korganizer - en to be translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Default appointment time
be: Час сустрэчы па ўмаўчаньні

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
be: Дзень пачынаецца ў

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
be: Выключыць сьвяты

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
be: У днях

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
be: У тыднях

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
be: У месяцах

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
be: Выдаліць старыя падзеі

en: Duration:
be: Працягласьць:

en: To-do list
be: Сьпіс заданьняў

en: Priority
be: Прыярытэт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
be: Далучэ&ньні

en: Holiday
be: Свята

en: To-do: %1
be: Заданьне: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
be: Дыяпазон датаў

en: Person: %1
be: Асоба: %1

en: Journal entries
be: Элемэнты часопіса

en: Prints all journals for a given date range
be: Друк усіх запісаў дзённіка за паказаны перыяд
