caja 1.25.3 - en to xh translation catalogue (698 entries)

en: _Patterns
xh: I_zihombo

en: Drag a pattern tile to an object to change it
xh: Tsalela ithayile yesihombo ukuyitshintsha

en: Blue Ridge
xh: Umqolo Omzuba

en: Blue Rough
xh: Uburhabaxa Obumzuba

en: Blue Type
xh: Uhlobo Olumzuba

en: Brushed Metal
xh: Isinyithi Esibrashiweyo

en: Burlap
xh: Irhonya

en: Camouflage
xh: Into ejika imbonakalo ingaqondakali

en: Chalk
xh: Itshokwe

en: Cork
xh: Isivingco

en: Countertop
xh: Umphezulu wekhawuntara

en: Dots
xh: Amachaphaza

en: Fibers
xh: Imicu

en: Fleur De Lis
xh: i-Fleur De Lis

en: Floral
xh: Yeentyatyambo

en: Fossil
xh: Ilitye lamandulo

en: Green Weave
xh: Imbumba Eluhlaza

en: Ice
xh: Umkhenkce

en: Manila Paper
xh: Iphepha leManila

en: Moss Ridge
xh: Ummango woBulembu

en: Numbers
xh: Amanani

en: Ocean Strips
xh: Inyambalala Yemicu

en: Purple Marble
xh: Uhlobo lwelitye eligudisiweyo Elimfusa

en: Ridged Paper
xh: Iphepha Eliqoliweyo

en: Rough Paper
xh: Iphepha Elirhabaxa

en: Sky Ridge
xh: Uqolo Lwesibhakabhaka

en: Snow Ridge
xh: Uqolo Lwekhephu

en: Stucco
xh: Isityabeko seendonga

en: Terracotta
xh: Umdongwe obomvu osetyenziswa ekwenzeni izitya

en: Wavy White
xh: Mhlophe Njengamaza

en: C_olors
xh: Imi_bala

en: Drag a color to an object to change it to that color
xh: Tsalela umbala kwinto ukuyitshintshela kulo mbala

en: Mango
xh: Imango

en: Orange
xh: Iorenji

en: Tangerine
xh: Inatshisi

en: Grapefruit
xh: Imbambusi

en: Ruby
xh: Ilitye elinqabileyo eibomvu

en: Pale Blue
xh: Ublowu Ofipheleyo

en: Sky
xh: Isibhakabhaka

en: Danube
xh: i-Danube

en: Indigo
xh: Zuba-mnyama

en: Violet
xh: Mfusa-bubomvu

en: Sea Foam
xh: Igwebu Lolwandle

en: Leaf
xh: Igqabi

en: Deep Teal
xh: Umbala Onobuluhlaza Obunzulu

en: Dark Cork
xh: Ikhoki Esimthuzula

en: Mud
xh: Udaka

en: Fire Engine
xh: Injini Yomlilo

en: Envy
xh: Umona

en: Azul
xh: i-Azul

en: Lemon
xh: Ilamuni

en: Bubble Gum
xh: Intshungama

en: White
xh: Mhlophe

en: Apparition
xh: Umbono ongaqhelekanga

en: Silver
xh: Isilivere

en: Concrete
xh: ithe Ngqo

en: Shale
xh: Uhlobo oluthile lwelitye elinkumnkum

en: Granite
xh: Inyengane

en: Eclipse
xh: Umnyama

en: Charcoal
xh: IIahle lomthi

en: Onyx
xh: Ilitye elinqabileyo

en: Black
xh: Mnyama

en: _Emblems
xh: I_mifuziselo

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
xh: Tsalela umfuziselo entweni uwudibanise nento

en: Erase
xh: Cima

en: Caja
xh: i-Caja

en: File Browser
xh: Isikhangeli Sefayili

en: Computer
xh: Ikhompyutha

en: File Manager
xh: Umphathi Wefayili

en: File Management
xh: Ukuphathwa Kweefayili

en: Open Folder
xh: Vula Isiqulathi Seefayili

en: Home Folder
xh: Isiqulathi -zifayili Sasekhaya

en: Network
xh: Uthungelwane

en: X
xh: u-X

en: Y
xh: u-Y

en: Text
xh: Umbhalo

en: The text of the label.
xh: Umbhalo welebhile.

en: Justification
xh: Ukuthethelela

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
xh: Ulungelelaniso lwemigca kumbhalo welebhile lunxulumelene. Le nto AYILUchukumisi ulungelelaniso lwelebhile kwindawo eyabelwe lona. Khangela i Gtk::xalign xa ufuna loo nto.

en: Line wrap
xh: Uqhubekeko-magama lomgca

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
xh: Ukuba lumisiwe, imigca yoqhubekeko-magama iba banzi kakhulu.

en: Cursor Position
xh: Indawo yeKhesa

en: The current position of the insertion cursor in chars.
xh: Indawo yangoku yekhesa yokufakela kwizikwere.

en: Selection Bound
xh: Inxulumene noKhetho

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
xh: Indawo yecala elichasene nokhetho olusuka kwikhesa kwisikwere.

en: Cu_t
xh: Si_ka

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Paste
xh: _Ncamathelisa

en: Select All
xh: Khetha Konke

en: Show more _details
xh: Bonisa _iinkcukacha ezongezelelweyo

en: _Open
xh: _Vula

en: _Revert
xh: _Buyela

en: You can stop this operation by clicking cancel.
xh: Ungawumisa lo msebenzi ngokucofa u-rhoxisa.

en:  (invalid Unicode)
xh:  (I-Unicode engasebenziyo)

en: _Eject
xh: _Khupha

en: Cut the selected text to the clipboard
xh: Sikela umbhalo okhethiweyo kwi-clipboard

en: Copy the selected text to the clipboard
xh: Kopela umbhalo okhethiweyo kwi-clipboard

en: Paste the text stored on the clipboard
xh: Ncamathelisa umbhalo ogciniweyo kwi-clipboard

en: Select _All
xh: Khetha _Zonke

en: Select all the text in a text field
xh: Khetha wonke umbhalo kwibala lombhalo

en: Move _Up
xh: Shenxisela _Phezulu

en: Name
xh: Igama

en: The name and icon of the file.
xh: Igama kunye nomfanekiso ongumqondiso wefayili.

en: Size
xh: Ubukhulu

en: The size of the file.
xh: Ubungakanani befayili.

en: Type
xh: Uhlobo

en: The type of the file.
xh: Uhlobo lwefayili.

en: Date Modified
xh: Umhla wokuLungiswa

en: The date the file was modified.
xh: Umhla olungiswe ngayo ifayili.

en: Date Accessed
xh: Umhla Ofikelelweyo

en: The date the file was accessed.
xh: Umhla wokufikelelwa kwefayili.

en: Owner
xh: Umnikazi

en: The owner of the file.
xh: Umnikazi wefayili.

en: Group
xh: Iqela

en: The group of the file.
xh: Iqela lefayili.

en: Permissions
xh: Iimvume

en: The permissions of the file.
xh: Iimvume zefayili.

en: Octal Permissions
xh: Iimvume Zesibhozo

en: The permissions of the file, in octal notation.
xh: Iimvume zalefayili, ngobhalo lwamanani kasibhozo.

en: MIME Type
xh: Uhlobo lwe-MIME

en: The mime type of the file.
xh: Uhlobo lokulinganisa lwefayili.

en: Location
xh: Indawo

en: Reset
xh: Vula kwakhona ungakhuphanga kumbane

en: on the desktop
xh: phezu kwe-desktop

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
xh: i-%s iseKhaya

en: Network Servers
xh: Iiseva Zothungelwano

en: Trash
xh: uMgqomo

en: Set as _Background
xh: Misela njengoku_Ngasemva

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: Set as background for _all folders
xh: Misela njengokwangasemva kuzo _zonke iziqulathi-zifayili

en: Set as background for _this folder
xh: Misela njengokwangasemva usenzela _esi siqulathi-zifayili

en: The emblem cannot be installed.
xh: Umfuziselo awunako ukusekwa.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
xh: Uxolo, kodwa kufuneka ubalule igama eliyintloko elizalisiweyo usenzela umfuziselo omtsha.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
xh: Uxolo, kodwa amagama ayintloko omfuziselo angaqulatha kuphela oonobumba, izikhewu kunye namanani.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
xh: Uxolo, kodwa sele ukhona umfuziselo othiywe "%s".

en: Please choose a different emblem name.
xh: Nceda ukhethe igama elahlukileyo lomfuziselo.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
xh: Uxolo, ayikwazi ukugcina umfuziselo olungiselweyo.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
xh: Uxolo, ayikwazi ukugcina igama lomfuziselo olungiselweyo.

en: File not found
xh: Ifayili ayifumaneki

en: today at 00:00:00 PM
xh: namhlanje nge 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
xh: namhlanje nge %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
xh: namhlanje nge 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
xh: namhlanje nge %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
xh: namhlanje, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
xh: namhlanje, %-I:%M %p

en: today
xh: namhlanje

en: yesterday at 00:00:00 PM
xh: izolo nge 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
xh: izolo nge %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
xh: izolo nge 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
xh: izolo nge %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
xh: izolo, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
xh: izolo, %-I:%M %p

en: yesterday
xh: izolo

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
xh: Ulwesithathu, Septemba 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
xh: %A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
xh: Umv, Oct 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
xh: i-%a, %b %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
xh: Umv, Oct 00 0000 nge 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
xh: i-%a, %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
xh: Oct 00 0000 nge 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
xh: i-%b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
xh: i-%b %-d %Y, %-I:%M %p

en: 00/00/00, 00:00 PM
xh: nge-00/00/00, 00:00 PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
xh: i-%m/%-d/%y, %-I:%M %p

en: 00/00/00
xh: nge-00/00/00

en: %m/%d/%y
xh: i-%m/%d/%y

en: ? items
xh: ? izinto

en: ? bytes
xh: ? iibytes

en: unknown type
xh: uhlobo olungaziwayo

en: unknown MIME type
xh: uhlobo olungaziwayo lwe-MIME

en: unknown
xh: akukwaziwa

en: program
xh: inkqubo

en: link
xh: unxulumano

en: link (broken)
xh: ikhonkco (liqhawukile)

en: Size:
xh: Ubungakanani:

en: Type:
xh: Uhlobo:

en: _Skip
xh: _Tsiba

en: Replace
xh: Beka endaweni yenye

en: _Retry
xh: _Zama kwakhona

en: _Delete
xh: _Cima

en: Replace _All
xh: Beka Endaweni Yazo _Zonke

note: Translators: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. Translators: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
xh:  (ikopi)

note: Translators: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
xh:  (enye ikopi)

note: Translators: tag used to detect the x11th copy of a file Translators: tag used to detect the x12th copy of a file Translators: tag used to detect the x13th copy of a file Translators: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
xh:  ikopi)

note: Translators: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
xh: ikopi yokuqala)

note: Translators: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
xh: ikopi yesibini)

note: Translators: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
xh: ikopi yesithathu)

note: Translators: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
xh: i-%s (ikopi)%s

note: Translators: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
xh: i-%s (enye ikopi)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
xh: Ukuba uyayicima into, iyakulahleka umphelo.

en: Empty _Trash
xh: Chitha _Umgqomo

en: Deleting files
xh: Icima iifayili

en: Error while deleting.
xh: Impazamo xa ibicima.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
xh: Ayikwazi kushenxisela ifayili emgqomeni, ufuna ukucima ngoko nangoko?

en: Error while copying.
xh: Impazamo xa ibikopa.

en: Error while moving.
xh: Impazamo xa ibihamba.

en: You cannot move a folder into itself.
xh: Awunako ukusishenxisela isiqulathi-zifayili kwiqu saso.

en: You cannot copy a folder into itself.
xh: Awunako ukukopela isiqulathi-zifayili kwisiqu saso.

en: The destination folder is inside the source folder.
xh: Isiqulathi-zifayili sendawo ekusingiselwa kuyo singaphakathi kwesiqulathi-zifayili somthombo.

en: You cannot copy a file over itself.
xh: Awukwazi kukopela ifayili ngaphaya kwesiqu sayo.

note: Translators: the initial name of a new folder
en: untitled folder
xh: isiqulathi-zifayili esingenasihloko

note: Translators: the initial name of a new empty file
en: new file
xh: ifayili entsha

en: The selection rectangle
xh: Uxande lokukhetha

en: Mo_ve to Trash
xh: Ha_mbisa kubuVuvu

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
xh: Ufuna ukuphumeza inkqubo i "%s", okanye ubonise okuqulethweyo?

en: "%s" is an executable text file.
xh: I-"%s" yifayili yombhalo ephumezekayo.

en: Run in _Terminal
xh: Phumeza ngaphakathi i-_Terminal

en: _Display
xh: _Bonisa

en: _Run
xh: _Phumeza

en: Are you sure you want to open all files?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukuzivula zonke iifayili?

en: Opening "%s".
xh: Ivula "%s".

en: Default
xh: Esilelayo

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: _Add
xh: _Yongeza

en: %s document
xh: uxwebhu i %s

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Could not run application
xh: Ayikwazanga kuphumeza inkqubo

en: Could not find '%s'
xh: Ayikwazanga kufumana i '%s'

en: Could not find application
xh: Ayikwazanga kufumana inkqubo

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Could not add application
xh: Ayikwazanga kudibanisa inkqubo

en: Select an Application
xh: Khetha Inkqubo

en: Open With
xh: Vula Nge

en: Select an application to view its description.
xh: Khetha inkqubo ukuze ubone inkcazelo yayo.

en: _Browse...
xh: _Khangela...

en: Add Application
xh: Dibanisa Inkqubo

en: Open Failed, would you like to choose another application?
xh: Ukuvula akuphumelelanga, ungathanda ukukhetha enye inkqutyana yekhompyutha?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
xh: UKuvula akuphumelelanga, ungathanda ukukhetha enye indlela yokusebenza?

en: This is disabled due to security considerations.
xh: Le yenzakele ngenxa yokucingela ngokhuseleko.

en: There was an error launching the application.
xh: Kwaba kho impazamo ekundululeni inkqubo yekhompyutha.

en: This drop target only supports local files.
xh: Le nto kujoliswe kuyo ukufaka kuxhasa kuphela iifayili zaloo ndawo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
xh: Ukuvula iifayili ezingezaloo ndawo zikopele kwisiqulathi- zifayili uze ke uzifake kwakhona.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
xh: Ukuvula iifayili ezingezaloo ndawo zikopele kwisiqulathi -zifayili yaloo ndawo uze uphinde uzifake kwakhona. Iifayili zaloo ndawo ozifakileyo sele zivuliwe.

en: Details:
xh: Iinkcukacha:

en: Search
xh: Khangela

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
xh: Inceda isimilo se-Caja sodidi apho zonke iifestile izizikhangeli

en: Whether to enable immediate deletion
xh: Ukuba wenze kubenako ukucima kwesiquphe

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
xh: Ukuba imiselwe kwinyami, i-Caja iya kuba nesimo esikuvumela ukuba ucime ifayili ngoko nangoko isendaweni eyiyo, endaweni yokuyisa emgqomeni. Esi simo singayingozi, ngoko ke lumka.

en: When to show preview text in icons
xh: Ubonisa nini umbhalo oboniswa ngaphambi kwexesha kwimifanekiso eyimiqondiso

en: When to show number of items in a folder
xh: Xa ubonisa inani lezinto ezikwisiqulathi-zifayili

en: Type of click used to launch/open files
xh: Uhlobo locofa olusetyenziswayo xa kundululwa/kuvulwa iifayili

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
xh: Amaxabiso anokwenzeka ngla "single" ukindulula iifayili nqokucofa okukodwa okanye "double" ukuzindulula ngokucofa ngokuphindwe kabini.

en: What to do with executable text files when activated
xh: Omakwenziwe ngeefayili zombhalo ophumezekayo xa zenziwe ukuba zisebenze

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
xh: Omakwenziwe ngeefayili zombhalo eziphumezekayo xa zenziwe ukuba zisebenze (zicofwe kanye okanye ngokuphindwe kabini). Amaxabiso anokwenzeka ngala "launch" ukuzindulula njengeenkqubo, "ask" ukubuza oma ukwenze ngendlela elula eya kunxibelelwano, kwakunye no"display" ukuzibonisa njengeefayili zemibhalo.

en: When to show thumbnails of image files
xh: Ubonisa nini ukutyhila ngokukhawuleza iifayili zomfanekiso

en: Maximum image size for thumbnailing
xh: Obona bukhulu bobungakanani bomfanekiso obenzelwe ukutyhila ngokukhawuleza

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
xh: Imifanekiso kobu bungakanani (ngee-bytes) azinakutyhilwa ngokukhawulezisa. Injongo yesi sakhelo kukuphepha ukutyhila ngokukhawuleza imifanekiso emikhulu enokuthabatha ithuba elide ukulayisha okanye isebenzise iinkumbulo ezininzi.

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
xh: Ukuba ukhangele ngaphambili izandi xa ukhangela nge-mouse phezu komfanekiso womqondiso

en: Show folders first in windows
xh: Bonisa iziqulathi-zifayile kuqala ezifestileni

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Caja ibonisa iziqulathi-zifayili ngaphambi kokubonisa iifayile ezisemfanekisweni womqondiso nakokubonakalayo kuluhlu.

en: Default sort order
xh: Ukulandelelana kohlobo olumiselweyo

en: Reverse sort order in new windows
xh: Guqula ukulandelelana kokhetho kwiifestile ezintsha

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
xh: Ukuba yinyani, iifayili kwiifestile ezintsha ziya kukhethwa ngohlobo olugqwethiweyo. Oko kukuthi, ukuba zikhethwe ngegama, endaweni yokukhetha iifayili ukusukela ku "a" ukuya ku "z", ziya kukhethwa ukusukela ku "z" ukuya ku "a"; ukuba zikhethwe ngobungakanani, endaweni yokuba zikhethwe ngokunyuswa ziya kukhethwa ngokuncipha.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
xh: I-Caja isebenzisa isiqulathi-zifayili sasekhaya sabasebenzisi njenge-desktop

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, emva koko i-Caja iyakusebenzisa isiqulathi-zifayili sasekhaya somsebenzisi njenge-desktop. Ukuba ayiyiyo, iyakusebenzisa. i~/Desktop njenge-desktop.

en: Whether a custom default folder background has been set.
xh: Ukuba okungasemva kwisiqulathi-zifayili sommiselo owenzelweyo kumiselwe.

en: Default Background Color
xh: Umbala Wokungasemva Omiselweyo

en: Default Background Filename
xh: Igama leFayili Elingasemva Elimiselweyo

en: Custom Side Pane Background Set
xh: Okumiselweyo Okuyifestile Yeglasi Esecaleni Yokungasemva Okulungiselweyo

en: Whether a custom default side pane background has been set.
xh: Ukuba okungummiselo okulungiselweyo kokungasemva kwiglasi yefestile esecaleni kumiselwe.

en: Default Side Pane Background Color
xh: Misela ngokufanelekileyo Umbala Wokungasemva Kweglasi yefestile esecaleni

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
xh: Igama lefayili lokuniselweyo okungasemva okusecaleni. Isetyenziswa kuphela ukuba i-side_pane_background_set iyinyani.

en: Default Side Pane Background Filename
xh: Igama leFayili Lokungasemva Kwifestile Yeglasi Esecaleni Elimiselweyo

en: Default folder viewer
xh: Isibonakalisi sesiqulathi-zifayili esimiselweyo

en: Date Format
xh: Ukulungiselelwa Ngomhla

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
xh: Ukulungiselela kwemihla yeefayili. Amaxabiso amkelekileyo yi "locale", "iso", kunye ne "informal".

en: Whether to show hidden files
xh: Ukuba ubonise iifayili ezifihliweyo

en: Whether to show backup files
xh: Ukuba ubonise iifayili zokuxhasa

en: List of possible captions on icons
xh: Uluhlu lweenkcazelo zemifanekiso ezinokwenzeka kwimifanekiso engumqondiso

en: Use tighter layout in new windows
xh: Sebenzisa ubume obuqina-qinileyo kwiifestile ezintsha

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
xh: Ukuba yinyani, imifanekiso yomqondiso iya kulungiswa ngokuqina-qina ngommiselo ezifestileni ezintsha.

en: Put labels beside icons
xh: Beka iilebhile ecaleni kwemifanekiso yomqondiso

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
xh: Ukuya yinyani, iilebhile ziya kubekwa ecaleni kwemifanekiso eyimiqondiso endaweni yaphantsi kwayo.

en: Default icon zoom level
xh: Umgangatho wokwandisa womfanekiso ongumqondiso omiselweyo

en: Default zoom level used by the icon view.
xh: Umgangatho wokwandisa omiselweyo osetyenziswa kokubonakalayo komfanekiso ongumqondiso.

en: Default list zoom level
xh: Umgangatho woluhlu lokwandisa omiselweyo

en: Default zoom level used by the list view.
xh: Misela umgangatho woluhlu lokwandiza.

en: Default list of columns visible in the list view
xh: Misela uluhlu lwemiqulu ebonakalayo kuluhlu lokubonakalayo

en: Default list of columns visible in the list view.
xh: Uluhlu olumiselweyo lwemiqulu ebonakalayo kuluhlu lokubonakalayo.

en: Default column order in the list view
xh: Ulandelelano lomqulu omiselweyo kokubonakala kuluhlu

en: Default column order in the list view.
xh: Ulandlelwano lomqulu omiselweyo kokubonakala kuluhlu.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, i-Caja iya kubonisa kuuphela iziqulathi-zifayili ezikwicala lomthi kwifestile yeglasi. Ngenye indlela iya kubonisa iziqulathi-zifayili kunye neefayili ngokunjalo.

en: Desktop font
xh: IFonti ye-Desktop

en: The font description used for the icons on the desktop.
xh: Inkcazelo yefonti esetyenziselwa imifanekiso eyimiqondiso phezu kwe-desktop.

en: Home icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqindiso uyabonakala kwi-desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
xh: Ukuba lento imiselwe kwinyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa isiqulathi-zifayili sasekhaya iya kubekwa phezu kwe-desktop.

en: Computer icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqondiso wekhompyutha uyabonakala kwi-desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe inyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa indawo yekhompyutha uyakubekwa kwi-desktop.

en: Trash icon visible on desktop
xh: Umfanekiso ongumqondiso womgqomo uyabonakala kwi-desktop

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe kwinyani, umfanekiso ongumqondiso onxulumanisa umgqomo uya kubekwa phezu kwe-desktop.

en: Show mounted volumes on the desktop
xh: Bonisa imithamo enyusiweyo phezu kwe-desktop

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
xh: Ukuba le nto imiselwe kwinyani, imifanekiso engumqondiso enxulumanisa kwimithamo enyusiweyo iya kubekwa phezu kwe-deskop.

en: Desktop computer icon name
xh: Igama lemfanekiso womqondiso wekhomputha ye-desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilungiselweyo lomfanekiso ongumqondiso wekhompyutha phezu kwe-desktop.

en: Desktop home icon name
xh: Igama lomfanekiso womqondiso wasekhaya we-desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilumgiselweyo lomfanekiso ongumqondiso wasekhaya phezu kwe-desktop.

en: Desktop trash icon name
xh: Igama lomfanekiso womqondiso womgqomo we-desktop

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
xh: Eli gama lingamiselwa ukuba ufuna igama elilungiselweyo lomfanekiso ongumqondiso womgqomo phezu kwe-desktop.

en: Width of the side pane
xh: Ububanzi beglasi yefestile esecaleni

en: The default width of the side pane in new windows.
xh: Ubude obumiselweyo becala leglasi yefestile kwiifestile ezintsha.

en: Show toolbar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa okuqhubekayo wezixhobo kwiifestle ezintsha

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziyakibonakalisa umgca wokubonakalisa izixhobo.

en: Show location bar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa indawo kwiifestile ezintsha

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziya kubonakalisa umgca wokubonakalisa wendawo.

en: Show status bar in new windows
xh: Bonisa umgca wokubonisa okwenzekayo kwinkqubo kwiifestile ezintsha

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
xh: Ukuba imiselwe inyani, iifestile ezisandul'ukuvulwa ziya kubonakalisa umgca wokubonakalisa okuqhubekayo kwinkqubo.

en: Show side pane in new windows
xh: Bonisa iglasi yefestile esecaleni kwiifestile ezintsha

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
xh: Ukuba imiselwe kwinyani, iifestile ezisandul' ukuvulwa ziya kubonakalisa iglasi yefestile esecaleni.

en: Side pane view
xh: Okubonakalayo kwiglasi yefestile esecaleni

en: The side pane view to show in newly opened windows.
xh: Okubonakalayo kwiglasi yefestile esecaleni kubonise kwiifestile ezivulwe ngokutsha.

en: Starting %s
xh: Kuqaliswa %s

en: Not a launchable item
xh: Asilonqaku linokundululwa

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: ID
xh: I-ID

en: Caja could not create the required folder "%s".
xh: i-Caja ayikwazanga kudala isiqulathi-zifayili esifunekayo se "%s".

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
xh: Phambi kokuphumeza inkqubo ye-Caja, nceda udale esi siqulathi-zifayili silandelayo, okanye umise iimvume ezingenza ukuba i-Caja isidale.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
xh: i-Caja ayikwazanga kudala ezi ziqulathi-zifayili zilandelayo zifunekayo: %s.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
xh: Ngaphambi kokuphumeza inkqubo ye-Caja, nceda udale ezi ziqulathi-zifayili, okanye umise iimvume ngendlela apha eya kwenza ukuba i-Caja ikwazi ukuzidala.

en: Perform a quick set of self-check tests.
xh: Yenza uthotho olukhawulezileyo lwemvavanyo ozilungisa ngokwakho.

en: Create the initial window with the given geometry.
xh: Dala ifestile yokuqala ngejometri oyinikiweyo.

en: GEOMETRY
xh: IJIYOMETRI

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
xh: Dala kuphela iifestile uzenzela ii-URI ezibalulwe ngokucacileyo.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
xh: Musa ukuyilawula i-desktop (ungayinaki iseti yokhetho kunxulumano loluhlu lwezinto ezikhethiweyo).

en: Quit Caja.
xh: Phuma Kwi-Caja.

en: No bookmarks defined
xh: Akukho nto zokuphawula zichaziweyo

en: Bookmarks
xh: Izinto zokuphawula

en: There was an error displaying help: 
    %s
xh: Kubekho impazamo ekuboniseni uncedo: 
    %s

en: Edit Bookmarks
xh: Hlela izinto zokuPhawula

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Close
xh: _Vala

en: _Bookmarks
xh: _Izinto zokuphawula

en: SSH
xh: i-SSH

en: Public FTP
xh: i-FTP Kawonke-wonke

en: FTP (with login)
xh: i-FTP (enongena)

en: Windows share
xh: Iifestile ziyabelana

en: WebDAV (HTTP)
xh: i-WebDAV (HTTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
xh: Gcina i-WebDAV (HTTPS)

en: There was an error displaying help.
xh: Kubekho impazamo yokubonisa uncedo.

en: C_onnect
xh: N_xulumanisa

en: Connect to Server
xh: Qhagamshela kwiSeva

en: _Server:
xh: I_seva:

en: _Port:
xh: _Isiqhagamsheli:

en: Folder:
xh: Isiqulathi seefayili:

en: Password:
xh: i-Password:

en: Desktop
xh: I-desktop

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
xh: Oku mhlawumbi kungenxa yokuba umfuziselo ungosisigxina, asinguwo lo uwufake ngokwakho.

en: Rename Emblem
xh: Thiya kwakhona umfuziselo

en: Enter a new name for the displayed emblem:
xh: Ngenisa igama elitsha lomfuziselo obonakalisiweyo:

en: Rename
xh: Nika elinye igama

en: Add Emblems...
xh: Dibanisa Imifuziselo...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
xh: Faka igama elichazayo ecaleni komfuziselo ngamnye. Eli gama liya kusetyenziswa kwezinye iindawo ukuchonga umfuziselo.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
xh: Faka igama elichazayo ecaleni komfuziselo. Eli gama liya kusetyenziswa kwezinye iindawo ukuchonga umfuziselo.

en: Some of the files could not be added as emblems.
xh: Ezinye zeefayili azikwazanga kudityaniswa njengemifuziselo.

en: The emblems do not appear to be valid images.
xh: Imifuziselo ayibonakali ngathi yimifanekiso esemthethweni.

en: None of the files could be added as emblems.
xh: Akukho nanye yezifayili ethe yadityaniswa njengemifuziselo.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
xh: Ifayili i-'%s' ayibonakali ngathi ngumfanekiso osemthethweni.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
xh: Ifayili etsaliweyo ayibonakali ngathi ngumfanekiso osemthethweni.

en: The emblem cannot be added.
xh: Umfuziselo awudityaniswanga.

en: Emblems
xh: Imifuziselo

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
xh: Akukho nanye

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
xh: Okubonakalayo Kumfanekiso ongumqondiso

note: Translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
xh: Imbonakalo yoLuhlu

en: Always
xh: Rhoqo

en: Local Files Only
xh: Iifayili zaloo Ndawo Kuphela

en: Never
xh: Khange

en: By Name
xh: Ngegama

en: By Size
xh: Ngobungakanani

en: By Type
xh: Ngohlobo

en: By Modification Date
xh: Ngomhla Wokulungiswa

en: By Emblems
xh: Ngemifuziselo

en: 50%
xh: ama-50 e-%

en: 100%
xh: i-100 le-%

en: 150%
xh: i-150 e-%

en: 200%
xh: ama-200 e-%

en: 400%
xh: ama-400 e%

en: 100 KB
xh: i-100 leKB

en: 500 KB
xh: ama-500 eKB

en: 1 MB
xh: isi-1 see- MB

en: 3 MB
xh: isi-3 see- MB

en: 5 MB
xh: isi-5 se MB

en: 10 MB
xh: i-10 le MB

en: 100 MB
xh: i-100 le MB

en: 1 GB
xh: isi-1 seGB

en: File Management Preferences
xh: Izintlu zezinto ezikhethiweyo Ekulawulweni Kweefayili

en: View _new folders using:
xh: Bonisa iziqulathi-zifayili _ezintsha usebenzisa:

en: _Arrange items:
xh: _Cwangcisa izinto:

en: Sort _folders before files
xh: Khetha _iziqulathi-zifayili phambi kweefayili

en: Default _zoom level:
xh: Misela _umgangatho wokwandisa:

en: _Use compact layout
xh: _Sebenzisa uyilo olubumbeneyo

en: _Text beside icons
xh: _Umbhalo ecaleni kwemifanekiso engumqondiso

en: _Default zoom level:
xh: _Misela umgangatho wokwandisa:

en: Show _only folders
xh: Bonisa _kuphela iziqulathi zeefayili

en: Views
xh: Izinto ezibonakalayo

en: _Ask each time
xh: _Buza ngexesha ngalinye

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
xh: Buza ngaphambi _kokuchitha Umgqomo okanye ucime iifayili

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
xh: Q_uka umyalelo u-Cima odlula Umgqomo

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
xh: Khetha ukulandelana kwentsingiselo ukuze ivele ngaphantsi kwamagama emifanekiso engumqondiso. Intsingiselo engaphezu koku iyakubonakala xa ukwandisa kukufutshane.

en: _Format:
xh: _Ukulungiselela:

en: Display
xh: Okusesikrinini

en: Choose the order of information to appear in the list view.
xh: Khetha ukulandelelana kwentsingiselo ukuze ivele kokubonakalayo kuluhlu.

en: List Columns
xh: Dwelisa Imiqulu

en: Show te_xt in icons:
xh: Bonisa umb_halo kwimifanekiso engumqondiso:

en: Show _thumbnails:
xh: Bonisa _ukutyhila ngokukhawuleza:

en: _Only for files smaller than:
xh: _Yeyeefayili ezincinane kune:

en: Preview _sound files:
xh: Bonisa ngaphambili iifayili _zesandi:

en: Count _number of items:
xh: Bala _inani lezinto:

en: Preview
xh: Ukujonga phambi koshicilelo

en: _Type:
xh: _Uhlobo:

en: History
xh: Imbali

en: Camera Brand
xh: Uhlobo Lwecamera

en: Camera Model
xh: Imodeli Yecamera

en: Date Taken
xh: Umhla Ethathwe ngayo

en: Exposure Time
xh: Ixesha Lokutyhilwa

en: Aperture Value
xh: Ixabiso Lekroba

en: ISO Speed Rating
xh: Uthelekelelo Lwesantya se-ISO

en: Flash Fired
xh: Ukubaneka Kudutyulwe

en: Metering Mode
xh: Indlela Yokulinganisa

en: Exposure Program
xh: Inkqubo Yokutyhilwa

en: Focal Length
xh: Ubude Besazulu

en: Software
xh: Ubucukubhede bekhompyutha

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Failed to load image information
xh: Ayikwazanga ukulayisha intsingiselo yomfanekiso

en: loading...
xh: iyalayisha...

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Information
xh: Inkcazelo

en: Use _Default Background
xh: Sebenzisa _Okungasemva Kokumiselweyo

en: Please drag just one image to set a custom icon.
xh: Nceda ufake umfanekiso omnye nje qha ukwenzela ukuba umisele umfanekiso ongumqondiso.

en: The file that you dropped is not local.
xh: Ifayili oyifakileyo asiyoyaloondawo.

en: You can only use local images as custom icons.
xh: Ungasebenzisa kuphela imifanekiso yaloo ndawo njengemifanekiso engumqondiso eungiselweyo.

en: The file that you dropped is not an image.
xh: Ifayili oyifakileyo ayingomfanekiso.

en: You can only use images as custom icons.
xh: Ungasebenzisa kuphela imifanekiso njengemifanekiso engumqondiso elungiselweyo.

en: Location:
xh: Indawo:

en: Go To:
xh: Yiya Ku:

en: Open Location
xh: Vula Indawo

en: _Location:
xh: _Indawo:

en: %s - File Browser
xh: i-%s - Isikhangeli Sefayili

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukulucima uluhlu lweendawo ozindwendweleyo?

en: The location "%s" does not exist.
xh: Indawo ye "%s" ayikho.

en: _Go
xh: _Hamba

en: Open another Caja window for the displayed location
xh: Vula enye ifestile ye-Caja usenzela ufikelelo-ngqo oluboniswe eskrini

en: Close _All Windows
xh: Vala _Zonke Iifestile

en: Close all Navigation windows
xh: Vla zonke iifestile Zokuhamba-hamba

en: _Location...
xh: _Indawo...

en: Specify a location to open
xh: Balula indawo evulwayo

en: Clea_r History
xh: Sus_a Imbali

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
xh: Susa okuqulethweyo yimenyu Yokuhamba kunye nezintlu ezithi Emva/Phambili

en: _Add Bookmark
xh: _Yongeza iNto yokuPhawula

en: Add a bookmark for the current location to this menu
xh: Dibanisa into yokuphawula yendawo eqhubekayo kule menyu

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
xh: Bonisa ifestile evumela ukuhlela izinto zokuphawula kule menyu

en: _Previous Tab
xh: i-Tab e_Ngaphambili

en: _Next Tab
xh: i-Tab e_Landelayo

en: _Side Pane
xh: _Iglasi yefestile Esecaleni

en: Location _Bar
xh: Umgca wokubonakalisa ubume _Bendawo

en: Change the visibility of this window's location bar
xh: Tshintsha ukubonakala komgca wokubonakalisa ubume bendawo wale festile

en: St_atusbar
xh: Um_gca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: Change the visibility of this window's statusbar
xh: Tshintsha ukubonakala komgca wokubonakalisa ubume bokuqhubekayo wale festile

en: _Back
xh: _Ngemva

en: Go to the previous visited location
xh: Yiya kwindawo yangaphambili obukhe waya kuyo

en: _Forward
xh: _Phambili

en: Go to the next visited location
xh: Yiya kwindawo elandelayo obukhe waya kuyo

en: _Search
xh: _Khangela

en: Notes
xh: Amanqaku

en: _Stop
xh: _Yima

en: Remove
xh: Susa

en: Places
xh: Iindawo

en: Backgrounds and Emblems
xh: Okungasemva Nemifuziselo

en: _Remove...
xh: _Susa...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
xh: Khangelaukuba unayo na imvume yokucima isihombo.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
xh: Khangela ukuba unayo na imvume yokucima umfuziselo.

en: _Keyword:
xh: _Igama eliyintloko:

en: _Image:
xh: _Umfanekiso:

en: Create a New Color:
xh: Dala Umbala Omtsha:

en: Color _name:
xh: _Igama lombala:

en: Color _value:
xh: I_xabiso lombala:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
xh: Ukubuyiselwa kwakhona endaweni ngumfanekiso owodwa ongenakucinywa.

en: The color cannot be installed.
xh: Umbala awunakumiselwa.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
xh: Uxolo, kodwa kufuneka ubalule igama elizalisiweyo lombala omtsha.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
xh: Uxolo, kodwa "%s" asiyiyo ifayili yomfanekiso esebenzisekayo.

en: The file is not an image.
xh: Ifayili ayinguwo umfanekiso.

en: Select a Category:
xh: Khetha udidi:

en: C_ancel Remove
xh: R_hoxisa Susa

en: _Add a New Pattern...
xh: _Fakela Isihombo Esitsha...

en: _Add a New Color...
xh: _Fakela Umbala Omtsha...

en: _Add a New Emblem...
xh: _Fakela Umfuziselo Omtsha...

en: Click on a pattern to remove it
xh: Cofa kwisihombo xa ufuna ukusisusa

en: Click on a color to remove it
xh: Cofa kumbala xa ufuna ukuwususa

en: Click on an emblem to remove it
xh: Cofa kumfuziselo xa ufuna ukuwususa

en: Patterns:
xh: Izihombo:

en: Colors:
xh: Imibala:

en: Emblems:
xh: Imifuziselo:

en: _Remove a Pattern...
xh: _Susa Isihombo...

en: _Remove a Color...
xh: _Susa Umbala...

en: _Remove an Emblem...
xh: _Susa Umfuziselo...

en: Tags
xh: Iziphawuli

en: Documents
xh: Amaxwebhu

en: Video
xh: Ividiyo

en: Edit
xh: Hlela

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: Search results
xh: Iziphumo zokukhangela

en: Close the side pane
xh: Vala isahlulo sefestile esisecaleni

en: _Places
xh: _Iindawo

en: Open _Location...
xh: Vula _Indawo...

en: Close P_arent Folders
xh: Vala Iziqulathi-zifayili Ezingab_azali

en: Close this folder's parents
xh: Vala aba bazali besiqulathi-zifayili

en: Clos_e All Folders
xh: Val_a Zonke Iziqulathi-ziffayili

en: Close all folder windows
xh: Vala zonke iifestile zeziqulathi-zifayili

en: Delete all items in the Trash
xh: Cima zonke izinto Ezisemgqomeni

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
xh: Uyafuna ukushenxisa naziphi na izinto zokuphawula izinto zokuphawula ezinendawo engekhoyo kuluhlu lwakho?

en: Bookmark for Nonexistent Location
xh: Into yokuphawula Indawo Engekhoyo

en: You can choose another view or go to a different location.
xh: Ungakhetha okunye okubonakalayo okanye uye kwindawo eyahlukileyo.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
xh: Indawo ayinako ukuboniswa ngesi sibonisi.

en: Content View
xh: Isibonisi Somthamo

en: View of the current folder
xh: Okubonakalayo kwesiqulathi seefayili esisetyenziswayo

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
xh: i-Caja ayinaso isibonisi esisekiweyo esikwaziyo ukubonisa isiqulathi seefayili.

en: The location is not a folder.
xh: Indawo ayisosiqulathi seefayili.

en: Please check the spelling and try again.
xh: Nceda ukhangele upelo uzame kwakhona.

en: Access was denied.
xh: Ukufikelela kwaliwa.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
xh: Khangela ukuba upelo luchanekile yaye imimiselo yekhompyutha esebenzisa njengomqobo ichanekile.

en: Go to the location specified by this bookmark
xh: Yiya kwindawo ebalulwe sesi siphawuli

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: Close this folder
xh: Vala esi siqulathi seefayile

en: _Backgrounds and Emblems...
xh: _Okungasemva neMifuziselo...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
xh: Bonisa izihombo, imibala, kunye nemifuziselo enokusetyenziswa ekulungiselelweni kwembonakalo

en: Prefere_nces
xh: Okukhe_thwayo

en: Edit Caja preferences
xh: Hlela uluhlu lwezinto ezikhethwayo yi-Caja

en: Open _Parent
xh: Vula _Umzali

en: Open the parent folder
xh: Vula isiqulathi seefayili esingumzali

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: Display Caja help
xh: Bonisa Uncedo Lwe-Caja

en: _About
xh: _Malunga

en: Display credits for the creators of Caja
xh: Bonisa iziqinisekiso zabadali be-Caja

en: Zoom _In
xh: Yandisela _Ngaphakathi

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: Normal Si_ze
xh: Ubunga_kanani Obuqhelekileyo

en: Connect to _Server...
xh: Nxulumanisa ne _Seva...

en: _Computer
xh: _Ikhompyutha

en: _Network
xh: u_Thungelwano

en: T_emplates
xh: I_zikhokelo

en: _Trash
xh: U_mgqomo

en: Show _Hidden Files
xh: Bonisa Iifayili _Ezifihlakeleyo

en: _Up
xh: _Phezulu

en: _Home
xh: _Ekhaya

en: Loading...
xh: Iyalayisha...

en: Zoom In
xh: Yandisa ngaPhakathi

en: Zoom Out
xh: Yandisa ngaPhandle

en: Zoom to Default
xh: Yandisela Kwisilela

en: Zoom
xh: Yandisa

en: Set the zoom level of the current view
xh: Misela umgangatho wokwandisa wembonakalo esetyenziswayo

en: Background
xh: Okungasemva

en: Create a new launcher
xh: Yila umndululi omtsha

en: Change Desktop _Background
xh: Tshintsha _Okungasemva kwi-Desktop

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
xh: Bonisa ifestile eza kukunceda ekufakeni isihombo okanye umbala kokungasemva kwi-desktop yakho

en: Empty Trash
xh: Chitha Umgqomo

en: _Desktop
xh: i-_Desktop

en: _Pattern:
xh: i_Pateni:

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Folder:
xh: _Isiqulathi seefayili:

en: "%s" selected
xh: i-"%s" ikhethiwe

en: %s, Free space: %s
xh: %s, Isithuba esikhululekileyo: %s

en: Run "%s" on any selected items
xh: Phumeza inkqubo "%s" nokuba kukweziphina izinto ezikhethiweyo

en: Create Document from template "%s"
xh: Dala Uxwebhu kwisikhokelo "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
xh: Zonke iifayili eziphumezekayo kwesi siqulathi- zifayili ziya kuvela kwimenyu yeZikripthi.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
xh: Ukukhetha iskripthi kwimenyu kuya kuphumeza inkqubo yeso skripthi ngazo naziphi na izinto ezikhethelwe ingeniso.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
xh: Akukho nto yokuncamathisela kwi-clipboard.

en: Connect to Server %s
xh: Nxulumanisa kwi-Seva %s

en: _Connect
xh: _Nxulumanisa

en: Link _name:
xh: Nxulumanisa _igama:

en: Create _Document
xh: Dala _Uxwebu

en: Open Wit_h
xh: Vula Ng_e

en: Choose a program with which to open the selected item
xh: Khetha inkqubo ekuza kuvulwa ngayo into ekhethiweyo

en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: View or modify the properties of each selected item
xh: Bonisa okanye lungisa iimpawu zento nganye ekhethiweyo

en: Create _Folder
xh: Yakha_Isiqulathi seefayili

en: Create a new empty folder inside this folder
xh: Dala isiqulathi-zifayili entsha engenanto ngaphakathi kwesi siqulathi-zifayili

note: Translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
xh: Ifayili _Engenanto

en: Create a new empty file inside this folder
xh: Dala ifayili entsha engenanto ngaphakathi kwale fayili

en: Open the selected item in this window
xh: Vula into ekhethiweyo kule festile

en: Open in Navigation Window
xh: Vula Efestileni Yokuhamba-hamba

en: Open each selected item in a navigation window
xh: Vula into nganye ekhethiweyo efestileni yokuhamba-hamba

en: Choose another application with which to open the selected item
xh: Khetha enye inkqubo yekhompyutha oza kuvula ngayo into ekhethiweyo

en: _Open Scripts Folder
xh: _Vula Isiqulathi-zifayili Sezikripthi

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
xh: Bonisa isiqulathi- zifayili esiqulethe izikripthi ezivele kulemenyu

en: Select all items in this window
xh: Khetha zonke izinto kule festile

en: Select items in this window matching a given pattern
xh: Khetha izinto kule festile ezingqamana nasihombo esinikiweyo

en: D_uplicate
xh: U_kuphinda

en: Duplicate each selected item
xh: Phinda into nganye ekhethiweyo

en: Create a symbolic link for each selected item
xh: Dala into nganye ekhethiweyo unxibelelwano oluluphawu

en: _Rename...
xh: _Nika elinye igama...

en: Rename selected item
xh: Thiya kwakhona into ekhethiweyo

en: Move each selected item to the Trash
xh: Yisa into nganye ekhethiweyo Emgqomeni

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
xh: Cima into nganye ekhethiweyo, ngaphandle kokuyisa Emgqomeni

en: _Undo
xh: _Buyisela okwenziweyo

en: Undo the last action
xh: Buyisela okwenziwe mva

en: _Redo
xh: _Yenze kwakhona

en: Reset View to _Defaults
xh: Misela kwakhona Okubonakalayo _Kokumiselweyo

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
xh: Misela kwakhona ulandelelwano lokukhetha nomgangatho wokwandisa ukuze ziyelele kwiimpawu sisenzela oku kubonakalayo

en: Connect To This Server
xh: Nxulumanisa Kule Seva

en: Make a permanent connection to this server
xh: Yenza unxulumano olusisigxina kule seva

en: Mount the selected volume
xh: Nyusa umthamo okhethiweyo

en: Unmount the selected volume
xh: Hlisa umthamo

en: Eject the selected volume
xh: Khupha umthamo okhethiweyo

en: Open File and Close window
xh: Vula Ifayili Uvale ifestile

en: _Scripts
xh: _Amaphepha abhaliweyo

en: _Disconnect
xh: _Yeka ukunxulumanisa

en: Delete all selected items permanently
xh: Cima zonke izinto ezikhethiweyo umphelo

en: Download location?
xh: Indawo Yokuthulula ulwazi?

en: You can download it or make a link to it.
xh: Ungathulula ulwazi okanye wenze unxulumaniso kuyo.

en: Make a _Link
xh: Yenza u_Nxulumano

en: _Download
xh: _Khuphela ulwazi

en: Drag and drop is not supported.
xh: Ukutsala ufake akuxhaswanga.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
xh: Ukutsala ufake kuxhaswa kuuphela kwiinkqubo zeefayili zaloo ndawo.

en: An invalid drag type was used.
xh: Uhlobo lokutsala olungekho semthethweni lusetyenzisiwe.

en: Comment
xh: Yenza izwi

en: URL
xh: I-URL

en: Command
xh: Umyalelo

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokubona okuqulethwe ngu "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
xh: Okuqulethwe sisiqulathi-zifayili akukwazanga kuboniswa.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
xh: Igama "%s" selisetyenzisiwe kwesi siqulathi-zifayili. Nceda usebenzise igama elahlukileyo.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
xh: Ayikho i "%s" kwesi siqulathi-zifayili. Mhlawumbi ishenxisiwe okanye icinyiwe?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokuthiya i-"%s" kwakhona.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
xh: Igama "%s " alikho semthethweni ngokuba inophawu i "/". Nceda usbenzise igama elahlukileyo.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
xh: Igama "%s" alikho semthethweni. Nceda usebenzise igama elahlukileyo.

en: The item could not be renamed.
xh: Into ayikwazanga kuthiywa kwakhona.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
xh: Awunazo iimvume ezifunekayo zokutshintsha iqela le "%s".

en: The group could not be changed.
xh: Iqela alikwazanga kutshintshwa.

en: The owner could not be changed.
xh: Umnikazi akakwazanga kutshintshwa.

en: The permissions could not be changed.
xh: Iimvume azikwazanga kutshintshwa.

en: Renaming "%s" to "%s".
xh: Ukuthiya kwakhona "%s" ukuya ku "%s".

en: by _Name
xh: nge_Gama

en: Keep icons sorted by name in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngegama ezintlwini

en: by _Size
xh: ngobu_Ngakanani

en: Keep icons sorted by size in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngobungakanani ezintlwini

en: by _Type
xh: ngo_Hlobo

en: Keep icons sorted by type in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngohlobo ezintlwini

en: by Modification _Date
xh: ngo_Mhla Wokulungiswa

en: Keep icons sorted by modification date in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ihlelwe ngomhla wokulungiswa ezintlwini

en: by _Emblems
xh: nge _Mifuziselo

en: Keep icons sorted by emblems in rows
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ngemifuziselo ezintlwini

en: Arran_ge Items
xh: Cwangc_isa Izinto

en: Restore Icons' Original Si_zes
xh: Buyisela Ubunga_kanani Bemifanekiso Yomqondiso Kwimeko yasekuqaleni

en: Restore each selected icon to its original size
xh: Buyisela umfanekiso ngamnye womqondiso kwimeko yasekuqaleni

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
xh: Misa kwakhona imifanekiso engumqondiso ukwenzela imme ngokufanelekileyo efestileni uphephe ukuba ingenane

en: Compact _Layout
xh: Ubume _Obubumbeneyo

en: Toggle using a tighter layout scheme
xh: Sebenzisa ukhuni olusetyebenza njengeqhosha kuyilo lwemo etsalekileyo

en: Re_versed Order
xh: Ukulandelelana Okugqwe_thiweyo

en: Display icons in the opposite order
xh: Bonisa imifanekiso engumqondiso kulandelelwano oluchaseneyo

en: _Keep Aligned
xh: _Gcina Kulungelelanisiwe

en: Keep icons lined up on a grid
xh: Gcina imifanekiso engumqondiso ikroziswe kwigridi

en: _Manually
xh: _Ngezandla

en: Leave icons wherever they are dropped
xh: Shiya imifanekiso engumqondiso nangaliphi na ixesha iwiswa

en: By _Name
xh: Nge_Gama

en: By _Size
xh: Ngo_Bungakanani

en: By _Type
xh: Ngo_Hlobo

en: By Modification _Date
xh: _Ngomhla Wokulungiswa

en: By _Emblems
xh: Nge_Mifuziselo

en: Restore Icon's Original Si_ze
xh: Buyisela Ubunga_kanani Bangaphambili Bomfanekiso ongumqondiso

en: pointing at "%s"
xh: ikhombe kwi "%s"

note: Translators: this is used in the view menu
en: _Icons
xh: _Imifanekiso engumqondiso

en: (Empty)
xh: (Ze)

en: %s Visible Columns
xh: Imiqulu Ebonakalayo ye-%s

en: Visible _Columns...
xh: Imiqulu _Ebonakalayo...

en: Select the columns visible in this folder
xh: Khetha imiqulu ebonakalayo kwesi siqulathi- zifayili

note: Translators: this is used in the view menu
en: _List
xh: _Uluhlu

en: Properties
xh: Iimpawu

en: %s Properties
xh: %s Iimpawu

en: Cancel Group Change?
xh: Rhoxisa Utshintsho Lweqela?

en: Cancel Owner Change?
xh: Rhoxisa Utshintsho Lomnikazi?

en: nothing
xh: akukho nto

en: unreadable
xh: ayifundeki

en: (some contents unreadable)
xh: (okunye okuqulethweyo akufundeki)

en: Contents:
xh: Okuqulathiweyo:

en: Basic
xh: Esisiseko

en: Link target:
xh: Unxibelelwano ekujoliswe kulo:

en: Volume:
xh: Umthamo:

en: Accessed:
xh: Ifikelelwe:

en: Modified:
xh: Ilungisiwe:

en: Free space:
xh: Isithuba eskhululekileyo:

en: _Read
xh: _Funda

en: _Write
xh: _Bhala

en: E_xecute
xh: Ph_umeza

en: Special flags:
xh: Iiflegi ezizodwa:

en: Set _user ID
xh: Misela i-ID _yomsebenzisi

en: Set gro_up ID
xh: Misela i-ID yeqe_la

en: _Sticky
xh: _Ncangathi

en: Owner:
xh: Umnikazi:

en: Group:
xh: Iqela:

en: Others:
xh: Ezinye:

en: Text view:
xh: Okubonakalayo kumbhalo:

en: Last changed:
xh: Igqityele ukutshintshwa:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
xh: Iimvume ze "%s" ayibanga nakuqinisekiswa.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
xh: Iimvume zefayili ekhethiweyo azibanga nakuqinisekiswa.

en: Creating Properties window.
xh: Idala ifestile Yeempawu.

en: Tree
xh: Umthi
