caja 1.25.3 - en to sc translation catalogue (94 entries)

en: File manager for the MATE desktop environment
sc: Manigiadore de file pro s'ambiente de iscriania MATE

en: Open Folder
sc: Aberi Cartella

en: Text
sc: Testu

en: The text of the label.
sc: Su testu de s'eticheta.

en: Justification
sc: Giustificadura

en: Select All
sc: Sèbera Totu

en: Show more _details
sc: Mustra prus _particulares

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sc: Podes firmare custa operatzione carchende cantzella.

en:  (invalid Unicode)
sc: (Unicode non bàlidu)

en: No applications found
sc: Peruna aplicatzione agatada

en: Ask what to do
sc: Domanda ite fàghere

en: Do Nothing
sc: Non Fatzas Nudda

en: Open %s
sc: Aberi %s

en: Open with other Application...
sc: Aberi cun àtera Aplicatzione...

en: You have just inserted an Audio CD.
sc: As missu unu CD Àudiu como como.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sc: As missu unu DVD Àudiu como como.

en: You have just inserted a Video DVD.
sc: As missu unu DVD Vìdeu como como.

en: You have just inserted a Video CD.
sc: As missu unu CD Vìdeu como como.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sc: As missu unu CD Super Vìdeu como como.

en: You have just inserted a blank CD.
sc: As missu unu CD bòidu como como.

en: You have just inserted a blank DVD.
sc: As missu unu DVD Vìdeu bòidu como como.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sc: As missu unu discu Blu-Ray como como.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sc: As missu unu discu HD DVD bòidu como como.

en: You have just inserted a Photo CD.
sc: As missu unu PHOTO CD como como.

en: You have just inserted a Picture CD.
sc: As missu unu Picture CD como como.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sc: As missu unu mèdiu cun fotos digitales como como.

en: You have just inserted a digital audio player.
sc: As missu unu digital audio player como como.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sc: As missu unu mèdiu cun programmas chi sunt de s'aviare in automàticu.

en: You have just inserted a medium.
sc: As missu unu mèdiu como como.

en: Choose what application to launch.
sc: Sèbera s'aplicatzione de incarrerare.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sc: Sèbera comente abèrrere "%s" e si fagher su pròpiu in su benidore pro àteros mèdios de tipu "%s".

en: _Always perform this action
sc: _Faghe semper cust'atzione

en: _Eject
sc: _Boga

en: _Unmount
sc: _Ismonta

en: Cut the selected text to the clipboard
sc: Sega su testu seletzionadu in sos apuntos

en: Copy the selected text to the clipboard
sc: Copia su testu seletzionadu in sos apuntos

en: Paste the text stored on the clipboard
sc: Incolla su testu dae sos apuntos

en: Select _All
sc: Seletziona _Totu

en: Select all the text in a text field
sc: Seletziona totu su testu in unu campu de testu

en: Move _Up
sc: Moe _Susu

en: Move Dow_n
sc: Moe Gioss_o

en: Use De_fault
sc: Usa s'Istand_ard

en: Name
sc: Nùmene

en: The name and icon of the file.
sc: Nùmene e icona de su file.

en: Size
sc: Mannària

en: The size of the file.
sc: Mannària de su file.

en: Type
sc: Tipu

en: The type of the file.
sc: Tipu de su file.

en: Date Modified
sc: Data de Modìfica

en: The date the file was modified.
sc: Sa data de cando su file est istadu modificadu.

en: Date Accessed
sc: Data de Intrada

en: The date the file was accessed.
sc: Sa data de cando s'est intradu in su file.

en: Owner
sc: Mere

en: The owner of the file.
sc: Su mere de su file.

en: Group
sc: Grupu

en: The group of the file.
sc: Su grupu de su file.

en: Permissions
sc: Permissos

en: The permissions of the file.
sc: Sos permissos de su file.

en: Octal Permissions
sc: Permissos in Otale

en: The permissions of the file, in octal notation.
sc: Sos permissos de su file, in notatzione otale.

en: MIME Type
sc: Tipu MIME

en: The mime type of the file.
sc: Su tipu MIME de su file

en: SELinux Context
sc: Cuntestu SELinux

en: The SELinux security context of the file.
sc: Su cuntestu de seguresa SELinux de su file.

en: Location
sc: Logu

en: The location of the file.
sc: Su logu de su file.

en: Trashed On
sc: Imboladu a s'arga

en: Date when file was moved to the Trash
sc: Data de cando su file est istadu imboladu a su Boto de s'Arga

en: Original Location
sc: Logu de Orìgine

en: Original location of file before moved to the Trash
sc: Su logu de orìgine de su file antis de nch'esser istadu imboladu a su Boto de s'Arga

en: on the desktop
sc: in s'iscriania

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
sc: %s Domo

en: Trash
sc: Boto de Arga

en: _Move Here
sc: _Moe Inoghe

en: _Copy Here
sc: _Còpia Inoghe

en: Set as _Background
sc: Pone a _Fundale

en: Cancel
sc: Cantzella

en: Set as background for _all folders
sc: Pone a fundale pro _totu sa cartellas

en: Set as background for _this folder
sc: Pone a fundale pro _custa cartella

en: Unknown
sc: Disconnotu

en: File is not a valid .desktop file
sc: Su file no balet comente file .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sc: Versione '%s' de su file desktop disconnota

en: Starting %s
sc: Incarreramentu de %s

en: Application does not accept documents on command line
sc: S'aplicatzione no atzetat documentos in sa lìnia de cumandu

en: Unrecognized launch option: %d
sc: Preferèntzia de comintzu disconnota: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sc: Non si podent colare sos URIs de su documentu a un'intrada desktop 'Type=Link'

en: Not a launchable item
sc: No est un'ogetu de incarrerare

en: Disable connection to session manager
sc: Imbàlida sa cunnessione cun su manigiadore de sessione

en: Specify file containing saved configuration
sc: Pretzisa su file chi cuntenet sa cunfiguratzione allogada

en: Specify session management ID
sc: Pretzisa su ID de manigiadura de sessione

en: Session management options:
sc: Preferèntzias de manigiadura de sessione:

en: Show session management options
sc: Mustra sas preferèntzias de manigiadura de sessione

en: Desktop
sc: Iscriania

en: _About
sc: _A pitzu
