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
eo: Dosiero pli nova jam ekziste kun la sama nomo en "1%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eo: Alia dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en "1%s".

en: Original folder
eo: Originala dosierujo

en: Items:
eo: Eroj:

en: Original file
eo: Originala dosiero

en: Size:
eo: Grando:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Last modified:
eo: Laste modifite:

en: Merge with
eo: Kunfandi kun

en: Replace with
eo: Anstataŭigi per

en: Merge
eo: Kunigi

en: Select a new name for the _destination
eo: Entajpi alian nomon por la _destino

en: Differences...
eo: Diferencoj

en: Apply this action to all files and folders
eo: Apliki ĉi tiun agon al ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj

en: _Skip
eo: Ignori (_s)

en: Re_name
eo: Ali_nomi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Merge Folder
eo: Kunfandi dosierujo

en: File and Folder conflict
eo: Konflikto de dosiero kaj dosierujo

en: File conflict
eo: Dosierkonflikto

en: S_kip All
eo: Ignori ĉiujn (_k)

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Delete _All
eo: Forigi ĉion (_a)

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉiujn (_a)

en: Merge _All
eo: _Kunigi ĉion

en: Copy _Anyway
eo: Kopii t_amen

en: %'d second | %'d seconds
eo[0]: %'d sekundo
eo[1]: %'d sekundoj

en: %'d minute | %'d minutes
eo[0]: %'d minuto
eo[1]: %'d minutoj

en: %'d hour | %'d hours
eo[0]: %'d horo
eo[1]: %'d horoj

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
eo[0]: proksimume %'d horo
eo[1]: proksimume %'d horoj

en: Another link to %s
eo: Alia ligo al %s

note: Translators: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
eo: %'da ligo al %s

en: %'dnd link to %s
eo: %'da ligo al %s

en: %'drd link to %s
eo: %'da ligo al %s

en: %'dth link to %s
eo: %'da ligo al %s

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
eo:  (kopio)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
eo:  (alia kopio)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
eo: a kopio)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
eo: a kopio)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
eo: a kopio)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
eo: a kopio)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
eo: %s (kopio)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
eo: %s (alia kopio)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
eo: %s (%'da kopio)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
eo: Ĉu sendube vi volas forigi "%B" el rubujo por ĉiam?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eo: Se vi forigos elementon, ĝi malaperos por ĉiam.

en: Empty all items from Trash?
eo: Ĉu forigi ĉiujn elementojn el rubujo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj elementoj en la rubujo forprenus por ĉiam.

en: Empty _Trash
eo: Malplenigi _rubujon

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
eo: Ĉu sendube vi deziras forigi por ĉiam "%B"?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi "%B"?

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
eo: Elementoj movita al rubujo povus retrovita ĝis la rubujo estus malplenigita.

en: Move to _Trash
eo: Movi al _rubujon

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
eo[0]: Ankoraŭ %'d dosiero por forigi
eo[1]: Ankoraŭ %'d dosieroj por forigi

en: Deleting files
eo: Forigo de dosieroj

note: Translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
eo[0]: Ankoraŭ %T
eo[1]: Ankoraŭ %T

en: Error while deleting.
eo: Eraro dum forigo.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
eo: Ne eblas forigi dosierojn el ujo "%B", ĉar vi ne havas la rajton vidi ilin.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
eo: Eraro dum akiro de informoj pri la dosieroj en la dosierujo "%B".

en: _Skip files
eo: Trans_salti dosierojn

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujo "%s" ne povis esti kopiita ĉar vi ne havas permeson por legi ĝin.

en: There was an error reading the folder "%B".
eo: Okazis eraro legante la dosierujon "%B".

en: Could not remove the folder %B.
eo: Ne eblis forigi la dosierujon %B.

en: There was an error deleting %B.
eo: Okazis eraro forigante %B.

en: Moving files to trash
eo: Forviŝante dosierojn al rubujo

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
eo[0]: Ankoraŭ %'d dosiero por transloki al rubujo
eo[1]: Ankoraŭ %'d dosieroj por transloki al rubujo

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
eo: Ne eblas movi dosieron rubujen, ĉu vi volas ĝin forigi tuj?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
eo: La dosiero "%B" ne povas esti movita rubujen.

en: Trashing Files
eo: Translokante dosierojn rubujen

en: Deleting Files
eo: Forviŝante dosierojn

en: Unable to eject %V
eo: Ne eblis elĵeti %V

en: Unable to unmount %V
eo: Ne eblis demeti %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
eo: Ĉu ve deziras malplenigi la rubujon antaŭ demetigo?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
eo: Por regajni la malplena spaco je ĉi tiun datumportilon, la rubujo necesas malplenigi. Ĉiuj de la forigitaj elementoj sur la datumportilon estos perdita por ĉiam.

en: Unable to mount %s
eo: Ne eblas surmeti %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
eo[0]: Preparas kopii %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparas kopii %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
eo[0]: Preparo por transloki %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparo por transloki %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
eo[0]: Preparas farigi %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparas farigi %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eo[0]: Preparo por transloki %'d dosieron rubujen
eo[1]: Preparo por transloki %'d dosierojn rubujen

en: Error while copying.
eo: Eraro dum kopiado.

en: Error while moving.
eo: Eraro dum movado.

en: Error while moving files to trash.
eo: Okazis eraro transloki dosieroj al rubujo.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eo: Dosieroj en la dosierujo "%B" ne povus manipulita, ĉar vi ne havas la rajtoj vidi ilin.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujo "%B" ne povus manipulita, ĉar vi ne havas la rajto legi ĝin.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: La dosiero "%B" ne povus manupulita, ĉar vi ne havas la rajtoj legi ĝin.

en: There was an error getting information about "%B".
eo: Okazis eraro dum legado de informoj pri "%B".

en: Error while copying to "%B".
eo: Eraro dum kopiado al "%s".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eo: Vi ne havas permeson por skribi en cela loko.

en: There was an error getting information about the destination.
eo: Okazis eraro dum legado de informoj pri la celo.

en: The destination is not a folder.
eo: La celo ne estas dosierujo.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eo: Ne estas sufiĉa spaco je la destino. Provu forigi iujn dosierojn por liberigi spaco.

en: There is %S available, but %S is required.
eo: Estas %S da spaco disponebla, sed %S bezonatas.

en: The destination is read-only.
eo: La celo estas nur legebla.

en: Moving "%B" to "%B"
eo: Renomas "%B"n al "%B".

en: Copying "%B" to "%B"
eo: Kopias "%B"n al "%B".

en: Duplicating "%B"
eo: Duobligas "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
eo[0]: Translokas %'d dosieron (en "%B) al "%B".
eo[1]: Translokas %'d dosierojn (en "%B) al "%B".

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
eo[0]: Kopias %'d dosieron (en "%B") al "%B"
eo[1]: Kopias %'d dosierojn (en "%B") al "%B"

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
eo[0]: Duobligas %'d dosieron (en "%B")
eo[1]: Duobligas %'d dosierojn (en "%B")

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
eo[0]: Translokas %'d dosieron al "%B"
eo[1]: Translokas %'d dosierojn al "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
eo[0]: Kopias %'d dosieron al "%B"
eo[1]: Kopias %'d dosierojn al "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
eo[0]: Duobligas %'d dosieron
eo[1]: Duobligas %'d dosierojn

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
eo: %S el %S

note: Translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
eo[0]: %S el %S -- %T restanta (%S/sek)
eo[1]: %S el %S -- %T restanta (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eo: La dosierujon "%B" ne povus kopiita, ĉar vi ne havas la rajtoj krei ĝin en la destino.

en: There was an error creating the folder "%B".
eo: Okazis eraro dum la kreado de la dosierujo "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eo: Dosierojn en la dosierujo "%B" ne povas kopiita, ĉar vi ne havas la rajtoj vidi ilin.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eo: La dosierujon "%B" ne povas kopiita, ĉar vi ne havas la rajtoj legi ĝin.

en: Error while moving "%B".
eo: Eraro dum movado "%B".

en: Error while copying "%B".
eo: Eraro dum kopiado "%B".

en: You cannot move a folder into itself.
eo: Vi ne povas movigi dosierojn en ĝin mem.

en: You cannot copy a folder into itself.
eo: Vi ne povas kopii dosierojn en ĝin mem.

en: The destination folder is inside the source folder.
eo: La destina dosierujo estas interne de la fonta dosierujo.

en: You cannot move a file over itself.
eo: Vi ne povas movigi dosieron super ĝin mem.

en: You cannot copy a file over itself.
eo: Vi ne povas kopii dosieron trans ĝi mem.

en: Copying Files
eo: Kopias dosierojn

en: Moving Files
eo: Movas dosierojn

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
eo: sentitola dosierujo

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
eo: nova dosiero

en: The selection rectangle
eo: La elektiga ortangulo

en: The Link "%s" is Broken.
eo: La ligilo "%s" estas rompita.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
eo: La ligilo "%s" estas rompita. Move it to Trash?

en: Mo_ve to Trash
eo: Mo_vi rubujen

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
eo: Ĉu vi volas ruli "%s" aŭ vidigi ĝian enhavon?

en: "%s" is an executable text file.
eo: "%s" estas rulebla teksta dosiero.

en: Run in _Terminal
eo: Rulu en _terminalo

en: _Display
eo: Vi_digi

en: _Run
eo: _Ruli

en: Are you sure you want to open all files?
eo: Ĉu sendube vi deziras malfermi ĉiujn dosierojn?

en: Could not display "%s".
eo: Ne eblas montri "%s".

en: _Select Application
eo: _Elekti aplikaĵon

en: There was an internal error trying to search for applications:
eo: Okazis interna eraro dum la provo serĉi programojn:

en: Opening "%s".
eo: Malfermas "%s".

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Icon
eo: Piktogramo

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Remove
eo: _Forigi

en: %s document
eo: %s dokumento

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Open With
eo: Malfermi per

en: Select an application to view its description.
eo: Elekti aplikaĵon por vidi ties priskribon.

en: _Browse...
eo: _Foliumi...

note: Translators: first %s is a filename and second %s is a file extension
en: Open %s and other %s document with:
eo: Malfermi %s kaj aliajn dokumentojn de tipo %s per:

note: Translators: the %s here is a file name Translators: %s is a filename
en: Open %s with:
eo: Malfermi %s per:

en: _Remember this application for %s documents
eo: Memo_ri tiun ĉi aplikaĵon por dokumentoj de tipo %s.

en: Open all %s documents with:
eo: Malfermi ĉiujn dokumentojn de tipo %s per:

note: Translators: First %s is a filename, second is a description * of the type, eg "plain text document"
en: Open %s and other "%s" files with:
eo: Malfermi %s kaj aliajn dokumentojn de tipo "%s" per:

note: Translators: %s is a file type description
en: _Remember this application for "%s" files
eo: Memo_ri tiun ĉi aplikaĵon por dokumentoj de tipo "%s".

en: Open all "%s" files with:
eo: Malfermi ĉiujn dokumentojn de tipo "%s" per:

en: Open Failed, would you like to choose another application?
eo: Malfermo malsukcesis, ĉu vi deziras elekti alian aplikaĵon?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
eo: Malfermo malsukcesis, ĉu vi deziras elekti alian agon?

en: This is disabled due to security considerations.
eo: Ĉi tio estas malŝaltita pro sekureca kialo.

en: There was an error launching the application.
eo: Okazis eraro dum lanĉo de aplikaĵo.

en: This drop target only supports local files.
eo: Ĉi tiu faliga celo nur subtenas lokajn dosierojn.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosierujo kaj tiam faligu ilin denove.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosierujo kaj tiam faligu ilin denove. La lokaj dosieroj faligitaj de vi jam estas malfermitaj.

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Preparing
eo: Preparadas

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for "%s"
eo: Serĉi por "%s"

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
eo: Kiel pozicii ĵus malfermitaj langetoj en foliumaj fenestroj.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
eo: Ebligi klasikan konduton de Naŭtilo, kie ĉiuj fenestroj estas foliumiloj

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
eo: Ĉiam uzu la lokokampon, anstataŭ la padan strion.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
eo: Se vera, tiam Naŭtilaj krozilaj fenestroj ĉiam uzos tekstan enigan kampon por la loka ilstrio, anstataŭ ol padstrion.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
eo: Ĉu demandi pri konfirmo por forigi dosierojn aŭ malplenigi rubujon

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
eo: Se jes, Naŭtilo demandos vian konfirmon, kiam vi provas forigi dosierojn aŭ malplenigi la rubujon.

en: Whether to enable immediate deletion
eo: Ĉu ebligi tujan forigon

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
eo: Se agordita kiel vera, do Naŭtilo havos opcion por permesi al vi forigi tuje dosieron anstataŭ sendi ĝin rubujen. Ĉi tiu ebleco povas esti danĝera, do, zorgu.

en: When to show preview text in icons
eo: Kiam vidigi antaŭvide tekston en piktogramoj

en: When to show number of items in a folder
eo: Kiam vidigi nombron da elementoj en dosierujo

en: Type of click used to launch/open files
eo: Alklaka Tipo uzata por lanĉi/malfermi dosierojn

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
eo: Eblaj valoroj estas "sola" por lanĉi dosierojn per sola klako, aŭ "duobla" por lanĉi ilin per duobla klako.

en: What to do with executable text files when activated
eo: Kiel agi post ŝalto de ruleblaj tekstaj dosieroj

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
eo: Kiel agi post ŝalto de ruleblaj tekstaj dosieroj (unuopa aŭ duopa alklako). Eblaj valoroj estas "lanĉi" por lanĉi ilin kiel programoj, "demandi" por demandi kiel agi per dialogo, kaj "vidigi" por vidigi ilin kiel tekstaj dosieroj.

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
eo: Por usantoj de muso kun "sekva" kaj "antaŭa" klavoj, tiu ŝlosilo kondiĉas se ago devus esti farita en Naŭtilo kiam unu aŭ la alia estas premita.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eo: Por usantoj de muso kun "sekva" kaj "antaŭa" klavoj, tiu ŝlosilo agordos se kiu klavo aktivigita la "sekva" komando en la esplorila fenestro. Ebla amplekso de valoroj inter 6 kaj 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eo: Por usantoj de muso kun "sekva" kaj "antaŭa" klavoj, tiu ŝlosilo agordos se kiu klavo aktivigita la "antaŭa" komando en la esplorila fenestro. Ebla amplekso de valoroj inter 6 kaj 14.

en: When to show thumbnails of image files
eo: Kiam vidigi bildetojn de bildaj dosieroj

en: Maximum image size for thumbnailing
eo: Maks. bilda grando por bildetado

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
eo: Bildoj super ĉi tiu grando (en bajtoj) ne estos bildetigitaj. La celo de ĉi tiu agordo estas eviti bildetigi grandajn bildojn kiuj bezonos longan tempon por ŝargiĝi kaj uzas multan memoron.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
eo: Ĉu antaŭaŭskulti sonojn kiam muskursoro situas sur piktogramo

en: Show advanced permissions in the file property dialog
eo: Montri altnivelajn permesojn en la dialogo de dosieraj ecoj.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
eo: Se agordita kiel vera, do Naŭtilo permesos al vi redakti kelkajn pli strangajn ecojn de dosiero en agorda dialogo de dosiero.

en: Show folders first in windows
eo: Montri unue dosierujojn en fenestroj

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
eo: Se agordita kiel vera, do Naŭtilo vidigos dosierujojn antaŭ ol dosierojn en piktograma kaj lista vidoj.

en: Default sort order
eo: Defaŭlta ordiga vicigo

en: Reverse sort order in new windows
eo: Ŝanĝas male ordigon en novaj fenestroj

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
eo: Se vera, dosieroj en novaj fenestroj estos ordigataj renverse. Ekz., se ordigataj laŭ nomo, tiam anstataŭ ordigi la dosierojn de "a" al "z", ili estos ordigataj de "z" al "a"; se ordigataj laŭ grando, anstataŭ kreskante ili estos ordigataj malkreskante.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
eo: Naŭtilo uzos la uzantohejma dosierujo kiel Labortablo

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
eo: Se agordita kiel vera, do Naŭtilo uzos la hejman dosierujon de uzanto kiel labortablo. Se ĝi estas falsa tiam oni uzos ~/Desktop kiel labortablo.

en: Custom Background
eo: Propra fona agordo

en: Whether a custom default folder background has been set.
eo: Ĉu propra defaŭlta dosieruja fono estis agordita.

en: Default Background Color
eo: Defaŭlta fona koloro

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
eo: Koloro por la fono de defaŭlta dosierujo. Nur uzata se background_set estas vera.

en: Default Background Filename
eo: Defaŭlta fona dosiernomo

en: Custom Side Pane Background Set
eo: Agordo de fono de flanka panelo

en: Whether a custom default side pane background has been set.
eo: Ĉu propra defaŭlta fono por flanka panelo estis agordita.

en: Default Side Pane Background Color
eo: Defaŭlta koloro de fono de flanka panelo

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
eo: Nomo por la defaŭlta fono de flanka panelo. Nur uzata se side_pane_background_set estas vera.

en: Default Side Pane Background Filename
eo: Defaŭlta dosiernomo de fono de flanka panelo

en: Default folder viewer
eo: Defaŭlta dosieruja vidilo

en: Date Format
eo: Data formato

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
eo: La formato de dosierdatoj. Eblaj valoroj estas "locale", "iso", and "informal".

en: Whether to show hidden files
eo: Vidigi kaŝitajn dosierojn

en: Whether to show backup files
eo: Vidigi restaŭrdosierojn

en: List of possible captions on icons
eo: Listo de eblaj titoloj en piktogramoj

en: Use tighter layout in new windows
eo: Uzi striktan araĝon en novaj fenestroj

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
eo: Se vera, piktogramoj implicite estos aranĝataj pli kompakte en novaj fenestroj.

en: Put labels beside icons
eo: Meti etikedojn ĉe piktogramoj

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
eo: Se vera, etikedoj estos lokataj apud piktogramoj anstataŭ ol sub ili.

en: Default icon zoom level
eo: Defaŭlta piktograma zomnivelo

en: Default zoom level used by the icon view.
eo: Defaŭlta zomnivelo uzata per piktograma vido.

en: Default Thumbnail Icon Size
eo: Defaŭlta miniatura bildsimbolo grando

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
eo: Norma grando de piktogramoj por antaŭmontraĵo en la piktograma vido.

en: Text Ellipsis Limit
eo: Limo de teksta tripunktoj

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
eo: Ĉeno specifante kiel partoj de trolongaj doriernomoj devus esti anstataŭigita per tripuktoj, dependante de la zomnivelo. Ĉiuj elementoj de la listo estas el "Zoom Level:Integer". Por ĉiu specifita zomnivelo, se la entjero menciita estas pli granda ol 0, la dosiernomo ne transpasos la menciita nombro da linioj. Se la entjero estas 0 aŭ pli malgranda, neniu limito estos trudita al la specifita zomnivelo. Defaŭlta enigo el la formularo "Interger" sen specifita zomnivelo estas ankaŭ permesita. Ĝi difinas la maksima nombro da linioj por ĉiuj aliaj zomniveloj. Ekzemploj: 0 - ĉiam vidigas longegajn dosiernomojn; 3 - mallongigas dosiernomojn se ili transpas tri linioj; smallest:5,smaller:4,0 - mallongigas dosiernomojn se ili transpas kvin linioj por la zomnivelo "smallest". Mallongigas dosiernomon se ili transpasas kvar linioj por la zomnivelo "smaller". Ne mallongigas la dosiernomojn por aliaj zomniveloj. Disponeblaj zomniveloj: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: Default compact view zoom level
eo: Defaŭlta kompakta vido de zomnivelo

en: Default zoom level used by the compact view.
eo: Defaŭlta zomnivelo uzita per la kompaka vido.

en: All columns have same width
eo: Ciuj kolumnoj havas la saman larĝon

en: Default list zoom level
eo: Defaŭlta lista zomnivelo

en: Default zoom level used by the list view.
eo: Defaŭlta zomnivelo uzata per lista vido.

en: Default list of columns visible in the list view
eo: Defaŭta listo de kolumnoj videblaj per lista vido

en: Default list of columns visible in the list view.
eo: Defaŭta listo de kolumnoj videblaj per lista vido.

en: Default column order in the list view
eo: Defaŭlta kolumna ordo en lista vido

en: Default column order in the list view.
eo: Defaŭlta kolumna ordo en lista vido.

en: Only show folders in the tree side pane
eo: Vidigi nur dosierujojn en arba flanko

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
eo: Se agordita al vero, Naŭtilo vidigos nur dosierujoj en la flanka arbpanelo. Alie, ĝi vidiga anbaŭ dosierujon kaj dosierojn.

en: Desktop font
eo: Labortabla tiparo

en: The font description used for the icons on the desktop.
eo: La tipara priskribo uzita por piktogramoj en labortablo.

en: Home icon visible on desktop
eo: Hejma bildsimbolo videbla en labortablo

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
eo: Agordita kiel vera, piktogramo kun ligo al hejma dosierujo estos metita en la labortablo.

en: Computer icon visible on desktop
eo: Komputila bildsimbolo videbla sur labortablo

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
eo: Agordita kiel vera, piktogramo kun ligo al komputila loko estos metita en la labortablo.

en: Trash icon visible on desktop
eo: Ikono rubujo videbla en labortablo

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
eo: Agordita kiel vera, piktogramo kun ligo al rubujo estos metita en la labortablo.

en: Show mounted volumes on the desktop
eo: Montri surmetitajn datumportilojn sur labortablo

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
eo: Agordita kiel vera, piktogramo kun ligo al surmetitaj datumportiloj estos metita en la labortablo.

en: Network Servers icon visible on the desktop
eo: Piktogramo de Retaj Serviloj videbla sur labortablo

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
eo: Se agordita al vera, piktogramo ligita al la  vido de Retaj Serviloj estos metata sur la labortablo.

en: Desktop computer icon name
eo: Labortabla nomo de piktogramo komputilo

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
eo: Ĉi nomo povas esti agordita se vi deziras proprigitan nomon por piktogramo komputilo en labortablo.

en: Desktop home icon name
eo: Labortabla nomo de piktogramo hejmo

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
eo: Ĉi nomo povas esti agordita se vi deziras proprigitan nomon por piktogramo hejmo en labortablo

en: Desktop trash icon name
eo: Labortabla nomo de piktogramo rubujo

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
eo: Ĉi nomo povas esti agordita se vi deziras proprigitan nomon por piktogramo rubujo en labortablo

en: Network servers icon name
eo: Nomo de la piktogramo por "reta servilo"

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
eo: Tiu nomo povas esti agordita, se vi deziras proprigitan nomon por ret-servilaj piktogramoj en la labormedio.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
eo: Entjero kiu specifias kiel la longegaj dosiernomoj devus esti anstataŭigitaj per tripunktoj sur la labortablo. Se la nombro estas pli granda ol 0, la dosiernomo ne transpasos la menciita nombro da linioj. Se la nombro estas 0 aŭ pli malgranda, neniu limito estos trudita al la nombro de vidigitaj linioj.

en: Width of the side pane
eo: Larĝo de flanka panelo

en: The default width of the side pane in new windows.
eo: La defaŭlta larĝo de la flanka panelo en novaj fenestroj.

en: Show toolbar in new windows
eo: Montri ilobreton en novaj fenestroj

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
eo: Agordita kiel vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos ilobretojn.

en: Show location bar in new windows
eo: Montri lokobreton en novaj fenestroj

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
eo: Agordita kiel vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos lokbreton.

en: Show status bar in new windows
eo: Montri statan breton en novaj fenestroj

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
eo: Agordita kiel vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos statbreton.

en: Show side pane in new windows
eo: Montri lokobreton en novaj fenestroj

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
eo: Agordita kiel vera, fenestroj ĵus malfermitaj vidigos flankan panelon.

en: Side pane view
eo: Vido de Flanka Panelo

en: The side pane view to show in newly opened windows.
eo: La vido de flanka panelo montrota en novaj malfermitaj fenestroj.

en: Whether to automatically mount media
eo: Ĉu aŭtomate surmeti datumportilojn

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
eo: Ĉu aŭtomate malfermi dosierujon pri aŭtomate surmetitaj datumportiloj

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Caja could not create the required folder "%s".
eo: Naŭtilo ne povis krei bezonatan dosierujon "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
eo: Antaŭ ol ruli Naŭtilon, bv. kreu ĉi dosierujon, aŭ agordu permesojn tiel, ke Naŭtilo povos ĝin krei.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
eo: Naŭtilo ne povas krei ĉi bezonatajn dosierujojn: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
eo: Antaŭ ol ruli Naŭtilon, bv. kreu ĉi dosierujojn, aŭ agordu permesojn tiel, ke Naŭtilo povos ilin krei.

en: Perform a quick set of self-check tests.
eo: Plenumi rapidan grupon de memkontrolaj testoj.

en: Show the version of the program.
eo: Montri la version de la programo.

en: Create the initial window with the given geometry.
eo: Krei la komencan fenestron kun la indikita geometrio.

en: GEOMETRY
eo: GEOMETRIO

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
eo: Nur krei fenestrojn por eksplicite specifitaj URI-ojn.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
eo: Ne mastrumi la labortablon (ignori la agordaĵoj en agordara dialogo).

en: Quit Caja.
eo: Ĉesi Naŭtilon.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
eo: 
    
    Foliumi dosiersistemon per dosiera administrilo

en: No bookmarks defined
eo: Legosignoj ne difinitaj

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: There was an error displaying help: 
    %s
eo: Okazis eraro montrante helpon: 
    %s

en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Bookmarks
eo: _Legosignoj

en: Public FTP
eo: Publika FTP

en: FTP (with login)
eo: FTP (per ensaluto)

en: Windows share
eo: Vindoza kundivido

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eo: Sekura WebDAV (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo.

en: C_onnect
eo: K_onekti

en: Connect to Server
eo: Konekti al servilo

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Add _bookmark
eo: _Aldoni legosignon

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
eo: 
    
    Aldoni konekton al la servila surmeto

en: Desktop
eo: Labortablo

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
eo: Ĉi tio probable estas ĉar la emblemo estas iu daŭra, kaj ne iu aldonata de vi mem.

en: Rename Emblem
eo: Alinomi emblemon

en: Enter a new name for the displayed emblem:
eo: Entajpi novan nomon por la montrita emblemo:

en: Rename
eo: Alinomi

en: Add Emblems...
eo: Aldoni emblemojn...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
eo: Tajpu priskriban nomon apud ĉiu emblemo. Ĉi tiu nomo estos uzata en aliaj lokoj por identigi la emblemon.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
eo: Tajpu priskriban nomon apud la emblemo. Ĉi tiu nomo estos uzata en aliaj lokoj por identigi la emblemon.

en: Some of the files could not be added as emblems.
eo: Kelkaj el la dosieroj ne povas esti aldonitaj kiel emblemoj.

en: The emblems do not appear to be valid images.
eo: La emblemoj ŝajnas ne esti validaj bildoj.

en: None of the files could be added as emblems.
eo: Neniu el la dosieroj povas esti aldonitaj kiel emblemoj.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
eo: La dosiero "%s" ne ŝajnas esti valida bildo.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
eo: La trenita dosiero ne ŝajnas esti valida bildo.

en: The emblem cannot be added.
eo: La emblemo ne povas esti aldonita.

en: Emblems
eo: Emblemoj

en: Show Emblems
eo: Montri emblemojn

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
eo: Neniu

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
eo: Piktograma vido

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
eo: Lista vido

en: Always
eo: Ĉiam

en: Never
eo: Neniam

en: By Name
eo: Laŭ nomo

en: By Size
eo: Laŭ grando

en: By Type
eo: Laŭ tipo

en: By Modification Date
eo: Laŭ dato de modifo

en: By Emblems
eo: Laŭ emblemoj

en: By Extension
eo: Laŭ finaĵo

en: File Management Preferences
eo: Dosiermastrumila agordoj

en: View _new folders using:
eo: Vidi _novajn dosierujojn uzante:

en: _Arrange items:
eo: _Aranĝi elementojn:

en: Sort _folders before files
eo: Listigi _dosierujojn antaŭ dosieroj

en: Default _zoom level:
eo: Defaŭlta _zomnivelo:

en: _Use compact layout
eo: _Uzi kompaktan aranĝon

en: _Text beside icons
eo: _Teksto ĉe piktogramoj

en: _Default zoom level:
eo: _Defaŭlta zomnivelo:

en: Show _only folders
eo: Montri nur dosieruj_ojn

en: Views
eo: Vidoj

en: _Double click to open items
eo: Duobla klako por marfermi erojn

en: _Ask each time
eo: Dem_andi ĉiufoje

en: <b>Trash</b>
eo: <b>Rubujo</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
eo: Demandi antaŭ ol malplenigi Rubujon aŭ forigi dosierojn

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
eo: I_nkludi komandon Forigi kiu transiras Rubujon

en: Behavior
eo: Konduto

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
eo: Elektu la ordigon de informoj aperendaj sub piktogramaj nomon. Ekstra informo aperos enzomante.

en: _Format:
eo: _Formato:

en: Display
eo: Vidigo

en: Choose the order of information to appear in the list view.
eo: Elektu la ordigon de informoj aperantaj en la listvido.

en: List Columns
eo: Kolumnoj de listo

en: Show te_xt in icons:
eo: Montri te_kston en piktogramoj:

en: Show _thumbnails:
eo: Montri bilde_tojn:

en: _Only for files smaller than:
eo: Nur por d_osieroj malpli grandaj ol:

en: Preview _sound files:
eo: Antaŭmontri _sondosierojn:

en: <b>Folders</b>
eo: <b>Dosieroj</b>

en: Count _number of items:
eo: Kalkuli nombron da elementoj:

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: CD _Audio:
eo: Sona _k-disko:

en: _DVD Video:
eo: Vida _DVD:

en: _Music Player:
eo: Muzika ludilo:

en: _Photos:
eo: _Fotoj:

en: _Software:
eo: _Programaro:

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: Acti_on:
eo: _Ago:

en: Media
eo: Aŭdvidaĵo

en: History
eo: Historio

en: Show History
eo: Montri historion

en: Camera Brand
eo: Kameraa marko

en: Camera Model
eo: Kameraa modelo

en: Date Taken
eo: Dato prenita

en: Date Digitized
eo: Dato de ciferecigo

en: Exposure Time
eo: Daŭro de ekspono

en: Aperture Value
eo: Valoro de la aperturo

en: ISO Speed Rating
eo: Rango de rapideco laŭ ISO

en: Flash Fired
eo: Fulmo ŝaltita

en: Metering Mode
eo: Mezura Reĝimo

en: Exposure Program
eo: Ekspona Programo

en: Focal Length
eo: Longo de fokuso

en: Software
eo: Programaro

en: Description
eo: Priskribo

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Creator
eo: Kreinto

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Rating
eo: Klasigo

en: Image Type:
eo: Bildtipo:

en: Failed to load image information
eo: Malsukceso ŝargante bildan informon

en: loading...
eo: ŝargado...

en: Image
eo: Bildo

en: Information
eo: Informo

en: Show Information
eo: Vidigi Informon

en: Use _Default Background
eo: Uzi _defaŭltan fonon

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
eo: Vi ne povas atribui pli ol unu propra bildsimbolo samtempe.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
eo: Bonvolu treni nur unu bildon por agordi akomodan piktogramon.

en: The file that you dropped is not local.
eo: La dosiero metita ne estas loka.

en: You can only use local images as custom icons.
eo: Por propraj piktogramoj uzeblas nur lokaj bildoj.

en: The file that you dropped is not an image.
eo: La dosiero metita ne estas bildo.

en: You can only use images as custom icons.
eo: Vi povas nur uzi bildojn kiel propraj piktogramoj.

en: Open With %s
eo: Malfermi per %s

en: Location:
eo: Loko:

en: Go To:
eo: Iri al:

en: Open Location
eo: Malfermi lokon

en: _Location:
eo: _Loko:

en: %s - File Browser
eo: %s - administrilo de dosieroj

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
eo: Ĉu sendube vi volas malplenigi la liston de lokoj vizititaj de vi?

en: The location "%s" does not exist.
eo: La loko "%s" ne ekzistas.

en: The history location doesn't exist.
eo: La historia loko ne ekzistas.

en: _Go
eo: _Iri

en: _Tabs
eo: _Langetoj

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: Open another Caja window for the displayed location
eo: Malfermi alian fenestron de Naŭtilo por la montrita loko

en: New _Tab
eo: Nova _langeto

en: Open another tab for the displayed location
eo: Malfermi alian langeton de Naŭtilo por la montrita loko

en: Open Folder W_indow
eo: Malfermi dosierujan fenestron

en: Open a folder window for the displayed location
eo: Malfermi dosierujan fenestron de Naŭtilo por la montrita loko

en: Close _All Windows
eo: Fermi ĉiujn fenestrojn

en: Close all Navigation windows
eo: Fermi ĉiujn navigadajn fenestrojn

en: _Location...
eo: _Loko...

en: Specify a location to open
eo: Specifi lokon por malfermi

en: Clea_r History
eo: _Vakigi historion

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
eo: Vakigi enhavon de menuo 'Iru' kaj listoj (Mal-)/Antaŭen

en: Move focus to the other pane in a split view window
eo: Transmeti la fokuson al la alia parto de duparta fenestro

en: Go to the same location as in the extra pane
eo: Iri al la sama loko kiel en la aldona parto

en: _Add Bookmark
eo: _Aldoni legosignon

en: Add a bookmark for the current location to this menu
eo: Aldoni legosignon por aktuala loko en ĉi menuo

en: _Edit Bookmarks...
eo: R_edakti legosignojn

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
eo: Vidigi fenestron kiu permesos redakti la legosignojn en ĉi menuo

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: Activate previous tab
eo: Aktivigi antaŭan langeton

en: _Next Tab
eo: _Sekva langeto

en: Activate next tab
eo: Aktivigi sekvan langeton

en: Move Tab _Left
eo: Movi la langeton _maldekstren

en: Move current tab to left
eo: Movi nunan langeton maldekstren

en: Move Tab _Right
eo: Movi la langeton _dekstren

en: Move current tab to right
eo: Movi nunan langeton dekstren

en: Show search
eo: Montri serĉon

en: _Main Toolbar
eo: Ĉe_fa ilobreto

en: Change the visibility of this window's main toolbar
eo: Ŝanĝi la videblecon de ĉefa ilobreto en tiu ĉi fenestro

en: _Side Pane
eo: Flanka Panelo

en: Change the visibility of this window's side pane
eo: Ŝanĝi la videblecon de flankopanelo en ĉi fenestro

en: Location _Bar
eo: Loko_breto

en: Change the visibility of this window's location bar
eo: Ŝanĝi la videblecon de lokobreto en ĉi fenestro

en: St_atusbar
eo: St_atbreto

en: Change the visibility of this window's statusbar
eo: Ŝanĝi la videblecon de statobreto en ĉi fenestro

en: _Search for Files...
eo: _Serĉi dosierojn...

en: Search documents and folders by name
eo: Serĉi dokumentojn kaj dosierujojn per ilia nomo

en: Open an extra folder view side-by-side
eo: Malfermi aldonan dosierujon paralele

en: _Back
eo: _Reen

en: Go to the previous visited location
eo: Iri al la antaŭe vizitita loko

en: Back history
eo: Malantaŭen historie

en: _Forward
eo: _Antaŭen

en: Go to the next visited location
eo: Iri al la sekve vizita loko

en: Forward history
eo: Antaŭen historie

en: _Zoom
eo: _Zomo

en: _View As
eo: _Vidi kiel

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Close Tab
eo: _Fermi langeton

en: Close tab
eo: Fermi la langeton

en: Notes
eo: Notoj

en: Show Notes
eo: Montri notojn

en: Open the contents of your desktop in a folder
eo: Malfermi la enhavon de via labortablo en dosierujo

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Open the contents of the File System
eo: Malfermi la enhavon de la dosiera sistemo

en: Open the trash
eo: Malfermi la rubujon

en: Mount and open %s
eo: Almeti kaj malfermi %s

en: Browse the contents of the network
eo: Esplori la enhavon de la reto

en: _Start
eo: _Starti

en: _Stop
eo: _Halti

en: _Power On
eo: _Kurentenŝalto

en: _Connect Drive
eo: Ko_nekti diskingon

en: _Disconnect Drive
eo: _Malkonekti diskingon

en: _Start Multi-disk Device
eo: _Starti plurdisko aparaton

en: _Stop Multi-disk Device
eo: _Haltigi plurdisko aparaton

en: Unable to start %s
eo: Ne eblas starti %s

en: Unable to poll %s for media changes
eo: Ne eblas sondi %s por datumportiloj ŝanĝoj

en: Unable to stop %s
eo: Ne eblas haltigi %s

en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: Remove
eo: Forigi

en: Rename...
eo: Alinomi...

en: _Mount
eo: Sur_meti

en: _Format
eo: _Formato

en: Places
eo: Ejoj

en: Show Places
eo: Vidigi ejoj

en: Backgrounds and Emblems
eo: Fonoj kaj Emblemoj

en: _Remove...
eo: _Forigi...

en: Add new...
eo: Aldoni novan...

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
eo: Bedaŭre la ŝablono %s ne povas esti forigita.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
eo: Kontrolu se vi havas permeson por forigi la ŝablonon

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
eo: Bedaŭre la emblemo %s ne povas esti forigita.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
eo: Kontrolu se vi havas permeson por forigi la emblemon.

en: Select an Image File for the New Emblem
eo: Elektu bildodosieron por la nova emblemo

en: Create a New Emblem
eo: Krei novan emblemon

en: _Keyword:
eo: Ŝlosil_vorto:

en: _Image:
eo: Bildo:

en: Create a New Color:
eo: Krei novan koloron:

en: Color _name:
eo: Kolor_nomo:

en: Color _value:
eo: Kolor_valoro:

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
eo: Bedaŭrinde vi ne rajtas anstataŭigi la reŝargan bildon 'reŝarĝo'.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
eo: Reŝarĝo estas speciala bildo neforigebla.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
eo: Bedaŭrinde la ŝablono %s ne povas esti instalita.

en: Select an Image File to Add as a Pattern
eo: Elektu bildodosieron por aldoni kiel ŝablono

en: The color cannot be installed.
eo: La koloro ne instaleblas.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
eo: Vi devas specifi neuzitan nomon de koloro por la nova koloro.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
eo: Vi devas specifi nemalplenan nomon por la nova koloro.

en: Select a Color to Add
eo: Elektu koloron por aldoni

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
eo: Bedaŭre "%s" ne estas uzebla bilda dosiero.

en: The file is not an image.
eo: La dosiero ne estas bildo.

en: Select a Category:
eo: Elekti kategorion:

en: C_ancel Remove
eo: Rezigni Forigon

en: _Add a New Pattern...
eo: _Aldoni novan ŝablonon...

en: _Add a New Color...
eo: _Aldoni novan koloron...

en: _Add a New Emblem...
eo: _Aldoni novan emblemon...

en: Click on a pattern to remove it
eo: Alklaku ŝablonon por forigi ĝin

en: Click on a color to remove it
eo: Alklaku koloron por forigi ĝin

en: Click on an emblem to remove it
eo: Alklaku emblemon por forigi ĝin

en: Patterns:
eo: Ŝablonoj:

en: Colors:
eo: Koloroj:

en: Emblems:
eo: Emblemoj:

en: _Remove a Pattern...
eo: Fo_rigi ŝablonon...

en: _Remove a Color...
eo: Fo_rigi koloron...

en: _Remove an Emblem...
eo: Fo_rigi emblemon...

en: File Type
eo: Dosiertipo

en: Tags
eo: Markoj

en: Select folder to search in
eo: Elekti dosierujon por serĉado

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Music
eo: Muziko

en: Picture
eo: Bildo

en: Illustration
eo: Ilustraĵo

en: Spreadsheet
eo: Sterntabelo

en: Presentation
eo: Prezentaĵo

en: Pdf / Postscript
eo: Pdf / Postskripto

en: Text File
eo: Teksta dosiero

en: Select type
eo: Elekti tipon

en: Any
eo: Iu ajn

en: Other Type...
eo: Alia speco...

en: 6 Months
eo: 6 monatoj

en: 1 Year
eo: 1 jaro

en: Remove this criterion from the search
eo: Forigi ĉi tiun kriterion de la serĉo

en: Search Folder
eo: Serĉenda dosierujo

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit the saved search
eo: Redakti la konservitan serĉon

en: Add a new criterion to this search
eo: Aldoni novan kriterion al la serĉo

en: Go
eo: Ek

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Perform or update the search
eo: Plenumi aŭ ĝisdatigi la serĉon

en: _Search for:
eo: _Serĉi por_

en: Search results
eo: Serĉaj rezultoj

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Close the side pane
eo: Fermi flankan panelon

en: _Places
eo: _Lokoj

en: Open _Location...
eo: Malfermi _lokon...

en: Close P_arent Folders
eo: Fermi p_atrajn dosierujojn

en: Close this folder's parents
eo: Fermi la patrojn de tiu ĉi dosierujo

en: Clos_e All Folders
eo: Fermi ĉiujn dosierujojn

en: Close all folder windows
eo: Fermi ĉiujn dosierujajn fenestrojn

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eo: Trovi dokumentojn kaj dosierujojn en ĉi tiu komputilo laŭ nomo aŭ enhavo

en: Delete all items in the Trash
eo: Forigi ĉiujn elementojn el rubujo

en: Restore Selected Items
eo: Restaŭri elektitan elementon

en: Restore selected items to their original position
eo: Restaŭri ĉiun elektitan piktogramon al ties originala grando

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉiun legosignon por ĉiu neekzistanta loko de via listo?

en: Bookmark for Nonexistent Location
eo: Legosigno por neekzistantaj lokoj

en: You can choose another view or go to a different location.
eo: Vi povas elekti alian vidon aŭ iri aliloken.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
eo: La loko ne povas esti montrita per ĉi tiu vidigilo.

en: Content View
eo: Enhava vido

en: View of the current folder
eo: Vido de aktuala dosierujo

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
eo: Naŭtilo ne enhavas vidigilon kapabla vidigi ĉi dosierujon.

en: The location is not a folder.
eo: La loko ne estas dosierujo.

en: Could not find "%s".
eo: Ne sukcesis trovi "%s".

en: Please check the spelling and try again.
eo: Bonvolu kontroli literumadon kaj provu denove.

en: Caja cannot handle "%s" locations.
eo: Naŭtilo ne povas trakti "%s" lokoj.

en: Caja cannot handle this kind of location.
eo: Naŭtilo ne sukseslis trakti tian lokon.

en: Unable to mount the location.
eo: Ne eblas surmeti la lokon.

en: Access was denied.
eo: Atingo estas rifuzata.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
eo: Ne suksesis vidigi "%s", ĉar la gastigejo ne estis trovita.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
eo: Kontrolu ĝustajn literumadon kaj prokurilan agordaron.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
eo: Eraro: %s
    Bonvolu elekti alian vidigilon kaj reprovi.

en: Go to the location specified by this bookmark
eo: Iri al loko specifita per ĉi legosigno

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Naŭtilo estas libera softvaro; vi povas disvastigi ĝin kaj/aŭ modifi
    ĝin sub la kondiĉoj de la GNU Ĝenerala Publika Permesilo kiel publikita de 
    la Libera Softvara Fonduso; ĉu versio 2 de la Licenco, ĉu 
    (laŭ via elekto) iu ajn posta versio.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Naŭtilo estas distribuata kun la espero ke ĝi estas utila, sed SEN IU GARANTIO; eĉ sen implicita garantio de NEGOCEBLO aŭ TAŬGECO POR SPECIFA CELO. Vidu la GNU Ĝeneralan Publikan Licencon por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
eo: Vi devus esti ricevinta kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU kun Evince; se ne, skribu al Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _View
eo: _Vidi

en: Close this folder
eo: Fermi tiun ĉi dosierujon

en: _Backgrounds and Emblems...
eo: _Fonoj kaj emblemoj...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
eo: Montras ŝablonojn, kolorojn kaj emblemojn uzeblaj por akomodi aspekton

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: Edit Caja preferences
eo: Redakti agordojn de Naŭtilo

en: Open _Parent
eo: Malfermi _patron

en: Open the parent folder
eo: Malfermu la gepatra dosierujo

en: Stop loading the current location
eo: Halti ŝarĝon de la aktuala loko

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: Reload the current location
eo: Reŝarĝi la aktualan lokon

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Display Caja help
eo: Montri helpon de Naŭtilo

en: _About
eo: _Pri

en: Display credits for the creators of Caja
eo: Montri meritojn de la kreantoj de Naŭtilo

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: Increase the view size
eo: Kreskigi vidgrandon

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: Decrease the view size
eo: Malkreskigi vidgrandon

en: Normal Si_ze
eo: Normala grando

en: Use the normal view size
eo: Uzi la normalan vidgrandon

en: Connect to _Server...
eo: Konekti al _servilo...

en: Connect to a remote computer or shared disk
eo: Konekti al fora komputilo aŭ komuna disko

en: _Home Folder
eo: _Hejma dosierujo

en: _Computer
eo: _Komputilo

en: _Network
eo: _Reto

en: T_emplates
eo: Ŝ_ablonoj

en: Open your personal templates folder
eo: Malfermi vian personan ŝablonujon

en: _Trash
eo: _Rubujo

en: Open your personal trash folder
eo: Malfermi vian personan rubujon

en: Show _Hidden Files
eo: Montri _kaŝitajn dosierojn

en: Toggle the display of hidden files in the current window
eo: Baskuli la vidon de kaŝitaj dosieroj en aktuala fenestro

en: _Up
eo: S_upre

en: _Home
eo: _Hejmo

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: These files are on an Audio CD.
eo: Tiuj dosieroj estas en sona k-disko.

en: These files are on an Audio DVD.
eo: Tiuj dosieroj estas en sona DVD.

en: These files are on a Video DVD.
eo: Tiuj dosieroj estas en vida DVD.

en: These files are on a Video CD.
eo: Tiuj dosieroj estas en vida k-disko.

en: These files are on a Super Video CD.
eo: Tiuj dosieroj estas en supervida k-disko.

en: These files are on a Photo CD.
eo: Tiuj dosieroj estas en fota k-disko.

en: These files are on a Picture CD.
eo: Tiuj dosieroj estas en bilda k-disko.

en: The media contains digital photos.
eo: La datumportilo enhavas ciferecajn fotojn.

en: These files are on a digital audio player.
eo: Tiuj dosieroj estas en ciferecsona legilo.

en: The media contains software.
eo: La datumportilo enhavas programaron.

en: The media has been detected as "%s".
eo: La datumportilo estas detektita kiel "%s".

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Zoom to Default
eo: Zomi je defaŭlto

en: Zoom
eo: Zomo

en: Set the zoom level of the current view
eo: Agordi zomnivelon de aktuala vido

en: Background
eo: Fono

en: E_mpty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

en: Create L_auncher...
eo: Krei l_anĉilon...

en: Create a new launcher
eo: Krei novan lanĉilon

en: Change Desktop _Background
eo: Ŝanĝi fonon de la_bortablo

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
eo: Montri fenestron kiu ebligos agordi vian fonan ŝablonon aŭ koloron delabortablo

en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

en: _Desktop
eo: _Labortablo

en: The desktop view encountered an error.
eo: La labortabla vido trovis eraron.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
eo: La labortabla vido trovis eraron dum starto.

en: _Pattern:
eo: Ŝa_blono:

en: Examples:
eo: Ekzemploj:

en: Save Search as
eo: Konservi serĉon kiel

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Search _name:
eo: Serĉ_nomo:

en: _Folder:
eo: _Dosierujo:

en: Select Folder to Save Search In
eo: Elekti dosierujon por serĉo

en: "%s" selected
eo: "%s" elektite

en: %s, Free space: %s
eo: %s, Libera spaco: %s

en: Run "%s" on any selected items
eo: Ruli "%s" por ĉiu elektita elemento

en: Create Document from template "%s"
eo: Krei dokumenton el ŝablono "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
eo: Ĉiuj ruleblaj dosieroj en ĉi dosierujo aperos en la menuo Skriptoj.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
eo: Elekto de skripto de la menuo rulos tiun skripton kun ĉiu elektita elemento kiel argumento.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
eo: Ĉiuj ruleblaj dosieroj en tiu ĉi dosierujo aperos en la menuo "skriptoj". Elektado de skripto en la menuo rulas la skripton.
    
    Skriptoj rulataj en loka dosierujo ricevas la nomojn de la markitaj dosieroj. Skriptoj rulataj en fora dosierujo (http, ftp) ne ricevas parametrojn.
    
    En ĉiuj okazoj jenaj mediaj variabloj estas je dispono de la skriptoj:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: nomoj de elektitaj dosieroj (se lokaj), disigitaj per lini-ŝanĝo
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI-adresoj de elektitaj dosieroj, disigitaj per lini-ŝanĝo
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI=adreso de aktuala loko
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: pozicio kaj grandeco de la uzata fenestro
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: padoj de elektitaj dosieroj en la neaktiva parto de duparta fenestro (nur se lokaj), disigitaj per lini-ŝanĝo
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI-adresoj de elektitaj dosieroj en la neaktiva parto de duparta fenestro, disigitaj per lini-ŝanĝo
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI-adreso de la aktuala loko en la neaktiva parto de duparta fenestro

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
eo: "%s" estos movita se vi elektas la komandon Alglui

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
eo: "%s" estos kopiita se vi elektas la komandon Alglui

en: There is nothing on the clipboard to paste.
eo: Estas nenio en tondejo por alglui.

en: Connect to Server %s
eo: Konekti al servilo %s

en: _Connect
eo: _Konekti

en: Link _name:
eo: _Nomo de ligilo:

en: Create _Document
eo: Krei _dokumenton

en: Open Wit_h
eo: Malfermi _per

en: Choose a program with which to open the selected item
eo: Elekti programon por malfermi la elektitan elementon

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: View or modify the properties of each selected item
eo: Vidi aŭ modifi la atributojn de ĉiu elektita elemento

en: Create _Folder
eo: Krei _dosierujon

en: Create a new empty folder inside this folder
eo: Krei novan malplenan dosierujon en tiu ĉi dosierujo

en: No templates installed
eo: Neniu ŝablono instalita

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
eo: Malplena dosiero

en: Create a new empty file inside this folder
eo: Krei novan malplenan dosieron en tiu ĉi dosierujo

en: Open the selected item in this window
eo: Malfermi elektitan elementon ĉi-fenestre

en: Open in Navigation Window
eo: Malfermi en navigada fenestro

en: Open each selected item in a navigation window
eo: Malfermi ĉiun elektaĵon en iu navigada fenestro

en: Choose another application with which to open the selected item
eo: Elekti alian aplikaĵon por malfermi elektitan elementon

en: Open With Other _Application...
eo: Malfermi per alia _aplikaĵo...

en: _Open Scripts Folder
eo: Malfermi skriptan d_osierujon

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
eo: Montri la dosierujon kiu enhavas la skriptojn aperantajn en tiu ĉi menuo

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eo: Prepari la elektitajn dosierojn por esti movitaj per komando Alglui

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eo: Prepari la elektitajn dosierojn por esti kopiitaj per komando Alglui

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eo: Movi aŭ kopii antaŭe elektitajn dosierojn per komandoj Eltondi aŭ Kopii

en: _Paste Into Folder
eo: _Alglui dosierujen

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eo: Movi aŭ kopii antaŭe elektitajn dosierojn per komandoj Eltondi aŭ Kopii en la elektitan dosierujon

en: Select all items in this window
eo: Elekti ĉiujn elementojn en tiu ĉi fenestro

en: Select items in this window matching a given pattern
eo: Elekti elementojn en tiu ĉi fenestro kongruaj kun indikita ŝablono

en: _Invert Selection
eo: _Inversigi la elekton

en: D_uplicate
eo: D_uobligi

en: Duplicate each selected item
eo: Duobligi ĉiun elektitan elementon

en: Create a symbolic link for each selected item
eo: Krei simbolan ligilon por ĉiu elektita elemento

en: _Rename...
eo: _Alinomi...

en: Rename selected item
eo: Alinomi elektitan elementon

en: Move each selected item to the Trash
eo: Movi ĉiun elektitan elementon rubujen

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
eo: Forigi ĉiun elektitan elementon, sen movo al rubujo

en: _Restore
eo: _Restaŭri

en: _Undo
eo: _Malfari

en: Undo the last action
eo: Malfari la lastan agon

en: _Redo
eo: _Refari

en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

en: Reset View to _Defaults
eo: Reagordi vidon _defaŭlte

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
eo: Reŝargi ordigon kaj zoman nivelon por kongrui kun preferoj por ĉi tiu vido

en: Connect To This Server
eo: Konekti al tiu ĉi servilo

en: Make a permanent connection to this server
eo: Fari daŭran konekton al ĉi tiu servilo

en: Mount the selected volume
eo: Surmeti la elektitan datumportilon

en: Unmount the selected volume
eo: Demeti la elektitan datumportilon

en: Eject the selected volume
eo: Elĵeti la elektitan datumportilon

en: Format the selected volume
eo: Formati la elektitan datumportilon

en: Mount the volume associated with the open folder
eo: Instali la datumportilon ligitan kun malfermita dosierujo

en: Unmount the volume associated with the open folder
eo: Malinstali la datumportilon ligitan kun malfermita dosierujo

en: Eject the volume associated with the open folder
eo: Elŝovi la datumportilon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Format the volume associated with the open folder
eo: Formatizi la dautmportilon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Open File and Close window
eo: Malfermi dosieron kaj fermi fenestron

en: Sa_ve Search
eo: Konser_vi serĉon

en: Save the edited search
eo: Konservi la redaktitan serĉon

en: Sa_ve Search As...
eo: Konser_vi serĉon kiel...

en: Save the current search as a file
eo: Konservi la aktualan serĉon kiel dosieron

en: Open this folder in a navigation window
eo: Malfermi ĉi dosieron en navigada fenestro

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
eo: Prepari ĉi dosieron por esti movita per komando Inseru

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
eo: Prepari ĉi dosieron por esti kopiita per komando Insertu

en: Move this folder to the Trash
eo: Movi ĉi dosierujon rubujen

en: Delete this folder, without moving to the Trash
eo: Forigi ĉi dosierujon, sen movo al rubujo

en: _Other pane
eo: Alia part_o

en: Copy the current selection to the other pane in the window
eo: Kopii la elektaĵon al la alia parto de la fenestro

en: Move the current selection to the other pane in the window
eo: Movi la elektaĵon al la alia parto de la fenestro

en: Copy the current selection to the home folder
eo: Kopii la elektaĵon al la hejma dosierujo

en: Move the current selection to the home folder
eo: Movi la elektaĵon al la hejma dosierujo

en: Copy the current selection to the desktop
eo: Kopii la elektaĵon al la labortablo

en: Move the current selection to the desktop
eo: Movi la elektaĵon al la labortablo

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
eo: Ruli aŭ administri skriptojn de %s

en: _Scripts
eo: _Skriptoj

en: _Disconnect
eo: Malkonekti

en: Delete the open folder permanently
eo: Forigi la malfermitan dosierujon por ĉiam

en: Move the open folder to the Trash
eo: Movi la malfermitan dosierujon rubujen

en: _Open With %s
eo: _Malfermi per %s

en: Delete all selected items permanently
eo: Forigi ĉiujn elektitajn elementojn por ĉiam

en: View or modify the properties of the open folder
eo: Vidi aŭ modifi la atributojn de la malfermita dosierujo

en: Download location?
eo: Ĉu elŝuti celon?

en: You can download it or make a link to it.
eo: Vi povas elŝuti ĝin aŭ krei ligilon al ĝi.

en: Make a _Link
eo: Krei _ligilon

en: _Download
eo: _Elŝuti

en: Drag and drop is not supported.
eo: Treno kaj faligo ne estas subtenataj

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
eo: Treno kaj faligo nur estas subtenataj sur lokaj dosiersistemoj.

en: An invalid drag type was used.
eo: Nevalida trenspeco estis uzita.

note: Translators: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
eo: altrenitaj datenoj

en: Undo
eo: Malfari

en: Comment
eo: Komento

en: Command
eo: Komando

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por vidi la enhavon de "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
eo: La enhavo de la dosierujo ne estas montrebla.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por renomi "%s".

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
eo: La nomo "%s" ne validas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The item could not be renamed.
eo: La elemento ne povas esti renomita.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por ŝanĝi la grupon de "%s".

en: The group could not be changed.
eo: La grupo ne ŝanĝeblas.

en: The owner could not be changed.
eo: La posedanto ne ŝanĝeblas.

en: The permissions could not be changed.
eo: La permesoj ne ŝanĝeblas.

en: Renaming "%s" to "%s".
eo: Alinomas "%s"n al "%s".

en: by _Name
eo: laŭ _nomo

en: Keep icons sorted by name in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ nomo en vicoj

en: by _Size
eo: laŭ _grando

en: Keep icons sorted by size in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ grandeco en vicoj

en: by _Type
eo: laŭ _tipo

en: Keep icons sorted by type in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ tipo en vicoj

en: by Modification _Date
eo: laŭ _dato de modifo

en: Keep icons sorted by modification date in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ dato de modifo en vicoj

en: by _Emblems
eo: laŭ _emblemoj

en: Keep icons sorted by emblems in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ emblemoj en vicoj

en: by T_rash Time
eo: laŭ _forigtempo

en: Keep icons sorted by trash time in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ forigtempo en vicoj

en: Arran_ge Items
eo: Aranĝi _elementojn

en: Resize Icon...
eo: Ŝanĝi piktogramgrandecon...

en: Make the selected icon resizable
eo: Fari la elektitan piktogramon streĉebla

en: Restore Icons' Original Si_zes
eo: Restaŭri originalajn _grandecojn de piktogramoj

en: Restore each selected icon to its original size
eo: Restaŭri ĉiun elektitan piktogramon al ties originala grandeco

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
eo: Repoziciigi piktogramoj por pli bone adapti en la fenestro kaj eviti transkovron.

en: Compact _Layout
eo: Kompaktigi aranĝon

en: Toggle using a tighter layout scheme
eo: Ŝalti uzadon de pli kompakta aranĝa skemo

en: Re_versed Order
eo: In_versigita ordo

en: Display icons in the opposite order
eo: Vidigi piktogramojn laŭ kontraŭa ordo

en: _Keep Aligned
eo: Lasi ordigitaj

en: Keep icons lined up on a grid
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ kadro

en: _Manually
eo: _Mane

en: Leave icons wherever they are dropped
eo: Lasi piktogramojn kie ili falis

en: By _Name
eo: Laŭ _nomo

en: By _Size
eo: Laŭ grandeco

en: By _Type
eo: Laŭ _tipo

en: By Modification _Date
eo: Laŭ _dato de modifo

en: By _Emblems
eo: Laŭ _emblemoj

en: By T_rash Time
eo: Laŭ _forigtempo

en: Restore Icon's Original Si_ze
eo: Restaŭri originalan grandecon de piktogramo

en: pointing at "%s"
eo: referenco al "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
eo: _Piktogramoj

en: The icon view encountered an error.
eo: La piktograma vido kaŭzis eraron.

en: The icon view encountered an error while starting up.
eo: La labortabla vido trovis eraron dum starto.

en: Display this location with the icon view.
eo: Vidigi ĉi lokon per piktograma vido.

en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: %s Visible Columns
eo: %s videblaj kolumnoj

en: Visible _Columns...
eo: Videblaj kolumnoj...

en: Select the columns visible in this folder
eo: Elekti la kolumnojn videblajn en ĉi tiu dosierujo

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
eo: _Listo

en: The list view encountered an error.
eo: La lista vido trovis eraron.

en: The list view encountered an error while starting up.
eo: La lista vido trafis eraron dum startado.

en: Display this location with the list view.
eo: Montri ĉi lokon per lista vido.

en: Properties
eo: Ecoj

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: Cancel Group Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de grupo?

en: Cancel Owner Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de posedanto?

en: nothing
eo: nenio

en: unreadable
eo: nelegebla

en: (some contents unreadable)
eo: (iu enhavo nelegebla)

en: Contents:
eo: Enhavo:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
eo: uzate

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
eo: libere

en: Filesystem type:
eo: Dosiersistem-tipo:

en: Basic
eo: Baza

en: Link target:
eo: Liga celo:

en: Volume:
eo: Datumportilo:

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Free space:
eo: Libera loko:

en: _Read
eo: _Lego

en: _Write
eo: _Skribo

en: E_xecute
eo: _Lanĉi

note: Translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
eo: ne

en: list
eo: listo

en: read
eo: legi

en: create/delete
eo: krei/forigi

en: write
eo: skribi

en: access
eo: atingo

en: Access:
eo: Atingo:

en: Folder access:
eo: Atingo al dosierujo:

en: File access:
eo: Atingo al dosiero:

en: List files only
eo: Listigi nur dosierojn

en: Access files
eo: Atingo al dosieroj

en: Create and delete files
eo: Krei kaj forviŝu dosierojn

en: Read-only
eo: Nur legado

en: Read and write
eo: Legi kaj skribi

en: Special flags:
eo: Specialaj flagoj:

en: Set _user ID
eo: Agordi ID de _uzanto

en: Set gro_up ID
eo: Agordi gr_upan ID

en: _Sticky
eo: _Glua

en: _Owner:
eo: P_osedanto:

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: _Group:
eo: Grupo:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Others
eo: Aliuloj:

en: Execute:
eo: Lanĉi:

en: Allow _executing file as program
eo: Permesi lanĉi dosieron kiel programon

en: Others:
eo: Aliaj:

en: Folder Permissions:
eo: Permesoj de la dosierujo:

en: File Permissions:
eo: Permesoj de la dosiero:

en: Text view:
eo: Teksta vido:

en: SELinux context:
eo: SELinuksa kunteksto:

en: Last changed:
eo: Laste ŝanĝita:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
eo: La permesoj de"%s" ne povas esti determinitaj.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
eo: La permesoj de la elektita dosiero ne povas esti determinitaj.

en: Creating Properties window.
eo: Kreado de fenestro-atributoj.

en: Select Custom Icon
eo: Elekti propran piktogramon

en: Tree
eo: Arbo

en: Show Tree
eo: Vidigi arbon
