calibre - en to sl translation catalogue (2667 entries)

en: Start
sl: Začni

en: Support calibre
sl: Podprite calibre

en: Contribute to support calibre development
sl: Prispevajte svojo podporo za razvoj calibre

en: page
sl: stran

en: [options]
sl: [možnosti]

en: {} Portable
sl: {} Preosno

en: Recycle Bin
sl: Koš za smeti

en: Trash
sl: Koš

en: Does absolutely nothing
sl: Ne stori ničesar

en: Unknown
sl: Neznano

en: Base
sl: Osnova

en: Customize
sl: Prilagodi

en: Cannot configure
sl: Ni mogoče prilagoditi

en: File type
sl: Vrsta datoteke

en: Metadata reader
sl: Bralnik metapodatkov

en: Metadata writer
sl: Pisalnik metapodatkov

en: Catalog generator
sl: Generator katalogov

en: User interface action
sl: Dejanje uporabniškega vmesnika

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Store
sl: Trgovina

en: An e-book store.
sl: Trgovina z e-knjigami.

en: Edit book tool
sl: Urejevalnik knjig

en: Library closed
sl: Knjižnica zaprta

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
sl: Če uvožena datoteka TXT vsebuje oblikovne označbe ali besedilne sklice na slike, ustvari arhiv TXTZ.  Navedene slike so skupaj z datoteko TXT dodane v arhiv.

en: Extract cover from comic files
sl: Izlušči naslovnico iz komičnih datotek

en: Read metadata from %s files
sl: Preberi metapodatke iz %s datotek

en: Read metadata from e-books in RAR archives
sl: Preberi metapodatke iz e-knjig in arhivov RAR

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
sl: Preberi metapodatke iz e-knjig in arhivov ZIP

en: Set metadata in %s files
sl: Nastavi metapodatke v %s datotekah

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
sl: Spodaj vnesite {0}, če želite, da vtičnik zapisovalnika metapodatkov EPUB ne dodaja naslovnic v datoteke EPUB, ki nimajo obstoječe naslovne slike.

en: Set metadata from %s files
sl: Nastavi metapodatke iz %s datotek

en: Add books to calibre or the connected device
sl: Dodajte knjige v calibre ali priklopljeno napravo

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
sl: Prenosi komentarje iz povezane naprave Kindle (eksperimentalno)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
sl: Ustvarite katalog knjig v knjižnici calibre

en: Convert books to various e-book formats
sl: Pretvorite knjige v različne zapise e-knjig

en: Fine tune your e-books
sl: Podrobneje nastavite e-knjige

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
sl: Brskajte po poudarkih in zaznamkih iz vseh knjig v knjižnici

en: Edit the Table of Contents in your books
sl: Uredite kazalo vsebine v svojih knjigah

en: Delete books from your calibre library or connected device
sl: Izbrišite knjige iz knjižnice calibre ali povezane naprave

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
sl: Vključite posodobljene metapodatke v datoteke knjig v svoji knjižnici calibre

en: Edit the metadata of books in your calibre library
sl: Uredite metapodatke knjig v svoji knjižnici calibre

en: Read books in your calibre library
sl: Preberite knjige iz svoje knjižnice calibre

en: Download news from the internet in e-book form
sl: Novice z interneta prenesite v zapisu e-knjige

en: Show a list of related books quickly
sl: Prikaži seznam sorodnih knjig

en: Filter/transform the tags for books in the library
sl: Filtriraj/spremeni oznake za knjige v knjižnici

en: Transform the authors for books in the library
sl: Preoblikuj avtorje za knjige v knjižnici

en: Show an editor for testing templates
sl: Pokaži urejevalnik za preizkušanje predlog

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
sl: Prikaži pogovorno okno za ustvarjanje in upravljanje funkcij predloge in shranjenih predlog

en: Export books from your calibre library to the hard disk
sl: Izvozite knjige iz svoje knjižnice calibre na trdi disk

en: Show Book details in a separate popup
sl: Prikaži podrobnosti knjige v ločenem oknu

en: Restart calibre
sl: Ponovno zaženi Calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
sl: Odpri mapo, ki vsebuje datoteke knjig iz knjižnice calibre

en: Auto scroll through the list of books
sl: Samodejno pomikanje po seznamu knjig

en: Send books to the connected device
sl: Pošlji knjige na povezano napravo

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
sl: Pošlji knjige po e-pošti ali na spletu. Poveži se tudi z mapami v računalniku, kot da gre za naprave

en: Browse the calibre User Manual
sl: Prebrskajte Uporabniški priročnik za calibre

en: Customize calibre
sl: Prilagodi calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
sl: Poiščite podobne knjige

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
sl: Preklopi med različnimi knjižnicami Calibre in opravi vzdrževanje

en: Copy books from the device to your calibre library
sl: Kopiraj knjige iz naprave v svojo knjižnico Calibre

en: Edit the collections in which books are placed on your device
sl: Uredite zbirke, v katerih so knjige na vaši napravi

en: Match book on the devices to books in the library
sl: Poveži knjige na napravah s istimi knjigami v knjižnici

en: Show the book in the calibre library that matches this book
sl: Prikaži knjigo v knjižnici Calibre, ki ustreza tej knjigi

en: Copy a book from one calibre library to another
sl: Kopiraj knjigo iz ene knjižnice Calibre v drugo

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
sl: Uredite e-knjige v zapisih epub in azw3

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
sl: Opravite majhne spremembe datotek EPUB in HTMLZ v svoji knjižnici calibre

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
sl: Najdi naslednji ali prejšnji zadetek iskanja po svoji knjižnici calibre v poudarjenem načinu

en: Choose a random book from your calibre library
sl: Izberi naključno knjigo iz knjižnice Calibre

en: Sort the list of books
sl: Razvrsti seznam knjig

en: Temporarily mark books
sl: Začasno označi knjige

en: Change the current Virtual library
sl: Spremenite trenutno navidezno knjižnico

en: Search for books from different book sellers
sl: Poiščite knjige v različnih prodajalnah knjig

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
sl: Poišči nove vstavke calibre ali posodobi obstoječe

en: Look & feel
sl: Videz in občutek

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
sl: Izgled in občutek vmesnika programa calibre prilagodite svojemu okusu

en: Behavior
sl: Vedenje

en: Change the way calibre behaves
sl: Spremenite odzivanje programa calibre

en: Add your own columns
sl: Dodajte lastne stolpce

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
sl: Dodajte/odstranite lastne stolpce v seznamu knjig calibre

en: Toolbars & menus
sl: Orodne vrstice in meniji

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
sl: Prilagodite orodne vrstice in kontekstne menije, spreminjajte dostopna dejanja v obeh

en: Searching
sl: Iskanje v teku ...

en: Customize the way searching for books works in calibre
sl: Prilagodite iskanje po knjigah v calibre

en: Input options
sl: Vhodne možnosti

en: Conversion
sl: Pretvorba

en: Set conversion options specific to each input format
sl: Nastavite možnosti pretvorbe za posamezne vrste vhodnega zapisa

en: Common options
sl: Splošne možnosti

en: Set conversion options common to all formats
sl: Nastavite enake možnosti pretvorbe za vse zapise

en: Output options
sl: Izhodne možnosti

en: Set conversion options specific to each output format
sl: Nastavite možnosti pretvorbe za posamezne vrste izhodnega zapisa

en: Adding books
sl: Dodajanje knjig

en: Import/export
sl: Uvozi/izvozi

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
sl: Ob dodajanju knjig nadzirajte branje metapodatkov iz datotek

en: Saving books to disk
sl: Shranjevanje knjig na disk

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
sl: Ob izbiri funkcije Shrani na disk, nadzirajte, kako calibre izvaža datoteke iz lastne zbirke podatkov na disk

en: Sending books to devices
sl: Pošiljanje knjig na naprave

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
sl: Nadzirajte, kako calibre prenaša datoteke v vaš bralnik e-knjig

en: Metadata plugboards
sl: Vtičniki metapodatkov

en: Change metadata fields before saving/sending
sl: Spreminjanje polj metapodatkov pred shranjevanjem/pošiljanjem

en: Template functions
sl: Funkcije predlog

en: Advanced
sl: Napredno

en: Create your own template functions
sl: Ustvarite lastne funkcije predlog

en: Sharing books by email
sl: Souporaba knjig prek e-pošte

en: Sharing
sl: Souporaba

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
sl: Nastavitev souporabe knjig po e-pošti. Lahko uporabite za samodejno pošiljanje prenesenih novic na svoje naprave

en: Sharing over the net
sl: Souporaba prek spleta

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
sl: Nastavite strežnik calibre Content Server, omogočil vam bo dostop do lastne knjižnice calibre prek interneta, s katerekoli naprave

en: Metadata download
sl: Prenos metapodatkov

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
sl: Nadzirajte, kako calibre prenaša metapodatke o e-knjigi z interneta

en: Ignored devices
sl: Prezrte naprave

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
sl: Nadzirajte, katere naprave so v programu calibre prezrte, ko se povežejo z računalnikom.

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
sl: Dodajanje/odstranjevanje/spreminjanje različnih funkcionalnosti programa calibre

en: Tweaks
sl: Prilagoditve

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
sl: Podrobna nastavitev obnašanja calibre v različnih kontekstih

en: Shortcuts
sl: Tipke za bližnjico

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
sl: Prilagodite tipke za bližnjice, ki jih uporablja calibre

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Miscellaneous advanced configuration
sl: Razne naprednejše nastavitve

en: Options specific to the output format.
sl: Možnosti za posamezne vrste izhodnega zapisa.

en: Options specific to the input format.
sl: Možnosti za posamezne vrste vhodnega zapisa.

en: Conversion input
sl: Vhod za pretvorbo

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
sl: Določite kodiranje znakov vhodnega dokumenta. Če je ta možnost izbrana, osnovno kodiranje dokumenta ne bo veljalo. Ta možnost je koristna za dokumente, ki nimajo določenega kodiranja ali pa imajo kodiranje navedeno napačno.

en: Conversion output
sl: Rezultat tvorbe

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
sl: Če je tako nastavljeno, bo izhodni vtičnik poskusil prilagoditi izpis, da bo čim bolj berljiv . Pri nekaterih vtičnikih morda ne bo imel učinka.

en: Convert e-books to the %s format
sl: Pretvorite e-knjige v zapis %s

en: Input profile
sl: Vhodni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
sl: Ta profil poskuša nastaviti čimbolj smiselne privzete nastavitve za knjige, v primeru da vhodni dokument le-teh ne vsebuje.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
sl: Ta profil je namenjen napravam SONY PRS (500/505/600/700 itn.).

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
sl: Ta profil je namenjen napravi SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
sl: Ta profil je namenjen napravi SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
sl: Ta profil je namenjen programu Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
sl: Ta profil je namenjen knjigam Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
sl: Ta profil je namenjen napravi Hanlin V3 in njenim klonom.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
sl: Ta profil je namenjen napravi Hanlin V5 in njenim klonom.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
sl: Ta profil je namenjen napravi Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
sl: Ta profil je namenjen napravi Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
sl: Ta profil je namenjen napravi Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
sl: Ta profil je namenjen napravi Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
sl: Ta profil je namenjen napravi Irex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
sl: Ta profil je namenjen napravi Irex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
sl: Ta profil je namenjen napravi Barnes&Noble Nook.

en: Output profile
sl: Izhodni profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
sl: Ta profil skuša uporabiti čimbolj naravne nastavitve in je koristen, če nameravamo brati dokument na računalniku ali različnih drugih napravah.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
sl: Profil namenjen napravi iPad ali podobnim z ločljivostjo zaslona 768x1024.

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
sl: Namenjeno iPad-u 3 in podobnim napravam z ločljivostjo 1536x2048

en: Tablet
sl: Tablica

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
sl: Profil namenjen generičnim tabličnim napravam. Slike se ne raztegnejo.

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
sl: Namenjeno Samsung Galaxy in podobnim tabličnim napravam z ločljivostjo 600x1280.

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
sl: Profil namenjen napravi Nook HD+ ali podobnim z ločljivostjo zaslona 1280x1920.

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
sl: Ta profil je namenjen napravi Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
sl: Ta profil je namenjen napravi Sony PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
sl: Ta profil je namenjen napravi SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
sl: Generično elektronsko črnilo

en: Suitable for use with any e-ink device
sl: Primerno za vse naprave z e-črnilom

en: Generic e-ink large
sl: Veliko generično elektronsko črnilo

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
sl: Primerno za vse naprave z velikim zaslonom, ki uporabljajo tehnologijo e-ink

en: Generic e-ink HD
sl: HD generično elektronsko črnilo

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
sl: Prilagojeno za uporabo na vseg napravah z visoko ločljivostjo, ki uporabljajo tehnologijo e-ink

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
sl: Ta profil je namenjen 5-palčnemu bralniku JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
sl: Ta profil je namenjen za naprave SONY PRS (500/505/700 ipd.) v ležečem načinu. Večinoma uporaben za stripe.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
sl: Ta profil je namenjen napravi Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
sl: Ta profil je namenjen napravi Amazon Kindle Voyage.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
sl: Ta profil je predviden za Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
sl: Ta profil je namenjen napravi B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
sl: Ta profil je predviden za različice  PocketBook Pro 900.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
sl: Ta profil je namenjen napravam PocketBook Pro 912.

en: Installed plugins
sl: Nameščeni vtičniki

en: Mapping for filetype plugins
sl: Preslikovanje vtičnikov po vrstah datotek

en: Local plugin customization
sl: Krajevno prilagajanje vtičnikov

en: Disabled plugins
sl: Onemogočeni vtičniki

en: Enabled plugins
sl: Omogočeni vtičniki

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
sl: Inicializacija vtičnika %s je spodletela z naslednjo napako:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
sl:     %prog možnosti
    
        Prilagodi calibre z nalaganjem zunanjih vtičnikov.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
sl: Dodajte vtičnik z določitvijo poti do datoteke ZIP, ki ga vsebuje.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
sl: Odstranite vtičnik glede na ime. To ne vpliva na vgrajene vtičnike.

en: List all installed plugins
sl: Prikaži vse nameščene vtičnike

en: Enable the named plugin
sl: Omogoči imenovan vtičnik

en: Disable the named plugin
sl: Onemogoči imenovani vtičnik

en: Catalog
sl: Katalog

en: News
sl: Novice

en: restored preference
sl: obnovljene nastavitve

en: creating custom column
sl: ustvari stolpec po meri

en: No label was provided
sl: Ni podane oznake

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
sl: Oznaka mora vsebovati samo male črke, števila in podčrtaje, in se mora začeti na črko

en: Dumping database to SQL
sl: Posnetek stanja zbirke podatkov v SQL

en: Restoring database from SQL
sl: Obnavljanje zbirke podatkov iz SQL

en: Completed
sl: Končano

en: Saved searches
sl: Shranjena iskanja

en: Yes
sl: Da

en: Cover for %s
sl: Naslovnica za %s

en: {0} format for {1}
sl: {0} format za {1}

en: Added book ids: %s
sl: Dodani knjižni id: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
sl: Naslednje knjige niso bile dodane, saj že obstajajo v zbirki podatkov (glejte možnost --dvojniki ali --samodejno združi):

en: Merged book ids: %s
sl: Združeni ID-ji knjig:%s

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
sl: Dodajte knjige v zbirko podatkov, tudi če že obstajajo. Primerjava poteka na podlagi naslovov knjig in avtorjev.  Upoštevajte, da možnost {} ima prednost.

en: Add an empty book (a book with no formats)
sl: Dodaj prazno knjigo (knjigo brez zapisa)

en: Set the title of the added book(s)
sl: Nastavite naslov dodanih knjig

en: Set the authors of the added book(s)
sl: Nastavite avtorje dodanih knjig

en: Set the ISBN of the added book(s)
sl: Nastavite ISBN dodanih knjig

en: Set the tags of the added book(s)
sl: Nastavite značke dodanih knjig

en: Set the series of the added book(s)
sl: Nastavite število serij dodanih knjig

en: Set the series number of the added book(s)
sl: Nastavite število serij dodanih knjig

en: Path to the cover to use for the added book
sl: Pot do naslovnice, ki jo želite uporabiti za dodano knjigo

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
sl: Seznam jezikov, ločenih z vejico (najbolje uporabiti jezikovne kode ISO639, čeprav so morda prepoznana tudi nekatera jezikovna imena)

en: Process folders recursively
sl: Obdelaj mape rekurzivno

en: GLOB PATTERN
sl: VZOREC IMENA DATOT.

en: You must specify at least one file to add
sl: Določiti morate vsaj eno datoteko za dodajanje

en: You must specify label, name and datatype
sl: Navesti morate oznako, ime in vrsto podatkov

en: Do not replace the format if it already exists
sl: Ne zamenjaj format, če že obstaja

en: You must specify an id and an e-book file
sl: Določiti morate id in datoteko e-knjige

en: e-book file must have an extension
sl: Datoteka e-knjige mora imeti končnico

en: {} OPTIONS
sl: {} MOŽNOSTI

en: Show detailed output information. Useful for debugging
sl: Podrobneje prikaži izhodne informacije. Koristno za razhroščevanje.

en: You must specify a catalog output file
sl: Navesti morate izhodno datoteko zbirke

en: Cannot generate a catalog in the {} format
sl: Ni mogoče ustvariti zbirke v formatu {}

en: Output in CSV
sl: Izhod v CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
sl: Z vejico ločen seznam poročil.
    Privzeto: vse

en: Unknown report check
sl: Neznano preverjanje poročila

en: Vacuuming database...
sl: Sesanje zbirke podatkov ...

en: Error: You must specify the path to the cloned library
sl: Napaka: Navesti morate pot do klonirane knjižnice

en: The location for the new library is the same as the current library
sl: Mesto nove knjižnice je enako mestu trenutne knjižnice

en: Show details for each column.
sl: Pokaži podrobnosti vsakega stolpca.

en: Processed {0} ({1} of {2})
sl: Obdelano {0} ({1} od {2})

en: No book with id: {}
sl: Ni knjige z ID-jem: {}

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
sl: Izvozi vse knjige iz zbirke podatkov brez upoštevanja seznama id-jev.

en: Export books to the specified folder. Default is
sl: Izvozi knjige v določeno mapo. Privzeta je

en: Export all books into a single folder
sl: Izvozi vse knjige v eno mapo

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
sl: Določanje tega stikala bo izključilo to akcijo.

en: You must specify some ids or the %s option
sl: Določiti morate nekaj id-jev ali možnost %s

en: Error: You must specify the search expression
sl: Napaka: navesti morate pogoj iskanja

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
sl: %prog list [možnosti]
    
    Izpiše knjige, ki so na voljo v zbirki podatkov programa calibre.

en: Sort results in ascending order
sl: Zadetke razvrsti naraščujoče

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
sl: Filtriraj rezultate iskanja. Za obliko iskalnega niza si oglejte dokumentacijo, povezano z iskanjem v uporabniškem priročniku. Privzeto je iskanje brez filtriranja.

en: CATEGORY ITEMS
sl: VNOSI KATEGORIJE

en: You must specify at least one book to remove
sl: Vsaj eno knjigo morate določiti za odstranitev

en: Do not ask for confirmation
sl: Ne zahtevaj potrditve

en: y
sl: a

en: You must specify an id and a format
sl: Določiti morate id in zapis

en: Name:
sl: Ime:

en: Search string:
sl: Išči niz:

en: added
sl: dodano

en: Error: You must specify a name
sl: Napaka: določiti morate ime

en: removed
sl: odstranjeno

en: No books matching the search expression:
sl: Nobena knjiga ne ustreza pogoju iskanja:

en: Error: You must specify a field name, id and value
sl: Napaka: Navesti morate ime polja, ID in vrednost

en: Field name
sl: Ime polja

en: Title
sl: Naslov

en: Print metadata in OPF form (XML)
sl: Natisni metapodatke v zapisu OPF (XML)

en: You must specify an id
sl: Določiti morate id

en: Enter the password:
sl: Vnesite geslo:

en: TEMPLATE ERROR
sl: NAPAKA PREDLOGE

en: On Device
sl: Na napravi

en: Main
sl: Glavni meni

en: Card A
sl: Kartica A

en: Card B
sl: Kartica B

en: Invalid field: %s
sl: Neveljavno polje: %s

en: Starting restoring preferences and column metadata
sl: Začetek obnavljanja nastavitev in metapodatkov stolpcev

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
sl: Nastavitev ni mogoče obnoviti. Varnostne kopije ni mogoče najti.

en: Finished restoring preferences and column metadata
sl: Dokončano obnavljanje nastavitev in metapodatkov stolpcev

en: Finished restoring preferences
sl: Dokončano obnavljanje nastavitev

en: Restoring preferences and column metadata failed
sl: Obnavljanje nastavitev in metapodatkov stolpcev ni bilo uspešno

en: Processed
sl: Obdelano

en: Creating custom column
sl: Ustvarjanje stolpca po meri

en: today
sl: danes

en: yesterday
sl: včeraj

en: thismonth
sl: tamesec

en: daysago
sl: dninazaj

en: Number conversion error: {0}
sl: Napaka pri pretvorbi števil: {0}

en: Date conversion error: {0}
sl: Napaka pri pretvorbi datuma: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
sl: Ne številska vrednost v poizvedbi: {0}

en: no
sl: ne

en: yes
sl: da

en: unchecked
sl: neoznačeno

en: checked
sl: označeno

en: empty
sl: prazno

en: blank
sl: prazno

en: Invalid boolean query "{0}"
sl: Neveljavna logična poizvedba "{0}"

en: Recursive query group detected: {0}
sl: Zaznana ponavljajoča se skupina poizvedb: {0}

en: %prog [options]
sl: %prog [možnosti]

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
sl: Dodaj zbrano pisavo  v podskupino. Uporabi -- po tej možnosti, če želiš dodati pisavo v podskupino programa.

en: Debug device detection
sl: Odpravi napake pri zaznavanju naprave

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
sl: Pri odpravljanju napak zaženi GUI. Morebitne napake so izpisane v stdout in stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
sl: Zaženi GUI s konzolo za odpravo napak, prijavite se na navedeno pot. Za interno oporabo, uporabite stikalo -g za zagon GUI v načinu za odpravo napak.

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
sl: Izpiši poti, ki so potrebne za nastavitev okolja calibre

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
sl: Dodaj vtičnik (npr. vtičnik, ki vsebuje samo datoteko .py) tako, da nevedeš pot do njega

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
sl: Preveri MOBI datoteke na navedeni(h) poti(eh)

en: Import previously exported calibre data
sl: Uvozi predhodno izvožene calibre podatke

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
sl: Ugasni zagnano instanco calibre. Vse trenutno zagnane operacije bodo prekinjene.

en: Test binary modules in build
sl: Preizkusi module v gradnji programa

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
sl: Registriraj/Odstrani calibre iz Privzeti Programi Windows

en: Debug log
sl: Dnevnik odpravljanja napak

en: No plugin named %s found
sl: Ni vtičnika z imenom %s

en: Communicate with Android phones.
sl: Povezovanje s telefoni Android.

en: Communicate with S60 phones.
sl: Povezovanje s telefoni S60.

en: Communicate with WebOS tablets.
sl: Povezovanje s tablicami WebOS.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
sl: Povezovanje s pametnim telefonom Blackberry.

en: Card A folder
sl: Mapa kartice A

en: Swap main and card A
sl: Zamenjaj glavno kartico in kartico A

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
sl: Povezovanje z Astak Mentor EB600.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
sl: Povezovanje z bralnikom PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
sl: Povezovanje z bralniki PocketBook 622 in 623.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
sl: Povezovanje z bralnikom e-knjig PocketBook 360+.

en: Communicate with the PocketBook 701
sl: Povezovanje z bralnikom PocketBook 701.

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Infibeam Pi2.

en: Communicate with the Entourage Edge.
sl: Povezovanje z Entourage Edge.

en: Use an arbitrary folder as a device.
sl: Uporabite mapo kot napravo.

en: Device interface
sl: Vmesnik naprave

en: Communicate with The Book reader.
sl: Povezovanje z bralnikom The Book.

en: Communicate with the Libre Air reader.
sl: Povezovanje z bralnikom e-knjig Libre Air.

en: Removing books from device...
sl: Odstranjevanje knjig z naprave ...

en: Communicate with the Azbooka
sl: Povezovanje z Azbooka.

en: Cannot get files from this device
sl: Datotek s te naprave ni mogoče pridobiti

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
sl: Povezovanje z IRex Digital Reader 800.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Iriver Story.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
sl: Povezovanje z bralnikom MiBuk Wolder.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
sl: Povezovanje z bralnikom JetBook Mini.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
sl: Povezovanje z bralnikom JetBook Color.

en: Could not generate page mapping.
sl: Preslikave strani ni mogoče ustvariti.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
sl: Ni veljavna datoteka MOBI. Javlja identiteto %s

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
sl: <b>Mesto %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
sl: <b>Stran %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
sl: <b>Mesto %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Send page number information when sending books
sl: Pri pošiljanju knjig pošlji podatke o številkah strani

en: Page count calculation method
sl: Metoda izračuna števila strani

en: Custom column name to retrieve page counts from
sl: Ime stolpca po meri za pridobivanje števila strani

en: Communicate with the Kindle Fire
sl: Povezovanje s tabličnim računalnikom Kindle Fire.

en: The Kobo supports several collections including
sl: Kobo podpira več zbirk, vključno z

en: Create tags for automatic management
sl: Ustvari značke za samodejno upravljanje

en: Upload covers for books (newer readers)
sl: Prenesi platnice za knjige (novejši bralniki)

en: Show expired books
sl: Pokaži pretekle knjige

en: Show previews
sl: Pokaži predoglede

en: Show recommendations
sl: Pokaži priporočene

en: Attempt to support newer firmware
sl: Poskusi podpirati novejše strojno programje

en: Getting list of books on device...
sl: Pridobivanje seznama knjig na napravi ...

en: Removing books from device metadata listing...
sl: Odstranjevanje knjig iz seznama metapodatkov naprave ...

en: Adding books to device metadata listing...
sl: Dodajanje knjig na seznam metapodatkov naprave...

en: Not Implemented
sl: Ni podprto

en: Collections, covers && uploads
sl: Zbirke, naslovnice in prenosi

en: Metadata, on device && advanced
sl: Metapodatki, na napravi in napredno

en: Modify CSS
sl: Spremeni CSS

en: Collections
sl: Zbirke

en: Create new bookshelves on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
sl: Ustvari nove police na Kobo če ne obstajajo. Možno le v verziji V2.0.0. ali novejše

en: Collections columns:
sl: Stolpci zbirk:

en: Create collections
sl: Ustvari zbirke

en: Delete empty bookshelves
sl: Izbriši prazne knjižne police

en: Delete any empty bookshelves from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
sl: Izbriši prazne police iz Koba ko se konča sinhronizacija. Možno le v v verziji V2.0.0. ali novejši

en: Ignore collections:
sl: Prezri zbirke:

en: Upload covers
sl: Naloži naslovnice

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
sl: Ob prenosu knjig na napravo naloži tudi njihove naslovnice iz knjižnice calibre.

en: Keep cover aspect ratio
sl: Ohrani razmerje stranic naslovnice

en: Show as on device
sl: Pokaži kot na napravi

en: Show archived books
sl: Pokaži arhivirane knjige

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Update metadata on the device
sl: Posodobi metapodatke na napravi

en: Set series information
sl: Dodaj informacije o seriji

en: Edit template
sl: Uredi predlogo

en: &Template editor
sl: &Urejevalnik predlog

en: Invalid template
sl: Neveljavna predloga

en: Communicate with the Palm Pre
sl: Povezovanje s Palm Pre.

en: Communicate with the Bq Avant
sl: Povezovanje z bralnikom Bq Avant.

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
sl: Povezovanje s Sweex/Kogan/Q600/Wink.

en: Communicate with the Pandigital Novel
sl: Povezovanje z bralnikom Pandigital Novel.

en: Communicate with the VelocityMicro
sl: Povezovanje z VelocityMicro.

en: Communicate with the GM2000
sl: Povezovanje z napravo GM2000.

en: Communicate with the Acer Lumiread
sl: Povezovanje z bralnikom Acer Lumiread.

en: Communicate with the Aluratek Color
sl: Povezovanje z bralnikom Aluratek Color.

en: Communicate with the Trekstor
sl: Povezovanje z bralnikom Trekstor.

en: Communicate with the EEE Reader
sl: Povezovanje z bralnikom EEE.

en: Communicate with the Adam tablet
sl: Povezovanje z tabličnim računalnikom Adam.

en: Communicate with the Nextbook Reader
sl: Povezovanje z bralnikom Nextbook.

en: Communicate with the Moovybook Reader
sl: Povezovanje z bralnikom Moovybook.

en: Communicate with the COBY
sl: Povezovanje z bralnikom COBY.

en: Communicate with the Ex124G
sl: Povezovanje z Ex124G.

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
sl: Povezovanje z bralniki WayteQ in SPC Dickens.

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
sl: Povezovanje z bralnikom Woxter Scriba.

en: Communicate with the SONY DPT-S1
sl: Povezovanje z bralnikom SONY DPT-S1.

en: Communicate with the Bq Cervantes
sl: Povezovanje z bralnikom Bq Cervantes.

en: Communicate with MTP devices
sl: Povezovanje z napravami MTP.

en: Get device information...
sl: Pridobi podatke o napravi ...

en: Listing files, this can take a while
sl: Izpisovanje datotek, lahko vzame več časa

en: Reading e-book metadata
sl: Branje metapodatkov e-knjig

en: Reading metadata from %s
sl: Branje metapodatkov - %s

en: Updating metadata cache on device
sl: Posodabljanje predpomnilnik metapodatkov na napravi

en: Finished reading metadata from device
sl: Branje metapodatkov z naprave je končano

en: Transferring books to device...
sl: Prenašanje knjig na napravo ...

en: Transferred %s to device
sl: Preneseno na napravo: %s

en: Transfer to device finished...
sl: Prenos na napravo je zaključen ...

en: Added %s
sl: Dodano: %s

en: Adding complete
sl: Dodajanje dokončano

en: Deleting books from device...
sl: Brisanje knjig z naprave ...

en: Deleted %s
sl: Izbrisano: %s

en: All books deleted
sl: Vse knjige izbrisane

en: Removing books from metadata
sl: Odstranjevanje knjig z metapodatkov

en: Removed %s
sl: Odstranjeno: %s

en: All books removed
sl: Vse knjige odstranjene

en: Unnamed device
sl: Neimenovana naprava

en: Unknown MTP device
sl: Nezanana naprava MTP

en: Found object: %s
sl: Najden predmet: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
sl: Naprave MTP v Windows XP niso podprte.

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
sl: Povezovanje z tabličnim računalnikom Nokia 770.

en: Communicate with the Nokia E71X
sl:  91% match
    Povezovanje z Nokia E71X.

en: Communicate with the Nokia E52
sl: Povezovanje z Nokia E52.

en: The Nook
sl: Nook

en: Communicate with the Paladin readers
sl: Povezava z bralnikom Paladin.

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
sl: Seznam polj metapodatkov za vnos v zbirke na napravi, ločen z vejico. Med možnostmi so naslednje:

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
sl: Komentarji so odstranjeni, ker ima bralnik SONY z njimi težave

en: All by title
sl: Vse po naslovih

en: All by author
sl: Vse po avtorjih

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
sl: Prenesi ločene sličice naslovnic za knjige (za novejše bralnike)

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
sl: Osveži ločene platnice pri uporabi samodejnega upravljanja (novejši bralniki)

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
sl: Ohrani razmerje stranic naslovnice pri izdelavi predoglednih slik

en: Search for books in all folders
sl: Išči knjige v vseh mapah

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
sl: S takšno nastavitvijo calibre išče knjige v vseh mapah naprave in njenih karticah. S tem calibre najde knjige, ki so na napravo prišle z drugimi programi ali brezžičnim prenosom.

en: Unnamed
sl: Neimenovano

en: Upload separate cover thumbnails for books
sl: Prenesi ločene sličice naslovnic za knjige

en: Refresh separate covers when using automatic management
sl: Osveži ločene platnice pri uporabi samodejnega upravljanja

en: Enable connections at startup
sl: Omogoči povezave ob zagonu

en: Check this box to allow connections when calibre starts
sl: Potrdite to polje, da omogočite povezave, ko zaženete calibre

en: Security password
sl: Varnostno geslo

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
sl: Vnesite geslo, ki ga mora uporabiti program na napravi, da se poveže s calibre

en: Use fixed network port
sl: Uporabi fiksna vrata omrežja

en: Port number:
sl: Številka vrat:

en: Print extra debug information
sl: Izpiši dodatne podatke za razhroščevanje

en: Check this box if requested when reporting problems
sl: Potrdite to polje, če je potrebno za poročanje o težavah

en: Use this IP address
sl: Uporabi ta naslov IP

en: Replace books with same calibre ID
sl: Zamenjaj knjige z istim ID calibre

en: Cover thumbnail compression quality
sl: Kakovost stiskanja slike naslovnice

en: Use metadata cache
sl: Uporabi predpomnilnik metapodatkov

en: Too many connection attempts from %s
sl: Preseženo dovoljeno število povezav iz %s

en: Invalid port in options: %s
sl: Neveljavna vrata v nastavitvah: %s

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Teclast K3/K5.

en: Communicate with the Newsmy reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Newsmy.

en: Communicate with the Archos reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Archos.

en: Communicate with the Pico reader.
sl: Povezava z bralnikom Pico.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
sl: Povezovanje z bralnikom iPapyrus.

en: Communicate with the Sovos reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Sovos.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Sunstech EB700.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Stash W950.

en: Communicate with the Wexler reader.
sl: Povezovanje z bralnikom Wexler.

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
sl: Pogona %s ni mogoče zaznati. Poskusite s ponovnim zagonom.

en: Unable to detect the %s disk drive.
sl: Diska %s ni mogoče zaznati.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
sl: Ne morem zagnati glavni spomin (Napaka kode: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
sl: Glavni spomin %s je v bralnem načinu. Običajno se to zgodi zaradi napak datotečnega sistema.

en: Unable to mount the device
sl: Naprave ni mogoče priklopiti

en: settings for device drivers
sl: nastavitve gonilnikov naprave

en: Ordered list of formats the device will accept
sl: Urejen seznam vrst zapisov, ki jih naprava sprejme

en: Read metadata from files on device
sl: Preberi metapodatke iz datotek na napravi

en: Use author sort instead of author
sl: Uporabite avtorjevo razvrščanje namesto po avtorju

en: Template to control how books are saved
sl: Predloga za nadziranje shranjevanja knjig

en: Extra customization
sl: Posebna prilagoditev

en: Sending metadata to device...
sl: Pošiljanje metapodatkov napravi ...

en: USB Vendor ID (in hex)
sl: ID proizvajalca USB (šestn.)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
sl: Pridobite ta ID prek Nastavitve -> Razno -> Pridobi podatke za nastavitev uporabniško določene naprave

en: USB Product ID (in hex)
sl: ID izdelka USB (šestnajst.)

en: USB Revision ID (in hex)
sl: ID revizije USB (šestnast.)

en: Unused (leave blank)
sl: Neuporabljeno (pusti prazno)

en: This field is no longer used, leave it blank.
sl: To polje ni več v uporabi, pustite ga praznega.

en: Main memory folder
sl: Glavna pomnilniška mapa

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
sl: Vnesite mapo, kjer bodo shranjene knjige. Mapa je pripeta na začetek vsake predloge send_to_device

en: Selected slot: %s is not supported.
sl: Izbrana reža: %s ni podprta.

en: There is insufficient free space in main memory
sl: V glavnem pomnilniku primanjkuje prostora

en: There is insufficient free space on the storage card
sl: Na spominski kartici primanjkuje prostora

en: Rendered %s
sl: Upodobljen %s

en: Failed %s
sl: Neuspešno %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
sl: Obdelovanje stripa ni uspelo: 
    
    %s

en: INPUT OPTIONS
sl: VHODNE MOŽNOSTI

en: OUTPUT OPTIONS
sl: IZHODNE MOŽNOSTI

en: Options to control the processing of the input %s file
sl: Možnosti za nadzor obdelave vhodne datoteke %s

en: Options to control the processing of the output %s
sl: Možnosti za nadzor obdelave izhodne datoteke %s

en: LOOK AND FEEL
sl: VIDEZ IN OBČUTEK

en: Options to control the look and feel of the output
sl: Možnosti za nadzor videza in občutka izhoda

en: HEURISTIC PROCESSING
sl: HEVRISTIČNA OBDELAVA

en: SEARCH AND REPLACE
sl: NAJDI IN ZAMENJAJ

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
sl: Spremeni besedilo in strukturo dokumenta z rabo uporabniško določenih vzorcev.

en: STRUCTURE DETECTION
sl: ZAZNAVA STRUKTURE

en: Control auto-detection of document structure.
sl: Nadzor samodejnega zaznavanja strukture dokumenta.

en: TABLE OF CONTENTS
sl: KAZALO VSEBINE

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
sl: Nadzor samodejnega tvorjenja kazala vsebine. Glede na osnovno nastavitev, če ima vir kazalo vsebine, bo le-to uporabljeno pri samodejnem tvorjenju.

en: METADATA
sl: METAPODATKI

en: Options to set metadata in the output
sl: Možnosti nastavitve metapodatkov v izhodu

en: DEBUG
sl: RAZHROŠČEVANJE

en: Options to help with debugging the conversion
sl: Možnosti pomoči pri razhroščevanju pretvorbe

en: Output saved to
sl: Izhod je shranjen v

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
sl: Onemogočite normalizacijo (izboljšajte kontrast) barvnega obsega za slike. Privzeto: neizbrano

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
sl: Obdržite razmerje slike. Privzeto je, da se prilagodi velikosti zaslona.

en: Disable sharpening.
sl: Onemogočite ostrenje.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
sl: Izključitev trimanja strani stripov. Pri nekaterih stripih lahko trimanje odstrani vsebino  tako kot robove.

en: Don't split landscape images into two portrait images
sl: Ne razdeli ležečih slik v dve pokončni.

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
sl: Obdrži razmerje pri skaliranju slik in uporabi višino zaslona za širino slike pri pregledovanju v panoramskem načinu.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
sl: Uporablja se za izdaje, ki se berejo od desne proti levi tako kot manga. Panoramske slike se razdelijo v portretne strani od desne proti levi.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
sl: Vključitev odstranjevanje pikic-madežov. Zmanjša pikčasti šum vendar znatno poveča čas procesiranja.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
sl: Ne razvrščaj datotek, ki se nahajajo v stripu, po imenu. Upoštevaj zaporedje, v katerem so bile stripu dodane.

en: Apply no processing to the image
sl: Slike dodatno ne obdelaj

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
sl: Ne pretvori slike v sivinsko (črna in bela)

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
sl: Pri pretvarjanju CBC vsaki strani ne dodaj povezav na kazalo vsebine. Upoštevajte, da to velja le, če ima kazalo vsebine več kot en razdelek

en: Page
sl: Stran

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
sl: Pretvori datoteke DOCX (.docx in .docm) v HTML

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
sl: Vstavljeno kazalo vsebine postavi na konec knjige namesto na začetek

en: Title for any generated in-line table of contents.
sl: Naslov za vsako ustvarjeno vdelano kazalo vsebine.

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
sl: Žanr knjige. Možne izbire: %s
    
     Glejte:

en: for a complete list with descriptions.
sl: za popoln seznam z opisi.

en: CSS file used for the output instead of the default file
sl: Datoteka CSS, uporabljena za izvoz namesto privzete datoteke

en: No top level HTML file found.
sl: Vrhnje datoteke HTML ni mogoče najti.

en: Top level HTML file %s is empty
sl: Vrhnja datoteka HTML %s je prazna.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
sl: Nastavite razmik med besedami v točkah. Privzeto je %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
sl: Dodaj glavo z naslovom in avtorjem na vse strani.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
sl: Nastavi obliko glave. %a je zamenjan z avtorjem in %t z naslovom. Privzeto je %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
sl: Pod naslovom dodaj razmik. Privzeto je %default točk.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
sl: Najmanjši zamik odstavka (zamik prve vrstice odstavka) v točkah. Privzeto: %default

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
sl: Pomnoži velikost pisave v upodobljenih tabelah s tem faktorjem. Privzeto je %default

en: The serif family of fonts to embed
sl: Za vdelavo izbrana pisava iz družine serif

en: The sans-serif family of fonts to embed
sl: Za vdelavo izbrana pisava iz družine sans-serif

en: The monospace family of fonts to embed
sl: Za vdelavo izbrana pisava iz družine monospace

en: Comic
sl: Strip

en: When present, use author sort field as author.
sl: Če je vključeno, uporabite polje razvrščanja avtorja kot avtorja.

en: Disable compression of the file contents.
sl: Onemogoči stiskanje vsebine datoteke.

en: All articles
sl: Vsi članki

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
sl: Določite kodiranje znakov za izhodni dokument. Privzeto je kodiranje cp1253. Opomba: možnost ni podprta v vseh vrstah zaposov.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
sl: Dodaj kazalo vsebine na začetek knjige.

en: Do not extract images from the document
sl: Ne izlušči slik iz dokumenta

en: footers
sl: noge

en: headers
sl: glave

en: Title for generated table of contents.
sl: Naslov za ustvarjeno kazalo vsebine

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
sl: Določite kodiranje znakov v izhodnem dokumentu. Privzeto je to cp1252.

en: Username for sites that require a login to access content.
sl: Uporabniško ime za spletišča, ki zahtevajo prijavo za dostop do vsebin.

en: Password for sites that require a login to access content.
sl: Geslo za spletišča, ki zahtevajo prijavo za dostop do vsebin.

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
sl: Prezri slike WMF namesto zamenjevanja z nadomestno sliko

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
sl: Določite kodni nabor znakov za izhodni dokument. Privzeto je utf-8.

en:  (Preface)
sl:  (uvod)

en: Abbreviations
sl: Okrajšave

en: Footnotes
sl: Sprotne opombe

en: Metadata in the document
sl: Metapodatki v dokumentu

en: Support tables
sl: Podpiraj tabele

en: Generate a table of contents
sl: Ustvari kazalo vsebine

en: Wiki style links
sl: Povezave v slogu wiki

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
sl: Določite vhodni profil. Vhodni profil poda sistemsko informacijo pretvorbe, kako interpretirati različne podatke v vhodnem dokumentu. Primer: ločljivost, odvisna od dolžine (dolžina v slikovnih točkah). Izbire so:

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
sl: Mapiranje iz CSS imen fonta v velikosti fonta v pts. Na primer, da je  nastavitev 12,12,14,16,18,20,22,24.  To je mapiranje velikosti  za xx-majhna do xx-velika, tako da je končna velikost veliki  fonti. Običajno je mapiranje izbrano glede na izbrani izhodni profil.

en: Disable all rescaling of font sizes.
sl: Izključite spreminjanje velikosti pisav.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
sl: Nekateri slabo oblikovani dokumenti uporabljajo tabele za nadzor izgleda  teksta na strani. Po pretvorbi imajo taki dokumenti tekst, ki uhaja iz strani in podobno. Ta opcija bo izbrala vsebino iz tabel in jo predstavila v linearnem načinu.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
sl: Če izvorna datoteka že vsebuje Kazalo vsebine, se to običajno uporabi prednostno. Z vključitvijo te opcije, se vedno uporabi samodejno generiranje.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
sl: Samodejno zaznanih poglavij ne dodaj v kazalo.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
sl: Če je ugotovljenoštevilo poglavij manjše od te številke, se povezave dodajo v Kazalo vsebine- Privzeto: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
sl: Največje število povezav za vnos v kazalo vsebine. Nastavite 0 za izključitev. Privzeto je: %default. Povezave so dodane v kazalo vsebine samo, če je ugotovljeno število poglavij manjše od mejne vrednosti.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
sl: Odstranitev tistih vnosov iz kazala vsebine, ki ustrezajo navedenemu regularnemu izrazu. Ustrezajoči vnosi in vsi njihovi nasledniki so odstranjeni.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
sl: Določite označbe zaznanih poglavij. Vrednost "prelom strani" bo vstavila prelom pred poglavji. Vrednost "črta" bo vstavila vrstico pred poglavji. Vrednost "nič" bo izključila označevanje poglavja in vrednost "oboje" bo uporabila prelom in vrstico za označbo poglavij.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
sl: Ali pot k oblikovni predlogi CSS ali surovi CSS. Ta CSS bo dodan pravilom sloga izvorne datoteke in ga lahko uporabimo za njihovo razveljavitev (izvorni slog).

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
sl: Uporabi naslovnico zaznano v izvorni datoteki namesto v nastavitvah specificirane naslovnice.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
sl: Vstavi prazno vrstico med odstavke. Ne deluje, če vhodna datoteka ne uporablja odstavkov (označb <p> ali <div>).

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
sl: Preberi metapodatke z navedene datoteke OPF. Iz te datoteke prebrani metapodatki bodo preglasili vse podatke iz izvorne datoteke.

en: Set the title.
sl: Določite naslov.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
sl: Določite avtorje. Avtorje ločite z znakom &.

en: The version of the title to be used for sorting.
sl: Različica naslova, ki bo uporabljena pri razvrščanju.

en: String to be used when sorting by author.
sl: Niz, uporabljen za razvrščanje po avtorjih.

en: Set the cover to the specified file or URL
sl: Določite naslovnico z navedeno datoteko ali URL-jem.

en: Set the index of the book in this series.
sl: Določite indeks knjige v tej zbirki ali nizu.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
sl: Določite oceno. Dovoljene so številke med 1 in 5.

en: Set the ISBN of the book.
sl: Določite številko ISBN knjige.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
sl: Določite značke za knjigo. Zapis v z vejicami ločenem seznamu.

en: Set the book producer.
sl: Določite producenta knjige.

en: Set the language.
sl: Določite jezik.

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
sl: Omogoči hevristično procesiranje. Če želite uporabiti hevristično procesiranje, morate omogočiti to možnost.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
sl: Išči pogoste besede in vzorce, ki označujejo ležečo pisavo, in postavi besedilo v ležečo lego.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
sl: Pretvori odmike, ustvarjene z več neprelomnimi presledki, v odmike CSS.

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
sl: Odstrani prelom vrstic z upoštevanjem ločil in drugih namigov.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
sl: Odstrani prazne odstavke iz dokumenta, če obstajajo med vsakim drugim odstavkom.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
sl: Nadomesti prelome prizorov z navedenim besedilom. Privzeto je uproabljeno besedilo iz vhodnega dokumenta.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
sl: Analiziraj deljene besede v dokumentu. Sam dokument služi kot slovar za določanje, ali naj bodo vezaji ohranjeni ali odstranjeni.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
sl: Poišče pojavitve zaporednih značk <h1> ali <h2>. Značke se preštevilčijo, s čimer je preprečena delitev na sredi naslova poglavij.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
sl: Iskalni vzorec (regularni izraz), ki bo zamenjan z sr1-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
sl: Zamenjava za besedilo, najdeno z sr1-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
sl: Iskalni vzorec (regularni izraz), ki bo zamenjan z sr2-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
sl: Zamenjava za besedilo, najdeno z sr2-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
sl: Iskalni vzorec (regularni izraz), ki bo zamenjan z sr3-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
sl: Zamenjava za besedilo, najdeno z sr3-search.

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
sl: Vrednosti indeksa zbirke in ocen morajo biti številske. Prezrto bo

en: Failed to parse date/time
sl: Datuma/časa ni mogoče razčleniti

en: Converting input to HTML...
sl: Pretvarjanje vhoda v HTML ...

en: Template error
sl: Napaka predloge

en: Remove the property
sl: Odstrani lastnost

en: Add extra properties
sl: Dodaj dodatne lastnosti

en: Change the value to
sl: Spremeni vrednost na

en: is less than
sl: je manjši od

en: is greater than
sl: je večji od

en: Query invalid
sl: Poizvedba ni veljavna

en: You must specify a number
sl: Določiti morate številko

en: No data
sl: Ni podatkov

en: %s is not a number
sl: %s ni številka

en: Invalid number
sl: Neveljavna številka

en: Notes
sl: Opombe

en: Table of Contents
sl: Kazalo vsebine

en: Cover
sl: Ovitek

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
sl: Sledi vsem krajevnim povezavam v datoteki HTML in ustvari datoteko ZIP datoteko, ki vsebuje vse povezane datoteke. Ta vstavek se zažene vsakokrat ob dodajanju datoteke HTML v knjižnico.

en: Text
sl: Besedilo

en: 	Book Designer file detected.
sl: 	Zaznana datoteka Book Designer.

en: 	Parsing HTML...
sl: 	Razčlenjevanje HTML ...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
sl: 	Zaznana datoteka Baen. Ponovno razčlenjevanje ...

en: Written preprocessed HTML to
sl: Predobdelani HTML zapisan v

en: Processing %s
sl: Obdelovanje %s

en: 	Converting to BBeB...
sl: 	Pretvarjanje v BBeB ...

en: Could not parse file: %s
sl: Razčlenjevanje datoteke ni mogoče: %s

en: %s is an empty file
sl: %s je prazna datoteka

en: Unable to process interlaced PNG %s
sl: Obdelovanje prepletene PNG %s ni možno

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi tabele: %s. Koda tabele bo prezrta.

en: Bad table:
    %s
sl: Slaba tabela:
    %s

en: Table has cell that is too large
sl: Tabela vsebuje preveliko celico

en: Could not read cover image: %s
sl: Branje slike naslovnice ni mogoče: %s

en: Cannot read from: %s
sl: Ni mogoče brati iz: %s

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
sl: %prog knjiga.lrf
    Pretvori datoteko LRF v datoteko LRS (XML UTF-8)

en: Output LRS file
sl: Izhodna datoteka LRS

en: Do not save embedded image and font files to disk
sl: Ne shrani vdelanih datotek slik in pisav na disk

en: Parsing LRF...
sl: Razčlenjevanje LRF ...

en: Creating XML...
sl: Ustvarjanje XML ...

en: LRS written to
sl: LRS zapisan v

en: Could not read from thumbnail file:
sl: Neuspešen poskus branja iz predogledne datoteke:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
sl: %prog [možnosti] datoteka.lrs
    Prevedi datoteko LRS v datoteko LRF.

en: Path to output file
sl: Pot do izhodne datoteke

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
sl: Pretvori LRS v LRS, koristno za razhroščevanje.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
sl: Neveljavna datoteka LRF. Določitev metapodatkov ni bila možna.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
sl: %prog [možnosti] mojaknjiga.lrf
    
    
    Prikaži/uredi meta podatke v datoteki LRF.

en: Set the book title
sl: Določite naslov knjige

en: Set sort key for the title
sl: Določite sortirni ključ za naslov

en: Set the author
sl: Določite avtorja

en: Set sort key for the author
sl: Določite razvrstitveni ključ za avtorja

en: The category this book belongs to. E.g.: History
sl: Kategorija, v katero sodi ta knjiga. Npr.: zgodovina

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
sl: Pot do slike, ki se bo uporabila kot predogledna sličica za to datoteko.

en: Extract thumbnail from LRF file
sl: Pridobi predogledno sličico iz datoteke LRF

en: Set the publisher
sl: Določite založnika

en: Set the book classification
sl: Določite klasifikacijo knjige

en: Set the book creator
sl: Določite ustvarjalca knjige

en: Set the book producer
sl: Določite producenta knjige

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
sl: Pridobi naslovnico iz datoteke LRF. Ker zapis LRF nima definirane naslovnice, uporabimo nekaj hevristike za ugibanje naslovnice.

en: Set book ID
sl: Nastavi ID knjige

en: No
sl: Ne

en: Author(s)
sl: Avtor(ji)

en: Publisher
sl: Založnik

en: Producer
sl: Producent

en: Comments
sl: Opombe

en: Tags
sl: Značke

en: Series | Series
sl[0]: Zbirke
sl[1]: Zbirka
sl[2]: Zbirke
sl[3]: Zbirke

en: Languages
sl: Jeziki

en: Timestamp
sl: Časovni žig

en: Published
sl: Objavljeno

en: Rights
sl: Pravice

en: Value: unknown field
sl: Vrednost: neznano polje

en: Click to open
sl: Odprite s klikom

en: Ids
sl: Id-ji

en: Click to see books in this series
sl: Klikni da vidiš knjige v tej seriji

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
sl: Določite avtorje. Več avtorjev ločite z znakom &. Imena avtorjev naj bodo v zaporedju Ime Priimek.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
sl: Različica naslova, ki bo uporabljena za razvrščanje. Če je ne navedete, naslov pa je naveden, bo samodejno izdelana iz naslova.

en: Set the cover to the specified file.
sl: Določite naslovnico navedene datoteke.

en: Set the book category.
sl: Določite kategorijo knjige.

en: Set the published date.
sl: Določite datum izdaje.

en: Set the BookID in LRF files
sl: V datotekah LRF določite BookID

en: No file specified
sl: Navedena ni nobena datoteka

en: Original metadata
sl: Izvorni metapodatki

en: Changed metadata
sl: Spremenjeni metapodatki

en: OPF created in
sl: OPF ustvarjen v

en: Cover saved to
sl: Naslovnica shranjena v

en: No cover found
sl: Naslovnice ni mogoče najti

en: Downloads metadata and covers from Amazon
sl: Prenese metapodatke in naslovnice z Amazona

en: US
sl: ZDA

en: France
sl: Francija

en: Germany
sl: Nemčija

en: UK
sl: VB

en: Italy
sl: Italija

en: Japan
sl: Japonska

en: Spain
sl: Španija

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Netherlands
sl: Nizozemska

en: China
sl: Kitajska

en: Canada
sl: Kanada

en: Choose server automatically
sl: Izberi strežnik samodejno

en: Amazon servers
sl: Strežniki Amazon

en: Metadata source
sl: Vir metapodatkov

en: Book title
sl: Naslov knjige

en: Book author(s)
sl: Avtor(ji) knjige

en: Book ISBN
sl: ISBN knjige

en: Downloads metadata and covers from Google Books
sl: Prenese metapodatke in naslovnice z Google Knjige

en: Cover size
sl: Velikost naslovnice

en: Any size
sl: Poljubna velikost

en: Large
sl: Veliko

en: Larger than %s
sl: Večje od %s

en: Downloads covers from The Open Library
sl: Prenese naslovnice iz The Open Library

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
sl: To je knjiga Amazon Topaz. Ni je mogoče obdelati.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
sl: To ni datoteka MOBI. Gre za datoteko Topaz.

en: This is not a MOBI file.
sl: To ni datoteka MOBI.

en: No details available
sl: Podrobnosti ni na voljo

en: Index
sl: Kazalo

en: Glossary
sl: Slovarček

en: Acknowledgements
sl: Zahvale

en: Bibliography
sl: Bibliografija

en: Colophon
sl: Kolofon

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Dedication
sl: Posvetilo

en: Epigraph
sl: Epigraf

en: Foreword
sl: Predgovor

en: Preface
sl: Uvod

en: %s format books are not supported
sl: Knjige v zapisu %s niso podprte

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Not a valid font: %s
sl: Ni veljavna pisava: %s

en: Convert image to RGB automatically
sl: Pretvori sliko v RGB samodejno

en: Image is in the CMYK colorspace
sl: Slika je v barvnem prostoru CMYK

en: Remove this file
sl: Odstrani to datoteko

en: Change the file extension to .xhtml
sl: Spremeni končnice datotek v .xhtml

en: The link is empty
sl: Povezava je prazna

en: The link %s is a file:// URL
sl: Povezava %s je datoteka: // URL

en: The file %s is empty
sl: Datoteka %s je prazna

en: File too large
sl: Datoteka je prevelika

en: Invalid entity: %s
sl: Neveljaven vnos: %s

en: Cover inserted
sl: Vstavljena naslovnica

en: Cover updated
sl: Naslovnica je posodobljena

en:  or
sl:  ali

en: Updating metadata
sl: Posodabljanje metapodatkov

en: Metadata updated
sl: Metapodatki posodobljeni

en: Setting cover
sl: Določanje naslovnice

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
sl: Pot do naslovne slike. Spremeni naslovnico, določeno v e-knjigi. Če ni prisotna naslovna slika ali, če ta ni pravilno prepoznana, vstavi novo naslovno sliko.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
sl: Pot do datoteke OPF. Metapodatki v knjigi so posodobljeni iz datoteke OPF.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
sl: Izdelaj bolj podroben izhod, koristen za odpravljanje napak.

en: You must provide the input file to polish
sl: Za loščenje morate predložiti vhodno datoteko

en: Unknown extra arguments
sl: Neznani dodatni argumenti

en: You must specify at least one action to perform
sl: Določiti morate vsaj eno dejanje za izvršitev

en: Smartened punctuation in: %s
sl: Pametna ločila v: %s

en: No punctuation that could be smartened found
sl: Ni ločil, ki bi jih bilo mogoče pametno najti

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
sl: Datoteka %s ima nepravilno oblikovane oznake. Poskusite pred razdelitvijo zagnati orodje 'Popravi HTML'

en: The expression %s did not match any nodes
sl: Izraz %s ni ustrezal nobenemu vozlišču

en: Removed unused font: %s
sl: Odstranjena neuporabljena pisava: %s

en: The font %s was already subset
sl: Pisava %s je bila že podnabor

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
sl: Pisava {0} je zmanjšana na {1} njune izvirne velikosti

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
sl: Zmanjšana skupna velikost pisave na %.1f%% izvirne

en: No embedded fonts found
sl: Ni bila najdena nobena vdelana pisava

en: No file named %s exists
sl: Datoteka z imenom %s ne obstaja.

en: No HTML file named %s exists
sl: Datoteka HTML z imenom %s ne obstaja.

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
sl: V datoteki %(f)s ne obstaja sidro %(a)s

en: (Untitled)
sl: (Neimenovano)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
sl: Datoteka %s ima nepravilno oblikovane oznake. Pred urejanjem poskusite zagnati orodje 'Popravi HTML'.

en: No upgrade needed
sl: Nadgradnja ni potrebna

en: Updated EPUB from version 2 to 3
sl: Posodobljen EPUB iz različice 2 na 3

en: HTML TOC generation options.
sl: Možnosti tvorbe kazala vsebine za HTML

en: {1} of <em>{0}</em>
sl: {1} od <em>{0}</em>

en: Rating
sl: Ocena

en: Date
sl: Datum

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
sl: Ni mogoče najti razumnega mesta, kjer bi delili: %(path)s Velikost poddrevesa: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
sl: Možnosti za tvorbo OPF/NCX/itn.

en: OPF version to generate. Default is %default.
sl: Različica OPF, ki naj bo tvorjena. Privzeto je %default.

en: Sidebar
sl: Stranska vrstica

en: Adding headers and footers
sl: Dodajanje glav in nog

en: Headers and footers added
sl: Dodane so glave in noge

en: Parsed all content for markup transformation
sl: Razčlenjena je vsa vsebina za preoblikovanje oznak

en: Completed markup transformation
sl: Dokončano preoblikovanje označevanja

en: Rendered all HTML as PDF
sl: Vse HTML so upodobljene kot PDF

en: Added links to PDF content
sl: Dodane povezave do vsebine PDF

en: Updated metadata in PDF
sl: Posodobljeni metapodatki v PDF-ju

en: Rendered {0} of {1} pages
sl: Upodobljeno {0} od {1} strani

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
sl: Ni mogoče najti pdftohtml, preverite, če se nahaja v PATH

en: Table of Contents:
sl: Kazalo vsebine:

en: Default icons
sl: Privzete ikone

en: Send file to storage card instead of main memory by default
sl: Pošlji datoteko na pomnilniško kartico namesto privzeto v glavni pomnilnik

en: Confirm before deleting
sl: Potrdite pred brisanjem

en: Main window geometry
sl: Geometrija glavnega okna

en: Notify when a new version is available
sl: Opozori me, če je na voljo nova različica

en: Use Roman numerals for series number
sl: Uporabi rimska števila za številko v zbirki

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
sl: Razvrsti seznam značk po imenu, priljubljenosti ali oceni

en: Match tags by any or all.
sl: Ujemaj oznake s katerimi koli ali vsemi.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
sl: Število naslovnic, ki se pokažejo v načinu brskanja med naslovnicami

en: Defaults for conversion to LRF
sl: Privzete nastavitve za pretvorbo v LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
sl: Možnosti pregledovalnika e-knjig LRF

en: Formats that are viewed using the internal viewer
sl: Formati za prikaz z notranjim pregledovalnikom

en: Columns to be displayed in the book list
sl: Stolpci, prikazani v seznamu knjig

en: Automatically launch Content server on application startup
sl: Samodejno zaženi strežnik vsebine ob zagonu aplikacije

en: Oldest news kept in database
sl: Najstarejše novice, ohranjene v zbirki podatkov

en: Show system tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemskem pladnju

en: Upload downloaded news to device
sl: Naloži prenesene novice na napravo

en: Delete news books from library after uploading to device
sl: Po nalaganju v napravo izbriši knjige novic iz knjižnice

en: Disable notifications from the system tray icon
sl: Onemogoči opozorila v ikoni sistemskega pladnja

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
sl: Pri iskanju pokaži vse knjige s poudarjenimi rezultati iskanja namesto zgolj zadetkov. S tipko N ali F3 se lahko pomaknete na naslednji zadetek.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
sl: Prenesi družabne metapodatke (značke/ocene/itn.)

en: Overwrite author and title with new metadata
sl: Prepiši avtorja in naslov z novimi metapodatki

en: Automatically download the cover, if available
sl: Samodejno prenesi naslovnico, če je na voljo

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
sl: Omeji največje število hkratnih opravil na število CPE

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
sl: V brskalniku oznak prikaži povprečno oceno na posamezno navedbo vnosa

en: Disable UI animations
sl: Izključi animacije vmesnika

en: WARNING:
sl: OPOZORILO:

en: ERROR:
sl: NAPAKA:

en: Show this confirmation again
sl: To potrditev pokaži znova

en: Restart needed
sl: Potreben je ponoven zagon

en: &Restart calibre now
sl: Po&novno zaženi calibre zdaj

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Windows XP not supported
sl: Ne podpira Windows XP

en: Books
sl: Knjige

en: EPUB books
sl: Knjige EPUB

en: PDF books
sl: Knjige PDF

en: HTML books
sl: Knjige HTML

en: LIT books
sl: Knjige LIT

en: Text books
sl: Učbeniki

en: Comics
sl: Stripi

en: Archives
sl: Arhivi

en: Wordprocessor files
sl: Datoteke Wordprocessorja

en: Add books
sl: Dodaj knjige

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
sl: Dodaj knjige v knjižnico calibre/napravo iz datotek na računalniku

en: Add empty book (Book entry with no formats)
sl: Dodaj prazno knjigo (vnos knjige brez zapisa)

en: Add from ISBN
sl: Dodaj iz ISBN

en: Add files to selected book records
sl: Dodaj datoteke obstoječim knjižnim zapisom

en: Add files to selected book records from clipboard
sl: Dodaj datoteke obstoječim knjižnim zapisom iz odložišča

en: Add an empty file to selected book records
sl: Dodaj prazno datoteko izbranim knjižnim zapisom

en: Control the adding of books
sl: Nadziraj dodajanje knjig

en: No books selected
sl: Nobena od knjig ni izbrana.

en: Cannot add files as no books are selected
sl: Datotek ni mogoče dodati, ker ni izbrana nobena knjiga

en: No files in clipboard
sl: V odložišču ni datotek

en: No files have been copied to the clipboard
sl: V odložišče ni bila kopirana nobena datoteka

en: Are you sure?
sl: Ste prepričani?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
sl: Ali ste prepričani, da želite nastaviti enako naslovnico za vseh %d knjig?

en: Select book files
sl: Izberite datoteke knjig

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
sl: Ste prepričani, da elite dodati isto prazno datoteko vsem %d knjigam? Če zapis za knjigo že obstaja, bo zamenjan.

en: Choose archive file
sl: Izberite arhivsko datoteko

en: Cannot add
sl: Ni mogoče dodati

en: Adding
sl: Dodajanje

en: Creating book records from ISBNs
sl: Ustvarjanje zapisov knjig iz številk ISBN

en: Uploading books to device.
sl: Prenašanje knjig na napravo.

en: Supported books
sl: Podprte knjige

en: Select books
sl: Izberite knjige

en: Add to library
sl: Dodaj v knjižnico

en: No book selected
sl: Nobena od knjig ni izbrana

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
sl: Naslednje knjige so navidezne in jih ni mogoče dodati v knjižnico calibre:

en: No book files found
sl: Datotek knjig ni mogoče najti

en: Downloading books
sl: Nalaganje knjig

en: Downloading books from device
sl: Nalaganje knjig z naprave

en: Could not download files from the device
sl: Ni možna naložitev datotek z naprave

en: Could not download some files from the device
sl: Ni možna naložitev nekaterih datotek z naprave

en: Could not download files
sl: Ni mona naložitev datotek

en: Add books to library
sl: Dodaj knjige v knjižnico

en: Add books to your calibre library from the connected device
sl: Dodaj knjige v svojo knjižnico calibre iz priključene naprave

en: Toolbars
sl: Orodne vrstice

en: Keyboard shortcuts
sl: Tipke za bližnjico

en: Fetch annotations (experimental)
sl: Pridobi beležke (poskusno)

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Use library only
sl: Uporabi zgolj knjižnico

en: User annotations generated from main library only
sl: Uporabniške beležke, izdelane zgolj iz glavne knjižnice

en: No books selected to fetch annotations from
sl: Ni izbranih knjig za pridobitev beležk

en: Some errors
sl: Nekaj napak

en: Create catalog
sl: Ustvari katalog

en: No books selected for catalog generation
sl: Za tvorbo kataloga niste izbrali nobene knjige

en: Generating %s catalog...
sl: Ustvarjanje kataloga %s ...

en: Catalog generated.
sl: Katalog ustvarjen.

en: No library found
sl: Ni najdenih knjižnic

en: New location of this library:
sl: Nova lokacija knjižnice:

en: Library moved
sl: Knjižnica premaknjena

en: Forget library
sl: Pozabi knjižnico

en: New library location
sl: Nova lokacija knjižnice

en: Queue &all books for backup
sl: &Vse knjige za varnostno kopiranje postavi v vrsto

en: Backup status
sl: Stanje varnostnega kopiranja

en: none
sl: brez

en: Book metadata files remaining to be written: %s
sl: Preostale datoteke metapodatkov knjig za pisanje: %s

en: Choose library
sl: Izberite knjižnico

en: Choose calibre library to work with
sl: Izberite knjižnico calibre za delovanje

en: Switch/create library
sl: Preklopi/ustvari knjižnico

en: Export/import all calibre data
sl: Izvozi/uvozi vse podatke calibre

en: Pick a random book
sl: Izberi naključno knjigo

en: Quick switch
sl: Hitri preklop

en: Rename library
sl: Preimenuj knjižnico

en: Remove library
sl: Odstrani knjižnico

en: Library maintenance
sl: Vzdrževanje knjižnice

en: Library metadata backup status
sl: Stanje varnostnega kopiranja metapodatkov knjižnice

en: Check library
sl: Preveri knjižnico

en: Restore database
sl: Obnovi zbirko podatkov

en: Switch to previous library
sl: Preklopi na prejšnjo knjižnico

en: Switch to: %s
sl: Preklopi na:%s

en: Rename: %s
sl: Preimenuj: %s

en: Remove: %s
sl: Odstrani: %s

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
sl: Izberite novo ime za knjižnico <b>%s</b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
sl: Upoštevajte, da bo dejanska mapa knjižnice preimenovana.

en: Already exists
sl: Že obstaja

en: The folder %s already exists. Delete it first.
sl: Mapa %s že obstaja. Najprej jo izbrišite.

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
sl: Preimenovanja ni mogoče, saj na %s ni bilo mogoče najti knjižnice. Najprej poskusite preklopiti na to knjižnico, nato preklopite nazaj in poskusite preimenovanje.

en: Rename failed
sl: Preimenovanje ni uspelo

en: Library removed
sl: Knjižnica je bila odstranjena

en: &OK
sl: V &redu

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: Backup metadata
sl: Varnostno kopiraj metapodatke

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
sl: Metapodatki bodo varnostno kopirani med delovanjem programa calibre pri hitrosti pribl. ene knjige vsake tri sekunde.

en: Success
sl: Uspešno

en: Failed
sl: Ni uspelo

en: No problems found
sl: Ni najdenih težav

en: Finished
sl: Dokončano

en: Not allowed
sl: Ni dovoljeno

en: You cannot change libraries while jobs are running.
sl: Knjižnic ne morete zamenjati med izvajanjem opravil.

en: Convert books
sl: Pretvori knjige

en: Convert individually
sl: Posamična pretvorba

en: Bulk convert
sl: Paketna pretvorba

en: Create a catalog of the books in your calibre library
sl: Ustvari katalog knjig v knjižnici calibre

en: Cannot convert
sl: Pretvorba ni možna

en: Book deleted
sl: Knjiga je izbrisana

en: Add to the %s library
sl: Dodaj v knjižnico %s

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Move
sl: Pre&makni

en: Select &all
sl: Izberi &vse

en: Select &none
sl: Ne izberi ni&č

en: &Copy to clipboard
sl: &Kopiraj na odložišče

en: Copy to library
sl: Kopiraj v knjižnico

en: Copy selected books to the specified library
sl: Kopiraj izbrane knjige v navedeno knjižnico

en: (delete after copy)
sl: (izbriši po kopiranju)

en: Cannot copy
sl: Ni mogoče kopirati

en: No library
sl: Ni knjižnice

en: Copying to
sl: Kopiranje v

en: Moving to
sl: Premikanje v

en: Canceled
sl: Preklicano

en: Could not copy books:
sl: Knjig ni mogoče kopirati:

en: Deleting...
sl: Brisanje ...

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Failed to delete
sl: Ni mogoče izbrisati

en: Delete books
sl: Izbriši knjige

en: Remove books
sl: Odstrani knjige

en: Remove selected books
sl: Odstrani izbrane knjige

en: Remove all formats from selected books, except...
sl: Odstrani vse vrste zapisa izbranih knjig z izjemo ...

en: Remove all formats from selected books
sl: Odstrani vse vrste zapisov izbranih knjig

en: Remove covers from selected books
sl: Odstrani naslovnice izbranih knjig

en: Remove matching books from device
sl: Odstrani ujemajoče knjige z naprave

en: Cannot delete
sl: Ni mogoče izbrisati

en: Choose formats to be deleted
sl: Izberite vrste zapisa za brisanje

en: Cannot delete books
sl: Knjig ni mogoče izbrisati

en: No device is connected
sl: Nobena naprava ni povezana

en: Main memory
sl: Glavni pomnilnik

en: No books to delete
sl: Ni knjig za brisanje

en: None of the selected books are on the device
sl: Na napravi ni izbranih knjig

en: Deleting books from device.
sl: Brisanje knjig z naprave.

en: Start wireless device connection
sl: Zaženi povezavo z brezžično napravo

en: Stop wireless device connection
sl: Ustavi povezavo z brezžično napravo

en: Connect to folder
sl: Poveži z mapo

en: Start Content server
sl: Zaženi strežnik vsebin

en: Start/stop Content server
sl: Zaženi/ustavi strežnik vsebin

en: Email to
sl: E-pošta

en: (delete from library)
sl: (izbriši iz knjižnice)

en: Select recipients
sl: Izberite prejemnike

en: Setup email based sharing of books
sl: Nastavi skupno rabo knjig po e-pošti

en: Send to device
sl: Pošlji na napravo

en: Connect/share
sl: Poveži/skupna raba

en: Stopping
sl: Ustavljanje

en: Disable autostart
sl: Onemogočite samozagon

en: Manage collections
sl: Upravljaj z zbirkami

en: Manage the collections on this device
sl: Upravljaj z zbirkami na tej napravi

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
sl: Zbirke je mogoče urejati le, če knjige prikazujete v napravi. Kliknite gumb orodne vrstice, da najprej preklopite na ogled naprave.

en: Edit metadata
sl: Uredi metapodatke

en: Edit metadata individually
sl: Posamično urejanje metapodatkov

en: Edit metadata in bulk
sl: Paketno urejanje metapodatkov

en: Download metadata and covers
sl: Prenesi metapodatke in naslovnice

en: Merge into first selected book - delete others
sl: Spoji v prvo izbrano knjigo - izbriši druge

en: Merge into first selected book - keep others
sl: Spoji v prvo izbrano knjigo - obdrži druge

en: Merge only formats into first selected book - delete others
sl: Spoji le zapise v prvo izbrano knjigo - izbriši druge

en: Copy metadata
sl: Kopiraj metapodatke

en: Paste metadata
sl: Prilepi metapodatke

en: Merge book records
sl: Spoji zapise knjig

en: Cannot copy metadata
sl: Metapodatkov ni mogoče kopirati

en: Cannot paste metadata
sl: Metapodatkov ni mogoče prilepiti

en: Cannot download metadata
sl: Metapodatkov ni mogoče prenesti

en: Failed to download metadata
sl: Metapodatkov ni mogoče prenesti

en: Download failed
sl: Prenos ni uspel

en: Metadata download completed
sl: Prenos metapodatkov dokončan

en: Some books changed
sl: Nekatere knjige so spremenjene

en: Cannot edit metadata
sl: Spreminjanje metapodatkov ni mogoče

en: Cannot merge books
sl: Knjig ni mogoče spojiti

en: At least two books must be selected for merging
sl: Najmanj dve knjigi morata biti izbrani za spajanje

en: Could not read metadata
sl: Metapodatkov ni mogoče prebrati

en: Could not read cover
sl: Naslovnice ni mogoče prebrati

en: Could not read cover from %s format
sl: Naslovnice v zapisu %s ni bilo mogoče prebrati

en: Embed metadata
sl: Vdelaj metapodatke

en: Embed metadata into book files
sl: V datoteke knjig vdelaj metapodatke

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: Fetch news
sl: Pridobi novice

en: Fetching news from
sl: Pridobivanje novic z

en: Help
sl: Pomoč

en: Invalid name
sl: Neveljavno ime

en: Mark books
sl: Označi knjige

en: Temporarily mark books for easy access
sl: Začasno označi knjige za lažji dostop

en: Show marked books
sl: Pokaži označene knjige

en: Clear all marked books
sl: Počisti vse označene knjige

en: Mark all books by selected author(s)
sl: Označi vse knjige izbranih avtorjev

en: Mark all books in the selected series
sl: Označi vse knjige v izbranih zbirkah

en: Clear all books by selected author(s)
sl: Počisti vse knjige izbranih avtorjev

en: Clear all books in the selected series
sl: Počisti vse knjige v izbranih zbirkah

en: Show marked book
sl: Pokaži označeno knjigo

en: Move to next match
sl: Pomakni se na naslednji zadetek

en: Move to previous item
sl: Pomakni se na prejšnji zadetek

en: Plugin updater
sl: Posodobi vstavke

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
sl: <h3>Odstrani neuporabljena pravila CSS</h3>%s

en: &Embed all referenced fonts
sl: &Vdelaj vse pisave s sklici

en: Remove &unused CSS rules from the book
sl: Odstrani ne&uporabljena pravila CSS iz knjige

en: Show &report
sl: Pokaži po&ročilo

en: &Save settings
sl: &Shrani nastavitve

en: &Load settings
sl: &Naloži nastavitve

en: No actions selected
sl: Nobeno dejanje ni izbrano

en: Choose name
sl: Izberite ime

en: Choose a name for these settings
sl: Izberite ime za te nastavitve

en: Remove saved settings
sl: Odstrani shranjene nastavitve

en: Polish books
sl: Zlošči knjige

en: Configure calibre
sl: Prilagodi calibre

en: Change calibre behavior
sl: Spremeni vedenje programa calibre

en: Get plugins to enhance calibre
sl: Pridobite vstavke za oplemenitenje calibra

en: Restart in debug mode
sl: Ponovno zaženi v razhr. načinu

en: Cannot configure while there are running jobs.
sl: Prilagajanje med poganjanjem opravil ni mogoče.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
sl: Ni mogoče nastaviti, preden znova ne zaženete calibre.

en: Restart
sl: Ponovno zaženi

en: Save to disk
sl: Shrani na disk

en: Export e-book files from the calibre library
sl: Izvozite e-knjige iz knjižnice calibre

en: Save only %s format to disk
sl: Shrani samo zapis %s na disk

en: Save single format to disk...
sl: Shrani v določenem zapisu na disk ...

en: Cannot save to disk
sl: Ni mogoče shraniti na disk

en: Choose format to save to disk
sl: Izberite vrsto zapisa, v kateri želite pisati na disk

en: No detailed info available
sl: Podrobne informacije niso na voljo

en: No detailed information is available for books on the device.
sl: Podrobne informacije za knjige na napravi niso na voljo.

en: Quickview
sl: Hitri pogled

en: No quickview available
sl: Hitri ogled ni na voljo

en: Quickview is not available for books on the device.
sl: Za knjige na tej napravi hitri ogled ni na voljo.

en: Show books similar to the current book
sl: Pokaži knjige, podobne trenutni knjigi

en: Books by same author
sl: Knjige istega avtorja

en: Books in this series
sl: Knjige iz te zbirke

en: Books by this publisher
sl: Knjige tega izdajatelja

en: Books with the same tags
sl: Knjige z istimi značkami

en: Sort by
sl: Razvrsti po

en: Get books
sl: Pridobi knjige

en: Search for e-books
sl: Išči e-knjige

en: this author
sl: tega avtorja

en: this title
sl: ta naslov

en: this book
sl: to knjigo

en: Search for %s
sl: Išči %s

en: Stores
sl: Trgovine

en: Choose stores
sl: Izberi trgovine

en: Cannot search
sl: Iskati ni mogoče

en: Show this message again
sl: To sporočilo prikaži znova

en: Edit ToC
sl: Uredi kazalo vsebine

en: Cannot edit ToC
sl: Kazala vsebine ni mogoče urediti

en: Edit book
sl: Uredi knjigo

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
sl: Uredite knjige v zapisih epub in azw3

en: Unpack book
sl: Razpakiraj knjigo

en: &Cancel
sl: Pre&kliči

en: Save your changes and update the book in the calibre library
sl: Shranite svoje spremembe in posodobite knjigo v knjižnici calibre

en: View
sl: Pokaži

en: View specific format
sl: Pokaži določeno vrsto zapisa

en: View with calibre E-book viewer
sl: Pokaži z bralnikom e-knjig calibre

en: Read a random book
sl: Preberi naključno knjigo

en: Clear recently viewed list
sl: Počisti seznam nazadnje ogledanih

en: Cannot view
sl: Ogled ni možen

en: Format unavailable
sl: Zapis ni na voljo

en: Selected books have no formats
sl: Izbrane knjige nimajo vrste zapisa

en: Choose the format to view
sl: Izberite zapis, ki si ga želite ogledati

en: Cannot open folder
sl: Mape ni mogoče odpreti

en: This book no longer exists in your library
sl: Te knjige ni več v vaši knjižnici

en: %s has no available formats.
sl: %s nima razpoložljivih zapisov.

en: Virtual library
sl: Navidezna knjižnica

en: Ignore
sl: Prezri

en: Change
sl: Spremeni

en: contains
sl: vsebuje

en: Donate
sl: Doniraj

en: Edit
sl: Uredi

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Manage %s
sl: Upravljaj z %s

en: Save the %s format to disk
sl: Shrani zapis %s na disk

en: Search
sl: Najdi

en: Save cover to disk
sl: Shrani naslovnico na disk

en: Automatically trim borders
sl: Samodejno obreži robove

en: Trim borders manually
sl: Ročno obreži robove

en: Choose cover save location
sl: Izberite mesto shranjevanja naslovnice

en: Path
sl: Pot

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
sl: Velikost naslovnice: %(width)d x %(height)d slik. točk

en: output
sl: izhod

en: Form
sl: Oblika

en: Bib file encoding:
sl: Kodiranje datoteke Bib:

en: BibTeX entry type:
sl: Vrsta vnosa BibTeX:

en: E-book options
sl: Možnosti e-knjig

en: Delete Rule
sl: Izbriši pravilo

en: False
sl: Ne

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Value
sl: Vrednost

en: Prefix
sl: Predpona

en: Presets
sl: Prednastavitve

en: Save
sl: Shrani

en: Delete
sl: Izbriši

en: &Authors
sl: &Avtorji

en: &Genres
sl: &Zvrsti

en: &Descriptions
sl: &Opisi

en: Excluded books
sl: Izključene knjige

en: Excluded genres
sl: Izključeni žanri

en: Reset to default
sl: Ponastavi na privzeto

en: Other options
sl: Druge možnosti

en: &Before
sl: Pre&d

en: &After
sl: P&o

en:  inch
sl:  palec

en: Toggle
sl: Preklopi

en: Tag browser
sl: Brskalnik značk

en: Cover browser
sl: Brskalnik naslovnic

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Strikethrough
sl: Prečrtano

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Ordered list
sl: Oštevilčen seznam

en: Unordered list
sl: Neoštevilčen seznam

en: Align left
sl: Poravnaj levo

en: Align center
sl: Poravnaj sredinsko

en: Align right
sl: Poravnaj desno

en: Align justified
sl: Poravnaj obojestransko

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Ponovi

en: Remove formatting
sl: Odstrani oblikovanje

en: Cut
sl: Izreži

en: Foreground color
sl: Barva ospredja

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Clear
sl: Počisti

en: Normal
sl: Navadno

en: Choose foreground color
sl: Izberite barvo ospredja

en: Choose background color
sl: Izberite barvo ozadja

en: Create link
sl: Ustvari povezavo

en: Fonts
sl: Pisave

en: &HTML source
sl: Izvorni &HTML

en: &Title for Table of Contents:
sl: &Naslov kazala vsebine:

en: input
sl: vhod

en: Disable &normalize
sl: Izklopi &normalizacijo

en: Keep &aspect ratio
sl: Ohrani r&azmerje

en: &Wide
sl: &Široko

en: &Landscape
sl: &Ležeče

en: &Right to left
sl: Od desne p&roti levi

en: Don't so&rt
sl: Ne &razvrščaj

en: &Disable comic processing
sl: &Onemogoči obdelavo stripov

en: &Output format:
sl: &Izhodni zapis:

en: Disable conversion of images to &black and white
sl: Onemogoči pretvorbo slik v &črno bele

en: Debug
sl: Razhrošči

en: Debug the conversion process.
sl: Razhroščite postopek pretvorbe.

en: Choose debug folder
sl: Izberite mapo za razhroščevanje

en: No default &cover
sl: Ni privze&te naslovnice

en: Split files &larger than:
sl: Razdeli datoteke, večje &kot:

en: No &SVG cover
sl: Ni naslovnice &SVG

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en:  KB
sl:  kB

en: Preserve cover &aspect ratio
sl: Ohrani raz&merje stranic naslovnice

en: &Base font size:
sl: &Osnovna velikost pisave:

en:  pt
sl:  tč

en: Use &default values
sl: Uporabi priv&zete vrednosti

en: &Input document
sl: &Vhodni dokument

en: &Font size:
sl: &Velikost pisave:

en: 0.0 pt
sl: 0,0 tč

en: Enable &heuristic processing
sl: Omogoči &hevristično obdelovanje

en: Unwrap lines
sl: Spoji vrstice

en: Delete blank lines between paragraphs
sl: Izbriši prazne vrstice med odstavki

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
sl: Zagotovi, da so prelomi med prizori oblikovani konsistentno

en: Remove unnecessary hyphens
sl: Odstrani nepotrebne vezaje

en: Original
sl: Izvirnik

en: Left align
sl: Poravnaj levo

en: Justify text
sl: Obojestransko

en: Keep &ligatures
sl: Ohrani &ligature

en: &Fonts
sl: &Pisave

en: Text &justification:
sl: Po&ravnava besedila:

en: No change
sl: Brez sprememb

en: Insert &blank line between paragraphs
sl: Vstavi &prazne vrstice med odstavki

en: Remove &spacing between paragraphs
sl: Odstrani &razmik med odstavki

en: &Linearize tables
sl: &Lineariziraj tabele

en: &Layout
sl: &Postavitev

en: Render &tables as images
sl: Upodobi &tabele kot slike

en: Add &header
sl: &Dodaj glavo

en: Header &separation:
sl: &Ločevanje naslovov:

en: Header &format:
sl: &Oblika naslovov:

en: &Embed fonts
sl: V&delaj pisave

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: This book has no cover
sl: Ta knjiga nima naslovnice

en: Choose cover for
sl: Izberi naslovnico za

en: Cannot read
sl: Ne mogoče prebrati

en: You do not have permission to read the file:
sl: Nimate pravic za branje datoteke:

en: Error reading file
sl: Napaka pri branju datoteke

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
sl: <p>Prišlo je do napake pri branju iz datoteke: <br /><b>

en:  is not a valid picture
sl:  ni veljavna slika

en: Change &cover image:
sl: Spremeni &sliko naslovnice:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
sl: Izberite sliko, ki bo uporabljena za naslovnico te knjige.

en: Use cover from &source file
sl: Uporabi na&slovnico iz izvorne datoteke

en: &Title:
sl: &Naslov:

en: Change the title of this book
sl: Spremenite naslov knjige

en: &Author(s):
sl: &Avtor(ji):

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
sl: Spremenite avtorja(je) te knjige. Če je avtorjev več, jih ločite z vejicami.

en: &Publisher:
sl: Zalo&žnik:

en: Ta&gs:
sl: Zna&čke:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
sl: Značke kategorizirajo knjigo. To je uporabno predvsem pri iskanju. <br><br>Lahko so poljubni z vejicami ločeni izrazi ali besede.

en: &Series:
sl: &Zbirka:

en: List of known series. You can add new series.
sl: Seznam znanih zbirk. Lahko dodate nove zbirke.

en: Book
sl: Knjiga

en: Ignore &margins
sl: Prezri &robove strani

en: Kindle options
sl: Možnosti za Kindle

en: &Output profile:
sl: &Izhodni profil:

en: Profile description
sl: Opis profila

en: &Input profile:
sl: &Vhodni profil:

en: Margins
sl: Robovi

en: &Left:
sl: &Levo:

en: &Top:
sl: &Zgoraj:

en: &Right:
sl: &Desno:

en: &Bottom:
sl: &Spodaj:

en: Preserve &aspect ratio of cover
sl: Ohrani &razmerje stranic naslovnice

en:  px
sl:  tč

en: Could not open file
sl: Datoteke ni mogoče odpreti

en: Open book
sl: Odprta knjiga

en: Regex:
sl: Reg. izraz:

en: &Test
sl: &Preizkusi

en: Occurrences:
sl: Pojavitve:

en: Goto:
sl: Pojdi na:

en: &Previous
sl: &Prejšnji

en: &Next
sl: &Naslednji

en: Preview
sl: Predogled

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven regularni izraz

en: Invalid regular expression: %s
sl: Neveljaven regularni izraz: %s

en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Change
sl: &Spremeni

en: Remove the currently selected expression
sl: Odstrani trenutno izbrani izraz

en: &Remove
sl: &Odstrani

en: &Load
sl: &Naloži

en: &Save
sl: &Shrani

en: Restore &defaults
sl: O&bnovi privzeto

en: Convert
sl: Pretvori

en: Remove &fake margins
sl: Odstrani &lažne robove

en: Chapter &mark:
sl: O&znaka poglavja:

en: Remove first &image
sl: Odstrani prvo &sliko

en: Table of
    Contents
sl: Kazalo
    vsebine

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
sl: Nadzirajte izdelavo/pretvorbo kazala vsebine.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
sl: Raven &1 kazala (izraz XPath):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
sl: Raven &2 kazala (izraz XPath):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
sl: Raven &3 kazala (izraz XPath):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
sl: &Vsili uporabo samodejno izdelanega kazala vsebine

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
sl: &Zaznanih poglavij ne dodaj kazalu vsebine

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
sl: Pri izdelavi kazala vsebine &dovoli podvojene povezave

en: Structure
sl: Struktura

en: Preserve &spaces
sl: O&hrani presledke

en: General
sl: Splošno

en: &Formatting:
sl: &Oblikovanje:

en: With &value:
sl: Z &vrednostjo:

en: (A regular expression)
sl: (regularni izraz)

en: Browse by covers
sl: Prebrskaj naslovnice

en: &Name:
sl: &Ime:

en: &Styles
sl: &Slogi

en: Cover &width:
sl: &Širina naslovnice:

en: Cover &height:
sl: &Višina naslovnice:

en: Cannot remove
sl: Ni mogoče odstraniti

en: E&xport
sl: &Izvozi

en: &Import
sl: &Uvozi

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Apply changes
sl: Uveljavi spremembe

en: Automatically number books
sl: Samodejno oštevilči knjige

en: Remove all tags
sl: Odstrani vse značke

en: No details available.
sl: Podrobnosti niso na voljo.

en: Device no longer connected.
sl: Naprava ni več priklopljena.

en: Get device information
sl: Pridobi podatke o napravi

en: Get list of books on device
sl: Pridobi seznam knjig z naprave

en: Send metadata to device
sl: Pošlji metapodatke na napravo

en: Send collections to device
sl: Pošlji zbirke na napravo

en: Delete books from device
sl: Izbriši knjige z naprave

en: Download books from device
sl: Prenesi knjige iz naprave

en: View book on device
sl: Pokaži knjigo na napravi

en: Set default send to device action
sl: Določite privzeto dejanje pošiljanja na napravo

en: Send to main memory
sl: Pošlji v glavni pomnilnik

en: Send to storage card A
sl: Pošlji na pomn. kartico A

en: Send to storage card B
sl: Pošlji na pomn. kartico B

en: Send specific format to
sl: Pošlji določen zapis na

en: Send and delete from library
sl: Pošlji in izbriši iz knjižnice

en: Eject device
sl: Izvrzi napravo

en: Error
sl: Napaka

en: Error communicating with device
sl: Napaka pri komuniciranju z napravo

en: No suitable formats
sl: Ni ustreznih zapisov

en: Select folder to open as device
sl: Izberite mapo, ki jo želite odpreti kot napravo

en: Configure %s
sl: Prilagodi %s

en: Error talking to device
sl: Napaka pri komuniciranju z napravo

en: Device:
sl: Naprava:

en:  detected.
sl:  zaznana.

en: No books
sl: Ni knjig

en: No device
sl: Ni naprav

en: Choose format to send to device
sl: Izberite vrsto zapisa, ki jo želite poslati na napravo

en: Cannot send: No device is connected
sl: Ni mogoče poslati: ni povezanih naprav

en: No card
sl: Ni kartic

en: Cannot send: Device has no storage card
sl: Ni mogoče poslati: naprava nima pomnilniške kartice

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
sl: Želite samodejno pretvoriti naslednje knjige pred prenosom na napravo?

en: Sending catalogs to device.
sl: Pošiljanje katalogov na napravo.

en: Sending news to device.
sl: Pošiljanje novic na napravo.

en: Sending books to device.
sl: Pošiljanje knjig na napravo.

en: No space on device
sl: Na napravi ni več prostora

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
sl: <p>Prenos knjig na napravo ni mogoč, ker na napravi ni dovolj prostora

en: Device
sl: Naprava

en: Unknown formats
sl: Neznane vrste zapisa

en: The template %s is invalid:
sl: Predloga %s ni veljavna:

en: Select available formats and their order for this device
sl: Izberite zapise na voljo in njihovo zaporedje za to napravo

en: Save &template:
sl: Shrani pre&dlogo:

en: No formats selected
sl: Nobena vrsta zapisa ni izbrana

en: &Remove rule
sl: &Odstrani pravilo

en: Add a &new rule
sl: Dodaj &novo pravilo

en: Show device information
sl: Pokaži podatke o napravi

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Configure
sl: Prilagodi

en: How many empty books?
sl: Koliko praznih knjig?

en: How many empty books should be added?
sl: Koliko praznih knjig želite dodati?

en: Set the author of the new books to:
sl: Kot avtorja novih knjig določi:

en: Reset author to Unknown
sl: Ponastavi avtorja na Neznanega

en: Add books by ISBN
sl: Dodaj knjige po ISBN

en: &Paste from clipboard
sl: Prilepi iz o&dložišča

en: &Remove selected
sl: &Odstrani izbrano

en: Select displayed metadata
sl: Izberite prikazane metapodatke

en: Fit &cover within view
sl: U&meri naslovnico v okno

en: Generate catalog
sl: Ustvari katalog

en: Catalog options
sl: Možnosti kataloga

en: Vacuuming...
sl: Sesanje ...

en: &Run the check again
sl: Po&novno preveri

en: Copy &to clipboard
sl: &Kopiraj na odložišče

en: &Done
sl: &Opravljeno

en: Mark &all for delete
sl: Označi &vse za brisanje

en: Delete &marked
sl: I&zbriši označene

en: Delete marked files (checked subitems)
sl: Izbriši označene datoteke (označene podelemente)

en: Mar&k all for fix
sl: O&znači vse za popravo

en: &Fix marked
sl: &Popravi označene

en: Fix marked sections (checked fixable items)
sl: Popravi označene odseke (okljukane elemente za popravo)

en: Names to ignore:
sl: Imena, ki naj bodo prezrta:

en: Path from library
sl: Pot iz knjižnice

en: Format
sl: Zapis

en: Choose location for calibre library
sl: Izberite mesto za knjižnico calibre

en: Not empty
sl: Ni prazno

en: Failed to move library
sl: Knjižnice ni mogoče premakniti

en: Choose your calibre library
sl: Izberite svojo knjižnico calibre

en: Your calibre library is currently located at {0}
sl: Vaša knjižnica calibre se trenutno nahaja v {0}

en: &Create an empty library at the new location
sl: &Ustvari prazno knjižnico na novem mestu

en: &Copy structure from the current library
sl: &Kopiraj strukturo iz trenutne knjižnice

en: Add "%s" to toolbars or menus
sl: Dodaj "%s" na orodne vrstice ali menije

en: &Show this warning again
sl: &To opozorilo prikaži znova

en: Has cover
sl: Ima naslovnico

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: Recipes
sl: Recepti

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
sl: Ustvarite osnovni recept za novice, tako da mu dodate vire RSS.
    Za nekatere vire novic boste morali uporabiti spodnji gumb 'Preklopi na napredni način', da še dodatno prilagodite postopek pridobivanja.

en: Recipe &title:
sl: Naslov recep&ta:

en: The oldest article to download
sl: Najstarejši članek, ki je na voljo za prenos

en: &Oldest article:
sl: &Najstarejši članek:

en: Maximum number of articles to download per feed.
sl: Največje število člankov, ki se prenesejo iz enega vira.

en: &Max. number of articles per feed:
sl: &Najv. število člankov na vir:

en: Feeds in recipe
sl: Viri v receptu

en: Add feed to recipe
sl: Dodaj vir receptu

en: &Feed title:
sl: Naslov &vira:

en: Feed &URL:
sl: &URL vira:

en: &Add feed
sl: Dod&aj vir

en: You must specify a title for the feed
sl: Določiti morate naslov za vir

en: You must specify a URL for the feed
sl: Določiti morate URL za vir

en: Choose builtin recipe
sl: Izberite vgrajeni recept

en: Go
sl: Pojdi

en: Add custom news source
sl: Dodaj vir novic po meri

en: Customize &builtin recipe
sl: Prilagodi v&grajeni recept

en: Import &OPML
sl: Uvozi &OPML

en: Choose a recipe file
sl: Izberite datoteko recepta

en: Invalid input
sl: Neveljaven vnos

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
sl: <p>Ustvarjanje recepta ni bilo mogoče. Napaka:<br>%s

en: Size
sl: Velikost

en: Open with
sl: Odpri z

en: Author
sl: Avtor

en: Delete from device
sl: Izbriši z naprave

en: Ctrl+S
sl: Krmilka+S

en: Already in calibre:
sl: Že v calibre:

en: No matches found
sl: Ni zadetkov

en: Author sort
sl: Razvrščanje avtorjev

en: Link
sl: Povezava

en: Invalid author name
sl: Neveljavno ime avtorja

en: Manage authors
sl: Upravljaj z avtorji

en: &Export all your calibre data
sl: &Izvozite vse svoje podatke calibre

en: Exporting all calibre data...
sl: Izvažanje vseh podatkov calibre ...

en: Importing all calibre data...
sl: Uvažanje vseh podatkov calibre ...

en: Active jobs
sl: Aktivna opravila

en: &Stop selected jobs
sl: &Ustavi izbrana opravila

en: &Hide selected jobs
sl: &Skrij izbrana opravila

en: Show job &details
sl: Pokaži podro&bnosti o opravilu

en: Show &all jobs
sl: Pokaži &vsa opravila

en: Stop &all non device jobs
sl: Ustavi vsa opravila, ki niso pove&zana z napravo

en: &Hide all jobs
sl: &Skrij vsa opravila

en: Authors
sl: Avtorji

en: Show &details
sl: Pokaži po&drobnosti

en: Hide &details
sl: Skrij po&drobnosti

en: Show detailed information about this error
sl: Pokaži podrobnosti o tej napaki

en: Copied
sl: Kopirano

en: Working
sl: V delu

en: Replace field
sl: Zamenjaj polje

en: Prepend to field
sl: Pripni na začetek polja

en: Append to field
sl: Pripni polju

en: Book %d:
sl: Knjiga %d:

en: You must specify a destination identifier type
sl: Določiti morate vrsto identifikatorja cilja

en: Delete saved search/replace
sl: Izbriši shranjeno iskanje/zamenjavo

en: Save search/replace
sl: Shrani iskanje/zamenjavo

en: &Author(s):
sl: &Avtor(ji):

en: Author s&ort:
sl: Razvrščanje avtor&jev:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
sl: Določite, kako se razvrščajo avtor(ji) te knjige. Npr. Charles Dickens se razvršča kot Dickens, Charles.

en: &Rating:
sl: O&cena:

en: &Publisher:
sl: Zalo&žnik:

en: &Remove tags:
sl: Odst&rani značke:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
sl: Z vejico ločen seznam značk, ki bodo odstranjene iz knjig.

en: &Clear all
sl: &Počisti vse

en: &Date:
sl: &Datum:

en: P&ublished:
sl: &Objavljeno:

en: Clear published date
sl: Počisti datum objave

en: &Languages:
sl: Jezi&ki:

en: Update &title sort
sl: Posodobi razvrščanje po &naslovu

en: Change &cover
sl: Zamenjaj &naslovnico

en: &Generate default cover
sl: &Izdelaj privzeto naslovnico

en: &Remove cover
sl: &Odstrani ovitek

en: &Basic metadata
sl: &Osnovni metapodatki

en: &Custom metadata
sl: &Metapodatki po meri

en: Sa&ve
sl: S&hrani

en: Search &mode:
sl: I&skalni način:

en: &Replace with:
sl: &Zamenjaj z:

en: Test text
sl: Preizkusno besedilo

en: Test result
sl: Rezultati preizkusa

en: &Search and replace
sl: &Najdi in zamenjaj

en: &Clear
sl: Po&čisti

en:  days
sl:  dni

en: System default
sl: privzeti sistemski

en: Password needed
sl: Potrebno je geslo

en: TextLabel
sl: Napis

en: &Username:
sl: &Uporabniško ime:

en: &Password:
sl: &Geslo:

en: &Show password
sl: &Prikaži geslo

en: Restart required
sl: Potreben je ponoven zagon

en: All
sl: Vse

en: Installed
sl: Nameščeni

en: Not installed
sl: Nenameščeni

en: Update available
sl: Navoljo je posodobitev

en: Status
sl: Stanje

en: Available
sl: na voljo

en: Plugin deprecated
sl: Vstavek je zastarel

en: New version available
sl: Na voljo je nova različica

en: Latest version installed
sl: Nameščena je najnovejša različica

en: This plugin can only be installed on: %s
sl: Ta vstavek lahko namestite le na: %s

en: You can install this plugin
sl: Vstavek lahko namestite

en: A new version of this plugin is available
sl: Na voljo je novejša različica tega vstavka

en: This plugin is installed and up-to-date
sl: Vstavek je nameščen in ažuren

en: Update Check Failed
sl: Iskanje posodobitev ni uspelo

en: User plugins
sl: Uporabnikovi vstavki

en: Description
sl: Opis

en: &Install
sl: &Namesti

en: Install the selected plugin
sl: Namesti izbrani vstavek

en: &Customize plugin
sl: &Prilagodi vstavek

en: Customize the options for this plugin
sl: Prilagodite nastavitve tega vstavka

en: Enable or disable this plugin
sl: Onemogoči ali omogoči ta vstavek

en: &Remove plugin
sl: &Odstrani vstavek

en: Uninstall the selected plugin
sl: Odstrani izbrani vstavek

en: Donate to developer
sl: Doniraj razvijalcu

en: Donate to the developer of this plugin
sl: Donirajte razvijalcu tega vstavka

en: &Customize plugin
sl: Pri&lagodi vstavek

en: Install %s
sl: Namesti %s

en: Installing plugin: %s
sl: Nameščanje vstavka: %s

en: Plugin installed: %s
sl: Vstavek nameščen: %s

en: Plugin not customizable
sl: Vstavka ni mogoče prilagajati

en: Plugin: %s does not need customization
sl: Vstavek: %s ne potrebuje prilagajanja

en: Plugin cannot be disabled
sl: Vstavka ni mogoče onemogočiti

en: The plugin: %s cannot be disabled
sl: Vstavek: %s ni mogoče onemogočiti

en: Aborting...
sl: Prekinjanje ...

en: &Close
sl: &Zapri

en: Restoring database
sl: Obnavljanje zbirke podatkov

en: &Add search
sl: &Dodaj iskanje

en: &Remove search
sl: &Odstrani iskanje

en: &Edit search
sl: &Uredi iskanje

en: Edit saved search
sl: Uredi shranjeno iskanje

en: &Download every:
sl: &Prenesi vsakih:

en: every hour
sl: vsako uro

en: days
sl: dni

en: &Schedule
sl: &Razpored

en: &Account
sl: &Račun

en: &Advanced
sl: &Napredno

en: never delete
sl: ne izbriši nikoli

en: Download &all scheduled
sl: Prenesi &vse načrtovane

en: Download all scheduled news sources at once
sl: Prenesi vse načrtovane vire novic naenkrat

en: &Download now
sl: P&renesi zdaj

en: Need username and password
sl: Potrebujete uporabniško ime in geslo

en: Account
sl: Račun

en: (optional)
sl: (neobvezno)

en: (required)
sl: (obvezno)

en: Created by:
sl: Ustvaril:

en: Download %s now
sl: Prenesi %s zdaj

en: Last downloaded: never
sl: Nazadnje preneseno: nikoli

en: never
sl: nikoli

en: Last downloaded:
sl: Nazadnje preneseno:

en: No internet connection
sl: Ni internetne povezave

en: Schedule news download
sl: Načrtuj prenos novic

en: Add or edit a custom news source
sl: Dodajte ali uredite vir novic po meri

en: Download all scheduled news sources
sl: Prenesi vse načrtovane vire novic

en: before
sl: Pred

en: after
sl: Potem

en: A&dvanced search
sl: Napre&dno iskanje

en: Find entries that have...
sl: Poišči vnose, ki vsebujejo ...

en: Any of these &unwanted words:
sl: nobene od naslednjih ne&želenih besed:

en: &Author:
sl: &Avtor:

en: &Search the
sl: &Išči

en: &year
sl: &leto

en: mo&nth
sl: mesec

en: &day
sl: &dan

en: This month
sl: Ta mesec

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: Open template editor
sl: Odpri urejevalnik predlog

en: Advanced search
sl: Napredno iskanje

en: Choose formats
sl: Izberi format

en: Invalid port number
sl: Neveljavna številka vrat

en: Problem starting the wireless device
sl: Težava pri zagonu brezžične naprave

en: &Use a fixed port
sl: &Uporabi fiksna vrata

en: Name already used
sl: Ime je že v uporabi!

en: Select a category to edit
sl: Izberite kategorijo za urejanje

en: Add a new category
sl: Dodaj novo kategorijo

en: Are your sure?
sl: Ste prepričani?

en: Editing...
sl: Urejanje ...

en: Ctrl+D
sl: Krmilka+D

en: Ctrl+U
sl: Krmilka+U

en: Author Sort
sl: Razvrščanje avtorjev

en: Tag 1
sl: Oznaka 1

en: Tag 2
sl: Oznaka 2

en: Built-in function
sl: Vgrajena funkcija

en: No column chosen
sl: Izbran ni noben stolpec

en: You must specify a column to be colored
sl: Določiti morate stolpec, ki bo obarvan

en: Set the color of the column:
sl: Določite barvo stolpca:

en: Copy the selected color name to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano ime barve na odložišče

en: Apply the icon to column:
sl: Uporabi ikono za stolpec:

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
sl: Kopiraj ime izbrane datoteke ikone na odložišče

en: Add icon
sl: Dodaj ikono

en: Template &name:
sl: Ime pre&dloge:

en: T&emplate:
sl: Pr&edloga:

en: D&ocumentation:
sl: D&okumentacija:

en: Template value:
sl: Vrednost predloge:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Function &name:
sl: &Ime funkcije:

en: &Documentation:
sl: &Dokumentacija:

en: Trim Image
sl: Obreži sliko

en: &Trim
sl: &Obreži

en: Size: {0}x{1}px
sl: Velikost: {0}x{1} sl. točk

en: Downloading book
sl: Nalaganje knjig

en: Downloading %s
sl: Prenašanje %s

en: Downloading
sl: Prenašanje

en: finished
sl: končano

en: News:
sl: Novice:

en: Add a new recipient:
sl: Dodaj novega prejemnika:

en: &Add recipient
sl: &Dodaj prejemnika

en: Need address
sl: Potreben je naslov

en: You must specify an address
sl: Določiti morate naslov

en: E-book:
sl: E-knjiga:

en: by
sl: ne

en: About this book:
sl: O tej knjigi:

en: Regular &expression
sl: R&egularni izraz

en: Test
sl: Preizkusi

en: File &name:
sl: &Ime datoteke:

en: Title:
sl: Naslov:

en: No match
sl: Ni zadetkov

en: Authors:
sl: Avtorji:

en: Regular expression (?P<author>)
sl: Regularni izraz (?P<author>)

en: Series:
sl: Zbirka:

en: Regular expression (?P<series>)
sl: Regularni izraz (?P<series>)

en: Series index:
sl: Indeks v zbirki:

en: Regular expression (?P<series_index>)
sl: Regularni izraz (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
sl: Regularni izraz (?P<isbn>)

en: Publisher:
sl: Založnik:

en: Regular expression (?P<publisher>)
sl: Regularni izraz (?P<publisher>)

en: Published:
sl: Objavljeno

en: Regular expression (?P<published>)
sl: Regularni izraz (?P<published>)

en: Comments:
sl: Komentarji:

en: Corrupt font
sl: Okvarjena pisava

en: Choose a font family
sl: Izberite družino pisav

en: Choose font family
sl: Izberi družino pisav

en: Add &fonts
sl: Dodaj pi&save

en: Choose a font family from the list below:
sl: S spodnjega seznama izberite družino pisav:

en: Find next
sl: Najdi naslednje

en: Find previous
sl: Najdi prejšnje

en: None
sl: Brez

en: Added fonts
sl: Dodane pisave

en: Choose &font family
sl: Izberi &družino pisav

en: Clear the font family
sl: Počisti družino pisav

en: WARNING
sl: OPOZORILO

en: Create an icon theme
sl: Ustvari temo ikon

en: %d icons missing in this theme
sl: V tej temi manjka %d ikon

en: No missing icons
sl: Nobena ikona ne manjka

en: Downloading icons, please wait...
sl: Prenašanje ikon, počakajte trenutek ...

en: Number of icons
sl: Število ikon

en: Popularity
sl: Priljubljenost

en: Choose an icon theme
sl: Izberite temo ikon

en: Restore &default icons
sl: Obnovi privzete i&kone

en: &Save as
sl: &Shrani kot

en: Choose a file to save to
sl: Izberite datoteko za shranjevanje vanjo

en: See what's new in this calibre release
sl: Oglejte si, kaj je novega v tej izdaji calibre

en: Connected
sl: Povezan

en: created by
sl: ustvaril

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
sl[0]: %(num)s, %(sel)d izbrana
sl[1]: %(num)s, %(sel)d izbrani
sl[2]: %(num)s, %(sel)d izbrane
sl[3]: %(num)s, %(sel)d izbranih

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
sl: Preklopi na naslednjo navidezno knjižnico v vrstici z zavihki 'Navidezna knjižnica'

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
sl: Preklopi na prejšnjo navidezno knjižnico v vrstici z zavihki 'Navidezna knjižnica'

en: All books
sl: Vse knjige

en: Restore hidden tabs
sl: Obnovi skrite zavihke

en: Layout
sl: Postavitev

en: Restore %s
sl: Obnovi %s

en: Job
sl: Opravilo

en: Progress
sl: Napredek

en: Running time
sl: Čas izvajanja

en: Unknown job
sl: Neznano opravilo

en: Cannot kill job
sl: Prekinitev opravila ni mogoča

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
sl: Opravil, ki komunicirajo z napravo, ni mogoče prekiniti

en: Job has already run
sl: Opravilo je že izvedeno

en: This job cannot be stopped
sl: Tega opravila ni mogoče ustaviti

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

en: Click to see list of jobs
sl: Kliknite za prikaz seznama opravil

en: Jobs:
sl: Opravila:

en:  - Jobs
sl:  - Opravila

en: No job selected
sl: Nobeno opravilo ni izbrano

en: &Custom
sl: Po &meri

en: &Alternate shortcut:
sl: &Nadomestne tipke za bližnjico:

en: &Shortcut:
sl: &Bližnjica:

en: Done
sl: Opravljeno

en: Press a key...
sl: Pritisnite tipko ...

en: No matches
sl: Ni zadetkov

en: Eject this device
sl: Izvrzi to napravo

en: Configure this device
sl: Prilagodi to napravo

en: Update cached metadata on device
sl: Posodobi predpomnjene metapodatke na napravi

en: Library
sl: Knjižnica

en: Show books in calibre library
sl: Pokaži knjige v knjižnici calibre

en: Show books in the main memory of the device
sl: Pokaži knjige v glavnem pomnilniku naprave

en: Show books in storage card A
sl: Pokaži knjige na pomn. kartici A

en: Show books in storage card B
sl: Pokaži knjige na pomn. kartici B

en: Delete library
sl: Izbriši knjižnico

en: available
sl: na voljo

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Size (MB)
sl: Velikost (MB)

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Formats
sl: Zapisi

en: Description:
sl: Opis:

en: In Library
sl: V knjižnici

en: Marked for deletion
sl: Označeno za brisanje

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
sl: Dvoklikni me, da me <b>urediš</b><br><br>

en: Remove
sl: Odstrani

en: Export
sl: Izvozi

en: Cannot hide all columns
sl: Vseh stolpcev ni mogoče skriti

en: Sort on %s
sl: Razvrsti po %s

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Descending
sl: Padajoče

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Hide column %s
sl: Skrij stolpec %s

en: Show column
sl: Pokaži stolpec

en: Restore default layout
sl: Obnovi privzeto razporeditev

en: Use white background
sl: Uporabi belo ozadje

en: Hyphenate
sl: Deli besede

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
sl: <b>Spremembe bodo uveljavljene po ponovnem zagonu.</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
sl: <b>Ni zadetkov</b> za iskalni niz <i>%s</i>.

en: Parsing LRF file
sl: Razčlenjevanje datoteke LRF

en: Next page
sl: Naslednja stran

en: Previous Page
sl: Prejšnja stran

en: Back
sl: Nazaj

en: Forward
sl: Naprej

en: Next match
sl: Naslednji zadetek

en: Open e-book
sl: Odpri e-knjigo

en: Do not check for updates
sl: Ne preverjajo obstoja posodobitev

en: Calibre Library
sl: Knjiznica Calibre

en: Initializing user interface...
sl: Inicializacija uporabniškega vmesnika ...

en: Corrupted database
sl: Okvarjena zbirka podatkov

en: Starting %s: Loading books...
sl: Zaganjanje %s: nalaganje knjig ...

en: &Preferences
sl: &Nastavitve

en: &Quit
sl: I&zhod

en: Title &sort:
sl: Razvrščanje nas&lovov:

en: &Edit authors
sl: &Uredi avtorje

en: Author s&ort:
sl: Razvrščanje &avtorjev:

en: &Number:
sl: &Številka:

en: No permission
sl: Ni pravic

en: No format selected
sl: Nobena vrsta zapisa ni izbrana

en: &Browse
sl: Pre&brskaj

en: Trim bord&ers
sl: Obreži ro&bove

en: Download co&ver
sl: Prenesi naslo&vnico

en: &Generate cover
sl: &Ustvari naslovnico

en: Not a valid picture
sl: Ni veljavna slika

en: Invalid cover
sl: Neveljavna naslovnica

en: Rating of this book. 0-5 stars
sl: Ocena za to knjigo. 0-5 zvezdic

en: Tags changed
sl: Značke so se spremenile

en: A comma separated list of languages for this book
sl: Z vejicami ločen seznam jezikov te knjige

en: Unknown language
sl: Neznani jezik

en: Invalid ISBN
sl: Neveljaven ISBN

en: Enter an ISBN
sl: Vnesite ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
sl: ISBN, ki ste ga vnesli, ni veljaven. Poskusite znova.

en: Clear date
sl: Počisti datum

en: Download only &metadata
sl: Prenesi le &metapodatke

en: Download only &covers
sl: Prenesi le &naslovnice

en: &Configure download
sl: &Prilagodi prenos

en: Download &both
sl: Prenesi &oboje

en: Metadata download started
sl: Prenos metapodatkov je v teku

en: Merge identifiers
sl: Spoji identifikatorje

en: Merge tags
sl: Spoji značke

en: Compare metadata
sl: Primerjaj metapodatke

en: &More pages
sl: &Več strani

en: Next
sl: Naslednji

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Swap the author and title
sl: Zamenjaj avtorja in naslov

en: Clear rating
sl: Počisti oceno

en: Clear all tags
sl: Počisti vse značke

en: Clear Ids
sl: Počisti ID-je

en: &Download metadata
sl: &Prenesi metapodatke

en: Edit list of prefixes
sl: Uredi seznam predpon

en: Edit prefixes
sl: Uredi predpone

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
sl: Vnesite predpone, eno v vrstici. Prva predpona postane privzeta.

en: Save changed metadata?
sl: Shranim spremenjene metapodatke?

en: &Don't save
sl: &Ne shrani

en: The cover in the %s format is invalid
sl: Naslovnica v zapisu %s ni veljavna

en: &Continue editing
sl: &Nadaljuj z urejanjem

en: Change cover
sl: Zamenjaj naslovnico

en: Co&mments
sl: Ko&mentarji

en: &Metadata
sl: &Metapodatki

en: &Cover and formats
sl: &Naslovnice in zapisi

en: C&ustom metadata
sl: Metapodatki po &meri

en: &Comments
sl: &Komentarji

en: Basic metadata
sl: Osnovni metapodatki

en: Custom metadata
sl: Metapodatki po meri

en: Has summary
sl: Ima povzetek

en: See at
sl: Oglejte si pri

en: Please wait
sl: Počakajte trenutek

en: calibre is downloading metadata from:
sl: calibre prenaša metapodatke s strežnikov:

en: Title: %s
sl: Naslov: %s

en: Authors: %s
sl: Avtorji: %s

en: Current cover
sl: Trenutna naslovnica

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
sl: Prenašanje naslovnic za <b>%s</b>, počakajte ...

en: Downloading metadata...
sl: Prenašanje metapodatkov ...

en: Downloading cover...
sl: Prenašanje naslovnice ...

en: Command line:
sl: Ukazna vrstica:

en: Choose a program to open %s files
sl: Izberite program za odpiranje datotek %s

en: Executable files
sl: Izvedljive datoteke

en: Cannot execute
sl: Ni mogoče izvesti

en: Application path:
sl: Pot do aplikacije:

en: Invalid application
sl: Neveljavna aplikacija

en: Choose a program
sl: Izberite program

en: Gathering data, please wait...
sl: Zbiranje podatkov. Prosimo, počakajte...

en: &Browse computer for program
sl: &V računalniku poiščite program

en: Error finding programs
sl: Napaka pri iskanju programov

en: Change &icon
sl: Spremeni &ikono

en: Change &name
sl: Spreme&ni ime

en: No selection
sl: Nič ni izbrano

en: No application selected
sl: Noben program ni izbran

en: Choose new icon
sl: Izberite novo ikono

en: Invalid icon
sl: Neveljavna ikona

en: Could not load image from %s
sl: Ni bilo mogoče naložiti slike iz %s

en: Enter new name
sl: Vnesite drugo ime

en: New name for {}
sl: Novo ime za {}

en: Configure
sl: Prilagodi

en: Ignore duplicate incoming formats
sl: Prezri podvojene dohodne oblike

en: Overwrite existing duplicate formats
sl: Prepiši obstoječe podvojene formate

en: Create new record for each duplicate format
sl: Ustvari nov zapis za vsak podvojen format

en: Choose a folder
sl: Izberite mapo

en: Invalid folder
sl: Neveljavna mapa

en: Configure metadata from file name
sl: Nastavi metapodatke iz imena datoteke

en: Reading &metadata
sl: Branje &metapodatkov

en: &Mark newly added books
sl: &Označi novo dodane knjige

en: &Auto-merge added books if they already exist:
sl: S&amodejno združi dodane knjige, če že obstajajo:

en: Adding &actions
sl: Dodajanje de&janj

en: High
sl: Visoka

en: Low
sl: Nizka

en: Job &priority:
sl: Prednos&t opravila:

en: Preferred &input format order:
sl: Prednostno zaporedje v&hodnih zapisov:

en: Preferred &output format:
sl: Prednostni &izhodni zapis:

en: Default network &timeout:
sl: Privzeti rok omrežne &prekoračitve:

en:  seconds
sl:  sekund

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
sl: Ponastavi vsa onemogočena okna za pot&rditev

en: Use internal &viewer for:
sl: Uporabi interni &ogledovalnik za:

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
sl: Iz&briši novice iz knjižnice, ko so samodejno prenesene na bralnik

en: All columns
sl: Vsi stolpci

en: icon with text
sl: ikona z besedilom

en: icon with no text
sl: ikona brez besedila

en: composed icons w/text
sl: sestavljene ikone z besedilom

en: composed icons w/no text
sl: sestavljene ikone brez besedila

en: has id
sl: ima id

en: does not have id
sl: nima id

en: is equal to
sl: je enak

en: Enter a number
sl: Vnesite številko

en: Enter a string.
sl: Vnesite niz.

en: Enter a regular expression
sl: Vnesite regularen izraz

en: column coloring
sl: obarvanost stolpcev

en: column icon
sl: ikona stolpca

en: Create/edit a {0} rule
sl: Ustvari/uredi pravilo ({0})

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
sl: Ustvari pravilo ({0}) z izpolnjevanjem spodnjih polj

en: Add the emblem:
sl: Dodaj emblem:

en: of the column:
sl: stolpca:

en: &Add new image
sl: &Dodaj novo sliko

en: (Images should be square-ish)
sl: (slike naj bodo bolj kvadrataste)

en: Choose &more than one icon
sl: Izberi &več kot eno ikono

en: &Add icon
sl: &Dodaj ikono

en: Only if the following conditions are all satisfied:
sl: Samo če so izpolnjeni vsi naslednji pogoji:

en: Add &another condition
sl: Dodaj &drug pogoj

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
sl: Pogoj lahko onemogočite tako, da počistite vsa njegova polja

en: Open to see checkboxes
sl: Odprite, da vidite potrditvena polja

en: Sample text
sl: Vzorčno besedilo

en: No icon selected
sl: Nobena ikona ni izbrana

en: Invalid condition
sl: Neveljaven pogoj

en: No conditions
sl: Ni pogojev

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
sl: Določiti morate vsaj en ne prazen pogoj za to pravilo

en: color
sl: barva

en: &Add rule
sl: &Dodaj pravilo

en: &Remove rule(s)
sl: &Odstrani pravilo/a

en: Move the selected rule up
sl: Pomakni izbrano pravilo navzgor

en: Move the selected rule down
sl: Pomakni izbrano pravilo navzdol

en: Add ad&vanced rule
sl: &Dodaj napredno pravilo

en: Import rules from a file
sl: Uvozi pravila iz datoteke

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
sl: Barvo stolpcev na seznamu knjig lahko nadzirate z ustvarjanjem »pravil«, ki povedo programu, katero barvo naj uporabi. Kliknite spodnji gumb Dodaj pravilo, da pričnete. <p>Lahko tudi <b>spremenite obstoječe pravilo</b>, tako da ga dvokliknete.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
sl: Ikone lahko stolpcem na seznamu knjig dodate z ustvarjanjem »pravil«, ki povedo programu, katero ikono naj uporabi. Kliknite spodnji gumb Dodaj pravilo, da pričnete. <p>Lahko tudi <b>spremenite obstoječe pravilo</b>, tako da ga dvokliknete.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
sl: Dodate lahko embleme (majhne ikone), ki so prikazane na robu platnic v mreži naslovnic z ustvarjanjem »pravil«, ki povedo programu, katero sliko naj uporabi. Kliknite spodnji gumb Dodaj pravilo, da pričnete. <p>Lahko tudi <b>spremenite obstoječe pravilo</b>, tako da ga dvokliknete.

en: Show &emblems next to the covers
sl: Pokaži &embleme ob naslovnicah

en: No rule selected
sl: Nobeno pravilo ni izbrano

en: Rules
sl: Pravila

en: Column header
sl: Glava stolpca

en: Type
sl: Vrsta

en: You must select a column to delete it
sl: Stolpec mora izbrati, da ga lahko izbrišete

en: The selected column is not a custom column
sl: Izbrani stolpec ni stolpec po meri

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
sl: Resnično želite izbrisati stolpec %s in vse njegove podatke?

en: Move column up
sl: Pomakni stolpec navzgor

en: Remove a user-defined column
sl: Odstrani uporabniško določen stolpec

en: Add a user-defined column
sl: Dodaj uporabniško določen stolpec

en: Edit settings of a user-defined column
sl: Uredi nastavitve uporabniško določenega stolpca

en: Move column down
sl: Premakni stolpec navzdol

en: Add &custom column
sl: Dodaj s&tolpec po meri

en: Floating point numbers
sl: Števila s plavajočo vejico

en: Integers
sl: Cela števila

en: Ratings, shown with stars
sl: Ocene, prikazane z zvezdicami

en: Yes/No
sl: Da/ne

en: Column built from other columns
sl: Stolpec, izdelan iz drugih stolpec

en: Create a custom column
sl: Ustvari stolpec po meri

en: Edit custom column
sl: Uredi stolpec po meri

en: Now
sl: Zdaj

en: My Tags
sl: Moje značke

en: My Series
sl: Moja zbirka

en: My Rating
sl: Moja ocena

en: People
sl: Ljudje

en: My Title
sl: Moj naslov

en: Quick create:
sl: Hitro ustvari:

en: Names
sl: Imena

en: Short text
sl: Kratko besedilo

en: Contains names
sl: Vsebuje imena

en: Default: (nothing)
sl: Privzeto: (ničesar)

en: Allow half stars
sl: Dovoli polzvezde

en: Show in Tag browser
sl: Pokaži v brskalniku značk

en: Show as HTML in Book details
sl: Prikaži kot HTML v podrobnostih knjige

en: Default: dd MMM yyyy.
sl: Privzeto: dd MMM llll.

en: Invalid default value
sl: Neveljavna privzeta vrednost

en: The color {0} is unknown
sl: Barva {0} ni znana

en: The default value must be an integer
sl: Privzeta vrednost mora biti celo število

en: The default value must be a real number
sl: Privzeta vrednost mora biti realno število

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
sl: Privzeta vrednost mora biti realno število med 0 in 5.0

en: The default value must be an integer between 0 and 5
sl: Privzeta vrednost mora biti celo število med 0 in 5

en: The default value must be "Yes" or "No"
sl: Privzeta vrednost mora biti 'Da' ali 'Ne'

en: Copy to &clipboard
sl: &Kopiraj na odložišče

en: Device already detected
sl: Naprava je že zaznana

en: Device Detection
sl: Zaznava naprav

en: &Add email
sl: Dodaj e-poštni naslov

en: Make &default
sl: Naj bo &privzeto

en: &Remove email
sl: &Odstrani e-naslov

en: Add &comments metadata as text to the email
sl: V e-sporočilo dodaj metapodatke &komentarjev kot besedilo

en: Email
sl: E-pošta

en: Subject
sl: Tema

en: Alias
sl: Vzdevek

en: Auto send
sl: Samodejno pošiljanje

en: new email address
sl: novi e-poštni naslov

en: Reset allowed devices
sl: Ponastavi dovoljene naprave

en: Search for the author on Goodreads
sl: išči avtorja na Goodreads

en: Search for the author on Amazon
sl: išči avtorja na Amazonu

en: Search for the author in your calibre library
sl: išči avtorja v svoji knjižnici calibre

en: Search for the author on Wikipedia
sl: išči avtorja na wikipediji

en: Search for the author on Google Books
sl: išči avtorja na Google Books

en: Search for the book on Goodreads
sl: išči knjigo na Goodreads

en: Search for the book on Amazon
sl: išči knjigo na Amazonu

en: Search for the book on Google Books
sl: išči knjigo na Google Books

en: Use a custom search URL
sl: uporabi iskalni URL po meri

en: Clicking on &author names should:
sl: Ob kliku imena &avtorja:

en: Enter the URL
sl: Vnesite URL

en: Create a new rule
sl: Ustvari novo pravilo

en: &Key:
sl: &Ključ:

en: Key
sl: Ključ

en: Template
sl: Predloga

en: Value needed
sl: Potrebna vrednost

en: Create rules for identifiers
sl: Ustvari pravila za identifikatorje

en: Create rules to convert identifiers into links.
sl: Ustvarite pravila za pretvorbo identifikatorjev v povezave.

en: &Edit rule
sl: &Uredi pravilo

en: Icon theme: <b>%s</b>
sl: Tema ikon: <b>%s</b>

en: calibre style
sl: slog calibre

en: Automatic
sl: Samodejno

en: No subtitle
sl: Brez podnaslova

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Top
sl: Zgoraj

en: Never
sl: Nikoli

en: Off
sl: Izključeno

en: Small
sl: Majhno

en: Medium
sl: Srednje

en: Always
sl: Vedno

en: If there is enough room
sl: Če je dovolj prostora

en: By first letter
sl: Po začetnicah

en: Partitioned
sl: Deljeno

en: Default
sl: Privzeto

en: All on 1 tab
sl: Vse na enem zavihku

en: Column &coloring
sl: &Obarvanost stolpcev

en: Column &icons
sl: &Ikone stolpcev

en: Change &color
sl: Spremeni &barvo

en: Change &background image
sl: Spremeni sliko &ozadja

en: Wide
sl: široka

en: Narrow
sl: ozka

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
sl: Trenutno razmerje stranic (širina/višina): %.2g

en: Edit template for caption
sl: Uredi predlogo za napis

en: Current space used: %s
sl: Trenutno zasedeni prostor: %s

en: Choose background color for the Cover grid
sl: Izberite barvo ozadja za mrežo naslovnic

en: Remove background image?
sl: Želite odstraniti sliko ozadja?

en: Show &row numbers in the book list
sl: Pokaži &številke vrstic na seznamu knjig

en: User interface style (&needs restart):
sl: &Slog uporabniškega vmesnika (zahteva ponoven zagon):

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
sl: Dodaten ra&zmik med vrsticami v seznamu knjig (lahko je negativen):

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
sl: Omogoči ikono v sis&temskem pladnju (zahteva ponoven zagon)

en: Disable &animations
sl: Onemogoči &animacije

en: &Interface font:
sl: P&isava vmesnika:

en: Change &font (needs restart)
sl: Spre&meni pisavo (s ponovnim zagonom)

en: Show &tooltips in the book list
sl: Pokaži &namige na seznamu knjig

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Icon si&ze:
sl: Velikost i&kon:

en: Show &text under icons:
sl: Pokaži &besedilo pod ikonami:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
sl: Uporabi &dve vrstici besedila pod ikonami (zahteva ponoven zagon)

en: Choose &language (needs restart):
sl: Izberite &jezik (zahteva ponoven zagon):

en: Allow using &drag and drop to merge books
sl: Dovoli uporabo &povleci in spusti za spajanje knjig

en: Show the &splash screen at startup
sl: Po&kaži pojavni zaslon ob zagonu

en: Disable n&otifications on job completion
sl: Onemogoči &obvestila o dokončanju nalog

en: Draw a &grid in the book list
sl: Nariši &mrežo na seznamu knjig

en: &Main interface
sl: &Glavni vmesnik

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
sl: Prilagodite mrežni pogled naslovnic. Pogled omogočite s klikom gumba mreže v desnem spodnjem kotu glavnega okna programa calibre.

en: Field to show &under the covers:
sl: Polje, prikazano pod naslovni&cami:

en: Spac&ing between covers:
sl: &Razmik med naslovnicami:

en: Background for the Cover grid
sl: Ozadje za mrežo naslovnic

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
sl: Privzeto program izbere velikost naslovnice glede na velikost zaslona vašega računalnika. Velikost naslovnice lahko spremenite tukaj:

en: Cover &width:
sl: &Širina naslovnice:

en: &Larger covers
sl: &Večje naslovnice

en: Cover &height:
sl: &Višina naslovnice:

en: &Smaller covers
sl: &Manjše naslovnice

en: Reset size to automatic
sl: Ponastavi velikost na samodejno

en: &Reset size
sl: Po&nastavi velikost

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
sl: Velikost &emblemov (če sploh), prikazanih ob naslovnicah:

en: Show a &field (such as title) under the covers
sl: Poka&ži polje (kot je naslov) po&d naslovnico

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
sl: &Mesto emblemov, prikazanih ob naslovnicah:

en: &Emblems
sl: &Emblemi

en: Caching of covers for improved performance
sl: Predpomnjenje naslovnic za hitrejše delovanje

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
sl: Program uporablja dve vrsti predpomnilnika, da izboljša svoje delovanje pri upodabljanju naslovnic v mrežnem pogledu. Diskovni predpomnilnik, ki se nahaja na vašem trdem disku in hrani ogledne sličice naslovnic, ter pomnilniški predpomnilnik, ki zagotavlja upodabljanje naslovnic brez utripanja. Za najboljše rezultate ohranjajte pomnilniški predpomnilnik majhen, diskovnega pa velikega, razen če imate dovolj dodatnega RAM in vas ne moti, da se uporablja za ta namen.

en: Disable
sl: Onemogoči

en: &Empty disk cache
sl: &Izprazni predpomnilnik diska

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
sl: Število polnih predpomnjenih zaslonov naslovnic v po&mnilniku (naj bo majhno):

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
sl: Največja količina prostora na &disku za predpomnjenje oglednih slik:

en: &Performance
sl: &Hitrost delovanja

en: Cover &grid
sl: Mre&ža naslovnic

en: Create rules to convert &identifiers into links
sl: Ustvarite pravila za pretvorbo &identifikatorjev v povezave

en: Show the size of the book's cover in pixels
sl: Pokaži velikost naslovnice knjige v slikovnih točkah

en: Show cover &size
sl: Pokaži &velikost naslovnice

en: Use &Roman numerals for series
sl: Uporabi &rimska števila za dela zbirke

en: &Book details
sl: Po&drobnosti o knjigi

en: Show &average ratings
sl: Prikaži po&vprečne ocene

en: Show &tooltips
sl: Prikaži nami&ge

en: Spacing between &items:
sl: &Razmik med elementi:

en: Co&llapse when more items than:
sl: Strni, ko je elementov ve&č kot:

en: &Tag browser
sl: Brskalnik &značk

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
sl: &Število naslovnic, prikazanih v brskalnem načinu (zahteva ponoven zagon):

en: Template &editor
sl: &Urejevalnik predlog

en: &Template for caption:
sl: Pre&dloga za napis:

en: Fie&ld for sub-title:
sl: Po&lje za podnapis:

en: Cover &browser
sl: &Brskalnik naslovnic

en: &Double click changes examined column
sl: Z &dvoklikom spremenite proučevani stolpec

en: Select columns to display
sl: Izberi stolpce za prikaz

en: &Quickview
sl: &Hitri pogled

en: version
sl: različice

en: created by Kovid Goyal
sl: izdelal Kovid Goyal

en: Run Welcome &wizard
sl: Zaženi &čarovnika dobrodošlice

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Source
sl: Vir

en: Cover priority
sl: Prioriteta naslovnice

en: Published date
sl: Datum objave

en: No source selected
sl: Noben vir ni izbran

en: Metadata sources
sl: Viri metapodatkov

en: &Select all
sl: I&zberi vse

en: &Set as default
sl: &Nastavi kot privzeto

en: Convert all downloaded comments to plain &text
sl: Pretvori vse prenesene komentarje v samo &besedilo

en: Max. &number of tags to download:
sl: Najv. &število značk za prenos:

en:  secs
sl:  s

en: Get information to setup the &user defined device
sl: Pridobi podatke za nastavitev &uporabniško določene naprave

en: Create a calibre &icon theme
sl: Ustvari temo &ikon calibre

en: Device currently connected:
sl: Trenutno povezana naprava:

en: Device currently connected: None
sl: Trenutno povezana naprava: nobena

en: Invalid destination
sl: Neveljaven cilj

en: Destination field
sl: Ciljno polje

en: Add plugin
sl: Dodaj vstavek

en: Show only those plugins that have been installed by you
sl: Pokaži le tiste vstavke, ki sem jih sam(a) namestil(a)

en: Get &new plugins
sl: Pridobi &nove vstavke

en: &Load plugin from file
sl: &Naloži vstavek iz datoteke

en: Save template
sl: Shrani predlogo

en: Available variables:
sl: Spremenljivke na voljo:

en: Save &cover separately
sl: Shrani &naslovnico ločeno

en: Match all
sl: ujemanje vseh pogojev

en: Match any
sl: ujemanje poljubnih pogojev

en: What to search by default
sl: Kaj želite privzeto iskati

en: &Limit the searched metadata
sl: &Omeji preiskane metapodatke

en: Search as you &type
sl: Iskanje med &tipkanjem

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
sl: Prikaži &Gumb za hitri preklop, za preklop med poudarjanjem in omejevanjem rezultatov v iskalni vrstici

en: &Names:
sl: Ime&na:

en: Make &user categories from:
sl: Naredi &uporabniške kategorije iz:

en: What to search when searching similar books
sl: Kaj želi iskati, ko iščete podobne knjige

en: Similar &tags:
sl: Podobne &značke:

en: &Similar books
sl: &Podobne knjige

en: Manual management
sl: ročno upravljanje

en: Only on send
sl: samo pri pošiljanju

en: Automatic management
sl: samodejno upravljanje

en: Error log:
sl: Dnevnik napak:

en: Access log:
sl: Zapisnik dostopov:

en: You cannot delete a built-in function
sl: Vgrajene funkcije ne morete izbrisati

en: Function not defined
sl: Funkcija ni definirana

en: Exception while compiling function
sl: Izjema pri prevajanju funkcije

en: &Replace
sl: &Zamenjaj

en: C&reate
sl: &Ustvari

en: F&unction:
sl: F&unkcija:

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Location Manager
sl: Upravitelj lokacij

en: Switch between library and device views
sl: Preklopi med pogledi knjižnice in naprave

en: Separator
sl: Ločilo

en: %d books
sl: %d knjig

en: The main toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: The main toolbar when a device is connected
sl: Glavna orodna vrstica, ko je povezana naprava

en: The optional second toolbar
sl: Neobvezna druga orodna vrstica

en: The menubar
sl: Menijska vrstica

en: The menubar when a device is connected
sl: Menijska vrstica, ko je priklopljena naprava

en: The context menu for the books in the calibre library
sl: Kontekstni meni knjig v knjižnici calibre

en: The context menu for the books on the device
sl: Kontekstni meni knjig na napravi

en: The context menu for the Cover browser
sl: Kontekstni meni za brskalnik naslovnic

en: Click to choose toolbar or menu to customize
sl: S klikom izberite orodno vrstico oz. meni za prilagajanje

en: Preferences missing
sl: Nastavitve manjkajo

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
sl: <p>Orodna vrstica v Calibre se razlikuje, če je naprava povezana. Izberite, <b>katero orodno vrstico</b> želite prilagoditi:

en: A&vailable actions
sl: De&janja na voljo

en: Add selected actions to toolbar
sl: Dodaj izbrana dejanja v orodno vrstico

en: &Current actions
sl: &Trenutna dejanja

en: Edit tweak
sl: Uredi prilagoditev

en: Invalid tweaks
sl: Neveljavne prilagoditve

en: View log
sl: Pokaži zapisnik

en: Choose files
sl: Izberite datoteke

en: Copying files...
sl: Kopiranje datotek ...

en: Error while saving
sl: Napaka pri shranjevanju

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
sl: Iskanje (za napredno iskanje kliknite ikono koleščka na levi)

en: Enable or disable search highlighting.
sl: Omogočite/onemogočite poudarjanje iskanja.

en: Get Saved search expression
sl: Pridobi izraz shranjenega iskanja

en: Current search is not a saved search
sl: Trenutno iskanje ni shranjeno iskanje

en: Virtual library &name:
sl: Ime &navidezne knjižnice:

en: Publishers
sl: Založniki

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: (all books)
sl: (vse knjige)

en: &All these words:
sl: &vse naslednje besede:

en: This exact &phrase:
sl: &natanko naslednje:

en: &One or more of these words:
sl: &eno ali več naslednjih besed:

en: Enter the title.
sl: Vnesite naslov.

en: &Description:
sl: &Opis:

en: Search only in specific fields:
sl: Išči le po določenih poljih:

en: Enabled:
sl: Omogočeno:

en: &None
sl: &Brez

en: Configure...
sl: Prilagodi ...

en: Threads
sl: Niti

en: &Price:
sl: &Cena:

en: Download
sl: Prenos

en: Price
sl: Cena

en: Open in &external browser
sl: Odpri v &zunanjem brskalniku

en: Books:
sl: Knjige:

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Processing books.
sl: Obdelovanje knjig.

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: The name %s is already used
sl: Ime %s je že v uporabi!

en: Remove category
sl: Odstrani kategorijo

en: Find the first/next matching item
sl: Najdi prvi/naslednji ujemajoči zapis

en: Find
sl: Išči

en: Average rating
sl: Povprečna ocena

en: Sort by average rating
sl: Razvrsti po povprečni oceni

en: Sort by name
sl: Razvrsti po imenu

en: Sort by number of books
sl: Razvrsti po številu knjig

en: Search type when selecting multiple items
sl: Vrsta iskanja ob množičnem izboru

en: Match all of the items
sl: Ujemanje vseh

en: Match any of the items
sl: Ujemanje vsaj enega

en: Delete Saved search
sl: Izbriši shranjeno iskanje

en: Show category
sl: Pokaži kategorijo

en: Rename %s
sl: Preimenuj %s

en: Delete %s
sl: Izbriši %s

en: Add sub-category to %s
sl: Dodaj podkategorijo v %s

en: Hide category %s
sl: Skrij kategorijo %s

en: Manage User categories
sl: Upravljaj z upor. kategorijami

en: Change sub-categorization scheme
sl: Spremeni shemo podkategorij

en: Partition
sl: Particija

en: Keep
sl: Ohrani

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
sl: <b>Obstoječe pravilo spremenite</b> z dvojnim klikom

en: File:
sl: Datoteka:

en: &Remove this entry
sl: &Odstrani ta vnos

en: New entry &inside this entry
sl: Nov vnos &znotraj tega vnosa

en: New entry &above this entry
sl: Nov vnos &nad tem vnosom

en: New entry &below this entry
sl: Nov vnos &pod tem vnosom

en: &Return to welcome screen
sl: &Vrni se na zaslon dobrodošlice

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Edit the ToC in %s
sl: Uredi kazalo vsebine v %s

en: Loading %s, please wait...
sl: Nalaganje %s, počakajte trenutek ...

en: Writing %s, please wait...
sl: Zapisovanje %s, počakajte trenutek ...

en: Failed to write book
sl: Zapisovanje knjige je spodletelo

en: Failed to load book
sl: Nalaganje knjige je spodletelo

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
sl: Pretvori knjigo %(num)d od %(total)d (%(title)s)

en: Could not convert some books
sl: Pretvorba nekaterih knjig ni možna

en: Queueing
sl: Postavljanje v vrsto

en: Convert existing
sl: Pretvori obstoječe

en: Language
sl: Jezik

en: Unsaved changes
sl: Neshranjene spremembe

en: Choose book
sl: Izberite knjigo

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: The file %s does not exist.
sl: Datoteka %s ne obstaja.

en: Opening book, please wait...
sl: Odpiranje knjige je v teku ...

en: Embed all fonts
sl: Vdelaj vse pisave

en: &Revert changes
sl: &Povrni spremembe

en: Current book
sl: Trenutna knjiga

en: Other book
sl: Druga knjiga

en: Path does not exist
sl: Pot ne obstaja

en: Cannot save a copy
sl: Kopije ni mogoče shraniti

en: Choose path
sl: Izberite pot

en: Book (%s)
sl: Knjiga (%s)

en: Does not exist
sl: Ne obstaja

en: Discard
sl: Opusti

en: Import
sl: Uvozi

en: Unexpected error
sl: Nepričakovana napaka

en: &Quit immediately
sl: &Zapri takoj

en: &Save and Quit
sl: &Shrani in zapri

en: &Quit without saving
sl: &Zapri brez shranjevanja

en: Favorites
sl: Priljubljeni

en: European scripts
sl: Evropske pisave

en: Armenian
sl: armenščina

en: Coptic
sl: koptščina

en: Cyrillic
sl: Cirilica

en: Georgian
sl: gruzinščina

en: Glagolitic
sl: Glagolica

en: Gothic
sl: gotščina

en: Vai
sl: vajščina

en: Arabic
sl: arabščina

en: Avestan
sl: avestščina

en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Phoenician
sl: feničanščina

en: Syriac
sl: sirščina

en: Ugaritic
sl: ugaritščina

en: Mongolian
sl: mongolščina

en: Tibetan
sl: tibetanščina

en: Bengali
sl: bengalščina

en: Gujarati
sl: gudžaratščina

en: Kannada
sl: kanareščina

en: Malayalam
sl: malajalščina

en: Oriya
sl: orijščina

en: Tamil
sl: tamilščina

en: Telugu
sl: teluščina

en: Balinese
sl: balijščina

en: Buginese
sl: buginščina

en: Javanese
sl: javanščina

en: Lao
sl: laoščina

en: Sundanese
sl: sundščina

en: Thai
sl: tajščina

en: Tagalog
sl: tagaloščina

en: Cherokee
sl: čerokeščina

en: Vertical forms
sl: Navpični obrazci

en: Alphanumeric symbols
sl: Alfanumerični simboli

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
sl: Arabski matematični abecedni simboli

en: Letterlike symbols
sl: Črkovni simboli

en: Roman symbols
sl: Rimski simboli

en: Mathematical alphanumeric symbols
sl: Matematični alfanumerični simboli

en: Technical symbols
sl: Tehnični simboli

en: Miscellaneous technical
sl: Razni tehnični

en: Optical character recognition
sl: Optično prepoznavanje znakov

en: Mathematical symbols
sl: Matematični simboli

en: Arrows
sl: Puščice

en: Add %s to favorites
sl: Dodaj %s med priljubljene

en: Remove %s from favorites
sl: Odstrani %s iz priljubljenih

en: Restore favorites to defaults
sl: Obnovi priljubljene na privzeto

en: Insert character
sl: Vstavi znak

en: Re-arrange favorites
sl: Znova razporedi priljubljene

en: INFO
sl: OBVESTILO

en: Check has not been run
sl: Preverjanje ni bilo izvedeno

en: Copy list of errors to clipboard
sl: Kopiraj seznam napak v odložišče

en: Click to run a check on the book
sl: Klik za začetek preverjanja knjige

en: Run check
sl: Zaženi preverjanje

en: line: %d
sl: vrstica:%d

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Enter the corrected URL:
sl: Vnesite popravljeni URL:

en: Font
sl: Pisava

en: Stylesheet
sl: Slogovna predloga

en: Calculating differences, please wait...
sl: Računanje razlik, počakajte trenutek ...

en: Differences between books
sl: Razlike med knjigama

en: &Previous change
sl: &Prejšnja sprememba

en: Go to next change
sl: Pojdi na naslednjo spremembo

en: &Next change
sl: &Naslednja sprememba

en: &Options
sl: &Možnosti

en: Change how the differences are displayed
sl: Spremenite videz prikazanih razlik

en: Show %d lines of context
sl: Pokaži %d vrstic konteksta

en: Show all text
sl: Pokaži vse besedilo

en: The books are identical
sl: Knjige so identične

en: No changes found
sl: Ni najdenih sprememb

en: The files are identical
sl: Datoteke so identične

en: No differences found
sl: Razlik ni mogoče najti

en: Previous change
sl: Prejšnja sprememba

en: Next change
sl: Naslednja sprememba

en: Trim image
sl: Obreži sliko

en: Auto-trim image
sl: Samodejno obreži sliko

en: Copy image
sl: Kopiraj sliko

en: Choose file name
sl: Izberite ime datoteke

en: No name specified
sl: Ime ni podano

en: Choose an image
sl: Izberite sliko

en: &Import image
sl: &Uvozi sliko

en: Create new folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Enter a name for the new folder
sl: Vnesite ime za novo mapo

en: Folder name
sl: Ime mape

en: Create new book
sl: Ustvari novo knjigo

en: &Authors:
sl: &Avtorji:

en: &Language:
sl: &Jezik:

en: Invalid text
sl: Neveljavno besedilo

en: &Edit theme:
sl: &Uredi temo:

en: Add &new theme
sl: Dodaj &novo temo

en: &Remove theme
sl: &Odstrani temo

en: &Bold
sl: &Krepko

en: &Underline
sl: Po&dčrtano

en: &Strikethrough
sl: P&rečrtano

en: &Superscript
sl: &Nadpisano

en: &Subscript
sl: Po&dpisano

en: &Color
sl: &Barva

en: Change text color
sl: Spremeni barvo besedila

en: Chapter-
sl: Poglavje-

en: Styles
sl: Slogi

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Not a valid font
sl: Ni veljavna pisava

en: Export %s
sl: Izvozi %s

en: Replace %s with file...
sl: Zamenjaj %s z datoteko ...

en: &Rename %s
sl: &Preimenuj %s

en: Save current search
sl: Shrani trenutno iskanje

en: Change font
sl: Spremeni pisavo

en: &Change selected fonts
sl: &Spremeni izbrane pisave

en: &Remove selected fonts
sl: &Odstrani izbrane pisave

en: &Embed all fonts
sl: &Vdelaj vse pisave

en: No fonts selected
sl: Izbrana ni nobena pisava

en: Remove unused CSS
sl: Odstrani neuporabljene CSS

en: Automatic (%s)
sl: Samodejno (%s)

en: Preferred format order (drag and drop to change)
sl: Prednostno zaporedje vhodnih zapisov (spremenite ga s povleci-in-spusti)

en: &Default font size:
sl: Priv&zeta velikost pisave:

en: Custom
sl: Po meri

en: Preferences for Edit book
sl: Nastavitve za urejanje knjig

en: Restore defaults for all preferences
sl: Obnovi privzeto za vse nastavitve

en: Search in preview
sl: Išči v predogledu

en: Cannot disable
sl: Ni mogoče onemogočiti

en: Delete selected files
sl: Izbriši izbrane datoteke

en: Size (KB)
sl: Velikost (KB)

en: Style
sl: Slog

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Target
sl: Cilj

en: Target text
sl: Ciljno besedilo

en: Word
sl: Beseda

en: Character
sl: Znak

en: &Name
sl: &Ime

en: Number of matches
sl: Število zadetkov

en: Style Rule
sl: Slogovno pravilo

en: {0} classes, {1} unused
sl: {0} razredov, {1} neuporabljenih

en: Class
sl: Razred

en: Words
sl: Besede

en: Characters
sl: Znaki

en: Links
sl: Povezave

en: Export of %s data is not supported
sl: Izvoz podatkov %s ni podprt.

en: Choose a filename for the data
sl: Izberite ime datoteke za podatke

en: CSV files
sl: CSV-datoteke

en: Reports
sl: Poročila

en: Export the currently shown report as a CSV file
sl: Izvozi trenutno prikazano poročilo kot datoteko CSV

en: Are you sure you want to delete the selected files?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati izbrane datoteke?

en: Failed to gather data
sl: Podatkov ni mogoče zbrati

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
sl: Podatkov za poročilo ni mogoče zbrati. Kliknite "Pokaži podrobnosti" za več o tem.

en: Saving...
sl: Shranjevanje ...

en: Enable completion based on search history
sl: Omogoči dopolnitev glede na zgodovino iskanj

en: Disable completion based on search history
sl: Onemogoči dopolnitev glede na zgodovino iskanj

en: All style files
sl: Vse slogovne datoteke

en: All text files
sl: Vse besedilne datoteke

en: Current file
sl: Trenutna datoteka

en: Marked text
sl: Označeno besedilo

en: Selected files
sl: Izbrane datoteke

en: Regex
sl: Regularni izraz

en: &Find:
sl: &Najdi:

en: &Replace:
sl: &Zamenjaj:

en: Create/&edit
sl: Ustvari/ur&edi

en: Create a new function, or edit an existing function
sl: Ustvari novo funkcijo ali uredi obstoječo

en: Remo&ve
sl: Odstra&ni

en: Remove this function
sl: Odstrani to funkcijo

en: Replace a&nd Find
sl: Zamenjaj &in najdi

en: Replace &all
sl: Zamenjaj &vse

en: &Mode:
sl: &Način:

en: Close search panel
sl: Zapri podokno iskanja

en: Abort editing of search
sl: Prekini urejanje iskanja

en: The name with which to save this search
sl: Ime, pod katerim želite shraniti to iskanje

en: Finish editing of search
sl: Dokončaj urejanje iskanja

en: Add search
sl: Dodaj iskanje

en: Edit search
sl: Uredi iskanje

en: You must specify a search name
sl: Navesti morate ime iskanja

en: Name exists
sl: Ime že obstaja

en: Another search with the name %s already exists
sl: Iskanje z imenom %s že obstaja

en: Must specify function
sl: Funkcijo morate določiti

en: Filter displayed searches
sl: Filtriraj prikazana iskanja

en: &Find
sl: &Najdi

en: Run the search using the selected entries.
sl: Poišči z izbranimi vnosi.

en: Run replace using the selected entries.
sl: Zamenjaj z izbranimi vnosi.

en: Run replace and then find using the selected entries.
sl: Zamenjaj nato poišči z izbranimi vnosi

en: &Count all
sl: &Štej vse

en: Move selected entries up
sl: Pomakni izbrane vnose navzgor

en: Move selected entries down
sl: Pomakni izbrane vnose navzdol

en: Edit the currently selected search
sl: Uredi trenutno izbrano iskanje

en: Re&move search
sl: O&dstrani iskanje

en: Remove the currently selected searches
sl: Odstrani trenutno izbrana iskanja

en: Add a new saved search
sl: Dodaj novo shranjeno iskanje

en: Import saved searches
sl: Uvozi shranjena iskanja

en: Export saved searches
sl: Izvozi shranjena iskanja

en: No saved search is selected
sl: Izbrano ni nobeno shranjeno iskanje.

en: Cannot edit search - no search selected.
sl: Iskanja ni mogoče urediti - nobeno iskanje ni izbrano.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
sl: Ste prepričani, da želite za vedno izbrisati izbrana shranjena iskanja?

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
sl: {2} {3}
    Najdi: {0}
    Zamenjaj: {1}

en: Invalid data
sl: Neveljavni podatki

en: The file %s does not contain valid saved searches
sl: Datoteka %s ne vsebuje veljavna shranjena iskanja

en: No searches
sl: Ni iskanj

en: No searches available to be saved
sl: Nobenega iskanja za shranjevanje ni

en: No searches selected
sl: Nobeno iskanje ni izbrano

en: No search query specified
sl: Navedena ni nobena iskalna poizvedba

en: Cannot replace
sl: Ni mogoče zamenjati

en: Searching done
sl: Iskanje dokončano

en: Add a dictionary
sl: Dodaj slovar

en: Path to OXT file
sl: Pot do datoteke OXT

en: &Path to OXT file:
sl: &Pot do datoteke OXT:

en: &Nickname:
sl: &Vzdevek:

en: Choose OXT Dictionary
sl: Izberite slovar OXT

en: Dictionaries
sl: Slovarji

en: Nickname already used
sl: Vzdevek je že v rabi

en: Failed to import dictionaries
sl: Uvoz slovarjev je spodletel

en: No dictionaries
sl: Ni slovarjev

en: Copy selected words to clipboard
sl: Kopiraj izbrane besede na odložišče

en: Select all words
sl: Izberi vse besede

en: Manage user dictionaries
sl: Upravljaj uporabniške slovarje

en: &New dictionary
sl: &Nov slovar

en: &Remove dictionary
sl: &Odstrani slovar

en: Re&name dictionary
sl: Prei&menuj slovar

en: Mark this dictionary as active
sl: Označi slovar za aktivnega

en: Words in this dictionary:
sl: Besede v tem slovarju:

en: &Add word
sl: &Dodaj besedo

en: &Remove selected words
sl: &Odstrani izbrane besede

en: &Import list of words
sl: &Uvozi seznam besed

en: New dictionary
sl: Nov slovar

en: Name of the new dictionary
sl: Ime novega slovarja

en: Already used
sl: Že v uporabi

en: A dictionary with the name %s already exists
sl: Slovar z imenom %s že obstaja

en: New name
sl: Novo ime

en: New name for the dictionary
sl: Novo ime za slovar

en: Configure the dictionary: <b>%s
sl: Prilagodi slovar: <b>%s

en: Add a word
sl: Dodaj besedo

en: Word to add
sl: Beseda za dodajanje

en: &Word:
sl: &Beseda:

en: Import list of words
sl: Uvozi seznam besed

en: Enter a list of words, one per line
sl: Vnesi seznam besede, eno na vrstico

en: Paste from clipboard
sl: Prilepi z odložišča

en: Manage dictionaries
sl: Upravljaj s slovarji

en: &Remove this dictionary
sl: &Odstrani ta slovar

en: Manage &user dictionaries
sl: Upravljaj z &uporabniškimi slovarji

en: &Add dictionary
sl: &Dodaj slovar

en: Change %s to
sl: Spremeni %s v

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
sl: V knjigi znova preglejte besede, kar je koristno, če ste knjigo urejali od odprtja tega pogovornega okna

en: &Undo last change
sl: &Razveljavi zadnjo spremembo

en: Undo the last spell check word replacement, if any
sl: Razveljavite zadnjo zamenjavo besede za preverjanje črkovanja, če obstaja

en: Checking, please wait...
sl: Preverjanje. Prosimo, počakajte...

en: Filter the list of words
sl: Filtriraj seznam besed

en: &Ignore
sl: Pre&zri

en: Ignore the current word for the rest of this session
sl: Prezri trenutno besedo do konca te seje

en: Stop ignoring the current word
sl: Ustavi prezrtje trenutne besede

en: Add word to &dictionary:
sl: Dodaj besedo v &slovar:

en: Remove from &dictionaries
sl: Odstrani iz &slovarjev

en: Add the current word to the specified user dictionary
sl: Dodaj trenutno besedo v izbrani uporabniški slovar

en: Remove the current word from all active user dictionaries
sl: Odstrani trenutno besedo iz vseh aktivnih uporabniških slovarjev

en: &Change selected word to:
sl: &Spremeni izbrano besedo v:

en: The replacement word
sl: Zamenjava besede

en: Show &only misspelled words
sl: Prikaži samo &napačno črkovane besede

en: The original word
sl: Izvorna beseda

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
sl: Dvokliknite datoteko v levem podoknu, da jo pričnete urejati.

en: Full path:
sl: Celotne poti

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

en: Close other tabs
sl: Zapri preostale zavihke

en: Line: {0} : {1}
sl: Vrstica: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
sl: {0} {1} ustvaril {2}

en: Global actions
sl: Splošne akcije

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
sl: &Nova datoteka (slike/pisave/HTML/itn.)

en: Create a new file in the current book
sl: Ustvari novo datoteko v trenutni knjigi

en: &Import files into book
sl: &Uvozi datoteke v knjigo

en: Import files into book
sl: Uvozi datoteke v knjigo

en: &Open book
sl: &Odpri knjigo

en: Open a book
sl: Odpri knjigo

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
sl: Odpri &mapo (odzipano EPUB) kot knjigo

en: Edit &next file
sl: Uredi &naslednjo datoteko

en: Edit &previous file
sl: Uredi &prejšnjo datoteko

en: Save book
sl: Shrani knjigo

en: Save a &copy
sl: Shrani &kopijo

en: Save a copy of the book
sl: Shrani kopijo knjige

en: Quit
sl: Izhod

en: Create a new, empty book
sl: Ustvari novo, prazno knjigo

en: Tools
sl: Orodja

en: &Edit Table of Contents
sl: &Uredi kazalo vsebine

en: Edit Table of Contents
sl: Uredi kazalo vsebine

en: Manage fonts in the book
sl: Upravljaj s pisavami v knjigi

en: Add &cover
sl: Dodaj &naslovnico

en: Add a cover to the book
sl: Knjigi dodajte naslovnico

en: &Embed referenced fonts
sl: &Vdelaj pisave s sklici

en: Embed fonts
sl: Vdelaj pisave

en: Embed referenced fonts
sl: Vdelaj pisave s sklici

en: Remove &unused CSS rules
sl: Odstrani ne&uporabljena pravila CSS

en: Remove unused CSS rules
sl: Odstrani neuporabljena pravila CSS

en: Show next error
sl: Pokaži naslednjo napako

en: Show previous error
sl: Pokaži prejšnjo napako

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Close all tabs except the current tab
sl: Zapri vse zavihke razen trenutnega

en: Show User Manual
sl: Pokaži uporabniški priročnik

en: &View
sl: &Pogled

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &Compare
sl: &Primerjaj

en: Importable files
sl: Datoteke, ki jih je mogoče uvoziti

en: Add a cover
sl: Dodaj naslovnico

en: Choose a cover image
sl: Izberite naslovnico

en: &Donate to support calibre
sl: &Donirajte v podporo calibre

en: &Eject connected device
sl: &Izvrzi povezano napravo

en: Quit calibre
sl: Izhod iz calibra

en: Debug mode
sl: Razhroščevalni način

en: Hide main window
sl: Skrij glavno okno

en: Show main window
sl: Pokaži glavno okno

en: <b>Failed</b>
sl: <b>Ni uspelo</b>

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
sl: Za prenos je na voljo nova različica {app}, <b>{ver}</b>. Oglejte si <a href="{url}">novosti</a>.

en: Update available!
sl: Na voljo je posodobitev!

en: Show this notification for future updates
sl: Pokaži to obvestilo ob naslednjih posodobitvah

en: &Get update
sl: &Prenesi posodobitev

en: Update found
sl: Najdena posodobitev

en: Remove this bookmark
sl: Odstrani ta zaznamek

en: &New
sl: &Nov

en: Position in book
sl: Položaj v knjigi

en: Add bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Enter title for bookmark:
sl: Vnesite naslov za zaznamek:

en: Restore defaults
sl: Obnovi privzeto

en: Zoom in
sl: Povečaj

en: Zoom out
sl: Pomanjšaj

en: Default zoom
sl: Privzeta povečava

en: Add sources
sl: Dodaj vire

en: Force reload of all opened books
sl: Prisilno znova naloži vse odprte knjige

en: Print to PDF
sl: Natisni v PDF

en: Print %s to a PDF file
sl: Natisne %s v datoteko PDF

en: Choose location for PDF file
sl: Izberite mesto za datoteko PDF

en: &File:
sl: &Datoteka:

en: Paper &size:
sl: &Velikost papirja:

en: &Left margin:
sl: &Levi rob:

en: &Top margin:
sl: Z&gornji rob

en: &Right margin:
sl: &Desni rob:

en: &Bottom margin:
sl: S&podnji rob

en: inches
sl: palcev

en: Add page &number to printed pages
sl: Dodaj š&tevilke strani na natisnjene strani

en: &Open PDF file after printing
sl: Po tiskanju &odpri PDF

en: PDF file
sl: Datoteka PDF

en: No filename specified
sl: Ni navedeno ime datoteke

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
sl: Za ustvarjanje datoteke PDF morate določiti ime datoteke

en: Incorrect filename specified
sl: Navedeno je nepravilno ime datoteke

en: Printing...
sl: Tiskanje ...

en: Switch color scheme
sl: Preklopi barvno shemo

en: Increase font size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Decrease font size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: Previous page
sl: Predhodna stran

en: Print book
sl: Natisni knjigo

en: Show book metadata
sl: Pokaži metapodatke knjige

en: Customize this toolbar
sl: Prilagodi to orodno vrstico

en: Hide this toolbar
sl: Skrij to orodno vrstico

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
sl: Preklopi na plavajoči način -- kjer besedilo ni razdeljeno na strani

en: Turn off auto-scrolling
sl: Izklopi samodejno pomikanje

en: Turn on auto-scrolling
sl: Vlčopi samodejno pomikanje

en: Configure the toolbar
sl: Nastavi to orodno vrstico

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
sl: V orodni vrstici izberite akcije, ki jih želite. Povlecite in spustite vnose na desnem seznamu, da ponovno uredite orodno vrstico.

en: Preparing book for first read, please wait
sl: Priprava knjige na prvo branje. Prosimo, počakajte

en: E-book viewer
sl: Bralnik e-knjig

en: Scroll here
sl: Pomakni sem

en: Start of book
sl: Začetek knjige

en: End of book
sl: Konec knjige

en: Start of current file
sl: Začetek trenutne datoteke

en: Choose e-book
sl: Izberite e-knjigo

en: E-books
sl: E-knjige

en: Clear search history
sl: Počisti zgodovino iskanja

en: Show size in corner
sl: Pokaži velikost v kotu

en: Drag to resize
sl: Povlecite za spremembo velikosti

en: Choose &color
sl: Izberite &barvo

en: Choose a color
sl: Izberite barvo

en: Not rated
sl: Ni ocenjeno

en: Select location for books
sl: Izberite mesto za knjige

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
sl: Izbrati morate prazno mapo v knjižnici calibre. %s ni prazna.

en: &Next >
sl: &Naprej >

en: < &Back
sl: < Na&zaj

en: Cancel
sl: Prekliči

en: &Finish
sl: &Dokončaj

en: Welcome wizard
sl: Čarovnik dobrodošlice

en: Welcome to calibre
sl: Dobrodošli v calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
sl: Zadovolji vse vaše e-knjižne potrebe.

en: &Manufacturers
sl: &Izdelovalci

en: &Devices
sl: Na&prave

en: Choose your &language:
sl: Iz&berite svoj jezik:

en: Test email settings
sl: Preizkusi nastavitve e-pošte

en: Your %s &email address:
sl: Vaš %s &e-poštni naslov:

en: Your %s &password:
sl: Va&še geslo %s:

en: OK to proceed?
sl: Želite nadaljevati?

en: Send email &from:
sl: Pošlji e-sporočilo z &naslova:

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
sl: calibre lahko <b>po želji</b> za pošiljanje e-sporočil uporabi strežnik

en: &Hostname:
sl: &Ime strežnika:

en: &Port:
sl: &Vrata:

en: &Show
sl: Po&kaži

en: &Test email
sl: &Preizkusi e-naslov

en: Symbols
sl: Simboli

en: Titles
sl: Naslovi

en: Genres
sl: Zvrsti

en: Recently Added
sl: Nedavno dodano

en: Recently Read
sl: Nedavno prebrano

en: Descriptions
sl: Opisi

en: Titles HTML
sl: Naslovi HTML

en: Descriptions HTML
sl: Opisi HTML

en: Description HTML
sl: Opis HTML

en: Invalid titles
sl: Neveljavni naslovi

en: Extra titles
sl: Dodatni naslovi

en: Invalid authors
sl: Neveljavni avtorji

en: Extra authors
sl: Dodatni avtorji

en: Missing book formats
sl: Manjkajoči zapisi knjig

en: Extra book formats
sl: Dodatni zapisi knjig

en: Unknown files in books
sl: Neznane datoteke v knjigah

en: Missing cover files
sl: Manjkajoče datoteke naslovnic

en: Cover files not in database
sl: Datoteke naslovnic izven zbirke podatkov

en: Folders raising exception
sl: Mape, ki povzročajo izjeme

en: INVALID CONDITION
sl: NEVELJAVEN POGOJ

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
sl: Pot do knjižnice je predolga. Imeti mora manj kot %d znakov.

en:  (%s books)
sl:  (%s knjig)

en: Identifiers
sl: Identifikatorji

en: On device
sl: Na napravi

en: Series sort
sl: Razvrščanje zbirk

en: Title sort
sl: Razvrščanje naslovov

en: The title
sl: Naslov

en: The authors
sl: Avtorji

en: The tags
sl: Značke

en: The series
sl: Zbirka

en: The rating
sl: Ocena

en: The ISBN
sl: ISBN

en: The publisher
sl: Založnik

en: The date
sl: Datum

en: The published date
sl: Datum objave

en: The language(s) of this book
sl: Jezik(i) te knjige

en: Command Line Interface
sl: Vmesnik ukazne vrstice

en: Newest
sl: Najnovejše

en: Show
sl: Pokaži

en:  sorted by
sl: razvrščeno po

en: What do you want to do?
sl: Kaj želite storiti?

en: default
sl: privzeto

en: Existing user names:
sl: Obstoječa uporabniška imena:

en: There are no users, you must first add an user
sl: Ni uporabnikov, najprej morate dodati uporabnika

en: The username %s does not exist
sl: Uporabniško ime %s ne obstaja

en: Enter the username
sl: Vnesite uporabniško ime

en: Enter the new password for %s:
sl: Vnesite novo geslo za %s:

en: Empty passwords are not allowed
sl: Prazno geslo ni dovoljeno

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
sl: Ponovno vnesite novo geslo za %s, da ga preverite:

en: Passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

en: User %s added successfully!
sl: Uporabnik %s uspešno dodan!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti uporabnika %s?

en: User %s successfully removed!
sl: Uporabnik %s uspešno odstranjen!

en: Password for %s successfully changed!
sl: Geslo za uporabnika %s uspešno spremenjeno!

en: Add a new user
sl: Dodaj novega uporabnika

en: Edit an existing user
sl: Uredi obstoječega uporabnika

en: Remove a user
sl: Odstrani uporabnika

en: RATING: %s<br />
sl: OCENA: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
sl: ZNAČKE: %s<br />

en: Books in your library
sl: Knjige v vaši knjižnici

en: Library:
sl: Knjižnica:

en: Usage
sl: Raba

en: Created by
sl: Ustvaril

en: Options
sl: Možnosti

en: Path to the database in which books are stored
sl: Pot do zbirke podatkov, v kateri so shranjene knjige

en: Pattern to guess metadata from filenames
sl: Vzorec za ugibanje metapodatkov iz imen datotek

en: Access key for isbndb.com
sl: Dostopni ključ za isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
sl: Privzet čas neaktivnosti za omrežne operacije (v sekundah)

en: The language in which to display the user interface
sl: Jezik, v katerem naj bo prikazan uporabniški vmesnik

en: Read metadata from files
sl: Preberi metapodatke iz datotek

en: Add new formats to existing book records
sl: Dodaj nove vrste zapisa obstoječim knjižnim zapisom

en: List of named saved searches
sl: Seznam poimenovanih shranjenih iskanj

en: Settings and plugins
sl: Nastavitve in vstavki

en: File is open in another process
sl: Datoteka je odprta v drugem postopku

en: %s: unknown function
sl: %s: neznana funkcija

en: Waiting...
sl: Čakanje ...

en: Stopped
sl: Ustavljeno

en: Working...
sl: V delu ...

en: Brazilian Portuguese
sl: portugalščina (Brazilija)

en: Simplified Chinese
sl: kitajski (poenostavljeni)

en: Traditional Chinese
sl: kitajski (tradicionalni)

en: English
sl: angleščina

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: &Select All
sl: I&zberi vse

en: Directions
sl: Smeri

en: Left to Right
sl: Od leve proti desni

en: Right to Left
sl: Od desne proti levi

en: Close without Saving
sl: Zapri brez shranjevanja

en: Unknown feed
sl: Neznani vir

en: Untitled article
sl: Neimenovan članek

en: Unknown News Source
sl: Neznan vir novic

en: Download finished
sl: Prenos končan

en: Failed to download the following articles:
sl: Prenos naslednjih člankov ni uspel:

en: Failed to download parts of the following articles:
sl: Prenos nekaterih delov naslednjih člankov ni uspel:

en:  from
sl:  z

en: 	Failed links:
sl: 	Neuspešne povezave:

en: Fetching feeds...
sl: Pridobivanje virov ...

en: Got feeds from index page
sl: Dobljeni viri iz glavne strani

en: Trying to download cover...
sl: Poskus prenosa naslovnice ...

en: Feeds downloaded to %s
sl: Viri, preneseni v %s

en: Could not download cover: %s
sl: Prenos naslovnice ni uspel: %s

en: Downloading cover from %s
sl: Prenašanje naslovnice iz %s

en: Articles in this issue:
sl: Članki v tej številki:

en: Article downloaded: %s
sl: Članek prenesen: %s

en: Article download failed: %s
sl: Prenos članka ni uspel: %s

en: Fetching feed
sl: Pridobivanje vira

en: Main menu
sl: Glavni meni

en: Articles
sl: Članki

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
sl: Časovni rok v sekundah za čakanje odgovora strežnika. Privzeto: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
sl: Maksimalna globina rekurzije. To je globina povezav. Privzeto %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
sl: Maksimalno število prenesenih datotek. To velja samo za datoteke iz značk <a href>. Privzeto je %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
sl: Minimalni interval v sekundah med zaporednimi prenosi. Privzeto: %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
sl: Kodna tabela znakov za spletne strani, ki jih hočete prenesti. Privzeto je ugibanje uporabljene kodne tabele.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
sl: Samo povezavam, ki se ujemajo s tem regularnim izrazom se bo sledilo. Ta možnost se lahko uporabi večkrat, kar pomeni da če povezava ustreza enemu izmed regularnih izrazov, se ji bo sledilo. Privzeto se sledi vsem povezavam.

en: Do not download CSS stylesheets.
sl: Ne prenesi slogovnih predlog CSS.

en: OK
sl: Vredu

en: Save All
sl: Shrani vse

en: Open
sl: Odpri

en: &Yes
sl: &Da

en: Yes to &All
sl: Da za &vse

en: &No
sl: &Ne

en: N&o to All
sl: N&e za vse

en: Abort
sl: Prekini

en: Retry
sl: Ponovi

en: Close
sl: Zapri

en: Apply
sl: Uporabi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzeto

en: Hu&e:
sl: O&dtenek:

en: &Sat:
sl: &Nasič.:

en: &Val:
sl: &Vredn.:

en: &Red:
sl: &Rdeča:

en: &Green:
sl: %Zelena:

en: Bl&ue:
sl: %Modra:

en: A&lpha channel:
sl: Kanal a&lfa:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
sl: Kazalec na %1, %2
    Za preklic pritisnite ESC

en: Select Color
sl: Izberite barvo

en: &Basic colors
sl: &Osnovne barve

en: &Custom colors
sl: &Barve po meri

en: &Add to Custom Colors
sl: &Dodaj barvam po meri

en: &Pick Screen Color
sl: &Izberite barvo zaslona

en: Select Font
sl: Izberite pisavo

en: &Font
sl: &Pisava

en: Font st&yle
sl: Slo&g pisave

en: &Size
sl: &Velikost

en: Effects
sl: Učinki

en: Stri&keout
sl: Pre&črtano

en: Sample
sl: Vzorec

en: Wr&iting System
sl: S&istem pisanja

en: Left edge
sl: Levi rob

en: Right edge
sl: Desni rob

en: Page left
sl: Stran levo

en: Page up
sl: Stran gor

en: Page down
sl: Stran dol

en: Page right
sl: Stran desno

en: Scroll left
sl: Pomakni levo

en: Scroll up
sl: Pomakni gor

en: Scroll down
sl: Pomakni dol

en: Scroll right
sl: Pomakni desno

en: Language to use when sorting
sl: Jezik, ki naj bo upoštevan pri razvrščanju.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
sl: Največja širina in višina naslovnic, shranjenih v knjižnici calibre.

en: Unified toolbar on macOS
sl: Poenotena orodna vrstica v macOS

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
sl: Shrani izvirno datoteko pri pretvorbi/brušenju iz istega zapisa v isti zapis

en: Number of recently viewed books to show
sl: Število prikazanih nedavno ogledanih knjig

en: Sort the list of libraries alphabetically
sl: Razvrsti seznam knjižnic po abecedi
