calibre - en to my translation catalogue (118 entries)

en: Start
my: အစ

en: Support calibre
my: calibre သို့အကူအညီ

en: Contribute to support calibre development
my: calibre ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေး အတွက် ပါဝင် ပံ့ပိုးရန်

en: page
my: စာမျက်နှာ

en: [options]
my: [ရွေးချယ်နိုင်]

en: Does absolutely nothing
my: ဘာမျှမလုပ်ပေးပါ

en: Unknown
my: မျိုးမည်မသိ

en: Base
my: အခြေခံ

en: Customize
my: စိတ်ကြိုက်ပြင်ရန်

en: Cannot configure
my: ဖွဲ့စည်းပုံ ပြင်ဆင်၍မရပါ

en: File type
my: ဖိုင်အမျိုးအစား

en: Metadata reader
my: Metadata ဖတ်သူ

en: Metadata writer
my: Metadata ရေးသူ

en: Catalog generator
my: ကက်တလောက် ဖန်တီးသူ

en: User interface action
my: သုံးစွဲသူ မျက်နှာပြင် လုပ်ဆောင်ချက်

en: Preferences
my: စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်ရန်

en: Store
my: သိမ်းဆည်းရန်

en: An e-book store.
my: အီး-စာအုပ် အရောင်းဆိုင် တစ်ခု။

en: Edit book tool
my: စာအုပ် ပြင်ဆင်ရန် ကိရိယာ

en: Library closed
my: စာကြည့်တိုက် ပိတ်ပြီးပြီ

en: Extract cover from comic files
my: comic ဖိုင်များမှ စာအုပ်အဖုံးကို ရယူမည်

en: Read metadata from %s files
my: %s ဖိုင် မှ metadata ဖတ်ရန်

en: Read metadata from e-books in RAR archives
my: RAR မော်ကွန်းတိုက် ဖိုင် ထဲ ရှိ အီး-စာအုပ်များ ထံမှ metadata ဖတ်ရန်

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
my: ZIP မော်ကွန်းဖိုင် မှ အီး-စာအုပ်များ မှ metadata ဖတ်ရန်

en: Set metadata in %s files
my: %s ဖိုင်များအတွင်း metadata များ ထည့်သွင်းရန်

en: Set metadata from %s files
my: %s ဖိုင် မှ metadata ထည့်သွင်းပါ

en: Add books to calibre or the connected device
my: Calibre (သို့) ချိတ်ဆက်ထားသောစက်ပစ္စည်း သို့ စာအုပ်များထည့်သွင်းရန်

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
my: Kindle (စမ်းသပ်ဆဲ) သို့ ချိတ်ဆက်ခြင်းမှ ကြေငြာချက်များ ရယူရန်

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
my: သင်၏စာကြည့်တိုက်မှ စာအုပ်စာရင်း ထုတ်ရန်

en: Convert books to various e-book formats
my: အမျိုးမျိုးသော အီး-စာအုပ် အမျိုးအစားများ သို့ ပြောင်းလဲရန်

en: Fine tune your e-books
my: သင်၏ အီး-စာအုပ်များ ကို ကောင်းကောင်းချိန်ညှိရန်

en: Edit the Table of Contents in your books
my: သင့် စာအုပ်များ ရှိ မာတိကာများကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Delete books from your calibre library or connected device
my: သင် ၏ Calibre စာကြည့်တိုက်မှ သို့မဟုတ် ချိတ်ဆက်ထားသောစက်ပစ္စည်း မှ စာအုပ်များဖျက်ရန်

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
my: သင်၏  calibre စာကြည့်တိုက် ရှိ စာအုပ် ဖိုင်များ နှင့် အမှန်တကယ် ပေါင်းထည့်ထားသော metadata ကိုပြင်ဆင်ရန်

en: Edit the metadata of books in your calibre library
my: သင်၏ calibre စာကြည့်တိုက် ရှိ စာအုပ်များ ၏ metadata ကို ပြင်ရန်

en: Read books in your calibre library
my: Calibre ထဲနှိုက်ပင် စာအုပ်များဖတ်ရန်

en: Download news from the internet in e-book form
my: အင်တာနက်ရှိ သတင်းများကို အီး-စာအုပ် ပုံစံဖြင့် ဒေါင်းလုပ် ဆွဲယူရန်

en: Show a list of related books quickly
my: ဆက်စပ်နေသော စာအုပ်များ စာရင်း ကို မြန်မြန် ပြရန်

en: Filter/transform the tags for books in the library
my: စာကြည့်တိုက်ရှိ စာအုပ်များ၏ အညွှန်းကဒ် များ စစ်ထုတ်ရန်/ပြောင်းလဲရန်

en: Transform the authors for books in the library
my: စာကြည့်တိုက် ရှိ စာအုပ်များ ၏ စာရေးသူကို ပြောင်းလဲရန်

en: Show an editor for testing templates
my: စမ်းသပ် ပုံစံများ မှ ပြင်ဆင်သူကို ပြသရန်

en: Export books from your calibre library to the hard disk
my: calibre စာကြည့်တိုက် မှ စာအုပ်များ ကို ‌ဟာဒ်ဒစ် ထဲသို့ ထုတ်ယူရန်

en: Show Book details in a separate popup
my: စာအုပ် အသေးစိတ်များ ကို သီးခြား အကွက်ငယ်ဖြင့်ပြရန်

en: Restart calibre
my: Calibre ကို ပြန်စရန်

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
my: စာကြည့်တိုက်ထဲမှ စာအုပ်များသိမ်းရှိရာ ဖိုင်တွဲကိုဖွင့်ရန်

en: Send books to the connected device
my: ချိတ်ဆက်ထားသောစက်ပစ္စည်းသို့ စာအုပ်များပို့ရန်

en: Browse the calibre User Manual
my: Calibre အသုံးပြုနည်းများကို ရှာဖွေကြည့်ရှုရန်

en: Customize calibre
my: Calibreကို စိတ်တိုင်းကျ ပြင်ဆင်ခြင်း

en: Easily find books similar to the currently selected one
my: လက်ရှိရွေးထားသောစာအုပ်နှင့် ဆင်တူစာအုပ်များကို အလွယ်တကူရှာရန်

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
my: Calibre စာကြည့်တိုက်များအကြားပြောင်း၍ ပြုပြင်ထိမ်းသိမ်းမှုများပြုလုပ်ရန်

en: Copy a book from one calibre library to another
my: စာအုပ်တစ်အုပ်ကို Calibre စာကြည့်တိုက်တစ်ခုမှ အခြားတစ်ခုသို့ကူးယူရန်

en: Choose a random book from your calibre library
my: ကြုံရာကျပန်း စာအုပ်တစ်အုပ် ရွေးရန်

en: Search for books from different book sellers
my: အရောင်းဆိုင်အမျိုးမျိုးတို့ထံမှ စာအုပ်များကိုရှာရန်

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
my: Calibre အတွက်ထည့်သွင်းလုပ်ဆောင်ချက်များကို တိုးမြှင့်ရန် (သို့) အသစ်များကိုယူရန်

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
my: ခံစားမှုအမြင်ပုံစံကို ဆန္ဒရှိသလိုပြင်ရန်

en: Behavior
my: အပြုအမူ

en: Change the way calibre behaves
my: Calibre ၏လုပ်ဆောင်ပုံ အမူအကျင့်များကိုပြင်ရန်

en: Add your own columns
my: ဇယားကွက်တိုင် ထပ်ထည့်ရန်

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
my: Calibre စာအုပ်စာရင်းမှ ဇယားကွက်တိုင် ထပ်ထည့်ရန်(သို့)ဖြုတ်ရန်

en: Toolbars & menus
my: ကိရိယာ ဘားတန်း နှင့် မီနူးများ

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
my: ခလုပ်ခုံတန်း(toolbar) နှင့် လုပ်ဆောင်ချက်ရွေးချယ်စာရင်း ကိုစိတ်တိုင်းကျ ပြင်ဆင်ပြောင်းလဲရန်

en: Searching
my: ရှာနေသည်

en: Conversion
my: စာအုပ်အမျိုးအစား ပြောင်းလဲခြင်း

en: Set conversion options specific to each input format
my: ပြောင်းလဲရန် ထည့်သွင်းမည့်စာအုပ်​ ပုံစံအသီးသီး အတွက်ရွေးစရာ

en: Set conversion options common to all formats
my: ပြောင်းလဲမည့် စာအုပ်​အမျိုးအစားအားလုံး အတွက်ဘုံရွေးခြယ်စရာ

en: Set conversion options specific to each output format
my: ပြောင်းလဲပြီး ထွက်ကုန်စာအုပ်​ ပုံစံအသီးသီး အတွက်ရွေးစရာ

en: Adding books
my: စာအုပ်ထည့်သွင်းခြင်း

en: Import/export
my: တင်သွင်း/ထုတ်ပို့

en: Saving books to disk
my: Saving books to disk
    စာအုပ်များကို ဟာ့ဒ်ဒစ်ထဲသိမ်းရန်

en: Sending books to devices
my: Sending books to devices
    ချိတ်ဆက်ထားသောစက်ပစ္စည်း သို့ စာအုပ်များ ပို့သွင်းရန်

en: Template functions
my: ပုံစံပြ လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်

en: Create your own template functions
my: သင့် ကိုယ်ပိုင် ပုံစံပြ လုပ်ဆောင်ချက်များ ဖန်တီးရန်

en: Sharing books by email
my: e-mail ဖြင့် စာအုပ်များ မျှဝေခြင်း

en: Sharing
my: ဖြန့်ဝေခြင်း

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
my: e-mail ဖြင့်ဖြန့်ဝေခြင်း ပုံစံပြင်ခြင်း။ သင်၏လက်ကိုင်စက်များသို့ နက်မှချယူထားသည့် သတင်းများကို အလိုလျောက် ပို့ပေးစေနိုင်သည်။

en: Sharing over the net
my: အင်တာနက်တွင် ဖြန့်ဝေခြင်း

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
my: Calibre လုပ်ဆောင်ပုံ အမူအကျင့်များ အသေးစိတ် ပြောင်းလဲချိန်ညှိခြင်း

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
my: ကီးဘုတ် ရှော့ကတ်များကို စိတ်တိုင်းကျ ပြင်ဆင်ခြင်း

en: Miscellaneous
my: အထွေထွေ

en: Miscellaneous advanced configuration
my: အထွေထွေ အသေးစိတ် ဖွဲ့စည်းပုံ

en: Generic e-ink large
my: ယေဘုယျ e-ink အကြီး

en: Generic e-ink HD
my: ယေဘုယျ e-ink HD

en: Catalog
my: ကက်တလောက်

en: News
my: သတင်း

en: Completed
my: ပြီးပြီ

en: Saved searches
my: သိမ်းထားသော ရှာဖွေမှုများ

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: Cover for %s
my: %s အတွက် မျက်နှာဖုံး

en: Name:
my: အမည်။

en: TEMPLATE ERROR
my: ပုံစံပြ အမှား

en: Edit template
my: ပုံစံပြ ကို ပြင်ရန်

en: &Template editor
my: &ပုံစံပြ ပြင်ဆင်ရာနေရာ

en: Invalid template
my: မမှန်သော ပုံစံပြ

en: The template "%s" is invalid:
my: ဤ "%s" ပုံစံပြ သည် မမှန်ပါ:

en: Template to control how books are saved
my: စာအုပ်များ သိမ်းဆည်းခြင်း ဆိုင်ရာ ထိန်းချုပ် မှု ပုံစံပြ

en: Template error
my: ပုံစံပြ အမှား

en: Table of Contents
my: မာတိကာ

en: No
my: မလုပ်တော့

en: Large
my: သိမ်းဆည်းရန်

en: Not found
my: ရှာမတွေ့ပါ

en: Search
my: ရှာဖွေရန်

en: Name
my: အမည်

en: Cannot remove
my: ဖယ်ရှားမရပါ

en: Unknown book
my: အမျိုးအမည်မသိစာအုပ်

en: Bookmarks
my: စာမျက်နှာမှတ်ထားသည်များ

en: Unhandled error
my: ဖြေရှင်းမရသည့်ပြဿနာ

en: Back
my: နောက်ပြန်လှန်မည်

en: Forward
my: ရှေ့ဆက်ဖတ်မည်

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
my: အထွေထွေ

en: Download
my: ဒေါင်းလုတ်ဆွဲမည်

en: Home
my: မူလနေရာ

en: Average rating
my: ပျမ်းမျှ သတ်မှတ်နှုန်း

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
my: အထွေထွေ

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
my: အထွေထွေ

en: Search Table of Contents
my: မာတိကာ ကို ရှာဖွေမည်

en: OK
my: ကောင်းပြီ

en: Close
my: ပိတ်
