calibre - en to et translation catalogue (5919 entries)

en: Start
et: Algus

en: Support calibre
et: Toeta calibret

en: Contribute to support calibre development
et: Anneta, et toetada calibre arendust

en: page
et: leht

en: [options]
et: [suvandid]

en: {} Portable
et: {} portatiivne versioon

en: Does absolutely nothing
et: Ei tee midagi

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Base
et: Baas

en: Customize
et: Kohandamine:

en: Cannot configure
et: Ei saa kohandada

en: File type
et: Faili tüüp

en: Metadata reader
et: Metaandmete lugeja

en: Metadata writer
et: Metaandmete kirjutaja

en: Catalog generator
et: Kataloogi looja

en: User interface action
et: Kasutajaliidese tegevus

en: Preferences
et: Eelistused

en: Store
et: Pood

en: An e-book store.
et: E-raamatute pood.

en: Edit book tool
et: Raamatu muutmise tööriist

en: Library closed
et: Kogu suletud

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
et: Loo PMLZ-arhiiv, mis sisaldab PML-faili ning kõiki pilte kaustast pmlname_img või images. See plugin käivitub iga kord, kui lisad kogusse PML-faili.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
et: Loo TXTZ arhiiv kui lisatakse TXT fail, mis sisaldab Markdown või Textile viiteid piltidele. Arhiivi lisatakse nii viidatud pildid kui TXT fail.

en: Extract cover from comic files
et: Eemalda kaas koomiksi failidest

en: Read metadata from %s files
et: Loe metaandmed %s failidest

en: Read metadata from e-books in RAR archives
et: Loe metaandmed RAR-arhiivides olevatest e-raamatutest

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
et: Loe metaandmed ZIP-arhiivides olevatest e-raamatutest

en: Set metadata in %s files
et: Loo meta-andmed %s failidesse

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
et: Sistesta allpool olevale väljale {0}, et EPUB metaandmete kirjutajal keelata kaanepiltide lisamine EPUB-failidesse, millel kaanepilti pole.

en: Set metadata from %s files
et: Loo meta-andmed %s failidest

en: Add books to calibre or the connected device
et: Lisa raamatuid calibresse või ühendatud seadmesse

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
et: Tõmba sisukokkuvõtted ühendatud Kindlest (eksperimentaalne)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
et: Loo calibre raamatukogust kataloog

en: Convert books to various e-book formats
et: Teisenda raamatud erinevatesse e-raamatu formaatidesse

en: Fine tune your e-books
et: Viimistle oma e-raamatuid

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
et: Sirvi esiletõste ja järjehoidjaid kõikidest kogus olevatest raamatutest

en: Edit the Table of Contents in your books
et: Muuda oma raamatute sisukorda

en: Delete books from your calibre library or connected device
et: Kustuta raamatud calibre kogust või ühendatud seadmest

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
et: Manusta uuendatud metaandmed oma calibre kogu tegelikesse raamatufailidesse

en: Edit the metadata of books in your calibre library
et: Muuda calibre kogu raamatute metaandmeid

en: Read books in your calibre library
et: Loe raamatuid calibre kogust

en: Download news from the internet in e-book form
et: Lae alla uudised e-raamatu formaadis

en: Show a list of related books quickly
et: Näita kiiresti seotud raamatute nimekirja

en: Filter/transform the tags for books in the library
et: Filtreeri/muunda kogus olevate raamatute silte

en: Transform the authors for books in the library
et: Muunda kogus olevate raamatute autoreid

en: Show an editor for testing templates
et: Näita mallide testimiseks redaktorit

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
et: Näita mallifunktsioonide ja salvestatud mallide loomise ja haldamise dialoogiakent

en: Export books from your calibre library to the hard disk
et: Ekspordi raamatud calibre kogust kõvakettale

en: Show Book details in a separate popup
et: Näita raamatu üksikasju eraldi hüpikaknas

en: Restart calibre
et: Taaskäivita calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
et: Ava kaust, kus asuvad calibre kogu raamatud

en: Auto scroll through the list of books
et: Automaatselt keri läbi raamatute loendi

en: Send books to the connected device
et: Saada raamatud ühendatud seadmesse

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
et: Saada raamatud e-kirja või veebi vahendusel. Samuti ühendu arvutis olevate kaustadega, justkui oleks need seadmed

en: Browse the calibre User Manual
et: Sirvi calibre kasutusjuhendit

en: Customize calibre
et: Seadista calibret

en: Easily find books similar to the currently selected one
et: Leia hetkel valituga sarnaseid raamatuid

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
et: Lülitu erinevate calibre raamatukogude vahel ja halda neid

en: Copy books from the device to your calibre library
et: Kopeeri raamatuid seadmest oma calibre kogusse

en: Edit the collections in which books are placed on your device
et: Halda neid kogumikke, millistest on raamatud pandud sinu seadmesse

en: Match book on the devices to books in the library
et: Vastenda seadmetes olevad raamatud kogus olevatega

en: Show the book in the calibre library that matches this book
et: Näita sellele raamatule vastavat raamatut calibre kogus

en: Copy a book from one calibre library to another
et: Kopeeri raamat ühest calibre kogust teise

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
et: Muuda EPUB- või AZW3-formaadis raamatuid

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
et: Tee pisimuudatusi oma calibre kogus olevatele EPUB- või HTMLZ-failidele

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
et: Leia eelmine või järgmine tulemus, kui teed calibre kogus esiletõstmisrežiimis otsingut

en: Choose a random book from your calibre library
et: Võta calibre kogust juhuslik raamat

en: Sort the list of books
et: Sordi raamatute loendit

en: Temporarily mark books
et: Ajutiselt märgista raamatuid

en: Change the current Virtual library
et: Muuda praegust Virtuaalset kogu

en: Search for books from different book sellers
et: Otsi raamatuid erinevatelt müüjatelt

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
et: Hangi uusi calibre pluginaid või uuenda olemasolevaid

en: Look & feel
et: Välimus

en: Interface
et: Kasutajaliides

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
et: Kohanda calibre liidese välimust oma maitse järgi

en: Behavior
et: Käitumine

en: Change the way calibre behaves
et: Muuda calibre käitumist

en: Add your own columns
et: Lisa enda veergusid

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
et: Lisa/eemalda veergusid calibre raamatunimekirjast

en: Toolbars & menus
et: Tööriistaribad & menüüd

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
et: Kohanda tööriistaribasid ja nendega seonduvaid menüüsid valides neisse võimalikke tegevusi

en: Searching
et: Otsing

en: Customize the way searching for books works in calibre
et: Kohanda viisi, kuidas raamatute otsimine calibres toimub

en: Input options
et: Sisendi sätted

en: Conversion
et: Teisendamine

en: Set conversion options specific to each input format
et: Seadista teisendussuvandeid vastavalt igale sisendformaadile

en: Common options
et: Üldised sätted

en: Set conversion options common to all formats
et: Seadista kõigile formaatidele ühiseid teisendussuvandeid

en: Output options
et: Väljundi sätted

en: Set conversion options specific to each output format
et: Seadista igale fomaadile eriomaseid  teisendussuvandeid

en: Adding books
et: Raamatute lisamine

en: Import/export
et: Import/eksport

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
et: Kontrolli kuidas calibre loeb raamatute lisamisel failide metaandmeid

en: Saving books to disk
et: Raamatute salvestamine kettale

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
et: Kontrolli, kuidas calibre ekspordib faile andmebaasist kettale kasutades "Salvesta kettale"

en: Sending books to devices
et: Raamatute saatmine seadmesse

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
et: Kontrolli kuidas calibre edastab faile sinu e-lugerisse

en: Metadata plugboards
et: Metaandmete ühendustahvlid

en: Change metadata fields before saving/sending
et: Muuda metaandmeid enne salvestamist/edastamist

en: Template functions
et: Malli funktsioonid

en: Advanced
et: Täpsemad

en: Create your own template functions
et: Loo enda malli funktsioonid

en: Sharing books by email
et: Raamatute jagamine e-posti teel

en: Sharing
et: Jagamine

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
et: Seadista raamatute jagamine e-posti teel. Seda võib kasutada, kui on soov saata automaatselt allalaetud uudiseid oma seadmesse

en: Sharing over the net
et: Jagamine üle võrgu

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
et: Seadista calibre Sisuserverit,  mis võimaldab sul ligi pääseda oma raamatukokku igalt poolt, igalt seadmelt, üle interneti

en: Metadata download
et: Metaandmete allalaadimine

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
et: Kontrolli e-raamatute metaandmete internetist allalaadimist

en: Ignored devices
et: Eiratud seadmed

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
et: Kontrolli, milliseid seadmeid calibre eirab, kui need arvutiga ühendada

en: Plugins
et: Pluginad

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
et: Lisa/eemalda/seadista calibre funktsionaalsuse osasid

en: Tweaks
et: Peenseadistused

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
et: Seadista calibre käitumist erinevates olukordades

en: Shortcuts
et: Otseteed

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
et: Seadista calibres kasutatavaid klaviatuuri otseteid

en: Miscellaneous
et: Muu

en: Miscellaneous advanced configuration
et: Muud täiustatud seadistused

en: Options specific to the output format.
et: Suvandid eriomased väljundformaadile.

en: Options specific to the input format.
et: Suvandid eriomased sisendformaadile.

en: Conversion input
et: Teisendamise sisend

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
et: Täpsusta sisenddokumendi kodeering. Kasutab dokumendi kodeeringu asemel valitud kodeeringut. Kasulik dokumentide puhul, milles ei ole märgitud kodeeringut või millel on eksitavad kodeeringu deklaratsioonid.

en: Conversion output
et: Teisendamise väljund

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
et: Kui täpsustatud, siis väljundi plugin proovib luua väljundit, mis on inimesele võimalikult loetav. Ei pruugi mõne väljundi plugina puhul nähtavat mõju avaldada.

en: Convert e-books to the %s format
et: Teisenda e-raamatud %s-formaati

en: Input profile
et: Sisendi profiil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
et: See profiil üritab kasutada mõistlikke vaikeseadeid. On kasulik, kui sa ei tea midagi sisenddokumendist.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
et: See profiil on mõeldud SONY PRS seeriale (500/505/600/700 jne).

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
et: See profiil on mõeldud SONY PRS 300-le.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
et: See profiil on mõeldud SONY PRS-900 jaoks.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
et: See profiil on mõeldud Microsoft Readeri jaoks.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
et: See profiil on mõeldud Mobipocket raamatutele.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
et: See profiil on mõeldud Hanlin V3 ja selle kloonide jaoks.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
et: See profiil on mõeldud Hanlin V5-le ja selle kloonidele.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
et: See profiil on mõeldud Cybook G3-le.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
et: See profiil on mõeldud Cybook Opusele.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
et: See profiil on mõeldud Amazon Kindle'le.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
et: See profiil on mõeldud Irex Illiadile.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
et: See profiil on mõeldud IRex Digital Reader 1000-le.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
et: See profiil on mõeldud IRex Digital Reader 800-le.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
et: See profiil on mõeldud B&N Nookile.

en: Output profile
et: Väljundi profiil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
et: See profiil üritab kasutada mõistlikke vaikeseadeid. On kasulik, kui dokument on mõeldud arvutis või teistes seadmetes lugemiseks.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
et: Mõeldud iPadile ja teistele 768x1024 eraldusvõimega seadmetele

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
et: Mõeldud iPad 3-le ja teistele 1536x2048 eraldusvõimega seadmetele

en: Tablet
et: Tahvelarvuti

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
et: Mõeldud kasutuseks tavalisel tahvelarvutil, ei muuda piltide suurust

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
et: Mõeldud kasutuseks Samsung Galaxy'il ja teistel 600x1280 resolutsiooniga seadmetel

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
et: Mõeldud Nook HD+ ja sarnastele tahvelarvuti seadmetele resolutsiooniga 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
et: See profiil on mõeldud Kobo Readerile.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
et: See profiil on mõeldud Sony PRS-300-le.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
et: See profiil on mõeldud SONY PRS-T3-le.

en: Generic e-ink
et: Üldine e-ink

en: Suitable for use with any e-ink device
et: Sobib kasutamiseks kõigi e-ink seadetega

en: Generic e-ink large
et: Üldine e-ink suur

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
et: Sobib kasutamiseks suurte ekraanidega e-ink seadmetel

en: Generic e-ink HD
et: Üldine e-ink HD

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
et: Sobib kasutamiseks mis tahes kaasaegse kõrglahutusega e-ink seadmega

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
et: See profiil on mõeldud 5-tollisele JetBookile.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
et: See profiil on mõeldud SONY PRS sarja seadmetele. 500/505/700 jne, horisontaalpaigutusega režiimis. Kasulik koomiksite jaoks.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
et: See profiil on mõeldud Amazon Kindle DX-le.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
et: See profiil on mõeldud seadmele Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
et: See profiil on mõeldud Amazon Kindle Fire'le.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
et: See profiil on mõeldud B&N Nook Colorile.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
et: See profiil on mõeldud PocketBook Pro 900 seeria seadmetele.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
et: See profiil on mõeldud PocketBook Pro 912 seeria seadmetele.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
et: See profiil on mõeldud PocketBook Lux (1-5) ja Basic 4 seeria seadmetele.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
et: See profiil on mõeldud PocketBook HD Touch (1-3) seeria seadmetele.

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
et: See profiil on mõeldud PocketBook Inkpad 3 ja X seeria sedmetele.

en: Installed plugins
et: Paigaldatud pluginad

en: Local plugin customization
et: Kohaliku plugina kohandamine

en: Disabled plugins
et: Keelatud pluginad

en: Enabled plugins
et: Lubatud pluginad

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
et: Plugina %s käivitamine ebaõnnestus veaga:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
et:     %prog suvandid
    
        Kohanda calibret, laadides väliseid pluginaid.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
et: Lisa plugin, sisestades seda sisaldava ZIP-faili asukoha.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
et: Eemalda plugin nime järgi. Ei mõjuta sisseehitatud pluginaid

en: List all installed plugins
et: Näita kõigi paigaldatud pluginate loendit

en: Enable the named plugin
et: Luba nimetatud plugin

en: Disable the named plugin
et: Keela nimetatud plugin

en: Catalog
et: Kataloog

en: News
et: Uudised

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
et: Rada koguni ({0}) liiga pikk. See peab olema lühem kui {1} tähemärki.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
et: Sihtkoht koguni on liiga pikk. See peab olema lühem kui %d tähemärki.

en: restored preference
et: taastati eelistus

en: creating custom column
et: luuakse kohandatud veergu

en: No label was provided
et: Teksti ei sisestatud

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
et: Sildinimi tohib sisaldada ainult väiketähti, numbreid ja alakriipse ning peab algama tähega

en: Dumping database to SQL
et: Andmebaasi väljutamine SQL-i

en: Restoring database from SQL
et: Andmebaasi taastamine SQL-ist

en: Completed
et: Valmis

en: Saved searches
et: Salvestatud otsingud

en: Yes
et: Jah

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
et: [Viga Virtuaalses kogus {0}: {1}]

en: Cover for %s
et: Raamatu %s kaas

en: {0} format for {1}
et: {0}-formaat raamatust {1}

en: Added book ids: %s
et: Lisati raamatu id-d: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
et: Järgmisi raamatuid ei lisatud, sest need on andmebaasis juba olemas (vaata suvandit --duplicates või --automerge):

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
et: %prog add [suvandid] fail1 fail2 fail3 ...
    
    Lisa määratletud failid raamatuna andmebaasi. Määrata saab ka kaustad,
    vaata allolevaid kaustaga seotud suvandeid.

en: Add an empty book (a book with no formats)
et: Lisa tühi raamat (Raamat ilma formaatideta)

en: Set the title of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) pealkiri

en: Set the authors of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) autorid

en: Set the ISBN of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) ISBN

en: Set the tags of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) sildid

en: Set the series of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) sari

en: Set the series number of the added book(s)
et: Määra lisatud raamatu(te) järjenumber sarjas

en: Path to the cover to use for the added book
et: Rada selle raamatu jaoks kasutatava kaanepildini

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
et: Komaeraldusega loend keeltest (parim on kasutada ISO639 keelekoode, kuigi ära võidakse tunda ka mõned keelenimed)

en: ADDING FROM FOLDERS
et: LISAMINE KAUSTADEST

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
et: Sätted raamatute kaustadest lisamise juhtimiseks. Vaikimisi lisatakse ainult tuntud e-raamatu failitüübi laiendiga failid.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
et: Eelda, et igas kaustas on ainult üks loogiline raamat ja kõik selles olevad failid on tolle raamatu erinevad e-raamatu formaadid

en: Process folders recursively
et: Töötle kaustu rekursiivselt

en: GLOB PATTERN
et: GLOB MUSTER

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
et: Failinime (glob) muster, sellele mustrile vastavad failid lisatakse kaustadest failide skannimisel, isegi kui need ei ole tuntud e-raamatute faili tüübid. Saab mitme mustri jaoks määratleda mitu korda.

en: You must specify at least one file to add
et: Sa pead määrama vähemalt ühe faili, mis lisada

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
et: See veerg talletab sildi-laadseid andmeid (s.t. mitu komaga eraldatud väärtusi). Kasutatav ainult juhul, kui andmetüüp on tekst.

en: You must specify label, name and datatype
et: Sa pead määrama silde, nime ja andmetüübi

en: Do not replace the format if it already exists
et: Ära asenda formaati, kui see on juba olemas

en: You must specify an id and an e-book file
et: Sa pead määratlema id ja e-raamatu faili

en: e-book file must have an extension
et: e-raamatu failil peab olema laiend

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
et: %(fmt)s-fail on juba raamatus %(id)d olemas, ei asendata

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
et: Tavaliselt töötab see käsk ainult vananenud OPF-failidega raamatutel. See säte paneb selle töötama kõikidel raamatutel.

en: {} OPTIONS
et: {} SÄTTED

en: Show detailed output information. Useful for debugging
et: Näita üksikasjalikku väljundi teavet. Kasulik veaotsingul

en: You must specify a catalog output file
et: Sa pead määratlema kataloogi väljundfaili

en: Cannot generate a catalog in the {} format
et: Ei saa luua kataloogi {}-formaadis

en: Output in CSV
et: Väljund CSV-s

en: Vacuuming database...
et: Andmebaasi korrastamine...

en: Error: You must specify the path to the cloned library
et: Viga: Sa pead määratlema raja kloonitud koguni

en: The location for the new library is the same as the current library
et: Uue kogu asukoht on sama, mis praegusel kogul

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
et: %s ei ole tühi. Sa pead uue kogu jaoks valima tühja kausta.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
et: %prog custom_columns [suvandid]
    
    Loetleb saadaolevad kohandatud veerud. Näitab veeru silte ja id-sid.

en: Show details for each column.
et: Näita iga veeru üksikasju.

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
et: Uuenda metaandmeid ainult määratletud formaatide failides. Mitme formaadi jaoks määratle see mitu korda. Vaikimisi uuendatakse kõiki formaate.

en: Processed {0} ({1} of {2})
et: Töödeldud {0} ({1} / {2})

en: No book with id: {}
et: Pole ühtki raamatut id-ga: {}

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
et: Ekspordi kõik raamatud andmebaasis, eirates id-de loendit.

en: Export books to the specified folder. Default is
et: Ekspordi raamatud määratud kausta. Vaikimisi on

en: Export all books into a single folder
et: Ekspordi kõik raamatud ühte kausta

en: Report progress
et: Raporti edenemine

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
et: Selle lüliti määratlemine keelab selle käitumise.

en: You must specify some ids or the %s option
et: Sa pead määrama mõned id-d või suvandi %s

en: {0} by {1}
et: {0}, autor {1}

en: Error: You must specify the search expression
et: Viga: Sa pead sisestama otsingu avaldise

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
et: %prog list [suvandid]
    
    Loetle kõik calibre andmebaasis olevad raamatud.

en: Sort results in ascending order
et: Sordi tulemusi tõusvas järjekorras

en: The string used to separate fields. Default is a space.
et: Sõne, millega väljad eraldada. Vaikimisi on selleks tühik.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
et: Eesliide kõikidele failiradadele. Vaikimisi sätteks on täielik rada kogu kaustani.

en: The maximum number of results to display. Default: all
et: Maksimaalne kuvatavate tulemuste arv. Vaikimisi: kõik

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
et: Loodava CSV-faili tüüp. Valikud: {}

en: You must specify at least one book to remove
et: Sa pead määrama vähemalt ühe raamatu, mis eemaldada

en: Do not ask for confirmation
et: Ära küsi kinnitust

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
et: Sa kaotad kõik andmed veerust: %s. Kas oled kindel (j/e)?

en: y
et: j

en: Error: You must specify a column label
et: Viga: Sa pead määratlema veeru nime

en: You must specify an id and a format
et: Sa pead määratlema id ja formaadi

en: You must provide the %s option to do a recovery
et: Taastamise teostamiseks pead sisestama suvandi %s

en: Name:
et: Nimi:

en: Search string:
et: Otsingu sõne:

en: Error: You must specify a name and a search string
et: Viga: Sa pead määratlema nime ja otsingu sõne

en: added
et: lisatud

en: Error: You must specify a name
et: Viga: Sa pead määratlema nime

en: removed
et: eemaldatud

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
et: Viga: Tegevus %s on tundmatu, peab olema üks nendest: (add|remove|list)

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
et: Tagastatavate tulemuste suurim arv. Vaikesätteks on kõik tulemused.

en: No books matching the search expression:
et: Ükski raamat ei vasta otsingu avaldisele:

en: No book with id {} exists
et: Pole olemas ühtki raamatut id-ga {}

en: No column with name {} exists
et: Pole olemas ühtki veergu nimega {}

en: Error: You must specify a field name, id and value
et: Viga: Sa pead määratlema välja nime, id ja väärtuse

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
et: Loetle metaandmete väljanimed, mida saab suvandiga --field kasutada

en: Field name
et: Välja nimi

en: Title
et: Pealkiri

en: You must specify a record id as the first argument
et: Sa pead esimese argumendina määratlema kirje id

en: You must specify either a field or an OPF file
et: Sa pead määratlema kas välja või OPF-faili

en: The OPF file %s does not exist
et: OPF-faili %s pole olemas

en: No book with id: %s in the database
et: Andmebaasis pole ühtki raamatut id-ga: %s

en: %s is not a known field
et: %s ei ole tuntud väli

en: Print metadata in OPF form (XML)
et: Prindi metaandmed OPF-vormis (XML)

en: You must specify an id
et: Sa pead määratlema id

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
et: Käsk {} ei ole kaugkogude (serveripõhiste) puhul toetatud

en: GLOBAL OPTIONS
et: GLOBAALSED VALIKUD

en: show this help message and exit
et: näita seda veateadet ja välju

en: show program's version number and exit
et: näita programmi versiooninumbrit ja välju

en: Username for connecting to a calibre Content server
et: Kasutajanimi calibre Sisuserveriga ühendumiseks

en: Enter the password:
et: Sisesta parool:

en: TEMPLATE ERROR
et: MALLI VIGA

en: On Device
et: Seadmel

en: Main
et: Peamine

en: Card A
et: Kaart A

en: Card B
et: Kaart B

en: Invalid field: %s
et: Vigane väli: %s

en: Starting restoring preferences and column metadata
et: Eelistuste ja veeru metaandmete taastamise alustamine

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
et: Ei saa eelistusi taastada. Varufaili ei leitud.

en: Finished restoring preferences and column metadata
et: Eelistuste ja veeru metaandmete taastamine valmis

en: Finished restoring preferences
et: Eelistuste taastamine valmis

en: Restoring preferences and column metadata failed
et: Eelistuste ja veeru metaandmete taastamine ebaõnnestus

en: Processed
et: Töödeldi

en: Creating custom column
et: Luuakse kohandatud veergu

en: today
et: täna

en: yesterday
et: eile

en: thismonth
et: seekuu

en: daysago
et: päevatagasi

en: Number conversion error: {0}
et: Numbri teisendamise viga: {0}

en: Date conversion error: {0}
et: Kuupäeva teisendamise viga: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
et: Mittenumbriline väärtus päringus: {0}

en: no
et: ei

en: yes
et: jah

en: unchecked
et: märgistamata

en: checked
et: märgistatud

en: empty
et: tühi

en: blank
et: tühi

en: No such Virtual library: {}
et: Sellist Virtuaalset kogu pole: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
et: Virtuaalse kogu otsing on rekursiivne: {}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
et: otsingumall: puuduv või vigane eraldaja. Sobivad eraldajad on: {}

en: {} hours
et: {} tundi

en: almost done
et: peaaegu valmis

en: %prog [options]
et: %prog [suvandid]

en: Run Python code.
et: Käita Python kood.

en: Run the Python code in file.
et: Käita Python kood failis.

en: Debug device detection
et: Seadmetuvastuse veaotsing

en: Run the E-book viewer in debug mode
et: Käivita e-raamatute vaatur veaotsingu režiimis

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
et: Väljasta calibre keskkonna seadistamiseks vajalikud rajad

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
et: Lisa lihtne plugin (s.t. plugin, mis koosneb ainult .py failist), sisestades raja plugina koodi sisaldava py-failini.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
et: Uuri määratud rajal (radadel) MOBI faili (faile)

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
et: Käivita calibre raamatu muutmise tööriist silumisrežiimis.

en: Import previously exported calibre data
et: Impordi eelnevalt eksporditud calibre andmed

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
et: Pane töötav calibre eksemplar, kui on, sulguma. Pane tähele, et kui on pooleliolevaid töid, need katkestatakse vaikselt, seega kasuta ettevaatusega.

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
et: (De)registreeri calibre Windowsi vaikeprogrammides.

en: For internal use
et: Siseseks kasutamiseks

en: Debug log
et: Silumise logi

en: No plugin named %s found
et: Ei leitud ühtki pluginat nimega %s

en: Communicate with Android phones.
et: Suhtle Androidi telefonidega

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
et: Komaeraldusega loend kaustadest, kuhu e-raamatuid saata seadme <b>põhimälus</b>. Kasutatakse esimest kausta, mis olemas on

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
et: Komaeraldusega loend kaustadest, kuhu e-raamatuid saata seadme <b>mälukaartidel</b>. Kasutatakse esimest kausta, mis olemas on

en: Communicate with S60 phones.
et: Suhtle S60 telefonidega.

en: Communicate with WebOS tablets.
et: Suhtle WebOS tahvelarvutitega.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
et: Suhtle Binatone Readme e-raamatute lugeriga.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
et: Suhtle Blackberry nutitelefoniga.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
et: Suhtle lugeriga Blackberry Playbook.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
et: Suhtle BOEYE BEX seeria e-raamatute lugeritega.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
et: Suhtle BOEYE BDX seeria e-raamatute lugeritega.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Cybook Gen 3/Opus.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Cybook Orizon.

en: Card A folder
et: Kaardi A kaust

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
et: Sisesta kaust, kuhu raamatud mälukaardile saates talletatakse. See kaust lisatakse iga seadmesse saatmise malli algusesse

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Cybook Muse.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Bookeen Diva HD.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga EB600.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
et: Suhtle lugeritega Tolino Shine ja Vision

en: Swap main and card A
et: Vaheta omavahel põhimälu ja kaart A

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
et: Märgista see kastike, kui seadme põhimälu tuvastatakse kaardina a ja kaarti tuvastatakse põhimäluna. Seda valikut võib vaja minna mõnel tolino seadmel.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
et: Suhtle Astak Mentor EB600 lugeria.

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
et: Suhtle lugeriga PocketBook 301.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
et: Suhtle PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 lugeriga.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
et: Suhtle PocketBook 622 ja 623 lugeritega.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
et: Suhtle PocketBook 360+ lugeriga.

en: Communicate with the PocketBook 701
et: Suhtle PocketBook 701 lugeriga.

en: Communicate with the PocketBook 740
et: Suhtle lugeriga PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
et: Suhtle Infibeam Pi2 lugeriga.

en: Communicate with the Entourage Edge.
et: Suhtle Entourage Edge'ga.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga ESlick.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Sigmatek.

en: Use an arbitrary folder as a device.
et: Kasuta seadmena kausta.

en: Device interface
et: Seadme liides

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
et: Suhtle Hanlin V3 e-raamatute lugeritega.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
et: Suhtle Hanlin V5 e-raamatute lugeritega.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga BOOX.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
et: Komaeraldatud loend kaustadest, kuhu seadmel e-raamatud saata. Kasutatakse esimest kausta, mis olemas on.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Hanvon N520.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Kibano.

en: Communicate with The Book reader.
et: Suhtle lugeriga The Book.

en: Communicate with the Libre Air reader.
et: Suhtle lugeriga Libre Air.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga SpringDesign Alex.

en: Removing books from device...
et: Raamatute seadmest kustutamine...

en: Communicate with the Azbooka
et: Suhtle Azbookaga

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Elonex EB 511.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Cybook Odyssey.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga IRex Iliad.

en: Cannot get files from this device
et: Ei saa seadmest faile hankida

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga IRex Digital Reader 1000.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
et: Suhtle e-raamatute lugeriga IRex Digital Reader 800

en: Communicate with the Iriver Story reader.
et: Suhtle lugeriga Iriver Story.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga JetBook.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
et: Suhtle lugeriga MiBuk Wolder.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
et: Suhtle lugeriga JetBook Mini.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
et: Suhtle lugeriga JetBook Color.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
et: Pole korrektne MOBI fail. Teatab end olevat %s

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Kindle.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
et: Järgnevad raamatud on KFX-formaadis. KFX on virtuaalse raamatu formaat ja seda ei saa seadmelt edastada. Sa peaksid minema hoopis Amazoni saidil lehele "Manage my content and devices" (e.k. "Halda mu sisu ja seadmeid") ja raamatu sealt oma arvutisse alla laadima. Nii saad tavalise AZW3-faili, mille saad calibresse lisada tavapärasel viisil. Raamatute loendi nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
et: %(time)s<br />Viimane loetud lehekülg: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
et: %(time)s<br />Viimane loetud lehekülg: Asukoht %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
et: <b>Asukoht %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
et: <b>Leht %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
et: <b>Asukoht %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Send page number information when sending books
et: Raamatuid saates edasta leheküljenumbrite teavet

en: Page count calculation method
et: Lehekülgede arvu rehkendamise meetod

en: Custom column name to retrieve page counts from
et: Kohandatud veeru nimi, millest võtta lehekülje arvud

en: Custom column name to retrieve calculation method from
et: Kohandatud veeru nimi, millest võtta arvutamise meetod

en: Overwrite existing APNX on device
et: Kirjuta olemasolev APNX seadmel üle

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Kindle DX.

en: Communicate with the Kindle Fire
et: Suhtle Kindle Fire'ga

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
et: Suhtle seadmetega algupärane Kobo Reader ja Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
et: Kobo toetab mitmeid kogumikke, kaasa arvatud

en: Create tags for automatic management
et: Loo sildid automaatse haldamise jaoks

en: Upload covers for books (newer readers)
et: Laadi üles raamatute kaanepildid (uuemad lugerid)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
et: Tavaliselt hangivad Kobo lugerid kaanepildi info e-raamatu failist endast. Selle sättega saadab calibre lugerisse eraldi kaanepildi; kasulik, kui oled kaanepilti muutnud.

en: Upload black and white covers
et: Laadi üles mustvalged kaanepildid

en: Show expired books
et: Näita aegunud raamatuid

en: Show previews
et: Näita eelvaateid

en: Show recommendations
et: Näita soovitusi

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
et: Kobo näitab nüüd seadmel soovitusi. Mõnel juhul sisaldavad need faile, kuid muudel juhtudel on need lihtsalt ostu viited veebisaitidele. Luba see valik, kui tahad neid näha/kustutada.

en: Attempt to support newer firmware
et: Proovi toetada uuemat püsivara

en: Getting list of books on device...
et: Seadmes olevate raamatute loendi hankimine...

en: Removing books from device metadata listing...
et: Raamatute eemaldamine seadme metaandmete nimistust...

en: Adding books to device metadata listing...
et: Raamatute lisamine seadme metaandmete nimistusse...

en: Kobo database version unsupported - See details
et: Seda Kobo andmebaasi versiooni ei toetata - Vaata üksikasju

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
et: ".kobo"-failid ei paikne seadmes raamatutena; need on hoopis read sqlite andmebaasis. Hetkel ei saa neid eksportida ega lugeda.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
et: <hr /><b>Raamatut viimati loetud:</b> %(time)s<br /><b>Loetus protsentides:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
et: <b>Peatükk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Peatüki edenemine:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
et: <b>Peatükk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Peatüki edenemine:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Esiletõst:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
et: <b>Peatükk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Peatüki edenemine:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Esiletõst:</b> %(text)s<br /><b>Märkmed:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Collections, covers && uploads
et: Kogumikud, kaaned && üleslaadimised

en: Metadata, on device && advanced
et: Metaandmed, seadmel && täpsemad

en: Modify CSS
et: Muuda CSS-i

en: Do not treat replacements as new books
et: Ära kohtle asendusi uute raamatutena

en: Collections
et: Kogumikud

en: Create new bookshelves on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
et: Loo Kobol uued raamaturiiulid, kui neid veel pole. See on ainult püsivara V2.0.0 ja uuema jaoks.

en: Collections columns:
et: Kogumike veerud:

en: The Kobo from firmware V2.0.0 supports bookshelves. These are created on the Kobo. Specify a tags type column for automatic management.
et: Kobo alates püsivarast V2.0.0 toetab raamaturiiuleid. Need luuakse Kobos. Automaatse haldamise jaoks määratle siltide tüüpi veerg.

en: Create collections
et: Loo kogumikud

en: Delete empty bookshelves
et: Kustuta tühjad raamaturiiulid

en: Delete any empty bookshelves from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
et: Kui sünkroonimine valmis saab, kustuta Kobost kõik tõhjad raamaturiiulid. See on ainult püsivara V2.0.0 ja uuema jaoks.

en: Ignore collections:
et: Eira kogumikke:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
et: Loend kollektsioonide nimedest, mida kogumikke hallates eiratakse. Loendis olevaid kogumikke ei muudeta. Nimed on üksteisest eraldatud komaga.

en: Upload covers
et: Kaante üleslaadimine

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
et: Raamatute seadmesse saatmisel laadi üles kaanepildid calibre kogust.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
et: Üleslaadimisel teisenda kaanepildid halltoonidesse.

en: Keep cover aspect ratio
et: Säilita kaanepildi kuvasuhe

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
et: Kaanepilte üles laadides ära muuda seadme jaoks suurust muutes kuvasuhet. See on püsivara versiooni 2.3.1 ja uuema jaoks.

en: Save covers as PNG
et: Salvesta kaanepildid PNG-na

en: Show as on device
et: Näita seadmel olevana

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
et: Kobo näitab seadmel soovitusi. Mõnel juhul sisaldavad need faile, kuid muudel juhtudel on need lihtsalt ostu viited veebisaitidele. Luba see valik, kui tahad neid näha/kustutada.

en: Show archived books
et: Näita arhiivitud raamatuid

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
et: Arhiivitud raamatud on seadmel näidatud, kuid nende lugemiseks on need vaja alla laadida. Kasuta seda sätet, et neid raamatuid lugeda ja vastendada raamatutega calibre kogus.

en: Advanced options
et: Täpsemad sätted

en: Title to test when debugging
et: Silumisel testimiseks kasutatav pealkiri

en: Title to test when debugging:
et: Silumisel testimiseks kasutatav pealkiri:

en: Update metadata on the device
et: Metaandmete uuendamine seadmel

en: Set series information
et: Määra sarja teave

en: &Template editor
et: Malli redaktor

en: Invalid template
et: Vigane mall

en: The template "%s" is invalid:
et: Mall "%s" on vigane:

en: Communicate with the Palm Pre
et: Suhtle seadmega Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
et: Suhtle seadmega Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
et: Suhtle seadmega Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
et: Suhtle seadmega Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
et: Suhtle seadmega VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
et: Suhtle seadmega GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
et: Suhtle seadmega Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
et: Suhtle seadmega Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
et: Suhtle seadmega Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
et: Suhtle seadmega EEE Reader

en: Communicate with the Adam tablet
et: Suhtle tahvelarvutiga Adam

en: Communicate with the Nextbook Reader
et: Suhtle lugeriga Nextbook

en: Communicate with the Moovybook Reader
et: Suhtle lugeriga Moovybook

en: Communicate with the COBY
et: Suhtle seadmega COBY

en: Communicate with the Ex124G
et: Suhtle seadmega Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
et: Suhtle lugeritega WayteQ ja SPC Dickens

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
et: Suhtle lugeriga Woxter Scriba

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
et: Suhtle lugeritega PocketBook Touch Lux 2 ja Inkpad X

en: Communicate with the SONY DPT-S1
et: Suhtle seadmega SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
et: Suhtle seadmega Bq Cervantes

en: MTP device
et: MTP-seade

en: Communicate with MTP devices
et: Suhtle MTP-seadmetega

en: Get device information...
et: Seadme info hankimine...

en: Listing files, this can take a while
et: Failide loetlemine, see võib aega võtta

en: Reading e-book metadata
et: E-raamatu metaandmete lugemine

en: Reading metadata from %s
et: Metaandmete lugemine kohast %s

en: Updating metadata cache on device
et: Seadme metaandmete vahemälu uuendamine

en: Finished reading metadata from device
et: Seadme metaandmete lugemine valmis

en: Transferring books to device...
et: Raamatute saatmine seadmesse...

en: Transferred %s to device
et: %s edastati seadmesse

en: Transfer to device finished...
et: Seadmesse saatmine valmis...

en: Added %s
et: Lisati %s

en: Adding complete
et: Lisamine valmis

en: Deleting books from device...
et: Raamatute seadmest kustutamine...

en: Deleted %s
et: Kustutati %s

en: All books deleted
et: Kõik raamatud kustutatud

en: Removing books from metadata
et: Raamatute eemaldamine metaandmetest

en: Removed %s
et: Eemaldati %s

en: All books removed
et: Kõik raamatud eemaldatud

en: Unnamed device
et: Nimetu seade

en: Unknown MTP device
et: Tundmatu MTP-seade

en: Found object: %s
et: Leiti objekt: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
et: MTP-seadmeid ei toetata Windows XP-l

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
et: Suhtle tahvelarvutiga Nokia 770 Internet Tablet.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
et: Suhtle seadmetega Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo.

en: Communicate with the Nokia E71X
et: Suhtle seadmega Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
et: Suhtle seadmega Nokia E52

en: Communicate with the Nook e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Nook.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
et: Suhtle e-raamatute lugeritega Nook Color, TSR, Glowlight ja Tablet.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Nuut2.

en: Communicate with the Paladin readers
et: Suhtle lugeritega Paladin

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
et: Komaeraldusega loend metaandmete väljadest, mis seadmel kogumikeks muuta. Võimalused sisaldavad:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
et: Suhtle Sony e-raamatute lugeritega, mis on vanemad kui PRST1.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
et: Kommentaarid eemaldati, sest SONY luger "lämbub" nende käes

en: All by author
et: Kõik autorilt

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
et: Komaga eraldatud loend metaandmete väljadega, mis seadmel kogumikeks muuta. Võimaluste hulka kuuluvad: %(coll)s. Saadaval on ka kaks erilist kogumikku: %(abt)s:%(abtv)s ja %(aba)s:%(abav)s. Nende lubamiseks lisa need väärtused loendisse. Kogumike nimeks pannakse märgi ":" järele sisestatud fraas.

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
et: Laadi üles raamatute kaanepiltide eraldi pisipildid (uuemad lugerid)

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
et: Tavaliselt võtavad SONY lugerid kaanepildi otse e-raamatu failist. Selle valikuga saadab calibre lugerisse eraldi kaanepildi; see on kasulik, kui sa oled saatmas DRMiga kaitstud raamatuid, millel sa ei saa kaanepilti muuta. HOIATUS: Seda sätet tuleks kasutada ainult uuemate SONY lugeritega: 350, 650, 950 ja uuem.

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
et: Automaatset haldust kasutades värskenda eraldi kaanepilte (uuemad lugerid)

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
et: Pisipilte luues säilita kaanepildi kuvasuhe

en: Search for books in all folders
et: Otsi raamatuid kõikidest kaustadest

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
et: Selle suvandi määrates otsib calibre raamatuid seadme ja mälukaartide kõikidest kaustadest. See võimaldab calibrel leida raamatuid, mille on seadmele pannud teine tarkvara ja juhtmevaba allalaadimine.

en: Unnamed
et: Nimetu

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
et: Suhtle PRST1 ja uuemate SONY e-raamatute lugeritega

en: Upload separate cover thumbnails for books
et: Laadi üles raamatute kaanepiltide eraldi pisipildid

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
et: Tavaliselt võtavad SONY lugerid kaanepildi otse e-raamatu failist. Selle valikuga saadab calibre lugerisse eraldi kaanepildi; see on kasulik, kui sa oled saatmas DRMiga kaitstud raamatuid, millel sa ei saa kaanepilti muuta.

en: Refresh separate covers when using automatic management
et: Automaatset haldust kasutades värskenda eraldi kaanepilte

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
et: Kasuta SONY autorite formaati (ainult esimene autor)

en: Wireless device
et: Juhtmevaba seade

en: Communicate with Smart Device apps
et: Suhtle nutiseadmete rakendustega

en: Enable connections at startup
et: Luba käivitumisaegsed ühendused

en: Check this box to allow connections when calibre starts
et: Märgista see kastike, et lubada ühendused, kui calibre käivitub

en: Security password
et: Turvaparool

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
et: Sisesta parool, mida seadme rakendus peab calibrega ühendumiseks kasutama

en: Use fixed network port
et: Kasuta kindlat võrgu porti

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
et: Kui märgistatud, kasuta kastikesse "Port" sisestatud porti, vastasel juhul valib draiver juhusliku pordi

en: Port number:
et: Pordi number:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
et: Sisesta pordi number, mida draiver kasutab, kui "kindel port" on märgistatud.

en: Print extra debug information
et: Trüki silumise lisateave

en: Check this box if requested when reporting problems
et: Märgista see kast, kui vigadest teavitamisel seda küsitakse

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
et: Komaeraldusega loend metaandmete väljadest, mis muuta seadmel kogumikeks.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
et: Võimaluste seas on: sarjad, sildid, autorid, jne. Saadaval on ka kolm erilist kogumikku: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s ja %(abs)s:%(absv)s. Nende lubamiseks lisa need väärtused loendisse. Kogumike nimeks pannakse märgi ":" järele sisestatud fraas.

en: Enable the no-activity timeout
et: Luba tegevusetuse ajapiirang

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
et: Kui see kast on märgistatud, siis katkestab calibre automaatselt ühenduse, kui ühendatud seade ei ole %d minuti jooksul midagi teinud. Selle märkeruudu tühjendamine keelab selle ajapiirangu, seega calibre ei katkesta kunagi automaatselt ühendust.

en: Use this IP address
et: Kasuta seda IP-aadressi

en: Replace books with same calibre ID
et: Asenda sama calibre ID-ga raamatud

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
et: Kasuta seda suvandit, et kirjutada seadmel olev raamat üle, kui sellel raamatul on saadetava raamatuga sama calibre identifikaator. Raamatu failinime ei muudeta isegi juhul, kui salvestusmall tagastab mingi muu tulemuse. Enamusel juhtudel ennetab selle suvandi kasutamine raamatu koopiate teket seadmel.

en: Cover thumbnail compression quality
et: Kaane pisipildi tihenduskvaliteet

en: Use metadata cache
et: Kasuta metaandmete puhvrit

en: Additional file extensions to send to the device
et: Täiendavad faililaiendid, mis seadmesse saata

en: Ignore device free space
et: Eira seadme vaba ruumi

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
et: Märgista see kastike, et eirata seadmete poolt teavitatud vaba ruumi kogust. See võib olla vajalik, kui tahad raamatuid talletada mälukaardile, aga seadmel pole palju vaba ruumi.

en: Too many connection attempts from %s
et: Liiga palju ühenduskatseid partnerilt %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
et: Sinu seadmel olev äpp on liiga vana ja seda ei toetata enam. Uuenda see uuemale versioonile.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
et: Sinu kogus on tuleviku kuupäevadega raamatuid. Üksikasjade saamiseks vaata calibret

en: The read sync column %s is not in calibre's library
et: Lugemise sünkroonimise veergu %s ei ole calibre kogus

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
et: Lugemise sünkroonimise veerg %s ei ole Jah/Ei tüüpi veerg

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
et: Lugemise kuupäeva sünkroonimise veergu %s ei ole calibre kogus

en: The read date sync column %s is not a date column
et: Lugemise kuupäeva sünkroonimise veerg %s ei ole kuupäeva tüüpi veerg

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
et: Vale tihenduse kvaliteedi säte. See peab olema number 50 ja 99 vahel. Sunniti väärtusele %d.

en: Invalid port in options: %s
et: Vigane port valikutes: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
et: Ei suutnud ühenduda pordiga %d. Proovi muud väärtust.

en: Failed to allocate a random port
et: Juhusliku pordi eraldamine ebaõnnestus

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga Samsung SNE.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
et: Suhtle lugeriga Teclast K3/K5.

en: Communicate with the Newsmy reader.
et: Suhtle lugeriga Newsmy.

en: Communicate with the Archos reader.
et: Suhtle Archos lugeriga.

en: Communicate with the Pico reader.
et: Suhtle Pico lugeriga.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
et: Suhtle iPapyrus lugeriga.

en: Communicate with the Sovos reader.
et: Suhtle Sovos lugeriga.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
et: Suhtle lugeriga Sunstech EB700.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
et: Suhtle lugeriga Stash W950.

en: Communicate with the Wexler reader.
et: Suhtle Wexler lugeriga.

en: Ordered list of formats the device will accept
et: Järjestatud loend formaatidest, mida seade vastu võtab

en: Place files in sub-folders if the device supports them
et: Pane failid alamkaustadesse, kui seade neid toetab

en: Read metadata from files on device
et: Loe seadmel olevatest failidest metaandmeid

en: Use author sort instead of author
et: Kasuta autori asemel autori sortimise väärtust

en: Template to control how books are saved
et: Mall raamatute salvestamise juhtimiseks

en: Extra customization
et: Lisakohandamine

en: Communicate with an e-book reader.
et: Suhtle e-raamatute lugeriga.

en: Sending metadata to device...
et: Metaandmete seadmesse saatmine...

en: USB Vendor ID (in hex)
et: USB tootja ID (hex-koodis)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
et: Selle ID saad, kasutades Eelistused -> Muu -> Hangi teavet kasutajamääratud seadme seadistamiseks

en: USB Product ID (in hex)
et: USB toote ID (hex-koodis)

en: USB Revision ID (in hex)
et: USB ülevaatuse/Revision ID (hex-koodis)

en: Unused (leave blank)
et: Kasutuseta (jäta tühjaks)

en: This field is no longer used, leave it blank.
et: Seda välja enam ei kasutata, jäta see tühjaks.

en: Main memory folder
et: Põhimälu kaust

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
et: Sisesta kaust, kuhu raamatud talletatakse. See kaust lisatakse iga send_to_device malli algusesse

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
et: Märgista see kastike, kui seadme põhimälu tuvastatakse kaardina ja kaarti tuvastatakse põhimäluna

en: There is insufficient free space in main memory
et: Põhimälus pole piisavalt vaba ruumi

en: There is insufficient free space on the storage card
et: Mälukaardil pole piisavalt vaba ruumi

en: INPUT OPTIONS
et: SISENDVALIKUD

en: OUTPUT OPTIONS
et: VÄLJUNDVALIKUD

en: Options to control the processing of the input %s file
et: Suvandid %s-sisendfaili töötlemise juhtimiseks

en: Options to control the processing of the output %s
et: Suvandid %s väljundi töötlemise juhtimiseks

en: LOOK AND FEEL
et: VÄLIMUS

en: Options to control the look and feel of the output
et: Suvandid väljundi väljanägemise kontrollimiseks

en: HEURISTIC PROCESSING
et: HEURISTILINE TÖÖTLEMINE

en: SEARCH AND REPLACE
et: OTSING JA ASENDAMINE

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
et: Muuda dokumendi teksti ja struktuuri, kasutades kasutajamääratud mustreid.

en: STRUCTURE DETECTION
et: ÜLESEHITUSE TUVASTUS

en: Control auto-detection of document structure.
et: Kontrolli dokumendi ülesehituse automaatset tuvastamist.

en: TABLE OF CONTENTS
et: SISUKORD

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
et: Kontrolli sisukorra automaatset loomist. Vaikimisi, kui lähtefailis on sisukord olemas, siis eelistatakse seda automaatselt loodavale sisukorrale.

en: METADATA
et: METAANDMED

en: Options to set metadata in the output
et: Suvandid metaandmete määramiseks väljundis

en: DEBUG
et: SILUMINE

en: Options to help with debugging the conversion
et: Suvandid teisendamise vigade otsinguga abistamiseks

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
et: Loetle sisseehitatud retseptide nimesid. Sa saad sisseehitatud retseptist e-raamatut luua sedasi: ebook-convert "Retsepti Nimi.recipe" väljund.epub

en: Output saved to
et: Väljund salvestatud kohta

en: Convert AZW4 to HTML
et: Teisenda AZW4 HTML-iks

en: Convert CHM files to OEB
et: Teisenda CHM-failid OEB-ks

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
et: Säilita piltide kuvasuhe. Vaikimisi täidetakse kogu ekraan.

en: Disable sharpening.
et: Keela teravustamine.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
et: Keela koomiksilehekülgede kärpimine. Mõne koomiksi korral võib kärpimine eemaldada koos ääristega ka osa sisust.

en: Don't split landscape images into two portrait images
et: Ära tükelda horisontaalasendis pilte kaheks püstiseks pildiks

en: Apply no processing to the image
et: Ära rakenda pildile mingit töötlemist

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
et: Ära teisenda pilte hallskaalasse (mustvalgeks)

en: Page
et: Lehekülg

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
et: Teisenda DOCX-failid (.docx ja .docm) HTML-iks

en: Do not insert a page break after every endnote.
et: Ära sisesta iga lõpumärkuse järele leheküljepiiri.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
et: Ära sisesta dokumendi algusesse lehena sisukorda.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
et: Teisenda EPUB-failid (.epub) HTML-iks

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
et: Tükelda kõik HTML-failid, mis on suuremad sellest suurusest (ühikutes KB). See on vajalik, kuna enamik EPUB-i lugereid ei suuda käsitleda suuri failisuurusi. Vaikimisi väärtus %defaultKB on suurus, mis on vajalik programmi Adobe Digital Editions jaoks. Pane väärtuseks 0, kui tahad suurusepõhise tükeldamise keelata.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
et: Tavaliselt, kui sisendfailis pole kaant ja sa ei määratle seda, luuakse vaikimisi kaanepilt pealkirja, autorite ja muu sellisega. See säte keelab selle kaane loomise.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
et: See valik on vajalik ainult juhul, kui kavatsed EPUB-i avada programmiga FBReaderJ. See tasandab EPUBi-sisese failisüsteemi, pannes kõik failid kõrgeima tasandi kausta.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
et: Sisesta reasisene sisukord, mis näib osana raamatu peamisest sisust.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
et: Pane sisestatav sisukord raamatu lõppu, mitte algusesse.

en: Title for any generated in-line table of contents.
et: Loodavate reasiseste sisukordade pealkiri.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
et: Loodava EPUB-faili versioon. EPUB 2 on kõige ühilduvam; kasuta EPUB 3 ainult siis, kui tead, et see on kindlasti vajalik.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
et: Teisenda FB2- ja FBZ-failid HTML-iks

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
et: Raamatu žanr. Võimalused: %s
    
     Vaata:

en: for a complete list with descriptions.
et: täieliku loendi jaoks koos kirjeldustega.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
et: Teisenda HTML- ja OPF-failid OEB-ks

en: CSS file used for the output instead of the default file
et: Vaikimisi faili asemel väljundi jaoks kasutatav CSS-fail

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
et: Vaikimisi faili asemel HTML-indeksifaili loomisel kasutatav mall

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
et: Vaikimisi faili asemel raamatu HTML-sisu loomisell kasutatav mall

en: Convert HTMLZ files to HTML
et: Teisenda HTMLZ-failid HTML-iks

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
et: Arhiivist leiti mitu HTML-faili. Kasutatakse ainult %s.

en: No top level HTML file found.
et: Tipptasandi HTML-faili ei leitud.

en: Top level HTML file %s is empty
et: Tipptasandi HTML-fail %s on tühi

en: Use CSS classes
et: Kasuta CSS-klasse

en: Use the style attribute
et: Kasuta laadiatribuuti

en: Use HTML tags wherever possible
et: Kasuta võimalusel HTML-märgendeid

en: Use an external CSS file
et: Kasuta välist CSS-faili

en: Use a <style> tag in the HTML file
et: Kasuta HTML-failis <style>-märgendit

en: Convert LIT files to HTML
et: Teisenda LIT-failid HTML-iks

en: Convert LRF files to HTML
et: Teisenda LRF-failid HTML-iks

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
et: Luba ekraani laiusest laiemate piltide automaatne pööramine.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
et: Määra sõnadevaheline ruum ühikutes pt. Vaikimisi väärtus on %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
et: Lisa kõikidele lehekülgedele päis pealkirja ja autoriga.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
et: Määra päise formaat. %a asendatakse autoriga ja %t pealkirjaga. Vaikimisi väärtus on %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
et: Lisa päise alla lisaruumi. Vaikimisi sätteks on %default pt.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
et: Väikseim lõigu taane (lõigu esimese rea taane) ühikutes pt. Vaikimisi: %default

en: The serif family of fonts to embed
et: Seriifidega kirja perekond, mis manustada

en: The sans-serif family of fonts to embed
et: Seriifideta kirja perekond, mis manustada

en: The monospace family of fonts to embed
et: Ühelaiuste märkidega kirja perekond, mis manustada

en: Comic
et: Koomiks

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
et: Teisenda MOBI-failid (.mobi, .prc, .azw) HTML-iks

en: When present, use author sort field as author.
et: Kui on, kasuta autorina autori sortimise välja.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
et: Ära lisa raamatule sisukorda. Kasulik, kui raamatul on enda sisukord olemas.

en: Disable compression of the file contents.
et: Keela failide sisu tihendamine.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
et: Raamatule sisukorda lisades pane see raamatu algusse, mitte lõppu. Ei soovitata.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
et: Võimalda Kindle'l raamatu sisu jagamine Facebookis jne. HOIATUS: Selle võimaluse kasutamine peatab raamatu järjehoidja automaatse sünkronisatsiooni teiste seadmetega. Kaebused edasta Amazonile.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
et: Vaikimisi teisendab calibre väljund-MOBI-failis kõik pildid JPEG-vormingusse. See on suurima ühilduvuse jaoks, sest mõnel vanemal MOBI-lugeril on teiste pildivormingutega probleeme. See säte keelab calibrel seda teha. Kasulik, kui su dokument sisaldab palju GIF/PNG pilte, mis muutuvad JPEG-ks teisendades väga suureks.

en: All articles
et: Kõik artiklid

en: Convert PDB to HTML
et: Teisenda PDB HTML-iks

en: Format to use inside the PDB container. Choices are:
et: Formaat, mida PDB-konteineris kasutada. Valikud on:

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
et: Määra väljunddokumendi tähemärkide kodeering. Vaikimisi on cp1252. Märkus: Kõik formaadid ei järgi seda sätet.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
et: Lisa raamatu algusesse sisukord.

en: Convert PDF files to HTML
et: Teisenda PDF-failid HTML-iks

en: Use the new PDF conversion engine. Currently not operational.
et: Kasuta uut PDF-i teisendamise mootorit. Hetkel pole töökorras.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
et: Lehesuuruste mõõtühik. Vaikimisi väärtuseks on toll. Valikuteks on {} Märkus: See ei mõjuta ääriste ühikut!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
et: Paberi suurus. See suurus tühistatakse, kui ei kasutata vaikeprofiili. Vaikeprofiil on "kiri". Valikud on {}

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
et: Ümbritse kõik lingid punase kastiga, kasulik veaotsingul.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
et: HTML-mall, mille põhjal luuakse igal lehel %s. Sõned _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ ja _SECTION_ asendatakse nende praeguste väärtustega.

en: footers
et: jalused

en: headers
et: päised

en: Title for generated table of contents.
et: Loodava sisukorra pealkiri.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
et: Loo tihendamata PDF, kasulik veaotsingul.

en: Convert PML to OEB
et: Teisenda PML OEB-ks

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
et: Määra väljunddokumendi tähemärkide kodeering. Vaikimisi on cp1252.

en: Convert RB files to HTML
et: Teisenda RB-failid HTML-iks

en: Username for sites that require a login to access content.
et: Kasutajanimi saitide jaoks, mis nõuavad sisule ligipääsemiseks sisselogimist.

en: Password for sites that require a login to access content.
et: Parool saitide jaoks, mis nõuavad sisule ligipääsemiseks sisselogimist.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
et: Ära laadi calibre serverist alla sisseehitatud retseptide uusimaid versioone

en: Convert RTF files to HTML
et: Teisenda RTF-failid HTML-iks

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
et: WMF-piltide asendamise asemel eira neid.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
et: Sellel RTF-failil on võimalus, mida calibre ei toeta. Teisenda see esmalt HTML-iks ja proovi seda siis.
    %s

en: Convert SNB files to OEB
et: Teisenda SNB-failid OEB-ks

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
et: Määra väljunddokumendi tähemärkide kodeering. Vaikimisi on utf-8.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
et: Määra, kas kahe lõigu vahele sisestada tühi rida või mitte.

en: Start page
et: Alguslehekülg

en: Cover pages
et: Kaanepildid

en:  (Preface)
et:  (Sissejuhatus)

en: Convert TCR files to HTML
et: Teisenda TCR-failid HTML-iks

en: Abbreviations
et: Lühendid

en: Footnotes
et: Allmärkused

en: Metadata in the document
et: Metaandmed dokumendis

en: Support tables
et: Toeta tabeleid

en: Generate a table of contents
et: Loo sisukord

en: Wiki style links
et: Wiki-stiilis lingid

en: Convert TXT files to HTML
et: Teisenda TXT-failid HTML-iks

en: Try to auto detect paragraph type
et: Proovi lõigutüüpi automaatselt tuvastada

en: Treat a blank line as a paragraph break
et: Käsitle tühja rida lõiguvahena

en: Assume every line is a paragraph
et: Eelda, et iga rida on eraldi lõik

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
et: Eelda, et iga vähemalt 2 tühikuga või tabeldusmärgiga algav rida alustab lõiku

en: Don't modify the paragraph structure
et: Ära muuda lõigustruktuuri

en: Automatically decide which formatting processor to use
et: Otsusta automaatselt, millist vormingutöötlejat kasutada

en: No formatting
et: Ilma vorminguta

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
et: Kasuta peatükkide pealkirjade, kaldkirjade, jms tuvastamiseks heuristikat.

en: Use the Markdown markup language
et: Kasuta märgistuskeelt Markdown

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
et: Tavaliselt tihendatakse lisatühikud üksikuks tühikuks. Selle sättega kuvatakse kõiki tühikuid.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
et: Tavaliselt säilitatakse ridade alguses olev lisaruum. Selle sättega need eemaldatakse.

en: Plain text
et: Lihttekst

en: Markdown formatted text
et: Markdown vormingus tekst

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
et: Täpsusta sisendprofiil. Sisendprofiil annab teisendussüsteemile teavet, kuidas suhtuda sisenddokumendi erinevasse informatsiooni. Näiteks resolutsioonist sõltuv pikkus (pikkus pikslites). Valikud on:

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
et: CSS fondi nimede vastendamine fondi suurusele. Näiteseadistus on 12,12,14,16,18,20,22,24. Need vastendamised on xx-väike kuni xx-suur ning viimane on kõige suurema fondi suurus. Fontide skaleerimise algoritm kasutab neid suurusi, et mõistlikult fonte skaleerida. Vaikeseadistuse otsustab valitud väljundiprofiil.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
et: Ära lisa sisukorda automaatselt tuvastatud peatükke.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
et: Kui tuvastatakse sellest arvust vähem peatükke, siis lisatakse lingid sisukorda. Vaikimisi: %default

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
et: Eemalda sisukorrast kirjed, mille pealkiri vastab määratletud regulaaravaldisele. Eemaldatakse kõik vastavad kirjed ja nende alamkirjed.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
et: Selles raamatus olevate laadide muundamise reeglid. Need reeglid rakendatakse pärast kõigi muude CSS-töötlemiste valmissaamist.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
et: XPath avaldis. Määratletud elementide ette sisestatakse lehepiir. Keelamiseks kasuta avaldist: /

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
et: Sisesta lõikude vahele tühi rida. Ei tööta, kui lähtefail ei kasuta lõike (sildid <p> või <div>).

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
et: Teisenda uhked jutumärgid, sidekriipsud ja kolmikpunktid nende harilike vastetega.

en: Set the title.
et: Määra pealkiri.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
et: Määra autorid. Mitme autori puhul tuleks need eraldada ja-märgiga &.

en: The version of the title to be used for sorting.
et: Sortimisel kasutatav versioon pealkirjast.

en: String to be used when sorting by author.
et: Autori järgi sortimisel kasutatav sõne.

en: Set the e-book description.
et: Määra e-raamatu kirjeldus.

en: Set the e-book publisher.
et: Määra e-raamatu kirjastaja.

en: Set the series this e-book belongs to.
et: Määra, millissesse sarja see e-raamat kuulub.

en: Set the index of the book in this series.
et: Määra, mitmes raamat see sarjas on.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
et: Määra hinnang. Peaks olema number vahemikus 1-st 5-ni.

en: Set the ISBN of the book.
et: Määra raamatu ISBN.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
et: Määra raamatu sildid. Peaks olema komaga eraldatud loend.

en: Set the book producer.
et: Määra raamatu tootja.

en: Set the language.
et: Määra keel.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
et: Määra avaldamiskuupäev (eeldatakse olevat kohalikus ajavööndis, kui ajavööndit eraldi ei määrata)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
et: Määra raamatu ajamärge (ei kasutata enam kusagil)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
et: Luba heuristiline töötlemine. See suvand on vaja määrata, et mis tahes heuristiline töötlemine toimida saaks.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
et: Eemalda dokumendist tühjad lõigud, kui need esinevad iga teise lõigu järel

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
et: Analüüsi poolituskriipsudega sõnu terves dokumendis. Dokumenti ennast kasutatakse sõnastikuna, määramaks, kas need kriipsud tuleks alles jätta või eemaldada.

en: Could not find an e-book inside the archive
et: Arhiivist e-raamatut ei leitud

en: Converting input to HTML...
et: Sisendi teisendamine HTML-iks...

en: Running transforms on e-book...
et: Muundamiste käitamine e-raamatul...

en: Template error
et: Malli viga

en: The Cross
et: Rist

en: Half and half
et: Pool ja pool

en: Banner
et: Lipp

en: Ornamental
et: Kaunistused

en: Blocks
et: Plokid

en: Remove the property
et: Eemalda atribuut

en: Add extra properties
et: Lisa lisa-atribuute

en: Change the value to
et: Muuda väärtuseks

en: Multiply the value by
et: Korruta väärtust arvuga

en: Divide the value by
et: Jaga väärtust arvuga

en: Add to the value
et: Liida väärtusele

en: Subtract from the value
et: Lahuta väärtusest

en: is
et: on

en: is not
et: ei ole

en: is any value
et: on mis tahes väärtusega

en: matches pattern
et: vastab mustrile

en: does not match pattern
et: ei vasta mustrile

en: is the same length as
et: on sama pikk kui

en: is not the same length as
et: ei ole sama pikk kui

en: is less than
et: on väiksem kui

en: is greater than
et: on suurem kui

en: is less than or equal to
et: on väiksem kui või samaväärne kui

en: is greater than or equal to
et: on suurem kui või samaväärne kui

en: Unknown keys
et: Tundmatud võtmed

en: The rule has unknown keys: %s
et: Reeglil on tundmatuid võtmeid: %s

en: Missing keys
et: Puuduvad võtmed

en: The rule has missing keys: %s
et: Reeglil on puuduvaid võtmeid: %s

en: Property required
et: Atribuut vajalik

en: You must specify a CSS property to match
et: Pead määratlema CSS-atribuudi, mida vastendada

en: Shorthand property not allowed
et: Kiirkirja stiilis atribuut pole lubatud

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
et: {0} on kiirkirjas atribuut. Kasuta atribuudi täispikka kuju, näiteks atribuudi font asemel kasuta font-family, atribuudi margin asemel kasuta margin-top, jne.

en: Query required
et: Päring vajalik

en: You must specify a value for the CSS property to match
et: Pead määratlema vastendatava CSS-atribuudi väärtuse

en: Unknown match type
et: Tundmatu vastendamise tüüp

en: The match type %s is not known
et: Vastendamise tüüp %s on tundmatu

en: Query invalid
et: Vigane päring

en: %s is not a valid regular expression
et: %s ei ole kehtiv regulaaravaldis

en: %s is not a valid length or number
et: %s pole õige pikkus või arv

en: Unknown action type
et: Tundmatu tegevuse tüüp

en: The action type %s is not known
et: Tegevuse tüüp %s on tundmatu

en: You must specify a number
et: Pead määratlema arvu

en: You must specify at least one CSS property to add
et: Pead määratlema vähemalt ühe CSS-atribuudi, mis lisada

en: You must specify a value to change the property to
et: Pead lisama väärtuse, mis atribuudile panna

en: No data
et: Andmeid pole

en: %s is not a number
et: %s ei ole arv

en: Invalid number
et: Vigane arv

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
et: Kui atribuut {property} {match_type} {query}, siis
    {action}

en: Notes
et: Märkmed

en: Table of Contents
et: Sisukord

en: Cover
et: Kaas

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
et: Järgi kõiki linke HTML-failis ja loo kõiki lingitud faile sisaldav ZIP-fail. See plugin käivitub iga kord, kui lisad kogusse HTML-faili.

en: Text
et: Tekst

en: 	Parsing HTML...
et: 	HTML-i analüüsimine...

en: %s is an empty file
et: %s on tühi fail

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
et: Ei õnnestunud analüüsida linki %(tag)s %(children)s

en: Table has cell that is too large
et: Tabelis on liiga suur lahter

en: Could not read cover image: %s
et: Ei suutnud lugeda kaanepilti: %s

en: Be more verbose
et: Ole jutukam

en: Parsing LRF...
et: LRF-i analüüsimine...

en: Creating XML...
et: XML-i loomine...

en: Path to output file
et: Rada väljundfailini

en: Verbose processing
et: Jutukas töötlemine

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
et: Vigane LRF-fail. Ei saanud metaandmeid määrata.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
et: %prog [suvandid] minuraamat.lrf
    
    
    Näita/Muuda metaandmeid LRF-failis.

en: Set the book title
et: Määra raamatu pealkiri

en: Set the author
et: Määra autor

en: The category this book belongs to. E.g.: History
et: Millisesse kategooriasse see raamat kuulub. Näiteks: Ajalugu

en: Set the publisher
et: Määra kirjastaja

en: Set the book classification
et: Määra raamatu määratlus

en: Set the book creator
et: Määra raamatu looja

en: Set the book producer
et: Määra raamatu tootja

en: Set book ID
et: Määra raamatu ID

en: No
et: Ei

en: Author(s)
et: Autor(id)

en: Publisher
et: Kirjastaja

en: Producer
et: Tootja

en: Comments
et: Kommentaarid

en: Tags
et: Sildid

en: Series | Series
et[0]: Sari
et[1]: Sarjad

en: Languages
et: Keeled

en: Timestamp
et: Ajamärge

en: Published
et: Avaldamisaeg

en: Rights
et: Õigused

en: Value: unknown field
et: Väärtus: tundmatu väli

en: Search the calibre library for books by %s
et: Otsi calibre kogust raamatuid autoriga %s

en: Click to open
et: Avamiseks klõpsa

en: Click to see books with {0}: {1}
et: Klõpsa, et näha raamatuid, mille {0}: {1}

en: Ids
et: Id-d

en: Search calibre for books with the language: {}
et: Otsi calibrest raamatuid, mille keeleks on: {}

en: %(sidx)s of <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>
et: %(sidx)s raamat sarjas <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>

en: Click to see books in this series
et: Klõpsa, et näha selle sarja raamatuid

en: Set the book category.
et: Määra raamatu kategooria.

en: Set the published date.
et: Määra avaldamise kuupäev.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
et: Hangi e-raamatust kaanepilt ja salvesta see määratud failina.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
et: Määratle OPF-faili nimi. Metaandmed kirjutatakse OPF-faili.

en: No file specified
et: Faili pole määratletud

en: Original metadata
et: Esialgsed metaandmed

en: Changed metadata
et: Muudetud metaandmed

en: No cover found
et: Kaanepilte ei leitud

en: Google web search
et: Google veebiotsing

en: Downloads metadata and covers from Amazon
et: Laadib alla metaandmed ja kaanepildid Amazonist

en: France
et: Prantsusmaa

en: Germany
et: Saksamaa

en: Australia
et: Austraalia

en: Italy
et: Itaalia

en: Japan
et: Jaapan

en: Spain
et: Hispaania

en: Brazil
et: Brasiilia

en: Netherlands
et: Holland

en: China
et: Hiina

en: Canada
et: Kanada

en: Choose server automatically
et: Vali server automaatselt

en: Amazon servers
et: Amazoni serverid

en: Bing search cache
et: Bing otsingu puhver

en: Google search cache
et: Google otsingu puhver

en: Wayback machine cache (slow)
et: Wayback machine'i puhver (aeglane)

en: Amazon country website to use:
et: Amazoni riigi veebisait, mida kasutada:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
et: Amazoni metaandmed võetakse selle riigi Amazoni lehelt.

en: Server to get data from:
et: Server, kust andmeid hankida:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
et: Amazon on hakanud blokeerima katseid oma serveritest metaandmeid alla laadida. Sellest probleemist möödapääsemiseks saab calibre Amazoni andmeid tõmmata mitmest eri kohast, kus need on puhvris. Vali, millist allikat eelistad kasutada.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
et: Metaandmete otsimisel kasuta MOBI-ASIN

en: Amazon timed out. Try again later.
et: Amazon ei saatnud andmeid. Proovi hiljem uuesti.

en: Metadata source
et: Metaandmete allikas

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
et: Laadib alla paljusid kaanepilte Amazonist. Kasulik teistsuguste kaanepiltide leidmisel.

en: Maximum number of covers to get
et: Suurim tõmmatavate kaanepiltide arv

en: The maximum number of covers to process from the search result
et: Suurim arv kaanepilte, mida otsingutulemuste seast töödelda

en: Book title
et: Raamatu pealkiri

en: Book author(s)
et: Raamatu autor(id)

en: Book ISBN
et: Raamatu ISBN

en: Print the log to the console (stderr)
et: Prindi logi konsoolile (stderr)

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
et: Väljasta metaandmed inimloetava teksti asemel OPF-formaadis.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
et: Määratle failinimi. Kui on olemas, salvestatakse kaanepilt sellena. Ilma selle sätteta ei laadita alla ühtki kaanepilti.

en: Timeout in seconds. Default is 30
et: Aegumisaeg sekundites. Vaikimisi on 30

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
et: Määratle kasutatava metaandmete allalaadimise plugina nimi. Vaikimisi kasutatakse kõiki metaandmete pluginaid. Saab määratleda mitme plugina jaoks mitu korda. Kõigi pluginate nimed: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
et: Laadib alla metaandmed ja kaanepildid teenusest Edelweiss - kataloog, mida uuendavad raamatukirjastajad

en: Downloads metadata and covers from Google Books
et: Laadib alla metaandmed ja kaanepildid teenusest Google Books

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
et: Laadib alla kaanepilte Google'i pildiotsingust. Kasulik suuremate/teistsuguste kaanepiltide leidmisel.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
et: Suurim arv kaanepilte, mida Google'i otsingutulemuste seast töödelda

en: Cover size
et: Kaanepildi suurus

en: Search for covers larger than the specified size
et: Otsi kaanepilte, mis on suuremad kui määratud suurus

en: Any size
et: Kõik suurused

en: Large
et: Suured

en: Larger than %s
et: Suuremad kui %s

en: Downloads covers from The Open Library
et: Laadib alla kaanepilte saidilt The Open Library

en: Sample Book
et: Näidisraamat

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
et: See on Amazon KFX-raamat. Seda ei saa töödelda. KFX-raamatute käsitlemise kohta teabe saamiseks vaata lehte aadressil {}.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
et: See on Amazon Topaz raamat. Seda ei saa töödelda.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
et: See ei ole MOBI-fail. See on Topaz fail.

en: This is not a MOBI file.
et: See ei ole MOBI-fail.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
et: See fail on DRM-iga lukustatud. Seda ei saa muuta.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
et: See MOBI fail ei sisalda KF8 formaadis raamatut. KF8 on Amazoni uus formaat. calibre suudab muuta ainult MOBI faile, mis sisaldavad KF8 raamatuid. Vanemad MOBI failid ilma KF8-ta ei ole muudetavad.

en: No details available
et: Üksikasju pole saadaval

en: Title page
et: Tiitelleht

en: Index
et: Sisujuht

en: Glossary
et: Sõnaseletused

en: Acknowledgements
et: Tunnustused

en: Bibliography
et: Bibliograafia

en: Colophon
et: Kolofon

en: Copyright
et: Autoriõigus

en: Dedication
et: Pühendus

en: Epigraph
et: Epigraaf

en: Foreword
et: Eessõna

en: List of illustrations
et: Illustratsioonide loend

en: List of tables
et: Tabelite loend

en: Preface
et: Sissejuhatus

en: Main text
et: Peamine tekst

en: %s format books are not supported
et: %s-formaadis raamatuid ei toetata

en: Unknown error
et: Tundmatu viga

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
et: Vaata <a href="{}">üksikasjalikku kirjeldust</a>.

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
et: Seda kirjatüüpi ei saanud töödelda. Tõenäoliselt ei tööta see ka e-raamatu lugeris

en: The font {} is not allowed to be embedded
et: Kirjatüüpi {} pole lubatud manustada

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
et: Kirjatüübi metaandmetes on määratud märge ({:09b}), mis näitab, et see pole manustamiseks litsentsitud. Sa võid seda hoiatust eirata, kui oled kindel, et sul on luba seda kirjatüüpi manustada.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
et: Muuda igal pool kirjatüübi {0} nimeks {1}

en: Not a valid font: %s
et: Sobimatu kirjastiil: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
et: Vigane pilt on pilt, mida ei saa laadida, tavaliselt põhjusega, et see on rikutud. Sa peaksid selle asendama korraliku pildiga või selle eemaldama.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
et: Adobe Digital Editions'il põhinevad lugeri seadmed ei suuda näidata CMYK-värviruumis määratletud pilte. Suurima ühilduvuse huvides peaksid selle pildi teisendama RGB-värviruumi.

en: Convert image to RGB automatically
et: Automaatselt teisenda pilt RGB-sse

en: Image is in the CMYK colorspace
et: Pilt on CMYK-värviruumis

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
et: Selle lingi poolt viidatud ressurssi pole olemas. Sa peaksid selle kas parandama või lingi eemaldama.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
et: Windowsi arvutid ei luba failinimedes tähemärki : kasutada. Suurima ühilduvuse huvides on soovitatav neid failinimedes/linkides failidele mitte kasutada.

en: The linked to resource {0} does not exist
et: Viidatud ressurssi {0} pole olemas

en: Link points to a file that is not a text document
et: Link viitab failile, mis pole tekstidokument

en: Link points to a location not present in the target file
et: Link viitab asukohale, mida pole sihtfailis olemas

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
et: See link kasutab file:// URL-skeemi. See ei tööta paljudes e-raamatute lugerites. Eemalda eesliide file:// ja veendu, et link viitaks raamatus olemasolevale failile.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
et: See link viitab raamatuvälisele failile. See ei tööta, kui raamatut loetakse erinevas arvutis, kus see loodi. Kas paranda või eemalda see link.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
et: See link on tühi. Peaaegu alati on see viga. Kas täida lingi sihtkoht või eemalda lingi silt.

en: The file %s is not referenced
et: Failile %s ei ole viidatud

en: Append this file to the spine
et: Lisa see fail seljale

en: The file %s is not listed in the manifest
et: Faili %s ei ole manifestis kirjas

en: Remove %s from the book
et: Eemalda %s raamatust

en: Add %s to the manifest
et: Lisa %s manifesti

en: Remove this file
et: Eemalda see fail

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
et: calibre e-raamatute vaaturi poolt kasutatav järjehoidjate fail on olemas

en: Change the file extension to .xhtml
et: Muuda faililaiendiks .xhtml

en: The link is empty
et: Link on tühi

en: The linked resource %s does not exist
et: Viidatud ressurssi %s pole olemas

en: The link %s is a file:// URL
et: Link %s on file:// URL

en: The link %s points to a file outside the book
et: Link %s viitab raamatuvälisele failile

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
et: Link %s sisaldab tähemärki :, see põhjustab Windowsi arvutitel probleeme

en: The <%s> section is missing from the OPF
et: Sektsioon <%s> puudub OPF-failist

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
et: Sektsioon <%s> peab OPF-failis olema. Sa pead selle looma.

en: idref="%s" points to unknown id
et: idref="%s" viitab tundmatule id-le

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
et: idref="%s" viitab id-le, mida OPF-failis pole

en: The media type for the Table of Contents must be %s
et: Sisukorra meediatüübiks peab olema %s

en: Remove this manifest entry
et: Eemalda see manifesti kirje

en: Add the reference to the NCX file
et: Lisa viide NCX-failile

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
et: Puudub viide NCX-sisukorrale

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
et: Manifestis kirjasolev faili pole olemas, sa peaksid selle kas manifestist eemaldama või puuduva faili raamatusse lisama.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
et: Määratletud on rohkem kui üks <meta name="cover"> märgend. Olema peaks ainult üks.

en: Remove all but the first meta cover tag
et: Eemalda kõik peale esimese meta kaanepildi märgendi

en: There is more than one cover defined
et: Määratud on rohkem kui üks kaas

en: Auto-generate a unique identifier
et: Loo kordumatu identifikaator automaatselt

en: The OPF has no unique identifier
et: OPF-il pole kordumatut identifikaatorit

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
et: Element <dc:identifier> ei tohi olla tühi.

en: Empty identifier element
et: Tühi identifikaatori element

en: Change the media-type to %s
et: Muuda meediatüübiks %s

en: The OPF does not have the correct root element
et: OPF-failis ei ole korrektset juurelementi

en: The OPF does not have a version
et: OPF-il ei ole versiooni

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
et: Fail on tühi, selles pole midagi, sa peaksid selle arvatavasti kustutama.

en: The file %s is empty
et: Fail %s on tühi

en: Rename the file {0} to {1}
et: Pane faili {0} uueks nimeks {1}

en: File too large
et: Liiga suur fail

en: Invalid or missing namespace
et: Vigane või puuduv nimeruum

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
et: Sellel failil on {0}. Selle nimeruum peab olema {1}. Määra nimeruum, määratledes <html>-elemendis atribuudi xmlns, näiteks sedasi <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
et: vale nimeruum %s

en: no namespace
et: nimeruum puudub

en: Change this file's encoding to UTF-8
et: Pane faili kodeeringuks UTF-8

en: Replace this id with a randomly generated valid id
et: Asenda see id juhuslikult loodud kehtiva id-ga

en: Invalid id: %s
et: Vigane id: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
et: Id {0} on sobimatu id. ID-d peavad algama tähega ([A-Za-z]) ja võivad sisaldada suvalisel arvul tähti, numbreid ([0-9]), sidekriipse ("-"), alljooni ("_"), kooloneid (":") ja punkte ("."). Sel moel on tagatud ühilduvus paljude erinevate seadmetega.

en: Cover inserted
et: Kaas sisestatud

en: Cover updated
et: Kaas uuendatud

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
et[0]: Eemaldati üks kasutamata CSS-laadi reegel
et[1]: Eemaldati {} kasutamata CSS-laadi reeglit

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
et[0]: HTML-ist eemaldati üks kasutamata klass
et[1]: HTML-ist eemaldati {} kasutamata klassi

en: No unused CSS style rules found
et: Ei leitud kasutamata CSS laadireegleid

en: No unused class attributes found
et: Kasutamata klassiatribuute ei leitud

en: No style rules that could be merged found
et: Ühendatavaid laadireegleid ei leitud

en: No embeddable fonts found
et: Manustatavaid kirjatüüpe ei leitud

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
et: See fail on DRM-iga lukustatud. Seda ei saa muuta.

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
et: {0} tihendati {1} baidilt {2}-le [{3:.1%} vähendus]

en: Images are already fully optimized
et: Pildid juba on täielikult optimeeritud

en:  or
et:  või

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
et: <p>Sisesta raamatu algusesse "raamatuümbrise" leht, mis sisaldab kõiki
    raamatu metaandmeid, nagu pealkiri, autorid, sari, kommentaarid jms.
    Mis tahes eelmine raamatuümbris asendatakse uuega.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
et: <p>Eemalda eelnevalt sisestatud raamatuümbrise leht.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
et: <p>Failisuuruse vähendamiseks tihenda raamatu pildid kadudeta,
    ilma piltide kvaliteeti mõjutamata.</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
et: <p>Uuenda raamatu sisemist ülesehitust, kui võimalik. Näiteks
    uuendab EPUB 2 raamatud EPUB 3 raamatuteks.</p>

en: Updating metadata
et: Metaandmete uuendamine

en: Updated metadata jacket
et: Uuendati metaandmete ümbrist

en: Metadata updated
et: Metaandmed uuendatud

en: Setting cover
et: Kaanepildi määramine

en: Inserting metadata jacket
et: Metaandmete ümbrise sisestamine

en: Existing metadata jacket replaced
et: Olemasolev metaandmete ümbris asendati

en: Metadata jacket inserted
et: Metaaandmete ümbris sisestati

en: Removing metadata jacket
et: Metaandmete ümbrise eemaldamine

en: Metadata jacket removed
et: Metaandmete ümbris eemaldati

en: No metadata jacket found
et: Metaandmete ümbrist ei leitud

en: Smartening punctuation
et: Kirjavahemärkide kaunistamine

en: Embedding referenced fonts
et: Viidatud fontide manustamine

en: Removing unused CSS rules
et: Kasutamata CSS-reeglite eemaldamine

en: Losslessly compressing images
et: Piltide kadudeta tihendamine

en: Upgrading book, if possible
et: Raamatu uuendamine, kui võimalik

en: ## Polishing: %s
et: ## Viimistlemine: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
et: Viimistlemine võttis aega: %.1f sekundit

en: %prog [options] input_file [output_file]
et: %prog [suvandid] sisend_fail [väljund_fail]

en: You must provide the input file to polish
et: Sa pead sisestama sisendfaili, mida viimistleda

en: Unknown extra arguments
et: Tundmatud lisaargumendid

en: You must specify at least one action to perform
et: Sa pead määrama vähemalt ühe tegevuse, mida teostada

en: Smartened punctuation in: %s
et: Kaunistati kirjavahemärk failis: %s

en: No punctuation that could be smartened found
et: Kaunistatavaid kirjavahemärke ei leitud

en: Removed unused font: %s
et: Eemaldati kasutamata kirjatüüp: %s

en: No embedded fonts found
et: Manustatud kirjatüüpe ei leitud

en: No file named %s exists
et: Ühtki faili nimega %s pole olemas

en: No HTML file named %s exists
et: Ühtki HTML-faili nimega %s pole olemas

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
et: Ankrut %(a)s pole failis %(f)s olemas

en: (Untitled)
et: (Pealkirjata)

en: No upgrade needed
et: Uuendust pole vaja

en: Updated EPUB from version 2 to 3
et: EPUB uuendati versioonilt 2 versioonile 3

en: HTML TOC generation options.
et: HTML sisukorra loomise suvandid.

en: Rating
et: Hinnang

en: Date
et: Kuupäev

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
et: Ei suutnud leida mõistlikku kohta, kus tükeldada: %(path)s Alampuu suurus: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
et: OPF/NCX/jne loomise sätted.

en: OPF version to generate. Default is %default.
et: OPF versioon, mis luua. Vaikimisi säte on %default.

en: Sidebar
et: Külgriba

en: Adding headers and footers
et: Päiste ja jaluste lisamine

en: Headers and footers added
et: Päised ja jalused lisatud

en: Added links to PDF content
et: Lisati lingid PDF sisusse

en: Updated metadata in PDF
et: Uuendati metaandmed PDF-is

en: Table of Contents:
et: Sisukord:

en: Default icons
et: Vaikimisi ikoonid

en: Send file to storage card instead of main memory by default
et: Vaikimisi saada fail põhimälu asemel mälukaardile

en: Confirm before deleting
et: Küsi enne kustutamist üle

en: Main window geometry
et: Peamise akna geomeetria

en: Notify when a new version is available
et: Teavita, kui uus versioon on saadaval

en: Use Roman numerals for series number
et: Kasuta sarjade järgarvudes rooma numbreid

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
et: Sordi loendit nime, populaarsuse või hinnangu järgi

en: Options for the LRF e-book viewer
et: LRF e-raamatu vaaturi suvandid

en: Formats that are viewed using the internal viewer
et: Formaadid, mis avatakse sisemise vaaturiga

en: Columns to be displayed in the book list
et: Veerud, mida raamatute loendis näidatakse

en: Automatically launch Content server on application startup
et: Programmi käivitumisel käivita Sisuserver automaatselt

en: Oldest news kept in database
et: Vanimad andmebaasis hoitavad uudised

en: Show system tray icon
et: Näita süsteemisalves ikooni

en: Upload downloaded news to device
et: Laadi allalaaditud uudised seadmesse

en: Delete news books from library after uploading to device
et: Pärast uudiste raamatute seadmesse üleslaadimist kustuta need kogust

en: Disable notifications from the system tray icon
et: Keela süsteemisalve ikooni teavitused

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
et: Vaikimisi tegevus, mida nupul "Saada seadmesse" klõpsates tehakse

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
et: Otsimisel näita ainult otsingutulemuste asemel kõiki raamatuid, tõstes tulemused esile. Järgmise vaste juurde minemiseks kasuta klahve N või F3.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
et: Laadi alla sotsiaal-metaandmed (sildid/hinnang/jne.)

en: Automatically download the cover, if available
et: Automaatselt laadi kaanepilt alla, kui on

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
et: Piira samaaegsete tööde suurimat arvu CPU-de arvule

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
et: Kasutajaliidese elementide laotus. Laial on Raamatu üksikasjade paneel akna parempoolses osas, kitsal on see alaosas.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
et: Näita Siltide sirvijas keskmist hinnangut kirje kohta

en: Disable UI animations
et: Keela kasutajaliidese animatsioonid

en: WARNING:
et: HOIATUS:

en: ERROR:
et: VIGA:

en: Show this confirmation again
et: Näita seda kinnitust uuesti

en: Restart needed
et: Taaskäivitamine vajalik

en: &Restart calibre now
et: Taaskäivita calibre kohe

en: All files
et: Kõik failid

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
et: Eralda juht-terminalist, kui on (ainult Linux)

en: Click "Show details" for more information.
et: Rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
et: Määratud on keskkonnamuutuja %s. Proovi see eemaldada.

en: Windows XP not supported
et: Windows XP-d ei toetata

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
et: calibre uuemad versioonid kui 2.0 ei tööta Windows XP-l. See tuleneb sellest, et calibre kasutatav graafikakomplekt (Qt 5) jookseb Windows XP-l tihti kokku. Soovitame kasutada <a href="%s">calibre 1.48</a>-t, mis töötab Windows XP-l hästi.

en: Books
et: Raamatud

en: EPUB books
et: EPUB-raamatud

en: Kindle books
et: Kindle'i raamatud

en: PDF books
et: PDF-raamatud

en: HTML books
et: HTML-raamatud

en: LIT books
et: LIT-raamatud

en: Text books
et: Tekstiraamatud

en: Comics
et: Koomiksid

en: Archives
et: Arhiivid

en: Wordprocessor files
et: Tekstitöötlusfailid

en: Add books
et: Lisa raamatuid

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
et: Lisa raamatuid calibre kogusse/seadmesse oma arvuti failidest

en: Add empty book (Book entry with no formats)
et: Lisa tühi raamat (Raamatu kirje ilma formaatideta)

en: Add from ISBN
et: Lisa ISBN-i järgi

en: Add files to selected book records
et: Lisa valitud raamatu(te) kirje(te)le faile

en: Add files to selected book records from clipboard
et: Lisa valitud raamatute kirjetesse lõikelaualt faile

en: Add an empty file to selected book records
et: Lisa valitud raamatu(te) kirje(te)le tühi fail

en: Control the adding of books
et: Muuda raamatute lisamise sätteid

en: No books selected
et: Ühtki raamatut pole valitud

en: Cannot add files as no books are selected
et: Ei saa faile lisada, sest ühtki raamatut pole valitud

en: No files in clipboard
et: Lõikelaual pole faile

en: No files have been copied to the clipboard
et: Ühtki faili pole lõikelauale kopeeritud

en: Are you sure?
et: Kas oled kindel?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
et: Kas oled kindel, et tahad sama kaanepildi panna kõigile %d raamatule?

en: Select book files
et: Raamatufailide valimine

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
et: Kas oled kindel, et tahad samad failid lisada kõigile %d raamatule? Kui raamatu formaat juba olemas on, siis see asendatakse.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
et[0]: Formaat {0} asendatakse raamatus {1}. Kas oled kindel?
et[1]: Formaadid {0} asendatakse raamatus {1}. Kas oled kindel?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
et: Kas oled kindel, et tahad sama tühja faili lisada kõigile %d raamatule? Kui raamatul on formaat juba olemas, siis see asendatakse.

en: Choose format of empty file
et: Vali tühja faili formaat

en: Choose archive file
et: Arhiivifaili valimine

en: Type of archive
et: Arhiivi tüüp

en: Select root folder
et: Juurkausta valimine

en: Cannot add
et: Ei saa lisada

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
et: Ei saa lisada raamatuid kaustast: %s, sest see sisaldab praegu avatud calibre kogu

en: Multi-file books?
et: Mitme failiga raamatud?

en: Duplicates found
et: Leiti koopiad

en: Adding
et: Lisamine

en: Creating book records from ISBNs
et: Raamatu kirjete loomine ISBN-ist

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
et: Sa oled raamatu <b>%s</b> peale lohistanud mõned failid. See lisab või asendab faile selles raamatus. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: Uploading books to device.
et: Raamatute üleslaadimine seadmesse.

en: Supported books
et: Toetatud raamatud

en: Select books
et: Raamatute valimine

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
et[0]: Leiti järgmine raamatu koopia.
et[1]: Leiti järgmised {} raamatu koopiat.

en: Merged some books
et: Ühendati mõned raamatud

en: Add to library
et: Lisa kogusse

en: No book selected
et: Ühtki raamatut pole valitud

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
et: Järgnevad raamatud on virtuaalsed ja neid ei saa calibre kogusse lisada:

en: No book files found
et: Ei leitud ühtki raamatufaili

en: Downloading books
et: Raamatute allalaadimine

en: Downloading books from device
et: Raamatute allalaadimine seadmest

en: Could not download files from the device
et: Ei saanud seadmest faile alla laadida

en: Could not download some files from the device
et: Ei saanud seadmest osa faile alla laadida

en: Could not download files
et: Ei saanud faile alla laadida

en: Add books to library
et: Lisa raamatuid kogusse

en: Add books to your calibre library from the connected device
et: Lisa raamatuid ühendatud seadmest oma calibre kogusse

en: Toolbars
et: Tööriistaribad

en: Keyboard shortcuts
et: Klaviatuuri otseteed

en: Merging user annotations into database
et: Kasutaja märkmete ühendamine andmebaasi

en: Fetch annotations (experimental)
et: Tõmba märkmeid (katsejärgus)

en: Not supported
et: Ei toetata

en: Fetching annotations is not supported for this device
et: Märkmete tõmbamine pole selle seadme puhul toetatud

en: Use library only
et: Kasuta ainult kogu

en: User annotations generated from main library only
et: Ainult peamisest kogust loodud kasutaja märkmed

en: No books selected to fetch annotations from
et: Pole valitud ühtki raamatut, kust märkmeid tõmmata

en: Some errors
et: Mõned vead

en: Author mapper
et: Autorite vastendaja

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
et[0]: Autorite vastendamine ühe raamatu jaoks kogus
et[1]: Autorite vastendamine {} raamatu jaoks kogus

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
et[0]: Muudatused rakendatakse <b>valitud raamatule</b>
et[1]: Muudatused rakendatakse <b>{} valitud raamatule</b>

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
et[0]: Muudatused rakendatakse <b>ühele raamatule kogus</b>
et[1]: Muudatused rakendatakse <b>{} raamatule kogus</b>

en: Browse annotations
et: Sirvi märkmeid

en: Create catalog
et: Loo kataloog

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
et: Loo oma calibre kogus olevatest raamatutest erinevates formaatides kataloog

en: No books selected for catalog generation
et: Kataloogi loomiseks pole ühtki raamatut valitud

en: Catalog generation complete, with warnings.
et: Kataloogi loomine valmis, hoiatustega.

en: Catalog generated.
et: Kataloog loodud.

en: No library found
et: Ühtki kogu ei leitud

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
et: Kohast %s ei leitud ühtki olemasolevat calibre kogu. Kui kogu oli teisaldatud, vali allpool selle uus asukoht. Vastasel juhul calibre unustab selle kogu.

en: New location of this library:
et: Selle kogu uus asukoht:

en: Library moved
et: Kogu teisaldatud

en: Forget library
et: Unusta kogu

en: New library location
et: Uus kogu asukoht

en: No existing calibre library found at %s
et: Kohast %s ei leitud ühtki olemasolevat calibre kogu

en: Queue &all books for backup
et: Lisa kõik raamatud varundamise järjekorda

en: Backup status
et: Varundamise olek

en: none
et: pole

en: Choose library
et: Kogu valimine

en: Choose calibre library to work with
et: Vali calibre kogu, millega töötada

en: Export/import all calibre data
et: Ekspordi/impordi kõik calibre andmed

en: Pick a random book
et: Vali juhuslik raamat

en: Quick switch
et: Kiirlülitu

en: Rename library
et: Nimeta kogu ümber

en: Remove library
et: Eemalda kogu

en: Library maintenance
et: Kogu hooldus

en: Library metadata backup status
et: Kogu metaandmete varundamise olek

en: Check library
et: Kontrolli kogu

en: Restore database
et: Taasta andmebaas

en: Cannot export/import
et: Ei saa eksportida/importida

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
et: Sa kasutad calibre portatiivset versiooni, kõik calibre andmed juba on calibre portatiivse versiooni kaustas. Eksportimine/importimine on keelatud.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
et: Ei saa andmeid eksportida/importida, kuni on pooleliolevaid töid.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
et[0]: {0} [{1} raamat]
et[1]: {0} [{1} raamatut]

en: Switch to: %s
et: Lülitu kogule: %s

en: Rename: %s
et: Muuda kogu nime: %s

en: Remove: %s
et: Eemalda: %s

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
et: Vali kogule <b>%s</b> uus nimi.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
et: Pane tähele, et tegeliku kogu kausta nimi muudetakse.

en: Already exists
et: Juba olemas

en: The folder %s already exists. Delete it first.
et: Kaust %s on juba olemas. Kustuta see esmalt.

en: Too long
et: Liiga pikk

en: Not found
et: Ei leitud

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
et: Ei saa nime muuta, sest kohast %s ei leitud ühtki kogu. Proovi esmalt sellele kogule lülituda, seejärel lülitu tagasi ja proovi ümbernimetamist uuesti.

en: Rename failed
et: Ümbernimetamine ebaõnnestus

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
et: Kohas %s oleva kogu ümbernimetamine ebaõnnestus. Selle levinuim põhjus on, et kogu on mõnes muus programmis avatud.

en: Library removed
et: Kogu eemaldati

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
et: Kogu %s on nüüd calibrest eemaldatud. Sinu arvutisse jäid failid alles; kui tahad need kustutada, pead seda tegema käsitsi.

en: &OK
et: OK

en: &Undo
et: Võta tagasi

en: Backup metadata
et: Varunda metaandmed

en: Success
et: Edu

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: Starting library scan, this may take a while
et: Kogu skannimise alustamine, see võib aega võtta

en: No problems found
et: Probleeme ei leitud

en: Finished
et: Valmis

en: Not allowed
et: Pole lubatud

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
et: Kogusid ei saa muuta, kui kasutad keskkonnamuutujat CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
et: Ei saa kogusid muuta, kui on pooleliolevaid töid.

en: Convert books
et: Teisenda raamatuid

en: Convert books between different e-book formats
et: Teisenda raamatuid erinevate e-raamatu formaatide vahel

en: Convert individually
et: Teisenda üksikult

en: Bulk convert
et: Massteisenda

en: Create a catalog of the books in your calibre library
et: Loo oma calibre kogus olevatest raamatutest kataloog

en: Cannot convert
et: Ei saa teisendada

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
et[0]: Raamatu teisendamise alustamine
et[1]: {} raamatu teisendamise alustamine

en: Book deleted
et: Raamat kustutatud

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
et: Raamat, mida üritasid teisendada, on calibre kogust kustutatud.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
et: Väljundfail on tühi, arvatavasti teisendamisprotsess jooksis kokku

en: completed
et: valmis

en: Different custom columns
et: Erinevad kohandatud veerud

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
et: Kohandatud veerud kogus <i>{0}</i> erinevad kogus <i>{1}</i> olevatest kohandatud veergudest. Selle tulemusena võib osa metaandmetest kopeerimata jääda.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
et: Järgnevad veerud ei ühildu - neil on sama nimi, kuid erinevad andmetüübid. Neid eiratakse:

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
et: Järgnevad veerud puuduvad kogus <i>{0}</i>. Sa saad valida need allpool automaatselt lisada.

en: Add to the %s library
et: Lisa kogusse %s

en: This warning is only shown once per library, per session
et: Seda hoiatust näidatakse ainult korra kogu kohta, seansi jooksul

en: %(title)s by %(author)s
et: %(title)s autori(te)lt %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
et: Sordi kogud tähestikuliselt

en: Library &path:
et: Kogu rada:

en: Browse for library
et: Otsi kogu

en: &Copy
et: Kopeeri

en: Copy to the specified library
et: Kopeeri määratud kogusse

en: &Move
et: Liiguta

en: Copy to the specified library and delete from the current library
et: Kopeeri määratud kogusse ja kustuta praegusest kogust

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
et: Sama pealkirja, autoriga ja keelega raamatud on juba kogus %s olemas. Vali raamatud, mille tahad ikkagi kopeerida.

en: Duplicate books
et: Raamatute koopiad

en: Select &all
et: Vali kõiik

en: Select &none
et: Tühista valik

en: &Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: Copy to library
et: Kopeeri kogusse

en: Copy selected books to the specified library
et: Kopeeri valitud raamatud määratud kogusse

en: Choose library...
et: Vali kogu...

en: (delete after copy)
et: (pärast kopeerimist kustuta)

en: Cannot copy
et: Ei saa kopeerida

en: Cannot copy to current library.
et: Ei saa praegusesse kogusse kopeerida.

en: No library
et: Kogu puudub

en: No library found at %s
et: Ei leitud ühtki kogu kohast %s

en: Copying to
et: Kopeerimine kohta

en: Moving to
et: Teisaldamine kohta

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
et: Kopeerimise protsess katkestati. {} raamatut kopeeriti.

en: No books were deleted from this library.
et: Sellest kogust ei kustutatud ühtki raamatut.

en: Canceled
et: Tühistatud

en: Could not copy books:
et: Ei saanud kopeerida raamatuid:

en: Moved the book to {loc}
et: Raamat teisaldati kohta {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
et: {num} raamatut teisaldati kohta {loc}

en: Copied the book to {loc}
et: Raamat kopeeriti kohta {loc}

en: Copied {num} books to {loc}
et: {num} raamatut kopeeriti kohta {loc}

en: Auto merged
et: Automaatselt ühendatud

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
et: Kopeerimine: {0} ebaõnnestus, veaga:
    {1}

en: Failed to copy some books
et: Osa raamatute kopeerimine ebaõnnestus

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
et[0]: Raamatu kopeerimine ebaõnnestus, üksikasjade saamiseks vaata allapoole
et[1]: {} raamatu kopeerimine ebaõnnestus, üksikasjade saamiseks vaata allapoole

en: Failed to copy books
et: Raamatute kopeerimine ebaõnnestus

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
et: Teisi kogusid ei saa kasutada, kuni kasutad keskkonnamuutujat CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: Deleting...
et: Kustutamine...

en: Deleted
et: Kustutati

en: Failed to delete
et: Kustutamine ebaõnnestus

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
et: Mõne raamatu kustutamine ebaõnnestus, üksikasjade nägemiseks klõpsa nupul "Näita üksikasju".

en: Delete books
et: Kustuta raamatud

en: Remove books
et: Eemalda raamatud

en: Remove selected books
et: Eemalda valitud raamatud

en: Remove all formats from selected books, except...
et: Eemalda valitud raamatutest kõik formaadid peale...

en: Remove all formats from selected books
et: Eemalda valitud raamatutest kõik formaadid

en: Remove covers from selected books
et: Eemalda valitud raamatutest kaanepildid

en: Remove matching books from device
et: Eemalda seadmest vastavad raamatud

en: Cannot delete
et: Ei saa kustutada

en: Choose formats to be deleted
et: Vali formaadid, mis kustutada

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
et: Vali formaadid, mida <b>ei</b> kustutata.<p>Pane tähele, et see ei kustuta raamatust kunagi kõiki formaate.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
et: Sinu kogust <b>kustutatakse</b> valitud raamatute <b>kõik formaadid</b>.<br>Raamatu metaandmeid ei kustutata. Kas oled kindel?

en: Cannot delete books
et: Ei saa raamatuid kustutada

en: No device is connected
et: Ühtki seadet pole ühendatud

en: Main memory
et: Põhimälu

en: Storage card A
et: Mälukaart A

en: Storage card B
et: Mälukaart B

en: No books to delete
et: Pole raamatuid, mida kustutada

en: None of the selected books are on the device
et: Ükski valitud raamatutest ei ole seadmes

en: Deleting books from device.
et: Raamatute seadmest kustutamine.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
et: Mõned valitud raamatud asuvad ühendatud seadmes. <b>Kust kohast</b> tahad valitud failid kustutada?

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
et[0]: Valitud raamat <b>kustutatakse jäädavalt</b> sinu seadmest. Kas oled kindel?
et[1]: Valitud {} raamatut <b>kustutatakse jäädavalt</b> sinu seadmest. Kas oled kindel?

en: Start wireless device connection
et: Käivita juhtmevaba seadme ühendus

en: Stop wireless device connection
et: Peata juhtmevaba seadme ühendus

en: Connect to folder
et: Ühenda kaustaga

en: Start Content server
et: Käivita Sisuserver

en: Start/stop Content server
et: Käivita/peata Sisuserver

en: Stop Content server
et: Peata Sisuserver

en: Email to
et: Saada meiliga

en: Email to and delete from library
et: Saada meiliga ja kustuta kogust

en: (delete from library)
et: (kustuta kogust)

en: Select recipients
et: Vali saajad

en: Email to selected recipients...
et: Saada meiliga valitud saajatele...

en: Setup email based sharing of books
et: Seadista e-posti kaudu raamatute jagamist

en: Send to device
et: Saada seadmesse

en: Connect/share
et: Ühenda/jaga

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
et: Jaga raamatuid veebiserverit või e-kirja kasutades. Ühendu eriseadmetega jne.

en: Stopping
et: Peatamine

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
et: Serveri peatamine, see võib kuni minuti aega võtta, palun oota...

en: Disable autostart
et: Keela automaatkäivitus

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
et: Kas tahad, et juhtmevaba seadme ühendused käivitatakse calibre käivitumisel automaatselt?

en: Still looking for IP addresses
et: Ikka veel IP-aadressite otsimine

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
et: Palju IP-aadresseid. Vaata Käivita/Peata dialoogi.

en: Manage collections
et: Halda kogumikke

en: Manage the collections on this device
et: Halda sellel seadmel olevaid kogumikke

en: In library view
et: Kogu vaates

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
et: Kollektsioone saab muuta ainult seadmes olevaid raamatuid näidates. Kõigepealt lülitu seadme vaatesse, klõpsates tööriistaribal vastavale nupule.

en: Change the title/author/cover etc. of books
et: Muuda raamatute pealkirja/autorit/kaanepilti jms

en: Edit metadata
et: Muuda metaandmeid

en: Edit metadata individually
et: Muuda metaandmeid ükshaaval

en: Edit metadata in bulk
et: Muuda metaandmeid massiliselt

en: Download metadata and covers
et: Laadi alla metaandmed ja kaanepildid

en: Merge into first selected book - delete others
et: Ühenda esimeseks valitud raamatuks - kustuta teised

en: Merge into first selected book - keep others
et: Ühenda esimeseks valitud raamatuks - säilita teised

en: Merge only formats into first selected book - delete others
et: Ühenda ainult formaadid esimeseks valitud raamatuks - kustuta teised

en: Copy metadata
et: Kopeeri metaandmed

en: Paste metadata
et: Kleebi metaandmed

en: Merge book records
et: Ühenda raamatute kirjed

en: Cannot copy metadata
et: Ei saa metaandmeid kopeerida

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
et: Valitud on mitu raamatut, kopeerida saab ainult ühest raamatust korraga.

en: Cannot paste metadata
et: Ei saa metaandmeid kleepida

en: No copied metadata available
et: Kopeeritud metaandmeid pole saadaval

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
et: Sa oled kleepimas metaandmeid <b>mitmesse raamatusse</b> ({num_of_books}). Kas oled kindel, et tahad seda teha?

en: Cannot download metadata
et: Ei saa metaandmeid alla laadida

en: Failed to download metadata
et: Metaandmete allalaadimine ebaõnnestus

en: Download failed
et: Allalaadimine ebaõnnestus

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
et[0]: Valitud raamatu jaoks metaandmete või kaanepildi allalaadimine ebaõnnestus.
et[1]: Kõigi {} raamatu jaoks metaandmete või kaanepildi allalaadimine ebaõnnestus.

en: Metadata download completed
et: Metaandmete allalaadimine valmis

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
et[0]: Valitud raamatu metaandmete allalaadimine sai valmis.
et[1]: <b>{} raamatu</b> metaandmete allalaadimine sai valmis.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
et: Kas jätkata sinu kogus metaandmete uuendamisega?

en: Download log
et: Allalaadimise logi

en: Metadata download complete
et: Metaandmete allalaadimine valmis

en: Revie&w downloaded metadata
et: Vaata allalaaditud metaandmed üle

en: Some books changed
et: Mõned raamatud muutunud

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
et: Osade sinu kogu raamatute metaandmed on pärast allalaadimise alustamist muutunud. Kui jätkad, siis võidakse mõned need muudatused üle kirjutada. Klõpsa "Näita üksikasju", et näha muutunud raamatute loendit. Kas tahad jätkata?

en: Review downloaded metadata
et: Vaata allalaaditud metaandmed üle

en: Discard downloaded metadata for this book
et: Hülga allalaaditud metaandmed selle raamatu jaoks

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
et: Kasuta allalaaditud metaandmeid kõigi järelejäänud raamatute jaoks

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
et: Hülga allalaaditud metaandmed kõigi järelejäänud raamatute jaoks

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
et: Allalaaditud metaandmed on vasakul ja esialgsed metaandmed on paremal. Kui allalaaditud väärtus on tühi või tundmatu, kasutatakse esialgset väärtust.

en: Cannot edit metadata
et: Ei saa metaandmeid muuta

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
et: Sa oled ühendamas väga paljusid ({}) raamatuid. Kas oled <b>kindel</b>, et tahad jätkata?

en: Cannot merge books
et: Ei saa raamatuid ühendada

en: At least two books must be selected for merging
et: Ühendamiseks peab olema valitud vähemalt kaks raamatut

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
et: Valitud raamatute formaadid ja metaandmed lisatakse <b>esimesse valitud raamatusse</b> (%s).<br> Teist ja järgmisi valitud raamatuid ei kustutata ega muudeta.<br><br>Palun kinnita, et tahad jätkata.

en: Applying changed metadata
et: Muudetud metaandmete salvestamine

en: Some failures
et: Mõned ebaõnnestumised

en: Format file missing
et: Formaadifail puudub

en: Could not read metadata
et: Ei saanud metaandmeid lugeda

en: Could not read metadata from %s format
et: Ei saanud %s-formaadist metaandmeid lugeda

en: Could not read cover
et: Ei saanud kaanepilti lugeda

en: Could not read cover from %s format
et: Ei saanud %s-formaadist kaanepilti lugeda

en: Embed metadata
et: Manusta metaandmed

en: Embed metadata into book files
et: Manusta metaandmed raamatufailidesse

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
et: Manusta metaandmed valitud raamatute kindla formaadi failidesse...

en: Cannot embed
et: Ei saa manustada

en: Choose formats to be updated
et: Vali formaadid, mida uuendada

en: &Stop
et: Peata

en: Embedding updated metadata into book files...
et: Uuendatud metaandmete manustamine raamatufailidesse...

en: Embedding metadata...
et: Metaandmete manustamine...

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
et[0]: Manustati metaandmed ühes raamatus
et[1]: Manustati metaandmed {} raamatus

en: Failed for some files
et: Mõne faili puhul ebaõnnestus

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
et: Osadesse raamatufailidesse metaandmete manustamine ebaõnnestus. Üksikasjade nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Show the &failed books in the main book list
et: Näita peamises raamatute loendis ebaõnnestunud raamatuid

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
et: Laadi alla uudiseid erinevatelt veebisaitidelt üle kogu maa e-raamatu kujul

en: Fetch news
et: Tõmba uudiseid

en: Fetching news from
et: Uudiste tõmbamine saidilt

en:  fetched.
et:  tõmmatud.

en: Help
et: Abi

en: Invalid name
et: Vigane nimi

en: Show {}
et: Kuva {}

en: Hide {}
et: Peida {}

en: Mark books
et: Märgi raamatuid

en: Temporarily mark books for easy access
et: Ajutiselt märgi raamatuid lihtsa ligipääsu jaoks

en: Toggle mark for selected books
et: Lülita valitud raamatute märgistamist

en: Show marked books
et: Näita märgitud raamatuid

en: Clear all marked books
et: Eemalda kõigilt raamatutelt märgistus

en: Mark all books by selected author(s)
et: Märgi kõik valitud autori(te) raamatud

en: Mark all books in the selected series
et: Märgi kõik valitud sarja raamatud

en: Clear all books by selected author(s)
et: Eemalda valitud autori(te) kõigilt raamatutelt märgistus

en: Clear all books in the selected series
et: Eemalda valitud sarjade kõigilt raamatutelt märgistus

en: Show marked book
et: Näita märgitud raamatut

en: Cannot mark
et: Ei saa märkida

en: Match this book to a book in the library
et: Vastenda see raamat kogus olevaga

en: Match books
et: Vastenda raamatuid

en: You must select one book
et: Sa pead valima ühe raamatu

en: Move to next match
et: Mine järgmisele vastele

en: Move to next highlighted match
et: Liigu järgmisele esiletõstetud vastele

en: Move to previous item
et: Mine eelmisele üksusele

en: Move to previous highlighted item
et: Liigu eelmisele esiletõstetud üksusele

en: Open the folder containing the current book's files
et: Ava valitud raamatu faile sisaldav kaust

en: Plugin updater
et: Pluginate uuendaja

en: Update any plugins you have installed in calibre
et: Uuenda calibresse installitud pluginaid

en: Polish book
et: Raamatu viimistlemine

en: Polish %d books
et: %d raamatu viimistlemine

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
et: <h3>Raamatute viimistlemisest</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
et: <h3>Kaunista kirjavahemärgid</h3>%s

en: <h3>Book jacket</h3>%s
et: <h3>Raamatuümbris</h3>%s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
et: <h3>Eemalda raamatuümbris</h3>%s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
et: <h3>Eemalda kasutamata CSS-reeglid</h3>%s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
et: <h3>Tihenda pildid kadudeta</h3>%s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
et: <h3>Uuenda raamatu sisemust</h3>%s

en: Select actions to perform:
et: Vali, mis tegevused teostada:

en: &Embed all referenced fonts
et: Manusta kõik viidatud fondid

en: Smarten &punctuation
et: Kaunista kirjavahemärgid

en: Update &metadata in the book files
et: Uuenda metaandmed raamatufailides

en: Update the &cover in the book files
et: Uuenda kaanepilt raamatufailides

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
et: Lisa/asenda metaandmed "raamatuümbrise" lehena

en: &Remove a previously inserted book jacket
et: Eemalda eelnevalt sisestatud raamatuümbris

en: Remove &unused CSS rules from the book
et: Eemalda raamatust kasutamata CSS-reeglid

en: Losslessly &compress images
et: Tihenda pildid kadudeta

en: &Upgrade book internals
et: Uuenda raamatu sisemust

en: About
et: Teave

en: Show &report
et: Näita raportit

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
et: Pärast viimistlemise valmis saamist näita raportit kõigist tehtud tegevustest

en: &Save settings
et: Salvesta sätted

en: &Load settings
et: Laadi sätted

en: No actions selected
et: Ühtki tegevust pole valitud

en: You must select at least one action before saving
et: Enne salvestamist pead valima vähemalt ühe tegevuse

en: Choose name
et: Nime valimine

en: Choose a name for these settings
et: Vali nendele sätetele nimi

en: Remove saved settings
et: Eemalda salvestatud sätted

en: Must update metadata
et: Vaja uuendada metaandmeid

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
et: Sa oled valinud sätte metaandmete lisamiseks "raamatu ümbrisena". Selle valiku töötamiseks pead valima ka metaandmete uuendamise raamatufailides. Kas tahad selle valida?

en: Add or remove jacket?
et: Lisa või eemalda ümbris?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
et: Sa oled valinud metaandmete ümbrise nii lisamise kui eemaldamise. Selle tulemusena ei saa lõplikus raamatus ümbrist olema. Kas sa seda tahadki?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
et: Sa pead valima vähemalt ühe tegevuse või klõpsa Loobu.

en: Queueing books for polishing
et: Raamatute lisamine viimistlemise järjekorda

en: Polish %s
et: Viimistle %s

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
et: Viimistle raamatut %(nums)s/%(tot)s (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
et: Raamatu %(nums)s/%(tot)s järjekorda lisamine (%(title)s)

en: View full &log
et: Näita täielikku logi

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
et[0]: Eira järelejäänud raportit
et[1]: Eira järelejäänud {} raportit

en: Polishing of %s
et: Viimistlemine: %s

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
et[0]: Originaalfail salvestati kui %s.
et[1]: Originaalfailid salvestati kui %s.

en:  and
et:  ja

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
et: Kui sa viimistled uuesti, teostatakse viimistlemine originaalide peal.

en: Polish books
et: Viimistle raamatuid

en: Apply the shine of perfection to your books
et: Kata oma raamatud täiuslikkuse säraga

en: Cannot polish
et: Ei saa viimistleda

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
et: Ühel viimistlevatest raamatutest on {0}-formaat. Viimistlemise protsess hakkab seda formaati kasutama allikana ja kirjutab üle kõik olemasolevad {1}-formaadid. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: Ask for this confirmation again
et: Küsi seda kinnitust uueati

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
et: Viimistlemist toetavad ainult formaatides %s olevad raamatud. Enne viimistlemist teisenda ühte formaati nendest.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
et[0]: Alusta raamatu viimistlemist
et[1]: Alusta {} raamatu viimistlemist

en:  completed
et:  valmis

en: Configure calibre
et: Seadista calibret

en: Change calibre behavior
et: Muuda calibre käitumist

en: Get plugins to enhance calibre
et: Tõmba calibre täiustamiseks pluginaid

en: Restart in debug mode
et: Taaskäivita silumisrežiimis

en: Sections
et: Sektsioonid

en: Cannot configure while there are running jobs.
et: Ei saa seadistada, kui on pooleliolevaid töid.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
et: Ei saa enne calibre taaskäivitamist seadistada.

en: Select a random book from your calibre library
et: Vali oma calibre kogust juhuslik raamat

en: Restart
et: Taaskäivita

en: Save to disk
et: Salvesta kettale

en: Export e-book files from the calibre library
et: Ekspordi e-raamatute failid oma calibre kogust

en: Save only %s format to disk
et: Salvesta ainult %s-formaat kettale

en: Save single format to disk...
et: Salvesta üksik formaat kettale...

en: Cannot save to disk
et: Ei saa kettale salvestada

en: Choose format to save to disk
et: Vali kettale salvestatav formaat

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
et: Sa üritad salvestada faile calibre kogusse. See võib probleeme tekitada. "Salvesta kettale" on mõeldud failide eksportimiseks calibre kogust mujale.

en: Book details
et: Raamatu üksikasjad

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
et: Näita praeguse raamatu üksikasjalikke metaandmeid eraldi aknas

en: No detailed info available
et: Üksikasjalikke andmeid pole saadaval

en: No detailed information is available for books on the device.
et: Seadmel olevate raamatute kohta pole üksikasjalikke andmeid saadaval.

en: Quickview
et: Kiirvaade

en: Toggle Quickview
et: Lülita Kiirvaadet

en: Focus to Quickview
et: Fookusta Kiirvaade

en: Move the focus to the Quickview panel/window
et: Suuna fookus Kiirvaate paneelile/aknasse

en: Focus from Quickview to the book list
et: Fookusta Kiirvaatelt raamatute loendile

en: Move the focus from Quickview to the book list
et: Suuna fookus Kiirvaatelt raamatute loendile

en: Refresh Quickview
et: Värskenda Kiirvaadet

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
et: Värskenda Kiirvaate paneelil näidatavat teavet

en: Search from Quickview
et: Otsi Kiirvaatest

en: Search for the currently selected Quickview item
et: Otsi praegu valitud Kiirvaate kirjet

en: No quickview available
et: Kiirvaadet pole saadaval

en: Quickview is not available for books on the device.
et: Kiirvaade ei ole seadmel olevate raamatute jaoks saadaval.

en: Template tester
et: Malli tester

en: Enter a template to test using data from the selected book
et: Sisesta mall, mida testida valitud raamatust saadud andmeid kasutades

en: No template tester available
et: Malli tester pole saadaval

en: Template tester is not available for books on the device.
et: Malli tester pole seadmel olevate raamatute jaoks saadaval.

en: Show books similar to the current book
et: Näita praeguse raamatuga sarnaseid raamatuid

en: Similar books
et: Sarnased raamatud

en: Books by same author
et: Raamatud samalt autorilt

en: Books in this series
et: Raamatud selles sarjas

en: Books by this publisher
et: Raamatud sellelt kirjastajalt

en: Books with the same tags
et: Raamatud samade siltidega

en: Sort by
et: Sortimisalus

en: Re-apply the current sort
et: Rakenda praegune sortimine uuesti

en: Get books
et: Hangi raamatuid

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
et: Otsi kümnetest interneti-raamatupoodidest odavamaid e-raamatuid

en: Search for e-books
et: Otsi e-raamatuid

en: this author
et: selle autori raamatuid

en: this title
et: selle pealkirjaga raamatuid

en: this book
et: seda raamatut

en: Search for %s
et: Otsi %s

en: Stores
et: Poed

en: Choose stores
et: Poodide valimine

en: Cannot search
et: Ei saa otsida

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
et: Sisseehitatud otsinguga võid kergesti leida, millises poes sinu otsitud raamatut müüakse ja millise hinnaga. Näed ka DRM-olekut ja muud kasulikku teavet.

en: Show this message again
et: Näita seda teadet uuesti

en: About Get books
et: Teave funktsiooni 'Hangi raamatuid' kohta

en: Tag mapper
et: Siltide vastendaja

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
et[0]: Siltide vastendamine ühe raamatu jaoks kogus
et[1]: Siltide vastendamine {} raamatu jaoks kogus

en: Choose format to edit
et: Muudetava formaadi valimine

en: Choose which format you want to edit:
et: Vali, millist formaati tahad muuta:

en: &All formats
et: Kõik formaadid

en: Edit ToC
et: Muuda sisukorda

en: Cannot edit ToC
et: Ei saa sisukorda muuta

en: Editing Table of Contents is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
et: Sisukorra muutmist toetavad ainult formaatides %s olevad raamatud. Enne viimistlemist teisenda ühte formaati nendest.

en: Always ask when more than one format is available
et: Küsi alati, kui saadaval on rohkem kui üks formaat

en: Edit book
et: Muuda raamatut

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
et: Muuda EPUB- või AZW-formadis raamatuid

en: Cannot Edit book
et: Ei saa raamatut muuta

en: Cannot edit book
et: Ei saa raamatut muuta

en: Editing of books on the device is not supported
et: Seadmel olevaid raamatuid ei saa muuta

en: No editable formats
et: Muudetavaid formaate pole

en: File missing
et: Fail puudub

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
et: Formaat %s puudub calibre kogust. Sa peaksid käivitama kogu halduse.

en: Unpack book
et: Paki raamat lahti

en: Choose the format to unpack:
et: Vali formaat, mis lahti pakkida:

en: &Preview book
et: Raamatu eelvaade

en: &Cancel
et: Loobu

en: Preview the result of your changes
et: Vaata oma tehtud muudatuste tulemuse eelvaadet

en: Abort without saving any changes
et: Katkesta ilma muudatusi salvestamata

en: Save your changes and update the book in the calibre library
et: Salvesta tehtud muudatused ja uuenda raamat calibre kogus

en: Failed to unpack
et: Lahtipakkimine ebaõnnestus

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
et: Paki lahti EPUB-, AZW3-, HTMLZ-formaatides raamatud nende üksikuteks komponentideks

en: Cannot unpack book
et: Ei saa raamatut lahti pakkida

en: Read books
et: Loe raamatuid

en: View
et: Loe

en: View specific format
et: Loe kindlat formaati

en: View with calibre E-book viewer
et: Loe calibre e-raamatute vaaturiga

en: Read a random book
et: Loe juhuslikku raamatut

en: Clear recently viewed list
et: Tühjenda viimati loetud raamatute loend

en: Continue reading previous book
et: Jätka eelneva raamatu lugemist

en: Continue reading the last opened book
et: Jätka viimati avatud raamatu lugemist

en: No associated program
et: Seostatud programmi pole

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
et: Windows proovib avada faili %s calibre endaga, mille tulemusena tekib sinu calibre kogusse duplikaat. Sa peaksid installima mõne programmi, mis suudab seda failiformaati avada, ja käskima Windowsil selle failitüübi avamiseks kasutada seda programmi.

en: Format unavailable
et: Formaat pole saadaval

en: Selected books have no formats
et: Valitud raamatul pole formaate

en: Choose the format to view
et: Lugema hakatava formaadi valimine

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
et: Kõik valitud raamatud ei olnud %s-formaadis saadaval. Sa peaksid need esmalt teisendama.

en: Multiple books selected
et: Mitu raamatut valitud

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
et: Sa oled avamas %d raamatut. Liiga paljude raamatute samaaegne avamine võib olla aeglane ja su arvuti jõudlust negatiivselt mõjutada. Kui protsess on käivitatud, ei saa seda enne valmis saamist peatada. Kas soovid jätkata?

en: Cannot open folder
et: Ei saa kausta avada

en: This book no longer exists in your library
et: Seda raamatut sinu kogus enam pole

en: %s has no available formats.
et: Raamatul %s pole ühtki formaati.

en: Virtual library
et: Virtuaalne kogu

en: Cannot add books
et: Ei saa raamatuid lisada

en: The path %s does not exist
et: Rada %s pole olemas

en: You do not have permission to read %s
et: Sul pole õigust kohta %s lugeda

en: You do not have permission to read any of the selected files
et: Sul pole õigust lugeda ühtegi valitud faili

en: Adding books...
et: Raamatute lisamine...

en: Scanning for files...
et: Failide skannimine...

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
et[0]: Sul pole õigust valitud faili lugeda.
et[1]: Sul pole õigust valitud faile lugeda.

en: Could not add %s as you do not have permission to read the file
et: Ei saanud lisada faili %s, sest sul pole selle faili lugemise õigusi

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
et: Ei saanud ühtki raamatut lisada, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Could not add
et: Ei saanud lisada

en: No e-book files were found in %s
et: Kaustast %s ei leitud ühtki e-raamatu faili

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
et[0]: Metaandmete lugemine ja kogusse lisamine (üks raamat)...
et[1]: Metaandmete lugemine ja kogusse lisamine ({} raamatut)...

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
et: Mõne raamatu lisamine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Critical failure
et: Kriitiline viga

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
et: Metaandmete lugemise tööprotsess jooksis mõne faili töötlemisel kokku. Raamatute lisamine on katkestatud. Probleemi põhjustanud failide nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
et[0]: Ei suutnud metaandmeid lugeda failist:
et[1]: Ei suutnud metaandmeid lugeda failidest:

en: With error:
et: Veaga:

en: Failed to merge the book:
et: Ei suutnud ühendada raamatut:

en: Failed to add the book:
et: Ei suutnud lisada raamatut:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
et: Ei suutnud lisada faili {0} raamatusse: {1}

en: Adding duplicates
et: Koopiate lisamine

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
et: Mõne faili lisamisel oli probleeme, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
et: Ei saanud ühtki raamatut lisada, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Errors while adding
et: Vead lisamisel

en: Ignore
et: Eira

en: Add
et: Lisa

en: starts with
et: algab sõnega

en: does not start with
et: ei alga sõnega

en: ends with
et: lõppeb sõnega

en: does not end with
et: ei lõppe sõnega

en: matches glob pattern
et: vastab glob mustrile

en: does not match glob pattern
et: ei vasta glob mustrile

en: matches regex pattern
et: vastab regulaaravaldise mustrile

en: does not match regex pattern
et: ei vasta regulaaravaldise mustrile

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
et: Allpool loo reegel, mida saab kasutada failide lisamiseks või eiramiseks

en: the file, if the filename
et: fail(i), kui failinimi

en: You must provide a value for the filename to match
et: Sa pead sisestama väärtuse, millega failinime vastendada

en: A comma separated list of tags
et: Komaeraldusega siltide loend

en: Matching is case-insensitive
et: Vastendamine ei ole tõstutundlik

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
et: Tõstutundetu failinime muster, näiteks: {0} või {1}

en: A regular expression
et: Regulaaravaldis

en: %s is not a valid glob expression
et: %s ei ole kehtiv glob avaldis

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
et: <b>{action}</b> fail(i), kui failinimi <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: Test filename filter rules
et: Failinime filtri reeglite testimine

en: Enter a filename to test:
et: Sisesta failinimi, mida testida:

en: Enter filename and click the "Test" button
et: Sisesta failinimi ja klõpsa nuppu "Testi"

en: The filename %s did not match any rules
et: Failinimi %s ei vastanud ühelegi reeglile

en: The filename {0} will be {1}
et: Failinimi {0} saab olema {1}

en: Edit file filter rules
et: Faili filtri reeglite muutmine

en: Change
et: Muuda

en: Lower-case
et: Väiketähesta

en: Upper-case
et: Suurtähesta

en: is one of
et: on üks neist

en: is not one of
et: ei ole üks neist

en: contains
et: sisaldab

en: the author, if the author name
et: autorit, kui autori nimi

en: with the name:
et: nimega:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
et: <b>{action}</b> autori nimi, kui see <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: to the name
et: nimeks

en: Enter an author name to test:
et: Sisesta autori nimi, mida testida:

en: Enter author and click the "Test" button
et: Sisesta autor ja klõpsa nupul "Testi"

en: Added a book automatically from {src}
et: Automaatselt lisati raamat kohast {src}

en: Added {num} books automatically from {src}
et: Automaatselt lisati {num} raamatut kohast {src}

en: Donate
et: Anneta

en: Edit
et: Muuda

en: Copy
et: Kopeeri

en: Paste
et: Kleebi

en: Select all
et: Vali kõik

en: Search the internet for the author {}
et: Otsi autorit {} internetist

en: Search the internet for this book
et: Otsi seda raamatut internetist

en: Manage %s
et: Halda: %s

en: Find %s in the Tag browser
et: Leia %s Siltide sirvijas

en: Search calibre for %s
et: Otsi calibrest: %s

en: in category %s
et: kategoorias %s

en: in grouped search %s
et: grupeeritud otsingus %s

en: Search calibre for {val} in category {name}
et: Otsi calibres: {val} kategoorias {name}

en: Delete the %s format
et: Kustuta %s-formaat

en: Save the %s format to disk
et: Salvesta %s-formaat kettale

en: Restore the %s format
et: Taasta %s-formaat

en: Compare to the %s format
et: Võrdle formaadiga %s

en: Open %s with...
et: Ava %s programmiga...

en: Add other application for %s files...
et: Lisa %s-failide avamiseks muu programm...

en: Edit Open with applications...
et: Muuda programme, millega avada...

en: Path to file
et: Rada failini

en: The text: {}
et: Tekst: {}

en: &Author link
et: Autori link

en: Remove %s from this book
et: Eemalda sellest raamatust %s

en: The location of the book
et: Raamatu asukoht

en: &Identifier
et: Identifikaator

en: All book details
et: Kõik raamatu üksikasjad

en: Selected text
et: Valitud tekst

en: Search
et: Otsi

en: Copy link location
et: Kopeeri lingi aadress

en: Open the Edit metadata window
et: Ava metaandmete muutmise aken

en: Open cover with...
et: Ava kaanepilt programmiga...

en: Add another application to open cover with...
et: Lisa muu programm, millega kaanepilt avada...

en: Paste cover
et: Kleebi kaanepilt

en: Copy cover
et: Kopeeri kaanepilt

en: Save cover to disk
et: Salvesta kaanepilt kettale

en: Remove cover
et: Eemalda kaanepilt

en: Generate cover from metadata
et: Loo kaanepilt metaandmetest

en: Automatically trim borders
et: Automaatselt kärbi ääri

en: Trim borders manually
et: Kärbi ääri käsitsi

en: Undo last trim
et: Võta viimane kärpimine tagasi

en: Choose cover save location
et: Kaanepildi salvestuskoha valimine

en: JPEG images
et: JPEG-pildid

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
et: Kas oled kindel, et tahad kaanepildi asendada? Praegune kaanepilt kaotatakse jäädavalt.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
et: Kas oled kindel, et tahad kaanepildi jäädavalt kustutada?

en: Double click to open the Book details window
et: Raamatu üksikasjade akna avamiseks topeltklõpsa

en: Path
et: Rada

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
et: Kaanepildi suurus: %(width)d x %(height)d pikslit

en: Edit identifiers for this book
et: Muuda selle raamatu identifikaatoreid

en: Identifier &URL
et: Identifikaatori URL

en: BibTeX options
et: BibTeX sätted

en: output
et: väljund

en: Form
et: Vorm

en: Bib file encoding:
et: Bib-faili kodeering:

en: Fields to include in output:
et: Väljad, mis väljundis kaasata:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
et: Kodeeringu seadistus (muuda, kui esineb vigu):

en: CSV/XML options
et: CSV/XML sätted

en: Drag and drop to re-arrange fields
et: Lohista väljade asukoha muutmiseks

en: Library name
et: Kogu nimi

en: E-book options
et: E-raamatu valikud

en: Catalogs
et: Kataloogid

en: Read book
et: Loetud raamat

en: Wishlist item
et: Sooviloendi üksus

en: any date
et: mis tahes kuupäev

en: any value
et: mis tahes väärtus

en: unspecified
et: määratlemata

en: No genres will be excluded
et: Ühtki žanri ei välistata

en: regex error: %s
et: reg.av. viga: %s

en: All genres will be excluded
et: Kõik žanrid välistatakse

en: Delete saved catalog preset
et: Kustuta salvestatud kataloogi eelseadistus

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
et: Valitud salvestatud kataloogi eelseadistus kustutatakse. Kas oled kindel?

en: Save catalog preset
et: Salvesta kataloogi eelseadistus

en: Preset name:
et: Eelseadistuse nimi:

en: You must provide a name.
et: Sa pead sisestama nime.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
et: See eelseadistus on juba olemas ja kirjutatakse üle. Kas oled kindel?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
et: Kas oled kindel, et tahad reegli '%s' kustutada?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
et: Kas oled kindel, et tahad reeglid #%(first)d-%(last)d kustutada?

en: Delete Rule
et: Kustuta reegel

en: False
et: Väär

en: True
et: Tõene

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Value
et: Väärtus

en: Prefix
et: Eesliide

en: Presets
et: Eelseadistused

en: Select catalog preset to load
et: Vali kataloogi eelseadistus, mis laadida

en: Save current catalog settings as preset
et: Salvesta kataloogi praegused sätted eelseadistusena

en: Save
et: Salvesta

en: Delete current preset
et: Kustuta praegune eelseadistus

en: Delete
et: Kustuta

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
et: Lubatud sektsioonid kaasatakse loodavasse kataloogi.

en: Included sections
et: Kaasatud sektsioonid

en: List of books, sorted by Author
et: Raamatute loend, sorditud autori järgi

en: &Authors
et: Autorid

en: List of books, sorted by Title
et: Raamatute loend, sorditud pealkirja järgi

en: &Titles
et: Pealkirjad

en: List of series books, sorted by Series
et: Raamatusarjade loend, sorditud sarjade järgi

en: &Series
et: Sarjad

en: List of books, sorted by genre
et: Raamatute loend, sorditud žanri järgi

en: &Genres
et: Žanrid

en: Field containing genres
et: Žanreid sisaldav väli

en: List of books, sorted by date added to calibre
et: Raamatute loend, sorditud calibresse lisamise aja järgi

en: &Recently added
et: Hiljuti lisatud

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
et: Kaane pisipiltidega raamatute individuaalsed kirjeldused, sorditud autori järgi

en: &Descriptions
et: Kirjeldused

en: Prefixes
et: Eesliited

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
et: Ükskõik millisele välistamise reeglile vastavad raamatud jäetakse loodud kataloogist välja.

en: Excluded books
et: Välistatud raamatud

en: Excluded genres
et: Välistatud žanrid

en: Genres to &exclude (regex):
et: Välistatavad žanrid (regex):

en: Reset to default
et: Taasta vaikeseaded

en: Results of regex:
et: Reg.av. tulemused:

en: Tags that will be excluded as genres
et: Sildid, mis žanritena välistatakse

en: Other options
et: Muud sätted

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
et: Kirjelduste sektsioonis lisa lisasisu kommentaaride ette.

en: &Before
et: Enne

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
et: Kirjelduste sektsioonis lisa lisasisu kommentaaride järele.

en: &After
et: Pärast

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
et: Kirjelduste sektsioonis eralda kommentaaride metaandmed ja lisasisu horisontaalse joonega.

en: Include &separator
et: Koos eraldajaga

en: &Merge with comments:
et: Lisa kommentaaridele:

en: Catalog cover:
et: Kataloogi kaas:

en: Generate new cover
et: Loo uus kaas

en: Use existing cover
et: Kasuta olemasolevat kaant

en: E&xtra Description note:
et: Lisakirjelduse märge:

en: &Thumb width:
et: Pisipildi laius:

en:  inch
et:  tolli

en: Author cross-references:
et: Autorite ristviited:

en: For books with multiple authors, list each author separately
et: Mitme autoriga raamatu korral loenda iga autor eraldi

en: Toggle
et: Lülita

en: Tag browser
et: Siltide sirvija

en: Cover browser
et: Kaante sirvija

en: Bold
et: Paks

en: Italic
et: Kaldkiri

en: Underline
et: Allakriipsutus

en: Strikethrough
et: Läbikriipsutus

en: Superscript
et: Ülaindeks

en: Subscript
et: Allindeks

en: Ordered list
et: Järjestatud loend

en: Unordered list
et: Järjestamata loend

en: Align left
et: Joonda vasakule

en: Align center
et: Joonda keskele

en: Align right
et: Joonda paremale

en: Align justified
et: Rööpjoonda

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Remove formatting
et: Eemalda vorming

en: Paste and match style
et: Kleebi ja sobita vorminguga

en: Cut
et: Lõika

en: Increase indentation
et: Suurenda taanet

en: Decrease indentation
et: Vähenda taanet

en: Foreground color
et: Teksti värv

en: Background color
et: Taustavärv

en: Insert link or image
et: Sisesta link või pilt

en: Insert separator
et: Sisesta eraldaja

en: Clear
et: Tühjenda

en: Style text block
et: Tekstiploki vorming

en: Style the selected text block
et: Vorminda valitud teksti plokki

en: Heading {0}
et: Pealkiri {0}

en: Normal
et: Tavaline

en: Blockquote
et: Plokktsitaat

en: Choose foreground color
et: Teksti värvi valimine

en: Choose background color
et: Taustavärvi valimine

en: Choose image
et: Pildi valimine

en: Invalid URL
et: Vigane URL

en: Remote images not supported
et: Kaugpilte ei toetata

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
et: Sa pead pildi oma arvutisse alla laadima, serveris asuvatele piltidele viitavaid URLe ei toetata.

en: Create link
et: Lingi loomine

en: &File
et: Fail

en: Images
et: Pildid

en: Choose file
et: Faili valimine

en: Choose folder
et: Kausta valimine

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
et: Sisesta URL. Kui märgistad ruudu "Käsitle URLi pildina", siis lisatakse URL lingi asemel pildiviitena. Sa võid ka luua lingi oma arvutis oleva failini. Pane tähele, et oma arvutis oleva failini lingi loomisel selle faili teisaldamisel link enam ei tööta.

en: Enter &URL:
et: Sisesta URL:

en: Treat the URL as an &image
et: Käsitle URLi pildina

en: Enter &name (optional):
et: Sisesta nimi (valikuline):

en: Choose a file on your computer:
et: Vali fail oma arvutist:

en: &Width:
et: Laius:

en: &Height:
et: Kõrgus:

en: Open link
et: Ava link

en: Fonts
et: Kirjatüübid

en: %s toolbars
et: %s tööriistaribad

en: Hide
et: Peida

en: Show
et: Kuva

en: Smarten punctuation
et: Kaunista kirjavahemärgid

en: &Normal view
et: Tavavaade

en: &HTML source
et: HTML-lähtekood

en: AZW3 output
et: AZW3 väljund

en: Do not add &Table of Contents to book
et: Ära lisa raamatusse sisukorda

en: &Title for Table of Contents:
et: Sisukorra pealkiri:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
et: Pane loodud sisukord raamatu algusesse, mitte lõppu

en: Use author &sort for author
et: Kasuta autorina välja "autor,sort" väärtust

en: Disable &compression of the file contents
et: Keela failide sisu tihendamine

en: None of the selected books have saved conversion settings.
et: Ühelgi valitud raamatutest pole salvestatud teisendamise sätteid.

en: Bulk convert one book
et: Ühe raamatu massteisendamine

en: Bulk convert {} books
et: {} raamatu massteisendamine

en: Comic input
et: Koomiksi sisend

en: input
et: sisend

en: &Number of colors:
et: Värvide arv:

en: Keep &aspect ratio
et: Säilita kuvasuhe

en: Disable &sharpening
et: Keela teravustamine

en: Disable &trimming
et: Keela kärpimine

en: &Wide
et: Lai

en: &Landscape
et: Horisontaalpaigutus

en: &Right to left
et: Paremalt vasakule

en: Don't so&rt
et: Ära sordi

en: &Disable comic processing
et: Keela koomiksi töötlemine

en: &Output format:
et: Väljundi formaat:

en: Disable conversion of images to &black and white
et: Keela piltide teisendamine mustvalgeks

en: Choose debug folder
et: Silumiskausta valimine

en: DOCX input
et: DOCX sisend

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
et: Ära proovi kaanepilti dokumendis olevatest piltidest automaatselt tuvastada

en: Do not add a page break after every &endnote
et: Ära lisa iga lõpumärkuse järele leheküljepiiri

en: DOCX output
et: DOCX väljund

en: Paper si&ze:
et: Paberi suurus:

en: &Custom size:
et: Kohandatud suurus:

en: Page &bottom margin
et: Lehe alumine veeris

en: Page &left margin
et: Lehe vasakpoolne veeris

en: Page &right margin
et: Lehe parempoolne veeris

en: Page &top margin
et: Lehe ülemine veeris

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
et: Ära sisesta dokumendi algusesse lehena sisukorda

en: Do not insert &cover as image at start of document
et: Ära sisesta kaanepilti pildina dokumendi algusesse

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
et: Säilita kaanepildina sisestatud pildi kuvasuhe

en: EPUB output
et: EPUB väljund

en: EP&UB version:
et: EPUBi versioon:

en: No default &cover
et: Vaikimisi kaanepildita

en: Insert inline &Table of Contents
et: Sisesta reasisene sisukord

en: Split files &larger than:
et: Tükelda failid, mis on suuremad kui:

en: &Flatten EPUB file structure
et: Tasanda EPUB failistruktuur

en: &Title for inserted ToC:
et: Sisestatud sisukorra kirje pealkiri:

en: Disabled
et: Keelatud

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
et: Pane sisestatud sisukord raamatu lõppu

en: Preserve cover &aspect ratio
et: Säilita kaanepildi kuvasuhe

en: Do not &split on page breaks
et: Ära tükelda lehepiiridel

en: FB2 input
et: FB2 sisend

en: FB2 output
et: FB2 väljund

en: &Genre:
et: Žanr:

en: Font rescaling wizard
et: Fondi skaleerimise abiline

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
et: <p>See abiline aitab sul valida sobiliku kirjasuuruse võtme. Lihtsalt sisesta sisenddokumendi baaskirja suurus ning siis soovitud kirja suurus. Abiline näitab, mis kirjasuurusega see vastendatakse. Sa võid seadistada skaleerimise algoritmi, muutes väljundi baaskirjasuurust ning kirja võtit. Kui leiad sobivad väärtused, siis vajuta OK.</p>
    <p>Vaikeseadistusena, kui väljundi baaskirjasuurus on 0 ja/või kirjasuuruse võtit ei ole täpsustatud, kasutab calibre väärtusi praegusest väljundprofiilist. </p>
    <p>Fondi skaleerimise tööpõhimõtete kohta lähema teabe saamiseks vaata <a href="%s">Kasutusjuhendit</a>.</p>

en: &Output document
et: Väljunddokument

en: &Base font size:
et: Baaskirjasuurus:

en: Font size &key:
et: Kirjasuuruse võti:

en: Use &default values
et: Kasuta vaikimisi väärtusi

en: &Input document
et: Sisenddokument

en: &Font size:
et: Kirjasuurus:

en:  will map to size:
et:  vastendatakse suurusele:

en: Heuristic
    processing
et: Heuristiline
    töötlemine

en: Modify the document text and structure using common patterns.
et: Muuda dokumendi teksti ja struktuuri, kasutades levinud mustreid.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
et: <b>Heuristiline töötlemine</b> tähendab, et calibre otsib sinu raamatust levinud mustreid ja parandab need. Nagu nimi viitab, sisaldab see arvamist, mis tähendab, et kui calibre arvab valesti, võib see teisendamise tulemust hoopis halvemaks teha. Seepärast on see säte vaikimisi keelatud. Sageli, kui teisendamise tulemus ei vasta ootustele, võib heuristika lubamine asju paremaks teha. Erinevate heuristilise töötlemise sätete kohta lähema teabe saamiseks loe <a href="%s">Kasutusjuhendit</a>.

en: Enable &heuristic processing
et: Luba heuristilise töötlemise kasutamine

en: Heuristic processing
et: Heuristiline töötlemine

en: Delete blank lines between paragraphs
et: Eemalda lõikude vahelt tühjad read

en: Remove unnecessary hyphens
et: Eemalda mittevajalikud sidekriipsud

en: HTMLZ output
et: HTMLZ väljund

en: How to handle &CSS
et: Kuidas CSS-i käsitleda

en: How to handle class &based CSS
et: Kuidas käsitleda klassidepõhist CSS-i

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
et: Kasuta arhiivisiseste HTML-failide nimedena raamatu pealkirja

en: Original
et: Esialgne

en: Left align
et: Joonda vasakule

en: Justify text
et: Rööpjoonda

en: Base font si&ze:
et: Kirja põhisuurus:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
et: Abiline sobiva kirjasuuruse võtme valimiseks

en: Minim&um line height:
et: Vähim reakõrgus:

en: L&ine height:
et: Reakõrgus:

en: Embed font fami&ly:
et: Manusta kirjaperekond:

en: &Embed all fonts in document
et: Manusta kõik dokumendis olevad kirjatüübid

en: E&xpand CSS
et: Laienda CSS

en: Keep &ligatures
et: Säilita ligatuurid

en: &Disable font size rescaling
et: Keela kirjasuuruse muutmine

en: &Fonts
et: Kirjatüübid

en: Text &justification:
et: Teksti joondus:

en: I&nput character encoding:
et: Sisendi tähemärkide kodeering:

en: T&ext
et: Tekst

en: &Line size:
et: Reasuurus:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
et: <p>Kui calibre eemaldab lõikudevahelise tühja ruumi, määrab see automaatselt lõigu esirea taande, et lõike saaks kerge vaevaga eristada. See säte juhib selle taande laiust.

en: No change
et: Ei muudeta

en: Insert &blank line between paragraphs
et: Sisesta lõikude vahele tühi rida

en: Remove &spacing between paragraphs
et: Eemalda lõikude vahelt tühimik

en: I&ndent size:
et: Taande suurus:

en: &Layout
et: Laotus

en: E&xtra CSS
et: Lisa-CSS

en: Filter style information
et: Filtreeri laadide teavet

en: Select what style information you want completely removed:
et: Vali, milliste laadide teabe tahad täielikult eemaldada:

en: Removes the font-family CSS property
et: Eemaldab CSS-omaduse font-family

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
et: Eemaldab veeriste CSS-omadused margin. Pane tähele, et see säte ei mõjuta lehe veeriseid.

en: &Margins
et: Veerised

en: Removes the padding CSS properties
et: Eemaldab täidistuse CSS-omadused padding

en: &Padding
et: Täidistus

en: Convert floating images/text into static images/text
et: Teisendab ujuvad pildid/teksti staatilisteks piltideks/tekstiks

en: F&loats
et: Ujukid

en: Removes foreground and background colors
et: Eemaldab esiplaani värvid ja taustavärvid

en: &Colors
et: Värvid

en: Other CSS Propert&ies:
et: Muud CSS-atribuudid:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
et: Komaeraldusega loend eemaldatavatest CSS-atribuutidest. Näiteks: display, color, font-family

en: &Styling
et: Kujundus

en: &Transform styles
et: Laadide muundamine

en: LRF output
et: LRF väljund

en: Enable &auto-rotation of wide images
et: Luba laiade piltide automaatne pööramine

en: &Wordspace:
et: Sõnavahe:

en: Minimum para. &indent:
et: Vähim lõigu taane:

en: Add &header
et: Lisa päis

en: Header &separation:
et: Päise eraldamine:

en: Header &format:
et: Päise formaat:

en: &Embed fonts
et: Manusta kirjatüübid

en: &Serif font family:
et: Seriifidega kirja perekond:

en: S&ans-serif font family:
et: Seriifideta kirja perekond:

en: &Monospace font family:
et: Ühelaiuste märkidega kirja perekond:

en: Metadata
et: Metaandmed

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
et: Määra metaandmed. Väljundfail sisaldab võimalikult palju nendest metaandmetest.

en: This book has no cover
et: Sellel raamatul pole kaanepilti

en: Choose cover for
et: Kaanepildi valimine raamatule

en: Cannot read
et: Ei saa lugeda

en: You do not have permission to read the file:
et: Sul pole õigust lugeda faili:

en: Error reading file
et: Viga faili lugemisel

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
et: <p>Failist lugedes esines viga: <br /><b>

en:  is not a valid picture
et:  ei ole sobiv pilt

en: Book cover
et: Raamatukaas

en: Change &cover image:
et: Muuda kaanepilti:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
et: Lehitse pildini, mida selle raamatu kaanepildina kasutada.

en: Use cover from &source file
et: Kasuta lähtefailist pärit kaanepilti

en: &Title:
et: Pealkiri:

en: Change the title of this book
et: Muuda selle raamatu pealkirja

en: &Author(s):
et: Autor(id):

en: Author so&rt:
et: Autor,sort:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
et: Muuda selle raamatu autorit/autoreid. Autorite eraldamiseks tuleks kasutada koma

en: &Publisher:
et: Kirjastaja:

en: Ta&gs:
et: Sildid:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
et: Sildid liigitavad raamatuid. See on eriti kasulik otsides. <br><br>Need võivad olla suvalised sõnad või fraasid, eraldatud komaga.

en: &Series:
et: Sari:

en: List of known series. You can add new series.
et: Teadaolevate sarjade loend. Sa saad uusi sarju lisada.

en: Book
et: Raamat

en: MOBI output
et: MOBI väljund

en: Ignore &margins
et: Eira veeriseid

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
et: Ära teisenda kõiki pilte JPEG-ks (võib kaasa tuua piltide mittetöötamise vanemates vaaturites)

en: Kindle options
et: Kindle'i sätted

en: MOBI file &type:
et: MOBI failitüüp:

en: Personal Doc tag:
et: Isiklik Doc-silt:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
et: <b>HOIATUS:</b> Mitmel Kindle'i seadmel on raskusi uue või mõlema MOBI-failitüübi näitamisega. Kui soovid uut formaati oma seadmes kasutada, siis teisenda MOBI asemel hoopis AZW3-ks.

en: Default profile
et: Vaikimisi profiil

en: unlimited
et: piiramata

en: %(width)d x %(height)d pixels
et: %(width)d x %(height)d pikslit

en: Screen size: %s
et: Ekraani suurus: %s

en: Page setup
et: Lehe seadistamine

en: &Output profile:
et: &Väljundprofiil:

en: Profile description
et: Profiili kirjeldus

en: &Input profile:
et: &Sisendprofiil:

en: Margins
et: Veerised

en: &Left:
et: Vasakul:

en: Unchanged
et: Muutmata

en: &Top:
et: Üleval:

en: &Right:
et: Paremal:

en: &Bottom:
et: All:

en: PDB output
et: PDB väljund

en: &Format:
et: Formaat:

en: &Inline TOC
et: Reasisene sisukord

en: Output &encoding:
et: Väljundi kodeering:

en: PDF input
et: PDF sisend

en: No &images
et: Ilma piltideta

en: PDF output
et: PDF väljund

en: Use page margins from the &document being converted
et: Kasuta teisendatavast dokumendist pärit leheääriseid

en: &Use the paper size set in output profile
et: Kasuta väljundprofiilis määratud paberi suurust

en: &Paper size:
et: Paberi suurus:

en: &Unit:
et: Ühik:

en: Preserve &aspect ratio of cover
et: Säilita kaanepildi kuvasuhe

en: Add page &numbers to the bottom of every page
et: Lisa iga lehekülje lõppu leheküljenumbrid

en: Add a printable &Table of Contents at the end
et: Lisa lõppu prinditav sisukord

en: &Title for ToC:
et: Sisukorra pealkiri:

en: Serif famil&y:
et: Seriifidega kirja perekond:

en: Sans fami&ly:
et: Seriifideta kirja perekond:

en: &Monospace family:
et: Ühelaiuste märkidega kirja perekond:

en: S&tandard font:
et: Standardkiri:

en: Default font si&ze:
et: Vaikimisi kirjasuurus:

en: Monospace &font size:
et: Ühelaiuste märkidega kirja suurus:

en: Page &number map:
et: Leheküljenumbrite kaart:

en: Page  margins
et: Lehe veerised

en: Page headers and footers
et: Lehe päised ja jalused

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
et: Sa saad päiseid ja jaluseid sisestada igale loodava PDF-faili leheküljele, kasutades päise ja jaluse malle. Näidete jaoks vaata <a href="%s">dokumentatsiooni</a>.

en: &Header template:
et: Päise mall:

en: &Footer template:
et: Jaluse mall:

en: &Break long words at the end of lines
et: Murra pikad sõnad ridade lõpus

en: Odd/even &offset:
et: Nihe paaris/paaritutel lehtedel:

en: PMLZ output
et: PMLZ väljund

en: Do not &reduce image size and depth
et: Ära vähenda piltide suurust ega sügavust

en: RB output
et: RB väljund

en: No formats available
et: Formaate pole saadaval

en: Could not open file
et: Ei saanud faili avada

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
et: Ei saanud faili avada, kas see on mõnes teises programmis lahti?

en: Failed to generate preview
et: Eelvaate loomine ebaõnnestus

en: Open book
et: Ava raamat

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
et: Klõpsa alloleval nupul "Ava", et e-raamat testimiseks kasutamiseks avada.

en: Regex:
et: Reg.av:

en: &Test
et: Testi

en: Occurrences:
et: Ilmnemisi:

en: Goto:
et: Mine:

en: &Previous
et: Eelmine

en: &Next
et: Järgmine

en: Preview
et: Eelvaade

en: RTF input
et: RTF sisend

en: Ignore &WMF images in the RTF file
et: Eira RTF-failis olevaid WMF-pilte

en: Search &
    replace
et: Otsing &
    asendamine

en: &Search regular expression:
et: Otsitav regulaaravaldis:

en: Replacement text
et: Asendustekst

en: Search regular expression
et: Otsitav regulaaravaldis

en: Load calibre search-replace definitions file
et: calibre otsi-asenda definitsioonide faili laadimine

en: calibre search-replace definitions file
et: calibre otsi-asenda definitsioonide fail

en: Failed to read
et: Lugemine ebaõnnestus

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
et: Mustrite laadimine failist %s ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Save calibre search-replace definitions file
et: calibre otsi-asenda definitsioonide faili salvestamine

en: Unused search & replace definition
et: Kasutamata otsi & asenda definitsioon

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
et: Hetkel muudetavat otsi/asenda definitsiooni ei ole lisatud definitsioonide loendisse. Kas soovid teisendamisega edasi minna (definitsiooni ei kasutata)?

en: Invalid regular expression
et: Vigane regulaaravaldis

en: Invalid regular expression: %s
et: Vigane regulaaravaldis: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
et: Loend otsi/asenda definitsioonidest, mis sellele teisendamisele rakendatakse.

en: Edit search/replace definition
et: Otsi/asenda definitsiooni muutmine

en: &Replacement text:
et: Asendustekst:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
et: Lisa praegune avaldis rakendatavate avaldiste loendisse

en: &Add
et: Lisa

en: Edit the currently selected expression
et: Muuda valitud avaldist

en: &Change
et: Muuda

en: Remove the currently selected expression
et: Eemalda valitud avaldis

en: &Remove
et: Eemalda

en: Load a list of expressions from a previously saved file
et: Laadi avaldiste loend eelnevalt salvestatud failist

en: &Load
et: Laadi

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
et: Salvesta see avaldiste loend, et seda hiljem kergesti uuesti kasutada

en: &Save
et: Salvesta

en: Move expression up.
et: Liiguta avaldis üles.

en: Move expression down.
et: Liiguta avaldis alla.

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
et: <p>Otsing ja asendamine kasutab <i>regulaaravaldisi</i>. Regulaaravaldistega tutvumiseks vaata <a href="%s">regulaaravaldiste juhendit</a>. Samuti, alloleval võlukepikese nupul klõpsates saad oma regulaaravaldist sisenddokumendi peal testida. Kui oled avaldisega rahul, klõpsa nupul Lisa, et lisada see avaldiste loendisse.

en: Restore &defaults
et: Taasta vaikesätted

en: &Input format:
et: Sisendformaat:

en: Use &saved conversion settings for individual books
et: Kasuta eraldi raamatute jaoks salvestatud teisendamise sätteid

en: Convert
et: Teisenda

en: SNB output
et: SNB väljund

en: Hide &chapter name
et: Peida peatüki nimi

en: Don't indent the &first line for each paragraph
et: Ära lõikude esimest rida taanda

en: Insert &empty line between paragraphs
et: Sisesta lõikude vahele tühi rida

en: Structure
    detection
et: Struktuuri
    tuvastamine

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
et: Peenviimistle peatükkide pealkirjade ja muude dokumendistruktuuri elementide tuvastamist.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
et: Peatükkide tuvastamise koht (XPath avaldis):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
et: Sisesta leheküljepiirid enne (XPath avaldis):

en: Start &reading at (XPath expression):
et: Lugemise alustamise koht (XPath avaldis):

en: Invalid XPath
et: Vigane XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
et: XPath avaldis %s on vigane.

en: Remove &fake margins
et: Eemalda valeveerised

en: Insert &metadata as page at start of book
et: Sisesta metaandmed raamatu algusesse leheküljena

en: Chapter &mark:
et: Peatükkide märgistamine:

en: Remove first &image
et: Eemalda esimene pilt

en: Table of
    Contents
et: Sisukord

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
et: Kontrolli sisukorra loomist/teisendamist.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
et: 1. tasandi sisukord (XPath avaldis):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
et: 2. tasandi sisukord (XPath avaldis):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
et: 3. tasandi sisukord (XPath avaldis):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
et: Sunni automaatselt loodava sisukorra kasutamist

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
et: Ära tuvastatud peatükke sisukorda lisa

en: Number of &links to add to Table of Contents:
et: Sisukorda lisatavate linkide arv:

en: TOC &filter:
et: Sisukorra filter:

en: Chapter &threshold:
et: Peatüki lävi:

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
et: Sisukorda luues luba linkide koopiaid

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
et: <a href="%s">Abi Sisukorra loomisel nende sätete kasutamise kohta</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
et: See valik avab uues aknas sisukorra redigeerimise tööriista,
    millega saab käsitsi parandada automaatse
    loomise käigus tekkinud vead.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
et: Pärast teisendamise valmis saamist peenviimistle sisukorda käsitsi

en: TXT input
et: TXT sisend

en: Structure
et: Struktuur

en: &Paragraph style:
et: Lõigu stiil:

en: &Formatting style:
et: Vormingu stiil:

en: Common
et: Üldised

en: Preserve &spaces
et: Säilita tühikud

en: Remove &indents at the beginning of lines
et: Eemalda ridade alguse taanded

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
et: <p>Markdown on tekstifailide lihtne märgistuskeel, mis võimaldab täpsemat vormindamist. Rohkema teabe saamiseks külasta lehte <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
et: Rohkem teavet <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdowni laienduste</a> kohta

en: TXT output
et: TXT väljund

en: General
et: Üldised

en: &Line ending style:
et: Realõpu stiil:

en: &Formatting:
et: Vorming:

en: &Maximum line length:
et: Suurim reapikkus:

en: Force maximum line &length
et: Sunni suurimat reapikkust

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
et: Enne töötlemist ära eemalda linke (sildid <a>)

en: Do not remove image &references before processing
et: Enne töötlemist ära eemalda piltide viiteid

en: Keep text &color, when possible
et: Võimalusel säilita teksti värv

en: TXTZ output
et: TXTZ väljund

en: Match HTML &tags with tag name:
et: Vastenda HTML-sildid sildinimega:

en: Having the &attribute:
et: Millel on atribuut:

en: With &value:
et: Väärtusega:

en: (A regular expression)
et: (Regulaaravaldis)

en: Browse by covers
et: Kaante järgi sirvimine

en: Choose color
et: Vali värv

en: &Name:
et: &Nimi:

en: Color &1:
et: Värv &1:

en: Color &2:
et: Värv &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
et: Kontrastvärv &1 (peamiselt teksti jaoks):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
et: Kontrastvärv &2 (peamiselt teksti jaoks):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
et: Värviskeemi nimi "%s" on vigane. See peab algama märgiga # ja olema vähemalt kaks tähemärki pikk.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
et: Värviskeem nimega "%s" on juba olemas.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
et: Vali selle loodava kaanepildi jaoks kasutatav värviskeem.

en: &New color scheme
et: &Uus värviskeem

en: &Edit color scheme
et: &Muuda värviskeemi

en: &Remove color scheme
et: &Eemalda värviskeem

en: &Styles
et: &Stiilid

en: Choose a style to be used for this generated cover.
et: Vali selle loodava kaanepildi jaoks kasutatav stiil.

en: &Fonts and sizes
et: &Kirjad ja suurused

en: &Title font family:
et: &Pealkirja kirja perekond:

en: &Title font size:
et: &Pealkirja kirjasuurus:

en: &Subtitle font family:
et: &Alapealkirja kirja perekond:

en: &Subtitle font size:
et: Alapealkirja kirjasuurus:

en: &Footer font family:
et: Jaluse kirja perekond:

en: &Footer font size:
et: Jaluse kirja suurus:

en: Cover &width:
et: Kaanepildi laius:

en: Cover &height:
et: Kaanepildi kõrgus:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
et: Pane tähele, et kõrvalolev eelvaade on määratud kuvasuhtega, seega üleval kaanepildi laiuse muutmine ei mõjuta midagi. Kui muudad kõrgust, peaksid sellegipoolest muutma ka laiust, sest seda kasutatakse tegelikul kaanepildi loomisel.

en: &Text
et: Tekst

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
et: Loodavate kaante tekst võetakse raamatu metaandmetest. Seda juhitakse mallide kaudu. Mallides saab kasutada silte <b>, <i> ja <br> vastavalt paksu kirja, kaldkirja ja reavahetuste jaoks. Vaikimisi mallid kasutavad pealkirja, sarja ja autoreid. Neid saab panna kasutama mis tahes metaandmeid.

en: Change the &title template
et: &Muuda pealkirja malli

en: The title template
et: Pealkirja mall

en: Change the &sub-title template
et: Muuda &alapealkirja malli

en: The sub-title template
et: Alapealkirja mall

en: Change the &footer template
et: Muuda j&aluse malli

en: The footer template
et: Jaluse mall

en: My Color Scheme
et: Minu värviskeem

en: Cannot edit
et: Ei saa muuta

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
et: Sisseehitatud värviskeemi ei saa muuta. Loo hoopis uus värviskeem.

en: Cannot remove
et: Ei saa eemaldada

en: Cannot remove a builtin color scheme.
et: Sisseehitatud värviskeemi ei saa eemaldada.

en: A sample book
et: Näidisraamat

en: Author One
et: Esimene Autor

en: Author Two
et: Teine Autor

en: A series of samples
et: Näidiste sari

en: Tag One
et: Silt üks

en: Tag Two
et: Silt kaks

en: Some publisher
et: Mingi kirjastaja

en: Cover generation settings
et: Kaanepildi loomise sätted

en: Save these settings as the &defaults for future use
et: Salvesta need sätted vaikesätetena tulevikus kasutamiseks

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
et: Salvesta praegused sätted sellistena, et neid kasutatakse alati, mitte ainult sel korral. Pea meeles, et stiilide ja värvide jaoks kasutatavad tegelikud stiilid ja värvid valitakse juhuslikult märgitud stiilide/värvide loendist.

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
et: Loo allpool reegel, reeglit saab kasutada laadiatribuutide muundamiseks

en: If the &property:
et: Kui atribuut:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
et: CSS-atribuudi nimi, näiteks: font-size
    Ära kasuta kiirkirja laadis atribuute, need ei tööta.
    Näiteks kasuta atribuuti margin-top, mitte margin.

en: The CSS property value
et: CSS-atribuudi väärtus

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
et: CSS-omadused, mis vastavat laadi sisaldavale reeglile lisatakse. Määrata saab rohkem kui ühe omaduse, eraldades need semikooloniga, näiteks: color:red; font-weight: bold

en: A number
et: Arv

en: Edit rule
et: Reegli muutmine

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
et: Kui atribuut <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>, siis<br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
et: See reegel on vigane, palun eemalda see

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
et: Siin saad määratleda reeglid, mida laadide muundamisel kasutada. Alustamiseks klõpsa alloleval nupul "Lisa reegel".

en: Test style transform rules
et: Laadi muundamise reeglite testimine

en: Resulting stylesheet
et: Tulenev laadileht

en: Edit style transform rules
et: Laadi muundamise reeglite muutmine

en: E&xport
et: Ekspordi

en: Export these rules to a file
et: Ekspordi need reeglid faili

en: &Import
et: Impordi

en: Import previously exported rules
et: Impordi eelnevalt eksporditud reeglid

en: &Test rules
et: Testi reegleid

en: Save this ruleset for later re-use
et: Salvesta see reeglistik hilisemaks taaskasutamiseks

en: Load a previously saved ruleset
et: Laadi varem salvestatud reeglistik

en: No rules
et: Reegleid pole

en: There are no rules to export
et: Pole ühtki reeglit, mida eksportida

en: Choose file for exported rules
et: Vali eksporditud reeglite fail

en: Choose file to import rules from
et: Vali fail, millest reegleid importida

en: Clear {0}
et: Tühjenda {0}

en: Values changed
et: Väärtused muutunud

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
et: Sa oled väärtuseid muutnud. Selle redaktori kasutamiseks pead esmalt need muudatused kas tühistama või salvestama. Kas salvestada muudatused?

en: Clear {}
et: Tühjenda {}

en: Undefined
et: Määramata

en: Today
et: Täna

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
et: Nummerdus "{0}" sisaldab vigast väärtust, mis määratakse vaikesättele

en: Apply changes
et: Rakenda muudatused

en: Clear series
et: Tühjenda sarja väli

en: Automatically number books
et: Automaatselt nummerda raamatud

en: Force numbers to start with
et: Sunni nummerduse algusarvuks

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
et: Nummerdus "{0}" sisaldab vigaseid väärtusi, mida loendis ei näidata

en: Remove all tags
et: Eemalda kõik sildid

en: No details available.
et: Üksikasju pole.

en: Device no longer connected.
et: Seade pole enam ühendatud.

en: Get device information
et: Hangi seadme info

en: Set library information
et: Määra kogu teave

en: Get list of books on device
et: Hangi seadmes olevate raamatute loend

en: Prepare files for transfer from device
et: Valmista failid ette seadmelt edastamiseks

en: Get annotations from device
et: Hangi seadmest märkmed

en: Send metadata to device
et: Saada metaandmed seadmesse

en: Send collections to device
et: Saada kogumikud seadmesse

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
et[0]: Laadi üles raamat seadmesse
et[1]: Laadi üles {} raamatut seadmesse

en: Delete books from device
et: Kustuta raamatud seadmest

en: Download books from device
et: Laadi alla raamatud seadmest

en: View book on device
et: Näita raamatut seadmes

en: Set default send to device action
et: Määra vaikimisi tegevus seadmesse saatmisel

en: Send to main memory
et: Saada põhimällu

en: Send to storage card A
et: Saada mälukaardile A

en: Send to storage card B
et: Saada mälukaardile B

en: Send specific format to
et: Saada kindel formaat kohta

en: Send and delete from library
et: Saada ja kustuta kogust

en: Eject device
et: Väljuta seade

en: Error
et: Viga

en: Error communicating with device
et: Viga seadmega suhtlemisel

en: Manage the %s?
et: Kas hallata seadet %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
et: Tuvastati <b>%s</b>. Kas tahad, et calibre seda haldaks?

en: No suitable formats
et: Sobivaid formaate pole

en: Select folder to open as device
et: Vali kaust, mis seadmena avada

en: Running jobs
et: Pooleliolevad tööd

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
et: Ei saa seadet seadistada, kui on pooleliolevaid seadmega seotud töid.

en: Configure %s
et: Seadista: %s

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
et: Seadme %s muudatuste rakendamiseks taaskäivita calibre.

en: Error talking to device
et: Viga seadmega rääkimisel

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
et: Seadmega suhtlemisel esines ajutine viga. Palun ühenda seade lahti ja ühenda uuesti, või taaskäivita.

en: Device:
et: Seade:

en:  detected.
et:  tuvastatud.

en: No books
et: Raamatuid pole

en: selected to send
et: saatmiseks valitud

en: No device
et: Seadet pole

en: No device connected
et: Ühtki seadet pole ühendatud

en: %(num)i of %(total)i books
et: %(num)i raamatut %(total)i-st

en: 0 of %i books
et: 0 raamatut %i-st

en: Choose format to send to device
et: Vali formaat, mis seadmesse saata

en: Cannot send: No device is connected
et: Ei saa saata: Ühtki seadet pole ühendatud

en: No card
et: Kaarti pole

en: Cannot send: Device has no storage card
et: Ei saa saata: Seadmel pole mälukaarti

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
et: Automaatselt teisenda järgnevad raamatud enne seadmesse üleslaadimist?

en: Sending catalogs to device.
et: Kataloogide seadmesse saatmine.

en: Sending news to device.
et: Uudiste saatmine seadmesse.

en: Sending books to device.
et: Raamatute seadmesse saatmine.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
et: Ei saanud järgnevaid raamatuid seadmesse saata, kuna sobivaid raamatuformaate ei leitud. Kõigepealt teisenda raamat(ud) sinu seadme poolt toetatavasse formaati.

en: No space on device
et: Seadmel pole ruumi

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
et: <p>Ei saa raamatuid seadmesse saata; pole piisavalt vaba ruumi

en: Incorrect destination
et: Vale sihtkoht

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
et: Seadmes olevate raamatute analüüsimine: %d%% valmis

en: Book format sync problem
et: Raamatuformaadi sünkroonimise viga

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
et: Mõnd raamatuformaati sinu kogus ei saanud sünkroonida, sest need sisaldasid tulevikus olevaid kuupäevi

en: Device
et: Seade

en: Unknown formats
et: Tundmatud formaadid

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
et: Sa oled oma lugeri {1} jaoks lubanud formaadid <b>{0}</b>. {1} ei pruugi neid toetada. Kui saadad need formaadid oma lugerisse {1}, ei pruugi need töötada. Kas oled kindel?

en: The template %s is invalid:
et: Mall %s on vigane:

en: Select available formats and their order for this device
et: Vali selle seadme jaoks saadaolevad formaadid ja nende järjestus

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
et: Kui märgistatud, paigutatakse raamatud seadmes nende metaandmetel põhinevatesse alamkaustadesse. Kui märgistamata, pannakse kõik raamatud kõrgeima taseme kausta.

en: Use sub-folders
et: Kasuta alamkaustu

en: Use author sort for author
et: Kasuta autorina välja "autor,sort" väärtust

en: Save &template:
et: Salvestusmall:

en: No formats selected
et: Ühtki formaati pole valitud

en: You must choose at least one format to send to the device
et: Seadmesse saatmiseks pead valima vähemalt ühe formaadi

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
et: <b>Salvestusmall</b> seadmesse saadetavate failide
    nime ja asukoha juhtimiseks:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
et: <b>Kaustade loend</b> seadmel, kuhu e-raamatuid saata.
    Kasutatakse esimest olemasolevat:

en: Browse for a folder on the device
et: Sirvi seadmel olevaid kaustu

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
et: Vali seadmed, mida <b>eiratakse</b>. calibre <b>ei loo</b>
    ühendust seadmetega, mille nime kõrval olev kastike on märgitud.

en: Send the %s format to the folder:
et: Saada formaat %s kausta:

en: Folder on the device
et: Kaust seadmes

en: &Remove rule
et: Kustuta reegel

en: Format specific sending
et: Formaadipõhine saatmine

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
et: Sa saad luua reegleid, mis kontrollivad, kuhu kindlad
    e-raamatute formaadid seadmel saadetakse.
    Neid eelistatakse üleval määratud kaustadele.

en: Add a &new rule
et: Lisa uus reegel

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
et: Seadmel <b>%s</b> pole tootenumbrit, seda ei saa seadistada

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
et: <b>Ühtki MTP-meediaseadet pole ühendatud.</b><p> Meediaseadet saab seadistada ainult siis, kui seade on ühendatud.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
et: Eelnevalt eiratud MTP-seadme eiramise tühistamiseks kasuta kaarti "Eiratud seadmed".

en: Choose the formats to send to the %s
et: Vali formaadid, mis saata seadmesse %s

en: &Ignore the %s in calibre
et: Eira seadet %s calibres

en: Change scanned &folders
et: Muuda skannitavaid kaustu

en: Show device information
et: Näita seadme teavet

en: Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: The %s will be ignored in calibre
et: Seadet %s edaspidi eiratakse calibres

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
et: Sa oled üritamas saata raamatuid kausta <b>%s</b>. Seda kausta praegu calibre seadet skannides eirab. Sa pead calibrele ütlema, et sa tahad seda kausta skannida, et saaks sinna raamatuid saata. Sinna raamatute saatmiseks klõpsa alloleval nupul <b>Seadista</b>.

en: Configure
et: Seadista

en: Cannot send to %s
et: Ei saa saata kausta %s

en: Choose folder on device
et: Kausta valimine seadmel

en: <b>Scanned folders:</b>
et: <b>Skannitavad kaustad:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
et: Saad valida, millistest seadme kaustadest calibre raamatuid otsib.

en: Choose folders to scan
et: Skannitavate kaustade valimine

en: File formats
et: Failiformaadid

en: Extra driver customization options
et: Draiveri lisakohandamise sätted

en: How many empty books?
et: Mitu tühja raamatut?

en: How many empty books should be added?
et: Mitu tühja raamatut tuleks lisada?

en: Set the author of the new books to:
et: Pane uute raamatute autoriks:

en: Reset author to Unknown
et: Pane autoriks Tundmatu

en: Set the series of the new books to:
et: Pane uute raamatute sarjaks:

en: Reset series
et: Lähtesta sari

en: Set the title of the new books to:
et: Pane uute raamatute pealkirjaks:

en: Reset title
et: Lähtesta pealkiri

en: Also create an empty e-book in format:
et: Loo ka tühi e-raamat formaadis:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
et: Loo ka tühi raamatu formaadifail, mida saab pärast muuta

en: Also copy book &formats when duplicating a book
et: Raamatu duplitseerimisel kopeeri ka raamatu formaadid

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
et: Samuti kopeeri kõik e-raamatu failid vastloodud raamatu koopiatesse.

en: &Duplicate current book
et: Duplitseeri praegune raamat

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
et: Loo uus tühi raamatu kirje, mis oleks praeguse raamatu
    "%s" täpne koopia, koos identsete metaandmetega

en: Add books by ISBN
et: Raamatute ISBN-i järgi lisamine

en: &Paste from clipboard
et: Kleebi lõikelaualt

en: Some invalid ISBNs
et: Mõned ISBN-id vigased

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
et: Osa sisestatud ISBN-e on vigased. Neid eiratakse. Klõpsa "Näita üksikasju", et näha, millised. Kas tahad jätkata?

en: All invalid ISBNs
et: Kõik ISBN-id vigased

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
et: Kõik sisestatud ISBN-id olid vigased. Raamatuid ei lisatud.

en: Edit authors
et: Autorite muutmine

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
et: Muuda selle raamatu autoreid. Autorite ümberjärjestamiseks lohista

en: Enter an author to add
et: Sisesta lisatav autor

en: &Remove selected
et: Eemalda valitud

en: Configure the Book details window
et: Raamatu üksikasjade akna kohandamine

en: Select displayed metadata
et: Vali näidatavad metaandmed

en: Move the selected field up
et: Liiguta valitud väli ülespoole

en: Move the selected field down
et: Liiguta valitud väli allapoole

en: Fit &cover within view
et: Mahuta kaanepilt vaatesse

en: Next [%s]
et: Järgmine [%s]

en: Previous [%s]
et: Eelmine [%s]

en: Configure this view
et: Kohanda seda vaadet

en: This book is marked
et: See raamat on märgitud

en: This book is marked as: %s
et: See raamat on märgitud kui: %s

en: Path: {}
et: Rada: {}

en: My books
et: Minu raamatud

en: No help available
et: Abi pole saadaval

en: No help available for this output format.
et: Selle väljundformaadi kohta pole abi saada.

en: Generate catalog
et: Kataloogi loomine

en: Generate catalog for {0} books
et: {0} raamatu kohta kataloogi loomine

en: Catalo&g format:
et: Kataloogi formaat:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
et: Kataloogi pealkiri (olemasolev samanimeline kataloog asendatakse):

en: &Send catalog to device automatically
et: Automaatselt saada kataloog seadmesse

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
et: Lisa kataloog oma calibre kogusse, kui see loodud saab.
    Pane tähele, et kui keelad kataloogi kogusse lisamise,
    siis kataloogi automaatne seadmesse saatmine ei tööta.

en: &Add catalog to library
et: Lisa kataloog kogusse

en: Catalog options
et: Kataloogi sätted

en: Vacuuming database to improve performance.
et: Jõudluse täiustamiseks andmebaasi korrastamine.

en: This will take a while, please wait...
et: See võib aega võtta, palun oota...

en: Vacuuming...
et: Korrastamine...

en: Check library -- Problems found
et: Kogu kontrollimine -- Leiti probleeme

en: &Run the check again
et: Teosta kontroll uuesti

en: Copy &to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: &Done
et: Valmis

en: Mark &all for delete
et: Märgi kõik kustutamiseks

en: Mark all deletable subitems
et: Märgi kõik kustutatavad alamkirjed

en: Delete &marked
et: Kustuta märgitud

en: Mar&k all for fix
et: Märgi kõik parandamiseks

en: Mark all fixable items
et: Märgi kõik parandatavad kirjed

en: &Fix marked
et: Paranda märgitud

en: Names to ignore:
et: Eiratavad nimed:

en: Extensions to ignore:
et: Eiratavad laiendid:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
et: Sisesta komaeraldusega laiendused ilma juhtpunktita. Kasutatakse ainult raamatu kaustades

en: (fixable)
et: (parandatav)

en: (deletable)
et: (kustutatav)

en: Path from library
et: Rada kogust

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
et: Märgitud failid ja kaustad <b>kustutatakse jäädavalt</b>. Kas oled kindel?

en: Choose format
et: Formaadi valimine

en: &Open with...
et: Ava programmiga...

en: Edit "Open with" applications...
et: Muuda programme, millega avada...

en: Format
et: Formaat

en: Existing
et: Olemas

en: Convertible
et: Teisendatav

en: Choose location for calibre library
et: Asukoha valimine calibre kogu jaoks

en: Same as current
et: Sama, mis praegune

en: The location %s contains the current calibre library
et: Asukoht %s sisaldab praegust calibre kogu

en: Bad location
et: Vilets asukoht

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
et: Sa ei tohiks kogu luua calibre programmikausta, sest programmiuuenduste käigus see kaust automaatselt kustutatakse.

en: No existing library found
et: Ühtki olemasolevat kogu ei leitud

en: There is no existing calibre library at %s
et: Kaustas %s ei ole ühtki olemasolevat calibre kogu

en: Not empty
et: Pole tühi

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
et: Kaust %s ei ole tühi. Palun vali tühi kaust.

en: Moving library, please wait...
et: Kogu teisaldamine, palun oota...

en: Scanning...
et: Skannimine...

en: Failed to move library
et: Kogu teisaldamine ebaõnnestus

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
et: Kogu teisaldamisel esines viga. Toiming katkestati. Üksikasjade nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: No location
et: Asukohta pole

en: No location selected
et: Ühtki asukohta ei olnud valitud

en: %s is not an existing folder
et: Kausta %s pole olemas

en: Choose your calibre library
et: Oma calibre kogu valimine

en: Your calibre library is currently located at {0}
et: Sinu calibre kogu asub praegu kaustas {0}

en: &Create an empty library at the new location
et: Loo uues asukohas tühi kogu

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
et: Kopeeri kohandatud veerud, salvestatud otsingud, veergude laiused,
    ühendustahvlid, kasutaja kategooriad ja muu info vanast kogust uude

en: &Copy structure from the current library
et: Kopeeri struktuur praegusest kogust

en: New &location:
et: Uus asukoht:

en: Add "%s" to toolbars or menus
et: "%s": tööriistaribadele või menüüdesse lisamine

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
et: Vali tööriistaribad ja/või menüüd, kuhu <b>%s</b> lisada:

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
et: Plugina asukohti saab muuta ka sätete aknas <b>Eelistused -> Kasutajaliides -> Tööriistaribad</b>

en: Edit comments
et: Muuda kommentaare

en: Edit "{0}"
et: Muuda: "{0}"

en: Edit text
et: Muuda teksti

en: &Show this warning again
et: Näita seda hoiatust uuesti

en: {num} of {series}
et: {num} raamat sarjas {series}

en: Target book
et: Sihtraamat

en: Has cover
et: Kaas olemas

en: Merge books
et: Ühenda raamatud

en: Merge metadata
et: Ühenda metaandmed

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
et: Ühenda valitud raamatute metaandmed sihtraamatusse

en: Merge formats
et: Ühenda formaadid

en: Merge the book files of the selected books into the target book
et: Ühenda valitud raamatute raamatufailid sihtraamatusse

en: Delete merged books
et: Kustuta ühendatud raamatud

en: Delete the selected books after merging
et: Pärast ühendamist kustuta valitud raamatud

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
et: Kas oled <b>sure</b>, et tahad jätkata?

en: ERROR
et: VIGA

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
et: Lisa uus uudiste allikas, klõpsates ühel allolevatest nuppudest

en: &Edit this recipe
et: Muuda seda retsepti

en: &Remove this recipe
et: Eemalda see retsept

en: S&ave recipe as file
et: Salvesta retsept failina

en: &Download this recipe
et: Laadi see retsept alla

en: Recipes
et: Retseptid

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
et: Kas oled kindel, et tahad selle retsepti jäädavalt eemaldada?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
et: Loo lihtne uudiste retsept, lisades sellele RSS-voogusid.
    Osa uudiste allika jaoks pead kasutama allolevat nuppu "Lülitu täpsemale režiimile", et tõmbamise protsessi veelgi täpsustada.

en: Recipe &title:
et: Retsepti pealkiri:

en: day(s)
et: päev(a)

en: The oldest article to download
et: Vanim allalaadimisele kuuluv artikkel

en: &Oldest article:
et: Vanim artikkel:

en: Maximum number of articles to download per feed.
et: Suurim arv allalaaditavaid artikleid voo kohta.

en: &Max. number of articles per feed:
et: Suurim arv artikleid voo kohta:

en: Feeds in recipe
et: Retseptis olevad vood

en: Move selected feed up
et: Liiguta valitud voog üles

en: Remove selected feed
et: Eemalda valitud voog

en: Move selected feed down
et: Liiguta valitud voog alla

en: Add feed to recipe
et: Retseptile voo lisamine

en: &Feed title:
et: Voo pealkiri:

en: Feed &URL:
et: Voo URL:

en: &Add feed
et: Lisa voog

en: Add this feed to the recipe
et: Lisa see voog retsepti

en: No feed title
et: Voo pealkiri puudub

en: You must specify a title for the feed
et: Sa pead sisestama voo pealkirja

en: No feed URL
et: Voo URL puudub

en: You must specify a URL for the feed
et: Sa pead sisestama voo aadressi

en: Title required
et: Pealkiri vajalik

en: You must give your news source a title
et: Sa pead oma uudiste allikale pealkirja panema

en: Feed required
et: Voog vajalik

en: You must add at least one feed to your news source
et: Sa pead oma uudiste allikale lisama vähemalt ühe voo

en: Invalid recipe
et: Vigane retsept

en: Failed to compile the recipe, with syntax error: %s
et: Retsepti kompileerimine ebaõnnestus, süntaksi viga: %s

en: My news source
et: Minu uudiste allikas

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
et: Täsemate uudiste retseptide kirjutamise kohta abi saamiseks vaata <a href="%s">kasutusjuhendit</a>

en: Choose builtin recipe
et: Sisseehitatud retsepti valimine

en: Go
et: Mine

en: Choose recipe
et: Retsepti valimine

en: You must choose a recipe to customize first
et: Kõigepealt on vaja valida retsept, mida kohandada

en: Add custom news source
et: Kohandatud uudiste allika lisamine

en: &New recipe
et: Uus retsept

en: Create a new recipe from scratch
et: Loo uus retsept nullist alates

en: Customize &builtin recipe
et: Kohanda sisseehitatud retsepti

en: Customize a builtin news download source
et: Kohanda sisseehitatud uudiste allalaadimise allikat

en: Load a recipe from a file
et: Laadi retsept failist

en: Load recipe from &file
et: Laadi retsept failist

en: &Show recipe files
et: Näita retseptide faile

en: Show the folder containing all recipe files
et: Näita retseptide faile sisaldavat kausta

en: Import &OPML
et: Impordi OPML

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
et: Impordi OPML-formaadis RSS-voogude kogumik.
    Paljud RSS-lugerid suudavad nende tellitud
    RSS-voogusid OPML-formaati eksportida

en: S&witch to advanced mode
et: Lülitu täpsemale režiimile

en: Edit this recipe in advanced mode
et: Muuda seda retsepti täpsemas režiimis

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
et: Kas oled kindel? Kõik alvestamata muudatused lähevad kaduma.

en: No recipes
et: Retsepte pole

en: No custom recipes created.
et: Pole loodud ühtki kohandatud retsepti.

en: Choose a recipe file
et: Retseptifaili valimine

en: Invalid input
et: Vigane sisend

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
et: <p>Ei saanud retsepti luua. Viga:<br>%s

en: Failed to create recipes
et: Retseptide loomine ebaõnnestus

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
et: Mõne retsepti loomine ebaõnnestus, üksikasjade nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: &Sort by:
et: Sortimisalus:

en: Size
et: Maht

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
et: Kõik märgitud raamatud <b>kustutakse</b> sinu seadmest <b>jäädavalt</b>. Palun kontrolli loend üle.

en: Author
et: Autor

en: Location
et: Asukoht

en: Delete from device
et: Kustuta seadmest

en: %(curr)s (was %(initial)s)
et: %(curr)s (oli %(initial)s)

en: Item is blank
et: Kirje on tühi

en: No item selected
et: Midagi pole valitud

en: No items selected
et: Midagi pole valitud

en: Category editor
et: Kategooriate haldur

en: This book has DRM
et: Sellel raamatul on DRM

en: Duplicate found | duplicates found
et[0]: Leiti koopia
et[1]: koopiat leiti

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
et: Sama pealkirjaga raamatud on juba calibres olemas. Vali, millised raamatud ikkagi lisada.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
et: %(title)s autori(te)lt %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
et: Juba calibres:

en: No matches found
et: Vasteid ei leitud

en: Author sort
et: Autor,sort

en: Change case
et: Muuda tõstu

en: Upper case
et: Suurtähed

en: Lower case
et: Väiketähed

en: Swap case
et: Muuda tõst vastupidiseks

en: Title case
et: Suurtäht iga sõna alguses

en: Copy to author sort
et: Kopeeri väljale "autor,sort"

en: Show books by author in book list
et: Näita raamatute loendis autori raamatuid

en: Copy to author
et: Kopeeri autori väljale

en: Invalid author name
et: Vigane autori nimi

en: You cannot change an author to multiple authors.
et: Autorit ei saa muuta mitmeks autoriks.

en: Manage authors
et: Autorite haldamine

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
et: <p>Näita ainult autoreid, mis sisaldavad selles kastis olevat teksti.
              Vastendamisel eiratakse suurtähestust.</p>

en: &Search for:
et: Otsi:

en: Filter &by:
et: Filter:

en: S&earch
et: Otsi

en: Only show authors in the current &Virtual library
et: Näita ainult praeguse Virtuaalse kogu autoreid

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
et: Lähtesta kõik autori sortimise väärtused autorist automaatselt
    loodud väärtusele. Selle väärtuse automaatset loomist saab
    täpselt muuta aknas Eelistused->Täpsemad->Peenseadistused

en: &Recalculate all author sort values
et: Tuleta uuesti kõik autori sortimise väärtused

en: &URL:
et: URL:

en: HTML files
et: HTML-failid

en: Color
et: Värv

en: Previous location:
et: Eelmine asukoht:

en: Location to import this library to
et: Mis asukohta see kogu importida

en: Select &folder
et: Vali kaust

en: Choose a folder for this library
et: Vali selle kogu kaust

en: Total:
et: Kokku:

en: Current:
et: Praegu:

en: &Export all your calibre data
et: Ekspordi kõik oma calibre andmed

en: &Import previously exported data
et: Impordi eelnevalt eksporditud andmed

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
et: {0} [Suurus: {1}]
    kohas {2}

en: Calculating...
et: Arvutamine...

en: Select which libraries you want to export below
et: Vali allpool, millised kogud tahad eksportida

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
et: Määra kaust, mis sisaldab eelnevalt eksporditud calibre andmeid, mida soovid importida.

en: Choose &folder
et: Vali kaust

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
et: calibre andmete importimine tähendab, et imporditakse kõik kogud, sätted, pluginad jne. See on turvarisk, jätka ainult juhul, kui imporditavad andmed oled loonud sina ise calibre eksportimise funktsiooni kasutades.

en: The folder {0} is not valid: {1}
et: Kaust {0} on vigane: {1}

en: Content server running
et: Sisuserver töötab

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
et: Ei saa importida, kuni Sisuserver töötab; esmalt sulge see, klõpsates calibre tööriistaribal nupul "Ühenda/jaga"

en: No folder selected
et: Ühtki kausta pole valitud

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
et: Sa pead valima kausta, mis sisaldab eelnevalt eksporditud andmeid, mida importida soovid

en: %s is not a folder
et: %s ei ole kaust

en: Not a folder
et: Pole kaust

en: %s is not an empty folder
et: %s ei ole tühi kaust

en: Folder not empty
et: Kaust pole tühi

en: No libraries selected
et: Ühtki kogu pole valitud

en: You must specify the location for at least one library
et: Sa pead määratlema asukoha vähemalt ühe kogu jaoks

en: Some libraries ignored
et: Osa kogusid eirati

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
et: Sa oled valinud osa kogusid mitte importida. Kas jätkata ikkagi?

en: Export folder not empty
et: Eksportimise kaust pole tühi

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
et: Kaust, kuhu soovid andmed eksportida, peab olema tühi.

en: Exporting all calibre data...
et: Kõigi calibre andmete eksportimine...

en: Failed to export data.
et: Andmete eksportimine ebaõnnestus.

en: Importing all calibre data...
et: Kõigi calibre andmete importimine...

en: Failed to import data.
et: Andmete importimine ebaõnnestus.

en: Active jobs
et: Aktiivsed tööd

en: Find next match
et: Leia järgmine vaste

en: &Search
et: Otsi

en: &Stop selected jobs
et: Peata valitud tööd

en: &Hide selected jobs
et: Peida valitud tööd

en: Show job &details
et: Näita töö üksikasju

en: Show &all jobs
et: Näita kõiki töid

en: Stop &all non device jobs
et: Peata kõik seadmega mitteseotud tööd

en: &Hide all jobs
et: Peida kõik tööd

en: Authors
et: Autorid

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
et: <p>Pea meeles seadmel metaandmeid uuendada, kui valmis saad (Parem-klõpsa seadme ikoonil ja vali <i>Uuenda metaandmete vahemälu</i>)</p>

en: Show &details
et: Näita üksikasju

en: Hide &details
et: Peida üksikasjad

en: Show detailed information about this error
et: Näita selle vea kohta üksikasjalikku teavet

en: Copied
et: Kopeeritud

en: &View log
et: Näita logi

en: &Retry
et: Proovi uuesti

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
et[0]: Peida ülejäänud veateade
et[1]: Peida ülejäänud {} veateadet

en: Working
et: Töötamine

en: Processing %d books, please wait...
et: %d raamatu töötlemine, palun oota...

en: Current step progress: %p %
et: Praegune sammude edenemine: %p %

en: Step %v/%m
et: Samm %v/%m

en: Lower Case
et: Väiketähed

en: Upper Case
et: Suurtähed

en: Title Case
et: Suurtäht iga sõna alguses

en: Character match
et: Tähemärkide otsing

en: Regular expression
et: Regulaaravaldis

en: Replace field
et: Asenda väli

en: Prepend to field
et: Lisa välja algusse

en: Append to field
et: Lisa välja lõppu

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
et[0]: Metaandmete muutmine ühel raamatul
et[1]: Metaandmete muutmine {} raamatul

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
et: Tee kõik muudatused koheselt ilma dialoogi sulgemata. Seda toimingut ei saa katkestada ega tagasi võtta

en: Book %d:
et: %d. raamat:

en: Enter an identifier type
et: Sisesta identifikaatori tüüp

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
et: <b>Seda funktsiooni kasutades võid oma kogu hävitada.</b> Muudatused on püsivad. Ei ole mingit tagasi võtmise võimalust. Enne jätkamist on rangelt soovitatav oma kogust teha varukoopia.<p>Otsi ja asenda tekstiväljadelt, kasutades kas tähemärkide otsingut või regulaaravaldisi.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
et: Tähemärkide režiimis otsitakse väljadelt sisestatud teksti. Tekst asendatakse määratud asendustekstiga igal pool, kus seda määratud väljalt leitakse. Pärast asendamise valmis saamist võib teksti panna kas suurtähtedeks, väiketähtedeks või panna iga sõna algusesse suurtähe. Kui märgistatud on tõstutundlikkuse kast, peab otsitav tekst vastama täpselt. Kui see on märgistamata, vastab otsingu tekst nii suur- kui väiketähtedele

en: S/R TEMPLATE ERROR
et: O/A MALLI VIGA

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
et: Hinnangu veeru 'rating' asendusväärtus peab olema kas tühi või täisarv 0 ja 10 vahel

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
et: Sa pead väljale "Otsi" sisestama otsingu avaldise

en: Invalid identifier string
et: Vigane identifikaatori sõne

en: Search/replace invalid
et: Otsi/asenda vigane

en: Search/replace is invalid: %s
et: Otsi/asenda on vigane: %s

en: Covers compressed
et: Kaanepildid tihendatud

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
et: Kaanepildid tihendati {percent:.1%} võrra kogusuurusest {old} suuruseks {new}.

en: Delete saved search/replace
et: Kustuta salvestatud otsi/asenda

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
et: Valitud salvestatud otsi/asenda kustutatakse. Kas oled kindel?

en: Save search/replace
et: Salvesta otsi/asenda

en: Search/replace name:
et: Otsi/asendamise nimi:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
et: See salvestatud otsi/asenda on juba olemas ja kirjutatakse üle. Kas oled kindel?

en: &Author(s):
et: Autor(id):

en: A&utomatically set author sort
et: Automaatselt täida väli autor,sort

en: S&wap title and author
et: Vaheta pealkiri ja autor

en: Author s&ort:
et: Autor,sort:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
et: Määra, kuidas selle raamatu autorit/autoreid sortida. Näiteks autor Charles Dickens tuleks sortida kui Dickens, Charles.

en: &Rating:
et: Hinnang:

en: &Apply rating
et: Rakenda hinnang

en: &Publisher:
et: Kirjastaja:

en: If checked, the publisher will be cleared
et: Kui märgistatud, tühjendatakse kirjastaja väli

en: &Clear pub
et: Tühjenda kirj.

en: Add ta&gs:
et: Lisa sildid:

en: Open Tag editor
et: Ava Siltide haldur

en: &Remove tags:
et: Eemalda sildid:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
et: Komaga eraldatud siltide loend, mis raamatutest eemaldada.

en: Check this box to remove all tags from the books.
et: Märgista see kast, et eemaldada raamatutest kõik sildid.

en: &Clear all
et: Eemalda kõigilt märgistus

en: Ser&ies:
et: Sari:

en: If checked, the series will be cleared
et: Kui märgistatud, siis tühjendatakse valitud raamatute sarja väli

en: &Clear series
et: Tühjenda sarjad

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
et: Kui märgistamata, pannakse raamatute järjekorranumbriks sarjas 1.
    Kui märgistatud, nummerdatakse raamatud automaatselt valimise järjekorras.
    Seega, kui sa valisid Raamatu A ja siis Raamatu B, pannakse
    Raamatu A järjenumbriks sarjas 1 ja Raamatu B järjenumbriks 2.

en: &Automatically number books in this series
et: Automaatselt nummerda selle sarja raamatud

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
et: Tavaliselt nummerdatakse sarju alates suurimast arvust andmebaasis
    selle sarja jaoks. Selle kasti märkimisel hakkab calibre nummerdama
    kasti sisestatud väärtusest alates

en: &Force numbers to start with:
et: Sunni nummerduse algusarvuks:

en: &Date:
et: Kuupäev:

en: A&pply date
et: Rakenda kuupäev

en: P&ublished:
et: Avaldamisaeg:

en: Clear published date
et: Tühjenda avaldamiskuupäeva väli

en: &Languages:
et: Keeled:

en: Restore pre conversion &originals, if available
et: Taasta teisendamiseelsed originaalid, kui on saadaval

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
et: Eemalda valitud raamatute talletatud teisendamise sätted.
    
    Nende raamatute tulevasel teisendamisel kasutatakse vaikimisi sätteid.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
et: Eemalda valitud raamatutelt talletatud teisendamise sätted

en: Change title &case to:
et: Muuda tõstuks:

en: Change &cover
et: Kaanepildi muutmine

en: &Generate default cover
et: Loo vaikimisi kaanepilt

en: &Remove cover
et: Eemalda kaanepilt

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
et: Proovi automaatselt tuvastada ja eemaldada kaanepiltide raamid
    ja lisaruum äärtes. See võib vahel eemaldada liiga palju,
    seega kasuta ettevaatusega.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
et: Kärbi kaanepilti (OHTLIK)

en: Set from &e-book files
et: Määra e-raamatu failidest

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
et: Pane kõigi valitud raamatute kaanepildiks
    esimese valitud raamatu kaanepilt.

en: &Clone covers
et: Klooni kaanepilt

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
et: <p>Tihenda kaanepilte, kui kvaliteediks on valitud 100, on tihendamine kadudeta, vastasel juhul on see kadudega

en: Co&mpress cover images:
et: Tihenda kaanepilte:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
et: <p>Kaanepiltide tihendamise kvaliteet. Kui kvaliteediks on valitud 100, on tihendamine kadudeta, vastasel juhul on see kadudega

en: Control how the default generated covers are created
et: Kontrolli vaikimisi loodavate kaanepiltide loomist

en: Configure co&ver generation
et: Seadista kaante loomist

en: Set the co&mments for all selected books
et: Muuda kõigile valitud raamatutele pandavat kommentaari

en: &Basic metadata
et: Peamised metaandmed

en: &Custom metadata
et: Kohandatud metaandmed

en: &Load search/replace:
et: Laadi otsi/asenda:

en: Select saved search/replace to load.
et: Vali salvestatud otsi/asenda, mis laadida.

en: Save current search/replace
et: Salvesta praegune otsi/asenda

en: Sa&ve
et: Salvesta

en: Search &mode:
et: Otsingu režiim:

en: Search &field:
et: Otsi väljalt:

en: The name of the field that you want to search
et: Välja nimi, millelt tahad otsida

en: &Identifier type:
et: Identifikaatori tüüp:

en: Choose which identifier type to operate upon
et: Vali, millise identifikaatoritüübi järgi töötada

en: &Template:
et: Mall:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
et: Sisesta mall, mida kasutada otsingu/asendamise allikana

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
et: Sisesta, mida sa otsid, kas lihtekstina või regulaaravaldisena, sõltuvalt otsingu režiimist

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
et: Märgista see kast, kui otsitavas sõnes tuleb eristada suur- ja väiketähti.
    Eemalda märgistus, kui suur- ja väiketähtede eristus pole oluline

en: Cas&e sensitive
et: Tõstutundlik

en: &Replace with:
et: Asendustekst:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
et: Asendustekst. Otsingule vastav tekst asendatakse selle tekstiga

en: &Apply function after replace:
et: Pärast asendust kasuta funktsiooni:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
et: Määra, kuidas pärast otsimist ja asendamist teksti töödeldakse.
    Tähemärkide režiimis töödeldakse tervet välja.
    Regulaaravaldise režiimis töödeldakse ainult vastavat teksti

en: &Destination field:
et: Sihtväli:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
et: Väli, kuhu tekst pärast kõiki asendamisi pannakse.
    Kui tühi, siis kasutatakse lähtevälja, kui see on muudetav

en: M&ode:
et: Režiim:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
et: Määra, kuidas tekst sihtkohta kopeeritakse.

en: Identifier type:
et: Identifikaatori tüüp:

en: For multiple-valued fields, sho&w
et: Mitme väärtusega välja puhul näita

en: val&ues starting at
et: väärtust algusega

en: with values separated b&y
et: ja eralda väärtused sõnega

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
et: Kasutatakse testi tulemusi näidates mitme väärtusega väljade väärtuste eraldamiseks

en: Test text
et: Testitav tekst

en: Test result
et: Testi tulemus

en: Your &test:
et: Sinu test:

en: &Search and replace
et: Otsi ja asenda

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
et: Kui märgistatud, siis pärast muutmise valmis saamist raamatute loend
    värskendatakse ja iga olemasolev otsing või Virtuaalne kogu värskendatakse.
    See võib mahukate kogude korral olla aeglane.

en: &Refresh book list after edit
et: Pärast muutmist värskenda raamatute loendit

en: &Clear
et: Tühjenda

en: Import OPML file
et: Impordi OPML-fail

en: &OPML file:
et: OPML-fail:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
et: Suurim arv allalaaditavaid artikleid RSS-voo kohta

en: &Maximum articles per feed:
et: Suurim arv artikleid voo kohta:

en:  days
et:  päeva

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
et: Sellest vanemaid artikleid RSS-voos eiratakse

en: Preserve groups in the OPML file
et: Säilita OPML-failis olevad grupid

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
et: Kui lubatud, teisendatakse kõik OPML-failis olevad voogude grupid üheks retseptiks. Vastasel juhul saab igast voost omaette retsept

en: Replace existing recipes
et: Asenda olemasolevad retseptid

en: OPML files
et: OPML-failid

en: Select OPML file
et: OPML-faili valimine

en: Path not specified
et: Rada pole määratud

en: You must specify the path to the OPML file to import
et: Sa pead sisestama imporditava OPML-faili raja

en: No feeds found
et: Voogusid ei leitud

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
et: OPML-failist ei leitud imporditavaid RSS-voogusid

en: System default
et: Süsteemi vaikimisi stiil

en: Choose file to import from
et: Faili valimine, millest importida

en: Choose file to export to
et: Faili valimine, millesse eksportida

en: Password needed
et: Parool vajalik

en: &Username:
et: Kasutajanimi:

en: &Password:
et: Parool:

en: &Show password
et: Näita parooli

en: Restart required
et: Taaskäivitamine vajalik

en: You must restart calibre before using this plugin!
et: Enne selle plugina kasutamist tuleb calibre taaskäivitada!

en: All
et: Kõik

en: Installed
et: Installitud

en: Not installed
et: Pole installitud

en: Update available
et: Uuendus saadaval

en: Plugin name
et: Plugina nimi

en: Status
et: Olek

en: Available
et: Saadaval

en: Released
et: Välja antud

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
et: See plugin on TASUTA, kuid sa võid arendajat nende vaeva eest tänada, annetades neile PayPali kaudu.
    
    Paremklõpsa ja vali Anneta, et tänada:

en: Platform unavailable
et: Platvorm ei ühildu

en: calibre upgrade required
et: calibre uuendamine vajalik

en: Plugin deprecated
et: Plugin iganenud

en: New version available
et: Uus versioon saadaval

en: Latest version installed
et: Uusim versioon installitud

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
et: See plugin on iganenud ja tuleks eemaldada

en: Right-click to see more options
et: Rohkemate valikute nägemiseks parem-klõpsa

en: This plugin can only be installed on: %s
et: Seda pluginat saab installida ainult platvormil: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
et: Sa pead calibre uuendama vähemalt versioonini %s, enne kui saad seda pluginat installida

en: You can install this plugin
et: Sa saad seda pluginat installida

en: A new version of this plugin is available
et: Sellest pluginast on uuem versioon saadaval

en: This plugin is installed and up-to-date
et: See plugin on installitud ja ajakohane

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
et: Plugin <b>{0}</b> installiti edukalt kategoorias <b>{1}</b>. Plugina kasutamiseks tuleb võibolla calibre taaskäivitada.

en: Plugin homepage
et: Plugina veebileht

en: Update Check Failed
et: Uuenduste kontroll ebaõnnestus

en: Unable to reach the plugin index page.
et: Ei saa pluginate indeksi lehega ühendust.

en: User plugins
et: Kasutaja pluginad

en: Filter list of &plugins
et: Näita neid pluginaid

en: Filter by &name
et: Otsi nime järgi

en: Description
et: Kirjeldus

en: &Install
et: Installi

en: Install the selected plugin
et: Paigalda valitud plugin

en: &Customize plugin
et: Seadista pluginat

en: Customize the options for this plugin
et: Seadista selle plugina valikuid

en: Plugin &forum thread
et: Plugina teemaleht foorumis

en: Enable/&disable plugin
et: Luba/keela plugin

en: Enable or disable this plugin
et: Luba või keela selle plugina kasutamine

en: &Remove plugin
et: Eemalda plugin

en: Uninstall the selected plugin
et: Eemalda valitud plugin

en: Donate to developer
et: Anneta arendajale

en: Donate to the developer of this plugin
et: Tee selle plugina arendajale annetus

en: &Customize plugin
et: Seadista pluginat

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
et: Kas oled kindel, et tahad plugina <b>%s</b> eemaldada?

en: Install %s
et: Plugina '%s' installimine

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
et: Pluginate installimine on <b>turvarisk</b>. Pluginad võivad sisaldada viirust/pahavara. Installi see ainult juhul, kui said selle usaldusväärsest allikast. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
et: Plugina ZIP-manuse allalaadimine: %s

en: Installing plugin: %s
et: Plugina installimine: %s

en: Plugin installed: %s
et: Plugin installitud: %s

en: Install plugin failed
et: Plugina installimine ebaõnnestus

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
et: Selle plugina paigaldamisel ilmnes tõrge. See plugin nüüd eemaldatakse. Palun postita allolev veateade selle plugina foorumi teemasse ja taaskäivita calibre.

en: Plugin not customizable
et: Plugin ei ole seadistatav

en: Plugin: %s does not need customization
et: Plugin %s ei vaja seadistamist

en: Must restart
et: Taaskäivitamine vajalik

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
et: Enne plugina <b>%s</b> seadistamist tuleb calibre taaskäivitada

en: Plugin cannot be disabled
et: Pluginat ei saa keelata

en: The plugin: %s cannot be disabled
et: Pluginat %s ei saa keelata

en: Aborting...
et: Katkestamine...

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
et: Kiirvaate otsetee ({0}) kuvab/peidab Kiirvaate paneeli

en: Undock
et: Doki lahti

en: Show the Quickview panel in its own floating window
et: Näita Kiirvaate paneeli omaette ujuvas aknas

en: Lock Quickview contents
et: Lukusta Kiirvaate sisu

en: Refresh
et: Värskenda

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
et: Paiguta Kiirvaate paneel calibre peaakna osaks

en: Alternate shortcut:
et: Alternatiivne otsetee:

en: Select this book in the library
et: Vali see raamat kogus

en: Open book in the E-book viewer
et: Ava raamat E-raamatute vaaturis

en: &Item: {0} ({1})
et: Väli: {0} ({1})

en: **No items found**
et: **Kirjeid ei leitud**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
et: Klõpsa kogu vaates veerul, et näha selle raamatu kohta teavet

en: &Books with selected item "{0}": {1}
et: Raamatuid valitu kirjega "{0}": {1}

en: Something went wrong while filling in the table
et: Tabeli täitmisel läks midagi valesti

en: Quickview: Book not in library view
et: Kiirvaade: Raamatut pole kogu vaates

en: &Lock Quickview contents
et: Lukusta Kiirvaate sisu

en: &Refresh
et: Värskenda

en: &Dock
et: Doki

en: &Close
et: Sulge

en: Restoring database
et: Andmebaasi taastamine

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
et: Taastamine pole valmis, kas oled kindel, et tahad katkestada?

en: The old database was saved as: %s
et: Vana andmebaas salvestati kui: %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
et: Andmebaasi taastamine õnnestus mõne veaga, üksikasjade nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju". %s

en: Restoring database was successful. %s
et: Andmebaasi taastamine oli edukas. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
et: Sinu raamatute loend, koos kõigi nende metaandmetega, on talletatud ühes failis, ehk andmebaasis. Lisaks on varukoopiana iga raamatu kaustas talletatud vastava raamatu metaandmed.<p>See toiming ehitab raamatute metaandmete põhjal andmebaasi uuesti. See on kasulik, kui andmebaas on rikutud ja sa näed tühja raamatute loendit.<p>Kas tahad andmebaasi taastada?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
et: Andmebaasi taastamine ebaõnnestus, üksikasjade nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Failed to repair library
et: Kogu parandamine ebaõnnestus

en: Add a new Saved search
et: Uue salvestatud otsingu lisamine

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
et: Siin saad luua <i>Salvestatud otsingu</i> sageli kasutatavate otsingute jaoks. Seda otsingut saab näha Siltide sirvijas kategoorias <i>Salvestatud otsingud</i>, koos siin sisestatava nimega.

en: The Saved search name
et: Salvestatud otsingu nimi

en: &Search:
et: Otsing:

en: The search expression
et: Otsingu avaldis

en: No search name
et: Otsingu nime pole

en: You must specify a name for the Saved search
et: Sa pead Salvestatud otsingule määrama nime

en: No search expression
et: Otsingu avaldist pole

en: You must specify a search expression for the Saved search
et: Sa pead Salvestatud otsingule määrama otsingu avaldise

en: Invalid saved search
et: Vigane salvestatud otsing

en: Manage Saved searches
et: Halda Salvestatud otsinguid

en: &Add search
et: Lisa otsing

en: &Remove search
et: Eemalda otsing

en: &Edit search
et: Muuda otsingut

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
et: Praegune salvestatud otsing <b>kustutatakse jäädavalt</b>. Kas oled kindel?

en: Edit the name and/or expression below.
et: Muuda nime ja/või avaldist allpool.

en: Edit saved search
et: Salvestatud otsingu muutmine

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
et: Salvestatud otsing nimega {} on juba olemas. Vali mõni muu nimi

en: Search expression
et: Otsingu avaldis

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
et: Laadi see väljaanne alla igal nädalal kindlatel nädalapäevadel,
    alates määratud ajast. Kui näiteks valid: esmaspäeval pärast
    9:00 AM, siis laaditakse väljaanne alla igal esmaspäeval
    esimesel võimalusel pärast kella 9 hommikul.

en: &Download after:
et: Laadi alla pärast kella:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
et: Laadi see väljaanne alla igal kuul kindlatel päevadel.
    Allalaadimine toimub esimesel võimalusel pärast määratud
    aega igal kuul määratud päevadel. Kui näiteks valid 1. ja 15.
    pärast 9:00 AM, siis laaditakse väljaanne alla iga kuu 1. ja 15.
    päeval esimesel võimalusel pärast kella 9 hommikul.

en: &Days of the month:
et: Kuupäevad:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
et: Komaeraldusega kuupäevade loend. Näiteks: 1, 15

en: Download &after:
et: Laadi alla pärast kella:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
et: Laadi see väljaanne alla iga x päeva tagant. Kui näiteks valid
    30 päeva, laaditakse väljaanne alla iga 30 päeva tagant.
    Pane tähele, et saad valida ka lühemaid ajavahemikke kui päev,
    näiteks 0,1 päeva, et laadida alla tihemini kui korra päevas.

en: &Download every:
et: Allalaadimiste vahele jääv aeg:

en: every hour
et: iga tund

en: days
et: päeva

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
et: Tähelepanu: Lühema kui päevapikkuse ajavahemiku saad määrata, kui sisestad väärtuse käsitsi.

en: Schedule news download [{} sources]
et: Uudiste allalaadimiste plaanimine [{} allikat]

en: &Schedule
et: Ajastamine

en: &Schedule for download:
et: Plaani allalaadimiseks:

en: &Days of  week
et: Nädalapäevad

en: Da&ys of month
et: Kuupäevad

en: Every &x days
et: Iga x päeva tagant

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
et: Et plaanitud allalaadimised töötada saaks, pead calibre tööle jätma.

en: &Account
et: Konto

en: &Advanced
et: Täpsemad

en: Add &title as tag
et: Lisa pealkiri sildina

en: &Extra tags:
et: Lisasildid:

en: &Keep at most:
et: Säilita kõige rohkem:

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
et: Selle retsepti säilitatavate koopiate (väljalasete) suurim arv.  Kõigi alleshoidmiseks (kustutamise keelamiseks) pane väärtuseks 0.

en:  issues
et:  väljalaset

en: all issues
et: kõik väljalasked

en: Delete downloaded &news older than:
et: Kustuta allalaaditud uudised, mis on vanemad kui:

en: never delete
et: ära kustuta kunagi

en: Download &all scheduled
et: Laadi alla kõik plaanitud

en: Download all scheduled news sources at once
et: Laadi alla kõik plaanitud uudiste allikad korraga

en: &Download now
et: Laadi alla kohe

en: Need username and password
et: Kasutajanimi ja parool vajalikud

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
et: Selle uudiste allika kasutamiseks pead sisestama kasutajanime ja/või parooli.

en: Account
et: Konto

en: (optional)
et: (valikuline)

en: (required)
et: (kohustuslik)

en: Created by:
et: Loonud:

en: Download %s now
et: Laadi %s alla nüüd

en: Last downloaded: never
et: Viimane allalaadimine: ei kunagi

en: never
et: ei kunagi

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
et: %(days)d päeva, %(hours)d tunni ja %(mins)d minuti eest

en: Last downloaded:
et: Viimane allalaadimine:

en: Cannot download news as no internet connection is active
et: Ei saa uudiseid alla laadida, sest internetiühendus puudub

en: No internet connection
et: Pole internetiühendust

en: Schedule news download
et: Uudiste allalaadimiste plaanimine

en: Add or edit a custom news source
et: Lisa või muuda kohandatud uudiste allikat

en: Download all scheduled news sources
et: Laadi alla kõik plaanitud uudiste allikad

en: equal to
et: sama mis

en: before
et: enne

en: after
et: pärast

en: before or equal to
et: enne või sama mis

en: after or equal to
et: pärast või sama mis

en: is set
et: on määratud

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
et: <p>Sa saad teostada ka muid täppisotsinguid, näiteks kaanepildita raamatute otsimiseks, loogikatehtemärkie abil ühendada mitmeid otsinguavaldisi ja nii edasi. Rohkema teabe saamiseks vaata abilehte <a href="%s">Otsinguliides</a>.

en: What &kind of match to use:
et: Millist otsingu tüüpi kasutada:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
et: Sisaldab: sõna või fraas ühtib mis tahes kohaga metaandmete väljal

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
et: Võrdne: sõna või fraas peab ühtima terve metaandmete väljaga

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
et: Regulaaravaldis: avaldis peab ühtima mis tahes kohaga metaandmete väljal

en: A&dvanced search
et: Täpsem otsing

en: Find entries that have...
et: Leia kirjed, mis sisaldavad...

en: But don't show entries that have...
et: Kuid ära näita kirjeid, mis sisaldavad...

en: A&ll these words:
et: Kõiki neid sõnu:

en: &This exact phrase:
et: Seda täpset fraasi:

en: O&ne or more of these words:
et: Vähemalt üht neist sõnadest:

en: Any of these &unwanted words:
et: Ükskõik millist nendest soovimatutest sõnadest:

en: Titl&e/author/series...
et: Pealkiri/autor/sari...

en: The title to search for
et: Pealkiri, mida otsida

en: The author to search for
et: Autor, mida otsida

en: &Author:
et: Autor:

en: The series to search for
et: Sari, mida otsida

en: The tags to search for
et: Sildid, mida otsida

en: &Date search
et: Kuupäeva otsing

en: &Search the
et: Otsi veeru

en: date column for books whose &date is
et: järgi raamatuid, mille kuupäev on

en: &year
et: aasta

en: mo&nth
et: kuu

en: &day
et: päev

en: months
et: kuud

en: weeks
et: nädalat

en: years
et: aastat

en: ago
et: tagasi

en: This month
et: See kuu

en: Yesterday
et: Eile

en: &Template search
et: Malli otsing

en: The value to search for
et: Väärtus, mida otsida

en: Template &value:
et: Malli väärtus:

en: Set/Not set
et: Määratud/Määramata

en: Open template editor
et: Ava malli redaktor

en: Advanced search
et: Täpsem otsing

en: There is one book with the {} format
et: {}-formaadis on üks raamat

en: There are {count} books with the {fmt} format
et: {fmt}-formaadis on {count} raamatut

en: Choose formats
et: Formaatide valimine

en: &Edit
et: Redigeerimine

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
et: Kasuta parooli, kui calibre töötab ebaturvalises võrgus. Näiteks kui calibre töötab sülearvutis, sa kasutad seda sülearvutit lennujaamas ja tahad oma nutiseadme calibrega ühendada, siis peaksid kasutama parooli.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
et: Märgista see kast, kui tahad, et calibre kasutaks kindlaksmääratud võrguporti. Tavatingimustes pole seda vaja teha. Kuid kui su seade ei suuda pidevalt calibrega ühenduda, proovi see kast märgistada ja sisesta number.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
et: Proovi 9090. Kui calibre ütleb, et ei suuda pordiga ühenduda, proovi mingit muud arvu. Kasutada võid mis tahes arvu 8000 ja 65 535 vahel.

en: Invalid port number
et: Vigane pordi number

en: You must provide a port number.
et: Sa pead sisestama pordi numbri.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
et: Pordi number peab olema 8000 ja 65535 vahel.

en: Problem starting the wireless device
et: Probleem juhtmevaba seadme käivitamisel

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
et: Juhtmevaba seadme draiveril oli käivitumisega probleeme. See ütles: "%s"

en: calibre IP addresses:
et: calibre IP-aadressid:

en: Optional &password:
et: Valikuline parool:

en: Optional password for security
et: Valikuline parool turvalisuseks

en: Optional &fixed port:
et: Valikuline kindel port:

en: Optional port number
et: Valikuline pordi number

en: &Use a fixed port
et: Kasuta kindlat porti

en: &Automatically allow connections at calibre startup
et: calibre käivitumisel luba ühendused automaatselt

en: Name already used
et: Nimi juba kasutuses

en: User categories editor
et: Kasutaja kategooriate haldur

en: Select a category to edit
et: Vali kategooria, mida muuta

en: &Category filter:
et: Kategooria filter:

en: Select the content kind of the new category
et: Vali uue kategooria sisu tüüp

en: Add a new category
et: Lisa uus kategooria

en: Rename the current category to what is in the box
et: Muuda praeguse kategooria nimi selleks, mis on kastis

en: &Available items
et: Saadaolevad üksused

en: Applied &items
et: Rakendatud üksused

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
et: Sildid kustutatakse koheselt ja seda ei saa tagasi võtta.

en: Are your sure?
et: Kas oled kindel?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
et: Järgnevad sildid on vähemalt ühe raamatu poolt kasutuses. Kas oled kindel, et tahad need kustutada?

en: Count
et: Hulk

en: Was
et: Oli

en: Template language tutorial
et: Malli keele juhend

en: Author Sort
et: Autor,sort

en: Tag 1
et: Silt 1

en: Tag 2
et: Silt 2

en: The template box cannot be empty
et: Malli kast ei saa olla tühi

en: No column chosen
et: Ühtki veergu pole valitud

en: You must specify a column to be colored
et: Sa pead määratlema veeru, mida värvida

en: Set the color of the column:
et: Määra veeru värv:

en: Copy a color name to the clipboard:
et: Kopeeri värvi nimi lõikelauale:

en: Copy the selected color name to the clipboard
et: Kopeeri valitud värvi nimi lõikelauale

en: Kind:
et: Laad:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
et: Kopeeri ikoonifaili nimi lõikelauale:

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
et: Kopeeri valitud ikoonifaili nimi lõikelauale

en: Add icon
et: Lisa ikoon

en: Template value:
et: Malli väärtus:

en: Size:
et: Suurus:

en: Function &name:
et: Funktsiooni nimi:

en: &Documentation:
et: Dokumentatsioon:

en: &Code:
et: Kood:

en: Trim Image
et: Pildi kärpimine

en: &Trim
et: Kärbi

en: Trim image by removing borders outside the selected region
et: Kärbi pilti, eemaldades valitud alast väljapoole jäävad alad

en: Download %s
et: Allalaadimine: %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
et: <b>%(fname)s</b> allalaadimine aadressilt %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
et: Aadressilt %(url)r allalaadimine ebaõnnestus veateatega: %(err)s

en: Downloading book
et: Raamatu allalaadimine

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
et: Raamat {0} laaditakse nüüd alla ja lisatakse automaatselt sinu calibre kogusse.

en: No file specified to download.
et: Allalaadimiseks pole ühtki faili määratletud.

en: Downloading
et: Allalaadimine:

en: Failed to download e-book
et: E-raamatu allalaadimine ebaõnnestus

en: finished
et: valmis

en: News:
et: Uudised:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
et: Manusena on lisatud calibre poolt alla laaditud ajakiri %s.

en: Add a new recipient:
et: Lisa uus saaja:

en: &Address
et: Aadress

en: &Formats
et: Formaadid

en: &Subject
et: Teema

en: A&lias
et: Alias

en: The email address of the recipient
et: Kirja saaja e-posti aadress

en: The optional alias (simple name) of the recipient
et: Kirja saaja valikuline alias (lihtne nimi)

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
et: Saadetavad formaadid. Saadetakse esimene vastav (komaeraldusega loend)

en: The optional subject for email sent to this recipient
et: Sellele saajale saadetava kirja valikuline teema

en: &Add recipient
et: Lisa saaja

en: Need address
et: Aadress vajalik

en: You must specify an address
et: Sa pead sisestama aadressi

en: Need formats
et: Formaadid vajalikud

en: You must specify at least one format to send
et: Sa pead määratlema vähemalt ühe formaadi, mida saata

en: The recipient %s already exists
et: Saaja %s on juba olemas

en: No recipients
et: Saajaid pole

en: You must select at least one recipient
et: Sa pead valima vähemalt ühe saaja

en: Auto convert the following books before sending via email?
et: Automaatselt teisendada järgnevad raamatud enne e-posti kaudu saatmist?

en: This recipient has no valid formats defined
et: Sellel saatjal pole ühtki sobivat formaati määratud

en: These books have no suitable input formats for conversion
et: Nendel raamatutel pole teisendamise jaoks sobivaid sisendformaate

en: Could not send
et: Ei saanud saata

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
et: Ei saanud mõnele saajale raamatuid saata. Rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: E-book:
et: E-raamat:

en: Attached, you will find the e-book
et: Manusena leiad e-raamatu

en: by
et: autoriga

en: in the %s format.
et: %s-formaadis.

en: About this book:
et: Info selle raamatu kohta:

en: Sending email to
et: E-kirja saatmine saajale

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
et: Automaatselt teisendada järgnevad raamatud formaati %s enne e-posti kaudu saatmist?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
et: Ei saanud järgnevaid raamatuid e-kirja teel saata, sest ei leitud ühtki sobivat formaati:

en: Failed to email book
et: E-kirja kaudu raamatu saatmine ebaõnnestus

en: sent
et: saadeti

en: Sent news to
et: Uudised saadeti saajale

en: Regular &expression
et: Regulaaravaldis

en: Test
et: Testi

en: File &name:
et: Failinimi:

en: Title:
et: Pealkiri:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
et: Regulaaravaldis (?P&lt;title&gt;)

en: No match
et: Vastet pole

en: Authors:
et: Autorid:

en: Regular expression (?P<author>)
et: Regulaaravaldis (?P<author>)

en: Series:
et: Sari:

en: Regular expression (?P<series>)
et: Regulaaravaldis (?P<series>)

en: Series index:
et: Sarja indeks:

en: Regular expression (?P<series_index>)
et: Regulaaravaldis (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
et: Regulaaravaldis (?P<isbn>)

en: Publisher:
et: Kirjastaja:

en: Regular expression (?P<publisher>)
et: Regulaaravaldis (?P<publisher>)

en: Published:
et: Avaldamisaeg:

en: Regular expression (?P<published>)
et: Regulaaravaldis (?P<published>)

en: Comments:
et: Kommentaarid:

en: Regular expression (?P<comments>)
et: Regulaaravaldis (?P<comments>)

en: Select font files
et: Kirjatüübi failide valimine

en: TrueType/OpenType Fonts
et: TrueType/OpenType kirjad

en: Corrupt font
et: Rikutud kirjatüüp

en: Choose a font family
et: Vali kirja perekond

en: Available faces for %s
et: Saadaolevad stiilid kirjatüübile %s

en: Choose font family
et: Kirja perekonna valimine

en: Add &fonts
et: Lisa kirjatüüpe

en: Choose a font family from the list below:
et: Vali allolevast loendist kirja perekond:

en: Find next
et: Leia järgmine

en: Find previous
et: Leia eelmine

en: None
et: Pole

en: Choose &font family
et: Vali kirja perekond

en: Clear the font family
et: Tühjenda kirja perekond

en: WARNING
et: HOIATUS

en: Unknown book
et: Tundmatu raamat

en: Collapse all
et: Ahenda kõik

en: Enter words to search for
et: Sisesta sõnad, mida otsida

en: Create an icon theme
et: Ikoonide välimuse loomine

en: Theme Metadata
et: Välimuse metaandmed

en: &Version:
et: Versioon:

en: &License:
et: Litsents:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
et: Litsents ikoonidele selles teemas. Levinud valikud on Creative Commons või Public Domain.

en: %d icons missing in this theme
et: %d ikooni puudub selles teemas

en: No missing icons
et: Puuduvaid ikoone pole

en: No title specified
et: Pealkirja pole määratud

en: You must specify a title for this icon theme
et: Sa pead sisestama sellele ikoonide välimusele pealkirja

en: No author specified
et: Autorit pole määratud

en: You must specify an author for this icon theme
et: Sa pead sisestama sellele ikoonide välimusele autori

en: &Abort
et: Katkesta

en: Losslessly optimizing images, please wait...
et: Piltide kadudeta optimeerimine, palun oota...

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
et: Piltide optimeerimine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Compression failed
et: Tihendamine ebaõnnestus

en: Creating theme file
et: Välimusefaili loomine

en: Compressing theme file
et: Välimusefaili tihendamine

en: Choose a folder from which to read the icons
et: Vali kaust, millest ikoone loetakse

en: ZIP files
et: ZIP-failid

en: Downloading icons...
et: Ikoonide allalaadimine...

en: Downloading icons, please wait...
et: Ikoonide allalaadimine, palun oota...

en: Number of icons
et: Ikoonide arv

en: Popularity
et: Populaarsus

en: Choose an icon theme
et: Ikoonide välimuse valimine

en: Restore &default icons
et: Taasta vaikimisi ikoonid

en: Downloading, please wait...
et: Allalaadimine, palun oota...

en: Failed to download list of themes
et: Teemade loendi allalaadimine ebaõnnestus

en: Zoom &in
et: &Suurenda

en: Zoom &out
et: &Vähenda

en: &Save as
et: Salvesta &kui

en: &Rotate
et: &Pööra

en: &Fit image
et: Mahuta pilt

en: Fit image inside the available space
et: Mahuta pilt saadavalolevale alale

en: Choose a file to save to
et: Salvestuskoha valimine

en: See what's new in this calibre release
et: Vaata, mis selles calibre versioonis uut on

en: Connected
et: Ühendatud

en: created by
et: - loonud

en: %(num)d of %(total)d books
et: %(num)d raamatut %(total)d-st

en: one book | {} books
et[0]: üks raamat
et[1]: {} raamatut

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
et[0]: %(num)s, %(sel)d valitud
et[1]: %(num)s, %(sel)d valitud

en: {0}, {1} total
et: {0}, kokku {1}

en: Cover grid
et: Kaaneruudustik

en: Search bar
et: Otsinguriba

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
et: Lülitu järgmisele Virtuaalsele kogule virtuaalsete kogude kaardiribal

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
et: Lülitu eelmisele Virtuaalsele kogule virtuaalsete kogude kaardiribal

en: All books
et: Kõik raamatud

en: Sort tabs alphabetically
et: Sordi kaardid tähestikuliselt

en: Restore hidden tabs
et: Taasta peidetud kaardid

en: Hide Virtual library tabs
et: Peida Virtuaalsete kogude kaardid

en: Lock Virtual library tabs
et: Lukusta Virtuaalsete kogude kaardid

en: Edit "%s"
et: Muuda: "%s"

en: Delete "%s"
et: Kustuta "%s"

en: Layout
et: Laotus

en: Show and hide various parts of the calibre main window
et: Näita ja peida calibre peamise akna erinevaid osi

en: No %s format
et: %s-formaati pole

en: The book {0} does not have the {1} format
et: Raamatul {0} pole {1}-formaati

en: Restore %s
et: Taasta %s

en: Job
et: Töö

en: Progress
et: Edenemine

en: Running time
et: Töötamisaeg

en: Start time
et: Algusaeg

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
et[0]: Pooleliolev töö:
et[1]: {} pooleliolevat tööd:

en: Unknown job
et: Tundmatu töö

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
et[0]: Järjekorras töö
et[1]: {} järjekorras tööd

en: Cannot kill job
et: Ei saa tööd katkestada

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
et: Ei saa katkestada töid, mis suhtlevad seadmega

en: Job has already run
et: Tööd on juba käitatud

en: This job cannot be stopped
et: Seda tööd ei saa peatada

en: Unavailable
et: Pole saadaval

en: Click to see list of jobs
et: Klõpsa, et näha tööde loendit

en: Show/hide the Jobs List
et: Kuva/peida tööde loend

en: Jobs:
et: Tööd:

en: No running jobs
et: Pooleliolevaid töid pole

en: One running job
et: Üks pooleliolev töö

en: %d running jobs
et: %d pooleliolevat tööd

en:  - Jobs
et:  - Tööd

en: Search for a job by name
et: Otsi tööd nime järgi

en: No job
et: Tööd pole

en: No job selected
et: Ühtki tööd pole valitud

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
et[0]: Kas tõesti tahad valitud töö peatada?
et[1]: Kas tõesti tahad kõik valitud tööd peatada?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
et: Kas tõesti tahad kõik seadmega mitteseotud tööd peatada?

en: &Custom
et: Kohandatud

en: &Alternate shortcut:
et: Alternatiivne otsetee:

en: &Shortcut:
et: Otsetee:

en: Done
et: Valmis

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
et: Vaikimisi: %(deflt)s [Hetkel pole vastuolus: %(curr)s]

en: Press a key...
et: Vajuta klahvi...

en: Already assigned
et: Juba seostatud

en: already assigned to
et: on juba seostatud tegevusega

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
et: <b>Seda otseteed pole enam olemas</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
et: Topeltklõpsa mingil kirjel, et sellega seostatud otseteed muuta

en: Search for a shortcut by name
et: Otsi otseteed nime järgi

en: No matches
et: Vasteid pole

en: Eject this device
et: Väljuta see seade

en: Configure this device
et: Seadista seda seadet

en: Update cached metadata on device
et: Uuenda metaandmete vahemälu seadmes

en: Library
et: Kogu

en: Show books in calibre library
et: Näita calibre kogus olevaid raamatuid

en: Show books in the main memory of the device
et: Näita seadme põhimälus olevaid raamatuid

en: Show books in storage card A
et: Näita raamatuid, mis on mälukaardil A

en: Show books in storage card B
et: Näita raamatuid, mis on mälukaardil B

en: Delete library
et: Kustuta kogu

en: available
et: vaba

en: Close the Virtual library
et: Sulge Virtuaalne kogu

en: Change how the displayed books are sorted
et: Muuda, kuidas näidatud raamatuid sorditakse

en: <h2>Shutting down</h2><div>
et: <h2>Sulgumine</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
et: Raamat %(sidx)s sarjas <span class="series_name">%(series)s</span>

en: Anonymous Content server user
et: Anonüümne Sisuserveri kasutaja

en: Bookmark
et: Järjehoidja

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Highlights
et: Esiletõstud

en: Export {} annotations
et: {} märkme eksportimine

en: calibre annotation collection
et: calibre märkmete kogumik

en: annotations
et: märkmed

en: Open in viewer
et: Ava vaaturis

en: Show in calibre
et: Näita calibres

en: Type:
et: Tüüp:

en: Show only annotations of the specified type
et: Näita ainult määratletud tüübiga märkmeid

en: User:
et: Kasutaja:

en: Show only annotations created by the specified user
et: Näita ainult määratletud kasutaja loodud märkmeid

en: Find previous match
et: Leia eelmine vaste

en: User
et: Kasutaja

en: Annotations browser
et: Märkmete sirvija

en: Delete the selected annotations
et: Kustuta valitud märkmed

en: Export the selected annotations
et: Ekspordi valitud märkmed

en: No selected annotations
et: Valitud märkmeid pole

en: No annotations have been selected
et: Ühtki märget pole valitud

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
et[0]: Kas oled kindel, et tahad selle märkme <b>jäädavalt</b> kustutada?
et[1]: Kas oled kindel, et tahad need {} märget <b>jäädavalt</b> kustutada?

en: Size (MB)
et: Maht (MB)

en: Modified
et: Muutmisaeg

en: Formats
et: Formaadid

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
et: Raamatu %s kaanepilt on liiga suur, ei saa seda laadida. Muuda selle suurust või kustuta see.

en: %s stars
et: %s tärni

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: This book's UUID is "{0}"
et: Selle raamatu UUID on "{0}"

en: In Library
et: Kogus

en: Unhandled error
et: Käsitlemata viga

en: Waiting for metadata to be updated
et: Metaandmete uuendamise ootel

en: Marked for deletion
et: Märgitud kustutamiseks

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
et: Minu <b>muutmiseks</b> topeltklõpsa<br><br>

en: Export selected
et: Ekspordi valitud

en: Select none
et: Ära vali midagi

en: Remove
et: Eemalda

en: Export
et: Ekspordi

en: Cannot hide all columns
et: Ei saa kõiki veergusid peita

en: You must not hide all columns
et: Sa ei tohiks kõiki veergusid peita

en: Sort on %s
et: Sordi veeru %s põhjal

en: Ascending
et: Tõusvas/suurenevas järjekorras

en: Descending
et: Langevas/vähenevas järjekorras

en: Change text alignment for %s
et: Muuda veeru %s teksti joondust

en: Center
et: Keskel

en: Left
et: Vasakul

en: Right
et: Paremal

en: Quickview column %s
et: Kiirvaade: veerg %s

en: Hide column %s
et: Peida veerg %s

en: Show column
et: Näita veergu

en: Restore default layout
et: Taasta vaikimisi laotus

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
et: Seadmele lohistamine ei ole lubatud. Esmalt lisa raamat calibre kogusse.

en: File name
et: Failinimi

en: Use white background
et: Kasuta valget tausta

en: Hyphenate
et: Poolita

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
et: <b>Muudatused rakendatakse ainult pärast taaskäivitamist.</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
et: <b>Ei leitud ühtki vastet</b> otsitud fraasile <i>%s</i>.

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
et: Keela poolitamine. Peaks teksti näitamist märkimisväärselt kiirendama.

en: Parsing LRF file
et: LRF-faili analüüsimine

en: Next page
et: Järgmine leht

en: Previous Page
et: Eelmine leht

en: Back
et: Tagasi

en: Forward
et: Edasi

en: Next match
et: Järgmine vaste

en: Open e-book
et: Ava e-raamat

en: Start minimized to system tray.
et: Käivita süsteemisalve minimeerituna.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
et: Eiratud, ära kasuta. Eksisteerib ainult pärandi põhjustel

en: Do not check for updates
et: Ära kontrolli uuendusi

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
et: Eira kohandatud pluginaid; kasulik, kui installisid plugina, mis takistab calibrel käivituda

en: Path too long
et: Rada liiga pikk

en: Calibre Library
et: Calibre Kogu

en: Failed to create library
et: Kogu loomine ebaõnnestus

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
et: Ei saanud luua calibre kogu kohas: %r.
    Sul palutakse valida uus kogu asukoht.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
et: Ei saanud kogu parandada. Rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Initializing user interface...
et: Kasutajaliidese käivitamine...

en: Repairing failed
et: Parandamine ebaõnnestus

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
et: Andmebaasi parandamine ebaõnnestus. Alustatakse uue tühja koguga.

en: Bad database location
et: Vigane andmebaasi asukoht

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
et: Vigane andmebaasi asukoht %r. calibre nüüd sulgub.

en: Startup error
et: Käivitumise viga

en: Corrupted database
et: Rikutud andmebaas

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
et: Kogu andmebaas asukohas %s paistab olevat rikutud. Kas tahad, et calibre prooviks selle automaatselt uuesti ehitada? Uuestiehitus ei pruugi täielikult õnnestuda. Kui valid Ei, luuakse uus tühi calibre kogu.

en: Starting %s: Loading books...
et: %s käivitamine: Raamatute laadimine...

en: Cannot start calibre
et: Ei saa calibret käivitada

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
et: Sulgemise käsk saadetud, sulgemise ootamine...

en: Failed to shutdown running calibre instance
et: Juba töötava calibre eksemplari sulgemine ebaõnnestus

en: &Preferences
et: Eelistused

en: &Quit
et: Välju

en: Unhandled exception
et: Käsitlemata erand

en: Set date to today
et: Määra kuupäev tänaseks

en: &Redo
et: Tee uuesti

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
et: Määra, millise pealkirja põhjal tuleks seda raamatut loendites järjestada. Näiteks: 'The Exorcist' tuleks loendites järjestada ehk pealkirja 'Exorcist, The' alusel.

en: Title &sort:
et: Pealkiri,järg:

en: &Edit authors
et: Muuda autoreid

en: Authors changed
et: Autorid muudetud

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
et: Sa oled selle raamatu autoreid muutnud. Enne autorite haldusvahendi kasutamist pead need muudatused salvestama. Kas tahad need muudatused salvestada?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
et: Määra, kuidas tuleks selle raamatu autorit(-eid) loendites sortida. Näiteks Mart Maasikas tuleks loendites sortida nime 'Maasikas, Mart' põhjal.
    Kui kast on roheline, vastavad autorite nimed autorite sortimise sõnega. Kui see on punane, siis autorid ja see tekst ei ole vastavuses.

en: Author s&ort:
et: Autor,sort:

en: &Number:
et: Number:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
et: Viimati muudetud: %s
    
    Vaatamiseks topeltklõpsa

en: Restore %s from the original
et: Taasta %s originaalist

en: Add a format to this book
et: Lisa sellele raamatule formaat

en: Remove the selected format from this book
et: Eemalda sellelt raamatult valitud formaat

en: Choose formats for
et: Formaatide valimine raamatule

en: No permission
et: Luba puudub

en: You do not have permission to read the following files:
et: Sul pole luba lugeda järgnevaid faile:

en: No format selected
et: Ühtki formaati pole valitud

en: &Browse
et: Lehitse

en: Trim bord&ers
et: Kärbi ääri

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
et: Automaatselt tuvasta ja eemalda lisaruum kaanepildi äärtes.
    Selle korduv klõpsamine võib vahel eemaldada jonnakad ääred.

en: Download co&ver
et: Laadi kaanepilt alla

en: &Generate cover
et: Loo kaanepilt

en: Customize the styles and colors of the generated cover
et: Muuda loodava kaanepildi stiile ja värve

en: Not a valid picture
et: Ei ole sobiv pilt

en: Invalid cover
et: Vigane kaanepilt

en: Could not change cover as the image is invalid.
et: Ei saanud kaanepilti muuta, sest pillt on vigane.

en: Rating of this book. 0-5 stars
et: Selle raamatu hinnang. 0-5 tärni

en: Tags changed
et: Silte on muudetud

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
et: Sa oled silte muutnud. Siltide halduri kasutamiseks pead need muudatused kas salvestama või tühistama. Kas muudatused salvestada?

en: A comma separated list of languages for this book
et: Selle raamatu komaeraldusega keelte loend

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
et[0]: Keelt %s ei tuntud ära
et[1]: Keeli %s ei tuntud ära

en: Unknown language
et: Tundmatu keel

en: Edit Identifiers
et: Muuda identifikaatoreid

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
et: Muuda raamatu identifikaatoreid. Iga identifikaator peab olema eraldi real ja olema kujul tüüp:väärtus

en: Duplicate identifier
et: Korduv identifikaator

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
et: Identifikaatori tüüp %s esineb rohkem kui korra. Iga identifikaatoritüüp peab olema ainulaadne

en: Invalid identifier
et: Vigane identifikaator

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
et: Identifikaator %s on vigane. Identifikaatorid peavad olema kujul tüüp:väärtus

en: &Ids:
et: Id-d:

en: Edit identifiers in a dedicated window
et: Muuda identifikaatoreid eraldi aknas

en: This ISBN is valid
et: See ISBN on õige

en: This ISBN is invalid
et: See ISBN on vigane

en: Invalid ISBN
et: Vigane ISBN

en: Enter an ISBN
et: Sisesta ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
et: Sisestatud ISBN on vigane. Proovi uuesti.

en: Clear publisher
et: Tühjenda kirjastaja

en: Clear date
et: Tühjenda kuupäeva väli

en: Schedule download?
et: Kas alustada allalaadimist?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
et[0]: <b>Valitud raamatu</b> metaandmete allalaadimine hakkab tööle taustal. Kas jätkata?
et[1]: <b>{} valitud raamatu</b> metaandmete allalaadimine hakkab tööle taustal. Kas jätkata?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
et: Sa saad edenemist jälgida, klõpsates alumises paremas nurgas pöörlevat "vurri".

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
et: Kui allalaadimine valmis saab, küsib calibre enne allalaaditud metaandmete salvestamist sinult kinnitust.

en: Download only &metadata
et: Laadi alla ainult metaandmed

en: Download only &covers
et: Laadi alla ainult kaaned

en: &Configure download
et: Seadista allalaadimist

en: Download &both
et: Laadi alla mõlemad

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
et[0]: Laadi alla ühe raamatu metaandmed
et[1]: Laadi alla {} raamatu metaandmed

en: Metadata download started
et: Metaandmete allalaadimine alustatud

en: Merge identifiers
et: Ühenda identifikaatorid

en: Merge tags
et: Ühenda sildid

en: Compare metadata
et: Võrdle metaandmeid

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
et: Kõik ülevaadatud muudatused lähevad kaduma! Kas oled kindel, et tahad tühistada?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
et:  [%(num)d / %(tot)d]

en: &More pages
et: Veel lehti

en: page %d
et: leht %d

en: Next
et: Järgmine

en: Previous
et: Eelmine

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
et: Automaatselt täida väli 'pealkiri,järg' praeguse pealkirja alusel.
    Selle nupu kasutamisel muutub välja 'pealkiri,järg' taust punasest roheliseks.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
et: Automaatselt täida väli 'autor,sort' praeguse autori alusel. Selle nupu kasutamisel muutub välja 'autor,sort' taust punasest roheliseks. Selle nupu alt on saadaval ka funktsioonide menüü. Selle nägemiseks hoia nuppu all.

en: Set author sort from author
et: Määra 'autor,sort' autori põhjal

en: Set author from author sort
et: Määra autor välja 'autor,sort' põhjal

en: Copy author to author sort
et: Kopeeri autor väljale 'autor,sort'

en: Copy author sort to author
et: Kopeeri 'autor,sort' väljale autor

en: Swap the author and title
et: Vaheta autor ja pealkiri

en: Clear rating
et: Tühjenda hinnangu väli

en: Clear all tags
et: Tühjenda siltide väli

en: Clear Ids
et: Tühjenda Id-de väli

en: &Download metadata
et: Laadi alla metaandmed

en: Download metadata for this book [%s]
et: Laadi alla selle raamatu metaandmeid [%s]

en: Undo last metadata download
et: Võta tagasi viimane metaandmete allalaadimine

en: Configure download metadata
et: Seadista metaandmete allalaadimist

en: Change how calibre downloads metadata
et: Muuda, kuidas calibre metaandmeid alla laadib

en: Edit list of prefixes
et: Muuda eesliidete loendit

en: Edit prefixes
et: Eesliidete muutmine

en: No downloaded metadata
et: Allalaaditud metaandmeid pole

en: There is no downloaded metadata to undo
et: Pole allalaaditud metaandmeid, mida tagasi võtta

en: &Continue editing
et: Jätka muutmist

en: &Stop editing
et: Lõpeta muutmine

en: Change cover
et: Muuda kaanepilti

en: Co&mments
et: Kommentaarid

en: &Metadata
et: Metaandmed

en: &Cover and formats
et: Kaanepilt ja formaadid

en: C&ustom metadata
et: Kohandatud metaandmed

en: &Comments
et: Kommentaarid

en: Basic metadata
et: Peamised metaandmed

en: Custom metadata
et: Kohandatud metaandmed

en: Has summary
et: Kokkuvõte olemas

en: See at
et: Vaata saidil

en: Please wait
et: Palun oota

en: calibre is downloading metadata from:
et: calibre laadib metaandmeid alla allikatest:

en: Title: %s
et: Pealkiri: %s

en: Authors: %s
et: Autorid: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
et: Metaandmete allalaadimine ebaõnnestus. Üksikasjade nägemiseks klõpsa Näita Üksikasju

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
et: Ei leitud ühtki otsingule vastavat raamatut. Proovi otsingut muuta <b>vähem täpsemaks</b>. Näiteks kasuta ainult autori perekonnanime ja üht sõna pealkirjast.<p>Täieliku logi nägemiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Current cover
et: Praegune kaanepilt

en: Searching...
et: Otsimine...

en: View this cover at full size
et: Vaata seda kaanepilti täissuuruses

en: Copy this cover to clipboard
et: Kopeeri see kaanepilt lõikelauale

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
et: Kaanepiltide allalaadimine raamatule <b>%s</b>, palun oota...

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
et: Ei leidnud ühtki kaanepilti raamatule <b>%s</b>

en: Found a cover for {title}
et: Leiti kaanepilt raamatule {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
et: Leiti <b>{num}</b> kaanepilti raamatule {title}. Allalaadimise lõppedes sorditakse kaanepildid mõõtmete alusel.

en: Downloading metadata...
et: Metaandmete allalaadimine...

en: &Back
et: Tagasi

en: Downloading cover...
et: Kaanepildi allalaadimine...

en: Failed to run
et: Käivitamine ebaõnnestus

en: Command line:
et: Käsurida:

en: Choose a program to open %s files
et: %s-failide avamiseks kasutatava programmi valimine

en: Executable files
et: Käivitatavad failid

en: Cannot execute
et: Ei saa käivitada

en: The program %s is not an executable file
et: Programm %s ei ole käivitatav fail

en: Application path:
et: Rakenduse rada:

en: %s is not a valid macOS application bundle.
et: %s ei ole sobiv macOS rakendusepakk.

en: Choose a program
et: Programmi valimine

en: Gathering data, please wait...
et: Andmete kogumine, palun oota...

en: &Browse computer for program
et: Otsi arvutist programmi

en: Error finding programs
et: Viga programmide leidmisel

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
et: Sinu arvutist programmide leidmine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Change &icon
et: Muuda ikooni

en: No selection
et: Valikut pole

en: No application selected
et: Ühtki rakendust pole valitud

en: Choose new icon
et: Uue ikooni valimine

en: Invalid icon
et: Vigane ikoon

en: cover image
et: kaanepilt

en: Open {0} files with {1}
et: Ava {0}-failid programmiga {1}

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
et: Lähtesta sätted vaikimisi väärtustele. Vaikimisi sätete tegelikuks salvestamiseks pead klõpsama Rakenda.

en: Configure
et: Seadista

en: Choose a folder
et: Kausta valimine

en: Invalid folder
et: Vigane kaust

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
et: Sa pead määrama automaatselt lisatava kausta, mis on olemas. Kausta %s pole olemas.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
et: Sul pole õigusi seda kausta lugeda/kirjutada: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
et: Ei saa kasutada kaustu, mille nimi algab punktiga või alljoonega: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
et: <b>HOIATUS:</b> Kõik, failid, mille sa paned kausta %s, automaatselt kustutatakse pärast calibresse lisamist. Kas oled kindel?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
et: Siin saad juhtida, kuidas calibre lisatavatest failidest metaandmeid loeb. calibre suudab metaandmeid lugeda kas faili sisust või failinimest.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
et: Loe metaandmeid faili sisust, mitte failinimest

en: Configure metadata from file name
et: Seadista failinimest saadud metaandmeid

en: Reading &metadata
et: Metaandmete lugemine

en: &Mark newly added books
et: Märgi värskelt lisatud raamatud

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
et: Kogude vahel raamatute kopeerimiseks tegevust "Kopeeri kogusse" kasutades säilita kuupäevad

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
et: Tegevust "Kopeeri kogusse" kasutades kontrolli sama autori, pealkirja ja keelega koopiaid

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
et: Automaatselt teisenda lisatavad raamatud eelistatavasse väljundformaati

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
et: Automaatselt teisendades teisenda isegi siis, kui lisatav formaat on väljundformaadiga sama

en: &Auto-merge added books if they already exist:
et: Automaatselt ühenda lisatavad raamatud, kui need on juba olemas:

en: Contro&l how tags are processed:
et: Juhi, kuidas silte töödeldakse:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
et: Loo reegleid, mis saavad lisatavate raamatute silte automaatselt filtreerida või muundada niipea kui need lisatakse.

en: &Rules to filter tags read from metadata
et: Reeglid metaandmetest loetud siltide filtreerimiseks

en: Control which files are added during bul&k imports:
et: Juhi, millised failid massimportimistel lisatakse:

en: Rules to filter added &files
et: Reeglid lisatavate failide filtreerimiseks

en: Control how auth&ors are processed:
et: Juhi, kuidas autoreid töödeldakse:

en: Adding &actions
et: Tegevused lisamisel

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
et: Vaikimisi lisab calibre automaatselt ainult tuntud tüübiga e-raamatuid.
    See valik ütleb calibrele, et lisama peab kõikide tüüpidega faile,
    välja arvatud neid, mis on allpool selgelt eiratud.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
et: Automaatselt lisa kõiki tüüpi failid (mitte ainult e-raamatud)

en: Folder to automatically add files from
et: Kaust, millest faile automaatselt lisada

en: Browse for folder
et: Otsi kausta

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
et: Automaatselt teisenda lisatavad failid eelistatavasse väljundformaati

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
et: Automaatsel lisamisel <b>eira</b> järgnevate laienditega faile

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
et: Määra kaust. Kõik sellesse kausta pandavad failid lisatakse automaatselt calibresse (taaskäivitamine vajalik).

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
et: <b>HOIATUS:</b> Pärast calibresse lisamist kustutatakse failid ülalolevast kaustast.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
et: Faile automaatselt lisades kontrolli koopiaid

en: &Automatic adding
et: Automaatne lisamine

en: High
et: Kõrge

en: Low
et: Madal

en: Very low
et: Väga madal

en: Confirmation dialogs have all been reset
et: Kõik kinnituste dialoogid on lähtestatud

en: Notify when a &new version is available
et: Teavita, kui uus versioon on saadaval

en: Job &priority:
et: Tööde prioriteet:

en: Preferred &input format order:
et: Eelistatav sisendformaatide järjestus:

en: Preferred &output format:
et: Eelistatud väljundformaat:

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
et: Kui märgistatud, võib kohandatud Jah/Ei veergude väärtuseks olla Jah, Ei, või Tundmatu.
    Kui märgistamata, võivad väärtused olla kas Jah või Ei.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
et: Jah/Ei veergudel on kolm väärtust (taaskäivitamine vajalik)

en: Default network &timeout:
et: Vaikimisi võrgu aegumisaeg:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
et: Määra vaikimisi aegumisaeg võrgust tõmbamistele (nt. iga kord, kui internetist infot otsime)

en:  seconds
et:  sekundit

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
et: Lähtesta kõik keelatud kinnituste dialoogid

en: Use internal &viewer for:
et: Kasuta sisseehitatud vaaturit nende jaoks:

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
et: Rakendatav virtuaalne kogu praeguse kogu avamisel:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
et: Automaatselt saada allalaaditud uudised e-raamatute lugerisse

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
et: Pärast uudiste automaatselt lugerisse saatmist kustuta need kogust

en: All columns
et: Kõik veerud

en: icon with text
et: ikoon tekstiga

en: icon with no text
et: ikoon ilma tekstita

en: composed icons w/text
et: koostatud ikoonid tekstiga

en: composed icons w/no text
et: koostatud ikoonid ilma tekstita

en: is true
et: on tõene

en: is false
et: on väär

en: is undefined
et: on määratlemata

en: has id
et: omab id-d

en: does not have id
et: ei oma id-d

en: is equal to
et: on võrdne

en: is not set
et: pole määratud

en: is more days ago than
et: on rohkem päevi vanem kui

en: is fewer days ago than
et: on vähem päevi vanem kui

en: is more days from now than
et: on rohkem päevi tulevikus kui

en: is fewer days from now than
et: on vähem päevi tulevikus kui

en: has
et: sisaldab

en: does not have
et: ei sisalda

en: has pattern
et: sisaldab mustrit

en: does not have pattern
et: ei sisalda mustrit

en: does not contain
et: ei sisalda

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
et: Sisesta kas identifikaatori tüüp või identifikaatori tüüp ja väärtus kujul identifikaator:väärtus

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
et: Sisesta 3-täheline ISO keelekood, näiteks fra prantsuse keele jaoks või deu saksa keele jaoks või eng inglise keele jaoks. Sa võid kasutada ka täielikku keele nime, sel juhul proovib calibre selle ise keelekoodiks teisendada.

en: Enter a number
et: Sisesta number

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
et: Sisesta suurim päevade arv, kui vana välja väärtus võib olla. Null tähistab tänast. Tulevikus olevad kuupäevad ühtivad alati

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
et: Sisesta vähim päevade arv, kui vana välja väärtus võib olla. Null tähistab tänast. Tulevikus olevad kuupäevad ei ühti kunagi

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
et: Sisesta suurim päevade arv, kui palju tulevikus välja väärtus võib olla. Null tähistab tänast. Minevikus olevad kuupäevad ühtivad alati

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
et: Sisesta vähim päevade arv, kui palju tulevikus välja väärtus võib olla. Null tähistab tänast. Minevikus olevad kuupäevad ei ühti kunagi

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
et: Sisesta kuupäev formaadis YYYY-MM-DD

en: Enter a string.
et: Sisesta tekst.

en: Enter a regular expression
et: Sisesta regulaaravaldis

en: You can match multiple values by separating them with %s
et: Mitut väärtust saad vastendada, eraldades need märgiga %s

en: column coloring
et: Veeru värvimise

en: column icon
et: Veeru ikooni

en: Cover grid emblem
et: Kaaneruudustiku embleemi

en: Create/edit a {0} rule
et: {0} reegli loomine/muutmine

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
et: Loo {0} reegel, täites allolevad kastid

en: Add the emblem:
et: Lisa embleem:

en: of the column:
et: veerus

en: &Add new image
et: Lisa uus pilt

en: (Images should be square-ish)
et: (Pildid peaksid olema enam-vähem ruudukujulised)

en: Choose &more than one icon
et: Vali üle ühe ikooni

en: &Add icon
et: Lisa ikoon

en: Only if the following conditions are all satisfied:
et: Ainult kui järgmised tingimused on täidetud:

en: Add &another condition
et: Lisa veel üks tingimus

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
et: Sa saad tingimuse keelata, tühjendades kõik selle kastikesed

en: Open to see checkboxes
et: Märkekastikeste nägemiseks ava

en: Sample text
et: Näidistekst

en: No icon selected
et: Ühtki ikooni pole valitud

en: You must choose an icon for this rule
et: Sa pead selle reegli jaoks valima ikooni

en: Invalid condition
et: Vigane tingimus

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
et: Üks selle reegli tingimustest on vigane: <b>%s</b>

en: No conditions
et: Tingimusi pole

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
et: Sa pead selle reegli jaoks määratlema vähemalt ühe mittetühja tingimuse

en: color
et: värv

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
et: 
                    <p>Täpsem reegel veerule <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
et: 
                    <p>Täpsem reegel:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
et: (<span style="color: %s;">näidis</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
et: <p>Lisa kaanepildile embleem <b>{0}</b>, kui järgmised tingimused on täidetud:</p>
    <ul>{1}</ul>

en: &Add rule
et: Lisa reegel

en: &Remove rule(s)
et: Eemalda reegel(-lid)

en: Move the selected rule up
et: Liiguta valitud reegel üles

en: Move the selected rule down
et: Liiguta valitud reegel alla

en: Add ad&vanced rule
et: Lisa täpsem reegel

en: Import rules from a file
et: Impordi reeglid failist

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
et: Sa saad raamatu loendi veergude värvi muuta, luues "reeglid", mis ütlevad calibrele, mis värvi kasutada. Alustamiseks klõpsa alloleval nupul "Lisa reegel".<p><b>Olemasolevat reeglit saab muuta</b> sellel topeltklõpsates.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
et: Sa saad raamatu loendi veergudesse lisada ikoone, luues "reeglid", mis ütlevad calibrele, mis ikooni kasutada. Alustamiseks klõpsa alloleval nupul "Lisa reegel".<p><b>Olemasolevat reeglit saab muuta</b> sellel topeltklõpsates.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
et: Sa saad lisada Kaaneruudustikus kaanepiltide kõrval näidatavaid embleeme (väikseid ikoone), luues "reeglid", mis ütlevad calibrele, mis pilti kasutada. Alustamiseks klõpsa alloleval nupul "Lisa reegel".<p><b>Olemasolevat reeglit saab muuta</b> sellel topeltklõpsates.

en: Show &emblems next to the covers
et: Näita kaanepiltide kõrval embleeme

en: No rule selected
et: Ühtki reeglit pole valitud

en: No rule selected for %s.
et: Ühtki reeglit pole %s valitud.

en: removal
et: kustutamiseks

en: Rules
et: Reeglid

en: No valid rules found
et: Kehtivaid reegleid ei leitud

en: No valid rules were found in {}.
et: Failist {} ei leitud kehtivaid reegleid.

en: Column header
et: Veeru päis

en: Lookup name
et: Teatmenimi

en: Type
et: Tüüp

en: Yes/No with text
et: Jah/Ei tekstiga

en: You must select a column to delete it
et: Sa pead veeru kustutamiseks selle valima

en: The selected column is not a custom column
et: Valitud veerg pole kohandatud veerg

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
et: Kas tõesti tahad veeru %s ja kõik selle andmed kustutada?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
et: Siin saad muuta calibre kogu raamatute loendi veergude paiknemist. Veergusid saad peita, tühjendades nende ees oleva märkeruudu. Sa saad luua ka oma kohandatud veergusid.

en: Move column up
et: Liiguta veergu üles

en: Remove a user-defined column
et: Eemalda kasutajamääratud veerg

en: Add a user-defined column
et: Lisa kasutajamääratud veerg

en: Edit settings of a user-defined column
et: Muuda kasutajamääratud veeru sätteid

en: Move column down
et: Liiguta veergu alla

en: Add &custom column
et: Lisa kohandatud veerg

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
et: Lähtesta sätted vaikimisi väärtustele. Lähtestatakse ainult praegu valitud sektsiooni sätted.

en: Text, column shown in the Tag browser
et: Tekst, Siltide sirvijas näidatav veerg

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
et: Komaeraldusega tekst, nagu sildid, näidatud Siltide sirvijas

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
et: Pikk tekst, nagu kommentaarid, pole näidatud Siltide sirvijas

en: Text column for keeping series-like information
et: Tekstiveerg sarjalaadse teabe hoidmiseks

en: Text, but with a fixed set of permitted values
et: Tekst, kuid eelseadistatud lubatavate väärtustega

en: Floating point numbers
et: Ujukomaarvud

en: Integers
et: Täisarvud

en: Ratings, shown with stars
et: Hinnangud, tähistatud tähekestega

en: Yes/No
et: Jah/Ei

en: Column built from other columns
et: Teistest veergudest koostatud veerg

en: Column built from other columns, behaves like tags
et: Teistest veergudest koostatud veerg, käitub nagu sildid

en: Create a custom column
et: Kohandatud veeru loomine

en: Edit custom column
et: Kohandatud veeru muutmine

en: My Tags
et: Minu sildid

en: My Series
et: Minu sari

en: My Rating
et: Minu hinnang

en: People
et: Inimesed

en: My Title
et: Minu pealkiri

en: Quick create:
et: Kiirloo:

en: Names
et: Nimed

en: Short text
et: Lühike tekst

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
et: Kasutatakse veeru otsimiseks. Peab sisaldama ainult numbreid ja väiketähti.

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
et: Veeru päis kogu vaates ja kategooria nimi Siltide sirvijas

en: What kind of information will be kept in the column.
et: Millist infot veerus hoidma hakatakse.

en: Show &checkmarks
et: Näita märkeruudukesi

en: Contains names
et: Sisaldab nimesid

en: Optional text describing what this column is for
et: Valikuline tekst, mis kirjeldab, milleks seda veergu kasutatakse

en: Default: (nothing)
et: Vaikimisi: (ei midagi)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
et: Välja mall. Kasutab salvestusmallidega sama lauseehitust.

en: Similar to save templates. For example, %s
et: Sarnane salvestusmallidega. Näiteks %s

en: No heading
et: Ilma päiseta

en: Show heading above the text
et: Näita päist teksti kohal

en: Show heading to the side of the text
et: Näita päist teksti kõrval

en: Short text, like a title
et: Lühike tekst, nagu pealkiri

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
et: Vali, kuidas selle veeru andmeid tõlgendatakse.
    See juhib, kuidas andmeid Raamatu üksikasjade paneelil näidatakse
    ja kuidas neid muudetakse.

en: Interpret this column as:
et: Tõlgenda seda veergu kui:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
et: Komaeraldusega loend lubatud väärtustega. Tühi väärtus kaasatakse alati
    ja on vaikimisi väärtuseks. Näiteks on loendis 'üks,kaks,kolm' neli väärtust,
    nendest esimeseks on tühi väärtus.

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
et: Loend värvinimedest, mida kasutatakse üksuse näitamisel.
    Loend peab olema kas tühi või sisaldama iga väärtuse kohta värvi.

en: Allow half stars
et: Luba pooltärnid

en: Allow half star ratings, for example:
et: Luba pooltärni hinnangud, näiteks:

en: &Sort/search column by
et: Veeru sortimise/otsingu alus

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
et: Kuidas seda veergu sortimisel ja otsides kasutajaliideses käsitletakse

en: Show in Tag browser
et: Näita Siltide sirvijas

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
et: Kui märgistatud, näidatakse seda veergu kategooriana Siltide sirvijas

en: Show as HTML in Book details
et: Näita Raamatu üksikasjades HTML-ina

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
et: Vali, kas veeru päist näidatakse Raamatu üksikasjade paneelil,
    ja kui näidatakse, siis kus

en: Default: dd MMM yyyy.
et: Vaikimisi: dd MMM yyyy.

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
et: Vaikimisi: Vormindamata. Vormingukeele kohta üksikasjade saamiseks vaata <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">Pythoni dokumentatsiooni</a>

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
et: Näited: Formaat <code>{0:0>4d}</code> tagastab nullidega algava 4-numbrilise arvu. Formaat <code>{0:d}&nbsp;päeva</code> prindib numbri ja sõna "päeva"

en: No lookup name was provided
et: Teatmenime ei sisestatud

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
et: Teatmenimi tohib sisaldada ainult väiketähti, numbreid ja alakriipse, ning peab algama tähega

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
et: Teatmenimi ei tohi lõppeda tekstiga _index, sest need nimed on sarjade veeru indeksi jaoks reserveeritud.

en: No column heading was provided
et: Veeru päist ei olnud sisestatud

en: The lookup name %s is already used
et: Teatmenimi %s on juba kasutuses

en: The heading %s is already used
et: Päis %s on juba kasutuses

en: Invalid default value
et: Vigane vaikimisi väärtus

en: The color {0} is unknown
et: Värv {0} on tundmatu

en: The default value must be an integer between 0 and 5
et: Vaikimisi väärtus peab olema täisarv 0 ja 5 vahel

en: Copy to &clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: Device already detected
et: Seade juba tuvastatud

en: Getting device information
et: Seadme teabe hankimine

en: User-defined device information
et: Kasutajamääratud seadme teave

en: Device Detection
et: Seadmetuvastus

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
et: Veendu, et seade poleks ühendatud ja vajuta OK

en: Ensure your device is connected, then press OK
et: Kontrolli, et seade oleks ühendatud, ja vajuta OK

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
et: <p>calibre suudab su raamatuid sulle (või su lugerisse) e-kirjaga saata. Allalaaditud uudiste e-kirjad saadetakse automaatselt kõigile e-posti aadressitele, millel on <i>Automaatne saatmine</i> lubatud.

en: Add an email address to which to send books
et: Lisa e-posti aadress, millele raamatuid saata

en: &Add email
et: Lisa e-post

en: Make &default
et: Tee &vaikesätteks

en: &Remove email
et: &Eemalda aadress

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
et: Lisa e-kirjale raamatu kommentaaride metaandmed.
    Kasulik, et võimaldada saajal enne raamatu avamist
    näha selle sisukokkuvõtet.

en: Add &comments metadata as text to the email
et: Lisa kommentaaride metaandmed tekstina e-kirjale

en: Email
et: E-posti aadress

en: Subject
et: Teema

en: Auto send
et: Saada autom.

en: Auto send only tags
et: Saada autom. ainult sildid

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
et: Saadetavad formaadid. Saadetakse esimene vastav formaat.

en: new email address
et: uus e-posti aadress

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
et: Loend seadmetest, mida sa oled palunud calibrel eirata. Eemalda seadme eest linnuke, et calibre seda enam ei eiraks.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
et: Loend seadme pluginatest, mille sa oled keelanud. Plugina lubamiseks eemalda vastava kirje eest linnuke calibre ei suuda tuvastada seadmeid, mida haldab keelatud plugin.

en: Reset allowed devices
et: Lähtesta lubatud seadmete loend

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
et: See tühjendab nende seadmete loendi, mille kohta calibre ei küsi sinult nende järgmisel ühendamisel nende haldamise kohta luba

en: Search for the author on Goodreads
et: Otsi autorit saidilt Goodreads

en: Search for the author on Amazon
et: Otsi autorit saidilt Amazon

en: Search for the author in your calibre library
et: Otsi autorit oma calibre kogust

en: Search for the author on Wikipedia
et: Otsi autorit saidilt Wikipedia

en: Search for the author on Google Books
et: Otsi autorit saidilt Google Books

en: Search for the book on Goodreads
et: Otsi raamatut saidilt Goodreads

en: Search for the book on Amazon
et: Otsi raamatut saidilt Amazon

en: Search for the book on Google Books
et: Otsi raamatut saidilt Google Books

en: Use a custom search URL
et: Kasuta kohandatud otsingu aadressi

en: Clicking on &author names should:
et: Autorite nimel klõpsates teostatav tegevus:

en: Enter the URL
et: Sisesta URL

en: Create a new rule
et: Uue reegli loomine

en: &Key:
et: Võti:

en: The name that will appear in the Book details panel
et: Raamatu üksikasjade paneelil näidatav nimi

en: Key
et: Võti

en: Template
et: Mall

en: Value needed
et: Väärtus vajalik

en: The %s field cannot be empty
et: Väli %s ei tohi olla tühi

en: Create rules for identifiers
et: Identifikaatorite jaoks reeglite loomine

en: Create rules to convert identifiers into links.
et: Loo reegleid, mille järgi identifikaatorid linkideks teisendada.

en: &Edit rule
et: Muuda reeglit

en: Icon theme: <b>%s</b>
et: Ikoonide välimus: <b>%s</b>

en: calibre style
et: calibre stiil

en: Automatic
et: Automaatne

en: No subtitle
et: Peida pealdis

en: Bottom
et: All

en: Top
et: Üleval

en: Above text
et: Teksti kohal

en: Beside text
et: Teksti kõrval

en: Never
et: Mitte kunagi

en: Off
et: Keelatud

en: Small
et: Väiksed

en: Medium
et: Keskmise suurusega

en: Always
et: Alati

en: If there is enough room
et: Kui on piisavalt ruumi

en: By first letter
et: Esitähe järgi

en: Partitioned
et: Osadeks jaotatud

en: Default
et: Vaikimisi

en: All on 1 tab
et: Kõik ühel kaardil

en: Middle
et: Keskel

en: Column &coloring
et: Veergude värvimine

en: Column &icons
et: Veergude ikoonid

en: Change &color
et: Muuda värvi

en: Change &background image
et: Muuda taustapilti

en: Wide
et: Lai

en: Narrow
et: Kitsas

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
et: Praegune kuvasuhe (laius/kõrgus): %.2g

en: Edit template for caption
et: Tiitli malli muutmine

en: Current space used: %s
et: Hetkel kasutatud ruumi: %s

en: Choose background color for the Cover grid
et: Kaaneruudustiku taustavärvi valimine

en: Remove background image?
et: Eemalda taustapilt?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
et: Hetkel on määratud taustapilt, seega sinu valitud värvi ei saa olema näha. Kas eemaldada taustapilt?

en: Show &row numbers in the book list
et: Näita raamatute loendis reanumbreid

en: User interface style (&needs restart):
et: Kasutajaliidese välimuse stiil (taaskäivitamine vajalik):

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
et: Raamatute loendi ridadevaheline ruum (võib olla negatiivne):

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
et: Luba süsteemisalve ikooni kasutamine (taaskäivitamine vajalik)

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
et: Keela kõik animatsioonid. Kasulik aeglase/vana arvuti korral.

en: Disable &animations
et: Keela animatsioonid

en: &Interface font:
et: Kasutajaliidese kirjatüüp:

en: Change &font (needs restart)
et: Muuda kirjatüüpi (taaskäivitamine vajalik)

en: Show &tooltips in the book list
et: Näita raamatute loendis kohtspikreid

en: Toolbar
et: Tööriistariba

en: Icon si&ze:
et: Ikoonide suurus:

en: Show &text under icons:
et: Näita ikoonide all teksti:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
et: Näita ikoonide all olevat teksti kahel real (vajalik taaskäivitamine)

en: Choose &language (needs restart):
et: Vali keel (taaskäivitamine vajalik):

en: Show the &splash screen at startup
et: Käivitumisel näita käivitumisakent

en: Disable n&otifications on job completion
et: Keela tööde valmissaamise teavitused

en: &Main interface
et: Peamine liides

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
et: Muuda Kaaneruudustiku vaadet. Selle vaate saad avada, klõpsates calibre peamise akna paremas alaosas asuval nupul "Laotus".

en: Field to show &under the covers:
et: Kaanepiltide all näidatav tekst:

en: Spac&ing between covers:
et: Kaantevaheline ruum:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
et: Kaante vahel olev tühi ruum. 0 asemel on Automaatne, mis tähendab, et tühimiku suurus arvutatakse automaatselt kaante suuruse põhjal.

en: Background for the Cover grid
et: Kaaneruudustiku taust

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
et: Vaikesättena valib calibre kaanepildi suuruse sinu arvuti ekraani suuruse põhjal. Siin saad kaanepildi suurust ise muuta:

en: Cover &width:
et: Kaanepildi laius:

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
et: Näidatavate kaanepiltide laius.
    Nulli puhul arvutatakse see automaatselt.

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
et: Tee kaanepildid suuremaks, säilitades praeguse kuvasuhte.

en: &Larger covers
et: Suuremad kaanepildid

en: Cover &height:
et: Kaanepildi kõrgus:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
et: Näidatavate kaanepiltide kõrgus.
    Nulli puhul arvutatakse see automaatselt.

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
et: Tee kaanepildid väiksemaks, säilitades praeguse kuvasuhte.

en: &Smaller covers
et: Väiksemad kaanepildid

en: Reset size to automatic
et: Taasta automaatne suurus

en: &Reset size
et: Lähtesta suurus

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
et: Kaanepiltide kõrval näidatavate embleemide (kui on) suurus:

en: Show a &field (such as title) under the covers
et: Näita kaanepiltide all teksti (näiteks pealkiri)

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
et: Kaanepiltide kõrval näidatavate embleemide asukoht:

en: &Emblems
et: Embleemid

en: Caching of covers for improved performance
et: Täiustatud jõudluse jaoks kaanepiltide puhvri ehk vahemälu kasutamine

en: Disable
et: Keela

en: &Empty disk cache
et: Tühjenda ketta vahemälu

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
et: Suurim kettaruumi hulk, mida pisipiltide mäluks kasutada:

en: &Performance
et: Jõudlus

en: Cover &grid
et: Kaaneruudustik

en: Create rules to convert &identifiers into links
et: Loo reegleid, mille järgi identifikaatorid linkideks teisendada

en: Show &cover
et: Näita kaanepilti

en: Show the size of the book's cover in pixels
et: Näita kaanepildi suurust pikslites

en: Show cover &size
et: Näita kaanepildi suurust

en: Use &Roman numerals for series
et: Kasuta sarjades rooma numbreid

en: Show comments &heading:
et: Näita kommentaaride päist:

en: &Book details
et: Raamatu üksikasjad

en: Edit metadata (single) &layout:
et: Vali metaandmete laotus (üksikult):

en: Show &tooltips
et: Näita kohtspikreid

en: Use &alternating row colors
et: Kasuta vahelduvaid reavärve

en: Spacing between &items:
et: Kirjete vaheline ruum:

en: &Category partitioning method:
et: Kategooriate jaotamise meetod:

en: Co&llapse when more items than:
et: Ahenda, kui kirjeid on rohkem kui:

en: &Tag browser
et: Siltide sirvija

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
et: Eraldi aknas näitamisel näita seda täisekraani režiimis

en: Show in a &separate window (needs restart)
et: Näita eraldi aknas (taaskäivitamine vajalik)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
et: Sirvimise režiimis näidatavate kaanepiltide arv (taaskäivitamine vajalik):

en: Template &editor
et: Malli redaktor

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
et: Näita kaanepilte nende esialgses kuvasuhtes,
    mitte kõiki sama laiuse ja kõrgusega

en: Preserve &aspect ratio of covers
et: Säilita kaanepiltide kuvasuhe

en: &Template for caption:
et: Pealdise mall:

en: Fie&ld for sub-title:
et: Alampealdise väli:

en: Cover &browser
et: Kaante sirvija

en: Select columns to display
et: Vali veerud, mida näidata

en: &Quickview
et: Kiirvaade

en: version
et: versioon

en: created by Kovid Goyal
et: - loonud Kovid Goyal

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
et: Tehtud muudatused vajavad calibre kohest taaskäivitamist. Enne taaskäivitamist ei lubata sul ühtki muud eelistust muuta.

en: Run Welcome &wizard
et: Käivita Seadistusabiline

en: Save changes
et: Salvesta muudatused

en: Cancel and return to overview
et: Tühista muudatused ja naase üldvaate lehele

en: Restoring to defaults not supported for
et: Selle akna vaikimisi sätteid ei saa taastada:

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
et: Mõned tehtud muudatused vajavad taaskäivitamist. Palun taaskäivita calibre esimesel võimalusel.

en: Source
et: Allikas

en: Cover priority
et: Kaane prioriteet

en: This source is configured and ready to go
et: See allikas on seadistatud ja kasutamiseks valmis

en: This source needs configuration
et: Seda allikat on vaja seadistada

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
et: See plugin on kasulik ainult <b>hiina</b>keelsete raamatute korral. Ingliskeelsetel raamatutel võib see valesid tulemusi tagastada. Kas oled kindel, et tahad selle lubada?

en: Published date
et: Avaldamisaeg

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
et: <b>Allika %(name)s seadistamine</b><br>%(desc)s

en: No source selected
et: Allikat pole valitud

en: No source selected, cannot configure.
et: Ühtki allikat pole valitud, ei saa seadistada.

en: Metadata sources
et: Metaandmete allikad

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
et: Allikad, mille nime kõrval on punane X, tuleb enne nende kasutamist seadistada.

en: C&onfigure selected source
et: Seadista valitud allikat

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
et: Kui mõne välja märgistuse eemaldad, ei laadita alla selle välja metaandmeid

en: &Select all
et: Vali kõik

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
et: Taasta oma märgitud väljade komplekt, mille määrasid nupul 'Määra vaikesätteks' klõpsates

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
et: Talleta praegu valitud väljad vaikimisi sättena, mida saad kiiresti rakendada nupul 'Vali vaikesätted' klõpsates

en: &Set as default
et: Määra vaikesätteks

en: Convert all downloaded comments to plain &text
et: Teisenda kõik allalaaditavad kommentaarid lihttekstiks

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
et: Vaheta autorinimed: EN PN asemel PN, EN

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
et: <p>Kommentaaride allalaadimisel lisa allalaaditud kommentaarid olemasolevatele, ära kirjuta neid üle.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
et: Kommentaaride allalaadimisel lisa allalaaditud kommentaarid olemasolevatele, ära kirjuta neid üle.

en: Append comments to &existing
et: Lisa kommentaarid olemasolevatele

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
et: <p>Erinevatel metaandmete allikatel on sama raamatu jaoks erinevad siltide komplektid. Kui see valik on märgistatud, siis kasutab calibre väiksemat siltide komplekti. Need on enamasti rohkem nagu žanrid, samas kui suuremad sildikomplektid enamasti kirjeldavad raamatu sisu.
    <p>Pane tähele, et see valik on kasulik ainult siis, kui ühel metaandmete allikal on otsitava raamatu jaoks säetud žanrilaadne silt. Enamasti on neil kõigil suured sildikomplektid.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
et: Erinevatest metaandmete allikatest siltide valimisel eelista väiksemaid sildikomplekte

en: Prefer &fewer tags
et: Eelista vähem silte

en: Max. &number of tags to download:
et: Suurim arv allalaaditavaid silte:

en: Max. &time to wait after first match is found:
et: Suurim ooteaeg pärast esimese vaste leidmist:

en:  secs
et:  sek

en: Max. time to wait after first &cover is found:
et: Suurim ooteaeg pärast esimese kaane leidmist:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
et: Taustal samaaegselt töötavate tööde suurim arv. See tähendab protsessorimahukaid töid nagu teisendamine. Vähenda seda arvu, kui tahad, et calibre vähem protsessorit kasutaks.

en: No proxies used
et: Puhverservereid ei kasutata

en: <b>Using proxies:</b>
et: <b>Kasutatakse puhverservereid:</b>

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
et: Suurim samaaegsete teisendamiste/uudiste allalaadimiste/plugina tööde arv:

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
et: Piira samaaegsete tööde suurimat arvu saadaolevate CPU tuumade arvule

en: Debug &device detection
et: Seadmetuvastuse veaotsing

en: Get information to setup the &user defined device
et: Hangi teavet kasutajamääratud seadme seadistamiseks

en: Abort &jobs that take more than:
et: Katkesta tööd, mis käivad kauem kui:

en: Never abort
et: Ära katkesta kunagi

en:  minutes
et:  minutit

en: Create a calibre &icon theme
et: Loo calibre ikoonide teema

en: Device currently connected:
et: Hetkel ühendatud seade:

en: Device currently connected: None
et: Hetkel ühendatud seade: Pole

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
et: Sel formaadil pole ühtegi metaandmete kirjutajat lubatud. Ühendustahvel ei oma arvatavasti mingit mõju.

en: That format and device already has a plugboard.
et: Sellel formaadil ja seadmel juba on ühendustahvel.

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
et: Selle formaadi ja seadme jaoks juba on üldisem ühendustahvel olemas. Kas oled kindel, et tahad uue ühendustahvli lisada?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
et: Selle formaadi jaoks juba on täpsemad seadme ühendustahvlid olemas. Kas oled kindel, et tahad uue ühendustahvli lisada?

en: Really add plugboard?
et: Kas tõesti lisada ühendustahvel?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
et: Teine ühendustahvel vastab sellele formaadi ja seadme kombinatsioonile. Kas oled kindel, et tahad uue ühendustahvli lisada?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
et: Täpsemad formaadi ja seadme ühendustahvlid on juba olemas. Kas oled kindel, et tahad uue ühendustahvli lisada?

en: The {0} device does not support the {1} format.
et: Seade {0} ei toeta {1}-formaati.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
et: Seade {0} toetab ainult {1}-formaati(-e).

en: Invalid destination
et: Vigane sihtkoht

en: The destination field cannot be blank
et: Sihtväli ei tohi olla tühi

en: The {0} device plugin is disabled.
et: Seadme {0} plugin on keelatud.

en: Format (choose first)
et: Formaat (vali esimesena)

en: Device (choose second)
et: Seade (vali teisena)

en: Add &new plugboard:
et: Lisa uus ühendustahvel:

en: Edit &existing plugboard:
et: Muuda olevasolevat ühendustahvlit:

en: Existing &plugboards:
et: Olemasolevad ühendustahvlid:

en: Source template
et: Lähte mall

en: Destination field
et: Sihtväli

en: &Save plugboard
et: Salvesta ühendustahvel

en: &Delete plugboard
et: Kustuta ühendustahvel

en: 
    Customization:
et: 
    Kohandamine:

en: 
    
    This plugin has been disabled
et: 
    
    See plugin on keelatud

en: Search for plugin
et: Plugina otsimine

en: Could not find any matching plugins
et: Ei leidnud ühtki vastavat pluginat

en: files
et: failid

en: Add plugin
et: Plugina lisamine

en: No valid plugin path
et: Pole õige plugina rada

en: %s is not a valid plugin path
et: %s ei ole õige plugina rada

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
et: Vali tegelik plugin kategoorias <b>%s</b>, mida kohandada

en: Disabling the plugin %s is not allowed
et: Plugina %s keelamine pole lubatud

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
et: Kas oled kindel, et tahad plugina %s eemaldada?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
et: Plugin <b>{0}</b> edukalt eemaldatud. Selle täielikuks eemaldamiseks on vaja calibre taaskäivitada.

en: Cannot remove builtin plugin
et: Sisseehitatud pluginat ei saa eemaldada

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
et: : ei saa eemaldada. See on sisseehitatud plugin. Proovi hoopis seda keelata.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
et: Siin saad kohandada calibre käitumist, muutes, milliseid pluginaid see kasutab.

en: Show only those plugins that have been installed by you
et: Näita ainult pluginaid, mille sa ise oled installinud

en: Show only &user installed plugins
et: Näita ainult kasutaja installitud pluginaid

en: Get &new plugins
et: Hangi uusi pluginaid

en: Check for &updated plugins
et: Kontrolli pluginate uuendusi

en: &Load plugin from file
et: Laadi plugin failist

en: Any custom field
et: Mistahes kohandatud väli

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
et: Mistahes kohandatud välja teatmenimi (need nimed algavad märgiga "#").

en: Save template
et: Salvestusmall

en: Available variables:
et: Saadaolevad muutujad:

en: Save metadata in a separate &OPF file
et: Salvesta metaandmed eraldi OPF-faili

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
et: Siin saad muuta, kuidas calibre salvestab su raamatud, kui klõpsad nuppu "Salvesta kettale":

en: Change paths to &lowercase
et: Muuda rajad väiketähtedesse

en: Replace space with &underscores
et: Asenda tühikud allkriipsudega

en: Format &dates as:
et: Kasuta seda kuupäevade vormingut:

en: File &formats to save:
et: Failiformaadid, mis salvestada:

en: Save &cover separately
et: Salvesta kaanepilt eraldi

en: Convert non-English characters to &English equivalents
et: Teisenda mitte-inglise tähemärgid inglise vasteteks

en: &Show files in the file browser after saving to disk
et: Pärast kettale salvestamist näita faile failide sirvijas

en: Enter new or select existing name
et: Sisesta uus või vali olemasolev nimi

en: That name is already used for User category
et: See nimi on juba Kasutaja kategooria jaoks kasutuses

en: The value box cannot be empty
et: Väärtuse kast ei tohi olla tühi

en: Incompatible options
et: Ühildumatud suvandid

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
et: Tühjenda otsingute ajalood kõikjal calibres. Kaasa arvatud raamatute loendis, e-raamatute vaaturis, uudiste tõmbamise dialoogis ja mujal.

en: Clear search &histories
et: Tühjenda otsingute ajalood

en: What to search by default
et: Mida vaikimisi otsida

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
et: Kui sisestad otsingutermini ilma eesliiteta, otsib calibre vasteid vaikimisi kõikidest metaandmetest. Näiteks, sisestades "asimov", ei otsita mitte ainult autoritest, vaid ka pealkirju/silte/sarju/kommentaare/jne. Sellise käitumise muutmiseks kasuta neid sätteid.

en: &Limit the searched metadata
et: Piira otsitavaid metaandmeid

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
et: Veerud, millele eesliiteta otsingud piiratakse:

en: Search as you &type
et: Otsi sisestamisel

en: Case &sensitive searching
et: Suurtähetundlik otsing

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
et: Raamatute loendi otsingu järgi piiramise asemel tõsta otsingule vastavad raamatud esile

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
et: <p>See valik paneb Otsinguriba kõrvale väikse nupu. Sellel nupul klõpsamine vahetab, kas näidatakse ainult otsingule vastavaid raamatuid või kõiki raamatuid, tõstes otsingule vastavad raamatud esile.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
et: Näita otsinguriba järel kiirlülitusnuppu otsingutulemuste piiramise ja esiletõstu vahel lülitumiseks

en: Genera&l
et: Üldised

en: &Names:
et: Nimed:

en: Delete the current search term
et: Kustuta praegune otsingusõna

en: &Value:
et: Väärtus:

en: &Grouped searches
et: Grupeeritud otsingud

en: What to search when searching similar books
et: Mida sarnaseid raamatuid otsides otsida

en: <p>When you search for similar books by right clicking the
             book and selecting "Similar books",
             calibre constructs a search using the column lookup names specified below.
             By changing the lookup name to a grouped search term you can
             search multiple columns at once.</p>
et: <p>Kui otsid sarnaseid raamatuid, parem-klõpsates raamatul
             ja valides "Sarnased raamatud",
             loob calibre otsingu, kasutades allpool määratud veeru teatmenimesid.
             Muutes teatmenime grupeeritud otsinguterminiks,
             saad otsida mitmest veerust korraga.</p>

en: S&imilar authors:
et: Sarnased autorid:

en: Si&milar series:
et: Sarnased sarjad:

en: Similar &tags:
et: Sarnased sildid:

en: Simi&lar publishers:
et: Sarnased kirjastajad:

en: &Similar books
et: Sarnased raamatud

en: Manual management
et: Käsitsi haldus

en: Only on send
et: Ainult saatmisel

en: Automatic management
et: Automaatne haldus

en: Cannot change metadata management while a device is connected
et: Ei saa metaandmete haldust muuta, kui seade on ühendatud

en: Metadata management (disabled while device connected)
et: Metaandmete haldus (keelatud, kui seade on ühendatud)

en: Me&tadata management:
et: Metaandmete haldus:

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
et: <li><b>Käsitsi haldus</b>: calibre uuendab metaandmeid ja lisab kogumikud ainult siis, kui raamatut on saadetud. Selle valikuga ei eemalda calibre kogumikku kunagi.</li>
    <li><b>Ainult saatmisel</b>: calibre uuendab metaandmeid ja lisab/eemaldab raamatu kogumikke ainult siis, kui seda seadmesse saadetakse.</li>
    <li><b>Automaatne haldus</b>: calibre automaatselt hoiab igal ühendumisel seadmel olevate raamatute metaandmeid calibre koguga sünkroonis.</li></ul>

en: Browse for the file
et: Otsi faili

en: Choose a file
et: Faili valimine

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
et: calibre sisaldab internetiserverit, mis võimaldab sul oma raamatute kogumikule veebilehitseja kaudu ligi pääseda igalt poolt maailmas. Kõik sätetele tehtavad muudatused jõustuvad ainult pärast serveri taaskäivitamist.

en: Run server &automatically when calibre starts
et: Käivita server calibre käivitumisel automaatselt

en: &Start server
et: Käivita server

en: St&op server
et: Peata server

en: &Test server
et: Testi serverit

en: Show server &logs
et: Näita serveri logisid

en: Content server listening at: %s
et: Sisuserverit kuulatakse aadressil: %s

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
et: Kasutajanime/parooli nõudmine ei luba kõrvalistel isikutel sinu calibre kogule ligi pääseda. Seda on vaja ka mõne funktsionaalsuse jaoks, näiteks kogudele muudatuste tegemine ja viimase lugemise asukoha/märkmete sünkroonimine.

en: Change password for {}
et: Kasutaja {} parooli muutmine

en: Add new user
et: Uue kasutaja lisamine

en: Set the password for this user
et: Sisesta selle kasutaja jaoks parool

en: &Repeat password:
et: Parool uuesti:

en: Empty username
et: Tühi kasutajanimi

en: You must enter a username
et: Sa pead sisestama kasutajanime

en: Username already exists
et: Kasutajanimi juba olemas

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
et: Kasutaja nimega {} on juba olemas. Palun vali mõni muu kasutajanimi.

en: Username is not valid
et: Vigane kasutajanimi

en: Password do not match
et: Paroolid ei kattu

en: The two passwords you entered do not match!
et: Kaks sisestatud parooli ei kattu!

en: Empty password
et: Parooli väli tühi

en: You must enter a password for this user
et: Sa pead kasutaja jaoks sisestama parooli

en: Invalid password
et: Vigane parool

en: Further &restrict access to books in this library that match:
et: Kitsenda ligipääsu veelgi raamatutele selles kogus, mis vastavad avaldisele:

en: A search expression
et: Otsingu avaldis

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
et: Otsingu avaldis. Kui määratud, siis kitsendatakse ligipääsu veelgi ainult neile raamatutele, mis vastavad sellele avaldisele. Näiteks: tags:"=Share"

en: Change library access permissions for {}
et: Kasutaja {} kogudele ligipääsuõiguste muutmine

en: All except the specified libraries
et: Kõik peale määratud kogude

en: All libraries
et: Kõik kogud

en: Only the specified libraries
et: Ainult määratud kogud

en: Allow access to:
et: Luba ligipääs neile:

en: Specify the libraries below:
et: Määra allpool kogud:

en: No libraries specified
et: Ühtki kogu pole määratud

en: You have not specified any libraries
et: Sa pole määranud ühtki kogu

en: <b>{} is allowed access to all libraries
et: <b>{} omab ligipääsu kõikidele kogudele

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
et: {} omab ligipääsu ainult neile kogudele, mille nimi <b>vastab</b> ühele allpool määratud nimedest.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
et: {} omab ligipääsu kõikidele kogudele, <b>välja arvatud</b> nendele, mille nimi vastab ühele allpool määratud nimedest.

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
et: Kui lubatud, siis saab kasutaja teha kogus muudatusi. Lisada raamatuid/kustutada raamatuid/muuta metaandmeid jne.

en: Change &password
et: Muuda parooli

en: Change the allowed libraries
et: Muuda ligipääsetavaid kogusid

en: Change the blocked libraries
et: Muuda keelatud kogusid

en: {} is currently allowed access to all libraries
et: {} omab praegu ligipääsu kõikidele kogudele

en: Restrict the &libraries {} can access
et: Kitsenda kogusid, millele {} ligi pääseb

en: &Add user
et: Lisa kasutaja

en: &Remove user
et: Eemalda kasutaja

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
et: Siin saad luua malli, mis juhib, milliseid andmeid näidatakse, kui raamatute loendi jaoks kasutatakse režiimi <i>Kohandatud loend</i>

en: Show a cover &thumbnail
et: Näita kaanepildi pisipilti

en: Thumbnail &height:
et: Pisipildi kõrgus:

en: Entry &height:
et: Kirje kõrgus:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
et: Iga kirje kõrgus. Eriväärtus "auto" arvutab kõrguse mallis olevate ridade arvu põhjal. Vastasel juhul kasuta CSS-pikkust, näiteks 100px või 15ex

en: &Long text fields:
et: Pika teksti väljad:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
et: Komaeraldusega loend väljadest, mis lisatakse iga kirje lõppu. Neid välju tõlgendatakse HTML-i sisaldavatena, mitte lihttekstina.

en: &Import template
et: Impordi mall

en: E&xport template
et: Ekspordi mall

en: Choose template file
et: Mallifaili valimine

en: Template files
et: Mallifailid

en: Choose URLs file
et: URLi faili valimine

en: &Main
et: Peamised

en: &User accounts
et: Kasutajakontod

en: Book &list template
et: Raamatute loendi mall

en: Failed to start Content server
et: Sisuserveri käivitamine ebaõnnestus

en: Error log:
et: Vigade logi:

en: No error log found
et: Vigade logi ei leitud

en: Access log:
et: Juurdepääsu logi:

en: No access log found
et: Juurdepääsu logi ei leitud

en: The server log files are in: {}
et: Serveri logifailid asuvad kohas: {}

en: &Clear logs
et: Tühjenda logid

en: Server running
et: Server töötab

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
et: Serveri töötamise ajal ei saa logisid tühjendada. Esmalt peata server.

en: No users specified
et: Ühtki kasutajat pole määratud

en: You need to restart the server for changes to take effect
et: Muudatuste jõustumiseks on vaja server taaskäivitada

en: You cannot delete a built-in function
et: Sisseehitatud funktsiooni ei saa kustutada

en: Function not defined
et: Funktsioon on määratlemata

en: Name %s already used
et: Nimi %s on juba kasutuses

en: Exception while compiling function
et: Erand funktsiooni kompileerimisel

en: function source code not available
et: funktsiooni lähtekood pole saadaval

en: &Replace
et: Asenda

en: C&reate
et: Loo

en: F&unction:
et: Funktsioon:

en: Enter the name of the function to create.
et: Sisesta loodava funktsiooni nimi.

en: Argument &count:
et: Argumentide arv:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
et: Pane selle väärtuseks -1, kui funktsioon vajab muutlik arv argumente

en: Replace
et: Asenda

en: Choose a texture
et: Tekstuuri valimine

en: Add texture
et: Lisa tekstuur

en: Remove texture
et: Eemalda tekstuur

en: Cannot remove builtin textures
et: Sisseehitatud tekstuure ei saa eemaldada

en: Donate to support the development of calibre
et: Anneta, et calibre arendamist toetada

en: Location Manager
et: Asukoha haldur

en: Switch between library and device views
et: Lülitu kogu ja seadme vaadete vahel

en: Separator
et: Eraldaja

en: %d books
et: %d raamatut

en: The main toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: The main toolbar when a device is connected
et: Peamine tööriistariba, kui seade on ühendatud

en: The optional second toolbar
et: Valikuline teine tööriistariba

en: The menubar
et: Menüüriba

en: The menubar when a device is connected
et: Menüüriba, kui seade on ühendatud

en: The context menu for the books in the calibre library
et: Kontekstimenüü calibre kogus olevate raamatute jaoks

en: The context menu for the books on the device
et: Kontekstimenüü seadmel olevate raamatute jaoks

en: The context menu for the Cover browser
et: Kaante sirvija kontekstimenüü

en: Click to choose toolbar or menu to customize
et: Klõpsa, et valida, millist tööriistariba või menüüd kohandada

en: Cannot add the actions %s to this location
et: Sellesse kohta ei saa tegevusi %s lisada

en: Cannot remove the actions %s from this location
et: Sellest kohast ei saa tegevusi %s eemaldada

en: Preferences missing
et: Eelistused puudu

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
et: Tegevus Eelistused peab olema kas peamisel tööriistaribal või menüüribal.

en: Location manager missing
et: Asukoha haldur puudu

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
et: Asukoha haldur peab olema kas peamisel tööriistaribal või menüüribal, kui seade on ühendatud.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
et: <p>calibre tööriistaribad on erinevad, sõltudes sellest, kas seade on ühendatud või mitte. Vali, <b>millist tööriistariba</b> soovid kohandada:

en: Choose the toolbar to customize
et: Vali kohandatav tööriistariba

en: A&vailable actions
et: Saadaolevad tegevused

en: Add selected actions to toolbar
et: Lisa valitud tegevused tööriistaribale

en: Remove selected actions from toolbar
et: Eemalda valitud tegevused tööriistaribalt

en: &Current actions
et: Praegused tegevused

en: Move selected action up
et: Liiguta valitud tegevus üles

en: Move selected action down
et: Liiguta valitud tegevus alla

en: This tweak has its default value
et: See peenseadistus on vaikimisi väärtusega

en: This tweak has been customized
et: Seda peenseadistust on kohandatud

en: Plugin tweaks
et: Pluginate peenseadistused

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
et: Lisa/muuda peenseadistusi iga kohandatud plugina jaoks, mille sa installinud oled. Nende peenseadistuste dokumentatsioon peaks olema veebisaidil, kust sa pluginad alla laadisid.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
et: Allpool on välja toodud peenseadistuste väärtused. Muuda neid, et muuta calibre käitumist. Sinu muudatused jõustuvad ainult <b>pärast calibre taaskäivitamist</b>.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
et: Muuda peenseadistusi iga kohandatud plugina jaoks, mis installitud

en: &Plugin tweaks
et: Pluginate peenseadistused

en: Edit tweak
et: Peenseadistuse muutmine

en: Restore this tweak to its default value
et: Taasta selle peenseadistuse vaikimisi väärtus

en: &Reset this tweak
et: Lähtesta see peenseadistus

en: Apply any changes you made to this tweak
et: Rakenda kõik muudatused, mis sa sellele peenseadistusele tegid

en: &Apply changes to this tweak
et: Rakenda selle peenseadistuse muudatused

en: Search for tweak
et: Otsi peenseadistust

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
et: Sinu peenseadistuses oli süntaksi viga. Üksikasjade nägemiseks klõpsa nupul "Näita üksikasju".

en: Invalid tweaks
et: Vigased peenseadistused

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
et: Sisestatud peenseadistused on vigased; proovi taastada peenseadistuste vaikimisi väärtused ja muuda neid ükshaaval, kuni leiad vigase sätte.

en: View log
et: Näita logi

en: Choose files
et: Failide valimine

en: Collecting metadata...
et: Metaandmete kogumine...

en: Saving %d books...
et: %d raamatu salvestamine...

en: Copying files and writing metadata...
et: Failide kopeerimine ja metaandmete kirjutamine...

en: Copying files...
et: Failide kopeerimine...

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
et: Ei saanud raamatuid kettale salvestada, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
et: Metaandmete uuendamise tööprotsess jooksis raamatu %s töötlemisel kokku. Salvestamine katkestati.

en: Requested formats not available
et: Taotletud formaadid pole saadaval

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
et: Mõne raamatu metaandmete uuendamine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
et: Mõne raamatu kettale salvestamine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Error while saving
et: Viga salvestamisel

en: Paste and &search
et: Kleebi ja otsi

en: &Paste
et: Kleebi

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
et: Otsi (Täpsema otsingu jaoks klõpsa vasakul oleval hammasratta ikoonil)

en: Start search
et: Käivita otsing

en: Enable or disable search highlighting.
et: Luba või keela otsingutulemuste esiletõstmine.

en: Highlight search results
et: Tõsta otsingutulemused esile

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
et: See muudab, kuidas otsing töötab. Otsimisel näidatakse ainult otsingule vastavate raamatute asemel kõiki raamatuid, tõstes otsingule vastavad raamatud esile. Kas oled kindel, et seda tahad?

en: Add Saved search
et: Lisa Salvestatud otsing

en: Get Saved search expression
et: Hangi Salvestatud otsingu avaldis

en: Current search is not a saved search
et: Praegune otsing pole salvestatud otsing

en: Edit Virtual library
et: Muuda Virtuaalset kogu

en: Create Virtual library
et: Loo Virtuaalne kogu

en: Virtual library &name:
et: Virtuaalse kogu nimi:

en: &Search expression:
et: Otsingu avaldis:

en: Create a Virtual library based on:
et: Loo Virtuaalne kogu selle põhjal:

en: Publishers
et: Kirjastajad

en: Saved searches recognized in the expression:
et: Avaldisest tuvastatud salvestatud otsingud:

en: Search text changed
et: Otsingu tekst muutus

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
et: Virtuaalse kogu nimi või otsingu tekst on muutunud. Kas tahad need meedatused tühistada?

en: No name
et: Nime pole

en: You must provide a name for the new Virtual library
et: Sa pead sisestama uue Virtuaalse kogu nime

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
et: Virtuaalse kogu nimi ei tohi alata "*"-ga

en: Name already in use
et: Nimi juba kasutuses

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
et: See nimi on juba kasutuses. Kas tahad selle asendada uue otsinguga?

en: No search string
et: Otsingu sõne puudub

en: You must provide a search to define the new Virtual library
et: Sa pead uue Virtuaalse kogu määratlemiseks sisestama otsingu

en: Invalid search
et: Vigane otsing

en: The search in the search box is not valid
et: Otsingukastis olev otsing on vigane

en: Search found no books
et: Otsing ei leidnud ühtki raamatut

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
et: Otsing ei leidnud ühtki raamatut, seega saab Virtuaalne kogu olema tühi. Kas tõesti tahad seda otsingut kasutada?

en: *current search
et: *praegune otsing

en: Virtual library from current search
et: Virtuaalne kogu praegusest otsingust

en: Create a temporary Virtual library from the current search
et: Loo praegusest otsingust ajutine Virtuaalne kogu

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
et: Muu

en: (all books)
et: (kõik raamatud)

en: Additional restriction
et: Lisakitsendus

en: Remove Virtual library
et: Eemalda Virtuaalne kogu

en: No Virtual libraries present, create some first
et: Ühtki Virtuaalset kogu pole olemas, loo mõni

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
et: Virtuaalset kogu saad kiiresti valida, kui sisestad ülalolevasse kasti kõigest paar tähemärki kogu nimest.
    Näiteks kui tahad valida Virtuaalset kogu:
    {example}
    sisesta lihtsalt tähemärgid:
    {chars}
    ja vajuta sisestusklahvi Enter.

en: Choose Virtual library
et: Vali Virtuaalne kogu

en: Starting up, please wait...
et: Käivitumine, palun oota...

en: Added tags:
et: Lisatud sildid:

en: Open store in external web browser
et: Ava pood välises veebilehitsejas

en: &What kind of match to use:
et: Mis tüüpi vastet kasutada:

en: &All these words:
et: Kõik need sõnad:

en: This exact &phrase:
et: See täpne fraas:

en: &One or more of these words:
et: Vähemalt üks neist sõnadest:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
et: Rohkema abi saamiseks vaata <a href="%s">Kasutusjuhendit</a>

en: Enter the title.
et: Sisesta pealkiri.

en: &Description:
et: Kirjeldus:

en: &Headquarters:
et: Peakorter:

en: Search only in specific fields:
et: Otsi ainult kindlatelt väljadelt:

en: Enabled:
et: Lubatud:

en: true
et: tõene

en: false
et: väär

en: Affiliate:
et: Koostööpartner:

en: Nam&e/description...
et: Nimi/kirjeldus...

en: Query
et: Päring

en: Enable:
et: Luba:

en: &All
et: Kõik

en: &None
et: &Puudub

en: &Invert
et: Pööra

en: Affiliate
et: Koostöö

en: Enabled
et: Lubatud

en: Headquarters
et: Peakorter

en: No DRM
et: DRM-vaba

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
et: See pood on praegu keelatud ja seda ei saa calibre muudes osades kasutada.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
et: See pood on praegu lubatud ja seda saab calibre muudes osades kasutada.

en: This store only distributes e-books without DRM.
et: See pood levitab ainult DRM-vabu e-raamatuid.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
et: See pood levitab DRM-iga e-raamatuid. Seal võivad olla mõned DRM-vabad raamatud, kuid sa peaksid seda ise iga raamatu kohta järele kontrollima.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
et: Selle poe peakorter asukohaks on %s. See on heaks näidikuks, millisele turule see pood kaupa müüb. Kuid see ei tähenda tingimata, et see pood on ainult sellele turule piiratud.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
et: Sellest poest ostmine toetab calibre arendajat: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
et: See pood levitab järgmistes formaatides e-raamatuid: %s

en: Configure...
et: Seadista...

en: Time
et: Aeg

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
et: Mitu sekundit oodata poe vastamist:

en: Number of seconds to let a store process results:
et: Mitu sekundit lasta poel tulemusi töödelda:

en: Display
et: Kuva

en: Maximum number of results to show per store:
et: Iga poe näidatavate tulemuste suurim arv:

en: Open search result in system browser
et: Ava otsingutulemus süsteemi veebilehitsejas

en: Threads
et: Lõimed

en: Number of search threads to use:
et: Kasutatavate otsingu lõimede arv:

en: Number of cache update threads to use:
et: Kasutatavate vahemälu uuendamise lõimede arv:

en: Number of cover download threads to use:
et: Kasutatavate kaanepildi allalaadimise lõimede arv:

en: Number of details threads to use:
et: Kasutatavate üksikasjade lõimede arv:

en: &Price:
et: Hind:

en: Download:
et: Allalaadimine:

en: Titl&e/author/price...
et: Pealkiri/autor/hind...

en: Download
et: Laadi alla

en: Price
et: Hind

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
et: Tuvastatud hind: %s. Enne ostu sooritamist kontrolli poest üle, kas see hind on õige. Sageli ei sisalda see hind poe poolt korraldatavaid sooduskampaaniaid.

en: No price was found
et: Ühtki hinda ei leitud

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
et: Sellel raamatul on tuvastatud DRM-piirangud. See raamat ei pruugi sinu lugeriga töötada ja sulle seatakse piirangud, mida sa selle raamatuga teha tohid. Enne ostu sooritamist kontrolli poest järele, kas sa üldse saad seda raamatut lugeda.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
et: See raamat on tuvastatud kui DRM-vaba. Sa peaksid seda raamatut saada kasutada igal seadmel, kui see on formaadis, mida calibre teisendamiseks toetab. Kuid enne ostu sooritamist kontrolli DRM-i olek poest järele. Pood ei pruugi DRM-i kasutamist avaldada.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
et: Selle raamatu DRM-i olekut ei saanud määrata. On väga tõenäoline, et see raamat on tegelikult DRM-iga kaitstud.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
et: Järgmised formaadid saab alla laadida otse: %s.

en: Download...
et: Laadi alla...

en: Clear search &history
et: Tühjenda otsingute ajalugu

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
et: Sellest poest ostmine toetab calibre arendajat: %s</p>

en: No query
et: Päringut pole

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
et: Sa pead sisestama pealkirja, autori või võtmesõna, mida otsida.

en: Customize Get books search
et: Raamatupoodidest otsimise seadistamine

en: Choose s&tores
et: Vali poode

en: Configure s&earch
et: Seadista otsingut

en: Couldn't find any books matching your query.
et: Ei leitud ühtki sinu päringule vastavat raamatut.

en: Choose format to download to your library.
et: Vali formaat, mis oma kogusse alla laadida.

en: Search by title
et: Otsi pealkirja järgi

en: Search by author
et: Otsi autori järgi

en: &Keyword:
et: Märksõna:

en: Search by any keyword
et: Otsi suvalise võtmesõna järgi

en: &Invert selection
et: Pööra valik

en: Configure Get books behavior
et: Seadista funktsiooni Hangi raamatuid käitumist

en: &Configure
et: Seadista

en: Open a selected book in the system's web browser
et: Ava valitud raamat süsteemi veebilehitsejas

en: Open in &external browser
et: Ava välise brauseriga

en: Books:
et: Raamatuid:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
et: Rohkema teabe saamiseks vaata <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Kasutusjuhendit</a>

en: Titl&e/author/price ...
et: Pealkiri/autor/hind ...

en: Dialog
et: Dialoog

en: Updating book cache
et: Raamatute vahemälu värskendamine

en: Checking last download date.
et: Viimase allalaadimise kuupäeva kontrollimine.

en: Downloading book list from MobileRead.
et: Raamatute loendi allalaadimine saidilt MobileRead.

en: Processing books.
et: Raamatute töötlemine.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
et: %(num)s raamatut %(tot)s-st töödeldud.

en: Updating MobileRead book cache...
et: Saidi MobileRead raamatute vahemälu värskendamine...

en: &Query:
et: Päring:

en: Home
et: Kodu

en: Reload
et: Laadi uuesti

en: Download of {0} failed with error: {1}
et: Allalaadimine: {0} ebaõnnestus veaga: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
et: See e-raamat on DRM-iga kaitstud EPUB-fail.  Sinult küsitakse see fail oma arvutisse salvestada. Kui see on salvestatud, ava see programmiga <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>Seejärel ADE laadib alla tegeliku e-raamatu, milleks on .epub fail. Selle raamatu saad calibresse lisadafunktsiooni "Lisa raamatuid" abil, valides ADE kogu kaustas oleva faili.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
et: Fail ei ole toetatud e-raamatu tüüp. Kas salvestada kettale?

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
et: Ei leitud käivat calibre eksemplari. Enne raamatute allalaadimist palun käivita calibre.

en: Download completed
et: Allalaadimine valmis

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
et: Allalaadimine: {0} on valmis saanud, raamat lisati sinu calibre kogusse

en: Search expression:
et: Otsingu avaldis:

en: Average rating for books in this category: %.1f
et: Selle kategooria raamatute keskmine hinnang: %.1f

en: Books in this category are unrated
et: Selle kategooria raamatud on hinnanguta

en: Number of books: %s
et: Raamatute arv: %s

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
et: Teatme-/otsingu nimi on "{0}"{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
et: Mitme raamatu autorite muutmine võib aega võtta. Kas oled kindel?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
et: Nii paljude raamatute metaandmete muutmine võib aega võtta. Kas oled kindel?

en: Rename User category
et: Kasutaja kategooria ümbernimetamine

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
et: Kasutaja kategooriate ümbernimetamisel ei saa nimes punkte kasutada

en: The name %s is already used
et: Nimi %s on juba kasutuses

en: Author names cannot contain & characters.
et: Autorite nimed ei tohi sisaldada tähemärki &.

en: Duplicate search name
et: Otsingu nime koopia

en: The saved search name %s is already used.
et: Salvestatud otsingu nimi %s on juba kasutuses.

en: User categories
et: Kasutaja kategooriad

en: Invalid search restriction
et: Vigane otsingu kitsendus

en: The current search restriction is invalid
et: Praegune otsingu kitsendus on vigane

en: Delete User category
et: Kasutaja kategooria kustutamine

en: %s is not a User category
et: %s ei ole Kasutaja kategooria

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
et: %s sisaldab kirjeid. Kas tõesti tahad selle kustutada?

en: Remove category
et: Eemalda kategooria

en: User category %s does not exist
et: Kasutaja kategooriat %s pole olemas

en: Add to User category
et: Kasutaja kategooriasse lisamine

en: A User category %s does not exist
et: Kasutaja kategooriat %s pole olemas

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
et: %s kustutatakse kõikidest raamatutest. Kas oled kindel?

en: Delete item
et: Üksuse kustutamine

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
et: Muuda, kuidas Siltide sirvija töötab, näiteks kuidas seda sorditakse, mis juhtub kirjetel klõpsates jne.

en: Find the first/next matching item
et: Leia esimene/järgmine vastav kirje

en: Find
et: Leia

en: Configure Tag browser
et: Seadista Siltide sirvijat

en: Number of books
et: Raamatute arv

en: Average rating
et: Keskmine hinnang

en: Sort by average rating
et: Sordi keskmise hinnangu järgi

en: Sort by name
et: Sordi nime järgi

en: Sort by number of books
et: Sordi raamatute arvu järgi

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
et: Määra Siltide sirvijas kirjete sortimise järjekord

en: Search type when selecting multiple items
et: Mitme üksuse valimisel kasutatav otsingutüüp

en: Manage authors, tags, etc.
et: Halda autoreid, silte jne.

en: Hide empty categories (columns)
et: Peida tühjad kategooriad (veerud)

en: Delete Saved search
et: Kustuta Salvestatud otsing

en: Show category
et: Näita kategooriat

en: Rename %s
et: Nimeta ümber %s

en: Delete %s
et: Kustuta %s

en: Add %s to User category
et: Lisa %s Kasutaja kategooriasse

en: Delete User category %s
et: Kustuta Kasutaja kategooria %s

en: Hide category %s
et: Peida kategooria %s

en: Manage User categories
et: Halda Kasutaja kategooriaid

en: Change sub-categorization scheme
et: Muuda alamkategooriatesse jaotamise skeemi

en: Partition
et: Osadeks jaotatud

en: First letter is usable only when sorting by name
et: Esitäht on kasutatav ainult nime järgi sortimisel

en: Keep
et: Säilita

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
et: Allpool loo reegel, mida saab kasutada siltide eemaldamiseks ja asendamiseks

en: the tag, if it
et: silt, kui see

en: You must provide a value for the tag to match
et: Sa pead sisestama väärtuse, millega silti vastendada

en: with the tag:
et: sildiga:

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
et: Regulaaravaldiste mustrite vastendamise kohta abi saamiseks vaata <a href="%s">Kasutusjuhendit</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
et: Muuda Siltide halduriga siltide loendit

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
et: Kasuta siltide loendi muutmiseks Siltide haldurit

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
et: <b>{action}</b> silt, kui see <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
et: Siin saad määratleda siltide filtreerimise/muundamise reeglid. Alustamiseks klõpsa alloleval nupul "Lisa reegel". Reegleid töödeldakse järjekorras iga sildi jaoks, kuni kas "eemalda" või "säilita" reegel vastab.

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
et: Sa saad <b>olemasolevat reeglit muuta</b> sellel topeltklõpsates

en: Move current rule up
et: Liiguta praegune reegel üles

en: Move current rule down
et: Liiguta praegune reegel alla

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
et: Sisesta komaeraldusega siltide loend, mida testida:

en: Enter tags and click the "Test" button
et: Sisesta sildid ja klõpsa nupul "Testi"

en: <b>Resulting tags:</b> %s
et: <b>Tulenevad sildid:</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
et: Ei saa salvestada, sest ühtki reeglit pole loodud

en: Save ruleset as
et: Reeglistiku salvestamine

en: Enter a name for this ruleset:
et: Sisesta nimi, millega reeglistik salvestada:

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
et: Reeglistik nimega "%s" on juba olemas, kas tahad selle asendada?

en: Delete saved rulesets
et: Kustuta salvestatud reeglistik

en: No saved rulesets available
et: Salvestatud reeglistikke pole

en: Select a destination for the Table of Contents entry
et: Vali sisukorra kirje sihtkoht

en: Search for text...
et: Otsi teksti...

en: Find &next
et: Leia järgmine

en: Find &previous
et: Leia eelmine

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
et: Siin saad valida, kuhu sisukorra kirje viitab. Esmalt vali kõige vasakpoolsemalt paneelilt raamatus olev fail. See fail avatakse keskmisel paneelil.<p>Siis vali failis asukoht. Selle tegemiseks lihtsalt klõpsa keskmisel paneelil asukohal, mida tahad sihtkohana kasutada. Hiirt keskmisel paneelil ringi liigutades ilmub paks roheline joon, mis näitab täpse asukoha, mis klõpsamisel valitakse.

en: Currently selected destination:
et: Praegu valitud sihtkoht:

en: No match found
et: Vastet ei leitud

en: No match found for: %s
et: Ei leitud teksti: %s

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
et: Teksti %(text)s ei leitud praegusest failist [%(current)s]. Kas tahad otsida %(which)s failist [%(next)s]?

en: next
et: järgmisest

en: previous
et: eelmisest

en: Bad markup
et: Vigane märgistus

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
et: Sellel raamatul on väga vigane märgistus, selle sisukorda ei saa muuta.

en: File:
et: Fail:

en: Top of the file
et: Faili algus

en: Approximately %d%% from the top
et: Ligikaudu %d%% algusest

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
et: Asukoht: Silt &lt;%s&gt; faili sees

en: Create ToC from XPath
et: Loo Sisukord XPath-ist

en: Level %s ToC:
et: %s. taseme sisukord:

en: Do not add duplicate entries at the same level
et: Ära lisa topeltkirjeid samale tasandile

en: No XPaths
et: XPaths-e pole

en: No XPaths have been entered
et: Ühtki XPath-i pole sisestatud

en: The XPath expression %s is not valid.
et: XPath avaldis %s on vigane.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
et: Olemasolevaid sisukorra kirjeid saad muuta nendel vasakpoolsel paneelil klõpsates.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
et: Rohelise linnukesega märgistatud kirjed viitavad asukohale, mis on kindlasti olemas. Punase punktiga kirjed on katkised ja tuleb võibolla parandada.

en: Create a &new entry
et: Loo uus kirje

en: Generate ToC from &major headings
et: Loo sisukord peamistest pealkirjadest

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
et: Loo sisukord raamatus olevatest peamistest pealkirjadest. See töötab juhul, kui raamatus olevad pealkirjad on tähistatud HTML-pealkirja siltidega. Kasutab silte <h1>, <h2> ja <h3>.

en: Generate ToC from &all headings
et: Loo sisukord kõikidest pealkirjadest

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
et: Loo sisukord kõikidest raamatus olevatest pealkirjadest. See töötab, kui raamatus olevad pealkirjad on tähistatud HTML-pealkirja siltidega. Kasutab silte <h1-6>.

en: Generate ToC from &links
et: Loo sisukord linkidest

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
et: Loo sisukord kõikidest raamatus olevatest linkidest. Eiratakse linke, mis viitavad asukohale, mida pole olemas. Samuti eiratakse korduvaid linke, millel on kas sama sihtkoht või tekst.

en: Generate ToC from &files
et: Loo sisukord failidest

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
et: Loo sisukord raamatus olevatest üksikutest failidest. Iga sisukorra kirje sihtkohaks pannakse faili algus ning kirje tekstiks pannakse selle faili teksti "esimene rida".

en: Generate ToC from &XPath
et: Loo Sisukord XPath-ist

en: &Flatten the ToC
et: Tasanda sisukord

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
et: Tasanda sisukord, pannes kõik selles olevad kirjed kõrgeimale tasandile

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
et: Selle kirje asukohta sisukorras saad muuta neid ringi lohistades või vasakul olevaid üles/alla nuppe kasutades

en: Change the &location this entry points to
et: Muuda asukohta, kuhu see kirje viitab

en: &Remove this entry
et: Eemalda see kirje

en: New entry &inside this entry
et: Uus kirje selle kirje sisse

en: New entry &above this entry
et: Uus kirje selle kirje kohale

en: New entry &below this entry
et: Uus kirje selle kirje alla

en: &Flatten this entry
et: Tasanda see kirje

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
et: Kõik selle kirje alamkirjed pannakse selle kirjega samale tasandile.

en: &Return to welcome screen
et: Naase avakuvale

en: Go back to the top level view
et: Mine tagasi eelmisele vaatele

en: This entry points to an existing destination
et: See kirje viitab olemasolevale sihtkohale

en: The location this entry points to does not exist
et: See kirje viitab sihtkohale, mida pole olemas

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
et: <b>Pealkiri</b>: {0} <b>Sihtkoht</b>: {1}{2}

en: Multiple items selected
et: Mitu kirjet valitud

en: You are trying to move multiple items at once, this is not supported. Instead use Drag and Drop to move multiple items
et: Sa proovid liigutada mitut kirjet korraga, mis pole lubatud. Mitme kirje korraga liigutamiseks kasuta hoopis lohistamist

en: Chapter
et: Peatükk

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
et: Kõigi valitud üksuste nimed muudetakse kujule eesliide-arv

en: Change the location this entry points to
et: Muuda asukohta, kuhu see kirje viitab

en: Bulk rename all selected items
et: Muuda kõigi valitud üksuste nimed

en: Remove all selected items
et: Eemalda kõik valitud kirjed

en: Move "%s" up
et: Liiguta "%s" üles

en: Move "%s" down
et: Liiguta "%s" alla

en: Unindent "%s"
et: Vähenda taanet: "%s"

en: Indent "%s"
et: Taanda "%s"

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
et: Liiguta praegune kirje üles [Ctrl+Ülesnool]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
et: Vähenda praeguse kirje taanet [Ctrl+Vasaknool]

en: Remove all selected entries
et: Eemalda kõik valitud kirjed

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
et: Taanda praegust kirjet [Ctrl+Paremnool]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
et: Liiguta praegune kirje alla [Ctrl+Allanool]

en: &Expand all
et: Laienda kõik

en: &Collapse all
et: Ahenda kõik

en: Double click on an entry to change the text
et: Teksti muutmiseks topeltklõpsa kirjel

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
et: Asukohta, millele see kirje viitab, pole olemas:
    %s

en: No items found
et: Üksuseid ei leitud

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
et: Ei leitud üksuseid, mida saaks sisukorda lisada.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
et: Ei leitud ühtki linki, mida saaks sisukorda lisada.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
et: Ei leitud ühtki faili, mida saaks sisukorda lisada.

en: Edit the ToC in %s
et: Sisukorra muutmine raamatus %s

en: Loading %s, please wait...
et: Raamatu %s laadimine, palun oota...

en: Undo the last action, if any
et: Võta viimane toiming tagasi, kui on

en: Writing %s, please wait...
et: Raamatu %s kirjutamine, palun oota...

en: Failed to write book
et: Raamatu kirjutamine ebaõnnestus

en: Failed to load book
et: Raamatu laadimine ebaõnnestus

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
et: Teisenda raamatut %(num)d/%(total)d (%(title)s)

en: Could not convert
et: Ei saanud teisendada

en: No supported formats (Available formats: %s)
et: Toetatavaid formaate pole (Saadaolevad formaadid: %s)

en: This book has no actual e-book files
et: Sellel raamatul pole ühtki tegelikku e-raamatu faili

en: Could not convert some books
et: Ei saanud mõnd raamatut teisendada

en: Could not convert the book because no supported source format was found
et: Ei saanud raamatut teisendada, sest ei leitud ühtki toetatud lähteformaati

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
et: Ei saanud teisendada {num} raamatut {tot}-st, sest ei leitud ühtki toetatud lähteformaati.

en: Queueing books for bulk conversion
et: Massteisendamiseks raamatute järjekorda lisamine

en: Queueing
et: Järjekorda lisatakse

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
et: Teisenda raamatut %(num)d/%(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
et: Ei saanud teisendada %(num)d raamatut %(tot)d-st, sest ei leitud ühtki sobivat lähteformaati.

en: Convert existing
et: Teisenda olemasolev

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
et: Järgnevad raamatud juba on %s-formaati teisendatud. Kas tahad need uuesti teisendada?

en: Language
et: Keel

en: &Unmark marked text
et: Eemalda märgitud tekstilt märgistus

en: Unsaved changes
et: Salvestamata muudatused

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
et: Praegusel raamatul on salvestamata muudatusi. Uue raamatu avamisel lähevad need kaduma. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: Cannot open
et: Ei saa avada

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
et: Praegust raamatut hetkel salvestatakse, enne salvestamise lõpule jõudmist ei saa uut raamatut avada

en: Choose file location
et: Vali faili asukoht

en: Importing book, please wait...
et: Raamatu importimine, palun oota...

en: Choose book folder
et: Raamatu kausta valimine

en: Choose book
et: Raamatu valimine

en: File not found
et: Faili ei leitud

en: The file %s does not exist.
et: Faili %s pole olemas.

en: Unsupported format
et: Formaati ei toetata

en: Opening book, please wait...
et: Raamatu avamine, palun oota...

en: Failed to open book
et: Raamatu avamine ebaõnnestus

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
et: Raamatu avamine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Start of editing session
et: Muutmisseansi algus

en: Before: Delete files
et: Enne: Kustuta failid

en: Before: Re-order text
et: Enne: Muuda teksti järjestust

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
et: Enne raamatus uute failide loomist pead avama muudetava raamatu.

en: Before: Add file %s
et: Enne: Lisa fail %s

en: Before Add files
et: Enne Lisa faile

en: Before: Add cover
et: Enne: Lisa kaanepilt

en: No book open
et: Ühtki raamatut pole lahti

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
et: Enne sisukorra muutmise üritamist pead avama raamatu.

en: Before: Edit Table of Contents
et: Enne: Muuda sisukorda

en: Before: Insert inline Table of Contents
et: Enne: Sisesta reasisene sisukord

en: No Table of Contents
et: Sisukorda pole

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
et: Ei saa reasisest sisukorda luua, sest sellel raamatul pole ühtki sisukorda. Sa pead esmalt sisukorra muutmise tööriistaga sisukorra looma.

en: Before: %s
et: Enne: %s

en: You must first open a book in order to transform styles.
et: Laadide muundamiseks pead esmalt raamatu avama.

en: No changes
et: Muudatusi pole

en: Before style transformation
et: Enne laadi muundamist

en: No styles were changed.
et: Ühtki laadi ei muudetud.

en: Before: Get external resources
et: Enne: Tõmba välised ressursid

en: Embed all fonts
et: Manusta kõik kirjatüübid

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
et: %s-formaat ei toeta faili- ja kaustanimesid, seega pole lubatud ka failide kaustadesse korraldamine.

en: The files in this book are already arranged into folders
et: Selle raamatu failid juba on kaustadesse korraldatud

en: Nothing to do
et: Pole midagi teha

en: Show this message &again
et: Näita seda teadet uuesti

en: Before: Arrange into folders
et: Enne: Korralda kaustadesse

en: Renaming and updating links...
et: Ümbernimetmine ja linkide uuendamine...

en: Before: Rename %s
et: Enne: Nimeta ümber %s

en: Before: Bulk rename
et: Enne: Massümbernimetamine

en: Failed to rename files
et: Failide ümbernimetamine ebaõnnestus

en: &Revert to
et: Taasta olukord

en: &Revert changes
et: Ennista muudatused

en: Show this popup again
et: Näita seda hüpikut uuesti

en: See what &changed
et: Vaata, mida muudeti

en: %s books
et: %s-raamatud

en: Current book
et: Praegune raamat

en: Other book
et: Muu raamat

en: Before: Fix HTML
et: Enne: Paranda HTML

en: All HTML files fixed
et: Kõik HTML-failid parandatud

en: Fixing done
et: Parandamine valmis

en: Before: Beautify files
et: Enne: Ilusta failid

en: All files beautified
et: Kõik failid ilustatud

en: Beautified
et: Ilustatud

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
et: Pilte saab sisestada ainult HTML- ja CSS-failidesse.

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
et: AZW3-formaat ei toeta semantikat.

en: Before: Set Semantics
et: Enne: Määra semantika

en: Before: Filter style information
et: Enne: Filtreeri laadide teavet

en: No matching style rules were found
et: Vastavaid laadireegleid ei leitud

en: No file with the name %s was found in the book
et: Raamatust ei leitud ühtki faili nimega %s

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
et: Vali kontrollpunktile nimi.
    Hiljem saad raamatu selle kontrollpunkti olekusse taastada
    menüü Redigeerimine käske "Taasta olukord..." kasutades.

en: Path does not exist
et: Rada pole olemas

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
et: Sinu muudetavat faili (%s) pole enam olemas. Sa pead valima uue salvestuskoha.

en: Cannot save a copy
et: Ei saa koopiat salvestada

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
et: Kaustapõhise raamatu koopia salvestamist ei toetata

en: Choose path
et: Salvestuskoha valimine

en: Book (%s)
et: Raamat (%s)

en: Saving copy, please wait...
et: Koopia salvestamine, palun oota...

en: Failed to save copy
et: Koopia salvestamine ebaõnnestus

en: Copy saved to %s
et: Koopia salvestatud kohta %s

en: Copy saved
et: Koopia salvestatud

en: Could not save
et: Ei saanud salvestada

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
et: Raamatu salvestamine ebaõnnestus. Rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju". Sa võid proovida koopia teise kohta salvestamist menüü 'Fail->Salvesta koopia' kaudu

en: Enter line number
et: Sisesta rea number

en: Before: Split %s
et: Enne: Tükelda %s

en: Does not exist
et: Pole olemas

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
et: Faili %s pole olemas. Kui sa proovisid klõpsata sisukorra üksusel, on sul võibolla vaja see värskendada, parem-klõpsates sellel ja valides "Värskenda".

en: Unsupported file format
et: Failiformaati ei toetata

en: Editing files of type %s is not supported
et: Tüübiga %s failide muutmist ei toetata

en: The anchor %s was not found in this file
et: Sellest failist ei leitud ankrut %s

en: File deleted
et: Fail kustutatud

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
et: Fail {} on juba kustutatud, tulemuste värskendamiseks käivita uuesti käsk Kontrolli raamatut.

en: Before: Spell Check
et: Enne: Õigekirjakontroll

en: Before: Auto-fix errors
et: Enne: Automaatparanda vead

en: Before: Link stylesheets
et: Enne: Lingi laadilehti

en: Discard
et: Tühista

en: Before: Replace %s
et: Enne: Asenda %s

en: You must first open a book in order to see the report.
et: Raporti nägemiseks pead esmalt avama raamatu.

en: You must first open a book in order to check links.
et: Linkide kontrollimiseks pead esmalt avama raamatu.

en: You must first open a book in order to compress images.
et: Piltide tihendamiseks pead esmalt avama raamatu.

en: Before: compress images
et: Enne: Tihenda pilte

en: Unexpected error
et: Ootamatu viga

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
et: Piltide tihendamine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: Cannot decode
et: Ei saa dekodeerida

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
et: Ühtki raamatut pole praegu lahti. Muutmiseks pead esmalt raamatu avama.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
et: Praegust raamatut hetkel salvestatakse taustal. Praegu väljumine <b>katkestab salvestamise protsessi</b>! Kas lasta salvestamisel enne lõpule jõuda?

en: &Quit immediately
et: Välju kohe

en: Finish &saving first
et: Lõpeta enne salvestamine

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
et: On salvestamata muudatusi, ilma salvestamata väljumisel lähevad need kaotsi.

en: &Save and Quit
et: Salvesta ja välju

en: &Quit without saving
et: Välju ilma salvestamata

en: Saving, please wait...
et: Salvestamine, palun oota...

en: Favorites
et: Lemmikud

en: European scripts
et: Euroopa kirjasüsteemid

en: Armenian
et: Armeenia

en: Armenian ligatures
et: Armeenia ligatuurid

en: Coptic
et: kopti

en: Cyrillic
et: Kirillitsa

en: Cyrillic extended A
et: Kirillitsa laiendatud A

en: Cyrillic extended B
et: Kirillitsa laiendatud B

en: Georgian
et: Gruusia

en: Glagolitic
et: Slaavi tähestik

en: Gothic
et: Gooti

en: Greek and Coptic
et: Kreeka ja kopti

en: Greek extended
et: Kreeka laiendatud

en: Latin extended A
et: Ladina laiendatud A

en: Latin extended B
et: Ladina laiendatud B

en: Latin extended C
et: Ladina laiendatud C

en: Latin extended D
et: Ladina laiendatud D

en: Latin extended additional
et: Ladina laiendatud lisa

en: Latin ligatures
et: Ladina ligatuurid

en: Fullwidth Latin letters
et: Täislaiuses Ladina tähed

en: Ogham
et: Muistne iiri kiri

en: Phaistos disc
et: Phaistose ketas

en: Runic
et: Ruunikiri

en: Phonetic symbols
et: Foneetilised sümbolid

en: Superscripts and subscripts
et: Ülaindeksid ja alaindeksid

en: African scripts
et: Aafrika kirjasüsteemid

en: Bamum
et: Bamumi kiri

en: Egyptian hieroglyphs
et: Egiptuse hieroglüüfid

en: Ethiopic
et: Etioopia

en: Ethiopic extended
et: Etioopia laiendatud

en: Ethiopic extended A
et: Etioopia laiendatud A

en: N'Ko
et: nkoo

en: Vai
et: vai

en: Middle Eastern scripts
et: Lähis-Ida kirjasüsteemid

en: Arabic
et: Araabia

en: Arabic extended A
et: Araabia laiendatud A

en: Avestan
et: avesta

en: Cuneiform
et: Kiilkiri

en: Cuneiform numbers and punctuation
et: Kiilkirja numbrid ja kirjavahemärgid

en: Hebrew
et: Heebrea

en: Old Persian
et: Vana-Pärsia

en: Old South Arabian
et: Vana-Lõuna-Araabia

en: Phoenician
et: Foiniikia

en: Samaritan
et: Samaaria

en: Syriac
et: süüria

en: Ugaritic
et: ugariti

en: Central Asian scripts
et: Kesk-Aasia kirjasüsteemid

en: Mongolian
et: Mongoli

en: Tibetan
et: tiibeti

en: South Asian scripts
et: Lõuna-Aasia kirjasüsteemid

en: Bengali
et: bengali

en: Gujarati
et: gudžarati

en: Malayalam
et: malajalami

en: Oriya
et: Oria

en: Sinhala
et: singali

en: Tamil
et: tamili

en: Telugu
et: telugu

en: Southeast Asian scripts
et: Kagu-Aasia kirjasüsteemid

en: Balinese
et: bali

en: Buginese
et: bugi

en: Javanese
et: Jaava

en: Khmer
et: Khmeeri

en: Khmer symbols
et: Khmeeri sümbolid

en: Sundanese
et: Sudaani

en: Thai
et: Tai

en: Philippine scripts
et: Filipiini kirjasüsteemid

en: Tagalog
et: tagalogi

en: East Asian scripts
et: Ida-Aasia kirjasüsteemid

en: Bopomofo extended
et: Bopomofo laiendatud

en: Kangxi radicals
et: Kangxi radikaalid

en: Hangul Jamo extended A
et: Hangul Jamo laiendatud A

en: Hangul Jamo extended B
et: Hangul Jamo laiendatud B

en: Yi syllables
et: Yi silbid

en: Yi radicals
et: Yi radikaalid

en: American scripts
et: Ameerika kirjasüsteemid

en: Cherokee
et: Tšerokii

en: Other
et: Muud

en: Punctuation
et: Interpunktsioon

en: General punctuation
et: Üldised kirjavahemärgid

en: ASCII punctuation
et: ASCII interpunktsioon

en: Latin-1 punctuation
et: Ladina-1 interpunktsioon

en: CJK symbols and punctuation
et: CJK sümbolid ja kirjavahemärgid

en: Fullwidth ASCII punctuation
et: Täislaiusega ASCII interpunktsioon

en: Letterlike symbols
et: Tähelaadsed sümbolid

en: Roman symbols
et: Rooma sümbolid

en: Technical symbols
et: Tehnilised sümbolid

en: Control pictures
et: Kontrollpildid

en: Optical character recognition
et: Optiline märgituvastus

en: Numbers and digits
et: Numbrid ja arvud

en: Ancient Greek numbers
et: Vana-Kreeka numbrid

en: Mathematical symbols
et: Matemaatilised sümbolid

en: Arrows
et: Nooled

en: Miscellaneous symbols and arrows
et: Mitmesugused sümbolid ja nooled

en: Mathematical operators
et: Matemaatilised tehtemärgid

en: Miscellaneous mathematical symbols A
et: Mitmesugused matemaatilised sümbolid A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
et: Mitmesugused matemaatilised sümbolid B

en: Geometric shapes
et: Geomeetrilised kujundid

en: Musical symbols
et: Muusika sümbolid

en: More musical symbols
et: Veel muusika sümboleid

en: Ancient Greek musical notation
et: Vana-Kreeka muusikalised märgid

en: Byzantine musical symbols
et: Bütsantsi muusikalised sümbolid

en: Game symbols
et: Mängusümbolid

en: Chess
et: Male

en: Domino tiles
et: Doominokivid

en: Draughts
et: Kabe

en: Japanese chess
et: Jaapani male

en: Mahjong tiles
et: Mahjong klotsid

en: Playing cards
et: Mängukaardid

en: Playing card suits
et: Mängukaardi mastid

en: Other symbols
et: Muud sümbolid

en: Alchemical symbols
et: Alkeemia sümbolid

en: Ancient symbols
et: Iidsed sümbolid

en: Braille patterns
et: Braille'i mustrid

en: Currency symbols
et: Valuutasümbolid

en: Dingbats
et: Piltmärgid

en: Emoticons
et: Emotikonid

en: Miscellaneous symbols
et: Mitmesugused sümbolid

en: Miscellaneous symbols and pictographs
et: Mitmesugused sümbolid ja piltkirjad

en: Yijing mono and digrams
et: Yijing mono ja digrammid

en: Yijing trigrams
et: Yijing trigrammid

en: Transport and map symbols
et: Transpordi- ja kaardisümbolid

en: Copy %s to clipboard
et: Kopeeri %s lõikelauale

en: Add %s to favorites
et: Lisa %s lemmikutesse

en: Remove %s from favorites
et: Eemalda %s lemmikutest

en: Restore favorites to defaults
et: Taasta vaikimisi lemmikud

en: Insert character
et: Sisesta tähemärk

en: Search by name, nickname or character code
et: Otsi nime, hüüdnime või tähemärgi koodi järgi

en: Clear search
et: Tühjenda otsing

en: Check has not been run
et: Ei ole kontrollitud

en: Copy list of errors to clipboard
et: Kopeeri vigade loend lõikelauale

en: Click to run a check on the book
et: Raamatu kontrollimiseks klõpsa

en: Run check
et: Kontrolli

en: line: %d
et: rida: %d

en:  column: %d
et:  veerg: %d

en: Information
et: Info

en: Warning
et: Hoiatus

en: Try to fix only this error
et: Proovi parandada ainult seda viga

en: Click to open in editor
et: Redaktoris avamiseks klõpsa

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
et: Proovi kõik parandatavad vead automaatselt parandada. Töötab ainult mõnd tüüpi vigade puhul.

en: Try to correct all fixable errors automatically
et: Proovi kõik parandatavad vead automaatselt parandada

en: Re-run check
et: Kontrolli uuesti

en: Re-run the check
et: Teosta kontrollimine uuesti

en: Running fixers, please wait...
et: Parandamine, palun oota...

en: Running checks, please wait...
et: Kontrollimine, palun oota...

en: Check external links
et: Kontrolli väliseid linke

en: Checking external links, please wait...
et: Väliste linkide kontrollimine, palun oota...

en: Checking failed
et: Kontrollimine ebaõnnestus

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
et: Linkide kontrollimisel esines viga, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju"

en: No broken links found
et: Katkiseid linke ei leitud

en: Found a broken link | Found {} broken links
et[0]: Leiti katkine link
et[1]: Leiti {} katkist linki

en: Fix this link
et: Paranda see link

en: line number
et: rida number

en: Enter the corrected URL:
et: Sisesta parandatud URL:

en: Fix URL
et: Paranda URL

en: Font
et: Kiri

en: Image
et: Pilt

en: Stylesheet
et: Laadileht

en: Calculating differences, please wait...
et: Erinevuste rehkendamine, palun oota...

en: Differences between books
et: Raamatutevahelised erinevused

en: Go to previous change
et: Mine eelmise muudatuseni

en: &Previous change
et: Eelmine muudatus

en: Go to next change
et: Mine järgmisele muudatusele

en: &Next change
et: Järgmine muudatus

en: Search for text
et: Tekstist otsimine

en: Next &match
et: Järgmine vaste

en: P&revious match
et: Eelmine vaste

en: Left panel
et: Vasak paneel

en: Perform search in the left panel
et: Otsi vasakpoolsel paneelil

en: Right panel
et: Parem paneel

en: Perform search in the right panel
et: Otsi parempoolsel paneelil

en: &Options
et: Valikud

en: Change how the differences are displayed
et: Muuda erinevuste kuvamisviisi

en: Lines of context around each change
et: Iga muudatuse ümber kuvatavate ridade arv

en: Show %d lines of context
et: Näita %d sisu rida muudatuste ümber

en: Show all text
et: Näita tervet teksti

en: Beautify files before comparing them
et: Ilusta faile enne nende võrdlemist

en: Do not beautify files before comparing
et: Ära ilusta faile enne nende võrdlemist

en: The books are identical
et: Raamatud on identsed

en: No changes found
et: Ühtki muudatust ei leitud

en: The files are identical
et: Failid on identsed

en: No differences found
et: Erinevusi ei leitud

en: [%s was added]
et: [%s lisati]

en: [%s was removed]
et: [%s eemaldati]

en: Previous change
et: Eelmine muudatus

en: Next change
et: Järgmine muudatus

en: Open file in the editor
et: Ava fail redaktoris

en: No matches found for query: %s
et: Ei leitud ühtki vastet päringule: %s

en: This file was added
et: See fail lisati

en: This file was removed
et: See fail eemaldati

en: [This file was renamed from %s]
et: [Selle faili vana nimi oli %s]

en: [This file was renamed to %s]
et: [Selle faili uueks nimeks pandi %s]

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
et: Suurus: {0} Resolutsioon: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
et: Failid on pärast ilustamist identsed

en: Choose the external resources to download
et: Vali välised ressursid, mis alla laadida

en: Download external resources
et: Väliste ressursside allalaadimine

en: Searching for external resources...
et: Väliste ressursside otsimine...

en: Scan failed
et: Skannimine ebaõnnestus

en: No external resources found
et: Väliseid ressursse ei leitud

en: No external resources were found in this book.
et: Sellest raamatust väliseid ressursse ei leitud.

en: Some downloads failed
et: Mõned allalaadimised ebaõnnestusid

en: Updating resources in book...
et: Ressursside uuendamine raamatus...

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
et[0]: Väline ressurss edukalt töödeldud
et[1]: {} välist ressurssi edukalt töödeldud

en: Could not download one image | Could not download {} images
et[0]: Ei saanud üht pilti alla laadida
et[1]: Ei saanud {} pilti alla laadida

en: Replace failed
et: Asendamine ebaõnnestus

en: Trim image
et: Kärbi pilti

en: Auto-trim image
et: Automaatselt kärbi pilti

en: Rotate image
et: Pööra pilti

en: Resize image
et: Muuda pildi suurust

en: Sharpen image
et: Teravusta pilti

en: Blur image
et: Hägusta pilti

en: Make image look like an oil painting
et: Pane pilt välja nägema kui õlimaal

en: No image
et: Pilti pole

en: No image loaded
et: Pilti pole laaditud

en: Invalid image
et: Vigane pilt

en: The current image is not valid
et: Praegune pilt on vigane

en: Paste image
et: Kleebi pilt

en: No image available in the clipboard
et: Lõikelaual pole ühtki pilti

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
et: Aktiivset valikut pole, kõigepealt vali hiirega pildil lohistades ala

en: Not a valid image
et: Pole kehtiv pilt

en: Choose the new width and height
et: Vali uus laius ja kõrgus

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
et: Piltide lõikamine ei ole lubatud. Kui tahad pilti kustutada, kasuta selleks failide sirvijat.

en: File actions tool bar
et: Faili tegevuste tööriistariba

en: Edit actions tool bar
et: Redigeerimise tegevuste tööriistariba

en: Image filters
et: Pildi filtrid

en: Image information bar
et: Pildi inforiba

en: Copy selected region
et: Kopeeri valitud regioon

en: Paste into selected region
et: Kleebi valitud regiooni

en: Copy image
et: Kopeeri pilt

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
et: Gaussi teravustamise standardhälve (suurem arv tähendab rohkemat teravustamist)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
et: Gaussi hägustamise standardhälve (suurem arv tähendab rohkemat hägustamist)

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
et: Operatsiooni tugevus (kõrgem number tähendab suuremat efekti)

en: Choose file name
et: Faili nime valimine

en: No name specified
et: Nime pole määratud

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
et: Sa pead sisestama uue faili nime, koos laiendiga.

en: Choose an image
et: Pildi valimine

en: Images in book
et: Pildid raamatus

en: &Existing images in the book
et: Raamatus olemasolevad pildid

en: Search for image by file name
et: Otsi pilti nime järgi

en: Refresh the displayed images
et: Värskenda kuvatud pilte

en: &Import image
et: Impordi pilt

en: Import an image from elsewhere in your computer
et: Impordi pilt kuskilt mujalt oma arvutist

en: &Paste image
et: Kleebi pilt

en: Paste an image from the clipboard
et: Kleebi pilt lõikelaualt

en: Full page image
et: Täisekraani pilt

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
et: Sisestab pildi selliselt, et see võtab lugeris vaadatuna enda alla terve lehe

en: Preserve aspect ratio
et: Säilita kuvasuhe

en: There is no image on the clipboard
et: Lõikelaual pole ühtki pilti

en: Invalid file extension
et: Vigane faililaiend

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
et: Valitaval failinimel peab olema laiend .jpg või .png

en: Choose the folder into which the files will be placed
et: Vali kaust, kuhu failid paigutatakse

en: Create new folder
et: Loo uus kaust

en: Enter a name for the new folder
et: Sisesta uue kausta nimi

en: Folder name
et: Kausta nimi

en: Create new book
et: Uue raamatu loomine

en: &Authors:
et: Autorid:

en: &Language:
et: Keel:

en: Invalid HTML
et: Vigane HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
et: Kusagil on sulgemata %s märgend. Enne märgendite ümbernimetamise proovimist peaksid käivitama tööriista Paranda HTML.

en: Not in a block tag
et: Pole plokksildis

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
et: Ei saa teksti joondust muuta, sest kursor pole ploki-tasandi sildis, nagu näiteks &lt;p&gt; või &lt;div&gt;.

en: Insert filler text
et: Sisesta täitetekst

en: Insert a tag
et: Sisesta silt

en: Insert a self closing tag
et: Sisesta isesulguv silt

en: Insert a HTML link
et: Sisesta HTML-link

en: Insert a HTML image
et: Sisesta HTML-pilt

en: Insert a HTML tag with a class
et: Sisesta klassiga HTML-silt

en: No snippet found
et: Katkeid ei leitud

en: No matching snippet was found
et: Ühtki vastavat katket ei leitud

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
et: Katkete kohta abi saamiseks vaata <a href="%s">kasutusjuhendit</a>

en: The name of this snippet
et: Selle katke nimi

en: The text used to trigger this snippet
et: Tekst, mis selle katke esile kutsub

en: Tri&gger:
et: Päästik:

en: &File types:
et: Failitüübid:

en: Which file types this snippet should be active in
et: Millistes failitüüpides peaks see katke aktiivne olema

en: You can test your snippet here
et: Siin saad oma katket testida

en: T&est:
et: Testi:

en: Create a snippet
et: Katke loomine

en: Edit snippet
et: Katke muutmine

en: You must provide a name for this snippet
et: Sa pead sellele katkele määrama nime

en: You must provide a trigger for this snippet
et: Sa pead sellele katkele määrama päästiku

en: You must provide a template for this snippet
et: Sa pead sellele katkele määrama malli

en: You must specify at least one file type
et: Sa pead valima vähemalt ühe failitüübi

en: Create/edit snippets
et: Katkete loomine/muutmine

en: Search for a snippet
et: Katke otsimine

en: &Add snippet
et: &Lisa katke

en: &Edit snippet
et: &Muuda katket

en: &Remove snippet
et: &Eemalda katke

en: Change &built-in
et: Muuda &sisseehitatut

en: Invalid snippet
et: Vigane katke

en: Cannot edit snippet
et: Ei saa katket muuta

en: No snippet selected
et: Ühtki katket pole valitud

en: No snippets found
et: Ühtki katket ei leitud

en: No snippets found for query: %s
et: Ei leitud ühtki katket, mis vastaks päringule: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
et: Vali sisseehitatud katke, mida muuta:

en: Invalid text
et: Vigane tekst

en: Unterminated string
et: Lõpetamata sõne

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
et: Selle lingi avamiseks hoia all Ctrl-klahvi ja klõpsa

en: This link points to a file that is not present in the book
et: See link viitab failile, mida pole raamatus olemas

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
et: Varjestamata < pole lubatud. Pane selle asemele &lt;

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
et: Varjestamata ampersand pole lubatud. Pane selle asemele &amp;

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
et: Varjestamata > pole lubatud. Pane selle asemele &gt;

en: / not allowed except at the end of the tag
et: / on lubatud ainult sildi lõpus

en: Unknown character
et: Tundmatu tähemärk

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
et: Lõpusilt peab sisaldama ainult sildi nime ja ei midagi muud

en: Expecting an attribute value
et: Oodati atribuudi väärtust

en: A tag name cannot end with a colon
et: Sildi nimi ei tohi lõppeda kooloniga

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
et: CSS-reeglite sortimine võib mõnel haruldasel juhul muuta raamatus olevaid laade. Kas oled kindel, et tahad jätkata?

en: Create custom theme
et: Kohandatud teema loomine

en: &Name of custom theme:
et: &Kohandatud teema nimi:

en: &Builtin theme to base on:
et: &Põhineb sisseehitatud teemal:

en: You must specify a name for your theme
et: Sa pead oma teemale määrama nime

en: A custom theme with the name %s already exists
et: Kohandatud teema nimega %s on juba olemas

en: No color
et: Värvita

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
et: Punane: {0} Roheline: {1} Sinine: {2}

en: Remove color
et: Eemalda värv

en: &Background
et: Taust

en: &Foreground
et: Esiplaan

en: &Italic
et: Kursiiv

en: B&old
et: Paks

en: &Underline:
et: Alajoon:

en: Create/edit custom theme
et: Kohandatud teema loomine/muutmine

en: &Edit theme:
et: Muuda teemat:

en: Add &new theme
et: Lisa uus teema

en: &Remove theme
et: Eemalda teema

en: &Bold
et: Paks

en: Make the selected text bold
et: Tee valitud tekst paksuks

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
et: <h3>Paks</h3>Tee valitud tekst paksuks

en: Make the selected text italic
et: Pane valitud tekst kaldkirja

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
et: <h3>Kaldkiri</h3>Pane valitud tekst kaldkirja

en: &Underline
et: Allakriipsutus

en: Underline the selected text
et: Jooni valitud tekst alla

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
et: <h3>Allakriipsutus</h3>Jooni valitud tekst alla

en: &Strikethrough
et: Läbikriipsutus

en: Draw a line through the selected text
et: Tõmba joon läbi valitud teksti

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
et: <h3>Läbikriipsutus</h3>Tõmba joon läbi valitud teksti

en: &Superscript
et: Ülaindeks

en: Make the selected text a superscript
et: Muuda valitud tekst ülaindeksiks

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
et: <h3>Ülaindeks</h3>Tee valitud tekst pisut väiksemaks ja tavareast kõrgemale

en: &Subscript
et: Alaindeks

en: Make the selected text a subscript
et: Muuda valitud tekst alaindeksiks

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
et: <h3>Alaindeks</h3>Tee valitud tekst pisut väiksemaks ja tavareast madalamale

en: &Color
et: Värv

en: Change text color
et: Muuda teksti värvi

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
et: <h3>Värv</h3>Muuda valitud teksti värvi

en: &Background color
et: Taustavärv

en: Change background color of text
et: Muuda valitud teksti taustavärvi

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
et: <h3>Taustavärv</h3>Muuda valitud teksti taustavärvi

en: Align &left
et: Joonda vasakule

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
et: <h3>Joonda vasakule</h3>Joonda lõik vasakveerise järgi

en: &Center
et: Joonda keskele

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
et: <h3>Joonda keskele</h3>Joonda lõik keskele

en: Align &right
et: Joonda paremale

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
et: <h3>Joonda paremale</h3>Joonda lõik paremveerise järgi

en: &Justify
et: Rööpjoonda

en: Justify
et: Rööpjoonda

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
et: <h3>Rööpjoonda</h3>Joonda lõigu tekst võrdselt vasaku ja parema veerise vahele

en: &Sort style rules
et: Sordi laadireeglid

en: Sort the style rules
et: Sordi laadireegleid

en: &Insert image
et: Sisesta pilt

en: Insert an image into the text
et: Sisesta teksti sisse pilt

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
et: <h3>Sisesta pilt</h3>Sisesta teksti sisse pilt

en: Insert &hyperlink
et: Sisesta hüperlink

en: Insert hyperlink
et: Sisesta hüperlink

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
et: <h3>Sisesta hüperlink</h3>Sisesta teksti sisse hüperlink

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
et: Teisenda lõik vormingusse &lt;%s&gt;

en: &Lower case
et: Väiketähed

en: &Swap case
et: Muuda tõst vastupidiseks

en: &Upper case
et: Suurtähed

en: &Title case
et: Suurtähed iga sõna alguses

en: Change the case of the selected text: %s
et: Muuda valitud teksti suurtähestust: %s

en: Insert &tag
et: Sisesta silt

en: Insert tag
et: Sisesta silt

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
et: <h3>Sisesta silt</h3>Sisesta silt; kui osa teksti on valitud, sisestatakse silt valitud teksti ümber

en: Remove &tag
et: Eemalda märgend

en: Remove tag
et: Eemalda märgend

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
et: <h3>Eemalda märgend</h3>Eemalda praegu valitud märgend

en: Change paragraph to heading
et: Muuda lõik pealkirjaks

en: Remove from this menu
et: Eemalda sellest menüüst

en: Editor tools
et: Redaktori tööriistad

en: Format text
et: Vorminda teksti

en: No text
et: Teksti pole

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
et: Lõikelaual pole kleepimiseks sobivat teksti.

en: Ignore this word
et: Eira seda sõna

en: Add this word to the dictionary: {0}
et: Lisa see sõna sõnastikku: {0}

en: Add this word to the dictionary
et: Lisa see sõna sõnastikku

en: Open %s
et: Ava %s

en: Show help for: %s
et: Näita abi: %s

en: Chapter-
et: Peatükk-

en: Style-
et: Laad-

en: Styles
et: Laadid

en: Image-
et: Pilt-

en: Font-
et: Kiri-

en: Misc-
et: Muu-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
et: Muu

en: The file name must have an extension
et: Failinimel peab olema laiend

en: The file name contains invalid characters
et: Failinimi sisaldab lubamatuid tähemärke

en: This file name already exists in the book
et: See failinimi on juba raamatus olemas

en: Bulk rename items
et: Üksuste massümbernimetamine

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
et: Kõik valitud failid nimetatakse ümber kujule eesliide-arv

en: &Prefix:
et: Eesliide:

en: Starting &number:
et: Algusarv:

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
et: Nimeta valitud failid ümber, vastavalt nende esinemisele raamatus, mitte nende valimise järjekorrale.

en: Full path:
et: Täispikk rada:

en: This file is the cover %s for this book
et: See fail on selle raamatu esikaane %s

en: image
et: pilt

en: This file contains all the metadata and book structure information
et: See fail sisaldab kõiki metaandmeid ja raamatu ülesehituse teavet

en: This file contains the metadata table of contents
et: See fail sisaldab sisukorra andmeid

en: This file is not listed in the book manifest
et: See fail ei ole raamatu manifestis kirjas

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
et: See fail on tekstifail, mida pole raamatu seljal viidatud

en: This file occurs more than once in the spine
et: See fail esineb raamatu seljal rohkem kui korra

en: Export %s
et: Ekspordi %s

en: Replace %s with file...
et: Asenda %s failiga...

en: Export all %d selected files
et: Ekspordi kõik %d valitud faili

en: &Rename %s
et: Muuda faili %s nime

en: Mark %s as cover image
et: Märgi %s kaanepildiks

en: Mark %s as cover page
et: Märgi %s esikaane leheks

en: &Bulk rename the selected files
et: Muuda valitud failide nimed

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
et[0]: Kustuta valitud fail
et[1]: Kustuta {} valitud faili

en: Link &stylesheets...
et: Lingi laadilehti...

en: &Merge selected text files
et: Ühenda valitud tekstifailid

en: &Merge selected style files
et: Ühenda valitud laadifailid

en: Cannot rename
et: Ei saa ümber nimetada

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
et: %s raamatud ei toeta failinimede muutmist, sest need ei kasuta sisemiselt failinimesid. Nähtavad failinimed on originaalfaili sisemistest struktuuridest automaatselt loodud.

en: Not first item
et: Pole esimene üksus

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
et: %s ei ole esimene tekstiüksus. Kaaneks peaksid märkima ainult esimese tekstiüksuse. Kas tahad selle teha esimeseks üksuseks?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
et: Faili(de) %s nime ei saa muuta.

en: New file extension:
et: Uus faililaiend:

en: Rename files
et: Failide ümbernimetamine

en: The file(s) %s cannot be deleted.
et: Faili(-e) %s ei saa kustutada.

en: Choose location
et: Asukoha valimine

en: Files
et: Failid

en: No stylesheets
et: Laadilehti pole

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
et: Sellel raamatul pole hetkel ühtki laadilehte. Enne laadilehe linkimist pead selle looma.

en: Choose stylesheets
et: Laadilehtede valimine

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
et: Vali laadilehed, mida linkida. Ümberjärjestamiseks lohista

en: Remove existing links to stylesheets
et: Eemalda olemasolevad lingid laadilehtedele

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
et: Vali uue (tühja) faili nimi. Et panna fail kindlasse kausta raamatus, kaasa ka kausta nimi, näiteks: <i>tekst/peatükk1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
et: Automaatselt lisa laadilehtede lingid uutesse HTML-failidesse

en: Import resource file (image/font/etc.)
et: Impordi ressursi fail (pilt/kirjatüüp/jne.)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
et: Impordi fail oma arvutist raamatusse uue failina.

en: Choose a name for the imported file
et: Vali imporditavale failile nimi

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
et: Sa pead sisestama uue faili nime, koos laiendiga, näiteks peatükk1.html

en: Choose master file
et: Ülemfaili valimine

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
et: Vali ülemfail. Kõik valitud failid ühendatakse ülemfailiks:

en: No such function
et: Sellist funktsiooni pole

en: There is no function named %s
et: Ei ole ühtki funktsiooni nimega %s

en: Cannot remove builtin function
et: Sisseehitatud funktsiooni ei saa eemaldada

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
et: Funktsioon %s on sisseehitatud funktsioon, seda ei saa eemaldada.

en: Choose a function to run on matched text (by name)
et: Vali funktsioon, mida vastaval tekstil kasutada (nime järgi)

en: Save current search
et: Salvesta praegune otsing

en: Show saved searches
et: Näita salvestatud otsinguid

en: Create/edit a function
et: Funktsiooni loomine/muutmine

en: F&unction name:
et: Funktsiooni nimi:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
et: Funktsioonide loomise kohta abi saamiseks vaata <a href="%s">kasutusjuhendit</a>

en: Must specify name
et: Peab määrama nime

en: You must specify a name for this function.
et: Sa pead sellele funktsioonile määrama nime.

en: Invalid Python code
et: Vigane Python kood

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
et: See loodud kood pole kehtiv Python kood, veaga: %s

en: No replace function
et: Pole replace-funktsiooni

en: You must create a Python function named replace in your code
et: Sa pead oma koodis looma Python funktsiooni nimega replace

en: Computed final style
et: Arvutatud lõplik laad

en: Copy everything
et: Kopeeri kõik

en: No style information found
et: Laadi teavet ei leitud

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
et: Liiguta kursor HTML-sildi sisse, et näha, millised laadid sellele sildile rakenduvad.

en: Embedded
et: Manustatud

en: Font family
et: Kirjaperekond

en: Change font
et: Kirjatüübi muutmine

en: &New font:
et: Uus kirjatüüp:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
et: Kirjatüüp <i>%s</i> on su arvutis <b>olemas</b>

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
et: Kirjatüüpi <i>%s</i> sinu arvutis <b>ei ole</b>

en: &Install fonts
et: Installi kirjatüübid

en: &Change selected fonts
et: Muuda valitud kirjatüüpe

en: &Remove selected fonts
et: Eemalda valitud kirjatüübid

en: &Embed all fonts
et: Manusta kõik kirjatüübid

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
et: Skanni raamatust uuesti kirjatüüpe, juhul kui sa oled teinud muudatusi

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
et: Topeltklõpsa mis tahes kirjaperekonnal, et näha, kas kirjatüüp on manustamiseks sinu arvutis saadaval.

en: No fonts selected
et: Kirjatüüpi pole valitud

en: Remove unused CSS
et: Kasutamata CSS-i eemaldamine

en: Remove unused &class attributes
et: Eemalda kasutamata klassiatribuudid

en: Action report
et: Tegevuste raport

en: Compress images
et: Piltide tihendamine

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
et: Sa saad selle raamatu pilte kadudeta tihendada, vähendades sellega raamatu suurust piltide kvaliteeti mõjutamata. Tavaliselt väheneb piltide maht 5 - 15% võrra.

en: Compressing images...
et: Piltide tihendamine...

en: Compressing images, please wait...
et: Piltide tihendamine, palun oota...

en: Editor font &family:
et: Redaktori kirjaperekond:

en: Editor font &size:
et: Redaktori kirja suurus:

en: Create/edit &custom color schemes
et: Loo/Muuda kohandatud värviskeemi

en: &Color scheme:
et: Värviskeem:

en:  characters
et:  tähemärki

en: W&idth of tabs:
et: Tabelduskohtade laius:

en: Change &templates
et: Muuda malle

en: Templates for new files:
et: Uute failide mallid:

en: &Wrap long lines in the editor
et: Muuda redaktoris pikad read

en: Auto close t&ags when typing </
et: Sulge sildid automaatselt, kui sisestatakse </

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
et: Ilusta üksikud failid automaatselt, kui need avatakse

en: Show &misspelled words underlined in the code view
et: Koodivaates jooni trükivigadega sõnad alla

en: Allow drag and drop &editing of text
et: Luba teksti redigeerimisel lohistamine

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
et: Luba redaktoris teksti ringi liigutamiseks lohistamise kasutamine. Sa võid tahta selle keelata, kui sul on "halvasti käituv" puuteplaat.

en: Manage &spelling dictionaries
et: Halda õigekirjakontrolli sõnastikke

en: Manage sni&ppets
et: Halda katkeid

en: Automatic (%s)
et: Automaatne (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
et: Raamatu avamisel uuenda manustatud metaandmeid

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
et: Faili avamisel uuenda raamatufailis manustatud metaandmed praegu calibre kogus olevate metaandmetega vastavaks.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
et: Küsi, millist formaati muuta, kui raamatust on saadaval mitu formaati

en: Preferred format order (drag and drop to change)
et: Eelistatud formaatide järjestus (muutmiseks lohista)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
et: Luba dokitavatel akendel dokkimisalas pesastada

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
et: Vali, millised aknad hõivavad dokitavate alade nurgad

en: The &top-left corner
et: Ülemine vasak nurk

en: The top-&right corner
et: Ülemine parem nurk

en: The &bottom-left corner
et: Alumine vasak nurk

en: The bottom-ri&ght corner
et: Alumine parem nurk

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
et: Eelnevalt muudetud raamatu uuesti avamisel taasta selle viimatine olek

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
et: Eelnevalt muudetud raamatu uuesti avamisel taasta selle olek. See tähendab, et kõik avatud failid avatakse automaatselt uuesti ja kursor asetatakse selle eelmisele asukohale.

en: Show full &file paths in the File browser
et: Näita Failide sirvijas täispikki failiradasid

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
et: Täispikkade failiradade näitamine on kasulik, kui muudetakse raamatuid, mis sisaldavad mitmeid samanimelisi faile.

en: Monospaced text
et: Ühelaiuste märkidega tekst

en: Sans-serif text
et: Seriifideta tekst

en: Serif text
et: Seriifidega tekst

en: Font family for &%s:
et: %si kirjaperekond:

en: Style for standard &text:
et: Tavalise teksti stiil:

en: &Default font size:
et: Vaikimisi kirjasuurus:

en: &Monospace font size:
et: Ühelaiuste märkidega kirja suurus:

en: Mi&nimum font size:
et: Vähim kirjasuurus:

en: Background color:
et: Taustavärv:

en: Custom
et: Kohandatud

en: Choose which toolbar you want to customize
et: Vali, millist tööriistariba tahad kohandada

en: Book wide actions
et: Raamatuülesed tegevused

en: Book wide tools
et: Raamatuülesed tööriistad

en: Book wide tools from third party plugins
et: Raamatuülesed tööriistad kolmanda osapoole pluginatest

en: Text formatting actions
et: Teksti vormindamise tegevused

en: &Toolbar to customize:
et: Tööriistariba, mida kohadada:

en: Add selected actions to the toolbar
et: Lisa valitud tegevused tööriistaribale

en: Remove selected actions from the toolbar
et: Eemalda valitud tegevused tööriistaribalt

en: Adjust the size of icons on all toolbars
et: Muuda kõikide tööriistaribade ikoonide suurust

en: Toolbar &icon size:
et: Tööriistaribade ikoonide suurus:

en: Customize templates
et: Mallide muutmine

en: Choose the &type of template to edit:
et: Vali, mis tüüpi faili malli muuta:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
et: Muutujad {0} ja {1} asendatakse raamatu pealkirja ja autoriga. {2} on koht, kuhu paigutatakse kursor. Kui tahad oma malli sisestada loogelisi sulge, näiteks CSS-reeglite jaoks, pead need varjestama niimoodi: {3}

en: Preferences for Edit book
et: Raamatu muutja eelistused

en: Restore all &defaults
et: Lähtesta kõik sätted

en: Restore defaults for all preferences
et: Taasta kõikide eelistuste vaikimisi sätted

en: Restore &current defaults
et: Lähtesta praegused sätted

en: Restore defaults for currently displayed preferences
et: Taasta praegu näha olevate eelistuste vaikimisi sätted

en: Restore c&onfirmations
et: Lähtesta kinnitused

en: Restore all disabled confirmation prompts
et: Taasta kõik keelatud kinnituse küsimised

en: Main window
et: Peamine aken

en: Editor settings
et: Redaktori sätted

en: Preview settings
et: Eelvaate sätted

en: Integration with calibre
et: Lõimimine calibrega

en: There are no disabled confirmation prompts
et: Keelatud kinnituse küsimisi pole

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
et[0]: Taastati üks keelatud kinnituse küsimine
et[1]: Taastati {} keelatud kinnituse küsimist

en: Disabled confirmations restored
et: Keelatud teavitused taastatud

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
et: 
    <h3>Reaalajas eelvaade</h3>
    
    <p>Siin näed reaalajas eelvaadet HTML-failist, mida sa praegu muudad.
    Seda eelvaadet uuendatakse muudatuste tegemisel automaatselt.
    
    <p style="font-size:x-small; color: gray">Pane tähele, et see on ainult kiireelvaade,
    see ei ole mõeldud tegeliku e-raamatute lugeri simuleerimiseks. Mõned
    sinu e-raamatu osad ei tööta, näiteks leheküljepiirid ja leheveerised.

en: Inspect element
et: Uuri elementi

en: Edit %s
et: Muutmine: %s

en: Search in preview
et: Otsi eelvaatest

en: Invalid location
et: Vale asukoht

en: Cannot split on the body tag
et: Ei saa kehasildil body tükeldada

en: Failed to launch worker
et: Töötaja käivitamine ebaõnnestus

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
et: Eelvaate näitamiseks kasutatava tööprotsessi käivitamine ebaõnnestus

en: Cannot disable
et: Ei saa keelata

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
et: Eelvaate paneeli automaatset värskendamist ei saa keelata, kui Reaalajas CSS paneel lahti on.

en: Auto reload preview when text changes in editor
et: Automaatselt värskenda eelvaadet, kui redaktoris tekst muutub

en: Disable auto reload of preview
et: Keela eelvaate automaatne värskendamine

en: Disable syncing of preview position to editor position
et: Keela eelvaate asukoha sünkroonimine redaktori asukohaga

en: Enable syncing of preview position to editor position
et: Luba eelvaate asukoha sünkroonimine redaktori asukohaga

en: Abort file split
et: Katkesta faili tükeldamine

en: Delete selected files
et: Kustuta valitud failid

en: Size (KB)
et: Suurus (KB)

en: Style
et: Laad

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
et: Kõikide failide tihendamata kogusuurus: {0} :: Pildid: {1} :: Kirjatüübid: {2}

en: Resolution
et: Mõõtmed

en: Times used
et: Kasutuskordi

en: Edit the image: %s
et: Redigeeri pilti: %s

en: Anchor
et: Ankur

en: Source text
et: Lähtetekst

en: Target
et: Sihtkoht

en: Target text
et: Lingi tekst

en: The link destination does not exist
et: Lingi sihtkohta pole olemas

en: The link destination exists
et: Lingi sihtkoht on olemas

en: The link destination could not be verified
et: Lingi sihtkohta ei saanud kinnitada

en: Click entries above to see their destination here
et: Lingi sihtkoha siin nägemiseks klõpsa üleval loendis oleval kirjel

en: No destination found for this link
et: Sellele lingile ei leitud ühtki sihtkohta

en: Word
et: Sõna

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
et: Sõnu: {2} :: Kordumatuid sõnu: :: {0} :: Keeli: {1}

en: Character
et: Tähemärk

en: Codepoint
et: Koodisõna

en: All the characters in the book
et: Kõik tähemärgid raamatus

en: {0} [{1} elements]
et: {0} [{1} elementi]

en: Sort by:
et: Sortimisalus:

en: &Counts
et: Arv

en: &Name
et: Nimi

en: {0} rules, {1} unused
et: {0} reeglit, {1} kasutamata

en: Number of matches
et: Vastete arv

en: Style Rule
et: Laadireegel

en: {0} classes, {1} unused
et: {0} klassi, {1} kasutamata

en: Class
et: Klass

en: Words
et: Sõnad

en: Style rules
et: Laadireeglid

en: Style classes
et: Laadiklassid

en: Characters
et: Tähemärgid

en: Links
et: Lingid

en: Choose a filename for the data
et: Andmetele failinime valimine

en: CSV files
et: CSV-failid

en: Reports
et: Raportid

en: Export the currently shown report as a CSV file
et: Ekspordi praegu näidatav raport CSV-failina

en: Are you sure you want to delete the selected files?
et: Kas oled kindel, et tahad valitud failid kustutada?

en: Failed to gather data
et: Andmete kogumine ebaõnnestus

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
et: Raporti jaoks andmete kogumine ebaõnnestus. Rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Saving...
et: Salvestamine...

en: Enable completion based on search history
et: Luba otsingu ajalool põhinev lõpetus

en: Disable completion based on search history
et: Keela otsingu ajalool põhinev lõpetus

en: All style files
et: Kõik laadifailid

en: All text files
et: Kõik tekstifailid

en: Current file
et: Praegune fail

en: Marked text
et: Märgistatud tekst

en: Open files
et: Avatud failid

en: Selected files
et: Valitud failid

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
et: 
                Kust otsida/asendada:
                <dl>
                <dt><b>Praegune fail</b></dt>
                <dd>Otsi ainult praegu avatud failist</dd>
                <dt><b>Kõik tekstifailid</b></dt>
                <dd>Otsi kõikidest tekstifailidest (HTML)</dd>
                <dt><b>Kõik laadifailid</b></dt>
                <dd>Otsi kõikidest laadifailidest (CSS)</dd>
                <dt><b>Valitud failid</b></dt>
                <dd>Otsi Failide sirvijas praegu valitud failidest</dd>
                <dt><b>Avatud failid</b></dt>
                <dd>Otsi praegu redaktoris avatud failidest</dd>
                <dt><b>Märgistatud tekst</b></dt>
                <dd>Otsi ainult praegu avatud failis märgistatud tekstist. Teksti saad märgistada Otsingu menüü abil.</dd>
                </dl>

en: Down
et: Alla

en: Up
et: Üles

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
et: 
    Otsingu suund:
    <dl>
    <dt><b>Alla</b></dt>
    <dd>Otsi järgmist vastet praegusest asukohast arvates</dd>
    <dt><b>Üles</b></dt>
    <dd>Otsi eelmist vastet praegusest asukohast arvates</dd>
    </dl>

en: Regex
et: Reg.av

en: Regex-function
et: Reg.av-funktsioon

en: &Find:
et: Leia:

en: &Replace:
et: Asenda:

en: Clear replace &history
et: Tühjenda asendamiste ajalugu

en: Create/&edit
et: Loo/muuda

en: Create a new function, or edit an existing function
et: Loo uus funktsioon või muuda olemasolevat

en: Remo&ve
et: Eemalda

en: Remove this function
et: Eemalda see funktsioon

en: Fin&d
et: Leia

en: Replace a&nd Find
et: Asenda ja Leia

en: Re&place
et: Asenda

en: Replace &all
et: Asenda kõik

en: &Mode:
et: Režiim:

en: &Case sensitive
et: Tõstutundlik

en: &Wrap
et: Voldi

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
et: Kui otsing jõuab lõppu, mine tagasi algusesse ja jätka otsingut

en: &Dot all
et: Punkt kõik

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
et: Pane erimärk '.' vastama ükskõik millisele tähemärgile, kaasa arvatud reavahetusele

en: Close search panel
et: Sulge otsingu paneel

en: Abort editing of search
et: Tühista otsingu muutmine

en: The name with which to save this search
et: Mis nimega see otsing salvestada

en: Case sensitive
et: Tõstutundlik

en: Dot matches all
et: Punkt vastab kõigile

en: Finish editing of search
et: Lõpeta otsingu muutmine

en: Add search
et: Otsingu lisamine

en: Edit search
et: Otsingu muutmine

en: You must specify a search name
et: Sa pead otsingule nime sisestama

en: Name exists
et: Nimi olemas

en: Another search with the name %s already exists
et: Otsing nimega %s on juba olemas

en: You must specify a find expression
et: Sa pead sisestama leidmise avaldise

en: Must specify function
et: Peab määrama funktsiooni

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
et: Funktsiooni-Reg.av režiimis pead määratlema funktsiooni nime

en: Filter displayed searches
et: Filtreeri kuvatud otsinguid

en: The entries are tried in order until the first one matches.
et: Kirjeid proovitakse järjekorras kuni esimese vasteni.

en: &Find
et: Leia

en: &Count all
et: Loenda kõik

en: Move selected entries up
et: Liiguta valitud kirjed üles

en: Move selected entries down
et: Liiguta valitud kirjed alla

en: Edit the currently selected search
et: Muuda praegu valitud salvestatud otsingut

en: Re&move search
et: Eemalda otsing

en: Remove the currently selected searches
et: Eemalda praegu valitud salvestatud otsingud

en: Add a new saved search
et: Lisa uus salvestatud otsing

en: Import saved searches
et: Impordi salvestatud otsingud

en: Export saved searches
et: Ekspordi salvestatud otsingud

en: Export all
et: Ekspordi kõik

en: No saved search is selected
et: Ühtki salvestatud otsingut pole valitud

en: Cannot edit search - no search selected.
et: Ei saa otsingut muuta - ühtki otsingut pole valitud.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
et: Kas oled kindel, et tahad valitud salvestatud otsingud jäädavalt kustutada?

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
et: (Tõstutundlik: {0} [Tavaline otsing])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
et: {2} {3}
    Leia: {0}
    Asenda: {1}

en: Invalid data
et: Vigased andmed

en: The file %s does not contain valid saved searches
et: Fail %s ei sisalda korrektseid salvestatud otsinguid

en: No searches
et: Otsinguid pole

en: No searches available to be saved
et: Pole ühtki otsingut, mida salvestada

en: No searches selected
et: Ühtki otsingut pole valitud

en: No file is being edited.
et: Praegu ei redigeerita ühtki faili.

en: No files are selected in the File browser
et: Failide sirvijas pole ühtki faili valitud

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
et: Ühtki märgistatud teksti pole. Kõigepealt vali mingi tekst, seejärel vali Otsingu menüüst tegevus "Märgista valitud tekst".

en: No search query specified
et: Otsingu päringut pole määratud

en: Invalid regex
et: Vigane reg.av

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
et: Sisestatud regulaaravaldis on vigane: <pre>{0}</pre>Veateade: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
et: Pole olemas asendamise funktsiooni nimega: %s

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
et: Sa oled otsingu voltimise välja lülitanud, seega kogu tekstist pole pruugitud otsida. Proovi koos sisse lülitatud voltimisega uuesti otsida. Voltimise saad sisse lülitada, kui märgistad otsingupaneeli allosas märkeruudukese "Voldi".

en: Cannot replace
et: Ei saa asendada

en: You must first click "Find", before trying to replace
et: Enne asendamise proovimist pead klõpsama "Leia"

en: Currently selected text does not match the search query.
et: Praegu valitud tekst ei vasta otsingu päringule.

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
et: Teostati päringu {query} asendamine {num} ilmnemise kohas

en: Found {num} occurrences of {query}
et: Leiti {num} ilmnemist päringule {query}

en: {0}: {1} occurrences
et: {0}: {1} ilmnemist

en: Searching done
et: Otsing valmis

en: Before: Replace all
et: Enne: Asenda kõik

en: Add a dictionary
et: Sõnastiku lisamine

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
et: {0} toetab õigekirja kontrollimiseks LibreOffice'i sõnastike kasutamist.
    Rohkem sõnastikke saad alla laadida <a href="{1}">LibreOffice'i laienduste salvest</a>.
    Sõnastik laaditakse alla .oxt-failina. Sõnastiku lisamiseks programmi {0}
    lihtsalt määra siin allalaaditud .oxt-faili asukoht.

en: Path to OXT file
et: Rada OXT-failini

en: Browse for an OXT file
et: Otsi OXT-faili

en: &Path to OXT file:
et: Rada OXT-failini:

en: Choose a nickname for this dictionary
et: Sisesta sõnastikule nimi

en: &Nickname:
et: Nimi:

en: Choose OXT Dictionary
et: OXT-sõnastiku valimine

en: Dictionaries
et: Sõnastikud

en: Must specify nickname
et: Peab määrama nime

en: You must specify a nickname for this dictionary
et: Sa pead sellele sõnastikule määrama nime

en: Nickname already used
et: Nimi juba kasutuses

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
et: Sõnastik nimega "%s" on juba olemas.

en: Failed to import dictionaries
et: Sõnastike importmine ebaõnnestus

en: No dictionaries
et: Sõnastikke pole

en: No dictionaries were found in %s
et: Failist %s ei leitud sõnastikke

en: Copy selected words to clipboard
et: Kopeeri valitud sõnad lõikelauale

en: Select all words
et: Vali kõik sõnad

en: Manage user dictionaries
et: Kasutaja sõnastike haldamine

en: &New dictionary
et: Uus sõnastik

en: &Remove dictionary
et: Eemalda sõnastik

en: Re&name dictionary
et: Muuda sõnastiku nime

en: Mark this dictionary as active
et: Märgi see sõnastik aktiivseks

en: Words in this dictionary:
et: Selles sõnastikus olevad sõnad:

en: &Add word
et: Lisa sõna

en: &Remove selected words
et: Eemalda valitud sõnad

en: &Import list of words
et: Impordi sõnade loend

en: New dictionary
et: Uus sõnastik

en: Name of the new dictionary
et: Uue sõnastiku nimi

en: Already used
et: Juba kasutuses

en: A dictionary with the name %s already exists
et: Sõnastik nimega %s on juba olemas

en: New name
et: Uus nimi

en: New name for the dictionary
et: Sõnastiku uus nimi

en: Configure the dictionary: <b>%s
et: Seadista sõnastikku: <b>%s

en: Add a word
et: Sõna lisamine

en: Word to add
et: Lisatav sõna

en: &Word:
et: Sõna:

en: Import list of words
et: Sõnade loendi importimine

en: Enter a list of words, one per line
et: Sisesta sõnade loend, igale reale üks sõna

en: Paste from clipboard
et: Kleebi lõikelaualt

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
et: Kasutaja sõnastikus olevad sõnad peavad olema seostatud keelega. Vali allolevast loendist keel:

en: Must specify language
et: Peab valima keele

en: You must specify a language to import words
et: Sõnade importimiseks pead määrama keele

en: Manage dictionaries
et: Sõnastike haldamine

en: &Remove this dictionary
et: Eemalda see sõnastik

en: Manage &user dictionaries
et: Halda kasutaja sõnastikke

en: &Add dictionary
et: Lisa sõnastik

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
et: Lisa uus sõnastik, mille sa internetist alla laadisid

en: <Builtin dictionary for {0}>
et: <Sisseehitatud sõnastik {0} keelele>

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
et: <p>Sa saad muuta iga määratud keele jaoks kasutatavaid sõnastikke.</p>
                <p>Keelel võib olla mitu riigi eriomast varianti. Igale variandile neist saab
                määrata ühe või rohkem sõnastiku. Iga keele vaikimisi variant
                on vasakul näidatud paksus kirjas.</p>
                <p>Sa saad muuta vaikimisi riigi varianti ning iga variandi kasutatavaid sõnastikke.</p>
                <p>Kui raamat määratleb oma keelena põhikeele ilma igasuguse riigi variandita,
                siis kasutatakse siin sinu poolt valitud vaikimisi varianti.</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
et: See juba on {1} keele eelistatud variant

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
et: Kasuta seda {1} keele eelistatud variandina

en: This is already the preferred dictionary
et: See juba on eelistatud sõnastik

en: Use this as the preferred dictionary
et: Kasuta seda eelistatud sõnastikuna

en: Misspelled?
et: Õigekirjaviga?

en: Ignored
et: Eiratud

en: Change %s to
et: Asenda %s sõnaga

en: Specify replacement manually
et: Määra asendussõna käsitsi

en: Ignore/un-ignore all selected words
et: Eira/ära eira kõiki valitud sõnu

en: Add/remove all selected words
et: Lisa/eemalda kõik valitud sõnad

en: Check spelling
et: Õigekirjakontroll

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
et: Kontrolli raamatu sõnu uuesti; kasulik, kui oled selle dialoogiakna avamisest saadik seda raamatut muutnud

en: &Undo last change
et: Võta viimane muudatus tagasi

en: Undo the last spell check word replacement, if any
et: Võta viimane õigekirjakontrolli tehtud sõna asendamine tagasi, kui on

en: Checking, please wait...
et: Kontrollimine, palun oota...

en: Filter the list of words
et: Filtreeri sõnade loendit

en: &Ignore
et: Eira

en: Un&ignore
et: Ära eira

en: Ignore the current word for the rest of this session
et: Eira seda sõna terve selle seansi jooksul

en: Stop ignoring the current word
et: Lõpeta selle sõna eiramine

en: Add word to &dictionary:
et: Lisa sõna sõnastikku:

en: Remove from &dictionaries
et: Eemalda sõnastikest

en: Add the current word to the specified user dictionary
et: Lisa praegune sõna määratud kasutaja sõnastikku

en: Remove the current word from all active user dictionaries
et: Eemalda praegune sõna kõigist aktiivsetest kasutaja sõnastikest

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
et: Sul pole aktiivseid kasutaja sõnastikke. Sa pead valima vähemalt ühe aktiivse kasutaja sõnastiku aknas Eelistused->Redaktor->Halda õigekirjakontrolli sõnastikke

en: Show &next occurrence
et: Näita järgmist ilmnemist

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
et: Näita valitud sõna järgmist esinemist redaktoris, et saaksid seda käsitsi muuta

en: &Change selected word to:
et: Asenda valitud sõna sellega:

en: The replacement word
et: Asendussõna

en: Show &only misspelled words
et: Näita ainult õigekirjavigadega sõnu

en: Case &sensitive sort
et: Tõstutundlik sortimine

en: When sorting the list of words, be case sensitive
et: Sõnade loendi sortimisel erista suur- ja väiketähti

en: Case sensitive sea&rch
et: Tõstutundlik otsing

en: When filtering the list of words, be case sensitive
et: Sõnade loendi filtreerimisel erista suur- ja väiketähti

en: The original word
et: Esialgne sõna

en: No changed word
et: Muudetud sõnu pole

en: There is no spelling replacement to undo
et: Pole ühtki vigase sõna asendamist, mida tagasi võtta

en: Failed to check spelling
et: Õigekirja kontrollimine ebaõnnestus

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
et: Õigekirjavigade kontroll ebaõnnestus, täieliku veateabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Files edited
et: Faile muudetud

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
et: Redaktoris olevaid faile muudeti õigekirjakontrolli dialoogi väliselt ja sõna %s pole enam olemas.

en: Misspelled words: {0} Total words: {1}
et: Kirjaveaga sõnu: {0} Sõnu kokku: {1}

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
et: Vali, kuidas otsingu avaldist tõlgendatakse
                <dl>
                <dt><b>Tavaline</b></dt>
                <dd>Otsingu avaldist koheldakse tavalise tekstina, calibre otsib täpset teksti vastet.</dd>
                <dt><b>Reg.av</b></dt>
                <dd>Otsingu avaldist tõlgendatakse regulaaravaldisena. Regulaaravaldiste kasutamiseks rohkema abi saamiseks vaata Kasutusjuhendit.</dd>
                </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
et: 
                Kust otsida/asendada:
                <dl>
                <dt><b>Praegune fail</b></dt>
                <dd>Otsi ainult praegu avatud failist</dd>
                <dt><b>Kõik tekstifailid</b></dt>
                <dd>Otsi kõikidest tekstifailidest (HTML)</dd>
                <dt><b>Valitud failid</b></dt>
                <dd>Otsi Failide sirvijas praegu valitud failidest</dd>
                <dt><b>Avatud failid</b></dt>
                <dd>Otsi praegu redaktoris avatud failidest</dd>
                </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
et: Fail: {0}
    Ankur: {1}

en: Top of file
et: Faili algus

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
et: Faili muutmiseks topeltklõpsa sellel vasakpoolsel paneelil.

en: Full path:
et: Täielik rada:

en: Close tab
et: Sulge kaart

en: Close other tabs
et: Sulge teised kaardid

en: Line: {0} : {1}
et: Rida: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
et: {0} {1} - loonud {2}

en: Global actions
et: Globaalsed tegevused

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
et: Uus fail (pildid/kirjatüüp/HTML/jne.)

en: Create a new file in the current book
et: Loo praegusesse raamatusse uus fail

en: &Import files into book
et: Impordi raamatusse faile

en: Import files into book
et: Impordi raamatusse faile

en: &Open book
et: Ava raamat

en: Open a book
et: Ava raamat

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
et: Ava kaust (lahtipakitud EPUB) raamatuna

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
et: Ava kaust (lahtipakitud EPUB) raamatuna

en: Edit &next file
et: Muuda järgmist faili

en: Edit the next file in the spine
et: Muuda järgmist faili raamatuseljal

en: Edit &previous file
et: Muuda eelmist faili

en: Edit the previous file in the spine
et: Muuda eelmist faili raamatuseljal

en: Save book
et: Salvesta raamat

en: Save a &copy
et: Salvesta koopia

en: Save a copy of the book
et: Salvesta raamatu koopia

en: Quit
et: Välju

en: Create a new, empty book
et: Loo uus tühi raamat

en: Create new, &empty book
et: Loo uus tühi raamat

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
et: Impordi HTML- või DOCX-fail uue raamatuna

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
et: Impordi HTML- või DOCX-fail uue raamatuna

en: &Quick open a file to edit
et: Kiirava fail, mida redigeerida

en: Quickly open a file from the book to edit it
et: Kiiresti ava raamatus olev fail ja muuda seda

en: Editor actions
et: Redaktori tegevused

en: Undo typing
et: Võta trükkimine tagasi

en: R&edo
et: Tee uuesti

en: Redo typing
et: Tee trükkimine uuesti

en: Cut &text
et: Lõika tekst

en: Cut text
et: Lõika tekst

en: P&aste from clipboard
et: Kleebi lõikelaualt

en: Tools
et: Tööriistad

en: &Edit Table of Contents
et: Muuda sisukorda

en: Edit Table of Contents
et: Muuda sisukorda

en: &Insert inline Table of Contents
et: Sisesta reasisene sisukord

en: Insert inline Table of Contents
et: Sisesta reasisene sisukord

en: &Fix HTML
et: Paranda HTML

en: Fix HTML in the current file
et: Paranda praeguse faili HTML-kood

en: &Fix HTML - all files
et: Paranda HTML - kõik failid

en: Fix HTML in all files
et: Paranda kõikides failides HTML-kood

en: &Beautify current file
et: Ilusta praegune fail

en: Beautify current file
et: Ilusta praegune fail

en: &Beautify all files
et: Ilusta kõik failid

en: Beautify all files
et: Ilusta kõik failid

en: &Insert special character
et: Sisesta eriline tähemärk

en: Insert special character
et: Sisesta eriline tähemärk

en: &Arrange into folders
et: Korralda kaustadesse

en: Arrange into folders
et: Korralda kaustadesse

en: Set &semantics
et: Määra semantika

en: Set semantics
et: Määra semantika

en: &Filter style information
et: Filtreeri laadide teavet

en: &Manage fonts
et: Halda kirjatüüpe

en: Manage fonts in the book
et: Halda raamatus olevaid kirjatüüpe

en: Add &cover
et: Lisa kaanepilt

en: Add a cover to the book
et: Lisa raamatule kaanepilt

en: &Reports
et: Raportid

en: Show a report on various aspects of the book
et: Näita raamatu eri osade kohta raportit

en: Check &external links
et: Kontrolli välislinke

en: Check external links in the book
et: Kontrolli raamatus olevaid välislinke

en: C&ompress images losslessly
et: Tihenda pildid kadudeta

en: Compress images losslessly
et: Tihenda pildid kadudeta

en: Transform &styles
et: Muunda laade

en: Transform styles used in the book
et: Muunda raamatus kasutatavaid laade

en: Download external &resources
et: Laadi alla välised ressursid

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
et: Laadi alla välised ressursid raamatus (pildid/laadilehed/jms mis pole raamatus kaasatud)

en: &Embed referenced fonts
et: Manusta viidatud fondid

en: Embed fonts
et: Manusta fondid

en: Embed referenced fonts
et: Manusta viidatud fondid

en: &Smarten punctuation (works best for English)
et: Kaunista kirjavahemärgid (töötab kõige paremini inglise keeles)

en: Remove &unused CSS rules
et: Eemalda kasutamata CSS-reeglid

en: Remove unused CSS rules
et: Eemalda kasutamata CSS-reeglid

en: Upgrade book internals
et: Uuenda raamatu sisemust

en: Auto reload preview
et: Automaatselt laadi eelvaade uuesti

en: Sync preview position to editor position
et: Sünkrooni eelvaate asukoht redaktori asukohaga

en: Refresh preview
et: Värskenda eelvaadet

en: Split this file
et: Tükelda see fail

en: Split file in the preview panel
et: Tükelda fail eelvaate paneelil

en: Find next in preview
et: Leia eelvaatest järgmine

en: Find previous in preview
et: Leia eelvaatest eelmine

en: &Find/replace
et: Leia/asenda

en: Show the Find/replace panel
et: Näita Leia/asenda paneeli

en: Replace current match
et: Asenda praegune vaste

en: Replace and find ne&xt
et: Asenda ja leia järgmine

en: Replace current match and find next
et: Asenda praegune vaste ja leia järgmine

en: R&eplace and find previous
et: Asenda ja leia eelmine

en: Replace current match and find previous
et: Asenda praegune vaste ja leia eelmine

en: Replace all matches
et: Asenda kõik vasted

en: Count number of matches
et: Loenda vastavusi

en: &Mark selected text
et: Märgista valitud tekst

en: Mark selected text or unmark already marked text
et: Märgista valitud tekst või eemalda juba märgitud tekstilt märgistus

en: Go to &line
et: Mine reale

en: Go to line number
et: Mine reale number

en: Sa&ved searches
et: Salvestatud otsingud

en: Show the saved searches dialog
et: Näita salvestatud otsingute dialoogi

en: &Search ignoring HTML markup
et: Otsi HTML-märgiseid eirates

en: Show the text search panel
et: Näita teksti otsimise paneeli

en: Check book
et: Raamatu kontrollimine

en: C&heck book
et: Kontrolli raamatut

en: Check book for errors
et: Kontrolli raamatust vigu

en: Check &spelling
et: Kontrolli õigekirja

en: Check book for spelling errors
et: Kontrolli raamatust õigekirjavigu

en: &Next error
et: &Järgmine viga

en: Show next error
et: Näita järgmist viga

en: &Previous error
et: &Eelmine viga

en: Show previous error
et: Näita eelmist viga

en: &Next spelling mistake
et: Järgmine õigekirjaviga

en: Go to next spelling mistake
et: Mine järgmise õigekirjavea juurde

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
et: Muu

en: &Create checkpoint
et: Loo kontrollpunkt

en: Create a checkpoint with the current state of the book
et: Loo kontrollpunkt raamatu hetkeolekuga

en: &Close current tab
et: Sulge praegune kaart

en: Close the currently open tab
et: Sulge praegu avatud kaart

en: C&lose other tabs
et: Sulge teised kaardid

en: Close all tabs except the current tab
et: Sulge kõik kaardid peale praeguse

en: User &Manual
et: Kasutusjuhend

en: Show User Manual
et: Näita kasutusjuhendit

en: &Browse images in book
et: Sirvi raamatu pilte

en: Browse images in the books visually
et: Sirvi raamatus olevaid pilte

en: &Split at multiple locations
et: Tükelda mitmes kohas

en: Split HTML file at multiple locations
et: Tükelda HTML mitmes asukohas

en: Compare to &another book
et: Võrdle teise raamatuga

en: Compare to another book
et: Võrdle teise raamatuga

en: Manage &Snippets
et: Halda katkeid

en: &Recently opened books
et: Viimati avatud raamatud

en: &Tools
et: Tööriistad

en: External &links
et: Välised lingid

en: &View
et: Vaade

en: Tool&bars
et: Tööriistaribad

en: &Plugins
et: Pluginad

en: &Help
et: Abi

en: &Donate to support calibre development
et: Anneta, et toetada calibre arendust

en: Book tool bar
et: Raamatu tööriistariba

en: Tools tool bar
et: Tööriistade tööriistariba

en: Plugins tool bar
et: Pluginate tööriistariba

en: Donate to support calibre development
et: Anneta, et toetada calibre arendust

en: Toggle %s
et: Lülita %s

en: Windows
et: Aknad

en: File browser
et: Failide sirvija

en: File preview
et: Faili eelvaade

en: Live CSS
et: Reaalajas CSS

en: Inspector
et: Uurija

en: Text search
et: Teksti otsing

en: Checkpoints
et: Kontrollpunktid

en:  [was %s]
et:  [oli %s]

en: Current state
et: Hetkeolek

en: [Unnamed state]
et: [Nimetu olek]

en: &Compare
et: Võrdle

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
et: Võrdle raamatu olekut valitud kontrollpunktis praeguse olekuga

en: Cannot compare
et: Ei saa võrrelda

en: There is no point comparing the current state to itself
et: Pole mingit mõtet võrrelda praegust olekut iseendaga

en: Choose tag name
et: Sildinime valimine

en: Specify the name of the &tag to insert:
et: Määra sisestatava sildi nimi:

en: Text (HTML) files
et: Tekstifailid (HTML)

en: Style (CSS) files
et: Laadifailid (CSS)

en: Audio
et: Heli

en: OPF file (metadata)
et: OPF-fail (metaandmed)

en: Table of contents file (NCX)
et: Sisukorra fail (NCX)

en: Arrange in folders
et: Kaustadesse korraldamine

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
et: Korralda selle raamatu failid alamkaustadesse nende tüübi alusel. Kui jätad kaustavälja tühjaks, pannakse vastavat tüüpi failid juurkausta.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
et: Pane tähele, et see korraldab faile ainult raamatusiseselt, see ei mõjuta nende kuvamisviisi Failide sirvijas

en: Specify locations to split at
et: Tükeldamise asukoha määramine

en: &XPath expression:
et: XPath avaldis:

en: Invalid XPath expression
et: Vigane XPath avaldis

en: Choose file to import
et: Imporditava faili valimine

en: Choose the file to import
et: Vali imporditav fail

en: Source file:
et: Lähtefail:

en: Choose the location for the newly created EPUB
et: Vali vastloodud EPUB-ile asukoht

en: Destination file:
et: Sihtfail:

en: Importable files
et: Imporditavad failid

en: Choose destination
et: Sihtkoha valimine

en: EPUB files
et: EPUB-failid

en: Need document
et: Vaja dokumenti

en: You must specify the source file that will be imported.
et: Sa pead valima lähtefaili, mis importida.

en: No results found
et: Tulemusi ei leitud

en: Choose file to edit
et: Faili valimine muutmiseks

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
et: <p>Faili saad kiiresti valida, kui sisestad ülalolevasse kasti kõigest paar tähemärki failinimest.
    Näiteks kui tahad valida faili:
    {example}
    sisesta lihtsalt tähemärgid:
    {chars}
    ja vajuta sisestusklahvi Enter.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
et: Ankur: {0}
    Juhttekst: {1}

en: Filter files
et: Filtreeri faile

en: Choose a &file to link to:
et: Vali fail, millele viidata:

en: Filter locations
et: Filtreeri asukohti

en: Choose a &location (anchor) in the file:
et: Vali asukoht (ankur) failis:

en: The destination (href) for the link
et: Lingi sihtkoht (href)

en: &Target:
et: Sihtkoht:

en: Te&xt:
et: Tekst:

en: The (optional) text for the link
et: Lingi (valikuline) tekst

en: Tem&plate:
et: Mall:

en: Copyright page
et: Autoriõiguste leht

en: Page with title, author, publisher, etc.
et: Leht pealkirja, autori, kirjastaja ja muu sellisega

en: Back-of-book style index
et: Raamatu tagakaane-stiilis indeks

en: First "real" page of content
et: Esimene "päris" sisuleht

en: Type of &semantics:
et: Semantika tüüp:

en: Choose a &file:
et: Vali fail:

en: About semantics
et: Teave semantika kohta

en: Flo&ats
et: Ujukid

en: &Other CSS properties:
et: Muud CSS-atribuudid:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
et: Filtreeri CSS-i ainult praeguses failis (%s)

en: Add a cover
et: Kaanepildi lisamine

en: &Images in book
et: Pildid raamatus

en: Filter the list of images
et: Filtreeri piltide loendit

en: Import &image
et: Impordi pilt

en: Choose a cover image
et: Kaanepildi valimine

en: Quick Start Guide
et: Kiiralustusjuhend

en: &Donate to support calibre
et: Anneta calibre toetamiseks

en: &Eject connected device
et: Väljuta ühendatud seade

en: Quit calibre
et: Välju calibrest

en: Minimize the calibre window
et: Minimeeri calibre aken

en: Clear the current search
et: Tühjenda praegune otsing

en: Focus the book list
et: Suuna fookus raamatute loendile

en: Clear the Virtual library
et: Tühjenda Virtuaalne kogu

en: Clear the additional restriction
et: Tühjenda lisapiirang

en: Debug mode
et: Silumisrežiim

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
et: Sa käivitasid calibre silumisrežiimis. Pärast calibre sulgemist luuakse silumislogi faili: %s<p>Logi näidatakse automaatselt.

en: Content server changed!
et: Sisuserverit muudeti!

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
et: Ei saanud Sisuserverit käivitada. Viga:
    
    %s

en: Hide main window
et: Peida peaaken

en: Show main window
et: Näita peaakent

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
et: Kogu andmebaas asukohas %s paistab olevat rikutud. Kas tahad, et calibre prooviks selle automaatselt uuesti ehitada? Uuestiehitus ei pruugi täielikult õnnestuda.

en: Conversion error
et: Viga teisendamisel

en: <p><b>Failed to convert: %s
et: <p><b>Ei suudetud teisendada: %s

en: Conversion failed
et: Teisendamine ebaõnnestus

en: here
et: siin

en: Recipe Disabled
et: Retsept keelatud

en: <b>Failed</b>
et: <b>Ebaõnnestus</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
et: On pooleliolevaid töid. Kas oled kindel, et tahad sulgeda?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
et:  suhtleb seadmega!<br>
    Sulgemine võib seadmel andmeid rikkuda.<br>
    Kas oled kindel, et tahad sulgeda?

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
et: Kogu uuendused on ootel. Kas oled kindel, et tahad väljuda?

en: Library updates waiting
et: Kogu uuendused ootel

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
et: Andmebaasi sulgemise pluginate käitamine. See võib mõne sekundi aega võtta...

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
et: Sisuserveri sulgemine. See võib pisut aega võtta...

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
et: jätkab töötamist süsteemisalves. Selle sulgemiseks vali süsteemisalve ikooni kontekstimenüüs <b>Välju</b>.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
et: Programmile {app} on allalaadimiseks saadaval uus versioon <b>{ver}</b>. Vaata <a href="{url}">uuenduste loendit</a>.

en: Update available!
et: Uuendus saadaval!

en: Show this notification for future updates
et: Näita seda teavitust tulevaste uuenduste korral

en: &Get update
et: Laadi uuendus alla

en: Update &plugins
et: Uuenda pluginaid

en: Update found
et: Leiti uuendus

en: Plugin updates
et: Pluginate uuendused

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
et[0]: Saadaval on plugina uuendus
et[1]: Saadaval on {} plugina uuendust

en: Install and configure user plugins
et: Installi ja seadista kasutaja pluginaid

en: Rename this bookmark
et: Muuda selle järjehoidja nime

en: Remove this bookmark
et: Kustuta see järjehoidja

en: &New
et: &Uus

en: Create a new bookmark at the current location
et: Loo praegusele asukohale uus järjehoidja

en: Remove the currently selected bookmark
et: Kustuta valitud järjehoidja

en: Nex&t
et: Järgmine

en: Position in book
et: Asukoht raamatus

en: Export bookmarks
et: Järjehoidjate eksportimine

en: Saved bookmarks
et: Salvestatud järjehoidjad

en: Import bookmarks
et: Järjehoidjate importimine

en: Add bookmark
et: Järjehoidja lisamine

en: Enter title for bookmark:
et: Sisesta järjehoidjale pealkiri:

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
et[0]: Sisukorra sektsioon:
et[1]: Sisukorra sektsioonid:

en: Edit lookup source
et: Otsinguallika muutmine

en: The name of the source
et: Allika nimi

en: The URL template of the source
et: Allika URL-mall

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
et: URL-malli alguses peab olema https:// ja peab sisaldama fraasi {word}, mis asendatakse tegeliku päringuga

en: You must specify a name
et: Pead määratlema nime

en: Name already exists
et: Nimi on juba olemas

en: A lookup source with the name {} already exists
et: Otsinguallikas nimega {} on juba olemas

en: You must specify a URL
et: Pead määratlema URLi

en: The URL must start with https://
et: URLi alguses peab olema https://

en: The URL must contain the placeholder {word}
et: URL peab sisaldama kohahoidjat {word}

en: Edit lookup sources
et: Otsinguallikate muutmine

en: Double-click to edit an entry
et: Kirje muutmiseks topeltklõpsa sellel

en: Restore defaults
et: Taasta vaikimisi sätted

en: No sources
et: Allikaid pole

en: You must specify at least one lookup source
et: Sa pead määratlema vähemalt ühe otsinguallika

en: Zoom in
et: Suurenda

en: Zoom out
et: Vähenda

en: Default zoom
et: Vaikimisi suurendus

en: Inspect
et: Uuri

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
et: Topeltklõpsa raamatu tekstis sõnal, et seda otsida.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
et: %prog [suvandid] fail
    
    Ava e-raamat lugemiseks.

en: Print to PDF
et: PDF-faili printimine

en: Print %s to a PDF file
et: Prindi %s PDF-faili

en: Choose location for PDF file
et: Vali PDF-faili asukoht

en: &File:
et: &Fail:

en: Paper &size:
et: Paberi &suurus:

en: &Left margin:
et: &Vasakpoolne veeris:

en: &Top margin:
et: Ül&emine veeris:

en: &Right margin:
et: &Parempoolne veeris:

en: &Bottom margin:
et: &Alumine veeris:

en: inches
et: tolli

en: Add page &number to printed pages
et: &Lisa prinditud lehtedele leheküljenumbrid

en: &Open PDF file after printing
et: Pärast printimist ava PDF-fail

en: PDF file
et: PDF-fail

en: No filename specified
et: Failinime pole sisestatud

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
et: Sa pead sisestama loodava PDF-faili failinime

en: Incorrect filename specified
et: Vigane failinimi

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
et: PDF-faili nimi peab lõppema tekstiga .pdf

en: Printing, this will take a while, please wait...
et: Printimine, see võtab aega, palun oota...

en: Printing...
et: Printimine...

en: Failed to convert to PDF
et: PDF-iks teisendamine ebaõnnestus

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
et: PDF-faili loomine ebaõnnestus, rohkema teabe saamiseks klõpsa "Näita üksikasju".

en: Contains
et: Sisaldab

en: Whole words
et: Täissõnad

en: Go back to where you were before searching
et: Mine tagasi kohta, kus sa olid enne otsimist

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
et: See tekst on raamatus peidetud ja seda ei saa kuvada

en: Expand all items under %s
et: Laienda kõik kirje %s alamad

en: Expand all items
et: Laienda kõik kirjed

en: Collapse all items
et: Ahenda kõik kirjed

en: Search Table of Contents
et: Otsi sisukorrast

en: Search for text in the Table of Contents
et: Otsi sisukorrast mingit teksti

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
et: Sisukorras pole ühtki kirjet, mis sisaldab fraasi: %s

en: Switch color scheme
et: Lülita värviskeemi

en: Increase font size
et: Suurenda kirjasuurust

en: Decrease font size
et: Vähenda kirjasuurust

en: Toggle full screen
et: Lülita täisekraani režiimi

en: Previous page
et: Eelmine leht

en: Next section
et: Järgmine sektsioon

en: Previous section
et: Eelmine sektsioon

en: Toggle auto-scrolling
et: Lülita automaatkerimist

en: Show viewer controls
et: Kuva vaaturi juhtelemente

en: Toggle paged mode
et: Lülita lehekülgede režiimi

en: Print book
et: Prindi raamat

en: Show book metadata
et: Näita raamatu metaandmeid

en: Browse highlights in book
et: Sirvi esiletõste raamatus

en: Customize this toolbar
et: Kohanda seda tööriistariba

en: Hide this toolbar
et: Peida see tööriistariba

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
et: Lülitu voogrežiimile -- kus tekst ei ole lehekülgedeks jaotatud

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
et: Lülitu lehekülgede režiimile -- kus tekst on lehekülgedeks jaotatud

en: Turn off auto-scrolling
et: Keela automaatkerimine

en: Turn on auto-scrolling
et: Luba automaatkerimine

en: Clear list of recently opened books
et: Tühjenda viimati avatud raamatute loend

en: Configure the toolbar
et: Seadista tööriistariba

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
et: Vali tegevused, mida tahad tööriistaribal näha. Tööriista elementide ümberpaigutamiseks lohista neid parempoolses loendis.

en: E-book viewer
et: E-raamatu vaatur

en: Scroll here
et: Keri siia

en: Start of book
et: Raamatu algus

en: End of book
et: Raamatu lõpp

en: Start of current file
et: Praeguse faili algus

en: End of current file
et: Praeguse faili lõpp

en: Hide this scrollbar
et: Peida see kerimisriba

en: Search :: no matches
et: Otsing :: vasteid pole

en: Search :: one match
et: Otsing :: üks vaste

en: Search :: {} matches
et: Otsing :: {} vastet

en: Image not found
et: Pilti ei leitud

en: Failed to find the image {}
et: Ei suutnud leida pilti {}

en: Choose e-book
et: E-raamatu valimine

en: E-books
et: E-raamatud

en: Loading book
et: Raamatu laadimine

en: Loading book, please wait
et: Raamatu laadimine, palun oota

en: Loading book failed
et: Raamatu laadimine ebaõnnestus

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
et: Muutmiseks peab raamat olema formaadis %s.
    
    Kõigepealt teisenda raamat ühte formaati nimetatutest.

en: Choose background image
et: Taustapildi valimine

en: Clear search history
et: Tühjenda otsingute ajalugu

en: Test file name invalid
et: Vigane testfaili nimi

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
et: Failinimi <b>%s</b> ei paista lõppevat faililaiendiga. Selle lõpus peab olema faililaiend, nagu .epub või .mobi

en: Hide size in corner
et: Peida nurgast suurus

en: Show size in corner
et: Näita nurgas suurust

en: Drag to resize
et: Suuruse muutmiseks lohista

en: Choose &color
et: Vali värv

en: Choose a color
et: Vali värv

en: Cu&t
et: Lõika

en: Not rated
et: Hindamata

en: Generic e-ink device
et: Üldine e-ink seade

en: Smartphone
et: Nutitelefon

en: iPad like tablet
et: iPadi-laadne tahvelarvuti

en: Kindle Basic (all models)
et: Kindle Basic (kõik mudelid)

en: All other SONY devices
et: Kõik muud SONY seadmed

en: Kobo and Kobo Touch Readers
et: Kobo ja Kobo Touch lugerid

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
et: Kobo Vox, Aura ja Glo perekonnad

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
et: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, jms.

en: PocketBook 360 and newer models
et: PocketBook 360 ja uuemad mudelid

en: Android phone
et: Android telefon

en: Android tablet
et: Android tahvelarvuti

en: Android phone with Kindle reader
et: Android telefon Kindle lugeriga

en: Android tablet with Kindle reader
et: Android tahvelarvuti Kindle lugeriga

en: Generic
et: Üldine

en: Select location for books
et: Raamatute jaoks asukoha valimine

en: Failed to create a folder at %s
et: Ei suutnud luua kausta kohas %s

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
et: Sa pead calibre kogu jaoks valima tühja kausta. %s ei ole tühi.

en: &Next >
et: Edasi >

en: < &Back
et: < Tagasi

en: Cancel
et: Loobu

en: &Finish
et: Valmis

en: Commit
et: Kinnita

en: Welcome wizard
et: Seadistusabiline

en: Welcome to calibre
et: Tere tulemast calibresse

en: The one stop solution to all your e-book needs.
et: Vahepeatusteta lahendus kõigile sinu e-raamatute vajadustele.

en: &Manufacturers
et: Tootjad

en: &Devices
et: Seadmed

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
et: <h2>Õnnitlused!</h2> Sa oled edukalt calibre seadistanud. Oma sätete salvestamiseks vajuta nuppu %s.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
et: <h2>Näidisvideod</h2>Videod, mis näitavad calibre erinevaid võimalusi, on <a href="https://calibre-ebook.com/demo">veebis</a> saadaval.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
et: <h2>Kasutusjuhend</h2>Kasutusjuhend on saadaval ka <a href="%s">veebis</a>.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
et: <p>calibre võib automaatselt meili teel saata raamatuid sinu Kindle'sse. Selleks pead allpool võimaldama e-kirjade saatmise. Lihtsaim võimalus on registreerida tasuta <a href="https://gmx.com">GMX konto</a> ja vajutada nuppu "Kasuta GMX-i". Sa pead veel e-posti aadressi oma Amazoni konto juures registreerima.

en: &Kindle email:
et: Kindle'i e-posti aadress:

en: Choose your &language:
et: Vali oma keel:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
et: <p>Vali oma raamatute asukoht. Raamatuid calibresse lisades kopeeritakse need sellesse kausta. Uue calibre kogu jaoks kasuta <b>tühja kausta</b>:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
et: Kui vastvalitud asukohas on calibre kogu juba olemas, kasutab calibre automaatselt seda.

en: Test email settings
et: E-posti sätete testimine

en: Send test mail from %s to:
et: Saada testkiri saatjalt %s saajale:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
et: Kasutatakse: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s ja krüpteeringut %(enc)s

en: No email address
et: E-posti aadress puudub

en: Sending email, please wait...
et: E-kirja saatmine, palun oota...

en: Email successfully sent
et: E-kiri edukalt saadetud

en: Setup sending email using
et: Seadista e-kirja kaudu saatmist teenusega

en: Your %s &email address:
et: Sinu teenuse %s e-posti aadress:

en: Your %s &password:
et: Sinu teenuse %s parool:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
et: Kui plaanid raamatuid oma Kindle'i seadmesse saata e-posti kaudu, lisa kindlasti oma teenuse %s e-posti aadress oma Amazon.com Kindle'i haldamise lehel lubatud e-kirja aadresside hulka.

en: Setup
et: Seadista teenust

en: OK to proceed?
et: Kas võib jätkata?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
et: See näitab ekraanil sinu e-posti parooli. Kas võib jätkata?

en: Bad configuration
et: Vigane seadistus

en: You must set the From email address
et: Sa pead määrama e-kirja saatja meiliaadressi

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
et: Sa pead meiliserveri jaoks määrama kas kasutajanime <b>ja</b> parooli või üldse mitte mingit kasutajanime ega parooli.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
et: Meiliserveri jaoks pole määratud ei kasutajanime ega parooli. Enamik meiliservereid vajavad kasutajanime ja parooli. Kas oled kindel?

en: Send email &from:
et: Saada e-kiri aadressilt:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
et: <p>See on see, mis pannakse calibre saadetavate e-kirjade saatja väljale.<br> Pane selleks oma e-posti aadress

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
et: <p>Meiliserver on kasulik, kui teenus, millele soovid kirju saata, võtab kirju vastu ainult tuntud meiliteenustelt.

en: Email server
et: Meiliserver

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
et: calibre saab e-kirjade saatmiseks <b>valikuliselt</b> kasutada serverit

en: &Hostname:
et: Hostinimi:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
et: Sinu meiliserveri hostinimi. Näiteks smtp.gmail.com

en: &Port:
et: Port:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
et: Port, millel su meiliserver ühendusi kuulab. Vaikimisi on 25

en: Your username on the mail server
et: Sinu kasutajanimi meiliserveris

en: Your password on the mail server
et: Sinu parool meiliserveris

en: &Show
et: Näita

en: Encr&yption:
et: Krüpteering:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
et: Kasuta meiliserveriga ühendumisel krüpteeringut TLS. See on kõige levinum.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
et: Kasuta meiliserveriga ühendumisel krüpteeringut SSL.

en: SS&L
et: SSL

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
et: HOIATUS: Krüpteeringu mitte kasutamine on ülimalt ebaturvaline

en: Use &GMX
et: Kasuta GMX-i

en: &Test email
et: E-kirja kontroll

en: Turn on the &Content server
et: Lülita Sisuserver sisse

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Autorid'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Kirjeldused'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Žanrid'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Pealkirjad'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Sarjad'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Kaasa kataloogis sektsioon 'Hiljuti lisatud'.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
et: Sektsiooni 'Žanrid' allika väli.
    Vaikimisi: '%default'
    Rakendub: AZW3, EPUB, MOBI väljundformaadid

en: Error: Preset "%s" not found.
et: Viga: Eelseadistust "%s" ei leitud.

en: Stored presets: %s
et: Talletatud eelseadistused: %s

en: Error: No stored presets.
et: Viga: Talletatud eelseadistusi pole.

en: column not in book:
et: veerg pole raamatus:

en: No genres to catalog.
et: Kataloogimiseks pole žanreid.

en: No books available to catalog
et: Ühtki raamatut pole kataloogimiseks saadaval

en: Titles
et: Pealkirjad

en: Genres
et: Žanrid

en: Recently Added
et: Viimati lisatud

en: Recently Read
et: Viimati loetud

en: Descriptions
et: Kirjeldused

en: Sorting database
et: Andmebaasi sortimine

en: Sorting titles
et: Pealkirjade sortimine

en: No books available to include in catalog
et: Ühtki raamatut pole kataloogis kaasamiseks saadaval

en: Genres HTML
et: Žanrite HTML

en: Titles HTML
et: Pealkirjade HTML

en: by
et: autorilt

en: Descriptions HTML
et: Kirjelduste HTML

en: Description HTML
et: Kirjelduse HTML

en: NCX header
et: NCX päis

en: NCX for Series
et: NCX sarjade jaoks

en: Series beginning with %s
et: Sarjad, mille alguses on %s

en: Series beginning with '%s'
et: Sarjad, mille alguses on '%s'

en: NCX for Titles
et: NCX pealkirjade jaoks

en: Titles beginning with %s
et: Pealkirjad, mille alguses on %s

en: Titles beginning with '%s'
et: Pealkirjad, mille alguses on '%s'

en: NCX for Authors
et: NCX autorite jaoks

en: Authors beginning with %s
et: Autorid, kelle nime alguses on %s

en: Authors beginning with '%s'
et: Autorid, kelle nime alguses on '%s'

en: NCX for Recently Added
et: NCX viimati lisatute jaoks

en: NCX for Recently Read
et: NCX viimati loetute jaoks

en: NCX for genres
et: NCX žanride jaoks

en: Generating OPF
et: OPF-i loomine

en: Thumbnails
et: Pisipildid

en: Thumbnail
et: Pisipilt

en: Saving NCX
et: NCX-i salvestamine

en: Invalid titles
et: Vigased pealkirjad

en: Extra titles
et: Liigsed pealkirjad

en: Invalid authors
et: Vigased autorid

en: Extra authors
et: Liigsed autorid

en: Missing book formats
et: Puuduvad raamatuformaadid

en: Extra book formats
et: Liigsed raamatuformaadid

en: Unknown files in books
et: Tundmatud failid raamatutes

en: Missing cover files
et: Puuduvad kaanefailid

en: Cover files not in database
et: Kaanefaile pole andmebaasis

en: INVALID CONDITION
et: VIGANE TINGIMUS

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
et: Sihtkoht raamatukokku on liiga pikk. Peab olema väiksem kui %d tähemärki.

en:  (%s books)
et:  (%s raamatut)

en: Identifiers
et: Identifikaatorid

en: On device
et: Seadmel

en: The title
et: Pealkiri

en: The authors
et: Autorid

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
et: Autori sortimise sõne. Nime esitähe kasutamiseks kasuta {author_sort[0]}

en: The tags
et: Sildid

en: The series
et: Sari

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
et: Raamatu järjekorraarv sarjas. Juhtnullide saamiseks kasuta {series_index:0>3s} või juhttühikute jaoks {series_index:>3s}

en: The rating
et: Hinnang

en: The ISBN
et: ISBN-kood

en: The publisher
et: Kirjastaja

en: The date
et: Raamatu calibresse importimise kuupäev

en: The published date
et: Raamatu avaldamise kuupäev

en: The date when the metadata for this book record was last modified
et: Raamatu metaandmete viimase muutmise kuupäev

en: The language(s) of this book
et: Selle raamatu keel(ed)

en: The calibre internal id
et: calibre sisemine id

en: Options to control saving to disk
et: Kettale salvestamist kontrollivad valikud

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
et: Kuupäevade näitamise vorming. %(day)s - päev, %(month)s - kuu, %(mn)s - kuu järjekorranumber, %(year)s - aastaarv. Vaikimisi säte: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
et: Teisenda rajad väiketähtedesse.

en: Replace whitespace with underscores.
et: Asenda tühikud allkriipsudega.

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
et: Ei suutnud leida rada salvestamiseks. Mall: %(templ)s
    Viga: %(err)s

en: The one stop solution to all your e-book needs
et: Vahepeatusteta lahendus kõigile sinu e-raamatute vajadustele

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
et: calibre on vahepeatusteta lahendus kõigile sinu e-raamatute vajadustele.

en: Edit the text and styles inside e-books
et: Muuda e-raamatutes olevaid teksti ja laade

en: Read e-books in over a dozen different formats
et: Loe paljudes eri formaatides e-raamatuid

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
et: calibre E-raamatute vaatur võimaldab sul lugeda paljudes eri formaatides e-raamatuid.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
et: Sellel on täisekraanirežiim, et lugemisel tähelepanu ei hajuks, ja suudab teksti näidata mitmes tulbas ekraanil.

en: Command Line Interface
et: Käsuliides

en: Documented commands
et: Dokumenteeritud käsud

en: Undocumented commands
et: Dokumenteerimata käsud

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
et: Sa saad dokumenteerimata käskude kasutuse kohta teavet, kui käivitad neid terminalis ilma argumentideta.

en: Change language
et: Muuda keelt

en: Newest
et: Uusimad

en: <b>{title}</b> by {authors}
et: <b>{title}</b> autori(te)lt {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
et: {series_index} raamat sarjas <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
et: Kuupäev: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
et: Avaldatud: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
et: Kirjastaja: {publisher}

en: Show
et: Näita

en:  sorted by
et:  sortimisalusega

en: Change library
et: Kogu vahetamine

en: Change library to:
et: Vaheta koguks:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
et: Lülitu täielikule liidesele (mitte-mobiilne vaade)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
et: Täielik liides pakub rohkem võimalusi, kuid ei pruugi väiksel ekraanil hästi töötada

en: What do you want to do?
et: Mida sa teha tahad?

en: default
et: vaikimisi

en: No choice selected, exiting...
et: Valikut ei tehtud, väljumine...

en: %s is not a valid choice, try again
et: %s ei ole kehtiv valik, proovi uuesti

en: Existing user names:
et: Olemasolevad kasutajanimed:

en: There are no users, you must first add an user
et: Kasutajaid pole, sa pead esmalt lisama kasutaja

en: The username %s does not exist
et: Kasutajanime %s pole olemas

en: Enter the username
et: Sisesta kasutajanimi

en: Enter the new password for %s:
et: Sisesta uus parool kasutajale %s:

en: Empty passwords are not allowed
et: Tühjad paroolid pole lubatud

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
et: Sisesta kasutaja %s uus parool veel kord, kinnitamiseks:

en: Passwords do not match
et: Paroolid ei kattu

en: User %s added successfully!
et: Kasutaja %s edukalt lisatud!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
et: Kas oled kindel, et tahad kasutaja %s eemaldada?

en: User %s successfully removed!
et: Kasutaja %s edukalt eemaldatud!

en: Password for %s successfully changed!
et: Kasutaja %s parool edukalt muudetud!

en: Current password for {0} is: {1}
et: Kasutaja {0} praegune parool on: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
et: Luba kasutajal {} teha muudatusi (ehk luba kirjutusõigus)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
et: Keela kasutajal {} teha muudatusi (ehk eemalda kirjutusõigus)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
et: {} omab järgmisi kogupõhiseid lisapiiranguid:

en: {} has no additional per-library restrictions
et: {} ei oma kogupõhiseid lisapiiranguid

en: Allow access to all libraries
et: Luba ligipääs kõikidele kogudele

en: Allow access to only specified libraries
et: Luba ligipääs ainult määratud kogudele

en: Allow access to all, except specified libraries
et: Luba ligipääs kõigile, välja arvatud määratud kogudele

en: Change per-library restrictions
et: Muuda kogupõhiseid piiranguid

en: Enter the name of the library:
et: Sisesta kogu nimi:

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
et: Sisesta otsingu vaaldis, ligpääs lubatakse ainult sellele avaldisele vastavatele raamatutele. Tühi avaldis annab ligipääsu kõikidele raamatutele.

en: Another restriction?
et: Veel üks piirang?

en: Enter a comma separated list of library names:
et: Sisesta komaeraldusega loend kogude nimedega:

en: Allowing access only to libraries: {}
et: Ligipääs lubatud ainult kogudele: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
et: Ligipääs lubatud kõigile kogudele, peale: {}

en: {0} has {1} access
et: {0} omab {1} õigusega ligipääsu

en: read-write
et: lugemise-kirjutamise

en: readonly
et: ainult-lugemise

en: Add a new user
et: Lisada uue kasutaja

en: Edit an existing user
et: Olemasolevat kasutajat muuta

en: Remove a user
et: Kasutaja eemaldada

en: one item | {} items
et[0]: üks üksus
et[1]: {} üksust

en: RATING: %s<br />
et: HINNANG: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
et: SILDID: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
et: SARI: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
et: Raamatud sinu kogus

en: Library:
et: Kogu:

en: Change calibre library to:
et: Vaheta calibre koguks:

en: Path to the SSL certificate file
et: Rada SSL-sertifikaadi failini

en: Path to the SSL private key file
et: Rada SSL privaatvõtme failini

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
et: Aeg (sekundites), pärast mida jõude ühendus suletakse

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
et: Aeg (sekundites), kui kaua päringuid tehes serverilt vastust oodata

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
et: Koguaeg sekundites, mis puhta sulgumise jaoks oodata

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
et: Üksiku HTTP päise suurim suurus (ühikutes KB)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
et: Serverisse üleslaaditavate failide suurim lubatud suurus (ühikutes MB)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
et: Vähim suurus, mille puhul kasutavad vastused andmetihendust (baitides)

en: Number of worker threads used to process requests
et: Taotluste töötlemiseks kasutatavate töölõimede arv

en: Maximum number of worker processes
et: Töölisprotsesside suurim arv

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
et: Töölisprotsessid käivitatakse vajaduspõhiselt ja neid kasutatakse mahukate tööde jaoks nagu raamatu lugemiseks ettevalmistamine, raamatute lisamine, teisendamine jms. Tavaliselt põhineb selliste protsesside suurim arv protsessori tuumade arvul. Seda saad juhtida selle sättega.

en: Maximum time for worker processes
et: Töölisprotsesside suurim aeg

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
et: Töölisprotsesside käituseks lubatud suurim aeg (minutites). Piirangu keelamiseks pane väärtuseks null.

en: The port on which to listen for connections
et: Port, millel ühendusi kuulata

en: A prefix to prepend to all URLs
et: Eesliide, mis lisada kõigile URLidele

en: Number of books to show in a single page
et: Ühel lehel näidatavate raamatute arv

en: The number of books to show in a single page in the browser.
et: Veebilehitsejas ühel lehel näidatavate raamatute arv.

en: The interface on which to listen for connections
et: Liides, millel ühendusi kuulata

en: Max. log file size (in MB)
et: Logifaili suurim suurus (MB)

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
et: Logi HTTP 404 (ei leitud) taotlusi

en: Password based authentication to access the server
et: Paroolipõhine autentimine serverile ligipääsemiseks

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
et: Tavaliselt on server piiramata, lubades ligipääsu kõigile. Selle sättega saad ligipääsu lubada ainult eelnevalt määratud kasutajatele.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
et: Luba autentimata kohalikel ühendustel teha muudatusi

en: Path to user database
et: Rada kasutaja andmebaasini

en: Choose the type of authentication used
et: Vali kasutatava autentimise tüüp

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
et: Keelusta IP-aadressid, millel on korduvalt ebaõnnestunud sisselogimiskatseid

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
et: Ajutiselt keelustab ligipääsu IP-aadressitele, millelt on pärit palju ebaõnnestunud sisselogimiskatseid määratud minutite jooksul. Kasulik paroolide äraarvamise katsete ennetamiseks. Kui väärtuseks on null, siis keelustamist ei teostata.

en: Number of login failures for ban
et: Nurjunud sisselogimiskatsete määr keelustamiseks

en: The number of login failures after which an IP address is banned
et: Ebaõnnestunud sisselogimiskatsete arv, pärast mida IP-aadress keelustatakse

en: Ignored user-defined metadata fields
et: Eiratud kasutajamääratud metaandmete väljad

en: Choose the default book list mode
et: Vali vaikimisi raamatute loendi režiim

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
et: Määra raamatute loendi vaikimisi režiim, mida kasutatakse uute kasutajate puhul. Kasutajad saavad eraldi oma sätetes valida oma vaikimisi režiimi. Vaikimisi valikuks on kaaneruudustik.

en: By default, this option is disabled.
et: Vaikimisi on see säte keelatud.

en: By default, this option is enabled.
et: Vaikimisi on see säte lubatud.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
et: Rada serveri logifailini. See logi sisaldab serveri teavet ja vigu, mitte ligipääsu logisid. Vaikimisi kirjutatakse see voogu stdout.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
et: Rada ligipääsu logifailile. See logi sisaldab teavet klientide kohta, kes serveriga ühenduvad ja päringuid teostavad. Vaikimisi ligipääsu logimist ei tehta.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
et: Käita protsess taustal deemonina (ainult Linuxil).

en: Write process PID to the specified file
et: Kirjuta protsessi PID määratud faili

en: You must specify at least one calibre library
et: Sa pead määrama vähemalt ühe calibre kogu

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
et: Vigane süntaks. Oodati teatmenime või sõna

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
et: Suurima ühilduvuse jaoks peaksid kasutajanimes kasutama ainult ladina tähti A-Z, numbreid 0-9, tühikuid, allkriipse ja sidekriipse

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
et: Parool peab sisaldama ainult ASCII (inglise) tähemärke ja sümboleid

en: The username %s already exists
et: Kasutajanimi %s on juba olemas

en: Existing password is incorrect
et: Olemasolev parool on vale

en: Usage
et: Kasutamine

en: Created by
et: Autor

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
et: Alati kui edastad programmile %prog tühikuid sisaldavaid argumente, ümbritse argumendid jutumärkidega. Näiteks: "{}"

en: Options
et: Valikud

en: Path to the database in which books are stored
et: Rada andmebaasini, kus kõik raamatud on talletatud

en: Pattern to guess metadata from filenames
et: Muster, mille põhjal failinimedest metaandmeid tuletada

en: Access key for isbndb.com
et: Ligipääsuvõti isbndb.com jaoks

en: Default timeout for network operations (seconds)
et: Võrgutegevuste vaikimisi aegumine (sekundites)

en: The language in which to display the user interface
et: Millises keeles kasutajaliidest näidata

en: Ordered list of formats to prefer for input.
et: Järjestatud loend formaatidest, mida sisendi jaoks eelistada.

en: Read metadata from files
et: Loe failidest metaandmeid

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
et: Tööprotsesside prioriteet. Kõrgem prioriteet tähendab, et need töötavad kiiremini ja võtavad rohkem ressursse. See säte mõjutab enamikku toiminguid, nagu teisendamine/uudiste allalaadimine/raamatute lisamine/jne.

en: Swap author first and last names when reading metadata
et: Metaandmete lugemisel vaheta omavahel ära autori ees- ja perekonnanimi

en: Add new formats to existing book records
et: Lisa olemasolevatele raamatukirjetele uusi formaate

en: Check for duplicates when copying to another library
et: Teise kogusse kopeerimisel kontrolli koopiaid

en: List of named saved searches
et: Loend nimega salvestatud otsingutest

en: User-created Tag browser categories
et: Kasutajaloodud Siltide sirvija kategooriad

en: How and when calibre updates metadata on the device.
et: Kuidas ja millal calibre uuendab seadmel metaandmeid.

en: Make searches case-sensitive
et: Tee otsingud tõstutundlikuks

en: Settings and plugins
et: Sätted ja pluginad

en: File is open in another process
et: Fail on teises protsessis avatud

en: %s: unknown function
et: %s: tundmatu funktsioon

en: No documentation provided
et: Dokumentatsioon puudub

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
et: first_matching_cmp nõuab paarisarv argumente

en: strlen(a) -- Returns the length of the string passed as the argument
et: strlen(a) -- Tagastab argumendina edastatud sõne pikkuse

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
et: lookup nõuab kas 2 või paaritu arv argumente

en: strcat_max requires 2 or more arguments
et: strcat_max nõuab vähemalt 2 argumenti

en: strcat_max requires an even number of arguments
et: strcat_max nõuab paarisarv argumente

en: in_list requires an odd number of arguments
et: in_list nõuab paaritu arv argumente

en: str_in_list requires an odd number of arguments
et: str_in_list nõuab paaritu arv argumente

en: ifempty(val, text if empty) -- return val if val is not empty, otherwise return `text if empty`
et: ifempty(val, text if empty) -- tagasta val, kui val pole tühi, vastasel juhul tagasta `text if empty`

en: human_readable(v) -- return a string representing the number v in KB, MB, GB, etc.
et: human_readable(v) -- tagasta numbrit v esindav sõne ühikutes KB, MB, GB, jne.

en: uppercase(val) -- return val in upper case
et: uppercase(val) -- tagasta val suurtähtedes

en: lowercase(val) -- return val in lower case
et: lowercase(val) -- tagasta val väiketähtedes

en: series_sort() -- return the series sort value
et: series_sort() -- tagasta sarja sortimise väärtus

en: transliterate(a) -- Returns a string in a latin alphabet formed by approximating the sound of the words in the source string. For example, if the source is "{0}" the function returns "{1}".
et: transliterate(a) -- Tagastab ladina tähestikus sõne, mis on koostatud lähtesõnes olevate sõnade helikuju võrdlemisel. Näiteks, kui lähtesõne on "{0}", siis funktsioon tagastab "{1}".

en: The rating must be a number between 0 and 5
et: Hinnang peab olema number 0 ja 5 vahel

en: Waiting...
et: Ootamine...

en: Aborted, taking too long
et: Katkestati, võtab liiga kaua aega

en: Stopped
et: Peatati

en: Working...
et: Töötamine...

en: Brazilian Portuguese
et: Brasiilia portugali

en: Simplified Chinese
et: lihtsustatud hiina

en: Traditional Chinese
et: traditsiooniline hiina

en: English
et: inglise

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
et: EL

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
et: PL

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
et: el

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
et: pl

en: Select All
et: Vali kõik

en: Copy Link
et: Kopeeri link

en: &Select All
et: Vali kõik

en: Copy &Link Location
et: Kopeeri lingi aadress

en: Paste and Match Style
et: Kleebi ja sobita vorming

en: Directions
et: Suunad

en: Left to Right
et: Vasakult paremale

en: Right to Left
et: Paremalt vasakule

en: Close without Saving
et: Sulge ilma salvestamata

en: Close Tab
et: Sulge kaart

en: Extra characters at end of search
et: Liigsed tähemärgid otsingu lõpus

en: missing )
et: puuduv )

en: Unknown saved search: {}
et: Tundmatu salvestatud otsing: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
et: Tundmatu viga salvestatud otsingus: {0}

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
et: E-kirja koostamise valikud. Eiratakse, kui teksti pole määratud

en: Subject of the email
et: E-kirja teema

en: Control email delivery
et: Juhi e-kirjade saatmist

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
et: Peamine calibre programm, kasutatakse sinu e-raamatute kogu haldamiseks

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
et: calibre e-raamatute vaatur. Suudab avada enamik e-raamatute formaate.

en: %s Document
et: %s-dokument

en: Unknown section
et: Tundmatu sektsioon

en: Unknown feed
et: Tundmatu voog

en: Untitled article
et: Pealkirjata artikkel

en: Unknown News Source
et: Tundmatu uudiste allikas

en: Article download aborted
et: Artikli allalaadimine katkestati

en: The "%s" recipe needs a username and password.
et: Retsept "%s" vajab kasutajanime ja parooli.

en: Download finished
et: Allalaadimine valmis

en: Failed to download the following articles:
et: Järgnevate artiklite allalaadimine ebaõnnestus:

en: 	Failed links:
et: 	Ebaõnnestunud lingid:

en: Run with -vv to see the reason
et: Põhjuse nägemiseks käita suvandiga -vv

en: Fetching feeds...
et: Voogude hankimine...

en: Got feeds from index page
et: Saadi vood indeksilehelt

en: Trying to download cover...
et: Kaanepildi allalaadimise proovimine...

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
et[0]: Allalaadimise alustamine ühes lõimes...
et[1]: Allalaadimise alustamine [{} lõime]...

en: Could not download cover: %s
et: Ei saanud kaanepilti alla laadida: %s

en: Article downloaded: %s
et: Artikkel alla laaditud: %s

en: Article download aborted: %s
et: Artikli allalaadimine katkestati: %s

en: Article download failed: %s
et: Artiklite allalaadimine ebaõnnestus: %s

en: You
et: Sina

en: Main menu
et: Peamenüü

en: Section menu
et: Sektsioonimenüü

en: Articles
et: Artiklid

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
et: %prog URL
    
    Kus URL on näiteks https://google.com

en: Do not download CSS stylesheets.
et: Ära laadi alla CSS-laadilehti.

en: Save All
et: Salvesta kõik

en: Open
et: Ava

en: &Yes
et: Jah

en: Yes to &All
et: Jah kõigele

en: &No
et: Ei

en: N&o to All
et: Ei kõigele

en: Abort
et: Katkesta

en: Retry
et: Proovi uuesti

en: Close
et: Sulge

en: Apply
et: Rakenda

en: Reset
et: Lähtesta

en: Restore Defaults
et: Taasta vaikesätted

en: Hu&e:
et: T&oon:

en: &Sat:
et: Külla&stus:

en: &Val:
et: &Heledus:

en: &Red:
et: P&unane:

en: &Green:
et: &Roheline:

en: Bl&ue:
et: Si&nine:

en: A&lpha channel:
et: A&lpha kanal:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
et: Kursor kohas %1, %2
    Tühistamiseks vajuta paoklahvi ESC

en: Select Color
et: Vali värvus

en: &Basic colors
et: &Põhivärvid

en: &Custom colors
et: &Kohandatud värvid

en: &Add to Custom Colors
et: &Lisa kohandatud värvidesse

en: &Pick Screen Color
et: &Vali värvus ekraanilt

en: Select Font
et: Vali font

en: Font st&yle
et: Font stii&l

en: &Size
et: &Suurus

en: Effects
et: Efektid

en: Stri&keout
et: Läbi&kriipsutus

en: Sample
et: Näidis

en: Wr&iting System
et: Kirja&süsteem

en: Left edge
et: Vasak äär

en: Right edge
et: Parem äär

en: Scroll left
et: Keri vasakule

en: Scroll up
et: Keri üles

en: Scroll down
et: Keri alla

en: Scroll right
et: Keri paremale

en: Auto increment series index
et: Automaatselt suurenda sarja indeksit

en: Add separator after completing an author name
et: Pärast autori nime lõpetamist lisa eraldaja

en: Author sort name algorithm
et: Autori sortimisnime algoritm

en: Splitting multiple author names
et: Mitme autorinime tükeldamine

en: Use author sort in Tag browser
et: Siltide sirvijas kasuta autori sortimise nime

en: Control partitioning of Tag browser
et: Kontrolli Siltide sirvija jaotust

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
et: Määratle veerud, mille alusel raamatute loendit käivitumisel järjestatakse

en: Control how dates are displayed
et: Kontrolli, kuidas kuvatakse kuupäevi

en: Control sorting of titles and series in the library display
et: Juhi pealkirjade ja sarjade järjestamist kogu vaates

en: Control formatting of title and series when used in templates
et: Juhi pealkirjade ja sarjade vormindamist mallides kasutades

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
et: Määra sõnade loend, mida koheldakse sõnede sortimisel "artiklitena"

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
et: Määratle kaust, millega calibre peaks käivitumisel ühenduma

en: Specify renaming rules for SONY collections
et: Määra SONY kogumike ümbernimetamise reeglid

en: Specify how SONY collections are sorted
et: Määra, kuidas sorditakse SONY kogumikke

en: Control how tags are applied when copying books to another library
et: Juhi, kuidas raamatuid ühest kogust teise kopeerides silte rakendatakse

en: Control behavior of the book list
et: Juhi raamatute loendi käitumist

en: Language to use when sorting
et: Sortimisel kasutatav keel

en: The number of seconds to wait before sending emails
et: Mitu sekundit enne e-kirjade saatmist oodata

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
et: calibre kogusse salvestatavate kaanepiltide suurim laius ja kõrgus

en: Where to send downloaded news
et: Kuhu allalaaditud uudised saata

en: Unified toolbar on macOS
et: Ühtne tööriistariba macOS-il

en: Number of recently viewed books to show
et: Viimati loetud raamatute arv, mida näidata

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
et: Nupul "Loe" paremklõpsamine näitab viimati loetud raamatute loendit. Juhi siin,
    kui palju neid seal nimekirjas näidatakse.

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
et: Lõpetamisrežiim autorite/siltide/sarjade/jne muutmisel

en: Sort the list of libraries alphabetically
et: Järjesta kogude loend tähestikuliselt

en: Choose available output formats for conversion
et: Vali teisendamiseks saadaolevad väljundformaadid

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
et: Määra Sisuserveri poolt kasutatavate pisipiltide kvaliteet

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
et: Piltide failitüübid, mida paneelile "Raamatu üksikasjad" lohistades käsitleda e-raamatutena

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
et: Metaandmete kopeerimisel/kleepimisel jäta väljad välja
