calibre - en to gu translation catalogue (33 entries)

en: Does absolutely nothing
gu: કઈ પણ કરતું નથી

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Base
gu: આધાર

en: Customize
gu: વૈવિધ્યપૂર્ણ બનાવો

en: File type
gu: ફાઈલનો પ્રકાર

en: Preferences
gu: પસંદગીઓ

en: Store
gu: સંગ્રહ કરો

en: Read metadata from %s files
gu: %s ફાઈલમાંથી મેટાડેટા વાંચો

en: Read books in your calibre library
gu: તમારી calibre લાઈબ્રેરીમાં પુસ્તકો વાંચો

en: Show a list of related books quickly
gu: સંલગ્ન પુસ્તકોની યાદી ત્વરિત બતાવો

en: Restart calibre
gu: calibre ફરીથી શરુ કરો

en: Send books to the connected device
gu: જોડાયેલ સાધનને પુસ્તકો મોકલો

en: Copy a book from one calibre library to another
gu: પુસ્તકને એક calibre લાઈબ્રેરીમાંથી બીજી લાઈબ્રેરી કોપી કરો

en: Search for books from different book sellers
gu: જુદા જુદા પુસ્તક વિક્રેતાઓના પુસ્તકો શોધો

en: Interface
gu: ઇન્ટરફેસ

en: Behavior
gu: વર્તણુક

en: Searching
gu: શોધી રહ્યા છીએ

en: Advanced
gu: અદ્યતન

en: Sharing
gu: વહેંચી રહ્યા છીએ

en: Plugins
gu: પ્લગ-ઇન

en: Miscellaneous
gu: વિવિધ જાતનું

en: Large
gu: સંગ્રહ કરો

en: Toolbar
gu: ટુલબાર

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
gu: વિવિધ જાતનું

en: Arabic
gu: અરેબિક

en: Mongolian
gu: મોન્ગોલિયન

en: Bengali
gu: બંગાળી

en: Gujarati
gu: ગુજરાતી

en: Tamil
gu: તમિલ

en: Telugu
gu: તેલુગુ

en: Thai
gu: થાઇ

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
gu: વિવિધ જાતનું

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
gu: વિવિધ જાતનું
