akonadi-kcal - en to gl translation catalogue (367 entries)

[ctx: @title:window]
en: Archive/Delete Past Events and To-dos
gl: Arquivar/Eliminar os eventos e tarefas pasados

[ctx: @action:button]
en: &Archive
gl: &Arquivar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Archiving saves old items into the given file and then deletes them in the current calendar. If the archive file already exists they will be added. (<link url="#">How to restore</link>)
gl: Arquivar garda os elementos antigos nun ficheiro dado e despois elimínaos do calendario actual. Se o ficheiro onde arquivalos xa existe só se engadirán. (<link url="#">Como restaurar</link>).

[ctx: @info:whatsthis]
en: In order to add an archive to your calendar, use the Merge Calendar function. You can view an archive by opening it like you would any other calendar. It is not saved in a special format, but as vCalendar.
gl: Para engadir un arquivo ao calendario, use a función Fusionar Calendarios. Pode ver un arquivo abríndoo como abriría calquera calendario. Non se garda nun formato especial, senón en vCalendar.

[ctx: @option:radio]
en: Archive now items older than:
gl: Arquivar agora os elementos anteriores a:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable one time archiving or purging of older items
gl: Activar o arquivo ou purgados elementos antigos por unha vez.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you check this box, events and to-dos older than the specified age will be archived or purged. The items will be archived unless the "Delete only" option is enabled; else the items will be purged and not saved.
gl: Ao marcar esta opción, os eventos e tarefas maiores da idade indicada son arquivados ou purgados. Os elementos arquívanse a non ser que a opción «Só eliminar» estea activada; de non ser así, os elementos púrganse e non se gardan.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the one time archiving cut-off date
gl: Definir a data de corte do arquivado dunha vez.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The date before which items should be archived. All older events and to-dos will be saved and deleted, the newer (and events exactly on that date) will be kept.
gl: A data antes da que se deben arquivar os elementos. Todos os eventos e tarefas máis vellos gárdanse e elimínanse e os máis novos (tamén os que teñan esa mesma data) mantéñense.

[ctx: @option:radio]
en: Automaticall&y archive items older than:
gl: Ar&quivar automaticamente os elementos anteriores a:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable automatic archiving or purging of older items
gl: Activar o arquivado ou purga automáticos dos elementos vellos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this feature is enabled, the application will regularly check if events and to-dos have to be archived; this means you will not need to use this dialog box again, except to change the settings.
gl: Se se activa esta funcionalidade, a aplicación comproba regularmente se se teñen que arquivar os eventos e tarefas; isto quere dicir que non precisará usar este diálogo máis, excepto para cambiar as opcións.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the archival age in days, weeks or months
gl: Definir a idade de arquivo en días, semanas ou meses.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The age of the events and to-dos to archive. All older items will be saved and deleted, the newer will be kept.
gl: A antigüidade dos eventos e tarefas a arquivar. Todos os elementos máis vellos gárdanse e elimínanse e os máis novos mantéñense.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the units for the automatic archive age
gl: Definir as unidades da idade de arquivado automático.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time units (days, weeks or months) for automatic archiving.
gl: Escoller as unidades temporais (días, semanas ou meses) do arquivado automático.

[ctx: @item:inlistbox expires in daily units]
en: Day(s)
gl: Día(s)

[ctx: @item:inlistbox expiration in weekly units]
en: Week(s)
gl: Semana(s)

[ctx: @item:inlistbox expiration in monthly units]
en: Month(s)
gl: Mes(es)

[ctx: @label]
en: Archive &file:
gl: &Ficheiro de arquivo:

[ctx: @label filter for KUrlRequester]
en: iCalendar Files (*.ics)
gl: Ficheiros iCalendar (*.ics)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the location of the archive
gl: Definir a localización do arquivo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The path of the archive file. The events and to-dos will be appended to the specified file, so any events that are already in the file will not be modified or deleted. You can later load or merge the file like any other calendar. It is not saved in a special format, it uses the iCalendar format.
gl: A ruta do arquivo. Os eventos e tarefas amécense ao ficheiro indicado, de xeito que os eventos xa existentes no ficheiro non se modifican ou eliminan. Posteriormente é posíbel cargar ou combinar o ficheiro como calquera outro calendario. Non se garda nun formato especial senón que usa o formato iCalendar.

[ctx: @title:group]
en: Type of Items to Archive
gl: Tipo de elementos que arquivar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can select which items should be archived. Events are archived if they ended before the date given above; to-dos are archived if they were finished before the date.
gl: Aquí pode seleccionar os elementos que arquivar. Os eventos arquívanse se remataron antes da data indicada enriba; as tarefas arquívanse se se remataron antes da data.

[ctx: @option:check]
en: Archive &Events
gl: Arquivar os &eventos.

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge events
gl: Arquivar ou purgar os eventos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive events if they ended before the date given above.
gl: Escolla esta opción para arquivar eventos se rematan antes da data indicada arriba.

[ctx: @option:check]
en: Archive Completed &To-dos
gl: Arquivar as &tarefas completadas.

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge completed to-dos
gl: Arquivar ou purgar as tarefas completadas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive to-dos if they were completed before the date given above.
gl: Escolla esta opción para arquivar as tarefas se se completaron antes da data indicada arriba.

[ctx: @option:check]
en: &Delete only, do not save
gl: Só &eliminar, non gardar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Purge the old items without saving them
gl: Purgar os elementos vellos sen os gardar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to delete old events and to-dos without saving them. It is not possible to recover the events later.
gl: Escolla esta opción se quere eliminar os eventos antigos sen gardalos previamente. Non poderá recuperalos con posterioridade.

[ctx: @info]
en: The archive file name is not valid.
gl: O ficheiro do arquivo non é correcto.

en: No attachment named "%1" found in the incidence.
gl: Non se atopou ningún anexo chamado «%1» na incidencia.

en: The attachment "%1" is a web link that is inaccessible from this computer.
gl: O anexo «%1» é unha ligazón web inaccesíbel desde este computador.

en: The calendar invitation stored in this email message is broken in some way. Unable to continue.
gl: A invitación de calendario almacenada nesta mensaxe de correo está estragada por algunha causa. Non é posíbel continuar.

en: Unable to create a temporary file for the attachment.
gl: Non é posíbel crear un ficheiro temporal para o anexo.

[ctx: @title:window]
en: Save Attachment
gl: Gardar o anexo

en: <placeholder>undefined</placeholder>
gl: <placeholder>non definido</placeholder>

en: There are no items before %1
gl: Non hai ningún elemento antes de %1

[ctx: @title:window]
en: Archive
gl: Arquivar

en: Delete all items before %1 without saving?
    The following items will be deleted:
gl: Eliminar todos os elementos antes de %1 sen os gardar?
    Hanse eliminar os elementos seguintes:

[ctx: @title:window]
en: Delete Old Items
gl: Eliminar os elementos antigos

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
gl: Motivo descoñecido

en: Cannot write archive file %1. %2
gl: Non é posíbel escribir no ficheiro de arquivo %1. %2

en: Cannot write archive. %1
gl: Non é posíbel escribir no arquivo %1

en: Archiving events
gl: Arquivando os eventos

en: Free
gl: Libre

en: Busy
gl: Ocupado

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Tentative
gl: Provisoria

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attendee
gl: Asistente

[ctx: @label A time period duration. It is preceded/followed (based on the orientation) by the name of the week, see the message above. example: 12 June, 8:00am to 9:30am]
en: %1 %2, %3 to %4
gl: %1 de %2, de %3 a %4

[ctx: @label A time period duration. KLocale is used to format the components. example: Monday, 12 June, 8:00am to 9:30am]
en: %1, %2 %3, %4 to %5
gl: %1, %2 de %3, de %4 a %5

[ctx: @info:tooltip]
en: Free Period
gl: Período libre.

[ctx: @info:tooltip period start time]
en: Start:
gl: Inicial:

[ctx: @info:tooltip period end time]
en: End:
gl: Fin:

[ctx: @info:tooltip period duration]
en: Duration:
gl: Duración:

note: i18n: ectx: label, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Use email settings from System Settings
gl: Usar a configuración de correo da Configuración do Sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EmailControlCenter), group (Personal Settings)
en: Check this box to use the KDE-wide e-mail settings, which are defined using the System Settings "About Me" Module. Uncheck this box to be able to specify your full name and e-mail.
gl: Marque a caixa para usar a configuración de correo de todo KDE, que se define no módulo «Sobre min» da configuración do sistema. Non marque a caixa para poder indicar o seu nome completo e correo electrónico.

note: i18n: ectx: label, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Default appointment time
gl: Hora predeterminada das citas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartTime), group (Default Datetimes)
en: Enter the default time for events here. The default is used if you do not supply a start time.
gl: Aquí pode inserir a hora predeterminada dos eventos, usada cando non se forneza ningunha hora de comezo.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Default duration of new appointment (HH:MM)
gl: Duración predeterminada das citas novas (HH:MM)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultDuration), group (Default Datetimes)
en: Enter default duration for events here. The default is used if you do not supply an end time.
gl: Aquí pode inserir a duración predeterminada dos eventos. Úsase a predeterminada cando non se fornece unha hora de remate.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultAudioFileReminders), group (Default Datetimes)
en: Enable a default sound file for audio reminders
gl: Activar o ficheiro de son predeterminado para as lembranzas de son

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultAudioFileReminders), group (Default Datetimes)
en: Check this box if you want to enable the specified file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
gl: Marque esta opción se quere activar que se use o ficheiro indicado como ficheiro de son predeterminado para as lembranzas novas. Tamén pode indicar outro ficheiro na opción Lembranza, accesíbel desde os editores de Evento e Tarefa.

note: i18n: ectx: label, entry (audioFilePath), group (Default Datetimes)
en: Default audio file
gl: Ficheiro de son predeterminado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (audioFilePath), group (Default Datetimes)
en: Set a file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
gl: Escolla un ficheiro que queira usar como ficheiro de son predeterminado para as lembranzas novas. Tamén pode indicar outro ficheiro na opción Lembranza, accesíbel desde os editores de Evento e Tarefa.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultEventReminders), group (Default Datetimes)
en: Enable reminders for new Events
gl: Activar as lembranzas para os eventos novos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultEventReminders), group (Default Datetimes)
en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created Events. You can always turn-off the reminders in the Event editor dialog.
gl: Marque isto se quere activar lembranzas para todas as actividades novos que cree. Aínda así, poderá apagar as lembranzas no diálogo do editor de eventos.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (defaultEventReminders), group (Default Datetimes)
en: By default, enable reminders for new events
gl: De maneira predeterminada, activar as lembranzas para os eventos novos

note: i18n: ectx: label, entry (defaultTodoReminders), group (Default Datetimes)
en: Enable reminders for new To-dos
gl: Activar as lembranzas para as tarefas novas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (defaultTodoReminders), group (Default Datetimes)
en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created To-dos. You can always turn-off the reminders in the To-do editor dialog.
gl: Marque isto se quere activar lembranzas para todos as tarefas novas que cree Aínda así, poderá apagar as lembranzas no diálogo do editor de tarefas.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (defaultTodoReminders), group (Default Datetimes)
en: By default, enable reminders for new to-dos
gl: De maneira predeterminada, activar as lembranzas para as tarefas novas

note: i18n: ectx: label, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Default reminder time
gl: Hora predeterminada das lembranzas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Enter the default reminder time for all newly created items. The time unit is specified in the adjacent combobox.
gl: Insira o tempo predeterminado das lembranzas de todos os elementos que se creen de novo. A unidade de tempo indícase no selector que hai a carón.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReminderTime), group (Default Datetimes)
en: Default time for reminders
gl: Hora predeterminada das lembranzas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ReminderTimeUnits), group (Default Datetimes)
en: Enter the default reminder time units for all newly created items. The time is specified in the adjacent spinbox.
gl: Insira as unidades de tempo predeterminadas das lembranzas de todos os elementos que se creen de novo. O tempo indícase no selector que hai a carón.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReminderTimeUnits), group (Default Datetimes)
en: Default time unit for reminders
gl: Unidade de tempo predeterminada das lembranzas

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
gl: O día comeza ás

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events.
gl: Insira aquí a hora de inicio dos eventos, que debería ser a máis cedo da que use para eles.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
gl: Excluír os festivos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
gl: Marque esta opción para evitar que KOrganizer marque as horas de traballo nos días festivos.

note: i18n: ectx: label, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Use holiday regions:
gl: Usar rexión de festivos:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
gl: Seleccione as rexións que queira usar para determinar os días festivos. Os días festivos definidos amósanse como días nos que non se traballa no navegador de datas, na vista da axenda, etc.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Use Groupware communication
gl: Usar a comunicación de traballo en grupo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
gl: Marque esta opción para activar a xeración automática de mensaxes de correo ao crear, actualizar ou eliminar eventos (ou tarefas) que impliquen outras persoas. Deberíase seleccionar esta opción se se quere usar a funcionalidade de traballo en grupo (p.ex. configurar Kontact como cliente do Kolab de KDE).

note: i18n: ectx: label, entry (SendPolicy), group (Group Scheduling)
en: Default policy for invitations to other users:
gl: Política predeterminada de invitacións a outras persoas usuarias:

note: i18n: ectx: label, entry (SendPolicy), group (Group Scheduling)
en: Send mails without asking.
gl: Envía mensaxes sen preguntar.

note: i18n: ectx: label, entry (SendPolicy), group (Group Scheduling)
en: Ask for every individual attendee what to do.
gl: Preguntarlle que facer a cada asistente por separado.

note: i18n: ectx: label, entry (SendPolicy), group (Group Scheduling)
en: Do not send invitation emails at all (this can break group scheduling for iTip compliant clients).
gl: Non enviar ningunha mensaxe de invitación. Isto pode causar problemas coa planificación de grupos nos clientes compatíbeis con iTip.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeZoneSelectorInIncidenceEditor), group (Hidden Options)
en: Show timezone selectors in the event and todo editor dialog.
gl: Amosar os selectores de fuso horario no diálogo do editor de eventos e tarefas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Regularly archive events
gl: Arquivar os eventos con regularidade

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: If auto-archiving is enabled, events older than this amount will be archived. The unit of this value is specified in another field.
gl: Se se activa o arquivado automático, os eventos máis antigos que esta cantidade han arquivarse. A unidade deste valor indícase noutro campo.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: The unit in which the expiry time is expressed.
gl: A unidade en que se expresa a data de caducidade.

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In days
gl: En días

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In weeks
gl: En semanas

note: i18n: ectx: label, entry (ExpiryUnit), group (Archive Dialog)
en: In months
gl: En meses

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: URL of the file where old events should be archived
gl: URL do ficheiro no que se deben arquivar os eventos antigos

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive events
gl: Arquivar os eventos

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive to-dos
gl: Arquivar as tarefas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: What to do when archiving
gl: Que facer cando se arquive

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
gl: Eliminar os eventos antigos

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Archive old events to a separate file
gl: Arquivar os eventos antigos nun ficheiro separado

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Full &name
gl: &Nome completo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserName), group (Internal Settings)
en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
gl: Insira aquí o seu nome completo. O nome aparece como «Organización» nas tarefas e eventos que cree.

en: Anonymous
gl: Anónimo

note: i18n: ectx: label, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: E&mail address
gl: E&nderezo de correo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UserEmail), group (Internal Settings)
en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
gl: Insira aquí o seu enderezo de correo electrónico. Este enderezo de correo electrónico úsase para identificar o dono do calendario e aparece nos eventos e tarefas que cree.

en: nobody@nowhere
gl: descoñecido@nengures

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: "No tag" color (for "Only tag" drawing schemes)
gl: Cor para «sen etiqueta» (para os esquemas de debuxo «Só a etiqueta»)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the "no tag" or "unset tag" situation, when an item does not have any tags.  This color is used when drawing items in the agenda or month views using the "Only tag" scheme.
gl: Seleccione unha cor para usar na situación «sen etiqueta» ou «etiqueta sen configurar», cando un elemento non teña ningunha etiqueta. Esta cor úsase cando se amosan elementos nas vistas de axenda ou mensual usando o esquema «Só a etiqueta».

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color when drawing items without any tags
gl: Usar esta cor cando se amosen elementos sen etiquetas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print day options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir os días:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date && Time Range
gl: Intervalo de data e hora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, mFromDate)
en: Starting date for the print
gl: Data de inicio da impresión.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mFromDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
gl: Se quere imprimir máis dun día á vez, pode definir o intervalo de datas con esta opción e a opción <i>Data de remate</i>. Esta opción úsase para definir a data de comezo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: &Start date:
gl: Data de &inicio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, mFromDate) i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, mToDate)
en: 2009-01-19
gl: 19-01-2009

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mFromTimeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, mFromTime)
en: Starting time for the print
gl: Hora de inicio do impreso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromTimeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mFromTime)
en: It is possible to print only those events which are inside a given time range. With this time selection box you can define the start of this time range. The end time should be defined with the <i>End time</i> option. Note you can automatically modify these settings if you check <i>Extend time range to include all events</i>.
gl: É posíbel imprimir só os eventos que estean dentro do intervalo de tempo indicado. Con esta caixa de selección de horas pode definir o inicio deste intervalo de tempo. A hora de comezo debería definirse coa opción <i>Hora de remate</i>. Note que pode modificar automaticamente estas opcións se marca a opción <i>Estender o intervalo de tempo para incluír todos os eventos</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromTimeLabel)
en: Start &time:
gl: &Hora de inicio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, mToDate)
en: Ending date for the print
gl: Data de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, mToDate)
en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
gl: Se quere imprimir máis dun día á vez, pode definir un intervalo da datas con esta opción e a opción <i>Data de inicio</i>. Esta opción úsase para definir a data de remate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End date:
gl: &Data de remate:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mToTimeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, mToTime)
en: Ending time for the print
gl: Hora de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToTimeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, mToTime)
en: It is possible to print only those events which are inside a given time range. With this time selection box you can define the end of this time range. The start time should be defined with the <i>Start time</i> option. Note you can automatically modify these settings if you check <i>Extend time range to include all events</i>.
gl: É posíbel imprimir só os eventos que estean dentro do intervalo de tempo indicado. Con esta caixa de selección de horas pode definir o remate deste intervalo de tempo. A hora de comezo debería definirse coa opción <i>Hora de comezo</i>. Note que pode modificar automaticamente estas opcións se marca a opción <i>Estender o intervalo de tempo para incluír todos os eventos</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToTimeLabel)
en: End ti&me:
gl: Hora de rema&te:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
gl: Marque esta opción para determinar automaticamente o intervalo horario requirido, de xeito que se amosen todos os eventos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeAllEvents)
en: E&xtend time range to include all events
gl: E&stender o intervalo horario para incluír todos os eventos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: Print Layout
gl: Formato de impresión

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: The Filofax format prints the information for the days selected without a timeline.
gl: O formato filofax imprime a información dos días seleccionados sen cronoloxía.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: Print date &range as Filofax format, all on one page
gl: Imprimir o inte&rvalo de datas no formato Filofax, todo nunha páxina.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: The timetable print view has the times to the left of the page.
gl: A vista previa do horario ten as horas á esquerda da páxina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: Print as timeta&ble view, one page per day
gl: Imprimir como vista de &horario, unha páxina por día

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mPrintTypeSingleTimetable)
en: The timetable print view has the times to the left of the page. All days are printed as columns in one big timetable.
gl: A vista previa do horario ten as horas á esquerda da páxina. Todos os días se imprimen como columnas nun horario grande.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeSingleTimetable)
en: Print as timetable view, all da&ys on a single page
gl: Imprimir como vista de horario, todos os &días nunha única páxina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mSecurity)
en: Security Exclusions
gl: Exclusións de seguridade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExcludeConfidential)
en: Check this option to exclude items that have their Access level set to &#8220;Confidential&#8221;
gl: Marque esta opción para excluír elementos co seu nivel de acceso definido como «Confidencial».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeConfidential)
en: Exclude c&onfidential
gl: Excluír os &confidenciais.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExcludePrivate)
en: Check this option to exclude items that have their Access level set to &#8220;Private&#8221;
gl: Marque esta opción para excluír elementos co seu nivel de acceso definido como «Privado».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludePrivate)
en: Exclude pri&vate
gl: Excluír os &privados.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mIncludeInfoGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, includeInfoBox)
en: Include Information
gl: Incluír a información

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeDescription) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mDescription)
en: Print item descriptions
gl: Imprimir as descricións dos elementos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeDescription) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mDescription)
en: Check this option if you want to see the item descriptions printed.
gl: Marque isto se quere imprimir as descricións dos elementos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeDescription) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDescription)
en: &Descriptions
gl: &Descricións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeCategories) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mCategories)
en: Print item tags
gl: Imprimir as etiquetas do elemento.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeCategories) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCategories)
en: Check this option if you want to see the item tags printed.
gl: Marque isto se quere imprimir as etiquetas dos elementos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeCategories) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCategories)
en: Ta&gs
gl: &Etiquetas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: Print to-dos due within the specified date range
gl: Imprimir as tarefas que vaian vencer dentro do intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
gl: Debería marcar esta opción se quere imprimir as tarefas que vencen nunha das datas do intervalo fornecido de datas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mIncludeTodos)
en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
gl: Incluír as tarefas pen&dentes que vencen nos días amosados.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExcludeTime)
en: Check this option to exclude the time in description box
gl: Marque esta opción para excluír a hora no cadro descritivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeTime)
en: Exclude t&ime from timetable detail display items
gl: Excluí&r a hora dos elementos de visualización dos detalles do horario.

[ctx: @title general print settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGeneralGroup)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit)
en: Print items on one line
gl: Imprimir os elementos nunha liña.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit)
en: Check this option to limit events to a single line, truncating as necessary to save space.
gl: Marque esta opción para limitar os eventos a unha única liña, recortando o que faga falta para aforrar espazo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSingleLineLimit)
en: Limit events in each day to a &single line
gl: Limitar o&s eventos de cada día a unha única liña.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Check this option to draw note lines in empty areas.
gl: Marque esta opción para amosar as liñas das notas en zonas baleiras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Show note &lines in Filofax layout
gl: Amosar as &liñas das notas no formato Filofax.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mColors)
en: Print in color
gl: Imprimir en cor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mColors)
en: If you want to use colors to distinguish certain tags in the printed output, check this option.
gl: Se quere usar cores para distinguir certas etiquetas na saída impresa, marque esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mColors)
en: &Use colors
gl: Usar &cores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mPrintFooter)
en: Print a datetime footer on each page
gl: Imprimir un pé de páxina coa data e a hora en cada páxina.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mPrintFooter)
en: Check this box if you want to print a small footer on each page that contains the date of the print.
gl: Marque isto se quere imprimir en cada páxina un pequeno rodapé coa data de impresión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPrintFooter)
en: Print &Footer
gl: Imprimir &o pé de páxina.

en: Start date:
gl: Data de comezo:

en: No start date
gl: Sen data de comezo

en: End date:
gl: Data de remate:

en: Duration:
gl: Duración:

en: 1 hour  | %1 hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

en: 1 minute  | %1 minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: No end date
gl: Sen data de remate

en: Due date:
gl: Data límite:

en: No due date
gl: Sen data límite

[ctx: except for listed dates]
en:  except
gl: excepto

en: Repeats:
gl: Repeticións:

en: No reminders
gl: Sen lembranzas

en: Reminder:  | %1 reminders:
gl[0]: Recordatorio:
gl[1]: %1 recordatorios:

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
gl: %1 antes do comezo

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
gl: %1 despois do comezo

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
gl: %1 antes do remate

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
gl: %1 despois do remate

en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

en: 1 hour | %1 hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

en: 1 minute | %1 minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: Organizer:
gl: Organización:

en: Location:
gl: Lugar:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Notes:
gl: Notas:

en: No Subitems
gl: Sen subelementos

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
gl[0]: 1 subelemento:
gl[1]: %1 subelementos:

[ctx: no status]
en: none
gl: ningún

[ctx: unknown status]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: subitem start date]
en: Start Date: %1
gl: Data de comezo: %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
gl: Hora de comezo: %1

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
gl: Data límite: %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
gl: Hora límite: %1

[ctx: subitem Status: statusString]
en: Status: %1
gl: Estado: %1

[ctx: subitem Priority: N]
en: Priority: %1
gl: Prioridade: %1

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
gl: Segredo: %1

en: No Attachments
gl: Sen anexos

en: 1 Attachment: | %1 Attachments:
gl[0]: 1 anexo:
gl[1]: %1 anexos:

en: No Attendees
gl: Sen asistentes

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
gl[0]: 1 asistente:
gl[1]: %1 asistentes:

en: Status: %1
gl: Estado: %1

en: Secrecy: %1
gl: Segredismo: %1

en: Show as: Busy
gl: Amosar como: Ocupado

en: Show as: Free
gl: Amosar como: Libre

en: This task is overdue!
gl: Esta tarefa está vencida!

en: Settings:
gl: Configuración:

en: Tags:
gl: Etiquetas:

[ctx: label for timetable all-day boxes]
en: All day
gl: Todo o día

[ctx: date from - to (week number)]
en: %1–%2 (Week %3)
gl: %1–%2 (semana %3)

[ctx: date from - to\n(week number)]
en: %1–%2
    (Week %3)
gl: %1–%2
    (semana %3)

[ctx: monthname year]
en: %1 %2
gl: %1 de %2

[ctx: @option sort by summary]
en: Summary
gl: Resumo

[ctx: @option sort by start date/time]
en: Start Date
gl: Data de comezo

[ctx: @option sort by due date/time]
en: Due Date
gl: Data límite

[ctx: @option sort by priority]
en: Priority
gl: Prioridade

[ctx: @option sort by percent completed]
en: Percent Complete
gl: Porcentaxe completo

[ctx: @option sort by tags]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
gl: Ascendente

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
gl: Descendente

en: To-do list
gl: Lista de tarefas

en: Priority
gl: Prioridade

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
gl: Límite

[ctx: @label to-do start date]
en: Start
gl: Inicio

[ctx: @label to-do percentage complete]
en: Complete
gl: Completo

[ctx: @label to-do categories]
en: Tags
gl: Etiquetas

en: Print &incidence
gl: Imprimir a &incidencia

en: Prints an incidence on one page
gl: Imprime unha incidencia nunha páxina

en: Print da&y
gl: Imprimir o dí&a

en: Prints all events of a single day on one page
gl: Imprime todos os eventos dun só día nunha páxina

en: Print &week
gl: Imprimir a &semana

en: Prints all events of one week on one page
gl: Imprime todos os eventos dunha semana nunha páxina

en: Print mont&h
gl: Imprimir o &mes

en: Prints all events of one month on one page
gl: Imprime todos os eventos dun mes nunha páxina

en: Print to-&dos
gl: Imprimir as tarefas &pendentes

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
gl: Imprimir todas as tarefas pendentes nunha lista (en árbore)

[ctx: @info]
en: Unable to print, an invalid print style was specified.
gl: Non é posíbel imprimir; indicouse un estilo de impresión que é incorrecto.

[ctx: @title:window]
en: Printing error
gl: Erro de impresión

[ctx: @title:window]
en: Print
gl: Imprimir

[ctx: @title:group]
en: Print Style
gl: Estilo de impresión

[ctx: @label]
en: Page &orientation:
gl: &Orientación da páxina:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the print orientation
gl: Definir a orientación da páxina.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want your output to be printed in "portrait" or "landscape". You can also default to the orientation best suited to the selected style or to your printer's default setting.
gl: Escolla se quere que a impresión se realice como «retrato» ou como «paisaxe». Tamén pode indicar que se use a orientación máis axeitada para o estilo escollido ou para a configuración predeterminada da impresora.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Default Orientation of Selected Style
gl: Usar a orientación predeterminada para o estilo seleccionado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Printer Default
gl: Usar o predeterminado da impresora

[ctx: @item:inlistbox]
en: Portrait
gl: Retrato

[ctx: @item:inlistbox]
en: Landscape
gl: Paisaxe

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the type of print
gl: Escolla o tipo de impresión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select one of the following types of prints you want to make. You may want to print an individual item, or all the items for a specific time range (like a day, week or month), or you may want to print your to-do list.
gl: Escolla un dos tipos de impresión seguintes. Pode escoller imprimir un elemento individual ou todos os elementos dun intervalo de tempo específico (como un día, semana ou mes) ou pode querer imprimir a listas de tarefas.

[ctx: @action:button]
en: &Preview
gl: Vista &previa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print incidence options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir as incidencias:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Print incidence details
gl: Imprimir os detalles da incidencia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Check this box if you want to print more details for the incidence, including the visibility and secrecy properties.
gl: Marque isto se quere imprimir máis detalles da incidencia, incluíndo a visibilidade e as propiedades de segredismo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowDetails)
en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
gl: Deta&lles (visibilidade, segredismo, etc.).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: Print the attendees
gl: Imprimir os asistentes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: Check this box if you want the attendees list included on the print-out.
gl: Marque esta opción se quere incluír a lista de asistentes no impreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttendees)
en: &Attendees
gl: &Asistentes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSubitemsNotes)
en: Print the notes
gl: Imprimir as notas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSubitemsNotes)
en: Check this box if you want the incidence notes included on the print-out.
gl: Marque esta opción se quere incluír a lista de incidencias no impreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSubitemsNotes)
en: &Notes, subitems
gl: &Notas, subelementos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Print the attachments
gl: Imprimir os anexos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Check this box if you want the attachment information included on the print-out. The attachments themselves are not printed.
gl: Marque isto se quere incluír a información dos anexos no que se imprima. Non se imprimen os anexos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAttachments)
en: Attach&ments
gl: A&nexos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Check this box if you want to draw note lines in the empty area of the print. This is useful if you want to hand-write notes on this print-out.
gl: Marque isto se quere debuxar liñas de nota na áreas baleira da impresión. Isto é útil se quere escribir notas á man no que imprima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowNoteLines)
en: Show note &lines
gl: Amosar as &liñas das notas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print journal options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir os xornais:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mAllJournals)
en: &All journal entries
gl: Tod&as as entradas do diario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mRangeJournals)
en: Date &range:
gl: Inte&rvalo de datas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print month options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir os meses:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mFromDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mFromMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
gl: Cando queira imprimir máis meses á vez pode definir o intervalo de meses. Esta opción define o primeiro mes a se imprimir. Use a opción <i>Mes de remate</i> para definir o derradeiro mes do intervalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mFromDateLabel)
en: Sta&rt month:
gl: Mes de come&zo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, mFromMonth)
en: Starting month for printing
gl: Mes de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mFromYear)
en: Starting year for printing
gl: Ano de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mFromYear)
en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the first year to be printed. Use the option <i>End year</i> to define the last year in this range.
gl: Cando queira imprimir máis anos á vez pode definir o intervalo de anos. Esta opción define o primeiro ano a se imprimir. Use a opción <i>Ano de remate</i> para definir o derradeiro ano do intervalo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mToDateLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mToMonth)
en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
gl: Cando queira imprimir máis meses á vez pode definir o intervalo de meses. Esta opción define o derradeiro mes a imprimir. Use a opción <i>Mes de comezo</i> para definir o primeiro mes do intervalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mToDateLabel)
en: &End month:
gl: &Mes de remate:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, mToMonth)
en: Ending month for the print
gl: Mes de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mToYear)
en: Ending year for the print
gl: Ano de inicio para imprimir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mToYear)
en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the last year to be printed. Use the option <i>Start year</i> to define the first year in this range.
gl: Cando queira imprimir máis anos á vez pode definir o intervalo de anos. Esta opción define o derradeiro ano a imprimir. Use a opción <i>Ano de comezo</i> para definir o primeiro ano do intervalo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: Print daily recurring items
gl: Imprimir os elementos de repetición diaria.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
gl: Con esta opción é posíbel omitir as tarefas e eventos diarios de repetición. Ocupan moito espazo e fan da vista mensual algo innecesariamente complicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurDaily)
en: Include daily re&curring to-dos and events
gl: Incluír as tarefas e eventos de repetición &diaria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Print weekly recurring items
gl: Imprimir os elementos de repetición semanal.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
gl: Similar a «Imprimir as tarefas e eventos de repetición diaria». As tarefas e eventos semanais omitiranse cando se faga unha impresión do mes seleccionado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurWeekly)
en: Include weekl&y recurring to-dos and events
gl: Incluír as tarefas e eventos de repetición &semanal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week numbers
gl: Imprimir os números da semana.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
gl: Active isto para imprimir os números da semana á esquerda de cada columna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWeekNumbers)
en: Print week &numbers
gl: Imprimir os &números da semana.

[ctx: @label:textbox]
en: This printing style does not have any configuration options.
gl: Este estilo de impresión non ten ningunha opción de configuración.

en: Holiday
gl: Festivo

[ctx: print date: formatted-datetime]
en: printed: %1
gl: impreso: %1

[ctx: to-do summary (Due: datetime)]
en: %1 (Due: %2)
gl: %1 (vence: %2)

[ctx: to-do summary (Due: date)]
en: %1 (Due: %2)
gl: %1 (vence: %2)

en: To-do: %1
gl: Por facer: %1

[ctx: Date range: Month dayStart - dayEnd]
en: %1 %2–%3
gl: %2–%3 de %1

[ctx: Date range: monthStart dayStart - monthEnd dayEnd]
en: %1 %2–%3 %4
gl: do %2 de %1 ao %3 de %4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print to-dos options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir as tarefas:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mTitleLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mTitle)
en: Name for this to-do list
gl: Nome desta lista de tarefas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mTitleLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mTitle)
en: Enter a name for this to-do list that will be put at the top of the print-out
gl: Insira un nome para esta lista de tarefas que aparecerá na parte superior da páxina impresa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mTitleLabel)
en: &Title:
gl: &Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, mTitle)
en: To-do List
gl: Lista de tarefas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mPrintType)
en: To-dos to Print
gl: Tarefas que imprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintAll)
en: Print &all to-dos
gl: Imprimir &todas as tarefas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintUnfinished)
en: Print &uncompleted to-dos only
gl: Imprimir só as tare&fas non completadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintDueRange)
en: Print only to-dos due in the &range:
gl: Imprimir só as tarefas que venzan no &intervalo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mPriority)
en: Print item priorities
gl: Imprimir as prioridades dos elementos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mPriority)
en: Check this option if you want to see the item priorities printed.
gl: Marque isto se quere imprimir as prioridades dos elementos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPriority)
en: &Priority
gl: &Prioridade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStartDate)
en: Print item start dates
gl: Imprimir as datas de inicio dos elementos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStartDate)
en: Check this option if you want to see the item start dates (when work can begin) printed.
gl: Marque esta opción se quere ver na impresión as datas de inicio dos elementos, é dicir, cando se pode comezar a traballar neles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartDate)
en: &Start date
gl: &Data de comezo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mDueDate)
en: Print item due dates
gl: Imprimir a data límite dos elementos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mDueDate)
en: Check this option if you want to see the item due dates printed.
gl: Marque esta opción se quere ver na impresión a data límite dos elementos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDueDate)
en: Du&e date
gl: Data límit&e.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mPercentComplete)
en: Print item completion percentage
gl: Imprimir a porcentaxe de completación dos elementos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mPercentComplete)
en: Check this option if you want to see the item completion percentage printed as a number and bar graph.
gl: Marque esta opción se quere ver a porcentaxe de completación dos elementos impresos como un número e un gráfico de barras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPercentComplete)
en: Percentage co&mpleted
gl: Porcentaxe co&mpletada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortingOptionsBox)
en: Sorting Options
gl: Opcións de ordenación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortFieldLabel)
en: Sort field:
gl: Campo de ordenación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortDirectionLabel)
en: Sort direction:
gl: Dirección da ordenación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectSubTodos)
en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
gl: Co&nectar as subtarefas co seu pai.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStrikeOutCompleted)
en: Stri&ke out completed to-do summaries
gl: &Riscar os resumos das tarefas completadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print week options:</span></p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Opcións para imprimir a semana:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeFilofax)
en: Print date &range as Filofax format, one week per page
gl: Imprimir o inte&rvalo de datas no formato Filofax, unha semana por páxina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeTimetable)
en: Print as timeta&ble view, one week per page
gl: Imprimir como vista de &horario, unha semana por páxina.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mPrintTypeSplitWeek)
en: The split week view has the times to the left of the page, with two pages per week.
gl: A vista de semana dividida ten o horario á esquerda da páxina, con dúas páxinas por semana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mPrintTypeSplitWeek)
en: Print as split wee&k view
gl: Imprimir como vista se&manal dividida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">Print year options:</span></p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">Imprimir as opcións do ano:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
gl: Intervalo de datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mYearLabel)
en: &Year:
gl: &Ano:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGeneralGroup)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mPagesLabel)
en: Num&ber of pages:
gl: Número de pá&xinas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSubDaysLabel)
en: Show &sub-day events as:
gl: Amosar os eventos de menos dun día como:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Text
gl: Texto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mSubDays) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mHolidays)
en: Time Boxes
gl: Caixas horarias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mHolidaysLabel)
en: Show &holidays as:
gl: Amosar as &vacacións como:

[ctx: Description - date]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

en: Person: %1
gl: Persoa: %1

en: Journal entries
gl: Entradas no diario

en: Print &journal
gl: Imprimir o &diario

en: Prints all journals for a given date range
gl: Imprime todos os xornais para un intervalo de datas indicado.

en: Print &year
gl: Imprimir o a&no

en: Prints a calendar for an entire year
gl: Imprime un calendario para un ano enteiro

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar
gl: Seleccionar un calendario

en: Select the calendar where this item will be stored.
gl: Seleccione o calendario no que se almacenará este elemento.

[ctx: this is the default calendar]
en: %1 (Default Calendar)
gl: %1 (calendario predeterminado)

en: Folder type:
gl: Tipo de cartafol:

[ctx: collection has no mimetypes to show the user]
en: none
gl: ningún

en: Content type:
gl: Tipo de contido:

en: Rights:
gl: Permisos:

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
gl: só lectura

[ctx: the calendar is read and write]
en: read+write
gl: lectura e escritura

[ctx: blocking all reminders for this calendar]
en: all
gl: todas

[ctx: blocking audio reminders for this calendar]
en: audio
gl: son

[ctx: blocking display pop-up dialog reminders for this calendar]
en: display
gl: visualización

[ctx: blocking email reminders for this calendar]
en: email
gl: correo electrónico

[ctx: blocking run a command reminders for this calendar]
en: procedure
gl: procedemento

[ctx: blocking unknown type reminders for this calendar]
en: other
gl: outro

[ctx: not blocking any reminder types for this calendar]
en: none
gl: ningunha

en: Blocked Reminders:
gl: Lembranzas bloqueadas:
