calibre - en to az translation catalogue (656 entries)

en: Support calibre
az: Calibre-i dəstəklə

en: Contribute to support calibre development
az: Calibre-ın inkişafı üçün dəstək ol

en: page
az: səhifə

en: {} Portable
az: {} Mobil qurğu

en: Recycle Bin
az: Zibil qutusu

en: Does absolutely nothing
az: Heç bir şey etmir

en: Unknown
az: Naməlum

en: Base
az: Əsas

en: Customize
az: Fərdiləşdir

en: Cannot configure
az: Konfiqurasiya etmək mümkün deyil

en: File type
az: Fayl tipi

en: Metadata reader
az: Metaverilənlər oxuyucusu

en: Metadata writer
az: Metaverilənlər yazan

en: Catalog generator
az: Kataloq generatoru

en: User interface action
az: İsitfadəçi araüzlə bağlı hərəkət

en: Preferences
az: Parametrlər

en: Store
az: Mağaza

en: An e-book store.
az: E-kitablar mağazası.

en: Edit book tool
az: Kitab redaktoru

en: Library closed
az: Kitabxana bağlıdır

en: Extract cover from comic files
az: Örtüyü komik fayllardan düzəldin

en: Read metadata from %s files
az: Metaverilənləri %s faylından oxu

en: Read metadata from e-books in RAR archives
az: RAR arxivdə olan e-kitablardan metadatanı oxu

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
az: ZIP arxivdə olan e-kitablardan metadatanı oxu

en: Set metadata in %s files
az: Metaverilənləri %s faylında təyin et

en: Set metadata from %s files
az: Metaverilənləri %s fayllaından təyin et

en: Add books to calibre or the connected device
az: Kitabları calibre-ə və ya qoşulmuş cihaza əlavə et

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
az: Annotasiyaları bağlanmış Kindle-dan əldə et

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
az: Calibre kitabxanasındakı kitablardan kataloq generasiya et

en: Convert books to various e-book formats
az: Kitabları müxtəlif e-kitab formatlarına çevir

en: Fine tune your e-books
az: E-kitablarınızı sazlayın

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
az: Kitabxanadakı bütün kitablardan əsas məqamlara və əlfəçinlərə bax

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
az: Kitabxanadakı müəlliflər, etiketlər və s. üçün mövcud qeydlərə bax

en: Search the full text of all books in the calibre library
az: Calibre kitabxanasındakı bütün kitablarda tam mətnlə axtarış et

en: Edit the Table of Contents in your books
az: Kitablarınızda mündəricatı redaktə edin

en: Delete books from your calibre library or connected device
az: Kitabları Calibre və ya bağlanmış qurğulardan sil

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
az: Yenilənmiş metadatanı calibre kitabxananızda olan faktiki kitab fayllarına əlavə et

en: Edit the metadata of books in your calibre library
az: Calibre kitabxananızdakı kitabların metaverilənlərini redaktə et

en: Read books in your calibre library
az: Calibre kitabxananızdakı kitabları oxu

en: Download news from the internet in e-book form
az: İnternetdən olan xəbərləri e-kitab formasında endir

en: Show a list of related books quickly
az: Əlaqəli kitablar siyahısını cəld göstər

en: Filter/transform the tags for books in the library
az: Kitabxanadakı kitablar üçün etiketləri filtrasiya et/çevir

en: Transform the authors for books in the library
az: Kitabxanadakı kitabların müəlliflərini çevir

en: Show an editor for testing templates
az: Test şablonlar üçün redaktoru göstər

en: Export books from your calibre library to the hard disk
az: Kitablarınızı Calibre-dən kompüterinizə ixrac edin.

en: Show Book details in a separate popup
az: Kitab barədə ayrıca pəncərədə göstər

en: Restart calibre
az: Calibre-ni yenidən başlat

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
az: Bu kitabın içində yerləşdiyi Calibre kitabxana qovluğunu açın

en: Auto scroll through the list of books
az: Kitab siyahısı boyu avtosürüşmə et

en: Send books to the connected device
az: Qoşulmuş qurğuya kitab göndərin

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
az: Kitabları e-poçtla və ya web-lə gpndər. Həmçinin, kompüterdə olan papkalara  ayrıca qurğu kimi qoşul

en: Browse the calibre User Manual
az: Calibre istifadəçi təlimat səhifəsini aç

en: Customize calibre
az: Calibre xüsusiyyətlərini dəyiş

en: Easily find books similar to the currently selected one
az: Seçilmiş kitaba oxşar kitabları tap

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
az: Fərqli calibre kitabxanaları arasında keçid et və onlar üzərində düzəlişlər apar

en: Copy books from the device to your calibre library
az: Cihazdan kitabları calibre kitabxanasına köçür

en: Edit the collections in which books are placed on your device
az: Cihazda yerləşdiriləsi kitabların kolleksiyalarına düzəliş et

en: Match book on the devices to books in the library
az: Cihazdakı kitablarla kitabxanadakıları tutuşdur

en: Show the book in the calibre library that matches this book
az: Calibre kitabxanasında bu kitaba uyğun kitabları göstər

en: Copy a book from one calibre library to another
az: Kitabı bir Calibre kitabxanasından digərinə köçürün

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
az: EPUB yaxud AZW3 formatında e-kitabları redaktə et

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
az: Calibre kitabxanasındakı EPUB və ya HTMLZ fayllarına kiçik düzəlişlər et

en: Choose a random book from your calibre library
az: Calibre kitabxananızdan təsadüfi kitab seçin

en: Sort the list of books
az: Kitablar siyahısını sırala

en: Temporarily mark books
az: Müvəqqəti olaraq kitabları nişanla

en: Manage tag browser categories
az: Etiket göstərən kateqoriyaları idarə et

en: Show a menu of saved searches
az: Yaddaşa verilmiş axtarışların menyusunu göstər

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
az: Calibre-ın görünüşünü dəyişəcək addımlar üçün menyunu göstər

en: Open the context menu for the column
az: Sütun üçün kontekst menyunu aç

en: Open a menu showing all installed GUI actions
az: Bütün quraşdırılmış GUI hərəkətlərini göstərən menyunu aç

en: Change the current Virtual library
az: Hazırki Virtual kitabxananı dəyiş

en: Search for books from different book sellers
az: Kitabı başqa kitab satıcılarında axtar

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
az: Calibre-niz üçün yeni qoşmalar əldə edin və ya mövcud olanları yeniləyin

en: Look & feel
az: Tərtibat

en: Interface
az: Görüntü

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
az: Öz istəyinə uyğun olaraq Calibre-ın görünüşünü dəyiş

en: Behavior
az: Davranış

en: Change the way calibre behaves
az: Calibre-ın davranışını dəyiş

en: Add your own columns
az: Öz sütunlarınızı əlavə edin

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
az: Calibre kitab siyahısına öz sütunlarınızı əlavə edin/silin

en: Toolbars & menus
az: Alətlər paneli & menyular

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
az: Alətlər paneli və kontekst menyuları redaktə edin,

en: Searching
az: Axtarılır

en: Customize the way searching for books works in calibre
az: Calibre-də kitab axtarış metodunu dəyişdirin

en: Input options
az: Giriş parametrləri

en: Conversion
az: Çevrilmə

en: Set conversion options specific to each input format
az: Hər bir giriş formatı üçün çevirmə parametrləri təyin edin

en: Common options
az: Ümumi seçənəklər

en: Output options
az: Çıxış parametrləri

en: Set conversion options specific to each output format
az: Hər bir çıxış formatı üçün çevirmə parametrləri təyin edin

en: Adding books
az: Kitab əlavə edilməsi

en: Import/export
az: İmport/Eksport

en: Saving books to disk
az: Kitabların disk yaddaşa verilməsi

en: Sending books to devices
az: Kitabların cihazlara göndərilməsi

en: Metadata plugboards
az: Metaverilənlər şablonları

en: Template functions
az: Şablon funksiyaları

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Create your own template functions
az: Öz çablon funksiyalarınızı yaradın

en: Sharing books by email
az: Kitabların e-poçtla paylaşılması

en: Sharing
az: Paylaşma

en: Sharing over the net
az: İnternet üzərindən paylaşma

en: Metadata download
az: Meta-məlumatların yüklənməsi

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
az: Calibre-də istifadə edilən klaviatura kombinasiyalarının tənzimlənməsi

en: Miscellaneous
az: Digər

en: Options specific to the output format.
az: Çıxış formatına uyğun seçimlər

en: Options specific to the input format.
az: Giriş formatına uyğun seçimlər

en: Convert e-books to the %s format
az: E-kitabları %s formatına çevir

en: Input profile
az: Daxil etmə profili

en: This profile is intended for the Cybook G3.
az: Bu profil Cybook G3 üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
az: Bu profil Cybook Opus üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
az: Bu profil Amazon Kindle üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
az: Bu profil Irex Illiad üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
az: Bu profil IRex Digital Reader 1000 üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
az: Bu profil IRex Digital Reader 8000 üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the B&N Nook.
az: Bu profil B&N Nook üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: Output profile
az: Çıxış məlumatları profili

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
az: İpad və 768x1024 ekranlı oxşar qurğular üçün nəzərdə tutulan profil.

en: Generic e-ink
az: Ümumi e-mürəkkəb

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
az: Bu profil Amazon Kindle DX üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
az: Bu profil Amazon Kindle Voyage üçün nəzərdə tutulmuşdur

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
az: Bu profil Amazon Kindle Fire üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
az: Bu profil B&N Nook Color üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
az: Bu profil PocketBook Pro 900 seriyalı cihazlar üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
az: Bu profil PocketBook Pro 912 seriyalı cihazlar üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: Installed plugins
az: Quraşdırılmış plaginlər

en: List all installed plugins
az: Bütün quraşdırılmış plaginlərin siyahısı

en: Catalog
az: Kataloq

en: News
az: Xəbərlər

en: Yes
az: Bəli

en: Cover for %s
az: %s üçün üzlük

en: Add an empty book (a book with no formats)
az: Boş (formatsız) kitab əlavə et

en: Set the title of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın adını qeyd edin

en: Set the authors of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın müəlliflərini qeyd edin

en: Set the ISBN of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın ISBN kodunu qeyd edin

en: Set the tags of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın teqlərini qeyd edin

en: Set the series of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın seriyasını qeyd edin

en: Set the series number of the added book(s)
az: Əlavə olunmuş kitab(-lar)ın seriya nömrəsini qeyd edin

en: Kovid Goyal
az: Kovid Qoyal

en: INPUT OPTIONS
az: GİRİŞ PARAMETRLƏRİ

en: Set the published date.
az: Nəşr tarixini təyin et.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
az: Üzlüyü e-kitabdan götür və qeyd olunmuş fayl kimi yadda saxla.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
az: OPF faylın adını qeyd edin. Metaverilənlər bu OPF faylına yazılacaqdır.

en: Wikipedia
az: Vikipediya

en: Google web search
az: Google veb-axtarış

en: Downloads metadata and covers from Amazon
az: Metaverilənləri və üzlükləri Amazon-dan endir

en: US
az: ABŞ

en: France
az: Fransa

en: Germany
az: Almaniya

en: UK
az: Böyük Britaniya

en: Australia
az: Avstraliya

en: Italy
az: İtaliya

en: Japan
az: Yaponiya

en: Spain
az: İspaniya

en: Brazil
az: Braziliya

en: Netherlands
az: Niderland

en: China
az: Çin

en: Canada
az: Kanada

en: Choose server automatically
az: Serverləri avtomatik seç

en: Amazon servers
az: Amazon serverləri

en: Bing search cache
az: Bing axtarış keşi

en: Google search cache
az: Google axtarış keşi

en: Metadata source
az: Metaverilənlər mənbəyi

en: Book title
az: Kitabın adı

en: Book author(s)
az: Kitabın müəllif(-lər)i

en: Large
az: Mağaza

en: Sample Book
az: Nümunə kitab

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
az: Bu, MOBI faylı deyil. Bu, Topaz faylıdır.

en: This is not a MOBI file.
az: Bu, MOBI faylı deyil.

en: No details available
az: Təfərrüatlar mövcud deyil

en: Index
az: İndeks

en: Glossary
az: Lüğət

en: Bibliography
az: Ədəbiyyat

en: Epigraph
az: Epiqraf

en: Foreword
az: Ön söz

en: List of illustrations
az: Rəsmlər siyahısı

en: List of tables
az: Cədvəllər siyahısı

en: Main text
az: Əsas mətn

en: %s format books are not supported
az: %s formatında kitablar dəstəklənmir

en: Unknown error
az: Naməlum xəta

en: No unused CSS style rules found
az: İstifadə olunmayan CSS qaydaları tapılmadı

en: Removing unused CSS rules
az: İstifadə olunmayan CSS qaydaları silinir

en: Rating
az: Reytinq

en: All files
az: Bütün fayllar

en: Add books
az: Kitab əlavə et

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
az: calibre kitabxanasına/cihaza öz kompüterinizdəki kitab fayllarını əlavə edin

en: Add from ISBN
az: ISBN kodu ilə əlavə et

en: Add files to selected book records
az: Seçilmiş kitab qeydlərinə fayllar əlavə et

en: Add files to selected book records from clipboard
az: Seçilmiş kitab qeydlərinə faylları yaddaş buferindən əlavə et

en: Add an empty file to selected book records
az: Seçilmiş kitab qeydlərinə boş fayl əlavə et

en: Control the adding of books
az: Kitabların əlavə olunması üçün idarəetmə paneli

en: No books selected
az: Heç bir kitab seçilməyib

en: Cannot add files as no books are selected
az: Heç bir kitab seçilmədiyi üçün faylları əlavə etmək mümkün deyil

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
az: %s qovluğundan kitabları əlavə etmək mümkün deyil, çünki tərkibində hal-hazırda açıq olan calibre kitabxanası var

en: Select books
az: Kitabları seçin

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
az: Aşağıdakı kitablar virtual məkanda olduğu üçün onları calibre kitabxanasına əlavə etmək mümkün deyil:

en: Add books to library
az: Kitabları kitabxanaya əlavə et

en: Add books to your calibre library from the connected device
az: Qoşulmuş cihazdakı kitabları calibre kitabxanasına əlavə et

en: No books selected to fetch annotations from
az: Qeydləri götürmək üçün heç bir kitab seçilməmişdir

en: No books selected for catalog generation
az: Kataloq düzəltmək üçün heç bir kitab seçilməmişdir

en: Convert books
az: Kitab çevir

en: Convert books between different e-book formats
az: Kitabları fərqli e-kitab formatlarına çevir

en: Bulk convert
az: Bir neçəsini birdən çevir

en: Create a catalog of the books in your calibre library
az: calibre kitabxanasında kitabların kataloqunu düzəlt

en: Copy selected books to the specified library
az: Seçilmiş kitabları təyin olunmuş kitabxanaya kopyala

en: Remove selected books
az: Seçilmiş kitabları sil

en: Remove all formats from selected books
az: Seçilmiş kitablardan bütün formatları sil

en: Remove covers from selected books
az: Seçilmiş kitabların üzlüklərini sil

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
az: Seçilmiş kitablar üçün nəzərdə tutulmuş <b>bütün formatlar</b> kitabxananızdan <b>silinəcək</b>.<br>Metaverilənlərə toxunulmayacaq. Əminsiniz?

en: None of the selected books are on the device
az: Seçilmiş kitablardan heç biri cihazda deyil

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
az: Seçilmiş kitablardan bəziləri qoşulmuş cihazdadır. Seçilmiş faylların <b>haradan</b> silinməsini istəyirsiniz?

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
az[0]: Seçilmiş kitab calibre kitabxananızdakı fayllarla birlikdə <b>həmişəlik silinəcək</b>. Əminsiniz?
az[1]: Bu {} seçilmiş kitab calibre kitabxananızdakı fayllarla birlikdə <b>həmişəlik silinəcək</b>. Əminsiniz?

en: Connect/share
az: Qoşul/Paylaş

en: Edit metadata individually
az: Metaverilənləri ayrı-ayrı redaktə et

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
az: Bir neçə kitab seçilmişdir. Bir dəfəyə yazlnız bir kitabdan kopyalamaq mümkündür.

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
az: Seçilmiş kitabların format və metaverilənləri <b>birinci seçilmiş kitaba</b> (%s) əlavə olunacaq.<br> İkinci və daha sonra seçilmiş kitablar nə silinəcək, nə də dəyişdiriləcək.<br><br>Lütfən davam etmək istədiyinizi təsdiq edin.

en: Fetch news
az: Xəbərləri topla

en: Help
az: Kömək

en: Show {}
az: {} göstər

en: Hide {}
az: {} gizlət

en: Mark all books by selected author(s)
az: Seçilmiş müəllif(-lər)in bütün kitablarını nişanla

en: Mark all books in the selected series
az: Seçilmiş seriyadakı bütün kitabları nişanla

en: Remove &unused CSS rules from the book
az: İstifadə &olunmayan CSS qaydalarını kitabdan sil

en: Sections
az: Bölmələr

en: Save to disk
az: Diskə yaz

en: Save only %s format to disk
az: Yalnız %s formatını diskə yaz

en: Cannot save to disk
az: Diskə yazmaq mümkün deyil

en: Choose format to save to disk
az: Diskə yazmaq üçün format seçin

en: Search for e-books
az: E-kitab axtar

en: Stores
az: Mağazalar

en: Choose stores
az: Mağazaları seç

en: Edit book
az: Redaktə et

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
az: EPUB yaxud AZW formatlarında kitabları redaktə et

en: Cannot Edit book
az: Kitabı redaktə etmək mümkün deyil

en: Cannot edit book
az: Kitabı redaktə etmək mümkün deyil

en: Editing of books on the device is not supported
az: Bu cihazda kitabları redaktə etmək mümkün deyil

en: View specific format
az: Konkret formatı göstər

en: View with calibre E-book viewer
az: calibre e-kitab oxuyucusunda göstər

en: Read a random book
az: Təsadüfi bir kitab oxu

en: Selected books have no formats
az: Seçilmiş kitablar formatsızdır

en: Virtual library
az: Virtual kitabxana

en: Cannot add books
az: Kitabları əlavə etmək mümkün deyil

en: Adding books...
az: Kitablar əlavə olunur...

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
az: Heç bir kitab əlavə etmək mümkün olmadı. Əlavə məlumat üçün "Təfərrüatları göstər" düyməsinə basın.

en: Ignore
az: Nəzərə alma

en: Save the %s format to disk
az: %s formatını diskə yaz

en: Save cover to disk
az: Üzlüyü diskə yaz

en: Save
az: Yadda saxla

en: Delete
az: Sil

en: &File
az: &Fayl

en: None of the selected books have saved conversion settings.
az: Seçilmiş kitablardan heç birində yadda saxlanılmış çevirmə parametrləri yoxdur.

en: &Fonts
az: &Şriftlər

en: Choose cover for
az: Bu kitab üçün üzlük seç:

en: &Publisher:
az: &Nəşriyyat:

en: &Series:
az: &Seriyalar:

en: Add books by ISBN
az: Kitabları ISBN koduna görə əlavə et

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
az: Daxil etdiyiniz bütün ISBN kodları yanlışdır. Kitabları əlavə etmək mümkün deyil.

en: This will take a while, please wait...
az: Bu, bir qədər çəkər, lütfən gözləyin...

en: Has cover
az: Üzlük var

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
az: Hədəf kitabda olmayan formatların hər biri seçilmiş kitablardan əlavə olunacaq.

en: Size
az: Ölçüsü

en: Authors
az: Müəlliflər

en: Lower Case
az: Kiçik hərflər

en: Upper Case
az: Böyük hərflər

en: Title Case
az: Baş hərflər böyük

en: &Rating:
az: &Reytinq:

en: Open Tag editor
az: Teq redaktorunu aç

en: &Date:
az: &Tarix:

en: &Languages:
az: &Dillər:

en: &Extra tags:
az: &Əlavə teqlər:

en: Are your sure?
az: Əminsiniz?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
az: Aşağıdakı teqlər bir və ya bir neçə kitabda istifadə olunur. Əminsiniz ki, onları silmək istəyirsiniz?

en: Tag 1
az: Teq 1

en: Tag 2
az: Teq 2

en: Size:
az: Ölçü:

en: Downloading book
az: Kitab endirilir

en: Downloading %s
az: %s endirilir

en: Downloading
az: Endirilir

en: Next Virtual library
az: Sonrakı Virtual kitabxana

en: Previous Virtual library
az: Əvvəlki Virtual kitabxana

en: Close the Virtual library
az: Virtual kitabxananı bağla

en: Delete the selected annotations
az: Seçilmiş qeydləri sil

en: Size (MB)
az: Ölçüsü (MB)

en: Description:
az: Təsviri:

en: This book's UUID is "{0}"
az: Bu kitabın UUID kodu: "{0}"

en: In Library
az: Kitabxanada

en: Cannot hide all columns
az: Bütun sütunları gizlətmək mümkün deyil

en: Normal font
az: Normal şrift

en: Show column
az: Sütunu göstər

en: File name
az: Faylın adı

en: Next page
az: Sonrakı səhifə

en: Open e-book
az: E-kitabı aç

en: Calibre Library
az: Calibre Kitabxanası

en: &Edit authors
az: Müəlliflərə &düzəliş et

en: Authors changed
az: Adları dəyişdirilmiş müəlliflər

en: Rating of this book. 0-5 stars
az: Bu kitabın reytinqi. 0-5 ulduz

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
az: Daxil etdiyiniz ISBN kodu yanlışdır. Təkrar cəhd edin.

en: Clear publisher
az: Nəşriyyatı sil

en: Clear date
az: Tarixi sil

en: Download &both
az: &İkisini də endir

en: Compare metadata
az: Metaverilənləri müqayisə et

en:  [%(num)d of %(tot)d]
az:  [%(num)d / %(tot)d]

en: page %d
az: səh. %d

en: Clear rating
az: Reytinqi sil

en: Clear all tags
az: Bütün teqləri sil

en: &Download metadata
az: Metaverilənləri &endir

en: Change cover
az: Üzlüyü dəyişdir

en: Co&mments
az: Şə&rhlər

en: &Comments
az: &Şərhlər

en: Has summary
az: İcmal var

en: Please wait
az: Lütfən gözləyin

en: Authors: %s
az: Müəlliflər: %s

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
az: <b>%s</b> üçün üzlüklər toplanılır, lütfən gözləyin...

en: Gathering data, please wait...
az: Məlumat toplanılır, lütfən gözləyin...

en: My Rating
az: Mənim reytinqim

en: Bottom
az: Aşağı

en: Top
az: Yuxarı

en: Toolbar
az: Alətlər paneli

en: created by Kovid Goyal
az: — Kovid Qoyal tərəfindən hazırlanmışdır

en: Create Virtual library
az: Virtual kitabxana düzəlt

en: Virtual library &name:
az: Virtual kitabxananın &adı:

en: Publishers
az: Nəşriyyatlar

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
az: Digər

en: Starting up, please wait...
az: Proqram işə düşür, lütfən gözləyin...

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
az: Fayl dəstəklənməyən e-kitab formatındadır. Diskə yazılsın?

en: Average rating
az: Orta reytinq

en: Loading %s, please wait...
az: %s yüklənilir, lütfən gözləyin...

en: Writing %s, please wait...
az: %s yazılır, lütfən gözləyin...

en: Opening book, please wait...
az: Kitab açılır, lütfən gözləyin...

en: Before: %s
az: Əvvəl: %s

en: Embed all fonts
az: Bütün şriftləri yerləşdir

en: Subset all fonts
az: Bütün şriftləri qısalt

en: Nothing to do
az: Etməyə bir şey yoxdur

en: Show this message &again
az: Bu mesajı &təkrar göstər

en: Before: Arrange into folders
az: Əvvəl: Qovluqlara yerləşdirmə

en: Failed to rename files
az: Fayl adlarını dəyişmək mümkün olmadı

en: &Revert to
az: Bura &geri qayıt

en: See what &changed
az: Dəyişikliklərə ba&xmaq

en: Other book
az: Başqa kitab

en: All files beautified
az: Bütün fayllar yaxşılaşdırıldı

en: Cannot save a copy
az: Sənədin surətini yadda saxlamaq mümkün deyil

en: Failed to save copy
az: Sənədin surətini yadda saxlamaq mümkün olmadı

en: Enter line number
az: Sətir nömrəsini daxil edin

en: Does not exist
az: Mövcud deyil

en: Unsupported file format
az: Dəstəklənməyən fayl formatı

en: File deleted
az: Fayl silinmişdir

en: File opened
az: Fayl açılmışdır

en: Unexpected error
az: Gözlənilməyən xəta

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
az: Hal-hazırda heç bir kitab açıq deyil. Düzəliş etmək üçün əvvəlcə bir kitab açmağınız tələb olunur.

en: &Save and Quit
az: &Yadda saxla və Çıx

en: &Quit without saving
az: Yadda saxlamadan çı&x

en: Saving, please wait...
az: Yadda saxlanılır, lütfən gözləyin...

en: European scripts
az: Avropa yazıları

en: Armenian
az: Erməni

en: Armenian ligatures
az: Erməni liqaturaları

en: Coptic
az: Kopt

en: Cyrillic
az: Kirill

en: Cyrillic supplement
az: Kirill əlavə

en: Cyrillic extended A
az: Kirill genişləndirilmiş A

en: Cyrillic extended B
az: Kirill genişləndirilmiş B

en: Georgian
az: Gürcü

en: Georgian supplement
az: Gürcü əlavə

en: Greek and Coptic
az: Yunan və Kopt

en: Greek extended
az: Yunan genişləndirilmiş

en: Latin extended A
az: Latın genişləndirilmiş A

en: Latin extended B
az: Latın genişləndirilmiş B

en: Latin extended C
az: Latın genişləndirilmiş C

en: Latin extended D
az: Latın genişləndirilmiş D

en: Latin ligatures
az: Latın liqaturaları

en: Phonetic symbols
az: Fonetik simvollar

en: IPA extensions
az: IPA genişləmələri

en: African scripts
az: Afrika yazıları

en: Egyptian hieroglyphs
az: Misir heroqlifləri

en: Ethiopic
az: Həbəş

en: Ethiopic supplement
az: Həbəş əlavə

en: Ethiopic extended
az: Həbəş genişləndirilmiş

en: Ethiopic extended A
az: Həbəş genişləndirilmiş A

en: Middle Eastern scripts
az: Yaxın Şərq yazıları

en: Arabic
az: Ərəb

en: Arabic supplement
az: Ərəb əlavə

en: Arabic extended A
az: Ərəb genişləndirilmiş A

en: Arabic presentation forms A
az: Ərəb təqdimat formaları A

en: Arabic presentation forms B
az: Ərəb təqdimat formaları B

en: Hebrew
az: İvrit

en: Old Persian
az: Qədim fars

en: Phoenician
az: Finikiya

en: Mongolian
az: Monqol

en: Old Turkic
az: Qədim türk

en: Tibetan
az: Tibet

en: South Asian scripts
az: Cənubi Asiya yazıları

en: Bengali
az: Benqal

en: Devanagari
az: Devanaqari

en: Devanagari extended
az: Devanaqari genişləndirilmiş

en: Gujarati
az: Qucarat

en: Telugu
az: Teluqu

en: Southeast Asian scripts
az: Cənub-şərqi Asiya yazıları

en: Balinese
az: Bali

en: Javanese
az: Yava

en: Thai
az: Tay

en: Tagalog
az: Taqaloq

en: East Asian scripts
az: Şərqi Asiya yazıları

en: Hiragana
az: Hiraqana

en: Hangul syllables
az: Hanqul hecaları

en: American scripts
az: Amerika yazıları

en: Cherokee
az: Çeroki

en: Other
az: Sair

en: Alphanumeric symbols
az: Hərf və rəqəm simvolları

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
az: Ərəb riyazi əlifba simvolları

en: Letterlike symbols
az: Hərfəbənzər simvollar

en: Mathematical alphanumeric symbols
az: Riyazi hərf və rəqəm simvolları

en: Enclosed alphanumerics
az: Qapalı hərf və rəqəm simvolları

en: Enclosed alphanumeric supplement
az: Qapalı hərf və rəqəm simvollarına əlavə

en: Technical symbols
az: Texniki simvollar

en: Miscellaneous technical
az: Sair texniki simvollar

en: Numbers and digits
az: Ədəd və rəqəmlər

en: Ancient Greek numbers
az: Qədim Yunan ədədləri

en: Arrows
az: Oxlar

en: Supplemental arrows A
az: Oxlara əlavə A

en: Supplemental arrows B
az: Oxlara əlavə B

en: Mathematical operators
az: Riyazi operatorlar

en: Miscellaneous mathematical symbols A
az: Sair riyazi simvollar A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
az: Sair riyazi simvollar B

en: Supplemental mathematical operators
az: Riyazi operatorlara əlavə

en: Geometric shapes
az: Həndəsi fiqurlar

en: Musical symbols
az: Musiqi simvolları

en: More musical symbols
az: Əlavə musiqi simvolları

en: Ancient Greek musical notation
az: Qədim Yunan musiqi simvolları

en: Byzantine musical symbols
az: Bizans musiqi simvolları

en: Game symbols
az: Oyun simvolları

en: Chess
az: Şahmat

en: Domino tiles
az: Domino daşları

en: Japanese chess
az: Yapon şahmatı

en: Mahjong tiles
az: Maconq daşları

en: Playing cards
az: Oyun kartları

en: Other symbols
az: Digər simvollar

en: Alchemical symbols
az: Əlkimya simvolları

en: Ancient symbols
az: Qədim simvollar

en: Braille patterns
az: Breyl naxışları

en: Currency symbols
az: Valyuta simvolları

en: Emoticons
az: Emoji

en: Miscellaneous symbols
az: Sair simvollar

en: Miscellaneous symbols and pictographs
az: Sair simvol və piktoqramlar

en: Insert character
az: Simvol əlavə et

en: Clear search
az: Axtarışı sil

en: Calculating differences, please wait...
az: Fərqlər hesablanır, lütfən gözləyin...

en: &Underline
az: &Altdan xətt

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
az: Digər

en: Remove unused CSS
az: İstifadə olunmayan CSS qaydalarını sil

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
az: Sözlər: {2} :: Unikal sözlər: :: {0} :: Dillər: {1}

en: Add/remove all selected words
az: Bütün seçilmiş sözləri əlavə et/sil

en: Check spelling
az: Yazı qaydalarına görə yoxla

en: Checking, please wait...
az: Yoxlama gedir, lütfən gözləyin...

en: Add word to &dictionary:
az: Sözü &lüğətə əlavə et:

en: Remove from &dictionaries
az: &Lüğətlərdən sil

en: Add the current word to the specified user dictionary
az: Bu sözü təyin olunmuş istifadəçi lüğətinə əlavə et

en: Remove the current word from all active user dictionaries
az: Bu sözü bütün aktiv istifadəçi lüğətlərindən sil

en: The original word
az: Sözün əsli

en: Failed to check spelling
az: Yazı qaydalarına görə yoxlama mümkün olmadı

en: Files edited
az: Düzəliş edilmiş fayllar

en: Misspelled words: {0} Total words: {1}
az: Səhv yazılmış sözlər: {0} Cəmi söz: {1}

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
az: Fayla düzəliş etmək üçün sol paneldə faylın üzərinə iki dəfə klikləyin.

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
az: &Yeni fayl (şəkillər/şriftlər/HTML/sair)

en: Create a new file in the current book
az: Bu kitabda yeni fayl düzəlt

en: &Open book
az: Kitabı &aç

en: Open a book
az: Kitabı aç

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
az: &Qovluğu (arxivdən çıxarılmış EPUB) kitab kimi aç

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
az: Qovluğu (arxivdən çıxarılmış EPUB) kitab kimi aç

en: Edit &next file
az: &Sonrakı fayla düzəliş et

en: Edit &previous file
az: &Əvvəlki fayla düzəliş et

en: Save book
az: Kitabı yadda saxla

en: Save a &copy
az: &Surəti kimi yadda saxla

en: Save a copy of the book
az: Kitabın surətini yadda saxla

en: Quit
az: Çıx

en: Create a new, empty book
az: Yeni, boş kitab düzəlt

en: Create new, &empty book
az: Yeni, &boş kitab düzəlt

en: Tools
az: Alətlər

en: &Edit Table of Contents
az: Mündəricatı &redaktə et

en: Edit Table of Contents
az: Mündəricatı redaktə et

en: &Fix HTML
az: HTML-i &düzəlt

en: Fix HTML in the current file
az: Bu faylda HTML-i düzəlt

en: &Fix HTML - all files
az: Bütün fayllarda HTML-i &düzəlt

en: Fix HTML in all files
az: Bütün fayllarda HTML-i düzəlt

en: &Beautify current file
az: Bu faylı &yaxşılaşdır

en: Beautify current file
az: Bu faylı yaxşılaşdır

en: &Beautify all files
az: Bütün faylları &yaxşılaşdır

en: Beautify all files
az: Bütün faylları yaxşılaşdır

en: &Insert special character
az: &Xüsusi simvol əlavə et

en: Insert special character
az: Xüsusi simvol əlavə et

en: Manage fonts in the book
az: Kitabdakı şriftləri idarə et

en: Add a cover to the book
az: Kitaba üzlük əlavə et

en: &Reports
az: &Hesabatlar

en: C&ompress images losslessly
az: Şəkilləri itkisiz s&ıx

en: Compress images losslessly
az: Şəkilləri itkisiz sıx

en: Download external &resources
az: Xarici &resursları endir

en: &Subset embedded fonts
az: Yerləşdirilmiş şriftləri &qısalt

en: Subset embedded fonts
az: Yerləşdirilmiş şriftləri qısalt

en: Subset fonts
az: Şriftləri qısalt

en: &Embed referenced fonts
az: İstinad olunan şriftləri &yerləşdir

en: Embed fonts
az: Şriftləri yerləşdir

en: Embed referenced fonts
az: İstinad olunan şriftləri yerləşdir

en: Remove &unused CSS rules
az: İstifadə &olunmayan CSS qaydalarını sil

en: Remove unused CSS rules
az: İstifadə olunmayan CSS qaydalarını sil

en: &Find/replace
az: &Tap/əvəz et

en: Show the Find/replace panel
az: 'Tap/əvəz et' panelini göstər

en: Check book
az: Kitabı yoxla

en: C&heck book
az: Kitabı yo&xla

en: &Next error
az: &Sonrakı səhv

en: Show next error
az: Sonrakı səhvi göstər

en: &Previous error
az: &Əvvəlki səhv

en: Show previous error
az: Əvvəlki səhvi göstər

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
az: Digər

en: User &Manual
az: İstifadəçi &təlimatı

en: Show User Manual
az: İstifadəçi təlimatını göstər

en: &Browse images in book
az: Kitabdakı şəkillərə &baxış

en: Compare to &another book
az: Başqa bir kita&bla müqayisə et

en: Compare to another book
az: Başqa bir kitabla müqayisə et

en: &Tools
az: Alə&tlər

en: Tool&bars
az: Alət &panelləri

en: &Plugins
az: &Plaginlər

en: &Help
az: &Kömək

en: Windows
az: Pəncərələr

en: File browser
az: Fayl brauzeri

en: File preview
az: Fayla ilkin baxış

en: Live CSS
az: Canlı CSS

en: Inspector
az: Müfəttiş

en: Text search
az: Mətn axtarışı

en: Current state
az: Cari vəziyyət

en: &Compare
az: &Müqayisə et

en: Cannot compare
az: Müqayisə etmək mümkün deyil

en: Choose tag name
az: Teqə ad seç

en: Text (HTML) files
az: Mətn (HTML) faylları

en: Style (CSS) files
az: Üslub (CSS) faylları

en: OPF file (metadata)
az: OPF faylı (metaverilənlər)

en: Table of contents file (NCX)
az: Mündəricat faylı (NCX)

en: &XPath expression:
az: &XPath ifadəsi:

en: Invalid XPath expression
az: Yanlış XPath ifadəsi

en: Source file:
az: Mənbə faylı:

en: EPUB files
az: EPUB faylları

en: Filter files
az: Filtr faylları

en: &Target:
az: &Hədəf:

en: Te&xt:
az: Mə&tn:

en: Tem&plate:
az: &Şablon:

en: Choose a &file:
az: &Fayl seç:

en: Add a cover
az: Üzlük əlavə et

en: &Images in book
az: Kitabdakı &şəkillər

en: Choose a cover image
az: Üzlük üçün şəkil seç

en: Quit calibre
az: calibre-dan çıx

en: Clear the Virtual library
az: Virtual kitabxananı təmizlə

en: Hide main window
az: Əsas pəncərəni gizlət

en: Show main window
az: Əsas pəncərəni göstər

en: Conversion error
az: Çevirmə xətası

en: Conversion failed
az: Çevirmə mümkün olmadı

en: Rename this bookmark
az: Bu əlfəcinin adını dəyişdir

en: Remove this bookmark
az: Bu əlfəcini sil

en: &New
az: &Yeni

en: Nex&t
az: &Sonrakı

en: Saved bookmarks
az: Yadda saxlanmış əlfəcinlər

en: Add bookmark
az: Əlfəcin əlavə et

en: The name of the source
az: Mənbənin adı

en: Name already exists
az: Bu ad artıq mövcuddur

en: The URL must start with https://
az: URL https:// ilə başlamalıdır

en: Zoom in
az: Böyüt

en: Zoom out
az: Kiçilt

en: Print to PDF
az: PDF-ə çap et

en: Paper &size:
az: Kağız &ölçüsü:

en: inches
az: düym

en: Add page &number to printed pages
az: Çap olunmuş səhifələri &nömrələ

en: &Open PDF file after printing
az: Çapdan sonra PDF faylını &aç

en: PDF file
az: PDF faylı

en: No filename specified
az: Fayl adı qeyd olunmayıb

en: Incorrect filename specified
az: Yanlış fayl adı qeyd olunub

en: Printing, this will take a while, please wait...
az: Sənəd çap olunur. Bu, bir qədər çəkər, lütfən gözləyin...

en: Printing...
az: Çap...

en: Failed to convert to PDF
az: PDF-ə çevirmək mümkün olmadı

en: Whole words
az: Bütöv sözlər

en: Search Table of Contents
az: Mündəricatda axtar

en: Increase font size
az: Şrift ölçüsünü böyüt

en: Decrease font size
az: Şrift ölçüsünü kiçilt

en: Previous page
az: Əvvəlki səhifə

en: Next section
az: Sonrakı bölmə

en: Previous section
az: Əvvəlki bölmə

en: Print book
az: Kitabı çap et

en: Hide this toolbar
az: Bu alətlər panelini gizlət

en: Turn off auto-scrolling
az: Avtomatik sürüşdürməni söndür

en: Turn on auto-scrolling
az: Avtomatik sürüşdürməni işə sal

en: Preparing book for first read, please wait
az: Kitab ilk oxuma üçün hazırlanır, lütfən gözləyin...

en: Scroll here
az: Buraya sürüşdür

en: Start of book
az: Kitabın əvvəli

en: End of book
az: Kitabın sonu

en: Start of current file
az: Bu faylın əvvəli

en: End of current file
az: Bu faylın sonu

en: Image not found
az: Şəkil tapılmadı

en: Choose e-book
az: Kitab seç

en: E-books
az: E-kitablar

en: Loading book, please wait
az: Kitab yüklənilir, lütfən gözləyin...

en: Loading book failed
az: Kitabı yükləmək mümkün olmadı

en: Choose background image
az: Arxa fon üçün şəkil seç

en: Clear search history
az: Axtarış tarixçəsini sil

en: Choose &color
az: &Rəng seç

en: Choose a color
az: Rəng seç

en: Smartphone
az: Smartfon

en: iPad like tablet
az: iPad-ə bənzər planşet

en: Kindle Basic (all models)
az: Kindle Basic (bütün modellər)

en: All other SONY devices
az: Bütün digər SONY cihazları

en: Kobo and Kobo Touch Readers
az: Kobo və Kobo Touch oxuyucuları

en: Android phone
az: Android telefonu

en: Android tablet
az: Android planşeti

en: Android phone with Kindle reader
az: Kindle oxuyucusu ilə təchiz olunmuş Android telefonu

en: Android tablet with Kindle reader
az: Kindle oxuyucusu ilə təchiz olunmuş Android planşeti

en: Cancel
az: İmtina

en: Sending email, please wait...
az: E-məktub göndərilir, lütfən gözləyin...

en: Email successfully sent
az: E-məktub uğurla göndərildi

en: Your %s &email address:
az: Sizin %s &e-poçt ünvanınız:

en: Your %s &password:
az: Sizin %s &parolunuz:

en: Setup
az: Quraşdırma

en: OK to proceed?
az: Davam edim?

en: RATING: %s<br />
az: REYTİNQ: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
az: TEQLƏR: %s<br />

en: Save All
az: Hamısını yadda saxla

en: Open
az: Aç

en: &Yes
az: &Bəli

en: Yes to &All
az: Bəli &hamısı üçün

en: &No
az: &Xeyr

en: N&o to All
az: Xe&yr hamısı üçün

en: Retry
az: Təkrar cəhd et

en: Close
az: Bağla

en: Apply
az: Tətbiq et

en: Restore Defaults
az: Standart parametrləri bərpa et

en: &Red:
az: &Qırmızı:

en: &Green:
az: &Yaşıl:

en: Bl&ue:
az: &Göy:

en: A&lpha channel:
az: A&lfa kanal:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
az: Kursor mövqeyi %1, %2
    İmtina etmək üçün ESC düyməsinə basın

en: Select Color
az: Rəng seç

en: &Basic colors
az: Ə&sas rənglər

en: &Custom colors
az: &İstifadəçi rəngləri

en: &Add to Custom Colors
az: İstifadəçi rənglərinə &əlavə et

en: &Pick Screen Color
az: Ekran rəngini &seç

en: Select Font
az: Şrift seç

en: &Font
az: Şri&ft

en: Font st&yle
az: Şrift üsl&ubu

en: &Size
az: &Ölçü

en: Effects
az: Effektlər

en: Stri&keout
az: &Qarala

en: Sample
az: Nümunə

en: Wr&iting System
az: Ya&zı sistemi

en: Left edge
az: Sol kənar

en: Right edge
az: Sağ kənar

en: Page left
az: Sola vərəqlə

en: Page up
az: Yuxarı vərəqlə

en: Page down
az: Aşağı vərəqlə

en: Page right
az: Sağa vərəqlə

en: Scroll left
az: Sola sürüşdür

en: Scroll up
az: Yuxarı sürüşdür

en: Scroll down
az: Aşağı sürüşdür

en: Scroll right
az: Sağa sürüşdür
