korganizer - en to xh translation catalogue (8 entries)

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
xh: Beka ecaleni iiholide

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive Dialog)
en: Delete old events
xh: Cima iziganeko ezindala

en: Duration:
xh: Ixesha elithathayo:

en: Location:
xh: Indawo ekuyo:

en: To-do list
xh: Uluhlu lwezinto-ezizakwenziwa

en: Priority
xh: Eyokuqala

en: Holiday
xh: Iholide

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDateRangeGroup)
en: Date Range
xh: Umqolo Womhla
