calibre - en to uk translation catalogue (9131 entries)

en: Start
uk: Старт

en: Support calibre
uk: Підтримайте calibre

en: Contribute to support calibre development
uk: Взяти участь у підтримці розробки calibre

en: page
uk: сторінка

en: :command:`calibredb` is the command line interface to the calibre database. It has
    several sub-commands, documented below.
    
    :command:`calibredb` can be used to manipulate either a calibre database
    specified by path or a calibre :guilabel:`Content server` running either on
    the local machine or over the internet. You can start a calibre
    :guilabel:`Content server` using either the :command:`calibre-server`
    program or in the main calibre program click :guilabel:`Connect/share ->
    Start Content server`. Since :command:`calibredb` can make changes to your
    calibre libraries, you must setup authentication on the server first. There
    are two ways to do that:
    
        * If you plan to connect only to a server running on the same computer,
          you can simply use the ``--enable-local-write`` option of the
          Content server, to allow any program, including calibredb, running on
          the local computer to make changes to your calibre data. When running
          the server from the main calibre program, this option is in
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Advanced`.
    
        * If you want to enable access over the internet, then you should setup
          user accounts on the server and use the :option:`--username` and :option:`--password`
          options to :command:`calibredb` to give it access. You can setup
          user authentication for :command:`calibre-server` by using the ``--enable-auth``
          option and using ``--manage-users`` to create the user accounts.
          If you are running the server from the main calibre program, use
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Require username/password`.
    
    To connect to a running Content server, pass the URL of the server to the
    :option:`--with-library` option, see the documentation of that option for
    details and examples.
uk: :command:`calibredb` — інтерфейс командного рядка до бази даних calibre.
    Передбачено декілька допоміжних команд, які документовано нижче.
    
    :command:`calibredb` можна скористатися для керування або базою даних calibre,
    вказаної шляхом, або :guilabel:`Сервером даних` calibre, запущеного або на
    локальному комп'ютері, або в інтернеті. Запустити :guilabel:`Сервер даних`
    calibre можна або за допомогою команди :command:`calibre-server`, або
    з головного вікна програми calibre вибором пункту :guilabel:`З'єднатись/Роздати ->
    Запустити сервер даних`. Оскільки :command:`calibredb` може вносити зміни до
    ваших бібліотек calibre, вам слід спочатку налаштувати розпізнавання на сервері.
    Це можна зробити у два способи:
    
        * Якщо ви плануєте з'єднуватися лише з сервером, який запущено на тому
          самому комп'ютері, ви можете просто скористатися параметром
          ``--enable-local-write`` сервера даних, щоб уможливити для будь-якої
          програми, зокрема calibredb, запущеної на локальному комп'ютері, внесення
          змін до ваших даних calibre. Якщо ви запускаєте сервер із головного
          вікна програми calibre, цей пункт можна знайти у розділі
          :guilabel:`Налаштування -> Обмін мережею -> Додатково`.
    
        * Якщо ви хочете увімкнути доступ інтернетом, вам слід налаштувати
          облікові записи користувачів на сервері і скористатися параметрами
          :option:`--username` і :option:`--password` програми :command:`calibredb` для
          надання їй доступу. Ви можете налаштувати розпізнавання для
          :command:`calibre-server` за допомогою параметра ``--enable-auth``
          і скористатися параметром ``--manage-users`` для створення облікових
          записів користувачів. Якщо ви працюєте із сервером з головного вікна
          програми calibre, скористайтеся пунктом,
          :guilabel:`Налаштування->Обмін мережею->Вимагати введення імені користувача і пароля`.
    
    Для встановлення з'єднання із запущеним сервером даних, передайте адресу сервера у
    параметрі :option:`--with-library`. Див. документацію до цього параметра, щоб дізнатися більше
    і ознайомитися із прикладами.

en: [options]
uk: [параметри]

en: {} Portable
uk: Портативна {}

en: Recycle Bin
uk: Смітник

en: Trash
uk: Смітник

en: Does absolutely nothing
uk: Не робить абсолютно нічого

en: Unknown
uk: Невідомий

en: Base
uk: Основне

en: Customize
uk: Вигляд

en: Cannot configure
uk: Не вдається налаштувати

en: File type
uk: Тип файлу

en: Metadata reader
uk: Читання метаданих

en: Metadata writer
uk: Запис метаданих

en: Catalog generator
uk: Генератор каталогу

en: User interface action
uk: Поведінка інтерфейсу користувача

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Store
uk: Сховище

en: An e-book store.
uk: Крамниця електронних книг.

en: Edit book tool
uk: Засіб редагування книг

en: Library closed
uk: Бібліотеку закрито

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
uk: Створіть PMLZ архів, що буде містити в собі файл PML та всі малюнки, у теці pmlname_img або images. Цей додаток запускається кожен раз, коли ви додаєте файл HTML до бібліотеки.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
uk: Створити архів TXTZ у разі імпортування файла TXT, що містить посилання Markdown або Textile на зображення. До архіву буде додано разом з файлом TXT файли зображень.

en: Extract cover from comic files
uk: Видобути обкладинки з файлів коміксу

en: Read metadata from %s files
uk: Прочитати метадані з %s файлів

en: Read metadata from e-books in RAR archives
uk: Прочитати метадані з електронних книг в RAR-архіві

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
uk: Прочитати метадані з електронних книг в ZIP-архіві

en: Set metadata in %s files
uk: Налаштувати метадані в %s файлах

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
uk: Вкажіть {0} нижче, щоб додаток записування метаданих EPUB не додавав зображенення обкладинок до файлів EPUB, у яких ще немає наявних зображень обкладинок.

en: Set metadata from %s files
uk: Взяти метадані з %s файлів

en: Add books to calibre or the connected device
uk: Додати книги до збірки calibre або на під’єднаний пристрій

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
uk: Отримати анотації з під’єднаного пристрою Kindle (експериментальне)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
uk: Створити каталог книг у вашій бібліотеці calibre

en: Convert books to various e-book formats
uk: Перетворити електронні книги у різні формати

en: Fine tune your e-books
uk: Додати блиску вашим книгам

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
uk: Навігація підсвічуваннями та закладками з усіх книг у бібліотеці

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
uk: Навігація нотатками щодо авторів, міток та інших даних у бібліотеці

en: Search the full text of all books in the calibre library
uk: Шукати у всьому тексті усіх книг у бібліотеці calibre

en: Edit the Table of Contents in your books
uk: Редагувати записи змісту ваших книг

en: Delete books from your calibre library or connected device
uk: Вилучити книги з Calibre або під'єднаного пристрою

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
uk: Вбудовувати оновлені метадані безпосередньо до файлів електронної книги у вашій бібліотеці calibre

en: Edit the metadata of books in your calibre library
uk: Редагувати метадані книжок у бібліотеці Сalibre

en: Read books in your calibre library
uk: Читати книги з вашої бібліотеки calibre

en: Download news from the internet in e-book form
uk: Отримати новини з інтернету у форматі електронної книги

en: Show a list of related books quickly
uk: Показати список пов’язаних книжок

en: Filter/transform the tags for books in the library
uk: Фільтрувати або перетворити мітки книг у бібліотеці

en: Transform the authors for books in the library
uk: Перетворити записи авторів для книг у бібліотеці

en: Show an editor for testing templates
uk: Показати вікно редактора для тестових шаблонів

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
uk: Показати вікно створення та керування шаблонними функціями та збереженими шаблонами

en: Export books from your calibre library to the hard disk
uk: Експортувати книги з бібліотеки Сalibre на жорсткий диск

en: Show Book details in a separate popup
uk: Показувати параметри книги на окремій панелі підказки

en: Restart calibre
uk: Перезапустити Сalibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
uk: Відкрити теку, яка містить файли книг, у вашій бібліотеці calibre

en: Auto scroll through the list of books
uk: Автоматичне гортання списком книг

en: Send books to the connected device
uk: Надіслати книги на під'єднаний пристрій

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
uk: Надіслати книги електронною поштою або інтернетом. Також встановити з’єднання з теками на вашому комп’ютері, неначе вони є пристроями

en: Browse the calibre User Manual
uk: Переглянути посібник користувача Calibre

en: Customize calibre
uk: Налаштувати calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
uk: Знайти книги, подібні до поточної позначеної

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
uk: Перемкнутися між різними бібліотеками calibre і виконати супровід цих бібліотек

en: Copy books from the device to your calibre library
uk: Копіювати книги з пристрою до бібліотеки calibre

en: Edit the collections in which books are placed on your device
uk: Змінити збірки, у яких зберігатимуться книги на вашому пристрої

en: Match book on the devices to books in the library
uk: Пошук відповідника книги на пристрої у бібліотеці

en: Show the book in the calibre library that matches this book
uk: Показати у бібліотеці calibre книгу, яка відповідає цій книзі

en: Copy a book from one calibre library to another
uk: Скопіювати книги з поточної бібліотеки в іншу

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
uk: Редагувати книгу у форматі EPUB або AZW

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
uk: Внести невеличкі зміни до файлів EPUB або HTMLZ у вашій бібліотеці calibre

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
uk: Знайти наступний або попередній відповідник під час пошуку у вашій бібліотеці calibre у режимі підсвічування

en: Choose a random book from your calibre library
uk: Вибрати випадковим чином книгу із бібліотеки Сalibre

en: Sort the list of books
uk: Упорядкувати список книг

en: Temporarily mark books
uk: Тимчасове позначення книг

en: Manage tag browser categories
uk: Керування категоріями переглядача міток

en: Show a menu of saved searches
uk: Показати меню збережених пошуків

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
uk: Показати меню дій зі зміни компонування вікна calibre

en: Open the context menu for the column
uk: Відкрити контекстне меню для стовпчика

en: Open a menu showing all installed GUI actions
uk: Відкрити меню із усіма встановленими пунктами дій графічного інтерфейсу

en: Change the current Virtual library
uk: Змінити поточну віртуальну бібліотеку

en: Search for books from different book sellers
uk: Шукати книги у різних продавців

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
uk: Отримати нові додатки для calibre або оновити наявні

en: Look & feel
uk: Вигляд та поведінка

en: Interface
uk: Зовнішній вигляд

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
uk: Налаштуйте зовнішній вигляд Calibre за своїм смаком

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Change the way calibre behaves
uk: Змінити спосіб поведінки Calibre

en: Add your own columns
uk: Додати нетиповий стовпчик

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
uk: Додати/Вилучити власні стовпчики у списку книг calibre

en: Toolbars & menus
uk: Панелі інструментів і меню

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
uk: Налаштувати панель і контекстне меню

en: Searching
uk: Пошук

en: Customize the way searching for books works in calibre
uk: Налаштувати спосіб пошуку книг в calibre

en: Input options
uk: Вхідні параметри

en: Conversion
uk: Перетворення

en: Set conversion options specific to each input format
uk: Встановити параметри перетворення окремо для кожного вхідного формату

en: Common options
uk: Загальні параметри

en: Set conversion options common to all formats
uk: Встановити загальні параметри перетворення для всіх форматів

en: Output options
uk: Вихідні параметри

en: Set conversion options specific to each output format
uk: Встановити параметри перетворення окремо для кожного вихідного формату

en: Adding books
uk: Додавання книг

en: Import/export
uk: Імпортування/Експортування

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
uk: Контроль читання метаданих з файлів при додаванні книг

en: Saving books to disk
uk: Запис книг на диск

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
uk: Контроль експорту файлів зі своєї бази даних на диску при використанні Зберегти на диск

en: Sending books to devices
uk: Надсилання книг на пристрої

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
uk: Керування передаванням файлів на ваш пристрій для читання ел. книг

en: Metadata plugboards
uk: Засоби обробки метаданих

en: Change metadata fields before saving/sending
uk: Змініть поля метаданих перед збереженням/надсиланням

en: Template functions
uk: Шаблонні функції

en: Advanced
uk: Додатково

en: Create your own template functions
uk: Створити власні шаблонні функції

en: Sharing books by email
uk: Обмін ел. поштою

en: Sharing
uk: Спільний доступ

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
uk: Налаштування обміну книг електронною поштою. Може використовуватися для автоматичного надсилання новин, завантажених на ваші пристрої

en: Sharing over the net
uk: Обмін мережею

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
uk: Налаштування сервера вмісту, який дасть вам доступ до бібліотеки calibre в будь-якому місці та на будь-якому пристрої, через Інтернет

en: Metadata download
uk: Отримання метаданих

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
uk: Керувати способом отримання Calibre метаданих електронних книжок у інтернеті

en: Ignored devices
uk: Ігноровані пристрої

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
uk: Керувати списком з’єднуваних з комп’ютером пристроїв, які calibre має ігнорувати.

en: Plugins
uk: Додатки

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
uk: Додати/Вилучити/Налаштувати різні частини інтерфейсу calibre

en: Tweaks
uk: Коригування

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
uk: Досконале налаштування поводження calibre в різних ситуаціях

en: Shortcuts
uk: Клавіатурні скорочення

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
uk: Налаштувати клавіатурні скорочення, використані у calibre

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Miscellaneous advanced configuration
uk: Різні додаткові налаштування

en: Options specific to the output format.
uk: Параметри, характерні для формату виведення даних.

en: Options specific to the input format.
uk: Специфічні параметри формату вхідних даних.

en: Conversion input
uk: Вхід перетворення

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
uk: Вкажіть кодування знаків для вхідного документа. Якщо кодування вказано тут, то це перезапише всі кодування, які мав документ в собі. Особливо придатно для документів, які не мають вказаного кодування, або ж мають вказане неправильне кодування.

en: Conversion output
uk: Вивід перетворення

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
uk: Якщо вказано, додаток виведення даних спробує створити зручні для читання виведені дані. Може не мати жодного ефекту для деяких додатків виведення даних.

en: Convert e-books to the %s format
uk: Перетворити ел. книгу у формат %s

en: Input profile
uk: Профіль вводу

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
uk: Цей профіль намагається надати правильні типові значення. Він може знадобитися, якщо вам нічого невідомо про документ з вхідними даними.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
uk: Цей профіль призначений для лінійки SONY PRS — 500/505/600/700 тощо.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
uk: Цей профіль призначено для SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
uk: Цей профіль призначено для SONY PRS-900

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
uk: Цей профіль призначено для Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
uk: Цей профіль призначено для Mobipocket books.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
uk: Цей профіль призначено для Hanlin V3 та його клонів.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
uk: Цей профіль призначено для Hanlin V5 та йому подібних

en: This profile is intended for the Cybook G3.
uk: Цей профіль призначено для Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
uk: Цей профіль призначено для Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
uk: Цей профіль призначено для Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
uk: Цей профіль призначено для IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
uk: Цей профіль призначено для IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
uk: Цей профіль призначено для B&N Nook.

en: Output profile
uk: Профіль виводу

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
uk: Цей профіль намагається забезпечити прийнятні типові значення. Це корисно, якщо ви хочете створити документ, призначений для читання на комп'ютері або на різних пристроях.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
uk: Призначений для iPad та подібних пристроїв з роздільною здатністю 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
uk: Призначено для iPad 3 та подібних пристроїв з роздільною здатністю 1536⨯2048

en: Tablet
uk: Планшет

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
uk: Призначений для загальних пристроїв, не змінює роздільної здатності зображень

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
uk: Призначений для Samsung Galaxy  та подібних пристроїв з роздільною здатністю 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
uk: Призначений для Nook HD+ та подібних пристроїв з роздільною здатністю 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
uk: Цей профіль призначено для Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
uk: Цей профіль призначено для SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
uk: Цей профіль призначено для SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
uk: Типове ел. чорнило

en: Suitable for use with any e-ink device
uk: Пасує до використання на будь-якому пристрої електронних чорнил

en: Generic e-ink large
uk: Типове ел. чорнило, велика

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
uk: Пасує до використання на пристроях з електронним чорнилом з великим екраном

en: Generic e-ink HD
uk: Типове ел. чорнило, дуже велика

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
uk: Пасує до використання на будь-яких сучасних пристроях з електронним чорнилом і високою роздільною здатністю

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
uk: Цей профіль призначено для 5-inch JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
uk: Цей профіль призначено для лінійки SONY PRS. Це 500/505/700 тощо, в горизонтальному режимі. В основному використовується для коміксів.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Paperwhite 1 і 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Voyage.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Paperwhite 3 та новіших версій

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 та новіших версій

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Scribe 2022 and above
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Scribe 2022 та новіших версій

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
uk: Цей профіль призначено для Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
uk: Цей профіль призначений для B&N Nook Color

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
uk: Цей профіль призначено для сімейства пристроїв PocketBook Pro 900.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
uk: Цей профіль призначено для сімейства пристроїв PocketBook Pro 912.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
uk: Цей профіль призначено для серій пристроїв PocketBook Lux (1-5) і Basic 4.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
uk: Цей профіль призначено для серій пристроїв PocketBook HD Touch (1-3).

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
uk: Цей профіль призначено для серій пристроїв PocketBook Inkpad 3 і X .

en: Installed plugins
uk: Встановлені додатки

en: Mapping for filetype plugins
uk: Призначення модулів типів файлів

en: Local plugin customization
uk: Налаштування локального додатка

en: Disabled plugins
uk: Вимкнені додатки

en: Enabled plugins
uk: Увімкнені додатки

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
uk: Ініціалізація додатку %s не вдалася з помилками:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
uk:     Параметри %prog
    
        Налаштуйте Calibre, використовуючи зовнішні додатки.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
uk: Додайте додаток, вказавши розташування файла ZIP, який його містить.

en: For plugin developers: Path to the folder where you are developing the plugin. This command will automatically zip up the plugin and update it in calibre.
uk: Для розробників додатків: шлях до теки, у якій зберігається код додатка. За допомогою цієї команди можна створити архів zip з додатком і оновити його у calibre у автоматичному режимі.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
uk: Вилучити нетиповий додаток за назвою. Не впливає на вбудовані додатки.

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma. The customization string is the same as you would enter when customizing the plugin in the main calibre GUI.
uk: Налаштувати додаток. Вкажіть назву додатка і рядок налаштовування, відокремлені комою. Рядок налаштовування є тим самим рядком, який би ви ввели при налаштовуванні додатка у основному графічному інтерфейсі calibre.

en: List all installed plugins
uk: Список всіх встановлених додатків

en: Enable the named plugin
uk: Увімкнути вказаний за назвою додаток

en: Disable the named plugin
uk: Вимкнути вказаний за назвою додаток

en: Catalog
uk: Каталог

en: News
uk: Новини

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
uk: Шлях до бібліотеки надто довгий ({0}). У записі шляху не повинно бути більше {1} символів.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
uk: Шлях до бібліотеки є занадто довгим. Шлях має бути коротшим за %d символів.

en: restored preference
uk: відновлене налаштування

en: creating custom column
uk: створення нетипового стовпчика

en: No label was provided
uk: Не вказано мітки

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
uk: Мітка має складатися лише з малих літер, цифр і символів підкреслювання і має починатися з літери

en: Dumping database to SQL
uk: Створення дампу бази даних у форматі SQL

en: Restoring database from SQL
uk: Відновлюємо базу даних з SQL

en: Completed
uk: Завершено

en: Saved searches
uk: Збережені результати пошуків

en: Yes
uk: Так

en: Recursion detected while processing Virtual library "%s"
uk: Вивлено рекурсію під час обробки віртуальної бібліотеки «%s»

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
uk: [Помилка у віртуальній бібліотеці {0}: {1}]

en: Could not open the file: "{}". It is already opened in the following programs:
uk: Не вдалося відкрити файл: «{}». Файл вже відкрито у таких програмах:

en: Cover for %s
uk: Обкладинка %s

en: {0} format for {1}
uk: Формат {0} {1}

en: Extra file {0} for book {1}
uk: Зайвий файл {0} для книги {1}

en: Added book ids: %s
uk: Додані ідентифікатори книг: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
uk: Вказані нижче книги не було додано, оскільки записи цих книг вже є у базі даних (див. параметр --duplicates або --automerge):

en: Merged book ids: %s
uk: Ідентифікатори об'єднаних книг: %s

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
uk: %prog add [параметри] файл1 файл2 файл3 ...
    
    Додати вказані файли як книги до бази даних. Ви також можете вказати теки.
    Докладніший опис параметрів, пов’язаних з теками, наведено нижче.

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
uk: Додати записи книг до бази даних, навіть якщо такі записи у цій базі вже створено. Порівняння виконуватиметься за назвами або авторами книг. Зауважте, що пріоритет буде надано параметру {}.

en: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into existing book records. A value of "ignore" means duplicate formats are discarded. A value of "overwrite" means duplicate formats in the library are overwritten with the newly added files. A value of "new_record" means duplicate formats are placed into a new book record.
uk: Якщо буде виявлено книги із однаковими назвами і авторами, об'єднати вхідні формати (файли) автоматично із наявними записами книг. Значення «ignore» означає, що дублікати форматів буде відкинуто. Значення «overwrite» означає, що дублікати форматів у бібліотеці буде перезаписано новими доданими файлами. Значення «new_record» означає, що дублікати форматів буде записано до нового запису книги.

en: Add an empty book (a book with no formats)
uk: Додати порожню книгу (книгу без формату)

en: Set the title of the added book(s)
uk: Встановити заголовки для доданих книг

en: Set the authors of the added book(s)
uk: Встановити авторів для доданих книг

en: Set the ISBN of the added book(s)
uk: Встановити ISBN для доданих книг

en: Set the identifiers for this book, e.g. -I asin:XXX -I isbn:YYY
uk: Встановити ідентифікатори для цієї книги, наприклад -I asin:XXX -I isbn:YYY

en: Set the tags of the added book(s)
uk: Встановити мітки для доданих книг

en: Set the series of the added book(s)
uk: Встановити цикл для доданих книг

en: Set the series number of the added book(s)
uk: Встановити номер у циклі для доданих книг

en: Path to the cover to use for the added book
uk: Шлях до зображення обкладинки, яке слід використати для доданої книги

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
uk: Список мов, відокремлених комами (варто користуватися кодами мов ISO639, втім, передбачено розпізнавання і деяких повних назв мов)

en: ADDING FROM FOLDERS
uk: ДОДАВАННЯ З ТЕК

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
uk: Параметри, які керують додаванням книг з тек. Типово, програма додаватиме лише файли книг, суфікси назв яких є відомими як суфікси назв файлів електронних книг.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
uk: Припускати, що у кожній теці міститься лише одна книга, всі файли у цьому каталозі є цією книгою, записаною у різних форматах

en: Process folders recursively
uk: Обробляти теки рекурсивно

en: GLOB PATTERN
uk: ЗАГАЛЬНИЙ ВЗІРЕЦЬ

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be ignored when scanning folders for files. Can be specified multiple times for multiple patterns. For example: *.pdf will ignore all PDF files
uk: Взірець (загальний) назви файла. Файли, назви яких відповідатимуть взірцеві буде проігноровано під час пошуку файлів у теках. Можна вказати декілька взірців. Якщо, наприклад, вказати взірець *.pdf, буде проігноровано усі файли PDF.

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
uk: Взірець (загальний) назви файла. Файли, назви яких відповідатимуть взірцеві буде додано під час пошуку файлів у теках, навіть якщо суфікс назви не належить до відомого програмі набору суфіксів назв файлів електронних книг. Можна вказати декілька взірців.

en: You must specify at least one file to add
uk: Вам слід вказати принаймні один файл для додавання

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
uk: %prog add_custom_column [параметри] мітка назва тип_даних
    
    Створити нетиповий стовпчик. «мітка» — комп’ютерна назва стовпчика. Мітка
    не повинна містити пробілів і двокрапок. «назва» — зручна для читання назва
    стовпчика. «тип_даних» має бути одним з таких значень: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
uk: У цьому стовпчику зберігаються дані, подібні до міток (тобто значення, відокремлені комами). Застосовується, лише якщо типом даних є «text».

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
uk: Набір параметрів для налаштовування обробки даних у цьому стовпчику. Має бути рядком JSON. Для стовпчиків нумерації скористайтеся --display="{\"enum_values\":[\"значення1\", \"значення2\"]}"
    Передбачено багато варіантів передавання значень показаній змінній. Серед варіантів за типами стовпчиків:
    мішаний тип: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    дата і час: date_format
    нумерація: enum_values, enum_colors, use_decorations
    ціле, десятковий дріб: number_format
    текст: is_names, use_decorations
    
    Найкращим способом визначення відповідних комбінацій є створення нетипового стовпчика відповідного типу за допомогою графічного інтерфейсу з наступним вивченням резервної копії OPF книги (переконайтеся, що новий OPF було створено після додавання стовпчика). У такому OPF можна знайти JSON для показу ("display") нового стовпчика.

en: You must specify label, name and datatype
uk: Вам слід вказати мітку, назву і тип даних

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
uk: %prog add_format [параметри] ідентифікатор файл_книги
    
    Додати книгу з файла файл_книги до доступних форматів для логічної книги, визначеної ідентифікатором. Ідентифікатор може бути визначено за допомогою команди search. Якщо запис формату вже існує, його буде замінено, якщо не вказано параметр вимикання такої заміни.

en: Do not replace the format if it already exists
uk: Не замінювати формат, якщо файл у цьому форматі вже існує

en: Add the file as an extra data file to the book, not an ebook format
uk: Додати файл як додатковий файл даних, а не формат книги

en: You must specify an id and an e-book file
uk: Вам слід вказати ідентифікатор і файл електронної книги

en: e-book file must have an extension
uk: назва файла електронної книги повинна містити суфікс

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
uk: Файл %(fmt)s для книги вже існує: %(id)d, заміна не виконуватиметься

en: %prog backup_metadata [options]
    
    Backup the metadata stored in the database into individual OPF files in each
    books folder. This normally happens automatically, but you can run this
    command to force re-generation of the OPF files, with the --all option.
    
    Note that there is normally no need to do this, as the OPF files are backed up
    automatically, every time metadata is changed.
uk: %prog backup_metadata [параметри]
    
    Створити резервну копію метаданих, що зберігаються у базі даних
    у окремих файла OPF у кожній з тек книг. Зазвичай, така
    дія виконується автоматично, але ви можете наказати програмі
    виконати примусове повторне створення файлів OPF, якщо
    вкажете параметр --all.
    
    Зауважте, що зазвичай потреби у цій команді немає, оскільки
    резервні копії файлів OPF створюються автоматично у разі
    внесення змін до метаданих.

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
uk: Зазвичай, ця програма обробляє лише ті книги, файли OPF яких застаріли. За допомогою цього параметра ви можете наказати програмі обробляти всі файли книг.

en: {} OPTIONS
uk: ПАРАМЕТРИ {}

en: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Export a catalog in format specified by path/to/destination extension.
    Options control how entries are displayed in the generated catalog output.
    Note that different catalog formats support different sets of options. To
    see the different options, specify the name of the output file and then the
    {} option.
uk: %prog catalog /шлях/до/призначення.(csv|epub|mobi|xml...) [параметри]
    
    Експортувати каталог у форматі, вказаної параметром «шлях/до/призначення.суфікс_назви».
    Параметри керують способом показу у виведених даних каталогу.
    Зауважте, що у різних форматах каталогів передбачено підтримку різних наборів параметрів. Щоб переглянути варіанти,
    вкажіть назву файла результатів, а потім параметр {}.

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
uk: Список значень ідентифікаторів бази даних, відокремлених комами, для каталогізації.
    Якщо визначено, --search буде проігноровано.
    Типове значення: всі значення (all)

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
uk: Фільтрувати результати за запитом щодо пошуку. Настанови щодо форматування запитів для пошуку наведено у підручнику користувача.
    Типово не виконується жодного фільтрування

en: Show detailed output information. Useful for debugging
uk: Показувати докладні виведені дані. Корисно для діагностики.

en: You must specify a catalog output file
uk: Вам слід вказати файл виведення каталогу

en: Cannot generate a catalog in the {} format
uk: Не вдалося створити каталог у форматі {}

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
uk: %prog бібліотека_для_перевірки [параметри]
    
    Виконати деякі перевірки у файловій системі бібліотеки. Звіти буде {0}

en: Output in CSV
uk: Виведення у форматі CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
uk: Список звітів, відокремлених комами.
    Типове значення: всі (all)

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
uk: Список суфіксів назв, які слід ігнорувати, відокремлений комами.
    Типове значення: всі (all)

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
uk: Список назв, які слід ігнорувати, відокремлений комами.
    Типове значення: всі (all)

en: Vacuum the full text search database. This can be very slow and memory intensive, depending on the size of the database.
uk: Очистити базу даних повнотекстового пошуку. Процедура може бути дуже повільною і вимогливою до пам'яті, залежно від розміру бази даних.

en: Unknown report check
uk: Невідома перевірка звіту

en: Vacuuming database...
uk: Ущільнюємо базу даних…

en: %prog clone path/to/new/library
    
    Create a clone of the current library. This creates a new, empty library that has all the
    same custom columns, Virtual libraries and other settings as the current library.
    
    The cloned library will contain no books. If you want to create a full duplicate, including
    all books, then simply use your filesystem tools to copy the library folder.
uk: %prog clone шлях/до/нової/бібліотеки
    
    Створити клон поточної бібліотеки. За допомогою цієї програми можна створити
    нову порожню бібліотеку з тими самими нетиповими стовпчиками, віртуальними
    бібліотеками та іншими параметрами, що і у поточній бібліотеці.
    
    У клонованій бібліотеці не буде жодної книги. Якщо вам потрібно створити
    дублікати бібліотеки з усіма книгами, просто скористайтеся інструментами
    для керування файлами і скопіюйте теку бібліотеки.

en: Error: You must specify the path to the cloned library
uk: Помилка: слід вказати шлях до клонованої бібліотеки

en: The location for the new library is the same as the current library
uk: Розташування нової бібліотеки збігається з розташуванням поточної

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
uk: %s є непорожнім. Вам слід вибрати для нової бібліотеки порожню теку.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
uk: %prog custom_columns [параметри]
    
    Показати доступні нетипові стовпчики. Виводить мітки та ідентифікатори стовпчиків.

en: Show details for each column.
uk: Показати параметри кожного стовпчика.

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
uk: 
    %prog embed_metadata [параметри] ідентифікатор_книги
    
    Оновити метадані файлів книги, що зберігаються у бібліотеці calibre на основі
    метаданих з бази даних calibre. Зазвичай, метадані оновлюються лише під
    час експортування файлів з calibre. Ця команда корисна, якщо ви хочете
    оновити файли на місці. Зауважте, що у файлах різних форматів передбачено зберігання
    різних наборів метаданих. Щоб оновити метадані у всіх книгах, скористайтеся
    спеціальним значенням ідентифікатора — «all». Крім того, можна вказати декілька ідентифікаторів
    книг, відокремивши їх пробілами, або діапазони ідентифікаторів з межами,
    відокремленими дефісами. Приклад: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
uk: Оновити метадані лише у файлах вказаного формату. Можна вказувати декілька таких параметрів, якщо потрібно обробити файли декількох форматів. Якщо параметр не вказано, програма оновлює усі формати.

en: Processed {0} ({1} of {2})
uk: Оброблено {0} ({1} з {2})

en: No book with id: {}
uk: Немає книги з таким ідентифікатором: {}

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an OPF file). Any extra data files associated with the book are also saved.
    You can get id numbers from the search command.
uk: %prog export [параметри] ідентифікатори
    
    Експортувати книги, вказані за допомогою ідентифікаторів (розділених
    у списку комами) до файлової системи.
    Під час дії з експортування зберігаються всі формати книги, зображення
    обкладинки книги і метадані (у форматі файла OPF). Також буде збережено усі файли додаткових даних, які пов'язано із книгою.
    Визначити номери ідентифікаторів можна за допомогою команди search.

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
uk: Експортувати всі книги у бібліотеці з ігноруванням списку ідентифікаторів.

en: Export books to the specified folder. Default is
uk: Експортувати книги до вказаної теки. Типовою текою є

en: Export all books into a single folder
uk: Експортувати всі книги до однієї теки

en: Report progress
uk: Сповіщати про поступ

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
uk: Визначення цього перемикача вимкне вказану поведінку.

en: You must specify some ids or the %s option
uk: Вам слід вказати якісь ідентифікатори або параметр %s

en: Full text indexing is not enabled on this library
uk: Для цієї бібліотеки індексування для повнотекстового пошуку не увімкнено

en: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Control the Full text search indexing process.
    
    {enable}
        Turns on FTS indexing for this library
    {disable}
        Turns off FTS indexing for this library
    {status}
        Shows the current indexing status
    {reindex}
        Can be used to re-index either particular books or
        the entire library. To re-index particular books
        specify the book ids as additional arguments after the
        {reindex} command. If no book ids are specified the
        entire library is re-indexed.
uk: %prog fts_index [параметри] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Керування процедурою індексування для повнотекстового пошуку.
    
      {enable}  — увімкнути індексування для повнотекстового пошуку для цієїї бібліотеки
      {disable} — вимкнути індексування для повнотекстового пошуку для цієї бібліотеки
      {status}  — показати поточний стан індексування
      {reindex} — можна скористатися для повторного індексування певних книг або
                усієї бібліотеки. Щоб повторно індексувати якісь книги,
                вкажіть ідентифікатори книг як додаткові аргументи після
                команди {reindex}. Якщо ідентифікаторів книг не буде вказано,
                буде виконано повторне індексування усієї бібліотеки.

en: Wait till all books are indexed, showing indexing progress periodically
uk: Очікувати на завершення індексування усіх книг, періодично показуючи дані щодо поступу індексуування

en: The speed of indexing. Use fast for fast indexing using all your computers resources and slow for less resource intensive indexing. Note that the speed is reset to slow after every invocation.
uk: Швидкість індексування. Скористайтеся швидким індексуванням з використанням усіх ресурсів комп'ютера або повільним, якщо слід заощаджувати ресурси на індексуванні. Зауважте, що програма скидатиме швидкість на повільну після кожного виклику.

en: {} of {} book files indexed, {}
uk: Індексовано {} з {} файлів книг, {}

en: Error: You must specify the indexing action
uk: Помилка: слід вказати дію з індексування

en: FTS Indexing is enabled
uk: Індексування для повнотекстового пошуку увімкнено

en: {0} of {1} books files indexed
uk: Індексовано {0} з {1} файлів книг

en: FTS Indexing is disabled
uk: Індексування для повнотекстового пошуку вимкнено

en: FTS indexing has been enabled
uk: Індексування для повнотекстового пошуку увімкнено

en: Re-indexing the entire library can take a long time. Are you sure?
uk: Повторне індексування усієї бібліотеки може бути тривалою справою. Ви впевнені у своїх діях?

en: Type {} to proceed, anything else to abort
uk: Введіть {}, щоб продовжити, або будь-що інше, щоб перервати

en: Disabling indexing will mean that all books will have to be re-checked when re-enabling indexing. Are you sure?
uk: Вимикання індексування означатиме, що доведеться знову індексувати усі книги, якщо ви знову увімкнете індексування. Ви справді цього хочете?

en: FTS indexing has been disabled
uk: Індексування для повнотекстового пошуку вимкнено

en: Waiting for FTS indexing to complete, press Ctrl-C to abort...
uk: Чекаємо на завершення індексування для повнотекстового пошуку. Натисніть Ctrl-C, щоб перервати…

en: All books indexed!
uk: Усі книги індексовано!

en: Full text searching is not enabled on this library. Use the calibredb fts_index enable --wait-until-complete command to enable it
uk: Для цієї бібліотеки не увімкнено повнотекстовий пошук. Скористайтеся командою calibredb fts_index enable --wait-until-complete, щоб увімкнути його

en: {0} files out of {1} are not yet indexed, searching is disabled
uk: {0} файлів з {1} ще не індексовано, пошук вимкнено

en: %prog fts_search [options] search expression
    
    Do a full text search on the entire library or a subset of it.
uk: %prog fts_search [параметри] вираз для пошуку
    
    Виконати повнотекстовий пошук в усій бібліотеці або її підмножині.

en: Include snippets of the text surrounding each match. Note that this makes searching much slower.
uk: Включати фрагменти тексту навколо кожного відповідника. Зауважте, що це значно уповільнить пошук.

en: The marker used to indicate the start of a matched word inside a snippet
uk: Позначка, яку буде використано для початку відповідного слова у фрагменті

en: The marker used to indicate the end of a matched word inside a snippet
uk: Позначка, яку буде використано для кінця відповідного слова у фрагменті

en: Only match on exact words not related words. So correction will not match correcting.
uk: Встановлювати відповідність лише за точним словом, а не за пов'язаними з ним словами. Таким чином, пошук «виправлення» не призводитиме до показу відповідника «виправити».

en: Restrict the searched books, either using a search expression or ids. For example: ids:1,2,3 to restrict by ids or search:tag:foo to restrict to books having the tag foo.
uk: Обмежити перелік книг для пошуку за допомогою якогось виразу для пошуку або списку ідентифікаторів. Приклад: ids:1,2,3 — обмежити пошук вказаними ідентифікаторами, або search:tag:щось — обмежити пошук книгами із міткою «щось».

en: The format to output the search results in. Either "text" for plain text or "json" for JSON output.
uk: Формат виведення результатів пошуку. Може мати значення «text» для звичайного тексту або «json» для виведення у форматі JSON.

en: How much of the library must be indexed before searching is allowed, as a percentage. Defaults to 90
uk: Частка бібліотеки у відсотках, яку має бути індексовано, перш ніж повнотекстовий пошук буде увімкнено. Типовим є значення 90.

en: {0} by {1}
uk: {0}, {1}

en: Error: You must specify the search expression
uk: Помилка: слід вказати вираз для пошуку

en: No template specified
uk: Не вказано шаблона

en: Template not allowed
uk: Не можна використовувати шаблон

en: The use of templates is disallowed when connecting to remote servers for security reasons
uk: З міркувань безпеки при з'єднанні з віддаленими серверами використання шаблонів заборонено

en: You must provide a template
uk: Вам слід надати шаблон

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
uk: %prog list [параметри]
    
    Показати список книг у базі даних calibre.

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. In addition to the builtin fields above, custom fields are also available as *field_name, for example, for a custom field #rating, use the name: *rating
uk: Поля, які слід показувати у списку книг бази даних. Поля у списку слід відокремлювати комами.
    Можливі поля: %s
    Типовий список: %%default. Особливим значенням «all» можна скористатися для вибору всіх полів. Крім вбудованих полів, назви яких наведено вище, можна скористатися нетиповими полями, доступ до яких здійснюється у форматі *назва_поля, наприклад, для нетипового поля #rating, слід скористатися назвою *rating

en: The field by which to sort the results. You can specify multiple fields by separating them with commas.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
uk: Поза, за яким слід упорядковувати результати. Ви можете вказати декілька полів, відокремивши їхні записи комами.
    Доступні поля: {0}
    Типове значення: {1}

en: Sort results in ascending order
uk: Впорядкувати дані за зростанням

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
uk: Фільтрувати результати за запитом щодо пошуку. Настанови щодо форматування запитів для пошуку наведено у підручнику користувача. Типово не виконується жодного фільтрування.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
uk: Максимальна ширина окремого рядка виведених даних. Типове значення визначається на основі розмірів екрана.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
uk: Рядок, який відокремлюватиме поля. Типовим є пробіл.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
uk: Префікс всіх шляхів до файлів. Типовим є абсолютний шлях до теки бібліотеки.

en: The maximum number of results to display. Default: all
uk: Максимальна кількість показаних результатів. Типове значення: всі результати.

en: Generate output in JSON format, which is more suitable for machine parsing. Causes the line width and separator options to be ignored.
uk: Вивести дані у форматі JSON, який є придатнішим для обробки комп’ютером. Призводить до ігнорування параметрів ширини рядків та роздільників.

en: The template to run if "{}" is in the field list. Note that templates are ignored while connecting to a calibre server. Default: None
uk: Шаблон, який слід запустити, якщо у списку полів є «{}». Зауважте, що шаблони буде проігноровано при з'єднанні із сервером calibre. Типове значення: немає

en: Path to a file containing the template to run if "{}" is in the field list. Default: None
uk: Шлях до файла, що містить шаблон, який слід запустити, якщо у списку полів є «{}». Типове значення: немає

en: Heading for the template column. Default: %default. This option is ignored if the option {} is set
uk: Заголовок стовпчика шаблонів. Типове значення: %default. Цей параметр буде проігноровано, якщо встановлено параметр {}

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the Tag browser.
uk: %prog list_categories [параметри]
    
    Створити звіт щодо даних категорій у базі даних. Отримані дані
    еквівалентні до даних, показаних на панелі навігації мітками.

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
uk: Виводити лише кількість пунктів у категорії замість кількостей елементів у пункті категорії

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
uk: Тип файл CSV, який слід створити. Варіанти: {}

en: Comma-separated list of category lookup names. Default: all
uk: Список назв фільтрів категорій, відокремлених комами. Типове значення: всі (all)

en: CATEGORY ITEMS
uk: ПУНКТИ КАТЕГОРІЙ

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the search command). For example, 23,34,57-85 (when specifying a range, the last number in the range is not included).
uk: %prog remove ідентифікатори
    
    Вилучити книги, визначені ідентифікаторами з бази даних. Ідентифікатори у списку слід відокремлювати комами. Отримати номери ідентифікаторів можна за допомогою команди search. Приклад: 23,34,57-85 (у діапазон ідентифікаторів не включатиметься запис діапазону, у нашому прикладі 85).

en: Do not use the {}
uk: Не використовувати {}

en: You must specify at least one book to remove
uk: Вам слід вказати принаймні одну книгу для вилучення

en: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Remove the custom column identified by label. You can see available
    columns with the custom_columns command.
uk: %prog remove_custom_column [параметри] мітка
    
    Вилучити нетиповий стовпчик, визначений міткою. Переглянути список
    доступних стовпчиків можна за допомогою команди custom_columns.

en: Do not ask for confirmation
uk: Не питати про підтвердження

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
uk: Дані у стовпчику %s буде втрачено. Ви справді цього хочете (y — так/n — ні)?

en: y
uk: т

en: No column named %s found. You must use column labels, not titles. Use calibredb custom_columns to get a list of labels.
uk: Не знайдено стовпчика з назвою %s. Вам слід вказувати мітки стовпчиків, а не їхні заголовки. Щоб ознайомитися зі списком міток, скористайтеся calibredb custom_columns.

en: Error: You must specify a column label
uk: Помилка: вам слід вказати мітку стовпчика

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the search command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
uk: 
    %prog remove_format [параметри] ідентифікатор формат
    
    Вилучити формат з запису логічної книги, визначеної ідентифікатором. Визначити ідентифікатор можна за допомогою команди search. Формат має бути визначено суфіксом назви файла, наприклад LRF, TXT або EPUB. Якщо у записі логічної книги не міститиметься запису формату, ніяких дій не буде виконано.

en: You must specify an id and a format
uk: Вам слід вказати ідентифікатор і формат

en: %prog restore_database [options]
    
    Restore this database from the metadata stored in OPF files in each
    folder of the calibre library. This is useful if your metadata.db file
    has been corrupted.
    
    WARNING: This command completely regenerates your database. You will lose
    all saved searches, user categories, plugboards, stored per-book conversion
    settings, and custom recipes. Restored metadata will only be as accurate as
    what is found in the OPF files.
uk: %prog restore_database [параметри]
    
    Відновити цю базу даних на основі метаданих, що зберігаються у файлах OPF
    кожної з тек бібліотеки calibre. Корисно, якщо ваш файл metadata.db
    пошкоджено.
    
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ: у результаті виконання цієї команди вашу базу даних буде створено
    з нуля. Ви втратите всі збережені дані пошуку, категорії користувача, засоби
    обробки, збережені параметри перетворення окремих книг та нетипові рецепти.
    Відновлені метадані будуть настільки точними, наскільки точними є дані,
    збережені у файлах OPF.

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
uk: Виконати відновлення. Команду не буде виконано, якщо не буде вказано цього параметра.

en: You must provide the %s option to do a recovery
uk: Для виконання відновлення вам слід вказати параметр %s

en: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Manage the saved searches stored in this database.
    If you try to add a query with a name that already exists, it will be
    replaced.
    
    Syntax for adding:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax for removing:
    
    %prog saved_searches remove search_name
uk: %prog збережені_пошуки [параметри] (list|add|remove)
    
    Керування збереженими записами пошуків, що зберігаються у цій базі даних.
    Якщо ви спробуєте додати запит з назвою, яку вже записано до бази даних,
    попередній запис буде замінено новим.
    
    Синтаксис для додавання:
    
    %prog збережені_пошуки add назва_пошуку вираз_пошуку
    
    Синтаксис для вилучення:
    
    %prog збережені_пошуки remove назва_пошуку

en: Name:
uk: Назва:

en: Search string:
uk: Рядок пошуку:

en: Error: You must specify a name and a search string
uk: Помилка: вам слід вказати назву або рядок для пошуку

en: added
uk: додано

en: Error: You must specify a name
uk: Помилка: вам слід вказати назву

en: removed
uk: вилучено

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
uk: Помилка: невідома дія %s. Дією може бути одне зі значень: (add|remove|list)

en: Failed to parse search query: ({0}) with error: {1}
uk: Не вдалося обробити запит щодо пошуку: ({0}) повідомлення щодо помилок: {1}

en: %prog search [options] search expression
    
    Search the library for the specified search term, returning a comma separated
    list of book ids matching the search expression. The output format is useful
    to feed into other commands that accept a list of ids as input.
    
    The search expression can be anything from calibre's powerful search query
    language, for example: %prog search {0}
uk: %prog search [параметри] вираз для пошуку
    
    Шукати у бібліотеці записи із вказаним ключем для пошуку. Повертає список ідентифікаторів
    відповідних книг, відокремлених комами. Формат виведення даних корисний
    для передавання іншим командам, які приймають вхідні дані у форматі списку ідентифікаторів.
    
    Виразом для пошуку може бути будь-який запис потужною мовою запитів calibre. Приклад: %prog search {0}

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
uk: Максимальна кількість повернутих результатів. Типово буде повернуто усі результати.

en: No books matching the search expression:
uk: Виразу для пошуку не відповідає жодна книга:

en: No book with id {} exists
uk: Немає книги з ідентифікатором {}

en: No column with name {} exists
uk: Немає стовпчика з назвою {}

en: Data set to: {} [{}]
uk: Дані встановлено так: {} [{}]

en: Data set to: {}
uk: Дані встановлено так: {}

en: %prog set_custom [options] column id value
    
    Set the value of a custom column for the book identified by id.
    You can get a list of ids using the search command.
    You can get a list of custom column names using the custom_columns
    command.
uk: %prog set_custom [параметри] стовпчик ідентифікатор значення
    
    Встановити значення у нетиповому стовпчику для книги, визначеної ідентифікатором.
    Список ідентифікаторів можна отримати за допомогою команди search.
    Отримати список назв нетипових стовпчиків можна отримати за допомогою
        команди custom_columns.

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
uk: Якщо у стовпчику зберігається декілька значень, дописати вказані значення до вже записаних замість заміни цих значень.

en: Error: You must specify a field name, id and value
uk: Помилка: вам слід вказати назву поля, ідентифікатор і значення

en: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Set the metadata stored in the calibre database for the book identified by
    book_id from the OPF file metadata.opf. book_id is a book id number from the
    search command. You can get a quick feel for the OPF format by using the
    --as-opf switch to the show_metadata command. You can also set the metadata of
    individual fields with the --field option. If you use the --field option, there
    is no need to specify an OPF file.
uk: 
    %prog set_metadata [параметри] ідентифікатор_книги [/шлях/до/метадані.opf]
    
    Встановити у базі метаданих calibre  для книги, вказаної за
    ідентифікатором, метадані з файла OPF метадані.opf. ідентифікатором
    має бути значення зі списку, який надається командою search. Коротку
    довідку щодо формату OPF можна отримати за допомогою
    ключа --as-opf, доданого до команди show_metadata.
    Крім того, можна встановлювати метадані для окремих полів за
    допомогою параметра --field. Якщо використовується параметр --field,
    вказувати файл OPF не потрібно.

en: The field to set. Format is field_name:value, for example: {0} tags:tag1,tag2. Use {1} to get a list of all field names. You can specify this option multiple times to set multiple fields. Note: For languages you must use the ISO639 language codes (e.g. en for English, fr for French and so on). For identifiers, the syntax is {0} {2}. For boolean (yes/no) fields use true and false or yes and no.
uk: Поле, значення якого слід встановити. Формат визначення поля такий: назва_поля:значення. Приклад: {0} tags:tag1,tag2. Скористайтеся {1}, щоб отримати список всіх назв полів. Цей параметр можна використовувати декілька разів з метою встановлення значень для декількох полів. Зауваження: для полів мов слід використовувати коди мов ISO639 (наприклад en для англійської, uk для української тощо). Синтаксис ідентифікаторів: {0} {2}. Для булевих полів (полів «так/ ні») слід використовувати значення true та false або yes та no.

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
uk: Показати список назв полів метаданих, які може бути використано з параметром --field

en: Field name
uk: Назва поля

en: Title
uk: Заголовок

en: You must specify a record id as the first argument
uk: Першим аргументом слід вказати ідентифікатор запису

en: You must specify either a field or an OPF file
uk: Слід вказати поле або файл OPF

en: The OPF file %s does not exist
uk: Файла OPF %s не існує

en: No book with id: %s in the database
uk: У базі даних немає книги з ідентифікатором %s

en: {} is not a known field
uk: {} — невідоме поле

en: The value {!r} is not a valid series index
uk: Значення {!r} не є коректним значенням індексу у циклі

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the search command.
uk: 
    %prog show_metadata [параметри] ідентифікатор
    
    Показати метадані, що зберігаються у базі даних calibre для книги з ідентифікатором «ідентифікатор».
    «ідентифікатор» є ідентифікатором, який повертає команда search.

en: Print metadata in OPF form (XML)
uk: Вивести метадані у форматі OPF (XML)

en: You must specify an id
uk: Вам слід вказати ідентифікатор

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
uk: Підтримки команди {} для віддалених (таких, що працюють на сервері) бібліотек не передбачено

en: GLOBAL OPTIONS
uk: ЗАГАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings. You can also connect to a calibre Content server to perform actions on remote libraries. To do so use a URL of the form: http://hostname:port/#library_id for example, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is the library id of the library you want to connect to on the Content server. You can use the special library_id value of - to get a list of library ids available on the server. For details on how to setup access via a Content server, see {}.
uk: Шлях до бібліотеки calibre. Типово, використовується шлях, який збережено у параметрах роботи програми. В також можете встановити з’єднання із сервером даних calibre для виконання дій із віддаленими бібліотеками. Для цього скористайтеся адресою у такому форматі: http://назва_вузла:порт/#ідентифікатор_бібліотеки, наприклад, http://localhost:8080/#mylibrary. Ідентифікатором бібліотеки є ідентифікатор бібліотеки на сервері даних. Ви можете скористатися спеціальним значенням параметра ідентифікатор_бібліотеки, «-», щоб отримати список ідентифікаторів бібліотек на сервері. Докладний опис налаштовування доступу за допомогою сервера даних можна знайти у розділі {}.

en: show this help message and exit
uk: показати це довідкове повідомлення і завершити роботу

en: show program's version number and exit
uk: показати дані щодо версії програми і завершити роботу

en: Username for connecting to a calibre Content server
uk: Ім’я користувача для встановлення з’єднання із сервером даних calibre

en: Password for connecting to a calibre Content server. To read the password from standard input, use the special value: {0}. To read the password from a file, use: {1} (i.e. <f: followed by the full path to the file and a trailing >). The angle brackets in the above are required, remember to escape them or use quotes for your shell.
uk: Пароль для встановлення з’єднання із сервером даних calibre. Щоб пароль було прочитано із стандартного джерела введення, скористайтеся спеціальним значеннямв: {0}. Щоб пароль було прочитано з файла, скористайтеся такою конструкцією: {1} (тобто <f: шлях до файла повністю і завершальний >). Символи «менше» і «більше» є обов'язковими. Не забудьте про їхнє екранування та лапки, якщо використовуєте їх у командній оболонці.

en: The timeout, in seconds, when connecting to a calibre library over the network. The default is two minutes.
uk: Час очікування, у секундах, на встановлення з'єднання мережею із бібліотекою calibre. Типовим є час у дві хвилини.

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
uk: %%prog команда [параметри] [аргументи]
    
    %%prog є інтерфейсом командного рядка бази даних книг calibre.
    
    можливі команди:
      %s
    
    Щоб отримати довідку з окремої команди, скористайтеся командою: %%prog команда --help

en: Enter the password:
uk: Введіть пароль:

en: Another calibre program such as {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is a bad idea. calibredb can connect directly to a running calibre Content server, to make changes through it, instead. See the documentation of the {} option for details.
uk: Запущено іншу програму calibre, зокрема {} або основну програму calibre. Одночасне внесення змін до бібліотеки calibre за допомогою різних програм може зашкодити базі даних. calibredb може безпосередньо з’єднатися із запущеним сервером даних calibre для внесення змін за його допомогою. Докладніший опис можна знайти у документації до параметра {}.

en: Error: You must specify a command from the list above
uk: Помилка: слід вказати команду із наведеного вище списку

en: TEMPLATE ERROR
uk: Помилка шаблона

en: On Device
uk: На пристрої

en: Main
uk: Головна

en: Card A
uk: Картка A

en: Card B
uk: Картка B

en: Extracting text from the {0} file of size {1} took too long
uk: Видобування тексту з файла {0} розміру {1} тривало надто довго

en: Invalid field: %s
uk: Некоректне поле: %s

en: Failed to read from document for {path} with error: {error}
uk: Не вдалося прочитати з документа {path}, помилка: {error}

en: Failed to parse document for: {0} with error: {1}
uk: Не вдалося обробити документ для {0}, повідомлення щодо помилок: {1}

en: The item {old_item_val} does not exist in the {field} column in the restored database, could not restore its notes
uk: Запису {old_item_val} не існує у стовпчику {field} відновленої бази даних. Не вдалося відновити його нотатки

en: Some resources for {} were missing
uk: Не вистачає деяких ресурсів для {}

en: Failed to set note for {path} with error: {error}
uk: Не вдалося встановити нотатку для {path}, помилка: {error}

en: Starting restoring preferences and column metadata
uk: Починаємо відновлення налаштувань та метаданих стовпчиків

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
uk: Не вдалося відновити налаштування. Не знайдено файла резервної копії.

en: Finished restoring preferences and column metadata
uk: Відновлення налаштувань та метаданих стовпчиків завершено.

en: Finished restoring preferences
uk: Відновлення налаштувань завершено

en: Restoring preferences and column metadata failed
uk: Спроба відновлення налаштувань та метаданих стовпчиків завершилася невдало.

en: Processed
uk: Оброблено

en: Creating custom column
uk: Створюємо нетиповий стовпчик

en: Invalid regular expression: {!r} with error: {}
uk: Некоректний формальний вираз: {!r} з такою помилкою: {}

en: today
uk: сьогодні

en: yesterday
uk: вчора

en: thismonth
uk: цьогомісяця

en: daysago
uk: днівтому

en: Number conversion error: {0}
uk: Помилка під час перетворення числа: {0}

en: Date conversion error: {0}
uk: Помилка під час перетворення дати: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
uk: Не числове значення у запиті: {0}

en: Non-numeric value in column {0}: {1}
uk: Нечислове значення у стовпчику {0}: {1}

en: no
uk: ні

en: yes
uk: так

en: unchecked
uk: не позначено

en: checked
uk: позначено

en: empty
uk: порожньо

en: blank
uk: порожньо

en: Invalid boolean query "{0}"
uk: Некоректний булевий запит «{0}»

en: No such Virtual library: {}
uk: Цієї віртуальної бібліотеки не існує: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
uk: Пошук віртуальної бібліотеки є рекурсивним: {}

en: Recursive query group detected: {0}
uk: Виявлено рекурсивну групу запиту щодо пошуку: {0}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
uk: шаблон пошуку: не вказано роздільник або вказано некоректний роздільник. Коректні роздільники: {}

en: {} days
uk: {} днів

en: {} hours
uk: {} год.

en: {} minutes
uk: {} хвилин

en: {} seconds
uk: {} секунд

en: calculating time left
uk: обчислюємо час, що лишився

en: almost done
uk: майже завершено

en: ~{} left
uk: Лишилося ~{}

en: {0}
    
    Various command line interfaces useful for debugging calibre. With no options,
    this command starts an embedded Python interpreter. You can also run the main
    calibre GUI, the calibre E-book viewer and the calibre editor in debug mode.
    
    It also contains interfaces to various bits of calibre that do not have
    dedicated command line tools, such as font subsetting, the E-book diff tool and so
    on.
    
    You can also use %prog to run standalone scripts. To do that use it like this:
    
        {1}
    
    Everything after the -- is passed to the script. You can also use calibre-debug
    as a shebang in scripts, like this:
    
        {2}
uk: {0}
    
    З метою діагностики роботи calibre можна скористатися різними інтерфейсами командного рядка. Якщо виконати цю команду
    без параметрів, буде запущено вбудований інтерпретатор python. Крім того, ви можете запустити
    у режимі діагностики основний графічний інтерфейс calibre, переглядач calibre та редактор calibre.
    
    Передбачено також інтерфейси для різноманітних частин calibre, у яких немає відповідних
    інструментів командного рядка, зокрема засобу обрізання шрифтів, засобу порівняння електронних книг
    тощо.
    
    Ви також можете скористатися %prog для запуску окремих скриптів. Зробити це можна так:
    
    {1}
    
    Скрипту буде передано усі дані після --. Ви також можете скористатися calibre-debug
    як вступною частиною у скриптах, ось так:
    
       {2}

en: %prog [options]
uk: %prog [параметри]

en: Run Python code.
uk: Виконати код мовою програмування Python.

en: Run the Python code in file.
uk: Виконати код Python у файлі.

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
uk: Підмножина символів вказаного шрифту. Додайте -- після цього параметра, щоб передати параметр програмі створення підмножин символів.

en: Debug device detection
uk: Діагностика виявлення пристроїв

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
uk: Запустити графічний інтерфейс з увімкненою діагностикою. Дані діагностики буде виведено до stdout та stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
uk: Запустити графічний інтерфейс з консоллю діагностики, записавши журнал до вказаного каталогу. Призначено лише для внутрішнього використання. Скористайтеся параметром -g для відкриття графічного інтерфейсу у режимі діагностики.

en: Don't run with the DEBUG flag set
uk: Не запускати із встановленим прапорцем DEBUG

en: Run the E-book viewer in debug mode
uk: Запустити програму для перегляду електронних книг у режимі діагностики

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
uk: Вивести записи шляхів, необхідних для налаштовування середовища calibre.

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
uk: Додати простий додаток (тобто додаток, що складається лише з файла .py) можна за допомогою визначення шляху до файла py, який містить код додатка.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
uk: Перевірити файли MOBI за вказаними шляхами.

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
uk: Запустити засіб редагування книг calibre у режимі діагностики.

en: Explode the book into the specified folder.
    Usage: -x file.epub output_dir
    Exports the book as a collection of HTML files and metadata, which you can edit using standard HTML editing tools. Works with EPUB, AZW3, HTMLZ and DOCX files.
uk: Розпакувати книгу до вказаної теки.
    Користування: -x файл.epub тека_виведення
    Експортує книгу як збірку файлів та метаданих HTML, які ви зможете редагувати за допомогою стандартних інструментів редагування HTML. Працює з файлами EPUB, AZW3, HTMLZ і DOCX.

en: Implode a previously exploded book.
    Usage: -i output_dir file.epub
    Imports the book from the files in output_dir which must have been created by a previous call to --explode-book. Be sure to specify the same file type as was used when exploding.
uk: Запакувати раніше розпаковану книгу.
    Користування: -i каталог_виведення файл.epub
    Імпортує книгу з файлів у каталозі каталог_виведення. Такі файли має бути попередньо створено за допомогою виклику команди із параметром --explode-book. Не забудьте вказати саме той тип файла, який було використано для розпаковування книги.

en: Export all calibre data (books/settings/plugins). Normally, you will be asked for the export folder and the libraries to export. You can also specify them as command line arguments to skip the questions. Use absolute paths for the export folder and libraries. The special keyword "all" can be used to export all libraries. Examples:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data  # for interactive use
      calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all  # export all known libraries
uk: Експортувати усі дані calibre (книги, параметри, додатки). Зазвичай, програма попросить вас вказати теку і бібліотеки для експортування. Ви також можете вказати їх як аргументи командного рядка, щоб пропустити питання. Теку експортування і бібліотеки слід вказувати у форматі абсолютних шляхів. Для експортування усіх бібліотеки можна скористатися спеціальним ключовим слоовом «all». Приклади:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data  # інтерактивне користування
      calibre-debug --export-all-calibre-data /шлях/до/порожньої/теки/експортування /шлях/до/теки/бібліотеки1 /шлях/до/бібліотеки2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /тека/експортування all  # експортувати усі відомі бібліотеки

en: Import previously exported calibre data
uk: Імпортувати раніше експортовані дані calibre

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
uk: Завершує роботу запущеного екземпляра calibre, якщо такий існує. Зауважте, що якщо програма виконує завдання, виконання цих завдань буде перервано без додаткових повідомлень, отже будьте обережні з цією командою.

en: Test binary modules in build
uk: Перевірити бінарні модулі у збірці.

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Plugin name" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
uk: Запустити додаток інтерфейсу командного рядка. Приклад:
    calibre-debug -r "Назва додатка" -- файл1 --option1
    Всі дані після -- буде передано додатку як параметри.

en: Run the named test(s). Use the special value "all" to run all tests. If the test name starts with a period it is assumed to be a module name. If the test name starts with @ it is assumed to be a category name.
uk: Запустити вказані перевірки. Скористайтеся особливим словом «all», щоб наказати виконати усі перевірки. Якщо назва перевірки починається з крапки, програма припускатиме, що вказано назву модуля. Якщо назва перевірки починається з @, програма вважатиме її назвою категорії.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
uk: Запустити засіб пошуку відмінностей calibre. Приклад:
    calibre-debug --diff файл1 файл2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
uk: Зареєструвати (скасувати реєстрацію) calibre серед типових програм Windows.

en: For internal use
uk: Для внутрішнього використання

en: Debug log
uk: Журнал зневаджування

en: No plugin named %s found
uk: Додатка з назвою %s не знайдено

en: Communicate with Android phones.
uk: Зв'язується з телефонами на базі операційної системи "Android"

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
uk: Перелік тек (розділений комами) для надсилання електронних книжок до <b>основної пам’яті</b> пристрою. Будуть використані ті, що були створені першими.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
uk: Перелік тек (розділений комами) для надсилання електронних книжок до <b>карток пам’яті</b> пристрою. Будуть використані ті, що були створені першими.

en: Communicate with S60 phones.
uk: Зв'язується з телефонами на базі операційної системи "S60"

en: Communicate with WebOS tablets.
uk: Обмін даними з планшетами під керуванням WebOS.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
uk: Обмін даними з Binatone Readme.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
uk: Обмін даними зі смартфоном Blackberry.

en: Kovid Goyal
uk: Ковід Ґоял

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
uk: Обмін даними з пристроєм Blackberry playbook.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книжок серії BOEYE BEX.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книжок серії BOEYE BDX.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
uk: Обмін даними Cybook Gen 3 / Opus.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книжок Cybook Orizon.

en: Card A folder
uk: Тека картки A

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
uk: Вкажіть теку, у якій зберігатимуться книги, надіслані на картку пам’яті. Запис адреси цієї теки буде додано до усіх шаблонів надсилання на пристрій.

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроями для читання книжок Cybook Muse.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
uk: Обмін даними із пристроєм для читання електронних книг Bookeen Diva HD.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг EB600.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
uk: Обмін даними з пристроями для читання книг Tolino Shine та Vision

en: Swap main and card A
uk: Поміняти місцями основну картку і картку A

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
uk: Позначте цей пункт, якщо основну пам’ять пристрою показано як картку пам’яті, а картку пам’яті показано як основну пам’ять. Цей пункт потрібен для деяких пристроїв Tolino.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
uk: Обмін даними Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
uk: Обмін даними PocketBook 301.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
uk: Обмін даними з пристроями для читання книг PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
uk: Обмін даними з пристроями для читання книг PocketBook 622 та 623.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
uk: Обмін даними PocketBook 360+.

en: Communicate with the PocketBook 701
uk: Обмін даними PocketBook 701.

en: Communicate with the PocketBook 740
uk: Обмін даними з PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
uk: Обмін даними з Infibeam Pi2.

en: Communicate with the Entourage Edge.
uk: Обмін даними з Entourage Edge.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг ESlick.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книг Sigmatek.

en: Use an arbitrary folder as a device.
uk: Використати довільну теку як пристрій

en: Device interface
uk: Інтерфейс пристрою

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книжок серії Hanlin V3.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книжок серії Hanlin V5.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг BOOX.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
uk: Список тек (розділений комами), для надсилання електронних книг на пристрій. Буде використано першу наявну теку.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
uk: Обмін даними із пристроєм для читання ел. книг Hanvon N520.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання електронних книг Kibano.

en: Communicate with The Book reader.
uk: Зв’язується з The Book reader.

en: Communicate with the Libre Air reader.
uk: Встановлює з’єднання з пристроєм для читання Libre Air.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книг SpringDesign Alex.

en: Removing books from device...
uk: Вилучаємо книги з пристрою…

en: Communicate with the Azbooka
uk: Зв’язується з Azbooka.

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг Elonex EB 511.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроями для читання книжок Cybook Odyssey.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг IRex Iliad.

en: Cannot get files from this device
uk: Не вдається отримати файли з цього пристрою

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання книг IRex Digital Reader 1000.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
uk: Зв’язується з IRex Digital Reader 800.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
uk: Зв’язується з Iriver Story reader.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання JetBook.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
uk: Зв’язується з MiBuk Wolder reader.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
uk: З’єднатися з пристроєм для читання JetBook Mini.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання JetBook Color.

en: Could not generate page mapping.
uk: Не вдалося визначити відповідність сторінок.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
uk: Не є коректним файлом MOBI. Повідомлено про профіль %s

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання електронних книг Kindle.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
uk: Дані вказаних нижче книг зберігаються у форматі KFX. KFX є форматом віртуальних книг, які не можна переносити з пристрою. Якщо вам потрібна книга, вам слід перейти до сторінки «Manage my content and devices» на домашній сторінці Amazon і отримати книгу на ваш комп’ютер звідти. Після цього у вас буде звичайний файл AZW3, який ви зможете додати до бібліотеки calibre у звичний спосіб. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список книг.

en: WARNING: E-book covers
uk: УВАГА! Обкладинки електронних книг

en: Amazon has <b>broken display of covers</b> for books sent to the Kindle by USB cable. To workaround it, you have to either keep your Kindle in Airplane mode, or:<ol><li>Send the books to the Kindle</li><li>Disconnect the Kindle and wait for the covers to be deleted by Amazon</li><li>Reconnect the Kindle and calibre will restore the covers.</li></ol> After this the covers for those books should stay put. <a href="{}">Click here</a> for details.
uk: Програмісти Amazon <b>«поламали» показ обкладинок</b> книг, які надіслано на Kindle за допомогою кабеля USB. Щоб обійти цю проблему вам слід або перевести ваш Kindle у режим польоту, або<ol><li>Надіслати книги на Kindle</li><li>Від'єднати Kindle і почекати, доки обкладинки буде вилучено Amazon</li><li>Повторно з'єднати Kindle, і calibre відновить обкладинки.</li></ol> Після цього обкладинки для цих книг мають лишатися на місці. <a href="{}">Натисніть тут</a>, щоб дізнатися більше.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
uk: %(time)s<br />Остання прочитана сторінка: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
uk: %(time)s<br />Остання прочитана сторінка: розташування %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
uk: <b>Розташування %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
uk: <b>Сторінка %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
uk: <b>Розташування %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання електронних книг Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage.

en: Send page number information when sending books
uk: Надіслати дані щодо кількості сторінок під час надсилання книжок

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
uk: У Kindle 3 і новіших версіях передбачено можливість використання даних щодо номерів сторінок у файлах MOBI. Якщо буде позначено цей пункт, calibre обчислить і надішле ці дані на Kindle під час вивантаження файлів MOBI за допомогою USB. Зауважте, що номери сторінок не відповідають номерам сторінок паперових книжок.

en: Page count calculation method
uk: Спосіб підрахунку кількості сторінок

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
uk: Існує декілька способів визначення даних щодо нумерації сторінок. Якщо явним чином вказано кількість сторінок, книгу буде поділено на вказану кількість сторінок. Якщо кількість сторінок не вказано, її буде наближено обчислено у один з вказаних нижче способів.<ul> <li>fast: виділити 2300 символів тексту на сторінку.
    
     <li>accurate: визначити кількість сторінок на основі кількості глав, абзаців та видимих рядків у книзі. У цей спосіб можна отримати добре наближення для звичайної паперової книги: 32 рядки на сторінку та максимум 70 символів на рядок.
    
     <li>pagebreak: для обчислення сторінок використати наявність у книзі теґів <mbp:pagebreak>, які визначають розрив сторінки.</ul>Усі методи, окрім «fast», є доволі повільними. Крім того, якщо кількість сторінок не вдасться визначити за допомогою способу «pagebreak», буде використано спосіб «accurate». А якщо і його використання буде невдалим, програма використає спосіб «fast».

en: Custom column name to retrieve page counts from
uk: Нетипова назва стовпчика з даними щодо кількості сторінок

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
uk: Якщо у вашій бібліотеці є нетиповий стовпчик метаданих з даними щодо кількості сторінок у книгах, ви можете наказати calibre використовувати дані з цього стовпчика замість даних безпосереднього обчислення кількості сторінок. У цьому полі вам слід вказати назву нетипового стовпчика, наприклад #pages.

en: Custom column name to retrieve calculation method from
uk: Назва нетипового стовпчика для отримання способу обчислень

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
uk: Якщо у вашій бібліотеці є нетиповий стовпчик метаданих з даними щодо бажаного способу обчислення кількості сторінок у книзі, ви можете наказати calibre використовувати дані з цього стовпчика замість типового способу визначеного вище. У цьому полі вам слід вказати назву нетипового стовпчика, наприклад #pagemethod. У нетиповому стовпчику можуть бути такі значення: fast, accurate або pagebreak.

en: Overwrite existing APNX on device
uk: Перезаписати наявний на пристрої APNX

en: Uncheck this option to allow an APNX file existing on the device to have priority over the version which calibre would send. Since APNX files are usually deleted when a book is removed from the Kindle, this is mostly useful when resending a book to the device which is already on the device (e.g. after making a modification).
uk: Зніміть позначку з цього пункту, щоб зробити файл APNX, що зберігається на пристрої, пріоритетнішим за версію, яку намагається надіслати calibre. Оскільки файли APNX зазвичай вилучаються, коли книгу вилучають з пристрою Kindle, такий варіант роботи здебільшого корисний, якщо на пристрій повторно надсилається книга, яка вже на ньому зберігається (наприклад, після внесення змін).

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання електронних книг Kindle DX.

en: Communicate with the Kindle Fire
uk: Обмін даними з Kindle Fire

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
uk: Обмін даними із оригінальними Kobo Reader та Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
uk: У Kobo передбачено підтримку декількох збірок, зокрема

en: Create tags for automatic management
uk: Створити мітки для автоматичного керування

en: Upload covers for books (newer readers)
uk: Вивантажувати обкладинки книжок (новіші пристрої)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
uk: Зазвичай пристрої для читання Kobo визначають зображення обкладинки з самого файла електронної книги. Якщо буде позначено цей пункт, calibre надішле на пристрій читання окреме зображення обкладинки. Корисно, якщо вами було змінено зображення обкладинки.

en: Upload black and white covers
uk: Вивантажувати чорно-білі обкладинки

en: Show expired books
uk: Показати застарілі книги

en: A bug in an earlier version left non kepubs book records in the database.  With this option calibre will show the expired records and allow you to delete them with the new delete logic.
uk: Вада у попередній версії призводила до того, що у базі даних залишалися записи книг не у форматі kepub Якщо буде позначено цей пункт, calibre покаже застарілі записи. Програма надасть вам змогу вилучити ці записи за допомогою нової логіки вилучення.

en: Show previews
uk: Показувати мініатюри

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions. By default, they are no longer displayed as there is no good reason to see them. Enable if you wish to see/delete them.
uk: На пристроях Touch та деяких інших версіях використовуються мініатюри. Типово їхній показ вимкнено, оскільки для показу цих мініатюр немає ніяких причин. Увімкніть показ мініатюр, якщо ви хочете бачити їх або вилучити мініатюри.

en: Show recommendations
uk: Показувати рекомендації

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
uk: У нових версіях Kobo передбачено показ рекомендацій на пристрої. Інколи ці рекомендації пов’язано з файлами на пристрої, але частіше це просто посилання на сайт, де можна придбати книги. Увімкніть показ рекомендацій, якщо ви хочете бачити їх або вилучити ці рекомендації.

en: Attempt to support newer firmware
uk: Намагатися підтримувати роботу з новою мікропрограмою

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to Factory defaults and testing software
uk: Kobo регулярно оновлює мікропрограму та версію бази даних.  Якщо буде позначено цей пункт Calibre намагатиметься підтримувати повноцінні функціональні можливості з запису та читання. Можуть виникнути проблеми! Цей пункт слід позначати, лише якщо у вас не викликає проблем робота з kobo з типовими налаштуваннями та тестування програмного забезпечення.

en: Getting list of books on device...
uk: Отримую список книжок з пристрою…

en: Removing books from device metadata listing...
uk: Влучаємо книги з списку метаданих на пристрої…

en: Adding books to device metadata listing...
uk: Додаємо книги до списку метаданих на пристрої…

en: Kobo database version unsupported - See details
uk: Непідтримувана версія бази даних Kobo — див. подробиці

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the  "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
uk: На вашому пристрої Kobo працює оновлена мікропрограма або база даних. Оскільки calibre невідомі дані щодо оновленої мікропрограми, можливість редагування бази даних буде вимкнено, щоб запобігти її пошкодженню. Ви зможете надсилати книги на пристрій Kobo за допомогою calibre, але вилучення книг та керування збіркою буде вимкнено. Якщо вам все ж хочеться поекспериментувати і ви ознайомлені зі способом відновлення початкових налаштувань пристрою Kobo, ви можете вимкнути перевірку версії мікропрограми: клацніть правою кнопкою миші на піктограмі пристрою у calibre, виберіть пункт «Налаштувати цей пристрій», а потім позначте пункт «Намагатися підтримувати роботу з новою мікропрограмою». Виконання цієї дії може потребувати відновлення початкових параметрів роботи вашого пристрою Kobo.

en: Not Implemented
uk: Не застосовано

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
uk: Файли ".kobo" відсутні на пристрої в форматі книг, вони є записами в БД sqlite. На даний момент вони не можуть бути експортовані чи переглянуті.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
uk: <hr /><b>Останнє читання книги:</b> %(time)s<br /><b>Прочитано:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
uk: <b>Глава %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Поступ главою:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
uk: <b>Глава %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Поступ главою:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Підсвічування:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
uk: <b>Глава %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Поступ главою:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Підсвічування:</b> %(text)s<br /><b>Нотатки:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Communicate with the Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour as well as tolino shine 5, shine color and vision color eReaders. Based on the existing Kobo driver by %s.
uk: Обмін даними з електронними книгами Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour, а також з пристроями для читання електронних книг tolino shine 5, shine color та vision color. Засновано на наявному драйвері Kobo, створеному %s.

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
uk: На вашому пристрої Kobo працює оновлена мікропрограма або база даних. Оскільки calibre невідомі дані щодо оновленої мікропрограми, можливість редагування бази даних буде вимкнено, щоб запобігти її пошкодженню. Ви зможете надсилати книги на пристрій Kobo за допомогою calibre, але вилучення книг та керування збіркою буде вимкнено. Якщо вам все ж хочеться поекспериментувати і ви ознайомлені зі способом відновлення початкових налаштувань пристрою Kobo, ви можете вимкнути перевірку версії мікропрограми: клацніть правою кнопкою миші на піктограмі пристрою у calibre, виберіть пункт «Налаштувати цей пристрій», а потім позначте пункт «Намагатися підтримувати роботу з новою мікропрограмою». Виконання цієї дії може потребувати відновлення початкових параметрів роботи вашого пристрою Kobo.

en: Discussion of any new Kobo firmware can be found in the Kobo forum at MobileRead. This is at %s.
uk: Обговорення будь-яких нових мікропрограм Kobo можна знайти у гілці щодо Kobo на форумі MobileRead. Адреса цієї гілки — %s.

en: Collections, covers && uploads
uk: Збірки, обкладинки і вивантаження

en: Metadata, on device && advanced
uk: Метадані, на пристрої і додаткові

en: Uploading of books
uk: Вивантаження книг

en: Modify CSS
uk: Змінити CSS

en: This allows addition of user CSS rules and removal of some CSS. When sending a book, the driver adds the contents of {0} to all stylesheets in the EPUB. This file is searched for in the root folder of the main memory of the device. As well as this, if the file contains settings for the "orphans" or "widows", these are removed for all styles in the original stylesheet.
uk: За допомогою цього файла можна додавати визначені користувачем правила CSS та вилучати деякі CSS. Під час надсилання книги драйвер додає вміст {0} до усіх таблиць стилів у EPUB. У цьому файлі виконується пошук кореневої теки основної картки пам’яті пристрою. Крім того, якщо у файлі містяться параметри для усування малих залишкових абзаців наприкінці і на початку сторінки («сиріт» і «вдів»), їх буде вилучено з усіх стилів початкової таблиці стилів.

en: Do not treat replacements as new books
uk: Не вважати замінники новими книгами

en: When a new book is side-loaded, the Kobo firmware imports details of the book into the internal database. Even if the book is a replacement for an existing book, the Kobo will remove the book from the database and then treat it as a new book. This means that the reading status, bookmarks and collections for the book will be lost. This option overrides firmware behavior and attempts to prevent a book that has been resent from being treated as a new book. If you prefer to have replacements treated as new books, turn this option off.
uk: Якщо нову книгу завантажено на пристрій сторонніми засобами, мікропрограма Kobo імпортує параметри книги до вбудованої бази даних. Навіть якщо книга є замінником наявної, Kobo вилучить книгу з бази даних і обробить новий файл як нову книгу. Це означає, що буде втрачено дані щодо читання, закладки та збірки для книги. За допомогою цього пункту можна скасувати таку поведінку мікропрограми пристрою і спробувати запобігти обробці нового файла як нової книги. Якщо ви хочете, щоб книги-замінники оброблялися як нові, зніміть позначку з цього пункту.

en: Collections
uk: Збірки

en: Create new collections on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
uk: Створити нові збірки з книгами на Kobo, якщо їх там не було. Працює з мікрокодом версії 2.0.0 та новіших версій.

en: Collections columns:
uk: Стовпчики збірок:

en: Use a column to generate collections.
uk: Скористатися стовпчиком для створення збірок.

en: The Kobo from firmware V2.0.0 supports collections. These are created on the Kobo. Specify a tags type column for automatic management.
uk: У Kobo, починаючи з версії 2.0.0, передбачено підтримку збірок з книгами. Ці полиці створюються на Kobo. Вкажіть дані у стовпчику типу міток для автоматичного керування розподілом книг за шафами.

en: Collections template:
uk: Шаблон збірок:

en: Use a template to generate collections.
uk: Скористатися шаблоном для створення збірок.

en: Enter a template to generate collections. The result of the template will be combined with the values from Collections column. The template should return a list of collection names separated by ':@:' (without quotes).
uk: Введіть шаблон для створення збірок. Результат шаблона буде поєднано зі значеннями зі стовпчика «Збірки». Шаблон має повертати список назв збірок, які відокремлено «:@:» (без лапок).

en: Create collections
uk: Створення збірок

en: Delete empty collections
uk: Вилучити порожні збірки

en: Delete any empty collections from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
uk: Вилучити всі порожні збірки Kobo після завершення синхронізації. Працює лише з мікрокодом версії 2.0.0 та новішими версіями.

en: Ignore collections:
uk: Ігнорувати збірки:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
uk: Список назв збірок, які слід ігнорувати під час керування збірками. До збірок зі списку зміни не вноситимуться. Назви у списку слід відокремлювати комами.

en: Upload covers
uk: Вивантаження обкладинок

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
uk: Вивантажувати зображення обкладинок з бібліотеки calibre під час надсилання книг на пристрій.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
uk: Перетворити кольори зображень обкладинок на відтінки сірого при вивантаженні.

en: Upload dithered covers
uk: Вивантажувати розмиті обкладинки

en: Dither cover images to the appropriate 16c grayscale palette for an eInk screen. This usually ensures greater accuracy and avoids banding, making sleep covers look better. On FW >= 4.11, Nickel itself may sometimes do a decent job of it. Has no effect without "Upload black and white covers"!
uk: Розмити зображення обкладинок, наклавши на нього відповідний 16-колірний шум з відтінків сірого кольору, для отримання якісного зображення на екрані, який працює на основі технології електронного чорнила. Таке розмивання, зазвичай, дає якісніше зображення і надає змогу уникнути появи плямистості, роблячи зображення, яке показує пристрій у стані присипляння, якіснішим. Якщо встановлено версію мікропрограми >= 4.11, сам пристрій Nickel, іноді, може виконати це завдання самостійно. Цей пункт не працюватиме, якщо не позначено пункт «Вивантажувати чорно-білі обкладинки»!

en: Keep cover aspect ratio
uk: Зберігати співвідношення розмірів обкладинки

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
uk: Під час вивантаження обкладинок не змінювати співвідношення розмірів зображення. Призначено для версій мікропрограми пристрою 2.3.1 та новіших.

en: Letterbox full-screen covers
uk: Обрізати повноекранні обкладинки

en: Do it on our end, instead of letting Nickel handle it. Provides pixel-perfect results on devices where Nickel does not do extra processing. Obviously has no effect without "Keep cover aspect ratio". This is probably undesirable if you disable the "Show book covers full screen" setting on your device.
uk: Виконати це завдання на боці комп'ютера, а не перекладати його на Nickel. Надає змогу отримати ідеальні результати на пристроях, де Nickel не виконує додаткової обробки. Очевидно, не працюватиме, якщо не позначено пункт «Зберігати співвідношення розмірів». Ймовірно, є небажаним, якщо ви зняли позначення з пункту «Показувати обкладинки книг на весь екран» на вашому пристрої.

en: Choose the color to use when letterboxing the cover. The default color is black (#000000)
uk: Виберіть колір для полів обкладинки. Типовим кольором є чорний (#000000)

en: Save covers as PNG
uk: Зберігати обкладинки як PNG

en: Use the PNG image format instead of JPG. Higher quality, especially with "Upload dithered covers" enabled, which will also help generate potentially smaller files. Behavior completely unknown on old (< 3.x) Kobo firmwares, known to behave on FW >= 4.8. Has no effect without "Upload black and white covers"!
uk: Використовувати формат зображень PNG замість JPG. Дає якісніші результати, особливо якщо позначено пункт «Вивантажити розмиті обкладинки», який також, потенційно, надає змогу програмі створити менші за розміром файли. Невідомо, які результати це дасть на застарілих (< 3.x) мікропрограмах Kobo. Відомо, що добре працює на мікропрограмах FW >= 4.8. Не працює, якщо не позначено пункт «Вивантажувати чорно-білі обкладинки»!

en: Show as on device
uk: Показати як на пристрої

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
uk: Kobo показує дані щодо рекомендацій на пристрої. Іноді ці дані є файлами, але здебільшого це посилання на сайти, де можна придбати книгу. Позначте, якщо ви хочете бачити і вилучати ці рекомендації.

en: Show archived books
uk: Показувати книги з архіву

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
uk: Книги з архіву — це книги, які зберігаються у списку книг пристрою, але дані яких слід додатково отримати перед читанням. Скористайтеся цим пунктом, щоб наказати програми показувати записи таких книг і знаходити їхні відповідники у бібліотеці calibre.

en: Advanced options
uk: Додаткові параметри

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software. This driver supports firmware V2.x.x and DBVersion up to
uk: Kobo постійно оновлює мікрокод та версію бази даних. Якщо ви позначите цей пункт calibre намагатиметься уможливити повноцінне читання і запис на пристрій. Втім, це може призвести до втрати даних. Вмикайте, лише якщо вам добре знайома процедура відновлення початкового мікрокоду вашого kobo і ви обізнані з тестування програмного забезпечення. У цьому драйвері передбачено підтримку мікрокоду версії 2.x.x та бази даних версії аж до

en: Title to test when debugging
uk: Назва для тестування під час діагностичних операцій

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
uk: Частина назви книги, яку можна використовувати під час тестування з метою отримання діагностичних даних. Під час тестування буде виконано пошук вказаного рядка у заголовку книги. Чим кращою буде відповідність, тим меншою буде кількість зайвих записів у виведених даних.

en: Title to test when debugging:
uk: Назва для тестування під час діагностичних операцій:

en: Update metadata on the device
uk: Оновлювати метадані на пристрої

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
uk: Оновлювати метадані на пристрої, коли його з’єднано з комп’ютером. Обережніше з цим: оновлення може бути досить тривалим, що змусить вас довше чекати на завершення процедури з’єднання із пристроєм.

en: Set series information
uk: Встановити дані щодо циклу

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
uk: У списках книг на пристроях Kobo може бути показано дані щодо циклу. Ці дані не читаються пристроєм з книг, завантажених на нього вами. Дані щодо циклу може бути додано до бази даних пристрою лише після того, як книгу буде оброблено самим пристроєм. Позначте цей пункт, якщо ви хочете встановлювати дані щодо циклу.

en: Force series ID
uk: Примусовий ідентифікатор циклу

en: Kobo devices use a SeriesID to distinguish between different series. Purchased books have a SeriesID assigned by Kobo. Sideloaded books have a SeriesID assigned by calibre, which is usually different. This causes a series to be shown twice on the Kobo device. Enable if you wish to force all the SeriesID for books in a series to the same value.
uk: На пристроях Kobo для розрізнення циклів використовують SeriesID. У придбаних книгах SeriesID призначає Kobo. У сторонніх книгах SeriesID призначає calibre, і це значення, зазвичай, є іншим. Це призводить до подвійного показу циклу на пристрої Kobo. Позначте цей пункт, якщо хочете, щоб програма примусово призначала однакове значення SeriesID для книг у циклах.

en: Update metadata on Book Details pages
uk: Оновити метадані на сторінці «Подробиці щодо книги»

en: This will update the metadata in the device database when the device is connected. The metadata updated is displayed on the device in the library and the Book details page. This is the title, authors, comments/synopsis, series name and number, publisher and published Date, ISBN and language. If a metadata plugboard exists for the device and book format, this will be used to set the metadata.
uk: У результаті виконання цієї дії буде оновлено метадані у базі даних пристрою, коли пристрій буде з'єднано із комп'ютером. Оновлені метадані буде показано на пристрої у бібліотеці та на сторінці подробиць щодо книги. Це стосується записів назви книги, авторів, коментарів та короткого опису, назви циклу та номеру у циклі, запису видавця та дати видання, ISBN та запису мови. Якщо для пристрою та формату книги існує відповідний скрипт, його буде використано для встановлення значень метаданих.

en: Update purchased books
uk: Оновити придбані книги

en: Update books purchased from Kobo and downloaded to the device.
uk: Оновити записи книг, придбаних у Kobo і завантажених на пристрій.

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Update the subtitle on the device using a template.
uk: Оновити підзаголовок на пристрої на основі шаблона.

en: Enter a template to use to set the subtitle. If the template is empty, the subtitle will be cleared.
uk: Вкажіть шаблон, яким слід скористатися для встановлення підзаголовка. Якщо поле шаблона виявиться порожнім, запис підзаголовка буде вилучено.

en: Book stats
uk: Статистика книги

en: Update the book stats
uk: Оновити статистику книги

en: Words:
uk: Слова:

en: Enter a template to use to set the word count for the book. If the template is empty, the word count will be cleared.
uk: Вкажіть шаблон, яким слід скористатися для встановлення кількості слів у книзі. Якщо шаблон буде порожнім, дані щодо кількості слів буде вилучено.

en: Pages:
uk: Сторінки:

en: Enter a template to use to set the page count for the book. If the template is empty, the page count will be cleared.
uk: Вкажіть шаблон, яким слід скористатися для встановлення кількості сторінок у книзі. Якщо шаблон буде порожнім, дані щодо кількості сторінок буде вилучено.

en: Hours to read estimates:
uk: Оцінка годин на читання:

en: Upper:
uk: Верхня:

en: Enter a template to use to set the upper estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
uk: Вкажіть шаблон, яким слід скористатися для встановлення верхньої оцінки часу на читання книги. Якщо шаблон буде порожнім, дані щодо часу буде вилучено.

en: Lower:
uk: Нижня:

en: Enter a template to use to set the lower estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
uk: Вкажіть шаблон, яким слід скористатися для встановлення нижньої оцінки часу на читання книги. Якщо шаблон буде порожнім, дані щодо часу буде вилучено.

en: Edit template
uk: Змінити шаблон

en: &Template editor
uk: Редактор &шаблонів

en: Invalid template
uk: Некоректний шаблон

en: The template "%s" is invalid:
uk: Шаблон «%s» є некоректним:

en: Communicate with the Palm Pre
uk: Зв’язується з Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
uk: З’єднатися з  Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
uk: З’єднатися з Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
uk: Зв’язується з Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
uk: З’єднатися з  VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
uk: Зв’язується з GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
uk: З’єднатися з  Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
uk: З’єднатися із Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
uk: З’єднатися з Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
uk: З’єднатися з EEE Reader

en: Communicate with the Adam tablet
uk: З’єднатися з  Adam tablet

en: Communicate with the Nextbook Reader
uk: З’єднатися з Nextbook Reader

en: Communicate with the Moovybook Reader
uk: З’єднатися з  Moovybook Reader

en: Communicate with the COBY
uk: З’єднатися з  COBY

en: Communicate with the Ex124G
uk: З’єднатися з  Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
uk: Обмін даними з електронними книгами WayteQ і SPC Dickens

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
uk: Обмін даними з пристроєм для читання Woxter Scriba

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
uk: Обмін даними із пристроями для читання PocketBook Touch Lux 2 та Inkpad X.

en: Communicate with the SONY DPT-S1
uk: З’єднатися з SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
uk: З’єднатися з Bq Cervantes

en: MTP device
uk: Пристрій MTP

en: Communicate with MTP devices
uk: Обмін даними з пристроями MTP

en: Get device information...
uk: Отримую інформацію про пристрій…

en: Listing files, this can take a while
uk: Будуємо список файлів, зачекайте

en: Reading e-book metadata
uk: Читаємо метадані електронної книги

en: Reading metadata from %s
uk: Читання метаданих з %s

en: Updating metadata cache on device
uk: Оновлення кешу метаданих на пристрої

en: Finished reading metadata from device
uk: Завершено читання метаданих з пристрою

en: Transferring books to device...
uk: Передаємо книги на пристрій…

en: Transferred %s to device
uk: %s передано на пристрій

en: Transfer to device finished...
uk: Передавання даних на пристрій завершено…

en: Added %s
uk: Додано %s

en: Adding complete
uk: Додавання завершено

en: Deleting books from device...
uk: Вилучення книг з пристрою…

en: Deleted %s
uk: Вилучено %s

en: All books deleted
uk: Всі книги вилучено

en: Removing books from metadata
uk: Вилучення книг з метаданих

en: Removed %s
uk: Вилучено %s

en: All books removed
uk: Всі книги вилучено

en: Unnamed device
uk: Пристрій без назви

en: The device {0} is not allowing connections. Unlock the screen on the {0}, tap "Allow" on any connection popup message you see, then either wait a minute or restart calibre. You might also have to change the mode of the USB connection on the {0} to "Media Transfer mode (MTP)" or similar.
uk: Пристрій {0} не дозволяє встановлювати з’єднання. Розблокуйте екран на {0}, натисніть кнопку «Дозволити» у будь-якому контекстному вікні щодо з’єднання, потім або трохи зачекайте, або перезапустіть calibre. Також можете змінити режим роботи з’єднання USB на {0} на «Media Transfer mode (MTP)» або щось подібне.

en: Unknown MTP device
uk: Невідомий пристрій MTP

en: Found object: %s
uk: Знайдений об’єкт: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
uk: Підтримки пристроїв MTP у Windows XP не передбачено

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
uk: На вашому комп’ютері не запущено службу Windows Portable Devices. Ймовірно, вам слід встановити Windows Media Player 11 або новішу версію і/або перезавантажити вашу операційну систему.

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
uk: Обмін даними з інтернет-планшетом Nokia 770.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
uk: Обмін даними з пристроями Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo.

en: Communicate with the Nokia E71X
uk: Обмін даними з Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
uk: Зв’язується з Nokia E52

en: Communicate with the Nook e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг Nook.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
uk: Обмін даними з пристроями для читання книг Nook Color, TSR, Glowlight та Tablet.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
uk: Обмін даними з пристроєм для читання ел. книг Nuut2.

en: Communicate with the Paladin readers
uk: Обмін даними із пристроями для читання Paladin

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
uk: Список полів метаданих, розділений комами, перетворити у збірки на пристрої. Можливості включають:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
uk: Встановлює зв’язок з пристроями для читання книжок Sony, старішими за PRST1.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
uk: Коментарі вилучено, оскільки пристрій для читання SONY не здатен прочитати ці коментарі

en: All by title
uk: Усі по назві

en: All by author
uk: Усі по автору

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
uk: Список відокремлених комами назв полів метаданих, які слід перетворити у збірки на пристрої. Можливі варіанти: %(coll)s. Доступні дві особливі збірки: %(abt)s:%(abtv)s і %(aba)s:%(abav)s. Додайте ці значення до списку, щоб увімкнути їх. Збіркам буде надано назву, вказану після символу «:».

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
uk: Вивантажувати окремі мініатюри обкладинок (новіші пристрої

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
uk: Зазвичай, пристрої для читання SONY отримують зображення обкладинки з файла електронної книги. Якщо буде позначено цей пункт, calibre надішле окреме зображення обкладинки до пристрою. Це корисно, якщо ви надсилаєте на пристрій книги із захистом DRM, для яких не можна змінити зображення обкладинки. УВАГА! Цим пунктом слід користуватися лише на нових пристроях SONY: 350, 650, 950 та новіших .

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
uk: Оновлювати окремі обкладинки у разі використання автоматичного керування (новіші пристрої)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
uk: Позначте цей пункт, щоб отримувати окремі обкладинки книжок кожен раз, коли ви приєднуєте свій пристрій. Зніміть позначення, якщо на вашому пристрої багато книжок на пристрої, отже швидкодія пристрою робиться неприйнятною.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
uk: Зберігати співвідношення сторінок обкладинок під час створення мініатюр

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
uk: Позначте цей пункт, якщо ви хочете, щоб мініатюри зображень обкладинок мали те саме співвідношення сторін (ширину до висоти), що й зображення обкладинки. Зніміть позначку, якщо ви хочете, щоб мініатюри були максимального розміру без врахування співвідношення сторін.

en: Search for books in all folders
uk: Шукати книги у всіх теках

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
uk: Позначення цього пункту наказує calibre виконувати пошук у усіх теках пристрою та його картах пам’яті. Це надає змогу calibre знаходити книги, які було збережено на пристрої за допомогою іншого програмного забезпечення та отримано за допомогою бездротових мереж.

en: Unnamed
uk: Неназваний

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
uk: Обмін даним з PRST1 та новішими пристроями для читання книжок SONY

en: Upload separate cover thumbnails for books
uk: Вивантажувати окремі мініатюри обкладинок для книжок

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
uk: Зазвичай пристрої читання SONY визначають зображення обкладинки з самого файла електронної книги. Якщо буде позначено цей пункт, calibre надішле на пристрій читання окреме зображення обкладинки. Корисно, якщо ви надсилаєте книги, захищені DRM, у яких ви не можете змінити зображення обкладинки.

en: Refresh separate covers when using automatic management
uk: Оновлювати окремі обкладинки у разі використання автоматичного керування

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
uk: Формат запису автора SONY (лише для першого автора)

en: Set this option if you want the author on the Sony to appear the same way the T1 sets it. This means it will only show the first author for books with multiple authors. Leave this disabled if you use Metadata plugboards.
uk: Позначте цей пункт, якщо хочете, щоб запис автора на пристрої Sony виглядав точно так само, як його визначає T1. Це призведе до показу лише першого автора книги, якщо у книги декілька авторів. Не позначайте пункт, якщо ви використовуєте додаткові засоби обробки метаданих.

en: Wireless device
uk: Бездротовий пристрій

en: Communicate with Smart Device apps
uk: Обмін даними з програмами на портативному пристрої

en: All by something
uk: Все за чимось

en: Enable connections at startup
uk: Увімкнути з’єднання під час запуску

en: Check this box to allow connections when calibre starts
uk: Позначте цей пункт, щоб дозволити Calibre вмикати з’єднання під час запуску

en: Security password
uk: Захисний пароль

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
uk: Вкажіть пароль, який програма на пристрої має використовувати для встановлення з’єднання з Calibre

en: Use fixed network port
uk: Фіксований порт мережі

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
uk: Якщо позначено цей пункт, драйвер використовуватиме порт з номером, вказаним у полі «Порт». Якщо пункт не буде позначено, використовуватиметься випадковий порт.

en: Port number:
uk: Номер порту:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
uk: Вкажіть номер порту, який має використовувати драйвер, якщо позначено пункт «Фіксований порт мережі».

en: Print extra debug information
uk: Виводити додаткові діагностичні дані

en: Check this box if requested when reporting problems
uk: Позначте цей пункт, якщо вас попросять про додаткові дані під час обговорення вади.

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
uk: Список полів метаданих, розділений комами, які слід перетворити у збірки на пристрої.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
uk: Можливі варіанти: series, tags, authors тощо. Передбачено три особливі збірки: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s і %(abs)s:%(absv)s. Додайте ці значення до списку, щоб увімкнути їх. Збірці буде надано назву, вказану після символу «:».

en: Enable the no-activity timeout
uk: Увімкнути визначення періоду бездіяльності

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, calibre автоматично розриватиме з’єднання, якщо з’єднаний пристрій не подаватиме ознак діяльності протягом %d хвилин. Якщо пункт не буде позначено, обчислення часу бездіяльності не виконуватиметься, отже calibre не розриватиме з’єднання у автоматичному режимі.

en: Use this IP address
uk: Використовувати цю IP-адресу

en: Use this option if you want to force the driver to listen on a particular IP address. The driver will listen only on the entered address, and this address will be the one advertised over mDNS (BonJour).
uk: Скористайтеся цим пунктом, якщо ви хочете наказати програмі очікувати дані з певної IP-адреси. Драйвер очікуватиме на дані лише з вказаної адреси. Лише цю адресу буде запропоновано за допомогою mDNS (BonJour).

en: Replace books with same calibre ID
uk: Замінити книги з однаковим ідентифікатором Calibre

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
uk: Цим параметром можна скористатися для того, щоб наказати програмі перезаписувати книгу на пристрої, якщо цю книга має той самий ідентифікатор calibre, що і книга, яку ви надсилаєте на пристрій. Назву файла книги змінено не буде, навіть якщо застосування шаблона збереження призведе до зміни результату копіювання. За допомогою цього параметра можна запобігти створенню декількох копій однієї книги на пристрої.

en: Cover thumbnail compression quality
uk: Якість стискання мініатюр обкладинок

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
uk: Скористайтеся цим параметром для керування розміром і якістю файла зображення обкладинки, який буде надіслано на пристрій. Можна визначити значення у діапазоні від 50 до 99. Чим більшим буде значення, тим вищою буде якість зображення, але і більшим розмір файла. Наприклад, зміна цього значення з 70 до 90 призведе до значно вищої якості, але збільшить розмір приблизно у 2,5 рази. Щоб зміни набули чинності, вам слід наказати Calibre повторно надіслати метадані на пристрій або шляхом внесення змін до метаданих книги (оновивши час внесення змін), або повторно надіслати на пристрій саму книгу.

en: Use metadata cache
uk: Використовувати кеш метаданих

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
uk: Використання цього параметра надає змогу calibre зберігати копію метаданих на пристрої, що пришвидшує встановлення з’єднання з пристроєм. Вимикання параметра перемикає програму у режим, у якому копії не зберігаються, і пристроєві під час кожного з’єднання віддається на надсилання метаданих до calibre. Вимкніть використання цього параметра, якщо у вас є підстави вважати, що кешування працює не так, як слід.

en: Additional file extensions to send to the device
uk: Додаткові суфікси назв файлів, які слід надсилати на пристрій

en: This is a comma-separated list of format file extensions you want to be able to send to the device. For example, you might have audio books in your library with the extension "m4b" that you want to listen to on your device. Don't worry about the "extra enabled extensions" warning.
uk: Це список відокремлених комами суфіксів назв файлів, які можна надсилати на пристрій. Наприклад, у вашій бібліотеці можуть бути аудіокниги із суфіксом назв «m4b», які ви зможете слухати на вашому пристрої. Не звертайте уваги на попередження щодо «додаткових увімкнених суфіксів».

en: Ignore device free space
uk: Ігнорувати дані щодо вільного місця на пристрої

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
uk: Позначте цей пункт, щоб програма ігнорувала повідомлені пристроєм дані щодо вільного місця на ньому. Потреба у цьому може виникнути, якщо ви зберігаєте книги на SD-картці, а на пристрої доволі мало вільної основної пам'яті.

en: Too many connection attempts from %s
uk: Забагато спроб встановлення з’єднання від %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
uk: Версія програми на вашому пристрої є надто застарілою. Її підтримки не передбачено. Будь ласка, встановіть новішу версію.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
uk: Формати книг у вашій бібліотеці мають часові позначки у майбутньому. Див. calibre щодо подробиць.

en: The read sync column %s is not in calibre's library
uk: Прочитаного стовпчика синхронізації, %s, немає у бібліотеці calibre

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
uk: Прочитаний стовпчик синхронізації, %s, не є стовпчиком даних «Так або Ні»

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
uk: Прочитаного стовпчика синхронізації дати, %s, немає у бібліотеці calibre

en: The read date sync column %s is not a date column
uk: Прочитаний стовпчик синхронізації дати, %s, не містить даних дати

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
uk: Помилкове значення параметра стискання. Значенням рівня стискання має бути число від 50 до 99. Примусово встановлюємо значення %d.

en: Invalid port in options: %s
uk: Некоректний порт у параметрах: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
uk: Не вдалося встановити з’єднання з портом %d. Спробуйте скористатися іншим значенням.

en: Failed to allocate a random port
uk: Не вдалося отримати у користування випадковий порт

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
uk: Обмін даними із пристроєм для читання ел. книг Samsung SNE.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
uk: Зв’язується з Teclast K3/K5 reader.

en: Communicate with the Newsmy reader.
uk: Зв’язується з Newsmy reader.

en: Communicate with the Archos reader.
uk: З’єднатися з Archos reader.

en: Communicate with the Pico reader.
uk: З’єднатися з  Pico reader.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
uk: Зв’язується з iPapyrus reader.

en: Communicate with the Sovos reader.
uk: Зв’язується з Sovos reader.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
uk: З’єднатися з  EB700 reader.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
uk: З’єднатися з  Stash W950 reader.

en: Communicate with the Wexler reader.
uk: З’єднатися з Wexler reader.

en: Unable to detect any disk drives for the device: %s. Try rebooting
uk: Не вдалося виявити жодних дисків для цього пристрою: %s. Спробуйте перезавантажити систему.

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
uk: Не можливо визначити точку монтування %s. Спробуйте перезавантажитись.

en: Unable to detect the %s disk drive.
uk: Не можливо визначити диск %s.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
uk: Не вдалося знайти диск %s. Пристрій вже від’єднано або ядро системи передає застарілу версію SYSFS.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
uk: Не можливо змонтувати основну пам’ять (Код помилки: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
uk: Основна пам'ять %s лише для читання. Зазвичай це відбувається через помилки файлової системи.

en: Unable to mount the device
uk: Не вдалося змонтувати пристрій

en: Configure device
uk: Налаштування пристрою

en: settings for device drivers
uk: налаштування драйверів пристрою

en: Ordered list of formats the device will accept
uk: Впорядкований список форматів, що підтримуються пристроєм

en: Place files in sub-folders if the device supports them
uk: Помістити файли до підтек, якщо пристрій підтримує їх

en: Read metadata from files on device
uk: Отримати метадані з файлів на пристрої

en: Use author sort instead of author
uk: Використовувати авторське сортування замість по автору

en: Template to control how books are saved
uk: Шаблон керування способом зберігання книг

en: Extra customization
uk: Додаткове налаштування

en: Communicate with an e-book reader.
uk: Обмін даними із пристроєм для читання ел. книг.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
uk: Помилка доступу до читання файлів в основній пам’яті вашого пристрою. Щоб усунути проблему, зверніться до служби технічної підтримки виробника пристрою. Як правило, виправити проблему можна використанням іншого кабелю USB або розніму USB на вашому комп'ютері. Основна помилка: %s

en: Permission was denied by macOS trying to access files in the main memory of your device. You will need to grant permission explicitly by looking under System Preferences > Security and Privacy > Privacy > Files and Folders. Underlying error: %s
uk: Доступ до файлів у основній пам'яті вашого пристрою було заборонено на рівні macOS. Якщо ви захочете надати такий доступ явним чином, скористайтеся сторінкою «Налаштування системи > Безпека і конфіденційність > Конфіденційність > Файли і теки». Базове повідомлення про помилку: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
uk: Помилка доступу до файлів на SD-карті вашого пристрою.  Причин може бути багато: SD-карту може бути пошкоджено, вона може бути більшого об’єму, ніж підтримує ваш пристрій, її може бути захищено від запису тощо. Спробуйте іншу SD-карту, або форматуйте вашу SD-карту з використанням файлової системи FAT32. Також переконайтеся, що в кореневій теці SD-картки не надто багато файлів. Основна помилка: %s

en: Sending metadata to device...
uk: Висилаю метадані до пристрою…

en: USB Vendor ID (in hex)
uk: Ідентифікатор виробника USB (шістн.)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
uk: Отримати це значення для налаштування визначеного користувачем пристрою можна за допомогою пункту меню «Налаштування -> Інше -> Отримати інформацію».

en: USB Product ID (in hex)
uk: Ідентифікатор продукту USB (шістн.)

en: USB Revision ID (in hex)
uk: Ідентифікатор версії USB (у шістн.)

en: Unused (leave blank)
uk: Не використовується (не заповнюйте)

en: This field is no longer used, leave it blank.
uk: Вміст цього поля вже не використовується. Не заповнюйте його.

en: Main memory folder
uk: Тека основної пам’яті

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
uk: Вкажіть теку, у якій слід зберегти книги. Назву цієї теки буде додано як префікс до будь-якого шаблона надсилання на пристрій

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
uk: Позначте цей пункт, якщо програма визначає основну пам’ять пристрою як картку A, і навпаки.

en: The reader has no storage card %s. You may have changed the default send to device action. Right click on the "Send to device" button and reset the default action to be "Send to main memory".
uk: На пристрої для читання немає картки зберігання даних %s. Можливо, вами було змінено типовий пристрій надсилання даних на пристрій. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці надсилання даних на пристрій і відновіть для типової дії пункт «Надіслати до основної пам’яті».

en: Selected slot: %s is not supported.
uk: Вибраний слот: %s не підтримується.

en: There is insufficient free space in main memory
uk: Немає достатньо місця в головній пам’яті

en: There is insufficient free space on the storage card
uk: Немає достатньо місця на карті пам’яті

en: Rendered %s
uk: Опрацьовано %s

en: Failed %s
uk: Збій %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
uk: Не вдалося опрацювати комікс: 
    
    %s

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an e-book from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output e-book format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived from the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a folder and an "open e-book" (OEB) consisting of HTML files is written to that folder. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
uk: вхідний_файл вихідний_файл [параметри]
    
    Виконати перетворення електронної книги з одного формату до іншого.
    
    вхідний_файл є назвою початкового файла, а вихідний_файл — файла результатів . Обидва слід вказати як перші два аргументи команди.
    
    Формат перетворення електронної книги визначається за суфіксом назви файла вихідний_файл. вихідний_файл також можна вказати у особливому форматі — .EXT, де EXT є його суфіксом назви. У цьому випадку назви вхідного і вихідного файлів будуть збігатися. Врахуйте, що назви файлів не можуть починатися з дефіса. В результаті, якщо вихідний_файл не має суфікса назви, він визначається як тека, — до цієї теки буде записано дані у форматі «open ebook» (OEB), які є збіркою з файлів HTML. Ці файли, як правило, надсилаються до модуля виведення даних.
    
    Після визначення вхідного та вихідного файлів ви можете налаштувати перетворення, вказавши різні параметри. Доступні параметри залежать від формату вхідного і вихідного файлів. Для отримання довідки вкажіть вхідний і вихідний файл, потім скористайтеся параметром -h.
    
    Для отримання повної інформації щодо системи перетворення ознайомтеся з

en: Path to a file containing rules to transform the CSS styles in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform styles" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
uk: Шлях до файла, що містить правила перетворення стилів CSS у цій книзі. Найпростішим способом створення такого файла є використання майстра для створення правил із графічного інтерфейсу calibre. Пункт цього майстра у діалоговому вікні перетворення: «Вигляд і поведінка -> Перетворити стилі». Після створення правил, ви можете скористатися кнопкою «Експортувати» для збереження правил до файла.

en: Path to a file containing rules to transform the HTML in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform HTML" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
uk: Шлях до файла, що містить правила перетворення HTML у цій книзі. Найпростішим способом створення такого файла є використання майстра для створення правил із графічного інтерфейсу calibre. Пункт цього майстра у діалоговому вікні перетворення: «Вигляд і поведінка -> Перетворити HTML». Після створення правил, ви можете скористатися кнопкою «Експортувати» для збереження правил до файла.

en: Recipe specific options. Syntax is option_name:value. For example: {example}. Can be specified multiple times to set different options. To see a list of all available options for a recipe, use {list}.
uk: Специфічні для рецепта параметри. Синтаксис — назва_параметра:значення. Приклад: {example}. Можна вказувати декілька разів, щоб встановити значення декількох параметрів. Щоб переглянути список усіх доступних параметрів рецепта, скористайтеся {list}.

en: INPUT OPTIONS
uk: ВХІДНІ ПАРАМЕТРИ

en: OUTPUT OPTIONS
uk: ВИХІДНІ ПАРАМЕТРИ

en: Options to control the processing of the input %s file
uk: Параметри для керування опрацюванням вхідного файла %s

en: Options to control the processing of the output %s
uk: Параметри для керування опрацюванням вихідного файла %s

en: LOOK AND FEEL
uk: ВИГЛЯД І ПОВЕДІНКА

en: Options to control the look and feel of the output
uk: Параметри для керування за зовнішнім виглядом вихідного файла

en: HEURISTIC PROCESSING
uk: ЕВРИСТИЧНА ОБРОБКА

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
uk: Внести зміни до тексту або структури документа за допомогою типових взірців. Типово вимкнено. Скористайтеся %(en)s, щоб увімкнути. Окремі дії можна буде вимкнути за допомогою параметрів %(dis)s.

en: SEARCH AND REPLACE
uk: ПОШУК З ЗАМІНОЮ

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
uk: Внести зміни до тексту або структури документа за допомогою визначених користувачем взірців.

en: STRUCTURE DETECTION
uk: ВИЯВЛЕННЯ СТРУКТУРИ

en: Control auto-detection of document structure.
uk: Контроль автоматичного визначення структури документа.

en: TABLE OF CONTENTS
uk: ЗМІСТ

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
uk: Керування автоматичним створенням змісту. Типово, якщо файл має зміст, його буде використовуватися замість автоматично створеного.

en: METADATA
uk: МЕТАДАНІ

en: Options to set metadata in the output
uk: Параметри для встановлення метаданих вихідного файла

en: DEBUG
uk: ДІАГНОСТИКА

en: Options to help with debugging the conversion
uk: Параметри для полегшення зневаджування перетворення

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
uk: Показати список назв вбудованих рецептів. Ви можете створити електронну книгу на основі вбудованого рецепту ось так: ebook-convert "Назва рецепту.recipe" файл_результату.epub

en: Output saved to
uk: Вихідні збережено до

en: The options and default values for the options change depending on both the
    input and output formats, so you should always check with::
    
        %s
    
    Below are the options that are common to all conversion, followed by the
    options specific to every input and output format.
uk: Параметри і типові значення параметрів можуть бути різними, залежно від формату вхідних і вихідних даних. Отже, завжди варто спочатку з ними ознайомитися за допомогою такої команди::
    
    %s
    
    Нижче наведено параметри, які є спільними для усіх перетворень, а далі, параметри, які є специфічними для кожного з форматів вхідних та вихідних даних.

en: Convert AZW4 to HTML
uk: Перетворити AZW4 на HTML

en: Convert CHM files to OEB
uk: Перетворити файли CHM на OEB

en: Optimize comic files (.cbz, .cbr, .cb7, .cbc) for viewing on portable devices
uk: Оптимізувати файли коміксів (.cbz, .cbr, cb7, .cbc) для перегляду на портативних пристроях

en: Reduce the number of colors used in the image. This works only if you choose the PNG output format. It is useful to reduce file sizes. Set to zero to turn off. Maximum value is 256. It is off by default.
uk: Зменшити кількість кольорів на зображенні. Це працює, лише якщо дані буде записано у форматі PNG. Корисно для зменшення розміру файлів. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути. Максимальне значення — 256. Типово вимкнено.

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
uk: Вимкнути нормалізацію (покращення контрасту) кольорової гамми для зображень. Типово вимкнено.

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
uk: Не змінювати співвідношення розмірів картинки. Типово на весь екран.

en: Disable sharpening.
uk: Вимкнути збільшення різкості.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
uk: Вимкнути обрізання сторінок коміксів. В деяких коміксах у разі позначення цього пункту разом з полями може бути вилучено частину зображення.

en: Don't split landscape images into two portrait images
uk: Не розділювати альбомне зображення на два портретних

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
uk: Зберегти формат зображення і масштаб, використовуючи висоту екрану як ширину для перегляду в альбомному режимі.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
uk: Використовується для публікацій справа наліво, зокрема манги (японські комікси). Альбомні сторінки розділюються на портретні справа наліво.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
uk: Дозволити усування небажаних крапок. Зменшує крапковий шум. Може значно збільшити час опрацювання.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
uk: Не сортувати файли, що містять комікси, в алфавітному порядку за іменем. Замість цього використовувати той порядок, в якому вони були додані в комікси.

en: The format that images in the created e-book are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
uk: Формат зображень у створеній книзі. Ви можете підібрати потрібний вам формат з оптимальним розміром і відображенням на вашому пристрої.

en: Apply no processing to the image
uk: Не обробляти зображення

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
uk: Не перетворювати зображення в градації сірого (чорний і білий)

en: Specify the image size as width x height pixels, for example: 123x321. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
uk: Вкажіть розмір зображення у пікселях у форматі «Ширина х Висота», наприклад 123x321. Зазвичай, розмір зображення автоматично визначається на основі профілю виведення даних, цей пункт призведе до його перевизначення.

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
uk: Під час перетворення CBC не додавати посилання на кожну сторінку до змісту. Зауважте, що це стосується переліків змісту, у яких буде більше одного розділу.

en: Page
uk: Сторінка

en: Convert OCR-ed DJVU files (.djvu) to HTML
uk: Перетворити файли DJVU із розпізнаним текстовим шаром (.djvu) на HTML

en: Normally, if a large image is present at the start of the document that looks like a cover, it will be removed from the document and used as the cover for created e-book. This option turns off that behavior.
uk: Зазвичай, якщо у документі є велике зображення на початку, яке схоже на обкладинку, це зображення буде вилучено з самого документа і використано як обкладинка для створеної електронної книги За допомогою цього пункту можна вимкнути подібну обробку зображень програмою.

en: Do not insert a page break after every endnote.
uk: Не вставляти розрив сторінки після кожної кінцевої примітки.

en: Render superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
uk: Показувати верхні і нижні індекси так, щоб вони не збільшували висоту рядка

en: The size of the page. Default is letter. Choices are %s
uk: Розмір аркуша. Типовим є letter (лист). Можливі варіанти: %s

en: Custom size of the document. Use the form width x height, for example: `123x321` to specify the width and height (in pts). This overrides any specified page-size.
uk: Нетиповий розмір сторінки документа. Формат: ширинаxвисота. Приклад: «123x321» — ширина і висота (у точках). Перевизначає будь-які вказані значення розмірів аркуша.

en: Do not insert the book cover as an image at the start of the document. If you use this option, the book cover will be discarded.
uk: Не вставляти зображення обкладинки книги на початку документа. Якщо ви скористаєтеся цим параметром, зображення обкладинки буде просто відкинуто.

en: Preserve the aspect ratio of the cover image instead of stretching it out to cover the entire page.
uk: Зберегти співвідношення сторін зображення обкладинки, замість того, щоб розтягувати зображення на усю сторінку.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
uk: Не вставляти зміст, як сторінку, на початку документа.

en: Extract the contents of the generated %s file to the specified folder. The contents of the folder are first deleted, so be careful.
uk: Видобути вміст створеного файла %s до вказаної теки. Перед видобуванням вміст теки буде вилучено, тому вам слід бути обережними.

en: The size of the left page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common left page margin setting.
uk: Ширина лівого поля сторінки у пунктах. Типовою є 72 пт. Має пріоритет над типовим значенням параметра ширини лівого поля.

en: The size of the top page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common top page margin setting, unless set to zero.
uk: Ширина верхнього поля сторінки у пунктах. Типовою є 72 пт. Має пріоритет над типовим значенням параметра ширини верхнього поля.

en: The size of the right page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common right page margin setting, unless set to zero.
uk: Ширина правого поля сторінки у пунктах. Типовою є 72 пт. Має пріоритет над типовим значенням параметра ширини правого поля.

en: The size of the bottom page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common bottom page margin setting, unless set to zero.
uk: Ширина нижнього поля сторінки у пунктах. Типовою є 72 пт. Має пріоритет над типовим значенням параметра ширини нижнього поля.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
uk: Перетворити файли EPUB (.epub) на HTML

en: Cover image
uk: Зображення обкладинки

en: Cover page
uk: Обкладинка

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output e-book that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
uk: Вимкнути розрізання на межах сторінок. Зазвичай, файли вхідних даних автоматично поділяються на два файли у місці кожної межі сторінки. Таким чином можна отримувати електронні книги, які швидше обробляються і потребують для читання менше ресурсів. Розрізання є доволі повільною процедурою, тому якщо у вашому файлі дуже багато меж сторінок, вам слід вимкнути розрізання на межі сторінок.

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
uk: Розділяти на частини усі файли HTML більшого розміру, аніж вказано тут (у кБ). Це необхідно, оскільки більшість пристроїв читання EPUB не можуть працювати з файлами великих розмірів. Типовий розмір у %default кБ — це розмір, сумісний з Adobe Digital Editions. Встановіть значення 0, щоб вимкнути поділ на основі розміру.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
uk: Зазвичай, якщо у файлі вхідних даних не міститься зображення обкладинки, а ви не вказали цього зображення явно, буде створено стандартну обкладинка з назвою, іменем автора тощо. За допомогою цього пункту можна вимкнути створення таких обкладинок.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
uk: Не використовувати зображення SVG для обкладинок книжок. Позначте цей пункт, якщо створений файл EPUB буде використано на пристрої, на якому не передбачено підтримки SVG, зокрема на iPhone або JetBook Lite. Якщо цей пункт не буде позначено, на таких пристроях обкладинку буде показано як порожню сторінку.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, у разі використання зображення обкладинки у форматі SVG масштаб буде підібрано так, щоб зображення займало максимальну площу екрана, але без зміни співвідношення його розмірів (відношення ширини до висоти). Це може призвести до появи білих смуг з боків або згори і знизу, але зображення не буде викривлено. Якщо пункт не буде позначено, можливі невеликі викривлення, але білих смуг навколо зображення не буде.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
uk: Цей пункт може знадобитися, лише якщо ви маєте намір використовувати EPUB для читання у FBReaderJ. Програма спростить файлову систему у EPUB, розташувавши всі файли на верхньому рівні.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
uk: Вставити вбудований зміст, який буде показано як частину основного вмісту книги.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
uk: Розташувати вбудований зміст наприкінці книги, а не на її початку.

en: Title for any generated inline table of contents.
uk: Заголовок для будь-якого згенерованого вбудованого змісту.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
uk: Версія EPUB файла, який слід створити. EPUB 2 є найрозсповсюдженішим і найсуміснішим. Використовуйте версію EPUB 3, лише якщо справді цього потребуєте.

en: The maximum image size (width x height). A value of {0} means use the screen size from the output profile. A value of {1} means no maximum size is specified. For example, a value of {2} will cause all images to be resized so that their width is no more than {3} pixels and their height is no more than {4} pixels. Note that this only affects the size of the actual image files themselves. Any given image may be rendered at a different size depending on the styling applied to it in the document.
uk: Максимальний розмір зображення (ширина x висота). Значення {0} означає «використовувати розмір екрана з профілю виведення даних». Значення {1} означає, що максимальний розмір не встановлено. Наприклад, значення {2} призведе до того, що буде змінено розмір усіх зображень так, щоб їхня ширина не перевищувала {3} пікселів, а їхня висота не перевищувала {4} пікселів. Зауважте, що це стосується лише розміру самих файлів зображень. Будь-яке  задане зображення може бути показано з використанням іншого розміру, залежно від стилю, який застосовано до нього у документі.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
uk: Перетворити файли FB2 і FBZ на HTML

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book
uk: Не вставляти «Зміст» на початку книги

en: Section per entry in the ToC
uk: Розділ на кожен запис у «Змісті»

en: Section per file
uk: Розділ на кожен файл

en: A single section
uk: Єдиний розділ

en: Specify how sections are created:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    If ToC based generation fails, adjust the "Structure detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents").
uk: Визначає спосіб створення розділів:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    Якщо не вдасться створити розділи на основі «Змісту», виправте параметри «Виявлення структури» і/або «Змісту» (позначте пункт «Примусово використати автоматично створений зміст»).

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
uk: Жанр книги. Варіанти: %s
    
     Див.

en: for a complete list with descriptions.
uk: повний список описів.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
uk: Перетворити файли HTML і OPF на OEB

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
uk: Переходити спочатку за посиланнями за шириною ієрархії HTML. Зазвичай перехід спочатку здійснюється за глибиною посилань.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
uk: Максимальна кількість рівнів рекурсії під час переходу за посиланнями у файлах HTML. Має бути невід’ємним. Значення 0 відповідає переходу за посиланнями у кореневому файлі HTML. Типовим значенням є %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
uk: Зазвичай, цей додаток обробки вхідних даних створює стандартну ієрархію тек. Користуйтеся цим параметром, лише якщо добре усвідомлюєте результати ваших дій, оскільки його використання може призвести до небажаних наслідків на інших етапах перетворення.

en: Normally, resources linked to by the HTML file or its children will only be allowed if they are in a sub-folder of the original HTML file. This option allows including local files from any location on your computer. This can be a security risk if you are converting untrusted HTML and expecting to distribute the result of the conversion.
uk: Зазвичай, ресурси, які пов'язано із файлом HTML, або його дочірні елементи буде дозволено, лише якщо вони зберігаються у підтеці початкового файла HTML. За допомогою цього пункту можна дозволити включення локальних файлів з будь-якого місця на комп'ютері. Це може становити загрозу безпеці системи, якщо ви перетворюєте неперевірений HTML і маєте намір поширювати результат перетворення.

en: CSS file used for the output instead of the default file
uk: Файл CSS, який буде використано для виведення, замість типового

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
uk: Шаблон, використаний для створення файла покажчика у форматі HTML, замість типового файла

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
uk: Шаблон, використаний для створення змісту книги у форматі HTML, замість типового файла

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified folder. WARNING: The contents of the folder will be deleted.
uk: Видобути вміст створеного файла ZIP до вказаної теки. Попередження: перед видобуванням вміст теки буде вилучено.

en: Convert HTMLZ files to HTML
uk: Перетворити файли HTMLZ на HTML

en: Multiple HTML files found in the archive {0}. Only {1} will be used.
uk: У архіві {0} знайдено декілька файлів HTML. Буде використано лише {1}.

en: No top level HTML file found.
uk: Не знайдено файл HTML верхнього рівня.

en: Top level HTML file %s is empty
uk: Файл HTML верхнього рівня %s є порожнім

en: Use CSS classes
uk: Використовувати класи CSS

en: Use the style attribute
uk: Використати атрибут стилю

en: Use HTML tags wherever possible
uk: Де можливо, використовувати теґи HTML

en: Use an external CSS file
uk: Використати зовнішній файл CSS

en: Use a <style> tag in the HTML file
uk: Використати теґ <style> у файлі HTML

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}
uk: Визначити спосіб обробки CSS. Типовим є class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: {external}
    inline: {inline}
uk: Визначити спасіб обробки CSS, якщо використовується css-type = 'class'.
    Типовим є external.
    external: {external}
    inline: {inline}

en: If set this option causes the file name of the HTML file inside the HTMLZ archive to be based on the book title.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, назву файла HTML у архіві HTMLZ буде вибрано відповідно до назви книги.

en: Convert LIT files to HTML
uk: Перетворити файли LIT на HTML

en: Convert LRF files to HTML
uk: Перетворити файли LRF на HTML

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
uk: Дозволити автообертання зображень, які ширші за ширину екрана.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
uk: Вкажіть відступ між словами в інтервалах. Типове значення — %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
uk: Додати у верхній колонтитул назву і автора.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
uk: Встановити формат заголовка. %a буде замінено за ім’я автора, а %t на назву книги. Типовим форматом є %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
uk: Додати додаткові пробіли перед заголовком. Типове значення — %default пунктів.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
uk: Мінімальний відступ абзацу (відступ першого рядка абзацу) у пунктах. Типовим є такий відступ: %default

en: This option has no effect
uk: Цей параметр ні на що не впливає

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
uk: Використати цей коефіцієнт для зміни розмірів тексту у оброблених таблицях. Типовим значенням коефіцієнта є %default

en: The serif family of fonts to embed
uk: Гарнітура шрифтів з засічками, яку слід вбудувати

en: The sans-serif family of fonts to embed
uk: Гарнітура шрифтів без засічок, яку слід вбудувати

en: The monospace family of fonts to embed
uk: Гарнітура моноширинних шрифтів, яку слід вбудувати

en: Comic
uk: Комікс

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
uk: Перетворити файли MOBI (.mobi, .prc, .azw) на HTML

en: When present, use author sort field as author.
uk: Якщо є, використовувати сортування за полем автора, як автор.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
uk: Не додавати зміст до книги. Корисно, якщо книга вже має сторінку змісту.

en: Disable compression of the file contents.
uk: Вимкнути стиснення вмісту файлів.

en: Tag for MOBI files to be marked as personal documents. This option has no effect on the conversion. It is used only when sending MOBI files to a device. If the file being sent has the specified tag, it will be marked as a personal document when sent to the Kindle.
uk: Мітка для позначення файлів MOBI з особистими даними. Використання цього параметра не впливає на перетворення. Він використовується лише для надсилання файлів MOBI на пристрій. Якщо у файла, який ви надсилаєте, є відповідна мітка, його буде позначено як особистий документ під час надсилання на Kindle.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
uk: Ігнорувати поля з вхідного документа. Якщо «Ні», додаток виведення у форматі MOBI здійснить спробу перетворити поля, вказані у вхідному документі, в іншому випадку він їх ігноруватиме.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
uk: Коли до книги додається зміст, додавати його на початку книги замість кінця. Не рекомендується.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
uk: Увімкнути спільне використання даних за допомогою Facebook тощо на Kindle. Попередження: використання цієї можливості означає, що позиція читання книги не буде автоматично синхронізуватися на всіх пристроях для читання. Скарги надсилайте до Amazon.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
uk: Типово, calibre перетворює всі зображення у формат JPEG під час виведення даних у форматі MOBI. Причиною цього є вимога максимальної сумісності, оскільки у застарілих програмах для перегляду MOBI виникають проблеми з показом зображень у інших форматах. За допомогою цього пункту ви можете наказати calibre не виконувати перетворення. Корисно, якщо у вашому документі багато зображень GIF/PNG, отже він стає занадто великим після перетворення зображень у формат JPEG.

en: By default calibre generates MOBI files that contain the old MOBI 6 format. This format is compatible with all devices. However, by changing this setting, you can tell calibre to generate MOBI files that contain both MOBI 6 and the new KF8 format, or only the new KF8 format. KF8 has more features than MOBI 6, but only works with newer Kindles. Allowed values: {}
uk: Типово, calibre створює файли MOBI, що містять дані у застарілому форматі MOBI 6. Дані у такому форматі можна читати на всіх пристроях. Втім, за допомогою цього пункту ви можете наказати calibre створювати файли MOBI, що міститимуть дані у форматі MOBI 6 і новому форматі KF8, або лише у новому форматі KF8. KF8 має ширші можливості за MOBI 6, але дані у цьому форматі можна прочитати лише на новіших Kindle.: Можливі значення: {}

en: All articles
uk: Всі статті

en: Convert ODT (LibreOffice) files to HTML
uk: Перетворити файли ODT (LibreOffice) на HTML

en: Convert PDB to HTML
uk: Перетворити PDB на HTML

en: Format to use inside the PDB container. Choices are:
uk: Формат для використання всередині контейнера PDB. Можливі варіанти:

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
uk: Вкажіть кодування обробленого документа. Типовим кодуванням є cp1252. Зауваження: підтримку цього пункту передбачено не у всіх форматах.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
uk: Додати зміст на початку книги.

en: Convert PDF files to HTML
uk: Перетворити файли PDF на HTML

en: Do not extract images from the document
uk: Не витягувати зображення з документа

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
uk: Коефіцієнт, який буде використано для визначення довжини рядків, які слід з’єднувати. Коректні значення лежать у діапазоні від 0 до 1. Типовим є значення 0,45, трошки менше за половину довжини рядка.

en: The PDF engine to use, the "calibre" engine is recommended as it has automatic header and footer removal. Choices: {}
uk: Рушій PDF, яким слід скористатися. Рекомендуємо рушій «calibre», оскільки у ньому передбачено можливість автоматичного вилучення верхніх і нижніх колонтитулів. Варіанти: {}

en: Skip everything to the specified number of pixels at the top of a page. Negative numbers mean auto-detect and remove headers, zero means do not remove headers and positive numbers mean remove headers that appear above that many pixels from the top of the page. Works only with the new PDF engine.
uk: Пропустити усе до вказаної кількості пікселів від верхнього краю сторінки. Від'ємні числа вказуватимуть програмі, що слід визначити відстань автоматично і вилучити верхній колонтитул, нульове значення означатиме, що колонтитули не слід вилучати, а додатні значення означатимуть, що слід вилучити верхні колонтитули, які розташовано над лінією у вказану кількість пікселів від верхнього краю сторінки. Працює із новим рушієм PDF.

en: Skip everything to the specified number of pixels at the bottom of a page. Negative numbers mean auto-detect and remove footers, zero means do not remove footers and positive numbers mean remove footers that appear below that many pixels from the bottom of the page. Works only with the calibre PDF engine.
uk: Пропустити усе до вказаної кількості пікселів від нижнього краю сторінки. Від'ємні числа вказуватимуть програмі, що слід визначити відстань автоматично і вилучити нижній колонтитул, нульове значення означатиме, що колонтитули не слід вилучати, а додатні значення означатимуть, що слід вилучити нижні колонтитули, які розташовано під лінією у вказану кількість пікселів від нижнього краю сторінки. Працює із рушієм PDF calibre.

en: Regular expression to remove lines at the top of a page. This only looks at the first line of a page and works only with the calibre PDF engine.
uk: Формальний вираз для вилучення рядків у верхній частині сторінки. Пошук за виразом відбуватиметься лише у першому рядку сторінки. Це працюватиме лише із рушієм PDF calibre.

en: Regular expression to remove lines at the bottom of a page. This only looks at the last line of a page and works only with the calibre PDF engine.
uk: Формальний вираз для вилучення рядків у верхній частині сторінки. Пошук за виразом відбуватиметься лише в останньому першому рядку сторінки. Це працюватиме лише із рушієм PDF calibre.

en: Instead of using the paper size specified in the PDF Output options, use a paper size corresponding to the current output profile. Useful if you want to generate a PDF for viewing on a specific device.
uk: Замість використання розміру аркуша, вказаного у параметрах «Вивід у PDF», використовувати розмір аркуша, що відповідає поточному профілю виведення. Корисно, якщо ви хочете створити PDF для перегляду на певному пристрої.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
uk: Одиниця виміру розмірів сторінки. Типовою одиницею є дюйм. Можливі варіанти: {}. Значення цього параметра не змінює значення відповідного параметра для полів сторінки!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
uk: Розмір паперу. Цей розмір буде перевизначено у разі використання нетипового профілю виведення даних. Типовим значенням є letter. Можливі варіанти: {}

en: Custom size of the document. Use the form width x height e.g. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
uk: Нетиповий розмір сторінки документа. Формат: ширинаxвисота. Приклад: «123x321» — ширина і висота. Перевизначає будь-які вказані значення розмірів аркуша.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated PDF.
uk: Зберегти співвідношення сторін обкладинки, замість того, щоб розтягнути її до розміру першої сторінки створеного PDF.

en: The font family used to render serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
uk: Сімейство шрифтів, яке буде використано для показу символів із засічками. Працюватиме, лише якщо відповідний шрифт встановлено на загальносистемному рівні.

en: The font family used to render sans-serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
uk: Сімейство шрифтів, яке буде використано для показу символів без засічок. Працюватиме, лише якщо відповідний шрифт встановлено на загальносистемному рівні.

en: The font family used to render monospace fonts. Will work only if the font is available system-wide.
uk: Сімейство шрифтів, яке буде використано для показу моноширинних символів. Працюватиме, лише якщо відповідний шрифт встановлено на загальносистемному рівні.

en: The type of font family used to render font for which no font family is specified.
uk: Тип гарнітури шрифту, який буде використано для показу тексту, для якого не визначено гарнітуру шрифту.

en: The default font size (in pixels)
uk: Типовий розмір символів шрифту (у пікселях)

en: The default font size for monospaced text (in pixels)
uk: Типовий розмір символів для моноширинного шрифту (у пікселях)

en: Break long words at the end of lines. This can give the text at the right margin a more even appearance. Note that depending on the fonts used this option can break the copying of text from the PDF file.
uk: Переносити довгі слова наприкінці рядків. Таким чином можна надати тексту на правому полі красивішого вигляду. Зауважте, що, залежно від використаних шрифтів, цей параметр може зашкодити правильному копіюванню тексту з файла PDF.

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
uk: Додавати до всіх посилань червону рамку. Корисне для усування вад.

en: Add page numbers to the bottom of every page in the generated PDF file. If you specify a footer template, it will take precedence over this option.
uk: Додавати номери сторінок на нижньому полі кожної сторінки створеного файла PDF. Визначений вами шаблон нижнього колонтитула сторінки матиме вищий пріоритет за значення цього параметра.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
uk: Шаблон HTML, який буде використано для створення елемента %s на кожній сторінці. Рядки _PAGENUM_ (номер сторінки), _TITLE_ (назва), _AUTHOR_ (автор) і _SECTION_ (розділ) у такому шаблоні буде замінено на їхні поточні значення.

en: footers
uk: верхні колонтитули

en: headers
uk: нижні колонтитули

en: Add a Table of Contents at the end of the PDF that lists page numbers. Useful if you want to print out the PDF. If this PDF is intended for electronic use, use the PDF Outline instead.
uk: Додати наприкінці PDF список змісту з номерами сторінок. Корисно, якщо ви маєте намір надрукувати PDF. Якщо PDF призначається лише для перегляду на електронних пристроях, скористайтеся краще електронним змістом у PDF.

en: Title for generated table of contents.
uk: Заголовок створеного списку змісту

en: Use the page margins specified in the input document via @page CSS rules. This will cause the margins specified in the conversion settings to be ignored. If the document does not specify page margins, the conversion settings will be used as a fallback.
uk: Використовувати поля сторінки, вказані у вхідному документі за допомогою правил CSS @page. Вибір цього варіанта обробки призведе до ігнорування параметрів полів, вказаних у параметрах перетворення. Якщо у документів не визначено полів сторінки, буде використано, як резервні, параметри перетворення.

en: Adjust page numbers, as needed. Syntax is a JavaScript expression for the page number. For example, "if (n < 3) 0; else n - 3;", where n is current page number.
uk: Скоригувати, якщо потрібно, номери сторінок. Синтаксична конструкція мовою JavaScript для номера сторінки. Приклад: «if (n < 3) 0; else n - 3;», де n — номер поточної сторінки.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
uk: Створити PDF без стискання. Корисно для діагностування вад.

en: Shift the text horizontally by the specified offset (in pts). On odd numbered pages, it is shifted to the right and on even numbered pages to the left. Use negative numbers for the opposite effect. Note that this setting is ignored on pages where the margins are smaller than the specified offset. Shifting is done by setting the PDF CropBox, not all software respects the CropBox.
uk: Зсунути текст у горизонтальному напрямку на вказаний відступ (у пунктах). На непарних сторінках зсув відбуватиметься праворуч, а на парних — ліворуч. Щоб отримати зсув у протилежному напрямку, скористайтеся від'ємними значеннями. Зауважте, що значення цього параметра буде проігноровано на сторінках, де поля будуть меншими за вказаний зсув. Зсування буде виконано за допомогою встановлення CropBox у PDF. Втім, значення CropBox враховуються під час обробки далеко не усіма програмами.

en: Convert PML to OEB
uk: Перетворити PML на OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
uk: Вкажіть кодування вихідного документа. Типово — CP1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
uk: Не зменшувати розмірів та глибини кольорів зображень. Розміри і глибина кольорів зображень зазвичай зменшуються з метою врахування особливостей програм, які не можуть виконувати перетворення зображень самостійно, зокрема Dropbook.

en: Convert RB files to HTML
uk: Перетворити файли RB на HTML

en: Download periodical content from the Internet
uk: Періодично отримувати дані з інтернету

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds. You can change the number of feeds and articles by supplying optional arguments. For example: --test 3 1 will download at most 3 feeds and only 1 article per feed.
uk: Корисне для створення рецептів. Примусово встановлює значення max_articles_per_feed рівне 2 для отримання не більше 2 подач. Ви можете змінити кількість подач або статей за допомогою додаткових аргументів. Приклад: --test 3 1 — отримати не більше 3 подач і лише 1 статтю з кожної подачі.

en: Username for sites that require a login to access content.
uk: Ім’я користувача на сайтах, на яких для доступу до даних потрібна реєстрація.

en: Password for sites that require a login to access content.
uk: Пароль до сайтів, на яких для доступу до даних потрібна реєстрація.

en: Recipe specific options.
uk: Специфічні для рецепта параметри.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
uk: Не отримувати найсвіжішу версію вбудованих рецептів з сервера calibre

en: specific options:
uk: специфічні параметри:

en: has no recipe specific options
uk: специфічних для рецепта параметрів немає

en: Convert RTF files to HTML
uk: Перетворити файли RTF на HTML

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
uk: Ігнорувати зображення WMF, замінюючи їх на зображення-замінник.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
uk: У цьому файлі RTF передбачено непідтримувані можливості calibre. Спочатку перетворіть дані на формат HTML, а потім повторіть спробу.
    %s

en: Convert SNB files to OEB
uk: Перетворити файли SNB на OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
uk: Вкажіть кодування вихідного документа. Типово використовується UTF-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
uk: Максимальна кількість символів на рядок. Розбиття буде здійснено на першому пробілі перед вказаним значенням. Якщо жодного пробілу не буде знайдено, рядок буде розбито на першому пробілі після вказаного значення, отже довжина перевищуватиме вказане значення. Крім того, передбачено мінімум, що складає 25 символів. Значення 0 вимикає розбиття.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
uk: Вкажіть, чи слід вставляти порожній рядок між двома абзацами.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
uk: Вкажіть, чи слід вставляти два пробіли для визначення відступу першого рядка кожного абзацу.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
uk: Вкажіть, чи слід ховати заголовок розділу для кожного розділу. Корисно для виводу даних, що складаються лише з зображень (наприклад коміксів).

en: Resize all the images for full screen mode.
uk: Змінити розмір усіх зображень для повноекранного режиму.

en: Start page
uk: Початкова сторінка

en: Cover pages
uk: Обкладинки

en:  (Preface)
uk:  (вступ)

en: Convert TCR files to HTML
uk: Перетворити файли TCR на HTML

en: Abbreviations
uk: Абревіатури

en: Support admonitions
uk: Підтримка зауважень

en: Add attribute to HTML tags
uk: Додати атрибут до теґів HTML

en: Add code highlighting via Pygments
uk: Додати підсвічування коду за допомогою Pygments

en: Definition lists
uk: Списки визначень

en: Enables various common extensions
uk: Вмикає різноманітні загальні розширення

en: Alternative code block syntax
uk: Альтернативний синтаксис блоку коду

en: Footnotes
uk: Виноски

en: Use legacy element attributes
uk: Використовувати застарілі атрибути елементів

en: Use legacy underscore handling for connected words
uk: Застаріла обробка підкреслювання для з'єднаних слів

en: Metadata in the document
uk: Метадані у документі

en: Treat newlines as hard breaks
uk: Символи нового рядка — жорсткі розриви

en: Do not allow mixing list types
uk: Заборонити змішувати типи списків

en: Use Markdown's internal smartypants parser
uk: Вбудований обробник smartypants Markdown

en: Support tables
uk: Підтримка таблиць

en: Generate a table of contents
uk: Створити список змісту

en: Wiki style links
uk: Посилання у стилі вікі

en: Convert TXT files to HTML
uk: Перетворити файли TXT на HTML

en: Try to auto detect paragraph type
uk: Спробувати автоматично визначати тип абзацу

en: Treat a blank line as a paragraph break
uk: Вважати порожній рядок розривом абзацу

en: Assume every line is a paragraph
uk: Вважати кожен окремий рядок абзацом

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
uk: Вважати кожен рядок, який починається з 2 або більше пробілів або табуляції, абзацом

en: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents
uk: Більшість рядків переносяться жорстко, мало або немає порожніх рядків або відступів

en: Don't modify the paragraph structure
uk: Не змінювати структури абзаців

en: Automatically decide which formatting processor to use
uk: Автоматично визначити обробник форматування

en: No formatting
uk: Без форматування

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
uk: Використовувати евристику для визначення заголовків розділів, курсиву тощо.

en: Use the Textile markup language
uk: Використовувати мову розмітки Textile

en: Use the Markdown markup language
uk: Використовувати мову розмітки Markdown

en: Formatting used within the document.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    To learn more about Markdown see {url}
uk: Форматування, яке використовується у документі.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    Щоб дізнатися більше про мову Markdown, ознайомтеся із вмістом {url}

en: Paragraph structure to assume. The value of "off" is useful for formatted documents such as Markdown or Textile. Choices are:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}
uk: Припущення щодо структури абзаців. Значенням «off» можна скористатися для форматованих документів у Markdown або Textile. Можливі варіанти:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print: {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
uk: Зазвичай, під час показу зайві пробіли буде замінено на один пробіл. Якщо буде позначено цей пункт, програма показуватиме всі пробіли.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
uk: Зазвичай, зайві пробіл на початку рядка не вилучаються. Якщо буде позначено цей пункт, програма вилучатиме такі пробіли.

en: Enable extensions to Markdown syntax. Extensions are formatting that is not part of the standard Markdown format. The extensions enabled by default: %default.
    To learn more about Markdown extensions, see {}
    This should be a comma separated list of extensions to enable:
uk: Увімкнути розширення синтаксису Markdown. Розширення забезпечують роботу форматування, яке не є частиною стандартного набору Markdown. Типово, увімкнено такі розширення: %default.
    Докладнішу інформацію щодо розширень Markdown можна знайти на сторінці {}
    Записи розширень у списку слід відокремлювати комами:

en: Plain text
uk: Звичайний текст

en: Markdown formatted text
uk: Текст у форматуванні Markdown

en: Textile formatted text
uk: Текст у форматуванні Textile

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For macOS use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
uk: Символ розриву рядків, яким слід користуватися. Варіанти: %s. Типовим є «system». Скористайтеся варіантом «old_mac» для сумісності з Mac OS 9 та попередніми версіями. Для macOS скористайтеся варіантом «unix». У разі використання «system» буде використано типовий символ розриву рядка, що використовується у вашій операційній системі.

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
uk: Виконати примусовий поділ на рядки на символів максимальної довжини рядка, якщо у рядку немає пробілів. Крім того, надає змогу використовувати значення максимальної довжини рядка, менше за мінімальне.

en: Formatting used within the document.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}
uk: Форматування у документі.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
uk: Не вилучати посилання з документа. Цей пункт буде корисним, якщо вибрано варіант форматування виведених текстових даних, відмінний від «немає», оскільки програма завжди вилучає посилання з даних, виведених у форматі звичайного тексту.

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
uk: Не вилучати посилання на зображення з документа. Цей пункт буде корисним, якщо вибрано варіант форматування виведених текстових даних, відмінний від «немає», оскільки програма завжди вилучає посилання з даних, виведених у форматі звичайного тексту.

en: Do not remove font color from output. This is only useful when TXT output formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
uk: Не вилучати даних щодо кольору шрифтів з виведених даних. Корисно, лише якщо форматування виведення тексту встановлено у значення textile. Textile — єдине форматування, у якому передбачено підтримку кольорів шрифтів. Якщо цей параметр не вказано, шрифти кольорів не буде встановлено, типово буде використано колір показу пристрою для читання (типовим кольором є чорний).

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity. Specifying it twice will result in full verbosity, once medium verbosity and zero times least verbosity.
uk: Рівень докладності. Вкажіть декілька разів, якщо рівень слід збільшити. Двом параметрам відповідає максимальний рівень докладності, одному — середній рівень. Якщо параметр не вказано, рівень докладності буде найнижчим.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
uk: Зберігати виведені дані на різних кроках перетворення до вказаної теки. Корисно, якщо ви не впевнені, на якому кроці сталася помилка.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
uk: Вкажіть профіль введення. Профіль введення вказує засобу перетворення, як інтерпретувати різну інформацію всередині вхідного документа. Наприклад, роздільна здатність залежить від довжини (довжини в пікселях). Варіанти:

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile can be used to optimize the output for a particular device, but this is rarely necessary. Choices are:
uk: Вкажіть вихідний профіль. Вихідний профіль вказує засобу перетворення, як оптимізувати створений документ для вказаного пристрою, втім, потреба у такій оптимізації виникає нечасто. Варіанти:

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, when the value is zero, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
uk: Розмір основного шрифту у пунктах. На основі цього розміру буде визначено масштаб всіх інших шрифтів у книзі. Якщо буде вибрано більший розмір, всі шрифти у результаті будуть більшими. Типово, коли значенням є нуль, розмір основного шрифту буде вибрано на основі вибраного вами профілю виведення даних.

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
uk: Список відповідності назв розмірів шрифтів у CSS розмірам шрифтів у пунктах. Приклад: 12,12,14,16,18,20,22,24. У прикладі вказано відповідність всіх розмірів від xx-малі до xx-великі, останній розмір відповідає величезному шрифту (huge). У алгоритмі масштабування шрифтів ці значення використовуються для зміни масштабів шрифтів. Типово використовується список відповідності на основі вибраного вами профілю обробки даних.

en: Disable all rescaling of font sizes.
uk: Заборонити масштабування шрифтів.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
uk: Мінімальна висота рядка у відсотках від обчисленого розміру шрифту елемента. calibre визначити висоту рядків так, щоб вона була більшою за це значення, незалежно від параметрів, визначених у вхідному документі. Встановлення нульового значення вимикає використання мінімальної висоти. Типовим значенням є 120%. Цьому пункту слід надавати перевагу перед безпосереднім визначенням висоти рядка. Ви, наприклад, можете встановити подвійний інтервал між рядками, якщо встановите тут значення 240.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
uk: Висота рядка у пунктах. Визначає інтервал між послідовними рядками тексту. Використовується лише для елементів, для яких не визначено власної висоти рядка. Здебільшого, краще користуватися мінімальною висотою рядка. Типово, програма не вноситиме змін до висоти рядка.

en: Embed the specified font family into the book. This specifies the "base" font used for the book. If the input document specifies its own fonts, they may override this base font. You can use the filter style information option to remove fonts from the input document. Note that font embedding only works with some output formats, principally EPUB, AZW3 and DOCX.
uk: Вбудувати до електронної книги вказану гарнітуру шрифтів. Таким чином можна визначити «основний» шрифт, який буде використано у книзі. Якщо у документі з вхідними даними визначаються власні шрифти, вони матимуть вищий за основний шрифт пріоритет. Для вилучення шрифтів з вхідних даних ви можете скористатися пунктом фільтрування даних щодо стилю. Зауважте, що вбудовування шрифтів працює лише у деяких форматах виведення даних, зокрема EPUB, AZW3 та DOCX.

en: Embed every font that is referenced in the input document but not already embedded. This will search your system for the fonts, and if found, they will be embedded. Embedding will only work if the format you are converting to supports embedded fonts, such as EPUB, AZW3, DOCX or PDF. Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.
uk: Вбудувати усі шрифти, які використано у документі і ще не вбудовано до нього. Програма виконає пошук шрифтів на вашому комп’ютері і, якщо шрифти буде знайдено, вбудує їх до документа, зокрема у форматі EPUB, AZW3, DOCX та PDF. Будь ласка, зважте на умови ліцензування, пов’язані з вбудовуванням шрифтів до цього документа.

en: Subset all embedded fonts. Every embedded font is reduced to contain only the glyphs used in this document. This decreases the size of the font files. Useful if you are embedding a particularly large font with lots of unused glyphs.
uk: Обмежувати кількість символів у всіх вбудованих шрифтах. Множину символів шрифту буде обмежено до тієї, яка використовується у документі. Таким чином, файли шрифтів ставатимуть меншими. Корисно, якщо виконується вбудовування шрифту зі значним набором символів, з яких використовується лише незначна частина.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
uk: У деяких документах з вадами у форматуванні таблиці використовуються для керування компонуванням тексту на сторінці. Під час перетворення таких документів часто текст виповзає за сторінку або виникають інші помітні помилки у форматуванні. За допомогою цього пункту можна наказати програмі видобути вміст з таблиць і показати його у звичайному послідовному представленні.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
uk: Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на першому рівні. Вказаний вираз має пріоритет над усіма формами автоматичного визначення. Приклади можна знайти у настановах з XPath  у підручнику для користувачів calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
uk: Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на другому рівні. Всі записи буде додано після попереднього запису першого рівня. Приклади можна знайти у настановах з XPath  у підручнику для користувачів calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
uk: Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на третьому рівні. Всі записи буде додано після попереднього запису другого рівня. Приклади можна знайти у настановах з XPath  у підручнику для користувачів calibre.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
uk: Зазвичай, якщо файл джерела вже містить дані змісту, його пріоритет буде вищим за пріоритет автоматично створеного змісту. Якщо буде використано цей пункт, завжди використовуватиметься автоматично створений зміст.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
uk: Не додавати автоматично визначені розділи до змісту.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
uk: Якщо буде знайдено менше цієї кількості розділів, то посилання будуть встановлені на сторінку змісту. Типове значення: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
uk: Максимальна кількість посилань, які буде додано до змісту. 0 вимикає додавання. Типове значення: %default. Посилання буде додано до змісту, лише якщо буде виявлено меншу за вказану кількість глав.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
uk: Вилучити зі змісту записи, які відповідають вказаному формальному виразу. Відповідні записи і всі дочірні записи цих записів буде вилучено.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
uk: Під час створення змісту на основі посилань у початковому документі дозволити дублювання записів, тобто дозволити використання записів з однаковим текстом, якщо ці записи посилаються на різні місця у тексті.

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
uk: Вираз XPath для виявлення заголовків глав. Типово теґи <h1> або <h2>, які містять слова «chapter», «book», «section», «prologue», «epilogue» або «part», а також теґи, що містять class="chapter", вважатимуться теґами заголовків глав. Вказаний вираз має оброблятися як список елементів. Щоб вимкнути виявлення глав, скористайтеся виразом «/». Докладніший опис цієї можливості можна знайти у настановах щодо XPath у підручнику користувача calibre.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
uk: Вкажіть спосіб позначення виявлених глав. Значення "pagebreak" призведе до вставлення розривів сторінок перед главами. Значення "rule" призведе до вставлення лінії перед главами. Значення "none" призведе до вимикання позначення глав, а значення "both" — до використання розривів сторінок і ліній для позначення глав.

en: An XPath expression to detect the location in the document at which to start reading. Some e-book reading programs (most prominently the Kindle) use this location as the position at which to open the book. See the XPath tutorial in the calibre User Manual for further help using this feature.
uk: Вираз XPath для визначення місця у документі, з якого слід розпочати читання. У деяких програмах для читання (найвідомішою з яких є програма для читання Kindle) це місце використовується як місце, з якого слід відкривати книгу. З докладнішими довідковими даними щодо користування цією можливістю можна ознайомитися у настановах щодо XPath у «Підручнику користувача» calibre.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
uk: Шлях до таблиці стилів CSS або код CSS. Вказаний код CSS буде додано до правил щодо стилів з файла початкових даних, отже ним можна скористатися для змінити початкових правил.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
uk: Правила перетворення стилів у цій книзі. Ці правила буде застосовано після обробки усіх інших CSS.

en: Rules for transforming the HTML in this book. These rules are applied after the HTML is parsed, but before any other transformations.
uk: Правила перетворення HTML у цій книзі. Ці правила буде застосовано після обробки HTML, але перед іншими перетвореннями.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
uk: Список властивостей CSS, розділених комами, записи з якого слід вилучити з усіх правил стилів CSS. Корисно, якщо визначення даних стилів запобігає використанню параметрів вашого пристрою. Приклад: font-family,color,margin-left,margin-right

en: By default, calibre will use the shorthand form for various CSS properties such as margin, padding, border, etc. This option will cause it to use the full expanded form instead. Note that CSS is always expanded when generating EPUB files with the output profile set to one of the Nook profiles as the Nook cannot handle shorthand CSS.
uk: Типово, calibre використовуватиме скорочену форму різноманітних властивостей CSS, зокрема полів, фаски, рамки тощо. За допомогою цього параметра можна наказати програмі використовувати розширену форму. Зауважте, що записи CSS завжди розгортаються під час створення файлів EPUB, якщо встановлено один з профілів виведення даних Nook, оскільки у таких профілях не передбачено обробки скорочених записів CSS.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
uk: Вираз XPath. Розриви сторінок буде вставлено до вказаних елементів. Щоб вимкнути, вкажіть такий вираз: /

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
uk: У деяких документах поля сторінки визначаються за допомогою лівого і правого поля для кожного з абзаців. calibre намагатиметься виявити і вилучити такі поля. Іноді може призвести до вилучення полів, які не слід вилучати. У такому разі ви можете вимкнути вилучення.

en: When an <img> tag has no alt attribute, check the associated image file for metadata that specifies alternate text, and use it to fill in the alt attribute. The alt attribute is used by screen readers for assisting the visually challenged.
uk: Якщо теґ <img> не має атрибута alt, виконати пошук у файлі пов'язаного зображення метаданих, які визначають альтернативний текст, і використати їх для заповнення атрибута alt. Атрибут alt використовують у засобах для читання з екрана для допомоги людям із вадами зору.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
uk: Вкажіть ширину верхнього поля сторінки у пунктах. Типове значення — %default. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
uk: Вкажіть ширину нижнього поля сторінки у пунктах. Типове значення — %default. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
uk: Вкажіть ширину лівого поля сторінки у пунктах. Типове значення — %default. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
uk: Вкажіть ширину правого поля сторінки у пунктах. Типове значення — %default. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
uk: Змінити текст вирівнювання. У разі визначення значення «Ліворуч» перетворює всі вирівняні фрагменти тексту на вирівняні ліворуч (тобто невирівняні) фрагменти. У разі визначення значення «Вирівняти» перетворює всі невирівняні фрагменти на вирівняні. У разі визначення значення «Оригінал» (типове) початкове вирівнювання тексту не буде змінено. Зауважте, що можливість вирівнювання передбачено лише у деяких з форматів виведення даних.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
uk: Вилучати інтервали між абзацами. Також встановити відступ абзацу у значення 1,5 em. Вилучення інтервалів не працюватиме, якщо у файлі початкових даних не використовуються абзаци (теґи <p> і <div>).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
uk: Під час вилучення calibre порожніх рядків між абзацами для полегшення читання автоматично встановлюється відступ абзацу. За допомогою цього пункту можна змінити ширину цього відступу (у одиницях em). Якщо встановити це значення від'ємним, використовуватиметься відступ, вказаний у початковому документі, тобто calibre його не змінюватиме.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
uk: Використати обкладинку з початкового файла, а не вказану обкладинку.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
uk: Вставте порожній рядок між абзацами. Не буде працювати, якщо вихідний файл не використовує абзаци (<p> або <div> теґи).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
uk: Встановити висоту вставлених порожніх рядків (у em). Висота рядків між абзацами буде вдвічі більшою за вказане тут значення.

en: Remove the first image from the input e-book. Useful if the input document has a cover image that is not identified as a cover. In this case, if you set a cover in calibre, the output document will end up with two cover images if you do not specify this option.
uk: Вилучати перше зображення з початкової електронної книги Корисно, якщо у початковому документі першим зображенням є зображення обкладинки, яке не позначено відповідним чином. Збереження такого зображення призведе до появи у перетвореній книзі двох зображень обкладинок: початкового і створеного calibre.

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
uk: Вставити метадані книги на початку книги. Корисне, якщо на вашому пристрої для читання електронних книжок не передбачено можливості безпосереднього показу метаданих або пошуку за метаданими.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see https://daringfireball.net/projects/smartypants.
uk: Перетворити звичайні лапки, дефіси та багатокрапки на належні типографські відповідники. Докладніше про перетворення можна дізнатися зі сторінки https://daringfireball.net/projects/smartypants.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
uk: Перетворити форматовані лапки, тире та трикрапки на звичайні еквіваленти.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
uk: Прочитати метадані з вказаного файла OPF. Прочитані з цього файла метадані перевизначать будь-які інші метадані у початковому файлі.

en: Transliterate Unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace Unicode characters with ASCII. For instance it will replace "{0}" with "{1}". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
uk: Перетворити символи Unicode на символи ASCII. Будьте обережні з використанням цієї можливості, оскільки всі символи Unicode буде замінено на символи ASCII. Наприклад, «{0}» буде замінено на «{1}». Крім того, зауважте, що якщо у певного символу є декілька представлень (наприклад, спільні символи китайської та японської мов), представлення буде виконано відповідно до поточної мови інтерфейсу calibre.

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a combined character of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. Note that ligatures here mean only unicode ligatures not ligatures created via CSS or font styles. This option will preserve them instead.
uk: Зберігати лігатури у поточному вхідному документі. Лігатура — це особливий спосіб поєднання пар символів, зокрема ff, fi, fl тощо. На більшості пристроїв для читання не передбачено підтримки лігатур у разі використання типових шрифтів, отже лігатури навряд чи буде показано відповідним чином. Типово, calibre перетворить лігатури на пари звичайних символів. Якщо буде позначено цей пункт, програма зберігатиме лігатури. Зауважте, що під лігатурами тут ми маємо на увазі лише лігатури unicode, а не лігатури, які створено за допомогою CSS або стилів шрифтів. Використання цього пункту зберігатиме саме ці лігатури.

en: Set the title.
uk: Вказати заголовок

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
uk: Вказати авторів. Декілька авторів повинні бути розділені амперсандами (&).

en: The version of the title to be used for sorting.
uk: Версія заголовка, що використовується для сортування.

en: String to be used when sorting by author.
uk: Рядок, що використовується для сортування за автором.

en: Set the cover to the specified file or URL
uk: Встановити обкладинку для вказаного файла або URL

en: Set the e-book description.
uk: Встановити опис електронної книги.

en: Set the e-book publisher.
uk: Встановити запис видавця електронної книги.

en: Set the series this e-book belongs to.
uk: Вказати цикл, до якого належить книжка.

en: Set the index of the book in this series.
uk: Вказати номер книги в циклі.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
uk: Вказати оцінку. Може бути число між 1 і 5.

en: Set the ISBN of the book.
uk: Вказати ISBN книги.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
uk: Вказати мітки для книги. Повинні бути розділені комами.

en: Set the book producer.
uk: Вказати того, ким було створено книгу.

en: Set the language.
uk: Встановити мову.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
uk: Встановити дату публікації (припускається визначеною у локальному часовому поясі, окрім випадків, коли часовий пояс вказано явно)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
uk: Встановити часову позначку для книги (більше ніде не використовується)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
uk: Увімкнути евристичну обробку. Цей пункт має бути позначено, щоб програма могла виконувати будь-яку евристичну обробку.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
uk: Виявити неформатовані заголовки і підзаголовки глав. Ці заголовки буде замінено теґами h2 і h3. Позначення цього пункту не призведе до створення змісту, але ним можна скористатися у поєднанні з пунктом виявлення структури для створення змісту.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
uk: Знайти типові слова та взірці, які позначають курсив, і відтворити курсив у тексті.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
uk: Перетворити відступи, створені за допомогою декількох нероздільних об’єктів пробілів, у відступи, відповідні таблиці стилів CSS.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
uk: Коефіцієнт, який буде використано для визначення довжини рядків, які слід з’єднувати. Коректні значення лежать у діапазоні від 0 до 1. Типовим є значення 0,4, трошки менше за половину довжини рядка. Якщо з’єднанню підлягають лише декілька рядків у документі, вам слід вибрати менше значення.

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
uk: Скасувати перенесення рядків на основі пунктуації та іншого форматування.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
uk: Вилучити з документа порожні абзаци, якщо їх розташовано між будь-якими іншими абзацами

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
uk: Вирівняні ліворуч роздільники сцен буде вирівняно за центром. Гнучкі розриви сцен декількома порожніми рядками буде замінено горизонтальними лініями.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
uk: Замінити роздільник сцен вказаним текстом. Типово буде використано текст з вхідного документа.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
uk: Виконати аналіз слів з дефісами у документі. Для визначення дії, яку слід виконати з дефісом (зберегти чи вилучити) як словник використовуватиметься сам текст документа.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
uk: Шукати послідовності з теґів <h1> або <h2>. Такі теґи має бути перенумеровано, щоб запобігти поділу тексту посередині заголовків глави.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
uk: Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr1-пошуку.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
uk: Замінник тексту, знайденого за допомогою sr1-пошуку.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
uk: Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr2-пошуку.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
uk: Замінник тексту, знайденого за допомогою sr2-пошуку.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
uk: Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr3-пошуку.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
uk: Замінник тексту, знайденого за допомогою sr3-пошуку.

en: Path to a file containing search and replace regular expressions. The file must contain alternating lines of regular expression followed by replacement pattern (which can be an empty line). The regular expression must be in the Python regex syntax and the file must be UTF-8 encoded.
uk: Шлях до файла, який містить формальні вирази для пошуку із заміною. У файлі мають міститися один за одним рядки, у одному з яких має бути вказано формальний вираз, а у іншому — шаблон заміни (може бути порожнім). У формальному виразі має бути використано синтаксичні правила побудови формальних виразів Python. Слід також використовувати у файлі кодування UTF-8.

en: Could not find an e-book inside the archive
uk: Не можу знайти е-книжку всередині архіву

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
uk: Значення індексу циклу і оцінка повинні бути цілими числами. Ігнорується.

en: Failed to parse date/time
uk: Не вдалося розібрати дату/час

en: Converting input to HTML...
uk: Конвертую вхідний файл в HTML…

en: Running transforms on e-book...
uk: Виконую перетворення книги…

en: Running %s plugin
uk: Працює додаток %s

en: Template error
uk: Помилка у шаблоні

en: The Cross
uk: Хрест

en: Half and half
uk: Половина і половина

en: Banner
uk: Банер

en: Ornamental
uk: Орнамент

en: Blocks
uk: Блоки

en: Remove the property
uk: Вилучити властивість

en: Add extra properties
uk: Додати властивості

en: Change the value to
uk: Змінити значення на

en: Multiply the value by
uk: Помножити значення на

en: Divide the value by
uk: Поділити значення на

en: Add to the value
uk: Додати до значення

en: Subtract from the value
uk: Відняти від значення

en: is
uk: є

en: is not
uk: не є

en: is any value
uk: є будь-яким значенням

en: matches pattern
uk: відповідає взірцеві

en: does not match pattern
uk: не відповідає взірцеві

en: is the same length as
uk: має ту саму довжину, що і

en: is not the same length as
uk: має не таку довжину, як

en: is less than
uk: менше ніж

en: is greater than
uk: більше ніж

en: is less than or equal to
uk: менше або дорівнює

en: is greater than or equal to
uk: більше або дорівнює

en: Unknown keys
uk: Невідомі ключі

en: The rule has unknown keys: %s
uk: Правило містить невідомі ключі: %s

en: Missing keys
uk: Пропущено ключі

en: The rule has missing keys: %s
uk: У правилі пропущено ключі: %s

en: Property required
uk: Слід вказати властивість

en: You must specify a CSS property to match
uk: Вам слід вказати властивість CSS для обробки

en: Shorthand property not allowed
uk: Не можна використовувати скорочені форми запису властивостей

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
uk: {0} є скороченою формою запису властивості. Вам слід використовувати повну форму запису властивості, наприклад, замість font, слід використовувати font-family, а замість margin — margin-top тощо.

en: Query required
uk: Потрібен запит

en: You must specify a value for the CSS property to match
uk: Вам слід вказати значення властивості CSS для обробки

en: Unknown match type
uk: Невідомий тип порівняння

en: The match type %s is not known
uk: Тип порівняння %s не є відомим програмі типом

en: Query invalid
uk: Некоректний запит

en: %s is not a valid regular expression
uk: %s не є коректним формальним виразом

en: %s is not a valid length or number
uk: %s не є коректною довжиною або числом

en: Unknown action type
uk: Невідомий тип дії

en: The action type %s is not known
uk: Тип дії %s не є відомим програмі типом дії

en: You must specify a number
uk: Вам слід вказати число

en: You must specify at least one CSS property to add
uk: Вам слід вказати принаймні одну властивість CSS для додавання

en: You must specify a value to change the property to
uk: Вам слід вказати значення, яке слід надати властивості

en: No data
uk: Немає даних

en: %s is not a number
uk: %s не є числом

en: Invalid number
uk: Некоректне число

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
uk: Якщо властивість {property} {match_type} {query}
    {action}

en: Notes
uk: Нотатки

en: Table of Contents
uk: Зміст

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
uk: Перейти за всіма локальними посиланнями у файлі HTML і створити файл ZIP, що міститиме всі пов’язані файли. Цей додаток запускається кожного разу, коли ви додаєте файл HTML до бібліотеки

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: utf-8, cp1252, cp1251 and latin1.
uk: Кодування символів файлів HTML вхідних файлів. Типові варіанти: utf-8, cp1252, cp1251 і latin1.

en: Add linked files in breadth first order
uk: Додати пов’язані файли за порядком пошуку у ширину

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
uk: Зазвичай, виконуючи перехід за посиланнями у файлах HTML, calibre спочатку переходить за глибиною, тобто, якщо файл A посилається на B і C, а B посилається на D, файли буде додано так: A, B, D, C. Якщо буде позначено цей пункт, файли буде додано так: A, B, C, D

en: Allow resources outside the HTML file root folder
uk: Дозволити ресурси поза кореневою текою файла HTML

en: {} must not be empty
uk: {} має бути непорожнім

en: Change tag name
uk: Змінити назву теґу

en: New tag name
uk: Нова назва теґу

en: Rename tag to the specified name
uk: Перейменувати теґ, надати йому вказану назву

en: Remove tag and children
uk: Вилучити теґ і дочірні записи

en: Remove the tag and all its contents
uk: Вилучити теґ і увесь його вміст

en: Remove tag only
uk: Вилучити лише теґ

en: Remove the tag but keep its contents
uk: Вилучити теґ, але зберегти його вміст

en: Add classes
uk: Додати класи

en: Add the specified classes, e.g.:
uk: Додати вказані класи. Приклад:

en: Space separated class names
uk: Відокремлені пробілами назви класів

en: Remove classes
uk: Вилучити класи

en: Remove the specified classes, e.g.:
uk: Вилучити вказані класи. Приклад:

en: Remove attributes
uk: Вилучити атрибути

en: Remove the specified attributes from the tag. Multiple attribute names should be separated by spaces. The special value * removes all attributes.
uk: Вилучити вказані атрибути з теґу. Декілька назв атрибутів слід відокремлювати пробілами. Спеціальне значення * призводить до вилучення усіх атрибутів.

en: Space separated attribute names
uk: Відокремлені пробілами назви атрибутів

en: Add attributes
uk: Додати атрибути

en: Add the specified attributes, e.g.:
uk: Додати вказані атрибути. Приклад:

en: Empty the tag
uk: Спорожнити теґ

en: Remove all contents from the tag
uk: Вилучити увесь вміст теґу

en: Wrap the tag
uk: Загорнути теґ

en: Wrap the tag in the specified tag, e.g.: {0} will wrap the tag in a DIV tag with class {1}
uk: Загорнути теґ у вказаний теґ. Приклад: {0} призведе до загортання теґу у теґ DIV з класом {1}

en: An HTML opening tag
uk: Початковий теґ HTML

en: Insert HTML at start
uk: Вставити HTML на початку

en: The specified HTML snippet is inserted after the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
uk: Вказаний фрагмент HTML буде вставлено після початкового теґу. Зауважте, що можна використовувати лише коректні фрагменти HTML без незакритих теґів

en: HTML snippet
uk: Фрагмент HTML

en: Insert HTML at end
uk: Вставити HTML у кінці

en: The specified HTML snippet is inserted before the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
uk: Вказаний фрагмент HTML буде вставлено до завершального теґу. Зауважте, що можна використовувати лише коректні фрагменти HTML без незакритих теґів

en: Insert HTML before tag
uk: Вставити HTML перед теґом

en: The specified HTML snippet is inserted before the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
uk: Вказаний фрагмент HTML буде вставлено перед початковим теґом. Зауважте, що можна використовувати лише коректні фрагменти HTML без незакритих теґів

en: Insert HTML after tag
uk: Вставити HTML після теґу

en: The specified HTML snippet is inserted after the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
uk: Вказаний фрагмент HTML буде вставлено після завершального теґу. Зауважте, що можна використовувати лише коректні фрагменти HTML без незакритих теґів

en: Action must have both:
uk: У дії має бути обидва:

en: {} is not a valid CSS selector
uk: {} не є коректним вибором CSS

en: {} is not a valid XPath selector
uk: {} не є коректним вибором XPath

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: Class name
uk: Назва класу

en: has class
uk: належит до класу

en: does not have class
uk: не належить до класу

en: CSS selector
uk: Вибір CSS

en: matches CSS selector
uk: відповідає вибору CSS

en: XPath selector
uk: вибір XPath

en: matches XPath selector
uk: відповідає вибору XPath

en: is any tag
uk: є будь-яким теґом

en: Text
uk: Текст

en: contains text
uk: містить текст

en: You must specify a value for the tag to match
uk: Вам слід вказати значення для відповідності теґу

en: Invalid {}
uk: Некоректний {}

en: No actions
uk: Немає дій

en: The rule has no actions
uk: У правила немає дій

en: Invalid action
uk: Некоректна дія

en: No tag found in: {}. The tag specification must be of the form <tag> for example: <p>
uk: Не знайдено мітки у: {}. Мітки слід вказувати у формі <tag>, приклад: <p>

en: If the tag {match_type} {query}
uk: Якщо теґ {match_type}, {query}

en: 	Book Designer file detected.
uk: 	Book Designer файл визначений.

en: 	Parsing HTML...
uk: 	Аналіз HTML…

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
uk: 	Baen файл визначений. Повторний аналіз…

en: Written preprocessed HTML to
uk: Записати перед опрацювання HTML до

en: Processing %s
uk: Опрацьовано %s

en: 	Converting to BBeB...
uk: 	Конвертація в BBeB…

en: Could not parse file: %s
uk: Не вдалося розібрати файл: %s

en: %s is an empty file
uk: %s є порожнім файлом

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
uk: Не вдалося обробити посилання %(tag)s %(children)s

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
uk: Не вдалося обробити зображення %(path)s. Error: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
uk: Не вдається обробити чергування PNG %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
uk: Сталася помилка при обробці таблиці: %s. Пропустити таблицю розмітки.

en: Bad table:
    %s
uk: Погана таблиця:
    %s

en: Table has cell that is too large
uk: Клітинки таблиці надто великі

en: Could not read cover image: %s
uk: Не вдалося прочитати зображення обкладинки: %s

en: Cannot read from: %s
uk: Не можу прочитати з: %s

en: Failed to process OPF file
uk: Не вдалося обробити файл OPF

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
uk: %prog book.lrf
    Перетворює LRF файл у LRS файл (XML UTF-8 кодування)

en: Output LRS file
uk: Вихідний LRS файл

en: Do not save embedded image and font files to disk
uk: Не зберігати вкладені зображення і шрифти на диск

en: Be more verbose
uk: Режим з докладним виводом

en: Parsing LRF...
uk: Аналіз LRF…

en: Creating XML...
uk: Створення XML…

en: LRS written to
uk: LRS пише

en: Could not read from thumbnail file:
uk: Не можу прочитати з файла мініатюри:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
uk: %prog [options] file.lrs
    Укладання файла LRS з файла LRF.

en: Path to output file
uk: Шлях для вихідного файла

en: Verbose processing
uk: Деталізація процесу

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
uk: Перетворення LRS в LRS, корисно для діагностики.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
uk: Некоректний файл LRF. Неможливо внести метадані.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
uk: %prog [параметри] книга.lrf
    
    
    Показати/редагувати метадані файла LRF.

en: Set the book title
uk: Ввести назву книги

en: Set sort key for the title
uk: Ввести ключ сортування за автором

en: Set the author
uk: Вставити автора

en: Set sort key for the author
uk: Ввести ключ сортування за авторами

en: The category this book belongs to. E.g.: History
uk: Віднести книгу до категорії. Наприклад: Історія

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
uk: Шлях до ілюстрації, що використовуватиметься як мініатюра

en: Path to a TXT file containing the comment to be stored in the LRF file.
uk: Шлях до файла TXT, що містить коментарі, що зберігатимуться в файлі LRF.

en: Extract thumbnail from LRF file
uk: Видобути мініатюру з файла LRF

en: Set the publisher
uk: Вказати видавця

en: Set the book classification
uk: Вказати класифікацію книги

en: Set the book creator
uk: Вказати автора створеної книги

en: Set the book producer
uk: Вказати виробника книги

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
uk: Видобути обкладинку з файла LRF. Примітка: якщо формат LRF не містить обкладинки, використовуйте замість неї будь-яку евристично підібрану обкладинку.

en: Set book ID
uk: Вказати ідентифікатор книги

en: Extract the source DOCX file from Amazon Kindle Create KPF files. Note this will not contain any edits made in the Kindle Create program itself.
uk: Видобути початковий файл DOCX з файлів KPF Amazon Kindle Create. Зауважте, що у файлі не міститиметься жодних редагувань, які було внесено за допомогою самої програми Kindle Create.

en: Extract common e-book formats from archive files (ZIP/RAR/7z). Also try to autodetect if they are actually CBZ/CBR/CB7 files.
uk: Видобувати електронні книги у типових форматах з файлів архівів (ZIP/RAR/7z). Крім того, спробувати автоматично виявити такі книги, якщо вони насправді є файлами CBZ/CBR/CB7.

en: No
uk: Ні

en: Author(s)
uk: Автор(и)

en: Publisher
uk: Видавець

en: Producer
uk: Виробник (продюсер)

en: Comments
uk: Коментарі

en: Tags
uk: Теґи

en: Series | Series
uk[0]: Цикл
uk[1]: Цикли
uk[2]: Циклів
uk[3]: Циклів

en: Languages
uk: Мови

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Published
uk: Опубліковано

en: Rights
uk: Права

en: Value: unknown field
uk: Значення: невідоме поле

en: Search the calibre library for books by %s
uk: Шукати у бібліотеці calibre книги, автором яких є %s

en: Search {0} for the author: {1}
uk: Шукати у {0} автора {1}

en: Search {0} for the book: {1} by the author {2}
uk: Шукати у {0} книгу {1} автора {2}

en: Click to open
uk: Натисніть, щоб відкрити

en: Show notes for: {}
uk: Показати нотатки щодо {}

en: Click to see books with {0}: {1}
uk: Натисніть, щоб переглянути книги з {0}: {1}

en: Book files
uk: файли книг

en: Folder | Folders
uk[0]: Тека
uk[1]: Теки
uk[2]: Теки
uk[3]: Теки

en: Data files
uk: файли даних

en: Ids
uk: Ідентифікатори

en: Search calibre for books with the language: {}
uk: Шукати у calibre книги такою мовою: {}

en: %(sidx)s of <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>
uk: %(sidx)s з <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>

en: Click to see books in this series
uk: Натисніть, щоб переглянути список книг цього циклу

en: Click to see books with {0}: {1} (derived from {2})
uk: Натисніть, щоб переглянути книги з {0}: {1} (визначено з {2})

en: %prog ebook_file [options]
uk: %prog файл_книги [параметри]

en: 
    Read/Write metadata from/to e-book files.
    
    Supported formats for reading metadata: {0}
    
    Supported formats for writing metadata: {1}
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
uk: 
    Прочитати або записати метадані до файлі електронних книг.
    
    Підтримувані формати читання метаданих: {0}
    
    Підтримувані формати запису метаданих: {1}
    
    Для різних типів файлів передбачено різні метадані. Якщо ви спробуєте
    встановити метадані для файла, для типу якого ці метадані не передбачено,
    метадані буде просто відкинуто.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
uk: Вкажіть авторів. Якщо авторів декілька, їхні імена слід розділити символом &. Імена авторів слід вказувати у форматі «Ім’я Прізвище».

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
uk: Версія заголовка, що використовується для сортування. Якщо не вказано, а заголовок вказано, дані буде автоматично визначено на основі заголовка.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
uk: Рядок, що використовується для сортування за автором. Якщо не вказано, а авторів вказано, дані буде визначено за даними щодо авторів.

en: Set the cover to the specified file.
uk: Визначити обкладинку для вказаного файла.

en: Set the book category.
uk: Вказати категорію книги.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
uk: Встановити ідентифікатори книги. Можна вказувати декілька таких параметрів. Приклад: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 Щоб вилучити ідентифікатор, вкажіть порожнє значення. Приклад: --identifier isbn: Зауважте, що у файлах EPUB вилучення ідентифікатора, позначеного як ідентифікатор пакунка, неможливе.

en: Set the published date.
uk: Вказати дату публікацію.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
uk: Отримати обкладинку з книги і зберегти її у вказаному файлі.

en: For formats like EPUB that use a "default cover" of the first page rendered, disallow such default covers
uk: Для форматів, подібних до EPUB, де використано «типову обкладинку» з обробленої першої сторінки, вимкнути такі типові обкладинки

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
uk: Вкажіть назву файла OPF. Метадані будуть записані в OPF файлі.

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the e-book. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
uk: Прочитати метадані зі вказаного файла OPF і використовувати їх, як метадані для книги. Метадані, які вказано у рядку команди, замінять метадані, які прочитано з файла OPF.

en: Set the BookID in LRF files
uk: Вказати BookID в LRF файлах

en: No file specified
uk: Файл не вказаний

en: Original metadata
uk: Початкові метадані

en: Changed metadata
uk: Змінені метадані

en: OPF created in
uk: OPF створений в

en: Cover saved to
uk: Обкладинка збережена

en: No cover found
uk: Обкладинка не знайдена

en: Google Books
uk: Книги Google

en: Wikipedia
uk: Вікіпедії

en: Google web search
uk: Пошуковій системі Google

en: Google Images
uk: Зображення Google

en: Downloads metadata and covers from Amazon
uk: Отримує метадані і обкладинки з Amazon

en: US
uk: США

en: France
uk: Франція

en: Germany
uk: Німеччина

en: UK
uk: Великобританія

en: Australia
uk: Австралія

en: Italy
uk: Італія

en: Japan
uk: Японія

en: Spain
uk: Іспанія

en: Brazil
uk: Бразилія

en: India
uk: Індія

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: China
uk: Китай

en: Canada
uk: Канада

en: Sweden
uk: Швеція

en: Choose server automatically
uk: Вибрати сервер автоматично

en: Amazon servers
uk: Сервери Amazon

en: Bing search cache
uk: Кеш пошуку Bing

en: Google search cache
uk: Кеш пошуку Google

en: Wayback machine cache (slow)
uk: Кеш машини Wayback (повільно)

en: DuckDuckGo search and Google cache
uk: Пошук DuckDuckGo і кеш Google

en: Amazon country website to use:
uk: Місцевий сайт Amazon, яким слід скористатися:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
uk: Метадані від Amazon буде отримано з сайта Amazon, призначеного для вказаної країни.

en: Server to get data from:
uk: Сервер для отримання даних:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
uk: Компанія Amazon розпочала спроби блокування отримання метаданих зі своїх серверів. Щоб позбутися цієї проблеми, calibre може отримувати дані Amazon з багатьох інших місць, де їх записують до кешу. Виберіть бажане для вас джерело даних.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
uk: Використовувати MOBI-ASIN для пошуку метаданих

en: Enable this option to search for metadata with an ASIN identifier from the MOBI file at the current country website, unless any other amazon id is available. Note that if the MOBI file came from a different Amazon country store, you could get incorrect results.
uk: Позначте цей пункт для того, щоб наказати програми шукати метадані з ідентифікатором ASIN з файла MOBI на сайті поточної країни, якщо виявиться, що будь-який інший ідентифікатор amazon є недоступним. Зауважте, що якщо файл MOBI походить з крамниці Amazon іншої країни, ви можете отримати неправильні результати.

en: Prefer the Kindle edition, when available
uk: Перевага видання Kindle, якщо таке доступне

en: When searching for a book and the search engine returns both paper and Kindle editions, always prefer the Kindle edition, instead of whatever the search engine returns at the top.
uk: При пошуку книги, якщо рушій пошуку повертає паперове видання та видання Kindle, завжди надавати перевагу виданню Kindle, замість верхніх пунктів, які повертає рушій пошуку.

en: Amazon timed out. Try again later.
uk: Перевищення часу очікування на дані з Amazon. Повторіть спробу пізніше.

en: Metadata source
uk: Джерело метаданих

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
uk: Отримує варіанти зображень обкладинки з Amazon. Корисний для пошуку альтернативних зображень обкладинки.

en: Maximum number of covers to get
uk: Максимальна кількість отриманих обкладинок

en: The maximum number of covers to process from the search result
uk: Максимальна кількість зображень обкладинок у результатах пошуку

en: %prog [options]
    
    Fetch book metadata from online sources. You must specify at least one
    of title, authors or ISBN.
uk: %prog [параметри]
    
    Отримати метадані книги із джерел у інтернеті. Вам слід вказати назву, авторів або ISBN.

en: Book title
uk: Назва книги

en: Book author(s)
uk: Автори книги

en: Book ISBN
uk: ISBN книги

en: Identifiers such as ASIN/Goodreads id etc. Can be specified multiple times for multiple identifiers. For example:
uk: Ідентифікатори, зокрема ідентифікатори ASIN/Goodreads. Можна вказувати декілька разів, якщо ідентифікаторів декілька. Приклад:

en: Print the log to the console (stderr)
uk: Вивести повідомлення журналу до консолі (stderr).

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
uk: Вивести метадані у форматі OPF, а не у текстовому форматі, зручному для читання.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
uk: Вказати назву файла. Зображення обкладинки, якщо таке буде виявлено, буде збережено до файла із вказаною назвою. Якщо параметр не вказано, програма не робитиме спроб отримати обкладинку.

en: Timeout in seconds. Default is 30
uk: Час очікування у секундах. Типовим є значення 30.

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
uk: Вказати назву додатка отримання метаданих. Типово, використовуються усі додатки метаданих. Можна вказувати декілька разів, щоб визначити декілька додатків. Назви усіх додатків: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
uk: Отримує метадані та обкладинки з Edelweiss — каталогу, вміст якого оновлюється видавцями книг

en: Downloads metadata and covers from Google Books
uk: Отримує метадані та обкладинки з Google Books

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
uk: Отримує зображення обкладинок за допомогою рушія пошуку зображень Google. Корисний для пошуку якісніших або альтернативних зображень обкладинок.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
uk: Максимальна кількість обкладинок, які слід обробляти з результатів пошуку у Google

en: Cover size
uk: Розмір обкладинки

en: Search for covers larger than the specified size
uk: Шукати обкладинки з розміром, більшим за вказаний

en: Any size
uk: Будь-який розмір

en: Large
uk: Великий

en: Larger than %s
uk: Більше за %s

en: Downloads covers from The Open Library
uk: Завантажити обкладинки з  The Open Library

en: Sample Book
uk: Зразок книги

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
uk: Це книжка Amazon KFX. Її обробка є неможливою. Див. {}, щоб дізнатися більше про те, як працювати з книгами KFX.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
uk: Це книжка Amazon Topaz. Її обробка є неможливою.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
uk: Цей файл не є файлом MOBI. Це файл Topaz.

en: This is not a MOBI file.
uk: Цей файл не є файлом MOBI.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
uk: Доступ до цього файла заблоковано за допомогою DRM. Його коригування неможливе.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
uk: У цьому файлі MOBI не міститься книги у форматі KF8. KF8 — новий формат, розроблений Amazon. Calibre здатна коригувати лише файли MOBI, що містять книги у форматі KF8. Коригування старіших файлів MOBI, без книг у форматі KF8, за допомогою цієї програми неможливе.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
uk: Ймовірно, у цьому файлі MOBI містяться дані у форматі KF8 та у старішому форматі Mobi6. У результаті коригування дані Mobi6 буде вилучено. Після цього ви не зможете читати книгу на пристроях Kindle застарілих версій. Ви справді хочете виконати коригування?

en: No details available
uk: Подробиці недоступні

en: Title page
uk: Титульна сторінка

en: Index
uk: Індекс

en: Glossary
uk: Глосарій

en: Acknowledgements
uk: Підтвердження

en: Bibliography
uk: Бібліографія

en: Colophon
uk: Емблема видавництва

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Dedication
uk: Присвята

en: Epigraph
uk: Епіграф

en: Foreword
uk: Передмова

en: List of illustrations
uk: Список ілюстрацій

en: List of tables
uk: Список заголовків

en: Preface
uk: Вступ

en: Main text
uk: Основний текст

en: %s format books are not supported
uk: Підтримки формату книг %s не передбачено

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
uk: Див. <a href="{}">докладний опис</a>.

en: This error will be automatically fixed if you click "Try to correct all fixable errors" below.
uk: Цю помилку буде виправлено автоматично, якщо ви позначите пункт «Спробувати виправити усі придатні до виправлення помилки» нижче.

en: Failed to process CSS in {name} with errors: {errors}
uk: Не вдалося обробити CSS у {name}, помилки: {errors}

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
uk: Не вдалося обробити цей шрифт. Ймовірно, з ним не можна буде працювати і на пристрої для читання книг.

en: The font {} is not allowed to be embedded
uk: Шрифт {} заборонено вбудовувати

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
uk: У метаданих шрифту є прапорець ({:09b}), який вказує на те, що умови ліцензування шрифту забороняють його вбудовування. Ви можете проігнорувати це попередження, якщо ви маєте дозвіл на вбудовування цього шрифту.

en: The CSS font-family name {0} does not match the actual font name {1}
uk: Назва гарнітури шрифту CSS, {0}, не збігається зі справжньою назвою файла, {1}

en: The font family name specified in the CSS @font-face rule: "{0}" does not match the font name inside the actual font file: "{1}". This can cause problems in some viewers. You should change the CSS font name to match the actual font name.
uk: Назва гарнітури шрифтів, вказана у правилі @font-face CSS, «{0}» не збігається з назвою шрифту у самому файлі шрифту, «{1}». Це може спричинити проблеми під час перегляду. Вам слід змінити назву шрифту у CSS так, щоб вона збігалася зі справжньою назвою шрифту.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
uk: Замінити назву шрифту {0} на {1} всюди

en: Not a valid font: %s
uk: Некоректний шрифт: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
uk: Некоректним є зображення, яке неможливо завантажити, типово через пошкодження даних. Вам слід замінити таке зображення або вилучити його.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
uk: У пристроях для читання на основі Adobe Digital Editions показ зображень, дані яких зберігаються у форматі простору кольорів CMYK, неможливий. Вам слід перетворити дані на дані у просторі кольорів RGB для максимальної сумісності.

en: Convert image to RGB automatically
uk: Автоматично перетворювати зображення на RGB

en: Image is in the CMYK colorspace
uk: Кольори зображення збережено у просторі CMYK

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
uk: Ресурсу даних, на який вказує це посилання, не існує. Вам слід або виправити посилання, або вилучити його.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
uk: У операційних системах Windows у назвах файлів не можна використовувати символ «:». Для забезпечення максимальної сумісності, вам не варто використовувати цей символ у назвах файлів та посиланнях на файли.

en: This URL could not be parsed.
uk: Не вдалося обробити адресу.

en: The linked to resource {0} does not exist
uk: Об’єкта, пов’язаного з ресурсом {0}, не існує

en: The case of the link {0} and the case of the actual file it points to {1} do not agree. You should change either the case of the link or rename the file.
uk: Регістр символів посилання {0} та регістр символів назви файла, на який воно вказує, {1}, не збігаються. Вам слід змінити регістр символів посилання або перейменувати файл.

en: Change the case of the link to match the actual file
uk: Змінити регістр символів посилання так, щоб вони відповідали символам назви файла

en: Link points to a file that is not a text document
uk: Посилання вказує на файл, який не є текстовим документом

en: The link "{0}" points to a file <i>{1}</i> that is not a text (HTML) document. Many e-book readers will be unable to follow such a link. You should either remove the link or change it to point to a text document. For example, if it points to an image, you can create small wrapper document that contains the image and change the link to point to that.
uk: Посилання «{0}» вказує на файл <i>{1}</i>, який не є текстовим документом (HTML). Багато програм для читання електронних книг просто не здатні переходити за такими посиланнями. Вам слід або вилучити посилання, або змінити його так, щоб воно вказувало на текстовий документ. Наприклад, якщо посилання вказує на зображення, ви можете створити документ-обгортку, який міститиме зображення, і змінити посилання так, щоб воно вказувало на цей документ.

en: Link points to a location not present in the target file
uk: Посилання вказує на місце, якого немає у файлі, на який посилаються

en: The link "{0}" points to a location <i>{1}</i> in the file {2} that does not exist. You should either remove the location so that the link points to the top of the file, or change the link to point to the correct location.
uk: Посилання «{0}» вказує на місце <i>{1}</i> у файлі {2}. Цього місця не існує. Вам слід або вилучити частину, пов’язану з місцем, з посилання так, щоб воно вказувало на початок файла, або змінити посилання так, щоб воно вказувало на місце, яке існує.

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
uk: У цьому посиланні використано адресу у форматі file://. Такі адреси не працюватимуть на багатьох пристроях для читання книг. Вилучіть префікс file:// і переконайтеся, що посилання вказує на файл у файлі архіву книги.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
uk: Це посилання вказує на файл поза межами книги. Воно не працюватиме, якщо ви спробуєте прочитати книгу на іншому комп’ютері. Виправте посилання або вилучіть його.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
uk: Порожнє посилання. Такі посилання майже завжди є помилковими. Або вкажіть на що посилаєтеся, або вилучіть теґ link.

en: This file is included in the book but not referred to by any document in the spine. This means that the file will not be viewable on most e-book readers. You should  probably remove this file from the book or add a link to it somewhere.
uk: Цей файл включено до книги, але на нього не посилається жоден з інших файлів у книзі. Це означає, що його не можна буде переглянути на більшості пристроїв для читання електронних книг. Вам варто вилучити цей файл з книги або додати посилання на нього у якомусь з файлів книги.

en: The file %s is not referenced
uk: На файл %s немає жодних посилань

en: This file is not in the book spine. All content documents must be in the spine. You should probably add it to the spine.
uk: Цього файла немає у книзі. Усі документи зі вмістом книги мають бути частиною книги. Ймовірно, вам варто додати відповідний файл до книги.

en: Append this file to the spine
uk: Додати цей файл до вмісту (spine)

en: This file is not listed in the book manifest. While not strictly necessary it is good practice to list all files in the manifest. Either list this file in the manifest or remove it from the book if it is an unnecessary file.
uk: Цього файла немає у маніфесті книги. Хоча вимога щодо включення до маніфесту і не є строгою, варто включати усі файли до маніфесту. Вам варто або включити файл до маніфесту, або вилучити його з книги, якщо він не потрібен для її перегляду.

en: The file %s is not listed in the manifest
uk: Файла %s немає у маніфесті

en: Remove %s from the book
uk: Вилучити %s з книги

en: Add %s to the manifest
uk: Додати %s до маніфесту

en: Remove all references to %s from the HTML and CSS in the book
uk: Вилучити усі посилання на %s із HTML і CSS у книзі

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
uk: У цьому файлі зберігаються усі закладки та дані щодо стану книги у засобі перегляду електронних книг Calibre. Ви можете вилучити його, якщо вам здається, що ці дані непотрібні, або ви не хочете ділитися ними з іншими читачами, яким ви надсилатимете книгу.

en: Remove this file
uk: Вилучити цей файл

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
uk: Виявлено файл закладок, що використовується засобом перегляду книг Calibre

en: The file %s has a MIME type that does not match its extension
uk: Тип MIME файла %s не збігається з типом, що відповідає суфіксу його назви

en: The file {0} has its MIME type specified as {1} in the OPF file. The recommended MIME type for files with the extension "{2}" is {3}. You should change either the file extension or the MIME type in the OPF.
uk: У файлі OPF тип MIME файла {0} вказано як {1}. Рекомендованим типом MIME для файлів з суфіксом назви «{2}» є {3}. Вам слід або змінити суфікс назви файла або запис типу MIME у файлі OPF.

en: Change the file extension to .xhtml
uk: Змінити суфікс назви файла на .xhtml

en: Change the MIME type for this file in the OPF to %s
uk: Змінити тип MIME цього файла у OPF на %s

en: The link is empty
uk: Порожнє посилання

en: The linked resource %s is a folder
uk: Пов’язаний ресурс %s є текою

en: The linked resource %s does not exist
uk: Пов’язаного ресурсу %s не існує

en: The URL {} could not be parsed
uk: Не вдалося обробити адресу {}

en: The link %s is a file:// URL
uk: Посиланням %s є адреса file://

en: The link %s points to a file outside the book
uk: Посилання %s вказує на файл, який не є частиною книги

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
uk: Посилання %s містить символ «:». Це може призвести до помилок у операційних системах Windows.

en: The <%s> section is missing from the OPF
uk: У OPF не вистачає розділу <%s>

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
uk: У файлі OPF має бути розділ <%s>. Вам слід створити такий розділ.

en: Empty id attributes are invalid
uk: Порожні атрибути ідентифікатора є некоректними

en: Empty ID attributes are invalid in OPF files.
uk: Порожні атрибути ідентифікатора у  файлах OPF є некоректними

en: idref="%s" points to unknown id
uk: idref="%s" вказує на невідомий ідентифікатор

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
uk: idref="%s" вказує на ідентифікатор, якого у OPF не існує

en: The meta cover tag points to an non-existent item
uk: Метатеґ обкладинки вказує на запис, якого не існує

en: The meta cover tag points to an item with id="%s" which does not exist in the manifest
uk: Метатеґ обкладинки вказує на запис з ідентифікатором id="%s", якого немає у маніфесті

en: Some e-book readers such as the Nook fail to recognize covers if the content attribute comes before the name attribute. For maximum compatibility move the name attribute before the content attribute.
uk: Деякі пристрої для читання електронних книг, зокрема Nook, не можуть розпізнати обкладинку, якщо атрибут даних розташовано перед атрибутом назви. Для забезпечення максимальної сумісності пересуньте атрибут назви так, щоб його було розташовано перед атрибутом даних.

en: Move the name attribute before the content attribute
uk: Пересунути атрибут назви так, щоб його було розташовано перед даними

en: The meta cover tag has content before name
uk: У метатезі обкладинки дані розташовано перед його назвою

en: The item identified as the Table of Contents (%s) does not exist
uk: Не існує запису, що ідентифікується як зміст (%s)

en: There is no item with id="%s" in the manifest.
uk: У маніфесті немає запису з ідентифікатором id="%s".

en: The item identified as the Table of Contents has an incorrect media-type (%s)
uk: Запис, який ідентифікується як зміст, належить до некоректного типу мультимедійних даних (%s)

en: The media type for the Table of Contents must be %s
uk: Типом мультимедійних даних для змісту має бути %s

en: This manifest entry has no href attribute. Either add the href attribute or remove the entry.
uk: У цьому записі маніфесту немає атрибута href. Або додайте атрибут href, або вилучіть запис.

en: Remove this manifest entry
uk: Вилучіть цей запис маніфесту

en: Item in manifest has no href attribute
uk: Запис у маніфесті не має атрибута href

en: The <spine> tag has no reference to the NCX table of contents file. Without this reference, the table of contents will not work in most readers. The reference should look like <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.
uk: У теґу <spine> немає посилання у файлі змісту NCX. Без такого посилання зміст не працюватиме на більшості пристроїв для читання. Посилання слід вказати таким чином: <spine toc="ідентифікатор маніфесту запису для файла ncx">.

en: Add the reference to the NCX file
uk: Додати посилання на файл NCX

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
uk: Пропущено посилання на зміст NCX

en: This book has no Navigation document. According to the EPUB 3 specification, a navigation document is required. The Navigation document contains the Table of Contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
uk: У цій книзі немає документа навігації (Navigation). Відповідно до специфікації EPUB 3 документ навігації є обов’язковою частиною книги. У документі навігації містяться дані щодо змісту книги. Скористайтеся інструментом створення списку змісту для додавання змісту до цієї книги.

en: Missing navigation document
uk: Немає документа навігації

en: The nav document for this book contains no table of contents, or an empty table of contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
uk: Документ nav цієї книги не містить списку змісту або містить порожній список змісту. Скористайтеся засобом створення списку змісту, щоб додати зміст до цієї книги.

en: Missing ToC in navigation document
uk: У документі навігації немає змісту

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
uk: Не вистачає файла зі списку у маніфесті. Вам слід або вилучити його запис з маніфесту, або додати файл до книги.

en: Item (%s) in manifest is missing
uk: У маніфесті не вистачає запису (%s)

en: Remove the entry for %s from the manifest
uk: Вилучити запис %s з маніфесту

en: There are items marked as non-linear in the <spine>. These will be displayed in random order by different e-book readers. Some will ignore the non-linear attribute, some will display them at the end or the beginning of the book and some will fail to display them at all. Instead of using non-linear items simply place the items in the order you want them to be displayed.
uk: У <spine> виявлено записи, які позначено як нелінійні. Такі записи може бути показано у випадковому порядку різними програмами для читання електронних книг. Деякі програми просто ігнорують нелінійні атрибути, деякі показують ці записи наприкінці або на початку книги, а деякі взагалі не показують такі записи. Замість використання нелінійних записів, просто розташуйте записи у порядку їхнього показу.

en: Mark all non-linear items as linear
uk: Позначити усі нелінійні записи як лінійні

en: Non-linear items in the spine
uk: Нелінійні записи у книзі

en: Remove all but the first duplicate item
uk: Вилучити усі записи-дублікати, окрім першого запису

en: Duplicate item in {0}: {1}
uk: Дублювання запису у {0}: {1}

en: The item {0} is present more than once in the {2} in {1}. This is not allowed.
uk: У {2} {1} декілька записів {0}. Так робити не можна.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
uk: Визначено декілька теґів <meta name="cover">. У книзі має бути лише один такий теґ.

en: Remove all but the first meta cover tag
uk: Вилучити всі, окрім першого метатеґу обкладинки

en: There is more than one cover defined
uk: Визначено декілька обкладинок

en: The OPF must have an unique identifier, i.e. a <dc:identifier> element whose id is referenced by the <package> element
uk: OPF повинен мати унікальний ідентифікатор, тобто елемент <dc:identifier>, на чий ідентифікатор посилається елемент <package>.

en: Auto-generate a unique identifier
uk: Автоматично визначити унікальний ідентифікатор

en: The OPF has no unique identifier
uk: У OPF немає унікального ідентифікатора

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
uk: Елемент <dc:identifier> має бути непорожнім.

en: Remove empty identifiers
uk: Вилучити порожні ідентифікатори

en: Empty identifier element
uk: Порожній елемент ідентифікатора

en: Incorrect media-type for spine item
uk: Некоректне значення media-type для запису вмісту

en: The item {0} present in the spine has the media-type {1}.  Most e-book software cannot handle non-HTML spine items.  If the item is actually HTML, you should change its media-type to {2}. If it is not-HTML you should consider replacing it with an HTML item, as it is unlikely to work in most readers.
uk: Запис {0} у вмісті належить до типу media-type {1}. У більшості програмного забезпечення для читання електронних книг не передбачено можливостей обробки записів вмісту, які не є частиною стандарту HTML. Якщо запис є записом HTML, вам слід змінити його тип media-type на {2}. Якщо цей запис не є записом HTML, вам слід замінити його записом HTML, оскільки, якщо ви цього не зробите, він навряд чи працюватиме у більшості програм для читання книг.

en: Change the media-type to %s
uk: Змінити значення media-type на %s

en: The OPF does not have the correct root element
uk: У OPF немає коректного кореневого елемента

en: The OPF must have the root element <package> in namespace {0}, like this: <package xmlns="{0}">
uk: В OPF має бути кореневий елемент <package> у просторі назв {0}, ось так: <package xmlns="{0}">

en: The OPF does not have a version
uk: У файлі OPF не вказано версію

en: The <package> tag in the OPF must have a version attribute. This is usually version="2.0" for EPUB2 and AZW3 and version="3.0" for EPUB3
uk: Теґ <package> у OPF має містити атрибут версії. Зазвичай, цим атрибутом є version="2.0" для EPUB2 і AZW3 та version="3.0" для EPUB3

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
uk: Цей файл є порожнім, нічого не містить. Ймовірно, вам варто вилучити його.

en: The file %s is empty
uk: Файл %s є порожнім

en: A decoding errors means that the contents of the file could not be interpreted as text. This usually happens if the file has an incorrect character encoding declaration or if the file is actually a binary file, like an image or font that is mislabelled with an incorrect media type in the OPF.
uk: Помилки з декодуванням означають, що вміст файла не вдалося обробити як текстові дані. Таке зазвичай трапляється, якщо у файлі оголошено помилкове кодування символів або якщо файл є бінарним, наприклад зображенням або шрифтом, тип якого було помилково визначено у OPF.

en: Parsing of %s failed, could not decode
uk: Не вдалося обробити %s, спроба декодування зазнала невдачі

en: A parsing error in an XML file means that the XML syntax in the file is incorrect. Such a file will most probably not open in an e-book reader. These errors can  usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes  "do the wrong thing".
uk: Помилка обробки даних файла XML означає, що синтаксичні конструкції файла XML містять помилки. Ймовірно, що такий файл не можна буде відкрити у програмі для читання електронних книг. Такі помилки, зазвичай, можна виправити у автоматичному режимі. Втім, засіб автоматичного виправлення може зробити все не зовсім так, як вам цього хочеться.

en: A parsing error in an HTML file means that the HTML syntax is incorrect. Most readers will automatically ignore such errors, but they may result in  incorrect display of content. These errors can usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes "do the wrong thing".
uk: Помилка обробки даних файла HTML означає, що синтаксичні конструкції файла HTML містять помилки. Помилки такого типу, зазвичай, буде проігноровано програмами для читання електронних книг, але вони можуть призвести до помилок під час показу книги. Такі помилки, зазвичай, можна виправити у автоматичному режимі. Втім, засіб автоматичного виправлення може зробити все не зовсім так, як вам цього хочеться.

en: This HTML file uses private entities. These are not supported. You can try running "Fix HTML" from the Tools menu, which will try to automatically resolve the private entities.
uk: У цьому файлі HTML використовуються приватні команди-замінники. Підтримки таких команд не передбачено. Ви можете спробувати скористатися пунктом «Виправити HTML» з меню «Інструменти». Цей пункт надасть програмі змогу автоматично усунути приватні замінники.

en: Replace all named entities with their character equivalents in this book
uk: Замінити у цій книзі усі іменовані об’єкти символами-еквівалентами

en: Named entities are often only incompletely supported by various book reading software. Therefore, it is best to not use them, replacing them with the actual characters they represent. This can be done automatically.
uk: Підтримка іменованих елементів у багатьох програмах для читання далека від досконалості. Тому, краще ними не користуватися, а використовувати відповідні звичайні символи. Виправлення може бути виконано автоматично.

en: Named entities present
uk: Виявлено іменовані елементи

en: Filename contains unsafe characters
uk: У назві файла містяться не зовсім коректні символи

en: The filename {0} contains unsafe characters, that must be escaped, like this {1}. This can cause problems with some e-book readers. To be absolutely safe, use only the English alphabet [a-z], the numbers [0-9], underscores and hyphens in your file names. While many other characters are allowed, they may cause problems with some software.
uk: У назві файла {0} містяться символи, які слід екранувати, наприклад {1}. Це може бути причиною проблем з читанням на деяких пристроях. Щоб убезпечити себе від таких проблем, використовуйте у назвах файлів лише символи англійської абетки [a-z], цифри [0-9], символи підкреслення та дефіси. Хоча можна використовувати і багато інших символів, ці символи можуть бути причиною несумісності книг з певними програмами.

en: Rename the file {0} to {1}
uk: Перейменувати файл {0} на {1}

en: This HTML file is larger than %s. Too large HTML files can cause performance problems on some e-book readers. Consider splitting this file into smaller sections.
uk: Розмір цього файла HTML перевищує %s. Використання надто великих файлів HTML може призвести до проблем з швидкодією на деяких пристроях для читання електронних книг. Вам варто поділити цей файл на менші розділи.

en: File too large
uk: Файл є надто великим

en: This is an invalid (unrecognized) entity. Replace it with whatever text it is supposed to have represented.
uk: Цей елемент є некоректним (непридатним до розпізнавання). Замініть його на відповідний текст.

en: Invalid entity: %s
uk: Некоректний елемент: %s

en: Run fix HTML on this file, which will automatically insert the correct namespace
uk: Виконати виправлення HTML цього файла, за якого належний простір назв буде вставлено автоматично

en: Invalid or missing namespace
uk: Некоректний простір назв або його відсутність

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
uk: Цей файл належить до {0}. Він має належати до простору назв {1}. Встановіть належний простір назв за допомогою визначення атрибута xmlns для елемента <html>, ось так: <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
uk: помилкового простору назв %s

en: no namespace
uk: невідомого простору назв

en: Change this file's encoding to UTF-8
uk: Змінити кодування даних у цьому файлі на UTF-8

en: Non UTF-8 encoding declaration
uk: Оголошення кодування, відмінного від UTF-8

en: This file has its encoding declared as %s. Some reader software cannot handle non-UTF8 encoded files. You should change the encoding to UTF-8.
uk: У цьому файлі оголошено про кодування даних %s. Частина програмного забезпечення для читання книг не може працювати з даними у кодуваннях, відмінних від UTF8. Вам слід змінити кодування даних на UTF-8.

en: Private entities found
uk: Виявлено приватні замінники

en: Remove the duplicate ids from all but the first element
uk: Вилучити усі дублікати ідентифікаторів, окрім ідентифікатора першого елемента

en: Duplicate id: %s
uk: Дублювання ідентифікатора: %s

en: The id {0} is present on more than one element in {1}. This is not allowed. Remove the id from all but one of the elements
uk: Ідентифікатор {0} у {1} використано у декількох елемента. Так робити не можна. Вилучіть ідентифікатор з усіх елементів, окрім одного.

en: Replace this id with a randomly generated valid id
uk: Замінити цей ідентифікатор коректним випадковим ідентифікатором

en: Invalid id: %s
uk: Некоректний ідентифікатор: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
uk: Ідентифікатор {0} не є коректним. Назви ідентифікаторів мають починатися з латинської літери ([A-Za-z]) і складатися з довільної кількості латинських літер, цифр ([0-9]), дефісів («-»), підкреслювань («_»), двокрапок («:») і крапок («.»). Так зроблено для забепечення якнайширшої сумісності із пристроями.

en: Wrap the bare text in a p tag
uk: Вставити неформатований текст до теґу p

en: You cannot have bare text inside the body tag. The text must be placed inside some other tag, such as p or div
uk: Неформатований текст не може міститися у тезі body. Текст має розташовуватися у межах якогось іншого теґу, зокрема p або div

en: Bare text in body tag
uk: Текст у тезі body

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only edit MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not editable.
uk: У цьому файлі MOBI не міститься даних книги у форматі KF8. KF8 — новий формат даних, розроблений Amazon. Програма calibre здатна редагувати файли MOBI, лише якщо дані записано у форматі KF8. Редагувати файли MOBI, що не містять даних у форматі KF8, не можна.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. calibre can only edit MOBI files that contain only KF8 data.
uk: У цьому файлі MOBI містяться дані у форматі KF8 та дані у форматі Mobi6. Програма calibre здатна редагувати файли MOBI, якщо у них містяться лише дані у форматі KF8.

en: Cover inserted
uk: Вставлено обкладинку

en: Cover updated
uk: Оновлено обкладинку

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
uk[0]: Вилучено {} невикористане правило стилів CSS
uk[1]: Вилучено {} невикористаних правила стилів CSS
uk[2]: Вилучено {} невикористаних правил стилів CSS
uk[3]: Вилучено {} невикористаних правил стилів CSS

en: Removed one unused CSS selector | Removed {} unused CSS selectors
uk[0]: Вилучено один невикористаний селектор CSS
uk[1]: Вилучено {} невикористані селектори CSS
uk[2]: Вилучено {} невикористаних селекторів CSS
uk[3]: Вилучено {} невикористаний селектор CSS

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
uk[0]: З коду HTML вилучено {} невикористаний клас
uk[1]: З коду HTML вилучено {} невикористаних класи
uk[2]: З коду HTML вилучено {} невикористаних класів
uk[3]: З коду HTML вилучено {} невикористаних класів

en: Merged one CSS style rule with identical selectors | Merged {} CSS style rules with identical selectors
uk[0]: Об'єднано {} правило стилів CSS із ідентичними селекторами
uk[1]: Об'єднано {} правила стилів CSS із ідентичними селекторами
uk[2]: Об'єднано {} правил стилів CSS із ідентичними селекторами
uk[3]: Об'єднано {} правило стилів CSS із ідентичними селекторами

en: Merged one CSS style rule with identical properties | Merged {} CSS style rules with identical properties
uk[0]: Об'єднано {} правило стилів CSS із ідентичними властивостями
uk[1]: Об'єднано {} правила стилів CSS із ідентичними властивостями
uk[2]: Об'єднано {} правил стилів CSS із ідентичними властивостями
uk[3]: Об'єднано {} правило стилів CSS із ідентичними властивостями

en: Removed one unreferenced stylesheet | Removed {} unreferenced stylesheets
uk[0]: Вилучено одну невикористану таблицю стилів
uk[1]: Вилучено {} невикористані таблиці стилів
uk[2]: Вилучено {} невикористаних таблиць стилів
uk[3]: Вилучено {} невикористану таблицю стилів

en: No unused CSS style rules found
uk: Невикористаних правил стилів CSS не знайдено

en: No unused CSS selectors found
uk: Невикористаних селекторів CSS не знайдено

en: No unused class attributes found
uk: Не знайдено невикористаних атрибутів класів

en: No style rules that could be merged found
uk: Не знайдено стильових правил для об’єднання

en: No unused stylesheets found
uk: Невикористаних таблиць стилів не знайдено

en: Could not find a font in the "%s" family exactly matching the CSS font specification, will embed a fallback font instead. CSS font specification:
uk: У гарнітурі «%s» не  вдалося знайти шрифт, який точно відповідає специфікації шрифтів CSS. Замість нього буде вбудовано резервний шрифт. Специфікація шрифтів CSS:

en: Matched font specification:
uk: Відповідна специфікація шрифту:

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
uk: Не вдалося знайти шрифти гарнітури %s, не вбудовуємо

en: No embeddable fonts found
uk: Придатних до вбудовування шрифтів не знайдено

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
uk: Дані у цьому файлі захищено DRM. Ці дані не можна редагувати.

en: Soft hyphens added
uk: Додано м'які переноси

en: Soft hyphens removed
uk: Вилучено м'які переноси

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
uk: {0} стиснуто з {1} до {2} байтів [рівень стискання {3:.1%}]

en: {0} could not be further compressed
uk: {0} не можна стискати далі

en: Failed to process {0} with error:
uk: Не вдалося обробити {0}, помилка:

en: Total image filesize reduced from {0} to {1} [{2:.1%} reduction, {3} images changed]
uk: Загальний розмір зображень зменшено з {0} до {1} [зменшення на {2:.1%}, змінено {3} зображень]

en: Images are already fully optimized
uk: Зображення уже повністю оптимізовано

en: <p><i>Polishing books</i> is all about putting the shine of perfection onto
    your carefully crafted e-books.</p>
    
    <p>Polishing tries to minimize the changes to the internal code of your e-book.
    Unlike conversion, it <i>does not</i> flatten CSS, rename files, change font
    sizes, adjust margins, etc. Every action performs only the minimum set of
    changes needed for the desired effect.</p>
    
    <p>You should use this tool as the last step in your e-book creation process.</p>
    {0}
    <p>Note that polishing only works on files in the %s formats.</p>
uk: <p><i>Покращення книг</i> — це процедура, подібна до полірування
    дорогоцінного каміння, до якого подібні ретельно зібрані книги</p>
    
    <p>Під час покращення програмні інструменти намагатимуться мінімізувати зміни, внесені
    до коду електронної книги
    На відміну від перетворення даних, <i>не відбуватиметься</i> спрощення CSS, перейменування
    файлів, зміни розміну шрифтів, коригування полів тощо. Всі дії буде зведено до мінімуму,
    який потрібен для отримання бажаного результату.</p>
    
    <p>Цим інструментом слід користуватися на останньому кроці створення вашої 
    електронної книги.</p>
    {0}
    <p>Зауважте, що покращення працює лише для файлів у форматах %s.</p>

en:  or
uk:  або

en: <p>Embed all fonts that are referenced in the document and are not already embedded.
    This will scan your computer for the fonts, and if they are found, they will be
    embedded into the document.</p>
    <p>Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.</p>
uk: <p>Вбудувати усі шрифти, які використано у документі і ще не вбудовано до нього.
    Програма виконає пошук шрифтів на вашому комп’ютері і, якщо шрифти буде знайдено, вбудує їх до документа.</p>
    <p>Будь ласка, зважте на умови ліцензування, пов’язані з вбудовуванням шрифтів до цього документа.</p>

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
uk: <p>Обрізання шрифтів до підмножин означає, що у вбудованому
    шрифті міститимуться лише символи, які використано у книзі.
    За допомогою такого обрізання можна значно зменшити розмір
    файлів шрифтів (типовим є зменшення приблизно удвічі).</p>
    
    <p>Наприклад, якщо у книзі використано специфічний шрифт
    для заголовків, обрізання призведе до того, що у вбудованому
    шрифті залишаться дані лише щодо символів, які було використано
    у заголовках книги. Якщо ж у книгу вбудовано напівжирну та
    курсивну версії шрифту, але напівжирне та курсивне написання
    трапляється у ній доволі нечасто або його і взагалі немає,
    шрифти для напівжирного та курсивного тексту може бути зменшено
    до декількох символів або і повністю вилучено.</p>
    
    <p>Єдиною незручністю, яка може трапитися після обрізання
    шрифтів є те, що якщо пізніше ви захочете додати текст до книги
    деяких його символів може не бути у обрізаній підмножині
    вбудованого шрифту.</p>

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
uk: <p>Вставити сторінку «суперобкладинки» на початку книги. Ця сторінка
    міститиме всі метадані книги, зокрема назву, мітки авторів, цикл,
    коментарі тощо. Всі попередні параметри «суперобкладинки» буде збережено.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
uk: <p>Вилучити попередньо вставлену сторінку суперобкладинки.</p>

en: <p>Convert plain text dashes, ellipsis, quotes, multiple hyphens, etc. into their
    typographically correct equivalents.</p>
    <p>Note that the algorithm can sometimes generate incorrect results, especially
    when single quotes at the start of contractions are involved.</p>
uk: <p>Виконати перетворення звичайних дефісів, багатокрапок, тире з декількох дефісів тощо відповідно до типографських стандартів.</p>
    <p>Зауважте, що використання цього алгоритму може іноді призводити до некоректних результатів, особливо якщо на початку фрагментів тексту використано одинарні лапки.</p>

en: <p>Remove all unused CSS rules from stylesheets and &lt;style&gt; tags. Some books
    created from production templates can have a large number of extra CSS rules
    that don't match any actual content. These extra rules can slow down readers
    that need to parse them all.</p>
uk: <p>Вилучити усі невикористані правила CSS з таблиць стилів та теґів &lt;style&gt;.
    У деяких книгах, створених на основі шаблонів, багато зайвих правил CSS,
    які не використовуються для форматування даних. Ці правила можуть уповільнити
    обробку програмами для читання.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
uk: <p>Без втрати стиснути зображення у книзі для зменшення розміру вайла без втрати якості зображень.</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
uk: <p>Оновити внутрішню структуру книги, якщо це можливо. Наприклад, можна оновити книги EPUB 2 до версії формату EPUB 3.</p>

en: <p>Add soft hyphens to all words in the book. This allows the book to be rendered
    better when the text is justified, in readers that do not support hyphenation.</p>
uk: <p>Додати м'які переноси до усіх слів у книзі. Такі переноси поліпшують вигляд книг
    із вирівнюванням тексту за шириною сторінки на засобах для читання, де не передбачено автоматичного перенесення слів.</p>

en: <p>Remove soft hyphens from all text in the book.</p>
uk: <p>Вилучити м'які переноси з усього тексту книги.</p>

en: <p>Download external resources such as images, stylesheets, etc. that point to URLs instead of files in the book.
    All such resources will be downloaded and added to the book so that the book no longer references any external resources.
    </p>
uk: <p>Отримати зовнішні ресурси, зокрема зображення, таблиці стилів тощо, на які вказують адреси, замість файлів у книзі.
    Усі такі ресурси буде отримано і додано до книги, щоб у книзі не було посилань на зовнішні ресурси.
    </p>

en: Downloading one external resource | Downloading {} external resources
uk[0]: Отримання {} зовнішнього ресурсу
uk[1]: Отримання {} зовнішніх ресурсів
uk[2]: Отримання {} зовнішніх ресурсів
uk[3]: Отримання {} зовнішнього ресурсу

en: Successfully downloaded all resources
uk: Успішно отримано усі ресурси

en: Failed to download some resources, see details below:
uk: Деякі ресурси не вдалося отримати. Див. подробиці нижче:

en: Failed to download all resources, see details below:
uk: Не вдалося отримати усі ресурси. Див. подробиці нижче:

en: No external resources found in book
uk: У книзі не знайдено зовнішніх ресурсів

en: Updating metadata
uk: Отримуємо метадані

en: Updated metadata jacket
uk: Оновлено метадані суперобкладинки

en: Metadata updated
uk: Метадані оновлено

en: Setting cover
uk: Встановлюємо обкладинку

en: Inserting metadata jacket
uk: Вставляємо суперобкладинку з метаданими

en: Existing metadata jacket replaced
uk: Наявну суперобкладинку з метаданими замінено

en: Metadata jacket inserted
uk: Вставлено суперобкладинку з метаданими

en: Removing metadata jacket
uk: Вилучаємо суперобкладинку з метаданими

en: Metadata jacket removed
uk: Вилучено суперобкладинку з метаданими

en: No metadata jacket found
uk: Не знайдено суперобкладинки з метаданими

en: Smartening punctuation
uk: Удосконалення пунктуації

en: Embedding referenced fonts
uk: Вбудовуємо використані шрифти

en: Subsetting embedded fonts
uk: Обрізаємо вбудовані шрифти

en: No embedded fonts to subset
uk: Немає вбудованих шрифтів для створення підмножин

en: Removing unused CSS rules
uk: Вилучення зайвих правил CSS

en: Losslessly compressing images
uk: Стиснення зображень без втрат

en: Upgrading book, if possible
uk: Оновлюємо книгу, якщо це можливо

en: Removing soft hyphens
uk: Вилучаємо м'які переноси

en: Adding soft hyphens
uk: Додаємо м'які переноси

en: Downloading external resources
uk: Отримання зовнішніх ресурсів

en: Failed to download resources with error:
uk: Не вдалося отримати ресурси. Помилка:

en: ## Polishing: %s
uk: ## Покращення: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
uk: Час, витрачений на покращення: %.1f секунд

en: %prog [options] input_file [output_file]
uk: %prog [параметри] файл_вхідних_даних [файл_результатів]

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
uk: Шлях до зображення обкладинки Цим файлом буде замінено обкладинку, визначену у книзі. Якщо обкладинки немає або обкладинку не визначено належним чином, вставляє нову обкладинку.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
uk: Шлях до файла OPF. Метадані у книзі оновлено на основі даних з файла OPF.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
uk: Вивести докладніші повідомлення, корисно для діагностування помилок.

en: You must provide the input file to polish
uk: Вам слід вказати файл вхідних даних для покращення

en: Unknown extra arguments
uk: Невідомі додаткові аргументи

en: You must specify at least one action to perform
uk: Вам слід вказати принаймні одну дію для виконання

en: Smartened punctuation in: %s
uk: Удосконалено пунктуацію у %s

en: No punctuation that could be smartened found
uk: Немає жодних елементів пунктуації, які можна було б удосконалити

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
uk: У розмітці файла %s виявлено помилки. Перш ніж виконувати поділ, спробуйте запустити засіб виправлення HTML.

en: The expression %s did not match any nodes
uk: Вираз %s не відповідає жодному з вузлів

en: Removed unused font: %s
uk: Вилучено невикористаний шрифт: %s

en: The font %s was already subset
uk: Зі шрифту %s вже взято піднабір

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
uk: Шрифт {0} зменшено до {1} від його початкового розміру

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
uk: Зменшено загальний розмір шрифту до %.1f%% від початкового

en: No embedded fonts found
uk: Вбудованих шрифтів не знайдено

en: No file named %s exists
uk: Файла з назвою %s не існує

en: No HTML file named %s exists
uk: Файла HTML з назвою %s не існує

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
uk: У файлі %(f)s немає прив’язки %(a)s

en: (Untitled)
uk: (Без назви)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
uk: У розмітці файла %s виявлено помилки. Перш ніж виконувати редагування, спробуйте запустити засіб виправлення HTML.

en: Only the EPUB format has support for embedding speech overlay audio
uk: Підтримку вбудовування накладки озвучення передбачено лише для формату EPUB

en: Updating book internals
uk: Оновлюємо внутрішню структуру книги

en: Processing HTML
uk: Обробляємо HTML

en: Converting text to speech
uk: Перетворюємо текст на звукові дані

en: Sentence: {0} of {1}
uk: Речення: {0} з {1}

en: No upgrade needed
uk: Оновлення не потрібне

en: Updated EPUB from version 2 to 3
uk: Оновлено EPUB з версії 2 до версії 3

en: HTML TOC generation options.
uk: HTML TOC параметри створення.

en: {1} of <em>{0}</em>
uk: {1} з <em>{0}</em>

en: Rating
uk: Оцінка

en: Date
uk: Дата

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
uk: Не вдалося знайти відповідну точку поділу: %(path)s Розмір піддерева: %(size)d кБ

en: OPF/NCX/etc. generation options.
uk: OPF/NCX/тощо. параметри створення.

en: OPF version to generate. Default is %default.
uk: OPF версії для створення. Типове значення — %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
uk: Створити Adobe "page-map" файл якщо доступна інформація про поділ на сторінки.

en: Sidebar
uk: Бічна панель

en: Adding headers and footers
uk: Додавання нижніх і верхніх колонтитулів

en: Headers and footers added
uk: Додано верхні і нижні колонтитули

en: Parsed all content for markup transformation
uk: Оброблено увесь вміст перетворення розмітки

en: Completed markup transformation
uk: Завершено перетворення розмітки

en: Rendered all HTML as PDF
uk: Усі HTML перетворено на PDF

en: Added links to PDF content
uk: До списку змісту PDF додано посилання

en: Updated metadata in PDF
uk: Оновлено метадані у PDF

en: Rendered {0} of {1} pages
uk: Оброблено {0} з {1} сторінок

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
uk: Не вдалося знайти pdftohtml. Перевірте, чи встановлено програму до одного з каталогів PATH.

en: Table of Contents:
uk: Зміст:

en: Default icons
uk: Типові піктограми

en: Send file to storage card instead of main memory by default
uk: Типово надсилати файл на картку пам’яті замість основної пам’яті

en: Confirm before deleting
uk: Підтверджувати перед вилученням

en: Main window geometry
uk: Геометрія головного вікна

en: Notify when a new version is available
uk: Повідомити про появу нової версії

en: Use Roman numerals for series number
uk: Використовувати римські цифри для номерів циклу

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
uk: Сортувати мітки за назвами, популярністю чи оцінками

en: Match tags by any or all.
uk: Відповідність будь-якій або всім міткам.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
uk: Кількість обкладинок, що показуватиметься в режимі перегляду за обкладинками

en: Defaults for conversion to LRF
uk: Типово перетворювати на LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
uk: Параметри перегляду LRF

en: Formats that are viewed using the internal viewer
uk: Формати перегляду з використанням вбудованого оглядача

en: Columns to be displayed in the book list
uk: Стовпці будуть відображені у списку книг

en: Automatically launch Content server on application startup
uk: Автоматично запускати сервер під час запуску програми

en: Oldest news kept in database
uk: Старі новини зберігаються в базі даних

en: Show system tray icon
uk: Показувати іконку в панелі завдань

en: Upload downloaded news to device
uk: Вивантажити на пристрій отримані нові дані

en: Delete news books from library after uploading to device
uk: Вилучати нові книги з бібліотеки після вивантаження на пристрій

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
uk: Показати обкладинку в окремому вікні замість основного вікна calibre

en: Disable notifications from the system tray icon
uk: Вимкнути сповіщення від піктограми у системному лотку

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
uk: Типова дія у відповідь на натискання кнопки надсилання на пристрій

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter key is pressed.
uk: Виконувати пошук під час введення ключових слів пошуку. Якщо цей пункт не буде позначено, пошук виконуватиметься лише після натискання клавіші Enter.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
uk: Під показу результатів пошуку просто позначати знайдені пункти у списку замість показу лише відповідних запиту пунктів. Для переходу до наступного відповідника ви можете скористатися натисканням клавіші N або F3.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
uk: Максимальна кількість одночасних завдань з перетворення і отримання новин. Це число вдвічі більше за справжнє значення з міркувань спадковості.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
uk: Завантажити соціальні метадані (мітки/оцінки/тощо)

en: Overwrite author and title with new metadata
uk: Переписати автора і назву з нових метаданих

en: Automatically download the cover, if available
uk: Автоматичне завантаження обкладинок, якщо вони наявні

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
uk: Обмежити максимум одночасних завдань кількістю процесорів CPU

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
uk: Компонування інтерфейсу користувача. «Широке» означає, що панель подробиць щодо книги буде розташовано праворуч, за компонування «вузьке», цю панель буде розташовано внизу вікна.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
uk: Показувати середню оцінку при перегляді мітки

en: Disable UI animations
uk: Вимкнути анімацію інтерфейсу

en: Tag browser categories not to display
uk: Позначити категорії навігації, які не слід показувати

en: WARNING:
uk: УВАГА:

en: ERROR:
uk: ПОМИЛКА:

en: Show this confirmation again
uk: Показувати це вікно підтвердження надалі

en: Restart needed
uk: Потрібен перезапуск

en: &Restart calibre now
uk: П&ерезапустити calibre зараз

en: All files
uk: Усі файли

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
uk: Від’єднати від контрольного термінала, якщо такий був (лише Linux)

en: Click "Show details" for more information.
uk: Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
uk: Встановлено значення змінної середовища %s. Намагаємося скасувати встановлення цього значення.

en: Could not create temporary folder
uk: Не вдалося створити тимчасову теку

en: Could not create temporary folder, calibre cannot start.
uk: Не вдалося створити тимчасову теку, запуск calibre неможливий.

en: Windows XP not supported
uk: Підтримки Windows XP не передбачено

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
uk: Версії calibre, новіші за 2.0 не можуть працювати у Windows XP. Причиною є те, що набір графічних бібліотек, які використовуються у calibre (Qt 5), працює у Windows XP нестабільно. Рекомендуємо вам встановити версію <a href="%s">calibre 1.48</a>, яка добре працює у Windows XP.

en: Books
uk: Книги

en: EPUB books
uk: Книги EPUB

en: Kindle books
uk: Книги Kindle

en: PDF books
uk: Книги PDF

en: HTML books
uk: Книги HTML

en: LIT books
uk: Книги LIT

en: Text books
uk: Текстові книги

en: Comics
uk: Комікси

en: Archives
uk: Архіви

en: Wordprocessor files
uk: файли текстових процесорів

en: Add books
uk: Додати книги

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
uk: Додати книги до бібліотеки calibre/пристрою з файлів на вашому комп’ютері.

en: A
uk: А

en: Add books from a single folder
uk: Додати книги з однієї теки

en: Add from folders and sub-folders
uk: Додати з тек і підтек

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR/7z)
uk: Додати декілька книг з архіву (ZIP, RAR, 7z)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
uk: Додати порожню книгу (без будь-яких форматів)

en: Add from ISBN
uk: Додати з ISBN

en: Add files to selected book records
uk: Додати файли до вибраних записів книг

en: Add files to selected book records from clipboard
uk: Додати файли з буфера обміну до позначених записів книг

en: Add data files to selected book records
uk: Додати файли даних до позначених записів книг

en: Add an empty file to selected book records
uk: Додати порожній файл до позначених записів книг

en: Control the adding of books
uk: Керування додаванням книг

en: No books selected
uk: Не вибрано книги

en: Cannot add files as no books are selected
uk: Додавання файлів неможливе, оскільки не позначено жодної книги

en: No files in clipboard
uk: У буфері обміну немає файлів

en: No files have been copied to the clipboard
uk: До буфера обміну не було скопійовано жодних файлів

en: Are you sure?
uk: Ви впевнені?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
uk: Ви справді хочете встановити однакове зображення обкладинки для усіх %d книг?

en: Select book files
uk: Оберіть файли книг

en: Select extra data files
uk: Виберіть додаткові файли даних

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
uk: Ви справді бажаєте додати ті самі файли для всіх %d книг? Якщо записи книг у такому форматі вже існують у бібліотеці, ці записи буде замінено новими.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
uk[0]: Дані у {0} форматі у книзі {1} буде замінено новими. Ви впевнені?
uk[1]: Дані у {0} форматах у книзі {1} буде замінено новими. Ви впевнені?
uk[2]: Дані у {0} форматах у книзі {1} буде замінено новими. Ви впевнені?
uk[3]: Дані у {0} форматах у книзі {1} буде замінено новими. Ви впевнені?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
uk: Ви справді бажаєте додати той самий порожній файл для всіх %d книг? Якщо записи книг у такому форматі вже існують у бібліотеці, ці записи буде замінено новими.

en: Choose format of empty file
uk: Виберіть формат порожнього файла

en: The {0} format will be replaced in the book: {1}. Are you sure?
uk: Дані у форматі {0} у книзі {1} буде замінено новими. Ви впевнені?

en: Choose archive file
uk: Вибір файла архіву

en: Type of archive
uk: Тип архіву

en: Will the archive have a single book per internal folder?
uk: Чи вважатиметься увесь вміст внутрішньої теки окремою книгою?

en: Select root folder
uk: Вибір кореневої теки

en: Cannot add
uk: Додавання неможливе

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
uk: Не можна додавати книги з теки %s, оскільки у цій теці міститься бібліотека calibre, яку зараз відкрито.

en: Multi-file books?
uk: Багатофайлові книги?

en: Assume all e-book files in a single folder are multiple formats of the same book?
uk: Вважати усі файли електронних книг в окремій теці файлами однієї книги у декількох форматах?

en: Duplicates found
uk: Виявлено дублікати

en: Books with some of the specified ISBNs already exist in the calibre library. Click "Show details" for the full list. Do you want to add them anyway?
uk: У бібліотеці calibre вже є записи із декількома з вказаних ISBN. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути увесь список. Хочете додати книги попри це?

en: Adding
uk: Додавання

en: Creating book records from ISBNs
uk: Створити записи книг з  ISBN

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
uk: До книги <b>%s</b> було скинуто якісь файли. Обробка цього скидання призведе до заміни файлів книги. Продовжити цю обробку?

en: Add as...
uk: Додати як…

en: Add as new book | Add as new books
uk[0]: Додати як нову книгу
uk[1]: Додати як нові книги
uk[2]: Додати як нові книги
uk[3]: Додати як нові книги

en: Add as data file | Add as data files
uk[0]: Додати як файл даних
uk[1]: Додати як файли даних
uk[2]: Додати як файли даних
uk[3]: Додати як файли даних

en: Uploading books to device.
uk: Завантажити книги на пристрій

en: Supported books
uk: Підтримувані книги

en: Select books
uk: Оберіть книги

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
uk[0]: Виявлено вказаний нижче {} дублікат книг.
uk[1]: Виявлено вказані нижче {} дублікати книг.
uk[2]: Виявлено вказані нижче {} дублікатів книг.
uk[3]: Виявлено вказані нижче {} дублікатів книг.

en: Merged some books
uk: Об’єднати книги

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
uk: Вхідні формати книг було оброблено і об’єднано до вашої бази даних calibre відповідно до параметрів автоматичного об’єднання. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список об’єднаних книг.

en: Add to library
uk: Додати до бібліотеки

en: No book selected
uk: Не вибрано книгу

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
uk: Наступні книги є віртуальними і не можуть бути доданими до бібліотеки:

en: No book files found
uk: Не знайдено файлів книги

en: Downloading books
uk: Отримання книг

en: Downloading books from device
uk: Отримання книг з пристрою

en: Could not download files from the device
uk: Отримати файли з пристрою не вдалося

en: Could not download some files from the device
uk: Деякі файли з пристрою не вдалося отримати

en: Could not download files
uk: Не вдалося отримати файли

en: Add books to library
uk: Додати книги до бібліотеки

en: Add books to your calibre library from the connected device
uk: Додати книги до бібліотеки з підключеного пристрою

en: All GUI actions
uk: Усі пункти графічного інтерфейсу

en: Show a menu of all available GUI and plugin actions.
    This menu is not available when looking at books on a device
uk: Показати меню усіх доступних пунктів графічного інтерфейсу та додатків.
    Цим меню не можна буде скористатися при перегляді книг на пристрої

en: Save and restore layout item sizes, and add/remove/toggle layout items such as the search bar, tag browser, etc.
uk: Зберігати і відновлювати розміри елементів компонування і додавати, вилучати, вмикати або вимикати елементи компонування, зокрема панелі пошуку, панелі навігації мітками тощо.

en: Built-in calibre actions
uk: Вбудовані пункти дій calibre

en: Toolbars
uk: Панелі інструментів

en: Keyboard shortcuts
uk: Клавіатурні скорочення

en: Merging user annotations into database
uk: Додавання анотацій користувача до бази даних

en: Fetch annotations (experimental)
uk: Отримати анотації (експериментальне)

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: Fetching annotations is not supported for this device
uk: Для цього пристрою не передбачено отримання анотацій

en: Use library only
uk: Використовувати тільки бібліотеку

en: User annotations generated from main library only
uk: Створювати анотації користувача тільки з основної бібліотеки

en: No books selected to fetch annotations from
uk: Не вибрано книг для отримання анотацій

en: Some errors
uk: Певні помилки

en: Could not fetch annotations for some books. Click "Show details" to see which ones.
uk: Не вдалося отримати анотації для декількох книг. Натисніть «Показати подробиці», щоб переглянути список.

en: Author mapper
uk: Прив'язка авторів

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
uk[0]: Прив'язати авторів книги у бібліотеці
uk[1]: Прив'язати авторів {} книг у бібліотеці
uk[2]: Прив'язати авторів {} книг у бібліотеці
uk[3]: Прив'язати авторів {} книги у бібліотеці

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
uk[0]: Зміни буде внесено у записи <b>{} позначеної книги</b>
uk[1]: Зміни буде внесено у записи <b>{} позначених книг</b>
uk[2]: Зміни буде внесено у записи <b>{} позначених книг</b>
uk[3]: Зміни буде внесено у записи <b>{} позначених книг</b>

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
uk[0]: Зміни буде внесено до записів <b>{} книги у бібліотеці</b>
uk[1]: Зміни буде внесено до записів <b>{} книг у бібліотеці</b>
uk[2]: Зміни буде внесено до записів <b>{} книг у бібліотеці</b>
uk[3]: Зміни буде внесено до записів <b>{} книг у бібліотеці</b>

en: Auto scroll through the book list
uk: Автоматичне гортання списком книг

en: Auto scroll through the book list, particularly useful with the cover browser open
uk: Автоматичне гортання списком книг, зокрема корисне, якщо відкрито панель навігації обкладинками

en: Book list header menu
uk: Меню заголовка списку книг

en: Show the book list header context menu
uk: Показати контекстне меню заголовка списку книг

en: Browse annotations
uk: Навігація анотаціями

en: B
uk: Н

en: Not visible
uk: Невидима

en: The book "{}" is not currently visible in the calibre library. If you have a search or a Virtual library applied, first clear it.
uk: Зараз книга «{}» є невидимою у бібліотеці calibre. Якщо вами застосовано фільтрування за пошуком або віртуальною бібліотекою, спочатку зніміть фільтрування.

en: Browse notes
uk: Навігація нотатками

en: Create catalog
uk: Створити каталог

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
uk: Створити каталог книг у вашій бібліотеці calibre у інших форматах

en: No books selected for catalog generation
uk: Створення каталогу неможливе через те, що не позначено книг

en: Generating %s catalog...
uk: Генерується каталог %s

en: Catalog generation complete, with warnings.
uk: Створення каталогу завершено з попередженнями.

en: Catalog generated.
uk: Каталог створено.

en: Export catalog folder
uk: Експортувати теку каталогу

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
uk: Виберіть теку призначення для %(title)s.%(fmt)s

en: Could not open the catalog output file.
uk: Не вдалося відкрити файл виведення каталогу.

en: No library found
uk: Бібліотеку не знайдено

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
uk: У %s не було виявлено вже створеної бібліотеки calibre. Якщо бібліотеку було пересунуто, вкажіть її нове розташування нижче. Якщо ви не вкажете нового розташування, calibre просто забуде про цю бібліотеку.

en: New location of this library:
uk: Нове розташування цієї бібліотеки:

en: Library moved
uk: Бібліотеку пересунуто

en: Forget library
uk: Забути бібліотеку

en: New library location
uk: Розташування нової бібліотеки

en: No existing calibre library found at %s
uk: У %s не знайдено вже створеної бібліотеки Calibre

en: Queue &all books for backup
uk: Додати до черги створення резервних копій &усі книги

en: Backup status
uk: Стан резервного копіювання

en: none
uk: немає

en: Book metadata files remaining to be written: %s
uk: Файли метаданих книги, які ще не записано: %s

en: Choose library
uk: Вибрати бібліотеку

en: Choose calibre library to work with
uk: Виберіть бібліотеку calibre з якою працюватимете

en: Switch/create library
uk: Перемкнути або створити бібліотеку

en: Export/import all calibre data
uk: Експортувати або імпортувати усі дані calibre

en: Pick a random book
uk: Обрати довільну книгу

en: Change the icon for this library
uk: Змінити піктограму для цієї бібліотеки

en: Choose an icon
uk: Виберіть піктограму

en: Remove current icon
uk: Вилучити поточну піктограму

en: Quick switch
uk: Швидке перемикання

en: Rename library
uk: Переназвати бібліотеку

en: Remove library
uk: Вилучити бібліотеку

en: Library maintenance
uk: Обслуговування бібліотеки

en: Library metadata backup status
uk: Статус резервного копіювання бібліотечних метаданих

en: Check library
uk: Перевірити бібліотеку

en: Restore database
uk: Відновити базу даних

en: Switch to previous library
uk: Перемкнутися на попередню бібліотеку

en: Select icon for library "%s"
uk: Виберіть піктограму для бібліотеки «%s»

en: Cannot export/import
uk: Не вдалося експортувати або імпортувати

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
uk: Ви працюєте у портативній версії calibre. Усі дані calibre уже зберігаються у портативній теці calibre. Експортування або імпортування неможливе.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
uk: Дані не можна експортувати або імпортувати, доки програма виконує завдання.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
uk[0]: {0} [{1} книга]
uk[1]: {0} [{1} книги]
uk[2]: {0} [{1} книг]
uk[3]: {0} [{1} книг]

en: Apply Virtual library when %s is opened
uk: Застосувати віртуальну бібліотеку, коли відкрито %s

en: Switch to: %s
uk: Перемкнутися на %s

en: Rename: %s
uk: Перейменувати %s

en: Remove: %s
uk: Вилучити %s

en: No Virtual library
uk: Немає віртуальної бібліотеки

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
uk: Виберіть нове ім'я для бібліотеки <b>%s</b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
uk: Зверніть увагу, що поточну теку бібліотеки буде перейменовано.

en: WARNING: This means that any calibre:// URLs that point to things in this library will stop working.
uk: УВАГА! Це означає, що усі адреси calibre://, які посилаються на дані у цій бібліотеці, не працюватимуть.

en: Already exists
uk: Вже існує

en: The folder %s already exists. Delete it first.
uk: Тека %s вже існує. Спочатку вилучіть цю теку.

en: Too long
uk: Занадто довгий

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
uk: Не вдалося перейменувати, оскільки у %s не було знайдено бібліотеки. Спробуйте спочатку перемкнутися на цю бібліотеку, потім перемкнутися назад і повторити спробу перейменування.

en: Rename failed
uk: Помилка перейменування

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
uk: Не вдалося перейменувати цю бібліотеку в %s. Найбільш поширеною причиною цього є та, що один з файлів в бібліотеці може бути відкрито в іншій програмі.

en: Library removed
uk: Бібліотеку вилучено

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
uk: Бібліотеку %s було вилучено зі списку бібліотек calibre. Файли бібліотеки залишилися на вашому комп’ютері. Якщо вам потрібно їх вилучити, зробіть це вручну.

en: &OK
uk: &Гаразд

en: &Undo
uk: &Вернути

en: Backup metadata
uk: Резервне копіювання метаданих

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
uk: На час роботи calibre буде створено резервну копію метаданих, зі швидкістю приблизно рівною одній книзі кожні три секунди.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
uk: Шлях до бібліотеки є задовгим. Довжина шляху не повинна перевищувати %d символів. Пересуньте вашу бібліотеку до місця, шлях якого є коротшим, за допомогою Windows Explorer, потім повідомте calibre новий шлях і повторіть спробу.

en: books
uk: книги

en: full text search
uk: повнотекстовий пошук

en: notes
uk: нотатки

en: Size of the {} database was unchanged.
uk: Розмір бази даних {} не змінено.

en: Size of the {0} database reduced from {1} to {2}.
uk: Розмір бази даних {0} зменшено з {1} до {2}.

en: Success
uk: Успішно

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
uk: У вашій базі даних calibre не було знайдено жодних помилок. Бажаєте, щоб calibre перевірила, чи відповідають дані файли вашої бібліотеки даних у базі даних?

en: Failed
uk: Невдача

en: Database integrity check failed, click "Show details" for details.
uk: Перевірка цілісності бази даних завершилась з помилками. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути докладну інформацію.

en: Starting library scan, this may take a while
uk: Виконується сканування бібліотеки, дія може бути тривалою

en: No problems found
uk: Проблем не знайдено

en: The files in your library match the information in the database.
    
    Choose 'Open dialog' to change settings and run the check again.
uk: Файли у вашій бібліотеці відповідають відомостям у базі даних.
    
    Виберіть «Відкрити вікно», щоб змінити параметри і запустити перевірку знову.

en: Open dialog
uk: Відкрити вікно

en: Finished
uk: Завершено

en: Not allowed
uk: Не дозволено

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
uk: Ви не можете змінювати інші бібліотеки, використовуючи змінну середовища CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
uk: Ви не можете змінити бібліотеку під час виконання операцій

en: You cannot change libraries until all updates are accepted or rejected.
uk: Не можна змінювати бібліотеку, доки усі зміни не буде прийнято або відкинуто.

en: Convert books
uk: Перетворити книги

en: Convert books between different e-book formats
uk: Перетворити дані книг у інший формат

en: Convert individually
uk: Індивідуальне перетворення

en: Bulk convert
uk: Загальне перетворення

en: Create a catalog of the books in your calibre library
uk: Створити каталог книг у вашій бібліотеці calibre

en: Cannot convert
uk: Не вдалося перетворити

en: Conversion to the {} format is not supported
uk: Підтримки перетворення у формат {} не передбачено

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
uk[0]: Починаємо перетворення {} книги
uk[1]: Починаємо перетворення {} книг
uk[2]: Починаємо перетворення {} книг
uk[3]: Починаємо перетворення {} книг

en: Book deleted
uk: Книгу вилучено

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
uk: Книгу, перетворення якої ви хотіли виконати, вилучено з бібліотеки Calibre.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
uk: Порожній файл результату, ймовірно процес перетворення завершив роботу у аварійному режимі

en: completed
uk: завершено

en: Different custom columns
uk: Різні нетипові стовпчики

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
uk: Нетипові стовпчики у бібліотеці <i>{0}</i> відрізняються від нетипових стовпчиків у бібліотеці <i>{1}</i>. Через це деякі з метаданих неможливо скопіювати.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
uk: Вказані нижче стовпчики є несумісними. Вони мають однакові назви, однак містять різні типи даних. Їх буде проігноровано:

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
uk: У бібліотеці <i>{0}</i> немає вказаних нижче стовпчиків. Ви можете позначити їх для автоматичного додавання нижче.

en: Add to the %s library
uk: Додати до бібліотеки %s

en: This warning is only shown once per library, per session
uk: Це попередження буде показано лише один раз для однієї бібліотеки протягом одного сеансу

en: %(title)s by %(author)s
uk: %(title)s, автор — %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
uk: &Впорядкувати список бібліотек за абеткою

en: Library &path:
uk: &Шлях до бібліотеки:

en: Browse for library
uk: Вказати бібліотеку

en: &Copy
uk: &Копіювати

en: Copy to the specified library
uk: Копіювати до вказаної бібліотеки

en: &Move
uk: &Пересунути

en: Copy to the specified library and delete from the current library
uk: Копіювати до вказаної бібліотеки і вилучити з поточної бібліотеки

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
uk: У бібліотеці %s вже існують записи книг з тим самим значенням автора, назви та мови, що і вказані нижче книги. Позначте пункти книг, які слід скопіювати попри це.

en: Duplicate books
uk: Дублікати книг

en: Select &all
uk: &Позначити всі

en: Select &none
uk: З&няти позначення

en: &Copy to clipboard
uk: &Копіювати до буфера

en: Copy to library
uk: Копіювати в бібліотеку

en: Copy selected books to the specified library
uk: Копіювати вибрані книги до вказаної бібліотеки

en: Choose library...
uk: Вибрати бібліотеку…

en: (delete after copy)
uk: (Вилучення після копіювання)

en: Cannot copy
uk: Не вдається скопіювати

en: Cannot copy to current library.
uk: Не можна копіювати до поточної бібліотеки.

en: No library
uk: Немає бібліотеки

en: No library found at %s
uk: Не знайдено бібліотеку в %s

en: Copying to
uk: Копіювання

en: Moving to
uk: Пересування

en: Aborting this operation means that only some books will be copied and resuming a partial copy is not supported. Are you sure you want to abort?
uk: Переривання цієї дії означає, що скопійовано буде лише деякі книги. Відновлення копіювання зі стану часткового копіювання не передбачено. Ви справді хочете перервати дію?

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
uk: Процедуру копіювання було перервано. Скопійовано {} книг.

en: No books were deleted from this library.
uk: З цієї бібліотеки не було вилучено жодної книги.

en: The best way to resume this operation is to re-copy all the books with the option to "Check for duplicates when copying to library" in Preferences->Import/export->Adding books turned on.
uk: Найкращим способом продовження цієї дії є повторне копіювання книг з позначенням пункту «Шукати дублікати під час копіювання до бібліотеки» у «Налаштування → Імпортування/Експортування → Додавання книг».

en: Canceled
uk: Скасовано

en: Could not copy books:
uk: Неможливо скопіювати книги:

en: Moved the book to {loc}
uk: Книгу пересунуто до {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
uk: {num} книг пересунуто до {loc}

en: Copied the book to {loc}
uk: Книгу скопійовано до {loc}

en: Copied {num} books to {loc}
uk: {num} книг скопійовано до {loc}

en: Auto merged
uk: Об’єднано автоматично

en: Some books were automatically merged into existing records in the target library. Click "Show details" to see which ones. This behavior is controlled by the Auto-merge option in Preferences->Import/export->Adding books->Adding actions.
uk: Дані деяких з книг було автоматично об’єднано з вже створеними записами у бібліотеці призначення. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список. Керувати об’єднанням можна за допомогою пункту «Автоматичне об’єднання» у вікні, відкрити яке можна за допомогою пункту меню «Налаштування → Імпортування/Експортування → Додавання книг → Додавання дій».

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
uk: Спроба копіювання {0} завершилася невдало, повідомлення про помилку:
    {1}

en: Could not copy some books, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося скопіювати деякі книги. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to copy some books
uk: Не вдалося скопіювати деякі з книг.

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
uk[0]: Не вдалося скопіювати {} книгу, нижче наведено подробиці
uk[1]: Не вдалося скопіювати {} книги, нижче наведено подробиці
uk[2]: Не вдалося скопіювати {} книг, нижче наведено подробиці
uk[3]: Не вдалося скопіювати {} книг, нижче наведено подробиці

en: Could not copy any books, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося скопіювати жодної з книг. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to copy books
uk: Не вдалося скопіювати книги

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
uk: Ви не можете використовувати інші бібліотеки, використовуючи змінну середовища CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: Deleting...
uk: Вилучення…

en: Deleted
uk: Вилучено

en: Failed to delete
uk: Неможливо вилучити

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
uk: Не вдалося вилучити деякі з книг, натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути подробиці.

en: Delete books
uk: Вилучити книги

en: Remove books
uk: Вилучити книги

en: Remove selected books
uk: Вилучити вибрані книги

en: Remove files of a specific format from selected books
uk: Вилучити файли певного формату з позначених книг

en: Remove all formats from selected books, except...
uk: Вилучити всі формати із вибраних книжок, крім…

en: Remove all formats from selected books
uk: Вилучити всі формати з вибраних книг

en: Remove covers from selected books
uk: Вилучити обкладинки з вибраних книжок

en: Remove matching books from device
uk: Вилучити відповідні книги з пристрою

en: Restore recently deleted
uk: Відновити нещодавно вилучені

en: Cannot delete
uk: Не вдається вилучити

en: The %(fmt)s format will be <b>deleted</b> from %(title)s. Are you sure?
uk: Формат %(fmt)s буде <b>вилучено</b> з %(title)s. Ви справді цього хочете?

en: Format not found
uk: Формат не знайдено

en: The {} format is not present in the selected books.
uk: У позначених книгах немає формату {}.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from {title}.
uk: Формат {fmt} буде <b>вилучено</b> з {title}.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from all {num} selected books.
uk: Формат {fmt} буде  <b>вилучено</b> з усіх {num} позначених книг.

en: Choose formats to be deleted
uk: Виберіть формати для вилучення

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
uk: Виберіть формати, які <b>не буде</b> вилучено.<p>Зауважте, що програма ніколи не вилучатиме всіх форматів книги.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
uk: <b>Всі формати</b> позначених книг буде <b>вилучено</b> з вашої бібліотеки.<br>Метадані бібліотеки залишаться недоторканими. Ви справді цього хочете?

en: Cannot delete books
uk: Не вдається вилучити книги

en: No device is connected
uk: Пристрій не підключений

en: Main memory
uk: Основна пам'ять

en: Storage card A
uk: Карта пам'яті A

en: Storage card B
uk: Карта пам'яті B

en: No books to delete
uk: Немає книг для вилучення

en: None of the selected books are on the device
uk: На пристрої немає жодної з вибраних книг

en: Deleting books from device.
uk: Вилучення книг з пристрою.

en: The cover from the selected book will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure? | The covers from the {} selected books will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
uk[0]: Обкладинку позначеної книги буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви справді цього хочете?
uk[1]: Обкладинки {} позначених книг буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви справді цього хочете?
uk[2]: Обкладинки {} позначених книг буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви справді цього хочете?
uk[3]: Обкладинки {} позначеної книги буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви справді цього хочете?

en: One book deleted from library. | {} books deleted from library.
uk[0]: З бібліотеки вилучено {} книгу.
uk[1]: З бібліотеки вилучено {} книги.
uk[2]: З бібліотеки вилучено {} книг.
uk[3]: З бібліотеки вилучено {} книгу.

en: One book format deleted. | {} book formats deleted.
uk[0]: Вилучено {} формат книг.
uk[1]: Вилучено {} формати книг.
uk[2]: Вилучено {} форматів книг.
uk[3]: Вилучено {} формат книг.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
uk: Деякі з позначених книг зберігаються на з’єднаному з комп’ютером пристрої. <b>Звідки</b> слід вилучити позначені вами файли?

en: The selected book will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure? | The {} selected books will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
uk[0]: Позначені {} книгу буде <b>вилучено</b>, файли зникнуть з бібліотеки calibre. Ви справді цього хочете?
uk[1]: Позначені {} книги буде <b>вилучено</b>, файли зникнуть з бібліотеки calibre. Ви справді цього хочете?
uk[2]: Позначені {} книг буде <b>вилучено</b>, файли зникнуть з бібліотеки calibre. Ви справді цього хочете?
uk[3]: Позначену {} книгу буде <b>вилучено</b>, файли зникнуть з бібліотеки calibre. Ви справді цього хочете?

en: Could not change on-disk location of this book's files.
uk: Не вдалося змінити розташування файлів цієї книги на диску.

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
uk[0]: Позначену {} книгу буде <b>остаточно вилучено</b> з пристрою. Ви справді цього хочете?
uk[1]: Позначені {} книги буде <b>остаточно вилучено</b> з пристрою. Ви справді цього хочете?
uk[2]: Позначені {} книги буде <b>остаточно вилучено</b> з пристрою. Ви справді цього хочете?
uk[3]: Позначені {} книги буде <b>остаточно вилучено</b> з пристрою. Ви справді цього хочете?

en: Start wireless device connection
uk: Створити бездротове з’єднання з пристроєм

en: Stop wireless device connection
uk: Розірвати бездротове з’єднання з пристроєм

en: Connect to folder
uk: З’єднатися з текою

en: Start Content server
uk: Запустити сервер даних

en: Visit Content server in browser
uk: Відвідати сервер даних у браузері

en: Start/stop Content server
uk: Запустити/Зупинити сервер даних

en: [{ip}, port {port}, {protocol}]
uk: [{ip}, порт {port}, {protocol}]

en: Stop Content server
uk: Зупинити сервер даних

en: Email to
uk: Надіслати email до

en: Email to and delete from library
uk: Надіслати електронною поштою і вилучити з бібліотеки

en: (delete from library)
uk: (вилучити з бібліотеки)

en: Select recipients
uk: Вибрати адресатів

en: Email to selected recipients...
uk: Надіслати позначеним отримувачам…

en: Setup email based sharing of books
uk: Налаштувати спільний доступ на основі електронної пошти

en: Send to device
uk: Надіслати до пристрою

en: Connect/share
uk: З’єднатись/Роздати

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
uk: Оприлюднити книги за допомогою вебсервера або електронної пошти. Встановити з’єднання з певними пристроями тощо.

en: Stopping
uk: Зупиняється

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
uk: Зупиняємо сервер, це може тривати до хвилини, будь ласка, зачекайте…

en: Disable autostart
uk: Вимкнути автозапуск

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
uk: Хочете, щоб бездротове з’єднання з пристроєм встановлювалося під час запуску Calibre автоматично?

en: Still looking for IP addresses
uk: Очікуємо на IP-адреси

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
uk: Декілька IP-адрес. Див. вікно «Запустити/Зупинити».

en: Manage collections
uk: Керування збірками

en: Manage the collections on this device
uk: Керування збірками на пристрої

en: In library view
uk: У перегляді бібліотеки

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
uk: Збірки можна редагувати лише під час показу книг на пристрої. Для початку, натисніть кнопку на панелі інструментів, щоб перемкнутися на режим перегляду пристрою.

en: Change the title/author/cover etc. of books
uk: Змінити дані щодо назв, авторі, обкладинок та інших параметрів книг

en: Edit metadata
uk: Редагувати метадані

en: Edit metadata individually
uk: Редагувати метадані індивідуально

en: Edit metadata in bulk
uk: Редагувати метадані разом

en: Download metadata and covers
uk: Завантажити метадані і обкладинки

en: Merge into first selected book - delete others
uk: Злити в першу обрану книгу - вилучити інші

en: Merge into first selected book - keep others
uk: Злити в першу обрану книгу - залишити інші

en: Merge only formats into first selected book - delete others
uk: Об’єднати формати лише до першої вибраної книги — вилучити інші

en: Copy metadata
uk: Копіювати метадані

en: Paste metadata
uk: Вставити метадані

en: Paste metadata including excluded fields
uk: Вставити метадані із включенням виключених полів

en: Merge book records
uk: Злити записи книг

en: Manage data files
uk: Керування файлами даних

en: Copy URL to show book in calibre
uk: Копіювати адресу для показу книги у calibre

en: Copy URLs to show the currently selected books in calibre, to the system clipboard
uk: Копіювати адреси для показу поточних позначених книг у calibre до буфера обміну даними системи

en: Copy URL to open book in calibre
uk: Копіювати адресу для відкриття книги у calibre

en: Copy URLs to open the currently selected books in calibre, to the system clipboard
uk: Копіювати адреси для відкриття поточних позначених книг у calibre до буфера обміну даними системи

en: Cannot copy metadata
uk: Не вдалося скопіювати метадані

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
uk: Позначено одразу декілька книг. Копіювання можливе лише з одної книги одночасно.

en: Cannot paste metadata
uk: Не вдалося вставити метадані

en: No copied metadata available
uk: Немає доступних скопійованих метаданих

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
uk: Ви намагаєтеся вставити метадані до <b>декількох книг</b> ({num_of_books}) одночасно. Ви справді хочете виконати цю дію?

en: Cannot download metadata
uk: Не вдалось завантажити метадані

en: Failed to download metadata
uk: Не вдалося завантажити метадані

en: Download failed
uk: Завантаження не вдалось

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
uk[0]: Не вдалося отримати метадані або зображення обкладинки для {} позначеної книги.
uk[1]: Не вдалося отримати метадані або зображення обкладинки для {} позначених книг.
uk[2]: Не вдалося отримати метадані або зображення обкладинки для {} позначених книг.
uk[3]: Не вдалося отримати метадані або зображення обкладинки для {} позначених книг.

en: Metadata download completed
uk: Завантаження метаданих завершено

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
uk[0]: Завершено отримання метаданих для <b>{} книги</b>.
uk[1]: Завершено отримання метаданих для <b>{} книг</b>.
uk[2]: Завершено отримання метаданих для <b>{} книг</b>.
uk[3]: Завершено отримання метаданих для <b>{} книг</b>.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
uk: Продовжити оновлення метаданих у вашій бібліотеці?

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
uk: Не вдалося отримати метадані і/або обкладинки %d книг. Натисніть «Показати подробиці», щоб переглянути список.

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
uk: Показати у основному списку книг книги, оновлення метаданих &яких завершилося невдало

en: Download log
uk: Журнал звантаження

en: Metadata download complete
uk: Отримання метаданих завершено

en: Revie&w downloaded metadata
uk: П&ереглянути отримані метадані

en: Some books changed
uk: Деякі книги змінено

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
uk: З часу, коли було розпочато отримання даних, метадані деяких книг у вашій бібліотеці було змінено. Якщо ви накажете програмі продовжити обробку, деякі з цих змін може бути втрачено. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список книг, у метадані яких було внесено зміни. Продовжити обробку?

en: Review downloaded metadata
uk: Переглянути отримані метадані

en: Discard downloaded metadata for this book
uk: Відхилити отримані метадані для цієї книги

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
uk: Використати отримані метадані для решти книг

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
uk: Відхилити отримані метадані для решти книг

en: Discard the downloaded value for: %s
uk: Відхилити отримане значення такого параметра: %s

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
uk: Отримані метадані показано ліворуч, а початкові метадані — праворуч. Якщо отримане значення є порожнім або невідомим, буде використано початкове значення параметра.

en: &View book
uk: П&ереглянути книгу

en: Cannot edit metadata
uk: Неможливо редагувати метадані

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
uk: Зараз за вашим наказом може бути об’єднано багато ({}) книг. Ви <b>справді</b> бажаєте виконати цю дію?

en: Cannot merge books
uk: Неможливо злити книги

en: At least two books must be selected for merging
uk: Для об’єднання слід позначити принаймні дві книги

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
uk: Дані щодо формату книг та метадані з позначених книг буде додано до <b>першої позначеної книги</b> (%s).<br> Зміни до всіх інших книг не вноситимуться. Ці книги також не буде вилучено.<br><br>Будь ласка, підтвердіть виконання дії.

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
uk: Формати позначених книг буде об’єднано до <b>першої позначеної книги</b> (%s). Змін до метаданих першої позначеної книги вноситися не буде. Дані щодо автора, назви та всі інші метадані <i>не</i> об’єднуватимуться.<br><br>Після об’єднання даних для другої та всіх інших книг з метаданими ці книги буде <b>вилучено</b>. <br><br>Всі формати першої з позначених книг залишаться у бібліотеці, а всі дублікати форматів другої та інших позначених книг буде назавжди <b>вилучено</b> з вашої бібліотеки calibre.<br><br>  Ви <b>справді</b> хочете, щоб всі ці дії було виконано?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s).<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
uk: Формати і метадані позначених книг буде об’єднано до <b>першої позначеної книги</b> (%s).<br><br>Після об’єднання другу і всі позначені інші книги буде <b>вилучено</b>. <br><br>Всі формати першої з позначених книг залишаться у бібліотеці, а всі дублікати форматів другої та інших позначених книг буде назавжди <b>вилучено</b> з вашої бібліотеки calibre.<br><br>  Ви <b>справді</b> хочете, щоб всі ці дії було виконано?

en: Applying changed metadata
uk: Застосування змінених метаданих

en: Some failures
uk: Певні помилки

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show details" to see details.
uk: Не вдалося застосувати оновлені метадані до деяких книг у вашій бібліотеці. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути подробиці.

en: Format file missing
uk: Не вистачає файла форматування

en: Cannot read cover as the %s file is missing from this book
uk: Не вдалося прочитати обкладинку, оскільки у цій книзі не вистачає файла %s

en: Could not read metadata
uk: Не вдалося прочитати метадані

en: Could not read metadata from %s format
uk: Не вдалося прочитати метадані з %s формату

en: Could not read cover
uk: Не вдалось прочитати обкладинку

en: Could not read cover from %s format
uk: Не вдалось прочитати обкладинку %s формату

en: Embed metadata
uk: Вбудувати метадані

en: Embed metadata into book files
uk: Вбудувати метадані до файлів електронних книг

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
uk: Вбудувати метадані до файлів певного формату серед позначених книг…

en: Cannot embed
uk: Вбудовування неможливе

en: Choose formats to be updated
uk: Виберіть формати, які слід оновити

en: &Stop
uk: Зу&пинити

en: Embedding updated metadata into book files...
uk: Вбудовуємо оновлені метадані до файлів книг…

en: Embedding metadata...
uk: Вбудовуємо метадані…

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
uk[0]: Метадані вбудовано до {} книги
uk[1]: Метадані вбудовано до {} книг
uk[2]: Метадані вбудовано до {} книг
uk[3]: Метадані вбудовано до {} книг

en: The {0} format of {1}:
    
    {2}
uk: Формат {0} {1}:
    
    {2}

en: Failed for some files
uk: Не вдалося виконати для деяких файлів

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
uk: Не вдалося вбудувати метадані до деяких з файлів електронних книг. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Show the &failed books in the main book list
uk: Показувати книги з &помилками у основному списку книг

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
uk: Отримати новини у форматі електронної книги з різноманітних сайтів з усього світу

en: Fetch news
uk: Отримати новини

en: Fetching news from
uk: Отримання новин з

en:  fetched.
uk:  отримано.

en: Search full text
uk: Повнотекстовий пошук

en: Help
uk: Довідка

en: Layout name
uk: Назва компонування

en: Invalid name
uk: Некоректна назва

en: The settings name cannot be blank
uk: Назва параметрів не може бути порожньою

en: Replace saved layout
uk: Замінити збережене компонування

en: Do you really want to overwrite the saved layout {0}?
uk: ви справді хочете перезаписати збережене компонування {0}?

en: Layout actions
uk: Дії з компонування

en: Save and restore layout item sizes, and add/remove/toggle layout items such as the search bar, tag browser, etc. Item sizes in saved layouts are saved as a percentage of the window size. Restoring a layout doesn't change the window size, instead fitting the items into the current window.
uk: Зберігати і відновлювати розміри елементів компонування і додавати, вилучати, вмикати або вимикати елементи компонування, зокрема панелі пошуку, панелі навігації мітками тощо. Розміри елементів у збережених компонуваннях зберігаються у відсотках від розміру вікна. Відновлення компонування не змінює розмірів вікна, а пристосовує розміри елементів до розмірів поточного вікна.

en: Restore saved layout
uk: Відновити збережене компонування

en: Save current layout
uk: Зберегти поточне компонування

en: Delete saved layout
uk: Вилучити збережене компонування

en: Hide all
uk: Приховати усе

en: Show {}
uk: Показати {}

en: Hide {}
uk: Приховати {}

en: Toggle {}
uk: Перемкнути {}

en: Do you really want to delete the saved layout {0}?
uk: Ви справді хочете вилучити збережене компонування {0}?

en: Manage categories
uk: Керування категоріями

en: Manage categories: authors, tags, series, etc.
uk: Керування категоріями: записами авторів, міток, циклів тощо.

en: Mark books with text label
uk: Позначити книги текстовою міткою

en: Recently used values:
uk: Нещодавно використані значення:

en: Enter a value:
uk: Введіть значення:

en: Value cannot be empty
uk: Значення не може бути порожнім

en: You must provide a value
uk: Вам слід вказати значення

en: Mark books
uk: Позначити книги

en: Temporarily mark books for easy access
uk: Тимчасово позначити книги для спрощення доступу

en: Toggle mark for selected books
uk: Увімкнути або вимкнути позначення для вибраних книг

en: Mark all selected books
uk: Позначити усі вибрані книги

en: Show marked books
uk: Показати позначені книги

en: Show marked books with text label
uk: Показати позначені книги із текстовою міткою

en: Clear marks for selected books
uk: Вилучити позначки для вибраних книг

en: Clear all marked books
uk: Вилучити позначення з усіх книг

en: Mark all books by selected author(s)
uk: Позначити усі книги, написані вказаними авторами

en: Mark all books in the selected series
uk: Позначити усі книги у вказаних циклах

en: Clear all books by selected author(s)
uk: Зняти позначення з усіх книг вказаних авторів

en: Clear all books in the selected series
uk: Зняти позначення з усіх книг у вказаних циклах

en: Show marked book
uk: Показати позначену книгу

en: {0} labels not shown
uk: {0} міток не показано

en: Cannot mark
uk: Не вдалося позначити

en: Match book to library
uk: Пошук відповідників у бібліотеці

en: Match this book to a book in the library
uk: Встановити відповідність цієї книги книзі у бібліотеці

en: Match books
uk: Пошук відповідників

en: You must select one book
uk: Вам слід позначити одну книгу

en: Show matched book in library
uk: Показати відповідну книгу у бібліотеці

en: No matching books
uk: Немає відповідних книг

en: No matching books found in the calibre library. Do you want to specify the matching book manually?
uk: У бібліотеці calibre не знайдено відповідних книг. Хочете вказати відповідну книгу вручну?

en: Move to next match
uk: Перейти до наступного відповідника

en: Move to next highlighted match
uk: Перейти до наступного позначеного відповідника

en: Move to previous item
uk: Перейти до попереднього пункту

en: Move to previous highlighted item
uk: Перейти до попереднього позначеного пункту

en: Open book folder
uk: Відкрити теку книги

en: Open the folder containing the current book's files
uk: Відкрити теку, що містить файли поточної книги

en: Open book data folder
uk: Відкрити теку даних книги

en: Plugin updater
uk: Оновлювач додатків

en: Update any plugins you have installed in calibre
uk: Оновити всі додатки, які встановлено у calibre

en: Polish book
uk: Покращити книгу

en: Polish %d books
uk: Покращення %d книг

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
uk: <h3>Щодо покращення книг</h3>%s

en: <p>If you have both EPUB and ORIGINAL_EPUB in your book,
                      then polishing will run on ORIGINAL_EPUB (the same for other
                      ORIGINAL_* formats).  So if you
                      want Polishing to not run on the ORIGINAL_* format, delete the
                      ORIGINAL_* format before running it.</p>
uk: <p>Якщо для вашої книги зберігаються два файла, EPUB і ORIGINAL_EPUB,
                      покращення буде застосовано до ORIGINAL_EPUB (те саме для всіх інших
                      форматів ORIGINAL_*). Отже, якщо ви хочете, щоб покращення
                      було виконано не над файлами у форматі ORIGINAL_*, вилучіть
                      файл ORIGINAL_* до виконання процедури з покращення.</p>

en: <h3>Embed referenced fonts</h3>%s
uk: <h3>Вбудувати використані шрифти</h3>%s

en: <h3>Subsetting fonts</h3>%s
uk: <h3>Обрізання шрифтів до підмножин</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
uk: <h3>Удосконалення пунктуації</h3>%s

en: <h3>Updating metadata</h3><p>This will update all metadata <i>except</i> the cover in the e-book files to match the current metadata in the calibre library.</p> <p>Note that most e-book formats are not capable of supporting all the metadata in calibre.</p><p>There is a separate option to update the cover.</p>
uk: <h3>Оновлення метаданих</h3><p>Оновлює всі метадані у файлах електронних книг, <i>окрім</i> зображення обкладинки, відповідно до поточних метаданих у бібліотеці calibre</p><p>Зауважте, що у більшості форматів електронних книг не передбачено підтримки всіх метаданих, які можуть зберігатися у calibre.</p><p>Для оновлення зображення обкладинки передбачено окремий параметр.</p>

en: <h3>Update cover</h3><p>Update the covers in the e-book files to match the current cover in the calibre library.</p><p>If the e-book file does not have an identifiable cover, a new cover is inserted.</p>
uk: <h3>Оновити обкладинку</h3><p>Оновити зображення обкладинок у файлах електронних книг так, щоб вони збігалися з поточним зображенням обкладинки у бібліотеці calibre.</p><p>Якщо програмі не вдасться виявити зображення обкладинки у файлі електронної книги, буде вставлено нове зображення обкладинки.</p>

en: <h3>Book jacket</h3>%s
uk: <h3>Суперобкладинка</h3>%s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
uk: <h3>Вилучити суперобкладинку</h3>%s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
uk: <h3>Вилучити невикористані правила CSS</h3>%s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
uk: <h3>Стискання зображень без втрат</h3>%s

en: <h3>Download external resources</h3>%s
uk: <h3>Отримати зовнішні ресурси</h3>%s

en: <h3>Add soft-hyphens</h3>%s
uk: <h3>Додати м'які переноси</h3>%s

en: <h3>Remove soft-hyphens</h3>%s
uk: <h3>Вилучити м'які переноси</h3>%s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
uk: <h3>Оновити внутрішні частини книги</h3>%s

en: Select actions to perform:
uk: Вкажіть дії, які слід виконати:

en: &Embed all referenced fonts
uk: В&будувати усі використані шрифти

en: &Subset all embedded fonts
uk: &Обрізати всі вбудовані шрифти

en: Smarten &punctuation
uk: Обробити &пунктуацію

en: Update &metadata in the book files
uk: Оновити &метадані у файлах книг

en: Update the &cover in the book files
uk: Оновити зображення &обкладинок у файлах книг

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
uk: Додати або замінити метадані як сторінку «с&уперобкладинки»

en: &Remove a previously inserted book jacket
uk: Ви&лучити раніше вставлену суперобкладинку книги

en: Remove &unused CSS rules from the book
uk: Вилучити з книги &невикористані правила CSS

en: Losslessly &compress images
uk: Стиснути зо&браження без втрат

en: &Download external resources
uk: &Отримати зовнішні ресурси

en: Add s&oft hyphens
uk: Додати &м'які переноси

en: Remove so&ft hyphens
uk: Вилучити м'&які переноси

en: &Upgrade book internals
uk: &Оновити внутрішні частини

en: About
uk: Про модуль

en: Show &report
uk: Показати з&віт

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
uk: Після завершення покращення тексту показати звіт щодо всіх виконаних дій

en: &Save settings
uk: З&берегти параметри

en: &Load settings
uk: З&авантажити параметри

en: No actions selected
uk: Не вказано дій

en: You must select at least one action before saving
uk: Вам слід вибрати принаймні одну дію до збереження

en: Choose name
uk: Виберіть назву

en: Choose a name for these settings
uk: Виберіть назву для цього набору параметрів

en: Remove saved settings
uk: Вилучити збережені параметри

en: Must update metadata
uk: Слід оновити метадані

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
uk: Вами позначено пункт параметра додавання метаданих як «суперобкладинки» книги. Щоб цим параметром можна було скористатися, слід також використати параметр оновлення метаданих у файлах книг. Хочете скористатися цим параметром?

en: Add or remove jacket?
uk: Додати чи вилучити суперобкладинку?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
uk: Ви вибрали одразу дві дії: додати і вилучити суперобкладинку метаданих. Виконання цих дій призведе до того, що книга-результат не матиме суперобкладинки. Це саме те, чого ви хотіли?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
uk: Вам слід вказати принаймні одну дію або натиснути кнопку «Скасувати».

en: Queueing books for polishing
uk: Створення черги обробки книг для покращення

en: Polish %s
uk: Покращення %s

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
uk: Покращення книги %(nums)s з %(tot)s (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
uk: Додавання до черги обробки книги %(nums)s з %(tot)s (%(title)s)

en: Ignore remaining reports
uk: Ігнорувати решту звітів

en: View full &log
uk: Переглянути &журнал повністю

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
uk[0]: Ігнорувати ще {} звіт
uk[1]: Ігнорувати ще {} звіти
uk[2]: Ігнорувати ще {} звітів
uk[3]: Ігнорувати ще {} звітів

en: Polishing of %s
uk: Покращення %s

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
uk[0]: Початкові файли було збережено як %s.
uk[1]: Початкові файли було збережено як %s.
uk[2]: Початкові файли було збережено як %s.
uk[3]: Початкові файли було збережено як %s.

en:  and
uk:  та

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
uk: Для повторного покращення буде використано початкові файли.

en: Polish books
uk: Покращення книг

en: Apply the shine of perfection to your books
uk: Надати блиску довершеності вашим книгам

en: P
uk: П

en: Cannot polish
uk: Неможливо покращити

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
uk: Форматом однієї з книг, які ви хочете удосконалити, є {0}. Для удосконалення буде використано дані у цьому форматі, потім перезаписано дані у наявному форматі {1}. Ви справді хочете саме цього?

en: Ask for this confirmation again
uk: Запитувати про цю дію і надалі

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
uk: Можливість покращення передбачено лише для книг у форматах %s. Перетворіть дані книги у один з цих форматів до того, як спробуєте покращити книгу.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
uk[0]: Розпочати покращення {} книги
uk[1]: Розпочати покращення {} книг
uk[2]: Розпочати покращення {} книг
uk[3]: Розпочати покращення {} книг

en:  completed
uk:  завершено

en: Configure calibre
uk: Налаштувати calibre

en: Change calibre behavior
uk: Змінити поведінку calibre

en: Run Welcome wizard
uk: Запустити майстер налаштувань

en: Get plugins to enhance calibre
uk: Отримати додатки для покращення calibre

en: Restart in debug mode
uk: Перезавантажити в режимі зневаджування

en: Restart ignoring third party plugins
uk: Перезапустити без сторонніх додатків

en: Sections
uk: Розділи

en: Cannot configure while there are running jobs.
uk: Налаштування під час виконання завдань неможливе.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
uk: Налаштування до перезапуску calibre неможливе.

en: Select a random book from your calibre library
uk: Вибрати випадковим чином книгу із бібліотеки Сalibre

en: Restart
uk: Перезапустити

en: Save to disk
uk: Зберегти на диск

en: Export e-book files from the calibre library
uk: Експортувати файли електронних книг з бібліотеки calibre

en: Save to disk in a single folder
uk: Зберегти на диск до однієї теки

en: Save only %s format to disk
uk: Зберегти на диск у %s форматі

en: Save only %s format to disk in a single folder
uk: Зберегти на диск у форматі %s до єдиної теки

en: Save single format to disk...
uk: Зберегти на диск у єдиному форматі…

en: Cannot save to disk
uk: Не вдається зберегти на диск

en: Choose format to save to disk
uk: Виберіть формат для збереження даних на диску

en: Choose destination folder
uk: Виберіть теку призначення

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
uk: Ви намагаєтеся зберегти файли в бібліотеку Calibre. Це може призвести до помилок у вашій бібліотеці. Збереження на диск призначене для експорту файлів з вашої бібліотеки Calibre в інше місце.

en: Book details
uk: Подробиці щодо книги

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
uk: Показати докладні метадані поточної книги у окремому вікні

en: Show Book details in a separate window
uk: Показувати параметри книги в окремому вікні

en: Show Book details in a separate locked window
uk: Показувати параметри книги в окремому заблокованому вікні

en: Close all Book details windows
uk: Закрити усі вікна подробиць щодо книг

en: No detailed info available
uk: Немає докладних даних

en: No detailed information is available for books on the device.
uk: Відсутня детальна інформація для книжок на пристрої.

en: Book not found
uk: Книгу не знайдено

en: Quickview
uk: Швидкий перегляд

en: Toggle Quickview
uk: Перемкнути швидкий перегляд

en: Focus to Quickview
uk: Фокусувати швидкий перегляд

en: Move the focus to the Quickview panel/window
uk: Пересунути фокус на панель або вікно швидкого перегляду

en: Focus from Quickview to the book list
uk: Перенести фокус зі швидкого перегляду на список книг

en: Move the focus from Quickview to the book list
uk: Перевести фокус із швидкого перегляду на список книг

en: Refresh Quickview
uk: Оновити швидкий перегляд

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
uk: Оновити дані, показані на панелі швидкого перегляду

en: Search from Quickview
uk: Шукати зі швидкого перегляду

en: Search for the currently selected Quickview item
uk: Шукати поточний позначений пункт швидкого перегляду

en: No quickview available
uk: Швидкий перегляд недоступний

en: Quickview is not available for books on the device.
uk: Швидкий перегляд недоступний для книжок на пристрої.

en: Manage template functions
uk: Керування шаблонними функціями

en: Template tester
uk: Тестування шаблонів

en: Enter a template to test using data from the selected book
uk: Вкажіть шаблон для тестування за допомогою даних з позначеної книги

en: No template tester available
uk: Немає засобів для тестування шаблонів

en: Template tester is not available for books on the device.
uk: Для книг на пристрої немає засобів тестування шаблонів.

en: At least one book must be selected
uk: Слід позначити принаймні одну книгу

en: Show books similar to the current book
uk: Показати список книг, подібних до поточної книги

en: Similar books
uk: Подібні книги

en: Books by same author
uk: Книги цього автора

en: Books in this series
uk: Книги цього циклу

en: Books by this publisher
uk: Книги цього видавця

en: Books with the same tags
uk: Книги з такими ж мітками

en: Sort by
uk: Сортувати за

en: Show the Sort by menu
uk: Показати меню критеріїв упорядковування

en: Reverse current sort
uk: Обернути поточний порядок

en: Reverse the current sort order
uk: Обернути поточний порядок сортування

en: Re-apply current sort
uk: Повторно застосувати поточний порядок

en: Re-apply the current sort
uk: Повторно застосувати поточний порядок

en: Select sortable columns
uk: Вибір упорядковуваних стовпчиків

en: Sort on multiple columns
uk: Упорядкування у декількох стовпчиках

en: Get books
uk: Отримати книги

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
uk: Знайти найдешевші пропозиції електронних книг на торгівельних інтернет-ресурсах

en: Search for e-books
uk: Шукати книги

en: this author
uk: цей автор

en: this title
uk: цей заголовок

en: this book
uk: ця книга

en: Search for %s
uk: Пошук для «%s»

en: Stores
uk: Магазини

en: Choose stores
uk: Обрати магазини

en: Cannot search
uk: Пошук неможливий

en: calibre helps you find the e-books you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources.
uk: Calibre допомагає вам знайти потрібні вам електронні книги на сайтах різноманітних комерційних і відкритих джерел книг.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
uk: За допомогою вбудованих можливостей пошуку ви можете без проблем знайти крамницю, у які ціна потрібної вам книги є найменшою. Крім того, ви можете отримати дані щодо того, чи захищено книги DRM та іншу корисну інформацію.

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="{}">DRM</a>.
uk: Всі фінансові операції (сплати тощо) виконуються між вами та продавцем книг. Calibre не виконує жодної обробки даних протягом цих процедур, отже всі проблеми, пов’язані з купівлею, слід обговорювати з адміністрацією сайта, на якому ви купуєте книгу. Переконайтеся, що всі придбані вами книги можна буде читати на вашому пристрої для читання електронних книг, особливо якщо книгу, яку ви купуєте, захищено <a href="{}">DRM</a>.

en: Show this message again
uk: Показувати це повідомлення знову

en: About Get books
uk: Про отримання книжок

en: Tag mapper
uk: Прив’язка міток

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
uk[0]: Пов’язати мітки із {} книгою у бібліотеці
uk[1]: Пов’язати мітки із {} книгами у бібліотеці
uk[2]: Пов’язати мітки із {} книгами у бібліотеці
uk[3]: Пов’язати мітки із {} книгами у бібліотеці

en: Choose format to edit
uk: Виберіть формат для редагування

en: Choose which format you want to edit:
uk: Виберіть формат, який ви хочете редагувати:

en: &All formats
uk: &Всі формати

en: Edit ToC
uk: Редагувати зміст

en: Cannot edit ToC
uk: Не вдалося почати редагування змісту

en: Editing Table of Contents is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before editing.
uk: Підтримку редагування таблиці вмісту передбачено лише для книг у форматах %s. Перетворіть дані до одного з цих форматів перед редагуванням.

en: You have chosen to edit the Table of Contents of {} books at once. Doing so will likely slow your computer to a crawl. Are you sure?
uk: Ви намагаєтеся редагувати таблиці змісту одразу {} книг. Дії такого типу можуть значно уповільнити роботу програми. Ви справді цього хочете?

en: Failed to start editor
uk: Не вдалося запустити редактор

en: Could not edit: {}. The Table of Contents editor did not start in two minutes
uk: Не вдалося виконати редагування {}. Редактор таблиці змісту не запущено протягом 2 хвилин.

en: Library changed
uk: Змінено бібліотеку

en: Cannot save changes made to {0} by the ToC editor as the calibre library has changed.
uk: Неможливо зберегти зміни, які внесено до {0} редактором змісту, оскільки у бібліотеці calibre відбулися зміни.

en: The book "{}" has multiple formats that can be edited. Choose the format you want to edit.
uk: Книга «{}» зберігається у декількох форматах, придатних до редагування. Виберіть формат, дані у якому ви хочете редагувати.

en: Always ask when more than one format is available
uk: Завжди запитувати, якщо книга зберігається у декількох форматах

en: Edit book
uk: Редагувати книгу

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
uk: Редагувати книгу у форматі EPUB або AZW

en: Cannot Edit book
uk: Редагування книги неможливе

en: You are trying to edit {} books at once. Are you sure?
uk: Ви намагаєтеся виконати одночасне редагування {}. Ви справді цього хочете?

en: Cannot edit book
uk: Редагування книги неможливе

en: Editing of books on the device is not supported
uk: Підтримки редагування книг на пристрої не передбачено

en: No editable formats
uk: Немає придатних до редагування форматів

en: Do you want to create an empty EPUB file in the book "{}" to edit?
uk: Хочете створити порожній файл EPUB у книзі «{}» для редагування?

en: The book "{0}" must be in the {1} formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
uk: Щоб уможливити редагування, дані книги «{0}» мають зберігатися у форматах {1}
    
    Спочатку вам слід перетворити дані книги у один зі згаданих форматів.

en: File missing
uk: Не вистачає файла

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
uk: Книги у форматі %s у бібліотеці Calibre вже немає. Вам слід виконати процедуру обслуговування бібліотеки, щоб оновити список файлів у ній.

en: Unpack book
uk: Розпакувати книгу

en: Choose the format to unpack:
uk: Виберіть формат, який слід розпакувати:

en:             <h2>About Unpack book</h2>
                <p>Unpack book allows you to fine tune the appearance of an e-book by
                making small changes to its internals. In order to use Unpack book,
                you need to know a little bit about HTML and CSS, technologies that
                are used in e-books. Follow the steps:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Click "Explode book": This will "explode" the book into its
                individual internal components.<br></li>
                <li>Right click on any individual file and select "Open with..." to
                edit it in your favorite text editor.<br></li>
                <li>When you are done: <b>close the file browser window
                and the editor windows you used to make your tweaks</b>. Then click
                the "Rebuild book" button, to update the book in your calibre
                library.</li>
                </ol>
uk:             <h2>Про розпаковування книжок</h2>
                <p>За допомогою інструмента розпаковування книжок ви можете виправити
                вигляд книги за допомогою внесення невеличких змін у її дані Щоб скористатися
                інструментом, вам слід мати певне уявлення про HTML і CSS, технології, які
                використовуються для створення електронних книг. Виконайте такі дії:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Натисніть кнопку «Розпакувати книгу»: книгу буде розпаковано на
                окремі складові.<br></li>
                <li>Наведіть вказівник миші на якийсь з розпакованих файлів, клацніть
                правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відкрити за допомогою...», щоб
                виконати редагування файла у вашому улюбленому текстовому редакторі.<br></li>
                <li>Після завершення коригування <b>закрийте вікно програми керування файлами та
                вікна редакторів, за допомогою яких ви вносили до книги зміни</b>. Потім натисніть
                кнопку «Перезібрати книгу», щоб оновити дані книги у вашій бібліотеці Calibre.</li>
                </ol>

en: &Explode book
uk: &Розпакувати книгу

en: &Preview book
uk: П&опередній перегляд книги

en: &Cancel
uk: &Скасувати

en: &Rebuild book
uk: П&ерезібрати книгу

en: Explode the book to edit its components
uk: Розпакувати книгу для редагування її складових.

en: Preview the result of your changes
uk: Показати попередній перегляд результатів змін

en: Abort without saving any changes
uk: Перервати коригування без збереження внесених змін

en: Save your changes and update the book in the calibre library
uk: Зберегти внесені зміни і оновити дані книги у бібліотеці Calibre

en: Exploding, please wait...
uk: Розпаковуємо, зачекайте…

en: Failed to unpack
uk: Не вдалося розпакувати

en: Could not explode the %s file.
uk: Не вдалося розпакувати файл %s.

en: Could not explode the %s file. Click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося розпакувати файл %s. Щоб дізнатися більше, натисніть кнопку «Показати подробиці».

en: Failed to rebuild file
uk: Не вдалося перезібрати файл

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
uk: Не вдалося перезібрати %s. Щоб дізнатися більше, натисніть кнопку «Показати подробиці».

en: Rebuilding, please wait...
uk: Перезбираємо, зачекайте, будь ласка…

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
uk: Розпакувати книги у форматах EPUB, AZW3, HTMLZ, надавши доступ до окремих компонентів книг

en: Cannot unpack book
uk: Не вдалося розпакувати книгу

en: The book must be in EPUB, HTMLZ or AZW3 formats to unpack.
    
    First convert the book to one of these formats.
uk: Щоб уможливити розпаковування, дані книги мають зберігатися у форматі EPUB, HTMLZ або AZW3.
    
    Спочатку вам слід перетворити дані книги у один зі згаданих форматів.

en: Read books
uk: Читати книги

en: View
uk: Перегляд

en: View specific format
uk: Переглянути в вибраному форматі

en: View with calibre E-book viewer
uk: Переглянути за допомогою засобу перегляду calibre

en: Read a random book
uk: Читати випадкову книгу

en: Clear recently viewed list
uk: Спорожнити список нещодавно переглянутих

en: Continue reading previous book
uk: Продовжити читання попередньої книги

en: Continue reading the last opened book
uk: Продовжити читання останньої відкритої книги

en: E-book file missing
uk: Не вистачає файла електронної книги

en: The {} format file is missing from the calibre library folder
uk: У теці бібліотеки calibre не вистачає файла формату {}

en: No associated program
uk: Немає пов’язаної програми

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
uk: Windows спробує відкрити %s за допомогою самої програми calibre, що призведе до появи дублікату у вашій бібліотеці calibre. Вам варто встановити якусь програму, придатну до перегляду цього файла і повідомити Windows про те, що відкривати файли цього типу слід саме у встановленій програмі.

en: Cannot view
uk: Не вдається переглянути

en: Format unavailable
uk: Формат недоступний

en: Selected books have no formats
uk: Позначені книги не мають форматування

en: Choose the format to view
uk: Вибрати формат для перегляду

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
uk: Не всі з вибраних книг доступні у форматі %s. Вам слід спочатку перетворити книги у цей формат.

en: Multiple books selected
uk: Вибрано кілька книг

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
uk: Ви намагаєтеся відкрити %d книг. Відкриття завеликої кількості книг одразу може бути дуже тривалим і значно уповільнити роботу вашої системи. Процедуру відкриття не можна буде зупинити, щойно її буде розпочато. Бажаєте виконати відкриття?

en: Cannot open folder
uk: Не можу відкрити теку

en: Failed to create folder
uk: Не вдалося створити теку

en: This book no longer exists in your library
uk: Цієї книги більше немає у вашій бібліотеці

en: %s has no available formats.
uk: У %s немає доступних форматів.

en: Virtual library
uk: Віртуальна бібліотека

en: Quick select Virtual library
uk: Швидкий вибір віртуальної бібліотеки

en: Quick select a Virtual library
uk: Швидкий вибір віртуально бібліотеки

en: Cannot add books
uk: Не вдалося додати книги

en: The path %s does not exist
uk: Шляху %s не існує

en: You do not have permission to read %s
uk: У вас немає прав доступу до читання %s

en: You do not have permission to read any of the selected files
uk: У вас немає прав доступу до читання жодного з позначених файлів.

en: Adding books...
uk: Додаємо книги…

en: Scanning for files...
uk: Шукаємо файли…

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
uk[0]: У вас немає права доступу до читання позначених файлів.
uk[1]: У вас немає права доступу до читання позначених файлів.
uk[2]: У вас немає права доступу до читання позначених файлів.
uk[3]: У вас немає права доступу до читання позначених файлів.

en: Could not add {} as you do not have permission to read the file
uk: Не вдалося додати {}, оскільки у вас немає права доступу до читання файла.

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося додати жодної книги. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Could not add
uk: Не вдалося додати

en: No e-book files were found in %s
uk: У %s не знайдено жодної електронної книги

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
uk[0]: Читаємо метадані і додаємо до бібліотеки ({} книгу)...
uk[1]: Читаємо метадані і додаємо до бібліотеки ({} книги)...
uk[2]: Читаємо метадані і додаємо до бібліотеки ({} книг)...
uk[3]: Читаємо метадані і додаємо до бібліотеки ({} книг)...

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося додати деякі книги. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Critical failure
uk: Критична помилка

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
uk: Процес засобу читання метаданих завершив роботу у аварійному режимі під час обробки файлів. Додавання книг перервано. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
uk[0]: Не вдалося прочитати метадані з таких файлів:
uk[1]: Не вдалося прочитати метадані з таких файлів:
uk[2]: Не вдалося прочитати метадані з таких файлів:
uk[3]: Не вдалося прочитати метадані з таких файлів:

en: With error:
uk: Помилка:

en: Failed to merge the book:
uk: Не вдалося об’єднати книгу:

en: Failed to add the book:
uk: Не вдалося додати книгу:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
uk: Не вдалося додати файл {0} до книги: {1}

en: Adding duplicates
uk: Додавання дублікатів

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
uk: Під час спроби додавання деяких файлів виникли проблеми. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося додати жодну з книг. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Errors while adding
uk: Помилки під час додавання

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: Add
uk: Додати

en: starts with
uk: починається з

en: does not start with
uk: не починається з

en: ends with
uk: завершується

en: does not end with
uk: не завершується

en: matches glob pattern
uk: відповідає загальному взірцеві

en: does not match glob pattern
uk: не відповідає загальному взірцеві

en: matches regex pattern
uk: відповідає взірцеві із формальним виразом

en: does not match regex pattern
uk: не відповідає взірцеві із формальним виразом

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
uk: Нижче створіть правило, правило може бути використано для додавання або ігнорування файлів

en: the file, if the filename
uk: файл, якщо назва файла

en: You must provide a value for the filename to match
uk: Вам слід вказати значення для встановлення відповідності назв файлів

en: A comma separated list of tags
uk: Список теґів, відокремлених комами

en: Matching is case-insensitive
uk: Без урахування регістру

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
uk: Взірець назви файла без урахування регістру, наприклад {0} або {1}

en: A regular expression
uk: Формальний вираз

en: %s is not a valid glob expression
uk: %s не є коректним загальним виразом

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
uk: <b>{action}</b> файл, якщо назва файла <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to add/ignore files here. They will be used when recursively adding files from folders/archives and also when auto-adding. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every file until either an "add" or an "ignore" rule matches. If no rules match, the file will be added only if its file extension is of a known e-book type.
uk: Тут ви можете вказати правила додавання або ігнорування файлів. Ці правила буде використано під час рекурсивного додавання файлів з тек або архівів, а також автоматичного додавання. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати процедуру. Правила оброблятимуться у вказаному порядку для кожного з файлів, доки не буде встановлено відповідності для правил «додати» або «ігнорувати». Якщо не буде встановлено відповідності до жодного з правил, файл буде додано, лише якщо суфікс його назви належить до відомого програмі набору суфіксів назв файлів електронних книг.

en: Test filename filter rules
uk: Випробувати правила фільтрування назв файлів

en: Enter a filename to test:
uk: Введіть назву файла для перевірки:

en: Enter filename and click the "Test" button
uk: Вкажіть назву файла і натисніть кнопку «Перевірити»

en: The filename %s did not match any rules
uk: Назва файла %s не відповідає жодному з правил

en: The filename {0} will be {1}
uk: Файл з назвою {0} буде {1}

en: Edit file filter rules
uk: Редагувати правила фільтрування файлів

en: Change
uk: Змінити

en: Capitalize
uk: З великої літери

en: Lower-case
uk: Нижній регістр

en: Upper-case
uk: Верхній регістр

en: is one of
uk: є одним з

en: is not one of
uk: не є одним з

en: contains
uk: містить

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore authors
uk: Нижче створіть правило, правило може бути використано для додавання або ігнорування авторів

en: the author, if the author name
uk: автор, якщо ім'я автора

en: You must provide a value for the author name to match
uk: Вам слід вказати значення імені автора для порівняння

en: with the name:
uk: із іменем:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
uk: <b>{action}</b> ім'я автора, якщо воно <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: to the name
uk: до імені

en: You can specify rules to manipulate author names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every author.
uk: Тут ви можете вказати правила керування іменами авторів. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати процедуру. Правила оброблятимуться у вказаному порядку для усіх імен авторів.

en: Test author mapping rules
uk: Перевірити правила прив'язки імен авторів

en: Enter an author name to test:
uk: Введіть ім'я автора для перевірки:

en: Enter author and click the "Test" button
uk: Введіть ім'я автора і натисніть кнопку «Перевірити»

en: Edit author mapping rules
uk: Редагувати правила прив'язки імен авторів

en: Added a book automatically from {src}
uk: Автоматично додано книгу з {src}

en: Added {num} books automatically from {src}
uk: Автоматично додано {num} книг з {src}

en: Donate
uk: Підтримати фінансово

en: Edit
uk: Змінити

en: Copy
uk: Копіювати

en: Paste
uk: Вставити

en: Select all
uk: Вибрати все

en: Search the internet for the author {}
uk: Шукати у інтернеті автора {}

en: Search the internet for this book
uk: Шукати цю книгу у інтернеті

en: Manage %s
uk: Керування записом «%s»

en: Edit note for {}
uk: Редагувати нотатку щодо {}

en: Are you sure you want to delete the note for {} from this library? There is no undo.
uk: Ви справді хочете вилучити нотатку щодо {} з цієї бібліотеки? Скасування цієї дії не передбачено.

en: Delete note for {}
uk: Вилучити нотатку щодо {}

en: Find %s in the Tag browser
uk: Знайти %s на панелі навігації мітками

en: Search calibre for %s
uk: Шукати у calibre %s

en: in category %s
uk: у категорії %s

en: in grouped search %s
uk: у груповому пошуку %s

en: Search calibre for {val} in category {name}
uk: Шукати у calibre {val} у категорії {name}

en: Delete the %s format
uk: Вилучити форматування %s

en: Save the %s format to disk
uk: Зберегти у форматі %s на диск

en: Restore the %s format
uk: Відновити формат %s

en: Set the book cover from the %s file
uk: Встановити обкладинку книги з файла %s

en: Compare to the %s format
uk: Порівняти з форматом %s

en: Open %s with...
uk: Відкрити %s за допомогою…

en: Add other application for %s files...
uk: Додати іншу програму для файлів %s…

en: Edit Open with applications...
uk: Змінити програми «Відкрити за допомогою»…

en: Edit %s format
uk: Редагувати формат %s

en: Path to file
uk: Шлях до файла

en: Re-index the {} format for full text searching
uk: Повторно індексувати формат {} для повнотекстового пошуку

en: Associated link
uk: Пов'язане посилання

en: Open: {}
uk: Відкрити: {}

en: Remove the link
uk: Вилучити посилання

en: Open associated link
uk: Відкрити пов'язане посилання

en: The text: {}
uk: Текст: {}

en: &Author link
uk: Посилання на &автора

en: Search {0} for {1}
uk: Шукати у {0} {1}

en: Remove %s from this book
uk: Вилучити %s з цієї книги

en: The location of the book
uk: Розташування книги

en: The location of the book's data files
uk: Місце зберігання файлів даних книги

en: &Identifier
uk: &Ідентифікатор

en: Link to show book in calibre
uk: Посилання для показу книги у calibre

en: Link to show book details in a popup window
uk: Посилання для показу подробиць щодо книги у контекстному вікні

en: Link to open book's data files folder
uk: Посилання для відкриття теки файлів даних книги

en: HTML for note
uk: HTML для нотатки

en: Text for note
uk: Текст для нотатки

en: Link to show note in calibre
uk: Посилання для показу нотатки у calibre

en: Link to show books matching {} in calibre
uk: Посилання для показу книг, які відповідають критерію {} у calibre

en: Link to view {} format of book
uk: Посилання для перегляду формату {} книги

en: Copy all the above links
uk: Скопіювати усі наведені вище посилання

en: All book details
uk: Усі подробиці щодо книги

en: Selected text
uk: Позначений текст

en: Search
uk: Пошук

en: Copy link location
uk: Копіювати адресу посилання

en: Search {0} for this book
uk: Шукати цю книгу у {0}

en: Open the Edit metadata window
uk: Відкрити вікно редагування метаданих

en: Re-index this book for full text searching
uk: Повторно індексувати цю книгу для повнотекстового пошуку

en: Open cover with...
uk: Відкрити обкладинку за допомогою…

en: Add another application to open cover with...
uk: Додати іншу програму для відкриття обкладинок…

en: Paste cover
uk: Вставити обкладинку

en: Download cover from internet
uk: Отримати обкладинку з інтернету

en: Copy cover
uk: Копіювати обкладинку

en: Save cover to disk
uk: Зберегти обкладинку на диск

en: Remove cover
uk: Вилучити обкладинку

en: Generate cover from metadata
uk: Створити обкладинку за метаданими

en: Trim cover
uk: Обрізати обкладинку

en: Automatically trim borders
uk: Автоматично обрізати поля

en: Trim borders manually
uk: Обрізати поля вручну

en: Undo last trim
uk: Скасувати останнє обрізання

en: Choose cover save location
uk: Виберіть місце, куди слід зберегти обкладинку

en: JPEG images
uk: зображення JPEG

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
uk: Ви справді хочете вилучити цю обкладинку? Наявну обкладинку буде остаточно втрачено.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
uk: Ви справді хочете вилучити цю обкладинку остаточно?

en: Double click to open the Book details window
uk: Двічі клацніть, щоб відкрити вікно параметрів книги

en: Path
uk: Шлях

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
uk: Розмір обкладинки: %(width)d x %(height)d пікселів

en: Edit identifiers for this book
uk: Редагувати ідентифікатори цієї книги

en: Identifier &URL
uk: &Адреса-ідентифікатор

en: Are you sure you want to delete <b>{}</b> from the book?
uk: Ви справді хочете вилучити <b>{}</b> з книги?

en: BibTeX options
uk: Параметри BibTeX

en: Options specific to
uk: Налаштування специфічні для

en: output
uk: вивід

en: Form
uk: Форма

en: Bib file encoding:
uk: Кодування файла Bib:

en: Fields to include in output:
uk: Поля, які слід включити до виведених даних:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
uk: Налаштування кодування (змініть, якщо виникнуть помилки):

en: BibTeX entry type:
uk: Тип запису BibTeX:

en: Create a citation tag?
uk: Створити теґ цитування?

en: Add file paths with formats?
uk: Додати шлях файлів з форматами?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
uk: Вираз для форматування теґу цитування BibTeX:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
uk: Декілька пояснень щодо цього шаблона:
     - Доступні поля: «author_sort», «authors», «id»,
        «isbn», «pubdate», «publisher», «series_index», «series»,
       «tags», «timestamp», «title», «uuid», «title_sort»
     - У спискових типах, тобто типах авторів та міток, буде вибрано
       лише перший запис.
     - У полі часу буде використано лише дату (не час).

en: CSV/XML options
uk: Параметри CSV/XML

en: Drag and drop to re-arrange fields
uk: Перевпорядкувати поля можна перетягуванням зі скиданням

en: Select &visible
uk: Позначити &видимі

en: Select the fields currently shown in the book list
uk: Позначити поля, які зараз показано у списку книг

en: &Sort by booklist
uk: &Упорядкувати за списком книг

en: Sort the fields by their position in the book list
uk: Упорядкувати поля за їхнім розташуванням у списку книг

en: Library name
uk: Назва бібліотеки

en: Number
uk: Число

en: E-book options
uk: Параметри E-book

en: Catalogs
uk: Каталоги

en: Read book
uk: Прочитана книга

en: Wishlist item
uk: Запис бажаної книги

en: any date
uk: будь-яка дата

en: any value
uk: будь-яке значення

en: unspecified
uk: не вказано

en: No genres will be excluded
uk: Не буде виключено жодного жанру

en: regex error: %s
uk: помилка у формальному виразі: %s

en: All genres will be excluded
uk: Буде виключено всі жанри

en: Delete saved catalog preset
uk: Вилучення збереженого шаблона каталогу

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
uk: Вибраний збережений шаблон каталогу буде вилучено. Ви хочете саме цього

en: Save catalog preset
uk: Збереження шаблона каталогу

en: Preset name:
uk: Назва шаблона:

en: You must provide a name.
uk: Вам слід вказати назву.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
uk: Шаблон з такою назвою вже існує. Його буде перезаписано. Ви справді цього хочете?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
uk: Ви справді хочете вилучити «%s»?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
uk: Ви справді хочете вилучити правила з номерами %(first)d–%(last)d?

en: Delete Rule
uk: Вилучити правило

en: False
uk: Ні

en: True
uk: Так

en: Name
uk: Назва

en: Field
uk: Поле

en: Value
uk: Значення

en: Prefix
uk: Префікс

en: Presets
uk: Шаблони

en: Select catalog preset to load
uk: Виберіть шаблон каталогу для завантаження

en: Save current catalog settings as preset
uk: Зберегти поточні параметри каталогу як шаблон

en: Save
uk: Зберегти

en: Delete current preset
uk: Вилучити поточний шаблон

en: Delete
uk: Вилучити

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
uk: Увімкнені розділи буде включено до створеного каталогу.

en: Included sections
uk: Включені розділи

en: List of books, sorted by Author
uk: Список книг впорядкований за авторами

en: &Authors
uk: &Автори

en: List of books, sorted by Title
uk: Список книг впорядкований за назвами

en: &Titles
uk: &Назви

en: List of series books, sorted by Series
uk: Список книг циклу впорядкований за Циклами

en: &Series
uk: &Цикли

en: List of books, sorted by genre
uk: Список книг впорядкований за жанрами

en: &Genres
uk: &Жанри

en: Field containing genres
uk: Поле, що містить запис жанру

en: List of books, sorted by date added to calibre
uk: Список книг впорядкований за датою додавання до Calibre

en: &Recently added
uk: Нещодавно &додані

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
uk: Окремі описи книг з мініатюрами обкладинок, впорядковані за авторами

en: &Descriptions
uk: Оп&иси

en: The first matching prefix rule applies a prefix to book listings in the generated catalog.
uk: На основі першого відповідного правила префіксів буде додано префікс до списку книг у створеному каталозі.

en: Prefixes
uk: Префікси

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
uk: Книги, що відповідатимуть будь-якому з правил виключення, не буде включено до створеного каталогу.

en: Excluded books
uk: Виключені книги

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
uk: Формальний вираз, що описує жанри, які слід виключити зі створеного каталогу. Жанри буде визначено на основі міток, вказаних для ваших книг.
    Використання типового шаблона \[.+\]|\+ призведе до виключення міток у форматі [мітка], наприклад [Тестова книга], та «+», книг з типовою міткою «прочитано».

en: Excluded genres
uk: Виключені жанри

en: Genres to &exclude (regex):
uk: Ви&ключені жанри (форм. вираз):

en: Reset to default
uk: Повернутися до типового

en: ...
uk: …

en: Results of regex:
uk: Результати формального виразу:

en: Tags that will be excluded as genres
uk: Мітки, які буде виключено з жанрів

en: Other options
uk: Інші параметри

en: Custom column containing additional content to be merged with comments metadata in the descriptions section.
uk: Нетиповий стовпчик, що містить додаткові дані, які буде об’єднано з метаданими коментарів у розділі описів.

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
uk: Вставити додаткові дані перед коментарями у розділі описів.

en: &Before
uk: &До

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
uk: Вставити додаткові дані після коментарів у розділі описів.

en: &After
uk: П&ісля

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
uk: Відокремити у розділі описів метадані коментарів і додаткові дані горизонтальною лінією.

en: Include &separator
uk: Включити &роздільник

en: &Merge with comments:
uk: О&б’єднати з коментарями:

en: Catalog cover:
uk: Обкладинка каталогу:

en: Generate new cover
uk: Створити обкладинку

en: Use existing cover
uk: Використати вже створену обкладинку

en: E&xtra Description note:
uk: &Додаткова нотатка опису:

en: Custom column source for text to include in Descriptions section.
uk: Нетиповий стовпчик-джерело для тексту, який буде включено до розділу описів.

en: &Thumb width:
uk: Ширина &мініатюри:

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
uk: Обмеження на розмір для мініатюр обкладинок, включених до розділу описів.

en:  inch
uk:  дюйм

en: Author cross-references:
uk: Перехресні посилання на авторів:

en: For books with multiple authors, list each author separately
uk: Для книг з декількома авторами, показувати кожного автора у списку окремо

en: Tab template for catalog.ui
uk: Шаблон табуляції для catalog.ui

en: Toggle
uk: Перемкнути

en: Main window layout
uk: Компонування головного вікна

en: Tag browser
uk: Переглядач міток

en: Cover browser
uk: Переглядач обкладинок

en: Toggle layout between wide and narrow
uk: Перемкнути програму між широким і вузьким режимами

en: Bold
uk: Жирний

en: Italic
uk: Курсив

en: Underline
uk: Підкреслення

en: Strikethrough
uk: Перекреслення

en: Superscript
uk: Верхній індекс

en: Subscript
uk: Нижній індекс

en: Ordered list
uk: Впорядкований список

en: Unordered list
uk: Невпорядкований список

en: Align left
uk: Вирівняти ліворуч

en: Align center
uk: Вирівняти посередині

en: Align right
uk: Вирівняти праворуч

en: Align justified
uk: Вирівняти за шириною

en: Undo
uk: Вернути

en: Redo
uk: Повторити

en: Remove formatting
uk: Вилучити форматування

en: Paste and match style
uk: Вставити із відповідністю стилю

en: Cut
uk: Вирізати

en: Increase indentation
uk: Збільшити відступ

en: Decrease indentation
uk: Зменшити відступ

en: Foreground color
uk: Колір тексту

en: Background color
uk: Колір тла

en: Insert link
uk: Вставити посилання

en: Insert link or image
uk: Вставити посилання або зображення

en: Insert image
uk: Вставити зображення

en: Insert separator
uk: Вставити роздільник

en: Clear
uk: Очистити

en: Style text block
uk: Застосувати стиль до текстового блоку

en: Style the selected text block
uk: Застосувати стиль до позначеного текстового блоку

en: Heading {0}
uk: Заголовок {0}

en: Normal
uk: Звичайний

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Download images
uk: Отримати зображення

en: Download all remote images in the pasted content?
uk: Отримати віддалені зображення у вставлених даних?

en: Downloading images...
uk: Отримання зображень…

en: Downloading {}...
uk: Отримання {}...

en: Could not download {0} with error:
uk: Не вдалося отримати {0}, помилка:

en: Failed to download some images
uk: Не вдалося отримати деякі зображення

en: Some images could not be downloaded, click "Show details" to see which ones
uk: Не вдалося отримати деякі зображення. Натисніть «Показати подробиці», щоб переглянути список зображень

en: Choose foreground color
uk: Виберіть колір тексту

en: Choose background color
uk: Виберіть колір тла

en: Choose image
uk: Виберіть зображення

en: Invalid URL
uk: Помилкова адреса

en: The URL %r is invalid
uk: Некоректна адреса, %r

en: Remote images not supported
uk: Підтримки сторонніх зображень не передбачено

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
uk: Вам слід зберегти зображення на вашому комп'ютері. Підтримки адрес, які вказують на зображення деінде, не передбачено.

en: Create link
uk: Створити посилання

en: &File
uk: &Файл

en: Images
uk: Зображення

en: Choose file
uk: Виберіть файл

en: &Data file
uk: Файл д&аних

en: A relative link to a data file associated with this book
uk: Відносне посилання на файл даних, який пов'язано із цією книгою

en: F&older
uk: &Тека

en: Choose folder
uk: Виберіть теку

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
uk: Вкажіть адресу. Якщо ви позначите пункт «Вважати адресу зображенням», адресу буде додано як посилання на зображення, а не як просте посилання. Ви також можете наказати програмі створити посилання на файл, що зберігається на вашому комп’ютері. Зауважте, що посилання на файл на комп’ютері стануть непрацездатними, щойно відповідний файл буде пересунуто з попереднього місця зберігання.

en: Enter &URL:
uk: &Адреса:

en: Treat the URL as an &image
uk: Вважати адресу &зображенням

en: Enter &name (optional):
uk: &Назва (необов’язкова):

en: Choose a file on your computer:
uk: Виберіть файл на вашому комп’ютері:

en: Shrink image to fit within:
uk: Стиснути зображення, щоб умістити до:

en: &Width:
uk: &Ширина:

en: &Height:
uk: &Висота:

en: Enter new size for image
uk: Введіть новий розмір зображення

en: Image...
uk: Зображення…

en: Change size
uk: Змінити розмір

en: Float to the left
uk: З обтіканням ліворуч

en: Inline with text
uk: Всередині тексту

en: Float to the right
uk: З обтіканням праворуч

en: Remove this image
uk: Вилучити це зображення

en: Open link
uk: Відкрити посилання

en: Fonts
uk: Шрифти

en: %s toolbars
uk: %s панелі інструментів

en: Hide
uk: Приховати

en: Show
uk: Показати

en: Smarten punctuation
uk: Обробити пунктуацію

en: &Normal view
uk: З&вичайний перегляд

en: &HTML source
uk: &Код HTML

en: AZW3 output
uk: Вивід в AZW3

en: Do not add &Table of Contents to book
uk: Не додавати з&міст до книги

en: &Title for Table of Contents:
uk: З&аголовок змісту:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
uk: Розта&шувати створений зміст на початку книги замість кінця

en: Use author &sort for author
uk: Ви&користовувати впорядкування за автором для поля автора

en: Disable &compression of the file contents
uk: Вимкнути с&тиснення вмісту файлів

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
uk: Увімкнути &оприлюднення вмісту книги за допомогою Facebook тощо. Попередження: вимикає синхронізацію даних щодо останнього читання.

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
uk: Для параметрів, які не можна вказати за допомогою цього діалогового вікна використовувати значення, збережені під час попереднього перетворення (якщо таке виконувалося), а не типові значення, вказані за допомогою пункту меню «Налаштування».

en: None of the selected books have saved conversion settings.
uk: Для жодної з позначених книжок не збережено параметрів перетворення.

en: Bulk convert one book
uk: Пакетно перетворити одну книгу

en: Bulk convert {} books
uk: Пакетно перетворити {} книг

en: Comic input
uk: Вхідні дані коміксу

en: input
uk: вхідні дані

en: &Number of colors:
uk: &Кількість кольорів

en: off
uk: вимкнено

en: Disable &normalize
uk: Вимкнути &нормалізацію

en: Keep &aspect ratio
uk: Зберігати &співвідношення розмірів

en: Disable &sharpening
uk: Вимкнути з&більшення різкості

en: Disable &trimming
uk: Вимкнути &обрамлення

en: &Wide
uk: &Широке

en: &Landscape
uk: &Альбомна

en: &Right to left
uk: &Справа ліворуч

en: Don't so&rt
uk: Не в&порядковувати

en: De&speckle
uk: П&рибрати випадкові крапки

en: &Disable comic processing
uk: Ви&мкнути обробку коміксів

en: &Output format:
uk: &Вихідний формат

en: Disable conversion of images to &black and white
uk: Вимкнути перетворення зображень на &чорно-білі

en: Override image &size:
uk: Перевизначити &розмір зображення:

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
uk: Не додавати посилання на с&торінки до змісту у файлах CBC

en: Debug
uk: Зневадження

en: Debug the conversion process.
uk: Діагностика процесу перетворення.

en: Choose debug folder
uk: Виберіть теку діагностики

en: Invalid debug folder
uk: Некоректна діагностична тека

en: Failed to create debug folder
uk: Не вдалося створити діагностичну теку

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter detection.
uk: Виберіть теку для зберігання виведених діагностичних даних. Якщо вами буде вказано теку, calibre розташує у ній значну частину виведених діагностичних даних. Ці дані будуть корисними для розуміння процедури перетворення і визначення відповідних значень для параметрів перетворення, зокрема параметрів змісту та виявлення глав.

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
uk: Під час процедури діагностики буде створено проміжний файл HTML різних кроків перетворення. Цим файлом HTML іноді можна скористатися як вихідним пунктом для редагування параметрів перетворення вручну.

en: DOCX input
uk: Вхідні дані DOCX

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
uk: Не намагатися автоматично виявити серед зображень у документі &обкладинку

en: Do not add a page break after every &endnote
uk: Не додавати розрив сторінки після кожної &кінцевої примітки

en: Render &superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
uk: Показувати &верхні і нижні індекси так, щоб вони не збільшували висоту рядка

en: DOCX output
uk: Вивід у DOCX

en: Paper si&ze:
uk: &Розмір аркуша:

en: &Custom size:
uk: &Нетиповий розмір:

en: Page &bottom margin
uk: &Нижнє поле сторінки

en: Page &left margin
uk: &Ліве поле сторінки

en: Page &right margin
uk: &Праве поле сторінки

en: Page &top margin
uk: &Верхнє поле сторінки

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
uk: Не вставляти &зміст на початку документа

en: Do not insert &cover as image at start of document
uk: Не вставляти &обкладинку на початку документа

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
uk: Зберегти співвідношення розмірів вставленого зображення як обкладинки

en: EPUB output
uk: Вивід в EPUB

en: EP&UB version:
uk: В&ерсія EPUB:

en: No default &cover
uk: Не визначати типової &обкладинки

en: Insert inline &Table of Contents
uk: Вставити вбудований з&міст

en: Split files &larger than:
uk: Ділити файли бі&льші за:

en: No &SVG cover
uk: Не визначати об&кладинки SVG

en: &Flatten EPUB file structure
uk: Сп&ростити файлову структуру EPUB

en: &Title for inserted ToC:
uk: З&аголовок вставленого змісту:

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
uk: Розташувати вбудований зміст &наприкінці книги

en: Preserve cover &aspect ratio
uk: Зберігати &формат обкладинки

en: Do not &split on page breaks
uk: Не &ділити на межі сторінок

en: Shrink &images larger than:
uk: Стискати з&ображення, які більші за:

en: FB2 input
uk: Вхідні дані FB2

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book
uk: Не вставляти «З&міст» на початку книги

en: FB2 output
uk: Вивід у FB2

en: &Sectionize:
uk: По&діл на розділи:

en: &Genre:
uk: &Жанр:

en: Font rescaling wizard
uk: Майстер масштабування шрифтів

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
uk: <p>За допомогою цієї програми-майстра ви зможете вибрати потрібні вами розміри шрифтів. Просто вкажіть основний розмір шрифту у початковому документі, а потім вкажіть початковий розмір шрифту. Програма покаже відповідники розмірів шрифтів, отримані у результаті застосування алгоритму зміни масштабу. Ви можете скоригувати алгоритм зміною розміру основного шрифту результату та ключа шрифту нижче. Після визначення бажаного значення натисніть кнопку «Гаразд».</p>
    <p>Типово, якщо розмір основного шрифту результату є нульовим і/або не вказано ключового розміру шрифту, calibre використає значення з поточного профілю виведення даних. </p>
    <p>Обговорення алгоритмів зміни масштабу шрифтів можна знайти у <a href="%s">підручнику користувача</a>.</p>

en: &Output document
uk: &Вихідний документ

en: &Base font size:
uk: &Основний розмір шрифту:

en: Font size &key:
uk: К&люч розміру шрифту:

en:  pt
uk:  пункт

en: Use &default values
uk: &Типові значення

en: &Input document
uk: В&хідний документ

en: &Font size:
uk: Роз&мір шрифту:

en:  will map to size:
uk:  відповідає розміру:

en: 0.0 pt
uk: 0,0 пунктів

en: Heuristic
    processing
uk: Евристична
    обробка

en: Modify the document text and structure using common patterns.
uk: Внести зміни до тексту або структури документа за допомогою типових взірців.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
uk: <b>Евристична обробка</b> — це обробка, протягом якої calibre виконає пошук типових взірців у вашій книзі і спробує їх виправити. Як можна зрозуміти з назви, під час обробки використовуються певні припущення, що може призвести до погіршення якості результату перетворення, якщо припущення calibre не справдяться. Тому цей режим типово вимкнено. Часто, якщо результати перетворення вас не задовольняють, вмикання евристики може значно покращити справи. Докладніше про різноманітні аспекти використання евристики можна дізнатися з <a href="%s">підручника користувача</a>.

en: Enable &heuristic processing
uk: Увімкнути &евристичну обробку

en: Heuristic processing
uk: Евристична обробка

en: Unwrap lines
uk: З’єднати рядки

en: Line &un-wrap factor:
uk: Коефіцієнт роз&бирання рядків:

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
uk: Виявити і розмітити неформатовані заголовки глав та розділів

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
uk: Змінювати нумерацію у послідовностях теґів <h1> і <h2>, щоб запобігти розрізанню

en: Delete blank lines between paragraphs
uk: Вилучити порожні рядки між абзацами

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
uk: Забезпечити належне форматування розривів сцен

en: Replace soft scene &breaks:
uk: Замінити м’які &розриви сцен:

en: Remove unnecessary hyphens
uk: Вилучати непотрібні дефіси

en: Italicize common words and patterns
uk: Позначати курсивом загальні слова та взірці

en: Replace entity indents with CSS indents
uk: Замінити відступи за допомогою об’єктів відступами CSS

en: HTMLZ output
uk: Вивід в HTMLZ

en: How to handle &CSS
uk: Як о&бробляти CSS

en: How to handle class &based CSS
uk: Як обробляти з&асновані на класах CSS

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
uk: &Назва книги визначає назву файла HTML у архіві

en: Control the look and feel of the output.
uk: Керувати виглядом і поведінкою результату обробки.

en: Original
uk: Оригінал

en: Left align
uk: Вирівняти ліворуч

en: Justify text
uk: Вирівняти текст

en: Base font si&ze:
uk: Базовий &розмір шрифту:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
uk: Майстер, який допоможе вам вибрати відповідний розмір шрифту

en: Minim&um line height:
uk: Мі&німальна висота рядка:

en: L&ine height:
uk: Висота р&ядка:

en: Embed font fami&ly:
uk: Вбудовування &гарнітури шрифту:

en: &Embed all fonts in document
uk: В&будувати усі шрифти документа

en: E&xpand CSS
uk: &Розгортати CSS

en: Keep &ligatures
uk: Зберігати &лігатури

en: &Disable font size rescaling
uk: &Вимкнути масштабування розмірів шрифту

en: &Fonts
uk: &Шрифти

en: Text &justification:
uk: &Вирівнювання тексту:

en: &Unsmarten punctuation
uk: С&касувати обробку пунктуації

en: &Transliterate Unicode characters to ASCII
uk: &Транслітерація символів Unicode до ASCII

en: I&nput character encoding:
uk: Код&ування вхідних даних:

en: T&ext
uk: &Текст

en: &Line size:
uk: Розмір &рядка:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
uk: <p>Якщо calibre вилучає інтервали між абзацами, програма автоматично визначає відступ абзацу з метою спрощення читання. За допомогою цього пункту можна визначити ширину відступу.

en: No change
uk: Без змін

en: Insert &blank line between paragraphs
uk: Додати &порожній рядок між абзацами

en: Remove &spacing between paragraphs
uk: Вилучати &інтервали між абзацами

en: I&ndent size:
uk: Ш&ирина відступу:

en: &Linearize tables
uk: Лі&неаризувати таблиці

en: &Layout
uk: &Форматування

en: E&xtra CSS
uk: Д&одатковий CSS

en: Filter style information
uk: Фільтрувати інформацію щодо стилів

en: Select what style information you want completely removed:
uk: Виберіть дані щодо стилю, які слід повністю вилучити:

en: Removes the font-family CSS property
uk: Вилучає властивість CSS font-family

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
uk: Вилучає властивості CSS, пов’язані з полями. Зауважте, що за допомогою цього пункту не можна змінити поля сторінки.

en: &Margins
uk: &Поля

en: Removes the padding CSS properties
uk: Вилучає властивості фасок CSS

en: &Padding
uk: &Фаска

en: Convert floating images/text into static images/text
uk: Перетворити рухомі зображення і текст на статичні зображення і текст

en: F&loats
uk: Р&ухомі об’єкти

en: Removes foreground and background colors
uk: Вилучити кольори тексту і тла

en: &Colors
uk: &Кольори

en: Other CSS Propert&ies:
uk: &Інші властивості CSS:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
uk: Список властивостей CSS, відокремлених комами, які слід вилучити. Приклад: display, color, font-family

en: &Styling
uk: С&тилі

en: &Transform styles
uk: Стилі &перетворення

en: Transform &HTML
uk: Перетворити &HTML

en: LRF output
uk: Вивід у LRF

en: Enable &auto-rotation of wide images
uk: Увімкнути &автоматичне обертання широких зображень

en: Render &tables as images
uk: Пере&творювати таблиці на зображення

en: Add &header
uk: Д&одати заголовок

en: Header &format:
uk: &Формат заголовка:

en: &Embed fonts
uk: В&будувати шрифти

en: &Serif font family:
uk: &Гарнітура шрифту з засічками:

en: S&ans-serif font family:
uk: Га&рнітура шрифту без засічок:

en: &Monospace font family:
uk: &Моноширинна гарнітура:

en: Header &separation:
uk: &Роздільник заголовка:

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
uk: Коефіцієнт розміру тексту для тексту у оброблених таблицях:

en: &Wordspace:
uk: Пр&оміжки між словами:

en: Minimum para. &indent:
uk: Мінімальний ві&дступ абзацу:

en: Metadata
uk: Метадані

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
uk: Встановлення метаданих. Файл з результатом обробки міститиме максимальний можливий об’єм метаданих.

en: This book has no cover
uk: У цієї книги немає обкладинки

en: Choose cover for
uk: Вибрати обкладинку для

en: Cannot read
uk: Неможливо прочитати

en: You do not have permission to read the file:
uk: У вашого користувача недостатньо прав для читання цього файла:

en: Error reading file
uk: Помилка при зчитуванні файла

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
uk: <p>Під час читання з файла сталася помилка: <br /><b>

en:  is not a valid picture
uk:  не є коректним зображенням

en: Failed to change on disk location of this book's files.
uk: Не вдалося змінити розташування файлів цієї книги на диску.

en: Book cover
uk: Обкладинка

en: Change &cover image:
uk: Змінити &обкладинку:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
uk: Вибрати зображення, яке слід використати для обкладинки цієї книги.

en: Use cover from &source file
uk: Використати обкладинку з &файла

en: &Title:
uk: &Заголовок:

en: Change the title of this book
uk: Змінити назву цієї книги

en: &Author(s):
uk: &Автор(и):

en: Author so&rt:
uk: В&порядкування авторів:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
uk: Змінити авторів цієї книги. Записи декількох авторів слід відокремлювати комами.

en: &Publisher:
uk: &Видавець:

en: Ta&gs:
uk: Мі&тки:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
uk: Мітки категорій книги. Такі мітки корисні для полегшення пошуку книги.<br><br>Мітками можуть бути будь-які слова або словосполучення, відокремлені комами.

en: &Series:
uk: &Цикл:

en: List of known series. You can add new series.
uk: Список відомих циклів. Ви можете додати нові цикли.

en: Book
uk: Книга

en: MOBI output
uk: Вивід у MOBI

en: Ignore &margins
uk: І&гнорувати поля

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
uk: Не перетворювати всі зображення у &формат JPEG (може призвести до того, що зображення не можна буде переглянути у застарілих програмах)

en: Kindle options
uk: Налаштування Kindle

en: MOBI file &type:
uk: &Тип файла MOBI:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
uk: <b>ПОПЕРЕДЖЕННЯ:</b> у деяких пристроїв Kindle можуть виникнути проблеми з показом даних у новому або у обох форматах MOBI. Якщо ви хочете скористатися новим форматом, перетворіть дані у формат AZW3 замість MOBI.

en: Personal Doc tag:
uk: Особиста мітка Doc:

en: Default profile
uk: Типовий профіль

en: unlimited
uk: без обмежень

en: %(width)d x %(height)d pixels
uk: %(width)d x %(height)d пікселів

en: Screen size: %s
uk: Розмір екрана: %s

en: Page setup
uk: Налаштування сторінки

en: &Output profile:
uk: &Вихідний профіль

en: Profile description
uk: Опис профілю

en: &Input profile:
uk: П&рофіль вхідних даних:

en: Margins
uk: Відступи

en: &Left:
uk: &Лівий:

en: Unchanged
uk: Не змінено

en: &Top:
uk: &Верхній:

en: &Right:
uk: &Правий:

en: &Bottom:
uk: &Нижній:

en: PDB output
uk: Вивід у PDB

en: &Format:
uk: &Формат:

en: Output &encoding:
uk: &Кодування виведених даних:

en: &Inline TOC
uk: В&будований зміст

en: PDF input
uk: Вхідні дані PDF

en: Remove headers at &top of page by:
uk: Вилучити колонтитули з&гори сторінки:

en: Automatically
uk: Автоматично

en:  px
uk:  пк

en: Regular expression to remove &header at top of page:
uk: Формальний вираз для вилучення &верхнього колонтитула:

en: No &images
uk: &Без зображень

en: Regular expression to remove &footer at bottom of page:
uk: Формальний вираз для вилучення &нижнього колонтитула:

en: Remove footers at &bottom of page by:
uk: Вилучити колонтитули в&низу сторінки:

en: PDF &engine:
uk: &Рушій PDF:

en: Line &un-wrapping factor:
uk: Коефіцієнт зб&ирання рядків:

en: PDF output
uk: Вивід у PDF

en: Use page margins from the &document being converted
uk: Поля сторінки з перетворюваного &документа

en: &Use the paper size set in output profile
uk: Р&озмір аркуша з профіля виведення

en: &Paper size:
uk: Розмір &паперу:

en: &Unit:
uk: &Одиниця виміру:

en: Preserve &aspect ratio of cover
uk: З&берігати співвідношення розмірів обкладинки

en: Add page &numbers to the bottom of every page
uk: Додати &номери сторінок внизу кожної сторінки

en: Add a printable &Table of Contents at the end
uk: Додати придатний до друку з&міст наприкінці

en: &Title for ToC:
uk: З&аголовок змісту:

en: Serif famil&y:
uk: &Гарнітура з засічками:

en: Sans fami&ly:
uk: Г&арнітура без засічок:

en: &Monospace family:
uk: &Моноширинна гарнітура:

en: S&tandard font:
uk: &Типовий шрифт:

en: Default font si&ze:
uk: Типовий розм&ір символів:

en: Monospace &font size:
uk: Розм&ір моноширинного шрифту:

en: Page &number map:
uk: П&рив'язка номерів сторінок:

en: Page  margins
uk: Поля сторінки

en: Page headers and footers
uk: Верхні і нижні колонтитули сторінки

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
uk: Ви можете додати на кожну сторінку створеного файла PDF верхні і нижні колонтитули відповідно до визначеного шаблона. Приклади таких шаблонів наведено у <a href="%s">документації</a>.

en: &Header template:
uk: Шаблон &верхніх колонтитулів:

en: &Footer template:
uk: Шаблон &нижніх колонтитулів:

en: &Break long words at the end of lines
uk: Пе&реносити довгі слова наприкінці рядків

en: Odd/even &offset:
uk: &Відступ непарної/парної

en: Discard book &cover
uk: Відкинути &обкладинку книги

en: PMLZ output
uk: Вивід у PMLZ

en: Do not &reduce image size and depth
uk: Не з&меншувати розміри і глибину кольорів зображень

en: RB output
uk: Вивід у RB

en: No formats available
uk: Немає доступних форматів

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
uk: Неможливо створити формальний вираз за допомогою графічного інтерфейсу без книги.

en: Could not open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
uk: Не вдалося відкрити файл. Можливо цей файл відкрито у іншій програмі?

en: Failed to generate markup for testing. Click "Show details" to learn more.
uk: Не вдалося створити розмітку для перевірки. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to generate preview
uk: Не вдалося створити дані для попереднього перегляду

en: Open book
uk: Відкрити книгу

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
uk: Натисніть кнопку «Відкрити», розташовану нижче, щоб відкрити електронну книгу для тестування.

en: Regex builder
uk: Засіб побудови формальних виразів

en: Regex:
uk: Формальний вираз:

en: &Test
uk: &Тест

en: Occurrences:
uk: Збіги:

en: Goto:
uk: Перейти до:

en: &Previous
uk: &Назад

en: &Next
uk: &Далі

en: Preview
uk: Перегляд

en: RTF input
uk: Вхідні дані RTF

en: Ignore &WMF images in the RTF file
uk: Ігнорувати зо&браження WMF у файлі RTF

en: Search &
    replace
uk: Пошук з
    заміною

en: &Search regular expression:
uk: &Шукати за формальним виразом:

en: Replacement text
uk: Текст-замінник

en: Search regular expression
uk: Шукати за формальним виразом

en: Load calibre search-replace definitions file
uk: Завантажити файл визначень пошуку із заміною Calibre

en: calibre search-replace definitions file
uk: Файл визначень пошуку із заміною Calibre

en: Failed to read
uk: Не вдалося прочитати

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
uk: Не вдалося завантажити шаблони з %s. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Save calibre search-replace definitions file
uk: Зберегти файл визначень пошуку із заміною Calibre

en: Unused search & replace definition
uk: Невикористане визначення пошуку із заміною

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
uk: Редаговане вами визначення пошуку із заміною не було додано до списку визначень. Бажаєте продовжити перетворення (визначення не буде використано)?

en: Invalid regular expression
uk: Помилка у формальному виразі

en: Invalid regular expression: %s
uk: Некоректний формальний вираз: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
uk: Список визначень пошуку із заміною, які буде застосовано під час цього перетворення.

en: Edit search/replace definition
uk: Змінити визначення пошуку із заміною

en: &Replacement text:
uk: Текст-з&амінник:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
uk: Додати поточний вираз до списку виразів, які буде використано.

en: &Add
uk: &Додати

en: Edit the currently selected expression
uk: Редагувати поточний позначений вираз

en: &Change
uk: З&мінити

en: Remove the currently selected expression
uk: Вилучити поточний позначений вираз

en: &Remove
uk: &Вилучити

en: Load a list of expressions from a previously saved file
uk: Завантажити список виразів з раніше збереженого файла

en: &Load
uk: З&авантажити

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
uk: Зберегти цей список виразів з метою полегшення подальшого використання

en: &Save
uk: &Зберегти

en: Move expression up.
uk: Пересунути вираз вище.

en: Move expression down.
uk: Пересунути вираз нижче

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
uk: <p>Під час пошуку із заміною використовуються <i>формальні вирази</i>. Щоб зрозуміти правила використання формальних виразів, ознайомтеся із <a href="%s">підручником з формальних виразів</a>. Крім того, за допомогою натискання кнопки майстра ви можете перевірити результат застосування формального виразу до поточного документа з вхідними даними. Коли створення виразу буде завершено, просто натисніть кнопку «Додати», щоб додати його до списку виразів.

en: Restore &defaults
uk: Від&новити типові параметри

en: &Input format:
uk: &Вхідний формат:

en: Use &saved conversion settings for individual books
uk: Ви&користати збережені параметри перетворення для окремих книг

en: Convert
uk: Перетворити

en: SNB output
uk: Вивід у SNB

en: Hide &chapter name
uk: Ховати назву &глави

en: Don't indent the &first line for each paragraph
uk: Не додавати відступи до &першого рядка кожного абзацу

en: Insert &empty line between paragraphs
uk: Вставляти поро&жній рядок між абзацами

en: Optimize for full-&screen mode
uk: Оптимізувати для пов&ноекранного режиму

en: Structure
    detection
uk: Виявлення
    структури

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
uk: Скоригувати виявлення заголовків глав та інших елементів структури документа.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
uk: Виявляти &глави за (виразом XPath):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
uk: Вставляти &розриви сторінок перед (виразом XPath):

en: Start &reading at (XPath expression):
uk: Почати &читання з (вираз XPath):

en: Invalid XPath
uk: Некоректне значення XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
uk: Вираз XPath %s є некоректним.

en: Chapter &mark:
uk: Позна&чка глави:

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & replace options. Click the Search & replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
uk: Параметри вилучення верхнього і нижнього колонтитулів було замінено на параметри пошуку з заміною. Щоб скористатися цими параметрами, натисніть пункт категорії «Пошук з заміною» на панелі ліворуч. Не заповнюйте поле замінника і вкажіть формальні вирази верхнього і нижнього колонтитула у полі пошуку.

en: Insert &metadata as page at start of book
uk: Вставити &метадані як сторінку на початку книги

en: Remove &fake margins
uk: Вилучити &фіктивні поля

en: Remove first &image
uk: Вилучити перше &зображення

en: Add &alt text to images
uk: Додавати &альтернативний текст до зображень

en: Table of
    Contents
uk: Зміст

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
uk: Керування створенням/перетворенням змісту.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
uk: Рівень &1 змісту (вираз XPath):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
uk: Рівень &2 змісту (вираз XPath):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
uk: Рівень &3 змісту (вираз XPath):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
uk: Прим&усово використати автоматично створений зміст

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
uk: Не додавати ви&явлені глави до змісту

en: Number of &links to add to Table of Contents:
uk: Кількість пос&илань, які слід додати до змісту:

en: TOC &filter:
uk: &Фільтр змісту:

en: Chapter &threshold:
uk: По&ріг глав:

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
uk: Дозволити &дублікати посилань під час створення змісту

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
uk: <a href="%s">Довідка щодо використання цих параметрів для створення змісту</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
uk: За допомогою цього пункту можна відкрити у calibre вікно редагування змісту,
     за допомогою якого можна буде вручну виправити будь-які помилки,
     що є наслідком автоматичної обробки.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
uk: &Після завершення перетворення виконати коригування змісту вручну

en: TXT input
uk: Вхідні дані TXT

en: Structure
uk: Структура

en: &Paragraph style:
uk: Стиль &абзацу:

en: &Formatting style:
uk: Стиль &форматування:

en: Common
uk: Загальне

en: Preserve &spaces
uk: Зберегти &пробіли

en: Remove &indents at the beginning of lines
uk: Вилучити ві&дступи на початку рядків

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
uk: <p>Markdown — проста мова розмітки для текстових файлів, за допомогою якої можна створювати форматовані тексти. Докладніше про мову можна дізнатися <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">тут</a>.

en: You can optionally enable various extensions to the base Markdown syntax, below.
uk: Якщо хочете, нижче ви можете увімкнути різноманітні розширення базового синтаксису розмітки.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
uk: Докладніші відомості можна знайти на <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">сторінці розширень Markdown</a>

en: TXT output
uk: Вивід у TXT

en: Note that for images to be preserved, the formatting option above must be markdown or textile and also enable the setting to not remove image references.
uk: Зауважте, що для збереження зображень, варіантом форматування вище має бути markdown або textile, а також має бути позначено пункт, який забороняє вилучення посилань на зображення.

en: General
uk: Загальне

en: &Line ending style:
uk: С&тиль завершення рядків:

en: &Formatting:
uk: &Форматування:

en: Plain
uk: Простий

en: &Maximum line length:
uk: &Максимальна довжина рядка:

en: Force maximum line &length
uk: Примусово встановити д&овжину рядка

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
uk: Не вилучати посилання (теґи <a>) до обробки

en: Do not remove image &references before processing
uk: Не вилучати пос&илання на зображення до обробки

en: Keep text &color, when possible
uk: Зберігати &колір тексту, якщо можна

en: Note that images will not be preserved. For that, convert to TXTZ, with the Output format set to markdown.
uk: Зауважте, що зображення не буде збережено. Для збереження зображень перетворіть дані на TXTZ із форматом виведення markdown.

en: TXTZ output
uk: Вивід у TXTZ

en: Use a wizard to generate the XPath expression
uk: Скористатися майстром для створення виразу XPath

en: Match HTML &tags with tag name:
uk: Встановити відповідність &теґів HTML з назвою теґу:

en: Having the &attribute:
uk: Має &атрибут:

en: With &value:
uk: Зі з&наченням:

en: (A regular expression)
uk: (Формальний вираз)

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="%s">XPath Tutorial</a>.
uk: <p>Наприклад, щоб встановити відповідність для усіх теґів h2 з class="chapter", вкажіть для теґу значення <i>h2</i>, для атрибута — <i>class</i>, а для значення — <i>chapter</i>.</p><p>Якщо поле атрибута виявиться порожнім, буде встановлено відповідність для будь-якого атрибута, а якщо порожнім виявиться поле значення — будь-якого значення. Встановлення для теґу значення * відповідає будь-якому теґу.</p><p>Щоб дізнатися більше про використання XPath, ознайомтеся із <a href="%s">підручником з XPath</a>.

en: Browse by covers
uk: Перегляд за обкладинками

en: Choose color
uk: Виберіть колір

en: &Name:
uk: &Назва:

en: Color &1:
uk: Колір &1:

en: Color &2:
uk: Колір &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
uk: Контрастний колір &1 (здебільшого для тексту):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
uk: Контрастний колір &2 (здебільшого для тексту):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
uk: Назва схеми кольорів «%s» є некоректною. Назва має починатися з # і складатися принаймні з двох символів.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
uk: Схема кольорів із назвою «%s» вже існує.

en: When generating covers, a color scheme for the cover is chosen at random from the color schemes below. You can prevent an individual scheme from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected color scheme.
uk: Під час створення зображень обкладинок схема кольорів вибирається випадковим чином зі списку схем кольорів, наведеного нижче. Щоб усунути певну схему зі списку вибору, зніміть позначку із відповідного пункту у списку. На панелі попереднього перегляду, розташованій праворуч, буде показано попередній перегляд наслідків застосування позначеної схеми кольорів.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
uk: Виберіть схему кольорів, яку буде використано для цієї створеної обкладинки.

en: In normal cover generation, the color scheme is chosen at random from the list of color schemes below. You can prevent an individual color scheme from being chosen by unchecking it here.
uk: За звичайних умов створення обкладинок схему кольорів буде вибрано випадковим чином зі списку схем кольорів, наведеного нижче. Усунути певну схему кольорів із вибору можна зняттям позначки з її пункту у списку.

en: &New color scheme
uk: &Нова схема кольорів

en: &Edit color scheme
uk: З&мінити схему кольорів

en: &Remove color scheme
uk: Ви&лучити схему кольорів

en: &Styles
uk: С&тилі

en: When generating covers, a style for the cover is chosen at random from the styles below. You can prevent an individual style from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected style.
uk: Під час створення зображень обкладинок стиль обкладинки вибирається випадковим чином зі списку стилів, наведеного нижче. Щоб усунути певний стиль зі списку вибору, зніміть позначку із відповідного пункту у списку. На панелі попереднього перегляду, розташованій праворуч, буде показано попередній перегляд наслідків застосування позначеного стилю.

en: Choose a style to be used for this generated cover.
uk: Виберіть стиль, який буде використано для цієї створеної обкладинки.

en: In normal cover generation, the style is chosen at random from the list of styles below. You can prevent an individual style from being chosen by unchecking it here.
uk: За звичайних умов створення обкладинок стиль буде вибрано випадковим чином зі списку стилів, наведеного нижче. Усунути певний стиль із вибору можна зняттям позначки з його пункту у списку.

en: &Fonts and sizes
uk: &Шрифти і розміри

en: &Title font family:
uk: Гарнітура шрифту &заголовка:

en: &Title font size:
uk: &Розмір шрифту заголовка:

en: &Subtitle font family:
uk: &Гарнітура шрифту підзаголовка:

en: &Subtitle font size:
uk: Р&озмір шрифту підзаголовка:

en: &Footer font family:
uk: Гар&нітура шрифту підвалу:

en: &Footer font size:
uk: Роз&мір шрифту підвалу:

en: Cover &width:
uk: Ш&ирина обкладинки:

en: Cover &height:
uk: Висо&та обкладинки:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
uk: Зауважте, що зображення попереднього перегляду має фіксоване співвідношення розмірів, отже зміна лише ширини обкладинки не вплине на його вигляд. Якщо ви змінюєте висоту, вам також слід змінити ширину, оскільки її буде використано під час створення справжнього зображення обкладинки.

en: &Text
uk: &Текст

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
uk: Текст на створеному зображенні обкладинки буде створено на основі метаданих книги. Створення тексту контролюється шаблонами. Ви можете скористатися теґами <b>, <i> та <br> для визначення напівжирного, курсивного стилю та розриву рядків, відповідно. У типових шаблонах використовуються дані щодо заголовка, циклу та авторів книги. Ви можете змінити перелік метаданих на потрібний вам для досягнення бажаної мети.

en: Change the &title template
uk: Змінити ша&блон заголовка

en: The title template
uk: Шаблон заголовка

en: Change the &sub-title template
uk: Змінити шаблон &підзаголовка

en: The sub-title template
uk: Шаблон підзаголовка

en: Change the &footer template
uk: Змінити шаблон пі&двалу

en: The footer template
uk: Шаблон підвалу

en: My Color Scheme
uk: Моя схема кольорів

en: Cannot edit
uk: Редагування неможливе

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
uk: Не можна редагувати вбудовану схему кольорів. Для редагування слід створити нову схему кольорів.

en: Cannot remove
uk: Вилучення неможливе

en: Cannot remove a builtin color scheme.
uk: Не можна вилучати вбудовані схеми кольорів.

en: A sample book
uk: Зразок книги

en: Author One
uk: Перший автор

en: Author Two
uk: Другий автор

en: A series of samples
uk: Серія зразків

en: Tag One
uk: Перша мітка

en: Tag Two
uk: Друга мітка

en: Some publisher
uk: Якийсь видавець

en: Cover generation settings
uk: Параметри створення обкладинки

en: Save these settings as the &defaults for future use
uk: Зберегти ці параметри як &типові для подальшого використання

en: Save the current cover generation settings for later re-use
uk: Зберегти поточні параметри створення обкладинок для подальшого використання

en: Load previously saved cover generation settings
uk: Завантажити раніше збережені параметри створення обкладинок

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
uk: Зберегти поточні параметри як такі, що будуть застосовуватися завжди, а не лише цього разу. Слід зауважити, що справжні стиль і колір буде вибрано випадковим чином зі списку позначених стилів і кольорів.

en: My cover style
uk: Мій стиль обкладинок

en: Name for these settings
uk: Назва цих параметрів

en: Theme name:
uk: Назва теми:

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
uk: Нижче можна створити правило, яке використовуватиметься для перетворення властивостей стилю

en: If the &property:
uk: Якщо &властивість:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
uk: Назва властивості CSS. Приклад: font-size
    Не використовуйте скорочені форми, вони не працюватимуть.
    Наприклад, використовуйте margin-top, а не margin.

en: The CSS property value
uk: Значення властивості CSS

en: Either a CSS length, such as 10pt or a unit less number. If a unit less number is used it will be compared with the CSS value using whatever unit the value has. Note that comparison automatically converts units, except for relative units like percentage or em, for which comparison fails if the units are different.
uk: Або довжина у CSS, наприклад 10 пт або число без виміру. Якщо використано число без виміру, його буде порівняно зі значенням з CSS з використанням тієї одиниці виміру, яку використано у CSS. Зауважте, що під час порівняння програма автоматично перетворюватиме одиниці виміру, окрім відносних одиниць, наприклад відсотків або em, для яких порівняння неможливе, якщо одиниці є різними.

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
uk: Властивості CSS, які слід додати до правила, що містить відповідний стиль. Ви можете вказати декілька властивостей, відокремивши їхні записи крапкою з комою. Приклад: color:red; font-weight: bold

en: A number
uk: Число

en: Edit rule
uk: Змінити правило

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
uk: Якщо властивість <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
uk: Це правило є некоректним. Будь ласка, вилучіть його.

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
uk: Тут можна вказати правила для перетворення стилю. Щоб почати визначення правила, натисніть розташовану нижче кнопку «Додати правило».

en: Test style transform rules
uk: Перевірити правила перетворення стилю

en: Enter a CSS stylesheet below and click the "Test" button
uk: Вкажіть таблицю стилів CSS нижче і натисніть кнопку «Перевірити»

en: Resulting stylesheet
uk: Перетворена таблиця стилів

en: Edit style transform rules
uk: Змінити правила перетворення стилю

en: E&xport
uk: &Експортувати

en: Export these rules to a file
uk: Експортувати ці правила до файла

en: &Import
uk: &Імпортувати

en: Import previously exported rules
uk: Імпортувати раніше експортовані файли

en: &Test rules
uk: &Перевірити правила

en: Save this ruleset for later re-use
uk: Зберегти цей набір правил для подальшого використання

en: Load a previously saved ruleset
uk: Завантажити раніше збережений набір правил

en: No rules
uk: Немає правил

en: There are no rules to export
uk: Немає правил для експортування

en: Choose file for exported rules
uk: Виберіть файл для експортованих правил

en: Choose file to import rules from
uk: Виберіть файл, з якого слід імпортувати правила

en:  index
uk: індекс

en: Clear {0}
uk: Спорожнити {0}

en: Values changed
uk: Значення змінено

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
uk: Вами змінено значення. Щоб скористатися цим редактором, вам слід або відхилити, або застосувати внесені зміни. Застосувати зміни?

en: Set {} to yes
uk: Встановити для {} «так»

en: Set {} to no
uk: Встановити для {} «ні»

en: Clear {}
uk: Спорожнити {}

en: Undefined
uk: Не визначено

en: Today
uk: Сьогодні

en: Exact time: {}
uk: Точний час: {}

en: items
uk: записи

en: Open the Manage {} window
uk: Відкрити вікно керування {}

en: Open the {0} editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage {0} window
uk: Відкрити редактор {0}. Якщо натиснуто Ctrl або Shift, відкрити вікно керування {0}

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
uk: Нумерація «{0}» містить некоректне значення, яке буде замінено на типове.

en: Set {0} to No
uk: Встановити для {0} «Ні»

en: Set {0} to Yes
uk: Встановити для {0} «Так»

en: Open Item editor
uk: Відкрити редактор запису

en: Apply changes
uk: Застосувати зміни

en: Clear series
uk: Вилучити дані щодо циклу

en: Automatically number books
uk: Автоматично нумерувати книги

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1. If checked, selected books will be automatically numbered, in the order you selected them. So if you selected Book A and then Book B, Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
uk: Якщо не позначено, номер у циклі для всіх книг буде встановлено у значення 1. Якщо позначено, програма автоматично виконає нумерацію позначених книг за порядком їхнього позначення. Отже, якщо ви позначили книгу A, а потім книгу B, книга A матиме номер у циклії 1, а книга B — номер 2.

en: Force numbers to start with
uk: Зробити, щоб числа починалися з

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering from the value in the box
uk: Типово нумерування циклу здійснюватиметься від найбільшого номера у базі даних. Позначення цього пункту призведе до використання у calibre початкового номера, вказаного у полі.

en: The amount by which to increment the series number for successive books. Only applicable when using force series numbers.
uk: Крок збільшення номеру у циклі для послідовних книг. Застосовується, лише якщо номери у циклі задаються у примусовому порядку.

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
uk: Нумерація «{0}» містить некоректні значення, які не буде показано у списку

en: Remove all tags
uk: Вилучити всі мітки

en: tags to remove
uk: мітки для вилучення

en: You have entered values. In order to use this editor you must first discard them. Discard the values?
uk: Вами введено певні значення. Щоб скористатися цим редактором, вам доведеться спершу відкинути ці зміни. Відкинути внесені зміни?

en: No details available.
uk: Подробиці недоступні.

en: Device no longer connected.
uk: Пристрій вже не з’єднано.

en: Get device information
uk: Отримати дані щодо пристрою

en: Set library information
uk: Встановити дані щодо бібліотеки

en: Get list of books on device
uk: Отримати список книжок на пристрої

en: Prepare files for transfer from device
uk: Приготувати файли для перенесення з пристрою

en: Get annotations from device
uk: Отримати анотації з пристрою

en: Send metadata to device
uk: Надіслати метадані до пристрою

en: Send collections to device
uk: Надіслати збірки на пристрій

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
uk[0]: Вивантажити {} книгу на пристрій
uk[1]: Вивантажити {} книги на пристрій
uk[2]: Вивантажити {} книг на пристрій
uk[3]: Вивантажити {} книг на пристрій

en: Delete books from device
uk: Вилучити книгу з пристрою

en: Download books from device
uk: Отримати книги з пристрою

en: View book on device
uk: Переглянути книгу на пристрої

en: Set default send to device action
uk: Встановити типову дію у відповідь на надсилання на пристрій

en: Send to main memory
uk: Надіслати в основну пам'ять

en: Send to storage card A
uk: Надіслати на картку пам'яті А

en: Send to storage card B
uk: Надіслати на картку пам'яті B

en: Send specific format to
uk: Надіслати певний формат на

en: Send and delete from library
uk: Надіслати і вилучити з бібліотеки

en: Eject device
uk: Від’єднати пристрій

en: Error
uk: Помилка

en: Error communicating with device
uk: Помилка під час обміну даними з пристроєм

en: Manage the %s?
uk: Керувати %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
uk: Виявлено <b>%s</b>. Хочете, щоб calibre керувала цим пристроєм?

en: No suitable formats
uk: Немає відповідних форматів

en: Select folder to open as device
uk: Виберіть теку, яку слід відкрити як пристрій

en: Running jobs
uk: Поточні завдання

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
uk: Не можна налаштовувати пристрій для виконання завдань.

en: Configure %s
uk: Налаштувати %s

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
uk: Щоб зміни у %s було застосовано, вам слід перезапустити Calibre.

en: Book already on device
uk: Книга вже на пристрої

en: The book {} is already present on the device. Resending it might cause any annotations/bookmarks on the device for this book to be lost. Are you sure?
uk: На пристрої вже є книга {}. Повторне надсилання книги може призвести до втрати усіх анотацій і закладок на пристрої для цієї книги. Ви справді цього хочете?

en: Some books already on device
uk: Деякі книги вже на пристрої

en: Some of the selected books are already on the device. Resending them might cause any annotations/bookmarks on the device for these books to be lost. Click "Show details" to see the books already on the device. Are you sure?
uk: Деякі з вибраних книг вже перебувають на пристрої. Повторне надсилання книг може призвести до втрати усіх анотацій та закладок у цих книгах на пристрої. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список книг на пристрої. Ви справді хочете повторного надсилання?

en: Error talking to device
uk: Помилка обміну даними з пристроєм

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
uk: Під час обміну даними з пристроєм сталася тимчасова помилка. Будь ласка, від’єднайте, а потім з’єднайте пристрій з комп’ютером або перезавантажте пристрій.

en: Device:
uk: Пристрій:

en:  detected.
uk:  виявлено.

en: No books
uk: Нема книг

en: selected to send
uk: позначено для надсилання

en: No device
uk: Немає пристрою

en: No device connected
uk: Не з’єднано жодного пристрою

en: %(num)i of %(total)i books
uk: %(num)i з %(total)i книг

en: 0 of %i books
uk: 0 з %i книг

en: Choose format to send to device
uk: Вибрати формат для надсилання

en: Cannot send: No device is connected
uk: Не вдається надіслати: пристрій не з'єднано

en: No card
uk: Немає картки

en: Cannot send: Device has no storage card
uk: Не вдається надіслати: на пристрої не має картки пам'яті

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
uk: Автоматично перетворити дані вказаних нижче книг до вивантаження на пристрій?

en: Sending catalogs to device.
uk: Надсилання каталогу на пристрій

en: Sending news to device.
uk: Надсилання новин на пристрій

en: Sending books to device.
uk: Надсилання книги на пристрій

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
uk: Не вдалося вивантажити на пристрій вказані нижче книги, оскільки не було знайдено відповідних форматів. Спочатку вам слід перетворити книги у формат, підтримуваний вашим пристроєм.

en: No space on device
uk: На пристрої не залишилося вільного місця

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
uk: <p>Неможливо вивантажити книги на пристрій, оскільки там немає вільного місця

en: Incorrect destination
uk: Некоректне призначення

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
uk: Аналізуємо книги на пристрої: виконано на %d%%

en: Book format sync problem
uk: Проблема під час спроби синхронізувати формати книг

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
uk: Деякі з форматів книг у вашій бібліотеці не може бути синхронізовано через те, що часові позначки цих форматів перебувають у майбутньому

en: Device
uk: Пристрій

en: Unknown formats
uk: Невідомі формати

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
uk: Вами увімкнено формати <b>{0}</b> для вашого {1}. Ймовірно, підтримки цих форматів на {1} не передбачено. Якщо ви надішлете дані у цих форматах на ваш {1}, ймовірно ви не зможете їх прочитати. Ви справді бажаєте увімкнути підтримку цих форматів?

en: The template %s is invalid:
uk: Шаблон %s є некоректним:

en: Select available formats and their order for this device
uk: Виберіть доступні формати та порядок форматів для цього пристрою

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
uk: Якщо пункт буде позначено, книги буде розташовано у підтеках на пристрої на основі метаданих. Якщо позначку з пункт буде знято, всі книги буде розташовано у теці найвищого рівня.

en: Use sub-folders
uk: Використовувати підтеки

en: Use author sort for author
uk: Використовувати впорядкування за автором для поля автора

en: Save &template:
uk: Зберегти &шаблон:

en: No formats selected
uk: Не вибрано жодного формату

en: You must choose at least one format to send to the device
uk: Вам слід вибрати принаймні один формат для надсилання даних на пристрій

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
uk: <b>Зберегти &шаблон</b> для керування назвами файлів
            і розташуванням файлів, надісланих на пристрій:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
uk: <b>Список &тек</b> на пристрої, куди слід
            надсилати книги Буде використано першу з тек, яка існує:

en: Browse for a folder on the device
uk: Переглянути вміст теки на пристрої

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
uk: Виберіть пристрої, які слід <b>ігнорувати</b>. calibre <b>не</b>
     встановлюватиме з’єднання з пристроями, які позначено у цьому списку.

en: Send the %s format to the folder:
uk: Надсилати дані у форматі %s до теки

en: Folder on the device
uk: Тека на пристрої

en: &Remove rule
uk: Ви&лучити правило

en: Format specific sending
uk: Надсилання за форматом

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
uk: Ви можете створити правила визначення місця, куди слід надсилати
                на пристрої книги у певному форматі. Вказані правила матимуть
                вищий пріоритет за вказані вище теки.

en: Add a &new rule
uk: Додати &нове правило

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
uk: Пристрій <b>%s</b> не має серійного номера, його не можна налаштувати

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
uk: <b>Не з’єднано жодного пристрою MTP.</b><p> Додаток роботи з пристроями MTP можна налаштувати лише після того, як буде приєднано пристрій.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
uk: Якщо ви хочете скасувати ігнорування попередньо проігнорованого пристрою MTP, скористайтеся вкладкою «Ігноровані пристрої».

en: Choose the formats to send to the %s
uk: Виберіть формати даних для надсилання на %s

en: &Ignore the %s in calibre
uk: &Ігнорувати %s у calibre

en: Change scanned &folders
uk: &Теки для пошуку

en: Show device information
uk: Показати дані щодо пристрою

en: Copy to clipboard
uk: Скопіювати до буфера

en: The %s will be ignored in calibre
uk: %s буде проігноровано у calibre

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
uk: Ви намагаєтеся надіслати книги до теки <b>%s</b>. За поточних налаштувань цю теку буде проігноровано під час пошуку книг на пристрої. Вам слід повідомити calibre, що у цій теці слід виконувати пошук, якщо ви хочете надсилати до неї книги. Натисніть кнопку <b>налаштування</b>, розташовану нижче, щоб уможливити надсилання книг до вказаної теки.

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Cannot send to %s
uk: Не вдалося надіслати до %s

en: Choose folder on device
uk: Виберіть теку на пристрої

en: <b>Scanned folders:</b>
uk: <b>Теки для пошуку:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
uk: Ви можете вибрати теки на цьому пристрої, у яких calibre шукатиме книги.

en: If you a select a previously unselected folder, any sub-folders will not be visible until you restart calibre.
uk: Якщо ви позначите раніше непозначену теку, усі її підтеки не буде показано до перезапуску calibre.

en: Choose folders to scan
uk: Виберіть теки для пошуку

en: File formats
uk: Формат файла

en: Extra driver customization options
uk: Додаткові параметри налаштовування драйвера

en: How many empty books?
uk: Скільки порожніх книжок?

en: How many empty books should be added?
uk: Скільки має бути додано порожніх книжок?

en: Set the author of the new books to:
uk: Встановити такого автора нових книжок:

en: Reset author to Unknown
uk: Записати у полі автора «Невідомий»

en: Set the series of the new books to:
uk: Циклом для нових книг є:

en: Reset series
uk: Скинути цикл

en: Set the title of the new books to:
uk: Встановити такий заголовок нових книг:

en: Reset title
uk: Скинути заголовок

en: Also create an empty e-book in format:
uk: Також створити порожню електронну книгу у форматі:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
uk: Також створити порожній файл у форматі, дані якого згодом можна буде редагувати

en: Also copy book &formats when duplicating a book
uk: Під час дублювання книги копіювати такою &формати

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
uk: Копіювати усі файли електронних книг у різних форматах під час дублювання книг.

en: &Duplicate current book
uk: &Дублювати поточну книгу

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
uk: Створити нові порожні записи книг, які є точними
    дублікатами поточної книги, «%s», з тотожними метаданими

en: Add books by ISBN
uk: Додати книги за ISBN

en: &Paste from clipboard
uk: Вс&тавити з буфера обміну

en: <p>Enter a list of ISBNs in the box to the left, one per line. calibre will automatically create entries for books based on the ISBN and download metadata and covers for them.</p>
    <p>Any invalid ISBNs in the list will be ignored.</p>
    <p>You can also specify a file that will be added with each ISBN. To do this enter the full path to the file after a <code>&gt;&gt;</code>. For example:</p>
    <p><code>9788842915232 &gt;&gt; %s</code></p><p>To use identifiers other than ISBN use key:value syntax, For example:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>
uk: <p>Вкажіть список ISBN у полі, розташованому ліворуч, один запис на рядок. calibre автоматично створить записи книг на основі ISBN і отримає метадані та зображення обкладинок для цих записів.</p>
    <p>Всі некоректні записи ISBN у списку буде проігноровано.</p>
    <p>Крім того, ви можете вказати файл, який буде додано з кожним ISBN. Щоб зробити це, вкажіть шлях до файла повністю після <code>>></code>. Приклад:</p>
    <p><code>9788842915232 >> %s</code></p><p>Щоб скористатися ідентифікатором, відмінним від ISBN, використайте синтаксичну конструкцію «ключ:значення». Приклад:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>

en: &Tags to set on created book entries:
uk: &Мітки, які слід встановити для створених записів книг:

en: Check for books with the same ISBN already in library
uk: Перевірка наявності записів із тим самим ISBN у бібліотеці

en: Convert ISBN-10 to ISBN-13 automatically
uk: Автоматично перетворювати ISBN-10 на ISBN-13

en: Some invalid ISBNs
uk: Некоректні коди ISBN

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
uk: Деякі з вказаних вами кодів ISBN є некоректними. Ці коди буде проігноровано. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список. Продовжити обробку?

en: All invalid ISBNs
uk: Всі ISBN є некоректними

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
uk: Всі вказані вами коди ISBN є некоректними. До збірки не додано жодної книги.

en: Edit authors
uk: Редагувати записи авторів

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
uk: Редагувати записи авторів цієї книги. Порядок авторів у списку можна змінити перетягуванням пунктів зі скиданням.

en: Enter an author to add
uk: Вкажіть автора, запис якого слід додати

en: &Remove selected
uk: Ви&лучити позначене

en: Configure the Book details window
uk: Налаштувати вікно подробиць щодо книги

en: Select displayed metadata
uk: Виберіть показані метадані

en: Move the selected field up
uk: Пересунути позначене поле вище

en: Move the selected field down
uk: Пересунути позначене поле нижче

en: Note: <b>comments</b>-like columns will always be displayed at the end unless their "Heading position" is "Show heading to the side"
uk: Зауваження: стовпчики, подібні до <b>коментарів</b>, завжди буде показано наприкінці, якщо для їхньої «Позиції заголовка» не вказано «Показувати заголовок збоку»

en: Fit &cover within view
uk: Підібрати розмір &обкладинки за переглядом

en: Next [%s]
uk: Далі [%s]

en: Previous [%s]
uk: Попередні [%s]

en: Book {} doesn't exist
uk: Книги {} не існує

en: Configure this view
uk: Налаштувати цей перегляд

en: This book is marked
uk: Цю книгу позначено

en: This book is marked as: %s
uk: Цю книгу позначено так: %s

en: Path: {}
uk: Шлях: {}

en: (the current book)
uk: (поточна книга)

en: (from {})
uk: (з {})

en: (will not change)
uk: (не зміниться)

en: My books
uk: Мої книги

en: No help available
uk: Довідки не передбачено

en: No help available for this output format.
uk: Для цього формату виведення даних довідки не передбачено.

en: Generate catalog
uk: Створити каталог

en: Generate catalog for {0} books
uk: Створити каталог для книг {0}

en: Catalo&g format:
uk: &Формат каталогу:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
uk: За&головок каталогу (вже створений каталог з тим самим заголовком буде замінено):

en: &Send catalog to device automatically
uk: Надсилати каталог на пристрій автоматично

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
uk: Додати каталог до вашої бібліотеки calibre після його створення.
    Зауважте, що якщо ви вимкнете додавання каталогу до бібліотеки,
    автоматичне надсилання каталогу на пристрій не працюватиме.

en: &Add catalog to library
uk: &Додати каталог до бібліотеки

en: Catalog options
uk: Параметри каталогу

en: Check database integrity and compact it for improved performance.
uk: Перевірити цілісність бази даних і ущільнити її для підвищення швидкодії.

en: Also compact the Full text search database
uk: Також ущільнити базу даних повнотекстового пошуку

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the Full text database.
uk: Ця процедура може бути дуже повільною і вимогливою до пам'яті, залежно від розміру бази даних повнотекстового пошуку.

en: Also compact the notes database
uk: Також ущільнити базу даних нотаток

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the notes database.
uk: Ця процедура може бути дуже повільною і вимогливою до пам'яті, залежно від розміру бази даних нотаток.

en: Check the database file
uk: Перевірити файл бази даних

en: Vacuuming database to improve performance.
uk: Ущільнюємо базу даних з метою покращення швидкодії.

en: This will take a while, please wait...
uk: Виконання завдання може бути тривалим, зачекайте…

en: Vacuuming...
uk: Ущільнення…

en: Open folder {}
uk: Відкрити теку {}

en: Check library -- Problems found
uk: Перевірка бібліотеки — виявлено проблеми

en:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre stores the list of your books and their metadata in a
            database. The actual book files and covers are stored as normal
            files in the calibre library folder. The database contains a list of the files
            and covers belonging to each book entry. This tool checks that the
            actual files in the library folder on your computer match the
            information in the database.</p>
    
            <p>The result of each type of check is shown to the left. The various
            checks are:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Invalid titles</b>: These are files and folders appearing
            in the library where books titles should, but that do not have the
            correct form to be a book title.</li>
            <li><b>Extra titles</b>: These are extra files in your calibre
            library that appear to be correctly-formed titles, but have no corresponding
            entries in the database.</li>
            <li><b>Invalid authors</b>: These are files appearing
            in the library where only author folders should be.</li>
            <li><b>Extra authors</b>: These are folders in the
            calibre library that appear to be authors but that do not have entries
            in the database.</li>
            <li><b>Missing book formats</b>: These are book formats that are in
            the database but have no corresponding format file in the book's folder.
            <li><b>Extra book formats</b>: These are book format files found in
            the book's folder but not in the database.
            <li><b>Unknown files in books</b>: These are extra files in the
            folder of each book that do not correspond to a known format or cover
            file.</li>
            <li><b>Missing cover files</b>: These represent books that are marked
            in the database as having covers but the actual cover files are
            missing.</li>
            <li><b>Cover files not in database</b>: These are books that have
            cover files but are marked as not having covers in the database.</li>
            <li><b>Folder raising exception</b>: These represent folders in the
            calibre library that could not be processed/understood by this
            tool.</li>
            </ul>
    
            <p>There are two kinds of automatic fixes possible: <i>Delete
            marked</i> and <i>Fix marked</i>.</p>
            <p><i>Delete marked</i> is used to remove extra files/folders/covers that
            have no entries in the database. Check the box next to the item you want
            to delete. Use with caution.</p>
    
            <p><i>Fix marked</i> is applicable only to covers and missing formats
            (the three lines marked 'fixable'). In the case of missing cover files,
            checking the fixable box and pushing this button will tell calibre that
            there is no cover for all of the books listed. Use this option if you
            are not going to restore the covers from a backup. In the case of extra
            cover files, checking the fixable box and pushing this button will tell
            calibre that the cover files it found are correct for all the books
            listed. Use this when you are not going to delete the file(s). In the
            case of missing formats, checking the fixable box and pushing this
            button will tell calibre that the formats are really gone. Use this if
            you are not going to restore the formats from a backup.</p>
uk:         <h1>Довідка</h1>
    
            <p>calibre зберігає список ваших книг і метадані цих книг у базі
            даних. Самі файли книг та зображення обкладинок зберігаються у
            форматі звичайних файлів у теці бібліотеки calibre. У базі даних
            міститься список файлів та обкладинок для кожного з записів книг.
            За допомогою цієї програми можна перевірити, чи збігаються дані щодо
            файлів у теці вашої бібліотеки з даними щодо книг у бібліотеці.</p>
    
            <p>Результати перевірок кожного типу показано ліворуч. Виконуються         такі перевірки:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Некоректні назви</b>: у цьому списку буде показано файли
            і теки у бібліотеці, для яких форматування заголовків (назв) книг не
            є коректним.</li>
            <li><b>Додаткові назви</b>: у цьому списку буде показано файли з
            бібліотеки calibre з належним форматуванням назв, але без відповідних
            записів у базі даних.</li>
            <li><b>Некоректні автори</b>: у цьому списку буде показано файли
            бібліотеки, які зберігаються там, де мають зберігатися лише записи тек
            авторів.</li>
            <li><b>Додаткові автори</b>: у цьому списку буде показано теки бібліотеки
            calibre, які відповідають записам авторів, але яких немає у базі
            даних.</li>
            <li><b>Формати книг, яких не вистачає</b>: у цьому списку буде вказано
            формати книг, записи про які є у базі даних, але файлів яких немає
            у теці бібліотеки.</li>
            <li><b>Додаткові формати книг</b>: у цьому списку буде наведено формати
            файлів, які було знайдено у теці бібліотеки, але записів яких немає у
            базі даних.</li>
            <li><b>Невідомі файли у книгах</b>: у цьому списку буде показано файли
            у теках книг, які не відповідають жодному з відомих форматів файлів книг або
            зображень обкладинок.</li>
            <li><b>Файли обкладинок, яких не вистачає</b>: у цьому списку буде наведено
            файли зображень обкладинок, записи про які є у базі даних, але яких немає
            у теці книги.</li>
            <li><b>Файли обкладинок, яких немає у базі даних</b>: у цьому списку буде
            наведено книги, у теках яких зберігаються файли обкладинок, записів щодо
            яких немає у базі даних.</li>
            <li><b>Теки, обробка яких призвела до помилок</b>: у цьому списку буде
            наведено теки з бібліотеки calibre, які не вдалося обробити програмі.</li>
            </ul>
    
            <p>Передбачено два типи автоматичного виправлення: <i>Вилучити
            позначені</i> і <i>Виправити позначені</i>.</p>
            <p>Варіантом <i>Вилучити позначені</i> можна скористатися для вилучення
            зайвих (додаткових) файлів, тек та зображень обкладинок, даних про які
            немає у базі даних. Позначте відповідний пункт, якщо ці дані слід
            вилучити. Будьте обережні, можлива втрата цінних даних.</p>
    
            <p>Варіант <i>Виправити позначені</i> можна застосовувати лише до зображень
            обкладинок та форматів даних, яких не вистачає (трьох рядків, які
            позначено, як придатні до виправлення). У випадку нестачі зображень обкладинок
            позначення варіанта виправлення з натисканням цієї кнопки повідомить calibre,
            що зображень обкладинок для відповідних книг немає. Скористайтеся цим варіантом
            якщо ви не маєте наміру відновлювати зображення з резервної копії.
            У випадку зайвих (додаткових) файлів зображень обкладинок позначення пункту
            виправлення з наступним натисканням цієї кнопки повідомить calibre про те,         що ви вважаєте всі знайдені програмою файли належними файлами обкладинок
            книг зі списку. Цим варіантом варто користуватися, якщо ви не маєте наміру
            вилучати додаткові файли. У випадку нестачі форматів позначення пункту виправлення
            з наступним натисканням цієї кнопки повідомить calibre про те, що дані у
            відповідних форматах насправді було вилучено. Цим варіантом варто користуватися,
            якщо ви не маєте наміру відновлювати дані з резервних копій.</p>

en: &Run the check again
uk: &Повторити перевірку

en: Copy &to clipboard
uk: С&копіювати до буфера

en: &Done
uk: &Виконано

en: Mark &all for delete
uk: Позначити &усі для вилучення

en: Mark all deletable subitems
uk: Позначити усі придатні до вилучення підпункти

en: Delete &marked
uk: Вилучити поз&начені

en: Delete marked files (checked subitems)
uk: Вилучити позначені файли (позначені підпункти)

en: Mar&k all for fix
uk: Поз&начити усі для виправлення

en: Mark all fixable items
uk: Позначити усі придатні до виправлення пункти

en: &Fix marked
uk: В&иправити позначені

en: Fix marked sections (checked fixable items)
uk: Виправити позначені розділи (позначені придатні до виправлення пункти)

en: Names to ignore:
uk: Назви, які слід ігнорувати:

en: Note: ignoring folders or files inside a book folder can lead to data loss. Ignored folders and files will be lost if you change the book's title or author(s).
uk: Зауваження: ігнорування тек або файлів у теці книг може призвести до втрати даних. Ігноровані теки і файли буде втрачено, якщо ви зміните назву книги або її авторів.

en: Enter comma-separated standard shell file name wildcards, such as synctoy*.dat. Used in library, author, and book folders
uk: Введіть список відокремлених комами стандартних назв із використанням символів замінників командної оболонки, наприклад synctoy*.dat. Буде використано у теках бібліотеки, авторів та книг.

en: Extensions to ignore:
uk: Суфікси, які слід ігнорувати:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
uk: Вкажіть відокремлені комами суфікси назв без початкової крапки. Використовується лише у теках книг.

en: (fixable)
uk: (придатна до виправлення)

en: (deletable)
uk: (можна вилучити)

en: Path from library
uk: Шлях до бібліотеки

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
uk: Позначені файли і теки буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви певні?

en: Choose format
uk: Виберіть формат

en: &Open with...
uk: Відкрити за &допомогою…

en: Edit "Open with" applications...
uk: Змінити список програм «Відкрити за допомогою»…

en: Format
uk: Формат

en: Existing
uk: Вже створені

en: Convertible
uk: Придатні до перетворення

en: Choose location for calibre library
uk: Виберіть розташування бібліотеки calibre

en: Same as current
uk: Збігається з поточною

en: The location %s contains the current calibre library
uk: У розташуванні %s міститься поточна бібліотека calibre

en: Bad location
uk: Помилкове розташування

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
uk: Не слід створювати бібліотеку у теці Calibre, оскільки цю теку буде вилучено у автоматичному режимі під час оновлення програми.

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
uk: Бібліотеки можна створювати лише у %s на верхньому рівні, не у підтеках

en: No existing library found
uk: Не знайдено вже створеної бібліотеки

en: There is no existing calibre library at %s
uk: У %s немає вже створеної бібліотеки calibre

en: Not empty
uk: Не є порожньою

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
uk: Тека %s не є порожньою. Будь ласка, виберіть порожню теку.

en: Moving library, please wait...
uk: Зачекайте, пересуваємо бібліотеку…

en: Scanning...
uk: Шукаємо…

en: Failed to move library
uk: Не вдалося пересунути бібліотеку

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
uk: Під час спроби пересунути бібліотеку сталася помилка. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: No location
uk: Немає розташування

en: No location selected
uk: Не вибрано розташування

en: %s is not an existing folder
uk: %s не є вже створеною текою

en: Choose your calibre library
uk: Обрати вашу бібліотеку Calibre

en: Your calibre library is currently located at {0}
uk: Вашу бібліотеку calibre зараз розташовано {0}

en: Use a previously &existing library at the chosen new location
uk: С&користатися вже створеною бібліотекою у новому місці

en: &Create an empty library at the new location
uk: С&творити порожню бібліотеку у новому місці

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
uk: Копіювати нетипові стовпчики, збережені дані щодо пошуків, ширин стовпчиків,
    засобів обробки, категорій користувача та інші дані зі старої до нової бібліотеки.

en: &Copy structure from the current library
uk: &Копіювати структуру поточної бібліотеки

en: &Move the current library to new location
uk: П&ересунути поточну бібліотеку у нове місце

en: New &location:
uk: Нове &розташування:

en: Note that putting the calibre library on a Networked drive <a href="{}">is not safe</a>.
uk: Зауважте, що зберігання бібліотеки calibre на диску у мережі <a href="{}">не є безпечним</a>.

en: Add "%s" to toolbars or menus
uk: Додати «%s» до панелей або меню

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
uk: Виберіть панелі і/або меню для додавання <b>%s</b>:

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
uk: Крім того, ви можете налаштувати розташування додатків за допомогою пункту <b>Налаштування -> Інтерфейс -> Панелі інструментів</b>

en: Edit comments
uk: Редагувати коментарі

en: Edit "{0}"
uk: Змінити «{0}»

en: Edit text
uk: Редагувати текст

en: Press Ctrl+Enter to accept or Esc to cancel
uk: Натисніть Ctrl+Enter, щоб прийняти, або Esc, щоб скасувати

en: &Show this warning again
uk: П&оказувати це попередження знову

en: &Library
uk: &Бібліотека

en: &Device
uk: &Пристрій

en: Library &and device
uk: Біб&ліотека і пристрій

en: {num} of {series}
uk: {num} {series}

en: Target book
uk: Книга призначення

en: Has cover
uk: Має обкладинку

en: Save replaced or discarded &cover
uk: Зберігати замінену або відкинуту &обкладинку

en: Save the replaced or discarded cover in the data files associated with the target book as an alternate cover
uk: Зберегти замінену або відкинуту обкладинку у файлах даних, які пов'язано із книгою призначення, як альтернативну обкладинку

en: Merge books
uk: Об'єднати книги

en: Merge metadata
uk: Об'єднати метадані

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
uk: Об'єднати метадані позначених книг до книги призначення

en: Merge formats
uk: Об'єднати формати

en: Merge the book files of the selected books into the target book
uk: Об'єднати файли позначених книг до книги призначення

en: Delete merged books
uk: Вилучити об'єднані книги

en: Delete the selected books after merging
uk: Вилучити позначені книги після об'єднання

en: Replace existing cover
uk: Замінити наявну обкладинку

en: Replace the cover in the target book with the dragged cover
uk: Замінити обкладинку у книзі призначення перетягнутою обкладинкою

en: Save alternate cover
uk: Зберегти альтернативну обкладинку

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the target book ({title}).
uk: Формати книг та метадані з позначених книг буде об'єднано до книги призначення ({title}).

en: The dragged cover will be used.
uk: Буде використано перетягнуту обкладинку.

en: Book formats from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Metadata and cover in the target book will not be changed.
uk: Формати книг з позначених книг буде об'єднано до книги призначення ({title}). Метадані і обкладинку у книзі призначення змінено не буде.

en: Metadata from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Formats will not be merged.
uk: Метадані книг з позначених книг буде об'єднано до книги призначення ({title}). Формати об'єднано не буде.

en: All book formats of the target book will be kept.
uk: Усі формати книги призначення буде збережено.

en: After being merged, the selected books will be <b>deleted</b>.
uk: Після об'єднання позначені книги буде <b>вилучено</b>.

en: Any duplicate formats in the selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.
uk: Усі дублікати форматів позначених книг буде остаточно <b>вилучено</b> з вашої бібліотеки calibre.

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
uk: Усі формати, яких немає у книзі призначення, буде додано до неї з позначених книг.

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
uk: Ви <b>впевнені</b>, що хочете саме цього?

en: ERROR
uk: ПОМИЛКА

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
uk: Створіть запис джерела новин натисканням однієї з розташованих нижче кнопок

en: &Edit this recipe
uk: З&мінити цей рецепт

en: &Remove this recipe
uk: Ви&лучити цей рецепт

en: S&ave recipe as file
uk: З&берегти рецепт як файл

en: &Download this recipe
uk: &Отримати цей рецепт

en: Save recipe
uk: Збереження рецепта

en: Recipes
uk: Рецепти

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
uk: Ви справді хочете остаточно вилучити цей рецепт?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
uk: Створіть базовий рецепт отримання новин додаванням до нього подачі RSS.
    Для деяких джерел новин вам доведеться скористатися кнопкою «Перемкнутися у розширений режим» для подальшого налаштовування процедури отримання даних.

en: Recipe &title:
uk: Назва &рецепта:

en: day(s)
uk: днів

en: The oldest article to download
uk: Найстаріша стаття для отримання

en: &Oldest article:
uk: На&йстаріша стаття:

en: Maximum number of articles to download per feed.
uk: Максимальна кількість статей для звантаження на подачу.

en: &Max. number of articles per feed:
uk: &Максимальна кількість статей на подачу:

en: Feeds in recipe
uk: Подачі у рецепті

en: Move selected feed up
uk: Пересунути позначену подачу вище

en: Remove selected feed
uk: Вилучити позначену подачу

en: Move selected feed down
uk: Пересунути позначену подачу нижче

en: Add feed to recipe
uk: Додати подачу до рецепта

en: &Feed title:
uk: За&головок подачі:

en: Feed &URL:
uk: &Адреса подачі:

en: &Add feed
uk: Д&одати подачу

en: Add this feed to the recipe
uk: Додати цю подачу до рецепта

en: No feed title
uk: Немає заголовка подачі

en: You must specify a title for the feed
uk: Вам слід вказати заголовок подачі

en: No feed URL
uk: Немає адреси подачі

en: You must specify a URL for the feed
uk: Вам слід вказати адресу подачі

en: Title required
uk: Потрібен заголовок

en: You must give your news source a title
uk: Вам слід надати вашому джерелу новин заголовок

en: Feed required
uk: Потрібна подача

en: You must add at least one feed to your news source
uk: Вам слід додати до джерела новин принаймні одну подачу

en: Invalid recipe
uk: Некоректний рецепт

en: Failed to compile the recipe, with syntax error: {}
uk: Не вдалося зібрати рецепт, синтаксична помилка: {}

en: My news source
uk: Моє нове джерело

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
uk: Додаткові довідкові дані щодо написання рецептів отримання новин знайти у <a href="%s">підручнику користувача</a>

en: Choose builtin recipe
uk: Вибрати вбудований рецепт

en: Go
uk: Перейти

en: Choose recipe
uk: Виберіть рецепт

en: You must choose a recipe to customize first
uk: Спочатку вам слід вибрати рецепт для налаштовування

en: Add custom news source
uk: Додати власне джерело новин

en: &New recipe
uk: С&творити рецепт

en: Create a new recipe from scratch
uk: Створити новий рецепт «з нуля»

en: Customize &builtin recipe
uk: Налаштувати в&будований рецепт

en: Customize a builtin news download source
uk: Налаштувати вбудоване джерело отримання новин

en: Load a recipe from a file
uk: Завантажити рецепт з файла

en: Load recipe from &file
uk: Завантажити рецепт з &файла

en: &Show recipe files
uk: &Показати файли рецептів

en: Show the folder containing all recipe files
uk: Показати теку з усіма файлами рецептів

en: Import &OPML
uk: І&мпортувати OPML

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
uk: Імпортувати збірку подач RSS у форматі OPML
    Багато програми для читання RSS можуть експортувати підписки RSS
    у форматі OPML

en: S&witch to advanced mode
uk: Пере&мкнутися у розширений режим

en: Edit this recipe in advanced mode
uk: Редагувати цей рецепт у розширеному режимі

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
uk: Ви впевнені? Усі незбережені зміни буде втрачено.

en: No recipes
uk: Немає рецептів

en: No custom recipes created.
uk: Нетипових рецептів не створено.

en: Choose a recipe file
uk: Виберіть файл рецепта

en: Invalid input
uk: Некоректні дані

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
uk: <p>Не вдалося створити рецепт. Помилка:<br>%s

en: Failed to create recipes
uk: Не вдалося створити рецепти

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
uk: Не вдалося створити рецепти, натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Manage data files for {}
uk: Керування файлами даних для {}

en: &Sort by:
uk: &Критерій упорядковування:

en: Recency
uk: Новизна

en: Size
uk: Розмір

en: Open with
uk: Відкрити за допомогою

en: &Add files
uk: &Додати файли

en: &Remove files
uk: Ви&лучити файли

en: Trash bin
uk: Смітник

en: Recycle bin
uk: Смітник

en: Move all selected files to the system {trash}.
    They can be restored from there if needed
uk: Пересунути усі позначені файли до системи {trash}.
    Файли може бути відновлено зі смітника, якщо потрібно

en: Rename this file
uk: Перейменувати цей файл

en: Open with...
uk: Відкрити за допомогою…

en: Open %s file with...
uk: Відкрити файл %s за допомогою…

en: Choose files to add
uk: Виберіть файли для додавання

en: Cannot add these data files to the book because they are already in the book's data files folder
uk: Ці файли даних не можна додати до книги, оскільки вони вже зберігаються у теці файлів даних книги

en: Replace existing files?
uk: Замінити наявні файли?

en: The following files already exist as data files in the book. Replace them?
uk: Вказані нижче файли вже зберігаються як файли даних книги. Замінити їх?

en: No files selected to remove
uk: Не позначено жодного файла для вилучення

en: Send the file "{}" to the Recycle Bin?
uk: Надіслати файл «{}» до Смітника?

en: Send the {} selected files to the Recycle Bin?
uk: Надіслати {} позначених файлів до Смітника?

en: "{}" is not a valid file name
uk: «{}» не є коректною назвою файла

en: Replace existing file?
uk: Замінити наявний файл?

en: Another data file with the name "{}" already exists. Replace it?
uk: Файл даних із назвою «{}» вже існує. Замінити його?

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
uk: Всі позначені книги буде <b>остаточно вилучено</b> з вашого пристрою. Будь ласка, перевірте список.

en: Author
uk: Автор

en: Location
uk: Розташування

en: Delete from device
uk: Вилучити з пристрою

en: %(curr)s (was %(initial)s)
uk: %(curr)s (було %(initial)s)

en: Item is blank
uk: Пункт є порожнім

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
uk: Пункт не можна встановити у порожнє значення. Вам слід вилучити його.

en: No item selected
uk: Нічого не вибрано

en: You must select one item from the list of available items.
uk: Вам слід вибрати один пункт зі списку доступних пунктів.

en: No items selected
uk: Не вибрано жодного пункту

en: You must select at least one item from the list.
uk: Вам слід вибрати принаймні один пункт зі списку.

en: Are you sure you want to delete the following items?
uk: Ви справді бажаєте вилучити вказані нижче пункти?

en: Category editor
uk: Редактор категорії

en: Items in use
uk: Пункти використовуються

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
uk: Вилучити пункт з бази даних. Пункт буде скасовано для всіх книг, а потім вилучено з бази даних.

en: Rename the item in every book where it is used.
uk: Перейменувати пункт у кожній книзі, де якого використано.

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, <a href="{0}">click here</a>. </p>
uk: <p>Цю книгу заблоковано <b>DRM</b>. Щоб дізнатися більше про DRM і те, чому ви не можете читати і перетворювати цю книгу у calibre, <a href="{0}">натисніть тут</a>.</p>

en: This book has DRM
uk: Цю книгу захищено DRM

en: Duplicate found | duplicates found
uk[0]: Знайдено дублікат
uk[1]: дублікати знайдено
uk[2]: дублікатів знайдено
uk[3]: дублікатів знайдено

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
uk: У бібліотеці calibre вже є книги з вказаними нижче назвами. Позначте ті з книг, які слід додати попри це.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
uk: %(title)s, %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
uk: Вже у calibre:

en: No matches found
uk: Відповідників не знайдено

en: Name of the author
uk: Ім'я автора

en: Author sort
uk: Впорядкування авторів

en: Value used to sort this author
uk: Значення, яке використано для упорядкування запису цього автора

en: Count
uk: Кількість

en: Count of books with this author
uk: Кількість книг цього автора

en: Link
uk: Посилання

en: Link (URL) for this author
uk: Посилання (адреса) для цього автора

en: Whether this author has a note attached. The icon changes if the note was created or edited
uk: Визначає, чи долучено до запису цього автора нотатку. Піктограму буде змінено, якщо буде створено або змінено нотатку

en: Change case
uk: Змінити регістр

en: Upper case
uk: Верхній регістр

en: Lower case
uk: Нижній регістр

en: Swap case
uk: Поміняти місцями регістр

en: Title case
uk: Як в заголовках

en: Copy to author sort
uk: Копіювати до впорядкування авторів

en: Show books by author in book list
uk: Показати книги автора у списку книг

en: Copy to author
uk: Копіювати до поля автора

en: Recalculate sort from author
uk: Переобчислити впорядкування за автором

en: Invalid author name
uk: Некоректне ім’я автора

en: You cannot change an author to multiple authors.
uk: Не можна змінювати одного автора на декількох авторів.

en: Manage authors
uk: Керування списком авторів

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
uk: <p>Показати лише записи авторів, які містять текст з цього поля. При встановленні відповідності не братиметься до уваги регістр символів.</p>

en: &Search for:
uk: &Шукати:

en: Filter &by:
uk: Критерій &фільтрування:

en: Fi&lter
uk: Ф&ільтрувати

en: S&earch
uk: &Шукати

en: Show &all authors
uk: Показати &усіх авторів

en: <p>Show authors only if they appear in the
                        current Virtual library. Edits already done may be hidden but will
                        not be forgotten.
                        </p><p>
                        Note that this box affects only what is displayed. Changes
                        will affect all books in your library even if this box
                        is checked.</p><
uk: <p>Показувати записи авторів, лише якщо вони з'являютьсяу поточній віртуальній бібліотеці. Вже внесені редагування може бути приховано, але програма про них не забуде.
              </p><p>
              Зауважте, що цей пункт впливає лише на те, що буде показано. Зміни буде внесено до записів усіх книг у вашій бібліотеці, навіть якщо цей пункт буде позначено.</p><

en: Only show authors in the current &Virtual library
uk: Показувати лише авторів з поточної &віртуальної бібліотеки

en: <p>Show items only if they appear in the
                        currently selected books. Edits already done may be hidden but will
                        not be forgotten.
                        </p><p>
                        Note that this box affects only what is displayed. Changes
                        will affect all books in your library even if this box
                        is checked.</p><
uk: <p>Показувати записи, лише якщо вони з'являютьсяу поточних позначених книгах. Вже внесені редагування може бути приховано, але програма про них не забуде.
              </p><p>
              Зауважте, що цей пункт впливає лише на те, що буде показано. Зміни буде внесено до записів усіх книг у вашій бібліотеці, навіть якщо цей пункт буде позначено.</p>

en: O&nly show authors in the currently selected books
uk: П&оказувати лише авторів поточних позначених книг

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
uk: Відновити всі значення впорядкування авторів до значення, автоматично
    створеного на основі імені автора. Керувати автоматичним створенням значення
    можна за допомогою пункту меню «Налаштування -> Додатково -> Коригування».

en: &Recalculate all author sort values
uk: &Повторно обчислити всі значення впорядкування авторів

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
uk: Копіювати впорядкування запису автора до поля автора для всіх авторів. Типово, цим пунктом
    слід користуватися після зміни «Налаштування -> Додатково -> Коригування -> Алгоритм впорядковування імен авторів».

en: &Copy all author sort values to author
uk: С&копіювати всі значення впорядкування авторів до поля авторів

en: <p>Edit the currently selected cell. If an author is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work.</p>
uk: <p>Редагувати поточну позначену комірку. Якщо буде змінено запис автора, його буде змінено
                    в усіх книгах, де його використано. Також можна скористатися
                    подвійним клацанням або натисканням клавіші редагування.</p>

en: Edi&t current cell
uk: &Редагувати поточну комірку

en: The URL for this link
uk: Адреса для цього посилання

en: &URL:
uk: &Адреса:

en: The name (optional) for this link
uk: Назва (необов'язкова) для цього посилання

en: Choose an image:
uk: Виберіть зображення:

en: Filename for the image
uk: Назва файла зображення

en: Choose image &file
uk: Вибрати &файл зображення

en: Place image:
uk: Розташування зображення:

en: Float &left
uk: З обтіканням &ліворуч

en: Inline
uk: Вбудоване

en: Float &right
uk: З обтіканням &праворуч

en: Bad image
uk: Помилкове зображення

en: Failed to render the image in {}
uk: Не вдалося обробити зображення у {}

en: Could not paste
uk: Не вдалося вставити

en: No image is present in the system clipboard
uk: У буфері обміну даними системи немає зображення

en: Edit notes for {}
uk: Редагувати нотатки щодо {}

en: Export note to a file
uk: Експортувати нотатку до файла

en: HTML files
uk: Файли HTML

en: Import note from a file
uk: Імпортувати нотатку з файла

en: Edit permissible values for {0}
uk: Редагувати дозволені значення для {0}

en: Remove the currently selected value. The value will be removed from all books.
uk: Вилучити поточне позначене значення. Значення буде вилучено з усіх книг.

en: Add a new permissible value
uk: Додати нове дозволене значення

en: Color
uk: Колір

en: Was
uk: Було

en: Changing the value will rename it in all books
uk: Зміна значення призведе до його перейменування в усіх книгах

en: Selects the color of the text when displayed in the book list. Either all rows must have a color or no rows have a color
uk: Вибирає колір тексту при показу у списку книг. Колір має бути або в усіх рядків, або у жодного

en: Select a cell
uk: Виберіть комірку

en: Select a cell before clicking the button
uk: Перш ніж натискати кнопку, виберіть комірку

en: Value "{}" is used
uk: Значення «{}» використано

en: The value "{0}" is used in {1} book. Do you really want to remove it? | The value "{0}" is used in {1} books. Do you really want to remove it?
uk[0]: Значення «{0}» використано у {1} книзі. Ви справді хочете його вилучити?
uk[1]: Значення «{0}» використано у {1} книгах. Ви справді хочете його вилучити?
uk[2]: Значення «{0}» використано у {1} книгах. Ви справді хочете його вилучити?
uk[3]: Значення «{0}» використано у {1} книзі. Ви справді хочете його вилучити?

en: Empty value
uk: Порожнє значення

en: Empty values are not allowed
uk: Не можна використовувати порожні значення

en: Duplicate value
uk: Дублювання значення

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
uk: Значення «{0}» повторюється у списку, можливо його записано літерами іншого регістру

en: Invalid colors specification
uk: Некоректна специфікація кольорів

en: Either all values or no values must have colors
uk: Кольори повинні мати або усі значення, або жодне значення не повинно мати кольору

en: Previous location:
uk: Попереднє розташування:

en: Location to import this library to
uk: Місце, куди слід імпортувати цю бібліотеку

en: Select &folder
uk: Ви&брати теку

en: Choose a folder for this library
uk: Виберіть теку для цієї бібліотеки

en: Working, please wait...
uk: Виконуємо обробку, зачекайте…

en: Total:
uk: Загалом:

en: Current:
uk: Поточна:

en: You can export all calibre data, including your books, settings and plugins into a single folder. Then, you can use this tool to re-import all that data into a different calibre install, for example, on another computer.
uk: Ви можете експортувати усі дані calibre, зокрема ваші книги, параметри роботи та додатки до окремої теки. Далі, ви можете скористатися цим інструментом для повторного імпортування усіх даних до іншої встановленої calibre, наприклад, calibre, встановленої на іншому комп’ютері.

en: This is a simple way to move your calibre installation with all its data to a new computer, or to replicate your current setup on a second computer.
uk: Цей простий спосіб перенесення calibre разом із усіма даними програми на новий комп’ютер або відтворення поточних налаштувань на іншому комп’ютері.

en: &Export all your calibre data
uk: &Експортувати усі ваші дані calibre

en: &Import previously exported data
uk: &Імпортувати раніше експортовані дані

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
uk: {0} [Розмір: {1}]
    у {2}

en: Calculating...
uk: Обчислюємо…

en: Select which libraries you want to export below
uk: Нижче виберіть, дані яких з бібліотек слід експортувати

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
uk: Вкажіть теку, що містить раніше експортовані дані calibre, які слід імпортувати.

en: Choose &folder
uk: Ви&брати теку

en: Specify locations for the libraries you want to import. A location must be an empty folder on your computer. If you leave any blank, those libraries will not be imported.
uk: Вкажіть місця для бібліотек, які ви хочете імпортувати. Місцем має бути порожня тека на вашому комп’ютері. Якщо місце не буде вказано, бібліотеку не буде імпортовано.

en: Select folder with exported data
uk: Виберіть теку із експортованими даними

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
uk: Імпортування даних calibre означає імпортування усіх бібліотек, параметрів, додатків тощо. Це ставить під загрозу захист системи, тому імпортуйте дані, лише якщо їх було створено за вашої участі за допомогою функціональних можливостей із експортування даних calibre.

en: Not valid
uk: Некоректна

en: The folder {0} is not valid: {1}
uk: Тека {0} не є коректною: {1}

en: Content server running
uk: Запущено сервер даних

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
uk: Імпортування неможливе, доки запущено сервер даних. Спочатку вимкніть його за допомогою натискання кнопки «З’єднатись/Роздати» на панелі інструментів calibre.

en: No folder selected
uk: Не позначено теки

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
uk: Вам слід позначити теку, що містить раніше експортовані дані, які слід імпортувати

en: %s is not a folder
uk: %s не є текою

en: Not a folder
uk: Не є текою

en: %s is not an empty folder
uk: %s не є порожньою текою

en: Folder not empty
uk: Тека не є порожньою

en: No libraries selected
uk: Не позначено бібліотек

en: You must specify the location for at least one library
uk: Вам слід вказати розташування принаймні однієї бібліотеки

en: Some libraries ignored
uk: Деякі з бібліотек проігноровано

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
uk: Ви наказали програмі не імпортувати деякі з бібліотек. Продовжити обробку попри це?

en: Choose a folder to export to
uk: Виберіть теку для експортування

en: Export folder not empty
uk: Тека експортування не є порожньою

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
uk: Вибрана вами тека для експортування даних має бути порожньою.

en: Exporting all calibre data...
uk: Експортуємо усі дані calibre…

en: Failed to export data.
uk: Не вдалося експортувати дані.

en: Importing all calibre data...
uk: Імпортуємо усі дані calibre…

en: Failed to import data.
uk: Не вдалося імпортувати дані.

en: Template function documentation editor
uk: Редактор документації до шаблонних функцій

en: Show documentation for function
uk: Показати документацію до функції

en: Show in &English
uk: Показати &англійською

en: Show with placeholders replaced
uk: Показати із заміненими замінниками

en: Raw documentation for the selected function
uk: Необроблена документація до вибраної функції

en: Documentation for the selected function in HTML
uk: Документація до вибраної функції у HTML

en: Document being edited
uk: Документ, який редагують

en: Document in HTML
uk: Документ у HTML

en: This requires the original function documentation to be visible above
uk: Потребує показу оригінальної документації вище

en: Text will be stored with the saved template/function
uk: Текст буде збережено зі збереженим шаблоном або функцією

en: You must copy the text then paste it where it is needed
uk: Вам слід скопіювати текст, а потім вставити його там, де треба

en: &Copy text
uk: &Копіювати текст

en: &FFML documentation
uk: Документація з &FFML

en: Active jobs
uk: Активні завдання

en: Find next match
uk: Знайти наступний відповідник

en: &Search
uk: &Шукати

en: &Stop selected jobs
uk: &Зупинити вибрані завдання

en: &Hide selected jobs
uk: С&ховати позначені завдання

en: Show job &details
uk: Показати &деталі завдання

en: Show &all jobs
uk: Показати &всі завдання

en: Stop &all non device jobs
uk: Зупинити &всі завдання не на пристрої

en: &Hide all jobs
uk: С&ховати всі завдання

en: Authors
uk: Автори

en: You must enter a search expression into the search field
uk: Вам слід вказати вираз для пошуку у полі пошуку

en: You must select a matching book
uk: Вам слід вибрати книгу-відповідник

en: Do a search to find the book you want to match
uk: Виконати пошук для виявлення книги, відповідність якої ви хочете встановити

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
uk: <p>Не забудьте оновити метадані на пристрої після завершення дії (клацніть правою кнопкою миші на позначці пристрою і виберіть у контекстному меню пункт <i>Оновити кешовані метадані</i>)</p>

en: Show &details
uk: Показати по&дробиці

en: Hide &details
uk: Схов&ати подробиці

en: Show detailed information about this error
uk: Показати докладні дані щодо цієї помилки

en: Copied
uk: Скопійована

en: &View log
uk: По&казати журнал

en: &Retry
uk: &Повторити

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
uk[0]: Приховати ще {} повідомлення про помилку
uk[1]: Приховати ще {} повідомлення про помилки
uk[2]: Приховати ще {} повідомлень про помилки
uk[3]: Приховати ще {} повідомлень про помилки

en: Working
uk: Працюю

en: Processing %d books, please wait...
uk: Обробляємо декілька книг (%d), будь ласка, зачекайте…

en: Current step progress: %p %
uk: Поступ поточного кроку: %p %

en: Step %v/%m
uk: Крок %v з %m

en: Lower Case
uk: Нижній регістр

en: Upper Case
uk: Верхній регістр

en: Title Case
uk: Як в заголовках

en: Character match
uk: Символьний збіг

en: Regular expression
uk: Формальний вираз

en: Replace field
uk: Замінити поле

en: Prepend to field
uk: Зробити префіксом поля

en: Append to field
uk: Зробити суфіксом поля

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
uk[0]: Редагуємо метадані для {} книги
uk[1]: Редагуємо метадані для {} книг
uk[2]: Редагуємо метадані для {} книг
uk[3]: Редагуємо метадані для {} книги

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
uk: Негайно застосувати всі внесені зміни без закриття діалогового вікна. Таку дію не можна перервати або скасувати.

en: Clear the rules
uk: Вилучити правила

en: Number of rules: {}
uk: Кількість правил: {}

en: There are currently no rules
uk: Поки що правил не встановлено

en: Book %d:
uk: Книга %d:

en: Enter an identifier type
uk: Вкажіть тип ідентифікатора

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
uk: <b>У разі використання цієї можливості ви можете завдати непоправної шкоди вашій бібліотеці.</b> Внесені зміни не можна буде скасувати. Можливості скасування просто не передбачено. До виконання будь-яких дій вам варто створити резервну копію вашої бібліотеки.<p>Пошук і заміну у текстових полях буде виконано з використанням відповідності символів або формальних виразів.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
uk: У режимі звичайних символів програма виконуватиме у полі пошук звичайного набору символів, введених користувачем у поле пошуку. Всюди, де цей набір буде знайдено у вказаному полі, його буде замінено на вказаний текстовий фрагмент заміни. Після завершення заміни регістр символів зміненого фрагмента тексту може бути виправлено на великі або малі, програма може зробити великими лише перші літери кожного слова. Якщо буде позначено пункт врахування регістру, регістр символів для пошуку має точно збігатися з регістром символів знайденого тексту. Якщо пункт не буде позначено, пошук відбуватиметься без врахування регістру.

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary Python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="https://docs.python.org/library/re.html">this reference</a> for more information on Python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
uk: У режимі формальних виразів програма виконуватиме пошук за довільним визначеним користувачем формальним виразом, сумісним з синтаксисом python. У фрагменті тексту для заміни можна використовувати зворотні посилання на вирази у дужках, визначені у фрагменті тексту для пошуку. Фрагменти тексту не фіксуватимуться, тому у одному рядку може бути встановлено відповідність і виконано заміну декілька разів. Функції зміни тексту (наприклад lower-case) застосовуватимуться лише до фрагментів тексту, для яких буде встановлено відповідність, а не до цілого вмісту поля. Вміст поля призначення визначає поле, з яким має бути пов’язано результат після встановлення відповідності і виконання заміни. Текст у полі можна замінити або дописати до нього на початку або наприкінці фрагмент тексту, для якого буде встановлено відповідність. Докладніше про формальні вирази python та функцію «sub» можна дізнатися з <a href="https://docs.python.org/library/re.html">цієї довідкової сторінки</a>.

en: S/R TEMPLATE ERROR
uk: ПОМИЛКА У ШАБЛОНІ ПОШУКУ/ЗАМІНИ

en: Edit search/replace template
uk: Змінити шаблон пошуку із заміною

en: You must specify a destination when source is a composite field or a template
uk: Вам слід вказати призначення, якщо джерелом є складене поле або шаблон

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
uk: Значення замінника для стовпчика оцінки має бути порожнім або цілим числом від 0 до 10

en: You must specify a destination identifier type
uk: Вам слід вказати тип ідентифікатора призначення

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
uk: Вам слід вказати вираз для пошуку у полі «Шукати»

en: Invalid identifier string
uk: Некоректний рядок ідентифікатора

en: The identifier string for book "{0}" (id {1}) is invalid. It must be a comma-separated list of pairs of strings separated by a colon.
    
    Do you want to continue processing books?
uk: Рядок ідентифікатора книги «{0}» (ідентифікатор {1}) є некоректним. Вмістом ідентифікатора має бути список відокремлених комами пар рядків відокремлених двокрапкою.
    
    Хочете продовжити обробку книг?

en: Result identifier string:
uk: Рядок-результат ідентифікатора:

en: Search/replace invalid
uk: Пошук/Заміна є некоректним

en: Search/replace is invalid: %s
uk: Пошук/Заміна є некоректним: %s

en: Covers compressed
uk: Стискання обкладинок

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
uk: Обкладинки стиснуто на {percent:.1%} із загального розміру {old} до розміру {new}.

en: Delete saved search/replace
uk: Вилучити збережений пошук/заміну

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
uk: Позначений пошук/заміну буде вилучено. Ви впевнені у вилученні?

en: Save search/replace
uk: Зберегти пошук/заміну

en: Search/replace name:
uk: Назва пошуку/заміни:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
uk: Запис пошуку або заміни з такою назвою вже існує, його буде перезаписано. Ви справді цього бажаєте?

en: Edit meta information
uk: Редагувати мета інформацію

en: &Author(s):
uk: &Автори:

en: This will cause the author sort field to be automatically updated
     based on the authors field for each selected book. Note that if
     you use the control above to set authors in bulk, the author sort
     field is updated anyway, regardless of the value of this checkbox.
uk: За допомогою цього пункту можна наказати програмі
     автоматично оновлювати вміст поля упорядковування
     за автором на основі вмісту поля авторів для кожної
     позначеної книги. Зауважте, що якщо ви скористаєтеся
     засобом керування, розташованим вище, для пакетного
     встановлення авторів, вміст поля упорядковування за автором
     буде оновлено без врахування того, чи було позначено
     цей пункт.

en: A&utomatically set author sort
uk: Ав&томатично встановлювати впорядкування авторів

en: S&wap title and author
uk: По&міняти місцями автора і заголовок

en: Author s&ort:
uk: Впо&рядкування авторів:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
uk: Вкажіть спосіб впорядковування запису авторів цієї книги. Приклад: запис «Чарлз Діккенс» буде впорядковано так: «Діккенс, Чарлз».

en: &Rating:
uk: Оцінка:

en: &Apply rating
uk: З&астосувати оцінку

en: &Publisher:
uk: Видавець:

en: If checked, the publisher will be cleared
uk: Якщо позначено, поле видавця буде спорожнено

en: &Clear pub
uk: Ви&лучити дані щодо видавця

en: Add ta&gs:
uk: &Додати мітки:

en: Open Tag editor
uk: Відкрити редактор міток

en: &Remove tags:
uk: &Вилучити мітки:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
uk: Список міток, відокремлених комами, які слід вилучити з книг.

en: Check this box to remove all tags from the books.
uk: Позначте цей пункт, щоб вилучити всі мітки з книг.

en: &Clear all
uk: &Очистити все

en: Ser&ies:
uk: &Цикл:

en: If checked, the series will be cleared
uk: Якщо позначено, цикли буде спорожнено

en: &Clear series
uk: С&порожнити цикли

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
uk: Якщо не позначено, номер у циклі для всіх книг буде встановлено у значення 1.
    Якщо позначено, програма автоматично виконає нумерацію позначених книг за
    порядком їхнього позначення. Отже, якщо ви позначили книгу A, а потім книгу B,
    книга A матиме номер у циклії 1, а книга B — номер 2.

en: &Automatically number books in this series
uk: &Автоматично нумерувати книги у цьому циклі

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
uk: Типово нумерування циклу здійснюватиметься від найбільшого номера у
    базі даних. Позначення цього пункту призведе до використання у calibre
    початкового номера, вказаного у полі.

en: &Force numbers to start with:
uk: Зробити, щоб &числа починалися з:

en: &Date:
uk: &Дата:

en: A&pply date
uk: З&астосувати дату

en: P&ublished:
uk: &Опубліковано:

en: Clear published date
uk: Вилучити дату видання

en: &Languages:
uk: &Мови:

en: Check this box to remove all languages from the books.
uk: Позначте цей пункт, щоб вилучити всі позначки мов з книг.

en: Clear &all
uk: &Очистити все

en: When doing a same format to same format conversion,
     e.g., EPUB to EPUB, calibre saves the original EPUB
     as ORIGINAL_EPUB. This option tells calibre to restore
     the EPUB from ORIGINAL_EPUB. Useful if you did a bulk
     conversion of a large number of books and something went wrong.
uk: Під час виконання перетворення зі збереженням формату,
    наприклад з EPUB у EPUB, calibre зберігає початковий файл EPUB
     як ORIGINAL_EPUB. За допомогою цього параметра можна наказати
     calibre відновити EPUB з ORIGINAL_EPUB. Може знадобитися у
     разі невдалого пакетного перетворення багатьох книг одразу.

en: Restore pre conversion &originals, if available
uk: Відновити &оригінали до перетворення, якщо можна

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
uk: Вилучити збережені параметри перетворення для позначених книг.
    
    Для наступних перетворень цих книг буде використано типові параметри.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
uk: Вилучити з&бережені параметри перетворення для позначених книг

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
uk: Примусово визначити для заголовка використання великих літер. Якщо позначено цей пункт і пункт зміни порядку у з записах авторів,
    порядок у записах заголовків та авторів буде змінено до зміни регістру символів у заголовку.

en: Change title &case to:
uk: Змінити &регістр літер заголовка на:

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
uk: Оновити впорядкування заголовка на основі поточного заголовка. Цю дію буде виконано лише після внесення інших змін до заголовка.

en: Update &title sort
uk: Оновити в&порядковування за заголовками

en: Set the metadata in calibre from the metadata in the e-book files associated with each book. Note that this does not change the cover, for that, use the separate option below.
uk: Отримати метадані calibre з метаданих файлів електронних книг, пов'язаних із кожною книгою. Зауважте, що таким чином не можна змінити зображення обкладинки, для якого передбачено окремий пункт нижче.

en: Set &metadata (except cover) from the e-book files
uk: &Метадані (окрім обкладинки) з файлів електронної книги

en: Change &cover
uk: Змінити &обкладинку

en: &Generate default cover
uk: С&творити типову обкладинку

en: &Remove cover
uk: &Вилучити обкладинку

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
uk: Спробувати автоматично визначити і вилучити поля та зайві області
     на краях зображень обкладинок. Іноді може бути обрізано надто
     багато, тому з цією можливістю слід бути обережними.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
uk: &Обрізати обкладинку (НЕБЕЗПЕЧНО)

en: Set from &e-book files
uk: Встановити з файлів &електронних книг

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
uk: Зробити зображення обкладинок для усіх позначених книг тими самими,
    що і зображення обкладинки першої з позначених книг.

en: &Clone covers
uk: &Клонувати обкладинки

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
uk: <p>Стиснути зображення обкладинок. Якщо встановлено якість 100 — стискання без втрат; інакше — стискання із втратою якості

en: Co&mpress cover images:
uk: Ст&инути зображення обкладинок:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
uk: <p>Якість стискання зображень обкладинок. Якщо встановлено якість 100 — стискання без втрат; інакше — стискання із втратою якості

en: Control how the default generated covers are created
uk: Керування створенням типових зображень обкладинок

en: Configure co&ver generation
uk: Налаштувати с&творення обкладинок

en: Set the co&mments for all selected books
uk: Визначити &коментарі для усіх позначених книг

en: &Basic metadata
uk: &Базові метадані

en: &Custom metadata
uk: &Нетипові метадані

en: &Load search/replace:
uk: Завантажити по&шук/заміну:

en: Select saved search/replace to load.
uk: Виберіть збережені параметри пошуку або заміни.

en: Save current search/replace
uk: Зберегти поточні параметри пошуку або заміни

en: Sa&ve
uk: Збе&регти

en: Search &mode:
uk: &Режим пошуку:

en: <p>Choose whether to use basic text matching or advanced
                    regular expression matching. Changing the mode clears all the fields
                    in this dialog.</p>
uk: <p>Виберіть між використанням базової текстової відповідності і відповідності за формальними виразами. Зміна режиму призведе до спорожнення усіх полів у цьому діалоговому вікні.</p>

en: Search &field:
uk: П&оле пошуку:

en: The name of the field that you want to search
uk: Назва поля, пошук у якому слід виконати

en: &Identifier type:
uk: Тип &ідентифікатора:

en: Choose which identifier type to operate upon
uk: Виберіть, який тип ідентифікаторів слід обробити

en: &Template:
uk: &Шаблон:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
uk: Вкажіть шаблон, який слід використовувати як джерело для пошуку і заміни

en: Click to open the template tester
uk: Натисніть, щоб відкрити засіб перевірки шаблонів

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
uk: Вкажіть ключові слова пошуку у форматі звичайного тексту або у форматі формального виразу, залежно від режиму

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
uk: Позначте цей пункт, якщо рядок пошуку має відповідати тексту повністю, з врахуванням регістру літер. Зніміть позначку, якщо регістр символів не має значення.

en: Cas&e sensitive
uk: З ура&хуванням регістру

en: &Replace with:
uk: &Замінити на:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
uk: Текст заміни. Знайдені фрагменти тексту буде замінено цим фрагментом тексту.

en: &Apply function after replace:
uk: &Застосувати функцію після заміни:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
uk: Визначити спосіб обробки фрагментів тексту після встановлення відповідності і заміни. У режимі символів, буде оброблено все поле.
    У режимі формального виразу оброблятиметься лише фрагмент тексту зі встановленою відповідністю.

en: &Destination field:
uk: По&ле призначення:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
uk: Поле, до якого буде вставлено текст після виконання всіх замін.
    Якщо поля не вказано, буде використано початкове поле, якщо воно придатне до редагування.

en: M&ode:
uk: Ре&жим:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
uk: Вкажіть, у який спосіб текст буде скопійовано до призначення.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
uk: Визначає, слід розділяти пункти результатів на декілька значень чи
    зализати результати єдиними значеннями. Найкращого ефекту можна досягти, якщо поле
    джерела містить одне значення, а поле призначення містить декілька значень.

en: Split &result
uk: Роз&ділити результат

en: Identifier type:
uk: Тип ідентифікатора:

en: <p>Choose which identifier type to operate upon. When the
                  source field is something other than 'identifiers' you can enter
                  a * if you want to replace the entire set of identifiers with
                  the result of the search/replace.</p>
uk: <p>Виберіть тип ідентифікатор для роботи. Якщо у полі джерела міститься
                  запис, відмінний від «identifiers», ви можете вказати
                  «*», якщо хочете замінити весь набір ідентифікаторів на результат
                  виконання дії з пошуку/заміни.</p>

en: For multiple-valued fields, sho&w
uk: Для полів з декількома значеннями, по&казати

en: val&ues starting at
uk: зна&чення, які починаються з

en: with values separated b&y
uk: зі значеннями, відо&кремленими

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
uk: Використовується під час показу результатів тестування для відокремлення значень полів з декількома значеннями

en: Test text
uk: Текст для тестування

en: Test result
uk: Результат тестування

en: Your &test:
uk: Ваш &тест:

en: &Search and replace
uk: П&ошук з заміною

en: Create rules to transform metadata by clicking the buttons below. The rules will be applied to all selected books when you click OK.
uk: Створіть правила для перетворення метаданих шляхом натискання розташованих нижче кнопок. Правила буде застосовано до усіх позначених книг, коли ви натиснете кнопку «Гаразд».

en: Transform &tags
uk: Перетворити &мітки

en: Transform &authors
uk: Перетворити &авторів

en: Transform &publishers
uk: Перетворити &видавців

en: Transform &series
uk: Перетворювати &цикли

en: &Transform tags/authors
uk: П&еретворити мітки/авторів

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
uk: Якщо позначено, після завершення редагування список книг
    буде перевпорядковано, а всі наявні пошуки або віртуальні
    бібліотеки буде оновлено. У великих бібліотеках виконання
    цієї дії може бути доволі тривалим.

en: &Refresh book list after edit
uk: &Оновлювати список книг після редагування

en: Sort by multiple columns
uk: Упорядкування за декількома стовпчиками

en: Pick multiple columns to sort by. Drag and drop to re-arrange. Higher columns are more important. Ascending or descending order can be toggled by clicking the column name at the bottom of this dialog, after having selected it.
uk: Виберіть декілька стовпчиків для упорядковування. Перетягуйте і скидайте стовпчики для зміни порядку. Вищі стовпчики вважаються важливішими. Перемкнути сортування між зростанням і спаданням можна клацанням на назві стовпчика у нижній частині цього вікна після позначення стовпчика.

en: &Clear
uk: Сп&орожнити

en: Clear all selected columns
uk: Спорожнити усі позначені стовпчики

en: Save this sort order for easy re-use
uk: Зберегти це упорядковування для подальшого використання

en: Load previously saved settings
uk: Завантажити раніше збережені параметри

en: Effective sort
uk: Ефективне упорядкування

en: No sort selected
uk: Не вибрано упорядкування

en: You must select at least one column on which to sort
uk: Вам слід вибрати принаймні один стовпчик, за яким відбуватиметься упорядковування

en: No name provided
uk: Не вказано назви

en: You must provide a name for the settings
uk: Вам слід вказати назву для параметрів

en: No saved sorts available
uk: Немає доступних збережених упорядковувань

en: Remove saved sort
uk: Вилучити збережене упорядкування

en: Import OPML file
uk: Імпортувати файл OPML

en: Path to OPML file
uk: Шлях до файла OPML

en: Browse for OPML file
uk: Вибрати файл OPML

en: &OPML file:
uk: Ф&айл OPML:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
uk: Максимальна кількість статей для отримання з однієї подачі RSS

en: &Maximum articles per feed:
uk: &Макс. кількість статей на подачу:

en:  days
uk:  днів

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
uk: Статті у подачах RSS, вік яких перевищує вказане значення, буде пропущено

en: Preserve groups in the OPML file
uk: Зберігати групи у файлі OPML

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
uk: Якщо позначено, кожну групу подач у файлі OPML буде перетворено у окремий рецепт. Якщо пункт позначено не буде, кожну з подач буде перетворено на власний рецепт.

en: Replace existing recipes
uk: Замінити наявні рецепти

en: If enabled, any existing recipes with the same titles as entries in the OPML file will be replaced. Otherwise, new entries with modified titles will be created
uk: Якщо позначено, усі наявні рецепти з тими самими назвами, що і записи у файлі OPML, буде замінено. Якщо пункт позначено не буде, програма створить записи зі зміненими назвами.

en: OPML files
uk: файли OPML

en: Select OPML file
uk: Виберіть файл OPML

en: Path not specified
uk: Шлях не вказано

en: You must specify the path to the OPML file to import
uk: Потрібен шлях до файла OPML, який слід імпортувати

en: No feeds found
uk: Подач не знайдено

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
uk: У файлі OPML немає подач, придатних до імпортування

en: Background colors
uk: Кольори тла

en: Foreground (text) colors
uk: Кольори тексту

en: Foreground (text) colors when disabled
uk: Кольори тексту, коли вимкнено

en: Link colors
uk: Кольори посилань

en: dark
uk: темна

en: light
uk: світла

en: These colors will be used for the calibre interface when calibre is in "{}" mode. You can adjust individual colors below by enabling the "Use a custom color scheme" setting.
uk: Ці кольори буде використано для інтерфейсу calibre, якщо calibre працює у режимі теми «{}». Нижче ви можете скоригувати окремі кольори після позначення пункту «Нетипова схема кольорів».

en: Use a &custom color scheme
uk: &Нетипова схема кольорів

en: Import &system colors
uk: Імпортувати с&истемні кольори

en: Set the custom colors to colors queried from the system. Note that this will use colors from whatever the current system palette is, dark or light.
uk: Встановити нетипові кольори за кольорами, які використано у системі. Зауважте, що буде використано кольори з поточної палітри системи, темної чи світлої.

en: Customize the colors used by calibre
uk: Налаштувати кольори, які використовуватиме calibre

en: <b>WARNING:</b> You have configured calibre to use "System" user interface style. The settings below will be ignored unless you switch back to using the "calibre" interface style.
uk: <b>УВАГА!</b> Ви налаштували calibre на використання стилю інтерфейсу користувача «Система». Наведені нижче параметри буде проігноровано, якщо ви не перемкнетеся знову на стиль інтерфейсу «calibre».

en: Color &palette
uk: П&алітра кольорів

en: System default
uk: типовий системний

en: Light
uk: Світла

en: Dark
uk: Темна

en: The style of colors to use, either light or dark. By default, the system setting for light/dark is used. This means that calibre will change from light to dark and vice versa as the system changes colors.
uk: Стиль кольорів, яким слід скористатися, світлий або темний. Типово, буде використано режим системи, світлий або темний. Це означає, що calibre перемикатиметься зі світлого на темний режим, і навпаки, разом зі зміною кольорів системи.

en: &Light mode colors
uk: Кольори с&вітлого режиму

en: &Dark mode colors
uk: Кольори &темного режиму

en: Import previously exported color scheme from a file
uk: Імпортувати раніше експортовану схему кольорів з файла

en: Export current colors as a file
uk: Експортувати поточні кольори до файла

en: Choose file to import from
uk: Виберіть файл для імпортування даних

en: calibre Palette
uk: палітра calibre

en: Choose file to export to
uk: Виберіть файл для експортування даних

en: Password needed
uk: Потрібен пароль

en: TextLabel
uk: Мітка

en: &Username:
uk: &Ім’я користувача:

en: &Password:
uk: &Пароль:

en: &Show password
uk: &Показати пароль

en: Restart required
uk: Потрібне перезавантаження

en: You must restart calibre before using this plugin!
uk: Перш ніж користуватися цим додатком, вам слід перезапустити Calibre!

en: All
uk: Всі

en: Installed
uk: Встановлено

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Update available
uk: Доступне оновлення

en: Plugin name
uk: Назва додатка

en: Status
uk: Стан

en: Available
uk: Доступні

en: Released
uk: Випущено

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
uk: Цей додаток є БЕЗКОШТОВНИМ, але ви можете віддячити розробникові за його роботу
    фінансовою підтримкою за допомогою PayPal.
    
    Клацніть правою кнопкою і виберіть пункт «Підтримати фінансово», щоб надіслати гроші:

en: Platform unavailable
uk: Дані щодо платформи недоступні

en: calibre upgrade required
uk: Потрібне оновлення Calibre

en: Plugin deprecated
uk: Додаток є застарілим

en: New version available
uk: Випущено нову версію

en: Latest version installed
uk: Встановлено найсвіжішу версію

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
uk: Цей додаток застарів, його слід вилучити

en: Right-click to see more options
uk: Клацніть правою, щоб переглянути додаткові варіанти

en: This plugin can only be installed on: %s
uk: Цей додаток можна встановлювати лише з версією: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
uk: Вам слід оновити Calibre принаймні до версії %s, перш ніж встановлювати цей додаток

en: You can install this plugin
uk: Ви можете встановити цей додаток

en: A new version of this plugin is available
uk: Доступна нова версія цього додатка

en: This plugin is installed and up-to-date
uk: Цей додаток встановлено, його версія є найсвіжішою

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
uk: Додаток <b>{0}</b> успішно встановлено до <b>{1}</b>. Вам варто перезапустити calibre, щоб мати змогу скористатися цим додатком.

en: Plugin homepage
uk: Домашня сторінка додатка

en: Update Check Failed
uk: Спроба пошуку оновлення зазнала невдачі

en: Unable to reach the plugin index page.
uk: Не вдалося дістатися сторінки покажчика додатків.

en: User plugins
uk: Додатки користувача

en: Filter list of &plugins
uk: Фільтрувати список &додатків

en: Filter by &name
uk: Фільтрувати за &назвою

en: Description
uk: Опис

en: &Install
uk: Вс&тановити

en: Install the selected plugin
uk: Встановити позначений додаток

en: &Customize plugin
uk: &Налаштувати додаток

en: Customize the options for this plugin
uk: Налаштувати параметри для цього додатка

en: Plugin &forum thread
uk: &Гілка додатка на форумі

en: Enable/&disable plugin
uk: Увімкнути/Ви&мкнути додаток

en: Enable or disable this plugin
uk: Увімкнути або вимкнути цей додаток

en: &Remove plugin
uk: Ви&лучити додаток

en: Uninstall the selected plugin
uk: Вилучити позначений додаток

en: Donate to developer
uk: Фінансово підтримати розробника

en: Donate to the developer of this plugin
uk: Фінансово підтримати розробника цього додатка

en: &Customize plugin
uk: &Налаштувати додаток

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
uk: Ви справді бажаєте вилучити цей додаток <b>%s</b>?

en: Install %s
uk: Встановити «%s»

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
uk: Встановлення додатків <b>може бути небезпечним</b>. У додатках може міститися вірус або зловмисне програмне забезпечення. Встановлюйте лише ті додатки, походження яких ви вважаєте надійним. Ви справді хочете продовжити встановлення?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
uk: Отримуємо долучення ZIP додатка: %s

en: Installing plugin: %s
uk: Встановлення додатка: %s

en: Plugin installed: %s
uk: Додаток встановлено: %s

en: Install plugin failed
uk: Помилка під час спроби встановлення додатка

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
uk: Під час встановлення цього додатка сталася помилка. Зараз додаток буде вилучено. Будь ласка, повідомте додайте текст повідомлення про помилку та вказані нижче подробиці до вашого допису у гілці форуму програми, присвяченій відповідному додатку, і перезапустіть Calibre.

en: Plugin not customizable
uk: Налаштування додатка неможливе

en: Plugin: %s does not need customization
uk: Додаток: налаштування %s не потрібне

en: Must restart
uk: Потрібне перезавантаження

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
uk: Вам слід перезавантажити calibre, перш ніж ви зможете налаштувати додаток <b>%s</b>

en: Plugin cannot be disabled
uk: Додаток не може бути вимкнено

en: The plugin: %s cannot be disabled
uk: Додаток: %s не може бути вимкнено

en: No, keep copying
uk: Ні, продовжуємо копіювати

en: Yes, abort
uk: Так, перериваємо

en: Aborting...
uk: Переривання…

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
uk: Скорочення швидкого перегляду ({0}) показує або ховає панель швидкого перегляду

en: Undock
uk: Відшвартувати

en: Show the Quickview panel in its own floating window
uk: Показати панель швидкого перегляду в окремому рухомому вікні

en: Lock Quickview contents
uk: Заблокувати вміст швидкого перегляду

en: Refresh
uk: Оновити

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
uk: Вбудувати панель швидкого перегляду до головного вікна Calibre

en: Alternate shortcut:
uk: Альтернативне скорочення:

en: Find item in the Tag browser
uk: Знайти запис на панелі навігації мітками

en: Find item in the library
uk: Знайти запис у бібліотеці

en: Select this book in the library
uk: Вибрати цю книгу у бібліотеці

en: Open a locked Book details window for this book
uk: Відкрити фіксоване вікно подробиць щодо цієї книги

en: Quickview this cell
uk: Швидко переглянути цю комірку

en: Open book in the E-book viewer
uk: Відкрити книгу у засобі перегляду ел. книг

en: &Item: {0} ({1})
uk: &Запис: {0} ({1})

en: Click to show only books with this item. Double click to search for this item in the Tag browser
uk: Натисніть, щоб було показано лише книги із цим записом. Двічі клацніть для пошуку цього запису на панелі навігатора мітками

en: **No items found**
uk: ** Не знайдено жодного об’єкта **

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
uk: Натисніть стовпчик на панелі бібліотеки, щоб переглянути інформацію для цієї книги.

en: &Books with selected item "{0}": {1}
uk: &Книги з вибраним записом «{0}»: {1}

en: Double click on a book to change the selection in the library view or change the column shown in the left-hand panel. Shift- or Ctrl- double click to edit the metadata of a book, which also changes the selected book.
uk: Двічі клацніть на пункті книги, щоб змінити позначення на панелі перегляду бібліотеки або змінити стовпчик, показаний на лівій панелі. Комбінаціями Shift-клацання та Ctrl-клацання можна скористатися для редагування метаданих книги. Це також змінити позначену книгу.

en: Something went wrong while filling in the table
uk: Під час заповнення таблиці сталися якісь помилки

en: Quickview: Book not in library view
uk: Швидкий перегляд: книги немає на панелі перегляду бібліотеки

en: The book you selected is not currently displayed in the library view, perhaps because of a search or a Virtual library, so Quickview cannot select it.
uk: Позначену вами книгу зараз не показано на панелі показу бібліотеки, можливо, через параметри пошуку або віртуальної бібліотеки, отже Швидкий перегляд не може вибрати її.

en: Quickview: Column cannot be selected
uk: Швидкий перегляд: не можна вибрати стовпчик

en: The column you double-clicked, '{}', is not shown in the library view. The book/column cannot be selected by Quickview.
uk: Стовпчик, на якому ви двічі клацнули, «{}», не буде показано на панелі перегляду бібліотеки. Цю пару книга/стовпчик не може бути вибрано Швидким переглядом.

en: &Apply Virtual libraries
uk: З&астосувати віртуальні бібліотеки

en: <p>Select to make Quickview show only books in the current
            Virtual library</p>
uk: <p>Виберіть, щоб на панелі «Швидкий перегляд» було показано лише книги з поточної віртуальної бібліотеки</p>

en: &Lock Quickview contents
uk: За&блокувати вміст пришвидшеного перегляду

en: <p>Select to prevent Quickview from changing content when the
            selection on the library view is changed</p>
uk: <p>Позначте, щоб запобігти зміні вмісту панелі пришвидшеного перегляду у відповідь на зміну позначення на панелі бібліотеки.</p>

en: &Refresh
uk: &Оновити

en: When Quickview is locked, refresh the window using the last selected book and that book's value in the last selected column.
uk: Якщо швидкий перегляд заблоковано, оновити вікно на основі даних останньої позначеної книги і значення книги у останньому позначеному стовпчику.

en: &Dock
uk: &Швартувати

en: &Close
uk: &Закрити

en: Restoring database from backups, do not interrupt, this will happen in multiple stages
uk: Відновлюються дані з резервної копії, не переривайте, дію буде виконано у декілька кроків

en: Restoring database
uk: Відновлення бази даних

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
uk: Відновлення не завершено. Ви справді хочете його скасувати?

en: The old database was saved as: %s
uk: Стару базу даних було збережено з назвою: %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
uk: Базу даних було успішно відновлено з деякими зауваженнями. Щоб переглянути ці зауваження, натисніть «Переглянути подробиці». %s

en: Restoring database was successful. %s
uk: Базу даних було успішно відновлено. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
uk: Список ваших книг зберігається, разом з відповідними метаданими, у окремому файлі, який називається базою даних. Крім того, метадані кожної книги зберігаються у теці цієї книги з метою резервного копіювання даних.<p>У результаті виконання цієї дії буде повторно створено базу даних на основі метаданих окремих книг. Ця дія буде корисною у разі пошкодження бази даних, коли програма показує порожній список книг.<p>Хочете відновити базу даних шляхом її повторного створення?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
uk: Не вдалося відновити базу даних. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися чому.

en: Failed to repair library
uk: Не вдалося виправити бібліотеку

en: Add a new Saved search
uk: Додати новий запис збереженого пошуку

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
uk: Тут ви можете створити для часто використовуваних критеріїв пошуку <i>Збережений пошук</i>. Збережений запис можна буде бачити у списку <i>Збережені пошуки</i> на панелі перегляду міток. Назва запису збігатиметься із вказаною вами у цьому вікні.

en: The Saved search name
uk: Назва збереженого пошуку

en: &Search:
uk: &Шукати:

en: The search expression
uk: Вираз для пошуку

en: No search name
uk: Немає назви пошуку

en: You must specify a name for the Saved search
uk: Вам слід вказати назву збереженого пошуку

en: No search expression
uk: Немає виразу для пошуку

en: You must specify a search expression for the Saved search
uk: Вам слід вказати вираз для пошуку збереженого пошуку

en: Invalid saved search
uk: Некоректний збережений пошук

en: Manage Saved searches
uk: Керування збереженими пошуками

en: &Add search
uk: &Додати критерії пошуку

en: &Remove search
uk: Ви&лучити пошук

en: &Edit search
uk: З&мінити критерії пошуку

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
uk: Поточний збережений пошук буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви впевнені?

en: Edit the name and/or expression below.
uk: Змініть назву і/або вираз нижче.

en: Edit saved search
uk: Редагувати збережений пошук

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
uk: Запис збереженого пошуку із назвою {} вже існує. Виберіть іншу назву.

en: Search expression
uk: Вираз для пошуку

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
uk:                 Отримувати ці дані кожного тижня у вказаний день після
                    настання вказаного моменту часу. Наприклад, якщо ви вкажете: понеділок,
                    після 9:00 ранку, дані будуть отримуватися кожного понеділка після дев’ятої
                    ранку, щойно це стане можливим.

en: &Download after:
uk: Зва&нтажити після:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
uk:                 Отримувати ці дані кожного місяця у вказані дні.
                    Отримання даних буде виконано щойно це стане можливим
                    після вказаного моменту часу у вказані дні кожного місяця.
                    Наприклад, якщо ви виберете перше і п’ятнадцяте число і вкажете
                    9:00 ранку, дані будуть отримуватися 1 і 15 числа кожного місяця
                    після 9:00 ранку, щойно це стане можливим.

en: &Days of the month:
uk: &Дні місяця:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
uk: Список днів місяця, відокремлений комами. Приклад: 1, 15

en: Download &after:
uk: Зва&нтажити після:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
uk:                 Отримувати ці дані з інтервалом у вказану кількість днів.
                    Наприклад, якщо буде вказано інтервал у 30 днів, дані
                    будуть отримуватися кожні 30 днів. Зауважте, що ви можете
                    визначати інтервали, менші за один день. Наприклад,
                    можна визначити інтервал у 0.1 дня.

en: &Download every:
uk: Зван&тажувати кожні:

en: every hour
uk: кожної години

en: days
uk: днів

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
uk: Примітка: ви можете встановити інтервали, менші за день, якщо вкажете значення вручну.

en: Schedule news download [{} sources]
uk: Запланувати отримання новин [{} джерел]

en: &Schedule
uk: &Розклад

en: &Schedule for download:
uk: &План звантаження:

en: &Days of  week
uk: &Дні тижня

en: Da&ys of month
uk: Д&ні тижня

en: Every &x days
uk: Кожну в&казану кількість днів

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
uk: Щоб планування працювало, вам не слід зупиняти роботу calibre.

en: &Account
uk: &Обліковий запис

en: &Advanced
uk: &Додатково

en: Add &title as tag
uk: Додати за&головок як мітку

en: &Extra tags:
uk: &Зайві мітки:

en: <p>When set, this option will cause calibre to keep, at most, the specified number of issues of this periodical. Every time a new issue is downloaded, the oldest one is deleted, if the total is larger than this number.
    <p>Note that this feature only works if you have the option to add the title as tag checked, above.
    <p>Also, the setting for deleting periodicals older than a number of days, below, takes priority over this setting.
uk: <p>Якщо позначено цей пункт, calibre зберігатиме не більше вказаної кількості випусків. Після досягнення цієї кількості під час отримання кожного наступного випуску найстаріший з попередніх випусків вилучатиметься.
    <p>Зауважте, що ви зможете скористатися цією можливістю, лише якщо вище позначено пункт щодо додавання назви як мітки.
    <p>Крім того, пункт вилучення випусків, старіших за вказану кількість днів, розташований нижче, має пріоритет над значенням цього пункту.

en:  issues
uk:  випусків

en: all issues
uk: всі випуски

en: &Keep at most:
uk: З&берігати не більше:

en: Delete downloaded &news older than:
uk: Вилучити завантажені &новини, старіші за:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
uk: <p>Вилучати отримані записи новин, які є старішими за вказану кількість днів. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути вилучення.
    <p>Крім того, ви можете вказати максимальну кількість випусків певного періодичного видання, які зберігатимуться у пам’яті програми, якщо перейдете на вкладку «Додатково», вказаного вище періодичного видання.

en: never delete
uk: ніколи не вилучати

en: Download &all scheduled
uk: Отри&мати все заплановані

en: Download all scheduled news sources at once
uk: Отримати дані з усіх запланованих джерел новин одразу

en: &Download now
uk: &Завантажити зараз

en: Need username and password
uk: Потрібне ім’я користувача і пароль

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
uk: Ви повинні надати ім'я користувача та пароль для використання цього джерела новин.

en: Account
uk: Обліковий запис

en: (optional)
uk: (за бажанням)

en: (required)
uk: (потрібно вказати)

en: Created by:
uk: Автор створення —

en: Download %s now
uk: Отримати %s зараз

en: Last downloaded: never
uk: Останнє отримання даних: ніколи

en: never
uk: ніколи

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
uk: %(days)d днів, %(hours)d годин і %(mins)d хвилин тому

en: Last downloaded:
uk: Останнє отримання даних:

en: Default if unspecified: {}
uk: Типове значення, якщо не вказано: {}

en: Cannot download news as no internet connection is active
uk: Отримання новин неможливе, оскільки з’єднання з інтернетом непрацездатне

en: No internet connection
uk: Відсутнє під'єднання до Інтернету

en: Schedule news download
uk: Розклад завантаження новин

en: Add or edit a custom news source
uk: Додати або редагувати нетипове джерело новин

en: Download all scheduled news sources
uk: Отримати дані з усіх запланованих джерел новин

en: equal to
uk: дорівнює

en: before
uk: до

en: after
uk: після

en: before or equal to
uk: до чи дорівнює

en: after or equal to
uk: після чи дорівнює

en: is set
uk: встановлено

en: is unset
uk: не встановлено

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
uk: <p>Крім того, ви можете виконувати інші типи розширеного пошуку. Наприклад, можна знайти усі книги без зображень обкладинок, поєднувати декілька виразів для пошуку за допомогою булевих операторів. Докладніший опис можна знайти у розділі <a href="%s">Інтерфейс пошуку</a>.

en: What &kind of match to use:
uk: &Тип відповідності, яким слід скористатися:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
uk: Містить: слово або фраза будь-де у полі метаданих

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
uk: Дорівнює: слово або фраза, які точно дорівнюють вмісту поля метаданих

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
uk: Формальний вираз: вираз, за яким слід виконати пошук будь-де у полі метаданих

en: Character variant: 'contains' with accents ignored and punctuation significant
uk: Варіанти символів: «містить» з ігноруванням акцентів і врахуванням пунктуації

en: A&dvanced search
uk: С&кладний пошук

en: Find entries that have...
uk: Знайти записи, у яких міститься…

en: But don't show entries that have...
uk: Але не показувати записи, у яких міститься…

en: A&ll these words:
uk: Ус&і ці слова:

en: &This exact phrase:
uk: &Точно ця фраза:

en: O&ne or more of these words:
uk: &Одне або декілька таких слів:

en: Any of these &unwanted words:
uk: Будь-яке з цих &небажаних слів:

en: Titl&e/author/series...
uk: Наз&ва/Автор/Цикл…

en: The title to search for
uk: Назва, яку слід знайти

en: The author to search for
uk: Автор, якого слід знайти

en: &Author:
uk: &Автор:

en: The series to search for
uk: Цикл, який слід знайти

en: The tags to search for
uk: Мітки, які слід знайти

en: &Date search
uk: Пошук за &датою

en: &Search the
uk: &Шукати

en: date column for books whose &date is
uk: стовпчик дати для книг, &датою яких є

en: &year
uk: &рік

en: mo&nth
uk: міс&яць

en: &day
uk: &день

en: months
uk: місяців

en: weeks
uk: тижнів

en: years
uk: роки

en: ago
uk: тому

en: This month
uk: Цього місяця

en: Yesterday
uk: Вчора

en: &Template search
uk: Пошук за ша&блоном

en: The value to search for
uk: Значення, яке слід знайти

en: You can use the search specifications described in the calibre documentation. For example, with Number comparisons you can use the relational operators like '>=' etc. With Text comparisons you can use contains (T), exact (=T), or regular expression matches (~T), where T is your text. With Date you can use 'today', 'yesterday', etc. When checking for Set use 'true' or 'yes'. When checking for Not set use 'false' or 'no'
uk: Ви можете скористатися специфікаціями пошуку, які описано у документації до calibre. Наприклад, у порівняннях чисел ви можете використовувати оператори порівняння, зокрема «>=». У текстових порівняннях ви можете використовувати відповідність за вмістом (T), точну відповідність (=T) або скористатися формальними виразами (~T), де T є вашим фрагментом тексту. Для дати ви можете використовувати рядки «сьогодні», «вчора» тощо. «Встановлено» приймає значення «true» або «yes». Для пошуку «Не встановлено» скористайтеся «false» або «no».

en: Template &value:
uk: З&начення шаблона:

en: Set/Not set
uk: Встановлено/Не встановлено

en: How the template result will be compared to the value
uk: Спосіб порівняння шаблона зі значенням

en: C&omparison type:
uk: &Тип порівняння:

en: The template that generates the value
uk: Шаблон, який створює значення

en: Right click to open a template editor. <br>Technical note: the set of book ids already matched by previous search terms in the search expression is passed to the template in the global variables dictionary with the key "{0}". You can use the set to limit any work the template does to the set of books already matched, possibly improving performance.
uk: Клацніть правою кнопкою, щоб відкрити редактор шаблонів. <br>Технічне зауваження: набір ідентифікаторів книг, які відповідають попереднім критеріям пошуку у пошуковому виразі, буде передано у загальному словнику змінних із ключем «{0}». Ви можете скористатися набором для обмеження будь-якої обробки шаблоном набору книг, для якого встановлено відповідність, може підвищити швидкодію.

en: Open template editor
uk: Відкрити редактор шаблонів

en: &Copy the current search into the boxes
uk: &Копіювати поточний пошук до полів

en: Use this button to retrieve and edit the current search
uk: Скористайтеся цією кнопкою для отримання і редагування поточного пошуку

en: Advanced search
uk: Складний пошук

en: There is only one book with a cover
uk: Маємо лише одну книгу з обкладинкою

en: There are {} books with a cover
uk: Маємо {} книг з обкладинкою

en: There is one book with the {} format
uk: Маємо одну книгу у форматі {}

en: There are {count} books with the {fmt} format
uk: Маємо {count} книг у форматі {fmt}

en: Choose formats
uk: Обрати формати

en: &Edit
uk: З&міни

en: Edit this note
uk: Редагувати цю нотатку

en: Find &books
uk: Знайти &книги

en: Search the calibre library for books by: {}
uk: Шукати у бібліотеці calibre книги за таким критерієм: {}

en: Search the calibre library for books with: {}
uk: Шукати у бібліотеці calibre книги, що містять: {}

en: Copy &URL
uk: Копіювати &адресу

en: Copy a calibre:// URL to the clipboard that can be used to link to this note from other programs
uk: Копіювати адресу calibre:// до буфера обміну даними для використання як посилання на цю нотатку з інших програм

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
uk: Встановіть пароль, якщо calibre працює у незахищеній мережі. Наприклад, якщо ви користуєтеся calibre на ноутбуці, коли перебуваєте у аеропорту, і хочете встановити з’єднання між вашим портативним пристроєм і calibre, вам слід встановити пароль.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
uk: Позначте цей пункт, якщо calibre має автоматично вмикати інтерфейс роботи з портативними пристроями під час запуску програми. Вам не слід позначати цей пункт, якщо ви користуєтеся мережею, з’єднання у якій не захищено, без встановлення пароля для доступу до з’єднання.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
uk: Позначте цей пункт, якщо ви хочете, щоб calibre використовувала фіксований порт мережі. Зазвичай, потреби у фіксуванні порту немає потреби. Втім, якщо ваш пристрій не може встановити з’єднання з calibre, спробуйте позначити цей пункт і ввести число.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
uk: Спробуйте 9090. Якщо calibre повідомить, що встановити з’єднання на порту не вдасться, спробуйте інше число. Ви можете скористатися будь-яким цілим числом у діапазоні від 8000 до 65535.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
uk: IP-адреси цього комп’ютера. Якщо вам потрібно буде з’єднати пристрій з calibre з використанням фіксованої IP-адреси, ви зможете скористатися однією з вказаних тут адрес. Малоймовірно, але все ж можливо, що правильною буде IP-адреса, якої немає у цьому списку. Щоб визначити таку адресу, вам доведеться відкрити центр керування вашою системою і ознайомитися з повним списком інтерфейсів мережі та IP-адрес системи.

en: Invalid port number
uk: Некоректний номер порту

en: You must provide a port number.
uk: Вам слід вказати номер порту.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
uk: Номер порту має бути число у діапазоні від 8000 до 65535.

en: Problem starting the wireless device
uk: Проблеми з запуском бездротового пристрою

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
uk: Не вдалося запустити драйвер бездротового пристрою. Повідомлення: «%s»

en: Smart device control
uk: Керування портативними пристроями

en: <p>Start wireless device connections.
           <p>You may see some messages from your computer's firewall or anti-virus manager asking you if it is OK for calibre to connect to the network. <b>Please answer yes</b>. If you do not, wireless connections will not work.
uk: <p>Започаткування бездротових з’єднань з пристроєм.
    <p>Можливо, буде показано повідомлення з боку брандмауера або антивіруса, встановленого на вашому комп’ютері, щодо уможливлення доступу для calibre до мережі. <b>Будь ласка, дозвольте такий доступ</b>. Якщо ви цього не зробите, обмін даними бездротовим з’єднанням стане неможливим.

en: calibre IP addresses:
uk: IP-адреси Calibre:

en: Possible IP addresses:
uk: Можливі IP-адреси:

en: Optional &password:
uk: Додатковий &пароль:

en: Optional password for security
uk: Необов’язковий пароль для захисту

en: Optional &fixed port:
uk: Необов’язковий &фіксований порт:

en: Optional port number
uk: Необов’язковий номер порту

en: &Use a fixed port
uk: &Фіксований порт

en: &Automatically allow connections at calibre startup
uk: &Автоматично дозволяти з’єднання під час запуску calibre

en: Lookup name: {}
uk: Назва фільтра: {}

en: (Not in library)
uk: (Немає у бібліотеці)

en: (Hidden in Tag browser)
uk: (Приховано на панелі перегляду міток)

en: (Hidden by Virtual library)
uk: (Приховано віртуальною бібліотекою)

en: You must select items to apply
uk: Вам слід позначити записи для застосування дії

en: You must select items to unapply
uk: Вам слід позначити записи для скасування дії

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
uk: У цій назві міститься початкова або кінцева крапка, декілька крапок поспіль або пробіли до чи після крапок.

en: Name already used
uk: Назву вже використано

en: The user category name is already used, perhaps with different case.
uk: Цю назву категорії користувача вже використано, можливо, у іншому регістрі.

en: Existing category: {existing}
    New category name: {new}
uk: Наявна категорія: {existing}
    Назва нової категорії: {new}

en: The hierarchical prefix of the new category is already used, perhaps with different case.
uk: Ієрархічний префікс нової категорії вже використано, можливо, у іншому регістрі.

en: Existing prefix: {prefix}
    New category name: {new}
uk: Наявний префікс: {prefix}
    Назва нової категорії: {new}

en: Existing category: {existing}
    New category: {new}
uk: Наявна категорія: {existing}
    Нова категорія: {new}

en: The current User category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
uk: Поточну категорію користувача буде <b>остаточно вилучено</b>. Ви впевнені?

en: User categories editor
uk: Редактор категорій користувача

en: &User category name:
uk: Назва категорії &користувача:

en: Select a category to edit
uk: Виберіть категорію для редагування

en: Copy the category name to the clipboard
uk: Копіювати назву категорії до буфера обміну

en: &Category filter:
uk: Фільтр &категорій:

en: Select the content kind of the new category
uk: Виберіть тип вмісту нової категорії

en: Item &filter:
uk: &Фільтр записів:

en: Enter text to filter the available items. Case and accents are ignored.
uk: Вкажіть текст для фільтрування доступних записів. Регістр символів та акценти буде проігноровано.

en: Delete the current User category
uk: Вилучити поточну категорію користувача

en: Enter a category name, then use the Add button or the Rename button
uk: Вкажіть назву категорії, потім скористайтеся кнопкою додавання або перейменування

en: Add a new category
uk: Додати нову категорію

en: Rename the current category to what is in the box
uk: Перейменувати поточну категорію відповідно до вмісту поля

en: <p>Only show items that are visible in current Virtual
                library. Applied items not shown in the Virtual library will be
                marked "Hidden by Virtual library".</p>
uk: <p>Показувати лише записи, які видимі у поточній віртуальній бібліотеці. Записи, які не показано у віртуальній бібліотеці, буде позначено написом «Приховано віртуальною бібліотекою».</p>

en: &Only show items visible in current Virtual library
uk: Показувати &лише записи, які є видимими у поточній віртуальній бібліотеці

en: <p>Don't show items that are hidden in the Tag browser.
              Applied items not shown in the Tag browser will be marked
              "Hidden in Tag browser".</p>
uk: <p>Не показувати записи, які приховано на панелі перегляду міток. Записи, які не показано на панелі перегляду міток, буде позначено написом «Приховано на панелі перегляду міток».</p>

en: &Don't show items hidden in the Tag browser
uk: &Не показувати записи, які приховано на панелі перегляду міток

en: &Available items
uk: Доступні &пункти

en: Apply items to current category
uk: Застосувати записи до поточної категорії

en: Applied &items
uk: Застосовані п&ункти

en: Unapply (remove) selected items from current category
uk: Скасувати (вилучити) застосування вибраних записів до поточної категорії

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts an ampersand-separated list of items. The items will be applied to the book.
uk: Якщо потрібного вам запису немає у списку, ви можете додати його за допомогою цього пункту. Можна вказати цілий список відокремлених амперсандом записів. Записи буде застосовано до книги.

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma-separated list of items. The items will be applied to the book.
uk: Якщо потрібного вам запису немає у списку, ви можете додати його за допомогою цього пункту. Можна вказати цілий список відокремлених комами записів. Записи буде застосовано до книги.

en: No tags selected
uk: Не вибрано жодної мітки

en: You must select at least one tag from the list of Available tags.
uk: Вам слід вибрати одну мітку зі списку доступних міток.

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
uk: Вилучення міток виконується негайно, без можливості скасувати.

en: Are your sure?
uk: Db dgtdyt

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
uk: Наведені нижче мітки використано у одній або декількох книгах. Ви впевнені, що їх слід вилучити?

en: Manage items
uk: Керування записами

en: &Apply item:
uk: З&астосувати запис:

en: Apply item(s) to the current book
uk: Застосувати записи до поточної книги

en: Filter the available items
uk: Фільтрувати доступні записи

en: Delete the selected items from database. This will unapply the items from all books and then remove them from the database.
uk: Вилучити позначені записи з бази даних. Це призведе до скасування застосування записів до усіх книг з наступним вилученням їх з бази даних.

en: Ava&ilable items
uk: Дост&упні записи

en: Apply item to current book
uk: Застосувати запис до поточної книги

en: Unapply (remove) the item from current book
uk: Скасувати застосування (вилучити) запис з поточної книги

en: Filter the applied items
uk: Фільтрувати застосовані записи

en: Create note
uk: Створити нотатку

en: Edit note
uk: Редагувати нотатку

en: Delete note
uk: Вилучити нотатку

en: Manage {}
uk: Керування {}

en: Delete link
uk: Вилучити посилання

en: Search for {}
uk: Пошук {}

en: Filter by {}
uk: Критерій фільтрування: {}

en: Search the library for {0}
uk: Шукати у бібліотеці {0}

en: Name of the item
uk: Назва запису

en: Count of books with this item
uk: Кількість книг з цим записом

en: Value of the item before it was edited
uk: Значення запису до редагування

en: The link (URL) associated with this item
uk: Посилання (адреса), яке пов'язано із цим записом

en: Whether the item has a note. The icon changes if the note was created or edited
uk: Визначає, чи долучено до запису нотатку. Піктограму буде змінено, якщо буде створено або змінено нотатку

en: This is not one of this column's permitted values ({0})
uk: Це значення не є одним із допустимих значень у цьому стовпчику ({0})

en: no links available
uk: немає доступних посилань

en: Editing...
uk: Редагування…

en: Item is not a permitted value
uk: Запис не є дозволеним значенням

en: This column has a fixed set of permitted values. The entered text must be one of ({0}).
uk: У цьому стовпчику може бути лише одне зі значень із фіксованого дозволеного набору. Введений текст має бути одним зі значень ({0}).

en: Do you really want to undo all your changes on selected rows?
uk: Ви справді хочете скасувати усі зміни у позначених рядках?

en: Selection contains deleted items
uk: У позначеному містяться вилучені записи

en: The selection contains deleted items. You must undelete them before editing.
uk: У позначеному списку містяться вилучені записи. Вам слід відновити ці записи, перш ніж перейти до редагування.

en: Undelete items?
uk: Скасувати вилучення записів?

en: Items must be undeleted to continue. Do you want to do this?
uk: Щоб продовжити виконання дії, слід скасувати вилучення записів. Ви хочете саме цього?

en: Are you sure you want to delete the selected links? There is no undo.
uk: Ви справді хочете вилучити позначені посилання. Відновлення вилучених посилань не передбачено.

en: Search for an item in the first column
uk: Шукати запис у першому стовпчику

en: Find items containing the search string
uk: Знайти запис, що містить рядок пошуку

en: &Filter by:
uk: Критерій &фільтрування:

en: Filter items using the text in this box
uk: Фільтрувати записи на основі тексту у цьому полі

en: Show only items containing this text
uk: Показати лише записи, які містять цей текст

en: F&ilter
uk: Фі&льтр

en: Show &all items
uk: Показати &всі записи

en: <p>Show items only if they appear in the
                 current Virtual library. Edits already done may be hidden but will
                 not be forgotten.
                 </p><p>
                 Note that this box affects only what is displayed. Changes
                 will affect all books in your library even if this box
                 is checked.</p>
uk: <p>Показувати записи, лише якщо вони з'являються у поточній віртуальній бібліотеці. Вже внесені редагування може бути приховано, але програма про них не забуде.
              </p><p>
              Зауважте, що цей пункт впливає лише на те, що буде показано. Зміни буде внесено до записів усіх книг у вашій бібліотеці, навіть якщо цей пункт буде позначено.</p>

en: Only show items in the current &Virtual library
uk: Показувати записи лише з поточної &віртуальної бібліотеки

en: <p>Show items only if they appear in the
                 currently selected books. Edits already done may be hidden but will
                 not be forgotten.
                 </p><p>
                 Note that this box affects only what is displayed. Changes
                 will affect all books in your library even if this box
                 is checked.</p>
uk: <p>Показувати записи, лише якщо вони з'являються у поточних позначених записах книг. Вже внесені редагування може бути приховано, але програма про них не забуде.
              </p><p>
              Зауважте, що цей пункт впливає лише на те, що буде показано. Зміни буде внесено до записів усіх книг у вашій бібліотеці, навіть якщо цей пункт буде позначено.</p>

en: O&nly show items in the currently selected books
uk: П&оказувати лише записи у поточних позначених книгах

en: <p>Delete selected items from the database.
                    This will unapply the items from all books and then remove them
                    from the database. This button's shortcut is Ctrl+D</p>
uk: <p>Вилучити позначені записи з бази даних. Це призведе до скасування застосування записів до усіх книг з наступним вилученням їх з бази даних. Клавіатурним скороченням для цієї кнопки є Ctrl+D.</p>

en: <p>Edit the currently selected cell. If a tag is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work. This button's shortcut is Ctrl+E</p>
uk: <p>Редагувати поточну позначену комірку. Якщо буде змінено запис мітки, його буде змінено
                    в усіх книгах, де його використано. Також можна скористатися
                    подвійним клацанням або натисканням клавіші редагування. Клавіатурним скороченням для цієї кнопки є Ctrl+E</p>

en: <p>Undo all deletes or edits on the selected lines.
                    This button's shortcut is Ctrl+U</p>
uk: <p>Скасувати усі вилучення або редагування у позначених рядках.
                    Клавіатурним скороченням для цієї кнопки є Ctrl+U</p>

en: Template function documentation
uk: Документація до шаблонних функцій

en: Show documentation as original &English
uk: Показати документацію &англійською

en: &Back
uk: &Назад

en: Displays the previously viewed function
uk: Показує попередню переглянуту функцію

en: Show &all functions
uk: Показати &усі функції

en: Shows a list of all built-in functions in alphabetic order
uk: Показує список усіх вбудованих функцій за абеткою

en: Go back
uk: Назад

en: No function to go back to
uk: Немає попередніх функцій

en: No documentation provided
uk: Документації не передбачено

en: {title} (only one template dialog allowed)
uk: {title} (можна використовувати лише одне вікно шаблона)

en: {title} dialog number {number} (multiple template dialogs allowed)
uk: {title}, вікно з номером {number} (можна використовувати декілька вікон шаблона)

en: Template language tutorial
uk: Настанови з мови шаблонів

en: Template function reference
uk: Посилання на функцію шаблона

en: Author Sort
uk: Впорядкування авторів

en: Tag 1
uk: Мітка 1

en: Tag 2
uk: Мітка 2

en: Template value
uk: Значення шаблона

en: Open Edit metadata on this book
uk: Відкрити вікно редагування метаданих для цієї книги

en: *** Breakpoints are enabled. Waiting for the 'Go' button to be pressed
uk: *** Увімкнено точки зупину. Очікуємо на натискання кнопки «Перейти»

en: Disable word wrap
uk: Вимкнути перенесення рядків

en: Enable word wrap
uk: Увімкнути перенесення рядків

en: Add Python template definition text
uk: Додавання тексту визначення шаблона мовою Python

en: Load template from the Template tester
uk: Завантажити шаблон із засобу тестування шаблонів

en: Load template from file
uk: Завантажити шаблон з файла

en: Save template to file
uk: Зберегти шаблон до файла

en: No Template tester text is available
uk: Немає доступного тексту у засобі тестування шаблонів

en: Template file
uk: Файл шаблона

en: Select icon
uk: Вибір піктограми

en: EXCEPTION:
uk: ВИКЛЮЧЕННЯ:

en: Built-in template function
uk: Вбудована шаблонна функція

en: Built-in function
uk: Вбудована функція

en: User defined Python template function
uk: Визначена користувачем шаблонна функція Python

en: User function
uk: Функція користувача

en: Stored template
uk: Збережений шаблон

en: Stored user defined Python template
uk: Збережений визначений користувачем шаблон Python

en: Stored user defined GPM template
uk: Збережений визначений користувачем шаблон GPM

en: Discard changes?
uk: Відкинути зміни?

en: Do you really want to close this dialog, discarding any changes?
uk: Ви справді хочете закрити це діалогове вікно, відкинувши усі внесені зміни?

en: No template provided
uk: Шаблон не задано

en: The template box cannot be empty
uk: Поле шаблона не може бути порожнім

en: No column chosen
uk: Не вибрано стовпчика

en: You must specify a column to be colored
uk: Вам слід вказати стовпчик для розфарбовування

en: You must specify the column where the icons are applied
uk: Вам слід вказати стовпчик, до якого буде застосовано піктограми

en: &Continue
uk: &Продовжити

en: Continue running the template
uk: Продовжити виконання шаблона

en: Stop running the template
uk: Припинити виконання шаблона

en: Break: line {0}, book {1}
uk: Зупинка: рядок {0}, книга {1}

en: A variable in the template
uk: Змінна у шаблоні

en: The value of the variable
uk: Значення змінної

en: The name of the template language operation
uk: Назва дії мови шаблонів

en: A General Program Mode Template
uk: Шаблон загального режиму програми

en: Set the color of the column:
uk: Встановити колір стовпчика:

en: Copy a color name to the clipboard:
uk: Копіювати назву кольору до буфера:

en: Copy the selected color name to the clipboard
uk: Копіювати назву позначеного кольору до буфера

en: Kind:
uk: Тип:

en: Apply the icon to column:
uk: Застосувати піктограму до стовпчика:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
uk: Копіювати назву файла піктограми до буфера:

en: <p>The template must return the name of the icon file
                    to display. If you wish to display multiple icons, separate the
                    individual icon file names with a ':' (colon). They will all be
                    displayed in the column</p>
uk: <p>Шаблон має повертати назву файла піктограми, яку слід показати. Якщо ви хочете, щоб було показано декілька піктограм, відокремте назви окремих піктограм символом «:» (двокрапки). Усі піктограми буде показано у стовпчику</p>

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
uk: Копіювати назву файла позначеної піктограми до буфера

en: Add icon
uk: Додати піктограму

en: Add an icon file to the set of choices
uk: Додати файл піктограми до набору варіантів

en: Template &name:
uk: &Назва шаблона:

en: The name of the callable template
uk: Назва придатного до виклику шаблона

en: T&emplate:
uk: &Шаблон:

en: The text of the template program goes into the box below
uk: Текст шаблонної програми має бути вказано у полі нижче

en: Enable &breakpoints
uk: Увімкнути &точки зупинення

en: <p>If checked, the template evaluator will stop when it
    evaluates an expression on a double-clicked line number, opening a dialog showing
    you the value as well as all the local variables</p>
uk: <p>Якщо позначено, обробник шаблонів зупиниться у процесі обчислення
    виразу на рядку, на номері якого було здійснено подвійне клацання, і відкриє вікно, у якому буде
    показано значення, а також усі локальні змінні</p>

en: &Go
uk: &Виконати

en: If 'Enable breakpoints' is checked then click this button to run your template
uk: Якщо позначено пункт «Увімкнути точки зупинення», натисніть цю кнопку, щоб запустити ваш шаблон

en: &Line:
uk: &Рядок:

en: Line number to toggle
uk: Номер рядка для перемикання

en: &Toggle
uk: П&еремкнути

en: Toggle the breakpoint on the line number in the box
uk: Перемкнути точку зупинення на номері рядка на панелі

en: &Remove all
uk: Ви&лучити усі

en: Remove all breakpoints
uk: Вилучити усі точки зупинення

en: &Set all
uk: &Встановити усі

en: Set breakpoint on every line
uk: Встановити точки зупинення на кожному рядку

en: <p>The text of the template program goes in this box.
                A General Program Mode template must begin with the word "program:".
                A Python template must begin with the word "python:" followed by a
                function definition line. There is a context menu item you can use
                to enter the first lines of a Python template.</p>
uk: <p>У цьому полі має бути вписано текст шаблонної програми.
                Шаблон General Program Mode має починатися зі слова «program:».
                Шаблон мовою Python має починатися зі слова «python:», за яким має слідувати
                рядок визначення функції. Ви можете скористатися пунктом контекстного меню
                для введення перших рядків шаблона мовою Python.</p>

en: D&ocumentation:
uk: Д&окументація:

en: Documentation for the function being defined or edited
uk: Документація до функції, яку ви визначаєте або редагуєте

en: Template value:
uk: Значення шаблона:

en: The value of the template using the current book in the library view
uk: Значення шаблона для поточної книги на панелі перегляду бібліотеки

en: User label
uk: Мітка користувача

en: Font:
uk: Шрифт:

en: Select the font for the Template box
uk: Виберіть шрифт для панелі «Шаблон»

en: Size:
uk: Розмір:

en: Select the font size for the Template box
uk: Виберіть розмір шрифту для панелі «Шаблон»

en: Lo&ad
uk: З&авантажити

en: Load the template from a file
uk: Завантажити шаблон з файла

en: Save the template in a file
uk: Зберегти шаблон до файла

en: Template Function Reference
uk: Посилання на функцію шаблона

en: Function &name:
uk: &Назва функції:

en: &Function type:
uk: Т&ип функції:

en: &Documentation
uk: До&кументація

en: Click this button to open the documentation in a separate dialog.
    If no function is selected above then show all functions.
    Selecting a function will show only that function's documentation
uk: Натисніть цю кнопку, щоб відкрити документацію в окремому вікні.
    Якщо вище не було вибрано функції, буде показано дані для усіх функцій.
    Якщо функцію вибрано, буде показано лише документацію до функції

en: General &information
uk: Загальні &відомості

en: Click this button to see general help about using template functions
     and how they are documented.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб переглянути загальну довідку щодо використання шаблонних функцій та способу їхнього документування.

en: &Code:
uk: &Код:

en: Template function general information
uk: Загальні відомості щодо шаблонних функцій

en: Remove any template from the box
uk: Вилучити будь-який шаблон з поля

en: Set size of selected area
uk: Встановити розмір позначеної області

en: For example, use 0.75 for kindle devices.
uk: Наприклад, скористайтеся 0.75 для пристроїв kindle.

en: &Aspect ratio:
uk: С&піввідношення розмірів:

en: Keep the ratio of width to height fixed
uk: Зберігати фіксоване співвідношення ширини до висоти

en: Note that holding down the {} key while dragging the selection handles will resize the selection while preserving its aspect ratio.
uk: Зауважте, що утримування натиснутою клавіші {} під час перетягування елементів керування позначенням призведе до зміни розмірів зі збереженням співвідношення розмірів.

en: Trim Image
uk: Обрізати зображення

en: Select a region by dragging with your mouse, and then click trim
uk: Виберіть область: натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, потім перетягніть вказівник миші. Натисніть кнопку обрізання.

en: &Trim
uk: О&брізати

en: Trim image by removing borders outside the selected region
uk: Обрізати зображення, усунувши все поза позначеною областю

en: &Region
uk: &Область

en: Specify a selection region size using numbers to allow for precise control
uk: Вказати розмір позначеної області за допомогою чисел для забезпечення точності

en: Adjust selection by dragging corners
uk: Скоригуйте позначення перетягуванням кутів

en: Size: {0}px Aspect ratio: {1:.3g}
uk: Розмір: {0}пк Пропорції: {1:.3g}

en: Size: {0}x{1}px
uk: Розмір: {0}x{1}пк

en: Download %s
uk: Завантажити %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
uk: Отримання <b>%(fname)s</b> з %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
uk: Не вдалося отримати з %(url)r. Повідомлення про помилку: %(err)s

en: Downloading book
uk: Отримуємо книгу

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
uk: Книгу {0} буде отримано і додано до вашої бібліотеки calibre автоматично.

en: No file specified to download.
uk: Не вказано файла для отримання.

en: {} is not a supported e-book format
uk: {} не є підтримуваним форматом електронних книг

en: Downloading %s
uk: Звантаження %s

en: Downloading
uk: Звантаження

en: Failed to download e-book
uk: Не вдалося отримати електронну книгу

en: finished
uk: завершено

en: Email %(name)s to %(to)s
uk: Надіслати %(name)s до %(to)s

en: News:
uk: Новини:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
uk: Долучено %s з регулярним звантаженням calibre.

en: Add a new recipient:
uk: Додати нового отримувача:

en: &Address
uk: &Адреса

en: &Formats
uk: &Формати

en: &Subject
uk: &Тема

en: A&lias
uk: Пс&евдонім

en: The email address of the recipient
uk: Адреса електронної пошти отримувач

en: The optional alias (simple name) of the recipient
uk: Необов’язковий псевдонім (спрощене ім’я) отримувача

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
uk: Формати, у яких слід надсилати дані. Буде надіслано дані у першому ж відповідному форматі. Записи у списку слід відокремлювати комами.

en: The optional subject for email sent to this recipient
uk: Необов’язковий запис теми повідомлення, яке буде надіслано цьому отримувачу.

en: &Add recipient
uk: &Додати отримувача

en: Need address
uk: Потрібна адреса

en: You must specify an address
uk: Вам слід вказати адресу

en: Invalid email address
uk: Некоректна адреса електронної пошти

en: The address {} is invalid
uk: Адреса {} є некоректною

en: Need formats
uk: Потрібні формати

en: You must specify at least one format to send
uk: Вам слід вибрати принаймні один з форматів для надсилання.

en: The recipient %s already exists
uk: Запис отримувача %s вже існує

en: No recipients
uk: Не вказано отримувачів

en: You must select at least one recipient
uk: Вам слід вказати принаймні одного отримувача

en: Auto convert the following books before sending via email?
uk: Автоматично перетворити вказані нижче книги перед надсиланням електронною поштою?

en: This recipient has no valid formats defined
uk: Для цього отримувача не визначено коректних форматів.

en: These books have no suitable input formats for conversion
uk: У нас немає даних цих книг у відповідних до перетворення форматах.

en: Could not send
uk: Не вдалося надіслати

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
uk: Не вдалося надіслати книги частині отримувачів. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: E-book:
uk: Електронна книга:

en: Attached, you will find the e-book
uk: Долучено, електронну книгу можна знайти у

en: by
uk: —

en: in the %s format.
uk: у форматі %s.

en: {series_index} of {series}
uk: {series_index} з {series}

en: About this book:
uk: Про цю книгу:

en: Sending email to
uk: Надсилаю електронну пошту  до

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
uk: Автоматично перетворити вказані нижче книги до формату %s перед надсиланням їх електронною поштою?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
uk: Не вдалося надіслати електронною поштою вказані нижче книги, оскільки не було знайдено відповідних форматів:

en: Failed to email book
uk: Не вдалося надіслати книгу електронною поштою

en: sent
uk: надіслано

en: Sent news to
uk: Надіслати новини на

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess e-book metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="%s">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips. Note that underscores in filenames are auto-replaced by spaces.</p></div>
uk: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Вкажіть взірець формального виразу, яким слід скористатися для визначення метаданих електронної книги на основі назв файлів. </p>
    <p>Ви можете скористатися <a href="%s">підручником з формальних виразів</a>.</p>
    <p>Скористайтеся кнопкою <b>Тест</b>, розташованою нижче, щоб перевірити ваш формальний вираз на декількох зразках назв файлів (не забудьте використати суфікс назви файла). З документацією щодо назв груп для різноманітних записів метаданих можна ознайомитися за допомогою панелей підказок. Зауважте, що символи підкреслювання у назвах файлів буде автоматично замінено на пробіли.</p></div>

en: Regular &expression
uk: &Формальний вираз

en: Test
uk: Тест

en: File &name:
uk: Н&азва файла:

en: Title:
uk: Заголовок:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
uk: Формальний вираз (?P&lt;title&gt;)

en: No match
uk: Немає збігів

en: Authors:
uk: Автори:

en: Regular expression (?P<author>)
uk: Формальний вираз (?P<author>)

en: Series:
uk: Цикли:

en: Regular expression (?P<series>)
uk: Формальний вираз (?P<series>)

en: Series index:
uk: Номер у циклі:

en: Regular expression (?P<series_index>)
uk: Формальний вираз (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
uk: Формальний вираз (?P<isbn>)

en: Publisher:
uk: Видавець:

en: Regular expression (?P<publisher>)
uk: Формальний вираз (?P<publisher>)

en: Published:
uk: Видавець:

en: Regular expression (?P<published>)
uk: Формальний вираз (?P<published>)

en: Comments:
uk: Коментарі:

en: Regular expression (?P<comments>)
uk: Формальний вираз (?P<comments>)

en: Select font files
uk: Виберіть файли шрифтів

en: TrueType/OpenType Fonts
uk: Шрифти TrueType/OpenType

en: Corrupt font
uk: Пошкоджений шрифт

en: Failed to load font from the file: {}
uk: Не вдалося завантажити шрифт з файла: {}

en: Choose a font family
uk: Виберіть гарнітуру шрифтів

en: Available faces for %s
uk: Доступні гарнітури для %s

en: Choose font family
uk: Вибір гарнітури шрифтів

en: Add &fonts
uk: Додати &шрифти

en: Choose a font family from the list below:
uk: Виберіть гарнітуру шрифтів з наведеного нижче списку:

en: Find next
uk: Знайти наступне

en: Find previous
uk: Знайти попереднє

en: None
uk: Немає

en: Added fonts
uk: Додані шрифти

en: Added font families: %s
uk: Додані сімейства шрифтів: %s

en: Choose &font family
uk: Вибрати &гарнітуру шрифтів

en: Clear the font family
uk: Спорожнити дані щодо гарнітури шрифту

en: Search the text of all books in the library
uk: Шукати текст в усіх книгах бібліотеки

en: Cannot view book as no result is selected
uk: Перегляд книги неможливий, оскільки не вибрано жодного результату

en: No result selected
uk: Не вибрано результату

en: WARNING
uk: ПОПЕРЕДЖЕННЯ

en: The calibre library is on a FAT drive, indexing more than a few hundred books wont work.
uk: Бібліотека calibre зберігається у файловій системі FAT — індексування понад декілька сотень книг не працюватиме.

en: Learn more
uk: Дізнатися більше

en: Indexing of all books in this library is not yet complete, so search results will not be from all books. Click the <i>Show indexing status</i> button to see details.
uk: Індексування усіх книг у цій бібліотеці ще не завершено, тому результати пошуку може бути показано не для усіх книг. Натисніть <i>кнопку показу стану індексування</i>, щоб переглянути подробиці.

en: Library on a FAT drive
uk: Бібліотека на диску FAT

en: The calibre library {} is on a FAT drive. These drives have a limit on the maximum file size. Therefore indexing of more than a few hundred books will fail. You should move your calibre library to an NTFS or exFAT drive.
uk: Бібліотека calibre {} зберігається у файловій системі FAT. У таких файлових системах передбачено обмеження на максимальний розмір файла. Через це, спроба індексування декількох сотень книг зазнає невдачі. Вам слід пересунути вашу бібліотеку calibre до файлової системи NTFS або exFAT.

en: Indexing is almost complete
uk: Індексування майже завершено

en: Indexing is only {} done
uk: Індексування виконано лише на {}

en: Normally, calibre indexes books slowly, in the background, to avoid overloading your computer. You can instead have calibre speed up indexing. This is useful if you intend to leave your computer running overnight to quickly finish the indexing. Both your computer and calibre will be less responsive while fast indexing is active. Closing this window will automatically reset to slow indexing.
uk: Зазвичай, calibre індексує книги повільно, у фоновому режимі, щоб уникнути перевантаження комп'ютера. Ви можете наказати calibre пришвидшити індексування. Це корисно, якщо ви маєте намір лишити комп'ютер працювати на ніч, щоб якнайшвидше завершити індексування. Доки триватиме швидке індексування, швидкодію комп'ютера і calibre буде знижено. Закриття цього вікна автоматично відновить варіант із повільним індексуванням.

en: Indexing speed:
uk: Швидкість індексування:

en: &Slow
uk: &Повільна

en: &Fast
uk: &Швидка

en: Not all the books in this library have been indexed yet. Searching will yield incomplete results.
uk: Індексовано ще не всі книги у цій бібліотеці. У результаті пошуку буде повернуто неповні результати.

en: All book files indexed
uk: Індексовано усі книги

en: Start &searching
uk: По&чати пошук

en: almost 100%
uk: майже 100%

en: {0} of {1} book files, {2} have been indexed, {3}
uk: {0} з {1} файлів книг, {2} було індексовано, {3}

en: Start &searching even with incomplete indexing
uk: Почати по&шук навіть із неповним індексуванням

en: &Index books in this library to allow searching their full text
uk: &Індексувати книги у цій бібліотеці, щоб уможливити повнотекстовий пошук

en: In order to search the full text of books, the text must first be <i>indexed</i>. Once enabled, indexing is done automatically, in the background, whenever new books are added to this calibre library.
uk: Щоб можна було здійснювати повнотекстовий пошук у книгах, текст книг слід спочатку <i>індексувати</i>. Після вмикання індексування буде виконано автоматично у фоновому режимі кожного разу, коли до цієї бібліотеки calibre додаватимуться книги.

en: Re-index
uk: Повторне індексування

en: Re-index all books in this library
uk: Виконати повторне індексування усіх книг у цій бібліотеці

en: This will force calibre to re-index all the books in this library, which can take a long time. Are you sure?
uk: У результаті виконання цієї дії calibre розпочне повторне індексування усіх книг у цій бібліотеці — дію, яка може бути досить тривалою. Ви справді цього хочете?

en: This book was not found in the calibre library
uk: Цю книгу не знайдено у бібліотеці calibre

en: This book is not currently visible in the calibre library. If you have a search or Virtual library active, try clearing that. Or click the "Restrict searched books" checkbox in this window to only search currently visible books.
uk: На цей момент книга є невидимою у бібліотеці calibre. Якщо задіяно пошук або віртуальну бібліотеку, спробуйте скасувати їхню дію. Або позначте пункт «Обмежити книги для пошуку» у цьому вікні, щоб бпрограма шукала лише поточні видимі книги.

en: Unknown book
uk: Невідома книга

en: Unknown author
uk: Невідомий автор

en: Invalid search query
uk: Некоректний запит щодо пошуку

en: The search query: {query} was not understood. See <a href="{fts_url}">here</a> for details on the supported query syntax.
uk: Не вдалося розібрати запит щодо пошуку: {query}. Щоб дізнатися більше про синтаксичні конструкції у критеріях пошуку, ознайомтеся із <a href="{fts_url}">цією документацією</a>.

en: Jump to this book in the library
uk: Перейти до цієї книги у бібліотеці

en: Mark this book in the library
uk: Позначити цю книгу у бібліотеці

en: View this book at this search result
uk: Переглянути цю книгу на цьому результаті пошуку

en: View this book
uk: Переглянути цю книгу

en: Expand all
uk: Розгорнути все

en: Collapse all
uk: Згорнути все

en: Enter words to search for
uk: Введіть слова для пошуку

en: &Restrict searched books
uk: &Обмежити книги для пошуку

en: Restrict search results to only the books currently showing in the main library screen. This means that any Virtual libraries or search results are applied.
uk: Обмежити результати пошуку до лише тих книг, які зараз показано на головній панелі бібліотеки. Це означає, що буде застосовано усі віртуальні бібліотеки і результати пошуку.

en: &Match on related words
uk: В&ідповідність споріднених слів

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: {0} matches {1} and {2} as well
uk: Якщо позначено цей пункт, відбуватиметься також пошук будь-яких споріднених слів (передбачено підтримку декількох мов). Приклад для англійської мови: за критерієм {0} буде знайдено {1}  і {2}.

en: One book | {num} books
uk[0]: Одна книга
uk[1]: {num} книги
uk[2]: {num} книг
uk[3]: {num} книга

en: Scheduled for re-indexing
uk: Заплановано до повторного індексування

en: This book has been scheduled for re-indexing, which typically takes a few seconds, if no other books are being re-indexed. Once indexing is complete, you can re-run the search to see updated results.
uk: Цю книгу заплановано до повторного індексування, яке, зазвичай, триває декілька секунд, якщо не виконується повторного індексування інших книг. Щойно індексування буде завершено, ви зможете повторно виконати пошук, щоб ознайомитися із оновленими результатами.

en: Scroll to this book in the calibre library book list and select it [{}]
uk: Гортати список до цієї книги у списку книг бібліотеки calibre і позначити  її [{}]

en: Select
uk: Вибрати

en: Mark
uk: Позначити

en: Put a pin on this book in the calibre library, for future reference. You can search for marked books using the search term: {0}
uk: Пришпилити цю книгу у бібліотеці calibre для пізнішої обробки. Шукати позначені книги можна за допомогою критерію пошуку: {0}

en: Re-index this book. Useful if the book has been changed outside of calibre, and thus not automatically re-indexed.
uk: Повторно індексувати вміст цієї книги. Корисно, якщо до книги було внесено зміни поза calibre, отже її вміст не було автоматично повторно індексовано.

en: This book has been deleted from the library but is still present in the full text search index. Remove it.
uk: Цю книгу було вилучено з бібліотеки, але її дані усе ще зберігаються у покажчику для повнотекстового пошуку. Вилучіть її.

en: Un-index
uk: Вилучити з покажчика

en: This book may have more than one match, only a single match per book is shown.
uk: У цієї книги може бути декілька відповідників, показано лише один відповідник на книгу.

en: Open the book, in the {fmt} format.
    When using the calibre E-book viewer, it will attempt to scroll
    to this search result automatically.
uk: Відкрити книгу у форматі {fmt}.
    При використанні засобу перегляду книг calibre, програма
    спробує виконати гортання до цього результату пошуку автоматично.

en: 
    <div class="h">Search for single words</div>
    <p>Simply type the word:</p>
    <div class="bq">awesome<br>calibre</div>
    
    <div class="h">Search for phrases</div>
    <p>Enclose the phrase in quotes:</p>
    <div class="bq">"early run"<br>"song of love"</div>
    
    <div class="h">Boolean searches</div>
    <div class="bq">(calibre AND ebook) NOT gun<br>simple NOT ("high bar" OR hard)</div>
    
    <div class="h">Phrases near each other</div>
    <div class="bq">NEAR("people" "in Asia" "try")<br>NEAR("Kovid" "calibre", 30)</div>
    <p>Here, 30 is the most words allowed between near groups. Defaults to 10 when unspecified.</p>
    
    <div style="margin-top: 1em"><a href="{fts_url}">Complete syntax reference</a></div>
    </div>
uk: 
    <div class="h">Пошук окремих слів</div>
    <p>Просто введіть слово:</p>
    <div class="bq">чудова<br>calibre</div>
    
    <div class="h">Пошук фраз</div>
    <p>Візьміть фразу у лапки:</p>
    <div class="bq">"ранній забіг"<br>"пісня кохання"</div>
    
    <div class="h">Булеві пошуки</div>
    <div class="bq">(calibre AND ebook) NOT зброя<br>просто NOT ("високий бар'єр" OR важко)</div>
    
    <div class="h">Фрази поруч одна з одною</div>
    <div class="bq">NEAR("люди" "в Азії" "намагаються")<br>NEAR("Kovid" "calibre", 30)</div>
    <p>Тут 30 найбільша кількість слів між сусідніми групами. Типовим значенням, якщо не вказано іншого, є 10.</p>
    
    <div style="margin-top: 1em"><a href="{fts_url}">Довідник щодо синтаксису</a></div>
    </div>

en: Abort the current search?
uk: Перервати поточний пошук?

en: Show &indexing status
uk: Показати с&тан індексування

en: &Mark all books
uk: &Позначити усі книги

en: Mark all matched books in the library
uk: Позначити усі відповідні книги у бібліотеці

en: Select all matched books in the library
uk: Вибрати усі відповідні книги у бібліотеці

en: Mark and select all matched books
uk: Позначити і вибрати усі відповідні книги

en: Remove this action
uk: Вилучити цю дію

en: <a href="{}">CSS selector help</a>
uk: <a href="{}">Довідка з вибору CSS</a>

en: Create the rule to transform HTML tags below
uk: Створити правило для перетворення теґів HTML нижче

en: If the tag
uk: Якщо теґ

en: Then:
uk: Тоді:

en: Add another action
uk: Додати ще якусь дію

en: If the tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>
uk: Якщо теґ <b>{match_type}</b>, <b>{query}</b>

en: You can specify rules to transform HTML here. Click the "Add rule" button below to get started.
uk: Тут можна вказати правила для перетворення HTML. Щоб почати визначення правила, натисніть розташовану нижче кнопку «Додати правило».

en: Test HTML transform rules
uk: Перевірити правила перетворення HTML

en: Enter an HTML document below and click the "Test" button
uk: Нижче вкажіть документ HTML і натисніть кнопку «Перевірити»

en: Resulting HTML
uk: HTML-результат

en: Edit HTML transform rules
uk: Редагувати правила перетворення HTML

en: Current HTML file
uk: Поточний файл HTML

en: All HTML files
uk: Усі файли HTML

en: Open HTML files
uk: Відкрити файли HTML

en: Selected HTML files
uk: Вибрані файли HTML

en: Create an icon theme
uk: Створити тему піктограм

en: Use this theme in calibre
uk: Використати цю тему у calibre

en: Change the current calibre icon theme to this theme
uk: Замінити поточну тему піктограм calibre на цю тему

en: Theme Metadata
uk: Метадані теми

en: &Version:
uk: &Версія:

en: Light and Dark
uk: Світа і темна

en: Light only
uk: Лише світла

en: Dark only
uk: Лише темна

en: Specify the color palette this icon theme is suited for
uk: Вкажіть палітру кольорів, для якої пасує ця тема піктограм

en: &Color palette:
uk: П&алітра кольорів:

en: &License:
uk: &Ліцензування:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
uk: Умови ліцензування піктограм з цієї теми. Типовими варіантами є Creative Commons і Public Domain.

en: %d icons missing in this theme
uk: У цій темі не вистачає %d піктограм

en: No missing icons
uk: У темі є усі піктограми

en: No title specified
uk: Не вказано заголовка

en: You must specify a title for this icon theme
uk: Вам слід вказати заголовок цієї теми піктограм

en: No author specified
uk: Не вказано автора

en: You must specify an author for this icon theme
uk: Вам слід вказати автора цієї теми піктограм

en: &Abort
uk: П&ерервати

en: Losslessly optimizing images, please wait...
uk: Зачекайте, стискаємо зображення без втрати якості…

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося оптимізувати зображення. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Compression failed
uk: Спроба стискання зазнала невдачі

en: Optimizing %s
uk: Оптимізуємо %s

en: Creating theme file
uk: Створюємо файл теми

en: Compressing theme file
uk: Стискаємо файл теми

en: Choose a folder from which to read the icons
uk: Виберіть теку, з якої слід прочитати піктограми

en: Choose destination for icon theme
uk: Виберіть призначення теми піктограм

en: ZIP files
uk: файли ZIP

en: Right click to visit theme homepage
uk: Клацніть, щоб відвідати домашню сторінку теми

en:             <p><b><big>{title}</big></b><p>
                <p>by <i>{author}</i> with <b>{number}</b> icons [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Version: {version} Number of users: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>
uk:             <p><b><big>{title}</big></b><p>
                <p><i>{author}</i> з <b>{number}</b> піктограмами [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Версія: {version} Кількість користувачів: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>

en: Downloading icons...
uk: Отримуємо піктограми…

en: Downloading icons, please wait...
uk: Отримуємо піктограми, будь ласка, зачекайте…

en: Use the calibre default icons
uk: Використати типові піктограми calibre

en: Choose an icon theme below. It will be used for both light and dark color themes unless a color specific theme is chosen in one of the other tabs.
uk: Виберіть нижче тему піктограм. Її буде використано для світлої і темної тем кольорів, якщо не буде вибрано специфічної для кольору теми на одній з інших вкладок.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for light color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
uk: Виберіть нижче тему піктограм. Її буде використано для світлих тем кольорів. Якщо буде вибрано типову, буде використано тему для «світлих і темних».

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for dark color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
uk: Виберіть нижче тему піктограм. Її буде використано для темних тем кольорів. Якщо буде вибрано типову, буде використано тему для «світлих і темних».

en: Number of icons
uk: Кількість піктограм

en: Popularity
uk: Популярність

en: Choose an icon theme
uk: Виберіть тему піктограм

en: Restore &default icons
uk: Відновити &типові піктограми

en: For light and dark
uk: Для світлих і темних

en: For light only
uk: Лише для світлих

en: For dark only
uk: Лише для темних

en: Downloading, please wait...
uk: Отримуємо, будь ласка, зачекайте…

en: Failed to download list of themes
uk: Не вдалося отримати список тем

en: Failed to download list of themes, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося отримати список тем. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Choose from {} available icon themes
uk: Вибрати з {} доступних тем піктограм

en: Failed to download icon themes, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося отримати теми піктограм. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Zoom &in
uk: З&більшити

en: Zoom &out
uk: З&меншити

en: Reset &zoom
uk: Скинути &масштаб

en: &Rotate
uk: &Обернути

en: &Save as
uk: З&берегти як

en: F&ull screen
uk: &Повноекранний режим

en: &Fit image
uk: З&а зображенням

en: Fit image inside the available space
uk: Вписати зображення до доступного місця

en: Remember &zoom
uk: З&апам'ятовувати масштаб

en: Choose a file to save to
uk: Виберіть файл, до якого слід зберегти

en: Image: {name} {resolution}
uk: Зображення: {name} {resolution}

en: See what's new in this calibre release
uk: Переглянути список нового у цьому випуску calibre

en: Connected
uk: З'єднано

en: created by
uk: створено

en: %(num)d of %(total)d books
uk: %(num)d з %(total)d книг

en: one book | {} books
uk[0]: {} книга
uk[1]: {} книги
uk[2]: {} книг
uk[3]: {} книг

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
uk[0]: %(num)s, позначено %(sel)d
uk[1]: %(num)s, позначено %(sel)d
uk[2]: %(num)s, позначено %(sel)d
uk[3]: %(num)s, позначено %(sel)d

en: {0}, {1} total
uk: {0}, загалом {1}

en: Cover grid
uk: Таблиця обкладинок

en: Search bar
uk: Панель пошуку

en: Next Virtual library
uk: Наступна віртуальна бібліотека

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
uk: Перемкнутися на наступну віртуальну бібліотеку на панелі вкладок віртуальних бібліотек

en: Previous Virtual library
uk: Попередня віртуальна бібліотека

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
uk: Перемкнутися на попередню віртуальну бібліотеку на панелі вкладок віртуальних бібліотек

en: All books
uk: Всі книги

en: Search expression for this Virtual library:
uk: Вираз пошуку для цієї віртуальної бібліотеки:

en: Sort tabs alphabetically
uk: Упорядкувати вкладки за абеткою

en: Restore hidden tabs
uk: Відновити приховані вкладки

en: Hide Virtual library tabs
uk: Приховати вкладки віртуальних бібліотек

en: Lock Virtual library tabs
uk: Заблокувати вкладки віртуальної бібліотеки

en: Unlock Virtual library tabs
uk: Розблокувати вкладки віртуальної бібліотеки

en: Edit "%s"
uk: Змінити «%s»

en: Delete "%s"
uk: Вилучити «%s»

en: Layout
uk: Форматування

en: Show and hide various parts of the calibre main window
uk: Показати або приховати різні частини головного вікна calibre

en: No %s format
uk: Немає формату %s

en: The book {0} does not have the {1} format
uk: Файлів книги {0} у форматі {1} немає

en: Restore %s
uk: Відновити %s

en: Job
uk: Завдання

en: Progress
uk: Хід виконання

en: Running time
uk: Час виконання

en: Start time
uk: Час початку

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
uk[0]: Зараз {} активне завдання:
uk[1]: Зараз {} активних завдання:
uk[2]: Зараз {} активних завдань:
uk[3]: Зараз {} активних завдань:

en: Unknown job
uk: Невідоме завдання

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
uk[0]: Зараз у черзі {} завдання:
uk[1]: Зараз у черзі {} завдання:
uk[2]: Зараз у черзі {} завдань:
uk[3]: Зараз у черзі {} завдань:

en: Cannot kill job
uk: Не можу припинити завдання

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
uk: Не можу припинити завдання пов'язане з пристроєм

en: Job has already run
uk: Завдання вже працює

en: This job cannot be stopped
uk: Виконання цього завдання не можна припиняти

en: Some of the jobs cannot be stopped. Click "Show details" to see the list of unstoppable jobs.
uk: Виконання деяких з завдань не вдалося зупинити. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути список завдань, виконання яких не вдалося зупинити.

en: Unavailable
uk: Недоступне

en: Click to see list of jobs
uk: Натиснути для отримання списку завдань

en: Show/hide the Jobs List
uk: Показати/Сховати список завдань

en: Jobs:
uk: Завдання:

en: No running jobs
uk: Немає поточних завдань

en: One running job
uk: Одне поточне завдання

en: %d running jobs
uk: %d поточних завдань

en:  - Jobs
uk:  — завдання

en: Search for a job by name
uk: Шукати завдання за назвою

en: No job
uk: Немає завдань

en: No job selected
uk: Жодного завдання не позначено

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
uk[0]: Ви справді бажаєте зупинити виконання позначених завдань?
uk[1]: Ви справді бажаєте зупинити виконання позначених завдань?
uk[2]: Ви справді бажаєте зупинити виконання позначених завдань?
uk[3]: Ви справді бажаєте зупинити виконання позначених завдань?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
uk: Справді бажаєте зупинити виконання всіх завдань, не пов’язаних з пристроями?

en: &Custom
uk: Н&етиповий

en: &Alternate shortcut:
uk: &Альтернативне скорочення:

en: &Shortcut:
uk: С&корочення:

en: Done
uk: Виконано

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
uk: &Типове: %(deflt)s [Зараз не конфліктує: %(curr)s]

en: Press a key...
uk: Натисніть клавішу…

en: Already assigned
uk: Вже призначено

en: already assigned to
uk: вже призначено до

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
uk: <b>Цього скорочення більше не існує</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
uk: Двічі клацніть на будь-якому записі, щоб змінити клавіатурні скорочення, пов’язані з цим записом

en: Search for a shortcut by name
uk: Шукати клавіатурне скорочення за назвою

en: No matches
uk: Немає відповідників

en: Could not find any shortcuts matching <i>{}</i>
uk: Не вдалося знайти жодного скорочення за критерієм <i>{}</i>

en: Eject this device
uk: Від’єднати цей пристрій

en: Configure this device
uk: Налаштувати цей пристрій

en: Update cached metadata on device
uk: Оновити кешовані метадані на пристрої

en: Library
uk: Бібліотека

en: Show books in calibre library
uk: Показати книги в бібліотеці Calibre

en: Show books in the main memory of the device
uk: Показати книги в основній пам'яті пристрою

en: Show books in storage card A
uk: Показати книги на картці пам'яті A

en: Show books in storage card B
uk: Показати книги на картці пам'яті B

en: Delete library
uk: Знищити бібліотеку

en: available
uk: доступні

en: Close the Virtual library
uk: Закриття віртуальної бібліотеки

en: Change how the displayed books are sorted
uk: Змінити спосіб упорядковування показаних книг

en: Sort
uk: Упорядковування

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
uk: <p>Виконати пошук у списку книг за заголовком, автором, видавцем, мітками, коментарями тощо.<br><br>Слова, відокремлені пробілами, буде поєднано під час пошуку логічним «І»

en: Search the full text of all books in the library, not just their metadata
uk: Повнотекстовий пошук в усіх книгах бібліотеки, не лише у метаданих

en: Do quick search (you can also press the Enter key)
uk: Виконати швидкий пошук (ви також можете натиснути клавішу Enter)

[ctx: mark books matching search result instead of filtering them]
en: Highlight
uk: Підсвічування

en: <h2>Shutting down</h2><div>
uk: <h2>Вимикання</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
uk: Книга %(sidx)s <span class="series_name">%(series)s</span>

en: This book is on the device in %s
uk: Ця книга зберігається на пристрої у %s

en: Unknown chapter
uk: Невідома глава

en: Anonymous Content server user
uk: Анонімний користувач сервера даних

en: Local E-book viewer user
uk: Користувач локального засобу перегляду

en: Bookmark
uk: Закладка

[ctx: type of annotation]
en: Highlight
uk: Підсвічування

en: Bookmarks
uk: Закладки

en: Highlights
uk: Підсвічування

en: Export {} annotations
uk: Експортувати {} анотацій

en: calibre annotation collection
uk: Збірка анотацій calibre

en: annotations
uk: анотації

en: Format to export in:
uk: Форматувати для експортування до:

en: Save to file
uk: Зберегти до файла

en: File for exports
uk: Файл для експортування

en: Open in viewer
uk: Відкрити у засобі перегляду

en: Show in calibre
uk: Показати у calibre

en: Edit notes
uk: Редагувати нотатки

en: Export selected item | Export {} selected items
uk[0]: Експортувати {} позначений запис
uk[1]: Експортувати {} позначених записи
uk[2]: Експортувати {} позначених записів
uk[3]: Експортувати {} позначений запис

en: Delete selected item | Delete {} selected items
uk[0]: Вилучити {} позначений запис
uk[1]: Вилучити {} позначених записи
uk[2]: Вилучити {} позначених записів
uk[3]: Вилучити {} позначений запис

en: Restrict to
uk: Обмежити до

en: Type:
uk: Тип:

en: Show only annotations of the specified type
uk: Показати лише анотацій вказаного типу

en: User:
uk: Користувач:

en: Show only annotations created by the specified user
uk: Показати лише анотації, які створено вказаним користувачем

en: Only show annotations from books that have been selected in the calibre library
uk: Показувати анотації лише з книг, які було позначено у бібліотеці calibre

en: &Show results from only selected books
uk: &Показати результати лише з позначених книг

en: &Show results from only the selected book | &Show results from only the {} selected books
uk[0]: Показати результати лише з {} позначеної книги
uk[1]: &Показати результати лише з {} позначених книг
uk[2]: &Показати результати лише з {} позначених книг
uk[3]: &Показати результати лише з {} позначеної книги

en: Find previous match
uk: Знайти попередній відповідник

en: Invalid search expression
uk: Некоректний вираз для пошуку

en: The search expression: {0} is invalid. The search syntax used is the SQLite Full text Search Query syntax, <a href="{1}">described here</a>.
uk: Вираз для пошуку {0} є некоректним. Для пошуку слід використовувати синтаксичні конструкції запитів повнотекстового пошуку SQLite, <a href="{1}">описані тут</a>.

en: Edit the notes of this highlight
uk: Редагувати нотатки у цьому підсвічуванні

en: Add notes
uk: Додати нотатки

en: Add notes to this highlight
uk: Додати нотатки до цього підсвічування

en: User
uk: Користувач

en: View the book at this annotation in the calibre E-book viewer
uk: Переглянути книгу на цій анотації у засобі перегляду книг calibre

en: Show this book in the main calibre book list
uk: Показати цю книгу у основному списку книг calibre

en: Edit notes for highlight
uk: Редагувати нотатки для підсвічування

en: Annotations browser
uk: Навігатор анотаціями

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: <i>correction</i> matches <i>correcting</i> and <i>corrected</i> as well
uk: Якщо позначено цей пункт, відбуватиметься також пошук будь-яких споріднених слів (передбачено підтримку декількох мов). Приклад для англійської мови: за критерієм <i>correction</i> буде знайдено <i>correcting</i> і <i>corrected</i>.

en: &Delete all selected
uk: Ви&лучити усі позначені

en: Delete the selected annotations
uk: Вилучити позначені анотації

en: &Export all selected
uk: &Експортувати усі позначені

en: Export the selected annotations
uk: Експортувати позначені анотації

en: Rebuild search index
uk: Перебудувати покажчик для пошуку

en: Refresh annotations in case they have been changed since this window was opened
uk: Оновити анотації, якщо до них було внесено зміни з часу відкриття цього вікна

en: No selected annotations
uk: Немає позначених анотацій

en: No annotations have been selected
uk: Не позначено жодної анотації

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
uk[0]: Ви справді хочете <b>остаточно</b> вилучити цю анотацію?
uk[1]: Ви справді хочете <b>остаточно</b> вилучити ці {} анотації?
uk[2]: Ви справді хочете <b>остаточно</b> вилучити ці {} анотацій?
uk[3]: Ви справді хочете <b>остаточно</b> вилучити цю {} анотацію?

en: Editing is only supported for the notes associated with highlights
uk: Підтримку редагування передбачено лише для нотаток, які пов'язано із підсвічуваннями

en: Set to undefined
uk: Встановити невизначене значення

en: Template editing disabled
uk: Редагування шаблонів вимкнено

en: Size (MB)
uk: Розмір (МБ)

en: Modified
uk: Змінено

en: Formats
uk: Формати

en: Id
uk: Ідентифікатори

en: Failed to read cover file for this book from the calibre library.
uk: Не вдалося прочитати файл обкладинки цієї книги з бібліотеки calibre.

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
uk: Зображення обкладинки книги %s є надто великим. Програма не зможе його завантажити. Змініть розміри зображення або вилучіть його.

en: %s stars
uk: %s зірок

en: Click in this column and press Q to Quickview books with the same "%s"
uk: Клацніть на цьому стовпчику і натисніть клавішу Q, щоб швидко переглянути книги з тим самим значенням «%s»

en: Description:
uk: Опис:

en: The lookup/search name is <i>{0}</i>
uk: Назвою фільтрування або пошуку є <i>{0}</i>

en: Marked with text "{0}"
uk: Позначено текстом «{0}»

en: Marked without text
uk: Позначено без тексту

en: This book's UUID is "{0}"
uk: UUID цієї книги — «{0}»

en: Failed to set data
uk: Не вдалося записати дані

en: Could not set data, click "Show details" to see why.
uk: Не вдалося встановити дані. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися чому.

en: In Library
uk: У бібліотеці

en: Unhandled error
uk: Непридатна до обробки помилка

en: Failed to read book data from calibre library. Click "Show details" for more information
uk: Не вдалося прочитати дані книг з бібліотеки calibre. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Waiting for metadata to be updated
uk: Очікуємо на оновлення метаданих

en: Marked for deletion
uk: Позначено для вилучення

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
uk: Двічі клацніть, щоб <b>редагувати</b> мене<br><br>

en: The lookup/search name is
uk: Назва для пошуку —

en: Export selected
uk: Експортувати позначене

en: Select none
uk: Зняти позначення

en: Restrict to:
uk: Обмеження:

en: Add categories to which to restrict results.
    When no categories are specified no restriction is in effect
uk: Додайте категорії, якими слід обмежити результат.
    Якщо не буде додано жодної категорії, обмеження застосовано не буде.

en: Remove
uk: Вилучити

en: Export
uk: Експортувати

en: Export the selected notes as HTML files
uk: Експортувати позначені нотатки як файли HTML

en: Search books
uk: Шукати книги

en: Search the calibre library for books in the currently selected categories
uk: Шукати книги з поточних позначених категорій у бібліотеці calibre

en: No results selected
uk: Немає позначених результатів

en: No results selected, nothing to export
uk: Жодного результату не позначено — нічого експортувати

en: Choose folder for exported note | Choose folder for {} exported notes
uk[0]: Виберіть теку для {} експортованої нотатки
uk[1]: Виберіть теку для {} експортованих нотаток
uk[2]: Виберіть теку для {} експортованих нотаток
uk[3]: Виберіть теку для {} експортованої нотатки

en: Adjust width of {0}
uk: Скоригувати ширину {0}

en: {0} pixels
uk: {0} пікселів

en: The original size can be larger than the maximum if the window has been resized
uk: Початковий розмір може бути більшим за максимальний, якщо розміри вікна було змінено

en: Original size:
uk: Початковий розмір:

en: Minimum size:
uk: Мінімальний розмір:

en: Maximum size:
uk: Максимальний розмір:

en: You can also adjust column widths by dragging the divider between column headers
uk: Також, ви можете скоригувати ширину стовпчиків перетягуванням роздільника між заголовками стовпчиків

en: &Shrink 10%
uk: С&тиснути на 10%

en: &Expand 10%
uk: &Розширити на 10%

en: Set to mi&nimum
uk: Встановити &мінімальний

en: Set to ma&ximum
uk: Встановити м&аксимальний

en: &Resize column to fit contents
uk: З&мінити розмір стовпчика за вмістом

en: The width will be set to the size of the widest entry or the maximum size, whichever is smaller
uk: Ширину буде встановлено за найменшим з двох значень: розміру найширшого запису і максимального розміру

en: pixels
uk: пікселів

en: This box shows the current width after using the above buttons
uk: У цьому полі показано поточну ширину після використання розташованих вище кнопок

en: Set width &to:
uk: Встановити &ширину:

en: Cannot hide all columns
uk: Неможливо сховати усі стовпчики

en: You must not hide all columns
uk: Вам не слід ховати усі стовпчики

en: Sort on %s
uk: Впорядкувати за %s

en: Ascending
uk: зростанням

en: Descending
uk: спаданням

en: Change text alignment for %s
uk: Змінити вирівнювання тексту для %s

en: Center
uk: За центром

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Change font style for %s
uk: Змінити стиль шрифту для %s

en: Bold font
uk: Напівжирний шрифт

en: Normal font
uk: Звичайний шрифт

en: Bold and Italic font
uk: Напівжирний курсивний шрифт

en: Italic font
uk: Курсивний шрифт

en: Adjust width of column {0}
uk: Скоригувати ширину стовпчика {0}

en: Edit column definition for %s
uk: Редагувати визначення стовпчика для %s

en: Quickview column %s
uk: Стовпчик швидкого перегляду %s

en: Edit permissible values for %s
uk: Редагувати дозволені значення для %s

en: Hide column %s
uk: Сховати стовпчик %s

en: Show column
uk: Показувати стовпчик

en: Remember On Device column width
uk: Запам'ятати ширину стовпчиків на пристрої

en: Reset On Device column width to default
uk: Відновити типову ширину стовпчиків на пристрої

en: Restore default layout
uk: Відновити типове компонування

en: Hide row numbers
uk: Приховати номери рядків

en: Show row numbers
uk: Показати номери рядків

en: Toggle mark for book
uk: Увімкнути або вимкнути позначку для книги

en: Mark book with text label
uk: Позначити книгу текстовою міткою

en: Un-split the book list
uk: З'єднати список книг

en: Split the book list
uk: Розділити список книг

en: Allow moving columns with the mouse
uk: Дозволити пересування стовпчиків мишею

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
uk: Підтримки скидання на пристрій не передбачено. Спочатку додайте книгу до бібліотеки calibre.

en: File name
uk: Назва файла

en: Configure viewer
uk: Налаштувати перегляд

en: Use white background
uk: Використовувати біле тло

en: Hyphenate
uk: Переносити слова

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
uk: <b>Зміни буде застосовано лише після перезапуску програми.</b>

en:  - LRF viewer
uk:  — переглядач LRF

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
uk: <b>Не знайдено відповідників</b> ключа пошуку <i>%s</i>.

en: %prog [options] book.lrf
    
    Read the LRF e-book book.lrf
uk: %prog [параметри] книга.lrf
    
    Прочитати електронну книгу LRF книга.lrf

en: Print more information about the rendering process
uk: Вивести додаткову інформацію щодо процесу обробки для показу

en: Turn on visual aids to debugging the rendering engine
uk: Увімкнути візуальні підказки для діагностики рушія показу даних

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
uk: Вимкнути перенесення рядків. Має значно пришвидшити показ вмісту книги.

en: By default the background is off white as I find this easier on the eyes. Use this option to make the background pure white.
uk: Типово тло є сіруватим, оскільки автор програми вважає його зручнішим для читання. За допомогою цього параметр можна зробити тло білим.

en: Profile the LRF renderer
uk: Профілювати засіб обробки LRF

en: LRF viewer
uk: Переглядач LRF

en: Parsing LRF file
uk: Обробка файла LRF

en: LRF viewer toolbar
uk: Панель інструментів перегляду LRF

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Previous Page
uk: Попередня сторінка

en: Back
uk: Назад

en: Forward
uk: Вперед

en: Next match
uk: Наступний збіг

en: Open e-book
uk: Відкрити електронну книгу

en: %prog [options] [path_to_ebook or calibre url ...]
    
    Launch the main calibre Graphical User Interface and optionally add the e-book at
    path_to_ebook to the database. You can also specify calibre URLs to perform various
    different actions, than just adding books. For example:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Will open the book with id 1842 in the EPUB format from the library
    "test_library" in the calibre E-book viewer. Library names are the folder names of the
    libraries with spaces replaced by underscores. A full description of the
    various URL based actions is in the User Manual.
uk: %prog [параметри] [шлях_до_книги або адреса calibre ...]
    
    Запустити головний графічний інтерфейс calibre і, якщо вказано, додати книгу,
    зазначену як шлях_до_книги до бази даних. Ви можете також вказувати адреси calibre для виконання різноманітних
    дій, відмінних від простого додавання книг. Приклад:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    У відповідь на цю команду у засобі перегляду буде відкрито книгу із ідентифікатором 1842 у форматі EPUB з бібліотеки
    «test_library». Назви бібліотек збігаються із назвами тек цих
    бібліотек, але пробіли має бути замінено на символи підкреслювання. Повний опис різноманітних дій на основі адрес наведено у підручнику користувача.

en: Use the library located at the specified path.
uk: Використовувати бібліотеку, розташовану у вказаному каталозі.

en: Start minimized to system tray.
uk: Запускати згорнутою у лоток.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
uk: Ігнорується, не використовуйте. Залишено лише з міркувань сумісності.

en: Do not check for updates
uk: Не перевіряти наявність поновлень

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
uk: Ігнорувати нетипові додатки. Корисно, якщо вами встановлено додаток, використання якого не дає запустити calibre.

en: Path too long
uk: Задовгий шлях

en: Path to Calibre Portable (%s) too long. It must be less than 59 characters.
uk: Шлях до портативної версії Calibre (%s) є надто довгим. Його довжина не повинна перевищувати 59 символів.

en: Calibre Library
uk: Бібліотека Calibre

en: Failed to create library
uk: Не вдалося створити бібліотеку

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
uk: Не вдалося створити бібліотеку calibre за адресою: %r.
    Програма проситиме вас вибрати інше місце для зберігання бібліотеки.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося виправити бібліотеку. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Initializing user interface...
uk: Ініціалізація інтерфейсу користувача…

en: Choose a location for your new calibre e-book library
uk: Виберіть розташування вашої нової бібліотеки електронних книжок calibre

en: Repairing failed
uk: Спроба відновлення зазнала невдачі

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
uk: Спроба відновлення бази даних зазнала невдачі. Програму запущено з новою порожньою бібліотекою.

en: Bad database location
uk: Помилкове розташування бази даних

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
uk: Помилкове розташування бази даних %r. Тепер роботу calibre буде завершено.

en: Startup error
uk: Помилка запуску

en: There was an error during {0} startup. Parts of {0} may not function. Click "Show details" to learn more.
uk: Під час спроби запустити {0} сталася помилка. {0} може виявитися частково непрацездатною. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Corrupted database
uk: Базу даних пошкоджено

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
uk: Здається, базу даних бібліотеки у %s пошкоджено. Бажаєте, щоб calibre спробувала автоматично повторно зібрати базу даних у автоматичному режимі? Повторне збирання може бути не повністю успішним. Якщо ви виберете варіант «Ні», буде створено нову порожню бібліотеку calibre.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
uk: Помилкове розташування бази даних %r. Calibre буде запущено з новою порожньою бібліотекою.

en: Starting %s: Loading books...
uk: Запуск %s: завантаження книг…

en: Cannot start calibre
uk: Не вдалося запустити calibre

en: Another calibre program that can modify calibre libraries, such as, {0} or {1} is already running. You must first shut it down, before starting the main calibre program. If you are sure no such program is running, try restarting your computer.
uk: Уже запущено інший екземпляр calibre, який може вносити зміни до бібліотек calibre, зокрема, {0} або {1}. Вам слід спочатку завершити роботу цієї програми, а потім вже запустити основну програму calibre. Якщо ви впевнені, що жодну сторонню програму не запущено, спробуйте перезавантажити систему на вашому комп'ютері.

en: Failed to contact running instance of calibre
uk: Не вдалося встановити зв'язок із запущеним екземпляром calibre

en: Contacting calibre failed
uk: Не вдалося зв'язатися із calibre

en: Failed to contact running instance of calibre, try restarting calibre
uk: Не вдалося встановити зв'язок із запущеним екземпляром calibre, спробуйте перезапустити calibre

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
uk: Відправлена команда завершення роботи, очікуйте вимкнення...

en: Failed to shutdown running calibre instance
uk: Не вдалося завершити роботу запущеного екземпляра calibre

en: &Preferences
uk: &Налаштування

en: &Quit
uk: Ви&йти

en: The folder "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
uk: Теку «{}» відкрито у іншій програмі, тому calibre не може отримати доступ до неї.

en: The file "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
uk: Файл «{}» відкрито у іншій програмі, тому calibre не може отримати доступ до нього.

en: A folder is open in another program so calibre cannot access it.
uk: Теку відкрито у іншій програмі, тому calibre не може отримати доступ до неї.

en: A file is open in another program so calibre cannot access it.
uk: Файл відкрито у іншій програмі, тому calibre не може отримати доступ до нього.

en: This is usually caused by leaving Windows explorer or a similar file manager open to a folder in the calibre library. Close Windows explorer and retry.
uk: Зазвичай, причиною є те, що теку у бібліотеці calibre відкрито у Провіднику Windows або іншій програмі для керування файлами. Закрийте Провідник Windows і повторіть спробу.

en: This is usually caused by software such as antivirus or file sync (aka DropBox and similar) accessing files in the calibre library folder at the same time as calibre. Try excluding the calibre library folder from such software.
uk: Зазвичай, причиною є те, що з файлами у теці бібліотеки calibre, одночасно з calibre, працює програмне забезпечення, подібне до антивіруса або засобу синхронізації файлів (DropBox або щось подібне). Спробуйте виключити обробку теки бібліотеки calibre у цьому програмному забезпеченні.

en: Cannot open file or folder as it is in use
uk: Неможливо відкрити файл або теку, оскільки з ними вже щось працює

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access the file: "{0}".
uk: Операційна система відмовила у доступ, коли calibre спробувала отримати доступ до файла: «{0}».

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access a file.
uk: Операційна система відмовила у доступ, коли calibre спробувала отримати доступ до файла.

en: This means either that the permissions on the file or its parent folder are incorrect or the file is open in another program.
uk: Це означає, що або права доступу до файла та його батьківської теки встановлено неналежним чином, або файл відкрито в іншій програмі.

en: Cannot open file or folder
uk: Не вдалося відкрити файл або теку

en: Could not open the folder: "{}". It is already opened in the following programs:
uk: Не вдалося відкрити теку: «{}». Теку вже відкрито у таких програмах:

en: Unhandled exception
uk: Непридатне до обробки виключення

en: Edit Markdown
uk: Редагувати код Markdown

en: &Markdown source
uk: &Код Markdown

en: &Preview
uk: П&ерегляд

en: Set date to undefined
uk: Встановити невизначену дату

en: Set date to today
uk: Встановити сьогоднішню дату

en: &Redo
uk: &Повторити

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
uk: Визначає спосіб впорядковування у разі впорядкування за заголовком. Наприклад, «The Exorcist» можна переставити на місце «Exorcist, The».

en: Title &sort:
uk: В&порядкування заголовків:

en:  The ok icon indicates that the current title sort matches the current title
uk:  Піктограма «Ok» позначає пункти, впорядкування заголовків яких відповідає поточному заголовку

en:  The error icon warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
uk:  Піктограма помилки позначає, що поточне впорядкування заголовка не відповідає поточному заголовку. Вам не потрібно виконувати додаткових дій, якщо вас вдовольняє результат.

en: &Edit authors
uk: &Редагувати записи авторів

en: Authors changed
uk: Змінено авторів

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
uk: Вами було змінено записи авторів цієї книги. Вам слід зберегти ці зміни до використання засобу керування записами авторів. Бажаєте зберегти внесені зміни?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
uk: Визначає спосіб впорядкування записів авторів цієї книги. Наприклад, «Чарлз Діккенс» буде впорядковано як «Діккенс, Чарлз».
    Якщо поле зафарбовано зеленим, текст відповідає окремим рядкам впорядкування записів авторів. Якщо поле зафарбовано червоним, запис авторів і цей текст не збігаються.

en: Author s&ort:
uk: Впо&рядкування авторів:

en:  The ok icon indicates that the current author sort matches the current author
uk:  Піктограма «Ok» позначає пункти, впорядкування запису автора яких відповідає поточному авторові

en:  The error icon indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
uk:  Піктограма помилки позначає, що поточне впорядкування автора не відповідає поточному автору. Вам не потрібно виконувати додаткових дій, якщо вас вдовольняє результат.

en: Series changed
uk: Цикл змінено

en: You have changed the series. In order to use the category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
uk: Ви змінили цикл. Щоб скористатися редактором категорій, вам слід відхилити або застосувати зміни. Застосувати зміни?

en: &Number:
uk: &Номер:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
uk: Востаннє змінено: %s
    
    Двічі клацніть, щоб переглянути

en: Restore %s from the original
uk: Відновити %s з оригіналу

en: &View {} format
uk: &Переглянути формат {}

en: Set the cover for the book from the selected format
uk: Встановити обкладинку книги на основі вибраного формату

en: Set metadata for the book from the selected format
uk: Встановити метадані книги на основі вибраного формату

en: Add a format to this book
uk: Додати формат до цієї книги

en: Remove the selected format from this book
uk: Вилучити вибраний формат з цієї книги

en: Choose formats for
uk: Обрати формати для

en: No permission
uk: Немає прав доступу

en: You do not have permission to read the following files:
uk: У вас немає прав на читання таких файлів:

en: No format selected
uk: Не вибрано жодного формату

en: &Browse
uk: В&казати

en: Trim bord&ers
uk: &Обрізати краї

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
uk: Автоматично визначати і вилучати зайві поля на краях обкладинок.
    За допомогою декількох послідовних натискань можна усунути поля у складних випадках.

en: Download co&ver
uk: Знайти &обкладинку

en: &Generate cover
uk: &Згенерувати обкладинку

en: Customize the styles and colors of the generated cover
uk: Налаштувати стилі і кольори створеної обкладинки

en: Undo last Generate cover
uk: Скасувати останню дію зі створення обкладинки

en: View image in popup window
uk: Переглянути зображення у контекстному вікні

en: Not a valid picture
uk: Не є коректним зображенням

en: Invalid cover
uk: Некоректна обкладинка

en: Could not change cover as the image is invalid.
uk: Не вдалося змінити обкладинку, оскільки зображення є некоректним.

en: Rating of this book. 0-5 stars
uk: Оцінка цієї книги. 0-5 зірок.

en: Tags changed
uk: Мітки змінено

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
uk: Ви змінили мітки. Щоб скористатися редактором міток, вам слід відхилити або застосувати зміни. Застосувати зміни?

en: A comma separated list of languages for this book
uk: Список мов цієї книги, відокремлених комами

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
uk[0]: Мову %s не вдалося розпізнати
uk[1]: Мови %s не вдалося розпізнати
uk[2]: Мови %s не вдалося розпізнати
uk[3]: Мови %s не вдалося розпізнати

en: Unknown language
uk: Невідома мова

en: Edit Identifiers
uk: Змінити ідентифікатори

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
uk: Змінити ідентифікатори книги. Кожен ідентифікатор має бути записано у окремому рядку у форматі «тип:значення».

en: Duplicate identifier
uk: Дублювання ідентифікатора

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
uk: Ідентифікатор типу %s використано декілька разів. Тип ідентифікатора не повинен повторюватися.

en: Invalid identifier
uk: Некоректний ідентифікатор

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
uk: Ідентифікатор %s є некоректним. Ідентифікатори слід вказувати у форматі «тип: значення».

en: &Ids:
uk: &Ідентифікатори:

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
    
    If an identifier value contains a comma, you can use the | character to represent it.
uk: Змінити ідентифікатори для цієї книги. Приклад: 
    
    %s
    
    Якщо значення ідентифікатора містить кому, ви можете скористатися символом | для її відтворення.

en: Edit identifiers in a dedicated window
uk: Змінити ідентифікатори у окремому вікні

en: This ISBN is valid
uk: Цей номер ISBN є коректним

en: This ISBN is invalid
uk: Цей номер ISBN є некоректним

en: Invalid ISBN
uk: Некоректний індекс ISBN

en: Enter an ISBN
uk: Вкажіть ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
uk: Вказаний вами ISBN не є коректним. Повторіть спробу.

en: Clear publisher
uk: Вилучити видавця

en: Publisher changed
uk: Змінено видавця

en: You have changed the publisher. In order to use the Category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
uk: Ви змінили видавця. Щоб скористатися редактором категорій, вам слід відхилити або застосувати зміни. Застосувати зміни?

en: Clear date
uk: Спорожнити дату

en: Schedule download?
uk: Запланувати отримання?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
uk[0]: Отримання метаданих для <b>{} позначеної книги/b> буде виконано у фоновому режимі. Виконати цю дію?
uk[1]: Отримання метаданих для <b>{} позначених книг</b> буде виконано у фоновому режимі. Виконати цю дію?
uk[2]: Отримання метаданих для <b>{} позначених книг</b> буде виконано у фоновому режимі. Виконати цю дію?
uk[3]: Отримання метаданих для <b>{} позначених книг</b> буде виконано у фоновому режимі. Виконати цю дію?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
uk: Стежити за поступом отримання даних можна натисканням поля лічильника у нижньому правому куті вікна.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
uk: Після завершення отримання даних calibre попросить вас підтвердити застосування отриманих метаданих.

en: Download only &metadata
uk: Отримати лише &метадані

en: Download only &covers
uk: Отримати лише &обкладинки

en: &Configure download
uk: &Налаштувати отримання

en: Download &both
uk: Отримати о&бидва типи даних

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
uk[0]: Отримати метадані для {} книги
uk[1]: Отримати метадані для {} книг
uk[2]: Отримати метадані для {} книг
uk[3]: Отримати метадані для {} книг

en: Metadata download started
uk: Розпочато отримання метаданих

en: (Failed metadata)
uk: (Помилкові метадані)

en: (Failed cover)
uk: (Помилкова обкладинка)

en: Processed %s
uk: Оброблено %s

en: Metadata fields to download
uk: Поля метаданих для отримання

en: Revert %s
uk: Скасувати %s

en: Merge identifiers
uk: Об’єднати ідентифікатори

en: Merge tags
uk: Об’єднати мітки

en: Cover size: {0}x{1}
uk: Розмір обкладинки: {0}x{1}

en: Compare metadata
uk: Порівняти метадані

en: &Accept all remaining
uk: &Прийняти решту

en: Re&ject all remaining
uk: Від&кинути решту

en: R&eject
uk: В&ідмовити

en: Reject changes and move to next [{}]
uk: Відкинути зміни і перейти далі до [{}]

en: P&revious
uk: &Назад

en: Move to previous {}
uk: Перейти до попереднього {}

en: Move to next [%s]
uk: Перейти до наступного [%s]

en: &Mark rejected books
uk: &Позначити відкинуті книги

en: Mark rejected books in the book list after this dialog is closed
uk: Позначити відкинуті книги у списку книг після закриття цього діалогового вікна

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
uk: Усі внесені зміни буде втрачено! Ви справді хочете скасувати виконання дії?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
uk:  [%(num)d з %(tot)d]

en: Are you sure you want to reject the remaining result? | Are you sure you want to reject all {} remaining results?
uk[0]: Ви справді хочете відкинути ще {} результат?
uk[1]: Ви справді хочете відкинути усі інші {} результати?
uk[2]: Ви справді хочете відхилити усі інші {} результатів?
uk[3]: Ви справді хочете відхилити усі інші {} результатів?

en: Rendering {} pages, please wait...
uk: Обробка {} сторінок, будь ласка, зачекайте...

en: comic book
uk: комікс

en: Choose a cover from the list of pages below
uk: Виберіть обкладинку з наведеного нижче списку сторінок

en: &More pages
uk: &Більше сторінок

en: Choose cover from book
uk: Вибір обкладинки з книги

en: Failed to render
uk: Не вдалося обробити

en: Could not render this file
uk: Не вдалося обробити цей файл

en: This book has no pages
uk: У цій книзі немає сторінок

en: page %d
uk: сторінка %d

en: Next
uk: Далі

en: Previous
uk: Попередня

en: Manage the extra data files associated with this book [{}]
uk: Керування додатковими файлами даних, які пов'язано із цією книгою [{}]

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
uk: Автоматично створити запис впорядкування заголовків на основі поточного запису заголовка.
    Використання цієї кнопки для створення впорядкування записів заголовка змінить колір впорядкування заголовка з червоного на зелений.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
uk: Автоматично створити запис впорядкування запису авторів на основі поточного запису авторів. Використання цієї кнопки для створення впорядкування записів авторів змінить колір впорядкування записів авторів з червоного на зелений. Ви можете скористатися меню керування цієї кнопкою. Наведіть вказівник миші на цю кнопку, натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, щоб відкрити це меню.

en: Set author sort from author
uk: Встановити впорядкування авторів за автором

en: Set author from author sort
uk: Встановити автора за впорядкуванням авторів

en: Copy author to author sort
uk: Копіювати поле автора до впорядкування авторів

en: Copy author sort to author
uk: Копіювати впорядкування авторів до поля автора

en: Swap the author and title
uk: Поміняти місцями автора і назву

en: Open the Manage Authors editor. Use to rename authors and correct individual author's sort values
uk: Відкрити редактор керування записами авторів. Скористайтеся для перейменування записів або виправлення окремих значень впорядкування записів авторів.

en: Open the Manage Series editor
uk: Відкрити редактор керування циклами

en: Clear rating
uk: Вилучити оцінку

en: Open the Tag editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage Tags editor
uk: Відкрити редактор міток. Якщо натиснуто Ctrl або Shift, відкрити редактор керування мітками

en: Clear all tags
uk: Вилучити всі мітки

en: Clear Ids
uk: Вилучити ідентифікатори

en: Paste the contents of the clipboard into the identifiers prefixed with an auto-detected prefix such as isbn: or url:. Or right click, and choose a specific prefix to use.
uk: Вставити вміст буфера до поля ідентифікаторів з автоматично визначеним префіксом, зокрема isbn: або url: у проєкт. Або клацніть правою кнопкою, щоб вибрати інший вибраний вами префікс.

en: Open the Manage Publishers editor
uk: Відкрити редактор керування записами видавців

en: &Download metadata
uk: &Отримати метадані

en: Download metadata for this book [%s]
uk: Отримання метаданих до цієї книги [%s]

en: Undo last metadata download
uk: Скасувати результати останнього отримання метаданих

en: Configure download metadata
uk: Налаштувати отримання метаданих

en: Change how calibre downloads metadata
uk: Змінити спосіб отримання метаданих calibre

en: Edit list of prefixes
uk: Редагувати список префіксів

en: Edit prefixes
uk: Редагувати префікси

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
uk: Введіть префікси, по одному на рядок. Перший з префіксів стане типовим.

en: Save changed metadata?
uk: Зберегти змінені метадані?

en: You've changed the metadata for this book. Edit book is set to update embedded metadata when opened. You need to save your changes for them to be included.
uk: Вами змінено метадані для цієї книги. Засіб редагування налаштовано на оновлення вбудованих метаданих при відкритті. Вам слід зберегти внесені зміни, щоб їх було включено.

en: &Don't save
uk: &Не зберігати

en: {} Data &files
uk: &Файли даних {}

en: Could not read from book file.
uk: Не вдалося виконати читання з файла книги.

en: The cover in the %s format is invalid
uk: Неправильна обкладинка в %s форматі

en: No downloaded metadata
uk: Немає отриманих метаданих

en: There is no downloaded metadata to undo
uk: Немає отриманих метаданих для скасування

en: There is another book to edit in this set. | There are still {} more books to edit in this set.
uk[0]: У цьому наборі ще {} книга для редагування.
uk[1]: У цьому наборі ще {} книги для редагування.
uk[2]: У цьому наборі ще {} книг для редагування.
uk[3]: У цьому наборі ще {} книг для редагування.

en: Are you sure you want to stop? Use the "Next" button instead of the "OK" button to move through books in the set.
uk: Ви справді бажаєте зупинитися? Натисніть кнопку «Далі» замість кнопки «Гаразд», щоб пересунутися далі списком книг у наборі.

en: &Continue editing
uk: &Продовжити редагування

en: &Stop editing
uk: П&рипинити редагування

en: You will lose all unsaved changes. Are you sure?
uk: Усі незбережені зміни буде втрачено. Ви впевнені, що слід виконати цю дію?

en: Save changes and edit the metadata of {0} [{1}]
uk: Зберегти зміни і перейти до редагування метаданих {0} [{1}]

en: Change cover
uk: Змінити обкладинку

en: Co&mments
uk: &Коментарі

en: &Metadata
uk: &Метадані

en: &Cover and formats
uk: &Обкладинки і формати

en: C&ustom metadata
uk: &Нетипові метадані

en: &Comments
uk: &Коментарі

en: Basic metadata
uk: Базові метадані

en: Custom metadata
uk: Нетипові метадані

en: Has summary
uk: Має резюме

en: The "has cover" indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
uk: Не можна повністю довірятися позначці «має обкладинку».
    Іноді пункти, позначені як такі, що не мають
    обкладинок, мають зображення обкладинок у сховищі
    отриманих обкладинок, і навпаки.

en: See at
uk: Див. у

en: Please wait
uk: Будь ласка, зачекайте

en: calibre is downloading metadata from:
uk: calibre отримує метадані з:

en: Title: %s
uk: Назва: %s

en: Authors: %s
uk: Автори: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
uk: Не вдалося отримати метадані. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути подробиці.

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
uk: Не вдалося знайти жодної книги, яка відповідає вказаним вами параметрам пошуку. Спробуйте <b>розширити умови пошуку</b>. Наприклад, використовуйте лише прізвище автора та одне слово з назви, яке пам’ятаєте напевно.<p>Щоб переглянути журнал пошуку, натисніть кнопку «Показати подробиці».

en: Current cover
uk: Поточна обкладинка

en: Searching...
uk: Триває пошук…

en: View this cover at full size
uk: Переглянути повнорозмірне зображення обкладинки

en: Copy this cover to clipboard
uk: Копіювати це зображення обкладинки до буфера

en: Save this cover to disk
uk: Зберегти цю обкладинку на диск

en: Save this cover in the book extra files
uk: Зберегти цю обкладинку до додаткових файлів книги

en: Save cover image
uk: Зберегти зображення обкладинки

en: Too many covers
uk: Занадто багато обкладинок

en: Could not save cover as there are too many existing covers
uk: Не вдалося зберегти обкладинку, оскільки існує надто багато обкладинок

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
uk: Завантажуюся обкладинки для <b>%s</b>, будь ласка, зачекайте…

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
uk: Не вдалося отримати жодного зображення обкладинки. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб переглянути подробиці.

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
uk: Не вдалося знайти жодної обкладинки для <b>%s</b>

en: Found a cover for {title}
uk: Знайти обкладинку для {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
uk: Виявлено <b>{num}</b> можливих зображень обкладинки для {title}. Коли отримання даних буде завершено, зображення буде впорядковано за розміром.

en: Downloading metadata...
uk: Отримання метаданих…

en: Downloading cover...
uk: Завантаження обкладинки…

en: Failed to run
uk: Не вдалося запустити

en: Failed to run program, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося запустити програму. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Command line:
uk: Рядок команди:

en: Choose a program to open %s files
uk: Виберіть програму для відкриття файлів %s

en: Executable files
uk: Виконувані файли

en: Cannot execute
uk: Не вдалося виконати

en: The program %s is not an executable file
uk: Файл програми %s не є виконуваним

en: Application path:
uk: Шлях до програми:

en: Invalid application
uk: Некоректна програма

en: %s is not a valid macOS application bundle.
uk: %s не є коректним комплектом програми macOS.

en: Choose a program
uk: Виберіть програму

en: Gathering data, please wait...
uk: Збираємо дані, зачекайте…

en: &Browse computer for program
uk: &Вибрати програму на комп’ютері

en: Error finding programs
uk: Помилка під час пошуку програм

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося знайти програми на вашому комп’ютері. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Edit the applications used for %s files
uk: Редагувати програми для файлів %s

en: Change &icon
uk: Змінити &піктограму

en: Change &name
uk: Змінити &назву

en: No selection
uk: Нічого не позначено

en: No application selected
uk: Не вибрано жодної програми

en: Choose new icon
uk: Виберіть нову піктограму

en: Invalid icon
uk: Некоректна піктограма

en: Could not load image from %s
uk: Не вдалося завантажити зображення з %s

en: Enter new name
uk: Введіть нову назву

en: New name for {}
uk: Нова назва {}

en: cover image
uk: зображення обкладинки

en: Open {0} files with {1}
uk: Відкрити файли {0} за допомогою {1}

en: A general foreground color
uk: Загальний колір тексту

en: The foreground color for text input widgets
uk: Колір тексту для віджетів введення тексту

en: The foreground color for buttons
uk: Колір тексту для кнопок

en: Placeholder text in text input widgets
uk: Текст-замінник у віджетах введення тексту

en: The foreground color for tool tips
uk: Колір тексту для підказок

en: A "bright" text color
uk: «Яскравий» колір тексту

en: The foreground color for highlighted items
uk: Колір тексту для підсвічених записів

en: A general background color
uk: Загальний колір тла

en: The background color for text input widgets
uk: Колір тла для віджетів введення тексту

en: The background color for buttons
uk: Колір тла для кнопок

en: The background color for alternate rows in tables and lists
uk: Колір тла для сусідніх рядків у таблицях і списках

en: The background color for tool tips
uk: Колір тла для підказок

en: The background color for highlighted items
uk: Колір тла для підсвічених записів

en: The color for links
uk: Колір посилань

en: The color for visited links
uk: Колір відвіданих посилань

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
uk: Відновити типові значення параметрів. Щоб зберегти типові параметри, вам слід натиснути кнопку «Застосувати».

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Ignore duplicate incoming formats
uk: Ігнорувати дублікати за форматами вхідних даних

en: Overwrite existing duplicate formats
uk: Перезаписати вже створені дублікати за форматами

en: Create new record for each duplicate format
uk: Створити новий запис для кожного з дублікатів за форматами

en: Choose a folder
uk: Виберіть теку

en: Add a file extension to ignore
uk: Додати суфікс назви файлів, які слід ігнорувати

en: The file extension to ignore:
uk: Суфікс назви для ігнорування:

en: Invalid folder
uk: Некоректна тека

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
uk: Вам слід вказати вже створену теку для автоматичного додавання до неї даних. Теки %s ще не існує.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
uk: У вас немає прав на читання або запис до теки: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
uk: Використання тек, назви яких починаються з крапки або символу підкреслювання, неможливе: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
uk: <b>УВАГА:</b> всі файли, які ви розташуєте у %s буде автоматично вилучено після додавання їх до calibre. Ви справді цього хочете?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
uk: За допомогою цього пункту ви можете керувати способом, у який calibre читатиме метадані з файлів, які ви додаєте до бібліотеки програми. calibre може або читати метадані з вмісту файла, або визначати ці метадані на основі назви файла.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
uk: Читати &метадані з даних файлів, а не з назв файлів

en: Swap the first name and last name of the author. This affects only metadata read from file names.
uk: Поміняти місцями ім’я і прізвище автора. Стосується лише метаданих, визначених на основі назв файлів.

en: &Swap author first name and last name when reading author from filename
uk: По&міняти місцями ім'я і прізвище автора під час читання назви файла

en: Configure metadata from file name
uk: Налаштувати метадані на основі назви файла

en: Reading &metadata
uk: Чита&ння метаданих

en: &Mark newly added books
uk: &Позначити нові додані книги

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
uk: У разі використання пункту «&Копіювати до бібліотеки» для копіювання книг до бібліотеки, зберігати дату

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
uk: Під час виконання дії «Копіювати до бібліотеки» виконувати пошук &дублікатів із однаковими назвою, автором і мовою

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
uk: Автоматично п&еретворювати додані книги до бажаного формату

en: This will force an automatic conversion even if the file being added is the same format as the output format. For example, if you set your output format to EPUB and add an EPUB file, an EPUB to EPUB conversion will be run.
uk: Примусово виконати автоматичне перетворення, навіть якщо дані файла, який додається, зберігаються у тому самому форматі, що і формат виведення даних. Наприклад, якщо ви встановили формат виведення EPUB і додали файл EPUB, буде виконано перетворення з EPUB до EPUB.

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
uk: Під час автоматичного перетворення перетворювати, навіть якщо формат лишається &тим самим

en: <p>Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats automatically into existing book records. The box to the right controls what happens when an existing record already has the incoming format. Note that this option also affects the Copy to library action.</p>
    <p>Title match ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc. Author match is exact.</p>
uk: <p>Автоматично об’єднати: якщо буде знайдено книги з однаковими назвами і авторами, автоматично об’єднати дані у всіх вхідних форматах
    до вже створених записів книг. За допомогою пункту праворуч можна керувати діями програми, якщо вже створений запис
    за форматом збігається зі знайденими даними. Зауважте, що цей пункт також впливатиме на дію «Копіювати до бібліотеки».</p>
    <p>Під час встановлення відповідності назв буде проігноровано початкові артиклі («the», «a», «an»), пунктуацію, регістр символів тощо. Записи авторів мають збігатися точно.</p>

en: &Auto-merge added books if they already exist:
uk: &Автоматично об’єднати додані книги, якщо їхні записи існують:

en: Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into
    existing book records. This box controls what happens when an existing record already has
    the incoming format:
    
    Ignore duplicate incoming formats - means that existing formats in your calibre library will not be replaced
    Overwrite existing duplicate formats - means that existing formats in your calibre library will be replaced
    Create new record for each duplicate formats - means that a new book entry will be created for each duplicate formats
    
    Title matching ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc.
    Author matching is exact.
uk: Автоматично об’єднати: якщо буде знайдено книги з однаковими назвами і авторами, автоматично об’єднати дані у всіх вхідних форматах (файлах)
    до вже створених записів книг. За допомогою цього пункту можна керувати діями програми, якщо вже створений запис
    за форматом збігається зі знайденими даними: 
    
    Ігнорувати дублікати за форматами вхідних даних — вже створені записи форматів у вашій бібліотеці calibre не буде замінено.
    Перезаписати вже створені дублікати за форматами — вже створені записи форматів у вашій бібліотеці calibre буде замінено.
    Створити новий запис для кожного з дублікатів за форматами — створити новий запис для кожного з форматів-дублікатів.
    
    Під час встановлення відповідності назв буде проігноровано початкові артиклі («the», «a», «an»), пунктуацію, регістр символів тощо.
    Записи авторів мають збігатися точно.

en: &Tags to apply when adding a book:
uk: &Мітки, які слід застосувати під час додавання книги:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
uk: Відокремлений комами список міток, які буде застосовано до книг, доданих до бібліотеки

en: Contro&l how tags are processed:
uk: &Керування способом обробки теґів:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
uk: Створити правила, за якими можна автоматично фільтрувати або перетворювати теґи доданих книг під час процедури додавання.

en: &Rules to filter tags read from metadata
uk: П&равила фільтрування під час читання міток з метаданих

en: Control which files are added during bul&k imports:
uk: Керування переліком файлів при додаванні під час &пакетного імпортування:

en: <p>You can specify rules to add/ignore files here. These will be used when recursively adding books from folders.
uk: <p>Тут ви можете вказати правила для додавання або ігнорування файлів. Ці правила буде використано під час рекурсивного додавання книг з тек.

en: Rules to filter added &files
uk: Правила фільтрування доданих &файлів

en: Control how auth&ors are processed:
uk: Керування способом обробки і&мен авторів:

en: Rules to manipulate a&uthor names
uk: Правила керування ім&енами авторів

en: Adding &actions
uk: Ді&ї з додавання

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
uk: Типово, calibre автоматично додаватиме лише відомі файли електронних книг. 
    За допомогою цього пункту можна наказати calibre додати файли усіх типів, окрім
    тих, які було явно наказано проігнорувати нижче.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
uk: Автоматично додавати файли &усіх типів (не лише електронні книги)

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
uk: <b>Ігнорувати</b> файли з вказаними нижче су&фіксами назв під час автоматичного додавання

en: Folder to automatically add files from
uk: Тека, з якої автоматично додаватимуться файли

en: Browse for folder
uk: Вказати теку

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
uk: Автоматично п&еретворювати додані файли до бажаного формату

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
uk: Вкажіть &теку. Всі файли, які ви розташуєте у цій теці буде автоматично додано до calibre (програму доведеться перезапустити).

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
uk: <b>Увага:</b> файли у вказаній вище теці буде вилучено після додавання їх до calibre.

en: If set, this option will cause calibre to check if a file
     being automatically added is already in the calibre library.
     If it is, a message will pop up asking you whether
     you want to add it anyway.
uk: Якщо визначено цей параметр, calibre перевірить,
     чи було файл автоматично додано до бібліотеки calibre раніше.
     Якщо такий доданий файл буде виявлено, програма
     спитає вас, чи хочете ви його додати попри це.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
uk: Шукати &дублікати під час автоматичного додавання файлів

en: Ignore &another file extension
uk: Ігнорувати &ще один суфікс назви файлів

en: &Automatic adding
uk: &Автоматичне додавання

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Very low
uk: Дуже низький

en: Confirmation dialogs have all been reset
uk: Показ діалогових вікон підтвердження відновлено

en: Notify when a &new version is available
uk: Сповіщати про появу &нової версії

en: Job &priority:
uk: &Пріоритет завдання:

en: Preferred &input format order:
uk: Пор&ядок бажаних форматів вхідних даних:

en: When multiple formats are present in a book being converted, this list determines which format will be used as the "source" for the conversion.
uk: Якщо існує декілька форматів книги, які отримано шляхом перетворення, цей список визначає, який з форматів слід використовувати як «джерело» перетворення.

en: Preferred &output format:
uk: &Бажаний форма виведення даних:

en: <p>Setting this means that when sorting on text fields
    like title the text "Book 2" will sort before the text "Book 100".
    Note that setting this can cause problems with text that starts
    with numbers and is a little slower. This setting is per user, not
    per library.</p>
uk: <p>Встановлення цього режиму призведе до того, що при
    упорядковуванні текстових полів, наприклад, заголовків, текст «Книга 2» опиниться вище за текст «Книга 100».
    Зауважте, що використання цього режиму може призвести до проблем
    із текстом, який починається з чисел, і дещо уповільнить обробку. Режим встановлюється на рівні користувача, а не
    на рівні бібліотеки.</p>

en: Recognize numbers inside text when sorting (needs restart)
uk: Під час впорядковування розпізнавати номери у тексті (потребує перезапуску)

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
uk: Якщо позначено, значеннями нетипових стовпчиків «Так/Ні» можуть бути «Так», «Ні» і «Невідомо».
    Якщо не позначено, значеннями можуть бути лише «Так» і «Ні».

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
uk: Стовпчики «&Так/Ні» містять три значення (потребує перезапуску)

en: Default network &timeout:
uk: Типовий &час очікування у мережі:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
uk: Встановити типовий час очікування даних під час сеансів отримання даних з інтернету

en:  seconds
uk:  секунд

en: Use this Virtual library on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
uk: Показати цю віртуальну бібліотеку після запуску calibre, якщо використовується поточна бібліотека. Також застосовуватиметься під час перемикання на цю бібліотеку. Зауважте, що обмеження стосуватиметься лише окремої бібліотеки.

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
uk: Відновити всі вимкнені ві&кна підтвердження

en: Use internal &viewer for:
uk: Використовувати в&будований переглядач для:

en: File types that are unchecked in this list will be opened with the default program configured in the operating system, for that file type.
uk: Файли типів, які не позначено у цьому списку, буде відкрито у типовій програмі, яку налаштовано на рівні операційної системи для цього типу файлів.

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
uk: Віртуальна &бібліотека, яку слід використати після відкриття поточної бібліотеки:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
uk: Автоматично надсилати завантажені &новини на пристрій

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
uk: Ви&лучати новини з бібліотеки після надсилання їх на пристрій для читання

en: All columns
uk: Всі стовпчики

en: icon with text
uk: піктограма з текстом

en: icon with no text
uk: піктограма без тексту

en: composed icons w/text
uk: піктограми, поєднані з текстом

en: composed icons w/no text
uk: поєднані піктограми без тексту

en: is true
uk: true

en: is false
uk: false

en: is not true
uk: не true

en: is not false
uk: не false

en: is undefined
uk: не визначено

en: is defined
uk: визначено

en: has id
uk: має ідентифікатор

en: does not have id
uk: не має ідентифікатора

en: is equal to
uk: дорівнює

en: is not set
uk: не встановлено

en: is earlier than
uk: є ранішим за

en: is later than
uk: є пізнішим за

en: is today
uk: сьогодні

en: is more days ago than
uk: більше днів тому, ніж

en: is fewer days ago than
uk: менше днів тому, ніж

en: is more days from now than
uk: більше днів від сьогодні, ніж

en: is fewer days from now than
uk: менше днів від сьогодні, ніж

en: has
uk: містить

en: does not have
uk: не містить

en: has pattern
uk: містить взірець

en: does not have pattern
uk: не містить взірця

en: does not contain
uk: не містить

en: If the ___ column ___ value
uk: Якщо ___ стовпчика ___ значення

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
uk: Вкажіть або тип ідентифікатора, або тип ідентифікатора і значення у форматі ідентифікатор:значення

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
uk: Вкажіть трилітерний код мови ISO, наприклад «fra» для французької, «deu» для німецької «ukr» для української. Ви також можете вказати назву мови повністю, calibre спробує перетворити її на код мови у автоматичному режимі.

en: Enter a number
uk: Введіть номер

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
uk: Вкажіть максимальний вік запису. Нуль — сьогодні. Дати у майбутньому вважатимуться відповідними.

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
uk: Вкажіть мінімальний вік запису. Нуль — сьогодні. Дати у майбутньому вважатимуться невідповідними.

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
uk: Вкажіть максимальну кількість днів, на які дані запису можуть випереджати поточний час. Нуль — сьогодні. Дати у минулому вважатимуться відповідними.

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
uk: Вкажіть мінімальну кількість днів, на які дані запису можуть випереджати поточний час. Нуль — сьогодні. Дати у минулому вважатимуться невідповідними.

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
uk: Вкажіть дату у форматі РРРР-ММ-ДД

en: Enter a string.
uk: Введіть рядок.

en: Enter a regular expression
uk: Введіть формальний вираз

en: You can match multiple values by separating them with %s
uk: Можна визначити відповідність декількома значенням відокремленням цих значень символом %s

en: Remove icons
uk: Вилучити піктограми

en: Select the icons you wish to remove. The icon files will be removed when you press OK. There is no undo.
uk: Позначте піктограми, які ви хочете вилучити. Файли піктограм буде вилучено після натискання вами кнопки «Гаразд». Скасування наслідків цієї дії не передбачено.

en: No icons selected
uk: Не позначено жодної піктограми

en: You must select at least one icon to remove
uk: Вам слід позначити принаймні одну піктограму для вилучення

en: One icon will be removed. | {} icons will be removed.
uk[0]: Буде вилучено {} піктограму.
uk[1]: Буде вилучено {} піктограми.
uk[2]: Буде вилучено {} піктограм.
uk[3]: Буде вилучено {} піктограму.

en: This will prevent any rules that use this icon from working. Are you sure?
uk: Це завадить роботі усіх правил, де використано цю піктограму. Ви певні?

en: column coloring
uk: розфарбування стовпчика

en: column icon
uk: піктограма стовпчика

en: Cover grid emblem
uk: емблема сітки обкладинок

en: Create/edit a {0} rule
uk: Створити або змінити правило «{0}»

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
uk: Створіть правило «{0}» заповненням наведених нижче полів

en: Add the emblem:
uk: Додати емблему:

en: Set the:
uk: Встановити для:

en: Choosing icon with text will add an icon to the left of the column content, choosing icon with no text will hide the column content and leave only the icon. If you choose composed icons and multiple rules match, then all the matching icons will be combined, otherwise the icon from the first rule to match will be used.
uk: Якщо вибрати піктораму з текстом, піктограму буде додано ліворуч від вмісту стовпчика. Якщо вибрати піктограму без тексту, вміст стовпчика буде приховано — показано буде лише піктограму. Якщо ви виберете складені піктограми і декілька правил відповідності, буде поєднано усі відповідні піктограми. В інших випадках вибору буде показано піктограму з першого відповідного правила.

en: of the column:
uk: стовпчика:

en: to:
uk: значення:

en: &Add new image
uk: &Додати нове зображення

en: (Images should be square-ish)
uk: (Зображення мають бути близькими до квадратних)

en: Choose &more than one icon
uk: Виберіть д&екілька піктограм

en: &Add icon
uk: &Додати піктограму

en: (Icons should be square or landscape)
uk: (Піктограми мають бути квадратними або горизонтально видовженими)

en: Only if the following conditions are all satisfied:
uk: Лише якщо виконуються вказані нижче умови:

en: Add &another condition
uk: Додати &ще одну умову

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
uk: Вимкнути умову можна спорожненням всіх її полів

en: Using icons in light/dark themes
uk: Використання піктограм у світлих/темних темах

en: &Remove icons
uk: Ви&лучити піктограми

en: Remove previously added icons. Note that removing an icon will cause rules that use it to stop working.
uk: Вилучити раніше додані піктограми. Зауважте, що вилучення піктограм призведе до припинення роботи усіх правил, які їх використовують.

en: You can use different icons in light and dark themes. To do this, add two icons to the icon list. One of the icons must have either the "plain" name, for example "ok.png", or the themed name, for example "ok-for-light-theme.png". The other icon must have a themed name with the same prefix, for example "ok-for-dark-theme.png". </p><p>Example: if the light theme icon is named "ok.png" then the dark theme icon must be named "ok-for-dark-theme.png". If the light theme icon is named "ok-for-light-theme.png" then the dark theme icon must be named either ok.png or "ok-for-dark-theme.png".</p><p>When defining a rule, use either of the icon names. The correct icon for the theme will automatically be used, if it exists.</p><p>You are not required to change existing rules to use theming. Decide the theme where the existing icon should be used then add the other icon with the correct themed name. </p><p>Remember to add both the light and dark theme icons to the list of icons.
uk: Ви можете використовувати різні піктограми у світлих та темних темах. Щоб отримати потрібний результат, додайте дві піктограми до списку піктограм. Одна з піктограм повинна мати або «просту» назву, наприклад «ok.png», або відповідну до світлої теми назву, наприклад«ok-for-light-theme.png». Інша піктограма повинна мати відповідну до темної теми назву, наприклад «ok-for-dark-theme.png». </p><p>Приклад: якщо піктограма для світлої теми має назву «ok.png», піктограма для темної теми повинна мати назву «ok-for-dark-theme.png». Якщо піктограма для світлої теми має назву «ok-for-light-theme.png», піктограма для темної теми повинна мати назву або ok.png, або «ok-for-dark-theme.png».</p><p>При визначення правила користуйтеся будь-якою з назв піктограм. Програма автоматично використає відповідну до теми піктограму, якщо вона існує.</p><p>Потреби у зміні наявних правил для використання тем немає. Визначтесь із темою для наявної піктограми і додайте ще одну піктограму із відповідною до іншої теми назвою. </p><p>Не забудьте додати обидві піктограми, для світлої і темної тем, до списку піктограм.

en: Open to see checkboxes
uk: Відкрити, щоб переглянути поля позначок

en: Sample text
uk: Зразок тексту

en: No icon selected
uk: Піктограму не вибрано

en: You must choose an icon for this rule
uk: Вам слід вибрати піктограму для цього правила

en: Invalid condition
uk: Некоректна умова

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
uk: Одна з умов цього правила є некоректною: <b>%s</b>

en: No conditions
uk: Немає умов

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
uk: Вам слід вказати принаймні одну непорожню умову для цього правила

en: color
uk: колір

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
uk: 
    <p>Розширене правило для стовпчика <b>%(col)s</b>:
    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
uk: 
     <p>Розширене правило:
     <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule: set <b>%(typ)s</b> for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
uk: 
    <p>Розширене правило: встановлено <b>%(typ)s</b> для стовпчика <b>%(col)s</b>:
    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
uk: (<span style="color: %s;">зразок</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
uk: <p>Додати емблему <b>{0}</b> до обкладинки, якщо виконуються такі умови:</p>
    <ul>{1}</ul>

en:             <p>Set the <b>%(kind)s</b> of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> %(sample)s
                if the following conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
uk:             <p>Встановити для <b>%(kind)s</b> <b>%(col)s</b> значення <b>%(color)s</b> %(sample)s,
                якщо виконуються такі умови:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>

en: <li>The condition using column <b>%(col)s</b> is <b>invalid</b>
uk: <li>Умова з використанням стовпчика <b>%(col)s</b> є <b>некоректною</b>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>
uk: <li>Якщо значення стовпчика <b>%(col)s</b>, <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>

en: value:
uk: значення:

en: &Add rule
uk: &Додати правило

en: &Remove rule(s)
uk: &Вилучити правила

en: Move the selected rule up
uk: Пересунути вибране правило вище

en: Move the selected rule down
uk: Пересунути вибране правило нижче

en: Add ad&vanced rule
uk: Додати роз&ширене правило

en: Du&plicate rule
uk: Д&ублювати правило

en: Convert to advanced r&ule
uk: Перетворити на &розширене правило

en: Open icon folder
uk: Відкрити теку піктограм

en: Import rules from a file
uk: Імпортувати правила з файла

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
uk: Ви можете керувати кольором стовпчиків у списку книг за допомогою створення «правил», які повідомлятимуть calibre про те, яким кольором слід користуватися. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати створення правила.<p>Ви можете <b>змінити вже створене правило</b> подвійним клацанням на його пункті.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
uk: Ви можете додати піктограми до стовпчиків у списку книг, якщо створите «правила», за якими calibre використовуватиме ці піктограми. Розпочати створення правила можна натисканням кнопки «Додати правило», розташованої нижче.<p><b>Змінити вже створене правило</b> можна подвійним клацанням лівою кнопкою миші на відповідному пункті у списку.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
uk: Ви можете додати емблеми (невеличкі піктограми), які буде показано збоку на зображенні обкладинки у таблиці обкладинок, якщо створите «правила», за якими calibre використовуватиме ці піктограми. Розпочати створення правила можна натисканням кнопки «Додати правило», розташованої нижче.<p><b>Змінити вже створене правило</b> можна подвійним клацанням лівою кнопкою миші на відповідному пункті у списку.

en: Show &emblems next to the covers
uk: Показувати &емблеми поряд з обкладинками

en: If checked, you can tell calibre to display icons of your choosing next to the covers shown in the Cover grid, controlled by the metadata of the book.
uk: Якщо позначено, ви можете наказати calibre показувати вибрані вами піктограми поряд із зображеннями обкладинок у таблиці обкладинок, відповідно до метаданих книги.

en: Select one rule
uk: Виберіть одне правило

en: You must select only one rule.
uk: Вам слід позначити лише одне правило.

en: No rule selected
uk: Не вибрано жодного правила

en: No rule selected for %s.
uk: Не вибрано жодного правила для %s.

en: removal
uk: вилучення

en: Rules
uk: Правила

en: No valid rules found
uk: Не знайдено чинних правил

en: No valid rules were found in {}.
uk: У {} не знайдено чинних правил.

en: Column header
uk: Заголовок стовпчика

en: Lookup name
uk: Назва фільтра

en: Order
uk: Порядок

en: Type
uk: Тип

en: Yes/No with text
uk: Так/Ні з текстом

en: Ampersand separated text, shown in the Tag browser
uk: Текст, відокремлений символами амперсанду, який буде показано на панелі перегляду міток

en: Deleted column. Double-click to undelete it
uk: Вилучено стовпчик. Двічі клацніть, щоб скасувати його вилучення

en: New column
uk: Новий стовпчик

en: Edited. Lookup name was {}
uk: Редаговано. Назвою пошуку була {}

en: Edited
uk: Редаговано

en: You must select a column to delete it
uk: Вам слід позначити стовпчик для його вилучення

en: The selected column is not a custom column
uk: Позначений стовпчик не є нетиповим стовпчиком

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
uk: Ви справді бажаєте вилучити стовпчик %s і всі дані у ньому?

en: The selected column is not a user-defined column
uk: Вибраний стовпчик не є визначеним користувачем стовпчиком

en: Undelete the column?
uk: Скасувати вилучення стовпчика?

en: The column is to be deleted. Do you want to undelete it?
uk: Стовпчик буде вилучено. Хочете скасувати його вилучення?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
uk: Тут ви можете перевпорядкувати компонування стовпчиків у списку бібліотеки calibre. Приховати стовпчики можна зняттям позначок з відповідних пунктів. Ви також можете створити ваші власні нетипові стовпчики.

en: <p>Click to move the row up 1. Shift+click to move the row up 5.
    Ctrl+click to move the row up 10. Ctrl+Shift+click to move the row to the top.</p>
uk: <p>Натисніть, щоб пересунути рядок на позицію вище. Натисніть Shift і клацніть, щоб пересунути рядок на 5 вище.
    Натисніть Ctrl і клацніть, щоб пересунути рядок на 10 вище. Натисніть Ctrl+Shift і клацніть, щоб пересунути рядок на початок.</p>

en: Remove a user-defined column
uk: Вилучити визначений користувачем стовпчик

en: Add a user-defined column
uk: Додати визначений користувачем стовпчик

en: Edit settings of a user-defined column
uk: Змінити параметри визначеного користувачем стовпчика

en: <p>Click to move the row down 1. Shift+click to move the row down 5.
    Ctrl+click to move the row down 10. Ctrl+Shift+click to move the row to the bottom.</p>
uk: <p>1Натисніть, щоб пересунути рядок на позицію нижче. Натисніть Shift і клацніть, щоб пересунути рядок на 5 нижче.
    Натисніть Ctrl і клацніть, щоб пересунути рядок на 10 нижче. Натисніть Ctrl+Shift і клацніть, щоб пересунути рядок у кінець.</p>

en: Add &custom column
uk: Додати &нетиповий стовпчик

en: &Show all
uk: &Показати усі

en: &Hide all
uk: При&ховати усі

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
uk: Відновити типові значення параметрів. Відновлено буде лише початкові значення параметрів з поточного позначеного розділу.

en: Text, column shown in the Tag browser
uk: Текст, стовпчик, показаний на панелі перегляду міток

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
uk: Текст, відокремлений комами, зокрема мітки, який буде показано на панелі перегляду міток

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
uk: Довгий текст, зокрема коментарі, які не буде показано на панелі перегляду міток

en: Text column for keeping series-like information
uk: Текстовий стовпчик для даних, подібних до даних циклів

en: Text, but with a fixed set of permitted values
uk: Текст, але з фіксованим набором дозволених значень

en: Floating point numbers
uk: Дробові числа

en: Integers
uk: Цілі числа

en: Ratings, shown with stars
uk: Оцінки, показуються з зірочками

en: Yes/No
uk: Так/Ні

en: Column built from other columns
uk: Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків

en: Column built from other columns, behaves like tags
uk: Стовпчик, вміст якого буде визначено за вмістом інших стовпчиків, подібний до міток

en: Create a custom column
uk: Створити нетиповий стовпчик

en: Edit custom column
uk: Редагувати нетиповий стовпчик

en: Now
uk: Зараз

en: My Tags
uk: Мої мітки

en: My Series
uk: Мої цикли

en: My Rating
uk: Моя оцінка

en: People
uk: Люди

en: My Title
uk: Мій заголовок

en: Quick create:
uk: Швидке створення:

en: Names
uk: Назви

en: Short text
uk: Короткий текст

en: Pressing OK will require restarting calibre even if nothing was changed
uk: Натискання кнопки «Гаразд» потребуватиме перезапуску calibre, навіть якщо нічого не змінено

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
uk: Використовується для пошуку у стовпчику. Має містити лише цифри і малі літери.

en: &Lookup name:
uk: Назва &фільтра:

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
uk: Заголовок стовпчика на панелі бібліотеки і назва категорії на панелі міток

en: Column &heading:
uk: За&головок стовпчика:

en: What kind of information will be kept in the column.
uk: Тип даних, які буде збережено у стовпчику.

en: Show &checkmarks
uk: Показувати п&означки

en: Show check marks in the GUI. Values of 'yes', 'checked', and 'true'
    will show a green check. Values of 'no', 'unchecked', and 'false' will show a red X.
    Everything else will show nothing. Note that the values of 'true' and 'false' don't
    follow calibre's language settings and are always in English.
uk: Показувати позначки у графічному інтерфейсі. Значення «так», «позначено» та «true»
    буде показано зеленою галочкою. Значення «ні», «не позначено» та «false» буде показано червоним хрестиком.
    Для всіх інших значень не буде показано нічого. Зауважте, що для значень «true» та «false» не
    не буде використано параметри мови calibre — завжди буде використано англійські варіанти.

en: Contains names
uk: Містить імена

en: Check this box if this column contains names, like the authors column. If checked, the item separator will be an ampersand (&) instead of a comma (,), sorting will be done using a computed value that respects the author sort tweaks (for example converting "Firstname Lastname" into "Lastname, Firstname"), and item order will be preserved.
uk: Позначте цей пункт, якщо у цьому стовпчику містяться імена, подібно до стовпчика авторів. Якщо позначено, роздільником записів буде амперсанд (&), а не кома (,). Упорядкування буде виконано за допомогою обчисленого значення, яке враховує коригування упорядкувань авторів (наприклад, перетворення записів «Ім'я Прізвище» на записи «Прізвище, Ім'я»), а порядок записів буде збережно.

en: &Column type:
uk: Т&ип стовпчика:

en: Optional text describing what this column is for
uk: Необов’язковий текст, що описує призначення стовпчика

en: D&escription:
uk: &Опис:

en: &Icon
uk: &Піктограма

en: &Both
uk: &Усе

en: Choose whether an icon, text, or both is shown in the book list
uk: Виберіть, що слід показати у списку книг — піктограму, текст чи усе

en: &Show:
uk: П&оказати:

en: Control the number of decimal digits you can enter when editing this column
uk: Керує кількістю десяткових цифр, які ви можете ввести при редагуванні цього стовпчика

en: Decimals when &editing:
uk: Цифри при &редагуванні:

en: Default: (nothing)
uk: Типове значення: (nothing)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
uk: Шаблон поля. Використовуються ті самі синтаксичні конструкції, як і для шаблонів збереження.

en: Similar to save templates. For example, %s
uk: Подібний до шаблонів збереження. Наприклад, %s

en: No heading
uk: Немає заголовка

en: Show heading above the text
uk: Показувати заголовок над текстом

en: Show heading to the side of the text
uk: Показувати заголовок збоку від тексту

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book details panel and, if shown, where. Setting this to 'Show heading to the side of the text' moves the information from displayed with other comments to displayed with the non-comments columns.
uk: Виберіть, чи буде показано заголовок стовпчика на панелі подробиць щодо книги, і, якщо показано, місце показу. Встановлення значення «Показувати заголовок збоку від тексту» призведе до пересування відомостей з області інших коментарів до показу із відмінними від коментарів стовпчиками.

en: Heading position:
uk: Позиція заголовка:

en: Short text, like a title
uk: Короткий текст, зокрема назва

en: Plain text formatted using Markdown
uk: Звичайний текст із форматуванням Markdown

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
uk: Виберіть спосіб обробки даних у цьому стовпчику.
    Спосіб визначає формат показу на панелі «Параметри книги»
    та способи редагування.

en: Interpret this column as:
uk: Спосіб обробки стовпчика:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
uk: Список дозволених значень, відокремлених комами. Порожнє значення завжди
    буде включено, це типове значення. Наприклад, у списку «раз,два,три»
    міститься чотири значення, першим з них буде порожнє значення.

en: &Values:
uk: З&начення:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
uk: Список назв кольорів, які слід використовувати для показу пункту.
    Список має бути порожнім або містити колір для кожного зі значень.

en: Colors:
uk: Кольори:

en: Allow half stars
uk: Дозволити напівзірки

en: Allow half star ratings, for example:
uk: Дозволити оцінки із половинками зірок, наприклад:

en: &Sort/search column by
uk: Критерій в&порядкування/пошуку у стовпчику

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
uk: Спосіб обробки цього стовпчика у графічному інтерфейсі під час впорядковування і пошуку

en: Show in Tag browser
uk: Показати у навігаторі мітками

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
uk: Якщо позначено, цей стовпчик буде показано на панелі перегляду міток як категорію

en: Show as HTML in Book details
uk: Показувати як HTML у параметрах книги

en: If checked, this column will be displayed as HTML in Book details and the Content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam e-books site.
uk: Якщо позначено цей пункт, цей стовпчик буде показано у форматі HTML у вікні параметрів книги та на сервері даних. Цим можна скористатися для побудови посилань за допомогою мови шаблонів. Наприклад, шаблон <pre><big><b>{title}</b></big>{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre> створить поле, у якому буде показано назву книги великими символами напівжирним шрифтом, а також цикл, наприклад <br>«<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Велісарій [1]]». Шаблон <pre><a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}">книга Beam</a></pre> створить посилання на сторінку книги на сайті електронних книг Beam.

en: Show with comments in Book details
uk: Показати з коментарями щодо параметрів книги

en: If you check this box then the column contents will show in the Comments section in the Book details. You can indicate whether not to have a header or to put a header above the column. If you want a header beside the data, don't check this box. If this box is checked then the output of the column template must be plain text or html.
uk: Якщо ви позначите цей пункт, вміст стовпчика буде показано у розділі «Коментарі» подробиць щодо книги. Ви можете вказати, слід вимкнути заголовок, чи показати його над стовпчиком. Якщо вам потрібен заголовок поряд із даними, не позначайте цей пункт. Якщо пункт позначено, виведені шаблоном стовпчика дані мають бути звичайним текстом або кодом HTML.

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
uk: Вкажіть, чи слід показувати заголовок стовпчика на панелі
    «Параметри книги», і, якщо слід, де його має бути показано

en: Column heading:
uk: Заголовок стовпчика:

en: Store this column's value in an OPF
uk: Зберегти значення цього стовпчика в OPF

en: If you check this box then the result of evaluating this column's template will be stored in the backup OPF stored in the library. The same is true when sending to a device, assuming the format has an OPF. One reason to uncheck this box is that the column contains large images.
uk: Якщо ви позначите цей пункт, результат обчислення за шаблоном цього стовпчика буде збережено у резервному OPF, що зберігається у бібліотеці. Те саме стосується надсилання на пристрій, якщо форматом даних є OPF. Причиною не позначати цей пункт є наявність стовпчиків, що містять великі зображення.

en: Note that some background functions require data for a column to be in the OPF, for example book jackets. If you uncheck this box and some function stops working then check the box.
uk: Зауважте, що для деяких фонових функцій потрібні дані у форматі OPF для стовпчика, наприклад для обробки обкладинок книг. Якщо ви знімете позначку з цього пункту, і деякі функції перестануть працювати, позначте цей пункт.

en: Default value when a new book is added to the library. For Date columns enter the word "Now", or the date as yyyy-mm-dd. For Yes/No columns enter "Yes" or "No". For Text with a fixed set of values enter one of the permitted values. For Rating columns enter a number between 0 and 5.
uk: Типове значення, якщо до бібліотеки додається нова книга. Для стовпчиків «Дата» введіть слово «Зараз» або дату у форматі рррр-мм-дд. Для стовпчиків «Так/Ні» введіть «Yes» або «No». Для текстових стовпчиків із фіксованим набором значень введіть одне із дозволених значень. Для стовпчиків оцінок введіть число від 0 до 5.

en: &Default value:
uk: &Типове значення:

en: &Format for dates:
uk: &Формат для дат:

en: Default: dd MMM yyyy.
uk: Типовий формат: dd MMM yyyy.

en: <p>Date format.</p><p>The formatting codes are:<ul><li>d    : the day as number without a leading zero (1 to 31)</li><li>dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31)</li><li>ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun").</li><li>dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday").</li><li>M    : the <b>month</b> as number without a leading zero (1 to 12).</li><li>MM   : the <b>month</b> as number with a leading zero (01 to 12)</li><li>MMM  : the abbreviated localized <b>month</b> name (e.g. "Jan" to "Dec").</li><li>MMMM : the long localized <b>month</b> name (e.g. "January" to "December").</li><li>yy   : the year as two digit number (00 to 99).</li><li>yyyy : the year as four digit number.</li><li>h    : the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm)</li><li>hh   : the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm)</li><li>m    : the <b>minutes</b> without a leading 0 (0 to 59)</li><li>mm   : the <b>minutes</b> with a leading 0 (00 to 59)</li><li>s    : the seconds without a leading 0 (0 to 59)</li><li>ss   : the seconds with a leading 0 (00 to 59)</li><li>ap   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm</li><li>AP   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM</li><li>iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present</li></ul></p><p>For example:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy gives Mon, 5 Jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy gives 05 January 10</li>
    </ul>
uk: <p>Формат дати.</p><p>Коди форматування:<ul><li>d    : номер дня без початкового нуля (від 1 до 31)</li><li>dd   : номер дня із початковим нулем (від 01 до 31)</li><li>ddd  : скорочена локалізована назва дня тижня (тобто від «пн» до «нд»).</li><li>dddd : повна локалізована назва дня тижня (тобто від «понеділок» до «неділя»).</li><li>M    : номер <b>місяця</b> без початкового нуля (від 1 до 12).</li><li>MM   : номер <b>місяця</b> із початковим нулем (від 01 до 12)</li><li>MMM  : скорочена локалізована назва <b>місяця</b> (тобто від «січ» до «гру»).</li><li>MMMM : повна локалізована назва <b>місяця</b> (тобто від «січень» до «грудень»).</li><li>yy   : двоцифровий номер року (від 00 до 99).</li><li>yyyy : чотирицифровий номер року.</li><li>h    : кількість годин без початкового нуля 0 (від 0 до 11 або від 0 до 23, залежно від значення am/pm)</li><li>hh   : кількість годин із початковим нулем (від 00 до 11 або від 00 до 23, залежно від значення am/pm)</li><li>m    : кількість <b>хвилин</b> без початкового нуля (від 0 до 59)</li><li>mm   : кількість <b>хвилин</b> із початковим нулем (від 00 до 59)</li><li>s    : кількість секунд без початкового нуля (від 0 до 59)</li><li>ss   : кількість секунд із початковим нулем (від 00 до 59)</li><li>ap   : використовувати 12-годинні періоди відліку замість 24-годинних, «ap» буде замінено на локалізований рядок для значень «ранку» і «вечора»</li><li>AP   : використовувати 12-годинні періоди відліку замість 24-годинних, «AP» буде замінено на локалізований рядок для значень «ранку» і «вечора»</li><li>iso  : дата з часом і часовим поясом. Вказати можна лише одне значення форматування</li></ul></p><p>Приклади:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy дає Пн, 5 січ 2010</li>
    <li>dd MMMM yy дає 05 січня 10</li>
    </ul>

en: &Format for numbers:
uk: &Формат для чисел:

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
uk: Типове значення: без форматування. Подробиці щодо мови форматування можна знайти у <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">документації з python</a>

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
uk: Приклади: запису формату <code>{0:0>4d}</code> відповідають чотирицифрові числа з початковими нулями. У разі використання запису формату <code>{0:d}&nbsp;днів</code> буде показано число, а потім слово «днів».

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
uk: Приклади: запис формату <code>{0:.1f}</code> визначає десятковий дріб з рухомою крапкою і 1 цифрою після коми. Запис формату <code>Ціна:&nbsp;{0:,.2f}&nbsp;₴</code> призведе до показу рядка «Ціна&nbsp;», за яким буде показано десятковий дріб з двома цифрами після крапки 2 з відокремленням розрядів тисяч комою.

en: No lookup name was provided
uk: Не вказано назви фільтра

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
uk: Назва фільтра має складатися лише з малих літер, цифр і символів підкреслювання і має починатися з літери

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
uk: Назви фільтрів не можуть закінчуватися на «_index», оскільки такі назви зарезервовано для стовпчика номерів у циклі.

en: No column heading was provided
uk: Не вказано заголовка стовпчика

en: The lookup name %s is already used
uk: Фільтр з назвою %s вже створено

en: The heading %s is already used
uk: Заголовок %s вже створено

en: Invalid default value
uk: Некоректне типове значення

en: The default value must be "Now" or a date
uk: Типовим значенням має бути «Зараз» або дата

en: You must enter a template for composite columns
uk: Вам слід вказати шаблон для складених стовпчиків

en: You must enter at least one value for enumeration columns
uk: У стовпчиках нумерації слід вказувати принаймні одне значення

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
uk: Поле кольорів має бути порожніми або містити ту саму кількість пунктів, що і поле значень

en: The color {0} is unknown
uk: Невідомий колір {0}

en: The default value must be one of the permitted values
uk: Типовим значенням має бути одне із дозволених значень

en: The default value must be an integer
uk: Типовим значенням має бути ціле число

en: The default value must be a real number
uk: Типовим значенням має бути дійсне число

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
uk: Типовим значенням має бути дійсне число від 0 до 5.0.

en: The default value must be an integer between 0 and 5
uk: Типовим значенням має бути ціле число від 0 до 5

en: The default value must be "Yes" or "No"
uk: Типовим значенням має бути «Так» або «Ні».

en: You must restart calibre before making any more changes
uk: Перш ніж вносити якісь інші зміни, вам слід перезапустити calibre

en: The lookup name must begin with a '#'
uk: Назва фільтра має починатися з «#»

en: The custom column %s already exists
uk: Нетиповий стовпчик із назвою %s вже існує

en: The column heading %s already exists
uk: Заголовок стовпчика %s вже існує

en: The custom column type %s doesn't exist
uk: Типу нетипових стовпчиків %s не існує

en: You cannot specify is_multiple for the datatype %s
uk: Не можна вказувати is_multiple для типу даних %s

en: The display parameter must be a Python dictionary
uk: Параметр дисплея має бути словником Python

en: Getting debug information, please wait
uk: Отримання діагностичних даних, зачекайте

en: Copy to &clipboard
uk: С&копіювати до буфера

en: Device already detected
uk: Пристрій вже виявлено

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
uk: Пристрій (%s) вже виявлено calibre. Якщо вам потрібно виконати діагностику виявлення іншого пристрою, спочатку від’єднайте цей пристрій.

en: Debugging failed
uk: Спроба діагностики зазнала невдачі

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
uk: Спроба виконати діагностику виявлення пристрою зазнала невдачі. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Getting device information
uk: Отримання даних щодо пристрою

en: User-defined device information
uk: Дані пристрою, визначені користувачем

en: Device Detection
uk: Виявлення пристроїв

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
uk: Переконайтеся, що пристрій від’єднано, потім натисніть кнопку «Гаразд»

en: Ensure your device is connected, then press OK
uk: Переконайтеся, що пристрій з’єднано, потім натисніть кнопку «Гаразд»

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Advanced->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
uk: Скопіюйте ці значення до буфера обміну даних, вставте їх до редактора, потів введіть їх до поля USER_DEVICE налаштуванням додатка пристрою у вікні «Налаштування -> Додатково -> Додатки». Не забудьте ввести назви тек, у яких слід зберігати книги. Щоб зміни набули чинності, вам слід перезапустити calibre.

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
uk: <p>calibre може надсилати ваші книги на вашу поштову адресу (або на поштову адресу вашого пристрою для читання). Повідомлення електронної пошти щодо отриманих новин буде автоматично надіслано на всі поштові адреси позначеним пунктом <i>Автоматичне надсилання</i>.

en: Add an email address to which to send books
uk: Додати адресу ел. пошти, на яку слід надіслати книги

en: &Add email
uk: &Додати адресу ел. пошти

en: Make &default
uk: Зробити &типовим

en: &Remove email
uk: Ви&лучити адресу ел. пошти

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
uk: Додати до повідомлення коментарі на основі метаданих книги.
    Зручний спосіб надання отримувачу резюме книги,
    з яким можна ознайомитися не відкриваючи книги.

en: Add &comments metadata as text to the email
uk: Додати &метадані коментарів як текст до повідомлення

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Subject
uk: Тема

en: Alias
uk: Замінник

en: Auto send
uk: Автоматичне надсилання

en: Auto send only tags
uk: Автоматичне надсилання лише міток

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
uk: Формати надсилання. Дані буде надіслано у першому з відповідних форматів.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
uk: Тема повідомлення електронної пошти, яке буде надіслано. Якщо не буде вказано, у полі теми буде використано заголовок. Крім того, ви можете скористатися тими самими шаблонами, які використовуються для «Зберегти на диск», зокрема {title} і {author_sort}.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed to this email address (provided it is in one of the listed formats and has not been filtered by tags).
uk: Якщо позначено, автоматично надсилати отримані новини <br>на вказану адресу електронної пошти (якщо новину записано у одному з форматів зі списку і не відфільтровано за мітками).

en: Friendly name to use for this email address
uk: Зручна для запам’ятовування назва для цієї адреси електронної пошти

en: If specified, only news with one of these tags will be sent to this email address. All news downloads have their title as a tag, so you can use this to easily control which news downloads are sent to this email address.
uk: Якщо позначено, на адресу електронної пошти буде надіслано лише новини із однією з вказаних міток. Міткою усіх отриманих нових є їхня назва, отже ви можете скористатися цим пунктом для простого керування потоком даних, які надсилатимуться на цю адресу електронної пошти.

en: new email address
uk: нова адреса електронної пошти

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
uk: Список пристроїв, які calibre наказано ігнорувати. Зніміть позначку з пункту пристрою, щоб скасувати його ігнорування.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
uk: Список вимкнених вами додатків пристроїв. Зніміть позначку з пункту пристрою, щоб увімкнути додаток. calibre не зможе працювати з пристроями, додатки роботи з якими було вимкнено.

en: Reset allowed devices
uk: Вилучити записи дозволених пристроїв

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
uk: У результаті виконання цієї дії список відомих calibre пристроїв буде спорожнено. Це призведе до того, що програма знову питатиме вас про керування пристроями, коли ви з'єднаєте їх із комп'ютером наступного разу.

en: Search for the author on Goodreads
uk: Шукати сторінку автора у Goodreads

en: Search for the author on Amazon
uk: Шукати сторінку автора у Amazon

en: Search for the author in your calibre library
uk: Шукати автора у вашій бібліотеці calibre

en: Search for the author on Wikipedia
uk: Шукати сторінку автора у Вікіпедії

en: Search for the author on Google Books
uk: Шукати автора у Книгах Google

en: Search for the book on Goodreads
uk: Шукати книгу у Goodreads

en: Search for the book on Amazon
uk: Шукати книгу у Amazon

en: Search for the book on Google Books
uk: Шукати книгу у Книгах Google

en: Use a custom search URL
uk: Нетипова адреса пошуку

en: Clicking on &author names should:
uk: У відповідь на натискання &імені автора:

en: Enter the URL to search. It should contain the string {0}
    which will be replaced by the author name. For example,
    {1}
uk: Вкажіть адресу для пошуку. У адресі має міститися {0}, фрагмент, який буде замінено іменем автора. Приклад:  {1}

en: Enter the URL
uk: Вкажіть адресу

en: Create a new rule
uk: Створити правило

en: The key of the identifier, for example, in isbn:XXX, the key is "isbn"
uk: Ключ ідентифікатора; наприклад, у isbn:XXX ключем є «isbn»

en: &Key:
uk: &Ключ:

en: The name that will appear in the Book details panel
uk: Назва, яку буде показано на панелі подробиць щодо книги

en: The template used to create the link. The placeholder {0} in the template will be replaced with the actual identifier value. Use {1} to avoid the value being quoted.
uk: Шаблон, використаний для створення посилання. Замінник {0} у шаблоні буде замінено на справжнє значення ідентифікатора. Скористайтеся {1}, щоб уникнути взяття значення у лапки.

en: Key
uk: Ключ

en: Template
uk: Шаблон

en: Value needed
uk: Потрібне значення

en: The %s field cannot be empty
uk: Поле %s не може бути порожнім

en: Create rules for identifiers
uk: Створити правила для ідентифікаторів

en: Create rules to convert identifiers into links.
uk: Створити правила для перетворення ідентифікаторів на посилання.

en: &Edit rule
uk: З&мінити правило

en: Folders/path
uk: Теки/Шлях

en: Icon theme: <b>%s</b>
uk: Тема піктограм: <b>%s</b>

en: calibre style
uk: стиль Calibre

en: Percentage
uk: Частка

en: Pixels
uk: Пікселі

en: Automatic
uk: Автоматично

en: On top
uk: Згори

en: On right
uk: Праворуч

en: No subtitle
uk: Немає підзаголовка

en: Bottom
uk: Внизу

en: Top
uk: Вгорі

en: Above text
uk: Над текстом

en: Beside text
uk: Збоку від тексту

en: Never
uk: Ніколи

en: Off
uk: Вимкнути

en: Small
uk: Малий

en: Medium
uk: Середній

en: Medium-small
uk: Середній-малий

en: Always
uk: Завжди

en: If there is enough room
uk: Якщо достатньо місця

en: By first letter
uk: За першою літерою

en: Partitioned
uk: Розподілено

en: Compact metadata
uk: Компактні метадані

en: Default
uk: Типовий

en: All on 1 tab
uk: Все на 1 вкладці

en: Middle
uk: Посередині

en: Column &coloring
uk: Роз&фарбування стовпчиків

en: Column &icons
uk: Пі&ктограми стовпчиків

en: Change &color
uk: З&мінити колір

en: Change &background image
uk: Змінити зображення &тла

en: Restore default &appearance
uk: Відновити т&иповий вигляд

en: Wide
uk: Широке

en: Narrow
uk: Вузьке

en: Search for books containing the current item
uk: Шукати книги, у яких міститься поточний запис

en: Search for books containing the current item or its children
uk: Шукати книги, що містять поточний запис або його дочірні записи

en: Search for books not containing the current item
uk: Шукати книги, які не містять поточного запису

en: Search for books not containing the current item or its children
uk: Шукати книги, які не містять поточного запису та його дочірніх записів

en: Save column list to file
uk: Зберегти список стовпчиків до файла

en: Column list
uk: Список стовпчиків

en: Export field layout
uk: Експортувати компонування полів

en: <p>Could not write field list. Error:<br>%s
uk: <p>Не вдалося записати список полів. Помилка:<br>%s

en: Load column list from file
uk: Завантажити список стовпчиків з файла

en: Import layout
uk: Імпортувати компонування

en: <p>Could not read field list. Error:<br>%s
uk: <p>Не вдалося прочитати список полів. Помилка:<br>%s

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
uk: Поточне співвідношення розмірів (ширина/висота): %.2g

en: Edit template for caption
uk: Редагувати шаблон підпису

en: This option controls the position of the cover browser when using the Narrow user interface layout.  "Automatic" will place the cover browser on top or on the right of the book list depending on the aspect ratio of the calibre window. "On top" places it over the book list, and "On right" places it to the right of the book list. This option has no effect when using the Wide user interface layout.
uk: Значення цього параметра визначає розташування панелі навігації обкладинками при використання вузького компонування інтерфейсу користувача. Вибір варіанта «Автоматично» призведе до розташовування панелі навігатора обкладинками згори або ліворуч від списку книг, залежно від співвідношення розмірів вікна calibre. Вибір варіанта «Згори» призведе до розташовування панелі над списком книг, а вибір «Праворуч» — праворуч від списку книг. Значення цього параметра ні на що не впливає, якщо використано широкий варіант компонування інтерфейсу користувача.

en: Current space used: %s
uk: Зараз використано: %s

en: Choose background color for the Cover grid
uk: Вибрати колір тла для таблиці обкладинок

en: Remove background image?
uk: Вилучити зображення тла?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
uk: Зараз використовується зображення тла, отже вибраний вами колір показано не буде. Вилучити зображення тла?

en: User interface style (&needs restart):
uk: Сти&ль інтерфейсу користувача (потребує перезапуску):

en: Change &icon theme
uk: Змінити тему &піктограм

en: User interface &colors:
uk: &Кольори інтерфейсу користувача:

en: Adjust &colors
uk: Ск&оригувати кольори

en: &User interface layout:
uk: Ко&мпонування інтерфейсу користувача:

en: Choose &language (needs restart):
uk: Виберіть &мову (потребує перезапуску):

en: &Round the corners of covers:
uk: &Округлення кутів обкладинок:

en: Round the corners of covers in many places they are displayed such as the Cover grid, Book details panel, etc. Adjust the amount of rounding with this setting. A value of between 5 and 10 looks good with most covers sizes. Zero disables rounding and is the default.
uk: Округлити кути обкладинок у багатьох місцях, де їх показано, зокрема у таблиці обкладинок, на панелі подробиць щодо книги тощо. Скоригуйте величину округлення за допомогою цього параметра. Значення від 5 до 10 дає добрі результати для більшості розмірів обкладинок. Нульове значення вимикає округлення, воно є типовим.

en: no rounding
uk: без заокруглення

en: The unit for the cover corner rounding. Either pixel values or as a percentage of the cover size.
uk: Одиниця округлення кутів зображення обкладинки. Значення у пікселях або частка розміру зображення обкладинки.

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
uk: Увімкнути пі&ктограму лотка (потребує перезапуску)

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
uk: Вимкнути всі анімації. Корисне на застарілих комп’ютерів.

en: Disable &animations
uk: Вимкнути &анімації

en: Disable popup notifications when calibre completes jobs such a conversion, sending to device etc. The notifications are sent via the operating system notification facility, if available.
uk: Вимкнути контекстні сповіщення про завершення виконання завдань calibre, зокрема перетворення, надсилання даних на пристрій тощо. Сповіщення надсилаються за допомогою засобів операційної системи, якщо такі є доступними.

en: Disable n&otifications on job completion
uk: Вимкнути сп&овіщення щодо завершення завдань

en: Show the &splash screen at startup
uk: Показувати в&ікно вітання під час запуску

en: Show &tooltips in the book list
uk: Показувати під&казки у списку книг

en: Show &layout buttons in the status bar
uk: Показувати кнопки &компонування на смужці стану

en: &Interface font:
uk: Шрифт &інтерфейсу:

en: Change &font (needs restart)
uk: Змінити &шрифт (потребує перезапуску)

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Icon si&ze:
uk: &Розмір піктограм:

en: Show &text under icons:
uk: Показувати &текст під піктограмами:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
uk: Використовувати &два рядки для тексту під піктограмами (потребує перезапуску)

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
uk: Додаткові &інтервали між рядками у списку книг (можуть бути від’ємними):

en: Show &row numbers in the book list
uk: Показувати кількість &рядків у списку книг

en: Draw a &grid in the book list
uk: Малювати &ґратку у списку книг

en: Allow using &drag and drop to merge books
uk: Дозволити об'єднання книг п&еретягуванням зі скиданням

en: &Main interface
uk: &Основний інтерфейс

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
uk: Керування переглядом таблиці. Увімкнути цей режим перегляду можна натисканням кнопки «Компонування» у правому нижньому куті головного вікна calibre.

en: Field to show &under the covers:
uk: П&оле, вміст якого слід показати під обкладинками:

en: Spac&ing between covers:
uk: І&нтервал між обкладинками:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
uk: Інтервал між обкладинками. Нульове значення визначає інтервал, який буде обчислено автоматично на основі розмірів зображень обкладинок.

en:  cm
uk:  см

en: Background for the Cover grid
uk: Тло для таблиці обкладинок

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
uk: Збільшити обкладинку, зберігаючи співвідношення розмірів.

en: &Larger covers
uk: &Більші обкладинки

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
uk: Зменшити обкладинку, зберігаючи співвідношення розмірів.

en: &Smaller covers
uk: &Менші обкладинки

en: Cover &height:
uk: Висо&та обкладинки:

en: Cover &width:
uk: Ш&ирина обкладинки:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
uk: Висота показаних обкладинок.
    Нульове значення призведе до автоматичного її обчислення.

en: Reset size to automatic
uk: Повернутися до автоматичного визначення розмірів

en: &Reset size
uk: &Типовий розмір

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
uk: Ширина показаних обкладинок.
    Нульове значення призведе до автоматичного її обчислення.

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
uk: Типово, calibre вибирає розміри обкладинок на основі даних щодо розмірів зображення на екрані. Тут ви можете змінити розміри обкладинок:

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
uk: &Розмір емблем (якщо застосовний), показаних поряд із обкладинками:

en: Show a &field (such as title) under the covers
uk: Показувати поле (зокрема назву) &під обкладинками

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
uk: &Розташування емблем, які буде показано поруч з обкладинками:

en: &Emblems
uk: &Емблеми

en: Caching of covers for improved performance
uk: Кешування обкладинок для покращення швидкодії

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
uk: Передбачено два типи кешу, які використовуються calibre для покращення швидкодії під час обробки обкладинок у таблиці книг. Дисковий кеш зберігається на жорсткому диску вашого комп’ютера, у ньому містяться мініатюри зображень обкладинок. Кеш у оперативній пам’яті використовується програмою для запобігання блиманню під час гортання таблиці книг. Найкращих результатів можна досягти, використовуючи малий кеш у пам’яті і великий кеш на диску. Втім, якщо на вашому комп’ютері багато оперативної пам’яті, ви можете використати її збільшивши розміри кешу у пам’яті (це дещо пришвидшить гортання таблиць).

en: Disable
uk: Вимкнути

en:  MB
uk:  МБ

en: &Empty disk cache
uk: С&порожнити кеш на диску

en: &Open cache folder
uk: &Відкрити теку кешу

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
uk: Кешована кількість повних обкладинок у &пам’яті (яку не буде перевищено):

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
uk: Максимальний обсяг місця на &диску для кешу мініатюр:

en: The maximum number of screenfulls of thumbnails to keep in memory. Increasing this will make rendering faster, at the cost of more memory usage. Note that regardless of this setting, a minimum of one hundred thumbnails are always kept in memory, to ensure flicker free rendering.
uk: Максимальна кількість повних мініатюр, які програма триматиме у пам’яті. Збільшення цієї кількості пришвидшить показ сторінок бібліотеки, але збільшить споживання пам’яті. Зауважте, що незалежно від значення цього параметра, у пам’яті зберігатиметься принаймні сто обкладинок, щоб запобігти блиманню зображення під час гортання.

en: &Performance
uk: &Швидкодія

en: Cover &grid
uk: &Таблиця обкладинок

en: Text styling
uk: Стиль тексту

en: Create rules to convert &identifiers into links
uk: Створити правило для перетворення &ідентифікаторів на посилання

en: <p>Check the box if you want the category's values displayed on separate lines instead of separated by commas</p>
uk: <p>Позначте цей пункт, якщо ви хочете, щоб значення категорій було показано в окремих рядках, а не у списку значень, які відокремлено комами</p>

en: Categories on separate lines
uk: Категорії в окремих рядках

en: Move down. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
uk: Пересунути нижче. Клавіатурне скорочення: Ctrl-Стрілка вниз

en: Move up. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
uk: Пересунути вище. Клавіатурне скорочення: Ctrl-Стрілка вгору

en: <p>Note: <b>comments</b>-like columns will always
                         be displayed at the end unless their "Heading position" is
                         "Show heading to the side".</p>
uk: <p>Зауваження: стовпчики, подібні до <b>коментарів</b>, завжди буде показано наприкінці, якщо для їхньої «Позиції заголовка» не вказано «Показувати заголовок збоку»</p>

en: Show &cover
uk: Показати &обкладинку

en: Show the size of the book's cover in pixels
uk: Показувати розміри обкладинки книги у пікселях

en: Show cover &size
uk: Показувати &розміри обкладинки

en: Use &Roman numerals for series
uk: &Римські числа для індексів у циклах

en: Show comments &heading:
uk: Показувати за&головок коментарів:

en: &Book details
uk: &Подробиці щодо книги

en: Edit metadata (single) &layout:
uk: Змінити &компонування (окреме) метаданих:

en: Choose a different layout for the Edit metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
uk: Вибрати інше компонування для діалогового вікна редагування метаданих. За компактного компонування буде зручніше редагувати нетипові метадані, а не змінювати обкладинки і формати.

en: Select the custom columns (for this library) to display in the edit metadata dialogs and their order:
uk: Виберіть нетипові стовпчики (для цієї бібліотеки), які слід показувати у вікнах редагування метаданих, та їхній порядок:

en: Click this button to reset the list to its default order.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб відновити типовий порядок записів у списку.

en: Reset list
uk: Скинути список

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same column order for each one. Columns
    in the imported list that aren't in the current library are ignored. Columns in
    the library that are not in the imported list are put at the end and marked
    as displayable.</p>
uk: <p>Натисніть цю кнопку для встановлення для списку раніше експортованих параметрів. Ця можливість є корисною, якщо у вас декілька бібліотек із подібною структурою, і ви хочете скористатися однаковим порядком стовпчиків у кожній з них. Ті стовпчики в імпортованому списку, яких немає у поточній бібліотеці, буде проігноровано. Стовпчики бібліотеки, яких немає в імпортованому списку, буде розташовано наприкінці і позначено як придатні до показу.</p>

en: Import list
uk: Імпортувати список

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same column order for each one.</p>
uk: <p>Натисніть цю кнопку, щоб записати поточні параметри показу до файла. Таке експортування є корисним, якщо у вас є декілька бібліотек із подібною структурою, і ви хочете скористатися тим самим порядком стовпчиків у кожній з них.</p>

en: Export list
uk: Експортувати список

en: <p>Check this box to make the edit metadata dialogs ignore the
    above specifications, showing all the columns in the default order. This is
    useful for temporarily seeing all your columns in the dialogs without losing
    the display and order specifications.</p>
uk: <p>Позначте цей пукнт, щоб в усіх вікнах редагування метаданих програма ігнорувала наведені вище специфікації, показуючи стовпчики у типовому порядку. Це корисно для тимчасового перегляду усіх ваших стовпчиків у таких вікнах без втрати специфікацій показу і порядку.</p>

en: Show &all columns in default order when editing metadata
uk: Показувати &усі стовпчики у типовому порядку при редагуванні метаданих

en: If checked then labels wider than the label width
    will be elided, otherwise they will be word wrapped.
uk: Якщо позначено, мітки, довжина яких перевищуватиме граничну, буде обрізано із додаванням наприкінці трикрапки. Якщо пункт не буде позначено, програма переноситиме такі мітки за словами.

en: &Elide labels when editing custom columns
uk: &Обрізати трикрапкою довгі мітки при редагуванні нетипових стовпчиків

en: Elision point:
uk: Позиція обрізання:

en: Choose where in the label to put the...
uk: Виберіть, де у мітці слід розташовувати «…»

en: <p>Check this box to allow only the F2 (Edit) key to
    open the template editor in the book list for a "Column built from other
    columns". Editing with mouse clicks and the Tab key will be disabled.</p>
uk: <p>Позначте цей пункт, щоб клавішею F2 (Редагувати) можна було
    відкрити редактор шаблонів у списку книг для «Стовпчика, побудованого
    з інших стовпчиків». Редагування за допомогою клацання кнопками миші або натискання клавіші Tab буде вимкнено.</p>

en: Only the &F2 (Edit) key edits column templates in the book list
uk: Лише клавіша &F2 (Редагувати) редагує шаблони стовпчиків у списку книг

en: Use &two columns for custom columns in the Default layout
uk: Дв&а стовпчики для нетипових стовпчиків у типовому компонуванні

en: &Bulk edit custom column label length:
uk: Довжина мітки нетипового стовпчика п&ри пакетному редагуванні

en: The maximum width of a custom column label for the bulk metadata edit dialog in average characters.
uk: Максимальна ширина мітки нетипового стовпчика для вікна пакетного редагування метаданих у середніх символах.

en:  chars
uk: символів

en: &Single edit custom column label length:
uk: Довжина &мітки при одинарному редагуванні нетипового стовпчика

en: The maximum width of a custom column label for the single metadata edit dialog in average characters.
uk: Максимальна ширина мітки нетипового стовпчика для вікна одинарного редагування метаданих у середніх символах.

en: Edit &metadata
uk: Редагувати &метадані

en: User categories and Saved searches cannot be moved
uk: Категорії користувача та збережені пошуки не можна пересувати

en: Select the categories to display in the Tag browser, and their &order
uk: Виберіть к&атегорії та їхній порядок для показу на панелі міток

en: Move up. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
uk: Пересунути вище. Категорії користувача та збережені пошуки не можна пересувати. Клавіатурне скорочення: Ctrl-Стрілка вгору

en: Move down. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
uk: Пересунути нижче. Категорії користувача та збережені пошуки не можна пересувати. Клавіатурне скорочення: Ctrl-Стрілка вниз

en: Show &average ratings
uk: Показати с&ередні оцінки

en: Show an icon if the item has an attached link
uk: Показувати піктограму, якщо із пунктом пов'язано посилання

en: Show &links icons
uk: Показувати піктограми &посилань

en: Show &tooltips
uk: Показати п&ідказки

en: <p>Show counts for items in the Tag browser. Such as the number of books
    by each author, the number of authors, etc. If you turn it off, you can still
    see the counts by hovering your mouse over any item.</p>
uk: <p>Показати числові характеристики записів на панелі навігації мітками, зокрема кількість книг кожного автора, кількість авторів тощо. Якщо ви вимкнете показ, переглянути числові характеристики можна буде на контекстній панелі у відповідь на наведення вказівника миші на пункт у списку.</p>

en: Show &counts
uk: Показати &лічильники

en: Show an icon if the item has an attached note
uk: Показувати піктограму, якщо із пунктом пов'язано нотатку

en: Show &notes icons
uk: Показувати піктограми &нотаток

en: Use &alternating row colors
uk: &Чергування кольорів рядків

en: <p>When checked, calibre will automatically hide any category
    (a column, custom or standard) that has no items to show. For example, some
    categories might not have values when using Virtual libraries. Checking this
    box will cause these empty categories to be hidden.</p>
uk: <p>Якщо позначено, calibre автоматично ховатиме усі категорії (стовпчики, нетипові чи стандартні), у яких немає записів для показу. Наприклад, у деяких категоріях може не бути записів, якщо використовуються віртуальні бібліотеки. Якщо буде позначено цей пункт, такі порожні категорії буде приховано.</p>

en: Hide empt&y categories (columns)
uk: При&ховувати порожні категорії (стовпчики)

en: If checked the notes and links icons will be placed at the right, after
    the count and in columns. If unchecked, the icons will be placed immediately after the text,
    to the left of the count and not in columns.
uk: Якщо позначено, піктограми нотаток та посилань буде розташовано праворуч, після
    номера та у стовпчиках. Якщо не позначено, піктограми буде розташовано одразу після тексту,
    ліворуч від номера та не у стовпчиках.

en: Place icons on the &right, in columns
uk: Розташувати піктограми п&раворуч, у стовпчиках

en: <p>When checked, Find in the Tag browser will show all items
    that match the search instead of the first one. If Hide empty categories is
    also checked then only categories containing a matched item will be shown.</p>
uk: <p>Якщо позначено, пошук на панелі навігації мітками показуватиме усі записи, які відповідають пошуку, а не перший запис. Якщо позначено пункт приховування порожніх категорій, буде показано лише категорії, які містять відповідний запис.</p>

en: Find &shows all items that match
uk: Пошук з&находить усі відповідні записи

en: <p>Ensure the last "used" item in the Tag browser is visible when opening a library.
    An item is "used" when it is expanded, collapsed, or clicked.</p>
uk: <p>Забезпечити видимість останнього «використаного» запису на панелі навігації мітками при відкритті бібліотеки.
    Запис вважається «використаним», якщо його розгорнуто, згорнуто або натиснуто.</p>

en: Expand tr&ee to show last used item
uk: Розгорнути і&єрархію для показу останнього використаного запису

en: <p>When checked, the Tag browser can get keyboard focus, allowing
    use of the keyboard to navigate the tree using the arrow keys. The Enter key simulates
    a click on the selected item. The keyboard shortcut 'Tag browser /
    Give the Tag browser keyboard focus' changes the keyboard focus without
    using the mouse.</p>
uk: <p>Якщо позначено, панель навігатора мітками зможе отримувати фокус клавіатури,
    що уможливлюватиме навігацію за допомогою клавіш зі стрілками у ієрархії записів. Клавіша Enter імітуватиме
    клацання на позначеному пункті. Клавіатурне скорочення «Навігатор мітками /
    Передати фокус клавіатури на навігатор мітками» передаватиме фокус клавіатури
    без використання миші.</p>

en: Allow the Tag browser to have keyboard &focus
uk: Дозволити переведення &фокуса клавіатури на навігатор мітками

en: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    If you enable this option then you should set a keyboard shortcut to
    focus the Tag browser under
    <code>Preferences-&gt;Shortcuts-&gt;Tag browser-&gt;Give
    the Tag browser keyboard focus</code></p>
uk: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    Якщо буде позначено цей пункт, вам слід встановити клавіатурне скорочення <code>Налаштування->&gt;Скорочення-&gt;Навігатор мітками-&gt;Передати фокус клавіатури до навігатора мітками</code></p>

en: Spacing between &items:
uk: Ін&тервал між пунктами:

en: <p>The spacing between consecutive items in the Tag browser.
    In units of (ex) which is the approximate height of the letter 'x' in the
    currently used font.</p>
uk: <p>Інтервал між послідовними пунктами на панелі перегляду міток. У одиницях ex, тобто у приблизних значення висоти літери «x» поточного використаного шрифту. </p>

en: ex
uk: приклад

en: Di&splay
uk: По&каз

en: &Category partitioning method:
uk: Спосіб поділу на &категорії:

en: <p>Choose how Tag browser subcategories are displayed when
    there are more items than the limit. Select by first
    letter to see an A, B, C list. Choose partitioned to
    have a list of fixed-sized groups. Set to disabled
    if you never want subcategories</p>
uk: <p>Виберіть спосіб показу підкатегорій у вікні перегляду
    міток, якщо кількість записів перевищує обмеження. Виберіть
    «за першою літерою», щоб було показано список за абеткою.
    Виберіть поділ, щоб було показано список груп з фіксованим
    розміром. Встановіть «вимкнено», якщо підкатегорії не
    слід показувати.</p>

en: Combine letters &when fewer items than:
uk: Поєднувати літери, &якщо пунктів менше ніж:

en: <p>If collapsing by first letter, combine adjacent letters together if
    there are fewer items under a letter than specified here. If the partition method is
    not set to first letter, this value is ignored. Set to zero to disable.</p>
uk: <p>Якщо згортання відбувається за першою літерою, поєднувати сусідні літери, якщо під ними менше записів, ніж вказано тут. Якщо використано спосіб поділу, відмінний від поділу за першою літерою, це значення буде проігноровано. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути.</p>

en: Co&llapse when more items than:
uk: З&горнути, якщо пунктів більше ніж:

en: <p>If a Tag browser category has more than this number of items, it is divided
    up into subcategories. If the partition method is set to disable, this value is ignored.</p>
uk: <p>Якщо у категорії панелі перегляду міток буде більше за це значення пунктів, її
    буде поділено на підкатегорії Якщо для способу поділу встановлено значення
    «вимкнено», цей пункт буде проігноровано.</p>

en: <p>Check the box for categories that are to
    be partitioned using the criteria above. Uncheck the box if you don't want to
    partition a category even if the number of items is larger than
    the value shown above. This option can be used to
    avoid collapsing hierarchical categories that have only
    a few top-level elements.</p>
uk: <p>Позначте пункти категорій, які буде поділено на основі наведеного вище критерію. Зніміть позначку, якщо ви не хочете ділити категорію, навіть якщо кількість записів у ній перевищує показане вище значення. Цим пунктом можна скористатися для того, щоб
    уникнути згортання ієрархічних категорій, які містять лише декілька
    пунктів верхнього рівня.</p>

en: Select categories to &partition:
uk: Виберіть категорії для &поділу:

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same for each one.</p>
uk: <p>Натисніть цю кнопку, щоб встановити для списку раніше експортовані значення. Таке експортування є корисним, якщо у вас є декілька бібліотек із подібною структурою, і ви хочете скористатися однією структурою для усіх цих бібліотек.</p>

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same for each one.</p>
uk: <p>Натисніть цю кнопку, щоб записати поточні параметри показу до файла. Таке експортування є корисним, якщо у вас є декілька бібліотек із подібною структурою, і ви хочете скористатися нею у кожній з них.</p>

en: &Partitioning and collapsing
uk: &Поділ на розділи і згортання

en: <p>Check the box for an item if it is to be displayed as a
    hierarchical tree in the Tag browser. For example, if you check
    'tags' then tags of the form 'Mystery.English'
    and 'Mystery.Thriller' will be displayed with English and Thriller
    both under 'Mystery'. If 'tags' is not checked
    then the tags will be displayed each on their own line.</p>
    <p>The categories 'authors', 'publisher', 'news', 'formats', and 'rating'
    cannot be hierarchical.</p>
    <p>User categories are always hierarchical and so do not appear in this list.</p>
uk: <p>Позначте пункти записів, які слід показувати як ієрархічну структуру на панелі перегляду міток. Наприклад, якщо
    у цьому полі міститиметься запис «tags», мітки у форматі
    «Mystery.English» і «Mystery.Thriller» буде показано з записами
    «English» і «Thriller» у списку «Mystery». Якщо пункт «tags» не позначено, мітки буде показано у окремих рядках.</p>
    <p>Категорії «authors», «publisher», «news», «formats» та «rating» не можуть бути ієрархічними.</p>
    <p>Категорії користувача завжди є ієрархічними, тому ніколи не потрапляють до цього списку.</p>

en: Select categories with &hierarchical items:
uk: Виберіть категорії із &ієрархічними записами:

en: <p>Set the order of the searches when clicking on an item in
    the Tag browser. The 'or its children' options are ignored when clicking on
    top-level categories, items that aren't in a hierarchical category, and items
    that don't have children.</p>
uk: <p>Встановити порядок записів пошуків при натисканні на пункт на панелі міток. Пункти із «та дочірніх записів» буде проігноровано при натисканні пунктів категорій найвищого рівня, записів, які не перебувають у ієрархічній категорії, та записів, які не мають дочірніх записів.</p>

en: Set the &order of searches when clicking on items
uk: Встановити п&орядок записів пошуків при натисканні на пункти

en: &Hierarchy and searching
uk: &Ієрархія та пошук

en: &Tag browser
uk: &Навігатор мітками

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
uk: При показі в окремому вікні показувати на &увесь екран

en: Show in a &separate window (needs restart)
uk: Показувати в &окремому вікні (потребує перезапуску)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
uk: &К-ть обкладинок, які слід показувати у режимі перегляду (потребує перезапуску):

en: Template &editor
uk: Редактор &шаблонів

en: <p>The template used to generate the text below the covers. This template uses
    the same syntax as save templates. Defaults to just the book title.
    Note that this setting is per-library, which means that you have to
    set it again for every different calibre library you use. Use an
    empty template for no text.</p>
uk: <p>Шаблон для створення тексту під обкладинками. Використовує той самий синтаксис , що і шаблони збереження. Типовим підписом є просто назва книги. Зауважте, що цей параметр матиме різні значення для різних бібліотек, тобто вам доведеться встановлювати його для кожної із бібліотек Calibre, якими ви користуєтеся, окремо. Скористайтеся порожнім шаблоном, якщо тексту під обкладинками не повинно бути.</p>

en: Show &reflections
uk: Показувати від&биття

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
uk: Використовувати для показу початкове співвідношення розмірів,
    замість використання однакової ширини і висоти для усіх.

en: Preserve &aspect ratio of covers
uk: Зберігати с&піввідношення розмірів обкладинок

en: Cover browser &position in the narrow layout:
uk: Місце панелі &навігації обкладинками у вузькому компонуванні:

en: &Template for caption:
uk: &Шаблон для підпису:

en: Fie&ld for sub-title:
uk: П&оле для підзаголовока:

en: You can press the %s key to toggle full screen mode.
uk: Для вмикання і вимикання повноекранного режиму натисніть клавішу %s.

en: Show ne&xt cover during auto scroll after:
uk: Показувати нас&тупну обкладинку під час автоматичного гортання за:

en: &Double click to view the central book, instead of single click
uk: Под&війне клацання для перегляду центральної книги, замість одинарного

en: Cover &browser
uk: П&ереглядач обкладинок

en: <p>Check this box to make Quickview show books only in the
    current Virtual library. If unchecked, Quickview ignores Virtual libraries. If
    unchecked then only row changes are taken into account.</p>
uk: <p>Позначте цей пункт, щоб на панелі швидкого перегляду було
    показано лише книги із поточної віртуальної бібліотеки. Якщо
    не позначено, панель швидкого перегляду ігноруватиме
    віртуальні бібліотеки. Якщо не позначено, до уваги братимуться
    лише зміни у рядках.</p>

en: <p>Check this box to make Quickview change the column being examined
    when the column in the book list is changed using the cursor arrow keys</p>
uk: <p>Позначте цей пункт, щоб на панелі швидкого перегляду змінювався
    стовпчик, якщо за допомогою клавіш зі стрілками змінюється стовпчик
    у списку книг.</p>

en: &Change Quickview item when book list column changes
uk: З&мінювати пункт ШП, якщо змінюється стовпчик списку книг

en: <p>Pressing Enter in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
uk: <p>Натискання Enter у комірці змінює книгу і стовпчик
    (вміст лівої панелі)</p>

en: &Pressing Enter changes the examined column
uk: &Натискання Enter змінює стовпчик

en: <p>Double-clicking in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
uk: <p>Подвійне клацання у комірці змінює книгу і стовпчик
    (вміст лівої панелі)</p>

en: &Double click changes examined column
uk: По&двійне клацання змінює стовпчик

en: Select columns to display
uk: Виберіть стовпчики для показу

en: &Quickview
uk: &Швидкий перегляд

en: version
uk: версія

en: created by Kovid Goyal
uk: створено Ковідом Ґоялом

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
uk: Щоб внесені вами зміни набули чинності, Calibre слід негайно перезапустити. До такого перезапуску ви не зможете вносити жодних змін у параметри роботи програми.

en: Run Welcome &wizard
uk: Запустити &майстер налаштувань

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Cancel and return to overview
uk: Скасувати і повернутися до огляду

en: Restoring to defaults not supported for
uk: Не передбачено відновлення типових значень для

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
uk: Деякі з внесених вами змін потребують перезапуску програми. Будь ласка, перезапустіть calibre якнайскоріше.

en: Source
uk: Джерело

en: Cover priority
uk: Пріоритет обкладинки

en: This source is configured and ready to go
uk: Це джерело налаштовано і готове до роботи

en: This source needs configuration
uk: Це джерело потребує налаштування

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
uk: Цим додатком можна скористатися лише для книг <b>китайською мовою</b>. Він повертатиме некоректні дані для книг англійською мовою. Ви справді бажаєте увімкнути цей додаток?

en: Published date
uk: Дата публікації

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
uk: <b>Налаштувати %(name)s</b><br>%(desc)s

en: Set as default
uk: Зробити типовим

en: Select default
uk: Вибрати типовий

en: No source selected
uk: Не вказано джерела

en: No source selected, cannot configure.
uk: Не вказано джерела, налаштування неможливе.

en: Metadata sources
uk: Джерела метаданих

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
uk: Вимкніть використання всіх непотрібних вам метаданих зняттям позначок з усіх непотрібних вам пунктів. Ви також можете встановити пріоритет зображень обкладинок. Зображенням з початкових книг, які мають вищий пріоритет (менші значення), надаватиметься перевага під час пакетного отримання метаданих.

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
uk: Пункти джерел з червоною позначкою «X» поряд з ними має бути налаштовано до того, як ними можна буде скористатися.

en: C&onfigure selected source
uk: &Налаштувати вибране джерело

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
uk: Якщо ви знімете позначки з деяких полів, метадані для цих полів не буде отримано

en: &Select all
uk: &Вибрати всі

en: Sele&ct none
uk: Зн&яти позначення

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
uk: Відновити вашу власну підмножину позначених полів, яку ви визначили за допомогою кнопки «Зробити типовою»

en: Select &default
uk: Позначити &типові

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
uk: Зберегти поточні позначені поля як типові, вміст яких ви зможете застосувати за допомогою натискання кнопки «Вибрати типові».

en: &Set as default
uk: З&робити типовою

en: Convert all downloaded comments to plain &text
uk: Перетворити всі отримані коментарі у зви&чайний текст

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
uk: Замінити &імена у форматі «Ім’я Прізвище» на записи «Прізвище, Ім’я»

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
uk: <p>Дописувати отримані дані коментарів до наявних коментарів, а не перезаписувати наявні коментарі отриманими.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
uk: У разі отримання коментарів, дописувати отримані коментарі до наявних, а не перезаписувати їх.

en: Append comments to &existing
uk: До&писати коментарі до наявних

en: <p>Normally, the metadata download system will keep only a single result per metadata source. This option will cause it to keep all results returned from every metadata source. Useful if you only use one or two sources and want to select individual results from them by hand. Note that result with identical title/author/identifiers are still merged.
uk: <p>Зазвичай, система отримання метаданих зберігатиме лише один результат для кожного джерела метаданих. За допомогою цього пункту можна наказати програмі зберігати усі результати, які буде надано джерелом метаданих. Корисно, якщо ви використовуєте лише одне або два джерела і хочете вибрати окремий варіант вручну. Зауважте, що результати із однаковими записами назви книги, автора та ідентифікаторів все одно буде об'єднано.

en: Keep more than one entry per source
uk: Зберігати декілька результатів для одного джерела

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
uk: <p>Різні джерела метаданих містять різні набори міток для однієї книги. Якщо позначено цей пункт, calibre використовуватиме менші набори міток. Такі набори міток більше відповідають записам жанрів, а об’ємніші набори міток переважно відповідають опису вмісту книги.
    <p>Зауважте, що цей пункт буде корисним, лише якщо одне з джерел метаданих містить для книги, яку ви шукаєте, подібний до записів жанрів набір міток. Найчастіше джерела даних містять великі набори міток.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
uk: Під час вибору міток з декількох різних джерел метаданих надавати перевагу меншим наборам

en: Prefer &fewer tags
uk: &Менше міток

en: Create &rules to transform tags/authors/publishers
uk: Створити правила пе&ретворення міток, авторів або видавців

en: Max. &number of tags to download:
uk: Макс. &к-ть отримуваних теґів:

en: Max. &time to wait after first match is found:
uk: Макс. &час очікування після віднайдення першого відповідника:

en:  secs
uk:  секунд

en: Max. time to wait after first &cover is found:
uk: Макс. ч&ас очікування після віднайдення першої обкладинки:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
uk: Максимальна кількість завдань, які можна виконувати одночасно у фоновому режимі. Стосується завдань, які значно навантажують процесор, зокрема перетворення даних у інший формат. Використовуйте менші значення, якщо calibre має менше навантажувати процесор.

en: No proxies used
uk: Проксі не використовується

en: <b>Using proxies:</b>
uk: <b>Використовуються проксі:</b>

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
uk: Макс. к-ть одночасних завдань з перетворення, отримання &новин та роботи додатків:

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
uk: Обмежити кількість одночасних завдань кількістю &ядер процесора

en: Debug &device detection
uk: Діа&гностика виявлення пристроїв

en: Get information to setup the &user defined device
uk: Отримати дані для налаштовування пр&истрою, визначеного користувачем

en: Open calibre &configuration folder
uk: Відкрити &теку налаштувань calibre

en: Abort &jobs that take more than:
uk: П&ереривати завдання, довші за:

en: Never abort
uk: Ніколи не переривати

en:  minutes
uk:  хвилин

en: Create a calibre &icon theme
uk: Створити тему &піктограм calibre

en: Device currently connected:
uk: Поточний з’єднаний пристрій:

en: Device currently connected: None
uk: Поточний з’єднаний пристрій: немає

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
uk: У цьому форматі не увімкнено засобів запису метаданих. Застосування додатків, ймовірно, не призведе ні до яких наслідків.

en: That format and device already has a plugboard.
uk: Для формату і пристрою вже визначено додаткову обробку.

en: Possibly override plugboard?
uk: Можливо перезаписати засіб обробки?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
uk: Для цього формату і пристрою вже існує загальніший засіб обробки. Ви справді бажаєте додати цей новий засіб обробки?

en: Add possibly overridden plugboard?
uk: Додати можливо перевизначений засіб обробки?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
uk: Для цього формату існують точніші засоби обробки даних пристрою. Ви справді бажаєте додати цей новий засіб обробки?

en: Really add plugboard?
uk: Справді виконати додаткову обробку?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
uk: У цієї комбінації формату і пристрою є точніший відповідник. Ви справді бажаєте додати цей новий засіб обробки?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
uk: Для цього формату і пристрою існують точніші засоби обробки даних. Ви справді бажаєте додати цей новий засіб обробки?

en: The {0} device does not support the {1} format.
uk: У пристрої {0} не передбачено підтримки формату {1}.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
uk: У пристрої {0} передбачено підтримку лише форматів {1}.

en: Invalid destination
uk: Некоректне призначення

en: The destination field cannot be blank
uk: Поле призначення не може бути порожнім

en: Plugboard modifies comments
uk: Засіб обробки змінює коментарі

en: This plugboard modifies the comments metadata. If the comments are set to invalid HTML, it could cause problems on the device. Are you sure you wish to save this plugboard?
uk: Цей засіб обробки вносить зміни до метаданих коментарів. Якщо у коментарях є некоректний код HTML, такі зміни можуть призвести до проблем на пристрої. Ви справді хочете зберегти цей засіб обробки?

en: The {0} device plugin is disabled.
uk: Додаток пристрою {0} вимкнено.

en: Here you can change the metadata calibre uses to update a book when saving to disk or sending to device.
    
    Use this dialog to define a 'plugboard' for a format (or all formats) and a device (or all devices). The plugboard specifies what template is connected to what field. The template is used to compute a value, and that value is assigned to the connected field.
    
    Often templates will contain simple references to composite columns, but this is not necessary. You can use any template in a source box that you can use elsewhere in calibre.
    
    One possible use for a plugboard is to alter the title to contain series information. Another would be to change the author sort, something that MOBI users might do to force it to use the ';' that the Kindle requires. A third would be to specify the language.
uk: Тут ви можете вказати метадані, які calibre використовуватиме для оновлення даних книги під час збереження її на диску або надсилання на пристрій.
    
    Скористайтеся цим діалоговим вікно для визначення «засобу обробки» окремого формату (або всіх форматів) та пристрою (або всіх пристроїв). Засіб обробки визначає взаємозв’язок між шаблонами і полями. Шаблон використовується для обчислення значення, а значення пов’язується з відповідним полем.
    
    Часто шаблони будуть містити прості посилання на складені стовпчики, але не обов’язково. У полі джерела ви можете скористатися будь-яким шаблоном, яким ви можете скористатися у інших частинах calibre.
    
    Одним з можливих використань засобів обробки є зміна назви таким чином, щоб ця назва містила дані щодо циклу. Іншим може бути зміна впорядкування записів авторів тобто те, що потрібно користувачам формату MOBI для примусового використання у записах «;», потрібного для Kindle. Третім можливим застосуванням є визначення мови.

en: Format (choose first)
uk: Формат (виберіть перший)

en: Device (choose second)
uk: Пристрій (виберіть другий)

en: Add &new plugboard:
uk: Додати &новий засіб обробки:

en: Edit &existing plugboard:
uk: Змінити на&явний засіб обробки:

en: Existing &plugboards:
uk: Наявні з&асоби обробки:

en: Source template
uk: Шаблон джерела

en: Destination field
uk: Поле призначення

en: &Save plugboard
uk: З&берегти засіб обробки

en: &Delete plugboard
uk: Ви&лучити засіб обробки

en: 
    Customization:
uk: 
    Налаштування:

en: 
    
    This plugin has been disabled
uk: 
    
    Цей додаток було вимкнено

en: 
    
    This plugin is installed system-wide and can not be managed from within calibre
uk: 
    
    Цей додаток встановлено на загальносистемному рівні — ним не можна керувати з самої calibre

en: Search for plugin
uk: Шукати додаток

en: Could not find any matching plugins
uk: Не вдалося знайти відповідних додатків

en: files
uk: файли

en: Add plugin
uk: Додати додаток

en: No valid plugin path
uk: Немає коректних каталогів додатків

en: %s is not a valid plugin path
uk: %s не є коректним каталогом додатків

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
uk: Виберіть справжній додаток у <b>%s</b> для налаштовування

en: Disabling the plugin %s is not allowed
uk: Вимикання додатка %s заборонено

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
uk: Ви справді хочете вилучити додаток %s?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
uk: Додаток <b>{0}</b> успішно вилучено. Для завершення процедури вилучення вам слід перезапустити calibre.

en: Cannot remove builtin plugin
uk: Не можна вилучати вбудовані додатки

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
uk:  не можна вилучати. Це вбудований додаток. Спробуйте краще його вимкнути.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
uk: Тут ви можете налаштувати роботу Calibre за допомогою керування додатками, які використовує програма.

en: Show only those plugins that have been installed by you
uk: Показувати лише додатки, встановлені вами

en: Show only &user installed plugins
uk: Показувати &лише додатки, встановлені вами

en: Get &new plugins
uk: Отримати &нові додатки

en: Check for &updated plugins
uk: Знайти &оновлення додатків

en: &Load plugin from file
uk: З&авантажити додаток з файла

en: This setting can be overridden for <b>individual devices</b>, by clicking the device icon and choosing "Configure this device".
uk: Цей параметр можна перевизначити для <b>окремих пристроїв</b>, натисканням піктограми пристрою з наступним вибором пункту «Налаштувати цей пристрій».

en: Any custom field
uk: Будь-яке нетипове поле

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
uk: Назва фільтра будь-якого нетипового поля (ці назви починаються з «#»).

en: Must select books
uk: Слід позначити книги

en: One or more books must be selected so the template editor can show the template results
uk: Слід позначити одну або декілька книг, щоб редактор шаблонів міг показати результати застосування шаблона

en: Constant template
uk: Сталий шаблон

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
uk: У шаблоні немає полів {fields}, отже всі книги матимуть однакову назву. Так і треба?

en: Save template
uk: Зберегти шаблон

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
uk: Коригуванням наведеного нижче шаблона ви можете визначити, у яких теках буде збережено файли, і які назви буде цим файлам надано. Для визначення підтек ви можете скористатися символом «/». Нижче наведено опис доступних змінних метаданих. Якщо у певній книзі немає деяких метаданих, змінну буде замінено на порожній рядок.

en: Available variables:
uk: Можливі змінні:

en: Save metadata in a separate &OPF file
uk: Зб&ерегти метадані до окремого файла OPF

en: Save &data files as well
uk: Зберегти також файли д&аних

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
uk: За допомогою цього пункту ви можете керувати способом, у який calibre зберігатиме ваші книги у відповідь на натискання кнопки «Зберегти на диск»:

en: Change paths to &lowercase
uk: Замінити літери у адресах на &малі

en: Replace space with &underscores
uk: Замінити пробіли під&кресленнями

en: Format &dates as:
uk: Форматувати &дати як:

en: Update &metadata in saved copies
uk: Оновити &метадані у збережених копіях

en: File &formats to save:
uk: &Формати файлів для збереження:

en: Save &cover separately
uk: Зберегти &обкладинку окремо

en: Convert non-English characters to &English equivalents
uk: Перетворювати нелатинські символи на &латинські еквіваленти

en: &Show files in the file browser after saving to disk
uk: П&оказати файли на панелі файлів після збереження на диску

en: Searching will ignore accents on characters as well as punctuation and spaces.
    So for example: {0} will match {1}
uk: При пошуку буде проігноровано акценти над символами, а також символи пунктуації та пробіли.
    Отже, наприклад, {0} вважатиметься відповідним {1}

en: <b>Grouped search terms</b> are search names that permit a query to automatically search across more than one column. For example, if you create a grouped search term <code>allseries</code> with the value <code>series, #myseries, #myseries2</code>, then the query <code>allseries:adhoc</code> will find 'adhoc' in any of the columns <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>.<p> Enter the name of the grouped search term in the drop-down box, enter the list of columns to search in the value box, then push the Save button. <p>Note: Search terms are forced to lower case; <code>MySearch</code> and <code>mysearch</code> are the same term. Search terms cannot be hierarchical. Periods are not allowed in the term name.<p>Grouped search terms can show as User categories in the Tag browser by adding the grouped search term names to the 'Make User categories from' box. Multiple terms are separated by commas. These 'automatic user categories' will be populated with items from the categories included in the grouped search term. <p>Automatic user categories permit you to see all the category items that are in the columns contained in the grouped search term. Using the above <code>allseries</code> example, the automatic user category will contain all the series names in <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>. This can be useful to check for duplicates, to find which column contains a particular item, or to have hierarchical categories (categories that contain categories). <p>Note: values from non-category columns such as comments won't appear in automatic user categories.
uk: <b>Згруповані ключі пошуку</b> — назви правил пошуку, які приймають запити щодо автоматичного пошуку у декількох стовпчиках. Наприклад, якщо вами створено згрупований ключ пошуку <code>allseries</code> зі значенням <code>series, #myseries, #myseries2</code>, у відповідь на запит <code>allseries:adhoc</code> буде виконано пошук рядка «adhoc» у стовпчиках <code>series</code>, <code>#myseries</code> і <code>#myseries2</code>.<p>Вкажіть назву згрупованого ключа пошуку у спадному списку, вкажіть список стовпчиків у полі значення, а потім натисніть кнопку «Зберегти». <p>Зауваження: ключі пошуку буде примусово переведено у нижній регістр; <code>MySearch</code> і <code>mysearch</code> визначають один і той самий ключ. Ключі пошуку не можуть мати ієрархічної структури. У назві ключа не можна використовувати крапки.<p>Ви можете наказати програмі показувати згруповані ключі пошуку як категорії користувача на панелі перегляду міток. Достатньо додати назви згрупованих ключів пошуку до поля «Створити категорії користувача з» інструменту створення категорій користувача. Відокремлювати декілька ключів у списку слід комами. Нову категорію користувача буде автоматично заповнено всіма пунктами у категорії, що містять згрупований ключ пошуку. <p>Автоматично створені категорії користувача надають вам змогу без проблем переглядати всі пункти категорій, які належать до стовпчиків, що містяться у згрупованому ключі пошуку. У нашому прикладі з <code>allseries</code> автоматично створена категорія користувача міститиме всі цикли, згадані у <code>series</code>, <code>#myseries</code> та <code>#myseries2</code>. Така категорія може бути корисною для пошуку дублікатів, пошуку стовпчика, у якому міститься певний запис або для побудови ієрархічних категорій (категорій, які містять категорії).<p>Значення зі стовпчиків, які не підлягають категоризації, зокрема коментарі, не буде показано в автоматичних категоріях користувача.

en: Enter new or select existing name
uk: Введіть нову або виберіть наявну назву

en: Enter list of column lookup names to search
uk: Введіть список назв стовпчиків для пошуку

en: Match all
uk: Повний збіг

en: Match any
uk: Будь-який збіг

en: Grouped search terms
uk: Згруповані ключі пошуку

en: The search term name cannot be blank
uk: Назва критерію пошуку не може бути порожньою

en: Invalid grouped search name
uk: Некоректна назва групового пошуку

en: The grouped search term name cannot contain spaces or periods
uk: У назві критерію групового пошуку не може міститися пробілів та крапок

en: That name is already used for a column or grouped search term
uk: Цю назву вже використано для стовпчика або згрупованого ключа пошуку

en: That name is already used for User category
uk: Цю назву вже використано для категорії користувача

en: The value box cannot be empty
uk: Поле значення не може бути порожнім

en: The empty grouped search term cannot be deleted
uk: Не можна вилучати порожній згрупований ключ пошуку

en: Incompatible options
uk: Несумісні параметри

en: The option to have un-accented characters match accented characters has no effect if you also turn on case-sensitive searching. So only turn on one of those options
uk: Параметр рівнозначності літер із акцентами і літер без акцентів не працюватиме, якщо увімкнено пошук із врахуванням регістру символів. Вам слід використовувати лише один із цих параметрів.

en: Missing grouped search terms
uk: Не вказано критеріїв групового пошуку

en: The option "Make user categories from" contains names that aren't grouped search terms: {}
uk: У вмісті запису «Створити категорії користувача з» містяться назви, які не є критеріями групового пошуку: {}

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
uk: Спорожнити всі журнали пошуків calibre, зокрема журнал списку книг, журна перегляду електронних книжок, журнал діалогового вікна отримання новин тощо.

en: Clear search &histories
uk: Спорожнити &журнали пошуку

en: What to search by default
uk: Типовий предмет пошуку

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
uk: Якщо буде вказано ключове слово пошуку без префіксу, типово calibre виконуватиме пошук у всіх метаданих. Наприклад, пошук за рядком «азімов» виконуватиметься не лише у полі авторів, але і у полях назв книг, мітках, назв циклів, коментарях тощо. Скористайтеся цими пунктами, якщо ви бажаєте змінити цю поведінку.

en: &Limit the searched metadata
uk: Обме&жити пошуку у метаданих

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
uk: С&товпчики, якими обмежуватимуться пошуки без префіксу:

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in a saved search.
uk: Зауважте, що цей пункт стосуватиметься всіх пошуків, зокрема збережених пошуків та обмежень. Тому, якщо ви користуєтеся цим пунктом, варто переконатися, що у ваших збережених пошуках завжди використовуються префікси. Наприклад, вам слід використовувати «series:Foundation» замість «Foundation» у збереженому пошуку.

en: Search as you &type
uk: Шукати одночасно з &введенням

en: Case &sensitive searching
uk: Пошук із врахуванням &регістру

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
uk: &Позначити результати пошуку замість обмеження списку лише результатами пошуку

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
uk: <p>За допомогою цього пункту можна наказати програмі показувати невеличку кнопку поряд зі смужкою пошуку. Натискання цієї кнопки перемикатиме програму з режиму показу лише результатів пошуку на режим показу усіх книг з підсвіченими знайденими відповідниками, і навпаки.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
uk: Показати кнопку &швидкого перемикання для вмикання/вимикання режимів підсвічування та обмеження списку на панелі пошуку

en: Unaccented characters match &accented characters and punctuation is ignored
uk: Символи без акцентів відповідають символами з &акцентами, а пунктуацію слід ігнорувати

en: Show text next to buttons in the search bar
uk: Показувати текст поряд із кнопками на панелі пошуку

en: Show saved searches as a hierarchy
uk: Показувати збережені пошуки як ієрархію

en: <p>Hierarchical items are separated by periods.
                      Changing this box will also change the 'Saved Searches' box
                      in Preferences / Look & feel / Tag browser /
                      Hierarchy and searching</p>
uk: <p>Ієрархічні записи відокремлюють крапками.
                      Внесення змін до цього поля також призведе до зміни у полі «Збережені пошуки» на сторінці «Налаштуванн / Вигляд та поведінка / Навігатор мітками /
                      Ієрархія і пошук</p>

en: Use keyboard searching in the book list
uk: Використати пошук з клавіатури у списку книг

en: <p>When enabled, pressing a key in the library view will search for the next cell in the current column where the value starts with the letter pressed. If there is no such cell then nothing happens. If the letter is a shortcut then the shortcut takes precedence.</p>
uk: <p>Якщо увімкнено, натискання клавіші на панелі перегляду бібліотеки призведе до пошуку наступної комірки у поточному стовпчику, де значення починається з введеної літери. Якщо такої комірки немає, нічого не трапиться. Якщо літера є клавіатурним скороченням, скорочення матиме пріоритет.</p>

en: Genera&l
uk: За&гальне

en: &Names:
uk: &Назви:

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
uk: Містить назви визначених груп ключових слів пошуку.
    Нову назву можна створити введенням цієї назви до
    порожнього поля з наступним натисканням кнопки
    «Зберегти». Щоб перейменувати ключове слово, позначте
    його, а потім змініть назву і натисніть кнопку «Зберегти».
    Значення ключового слова можна змінити за допомогою
    поля значення з наступним натисканням кнопки «Зберегти».

en: Delete the current search term
uk: Вилучити поточний ключ пошуку

en: &Value:
uk: З&начення:

en: Enter a comma-separated list of lookup names of the columns
    to include in the grouped search term
uk: Введіть список назв стовпчиків, відокремлених комами, для
    включення до згрупованого критерію пошуку

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
uk: Зберегти поточний ключ пошуку. Ви можете перейменувати ключ пошуку
    зміною назви з наступним натисканням кнопки «Зберегти». Ви можете
    змінити ключ пошуку зміною значення у полі значення з наступним
    натисканням кнопки «Зберегти».

en: Make &user categories from:
uk: С&творити категорії користувача з:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
uk: Вкажіть назви будь-яких ключів пошуку, які слід
    показувати як категорії користувача.

en: &Grouped searches
uk: З&груповані пошуки

en: What to search when searching similar books
uk: На основі чого слід встановлювати подібність книг

en: <p>When you search for similar books by right clicking the
             book and selecting "Similar books",
             calibre constructs a search using the column lookup names specified below.
             By changing the lookup name to a grouped search term you can
             search multiple columns at once.</p>
uk: <p>Під час пошуку подібних книг після клацання правою
            кнопкою миші і вибору пункту «Подібні книги»
             calibre побудує критерій пошуку на основі фільтрів за
             стовпчиками даних, вказаних нижче.
             Виконати пошук у декількох стовпчиках одночасно
             можна за допомогою заміни назви фільтра на груповий
             ключ пошуку.</p>

en: S&imilar authors:
uk: &Подібні автори:

en: Si&milar series:
uk: П&одібні цикли:

en: Similar &tags:
uk: Подібні &мітки:

en: Simi&lar publishers:
uk: Поді&бні видавці:

en: &Similar books
uk: Подібні &книги

en: Manual management
uk: Керування вручну

en: Only on send
uk: Лише під час надсилання

en: Automatic management
uk: Автоматичне керування

en: Cannot change metadata management while a device is connected
uk: Не можна змінювати спосіб керування метаданими, доки пристрій для читання з’єднано з комп’ютером.

en: Metadata management (disabled while device connected)
uk: Керування метаданими (вимкнено, доки з’єднано пристрій)

en: Me&tadata management:
uk: Керування &метаданими:

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
uk: <li><b>Керування вручну</b>: Calibre оновлює метадані і додає збірки лише під час надсилання книги. Якщо буде вибрано цей варіант, calibre ніколи не вилучатиме збірки.</li>
    <li><b>Лише під час надсилання</b>: Calibre оновлює метадані і додає або вилучає збірки для книги лише під час надсилання на пристрій.</li>
    <li><b>Автоматичне керування</b>: Calibre автоматично синхронізує метадані на пристрої з бібліотекою calibre під час кожного з’єднання.</li></ul>

en: Browse for the file
uk: Вказати файл

en: Choose a file
uk: Вибрати файл

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
uk: У calibre передбачено інтернет-сервер, за допомогою якого ви зможете отримувати доступ до вашої збірки книг з програми для перегляду інтернету будь-де у цілому світі. Всі зміни набудуть чинності лише після перезапуску сервера.

en: Require &username and password to access the Content server
uk: Вимагати введення імені &користувача і пароля для доступу до сервера даних

en: Run server &automatically when calibre starts
uk: Запускати сервер &автоматично під час запуску calibre

en: &Start server
uk: &Запустити сервер

en: St&op server
uk: З&упинити сервер

en: &Test server
uk: &Перевірити сервер

en: Show server &logs
uk: Показати &журнал сервера

en: Do not start calibre automatically when computer is started
uk: Не запускати calibre автоматично під час запуску системи

en: Start calibre when the computer is started
uk: Запускати calibre під час запуску системи

en: Currently calibre is set to run automatically when the
                computer starts.  Use this button to disable that.
uk: Зараз calibre налаштовано на автоматичний запуск разом із системою. Скористайтеся цією кнопкою, щоб вимкнути такий запуск.

en: Start calibre in the system tray automatically when the computer starts
uk: Автоматично запускати calibre у системному лотку під час запуску системи

en: Content server listening at: %s
uk: Порт сервера даних: %s

en: Remember to create at least one user account in the "User accounts" tab
uk: Не забудьте створити принаймні один обліковий запис користувача за допомогою вкладки «Записи користувачів»

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
uk: Вимога надання імені користувача і пароля запобігає доступу до вашої бібліотеки calibre з боку сторонніх осіб. Також ім’я користувача і пароль потрібні для внесення змін до бібліотеки та синхронізації даних щодо позиції читання та анотацій.

en: Change password for {}
uk: Змінити пароль до {}

en: Add new user
uk: Додати нового користувача

en: Set the password for this user
uk: Встановити пароль для цього користувача

en: &Repeat password:
uk: П&овторіть пароль:

en: Empty username
uk: Порожнє ім’я користувача

en: You must enter a username
uk: Вам слід вказати ім’я користувача

en: Username already exists
uk: Такий користувач уже є

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
uk: Запис користувача із іменем {} вже існує. Будь ласка, виберіть інше ім’я.

en: Username is not valid
uk: Некоректне ім’я користувача

en: Password do not match
uk: Різні паролі

en: The two passwords you entered do not match!
uk: Вказані вами паролі не збігаються!

en: Empty password
uk: Порожній пароль

en: You must enter a password for this user
uk: Вам слід вказати пароль для цього користувача

en: Invalid password
uk: Некоректний пароль

en: Further &restrict access to books in this library that match:
uk: &Обмежити доступ до таких книг у цій бібліотеці, які відповідають цьому критерію:

en: A search expression
uk: Вираз для пошуку

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
uk: Вираз для пошуку. Якщо вказано, доступ буде обмежено лише тими книгами, які відповідають вказаному виразу. Приклад: tags:"=Share"

en: Change library access permissions for {}
uk: Змінити права доступу до бібліотек для {}

en: All except the specified libraries
uk: Усі бібліотеки, окрім вказаних

en: All libraries
uk: Усі бібліотеки

en: Only the specified libraries
uk: Лише вказані бібліотеки

en: Allow access to:
uk: Область доступу:

en: Specify the libraries below:
uk: Нижче вкажіть бібліотеки:

en: No libraries specified
uk: Бібліотек не вказано

en: You have not specified any libraries
uk: Вами не вказано жодної бібліотеки

en: <b>{} is allowed access to all libraries
uk: <b>{} надано доступ до усіх бібліотек

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
uk: {} дозволено доступ лише до бібліотек, назви яких <b>відповідають</b> одному з шаблонів назв, вказаних нижче.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
uk: {} дозволено доступ до усіх бібліотек, <b>окрім</b> тих, назви яких збігаються із шаблонами назв, які вказано нижче.

en: Allow {} to make &changes (i.e. grant write access)
uk: Дозволити {} вносити з&міни (тобто надати права запису)

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
uk: Якщо позначено, користувачеві буде дозволено вносити зміни до бібліотеки, зокрема додавати книги, вилучати книги, редагувати метадані тощо.

en: Change &password
uk: Змінити &пароль

en: {} is currently only allowed to access the library named: {} | {} is currently only allowed to access the libraries named: {}
uk[0]: {} зараз має доступ до бібліотек із назвами: {}
uk[1]: {} зараз має доступ до бібліотек із назвами: {}
uk[2]: {} зараз має доступ до бібліотек із назвами: {}
uk[3]: {} зараз має доступ до бібліотеки із назвою: {}

en: Change the allowed libraries
uk: Змінити дозволені бібліотеки

en: {} is currently not allowed to access the library named: {} | {} is currently not allowed to access the libraries named: {}
uk[0]: {} зараз не має доступу до бібліотек із назвами: {}
uk[1]: {} зараз не має доступу до бібліотек із назвами: {}
uk[2]: {} зараз не має доступу до бібліотек із назвами: {}
uk[3]: {} зараз не має доступу до бібліотеки із назвою: {}

en: Change the blocked libraries
uk: Змінити заблоковані бібліотеки

en: {} is currently allowed access to all libraries
uk: {} зараз надано доступ до усіх бібліотек

en: Restrict the &libraries {} can access
uk: Обмежити перелік &бібліотек, які доступні {}

en: &Add user
uk: &Додати користувача

en: &Remove user
uk: Ви&лучити користувача

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
uk: Тут ви можете створити шаблон для керування тим, які дані буде показано, коли ви скористаєтеся режимом <i>Нетиповий список</i> для списку книг

en: Show a cover &thumbnail
uk: Показати &мініатюру обкладинки

en: Thumbnail &height:
uk: &Висота обкладинки:

en: Entry &height:
uk: &Висота пункту:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
uk: Висота кожного з пунктів списку. Якщо буде вибрано спеціальне значення «авто», висоту буде обчислено на основі кількості рядків у шаблоні. Інші значення слід вказати у форматі довжин CSS, наприклад 100px або 15ex.

en: &Long text fields:
uk: &Довгі текстові поля:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
uk: Список полів, відокремлених комами, які буде додано у нижній частині кожного пункту. Ці поля буде оброблено як такі, що містять код HTML, а не звичайний текст.

en: The template below will be interpreted as HTML and all {{fields}} will be replaced by the actual metadata, if available. For custom columns use the column lookup name, for example: #mytags. You can use {0} as a separator to split a line into multiple columns.
uk: Наведений нижче шаблон буде оброблено як HTML і усі {{поля}} буде замінено метаданими, якщо такі буде виявлено. Для нетипових стовпчиків скористайтеся назвою стовпчика для пошуку, наприклад #mytags. Ви можете скористатися {0} як роздільником, щоб поділити рядок на декілька стовпчиків.

en: &Import template
uk: &Імпортувати шаблон

en: E&xport template
uk: &Експортувати шаблон

en: Choose template file
uk: Виберіть файл шаблона

en: Template files
uk: файли шаблонів

en: Book
uk: Книга

en: URL type:
uk: Тип адреси:

en: URL:
uk: Адреса:

en: Missing author placeholder
uk: Пропущено замінник запису автора

en: The URL {0} does not contain the {1} placeholder
uk: У адресі {0} не міститься замінника запису автора {1}

en: Missing title placeholder
uk: Пропущено замінник назви книги

en: Add new locations to search for books or authors using the "Search the internet" feature of the Content server. The URLs should contain {author} which will be replaced by the author name and, for book URLs, {title} which will be replaced by the book title.
uk: Додайте нові місця для пошуку книг і авторів за допомогою можливості «Шукати у інтернеті» для сервера даних. У адресах має міститися запис {author}, який буде замінено іменем автора, і, для адрес книг, {title}, який буде замінено назвою книги.

en: &Add URL
uk: &Додати адресу

en: Export URLs
uk: Експортувати адреси

en: Import URLs
uk: Імпортувати адреси

en: Choose URLs file
uk: Виберіть файл адрес

en: URL files
uk: файли адрес

en: &Main
uk: &Головна

en: &User accounts
uk: &Облікові записи

en: Book &list template
uk: Шаблон с&писку книг

en: &Search the internet
uk: &Шукати у інтернеті

en: Failed to start Content server
uk: Не вдалося запустити сервер даних

en: Error log:
uk: Журнал помилок:

en: No error log found
uk: Не знайдено журналу помилок

en: Access log:
uk: Журнал звернень:

en: No access log found
uk: Не знайдено журналу доступу

en: The server log files are in: {}
uk: Файли журналу сервера зберігаються тут: {}

en: &Clear logs
uk: С&порожнити журнал

en: Server running
uk: Сервер запущено

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
uk: Спорожнення журналу, коли запущено сервер, неможливе. Спочатку зупиніть роботу сервера.

en: No users specified
uk: Не вказано користувача

en: You have turned on the setting to require passwords to access the Content server, but you have not created any user accounts. Create at least one user account in the "User accounts" tab to proceed.
uk: Вами увімкнено вимогу щодо надання пароля для доступу до сервера даних, але не створено жодного облікового запису користувача. Створіть принаймні один обліковий запис на вкладці «Облікові записи», щоб продовжити.

en: Invalid trusted IPs
uk: Некоректні довірені IP

en: You need to restart the server for changes to take effect
uk: Щоб зміни набули чинності, необхідно перезапустити сервер

en: 
            <p>Here you can add and remove functions used in template processing. A
            template function is written in Python. It takes information from the
            book, processes it in some way, then returns a string result. Functions
            defined here are usable in templates in the same way that builtin
            functions are usable. The function must be named <b>evaluate</b>, and
            must have the signature shown below.</p>
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, your parameters)
            &rarr; returning a Unicode string</code></p>
            <p>The parameters of the evaluate function are:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: the instance of the formatter being used to
            evaluate the current template. You can use this to do recursive
            template evaluation.</li>
            <li><b>kwargs</b>: a dictionary of metadata. Field values are in this
            dictionary.</li>
            <li><b>mi</b>: a <i>Metadata</i> instance. Used to get field information.
            This parameter can be None in some cases, such as when evaluating
            non-book templates.</li>
            <li><b>locals</b>: the local variables assigned to by the current
            template program.</li>
            <li><b>your parameters</b>: you must supply one or more formal
            parameters. The number must match the arg count box, unless arg count is
            -1 (variable number or arguments), in which case the last argument must
            be *args. Note that when a function is called in basic template
            mode at least one argument is always passed. It is
            supplied by the formatter.</li>
            </ul></p>
            <p>
            The following example function checks the value of the field. If the
            field is not empty, the field's value is returned, otherwise the value
            EMPTY is returned.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- return val if it is not empty, otherwise the string 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            This function can be called in any of the three template program modes:
            <ul>
            <li>single-function mode: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>template program mode: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>general program mode: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>
uk: 
            <p>Тут ви можете додавати або вилучати функції, які використовуються під
            час обробки шаблонів. Функцію шаблона має бути написано мовою Python.
            Функція отримує дані з книги, обробляє їх певним чином, а потім
            повертає результат у форматі рядка. Функціями, визначеними тут,
            можна користуватися у той самий спосіб, у який можна скористатися
            вбудованими функціями. Функція має називатися <b>evaluate</b> і
            мати формат, вказаний нижче.</p>
            <p><code>evaluate(self, форматувальник, аргклзн, ем, локальні_змінні, ваші параметри)
            &rarr; повертає рядок Unicode</code></p>
            <p>Параметрами функції evaluate є:
            <ul>
            <li><b>форматувальник</b>: екземпляр форматувальника, який буде
            використано для обробки поточного шаблона. Можна скористатися
            цим параметром для рекурсивної обробки шаблона.</li>
            <li><b>аргклзн</b>: словник метаданих. Значення полів зберігаються
            у цьому словнику.
            <li><b>ем</b>: екземпляр метаданих. Використовується для отримання
            даних полів. Значенням параметра іноді може бути «None», зокрема
            у випадках обробки шаблонів, не пов’язаних з книгами.</li>
            <li><b>локальні_змінні</b>: локальні змінні, призначені поточною
            програмою шаблонів.</li>
            <li><b>ваші параметри</b>: вам слід вказати один або декілька
            формальних параметрів. Кількість параметрів має дорівнювати кількості
            аргументів у полі кількості, окрім випадку, коли кількість
            аргументів дорівнює -1 (змінна кількість аргументів). У цьому випадку
            останнім аргументом має бути вказівник *args. Зауважте, що якщо функцію буде викликано у режимі базового шаблона,
    завжди буде передано принаймні один параметр. Його надає форматувальник.</li>
            </ul></p>
            <p>
            У наведеному нижче прикладі функція перевіряє значення поля. Якщо
            поле не є порожнім, буде повернуто значення поля. Якщо поле є порожнім,
            буде повернуто значення EMPTY.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(значення) — повертає значення, якщо воно не є порожнім, інакше повертає рядок 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            Цю функцію може бути викликано у будь-якому з трьох режимів програми шаблонів:
            <ul>
            <li>режим окремої функції: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>режим програми шаблонів: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>режим загальної програми: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>

en: 
            <p>
            Here you can create, edit (replace), and delete stored templates used
            in template processing. You use a stored template in another template as
            if it were a template function, for example 'some_name(arg1, arg2...)'.</p>
    
            <p>Stored templates must use General Program Mode or Python Template
            Mode -- they must begin with the text '{0}' or '{1}'. You retrieve
            arguments passed to a GPM stored template using the '{2}()' template
            function, as in '{2}(var1, var2, ...)'. The passed arguments are copied
            to the named variables. Arguments passed to a Python template are in the
            '{2}' attribute (a list) of the '{3}' parameter. Arguments are always
            strings.</p>
    
            <p>For example, this stored GPM template checks if any items are in a
            list, returning '1' if any are found and '' if not.</p>
            <p>
            Template name: items_in_list<br>
            Template contents:<pre>
            program:
                arguments(lst='No list argument given', items='');
                r = '';
                for l in items:
                    if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
                        r = '1';
                        break
                    fi
                rof;
                r</pre>
            You call the stored template like this:<pre>
            program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
            See the template language tutorial for more information.</p>
            </p>
uk: 
            <p>Тут ви можете створювати редагувати (заміняти) і вилучати збережені шаблони, які
            використовуються у обробці шаблонів. Ви можете використовувати збережений шаблон у іншому шаблоні так,
            наче він є функцією шаблонів, наприклад, «якась_назва(аргумент1, аргумент2...)'.</p>
            <p>У збережених шаблонах слід використовувати або загальний режим програмування або режим шаблонів Python — такі шаблони
    мають починатися з «{0}» або «{1}». Отримати параметри,
    які передано шаблону загального режиму програмування можна за допомогою шаблонної функції «{2}()» у форматі '{2}(змінна1, замінна2, ...)'. Передані параметри буде скопійовано до іменованих змінних.
    Параметри, які передано шаблону мовою Python, зберігаються у параметрі «{3}».
    Параметри завжди є рядками.</p>
    <p>Наприклад, наведений нижче збережений шаблон загального режиму програмування перевіряє, чи є у списку пункти і повертає «1», якщо пункти було знайдено, і «», якщо ні.</p>
    <p>
    Назва шаблона: items_in_list<br>
    Вміст шаблона:<pre>
    program:
      arguments(lst='No list argument given', items='');
      r = '';
      for l in items:
        if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
          r = '1';
          break
        fi
      rof;
      r</pre>
    Викликати збережений шаблон можна так:<pre>
    program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
    Докладніші відомості можна знайти у підручнику з мови шаблонів.</p>
    </p>

en: Show help
uk: Показати довідку

en: Hide help
uk: Приховати довідку

en: The template functions saved in the library are corrupt. Do you want to delete them? Answering 'Yes' will delete all the functions.
uk: Шаблонні функції, які збережено у бібліотеці, пошкоджено. Хочете вилучити їх? У відповідь на «Так», усі функції буде вилучено.

en: You cannot delete a built-in function
uk: Не можна вилучати вбудовані функції

en: Function not defined
uk: Функцію не визначено

en: Name cannot be empty
uk: Назва не може бути порожньою

en: Name %s already used
uk: Назву %s вже використано

en: The name {} is already used for stored template
uk: Назву {} вже використано для збереженого шаблона

en: Setting argument count to zero means that this function cannot be used in single function mode. Is this OK?
uk: Встановлення нульової кількості параметрів означає, що цією функцією не можна буде скористатися у режимі єдиної функції. Ви цього хотіли?

en: Save the function
uk: Зберегти функцію

en: Cancel the save
uk: Скасувати збереження

en: Exception while compiling function
uk: Виключення під час компіляції функції

en: function source code not available
uk: початковий код функції недоступний

en: Cannot "test" when no books are selected
uk: Перевірка неможлива, якщо не позначено жодної книги

en: Import stored template
uk: Імпортувати збережений шаблон

en: You are currently editing a stored template. Save or clear it
uk: Зараз ви редагуєте збережений шаблон. Збережіть його або відкиньте зміни

en: Import template from file
uk: Імпортувати шаблон з файла

en: Saved stored template
uk: Збережений шаблон

en: A template with the name "{}" already exists. Do you want to overwrite it?
uk: Шаблон із назвою «{}» вже існує. Хочете перезаписати його?

en: Import template
uk: Імпортувати шаблон

en: <p>Could not import the template. Error:<br>%s
uk: <p>Не вдалося імпортувати шаблон. Помилка:<br>%s

en: Export stored template
uk: Експортувати збережений шаблон

en: No template has been selected for export
uk: Не вибрано шаблона для експортування

en: Export template to file
uk: Експортувати шаблон до файла

en: Export template
uk: Експортувати шаблон

en: <p>Could not export the template. Error:<br>%s
uk: <p>Не вдалося експортувати шаблон. Помилка:<br>%s

en: Stored templates
uk: Збережені шаблони

en: The name {} is already used by a template function
uk: Назву {} вже використано для шаблонної функції

en: The stored template must begin with '{0}' or '{1}'
uk: Збережений шаблон має починатися з «{0}» або «{1}»

en: Exception while storing template
uk: Виключення під час збереження шаблона

en: Changes to the current template will be lost. OK?
uk: Зміни у поточному шаблоні буде втрачено. Так і має бути?

en: Clear the name, template, and documentation boxes
uk: Спорожнити поля назви, шаблона і документації

en: D&elete
uk: Вил&учити

en: <p>Delete the current stored template. The name is cleared. The template
    and documentation are not cleared to make it easier to store the template under a new name</p>
uk: <p>Вилучити поточний збережений шаблон. Назву вилучено. Шаблон і документацію не вилучено, щоб спростити збереження шаблону із новою назвою</p>

en: &Replace
uk: З&амінити

en: Replace the template and documentation for the template with the given name.
uk: Замінити шаблон і документацію шаблону із вказаною назвою.

en: C&reate
uk: С&творити

en: <p>Create a new stored template with the given name. You must enter the template
    text before pushing this button.</p>
uk: <p>Створити збережений шаблон із вказаною назвою. Вам слід ввести текст шаблону до натискання цієї кнопки.</p>

en: Im&port
uk: І&мпортувати

en: <p>Import a stored template from a file created by the Export
    function. The import includes the name, the template, and the documentation.</p><p>
    If a stored template with the imported name already exists then you are asked if you want to replace its
    program and documentation with what is in the file.</p><p>
    After the import, press the Create or Replace button as appropriate to save the changes.</p>
uk: <p>Імпортувати збережений шаблон з файла, який створено за допомогою можливості експортування. Імпортування включає дані щодо назви, шаблону та документації.</p><p>
    Якщо збережений шаблон із імпортованою назвою вже існує, програма спитає вас, чи хочете ви замінити програму і документацію даними з файла.</p><p>
    Після імпортування натисніть кнопку створення або заміни, відповідно до режиму збереження змін.</p>

en: <p>Export the current stored template to a file. The file contains
    the name, the template, and the documentation.</p>
uk: <p>Експортувати поточний збережений шаблон до файла. У файлі зберігатиметься назва, шаблон і документація.</p>

en: Edit docs
uk: Редагувати документацію

en: Open an editor for function documentation
uk: Відкрити редактор для документації функції

en: Open a template tester dialog to use a template to test stored templates
uk: Відкрити вікно тестування шаблонів, щоб скористатися шаблоном для тестування збережених шаблонів

en: &Stored Templates
uk: З&бережені шаблони

en: Show &only user defined template functions
uk: Показати &лише функції шаблонів, визначені користувачем

en: <p>If checked the 'Function' box will show only user defined
    template functions. If unchecked the box will show both system and user defined
    functions. Unchecking can be useful for copying source of a system function to create
    a new related user defined function.</p>
uk: <p>Якщо позначено, на панелі «Функція» буде показано лише визначені користувачем функції шаблонів. Якщо не позначено, на панелі буде показано одразу загальносистемні та визначені користувачем функції. Зняття позначки з пункту може бути корисним для копіювання початкового коду загальносистемних функцій для створення пов'язаної із ними визначеної користувачем функції.</p>

en: F&unction:
uk: Ф&ункція:

en: Enter the name of the function to create.
uk: Вкажіть назву функції, яку слід створити.

en: Argument &count:
uk: &Кількість аргументів:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
uk: Встановіть значення -1, якщо кількість аргументів функції може змінюватися

en: Replace
uk: Замінити

en: P&rogram code (Follow Python indenting rules):
uk: &Код програми (з використанням правил відступів Python):

en: &Template functions
uk: &Шаблонні функції

en: Choose a texture
uk: Виберіть текстуру

en: The builtin textures come from <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.
uk: Вбудовані текстури запозичено з <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.

en: Add texture
uk: Додати текстуру

en: Remove texture
uk: Вилучити текстуру

en: Cannot remove builtin textures
uk: Не можна вилучати вбудовані текстури

en: Donate to support the development of calibre
uk: Підтримати розробку calibre фінансово

en: Location Manager
uk: Керування місцями

en: Switch between library and device views
uk: Перемкнутися між переглядом бібліотеки і вмісту пристрою

en: Separator
uk: Розділювач

en: %d books
uk: %d книг(а/и)

en: The main toolbar
uk: Основна панель інструментів

en: The main toolbar when a device is connected
uk: Головна панель інструментів, якщо пристрій з’єднано

en: The optional second toolbar
uk: Додаткова друга панель інструментів

en: The buttons on the search bar
uk: Кнопки на панелі пошуку

en: The menubar
uk: Панель меню

en: The menubar when a device is connected
uk: Смужка меню, якщо пристрій з’єднано

en: The context menu for the books in the calibre library
uk: Контекстне меню книг у бібліотеці calibre

en: The context menu for the split book list
uk: Контекстне меню для поділу списку книг

en: The context menu for the books on the device
uk: Контекстне меню книг на пристрої

en: The context menu for the Cover browser
uk: Контекстне меню панелі перегляду обкладинок

en: Click to choose toolbar or menu to customize
uk: Клацніть, щоб вибрати панель інструментів або меню для налаштовування

en: Cannot add the actions %s to this location
uk: Додавання дій %s до цього місця неможливе

en: Cannot remove the actions %s from this location
uk: Вилучення дій %s з цього місця неможливе

en: Preferences missing
uk: Немає налаштувань

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
uk: Кнопку налаштувань має бути розташовано або на головній панелі інструментів, або у меню.

en: Location manager missing
uk: Немає засобу керування місцями

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
uk: Кнопку засобу керування місцями, якщо пристрій з’єднано з комп’ютером, має бути розташовано або на головній панелі інструментів, або у меню.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
uk: <p>Вигляд панелі інструментів calibre є різним для режимі з’єднаного пристрою і роз’єднаного пристрою. Виберіть, <b>панель якого режиму</b> ви бажаєте налаштувати:

en: Choose the toolbar to customize
uk: Виберіть панель інструментів для налаштовування

en: A&vailable actions
uk: &Наявні дії:

en: Add selected actions to toolbar
uk: Додати позначені пункти дій на панель інструментів

en: Remove selected actions from toolbar
uk: Вилучити позначені пункти дій з панелі інструментів

en: &Current actions
uk: Пот&очні дії

en: Move selected action up
uk: Пересунути позначений пункт дії вище

en: Move selected action down
uk: Пересунути позначений пункт дії нижче

en: ID
uk: Ід.

en: This tweak has its default value
uk: Це коригування має типове значення

en: This tweak has been customized
uk: Це коригування було змінено

en: Plugin tweaks
uk: Коригування додатка

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
uk: Додавання коригувань або внесення змін до коригувань для всіх встановлених вами нетипових додатків. З документацією щодо цих коригувань ви можете ознайомитися на сайті, з якого ви отримали ці додатки.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
uk: Значення коригувань показано нижче. Внесіть до них зміни, щоб змінити поведінку calibre. Внесені зміни набудуть чинності лише <b>після перезапуску</b> calibre.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
uk: Редагувати коригування для всіх встановлених вами нетипових додатків

en: &Plugin tweaks
uk: &Коригування додатка

en: Edit tweak
uk: Редагувати коригування

en: Restore this tweak to its default value
uk: Відновити це коригування до типового значення

en: &Reset this tweak
uk: С&касувати це коригування

en: Apply any changes you made to this tweak
uk: Застосувати всі зміни, які було внесено до цього коригування

en: &Apply changes to this tweak
uk: З&астосувати зміни до цього коригування

en: Search for tweak
uk: Шукати коригування

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
uk: У вашому коригуванні виявлено синтаксичну помилку. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Invalid tweaks
uk: Некоректні коригування

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
uk: Вказані вами коригування є некоректними, спробуйте відновити типові значення, а потім змінити їх одне за одним, аж доки не знайдете некоректне значення.

en: Could not find any tweaks matching <i>{}</i>
uk: Не вдалося знайти жодного коригування за критерієм <i>{}</i>

en: View log
uk: Показати журнал

en: Title-case
uk: Як в заголовках

en: Create the rule below, the rule can be used to modify publishers
uk: Нижче створіть правило, правило може бути використано для внесення змін до записів видавців

en: the publisher, if the publisher name
uk: видавець, якщо назва видавця

en: You must provide a value for the publisher name to match
uk: Вам слід вказати значення назви видавця для порівняння

en: <b>{action}</b> the publisher name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
uk: <b>{action}</b> назва видавця, якщо вона <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to manipulate publisher names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every publisher.
uk: Тут ви можете вказати правила керування записами видавців. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати процедуру. Правила оброблятимуться у вказаному порядку для усіх назв видавців.

en: Test publisher mapping rules
uk: Перевірити правила прив'язки назв видавців

en: Enter a publisher name to test:
uk: Введіть назву видавця для перевірки:

en: Enter publisher and click the "Test" button
uk: Введіть назву видавця і натисніть кнопку «Перевірити»

en: Edit publisher mapping rules
uk: Редагувати правила прив'язки назв видавців

en: Choose files
uk: Виберіть файли

en: Collecting metadata...
uk: Збираємо метадані…

en: Saving %d books...
uk: Зберігаємо %d книг…

en: Copying files and writing metadata...
uk: Копіюємо файли і записуємо метадані…

en: Copying files...
uk: Копіюємо файли…

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося зберегти книги на диск. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
uk: Допоміжний процес оновлення метаданих завершив роботу у аварійному режимі під час обробки книги %s. Збереження перервано.

en: Requested formats not available
uk: Необхідні формати не доступні

en: No %s format file present
uk: Немає файлів у форматі %s

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
uk: Не вдалося зберегти {0}, {1} на диск. Повідомлення про помилку:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
uk: Не вдалося зберегти формат {2} книги {0}, {1} на диск. Повідомлення про помилку:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
uk: Не вдалося оновити метадані у форматі {2} книги {0}, {1}. Повідомлення про помилку:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
uk: Не вдалося оновити метадані в усіх форматах книги {0}, {1}. Повідомлення про помилку:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося оновити метадані у деяких з книг. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося зберегти жодну з книг на диск. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося зберегти деякі з книг на диск. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Error while saving
uk: Помилки при збереженні

en: Paste and &search
uk: Вставити і &шукати

en: &Paste
uk: В&ставити

en: Invert current search
uk: Обернути поточний пошук

en: Copy search as URL
uk: Копіювати пошук як адресу

en: &Clear search history
uk: С&порожнити журнал пошуку

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
uk: Пошук (для розширеного пошуку натисніть кнопку ліворуч)

en: Start search
uk: Почати пошук

en: Enable or disable search highlighting.
uk: Увімкнути або вимкнути підсвічування пошуків.

en: Highlight search results
uk: Підсвічувати результати пошуку

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
uk: Змінює принцип роботи пошуку. Замість показу знайдених книг програма покаже список усіх книг, у якому знайдені книги буде позначено кольором. Ви справді хочете саме цього?

en: Filter
uk: Фільтр

en: Add Saved search
uk: Додати збережений пошук

en: Get Saved search expression
uk: Отримати вираз збереженого пошуку

en: Current search is not a saved search
uk: Поточний пошук не є збереженим пошуком

en: Create a Virtual library based on %s
uk: Створити віртуальну бібліотеку на основі %s

en: Filter {}
uk: Фільтрувати {}

en: Match any of the selected %s
uk: Відповідність будь-якій позначеній %s

en: Match all of the selected %s
uk: Відповідність усіх позначених %s

en: Edit Virtual library
uk: Змінити віртуальну бібліотеку

en: Create Virtual library
uk: Створити віртуальну бібліотеку

en: Virtual library &name:
uk: &Назва віртуальної бібліотеки:

en: &Search expression:
uk: &Критерій пошуку:

en: Create a Virtual library based on:
uk: Створити віртуальну бібліотеку на основі:

en: Publishers
uk: Видавці

en: 
                <h2>Virtual libraries</h2>
    
                <p>With <i>Virtual libraries</i>, you can restrict calibre to only show
                you books that match a search. When a Virtual library is in effect, calibre
                behaves as though the library contains only the matched books. The Tag browser
                display only the tags/authors/series/etc. that belong to the matched books and any searches
                you do will only search within the books in the Virtual library. This
                is a good way to partition your large library into smaller and easier to work with subsets.</p>
    
                <p>For example you can use a Virtual library to only show you books with the tag <i>Unread</i>
                or only books by <i>My favorite author</i> or only books in a particular series.</p>
    
                <p>More information and examples are available in the
                <a href="%s">User Manual</a>.</p>
uk: 
                <h2>Віртуальні бібліотеки</h2>
    
                <p>За допомогою <i>віртуальних бібліотек</i> ви можете наказати calibre показувати лише
                книги, які відповідають визначеним вами критеріям. Якщо буде визначено параметри
                віртуальної бібліотеки, calibre поводитиметься так, наче у бібліотеці існують
                лише книги, що відповідають вказаним критеріям. На панелі перегляду міток
                буде показано лише ті книги, мітки, записи авторів, цикли тощо, які є у віртуальній
                бібліотеці. Будь-які результати пошуку стосуватимуться лише книг з
                віртуальної бібліотеки. Такі віртуальні бібліотеки надають змогу
                у простий спосіб розділити вашу велику бібліотеку на малі частини для
                спрощення керування нею.</p>
    
                <p>Наприклад, ви можете створити віртуальну бібліотеку, у якій міститимуться лише
                книги з міткою <i>Не прочитано</i>, або лише книги <i>вашого улюбленого автора</i>,
                або лише книги з вашої улюбленого циклу.</p>
    
                <p>Додаткову інформацію і приклади можна знайти у
                <a href="%s">підручнику користувача</a>.</p>

en: Saved searches recognized in the expression:
uk: У виразі виявлено критерії пошуку зі вже збереженими результатами:

en: Search text changed
uk: Змінено текст критерію пошуку

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
uk: Було внесено зміни до назви або критерію пошуку віртуальної бібліотеки. Відхилити ці зміни?

en: No name
uk: Без назви

en: You must provide a name for the new Virtual library
uk: Вам слід вказати назву нової віртуальної бібліотеки

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
uk: Назва віртуальної бібліотеки не може починатися з символу «*»

en: Name already in use
uk: Назву вже використано

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
uk: Цю назву вже використано. Бажаєте замінити старі дані на дані, отримані у результаті нового пошуку?

en: No search string
uk: Немає рядка критерію пошуку

en: You must provide a search to define the new Virtual library
uk: Вам слід вказати критерій пошуку для визначення нової віртуальної бібліотеки

en: Invalid search
uk: Некоректний критерій пошуку

en: The search in the search box is not valid
uk: Критерій пошуку у полі для пошуку є некоректним

en: Search found no books
uk: Під час пошуку книг не виявлено

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
uk: Під час спроби пошуку не було знайдено жодної книги, отже віртуальна бібліотека залишиться порожньою. Ви справді хочете скористатися вказаними критеріями пошуку?

en: *current search
uk: *поточний пошук

en: Virtual library from current search
uk: Віртуальна бібліотека на основі поточного пошуку

en: Create a temporary Virtual library from the current search
uk: Створити тимчасову віртуальну бібліотеку на основі поточний результатів пошуку

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Use a "Virtual library" to show only a subset of the books present in this library
uk: Скористайтеся «Віртуальною бібліотекою» для показу лише частини книг у цій бібліотеці

en: (all books)
uk: (всі книги)

en: Additional restriction
uk: Додаткове обмеження

en: Remove Virtual library
uk: Вилучити віртуальну бібліотеку

en: Show Virtual libraries as tabs
uk: Показувати віртуальні бібліотеки як вкладки

en: Are you sure you want to remove the Virtual library <b>{0}</b>?
uk: Ви справді хочете вилучити віртуальну бібліотеку <b>{0}</b>?

en: No Virtual libraries
uk: Немає віртуальних бібліотек

en: No Virtual libraries present, create some first
uk: У програмі не створено віртуальних бібліотек. Спочатку створіть якусь віртуальну бібліотеку.

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
uk: <p>Пришвидшений вибір віртуальної бібліотеки за першими введеними до розташованого вище поля літерами її назви.
            Нехай, наприклад, слід вибрати віртуальну бібліотеку:
            {example}
            Тоді, достатньо ввести символи:
            {chars}
            і натиснути клавішу Enter.

en: Choose Virtual library
uk: Виберіть віртуальну бібліотеку

en: Create the rule below, the rule can be used to modify series
uk: Створіть правило нижче, правило можна використати для внесення змін до циклів

en: the series, if the series name
uk: цикл, якщо назва циклу

en: You must provide a value for the series name to match
uk: Вам слід вказати значення для встановлення відповідності циклу за назвою

en: <b>{action}</b> the series name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
uk: <b>{action}</b> назва циклу, якщо вона <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to manipulate series names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every series.
uk: Тут ви можете вказати правила керування назвами циклів. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати процедуру. Правила оброблятимуться у вказаному порядку для усіх циклів.

en: Test series mapping rules
uk: Перевірити правила прив'язки циклів

en: Enter a series name to test:
uk: Введіть назву циклу для тестування:

en: Enter series and click the "Test" button
uk: Введіть назву циклу і натисніть кнопку «Перевірити»

en: Edit series mapping rules
uk: Редагувати правила прив'язки циклів

en: Starting up, please wait...
uk: Запускаємо програму, зачекайте…

en: Added tags:
uk: Додані мітки:

en: Open store in external web browser
uk: Відкрити крамницю у зовнішній програмі для перегляду інтернету

en: &What kind of match to use:
uk: &Тип відповідності, яким слід скористатися:

en: &All these words:
uk: &Всі ці слова

en: This exact &phrase:
uk: &Точно ця фраза:

en: &One or more of these words:
uk: &Одне або декілька таких слів:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
uk: Докладнішу довідку можна знайти у <a href="%s">Підручнику користувача</a>

en: Enter the title.
uk: Вкажіть заголовок.

en: &Description:
uk: &Опис:

en: &Headquarters:
uk: &Штаб-квартира:

en: Search only in specific fields:
uk: Шукати лише у певних полях:

en: Enabled:
uk: Увімкнено:

en: true
uk: так

en: false
uk: ні

en: Affiliate:
uk: Прив’язка:

en: Nam&e/description...
uk: Н&азва/Опис…

en: Query
uk: Запит

en: Enable:
uk: Вмикання:

en: &All
uk: &Усі

en: &None
uk: &Немає

en: &Invert
uk: &Інвертувати

en: Affiliate
uk: Прив’язка

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Headquarters
uk: Штаб-квартира

en: No DRM
uk: Без DRM

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
uk: Роботу з цією крамницею зараз вимкнено, нею не можна скористатися у інших частинах calibre.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
uk: Роботу з цією крамницею зараз увімкнено, нею можна користуватися у інших частинах calibre.

en: This store only distributes e-books without DRM.
uk: Цією крамницею поширюються лише електронні книги без DRM.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
uk: Ця крамниця поширює книги, захищені DRM. У ній можна придбати і книги, не захищені DRM, але вам доведеться переконатися, що книгу не захищено окремо.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
uk: Цю крамницю розташовано у %s. Розташування вказує на те, який ринок обслуговується крамницею. Це, втім, не означає, що послуги крамниці обмежується лише відповідним ринком.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
uk: Придбання книг у цій крамниці фінансово допоможе розробникові calibre: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
uk: Цією крамницею поширюються електронні книги у таких форматах: %s

en: Configure...
uk: Налаштувати…

en: Time
uk: Час

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
uk: Тривалість очікування на відповідь крамниці у секундах:

en: Number of seconds to let a store process results:
uk: Тривалість очікування на обробку крамницею результатів:

en: Display
uk: Показ

en: Maximum number of results to show per store:
uk: Максимальна кількість результатів на крамницю:

en: Open search result in system browser
uk: Відкрити результат пошуку у системному переглядачі

en: Threads
uk: Нитки

en: Number of search threads to use:
uk: Кількість потоків пошуку:

en: Number of cache update threads to use:
uk: Кількість потоків обробки оновлень кешу:

en: Number of cover download threads to use:
uk: Кількість потоків при отриманні обкладинок:

en: Number of details threads to use:
uk: Кількість потоків для подробиць:

en: &Price:
uk: &Ціна:

en: Download:
uk: Отримання:

en: Titl&e/author/price...
uk: Наз&ва/Автор/Ціна…

en: Download
uk: Звантажити

en: Price
uk: Ціна

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
uk: Сховище

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
uk: Визначена програмою ціна: %s. Перевірте на сторінці крамниці, чи правильно визначено ціну, до здійснення купівлі. До ціни часто може бути не включено знижки, які надаються крамницею у межах певних акцій.

en: No price was found
uk: Даних щодо ціни не знайдено

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
uk: Користування цієї книгою обмежено DRM. Можливо, цю книгу не можна буде прочитати на вашому пристрої для читання. Крім того, ваші дії з цією книгою може бути обмежено. Ознайомтеся з правилами крамниці щодо поводження з придбаними книгами до купівлі, щоб переконатися, що ви зможете прочитати придбану книгу.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
uk: Виявлено, що книгу не захищено DRM. Ймовірно, ви зможете прочитати книгу на будь-якому пристрої для читання електронних книг, якщо підтримку перетворення книг у цьому форматі передбачено у calibre. Втім, вам варто переконатися у тому, що книгу справді не захищено DRM на сайті крамниці, до придбання цієї книги. Можливо, крамниця просто не повідомляє про використання DRM.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
uk: Не вдалося визначити стан захисту цієї книги за допомогою DRM. Ймовірність обмеження поширення цієї книги за допомогою DRM є доволі високою.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
uk: Вказані нижче формати може бути отримано безпосередньо: %s.

en: Download...
uk: Звантажити…

en: Show in store
uk: Показати у крамниці

en: Clear search &history
uk: Споро&жнити журнал пошуку

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
uk: Придбання книг у цій крамниці фінансово допоможе розробникові calibre: %s</p>

en: No query
uk: Без запиту

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
uk: Вам слід вказати назву, автора або ключове слово для пошуку.

en: Customize Get books search
uk: Налаштувати пошук для отримання книг

en: Choose s&tores
uk: Вибрати &крамниці

en: Configure s&earch
uk: Налаштувати по&шук

en: Couldn't find any books matching your query.
uk: Не вдалося знайти жодних книг, які відповідали б запиту.

en: Choose format to download to your library.
uk: Виберіть формат для отримання до вашої бібліотеки.

en: Search by title
uk: Шукати за назвою

en: Search by author
uk: Шукати за автором

en: &Keyword:
uk: &Ключове слово

en: Search by any keyword
uk: Шукати за будь-де за ключовим словом:

en: &Invert selection
uk: &Інвертувати позначення

en: Configure Get books behavior
uk: Налаштовування поведінки під час отримання книг

en: &Configure
uk: &Налаштувати

en: Open a selected book in the system's web browser
uk: Відкрити позначену книгу у загальносистемній програмі для перегляду

en: Open in &external browser
uk: &Відкрити у зовнішньому переглядачі

en: Books:
uk: Книги:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
uk: Докладнішу довідку можна знайти у <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Підручнику користувача</a>

en: Titl&e/author/price ...
uk: Наз&ва/Автор/Ціна…

en: Dialog
uk: Діалог

en: Updating book cache
uk: Оновлення кешу книг

en: Checking last download date.
uk: Перевірка дати останнього отримання.

en: Downloading book list from MobileRead.
uk: Отримання списку книг з MobileRead.

en: Processing books.
uk: Обробка книг.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
uk: Оброблено %(num)s з %(tot)s книг.

en: Updating MobileRead book cache...
uk: Оновлення кешу книги MobileRead…

en: &Query:
uk: З&апит:

en: Home
uk: Домівка

en: Reload
uk: Перезавантажити

en: Download of {0} failed with error: {1}
uk: Не вдалося отримати {0}, помилка: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
uk: Ця книга зберігається у форматі захищеного DRM файла EPUB. Програма попросить вас підтвердити зберігання цього файла на вашому комп’ютері. Щойно книгу буде збережено, відкрийте книгу за допомогою <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>Після цього ADE отримає справжні дані електронної книги, тобто дані файла .epub. Ви можете додати цю книгу до бібліотеки calibre за допомогою пункту «Додати книги» з наступним вибором файла з теки бібліотеки ADE.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
uk: Файл не є підтримуваним типом електронної книги. Зберегти на диск?

en: Could not contact calibre
uk: Не вдалося зв'язатися із calibre

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
uk: Не виявлено запущеного екземпляра calibre. Будь ласка, запустіть calibre, перш ніж намагатися отримати книги.

en: Download completed
uk: Отримання завершено

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
uk: Отримання {0} завершено. Книгу додано до вашої бібліотеки calibre.

en: {} is not a saved search
uk: {} не є збереженим пошуком

en: Search expression:
uk: Вираз для пошуку:

en: Average rating for books in this category: %.1f
uk: Середня оцінка книг у цій категорії: %.1f

en: Books in this category are unrated
uk: Книги у цій категорії не мають оцінок

en: Number of books: %s
uk: Кількість книг: %s

en: Link: %s
uk: Посилання: %s

en: Rename in Virtual library
uk: Перейменувати у віртуальній бібліотеці

en: Do you want this rename to apply only to books in the current Virtual library?
uk: Хочете застосувати це перейменування лише до книг у поточній віртуальній бібліотеці?

en: Yes, apply only in VL
uk: Так, застосувати лише у ВБ

en: No, apply in entire library
uk: Ні, застосувати до усієї бібліотеки

en: The grouped search term name is "{0}"
uk: Назва згрупованого ключа пошуку — «{0}»

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
uk: Назва фільтра/пошуку — «{0}»{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
uk: Зміна записів авторів для для багатьох книг може бути тривалою. Ви впевнені, що хочете виконати цю дію?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
uk: Зміна метаданих для багатьох книг може бути тривалою. Ви впевнені, що хочете виконати цю дію?

en: Rename User category
uk: Перейменування категорії користувача

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
uk: Не можна використовувати крапки у назвах під час перейменування категорій користувача

en: The name %s is already used
uk: Назву %s вже використано

en: Author names cannot contain & characters.
uk: У іменах авторів не може бути символів «&».

en: Duplicate search name
uk: Дублювати назву пошуку

en: The saved search name %s is already used.
uk: Збережену назву пошуку %s вже використано.

en: User categories
uk: Категорії користувача

en: {category} for current book
uk: {category} для поточної книги

en: Other categories
uk: Інші категорії

en: Custom categories
uk: Нетипові категорії

en: Invalid search restriction
uk: Некоректні обмеження пошуку

en: The current search restriction is invalid
uk: Поточні обмеження пошуку є некоректними

en: Cannot add subcategory to category
uk: Не вдалося додати підкатегорію до категорії

en: The option 'Preferences -> Look & feel -> Tag browser -> Hide empty categories' is enabled, preventing the creation of new empty user subcategories because they won't be displayed. Either change the option or use the 'Manage Categories' dialog to add the subcategories.
uk: Позначено пункт «Налаштування -> Вигляд і поведінка -> Навігатор мітками -> Приховувати порожні категорії». Це запобігає створенню нових порожніх підкатегорій користувача, оскільки ці категорії не буде показано. Або зніміть позначення з пункту, або скористайтеся для додавання вікном «Керування категоріями».

en: New category
uk: Нова категорія

en: Delete User category
uk: Вилучити категорію користувача

en: %s is not a User category
uk: %s не є категорією користувача

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
uk: У %s містяться пункти. Ви справді бажаєте її вилучити?

en: Remove category
uk: Вилучити категорію

en: User category %s does not exist
uk: Категорії користувача %s не існує

en: Add to User category
uk: Додати до категорії користувача

en: A User category %s does not exist
uk: Категорії користувача %s не існує

en: No books are selected. Showing all items.
uk: Жодної книги не позначено. Показуємо усі записи.

en: Children
uk: Дочірні об'єкти

en: Item
uk: Об'єкт

en: %s and its children will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
uk: %s і його дочірні об'єкти буде вилучено з книг у віртуальній бібліотеці. Ви справді цього хочете?

en: %s and its children will be deleted from all books. Are you sure?
uk: %s і його дочірні об'єкти буде вилучено з усіх книг. Ви справді цього хочете?

en: %s will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
uk: %s буде вилучено з книг у віртуальній бібліотеці. Ви справді цього хочете?

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
uk: %s буде вилучено з усіх книг. Ви справді цього хочете?

en: Delete item
uk: Вилучити запис

en: You must select some books to apply {} to
uk: Вам слід позначити якісь книги, щоб застосувати до них {}

en: The identifier %s will be deleted from books in the current virtual library. Are you sure?
uk: Ідентифікатор %s буде вилучено з книг у поточній віртуальній бібліотеці. Ви хочете саме цього?

en: The identifier %s will be deleted from all books. Are you sure?
uk: Ідентифікатор %s буде вилучено з усіх книг. Ви хочете саме цього?

en: Delete identifier
uk: Вилучення ідентифікатора

en: change_tb_category_visibility: category %s does not exist
uk: change_tb_category_visibility: категорії %s не існує

en: change_tb_category_visibility: invalid operation %s
uk: change_tb_category_visibility: некоректна дія %s

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
uk: Змінити параметри роботи навігатора мітками, зокрема способи упорядковування, дії у відповідь на натискання пунктів тощо.

en: <p>Search for items in the Tag browser. If the search text begins with an equals sign (=) then the search is "equals", otherwise it is "contains". Both the equals and contains searches ignore case. If the preference <em>Preferences -> Searching -> Unaccented characters match accented characters ...</em> is checked then a <em>Character variant search</em> is used, where characters match regardless of accents, and punctuation is significant. See <em>The search interface</em> in the calibre manual for more explanation.</p><p>You can limit the search to particular categories using syntax similar to calibre's <em>Search</em>. For example, tags:foo will find foo in tags but not in authors etc.</p><p>Entering *foo will collapse all categories before doing the search.</p>
uk: <p>Шукати записи на панелі навігації мітками. Якщо текст для пошуку починається із символу рівності (=), буде знайдено лише точні відповідники. Якщо це не так, буде знайдено усі записи, що містять вказаний рядок. В обох випадках регістр символів не матиме значення. Якщо позначено пункт <em>Налаштування -> Пошук -> Символи без акцентів відповідають символам з акцентами ...</em>, буде використано  <em>пошук із варіантами символів</em>, коли відповідність встановлюватиметься без врахування акцентів, а пунктуація є важливою. Див. розділ <em>Інтерфейс пошуку</em> у підручнику з calibre, щоб дізнатися більше.</p><p>Ви можете обмежити пошук певними категоріями за допомогою синтаксичних конструкцій, подібних до конструкцій у <em>поушку</em> calibre. Наприклад, у відповідь на tags:щось буде виконано пошук у мітках, але не у записах авторів тощо.</p><p>Якщо ввести *щось, усі категорії до виконання пошуку буде згорнуто.</p>

en: Find in the Tag browser
uk: Знайти на панелі навігації мітками

en: Find the first/next matching item
uk: Знайти перший або наступний відповідний запис

en: Find
uk: Знайти

en: No more matches.</b><p> Click Find again to go to first match
uk: Немає відповідників.</b><p> Натисніть «Знайти» знову і перейдіть до першого відповідника

en: Configure Tag browser
uk: Налаштовування навігатора мітками

en: Toggle counts
uk: Перемкнути лічильники

en: Toggle average ratings
uk: Перемкнути середні оцінки

en: Toggle notes icons
uk: Перемкнути піктограми нотаток

en: Toggle links icons
uk: Перемкнути піктограми посилань

en: Show empty categories (columns)
uk: Показати порожні категорії (стовпчики)

en: Number of books
uk: Кількість книг

en: Average rating
uk: Середня оцінка

en: Sort by average rating
uk: Сортувати за середньою оцінкою

en: Sort by name
uk: Сортувати за назвою

en: Sort by number of books
uk: Упорядкувати за кількістю книг

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
uk: Встановити впорядкування для записів панелі перегляду міток

en: Search type when selecting multiple items
uk: Тип пошуку у разі позначення декількох пунктів

en: Match all of the items
uk: Відповідність всім пунктам

en: Match any of the items
uk: Відповідність будь-якому з пунктів

en: When selecting multiple entries in the Tag browser match any or all of them
uk: При виборі кількох записів у переглядачі міток шукати збіг будь-якому з них або збіг для всіх міток (повний)

en: Manage authors, tags, etc.
uk: Керування записами авторів, мітками тощо

en: All of these category managers are available by right-clicking on items in the Tag browser above
uk: Доступ до всіх цих засобів керування категоріями можна отримати клацанням правою кнопкою миші на пунктах панелі перегляду міток, розташованої вище.

en: Show only books that have visible categories
uk: Показати лише книги, які належать до видимих категорій

en: Filter book list
uk: Фільтрувати список книг

en: 'Click' found item
uk: «Клацнути» на знайденому записі

en: Give the Tag browser keyboard focus
uk: Передати фокус клавіатури на навігатор мітками

en: Hide counts
uk: Приховати лічильники

en: Show counts
uk: Показати лічильники

en: Hide average rating
uk: Приховати середню оцінку

en: Show average rating
uk: Показати середню оцінку

en: Hide notes icon
uk: Прдиховати піктограму нотаток

en: Show notes icon
uk: Показати піктограму нотаток

en: Hide links icon
uk: Приховати піктограму посилань

en: Show links icon
uk: Показати піктограму посилань

en: Hide empty categories (columns)
uk: Приховувати порожні категорії (стовпчики)

en: A Virtual library is active but you are renaming the item in all books in your library. Is this really what you want to do?
uk: Активною є віртуальна бібліотека, але ви перейменовуєте запис в усіх книгах вашої справжньої бібліотеки. Це саме те, чого ви хочете?

en: Yes, apply in entire library
uk: Так, застосувати до усієї бібліотеки

en: No, apply only in Virtual library
uk: Ні, застосувати лише у віртуальній бібліотеці

en: Change icon for: %s
uk: Змінити піктограму для: %s

en: Delete Saved search
uk: Вилучити збережений пошук

en: Delete the saved search: {}?
uk: Вилучити збережений пошук {}?

en: Show category
uk: Показати категорію

en: All categories
uk: Усі категорії

en: Rename %s in Virtual library
uk: Перейменувати %s у віртуальній бібліотеці

en: Rename %s
uk: Перейменувати %s

en: Delete %s in Virtual library
uk: Вилучити %s у віртуальній бібліотеці

en: Delete %s
uk: Вилучити %s

en: Edit sort for %s
uk: Редагувати впорядкування для %s

en: Edit link for %s
uk: Редагувати посилання для %s

en: Create note for %s
uk: Створити нотатку щодо %s

en: Edit note for %s
uk: Редагувати нотатку щодо %s

en: Add %s to User category
uk: Додати %s до категорії користувача

en: Children of %s
uk: Дочірні об’єкти %s

en: Add/remove %s to selected books
uk: Додати %s до позначених книг або вилучити його

en: Add %s to selected books
uk: Додати %s до позначених книг

en: Remove %s from selected books
uk: Вилучити %s з позначених книг

en: Delete Saved search %s
uk: Вилучити збережений пошу %s

en: Delete %s in Virtual Library
uk: Вилучити %s у віртуальній бібліотеці

en: Remove {item} from category: {cat}
uk: Вилучити {item} з категорії {cat}

en: Search for
uk: Шукати

en: %s and its children
uk: %s і дочірні записи

en: Everything but %s
uk: Усе, окрім %s

en: Everything but %s and its children
uk: Усе, окрім %s і дочірніх записів

en: The saved search expression
uk: Збережений вираз для пошуку

en: Add sub-category to %s
uk: Додати підкатегорію до %s

en: Delete User category %s
uk: Вилучити категорію користувача %s

en: Books in category %s
uk: Книги у категорії %s

en: Books not in category %s
uk: Книги поза категорією %s

en: Remove the {} format from selected books
uk: Вилучити формат {} з позначених книг

en: Add other application for %s files
uk: Додати іншу програму для файлів %s

en: Edit Open with applications for {} files
uk: Змінити програму, за допомогою якої відкриватимуться файли {}

en: Hide category %s
uk: Сховати категорію %s

en: Change {} category icon
uk: Змінити піктограму категорії {}

en: Restore {} category default icon
uk: Відновити типову піктограму категорії {}

en: Change Saved searches folder icon
uk: Змінити піктограму теки збережених пошуків

en: Saved searches folder
uk: Тека збережених пошуків

en: Restore Saved searches folder default icon
uk: Відновити типову піктограму теки збережених пошуків

en: Manage User categories
uk: Керування категоріями користувача

en: Sub-categorize {}
uk: Додати до підкатегорії {}

en: Don't sub-categorize {}
uk: Не додавати до підкатегорії {}

en: Change sub-categorization scheme
uk: Змінити схему підкатегорій

en: Partition
uk: Поділ

en: First letter is usable only when sorting by name
uk: Першу літеру можна використовувати лише під час впорядкування за іменами

en: Expand or collapse
uk: Розгорнути або згорнути

en: Expand {0}
uk: Розгорнути {0}

en: Expand {0} and its children
uk: Розгорнути запис {0} і його дочірні записи

en: Collapse {0}
uk: Згорнути {0}

en: Keep
uk: Зберегти

en: Split
uk: Розділити

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
uk: Нижче створіть правило, правило може бути використано для вилучення або заміни теґів

en: the tag, if it
uk: теґ, якщо він

en: You must provide a value for the tag to match
uk: Вам слід вказати значення для встановлення відповідності теґів

en: with the tag:
uk: на теґ:

en: on the character:
uk: на символі:

en: The character on which to split tags. Note that technically you can specify a sub-string, not just a single character. Then splitting will happen on the sub-string.
uk: Символ, на якому слід поділяти мітки. Зауважте, що з технічної точки зору ви можете вказати цілий підрядок, а не лише один символ. Поділ виконуватиметься за вказаним підрядком.

en: What to replace the tag with. Note that if you use a pattern to match tags, you can replace with parts of the matched pattern. See  the User Manual on how to use regular expressions for details.
uk: Рядок, яким буде замінено мітку. Зауважте, що якщо для пошуку рядків використовується певний взірець, заміну можна виконувати із врахуванням частин взірця. Докладніше про використання формальних виразів можна дізнатися із підручника для користувачів програми.

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
uk: Довідник із використання формальних виразів для пошуку є частиною <a href="%s">Підручника користувача</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
uk: Редагувати список міток за допомогою редактора міток

en: Tags that contain this string will match
uk: Мітки, що містять цей рядок, вважатимуться відповідними

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
uk: Список міток можна змінити за допомогою редактора міток

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
uk: <b>{action}</b> теґ, якщо він <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
uk: Тут ви можете вказати правила фільтрування або перетворення теґів. Натисніть кнопку «Додати правило», розташовану нижче, щоб розпочати процедуру. Правила оброблятимуться у вказаному порядку для кожного з теґів, доки не буде встановлено відповідності для правил «вилучити» або «зберегти».

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
uk: <b>Змінити наявне правило</b> можна подвійним клацанням на відповідному пункті

en: Move current rule up
uk: Пересунути поточне правило вище

en: Move current rule down
uk: Пересунути поточне правило нижче

en: Test tag mapper rules
uk: Перевірити правила відповідності теґів

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
uk: Вкажіть список &теґів, відокремлених комами, для перевірки:

en: Enter tags and click the "Test" button
uk: Вкажіть теґи і натисніть кнопку «Перевірити»

en: <b>Resulting tags:</b> %s
uk: <b>Теґи результату:</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
uk: Збереження неможливе, оскільки не створено жодного правила

en: Save ruleset as
uk: Зберегти набір правил як

en: Enter a name for this ruleset:
uk: Вкажіть назву для цього набору правил:

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
uk: Набір правил із назвою «%s» вже існує, хочете його замінити?

en: Delete saved rulesets
uk: Вилучити збережені набори правил

en: No saved rulesets available
uk: Немає збережених наборів правил

en: Edit tag mapper rules
uk: Змінити правила відповідності теґів

en: {base} - (ruleset: {name})
uk: {base} - (набір правил: {name})

en: Select a destination for the Table of Contents entry
uk: Вкажіть прив’язку пункту змісту

en: Search for text...
uk: Шукати фрагмент тексту…

en: Find &next
uk: Знайти &далі

en: Find &previous
uk: Знайти &позаду

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
uk: Тут ви можете визначити прив’язку пункту змісту до тексту. Спочатку виберіть файл книги за допомогою панелі ліворуч. Після натискання пункту файла на цій панелі його буде відкрито на панелі у центрі вікна програми.<p>Далі, виберіть місце у файлі. Для цього просто натисніть відповідне місце прив’язки на центральній панелі. Під час пересування вказівника миші центральною панеллю програма показуватиме товсту зелену лінію, яка позначатиме точне місце прив’язки, яке буде зафіксовано, якщо ви клацнете лівою кнопкою миші.

en: Na&me of the ToC entry:
uk: Н&азва пункту змісту:

en: Currently selected destination:
uk: Поточна вибрана прив’язка:

en: No match found
uk: Відповідників не знайдено

en: No match found for: %s
uk: Не знайдено відповідників %s

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
uk: У тексті поточного файла [%(current)s] не виявлено відповідників %(text)s. Хочете пошукати у файлі %(which)s, [%(next)s]?

en: next
uk: назад

en: previous
uk: далі

en: Not an HTML file
uk: Не є файлом HTML

en: The file {} is not marked as an HTML file in the OPF and cannot be displayed
uk: Файл {} не позначено як файл HTML в OPF — його вміст не може бути показано

en: Bad markup
uk: Помилкова розмітка

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
uk: У цій книзі виявлено значні порушення правил розмітки. Редагування її змісту неможливе.

en: File:
uk: Файл:

en: Top of the file
uk: Початок файла

en: Approximately %d%% from the top
uk: Приблизно на %d%% від початку

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
uk: Місце: теґ &lt;%s&gt; у файлі

en: Create ToC from XPath
uk: Створити зміст на основі XPath

en: Specify a series of XPath expressions for the different levels of the Table of Contents. You can use the wizard buttons to help you create XPath expressions.
uk: Вкажіть послідовність виразів XPath для різних рівнів змісту. Для створення виразів XPath ви можете скористатися кнопками майстра створення виразів.

en: Level %s ToC:
uk: Рівень змісту %s:

en: Do not add duplicate entries at the same level
uk: Не додавати дублікати записів на один рівень

en: No XPaths
uk: Немає XPath

en: No XPaths have been entered
uk: Не вказано XPath

en: The XPath expression %s is not valid.
uk: Вираз XPath %s є некоректним.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
uk: Перейти до редагування наявних записів у змісті можна натисканням відповідних пунктів на панелі ліворуч.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
uk: Пункти з розташованою поряд зеленою пташечкою мають перевірену наявну прив’язку до тексту. Пункти з червоною крапкою не мають коректної прив’язки, їх слід виправити.

en: Create a &new entry
uk: С&творити пункт

en: Generate ToC from &major headings
uk: Створити зміст за &основними заголовками

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
uk: Створити зміст на основі основних заголовків книги. Створення змісту у такий спосіб можливе, якщо заголовки у книзі визначаються теґами заголовків HTML. Обробляються теґи <h1>, <h2> і <h3>.

en: Generate ToC from &all headings
uk: Створити зміст за &всіма заголовками

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
uk: Створити зміст на основі всіх заголовків книги. Створення змісту у такий спосіб можливе, якщо заголовки у книзі визначаються теґами заголовків HTML. Обробляються теґи <h1-6>.

en: Generate ToC from &links
uk: Створити зміст за &посиланнями

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
uk: Створити зміст на основі всіх посилань у книзі. Посилання, які вказують на дані поза самою книгою, буде проігноровано. Також буде проігноровано різні посилання на одні і ті самі ділянки даних.

en: Generate ToC from &files
uk: Створити зміст на основі &файлів

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
uk: Створити зміст на основі окремих файлів у книзі. Кожен з записів у створеному змісті вказуватиме на початок певного файла. Текстом запису буде фрагмент тексту на основі першого рядка у файлі.

en: Generate ToC from &XPath
uk: Створити з&міст за XPath

en: Generate a Table of Contents from arbitrary XPath expressions.
uk: Створити зміст на основі довільних виразів XPath.

en: &Flatten the ToC
uk: С&простити зміст

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
uk: Спростити зміст, пересунувши всі записи на верхній рівень

en: <b>WARNING:</b> calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file.
uk: <b>УВАГА:</b> у calibre для файлів AZW3 передбачено створення лише лінійного змісту. У лінійному змісті кожен запис має вказувати на місце після попереднього запису. Якщо вами буде створено нелінійний зміст, його буде автоматично перевпорядковано під час запису до файла AZW3.

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
uk: Пересунути цей запис у змісті можна перетягуванням зі скиданням або за допомогою кнопок зі стрілками вгору і вниз ліворуч

en: Change the &location this entry points to
uk: Змінити &місце, на яке вказує цей запис

en: &Remove this entry
uk: Ви&лучити цей запис

en: New entry &inside this entry
uk: Новий запис &у цьому записі

en: New entry &above this entry
uk: Новий запис &над цим записом

en: New entry &below this entry
uk: Новий запис &під цим записом

en: &Flatten this entry
uk: Сп&ростити цей запис

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
uk: Пересунути всіх дочірні записи цього запису на той самий рівень, що і батьківський запис.

en: &Return to welcome screen
uk: &Повернутися до вікна вітання

en: Go back to the top level view
uk: Повернутися до панелі перегляду верхнього рівня

en: Configure ToC generation
uk: Налаштувати створення таблиці змісту

en: Remove &duplicated headings at the same ToC level
uk: Вилучити &дублікати заголовків на тому самому рівні змісту

en: Use the &title attribute for ToC text
uk: Використовувати а&трибут title для тексту змісту

en: When a heading tag has the "title" attribute use its contents as the text for the ToC entry, instead of the text inside the heading tag itself.
uk: Якщо теґ заголовка має атрибут «title», використати його вміст як текст для запису змісту, замість тексту у самому тезі заголовка.

en: This entry points to an existing destination
uk: Цей запис вказує на місце, яке існує у документі

en: The location this entry points to does not exist
uk: Цей запис вказує на місце, якого не існує у документі

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
uk: <b>Назва</b>: {0} <b>Призначення</b>: {1}{2}

en: Multiple items selected
uk: Позначено декілька пунктів

en: You are trying to move multiple items at once, this is not supported. Instead use Drag and Drop to move multiple items
uk: Ви намагаєтеся пересунути одразу декілька пунктів. Цього робити не можна. Для пересування декількох пунктів скористайтеся перетягуванням зі скиданням за допомогою вказівника миші.

en: Chapter
uk: Глава

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
uk: Усі позначені пункти буде перейменовано до формату префікс-число

en: Change the location this entry points to
uk: Змінити місце, на яке вказує цей запис

en: Bulk rename all selected items
uk: Пакетне перейменування усіх позначених пунктів

en: Remove all selected items
uk: Вилучити всі позначені пункти

en: Move "%s" up
uk: Пересунути «%s» вище

en: Move "%s" down
uk: Пересунути «%s» нижче

en: Unindent "%s"
uk: Вилучити відступ «%s»

en: Indent "%s"
uk: Додати відступ «%s»

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
uk: Пересунути поточний запис вище [Ctrl+↑]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
uk: Вилучити відступ у поточному записі [Ctrl+←]

en: Remove all selected entries
uk: Вилучити всі позначені пункти

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
uk: Додати відступ до поточного запису [Ctrl+→]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
uk: Пересунути поточний запис нижче [Ctrl+↓]

en: &Expand all
uk: &Розгорнути все

en: &Collapse all
uk: &Згорнути все

en: Double click on an entry to change the text
uk: Двічі клацніть на пункті запису, щоб змінити текст

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
uk: Місця, що відповідає цьому пункту не існує:
    %s

en: No items found
uk: Не знайдено жодного пункту

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
uk: Не знайдено жодного пункту, який можна було б додати до змісту.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
uk: Не знайдено жодного посилання, яке можна було б додати до змісту.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
uk: Не знайдено жодних файлів, які можна було б додати до змісту.

en: Edit the ToC in %s
uk: Змінити зміст у %s

en: Loading %s, please wait...
uk: Завантажуємо %s, будь ласка, зачекайте…

en: Undo the last action, if any
uk: Скасувати останню дію, якщо така виконувалася

en: Loading table of contents view, please wait...
uk: Завантажуємо перегляд змісту, будь ласка, зачекайте…

en: Loading...
uk: Завантаження…

en: Writing %s, please wait...
uk: Виконуємо запис до %s, зачекайте…

en: Failed to write book
uk: Не вдалося записати книгу

en: Could not write %s. Click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося записати %s. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Failed to load book
uk: Не вдалося завантажити книгу

en: Could not load %s. Click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося завантажити %s. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
uk: Перетворити книгу %(num)d з %(total)d (%(title)s)

en: Could not convert
uk: Не вдалося перетворити

en: Could not convert <b>%s</b> as it has no e-book files. If you think it should have files, but calibre is not finding them, that is most likely because you moved the book's files around outside of calibre. You will need to find those files and re-add them to calibre.
uk: Не вдалося перетворити <b>%s</b>, оскільки не було знайдено файлів електронної книги. Якщо ви вважаєте, що такі файли існують, але calibre не здатна їх знайти, найімовірнішою причиною є пересування файлів до тек, які недоступні calibre. Вам слід знайти ці файли і повторно додати їх до бібліотеки calibre.

en: No supported formats (Available formats: %s)
uk: Непідтримувані формати (доступні формати: %s)

en: This book has no actual e-book files
uk: У цій книзі немає файлів електронної книги

en: Could not convert some books
uk: Не вдалося перетворити деякі книги

en: Could not convert the book because no supported source format was found
uk: Не вдалося перетворити книгу, оскільки не знайдено даних у підтримуваному форматі

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
uk: Не вдалося перетворити {num} з {tot} книг, оскільки не було виявлено даних цих книг у підтримуваних програмою форматах.

en: Queueing books for bulk conversion
uk: Додавання книг до черги пакетного перетворення

en: Queueing
uk: Додавання до черги

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
uk: Перетворити книгу %(num)d з %(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
uk: Не вдалося перетворити %(num)d з %(tot)d книг, оскільки не було виявлено відповідного формату.

en: Fetch news from %s
uk: Отримати новини з %s

en: Convert existing
uk: Перетворити вже створену

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
uk: Книги з наведеного нижче списку вже було перетворено у формат %s. Хочете виконати повторне перетворення?

en: less than an hour ago
uk: менше години тому

en: {} hours ago
uk: {} годин тому

en: {} days ago
uk: {} днів тому

en: Deleted: {when}
uk: Вилучено: {when}

en: Save "{}" to disk
uk: Зберегти «{}» на диск

en: Choose a location to save: {}
uk: Виберіть місце для зберігання: {}

en: Recently deleted books
uk: Нещодавно вилучені книги

en: &Permanently delete after:
uk: &Остаточно вилучити за:

en: on close
uk: при закритті

en: Deleted items are permanently deleted automatically after the specified number of days.
    If set to "on close" they are deleted whenever the library is closed, that is when switching to another library or exiting calibre.
uk: Вилучені записи буде остаточно вилучено автоматично, коли мине вказана кількість днів.
    Якщо встановити варіант «при закритті», їх буде вилучено у момент закриття бібліотеки, тобто при перемиканні на іншу бібліотеку або при виході з calibre.

en: &Restore selected
uk: &Відновити позначені

en: Permanently &delete selected
uk: Остаточно ви&лучити позначені

en: Remove the selected entries from the trash bin, thereby deleting them permanently
uk: Вилучити позначені записи зі смітника, таким чином вилучивши їх остаточно

en: All books and formats will be <b>permanently deleted</b>! Are you sure?
uk: Усі книги і формати буде <b>остаточно вилучено</b>! Ви впевнені щодо цього?

en: &Books ({})
uk: &Книги ({})

en: &Formats ({})
uk: &Формати ({})

en: restore
uk: відновити

en: delete
uk: вилучити

en: Failed for the book {} with error:
uk: Помилка для книги {}, повідомлення:

en: Failed to process some {}
uk: Не вдалося обробити деякі {}

en: Could not {0} some {1}. Click "Show details" for details.
uk: Не вдалося {0} деякі {1}. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Text-to-Speech &engine:
uk: &Рушій озвучення тексту:

en: Automatically select (currently {})
uk: Вибрати автоматично (зараз {})

en: The number of seconds to pause for at the end of a sentence.
uk: Кількість секунд, на яку слід зупинятися наприкінці речення.

en: no pause
uk: без призупинки

en: Use system default volume
uk: Типова для системи гучність

en: &Volume of speech:
uk: &Гучність виголошення:

en: &Output module:
uk: Модуль &виведення:

en: &Speed of speech:
uk: &Швидкість виголошення:

en: &Pause after sentence:
uk: &Пауза після речення:

en: &Pitch of speech:
uk: &Тон виголошення:

en: Output a&udio to:
uk: Вивести зв&ук до:

en: Choose &default voice for language:
uk: Виберіть &типового диктора для мови:

en: V&oices:
uk: Д&иктори:

en: System default (currently {})
uk: Типовий для системи (зараз {})

en: Position of control bar:
uk: Розташування панелі керування:

en: Floating with help text
uk: Рухома з текстом довідки

en: Top right
uk: Вгорі праворуч

en: Top left
uk: Вгорі ліворуч

en: Bottom right
uk: Внизу праворуч

en: Bottom left
uk: Внизу ліворуч

en: Configure Read aloud
uk: Налаштувати читання уголос

en: Restore all Read aloud settings to their defaults
uk: Відновити типові значення параметрів читання уголос

en: Remove downloaded voice
uk: Вилучити отримані дані диктора

en: Download voice
uk: Отримати дані диктора

en: Failed to write downloaded data with error: {}
uk: Не вдалося записати отримані дані; помилка: {}

en: Server replied with unknown HTTP status code: {}
uk: Сервер відповів кодом невідомого стану HTTP: {}

en: Download finished
uk: Завантаження завершено

en: Failed to download {0} with error: {1}
uk: Не вдалося отримати {0}; помилка: {1}

en: Could not download any of the resources.
uk: Не вдалося отримати жоден з ресурсів.

en: Could not download {}.
uk: Не вдалося отримати {}.

en: Could not download some resources.
uk: Не вдалося отримати частину ресурсів.

en: Click "Show details" for more information
uk: Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше

en: Read aloud failed
uk: Не вдалося прочитати уголос

en: Downloading neural network for the {} voice
uk: Отримуємо нейронну мережу для диктора {}

en: Downloading voice for Read aloud
uk: Отримання даних диктора для читання уголос

en: Neural network data
uk: Дані нейронної мережі

en: Neural network metadata
uk: Метадані нейронної мережі

en: Failed to download the voice: {}
uk: Не вдалося отримати дані диктора: {}

en: Failed to download voice
uk: Не вдалося отримати дані диктора

en: Could not find speech-dispatcher on your system. Please install it.
uk: Не вдалося знайти у вашій системі speech-dispatcher. Будь ласка, встановіть відповідний пакунок.

en: Speech dispatcher on this system is not configured with any available output modules. Install some output modules first.
uk: Диспетчер мовлення у цій системі не налаштовано на використання будь-яких модулів виведення. Спочатку слід встановити модулі виведення.

en: Failed to set support for SSML to: {}
uk: Не вдалося налаштувати підтримку SSML для: {}

en: Medium quality
uk: Посередня якість

en: Low quality
uk: Низька якість

en: Extra low quality
uk: Наднизька якість

en: High quality
uk: Висока якість

en: System default voice
uk: Типовий диктор системи

en: Age: {}
uk: Вік: {}

en: Gender: {}
uk: Стать: {}

en: Modern Windows Engine
uk: Сучасний рушій Windows

en: The "winrt" engine can track the currently spoken word on screen. Additional voices for it are available from Microsoft.
uk: Рушій «winrt» може стежити за словами з екрана, які вимовляє. Додаткові дані дикторів можна отримати зі сховищ даних Microsoft.

en: macOS Engine
uk: Рушій macOS

en: The "darwin" engine can track the currently spoken word on screen. Additional voices for it are available from Apple.
uk: Рушій «darwin» може стежити за словами з екрана, які вимовляє. Додаткові дані дикторів можна отримати зі сховищ даних Apple.

en: Legacy Windows Engine
uk: Застарілий рушій Windows

en: The "sapi" engine can track the currently spoken word on screen. It is no longer supported by Microsoft.
uk: Рушій «sapi» може стежити за словами з екрана, які вимовляє. Його підтримку з боку Microsoft припинено.

en: The "flite" Engine
uk: Рушій «flite»

en: The "flite" engine can track the currently spoken word on screen.
uk: Рушій «flite» може стежити за словами з екрана, які вимовляє.

en: The Piper Neural Engine
uk: Рушій Piper Neural

en: The "piper" engine can track the currently spoken sentence on screen. It uses a neural network for natural sounding voices. The neural network is run locally on your computer, it is fairly resource intensive to run.
uk: Рушій «piper» може стежити за словами з екрана, які вимовляє. Для формування природного звучання голосу використано нейронну мережу. Нейронна мережа працює локально на вашому комп'ютері; дуже вимогливий до ресурсів комп'ютера.

en: The Speech Dispatcher Engine
uk: Рушій Speech Dispatcher

en: The "speechd" engine can usually track the currently spoken word on screen, however, it depends on the underlying output module. The default espeak output module does support it.
uk: Рушій «speechd» може стежити за словами з екрана, які вимовляє; втім, його робота залежить від базового модуля виведення. У типовому модулі виведення, espeak, підтримку стеження передбачено.

en: &Unmark marked text
uk: С&касувати позначення тексту

en: The Qt WebEngine Render process crashed and has been restarted
uk: Процес обробки у WebEngine Qt завершив роботу в аварійному режимі. Його перезапущено.

en: Unsaved changes
uk: Зміни не збережено

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
uk: До поточної книги внесено зміни, які не було збережено. Якщо ви відкриєте іншу книгу, ці зміни буде втрачено. Відкрити іншу книгу?

en: Cannot open
uk: Не вдалося відкрити

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
uk: Зараз програма зберігає поточну книгу. Відкриття нової книги неможливе, доки не буде завершено збереження попередньої.

en: Choose file location
uk: Виберіть розташування файла

en: Importing book, please wait...
uk: Імпортуємо книгу, зачекайте…

en: Choose book folder
uk: Виберіть теку книги

en: Choose book
uk: Виберіть книгу

en: File not found
uk: Файл не знайдено

en: The file %s does not exist.
uk: Файла %s не існує.

en: Unsupported format
uk: Непідтримуваний формат

en: Tweaking is only supported for books in the %s formats. Convert your book to one of these formats first.
uk: Можливість покращення працює лише для книг у таких форматах: %s. Спочатку перетворіть дані книги у один з цих форматів.

en: Read-only file
uk: Файл лише для читання

en: The file {} is read-only. Saving changes to it will either fail or cause its permissions to be reset.
uk: Файл {} призначено лише для читання. Збереження до нього змін призведе до помилки або скидання прав доступу до нього.

en: Opening book, please wait...
uk: Відкриваємо книгу, зачекайте…

en: Failed to open book
uk: Не вдалося відкрити книгу

en: Failed to open book, it has obfuscated fonts, but the obfuscation key is missing from the OPF. Do an EPUB to EPUB conversion before trying to edit this book.
uk: Не вдалося відкрити книгу. У книзі є зашифровані шрифти, ключа до розшифровування яких у OPF немає. Виконайте перетворення з EPUB до EPUB, щоб уможливити редагування цієї книги.

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося відкрити книгу, натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Start of editing session
uk: Початок сеансу редагування

en: Before: Delete files
uk: До дії «Вилучити файли»

en: One file deleted | {} files deleted
uk[0]: Вилучено {} файл
uk[1]: Вилучено {} файли
uk[2]: Вилучено {} файлів
uk[3]: Вилучено {} файл

en: Before: Re-order text
uk: До дії «Перевпорядкувати текст»

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
uk: Перш ніж намагатися створити нові файли у книзі, вам слід її відкрити для редагування.

en: Before: Add file %s
uk: До дії «Додати файл %s»

en: Before: Add files
uk: До дії «Додати файли»

en: Before: Add cover
uk: До дії «Додати обкладинку»

en: No book is currently open. You must first open a book.
uk: Зараз не відкрито жодної книги. Вам слід спочатку відкрити книгу.

en: No book open
uk: Не відкрито жодної книги

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
uk: Перш ніж починати редагування змісту, слід відкрити книгу.

en: Before: Edit Table of Contents
uk: До дії «Змінити зміст»

en: Before: Insert inline Table of Contents
uk: Вище: вставте вбудований зміст

en: No Table of Contents
uk: Немає змісту

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
uk: Не вдалося створити вбудований зміст, оскільки у цій книзі немає наявних даних щодо змісту. Вам слід спочатку створити ці дані за допомогою засобу редагування змісту.

en: Before: %s
uk: До дії «%s»

en: You must first open a book in order to transform styles.
uk: Для перетворення стилів вам слід спочатку відкрити якусь книгу.

en: No HTML file
uk: Не є файлом HTML

en: Not currently editing an HTML file
uk: Зараз не виконується редагування файла HTML

en: No HTML files
uk: Немає файлів HTML

en: Not currently editing any HTML files
uk: Зараз не виконується редагування файлів HTML

en: No HTML files are currently selected in the File browser
uk: На панелі навігації файлами зараз не позначено жодного файла HTML

en: Before HTML transformation
uk: До перетворення HTML

en: No HTML was changed.
uk: HTML не було змінено.

en: No changes
uk: Без змін

en: Before style transformation
uk: До перетворення стилю

en: No styles were changed.
uk: Стилі не змінено.

en: Before: Get external resources
uk: До дії «Отримати зовнішні ресурси»

en: No book is currently open. You must first open a book to manage fonts.
uk: Зараз не відкрито жодної книги. Для керування шрифтами вам спочатку слід відкрити книгу.

en: Embed all fonts
uk: Вбудувати усі шрифти

en: Subset all fonts
uk: Обрізати усі вбудовані шрифти

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
uk: У форматі %s не передбачено вбудованого зберігання назв файлів і тек, тому розподіл файлів за теками не можна виконати.

en: The files in this book are already arranged into folders
uk: Файли цієї книги вже розподілено за теками

en: Nothing to do
uk: Ніяких дій не потрібно

en: Show this message &again
uk: Показувати це повідомлення з&нову

en: Before: Arrange into folders
uk: До дії «Розподілити за теками»

en: Renaming and updating links...
uk: Виконуємо перейменування та оновлення посилань…

en: You are changing the file type of {0}<b>{1}</b> to {2}<b>{3}</b>. Doing so can cause problems, are you sure?
uk: Ви змінюєте тип файла {0}<b>{1}</b> на {2}<b>{3}</b>. Виконання цієї дії може призвести до проблем з читанням файла. Ви справді хочете виконати перейменування?

en: The name you have chosen {0} contains special characters, internally it will look like: {1}Try to use only the English alphabet [a-z], numbers [0-9], hyphens and underscores for file names. Other characters can cause problems for  different e-book viewers. Are you sure you want to proceed?
uk: Вибрана вами назва, {0}, містить спеціальні символи, у базі даних ця назва виглядатиме так: {1} Спробуйте використовувати у назвах файлів лише символи латиниці [a-z], цифри [0-9], дефісів та підкреслювань. Інші символи можуть спричинити проблеми з читанням книг на певних пристроях для читання. Ви справді хочете виконати вказане вами перейменування?

en: Before: Rename %s
uk: До дії «Перейменувати %s»

en: Before: Bulk rename
uk: До дії «Пакетне перейменування»

en: Failed to rename files
uk: Не вдалося перейменувати файли

en: Failed to rename files, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося перейменувати файли. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: &Revert to
uk: Ві&дновити

en: &Revert changes
uk: С&касувати зміни

en: Show this popup again
uk: Показувати це контекстне вікно знову

en: See what &changed
uk: Переглянути з&міни

en: %s books
uk: Книги %s

en: Current book
uk: Поточна книга

en: Other book
uk: Інша книга

en: Before: Fix HTML
uk: До дії «Виправити HTML»

en: All HTML files fixed
uk: Усі файли HTML виправлено

en: Fixing done
uk: Виправлення виконано

en: Before: Beautify files
uk: До дії «Покращити файли»

en: All files beautified
uk: Усі файли покращено

en: Beautified
uk: Покращено

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
uk: Можливість вставлення зображень передбачено лише для файлів HTML і CSS.

en: New class name
uk: Нова назва класу

en: Rename the class {} to?
uk: Перейменувати клас {}?

en: Before: Rename {}
uk: До дії «Перейменувати» {}

en: No class {} found to change
uk: Не знайдено класу {} для внесення змін

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
uk: Для формату AZW3 семантики не передбачено.

en: Before: Set Semantics
uk: До дії «Встановити семантику»

en: Before: Filter style information
uk: До дії «Фільтрувати інформацію щодо стилів»

en: No matching style rules were found
uk: Відповідних правил стилю не виявлено

en: No file with the name %s was found in the book
uk: У книзі немає файла із назвою %s

en: No style rules that match the class {} were found
uk: Не знайдено стильових правил, які відповідають класу {}

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
uk: Виберіть назву для контрольної позиції.
    Пізніше відновити стан книги до цієї позиції можна буде за допомогою
    пунктів «Повернутися до…» у меню «Зміни».

en: Path does not exist
uk: Шляху не існує

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
uk: Файла, який ви редагуєте (%s) вже не існує. Вам слід вибрати нове місце для зберігання файла.

en: File is read-only
uk: Файл призначено лише для читання

en: The file at {} is read-only. The editor will try to reset its permissions before saving. Proceed with saving?
uk: Файл {} призначено лише для читання. Редактор спробує скинути права доступу до нього , перш ніж зберігати дані. Продовжити процедуру зберігання?

en: Cannot save a copy
uk: Не вдалося зберегти копію

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
uk: Можливості збереження копії теки на основі книги не передбачено

en: Choose path
uk: Виберіть шлях

en: Book (%s)
uk: Книга (%s)

en: Saving copy, please wait...
uk: Зберігаємо копію, зачекайте…

en: Failed to save copy
uk: Не вдалося зберегти копію

en: Failed to save copy, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося зберегти копію. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Copy saved to %s
uk: Копію збережено до %s

en: Copy saved
uk: Копію збережено

en: Editing saved copy at: %s
uk: Редагуємо збережену копію у %s

en: Could not save
uk: Не вдалося зберегти

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
uk: Спроба зберегти книгу завершилася невдало. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше. Ви можете спробувати зберегти книгу у іншому місці за допомогою пункту меню «Файл → Зберегти копію».

en: Enter line number
uk: Введіть номер рядка

en: Before: Split %s
uk: До дії «Розділити %s»

en: Does not exist
uk: Не існує

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
uk: Файла %s не існує. Якщо ви намагалися натиснути пункт-посилання у змісті, можливо, варто оновити зміст: клацніть правою кнопкою миші на сторінці змісту і виберіть пункт контекстного меню «Оновити».

en: Unsupported file format
uk: Непідтримуваний формат файлів

en: Editing files of type %s is not supported
uk: Підтримки редагування файлів типу %s не передбачено

en: The anchor %s was not found in this file
uk: У цьому файлі немає місця прив’язки %s

en: File deleted
uk: Файл вилучено

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
uk: Файл {} вже вилучено. Перезапустіть засіб «Перевірити книгу», щоб оновити результати.

en: Before: Spell Check
uk: До дії «Перевірити правопис»

en: Before: Auto-fix errors
uk: До дії «Автовиправлення помилок»

en: Before: Merge files into %s
uk: До дії «Об’єднати файли у %s»

en: {} files merged
uk: Об'єднано {} файлів

en: Before: Link stylesheets
uk: До дії «Пов’язати таблиці стилів»

en: File opened
uk: Відкрито файл

en: When you are done editing {0} click "Import" to update the file in the book or "Discard" to lose any changes.
uk: Коли завершите редагування {0}, натисніть кнопку «Імпортувати», щоб оновити файл у книзі, або кнопку «Відкинути», щоб відкинути усі внесені зміни.

en: Discard
uk: Відхилити

en: Import
uk: Імпорт

en: Before: Replace %s
uk: До дії «Замінити %s»

en: You must first open a book in order to see the report.
uk: Перш ніж переглядати звіт, вам слід відкрити книгу.

en: You must first open a book in order to check links.
uk: Перш ніж перевіряти посилання, вам слід відкрити книгу.

en: You must first open a book in order to add Text-to-speech narration.
uk: Для додавання озвучення тексту вам слід спочатку відкрити книгу.

en: Before: adding narration
uk: До дії «Додавання озвучення»

en: You must first open a book in order to compress images.
uk: Для стискання зображень вам слід спочатку відкрити книгу.

en: Before: compress images
uk: До дії «Стискання зображень»

en: Unexpected error
uk: Неочікувана помилка

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
uk: Не вдалося стиснути зображення. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Cannot decode
uk: Не вдалося декодувати

en: Cannot edit %s as it appears to be in an unknown character encoding
uk: Редагування %s неможливе, оскільки, ймовірно, дані зберігаються у невідомому кодуванні

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
uk: Зараз не відкрито жодної книги. Для редагування вам спочатку слід відкрити книгу.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
uk: Зараз програма зберігає поточну книгу у фоновому режимі. Завершення роботи програми призведе до <b>переривання процедури збереження</b>! Завершити збереження файла?

en: &Quit immediately
uk: Вийти &негайно

en: Finish &saving first
uk: Спочатку завершити &збереження

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
uk: Частину внесених змін не збережено. Якщо ви завершите роботу програми без збереження цих змін, їх буде втрачено.

en: &Save and Quit
uk: &Зберегти і завершити

en: &Quit without saving
uk: Ви&йти без збереження

en: Saving, please wait...
uk: Зберігаємо дані, зачекайте…

en: Favorites
uk: Улюблені

en: European scripts
uk: Європейські писемності

en: Armenian
uk: Вірменська

en: Armenian ligatures
uk: Вірменські лігатури

en: Coptic
uk: Коптська

en: Coptic in Greek block
uk: Коптська у грецькому блоці

en: Cypriot syllabary
uk: Кіпріотська складова абетка

en: Cyrillic
uk: Кирилиця

en: Cyrillic supplement
uk: Додаткова кирилиця

en: Cyrillic extended A
uk: Розширена кирилиця A

en: Cyrillic extended B
uk: Розширена кирилиця B

en: Georgian
uk: Грузинська

en: Georgian supplement
uk: Додаткова грузинська

en: Glagolitic
uk: Глаголиця

en: Gothic
uk: Готична

en: Greek and Coptic
uk: Грецькі і коптські

en: Greek extended
uk: Розширена грецька

en: Latin, Basic & Latin-1 supplement
uk: Латиниця, основна і додаткові символи Latin-1

en: Latin extended A
uk: Розширена латина A

en: Latin extended B
uk: Розширена латина B

en: Latin extended C
uk: Розширена латина C

en: Latin extended D
uk: Розширена латина D

en: Latin extended additional
uk: Латинь додаткова розширена

en: Latin ligatures
uk: Латинські лігатури

en: Fullwidth Latin letters
uk: Літери латиниці, повна ширина

en: Linear B syllabary
uk: Лінійна писемність B, склади

en: Linear B ideograms
uk: Лінійна писемність B, ідеограми

en: Ogham
uk: Огам

en: Old italic
uk: Давня італійська

en: Phaistos disc
uk: Фестський диск

en: Runic
uk: Руни

en: Shavian
uk: Шавіанська

en: Phonetic symbols
uk: Фонетичні символи

en: IPA extensions
uk: Розширена IPA

en: Phonetic extensions
uk: Фонетичні розширення

en: Phonetic extensions supplement
uk: Додаткові фонетичні розширення

en: Modifier tone letters
uk: Символи зміни тону

en: Spacing modifier letters
uk: Знаки інтервалів

en: Superscripts and subscripts
uk: Верхні і нижні індекси

en: Combining diacritics
uk: Комбіновані діакритичні

en: Combining diacritical marks
uk: Об’єднання діакритичних знаків

en: Combining diacritical marks for symbols
uk: Об’єднання діакритичних знаків і символів

en: Combining diacritical marks supplement
uk: Додаткові об’єднання діакритичних знаків

en: Combining half marks
uk: Комбіновані позначки половинок

en: African scripts
uk: Африканські писемності

en: Bamum
uk: Бамум

en: Bamum supplement
uk: Додаткові бамуму

en: Egyptian hieroglyphs
uk: Єгипетська ієрогліфічна

en: Ethiopic
uk: Ефіопський

en: Ethiopic supplement
uk: Додаткові ефіопські

en: Ethiopic extended
uk: Розширена ефіопська

en: Ethiopic extended A
uk: Розширена ефіопська A

en: Meroitic cursive
uk: Мероїтські (курсив)

en: Meroitic hieroglyphs
uk: Мероїтські ієрогліфи

en: N'Ko
uk: Н’ко

en: Osmanya
uk: Османья

en: Tifinagh
uk: Тіфінаг (давньолівійська)

en: Vai
uk: Вай

en: Middle Eastern scripts
uk: Середньосхідне письмо

en: Arabic
uk: Арабська

en: Arabic supplement
uk: Додаткові арабські

en: Arabic extended A
uk: Арабська розширена A

en: Arabic presentation forms A
uk: Форми відтворення арабської A

en: Arabic presentation forms B
uk: Форми відтворення арабської B

en: Avestan
uk: Авестанська

en: Carian
uk: Карійська

en: Cuneiform
uk: Клинопис

en: Cuneiform numbers and punctuation
uk: Клинописні числа і пунктуація

en: Hebrew
uk: Іврит

en: Hebrew presentation forms
uk: Форми відтворення івриту

en: Imperial Aramaic
uk: Імперська арамейська

en: Inscriptional Pahlavi
uk: Інскрипційна пехлеві

en: Inscriptional Parthian
uk: Інскрипційна парфянська

en: Lycian
uk: Лікійська

en: Lydian
uk: Лідійська

en: Mandaic
uk: Мандейська

en: Old Persian
uk: Старовинна перська

en: Old South Arabian
uk: Давня південноарабська

en: Phoenician
uk: Фінікійська

en: Samaritan
uk: Самаритянська

en: Syriac
uk: Сирійська

en: Ugaritic
uk: Угаритська

en: Central Asian scripts
uk: Центральназійські писемності

en: Mongolian
uk: Монгольська

en: Old Turkic
uk: Давня турецька

en: Phags-pa
uk: Фагс-па

en: Tibetan
uk: Тибетська

en: South Asian scripts
uk: Південноазійські писемності

en: Bengali
uk: Бенгальська

en: Brahmi
uk: Брахмі

en: Chakma
uk: Чакмійська

en: Devanagari
uk: Деванагарі

en: Devanagari extended
uk: Розширена деванагарі

en: Gujarati
uk: Гуджараті

en: Gurmukhi
uk: Гурмухі

en: Kaithi
uk: Кайті

en: Kannada
uk: Каннада

en: Kharoshthi
uk: Кхароштхі

en: Lepcha
uk: Лепча

en: Limbu
uk: Лімбу

en: Malayalam
uk: Малаялам

en: Meetei Mayek
uk: Маніпурі

en: Meetei Mayek extensions
uk: Розширення Meetei Mayek

en: Ol Chiki
uk: Ол-чикі

en: Oriya
uk: Орія

en: Saurashtra
uk: Саураштра

en: Sinhala
uk: Сингалійська

en: Sharada
uk: Шарада

en: Sora Sompeng
uk: Сора (сомпенг)

en: Syloti Nagri
uk: Силоті нагрі

en: Takri
uk: Такрі

en: Tamil
uk: Тамільська

en: Telugu
uk: Телугу

en: Thaana
uk: Таана

en: Vedic extensions
uk: Ведичні розширення

en: Southeast Asian scripts
uk: Південно-східні азійські писемності

en: Balinese
uk: Балійська

en: Batak
uk: Батак

en: Buginese
uk: Бугійська

en: Cham
uk: Тьям

en: Javanese
uk: Яванська

en: Kayah Li
uk: Кая-лі

en: Khmer
uk: Кхмерська

en: Khmer symbols
uk: Кхмерські символи

en: Lao
uk: Лаоська

en: Myanmar
uk: М’янмська

en: Myanmar extended A
uk: М’янмська розширена A

en: New Tai Lue
uk: Нова тай лі

en: Rejang
uk: Реджан

en: Sundanese
uk: Сунданська

en: Sundanese supplement
uk: Суданська, додаткові

en: Tai Le
uk: Тай лі

en: Tai Tham
uk: Тай-тхем

en: Tai Viet
uk: Тай-в’єт

en: Thai
uk: Тайська

en: Philippine scripts
uk: Філіппінські писемності

en: Buhid
uk: Бухід

en: Hanunoo
uk: Хануну

en: Tagalog
uk: Тагалог

en: Tagbanwa
uk: Таґбанва

en: East Asian scripts
uk: Східноазійські писемності

en: Bopomofo
uk: Бопомофо

en: Bopomofo extended
uk: Додаткові бопомофо

en: CJK Unified ideographs
uk: Універсальні ідеографічні ієрогліфи

en: CJK Unified ideographs extension A
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток A

en: CJK Unified ideographs extension B
uk: Уніфіковані ієрогліфічні ідеограми, додаток B

en: CJK Unified ideographs extension C
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток C

en: CJK Unified ideographs extension D
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток D

en: CJK compatibility ideographs
uk: Сумісні ієрогліфічні ідеограми

en: CJK compatibility ideographs supplement
uk: Додаткові ієрогліфічні ідеограми для сумісності

en: Kangxi radicals
uk: Радикали кандзі

en: CJK radicals supplement
uk: Додатки радикалів ієрогліфів

en: CJK strokes
uk: Штрихи CJK

en: Ideographic description characters
uk: Символи-ідеограми

en: Hiragana
uk: Хірагана

en: Katakana
uk: Катакана

en: Katakana phonetic extensions
uk: Фонетичні розширення катакани

en: Kana supplement
uk: Додаткові кани

en: Halfwidth Katakana
uk: Катакана, символи половинної ширини

en: Kanbun
uk: Канбун

en: Hangul syllables
uk: Склади хангиля

en: Hangul Jamo
uk: Хангиль-чжамо

en: Hangul Jamo extended A
uk: Корейска розширена A

en: Hangul Jamo extended B
uk: Корейска розширена B

en: Hangul compatibility Jamo
uk: Сумісні корейські

en: Halfwidth Jamo
uk: Чжамо, символи половинної ширини

en: Lisu
uk: Лісу

en: Miao
uk: Міао

en: Yi syllables
uk: Склади Ї

en: Yi radicals
uk: Радикали Ї

en: American scripts
uk: Американські писемності

en: Cherokee
uk: Черокі

en: Deseret
uk: Дезерет

en: Unified Canadian aboriginal syllabics
uk: Уніфіковані силабічні канадських аборигенів

en: UCAS extended
uk: Абетки канадьских аборигенів, розширено

en: Other
uk: Інше

en: Alphabetic presentation forms
uk: Форми відтворення абеток

en: Halfwidth and Fullwidth forms
uk: Форми півширини та повної ширини

en: Punctuation
uk: Пунктуація

en: General punctuation
uk: Загальна пунктуація

en: ASCII punctuation
uk: Пунктуація ASCII

en: Latin-1 punctuation
uk: Пунктуація з Latin-1

en: Small form variants
uk: Варіанти малих форм

en: Supplemental punctuation
uk: Додаткова пунктуація

en: CJK symbols and punctuation
uk: Символи і пунктуація CJK

en: CJK compatibility forms
uk: Сумісні ієрогліфічні форми

en: Fullwidth ASCII punctuation
uk: Пунктуація ASCII, повна ширина

en: Vertical forms
uk: Вертикальні форми

en: Alphanumeric symbols
uk: Буквено-цифрові символи

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
uk: Арабські математичні абеткові символи

en: Letterlike symbols
uk: Схожі на літери символи

en: Roman symbols
uk: Романські символи

en: Mathematical alphanumeric symbols
uk: Математичні буквено-цифрові символи

en: Enclosed alphanumerics
uk: Буквено-цифрові у рамках

en: Enclosed alphanumeric supplement
uk: Додаткові буквено-цифрові у рамках

en: Enclosed CJK letters and months
uk: Вкладені ієрогліфи і назви місяців

en: Enclosed ideographic supplement
uk: Додаткові ідеографічні у рамках

en: CJK compatibility
uk: Сумісні ієрогліфічні форми

en: Technical symbols
uk: Технічні символи

en: Miscellaneous technical
uk: Різні технічні

en: Control pictures
uk: Малюнки керування

en: Optical character recognition
uk: Оптичне розпізнавання знаків

en: Numbers and digits
uk: Числа і цифри

en: Aegean numbers
uk: Егейські числа

en: Ancient Greek numbers
uk: Давньогрецькі числа

en: Common Indic number forms
uk: Загальні індійські форми чисел

en: Counting rod numerals
uk: Числа з паличок для лічби

en: Fullwidth ASCII digits
uk: Цифри ASCII, повна ширина

en: Number forms
uk: Форми чисел

en: Rumi numeral symbols
uk: Числові символи румі

en: Mathematical symbols
uk: Математичні символи

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Supplemental arrows A
uk: Додаткові стрілки A

en: Supplemental arrows B
uk: Додаткові стрілки B

en: Miscellaneous symbols and arrows
uk: Різні символи і стрілки

en: Mathematical operators
uk: Математичні оператори

en: Miscellaneous mathematical symbols A
uk: Різні математичні символи A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
uk: Різні математичні символи B

en: Supplemental mathematical operators
uk: Додаткові математичні дії

en: Ceilings and floors
uk: Символи цілих частин

en: Geometric shapes
uk: Геометричні форми

en: Box drawing
uk: Для малювання рамок

en: Block elements
uk: Блокові елементи

en: Musical symbols
uk: Музичні символи

en: More musical symbols
uk: Додаткові музичні символи

en: Ancient Greek musical notation
uk: Давньогрецькі символи запису музики

en: Byzantine musical symbols
uk: Візантійські музичні символи

en: Game symbols
uk: Ігрові символи

en: Chess
uk: Шахи

en: Domino tiles
uk: Плитки доміно

en: Draughts
uk: Шашки

en: Japanese chess
uk: Японські шахи

en: Mahjong tiles
uk: Плитки маджонґ

en: Playing cards
uk: Гра у карти

en: Playing card suits
uk: Масті гральних карт

en: Other symbols
uk: Інші символи

en: Alchemical symbols
uk: Алхімічні символи

en: Ancient symbols
uk: Давні символи

en: Braille patterns
uk: Шаблони Брайля

en: Currency symbols
uk: Символи грошових одиниць

en: Dingbats
uk: Декоративні

en: Emoticons
uk: Емоційки

en: Miscellaneous symbols
uk: Різні символи

en: Miscellaneous symbols and pictographs
uk: Різні символи та піктограми

en: Yijing hexagram symbols
uk: Символи гексаграм «Книги перетворень»

en: Yijing mono and digrams
uk: Монограми і диграми «Книги перетворень»

en: Yijing trigrams
uk: Триграми «Книги перетворень»

en: Tai Xuan Jing symbols
uk: Символи Тай Хуан Жинь

en: Transport and map symbols
uk: Символи транспортних схем і карт

en: Specials
uk: Спеціальні

en: Variation selectors
uk: Вибір варіантів

en: Variation selectors supplement
uk: Додаткові символи зміни

en: Copy %s to clipboard
uk: Скопіювати %s до буфера обміну

en: Add %s to favorites
uk: Додати %s до улюблених

en: Remove %s from favorites
uk: Вилучити %s з улюблених

en: Restore favorites to defaults
uk: Відновити типові улюблені

en: Insert character
uk: Вставити символ

en: Re-arrange favorites
uk: Перевпорядкувати улюблені

en: Search for Unicode characters by using the English names or nicknames. You can also search directly using a character code. For example, the following searches will all yield the no-break space character: U+A0, nbsp, no-break
uk: Пошук символів Unicode на основі назв або альтернативних назв символів англійською. Ви також можете знайти символ на основі безпосередньо вказаного коду символу. Наприклад, символ нерозривного пробілу можна знайти за допомогою пошуку за такими рядками: U+A0, nbsp, no-break

en: Search by name, nickname or character code
uk: Шукати за назвою, альтернативною назвою або кодом символу

en: Clear search
uk: Спорожнити поле пошуку

en: Drag and drop characters to re-arrange them. Click the "Re-arrange" button again when you are done.
uk: Перетягніть символ на відповідне місце за допомогою вказівника миші і скиньте його. Щойно перевпорядкування буде завершено, натисніть кнопку «Перевпорядкувати» ще раз.

en: Match any word
uk: Збіг за будь-яким словом

en: When searching return characters whose names match any of the specified words
uk: Під час пошуку повертати записи символів, чиї назви містять будь-яке із вказаних слів

en: {character_name} (U+{char_code:04X}) in {category_name} - {subcategory_name}
uk: {character_name} (U+{char_code:04X}) у {category_name} – {subcategory_name}

en: INFO
uk: ІНФОРМАЦІЯ

en: Check has not been run
uk: Перевірка ще не виконувалася

en: Copy list of errors to clipboard
uk: Копіювати список помилок до буфера обміну

en: Click to run a check on the book
uk: Натисніть кнопку, щоб виконати перевірку книги

en: Run check
uk: Виконати перевірку

en: line: %d
uk: рядок %d

en:  column: %d
uk:  стовпчик: %d

en: Information
uk: Інформація

en: Warning
uk: Попередження

en: Try to fix only this error
uk: Спробувати виправити лише цю помилку

en: Click to open in editor
uk: Натисніть, щоб відкрити у редакторі

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
uk: Спробувати виправити усі придатні до виправлення помилки автоматично. Працюватиме лише для деяких типів помилок.

en: Try to correct all fixable errors automatically
uk: Спробувати виправити усі придатні до виправлення помилки автоматично

en: Re-run check
uk: Виконати перевірку ще раз

en: Re-run the check
uk: Виконати перевірку ще раз

en: Running fixers, please wait...
uk: Виправляємо, зачекайте…

en: Running checks, please wait...
uk: Перевіряємо, зачекайте…

en: Check external links
uk: Перевірити зовнішні посилання

en: Checking external links, please wait...
uk: Перевіряємо зовнішні посилання, будь ласка, зачекайте…

en: Check &anchors
uk: Перевірити п&рив'язки

en: Check HTML anchors in links (the part after the #).
     This can be a little slow, since it requires downloading and parsing all the HTML pages.
uk: Перевірити прив'язки HTML у посиланнях (частини після #).
     Перевірка може бути досить тривалою, оскільки потребує отримання і обробки усіх сторінок HTML.

en: Checking failed
uk: Помилка під час перевірки

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
uk: Під час перевірки посилання сталася помилка. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: No broken links found
uk: Помилкових посилань не знайдено

en: Found a broken link | Found {} broken links
uk[0]: Знайдено {} помилкове посилання
uk[1]: Знайдено {} помилкових посилання
uk[2]: Знайдено {} помилкових посилань
uk[3]: Знайдено {} помилкових посилань

en: Fix this link
uk: Виправити це посилання

en: line number
uk: номер рядка

en: Enter the corrected URL:
uk: Введіть виправлену адресу:

en: Fix URL
uk: Виправити адресу

en: Font
uk: Шрифт

en: Image
uk: Зображення

en: Stylesheet
uk: Таблиця стилів

en: Completion failed
uk: Спроба доповнення зазнала невдачі

en: Failed to get completions, click "Show details" for more information. Future errors during completion will be suppressed.
uk: Не вдалося визначити доповнення. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше. Повідомлення щодо подальших помилок під час спроб доповнення буде придушено.

en: Failed to get completion data
uk: Не вдалося отримати дані для доповнення

en: Calculating differences, please wait...
uk: Визначаємо відмінності, зачекайте…

en: Differences between books
uk: Відмінності між книгами

en: Go to previous change
uk: Перейти до попередньої зміни

en: &Previous change
uk: &Попередня зміна

en: Go to next change
uk: Перейти до наступної зміни

en: &Next change
uk: &Наступна зміна

en: Search for text
uk: Знайти текст

en: Next &match
uk: Наступний &відповідник

en: P&revious match
uk: П&опередній відповідник

en: Left panel
uk: Ліва панель

en: Perform search in the left panel
uk: Виконати пошук на лівій панелі

en: Right panel
uk: Права панель

en: Perform search in the right panel
uk: Виконати пошук на правій панелі

en: &Options
uk: П&араметри

en: Change how the differences are displayed
uk: Змінити спосіб показу відмінностей

en: Lines of context around each change
uk: Рядки контексту навколо кожної зміни

en: Show %d lines of context
uk: Показувати %d рядків контексту

en: Show all text
uk: Показувати текст повністю

en: Double click right side to edit
uk: Двічі клацніть праворуч, щоб розпочати редагування

en: Double click on any change in the right panel to edit that location in the editor
uk: Двічі клацніть при будь-якій зміні на правій панелі, щоб редагувати цей запис місця у редакторі

en: Beautify files before comparing them
uk: Форматувати файли до порівняння

en: Do not beautify files before comparing
uk: Не покращувати файли до порівняння

en: The books are identical
uk: Книги є однаковими

en: No changes found
uk: Змін не знайдено

en: The files are identical
uk: Файли є однаковими

en: No differences found
uk: Відмінностей не знайдено

en: The folders are identical
uk: Теки є однакові

en: [%s was added]
uk: [було додано %s]

en: [%s was removed]
uk: [було вилучено %s]

en: Previous change
uk: Попередня зміна

en: Next change
uk: Наступна зміна

en: Open file in the editor
uk: Відкрити файл у редакторі

en: No matches found for query: {}
uk: Не знайдено відповідників запиту: {}

en: This file was added
uk: Було додано цей файл

en: This file was removed
uk: Було вилучено цей файл

en: [This file was renamed from %s]
uk: [Цей файл було перейменовано з %s]

en: [This file was renamed to %s]
uk: [Цей файл було перейменовано на %s]

en: Binary file of size: %s
uk: Двійковий файл розміру %s

en: Image could not be rendered
uk: Не вдалося обробити зображення

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
uk: Розмір: {0} Роздільність: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
uk: Файли є однаковими після покращення

en: Choose the external resources to download
uk: Виберіть зовнішні ресурси для отримання

en: Data URL #{}
uk: Адреса даних {}

en: one instance | {} instances
uk[0]: 1 екземпляр
uk[1]: {} екземпляри
uk[2]: {} екземплярів
uk[3]: {} екземпляр

en: Download external resources
uk: Отримати зовнішні ресурси

en: Searching for external resources...
uk: Шукаємо зовнішні ресурси…

en: Scan failed
uk: Помилка під час сканування

en: Failed to scan for external resources, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося виконати сканування зовнішніх ресурсів. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: No external resources found
uk: Зовнішніх ресурсів не знайдено

en: No external resources were found in this book.
uk: У цій книзі не знайдено жодних зовнішніх ресурсів.

en: Failed to download external resources, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося отримати зовнішні ресурси. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Some downloads failed
uk: Помилка під час отримання частини даних

en: Failed to download some external resources, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося отримати деякі з зовнішніх ресурсів. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Updating resources in book...
uk: Оновлюємо ресурси у книзі…

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
uk[0]: Успішно оброблено {} зовнішній ресурс
uk[1]: Успішно оброблено {} зовнішніх ресурси
uk[2]: Успішно оброблено {} зовнішніх ресурсів
uk[3]: Успішно оброблено {} зовнішніх ресурсів

en: Could not download one image | Could not download {} images
uk[0]: Не вдалося отримати {} зображення
uk[1]: Не вдалося отримати {} зображення
uk[2]: Не вдалося отримати {} зображень
uk[3]: Не вдалося отримати {} зображень

en: Replace failed
uk: Помилка під час заміни

en: Failed to replace external resources, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося замінити зовнішні ресурси. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Trim image
uk: Обрізати зображення

en: Auto-trim image
uk: Автоматично обрізати зображення

en: Rotate image
uk: Обертати зображення

en: Resize image
uk: Змінити розмір зображення

en: Sharpen image
uk: Збільшити різкість зображення

en: Blur image
uk: Розмити зображення

en: Make image look like an oil painting
uk: Перетворити зображення на написане олією

en: De-speckle image
uk: Усунути крапки із зображення

en: Normalize image
uk: Нормалізувати зображення

en: No image
uk: Немає зображення

en: No image loaded
uk: Не завантажено зображення

en: Invalid image
uk: Некоректне зображення

en: The current image is not valid
uk: Поточне зображення є некоректним

en: Drop image
uk: Скиньте зображення

en: Paste image
uk: Вставити зображення

en: No image available in the clipboard
uk: У буфері обміну даними немає зображень

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
uk: Нічого не позначено. Спочатку позначте область на зображенні перетягуванням вказівника миші з одночасним утриманням натиснутою лівої кнопки миші.

en: Not a valid image
uk: Некоректне зображення

en: Choose the new width and height
uk: Виберіть нову ширину і висоту

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
uk: Обрізання зображень заборонено. Якщо ви хочете вилучити зображення, скористайтеся для цього програмою для керування файлами.

en: File actions tool bar
uk: Панель інструментів дій над файлами

en: Edit actions tool bar
uk: Панель інструментів дій з редагування

en: Image filters
uk: Фільтри зображення

en: Improve contrast (normalize image)
uk: Поліпшити контрастність (нормалізувати зображення)

en: Image information bar
uk: Панель даних щодо зображення

en: Copy selected region
uk: Копіювати позначену область

en: Paste into selected region
uk: Вставити до позначеної області

en: Copy image
uk: Копіювати зображення

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
uk: Стандартне відхилення для дії з гаусового збільшення різкості (вище значення означає більшу різкість)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
uk: Стандартне відхилення для дії з гаусового розмивання (вище значення означає більше розмивання)

en: Oilify image
uk: Перетворити на картину олією

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
uk: Потужність операції (чим більше значення, тим потужніший ефект)

en: Choose file name
uk: Виберіть назву файла

en: No name specified
uk: Не вказано назви

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
uk: Вам слід вказати назву нового файла, разом із суфіксом.

en: Choose an image
uk: Виберіть зображення

en: Images in book
uk: Зображення у книзі

en: &Existing images in the book
uk: &Наявні у книзі зображення

en: Search for image by file name
uk: Шукати зображення за назвою файла

en: Refresh the displayed images
uk: Оновити показані зображення

en: &Import image
uk: &Імпортувати зображення

en: Import an image from elsewhere in your computer
uk: Імпортувати зображення з іншого сховища даних на вашому комп’ютері

en: &Paste image
uk: &Вставити зображення

en: Paste an image from the clipboard
uk: Вставити зображення із буфера обміну даними

en: Full page image
uk: Зображення на усю сторінку

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
uk: Вставити зображення так, щоб воно займало усю сторінку під час перегляду на пристрої для читання

en: Preserve aspect ratio
uk: Зберігати співвідношення розмірів

en: Preserve the aspect ratio of the inserted image when rendering it full paged
uk: Зберегти співвідношення розмірів вставленого зображення під час розгортання його на усю сторінку

en: &Zoom in
uk: З&більшити

en: There is no image on the clipboard
uk: У буфері обміну даними немає зображення

en: Invalid file extension
uk: Некоректний суфікс назви файла

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
uk: Назва файла, який ви вибираєте, має завершуватися суфіксом .jpg або .png

en: Choose the folder into which the files will be placed
uk: Виберіть теку, у якій буде збережено файли

en: Create new folder
uk: Створити нову теку

en: Enter a name for the new folder
uk: Вкажіть назву нової теки

en: Folder name
uk: Назва теки

en: Create new book
uk: Створити нову книгу

en: &Authors:
uk: &Автори:

en: &Language:
uk: &Мова:

en: Invalid markup
uk: Некоректна розмітка

en: The current block tag has an existing unclosed style attribute. Run the Fix HTML tool first.
uk: У поточному тезі блоку є незавершений атрибут стилю. Вам слід спочатку запустити засіб виправлення HTML.

en: Invalid HTML
uk: Некоректний код HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
uk: Теґ %s не закрито. Вам слід запустити засіб виправлення HTML, перш ніж перейменовувати теґи.

en: No tag found
uk: Тег не знайдено

en: No suitable block level tag was found to rename
uk: Не знайдено відповідного теґу рівня блоку для перейменування

en: Cursor inside tag
uk: Курсор всередині теґу

en: Cannot split as the cursor is inside the tag definition
uk: Виконати поділ неможливо, оскільки курсор перебуває всередині визначення теґу

en: No suitable tag was found to split
uk: Не знайдено відповідного теґу для поділу

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to split tags.
uk: Теґ %s не закрито. Вам слід запустити засіб виправлення HTML, перш ніж поділяти теґи.

en: Not in a block tag
uk: Поза межами теґу блоку

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
uk: Змінити вирівнювання тексту неможливо, оскільки курсор перебуває поза теґами рівня блоку книги, зокрема теґами &lt;p&gt; або &lt;div&gt;.

en: Insert filler text
uk: Вставити текст заповнення

en: Insert a tag
uk: Вставити теґ

en: Insert a self closing tag
uk: Вставити теґ із самозавершенням

en: Insert a HTML link
uk: Вставити посилання HTML

en: Insert a HTML image
uk: Вставити зображення HTML

en: Insert a HTML tag with a class
uk: Вставити теґ HTML із класом

en: No snippet found
uk: Жодного фрагмента не знайдено

en: No matching snippet was found
uk: Відповідного фрагмента не знайдено

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
uk: Довідкові дані щодо фрагментів можна знайти у <a href="%s">підручнику користувача</a>

en: The name of this snippet
uk: Назва цього фрагмента

en: The text used to trigger this snippet
uk: Текст, введення якого викликає цей фрагмент

en: Tri&gger:
uk: П&еремикач:

en: &File types:
uk: Типи &файлів:

en: Which file types this snippet should be active in
uk: Для яких типів файлів має бути активним цей фрагмент

en: You can test your snippet here
uk: Тут ви можете перевірити ваш фрагмент

en: T&est:
uk: Пе&ревірка:

en: Create a snippet
uk: Створити фрагмент

en: Edit snippet
uk: Змінити фрагмент

en: You must provide a name for this snippet
uk: Вам слід вказати назву цього фрагмента

en: You must provide a trigger for this snippet
uk: Вам слід вказати перемикач для цього фрагмента

en: You must provide a template for this snippet
uk: Вам слід вказати шаблон для цього фрагмента

en: You must specify at least one file type
uk: Вам слід вказати принаймні один тип файлів

en: Create/edit snippets
uk: Створити/Змінити фрагменти

en: Search for a snippet
uk: Шукати фрагмент

en: &Add snippet
uk: &Додати фрагмент

en: &Edit snippet
uk: З&мінити фрагмент

en: &Remove snippet
uk: Ви&лучити фрагмент

en: Change &built-in
uk: Змінити в&будований

en: Invalid snippet
uk: Некоректний фрагмент

en: Cannot edit snippet
uk: Не вдалося змінити фрагмент

en: No snippet selected
uk: Не позначено фрагмента

en: No snippets found
uk: Фрагментів не знайдено

en: No snippets found for query: %s
uk: Не знайдено фрагментів, відповідних до запиту: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
uk: Виберіть вбудований фрагмент для внесення змін:

en: Invalid text
uk: Некоректний текст

en: Unterminated string
uk: Незавершений рядок

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
uk: Утримуйте натиснутою клавішу Ctrl під час натискання на посиланні, щоб відкрити його

en: This link points to a file that is not present in the book
uk: Це посилання вказує на файл, якого немає у книзі

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
uk: Не можна використовувати неекранований символ «<». Замініть цей символ на «&lt;»

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
uk: Не можна використовувати неекрановані амперсанди. Замініть амперсанд на «&amp;».

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
uk: Не можна використовувати неекрановані символи «>». Замініть символ на «&gt;».

en: / not allowed except at the end of the tag
uk: / не можна використовувати, якщо це не завершальний теґ

en: Unknown character
uk: Невідомий символ

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
uk: У завершальному тезі не може бути нічого окрім назви теґу

en: Expecting an attribute value
uk: Мало бути вказано значення атрибута

en: A tag name cannot end with a colon
uk: Назва мітки не може завершуватися двокрапкою

en: Hold down the Ctrl key and click to open the first matching CSS style rule
uk: Утримуйте натиснутою клавішу Ctrl під час клацання, щоб відкрити перше відповідне стилістичне правило CSS

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
uk: Упорядковування правил CSS іноді може змінити стилі, які застосовано до книги. Ви справді хочете застосувати їх?

en: Create custom theme
uk: Створити нетипову тему

en: &Name of custom theme:
uk: &Назва нетипової теми:

en: &Builtin theme to base on:
uk: &Основна вбудована тема:

en: You must specify a name for your theme
uk: Вам слід вказати назву вашої теми

en: A custom theme with the name %s already exists
uk: Нетипова тема з назвою %s вже існує

en: No color
uk: Немає кольору

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
uk: Червоний: {0} Зелений: {1} Синій: {2}

en: Remove color
uk: Вилучити колір

en: &Background
uk: &Тло

en: &Foreground
uk: &Текст

en: &Italic
uk: &Курсив

en: B&old
uk: &Жирний

en: &Underline:
uk: &Підкреслення:

en: <h2>Creating a custom theme</h2>
    
    <p id="attribute" lang="und">You can create a custom syntax highlighting theme, with your own colors and font styles. The most important types of highlighting rules are described below. Note that not every rule supports every kind of customization, for example, changing font or underline styles for the <code>Cursor</code> rule does not have any effect as that rule is used only for the color of the blinking cursor.</p>
    
    <p>As you make changes to your theme on the left, the changes will be reflected live in this panel.</p>
    
    <p xml:lang="und">
    {Normal}
        The most important rule. Sets the foreground and background colors for the     editor as well as the style of "normal" text, that is, text that does not match any special syntax.
    
    {Visual}
        Defines the colors for text selected by the mouse.
    
    {CursorLine}
        Defines the color for the line containing the cursor.
    
    {LineNr}
        Defines the colors for the line numbers on the left.
    
    {MatchParen}
        Defines the colors for matching tags in HTML and matching
        braces in CSS.
    
    {Function}
        Used for highlighting tags in HTML
    
    {Type}
        Used for highlighting attributes in HTML
    
    {Statement}
        Tag names in HTML
    
    {Constant}
        Namespace prefixes in XML and constants in CSS
    
    {SpecialCharacter}
        Non{endash}breaking{nbsp}spaces/hyphens in HTML
    
    {Error}
        Syntax errors such as <this <>
    
    {SpellError}
        Misspelled words such as <span lang="en">thisword</span>
    
    {Comment}
        Comments like <!-- this one -->
    
    </p>
    
    <style type="text/css">
    /* Some CSS so you can see how the highlighting rules affect it */
    
    p.someclass {{
        font-family: serif;
        font-size: 12px;
        line-height: 1.2;
    }}
    </style>
uk:             <h2>Створення нетипової теми</h2>
    
                <p id="attribute" lang="und">Ви можете створити нетипову тему позначення
                кольорами синтаксичних конструкцій, з вашими кольорами та характеристиками
                шрифту. Нижче описано найважливіші тип правил позначення. Зауважте, що
                можливість налаштовування передбачено не для усіх правил. Наприклад,
                зміна шрифту або стилю підкреслювання для правила <code>Cursor</code>
                ні на що не вплине, оскільки це правило використовується лише
                для визначення кольору курсора.</p>
    
                <p>Після внесення вами змін до теми, вказаної ліворуч, зміни буде
                показано у інтерактивному режимі на цій панелі.</p>
    
                <p xml:lang="und">
                {Normal}
                    Найважливіше правило. Встановлює кольори тексту і тла
                    для редактора, а також стиль звичайного тексту, тобто тексту,
                    який не є частиною жодної відомої синтаксичної конструкції.
    
                {Visual}
                    Визначає кольори для тексту, позначеного за допомогою вказівника миші.
    
                {CursorLine}
                    Визначає колір для рядка, у якому перебуває курсор.
    
                {LineNr}
                    Визначає кольори номерів рядків, показаних ліворуч.
    
                {MatchParen}
                    Визначає кольори відповідних теґів у HTML і відповідних
                    дужок у CSS.
    
                {Function}
                    Використовується для підсвічування теґів у HTML
    
                {Type}
                    Використовується для підсвічування атрибутів у HTML
    
                {Statement}
                    Назви{endash}теґів{nbsp}у HTML
    
                {Constant}
                    Префікси просторів назв у XML та сталих у CSS
    
                {SpecialCharacter}
                    Нерозривні пробіли або дефіси у HTML
    
                {Error}
                    Синтаксичні помилки, як <оця <>
    
                {SpellError}
                    Слова з помилками, наприклад <span lang="uk">цеслово</span>
    
                {Comment}
                    Коментарі, наприклад <!-- ось цей -->
                </p>
    
                <style type="text/css">
                /* Код CSS для перегляду дії правил підсвічування */
    
                p.someclass {{
    u                font-family: serif;
                    font-size: 12px;
                    line-height: 1.2;
                }}
                </style>

en: Create/edit custom theme
uk: Створити або змінити нетипову тему

en: &Edit theme:
uk: З&мінити тему:

en: Add &new theme
uk: Додати &нову тему

en: &Remove theme
uk: Ви&лучити тему

en: &Bold
uk: &Жирний

en: Make the selected text bold
uk: Зробити стиль позначеного тексту напівжирним

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
uk: <h3>Жирний</h3>Зробити стиль позначеного тексту напівжирним

en: Make the selected text italic
uk: Зробити стиль позначеного тексту курсивним

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
uk: <h3>Курсив</h3>Зробити стиль позначеного тексту курсивним

en: &Underline
uk: &Підкреслення

en: Underline the selected text
uk: Підкреслити позначений фрагмент тексту

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
uk: <h3>Підкреслення</h3>Підкреслити позначений фрагмент тексту

en: &Strikethrough
uk: П&ерекреслення

en: Draw a line through the selected text
uk: Перекреслити позначений фрагмент тексту

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
uk: <h3>Перекреслення</h3>Перекреслити позначений фрагмент тексту

en: &Superscript
uk: Вер&хній індекс

en: Make the selected text a superscript
uk: Перетворити позначений текст на верхні індекси

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
uk: <h3>Верхній індекс</h3>Зменшити розмір шрифту позначеного фрагмента тексту і розташувати його вище за лінію рядка

en: &Subscript
uk: &Нижній індекс

en: Make the selected text a subscript
uk: Перетворити позначений текст на нижні індекси

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
uk: <h3>Нижній індекс</h3>Зменшити розмір шрифту позначеного фрагмента тексту і розташувати його нижче за лінію рядка

en: &Color
uk: &Колір

en: Change text color
uk: Змінити колір тексту

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
uk: <h3>Колір</h3>Змінити колір позначеного тексту

en: &Background color
uk: Колір &тла

en: Change background color of text
uk: Змінити колір тла тексту

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
uk: <h3>Колір тла</h3>Змінити колір тла позначеного фрагмента тексту

en: Align &left
uk: Вирівняти &ліворуч

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
uk: <h3>Вирівняти ліворуч</h3>Вирівняти абзац ліворуч

en: &Center
uk: За &центром

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
uk: <h3>За центром</h3>Вирівняти абзац за центром

en: Align &right
uk: Вирівняти &праворуч

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
uk: <h3>Вирівняти праворуч</h3>Вирівняти абзац праворуч

en: &Justify
uk: За &шириною

en: Justify
uk: За шириною

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
uk: <h3>За шириною</h3>Вирівняти текст абзацу за шириною, рівномірно розподіливши його від лівого до правого поля

en: &Sort style rules
uk: &Упорядкувати стильові правила

en: Sort the style rules
uk: Упорядкувати стильові правила

en: &Insert image
uk: &Вставити зображення

en: Insert an image into the text
uk: Вставити зображення до тексту

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
uk: <h3>Вставити зображення</h3>Вставити зображення до тексту

en: Insert &hyperlink
uk: Вставити &гіперпосилання

en: Insert hyperlink
uk: Вставити гіперпосилання

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
uk: <h3>Вставити гіперпосилання</h3>Вставити до тексту гіперпосилання.

en: Smart &comment
uk: Швидке &коментування

en: Smart comment (toggle block comments)
uk: Швидке коментування (перемикання коментування блоку)

en: <h3>Smart comment</h3>Comment or uncomment text<br><br>If the cursor is inside an existing block comment, uncomment it, otherwise comment out the selected text.
uk: <h3>Швидке коментування</h3>Закоментувати або скасувати коментування фрагмента тексту<br><br>Якщо курсор перебуває у якомусь блоці, блок буде закоментовано або коментування блоку буде скасовано. Якщо курсор перебуває поза блоком, закоментовано буде позначений фрагмент тексту.

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
uk: Перетворити абзац на &lt;%s&gt;

en: &Lower case
uk: &Нижній регістр

en: &Swap case
uk: По&міняти місцями регістр

en: &Upper case
uk: &Верхній регістр

en: &Capitalize
uk: З ве&ликої літери

en: &Title case
uk: &Як в заголовках

en: Change the case of the selected text: %s
uk: Змінити регістр символів позначеного тексту: %s

en: Insert &tag
uk: Вставити &мітку

en: Insert tag
uk: Вставити мітку

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
uk: <h3>Вставити мітку</h3>Вставити мітку. Якщо позначено якийсь фрагмент тексту, у області позначеного фрагмента буде вставлено мітку.

en: Remove &tag
uk: Вилучити &мітку

en: Remove tag
uk: Вилучити мітку

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
uk: <h3>Вилучити мітку</h3>Вилучити поточну позначену мітку

en: &Split tag
uk: &Розділити теґ

en: Split current tag
uk: Розділити поточний теґ

en: <h3>Split tag</h3>Split the current tag at the cursor position
uk: <h3>Розділити теґ</h3>Розділити поточний теґ на позиції курсора

en: Change paragraph to heading
uk: Перетворити абзац на заголовок

en: Add a tag to this menu
uk: Додати мітку до цього меню

en: Remove from this menu
uk: Вилучити з цього меню

en: Name of tag to add
uk: Назва мітки для додавання

en: Enter the name of the tag
uk: Введіть назву мітки

en: Editor tools
uk: Засоби редактора

en: Format text
uk: Форматування тексту

en: No text
uk: Немає тексту

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
uk: У буфері обміну даними немає належного фрагмента тексту для вставлення.

en: Ignore this word
uk: Ігнорувати це слов

en: Add this word to the dictionary: {0}
uk: Додати це слово до словника: {0}

en: Add this word to the dictionary
uk: Додати це слово до словника

en: Open %s
uk: Відкрити %s

en: Rename the class {}
uk: Перейменувати клас {}

en: Show help for: %s
uk: Показати довідку щодо %s

en: C&hange case
uk: З&мінити регістр

en: Chapter-
uk: Глава

en: Style-
uk: Стиль-

en: Styles
uk: Стилі

en: Image-
uk: Зображення-

en: Font-
uk: Шрифт-

en: Misc-
uk: Інше-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
uk: Різне

en: The file name must have an extension
uk: Назву файла слід вказувати з суфіксом

en: The file name contains invalid characters
uk: У назві файла містяться некоректні символи

en: This file name already exists in the book
uk: У книзі вже є файл з такою назвою

en: Bulk rename items
uk: Пакетне перейменування записів

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
uk: Усі позначені файли буде перейменовано з додаванням номера-префікса

en: &Prefix:
uk: Пре&фікс:

en: Starting &number:
uk: Початковий &номер:

en: Rename files according to their book order
uk: Перейменувати файли відповідно до порядку у книзі

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
uk: Перейменувати позначені файли відповідно до порядку, якому вони з'являються у книзі, замість порядку, у якому їх було позначено.

en: Merge the file {0} into the file {1}?
uk: Об'єднати файл {0} із файлом {1}?

en: Merge the {0} selected files into the file {1}?
uk: Об'єднати позначені файли ({0}) із файлом {1}?

en: Merge files
uk: Об'єднати файли

en: Full path:
uk: Шлях повністю:

en: This file is the cover %s for this book
uk: Цей файл є зображенням обкладинки %s для цієї книги

en: image
uk: зображення

en: This file contains all the metadata and book structure information
uk: У цьому файлі містяться усі метадані та дані щодо структури книги

en: This file contains the metadata table of contents
uk: Цей файл містить зміст метаданих

en: This file is not listed in the book manifest
uk: Цього файла немає у маніфесті книги

en: This file is marked as non-linear in the spine
    Drag it to the top to make it linear
uk: Цей файл позначено у книзі як нелінійний.
    Перетягніть його на вершину списку, щоб зробити його лінійним

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
uk: Цей файл є текстовим файлом, посилань на який у книзі немає

en: This file occurs more than once in the spine
uk: У книзі цей файл використано декілька разів

en: Not a valid font
uk: Некоректний шрифт

en: Select all {} files
uk: Вибрати усі {} файли

en: De-select all {} files
uk: Скасувати вибір усіх {} файлів

en: Export %s
uk: Експортувати %s

en: Replace %s with file...
uk: Замінити %s файлом…

en: Export all %d selected files
uk: Експортувати усі %d позначені файли

en: &Rename %s
uk: Пере&йменувати %s

en: Mark %s as cover image
uk: Позначити %s як зображення обкладинки

en: Mark %s as cover page
uk: Позначити %s як сторінку обкладинки

en: Mark %s as Table of Contents
uk: Позначити %s як таблицю змісту

en: &Bulk rename the selected files
uk: &Пакетне перейменування позначених файлів

en: Change the file extensions for the selected files
uk: Змінити суфікси назв файлів для позначених файлів

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
uk[0]: Ви&лучити {} позначений файл
uk[1]: Ви&лучити {} позначені файли
uk[2]: Ви&лучити {} позначених файлів
uk[3]: Ви&лучити {} позначених файлів

en: &Copy the selected file to another editor instance | &Copy the {} selected files to another editor instance
uk[0]: С&копіювати {} позначений файл до іншого екземпляра редактора
uk[1]: С&копіювати {} позначених файли до іншого екземпляра редактора
uk[2]: С&копіювати {} позначених файлів до іншого екземпляра редактора
uk[3]: С&копіювати {} позначений файл до іншого екземпляра редактора

en: Paste file from other editor instance
uk: Вставити файл з іншого екземпляра редактора

en: Paste {} files from other editor instance
uk: Вставити {} файлів з іншого екземпляра редактора

en: Link &stylesheets...
uk: Пов’язати &таблиці стилів…

en: &Merge selected text files
uk: &Об’єднати позначені текстові файли

en: &Merge selected style files
uk: &Об’єднати позначені стильові файли

en: Cannot merge
uk: Не вдалося об'єднати

en: No files selected. Select two or more HTML files or two or more CSS files in the Files browser before trying to merge
uk: Не позначено жодного файла. Позначте два або декілька файлів HTML або два або декілька файлів CSS у програмі для керування файлами, перш ніж користуватися об'єднанням

en: Cannot rename
uk: Не вдалося перейменувати

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
uk: У книгах %s не передбачено підтримки перейменування файлів, оскільки у них не використовуються вбудовані назви файлів. Назви файлів, які показано, автоматично створено на основі внутрішньої структури початкового файла.

en: Not first item
uk: Не є першим записом

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
uk: %s не є першим текстовим записом. Позначати як обкладинку можна лише перший текстовий запис. Хочете зробити цей запис першим текстовим?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
uk: Не вдалося перейменувати файл(и) %s.

en: New file extension:
uk: Новий суфікс назв:

en: Rename files
uk: Перейменувати файли

en: The file(s) %s cannot be deleted.
uk: Не вдалося вилучити файл(и) %s.

en: No item with the name %s was found
uk: Не знайдено запису із назвою %s

en: Choose location
uk: Виберіть місце

en: Files
uk: Файли

en: No stylesheets
uk: Немає таблиць стилів

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
uk: У цій книзі ще немає жодних таблиць стилів. Перш ніж пов’язувати таблицю стилів, її слід створити.

en: Choose stylesheets
uk: Виберіть таблиці стилів

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
uk: Виберіть таблиці стилів для пов’язування. Впорядкувати список можна перетягуванням зі скиданням.

en: Remove existing links to stylesheets
uk: Вилучити наявні зв’язки з таблицями стилів

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
uk: Виберіть назву для нового (порожнього) файла. Щоб розташувати файл у певній теці у книзі, вкажіть у назві файла назву теки. Приклад: <i>text/chapter1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
uk: Автоматично додавати посилання на таблиці стилів до нових файлів HTML

en: Import resource file (image/font/etc.)
uk: Імпортувати файл ресурсу (зображення, шрифт тощо)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
uk: Імпортувати файл з комп’ютера як новий файл у книзі.

en: Choose a name for the imported file
uk: Виберіть назву імпортованого файла

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
uk: Вам слід вказати назву нового файла, разом із суфіксом. Приклад: glava1.html

en: Choose master file
uk: Виберіть основний файл

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
uk: Виберіть основний файл. Усі позначені файли буде об’єднано з основним файлом:

en: Debug output from %s
uk: Діагностичні повідомлення від %s

en: No such function
uk: Такої функції немає

en: There is no function named %s
uk: Немає функції із назвою %s

en: Cannot remove builtin function
uk: Не можна вилучати вбудовані функції

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
uk: Функція %s є вбудованою, ї не можна вилучати.

en: Choose a function to run on matched text (by name)
uk: Виберіть функцію, яку слід задіяти для обробки відповідного тексту (вкажіть назву)

en: Save current search
uk: Зберегти поточні критерії пошуку

en: Show saved searches
uk: Показати збережені критерії пошуку

en: Create/edit a function
uk: Створити або змінити функцію

en: F&unction name:
uk: &Назва функції:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
uk: Довідкові дані щодо створення функцій можна знайти у <a href="%s">підручнику користувача</a>

en: Must specify name
uk: Слід вказати назву

en: You must specify a name for this function.
uk: Вам слід вказати назву цієї функції.

en: Invalid Python code
uk: Некоректний код мовою Python

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
uk: Вписаний вами код не є коректним кодом Python, інтерпретатором повідомлено про помилку: %s

en: No replace function
uk: Немає функції replace

en: You must create a Python function named replace in your code
uk: У вашому коді має бути функція Python із назвою replace

en: All unsaved changes will be lost. Are you sure?
uk: Усі незбережені зміни буде втрачено. Ви справді цього хочете?

en: Inherited from %s
uk: Успадковано від %s

en: Matched CSS rules for %s
uk: Відповідні правила CSS для %s

en: Computed final style
uk: Остаточний обчислений стиль

en: Copy everything
uk: Копіювати усе

en: No style information found
uk: Даних щодо стилю не виявлено

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
uk: Пересуньте курсор всередину теґу HTML, щоб переглянути стилі, які застосовуються до цього теґу.

en: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Launch the calibre Edit book tool. You can optionally also specify the names of
    files inside the book which will be opened for editing automatically.
uk: %prog [параметри] [шлях_до_книги] [назва_файла_у_книзі...]
    
    Запустити засіб редагування книг calibre. Додатково можна вказати назви
    файлів у книзі, які слід автоматично відкрити для редагування.

en: The text to select in the book when it is opened for editing
uk: Текст, який слід позначити у книзі, коли її буде відкрито для редагування

en: Change this to the relative path to: %s
uk: Змінити це на відносний шлях до %s

en: Font file added
uk: Додано файл шрифту

en: The font file <b>{}</b> has been added. The text for the CSS @font-face rule for this file has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add this font to.
uk: Було додано файл шрифту <b>{}</b>. Текст для правила @font-face CSS для цього файла скопійовано до буфера обміну даними. Вам слід вставити його до файла CSS, до якого ви хочете додати шрифт.

en: Font files added
uk: Додано файли шрифтів

en: The specified font files have been added. The text for the CSS @font-face rules for these files has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add these fonts to.
uk: Було додано файли шрифтів. Текст для правил @font-face CSS для цих файлів скопійовано до буфера обміну даними. Вам слід вставити його до файла CSS, до якого ви хочете додати шрифти.

en: Font faces for %s
uk: Гарнітури шрифтів %s

en: Embedded
uk: Вбудований

en: Font family
uk: Гарнітура шрифту

en: Change font
uk: Замінити шрифт

en: Change the font %s to: | Change the fonts %s to:
uk[0]: Змінити шрифт %s на:
uk[1]: Змінити шрифти %s на:
uk[2]: Змінити шрифти %s на:
uk[3]: Змінити шрифти %s на:

en: &New font:
uk: &Новий шрифт:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
uk: Шрифт <i>%s</i> <b>є</b> на вашому комп’ютері

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
uk: Шрифту <i>%s</i> <b>немає</b> на вашому комп’ютері

en: Manage fonts
uk: Керування шрифтами

en: &Install fonts
uk: &Встановити шрифти

en: Install fonts from font files to make them available for embedding
uk: Встановити шрифти з файлів шрифтів, щоб зробити їх доступними для вбудовування

en: &Change selected fonts
uk: За&мінити позначені шрифти

en: &Remove selected fonts
uk: Ви&лучити позначені шрифти

en: &Embed all fonts
uk: В&будувати усі шрифти

en: &Subset all fonts
uk: &Обрізати усі вбудовані шрифти

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
uk: Виконати повторний пошук шрифтів книги, якщо вами внесено зміни

en:  All the fonts declared in this book are shown to the left, along with whether they are embedded or not.
                You can remove or replace any selected font and also embed any declared fonts that are not already embedded.
uk: Список усіх шрифтів, використання яких оголошено у цій книзі, показано ліворуч. Для кожного з шрифтів вказано, чи є він вбудованим.
                Ви можете вилучити або замінити будь-який з позначених шрифтів, а також вбудувати будь-який з оголошених шрифтів, якщо його ще не було вбудовано.

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
uk: Двічі клацніть на будь-якій гарнітурі шрифту, щоб дізнатися, чи доступний відповідний шрифт для вбудовування на вашому комп’ютері.

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
uk: На вашому комп’ютері не знайдено шрифту <b>%s</b>. Якщо у вас є файли цього шрифту, ви можете встановити його за допомогою кнопки «Встановити шрифти», розташованої у нижньому лівому куті вікна.

en: No fonts selected
uk: Не позначено шрифтів

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
uk: Не позначено шрифтів. Вам слід спочатку позначити шрифти на лівій панелі.

en: Remove unused CSS
uk: Вилучити невикористані CSS

en: This will remove all CSS rules that do not match any actual content. There are a couple of additional cleanups you can enable, below:
uk: У результаті буде вилучено усі правила CSS, які незастосовні до жодних даних. Передбачено додаткові коригування, які ви можете увімкнути нижче:

en: Remove unused &class attributes
uk: Вилучити невикористані атрибути &класів

en: Remove all class attributes from the HTML that do not match any existing CSS rules
uk: Вилучити з HTML усі атрибути класів, які не відповідають жодним наявним правилам CSS

en: Merge CSS rules with identical &selectors
uk: Об'єднати правила CSS із ідентичними се&лекторами

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical selectors. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
uk: Об’єднати у одній таблиці правила CSS, які мають однакові селектори. Зауважте, що іноді об’єднання може змінити стиль книги, отже застосовуйте його з обережністю.

en: Merge CSS rules with identical &properties
uk: Об'єднати правила CSS із ідентичними в&ластивостями

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical properties. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
uk: Об’єднати у одній таблиці правила CSS, які мають однакові властивості. Зауважте, що іноді об’єднання може змінити стиль книги, отже застосовуйте його з обережністю.

en: Remove &unreferenced style sheets
uk: Вилучати &невикористані таблиці стилів

en: Remove stylesheets that are not referenced by any content.
uk: Вилучати таблиці стилів, на які немає посилань у даних

en: Remove NCX ToC file
uk: Вилучення файла змісту NCX

en: Remove the legacy Table of Contents in NCX form?
uk: Вилучити застарілу таблицю змісту у формі NCX?

en: This form of Table of Contents is superseded by the new HTML based Table of Contents. Leaving it behind is useful only if you expect this book to be read on very old devices that lack proper support for EPUB 3
uk: Цю форму таблиці змісту було замінено новою таблицею змісту на основі HTML. Використання застарілої таблиці може бути корисним, лише якщо ви очікуєте, що цю книгу читатимуть на дуже давніх пристроях без належної підтримки EPUB 3

en: Ask this question again in the future
uk: Ставити це питання у майбутньому

en: Keep NCX
uk: Зберегти NCX

en: Remove NCX
uk: Вилучити NCX

en: Action report
uk: Звіт щодо дій

en: Enable &lossy compression of {} images
uk: Увімкнути ст&искання зображень {} з втратами

en: This allows you to change the quality factor used for {} images.
    By lowering the quality you can greatly reduce file size, at the expense of the image looking blurred.
uk: Тут можна змінити рівень якості стискання із втратами зображень {}.
    Зниження якості може значень зменшити розмір файла, але призводить до погіршення якості зображення.

en: The image quality, 1 is high compression with low image quality, 100 is low compression with high image quality
uk: Якість зображень. 1 — високий рівень стискання з низькою якістю, 100 — низький рівень стискання з високою якістю зображення

en: Image &quality:
uk: &Якість зображень:

en: Compress images
uk: Стиснути зображення

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
uk: Ви можете без втрати стиснути зображення у цій книзі і зменшити розмір файла книги без погіршення якості ілюстрацій. Типово, розмір зображення можна зменшити на 5 - 15%.

en: Compressing images...
uk: Стискаємо зображення…

en: Compressing images, please wait...
uk: Зачекайте, стискаємо зображення…

en: Editor font &family:
uk: &Гарнітура шрифту редактора:

en: Editor font &size:
uk: &Розмір шрифту редактора:

en: Editor cursor &width:
uk: &Товщина курсора редактора:

en: Create/edit &custom color schemes
uk: Створити або змінити &нетипові схеми кольорів

en: &Color scheme:
uk: С&хема кольорів:

en:  characters
uk:  символів

en: W&idth of tabs:
uk: &Ширина табуляцій:

en: Change &templates
uk: Змінити &шаблони

en: Templates for new files:
uk: Шаблони для нових файлів:

en: &Wrap long lines in the editor
uk: Пере&носити довгі рядки у редакторі

en: &Replace HTML entities as they are typed
uk: З&амінити елементи HTML на їхнє текстове представлення

en: With this option, every time you type in a complete html entity, such as &amp;hellip; it is automatically replaced by its corresponding character. The replacement happens only when the trailing semi-colon is typed.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, введені вами елементи HTML, наприклад &amp;hellip;, буде автоматично замінено на відповідні символи. Заміна відбуватиметься лише після введення завершальної крапки з комою елемента.

en: Auto close t&ags when typing </
uk: Автоматично з&кривати теґи після введення </

en: With this option, every time you type </ the current HTML closing tag is auto-completed
uk: Якщо позначено, після введення послідовності символів </ програма намагатиметься автоматично завершити поточний теґ HTML

en: Show the &name of the current character before the cursor along with the line and column number
uk: Показувати перед курсором &назву поточного символу разом з номером рядка і позицією

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
uk: Поліпшувати окремі &файли автоматично під час відкриття

en: This will cause the beautify current file action to be performed automatically every time you open a HTML/CSS/etc. file for editing.
uk: Позначення цього пункту призведе до того, що програма виконуватиме удосконалення поточного файла автоматично кожного разу, коли ви відкриватимете файл HTML, CSS тощо для редагування.

en: Show &misspelled words underlined in the code view
uk: Додавати під&креслення до слів з помилками у області перегляду коду

en: This will cause spelling errors to be highlighted in the code view for easy correction as you type.
uk: За допомогою цього пункту можна наказати програмі позначати слова з помилками у області перегляду коду з метою спрощення пошуку помилок.

en: Allow drag and drop &editing of text
uk: Дозволити редагування тексту пе&ретягуванням зі скиданням

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
uk: Дозволити використання перетягування зі скиданням для пересування тексту у редакторі. Вимикання такого редагування може бути корисним, якщо у вас виникають проблеми із користуванням сенсорною панеллю ноутбука.

en: Manage &spelling dictionaries
uk: Керування с&ловниками перевірки правопису

en: Manage sni&ppets
uk: Керування &фрагментами

en: Automatic (%s)
uk: Автоматично (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
uk: Оновлювати вбудовані до книги &метадані під час відкриття

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
uk: Якщо файл буде відкрито, оновити метадані, вбудовані до файла книги, відповідно до метаданих у бібліотеці Calibre.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
uk: Запитувати, який з &форматів редагувати, якщо книга зберігається у декількох форматах

en: When auto-selecting the format to edit for a book with multiple formats, this is the preference order.
uk: Цей порядок визначає те, який з форматів книги буде автоматично відкрито першим для редагування, якщо книга зберігається у декількох форматах.

en: Preferred format order (drag and drop to change)
uk: Порядок бажаних форматів (пункти можна перевпорядкувати перетягуванням зі скиданням)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
uk: Дозволити вбудовування с&тикувальних вікон у області стикування

en: By default, you can have only a single row or column of windows in the dock areas (the areas around the central editors). This option allows for more flexible window layout, but is a little more complex to use.
uk: Типово, передбачено лише один рядок або стовпчик вікон у стикувальних областях (областях навколо центральної області редагування). За допомогою цього пункту можна створити гнучкіше компонування вікон, але ним буде складніше користуватися.

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
uk: Виберіть вікна, які розташовуватимуться у кутах стикувальних панелей

en: The &top-left corner
uk: &Верхній лівий кут

en: The top-&right corner
uk: Верхній &правий кут

en: The &bottom-left corner
uk: &Нижній лівий кут

en: The bottom-ri&ght corner
uk: Нижній п&равий кут

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
uk: Відновлювати с&тан раніше редагованої книги під час повторного її відкриття

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
uk: Під час відкриття раніше редагованої книги відновлювати її стан. Це означає, що усі відкриті файли буде автоматично знову відкрито, а курсор буде розташовано там, де він перебував на час закриття книги.

en: Show full &file paths in the File browser
uk: Показувати у навігаторі &файлами шляхи до файлів повністю

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
uk: Показ повних шляхів до файлів корисний, якщо ви редагуєте книги, які містять декілька файлів із однаковими назвами.

en: Monospaced text
uk: Моноширинний шрифт

en: Sans-serif text
uk: Шрифт без засічок

en: Serif text
uk: Шрифт із засічками

en: Font family for &%s:
uk: &Гарнітура тексту %s:

en: Style for standard &text:
uk: С&тиль стандартного тексту:

en: &Default font size:
uk: &Типовий розмір шрифту:

en: &Monospace font size:
uk: Розм&ір моноширинного шрифту:

en: Mi&nimum font size:
uk: Н&айменший розмір шрифту:

en: lines
uk: рядків

en: Number of lines that are shown above the current line when syncing the text shown in the preview panel to the cursor position in the code view
uk: Кількість рядків, які буде показано над поточним рядком при синхронізації тексту, показаного панелі попереднього перегляду, із розташуванням курсора на панелі перегляду коду

en: Visible lines above s&ync point:
uk: Видимі рядки над позицією с&инхронізації:

en: Background color:
uk: Колір тла:

en: Foreground color:
uk: Колір тексту:

en: Link color:
uk: Колір посилань:

en: Use the colors from the book styles, defaulting to black-on-white. Note that in dark mode, you must set all three colors to "No change" otherwise the book is rendered with dark colors.
uk: Використати кольори зі стилів книги. Типовим набором є чорний колір на білому тлі. Зауважте, що у темному режимі вам слід встановити для усіх трьох кольорів значення «Без змін», інакше книгу буде показано у темних кольорах.

en: Theme based
uk: На основі теми

en: When using a dark theme force dark colors, otherwise same as "No change"
uk: При використанні темної теми примусово встановлює темні кольори, інакше — те саме, що і «Без змін»

en: Choose a custom color
uk: Вибрати нетиповий колір

en: Custom
uk: Користувацькі

en: Choose which toolbar you want to customize
uk: Виберіть панель інструментів для налаштовування

en: Tools for %s editors
uk: Інструменти для редакторів %s

en: Book wide actions
uk: Дії з розширення книги

en: Book wide tools
uk: Інструменти розширення книги

en: Book wide tools from third party plugins
uk: Загальні інструменти обробки книги на основі сторонніх додатків

en: Common tools for all editors
uk: Загальні інструменти для усіх редакторів

en: Text formatting actions
uk: Дії з форматування тексту

en: &Toolbar to customize:
uk: &Панель для налаштовування:

en: Add selected actions to the toolbar
uk: Додати позначені дії на панель інструментів

en: Remove selected actions from the toolbar
uk: Вилучити позначені дії з панелі інструментів

en: Adjust the size of icons on all toolbars
uk: Скоригувати розмір піктограм на усіх панелях інструментів

en: Toolbar &icon size:
uk: &Розмір піктограми на панелі:

en: Customize templates
uk: Налаштування шаблонів

en: Choose the &type of template to edit:
uk: Виберіть &тип шаблонів для редагування:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
uk: Змінні {0} та {1} буде замінено записами заголовка та автора книги. {2} визначає місце розташування курсора. Якщо ви хочете включити до шаблона фігурні дужки, наприклад для правил CSS, вам слід екранувати ці дужки ось так: {3}

en: Preferences for Edit book
uk: Параметри редагування книг

en: Restore all &defaults
uk: Відновити &усі типові значення

en: Restore defaults for all preferences
uk: Відновити типові значення для усіх параметрів

en: Restore &current defaults
uk: Відновити п&оточні типові значення

en: Restore defaults for currently displayed preferences
uk: Відновити типові значення для поточної групи показаних параметрів

en: Restore c&onfirmations
uk: Відновити під&твердження

en: Restore all disabled confirmation prompts
uk: Відновити усі вимкнені запити щодо підтвердження

en: Main window
uk: Головне вікно

en: Editor settings
uk: Параметри редактора

en: Preview settings
uk: Параметри попереднього перегляду

en: Integration with calibre
uk: Інтеграція з calibre

en: There are no disabled confirmation prompts
uk: Немає вимкнених запитів щодо підтвердження

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
uk[0]: Відновлено {} вимкнене підтвердження
uk[1]: Відновлено {} вимкнених підтвердження
uk[2]: Відновлено {} вимкнених підтверджень
uk[3]: Відновлено {} вимкнених підтверджень

en: Disabled confirmations restored
uk: Вимкнені підтвердження відновлено

en: Render process crashed
uk: Процес обробки завершив роботу аварійно

en: The Qt WebEngine Render process has crashed so Preview/Live CSS will not work. You should try restarting the editor.
uk: Процес обробки у WebEngine Qt завершив роботу в аварійному режимі, тому попередній та інтерактивний перегляд вживання CSS не працюватиме. Вам слід перезапустити редактор.

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
uk: 
                <h3>Інтерактивний перегляд</h3>
    
                <p>Тут ви зможете переглядати у інтерактивному режимі результат обробки файла HTML, який ви редагуєте.
                Попередній перегляд оновлюватиметься відповідно до внесених змін.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Зауважте, що це лише попередній перегляд,
                його результати можуть не збігатися з тим, що ви побачите на пристрої для читання книги. Деякі
                з елементів електронної книги можуть не працювати не так, як на пристрої, зокрема іншими можуть бути розбиття на сторінки та
                визначення полів сторінок.

en: Inspect element
uk: Перевірити елемент

en: Edit %s
uk: Редагувати %s

en: Loading preview, please wait...
uk: Завантажуємо попередній перегляд. Будь ласка, зачекайте…

en: Search in preview
uk: Шукати у попередньому перегляді

en: Invalid location
uk: Некоректна адреса

en: Cannot split on the body tag
uk: Не вдалося розділити теґ body

en: Failed to launch worker
uk: Не вдалося запустити обробник

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
uk: Не вдалося запустити процес обробника, що використовується для створення зображення попереднього перегляду

en: Cannot disable
uk: Вимикання неможливе

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
uk: Автоматичне перезавантаження на панелі попереднього перегляду неможливо вимкнути, доки відкрито панель інтерактивного перегляду CSS.

en: Auto reload preview when text changes in editor
uk: Автоматично перезавантажувати вміст панелі попереднього перегляду після внесення змін у редакторі

en: Disable auto reload of preview
uk: Вимкнути автоматичне перезавантаження попереднього перегляду

en: Disable syncing of preview position to editor position
uk: Вимкнути синхронізацію позиції попереднього перегляду з позицією у редакторі

en: Enable syncing of preview position to editor position
uk: Увімкнути синхронізацію позиції попереднього перегляду з позицією у редакторі

en: Abort file split
uk: Перервати поділ файла

en: Split this file at a specified location.<p>After clicking this button, click inside the preview panel above at the location you want the file to be split.
uk: Розділити цей файл на вказаній позиції.<p>Після натискання цієї кнопки клацніть на панелі попереднього перегляду (розташовано вище) у місці, на якому має бути розділено файл.

en: Delete selected files
uk: Вилучити позначені файли

en: Size (KB)
uk: Розмір (у кБ)

en: Word count
uk: Кількість слів

en: Style
uk: Стиль

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
uk: Загальний нестиснений розмір усіх файлів: {0} :: Зображення: {1} :: Шрифти: {2}

en: Resolution
uk: Роздільна здатність

en: Times used
uk: Кількість використань

en: Edit the image: %s
uk: Редагувати зображення: %s

en: Anchor
uk: Прив’язка

en: Source text
uk: Початковий текст

en: Target
uk: Призначення

en: Target text
uk: Текст призначення

en: The link destination does not exist
uk: Призначення посилання не існує

en: The link destination exists
uk: Призначення посилання існує

en: The link destination could not be verified
uk: Не вдалося перевірити призначення посилання

en: Click entries above to see their destination here
uk: Натисніть запис вище, щоб побачити його призначення тут

en: No destination found for this link
uk: Для цього посилання призначення не виявлено

en: Language
uk: Мова

en: Word
uk: Слово

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
uk: Слів: {2} :: Унікальних слів: :: {0} :: Мови: {1}

en: Character
uk: Символ

en: Codepoint
uk: Позиція у кодуванні

en: All the characters in the book
uk: Усі символи у книзі

en: {0} [{1} elements]
uk: {0} [{1} елементів]

en: Sort by:
uk: Критерій упорядковування:

en: &Counts
uk: &Кількість

en: &Name
uk: &Назва

en: {0} rules, {1} unused
uk: {0} правил, {1} невикористаних

en: Number of matches
uk: Кількість відповідників

en: Style Rule
uk: Правило стилю

en: {0} classes, {1} unused
uk: {0} класів, {1} невикористаних

en: Class
uk: Клас

en: Words
uk: Слова

en: Style rules
uk: Правила стилів

en: Style classes
uk: Класи стилів

en: Characters
uk: Символи

en: Links
uk: Посилання

en: Export of %s data is not supported
uk: Експортування даних %s не передбачено

en: Choose a filename for the data
uk: Виберіть назву файла для даних

en: CSV files
uk: файли CSV

en: Reports
uk: Звіти

en: Export the currently shown report as a CSV file
uk: Експортувати поточний показаний звіт до файла CSV

en: Are you sure you want to delete the selected files?
uk: Ви справді хочете вилучити позначені файли?

en: Failed to gather data
uk: Не вдалося зібрати дані

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося зібрати дані для звіту. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Saving...
uk: Збереження…

en: Enable completion based on search history
uk: Увімкнути автодоповнення на основі журналу для пошуку

en: Disable completion based on search history
uk: Вимкнути автодоповнення на основі журналу для пошуку

en: All style files
uk: Усі стильові файли

en: All text files
uk: Усі текстові файли

en: Current file
uk: Поточний файл

en: Marked text
uk: Позначений текст

en: Open files
uk: Відкриті файли

en: Selected files
uk: Вибрані файли

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
uk: 
    Дані, у яких слід шукати або виконувати заміну:
    <dl>
    <dt><b>Поточний файл</b></dt>
    <dd>Шукати лише у поточному відкритому файлі</dd>
    <dt><b>Усі текстові файли</b></dt>
    <dd>Шукати у всіх текстових файлах (HTML)</dd>
    <dt><b>Усі стильові файли</b></dt>
    <dd>Шукати у всіх файлах таблиць стилів (CSS)</dd>
    <dt><b>Вибрані файли</b></dt>
    <dd>Шукати лише у файлах, які позначено на панелі навігації файловою системою</dd>
    <dt><b>Відкриті файли</b></dt>
    <dd>Шукати у файлах, які відкрито у редакторі</dd>
    <dt><b>Позначений текст</b></dt>
    <dd>Шукати лише у позначеному тексті поточного відкритого файла. Позначити текст можна за допомогою меню «Пошук».</dd>
    </dl>

en: Down
uk: Вниз

en: Up
uk: Вгору

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
uk: 
                Напрямок пошуку:
                <dl>
                <dt><b>Вниз</b></dt>
                <dd>Шукати наступний відповідник з поточної позиції</dd>
                <dt><b>Вгору</b></dt>
                <dd>Шукати попередній відповідник від поточної позиції</dd>
                </dl>

en: Fuzzy
uk: Неточний

en: Regex
uk: Формальний вираз

en: Regex-function
uk: Функція формального виразу

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as "fuzzy" which means spaces will match any space character,
                including tabs and line breaks. Plain quotes will match the typographical equivalents, etc.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                <dt><b>Regex-function</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. The replace expression is an arbitrarily powerful Python function.</dd>
                </dl>
uk: Виберіть режим обробки виразу для пошуку.
                <dl>
                <dt><b>Звичайний</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку є звичайним текстом, calibre шукатиме його точні відповідники,
                 втім, пробіли можна використовувати для позначення довільної кількості пробілів або розривів рядків.</dd>
               <dt><b>Неточний</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку вважатиметься «неточним», тобто пробіли вважатимуться довільними символами пробілів, наприклад табуляціями або символами розриву рядків. Звичайні лапки вважатимуться еквівалентними до типографських тощо.</dd>
                <dt><b>Формальний вираз</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку є формальним. Докладніший опис використання формальних виразів (regular expressions) можна знайти у підручнику користувача.</dd>
                <dt><b>Функція формального виразу</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку є формальним виразом. Вираз замінника є довільною потужною функцією мовою Python.</dd>
                </dl>

en: &Find:
uk: &Знайти:

en: &Replace:
uk: З&амінити:

en: Clear replace &history
uk: Спорожнити жур&нал заміни

en: Create/&edit
uk: Створити/З&мінити

en: Create a new function, or edit an existing function
uk: Створити функцію або змінити наявну функцію

en: Remo&ve
uk: Ви&лучити

en: Remove this function
uk: Вилучити цю функцію

en: Fin&d
uk: З&найти

en: Replace a&nd Find
uk: Замінити і зна&йти

en: Re&place
uk: За&мінити

en: Replace &all
uk: Замінити &всі

en: Replace all occurrences, ignoring wrap and current position.
uk: Замінити усі збіги, ігноруючи напрям та поточну позицію.

en: &Mode:
uk: &Режим:

en: &Case sensitive
uk: З ура&хуванням регістру

en: &Wrap
uk: &Циклічно

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
uk: Після досягнення кінця документа продовжити пошук з початку.

en: &Dot all
uk: У&ніверсальна крапка

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
uk: Зробити спеціальний символ «.» відповідником будь-якого символу, зокрема і символу перенесення рядка

en: Close search panel
uk: Закрити панель пошуку

en: Abort editing of search
uk: Перервати редагування пошуку

en: The name with which to save this search
uk: Назва, яку буде використано для цих критеріїв пошуку

en: Case sensitive
uk: З урахуванням регістру

en: Dot matches all
uk: Крапка відповідає будь-якому символу

en: Finish editing of search
uk: Завершити редагування пошуку

en: Add search
uk: Додати пошук

en: Edit search
uk: Змінити критерії пошуку

en: You must specify a search name
uk: Вам слід вказати назву критерію пошуку

en: Name exists
uk: Назва вже існує

en: Another search with the name %s already exists
uk: Назву %s вже використано для іншого критерію пошуку

en: Must specify find
uk: Слід вказати критерій пошуку

en: You must specify a find expression
uk: Слід вказати вираз критерію пошуку

en: Must specify function
uk: Слід вказати функцію

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
uk: У режимі функції формального виразу вам слід вказати назву функції.

en: Filter displayed searches
uk: Фільтрування показаного списку критеріїв пошуку

en: The entries are tried in order until the first one matches.
uk: Відповідність записів встановлюватиметься до першого збігу.

en: &Find
uk: &Знайти

en: Run the search using the selected entries.
uk: Виконати пошук на основі позначених пунктів критеріїв.

en: Run replace using the selected entries.
uk: Виконати заміну на основі позначених пунктів критеріїв.

en: Run replace and then find using the selected entries.
uk: Виконати заміну, а потім пошук на основі позначених пунктів критеріїв.

en: Run Replace all for all selected entries in the order selected
uk: Виконати заміну у всіх позначених записах у вказаному порядку

en: &Count all
uk: По&лічити усі

en: Run Count all for all selected entries
uk: Виконати підрахунок для усіх позначених записів

en: Move selected entries up
uk: Пересунути позначені записи вище

en: Move selected entries down
uk: Пересунути позначені запис нижче

en: Edit the currently selected search
uk: Змінити поточні позначені критерії пошуку

en: Re&move search
uk: Ви&лучити критерій пошуку

en: Remove the currently selected searches
uk: Вилучити поточні позначені критерії пошуку

en: Add a new saved search
uk: Додати новий запис критеріїв пошуку

en: Import saved searches
uk: Імпортувати збережені пошуки

en: Export saved searches
uk: Експортувати збережені пошуки

en: Export all
uk: Експортувати усе

en: Copy to search panel
uk: Копіювати на панель пошуку

en: No saved search is selected
uk: Не позначено жодного збереженого пошуку

en: Cannot edit search - no search selected.
uk: Редагування пошуку неможливе: не позначено жодного пункту пошуку.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
uk: Ви справді хочете вилучити позначені збережені пошуки?

en: (Case sensitive: {0} Dot all: {1})
uk: (Врахування регістру: {0} Крапка — будь-який символ: {1})

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
uk: (Врахування регістру: {0} [Звичайний пошук])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
uk: {2} {3}
    Знайти: {0}
    Замінити: {1}

en: Invalid data
uk: Некоректні дані

en: The file %s does not contain valid saved searches
uk: У файлі %s не міститься коректних збережених критеріїв пошуку

en: No searches
uk: Немає критеріїв пошуку

en: No searches available to be saved
uk: Немає критеріїв пошуку для збереження

en: No searches selected
uk: Не позначено критеріїв пошуку

en: No file is being edited.
uk: Зараз не виконується редагування жодного файла.

en: No files are selected in the File browser
uk: На панелі навігації файловою системою не позначено жодних файлів

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
uk: Не позначено фрагмента тексту. Спочатку позначте фрагмент тексту, потім скористайтеся пунктом «Позначити вибраний фрагмент тексту» у меню «Пошук», щоб позначити його.

en: No search query specified
uk: Не вказано запит щодо пошуку

en: the selected searches
uk: позначені критерії пошуку

en: Invalid regex
uk: Некоректний формальний вираз

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
uk: Вказаний вами формальний вираз є некоректним: <pre>{0}</pre>Помилка: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
uk: Немає функції заміни з назвою %s

en: No matches were found for %s
uk: Відповідників %s не знайдено.

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
uk: Вами вимкнено режим циклічного пошуку, отже, ймовірно, пошук відбуватиметься лише у частині тексту. Повторіть пошук з увімкненим режимом циклічного пошуку. Увімкнути цей режим можна за допомогою пункту «Циклічно», розташованого у нижній частині панелі пошуку.

en: Cannot replace
uk: Не вдалося замінити

en: You must first click "Find", before trying to replace
uk: Перш ніж виконувати спробу заміни, вам слід натиснути кнопку «Знайти»

en: Currently selected text does not match the search query.
uk: Поточний позначений фрагмент тексту не відповідає запиту щодо пошуку.

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
uk: Виконано заміну {num} підрядків {query}

en: Found {num} occurrences of {query}
uk: Знайдено {num} підрядків {query}

en: {0}: {1} occurrences
uk: {0}: {1} збігів

en: Searching done
uk: Пошук завершено

en: Before: Replace all
uk: До дії «Замінити всі»

en: Add a dictionary
uk: Додати словник

en: &Download
uk: &Отримати

en: &Import from OXT file
uk: &Імпортувати з файла OXT

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. Choose the language you
            want below and click OK to download the dictionary from the <a href="{1}">LibreOffice dictionaries repository</a>.
uk: У {0} передбачено підтримку використання словників LibreOffice для перевірки правопису. Виберіть нижче потрібну вам мову
            і натисніть кнопку «Гаразд», щоб отримати словники зі <a href="{1}">сховища словників LibreOffice</a>.

en: &Language to download:
uk: &Мова для отримання:

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
uk: У {0} передбачено підтримку словників LibreOffice для перевірки правопису. Отримати
                додаткові словники можна зі <a href="{1}">сховища розширень LibreOffice</a>.
                Дані кожного зі словників зберігаються у окремому файлі .oxt. Достатньо просто
                вказати шлях до отриманого файла .oxt, щоб додати словник до {0}.

en: Path to OXT file
uk: Шлях до файла OXT

en: Browse for an OXT file
uk: Вибір файла OXT

en: &Path to OXT file:
uk: &Шлях до файла OXT:

en: Choose a nickname for this dictionary
uk: Виберіть альтернативну назву цього словника

en: &Nickname:
uk: &Альтернативна назва:

en: Choose OXT Dictionary
uk: Виберіть словник OXT

en: Dictionaries
uk: Словники

en: Must specify nickname
uk: Слід вказати альтернативну назву

en: You must specify a nickname for this dictionary
uk: Вам слід вказати альтернативну назву цього словника

en: Nickname already used
uk: Така альтернативна назва вже існує

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
uk: Словник з альтернативною назвою «%s» вже існує.

en: Failed to import dictionaries
uk: Не вдалося імпортувати словники

en: Failed to import dictionaries from %s. Click "Show details" for more information
uk: Не вдалося імпортувати словники з %s. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: No dictionaries
uk: Немає словників

en: No dictionaries were found in %s
uk: У %s не знайдено жодного словника

en: Failed to download dictionaries
uk: Не вдалося отримати словники

en: Failed to download dictionaries for "{:s}". Click "Show details" for more information
uk: Не вдалося отримати словники для «{:s}». Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше

en: No dictionary was found for "{:s}"
uk: Не знайдено словника для мови «{:s}»

en: Copy selected words to clipboard
uk: Копіювати позначені слова до буфера обміну

en: Select all words
uk: Позначити усі слова

en: Manage user dictionaries
uk: Керування словниками користувача

en: &New dictionary
uk: &Новий словник

en: &Remove dictionary
uk: Ви&лучити словник

en: Re&name dictionary
uk: Пере&йменувати словник

en: Mark this dictionary as active
uk: Цей словник є активним

en: Words in this dictionary:
uk: Слова у цьому словнику:

en: &Add word
uk: &Додати слово

en: &Remove selected words
uk: Ви&лучити позначені слова

en: &Import list of words
uk: &Імпортувати список слів

en: New dictionary
uk: Новий словник

en: Name of the new dictionary
uk: Назва нового словника

en: Already used
uk: Назву вже використано

en: A dictionary with the name %s already exists
uk: Словник з назвою %s вже існує

en: New name
uk: Нова назва

en: New name for the dictionary
uk: Нова назва словника

en: Configure the dictionary: <b>%s
uk: Налаштувати словник: <b>%s

en: Add a word
uk: Додати слово

en: Word to add
uk: Слово, яке слід додати

en: &Word:
uk: Сл&ово:

en: Import list of words
uk: Імпортування списку слів

en: Enter a list of words, one per line
uk: Вкажіть список слів, по одному слову у рядку

en: Paste from clipboard
uk: Вставити з буфера

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
uk: Зі словами у словнику користувача має бути пов’язано певну мову. Виберіть цю мову:

en: Must specify language
uk: Слід вказати мову

en: You must specify a language to import words
uk: Вам слід вказати мову для імпортування слів

en: Manage dictionaries
uk: Керування словниками

en: &Remove this dictionary
uk: Ви&лучити цей словник

en: Manage &user dictionaries
uk: К&ерування словниками користувача

en: Manage the list of user dictionaries (dictionaries to which you can add words)
uk: Керування списком словників користувача (словників, до яких можна додавати слова)

en: &Add dictionary
uk: &Додати словник

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
uk: Додати новий словник, який було отримано з інтернету

en: <Builtin dictionary for {0}>
uk: <Вбудований словник для {0}>

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
uk: <p>Ви можете змінити словники, які буде використано для перевірки будь-якою вказаною мовою.</p>
                <p>У мови може бути багато специфічних варіантів. З кожним з цих варіантів можна пов’язати
                один або декілька словників. Типовий варіант для кожної з мов буде позначено
                напівжирним шрифтом у списку ліворуч.</p>
                <p>Ви можете змінити типовий варіант мовного діалекту та словники, використані
                для кожного з діалектів.</p>
                <p>Якщо у книзі типовий діалект мови, без додаткових даних щодо варіантів,
                для перевірки буде використано типовий словник відповідної мови.</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
uk: Цей словник є вже бажаним варіантом для мови {1}

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
uk: Використовувати цей словник як бажаний варіант для мови {1}

en: This is already the preferred dictionary
uk: Цей словник вже є бажаним

en: Use this as the preferred dictionary
uk: Використовувати цей словник як бажаний

en: Misspelled?
uk: Написано з помилками?

en: Ignored
uk: Проігноровано

en: Change %s to
uk: Замінити %s на

en: Specify replacement manually
uk: Вказати замінник вручну

en: Ignore/un-ignore all selected words
uk: Ігнорувати усі позначені слова або скасувати їхнє ігнорування

en: Add/remove all selected words
uk: Додати або вилучити усі позначені слова

en: Exclude files from spell check
uk: Виключити файли з перевірки правопису

en: Choose the files to exclude below. In addition to this list any file can be permanently excluded by adding the comment {} just under its opening tag.
uk: Нижче можна вибрати файли для виключення. Окрім цього списку, можна назавжди включити будь-який файл додаванням коментаря {} одразу після його початкового теґу.

en: Check spelling
uk: Перевірити правопис

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
uk: Виконати повторний пошук слів у книзі. Корисно, якщо ви вносили до книги зміни після відкриття цього діалогового вікна.

en: &Undo last change
uk: С&касувати останню зміну

en: Undo the last spell check word replacement, if any
uk: Скасувати останню заміну, запропоновану засобом перевірки правопису, якщо така виконувалася

en: Exclude some files in the book from spell check
uk: Виключити деякі файли у книзі з перевірки правопису

en: &Save words
uk: З&берегти слова

en: Save the currently displayed list of words in a CSV file
uk: Зберегти поточний показаний список слів до файла CSV

en: Checking, please wait...
uk: Перевіряємо, будь ласка, зачекайте…

en: Filter the list of words
uk: Фільтрувати список слів

en: Also hide words:
uk: Також приховувати такі слова:

en: &spelled correctly
uk: написано &правильно

en: Hide words that are spelled correctly
uk: Приховати слова, які написано правильно

en: &ALL CAPS
uk: &УСІ ВЕЛИКІ

en: Hide words with all capital letters
uk: Приховувати слова, які складаються лише з великих літер

en: Hide words that contain numbers
uk: Приховувати слова, які містять цифри

en: with &numbers
uk: із &числами

en: Hide words in camelCase
uk: Приховувати слова з різнимРегістром

en: ca&melCase
uk: змі&ннийРегістр

en: Hide words in snake_case
uk: Приховувати слова із підкреслюванням

en: sna&ke_case
uk: з_під&кресленням

en: &Ignore
uk: &Ігнорувати

en: Un&ignore
uk: Не &ігнорувати

en: Ignore the current word for the rest of this session
uk: Ігнорувати поточне слово протягом решти сеансу перевірки

en: Stop ignoring the current word
uk: Припинити ігнорування поточного слова

en: Add word to &dictionary:
uk: Додати до с&ловника слово:

en: Remove from &dictionaries
uk: Вил&учити зі словників

en: Add the current word to the specified user dictionary
uk: Додати поточне слово до вказаного словника користувача

en: Remove the current word from all active user dictionaries
uk: Вилучити поточне слово з усіх активних словників користувача

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
uk: Вами не визначено жодного активного словника користувача. Вам слід вказати принаймні один активний словник за допомогою пункту меню «Налаштування → Редактор → Керування словниками перевірки правопису»

en: Show &next occurrence
uk: Показати &наступний відповідник

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
uk: Показати наступний відповідник позначеного слова у редакторі для його редагування вручну

en: &Change selected word to:
uk: За&мінити позначене слово на:

en: The replacement word
uk: Слово-замінник

en: Case &sensitive sort
uk: Упорядкування з врахуванням &регістру

en: When sorting the list of words, be case sensitive
uk: Враховувати регістр символів під час упорядковування списку слів

en: Case sensitive sea&rch
uk: По&шук із врахуванням регістру

en: When filtering the list of words, be case sensitive
uk: Враховувати регістр символів під час фільтрування списку слів

en: Change all occurrences of this word
uk: Замінити усі відповідники цього слова

en: Show next occurrence of this word in the book
uk: Показати наступний відповідник цього слова у книзі

en: CSV file
uk: файл CSV

en: E&xclude files
uk: В&иключити файли

en: The original word
uk: Початкове слово

en: No changed word
uk: Немає змінених слів

en: There is no spelling replacement to undo
uk: Немає замін, які можна було б скасувати

en: Failed to check spelling
uk: Не вдалося перевірити правопис

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
uk: Не вдалося перевірити правопис, натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб отримати дані щодо помилки повністю.

en: Files edited
uk: Файли змінено

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
uk: До файлів у вікні редактора було внесено зміни з-поза меж діалогового вікна перевірки правопису. Слова %s у тексті вже немає.

en: Spellcheck showing: {0} of {1} misspelled with {2} total words
uk: Перевірка правопису: {0} з {1} слів з помилками, {2} слів загалом

en: Spellcheck showing: {0} of {2} total with {1} misspelled words
uk: Перевірка правопису: {0} з {2} загалом, {1} слів з помилками

en: Spellcheck showing: {0} misspelled of {1} total words
uk: Перевірка правопису: {0} слів з помилками з {1} слів загалом

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
uk: Виберіть режим обробки виразу для пошуку.
                <dl>
                <dt><b>Звичайний</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку є звичайним текстом, calibre шукатиме його точні відповідники.</dd>
                <dt><b>Формальний вираз</b></dt>
                <dd>Вираз для пошуку є формальним. Докладніший опис використання формальних виразів (regular expressions) можна знайти у підручнику користувача.</dd>
                </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
uk: 
    Дані, у яких слід шукати або виконувати заміну:
    <dl>
    <dt><b>Поточний файл</b></dt>
    <dd>Шукати лише у поточному відкритому файлі</dd>
    <dt><b>Усі текстові файли</b></dt>
    <dd>Шукати у всіх текстових файлах (HTML)</dd>
    <dt><b>Вибрані файли</b></dt>
    <dd>Шукати у файлах, які позначено на панелі навігації файловою системою</dd>
    <dt><b>Відкриті файли</b></dt>
    <dd>Шукати у файлах, які відкрито у редакторі</dd>
    </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
uk: Файл: {0}
    Прив’язка: {1}

en: Top of file
uk: На початок файла

en: 
    <h2>Add Text-to-speech narration</h2>
    
    <p>Add an audio overlay to this book using Text-to-speech technology. Then users reading this book in a reader that supports
    audio overlays, such as the calibre viewer, will be able to hear the text read to them, if they wish.
    
    <p>You can mark different passages to be spoken by different voices as shown in the example below:
    
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{0}"&gt;This will be voiced by "{0}".&lt;/p&gt;</code></div>
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{1}"&gt;This will be voiced by "{1}".&lt;/p&gt;</code></div>
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{2}"&gt;This text will not be voiced at all.&lt;/p&gt;</code></div>
    
    <p style="font-size: small">Note that generating the Text-to-speech audio will be quite slow,
    at the rate of approximately one sentence per couple of seconds, depending on your computer's hardware,
    so consider leave it running overnight.
uk: 
    <h2>Додавання озвучення тексту</h2>
    
    <p>Додати звукову накладку на цю книгу за допомогою технології озвучення тексту. Після цього, користувачі програм для читання, де передбачено підтримку звукових накладок, зокрема переглядача calibre, зможуть, якщо захочуть, слухати озвучений текст.
    
    <p>Ви можете позначати частини для читання різними дикторами, як це показано у прикладі нижче:
    
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{0}"&gt;Цей текст буде озвучено "{0}".&lt;/p&gt;</code></div>
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{1}"&gt;Цей текст буде озвучено "{1}".&lt;/p&gt;</code></div>
    <div><code>&lt;p data-calibre-tts="{2}"&gt;Цей текст взагалі не буде озвучено.&lt;/p&gt;</code></div>
    
    <p style="font-size: small">Зауважте, що створення озвучення буде доволі повільним,
    зі швидкістю приблизно в одне речення за пару секунд, залежно від швидкості комп'ютера,
    тому варто запускати такі процеси, коли ви відпочиваєте від роботи за комп'ютером.

en: Time to complete this stage: {1}
uk: Час на завершення цього етапу: {1}

en: Estimating time left
uk: Оцінка часу, що лишився

en: Add Text-to-speech narration
uk: Додати озвучення тексту

en: &Remove existing audio
uk: Ви&лучити наявні звукові дані

en: Remove any exisiting audio overlays, such as a previously created Text-to-speech narration from this book
uk: Вилучити усі наявні звукові накладки, зокрема раніше створене озвучення тексту, з цієї книги

en: Text-to-speech narration failed
uk: Не вдалося озвучити текст

en: Cancelling, please wait...
uk: Скасовуємо, будь ласка, зачекайте…

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
uk: Двічі клацніть на пункті файла на лівій панелі, щоб розпочати його редагування.

en: Full path:
uk: Шлях повністю:

en: Close tab
uk: Закрити вкладку

en: Close other tabs
uk: Закрити інші вкладки

en: Close tabs to the right of this tab
uk: Закрити вкладки праворуч від цієї вкладки

en: Line: {0} : {1}
uk: Рядок: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
uk: {0} {1} створено {2}

en: {appname} {version} editing: {{path}}
uk: Редагування {appname} {version}: {{path}}

en: Global actions
uk: Загальні дії

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
uk: &Новий файл (зображення, шрифти, HTML тощо)

en: Create a new file in the current book
uk: Створити новий файл у поточній книзі

en: &Import files into book
uk: &Імпортувати до книги файли

en: Import files into book
uk: Імпортувати до книги файли

en: &Open book
uk: &Відкрити книгу

en: Open a book
uk: Відкрити книгу

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
uk: Відкрити &теку (розпакований EPUB) як книгу

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
uk: Відкрити теку (розпакований EPUB) як книгу

en: Edit &next file
uk: Редагувати &наступний файл

en: Edit the next file in the spine
uk: Редагувати наступний файл у вмісті

en: Edit &previous file
uk: Редагувати &попередній файл

en: Edit the previous file in the spine
uk: Редагувати попередній файл у вмісті

en: &Revert to before
uk: &Повернутися до попереднього

en: Revert book to before the last action (Undo)
uk: Повернути книгу до стану перед останньою дією (скасувати дію)

en: &Revert to after
uk: П&овторити дію

en: Revert book state to after the next action (Redo)
uk: Повернути книгу до стану після останньої дії (відновити дію)

en: Save book
uk: Зберегти книгу

en: Save a &copy
uk: Зберегти &копію

en: Save a copy of the book
uk: Зберегти копію книги

en: Save a &copy and edit in new window
uk: Зберегти &копію і редагувати у новому вікні

en: Save a copy of the book and edit it in a new window
uk: Зберегти копію книги і редагувати її у новому вікні

en: Save a &copy and edit here
uk: Зберегти &копію і редагувати тут

en: Save a copy of the book and edit it in this window
uk: Зберегти копію книги і редагувати її у цьому вікні

en: Quit
uk: Вийти

en: Create a new, empty book
uk: Створити порожню книгу

en: Create new, &empty book
uk: Створити &порожню книгу

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
uk: &Імпортувати файл HTML або DOCX як нову книгу

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
uk: Імпортувати файл HTML або DOCX як нову книгу

en: &Quick open a file to edit
uk: &Швидко відкрити файл для редагування

en: Quickly open a file from the book to edit it
uk: Швидко відкрити файл з книги для його редагування

en: Toggle code line &wrapping
uk: Перемкнути п&еренесення рядків коду

en: Toggle line wrapping in all code editor tabs
uk: Увімкнути або вимкнути перенесення рядків на усіх вкладках редактора коду

en: Editor actions
uk: Дії з редагування

en: Undo typing
uk: Скасувати введення

en: R&edo
uk: Пов&торити

en: Redo typing
uk: Повторити введення

en: Cut &text
uk: Вирізати &текст

en: Cut text
uk: Вирізати текст

en: P&aste from clipboard
uk: Вст&авити з буфера

en: Tools
uk: Інструменти

en: &Edit Table of Contents
uk: З&мінити зміст

en: Edit Table of Contents
uk: Редагування змісту

en: &Insert inline Table of Contents
uk: Вс&тавити вбудований зміст

en: Insert inline Table of Contents
uk: Вставити вбудований зміст

en: &Fix HTML
uk: В&иправити HTML

en: Fix HTML in the current file
uk: Виправити HTML поточного файла

en: &Fix HTML - all files
uk: Вип&равити HTML — усі файли

en: Fix HTML in all files
uk: Виправити HTML в усіх файлах

en: &Beautify current file
uk: &Удосконалити поточний файл

en: Beautify current file
uk: Удосконалити поточний файл

en: &Beautify all files
uk: &Удосконалити усі файли

en: Beautify all files
uk: Удосконалити усі файли

en: &Insert special character
uk: Вставити спеціальний си&мвол…

en: Insert special character
uk: Вставити спеціальний символ

en: &Arrange into folders
uk: &Розподілити за теками

en: Arrange into folders
uk: Розподілення за теками

en: Set &semantics
uk: Встановити с&емантику

en: Set semantics
uk: Встановити семантику

en: &Filter style information
uk: &Фільтрувати інформацію щодо стилів

en: &Manage fonts
uk: &Керування шрифтами

en: Manage fonts in the book
uk: Керування шрифтами книги

en: Add &cover
uk: Додати &обкладинку

en: Add a cover to the book
uk: Додати до книги зображення обкладинки

en: &Reports
uk: З&віти

en: Show a report on various aspects of the book
uk: Показати звіт щодо різноманітних параметрів книги

en: Check &external links
uk: Перевірити &зовнішні посилання

en: Check external links in the book
uk: Перевірити зовнішні посилання у книзі

en: C&ompress images losslessly
uk: С&тиснути зображення без втрат

en: Compress images losslessly
uk: Стиснути зображення без втрат

en: Transform &styles
uk: Перетворити с&тилі

en: Transform styles used in the book
uk: Перетворити стилі, використані у книзі

en: Transform HTML used in the book
uk: Перетворити HTML, який використано у книзі

en: Download external &resources
uk: Отримати зовнішні &ресурси

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
uk: Отримати зовнішні ресурси у книзі (зображення, таблиці стилів, тощо, які не включено до книги)

en: Add audio narration for all the book text using Text-to-speech generation
uk: Додати озвучення усього тексту книги за допомогою рушія синтезу мовлення

en: &Subset embedded fonts
uk: &Обрізати вбудовані шрифти

en: Subset embedded fonts
uk: Обрізати вбудовані шрифти

en: Subset fonts
uk: Обрізати вбудовані шрифти

en: &Embed referenced fonts
uk: В&будувати використані шрифти

en: Embed fonts
uk: Вбудувати шрифти

en: Embed referenced fonts
uk: Вбудувати використані шрифти

en: &Smarten punctuation (works best for English)
uk: Обробити п&унктуацію (найкраще працює для англійської)

en: Remove &unused CSS rules
uk: Вилучити &невикористані правила CSS

en: Remove unused CSS rules
uk: Вилучити невикористані правила CSS

en: Upgrade book internals
uk: Оновити внутрішні частини книги

en: Auto reload preview
uk: Автоматично перезавантажувати перегляд

en: Sync preview position to editor position
uk: Синхронізувати позицію попереднього перегляду з позицією у редакторі

en: Refresh preview
uk: Оновити перегляд

en: Split this file
uk: Розділити цей файл

en: Split file in the preview panel
uk: Розділити файл на панелі попереднього перегляду

en: Find next in preview
uk: Знайти наступне у попередньому перегляді

en: Find previous in preview
uk: Знайти попереднє у попередньому перегляді

en: &Find/replace
uk: З&найти/Замінити

en: Show the Find/replace panel
uk: Показати панель пошуку і заміни

en: Replace current match
uk: Замінити поточний відповідник

en: Replace and find ne&xt
uk: Замінити і знайти &далі

en: Replace current match and find next
uk: Замінити поточний відповідник і знайти наступний

en: R&eplace and find previous
uk: За&мінити і знайти попередній

en: Replace current match and find previous
uk: Замінити поточний відповідник і знайти попередній

en: Replace all matches
uk: Замінити всі відповідники

en: Count number of matches
uk: Визначити кількість відповідників

en: &Mark selected text
uk: П&означити вибраний фрагмент тексту

en: Mark selected text or unmark already marked text
uk: Позначити вибраний фрагмент тексту або зняти позначення із уже вибраного тексту

en: Go to &line
uk: Перейти до &рядка

en: Go to line number
uk: Перейти до рядка з вказаним номером

en: Sa&ved searches
uk: З&бережені критерії пошуку

en: Show the saved searches dialog
uk: Показати діалогове вікно збережених критеріїв пошуку

en: &Search ignoring HTML markup
uk: П&ошук з ігноруванням розмітки HTML

en: Show the text search panel
uk: Показати пароль пошуку тексту

en: Check book
uk: Перевірити книгу

en: C&heck book
uk: П&еревірити книгу

en: Check book for errors
uk: Виконати пошук помилок у книзі

en: Check &spelling
uk: Пе&ревірити правопис

en: Check book for spelling errors
uk: Знайти у книзі слова, які написано з помилками

en: &Next error
uk: &Наступна помилка

en: Show next error
uk: Показати наступну помилку

en: &Previous error
uk: &Попередня помилка

en: Show previous error
uk: Показати попередню помилку

en: &Next spelling mistake
uk: &Наступна помилка

en: Go to next spelling mistake
uk: Перейти до наступної помилки

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
uk: Різне

en: &Create checkpoint
uk: С&творити контрольну позицію

en: Create a checkpoint with the current state of the book
uk: Створити контрольну позицію для поточного стану книги

en: &Close current tab
uk: &Закрити поточну вкладку

en: Close the currently open tab
uk: Закрити поточну відкриту вкладку

en: C&lose other tabs
uk: З&акрити інші вкладки

en: Close all tabs except the current tab
uk: Закрити усі вкладки, окрім поточної

en: Close tabs to the &right
uk: Закрити вкладки &праворуч

en: Close tabs to the right of the current tab
uk: Закрити вкладки праворуч від поточної вкладки

en: User &Manual
uk: П&ідручник користувача

en: Show User Manual
uk: Показати підручник користувача

en: &Browse images in book
uk: П&ереглянути зображення у книзі

en: Browse images in the books visually
uk: Візуальний перегляд списку зображень у книзі

en: &Split at multiple locations
uk: По&ділити у декількох місцях

en: Split HTML file at multiple locations
uk: Поділити файл HTML у декількох місцях

en: Compare to &another book
uk: По&рівняти з іншою книгою

en: Compare to another book
uk: Порівняти з іншою книгою

en: Manage &Snippets
uk: Керування &фрагментами

en: Manage user created Snippets
uk: Керування створеними користувачем фрагментами

en: &Merge files
uk: &Об'єднати файли

en: Merge two or more selected files
uk: Об'єднати два або декілька позначених файлів

en: &Recently opened books
uk: &Нещодавно відкриті книги

en: Save a copy
uk: Зберегти копію

en: &Tools
uk: &Інструменти

en: External &links
uk: Зовнішні &посилання

en: &View
uk: П&ерегляд

en: Tool&bars
uk: Па&нелі інструментів

en: &Plugins
uk: &Додатки

en: &Help
uk: &Довідка

en: &Donate to support calibre development
uk: Підтримати розробку calibre &фінансово

en: Book tool bar
uk: Панелі інструментів книги

en: Tools tool bar
uk: Панель кнопок інструментів

en: Plugins tool bar
uk: Панель додатків

en: Donate to support calibre development
uk: Підтримати розробку calibre фінансово

en: Toggle %s
uk: Перемкнути %s

en: Windows
uk: Вікна

en: File browser
uk: Керування файлами

en: File preview
uk: Перегляд файлів

en: Live CSS
uk: Інтерактивний CSS

en: Inspector
uk: Інспектор

en: Text search
uk: Пошук тексту

en: Checkpoints
uk: Контрольні точки

en:  [was %s]
uk:  [було %s]

en: Current state
uk: Поточний стан

en: [Unnamed state]
uk: [Стан без назви]

en: Revert the book to the selected checkpoint
uk: Відновити контрольну точку стану книги

en: &Compare
uk: &Порівняти

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
uk: Порівняти стан книги на час створення контрольної точки з поточним станом

en: Cannot revert
uk: Відновлення неможливе

en: Cannot revert to the current state
uk: Не вдалося відновити поточний стан

en: Cannot compare
uk: Порівняння неможливе

en: There is no point comparing the current state to itself
uk: Немає сенсу порівнювати поточний стан з поточним станом

en: Choose tag name
uk: Виберіть назву мітки

en: Specify the name of the &tag to insert:
uk: Вкажіть назву &мітки, яку слід вставити:

en: Text (HTML) files
uk: Текстові файли (HTML)

en: Style (CSS) files
uk: Файли таблиць стилів (CSS)

en: Audio
uk: Звук

en: Video
uk: Відео

en: OPF file (metadata)
uk: Файл OPF (метадані)

en: Table of contents file (NCX)
uk: Файл змісту (NCX)

en: Arrange in folders
uk: Розподіл за теками

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
uk: Розподілити файли цієї книги за підтеками на основі типу. Якщо ви не вказуватимете теку, файли буде розташовано у кореневій теці.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
uk: Зауважте, що розподіл буде виконано лише у межах книги. Розподіл не стосуватиметься того, як файли буде показано на панелі навігації файловою системою.

en: Specify locations to split at
uk: Вкажіть місця, у яких слід виконати поділ

en: Specify the locations to split at, using an XPath expression (click the wizard button for help with generating XPath expressions).
uk: Вкажіть місця, у яких слід виконати поділ, за допомогою виразу XPath (натисніть кнопку майстра, якщо вам потрібна допомога у створенні виразу XPath).

en: &XPath expression:
uk: Ви&раз XPath:

en: Invalid XPath expression
uk: Некоректний вираз XPath

en: Choose file to import
uk: Виберіть файл для імпортування

en: You can import an HTML or DOCX file directly as an EPUB and edit it. The EPUB will be generated with minimal changes from the source, unlike doing a full conversion in calibre.
uk: Ви можете імпортувати файл HTML або DOCX безпосередньо як EPUB і редагувати імпортований файл. Файл EPUB буде створено з мінімальними змінами початкових даних, без повноцінного перетворення у calibre.

en: Choose the file to import
uk: Вибір файла для імпортування

en: Source file:
uk: Файл джерела:

en: Choose the location for the newly created EPUB
uk: Виберіть місце для зберігання створеного EPUB

en: Destination file:
uk: Файл призначення:

en: Importable files
uk: придатні до імпортування файли

en: Choose destination
uk: Виберіть призначення

en: EPUB files
uk: файли EPUB

en: Need document
uk: Потрібен документ

en: You must specify the source file that will be imported.
uk: Вам слід вказати початковий файл, дані якого буде імпортовано.

en: No results found
uk: Нічого не знайдено

en: Choose file to edit
uk: Виберіть файл для редагування

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
uk: <p>Пришвидшений вибір файла за першими введеними до розташованого вище поля літерами його назви.
            Нехай, наприклад, слід вибрати файл:
            {example}
            Тоді, достатньо ввести символи:
            {chars}
            і натиснути клавішу Enter.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
uk: Прив’язка: {0}
    Початковий текст: {1}

en: Filter files
uk: Фільтрувати файли

en: Choose a &file to link to:
uk: Виберіть &файл, який слід пов’язати з посиланням:

en: Filter locations
uk: Фільтрувати місця

en: Choose a &location (anchor) in the file:
uk: Виберіть &місце (прив’язку) у файлі:

en: The destination (href) for the link
uk: Місце призначення (href) для посилання

en: &Target:
uk: П&ризначення:

en: Te&xt:
uk: Те&кст:

en: The (optional) text for the link
uk: Текст посилання (необов’язковий)

en: Tem&plate:
uk: Ша&блон:

en: 
                The template to use for generating the link. In addition to {0} and {1}
                you can also use {2}, {3} and {4} variables
                in the template, they will be replaced by the source filename, the destination
                filename and the anchor, respectively.
uk: 
                Шаблон, який буде використано для створення посилання. На додачу до {0} і {1}
                ви можете також використовувати у шаблоні змінні {2}, {3} і {4}.
                Ці змінні буде замінено на назву початкового файла, назву
                файла призначення та прив'язку, відповідно.

en: Copyright page
uk: Сторінка авторських прав

en: Page with title, author, publisher, etc.
uk: Сторінка з даними щодо заголовка, автора, видавця тощо

en: The book cover, typically a single HTML file with a cover image inside
uk: Обкладинка книги. Типово, окремий файл HTML із зображенням обкладинки всередині.

en: Back-of-book style index
uk: Предметний покажчик

en: First "real" page of content
uk: Перша «справжня» сторінка книги

en: Type of &semantics:
uk: Тип с&емантики:

en: Choose a &file:
uk: Виберіть &файл:

en: About semantics
uk: Про семантику

en: Semantics refer to additional information about specific locations in the book. For example, you can specify that a particular location is the dedication or the preface or the Table of Contents and so on.
    
    First choose the type of semantic information, then choose a file and optionally a location within the file to point to.
    
    The semantic information will be written in the <guide> section of the OPF file.
uk: Семантика — це додаткова інформація щодо певного місця у книзі. Наприклад, ви можете вказати, що цим місцем є присвята, вступ або зміст книги.
    
    Спочатку виберіть тип семантичної інформації, потім виберіть файл і, необов’язково, місце у файлі.
    
    Семантичну інформацію буде записано до розділу <guide> файла OPF.

en: Cannot set {} type semantics in EPUB 2 or AZW3 books
uk: Не можна встановлювати семантику типу {} у книгах EPUB 2 або AZW3

en: Flo&ats
uk: Ру&хомі

en: &Other CSS properties:
uk: &Інші властивості CSS:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
uk: Фільтрувати CSS лише у поточному файлі (%s)

en: Add a cover
uk: Додавання обкладинки

en: &Images in book
uk: Зо&браження у книзі

en: Filter the list of images
uk: Фільтрувати список зображень

en: If enabled the cover image you select will be embedded into the book in such a way that when viewed, its aspect ratio (ratio of width to height) will be preserved. This will mean blank spaces around the image if the screen the book is being viewed on has an aspect ratio different to the image.
uk: Якщо позначено, зображення обкладинки буде вбудовано до книги так, щоб під час перегляду її співвідношення розмірів (відношення ширини до висоти зображення) не змінювалося. Це означатиме, що ви бачитимете порожні місця на екрані, якщо співвідношення розмірів екрана не збігається зі співвідношенням розмірів зображення.

en: Import &image
uk: І&мпортувати зображення

en: Choose a cover image
uk: Виберіть зображення обкладинки

en: Quick Start Guide
uk: Початкові настанови

en: &Donate to support calibre
uk: &Підтримайте Calibre

en: &Eject connected device
uk: Від’&єднати з’єднаний пристрій

en: Quit calibre
uk: Вийти з calibre

en: Minimize the calibre window
uk: Мінімізувати вікно calibre

en: Clear the current search
uk: Спорожнити поточний пошук

en: Focus the book list
uk: Фокусувати список книг

en: Clear the Virtual library
uk: Спорожнити віртуальну бібліотеку

en: Clear the additional restriction
uk: Вилучити додаткове обмеження

en: Open the template documentation editor
uk: Відкрити редактор документації до шаблонів

en: Debug mode
uk: Діагностичний режим

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
uk: Ви запустили calibre у режимі діагностики. Після завершення роботи calibre з журналом діагностичних повідомлень можна буде ознайомитися тут: %s<p>Вміст файла журналу буде показано автоматично.

en: Content server changed!
uk: Змінено сервер даних!

en: calibre 3 comes with a completely re-written Content server. As such any custom configuration you have for the content server no longer applies. You should check and refresh your settings in Preferences->Sharing->Sharing over the net
uk: calibre 3 постачається із повністю переписаним сервером даних. Через це усі попередні нетипові налаштування севера даних не можна застосувати. Вам слід перевірити і оновити параметри за допомогою сторінки «Налаштування -> Спільний доступ -> Обмін мережею»

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
uk: Не вдалося запустити сервер даних. Повідомлення про помилку:
    
    %s

en: Hide main window
uk: Сховати головне вікно

en: Show main window
uk: Показати головне вікно

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
uk: Здається, базу даних бібліотеки у %s пошкоджено. Бажаєте, щоб calibre спробувала автоматично повторно зібрати базу даних у автоматичному режимі? Повторне збирання може бути не повністю успішним.

en: Conversion error
uk: Помилка перетворення

en: <p><b>Failed to convert: %s
uk: <p><b>Не вдалося перетворити: %s

en: 
                    Many older e-book reader devices are incapable of displaying
                    EPUB files that have internal components over a certain size.
                    Therefore, when converting to EPUB, calibre automatically tries
                    to split up the EPUB into smaller sized pieces.  For some
                    files that are large undifferentiated blocks of text, this
                    splitting fails.
                    <p>You can <b>work around the problem</b> by either increasing the
                    maximum split size under <i>EPUB output</i> in the conversion dialog,
                    or by turning on Heuristic processing, also in the conversion
                    dialog. Note that if you make the maximum split size too large,
                    your e-book reader may have trouble with the EPUB.
uk: 
                    У значній частині пристроїв для читання електронних книг
                    не передбачено можливості показу файлів EPUB, складові яких
                    за розмірами перевищують певне значення. Тому під час
                    перетворення даних у формат EPUB Calibre намагається
                    автоматично поділити EPUB на частини меншого розміру.
                    Для деяких файлів, які містять неподільні блоки тексту,
                    спроба такого поділу не призводить до бажаних наслідків.
                    <p><b>Обійти ці проблеми</b> можна або збільшенням
                    максимального розміру шматків у розділі виведення даних у
                    форматі EPUB діалогового вікна перетворення даних,
                    або вмиканням евристичної обробки за допомогою цього ж
                    діалогового вікна. Зауважте, що якщо ви вкажете дуже
                    велике значення для максимального розміру шматка,
                    можуть виникнути проблеми з читанням отриманого файла
                    EPUB на вашому пристрої для читання електронних книг.

en: Conversion failed
uk: Не вдалося виконати перетворення

en: here
uk: тут

en: Recipe Disabled
uk: Рецепт вимкнено

en: <b>Failed</b>
uk: <b>Помилка</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
uk: Продовжується виконання завдань. Ви хочете вийти?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
uk:  обмінюється даними з пристроєм!<br>
                          Завершення роботи програми призведе до пошкодження даних на пристрої.<br>
                          Ви справді бажаєте завершити роботу програми?

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
uk: Оновлюється бібліотека. Ви справді хочете вийти?

en: Library updates waiting
uk: Очікуємо на оновлення бібліотеки

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
uk: Виконуємо додатки вимикання бази даних. Зачекайте декілька секунд…

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
uk: Вимикаємо сервер обробки даних. Зачекайте…

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
uk: буде згорнуто до системного лотка. Щоб завершити роботу програми, виберіть пункт <b>Вийти</b> у контекстному меню піктограми системного лотка.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
uk: Випущено нову версію {app} <b>{ver}</b>. Ви можете ознайомитися зі списком нових можливостей <a href="{url}">тут</a>.

en: Update available!
uk: Доступне оновлення!

en: Show this notification for future updates
uk: Показувати це сповіщення для наступних оновлень

en: &Get update
uk: &Отримати оновлення

en: Update &plugins
uk: Оновити &додатки

en:  and one plugin update |  and {} plugin updates
uk[0]: і {} оновлення додатків
uk[1]: і {} оновлення додатків
uk[2]: і {} оновлень додатків
uk[3]:  і {} оновлення додатків

en: plugin update available | plugin updates available
uk[0]: доступне оновлення додатка
uk[1]: доступні оновлення додатків
uk[2]: доступні оновлення додатків
uk[3]: доступні оновлення додатків

en: Plugin updates
uk: Оновлення додатків

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
uk[0]: Доступне {} оновлення додатків
uk[1]: Доступні {} оновлення додатків
uk[2]: Доступні {} оновлень додатків
uk[3]: Доступні {} оновлень додатків

en: Install and configure user plugins
uk: Встановлення і налаштування додатків користувача

en: Rename this bookmark
uk: Перейменувати цю закладку

en: Remove this bookmark
uk: Вилучити цю закладку

en: Double click to edit the bookmarks
uk: Двічі клацніть, щоб редагувати закладки

en: &New
uk: С&творити

en: Create a new bookmark at the current location
uk: Створити закладку на поточному місці

en: Remove the currently selected bookmark
uk: Вилучити поточну позначену закладку

en: Pre&vious
uk: Н&азад

en: Nex&t
uk: Д&алі

en: Position in book
uk: Позиція у книзі

en: Change how the bookmarks are sorted
uk: Змінити спосіб упорядкування закладок

en: Are you sure you want to delete the bookmark: {0}?
uk: Ви справді хочете вилучити закладку: {0}?

en: Export bookmarks
uk: Експорт закладок

en: Saved bookmarks
uk: Збережені закладки

en: Import bookmarks
uk: Імпортувати закладки

en: Add bookmark
uk: Додати закладку

en: Enter title for bookmark:
uk: Вкажіть назву закладки:

en: Could not calculate position in book
uk: Не вдалося обчислити позицію у книзі

en: Failed to bookmark
uk: Не вдалося створити закладку

en: Filter shown highlights
uk: Фільтрувати позначені підсвічування

en: Choose what kinds of highlights will be displayed, below. If none are selected, no filtering is performed.
uk: Виберіть, які типи підсвічувань буде показано нижче. Якщо нічого не буде вибрано, фільтрування не виконуватиметься.

en: calibre highlights
uk: Підсвічування calibre

en: highlights
uk: підсвічування

en: Modify this highlight
uk: Змінити це підсвічування

en: Edit notes for this highlight
uk: Редагувати нотатки для цього підсвічування

en: Delete this highlight | Delete selected highlights
uk[0]: Вилучити позначене підсвічування
uk[1]: Вилучити позначені підсвічування
uk[2]: Вилучити позначені підсвічування
uk[3]: Вилучити позначені підсвічування

en: Export selected highlights
uk: Експортувати позначені підсвічування

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
uk[0]: Розділи змісту:
uk[1]: Розділи змісту:
uk[2]: Розділи змісту:
uk[3]: Розділ змісту:

en: Double click to jump to an entry
uk: Двічі клацніть для переходу до запису

en: Show only highlights of specific types
uk: Показати лише підсвічування вказаних типів

en: Modify
uk: Змінити

en: Modify the selected highlight
uk: Змінити позначене підсвічування

en: Delete the selected highlights
uk: Вилучити позначені підсвічування

en: Export all highlights
uk: Експортувати усі підсвічування

en: No highlights match the search: {}
uk: Немає підсвічувань, які відповідають критерію пошуку: {}

en: the location of this highlight
uk: місце цього підсвічування

en: No selected highlight
uk: Немає позначеного підсвічування

en: No highlight is currently selected
uk: Зараз не позначено жодного підсвічування

en: Are you sure you want to delete this highlight permanently? | Are you sure you want to delete all {} highlights permanently?
uk[0]: Ви справді хочете вилучити це підсвічування остаточно?
uk[1]: Ви справді хочете вилучити усі {} підсвічування остаточно?
uk[2]: Ви справді хочете вилучити усі {} підсвічування остаточно?
uk[3]: Ви справді хочете вилучити {} підсвічування остаточно?

en: No highlights
uk: Немає підсвічувань

en: This book has no highlights to export
uk: У цій книзі немає підсвічувань для експортування

en: No highlights selected to export
uk: Не позначено жодного підсвічування для експортування

en: Edit lookup source
uk: Редагувати джерело пошуку

en: The name of the source
uk: Назва джерела

en: The URL template of the source
uk: Шаблон адреси джерела

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
uk: Шаблон адреси має починатися з https:// і містити запис {word}, який буде замінено текстом запиту щодо пошуку

en: You must specify a name
uk: Вам слід вказати назву

en: Name already exists
uk: Таку назву вже використано

en: A lookup source with the name {} already exists
uk: Джерело пошуку із назвою {} вже існує

en: You must specify a URL
uk: Вам слід вказати адресу

en: The URL must start with https://
uk: Адреса має починатися з https://

en: The URL must contain the placeholder {word}
uk: Адреса має містити рядок-замінник {word}

en: Edit lookup sources
uk: Редагувати джерела пошуку

en: Double-click to edit an entry
uk: Двічі клацніть на пункті, щоб почати редагування

en: Restore defaults
uk: Відновити типові параметри

en: No sources
uk: Немає джерел

en: You must specify at least one lookup source
uk: Вам слід вказати хоча б одне джерело пошуку

en: Zoom in
uk: Збільшити

en: Zoom out
uk: Зменшити

en: Default zoom
uk: Типовий масштаб

en: Inspect
uk: Перевірити

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
uk: Двічі клацніть на слові у тексті книги, щоб розпочати його пошук.

en: Lookup &in:
uk: Шукати &у:

en: Add sources
uk: Додати джерела

en: Add more sources at which to lookup words
uk: Додати інші джерела для пошуку слів

en: Refresh the result to match the currently selected text
uk: Освіжити результат за поточним позначеним текстом

en: Update on selection change
uk: Оновлювати при зміні позначеного

en: Automatically update the displayed result when selected text in the book changes. With this disabled the lookup is changed only when clicking the Refresh button.
uk: Автоматично оновлювати показаний результат, якщо змінено позначений текст у книзі. Якщо пункт не позначено, результат змінюватиметься лише у відповідь на натискання кнопки «Оновити».

en: Connecting to E-book viewer failed
uk: Не вдалося встановити з'єднання із засобом для перегляду електронних книг

en: Unable to connect to existing E-book viewer window, try restarting the viewer.
uk: Не вдалося зв’язатися із наявним вікно засобу перегляду, спробуйте його перезапустити.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
uk: %prog [параметри] файл
    
    Переглянути електронну книгу

en: If specified, the E-book viewer window will try to come to the front when started.
uk: Якщо вказано, буде виконано спробу перевести вікно перегляду на передній план під час запуску.

en: If specified, the E-book viewer window will try to open full screen when started.
uk: Якщо вказано, буде виконано спробу відкрити вікно перегляду на весь екран під час запуску.

en: Force reload of all opened books
uk: Примусово перезавантажити усі відкриті книги

en: The position at which to open the specified book. The position is a location or position you can get by using the Go to->Location action in the viewer controls. Alternately, you can use the form toc:something and it will open at the location of the first Table of Contents entry that contains the string "something". The form toc-href:something will match the href (internal link destination) of toc nodes. The matching is exact. If you want to match a substring, use the form toc-href-contains:something. The form ref:something will use Reference mode references. The form search:something will search for something after opening the book. The form regex:something will search for the regular expression something after opening the book.
uk: Місце, на якому слід відкрити вказану книгу. Позначка місця визначає розташування у тексті позиції, до якої буде здійснено перехід при використанні дії «Перейти до -> Місце» на панелі керування переглядом. Крім того, ви можете скористатися формою toc:щось, щоб відкрити місце у першій таблиці змісту, яке містить рядок «щось». Форма toc-href:щось відповідає href (внутрішній прив'язці посилання) вузлів таблиці змісту. Відповідність має бути повною. Якщо вам потрібна відповідність частині рядка, скористайтеся формою toc-href-contains:щось. Якщо скористатися формою «ref:посилання», програма виконає пошук у режимі посилань. Якщо скористатися формою search:щось, буде виконано пошук рядка «щось» після відкриття книги. Якщо скористатися формою regex:щось, буде виконано пошук за формальним виразом після відкриття книги.

en: Open a new viewer window even when the option to use only a single viewer window is set
uk: Відкрити нове вікно перегляду книги, навіть якщо програму налаштовано на використання одного вікна перегляду книг

en: Failed to start listener
uk: Не вдалося запустити засіб очікування на дані

en: Could not start the listener used for single instance viewers. Try rebooting your computer.
uk: Не вдалося запустити засіб очікування на дані, який використовується для єдиного екземпляра переглядача. Спробуйте перезавантажити систему на вашому комп'ютері.

en: Print to PDF
uk: Надрукувати до PDF

en: Print %s to a PDF file
uk: Надрукувати %s до файла PDF

en: Choose location for PDF file
uk: Виберіть розташування файла PDF

en: &File:
uk: &Файл:

en: Paper &size:
uk: &Розмір паперу:

en: &Left margin:
uk: &Ліве поле:

en: &Top margin:
uk: &Верхнє поле:

en: &Right margin:
uk: &Праве поле:

en: &Bottom margin:
uk: &Нижнє поле:

en: inches
uk: дюймів

en: Add page &number to printed pages
uk: Додати н&омер на надруковані сторінки

en: &Open PDF file after printing
uk: Від&крити файл PDF після друку

en: PDF file
uk: Файл PDF

en: No filename specified
uk: Не вказано назви файла

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
uk: Вам слід вказати назву створеного файла PDF

en: Incorrect filename specified
uk: Вказано некоректну назву файла

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
uk: Назва файла PDF повинна мати суфікс .pdf

en: Printing, this will take a while, please wait...
uk: Друкуємо, зачекайте трошки…

en: Printing...
uk: Друкуємо…

en: Failed to convert to PDF
uk: Не вдалося перетворити на PDF

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
uk: Не вдалося створити файл PDF, натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: Contains
uk: Містить

en: Whole words
uk: Цілі слова

en: Nearby words
uk: Сусідні слова

en: Choose the type of search: <ul><li><b>Contains</b> will search for the entered text anywhere. It will ignore punctuation, spaces and accents, unless Case sensitive searching is enabled.<li><b>Whole words</b> will search for whole words that equal the entered text. As with "Contains" searches punctuation and accents are ignored.<li><b>Nearby words</b> will search for whole words that are near each other in the text. For example: <i>calibre cool</i> will find places in the text where the words <i>calibre</i> and <i>cool</i> occur within 60 characters of each other. To change the number of characters add the number to the end of the list of words, for example: <i>calibre cool awesome 120</i> will search for <i>calibre</i>, <i>cool</i> and <i>awesome</i> within 120 characters of each other.<li><b>Regex</b> will interpret the text as a regular expression.
uk: Виберіть тип пошуку: <ul><li><b>Містить</b> — шукати введений текст усюди. Ігнорувати пунктуацію, пробіли і акценти, якщо не увімкнено пошук із врахуванням регістру символів.<li><b>Цілі слова</b> — шукати цілі слова із введеного тексту. Як і у випадку пошуку «Містить», пунктуацію і акценти буде проігноровано.<li><b>Сусідні слова</b> — шукати цілі слова, які розташовано поруч у тексті. Приклад: <i>calibre чудовий</i> — шукати місця у тексті, де слова <i>calibre</i> і <i>чудовий</i> розташовано у межах 60 символів одне від одного. Щоб змінити кількість символів, додайте число наприкінці списку слів. Приклад: <i>calibre чудовий різнокольоровий 120</i> — шукати слова <i>calibre</i>, <i>чудовий</i> і <i>різнокольоровий</i> у межах 120 символів одне від одного.<li><b>Формальний вираз</b> — вважати текст формальним виразом.

en: Go back to where you were before searching
uk: Повернутися туди, де  ви були до пошуку

en: the location of this search result
uk: місце цього результату пошуку

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
uk: Цей текст у книзі приховано. Його не може бути показано.

en: No matches were found for:
uk: Не знайдено відповідників:

en: Expand all items under %s
uk: Розгорнути усі пункти під %s

en: Expand all items
uk: Розгорнути усі пункти

en: Collapse all items
uk: Згорнути усі пункти

en: Expand all items at the level of {}
uk: Розгорнути усі пункти на рівні {}

en: Collapse all items at the level of {}
uk: Згорнути усі пункти на рівні {}

en: Copy Table of Contents to clipboard
uk: Копіювати зміст до буфера обміну

en: Search Table of Contents
uk: Шукати у змісті

en: Search for text in the Table of Contents
uk: Шукати фрагмент тексту у змісті

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
uk: Немає пунктів змісту із таким вмістом: %s

en: Switch color scheme
uk: Перемкнути схему кольорів

en: Apply settings from a saved profile
uk: Застосувати параметри зі збереженого профілю

en: Increase font size
uk: Збільшити розмір шрифту

en: Decrease font size
uk: Зменшити розмір шрифту

en: Toggle full screen
uk: Увімкнути/Вимкнути повноекранний режим

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Next section
uk: Наступний розділ

en: Previous section
uk: Попередній розділ

en: Toggle Reference mode
uk: Увімкнути або вимкнути режим посилань

en: Toggle auto-scrolling
uk: Увімкнути або вимкнути автогортання

en: Lookup words
uk: Пошук слів

en: Show viewer controls
uk: Показати керування переглядом

en: Toggle paged mode
uk: Увімкнути або вимкнути режим поділу на сторінки

en: Print book
uk: Надрукувати книгу

en: Show book metadata
uk: Показати метадані книги

en: Read aloud
uk: Прочитати уголос

en: Browse highlights in book
uk: Навігація підсвічуваннями у книзі

en: Select all text in the current file
uk: Позначити увесь текст у поточному файлі

en: Edit this book
uk: Редагувати цю книгу

en: Reload this book
uk: Перезавантажити цю книгу

en: Customize this toolbar
uk: Налаштувати цю панель інструментів

en: Hide this toolbar
uk: Приховати цю панель інструментів

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
uk: Перемкнутися на режим неперервного тексту, коли текст не буде розбито за сторінками, як у звичайній книзі

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
uk: Перемкнутися на режим сторінок, коли текст буде розбито за сторінками, як у звичайній книзі

en: Turn off auto-scrolling
uk: Вимкнути автогортання

en: Turn on auto-scrolling
uk: Увімкнути автогортання

en: Read the text of the book aloud
uk: Читати текст книги уголос

en: Stop reading
uk: Припинити читання

en: Clear list of recently opened books
uk: Спорожнити список нещодавно відкрити книг

en: Restore settings to defaults
uk: Відновити типові значення параметрів

en: Save current settings as a profile
uk: Зберегти поточні параметри як профіль

en: Delete saved profile...
uk: Вилучити збережений профіль…

en: &Name of profile
uk: &Назва профілю

en: Enter name of profile to create
uk: Введіть назву профілю, який слід створити

en: Configure the toolbar
uk: Налаштувати панель інструментів

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
uk: Виберіть кнопки, які має бути розташовано на панелі інструментів. Якщо потрібно перевпорядкувати кнопки на панелі, просто перетягніть їх на бажане місце і скиньте там.

en: Lookup
uk: Пошук

en: Preparing book for first read, please wait
uk: Готуємо книгу до першого читання. Зачекайте.

en: E-book viewer
uk: Переглядач книг

en: Scroll here
uk: Гортати сюди

en: Start of book
uk: Початок книги

en: End of book
uk: Кінець книги

en: Start of current file
uk: Початок поточного файла

en: End of current file
uk: Кінець поточного файла

en: Hide this scrollbar
uk: Приховати цю смужку гортання

en: Search :: no matches
uk: Пошук :: відповідників не знайдено

en: Search :: one match
uk: Пошук :: один відповідник

en: Search :: {} matches
uk: Пошук :: {} відповідників

en: Empty search expression
uk: Помилковий вираз для пошуку

en: Cannot search for {!r} as it contains only punctuation and spaces.
uk: Неможливо виконати пошук {!r}, оскільки критерій пошуку складається лише зі знаків пунктуації та пробілів.

en: Cannot jump to location
uk: Не вдалося перейти до місця

en: The Read aloud feature is active, cannot jump to {}. Close it first.
uk: Задіяно можливість читання уголос, неможливо перейти до {}. Спочатку припиніть читання.

en: Table of Contents locations
uk: Місця таблиці змісту

en: bookmark
uk: закладка

en: Failed to load the image {}
uk: Не вдалося завантажити зображення {}

en: Image not found
uk: Зображення не знайдено

en: Failed to find the image {}
uk: Не вдалося знайти зображення {}

en: Cannot print book
uk: Друк книги неможливий

en: No book is currently open
uk: Не відкрито жодної книги

en: Book does not exist
uk: Книги не існує

en: Cannot open {} as it no longer exists
uk: Не вдалося відкрити {}, оскільки книги вже не існує

en: Choose e-book
uk: Виберіть книгу

en: E-books
uk: Електронні книги

en: Loading book
uk: Завантажуємо книгу

en: Loading book, please wait
uk: Завантажуємо книгу, будь ласка, зачекайте

en: Loading book failed
uk: Не вдалося завантажити книгу

en: Failed to open the book at {0}. Click "Show details" for more info.
uk: Не вдалося відкрити книгу {0}. Натисніть кнопку «Показати подробиці», щоб дізнатися більше.

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
uk: Щоб уможливити редагування, дані книги мають зберігатися у форматах %s
    
    Спочатку вам слід перетворити дані книги у один зі згаданих форматів.

en: The Qt WebEngine Render process has crashed. You should try restarting the viewer.
uk: Процес обробки у WebEngine Qt завершив роботу в аварійному режимі. Вам слід перезапустити засіб перегляду книг.

en: Choose background image
uk: Виберіть зображення тла

en: Clear search history
uk: Спорожнити журнал пошуку

en: Test file name invalid
uk: Назва тестового файла є некоректною

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
uk: Назва файла <b>%s</b>, здається, не завершується суфіксом. Назва файла має завершуватися суфіксом, наприклад .epub або .mobi.

en: Hide size in corner
uk: Приховати мітку розміру у кутку

en: Show size in corner
uk: Показати мітку розміру у кутку

en: Clear history
uk: Спорожнити журнал

en: Drag to resize
uk: Перетягніть, щоб змінити розмір

en: Choose &color
uk: Виберіть &колір

en: Choose a color
uk: Виберіть колір

en: Cu&t
uk: Ви&різати

en: &Step up
uk: &Крок вгору

en: Step &down
uk: Крок в&низ

en: Not rated
uk: Без оцінки

en: Generic e-ink device
uk: Типовий пристрій на основі електронного чорнила

en: Smartphone
uk: Смартфон

en: iPad like tablet
uk: iPad-подібний планшет

en: Kindle Basic (all models)
uk: Базовий Kindle (усі моделі)

en: Kindle Fire and Fire HD
uk: Kindle Fire і Fire HD

en: All other SONY devices
uk: Усі інші пристрої SONY

en: Kobo and Kobo Touch Readers
uk: Пристрої Kobo і Kobo Touch

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
uk: Сімейства Kobo Vox, Aura і Glo

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
uk: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96 тощо

en: Nook and Nook Simple Reader
uk: Nook і Nook Simple Reader

en: PocketBook 360 and newer models
uk: PocketBook 360 і новіші моделі

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
uk: PocketBook Lux (1-5) і Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
uk: PocketBook Inkpad 3 (Pro) та X

en: Android phone
uk: Телефон на Android

en: Android tablet
uk: Планшет на Android

en: Android phone with Kindle reader
uk: Телефон на Android із засобом для читання Kindle

en: Android tablet with Kindle reader
uk: Планшет на Android із засобом для читання Kindle

en: Generic
uk: Загальне

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "Generic" device.
uk: Виберіть ваш пристрій для читання електронних книг. Якщо вашого пристрою немає у списку, виберіть пристрій «Типовий».

en: If you are moving calibre from an old computer to a new one, please read <a href="{0}">the instructions</a>.
uk: Якщо ви переносите calibre зі старого комп'тера на новий, будь ласка, ознайомтеся із <a href="{0}">настановами</a>.

en: Select location for books
uk: Виберіть місце для книг

en: Failed to create a folder at %s
uk: Не вдалося створити теку у %s

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
uk: Для бібліотеки calibre вам слід вказати порожню теку. Тека %s не є порожньою.

en: &Next >
uk: &Далі >>

en: < &Back
uk: < &Назад

en: Cancel
uk: Скасувати

en: &Finish
uk: Завер&шити

en: Commit
uk: Надіслати

en: Welcome wizard
uk: Майстер налаштувань

en: Welcome to calibre
uk: Вітаємо у Calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
uk: Все, що ви потребуєте для роботи з електронними книгами.

en: &Manufacturers
uk: &Виробники

en: &Devices
uk: &Пристрої

en: WizardPage
uk: Сторінка майстра

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
uk: <h2>Вітаємо!</h2> Налаштування Calibre успішно завершено. Натисніть кнопку %s, щоб застосувати зміни.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
uk: <h2>Демонстраційні відео</h2>Відео, за допомогою яких можна ознайомитися з різноманітними можливостями calibre, можна знайти у <a href="https://calibre-ebook.com/demo">інтернеті</a>.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
uk: <h2>Підручник користувача</h2>З підручником користувача можна ознайомитися у <a href="%s">інтернеті</a>.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
uk: <p>calibre може надсилати книги на ваш пристрій Kindle за допомогою електронної пошти у автоматичному режимі. Щоб програма мала змогу робити це, вам слід налаштувати надсилання нижче. Найпростіший спосіб: вкажіть безкоштовний <a href="https://gmx.com">обліковий запис GMX</a> і натисніть розташовану нижче кнопку «Використовувати GMX». Вам також слід зареєструвати вашу адресу електронної пошти у вашому обліковому записі Amazon.

en: &Kindle email:
uk: П&оштова адреса Kindle:

en: Choose your &language:
uk: Виберіть вашу &мову:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
uk: <p>Виберіть місце зберігання ваших книг. Під час додавання книг до бібліотеки calibre програма копіюватиме книги до вказаного вами місця. Вкажіть <b>порожню теку</b>, якщо хочете створити нову бібліотеку calibre:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
uk: Якщо на нововибраному місці вже існує бібліотека calibre, програма автоматично використає саме її.

en: Test email settings
uk: Параметри тестового повідомлення

en: Send test mail from %s to:
uk: Надіслати тестове повідомлення від %s до:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
uk: Використовується: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s і шифрування %(enc)s

en: No email address
uk: Немає адреси електронної пошти

en: No email address to send mail to has been specified. You must specify a To: address before running the test.
uk: Не вказано адреси електронної пошти для надсилання. Вам слід вказати адресу «Кому:», перш ніж розпочинати тестування.

en: Sending email, please wait...
uk: Надсилаємо повідомлення, зачекайте…

en: Email successfully sent
uk: Повідомлення успішно надіслано

en: Setup sending email using
uk: Налаштувати надсилання ел. пошти за допомогою

en: If you don't have an account, you can sign up for a free {name} email account at <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}
uk: Якщо у вас немає облікового запису, ви можете зареєструвати безкоштовну адресу електронної пошти {name} на <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}

en: Your %s &email address:
uk: &Ваша адреса електронної пошти %s:

en: Your %s &password:
uk: Ваш па&роль до %s:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
uk: Якщо ви плануєте користуватися електронною поштою для надсилання книг на ваш пристрій Kindle, не забудьте додати вашу електронну адресу %s до списку дозволених адрес електронної пошти на сторінці керування Kindle на Amazon.com.

en: Setup
uk: Налаштувати

en: No password
uk: Немає пароля

en: You must specify a password
uk: Вам слід вказати пароль

en: You must specify an email address
uk: Вам слід вказати адресу електронної пошти

en: Incorrect email address
uk: Помилкова адреса електронної пошти

en: The email address "{}" is not valid
uk: Адреса електронної пошти «{}» є некоректною

en: OK to proceed?
uk: Продовжувати?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
uk: Пароль до вашої поштової скриньки буде показано на екрані. Продовжувати?

en: Before using this account to send mail, you must enable the "Enable access to this account via POP3 and IMAP" option in GMX under More > E-mail Settings > POP3 & IMAP.
uk: Перш ніж користуватися цим обліковим записом для надсилання електронної пошти, вам слід позначити пункт «Дозволити доступ до цього облікового запису за допомогою POP3 і IMAP» («Enable access to this account via POP3 and IMAP») у параметрах GMX (More > E-mail Settings > POP3 & IMAP).

en: Google recently deliberately broke their email sending protocol (SMTP) support in an attempt to force everyone to use their web interface so they can show you more ads. They are trying to claim that SMTP is insecure, that is incorrect and simply an excuse. To use a Gmail account you will need to "allow less secure apps" as described <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">here</a>.
uk: Нещодавно Google довільним чином порушив стандарти підтримки протоколу надсилання електронної пошти (SMTP), намагаючись змусити усіх користуватися інтернет-інтерфейсом, де може бути показано більше реклами. Компанія стверджує, що протокол SMTP є незахищеним. Це твердження є помилковим і не має ніякого підґрунтя. Щоб скористатися обліковим записом Gmail, вам слід «дозволити менш безпечні додатки», як це описано <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">тут</a>.

en: If you are setting up a new Outlook account, Microsoft requires that you  verify your account periodically, before it will let calibre send email.
uk: Якщо ви налаштовуєте новий обліковий запис Outlook, вам слід знати, що Microsoft вимагає періодичної перевірки вашого облікового запису до того, як надсилання книг за допомогою calibre стане можливим.

en: Bad configuration
uk: Помилкові налаштування

en: You must set the From email address
uk: Вам слід встановити адресу, з якої надсилатиметься пошта

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
uk: Вам слід або встановити ім’я користувача <b>і</b> пароль для доступу до поштового сервера або не вказувати ні імені користувача, ні пароля.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
uk: Не вказано імені користувача і пароля для доступу до поштового сервера. Для доступу до більшості поштових серверів потрібне ім’я користувача і пароль. Ви впевнені?

en: Send email &from:
uk: Надсилати повідомлення &від:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
uk: <p>Рядок, який буде показано у полі «From:» поштових повідомлень, надісланих calibre.<br> Вкажіть у цьому полі вашу адресу електронної пошти.

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
uk: <p>Поштовий сервер може знадобитися, якщо служба, до якої ви надсилаєте пошту, приймає пошту лише з добре відомих поштових служб.

en: Email server
uk: Поштовий сервер

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
uk: calibre може, <b>якщо потрібно</b>, використовувати сервер для надсилання пошти

en: &Hostname:
uk: Назва &вузла:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
uk: Назва вузла вашого поштового сервера. Приклад: smtp.gmail.com

en: &Port:
uk: &Порт:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
uk: Порт, на якому очікуватиме на з’єднання ваш поштовий сервер. Типовим портом є 25.

en: Your username on the mail server
uk: Ім’я вашого користувача на поштовому сервері

en: Your password on the mail server
uk: Ваш пароль на поштовому сервері

en: &Show
uk: По&казати

en: Encr&yption:
uk: &Шифрування:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
uk: Використовувати шифрування TLS під час з’єднання з поштовим сервером. Таке шифрування є найпоширенішим.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
uk: Використовувати шифрування SSL під час з’єднання з поштовим сервером.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
uk: ПОПЕРЕДЖЕННЯ: невикористання шифрування може значно погіршити захист вашої системи

en: Use &GMX
uk: Вик&ористовувати GMX

en: &Test email
uk: П&еревірити поштову скриньку

en: <p>If you use the <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-book reading app (or similar OPDS enabled apps) on your Apple iDevice, you can access your calibre book collection wirelessly, directly on the device. To do this you have to turn on the calibre Content server.
uk: <p>Якщо ви користуєтеся програмою для читання книг <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> (або подібною програмою із можливостями OPDS) на вашому пристрої Apple, ви можете отримати бездротовий доступ до вашої збірки книг calibre безпосередньо із самого пристрою. Для цього вам слід увімкнути сервер даних calibre.

en: Turn on the &Content server
uk: Увімкнути сервер &даних

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>The reader app should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the reader on your iDevice. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on. See <a href="%s">the User Manual</a> for more information.
uk: <p>Не забудьте, що не слід завершувати роботу calibre, оскільки сервер працюватиме, лише якщо працює основна програма calibre.
    <p>Програма для читання автоматично знайде вашу збірку calibre. Якщо цього все ж не станеться, спробуйте додати адресу http://назва_вашого_вузла:8080 як адресу нового каталогу у програмі для читання на вашому пристрої Apple. Тут «назва_вашого_вузла» має бути повною назвою вузла вашого комп’ютера або IP-адресою комп’ютера, на якому запущено calibre. Докладніші відомості можна знайти у <a href="%s">підручнику користувача</a>.

en: Required component missing
uk: Не знайдено потрібного програмі компонента

en: This computer is missing the Windows MediaPack, which is needed for calibre. Instructions for installing it are <a href="{0}">available here</a>.
uk: У цій системі не встановлено Windows MediaPack, пакунка, який потрібен calibre. Настанови щодо встановлення цього пакунка наведено <a href="{0}">тут</a>.

en: Invalid query format for colon-separated search: {0}
uk: Некоректний формат запиту для пошуку з відокремленням записів двокрапкою: {0}

en: BIBTEX catalog generator
uk: Генератор каталогу BIBTEX

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Поля, дані яких слід виводити під час каталогізації книг у базі даних. Слід визначати у форматі відокремленого комами списку полів.
    Можливі поля: %(fields)s,
    і всі створені користувачем поля.
    Приклад: %(opt)s=title,authors,tags
    Типові поля: «%%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Поле виведення даних, за яким виконуватиметься впорядковування.
    Доступні поля: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Створювати запис джерела для записів BibTeX.
    Булеве значення: True, False
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Створювати запис файла, якщо формати вибрано для записів BibTeX.
    Булеве значення: True, False
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Шаблон для створення посилань на основі полів бази даних.
    Має формат шаблона з полями у фігурних дужках, {}.
    Можливі поля: %s.
    Типове значення: «%%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Кодування виведених файлів BibTeX.
    Доступні кодування: utf8, cp1252, ascii.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Прапорець кодування виведених файлів BibTeX.
    Доступні кодування: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
uk: Тип запису для каталогу BibTeX.
    Доступні кодування: book, misc, mixed.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формат виведення BIBTEX

en: CSV/XML catalog generator
uk: Генератор каталогу CSV/XML

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
uk: Поля, дані яких слід виводити під час каталогізації книг у базі даних. Слід визначати у форматі відокремленого комами списку полів.
    Можливі поля: %(fields)s,
    і всі створені користувачем поля.
    Приклад: %(opt)s=title,authors,tags
    Типові поля: «%%default»
    Застосування: формати виведення CSV, XML

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
uk: Поле виведення даних, за яким виконуватиметься впорядковування.
    Доступні поля: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення CSV, XML

en: AZW3/EPUB/MOBI catalog generator
uk: Генератор каталогу AZW3/EPUB/MOBI

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Заголовок створеного каталогу, використаний як заголовок у метаданих.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Create cross-references in Authors section for books with multiple authors.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Створювати перехресні посилання у розділі авторів для книг з декількома авторами.
    Типове значення: «%default»
    Застосовується до таких форматів виведення даних: AZW3, EPUB, MOBI

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Зберігати виведені дані на різних кроків у вказаній теці. Корисно, якщо 
    ви не впевнені, на якому кроці сталася помилка.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[Project Gutenberg]', and '+', the default tag for read books.
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Формальний вираз, що описує мітки для виключення жанрів.
    Типове значення: «%default» виключає мітки у квадратних дужках, наприклад «[Project Gutenberg]», та «+», типову мітку прочитаних книг.
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the rules used to exclude books from the generated catalog.
    The model for an exclusion rule is either
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    For example:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    will exclude a book with a value of 'Archived' in the custom column 'status'.
    When multiple rules are defined, all rules will be applied.
    Default: 
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Визначає правила виключення книг зі створеного каталогу.
    Модель правила виключення записується у форматі
    ('<назва правила>','Tags','<список міток, відокремлених комами>') або
    ('<назва правила>','<нетиповий стовпчик>','<шаблон>').
    Приклад:
    (('Архівовані книги','#status','Archived'),)
    виключить книги зі значенням «Archived» у нетиповому стовпчику «status».
    Якщо визначено декілька правил, буде застосовано всі з них.
    Типове значення: 
    (('Архівовані книги','#status','Archived'),)
    виключить книги зі значенням «Archived» у нетиповому стовпчику «status».
    Якщо визначено декілька правил, буде застосовано всі з них.
    Типове значення: 
    "%default"
    Застосовується до форматів результатів AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Автори» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Описи» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Жанри» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Заголовки» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Цикли» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Включення розділу «Нещодавно додані» до каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Поле джерела даних для розділу жанру.
    Типове значення: «%default»
    Стосується таких форматів виведення даних: AZW3, EPUB, MOBI

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Нетипове поле, що містить текст нотатки для додавання до заголовка опису.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: #<custom field>:[before|after]:[True|False] specifying:
     <custom field> Custom field containing notes to merge with comments
     [before|after] Placement of notes with respect to comments
     [True|False] - A horizontal rule is inserted between notes and comments
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: #<нетипове поле>:[before|after]:[True|False] визначає:
     <нетипове поле> — нетипове поле, що містить нотатки, які має бути додано до коментарів
     [before|after] — розташування нотаток відносно коментарів
     [True|False] — визначає чи слід додавати горизонтальну лінію між нотатками 
    і коментарями
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the output profile. In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device. For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Визначає профіль виведення даних. Іноді профіль виведення даних потрібен для оптимізації каталогу для пристрою. Наприклад, профілі «kindle» і «kindle_dx» створюють структурований зміст з розділами і статтями.
    Типове значення: «%default»
    Формати: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the rules used to include prefixes indicating read books, wishlist items and other user-specified prefixes.
    The model for a prefix rule is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    When multiple rules are defined, the first matching rule will be used.
    Default:
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Визначає правила, використані для включення префіксів, що позначають прочитані книги, пункти списку бажаних книг та інші визначені користувачами префікси.
    Модель правила префіксів є такою: ('<назва правила>','<поле джерела>','<шаблон>','<префікс>').
    Якщо буде визначено декілька правил, застосовуватиметься лише перше відповідне з них.
    Типове значення:
    "%default"
    Застосовується до форматів результатів AZW3, EPUB, MOBI

en: Use a named preset created with the GUI catalog builder.
    A preset specifies all settings for building a catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Використовувати вказаний за назвою шаблон, створений за допомогою графічних інструментів збирання каталогу.
    У такому шаблоні визначено всі параметри збирання каталогу.
    Типове значення: '%default'
    Застосування: формати виведення результатів AZW3, EPUB, MOBI.

en: Replace existing cover when generating the catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Замінювати зображення обкладинок під час створення каталогу.
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
uk: Основний розмір (у дюймах) для зображень обкладинок у каталозі.
    Діапазон: 1.0 — 2.0
    Типове значення: «%default»
    Застосування: формати виведення AZW3, EPUB, MOBI

en: Error: Preset "{}" not found.
uk: Помилка: не знайдено шаблона «{}».

en: Stored presets: {}
uk: Збережені шаблони: {}

en: Error: No stored presets.
uk: Помилка: немає жодного збереженого шаблона.

en: 
    *** Adding 'By authors' section required for MOBI output ***
uk: 
    *** Для виведення даних у форматі MOBI потрібне додавання розділу авторів ***

en: column not in book:
uk: стовпчик поза книгою:

en: Symbols
uk: Символи

en: No genres to catalog.
uk: У каталозі не виявлено жанрів.

en: Check 'Excluded genres' regex in the E-book options.
uk: Спробуйте змінити формальний вираз «Виключені книги» у параметрах книг.

en: No books available to catalog
uk: У каталозі немає книг

en: Titles
uk: Назви

en: Genres
uk: Жанри

en: Recently Added
uk: Нещодавно додані

en: Recently Read
uk: Нещодавно прочитані

en: Descriptions
uk: Описи

en: <p>Inconsistent author sort values for author<br/>
uk: <p>Несумісні значення упорядковування авторів для автора<br/>

en: Sorting database
uk: Впорядковування бази даних

en: Sorting titles
uk: Впорядковуємо назви

en: No books to catalog.
    Check 'Excluded books' rules in the E-book options.
uk: У каталозі не виявлено книг.
    Спробуйте змінити правила «Виключені книги» у параметрах книг.

en: No books available to include in catalog
uk: Немає книг для включення до каталогу

en: error in
uk: помилка у

en: Genres HTML
uk: HTML жанрів

en: Titles HTML
uk: HTML назв

en: by
uk: від

en: Descriptions HTML
uk: HTML описів

en: Description HTML
uk: HTML опису

en: NCX header
uk: Заголовок NCX

en: NCX for descriptions
uk: NCX для описів

en: NCX for Series
uk: NCX для циклів

en: Series beginning with %s
uk: Цикли, що починаються з %s

en: Series beginning with '%s'
uk: Цикли, що починаються з «%s»

en: NCX for Titles
uk: NCX для назв

en: Titles beginning with %s
uk: Назви, що починаються з %s

en: Titles beginning with '%s'
uk: Назви, що починаються з «%s»

en: NCX for Authors
uk: NCX для авторів

en: Authors beginning with %s
uk: Автори, імена яких починаються з «%s»

en: Authors beginning with '%s'
uk: Автори з іменами, що починаються з «%s»

en: NCX for Recently Added
uk: NCX для нещодавно доданих

en: NCX for Recently Read
uk: NCX для нещодавно прочитаних

en: NCX for genres
uk: NCX для жанрів

en: Generating OPF
uk: Створення OPF

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Saving NCX
uk: Збереження NCX

en: Invalid titles
uk: Некоректні назви

en: Extra titles
uk: Додаткові назви

en: Invalid authors
uk: Некоректні записи авторів

en: Extra authors
uk: Додаткові записи авторів

en: Missing book formats
uk: Формати книг, яких не вистачає

en: Extra book formats
uk: Додаткові формати книг

en: Unknown files in books
uk: Невідомі файли у книгах

en: Missing cover files
uk: Не вистачає файлів зображень обкладинки

en: Cover files not in database
uk: Файли обкладинок, яких немає у базі даних

en: Folders raising exception
uk: Теки, обробка яких призвела до помилок

en: INVALID CONDITION
uk: НЕКОРЕКТНА УМОВА

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
uk: Шлях до бібліотеки є занадто довгим. Шлях має бути коротшим за %d символів.

en:  (%s books)
uk:  (%s книг)

en: Identifiers
uk: Ідентифікатори

en: On device
uk: На пристрої

en: Series sort
uk: Впорядкування циклів

en: Title sort
uk: В&порядкування заголовків:

en: The title
uk: Заголовок

en: The authors
uk: Автори

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
uk: Рядок впорядкування авторів. Щоб програма використовувала лише першу літеру імені, скористайтеся {author_sort[0]}

en: The tags
uk: Мітки

en: The series
uk: Цикли

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
uk: Номер у циклі. Щоб отримати початкові нулі, скористайтеся {series_index:0>3s}. Щоб отримати початкові пробіли, скористайтеся  {series_index:>3s}.

en: The rating
uk: Рейтинг

en: The ISBN
uk: ISBN

en: The publisher
uk: Видавець

en: The date
uk: Дата

en: The published date
uk: Дата публікації

en: The date when the metadata for this book record was last modified
uk: Дата, коли метадані цієї книги було востаннє змінено

en: The language(s) of this book
uk: Мови, якими написано цю книгу

en: The calibre internal id
uk: Внутрішній ідентифікатор calibre

en: Options to control saving to disk
uk: Параметри керування збереженням на диску

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
uk: Зазвичай calibre оновлює метадані у збережених файлах на основі даних бібліотеки calibre. Уповільнює запис на диск.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
uk: Зазвичай calibre записуватиме метадані до окремого файла OPF разом з файлами електронної книги.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book files.
uk: Зазвичай calibre зберігатиме зображення обкладинки у окремому файлі разом з файлами електронної книги.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
uk: Відокремлений комами список форматів, у яких слід зберігати кожну книгу. Типово книга зберігатиметься у всіх форматах.

en: The template to control the filename and folder structure of the saved files. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author subfolder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
uk: Шаблон для керування назвами файлів та структурою тек збережених файлів. Типовим є шаблон «%(templ)s», у разі використання якого книги буде збережено до окремих підтек за авторами, назви файлів міститимуть назви книг і імена авторів. Доступні можливості керування: {%(controls)s}

en: The template to control the filename and folder structure of files sent to the device. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author folder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
uk: Шаблон для керування назвами файлів та структурою тек файлів, надісланих на пристрій. Типовим є шаблон «%(templ)s», у разі використання якого книги буде збережено до окремих підтек за авторами, назви файлів міститимуть назви книг і імена авторів. Доступні можливості керування: {%(controls)s}

en: Have calibre convert all non English characters into English equivalents for the file names. This is useful if saving to a legacy filesystem without full support for Unicode filenames.
uk: Наказати calibre перетворити усі символи у назвах файлів, яких немає у англійській абетці, на символи англійської абетки. Це корисно для зберігання даних у застарілих файлових системах без повної підтримки назв файлів у форматі Unicode.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
uk: Формат, у якому слід показувати дати. %(day)s — день, %(month)s — місяць, %(mn)s — номер місяця, %(year)s — рік. Типовим форматом є %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
uk: Перетворити символи шляхів на нижній регістр.

en: Replace whitespace with underscores.
uk: Замінити пробіли підкреслюваннями.

en: Save into a single folder, ignoring the template folder structure
uk: Зберегти до окремої теки, ігнорувати структуру тек шаблонів

en: Save any data files associated with the book when saving the book
uk: Зберегти усі файли даних, які пов'язано із книгою, при зберігання книги

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
uk: Не вдалося визначити шлях для збереження даних на диску. Шаблон: %(templ)s
    Помилка: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
uk: Обробка шаблонів призвела до використання компонентів поза шляхом. Шаблон: %s

en: The one stop solution to all your e-book needs
uk: Універсальний засіб для роботи з електронними книгами

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
uk: calibre — програма, за допомогою якої ви зможете зробити з вашою книгою усе, що потрібно.

en: You can use calibre to catalog your books, fetch metadata for them automatically, convert them from and to all the various e-book formats, send them to your e-book reader devices, read the books on your computer, edit the books in a dedicated e-book editor and even make them available over the network with the built-in Content server. You can also download news and periodicals in e-book format from over a thousand different news and magazine websites.
uk: Ви можете скористатися calibre для каталогізації ваших книг, автоматичного отримання метаданих щодо книг, перетворення даних книги у один з багатьох форматів електронних книжок, надсилання книг на пристрої для читання електронних книг, читання книг на вашому комп’ютері, редагування книг у спеціалізованому редакторі для електронних книг і навіть оприлюднення книг у мережі за допомогою вбудованого сервера. Крім того, ви зможете отримувати новини та періодичні видання у форматі електронної книги з понад тисячі різноманітних сайтів новин та журналів.

en: Edit the text and styles inside e-books
uk: Редагування тексту і стилів у електронних книгах

en: The calibre E-book editor allows you to edit the text and styles inside the book with a live preview of your changes.
uk: За допомогою редактора книг calibre ви зможете редагувати текст та стилі у книзі і бачити наслідки внесених змін у інтерактивному режимі.

en: It can edit books in both the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. It includes various useful tools for checking the book for errors, editing the Table of Contents, performing automated cleanups, etc.
uk: Передбачено можливості з редагування книг у форматах EPUB та AZW3 (Kindle). Також можна скористатися різноманітними корисними інструментами для пошуку помилок у книзі, редагування змісту, виконання автоматичного чищення коду книги тощо.

en: Read e-books in over a dozen different formats
uk: Читання електронних книг понад десяти форматах

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
uk: За допомогою програми для перегляду електронних книг calibre ви зможете читати книги у будь-якому з понад десятка форматів.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
uk: Щоб вам було зручніше читати, передбачено режим розгортання вікна програми на весь екран та показу тексту на екрані у декілька стовпців.

en: Command Line Interface
uk: Інтерфейс командного рядка

en: On macOS, the command line tools are inside the calibre bundle, for example, if you installed calibre in :file:`/Applications` the command line tools are in :file:`/Applications/calibre.app/Contents/MacOS/`. So, for example, to run :file:`ebook-convert` you would use: :file:`/Applications/calibre.app/Contents/MacOS/ebook-convert`.
uk: У macOS засоби керування за допомогою командного рядка є частиною пакунка calibre. Наприклад, якщо calibre встановлено до :file:`/Applications`, засоби керування за допомогою командного рядка зберігатимуться у каталозі :file:`/Applications/calibre.app/Contents/console.app/Contents/MacOS/`. Тому, наприклад, щоб запустити :file:`ebook-convert`, вам слід скористатися такою командою: :file:`/Applications/calibre.app/Contents/MacOS/ebook-convert`.

en: Documented commands
uk: Документовані команди

en: Undocumented commands
uk: Недокументовані команди

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
uk: Довідку щодо використання недокументованих команд можна отримати у відповідь на віддання відповідної команди без аргументів у терміналі.

en: Change language
uk: Змінити мову

en: Newest
uk: Найновіші

en: <b>{title}</b> by {authors}
uk: <b>{title}</b>, автор — {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
uk: {series_index} з <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
uk: Дата: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
uk: Дата публікації: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
uk: Видавець: {publisher}

en: Show
uk: Показати

en:  sorted by
uk: із упорядковуванням за

en: Change library
uk: Змінити бібліотеку

en: Change library to:
uk: Змінити бібліотеку на:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
uk: Перемкнутися на повноцінний інтерфейс (немобільний інтерфейс)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
uk: Повноцінний інтерфейс надає доступ до більшої кількості можливостей, але цей інтерфейс непридатний для малих екранів.

en: {0} is not a valid IP address/network, with error: {1}
uk: {0} не є коректною IP-адресою або мережею. Помилка: {1}

en: username [password]
uk: користувач [пароль]

en: Give this user only read access
uk: Надати цьому користувачу доступ лише до читання

en: username is required
uk: слід вказати користувача

en: username
uk: користувач

en: username set|reset|toggle|show
uk: користувач set|reset|toggle|show

en: username and operation are required
uk: слід вказати ім'я користувача і дію

en: [options] username [library_name ...]
uk: [параметри] користувач [назва_бібліотеки ...]

en: Specify the action to perform.
    A value of "show" shows the current library restrictions for the specified user.
    A value of "allow-all" removes all library restrictions.
    A value of "allow" allows access to only the specified libraries.
    A value of "block" allows access to all, except the specified libraries.
    A value of "per-library" sets per library restrictions. In this case the libraries list is interpreted as a list of library name followed by restriction to apply, followed by next library name and so on. Using a restriction of "=" removes any previous restriction on that library.
uk: Вкажіть дію, яку слід виконати.
    Значення «show» призведе до виведення обмежень вказаного користувача у поточній бібліотеці.
    Значення «allow-all» вилучає усі обмеження у бібліотеці.
    Значення «allow» надає доступ лише до вказаних бібліотек.
    Значення «block» надає доступ до усіх бібліотек, окрім вказаних.
    Значення «per-library» встановлює обмеження для окремих бібліотек. У цьому випадку список бібліотек буде оброблено так: запис назви бібліотеки, за якими вказано обмеження, які слід застосувати, а потім запис наступної бібліотеки тощо. Використання обмеження «=» вилучає усі раніше встановлені обмеження для відповідної бібліотеки.

en: Unknown command: {}
uk: Невідома команда: {}

en: Manage the user accounts for calibre-server. Available commands are:
uk: Керування обліковими записами користувачів на сервері calibre. Доступні команди:

en: Use {} for help on individual commands
uk: Скористайтеся командою {} для отримання довідки щодо окремих команд

en: What do you want to do?
uk: Що слід зробити?

en: default
uk: типовий

en: No choice selected, exiting...
uk: Нічого не вибрано, виходимо…

en: %s is not a valid choice, try again
uk: %s не є коректним варіантом, повторіть спробу

en: Existing user names:
uk: Наявні записи користувачів:

en: There are no users, you must first add an user
uk: Немає записів користувачів. Вам слід спочатку додати такий запис.

en: The username %s does not exist
uk: Запису користувача %s не існує

en: Enter the username
uk: Введіть ім’я користувача

en: Enter the new password for %s:
uk: Введіть новий пароль %s:

en: Empty passwords are not allowed
uk: Не можна використовувати порожні паролі

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
uk: Ще раз введіть новий пароль %s для перевірки:

en: Passwords do not match
uk: Паролі не збігаються

en: User %s added successfully!
uk: Запис користувача %s додано!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
uk: Ви справді хочете вилучити запис користувача %s?

en: User %s successfully removed!
uk: Запис користувача %s вилучено!

en: Password for %s successfully changed!
uk: Пароль %s змінено!

en: Current password for {0} is: {1}
uk: Поточним паролем для {0} є такий: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
uk: Дозволити {} вносити зміни (тобто надати права запису)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
uk: Заборонити {} вносити зміни (тобто відкликати доступ до запису)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
uk: {} має такі додаткові обмеження на рівні окремих бібліотек:

en: {} has no additional per-library restrictions
uk: {} має додаткові обмеження на рівні бібліотеки

en: Allow access to all libraries
uk: Дозволити доступ до усіх бібліотек

en: Allow access to only specified libraries
uk: Дозволити доступ лише до вказаних бібліотек

en: Allow access to all, except specified libraries
uk: Дозволити доступ до усіх бібліотек, окрім вказаних

en: Change per-library restrictions
uk: Змінити права доступу до окремих бібліотек

en: Enter the name of the library:
uk: Вкажіть назву бібліотеки:

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
uk: Вкажіть вираз для пошуку. Доступ буде надано лише до книг, параметри яких відповідатимуть вказаному виразу. Порожнє значення виразу надасть доступ до усіх книг.

en: Another restriction?
uk: Інші обмеження?

en: Enter a comma separated list of library names:
uk: Вкажіть список назв бібліотек, відокремлених комами:

en: Allowing access only to libraries: {}
uk: Дозволено доступ лише до таких бібліотек: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
uk: Дозволено доступ до усіх бібліотек, окрім таких: {}

en: Show password for {}
uk: Показати пароль для {}

en: Change read/write permission for {}
uk: Змінити права читання або запису для {}

en: Change the libraries {} is allowed to access
uk: Змінити бібліотеки, доступ до яких має {}

en: {0} has {1} access
uk: {0} має доступ {1}

en: read-write
uk: читання-запис

en: readonly
uk: лише читання

en: Add a new user
uk: Додати нового користувача

en: Edit an existing user
uk: Змінити запис наявного користувача

en: Remove a user
uk: Вилучити запис користувача

en: one item | {} items
uk[0]: {} запис
uk[1]: {} записи
uk[2]: {} записів
uk[3]: {} записів

en: RATING: %s<br />
uk: ОЦІНКА: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
uk: МІТКИ: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
uk: ЦИКЛИ: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
uk: Книги у вашій бібліотеці

en: By
uk: Автор —

en: Books sorted by
uk: Книги, впорядковані за

en: Library:
uk: Бібліотека:

en: Change calibre library to:
uk: Змінити бібліотеку Calibre на:

en: By %s
uk: Автор: %s

en: By {0} :: {1}
uk: {0} :: {1}

en: Path to the SSL certificate file
uk: Шлях до файла сертифіката SSL

en: Path to the SSL private key file
uk: Шлях до файла закритого ключа SSL

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
uk: Максимальний час (у секундах) підтримання бездіяльного з’єднання перед розірванням

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
uk: Час очікування на відповідь сервера у секундах.

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
uk: Загальний час очікування на коректне завершення у секундах

en: Socket pre-allocation, for example, with systemd socket activation
uk: Попереднє резервування сокетів, наприклад для активації сокетів у systemd

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
uk: Макс. розмір одного заголовка HTTP (у кБ)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
uk: Макс. дозволений розмір файлів для вивантаження на сервер (у МБ)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
uk: Мінімальний розмір для використання стискання даних у відповідях (у байтах)

en: Number of worker threads used to process requests
uk: Кількість потоків обробника під час обробки запитів

en: Maximum number of worker processes
uk: Максимальна кількість процесів обробки

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
uk: Процеси обробника запускаються за потреби і використовуються для виконання  складних завдань, зокрема приготування книги до перегляду, перетворення даних у інший формат. Зазвичай, максимальна кількість процесів таких обробників визначається за кількістю ядер процесора комп’ютера. Ви можете змінити типове значення.

en: Maximum time for worker processes
uk: Максимальна тривалість процесів обробки

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
uk: Максимальна тривалість процесів обробки (у хвилинах). Встановіть нульове значення, якщо тривалість не слід обмежувати.

en: The port on which to listen for connections
uk: Порт, на якому слід очікувати на з’єднання

en: A prefix to prepend to all URLs
uk: Префікс для усіх адрес

en: Useful if you wish to run this server behind a reverse proxy. For example use, /calibre as the URL prefix.
uk: Корисно, якщо ви хочете користуватися цим сервером за реверсивним проксі. Наприклад, можна скористатися префіксом адреси «/calibre».

en: Number of books to show in a single page
uk: Кількість книг, які може бути показано на одній сторінці

en: The number of books to show in a single page in the browser.
uk: Кількість книг, які може бути показано на одній сторінці у засобі навігації.

en: Advertise OPDS feeds via BonJour
uk: Оголошувати подачі OPDS за допомогою BonJour

en: Advertise the OPDS feeds via the BonJour service, so that OPDS based reading apps can detect and connect to the server automatically.
uk: Оголошувати про подачі OPDS за допомогою служби BonJour, щоб засновані на OPDS програми для читання могли виявляти сервер і автоматично з ним з’єднуватися.

en: Maximum number of books in OPDS feeds
uk: Максимальна кількість книг у подачах OPDS

en: The maximum number of books that the server will return in a single OPDS acquisition feed.
uk: Максимальна кількість книг, дані яких сервер повертатиме у одній подачі OPDS.

en: Maximum number of ungrouped items in OPDS feeds
uk: Максимальна кількість незгрупованих записів у подачах OPDS

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Set to zero to disable.
uk: Групувати записи у категоріях, зокрема іменами авторів та мітками, за першими літерами, якщо літері відповідає кількість записів, більша за вказану. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути.

en: The interface on which to listen for connections
uk: Інтерфейс, на якому слід очікувати на з’єднання

en: The default is to listen on all available IPv6 and IPv4 interfaces. You can change this to, for example, "127.0.0.1" to only listen for IPv4 connections from the local machine, or to "0.0.0.0" to listen to all incoming IPv4 connections.
uk: Типово, програма очікує на з’єднання на усіх інтерфейсах IPv6 та IPv4. Ви можете змінити цю поведінку: наприклад, визначити адресу «127.0.0.1», щоб програма очікувала на з’єднання IPv4 лише на комп’ютері, на якому запущено сервер, або вказати «0.0.0.0», щоб сервер очікував на всі вхідні з’єднання IPv4.

en: Fallback to auto-detected interface
uk: Повернення на автовизначений інтерфейс

en: If for some reason the server is unable to bind to the interface specified in the listen_on option, then it will try to detect an interface that connects to the outside world and bind to that.
uk: Якщо з якоїсь причини сервер не зможе прив’язатися до інтерфейсу, вказаного за допомогою параметра listen_on, він спробує визначити інтерфейс, за допомогою якого комп’ютер з’єднується з іншими комп’ютерами, і прив’язатися до нього.

en: Zero copy file transfers for increased performance
uk: Нульові передавання файлів при копіюванні для підвищення швидкодії

en: This will use zero-copy in-kernel transfers when sending files over the network, increasing performance. However, it can cause corrupted file transfers on some broken filesystems. If you experience corrupted file transfers, turn it off.
uk: За допомогою цього можна скористатися передаваннями нульового копіювання у ядрі під час надсилання файлів мережею і підвищити швидкодію. Втім, використання цього способу може призвести до пошкодження файлів у деяких файлових системах із помилками. Якщо у вас виникають проблеми із пошкодженням файлів, вимкніть цю можливість.

en: Max. log file size (in MB)
uk: Макс. розмір файла журналу (у МБ)

en: The maximum size of log files, generated by the server. When the log becomes larger than this size, it is automatically rotated. Set to zero to disable log rotation.
uk: Максимальний розмір файлів журналу, які створюватимуться сервером. Щойно розмір файла журналу перевищить вказане значення, відбудеться автоматична ротація системи файлів журналу. Встановіть нульове значення, щоб вимкнути ротацію журналу.

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
uk: Записувати до журналу запити з HTTP 404 (Не знайдено)

en: Normally, the server logs all HTTP requests for resources that are not found. This can generate a lot of log spam, if your server is targeted by bots. Use this option to turn it off.
uk: Зазвичай, до журналу сервера записуються усі запити HTTP для ресурсів, які не було знайдено. Це може призвести до значного розростання журналу, якщо ваш сервер атакуватимуть боти. За допомогою цього параметра можна вимкнути запис до журналу відповідних повідомлень.

en: Password based authentication to access the server
uk: Розпізнавання за допомогою пароля для доступу до сервера

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
uk: Зазвичай, доступ до сервера не обмежено: отримати його може будь-хто. За допомогою цього параметра ви можете обмежити доступ переліком попередньо визначних користувачів.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
uk: Дозволити локальні з’єднання для внесення змін без розпізнавання

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the same computer as the server is running on to make changes. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means any program running on the computer can make changes to your calibre libraries.
uk: Зазвичай, якщо розпізнавання не увімкнено, сервер працюватиму у режимі лише читання, так, щоб забороняти анонімним користувачам вносити зміни до ваших бібліотек calibre. За допомогою цього пункту можна дозволити вносити зміни будь-кому, хто встановлює з’єднання з того комп’ютера, на якому працює сервер. Це корисно, якщо ви хочете, щоб сервер працював без розпізнавання, але не хочете втрачати можливості вносити зміни до ваших бібліотек calibre за допомогою calibredb. Зауважте, що вмикання цього параметра означає, що будь-яка програму, запущена на відповідному комп’ютері, зможе вносити зміни до ваших бібліотек calibre.

en: Allow un-authenticated connections from specific IP addresses to make changes
uk: Дозволити з’єднання із вказаних IP-адрес для внесення змін без розпізнавання

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the specified IP addresses to make changes. Must be a comma separated list of address or network specifications. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means anyone connecting from the specified IP addresses can make changes to your calibre libraries.
uk: Зазвичай, якщо розпізнавання не увімкнено, сервер працюватиму у режимі лише читання, так, щоб забороняти анонімним користувачам вносити зміни до ваших бібліотек calibre. За допомогою цього пункту можна дозволити вносити зміни будь-кому, хто встановлює з’єднання з вкзаних IP-адрес. Адреси має бути вказано у форматі списку відокремлених комами адрес або специфікацій мережі. Це корисно, якщо ви хочете, щоб сервер працював без розпізнавання, але не хочете втрачати можливості вносити зміни до ваших бібліотек calibre за допомогою calibredb. Зауважте, що вмикання цього параметра означає, що будь-хто, хто з'єднується із вказаних IP-адрес, зможе вносити зміни до ваших бібліотек calibre.

en: Path to user database
uk: Шлях до бази даних користувачів

en: Path to a file in which to store the user and password information. Normally a file in the calibre configuration folder is used.
uk: Шлях до файла, де зберігаються дані щодо користувачів і паролів. Зазвичай, використовується файл налаштувань у теці налаштувань Calibre.

en: Choose the type of authentication used
uk: Виберіть тип розпізнавання

en: Set the HTTP authentication mode used by the server. Set to "basic" if you are putting this server behind an SSL proxy. Otherwise, leave it as "auto", which will use "basic" if SSL is configured otherwise it will use "digest".
uk: Встановити режим розпізнавання HTTP, який використовуватиметься на сервері. Встановіть значення «basic», якщо сервер перебуває за проксі з SSL. Якщо це не так, лишіть значення «auto», за якого використовуватиметься «basic», якщо налаштовано SSL, і «digest», якщо його не налаштовано.

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
uk: Заблокувати IP-адреси, за якими не вдається увійти

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
uk: Тимчасово заблокувати доступ для IP-адрес, за якими не вдається повторно увійти протягом вказаної кількості хвилин. Корисно для запобігання спробам підібрати пароль. Якщо встановлено значення 0, блокування не виконуватиметься.

en: Number of login failures for ban
uk: Кількість невдалих спроб для блокування

en: The number of login failures after which an IP address is banned
uk: Кількість невдалих спроб увійти, після виконання яких IP-адресу буде заблоковано

en: Ignored user-defined metadata fields
uk: Ігноровані визначені користувачем поля метаданих

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will not be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. For example: {}
uk: Список полів метаданих, визначених користувачем, які не буде показано сервером вмісту у переглядах /opds та /mobile. Приклад: {}

en: Restrict displayed user-defined fields
uk: Обмежити перелік показаних полів, які визначено користувачем

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. If you specify this option, any fields not in this list will not be displayed. For example: {}
uk: Список відокремлених комами визначених користувачем полів метаданих, які буде показано сервером вмісту у переглядах /opds та /mobile. Якщо ви вкажете цей параметр, усі поля поза цим списком не буде показано. Приклад: {}

en: Choose the default book list mode
uk: Виберіть типовий режим списку книг

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
uk: Встановіть типовий режим списку книг, який буде використано для нових користувачів. Окремі користувачі можуть перевизначати цей типовий режим у власних параметрах роботи програми. Типовим є режим таблиці обкладинок.

en: By default, this option is disabled.
uk: Типово, цей параметр вимкнено.

en: By default, this option is enabled.
uk: Типово, цей параметр увімкнено.

en: [options] [path to library folder...]
    
    Start the calibre Content server. The calibre Content server exposes your
    calibre libraries over the internet. You can specify the path to the library
    folders as arguments to %prog. If you do not specify any paths, all the
    libraries that the main calibre program knows about will be used.
uk: [параметри] [шлях до теки бібліотеки...]
    
    Запустити сервер обробки даних calibre. Сервер обробки даних calibre
    надаватиме змогу працювати із бібліотеками calibre з інтернету. Ви можете
    передати шлях до тек бібліотеки у аргументах команди %prog.
    Якщо вами не буде вказано шляхів, буде використано усі бібліотеки,
    про які відомо основній програмі calibre.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
uk: Шлях до файла журналу сервера. У цьому журналі зберігаються дані і помилки сервера, а не повідомлення щодо доступу до сервера. Типово, дані журналу записуються до stdout.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
uk: Шлях до файла журналу доступу. У цьому журналі містяться дані щодо клієнтів, які встановлювали з’єднання із сервером, та виконаних запитів. Типово, запис до цього журналу не виконується.

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
uk: Шлях до файла JSON, у якому містяться дані шаблона для режиму нетипового списку книг. Найпростішим способом створення такого файла шаблона є використання пункту «Налаштування -> Обмін мережею -> Шаблон списку книг» у calibre, створення шаблона та його експортування.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
uk: Шлях до файла JSON, у якому містяться адреси для функціональної можливості «Шукати у інтернеті». Найпростішим способом створення такого файла є перехід на сторінку «Налаштування -> Обмін мережею -> Шукати у інтернеті» у головному вікні calibre, створення адрес і їх експортування.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
uk: Запустити процес у тлі як фонову службу (лише Linux).

en: Write process PID to the specified file
uk: Записати ідентифікатор процесу до вказаного файла

en: Automatically reload server when source code changes. Useful for development. You should also specify a small value for the shutdown timeout.
uk: Автоматично перезавантажувати сервер, якщо змінюється початковий код. Корисно для розробників. Вам також слід вказати невеличке значення для часу очікування на завершення роботи перед перезавантаженням.

en: Manage the database of users allowed to connect to this server. You can use it in automated mode by adding a --. See {0} for details. See also the {1} option.
uk: Керування базою даних користувачів, які можуть встановлювати з'єднання із цим сервером. Можете користуватися автоматичним режимом, додавши до команди --. Див. {0}, щоб дізнатися більше. Див. також параметр {1}.

en: Path to the user database to use for authentication. The database is a SQLite file. To create it use {0}. You can read more about managing users at: {1}
uk: Шлях до бази даних користувачів, якою слід скористатися для розпізнавання. Дані у базі зберігаються у файлі SQLite. Для його створення скористайтеся {0}. Докладніше про керування користувачами: {1}

en: Another calibre program such as another instance of {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is not supported.
uk: Запущено іншу програму calibre, зокрема інший екземпляр {} або основну програму calibre. Підтримки одночасного внесення змін до бібліотеки calibre за допомогою різних екземплярів програм не передбачено.

en: Interrupted by user
uk: Перервано користувачем

en: There is no calibre library at: %s
uk: У %s немає бібліотеки calibre

en: You must specify at least one calibre library
uk: Вам слід вказати принаймні одну бібліотеку calibre

en: Composite Tags
uk: Складені мітки

en: Enum
uk: Перелік

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
uk: Некоректна синтаксична конструкція. Мало бути вказано назву фільтра або слово.

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
uk: Для забезпечення максимальної сумісності у імені користувача вам слід використовувати лише літери від A до Z, цифри від 0 до 9 та пробіли з символами підкреслювання і дефісами

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
uk: Пароль має складатися лише з символів ASCII (абетки англійської мови)

en: The username %s already exists
uk: Запис користувача %s вже існує

en: Existing password is incorrect
uk: Наявний пароль є помилковим

en: Usage
uk: Використання

en: Created by
uk: Автор створення —

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
uk: Якщо ви передаєте аргументи %prog, які містять пробіли, додайте навколо таких аргументів лапки. Приклад: «{}»

en: Options
uk: Параметри

en: Path to the database in which books are stored
uk: Шлях до бази даних, у якій зберігаються дані книг

en: Pattern to guess metadata from filenames
uk: Взірець для визначення метаданих на основі назв файлів

en: Access key for isbndb.com
uk: Ключ доступу до isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
uk: Типовий час очікування для дій у мережі (у секундах)

en: Path to folder in which your library of books is stored
uk: Шлях до теки, у якій зберігаються книги вашої бібліотеки

en: The language in which to display the user interface
uk: Мова, якою буде показано інтерфейс програми

en: The default output format for e-book conversions. When auto-converting to send to a device this can be overridden by individual device preferences. These can be changed by right clicking the device icon in calibre and choosing "Configure".
uk: Типовий формат виведення для перетворення електронних книг. При автоматичному перетворенні для надсилання на пристрій це значення може бути змінено у налаштуваннях окремого пристрою. Змінити формат можна клацанням правою кнопкою миші на піктограмі пристрою у вікні calibre з наступним вибором пункту «Налаштувати».

en: Ordered list of formats to prefer for input.
uk: Впорядкований список форматів вхідних даних.

en: Read metadata from files
uk: Прочитати метадані з файлів

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
uk: Пріоритет процесів обробки. Вище значення пріоритету означає, що обробка відбуватиметься швидше зі споживанням більшого об’єму ресурсів. Значенням цього параметра керуються більшість процесів, зокрема процеси перетворення, отримання новин, додавання книг тощо.

en: Swap author first and last names when reading metadata
uk: Поміняти місцями ім’я і прізвище автора під час читання метаданих

en: Add new formats to existing book records
uk: Додати нові формати до вже створених записів книг

en: Check for duplicates when copying to another library
uk: Шукати дублікати під час копіювання до іншої бібліотеки

en: Tags to apply to books added to the library
uk: Мітки, які слід застосовувати до книг, доданих до бібліотеки

en: Mark newly added books. The mark is a temporary mark that is automatically removed when calibre is restarted.
uk: Позначити нові додані книги. Така позначка є тимчасовою, її буде автоматично усунуто після перезапуску Calibre.

en: List of named saved searches
uk: Список іменованих збережених пошуків

en: User-created Tag browser categories
uk: Створені користувачем категорії переглядача міток

en: How and when calibre updates metadata on the device.
uk: Спосіб і умови оновлення calibre метаданих на пристрої.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
uk: Під час пошуку тексту без використання префіксів фільтрування, наприклад, «Червоний» замість «title:Червоний», обмежити перелік стовпчиків пошуку до вказаних нижче назв.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
uk: Виберіть стовпчики, у яких відбуватиметься пошук у разі невикористання префіксів, як наприклад під час пошуку «Червоний» замість title:Червоний. Вкажіть список назв пунктів пошуку або фільтрів, відокремлених комами. Береться до уваги, лише якщо вами позначено пункт обмеження переліку стовпчиків для пошуку, розташований вище.

en: Characters typed in the search box will match their accented versions, based on the language you have chosen for the calibre interface. For example, in English, searching for n will match both {} and n, but if your language is Spanish it will only match n. Note that this is much slower than a simple search on very large libraries. Also, this option will have no effect if you turn on case-sensitive searching.
uk: Програма вважатиме, що символи, введені до поля пошуку, є тими самими, що і їхні акцентовані варіанти, відповідно до вибраної мови інтерфейсу calibre. Наприклад, у англійській мові пошук літери «n» дасть лише відповідники, що містять літеру {} і n, але у разі використання іспанської мови буде знайдено лише відповідники з літерою n. Зауважте, що такий пошук є набагато повільнішим, якщо бібліотека є дуже великою. Крім того, цей параметр не працюватиме, якщо ви увімкнете пошук із врахуванням регістру символів.

en: Make searches case-sensitive
uk: Враховувати регістр символів під час пошуку

en: Recognize numbers inside text when sorting. Setting this means that when sorting on text fields like title the text "Book 2"will sort before the text "Book 100". Note that setting this can cause problems with text that starts with numbers and is a little slower.
uk: Розпізнавати числа у тексті під час упорядковування. Встановлення цього режиму призведе до того, що при упорядковуванні текстових полів, наприклад, заголовків, текст «Книга 2» опиниться вище за текст «Книга 100». Зауважте, що використання цього режиму може призвести до проблем із текстом, який починається з чисел, і дещо уповільнить обробку.

en: Settings and plugins
uk: Параметри і додатки

en: Template documentation markup error
uk: Помилка розмітки шаблона документації

en: Showing the documentation in English because of the {} error:
uk: Буде показано документацію англійською через помилку {}:

en: Documentation containing the error:
uk: У документації міститься помилка:

en: File is open in another process
uk: Файл відкрито іншим процесом

en: the end of the program
uk: завершення програми

en: {0}: {1} near {2} on line {3}
uk: {0}: {1} поблизу {2} у рядку {3}

en: {0}: {1} near {2}
uk: {0}: {1} поблизу {2}

en: 'End of program'
uk: 'Кінець програми'

en: Failed to scan program. Invalid input '{0}'
uk: Не вдалося виконати сканування програми. Некоректні вхідні дані «{0}»

en: Expected end of program, found '{0}'
uk: Мав бути кінець програми, маємо «{0}»

en: {0} statement: expected '{1}', found '{2}'
uk: Інструкція {0}: мало бути «{1}», маємо «{2}»

en: '{0}' statement: expected an identifier
uk: Інструкція «{0}»: мав бути ідентифікатор

en: {0} statement: expected '(', found '{1}'
uk: Інструкція {0}: мало бути «(», маємо «{1}»

en: {0} statement: expected ')', found '{1}'
uk: Інструкція {0}: мало бути «)», маємо «{1}»

en: '{0}' statement: expected a function name identifier
uk: Інструкція «{0}»: мало бути вказано ідентифікатор назви функції

en: Function name '{0}' is already defined
uk: Функцію із назвою «{0}» вже визначено

en: '{0}' statement: expected a '('
uk: Інструкція «{0}»: мало бути вказано «(»

en: Parameters to a function must be variables or assignments
uk: Параметрами функції мають бути змінні або інструкції надання значень

en: '{0}' statement: expected a ')' at end of argument list
uk: Інструкція «{0}»: мало бути вказано «)» наприкінці списку аргументів

en: '{0}' statement: missing ':'
uk: Інструкція «{0}»: пропущено «:»

en: '{0}' statement: missing the closing '{1}'
uk: Інструкція «{0}»: пропущено завершальне «{1}»

en: A stored template must begin with '{0}' or {1}
uk: Збережений шаблон має починатися з «{0}» або {1}

en: Expected '{0}', found '{1}'
uk: Мало бути «{0}», маємо «{1}»

en: Unknown function {0}
uk: Невідома функція {0}

en: Expected a '{0}' for function call, found '{1}'
uk: Мало бути «{0}» для виклику функції, маємо «{1}»

en: Parameters to '{0}' must be variables or assignments
uk: Параметри «{0}» мають бути змінними або інструкціями надання значень

en: Incorrect number of arguments for function {0}
uk: Помилкова кількість аргументів у функції {0}

en: Expected an expression, found '{0}'
uk: Мав бути вираз, маємо «{0}»

en: {0} outside of for loop
uk: {0} поза циклом

en: Keyword arguments are not allowed
uk: Не можна використовувати аргументи — ключові слова

en: Don't call {0}. Instead use {1}
uk: Не викликайте {0}. Натомість, скористайтеся {1}

en: Invalid character name '{0}'
uk: У назві міститься некоректний символ «{0}»

en: Incorrect number of arguments
uk: Помилкова кількість аргументів

en: Error in function {0} :: {1}
uk: Помилка у функції {0} :: {1}

en: No function named {!r} exists
uk: Немає функції із назвою {!r}

en: Interpreter: {0} - line number {1}
uk: Інтерпретатор: {0} — номер рядка {1}

en: Unhandled exception '{0}'
uk: Непридатне до обробки виключення «{0}»

en: {0}: {1} must be an integer
uk: {0}: {1} має бути цілим числом

en: {0}: the range length ({1}) is larger than the limit ({2})
uk: {0}: довжина діапазону ({1}) перевищує обмеження ({2})

en: Unknown identifier '{0}'
uk: Невідомий ідентифікатор «{0}»

en: before evaluating arguments
uk: до встановлення значень аргументів

en: after evaluating arguments
uk: після встановлення значень аргументів

en:  returned value
uk: повернуте значення

en: Function {0}: argument count mismatch -- {1} given, at most {2} required
uk: Функція {0}: невідповідність кількості аргументів — вказано {1}, має бути не більше {2}

en: Unknown field '{0}'
uk: Невідоме поле «{0}»

en: Field '{0}' is either not a field or not a list
uk: Поле «{0}» не є полем або списком

en: Error during string comparison: operator '{0}'
uk: Помилка під час порівняння рядків: оператор «{0}»

en: Value used in comparison is not a number: operator '{0}'
uk: У порівнянні використано нечислове значення: оператор «{0}»

en: Error during operator evaluation: operator '{0}'
uk: Помилка під час встановлення значення оператора: оператор «{0}»

en: Function {0}: invalid character name '{1}
uk: Функція {0}: некоректна назва символу '{1}

en: Internal error evaluating an expression: '{0}'
uk: Внутрішня помилка під час встановлення значення виразу: «{0}»

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
uk: формат: для типу {0} потрібне ціле значення, отримано {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
uk: формат: для типу {0} потрібне десяткове (дробове) значення, отримано {1}

en: Error in function {0} on line {1} : {2} - {3}
uk: Помилка у функції {0}, рядок {1} : {2} - {3}

en: The Python template returned a non-string value: {!r}
uk: Шаблоном мовою Python повернуто нерядкова значення: {!r}

en: Syntax error on line {0} column {1}: text {2}
uk: Синтаксична помилка у рядку {0} позиція {1}: текст {2}

en: The {0} function is not defined in the template
uk: Функцію {0} не визначено у шаблоні

en: %s: unknown function
uk: %s: невідома функція

en: Formatter state restored before saved
uk: Відновлений раніше стан засобу форматування збережено

en: No such variable {0}
uk: Змінної із назвою {0} не існує

en: Relational
uk: Відносні

en: String manipulation
uk: Робота з рядками

en: Arithmetic
uk: Арифметичні

en: Recursion
uk: Рекурсія

en: List manipulation
uk: Робота зі списками

en: List lookup
uk: Пошук у списку

en: Get values from metadata
uk: Отримання значень з метаданих

en: Iterate over values
uk: Ітерація значеннями

en: Boolean
uk: Булеві

en: Formatting values
uk: Форматування значень

en: Case changes
uk: Зміна регістру символів

en: Date functions
uk: Дата і час

en: Database functions
uk: База даних

en: Duplicate user function name {0}. Change the name or ensure that the functions are identical
uk: Дублювання назви функції, створеної користувачем, {0}. Змініть назву або забезпечте ідентичність функцій.

en: The function {} can be used only in the GUI
uk: Функцією {} можна скористатися лише у графічному інтерфейсі

en: In function {}: The database has been closed
uk: У функції {}: базу даних було закрито

en: 
    ``strcmp(x, y, lt, eq, gt)`` -- does a case-insensitive lexical comparison of
    ``x`` and ``y``.[/] Returns ``lt`` if ``x < y``, ``eq`` if ``x == y``, otherwise
    ``gt``. This function can often be replaced by one of the lexical comparison
    operators (``==``, ``>``, ``<``, etc.)
uk: 
    ``strcmp(x, y, lt, eq, gt)`` — виконує лексичне порівняння ``x`` і ``y`` без врахування регістру.[/] Повертає ``lt``, якщо ``x < y`, ``eq``, якщо ``x == y``, в усіх інших випадках повертає ``gt``. Цю функцію часто може бути замінено одним із операторів лексичного порівняння (``==``, ``>``, ``<`` тощо)

en: 
    ``strcmpcase(x, y, lt, eq, gt)`` -- does a case-sensitive lexical comparison of
    ``x`` and ``y``.[/] Returns ``lt`` if ``x < y``, ``eq`` if ``x == y``, otherwise
    ``gt``.
    
    Note: This is NOT the default behavior used by calibre, for example, in the
    lexical comparison operators (``==``, ``>``, ``<``, etc.). This function could
    cause unexpected results, preferably use ``strcmp()`` whenever possible.
uk: 
    ``strcmpcase(x, y, lt, eq, gt)`` -- виконує лексичне порівнння ``x`` і ``y`` із врахуванням регістру символів.[/] Повертає``lt``, якщо ``x < y``, ``eq``, якщо ``x == y``, інакше повертає 
    ``gt``.
    
    Зауваження: ця поведінка НЕ є типовою для calibre, наприклад в операторах лексичного
    порівняння (``==``, ``>``, ``<`` тощо). Використання цієї
    функції може призвести до несподіваних результатів; варто користуватися ``strcmp()`` там, де це можливе.

en: 
    ``cmp(value, y, lt, eq, gt)`` -- compares ``value`` and ``y`` after converting both to
    numbers.[/] Returns ``lt`` if ``value <# y``, ``eq`` if ``value ==# y``, otherwise ``gt``.
    This function can usually be replaced with one of the numeric compare operators
    (``==#``, ``<#``, ``>#``, etc).
uk: 
    ``cmp(значенян, y, lt, eq, gt)`` — порівнює ``значення`` і ``y`` після перетворення обох величин у числа.[/] Повертає ``lt``, якщо `значення <# y``, ``eq``, якщо ``значення ==# y``, у всіх інших випадках повертає ``gt``. Цю функцію зазвичай можна замінити одним із операторів порівняння чисел (``==#``, ``<#``, ``>#`` тощо).

en: 
    ``first_matching_cmp(val, [ cmp, result, ]* else_result)`` -- compares ``val < cmp``
    in sequence, returning the associated ``result`` for the first comparison that
    succeeds.[/] Returns ``else_result`` if no comparison succeeds.
    
    Example:
    [CODE]
    i = 10;
    first_matching_cmp(i,5,"small",10,"middle",15,"large","giant")
    [/CODE]
    returns ``"large"``. The same example with a first value of 16 returns ``"giant"``.
uk: 
    ``first_matching_cmp(значення, [умова, результат,]* інший_результат)`` — послідовно виконує порівняння «значення < умова», повертаючи ``результат`` для першої з виконаних умов у послідовності.[/] Повертає ``інший_результат``, якщо жодну з умов не буде виконано.
    
    Приклад:
    [CODE]
    i = 10;
    first_matching_cmp(i,5,"small",10,"middle",15,"large","giant")
    [/CODE]
    повертає ``"large"``. Якщо у тому самому прикладі перше зі значень дорівнюватиме 16, буде повернуто ``"giant"``.

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
uk: Кількість аргументів first_matching_cmp має бути парною

en: 
    ``strcat(a [, b]*)`` -- returns a string formed by concatenating all the
    arguments.[/] Can take any number of arguments. In most cases you can use the
    ``&`` operator instead of this function.
uk: 
    ``strcat(a [, b]*)`` — повертає рядок, отриманий з'єднанням всіх аргументів.[/]  Може приймати довільну кількість аргументів. У більшості випадків ви можете скористатися замість цієї функції оператором ``&``.

en: 
    ``strlen(value)`` -- Returns the length of the string ``value``.
uk: 
    ``strlen(значення)`` — повертає довжину рядка ``значення``.

en: 
    ``add(x [, y]*)`` -- returns the sum of its arguments.[/] Throws an exception if an
    argument is not a number. In most cases you can use the ``+`` operator instead
    of this function.
uk: 
    ``add(x [, y]*)`` — повертає суму своїх аргументів.[/]  Видає виключення, якщо аргумент не є числом. У більшості випадків ви можете скористатися замість цієї функції оператором ``+``.

en: 
    ``subtract(x, y)`` -- returns ``x - y``.[/] Throws an exception if either ``x`` or
    ``y`` are not numbers. This function can usually be replaced by the ``-``
    operator.
uk: 
    ``subtract(x, y)`` — повертає різницю ``x - y``.[/] Повідомляє про виключення, якщо ``x`` або ``y`` не є числом. Зазвичай, цю функцію можна замінити оператором ``-``.

en: 
    ``multiply(x [, y]*)`` -- returns the product of its arguments.[/] Throws an
    exception if any argument is not a number. This function can usually be replaced
    by the ``*`` operator.
uk: 
    ``multiply(x [, y]*)`` — повертає добуток аргументів.[/] Надсилає повідомлення про виключення, якщо аргумент не є числом. Зазвичай, цю функцію можна замінити оператором ``*``.

en: 
    ``divide(x, y)`` -- returns ``x / y``.[/] Throws an exception if either ``x`` or
    ``y`` are not numbers. This function can usually be replaced by the ``/``
    operator.
uk: 
    ``divide(x, y)`` — повертає частку ``x / y``.[/] Повідомляє про виключення, якщо ``x`` або ``y`` не є числом. Зазвичай, цю функцію можна замінити оператором ``/``.

en: 
    ``ceiling(value)`` -- returns the smallest integer greater than or equal to ``value``.[/]
    Throws an exception if ``value`` is not a number.
uk: 
    ``ceiling(значення)`` — повертає найменше ціле число, яке є більшим або рівним ``значення``.[/] Надсилає виключення, якщо ``значення`` не є числом.

en: 
    ``floor(value)`` -- returns the largest integer less than or equal to ``value``.[/] Throws
    an exception if ``value`` is not a number.
uk: 
    ``floor(значення)`` — повертає найбільше ціле число, яке є меншим або рівним ``значення``.[/] Надсилає виключення, якщо ``значення`` не є числом.

en: 
    ``round(value)`` -- returns the nearest integer to ``value``.[/] Throws an exception if
    ``value`` is not a number.
uk: 
    ``round(значення)`` — повертає найближче до ``значення`` ціле число.[/] Надсилає виключення, якщо ``значення`` не є числом.

en: 
    ``mod(value, y)`` -- returns the ``floor`` of the remainder of ``value / y``.[/] Throws an
    exception if either ``value`` or ``y`` is not a number.
uk: 
    ``mod(значення, y)`` — повертає ``floor`` від лишку від ділення ``значення / y``.[/] Повідомляє про виключення, якщо ``значення`` або ``y`` не є числом.

en: 
    ``fractional_part(value)`` -- returns the part of the value after the decimal
    point.[/] For example, ``fractional_part(3.14)`` returns ``0.14``. Throws an
    exception if ``value`` is not a number.
uk: 
    ``fractional_part(значення)`` — повертає дробову частину десяткового числа.[/] Наприклад, ``fractional_part(3.14)`` дорівнює ``0.14``. Надсилає виключення, якщо ``значення`` не є числом.

en: 
    ``template(x)`` -- evaluates ``x`` as a template.[/] The evaluation is done in its
    own context, meaning that variables are not shared between the caller and the
    template evaluation.  If not using General Program Mode, because the ``{`` and
    ``}`` characters are special, you must use ``[[`` for the ``{`` character and
    ``]]`` for the } character; they are converted automatically. For example,
    ``template(\'[[title_sort]]\')`` will evaluate the template ``{title_sort}`` and return
    its value. Note also that prefixes and suffixes (the ``|prefix|suffix`` syntax)
    cannot be used in the argument to this function when using template program
    mode.
uk: 
    ``template(x)`` — обробляє ``x`` як шаблон.[/] Обробку буде виконано у власному контексті, тобто змінні не використовуватимуться як спільні для функції виклику і обробки шаблону. Оскільки символи «{» і «}» є особливими, вам слід використовувати «[[» для позначення символу «{» і «]]» для позначення символу «}». Перетворення буде виконано автоматично. Наприклад, ``template('[[title_sort]]')`` буде оброблено як шаблон {title_sort} і повернуто відповідне значення. Також слід зауважити, що у аргументі цієї функції не можна використовувати префікси і суфікси (тобто синтаксичні конструкції, подібні до «|префікс|суфікс»), якщо використовується режим програмного шаблона.

en: 
    ``eval(string)`` -- evaluates the string as a program, passing the local
    variables.[/] This permits using the template processor to construct complex
    results from local variables. In
    [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html#more-complex-programs-in-template-expressions-template-program-mode"]
    Template Program Mode[/URL],
    because the ``{`` and ``}`` characters are interpreted before the template is
    evaluated you must use ``[[`` for the ``{`` character and ``]]`` for the ``}``
    character. They are converted automatically. Note also that prefixes and
    suffixes (the ``|prefix|suffix`` syntax) cannot be used in the argument to this
    function when using Template Program Mode.
uk: 
    ``eval(рядок) — обробляє рядок як програму з передаванням локальних змінних.[/] Це надає змогу скористатися обробником шаблонів для побудови складних результатів на основі локальних змінних. У [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html#more-complex-programs-in-template-expressions-template-program-mode"]режимі програмування шаблонів[/URL] символи «{» і «}» обробляють до обробки шаблона, тому вам слід використовувати «[[» для позначення символу «{» і «]]» для позначення символу «}». Перетворення буде виконано автоматично. Також слід зауважити, що у аргументі цієї функції не можна використовувати префікси і суфікси (тобто синтаксичні конструкції, подібні до «|префікс|суфікс»), якщо використовується режим програмного шаблона.

en: 
    ``assign(id, value)`` -- assigns ``value`` to ``id``[/], then returns ``value``. ``id``
    must be an identifier, not an expression. In most cases you can use the ``=``
    operator instead of this function.
uk: 
    ``assign(ідентифікатор, значення)`` — надає ідентифікатору ``значення``[/], потім повертає ``значення``. ``ідентифікатор`` має бути ідентифікатором, а не виразом. У більшості випадків можна замість цієї функції використовувати оператор ``=``.

en: 
    ``list_split(list_val, sep, id_prefix)`` -- splits ``list_val`` into separate
    values using ``sep``[/], then assigns the values to local variables named
    ``id_prefix_N`` where N is the position of the value in the list. The first item
    has position 0 (zero). The function returns the last element in the list.
    
    Example:
    [CODE]
        list_split('one:two:foo', ':', 'var')
    [/CODE]
    is equivalent to:
    [CODE]
        var_0 = 'one'
        var_1 = 'two'
        var_2 = 'foo'
    [/CODE]
uk: 
    list_split(значення_список, роздільник, префікс_ідентифікатора) — ділить значення_список на окремі значення з використанням роздільника «роздільник»[/], а потім надає значення змінним із назвами «префікс_ідентифікатора_N», де N — позиція значення у списку. Перший запис має позицію 0 (нуль). Функція повертає останній елемент у списку.
    
    Приклад:
    [CODE]
    list_split('one:two:foo', ':', 'var')
    [/CODE]
    те саме, що і
    [CODE]
    var_0 = 'one'
    var_1 = 'two'
    var_2 = 'foo'
    [/CODE]

en: 
    ``print(a [, b]*)`` -- prints the arguments to standard output.[/] Unless you start
    calibre from the command line (``calibre-debug -g``), the output will go into a
    black hole. The ``print`` function always returns its first argument.
uk: 
    ``print(a [, b]*)`` — виводить аргументи до стандартного виведення.[/] Якщо ви не запускали calibre з командного рядка (calibre-debug -g), дані нікуди не буде виведено. Функція ``print`` завжди повертає свій перший аргумент.

en: 
    ``field(lookup_name)`` -- returns the value of the metadata field with lookup name ``lookup_name``.[/]
    The ``$`` prefix can be used instead of the function, as in ``$tags``.
uk: 
    ``field(назва_для_пошуку)`` — повертає значення поля метаданих із назвою для пошуку ``назва_для_пошуку``.[/] Замість функції можна скористатися префіксом ``$``, ось так: ``$tags``.

en: 
    ``raw_field(lookup_name [, optional_default])`` -- returns the metadata field
    named by ``lookup_name`` without applying any formatting.[/] It evaluates and
    returns the optional second argument ``optional_default`` if the field's value
    is undefined (``None``). The ``$$`` prefix can be used instead of the function,
    as in ``$$pubdate``.
uk: 
    ``raw_field(назва_для_пошуку [, необов'язкове_типове_значення])`` — повертає вміст іменованого поля метаданих без застосування форматування.[/] Обробляє і повертає додатковий другий аргумент, ``необов'язкове_типове_значення``, якщо значення поля не визначено (``None``). Замість цієї функції можна скористатися префіксом ``$$``,
    ось так: ``$$pubdate``.

en: 
    ``raw_list(lookup_name, separator)`` -- returns the metadata list named by
    ``lookup_name`` without applying any formatting or sorting[/], with the items
    separated by ``separator``.
uk: 
    ``raw_list(назва_для_пошуку, роздільник)`` — повертає список метаданих з назвою «назва_для_пошуку» без застосування будь-якого форматування або упорядковування.[/] Записи у списку буде відокремлено значенням «роздільник».

en: 
    ``substr(value, start, end)`` -- returns the ``start``'th through the ``end``'th
    characters of ``value``[/]. The first character in ``value`` is the zero'th character.
    If ``end`` is negative then it indicates that many characters counting from the
    right. If ``end`` is zero, then it indicates the last character. For example,
    ``substr('12345', 1, 0)`` returns ``'2345'``, and ``substr('12345', 1, -1)``
    returns ``'234'``.
uk: 
    ``substr(рядок, початок, кінець)`` — повертає символи від символу з номером ``початок`` до символу з номером ``кінець`` у рядку ``рядок``.[/] Вважається, що у рядок починається з нульового символу. Якщо значення ``кінець`` є від’ємним, символи буде відраховано у напрямку до початку рядка. Якщо значенням ``кінець`` є нуль, кінцем вважатиметься останній символ. Приклади: ``substr('12345', 1, 0)`` повертає ``'2345'``, а ``substr('12345', 1, -1)`` повертає ``'234'``.

en: 
    ``lookup(value, [ pattern, key, ]* else_key)`` -- The patterns will be checked against
    the ``value`` in order[/]. If a ``pattern`` matches then the value of the field named by
    ``key`` is returned. If no pattern matches then the value of the field named by
    ``else_key`` is returned. See also the :ref:`switch` function.
uk: 
    ``lookup(значення, [ взірець, ключ, ]* інший_ключ)`` — буде виконано встановлення відповідності значення взірцям за порядком.[/] Якщо взірець є відповідним, буде повернуто значення поля, яке вказано назвою ``key``. Якщо взірець не є відповідним, буде повернуто значення поля ``інший_ключ``. Див. :ref:`switch`.

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
uk: Функції lookup слід передавати 2 або непарну кількість аргументів.

en: 
    ``test(value, text_if_not_empty, text_if_empty)`` -- return ``text_if_not_empty`` if
    the value is not empty, otherwise return ``text_if_empty``.
uk: 
    ``test(значення, текст для непорожнього, текст для порожнього)`` — повертає «текст для непорожнього», якщо значення не є порожнім. Якщо це не так, повертає ``текст для порожнього``.

en: 
    ``contains(value, pattern, text_if_match, text_if_not_match)`` -- checks if the value
    is matched by the regular expression ``pattern``[/]. Returns ``text_if_match`` if
    the pattern matches the value, otherwise returns ``text_if_not_match``.
uk: 
    ``contains(значення, взірець, текст для відповідності, текст для невідповідності)`` — перевіряє, чи міститься у значенні відповідник формального виразу ``взірець``.[/] Повертає ``текст для відповідності``, якщо буде знайдено відповідник, інакше повертає ``текст для невідповідності``.

en: 
    ``switch(value, [patternN, valueN,]+ else_value)`` -- for each ``patternN, valueN`` pair,
    checks if the ``value`` matches the regular expression ``patternN``[/] and if so returns
    the associated ``valueN``. If no ``patternN`` matches, then ``else_value`` is
    returned. You can have as many ``patternN, valueN`` pairs as you wish. The first
    match is returned.
uk: 
    ``switch([взірецьN, значенняN,]+ інше_значення) — для кожної пари ``взірецьN, значенняN`` перевіряє, чи відповідає поле формальному виразу ``взірецьN``.[/] Якщо це так, повертає «значення». Якщо відповідності з взірцем не буде знайдено, буде повернено «інше_значення». Можна визначати довільну кількість пар ``взірецьN, значенняN``. Буде повернуто перший з відповідників.

en: switch requires an even number of arguments
uk: для перемикача потрібна парна кількість аргументів

en: 
    ``switch_if([test_expression, value_expression,]+ else_expression)`` -- for each
    ``test_expression, value_expression`` pair, checks if ``test_expression`` is
    True (non-empty) and if so returns the result of ``value_expression``.[/] If no
    ``test_expression`` is True then the result of ``else_expression`` is returned.
    You can have as many ``test_expression, value_expression`` pairs as you want.
uk: 
    ``switch_if([вираз_перевірки, вираз_значення,]+ альтернативний_вираз)`` — для кожної пари ``вираз_перевірки, вираз_значення`` перевіряє, чи дорівнює ``вираз_перевірки`` True (непорожнє значення) і, якщо це так, повертає результат ``вираз_значення``.[/] Якщо жоден ``вираз_перевірки`` не дорівнює True, буде повернуто ``альтернативний_вираз``. Можлива кількість пар ``вираз_перевірки, вираз_значення`` є необмеженою.

en: switch_if requires an odd number of arguments
uk: switch_if потребує непарної кількості аргументів

en: 
    ``strcat_max(max, string1 [, prefix2, string2]*)`` -- Returns a string formed by
    concatenating the arguments.[/] The returned value is initialized to ``string1``.
    Strings made from ``prefix, string`` pairs are added to the end of the value as
    long as the resulting string length is less than ``max``. Prefixes can be empty.
    Returns ``string1`` even if ``string1`` is longer than ``max``. You can pass as
    many ``prefix, string`` pairs as you wish.
uk: 
    ``strcat_max(максимум, рядок1 [, префікс2, рядок2]*)`` — повертає рядок, утворений об’єднанням аргументів функції.[/] Початковим значенням результату буде ``рядок1``. Пари ``префікс, рядок`` додаватимуться в кінець результату, якщо довжина рядка-результату не перевищуватиме значення ``максимум``. Префікси можуть бути порожніми. Значення ``рядок1`` буде повернуто, навіть якщо довжина рядка ``рядок1`` перевищує ``максимум``. Функції можна передавати довільну кількість пар ``префікс, рядок``.

en: strcat_max requires 2 or more arguments
uk: strcat_max потребує 2 або більшої кількості аргументів

en: strcat_max requires an even number of arguments
uk: strcat_max потребує парної кількості аргументів

en: first argument to strcat_max must be an integer
uk: першим аргументом strcat_max має бути ціле число

en: 
    ``list_contains(value, separator, [ pattern, found_val, ]* not_found_val)`` -- interpret the
    ``value`` as a list of items separated by ``separator``, checking the ``pattern``
    against each item in the list.[/] If the ``pattern`` matches an item then return
    ``found_val``, otherwise return ``not_found_val``. The pair ``pattern`` and
    ``found_value`` can be repeated as many times as desired, permitting returning
    different values depending on the item's value. The patterns are checked in
    order, and the first match is returned.
    
    Aliases: in_list(), list_contains()
uk: 
    ``list_contains(значення, роздільник, [ взірець, значення_якщо_знайдено, ]* значення_якщо_не_знайдено)`` — обробляє значення як список пунктів, відокремлених ``роздільником``, порівнює ``взірець`` з кожним зі значень у списку.[/] Якщо рядок збігається зі значенням, повертає ``значення_якщо_знайдено``, інакше повертає ``значення_якщо_не_знайдено``. Значення ``взірець`` і ``значення_якщо_знайдено`` можна повторювати довільну кількість разів, залежно від значення запису. Перевірка взірців виконується послідовно. Функція повертає перший знайдений відповідник.
    
    Альтернативи: in_list(), list_contains()

en: in_list requires an odd number of arguments
uk: in_list слід передавати непарну кількість параметрів

en: 
    ``str_in_list(value, separator, [ string, found_val, ]+ not_found_val)`` -- interpret
    the ``value`` as a list of items separated by ``separator`` then compare ``string``
    against each value in the list.[/] The ``string`` is not a regular expression. If
    ``string`` is equal to any item (ignoring case) then return the corresponding
    ``found_val``. If ``string`` contains ``separators`` then it is also treated as
    a list and each subvalue is checked. The ``string`` and ``found_value`` pairs
    can be repeated as many times as desired, permitting returning different values
    depending on string's value. If none of the strings match then
    ``not_found_value`` is returned. The strings are checked in order. The first
    match is returned.
uk: 
    ``str_in_list(роздільник, [ рядок, значення_якщо_знайдено, ]* значення_якщо_не_знайдено)`` — обробити значення як список записів, які відокремлено символом ``роздільник``, потім порівняти ``рядок`` із кожним значенням у списку.[/] Значення ``рядок`` не є формальним виразом. Якщо ``рядок`` дорівнює будь-якому запису (без врахування регістру символів), повертає відповідне ``значення_якщо_знайдено``. Якщо ``рядок`` містить ``роздільник``, його також буде оброблено як список із перевіркою для кожного із вбудованих значень. Можна вказати довільній кількість пар ``рядок`` і ``значення_якщо_знайдено``, що дає змогу повертати різні значення, залежно від значення рядка. Якщо не буде встановлено відповідності жодному з рядків, буде повернуто ``значення_якщо_не_знайдено``. Перевірка рядків виконується у вказаному порядку. Повернуто буде перший з відповідників.

en: str_in_list requires an odd number of arguments
uk: str_in_list слід передавати непарну кількість параметрів

en: 
    ``identifier_in_list(val, id_name [, found_val, not_found_val])`` -- treat
    ``val`` as a list of identifiers separated by commas. An identifier has the
    format ``id_name:value``.[/] The ``id_name`` parameter is the id_name text to
    search for, either ``id_name`` or ``id_name:regexp``. The first case matches if
    there is any identifier matching that id_name. The second case matches if
    id_name matches an identifier and the regexp matches the identifier's value. If
    ``found_val`` and ``not_found_val`` are provided then if there is a match then
    return ``found_val``, otherwise return ``not_found_val``. If ``found_val`` and
    ``not_found_val`` are not provided then if there is a match then return the
    ``identifier:value`` pair, otherwise the empty string (``''``).
uk: 
    ``identifier_in_list(значення, назва_ідентифікатора [, значення_якщо_знайдено, значення_якщо_не_знайдено])`` — обробити значення як список відокремлених комами ідентифікаторів. Ідентифікатор слід записувати у форматі «назва_ідентифікатора:значення».[/] Параметр ``назва_ідентифікатора`` є текстом назви ідентифікатора, який слід знайти, або у форматі «назва_ідентифікатора» або «назва_ідентифікатора:формальний_вираз». Відповідність у першому випадку буде встановлено, якщо буде виявлено будь-який ідентифікатор, що відповідає критерію «назва_ідентифікатора». У другому випадку відповідність буде встановлено, якщо «назва_ідентифікатора» відповідає ідентифікатору, а «формальний_вираз» відповідає значенню ідентифікатора. Якщо задано ``значення_якщо_знайдено`` і ``значення_якщо_не_знайдено``, якщо буде встановлено відповідність, програма поверне значення_якщо_знайдено. Якщо нічого не буде знайдено, програма поверне значення_якщо_не_знайдено. Якщо не задано ``значення_якщо_знайдено`` і ``значення_якщо_не_знайдено``, якщо буде встановлено відповідність, програма поверне пару ``ідентифікатор:значення``. Якщо значення не задано, буде повернуто порожній рядок (``''``).

en: {} requires 2 or 4 arguments
uk: {} потребує 2 або 4 аргументів

en: 
    ``re(value, pattern, replacement)`` -- return the ``value`` after applying the regular
    expression.[/] All instances of ``pattern`` in the value are replaced with
    ``replacement``. The template language uses case insensitive
    [URL href="https://docs.python.org/3/library/re.html"]Python regular
    expressions[/URL].
uk: 
    ``re(значення, взірець, замінник)`` — повертає ``значення`` після застосування формального виразу.[/] Усі екземпляри ``взірця`` у значенні буде замінено на ``замінник``. У мові шаблонів використано [URL href="https://docs.python.org/3/library/re.html"]формальні вирази Python[/URL] без врахування регістру символів.

en: 
    ``re_group(value, pattern [, template_for_group]*)`` --  return a string made by
    applying the regular expression ``pattern`` to ``value`` and replacing each matched
    instance[/] with the value returned by the corresponding template. In
    [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html#more-complex-programs-in-template-expressions-template-program-mode"]
    Template Program Mode[/URL], like for the ``template`` and the
    ``eval`` functions, you use ``[[`` for ``{`` and ``]]`` for ``}``.
    
    The following example looks for a series with more than one word and uppercases the first word:
    [CODE]
    program: re_group(field('series'), "(\S* )(.*)", "{$:uppercase()}", "{$}")'}
    [/CODE]
uk: 
    ``re_group(значення, взірець [, шаблон_для_групи]*)`` — повертає рядок, створений за допомогою застосування формального виразу заданого ``взірцем`` до ``значення`` та заміною кожного з відповідників значенням, повернутим відповідним шаблоном.[/] У [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html#more-complex-programs-in-template-expressions-template-program-mode"]режимі шаблонного програмування[/URL], як і у функціях template та eval, замість ``{`` слід використовувати ``[[``, замість `}` — ``]]``.
    
    У наведеному нижче прикладі буде виконано пошук циклів із назвами у декілька слів і замінено перше слово на слово великими літерами:
    [CODE]
    program: re_group(field('series'), "(\S* )(.*)", "{$:uppercase()}", "{$}")'}
    [/CODE]

en: 
    ``swap_around_comma(value)`` -- given a ``value`` of the form ``B, A``, return ``A B``.[/]
    This is most useful for converting names in LN, FN format to FN LN. If there is
    no comma in the ``value`` then the function returns the value unchanged.
uk: 
    ``swap_around_comma(значення)`` — за заданим значенням у форматі ``B, A`` повертає значення ``A B``.[/] Найкорисніше для перетворення імен у форматі «Прізвище, Ім'я» на імена у форматі «Ім'я Прізвище». Якщо коми у значенні не буде виявлено, функція поверне значення без змін.

en: 
    ``ifempty(value, text_if_empty)`` -- if the ``value`` is not empty then return that ``value``,
    otherwise return ``text_if_empty``.
uk: 
    ``ifempty(значення, текст для порожнього)`` — якщо значення не є порожнім, повертає значення поля, інакше повертає `текст для порожнього`.

en: 
    ``shorten(value, left_chars, middle_text, right_chars)`` -- Return a shortened version
    of the ``value``[/], consisting of ``left_chars`` characters from the beginning of the
    ``value``, followed by ``middle_text``, followed by ``right_chars`` characters from
    the end of the ``value``. ``left_chars`` and ``right_chars`` must be non-negative
    integers.
    
    Example: assume you want to display the title with a length of at most
    15 characters in length. One template that does this is
    ``{title:shorten(9,-,5)}``. For a book with the title `Ancient English Laws in
    the Times of Ivanhoe` the result will be `Ancient E-anhoe`: the first 9
    characters of the title, a ``-``, then the last 5 characters. If the value's
    length is less than ``left chars`` + ``right chars`` + the length of ``middle text``
    then the value will be returned unchanged. For example, the title `The
    Dome` would not be changed.
uk: 
    ``shorten(значення символи ліворуч, текст посередині, символи праворуч)`` — повертає скорочену версію значення, яка складається із вказаної кількості ``символи ліворуч`` символів на початку значення, далі з ``тексту посередині``, і далі кількості ``символи праворуч`` символів наприкінці значення.[/] ``Символи ліворуч`` і ``символи праворуч`` мають бути невід'ємними цілими значеннями. Приклад: припустімо, ви хочете показати заголовок довжиною не більше 15 символів у довжину. Одним шаблоном, який виконує це завдання є ``{title:shorten(9,-,5)}``. Для книги із заголовком `Ancient English Laws in the Times of Ivanhoe` результатом буде `Ancient E-anhoe`: перші 9 символів заголовка, ``-``, далі останні 5 символів. Якщо довжина значення є меншою за ``символи ліворуч`` + ``символи праворуч`` + довжина ``текст посередині``, значення буде повернуто без змін. Наприклад, заголовок `The Dome` не буде змінено.

en: 
    ``list_count(value, separator)`` -- interprets the value as a list of items separated by
    ``separator`` and returns the number of items in the list.[/] Most lists use
    a comma as the separator, but ``authors`` uses an ampersand (&).
    
    Examples: ``{tags:list_count(,)}``, ``{authors:list_count(&)}``.
    
    Aliases: ``count()``, ``list_count()``
uk: 
    ``count(значення, роздільник)`` — за заданим значенням списком пунктів, відокремлених роздільником ``роздільник``, повертає кількість пунктів у списку.[/] У більшості списків як роздільник використовується кома, для ``авторів`` може використовуватися амперсанд.
    
    Приклади: ``{tags:count(,)}``, ``{authors:count(&)}``.
    
    Варіанти: ``count()``, ``list_count()``

en: 
    ``list_count_matching(value, pattern, separator)`` -- interprets ``value`` as a
    list of items separated by ``separator``, returning the number of items in the
    list that match the regular expression ``pattern``.[/]
    
    Aliases: ``list_count_matching()``, ``count_matching()``
uk: 
    ``list_count_matching(список, взірець, роздільник)`` — за заданим значенням списком пунктів, відокремлених роздільником «роздільник», повертає кількість пунктів у списку, які відповідають заданому формальним виразом взірцю.[/]
    
    Варіанти: ``list_count_matching()``, ``count_matching()``

en: 
    ``list_item(value, index, separator)`` -- interpret the ``value`` as a list of items
    separated by ``separator``, returning the 'index'th item.[/] The first item is
    number zero. The last item has the index ``-1`` as in
    ``list_item(-1,separator)``. If the item is not in the list, then the empty
    string is returned. The separator has the same meaning as in the count function,
    usually comma but is ampersand for author-like lists.
uk: 
    ``list_item(значення, номер, роздільник)`` — обробляє ``значення`` як список пунктів, відокремлених роздільником «роздільник», повертає пункт з номером «номер».[/] Перший пункт має номер нуль. Останній з пунктів можна отримати за допомогою «list_item(-1, роздільник)». Якщо пункту немає у списку, буде повернуто порожнє значення. Роздільник має те саме значення, що і у функції count, зазвичай кома, але може бути амперсанд для списків, подібних до списків авторів.

en: 
    ``select(value, key)`` -- interpret the ``value`` as a comma-separated list of items with
    each item having the form ``id:id_value`` (the calibre ``identifier`` format).[/] The
    function finds the first pair with the id equal to ``key`` and returns the
    corresponding ``id_value``. If no id matches then the function returns the empty
    string.
uk: 
    ``select(значення, ключ)`` — обробляє ``значення`` як список записів, які відокремлено комами. Кожен запис має форму ``ідентифікатор:значення_ідентифікатора`` (формат ``identifier`` calibre).[/] Функція знаходить першу пару із ідентифікатором, який рівний ключеві, і повертає відповідне значення. Якщо відповідних ідентифікаторів не буде виявлено, функція поверне порожній рядок.

en: 
    ``approximate_formats()`` -- return a comma-separated list of formats associated
    with the book.[/] Because the list comes from calibre's database instead of the
    file system, there is no guarantee that the list is correct, although it
    probably is. Note that resulting format names are always uppercase, as in EPUB.
    The ``approximate_formats()`` function is much faster than the ``formats_...``
    functions.
    
    This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk
    or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from
    other columns", use the function in that column's template, and use that
    column's value in your save/send templates.
uk: 
    ``approximate_formats()`` — повернути розділений комами список форматів, які на певному етапі було пов’язано з книгою.[/] Гарантувати чинність такого списку не можна, хоча, ймовірно, він залишається чинним. Зауважте, що назви форматів завжди слід вказувати великими літерами, ось так: EPUB.
    Функція ``approximate_formats()`` є набагато швидшою за функції ``formats_...``.
    Скористатися цією функцією можна лише за використання графічного інтерфейсу. Якщо ви хочете скористатися отриманими значенням у шаблонах збереження на диск або надсилання на пристрій, вам слід створити нетиповий стовпчик «Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків», скористатися у шаблоні створеного стовпчика цією функцією, а потім скористатися значенням у стовпчику у вашому шаблоні збереження або надсилання.

en: 
    ``formats_modtimes(date_format_string)`` -- return a comma-separated list of
    colon-separated items ``FMT:DATE`` representing modification times for the
    formats of a book.[/] The ``date_format_string`` parameter specifies how the date
    is to be formatted. See the :ref:`format_date` function for details. You can use
    the :ref:`select` function to get the modification time for a specific format. Note
    that format names are always uppercase, as in EPUB.
uk: 
    ``formats_modtimes(рядок_формату_дати)`` — повертає відокремлений комами список відокремлених двокрапками пунктів ``ФОРМАТ:ДАТА``, які відповідають часу внесення змін до файлів форматів книги.[/] Параметр ``рядок_формату_дати`` визначає спосіб форматування дати. Докладніше про цей формат можна дізнатися з опису функції :ref:`format_date()`. Для отримання даних щодо часу внесення змін до одного з форматів ви можете скористатися функцією :ref:`select`. Зауважте, що назви форматів буде вказано великими літерами, наприклад EPUB.

en: 
    ``formats_sizes()`` -- return a comma-separated list of colon-separated
    ``FMT:SIZE`` items giving the sizes of the formats of a book in bytes.[/] You can
    use the ``select()`` function to get the size for a specific format. Note that
    format names are always uppercase, as in EPUB.
uk: 
    ``formats_sizes()`` — повертає відокремлений комами список відокремлених двокрапками пунктів ``ФОРМАТ:РОЗМІР``, які відповідають об'єму у байтах файлів форматів книги.[/] Для отримання даних щодо об'єму файла у одному з форматів ви можете скористатися функцією ``select()``. Зауважте, що назви форматів буде вказано великими літерами, наприклад EPUB.

en: 
    ``formats_paths()`` -- return a comma-separated list of colon-separated items
    ``FMT:PATH`` giving the full path to the formats of a book.[/] You can use the
    ``select()`` function to get the path for a specific format. Note that format names
    are always uppercase, as in EPUB.
uk: 
    ``formats_paths()`` — повернути розділений комами список розділених двокрапками записів ``ФОРМАТ:ШЛЯХ``, щоб відповідають шляхам до файлів книги у різних форматах.[/] Для отримання шляху до файла певного формату ви можете скористатися функцією ``select()``. Зауважте, що назви форматів слід вказувати великими літерами, ось так: EPUB.

en: 
    ``human_readable(value)`` -- expects the ``value`` to be a number and returns a string
    representing that number in KB, MB, GB, etc.
uk: 
    ``human_readable(значення)`` — очікує, що ``значення`` є числом, і повертає рядкове представлення числа у кілобайтах, мегабайтах, гігабайтах тощо.

en: 
    ``format_number(value, template)`` -- interprets the ``value`` as a number and formats that
    number using a Python formatting template such as ``{0:5.2f}`` or ``{0:,d}`` or
    ``${0:5,.2f}``.[/] The formatting template must begin with ``{0:`` and end with
    ``}`` as in the above examples. Exception: you can leave off the leading "{0:"
    and trailing "}" if the format template contains only a format. See the
    [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html"]
    Template Language[/URL] and the
    [URL href="https://docs.python.org/3/library/string.html#formatstrings"]
    Python[/URL] documentation for more examples. Returns the empty string if formatting fails.
uk: 
    ``format_number(значення, шаблон)`` — вважати ``значення`` числом і форматувати число на основі шаблону форматування python, наприклад ``{0:5.2f}``, ``{0:,d}`` або ``${0:5,.2f}``.[/] Шаблон форматування має починатися з ``{0:`` і завершуватися ``}``, як у наведених вище прикладах. Виключення: ви можете обійтися без початкового «{0:» і завершального «}», якщо у шаблоні форматування міститься лише один формат. З докладнішими прикладами можна ознайомитися за допомогою [URL href="https://manual.calibre-ebook.com/template_lang.html"]
    документації до мови шаблонів[/URL] та [URL href="https://docs.python.org/3/library/string.html#formatstrings"]документації з Python[\URL] <https://docs.python.org/3/library/string.html#formatstrings>`_. Повертає порожній рядок, якщо виконати форматування не вдасться.

en: 
    ``sublist(value, start_index, end_index, separator)`` -- interpret the ``value`` as a
    list of items separated by ``separator``, returning a new list made from the
    items from ``start_index`` to ``end_index``.[/] The first item is number zero. If
    an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special
    case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list.
    
    Examples assuming that the tags column (which is comma-separated) contains "A, B ,C":
    [LIST]
    [*]``{tags:sublist(0,1,\,)}`` returns "A"
    [*]``{tags:sublist(-1,0,\,)}`` returns "C"
    [*]``{tags:sublist(0,-1,\,)}`` returns "A, B"
    [/LIST]
uk: 
    ``sublist(значення, початковий_номер, кінцевий_номер, роздільник)`` — обробляє ``значення`` як список пунктів, відокремлених роздільником «роздільник», повертає новий список, створений з пунктів з номера «початковий_номер» до номера «кінцевий_номер».[/] Перший пункт має нульовий номер. Якщо вказано від’ємний номер, його буде відраховано від кінця списку. Якщо буде вказано «кінцевий_номер» рівний нулеві, номер вважатиметься кінцевим у списку.
    
    Приклади у основному режимі шаблонів зі стовпчиком міток (значення у якому відокремлено комами), що містить значення "A, B, C":
    [LIST]
    [*]``{tags:sublist(0,1,\,)}`` повертає "A"
    [*]``{tags:sublist(-1,0,\,)}`` повертає "C"
    [*]``{tags:sublist(0,-1,\,)}`` повертає "A, B"
    [/LIST]

en: 
    ``subitems(value, start_index, end_index)`` -- This function breaks apart lists of
    tag-like hierarchical items such as genres.[/] It interprets the ``value`` as a comma-
    separated list of tag-like items, where each item is a period-separated list. It
    returns a new list made by extracting from each item the components from
    ``start_index`` to ``end_index``, then merging the results back together.
    Duplicates are removed. The first subitem in a period-separated list has an
    index of zero. If an index is negative then it counts from the end of the list.
    As a special case, an ``end_index`` of zero is assumed to be the length of the list.
    
    Examples:
    [LIST]
    [*]Assuming a #genre column containing "A.B.C":
    [LIST]
    [*]``{#genre:subitems(0,1)}`` returns "A"
    [*]``{#genre:subitems(0,2)}`` returns "A.B"
    [*]``{#genre:subitems(1,0)}`` returns "B.C"
    [/LIST]
    [*]Assuming a #genre column containing "A.B.C, D.E":
    [LIST]
    [*]``{#genre:subitems(0,1)}`` returns "A, D"
    [*]``{#genre:subitems(0,2)}`` returns "A.B, D.E"
    [/LIST]
    [/LIST]
uk: 
    ``subitems(значення, початковий_номер, кінцевий_номер)`` — цією функцією користуються для розбиття списків пунктів, зокрема списків жанрів.[/] Функція обробляє ``значення`` як відокремлений комами список записів, у якому кожен з записів є відокремленим крапками списком. Повертає новий список, створений таким чином: спочатку буде знайдено всі відокремлені крапками запис, потім для кожного такого запису буде видобуто компоненти від номера «початковий_номер» до «кінцевий_номер», а потім всі видобуті записи знову буде поєднано для отримання результату. Перший компонент у відокремленому крапками списку матиме номер нуль. Якщо номер буде від’ємним, його буде відраховано від кінця списку. Якщо буде вказано «кінцевий_номер» рівний нулеві, номер вважатиметься кінцевим у списку.
    
    Приклади:
    [LIST]
    [*]Припускаємо, що у стовпчику #genre міститься значення "A.B.C":
    [LIST]
    [*]``{#genre:subitems(0,1)}`` повертає "A"
    [*]``{#genre:subitems(0,2)}`` повертає "A.B"
    [*]``{#genre:subitems(1,0)}`` повертає "B.C"
    [/LIST]
    [*]Припускаємо, що у стовпчику #genre міститься "A.B.C, D.E":
    [LIST]
    [*]``{#genre:subitems(0,1)}`` повертає "A, D"
    [*]``{#genre:subitems(0,2)}`` повертає "A.B, D.E"
    [/LIST]
    [/LIST]

en: 
    ``format_date(value, format_string)`` -- format the ``value``, which must be a date
    string, using the ``format_string``, returning a string.[/] It is best if the date is
    in ISO format as using other date formats often causes errors because the actual
    date value cannot be unambiguously determined. Note that the
    ``format_date_field()`` function is both faster and more reliable.
    
    The formatting codes are:
    [LIST]
    [*]``d    :`` the day as number without a leading zero (1 to 31)
    [*]``dd   :`` the day as number with a leading zero (01 to 31)
    [*]``ddd  :`` the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun").
    [*]``dddd :`` the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday").
    [*]``M    :`` the month as number without a leading zero (1 to 12).
    [*]``MM   :`` the month as number with a leading zero (01 to 12)
    [*]``MMM  :`` the abbreviated localized month name (e.g. "Jan" to "Dec").
    [*]``MMMM :`` the long localized month name (e.g. "January" to "December").
    [*]``yy   :`` the year as two digit number (00 to 99).
    [*]``yyyy :`` the year as four digit number.
    [*]``h    :`` the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm)
    [*]``hh   :`` the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm)
    [*]``m    :`` the minutes without a leading 0 (0 to 59)
    [*]``mm   :`` the minutes with a leading 0 (00 to 59)
    [*]``s    :`` the seconds without a leading 0 (0 to 59)
    [*]``ss   :`` the seconds with a leading 0 (00 to 59)
    [*]``ap   :`` use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with 'ap' replaced by the localized string for am or pm.
    [*]``AP   :`` use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with 'AP' replaced by the localized string for AM or PM.
    [*]``iso  :`` the date with time and timezone. Must be the only format present.
    [*]``to_number   :`` convert the date & time into a floating point number (a `timestamp`)
    [*]``from_number :`` convert a floating point number (a `timestamp`) into an
    ISO-formatted date. If you want a different date format then add the
    desired formatting string after ``from_number`` and a colon (``:``). Example:
    [CODE]
    format_date(val, 'from_number:MMM dd yyyy')
    [/CODE]
    [/LIST]
    You might get unexpected results if the date you are formatting contains
    localized month names, which can happen if you changed the date format to
    contain ``MMMM``. Using ``format_date_field()`` avoids this problem.
uk: 
    ``format_date(значення, рядок_формату)`` — виконує форматування ``значення``, яким має бути запис дати, на основі рядка рядок_формату, повертає рядок.[/] Найкращим варіантом є записування дати у форматі ISO, оскільки використання інших форматів дати часто призводить до помилок, оскільки неможливо однозначно визначити дату. Зауважте, що функція format_date_field() є і швидшою і надійнішою.
    
    Коди форматування:
    [LIST]
    [*]``d    :`` номер дня без початкового нуля (від 1 до 31)
    [*]``dd   :`` номер дня з початковим нулем (від 01 до 31)
    [*]``ddd  :`` скорочена локалізована назва дня (тобто від «пн» до «нд»).
    [*]``dddd :`` повна локалізована назва дня (тобто від «понеділок» до «неділя»).
    [*]``M    :`` номер місяця без початкового нуля (від 1 до 12).
    [*]``MM   :`` номер місяця з початковим нулем (від 01 до 12).
    [*]``MMM  :`` скорочена локалізована назва місяця (тобто від «січ» до «гру»).
    [*]``MMMM :`` повна локалізована назва місяця (тобто від «січень» до «грудень»).
    [*]``yy   :`` двоцифровий номер року (від 00 до 99).
    [*]``yyyy :`` чотирицифровий номер року.
    [*]``h    :`` кількість годин без початкового 0 (від 0 до 11 або від 0 до 23, залежно від значення am/pm).
    [*]``hh   :`` кількість годин з початковим 0 (від 00 до 11 або від 00 до 23, залежно від значення am/pm)
    [*]``m    :`` кількість хвилин без початкового 0 (від 0 до 59).
    [*]``mm   :`` кількість хвилин з початковим 0 (від 00 до 59).
    [*]``s    :`` кількість секунд без початкового 0 (від 0 до 59).
    [*]``ss   :`` кількість секунд з початковим 0 (від 00 до 59).
    [*]``ap   :`` використовувати 12-годинні періоди відліку замість 24-годинних, «ap» буде замінено на локалізований рядок для значень «ранку» і «вечора».
    [*]``AP   :`` використовувати 12-годинні періоди відліку замість 24-годинних, «ap» буде замінено на локалізований рядок для значень «ранку» і «вечора».
    [*]``iso  :`` дата з часом і часовим поясом. Вказувати можна лише одне значення формату.
    [*]``to_number:`` дата у форматі числа із рухомою крапкою. from_number[:формат]:  перетворити число з рухомою крапкою (`часову позначку`) на дату у форматі ISO. Якщо вам потрібна дата в іншому форматі, додайте бажаний рядок формату після ``from_number`` і двокрапки (``:``). Приклад:
    [CODE]
    format_date(val, 'from_number:MMM dd yyyy')
    [/CODE]
    [/LIST]
    Результати перетворення дати, яка містить локалізовані назви місяців, можуть бути несподіваними, якщо ви змінюєте формат дати на такий, що містить ``MMMM``. Щоб уникнути цієї проблеми, скористайтеся ``format_date_field()``.

en: 
     ``format_date_field(field_name, format_string)`` -- format the value in the
     field ``field_name``, which must be the lookup name of a date field, either
     standard or custom.[/] See :ref:`format_date` for the formatting codes. This
     function is much faster than format_date() and should be used when you are
     formatting the value in a field (column). It is also more reliable because it
     works directly on the underlying date. It can't be used for computed dates or
     dates in string variables. Examples:
    [CODE]
    format_date_field('pubdate', 'yyyy.MM.dd')
    format_date_field('#date_read', 'MMM dd, yyyy')
    [/CODE]
uk: 
    ``format_date_field(назва_поля, рядок_форматування)`` — форматувати значення у полі ``назва_поля``, яке має бути фільтром поля дати, стандартного або нетипового.[/] Див. :ref:`format_date`, щоб дізнатися більше про коди форматування. Ця функція є набагато швидшою за format_date(). Нею слід користуватися, якщо ви форматуєте значення у полі (стовпчику). Вона також є надійнішою, оскільки працює безпосередньо з базовою датою. Нею не можна користуватися для обчислених дат або дат у рядкових змінних. Приклади::
    [CODE]
    format_date_field('pubdate', 'yyyy.MM.dd')
    format_date_field('#date_read', 'MMM dd, yyyy')
    [/CODE]

en: Function %s: Unknown field '%s'
uk: Функція %s: невідоме поле «%s»

en: Function %s: field '%s' is not a date
uk: Функція %s: поле «%s» не є полем дати

en: 
    ``uppercase(value)`` -- returns the ``value`` in upper case.
uk: 
    ''uppercase(значення)'' — повернути ``значення`` великими літерами.

en: 
    ``lowercase(value)`` -- returns the ``value`` in lower case.
uk: 
    ``lowercase(значення)`` — повернути ``значення`` малими літерами.

en: 
    ``titlecase(value)`` -- returns the ``value`` in title case.
uk: 
    ``titlecase(значення)`` — повернути ``значення`` у регістрі заголовка.

en: 
    ``capitalize(value)`` -- returns the ``value`` with the first letter in upper case and the rest lower case.
uk: 
    ``capitalize()`` -- повертає ``значення`` поля так, що кожне слово у результаті починатиметься з великої літери, а решта літер слів будуть малими.

en: 
    ``booksize()`` -- returns the value of the calibre ``size`` field. Returns '' if the book has no formats.[/]
    
    This function works only in the GUI. If you want to use this value in save-to-disk
    or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from
    other columns", use the function in that column's template, and use that
    column's value in your save/send templates
uk: 
    ''booksize()'' — повертає значення поля розміру ``size``. Повертає ``, якщо книга не має форматування..[/]
    
    Скористатися цією функцією можна лише за використання графічного інтерфейсу. Якщо ви хочете скористатися отриманими значенням у шаблонах збереження на диск або надсилання на пристрій, вам слід створити нетиповий стовпчик «Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків», скористатися у шаблоні створеного стовпчика цією функцією, а потім скористатися значенням у стовпчику у вашому шаблоні збереження або надсилання.

en: 
    ``ondevice()`` -- return the string ``'Yes'`` if ``ondevice`` is set, otherwise
    return the empty string.[/] This function works only in the GUI. If you want to use
    this value in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a
    custom "Column built from other columns", use the function in that column\'s
    template, and use that column\'s value in your save/send templates.
uk: 
    ``ondevice()`` — повертає ``«Yes»``, якщо встановлено «ondevice», інакше повертає порожній рядок..[/] Скористатися цією функцією можна лише за використання графічного інтерфейсу. Якщо ви хочете скористатися отриманими значенням у шаблонах збереження на диск або надсилання на пристрій, вам слід створити нетиповий стовпчик «Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків», скористатися у шаблоні створеного стовпчика цією функцією, а потім скористатися значенням у стовпчику у вашому шаблоні збереження або надсилання.

en: 
    ``annotation_count()`` -- return the total number of annotations of all types
    attached to the current book.[/] This function works only in the GUI.
uk: 
    ``annotation_count()`` — повертає загальну кількість анотацій усіх типів, які пов'язано із поточною книгою..[/] Ця функція працює лише із графічним інтерфейсом користувача.

en: 
    ``is_marked()`` -- check whether the book is `marked` in calibre.[/] If it is then
    return the value of the mark, either ``'true'`` (lower case) or a comma-separated
    list of named marks. Returns ``''`` (the empty string) if the book is
    not marked. This function works only in the GUI.
uk: 
    ``is_marked()`` — перевірити, чи має книга стан `marked` у calibre..[/] Якщо це так, буде повернуто значення позначки, або ``'true'`` (у нижньому регістрі), або список іменованих позначок, які відокремлено комами. Повертає ``''`` (порожній рядок), якщо книгу не позначено. Ця функція працює лише у графічному інтерфейсі.

en: 
    ``series_sort()`` -- returns the series sort value.
uk: 
    ``series_sort()`` — повертає значення впорядкування циклу..

en: 
    ``has_cover()`` -- return ``'Yes'`` if the book has a cover, otherwise the empty string.
uk: 
    ``hascover()`` — повертає ``«Yes»``, якщо у книги є зображення обкладинки, інакше повертає порожній рядок.

en: 
    ``first_non_empty(value [, value]*)`` -- returns the first ``value`` that is not
    empty.[/] If all values are empty, then the empty string is returned. You can have
    as many values as you want.
uk: 
    ``first_non_empty(значення [, значення]*)`` — повертає перше значення, яке не є порожнім..[/] Якщо всі ``значення`` є порожніми, повертає порожній рядок. Ви можете вказати довільну кількість значень.

en: 
    ``and(value [, value]*)`` -- returns the string ``'1'`` if all values are not empty,
    otherwise returns the empty string.[/] You can have as many values as you want. In
    most cases you can use the ``&&`` operator instead of this function.  One reason
    not to replace ``and()`` with ``&&`` is when short-circuiting can change the results
    because of side effects. For example, ``and(a='',b=5)`` will always do both
    assignments, where the ``&&`` operator won't do the second.
uk: 
    ``and(значення [, значення]*)`` — повертає рядок ``«1»``, якщо усі значення не є порожніми, інакше повертає порожній рядок..[/] Кількість значень може бути довільною. У більшості випадків замість цієї функції можна скористатися оператором ``&&``. Однією з причин не замінювати ``and`` на ``&&`` є випадки, коли оптимізація обчислення може змінити результати через сторонні ефекти. Наприклад, ``and(a='',b=5)`` виконує обидва записи значень, а оператор ``&&`` не виконає другого з них.

en: 
    ``or(value [, value]*)`` -- returns the string ``'1'`` if any value is not
    empty, otherwise returns the empty string.[/] You can have as many values as you
    want. This function can usually be replaced by the ``||`` operator. A reason it
    cannot be replaced is if short-circuiting will change the results because of
    side effects.
uk: 
    ``or(значення [, значення]*)`` — повертає рядок ``"'1"``, якщо хоч одне значення не є порожнім. Якщо всі значення є порожніми, повертає порожній рядок..[/] Кількість значень може бути довільною. Зазвичай, цю функцію можна замінити оператором ``||``. Причиною того, що її не можна замінити, є те, що при оптимізації обчислення може бути змінено результати через сторонні ефекти.

en: 
    ``not(value)`` -- returns the string ``'1'`` if the value is empty, otherwise
    returns the empty string.[/] This function can usually be replaced with the unary
    not (``!``) operator.
uk: 
    ``not(значення)`` — повертає рядок ``«1»``, якщо значення не є порожнім. Якщо значення є порожнім, повертає порожній рядок..[/] Зазвичай, цю функцію можна замінити на унарний оператор «НІ» (``!``).

en: 
    ``list_join(with_separator, list1, separator1 [, list2, separator2]*)`` --
    return a list made by joining the items in the source lists[/] (``list1`` etc)
    using ``with_separator`` between the items in the result list. Items in each
    source ``list[123...]`` are separated by the associated ``separator[123...]``. A
    list can contain zero values. It can be a field like ``publisher`` that is
    single-valued, effectively a one-item list. Duplicates are removed using a
    case-insensitive comparison. Items are returned in the order they appear in the
    source lists. If items on lists differ only in letter case then the last is
    used. All separators can be more than one character.
    
    Example:
    [CODE]
    program:
        list_join('#@#', $authors, '&', $tags, ',')
    [/CODE]
    You can use ``list_join`` on the results of previous calls to ``list_join`` as follows:
    [CODE]
    program:
        a = list_join('#@#', $authors, '&', $tags, ',');
        b = list_join('#@#', a, '#@#', $#genre, ',', $#people, '&', 'some value', ',')
    [/CODE]
    You can use expressions to generate a list. For example, assume you want items
    for ``authors`` and ``#genre``, but with the genre changed to the word "Genre: "
    followed by the first letter of the genre, i.e. the genre "Fiction" becomes
    "Genre: F". The following will do that:
    {}
uk: 
    ``list_join(із_роздільником, список1, роздільник1 [, список2, роздільник2]*)`` — повертає список, створений об'єднанням записів у початкових списках.[/] (список1, список2 тощо) з використанням роздільника із_роздільником між записами у списку-результаті. Записи у кожному із початкових списків список[123...] розділено відповідним роздільником роздільник[123...]. У списку можуть міститися нульові значення. Він може бути полем, подібним до поля видавця, яке має одне значення, фактично, списком з одного запису. Дублікати буде вилучено з використанням порівняння без врахування регістру символів. Записи буде повернуто у порядку, у якому їх вказано у початкових списках. Якщо записи у списках відрізняються лише регістром символів, буде використано останній з них. Усі роздільники можуть складатися з декількох символів.
    Приклад:
    [CODE]
    program:
    list_join('#@#', $authors, '&', $tags, ',')
    [/CODE]
    Ви можете скористатися list_join для обробки результатів попередніх викликів list_join ось так
    [CODE]
    program:
    a = list_join('#@#', $authors, '&', $tags, ',');
    b = list_join('#@#', a, '#@#', $#genre, ',', $#people, '&', 'some value', ',')
    [/CODE]
    Для створення списку ви можете скористатися виразами. Наприклад, припустімо, вам потрібні записи для ``authors`` і ``#genre``, але із жанром, заміненим на слово «Genre: », за яким має бути вказано першу літеру жанру, тобто, якщо жанром є «Fiction», матимемо «Genre: F». Результату можна досягти так:
    {}

en: Invalid 'List, separator' pairs. Every list must have one associated separator
uk: Некоректні пари «список, роздільник». З кожним списком має бути пов'язано один роздільник

en: 
    ``list_union(list1, list2, separator)`` -- return a list made by merging the
    items in ``list1`` and ``list2``[/], removing duplicate items using a case-insensitive
    comparison. If items differ in case, the one in ``list1`` is used.
    The items in ``list1`` and ``list2`` are separated by ``separator``, as are the
    items in the returned list. Aliases: ``merge_lists()``, ``list_union()``
uk: 
    ``list_union(список1, список2, роздільник)`` — повертає список, створений за допомогою об'єднання пунктів у списках ``список1`` і ``список2`.[/] з вилученням дублікатів, виявлених шляхом порівняння без врахування регістру символів. Якщо записи пунктів відрізнятимуться лише регістром символів, використовуватиметься пункт зі списку ``список1``. Пункти у списках ``список1`` і ``список2`` має бути відокремлено ``роздільником``, який також буде використано під час формування списку-результату. Варіанти: `merge_lists()``, ``list_union()``

en: 
    ``range(start, stop, step, limit)`` -- returns a list of numbers generated by
    looping over the range specified by the parameters ``start``, ``stop``, and ``step``,
    with a maximum length of ``limit``.[/] The first value produced is 'start'. Subsequent values
    ``next_v = current_v + step``. The loop continues while ``next_v < stop``
    assuming ``step`` is positive, otherwise while ``next_v > stop``. An empty list
    is produced if ``start`` fails the test: ``start >= stop`` if ``step`` is
    positive. The ``limit`` sets the maximum length of the list and has a default of
    1000. The parameters ``start``, ``step``, and ``limit`` are optional. Calling
    ``range()`` with one argument specifies ``stop``. Two arguments specify
    ``start`` and ``stop``. Three arguments specify ``start``, ``stop``, and
    ``step``. Four arguments specify ``start``, ``stop``, ``step`` and ``limit``.
    
    Examples:
    [CODE]
    range(5) -> '0, 1, 2, 3, 4'
    range(0, 5) -> '0, 1, 2, 3, 4'
    range(-1, 5) -> '-1, 0, 1, 2, 3, 4'
    range(1, 5) -> '1, 2, 3, 4'
    range(1, 5, 2) -> '1, 3'
    range(1, 5, 2, 5) -> '1, 3'
    range(1, 5, 2, 1) -> error(limit exceeded)
    [/CODE]
uk: 
    ``range(початок, кінець, крок, обмеження)`` — повертає список, який створено циклічним проходженням діапазону, який вказано параметрами «початок», «кінець» та «крок» із максимальною довжиною «обмеження»..[/] Першим значенням у списку буде «початок». Наступними значеннями будуть «наступне_значення = поточне_значення + крок». Проходження циклу триватиме, доки «наступне_значення < кінець» , якщо «крок» є додатним, інакше, доки «наступне_значення > кінець». Буде виведено порожній список, якщо не буде виконано умову «початок >= кінець» і «крок» є додатним. Значення «обмеження» встановлює максимальну довжину списку. Типовим значенням є 1000. Параметри «початок», «крок» і «обмеження» є необов'язковими. Виклик «range()» із одним аргументом задає «кінець». Два аргументи задають «початок» і «кінець». Три аргументи задають «початок», «кінець» і «крок». Чотири аргументи задають «початок», «кінець», «крок» і «обмеження».
    
    Приклади:
    [CODE]
    range(5) -> '0, 1, 2, 3, 4'
    range(0, 5) -> '0, 1, 2, 3, 4'
    range(-1, 5) -> '-1, 0, 1, 2, 3, 4'
    range(1, 5) -> '1, 2, 3, 4'
    range(1, 5, 2) -> '1, 3'
    range(1, 5, 2, 5) -> '1, 3'
    range(1, 5, 2, 1) -> error(limit exceeded)
    [/CODE]

en: {0}: length ({1}) longer than limit ({2})
uk: {0}: довжина ({1}) перевищує обмеження ({2})

en: 
    ``list_remove_duplicates(list, separator)`` -- return a list made by removing
    duplicate items in ``list``.[/] If items differ only in case then the last is
    returned. The items in ``list`` are separated by ``separator``, as are the items
    in the returned list.
uk: 
    ``list_remove_duplicatesunion(список, роздільник)`` — повертає список, створений вилученням дублікатів з початкового ``списку``..[/] Якщо записи пунктів відрізнятимуться лише регістром символів, буде повернуто лише останній з них. Пункти у ``списку`` має бути відокремлено ``роздільником``, який також буде використано під час формування списку-результату.

en: 
    ``list_difference(list1, list2, separator)`` -- return a list made by removing
    from ``list1`` any item found in ``list2``[/] using a case-insensitive comparison.
    The items in ``list1`` and ``list2`` are separated by ``separator``, as are the
    items in the returned list.
uk: 
    ``list_difference(список1, список2, роздільник)`` — повертає список, створений вилученням зі списку ``список1`` всіх пунктів, які містяться у списку ``список2``, на основі порівняння без врахування регістру..[/] Пункти у списках ``список1`` і ``список2`` відокремлюються роздільником ``роздільник``, як і пункти у повернутому функцією списку.

en: 
    ``list_intersection(list1, list2, separator)`` -- return a list made by removing
    from ``list1`` any item not found in ``list2``[/], using a case-insensitive
    comparison. The items in ``list1`` and ``list2`` are separated by ``separator``, as
    are the items in the returned list.
uk: 
    ``list_intersection(список1, список2, роздільник)`` — повертає список, створений вилученням зі списку ``список1`` всіх пунктів, яких немає у списку ``список2``, на основі порівняння без врахування регістру..[/] Пункти у списках ``список1`` і ``список2`` відокремлюються роздільником ``роздільник``, як і пункти у повернутому функцією списку.

en: 
    ``list_sort(value, direction, separator)`` -- return ``value`` sorted using a
    case-insensitive lexical sort.[/] If ``direction`` is zero (number or character),
    ``value`` is sorted ascending, otherwise descending. The list items are separated
    by ``separator``, as are the items in the returned list.
uk: 
    ``list_sort(список, напрямок, роздільник)`` — повертає список, впорядкований без врахування регістру..[/] Якщо значенням параметра ``напрямок`` є нуль (число або символ), список буде впорядковано за зростанням. Якщо значення буде іншим, список впорядковуватиметься за спаданням. Записи у початковому списку має бути відокремлено ``роздільником``, як і записи у списку-результаті.

en: 
    ``list_equals(list1, sep1, list2, sep2, yes_val, no_val)`` -- return ``yes_val``
    if ``list1`` and ``list2`` contain the same items, otherwise return ``no_val``.[/]
    The items are determined by splitting each list using the appropriate separator
    character (``sep1`` or ``sep2``). The order of items in the lists is not
    relevant. The comparison is case-insensitive.
uk: 
    ``list_equals(список1, роздільник1, список2, роздільник2, значення_якщо_так, значення_якщо_ні)`` — повертає ``значення_якщо_так``, якщо ``список1`` і ``список2`` містять однакові записи``. Якщо це не так, повертає ``значення_якщо_ні``..[/] Записи визначаються поділом кожного зі списків на основі вказаного символу роздільника (``роздільник1`` або ``роздільник2``). Порядок записів у списках не береться до уваги. Порівняння виконуватиметься без врахування регістру символів.

en: 
    ``list_re(src_list, separator, include_re, opt_replace)`` -- Construct a list by
    first separating ``src_list`` into items using the ``separator`` character.[/] For
    each item in the list, check if it matches ``include_re``. If it does then add
    it to the list to be returned. If ``opt_replace`` is not the empty string then
    apply the replacement before adding the item to the returned list.
uk: 
    ``list_re(початковий_список, роздільник, фв_пошуку, пар_заміни)`` — будує список таким чином: спочатку поділяє ``початковий_список`` на запис на основі вказаного символу ``роздільник``..[/] Для кожного з записів у списку перевіряє відповідність формальному виразу ``фв_пошуку``. Якщо відповідність буде встановлено, запис буде додано до повернутого списку. Якщо параметр ``пар_заміни`` не буде порожнім, заміну буде виконано до додавання запису до повернутого списку.

en: 
    ``list_re_group(src_list, separator, include_re, search_re [,template_for_group]*)``
    -- Like list_re except replacements are not optional.[/] It
    uses ``re_group(item, search_re, template ...)`` when doing the replacements.
uk: 
    ``list_re_group(список_джерел, роздільник, фв_включення, фв_пошуку [, шаблон_групи]*)`` — Подібне до list_re, але замінники є обов’язковими. [/] Використовує ``re_group(пункт_списку, фв_пошуку, шаблон ...)`` під час виконання замін у остаточному списку.

en: 
    ``today()`` -- return a date+time string for today (now).[/] This value is designed
    for use in ``format_date`` or ``days_between``, but can be manipulated like any
    other string. The date is in [URL href="https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601"]ISO[/URL]
    date/time format.
uk: 
    ``today()`` — повертає сьогоднішню дату і час (зараз)..[/] Це значення створено для використання у `format_date` або `days_between`, але з ним можна працювати як зі звичайним рядком. Дату буде повернуто у форматі [URL href="https://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601"]ISO[/URL].

en: 
    ``days_between(date1, date2)`` -- return the number of days between ``date1``
    and ``date2``.[/] The number is positive if ``date1`` is greater than ``date2``,
    otherwise negative. If either ``date1`` or ``date2`` are not dates, the function
    returns the empty string.
uk: 
    ``days_between(дата1, дата2)`` — повертає кількість днів між датою дата1 і датою дата2``..[/] Кількість днів є додатною, якщо дата1 перевищує дата2, інакше значення буде від'ємним. Якщо значення дата1 або значення дата2 не вдасться обробити як дату, функція поверне порожній рядок.

en: 
    ``date_arithmetic(value, calc_spec, fmt)`` -- Calculate a new date from ``value``
    using ``calc_spec``.[/] Return the new date formatted according to optional
    ``fmt``: if not supplied then the result will be in ISO format. The ``calc_spec`` is
    a string formed by concatenating pairs of ``vW`` (``valueWhat``) where ``v`` is
    a possibly-negative number and W is one of the following letters:
    [LIST]
    [*]``s``: add ``v`` seconds to ``date``
    [*]``m``: add ``v`` minutes to ``date``
    [*]``h``: add ``v`` hours to ``date``
    [*]``d``: add ``v`` days to ``date``
    [*]``w``: add ``v`` weeks to ``date``
    [*]``y``: add ``v`` years to ``date``, where a year is 365 days.
    [/LIST]
    Example: ``'1s3d-1m'`` will add 1 second, add 3 days, and subtract 1 minute from ``date``.
uk: 
    ``date_arithmetic(дата, специфікація_обчислень, формат)`` — обчислення нової дати на основі дати «дата» з використанням «специфікації_обчислень»..[/] Повертає нову дату, форматовану відповідно до додаткового параметра «формат». Якщо формат не вказано, результат буде виведено у форматі ISO. Параметр ``специфікація_обчислень`` є рядком, який сформовано поєднанням пар «зО» (значенняОперація), де «з» є можливо від'ємним числом, а «О» є однією з таких літер:
    [LIST]
    [*]``s`` —  додати «з» секунд до значення «дата»;
    [*]``m`` — додати «з» хвилин до значення «дата»;
    [*]``h`` — додати «з» годин до значення «дата»;
    [*]``d`` — додати «з» днів до значення «дата»;
    [*]``w`` — додати «з» тижнів до значення «дата»;
    [*]``y`` — додати «з» років до значення «дата», де роком вважаються 365 днів.
    [/LIST]
    Приклад: «1s3d-1m» — додати 1 секунду, додати 3 дні і відняти 1 хвилину від дати «дата».

en: {0}: invalid calculation specifier '{1}'
uk: {0}: некоректний специфікатор обчислень «{1}»

en: {0}: error: {1}
uk: {0}: помилка: {1}

en: 
    ``language_strings(value, localize)`` -- return the
    language names for the language codes
    ([URL href="https://www.loc.gov/standards/iso639-2/php/code_list.php"]
    see here for names and codes[/URL])
    passed in ``value``.[/] Example: ``{languages:language_strings()}``.
    If ``localize`` is zero, return the strings in English. If ``localize`` is not zero,
    return the strings in the language of the current locale. ``lang_codes`` is a comma-separated list.
uk: 
    ``language_strings(коди_мов, локалізація)`` — повертає назви мов для кодів мов ([URL href="https://www.loc.gov/standards/iso639-2/php/code_list.php"]назви і коди[/URL]), які передано як значення..[/] Приклад: ``{languages:language_strings()}``. Якщо ``коди_мов`` дорівнює нулеві, повертає рядки англійською. Якщо ``коди_мов`` не дорівнює нулеві, повертає рядки мовою поточної локалі. Значення ``коди_мов`` є списком значень, які відокремлено комами.

en: 
    ``language_codes(lang_strings)`` -- return the
    [URL href="https://www.loc.gov/standards/iso639-2/php/code_list.php"]language codes[/URL] for the language
    names passed in ``lang_strings``.[/] The strings must be in the language of the
    current locale. ``lang_strings`` is a comma-separated list.
uk: 
    ``language_codes(рядки_мов)`` — повертає [URL href="https://www.loc.gov/standards/iso639-2/php/code_list.php"]коди мов[/URL] для назв мов, які передано за допомогою аргументу `рядки_мов`..[/] Рядки має бути вказано мовою поточної локалі. Аргумент ``рядки_мов`` є списком значень, які відокремлено комами.

en: 
    ``current_library_name()`` -- return the last name on the path to the current calibre library.
uk: 
    ``current_library_name()`` — повертає останню адресу поточної бібліотеки calibre.

en: 
    ``current_library_path()`` -- return the full path to the current calibre
    library.
uk: 
    ``current_library_path()`` — повертає повний шлях до поточної бібліотеки calibre.

en: 
    ``finish_formatting(value, format, prefix, suffix)`` -- apply the ``format``, ``prefix``, and
    ``suffix`` to the ``value`` in the same way as done in a template like
    ``{series_index:05.2f| - |- }``.[/] This function is provided to ease conversion of
    complex single-function- or template-program-mode templates to `GPM` Templates.
    For example, the following program produces the same output as the above
    template:
    [CODE]
    program: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " - ", " - ")
    [/CODE]
    Another example: for the template:
    [CODE]
    {series:re(([^\s])[^\s]+(\s|$),\1)}{series_index:0>2s| - | - }{title}
    [/CODE]
    use:
    [CODE]
    program:
        strcat(
            re(field('series'), '([^\s])[^\s]+(\s|$)', '\1'),
            finish_formatting(field('series_index'), '0>2s', ' - ', ' - '),
            field('title')
        )
    [/CODE]
uk: 
    ``finish_formatting(значення, формат, префікс, суфікс)`` -- застосовує ``формат``, ``префікс`` і ``суфікс`` до ``значення`` так само, як у шаблоні, подібному до
    ``{series_index:05.2f| - |- }``.[/] Цю функцію створено для полегшення перетворення складних шаблонів окремих функцій та шаблонів режиму шаблонного програмування на шаблони `GPM`.
    Наприклад, наведена нижче програма дає ті самі результати, що і шаблон вище:
    [CODE]
    program: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " - ", " - ")
    [/CODE]
    Ще приклад: для шаблона:
    [CODE]
    {series:re(([^\s])[^\s]+(\s|$),\1)}{series_index:0>2s| - | - }{title}
    [/CODE]
    скористайтеся:
    [CODE]
    program:
        strcat(
            re(field('series'), '([^\s])[^\s]+(\s|$)', '\1'),
            finish_formatting(field('series_index'), '0>2s', ' - ', ' - '),
            field('title')
        )
    [/CODE]

en: 
    ``virtual_libraries()`` -- return a comma-separated list of Virtual libraries that
    contain this book.[/] This function works only in the GUI. If you want to use these
    values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom
    "Column built from other columns", use the function in that column's template,
    and use that column's value in your save/send templates.
uk: 
    ``virtual_libraries()`` — повертає список віртуальних бібліотек, до яких включено вказану книгу, відокремлених комами.[/] Скористатися цією функцією можна лише за використання графічного інтерфейсу. Якщо ви хочете скористатися отриманими значенням у шаблонах збереження на диск або надсилання на пристрій, вам слід створити нетиповий стовпчик «Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків», скористатися у шаблоні створеного стовпчика цією функцією, а потім скористатися значенням у стовпчику у вашому шаблоні збереження або надсилання.

en: 
    ``current_virtual_library_name()`` -- return the name of the current
    virtual library if there is one, otherwise the empty string.[/] Library name case
    is preserved. Example:
    [CODE]
    program: current_virtual_library_name()
    [/CODE]
    This function works only in the GUI.
uk: 
    ``current_virtual_library_name()`` — повертає назву поточної віртуальної бібліотеки, якщо така є, і порожній рядок, якщо такої немає.[/] Регістр символів назви бібліотеки буде збережено. Приклад:
    [CODE]
    program: current_virtual_library_name()
    [/CODE]
    Ця функція працює лише у режимі графічного інтерфейсу користувача.

en: 
    ``user_categories()`` -- return a comma-separated list of the user categories that
    contain this book.[/] This function works only in the GUI. If you want to use these
    values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom
    `Column built from other columns`, use the function in that column's template,
    and use that column's value in your save/send templates
uk: 
    ``user_categories()`` — повертає список категорій користувача, що містять цю книгу, відокремлених комами.[/] Скористатися цією функцією можна лише за використання графічного інтерфейсу. Якщо ви хочете скористатися отриманими значенням у шаблонах збереження на диск або надсилання на пристрій, вам слід створити нетиповий стовпчик «Стовпчик, створений на основі інших стовпчиків», скористатися у шаблоні створеного стовпчика цією функцією, а потім скористатися значенням у стовпчику у вашому шаблоні збереження або надсилання.

en: 
    ``transliterate(value)`` -- Return a string in a latin alphabet formed by
    approximating the sound of the words in ``value``.[/] For example, if ``value``
    is ``{0}`` this function returns ``{1}``.
uk: 
    ``transliterate(значення)`` — повертає такий рядок латинською абеткою, який при читанні за звуком літер звучить приблизно так само, як і початковий рядок.[/] Наприклад, якщо початковим рядком є «{0}», функцією буде повернуто ``{1}``.

en: 
    ``get_link(field_name, field_value)`` -- fetch the link for field ``field_name``
    with value ``field_value``.[/] If there is no attached link, return the empty
    string. Examples:
    [LIST]
    [*]The following returns the link attached to the tag ``Fiction``:
    [CODE]
    get_link('tags', 'Fiction')
    [/CODE]
    [*]This template makes a list of the links for all the tags associated with a
    book in the form ``value:link, ...``:
    [CODE]
    program:
        ans = '';
        for t in $tags:
            l = get_link('tags', t);
            if l then
                ans = list_join(', ', ans, ',', t & ':' & get_link('tags', t), ',')
            fi
        rof;
    ans
    [/CODE]
    [/LIST]
uk: 
    ``get_link(назва_поля, значення_поля)`` -- отримати посилання для поля ``назва_поля``
    зі значенням ``значення_поля``.[/] Якщо пов'язаного посилання немає, буде повернуто порожній рядок. Приклади:
    [LIST]
    [*]Повертає посилання, яке пов'язано із міткою ``Fiction``:
    [CODE]
    get_link('tags', 'Fiction')
    [/CODE]
    [*]Цей шаблон створює список посилань для усіх міток, які пов'язано із книгою, у форматі ``значення:посилання, ...``:
    [CODE]
    program:
        ans = '';
        for t in $tags:
            l = get_link('tags', t);
            if l then
                ans = list_join(', ', ans, ',', t & ':' & get_link('tags', t), ',')
            fi
        rof;
    ans
    [/CODE]
    [/LIST]

en: 
    ``author_links(val_separator, pair_separator)`` -- returns a string containing a
    list of authors and those authors' link values[/] in the form:
    ``author1 val_separator author1_link pair_separator author2 val_separator author2_link`` etc.
    
    An author is separated from its link value by the ``val_separator`` string
    with no added spaces. Assuming the ``val_separator`` is a colon,
    ``author:link value`` pairs are separated by the
    ``pair_separator`` string argument with no added spaces. It is up to you to
    choose separators that do not occur in author names or links. An author
    is included even if the author link is empty.
uk: 
    ``author_links(роздільник_значень, роздільник_пар)`` — повертає рядок, що містить список авторів з відповідними пов’язаними значеннями у форматі автор1 роздільник_значень посилання_автора1 роздільник_пар автор2 роздільник_значень посилання_автора2 тощо.[/] 
    
    Запис автора буде відділено від пов’язаного із ним значення рядком роздільник_значень без додаткових пробілів. Пари автор-пов’язане значення буде відокремлено рядком роздільник_пар без додаткових пробілів. Ви можете вибирати рядки роздільників довільним чином, так, щоб вони не збігалися з іменами авторів або посиланнями. Запис автора буде включено, навіть якщо пов’язане з ним значення посилання є порожнім.

en: 
    ``author_sorts(val_separator)`` -- returns a string containing a list of
    author's sort values for the authors of the book.[/] The sort is the one in the
    author metadata information, which can be different from the author_sort in books. The
    returned list has the form ``author sort 1`` ``val_separator`` ``author sort 2``
    etc. with no added spaces. The author sort values in this list are in the same
    order as the authors of the book. If you want spaces around ``val_separator``
    then include them in the ``val_separator`` string.
uk: 
    ``author_sorts(роздільник_значень)`` — повертає рядок, що містить список значень упорядкування записів авторів книги.[/] Критерієм упорядковування є один із записів метаданих автора (відмінний від author_sort у книгах). Повернутий список має такий формат: ``упорядкування автора 1`` ``роздільник_значень`` ``упорядкування автора 2`` тощо без додавання пробілів. Значення упорядковування авторів у цьому списку перебувають у тому самому порядку, що і автори у книзі. Якщо вам потрібні пробіли навколо ``роздільника_значень``, додайте їх до рядка роздільника.

en: 
    ``connected_device_name(storage_location_key)`` -- if a device is connected then
    return the device name, otherwise return the empty string.[/] Each storage location
    on a device has its own device name. The ``storage_location_key`` names are
    ``'main'``, ``'carda'`` and ``'cardb'``. This function works only in the GUI.
uk: 
    ``connected_device_name(ключ_розташування_сховища)`` — якщо пристрій з'єднано, повертає назву пристрою, якщо ні — порожній рядок.[/] Кожне розташування сховища даних на пристрої має власну назву. Значення параметра ``ключ_розташування_сховища``: ``'main'``, ``'card'`` і ``'cardb'``. Ця функція працює лише у графічному інтерфейсі користувача.

en: connected_device_name: invalid storage location "{}"
uk: connected_device_name: некоректне розташування сховища — «{}»

en: 
    ``connected_device_uuid(storage_location_key)`` -- if a device is connected then
    return the device uuid (unique id), otherwise return the empty string.[/] Each
    storage location on a device has a different uuid. The ``storage_location_key``
    location names are ``'main'``, ``'carda'`` and ``'cardb'``. This function works
    only in the GUI.
uk: 
    ``connected_device_uuid(ключ_розташування_сховища)`` — якщо пристрій з'єднано, повертає UUID (унікальний ідентифікатор) пристрою, якщо ні — порожній рядок.[/] Кожне розташування сховища даних на пристрої має власний UUID. Значення параметра ``ключ_розташування_сховища``: ``'main'``, ``'carda'`` і ``'cardb'``. Ця функція працює лише у графічному інтерфейсі користувача.

en: 
    ``check_yes_no(field_name, is_undefined, is_false, is_true)`` -- checks if the
    value of the yes/no field named by the lookup name ``field_name`` is one of the
    values specified by the parameters[/], returning ``'Yes'`` if a match is found
    otherwise returning the empty string. Set the parameter ``is_undefined``,
    ``is_false``, or ``is_true`` to 1 (the number) to check that condition,
    otherwise set it to 0.
    
    Example: ``check_yes_no("#bool", 1, 0, 1)`` returns ``'Yes'`` if the yes/no field
    ``#bool`` is either True or undefined (neither True nor False).
    
    More than one of ``is_undefined``, ``is_false``, or ``is_true`` can be set to 1.
uk: 
    ``check_yes_no(назва_поля, is_undefined, is_false, is_true)`` — перевіряє, чи дорівнює значення поля «так/ні», вказаного ключем пошуку назва_поля, значенню, вказаному параметрами[/], повертає «yes», якщо знайдено відповідник, інакше, повертає порожній рядок. Встановіть для параметрів is_undefined, is_false або is_true значення 1 (число), щоб перевірити відповідну умову, інакше, встановіть 0.
    
    Приклад: ``check_yes_no("#bool", 1, 0, 1)`` повертає «yes», якщо у полі «так/ні» «#bool» значення або не визначено (ні True, ні False) або дорівнює True.
    
    Можна встановлювати рівне 1 значення для декількох параметрів з набору ``is_undefined``, ``is_false`` та ``is_true``.

en: The column {} doesn't exist
uk: Стовпчика {} не існує

en: check_yes_no requires the field be a Yes/No custom column
uk: check_yes_no вимагає, щоб поле бути нетиповим стовпчиком «Так/Ні»

en: 
    ``rating_to_stars(value, use_half_stars)`` -- Returns the ``value`` as string of star
    (``{}``) characters.[/] The value must be a number between ``0`` and ``5``. Set
    ``use_half_stars`` to ``1`` if you want half star characters for fractional numbers
    available with custom ratings columns.
uk: 
    ``rating_to_stars(використання_пів_зірок)`` — повертає оцінку як рядок з символів зірок (``{}``).[/] Значення має бути числом від 0 до 5. Встановіть значення використання_пів_зірок рівним 1, якщо ви хочете, щоб у стовпчиках нетипових оцінок, було показано символи пів зірок для нецілих оцінок.

en: The rating must be a number between 0 and 5
uk: Оцінка має бути числом від 0 до 5

en: 
    ``swap_around_articles(value, separator)`` -- returns the ``value`` with articles moved to
    the end.[/] The ``value`` can be a list, in which case each item in the list is
    processed. If the ``value`` is a list then you must provide the ``separator``. If no
    ``separator`` is provided then the ``value`` is treated as being a single value, not
    a list. The `articles` are those used by calibre to generate the ``title_sort``.
uk: 
    ``swap_around_articles(роздільник)`` — повертає значення із артиклями, які пересунуто в кінець.[/] Значенням може бути список, елементи якого буде оброблено окремо. Якщо значенням є список, вам слід вказати ``роздільник`` значень у списку. Якщо значення ``роздільник`` вказано не буде, значення вважатиметься одним рядком, а не списком. `Артиклями` вважаються рядки, які використовуються calibre для створення ``title_sort``.

en: 
    ``arguments(id[=expression] [, id[=expression]]*)`` -- Used in a stored
    template to retrieve the arguments passed in the call.[/] It both declares and
    initializes local variables with the supplied names, the ``id``s, making them
    effectively parameters. The variables are positional; they get the value of
    the argument given in the call in the same position. If the corresponding
    argument is not provided in the call then ``arguments()`` assigns that variable
    the provided default value. If there is no default value then the variable
    is set to the empty string.
uk: 
    ``arguments(ідентифікатор[=вираз] [, ідентифікатор[=вираз]]*)`` — використовується у збереженому шаблоні для отримання аргументів за допомогою виклику. Ця функція одразу оголошує і ініціалізує локальні змінні, які виконують роль параметрів.[/] Ці змінні є позиційними — їм надається значення, яке стоїть у виклику на відповідній позиції. Якщо відповідне значення змінної не було надано у виклику, ``arguments()`` надає параметру типового значення. Якщо типове значення не вказано, змінній буде надано значення порожнього рядка.

en: 
    ``globals(id[=expression] [, id[=expression]]*)`` -- Retrieves "global variables"
    that can be passed into the formatter.[/] The name ``id`` is the name of the global
    variable. It both declares and initializes local variables with the names of the
    global variables passed in (the ``id`` parameters. If the corresponding variable is not
    provided in the globals then it assigns that variable the provided default
    value. If there is no default value then the variable is set to the empty
    string.)
uk: 
    ``globals(ідентифікатор[=вираз] [, ідентифікатор[=вираз]]*)`` — отримує «загальні змінні», які можна передати засобу форматування.[/] Ця функція одразу оголошує і ініціалізує локальні змінні назвами переданих загальних змінних. Якщо відповідне значення змінної не було надано у у переданих загальних змінних, надає змінній типового значення. Якщо типове значення не вказано, змінній буде надано значення порожнього рядка.

en: 
    ``set_globals(id[=expression] [, id[=expression]]*)`` -- Sets `global
    variables` that can be passed into the formatter.[/] The globals are given the name
    of the ``id`` passed in. The value of the ``id`` is used unless an expression is
    provided.
uk: 
    ``set_globals(ідентифікатор[=вираз] [, ідентифікатор[=вираз]]*)`` — встановлює значення для «загальних змінних», які можна передавати засобу форматування.[/] Загальні змінні вказують за назвою переданого ідентифікатора. Буде використано значення ідентифікатора, якщо не вказано виразу.

en: 
    ``field_exists(lookup_name)`` -- checks if a field (column) with the lookup name
    ``lookup_name`` exists, returning ``'1'`` if so and the empty string if not.
uk: 
    ``field_exists(назва_пошуку)`` — перевіряє, чи існує поле (стовпчик) із назвою для пошуку ``назва_пошуку``. Повертає ``'1'``, якщо поле існує, і порожній рядок, якщо не існує.

en: 
    ``character(character_name)`` -- returns the character named by character_name.[/]
    For example, ``character('newline')`` returns a newline character (``'\n'``).
    The supported character names are ``newline``, ``return``, ``tab``, and
    ``backslash``. This function is used to put these characters into the output
    of templates.
uk: 
    ``character(назва_символу)`` — повертає символ із назвою «назва_символу».[/] Наприклад, ``character('newline')`` повертає символ розриву рядка (``'\n'``). Передбачено підтримку таки назв символів: ``newline``, ``return``, ``tab`` і ``backslash``. Цю функцію використовують для виведення символів у результатах дії шаблонів.

en: 
    ``to_hex(val)`` -- returns the string ``val`` encoded into hex.[/] This is useful
    when constructing calibre URLs.
uk: 
    ``to_hex(значення)`` — повертає рядок ``значення``, який закодовано шістнадцятковими числами.[/] Корисно при побудові адрес calibre..

en: 
    ``urls_from_identifiers(identifiers, sort_results)`` -- given a comma-separated
    list of ``identifiers``, where an ``identifier`` is a colon-separated pair of
    values (``id_name:id_value``), returns a comma-separated list of HTML URLs
    generated from the identifiers.[/] The list not sorted if ``sort_results`` is ``0``
    (character or number), otherwise it is sorted alphabetically by the identifier
    name. The URLs are generated in the same way as the built-in identifiers column
    when shown in Book Details.
uk: 
    ``urls_from_identifiers(ідентифікатори, упорядкувати_результати)`` — за заданим списком відокремлених комами ``ідентифікаторів``, де ідентифікатором є пара відокремлених двокрапкою значень (``назва:значення_ідентифікатора``), повертає список відокремлених комами адрес HTML на основі ідентифікаторів.[/] Список лишиться неупорядкованим, якщо упорядкувати_результати має значення ``0`` (символ або число), інакше, список буде упорядковано за назвами ідентифікаторів. Адреси буде створено у той самий спосіб, що і для вбудованого стовпчика ідентифікаторів, який показано на панелі подробиць щодо книги.

en: 
    ``book_count(query, use_vl)`` -- returns the count of books found by searching
    for ``query``.[/] If ``use_vl`` is ``0`` (zero) then virtual libraries are ignored.
    This function and its companion ``book_values()`` are particularly useful in
    template searches, supporting searches that combine information from many books
    such as looking for series with only one book. It cannot be used in composite
    columns unless the tweak ``allow_template_database_functions_in_composites`` is
    set to True. It can be used only in the GUI.
    
    For example this template search uses this function and its companion to find all series with only one book:
    [LIST]
    [*]Define a stored template (using :guilabel:`Preferences->Advanced->Template functions`)
    named ``series_only_one_book`` (the name is arbitrary). The template
    is:
    [CODE]
    program:
        vals = globals(vals='');
        if !vals then
            all_series = book_values('series', 'series:true', ',', 0);
            for series in all_series:
                if book_count('series:="' & series & '"', 0) == 1 then
                    vals = list_join(',', vals, ',', series, ',')
                fi
            rof;
            set_globals(vals)
        fi;
        str_in_list(vals, ',', $series, 1, '')
    [/CODE]
    The first time the template runs (the first book checked) it stores the results
    of the database lookups in a ``global`` template variable named ``vals``. These
    results are used to check subsequent books without redoing the lookups.
    [*] Use the stored template in a template search:
    [CODE]
    template:"program: series_only_one_book()#@#:n:1"
    [/CODE]
    Using a stored template instead of putting the template into the search
    eliminates problems caused by the requirement to escape quotes in search
    expressions.
    [/LIST]
uk: 
    ``book_count(запит, вик_вб)`` -- повертає кількість книг, які було знайдено під час пошуку за запитом ``запит``.[/] Якщо значенням ``вик_вб`` є ``0`` (нуль) віртуальні бібліотеки буде проігноровано.
    Ця функція і її двійник ``book_values()``, зокрема, корисні у
    шаблонних пошуках, реалізуючи підтримку пошуків, у яких поєднуються дані з багатьох книг,
    зокрема пошуку циклів з лише однієї книги. Не можна використовувати у складених
    стовпчиках, якщо для ``allow_template_database_functions_in_composites`` не
    встановлено значення True. Можна використовувати лише з графічного інтерфейсу.
    
    Наприклад, у цьому шаблонному пошуку використано цю функцію і її двійника для пошуку усіх циклів з лише однією книгою:
    [LIST]
    [*]Визначіть збережений шаблон (за допомогою пункту :guilabel:`Налаштування->Додатково->Шаблонні функції`)
    із назвою ``series_only_one_book`` (назва може бути довільною). Шаблон:
    [CODE]
    program:
        vals = globals(vals='');
        if !vals then
            all_series = book_values('series', 'series:true', ',', 0);
            for series in all_series:
                if book_count('series:="' & series & '"', 0) == 1 then
                    vals = list_join(',', vals, ',', series, ',')
                fi
            rof;
            set_globals(vals)
        fi;
        str_in_list(vals, ',', $series, 1, '')
    [/CODE]
    Після запуску шаблон (перевірка першої книги) зберігає результати пошуків у базі даних у змінній шаблона ``global`` із назвою ``vals``. Ці
    результати буде використано для перевірки наступних книг без повторних запитів.
    [*] Використання збереженого шаблона у шаблонному пошуку:
    [CODE]
    template:"program: series_only_one_book()#@#:n:1"
    [/CODE]
    Використання збереженого шаблона замість вставлення шаблона до пошуку
    усуває проблеми, які спричинено потребою в екрануванні лапок у виразах для пошуку.
    [/LIST]

en: The book_count() function cannot be used in a composite column
uk: Функцію book_count() не можна використовувати у складеному стовпчику

en: 
    ``book_values(column, query, sep, use_vl)`` -- returns a list of the unique
    values contained in the column ``column`` (a lookup name), separated by ``sep``,
    in the books found by searching for ``query``.[/] If ``use_vl`` is ``0`` (zero)
    then virtual libraries are ignored. This function and its companion
    ``book_count()`` are particularly useful in template searches, supporting
    searches that combine information from many books such as looking for series
    with only one book. It cannot be used in composite columns unless the tweak
    ``allow_template_database_functions_in_composites`` is set to True. It can be
    used only in the GUI.
uk: 
    ``book_values(стовпчик, запит, роздільник, використати_віртуальні)`` — повертає список неповторюваних значень, що містяться у стовпчику ``стовпчик`` (назві пошуку), відокремлені роздільником ``роздільник``, у книгах, які було знайдено за запитом ``запит``.[/] Якщо значенням ``використати_віртуальні`` є ``0`` (нуль), віртуальні бібліотеки буде проігноровано. Ця функція і подібна до неї функція ``book_count()`` корисні, зокрема, у шаблонних пошуках, де передбачено підтримку пошуків, які поєднують відомості з багатьох книг, наприклад, пошуків циклів, де є лише одна книга. Функцією не можна користуватися у складених стовпчиках, якщо для коригування ``allow_template_database_functions_in_composites`` не встановлено значення True. Можна використовувати лише у графічному інтерфейсі.

en: The book_values() function cannot be used in a composite column
uk: Функцію book_values() не можна використовувати у складеному стовпчику

en: 
    ``has_extra_files([pattern])`` -- returns the count of extra files, otherwise ''
    (the empty string).[/] If the optional parameter ``pattern`` (a regular expression)
    is supplied then the list is filtered to files that match ``pattern`` before the
    files are counted. The pattern match is case insensitive. See also the functions
    :ref:`extra_file_names`, :ref:`extra_file_size` and :ref:`extra_file_modtime`.
    This function can be used only in the GUI.
uk: 
    ``has_extra_files([взірець])`` — повертає кількість додаткових файлів, якщо такі є.[/] Якщо файлів немає, повертає '' (порожній рядок). Якщо вказано необов'язковий параметр «взірець» (формальний вираз), список, перш ніж буде виконано обчислення кількості, буде відфільтровано до файлів, які відповідають взірцю. Відповідність визначатиметься без врахування регістру символів. Див. також функції :ref:`extra_file_names`, :ref:`extra_file_size` та :ref:`extra_file_modtime`. Цією функцією можна скористатися лише у графічному інтерфейсі.

en: 
    ``extra_file_names(sep [, pattern])`` -- returns a ``sep``-separated list of
    extra files in the book's ``data/`` folder.[/] If the optional parameter
    ``pattern``, a regular expression, is supplied then the list is filtered to
    files that match ``pattern``. The pattern match is case insensitive. See also
    the functions :ref:`has_extra_files`, :ref:`extra_file_modtime` and
    :ref:`extra_file_size`. This function can be used only in the GUI.
uk: 
    ``extra_file_names(роздільник[, взірець])`` — список відокремлених роздільником назв файлів у теці ``data/`` книги.[/] Якщо вказано необов'язковий параметр «взірець», формальний вираз, список буде відфільтровано до файлів, які відповідають взірцю. Відповідність визначатиметься без врахування регістру символів. Див. також функції :ref:`has_extra_files`, :ref:`extra_file_modtime` та :ref:`extra_file_size`. Цією функцією можна скористатися лише у графічному інтерфейсі.

en: 
    ``extra_file_size(file_name)`` -- returns the size in bytes of the extra file
    ``file_name`` in the book's ``data/`` folder if it exists, otherwise ``-1``.[/] See
    also the functions :ref:`has_extra_files`, :ref:`extra_file_names` and
    :ref:`extra_file_modtime`. This function can be used only in the GUI.
uk: 
    ``extra_file_size(назва_файла)`` — повертає розмір у байтах додаткового файла «назва_файла» у теці «data/» книги, якщо він існує. Якщо файла не існує, повертає ``-1``.[/] Див. також функції :ref:`has_extra_files`, :ref:`extra_file_names` та :ref:`extra_file_modtime`.. Цією функцією можна скористатися лише у графічному інтерфейсі.

en: 
    ``extra_file_modtime(file_name, format_string)`` -- returns the modification
    time of the extra file ``file_name`` in the book's ``data/`` folder[/] if it
    exists, otherwise ``-1``. The modtime is formatted according to
    ``format_string`` (see :ref:`format_date` for details). If ``format_string`` is
    the empty string, returns the modtime as the floating point number of seconds
    since the epoch.  See also the functions :ref:`has_extra_files`,
    :ref:`extra_file_names` and :ref:`extra_file_size`. The epoch is OS dependent.
    This function can be used only in the GUI.
uk: 
    ``extra_file_modtime(назва_файла, рядок_формату)`` — повертає час внесення змін до додаткового файла ``назва_файла`` у теці ``data/`` книги, якщо він існує.[/] Якщо файла не існує, повертає ``-1``. Час внесення змін буде форматовано відповідно до рядка формату (див. ``format_date()``). Якщо специфікатор формату є порожнім, повертає час внесення змін як десятковий дріб секунд з початку епохи. Див. також функції :ref:`has_extra_files`, :ref:`extra_file_names` та :ref:`extra_file_size`. Значення епохи є специфічним для операційної системи. Цією функцією можна скористатися лише у графічному інтерфейсі.

en: 
    ``get_note(field_name, field_value, plain_text)`` -- fetch the note for field
    ``field_name`` with value ``field_value``.[/] If ``plain_text`` is empty, return the
    note's HTML including images. If ``plain_text`` is ``1`` (or ``'1'``), return the
    note's plain text. If the note doesn't exist, return the empty string in both
    cases. Example:
    [LIST]
    [*]Return the HTML of the note attached to the tag `Fiction`:
    [CODE]
    program:
        get_note('tags', 'Fiction', '')
    [/CODE]
    [*]Return the plain text of the note attached to the author `Isaac Asimov`:
    [CODE]
    program:
        get_note('authors', 'Isaac Asimov', 1)
    [/CODE]
    [/LIST]
uk: 
    ``get_note(назва_поля, значення_поля, звичайний_текст)`` — отримати нотатку для поля ``назва_поля`` зі значенням ``значення_поля``.[/] Якщо «звичайний_текст» є порожнім, повертає HTML нотатки із включеними зображеннями. Якщо «звичайний_текст» дорівнює 1 (або '1'), повертає звичайний текст нотатки. Якщо нотатки не існує, повертає порожній рядок в обох випадках. Приклад:
    [LIST]
    [*]Повертає HTML-код нотатки, яку пов'язано із міткою `Fiction`:
    [CODE]
    program:
    get_note('tags', 'Fiction', '')
    [/CODE]
    [*]Повертає звичайний текст нотатки, яку пов'язано із автором `Isaac Asimov`:
    [CODE]
    program:
    get_note('authors', 'Isaac Asimov', 1)
    [/CODE]
    [/LIST]

en: 
    ``has_note(field_name, field_value)``. Check if a field has a note.[/]
    This function has two variants:
    [LIST]
    [*]if ``field_value`` is not ``''`` (the empty string) return ``'1'`` if the
    value ``field_value`` in the field ``field_name`` has a note, otherwise ``''``.
    
    Example: ``has_note('tags', 'Fiction')`` returns ``'1'`` if the tag ``fiction`` has an attached note, otherwise ``''``.
    
    [*]If ``field_value`` is ``''`` then return a list of values in ``field_name``
    that have a note. If no item in the field has a note, return ``''``.  This
    variant is useful for showing column icons if any value in the field has a note,
    rather than a specific value.
    
    Example: ``has_note('authors', '')``   returns a list of authors that have notes, or
    ``''`` if no author has a note.
    [/LIST]
    
    You can test if all the values in ``field_name`` have a note by comparing the
    list length of this function's return value against the list length of the
    values in ``field_name``. Example:
    [CODE]
        list_count(has_note('authors', ''), '&') ==# list_count_field('authors')
    [/CODE]
uk: 
    ``has_note(назва_поля, значення_поля)``.[/] Ця функція має два варіанти:
     [LIST]
    [*]якщо ``значення_поля`` не дорівнює ``''`` (порожньому рядку), повертає '1', якщо значення 'значення_поля' у полі 'назва_поля' має долучену нотатку. Якщо це не так, повертає ``''``.
    
    Приклад: ``has_note('tags', 'Fiction')`` повертає ``'1'``, якщо мітка ``fiction`` має нотатку, інакше повертає ``''``.
    
    [*]якщо ``значення_поля`` дорівнює ``''``, повертає список значень у полі ``назва_поля``, які містять нотатки. Якщо жодний запис у полі не містить нотатки, повертає ``''``.
    
    Приклад: ``has_note('authors', '')`` повертає список авторів, записи яких мають нотатки або ``''``, якщо жоден запис не має нотатки.
    [/LIST]
    
    Ви можете перевірити, чи всі значення мають нотатку шляхом порівняння довжини списку з повернутого цією функцією із довжиною списку значень поля ``назва_поля``. Приклад:
    [CODE]
    list_count(has_note('authors', ''), '&') ==# list_count_field('authors')
    [/CODE]

en: 
    ``is_dark_mode()`` -- returns ``'1'`` if calibre is running in dark mode, ``''``
    (the empty string) otherwise.[/] This function can be used in advanced color and
    icon rules to choose different colors/icons according to the mode. Example:
    [CODE]
       if is_dark_mode() then 'dark.png' else 'light.png' fi
    [/CODE]
uk: 
    ``is_dark_mode()`` -- повертає ``1'`` якщо calibre запущено у темному режимі, і ``''`` (порожній рядок) в усіх інших випадках.[/] Цією функцією можна скористатися у розгорнутих правилах використання кольорів і піктограм для вибору інших кольорів/піктограм, відповідно до режиму. Приклад:
    [CODE]
    if is_dark_mode() then 'dark.png' else 'light.png' fi
    [/CODE]

en: 
    ``list_count_field(lookup_name)``-- returns the count of items in the field with
    the lookup name ``lookup_name``.[/] The field must be multi-valued such as
    ``authors`` or ``tags``, otherwise the function raises an error. This function
    is much faster than ``list_count()`` because it operates directly on calibre
    data without converting it to a string first. Example: ``list_count_field('tags')``.
uk: 
    ``list_count_field(назва_пошуку)``— повертає кількість записів у полі із назвою пошуку ``назва_пошуку``.[/] Поле має бути таким, що містить багато значень, зокрема ``authors`` або ``tags``, інакше виконання функції призведе до помилки. Ця функція є набагато швидшою за ``list_count()``, оскільки працює безпосередньо з даними calibre без початкового перетворення на рядок. Приклад: ``list_count_field('tags')``

en: Unnamed image
uk: Зображення без назви

en: Waiting...
uk: Очікування…

en: Aborted, taking too long
uk: Перервано, дія є занадто тривалою

en: Stopped
uk: Зупинено

en: Working...
uk: Працюю…

en: Brazilian Portuguese
uk: Бразильська португальська

en: Simplified Chinese
uk: Спрощена китайська

en: Traditional Chinese
uk: Традиційна китайська

en: Indian Bengali
uk: Індійська бенгальська

en: Bangladeshi Bengali
uk: Бангладешська бенгальська

en: English
uk: Англійська

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
uk: ранку

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
uk: вечора

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
uk: ранку

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
uk: вечора

en: Select All
uk: Позначити все

en: Copy Link
uk: Копіювати посилання

en: &Select All
uk: &Позначити все

en: Copy &Link Location
uk: Скопіювати &адресу посилання

en: Paste and Match Style
uk: Вставити і застосувати стиль

en: Directions
uk: Напрямки

en: Left to Right
uk: Зліва праворуч

en: Right to Left
uk: Справа ліворуч

en: Close without Saving
uk: Закрити без збереження

en: Close Tab
uk: Закрити вкладку

en: Ukraine
uk: Україна

en: Extra characters at end of search
uk: Зайві символи наприкінці критерію пошуку

en: missing )
uk: не вистачає «)»

en: Failed to parse query, recursion limit reached: %s
uk: Не вдалося обробити запит. Перевищено обмеження щодо рекурсії: %s

en: Recursive saved search: {0}
uk: Збережені результати рекурсивного пошуку: {0}

en: Unknown saved search: {}
uk: Невідомий збережений пошук: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
uk: Невідома помилка у збережених результатах пошуку: {0}

en: %prog [options] [from to text]
    
    Send mail using the SMTP protocol. %prog has two modes of operation. In the
    compose mode you specify from to and text and these are used to build and
    send an email message. In the filter mode, %prog reads a complete email
    message from STDIN and sends it.
    
    text is the body of the email message.
    If text is not specified, a complete email message is read from STDIN.
    from is the email address of the sender and to is the email address
    of the recipient. When a complete email is read from STDIN, from and to
    are only used in the SMTP negotiation, the message headers are not modified.
uk: %prog [параметри] [відправник отримувач текст]
    
    Надіслати поштове повідомлення за допомогою протоколу SMTP. У %prog передбачено два режими роботи. У режимі створення повідомлень ви вказуєте відправника, отримувача та текст повідомлення, і ці дані використовуються для надсилання повідомлення. У режимі фільтру %prog читає усе повідомлення зі стандартного джерела вхідних даних, STDIN, і надсилає його.
    
    текст — визначає текст повідомлення електронної пошти. Якщо текст не буде вказано, вміст повідомлення електронної пошти буде прочитано зі STDIN. відправник — адреса електронної пошти відправника, а отримувач — адреса електронної пошти отримувача. Якщо повідомлення читається повністю із STDIN, під час узгодження надсилання із SMTP використовуються лише дані щодо відправника і отримувача, заголовки повідомлення не змінюються.

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
uk: Параметри створення поштових повідомлень. Ігнорується, якщо не вказано текст.

en: File to attach to the email
uk: Файл, який слід долучити до повідомлення електронної пошти

en: Subject of the email
uk: Тема повідомлення електронної пошти

en: Host name of localhost. Used when connecting to SMTP server.
uk: Назва локального вузла. Використовується для встановлення з’єднання із сервером SMTP.

en: Options to use an SMTP relay server to send mail. calibre will try to send the email directly unless --relay is specified.
uk: Параметри, які слід використовувати для надсилання пошти за допомогою трансляційного сервера SMTP. calibre намагатиметься надсилати поштові повідомлення безпосередньо, якщо не вказано параметра --relay.

en: An SMTP relay server to use to send mail.
uk: Сервер SMTP трансляції для надсилання пошти.

en: Port to connect to on relay server. Default is to use 465 if encryption method is SSL and 25 otherwise.
uk: Порт на сервері трансляції для з'єднання. Типовим є порт 465, якщо використовується шифрування SSL, і 25 за інших умов шифрування.

en: Username for relay
uk: Ім’я користувача трансляції

en: Password for relay
uk: Пароль до трансляції

en: Encryption method to use when connecting to relay. Choices are TLS, SSL and NONE. Default is TLS. WARNING: Choosing NONE is highly insecure
uk: Спосіб шифрування, який слід використати для з’єднання із трансляцією. Варіанти: TLS, SSL та NONE (немає). Типовим є TLS. ПОПЕРЕДЖЕННЯ: вибір варіанта NONE значно знижує захист вашої системи.

en: Do not verify the server certificate when connecting using TLS. This used to be the default behavior in calibre versions before 3.27. If you are using a relay with a self-signed or otherwise invalid certificate, you can use this option to restore the pre 3.27 behavior
uk: Не перевіряти сертифікат сервера, якщо з'єднання відбувається із використанням TLS. Це типова поведінка для версій calibre до версії 3.27. Якщо ви користуєтеся сервером-ретранслятором із самопідписаним або некоректним сертифікатом, ви можете скористатися цим пунктом для відновлення поведінки програми до версії 3.27.

en: Path to a file of concatenated CA certificates in PEM format, used to verify the server certificate when using TLS. By default, the system CA certificates are used.
uk: Шлях до файла із об'єднаними сертифікатами CA у форматі PEM, яким слід скористатися для перевірки сертифіката сервера, якщо використовується TLS. Типово, використовуватимуться сертифікати CA системи.

en: Path to maildir folder to store failed email messages in.
uk: Шлях до теки пошти (maildir) для зберігання повідомлень, які не вдасться надіслати.

en: Fork and deliver message in background. If you use this option, you should also use --outbox to handle delivery failures.
uk: Створити відгалуження обробки і надіслати повідомлення у фоновому режимі. Якщо ви скористаєтеся цим параметром, вам слід також використати --outbox для обробки помилок під час надсилання повідомлення.

en: Timeout for connection
uk: Час очікування на встановлення з’єднання.

en: Control email delivery
uk: Керування отриманням пошти

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
uk: Основний компонент calibre, використовується для керування вашою збіркою електронних книг

en: The calibre E-book editor. It can be used to edit common e-book formats.
uk: Редактор електронних книг calibre. Ним можна скористатися для внесення змін до файлів у типових форматах електронних книг.

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
uk: Компонент calibre для перегляду електронних книг. За його допомогою можна читати електронні книги у більшості поширених форматів.

en: %s Document
uk: Документ %s

en: Unknown section
uk: Невідомий розділ

en: Unknown feed
uk: Невідома подача

en: Untitled article
uk: Стаття без назви

en: Unknown News Source
uk: Невідоме джерело новин

en: Article download aborted
uk: Отримання статті перервано

en: Failed to download %s
uk: Не вдалося отримати %s

en: The "%s" recipe needs a username and password.
uk: Для роботи з рецептом «%s» потрібне ім’я користувача і пароль.

en: Failed to download the following articles:
uk: Не вдалося отримати такі статті:

en: Failed to download parts of the following articles:
uk: Не вдалося отримати частини таких статей:

en:  from
uk:  з

en: 	Failed links:
uk: 	Помилкові посилання:

en: Could not fetch article.
uk: Не вдалося отримати статтю.

en: The debug traceback is available earlier in this log
uk: Дані діагностичного зворотного трасування наведено у цьому журналі вище

en: Run with -vv to see the reason
uk: Запустіть з -vv, щоб переглянути повідомлення щодо причини

en: Fetching feeds...
uk: Отримання подач…

en: Got feeds from index page
uk: Отримано подачі зі сторінки покажчика

en: Trying to download cover...
uk: Пробую завантажити обкладинку…

en: Generating masthead...
uk: Створення титульної сторінки…

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
uk[0]: Розпочато отримання [{} потік]…
uk[1]: Розпочато отримання [{} потоки]…
uk[2]: Розпочато отримання [{} потоків]…
uk[3]: Розпочато отримання [{} потоків]…

en: Feeds downloaded to %s
uk: Дані подач збережено до %s

en: Could not download cover: %s
uk: Не вдалось завантажити обкладинку: %s

en: Downloading cover from %s
uk: Отримання обкладинки з %s

en: Masthead image downloaded
uk: Отримано зображення титульної сторінки

en: Articles in this issue:
uk: Статті у цьому випуску:

en: Article downloaded: %s
uk: Стаття завантажена: %s

en: Article download aborted: %s
uk: Отримання статті перервано: %s

en: Article download failed: %s
uk: Не вдалось завантажити статтю: %s

en: Fetching feed
uk: Отримання подачі

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
uk: Не вдалося увійти. Переконайтеся, що ви правильно вказали ім’я користувача і пароль для доступу до служби періодичних видань calibre.

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
uk: У вас немає прав на отримання цього випуску. Збіг строк передплати або перевищено максимальне значення звантажень на сьогодні.

en: You
uk: Ви

en: Scheduled
uk: Заплановано

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Section menu
uk: Меню розділу

en: Articles
uk: Статті

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
uk: %prog адреса
    
    Приклад адреси: https://google.com

en: Base folder into which URL is saved. Default is %default
uk: Базова тека, до якої зберігатиметься адреса. Типовою є %default

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
uk: Час очікування у секундах на відповідь від сервера. Типове значення: %default с

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
uk: Максимальна кількість рівнів рекурсії, тобто глибина переходу за посиланнями. Типовим є значення %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
uk: Максимальна кількість файлів для отримання. Застосовується лише до файлів з міток <a href>. Типово %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
uk: Мінімальний інтервал (у секундах) між послідовними запитами. Типово %default с.

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
uk: Кодування для веб-сайтів, які ви намагаєтеся завантажити. Типово кодування вгадується.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
uk: Тільки посилання, які відповідають цьому формальному виразу будуть залишатись. Цей параметр може бути заданий кілька разів, і в цьому випадку, якщо посилання відповідає будь-якому з формальних виразів, воно залишиться. Типово всі посилання залишаються.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
uk: Всі посилання, які відповідають цьому формальному виразу, буде проігноровано. Цей параметр можна вказувати декілька разів. У такому разі кожного разу, коли формальний вираз відповідатиме посиланню, посилання буде проігноровано. За типових умов не ігноруватиметься жодне посилання. Якщо буде вказано формальний вираз фільтрування і формальний вираз відповідності, першим буде застосовано формальний вираз фільтрування.

en: Do not download CSS stylesheets.
uk: Не завантажено CSS стилі.

en: OK
uk: Гаразд

en: Save All
uk: Зберегти всі

en: Open
uk: Відкрити

en: &Yes
uk: &Так

en: Yes to &All
uk: Так для всі&х

en: &No
uk: &Ні

en: N&o to All
uk: Н&і для всіх

en: Abort
uk: Перервати

en: Retry
uk: Спробувати ще раз

en: Close
uk: Закрити

en: Apply
uk: Застосувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Restore Defaults
uk: Відновити типові параметри

en: Hu&e:
uk: Ві&дт.:

en: &Sat:
uk: &Нас.:

en: &Val:
uk: &Знач.:

en: &Red:
uk: &Червоний:

en: &Green:
uk: З&елений:

en: Bl&ue:
uk: С&иній:

en: A&lpha channel:
uk: &Канал прозорості:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
uk: Курсор у %1, %2
    Натисніть Esc, щоб скасувати

en: Select Color
uk: Вибір кольору

en: &Basic colors
uk: &Базові кольори:

en: &Custom colors
uk: &Нетипові кольори

en: &Add to Custom Colors
uk: &Додати до нетипових кольорів

en: &Pick Screen Color
uk: В&зяти колір з екрана

en: Select Font
uk: Виберіть шрифт

en: &Font
uk: &Шрифт

en: Font st&yle
uk: С&тиль шрифту

en: &Size
uk: &Розмір

en: Effects
uk: Ефекти

en: Stri&keout
uk: П&ерекреслений

en: Sample
uk: Зразок

en: Wr&iting System
uk: С&истема писемності

en: Left edge
uk: Лівий край

en: Right edge
uk: Правий край

en: Page left
uk: Сторінка ліворуч

en: Page up
uk: Сторінка згори

en: Page down
uk: Сторінка знизу

en: Page right
uk: Сторінка праворуч

en: Scroll left
uk: Гортати ліворуч

en: Scroll up
uk: Гортати вгору

en: Scroll down
uk: Гортати вниз

en: Scroll right
uk: Гортати праворуч

en: Auto increment series index
uk: Автоматично збільшувати індекс у циклі

en: The algorithm used to assign a book added to an existing series a series number.
    New series numbers assigned using this tweak are always integer values, except
    if a constant non-integer is specified.
    Possible values are:
    next - First available integer larger than the largest existing number
    first_free - First available integer larger than 0
    next_free - First available integer larger than the smallest existing number
    last_free - First available integer smaller than the largest existing number. Return largest existing + 1 if no free number is found
    const - Assign the number 1 always
    no_change - Do not change the series index
    a number - Assign that number always. The number is not in quotes. Note that 0.0 can be used here.
    Examples:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Set the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak to True to
    use the above values when importing/adding books. If this tweak is set to
    False (the default) then the series number will be set to 1 if it is not
    explicitly set during the import. If set to True, then the
    series index will be set according to the series_index_auto_increment setting.
    Note that the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak is used
    only when a value is not provided during import. If the importing regular
    expression produces a value for series_index, or if you are reading metadata
    from books and the import plugin produces a value, then that value will
    be used irrespective of the setting of the tweak.
uk: Алгоритм, який буде використано для призначення книзі, вже доданій до 
    створеного циклу. Нові номери у циклі, додані за допомогою цього
    коригування, завжди будуть цілими числами, якщо не задано нецілого
    сталого значення.
    Можливі значення:
    next — перше доступне ціле число, більше за найбільше зі створених номерів
    first_free — перше невикористане ціле значення, більше за 0
    next_free — перше невикористане ціле значення, більше за найменший вже 
    використаний номер
    last_free — перше невикористане ціле значення, менше за найбільший вже 
    використаний номер
    Повертає найбільший вже створений номер + 1, якщо не буде знайдено 
    невикористаного номера
    const — завжди призначати номер 1
    no_change — не змінювати нумерацію у циклі
    номер — завжди призначати цей номер. Номер слід вказувати без лапок. 
    Зауважте, що можна використати 0.0.
    Приклади:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Встановіть для use_series_auto_increment_tweak_when_importing значення 
    True,
    щоб вказані значення було використано під час імпортування або додавання
    книг. Якщо для цього коригування встановлено значення False (типове),
    номер у циклі буде встановлено у значення 1, якщо його явним чином не було
    встановлено під час імпортування. Якщо встановлено значення True, номер у
    циклі буде встановлено відповідно до значення series_index_auto_increment.
    Зауважте, що коригування use_series_auto_increment_tweak_when_importing 
    tweak
    використовується, лише якщо значення не було вказано під час імпортування.
    Якщо формальний вираз імпортування створює значення series_index або якщо
    виконується читання метаданих з книги і додаток імпортування має якесь
    значення для номера, буде використано саме це значення, незалежно від цього
    коригування.

en: Add separator after completing an author name
uk: Додавати роздільник після завершеного імені автора

en: Set this if the completion separator should be appended to the end of the
    completed text to automatically begin a new completion operation for authors.
    It can be either True or False
uk: Встановіть значення True, якщо наприкінці автоматично завершеного текстового фрагмента слід додавати нову дію нову дію з доповнення для авторів.
    Значенням може бути True або False

en: Author sort name algorithm
uk: Алгоритм впорядковування імен авторів

en: The algorithm used to copy author to author_sort.
    Possible values are:
    invert: use "fn ln" -> "ln, fn"
    copy  : copy author to author_sort without modification
    comma : use 'copy' if there is a ',' in the name, otherwise use 'invert'
    nocomma : "fn ln" -> "ln fn" (without the comma)
    When this tweak is changed, the author_sort values stored with each author
    must be recomputed by right-clicking on an author in the left-hand tags
    panel, selecting 'Manage authors', and pressing
    'Recalculate all author sort values'.
    
    The author_name_suffixes are words that are ignored when they occur at the
    end of an author name. The case of the suffix is ignored and trailing
    periods are automatically handled.
    
    The same is true for author_name_prefixes.
    
    The author_name_copywords are a set of words which, if they occur in an
    author name, cause the automatically generated author sort string to be
    identical to the author's name. This means that the sort for a string like
    "Acme Inc." will be "Acme Inc." instead of "Inc., Acme".
    
    If author_use_surname_prefixes is enabled, any of the words in
    author_surname_prefixes will be treated as a prefix to the surname, if they
    occur before the surname. So for example, "John von Neumann" would be sorted
    as "von Neumann, John" and not "Neumann, John von".
uk: Алгоритм, який використовуватиметься для копіювання даних з поля author
    до поля author_sort
    Можливі варіанти:
    invert: перетворення "ім’я прізвище" -> "прізвище, ім’я"
    copy  : копіювати дані з поля author до поля author_sort без змін
    comma : використовувати «copy», якщо у імені немає «,», інакше «invert»
    nocomma : перетворення "ім’я прізвище" -> "прізвище ім’я" (без коми)
    Після зміни цього коригування значення author_sort, що зберігаються для
    всіх авторів має бути обчислено повторно: клацніть правою кнопкою миші на
    пункті автора на панелі міток ліворуч, виберіть «Керувати записами
    авторів» і натисніть «Повторно обчислити всі значення впорядкування авторів».
    
    Суфікси імен авторів — це слова, які буде проігноровано, якщо вони
    трапляться наприкінці імені автора. Регістр суфіксів не братиметься до
    уваги, кінцеві точки буде оброблено у автоматичному режимі.
    
    Те саме стосується префіксів.
    
    Слова оголошення про авторські права — це набір слів, які, якщо вони
    трапляться у імені автора, призводитимуть до створення рядка впорядкування
    запису імені автора, тотожного до початкового імені. Таким чином,
    впорядкування для рядка «Acme Inc.» дорівнюватиме «Acme Inc.», а не
    «Inc., Acme».
    
    Якщо увімкнено author_use_surname_prefixes, будь-які слова з
    author_surname_prefixes вважатимуться префіксами до прізвища, якщо їх буде виявлено перед прізвищем. Отже, наприклад, «Джон фон Нейман» буде впорядковано як «фон Нейман, Джон», не «Нейман, Джон фон».

en: Splitting multiple author names
uk: Поділ декількох імен авторів

en: By default, calibre splits a string containing multiple author names on
    ampersands and the words "and" and "with". You can customize the splitting
    by changing the regular expression below. Strings are split on whatever the
    specified regular expression matches, in addition to ampersands.
    Default: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'
uk: Типово, calibre поділяє рядок запису імен декількох авторів за символами
    «&» та словами «and» та «with». Налаштувати критерій поділу можна за
    допомогою внесення змін до наведеного нижче формального виразу.
    Поділ рядка відбуватиметься за відповідниками вказаного виразу, а
    також символами «&».
    Типове значення: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'

en: Use author sort in Tag browser
uk: Використовувати впорядковування за автором на панелі перегляду міток

en: Set which author field to display in the Tag browser (the list of authors,
    series, publishers etc on the left hand side). The choices are author and
    author_sort. This tweak affects only what is displayed under the authors
    category in the Tag browser and Content server. Please note that if you set this
    to author_sort, it is very possible to see duplicate names in the list because
    although it is guaranteed that author names are unique, there is no such
    guarantee for author_sort values. Showing duplicates won't break anything, but
    it could lead to some confusion. When using 'author_sort', the tooltip will
    show the author's name.
    Examples:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'
uk: Встановлює, яке з полів записів авторів буде показано на панелі міток
    (поле списку авторів, поле циклу, поле видавця тощо на панелі ліворуч).
    Варіанти: author і author_sort. За допомогою цього коригування можна
    визначити лише те, які дані буде показано у категорії авторів на панелі
    міток та на сервері даних. Будь ласка, зауважте, що якщо буде встановлено
    значення author_sort, у списку можуть з’явитися записи-дублікати, оскільки
    хоча імена авторів гарантовано унікальні, значення author_sort можуть
    повторюватися. Показ дублікатів не зашкодить, але може призвести до певних
    незручностей. У разі використання варіанта «author_sort» на панелі
    підказки буде показано ім’я автора.
    Приклади:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'

en: Control partitioning of Tag browser
uk: Керування поділом на панелі перегляду міток

en: When partitioning the Tag browser, the format of the subcategory label is
    controlled by a template: categories_collapsed_name_template if sorting by
    name, categories_collapsed_rating_template if sorting by average rating, and
    categories_collapsed_popularity_template if sorting by popularity. There are
    two variables available to the template: first and last. The variable 'first'
    is the initial item in the subcategory, and the variable 'last' is the final
    item in the subcategory. Both variables are 'objects'; they each have multiple
    values that are obtained by using a suffix. For example, first.name for an
    author category will be the name of the author. The sub-values available are:
    name: the printable name of the item
    count: the number of books that references this item
    avg_rating: the average rating of all the books referencing this item
    sort: the sort value. For authors, this is the author_sort for that author
    category: the category (e.g., authors, series) that the item is in.
    Note that the "r'" in front of the { is necessary if there are backslashes
    (\ characters) in the template. It doesn't hurt anything to leave it there
    even if there aren't any backslashes.
uk: Під час поділу на розділи на панелі перегляду міток формат мітки
    підкатегорії визначатиметься шаблоном: categories_collapsed_name_template,
    якщо впорядкування відбуватиметься за іменами,
    categories_collapsed_rating_template, якщо впорядкування відбуватиметься
    за середньою оцінкою, і categories_collapsed_popularity_template,
    якщо впорядкування відбуватиметься за популярністю. У цього шаблона дві
    змінні: first і last. Змінна «first» — це початковий пункт у підкатегорії,
    а змінна «last» — останній пункт у підкатегорії. Обидві змінні є
    об’єктами: обидві вони містять декілька значень, які отримуються на основі
    суфікса. Наприклад, first.name для категорії авторів — ім’я автора.
    Допоміжні значення:
    name: придатна до друку назва пункту;
    count: кількість книг, які відповідають цьому пункту;
    avg_rating: середня оцінка всіх книг, які відповідають цьому пункту;
    sort: значення впорядкування. Для авторів це author_sort для цього
    автора;
    category: категорія (наприклад автори, цикли), до якого належить пункт.
    Зауважте, що перед фігурною дужкою ({) слід вказувати "r'", якщо у шаблоні
    містяться зворотні похилі риски (символи «\»). Навіть якщо цих символів
    у шаблоні немає, подібний префікс не завадить.

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
uk: Вкажіть стовпчики, які використовуватимуться для впорядковування списку книг під час запуску

en: Provide a set of columns to be sorted on when calibre starts.
    The argument is None if saved sort history is to be used
    otherwise it is a list of column,order pairs. Column is the
    lookup/search name, found using the tooltip for the column
    Order is 0 for ascending, 1 for descending.
    For example, set it to [('authors',0),('title',0)] to sort by
    title within authors.
uk: Набір стовпчиків, за якими відбуватиметься впорядковування
    під час запуску calibre. Аргументом має бути «None», якщо
    має бути використано збережений журнал впорядковування,
    інакше це має бути список пар «стовпчик,порядок». Стовпчик
    визначає назву фільтра або пошуку, визначити її можна за
    допомогою підказки до стовпчика. Порядком може бути 0 (за
    зростанням) або 1 (за спаданням).
    Приклад: встановіть [('authors',0),('title',0)], щоб
    впорядковування у записах авторів відбувалося за назвами книг.

en: Control how dates are displayed
uk: Керування показом дат

en: Format to be used for publication date and the timestamp (date).
    A string controlling how the publication date is displayed in the GUI
    d     the day as number without a leading zero (1 to 31)
    dd    the day as number with a leading zero (01 to 31)
    ddd   the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
    dddd  the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
    M     the month as number without a leading zero (1-12)
    MM    the month as number with a leading zero (01-12)
    MMM   the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
    MMMM  the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
    yy    the year as two digit number (00-99)
    yyyy  the year as four digit number
    h     the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm) '
    hh    the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm) '
    m     the minutes without a leading 0 (0 to 59) '
    mm    the minutes with a leading 0 (00 to 59) '
    s     the seconds without a leading 0 (0 to 59) '
    ss    the seconds with a leading 0 (00 to 59) '
    ap    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm
    AP    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM
    iso   the date with time and timezone. Must be the only format present
    For example, given the date of 9 Jan 2010, the following formats show
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
    publication default if not set: MMM yyyy
    timestamp default if not set: dd MMM yyyy
    last_modified_display_format if not set: dd MMM yyyy
uk: Формат, який буде використано для запису дати публікації або часової позначки (дати).
    Рядок, який використовується у графічному інтерфейсі для керування записом дати:
    d     номер дня у місяці без початкового нуля (від 1 до 31)
    dd    номер дня у місяці з початковим нулем (від 01 до 31)
    ddd   скорочена локалізована назва дня тижня (від «пн» до «нд»).
    dddd  локалізована назва дня тижня повністю (від «понеділок» до «неділя»).
    M     номер місяця без початкового нуля (від 1 до 12)
    MM    номер місяця з початковим нулем (від 01 до 12)
    MMM   скорочена локалізована назва місяця (від «січ» до «гру»).
    MMMM  локалізована назва місяця повністю (від «січень» до «грудень»).
    yy    останні дві цифри запису року (від 00 до 99)
    yyyy  чотирицифровий запис року
    h     години без початкового нуля (від 0 до 11 або від 0 до 23, залежно від формату запису часу)
    hh    години з початковим нулем (від 00 до 11 або від 00 до 23, залежно від формату запису часу)
    m     хвилини без початкового нуля (від 0 до 59)
    mm    хвилини з початковим нулем (від 00 до 59)
    s     секунди без початкового нуля (від 0 до 59)
    ss    секунди з початковим нулем (від 00 до 59)
    ap    використовувати дванадцятигодинну шкалу годинника замість двадцятичотиригодинної, «ap»
    буде замінено на локалізований рядок запису am («до опівдня») або pm («після опівдня»)
    AP    використовувати дванадцятигодинну шкалу годинника замість двадцятичотиригодинної, «AP»
    буде замінено на локалізований рядок запису AM («до опівдня») або PM («після опівдня»)
    iso   дата без запису часу та часового поясу. Слід вказати лише один формат.
    Наприклад, якщо датою є 9 січня 2010 року, використання форматів дасть такі цифри:
    MMM yyyy ==> січ 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 січ 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
    типовий формат для дати публікації, якщо іншого не встановлено: MMM yyyy
    типовий формат для часової позначки, якщо іншого не встановлено: dd MMM yyyy
    формат запису часу внесення останніх змін, якщо іншого не встановлено: dd MMM yyyy

en: Control sorting of titles and series in the library display
uk: Керування впорядковуванням назв та циклів на панелі перегляду бібліотеки

en: Control title and series sorting in the library view. If set to
    'library_order', the title sort field will be used instead of the title.
    Unless you have manually edited the title sort field, leading articles such as
    The and A will be ignored. If set to 'strictly_alphabetic', the titles will be
    sorted as-is (sort by title instead of title sort). For example, with
    library_order, The Client will sort under 'C'. With strictly_alphabetic, the
    book will sort under 'T'.
    This flag affects calibre's library display. It has no effect on devices. In
    addition, titles for books added before changing the flag will retain their
    order until the title is edited. Editing a title and hitting Enter
    without changing anything is sufficient to change the sort. Or you can use
    the 'Update title sort' action in the Bulk metadata edit dialog to update
    it for many books at once.
uk: Керує упорядковуванням за заголовком і у межах циклів на панелі бібліотеки. Якщо вказано
    «library_order», замість заголовків буде використано поле упорядкування заголовків.
    Якщо ви не редагували вміст поля упорядкування заголовків вручну, початкові артиклі,
    зокрема «The» і «A» буде проігноровано. Якщо вказано «strictly_alphabetic», заголовки
    буде упорядковано без обробки (упорядкування за назвою, а не за упорядкуванням назви).
    наприклад, з library_order, «The Client» потрапить до списку назв, що починаються з «C».
    З strictly_alphabetic цю книгу буде розміщено у списку на літеру «T».
    Цей прапорець впливає на показ бібліотек у calibre. Він не працює на пристроях для
    читання. Крім того, книги, які було додано до зміни прапорця, лишатимуться на попередніх
    місцях, доки їхніх назв не буде внесено змін. Для зміни упорядковування достатньо
    двічі клацнути на заголовку і натиснути клавішу Enter без внесення будь-яких змін.
    Крім того, ви можете скористатися пунктом «Оновити впорядкування заголовка» у
    діалоговому вікні пакетного редагування метаданих для одночасного оновлення
    упорядковування для багатьох книг.

en: Control formatting of title and series when used in templates
uk: Керування форматування назв та циклів під час використання у шаблонах

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings". Note that the
    formatter function raw_field will return the base value for title and
    series regardless of the setting of this tweak.
uk: Керує способом форматування назв книг і циклів під час збереження на диск або надсилання на пристрій. Поведінка залежить від поля, яке обробляється. Якщо обробляється поле назви і встановлено значення «library_order», заголовок буде замінено на впорядковану назву. Якщо встановлено значення
    «strictly_alphabetic», назву не буде змінено. Під час обробки циклів, якщо
    встановлено значення «library_order», артиклі «The» і «An» буде пересунуто
    в кінець назви. Якщо встановлено значення «strictly_alphabetic», цикли
    буде надіслано без змін. Наприклад, якщо для коригування встановлено
    значення «library_order», «The Lord of the Rings» буде замінено на
    «Lord of the Rings, The». Якщо встановлено значення коригування,
    «strictly_alphabetic», залишиться назва «The Lord of the Rings».
    Зауважте, що функція форматування raw_field поверне основне значення
    назви і циклу, незалежно від значення цього коригування.

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
uk: Вкажіть список слів, які вважатимуться артиклями під час впорядковування рядків

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
uk: Встановити список слів, які вважатимуться артиклями під час визначення
    рядків впорядкованих назв. У різних мовах використовують різні артиклі.
    Типово, у calibre використовується комбінація артиклів з англійської та
    встановленої мови інтерфейсу calibre. Крім того, у певних контекстах,
    коли можна визначити мову книги, використовуватиметься визначена мова.
    Ви можете змінити список артиклів для певної мови або додати нову мову
    редагуванням параметра per_language_title_sort_articles. Щоб наказати
    calibre використовувати мову, відмінну від мови інтерфейсу користувача,
    встановіть відповідне значення параметра default_language_for_title_sort.
    Наприклад, щоб скористатися німецькою, встановіть значення «deu».
    Значення «None» призведе до використання мови інтерфейсу користувача
    Значення title_sort_articles буде проігноровано (цей параметр залишено
    лише з міркувань сумісності із застарілими версіями програми).

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
uk: Вкажіть теку, з якою calibre має встановлювати з’єднання під час запуску

en: Specify a folder that calibre should connect to at startup using
    connect_to_folder. This must be a full path to the folder. If the folder does
    not exist when calibre starts, it is ignored.
    Example for Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Example for other operating systems:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'
uk: Вкажіть теку, з якою має встановити з’єднання calibre під час запуску
    за допомогою connect_to_folder. Шлях до теки має бути вказано повністю.
    Якщо на час запуску calibre теки не існуватиме, коригування буде проігноровано.
    Приклад для Windowsи:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Приклад для інших операційних систем:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'

en: Specify renaming rules for SONY collections
uk: Вкажіть правила перейменування для збірок SONY

en: Specify renaming rules for SONY collections. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. Collections on SONYs are named
    depending upon whether the field is standard or custom. A collection derived
    from a standard field is named for the value in that field.
    
    For example, if the standard 'series' column contains the value 'Darkover', then the
    collection name is 'Darkover'. A collection derived from a custom field will
    have the name of the field added to the value. For example, if a custom series
    column named 'My Series' contains the name 'Darkover', then the collection
    will by default be named 'Darkover (My Series)'. For purposes of this
    documentation, 'Darkover' is called the value and 'My Series' is called the
    category. If two books have fields that generate the same collection name,
    then both books will be in that collection.
    
    This set of tweaks lets you specify for a standard or custom field how
    the collections are to be named. You can use it to add a description to a
    standard field, for example 'Foo (Tag)' instead of the 'Foo'. You can also use
    it to force multiple fields to end up in the same collection.
    
    For example, you could force the values in 'series', '#my_series_1', and
    '#my_series_2' to appear in collections named 'some_value (Series)', thereby
    merging all of the fields into one set of collections.
    
    There are two related tweaks. The first determines the category name to use
    for a metadata field.  The second is a template, used to determines how the
    value and category are combined to create the collection name.
    The syntax of the first tweak, sony_collection_renaming_rules, is:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    
    The second tweak, sony_collection_name_template, is a template. It uses the
    same template language as plugboards and save templates. This tweak controls
    how the value and category are combined together to make the collection name.
    The only two fields available are {category} and {value}. The {value} field is
    never empty. The {category} field can be empty. The default is to put the
    value first, then the category enclosed in parentheses, it isn't empty:
    '{value} {category:|(|)}'
    
    Examples: The first three examples assume that the second tweak
    has not been changed.
    
    1) I want three series columns to be merged into one set of collections. The
    column lookup names are 'series', '#series_1' and '#series_2'. I want nothing
    in the parenthesis. The value to use in the tweak value would be:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    
    2) I want the word '(Series)' to appear on collections made from series, and
    the word '(Tag)' to appear on collections made from tags. Use:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    
    3) I want 'series' and '#myseries' to be merged, and for the collection name
    to have '(Series)' appended. The renaming rule is:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    
    4) Same as example 2, but instead of having the category name in parentheses
    and appended to the value, I want it prepended and separated by a colon, such
    as in Series: Darkover. I must change the template used to format the category name
    
    The resulting two tweaks are:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'
uk: Визначає правила перейменування для збірок SONY. Це коригування можна
    застосовувати, лише якщо виконується автоматична обробка метаданих.
    Назви збірок на пристроях SONY залежать від того, типовим чи нетиповим
    є поле. Збірки, створені на основі типового поля, мають назви, рівні
    значенню цього поля. Наприклад, якщо типовий стовпчик «series» містить
    значення «Darkover», назвою збірки буде «Darkover». Збірки, створені на
    основі нетипового поля, мають назви, мають назви, у яких до значення
    поля додається його назва. Наприклад, якщо у нетиповому стовпчику з
    назвою «My Series» міститься назва «Darkover», типовою назвою збірки буде
    «Darkover (My Series)». У нашому прикладі «Darkover» називається
    значенням, а «My Series» — категорією. Якщо у двох книг будуть поля,
    на основі яких за правилами має бути створено збірки з однаковими назвами,
    обидві книги буде розміщено у одній спільній збірці.
    За допомогою цього набору коригувань ви можете вказати для типового або
    нетипового поля спосіб іменування збірок. Ви можете скористатися ними для
    додавання опису до типового поля, наприклад «Щось (Мітка)» замість просто
    «Щось». Ви також можете скористатися ними для примусового збирання декількох
    полів у одній збірці. Наприклад, ви можете наказати програмі зібрати значення
    у полях «series», «#my_series_1» і «#my_series_2» у збірках з назвами
    «якесь_значення (Цикли)», таким чином зібравши всі поля у одному наборі
    збірок.
    Передбачено два пов’язаних коригування. Перше визначає назву категорії для
    поля метаданих. Друге є шаблоном, що використовується для визначення способу
    поєднання значення і категорії з метою створення назви збірки.
    Синтаксис першого коригування, sony_collection_renaming_rules, такий:
    {'назва_фільтра_поля':'назва_категорії', 'назва_фільтра':'назва', ...}
    Друге коригування, sony_collection_name_template, є шаблоном. Для його побудови
    використовується та сама мова шаблонів, що і для засобів обробки і шаблонів
    збереження. Це коригування керує способом, у який значення і категорія
    поєднуються з метою визначення назви збірки.
    Передбачено два поля: {category} і {value}. Поле {value} не повинно бути
    порожнім. Поле {category} може бути порожнім. Типово, значення додається
    на початку, потім додається назва категорії у дужках, якщо вона не порожня:
    '{value} {category:|(|)}'
    Приклади: у перших трьох прикладах значення другого коригування вважається
    типовим.
    1: об’єднати три стовпчики циклів у один набір збірок. Назви фільтрів стовпчиків
    такі: «series», «#series_1» і «#series_2». У дужках нічого не повинно бути.
    Тоді значенням коригування має бути:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    2: використати слово «(Series)» для збірок на основі поля «series» і слово
    «(Tag)» для збірок на основі поля «tags». Відповідне коригування:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    3: об’єднати збірки «series» і «#myseries» і додати до назви збірки слово
    «(Series)». Правило перейменування:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    4: те саме, що і у прикладі 2, але замість додавання назви категорії у
    дужках до значення, використати її як префікс і відокремити від значення
    двокрапкою, ось так: «Series: Darkover». Слід змінити шаблон форматування
    назви категорії. Остаточні коригування мають бути такими:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'

en: Specify how SONY collections are sorted
uk: Вкажіть спосіб впорядковування збірок SONY

en: Specify how SONY collections are sorted. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. You can indicate which metadata is to
    be used to sort on a collection-by-collection basis. The format of the tweak
    is a list of metadata fields from which collections are made, followed by the
    name of the metadata field containing the sort value.
    Example: The following indicates that collections built from pubdate and tags
    are to be sorted by the value in the custom column '#mydate', that collections
    built from 'series' are to be sorted by 'series_index', and that all other
    collections are to be sorted by title. If a collection metadata field is not
    named, then if it is a series- based collection it is sorted by series order,
    otherwise it is sorted by title order.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    Note that the bracketing and parentheses are required. The syntax is
    [ ( [list of fields], sort field ) , ( [ list of fields ] , sort field ) ]
    Default: empty (no rules), so no collection attributes are named.
uk: Визначає спосіб впорядкування збірок SONY. Це коригування використовується,
    лише якщо керування метаданими є автоматичним. Ви можете визначити, які
    метадані буде використано для впорядкування збірок. Формат коригування
    такий: список полів метаданих, на основі яких створюються збірки, потім
    назва поля метаданих, що містить значення, за яким буде виконано
    впорядковування.
    Приклад: вказаний нижче запис означає, що збірки, побудовані на основі
    дати публікації та міток, буде впорядковано за значенням у нетиповому
    стовпчику «#mydate»; збірки, побудовані на основі поля циклів, буде
    впорядковано за значенням «series_index», а всі інші збірки буде
    впорядковано за назвою книги. Якщо поле метаданих збірки не має назви,
    у разі збірки, заснованої на циклі, її буде впорядковано за порядком
    книг у циклі, всі інші збірки буде впорядковано за назвами книг.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    Зауважте, що квадратні і круглі дужки має бути використано за правилами
    побудови значення параметра. Синтаксична конструкція має бути такою:
    [ ( [список полів], поле впорядкування ) , ( [ список полів ] , поле впорядкування ) ]
    Типове значення: порожнє (без правил), отже без згадування атрибутів збірки.

en: Control how tags are applied when copying books to another library
uk: Керувати способом, у який застосовуватимуться мітки під час копіювання книг до іншої бібліотеки

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
uk: Встановіть значення True, щоб мітки з поля «Мітки, які слід додавати
    під час додавання книги» було додано під час копіювання книг до
    іншої бібліотеки.

en: Set the maximum number of sort 'levels'
uk: Встановіть максимальну кількість рівнів впорядковування

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
uk: Встановіть максимальну кількість рівнів впорядковування, використаних calibre
    для перевпорядковування бібліотеки після виконання певних дій, зокрема пошуку
    або з’єднання пристрою. Додаткові рівні впорядковування погіршують швидкодію.
    Якщо база даних є об’ємною (тисячі книг) це погіршення швидкодії може стати
    значним. Якщо багаторівневе впорядковування вам не потрібне або ви помітили
    значне уповільнення роботи програми, зменшіть значення цього коригування.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
uk: Визначтеся, чи буде впорядковано дати на основі видимих полів

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
uk: У значеннях дат містяться дані щодо дати і часу. Під час впорядковування
    буде використано всі поля, незалежно від показаних даних. Встановіть для
    цього коригування значення «True», щоб було використано лише показані поля.

en: Fuzz value for trimming covers
uk: Відхилення кольору для обрізання обкладинок

en: The value used for the fuzz distance when trimming a cover.
    Colors within this distance are considered equal.
    The distance is in absolute intensity units.
uk: Значення, що використовуватиметься для визначення приблизного
    розміру поля для обрізання обкладинки. Кольори на такому полі
    вважатимуться майже однаковими у межах вказаного діапазону відхилення.
    Цей діапазон визначається у абсолютних одиницях інтенсивності.

en: Control behavior of the book list
uk: Керування роботою списку книг

en: You can control the behavior of double clicks and pressing Enter on the books
    list. Choices: open_viewer, do_nothing, show_book_details,
    show_locked_book_details, edit_cell, edit_metadata. Selecting anything other
    than open_viewer, show_book_details, or show_locked_book_details has the side
    effect of disabling editing a field using a single click.
    Default: open_viewer.
    Example: doubleclick_on_library_view = 'do_nothing'
    You can also control whether the book list scrolls per item or
    per pixel. Default is per item.
uk: Ви можете керувати реакцією програми на подвійні клацання у списку книг і натискання клавіші Enter.
    Варіанти поведінки: open_viewer, do_nothing, show_book_details,
    show_locked_book_details, edit_cell, edit_metadata. Вибір будь-якого варіанта, окрім open_viewer, show_book_details або show_locked_book_details, має сторонній ефект:
    буде вимкнено редагування поля у відповідь на одинарне клацання.
    Типове значення: open_viewer.
    Приклад: doubleclick_on_library_view = 'do_nothing'
    Ви також можете визначити, як гортатиметься список книг: за записами
    чи за пікселями. Типовим є гортання за записами.

en: Language to use when sorting
uk: Мова, яку слід використовувати при упорядковуванні

en: Setting this tweak will force sorting to use the
    collating order for the specified language. This might be useful if you run
    calibre in English but want sorting to work in the language where you live.
    Set the tweak to the desired ISO 639-1 language code, in lower case.
    You can find the list of supported locales at
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Default: locale_for_sorting = '' -- use the language calibre displays in
    Example: locale_for_sorting = 'fr' -- sort using French rules.
    Example: locale_for_sorting = 'nb' -- sort using Norwegian rules.
uk: Встановлення значення цього коригування визначає у примусовому порядку
    впорядковування за правилами певної мови. Може бути корисним, якщо ви
    працюєте з англомовним інтерфейсом calibre, але бажаєте, щоб
    впорядковування виконувалося відповідно до правил вибраної вами мови.
    Встановіть для коригування значення відповідного коду мови за ISO 639-1,
    малими літерами.
    Список підтримуваних локалей розміщено за адресою
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Типове значення: locale_for_sorting = '' — використовувати мову інтерфейсу calibre
    Приклад: locale_for_sorting = 'fr' — впорядкувати за правилами французької.
    Приклад: locale_for_sorting = 'nb' — впорядкувати за правилами норвезької.

en: The number of seconds to wait before sending emails
uk: Проміжок очікування перед надсиланням повідомлень у секундах

en: The number of seconds to wait before sending emails when using a
    public email server like GMX/Hotmail/Gmail. Default is: 5 minutes
    Setting it to lower may cause the server's SPAM controls to kick in,
    making email sending fail. Changes will take effect only after a restart of
    calibre. You can also change the list of hosts that calibre considers
    to be public relays here. Any relay host ending with one of the suffixes
    in the list below will be considered a public email server.
uk: Кількість секунд очікування перед надсиланням поштових повідомлень за
    допомогою відкритих поштових серверів, зокрема GMX, Hotmail або GMail.
    Типове значення: 5 хвилин
    Встановлення малого значення очікування може призвести до вмикання
    інструментів захисту сервера від небажаних повідомлень (спаму), а отже
    відмови у надсиланні повідомлення. Зміни набудуть чинності лише після
    перезапуску calibre. Ви також можете змінити список вузлів, які calibre вважатиме відкритими. Будь-який вузол сервера, назва якого завершується одним з суфіксів
    із списку наведеного нижче, вважатиметься відкритим поштовим сервером.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
uk: Максимальна ширина та висота для обкладинок збережених у бібліотеці Calibre

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
uk: Розміри всіх зображень обкладинок у бібліотеці calibre буде змінено так, щоб
    вони не перевищували цих розмірів, зі збереженням співвідношення розмірів.
    Призначено для того, щоб запобігти уповільненню, спричиненому завантаженням
    дуже великих зображень обкладинок.

en: Where to send downloaded news
uk: Куди надсилати отримані новини

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
uk: Під час автоматичного надсилання отриманих новин на з’єднаний пристрій
    calibre типово надсилає дані на основний носій. За допомогою цього
    коригування ви можете визначити носій для зберігання даних. Коректними
    є значення «main», «carda», «cardb».
    Зауважте, що якщо на вказаному носії недостатньо вільної пам’яті,
    файли буде надіслано на носій з найбільшим об’ємом пам’яті.

en: Unified toolbar on macOS
uk: Уніфікована панель інструментів у macOS

en: If you enable this option and restart calibre, the toolbar will be 'unified'
    with the titlebar as is normal for macOS applications. However, doing this has
    various bugs, for instance the minimum width of the toolbar becomes twice
    what it should be and it causes other random bugs on some systems, so turn it
    on at your own risk!
uk: Якщо ви позначите цей пункт і перезапустите calibre, панель інструментів буде
    уніфіковано зі смужкою заголовка, як у звичайних програм macOS. Таке перетворення
    може призвести до прояву різноманітних вад, зокрема мінімальна ширина панелі
    інструментів збільшиться вдвічі. Також можливі інші вади у певних системах.
    Отже позначайте цей пункт, лише якщо впевнені у результатах ваших дій!

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
uk: Зберігати початковий файл, якщо під час перетворення/покращення формат не змінюється

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
    Similarly, by setting save_original_format_when_polishing to False you can
    prevent calibre from saving the original file when polishing.
uk: Якщо calibre виконує перетворення даних без зміни формату, наприклад
    з EPUB до EPUB, програма може зберігати початковий файл. Якщо
    перетворення призведе до небажаних змін, ви зможете просто змінити
    його параметри і повторити спробу. Якщо для цього параметра буде
    встановлено значення False, calibre не зберігатиме початковий файл.
    Так само, якщо встановити для параметра save_original_format_when_polishing
    значення False, calibre не зберігатиме початковий файл під час покращення.

en: Number of recently viewed books to show
uk: Кількість нещодавно переглянутих книг у списку

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
uk: У відповідь на клацання правою кнопкою миші на кнопці «Перегляд» буде
    показано список нещодавно переглянути книг. Тут ви можете визначити
    кількість пунктів у цьому списку.

en: Change the font size of the Book details panel in the interface
uk: Змінити розмір шрифту тексту панелі даних книги у інтерфейсі

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
uk: Змінити розмір тексту даних книги, показаних на бічній панелі, та коментарів
    у діалоговому вікні редагування метаданих. Вкажіть додатне або
    від’ємне число, щоб збільшити або зменшити розмір шрифту, відповідно.

en: What format to default to when using the "Unpack book" feature
uk: Типовий формат у разі використання можливості «Розпакувати книгу»

en: The "Unpack book" feature of calibre allows direct editing of a book format.
    If multiple formats are available, calibre will offer you a choice
    of formats, defaulting to your preferred output format if it is available.
    Set this tweak to a specific value of 'EPUB' or 'AZW3' to always default
    to that format rather than your output format preference.
    Set to a value of 'remember' to use whichever format you chose last time you
    used the "Unpack book" feature.
    Examples:
    default_tweak_format = None       (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'
uk: За допомогою можливості «Розпакувати книгу» calibre ви можете напряму редагувати
    формат книги. Якщо у бібліотеці є файли книги у різних форматах,
    calibre запропонує вам вибрати формат. Типовим буде бажаний формат виведення
    даних, якщо буде виявлено книгу у цьому форматі.
    Встановіть для цього коригування певне значення, наприклад «EPUB» або «AZW3»,
    щоб зробити типовим вказаний формат, а не типовий формат виведення.
    Вкажіть значення «remember», щоб наказати програмі використовувати останній
    вибраний вами під час використання можливості «Розпакувати книгу» формат.
    Приклади:
    default_tweak_format = None       (використовувати формат виведення)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'

en: Do not preselect a completion when editing authors/tags/series/etc.
uk: Не вибирати попередньо текст доповнення під час редагування метаданих

en: This means that you can make changes and press Enter and your changes will
    not be overwritten by a matching completion. However, if you wish to use the
    completions you will now have to press Tab to select one before pressing
    Enter. Which technique you prefer will depend on the state of metadata in
    your library and your personal editing style.
    
    If preselect_first_completion is False and you want Tab to accept what you
    typed instead of the first completion then set tab_accepts_uncompleted_text
    to True. If you do this then to select from the completions you must press
    the Down or Up arrow keys. The tweak tab_accepts_uncompleted_text is ignored
    if preselect_first_completion is True
uk: Це означає, що ви можете внести зміни і натиснути Enter — внесені вами зміни буде перезаписано відповідним рядком автоматичного доповлення. Втім, що ви хочете користуватися автоматичним доповненням, вам доведеться натискати клавішу Tab, щоб вибрати потрібний варіант перед натисканням Enter. Методика використання автоматичного доповнення залежить від стану метаданих у вашій бібліотеці та ваших особистих уподобань.
    
    Якщо параметр preselect_first_completion має значення False, і ви хочете користуватися Tab для вибору варіанта замість першого у списку автоматичного доповнення, встановіть для tab_accepts_uncompleted_text
    значення True. У такому режимі для вибору варіанта доповнення вам слід користуватися клавішами зі стрілками вгору і вниз. Коригування tab_accepts_uncompleted_text буде проігноровано, якщо preselect_first_completion має значення True

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
uk: Режим автодоповлення під час редагування записів авторів, міток, циклів тощо.

en: By default, when completing items, calibre will show you all the candidates
    that start with the text you have already typed. You can instead have it show
    all candidates that contain the text you have already typed. To do this, set
    completion_mode to 'contains'. For example, if you type asi it will match both
    Asimov and Quasimodo, whereas the default behavior would match only Asimov.
uk: Типово, під час доповнення записів, calibre показуватиме вам усі
    варіанти, які починаються з уже введеного запису. Замість цього,
    ви можете наказати програмі показувати усі варіанти, що містять
    введений текст. Для цього встановіть режим доповнення «містить»
     («contains»). Наприклад, якщо ви введете «азі», буде показано підказки
    «Азімов» і «Квазімодо», за типової ж поведінки ви побачите лише
    «Азімов».

en: Sort the list of libraries alphabetically
uk: Впорядкувати список бібліотек за абеткою

en: The list of libraries in the Copy to library and Quick switch menus are
    normally sorted by most used. However, if there are more than a certain
    number of such libraries, the sorting becomes alphabetic. You can set that
    number here. The default is ten libraries.
uk: Зазвичай список бібліотек у меню «Копіювати до бібліотеки» та «Швидке перемикання»
    формується за частотою використання. Втім, якщо бібліотек доволі багато,
    впорядкування змінюється на впорядкування за абеткою. За допомогою цього
    параметра ви можете вказати граничну кількість бібліотек, за якої відбуватиметься
    така зміна. Типовим значенням є 10 бібліотек.

en: Choose available output formats for conversion
uk: Виберіть доступні формати результатів перетворення

en: Restrict the list of available output formats in the conversion dialogs.
    For example, if you only want to convert to EPUB and AZW3, change this to
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. The default value of None causes
    all available output formats to be present.
uk: Обмежити список доступних форматів виведення даних у діалогових
    вікнах перетворення. Наприклад, якщо перетворення буде виконуватися
    лише до EPUB і AZW3, вкажіть restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3'].
    Типовим значенням є None, тобто показ форматів результатів без обмежень.

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
uk: Встановити якість зображень мініатюр, що використовується сервером даних

en: The quality of a thumbnail is largely controlled by the compression quality
    used when creating it. Set this to a larger number to improve the quality.
    Note that the thumbnails get much larger with larger compression quality
    numbers.
    The value can be between 50 and 99
uk: Якість мініатюри здебільшого визначається значенням якості стискання,
    використаним під час її створення. Більші значення цього параметра
    покращать якість зображень мініатюр.
    Зауважте, що підвищення якості призведе до значного збільшення розмірів
    файлів мініатюр.
    Значенням має бути ціле число у діапазоні від 50 до 99.

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
uk: Типи файлів зображень, які вважатимуться електронними книгами при скиданні на панель «Подробиці щодо книги»

en: Normally, if you drop any image file in a format known to calibre onto the
    "Book details" panel, it will be used to set the cover. If you want to store
    some image types as e-books instead, you can set this tweak.
    Examples:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}
uk: Зазвичай, якщо ви скидатимете зображення у форматі, який відомий calibre, на панель
    «Подробиці щодо книги», його буде використано як зображення обкладинки. Якщо ж ви хочете зберегти деякі з типів зображень як електронні книги, ви можете визначити це коригування.
    Приклад:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
uk: Виключити поля під час копіювання і вставлення метаданих

en: You can ask calibre to not paste some metadata fields when using the
    Edit metadata->Copy metadata/Paste metadata actions. For example,
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn']
    to prevent pasting of the cover, Date and custom column, mycolumn.
    You can also add a shortcut in Preferences->Shortcuts->Edit metadata
    to paste metadata ignoring this tweak.
uk: Ви можете наказати calibre не вставляти деякі поля метаданих під час використання дій з метаданими
    Редагувати метадані->Копіювати метадані/Вставити метадані. Наприклад, можна скористатися
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn']
    для запобігання вставленню зображення обкладинки, дати і нетипового стовпчика, mycolumn.
    Ви такою можете додати скорочення на сторінці «Налаштування -> Скорочення -> Редагувати метадані»
    для вставлення метаданих з ігноруванням цього коригування.

en: Skip internet connected check
uk: Пропустити перевірку з'єднання з інтернетом

en: Skip checking whether the internet is available before downloading news.
    Useful if for some reason your operating systems network checking
    facilities are not reliable (for example NetworkManager on Linux).
uk: Пропустити перевірку того, чи доступним є інтернет для отримання новин.
    Корисно, якщо з якихось причин засоби перевірки зі складу вашої операційної системи
    не є надто надійними (наприклад, NetworkManager у Linux).

en: Tab stop width in the template editor
uk: Ширина відступу табуляції у редакторі шаблонів

en: Sets the width of the tab stop in the template editor in "average characters".
    For example, a value of 1 results in a space with the width of one average character.
uk: Встановлює ширину відступу табуляції у редакторі шаблонів у «середніх символах».
    Наприклад, значення 1 дає пробіл шириною у один середній символ шрифту.

en: Value for undefined numbers when sorting
uk: Значення для невизначених чисел при упорядковуванні

en: Sets the value to use for undefined numbers when sorting.
    For example, the value -10 sorts undefined numbers as if they were set to -10.
    Use 'maximum' for the largest possible number. Use 'minimum' for the smallest
    possible number. Quotes are optional if entering a number.
    Examples:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'
uk: Встановлює значення, яке слід використовувати для невизначених чисел при упорядковуванні.
    Наприклад, значення -10 призведе до того, що усі невизначені числа при упорядкуванні вважатимуться рівними -10.
    Скористайтеся значенням «maximum», якщо слід використати найбільше можливе число. Скористайтеся значенням «minimum», якщо слід використати
    найменше можливе число. Лапки є необов'язковими, якщо вказано число.
    Приклади:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'

en: Allow template database functions in composite columns
uk: Дозволити шаблонні функції бази даних у складених стовпчиках

en: If True then the template database functions book_values() and book_count()
    can be used in composite custom columns. Note: setting this tweak to True and
    using these functions in composites can be very slow.
    Default: False
uk: Якщо має значення True, шаблонні функції бази даних book_values() і book_count()
    можна буде використовувати у складених нетипових стовпчиках. Зауваження: встановлення для цього коригування значення True і
    використання цих функцій у композитних стовпчиках може значено уповільнити роботу програми.
    Типове значення: False

en: Change the programs that are run when opening files/URLs
uk: Змінити програми, які буде запущено при відкритті файлів або адрес

en: By default, calibre passes URLs to the operating system to open using
    whatever default programs are configured there. Here you can override
    that by specifying the program to use, per URL type. For local files,
    the type is "file" and for web links it is "http*". For example:
    openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } will make calibre run Firefox
    for https://whatever URLs. %u is replaced by the URL to be opened. The scheme
    takes a glob pattern allowing a single entry to match multiple URL types.
uk: Типово, calibre передає адреси до операційної системи для відкриття їх за допомогою будь-яких типових програм, які налаштовано у цій системі. Тут ви можете перевизначити програми, які слід використовувати за типом адрес. Для локальних файлів типом є «file», для адрес інтернету — «http*». Приклад::
    openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } наказує calibre запустити Firefox
    для адрес типу https://щось_там. %u буде замінено адресою, яку слід відкрити. Схема приймає загальні шаблони, що уможливлює встановлення відповідності одного запису декільком типам адрес.

en: Set the first day of the week for calendar popups
uk: Встановити перший день тижня для контекстних календарів

en: It must be one of the values Default, Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday,
    Thursday, Friday, or Saturday, all in English, spelled exactly as shown.
uk: Має бути одним із таких значень: Default, Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday,
    Thursday, Friday, or Saturday, усе англійською, саме так, як тут записано.
