caja 1.25.3 - en to pms translation catalogue (27 entries)

en: Text
pms: Test

en: _Copy
pms: _Copia

en: _Open
pms: _Duverta

en: Open %s
pms: Duverta %s

en: Name
pms: Nòm

en: Re_name
pms: Re_nòm

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
pms: (copia)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
pms: th copia)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
pms: st copia)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
pms: nd copia)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
pms: rd copia)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
pms: %s (copia)%s

note: Translators: appended to x11th file copy Translators: appended to x12th file copy Translators: appended to x13th file copy Translators: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
pms: %s (%'dth copia)%s

note: Translators: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". Translators: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
pms: %s (%'dst copia)%s

note: Translators: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
pms: %s (%'dnd copia)%s

note: Translators: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
pms: %s (%'drd copia)%s

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
pms: neuv file

en: _Help
pms: _Agiut

en: _Next Tab
pms: Tab _Ch’a ven dòp

en: _New Tab
pms: _Neuv Tab

en: Documents
pms: Document

en: _Edit
pms: _Modifica

en: _View
pms: _Vista

en: _About
pms: _Al rësgard

en: Background
pms: Sfond

en: Link _name:
pms: Link _nòm:

en: Undo
pms: Cassa
