caja 1.25.3 - en to ig translation catalogue (612 entries)

en: _Patterns
ig: _Ụdị

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ig: Kpụga ụdị taịlụ na ọbjektị ka ọ gbanwee ya

en: Blue Ridge
ig: Blu Ríìjì

en: Blue Rough
ig: Blu Rọ́ọ̀fụ̀

en: Blue Type
ig: Ụdị Blu

en: Brushed Metal
ig: Igwe ehichara ehicha

en: Burlap
ig: Bọláàpụ̀

en: Camouflage
ig: Kamuflaaji

en: Chalk
ig: Ńzú

en: Cork
ig: Kọ́ọ̀kụ̀

en: Countertop
ig: Káwụ́ńtátọ́ọ̀pụ̀

en: Dots
ig: Dọ́ọ̀tụ̀

en: Fibers
ig: Faịba

en: Floral
ig: Flọrààlụ̀

en: Fossil
ig: Fọ̀sị́ị̀lụ̀

en: Green Weave
ig: Gríìn Wíìvù

en: Ice
ig: Áị̀zị̀

en: Manila Paper
ig: Manịla pepa

en: Moss Ridge
ig: Mọs Ríìjì

en: Numbers
ig: Ọnụọgụgụ

en: Ocean Strips
ig: Oshiọn stripsi

en: Purple Marble
ig: Pọpụl Mabụlụ

en: Ridged Paper
ig: Ríìjí pepa

en: Rough Paper
ig: Rọf Pepa

en: Sky Ridge
ig: Elu Ríìjì

en: Snow Ridge
ig: Snóò Ríìjì

en: Stucco
ig: Stuko

en: Terracotta
ig: Terakota

en: Wavy White
ig: Ọcha Wevi

en: C_olors
ig: Ụ_cha ndị ahụ

en: Drag a color to an object to change it to that color
ig: Kpụga ụcha na ọbjektị ka ọ gbanwee ya na ụcha ahụ

en: Mango
ig: Mangoro

en: Orange
ig: Oroma

en: Tangerine
ig: Oroma

en: Grapefruit
ig: Grepfrúùtù

en: Ruby
ig: Rọbi

en: Pale Blue
ig: Péèlụ́ Blu

en: Sky
ig: Elu

en: Danube
ig: Dànúùbù

en: Indigo
ig: Ịndigo

en: Violet
ig: Váyọ́léètị̀

en: Sea Foam
ig: Séè fom

en: Leaf
ig: Ahịhịa

en: Deep Teal
ig: Tíìlì miri emi

en: Dark Cork
ig: Kọ́ọ̀kụ́ dị oji

en: Mud
ig: Mọ́ọ̀dụ̀

en: Fire Engine
ig: Igwe ọ́kụ̄

en: Envy
ig: Ekworo

en: Lemon
ig: Lémọ̄ọ̀nụ̀

en: Bubble Gum
ig: Bọbụl Gọm

en: White
ig: Ọcha

en: Apparition
ig: Inyogo gbagwojuruanya

en: Silver
ig: Sịlịva

en: Concrete
ig: Kèáhụ̀rụ̀ anya

en: Shale
ig: Shéèlụ̀

en: Granite
ig: Granaịtị

en: Eclipse
ig: Eklíìpsị̀

en: Charcoal
ig: Únyì

en: Onyx
ig: Oniksị

en: Black
ig: Oji

en: _Emblems
ig: _Akaranhụbáámā

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ig: Kpụga akara nhụbáámā na ọbjektị ka ịtinye ya n'ọbjektị ahụ

en: Erase
ig: Hichaa

en: File Browser
ig: Ome nchọgharị faịlụ

en: Computer
ig: Kọmputa

en: File Manager
ig: Onyenlekọta faịlụ

en: File Management
ig: Nlekọta faịlụ

en: Home Folder
ig: Nsomebefaịlụ nke ụlọ

en: Network
ig: Ikukumgbasaozi

en: _Open
ig: _Mepee

en: _Eject
ig: _Wepụ

en: Cut the selected text to the clipboard
ig: Hichaa ngwe nke ahụ a họọrọ na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

en: Copy the selected text to the clipboard
ig: Debata ngwe nke ahụ a họọrọ na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

en: Paste the text stored on the clipboard
ig: Mapanye ngwe echekwarala na bé òchékwáōzím̀gbèńtà

en: Select _All
ig: Họrọ _Ha niile

en: Select all the text in a text field
ig: Họrọ ngwe niile na m̀bárá ngwe

en: Move _Up
ig: Kpụga _n'elu

en: Name
ig: Aha

en: The name and icon of the file.
ig: Aha na aịkọn nke faịlụ ahụ.

en: Size
ig: Ụhara

en: The size of the file.
ig: Ụhara faịlụ ahụ.

en: Type
ig: Ụdị

en: The type of the file.
ig: Ụdị faịlụ ahụ.

en: Date Modified
ig: Emegharịala ụbọchị

en: The date the file was modified.
ig: Ụbọchị na faịlụ ka emegharịrịla.

en: Date Accessed
ig: Abanyegọ ụbọchị

en: The date the file was accessed.
ig: Abanyego ụbọchị na faịlụ.

en: Owner
ig: Ónyénwē

en: The owner of the file.
ig: Ónyénwē faịlụ ahụ.

en: Group
ig: Òtù

en: The group of the file.
ig: Òtù faịlụ ahụ.

en: Permissions
ig: Ikikere

en: The permissions of the file.
ig: Ikikere nke faịlụ ahụ.

en: Octal Permissions
ig: Ikikere ọ́ktààlụ̀

en: The permissions of the file, in octal notation.
ig: Ikikere nke faịlụ ahụ, na ọ́ktààlụ̀ akara ngosi ozi.

en: MIME Type
ig: Ụdị MIME

en: The mime type of the file.
ig: Ụdị mime nke faịlụ.

en: on the desktop
ig: Na desktọ́ọ̀pụ̀

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
ig: %s's Ụlọ

en: Network Servers
ig: Sava ikukumgbasaozi

en: Trash
ig: Ebemkpofuozi

en: Set as _Background
ig: Hazie dịka _Okpuru

en: Cancel
ig: Wepụ

en: Set as background for _all folders
ig: Hazie dịka okpuru maka _nsomebefaịlụ ndị ahụ niile

en: Set as background for _this folder
ig: Hazie dịka okpuru maka _nsomebefaịlụ a

en: The emblem cannot be installed.
ig: Agaghị ewunyenwu ákàrà ahụ.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ig: Ǹdó, mana ị ga-ezipụta ngwenchọcha kèíhé na-adịghị maka ákàrà ọfụụ.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ig: Ǹdó, mana ákàrà ngwenchọcha ga-abanwu sọsọ mkpụrụokwu, ohere na ọnụọgụgụ.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ig: Ǹdọ́, mana enwego ákàrà abagoro aha "%s".

en: Please choose a different emblem name.
ig: Biko họrọ aha ákàrà dị iche.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ig: Ǹdọ́, enweghịnwu ike ichekwa ákàrà emeredịkachọrọ.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ig: Ǹdọ́, enweghịnwu ike ichekwa aha ákàrà emeredịkachọrọ.

en: today at 00:00:00 PM
ig: Táà na 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
ig: Táà na %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ig: Táà na 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
ig: Táà na %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ig: Táà, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
ig: Táà, %-I:%M %p

en: today
ig: Táà

en: yesterday at 00:00:00 PM
ig: Ụnyaahụ na 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ig: Ụnyaahụ na %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ig: Ụnyaahụ na 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
ig: Ụnyaahụ na %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ig: Ụnyaahu, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ig: Ụnyaahụ, %-I:%M %p

en: yesterday
ig: Ụnyaahụ

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ig: Wenezdéè, Septemba 00 0000 na 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ig: Mọn, Ọkt 00 0000 na 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ig: Mọn, Ọkt 00 0000 na 00:00 PM

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ig: Ọkt 00 0000 na 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ig: Ọkt 00 0000, 00:00 PM

en: ? items
ig: ? ihenhọrọ ndị ahụ

en: ? bytes
ig: ? baịtị ndị ahụ

en: unknown type
ig: Ụdị a na-amaghị

en: unknown MIME type
ig: Ụdị MIME a na-amaghị

en: unknown
ig: Amaghị

en: link
ig: Ụzọ njikọ

en: link (broken)
ig: Ụzọ njikọ (emebiela)

en: Size:
ig: Ụhara:

en: Type:
ig: Ụdị:

en: _Skip
ig: _pụọ

en: _Retry
ig: _Megharịa

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: Replace _All
ig: Dochie _ha niile

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
ig: (debata)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
ig: (Ndebata ọzọ)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
ig: th ndebata)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
ig: st ndebata)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
ig: nd ndebata)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
ig: rd ndebata)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
ig: %s (ndebata)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
ig: %s (ndebata ọzọ)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ig: Ọ bụrụ na ihichaa ihenhọrọ a, ọ ga-efu kpam kpam.

en: Empty _Trash
ig: Ghewe _ebemkpofuozi oghe

en: Deleting files
ig: Ihicha faịlụ ndị ahụ

en: Error while deleting.
ig: Ndehie mgbe a na-ehicha.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ig: Agaghị enwenwu ike ikpụga faịlụ n'ebemkpofuozi, ịchọrọ ihicha ozugbo?

en: Error while copying.
ig: Ndehie mgbe a na-edebata.

en: Error while moving.
ig: Ndehie mgbe a na-akpụgharị.

en: You cannot move a folder into itself.
ig: Igaghị akpụganwu nsomebefaịlụ n'ime onwe ya.

en: You cannot copy a folder into itself.
ig: Igaghị edebatanwu nsomebefaịlụ n'ime onwe ya.

en: The destination folder is inside the source folder.
ig: Nsomebefaịlụ keụlọ nọ n'ime ebensinweta nsomebefaịlụ.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
ig: Nsomebefaịlụ na-enweghị isiokwu

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
ig: Faịlụ ọfụụ

en: The selection rectangle
ig: Nhọrọ rektangụl

en: Mo_ve to Trash
ig: Kp_ụga n'ebemkpofuozi

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ig: Ịchọrọ ibido "%s", mọọbụ gosi ndịna ya?

en: "%s" is an executable text file.
ig: "%s" bụ faịlụ ngwe dị̄ mbido.

en: Run in _Terminal
ig: Bido n'ebe _ngwaọrụ mbupụ na mbubata ozi

en: _Display
ig: _Gosi

en: _Run
ig: _Bido

en: Are you sure you want to open all files?
ig: Ìkwèsị̀rị̀ ike na ịchọrọ imepe faịlụ niile ndị a?

en: Opening "%s".
ig: Na-emepe "%s".

en: Icon
ig: Aịkọn

en: Unknown
ig: Amaghị

en: Open With
ig: Jiri mepee

en: Select an application to view its description.
ig: Họrọ usoroiheomume ka i gosi nkọwa ya.

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ig: Emepenwughị́ị̀, ịchọrọ ịhọrọ usoroiheomume ọzọ?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ig: Emepenwughị́ị̀, ịchọrọ ịhọrọ mmem ọzọ?

en: This is disabled due to security considerations.
ig: Anapụrụ nke a ike n'ihi nnabata echiche nchekwa.

en: There was an error launching the application.
ig: Enwere ndehie ná mbubata usoroiheomume ahụ.

en: This drop target only supports local files.
ig: Ńtọ̀gbọ̀ tágēètị̀ a sọsọ na-akwado faịlụ keụlọ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ig: N'imepe faịlụ ndị na-abụghị keụlọ debaa ha na nsomebefaịlụ keụlọ ma tọ̀gbọ́ ha ọzọ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ig: N'imepe faịlụ na-abụghị keụlọ debaa ha na nsomebefaịlụ keụlọ ma tọ̀gbọ́ ha ọzọ. Emepeláàrị́ị̀ faịlụ keụlọ ahụ ịtọgbọrọ.

en: Details:
ig: Ndesịta ozi ndị ahụ:

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ig: Na-ekwe àgwà Caja nke bụ̄ ákpụ̀, ebe windo niile ndị ahụ bụcha omenchọgharị

en: Whether to enable immediate deletion
ig: Ma ọ bụ ka é kwé nhicha ozugbo

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Caja ga-enwe iheọrụ ga-enyere gị ohere ihicha faịlụ ozugbo n'ebe, kama ịkpụga ya n'ebemkpofuozi. Iheọrụ a nwere ike i dị̄ egwu, ya bụ na ka i jiri nzere.

en: When to show preview text in icons
ig: Mgbe a na-egosi nlebiritụanya ngwe na aịkọn ndị ahụ

en: When to show number of items in a folder
ig: Mgbe a na-egosi ọnụọgụgụ ihenhọrọ na nsomebefaịlụ

en: Type of click used to launch/open files
ig: Ụdị ọ̀pị̀pị̀ eji ebubata/mmepe faịlụ ndị ahụ

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ig: A ga-ebubata uru faịlụ dị mmenwu bụ "single" site n'ịpị otu ugboro, mọọbụ "double" ka ibubata ha site n'ịpị pịmpịkwasa.

en: What to do with executable text files when activated
ig: Ihe a ga-eji faịlụ ngwe dị̄ mbido méé mgbe ejiri ya rụọ ọrụ

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ig: Ihe a ga-eji faịlụ ngwe dị̄ mbido méé mgbe ejiri ha rụọ ọrụ (pịa otu ugboro mọọbụ pịmpịkwasa). Uru dị mmenwu ga "bubata" ebubata ha dịka program, "jụọ" n'ịjụ ihe a ga-eme n'ụzọ dayalọ́ọ̀gụ̀, nakwa "display" igosi ha dịka faịlụ ngwe ndị ahụ.

en: When to show thumbnails of image files
ig: Mgbe a na-egosi tọ́mbnéèlụ̀ nke inyogo faịlụ ndị ahụ

en: Maximum image size for thumbnailing
ig: Ụhara inyogo mbawanye maka tọ́mbnéèlị̀n

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ig: Inyogo n'ụhara a (na baịtị) agaghị a bụ tọ́mbnéèlụ̀. Ebumnuche nhazi a bụ ka ezere inyogo ndị buru ibu nke tọ́mbnéèlụ̀ nke nwere ike igbu oge n'idebata mọọbụ jiri ebenchekwaozi dị ichiiche.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ig: Ma ọ bụ ka elebiritụanya ụda mgbe a na-amawụsụ na aịkọn

en: Show folders first in windows
ig: Gosi n'izizi nsomebefaịlụ na windo ndị ahụ

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Caja ga-egosi nsomebefaịlụ túpúù ngosi faịlụ na aịkọn nakwa ngosi ndesịta.

en: Default sort order
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ iwu nhazi

en: Reverse sort order in new windows
ig: Gbanwe nhazi na windo ndị ọfụụ

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, faịlụ ndị dị na windo ka a ga-ahazi n'ụdị nhazi mgbanwe. nke bụ, ọ bụrụ na a haziri ya site n'aha, ya bụ na kama ihazi faịlụ ndị ahụ site na "a" ruo na "z", a ga-ahazi ha site na "z" ruo na "a", ọ bụrụ na a haziri ya site n'ụhara, kama ihaziwe n'elu elu ha ga n'ahazi n'ala ala.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ig: Caja na-eji nsomebefaịlụ ụlọ nke ndị ojieme dịka desktọ́ọ̀pụ̀

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Caja ga-eji nsomebefaịlụ ụlọ nke ojieme dịka desktọ́ọ̀pụ̀. Ọ bụrụ na ọ bụ àsị́, mgbe ahụ ọ ga-eji ~/Desktọ́ọ̀pụ̀ dịka desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Whether a custom default folder background has been set.
ig: Ma ọ bụ na a haziela okpuru nsomebefaịlụ dìfọ́ọ̀ltụ̀ emeredịkachọrọ.

en: Default Background Color
ig: Ụcha okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default Background Filename
ig: Ahafaịlụ okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Custom Side Pane Background Set
ig: Nhazi okpuru saịd pen emeredịkachọrọ

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ig: Ma ọ bụ na a haziela okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀ emeredịkachọrọ.

en: Default Side Pane Background Color
ig: Ụcha okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ig: Ahafaịlụ maka okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀. A na-eji ya ma ọ bụrụ na saịd_pen_okpuru_nhazi bụ eziokwu.

en: Default Side Pane Background Filename
ig: Ahịrịnkọwa faịlụ okpuru saịd pen dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Default folder viewer
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nsomebefaịlụ onyenlereanya

en: Date Format
ig: Nhazi ụbọchị

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ig: Ọdịdị nke ụbọchị faịlụ. Uru dị mmenwu bụ "locale", "iso", na "informal".

en: Whether to show hidden files
ig: Ma ọ bụ ka egosi faịlụ ndị ahụ e zoro ezo

en: Whether to show backup files
ig: Ma ọ bụ ka egosi mgbakwunye faịlụ ndị ahụ

en: List of possible captions on icons
ig: Ndesịta okwu okpuru na aịkọn ndị ahụ

en: Use tighter layout in new windows
ig: Jiri ndozi taịta na windo ndị ọfụụ

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ga-ejidesi aịkọn ike na windo ọfụụ ndị ahụ.

en: Put labels beside icons
ig: Tinye ihengosi n'akụkụ aịkọn ndị ahụ

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-edesa ihengosi ndị ahụ n'akụkụ aịkọn kama ịdesa ha n'okpuru.

en: Default icon zoom level
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ aịkọn ógó zum

en: Default zoom level used by the icon view.
ig: Difọọltụ ógó ndapụ ọsịṣọ nke ngosi aịkọn jiri rụọ ọrụ.

en: Default list zoom level
ig: Ndesịta dìfọ́ọ̀ltụ̀ ógó zum

en: Default zoom level used by the list view.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ógó zum nke ngosi ndesịta jiri rụọ ọrụ.

en: Default list of columns visible in the list view
ig: Ndesịta dìfọ́ọ̀ltụ̀ nke mpagharaogologo ahụrụanya ná ngosi ndesịta

en: Default list of columns visible in the list view.
ig: Ndesịta dị̀fọ́ọ̀ltụ̀ nke mpagharaogologo ahụrụanya ná ngosi ndesịta.

en: Default column order in the list view
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nhazi mpagharaogologo na ndesịta ngosi

en: Default column order in the list view.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ nhazi mpagharaogologo na ndesịta ngosi.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, Caja ga-egosi sọsọ nsomebefaịlụ ndị ahụ na tríì saịd pen. Kama ọ ga-egosi nsomebefaịlụ na faịlụ ndị ahụ.

en: Desktop font
ig: Ihumkpụrụedemede desktọ́ọ̀pụ̀

en: The font description used for the icons on the desktop.
ig: Nkọwa ihumkpụrụedemede ejiri maka aịkọn na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Home icon visible on desktop
ig: A hụrụ aịkọn nke ụlọ na desktọ́ọ̀pụ̀

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ụlọ nsomebefaịlụ a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Computer icon visible on desktop
ig: Aịkọn kọmputa ahụrụanya na desktọ́ọ̀pụ̀

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye na kọmputa a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Trash icon visible on desktop
ig: Aịkọn ebemkpofuozi nke a hụrụ anya na desktọ́ọ̀pụ̀

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ebemkpofuozi a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Show mounted volumes on the desktop
ig: Gosi ụda ndị ewelitere ewelite na desktọ́ọ̀pụ̀

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ig: Ọ bụrụ na a haziri nke a na eziokwu, aịkọn na-abanye n'ụda ewelitere ewelite a ga-etinye ya na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Desktop computer icon name
ig: Aha aịkọn kọmputa desktọ́ọ̀pụ̀

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn kọmputa na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Desktop home icon name
ig: Aha aịkọn ụlọ desktọ́ọ̀pụ̀

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn keụlọ na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Desktop trash icon name
ig: Aha aịkọn ebe mkpofuozi desktọ́ọ̀pụ̀

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ig: A ga-ahazinwu aha a ma ọ bụrụ na ịchọrọ aha emeredịkachọrọ maka aịkọn ebemkpofuozi na desktọ́ọ̀pụ̀.

en: Width of the side pane
ig: Uhie nke saịd pen

en: The default width of the side pane in new windows.
ig: Dìfọ́ọ̀ltụ̀ uhie nke saịd pen na windo ndị ọfụụ.

en: Show toolbar in new windows
ig: Gosi tulbáà na windo ndị ọfụụ

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ tulbáà ndị ahụ anya.

en: Show location bar in new windows
ig: Gosi ebe báà na windo ndị ọfụụ

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ báà ébē anya.

en: Show status bar in new windows
ig: Gosi status báà na windo ndị ọfụụ

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ status báà anya.

en: Show side pane in new windows
ig: Gosi saịd pen na windo ndị ọfụụ

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ig: Ọ bụrụ na a haziri ya na eziokwu, windo ndị á kà mepere ọfụụ ga-eme ka áhụ́ saịd pen anya.

en: Side pane view
ig: Ngosi saịd pen

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ig: Ngosi saịd pen ga-egosipụta na windo ndị ọfụụ ahụ emepere emepe.

en: Starting %s
ig: Na-ebido %s

en: Not a launchable item
ig: Ọ bụghị ihenhọrọ dị̄ mbubata

en: Caja could not create the required folder "%s".
ig: Caja ekewapụtanwughị nsomebefaịlụ ahụ a chọrọ "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ig: Tupuu ibido Caja, biko kewapụta nsomebefaịlụ na-esonụ, mọọbụ hazie ikike n'ụzọ caja ga-ekewapụtanwu ya.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ig: Caja ekewapụtanwughị nsomebefaịlụ ndị a chọrọ na-esonụ: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ig: Tupuu ibido Caja, biko kewapụta nsomebefaịlụ ndị a, mọọbụ hazie ikike n'ụzọ caja ga-ekewapụtanwu ha.

en: Perform a quick set of self-check tests.
ig: Mee nhazi ọsịsọ nke nnwale-nkeonwe.

en: Create the initial window with the given geometry.
ig: Kewapụta windo mbụ ya na jiometịrị nke enyere.

en: GEOMETRY
ig: JIOMETỊRỊ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ig: Sọsọ kewapụta windo maka URIs ezipụtara doro anya.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ig: Elekọtakwala desktọọpụ ahụ (leghara nhazi nkarachọ ahụ anya na dayalọ́ọ̀gụ̀ nkarachọ).

en: Quit Caja.
ig: Kwụsị Caja.

en: No bookmarks defined
ig: Enweghị ebe ndesịta ngosi ebe na faịlụ a kọwarala

en: Bookmarks
ig: Òbún̄gósíébēfailụ

en: There was an error displaying help: 
    %s
ig: Enwere ndehie mgbe a na-egosi nnyemaka: 
    %s

en: Edit Bookmarks
ig: Dezie ebe ndesịta ngosi ebe faịlụ

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: _Close
ig: _Mechie

en: _Bookmarks
ig: _Ebe ndesịta ngosi ebe

en: Public FTP
ig: FTP keọ̀hà

en: FTP (with login)
ig: FTP (ya na mbanye)

en: Windows share
ig: Òkìké windo ndị ahụ

en: WebDAV (HTTP)
ig: Wéèbụ̀DAV (HTTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ig: Chekwa Wéèbụ̀DAV (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
ig: Enwere ndehie mgbe a na-egosi nnyemaka.

en: C_onnect
ig: B_anye

en: Connect to Server
ig: Banye na sava

en: _Server:
ig: _Sava:

en: _Port:
ig: _Ụzọ nwepụ na nweba data:

en: Desktop
ig: Desktọ́ọ̀pụ̀

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ig: Nke a nwere ike bụrụ maka na akara ahụ bụ otu nke nọpagịderenụ, na ọbụghị nke ahụitinyere n'onwe gị.

en: Rename Emblem
ig: Abagharịnwughị aha akara

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ig: Tinye aha ọfụụ maka akara ahụ egosirila:

en: Rename
ig: Bagharịa aha

en: Add Emblems...
ig: Gbakwunye akara ndị ahụ...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ig: Tinye aha nkọwa n'agụgụ akara.  A ga-eji aha a n'ebe ndị ọzọ ka ewere gosipụta akara ahụ.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ig: Tinye aha nkọwa n'agụgụ akara.  A ga-eji aha a n'ebe ndị ọzọ ka ewere gosipụta akara ahụ.

en: Some of the files could not be added as emblems.
ig: Agaghị etinye ụfọdụ faịlụ dịka akara.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ig: Akara ahụ apụtaghị ka ọ bụrụ inyogo ndị nwereisi.

en: None of the files could be added as emblems.
ig: Enweghị faịlụ ndị a ga-etinyenwu n'akara ndị ahụ.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ig: Faịlụ ahụ '%s' abughị inyogo nwereisi.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ig: Ngwe nke ahụ adọgara ebe ọzọ abụghị ebe faịlụ nwereisi.

en: The emblem cannot be added.
ig: Agaghị etinyenwu akara ahụ.

en: Emblems
ig: Akara ụfọdụ

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
ig: Onweghị

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
ig: Ngosi aịkọn

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
ig: Ngosi ndesịta

en: By Name
ig: Site n'aha

en: By Size
ig: Site n'ụhara

en: By Type
ig: Site n'ụdị

en: By Modification Date
ig: Site Ụbọchị mmegharị

en: By Emblems
ig: Site n'akara ndị ahụ

en: File Management Preferences
ig: Nlekọta faịlụ nkarachọ

en: View _new folders using:
ig: Gosi _nsomebefaịlụ ndị ọfụụ n'iji:

en: _Arrange items:
ig: _Hazie ihenhọrọ ndị ahụ:

en: Sort _folders before files
ig: Hazie _nsomebefaịlụ ndị ahụ tupuu faịlụ ndị ahụ

en: Default _zoom level:
ig: Ogo zum Dìfọ́ọ̀ltụ̀:

en: _Use compact layout
ig: _Jiri ndozi ejikọlatara ejikọlata

en: _Text beside icons
ig: _Ziga ngwe n'akụkụ aịkọn ndị ahụ

en: _Default zoom level:
ig: _Ógó zum dìfọ́ọ̀ltụ̀:

en: Show _only folders
ig: Gosi _sọsọ nsomebefaịlụ ndị ahụ

en: Views
ig: Ngosi ndị ahụ

en: _Ask each time
ig: _Jụọ mgbe ọbụla

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ig: Jụọ tupuu ighewe ebemkpofuozi ahụ oghe mọọbụ ihicha faịlụ ndị ahụ

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ig: Tinye ntiiwu nhicha nke na-agafere ebemkpofuozi

en: Behavior
ig: Agwa

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ig: Họrọ iwu nhazi nke ozi ka ọpụta n'okpuru aha aịkọn. Ozi ọzọ ga-apụta mgbe á nà-èzúùmú nso nso.

en: _Format:
ig: _Ọdịdị:

en: Display
ig: Gosi

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ig: Họrọ iwu nhazi nke ozi ka ọpụta na ngosi ndesịta.

en: List Columns
ig: Ndesịta mpagharaogologo ndị ahụ

en: Show te_xt in icons:
ig: Gosi ng_we na aịkọn ndị ahụ:

en: Show _thumbnails:
ig: Gosi _Tọ́mbnéèlụ̀ ndị ahụ:

en: _Only for files smaller than:
ig: _Sọsọ maka faịlụ ndị ahụ pekarịsịrị karịa:

en: Preview _sound files:
ig: Nlebiritụanya _faịlụ ụda ndị ahụ:

en: Count _number of items:
ig: Gụọ _ọnụọgụgụ nke ihenhọrọ ndị ahụ:

en: Preview
ig: Nlebiritụanya

en: History
ig: Ntọala

en: Camera Brand
ig: Ụdị kamera

en: Camera Model
ig: Kamera mọ́dēèlụ̀

en: Date Taken
ig: Ewerela ụbọchị

en: Exposure Time
ig: Oge mkpughe

en: Aperture Value
ig: Uru ohere mmepe nnabata ihie

en: ISO Speed Rating
ig: ISO retịn ngwa ngwa

en: Flash Fired
ig: Flash Fáyáàdị̀

en: Metering Mode
ig: Metarịn móòdù

en: Exposure Program
ig: Program mkpughe

en: Focal Length
ig: Òtìtè anya n'etiti lensị na ebe a na-ese ese

en: Software
ig: Sọftwịa

en: Description
ig: Nkọwa

en: Failed to load image information
ig: Ọdịda ná ndeba ozi inyogo

en: loading...
ig: Na-edeba...

en: Image
ig: Inyogo

en: Information
ig: Ozi

en: Use _Default Background
ig: Jiri _Okpuru dìfọ́ọ̀ltụ̀

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ig: Biko dọ̀ọ́ sọsọ otu inyogo ka a hazie aịkọn emeredịkachọrọ.

en: The file that you dropped is not local.
ig: Faịlụ ahụ ị́tọ̀gbọ̀rọ̀ abụghị nkeụlọ.

en: You can only use local images as custom icons.
ig: Ínwèrè ike iji inyogo nkeụlọ dịka aịkọn nkeụlọ.

en: The file that you dropped is not an image.
ig: Faịlụ ahụ ị́tọ̀gbọ̀rọ̀ abụghị inyogo.

en: You can only use images as custom icons.
ig: Ị́ ga-eji sọsọ inyogo dịka aịkọn emeredịkachọrọ.

en: Location:
ig: Ebe:

en: Go To:
ig: Gaa na:

en: Open Location
ig: Mepee ebe

en: _Location:
ig: _Ebe:

en: %s - File Browser
ig: %s - Omenchọgharị faịlụ

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ig: Ìkwèsìrì ike na ịchọrọ ikpochapụ ndesịta nke ebe ịbanyegorola?

en: The location "%s" does not exist.
ig: Ebe ahụ "%s" anaghị arụ ọrụ.

en: _Go
ig: _Gaa

en: Open another Caja window for the displayed location
ig: Mepee windo Caja ọzọ maka ebe ahụ egosiri

en: Close _All Windows
ig: Mechie windo _niile

en: Close all Navigation windows
ig: Mechie windo ngagharị niile

en: _Location...
ig: _Ebe...

en: Specify a location to open
ig: Zipụta ebe ka o mepee

en: Clea_r History
ig: Kpocha_a ntọala

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ig: Kpochaa ndịna nke Gaa menu na ndesịta azụ/ihu ndị ahụ

en: _Add Bookmark
ig: _Gbakwunye ebe ndesịta ngosi ebe

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ig: Gbakwunye ebe ndesịta ngosi ebe maka ebe ọfụụ ahụ na menu a

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ig: Gosi windo na-enye aka idezi ebe ndesịta ngosi ebe ahụ na menu a

en: _Side Pane
ig: _Saịd Pen

en: Location _Bar
ig: Ebe _Baa

en: Change the visibility of this window's location bar
ig: Gbanwe àhụ́mányá nke saịdbáà windo a

en: St_atusbar
ig: St_atusbáà

en: Change the visibility of this window's statusbar
ig: Gbanwe àhụ́mányá nke statusbáà windo a

en: _Back
ig: _Azụ

en: Go to the previous visited location
ig: Gaa n'ebe ndị ịgaburula

en: _Forward
ig: _Ihu

en: Go to the next visited location
ig: Gaa n'ebe nke ọzọ ịgaburula

en: Notes
ig: Ozi ndị ahụ

en: _Stop
ig: _Kwụsị

en: Remove
ig: Wepụ

en: Places
ig: Ebe

en: Backgrounds and Emblems
ig: Okpuru ndị ahụ na Akara ndị ahụ

en: _Remove...
ig: _Wepụ...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ig: Lee ma inwere ikike ihicha usoro.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ig: Lee ma inwere ikike ihicha akara.

en: _Keyword:
ig: _Okwunchọcha:

en: _Image:
ig: _Inyogo:

en: Create a New Color:
ig: Kewapụta ụcha ọfụụ:

en: Color _name:
ig: Aha _ụcha:

en: Color _value:
ig: Uru _ụcha:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ig: Nhazigharị bụ inyogo pụrụ iche nke ga-agaghị ekwe nhicha.

en: The color cannot be installed.
ig: Agaghị ewunyenwu ụcha ahụ.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ig: Biko, mana ị ga-ezipụtarịrị aha na-egheghị oghe maka ụcha ọfụụ ahụ.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ig: Biko, mana "%s" ọbụghị inyogo faịlụ eji arụ ọrụ.

en: The file is not an image.
ig: Faịlụ ahụ abụgḥị inyogo.

en: Select a Category:
ig: Họrọ ụdị:

en: C_ancel Remove
ig: H_ichaa wepụ

en: _Add a New Pattern...
ig: _Tinye usoro ọfụụ...

en: _Add a New Color...
ig: _Tinye ụcha ọfụụ...

en: _Add a New Emblem...
ig: _Tinye akara ọfụụ...

en: Click on a pattern to remove it
ig: Pịa n'usoro ka iwepụ ya

en: Click on a color to remove it
ig: Pịa n'ụcha ka iwepụ ya

en: Click on an emblem to remove it
ig: Pịa n'akara ka iwepụ ya

en: Patterns:
ig: Usoro ndị ahụ:

en: Colors:
ig: Ụcha ndị ahụ:

en: Emblems:
ig: Akara ndị ahụ:

en: _Remove a Pattern...
ig: _Wepụ usoro...

en: _Remove a Color...
ig: _Wepụ ụcha...

en: _Remove an Emblem...
ig: _Wepụ Akara...

en: Documents
ig: Dọkumentị ndị ahụ

en: Edit
ig: Dezie

en: Close the side pane
ig: Mechie saịd pen

en: _Places
ig: _Ebe gasị

en: Open _Location...
ig: Mepee _Ebe...

en: Close P_arent Folders
ig: Mechie P_erentị nsomebefaịlụ ndị ahụ

en: Close this folder's parents
ig: Mechie perentị nsomebefaịlụ a

en: Clos_e All Folders
ig: Mechi_e nsomebefaịlụ niile ndị a

en: Close all folder windows
ig: Mechie windo nsomebefaịlụ niile ndị ahụ

en: Delete all items in the Trash
ig: Hichaa ihenhọrọ niile n'ime ebemkpofuozi

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ig: Ị̀chọrọ iwepụ ebe ndesịta ngosi ebe ya na ebe n'adịghị adị na ndesịta gị?

en: Bookmark for Nonexistent Location
ig: Ebe ndesịta ngosi ebe maka ebe na anaghị arụ ọrụ

en: You can choose another view or go to a different location.
ig: Ínwèrè ike ịhọrọ ngosi ọzọ mọọbụ gaa na ebe dị iche.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ig: Agaghị egosinwu ebe ya na onyenlere a.

en: Content View
ig: Ngosi ndịna

en: View of the current folder
ig: Ngosi nke nsomebefaịlụ nọ ugbua

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ig: Caja enweghị onyenlere ewunyere dị̄ ike igosi nsomebefaịlụ.

en: The location is not a folder.
ig: Ebe ahụ abụghị nsomebefaịlụ.

en: Please check the spelling and try again.
ig: Biko lee nsụpe ahụ ma nwàá ọzọ.

en: Access was denied.
ig: Ekweghị mbanye ahụ.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ig: Lee ma nsụpe ọdabara nakwa ma nhazi mgbanwe gị ọdabakwara.

en: Go to the location specified by this bookmark
ig: Gaa n'ebe ezipụtarala site na ebe ndesịta ngosi ebe

en: _File
ig: _Faịlụ

en: _Edit
ig: _Dezie

en: _View
ig: _Gosi

en: Close this folder
ig: Mechie nsomebefaịlụ a

en: _Backgrounds and Emblems...
ig: _Okpuru ndị ahụ Akara ndị ahụ...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ig: Gosi usoro ndị ahụ, ụcha ndị ahụ, na akara ndị ahụ nke a ga-eji méédịkachọrọ na ngosipụta

en: Prefere_nces
ig: Akarachọọ_nces

en: Edit Caja preferences
ig: Dezie Caja nkarachọ ndị ahụ

en: Open _Parent
ig: Mepee _perentị

en: Open the parent folder
ig: Mepee nsomebefaịlụ perentị ahụ

en: _Reload
ig: _Bubatagharịa

en: _Contents
ig: _Ndịna ndị ahụ

en: Display Caja help
ig: Gosi nnyemaka Caja

en: _About
ig: _Maka

en: Display credits for the creators of Caja
ig: Gosi nnabata maka ndị ome nkewapụta nke Caja

en: Zoom _In
ig: Zúùmù_banye

en: Zoom _Out
ig: Zúùmù _pụta

en: Normal Si_ze
ig: Ụhara a ma a_ma

en: Connect to _Server...
ig: Banye na _Sava...

en: _Computer
ig: _Kọmputa

en: T_emplates
ig: T_émpléètì

en: _Trash
ig: _Ebemkpofuozi

en: Show _Hidden Files
ig: Gosi _faịlụ ndị ezoro ezo

en: _Up
ig: _Elu

en: _Home
ig: _Ụlọ

en: Loading...
ig: Na-edebata...

en: Zoom In
ig: Zúùmù banye

en: Zoom Out
ig: Zúùmù pụta

en: Zoom to Default
ig: Zuum ka ídìfọ́ọ̀ltụ̀ọ́

en: Zoom
ig: Zum

en: Set the zoom level of the current view
ig: Hazie ogo zum nke ngosi nke ugbua

en: Background
ig: Keokpuru

en: E_mpty Trash
ig: G_hewe ebemkpofuozi oghe

en: Create a new launcher
ig: Kewapụta obubata ọfụụ

en: Change Desktop _Background
ig: Gbanwe _okpuru desktọ́ọ̀pụ̀

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ig: Gosi windo nke na-enyere gị aka ịhazi usoro okpuru desktọ́ọ̀pụ̀ gị mọọbụ

en: Empty Trash
ig: Ghewe ebemkpfuozi oghe

en: _Pattern:
ig: _Usoro:

en: _Folder:
ig: _Nsomebefaịlụ:

en: "%s" selected
ig: "%s" a họrọla

en: %s, Free space: %s
ig: %s, ohere a hapụrụ: %s

en: Run "%s" on any selected items
ig: Bido "%s" n'otu n'ime ihenhọrọ ndị a a họọrọ

en: Create Document from template "%s"
ig: Kewapụta dọkumentị na templéètì "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ig: Faịlụ niile ndị dị̄ mbido n'ime nsomebefaịlụ a ga-apụta n'ihendesịta menu.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ig: Ịhọrọ ihendesịta na menu ga-ebido ihendesịta ahụ ya na ihenhọrọ nke ahụ a họrọla dịka ntinyeihe.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ig: Onweghị ihe nọ n'ébéōchékwáōzím̀gbèńtà a ga-amapanye.

en: Connect to Server %s
ig: Banye na sava %s

en: _Connect
ig: _Banye

en: Link _name:
ig: Aha _ụzọ njikọ:

en: Create _Document
ig: Kewapụta _dọkumentị

en: Open Wit_h
ig: Jiri mepe_e

en: Choose a program with which to open the selected item
ig: Họrọ program nke a ga-emepe ihenhọrọ nke ahụ a họọrọ

en: _Properties
ig: _Akparamagwa

en: View or modify the properties of each selected item
ig: Gosi mọọbụ megharịa ngwaọrụ ihenhọrọ nke a họọrọ nke ọbụla

en: Create _Folder
ig: Kewapụta _Nsomebefaịlụ

en: Create a new empty folder inside this folder
ig: Kewapụta nsomebefaịlụ ọfụụ ghe oghe n'ime nsomebefaịlụ a

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
ig: _Ghewe faịlụ oghe

en: Create a new empty file inside this folder
ig: Kewapụta faịlụ ọfụụ ghe oghe n'ime nsomebefaịlụ a

en: Open the selected item in this window
ig: Mepee ihenhọrọ nke ahụ a họrọla na windo a

en: Open in Navigation Window
ig: Mepee na windo ngagharị

en: Open each selected item in a navigation window
ig: Mepee ihenhọrọ nke a họọrọ nke ọbụla na windo ngagharị

en: Choose another application with which to open the selected item
ig: Họrọ usoroiheomume nke a ga-emepe ihenhọrọ nke ahụ a họọrọ

en: _Open Scripts Folder
ig: _Mepee ihendesịta nsomebefaịlụ

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ig: Gosi nsomebefaịlụ ahụ nke nwere ihendesịta na-apụta na menu a

en: Select all items in this window
ig: Họrọ ihenhọrọ niile ndị ahụ na windo a

en: Select items in this window matching a given pattern
ig: Họrọ ihenhọrọ ndị a na windo a nke dabara n'usoro enyere

en: D_uplicate
ig: M_egharịanụdị

en: Duplicate each selected item
ig: Megharịanụdị nke ihenhọrọ nke obụla a họọrọ

en: Create a symbolic link for each selected item
ig: Kewapụta ụzọ njikọ sìmbọ́līìkì maka ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ

en: _Rename...
ig: _Bagharịa aha...

en: Rename selected item
ig: Bagharịa ihenhọrọ ahụ a họọrọ aha

en: Move each selected item to the Trash
ig: Kpụga ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ n'ebemkpofuozi

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ig: Hichaa ihenhọrọ nke ọbụla a họọrọ, na-akpụgaghị n'ebemkpofuozi

en: _Undo
ig: _Nweghachi

en: Reset View to _Defaults
ig: Hazigharịa ngosi na _Dìfọ́ọ̀ltụ̀ ndị ahụ

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ig: Hazigharịa iwu nhazi ma ógó zum ka ọdaba na nkarachọ maka ngosi a

en: Connect To This Server
ig: Banye na sava a

en: Make a permanent connection to this server
ig: Mèé nsụnye apụghị apụ na sava a

en: Mount the selected volume
ig: Welite ụda ahụ a họọrọ

en: Unmount the selected volume
ig: Ewelitekwala ụda ahụ a họọrọ

en: Eject the selected volume
ig: Wepụ ụda ahụ a họọrọ

en: Open File and Close window
ig: Mepee faịlụ ma Mechie windo

en: _Scripts
ig: _Ihendesịta ndị ahụ

en: Delete all selected items permanently
ig: Hichaa ihenhọrọ niile ndị ahụ a họọrọ kpam kpam

en: Download location?
ig: Bubata ebe?

en: You can download it or make a link to it.
ig: Í nwèrè ike ibubata ya mọọbụ méé ụzọ njikọ na ya.

en: Make a _Link
ig: Mepụta _ụzọ njikọ

en: _Download
ig: _Bubata

en: Drag and drop is not supported.
ig: Àkwádòghị̀ dọ̀ọ́ na tọgbọ.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ig: A na-akwadọ ọdịdọ na ntọgbọ na sistem faịlụ keụlọ.

en: An invalid drag type was used.
ig: Ejirila ụdị ọdịdọ nke na-enweghị isi.

en: Comment
ig: Okwu

en: Command
ig: Ntiiwu

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ig: Inweghị ikike kwesịrịnụ n'igosi ndịna nke "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
ig: Agaghị egosinwu ndịna nsomebefaịlụ ahụ.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ig: Éjìríláàrị́ị̀ aha "%s" ahụ rụọ ọrụ na nsomebefaịlụ a. Biko jiri aha ọzọ.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ig: Enweghị "%s" na nsomebefaịlụ a. onwere ike bụrụ na akpụghara ya mọọbụ na ehichara ya?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ig: Inweghị ikikere kwesịrịnụ ịbagharị aha "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ig: Aha ahụ "%s" enweghị isi maka na o nwere mkpụrụ okwu ahụ "/". Biko jiri aha ọzọ.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ig: Aha ahụ "%s" enweghị isi. Biko jiri aha ọzọ.

en: The item could not be renamed.
ig: Abagharịnwughị aha ihenhọrọ ahụ.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ig: Inweghị ikike kwesịrịnụ igbanwe òtù nke "%s".

en: The group could not be changed.
ig: Agaghị agbanwenwu òtù ahụ.

en: The owner could not be changed.
ig: Agbanwenwughị ónyénwē.

en: The permissions could not be changed.
ig: Agbanwenwughị ikike ahụ.

en: Renaming "%s" to "%s".
ig: Ibagharị aha "%s" to "%s".

en: by _Name
ig: Site _n'aha

en: Keep icons sorted by name in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'aha na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Size
ig: Site _n'ụhara

en: Keep icons sorted by size in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'ụhara na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Type
ig: Site _n'ụdị

en: Keep icons sorted by type in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'ụdị na mpagharauhie ndị ahụ

en: by Modification _Date
ig: Site na mmeghari _ụbọchị

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'mmegharị ụbọchị na mpagharauhie ndị ahụ

en: by _Emblems
ig: Site _n'akara ndị ahụ

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ig: Desa aịkọn n'ụdị nhazi site n'akara na mpagharauhie ndị ahụ

en: Arran_ge Items
ig: Haz_ie ihenhọrọ ndị ahụ

en: Restore Icons' Original Si_zes
ig: Weghachi ụhara iz_izi nke aịkọn

en: Restore each selected icon to its original size
ig: Weghachi aịkọn nke ọbụla a họọrọla n'ụhara nke izizi ya

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ig: Aịkọn mkpụgharị ga-aka daba na windo ma zere mmabanye

en: Compact _Layout
ig: Ndozi _akpakọlatara akpakọlata

en: Toggle using a tighter layout scheme
ig: Tọgụlụọ n'iji ndozi taịta n'usoro ọrụ

en: Re_versed Order
ig: Nt_ugharị ihu iwu nhazi

en: Display icons in the opposite order
ig: Gosi aịkọn na iwu nhazi ntụgharị ihu

en: _Keep Aligned
ig: _Gbado na ndozi ahụ

en: Keep icons lined up on a grid
ig: Gbado aịkọn ka aha nọrọ n'usoro gríìdì

en: _Manually
ig: _N'ụdị nlereanya

en: Leave icons wherever they are dropped
ig: Hapụ aịkọn n'ebe ọbụla a hapụrụ ha

en: By _Name
ig: Site _n'aha

en: By _Size
ig: Site _n'ụhara

en: By _Type
ig: Site _n'ụdị

en: By Modification _Date
ig: Site na mmegharị _ụbọchị

en: By _Emblems
ig: Site _n'akara

en: Restore Icon's Original Si_ze
ig: Weghachi ụhara iz_izi nke aịkọn

en: pointing at "%s"
ig: Ítụ̀ nà "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
ig: _Aịkọn ndị ahụ

en: (Empty)
ig: (Ghewe oghe)

en: %s Visible Columns
ig: %s Mpagharaogologo ndị ahụ ahụrụanya

en: Visible _Columns...
ig: Mpagharaogologo ndị ahụ _ahụrụanya...

en: Select the columns visible in this folder
ig: Họrọ mpagharaogologo ndị ahụ ahụrụanya na nsomebefaịlụ a

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
ig: _Ndesịta

en: Properties
ig: Ngwaọrụ ndị ahụ

en: %s Properties
ig: %s Ngwaọrụ ndị ahụ

en: Cancel Group Change?
ig: Wepụ mgbanwe òtù?

en: Cancel Owner Change?
ig: Wepụ mgbenwe ónyénwē?

en: nothing
ig: Onweghị

en: unreadable
ig: Agaghị agụnwu ya agụ

en: (some contents unreadable)
ig: (agaghị agụnwụ ụfọdụ ndịna)

en: Contents:
ig: Ndịna ụfọdụ:

en: Basic
ig: Nkeisi

en: Link target:
ig: Tágēètị̀ ụzọ njikọ:

en: Volume:
ig: Ụda:

en: Accessed:
ig: Ikikembanye:

en: Modified:
ig: Emegharịrị:

en: Free space:
ig: Ohere a hapụrụ:

en: _Read
ig: _Wepụta ọzi

en: _Write
ig: _Chekwaa ozi

en: E_xecute
ig: B_ido ọrụ

en: Special flags:
ig: Fláàgị̀ ndị ahụ pụrụ iche:

en: Set _user ID
ig: Hazie _ID ojieme

en: Set gro_up ID
ig: Hazie ID ò_tù

en: _Sticky
ig: _Stíkì

en: Owner:
ig: Ónyénwē:

en: Group:
ig: Òtù:

en: Others:
ig: Ndị ọzọ:

en: Text view:
ig: Ngosi ngwe:

en: Last changed:
ig: Nke agbanwere ikpeazụ:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ig: Ikike ahụ nke "%s" agaghị atachịtere ya obi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ig: Agaghị atachitere ikike nke faịlụ nke ahụ a họọrọ obi.

en: Creating Properties window.
ig: Ikewapụta ngwaọrụ windo.

en: Tree
ig: Tríì
