calibre - en to hr translation catalogue (1311 entries)

en: Start
hr: Kreni

en: Support calibre
hr: Podrži Calibre

en: Contribute to support calibre development
hr: Doprinesi podršci razvoja Calibrea

en: page
hr: stranica

en: [options]
hr: [opcije]

en: Recycle Bin
hr: Koš za smeće

en: Trash
hr: Smeće

en: Does absolutely nothing
hr: Uopće ne funkcionira

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Base
hr: Osnova

en: Customize
hr: Prilagodi

en: Cannot configure
hr: Nemoguće konfigurirati

en: File type
hr: Vrsta datoteke

en: Metadata reader
hr: Čitač metapodataka

en: Metadata writer
hr: Pisač metapodataka

en: Catalog generator
hr: Generator kataloga

en: Preferences
hr: Postavke

en: Store
hr: Spremi

en: An e-book store.
hr: Trgovina e-knjiga.

en: Edit book tool
hr: Alat za uređivanje knjiga

en: Library closed
hr: Biblioteka zatvorena

en: Extract cover from comic files
hr: Izluči omot iz stripova

en: Read metadata from %s files
hr: Čitaj metapodatke iz %s datoteka

en: Read metadata from e-books in RAR archives
hr: Pročitaj metapodatke iz e-knjiga u RAR arhivima

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
hr: Pročitaj metapodatke iz e-knjiga u ZIP arhivima

en: Set metadata in %s files
hr: Postavi metapodatke u %s datotekama

en: Set metadata from %s files
hr: Postavi metapodatke iz %s datoteka

en: Add books to calibre or the connected device
hr: Dodaj knjige u calibre ili priključenom uređaju

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
hr: Preuzmi bilješke s priključenog Kindlea (eksperimentalna funkcija)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
hr: Generiraj katalog knjiga u calibre biblioteci

en: Convert books to various e-book formats
hr: Pretvori knjige u razne formate e-knjiga

en: Fine tune your e-books
hr: Fino ugađanje vaših e-knjiga

en: Edit the Table of Contents in your books
hr: Uredi Sadržaj u vašim knjigama

en: Delete books from your calibre library or connected device
hr: Izbriši knjige iz calibre kolekcije ili priključenog uređaja

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
hr: Ugradi ažurirane metapodatke u datoteku knjige u vašoj Calibre biblioteci

en: Edit the metadata of books in your calibre library
hr: Editiraj metapodatke knjiga u calbre biblioteci

en: Read books in your calibre library
hr: Čitajte knjige u vašoj calibre biblioteci

en: Download news from the internet in e-book form
hr: Preuzmi novosti sa Interneta u obliku e-knjige

en: Show a list of related books quickly
hr: Brzo prikaži listu srodnih knjiga

en: Filter/transform the tags for books in the library
hr: Filtriraj/promijeni oznake za knjige u biblioteci

en: Export books from your calibre library to the hard disk
hr: Izvezi knjige iz kalibre biblioteke na tvrdi disk

en: Show Book details in a separate popup
hr: Prikaži detalje knjige u odvojenom prozoru

en: Restart calibre
hr: Ponovo pokreni calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
hr: Otvori folder koji sadrži knjige u tvojoj calibre biblioteci

en: Send books to the connected device
hr: Pošalji knjige na priključeni uređaj

en: Customize calibre
hr: Prilagodi calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
hr: Lako pronađi knjige slične trenutno odabranoj

en: Copy books from the device to your calibre library
hr: Kopiraj knjige sa uređaja u svoju calibre knjižnicu

en: Copy a book from one calibre library to another
hr: Kopiraj knjigu iz  jedne calibre biblioteke u drugu

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
hr: Uredi e-knjige u EPUB ili AZW3 formatu

en: Choose a random book from your calibre library
hr: Odaberi slučajnu knjigu iz calibre biblioteke

en: Sort the list of books
hr: Posloži popis knjiga

en: Temporarily mark books
hr: Privremeno označi knjige

en: Look & feel
hr: Izgled

en: Interface
hr: Sučelje

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
hr: Prilagodi izgled calibre sučelja prema svom ukusu

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Change the way calibre behaves
hr: Promijeni način na koji se calibre ponaša

en: Add your own columns
hr: Dodaj vlastite stupce

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
hr: Dodaj/makni vlastite stupce u calibre popisu knjiga

en: Searching
hr: Tražim

en: Customize the way searching for books works in calibre
hr: Promijeni način na koji radi calibre pretraga

en: Input options
hr: Opcije unosa

en: Conversion
hr: Konverzija

en: Set conversion options specific to each input format
hr: Postavi opcije konverzije specifične za svaki ulazni format

en: Common options
hr: Zajedničke opcije

en: Set conversion options common to all formats
hr: Postavi opcije konverzije zajedničke za sve formate

en: Output options
hr: Opcije izlaza

en: Set conversion options specific to each output format
hr: Postavi opcije konverzije specifične za svaki izlazni format

en: Adding books
hr: Dodavanje knjiga

en: Import/export
hr: Uvoz/Izvoz

en: Saving books to disk
hr: Spremanje knjiga na disk

en: Sending books to devices
hr: Slanje knjiga na uređaj

en: Advanced
hr: Napredan

en: Sharing books by email
hr: Djeljenje knjiga putem email-a

en: Sharing
hr: Dijeljenje

en: Sharing over the net
hr: Dijeljenje preko mreže

en: Metadata download
hr: Preuzimanje metapodataka

en: Ignored devices
hr: Ignorirani uređaji

en: Plugins
hr: Priključci

en: Tweaks
hr: Ugađanja

en: Shortcuts
hr: Prečice

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Miscellaneous advanced configuration
hr: Razne napredne postavke

en: Options specific to the output format.
hr: Opcije specifične za izlazni format.

en: Options specific to the input format.
hr: Opcije specifične za ulazni format.

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
hr: Specificirajte šifriranje znakova ulaznog dokumenta. Ako je postavite, ova opcija će nadvladati svako šifriranje deklarirano od samog dokumenta. Ovo je posebno korisno za dokumenta koja ne deklariraju šifriranje ili imaju pogrešne deklaracije.

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
hr: Ako je specificirano, izlazni priključak će pokušati da kreira rezultat koji je čim više ljudski čitljiv. Ne mora imati nikakav utjecaj na neke izlazne priključke.

en: Convert e-books to the %s format
hr: Pretvori e-knjige u %s format

en: Input profile
hr: Ulazni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
hr: Ovaj profil pokušava osigurati razumne standarde i koristan je ako ne znate ništa o ulaznom dokumentu.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS liniju. 500/505/600/700 itd.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
hr: Ovaj profil je nemijenjen za Mobipocket knjige.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
hr: Ovak profil je namijenjen za  Hanlin V3 i njegove klonove.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Hanlin V5 i klonove.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
hr: Ovaj profil je namijenjen za IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
hr: Ovaj profil je namijenjen za IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
hr: Ovaj profil je namijenjen za B&N Nook.

en: Output profile
hr: Izlazni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
hr: Ovaj profil pokušava osigurati razumne standarde i koristan je ako hoćete proizvesti dokument koji je namijenjen za čitanje na računalu ili na brojnim drugim uređajima.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
hr: Namijenjen za iPad i slične uređaje sa rezolucijom 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
hr: Namijenjen za iPad 3 i slične uređaje sa rezolucijom  1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
hr: Namijenjen za opće tablet uređaje, ne mijenja veličinu slika

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
hr: Namijenjen za Samsung Galaxy i slične tablet uređaje sa rezolucijom 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
hr: Namijenjen za Nook HD+ i slične uređaje sa rezolucijom  1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
hr: Generički e-ink

en: Suitable for use with any e-ink device
hr: Pogodno za uporabu sa bilo kojim e-ink uređajem

en: Generic e-ink large
hr: Generički e-ink s velikim ekranom

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
hr: Pogodno za uporabu sa bilo kojim e-ink uređajem sa velikim ekranom

en: Generic e-ink HD
hr: Generički e-ink s HD ekranom

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
hr: Pogodno za uporabu sa bilo kojim e-ink uređajem sa visokom razlučivošću

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
hr: Ovaj profil je namijenjen za 5" JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
hr: Ovaj profil je namijenjen za SONY PRS liniju. 500/505/700 itd, u pejsažnom modu. Uglavnom se koristi za stripove.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
hr: Ovaj profil je namijenjen za AmazonKindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Paperwhite 1 i 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Voyage.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Paperwhite 3 i novije

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 i novije

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
hr: Ovaj profil je namijenjen za Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
hr: Ovaj profil je namijenjen za B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
hr: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Pro 900 seriju uređaja.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
hr: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Pro 912 seriju uređaja.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
hr: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Lux (1-5) i Basic 4 seriju uređaja.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
hr: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook HD Touch (1-3) seriju uređaja.

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
hr: Ovaj profil je namijenjen za PocketBook Inkpad 3 i X  seriju uređaja.

en: Installed plugins
hr: Instalirani priključci

en: Mapping for filetype plugins
hr: Mapiranje priključaka za vrste datoteka

en: Local plugin customization
hr: Prilagođavanje lokalnih priključaka

en: Disabled plugins
hr: Onesposobljeni priključci

en: Enabled plugins
hr: Omogućeni priključci

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
hr: Inicijalizacija priključka %s je neuspjela sa praćenjem unazad:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
hr:     %prog opcije
    
        Prilagodi calibre učitavanjem vanjskih priključaka.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
hr: Dodaj priključak specificirajući put do ZIP datoteke u kojoj se nalazi.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
hr: Ukloni prilagođene priključke po imenu. Ovo neće utjecati na ugrađene priključke.

en: List all installed plugins
hr: Izlistaj sve instalirane priključke

en: Enable the named plugin
hr: Osposobi imenovani priključak

en: Disable the named plugin
hr: Onesposobi imenovani priključak

en: Catalog
hr: Katalog

en: News
hr: Vijesti

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
hr: Putanja do biblioteke ({0}) je preduga. Mora sadržavati manje od {1} znakova.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
hr: Putanja do biblioteke je preduga. Mora sadržavati manje od %d znakova.

en: Saved searches
hr: Sačuvane pretrage

en: Yes
hr: Da

en: Cover for %s
hr: Omot za %s

en: {0} format for {1}
hr: {0} format za {1}

en: Add an empty book (a book with no formats)
hr: Dodaj praznu knjigu (knjiga bez ijednog formata)

en: Set the title of the added book(s)
hr: Napiši naslov dodanoj knjizi

en: You must specify at least one file to add
hr: Morate specificirati barem jednu datoteku za dodati

en: Do not replace the format if it already exists
hr: Ne zamjenjuj format ako već postoji

en: e-book file must have an extension
hr: datoteka e-knjige mora imati nastavak

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
hr: %(fmt)s datoteka već postoji za knjigu: %(id)d, nema zamjene

en: {} OPTIONS
hr: {} OPCIJE

en: Show detailed output information. Useful for debugging
hr: Prikaži detaljne izlazne podatke. Korisno kod otkrivanja grešaka.

en: Show details for each column.
hr: Prikaži detalje za svaki stupac

en: Processed {0} ({1} of {2})
hr: Procesirano {0} ({1} od {2})

en: No book with id: {}
hr: Nema knjige sa id: {}

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
hr: Izvezi sve knjige u bazi podataka, ignorirajući id listu.

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
hr: Specificiranje ovog prekidača će isključiti ovu karakteristiku.

en: You must specify some ids or the %s option
hr: Morate specificirati neku ids ili %s opciju

en: Error: You must specify the search expression
hr: Greška: Morate navesti izraz za pretragu

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
hr: %prog list [opcije]
    
    Izlistaj knjige dostupne u calibre bazi podataka.

en: Sort results in ascending order
hr: Svrstaj rezultate po uzlaznom redu

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
hr: Filtriraj rezultate po upitniku pretrage. Za format upitnika pretrage, molimo pogledajte dokumentaciju vezanu uz pretragu u Korisničkom Priručniku. Standardno se ne radi filtriranje.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
hr: Maksimalna širina svake linije u izlazu. Standardno se svodi na otkrivanje veličine zaslona.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
hr: String upotrijebljen za odvajanje polja. Standardno je razmak.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
hr: Prefiks za puteve svih datoteka. Standardan je apsolutni put do mape biblioteke.

en: You must specify at least one book to remove
hr: Morate odrediti barem jednu knjigu za uklanjanje

en: Do not ask for confirmation
hr: Ne pitaj za potvrdu

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
hr: Izgubiti ćete sve podatke u stupcu: %s. Jeste li sigurni (y/n)?

en: y
hr: a

en: You must specify an id and a format
hr: Morate specificirati id i format

en: Name:
hr: Ime:

en: added
hr: dodano

en: removed
hr: uklonjeno

en: No books matching the search expression:
hr: Nema knjiga koje odgovaraju izrazu iz pretrage

en: No book with id {} exists
hr: Ne postoji knjiga sa id {}

en: Field name
hr: Ime polja

en: Title
hr: Naslov

en: No book with id: %s in the database
hr: Nema knjige sa id: %s u bazi podataka

en: %s is not a known field
hr: %s nije poznato polje

en: Print metadata in OPF form (XML)
hr: Metapodaci ispisa u OPF formi (XML)

en: You must specify an id
hr: Morate specificirati id

en: GLOBAL OPTIONS
hr: GLOBALNE OPCIJE

en: show this help message and exit
hr: prikaži ovu poruku za pomoć i izađi

en: show program's version number and exit
hr: prikaži broj verzije programa i izađi

en: Username for connecting to a calibre Content server
hr: Korisničko ime za spajanje na calibre Content server

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
hr: %%prog naredba [opcije] [argumenti]
    
    %%prog je komandno sučelje za calibre knjižnu bazu podataka.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help

en: Enter the password:
hr: Unesite zaporku:

en: On Device
hr: Na uređaju

en: Main
hr: Glavni

en: today
hr: danas

en: yesterday
hr: jučer

en: no
hr: ne

en: yes
hr: da

en: empty
hr: prazna

en: Run Python code.
hr: Pokreni Python kod.

en: Run the Python code in file.
hr: Pokreni Python kod u datoteci.

en: Communicate with Android phones.
hr: Komuniciraj sa Android telefonima.

en: Communicate with S60 phones.
hr: Komuniciraj sa S60 telefonima.

en: Communicate with WebOS tablets.
hr: Komuniciraj sa WebOS tabletima.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Binatone Readme e-book čitačem.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
hr: Komuniciraj sa Blackberry smart phone.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
hr: Komuniciraj sa Blackberry Plaxbook..

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
hr: Komuniciraj sa BOEYE BEX Serial e-knjiga čitačima.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
hr: Komuniciraj sa BOEYE BDX serial e-knjiga čitačima.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Cybook Gen 3/Opus e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Cybook Orizon e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Cybook Muse e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
hr: Komuniciraj sa EB600 e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
hr: Komuniciraj sa Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
hr: Komuniciraj sa PocketBook 301 Reader.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
hr: Komuniciraj sa PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 čitačem.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
hr: Komuniciraj sa PocketBook 622 i 623 čitačima.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
hr: Komuniciraj sa PocketBook 360+ čitačem.

en: Communicate with the PocketBook 701
hr: Komuniciraj sa PocketBook 701

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
hr: Komuniciraj sa Infibeam Pi2 čitačem.

en: Communicate with the Entourage Edge.
hr: Komuniciraj sa Entourage Edge.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
hr: Komuniciraj sa ESlick e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Sigmatek e-knjiga čitačem.

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
hr: Komuniciraj sa Hanlin V3 e-knjiga čitačima.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
hr: Komuniciraj sa Hanlin V5 e-knjiga čitačima.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
hr: Komuniciraj sa BOOX e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Hanvon N520 e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
hr: Komuniciraj sa  Kibano e-knjiga čitačem.

en: Communicate with The Book reader.
hr: Komuniciraj sa The Book reader.

en: Communicate with the Libre Air reader.
hr: Komuniciraj sa Libre Air čitačem.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
hr: Komuniciraj sa SpringDesign Alex e-knjiga čitačem.

en: Removing books from device...
hr: Uklanjanje knjiga sa uređaja...

en: Communicate with the Azbooka
hr: Komuniciraj sa Azbooka

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Elonex EB 511 e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Cybook Odyssey e-book reader.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
hr: Komuniciraj sa IRex Iliad e-book reader.

en: Cannot get files from this device
hr: Ne mogu dohvatiti datoteke sa ovog uređaja.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
hr: Komuniciraj sa IRex Digital Reader 1000 e-book reader.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
hr: Komuniciraj sa IRex Digital Reader 800 čitačem.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
hr: Komuniciraj sa Iriver Story čitačem.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
hr: Komuniciraj sa the JetBook e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
hr: Komuniciraj sa MiBuk Wolder čitačem.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
hr: Komuniciraj sa JetBook Mini reader.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
hr: Komuniciraj sa JetBook Color čitačem.

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Kindle e-knjiga čitačem.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
hr: %(time)s<br />Zadnja pročitana stranica: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
hr: %(time)s<br />Zadnja pročitana stranica: Lokacija %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
hr: <b>Lokacija %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
hr: <b>Stranica %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
hr: <b>Lokacija %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Page count calculation method
hr: Metoda izračuna broja stranica

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
hr: Komuniciraj sa Kindle DX e-knjiga čitačem.

en: Communicate with the Kindle Fire
hr: Komuniciraj sa Kindle Fire.

en: The Kobo supports several collections including
hr: Kobo podržava više kolekcija, uključujući

en: Create tags for automatic management
hr: Stvorite oznake za automatsko upravljanje

en: Upload covers for books (newer readers)
hr: Učitajte omote za knjige (noviji čitači)

en: Upload black and white covers
hr: Učitajte crno-bijele omote

en: Getting list of books on device...
hr: Uzimanje liste knjiga na uređaju...

en: Removing books from device metadata listing...
hr: Uklanjanje knjiga iz popisa metapodataka uređaja...

en: Adding books to device metadata listing...
hr: Dodavanje knjiga u popis metapodataka uređaja...

en: Not Implemented
hr: Nije implementirano

en: Collections
hr: Kolekcije

en: Delete empty bookshelves
hr: Obriši prazne police za knjige

en: Invalid template
hr: Nevažeća šablona

en: Communicate with the Palm Pre
hr: Komuniciraj sa Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
hr: Komuniciraj sa Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
hr: Komuniciraj sa Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
hr: Komuniciraj sa Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
hr: Komuniciraj sa VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
hr: Komuniciraj sa GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
hr: Komuniciraj sa Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
hr: Komuniciraj sa Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
hr: Komuniciraj sa Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
hr: Komuniciraj sa EEE čitačem

en: Communicate with the Adam tablet
hr: Komuniciraj sa Adam tebletom

en: Communicate with the Nextbook Reader
hr: Komuniciraj sa Nextbook čitačem

en: Communicate with the Moovybook Reader
hr: Komuniciraj sa Moovybook čitačem

en: Communicate with the COBY
hr: Komuniciraj sa COBY

en: Communicate with the Ex124G
hr: Komuniciraj sa Ex124G

en: Get device information...
hr: Uzmi informacije o uređaju...

en: Transferring books to device...
hr: Prenošenje knjiga na uređaj...

en: Removed %s
hr: %suklonjeno

en: All books removed
hr: Sve knjige su uklonjene

en: Communicate with the Nokia E52
hr: Komuniciraj sa Nokia E52

en: The Nook
hr: Nook

en: All by author
hr: Sve od autora

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: Replace books with same calibre ID
hr: Zamijeni knjige sa istim calibre ID

en: Communicate with the Archos reader.
hr: Komuniciraj sa Archos čitačem.

en: Communicate with the Pico reader.
hr: Komuniciraj sa Pico čitačem.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
hr: Komuniciraj sa iPapyrus čitačem.

en: Communicate with the Sovos reader.
hr: Komuniciraj sa Sovos čitačem.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
hr: Komuniciraj sa Sunstech EB700 čitačem.

en: Unable to detect the %s disk drive.
hr: Nemoguće pronaći %s disketni pogon.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
hr: Nemoguće organizirati glavnu memoriju (Kod greške: %d)

en: settings for device drivers
hr: postavke upravljača uređaja

en: Ordered list of formats the device will accept
hr: Poredana lista formata koje će uređaj prihvatiti

en: Read metadata from files on device
hr: Čitaj metapodatke iz datoteka na uređaju

en: Sending metadata to device...
hr: Slanje metapodataka na uređaj...

en: Selected slot: %s is not supported.
hr: Odabrano ležište: %s nije podržano.

en: There is insufficient free space in main memory
hr: Glavna memorija nema dovoljno slobodnog prostora

en: There is insufficient free space on the storage card
hr: Memorijska kartica nema dovoljno slobodnog prostora

en: Rendered %s
hr: Podnešeno %s

en: Failed %s
hr: Neuspjelo %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
hr: Neuspjeh u procesiranju stripa: 
    
    %s

en: INPUT OPTIONS
hr: ULAZNE OPCIJE

en: OUTPUT OPTIONS
hr: IZLAZNE OPCIJE

en: Options to control the processing of the input %s file
hr: Opcije za kontrolu procesiranja ulaza %s datoteke

en: Options to control the processing of the output %s
hr: Opcije za kontrolu procesiranja izlaza %s

en: Options to control the look and feel of the output
hr: Opcije za kontrolu izgleda i osjećaja izlaza

en: SEARCH AND REPLACE
hr: TRAŽI I ZAMIJENI

en: Control auto-detection of document structure.
hr: Kontrola auto-detekcije strukture dokumenta

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
hr: Kontroliraj automatsko generiranje Sadržaja. Po standardu, ako izvorna datoteka ima Sadržaj, ovaj će biti upotrijebljen prije nego automatski generirani.

en: Options to set metadata in the output
hr: Opcije za postavljanje metapodataka u izlaz

en: Options to help with debugging the conversion
hr: Opcije za pomoć kod ispravljanja grešaka konverzije

en: Output saved to
hr: Izlaz spremljen u

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
hr: Onesposobi normaliziranje (poboljšanje kontrasta) opsega boja za slike. Standardno: Pogrešno

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
hr: Održi proporcije slike. Standardno je da se popuni zaslon.

en: Disable sharpening.
hr: Onesposobi izoštravanje.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
hr: Onesposobi podrezivanje stranica stripova. Kod nekih stripova podrezivanje može izbrisati i sadržaj i obrub.

en: Don't split landscape images into two portrait images
hr: Ne cijepaj pejsažne slike u dvije portretne slike.

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
hr: Održi proporcije i promijeni veličinu slike koristeći visinu zaslona kao širinu slike za pregledavanje u pejsažnom modu.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
hr: Upotrijebljava se za s desna na lijevo publikacije kao što je manga. Uzrokuje cijepanje pejsažnih stranica u portretne stranice sa desna na lijevo.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
hr: Osposobi Uklanjanje Mrlja. Umanjuje pretjerane mrlje. Može uvelike povećati vrijeme procesiranja.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
hr: Ne sortiraj datoteke pronađene u stripu abecedno po imenu. Upotrijebi redoslijed kojim su dodavane u strip.

en: Apply no processing to the image
hr: Ne primijenjuj procesiranje slike.

en: Page
hr: Stranica

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
hr: Normalno, ako ulazna datoteka nema omota a vi ga ne specificirate, zadani omot je generiran sa naslovom, autorima itd. Ova opcija onemogućuje generiranje ovog omota.

en: Title for any generated in-line table of contents.
hr: Naslov bilo kojeg u liniji generiranog sadržaja.

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
hr: Poprečne veze u HTML datotekama, širina prvo. Normalno su postavljeni dubina prvo.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
hr: Maksimalna razina suvrata kod praćenja vezau HTML datotekama. Mora biti ne-negativna. 0 predpostavlja da veze u korijenskoj HTML datoteci nisu praćene. Standardno je %default.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
hr: Postavi razmak između riječi u pts. Standardno je %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
hr: Dodaj zaglavlje na sve stranice sa naslovom i autorom.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
hr: Postavi format zaglavlja. %a je zamijenjeno autorom a %t naslovom. Standardno je %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
hr: Dodaj dodatnog prostora ispod zaglavlja. Zadano je %default pt.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
hr: Minimalna uvlaka paragrafa (uvučenost prvog reda paragrafa) u pts. Standardno: %default

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
hr: Umnoži veličinu teksta u predstavljenim tabelama sa ovim faktorom. Standardno je %default.

en: The serif family of fonts to embed
hr: Serif familija pisama za pridružiti

en: The sans-serif family of fonts to embed
hr: Sans-serif familija pisama za pridružiti

en: The monospace family of fonts to embed
hr: Monospace familija pisama za pridružiti

en: Comic
hr: Strip

en: When present, use author sort field as author.
hr: Kad je prisutno, upotrijebi polje sortiranja autora kao autora.

en: Disable compression of the file contents.
hr: Onemogući kompresiju sadržaja datoteke.

en: All articles
hr: Svi članci

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
hr: Specificiraj šifriranje znakova izlaznog dokumenta. Standardno je cp1252. Napomena: Ova opcija nije prihvaćena od svih formata.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
hr: Dodaj Sadržaj na početak knjige.

en: Do not extract images from the document
hr: Nemoj izlučiti slike iz dokumenta

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
hr: Specificiraj dešifriranje znakova izlaznog dokumenta. Zadani je cp1252.

en: Username for sites that require a login to access content.
hr: Korisničko ime za stranice koje zahtijevaju prijavu za pristup sadržaju.

en: Password for sites that require a login to access content.
hr: Lozinka za stranice koje zahtijevaju prijavu za pristup sadržaju.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
hr: Ne preuzimaj posljednju verziju ugrađenih recepata sa calibre poslužitelja

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
hr: Specificiraj šifriranje znakova izlaznog dokumenta. Zadano je utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
hr: Maksimalan broj znakove po redu. Ovo prekida red na prvom razmaku ispred specificirane vrijednosti. Ako nema razmaka red će biti prekinut na razmaku iza i prekoračit će specificiranu vrijednost. Također, postoji minimum od 25 znaka. Upotrijebi 0 da onemogućiš prekidanje reda.

en: Abbreviations
hr: Kratice

en: Footnotes
hr: Fusnote

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
hr: Prisilno prekidanje maksimalne dužine reda kad razmak nije prisutan. Također dozvoljava maksimalnoj dužini da bude ispod minimalne.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
hr: Specificirajte ulazni profil. Ulazni profil daje konverzionom sustavu podatke kako interpretirati različite informacije u ulaznom dokumentu. Na primjer razlučivo ovisne dužine (npr. dužine u pikselima). Izbori su:

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
hr: Preslikavanje iz CSS imena pisama u veličine pisama u pts. Na primjer 12,12,14,16,18,20,22,24. Ovo su preslikači za veličine xx-malo to xx-veliko, sa konačnom veličinom za ogromna pisma. Algoritam promjene veličine pisma koristi ove veličine za inteligentnu promjenu pisma. Standardno se koristi preslikavanje po osnovu izlaznog profila kojeg ste vi odabrali.

en: Disable all rescaling of font sizes.
hr: Onemogući promjenu veličine svih pisama.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
hr: Neki loše dizajnirani dokumenti koriste tabele za kontrolu izgleda teksta na stranici. Kod konverzije ovi dokumenti često imaju tekst koji prelazi rubove stranice ili slične greške. Ova opcija će izlučiti sadržaj tabela i prezentirati ih u linearnom obliku.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
hr: Normalno, ako izvorna datoteka već ima Sadržaj, ova će se upotrijebiti prije auto-generirane. Sa ovom opcijom, auto-generirana se uvijek upotrebljava.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
hr: Ne dodavati auto-otkrivena poglavlja u Sadržaj

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
hr: Ukoliko je otkriven manji broj poglavlja od ovog broja, onda se veze dodaju u Sadržaj. Standardno: %default.

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
hr: Maksimalan broj veza za unijeti u TOC. POstavi na 0 da onemogućiš. Standardno je %default. Veze su dodane u TOC samo ako je manje od početnog broja poglavlja otkriveno.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
hr: Ukloni zabilješke iz Sadržaja čiji naslovi odgovaraju specificiranom regularnom izrazu. Uparene zabilješke i svi njihovi sljedbenici su uklonjeni.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
hr: Specificiraj kako obilježiti otkrivena poglavlja. Vrijednost "krajstranice" će unijeti kraj stranice prije poglavlja. Vrijednost "ravnalo" će unijeti crtu prije poglavlja. Vrijednost "nijedan" će onesposobiti obilježavanje poglavlja a vrijednost "oba" će upotrijebiti i kraj stranice i crtu da obilježi poglavlja.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
hr: Unesite put do CSS stilske liste ili neobrađen CSS. Ovaj CSS će biti dodan stilskim pravilima iz izvorne datoteke, tako da može biti upotrijebljen za prevladavanje ovih pravila.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hr: Ukloni razmak između paragrafa. Ovo također postavlja uvlake paragrafa na 1.5em. Uklanjanje razmaka neće funkcionirati ako izvorna datoteka ne koristi paragrafe (<p> ili <div> oznake).

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
hr: Upotrijebi omot koji je otkriven u izvornoj datoteci namjesto specificiranog omota.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hr: Umetni prazan red između paragrafa. Ovo neće funkcionirati ako izvorna datoteka ne koristi paragrafe (<p> ili <div> tagovi).

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
hr: Čitaj metapodatke iz specificirane OPF datoteke. Metapodaci čitani iz ove datoteke će prevladati sve metapodatke u izvornoj datoteci.

en: Set the title.
hr: Postavi naslov.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
hr: Odredi autore. Više autora bi trebalo biti odvojeno znacima "&".

en: The version of the title to be used for sorting.
hr: Verzija naslova koji će se koristiti za sortiranje.

en: String to be used when sorting by author.
hr: String koji će se koristiti za sortiranje po autoru.

en: Set the index of the book in this series.
hr: Postavi indeks knjige u ovoj seriji.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
hr: Postavi ocjenu. Ovo bi trebao biti broj između 1 i 5.

en: Set the ISBN of the book.
hr: Postavi ISBN knjige.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
hr: Postavi tagove za knjigu. Ovo bi trebala biti zarezom odvojena lista.

en: Set the book producer.
hr: Postavi redatelja knjige.

en: Set the language.
hr: Postavi jezik

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
hr: Makni prazne paragrafe iz dokumenta kad postoje između svakog drugog paragrafa

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
hr: Vrijednosti serija indeks i ocjena moraju biti brojevi. Ignoriranje

en: Converting input to HTML...
hr: Pretvaranje ulaza u HTML...

en: Change the value to
hr: Promijeni vrijednost u

en: Notes
hr: Zabilješke

en: Table of Contents
hr: Sadržaj

en: Cover
hr: Omot

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
hr: Prati sve lokalne linkove u HTML datoteci i napravi ZIP datoteku sa svim povezanim datotekama. Ovaj priključak se aktivira svaki put vi dodate HTML datoteku u knjižnicu.

en: 	Book Designer file detected.
hr: 	Book Designer datoteka otkrivena.

en: 	Parsing HTML...
hr: 	Analiza HTML...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
hr: 	Baen datoteka otkrivena. Ponovna analiza...

en: Written preprocessed HTML to
hr: Zapisan preprocesiran HTML u

en: Processing %s
hr: Procesiranje %s

en: 	Converting to BBeB...
hr: 	Pretvaranje u BBeB...

en: Could not parse file: %s
hr: Nemoguće analizirati datoteku: %s

en: %s is an empty file
hr: %s datoteka je prazna

en: Unable to process interlaced PNG %s
hr: Nemoguće procesirati isprepletani PNG %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
hr: Dogodila se greška tijekom procesiranja tabele: %s. Ignoriram postavke tabele.

en: Bad table:
    %s
hr: Loša tabela:
    %s

en: Table has cell that is too large
hr: Tabela sadrži ćeliju koja je prevelika

en: Could not read cover image: %s
hr: Nemoguće pročitati naslovnu sliku: %s

en: Cannot read from: %s
hr: Nemoguće čitati iz: %s

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
hr: %prog book.lrf
    Pretvori LRF datoteku u LRS (XML UTF-8 kodiranu) datoteku

en: Output LRS file
hr: Izlazna LRS datoteka

en: Do not save embedded image and font files to disk
hr: Ne pohranjuj ugrađenu sliku i datoteke pisama na disk

en: Parsing LRF...
hr: Analiza LRF...

en: Creating XML...
hr: Kreiranje XML...

en: LRS written to
hr: LRS zapisan u

en: Could not read from thumbnail file:
hr: Nemoguće pročitati sa datoteke sličice:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
hr: %prog [options] file.lrs
    Prikupi LRS datoteku u LRF datoteku.

en: Path to output file
hr: Put do izlazne datoteke

en: Verbose processing
hr: Verbalno procesiranje

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
hr: Pretvori LRS u LRS, korisno za uklanjanje grešaka.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
hr: Nevažeć LRF datoteka. Nemoguće postaviti metapodatke.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
hr: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Izloži/uredi metapodatke u LRF datoteci.

en: Set the book title
hr: Postavi naslov knjige

en: Set sort key for the title
hr: Postavi ključ svrstavanja naslova

en: Set the author
hr: Postavi autora

en: Set sort key for the author
hr: Postavi ključ svrstavanja autora

en: The category this book belongs to. E.g.: History
hr: Kategorija kojoj ova knjiga pripada. Npr.: Povijest

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
hr: Put do grafike koja će postavljena kao sličica ove datoteke

en: Extract thumbnail from LRF file
hr: Izluči sličicu iz LRF datoteke

en: Set the publisher
hr: Postavi izdavača

en: Set the book classification
hr: Postavi klasifikaciju knjige

en: Set the book creator
hr: Postavi kreatora knjige

en: Set the book producer
hr: Postavi proizvođača knjige

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
hr: Izluči omot iz LRF datoteke. Imajte na umu da LRF format nema definiran omot, te ćemo upotrijebiti heuristiku da pogodimo omot.

en: Set book ID
hr: Postavi ID knjige

en: No
hr: Ne

en: Author(s)
hr: Autor(i)

en: Publisher
hr: Izdavač

en: Producer
hr: Proizvođač

en: Comments
hr: Komentari

en: Tags
hr: Tagovi

en: Languages
hr: Jezici

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Published
hr: Objavljeno

en: Rights
hr: Prava

en: Click to open
hr: Klikni da bi otvorio

en: Click to see books with {0}: {1}
hr: Klikni za knjige sa {0}: {1}

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
hr: Postavi autore. Više autora bi trebali biti odvojeni znakom &. Imena autora bi trebala biti poredana po Imenu pa zatim Prezimenu.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
hr: Verzija naslova za upotrebu kod sortiranja. Ako nije specificirana, a datoteka jeste specificirana, ova će biti automatski generirana iz naslova.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
hr: String za upotrebu kod sortiranja po autoru. Ako nije specificiran, a autori jesu specificirani,  ovaj će biti automatski generiran iz autora.

en: Set the cover to the specified file.
hr: Postavi omot na specificiranu datoteku.

en: Set the book category.
hr: Postavi kategoriju knjige.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
hr: Specificiraj ime OPF datoteke. Metapodaci će biti upisani u OPF datoteku.

en: Set the BookID in LRF files
hr: Postavi BookID u LRF datotekama.

en: No file specified
hr: Nije specificirana nijedna datoteka

en: Original metadata
hr: Originalni metapodaci

en: Changed metadata
hr: Promijenjeni metapodaci

en: OPF created in
hr: OPF kreiran u

en: Cover saved to
hr: Omot pohranjen u

en: No cover found
hr: Nije pronađen nijedan omot

en: US
hr: SAD

en: France
hr: Francuska

en: Germany
hr: Njemačka

en: UK
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: Italy
hr: Italija

en: Japan
hr: Brazil

en: Large
hr: Velik

en: Index
hr: Kazalo

en: Glossary
hr: Pojmovnik

en: Acknowledgements
hr: Zahvale

en: Bibliography
hr: Bibliografija

en: Colophon
hr: Kolofon

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Dedication
hr: Posveta

en: Epigraph
hr: Epigraf

en: Foreword
hr: Predgovor

en: Preface
hr: Uvod

en: %s format books are not supported
hr: Knjige %s formata nisu podržane

en: Remove %s from the book
hr: Ukloni %s iz knjige

en: Remove this file
hr: Ukloni ovaj fajl

en: The link is empty
hr: Link je prazan

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
hr: Link %ssadrži : karakter, ovo će uzrokovati greške na Windows računalima

en:  or
hr:  ili

en: Removed unused font: %s
hr: Ukloni font koji se ne koristi: %s

en: HTML TOC generation options.
hr: Opcije generiranja HTML TOC.

en: Rating
hr: Rang

en: Date
hr: Datum

en: OPF/NCX/etc. generation options.
hr: Opcije generiranja OPF/NCX/etc.

en: OPF version to generate. Default is %default.
hr: OPF verzija za generiranje. Zadano je %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
hr: Generiraj Adobe "mapa-stranice" datoteku ako su podaci o paginaciji raspoloživi.

en: Sidebar
hr: Rubna traka

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
hr: Nemoguće pronaći pdftohtml, provjeri da je vašem PUTU

en: Table of Contents:
hr: Sadržaj

en: Send file to storage card instead of main memory by default
hr: Pošalji datoteku na memorijsku karticu namjesto u glavnu memoriju po zadatku

en: Confirm before deleting
hr: Potvrdi prije brisanja

en: Main window geometry
hr: Geometrija glavnog prozora

en: Notify when a new version is available
hr: Obavijesti kad je nova inačica dostupna

en: Use Roman numerals for series number
hr: Upotrijebi Rimske brojeve za brojeve serija

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
hr: Broj omota za prikazati u modu pretraživanja omota

en: Defaults for conversion to LRF
hr: Podrazumijeva se za pretvorbu u LRF

en: Formats that are viewed using the internal viewer
hr: Formati koji se pregledavaje upotrebom internog preglednika.

en: Columns to be displayed in the book list
hr: Stupci koji se prikazuju u listi knjiga

en: Oldest news kept in database
hr: Najstarija vijest sadržana u bazi podataka

en: Show system tray icon
hr: Prikaži ikonu sustavnog poslužavnika

en: Upload downloaded news to device
hr: Pošalji skinute vijesti na uređaj

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
hr: Prikaži protok omota u posebnom prozoru umjesto u glavnom calibre prozoru.

en: Disable notifications from the system tray icon
hr: Onesposobi obavještavanja sa ikone sustavnog poslužavnika

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
hr: Preuzmi socijalne metapodatke (oznake/ocjene/itd)

en: Click "Show details" for more information.
hr: Klikni "Prikaži detalje" za više informacija

en: Books
hr: Knjige

en: Text books
hr: Tekst Knjige

en: Comics
hr: Stripovi

en: Archives
hr: Arhive

en: Add books
hr: Dodaj knjige

en: Add empty book (Book entry with no formats)
hr: Dodaj praznu knjigu

en: Add from ISBN
hr: Dodaj iz ISBN

en: Control the adding of books
hr: Kontroliraj dodavanje knjiga

en: No books selected
hr: Niste odabrali knjigu

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: Uploading books to device.
hr: Slanje knjiga na uređaj.

en: Supported books
hr: Podržane knjige

en: No book selected
hr: Niste odabrali knjigu

en: Add books to your calibre library from the connected device
hr: Dodaj knjige u svoju calibre biblioteku sa spojenog uređaja

en: Toolbars
hr: Alatne trake

en: Create catalog
hr: Stvori katalog

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
hr: Stvori katalog knjiga u svojoj calibre knjižnici u raznim formatima

en: Generating %s catalog...
hr: Generiranje %s kataloga...

en: Catalog generated.
hr: Katalog generiran.

en: none
hr: nijedan

en: Choose calibre library to work with
hr: Odaberi Calibre biblioteku s kojom ćeš raditi

en: Export/import all calibre data
hr: Izvezi/uvezi sve calibre podatke

en: Pick a random book
hr: Pokupi slučajnu knjigu

en: Remove library
hr: Ukloni knjižnicu

en: Library maintenance
hr: Održavanje knjižnice

en: Check library
hr: Provjera knjižnice

en: Restore database
hr: Vrati bazu podataka

en: Cannot export/import
hr: Izvoz/uvoz nije moguć

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
hr: Koristite prijenosni calibre, tako da su svi podaci već u folderu programa. Izvoz/uvoz prema tome nije moguć.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
hr: Podaci se ne mogu izvoziti/uvoziti dok se odvijaju drugi procesi

en: Remove: %s
hr: Ukloni: %s

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Already exists
hr: Već postoki

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Rename failed
hr: Neuspjelo preimenovanje

en: Library removed
hr: Knjižnica je uklonjena

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Finished
hr: Završeno

en: Not allowed
hr: Nije dozvoljeno

en: Convert books
hr: Pretvori knjige

en: Convert individually
hr: Pretvori pojedinačno

en: Bulk convert
hr: Pretvori grupno

en: Create a catalog of the books in your calibre library
hr: Stvori katalog knjiga u svojoj calibre knjižnici

en: Cannot convert
hr: Nemoguće pretvoriti

en: &Copy to clipboard
hr: &Kopiraj u međuspremnik

en: Copy to library
hr: Izbriši ovu knjigu

en: Copy selected books to the specified library
hr: Kopiraj odabrane knjige u specificiranu biblioteku

en: Remove books
hr: Ukloni knjige

en: Remove selected books
hr: Ukloni odabrane knjige

en: Remove covers from selected books
hr: Ukloni omote odabranih knjiga

en: Cannot delete
hr: Nemoguće obrisati

en: Choose formats to be deleted
hr: Odaberi formate za obrisati

en: None of the selected books are on the device
hr: Nijedna od odabranih knjiga nije na uređaju

en: Deleting books from device.
hr: Uklanjanje knjiga sa uređaja.

en: Email to
hr: Email

en: Send to device
hr: Pošalji na uređaj

en: Connect/share
hr: Poveži/dijeli

en: Edit metadata
hr: Uredi metapodatke

en: Edit metadata individually
hr: Uredi metapodatke pojedinačno

en: Edit metadata in bulk
hr: Uredi metapodatke grupno

en: Download metadata and covers
hr: Preuzmi metapodatke i omote

en: Merge into first selected book - delete others
hr: Spoji u prvu odabranu knjigu - izbriši ostale

en: Merge into first selected book - keep others
hr: Spoji u prvu odabranu knjigu - sačuvaj ostale

en: Copy metadata
hr: Kopiraj metapodatke

en: Paste metadata
hr: Zalijepi metapodatke

en: Merge book records
hr: Spoji knjižne

en: Cannot copy metadata
hr: Metapodatke nije moguće kopirati

en: Cannot paste metadata
hr: Metapodatke nije moguće zalijepiti

en: Cannot download metadata
hr: Nije moguće preuzeti metapodatke

en: Metadata download completed
hr: Preuzimanje metapodataka je završeno

en: Cannot edit metadata
hr: Nemoguće urediti metapodatke

en: Could not read metadata
hr: Nemoguće pročitati metapodatke

en: Could not read metadata from %s format
hr: Nemoguće pročitati metapodatke iz %s formata

en: Could not read cover
hr: Nemoguće pročitati omot

en: Could not read cover from %s format
hr: Nemoguće pročitati omot iz %s formata

en: Fetch news
hr: Pribavi vijesti

en: Fetching news from
hr: Pribavljanje vijesti sa

en:  fetched.
hr:  pribavlljeno.

en: Help
hr: Pomoć

en: N
hr: E

en: Change calibre behavior
hr: Promijeni ponašanje Calibrea

en: Sections
hr: Sekcije

en: Cannot configure while there are running jobs.
hr: Nemoguće konfigurirati dok postoje aktivni poslovi.

en: Save to disk
hr: Pohrani na disk

en: Save only %s format to disk
hr: Pohrani samo %s format na disk

en: Save single format to disk...
hr: Spremi pojedinačni format na disk...

en: Cannot save to disk
hr: Nemoguće spremiti na disk

en: Book details
hr: Detalji o knjizi

en: No detailed info available
hr: Detaljni podaci nisu raspoloživi

en: No detailed information is available for books on the device.
hr: Detaljni podaci nisu raspoloživi za knjige na uređaju.

en: Refresh Quickview
hr: Osvježi Brzi pregled

en: Books by same author
hr: Knjige od istog autora

en: Books in this series
hr: Knjige u ovoj seriji

en: Books by this publisher
hr: Knjige ovog izdavača

en: Books with the same tags
hr: Knjige sa istim tagovima

en: Sort by
hr: Sortiraj po

en: Get books
hr: Nabavi knjige

en: Stores
hr: Trgovine

en: Choose stores
hr: Odaberi trgovine

en: Edit book
hr: Uredi knjigu

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
hr: Uredi knjige u EPUB ili AZW formatima

en: Cannot Edit book
hr: Knjigu nije moguće uređivati

en: Cannot edit book
hr: Knjigu nije moguće uređivati

en: Editing of books on the device is not supported
hr: Uređivanje knjiga na uređaju nije podržano

en: Abort without saving any changes
hr: Prekini bez sačuvanja promjena

en: View
hr: Pogled

en: View specific format
hr: Pogledaj specifičan format

en: Read a random book
hr: Čitaj nasumično odabranu knjigu

en: Clear recently viewed list
hr: Očisti listu nedavno pregledanih

en: Cannot view
hr: Nemoguć pregled

en: Choose the format to view
hr: Odaberi format za pregled

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
hr: Vi pokušavate otvoriti %d knjige. Otvaranje previše knjiga odjednom može usporiti i imati negativan utjecaj na reagiranje vašeg računala. Jednom započet, ovaj proces se ne može zustaviti dok se ne završi. Da li želite nastaviti?

en: Cannot open folder
hr: Nemoguće otvoriti mapu

en: %s has no available formats.
hr: %s nema raspoložive formate.

en: Virtual library
hr: Virtualna biblioteka

en: With error:
hr: Sa greškom:

en: Errors while adding
hr: Greške pri dodavanju

en: Add
hr: Dodaj

en: contains
hr: sadrži

en: Donate
hr: Doniraj

en: Edit
hr: Uredi

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Remove %s from this book
hr: Ukloni %s iz ove knjige

en: Search
hr: Pretraga

en: Path
hr: Put

en: Options specific to
hr: Opcije specifične za

en: output
hr: izlaz

en: Fields to include in output:
hr: Polja koja uključiti u izlazu:

en: Number
hr: Broj

en: E-book options
hr: E-book opcije

en: False
hr: Ne

en: Name
hr: Ime

en: Save
hr: Sačuvaj

en: Delete
hr: Obriši

en: List of books, sorted by Author
hr: Lista knjiga sortirana po Autoru

en: &Authors
hr: &Autori

en: &Series
hr: Serijali

en: &Recently added
hr: &Nedavno dodane

en: Undo
hr: Poništi

en: Remove formatting
hr: Ukloni formatiranje

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Clear
hr: Očisti

en: Normal
hr: Normalan

en: &Title for Table of Contents:
hr: &Naslov Sadržaja:

en: Use author &sort for author
hr: Upotrijebi &sortiranje autora za autora

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
hr: Za postavke koje ne mogu biti specificirane u ovom dijalogu, upotrijebi vrijednosti spremljene u prethodnoj konverziji (ako postoje) umjesto zadanih vrijednosti specificiranih u Postavkama.

en: input
hr: unos

en: &Number of colors:
hr: &Broj boja:

en: Disable &normalize
hr: Onesposobi &normalize

en: Keep &aspect ratio
hr: Održi &aspect ratio

en: &Wide
hr: &Širok

en: &Landscape
hr: &Pejsaž

en: &Right to left
hr: &S desna na lijevo

en: Don't so&rt
hr: Ne so&rt

en: De&speckle
hr: Oč&isti mrlje

en: &Disable comic processing
hr: &Onemogući procesiranje stripova

en: &Output format:
hr: &Izlazni format:

en: Debug
hr: Ukloni grešku

en: Debug the conversion process.
hr: Ukloni greške u procesu pretvorbe.

en: Choose debug folder
hr: Odaberi mapu za uklanjanje grešaka

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
hr: Proces otkrivanja grešaka izdvaja posredni HTML generiran tijekom različitih faza procesa konverzije. Ovaj HTML može ponekad poslužiti kao dobar početak ručnog uređivanja konverzije.

en: EP&UB version:
hr: EP&UB verzija:

en: No default &cover
hr: Nema zadanog &omota

en: Split files &larger than:
hr: POdijeli datoteke &veće od:

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Do not &split on page breaks
hr: Nemoj &odvajati na kraju stranice

en: &Genre:
hr: &Žanr:

en: Font rescaling wizard
hr: Mađioničar dimenzioniranja pisma

en: &Output document
hr: &Izlazni dokument

en: &Base font size:
hr: &Osnovna veličina pisma:

en: Font size &key:
hr: &Ključ veličine pisma:

en: Use &default values
hr: Upotrijebi &zadane vrijednosti

en: &Input document
hr: &Ulazni dokument

en: &Font size:
hr: Veličina &pisma:

en:  will map to size:
hr:  će preslikati u veličini:

en: Delete blank lines between paragraphs
hr: Obriši prazne linije između paragrafa

en: Left align
hr: Lijevo poravnano

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
hr: Mađioničar za pomoć odabira odgovarajućeg ključa veličine pisma

en: &Disable font size rescaling
hr: &Onemogući promjenu veličine pisma

en: &Fonts
hr: &Fontovi

en: T&ext
hr: T&ekst

en: No change
hr: Bez promjena

en: Remove &spacing between paragraphs
hr: Ukloni &razmak između paragrafa

en: &Linearize tables
hr: &Poravnaj tabele

en: &Layout
hr: &Izgled

en: &Colors
hr: %Boje

en: &Wordspace:
hr: &Razmak između riječi:

en: Minimum para. &indent:
hr: Minimalno &uvlačenje paragrafa:

en: Render &tables as images
hr: Prezentiraj &tabele kao slike

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
hr: Množitelj veličine teksta za tekst u prikazanim tabelama:

en: Add &header
hr: Dodaj &zaglavlje

en: Header &separation:
hr: &Odvajanje zaglavlja:

en: Header &format:
hr: &Format zaglavlja:

en: &Embed fonts
hr: &Uklopi pisma

en: &Serif font family:
hr: Familija &serif pisma:

en: S&ans-serif font family:
hr: Familija S&ans-serif pisma:

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
hr: Postavi metapodatke. Izlazna datoteka će sadržavati koliko god je moguće ovih metapodataka.

en: Choose cover for
hr: Odaberi omot za

en: Cannot read
hr: Nemoguće čitati

en: You do not have permission to read the file:
hr: Vi nemate dozvole da čitate datoeku:

en: Error reading file
hr: Greška kod čitanja datoteke

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
hr: <p>Imate grešku čitanja iz datoteke: <br><b>

en:  is not a valid picture
hr:  nije važeća slika

en: Change &cover image:
hr: Promijeni sliku &omota:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
hr: Pretraži za sliku koju bi upotrijebili kao omot knjige.

en: Use cover from &source file
hr: Koristi omot iz &izvorne datoteke

en: &Title:
hr: &Naslov:

en: Change the title of this book
hr: Promijeni naslov ove knjige

en: &Author(s):
hr: &Autor(i):

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
hr: Promijeni autora(e) ove knjige. Mnogostruki autori bi trebali biti odvojeni zarezom.

en: &Publisher:
hr: &Izdavač:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
hr: Tagovi kategoriziraju knjigu. Ovo je posebno korisno kod pretraživanja. <br><br>Oni mogu biti bilo riječi ili fraze, odvojene zarezima.

en: &Series:
hr: &Serijali:

en: List of known series. You can add new series.
hr: Lista poznatih serija. Vi možete dodati nove serije.

en: Book
hr: Knjiga

en: Kindle options
hr: Kindle opcije

en: &Output profile:
hr: &Izlazni profil:

en: Profile description
hr: Opis profila

en: &Input profile:
hr: &Ulazni profil:

en: Margins
hr: Margine

en: &Left:
hr: &Lijevo:

en: Unchanged
hr: Nepromijenjeno

en: &Top:
hr: &Vrh:

en: &Right:
hr: &Desno:

en: &Bottom:
hr: &Dno:

en: &Inline TOC
hr: &Linijski TOC

en: &Monospace family:
hr: &Monospace familija:

en: S&tandard font:
hr: S&tandardno pismo:

en: Monospace &font size:
hr: Veličina Monospace &pisma:

en: No formats available
hr: Nema raspoloživih formata

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
hr: Nemoguće napraviti regex koristeći GUI graditelja bez knjige.

en: Open book
hr: Otvori knjigu

en: &Test
hr: &Provjera

en: &Previous
hr: &Prethodni

en: &Next
hr: &Slijedeći

en: Preview
hr: Pregled

en: Invalid regular expression
hr: Nevažeći regularni izraz

en: Invalid regular expression: %s
hr: Nevažeći regularni izraz: %s

en: &Change
hr: &Promijeni

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: &Input format:
hr: &Ulazni format:

en: Use &saved conversion settings for individual books
hr: Upotrijebi &spremljene postavke za konverziju individualne knjige

en: Convert
hr: Pretvori

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
hr: Fino podešavanje detekcije zaglavlja poglavlja i ostalih struktura dokumenta.

en: Invalid XPath
hr: Nevažeći XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
hr: XPath izraz %s je nevažeći.

en: Remove &fake margins
hr: Makni &lažne margine

en: Insert &metadata as page at start of book
hr: Umetni metapodatke kao stranicu na početku knjige

en: Chapter &mark:
hr: &Oznaka poglavlja:

en: Remove first &image
hr: Ukloni prvu &sliku

en: Table of
    Contents
hr: Sadržaj

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
hr: Kontroliraj kreiranje/konverziju Sadržaja.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
hr: Nivo &1 TOC (XPath izraz):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
hr: Nivo &2 TOC (XPath izraz):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
hr: Nivo &3 TOC (XPath izraz):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
hr: &Prisili korištenje auto-generiranog Sadržaja

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
hr: Ne dodavaj &otkrivena poglavlja u Sadržaj

en: General
hr: Uopćen

en: &Line ending style:
hr: Stil završetka &Reda

en: &Formatting:
hr: &Format:

en: &Maximum line length:
hr: &Maksimalna dužina reda:

en: Keep text &color, when possible
hr: Zadrži &boju texta kad god je moguće

en: Match HTML &tags with tag name:
hr: Upari HTML &oznake sa imenima oznaka:

en: Having the &attribute:
hr: Imajući &atribut:

en: With &value:
hr: S &vrijednošću:

en: (A regular expression)
hr: (Regularni izraz)

en: Browse by covers
hr: Pretražuj po omotima

en: Choose color
hr: Odaberi boju

en: Author One
hr: Prvi Autor

en: Author Two
hr: Drugi Autor

en: Some publisher
hr: Neki izdavač

en: Undefined
hr: Nedefinirano

en: Today
hr: Danas

en: Apply changes
hr: Primijeni promjene

en: Remove all tags
hr: Ukloni sve tagove

en: tags to remove
hr: tagovi za uklanjanje

en: No details available.
hr: Detalji nisu raspoloživi.

en: Device no longer connected.
hr: Uređaj nije više priključen

en: Get device information
hr: Uzmi podatke o uređaju

en: Get list of books on device
hr: Uzmi listu knjiga na uređaju

en: Send metadata to device
hr: Pošalji metapodatke na uređaj

en: Delete books from device
hr: Izbriši knjige sa uređaja

en: Download books from device
hr: Skini knjige sa uređaja

en: View book on device
hr: Pregledaj knjigu na uređaju

en: Set default send to device action
hr: Postavi zadanu akciju slanja na uređaj

en: Send to main memory
hr: Pošalji u glavnu memoriju

en: Send to storage card A
hr: Pošalji na memorijsku karticu A

en: Send to storage card B
hr: Pošalji na memorijsku karticu B

en: Error
hr: Greška

en: Error communicating with device
hr: Greška u komunikaciji sa uređajem

en: No suitable formats
hr: Nema odgovarajućih formata

en: Error talking to device
hr: Greška u razgovoru sa uređajem

en: Device:
hr: Uređaj:

en:  detected.
hr:  otkriveno.

en: No books
hr: Nema knjiga

en: selected to send
hr: odabrano za slanje

en: No device
hr: Nema uređaja

en: Choose format to send to device
hr: Odaberi format za poslati na uređaj

en: Cannot send: No device is connected
hr: Nemoguće poslati: Nijedan uređaj nije priključen

en: No card
hr: Nema kartice

en: Cannot send: Device has no storage card
hr: Nemoguće poslati: Uređaj nema memorijsku karticu

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
hr: Automatski konvertiraj slijedeće knjige prije otpreme na uređaj?

en: Sending catalogs to device.
hr: Slanje kataloga na uređaj.

en: Sending news to device.
hr: Slanje vijesti na uređaj

en: Sending books to device.
hr: Slanje knjiga na uređaj

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
hr: Nije moguće otpremiti slijedeće knjige na uređaj, jer odgovarajući formati nisu pronađeni. Prvo pretvorite knjige u format podržan od vašeg uređaja.

en: No space on device
hr: Nema prostora na uređaju

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
hr: <p>Nemoguće poslati knjige na uređaj, nema dovoljno slobodnog prostora

en: The template %s is invalid:
hr: Šablona %s nije važeća:

en: Select available formats and their order for this device
hr: Odaberite raspoložive formate i njihov redoslijed za ovaj uređaj

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: How many empty books?
hr: Koliko praznih knjiga?

en: How many empty books should be added?
hr: Koliko praznih knjiga bi trebalo dodati?

en: Also create an empty e-book in format:
hr: Isto tako stvori praznu e-knjigu u formatu:

en: Edit authors
hr: Uredi autore

en: Generate catalog
hr: Generiraj katalog

en: Generate catalog for {0} books
hr: Generiraj katalog za {0} knjige

en: &Send catalog to device automatically
hr: &Pošalji katalog na uređaj automatski

en: Catalog options
hr: Opcije kataloga

en: Check library -- Problems found
hr: Provjera knjižnice - Problemi su nađeni

en: Copy &to clipboard
hr: Kopiraj &u međuspremnik

en: Choose location for calibre library
hr: Odaberi lokaciju za Calibre biblioteku

en: Failed to move library
hr: Neuspjeh premještanja biblioteke

en: Choose your calibre library
hr: Odaberi svoju Calibre biblioteku

en: &Show this warning again
hr: &Prikaži ovo upozorenje ponovo

en: Has cover
hr: Ima omot

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: Recipes
hr: Recepti

en: Recipe &title:
hr: &Naslov recepta:

en: The oldest article to download
hr: Najstariji članak za skinuti

en: &Oldest article:
hr: &Najstariji članak:

en: Maximum number of articles to download per feed.
hr: Maksimalan broj članaka za skinuti po dotoku.

en: &Max. number of articles per feed:
hr: &Maksimalan broj članaka po dotoku:

en: Feeds in recipe
hr: Dotoci u receptu

en: Add feed to recipe
hr: Dodaj dotok u recept

en: &Feed title:
hr: Naslov &dotoka:

en: Feed &URL:
hr: Dotok &URL:

en: &Add feed
hr: &Dodaj dotok

en: Go
hr: Kreni

en: Add custom news source
hr: Dodaj izvor prilagođenih vijesti

en: Customize &builtin recipe
hr: Prilagodi &ugrađeni recept

en: Choose a recipe file
hr: Odaberi datoteku recepta

en: Invalid input
hr: Nevažeći unos

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
hr: <p>Nemoguće kreirati recept. Greška:<br>%s

en: Size
hr: Veličina

en: Author
hr: Autor

en: Location
hr: Lokacija

en: No matches found
hr: Podudarnosti nisu pronađene

en: %s is not an empty folder
hr: %snije prazan folder

en: Folder not empty
hr: Folder nije prazan

en: Show job &details
hr: Prikaži &detalje posla

en: Authors
hr: Autori

en: Show &details
hr: Prikaži &detalje

en: Copied
hr: Kopirano

en: Working
hr: Radim

en: Lower Case
hr: Mala Slova

en: Upper Case
hr: Velika Slova

en: Title Case
hr: Veličina Slova Naslova

en: Save search/replace
hr: Sačuvaj traži/zamijeni

en: &Author(s):
hr: &Autor(i):

en: A&utomatically set author sort
hr: A&utomatski postavi svrstavanje autora

en: Author s&ort:
hr: S&ortiranje autora:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
hr: Specificiraj kako bi autor(i) ove knjige trebali biti svrstani. Na primjer Charles Dickens bi trebao biti svrstan kao Dickens, Charles.

en: &Rating:
hr: &Rangiranje:

en: &Publisher:
hr: &Izdavač:

en: Add ta&gs:
hr: Dodaj oz&nake:

en: &Remove tags:
hr: &Ukloni tagove:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
hr: Zarezom odvojena lista tagova za ukloniti iz knjiga.

en: &Date:
hr: &Datum:

en: &Languages:
hr: &Jezici:

en: &Replace with:
hr: &Zamijeni sa:

en: &Search and replace
hr: &Traži i zamijeni

en:  days
hr:  dana

en: Password needed
hr: Potrebna lozinka

en: TextLabel
hr: OznakaTeksta

en: &Username:
hr: &Korisničko ime:

en: &Password:
hr: &Lozinka:

en: &Show password
hr: &Prikaži lozinku

en: Update available
hr: Obnova raspoloživa

en: &Remove plugin
hr: &Ukloni priključak

en: &Customize plugin
hr: &Prilagodi priključak

en: Plugin not customizable
hr: Priključak nije prilagodljiv

en: Plugin: %s does not need customization
hr: Priključak: %s ne treba prilagođavanje

en: Plugin cannot be disabled
hr: Priključak ne može biti onesposobljen

en: The plugin: %s cannot be disabled
hr: Priključak: %s ne može biti onesposobljen

en: Aborting...
hr: Prekidam...

en: Refresh
hr: Osvježi

en: &Refresh
hr: &Osvježi

en: &Close
hr: &Zatvori

en: Add a new Saved search
hr: Dodaj novu sačuvanu pretragu

en: The Saved search name
hr: Ime sačuvane pretrage

en: Invalid saved search
hr: Nevaljana sačuvana pretraga

en: Edit saved search
hr: Uredi sačuvanu pretragu

en: days
hr: dani

en: &Schedule
hr: &Raspored

en: &Schedule for download:
hr: &Plan skidanja:

en: &Days of  week
hr: &Dani u tjednu

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
hr: Da bi planirano skidanje funkcioniralo, morate ostaviti calibre aktivnim.

en: &Account
hr: &Račun

en: &Advanced
hr: &Napredno

en: Add &title as tag
hr: Dodaj &naslov kao oznaku

en: Download &all scheduled
hr: Preuzmi &sve predviđeno

en: &Download now
hr: &Skini sada

en: Need username and password
hr: Potrebno je korisničko ime i lozinka

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
hr: Morate navesti korisničko ime i/ili  lozinku da upotrijebite ovaj izvor vijesti.

en: Created by:
hr: Kreirao:

en: Last downloaded: never
hr: Zadnje skinuto: nikad

en: No internet connection
hr: Nemate internet konekciju

en: Schedule news download
hr: Planiraj skidanje vijesti

en: Find entries that have...
hr: Pronađi unose koji imaju...

en: But don't show entries that have...
hr: Ali ne prikazuj unose koji sadrže

en: &This exact phrase:
hr: &Ovu egzaktnu frazu:

en: Any of these &unwanted words:
hr: Bilo koju od ovih &neželjenih riječi:

en: &Author:
hr: &Autor:

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: Choose formats
hr: Odaberi formate

en: Are your sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
hr: Slijedeće oznake se koriste u nekoliko knjiga. Jeste li sigurni da hoćete da ih obrišete?

en: Author Sort
hr: Svrstavanje Autora

en: Copy a color name to the clipboard:
hr: Kopiraj ime boje u međuspremnik:

en: finished
hr: završeno

en: News:
hr: Vijesti:

en: E-book:
hr: E-knjiga:

en: Attached, you will find the e-book
hr: Priloženo, pronaći ćete e-knjigu

en: by
hr: od

en: in the %s format.
hr: u %s formatu.

en: Sending email to
hr: Slanje e-pošte

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
hr: Nije moguće opremiti e-mailom slijedeće knjige jer nisu pronađeni odgovarajući formati:

en: Sent news to
hr: Vijesti poslane u

en: Regular &expression
hr: Regularni &izraz

en: File &name:
hr: &Ime datoteke:

en: Title:
hr: Naslov:

en: No match
hr: Ne odgovara

en: Authors:
hr: Autori:

en: Regular expression (?P<author>)
hr: Regularni izraz (?P<author>)

en: Series:
hr: Serije:

en: Regular expression (?P<series>)
hr: Regularni izraz (?P<series>)

en: Series index:
hr: Indeks serija:

en: Regular expression (?P<series_index>)
hr: Regularni izra (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
hr: Regularni izraz (?P<isbn>)

en: Publisher:
hr: Izdavač:

en: Find next
hr: Pronađi sljedeće

en: Find previous
hr: Pronađi prethodno

en: None
hr: Nijedan

en: Unknown book
hr: Nepoznata knjiga

en: No author specified
hr: Autor nije specificiran

en: Number of icons
hr: Broj ikona

en: Connected
hr: Spojeno

en: Cover grid
hr: Rešetka sa naslovnicama

en: Layout
hr: Izgled

en: Job
hr: Posao

en: Progress
hr: Progres

en: Running time
hr: Vrijeme aktivnosti

en: Unknown job
hr: Nepoznati posao

en: Cannot kill job
hr: Nemoguće zaustaviti posao

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
hr: Nemoguće zaustaviti poslove koji komuniciraju sa uređajem

en: Job has already run
hr: Ovaj posao je već urađen.

en: Unavailable
hr: Nedostupan

en: Jobs:
hr: Poslovi:

en:  - Jobs
hr:  - Poslovi

en: &Custom
hr: &Podešeno

en: &Alternate shortcut:
hr: &Alternativna prečica:

en: &Shortcut:
hr: &Prečica

en: Press a key...
hr: Pritisni dugme...

en: Already assigned
hr: Već dodijeljen

en: already assigned to
hr: već dodijeljen

en: Close the Virtual library
hr: Zatvori virtualnu biblioteku

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
hr: <p>Pretražite listu knjiga po naslovu, autoru, izdavaču, oznakama, komentarima itd.<br><br>Razmaci između riječi označavaju 'i'.

en: Bookmark
hr: Knjižna oznaka

en: Bookmarks
hr: Knjižne oznake

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Size (MB)
hr: Veličina (MB)

en: Modified
hr: Modificirano

en: Formats
hr: Formati

en: Unhandled error
hr: Neobrađena pogreška

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
hr: Duplo klikni za <b>urediti</b> mene<br><br>

en: Remove
hr: Makni

en: Export
hr: Izvoz

en: Restore default layout
hr: Vrati na početni izgled

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
hr: Izručivanje na uređaj nije podržano. Prvo dodajte knjigu u calibre biblioteku.

en: Use white background
hr: Upotrijebi bijelu pozadinu

en: Hyphenate
hr: Spojiti riječi crticom

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
hr: <b>Promjene će biti efektivne samo nakon ponovnog dizanja sustava.</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
hr: Podudarnosti za pretražnu frazu <i>%s</i> <b>nisu pronađene.</b>

en: Parsing LRF file
hr: Analiza LRF datoteke

en: Next page
hr: Slijedeća stranica

en: Previous Page
hr: Prethodna Stranica

en: Back
hr: Natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: Next match
hr: Sljedeća podudarnost

en: Open e-book
hr: Otvori e-knjigu

en: Use the library located at the specified path.
hr: Koristi biblioteku lociranu na specificiranom putu.

en: Start minimized to system tray.
hr: Pokretanje minimizirano na sustavni poslužavnik.

en: Do not check for updates
hr: Ne provjeravaj osvježenja

en: Calibre Library
hr: Calibre Biblioteka

en: Bad database location
hr: Loša lokacija baze podataka

en: &Preferences
hr: &Postavke

en: &Quit
hr: &Prekini

en: Set the cover for the book from the selected format
hr: Postavi omot za knjigu iz odabranog formata

en: Choose formats for
hr: Odaberite format za

en: No permission
hr: Bez dozvole

en: You do not have permission to read the following files:
hr: Vi nemate dozvolu da čitate slijedeće datoteke:

en: No format selected
hr: Format nije odabran

en: Not a valid picture
hr: Nije važeća slika

en: Rating of this book. 0-5 stars
hr: Rangiranje ove knjige. 0-5 zvjezdica

en: Edit Identifiers
hr: Uredi identifikatore

en: Merge identifiers
hr: Spoji identifikatore

en: Swap the author and title
hr: Zamijeni autora i naslov

en: The cover in the %s format is invalid
hr: Omot u %s formatu je nevažeći

en: &Comments
hr: &Komentar

en: Downloading cover...
hr: Skidanje omota...

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
hr: Ovdje možete kontrolirati kako će calibre čitati metapodatke iz datoteka koje mu dodajete. Calibre može ili čitati metapodatke iz sadržaja datoteke ili iz imena datoteke.

en: High
hr: Visoko

en: Low
hr: Nisko

en: Job &priority:
hr: &Prioritet posla:

en: Preferred &input format order:
hr: Prvenstveni redoslijed &ulaznih formata:

en: Preferred &output format:
hr: Prvenstven &izlazni format:

en: Default network &timeout:
hr: Zadano mrežno &vrijeme neaktivnosti:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
hr: Postavi zadano vrijeme neaktivnosti za mrežno dobavljanje (npr. svaki put kad idemo na internet da dobijemo informacije).

en:  seconds
hr:  sekundi

en: Use internal &viewer for:
hr: Koristi interni &preglednik za:

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
hr: &Izbriši vijesti iz biblioteke kad su automatski poslane čitaču.

en: Enter a number
hr: Unesi broj

en: Contains names
hr: Sadrži imena

en: Show as HTML in Book details
hr: Prikaži kao HTML u Detaljima knjige

en: Copy to &clipboard
hr: Kopiraj u &međuspremnik

en: Add an email address to which to send books
hr: Dodaj e-mail adresu na koju poslati knjige

en: &Add email
hr: &Dodaj e-mail

en: Make &default
hr: Napravi &zadanim

en: &Remove email
hr: &Ukloni e-mail

en: Email
hr: Epošta

en: Subject
hr: Predmet

en: Auto send
hr: Auto slanje

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
hr: Formati epošte. Prvi odgovarajući format će biti poslan.

en: new email address
hr: nova epoštanska adresa

en: Small
hr: Malo

en: Medium
hr: Srednji

en: Default
hr: Zadano

en: Wide
hr: Velik

en: &Interface font:
hr: Font &sučelja:

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: &Main interface
hr: &Glavno sučelje

en: Reset size to automatic
hr: Resetiraj veličinu na automatsku

en: Disable
hr: Onemogući

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
hr: &Broj omota za prikaz u pretražnom modu (zahtijeva ponovno pokretanje):

en: 
    Customization:
hr: 
    Podešavanje:

en: No valid plugin path
hr: Nema puta važećeg priključka

en: %s is not a valid plugin path
hr: %s nije put važećeg priključka

en: Cannot remove builtin plugin
hr: Nemoguće ukloniti ugrađeni priključak

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
hr:  nemoguće ukloniti. Ovo je ugrađeni priključak. Pokušajte ga onesposobiti.

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
hr: Podešavajući nižu šablonu možete kontrolirati u koje mape se spremaju datoteke i koja su im imena data. Možete koristiti znak / da označite pod-mape. Raspoložive varijable metapodataka su opisane ispod. Ako određena knjiga nema neke metapodatke, varijabla će biti zamijenjena sa praznim stringom.

en: Available variables:
hr: Raspoložive varijable:

en: Change paths to &lowercase
hr: Pretvori putanje u &mala slova

en: Replace space with &underscores
hr: Zamijeni razmak sa &underscres

en: Format &dates as:
hr: Formatiraj &datume kao:

en: Update &metadata in saved copies
hr: Ažuriraj &metapodatke u spremljenim kopijama

en: File &formats to save:
hr: &Formati datoteka za spremiti:

en: Save &cover separately
hr: Spremi omot posebice

en: Convert non-English characters to &English equivalents
hr: Pretvori ne-engleske znakove u &Engleske ekvivalente

en: Match all
hr: Spari sve

en: Match any
hr: Spari bilo koje

en: Empty username
hr: Prazno korisničko ime

en: Empty password
hr: Prazna lozinka

en: Error log:
hr: Dnevnik grešaka:

en: Access log:
hr: Dnevnik pristupa:

en: &Replace
hr: &Zamijeni

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Requested formats not available
hr: Zatraženi formati nisu na raspolaganje

en: Error while saving
hr: Greška kod spremanja

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
hr: Pretraga (Za naprednu pretragu klikni na ikonu slijeva)

en: Add Saved search
hr: Dodaj sačuvanu pretragu

en: Current search is not a saved search
hr: Trenutna pretraga nije sačuvana

en: Publishers
hr: Izdavači

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Remove Virtual library
hr: Ukloni Virtualnu knjižnicu

en: Choose Virtual library
hr: Odaberi Virtualnu biblioteku

en: &All these words:
hr: &Sve ove riječi:

en: This exact &phrase:
hr: Ova egzaktna &fraza:

en: &One or more of these words:
hr: &Jednu ili više od ovih riječi:

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Dialog
hr: Diajlog

en: Home
hr: Početna

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Number of books: %s
hr: Broju knjiga: %s

en: Remove category
hr: Ukloni kategoriju

en: Configure Tag browser
hr: Konfiguriraj preglednik oznaka

en: Number of books
hr: Broju knjiga

en: Average rating
hr: Prosječna ocjena

en: Hide empty categories (columns)
hr: Sakrij prazne kategorije (stupci)

en: Delete Saved search
hr: Obriši Sačuvanu pretragu

en: Partition
hr: Podjela

en: Keep
hr: Zadrži

en: Find &next
hr: Pronađi &sljedeće

en: Find &previous
hr: Pronađi &prethodno

en: Could not convert some books
hr: Nemoguće pretvoriti neke knjige

en: Queueing books for bulk conversion
hr: Redoslijed knjiga za masovnu konverziju

en: Queueing
hr: Redoslijed

en: Convert existing
hr: Pretvori postojeće

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
hr: Trenutna knjiga ima nesačuvane izmjene. Ako otvoriš novu knjigu, one će biti izgubljene. Jesi li siguran da želiš nastaviti?

en: Opening book, please wait...
hr: Otvaram knjigu, pričekajte...

en: Failed to open book
hr: Otvaranje knjige nije uspjelo

en: No book open
hr: Nijedna knjiga nije otvorena

en: See what &changed
hr: Vidi što se &promijenilo

en: Before: Fix HTML
hr: Prije: Popravi HTML

en: All HTML files fixed
hr: Sve HTML datoteke su popravljene

en: Discard
hr: Odbaci

en: Import
hr: Uvoz

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
hr: Trenutno nijedna knjiga nije otvorena. Moraš prvo otvoriti knjigu kako bi uređivao.

en: Arabic
hr: Arapski

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Bengali
hr: bengalski

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Remove %s from favorites
hr: Ukloni %s iz favorita

en: Copy list of errors to clipboard
hr: Kopiraj listu grešaka u međuspremnik

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
hr: Pokušaj ispraviti sve greške automatski. Radi samo za neke vrste grešaka.

en: Try to correct all fixable errors automatically
hr: Pokušaj ispraviti sve greške automatski

en: This file was removed
hr: Ovaj fajl je uklonjen

en: Replace failed
hr: Zamjenjivanje nije uspjelo

en: Resize image
hr: Promijeni veličinu slike

en: Refresh the displayed images
hr: Osvježi prikazane slike

en: Remove color
hr: Ukloni boju

en: Remove tag
hr: Ukloni tag

en: Add this word to the dictionary: {0}
hr: Dodaj ovu riječ u rječnik: {0}

en: Add this word to the dictionary
hr: Dodaj ovu riječ u rječnik

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Show saved searches
hr: Prikaži sačuvane pretrage

en: &Install fonts
hr: &Instaliraj fontove

en: &Change selected fonts
hr: &Promijeni odabrane fontove

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
hr: Font <b>%s</b> nije nađen na tvom računalu. Ako imaš font fajlove, možeš ih instalirati koristeći "Instaliraj fontove" gumb u donjem lijevom kutu.

en: &Default font size:
hr: &Zadana veličina pisma:

en: Custom
hr: Prilagođeni

en: Size (KB)
hr: Veličina (KB)

en: Saving...
hr: Spremanje...

en: &Replace:
hr: &Zamijeni:

en: Clear replace &history
hr: Očisti &povijest zamjenjivanja

en: Replace a&nd Find
hr: Zamijeni i& Nađi

en: Replace &all
hr: Zamijeni &sve

en: Add a new saved search
hr: Dodaj novu sačuvanu pretragu

en: Import saved searches
hr: Uvezi sačuvane pretrage

en: Export saved searches
hr: Izvezi sačuvane pretrage

en: No searches available to be saved
hr: Nema pretraga dostupnih za sačuvanje

en: Cannot replace
hr: Ne mogu zamijeniti

en: Copy selected words to clipboard
hr: Kopiraj odabrane riječi u međuspremnik

en: &Undo last change
hr: &Poništi posljednju izmjenu

en: Filter the list of words
hr: Filtriraj listu riječi

en: Add word to &dictionary:
hr: Dodaj riječ u &rječnik:

en: &Change selected word to:
hr: &Promijeni odabranu riječ u:

en: Show &only misspelled words
hr: Prikaži &samo pogrešno napisane riječi

en: Misspelled words: {0} Total words: {1}
hr: Pogrešno napisanih riječi: {0} Ukupno riječi: {1}

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

en: Close other tabs
hr: Zatvori ostale kartice

en: &Open book
hr: &Otvori knjigu

en: &Fix HTML
hr: &Popravi HTML

en: Fix HTML in the current file
hr: Popravi HTML u trenutnoj datoteci

en: &Fix HTML - all files
hr: &Popravi HTML - sve datoteke

en: Fix HTML in all files
hr: Popravi HTML u svim datotekama

en: &Insert special character
hr: &Umetni posebni znak

en: Insert special character
hr: Umetni posebni znak

en: Refresh preview
hr: Osvježi pregled

en: &Find/replace
hr: &Nađi/zamijeni

en: Show the Find/replace panel
hr: Prikaži Nađi/zamijeni ploču

en: Show the saved searches dialog
hr: Prikaži dijalog sačuvanih pretraga

en: Check book
hr: Provjeri knjigu

en: Check book for errors
hr: Provjeri ima li grešaka u knjizi

en: Check book for spelling errors
hr: Provjeri ima li tiskarskih grešaka (zatipaka) u knjizi

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
hr: Razno

en: &Close current tab
hr: &Zatvori trenutnu karticu

en: Close the currently open tab
hr: Zatvori trenutno otvorenu karticu

en: Close all tabs except the current tab
hr: Zatvori sve kartice osim ove

en: &Recently opened books
hr: &Nedavno otvorene knjige

en: &Donate to support calibre development
hr: &Doniraj kako bi podržao razvoj calibre-a

en: Donate to support calibre development
hr: Darujte za podršku razvoja Calibrea

en: Page with title, author, publisher, etc.
hr: Stranica sa naslovom, autorom, izdavačem, itd.

en: Filter the list of images
hr: Filtriraj listu slika

en: &Donate to support calibre
hr: &Darujte da podržite calibre

en: Recipe Disabled
hr: Recept Onesposobljen

en: <b>Failed</b>
hr: <b>Neuspjelo</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
hr: Imate aktivne poslove. Jeste li sigurni da hoćete prekinuti?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
hr:  komunicira sa uređajem!<br>
                          Prekid može prouzrokovati korupciju uređaja.<br>
                          Jeste li sigurni da hoćete da prekinete?

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
hr: će nastaviti biti aktivan u sustavnom poslužavniku. Da zatvorite, odaberite <b>Prekini</b> u sadržajnom izborniku sustavnog poslužavnika.

en: Position in book
hr: Pozicija u knjizi

en: Add bookmark
hr: Dodaj knjižnu oznaku

en: Enter title for bookmark:
hr: Unesi naziv knjižne oznake:

en: Search Table of Contents
hr: Pretraži Sadržaj

en: Increase font size
hr: Povećaj veličinu fonta

en: Decrease font size
hr: Smanji veličinu fonta

en: Toggle full screen
hr: Preklopnik za cijeli zaslon

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Next section
hr: Sljedeći odjeljak

en: Previous section
hr: Prethodni odjeljak

en: Show book metadata
hr: Prikaži metapodatke knjige

en: Clear list of recently opened books
hr: Očisti listu nedavno otvorenih knjiga

en: Select location for books
hr: Odaberi lokaziju knjiga

en: Cancel
hr: Poništi

en: Welcome to calibre
hr: Dobrodošli u calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
hr: Sveoubhvatno rješenje za sve vaše e-book potrebe.

en: &Manufacturers
hr: &Proizvođaći

en: &Devices
hr: &Uređaji

en: WizardPage
hr: AsistentStranica

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
hr: <h2>Čestitamo!</h2> Uspješno ste instalirali calibre. Kliknite na %s gumb da primijenite postavke.

en: Choose your &language:
hr: Odaberite vaš &jezik:

en: Test email settings
hr: Provjeri e-mail postavke

en: Send test mail from %s to:
hr: Pošalji probnu poštu od %s do:

en: Bad configuration
hr: Loša konfiguracija

en: You must set the From email address
hr: Morate postaviti epoštansku adresu pošiljaoca

en: Send email &from:
hr: Pošalji e-mail &od:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
hr: <p>Ovo će biti dio Od: polja u pošti poslanoj sa calibre.<br> Ovdje postavite svoju e-mail adresu.

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
hr: <p>Poštanski poslužitelj je koristan ako servis kojemu šaljete poštu prima poštu samo od dobro poznatih servisa.

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
hr: calibre može <b>opcionalno</b> upotrijebiti poslužitelj za slanje pošte

en: &Hostname:
hr: &Ime domaćina:

en: &Port:
hr: &Ulaz:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
hr: Ulaz kojeg vaš poštanski poslužitelj koristi za povezivanje. Standardan je 25.

en: Your username on the mail server
hr: Vaše korisničko ime na poštanskom serveru

en: Your password on the mail server
hr: Vaša lozinka na poštanskom poslužitelju

en: &Show
hr: &Prikaži

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
hr: Upotrijebi TLS enkripciju kod povezivanja sa poštanskim poslužiteljem. Ovo je najuobičajenije.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
hr: Upotrijebi SSL enkripciju kod povezivanja sa poštanskim poslužiteljem.

en: &Test email
hr: &Provjera e-maila

en: Recently Added
hr: Nedavno dodane

en: Recently Read
hr: Nedavno pročitane

en: Identifiers
hr: Identifikatori

en: The title
hr: Naslov

en: The authors
hr: Autori

en: The tags
hr: Oznake

en: The series
hr: Serije

en: The rating
hr: Ocjena

en: The ISBN
hr: ISBN

en: The publisher
hr: Izdavač

en: The date
hr: Datum

en: The published date
hr: Datum izdavanja

en: The calibre internal id
hr: Interni calibre id

en: Options to control saving to disk
hr: Opcija za kontrolu spremanja na disk

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
hr: Normalno, calibre će ažurirati metapodatke u spremljenim datotekama iz onoga što se nalazi u calibre biblioteci. Ovo usporava spremanje na disk.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
hr: Normalno, calibre će zapisati metapodatke u posebnu OPF datoteku zajedno sa stvarnim e-book datotekama.

en: Convert paths to lowercase.
hr: Pretvori putanje u mala slova.

en: Replace whitespace with underscores.
hr: Zamijeni prazne prostote sa podvlakama.

en: <b>{title}</b> by {authors}
hr: <b>{title}</b> od {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
hr: {series_index} od <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
hr: Datum: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
hr: Objavljeno: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
hr: Izdavač: {publisher}

en: Empty passwords are not allowed
hr: Zaporka ne smije biti prazna

en: Created by
hr: Kreirao

en: Path to the database in which books are stored
hr: Put do baze podataka u kojoj su knjige pohranjene

en: Pattern to guess metadata from filenames
hr: Predložak za pogoditi metapodatak iza imena datoteka

en: Access key for isbndb.com
hr: Pristupni ključ za isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
hr: Zadana pauza za mrežne zahvate  (sekunde)

en: The language in which to display the user interface
hr: Jezik u kojem izložiti korisničko sučelje

en: Ordered list of formats to prefer for input.
hr: Poredana lista formata za preferirani ulaz.

en: Read metadata from files
hr: Čitaj metapodatke iz datoteka

en: Waiting...
hr: Pričekajte...

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Working...
hr: U procesu...

en: Brazilian Portuguese
hr: Brazilski portugalski

en: Simplified Chinese
hr: Pojednostavljeni Kineski

en: Traditional Chinese
hr: Tradicionalni Kineski

en: English
hr: Engleski

en: Close without Saving
hr: Zatvori bez spremanja

en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

en: Control email delivery
hr: Kontrola dopreme elektroničke pošte

en: Unknown feed
hr: Nepoznati dotok

en: Untitled article
hr: Artikal bez naslova

en: Unknown News Source
hr: Nepoznat Izvor Vijesti

en: The "%s" recipe needs a username and password.
hr: "%s" recept treba korisničko ime i lozinku.

en: Download finished
hr: Skidanje završeno

en: Failed to download the following articles:
hr: Neuspjelo skidanje slijedećih artikala:

en: Failed to download parts of the following articles:
hr: Neuspjelo skidanje dijelova slijedećih artikala:

en:  from
hr:  od

en: 	Failed links:
hr: 	Neuspjele veze:

en: Fetching feeds...
hr: Hvatanje dotoka...

en: Got feeds from index page
hr: Dobijeni dotoci sa indeks stranice

en: Trying to download cover...
hr: Pokušaj skidanja omota...

en: Feeds downloaded to %s
hr: Dotoci skinuti na %s

en: Could not download cover: %s
hr: Nemoguće skinuti omot: %s

en: Downloading cover from %s
hr: Skidanje omota sa %s

en: Article downloaded: %s
hr: Skinuti artikli: %s

en: Article download failed: %s
hr: Neuspjelo skidanje artikla: %s

en: Fetching feed
hr: Grabljenje dotoka

en: You
hr: Vi

en: Scheduled
hr: Rasporedjeno

en: Main menu
hr: Glavni izbornik

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
hr: Zastoj u sekundama za čekanje na odgovor od poslužitelja. Standardno: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
hr: Makismalan broj razina za suvrat, kao dubina veze za slijediti. Standardno %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
hr: Maksimalan broj datoteka za skinuti. Ovo se samo odnosi na datoteke sa <a href> tagovima. Standardno je %default.

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
hr: Minimalan razmak u sekundama između uzastopnih hvatanja. Standardan je %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
hr: Šifriranje stranica koje pokušavate skinuti. Normalno je da probate odgonetnuti šifru.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
hr: Samo veze koje odgovaraju ovom regularnom izrazu će biti praćene. Ova opcija može biti specificirana bezbroj puta, u kojem slučaju ako veza odgovara bilo kojem regexp, biće praćena. Standardno su sve veze praćene.

en: Do not download CSS stylesheets.
hr: Ne skidaj CSS liste postavki

en: OK
hr: U redu

en: Open
hr: Otvori

en: Close
hr: Zatvori

en: Apply
hr: Primijeni

en: Reset
hr: Ponovno Postavljanje

en: Scroll left
hr: Pomakni lijevo

en: Scroll up
hr: Pomakni gore

en: Scroll down
hr: Pomakni dolje

en: Scroll right
hr: Pomakni desno

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
hr: Isključi polja prilikom kopiranja/lijepljenja metapodataka
