calibre - en to mk translation catalogue (11 entries)

en: Does absolutely nothing
mk: Неправи апсолутно ништо

en: Unknown
mk: непознато

en: Base
mk: Основа

en: Customize
mk: Прилагоди

en: Cannot configure
mk: Неможе да се прилагоди

en: File type
mk: Тип на датотека

en: Catalog generator
mk: Каталог генератор

en: Arabic
mk: Арапски

en: Hebrew
mk: Еврејски

en: Tamil
mk: Тамилски

en: Thai
mk: Таи
