calibre - en to bs translation catalogue (465 entries)

en: Does absolutely nothing
bs: Ne radi apsolutno ništa

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Base
bs: Baza

en: Customize
bs: Prilagodi

en: Cannot configure
bs: Nije moguće konfigurisati

en: File type
bs: Vrsta datoteke

en: Metadata reader
bs: Čitač meta podataka

en: Metadata writer
bs: Pisac meta podataka

en: Catalog generator
bs: Generator kataloga

en: Preferences
bs: Opcije

en: Store
bs: Trgovina

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
bs: Kreiraj TXTZ arhivu ako uvezena TXT datoteka sadrži Markdown ili Textile upućuje na slike. Preporučene slike se kao i TXT datoteka dodaju u arhivu.

en: Extract cover from comic files
bs: Izdvoji naslovnu stranu iz strip datoteke

en: Read metadata from %s files
bs: Čitaj meta podatke iz %s datoteka

en: Set metadata in %s files
bs: Postavi meta podatke u %s datotekama

en: Set metadata from %s files
bs: Postavi meta podatke iz %s datoteka

en: Add books to calibre or the connected device
bs: Dodaj knjige u Calibre ili priključeni uređaj

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
bs: Preuzmi pribilješke sa priključenog Kindle-a (eksperimentalno)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
bs: Kreiraj katalog knjiga u svojoj Calibre biblioteci

en: Edit the Table of Contents in your books
bs: Uredi Sadržaj knjiga

en: Delete books from your calibre library or connected device
bs: Obriši knjige iz svoje Calibre biblioteke ili spojenog uređaja

en: Edit the metadata of books in your calibre library
bs: Uredi meta podatke za knjige u svojoj Calibre biblioteci

en: Read books in your calibre library
bs: Čitaj knjige u svojoj Calibre biblioteci

en: Show a list of related books quickly
bs: Prikaži brzu listu povezanih knjiga

en: Export books from your calibre library to the hard disk
bs: Izvezi knjige iz Calibre biblioteke na hard disk

en: Restart calibre
bs: Restartujte Calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
bs: Otvori direktorij koji sadrži datoteke knjiga u Calibre biblioteci

en: Send books to the connected device
bs: Pošalji knjige na povezane uređaje

en: Browse the calibre User Manual
bs: Pregledajte korisničko uputstvo za Calibre

en: Customize calibre
bs: Prilagodite Calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
bs: Jednostavno pronađite knjige slične trenutno označenoj knjizi

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
bs: Izvršite prebacivanje i održavanje različitih Calibre biblioteka

en: Copy books from the device to your calibre library
bs: Napravi duplikat knjiga sa uređaja u svoju Calibre biblioteku

en: Edit the collections in which books are placed on your device
bs: Uredite zbirke u kojima su smještene knjige na Vašem uređaju

en: Match book on the devices to books in the library
bs: Uporedite knjigu na uređaju sa knjigama u biblioteci

en: Copy a book from one calibre library to another
bs: Napravite duplikat knjige iz Calibre biblioteke u drugu biblioteku

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
bs: Pronađi slijedeći ili prethodni rezultat tokom pretrage u Calibre biblioteci u odabranom modu

en: Choose a random book from your calibre library
bs: Slučajan odabir knjige iz vaše Calibre biblioteke

en: Sort the list of books
bs: Sortirajte listu knjiga

en: Temporarily mark books
bs: Privremeno označite knjige

en: Search for books from different book sellers
bs: Pretražite knjige drugih prodavača

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
bs: Preuzmite nove ili osvježite postojeće Calibre dodatke

en: Interface
bs: Interfejs

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
bs: Prilagodite izgled i osjećaj prilikom korištenja Calibre interfejsa

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Change the way calibre behaves
bs: Promijeniti način funkcionisanja Calibrea

en: Add your own columns
bs: Dodajte vlastite kolone

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
bs: Dodajte/Uklonite vlastite kolone iz liste knjiga

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
bs: Prilagodi alatne trake i dodatne izbornike, mijenjajući akcije koje su dostupne za svaku ponaosob

en: Searching
bs: Pretražujem

en: Customize the way searching for books works in calibre
bs: Prilagodite način pretrage knjiga u Calibreu

en: Conversion
bs: Pretvaranje

en: Set conversion options specific to each input format
bs: Postavite specifične opcije pretvorbe za svaki ulazni format

en: Set conversion options common to all formats
bs: Postavite opcije pretvorbe koje su uobičajene za sve formate

en: Set conversion options specific to each output format
bs: Postavite opcije pretvorbe koje su specifične za sve izlazne formate

en: Adding books
bs: Dodavanje knjiga

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
bs: Kontrolišite način na koji Calibre čita meta podatke iz datoteka prilikom dodavanja knjiga

en: Saving books to disk
bs: Snimanje knjiga na disk

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
bs: Kontrolišite način na koji Calibre izvozi datoteke iz svoje baze podataka na disk prilikom korištenja opcije Sačuvaj na disk

en: Sending books to devices
bs: Slanje knjiga na uređaje

en: Metadata plugboards
bs: Utičnica za meta podatke

en: Change metadata fields before saving/sending
bs: Izmijeni polja za meta podatke prije snimanja/slanja

en: Template functions
bs: Fukcije predložaka

en: Advanced
bs: Napredno

en: Create your own template functions
bs: Kreiraj sopstveni predložak funkcija

en: Sharing books by email
bs: Podijelite knjige putem e-maila

en: Sharing
bs: Razmjena

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
bs: Podešavanje dijeljenja knjiga putem e-maila. Može se koristiti za automatsko slanje preuzetih novosti na Vaše uređaje

en: Sharing over the net
bs: Dijeljenje putem mreže

en: Metadata download
bs: Sačuvaj meta podatke na računar

en: Ignored devices
bs: Zanemareni uređaji

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
bs: Regulirajte koje će uređaje Calibre zanemariti tokom spajanja sa računarom.

en: Plugins
bs: Plugini

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
bs: Dodaj/ukloni/podesi različite Calibre komadiće funkcionalnosti

en: Tweaks
bs: Podešavanja

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
bs: Fino podesi kako se Calibre ponaša u različitim okolnostima

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
bs: Prilagođavanje kratica na tastaturi koje Calibre koristi

en: Miscellaneous
bs: Ostalo

en: Miscellaneous advanced configuration
bs: Ostala napredna podešavanja

en: Options specific to the output format.
bs: Opcije koje se odnose na izlazni format.

en: Options specific to the input format.
bs: Opcije koje se odnose na ulazni format.

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
bs: Naznači slovnu kodnu stranu ulaznog dokumenta. Ako je ova opcija uključena prevazit će se bilo koja druga kodna strana koja je deklarisana samim dokumentom. Ovo je korisno za dokumente koji nemaju deklarisanu kodnu stranu ili su pogrešno deklarisane.

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
bs: Ako je ova opcija uključena, izlazni dodatak će pokušati kreirati izlaznu datoteku koja je čitljiva ljudima onoliko koliko je to moguće. Možda neće imati nikakvog uticaja na neke izlazne dodatke.

en: Input profile
bs: Ulazni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
bs: Ovaj profil pokušava da napravi podrazumijevane vrijednost i koristan je ukoliko ne znate ništa o ulaznim dokumentima.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS liniju, npr. 500/505/600/700 itd.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Mobipocket knjige.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Hanlin V3 i njegove klonove.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Hanlin V5 i njegove klonove.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
bs: Ovaj profil je namijenjen za IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
bs: Ovaj profil je namijenjen za IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
bs: Ovaj profil je namijenjen za B&N Nook.

en: Output profile
bs: Izlazni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
bs: Ovaj profil pokušava da kreira podrazumijevane vrijednosti i koristan je ukoliko želite kreirati dokument koji je namijenjen za čitanje do strane računara ili na nekim drugim uređajima.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
bs: Namijenjeno za iPad i slične uređaje sa rezolucijom od 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
bs: Namijenjeno za iPad 3 i slične uređaje sa rezolucijom od 1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
bs: Namijenjeno opštim tablet uređajima, nema promjene veličine slika

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
bs: Namijenjeno za Samsung Galaxy i slične uređaje sa rezolucijom od 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
bs: Namijenjeno za Nook HD+ i slične tablet uređaje sa rezolucijom od 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-T3.

en: Suitable for use with any e-ink device
bs: Odgovarajuće za korištenje na bilo kojem e-ink uređaju

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
bs: Odgovarajuće za korištenje na bilo kojem e-ink uređaju sa velikim displejom

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
bs: Ovaj profil je namijenjen za 5-inčni JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
bs: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS liniju. Npr. 500/505/700 i sl., u položenom modu. Obično se koristi za stripove.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
bs: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Voyage.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
bs: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
bs: Ovaj profil je namijenjen za B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
bs: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Pro 900 seriju uređaja.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
bs: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Pro 912 seriju uređaja.

en: Installed plugins
bs: Instaliranje dodataka

en: Mapping for filetype plugins
bs: Kreiranje mape za dodatne vrste datoteka

en: Local plugin customization
bs: Podešavanje lokalnih dodataka

en: Disabled plugins
bs: Onemogućeni dodaci

en: Enabled plugins
bs: Omogućeni dodaci

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
bs: Inicijalizacija dodatka %s nije uspjela s praćenjem unazad:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
bs:     %prog opcije
    
        Prilagodite Calibre učitavajući vanjske dodatke.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
bs: Ukloni određeni dodatak po imenu. Nema efekta na ugrađene dodatke.

en: List all installed plugins
bs: Prikaži sve instalirane dodatke

en: Enable the named plugin
bs: Omogući dodatak

en: Disable the named plugin
bs: Onemogući dodatak

en: Catalog
bs: Katalog

en: News
bs: Vijesti

en: restored preference
bs: povrat prioriteta

en: creating custom column
bs: kreiranje posebne kolone

en: No label was provided
bs: Nije naznačen naziv

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
bs: Naziv može da sadrži samo mala slova, brojeve i donju liniju, a treba početi sa slovom

en: Dumping database to SQL
bs: Prebacivanje baze podataka u SQL

en: Restoring database from SQL
bs: Povrat baze podataka iz SQL-a

en: Yes
bs: Da

en: Name:
bs: Naziv:

en: Title
bs: Naslov

en: TEMPLATE ERROR
bs: GREŠKA U PREDLOŠKU

en: On Device
bs: Na uređaju

en: Main
bs: Glavni dio

en: Card A
bs: Kartica A

en: Card B
bs: Kartica B

en: Starting restoring preferences and column metadata
bs: Početak povrata prioriteta i meta podataka kolone

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
bs: Ne mogu povratiti prioritete. Rezervna datoteka nije pronađena.

en: Finished restoring preferences and column metadata
bs: Završen je povrat prioriteta i kolona meta podataka

en: Finished restoring preferences
bs: Završen je povratak prioriteta

en: Restoring preferences and column metadata failed
bs: Povrat prioriteta i kolona meta podataka nije uspio

en: Processed
bs: Obrađeno

en: Creating custom column
bs: Kreiranje posebne kolone

en: today
bs: danas

en: yesterday
bs: jučer

en: thismonth
bs: ovajmjesec

en: daysago
bs: danaranije

en: Number conversion error: {0}
bs: Greška prilikom pretvaranja brojeva: {0}

en: Date conversion error: {0}
bs: Greška prilikom pretvaranja datuma: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
bs: Vrijednost koja nije brojna u upitu: {0}

en: no
bs: ne

en: yes
bs: da

en: unchecked
bs: neoznačeno

en: checked
bs: označeno

en: empty
bs: prazno

en: blank
bs: prazno

en: Invalid boolean query "{0}"
bs: Netačan logički upit "{0}"

en: Recursive query group detected: {0}
bs: Otkrivena rekurzivna grupa upita: {0}

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
bs: Jedna aplikacija Calibre je već pokrenuta. Ako je pokrenuta druga, jedna će biti isključena. Ako postoje neki pokrenute aktivnosti, one će biti tiho prekinute, tako da ovo pažljivo koristite.

en: Debug log
bs: Log datoteka za debugiranje

en: No plugin named %s found
bs: Nijedna datoteka s imenom %s nije pronađena

en: Communicate with Android phones.
bs: Komuniciraj s Andorid telefonima.

en: Communicate with S60 phones.
bs: Komuniciraj sa S60 telefonima.

en: Communicate with WebOS tablets.
bs: Komuniciraj sa WebOS tabletima.

en: Removing books from device...
bs: Uklanjam knjige sa uređaja...

en: Use author sort instead of author
bs: Koristite sortiranje po autoru umjesto autora

en: Extra customization
bs: Dodatno prilagođavanje

en: Selected slot: %s is not supported.
bs: Odabrani slot: %s nije podržan.

en: There is insufficient free space in main memory
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora u glavnoj memoriji

en: There is insufficient free space on the storage card
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora na kartici za pohranjivanje

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
bs: Žanr knjige. Izbori: %s
    
     Pogledaj:

en: for a complete list with descriptions.
bs: cijelu listu sa opisom.

en: Add a header to all the pages with title and author.
bs: Dodaj zaglavlje na sve stranice s naslovom i autorom.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
bs: Postavi format zaglavlja. %a je zamijenjeno sa autorom a %t naslovom. Podrazumijeva se %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
bs: Dodaj dodatni prostor ispod zaglavlja. Podrazumijeva se %default tačaka.

en: Table of Contents
bs: Sadržaj

en: No
bs: Ne

en: Click to see books with {0}: {1}
bs: Kliknite za prikaz knjiga sa {0}: {1}

en: Large
bs: Trgovina

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
bs: Ova datoteka je prazna, ništa ne sadrži, bilo bi dobro da je obrišete.

en: The file %s is empty
bs: Datoteka %s je prazna

en: Add books
bs: Dodaj knjige

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
bs: Dodaj knjige u calibre biblioteku i na uređaj iz datoteka na mom računaru

en: Cannot add
bs: Nije moguće dodati

en: No book selected
bs: Nijedna knjiga nije označena

en: Add books to library
bs: Dodaj knjige u biblioteku

en: Toolbars
bs: Alatna traka

en: Choose library
bs: Odabire biblioteku

en: Not found
bs: Nije pronađeno

en: Not allowed
bs: Nije dozvoljeno

en: Remove books
bs: Ukloni knjige

en: Edit metadata
bs: Uredi meta podatke

en: Edit metadata individually
bs: Pojedinačno uređivanje meta podataka

en: Edit metadata in bulk
bs: Grupno uređivanje meta podataka

en: Cannot edit metadata
bs: Nije moguće uređivati meta podatke

en: Choose formats to be updated
bs: Izaberi formate koje želiš ažurirati

en: Fetch news
bs: Dobavi vijesti

en: Fetching news from
bs: Dobavljam vijesti sa

en:  fetched.
bs:  dobavljeno.

en: N
bs: e

en: Save to disk
bs: Sačuvaj na disk

en: Cannot save to disk
bs: Nije moguće sačuvati na disk

en: Book details
bs: Detalji o knjizi

en: Sort by
bs: Poredaj po

en: Get books
bs: Nađi knjige

en: Search for %s
bs: Traži %s

en: Capitalize
bs: Prvo veliko slovo

en: Edit
bs: Uredi

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Zalijepi

en: Manage %s
bs: Konfiguracija %s

en: Search
bs: Pretraga

en: Name
bs: Naziv

en: Delete
bs: Izbriši

en: Clear
bs: Očisti

en: &Monospace family:
bs: &Monospace porodica:

en: S&tandard font:
bs: S&tandardni font:

en: Monospace &font size:
bs: Veličina monospace &fonta:

en: &Change
bs: &Promijeni

en: &Save
bs: &Sačuvaj

en: &Name:
bs: &Ime:

en: Cannot remove
bs: Nije moguće ukloniti

en: Add books by ISBN
bs: Dodaj knjige po ISBN-u

en: Go
bs: vaj

en: Author
bs: Autor

en: No matches found
bs: Nema rezultata

en: Author sort
bs: Sortiranje po autoru

en: Manage authors
bs: Upravljanje autorima

en: Authors
bs: Autori

en: Lower Case
bs: Mala slova

en: Upper Case
bs: Velika slova

en: finished
bs: završeno

en: by
bs: odjavascript:;

en: Authors:
bs: Autori:

en: Find next
bs: Pronađi sljedeće

en: Find previous
bs: Pronađi prethodno

en: Unknown book
bs: Nepoznata knjiga

en: &Custom
bs: &Korisnički

en: Bookmark
bs: Zabilješka

en: Bookmarks
bs: Marker za knjigu

en: Unhandled error
bs: Nepredviđena greška

en: Export
bs: Izvoz

en: Next page
bs: Sljedeća stranica

en: Back
bs: Nazad

en: Forward
bs: Naprijed

en: Next match
bs: Sljedeći rezultat

en: Authors changed
bs: Autori su promijenjeni

en: is true
bs: tačno

en: is false
bs: netačno

en: Toolbar
bs: Alatna traka

en: Disable
bs: Onemogući

en: Match all
bs: Sve

en: Match any
bs: Bilo koji

en: Clear search &histories
bs: Obriši &historiju pretrage

en: &Names:
bs: &Imena:

en: Delete the current search term
bs: Obriši trenutni pojam za pretragu

en: Make &user categories from:
bs: Napravi k&orisničke kategorije iz:

en: Manual management
bs: Ručno upravljanje

en: Only on send
bs: Samo prilikom slanja

en: Automatic management
bs: Automatsko upravljanje

en: Run server &automatically when calibre starts
bs: Pokreni server &automatski prilikom pokretanja Calibrea

en: Error log:
bs: Izvještaj greške:

en: Access log:
bs: Izvještaj o pristupu:

en: You cannot delete a built-in function
bs: Ne možete obrisati ugrađenu akciju

en: Function not defined
bs: Fukcija nije definisana

en: Name %s already used
bs: Ime %s već postoji

en: Exception while compiling function
bs: Izuzetak prilikom kompajliranja funkcije

en: function source code not available
bs: izvorni kod funkcije nije dostupan

en: &Replace
bs: &Zamijeni

en: C&reate
bs: K&reiraj

en: Enter the name of the function to create.
bs: Unesite naziv funkcije koju kreirate.

en: Separator
bs: Odvajač

en: The main toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: The optional second toolbar
bs: Neobavezna druga alatna traka

en: A&vailable actions
bs: Dostupne &akcije

en: Add selected actions to toolbar
bs: Dodaj odabrane akcije u alatnu traku

en: Remove selected actions from toolbar
bs: Ukloni odabrane akcije iz alatne trake

en: &Current actions
bs: Trenutne ak&cije

en: Move selected action up
bs: Pomjeri označenu akciju gore

en: Move selected action down
bs: Pomjeri označenu akciju dole

en: Apply any changes you made to this tweak
bs: Primijeni bilo kakve promjene napravljene u ovom prilagođavanju

en: Start search
bs: Započni pretragu

en: Enable or disable search highlighting.
bs: Omogućite ili onemogućite označavanje u pretragama.

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
bs: Ostalo

en: (all books)
bs: (sve knjige)

en: &Description:
bs: &Opis:

en: &Headquarters:
bs: &Sjedište:

en: Enabled:
bs: Omogućeno:

en: true
bs: tačno

en: false
bs: netačno

en: Affiliate:
bs: Partner:

en: &None
bs: &Ništa

en: Affiliate
bs: Partner

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Headquarters
bs: Sjedište

en: No DRM
bs: Bez DRM-a

en: Configure...
bs: Konfiguriši...

en: Time
bs: Vrijeme

en: Display
bs: Prikaz

en: Open search result in system browser
bs: Otvori rezultate pretrage u sistemskom pregledniku

en: &Price:
bs: &Cijena:

en: Download:
bs: Preuzmi:

en: Download
bs: Preuzmi

en: Price
bs: Cijena

en: Download...
bs: Preuzmi...

en: Couldn't find any books matching your query.
bs: Nismo pronašli knjige koje odgovaraju vašem upitu.

en: Choose format to download to your library.
bs: Odaberite format za preuzimanje u vašu biblioteku.

en: Open a selected book in the system's web browser
bs: Otvori označenu knjigu u sistemskom web pregledniku

en: Open in &external browser
bs: Otvori u &vanjskom pregledniku

en: Books:
bs: Knjige:

en: Checking last download date.
bs: Provjeravam zadnji datum preuzimanja.

en: Downloading book list from MobileRead.
bs: Preuzimam listu knjiga sa MobileReada.

en: Processing books.
bs: Procesiram knjige.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
bs: Procesirano %(num)s od %(tot)s knjiga.

en: &Query:
bs: &Upit:

en: Home
bs: Početna

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: The name %s is already used
bs: Ime %s već postoji

en: Duplicate search name
bs: Duplo ime pretrage

en: The saved search name %s is already used.
bs: Sačuvano ime pretrage %s već postoji.

en: Invalid search restriction
bs: Neispravno ograničenje pretrage

en: The current search restriction is invalid
bs: Ograničene trenutne pretrage je neispravno

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
bs: %s sadrži neke stavke. Da li zaista želite izvršiti brisanje?

en: Remove category
bs: Ukloni kategoriju

en: User category %s does not exist
bs: Korisnička kategorija %s ne postoji

en: Find the first/next matching item
bs: Pronađi prvu/sljedeću stavku

en: Average rating
bs: Prosječna ocjena

en: Sort by average rating
bs: Sortiraj po prosječnoj ocjeni

en: Sort by name
bs: Sortiraj po imenima

en: Manage authors, tags, etc.
bs: Uredi autore, oznake, i sl.

en: Hide empty categories (columns)
bs: Sakrij prazne kategorije (kolone)

en: Show category
bs: Prikaži kategoriju

en: Rename %s
bs: Preimenuj %s

en: Edit sort for %s
bs: Uredi sortiranje za %s

en: Edit link for %s
bs: Uredi linkove za %s

en: Add sub-category to %s
bs: Dodaj podkategoriju u %s

en: Hide category %s
bs: Sakrij kategoriju %s

en: Partition
bs: Particija (dio)

en: Could not convert some books
bs: Nije moguće pretvoriti neke knjige

en: Import
bs: Uvoz

en: Armenian
bs: Jermenski

en: Coptic
bs: koptski

en: Georgian
bs: gruzijski

en: Gothic
bs: gotski

en: N'Ko
bs: n’ko

en: Vai
bs: vaj

en: Arabic
bs: arapski

en: Avestan
bs: avestanski

en: Carian
bs: karijski

en: Hebrew
bs: hebrejski

en: Lycian
bs: likijski

en: Lydian
bs: lidijski

en: Mandaic
bs: mandejski

en: Phoenician
bs: feničanski

en: Samaritan
bs: samaritjanski

en: Syriac
bs: sirijski

en: Ugaritic
bs: ugaritski

en: Mongolian
bs: mongolski

en: Tibetan
bs: tibetski

en: Bengali
bs: bengalski

en: Chakma
bs: čakmijski

en: Gujarati
bs: gudžarati

en: Kannada
bs: kannada

en: Lepcha
bs: lepča

en: Limbu
bs: limbu

en: Malayalam
bs: malajalam

en: Oriya
bs: orija

en: Saurashtra
bs: sauraštra

en: Sinhala
bs: singalijski

en: Tamil
bs: tamilski

en: Telugu
bs: telugu

en: Balinese
bs: balijski

en: Batak
bs: batak

en: Buginese
bs: bugijski

en: Javanese
bs: javanski

en: Lao
bs: laoski

en: Rejang
bs: redžan

en: Sundanese
bs: sundanski

en: Thai
bs: tajlandski

en: Buhid
bs: buhid

en: Hanunoo
bs: hanunu

en: Tagalog
bs: tagalog

en: Tagbanwa
bs: tagbanva

en: Lisu
bs: lisu

en: Cherokee
bs: čeroki

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
bs: Ostalo

en: Change font
bs: Promijeni oblik slova

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
bs: Oblik slova <i>%s</i> <b>postoji</b> na računaru

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
bs: Oblik slova <i>%s</i> <b>ne postoji</b> na računaru

en: &Change selected fonts
bs: &Change odabrane oblike slova

en: &Remove selected fonts
bs: &Remove odabrane oblike slova

en: &Subset all fonts
bs: &Subset sve oblike slova

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
bs: Ponovo pretraži oblike slova u knjizi u slučaju da su napravljene izmjene

en: No fonts selected
bs: Nema odabranog oblika slova

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
bs: Nema odabranog oblika slova, prvo treba odabrati neke oblike slova na lijevom panelu

en: Remove unused CSS
bs: Ukloni nepotrebni CSS

en: Remove unused &class attributes
bs: Ukloni nepotrebne &class atribute

en: &Default font size:
bs: &Početna veličina fonta:

en: Choose which toolbar you want to customize
bs: Odaberi alatnu traku koju želiš prilagoditi

en: Tools for %s editors
bs: Alati za %s urednike

en: Manage fonts in the book
bs: Uredi oblike slova u knjizi

en: Add &cover
bs: Dodaj &cover

en: Add a cover to the book
bs: Dodaj naslovnu stranu knjige

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
bs: Ostalo

en: Donate to support calibre development
bs: Donirajte kako biste podržali razvoj calibre

en: Add a cover
bs: Dodaj naslovnu stranu

en: Import &image
bs: Uvezi &image

en: Choose a cover image
bs: Odaberi sliku za naslovnu stranu

en: &Donate to support calibre
bs: &Izvršite donaciju kako biste pomogli razvoj Calibrea

en: &Eject connected device
bs: &Izbaci povezani uređaj

en: Quit calibre
bs: Zatvori Calibre

en: Clear the current search
bs: Očisti trenutnu pretragu

en: <b>Failed</b>
bs: <b>Neuspjelo</b>

en: Update available!
bs: Nadogradnja je dostupna!

en: Show this notification for future updates
bs: Prikaži ovu obavijest za buduće nadogradnje

en: &Get update
bs: &Preuzmi nadogradnju

en: Update &plugins
bs: Nadogradi &plugine

en: Update found
bs: Nadogradnja je pronađena

en: Install and configure user plugins
bs: Instalirajte i konfigurišite korisničke plugine

en: Position in book
bs: Pozicija u knjizi

en: Add bookmark
bs: Dodaj zabilješku

en: Enter title for bookmark:
bs: Unesite naslov zabilješke:

en: Search Table of Contents
bs: Pretraži Sadržaj

en: Toggle full screen
bs: (De)aktivacija prikaza preko cijelog ekrana

en: Previous page
bs: Prethodna stranica

en: Clear list of recently opened books
bs: Očisti listu prethodno otvorenih knjiga

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Choose your &language:
bs: Odaberite vaš &jezik:

en: Setup sending email using
bs: Postavi slanje emailova pomoću

en: Your %s &email address:
bs: Vaša %s &email adresa:

en: Your %s &password:
bs: Vaša %s &šifra:

en: Setup
bs: Postavka

en: OK to proceed?
bs: Nastaviti dalje?

en: Bad configuration
bs: Netačna konfiguracija

en: You must set the From email address
bs: Morate postaviti email adresu pošiljaoca

en: Send email &from:
bs: Email adresa &pošiljaoca:

en: &Hostname:
bs: Naziv &hosta:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
bs: Port za konekcije na vaš email server. Obično je to 25

en: Your username on the mail server
bs: Vaše korisničko ime na email serveru

en: Your password on the mail server
bs: Vaša šifra na email serveru

en: &Show
bs: &Prikaži

en: &Test email
bs: &Testiraj email

en: No books available to include in catalog
bs: Nema dostupnih knjiga koje bi se mogle dodati u katalog

en: Invalid authors
bs: Netačni autori

en: Extra authors
bs: Dodatni autori

en: Unknown files in books
bs: Nepoznate datoteke u knjigama

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
bs: Putanja ka biblioteci je preduga. Mora sadržavati manje od %d karaktera.

en: The authors
bs: Autori

en: English
bs: engleski

en: Close
bs: Zatvori

en: Reset
bs: Resetuj

en: Scroll left
bs: Pomjeri lijevo

en: Scroll up
bs: Pomjeri gore

en: Scroll down
bs: Pomjeri dole

en: Scroll right
bs: Pomjeri desno
