calibre - en to hu translation catalogue (8604 entries)

en: Start
hu: Indítás

en: Support calibre
hu: A Calibre támogatása

en: Contribute to support calibre development
hu: Hozzájárulás a Calibre fejlesztés támogatásához

en: page
hu: oldal

en: :command:`calibredb` is the command line interface to the calibre database. It has
    several sub-commands, documented below.
    
    :command:`calibredb` can be used to manipulate either a calibre database
    specified by path or a calibre :guilabel:`Content server` running either on
    the local machine or over the internet. You can start a calibre
    :guilabel:`Content server` using either the :command:`calibre-server`
    program or in the main calibre program click :guilabel:`Connect/share ->
    Start Content server`. Since :command:`calibredb` can make changes to your
    calibre libraries, you must setup authentication on the server first. There
    are two ways to do that:
    
        * If you plan to connect only to a server running on the same computer,
          you can simply use the ``--enable-local-write`` option of the
          Content server, to allow any program, including calibredb, running on
          the local computer to make changes to your calibre data. When running
          the server from the main calibre program, this option is in
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Advanced`.
    
        * If you want to enable access over the internet, then you should setup
          user accounts on the server and use the :option:`--username` and :option:`--password`
          options to :command:`calibredb` to give it access. You can setup
          user authentication for :command:`calibre-server` by using the ``--enable-auth``
          option and using ``--manage-users`` to create the user accounts.
          If you are running the server from the main calibre program, use
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Require username/password`.
    
    To connect to a running Content server, pass the URL of the server to the
    :option:`--with-library` option, see the documentation of that option for
    details and examples.
hu: :command:`calibredb` a Calibre adatbázis parancssori felülete. Számos
    al-parancsa van, amelyeket alább dokumentálunk.
    
    :command:`calibredb` a :command:` az elérési útvonal által megadott Calibre 
    adatbázis, vagy a helyi gépen vagy az interneten futó :guilabel:`Content 
    server` Calibre manipulálására használható. A Calibre :guilabel:`Content 
    server` programot vagy a :command:`calibre-server` programmal indíthatja el, 
    vagy a Calibre főprogramban a :guilabel:`Connect/share -> Start Content 
    server` gombra kattintva. Mivel a :command:`calibredb` módosíthatja a 
    Calibre könyvtárakat, először be kell állítania a hitelesítést a szerveren. 
    Ennek két módja van:
    
        * Ha csak egy ugyanazon a számítógépen futó kiszolgálóhoz kíván 
          csatlakozni, egyszerűen használja a tartalomkiszolgáló ``--enable-local-write`` 
          opcióját, hogy engedélyezze a helyi számítógépen futó programokat, 
          beleértve a calibredb-t is. hogy módosítsa a Calibre adatokat. Amikor a 
          szervert a fő Calibre programból futtatja, ez az opció a :guilabel:`Beállítások-
          >Hálózati megosztás->Speciális menüpontban található.
    
        * Ha engedélyezni szeretné az interneten keresztüli hozzáférést, akkor állítson be 
          felhasználói fiókokat a szerveren, és használja az :option:`--username` és :option:`--password` opciókat 
          a :command:`calibredb` hozzáférésének beállításához. Beállíthatja a felhasználói hitelesítést a 
          :command:`calibre-server` számára az ``--enable-auth``opció használatával és a ``--manage-users`` 
          használatával a felhasználói fiókok létrehozásához. Ha a szervert a fő Calibre programból 
    futtatja, használja a :guilabel:`Beállítások->Hálózati megosztás->A Tartalomszolgáltató eléréséhez 
          felhasználói név és jelszó szükséges` parancsot.
    
    Egy futó tartalomkiszolgálóhoz való csatlakozáshoz adja meg a kiszolgáló 
    URL címét az :option:`--with-library` opciónak. A részletekért és példákért 
    tekintse meg az opció dokumentációját.

en: [options]
hu: [beállítások]

en: {} Portable
hu: {} Hordozható

en: Recycle Bin
hu: Lomtár

en: Trash
hu: Szemét

en: Does absolutely nothing
hu: Semmit sem csinál

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Base
hu: Alap

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Cannot configure
hu: Beállítások módosítása nem lehetséges

en: File type
hu: Fájltípus

en: Metadata reader
hu: Metaadat olvasó

en: Metadata writer
hu: Metaadat író

en: Catalog generator
hu: Katalóguskészítő

en: User interface action
hu: Felhasználói felület művelet

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Store
hu: Bolt

en: An e-book store.
hu: Egy E-könyv bolt.

en: Edit book tool
hu: Könyvszerkesztő eszköz

en: Library closed
hu: Könyvtár lezárva

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
hu: Létrehoz egy PMLZ-archívumot, amely tartalmazza a PML-fájlt és a pmlname_img mappában lévő összes képet vagy képeket. Ez a beépülő modul minden alkalommal lefut, amikor PML-fájlt ad hozzá a könyvtárhoz.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
hu: Új TXTZ archívumot hoz létre, ha olyan TXT fájlt importálunk, amely Markdown vagy Textile referenciákat tartalmaz képekre. A hivatkozott képek és a TXT fájl is hozzá lesz adva az archívumhoz.

en: Extract cover from comic files
hu: Borító kinyerése a képregény fájlokból

en: Read metadata from %s files
hu: Metaadatok olvasása a következő fájlokból: %s

en: Read metadata from e-books in RAR archives
hu: Metaadat kiolvasása RAR archívumokban lévő e-könyvekből

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
hu: Metaadat kiolvasása ZIP archívumokban lévő e-könyvekből

en: Set metadata in %s files
hu: Metaadatok beállítása a következő fájlokban: %s

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
hu: Adja meg a {0} kódot, hogy az EPUB metadata-író beépülő modulja ne tegyen be fedőképeket olyan EPUB-fájlokba, amelyeknek nincs fedőképük.

en: Set metadata from %s files
hu: Metaadatok beállítása a következő fájlokból: %s

en: Add books to calibre or the connected device
hu: Könyvek hozzáadása a Calibre alkalmazáshoz, vagy a csatlakoztatott eszközhöz

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
hu: A csatlakoztatott Kindle-ről beolvassa az olvasói megjegyzéseket (kísérleti)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
hu: Katalógust készít a Calibre könyvtárába

en: Convert books to various e-book formats
hu: Könyvek konvertálása különböző e-könyv formátumokba

en: Fine tune your e-books
hu: Az E-könyvek finomhangolása

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
hu: Böngészés a könyvtárban található összes könyv kiemelt részei és könyvjelzői között

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
hu: Böngészés a szerzők, címkék stb. jegyzetei között a könyvtárban

en: Search the full text of all books in the calibre library
hu: Keresés a Calibre könyvtáradban lévő könyveidben

en: Edit the Table of Contents in your books
hu: A könyv Tartalomjegyzékének szerkesztése

en: Delete books from your calibre library or connected device
hu: Könyvek törlése a Calibre, vagy a csatlakoztatott eszköz könyvtárából

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
hu: A frissített metaadatok beágyazása a Calibre könyvtárban található könyvfájlokba

en: Edit the metadata of books in your calibre library
hu: A könyvek metaadatainak szerkesztése a Calibre könyvtárában

en: Read books in your calibre library
hu: Könyvek olvasása a Calibre könyvtárában

en: Download news from the internet in e-book form
hu: Hírek letöltése az internetről e-book formában

en: Show a list of related books quickly
hu: Kapcsolódó könyvek listájának megjelenítése

en: Filter/transform the tags for books in the library
hu: A könyvtárak címkéinek szűrése / átalakítása

en: Transform the authors for books in the library
hu: Átalakítja a szerzőket könyvekké a könyvtárban

en: Show an editor for testing templates
hu: Tesztsablonok szerkesztésre

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
hu: Egy párbeszédpanel megjelenítése a sablonfunkciók és a tárolt sablonok létrehozásához és kezeléséhez

en: Export books from your calibre library to the hard disk
hu: Könyvek exportálása a Calibre könyvtárból a merevlemezre

en: Show Book details in a separate popup
hu: A könyv részleteinek megjelenítése külön felugró ablakban

en: Restart calibre
hu: A Calibre újraindítása

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
hu: A könyvfájlokat tartalmazó mappa megnyitása a Calibre könyvtárban

en: Auto scroll through the list of books
hu: Automatikus görgetés a könyvek listájában

en: Send books to the connected device
hu: Könyvek küldése a csatlakoztatott eszközre

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
hu: Könyvek küldése e-mailben vagy a weben keresztül. Továbbá kapcsolódik a számítógépen található mappákhoz, mintha azok eszközök lennének

en: Browse the calibre User Manual
hu: A Calibre felhasználói kézikönyvének böngészése

en: Customize calibre
hu: A Calibre testreszabása

en: Easily find books similar to the currently selected one
hu: A most kiválasztotthoz hasonló könyvek keresése egyszerűen

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
hu: Különböző Calibre könyvtárak közötti váltás és karbantartás elvégzése

en: Copy books from the device to your calibre library
hu: Könyv másolása az eszközről a Calibre könyvtárba

en: Edit the collections in which books are placed on your device
hu: A eszközre másolt könyvkollekció szerkesztése

en: Match book on the devices to books in the library
hu: Az eszközökön található könyvek hozzáigazítása a könyvtárban találhatóakhoz

en: Show the book in the calibre library that matches this book
hu: Könyvek megjelenítése a calibre könyvtárban, melyek megfelelnek ennek a könyvnek

en: Copy a book from one calibre library to another
hu: Könyv másolása egyik Calibre könyvtárból a másikba

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
hu: E-könyvek szerkesztése EPUB vagy AZW3 formátumba

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
hu: Eszközölhet kis módosításokat az EPUB vagy HTMLZ fájlokban a Calibre könyvtárban

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
hu: A Calibre könyvtárban kereséskor az előző és a következő egyező találat kiemelése

en: Choose a random book from your calibre library
hu: Könyv véletlenszerű kiválasztása a Calibre könyvtárból

en: Sort the list of books
hu: Könyv-lista rendezése

en: Temporarily mark books
hu: Könyvek ideiglenes megjelölése

en: Manage tag browser categories
hu: Címkeböngésző kategóriák szerkesztése

en: Show a menu of saved searches
hu: A mentett keresések menüjének megjelenítése

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
hu: A Calibre elrendezésének módosításához szükséges műveletek menüjének megjelenítése

en: Open the context menu for the column
hu: Nyissa meg az oszlop helyi menüjét

en: Change the current Virtual library
hu: Az aktuális Virtuális könyvtár váltása

en: Search for books from different book sellers
hu: Keresés a különböző e-könyvárusok könyvei között

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
hu: Frissíti a jelenlegi Calibre kiadásodat és új Calibre bővítményeket keres

en: Look & feel
hu: Kinézet és megjelenés

en: Interface
hu: Kezelőfelület

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
hu: A Calibre kezelőfelületének testreszabása ízlésének megfelelően

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Change the way calibre behaves
hu: A Calibre viselkedésének megváltoztatása

en: Add your own columns
hu: Saját oszlop hozzáadása

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
hu: Saját oszlop hozzáadása/eltávolítása a Calibre könyvlistában

en: Toolbars & menus
hu: Eszköztárak és menük

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
hu: Eszköztár és a helyi  menük testreszabása, az elérhető funkciók megváltoztatása

en: Searching
hu: Keresés

en: Customize the way searching for books works in calibre
hu: A Calibre könyvkeresésének testreszabása

en: Input options
hu: Bemenet opciók

en: Conversion
hu: Konvertálás

en: Set conversion options specific to each input format
hu: A konvertálás beállítása az egyes forrás formátumokhoz

en: Common options
hu: Közös beállítások

en: Set conversion options common to all formats
hu: Az összes formátum közös konvertálási beállításai

en: Output options
hu: Kimeneti formátumok

en: Set conversion options specific to each output format
hu: A konvertálás beállítása az egyes kimeneti formátumokhoz

en: Adding books
hu: Könyvek hozzáadása

en: Import/export
hu: Importálás/exportálás

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
hu: A Calibre metaadat olvasásának szabályozása új könyvek hozzáadásakor

en: Saving books to disk
hu: Könyvek lemezre mentése

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
hu: A Calibre adatbázisából exportált fájlok beállításai lemezre mentés esetén

en: Sending books to devices
hu: Könyvek küldése eszközre

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
hu: Olvasóeszközökre való küldés beállításai

en: Metadata plugboards
hu: Metaadat kapcsolatok

en: Change metadata fields before saving/sending
hu: Metaadat oszlopok megváltoztatása mentés/küldés előtt

en: Template functions
hu: Sablon függvények

en: Advanced
hu: Speciális

en: Create your own template functions
hu: Saját sablon függvények létrehozása

en: Sharing books by email
hu: Könyvek megosztása emailben

en: Sharing
hu: Megosztás

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
hu: Könyvek emailben történő megosztásának beállítása. Használható akár a letöltött hírek az eszközre történő automatikus küldésére is

en: Sharing over the net
hu: Megosztás a neten keresztül

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
hu: A Calibre Tartalomkiszolgáló beállítása, amely hozzáférést biztosít a Calibre könyvtárhoz bárhonnan, bármely eszközön, az interneten keresztül

en: Metadata download
hu: Metaadatok letöltése

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
hu: Szabályozhatja, hogy a Calibre hogyan töltse le az e-könyvek metaadatait a hálózatról

en: Ignored devices
hu: Figyelmen kívül hagyott eszközök

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
hu: Beállíthatja, hogy a Calibre mely eszközöket hagyja figyelmen kívül azok csatlakozásakor.

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
hu: Hozzáad/eltávolít/beállít néhány dolgot a Calibre funkcióinál

en: Tweaks
hu: Finomhangolás

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
hu: A Calibre finomhangolása, hogy miképp viselkedjen különböző  helyzetekben

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyű

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
hu: A Calibre gyorsbillentyűinek testreszabása

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Miscellaneous advanced configuration
hu: Egyéb speciális beállítások

en: Options specific to the output format.
hu: Az adott kimeneti formátumnak megfelelő beállítások.

en: Options specific to the input format.
hu: A forrás formátumnak megfelelő beállítások.

en: Conversion input
hu: Konvertálási forrás

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
hu: A forrás dokumentum karakterkódolásának meghatározása. Ez felülírja a dokumentum eredetei beállításait. Különösen hasznos olyan dokumentumoknál, ahol nincs, vagy hibásan van beállítva a karakterkódolás.

en: Conversion output
hu: Konvertálási kimenet

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
hu: Ez egy általánosan elfogadható kimenetet hoz létre. Néhány kimeneti bővítmény esetén nincs semmilyen hatása.

en: Convert e-books to the %s format
hu: E-könyvek konvertálása %s formátumba

en: Input profile
hu: Forrás profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
hu: Ez a profil egy általánosan elfogadható eredményt produkál. Akkor hasznos, ha nincsenek információi a forrás dokumentumról.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
hu: A SONY PRS sorozat (úgymint 500/505/600/700 stb.) profilja.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
hu: A SONY PRS-300 profilja.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
hu: A SONY PRS-900 profilja.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
hu: A Microsoft Reader profilja.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
hu: A Mobipocket (PRC, MOBI) könyvekhez való profil.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
hu: A Hanlin V3 és klónjainak profilja.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
hu: A Hanlin V5-re és klónjainak profilja.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
hu: A Cybook G3 profilja.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
hu: A Cybook Opus profilja.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
hu: Az Amazon Kindle eszköz profilja.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
hu: Az Irex Illiad profilja.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
hu: Az IReax  Digital Reader 1000 profilja.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
hu: Az IRex Digital Reader 800 profilja.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
hu: A B&N Nook eszközök profilja.

en: Output profile
hu: Kimeneti profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
hu: Ez a profil egy általánosan elfogadható eredményt produkál. Akkor hasznos, ha számítógépen, vagy többfajta eszközön olvasható dokumentumot akar készíteni.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
hu: Az iPad, vagy az ehhez hasonlóan 768x1024 felbontású eszközök profilja

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
hu: Az iPad3-hoz és az ahhoz hasonlóan 1536x2048 felbontású kijelzővel rendelkező eszközökhöz

en: Tablet
hu: Táblagép

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
hu: Általános táblagép eszközök profilja, nem méretezi át a képeket

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
hu: A Samsung Galaxy Tab és ahhoz hasonló, 600x1280 felbontású táblagépek profilja

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
hu: Nook HD+ és hasonló táblagép eszközök, melyek felbontása legalább 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
hu: A Kobo Reader profilja.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
hu: A SONY PRS-300 profilja.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
hu: A SONY PRS-T3 profilja.

en: Generic e-ink
hu: Általános e-ink

en: Suitable for use with any e-ink device
hu: Megfelelő lehet bármilyen e-ink eszközhöz

en: Generic e-ink large
hu: Általános e-ink (nagy)

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
hu: Alkalmas minden nagy-képernyős e-ink eszközön való használatra

en: Generic e-ink HD
hu: Általános e-ink HD

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
hu: Alkalmas minden modern nagy felbontású e-ink eszközhöz

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
hu: Az 5-inches JetBook profilja.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
hu: Ez a SONY PRS sorozathoz (pl. 500/505/700) való profil fekvő nézetben. Többnyire képregényekhez használatos.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
hu: Ez a profil az Amazon Kindle DX eszközhöz készült.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
hu: Ez a profil az Amazon Kindle PaperWhite 1 eszközhöz készült

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
hu: Ez a profil az Amazon Kindle Voyage számára készült

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
hu: Ez a profil az Amazon Kindle PaperWhite 3 eszközhöz készült

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
hu: Ez a profil az Amazon Kindle Oasis 2017  eszközhöz készült

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Scribe 2022 and above
hu: Ez a profil az Amazon Kindle Scribe 2022 és újabb verzióihoz készült

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
hu: Ez a profil az Amazon Kindle Fire eszközhöz készült.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
hu: A B&N Nook Color olvasó profilja.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
hu: A PocketBook Pro 900 sorozatú eszközök profilja.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
hu: Ez a profil az PocketBook Pro 912 sorozat készülékei számára készült.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
hu: Ez a profil az PocketBook Lux (1-5) és Basic 4 sorozat készülékei számára készült.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
hu: Ez a profil az PocketBook HD Touch (1-3)  sorozat készülékei számára készült.

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
hu: Ez a profil az PocketBook Inkpad 3 és X sorozat készülékei számára készült.

en: Installed plugins
hu: Telepített bővítmények

en: Mapping for filetype plugins
hu: A fájltípus bővítmények leképezése

en: Local plugin customization
hu: Helyi bővítmények testreszabása

en: Disabled plugins
hu: Letiltott bővítmények

en: Enabled plugins
hu: Bővítmények engedélyezése

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
hu: A(z) %s bővítmény indítása a következő hibaüzenettel meghiúsult:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
hu:   %prog kapcsolók
    
    A Calibre testreszabása, külső bővítmények betöltésével.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
hu: Adjon hozzá egy bővítményt azáltal, hogy meghatározza az azt tartalmazó ZIP-fájl elérési útját.

en: For plugin developers: Path to the folder where you are developing the plugin. This command will automatically zip up the plugin and update it in calibre.
hu: Bővítmény fejlesztőknek: A fejlesztés alatt álló bővítmény mappájának elérési útvonala. Ez a parancs automatikusan betömöríti a bővítményt és frissíti Calibre-ben.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
hu: Egy telepített bővítmény eltávolítása név alapján. Nincs hatással a beépített bővítményekre

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma.
hu: Bővítmény testreszabása. Adja meg a bővítmény nevét és a kért beállítást vesszővel elválasztva.

en: List all installed plugins
hu: A telepített bővítmények listázása

en: Enable the named plugin
hu: A bővítmény engedélyezése

en: Disable the named plugin
hu: A bővítmény letiltása

en: Catalog
hu: Katalógus

en: News
hu: Hírek (RSS)

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
hu: ({0}) könyvár elérési útja túl hosszú. Legfeljebb {1} karakter hosszúságú lehet.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
hu: A könyvtár elérési útja túl hosszú. Kevesebb mint %d karakter lehet.

en: restored preference
hu: visszaállított beállítás

en: creating custom column
hu: egyéni oszlop készítése

en: No label was provided
hu: Nem lett felirat megadva

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
hu: A címke csak kicsi angol betűket, számokat és alul-vonást tartalmazhat és mindig betűvel kell kezdődnie

en: Dumping database to SQL
hu: Adatbázis áttöltése SQL-be

en: Restoring database from SQL
hu: Adatbázis visszaállítása SQL-ből

en: Completed
hu: Befejezett

en: Saved searches
hu: Mentett keresések

en: Yes
hu: Igen

en: Recursion detected while processing Virtual library "%s"
hu: Rekurzió észlelve a virtuális könyvtár feldolgozása közben "%s"

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
hu: [Hiba a virtuális könyvtárban {0}: {1}]

en: Could not open the file: "{}". It is already opened in the following programs:
hu: Nem sikerült megnyitni a következő fájlt: "{}". A következő programokban már meg van nyitva:

en: Cover for %s
hu: Címkép ide %s

en: {0} format for {1}
hu: {0} formátum {1}

en: Extra file {0} for book {1}
hu: {0} extra fájl {1} könyvhöz

en: Added book ids: %s
hu: Könyvazonosítók hozzáadva: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
hu: A következő könyvek nem lettek hozzáadva, mivel már léteznek az adatbázisban (lásd a --duplicates vagy a --automerge opciót):

en: Merged book ids: %s
hu: Könyvazonosítók hozzáadva: %s

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
hu: %prog add [opciók] fájl1 fájl2 fájl3 ...
    
    Adja hozzá a megadott fájlokat könyvként az adatbázishoz. Megadhat mappákat is, 
    lásd alább a mappákkal kapcsolatos beállításokat.

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
hu: Könyvek hozzáadása az adatbázishoz akkor is, ha már léteznek. Az összehasonlítás a könyvcímek és szerzők alapján történik. Vegye figyelembe, hogy {} opció élvez elsőbbséget.

en: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into existing book records. A value of "ignore" means duplicate formats are discarded. A value of "overwrite" means duplicate formats in the library are overwritten with the newly added files. A value of "new_record" means duplicate formats are placed into a new book record.
hu: Ha hasonló címmel és szerzővel rendelkező könyveket talál, a bejövő formátumokat (fájlokat) automatikusan egyesíti a meglévő könyvrekordokba. Az "ignore - kihagyás" érték azt jelenti, hogy a duplikált formátumokat a rendszer elveti. Az "overwrite - felülírás" érték azt jelenti, hogy a könyvtárban található duplikált formátumok felülíródnak az újonnan hozzáadott fájlokkal. A "new_record - új_rekord" értéke azt jelenti, hogy a duplikált formátumok egy új könyvrekordba kerülnek.

en: Add an empty book (a book with no formats)
hu: Üres könyv hozzáadása (könyv formátumok nélkül)

en: Set the title of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) címének megadása

en: Set the authors of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) szerzőjének megadása

en: Set the ISBN of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) ISBN-azonosítójának megadása

en: Set the identifiers for this book, e.g. -I asin:XXX -I isbn:YYY
hu: Állítsa be a könyv azonosítóit, pl. -I asin:XXX -I isbn:YYY

en: Set the tags of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) címkéinek megadása

en: Set the series of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) sorozatának megadása

en: Set the series number of the added book(s)
hu: A hozzáadott könyv(ek) sorozatszámának megadása

en: Path to the cover to use for the added book
hu: Hozzáadott címkép helye

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
hu: A nyelvek vesszővel elválasztott listája (legjobb az ISO639 nyelvi kódok használatához, bár egyes nyelveket is fel lehet ismerni)

en: ADDING FROM FOLDERS
hu: HOZZÁADÁS MAPPÁKBÓL

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
hu: Lehetőségek a könyvek mappákból történő hozzáadásának szabályozására. Alapértelmezés szerint csak azok a fájlok kerülnek hozzáadásra, amelyek kiterjesztése ismert e-könyv fájltípusokra vonatkozik.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
hu: Tételezzük fel, hogy minden mappában csak egyetlen logikai könyv található, és a benne lévő összes fájl az adott könyv különböző e-könyv-formátumai

en: Process folders recursively
hu: Mappák rekurzív feldolgozása

en: GLOB PATTERN
hu: Fő minta

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be ignored when scanning folders for files. Can be specified multiple times for multiple patterns. For example: *.pdf will ignore all PDF files
hu: A fájlnév (glob) minta, az ennek a mintának megfelelő fájlok figyelmen kívül maradnak a mappák fájlok keresésekor. Több mintához többször is megadható. Például: *.pdf figyelmen kívül hagy minden PDF fájlt

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
hu: Fájlnév (glob) minta, ennek a mintának megfelelő fájlok hozzáadódnak a mappák fájlok keresésekor, még akkor is, ha azok nem ismert e-könyv fájltípusúak. Több mintához többször is megadható.

en: You must specify at least one file to add
hu: Legalább egy hozzáadandó fájlt meg kell határozni

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
hu: %prog add_custom_column [kapcsolók] oszlop_nev cím adattípus
    
    Saját oszlop készítése. Az „oszlop_nev” az oszlop tárolt neve, angol karaktereket
    tartalmazzon, de ne legyen benne szóköz és kettőspont. A „cím” az oszlop
    felhasználóbarát címe.
    Az „adattípus” lehet: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
hu: Az oszlop címke-szerű (több elem, vesszővel tagolva) adatokat tárol. Csak szöveg adattípusnál használható.

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
hu: Az ebben az oszlopban lévő adatok értelmezési módjának testreszabására szolgáló lehetőségek szótára. Ez egy JSON karakterlánc. Felsorolási oszlopokhoz használja a --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    A megjelenítési változóban számos lehetőség szerepelhet. Az oszloptípus szerinti beállítások a következők:
    összetett: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    felsorolás: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    szöveg: is_names, use_decorations
    
    A legális kombinációk megtalálásának legjobb módja, ha létrehoz egy megfelelő típusú egyéni oszlopot a grafikus felhasználói felületen, majd megnézi a könyv biztonsági másolatát (győződjön meg arról, hogy az oszlop hozzáadása óta új OPF jött létre). Látni fogja a JSON-t az új oszlop "megjelenítéséhez” az OPF-ben.

en: You must specify label, name and datatype
hu: Meg kell adnia a címkét, a nevet és az adatbázist

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
hu: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Hozzáadja az ebook_file fájlban található e-könyvet az id által azonosított logikai könyv elérhető formátumaihoz. Az azonosítót a keresés paranccsal kaphatja meg. Ha a formátum már létezik, akkor a rendszer lecseréli, hacsak nincs megadva a nincs csere beállítás.

en: Do not replace the format if it already exists
hu: Ne cserélje ki a formátumot, ha már létezik

en: Add the file as an extra data file to the book, not an ebook format
hu: Adja hozzá a fájlt kiegészítő adatfájlként a könyvhöz, ne e-könyv formátumként

en: You must specify an id and an e-book file
hu: Meg kell adnia egy azonosítót és egy e-book fájlt

en: e-book file must have an extension
hu: az e-book fájlnak kell, hogy legyen kiterjesztése

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
hu: %(fmt)s fájl már létezik a könyvhöz: %(id)d, nincs csere

en: %prog backup_metadata [options]
    
    Backup the metadata stored in the database into individual OPF files in each
    books folder. This normally happens automatically, but you can run this
    command to force re-generation of the OPF files, with the --all option.
    
    Note that there is normally no need to do this, as the OPF files are backed up
    automatically, every time metadata is changed.
hu: %prog backup_metadata [options]
    
    Biztonsági másolatot készít az adatbázisban tárolt metaadatokról az egyes könyvek mappájában 
    lévő egyedi OPF-fájlokba. Ez általában automatikusan megtörténik, de ezt a 
    parancsot futtathatja az OPF fájlok újragenerálására az '--all' kapcsolóval.
    
    Ne feledje, hogy erre általában nincs szükség, mivel az OPF-fájlokról a rendszer automatikusan 
    biztonsági másolatot készít minden metaadat megváltoztatásakor.

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
hu: Általában ez a parancs csak azokon a könyveken működik, amelyekben elavult OPF-fájlok vannak. Ezzel az opcióval minden könyvön működik.

en: {} OPTIONS
hu: {} BEÁLLÍTÁSOK

en: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Export a catalog in format specified by path/to/destination extension.
    Options control how entries are displayed in the generated catalog output.
    Note that different catalog formats support different sets of options. To
    see the different options, specify the name of the output file and then the
    {} option.
hu: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Katalógus exportálása az elérési út/cél/cél kiterjesztés által megadott formátumban.
    Az opciók szabályozzák, hogy a bejegyzések hogyan jelenjenek meg a 
    generált katalógus kimenetben. Vegye figyelembe, hogy a különböző 
     katalógusformátumok különböző beállításokat támogatnak. A 
    különböző opciók megtekintéséhez adja meg a kimeneti fájl nevét, 
    majd {} opciót.

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
hu: A katalogizálandó, adatbázisból vett ID-k vesszővel tagolt listája.
    Ha meg van adva, akkor a --search opció nem lesz figyelembe véve.
    Alapértelmezett: „all” (mind)

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
hu: Az eredmény szűrése keresési lekérdezéssel. A keresési lekérdezés formátumáról bővebben a Felhasználói Kézikönyvben olvashat.
    Alapértelmezett: nincs szűrés

en: Show detailed output information. Useful for debugging
hu: Részletes kimeneti információk megjelenítése. Hasznos hibakeresésnél

en: You must specify a catalog output file
hu: Meg kell adnia egy katalóguskimenet fájlt

en: Cannot generate a catalog in the {} format
hu: {} formátumú katalógus nem állítható elő

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
hu: %prog check_library [kapcsolók]
    
    Néhány ellenőrzés lefuttatása a könyvtár belső fájlrendszerén. Visszajelzések: {0}

en: Output in CSV
hu: CSV kimenet

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
hu: A naplók vesszővel elválasztott listája.
    Alapértelmezés: mind

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
hu: A kihagyandó kiterjesztések vesszővel tagolt listája.
    Alapértelmezett: all (mind)

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
hu: Vesszővel elválasztott lista a kihagyandó nevekkel.
    Alapértelmezett: Összes

en: Vacuum the full text search database. This can be very slow and memory intensive, depending on the size of the database.
hu: A teljes szöveges keresés adatbázis kitiszítása. Ez a művelet nagyon lassú és memóriaigényes lehet az adatbázis méretétől függően.

en: Unknown report check
hu: Ismeretlen riportellenőrzés

en: Vacuuming database...
hu: Adatbázis tömörítése...

en: %prog clone path/to/new/library
    
    Create a clone of the current library. This creates a new, empty library that has all the
    same custom columns, Virtual libraries and other settings as the current library.
    
    The cloned library will contain no books. If you want to create a full duplicate, including
    all books, then simply use your filesystem tools to copy the library folder.
hu: %prog clone path/to/new/library
    
    Hozzon létre egy klónt az aktuális könyvtárból. Ezzel egy új, üres könyvtárat hoz létre, 
    amely ugyanazokkal az egyéni oszlopokkal, virtuális könyvtárakkal és 
    egyéb beállításokkal rendelkezik, mint az aktuális könyvtárban.
    
    A klónozott könyvtár nem tartalmaz majd könyveket. Ha teljes másolatot hozna létre, 
    beleértve az összes könyvet, egyszerűen használja a fájlrendszer eszközeit a könyvtármappa 
    másolásához.

en: Error: You must specify the path to the cloned library
hu: Hiba: Meg kell adni az útvonalat a klónozott mappához

en: The location for the new library is the same as the current library
hu: Az új könyvtár helye megegyezik az aktuális könyvtér helyével

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
hu: %s mappa nem üres. Válasszon egy üres mappát az új könyvtár számára.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
hu: %prog custom_columns [options]
    
    Az elérhető oszlopok kilistázása. Megjeleníti az oszlop tárolt címét és azonosítóját.

en: Show details for each column.
hu: Részletek mutatása minden oszlopnál.

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
hu: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Frissíti a Calibre könyvtárban tárolt tényleges könyvfájlok metaadatait a Calibre-adatbázis metaadataiból.  
    Normális esetben a metaadatok csak akkor frissülnek, ha fájlokat exportálunk a Calibre-ből. 
    Ez a parancs akkor hasznos, ha azt szeretné, hogy a fájlok a helyükön legyenek frissítve. Vegye figyelembe, 
    hogy a különböző fájlformátumok eltérő mennyiségű metaadatot támogatnak. 
    A book_id speciális "all” értékével frissítheti az összes könyv metaadatait. Számos könyvazonosítót is 
    megadhat szóközzel elválasztva, és azonosító tartományt kötőjellel elválasztva. 
    Például: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
hu: Csak a megadott formátumú fájlok metaadatait frissítése. Több formátum esetén adja meg többször. Alapértelmezés szerint minden formátum frissül.

en: Processed {0} ({1} of {2})
hu: Feldolgozva {0} ({1} of {2})

en: No book with id: {}
hu: Nem található könyv ilyen azonosítóval:  {}

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an OPF file). Any extra data files associated with the book are also saved.
    You can get id numbers from the search command.
hu: %prog export [opciók] azonosítók
    
    Exportálja az azonosítókkal (vesszővel tagolt lista) megadott könyveket a fájlrendszerbe.
    Az exportálási művelet elmenti a könyv összes formátumát, borítóját és metaadatait (OPF fájlba). 
    A könyvhöz kapcsolódó további adatfájlok is mentésre kerülnek.
    Az azonosítószámokat a keresési parancsból kaphatja meg.

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
hu: Minden könyv exportálása az adatbázisba. Ne vegye figyelembe az azonosító (ID) listát.

en: Export books to the specified folder. Default is
hu: Könyvek exportálása egy meghatározott mappába. Alapértelmezett:

en: Export all books into a single folder
hu: Minden könyv exportálása külön mappába

en: Report progress
hu: Folyamatjelentés

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
hu: Ennek megadása kikapcsolja ezt az opciót.

en: You must specify some ids or the %s option
hu: Meg kell adnia néhány ID-t vagy a %s opciót

en: Full text indexing is not enabled on this library
hu: A teljes szöveges indexelés nincs engedélyezve ebben a könyvtárban

en: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Control the Full text search indexing process.
    
    {enable}
        Turns on FTS indexing for this library
    {disable}
        Turns off FTS indexing for this library
    {status}
        Shows the current indexing status
    {reindex}
        Can be used to re-index either particular books or
        the entire library. To re-index particular books
        specify the book ids as additional arguments after the
        {reindex} command. If no book ids are specified the
        entire library is re-indexed.
hu: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Irányítja a teljes szöveges keresés indexelési folyamatát.
    
    {enable}
        Bekapcsolja az FTS-indexelést ehhez a könyvtárhoz
    {disable}
        Kikapcsolja az FTS-indexelést ehhez a könyvtárhoz
    {status}
        Az aktuális indexelési állapotot mutatja
    {reindex}
        Egyes könyvek vagy a teljes könyvtár újraindexelésére használható.
        Adott könyvek újraindexeléséhez megadja a könyvazonosítókat további
        argumentumként a {reindex} parancs után. Ha nincs megadva
        könyvazonosító, a teljes könyvtár újraindexelésre kerül.

en: Wait till all books are indexed, showing indexing progress periodically
hu: Várja meg, amíg az összes könyvet indexeli, és időnként mutatja az indexelés előrehaladását

en: The speed of indexing. Use fast for fast indexing using all your computers resources and slow for less resource intensive indexing. Note that the speed is reset to slow after every invocation.
hu: Az indexelés sebessége. A gyors indexelést a számítógép összes erőforrásának felhasználásával, a lassút pedig a kevésbé erőforrásigényes indexeléshez használja. Vegye figyelembe, hogy a sebesség minden hívás után visszaáll lassúra.

en: {} of {} book files indexed, {}
hu: {} könyvfájl ennyiből: {} indexelve, {}

en: Error: You must specify the indexing action
hu: Hiba: meg kell adnia az indexelési műveletet

en: FTS Indexing is enabled
hu: FTS indexelés engedélyezve

en: {0} of {1} books files indexed
hu: {0}  könyv ennyiből: {1} indexelve

en: FTS Indexing is disabled
hu: FTS indexelés letiltva

en: FTS indexing has been enabled
hu: Az FTS indexelés engedélyezve van

en: Re-indexing the entire library can take a long time. Are you sure?
hu: A teljes könyvtár újraindexelése sokáig tarthat. Biztos benne?

en: Type {} to proceed, anything else to abort
hu: A folytatáshoz gépelje be: {} , bármi mást a megszakításhoz

en: Disabling indexing will mean that all books will have to be re-checked when re-enabling indexing. Are you sure?
hu: Az indexelés letiltása azt jelenti, hogy az indexelés újbóli engedélyezésekor minden könyvet újra ellenőrizni kell. Biztos benne?

en: FTS indexing has been disabled
hu: Az FTS indexelés le van tiltva

en: Waiting for FTS indexing to complete, press Ctrl-C to abort...
hu: Várakozás az FTS indexelés befejezésére, a Ctrl-C megnyomásával megszakíthatja...

en: All books indexed!
hu: Minden könyv indexelve!

en: Full text searching is not enabled on this library. Use the calibredb fts_index enable --wait-until-complete command to enable it
hu: A teljes szöveges keresés nincs engedélyezve ebben a könyvtárban. Az engedélyezéshez használja a calibredb fts_index enable --wait-until-complete parancsot

en: {0} files out of {1} are not yet indexed, searching is disabled
hu: {1} fájlból {0} fájl még nincs indexelve, a keresés le van tiltva

en: %prog fts_search [options] search expression
    
    Do a full text search on the entire library or a subset of it.
hu: %prog fts_search [opciók] keresési kifejezés
    
    Elvégez egy teljes szöveges keresést a teljes könyvtárban vagy annak egy részhalmazában.

en: Include snippets of the text surrounding each match. Note that this makes searching much slower.
hu: Az egyes egyezéseket körülvevő szövegrészleteket csatolja be. Ne feledje, hogy ez sokkal lassítja a keresést.

en: The marker used to indicate the start of a matched word inside a snippet
hu: A jelölő a részleten belüli egyező szó kezdetének jelzésére szolgál

en: The marker used to indicate the end of a matched word inside a snippet
hu: A jelölő a részleten belüli egyező szó végét jelzi

en: Only match on exact words not related words. So correction will not match correcting.
hu: Csak a pontos szavakra egyezik, nem kapcsolódó szavakra. Tehát a korrekció nem egyezik a javítással.

en: Restrict the searched books, either using a search expression or ids. For example: ids:1,2,3 to restrict by ids or search:tag:foo to restrict to books having the tag foo.
hu: Korlátozza a keresett könyveket keresőkifejezés vagy azonosítók használatával. Például: ids:1,2,3 az azonosítókkal való korlátozáshoz vagy search:tag:foo a foo címkével rendelkező könyvekre való korlátozáshoz.

en: The format to output the search results in. Either "text" for plain text or "json" for JSON output.
hu: A keresési eredmények kimeneti formátuma. Vagy "text” az egyszerű szöveghez, vagy "json” a JSON-kimenethez.

en: How much of the library must be indexed before searching is allowed, as a percentage. Defaults to 90
hu: A könyvtár mekkora részét kell indexelni a keresés engedélyezése előtt, százalékban. Alapértelmezés szerint 90

en: {0} by {1}
hu: {0} / {1}

en: Error: You must specify the search expression
hu: Hiba: meg kell adnia egy keresési kifejezést

en: You must provide a template
hu: Meg kell adnia egy sablont

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
hu: %prog list [options]
    
    A Calibre adatbázisában lévő könyvek listája.

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. In addition to the builtin fields above, custom fields are also available as *field_name, for example, for a custom field #rating, use the name: *rating
hu: A könyvek adatbázisban való listázásakor megjelenítendő mezők. A mezők vesszővel elválasztott listája legyen.
    Elérhető mezők: %s
    Alapértelmezett: %%default. Az "Mind” speciális mezővel az összes mezőt kijelölhetjük. A fenti beépített mezőkön kívül egyéni mezők '*field_name' néven is elérhetők, például egyéni mezőhöz #rating használja a következő nevet: *értékelés

en: The field by which to sort the results. You can specify multiple fields by separating them with commas.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
hu: A mező, amely alapján rendezni kell az eredményeket. Több mezőt is megadhat, ha vesszővel választja el őket.
    Elérhető mezők: {0}
    Alapértelmezett: {1}

en: Sort results in ascending order
hu: Rendezési emelkedő sorrendben

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
hu: Keresési eredmény szűrése. A keresési feltétel megadásához tanulmányozza meg a Felhasználói Kézikönyv ide vonatkozó részét. Alapértelmezésként nincs szűrés.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
hu: Egy sor maximális szélessége a kimenetben. A képernyőmérethez szükséges.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
hu: A mezők elválasztására szolgáló karakter vagy szöveg. Alapbeállítás a szóköz.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
hu: Minden elérési útvonal előtagja. Alapértelmezettként az adatbázis mappájának elérési útja.

en: The maximum number of results to display. Default: all
hu: A megjeleníthető eredmények maximális száma. Alapértelmezett: mind (all)

en: Generate output in JSON format, which is more suitable for machine parsing. Causes the line width and separator options to be ignored.
hu: Kimenet generálása JSON formátumban, amely alkalmasabb a gépi elemzésre. A vonalszélesség és az elválasztó beállítások figyelmen kívül hagyását okozza.

en: The template to run if "{}" is in the field list. Default: None
hu: A futtatandó sablon, ha "{}" szerepel a mezőlistában. Alapértelmezés: nincs

en: Path to a file containing the template to run if "{}" is in the field list. Default: None
hu: A futtatandó sablont tartalmazó fájl elérési útja, ha "{}" szerepel a mezőlistában. Alapértelmezés: nincs

en: Heading for the template column. Default: %default. This option is ignored if the option {} is set
hu: Modell oszlopfejléc. Alapértelmezett érték: %default. Ezt a beállítást a rendszer figyelmen kívül hagyja, ha a {} opció be van állítva.

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the Tag browser.
hu: %prog list_categories [options]
    
    Jelentést készít az adatbázisban lévő kategóriainformációkról. 
    Az információ megegyezik a Címkeböngészőben megjelenő információkkal.

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
hu: Csak a kategórián belüli elemek számát adja meg az egyes elemekhez tartozó darabszámok helyett

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
hu: A létrehozandó CSV-fájl típusa. Választási lehetőségek: {}

en: Comma-separated list of category lookup names. Default: all
hu: A kategória keresőneveinek vesszővel elválasztott listája. Alapértelmezett: mind (all)

en: CATEGORY ITEMS
hu: KATEGÓRIA ELEMEK

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the search command). For example, 23,34,57-85 (when specifying a range, the last number in the range is not included).
hu: %prog remove ids
    
    eltávolítja az azonosítókkal azonosított könyveket az adatbázisból. Az id-k az azonosítószámok vesszővel elválasztott listája kell lennie (az azonosítószámokat a keresés paranccsal kaphatja meg). Például 23,34,57-85 (tartomány megadásakor a tartomány utolsó száma nem szerepel).

en: Do not use the {}
hu: Ne használja ezt: {}

en: You must specify at least one book to remove
hu: Legalább egy könyvet ki kell jelölni az eltávolításhoz

en: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Remove the custom column identified by label. You can see available
    columns with the custom_columns command.
hu: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Eltávolítja a címkével azonosított egyéni oszlopot. Az elérhető 
    oszlopokat a 'custom_columns' paranccsal tekintheti meg.

en: Do not ask for confirmation
hu: Ne kérjen megerősítést

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
hu: A következő oszlopban lévő összes adat elveszik.: %s. Biztos benne (Igen/nem)?

en: y
hu: i

en: No column named %s found. You must use column labels, not titles. Use calibredb custom_columns to get a list of labels.
hu: %s nevű oszlop nem található. Oszlopcímkéket kell használni, nem címeket. A calibredb custom_columns használatával kaphat egy listát a címkékről.

en: Error: You must specify a column label
hu: Hiba: Meg kell adnia az oszlop nevét

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the search command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
hu: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Eltávolítja el az fmt formátumot az id által azonosított logikai könyvből. Az azonosítót a keresés paranccsal kaphatja meg. Az fmt egy fájlkiterjesztés, például LRF vagy TXT vagy EPUB. Ha a logikai könyvben nem elérhető az fmt, ne tegyen semmit.

en: You must specify an id and a format
hu: Meg kell adnia egy azonosítót és egy formátumot

en: %prog restore_database [options]
    
    Restore this database from the metadata stored in OPF files in each
    folder of the calibre library. This is useful if your metadata.db file
    has been corrupted.
    
    WARNING: This command completely regenerates your database. You will lose
    all saved searches, user categories, plugboards, stored per-book conversion
    settings, and custom recipes. Restored metadata will only be as accurate as
    what is found in the OPF files.
hu: Az adatbázis visszaállítása a Calibre könyvtár minden mappájában 
    található OPF-fájlokban tárolt metaadatokból. Ez akkor hasznos, ha 
    a metadata.db fájl sérült.
    
    FIGYELMEZTETÉS: Ez a parancs teljesen újragenerálja az adatbázist. 
    Elveszíti az összes mentett keresést, felhasználói kategóriát, plugboardot, 
    könyvenként tárolt átalakítási beállításokat és egyéni recepteket. 
    A visszaállított metaadatok csak annyira pontosak, mint az 
    OPF-fájlokban találhatók.

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
hu: Tényleg állítsa vissza az adatbázist. Enélkül az opció nélkül nem fut a parancs.

en: You must provide the %s option to do a recovery
hu: A következő opciót kell megadnia a helyreállításhoz: %s

en: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Manage the saved searches stored in this database.
    If you try to add a query with a name that already exists, it will be
    replaced.
    
    Syntax for adding:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax for removing:
    
    %prog saved_searches remove search_name
hu: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Az adatbázisban tárolt mentett keresések kezelése.
    Ha olyan lekérdezést próbál hozzáadni, amely már létezik, akkor az lecserélődik.
    
    Szintaxis a hozzáadáshoz:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Szintaxis az eltávolításhoz:
    
    %prog saved_searches remove search_name

en: Name:
hu: Név:

en: Search string:
hu: Karakterlánc keresése:

en: Error: You must specify a name and a search string
hu: Hiba: Meg kell adnia egy nevet és egy keresési szót

en: added
hu: hozzáadva

en: Error: You must specify a name
hu: Hiba: Meg kell adnia egy nevet

en: removed
hu: eltávolítva

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
hu: Hiba: ismeretlen művelet: %s. A következők egyike kell, hogy legyen: (add|remove|list)

en: Failed to parse search query: ({0}) with error: {1}
hu: Hiba a keresési lekérdezésben: ({0}) hibakód: {1}

en: %prog search [options] search expression
    
    Search the library for the specified search term, returning a comma separated
    list of book ids matching the search expression. The output format is useful
    to feed into other commands that accept a list of ids as input.
    
    The search expression can be anything from calibre's powerful search query
    language, for example: %prog search {0}
hu: %prog search [options] search expression
    
    Keres a könyvtárban a megadott keresési kifejezésre, és a keresési kifejezésnek megfelelő 
    könyvazonosítók vesszővel elválasztott listáját adja vissza. A kimeneti formátum hasznos más olyan 
    parancsok betáplálásához, amelyek elfogadják az azonosítók listáját bemenetként.
    
    A keresési kifejezés bármi lehet a Calibre hatékony keresési lekérdezési nyelvéből, például: %prog search {0}

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
hu: A visszaküldendő eredmények maximális száma. Alapértelmezett az összes eredmény.

en: No books matching the search expression:
hu: Nincs könyv a keresési kifejezésre:

en: No book with id {} exists
hu: Nem található könyv {} azonosítóval

en: No column with name {} exists
hu: Nem található oszlop {} azonosítóval

en: Data set to: {} [{}]
hu: Adat beállítva erre: {} [{}]

en: Data set to: {}
hu: Adat beállítva erre: {}

en: %prog set_custom [options] column id value
    
    Set the value of a custom column for the book identified by id.
    You can get a list of ids using the search command.
    You can get a list of custom column names using the custom_columns
    command.
hu: %prog set_custom [options] column id value
    
    Beállítja az azonosítóval azonosított könyv egyéni oszlopának értékét.
    Az azonosítók listáját a keresés paranccsal kaphatja meg.
    Az egyéni oszlopnevek listáját a 'custom_columns' paranccsal 
    kaphatja meg.

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
hu: Ha az oszlop több értéket tárol, akkor a megadott értéket adja a meglévőkhöz és cserélje le őket.

en: Error: You must specify a field name, id and value
hu: Hiba: Meg kell adnia a mezőnevet, az id-t és az értéket

en: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Set the metadata stored in the calibre database for the book identified by
    book_id from the OPF file metadata.opf. book_id is a book id number from the
    search command. You can get a quick feel for the OPF format by using the
    --as-opf switch to the show_metadata command. You can also set the metadata of
    individual fields with the --field option. If you use the --field option, there
    is no need to specify an OPF file.
hu: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Elhelyezi az OPF metadata.opf fájlból a book_id által azonosított könyv
    Calibre adatbázisában tárolt metaadatokat. A book_id egy azonosítószám 
    a find parancsból. Gyors áttekintést kaphat az OPF formátumról a 
    show_metadata parancs --as-opf kapcsolójával. Egyedi mező metaadatokat
     is elhelyezhet a --field opcióval. Ha a --field opciót használja, akkor nem szükséges OPF fájlt megadni.

en: The field to set. Format is field_name:value, for example: {0} tags:tag1,tag2. Use {1} to get a list of all field names. You can specify this option multiple times to set multiple fields. Note: For languages you must use the ISO639 language codes (e.g. en for English, fr for French and so on). For identifiers, the syntax is {0} {2}. For boolean (yes/no) fields use true and false or yes and no.
hu: A beállítandó mező. A formátum: field_name:value, például: {0} tags:tag1,tag2.  {1} segítségével lekérheti az összes mezőnév listáját. Ezt a beállítást többször is megadhatja több mező beállításához. Megjegyzés: nyelvek esetén az ISO639 nyelvkódokat kell használnia (pl. en angolhoz, fr franciához stb.). Az azonosítók szintaxisa: {0} {2}. Logikai (igen/nem) mezőkhöz használja az igaz és hamis vagy az igen és nem értéket.

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
hu: A --field paraméterrel használható metaadat-mezőnevek felsorolása

en: Field name
hu: Mezőnév

en: Title
hu: Cím

en: You must specify a record id as the first argument
hu: Első argumentumként egy rekordazonosítót kell megadni

en: You must specify either a field or an OPF file
hu: Meg kell adni egy mezőt vagy egy OPF-fájlt

en: The OPF file %s does not exist
hu: %s OPF fájl nem létezik

en: No book with id: %s in the database
hu: Nem található könyv %s azonosítóval az adatbázisban

en: %s is not a known field
hu: Nem ismert mező: %s

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the search command.
hu: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Megjeleníti az id által azonosított könyv Calibre adatbázisában tárolt metaadatokat.
    Az id a keresési parancsból származó azonosítószám.

en: Print metadata in OPF form (XML)
hu: Metaadatok nyomtatása OPF(XML) formátumban

en: You must specify an id
hu: Meg kall adnia az azonosítót

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
hu: {} parancs nem támogatott távoli (szerver alapú) könyvtárakban

en: GLOBAL OPTIONS
hu: GLOBÁLIS BEÁLLÍTÁSOK

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings. You can also connect to a calibre Content server to perform actions on remote libraries. To do so use a URL of the form: http://hostname:port/#library_id for example, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is the library id of the library you want to connect to on the Content server. You can use the special library_id value of - to get a list of library ids available on the server. For details on how to setup access via a Content server, see {}.
hu: Útvonal a Calibre könyvtárhoz. Alapértelmezés szerint a beállításokban tárolt útvonalat kell használni. Csatlakozhat egy Calibre  tartalomkiszolgálóhoz is, hogy távoli könyvtárakon hajtson végre műveleteket. Ehhez használja a következő formátumú URL-t: http://hostname:port/#library_id, például: http://localhost:8080/#mylibrary. A library_id annak a könyvtárnak az azonosítója, amelyhez a tartalomkiszolgálón csatlakozni kíván. Használhatja a - speciális library_id értékét a szerveren elérhető könyvtárazonosítók listájának megtekintéséhez. A tartalomszerveren keresztüli hozzáférés beállításának részleteiért lásd: {}.

en: show this help message and exit
hu: súgó megjelenítése és kilépés

en: show program's version number and exit
hu: program verziójának megjelenítése és kilépés

en: Username for connecting to a calibre Content server
hu: Felhasználónév a Calibre Tartalomkiszolgálóhoz történő kapcsolódáshoz

en: Password for connecting to a calibre Content server. To read the password from standard input, use the special value: {0}. To read the password from a file, use: {1} (i.e. <f: followed by the full path to the file and a trailing >). The angle brackets in the above are required, remember to escape them or use quotes for your shell.
hu: Jelszó a Calibre tartalomkiszolgálóhoz való csatlakozáshoz. A jelszó normál bemenetről történő olvasásához használja a speciális értéket: {0}. A jelszó fájlból való olvasásához használja: {1} (azaz <f: followed by the full path to the file and a trailing >). A fenti szögletes zárójelek kötelezőek, ne felejtse el kihagyni őket, vagy használjon idézőjeleket a "shell"-hez.

en: The timeout, in seconds, when connecting to a calibre library over the network. The default is two minutes.
hu: Időtúllépés másodpercben, amikor a hálózaton keresztül csatlakozik egy Calibre könyvtárhoz. Az alapértelmezett érték két perc.

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
hu: %%prog parancs [kapcsolók] [argumentumok]
    
    %%prog a parancssori utasítás a Calibre adatbázisának eléréséhez.
    
    A „parancs” a következők egyike:
      %s
    
    Az egyes parancsokhoz így kaphat súgót: %%prog parancs --help

en: Enter the password:
hu: Jelszó megadása:

en: Another calibre program such as {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is a bad idea. calibredb can connect directly to a running calibre Content server, to make changes through it, instead. See the documentation of the {} option for details.
hu: Egy másik Calibre program, például {} vagy a fő Calibre program fut. Rossz ötlet, ha több olyan program van, amely képes egyidejűleg módosítani egy Calibre könyvtárat. A calibredb közvetlenül csatlakozhat egy futó Calibre tartalomkiszolgálóhoz, és ehelyett változtatásokat hajthat végre rajta. A részletekért lásd {} opció dokumentációját.

en: Error: You must specify a command from the list above
hu: Hiba: meg kell adnia egy parancsot a fenti listából

en: TEMPLATE ERROR
hu: SABLON HIBA

en: On Device
hu: Eszközön

en: Main
hu: Fő memória

en: Card A
hu: „A” kártya

en: Card B
hu: „B” kártya

en: Extracting text from the {0} file of size {1} took too long
hu: Szöveg kibontása {0} fájlból, amelynek mérete {1} túl sokáig tartott

en: Invalid field: %s
hu: Hibás mező: %s

en: Failed to read from document for {path} with error: {error}
hu: {path} dokumentumból való olvasás sikertelen, a következő hibával: {error}

en: Failed to parse document for: {0} with error: {1}
hu: Nem sikerült elemezni a dokumentumot a következőhöz: {0} hibával: {1}

en: The item {old_item_val} does not exist in the {field} column in the restored database, could not restore its notes
hu: {old_item_val} elem nem létezik a visszaállított adatbázis {field} oszlopában, megjegyzései nem állíthatók vissza

en: Some resources for {} were missing
hu: Néhány erőforrás hiányzott a következőhöz: {}

en: Failed to set note for {path} with error: {error}
hu: Nem sikerült beállítani {path} megjegyzését a következő hibával: {error}

en: Starting restoring preferences and column metadata
hu: Beállítások és oszlop metaadatok visszaállításának megkezdése

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
hu: A beállításokat nem lehet visszaállítani. Biztonsági mentés nem található.

en: Finished restoring preferences and column metadata
hu: A beállítások és az oszlop metaadatok visszaállítása befejeződött

en: Finished restoring preferences
hu: A beállítások visszaállítása befejeződött

en: Restoring preferences and column metadata failed
hu: Beállítások és oszlop metaadatok visszaállítása sikertelen

en: Processed
hu: Feldolgozva

en: Creating custom column
hu: Egyéni oszlop létrehozása

en: Invalid regular expression: {!r} with error: {}
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés: {!r} hibával: {}

en: today
hu: ma

en: yesterday
hu: tegnap

en: thismonth
hu: ebben a hónapban

en: daysago
hu: nappal ezelőtt

en: Number conversion error: {0}
hu: Szám konvertálási hiba: {0}

en: Date conversion error: {0}
hu: Adatkonvertálási hiba: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
hu: A lekérdezés nem numerikus: {0}

en: Non-numeric value in column {0}: {1}
hu: Nem numerikus érték {0} oszlopban: {1}

en: no
hu: nem

en: yes
hu: igen

en: unchecked
hu: nincs bejelölve

en: checked
hu: bejelölve

en: empty
hu: üres

en: blank
hu: üres

en: Invalid boolean query "{0}"
hu: Érvénytelen boolean lekérdezés „{0}”

en: No such Virtual library: {}
hu: Nincs ilyen virtuális könyvtár: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
hu: A virtuális könyvtár keresés rekurzív: {}

en: Recursive query group detected: {0}
hu: Rekurzív lekérdezés csoport van: {0}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
hu: keresési sablon: hiányzó vagy érvénytelen elválasztó. Az érvényes elválasztók: {}

en: {} days
hu: [] nap

en: {} hours
hu: {} óra

en: {} minutes
hu: [] perc

en: {} seconds
hu: {} másodperc

en: calculating time left
hu: hátralévő idő kiszámítása

en: almost done
hu: majdnem kész

en: ~{} left
hu: ~{} maradt

en: {0}
    
    Various command line interfaces useful for debugging calibre. With no options,
    this command starts an embedded Python interpreter. You can also run the main
    calibre GUI, the calibre E-book viewer and the calibre editor in debug mode.
    
    It also contains interfaces to various bits of calibre that do not have
    dedicated command line tools, such as font subsetting, the E-book diff tool and so
    on.
    
    You can also use %prog to run standalone scripts. To do that use it like this:
    
        {1}
    
    Everything after the -- is passed to the script. You can also use calibre-debug
    as a shebang in scripts, like this:
    
        {2}
hu: {0}
    
    Különféle parancssori felületek, amelyek hasznosak a Calibre hibakereséséhez. 
    Beállítások nélkül ez a parancs elindít egy beágyazott Python-értelmezést.
     A fő Calibre grafikus felhasználói felületet, a Calibre E-könyvnézegetőt 
    és a Calibre szerkesztőt is futtathatja hibakeresési módban.
    
    Ezenkívül interfészeket tartalmaz különböző Calibre bitekhez, amelyek 
    nem rendelkeznek dedikált parancssori eszközökkel, mint például a 
    betűkészlet-alkészlet, az E-book diff eszköz és így tovább.
    
    %p rog segítségével önálló szkripteket is futtathat. Ehhez használja a következőképpen:
    
        {1}
    
    Minden a -- után átkerül a forgatókönyvbe. A calibre-debug-ot shebangként is 
    használhatja szkriptekben, például:
    
        {2}

en: %prog [options]
hu: %pprog [options]

en: Run Python code.
hu: Python kód futtatása.

en: Run the Python code in file.
hu: Python kód futtatása a fájlon.

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
hu: A megadott betűtípus részhalmaza. Használja a -- kapcsolót az opció után, hogy átadja az opciót a betűkészlet-kijelölő programnak.

en: Debug device detection
hu: Eszközfelismerés hibakereső módban

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
hu: GUI futtatása hibakeresési módban. A hibakeresési információk az stdout és stderr-ben jelenítődnek meg.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
hu: GUI futtatása hibakeresési ablakkal, a megadott elérési útvonalra történő a naplózással. Csak belső használat esetén a -g kapcsolóval futtatható a GUI hibakeresési módban

en: Don't run with the DEBUG flag set
hu: Ne futtasson a meghatározott DEBUG jelzővel

en: Run the E-book viewer in debug mode
hu: Az olvasóprogram indítása hibakereső módban

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
hu: Kiírja a Calibre környezet beállításához szükséges elérési utakat

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
hu: Egyszerű bővítmény (azaz csupán egy .py fájlból álló bővítmény) hozzáadása a bővítménykódot tartalmazó py fájl elérési útjának megadásával.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
hu: Az adott útvonalon elérhető MOBI fájl(ok) elemzése.

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
hu: A Calibre könyvszerkesztő futtatása hibakereső módban.

en: Explode the book into the specified folder.
    Usage: -x file.epub output_dir
    Exports the book as a collection of HTML files and metadata, which you can edit using standard HTML editing tools. Works with EPUB, AZW3, HTMLZ and DOCX files.
hu: A könyv kicsomagolása a megadott mappába.
    Használat: -x file.epub output_dir
    A könyvet HTML-fájlok és metaadatok gyűjteményeként exportálja, amelyet a szokásos HTML-szerkesztőeszközökkel szerkeszthet. Működik EPUB, AZW3, HTMLZ és DOCX fájlokkal.

en: Implode a previously exploded book.
    Usage: -i output_dir file.epub
    Imports the book from the files in output_dir which must have been created by a previous call to --explode-book. Be sure to specify the same file type as was used when exploding.
hu: Egy korábban kicsomagolt könyv becsomagolása.
    Használat: -i output_dir file.epub
    Importálja a könyvet az output_dir fájlokból, amelyeket a --explode-book korábbi hívásával kell létrehozni. Ügyeljen arra, hogy ugyanazt a fájltípust adja meg, mint amit a felbontáskor használt.

en: Export all calibre data (books/settings/plugins). Normally, you will be asked for the export folder and the libraries to export. You can also specify them as command line arguments to skip the questions. Use absolute paths for the export folder and libraries. The special keyword "all" can be used to export all libraries. Examples:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data  # for interactive use
      calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all  # export all known libraries
hu: Exportálja az összes Calibre adatot (könyvek/beállítások/bővítmények). Általában meg kell adni az exportálandó mappát és az exportálandó könyvtárakat. A kérdések kihagyásához parancssori argumentumként is megadhatja őket. Használjon abszolút elérési utat az exportmappához és a könyvtárakhoz. Az "all" speciális kulcsszó az összes könyvtár exportálására használható. Példák:
    
    calibre-debug --export-all-calibre-data # interaktív használatra 
    calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2 
    calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all # exportál minden ismert könyvtárat

en: Import previously exported calibre data
hu: Előzőleg exportált Calibre adatok importálása

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
hu: Egy futó Calibre példány bezárása. Ha vannak futó műveletek, akkor azok minden figyelmeztetés nélkül meg lesznek szakítva, ezért óvatosan használja.

en: Test binary modules in build
hu: Bináris modulok tesztelése beépítés közben

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Plugin name" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
hu: Futtasson egy beépülő modult, amely parancssori felületet biztosít. Például: calibre-debug -r "Bővítmény neve" -- fájl1 --opció1 Minden, ami a -- után következik, argumentumként átkerül a beépülő modulhoz.

en: Run the named test(s). Use the special value "all" to run all tests. If the test name starts with a period it is assumed to be a module name. If the test name starts with @ it is assumed to be a category name.
hu: Futtassa le a megnevezett teszt(eke)t. Az összes teszt futtatásához használja az "all” speciális értéket. Ha a tesztnév ponttal kezdődik, akkor azt modulnévnek kell tekinteni. Ha a tesztnév @ karakterrel kezdődik, akkor azt kategórianévnek kell tekinteni.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
hu: A Calibre diff eszközének futtatása. Például:
    calibre-debug --diff fájl1 fájl2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
hu: A Calibre (ki)regisztrálása a Windows alapértelmezett programok listájába/ból.

en: For internal use
hu: Belső használatra

en: Debug log
hu: Hibakeresési napló

en: No plugin named %s found
hu: %s bővítmény nem található

en: Communicate with Android phones.
hu: Kommunikáció androidos telefonokkal.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
hu: Az eszköz <b>fő memóriáján</b> lévő e-könyvek elküldésére szolgáló mappák vesszővel elválasztott listája. Az első létezőt fogja használni

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
hu: Az eszköz <b>tárolókártyáján</b> lévő e-könyvek elküldésére szolgáló mappák vesszővel elválasztott listája. Az első létezőt fogja használni

en: Communicate with S60 phones.
hu: Kommunikáció S60-as telefonnal.

en: Communicate with WebOS tablets.
hu: Kommunikáció WebOS táblagéppel.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
hu: Kommunikáció a Binatone Readme e-book olvasóval.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
hu: Kommunikáció a Blackberry okostelefonnal.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
hu: Kommunikáció a Blackberry Playbook eszközzel.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
hu: Kommunikáció a BOEYE BEX sorozatú e-book olvasóval.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
hu: Kommunikáció a BOEYE BDX sorozatú e-book olvasóval.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
hu: Kommunikáció a Cybook Gen 3/Opusl e-book olvasóval.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
hu: Kommunikáció a Cybook Orizon e-book olvasóval.

en: Card A folder
hu: „A” memóriakártya mappa

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
hu: A könyvek tárolására szolgáló mappa megadása, amikor a memóriakártyára küldi. Ez a mappa minden eszközre küldési sablon elé kerül

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
hu: Kommunikáció a Cybook Muse e-book olvasóval.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
hu: Kommunikáció a Bookeen Diva HD e-book olvasóval.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
hu: Kommunikáció az EB600 e-book olvasóval.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
hu: Kommunikáció a Tolino Shine és a Vision olvasóval

en: Swap main and card A
hu: A főkártya és az A kártya megcserélése

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha az eszköz fő memóriája a kártya, a kártya pedig fő memória. Egyes tolino eszközöknek szüksége lehet erre a lehetőségre.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
hu: Kommunikáció Astak Mentor EB600 eszközzel

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
hu: Kommunikáció a PocketBook 301 olvasóval.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
hu: Kommunikáció a PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 olvasóval.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
hu: Kommunikáció a PocketBook 622 és 623 olvasóval.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
hu: Kommunikáció a PocketBook 360+ olvasóval.

en: Communicate with the PocketBook 701
hu: Kommunikáció a PocketBook 701 olvasóval

en: Communicate with the PocketBook 740
hu: Kommunikáció a PocketBook 740 olvasóval

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
hu: Kommunikáció az Infibeam Pi2 olvasóval.

en: Communicate with the Entourage Edge.
hu: Kommunikáció az Entourage Edge olvasóval.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
hu: Kommunikáció az ESlick e-book olvasóval.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
hu: Kommunikáció a Sigmatek e-book olvasóval.

en: Use an arbitrary folder as a device.
hu: Tetszőleges mappa eszközként való használata.

en: Device interface
hu: Eszköz csatolófelület

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
hu: Kommunikáció a Hanlin V3 e-book olvasóval.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
hu: Kommunikáció a Hanlin V5 e-book olvasóval.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
hu: Kommunikáció a BOOX e-book olvasóval.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
hu: Mappák vesszővel elválasztott listája, ahova az e-könyvek kerülnek az eszközön. Az első létező lesz használva.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
hu: Kommunikáció a Hanvon N520 e-book olvasóval.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
hu: Kommunikáció a Kibano e-book olvasóval.

en: Communicate with The Book reader.
hu: Kommunikáció a The Book olvasóval.

en: Communicate with the Libre Air reader.
hu: Kommunikáció a Libre Air olvasóval.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
hu: Kommunikáció a SpringDesign Alex e-book olvasóval.

en: Removing books from device...
hu: Könyvek eltávolítása az eszközről…

en: Communicate with the Azbooka
hu: Kommunikáció az Azbooka e-book olvasóval

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
hu: Kommunikáció az Elonex EB 511 e-book olvasóval.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
hu: Kommunikáció a Cybook Odyssey e-book olvasóval.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
hu: Kommunikáció az IRex Iliad e-book olvasóval.

en: Cannot get files from this device
hu: Az eszközről nem fogadhatóak fájlok

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
hu: Kommunikáció az IRex Digital Reader 1000 e-book olvasóval.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
hu: Kommunikáció az IRex Digital Reader 800 eszközzel

en: Communicate with the Iriver Story reader.
hu: Kommunikáció az iRiver Story olvasóval.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
hu: Kommunikáció a JetBook e-book olvasóval.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
hu: Kommunikáció a MiBuk Wolder olvasóval.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
hu: Kommunikáció a JetBook Mini olvasóval.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
hu: Kommunikáció a JetBook Color olvasóval.

en: Could not generate page mapping.
hu: Nem sikerült az oldal hozzárendelés létrehozása.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
hu: Nem érvényes MOBI-fájl. Jelentett azonosság: %s

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
hu: Kommunikáció a Kindle e-könyv olvasóval.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
hu: A következő könyvek KFX formátumúak. A KFX egy virtuális könyvformátum, és nem lehet átvinni a készülékről. Ehelyett az Amazon honlapon a "Tartalmam és eszközeim kezelése" oldalra kell lépnie, és onnan kell letöltenie a könyvet a számítógépére. Így egy normál AZW3 fájlt kap, amelyet normálisan hozzáadhat a calibre alkalmazáshoz. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a könyvek listájának megtekintéséhez.

en: WARNING: E-book covers
hu: FIGYELMEZTETÉS: e-könyv borítók

en: Amazon has <b>broken display of covers</b> for books sent to the Kindle by USB cable. To workaround it, you have to either keep your Kindle in Airplane mode, or:<ol><li>Send the books to the Kindle</li><li>Disconnect the Kindle and wait for the covers to be deleted by Amazon</li><li>Reconnect the Kindle and calibre will restore the covers.</li></ol> After this the covers for those books should stay put. <a href="{}">Click here</a> for details.
hu: Az Amazon <b>letiltotta a borítók megjelenítését</b> a Kindle-re USB kábelen való küldéskor. A megoldáshoz vagy tartsa a Kindle-t 'Repülőgép módban', vagy:<ol><li>küldje el a könyveket a Kindle-re</li><li>Kapcsolja ki a Kindle-t  és várja meg, amíg az Amazon törli a borítókat, és a Calibre visszaállítja a borítókat.</li></ol> Ezt követően a könyvek borítói maradjanak a helyükön. <a href="{}">Kattintson ide</a> további részletekért.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
hu: %(time)s<br />Utolsó olvasott oldal: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
hu: %(time)s<br />Utolsó olvasott oldal: Hely %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
hu: <b>Hely %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
hu: <b>Oldal %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
hu: <b>Hely %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-book reader.
hu: Kommunikáció a Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-könyv olvasóval.

en: Send page number information when sending books
hu: Könyvek küldésekor küldje el az oldalszám információt

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
hu: A Kindle 3 és újabb verziók tudják használni az oldalszám információkat a MOBI fájlokban. Ezzel a lehetőséggel a calibre kiszámítja és elküldi ezt az információt a Kindle-nek a MOBI fájlok USB-n feltöltésekor. Megjegyzendő, hogy ezek az oldalszámok nem egyeznek egyetlen nyomtatott könyv oldalszámaival se.

en: Page count calculation method
hu: Oldalszám kiszámítási módszer

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
hu: Az oldalszám-információk létrehozása több módon lehetséges. Ha meg van adva az oldalak száma, a könyv annyi oldalra lesz felosztva. Ha ez a szám nincs megadva, az oldalak száma a következő közelítő módszerekkel kerül kiszámításra:<ul> <li>gyors: 2300 leütésnyi tömörítetlen szöveg oldalanként.
    
    
    <li>pontos: A könyvben található fejezetek, bekezdések és látható sorok alapján. Ez a módszer egy átlagos puha kötésű könyvet szimulál, amelyben 32 sor van egy oldalon és maximum 70 leütés van soronként.
    
    
    <li>oldaltörés: A "pagebreak" módszer a könyvben megtalálható <mbp:pagebreak> címkéket használja az oldalak meghatározásához.</ul>A "fast" módszertől eltérően a többi sokkal lassabb.Továbbá, ha a "pagebreak" módszerrel az oldalszám meghatározása meghiúsul, a pontos, és ha az "accurate" sem sikerül, a gyors módszer kerül használatra.

en: Custom column name to retrieve page counts from
hu: Az egyéni oszlop neve, amely tartalmazza az oldalak számát

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
hu: Ha a könyvtára tartalmaz egy olyan egyedi mezőt, amiben az oldalszámokat tárolja, akkor a Calibre a lapok megszámlálása helyett felhasználhatja ezt az információt is. Itt adja meg e mező nevét, pl.: #oldalak.

en: Custom column name to retrieve calculation method from
hu: Az egyéni oszlop neve, a számítási módszer lekéréséhez

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
hu: Ha van egy egyéni oszlop a könyvtárában, amelyet a könyv oldalszámának kiszámításához használt előnyben részesített módszer tárolására használ, akkor a fent kiválasztott alapértelmezett módszer helyett ezt a Calibre is használhatja. Itt adja meg az egyéni oszlop nevét, például #pagemethod. Az egyéni oszlopnak a következő értékekkel kell rendelkeznie: gyors, pontos vagy oldaltörés.

en: Overwrite existing APNX on device
hu: A meglévő APNX felülírása az eszközön

en: Uncheck this option to allow an APNX file existing on the device to have priority over the version which calibre would send. Since APNX files are usually deleted when a book is removed from the Kindle, this is mostly useful when resending a book to the device which is already on the device (e.g. after making a modification).
hu: Törölje a jelölőnégyzetet, ha engedélyezi, hogy az eszközön meglévő APNX-fájl elsőbbséget élvezzen azzal a verzióval szemben, amelyet a Calibre küldene. Mivel az APNX-fájlok általában törlődnek, amikor egy könyvet eltávolítanak a Kindle-ből, ez leginkább akkor hasznos, ha újraküld egy könyvet a már az eszközön lévő eszközre (például módosítás után).

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
hu: Kommunikáció Kindle DX e-könyv olvasóval.

en: Communicate with the Kindle Fire
hu: Kommunikáció Kindle Fire eszközzel

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
hu: Kommunikáció az eredeti Kobo olvasóval és a Kobo WiFi eszközzel.

en: The Kobo supports several collections including
hu: A Kobo számtalan gyűjteményt támogat, pl.:

en: Create tags for automatic management
hu: Címkék készítése az automatikus kezeléshez

en: Upload covers for books (newer readers)
hu: Címképek feltöltése a könyvekhez (újabb ebook olvasók)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
hu: Alapesetben a KOBO olvasók önállóan kinyerik a borítókat magukból a könyvekből. Ezzel a beállítással a Calibre egy külön borítófájlt küld a könyvhöz, ami hasznos lehet, ha módosította a borítóképet.

en: Upload black and white covers
hu: Fekete-fehér borító feltöltése

en: Show expired books
hu: Elavult bejegyzések megjelenítése

en: A bug in an earlier version left non kepubs book records in the database.  With this option calibre will show the expired records and allow you to delete them with the new delete logic.
hu: Az egyik korábbi verzióban egy hiba folytán a nem kepub (Kobo EPUB) könyvek az adatbázisban maradtak. Ezzel a beállítással az elavult bejegyzések is megjeleníthetőek, és lehetővé teszi azok törlését az új törlési logikával.

en: Show previews
hu: Előnézet mutatása

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions. By default, they are no longer displayed as there is no good reason to see them. Enable if you wish to see/delete them.
hu: A Touch és néhány más verzió tartalmazza a Kobo előnézetét. Alapértelmezés szerint már nem jelennek meg, mivel nincs jó ok a megjelenítésükre. Engedélyezze, ha szeretné látni/törölni őket.

en: Show recommendations
hu: Ajánlások megjelenítése

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
hu: Az ajánlások megtekinthetők a Kobo eszközökön. Néhány esetben ezek fájlokat is tartalmaznak, máskor csak egy linket a vásárlási oldalra. Engedélyezze, ha meg kívánja tekinteni, vagy törölni az ajánlásokat.

en: Attempt to support newer firmware
hu: Kísérlet az újabb firmware támogatására

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to Factory defaults and testing software
hu: A Kobo rendszeresen frissíti a firmware-t és az adatbázis-verziót. Ezzel az opcióval a Calibre megkísérli a teljes olvasási-írási funkciót végrehajtani - Figyelem!! Csak akkor engedélyezze, ha elégedett a kobo gyári alapértékeinek visszaállításával és a tesztelő szoftverrel

en: Getting list of books on device...
hu: Az eszközön lévő könyvek listájának összeállítása…

en: Removing books from device metadata listing...
hu: Könyvek eltávolítása az eszköz metaadat listájáról…

en: Adding books to device metadata listing...
hu: Könyvek hozzáadása az eszköz metaadat listájához…

en: Kobo database version unsupported - See details
hu: Kobo adatbázis verzió nem támogatott. - lásd a részleteket

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the  "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
hu: A Kobo frissített firmware-/adatbázis-verziót futtat. Mivel a Calibre nem tud erről a frissített firmware-ről, az adatbázis-szerkesztés le van tiltva a sérülések megelőzése érdekében. Továbbra is küldhet könyveket a Kobo-ra a Calibre alkalmazással, de a könyvek törlése és a gyűjtemények kezelése le van tiltva. Ha hajlandó kísérletezni, és tudja, hogyan állíthatja vissza a Kobo-t a gyári alapértékekre, felülbírálhatja ezt az ellenőrzést, ha jobb gombbal kattint az eszköz ikonjára a Calibre-ben, és kiválasztja az "Az eszköz beállítása", majd a "Kísérlet az újabb firmware támogatására" lehetőséget. Előfordulhat, hogy ehhez vissza kell állítania a Kobo gyári beállításait.

en: Not Implemented
hu: Nincs megvalósítva

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
hu: a „.kobo” fájlok nem léteznek az eszközön, mint e-bookok, csak sorok egy sqlite adatbázisban. Jelenleg nem lehet őket exportálni vagy megnézni.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
hu: <hr /><b>Utoljára olvasva:</b> %(time)s<br /><b>Elolvasva százalékban:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
hu: <b>%(chapter)d. fejezet:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Fejezeten belüli pozíció:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
hu: <b>Fejezet %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Fejezeten belüli pozíció:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Kiemelés:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
hu: <b>Fejezet %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Fejezeten belüli pozíció:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Kiemelés:</b> %(text)s<br /><b>Megjegyzések:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Communicate with the Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2 and Clara 2E eReaders. Based on the existing Kobo driver by %s.
hu: Kommunikáció Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2 és Clara 2E e-olvasókkal. Létező Kobo illesztőprogram alapján: %s.

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
hu: A Kobo frissített firmware-/adatbázis-verziót futtat. Mivel a Calibre nem tud erről a frissített firmware-ről, az adatbázis-szerkesztés le van tiltva a sérülések megelőzése érdekében. Továbbra is küldhet könyveket a Kobo-ra a Calibre alkalmazással, de a könyvek törlése és a gyűjtemények kezelése le van tiltva. Ha hajlandó kísérletezni, és tudja, hogyan állíthatja vissza a Kobo-t a gyári alapértékekre, felülbírálhatja ezt az ellenőrzést, ha jobb gombbal kattint az eszköz ikonjára a Calibre-ben, és kiválasztja az "Az eszköz beállítása", majd a "Kísérlet az újabb firmware támogatására" lehetőséget. Előfordulhat, hogy ehhez vissza kell állítania a Kobo gyári beállításait.

en: Discussion of any new Kobo firmware can be found in the Kobo forum at MobileRead. This is at %s.
hu: Az új Kobo firmware-ről a MobileRead Kobo fórumában olvashat. Itt: %s.

en: Collections, covers && uploads
hu: Gyűjtemények, borítók && feltöltések

en: Metadata, on device && advanced
hu: Metaadatok, eszközön && speciális

en: Uploading of books
hu: Könyv feltöltése

en: Modify CSS
hu: CSS módosítás

en: This allows addition of user CSS rules and removal of some CSS. When sending a book, the driver adds the contents of {0} to all stylesheets in the EPUB. This file is searched for in the root folder of the main memory of the device. As well as this, if the file contains settings for the "orphans" or "widows", these are removed for all styles in the original stylesheet.
hu: Ez lehetővé teszi felhasználói CSS-szabályok hozzáadását és néhány CSS eltávolítását. Könyv küldésekor az illesztőprogram hozzáadja a(z) {0} tartalmát az EPUB összes stíluslapjához. Ezt a fájlt a rendszer a készülék fő memóriájának gyökérmappájában keresi. Ezen túlmenően, ha a fájl az "árvák" vagy "özvegyek" beállításait tartalmazza, akkor ezek az eredeti stíluslap összes stílusánál törlődnek.

en: Do not treat replacements as new books
hu: A cseréket ne kezelje új könyvként

en: When a new book is side-loaded, the Kobo firmware imports details of the book into the internal database. Even if the book is a replacement for an existing book, the Kobo will remove the book from the database and then treat it as a new book. This means that the reading status, bookmarks and collections for the book will be lost. This option overrides firmware behavior and attempts to prevent a book that has been resent from being treated as a new book. If you prefer to have replacements treated as new books, turn this option off.
hu: Amikor egy új könyvet oldalról töltenek be, a Kobo firmware importálja a könyv részleteit a belső adatbázisba. Még ha a könyv egy meglévő könyvet helyettesít, a Kobo eltávolítja a könyvet az adatbázisból, majd új könyvként kezeli. Ez azt jelenti, hogy a könyv olvasási állapota, könyvjelzői és gyűjteményei elvesznek. Ez a beállítás felülbírálja a firmware viselkedését, és megpróbálja megakadályozni, hogy az újraküldött könyvet új könyvként kezeljék. Ha azt szeretné, hogy a cseréket új könyvként kezeljék, kapcsolja ki ezt a lehetőséget.

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Create new bookshelves on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
hu: Hozzon létre új könyvespolcokat a Kobón, ha nem léteznek. Ez csak a V2.0.0 vagy újabb firmware-re vonatkozik.

en: Collections columns:
hu: Gyűjtemény oszlopok:

en: Use a column to generate collections.
hu: Használjon oszlopot gyűjtemények létrehozásához.

en: The Kobo from firmware V2.0.0 supports bookshelves. These are created on the Kobo. Specify a tags type column for automatic management.
hu: A V2.0.0 firmware-től származó Kobo támogatja a könyvespolcokat. Ezeket a Kobón hozzák létre. Adjon meg egy címketípus oszlopot az automatikus kezeléshez.

en: Collections template:
hu: Gyűjtemények sablonja:

en: Use a template to generate collections.
hu: Gyűjtemények létrehozásához használjon sablont.

en: Enter a template to generate collections. The result of the template will be combined with the values from Collections column. The template should return a list of collection names separated by ':@:' (without quotes).
hu: Adjon meg egy sablont a gyűjtemények létrehozásához. A sablon eredményét a rendszer kombinálja a 'Gyűjtemények' oszlop értékeivel. A sablonnak vissza kell adnia a gyűjteménynevek listáját ':@:' karakterrel elválasztva (idézőjelek nélkül).

en: Create collections
hu: Gyűjtemények létrehozása

en: Delete empty bookshelves
hu: Üres könyvespolcok törlése

en: Delete any empty bookshelves from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
hu: A szinkronizálás befejeztével az üres könyvespolcok törlése a Kobo eszközről. Ez csak a V2.0.0 vagy újabb firmware-re vonatkozik.

en: Ignore collections:
hu: Gyűjtemények hanyagolása:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
hu: A gyűjteménykezelés által figyelmen kívül hagyandó gyűjtemények neveinek felsorolása. A felsorolt gyűjtemények nem változnak. A neveket vessző választja el.

en: Upload covers
hu: Címképek feltöltése

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
hu: Címkép feltöltése a Calibre könyvtárból, amikor a könyveket az eszközre küldjük.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
hu: Feltöltéskor a borítók átalakítása szürkeárnyalatossá.

en: Upload dithered covers
hu: Kopott borítók feltöltése

en: Dither cover images to the appropriate 16c grayscale palette for an eInk screen. This usually ensures greater accuracy and avoids banding, making sleep covers look better. On FW >= 4.11, Nickel itself may sometimes do a decent job of it. Has no effect without "Upload black and white covers"!
hu: Vágja át a borítóképeket a megfelelő 16c-os szürkeárnyalatos palettára az eInk képernyőhöz. Ez általában nagyobb pontosságot biztosít, és elkerüli a sávozást, így az alvóborító jobban néz ki. FW >= 4.11 esetén maga a Nickel néha tisztességes munkát végez vele. Nincs hatása a "Fekete-fehér borítók feltöltése" nélkül!

en: Keep cover aspect ratio
hu: Borító képarányának megtartása

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
hu: Amikor feltölti a címképeket, ne változtassa meg a méretarányokat, amikor átméretezi őket az eszközhöz. Ez csak a 2.3.1 és azt követő firmware verzióknál működik.

en: Letterbox full-screen covers
hu: Letterbox teljes képernyős borítók

en: Do it on our end, instead of letting Nickel handle it. Provides pixel-perfect results on devices where Nickel does not do extra processing. Obviously has no effect without "Keep cover aspect ratio". This is probably undesirable if you disable the "Show book covers full screen" setting on your device.
hu: Csináld a mi oldalunkon, ahelyett, hogy a Nickelre bíznád. Pixel-tökéletes eredményeket biztosít azokon az eszközökön, ahol a Nickel nem végez extra feldolgozást. Nyilvánvalóan nincs hatása a "Borító képarányának megtartása" nélkül. Ez valószínűleg nem kívánatos, ha letiltja a „Könyvborítók megjelenítése teljes képernyőn” beállítást eszközén.

en: Choose the color to use when letterboxing the cover. The default color is black (#000000)
hu: A borító levélszekrénybe helyezésekor használni kívánt szín kiválasztása. Az alapértelmezett szín a fekete (#000000)

en: Save covers as PNG
hu: Borító mentése PNG-ként

en: Use the PNG image format instead of JPG. Higher quality, especially with "Upload dithered covers" enabled, which will also help generate potentially smaller files. Behavior completely unknown on old (< 3.x) Kobo firmwares, known to behave on FW >= 4.8. Has no effect without "Upload black and white covers"!
hu: JPG helyett  PNG képformátum használata. Magasabb minőség, különösen a "Kopott borítók feltöltése” engedélyezése esetén, ami szintén segít a potenciálisan kisebb fájlok létrehozásában. A viselkedés teljesen ismeretlen a régi (< 3.x) Kobo firmware-eken, ismert, hogy FW >= 4.8-on viselkedik. Nincs hatása "Fekete-fehér borítók feltöltése" nélkül!

en: Show as on device
hu: Megjelenítés mint az eszközön

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
hu: A Kobo ajánlásokat jelenít meg az eszközön. Egyes esetekben ezek tartalmaznak fájlokat, de más esetekben csak a vásárolni kívánt webhelyet jelzik. Engedélyezze, ha szeretné látni/törölni őket.

en: Show archived books
hu: Archivált könyvek megjelenítése

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
hu: Az archivált könyvek megjelennek az eszközön, de le kell tölteni az olvasáshoz. Ezzel a lehetőséggel megjelenítheti ezeket a könyveket, és párosíthatja őket a Calibre könyvtárban lévő könyvekkel.

en: Advanced options
hu: Speciális beállítások

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software. This driver supports firmware V2.x.x and DBVersion up to
hu: A Kobo rendszeresen frissíti a firmware-t és az adatbázis-verziót. Ezzel az opcióval a Calibre megkísérli a teljes olvasási-írási funkciót végrehajtani - Figyelem! Csak akkor engedélyezze, ha elégedett a kobo gyári alapértékeinek visszaállításával és a szoftver tesztelésével. Ez az illesztőprogram a V2.x.x firmware-t és a DBVersion verziót támogatja

en: Title to test when debugging
hu: Tesztcím hibakereséskor

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
hu: Egy könyv címének része, amely használható hibakeresési tesztek elvégzéséhez. A teszt az, hogy megnézzük, hogy a karakterlánc szerepel-e egy könyv címében. Minél jobb az egyezés, annál kevesebb az idegen kimenet.

en: Title to test when debugging:
hu: Tesztcím hibakereséskor:

en: Update metadata on the device
hu: Metaadatok frissítése az eszközön

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
hu: A metaadatok frissítése az eszközön, amikor az csatlakoztatva van. Legyen óvatos, amikor ezt megteszi, mert időbe telik, és a kezdeti csatlakozás sokáig tarthat.

en: Set series information
hu: Sorozat információk beállítása

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
hu: A Kobo eszközök könyvlistái sorozatinformációkat jeleníthetnek meg. Ezt nem olvassa be a készülék az oldalra feltöltött könyvekből. A sorozatadatok csak akkor adhatók hozzá az eszközhöz, ha a könyvet az eszköz feldolgozta. Engedélyezze, ha sorozatinformációkat szeretne beállítani.

en: Update metadata on Book Details pages
hu: Frissítése a Metaadatokat a Könyv részletei oldalon

en: This will update the metadata in the device database when the device is connected. The metadata updated is displayed on the device in the library and the Book details page. This is the title, authors, comments/synopsis, series name and number, publisher and published Date, ISBN and language. If a metadata plugboard exists for the device and book format, this will be used to set the metadata.
hu: Ez frissíti a metaadatokat az eszköz adatbázisában, amikor az eszköz csatlakoztatva van. A frissített metaadatok megjelennek az eszközön a könyvtárban és a 'Könyv részletei' oldalon. Ez a cím, a szerzők, a megjegyzések/összefoglaló, a sorozat neve és száma, a kiadó és a megjelenés dátuma, az ISBN és a nyelv. Ha létezik metaadat-plugboard az eszköz és a könyv formátumához, akkor a rendszer ezt fogja használni a metaadatok beállításához.

en: Update purchased books
hu: Vásárolt könyvek frissítése

en: Update books purchased from Kobo and downloaded to the device.
hu: A Kobo-tól vásárolt és az eszközre letöltött könyvek frissítése.

en: Subtitle
hu: Felirat

en: Update the subtitle on the device using a template.
hu: A felirat frissítése az eszközön egy sablon segítségével.

en: Enter a template to use to set the subtitle. If the template is empty, the subtitle will be cleared.
hu: Egy sablon megadása a felirat beállításához. Ha a sablon üres, a felirat törlődik.

en: Book stats
hu: Könyv statisztika

en: Update the book stats
hu: Könyv statisztika frissítése

en: Words:
hu: Szavak:

en: Enter a template to use to set the word count for the book. If the template is empty, the word count will be cleared.
hu: Adjon meg egy sablont a könyv szószámának beállításához. Ha a sablon üres, a szószám törlődik.

en: Pages:
hu: Oldalak:

en: Enter a template to use to set the page count for the book. If the template is empty, the page count will be cleared.
hu: Adjon meg egy sablont a könyv oldalszámának beállításához. Ha a sablon üres, az oldalak száma törlődik.

en: Hours to read estimates:
hu: Becsült olvasási idő:

en: Upper:
hu: Felső:

en: Enter a template to use to set the upper estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
hu: Adjon meg egy sablont, amellyel beállíthatja a könyv olvasási idejének felső becslését. A becslés órákban értendő. Ha a sablon üres, az idő törlődik.

en: Lower:
hu: Alsó:

en: Enter a template to use to set the lower estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
hu: Adjon meg egy sablont, amellyel beállíthatja a könyv olvasási idejének alsó becslését. A becslés órákban értendő. Ha a sablon üres, az idő törlődik.

en: Edit template
hu: Sablon szerkesztése

en: &Template editor
hu: &Sablon szerkesztő

en: Invalid template
hu: Érvénytelen sablon

en: The template "%s" is invalid:
hu: "%s" sablon érvénytelen:

en: Communicate with the Palm Pre
hu: Kommunikáció a Palm Pre eszközzel

en: Communicate with the Bq Avant
hu: Kommunikáció a Bq Avant olvasóval

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
hu: Kommunikáció a Sweex/Kogan/Q600/Wink olvasóval

en: Communicate with the Pandigital Novel
hu: Kommunikáció a Pandigital Novel olvasóval

en: Communicate with the VelocityMicro
hu: Kommunikáció a VelocityMicro olvasóval

en: Communicate with the GM2000
hu: Kommunikáció a GM2000 olvasóval

en: Communicate with the Acer Lumiread
hu: Kommunikáció az Acer Lumiread eszközzel

en: Communicate with the Aluratek Color
hu: Kommunikáció az Aluratek Color olvasóval

en: Communicate with the Trekstor
hu: Kommunikáció a Trekstor olvasóval

en: Communicate with the EEE Reader
hu: Kommunikáció az EEE Reader eszközzel

en: Communicate with the Adam tablet
hu: Kommunikáció az Adam táblagéppel

en: Communicate with the Nextbook Reader
hu: Kommunikáció a Nextbook Reader eszközzel

en: Communicate with the Moovybook Reader
hu: Kommunikáció a Moovybook Reader eszközzel

en: Communicate with the COBY
hu: Kommunikáció a COBY olvasóval

en: Communicate with the Ex124G
hu: Kommunikáció az Ex124G olvasóval

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
hu: Kommunikáció a WayteQ és SPC Dickens olvasóval

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
hu: Kommunikáció a Woxter Scriba olvasóval

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
hu: Kommunikáció a PocketBook Touch Lux 2 és Inkpad X olvasóval

en: Communicate with the SONY DPT-S1
hu: Kommunikáció a SONY DPT-S1 olvasóval

en: Communicate with the Bq Cervantes
hu: Kommunikáció a Bq Cervantes olvasóval

en: MTP device
hu: MTP eszköz

en: Communicate with MTP devices
hu: Kommunikáció MTP eszközökkel

en: Get device information...
hu: Eszköz-információ lekérdezése…

en: Listing files, this can take a while
hu: Fájlok listázása, ez eltarthat egy ideig

en: Reading e-book metadata
hu: E-book metaadatok olvasása

en: Reading metadata from %s
hu: Metaadatok olvasása a következő eszközről: %s

en: Updating metadata cache on device
hu: Az eszköz metaadat-tárolójának frissítése

en: Finished reading metadata from device
hu: Metaadatok olvasása az eszközről kész

en: Transferring books to device...
hu: Könyvek küldése az eszközre…

en: Transferred %s to device
hu: Elküldve a következő eszközre: %s

en: Transfer to device finished...
hu: Az eszközre küldés kész...

en: Added %s
hu: Hozzáadva: %s

en: Adding complete
hu: Hozzáadás kész

en: Deleting books from device...
hu: Könyvek törlése az eszközről...

en: Deleted %s
hu: Törölve: %s

en: All books deleted
hu: Minden könyv törölve

en: Removing books from metadata
hu: Könyvek törlése a metaadatok közül

en: Removed %s
hu: Eltávolítva: %s

en: All books removed
hu: Minden könyv eltávolítva

en: Unnamed device
hu: Névtelen eszköz

en: The device {0} is not allowing connections. Unlock the screen on the {0}, tap "Allow" on any connection popup message you see, then either wait a minute or restart calibre. You might also have to change the mode of the USB connection on the {0} to "Media Transfer mode (MTP)" or similar.
hu: {0} eszköz nem engedélyezi a kapcsolatokat.  {0} eszközön oldja fel a képernyő zárolását , kattintson az „Engedélyezés” gombra a kapcsolat felugró üzenetében, majd várjon egy percet, vagy indítsa újra a Calibre-t. Előfordulhat, hogy {0} USB-kapcsolatának módját „Médiaátviteli módra (MTP)” vagy hasonlóra kell módosítania.

en: Unknown MTP device
hu: Ismeretlen MTP eszköz

en: Found object: %s
hu: Talált objektum: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
hu: Az MTP eszközöket a Windows XP nem támogatja

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
hu: A Windows Mobil Eszközök szolgáltatás nem elérhető a gépén. Valószínűleg szükséges lesz a Windows Media Player 11 (vagy frissebb) telepítésére, és/vagy  a számítógép újraindítására

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
hu: Kommunikáció Nokia 770 Internet Tablettel.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
hu: Kommunikáció egy Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo eszközzel.

en: Communicate with the Nokia E71X
hu: Kommunikáció Nokia E71X eszközzel

en: Communicate with the Nokia E52
hu: Kommunikáció Nokia E52 eszközzel

en: The Nook
hu: A Nook

en: Communicate with the Nook e-book reader.
hu: Kommunikáció a Nook e-book olvasóval.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
hu: Kommunikáció a Nook Color, TSR, Glowlight és Tablet e-book olvasóval.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
hu: Kommunikáció a Nuut2 e-book olvasóval.

en: Communicate with the Paladin readers
hu: Kommunikáció a Paladin e-book olvasóval

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
hu: Vesszővel tagolt metaadat mezők gyűjtemények létrehozására az olvasón.  Lehetőségek:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
hu: Kommunikáció egy PRTS1-nél régebbi Sony e-book olvasóval.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
hu: Megjegyzések eltávolítva, mert a SONY olvasó nem kezeli őket

en: All by title
hu: Mind cím szerint

en: All by author
hu: Mind szerző szerint

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
hu: Az eszközön gyűjteményekké alakítandó metaadatmezők vesszővel elválasztott listája. A lehetőségek közé tartoznak: %(coll)s. Két speciális gyűjtemény áll rendelkezésre:%(abt)s:%(abtv)s és %(aba)s:%(abav)s. Adja hozzá ezeket az értékeket a listához, hogy engedélyezze őket. A gyűjtemények a ":" karakter után megadott nevet kapják.

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
hu: Külön bélyegkép feltöltése a címképekhez (újabb olvasóknál)

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
hu: Általában a SONY olvasói a borítóképét magából az e-bookból veszi. Ha ezt az opciót engedélyezi, akkor a Calibre külön borító képet küld az olvasónak. Ez akkor hasznos, ha DRM-es könyveket küld, ahol nem lehet megváltoztatni a borítót. FIGYELEM: ezt a lehetőséget csak újabb SONY olvasóknál szabad használni: 350, 650, 950 és újabb.

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
hu: Különálló címképek frissítése az automatikus kezelésnél (újabb olvasóknál)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
hu: Engedélyezze ezt, hogy az eszköz minden csatlakoztatásakor frissüljenek a különálló címképek. Kapcsolja ki, ha sok könyv van az olvasón, mert ez rontja a teljesítményt.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
hu: A címkép méretarányának megtartása a bélyegkép létrehozásakor

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
hu: Állítsa be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a bélyegképek aránya (szélesség / magasság) azonos legyen a borítóéval. Kapcsolja ki, ha maximális méretet szeretne, aránytól függetlenül.

en: Search for books in all folders
hu: Könyvek keresése minden mappában

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
hu: Ezt választva a Calibre az eszköz minden mappájában és kártyáján keresi a könyveket. Így a Calibre megtalálhatja azon könyveket, amik más szoftver vagy vezeték nélküli letöltés útján kerültek az eszközre.

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
hu: Kommunikáció egy PRTS1 vagy újabb Sony e-book olvasóval

en: Upload separate cover thumbnails for books
hu: Önálló bélyegkép borítók feltöltése

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
hu: Alapesetben a SONY olvasók önállóan kinyerik a borítókat magukból a könyvekből. Ezzel a beállítással a Calibre egy külön borítófájlt küld a könyvhöz, ami hasznos lehet, ha DRM-es könyvet küld az eszközre, amiben nem tud borítót cserélni.

en: Refresh separate covers when using automatic management
hu: Automatikus kezelésko&r frissüljenek a különálló borítók

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
hu: Sony szerzőformátum használata (Csak az első szerző)

en: Set this option if you want the author on the Sony to appear the same way the T1 sets it. This means it will only show the first author for books with multiple authors. Leave this disabled if you use Metadata plugboards.
hu: Állítsa be ezt az opciót, hogy a szerző a Sony-n ugyanúgy jelenjen meg, ahogy a T1 beállítja. Ez azt jelenti, hogy több szerzős könyveknél csak az első szerzőt jeleníti meg. Hagyja ezt letiltva, ha metaadat-csatlakozótáblákat használ.

en: Wireless device
hu: Vezetéknélküli eszköz

en: Communicate with Smart Device apps
hu: Kommunikáció a Smart Device alkalmazásokkal

en: All by something
hu: Mind valami által

en: Enable connections at startup
hu: Kapcsolódás engedélyezése induláskor

en: Check this box to allow connections when calibre starts
hu: Itt engedélyezheti, hogy engedélyezi-e a kapcsolatokat a Calibre induláskor

en: Security password
hu: Biztonsági jelszó

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
hu: Adja meg az eszköz alkalmazása milyen jelszóval kapcsolódjon a Calibrehez

en: Use fixed network port
hu: Fix hálózati port használata

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
hu: Ha engedélyezve van,  a „Port” mezőben megadott port lesz használva. Más különben mindig véletlenszerűen lesz kiválasztva

en: Port number:
hu: Port száma:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
hu: Adja meg melyik port legyen használva, ha a „Fix hálózati port használata” engedélyezve van

en: Print extra debug information
hu: Bővebb hibakeresési információ megjelenítése

en: Check this box if requested when reporting problems
hu: Hibajelentéskor használja ezt a lehetőséget, hogy bővebb hibakeresési információt kapjon

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
hu: A metaadatmezők vesszővel tagolt listája az eszköz gyűjteményévé alakítható.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
hu: Lehetőségek: sorozatok, címkék, szerzők stb. Három speciális gyűjtemény áll rendelkezésre: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, és %(abs)s:%(absv)s. Adja hozzá ezeket az értékeket a listához, hogy engedélyezze őket. A gyűjtemények a ":" karakter után megadott nevet kapják.

en: Enable the no-activity timeout
hu: A tevékenység nélküli időtúllépés engedélyezése

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
hu: Ha ez a jelölőnégyzet be van jelölve, a Calibre automatikusan lekapcsol, ha a csatlakoztatott eszköz %d percig nem csinál semmit. A jelölőnégyzet törlésével letiltja ezt az időtúllépést, így a Calibre soha kapcsol szét automatikusan.

en: Use this IP address
hu: Ennek az IP címnek a használata

en: Use this option if you want to force the driver to listen on a particular IP address. The driver will listen only on the entered address, and this address will be the one advertised over mDNS (BonJour).
hu: Használja ezt a lehetőséget, ha arra szeretné kényszeríteni az illesztőprogramot, hogy figyeljen egy adott IP-címre. Az illesztőprogram csak a megadott címre figyel, és ez lesz az mDNS-en (BonJour) keresztül hirdetett cím.

en: Replace books with same calibre ID
hu: Azonos Calibre ID-vel rendelkező könyvek cseréje

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
hu: Ezzel a lehetőséggel felülírhat egy könyvet az eszközön, ha a könyvnek azonos Calibre azonosítója van, mint a küldendő könyvnek. A könyv fájlneve akkor sem változik meg, ha a mentési sablon eltérő eredményt ad. Ennek a beállításnak a használata a legtöbb esetben megakadályozza, hogy egy könyv több példánya legyen az eszközön.

en: Cover thumbnail compression quality
hu: Borító bélyegkép tömörítés minősége

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
hu: Ezzel a lehetőséggel szabályozhatja az eszközre küldött borítófájl méretét és minőségét. 50 és 99 között kell lennie. Minél nagyobb a szám, annál jobb a borító minősége, de annál nagyobb a fájl. Például, ha ezt 70-ről 90-re változtatja, sokkal jobb borítás érhető el, amely körülbelül 2,5-szer akkora. A változtatások megtekintéséhez kényszerítenie kell a Calibre-t a metaadatok újraküldésére az eszközre, akár a könyv metaadatainak módosításával (az utolsó módosítási időpont frissítésével), akár magának a könyvnek az újraküldésével.

en: Use metadata cache
hu: Metaadat gyorsítótár használata

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
hu: Ennek az opciónak a beállítása lehetővé teszi, hogy a Calibre megtartsa a metaadatok másolatát az eszközön, felgyorsítva az eszközkapcsolatokat. Ennek az opciónak a visszavonása letiltja a másolat megtartását, és arra kényszeríti az eszközt, hogy minden csatlakozáskor metaadatokat küldjön a Calibre-nek. Törölje ezt a beállítást, ha úgy gondolja, hogy a gyorsítótár nem működik megfelelően.

en: Additional file extensions to send to the device
hu: További fájlkiterjesztések az eszközre küldéshez

en: This is a comma-separated list of format file extensions you want to be able to send to the device. For example, you might have audio books in your library with the extension "m4b" that you want to listen to on your device. Don't worry about the "extra enabled extensions" warning.
hu: Ez az eszközre küldeni kívánt formátumú fájlkiterjesztések vesszővel elválasztott listája. Például előfordulhatnak olyan hangoskönyvek a könyvtárában, amelyek kiterjesztése "m4b”, amelyeket meghallgatna az eszközén. Ne aggódjon az "extra engedélyezett bővítmények” figyelmeztetés miatt.

en: Ignore device free space
hu: Az eszköz szabad területének figyelmen kívül hagyása

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha figyelmen kívül hagyná az eszközei által jelentett szabad terület mennyiségét. Erre akkor lehet szükség, ha könyveket SD-kártyán tárol, és az eszköznek nincs sok szabad fő memóriája.

en: Too many connection attempts from %s
hu: Túl sok kapcsolódási kísérlet érkezett innen: %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
hu: Az eszközön lévő alkalmazás túl régi, és már nem támogatott. Frissítse egy újabb verzióra.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
hu: Könyvtárában vannak olyan könyvformátumok, amelyek jövőbeli dátumokkal rendelkeznek. A részletekért lásd a Calibre-t

en: The read sync column %s is not in calibre's library
hu: %s olvasott szinkronizálási oszlop nem található a Calibre könyvtárában

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
hu: %s olvasott szinkronizálási oszlop nem található az Igen/nem oszlopban

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
hu: %s dátum szinkronizálási olvasott oszlop nem található a Calibre könyvtárban

en: The read date sync column %s is not a date column
hu: %s olvasott dátum szinkronizálási oszlop nem tátum oszlop

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
hu: Hibás tömörítési beállítás. 50 és 99 közötti számnak kell lennie. Legyen %d.

en: Invalid port in options: %s
hu: Érvénytelen port a beállításokban: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a %d porthoz. Próbáljon megadni egy másik értéket.

en: Failed to allocate a random port
hu: Nem sikerült lefoglalni egy véletlenszerű port

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
hu: Kommunikáció Samsung SNE e-book olvasóval.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
hu: Kommunikáció a Teclast K3/K5 olvasóval.

en: Communicate with the Newsmy reader.
hu: Kommunikáció a Newsmy olvasóval.

en: Communicate with the Archos reader.
hu: Kommunikáció az Archos olvasóval.

en: Communicate with the Pico reader.
hu: Kommunikáció a Pico olvasóval.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
hu: Kommunikáció az iPapyrus olvasóval.

en: Communicate with the Sovos reader.
hu: Kommunikáció a Sovos olvasóval.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
hu: Kommunikáció a Sunstech EB700 olvasóval.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
hu: Kommunikáció a Sunstech EB700 Stash W950 olvasóval.

en: Communicate with the Wexler reader.
hu: Kommunikáció a Sunstech EB700 Wexler olvasóval.

en: Unable to detect any disk drives for the device: %s. Try rebooting
hu: Nem érzékelható lemezmeghajtó az eszközhöz: %s. Próbálja meg újraindítani

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
hu: A következő csatolási pont nem található: %s. Próbálkozzon újraindítással.

en: Unable to detect the %s disk drive.
hu: %s meghajtó nem található.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
hu: Nem található a(z) %s lemezmeghajtó. Az eszköz vagy már le lett csatolva, vagy a kernel a SYSFS egy régi verzióját használja.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
hu: A fő memória nem csatolható. (Hiba kód: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
hu: A(z) %s belső memóriája csak olvasható. Ezt valószínűleg a fájlrendszer hibája okozza.

en: Unable to mount the device
hu: Nem lehetséges az eszköz csatolása

en: Configure device
hu: Eszköz beállítása

en: settings for device drivers
hu: eszközmeghajtók beállításai

en: Ordered list of formats the device will accept
hu: Rendezett lista az eszköz által elfogadott formátumokról

en: Place files in sub-folders if the device supports them
hu: Fájlok almappákba rendezése, ha eszköz ezt támogatja

en: Read metadata from files on device
hu: Metaadatok olvasása az eszközön lévő fájlokból

en: Use author sort instead of author
hu: A rendezési forma használata a normál szerzői név helyett

en: Template to control how books are saved
hu: Sablon a könyvek mentésének szabályozásához

en: Extra customization
hu: Extra testreszabás

en: Communicate with an e-book reader.
hu: Kommunikáció az e-book olvasóval.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
hu: Sikertelen a fájlok elérése az eszköz főmemóriájában. Támogatásért forduljon az eszköz gyártójához. Lehetséges megoldások: Próbáljon ki egy másik USB kábelt/portot a számítógépével. Ha az eszköze rendelkezik „Visszaállítása a gyári beállításokra” opcióval, használja. Hiba: %s

en: Permission was denied by macOS trying to access files in the main memory of your device. You will need to grant permission explicitly by looking under System Preferences > Security and Privacy > Privacy > Files and Folders. Underlying error: %s
hu: A macOS megtagadta az engedélyt, és megpróbált hozzáférni az eszköz fő memóriájában lévő fájlokhoz. Az engedélyt kifejezetten meg kell adnia a Rendszerbeállítások > Biztonság és adatvédelem > Adatvédelem > Fájlok és mappák alatt. Mögöttes hiba: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
hu: Sikertelen a fájlok elérése az eszköz SD kártyáján. Ennek több oka is lehet. Az SD kártya sérült, vagy túl nagy az eszközhöz, esetleg írásvédett. Próbáljon ki egy másik SD kártyát vagy formázza a mostanit FAT32 fájlrendszerre. Továbbá ellenőrizze, hogy nincs-e túl sok fájl a kártya gyökérkönyvtárán. Hiba: %s

en: Sending metadata to device...
hu: Metaadatok küldése az eszközre…

en: USB Vendor ID (in hex)
hu: USB gyártó ID (hexában)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
hu: Az ID meghatározása: „Beállítások->Egyéb->Információk lekérése egyedi e-book olvasó beállításához”

en: USB Product ID (in hex)
hu: USB termék ID (hexában)

en: USB Revision ID (in hex)
hu: USB revízió ID (hexában)

en: Unused (leave blank)
hu: Nem használt (hagyja üresen)

en: This field is no longer used, leave it blank.
hu: Ez a mező már nincs használatban, hagyja üresen.

en: Main memory folder
hu: Főmemória mappa

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
hu: A könyvek tárolására szolgáló mappa megadása. Ez a mappa bármely send_to_device sablon elé kerül

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
hu: Jelölje be, ha az eszköz főmemóriája memóriakártyaként látszik, a memóriakártya pedig főmemóriaként

en: The reader has no storage card %s. You may have changed the default send to device action. Right click on the "Send to device" button and reset the default action to be "Send to main memory".
hu: Az olvasónak nincs%s memóriakártyája. Lehet hogy megváltoztatta az alapértelmezett eszközműveletet. Jobb gombbal kattintson a "
    Küldés eszközre" gombra és állítsa vissza az alapértelmezett műveletet "Küldés a fő memóriába".

en: Selected slot: %s is not supported.
hu: Kiválasztott kártyaolvasó: %s nem támogatott.

en: There is insufficient free space in main memory
hu: Nincs elég hely a fő memóriában

en: There is insufficient free space on the storage card
hu: Nincs elég hely a memóriakártyán

en: Rendered %s
hu: Átalakítva %s

en: Failed %s
hu: Nem sikerült %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
hu: A következő képregény feldolgozása nem sikerült: 
    
    %s

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an e-book from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output e-book format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived from the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a folder and an "open e-book" (OEB) consisting of HTML files is written to that folder. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
hu: input_file output_file [options]
    
    Egy e-könyv konvertálása egyik formátumból egy másikba.
    
    input_file a bemenet és output_file a kimenet. Mindkettőt a parancs első két argumentumaként kell megadni.
    
    A kimeneti e-könyv formátumát az output_file fájlkiterjesztés alapján lehet kitalálni. A kimeneti fájl speciális .EXT formátumú is lehet, ahol az EXT a kimeneti fájl kiterjesztése. Ebben az esetben a kimeneti fájl neve a bemeneti fájl nevéből származik. Vegye figyelembe, hogy a fájlnevek nem kezdődhetnek kötőjellel. Végül, ha az output_file nem rendelkezik kiterjesztéssel, akkor mappaként kezeli, és egy HTML fájlokból álló "Open e-book"-t (OEB) ír ebbe a mappába. Ezek azok a fájlok, amelyeket általában a kimeneti beépülő modulnak kellett volna átadni.
    
    A bemeneti és kimeneti fájl megadása után testreszabhatja az átalakítást különféle beállítások megadásával. Az elérhető opciók a bemeneti és kimeneti fájltípusoktól függenek. Ha segítségre van szüksége, adja meg a bemeneti és kimeneti fájlt, majd használja a '-h' kapcsolót.
    
    Az átalakítási rendszer teljes dokumentációját lásd

en: Path to a file containing rules to transform the CSS styles in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform styles" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
hu: A könyvben szereplő CSS-stílusok átalakítására szolgáló szabályokat tartalmazó fájl elérési útja. Az ilyen fájl létrehozásának legegyszerűbb módja a varázsló használata a szabályok létrehozásához a Calibre  GUI-ban. Hozzáférhet a "Beállítások" párbeszédpanel „Közös beállítások->Kinézet és megjelenés->Stílusok átalakítása” részében. Miután létrehozta a szabályokat, az "Exportálás" gombbal mentheti őket fájlba.

en: Path to a file containing rules to transform the HTML in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform HTML" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
hu: Útvonal egy olyan fájlhoz, amely szabályokat tartalmaz a könyv HTML-kódjának átalakítására. Az ilyen fájl létrehozásának legegyszerűbb módja a varázsló használata a szabályok létrehozásához a Calibre GUI-ban. Hozzáférhet a "Beállítások"  párbeszédpanel "Közös beállítások->Kinézet és megjelenés->HTML átalakítása" részében. Miután létrehozta a szabályokat, az "Exportálás" gombbal mentheti őket fájlba.

en: INPUT OPTIONS
hu: BEMENET-BEÁLLÍTÁSOK

en: OUTPUT OPTIONS
hu: KIMENET-BEÁLLÍTÁSOK

en: Options to control the processing of the input %s file
hu: A(z) %s bemeneti fájl feldolgozását vezérlő kapcsolók

en: Options to control the processing of the output %s
hu: A(z) %s kimenet feldolgozását vezérlő kapcsolók

en: LOOK AND FEEL
hu: MEGJELENÉS

en: Options to control the look and feel of the output
hu: A kimeneti formátum megjelenítésének beállításai

en: HEURISTIC PROCESSING
hu: HEURISZTIKUS FELDOLGOZÁS

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
hu: A dokumentum szövegének és felépítésének módosítása megadott minták alapján. Alapértelmezetten ki van kapcsolva. Engedélyezéshez ezt használja: %(en)s, letiltáshoz ezt: %(dis)s.

en: SEARCH AND REPLACE
hu: KERESÉS ÉS CSERE

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
hu: A dokumentum szövegének és felépítésének módosítása felhasználó által megadott minták alapján.

en: STRUCTURE DETECTION
hu: STRUKTÚRA FELISMERÉS

en: Control auto-detection of document structure.
hu: Dokumentum-struktúra automatikus felismerése.

en: TABLE OF CONTENTS
hu: TARTALOMJEGYZÉK

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
hu: Az automatikus Tartalomjegyzék-generálás beállítása. Alapértelmezettként, ha a forrásfájl tartalmaz Tartalomjegyzéket, az kerül felhasználásra az automatikusan generált helyett.

en: METADATA
hu: METAADATOK

en: Options to set metadata in the output
hu: A kimenet metaadat beállításaizz

en: DEBUG
hu: HIBAKERESÉS

en: Options to help with debugging the conversion
hu: A hibakereséshez használható opciók

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
hu: A beépített receptnevek listája. Létrehozhat egy e-könyvet egy beépített receptből, így: ebook-convert "Recept Name.recept" output.epub

en: Output saved to
hu: Kimenet elmentve ide:

en: The options and default values for the options change depending on both the
    input and output formats, so you should always check with::
    
        %s
    
    Below are the options that are common to all conversion, followed by the
    options specific to every input and output format.
hu: TA beállítások és az opciók alapértelmezett értékei a bemeneti és kimeneti 
    formátumtól függően változnak, ezért mindig ellenőrizze a következőket:
    
        %s
    
    Az alábbiakban felsoroljuk azokat a beállításokat, amelyek minden konverzióra jellemzőek, 
    majd az egyes bemeneti és kimeneti formátumokra jellemző beállításokat.

en: Convert AZW4 to HTML
hu: Konvertálás AZW4 -ből HTML -be

en: Convert CHM files to OEB
hu: Konvertálás CHM fájlból OEB -be

en: Reduce the number of colors used in the image. This works only if you choose the PNG output format. It is useful to reduce file sizes. Set to zero to turn off. Maximum value is 256. It is off by default.
hu: Csökkentse a képen használt színek számát. Ez csak akkor működik, ha a PNG kimeneti formátumot választja. Hasznos a fájlméret csökkentése. A kikapcsoláshoz állítsa nullára. A maximális érték 256. Alapértelmezés szerint ki van kapcsolva.

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
hu: Normalizálás tiltása az élénk színű képeknél (növeli a kontrasztot). Alapértelmezett: Nincs

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
hu: A képméretarány megtartása. Alapértelmezett: kijelző kitöltése.

en: Disable sharpening.
hu: Képélesítés letiltása.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
hu: Képregény lapok vágásának tiltása. Néhány képregénynél a vágás nem csak a szegélyt, hanem a tartalom egy részét is eltünteti.

en: Don't split landscape images into two portrait images
hu: Fekvő képeket ne vágja szét két álló képre

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
hu: Képméretarány megtartása és a képméret növelése fekvő nézethez.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
hu: Jobbról balra haladó kiadványoknál (pl. Manga) portréoldalakba hasítás jobbról balra.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
hu: Szemcseszűrés bekapcsolása. A szemcse típusú zajt jelentősen csökkenti, de sokkal nagyobb feldolgozási időt eredményezhet.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
hu: A képregény csomagban talált fájlokat a képregényhez való hozzáadás sorrendje alapján rendezze a névsorrend helyett.

en: The format that images in the created e-book are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
hu: Az a formátum, amelybe a létrehozott e-könyvben lévő képek konvertálódnak. Kísérletezhet, hogy megtudja, melyik formátum biztosítja az optimális méretet és megjelenést a készülékén.

en: Apply no processing to the image
hu: Képek változatlanul tartása módosítás nélkül

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
hu: Ne konvertálja a képeket szürkeárnyalatossá (fekete-fehérre)

en: Specify the image size as width x height pixels, for example: 123x321. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
hu: A kép méretének megadása szélesség x magasság pixelben, például: 123x321. Normális esetben a képméret automatikusan számítódik ki a kimeneti profilból, ez az opció felülírja azt.

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
hu: CBC konvertálásakor ne adjon hozzá hivatkozásokat a TOC minden oldalához. Vegye figyelembe, hogy ez csak akkor érvényes, ha a TOC egynél több szakaszt tartalmaz

en: Page
hu: Oldal

en: Convert OCR-ed DJVU files (.djvu) to HTML
hu: Konvertálás OCR DJVU fájlból (.djvu) HTML -be

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
hu: DOCX (.docx és .docm) fájlok konvertálása HTML-be

en: Normally, if a large image is present at the start of the document that looks like a cover, it will be removed from the document and used as the cover for created e-book. This option turns off that behavior.
hu: Általában, ha a dokumentum elején egy borítónak tűnő nagy kép található, akkor azt eltávolítják a dokumentumból, és a létrehozott e-könyv borítójaként használják. Ez az opció kikapcsolja ezt a viselkedést.

en: Do not insert a page break after every endnote.
hu: Ne illesszen be oldaltörést minden egyes végjegyzet után.

en: Render superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
hu: A felső és alsó indexeket úgy jelenítse meg, hogy azok ne befolyásolják a sor magasságát

en: The size of the page. Default is letter. Choices are %s
hu: Az oldal mérete. Az alapértelmezett a "letter". Választható %s

en: Custom size of the document. Use the form width x height, for example: `123x321` to specify the width and height (in pts). This overrides any specified page-size.
hu: A dokumentum egyedi mérete. Használja a szélesség x magasság űrlapot, például: "123x321" a szélesség és magasság megadásához (pontokban). Ez felülír minden megadott oldalméretet.

en: Do not insert the book cover as an image at the start of the document. If you use this option, the book cover will be discarded.
hu: Ne illessze be a könyv borítóját képként a dokumentum elejére. Ha ezt a lehetőséget választja, a könyv borítója el lesz vetve.

en: Preserve the aspect ratio of the cover image instead of stretching it out to cover the entire page.
hu: A borítókép képarányának megtartása. Ne nyújtsa ki, hogy az egész oldalt lefedje.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
hu: Ne illessze be a tartalomjegyzéket oldalként a dokumentum elejére.

en: Extract the contents of the generated %s file to the specified folder. The contents of the folder are first deleted, so be careful.
hu: Kicsomagolja a generált %s fájl tartalmát a megadott mappába. Először a mappa tartalma törlődik, ezért legyen óvatos..

en: The size of the left page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common left page margin setting.
hu: A bal oldali margó mérete pontokban. Alapértelmezett érték: 72pt. Felülírja az általánosan beállított bal oldali margó értéket.

en: The size of the top page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common top page margin setting, unless set to zero.
hu: A felső margó mérete pontokban. Alapértelmezett érték: 72pt. Felülírja az általánosan beállított felső margó értéket.

en: The size of the right page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common right page margin setting, unless set to zero.
hu: A jobb oldali margó mérete pontokban. Alapértelmezett érték: 72pt. Felülírja az általánosan beállított jobb oldali margó értéket.

en: The size of the bottom page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common bottom page margin setting, unless set to zero.
hu: Az alsó margó mérete pontokban. Alapértelmezett érték: 72pt. Felülírja az általánosan beállított alsó margó értéket.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
hu: Konvertálás EPUB fájlból (.epub) HTML -be

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output e-book that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
hu: Oldaltörésnél történő szétvágás kikapcsolása. Normális esetben a bemeneti fájlok minden oldaltörésnél két részre lesznek vágva. Ez olyan e-book formátumot eredményez, amelyet gyorsabban, kevesebb erőforrást igényelve lehet beolvasni. Ez a művelet azonban lassú, és ha a forrásfájl sok oldaltörést tartalmaz, akkor érdemes alkalmazni ezt az opciót.

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
hu: Ossza fel az összes ennél a méretnél nagyobb HTML-fájlt (KB-ban). Erre azért van szükség, mert a legtöbb EPUB-olvasó nem tudja kezelni a nagy fájlméreteket. Az alapértelmezett %defaultKB az Adobe Digital Editions használatához szükséges méret. Állítsa 0-ra a méretalapú felosztás letiltásához.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
hu: Alapesetben, ha a forrás fájl nem tartalmaz borítót, és Ön nem ad meg egyet, akkor egy generált borító készül a könyvhöz a címmel, szerzővel stb. Ez az opció letiltja ezt az automatikusan generált borítót.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
hu: Ne használjon SVG fájlt borítónak. Ezzel az opcióval az EPUB használható lesz olyan eszközökön, amelyek nem támogatják az SVG-t, mint az iPhone vagy a JetBookLite. Enélkül az opció nélkül, az ilyen eszközök, egy üres lapot jelenítenek meg borítóként.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
hu: Ha SVG borító esetén használja ezt az opciót, akkor a borító a képernyő méretéhez lesz igazítva a méretarány megtartásával. Ez azt jelenti, hogy a a borító széleinél margó látható esetenként, de a kép nem lesz torzított. Ha nem használja ezt az opciót, akkor a borító kitölti a képernyőt, de enyhén torz lehet.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
hu: Ez az opciók csak akkor szükséges, ha ez EPUB-ot FBReaderJ-vel szándékozik olvasni. Leegyszerűsíti az EPUB felépítését, az összes fájlt a felső szintre helyezi.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
hu: Egy beágyazott tartalomjegyzék beillesztése, amely a fő könyvtartalom részeként fog megjelenni.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
hu: A beszúrt tartalomjegyzéket helyezze a könyv végére az eleje helyett.

en: Title for any generated in-line table of contents.
hu: A generált Tartalomjegyzék címe.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
hu: A generálandó EPUB-fájl verziója. Az EPUB 2 a legszélesebb körben kompatibilis, csak akkor használja az EPUB 3-at, ha tudja, hogy valóban szüksége van rá.

en: The maximum image size (width x height). A value of {0} means use the screen size from the output profile. A value of {1} means no maximum size is specified. For example, a value of {2} will cause all images to be resized so that their width is no more than {3} pixels and their height is no more than {4} pixels. Note that this only affects the size of the actual image files themselves. Any given image may be rendered at a different size depending on the styling applied to it in the document.
hu: A maximális képméret (szélesség x magasság). A {0} érték azt jelenti, hogy a kimeneti profilból származó képernyőméretet kell használni. Az {1} érték azt jelenti, hogy nincs megadva maximális méret. Például egy {2} érték az összes képet átméretezi úgy, hogy szélességük legfeljebb {3} képpont, magasságuk pedig legfeljebb {4} képpont legyen. Vegye figyelembe, hogy ez csak maguknak a tényleges képfájloknak a méretét érinti. A dokumentumban alkalmazott stílustól függően bármely adott kép eltérő méretben jeleníthető meg.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
hu: Konvertálás FB2 és FBZ fájlból HTML -be

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book
hu: Ne illesszen be a "Tartalomjegyzéket" a könyv elejére

en: Section per entry in the ToC
hu: Szakasz bejegyzésenként a ToC-ben

en: Section per file
hu: Szakasz fájlonként

en: A single section
hu: Egyetlen szakasz

en: Specify how sections are created:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    If ToC based generation fails, adjust the "Structure detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents").
hu: A szakaszok létrehozása módjának megadása:
     *semmi: {nothing}
     * fájlok: {files}
     * toc: {toc}
    Ha a ToC alapú generálás sikertelen, módosítsa a "Struktúra felismerés" és/vagy a "Tartalomjegyzék" beállításait (kapcsolja be a "Mindig az automatikusan generált tartalomjegyzék" beállítást).

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
hu: A könyv műfaja. Lehetőségek: %s
    
     Nézze meg:

en: for a complete list with descriptions.
hu: egy teljes lista leírásokkal.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
hu: Konvertálás HTML és OPF fájlból OEB -be

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
hu: Linkek követése a HTML fájlokban szélességi keresés alapján. Alapesetben mélységi kereséssel történik a linkkövetés.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
hu: A vizsgálat maximális mélysége a HTML fájl linkjeinek követésekor. Nem lehet negatív szám. A '0' azt jelenti, hogy nincs link-követés. Alapértelmezett: %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
hu: Alapesetben ez a forrás bővítmény újrarendezi a forrás fájlokat egy mappaszerkezetbe. Óvatosan használja ezt a beállítást, mert nem várt eredményhez vezethet, befolyásolhatja a feldolgozás folyamatát.

en: Normally, resources linked to by the HTML file or its children will only be allowed if they are in a sub-folder of the original HTML file. This option allows including local files from any location on your computer. This can be a security risk if you are converting untrusted HTML and expecting to distribute the result of the conversion.
hu: Általában a HTML-fájl vagy annak alárendelt forrásai csak akkor engedélyezettek, ha az eredeti HTML-fájl almappájában vannak. Ez az opció lehetővé teszi a helyi fájlok felvételét a számítógép bármely helyéről. Ez biztonsági kockázatot jelenthet, ha nem megbízható HTML-kódot konvertál, és az átalakítás eredményének terjesztésére számít.

en: CSS file used for the output instead of the default file
hu: CSS filet ad kimenetként az alapértelmezett helyett

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
hu: A HTML indexfájl generálásához használt sablon az alapértelmezett fájl helyett

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
hu: A könyv HTML-tartalmának generálásához használt sablon az alapértelmezett fájl helyett

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified folder. WARNING: The contents of the folder will be deleted.
hu: Kicsomagolja a létrehozott ZIP fájl tartalmát a megadott mappába. FIGYELMEZTETÉS: A mappa tartalma törlődik.

en: Convert HTMLZ files to HTML
hu: Konvertálás HTMLZ -ből HTML -be

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
hu: Az archívum több HTML fájlt tartalmaz. Csak %s lesz felhasználva.

en: No top level HTML file found.
hu: Nem található felső szintű HTML-fájl.

en: Top level HTML file %s is empty
hu: A kiinduló %s HTML fájl üres

en: Use CSS classes
hu: Használj CSS osztályokat

en: Use the style attribute
hu: Használj stílus attribútum

en: Use HTML tags wherever possible
hu: Használj HTML címkéket ahol csak lehetséges

en: Use an external CSS file
hu: Használj külső CSS fájlt

en: Use a <style> tag in the HTML file
hu: Használd a <style> címkét a HTML fájlban

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}
hu: A CSS kezelésének módja. Alapértelmezés az osztály.
    osztály: {class}
    sorban: {inline}
    címke: {tag}

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: {external}
    inline: {inline}
hu: A CSS kezelése css-type = 'class' használatakor.
    Az alapértelmezés a külső.
    külső: {external}
    sorban: {inline}

en: If set this option causes the file name of the HTML file inside the HTMLZ archive to be based on the book title.
hu: Ha ez a beállítás be van állítva, akkor a HTMLZ archívumban lévő HTML fájl fájlneve a könyv címén alapul.

en: Convert LIT files to HTML
hu: Konvertálás LIT -ből HTML -be

en: Convert LRF files to HTML
hu: Konvertálás LRF -ből HTML -be

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
hu: A képernyő szélességénél szélesebb képek automatikus elforgatásának engedélyezése.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
hu: Szótávolság (mértékegység: tipográfiai pont). Alapértelmezés: %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
hu: Fejléc megjelenítése minden oldalon a könyv szerzőjével és címével.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
hu: A fejléc formátuma. %a a szerző nevével, %t pedig a könyv címével lesz helyettesítve. Alapértelmezett: %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
hu: Sorköz hozzáadása a fejléc alá. Alapértelmezett: %default pont.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
hu: A behúzás mérete a bekezdések elején (mértékegység: tipográfiai pont). Alapértelmezés: %default

en: This option has no effect
hu: Ennek az opciónak nincs hatása

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
hu: A betűméret szorzótényezője. Ennyiszer lesz nagyobb minden betű. Alapértelmezés: %default

en: The serif family of fonts to embed
hu: A beágyazandó serif betűtípus

en: The sans-serif family of fonts to embed
hu: A beágyazandó sans-serif betűtípus

en: The monospace family of fonts to embed
hu: A beágyazandó monospace betűtípus

en: Comic
hu: Képregény

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
hu: Konvertálás MOBI fájlból (.mobi, .pcr, .azw) HTML -be

en: When present, use author sort field as author.
hu: Ha van ilyen, akkor a rendezési sorrendben megadottat használja szerzőként.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
hu: Ne adja hozzá a Tartalomjegyzéket a könyvhöz. Akkor lehet hasznos, ha a könyv saját tartalomjegyzékkel rendelkezik.

en: Disable compression of the file contents.
hu: A fájltartalom tömörítésének tiltása.

en: Tag for MOBI files to be marked as personal documents. This option has no effect on the conversion. It is used only when sending MOBI files to a device. If the file being sent has the specified tag, it will be marked as a personal document when sent to the Kindle.
hu: Személyes dokumentumként megjelölendő MOBI-fájlok címkéje. Ez az opció nincs hatással az átalakításra. Csak akkor használható, ha MOBI-fájlokat küld egy eszközre. Ha a küldendő fájl rendelkezik a megadott címkével, akkor a Kindle-be küldéskor személyes dokumentumként lesz megjelölve.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
hu: Hagyja figyelmen kívül az forrás dokumentum margóit. 
    Ha „False”, akkor a MOBI kimeneti bővítmény megpróbálja az forrás dokumentumban megadott margókat konvertálni, egyébként figyelmen kívül hagyja.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
hu: A Tartalomjegyzék hozzáadásakor az a könyv elejére kerül a vége helyett. Nem javasolt.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
hu: A könyv tartalom megosztásának engedélyezése Facebookon (vagy más oldalon) Kindle esetén. FIGYELEM: ennek az opciónak használata letiltja az „Utolsó olvasási pozíció szinkronizálását” opciót számos eszközön. Panaszkodni az Amazonnál lehet.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
hu: Alapesetben a Calibre minden képet JPEG formátumba konvertál MOBI kimenet esetén a maximális kompatibilitás érdekében, mivel egyes régebbi olvasóknak gondot okozhat, ha a képek más formátumban vannak. Ez a beállítás letiltja ezt a képkonvertálást. Akkor lehet hasznos, ha a dokumentum sok GIF/PNG képet tartalmaz, melyek mérete nagyon nagy lenne a JPEG-gé való átalakítás után.

en: By default calibre generates MOBI files that contain the old MOBI 6 format. This format is compatible with all devices. However, by changing this setting, you can tell calibre to generate MOBI files that contain both MOBI 6 and the new KF8 format, or only the new KF8 format. KF8 has more features than MOBI 6, but only works with newer Kindles. Allowed values: {}
hu: Alapértelmezés szerint a Calibre olyan MOBI fájlokat hoz létre, amelyek a régi MOBI 6 formátumot tartalmazzák. Ez a formátum minden eszközzel kompatibilis. Ennek a beállításnak a megváltoztatásával azonban Calibre lehetőséget kap, hogy olyan MOBI-fájlokat állítson elő, amelyek a MOBI 6-ot és az új KF8 formátumot is tartalmazzák, vagy csak az új KF8 formátumot. A KF8 több funkcióval rendelkezik, mint a MOBI 6, de csak az újabb Kindle olvasóvak működik. Engedélyezett értékek: {}

en: All articles
hu: Minden cikk

en: Convert ODT (LibreOffice) files to HTML
hu: Konvertálás ODT (LibreOffice) fájlból HTML-be

en: Convert PDB to HTML
hu: Konvertálás PDB -ből HTML -be

en: Format to use inside the PDB container. Choices are:
hu: A PDB tárolóban használható formátum. Választható:

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
hu: A kimeneti dokumentum karakterkódolása. Alapértelmezett: cp1252. Ezt nem minden formátum támogatja.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
hu: Tartalomjegyzék hozzáadása a könyv elejéhez.

en: Convert PDF files to HTML
hu: Konvertálás PDF -ből HTML -be

en: Do not extract images from the document
hu: Ne nyerje ki a képeket a dokumentumból

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
hu: Arányszám egy sor tördelésének megszüntetéséhez. Az érvényes értékek 0 és 1 közötti számok. Az alap 0.45, ami a fél sornál egy kicsit rövidebb.

en: Use the new PDF conversion engine. Currently not operational.
hu: Az új PDF konvertáló motor használata (Jelenleg nem működik).

en: Instead of using the paper size specified in the PDF Output options, use a paper size corresponding to the current output profile. Useful if you want to generate a PDF for viewing on a specific device.
hu: A PDF kimeneti beállításoknál megadott papírméret helyett használjon az aktuális kimeneti profilnak megfelelő papírméretet. Hasznos, ha PDF-et szeretne létrehozni egy adott eszközön való megtekintéshez.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
hu: Az oldalméretek mértékegysége. Az alapértelmezett a hüvelyk. A lehetőségek a következők: {} Megjegyzés: Ez nem írja felül a margók mértékegységét!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
hu: A papír mérete. Ezt a méretet a rendszer felülírja, ha nem alapértelmezett kimeneti profilt használ. Az alapértelmezett: letter. A lehetőségek a következők: {}

en: Custom size of the document. Use the form width x height e.g. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
hu: A dokumentum egyedi mérete. Használja a szélesség x magasság űrlapot pl. "123x321" a szélesség és magasság megadásához. Ez felülír minden megadott papírméretet.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated PDF.
hu: A borító képarányának megtartása megnyújtás helyett, hogy kitöltse a generált PDF teljes első oldalát.

en: The font family used to render serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
hu: A serif betűtípusok megjelenítésére használt betűtípuscsalád. Csak akkor működik, ha a betűtípus az egész rendszerben elérhető.

en: The font family used to render sans-serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
hu: A sans-serif betűtípusok megjelenítésére használt betűtípuscsalád. Csak akkor működik, ha a betűtípus az egész rendszerben elérhető.

en: The font family used to render monospace fonts. Will work only if the font is available system-wide.
hu: A monospace betűtípusok megjelenítésére használt betűtípuscsalád. Csak akkor működik, ha a betűtípus elérhető a rendszerben.

en: The type of font family used to render font for which no font family is specified.
hu: A betűcsalád típusa, amelyet olyan betűtípusok megjelenítéséhez használnak, amelyeknél nincs megadva betűcsalád.

en: The default font size (in pixels)
hu: Alapértelmezett betűméret (pixelben)

en: The default font size for monospaced text (in pixels)
hu: Az alapértelmezett betűméret a rögzített szélességű szövegekhez (képpontban)

en: Break long words at the end of lines. This can give the text at the right margin a more even appearance. Note that depending on the fonts used this option can break the copying of text from the PDF file.
hu: A hosszú szavak tördelése a sorok végén. Ez egyenletesebb megjelenést kölcsönözhet a jobb margón lévő szövegnek. Vegye figyelembe, hogy a használt betűtípusoktól függően ez a beállítás megszakíthatja a szöveg másolását a PDF-fájlból.

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
hu: Az összes hivatkozást vegye körül piros mezővel, amely hasznos a hibakereséshez.

en: Add page numbers to the bottom of every page in the generated PDF file. If you specify a footer template, it will take precedence over this option.
hu: Oldalszámok hozzáadása a létrehozott PDF-fájl minden oldalának aljához. Ha megad egy lábléc sablont, az elsőbbséget élvez ezzel a beállítással szemben.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
hu: Egy HTML sablon, mely minden %s generálása szolgál minden oldalon.  _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ és _SECTION_ karakterláncok helyére az aktuális értékeik lépnek.

en: footers
hu: élőláb

en: headers
hu: fejlécek

en: Add a Table of Contents at the end of the PDF that lists page numbers. Useful if you want to print out the PDF. If this PDF is intended for electronic use, use the PDF Outline instead.
hu: Egy tartalomjegyzék hozzáadása a PDF végéhez, amely felsorolja az oldalszámokat. Hasznos a PDF nyomtatása esetén. Ha ezt a PDF-et elektronikus használatra szánják, használja helyette a PDF-vázlatot.

en: Title for generated table of contents.
hu: A generált Tartalomjegyzék címe.

en: Use the page margins specified in the input document via @page CSS rules. This will cause the margins specified in the conversion settings to be ignored. If the document does not specify page margins, the conversion settings will be used as a fallback.
hu: Használja a bemeneti dokumentumban megadott oldalmargókat a @page CSS szabályokon keresztül. Ennek eredményeként a rendszer figyelmen kívül hagyja a konverziós beállításokban megadott margókat. Ha a dokumentum nem határozza meg az oldalmargókat, a konverziós beállításokat a rendszer tartalékként fogja használni.

en: Adjust page numbers, as needed. Syntax is a JavaScript expression for the page number. For example, "if (n < 3) 0; else n - 3;", where n is current page number.
hu: Szükség szerint állítsa be az oldalszámokat. A szintaxis az oldalszám JavaScript-kifejezése. Például: "if (n < 3) 0; else n - 3;", ahol n az aktuális oldalszám.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
hu: Tömörítetlen PDF-fájl létrehozása, amely hasznos a hibakereséshez.

en: Shift the text horizontally by the specified offset (in pts). On odd numbered pages, it is shifted to the right and on even numbered pages to the left. Use negative numbers for the opposite effect. Note that this setting is ignored on pages where the margins are smaller than the specified offset. Shifting is done by setting the PDF CropBox, not all software respects the CropBox.
hu: A szöveg vízszintes eltolása a megadott eltolással (pontokban). A páratlan oldalakon jobbra, a páros oldalakon balra tolódik el. Használjon negatív számokat az ellenkező hatás eléréséhez. Vegye figyelembe, hogy ezt a beállítást a rendszer figyelmen kívül hagyja azokon az oldalakon, ahol a margók kisebbek, mint a megadott eltolás. A váltás a PDF CropBox beállításával történik, nem minden szoftver tartja tiszteletben a CropBox-ot.

en: Convert PML to OEB
hu: Konvertálás PML-ből OEB-be

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
hu: A kimeneti karakterkódolás megadása. Az alapértelmezett: cp1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
hu: Ne csökkentse a képek méretét, vagy bitmélységét. Ez a csökkentés alapesetben megtörténik, hogy megfeleljen olyan alkalmazásoknak, mint a Dropbook, melyek maguk nem tudják a képeket konvertálni.

en: Convert RB files to HTML
hu: Konvertálás RB fájlból HTML -be

en: Download periodical content from the Internet
hu: Rendszeresen megjelenő tartalom letöltése az internetről

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds. You can change the number of feeds and articles by supplying optional arguments. For example: --test 3 1 will download at most 3 feeds and only 1 article per feed.
hu: Hasznos receptek kidolgozásához. A max_articles_per_feed értékét 2-re kényszeríti, és legfeljebb 2 feedet tölt le. Opcionális argumentumok megadásával módosíthatja a hírcsatornák és cikkek számát. Például: --test 3 1 legfeljebb 3 hírcsatornát tölt le, és hírcsatornánként csak 1 cikket.

en: Username for sites that require a login to access content.
hu: Felhasználónév azokhoz az oldalakhoz ahol bejelentkezés szükséges.

en: Password for sites that require a login to access content.
hu: Jelszó a tartalomelérését autentikációhoz kötő oldalakhoz.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
hu: Ne töltse le a Calibre kiszolgálójáról a beépített hírösszeállítások legújabb verzióját

en: Convert RTF files to HTML
hu: Konvertálás RTF fájlból HTML -be

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
hu: A WMF formátumú képek figyelmen kívül hagyása ahelyett, hogy helyőrző képpel cserélné le őket.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
hu: Ennek az RTF fájlnak olyan beállításai vannak, amit a Calibre nem támogat. Konvertálja először HTML-re és azután próbálkozzon újra. 
    %s

en: Convert SNB files to OEB
hu: Konvertálás SNB fájlból OEB -be

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
hu: Határozza meg a kimenő dokumentum karakter kódját. Az alapbeállítás utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
hu: Az egy sorban lévő karakterek maximális száma. A darabolás a megadott érték utáni első szóköznél lesz. A legkisebb érték 25 karakter. Adjon meg 0-át a sordarabolás tiltásához.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
hu: Határozza meg, hogy beillesszen-e egy üres sort két bekezdés közé.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
hu: Határozza meg, hogy  beillesszen-e két space-t minden bekezdés első sora elé.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
hu: Határozza meg, hogy mutassa, vagy elrejtse-e az összes fejezet címét. Hasznos pl. a képregényeknél.

en: Resize all the images for full screen mode.
hu: Az összes kép átméretezése a teljes képernyős módhoz.

en: Start page
hu: Kezdő oldal

en: Cover pages
hu: Borító oldal

en:  (Preface)
hu:  (Előszó)

en: Convert TCR files to HTML
hu: Konvertálás TCR fájlból HTML -be

en: Abbreviations
hu: Rövidítések

en: Support admonitions
hu: Támogatási figyelmeztetések

en: Add attribute to HTML tags
hu: Attribútum hozzáadása a HTML-címkékhez

en: Add code highlighting via Pygments
hu: Kódkiemelés hozzáadása via Pygments

en: Definition lists
hu: Definíciós listák

en: Enables various common extensions
hu: Különféle gyakori bővítmények engedélyezése

en: Alternative code block syntax
hu: Alternatív kódblokk szintaxis

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

en: Use legacy element attributes
hu: Örökölt elem attribútumok használata

en: Use legacy underscore handling for connected words
hu: Örökölt aláhúzáskezelés használata a kapcsolódó szavakhoz

en: Metadata in the document
hu: Metaadatok a dokumentumban

en: Treat newlines as hard breaks
hu: Új sorok kezelése sortörésként

en: Do not allow mixing list types
hu: Ne engedélyezze a listatípusok keverését

en: Use Markdown's internal smartypants parser
hu: Használja a Markdown belső smartypants elemzőjét

en: Support tables
hu: Táblázatok támogatása

en: Generate a table of contents
hu: Tartalomjegyzék generálása

en: Wiki style links
hu: Wiki stílusú linkek

en: Convert TXT files to HTML
hu: Konvertálás TXT fájlból HTML -be

en: Try to auto detect paragraph type
hu: Próbálja meg automatikusan felismerni a bekezdéstípust

en: Treat a blank line as a paragraph break
hu: Az üres sor kezelése bekezdés törésként

en: Assume every line is a paragraph
hu: Tegyük fel, hogy minden sor egy bekezdés

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
hu: Tegyük fel, hogy minden 2+ szóközzel kezdődő sor, vagy a tabulátor egy bekezdést kezd el

en: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents
hu: A legtöbb sorban kemény sortörések, kevés/nincs üres sor vagy behúzás van

en: Don't modify the paragraph structure
hu: Ne módosítsa a bekezdés szerkezetét

en: Automatically decide which formatting processor to use
hu: Automatikusan dönti el, hogy melyik formázási processzort használja

en: No formatting
hu: Nincs formázás

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
hu: Használjon heurisztikát a fejezetcímek, dőlt betűk stb. meghatározásához.

en: Use the Textile markup language
hu: Használja a Textil jelölőnyelvet

en: Use the Markdown markup language
hu: Markdown jelölőnyelv használata

en: Formatting used within the document.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    To learn more about Markdown see {url}
hu: A dokumentumon belül használt formázás.
    * auto: {auto}
    * sima: {plain}
    * heurisztikus: {heuristic}
    * textil: {textile}
    * markdown: {markdown}
    További információ a Markdownról: {url}

en: Paragraph structure to assume. The value of "off" is useful for formatted documents such as Markdown or Textile. Choices are:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}
hu: Feltételezendő bekezdésszerkezet. A "KI" értéke olyan formázott dokumentumoknál hasznos, mint a Markdown vagy Textile. A választási lehetőségek a következők::
    * automatikus: {auto}
    * blokk: {block}
    * egyetlen: {single}
    * nyomtatás:  {print}
    * formázatlan: {unformatted}
    * ki: {off}

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
hu: Általában az egynél több szóköz egy szóközzé lesz konvertálva. Ez az opció meghagyja ezeket a plusz szóközöket.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
hu: Általában a sor elején lévő, egynél több szóköz változatlanul marad. Ez az opció eltávolítja a felesleges szóközöket.

en: Enable extensions to Markdown syntax. Extensions are formatting that is not part of the standard Markdown format. The extensions enabled by default: %default.
    To learn more about Markdown extensions, see {}
    This should be a comma separated list of extensions to enable:
hu: A Markdown szintaxis kiterjesztésének engedélyezése. A kiterjesztések olyan formázások, amelyek nem részei a szabványos Markdown formátumnak. Az alapértelmezés szerint engedélyezett bővítmények:: %default.
    Több információért a Markdown bővítményről, lásd {}
    Ez az engedélyezendő bővítmények vesszővel elválasztott listája kell, hogy legyen:

en: Plain text
hu: Sima szöveg

en: Markdown formatted text
hu: Markdown formázott szöveg

en: Textile formatted text
hu: Textil formázott szöveg

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For macOS use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
hu: A használandó új sor típusa. A lehetőségek a következők: %s.  Az alapértelmezett a "rendszer". Mac OS 9 és korábbi verziókkal való kompatibilitás érdekében használja az „old_mac” fájlt. MacOS esetén használja a „unix”-ot. A "rendszer" alapértelmezés szerint az operációs rendszer által használt új sor típust használja.

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
hu: Mindenképpen darabolja fel a sorokat a maximális sorhossz értéknél, akkor is ha nincs szóköz. A minimálisnál kisebb érték is megadható

en: Formatting used within the document.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}
hu: A dokumentumon belül használt formázás.
    * sima: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
hu: Ne távolítsa el a dokumentumon belüli hivatkozásokat. Ez a beállítás csak akkor hasznos, ha egy nem nulla TXT kimeneti formázási beállítással párosul, mert a hivatkozások a normál szövegkimenettel mindig eltávolításra kerülnek.

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
hu: Ne távolítsa el a képek hivatkozásait a dokumentumon belül. Ez csak akkor hasznos, ha TXT kimeneti formázási beállítással van párosítva, egyszerű szöveg kimenetű lehetőséggel párosul, mert  a hivatkozások a normál szövegkimenettel mindig eltávolításra kerülnek..

en: Do not remove font color from output. This is only useful when TXT output formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
hu: Ne távolítsa el a betűszínt a kimenetből. Ez csak akkor hasznos, ha a TXT kimeneti formázás textile-re van állítva. A textile az egyetlen formázás, amely támogatja a betűszín beállítását. Ha ez az opció nincs megadva, a betűszín nem lesz beállítva, és alapértelmezés szerint az olvasó által megjelenített színnel jelenik meg (általában fekete).

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity. Specifying it twice will result in full verbosity, once medium verbosity and zero times least verbosity.
hu: Bőbeszédűség szintje. Adja meg többször a nagyobb bőbeszédűség érdekében. Kétszer megadva teljes bőbeszédűséget, egyszer közepes bőbeszédűséget és nulla legkisebb bőbeszédűséget eredményez.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
hu: A konvertálás egyes szakaszainak mentése a megadott mappába. Hasznos lehet, ha nem tudja, melyik szakasznál keletkezett a konvertálási hiba.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
hu: A forrás profil megadása. A bemeneti profil információt ad a konverziós rendszernek arról, hogyan értelmezze a különböző információkat a beviteli dokumentumban. Például a felbontástól függő hosszúságok (azaz a hosszúságok pixelben). A választási lehetőségek a következők:

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile can be used to optimize the output for a particular device, but this is rarely necessary. Choices are:
hu: Adja meg a kimeneti profilt. A kimeneti profil megmondja a konvertáló rendszernek, hogyan optimalizálja a létrehozott dokumentumot a megadott eszközre. Egyes esetekben egy kimeneti profil használható egy adott eszköz kimenetének optimalizálására, de erre ritkán van szükség. A választási lehetőségek a következők:

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, when the value is zero, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
hu: Alap betűméret pontokban. Az elkészített könyvben szereplő összes betűméret átméretezésre kerül a méret alapján. Ha nagyobb méretet választ, a kimenetben lévő betűtípusokat nagyobbá teheti, és fordítva. Alapértelmezés szerint, ha az érték nulla, az alap betűméretet a rendszer a kiválasztott kimeneti profil alapján választja ki.

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
hu: CSS betűnevek megfeleltetése betűméret pontoknak. Vegyük például a 12,12,14,16,18,20,22,24 méreteket. Ezek fognak megfelelni az xx-small-tól az xx-large méreteknek. A betű átméretező algoritmus intelligensen behelyettesíti a megfelelő méreteket. Alapértelmezett: a kimeneti profilban beállított értékek.

en: Disable all rescaling of font sizes.
hu: A betűk átméretezésének tiltása.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
hu: Minimális sormagasság, az elem számolt betűméretének százaléka. A Calibre biztosítja, hogy minden elem, legalább az itt megadott érték legyen, a forrás dokumentumban megadottól függetlenül. Állítsa 0-ra a kikapcsoláshoz. Alapérték: 120%. Közvetlen sormagasság megadására is használható. Duplán széthúzott szöveg érhető el például 240-re állítva az értéket.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
hu: Sormagasság pontban. Megadja az egymást követő sorok közti távolságot. Csak azokra az elemekre vonatkozik, amik nem adják meg a sormagasságot. Legtöbb esetben a minimális sormagasság használata célszerűbb. Alapból nincs sormagasság módosítás.

en: Embed the specified font family into the book. This specifies the "base" font used for the book. If the input document specifies its own fonts, they may override this base font. You can use the filter style information option to remove fonts from the input document. Note that font embedding only works with some output formats, principally EPUB, AZW3 and DOCX.
hu: A megadott betűtípus beágyazása a könyvbe. Ez lesz a könyv alap betűtípusa. Amennyiben a bemeneti fájl tartalmaz már saját betűtípust, az felülírja ezt a beállítást. A Stílus információk szűrésénél ezeket a már beágyazott betűtípusokat eltávolíthatja. Vegye figyelembe, hogy a betűtípus beágyazása csak bizonyos formátumoknál, alapvetően az EPUB, AZW3 és a DOCX formátumok esetében működik.

en: Embed every font that is referenced in the input document but not already embedded. This will search your system for the fonts, and if found, they will be embedded. Embedding will only work if the format you are converting to supports embedded fonts, such as EPUB, AZW3, DOCX or PDF. Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.
hu: Minden betűtípus beágyazása, amelyre hivatkozik a beviteli dokumentum, de még nincs beágyazva. Ez megkeresi a rendszerben a betűtípusokat, és ha megtalálja, beágyazódik. A beágyazás csak akkor működik, ha a konvertálandó formátum támogatja a beágyazott betűtípusokat, például EPUB, AZW3, DOCX vagy PDF. Kérjük, győződjön meg arról, hogy rendelkezik a dokumentumban használt betűtípusok beágyazásához szükséges megfelelő licenccel.

en: Subset all embedded fonts. Every embedded font is reduced to contain only the glyphs used in this document. This decreases the size of the font files. Useful if you are embedding a particularly large font with lots of unused glyphs.
hu: Minden beágyazott betűtípus csak azokat a betűket fogja tartalmazni, melyek szükségesek a könyvhöz. Ez csökkenti a betűfájl méretét. Hasznos lehet, ha nagyméretű betűtípus fájlokat használ, melyek sok, nem használt karaktert is tartalmaznak.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
hu: Néhány rosszul megtervezett dokumentumban szükségtelenül alkalmaznak táblázatokat a szöveg formázására. Ezeknél a fájloknál a táblázatokban lévő szöveg gyakran nem fér ki a lapra. Ez az opció kinyeri a táblázat tartalmát és soros szöveggé alakítja azt.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
hu: XPath kifejezés, amely megadja azokat a „címkéket” (tags), melyek a Tartalomjegyzék első szintjére kerülnek. Tanulmányozza az XPath oktatóanyagot a Calibre Felhasználói kézikönyvében  további információkért.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
hu: XPath kifejezés, amely megadja azokat a „címkéket” (tags), melyek a Tartalomjegyzék második szintjére kerülnek. Tanulmányozza az XPath oktatóanyagot a Calibre Felhasználói kézikönyvében a további információkért.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
hu: XPath kifejezés, amely megadja azokat a „címkéket” (tags), melyek a Tartalomjegyzék harmadik szintjére kerülnek. Tanulmányozza az XPath oktatóanyagot a Calibre Felhasználói kézikönyvében a további információkért.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
hu: Általában ha a forrásfájl tartalmaz Tartalomjegyzéket, az kerül felhasználásra az automatikusan generált helyett. Ezzel a beállítással mindig az automatikusan generált lesz használva.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
hu: Ne adja hozzá az automatikusan felismert fejezeteket a tartalomjegyzékhez.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
hu: Ha ennél kevesebb fejezet detektálható automatikusan, akkor a tartalomjegyzékben a bejegyzések linkek legyenek. Alapértelmezett: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
hu: A tartalomjegyzékbe beilleszthető linkek maximális száma. Állítsa 0-ra a letiltáshoz. Alapértelmezett: %default. Csak akkor lesznek beszúrva a linkek, ha a számuk kisebb a beállítottnál.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
hu: A megadott reguláris kifejezésnek megfelelő bejegyzések eltávolítása a Tartalomjegyzékből. Az alárendelt, kapcsolódó bejegyzések is törölve lesznek.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
hu: Amikor a bemeneti dokumentumban található hivatkozásokból tartalomjegyzéket hoz létre, engedélyezze az ismétlődő bejegyzéseket, azaz engedélyezzen egynél több bejegyzést ugyanazzal a szöveggel, feltéve, hogy azok más helyre mutatnak.

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
hu: XPath kifejezés a fejezetcímek észlelésére. Az alapértelmezés szerint minden <h1> vagy (or)  <h2> címkét, amely a „fejezet”, „könyv”, „szakasz”, „prológus”, „epilógus” vagy „rész” szavakat tartalmazza fejezetcímként kell kezelni, valamint minden olyan címkét, amelyhez class="chapter tartozik. A használt kifejezésnek ki kell értékelnie egy elemlistát. A fejezetfelismerés letiltásához használja a "/" kifejezést. A funkció használatához további segítségért tekintse meg a Calibre felhasználói kézikönyv XPath oktatóanyagát.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
hu: A felismert fejezetekre alkalmazandó formázás. A lehetséges értékek: „pagebreak” - sortörés beillesztése minden fejezet elé; „rule” - egy vízszintes vonal beillesztése minden fejezet elé; „none” - egyiket se alkalmazza; „both” - sortörés és vonal alkalmazása egyszerre.

en: An XPath expression to detect the location in the document at which to start reading. Some e-book reading programs (most prominently the Kindle) use this location as the position at which to open the book. See the XPath tutorial in the calibre User Manual for further help using this feature.
hu: XPath kifejezés, amely meghatározza azt a helyet a dokumentumban, ahol az olvasást elkezdheti. Egyes e-könyv-olvasó programok (leginkább a Kindle) ezt a helyet használják a könyv kinyitásának helyeként. A funkció használatához további segítségért tekintse meg a Calibre felhasználói kézikönyv XPath oktatóanyagát.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
hu: Külső CSS fájl teljes útvonala vagy CSS kód. Ezek a szabályok felülírják a forrásfájlban lévő stílusokat.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
hu: A könyvben szereplő stílusok átalakításának szabályai. Ezek a szabályok az összes egyéb CSS feldolgozása után kerülnek alkalmazásra.

en: Rules for transforming the HTML in this book. These rules are applied after the HTML is parsed, but before any other transformations.
hu: A HTML átalakításának szabályai ebben a könyvben. Ezek a szabályok a HTML elemzése után, de minden más átalakítás előtt kerülnek alkalmazásra.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
hu: A minden CSS szabályból eltávolítani kívánt CSS tulajdonságok vesszővel tagolt listája. Ez hasznos lehet, ha néhány stílus információt az olvasó eszköz nem tud kezelni, felülírni, vagy figyelmen kívül hagyni. Például: font-family,color,margin-left,margin-right

en: By default, calibre will use the shorthand form for various CSS properties such as margin, padding, border, etc. This option will cause it to use the full expanded form instead. Note that CSS is always expanded when generating EPUB files with the output profile set to one of the Nook profiles as the Nook cannot handle shorthand CSS.
hu: Alapértelmezés szerint a Calibre a gyorsított formát fogja használni a különböző CSS-tulajdonságokhoz, például margóhoz, kitöltéshez, szegélyhez stb. Ez a beállítás a teljes kibontott űrlapot fogja használni. Vegye figyelembe, hogy a CSS mindig kibővül, amikor olyan EPUB-fájlokat állít elő, amelyek kimeneti profilja valamelyik Nook-profilra van beállítva, mivel a Nook nem tudja kezelni a gyorsított CSS-t.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
hu: Egy XPath kifejezés. A megadott elem elé oldaltörés lesz beillesztve. A tiltásához használja a következő kifejezést: /

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
hu: Egyes dokumentumok a bal és jobb margót minden bekezdésnél külön adják meg. A Calibre megpróbálja ezt felismerni és eltávolítani a felesleges margókat. Néha a szükséges margók is törlődnek. Ilyenkor ezzel ki lehet kapcsolni az eltávolítást.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
hu: A felső margó beállítása pontokban. Alapértelmezés %default. Ha nulla értékre állítja be, akkor nem lesz margó (az eredeti dokumentum margóbeállítása megmarad). Megjegyzés: Az oldalorientált formátumok, például a PDF és a DOCX saját margó beállításokkal rendelkeznek, amelyek elsőbbséget élveznek.

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
hu: Az alsó margó beállítása pontokban. Alapértelmezés %default. Ha nulla értékre állítja be, akkor nem lesz margó (az eredeti dokumentum margóbeállítása megmarad). Megjegyzés: Az oldalorientált formátumok, például a PDF és a DOCX saját margó beállításokkal rendelkeznek, amelyek elsőbbséget élveznek.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
hu: A bal oldali margó beállítása pontokban. Alapértelmezés %default. Ha nulla értékre állítja be, akkor nem lesz margó (az eredeti dokumentum margóbeállítása megmarad). Megjegyzés: Az oldalorientált formátumok, például a PDF és a DOCX saját margó beállításokkal rendelkeznek, amelyek elsőbbséget élveznek.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
hu: A jobb oldali margó beállítása pontokban. Alapértelmezés %default. Ha nulla értékre állítja be, akkor nem lesz margó (az eredeti dokumentum margóbeállítása megmarad). Megjegyzés: Az oldalorientált formátumok, például a PDF és a DOCX saját margó beállításokkal rendelkeznek, amelyek elsőbbséget élveznek.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
hu: Szöveg rendezés módosítása. A „left” érték minden sorkizárt szöveget balra igazít. A „justify” érték minden igazítatlan szöveget sorkizárttá tesz. Az „original” (alapértelmezett) érték nem változtatja a forrás rendezettségét. Megjegyzendő, hogy csak néhány kimeneti formátum támogatja a rendezéseket.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hu: Bekezdések közötti szünet eltüntetése. Egyúttal a behúzást is 1.5-re állítja. Ez a funkció nem működik, ha a forrás fájl nem használ bekezdéseket (<p> vagy <div> HTML címkéket).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
hu: Amikor a Calibre eltávolítja az üres sorokat, automatikusan behúzással látja a következő bekezdést a könnyebb olvashatóság érdekében. Ez az opció ennek a behúzásnak a beállítására szolgál (em-ben). Ha az értéket negatívra állítja, akkor a Calibre nem módosítja a behúzást.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
hu: Inkább a forrásfájlban található borítót használja a beállított borító helyett, ha elérhető.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hu: Egy üres sor beillesztése a bekezdések közé. Nem működik, ha a forrásfájl nem használ bekezdéseket (<p> vagy <div> címkéket).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
hu: A beillesztendő üres sorok magassága (em-ben). A bekezdések között ennek az értéknek a kétszerese lesz, mert eléjük és utánuk is beszúrásra kerül.

en: Remove the first image from the input e-book. Useful if the input document has a cover image that is not identified as a cover. In this case, if you set a cover in calibre, the output document will end up with two cover images if you do not specify this option.
hu: Távolítsa el az első képet a forrás e-könyvből. Hasznos, ha a forrás dokumentum borítója nem megfelelő. Ha a borítót a Calibre-vel állítja be, a kimeneti dokumentum két borítót tartalmazna, e lehetőség hiányában.

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
hu: Beilleszti a könyv metaadatait a könyv elejére. Ez akkor hasznos, ha az e-könyv olvasója nem támogatja a metaadatok közvetlen megjelenítését/keresését.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see https://daringfireball.net/projects/smartypants.
hu: Egyszerű idézőjelek, kötőjelek és ellipszisek konvertálása tipográfiai megfelelőjükre. További részletek: https://daringfireball.net/projects/smartypants.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
hu: Az elegánsabb, szebb írásjelek (idézőjel, gondolatjel, stb.) egyszerűbb megfelelőit használja.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
hu: Metaadatok olvasása a meghatározott OPF fájlból. Ez felülírja a forrásfájl összes metaadatát.

en: Transliterate Unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace Unicode characters with ASCII. For instance it will replace "{0}" with "{1}". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
hu: Unicode karakterek átírása ASCII-ábrázolásra. Használja körültekintően, mert ezzel a Unicode karaktereket ASCII-re cseréli. Például a „{0}” helyett „{1}” lesz. Vegye figyelembe azt is, hogy azokban az esetekben, amikor egy karakternek többszörös ábrázolása van (például a kínai és a japán által megosztott karakterek), az aktuális Calibre interfésznyelven alapuló ábrázolás kerül felhasználásra.

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a special rendering of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. This option will preserve them instead.
hu: Ligatúrák megőrzése a forrás dokumentumban. A ligatúra egy betűpár különleges megjelenése, például: ff, fi, fl, stb. A legtöbb olvasó nem támogatja a ligatúrákat az alap betűtípusaikban, így nem valószínű, hogy helyesen jelennének meg. Alapból a Calibre a ligatúrákat normál betűpárra cseréli. Ez az opció megtartja őket.

en: Set the title.
hu: Könyvcím megadása.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
hu: Adja meg a szerzőt. Több szerző esetén pontosvesszővel kell elválasztani azokat.

en: The version of the title to be used for sorting.
hu: A rendezéshez használandó könyvcím verzió.

en: String to be used when sorting by author.
hu: A szerző alapján történő rendezéskor használandó karakterlánc.

en: Set the cover to the specified file or URL
hu: A borítót a megadott fájl vagy URL alapján állítása be

en: Set the e-book description.
hu: A könyv leírása.

en: Set the e-book publisher.
hu: A könyv kiadója.

en: Set the series this e-book belongs to.
hu: Sorozat megadása, amibe tartozik a könyv.

en: Set the index of the book in this series.
hu: Könyv sorszámának megadása a sorozaton belül.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
hu: Értékelés. 1 és 5 közötti számnak kell lennie.

en: Set the ISBN of the book.
hu: Könyv ISBN azonosítójának megadása.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
hu: Könyv címkéinek megadása. Ez egy vesszővel elválasztott lista legyen.

en: Set the book producer.
hu: Könyv gyártójának megadása.

en: Set the language.
hu: Nyelv megadása.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
hu: Állítsa be a közzététel dátumát (feltehetően a helyi időzónában van, hacsak nincs kifejezetten megadva az időzóna)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
hu: Könyv időbélyeg megadása (már nem használt)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
hu: Heurisztikus feldolgozás. Ezt be kell kapcsolni, hogy bármilyen heurisztikus feldolgozás megtörténjen.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
hu: Ismerje fel a formázatlan fejezet címeket és alcímeket. Változtassa őket h2 és h3 tag-ekké. Ez a beállítás nem hoz létre Tartalomjegyzéket, de később használható a „Struktúra felismerés” módban egy létrehozásához.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
hu: Dőlt szövegre utaló szavak és minták keresése, és a találatok dőltté tétele.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
hu: A több nem-törhető szóközzel létrehozott behúzásokat alakítsa CSS behúzássá.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
hu: Arány meghatározása, ahonnan egy sor tördelése megszüntetendő. Az érvényes értékek 0 és 1 között vannak. Az alap 0.4, ami a fél sornál egy kicsit rövidebb. Ha csak pár sort kellene egysorossá tenni a dokumentumban, akkor érdemes csökkenteni ezt az értéket

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
hu: Sortördelés megszüntetése az írásjelek és egyéb formázások használatával.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
hu: Üres bekezdések eltávolítása a dokumentumból, ha más, nem üres bekezdések között vannak

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
hu: A balra rendezett fejezet elválasztók középre rendezettek lesznek. A több üres sort is tartalmazó fejezet elválasztókat lecseréli vízszintes vonalra.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
hu: Fejezet elválasztók cseréje a kiválasztott szövegre. Alapértelmezettként a forrás dokumentumban szereplő kerül alkalmazásra.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
hu: Elemzi az elválasztott szavakat a dokumentumban. Maga a dokumentum szolgál szótárként annak meghatározásához, hogy az elválasztójel szükséges vagy eltávolítandó.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
hu: Az egymást követő <h1> és <h2> HTML tag-eket rendezi sorba, hogy a címsorokban ne legyen törés.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
hu: Az első csere mintája (reguláris kifejezés)

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
hu: Helyettesítő szöveg az első reguláris kifejezéssel talált szöveg cseréjére.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
hu: A második csere mintája (reguláris kifejezés)

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
hu: Helyettesítő szöveg a második reguláris kifejezéssel talált szöveg cseréjére.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
hu: A harmadik csere mintája (reguláris kifejezés)

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
hu: Helyettesítő szöveg a harmadik reguláris kifejezéssel talált szöveg cseréjére.

en: Path to a file containing search and replace regular expressions. The file must contain alternating lines of regular expression followed by replacement pattern (which can be an empty line). The regular expression must be in the Python regex syntax and the file must be UTF-8 encoded.
hu: Keresési és csere reguláris kifejezéseket tartalmazó fájl elérési útja. A fájlnak tartalmaznia kell a reguláris kifejezés váltakozó sorait, amelyeket helyettesítési minta követ (amely lehet egy üres sor is). A reguláris kifejezésnek Python regex szintaxisában kell lennie, és a fájlnak UTF-8 kódolásúnak kell lennie.

en: Could not find an e-book inside the archive
hu: Nem található e-book a tömörített állományban

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
hu: A sorozat index és az értékelés értékei csak számok lehetnek. Kihagyás

en: Failed to parse date/time
hu: Nem sikerült megszerezni a dátumot és az időt

en: Converting input to HTML...
hu: Konvertálás HTML formátumba…

en: Running transforms on e-book...
hu: Könyvek konvertálása folyik...

en: Running %s plugin
hu: %s bővítmény futtatása

en: Template error
hu: Sablon hiba

en: The Cross
hu: A Kereszt

en: Half and half
hu: Fele-fele

en: Banner
hu: Reklámcsík

en: Ornamental
hu: Díszítő

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Remove the property
hu: Tulajdonság eltávolítása

en: Add extra properties
hu: Extra Tulajdonság hozzáadása

en: Change the value to
hu: Érték módosítása erre

en: Multiply the value by
hu: Szorozzuk meg az értékét ezzel

en: Divide the value by
hu: Ossza el az értéket ezzel

en: Add to the value
hu: Adja hozzá ezt

en: Subtract from the value
hu: Vonjon le belőle ennyit

en: is
hu: egyenlő

en: is not
hu: nem

en: is any value
hu: tetszőleges tartalmú

en: matches pattern
hu: találat a mintára

en: does not match pattern
hu: nincs találat a mintára

en: is the same length as
hu: azonos hosszúságú, mint

en: is not the same length as
hu: nem azonos hosszúságú, mint

en: is less than
hu: kisebb, mint

en: is greater than
hu: nagyobb, mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: Unknown keys
hu: Ismeretlen kulcs

en: The rule has unknown keys: %s
hu: A szabály ismeretlen kulcsokat tartalmaz: %s

en: Missing keys
hu: Hiányzó kulcsok

en: The rule has missing keys: %s
hu: A szabálynak nincsenek kulcsai: %s

en: Property required
hu: Szükséges tulajdonság

en: You must specify a CSS property to match
hu: Meg kell adnia egy CSS-tulajdonságot a megfeleltetéshez

en: Shorthand property not allowed
hu: A gyorsírás nem megengedett

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
hu: {0} egy rövidített tulajdonság. Használja a tulajdonság teljes formáját, például font helyett 'font-family'-t, margó helyett használjon 'margin-top'-ot stb.

en: Query required
hu: Lekérdezéshez szükséges

en: You must specify a value for the CSS property to match
hu: Meg kell adni egy értéket a CSS-tulajdonsághoz, hogy megfeleljen

en: Unknown match type
hu: Ismeretlen egyezési típus

en: The match type %s is not known
hu: %s egyezés típus nem ismert

en: Query invalid
hu: A lekérdezés érvénytelen

en: %s is not a valid regular expression
hu: %s nem egy érvényes reguláris kifejezés

en: %s is not a valid length or number
hu: %s nem érvényes hosszúság vagy szám

en: Unknown action type
hu: Ismeretlen művelet típus

en: The action type %s is not known
hu: A %s művelet típus nem ismert

en: You must specify a number
hu: Meg kall adnia egy számot

en: You must specify at least one CSS property to add
hu: Legalább egy hozzáadandó CSS tulajdonságot meg kell határozni

en: You must specify a value to change the property to
hu: Meg kell adnia egy értéket, amelyre módosítja a tulajdonságot

en: No data
hu: Nincs adat

en: %s is not a number
hu: %s nem szám

en: Invalid number
hu: Érvénytelen érték

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
hu: Ha a tulajdonság {property} {match_type} {query}
    {action}

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Cover
hu: Borító

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
hu: Követi a helyi fájlokra mutató linkeket, és készít egy tömörített fájlt a hivatkozott HTML fájlokkal. Ez a bővítmény mindig lefut, amikor Ön egy HTML fájlt ad hozzá a könyvtárához.

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: utf-8, cp1252, cp1251 and latin1.
hu: A bemeneti HTML-fájlok karakterkódolása. A gyakori választások a következők: utf-8, cp1252, cp1251 és latin1.

en: Add linked files in breadth first order
hu: Kapcsolódó fájlok hozzáadása szélességi keresés alapján

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
hu: Alapesetben a Calibre a linkeket a HTML fájlokban mélységi kereséssel követi, vagyis, ha az A fájl tartalmaz B és C fájlokra, a B fájl pedig D fájlra utaló linkeket, akkor a fájlok hozzáadási sorrendje A, B, D, C lesz. Ezzel a beállítással ez a sorrend A, B, C, D lesz

en: Allow resources outside the HTML file root folder
hu: Engedélyezze a HTML-fájl gyökérmappáján kívüli erőforrásokat

en: {} must not be empty
hu: {} nem lehet üres

en: Change tag name
hu: Címkenév módosítása

en: New tag name
hu: Új címkenév

en: Rename tag to the specified name
hu: Címke átnevezése a megadott névre

en: Remove tag and children
hu: Címke és a gyerekek eltávolítása

en: Remove the tag and all its contents
hu: Címke és annak teljes tartalmának eltávolítása

en: Remove tag only
hu: Csak a címke eltávolítása

en: Remove the tag but keep its contents
hu: Címke eltávolítása, de tartalom megtartása

en: Add classes
hu: Osztályok hozzáadása

en: Add the specified classes, e.g.:
hu: Megadott osztályok hozzáadása, például:

en: Space separated class names
hu: Szóközökkel elválasztott osztálynevek

en: Remove classes
hu: Osztályok eltávolítása

en: Remove the specified classes, e.g.:
hu: Megadott osztályok eltávolítása, például:

en: Remove attributes
hu: Attribútumok eltávolítása

en: Remove the specified attributes from the tag. Multiple attribute names should be separated by spaces. The special value * removes all attributes.
hu: A megadott attribútumok eltávolítása a címkéből. A több attribútum nevét szóközzel kell elválasztani. A speciális * érték eltávolítja az összes attribútumot.

en: Space separated attribute names
hu: Szóközökkel elválasztott attribútumnevek

en: Add attributes
hu: Attribútumok hozzáadása

en: Add the specified attributes, e.g.:
hu: Megadott attribútumok hozzáadása, például:

en: Empty the tag
hu: Címke kiürítése

en: Remove all contents from the tag
hu: Minden tartalom eltávolítása a címkéből

en: Wrap the tag
hu: Címke becsomagolása

en: Wrap the tag in the specified tag, e.g.: {0} will wrap the tag in a DIV tag with class {1}
hu: Címke becsomagolása megadott címkébe, pl.:  {0} becsomagolása {1} osztályú DIV címkébe

en: An HTML opening tag
hu: Egy HTML nyitócímke

en: Insert HTML at start
hu: HTML beszúrása az elején

en: The specified HTML snippet is inserted after the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
hu: A megadott HTML-kódrészlet a nyitó címke után kerül beszúrásra. Vegye figyelembe, hogy csak érvényes HTML-részletek használhatók lezáratlan címkék nélkül

en: HTML snippet
hu: HTML részlet

en: Insert HTML at end
hu: HTML beszúrása a végén

en: The specified HTML snippet is inserted before the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
hu: A megadott HTML részlet a záró címke elé kerül beszúrásra. Vegye figyelembe, hogy csak érvényes HTML-részletek használhatók lezáratlan címkék nélkül

en: Insert HTML before tag
hu: HTML beszúrása címke elé

en: The specified HTML snippet is inserted before the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
hu: A megadott HTML-kódrészlet a nyitó címke elé kerül beszúrásra. Vegye figyelembe, hogy csak érvényes HTML-részletek használhatók lezáratlan címkék nélkül

en: Insert HTML after tag
hu: HTML beszúrása címke után

en: The specified HTML snippet is inserted after the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
hu: A megadott HTML részlet a záró címke után kerül beszúrásra. Vegye figyelembe, hogy csak érvényes HTML-részletek használhatók lezáratlan címkék nélkül

en: Action must have both:
hu: A műveletnek mindkettőt tartalmaznia kell:

en: {} is not a valid CSS selector
hu: {} nem érvényes CSS-elválasztó

en: {} is not a valid XPath selector
hu: {} nem érvényes XPath-elválasztó

en: Tag name
hu: Címkenév

en: Class name
hu: Osztály neve

en: has class
hu: osztálya van

en: does not have class
hu: nincs osztálya

en: CSS selector
hu: CSS-elválasztó

en: matches CSS selector
hu: megfelel a CSS-elválasztónak

en: XPath selector
hu: XPath-elválasztó

en: matches XPath selector
hu: megfelel aXPath-elválasztónak

en: is any tag
hu: bármilyen címke

en: Text
hu: Szöveg

en: contains text
hu: szöveget tartalmaz

en: You must specify a value for the tag to match
hu: Meg kell adni egy értéket, hogy a címke iegyezzen

en: Invalid {}
hu: {} érvénytelen

en: No actions
hu: Nincsenek műveletek

en: The rule has no actions
hu: A szabálynak nincsenek műveletei

en: Invalid action
hu: Érvénytelen művelet

en: No tag found in: {}. The tag specification must be of the form <tag> for example: <p>
hu: Nem található címke itt: {}. A címke specifikációjának a következő formátumúnak kell lennie <tag> például: <p>

en: If the tag {match_type} {query}
hu: Ha a címke {match_type} {query}

en: 	Book Designer file detected.
hu: 	Book Designer fájl található.

en: 	Parsing HTML...
hu: 	HTML beolvasása...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
hu: 	Baen fájl található. Újraelemzés...

en: Written preprocessed HTML to
hu: Az előre feldolgozott HTML kiírása ide:

en: Processing %s
hu: Feldolgozás: %s

en: 	Converting to BBeB...
hu: 	Konvertálás BBeB formátumba...

en: Could not parse file: %s
hu: Nem sikerült értelmezni a következő fájlt: %s

en: %s is an empty file
hu: %s egy üres fájl

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
hu: Nem sikerült értelmezni a %(tag)s %(children)s linket

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
hu: A következő képet nem sikerült feldolgozni: %(path)s. Hiba: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
hu: Nem sikerült feldolgozni a következő PNG képet: %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
hu: Hiba történt a táblázat feldolgozása közben: %s. A táblázat formázása figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Bad table:
    %s
hu: Hibás táblázat:
    %s

en: Table has cell that is too large
hu: A táblázatban túl nagy cella található

en: Could not read cover image: %s
hu: A borítóképet nem sikerült beolvasni: %s

en: Cannot read from: %s
hu: Hiba olvasás közben: %s

en: Failed to process OPF file
hu: OPF fájl feldolgozása sikertelen

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
hu: %prog book.lrf
    LRF fájl LRS formátumba (UTF-8 kódolású XML) konvertálása

en: Output LRS file
hu: Kimeneti LRS fájl

en: Do not save embedded image and font files to disk
hu: Ne mentse el a beágyazott képet és betűtípusfájlokat a lemezre

en: Be more verbose
hu: Legyenek részletek

en: Parsing LRF...
hu: LRF fájl beolvasása...

en: Creating XML...
hu: XML létrehozása...

en: LRS written to
hu: Az LRS fájl helye:

en: Could not read from thumbnail file:
hu: Nem tudtam az ikon fájlt olvasni:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
hu: %prog [beállítások] konyv.lrf
    LRS fájlt lefordítása LRF formátumba.

en: Path to output file
hu: A célfájl elérési útja

en: Verbose processing
hu: Informatívabb üzenetek feldolgozásnál

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
hu: LRS fájl konvertálása LRS formátumba (hibakeresésnél hasznos).

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
hu: Érvénytelen LRF fájl. Nem tudtam a metaadatokat beállítani.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
hu: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Metaadatok megjelenítése/szerkesztése egy LRF fájlban.

en: Set the book title
hu: A könyv címe

en: Set sort key for the title
hu: Rendezési kulcs a címhez

en: Set the author
hu: Szerző

en: Set sort key for the author
hu: Rendezési kulcs a szerzőhöz

en: The category this book belongs to. E.g.: History
hu: A kategória, amibe a könyv tartozik. Pl.: történelem

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
hu: A fájlhoz használandó ikon elérési útja

en: Path to a TXT file containing the comment to be stored in the LRF file.
hu: Az LRF fájlban tárolandó megjegyzést tartalmazó TXT fájl elérési útja.

en: Extract thumbnail from LRF file
hu: Ikon kinyerése az LRF fájlból

en: Set the publisher
hu: Kiadó

en: Set the book classification
hu: A  könyvbesorolás beállítása

en: Set the book creator
hu: A szerző beállítása

en: Set the book producer
hu: A gyártó beállítása

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
hu: A borító kinyerése LRF típusú fájlokból. 	
    Megjegyzendő, hogy az LRF formátumban nincs meghatározott borító, így bizonyos ismérvek alapján állítjuk elő a borítót.

en: Set book ID
hu: A könyv azonosítójának megadása

en: Extract the source DOCX file from Amazon Kindle Create KPF files. Note this will not contain any edits made in the Kindle Create program itself.
hu: Kibontja a forrás DOCX fájlt az Amazon Kindle Create KPF fájlokból. Vegye figyelembe, hogy ez nem tartalmaz magában a Kindle Create programban végzett módosításokat.

en: Extract common e-book formats from archive files (ZIP/RAR/7z). Also try to autodetect if they are actually CBZ/CBR/CB7 files.
hu: Kicsomagolja az általános e-könyv formátumokat az archív fájlokból (ZIP/RAR/7z). Egyúttal megpróbálja automatikusan meghatározni, hogy azok CBZ/CBR/CB7 fájlok-e.

en: No
hu: Nem

en: Author(s)
hu: Szerző(k)

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Comments
hu: Megjegyzés(ek)

en: Tags
hu: Címke

en: Series | Series
hu[0]: Sorozat
hu[1]: Sorozatok

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Published
hu: Kiadva

en: Rights
hu: Jogok

en: Value: unknown field
hu: Érték: ismeretlen mező

en: Search the calibre library for books by %s
hu: %s könyv keresése a Calibre könyvtárban

en: Search {0} for the author: {1}
hu: Keresés a {0} segítségével "{1}" szerzőre

en: Search {0} for the book: {1} by the author {2}
hu: {0} könyv keresése: {1} szerző szerint {2}

en: Click to open
hu: Mappa megnyitása

en: Show notes for: {}
hu: Megjegyzések megjelenítése ehhez: {}

en: Click to see books with {0}: {1}
hu: Kattintásra megjelennek a {0}: {1} tulajdonsággal rendelkező könyvek

en: Book files
hu: Könyv fájljai

en: Folder | Folders
hu[0]: Mappa
hu[1]: Mappák

en: Data files
hu: Adatfájlok

en: Ids
hu: Azonosítók

en: Search calibre for books with the language: {}
hu: Calibre keresés a következő nyelvű könyvekre: {}

en: %(sidx)s of <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>
hu: %(sidx)s / <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>

en: Click to see books in this series
hu: Kattintásra megjelennek az ehhez a sorozathoz tartozó könyvek

en: Click to see books with {0}: {1} (derived from {2})
hu: Kattintson {0} könyvek megtekintéséhez: {1} (innen származó: {2})"

en: %prog ebook_file [options]
hu: %prog e-könyv_fájl [options]

en: 
    Read/Write metadata from/to e-book files.
    
    Supported formats for reading metadata: {0}
    
    Supported formats for writing metadata: {1}
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
hu: 
    Metaadatok olvasása, írása  e-könyv fájlból ill. fájlokba.
    
    Támogatott formátumok a metaadatok olvasásához: {0}
    
    Támogatott formátumok a metaadatok írásához: {1}
    
    A különböző fájltípusok különböző típusú metaadatokat támogatnak. Ha 
    olyan fájltípuson próbál meg metaadatokat beállítani, amely nem támogatja azt, 
    a rendszer figyelmen kívül hagyja a metaadatokat.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
hu: Adja meg a szerzőt. Több szerző esetén „&” karakterrel kell elválasztani azokat.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
hu: A rendezéshez használandó könyvcím verzió.  Ha ez nincs megadva és van beállított könyvcím, akkor abból lesz generálva.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
hu: A rendezéshez használandó szerző. Ha ez nincs megadva és van beállított szerző(k), akkor abból(azokból)  lesz generálva.

en: Set the cover to the specified file.
hu: Borító megadása a megadott fájlhoz.

en: Set the book category.
hu: Könyv kategória megadása.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
hu: Állítsa be a könyv azonosítóit, többször is megadható. Például: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 Az azonosító eltávolításához ne adjon meg értéket, --identifier isbn: Vegye figyelembe, hogy EPUB-fájlok esetén a csomagazonosítóként megjelölt azonosító nem távolítható el.

en: Set the published date.
hu: A kiadás dátumának megadása.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
hu: Borító megszerzése az e-könyvből, és elmentése egy megadott fájlként.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
hu: Adjon meg egy OPF fájlnevet. A metaadatok ebbe az OPF fájlba kerülnek.

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the e-book. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
hu: Olvassa be a metaadatokat a megadott OPF fájlból, és használja azokat metaadatok beállításához az e-könyvben. A parancssorban megadott metaadatok felülírják az OPF fájlból beolvasott metaadatokat

en: Set the BookID in LRF files
hu: BookID(azonosító) beállítása LRF fájlokban

en: No file specified
hu: Nincs megadva fájl

en: Original metadata
hu: Eredeti metaadatok

en: Changed metadata
hu: Megváltozott metaadat

en: OPF created in
hu: OPF fájl létrehozva itt:

en: Cover saved to
hu: Borító elmentve

en: No cover found
hu: Borító nem található

en: Google Books
hu: Google Könyvek

en: Google web search
hu: Google webes keresés

en: Google Images
hu: Google Képek

en: Downloads metadata and covers from Amazon
hu: Letölti a metaadatokat és a borítót az Amazonról

en: France
hu: Franciaország

en: Germany
hu: Németország

en: UK
hu: Egyesült Királyság

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Italy
hu: Olaszország

en: Japan
hu: Japán

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Brazil
hu: Brazilia

en: Netherlands
hu: Holland

en: China
hu: Kína

en: Canada
hu: Kanada

en: Sweden
hu: Svédország

en: Choose server automatically
hu: Automatikus szerver kiválasztás

en: Amazon servers
hu: Amazon szerverek

en: Bing search cache
hu: Bing keresési gyorsítótár

en: Google search cache
hu: Google keresési gyorsítótár

en: Wayback machine cache (slow)
hu: Wayback machine gyorsítótár (lassú)

en: DuckDuckGo search and Google cache
hu: DuckDuckGo keresés és Google gyorsítótár

en: Amazon country website to use:
hu: Amazon honlap a használathoz:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
hu: A metaadatok letöltése ennek az országnak az Amazon honlapja alapján.

en: Server to get data from:
hu: Szerver az adatok lekéréséhez:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
hu: Az Amazon elkezdte blokkolni a metaadatok letöltésére irányuló kísérleteket a szervereiről. A probléma megkerülése érdekében a Calibre számos különböző helyről lekérheti az Amazon-adatokat, ahol azok gyorsítótárban vannak. Válassza ki a kívánt forrást.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
hu: MOBI-ASIN használata a metaadatok kereséshez

en: Enable this option to search for metadata with an ASIN identifier from the MOBI file at the current country website, unless any other amazon id is available. Note that if the MOBI file came from a different Amazon country store, you could get incorrect results.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget, ha ASIN-azonosítóval szeretne metaadatokat keresni a MOBI-fájlból az aktuális ország webhelyén, hacsak nem áll rendelkezésre más Amazon azonosító. Ne feledje, hogy ha a MOBI fájl egy másik Amazon országbeli áruházból származik, hibás eredményeket kaphat.

en: Prefer the Kindle edition, when available
hu: Inkább a Kindle kiadást részesítse előnyben, ha elérhető

en: When searching for a book and the search engine returns both paper and Kindle editions, always prefer the Kindle edition, instead of whatever the search engine returns at the top.
hu: Ha könyvet keres, és a keresőmotor papíralapú és Kindle kiadást is visszaad, mindig a Kindle kiadást részesítse előnyben, ahelyett, amit a keresőmotor a tetején ad vissza.

en: Amazon timed out. Try again later.
hu: Amazon időtúllépés. Próbálja később.

en: Metadata source
hu: Metaadatforrás

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
hu: Több könyvborító letöltése az Amazonról. Hasznos alternatív borítók kereséséhez.

en: Maximum number of covers to get
hu: Letöltött borítók maximális száma

en: The maximum number of covers to process from the search result
hu: A keresési eredményből feldolgozható borítók maximális száma

en: %prog [options]
    
    Fetch book metadata from online sources. You must specify at least one
    of title, authors or ISBN.
hu: %prog [options]
    
    Könyvek metaadatainak megszerzése online forrásokból. A cím, a szerző vagy az ISBN közül legalább egyet meg kell adni..

en: Book title
hu: Könyv címe

en: Book author(s)
hu: Könyv szerzője(i)

en: Book ISBN
hu: ISBN azonosító

en: Identifiers such as ASIN/Goodreads id etc. Can be specified multiple times for multiple identifiers. For example:
hu: Azonosítók, például ASIN/Goodreads azonosító stb. Többször is megadható több azonosítóhoz. Például:

en: Print the log to the console (stderr)
hu: A napló nyomtatása a konzolra (stderr)

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
hu: A metaadatokat OPF formátumban adja ki az ember által olvasható szöveg helyett.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
hu: Adjon meg egy fájlnevet. A borító, ha rendelkezésre áll, el lesz mentve rá. E lehetőség nélkül a borító nem töltődik le.

en: Timeout in seconds. Default is 30
hu: Időtúllépés (timeout) másodpercben (alapérték: 30mp)

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
hu: Adja meg a használni kívánt metaadatletöltő beépülő modul nevét. Alapértelmezés szerint az összes metaadat-bővítmény használatban lesz. Több bővítményhez többször is megadható. Az összes beépülő modul neve: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
hu: Metaadatok és borítók letöltése az Edelweisstől – könyvkiadók által frissített katalógus

en: Downloads metadata and covers from Google Books
hu: Metaadatok és borítók letöltése a Google Books-ról

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
hu: Borítók letöltése a Google képkeresőjéből. Hasznos nagyobb, alternatív borítók kereséséhez.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
hu: A Google keresési eredményéből feldolgozható borítók maximális száma

en: Cover size
hu: Címlap méret

en: Search for covers larger than the specified size
hu: A megadott értéknél nagyobb borítók keresése

en: Any size
hu: Bármilyen méret

en: Large
hu: Nagy

en: Larger than %s
hu: Nagyobb mint %s

en: Downloads covers from The Open Library
hu: Borítók letöltése az Open Library-ról

en: Sample Book
hu: Minta könyv

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
hu: Ez egy Amazon KFX könyv. Nem lehet feldolgozni. A KFX-könyvek kezelésével kapcsolatos információkért lásd: {}.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
hu: Ez Amazon Topaz könyv. Nem feldolgozható.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
hu: Ez nem MOBI fájl. A fájl Topaz formátumú.

en: This is not a MOBI file.
hu: Ez nem MOBI fájl.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
hu: Ez a fájl DRM-mel van zárolva. Nem lehet változtatni rajta.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
hu: Ez a MOBI fájl nem tartalmaz KF8 formátumú könyvet. A KF8 az Amazon új formátuma. A Calibre csak a KF8 könyvet tartalmazó MOBI fájlok finomhangolását teszi lehetővé, a régebbieknél ez nem lehetséges.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
hu: Ez a MOBI fájl tartalmaz mind KF8, mind pedig régebbi Mobi6 adatokat is. A finomhangolás eltávolítja a Mobi6 adatokat, ami azt eredményezi, hogy régebbi olvasókon a könyv nem lesz használható. Biztosan folytatja?

en: No details available
hu: Nem érhetők el részletek

en: Title page
hu: Címoldal

en: Glossary
hu: Szószedet

en: Acknowledgements
hu: Köszönetnyilvánítás

en: Bibliography
hu: Bibliográfia

en: Colophon
hu: Záradék

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Dedication
hu: Ajánlás

en: Epigraph
hu: Mottó

en: Foreword
hu: Előszó

en: List of illustrations
hu: Ábrák jegyzéke

en: List of tables
hu: Táblázatok jegyzéke

en: Preface
hu: Előszó (szerk.)

en: Main text
hu: Főszöveg

en: %s format books are not supported
hu: A %s formátumú könyvek sajnos nem támogatottak

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
hu: Lásd a <a href="{}">részletes leírást</a>.

en: This error will be automatically fixed if you click "Try to correct all fixable errors" below.
hu: Ez a hiba automatikusan kijavításra kerül, ha az alábbi "Próbálja meg kijavítani az összes javítható hibát" lehetőségre kattint.

en: Failed to process CSS in {name} with errors: {errors}
hu: Nem sikerült feldolgozni a CSS-t a következőben: {name}, hibák: {errors}

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
hu: Ezt a betűtípust nem lehetett feldolgozni. Valószínűleg az e-könyv olvasóban sem fog működni

en: The font {} is not allowed to be embedded
hu: {} betűtípus nem ágyazható be

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
hu: A betűtípus metaadataiban ({:09b}) van egy zászló, amely azt jelzi, hogy nincs engedélye a beágyazásra. Figyelmen kívül hagyhatja ezt a figyelmeztetést, ha biztos abban, hogy rendelkezik engedéllyel a betűtípus beágyazására.

en: The CSS font-family name {0} does not match the actual font name {1}
hu: A CSS-betűtípus-család neve {0} nem egyezik a tényleges betűtípusnévvel {1}

en: The font family name specified in the CSS @font-face rule: "{0}" does not match the font name inside the actual font file: "{1}". This can cause problems in some viewers. You should change the CSS font name to match the actual font name.
hu: A CSS @font-face szabályban megadott betűtípuscsalád neve: "{0}" nem egyezik a tényleges betűtípusfájlban található betűtípusnévvel: "{1}". Ez problémákat okozhat egyes nézegetők számára. Módosítsa a CSS-betűtípus nevét, hogy megfeleljen a tényleges betűtípusnévnek.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
hu: A betűtípus nevének módosítása mindenhol erről: {0} erre: {1}

en: Not a valid font: %s
hu: Érvénytelen betűtípus: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
hu: Az érvénytelen kép olyan kép, amelyet nem lehetett betölteni, általában azért, mert sérült. Cserélje ki egy jó képpel, vagy távolítsa el.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
hu: Az Adobe Digital Editions alapú olvasóeszközök nem tudnak megjeleníteni olyan képeket, amelyek színei a CMYK színtérben vannak megadva. A maximális kompatibilitás érdekében ezt a képet RGB színtérre kell konvertálnia.

en: Convert image to RGB automatically
hu: Kép konvertálása automatikusan RGB-be

en: Image is in the CMYK colorspace
hu: Kép a CMYK színtérben

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
hu: A hivatkozás által mutatott forrás nem létezik. Javítani kell, vagy el kell távolítani a hivatkozást.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
hu: A Windows számítógépek nem engedélyezik a : karaktert a fájlnevekben. A maximális kompatibilitás érdekében a legjobb, ha nem használja ezeket a fájlnevekben ill. fájlokra mutató hivatkozásokban.

en: This URL could not be parsed.
hu: Ez az URL nem értelmezhető.

en: The linked to resource {0} does not exist
hu: A linkelt erőforrás nem létezik {0}

en: The case of the link {0} and the case of the actual file it points to {1} do not agree. You should change either the case of the link or rename the file.
hu: {0} link és ({1})  aktuális fájl kis- és nagybetűi nem egyezik. Meg kell változtatnia a hivatkozás kis- és nagybetűjét, vagy át kell neveznie a fájlt.

en: Change the case of the link to match the actual file
hu: A hivatkozás kis- és nagybetűjének módosítása, hogy az megfeleljen a tényleges fájlnak

en: Link points to a file that is not a text document
hu: A hivatkozás olyan fájlra mutat, amely nem szerepel szöveges dokumentum

en: The link "{0}" points to a file <i>{1}</i> that is not a text (HTML) document. Many e-book readers will be unable to follow such a link. You should either remove the link or change it to point to a text document. For example, if it points to an image, you can create small wrapper document that contains the image and change the link to point to that.
hu: "{0}" link egy olyan <i>{1}</i> fájlra mutat, amely nem szöveges (HTML) dokumentum. Sok e-könyv olvasó nem tud majd követni egy ilyen hivatkozást. El kell távolítania a hivatkozást, vagy módosítani kell úgy, hogy szöveges dokumentumra mutasson. Például, ha egy képre mutat, létrehozhat kis boríító-dokumentumot, amely tartalmazza a képet, és módosíthatja a hivatkozást, hogy arra mutasson.

en: Link points to a location not present in the target file
hu: A hivatkozás olyan helyre mutat, amely nem szerepel a célfájlban

en: The link "{0}" points to a location <i>{1}</i> in the file {2} that does not exist. You should either remove the location so that the link points to the top of the file, or change the link to point to the correct location.
hu: "{0}" hivatkozás <i>{1}</i> helyre mutat {2} fájlban, amely nem létezik. Vagy távolítsa el a helyet, hogy a hivatkozás a fájl tetejére mutasson, vagy módosítsa a hivatkozást, hogy a megfelelő helyre mutasson.

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
hu: Ez a hivatkozás a file:// URL sémát használja. Ez sok e-könyv olvasóval nem működik. Távolítsa el a file:// előtagot, és győződjön meg arról, hogy a hivatkozás a könyvben lévő fájlra mutat.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
hu: Ez a hivatkozás a könyvön kívüli fájlra mutat. Ez nem fog működni, ha a könyvet más számítógépen olvassák, mint amelyen létrehozták. Javítsa ki vagy távolítsa el a hivatkozást.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
hu: Ez a link üres. Ez szinte mindig hiba. Vagy töltse ki a hivatkozás célhelyét, vagy távolítsa el a linkcímkét.

en: This file is included in the book but not referred to by any document in the spine. This means that the file will not be viewable on most e-book readers. You should  probably remove this file from the book or add a link to it somewhere.
hu: Ez a fájl szerepel a könyvben, de nem hivatkozik rá egyetlen dokumentum sem a szerkezetben. Ez azt jelenti, hogy a fájl nem lesz látható a legtöbb e-könyv-olvasón. Valószínűleg el kell távolítania ezt a fájlt a könyvből, vagy el kell helyeznie egy hivatkozást valahova.

en: The file %s is not referenced
hu: %s fájlra nincs hivatkozás

en: This file is not in the book spine. All content documents must be in the spine. You should probably add it to the spine.
hu: Ez a fájl nincs a könyv szerkezetében. Minden tartalmi dokumentumnak a szerkezetben kell lennie. Valószínűleg hozzá kell adnia a szerkezethez.

en: Append this file to the spine
hu: Fájl hozzáadása a struktúrához (spine)

en: This file is not listed in the book manifest. While not strictly necessary it is good practice to list all files in the manifest. Either list this file in the manifest or remove it from the book if it is an unnecessary file.
hu: Ez a fájl nem szerepel a könyvjegyzékben. Bár nem feltétlenül szükséges, jó gyakorlat az összes fájl felsorolása a jegyzékben. Vagy sorolja fel ezt a fájlt a jegyzékben, vagy távolítsa el a könyvből, ha ez egy szükségtelen fájl.

en: The file %s is not listed in the manifest
hu: %s fájl nem szerepel a jegyzékben

en: Remove %s from the book
hu: %s eltávolítása a könyvből

en: Add %s to the manifest
hu: %s hozzáadása a jegyzékhez

en: Remove all references to %s from the HTML and CSS in the book
hu: Minden hivatkozás eltávolítása erre:%s a könyv HTML- és CSS-kódjából

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
hu: Ez a fájl tárolja a Calibre E-könyv megjelenítő legutolsó használatakor aktuális könyvjelzőket és egyéb  információkat. A fájlt eltávolíthatja ha nem szükségesek ezek az információk, vagy nem kívánja megosztani azt más emberekkel, akikhez ezt a könyvet eljuttatja.

en: Remove this file
hu: Fájl eltávolítása

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
hu: A könyvben a Calibre E-Book megjelenítő program által használt könyvjelzőfájl található

en: The file %s has a MIME type that does not match its extension
hu: %s fájl MIME-típusa nem egyezik a kiterjesztésével

en: The file {0} has its MIME type specified as {1} in the OPF file. The recommended MIME type for files with the extension "{2}" is {3}. You should change either the file extension or the MIME type in the OPF.
hu: {0} fájl MIME-típusa {1}-ként van megadva az OPF fájlban. "{2}" kiterjesztésű fájlok javasolt MIME-típusa {3}. Meg kell változtatnia a fájl kiterjesztését vagy a MIME típusát az OPF-ben.

en: Change the file extension to .xhtml
hu: Fájlkiterjesztés átnevezése .xhtml-re

en: Change the MIME type for this file in the OPF to %s
hu: A fájl MIME-típusának módosítása az OPF-ben erre: %s

en: The link is empty
hu: A link "üres"

en: The linked resource %s is a folder
hu: A linkelt erőforrás egy mappa %s

en: The linked resource %s does not exist
hu: A linkelt erőforrás nem létezik %s

en: The URL {} could not be parsed
hu: {} URL nem értelmezhető

en: The link %s is a file:// URL
hu: %s hivatkozás egy fájl:// URL

en: The link %s points to a file outside the book
hu: %s hivatkozás a könyvön kívüli fájlra mutat

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
hu: %s egy ":" karaktert tartalmaz, ez hibákat okoz Windows számítógépeken

en: The <%s> section is missing from the OPF
hu: Ez a szakasz: <%s> hiányzik az OPF fájlból

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
hu: Ez a szakasz: <%s> kötelező az OPF fájlba. Hozzon létre egyet.

en: Empty id attributes are invalid
hu: Az üres azonosító attribútumok érvénytelenek

en: Empty ID attributes are invalid in OPF files.
hu: Az üres azonosító attribútumok érvénytelenek az OPF-fájlokban.

en: idref="%s" points to unknown id
hu: idref="%s" ismeretlen azonosítóra mutat

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
hu: Az idref="%s" olyan azonosítóra mutat, amely nem létezik az OPF-ben

en: The meta cover tag points to an non-existent item
hu: A borító metaadat címke egy nem létező elemre mutat

en: The meta cover tag points to an item with id="%s" which does not exist in the manifest
hu: A borító metaadat címke egy olyan id="%s" elemre mutat, amely nem létezik a jegyzékben

en: Some e-book readers such as the Nook fail to recognize covers if the content attribute comes before the name attribute. For maximum compatibility move the name attribute before the content attribute.
hu: Egyes e-könyv-olvasók, például a Nook, nem ismerik fel a borítókat, ha a tartalom (content) attribútum a név (name)  attribútum elé kerül. A maximális kompatibilitás érdekében helyezze át a név attribútumot a tartalom attribútum elé.

en: Move the name attribute before the content attribute
hu: A 'name' attribútum áthelyezése a 'content' attribútum elé

en: The meta cover tag has content before name
hu: A borító metaadat címkében a név előtt van tartalom

en: The item identified as the Table of Contents (%s) does not exist
hu: (%s) tartalomjegyzékként azonosított elem nem létezik

en: There is no item with id="%s" in the manifest.
hu: A jegyzékben nincs id="%s" jelű elem.

en: The item identified as the Table of Contents has an incorrect media-type (%s)
hu: A tartalomjegyzékként azonosított tételnek hibás média-típusa (%s) van

en: The media type for the Table of Contents must be %s
hu: A tartalomjegyzéknek %smédia típusúnak kell lennie

en: This manifest entry has no href attribute. Either add the href attribute or remove the entry.
hu: Ennek a jegyzékbejegyzésnek nincs 'href' attribútuma. Adja hozzá a 'href' attribútumot, vagy távolítsa el a bejegyzést.

en: Remove this manifest entry
hu: Jegyzék bejegyzés eltávolítása

en: Item in manifest has no href attribute
hu: A jegyzékben szereplő elem nem rendelkezik 'href' attribútummal

en: The <spine> tag has no reference to the NCX table of contents file. Without this reference, the table of contents will not work in most readers. The reference should look like <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.
hu: <spine> címke nem hivatkozik az NCX tartalomjegyzék fájlra. E hivatkozás nélkül a tartalomjegyzék nem működik a legtöbb olvasóban. A hivatkozásnak így kell kinéznie: <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.

en: Add the reference to the NCX file
hu: Hivatkozás hozzáadása az NCX fájlhoz

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
hu: Hivatkozás az NCX tartalomjegyzékére hiányzik

en: This book has no Navigation document. According to the EPUB 3 specification, a navigation document is required. The Navigation document contains the Table of Contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
hu: Ennek a könyvnek nincs navigációs dokumentuma. Az EPUB 3 specifikáció szerint navigációs dokumentum szükséges. A navigációs dokumentum tartalmazza a tartalomjegyzéket. A "Tartalomjegyzék eszközzel" tartalomjegyzéket adhat hozzá ehhez a könyvhöz.

en: Missing navigation document
hu: Navigációs dokumentum hiányzik

en: The nav document for this book contains no table of contents, or an empty table of contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
hu: A könyv navigációs dokumentuma nem tartalmaz tartalomjegyzéket vagy üres tartalomjegyzéket. A "Tartalomjegyzék eszközzel" tartalomjegyzéket adhat hozzá ehhez a könyvhöz.

en: Missing ToC in navigation document
hu: ToC hiányzik a navigációs dokumentumban

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
hu: A jegyzékben szereplő fájl hiányzik, vagy távolítsa el a jegyzékből, vagy adja hozzá a hiányzó fájlt a könyvhöz.

en: Item (%s) in manifest is missing
hu: (%s) elem hiányzik a jegyzékben

en: Remove the entry for %s from the manifest
hu: %s bejegyzés eltávolítása a jegyzékből

en: There are items marked as non-linear in the <spine>. These will be displayed in random order by different e-book readers. Some will ignore the non-linear attribute, some will display them at the end or the beginning of the book and some will fail to display them at all. Instead of using non-linear items simply place the items in the order you want them to be displayed.
hu: Nem lineárisnak jelölt elemek vannak itt: <spine>. Ezeket véletlenszerű sorrendben jelenítik meg a különböző e-könyv-olvasók. Vannak, melyek figyelmen kívül hagyják a nemlineáris attribútumot, vannak, melyek a könyv végén vagy elején jelenítik meg, mások pedig egyáltalán nem jelenítik meg őket. A nem lineáris elemek használata helyett egyszerűen helyezze el az elemeket abban a sorrendben, ahogyan megjelenítené őket.

en: Mark all non-linear items as linear
hu: Az összes nemlineáris elem megjelölése lineárisként

en: Non-linear items in the spine
hu: Nem lineáris elemek a könyvstruktúrában

en: Remove all but the first duplicate item
hu: Az összes elem eltávolítása, kivéve az első ismétlődőt

en: Duplicate item in {0}: {1}
hu: Ismétlődő elem itt: {0}: {1}

en: The item {0} is present more than once in the {2} in {1}. This is not allowed.
hu: A {0} elem többször is szerepel a {2} in {1} fájlban. Ez hiba.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
hu: Egynél több <meta name="cover"> címke van meghatározva. Csak egynek kell lennie.

en: Remove all but the first meta cover tag
hu: Mind eltávolítása, kivéve az első borító metaadat címkét

en: There is more than one cover defined
hu: Egynél több borító van meghatározva

en: The OPF must have an unique identifier, i.e. a <dc:identifier> element whose id is referenced by the <package> element
hu: Az OPF-nek egyedi azonosítóval kell rendelkeznie, azaz egy <dc:identifier> elemmel, amelynek azonosítójára <package> elem hivatkozik

en: Auto-generate a unique identifier
hu: Egyedi azonosító automatikus generálása

en: The OPF has no unique identifier
hu: Az OPF-nek nincs egyedi azonosítója

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
hu: <dc:identifier> elem nem lehet üres.

en: Remove empty identifiers
hu: Üres azonosítók eltávolítása

en: Empty identifier element
hu: Üres azonosító elem

en: Incorrect media-type for spine item
hu: Helytelen médiatípus a szerkezeti elemhez

en: The item {0} present in the spine has the media-type {1}.  Most e-book software cannot handle non-HTML spine items.  If the item is actually HTML, you should change its media-type to {2}. If it is not-HTML you should consider replacing it with an HTML item, as it is unlikely to work in most readers.
hu: A könyv struktúra {0} elemének médiatípusa {1}. A legtöbb e-könyv szoftver nem képes kezelni a nem HTML gerincelemeket. Ha az elem valójában HTML, módosítsa a médiatípusát a következőre: {2}. Ha nem HTML, érdemes megfontolni egy HTML-elemre való lecserélését, mivel nem valószínű, hogy a legtöbb olvasóban működik.

en: Change the media-type to %s
hu: Médiatípus módosítása erre: %s

en: The OPF does not have the correct root element
hu: Az OPF nem rendelkezik a megfelelő gyökérelemmel

en: The OPF must have the root element <package> in namespace {0}, like this: <package xmlns="{0}">
hu: Az OPF-nek <package> gyökérelemmel kell rendelkeznie {0} névtérben, mint ez: <package xmlns="{0}">

en: The OPF does not have a version
hu: Az OPF-nek nincs verziója

en: The <package> tag in the OPF must have a version attribute. This is usually version="2.0" for EPUB2 and AZW3 and version="3.0" for EPUB3
hu: Az OPF-ben található <package> címkének rendelkeznie kell egy verzió attribútummal. Ez általában a version="2.0" az EPUB2 és az AZW3 és a version="3.0" az EPUB3 esetén

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
hu: Ez a fájl üres, nem tartalmaz semmit, valószínűleg el kell távolítani.

en: The file %s is empty
hu: %s fájl üres

en: A decoding errors means that the contents of the file could not be interpreted as text. This usually happens if the file has an incorrect character encoding declaration or if the file is actually a binary file, like an image or font that is mislabelled with an incorrect media type in the OPF.
hu: A dekódolási hibák azt jelentik, hogy a fájl tartalma nem értelmezhető szövegként. Ez általában akkor fordul elő, ha a fájl hibás karakterkódolási deklarációt tartalmaz, vagy ha a fájl valójában egy bináris fájl, például egy kép vagy betűtípus, amelyet az OPF-ben helytelen médiatípussal címkéztek fel.

en: Parsing of %s failed, could not decode
hu:  %s elemzése sikertelen, nem sikerült dekódolni

en: A parsing error in an XML file means that the XML syntax in the file is incorrect. Such a file will most probably not open in an e-book reader. These errors can  usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes  "do the wrong thing".
hu: Az XML-fájl elemzési hibája azt jelenti, hogy a fájl XML-szintaxisa hibás. Egy ilyen fájl valószínűleg nem nyílik meg egy e-könyv olvasóban. Ezek a hibák általában automatikusan javíthatók, azonban az automatikus javítás néha - "rosszul sül el” - hibás eredményt ad.

en: A parsing error in an HTML file means that the HTML syntax is incorrect. Most readers will automatically ignore such errors, but they may result in  incorrect display of content. These errors can usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes "do the wrong thing".
hu: Egy HTML-fájl elemzési hibája azt jelenti, hogy a HTML-szintaxis hibás. A legtöbb olvasó automatikusan figyelmen kívül hagyja az ilyen hibákat, de ezek a tartalom helytelen megjelenítését eredményezhetik. Ezek a hibák általában automatikusan javíthatók, azonban az automatikus javítás néha -  "rosszul sül el” - hibás eredményt ad.

en: This HTML file uses private entities. These are not supported. You can try running "Fix HTML" from the Tools menu, which will try to automatically resolve the private entities.
hu: Ez a HTML-fájl privát entitásokat használ. Ezek nem támogatottak. Megpróbálhatja futtatni a "HTML javítás" parancsot az Eszközök menüből, amely megpróbálja automatikusan feloldani a privát entitásokat.

en: Replace all named entities with their character equivalents in this book
hu: Az összes megnevezett entitás cseréje a karakterek megfelelőivel ebben a könyvben

en: Named entities are often only incompletely supported by various book reading software. Therefore, it is best to not use them, replacing them with the actual characters they represent. This can be done automatically.
hu: A megnevezett entitásokat gyakran csak hiányosan támogatják a különféle könyvolvasó szoftverek. Ezért a legjobb, ha nem használja őket, hanem az általuk képviselt tényleges karakterekkel helyettesíti őket. Ez automatikusan megtehető.

en: Named entities present
hu: A megnevezett entitások jelen vannak

en: Filename contains unsafe characters
hu: A fájlnév nem biztonságos karakter(eke)t tartalmaz

en: The filename {0} contains unsafe characters, that must be escaped, like this {1}. This can cause problems with some e-book readers. To be absolutely safe, use only the English alphabet [a-z], the numbers [0-9], underscores and hyphens in your file names. While many other characters are allowed, they may cause problems with some software.
hu: {0} fájlnév nem biztonságos karaktereket tartalmaz, amelyeket meg kell szüntetni, például ezt: {1}. Ez problémákat okozhat egyes e-könyv-olvasóknál. A teljes biztonság érdekében csak az angol ábécét [a-z], a számokat [0-9], aláhúzásjeleket és kötőjeleket használjon a fájlnevekben. Bár sok más karakter megengedett, bizonyos szoftvereknél problémákat okozhatnak.

en: Rename the file {0} to {1}
hu: Fájl átnevezése {0} -> {1}

en: This HTML file is larger than %s. Too large HTML files can cause performance problems on some e-book readers. Consider splitting this file into smaller sections.
hu: Ez a HTML-fájl nagyobb, mint %s. A túl nagy HTML-fájlok teljesítményproblémákat okozhatnak egyes e-könyv-olvasóknál. Fontolja meg a fájl felosztását kisebb részekre.

en: File too large
hu: A fájl túl nagy

en: This is an invalid (unrecognized) entity. Replace it with whatever text it is supposed to have represented.
hu: Ez egy érvénytelen (nem felismert) entitás. Cserélje le bármilyen szöveggel, amelyet állítólag képvisel.

en: Invalid entity: %s
hu: Érvénytelen entitás: %s

en: Run fix HTML on this file, which will automatically insert the correct namespace
hu: HTML javítás futtatása ezen a fájlon, amely automatikusan beilleszti a megfelelő névteret

en: Invalid or missing namespace
hu: Érvénytelen vagy hiányzó névtér

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
hu: Ez a fájl a következővel rendelkezik: {0}. A névterének a következőnek kell lennie: {1}. Állítsa be a névteret az 'xmlns' attribútum meghatározásával <html> elemen, így: <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
hu: %s érvénytelen névtér

en: no namespace
hu: nincs névtér

en: Change this file's encoding to UTF-8
hu: Módosítsa a fájlt UTF-8 kódolásra

en: Non UTF-8 encoding declaration
hu: Nem UTF-8 kódolású deklaráció

en: This file has its encoding declared as %s. Some reader software cannot handle non-UTF8 encoded files. You should change the encoding to UTF-8.
hu: Ennek a fájlnak a kódolása: %s. Egyes olvasószoftverek nem képesek kezelni a nem UTF8 kódolású fájlokat. Módosítsa a kódolást UTF-8-ra.

en: Private entities found
hu: Privát entitások találhatók

en: Remove the duplicate ids from all but the first element
hu: A duplikált hivatkozások eltávolítása, az első elemet hagyja meg

en: Duplicate id: %s
hu: Duplikált azonosító: %s

en: The id {0} is present on more than one element in {1}. This is not allowed. Remove the id from all but one of the elements
hu: {0} ID többször is szerepel {1} fájlban. Ez nem megengedett. Egy kivételével távolítsa el a felesleges elemeket

en: Replace this id with a randomly generated valid id
hu: Az azonosító kicserélése egy véletlenszerűen generált érvényes azonosítóra

en: Invalid id: %s
hu: Érvénytelen ID: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
hu: {0} azonosító nem érvényes azonosító. Az azonosítóknak betűvel ([A-Za-z]) kell kezdődniük, és folytatódniuk: tetszőleges számú betű, számjegy ([0-9]), kötőjel ("-"), aláhúzás ("_"), kettőspont (" ":"), és pontok ("."). Ennek célja a maximális kompatibilitás biztosítása az eszközök széles skálájával.

en: Wrap the bare text in a p tag
hu: A csupasz szöveg becsomagolása egy p címkébe

en: You cannot have bare text inside the body tag. The text must be placed inside some other tag, such as p or div
hu: A törzscímkén belül nem lehet csupasz szöveg. A szöveget valamilyen más címkén belül kell elhelyezni, például p vagy div

en: Bare text in body tag
hu: Csupasz szöveg a törzscímkében

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only edit MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not editable.
hu: Ez a MOBI-fájl nem tartalmaz KF8 formátumú könyvet. A KF8 az Amazon új formátuma. A Calibre csak olyan MOBI fájlokat tud szerkeszteni, amelyek KF8 könyveket tartalmaznak. A KF8 nélküli régebbi MOBI-fájlok nem szerkeszthetők.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. calibre can only edit MOBI files that contain only KF8 data.
hu: Ez a MOBI-fájl KF8 és régebbi Mobi6 adatokat is tartalmaz. A Calibre csak olyan MOBI fájlokat tud szerkeszteni, amelyek csak KF8 adatokat tartalmaznak.

en: Cover inserted
hu: Borító beillesztve

en: Cover updated
hu: Borító frissítve

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
hu[0]: Nem használt stílus szabály eltávolítása
hu[1]: {} nem használt CSS stílus szabály eltávolítása

en: Removed one unused CSS selector | Removed {} unused CSS selectors
hu[0]: Nem használt CSS elválasztó eltávolítása
hu[1]: {} nem használt CSS elválasztó eltávolítása

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
hu[0]: Nem használt osztály eltávolítása a HTML-ből
hu[1]: {} nem használt osztály eltávolítása a HTML-ből

en: Merged one CSS style rule with identical selectors | Merged {} CSS style rules with identical selectors
hu[0]: Egy CSS stílus szabály azonos elválasztókkal egyesítése
hu[1]: {} CSS stílus szabály azonos elválasztókkal egyesítése

en: Merged one CSS style rule with identical properties | Merged {} CSS style rules with identical properties
hu[0]: Egy CSS stílus szabály azonos tulajdonságokkal egyesítése
hu[1]: {} CSS stílus szabály azonos tulajdonságokkal egyesítése

en: Removed one unreferenced stylesheet | Removed {} unreferenced stylesheets
hu[0]: Egy hivatkozás nélküli stíluslap eltávolítása
hu[1]: {} hivatkozás nélküli stíluslap eltávolítása

en: No unused CSS style rules found
hu: Nincsenek nem használt CSS-stílusszabályok

en: No unused CSS selectors found
hu: Nem találhatók nem használt CSS-elválasztók

en: No unused class attributes found
hu: Nincsenek nem használt osztálytulajdonságok

en: No style rules that could be merged found
hu: Nincsenek összevonható stílusszabályok

en: No unused stylesheets found
hu: Nem találhatók nem használt stíluslapok

en: Could not find a font in the "%s" family exactly matching the CSS font specification, will embed a fallback font instead. CSS font specification:
hu: "%s" családban nem található a CSS-betűtípus-specifikációnak pontosan megfelelő betűtípus, helyette egy tartalék betűtípus lesz beágyazva. CSS betűtípus specifikáció:

en: Matched font specification:
hu: Megfelelő betűtípus specifikáció:

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
hu: Nem sikerült betűtípust találni a következő családhoz: %s, nem lehet beágyazni

en: No embeddable fonts found
hu: Nincs beágyazandó betűtípus

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
hu: Ez a fájl DRM-mel védett. Nem szerkeszthető.

en: Soft hyphens added
hu: Szótag kötőjel hozzáadva

en: Soft hyphens removed
hu: Szótag kötőjel eltávolítva

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
hu: {0} tömörítve {1} -> {2} [{3:.1%} méretcsökkenés]

en: {0} could not be further compressed
hu: {0} nem tömöríthető tovább

en: Failed to process {0} with error:
hu: {0} feldolgozása sikertelen, hiba:

en: Total image filesize reduced from {0} to {1} [{2:.1%} reduction, {3} images changed]
hu: A teljes képfájlméret csökkentése: {0} --> {1}  [{2:.1%} csökkenés, {3} módosított képek]

en: Images are already fully optimized
hu: A képek már teljesen optimalizálva vannak

en: <p><i>Polishing books</i> is all about putting the shine of perfection onto
    your carefully crafted e-books.</p>
    
    <p>Polishing tries to minimize the changes to the internal code of your e-book.
    Unlike conversion, it <i>does not</i> flatten CSS, rename files, change font
    sizes, adjust margins, etc. Every action performs only the minimum set of
    changes needed for the desired effect.</p>
    
    <p>You should use this tool as the last step in your e-book creation process.</p>
    {0}
    <p>Note that polishing only works on files in the %s formats.</p>
hu: <p><i>A könyvek polirozása</i> arról szól, hogy a tökéletesség fényét 
    teszi a gondosan elkészített e-könyveikre.
    <p>A polírozás megpróbálja minimalizálni az e-könyv belső kódjának módosításait.
    A konvertálástól eltérően, <i>nem</i> simítja ki a CSS-t, nem nevezi át a fájlokat, 
    nem módosítja a betűméretet, nem módosítja a margókat stb. Minden művelet csak 
    a kívánt hatás eléréséhez szükséges minimális változtatásokat hajtja végre.</p>
    
    <p>Ezt az eszközt az e-könyvkészítési folyamat utolsó lépéseként kell használni..</p>
    {0}
    <p>Vegye figyelembe, hogy a polírozás csak %s formátumú fájlokon működik.</p>

en:  or
hu:  vagy

en: <p>Embed all fonts that are referenced in the document and are not already embedded.
    This will scan your computer for the fonts, and if they are found, they will be
    embedded into the document.</p>
    <p>Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.</p>
hu: <p>Az összes olyan betűtípus beágyazása, amelyre hivatkozik a dokumentum, és még nincs beágyazva.
    Ez átkutatja a számítógépen a betűtípusokat, és ha megtalálja azokat, 
    beágyazódik a dokumentumba..</p>
    <p>Kérjük, győződjön meg arról, hogy rendelkezik a dokumentumban használt betűtípusok beágyazásához szükséges megfelelő licenccel.</p>

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
hu: <p>A betűkészletek részhalmaza azt jelenti, hogy a beágyazott betűtípust 
    úgy csökkentik, hogy csak az abból a betűtípusból használt karaktereket 
    tartalmazzák a könyvben. Ez nagymértékben csökkenti a betűfájlok méretét 
    (gyakori a betű méretek felezése).</p>
    
    <p>Például, ha a könyv egy adott betűtípust használ a fejlécekhez,
    akkor az alkészlet csökkenti azt a betűtípust, hogy csak a könyv 
    tényleges fejléceiben szereplő karaktereket tartalmazza. 
    Vagy ha a könyv beágyazza egy betűtípus félkövér és dőlt változatát, 
    de a félkövér és dőlt szöveg viszonylag ritka, vagy teljesen hiányzik, akkor 
    a félkövér és dőlt betűtípus vagy néhány karakterre csökkenthető, vagy 
    teljesen eltávolítható.</p>
    
    <p>A betűkészletek részhalmazának egyetlen hátránya, hogy ha egy későbbi 
    időpontban úgy dönt, hogy további szöveget ad a könyveihez, előfordulhat, 
    hogy az újonnan hozzáadott szöveget nem fedi az alkészlet betűtípusa..</p>

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
hu: <p>Egy "könyvborító” oldal beillesztése a könyv elejére, amely tartalmazza 
    a könyv összes metaadatát, például címet, címkéket, szerzőket, sorozatokat, 
    megjegyzéseket stb. Minden korábbi könyvborító kicserélésre kerül.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
hu: <p>A korábban behelyezett könyvborító eltávolítása.</p>

en: <p>Convert plain text dashes, ellipsis, quotes, multiple hyphens, etc. into their
    typographically correct equivalents.</p>
    <p>Note that the algorithm can sometimes generate incorrect results, especially
    when single quotes at the start of contractions are involved.</p>
hu: <p>Konvertálja az egyszerű szöveges kötőjeleket, ellipsziseket, idézőjeleket, többszörös kötőjeleket stb. 
    tipográfiailag helyes megfelelőire.</p>
    <p>Ne feledje, hogy az algoritmus néha hibás eredményeket generálhat, különösen akkor, 
    ha az összehúzódások elején egyetlen idézőjelről van szó.</p>

en: <p>Remove all unused CSS rules from stylesheets and &lt;style&gt; tags. Some books
    created from production templates can have a large number of extra CSS rules
    that don't match any actual content. These extra rules can slow down readers
    that need to parse them all.</p>
hu: <p>Távolítson el minden nem használt CSS-szabályt a stíluslapokról és a &lt;style&gt; címkéket. 
    Egyes, gyártási sablonokból létrehozott könyvek nagyszámú extra CSS-szabályt tartalmazhatnak, 
    amelyek nem egyeznek semmilyen tényleges tartalommal. Ezek az extra szabályok lelassíthatják az olvasókat, 
    melyeknek mindegyiket elemezniük kell.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
hu: <p>A könyvben lévő képek veszteségmentes tömörítése, csökkentve a fájlméretet a képminőség befolyásolása nélkül.</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
hu: <p>Ha lehetséges, a könyv belső szerkezetétnek frissítése. Például, 
    EPUB 2 könyvek frissítése EPUB 3 formátumra.</p>

en: <p>Add soft hyphens to all words in the book. This allows the book to be rendered
    better when the text is justified, in readers that do not support hyphenation.</p>
hu: <p>Szótag kötőjelek hozzáadása a könyv összes szavához. Ez lehetővé teszi a könyv jobb megjelenítését, ha a szöveg indokolt olyan olvasóknál, melyek nem támogatják az elválasztást.</p>

en: <p>Remove soft hyphens from all text in the book.</p>
hu: <p>Szótag kötőjelek eltávolítása minden szövegből a könyvben</p>

en: Updating metadata
hu: Metaadatok frissítése

en: Updated metadata jacket
hu: Frissített borító metaadatok

en: Metadata updated
hu: Metaadatok frissítve

en: Setting cover
hu: Borító beállítása

en: Inserting metadata jacket
hu: Metaadat-borító beszúrása

en: Existing metadata jacket replaced
hu: A meglévő metaadat-borító kicserélve

en: Metadata jacket inserted
hu: Metaadat-borító beszúrva

en: Removing metadata jacket
hu: Borító metaadatainak eltávolítása

en: Metadata jacket removed
hu: Metaadat-borító eltávolítva

en: No metadata jacket found
hu: Metaadat-borító nem található

en: Smartening punctuation
hu: Elegánsabb írásjelek

en: Embedding referenced fonts
hu: Hivatkozott betűtípus beágyazása

en: Subsetting embedded fonts
hu: Beágyazott betűtípusok szűkítése

en: No embedded fonts to subset
hu: Nincs szűkíthető beágyazott betűtípus

en: Removing unused CSS rules
hu: A nem használt CSS-szabályok eltávolítása

en: Losslessly compressing images
hu: Képek veszteségmentes tömörítése

en: Upgrading book, if possible
hu: Könyv frissítése, ha lehet

en: Removing soft hyphens
hu: Szótag kötőjelek eltávolítása

en: Adding soft hyphens
hu: Szótag kötőjelek hozzáadása

en: ## Polishing: %s
hu: ## Polírozás: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
hu: A polírozás időtartama: %.1f másodperc

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
hu: Útvonal a borítóképhez. Megváltoztatja az e-könyvben megadott borítót. Ha nincs borító, vagy a borító nincs megfelelően azonosítva, új borítót helyez be.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
hu: Egy OPF fájl elérési útja. A könyv metaadatai az OPF fájlból frissülnek.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
hu: Részletesebb kimenet generálása, hasznos hibakereséskor.

en: You must provide the input file to polish
hu: Meg kell adni a polírozáshoz szükséges bemeneti fájlt

en: Unknown extra arguments
hu: Ismeretlen extra argumentumok

en: You must specify at least one action to perform
hu: Meg kell adni legalább egy végrehajtandó műveletet

en: Smartened punctuation in: %s
hu: Elegáns írásjelek: %s

en: No punctuation that could be smartened found
hu: Nincsenek átalakítható írásjelek

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
hu: %s fájl jelölése hibás. A felosztás előtt próbálja meg a "HTML javító eszköz"-t futtatni

en: The expression %s did not match any nodes
hu: %s kifejezés nem egyezik egyetlen csomóponttal sem

en: Removed unused font: %s
hu: Nem használt betűtípus eltávolítása: %s

en: The font %s was already subset
hu: %s már szűkítésre került

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
hu: {0} betűtípus eredeti méretének csökkentése erre: {1}

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
hu: Betűméret csökkentése ennyire: %.1f%% (eredeti méret)

en: No embedded fonts found
hu: Nincsenek beágyazott betűtípusok

en: No file named %s exists
hu: %s nevű fájl nem létezik

en: No HTML file named %s exists
hu: %s nevű HTML fájl nem létezik

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
hu: %(a)s horgony nem létezik %(f)s fájlban

en: (Untitled)
hu: (Névtelen)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
hu: %s fájl jelölése hibás. A szerkesztés előtt próbálja meg a "HTML javító eszköz"-t futtatni.

en: No upgrade needed
hu: Nincs szükség frissítésre

en: Updated EPUB from version 2 to 3
hu: Az EPUB 2-es verzióról 3-ra frissítve

en: HTML TOC generation options.
hu: HTML Tartalomjegyzék generálás beállításai.

en: {1} of <em>{0}</em>
hu: {1} összesen <em>{0}</em>

en: Rating
hu: Értékelés

en: Date
hu: Dátum

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
hu: Nincs biztonságos fájldarabolási pont a következőben: %(path)s. Így a fájl mérete: %(size)d kB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
hu: OPF/NCX stb. generálás beállításai.

en: OPF version to generate. Default is %default.
hu: A generálandó OPF fájl verziója. Alapértelmezett: %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
hu: Egy Adobe „lap-térkép” fájlt készít, ha van lapszámozás.

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Adding headers and footers
hu: Fejlécek és láblécek hozzáadása

en: Headers and footers added
hu: Fejlécek és láblécek hozzáadva

en: Parsed all content for markup transformation
hu: Az összes tartalom elemezve a jelölés átalakításához

en: Completed markup transformation
hu: A jelölés átalakítása befejeződött

en: Rendered all HTML as PDF
hu: Minden HTML PDF-ként megjelenítve

en: Added links to PDF content
hu: Hivatkozások hozzáadva a PDF tartalomhoz

en: Updated metadata in PDF
hu: Frissített metaadatok PDF-ben

en: Rendered {0} of {1} pages
hu: {0} megjelenítve {1} oldalból

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
hu: Nem található a pdftohtml, ellenőrizze, hogy a PATH-ban van-e

en: Table of Contents:
hu: Tartalomjegyzék:

en: Default icons
hu: Alapértelmezett ikonok

en: Send file to storage card instead of main memory by default
hu: Alapesetben a memóriakártyára küldje a fő memória helyett

en: Confirm before deleting
hu: Megerősítés törlés előtt

en: Main window geometry
hu: A főablak méretei

en: Notify when a new version is available
hu: Figyelmeztetés újabb Calibre verzió kiadása esetén

en: Use Roman numerals for series number
hu: Római számok használata a könyvsorozatok számozásánál

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
hu: Címkelista rendezése név, gyakoriság vagy értékelés alapján

en: Match tags by any or all.
hu: Bármelyik vagy mindegyik címke egyezése.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
hu: A borító alapján történő böngészéskor a megjelenített borítók száma

en: Defaults for conversion to LRF
hu: Az LRF-be való konvertálás alapértelmezett értékei

en: Options for the LRF e-book viewer
hu: LRF e-könyv nézegető opciói

en: Formats that are viewed using the internal viewer
hu: A beépített olvasóprogram által megjelenített formátumok

en: Columns to be displayed in the book list
hu: A könyvlistában megjelenítendő oszlopok

en: Automatically launch Content server on application startup
hu: Tartalomkiszolgáló automatikus indítása a Calibre elindulásakor

en: Oldest news kept in database
hu: A legrégebbi adatbázisban megtartandó hír

en: Show system tray icon
hu: Ikon megjelenítése a tálcán

en: Upload downloaded news to device
hu: Letöltött hírek küldése az eszközre

en: Delete news books from library after uploading to device
hu: A hírekből készített könyvek törlése az eszközre történő feltöltés után

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
hu: A borítók megjelenítése külön ablakban a Calibre főablaka helyett

en: Disable notifications from the system tray icon
hu: A tálcaikon értesítéseinek tiltása

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
hu: A "Küldés az eszközre” gombra kattintáskor végrehajtandó alapértelmezett művelet

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter key is pressed.
hu: A keresés elindul, ahogy elkezdi beírni a szöveget. Ha ez ki van kapcsolva, akkor a keresés csak akkor indul el, ha az Enter billentyűt lenyomja.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
hu: Amikor keres, a találatok kiemelésre kerülnek az egyszerű találati kijelzés helyett. A következő találat megjelenítéséhez használja az N vagy az F3-as billentyűt.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
hu: Az egyidejűleg elvégezhető konvertálások/hírletöltések maximális száma. Ez a szám a valós érték kétszerese.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
hu: Közösségi metaadatok letöltése (címkék, értékelés stb.)

en: Overwrite author and title with new metadata
hu: Írja felül a szerzőt és a címet az új metaadattal

en: Automatically download the cover, if available
hu: Borító automatikus letöltése, ha létezik

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
hu: Az egyidejűleg végrehajtható műveletek számának korlátozása a processzorok számára

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
hu: A felhasználói felület kinézete. Széles módban a könyv részletek jobb oldalon, Keskeny módban alul jelennek meg.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
hu: Cikkenkénti átlagos értékelés megjelenítése a "Címkeböngészőben"

en: Disable UI animations
hu: Felhasználói felület animációinak tiltása

en: Tag browser categories not to display
hu: A böngésző kategóriáinak címkézése, amelyek nem jelennek meg

en: WARNING:
hu: FIGYELMEZTETÉS:

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: Show this confirmation again
hu: Megerősítés megjelenítése legközelebb is

en: Restart needed
hu: Újraindítás szükséges

en: &Restart calibre now
hu: A Calib&re újraindítása

en: All files
hu: Minden fájl

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
hu: Ha van, válassza le a vezérlő terminálról (csak Linuxon)

en: Click "Show details" for more information.
hu: További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
hu: %s környezeti változó be van állítva. Próbálja meg kikapcsolni.

en: Could not create temporary folder
hu: Ideiglenes mappa nem hozható létre

en: Could not create temporary folder, calibre cannot start.
hu: Nem sikerült ideiglenes mappát létrehozni, a Calibre nem indul el.

en: Windows XP not supported
hu: Windows XP nem támogatott

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
hu: 2.0-nál újabb Calibre verziók nem futnak Windows XP rendszeren.. Ennek az oka, hogy a grafikus eszköztár (Qt 5) gyakran összeomlik Windows XP rendszeren. Javasoljuk, hogy maradjon a <a href="%s">Calibre 1.48</a> verziónál, amely jól működik a Windows XP rendszeren.

en: Books
hu: Könyvek

en: EPUB books
hu: EPUB könyvek

en: Kindle books
hu: Kindle könyvek

en: PDF books
hu: PDF könyvek

en: HTML books
hu: HTML könyvek

en: LIT books
hu: LIT könyvek

en: Text books
hu: Text könyvek

en: Comics
hu: Képregények

en: Archives
hu: Archívumok

en: Wordprocessor files
hu: Szövegszerkesztő fájlok

en: Add books
hu: Könyvek
    hozzáadása

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
hu: Könyvek hozzáadása a Calibre adatbázishoz/eszközhöz a számítógépen lévő fájlokból

en: Add books from a single folder
hu: Könyvek hozzáadása egy mappából

en: Add from folders and sub-folders
hu: Hozzáadás mappákból és almappákból

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR/7z)
hu: Több könyv hozzáadása archívumból (ZIP/RAR/7z)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
hu: Üres könyv hozzáadása (könyv formátumok nélkül)

en: Add from ISBN
hu: Hozzáadás ISBN-ből (a könyvek 13 jegyű azonosítója alapján)

en: Add files to selected book records
hu: Fájlok hozzáadása a kiválasztott könyvbejegyzés(ek)hez

en: Add files to selected book records from clipboard
hu: Fájlok hozzáadása a kiválasztott könyvrekordokhoz a vágólapról

en: Add data files to selected book records
hu: Adatfájlok hozzáadása a kiválasztott könyvrekordokhoz

en: Add an empty file to selected book records
hu: Üres fájl hozzáadása a kiválasztott könyvbejegyzés(ek)hez

en: Control the adding of books
hu: Könyvek hozzáadásának beállításai

en: No books selected
hu: Könyvek nincsenek kiválasztva

en: Cannot add files as no books are selected
hu: Nem adhatóak hozzá fájlok, nincs egy könyv se kijelölve

en: No files in clipboard
hu: Nincsenek fájlok a Vágólapon

en: No files have been copied to the clipboard
hu: Nincsenek fájlok a vágólapra másolva

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
hu: Biztos, hogy ugyanazt a állítja be az összes %d könyvhöz?

en: Select book files
hu: Könyvfájlok kiválasztása

en: Select extra data files
hu: Extra adatfájlok kiválasztása

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
hu: Biztos benne, hogy hozzáadja ugyanazt a fájlt mind a(z) %d  könyvhöz? Ha ez a formátum már létezik, felül lesz írva.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
hu[0]: {0} formátum lecserélődik {1} könyvben. Biztos benne?
hu[1]: {0} formátumok lecserélődnek {1} könyvben. Biztos benne?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
hu: Biztosan ugyanazt az üres fájlt adja hozzá az összes %d könyvhöz? Ha a formátum már létezik egy könyvhöz, a rendszer lecseréli.

en: Choose format of empty file
hu: Az üres fájl formátumának kiválasztása

en: The {0} format will be replaced in the book: {1}. Are you sure?
hu: {0} formátum lecserélődik a könyvben: {1}. Biztos benn?

en: Choose archive file
hu: Archív fájl kiválasztása

en: Type of archive
hu: Archívum típusa

en: Will the archive have a single book per internal folder?
hu: Az archívumban belső mappánként egyetlen könyv lesz?

en: Select root folder
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Cannot add
hu: Nem adható hozzá

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
hu: Nem lehet könyveket hozzáadni a mappából: %s tartalmazza a jelenleg megnyitott Calibre könyvtárat

en: Multi-file books?
hu: Többfájlos könyvek?

en: Assume all e-book files in a single folder are multiple formats of the same book?
hu: Tegyük fel, hogy az egyetlen mappában lévő összes e-könyv fájl ugyanannak a könyvnek több formátuma?

en: Duplicates found
hu: Duplikátumok találhatók

en: Books with some of the specified ISBNs already exist in the calibre library. Click "Show details" for the full list. Do you want to add them anyway?
hu: A megadott ISBN-számok némelyikével rendelkező könyvek már léteznek a Calibre könyvtárban. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a teljes lista megtekintéséhez. Mindenképpen hozzáadja őket?

en: Adding
hu: Hozzáadás

en: Creating book records from ISBNs
hu: Könyv létrehozása ISBN azonosító alapján

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
hu: <b>%s</b> könyvre néhány fájlt húzott. Ezzel hozzáadja vagy lecseréli a könyv fájljait. Folytatja?

en: Add as new book | Add as new books
hu[0]: Hozzáadás új könyvként
hu[1]: Hozzáadás új könyvekként

en: Uploading books to device.
hu: Könyvek feltöltése az eszközre.

en: Supported books
hu: Támogatott könyvek

en: Select books
hu: Könyvek kiválasztása

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
hu[0]: A következő ismétlődő könyv található.
hu[1]: Következő {} ismétlődő könyv található.

en: Merged some books
hu: Néhány könyv összevonása

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
hu: A beérkező könyvformátumokat feldolgozásra, és az automatikus egyesítési beállításoknak megfelelően egyesítésre kerültek a Calibre  adatbázisába. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra az egyesített könyvek listájának megtekintéséhez.

en: Add to library
hu: Hozzáadás könyvtárhoz

en: No book selected
hu: Nincs könyv kiválasztva

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
hu: A következő könyvek csak virtuálisak és nem adhatóak a Calibre könyvtárhoz:

en: No book files found
hu: Nem találhatóak könyvfájlok

en: Downloading books
hu: Könyvek
    letöltése

en: Downloading books from device
hu: Könyvek letöltése az eszközről

en: Could not download files from the device
hu: Nem sikerült a fájlok letöltése az eszközről

en: Could not download some files from the device
hu: Néhány fájl letöltése az eszközről nem sikerült

en: Could not download files
hu: Nem sikerült a fájlok letöltése

en: Add books to library
hu: Könyvek hozzáadása a könyvtárhoz

en: Add books to your calibre library from the connected device
hu: Könyvek hozzáadása a Calibre könyvtárához egy csatlakoztatott eszközről

en: Toolbars
hu: Eszköztárak

en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyű

en: Merging user annotations into database
hu: Felhasználói megjegyzések egyesítése az adatbázisba

en: Fetch annotations (experimental)
hu: Megjegyzések letöltése az eszközről (kísérleti)

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Fetching annotations is not supported for this device
hu: Jegyzetek letöltése erről az eszközről nem támogatott

en: Use library only
hu: Csak könyvárat használjon

en: User annotations generated from main library only
hu: Felhasználói megjegyzéseket csak a főkönyvtárból lehet generálni

en: No books selected to fetch annotations from
hu: Nincs könyv kiválasztva a felhasználói jegyzetek kiolvasásához

en: Some errors
hu: Néhány hiba

en: Could not fetch annotations for some books. Click "Show details" to see which ones.
hu: Egyes könyvek kommentjeinek lekérése sikertelen. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megnézze, melyek.

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
hu[0]: Egy könyv szerzőinek leképezése a könyvtárban
hu[1]: {} könyvek szerzőinek leképezése a könyvtárban

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
hu[0]: A módosítások <b>a kijelölt könyvön</b> kerülnek végrehajtásra
hu[1]: A módosítások <b>{} kijelölt könyvön</b> kerülnek végrehajtásra

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
hu[0]: A módosítások {} könyvön kerülnek végrehajtásra
hu[1]: A módosítások <b> {} könyvön </b>kerülnek végrehajtásra

en: Auto scroll through the book list
hu: Automatikus görgetés a könyvlistán

en: Auto scroll through the book list, particularly useful with the cover browser open
hu: Az automatikus görgetés a könyvlistán, különösen hasznos, ha a borító böngészője nyitva van

en: Book list header menu
hu: Könyvlista fejléc menü

en: Show the book list header context menu
hu: A könyvlista fejléc helyi menüjének megjenítése

en: Browse annotations
hu: Tallózás a megjegyzésekben

en: Not visible
hu: Nem látható

en: The book "{}" is not currently visible in the calibre library. If you have a search or a Virtual library applied, first clear it.
hu: "{}" könyv jelenleg nem látható a Calibre könyvtárban. Ha keresést vagy virtuális könyvtárat alkalmaz, először törölje azt.

en: Browse notes
hu: Megjegyzések böngészése

en: Create catalog
hu: Katalógus létrehozása

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
hu: Egy katalógus létrehozása a Calibre könyvtárában lévő könyvekből különböző formátumokban

en: No books selected for catalog generation
hu: Nincs katalógus generálására kiválasztott könyv

en: Generating %s catalog...
hu: %s katalógus létrehozása...

en: Catalog generation complete, with warnings.
hu: A katalógus generálás véget ért, de hibák merültek fel.

en: Catalog generated.
hu: Katalógus kész.

en: Export catalog folder
hu: Katalógus mappa exportálása

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
hu: Válassza ki a célmappát ehhez: %(title)s.%(fmt)s

en: Could not open the catalog output file.
hu: Nem sikerült megnyitni a katalógus kimeneti fájlját.

en: No library found
hu: Nem található könyvtár

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
hu: Nem található Calibre könyvtár a következő helyen: %s. Ha a könyvtárt áthelyezte, adja meg annak új helyét. Egyéb esetben a Calibre nem veszi figyelembe ezt a helyet könyvtárként.

en: New location of this library:
hu: A könyvtár új helye:

en: Library moved
hu: A könyvtár áthelyezve

en: Forget library
hu: Könyvtár elfelejtése

en: New library location
hu: Új könyvtárhely

en: No existing calibre library found at %s
hu: Nem található Calibre könyvtár itt: %s

en: Queue &all books for backup
hu: Összes könyv sorbaállítása biztonsági mentéshez

en: Backup status
hu: Biztonsági mentés állapota

en: none
hu: nincs

en: Book metadata files remaining to be written: %s
hu: Metaadat írásra váró könyvek száma: %s

en: Choose library
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Choose calibre library to work with
hu: Calibre adatbázis kiválasztása

en: Switch/create library
hu: Könyvtár váltása ill. létrehozása

en: Export/import all calibre data
hu: A teljes Calibre adatbázis exportálása/importálása

en: Pick a random book
hu: Véletlenszerű könyvkiválasztás

en: Change the icon for this library
hu: A könyvtár ikonjának módosítása

en: Choose an icon
hu: Egy ikon kiválasztása

en: Remove current icon
hu: Jelenlegi ikon eltávolítása

en: Quick switch
hu: Gyors könyvtárváltás

en: Rename library
hu: Könyvtár átnevezése

en: Remove library
hu: Könyvtár törlése

en: Library maintenance
hu: Könyvtár karbantartás

en: Library metadata backup status
hu: Könyvtár metaadatainak mentési státusza

en: Check library
hu: Könyvtár ellenőrzése

en: Restore database
hu: Adatbázis visszaállítása

en: Switch to previous library
hu: Váltás az előző könyvtárra

en: Select icon for library "%s"
hu: "%s" könyvtár ikonjának kiválasztása

en: Cannot export/import
hu: Az exportálás/Importálás nem lehetséges

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
hu: Egy hordozható Calibre-ot futtat, minden Calibre adat már a Calibre hordozható mappában van. Az exportálás ill. importálás nem érhető el.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
hu: Az exportálás/Importálás nem lehetséges amíg van futó munkafolyamat.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
hu[0]: {0} [{1} könyv]
hu[1]: {0} [{1} könyv]

en: Apply Virtual library when %s is opened
hu: Virtuális könyvtár alkalmazása ha %s nyitva van

en: Switch to: %s
hu: Átváltás erre: %s

en: Rename: %s
hu: %s átnevezése

en: Remove: %s
hu: %s eltávolítása

en: No Virtual library
hu: Nincs virtuális könyvtár

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
hu: Válasszon új nevet a(z) <b>%s</b> könyvtárnak.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
hu: Ne feledje, hogy a jelenlegi könyvtár mappa át lesz nevezve.

en: WARNING: This means that any calibre:// URLs that point to things in this library will stop working.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ez azt jelenti, hogy a könyvtárban található dolgokra mutató calibre:// URL-ek nem fognak működni.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: The folder %s already exists. Delete it first.
hu: A(z) %s mappa már létezik. Először törölje.

en: Too long
hu: Túl hosszú

en: Not found
hu: Nem található

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
hu: Nem lehet átnevezni, mivel nem található könyvtár itt: %s. Próbáljon először erre a könyvtárra váltani, majd váltson vissza, és próbálja újra az átnevezést.

en: Rename failed
hu: Az átnevezés meghiúsult

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
hu: Nem sikerült átnevezni a(z) %s könyvtárat. A leggyakoribb oka ennek az, ha a könyvtárban lévő fájlokat egy másik program használja.

en: Library removed
hu: A könyvtárat eltávolították

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
hu: A %s könyvtárat eltávolították a Calibre-ből. A fájlok megmaradtak a számítógépén, ha törölni akarja azokat, tegye meg manuálisan.

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: Backup metadata
hu: Metaadatok mentése

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
hu: A metaadatok mentésre kerülnek, míg a Calibre fut, a mentés sebessége körülbelül három másodpercenként egy könyv.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
hu: A könyvtár elérési útja túl hosszú. Rövidebbnek kell lennie %d karakternél. Helyezze át könyvtárát egy rövidebb útvonalú helyre a Windows Intéző segítségével, majd állítsa be az új helyet Calibre-ben,  és próbálja meg újra.

en: Success
hu: Sikeres

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
hu: Nem található hiba a Calibre könyvtár adatbázisában. Ellenőrzi, hogy a könyvtárában lévő fájlok megegyeznek-e az adatbázisban lévő információkkal?

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Database integrity check failed, click "Show details" for details.
hu: Az adatbázis integritásának ellenőrzése sikertelen, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletekért.

en: Starting library scan, this may take a while
hu: Könyvtár ellenőrzés indítása, ez eltarthat egy ideig

en: No problems found
hu: Minden rendben

en: The files in your library match the information in the database.
    
    Choose 'Open dialog' to change settings and run the check again.
hu: A könyvtárában lévő fájlok megegyeznek az adatbázisban lévő információkkal.
    
    A beállítások módosításához válassza a „Párbeszédablak megnyitása” lehetőséget, és futtassa újra az ellenőrzést.

en: Open dialog
hu: Párbeszédablak megnyitása

en: Finished
hu: Kész

en: Not allowed
hu: Nem engedélyezett

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
hu: Nem tud könyvtárat váltani, amíg a CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH környezeti változó használatban van.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
hu: Művelet végrehajtása közben könyvtárváltás nem lehetséges.

en: You cannot change libraries until all updates are accepted or rejected.
hu: Nem módosíthatja a könyvtárakat, amíg az összes frissítést el nem fogadja vagy elutasítja.

en: Convert books
hu: Könyvek
    konvertálása

en: Convert books between different e-book formats
hu: Könyvek konvertálása különböző formátumok között

en: Convert individually
hu: Egy könyv konvertálása

en: Bulk convert
hu: Csoportos konvertálás

en: Create a catalog of the books in your calibre library
hu: Katalógus készítése a Calibre könyvtárban lévő könyvekről

en: Cannot convert
hu: Nem lehet konvertálni

en: Conversion to the {} format is not supported
hu: {} formátum konvertálása nem támogatott

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
hu[0]: Könyv konvertálás indítása
hu[1]: {} könyv konvertálás indítása

en: Book deleted
hu: Könyv törölve

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
hu: A konvertálandó könyv törölve lett a Calibre könyvtárból.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
hu: A kimeneti fájl üres, valószínűleg a konverziós folyamat lefagyott

en: completed
hu: kész

en: Different custom columns
hu: Különböző egyéni oszlopok

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
hu: <i>{0}</i> könyvtár egyéni oszlopai eltérnek <i>{1}</i> könyvtár egyéni oszlopaitól. Ennek eredményeként előfordulhat, hogy egyes metaadatokat nem lehet másolni.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
hu: A következő oszlopok nem kompatibilisek – azonos a nevük, de eltérő az adattípusuk. Figyelmen kívül lesznek hagyva:

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
hu: <i>{0}</i> könyvtárból a következő oszlopok hiányoznak. Az alábbiakban megadhatja, hogy automatikusan hozzáadja őket.

en: Add to the %s library
hu: Hozzáadás a %s könyvtárhoz

en: This warning is only shown once per library, per session
hu: Ez a figyelmeztetés csak egyszer jelenik meg könyvtáranként és munkamenetenként

en: %(title)s by %(author)s
hu: %(title)s cím %(author)s szerzőtől

en: &Sort libraries alphabetically
hu: Könyvtárak rendezé&se ábécé sorrendbe

en: Library &path:
hu: Könyvtár &elérési útvonala:

en: Browse for library
hu: Könyvtár böngészése

en: &Copy
hu: &Másolás

en: Copy to the specified library
hu: Másolás a megadott könyvtárba

en: &Move
hu: &Áthelyezés

en: Copy to the specified library and delete from the current library
hu: Másolás a megadott könyvtárba, majd törlés az aktuális könyvtárból

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
hu: %s könyvtárban már léteznek az alábbiakkal azonos, címmel, szerzővel és nyelvvel rendelkező könyvek. Válassza ki, hogy mely könyveket szeretné mégis másolni.

en: Duplicate books
hu: Duplázódó könyvek

en: Select &all
hu: Összes kijelölése

en: Select &none
hu: Kijelölések törlése

en: &Copy to clipboard
hu: &Másolás a vágólapra

en: Copy to library
hu: Másolás másik könyvtárba

en: Copy selected books to the specified library
hu: Másolja a kiválasztott könyveket a megadott könyvtárba

en: Choose library...
hu: Könyvtár kiválasztása...

en: (delete after copy)
hu: (másolás után törlés)

en: Cannot copy
hu: Nem másolható

en: Cannot copy to current library.
hu: Nem lehet másolni az aktuális mappába.

en: No library
hu: Nincs könyvtár

en: No library found at %s
hu: Nem található könyvtár itt: %s

en: Copying to
hu: Másolás ide:

en: Moving to
hu: Áthelyezés ide:

en: Aborting this operation means that only some books will be copied and resuming a partial copy is not supported. Are you sure you want to abort?
hu: A művelet megszakítása azt jelenti, hogy csak néhány könyv lesz másolva, és a részleges másolás folytatása nem támogatott. Biztos, hogy megszakítja?

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
hu: A másolási folyamat félbeszakadt. {} könyv került átmásolásra.

en: No books were deleted from this library.
hu: Ebből a könyvtárból nem töröltek könyveket.

en: The best way to resume this operation is to re-copy all the books with the option to "Check for duplicates when copying to library" in Preferences->Import/export->Adding books turned on.
hu: A művelet folytatásának legjobb módja az összes könyv újbóli másolása a "Könyvtárba másolás során az ismétlődések keresése" opcióval a Beállítások->Importálás/exportálás->Könyvek hozzáadása bekapcsolva.

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Could not copy books:
hu: A következő könyvek nem másolhatóak:

en: Moved the book to {loc}
hu: A könyv áthelyezve ide: {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
hu: {num} könyv áthelyezve ide: {loc}

en: Copied the book to {loc}
hu: A könyv átmásolva ide: {loc}

en: Copied {num} books to {loc}
hu: {num} könyv átmásolva ide: {loc}

en: Auto merged
hu: Automatikusan összevonva

en: Some books were automatically merged into existing records in the target library. Click "Show details" to see which ones. This behavior is controlled by the Auto-merge option in Preferences->Import/export->Adding books->Adding actions.
hu: Egyes könyvek automatikusan egyesültek a célkönyvtár meglévő rekordjaival. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megnézze, melyek ezek. Ezt a viselkedést az Automatikus összevonás opció szabályozza a Beállítások->Importálás/exportálás->Könyvek hozzáadása->Hozzáadási műveletek menüpontban.

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
hu: Másolás: {0} sikertelen, hiba:
    {1}

en: Could not copy some books, click "Show details" for more information.
hu: Néhány könyv másolása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Failed to copy some books
hu: Néhány könyvet nem sikerült másolni

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
hu[0]: A könyv másolása sikertelen, a részletek lásd alább
hu[1]: {} könyv másolása sikertelen, a részletek lásd alább

en: Could not copy any books, click "Show details" for more information.
hu: Az összes könyv másolása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Failed to copy books
hu: A könyvek másolása sikertelen

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
hu: Amíg a  CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH környezeti változó használatban van, nem tud másik könyvtárat használni.

en: Deleting...
hu: Törlés…

en: Deleted
hu: Törölve

en: Failed to delete
hu: Nem törölhető

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
hu: Egyes könyvek törlése nem sikerült. A részletekért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Delete books
hu: Könyvek törlése

en: Remove books
hu: Könyvek
    törlése

en: Remove selected books
hu: A kiválasztott könyvek törlése

en: Remove files of a specific format from selected books
hu: Adott formátumú fájlok törlése a kiválasztott könyvekből

en: Remove all formats from selected books, except...
hu: A kiválasztott könyvek minden formátumának törlése, kivéve…

en: Remove all formats from selected books
hu: A kiválasztott könyvek minden formátumának törlése

en: Remove covers from selected books
hu: Borítók törlése a kiválasztott könyvekből

en: Remove matching books from device
hu: A kijelölt könyv eltávolítása az eszközről

en: Restore recently deleted
hu: Nemrég törölt adatok visszaállítása

en: Cannot delete
hu: Nem törölhető

en: The %(fmt)s format will be <b>deleted</b> from %(title)s. Are you sure?
hu: %(fmt)s formátum <b>törölve</b> lesz innen: %(title)s. Biztos benne?

en: Format not found
hu: Formátum nem található

en: The {} format is not present in the selected books.
hu: {} formátum nem szerepel a kiválasztott könyvekben.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from {title}.
hu: {fmt} formátum <b>törölve</b> lesz innen: {title}.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from all {num} selected books.
hu: {fmt} formátum <b>törölve</b> lesz mind az {num} kiválasztott könyvből.

en: Choose formats to be deleted
hu: Válassza ki a törlendő formátumokat

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
hu: Válassza ki azokat a formátumokat, melyeket <b>nem</b> kíván törölni.<p>Bármit is választ, az nem fordulhat elő, hogy az összes formátum törölve lesz a könyvből.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
hu: A kiválasztott könyvekből <b>minden formátum törölve lesz</b>.<br>A könyv metaadatai megmaradnak. Folytatja?

en: Cannot delete books
hu: A könyvek nem törölhetőek

en: No device is connected
hu: Nincs csatlakoztatott eszköz

en: Main memory
hu: Fő memória

en: Storage card A
hu: Memóriakártya A

en: Storage card B
hu: Memóriakártya B

en: No books to delete
hu: Nincs törlésre kiválasztott könyv

en: None of the selected books are on the device
hu: A kiválasztott könyvek nem találhatóak az eszközön

en: Deleting books from device.
hu: Könyvek törlése az eszközről.

en: The cover from the selected book will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure? | The covers from the {} selected books will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
hu[0]: A kiválasztott könyv borítója <b>véglegesen törlődik</b>. Biztos benne?
hu[1]: A kiválasztott {} könyv borítói <b>véglegesen törlődnek</b>. Biztos benne?

en: One book deleted from library. | {} books deleted from library.
hu[0]: A könyv törlésre került a könyvtárból.
hu[1]: {} könyv törlésre került a könyvtárból.

en: One book format deleted. | {} book formats deleted.
hu[0]: Egy könyv formátum törölve
hu[1]: {} könyv formátum törölve

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
hu: A kiválasztott könyvek egyike egy csatlakoztatott eszközön található. <b>Honnan</b> szeretné a kijelölt fájlokat törölni?

en: The selected book will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure? | The {} selected books will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
hu[0]: A kiválasztott könyv <b>törlődik</b> a fájlok eltávolításra kerülnek a Calibre könyvtárából. Biztos benne?
hu[1]: A {} kiválasztott könyv<b>törlődik</b> a fájlok eltávolításra kerülnek a Calibre könyvtárából. Biztos benne?

en: Could not change on-disk location of this book's files.
hu: Nem sikerült megváltoztatni a könyv fájljainak helyét a lemezen.

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
hu[0]: A kijelölt könyv <b>végleges eltávolításával</b> a fájl törlődik az eszközről. Indulhat?
hu[1]: A {} kijelölt könyv <b>végleges eltávolításával</b> a hozzájuk tartozó fájlok törlődnek az eszközről. Indulhat?

en: Start wireless device connection
hu: Vezeték nélküli eszközhöz kapcsolódás indítása

en: Stop wireless device connection
hu: Vezeték nélküli eszközhöz kapcsolódás leállítása

en: Connect to folder
hu: Kapcsolódás mappához

en: Start Content server
hu: Tartalomkiszolgáló elindítása

en: Visit Content server in browser
hu: A tartalomkiszolgáló megjelenítése böngészőben

en: Start/stop Content server
hu: Tartalomkiszolgáló elindítása/leállítása

en: Stop Content server
hu: Tartalomkiszolgáló leállítása

en: Email to
hu: Email küldése ide:

en: Email to and delete from library
hu: Emailben elküldés után törlés a könyvtárból

en: (delete from library)
hu: (törlés könyvtárból)

en: Select recipients
hu: Címzettek kiválasztása

en: Email to selected recipients...
hu: E-mail küldése a kiválasztott címzetteknek...

en: Setup email based sharing of books
hu: Könyvek email alapú megosztásának beállítása

en: Send to device
hu: Küldés eszközre

en: Connect/share
hu: Kapcsolat
    Megosztás

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
hu: Könyvek megosztása webszerver vagy e-mail használatával. Kapcsolódás speciális eszközökhöz, stb.

en: Stopping
hu: Leállítás

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
hu: A Tartalomkiszolgáló leállítása folyik, kis türelmet...

en: Disable autostart
hu: Automatikus indítás letiltása

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
hu: Szeretné, ha a vezeték nélküli eszközhöz kapcsolódás a Calibre indításakor automatikusan elindulna?

en: Still looking for IP addresses
hu: IP címek keresése még mindig

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
hu: Rengeteg IP cím. Lásd: Start/Stop párbeszéd.

en: Manage collections
hu: Gyűjtemények kezelése

en: Manage the collections on this device
hu: Gyűjtemények kezelése az eszközön

en: In library view
hu: Könyvtár nézetben

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
hu: A gyűjtemények csak akkor szerkeszthetők, ha a könyvek megjelennek az eszközön. Kattintson az eszköztár gombjára, hogy először az eszköznézetre váltson.

en: Change the title/author/cover etc. of books
hu: Könyv címének/szerzőjének/borítójának, stb. megváltoztatása

en: Edit metadata
hu: Metaadatok
    szerkesztése

en: Edit metadata individually
hu: Metaadatok szerkesztése egyenként

en: Edit metadata in bulk
hu: Metaadatok csoportos szerkesztése

en: Download metadata and covers
hu: Metaadatok és borítók letöltése

en: Merge into first selected book - delete others
hu: Könyvek összevonása az első kijelölt könyvbe - a többi törlése a művelet után

en: Merge into first selected book - keep others
hu: Könyvek összevonása az első kijelölt könyvbe - a többi megtartása a művelet után

en: Merge only formats into first selected book - delete others
hu: Csak a formátumok összevonása az első könyvbe - többi könyv törlése

en: Copy metadata
hu: Metaadatok másolása

en: Paste metadata
hu: Metaadatok beillesztése

en: Paste metadata including excluded fields
hu: Metaadatok beillesztése, beleértve a kizárt mezőket is

en: Merge book records
hu: Könyvek összevonása

en: Manage data files
hu: Adatfájlok kezelése

en: Copy URL to show book in calibre
hu: URL másolása a könyv megjelenítéséhez a Calibre-ben

en: Copy URLs to show the currently selected books in calibre, to the system clipboard
hu: URL-címek másolása a rendszer vágólapjára az aktuálisan kiválasztott könyvek Calibre-ben történő megjelenítéséhez

en: Copy URL to open book in calibre
hu: URL másolása a könyv megnyitásához a Calibre-ben

en: Copy URLs to open the currently selected books in calibre, to the system clipboard
hu: URL-címek másolása a rendszer vágólapjára az aktuálisan kiválasztott könyvek Calibre-ben történő megnyitásához

en: Cannot copy metadata
hu: Metaadatok másolása nem lehetséges

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
hu: Több könyv van kiválasztva, másolás egyszerre csak egy könyvből lehetséges.

en: Cannot paste metadata
hu: Metaadatok beillesztése nem lehetséges

en: No copied metadata available
hu: Nem állnak rendelkezésre másolt metaadatok

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
hu: <b>Több könyvbe</b> ({num_of_books}) is beillesztene metaadatokat . Biztos benne?

en: Cannot download metadata
hu: Nem lehet letölteni a metaadatokat

en: Failed to download metadata
hu: A metaadat letöltése meghiúsult

en: Download failed
hu: A letöltés meghiúsult

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
hu[0]: Nem sikerült letölteni a metaadatokat vagy a borítót a kiválasztott könyvhöz.
hu[1]: {} könyvek egyikéhez sem sikerült letölteni a metaadatokat vagy a borítókat.

en: Metadata download completed
hu: A metaadatok letöltése befejeződött

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
hu[0]: A könyv metaadatainak letöltése befejeződött.
hu[1]: <b>{}</br> könyv metaadatainak letöltése befejeződött.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
hu: Indulhat a Calibre könyvtár metaadatainak frissítése?

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
hu: Nem sikerült a metaadatok letöltése <b>%d könyvhöz</b>. Kattintson a „Részletek” gombra ezen könyvek listájáért.

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
hu: A metaadatok frissítése után jelenítse meg a sikertelen könyveket a fő könyvlistában

en: Download log
hu: Naplófájl letöltése

en: Metadata download complete
hu: Metaadatok letöltése befejeződött

en: Revie&w downloaded metadata
hu: Letöltött metaadatok áttekintése

en: Some books changed
hu: Néhány könyv megváltozott

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
hu: Néhány könyv metaadatai megváltoztak a letöltés kezdete óta. Ha folytatja a művelet, ezek a változások felülírhatnak dolgokat. Kattintson a „Részletek” gombra a meg változott könyvek listájáért. Kívánja folytatni?

en: Review downloaded metadata
hu: Letöltött metaadatok áttekintése

en: Discard downloaded metadata for this book
hu: Az ehhez a könyvhöz letöltött metaadatok elvetése

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
hu: A letöltött metaadatok használata a fenmaradó könyvekhez

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
hu: A letöltött metaadatok elvetése a fenmaradó könyvekhez

en: Discard the downloaded value for: %s
hu: Letöltött érték elvetése: %s

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
hu: Balra vannak a letöltött metaadatok, jobbra az eredeti metaadatok. Ha a letöltött érték üres vagy nem létezik, akkor az eredeti érték kerül felhasználásra.

en: &View book
hu: Könyv megtekintése

en: Cannot edit metadata
hu: Metaadat nem szerkeszthető

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: Nagyon sok ({}) könyv egyesítésére készül. <b>Biztos benne</b>, hogy folytatja a műveletet?

en: Cannot merge books
hu: Nem lehet a könyveket összevonni

en: At least two books must be selected for merging
hu: Legalább két könyvet ki kell választani az összevonáshoz

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
hu: A kiválasztott könyvekből származó könyvformátumok és metaadatok hozzáadódnak az <b>felső kiválasztott könyvhöz</b> (%s).<br> A második és az azt követően kiválasztott könyvek nem törlődnek és nem módosulnak.<br><br>Kérjük, erősítse meg a folytatást.

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: A kiválasztott könyvek könyvformátumait a rendszer egyesíti az <b>első kiválasztott könyvbe</b> (%s). Az első kiválasztott könyv metaadatai nem változnak. A szerző, a cím és az összes többi metaadat <i>nem</i> egyesül.<br><br> Egyesítés után a második és az azt követően kiválasztott könyvek a metaadataikkal együtt <b>törlődnek</b>. <br><br>Az első kiválasztott könyv összes könyvformátuma megmarad, a második és a későbbiekben kiválasztott könyvek ismétlődő formátumai pedig véglegesen <b>törlődnek</b> a Calibre könyvtárból.<br><br>  <b>Bíztos benne</b>, hogy folytatja?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s).<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: A kiválasztott könyvformátumok és metaadatainak összevonása az <b>elsőként kijelölt könyvben</b> (%s).<br><br>Egyesítés után a második és a többi kiválasztott könyvek <b>törlődnek</b>. <br><br>Az elsőként kijelölt könyv minden formátuma megmarad, a második és a többi könyvek minden ismétlődő formátuma véglegesen <b>törlésre</b> kerül a Calibre könyvtárból.<br><br>  <b>Valóban</b> ezt szeretné végrehajtani?

en: Applying changed metadata
hu: A metaadat-változások jóváhagyása

en: Some failures
hu: Néhány hiba

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show details" to see details.
hu: Nem sikerült alkalmazni a frissített metaadatokat néhány könyvhöz a könyvtárában. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletek megtekintéséhez.

en: Format file missing
hu: Formátum fájl hiányzik

en: Cannot read cover as the %s file is missing from this book
hu: A borító nem olvasható, %s fájl hiányzik ehhez könyvhöz

en: Could not read metadata
hu: Nem lehet olvasni a metaadatokat

en: Could not read metadata from %s format
hu: %s formátumból nem lehet metaadatokat kiolvasni

en: Could not read cover
hu: Nem lehet olvasni a borítót

en: Could not read cover from %s format
hu: Nem lehet kiolvasni a borítót a %s formátumból

en: Embed metadata
hu: Metaadatok
    beágyazása

en: Embed metadata into book files
hu: Metaadatok beágyazása a könyvfájlokba

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
hu: Metaadatok beágyazása megadott formátumú könyvfájlokba...

en: Cannot embed
hu: Beágyazás nem lehetséges

en: Choose formats to be updated
hu: Frissítendő formátumok kiválasztása

en: &Stop
hu: Leállítás

en: Embedding updated metadata into book files...
hu: Frissített metaadatok beágyazása könyvfájlokba...

en: Embedding metadata...
hu: Metaadatok beágyazása...

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
hu[0]: Beágyazott metaadatok egy könyvben
hu[1]: Beágyazott metaadatok {} könyvben

en: The {0} format of {1}:
    
    {2}
hu: {1} {0} formátuma::
    
    {2}

en: Failed for some files
hu: Néhány fájl feldolgozása sikertelen

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
hu: Nem sikerült a metaadatok beágyazása egyes könyvfájlokba. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletekért.

en: Show the &failed books in the main book list
hu: A sikertelen könyvek megjelenítése a fő könyvlistában

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
hu: Hírek letöltése E-könyv formátumban különböző weboldalakról a világ minden részéről

en: Fetch news
hu: Hírek
    letöltése

en: Fetching news from
hu: Hírek letöltése:

en:  fetched.
hu:  letöltve.

en: Search full text
hu: Keresés a teljes szövegben

en: Help
hu: Súgó

en: Invalid name
hu: Érvénytelen név

en: Layout actions
hu: Elrendezési műveletek

en: Hide all
hu: Mind elrejtése

en: Show {}
hu: {} megjelenítése

en: Hide {}
hu: {} elrejtése

en: Manage categories
hu: Kategóriák kezelése

en: Manage categories: authors, tags, series, etc.
hu: Kategóriák kezelése: szerzők, címkék, sorozatok, stb.

en: Mark books with text label
hu: Szöveges címkével ellátott könyvek megjelölése

en: Recently used values:
hu: Közelmúltban használt értékek:

en: Enter a value:
hu: Adj meg egy értéket:

en: Value cannot be empty
hu: Az érték nem lehet üres

en: You must provide a value
hu: Meg kell adnod egy értéket

en: Mark books
hu: Könyvek megjelölése

en: Temporarily mark books for easy access
hu: Könyvek ideiglenes megjelölése a könnyebb elérhetőség érdekében

en: Toggle mark for selected books
hu: Megjelölés átváltása a kiválasztott könyvek esetében

en: Show marked books
hu: Megjelölt könyvek megjelenítése

en: Show marked books with text label
hu: Megjelölt könyvek megjelenítése szöveges címkével

en: Clear marks for selected books
hu: Kiválasztott könyvek megjelülésének megszüntéetése

en: Clear all marked books
hu: Összes megjelölés törlése

en: Mark all books by selected author(s)
hu: A kiválasztott szerző(k) összes könyvének megjelölése

en: Mark all books in the selected series
hu: A kiválasztott sorozat összes könyvének megjelölése

en: Clear all books by selected author(s)
hu: Összes könyv eltávolítása a kijelölt szerző(k)től

en: Clear all books in the selected series
hu: Összes könyv eltávolítása a kijelölt sorozat(ok)ból

en: Show marked book
hu: Megjelölt könyvek megjelenítése

en: {0} labels not shown
hu: {0} címke nincs megjelenítve

en: Cannot mark
hu: Nem jelölhető meg

en: Match book to library
hu: Könyv párosítása a könyvtárral

en: Match this book to a book in the library
hu: Párosítsa ezt a könyvet a könyvtárban található könyvvel

en: Match books
hu: Egyező könyvek

en: You must select one book
hu: 1 könyvet muszáj kiválasztanod

en: Show matched book in library
hu: Az egyező könyv megjelenítése a könyvtárban

en: No matching books
hu: Nincsenek megfelelő könyvek

en: No matching books found in the calibre library. Do you want to specify the matching book manually?
hu: Nem található egyező könyv a Calibre könyvtárban. Manuálisan adja meg a megfelelő könyvet?

en: Move to next match
hu: Ugrás a következő találathoz

en: Move to next highlighted match
hu: Ugrás a következő kiemelt találathoz

en: Move to previous item
hu: Ugrás az előző elemhez

en: Move to previous highlighted item
hu: Ugrás az előző kiemelt elemhez

en: Open book folder
hu: Könyvmappa megnyitása

en: Open the folder containing the current book's files
hu: A könyvet tartalmazó mappa megnyitása

en: Open book data folder
hu: Könyv adatmappa megnyitása

en: Plugin updater
hu: Bővítmény frissítő

en: Update any plugins you have installed in calibre
hu: A telepített bővítményeket frissítése a Calibre-ben

en: Polish book
hu: Polírozás

en: Polish %d books
hu: %d könyv polírozása

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
hu: <h3>A könyvek polírozásáról</h3>%s

en: <p>If you have both EPUB and ORIGINAL_EPUB in your book,
                      then polishing will run on ORIGINAL_EPUB (the same for other
                      ORIGINAL_* formats).  So if you
                      want Polishing to not run on the ORIGINAL_* format, delete the
                      ORIGINAL_* format before running it.</p>
hu: <p>Ha a könyvében EPUB és ORIGINAL_EPUB is található,
                      akkor a polírozás 'ORIGINAL_EPUB'-on fog futni (ugyanez más
                      'ORIGINAL_* formats' esetében is).  Hogy a
                      polírozás nem fusson 'ORIGINAL_* format'-on, törölje az
                      'ORIGINAL_* format'-ot futtatás előtt.</p>

en: <h3>Embed referenced fonts</h3>%s
hu: <h3>Hivatkozott betűtípusok beágyazása</h3>%s

en: <h3>Subsetting fonts</h3>%s
hu: <h3>Betűtípus szűkítése</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
hu: <h3>Elegáns írásjelek</h3>%s

en: <h3>Updating metadata</h3><p>This will update all metadata <i>except</i> the cover in the e-book files to match the current metadata in the calibre library.</p> <p>Note that most e-book formats are not capable of supporting all the metadata in calibre.</p><p>There is a separate option to update the cover.</p>
hu: <h3>Metaadatok frissítése</h3><p>Ezzel frissíti az összes metaadatot, <i>kivéve</i> a borítót az e-könyvfájlokban, hogy megfeleljenek a Calibre könyvtár aktuális metaadatainak.</p> <p>Vegye figyelembe, hogy a legtöbb e-könyv formátum nem képes az összes metaadat Calibre-ben történő támogatására.</p><p>Külön opció van a borító frissítésére.</p>

en: <h3>Update cover</h3><p>Update the covers in the e-book files to match the current cover in the calibre library.</p><p>If the e-book file does not have an identifiable cover, a new cover is inserted.</p>
hu: <h3>Borító frissítése.</h3><p>Frissítse az e-könyv fájlok borítóit, hogy azok megfeleljenek a Calibre könyvtár aktuális borítójának.</p><p>Ha az e-könyv fájlnak nincs azonosítható borítója, akkor új borító kerül beillesztésre.</p>

en: <h3>Book jacket</h3>%s
hu: <h3>Könyv-kabát:</h3> %s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
hu: <h3>Könyv-kabát eltávolítása:</h3> %s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
hu: <h3>Nem használt CSS szabály eltávolítása: </h3> %s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
hu: <h3>Képek veszteségmentes tömörítése</h3>%s

en: <h3>Add soft-hyphens</h3>%s
hu: <h3>Szótag kötőjelek hozzáadása:</h3> %s

en: <h3>Remove soft-hyphens</h3>%s
hu: <h3>Szótag kötőjelek eltávolítása:</h3> %s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
hu: <h3>Könyv formátum frissítése</h3>%s

en: Select actions to perform:
hu: A végrehajtandó műveletek kiválasztása:

en: &Embed all referenced fonts
hu: Minden hivatkozott b&etűtípus beágyazása

en: &Subset all embedded fonts
hu: A beágyazott betűtípusok &szűkítése

en: Smarten &punctuation
hu: &Elegáns írásjelek

en: Update &metadata in the book files
hu: A könyv metaadatának frissítése

en: Update the &cover in the book files
hu: A könyv borítójának frissítése

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
hu: Metaadatok hozzáadása/cseréje "könyv-kabát" oldalként

en: &Remove a previously inserted book jacket
hu: A korábban behelyezett könyvborító eltávolítása

en: Remove &unused CSS rules from the book
hu: Nem használt CSS szabályok törlése

en: Losslessly &compress images
hu: Képek veszteségmentes tömörítése

en: Add s&oft hyphens
hu: Szótag kötőkelek hozzáadása

en: Remove so&ft hyphens
hu: Szótag kötőjelek eltávolítása

en: &Upgrade book internals
hu: Könyv formát&um frissítése

en: About
hu: Névjegy

en: Show &report
hu: &Jelentés megjelenítése

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
hu: Jelentés megjelenítése a fényesítés befejezése után végrehajtott összes műveletről

en: &Save settings
hu: &Beállítások mentése

en: &Load settings
hu: &Beállítások betöltése

en: No actions selected
hu: Egy teendő sincs kijelölve

en: You must select at least one action before saving
hu: Legalább egy teendőt ki kell jelölni mentés előtt

en: Choose name
hu: Adjon meg egy elnevezést

en: Choose a name for these settings
hu: Válassz egy nevet ezeknek a beállításoknak

en: Remove saved settings
hu: Elmentett beállítások eltávolítása

en: Must update metadata
hu: Frissíteni kell a metaadatokat

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
hu: Azt a lehetőséget választotta, hogy a metaadatokat "könyv-kabátként” adja hozzá. Ahhoz, hogy ez a beállítás működjön, ki kell választania a metaadatok frissítésének lehetőségét is a könyvfájlokban. Kiválasztja?

en: Add or remove jacket?
hu: Hozzáadja vagy eltávolítja a kabátot?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
hu: Úgy döntött, hogy hozzáadja és eltávolítja a metaadat-kabátot. Ez azt eredményezi, hogy az utolsó könyvben nem lesz kabát. Ezt akarja?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
hu: Legalább egy teendőt ki kell jelölni, vagy kattintson a "Mégsem" gombra.

en: Queueing books for polishing
hu: Könyvek sorba állítása a fényezéshez

en: Polish %s
hu: %s fényesítése

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
hu: Könyv fényezés %(nums)s / %(tot)s (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
hu: Könyv sorba állítás %(nums)s / %(tot)s (%(title)s)

en: Ignore remaining reports
hu: Fennmaradó jelentések figyelmen kívül hagyása

en: View full &log
hu: Teljes nap&ló megtekintése

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
hu[0]: Fennmaradó jelentések figyelmen kívül hagyása
hu[1]: Fennmaradó {} jelentés figyelmen kívül hagyása

en: Polishing of %s
hu: %spolírozása

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
hu[0]: Az eredeti fájl mentésre került %s néven.
hu[1]: Az eredeti fájlok mentésre kerültek %sfájlnéven.

en:  and
hu:  és

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
hu: Ha ismételten polírozni akarja a könyvet, az eredeti változat kerül polírozásra.

en: Polish books
hu: Könyv polírozása

en: Apply the shine of perfection to your books
hu: Könyvek tökéletesítése

en: Cannot polish
hu: Nem fényesíthető

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
hu: A könyvek egyike {0} kiterjesztésű. A polírozás ezt használja forrásként és felülírja a meglévő {1} formátumot.
    Elindítja a műveletet?

en: Ask for this confirmation again
hu: Kérdezzen rá a továbbiakban is

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
hu: Csak %s formátumú könyvek fényesítése támogatott. Fényesítés előtt alakítsa át ezen formátumok egyikére.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
hu[0]: Könyv fényesítésének elkezdése
hu[1]: {} könyv fényesítésének elkezdése

en:  completed
hu:  elkészült

en: Configure calibre
hu: A Calibre beállítása

en: Change calibre behavior
hu: A Calibre működésének beállítása

en: Run Welcome wizard
hu: Üdvözlő varázsló elindítása

en: Get plugins to enhance calibre
hu: A Calibre funkcióit kiegészítő bővítmények letöltése

en: Restart in debug mode
hu: Újraindítás hibakereső módban

en: Restart ignoring third party plugins
hu: Újraindítás a harmadik féltől származó bővítményeket figyelmen kívül hagyva

en: Sections
hu: Bekezdések

en: Cannot configure while there are running jobs.
hu: Művelet végrehajtása közben nem lehet a beállításokon változtatni.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
hu: Nem lehet konfigurálni, mielőtt a Calibre-t újra nem indítja.

en: Select a random book from your calibre library
hu: Egy könyv véletlenszerű kiválasztása a Calibre könyvtárból

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Save to disk
hu: Mentés
    lemezre

en: Export e-book files from the calibre library
hu: E-könyvek exportálása a Calibre könyvtárból

en: Save to disk in a single folder
hu: Mentés lemezre adott mappába

en: Save only %s format to disk
hu: Csak %s formátum mentése a lemezre

en: Save only %s format to disk in a single folder
hu: Csak %s formátum mentése lemezre, adott mappába

en: Save single format to disk...
hu: Egyetlen formátum mentése lemezre...

en: Cannot save to disk
hu: Nem lehet lemezre menteni

en: Choose format to save to disk
hu: Válasszon formátumot a lemezre mentéshez

en: Choose destination folder
hu: Célmappa kiválasztása

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
hu: Fájlokat próbál elmenteni a Calibre könyvtárba. Ez könnyen tönkreteheti a könyvtárat. A Lemezre mentés lehetőséggel fájlokat exportálhat a könyvtáron kívülre.

en: Book details
hu: Könyv részletei

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
hu: Az aktuális könyv részletes metaadatainak megjelenítése egy külön ablakban

en: Show Book details in a separate window
hu: A könyv részleteinek megjelenítése külön ablakban

en: Show Book details in a separate locked window
hu: A könyv részleteinek megjelenítése külön, rögzített ablakban

en: Close all Book details windows
hu: Az összes 'könyv részletei' ablak bezárása

en: No detailed info available
hu: Nincs részletes információ

en: No detailed information is available for books on the device.
hu: A könyvekhez nincsenek részletes információk az eszközön.

en: Book not found
hu: A könyv nem található

en: Quickview
hu: Gyorsnézet

en: Toggle Quickview
hu: Gyorsnézet váltása

en: Focus to Quickview
hu: Fókuszálás a "Gyorsnézetre"

en: Move the focus to the Quickview panel/window
hu: A fókusz áthelyezése a "Gyorsnézet" panelre/ablakra

en: Focus from Quickview to the book list
hu: Fókuszálás a Gyorsnézetből a könyvlistára

en: Move the focus from Quickview to the book list
hu: A fókusz áthelyezése a Gyorsnézetből a könyvlistára

en: Refresh Quickview
hu: Gyorsnézet frissítése

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
hu: Gyorsnézet panelen megjelenő információk frissítése

en: Search from Quickview
hu: Keresés a gyorsnézetben

en: Search for the currently selected Quickview item
hu: Keresés a gyorsnézetben aktuálisan kiválasztott tételre

en: No quickview available
hu: Nincs elérhető gyorsnézet

en: Quickview is not available for books on the device.
hu: A gyorsnézet nem elérhető az eszköz könyveihez.

en: Manage template functions
hu: Sablonfunkciók kezelése

en: Template tester
hu: Sablon tesztelő

en: Enter a template to test using data from the selected book
hu: Egy sablon megadása  a teszteléshez a kiválasztott könyv adatainak felhasználásával

en: No template tester available
hu: Nincs elérhető sablontesztelő

en: Template tester is not available for books on the device.
hu: Sablontesztelő nem érhető el az eszközön lévő könyvekhez.

en: At least one book must be selected
hu: Legalább egy könyvet ki kell választani

en: Show books similar to the current book
hu: Az aktuális könyvhöz hasonló könyvek megjelenítése

en: Similar books
hu: Hasonló könyvek

en: Books by same author
hu: Könyvek ettől a szerzőtől

en: Books in this series
hu: Könyvek ebből a sorozatból

en: Books by this publisher
hu: Könyvek a kiadó gondozásában

en: Books with the same tags
hu: Könyvek ugyanilyen címkékkel

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Show the Sort by menu
hu: Rendezés menü megjelenítése

en: Reverse current sort
hu: Az aktuális rendezés megfordítása

en: Reverse the current sort order
hu: Az aktuális rendezési sorrend megfordítása

en: Re-apply current sort
hu: Az aktuális rendezés újbóli alkalmazása

en: Re-apply the current sort
hu: Az aktuális rendezés újbóli alkalmazása

en: Select sortable columns
hu: A rendezhető oszlopok kiválasztása

en: Sort on multiple columns
hu: Rendezés több oszlopba

en: Get books
hu: Könyvek
    letöltése

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
hu: Keresés több tucat online E-könyv kereskedő kínálatában

en: Search for e-books
hu: Keresés E-könyvek között

en: this author
hu: szerző

en: this title
hu: cím

en: this book
hu: könyv

en: Search for %s
hu: %s keresése

en: Stores
hu: Boltok

en: Choose stores
hu: Bolt kiválasztása

en: Cannot search
hu: Sikertelen keresés

en: calibre helps you find the e-books you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources.
hu: Calibre segít megtalálni a kívánt e-könyveket a különféle kereskedelmi és nyilvános könyvforrások webhelyein való kereséssel.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
hu: A beépített kereső segítségével könnyedén megtalálhatja, hogy melyik boltban van az Ön által keresett könyv a legjobb áron. Egyúttal, más hasznos információk mellett, tájékozódhat arról is, hogy a könyv DRM védett-e.

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="{}">DRM</a>.
hu: Minden tranzakció (fizetett vagy más módon) Ön és a könyveladó között zajlik. A Calibre nem része ennek a folyamatnak, és a vásárlással kapcsolatos problémákat arra a webhelyre kell irányítani, amelyről vásárol. Mindenképpen ellenőrizze, hogy a beszerzett könyvek működni fognak-e az e-könyv-olvasóval, különösen, ha a megvásárolt könyv  <a href="{}">DRM</a>-mel rendelkezik.

en: Show this message again
hu: Üzenet ismételt megjelenítése

en: About Get books
hu: A könyvek megszerzéséről

en: Tag mapper
hu: Címketérkép

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
hu[0]: Címketérkép {} könyvtárban lévő könyvről
hu[1]: Címketérkép {} könyvtárban lévő könyvről

en: Choose format to edit
hu: Szerkesztendő formátum kiválasztása

en: Choose which format you want to edit:
hu: Szerkeszteni kívánt formátum:

en: &All formats
hu: Minden formátum

en: Edit ToC
hu: ToC szerkesztése

en: Cannot edit ToC
hu: A ToC nem szerkeszthető

en: Editing Table of Contents is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
hu: A tartalomjegyzék szerkesztése csak a következő formátumú könyvek esetén támogatott:%s. Finomítás előtt alakítsa át ezen formátumok egyikére.

en: You have chosen to edit the Table of Contents of {} books at once. Doing so will likely slow your computer to a crawl. Are you sure?
hu: Úgy döntött, hogy egyszerre szerkeszti {} könyv tartalomjegyzékét. Ha így tesz, valószínűleg lelassítja a számítógépet. Biztos benne?

en: Failed to start editor
hu: A szerkesztő elindítása sikertelen

en: Could not edit: {}. The Table of Contents editor did not start in two minutes
hu: Nem sikerült szerkeszteni: {}. A tartalomjegyzék szerkesztője két perc múlva sem indult el

en: Library changed
hu: A könyvtár megváltozott

en: Cannot save changes made to {0} by the ToC editor as the calibre library has changed.
hu: A ToC-szerkesztő által végrehajtott módosítások itt nem menthetők: {0}. A Calibre könyvtár megváltozott.

en: Always ask when more than one format is available
hu: Mindig kérdezze ezt meg, ha több formátum is elérhető

en: Edit book
hu: Könyv
    szerkesztése

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
hu: EPUB és AZW formátumú könyvek szerkesztése

en: Cannot Edit book
hu: A könyv nem szerkeszthető

en: Cannot edit book
hu: A könyv nem szerkeszthető

en: Editing of books on the device is not supported
hu: Könyvek eszközön történő szerkesztése nem támogatott

en: No editable formats
hu: Nincsenek szerkeszthető formátumok

en: File missing
hu: Hiányzó fájl

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
hu: %s formátum hiányzik a Calibre könyvtárból. El kell végezni a könyvtár karbantartását..

en: Unpack book
hu: Könyv kicsomagolása

en: Choose the format to unpack:
hu: A kicsomagolandó formátum kiválasztása:

en:             <h2>About Unpack book</h2>
                <p>Unpack book allows you to fine tune the appearance of an e-book by
                making small changes to its internals. In order to use Unpack book,
                you need to know a little bit about HTML and CSS, technologies that
                are used in e-books. Follow the steps:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Click "Explode book": This will "explode" the book into its
                individual internal components.<br></li>
                <li>Right click on any individual file and select "Open with..." to
                edit it in your favorite text editor.<br></li>
                <li>When you are done: <b>close the file browser window
                and the editor windows you used to make your tweaks</b>. Then click
                the "Rebuild book" button, to update the book in your calibre
                library.</li>
                </ol>
hu:             <h2>Könyv kicsomagolásáról</h2>
                <p>A könyv kicsomagolása lehetővé teszi az e-könyvek megjelenésének
                 finomhangolását, apró változtatásokkal a belsejében. A könyv kicsomagolásának 
                 használatához egy kicsit ismernie kell a HTML-t és a CSS-t, az e-könyvekben  
                 használt technológiákat. Kövesse a lépéseket:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Kattintás "Könyv kibontása" gombra: Ezzel a könyvet az egyes  
                 belső összetevőire "bontja fel”.<br></li>
                <li>Kattintson jobb gombbal bármelyik fájlra és válassza a  "Megnyitás..." gombot
                 a kedvenc szövegszerkesztőben való szerkesztéshez.<br></li>
                <li>Ha végzett: <b>zárja be a böngésző ablakot
                 és a szerkesztő ablakokat, amelyeket a módosításokhoz használt.</b>. Ezután
                 kattintson a "Könyv újraépítése" gombra, hogy frissítse a könyvet a Calibre
                 könyvtárban.</li>
                </ol>

en: &Explode book
hu: Könyv kibontása

en: &Preview book
hu: Könyv előnézete

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Rebuild book
hu: Könyv újraépítése

en: Explode the book to edit its components
hu: Könyv szétbontása alkotóelemeire az összetevők szerkesztése érdekében

en: Preview the result of your changes
hu: A módosítások eredményének előnézete

en: Abort without saving any changes
hu: Megszakítás a változtatások elvesztésével

en: Save your changes and update the book in the calibre library
hu: Változtatások mentése és a könyv frissítése a Calibre könyvtárában

en: Exploding, please wait...
hu: Kicsomagolás, kis türelmet...

en: Failed to unpack
hu: A kicsomagolás nem sikerült

en: Could not explode the %s file.
hu: %s fájl kibontása nem sikerült.

en: Could not explode the %s file. Click "Show details" for more information.
hu: %s fájl kibontása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Failed to rebuild file
hu: Sikertelen a fájl újraépítése

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
hu: A(z) %s újraépítése nem sikerült. Kattintson a „Részletek megjelenítésé”-re a további információkért.

en: Rebuilding, please wait...
hu: Újraépítés. Kérem, várjon…

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
hu: EPUB, AZW3, HTMLZ formátumú könyvek kicsomagolása egyedi összetevőikbe

en: Cannot unpack book
hu: A könyv nem bontható ki

en: The book must be in EPUB, HTMLZ or AZW3 formats to unpack.
    
    First convert the book to one of these formats.
hu: A kicsomagoláshoz a könyvnek EPUB, HTMLZ vagy AZW3 formátumúnak kell lennie.
    
    Először konvertálja át a könyvet ezen formátumok egyikére.

en: Read books
hu: Könyvek olvasása

en: View
hu: Olvasás

en: View specific format
hu: Olvasásra kiválasztott formátum

en: View with calibre E-book viewer
hu: Megtekintés a Calibre beépített olvasóprogramjával

en: Read a random book
hu: Véletlenszerűen kiválasztott könyv olvasása

en: Clear recently viewed list
hu: A legutóbb olvasott könyvek listájának törlése

en: Continue reading previous book
hu: Az előző könyv olvasásának folytatása

en: Continue reading the last opened book
hu: Az utoljára kinyitott könyv tovább olvasása

en: E-book file missing
hu: E-könyv fájl hiányzik

en: The {} format file is missing from the calibre library folder
hu: {} formátumú fájl hiányzik a Calibre könyvtár mappájából

en: No associated program
hu: Nincs társított program

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
hu: A Windows megpróbálja megnyit a Calibre programmal: %s , amely egy duplikátumot eredményez a calibre könyvtárában. Telepítsen valamilyen programot, amely képes ezt a fájlformátumot megjeleníteni, és mondja meg a Windowsnak, hogy ezt a programot használja az ilyen típusú fájlok megnyitásához.

en: Cannot view
hu: Nem sikerült megjeleníteni

en: Format unavailable
hu: A formátum nem elérhető

en: Selected books have no formats
hu: A kiválasztott könyvnek nincs semmilyen formátuma

en: Choose the format to view
hu: Válassza ki az olvasni kívánt formátumot

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
hu: Nem minden kiválasztott könyv formátuma %s. Először konvertálja át őket.

en: Multiple books selected
hu: Több könyv kiválasztva

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
hu: Egyszerre %d könyvet kíván megnyitni. Túl sok könyv megnyitása nagyon lelassíthatja a számítógépet. Ha a művelet elindult, már nem lehet leállítani. Biztosan folytatja?

en: Cannot open folder
hu: A mappát nem lehet megnyitni

en: Failed to create folder
hu: Mappa létrehozása sikertelen

en: This book no longer exists in your library
hu: Ez a könyv már nincs a könyvtárában

en: %s has no available formats.
hu: %s nem rendelkezik elérhető formátumokkal.

en: Virtual library
hu: Virtuális könyvtár

en: Quick select Virtual library
hu: Virtuális könyvtár gyors kiválasztása

en: Quick select a Virtual library
hu: Egy virtuális könyvtár gyors kiválasztása

en: Cannot add books
hu: A könyvek nem adhatóak hozzá

en: The path %s does not exist
hu: %s útvonal nem létezik

en: You do not have permission to read %s
hu: Nincs engedélye %s olvasásához

en: You do not have permission to read any of the selected files
hu: Nincs jogosultsága a kiválasztott fájlok olvasására

en: Adding books...
hu: Könyvek hozzáadása...

en: Scanning for files...
hu: Fájlok keresése...

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
hu[0]: Nincs jogosultsága a kiválasztott fájl olvasására.
hu[1]: Nincs jogosultsága a kiválasztott fájlok olvasására.

en: Could not add %s as you do not have permission to read the file
hu: %s hozzáadása sikertelen, mert nincs jogosultsága a fájl olvasására

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
hu: Könyvek hozzáadása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Could not add
hu: Hozzáadás sikertelen

en: No e-book files were found in %s
hu: Nem találhatók e-könyvek itt: %s

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
hu[0]: Metaadat olvasása/hozzáadása könyvtárhoz ({} könyv)
hu[1]: Metaadatok olvasása/hozzáadása könyvtárhoz ({} könyv)

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
hu: Néhány könyv hozzáadása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Critical failure
hu: Kritikus hiba

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
hu: Az olvasási metaadat-feldolgozó folyamat összeomlott egyes fájlok feldolgozása közben. A könyvek hozzáadása megszakadt. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megtekinthesse, mely fájlok okozták a problémát.

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
hu[0]: Metaadatok olvasása fájlból sikertelen:
hu[1]: Metaadatok olvasása fájlokból sikertelen:

en: With error:
hu: Hibával:

en: Failed to merge the book:
hu: Könyv egyesítése sikertelen:

en: Failed to add the book:
hu: Könyv hozzáadása sikertelen:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
hu: {0} fájl hozzáadása a könyvhöz sikertelen: {1}

en: Adding duplicates
hu: Másolat hozzáadása

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
hu: Problémák adódtak egyes fájlok hozzáadásakor. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
hu: Könyvek hozzáadása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Errors while adding
hu: Hibák a hozzáadása közben

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Add
hu: Hozzáad

en: starts with
hu: kezdődik ezzel:

en: does not start with
hu: nem ezzel kezdődik:

en: ends with
hu: vége ezzel:

en: does not end with
hu: nem ezzel végződik:

en: matches glob pattern
hu: a 'glob' mintával egyező

en: does not match glob pattern
hu: nem egyezik a 'glob' mintával

en: matches regex pattern
hu: egyezik a regex mintával

en: does not match regex pattern
hu: nem egyezik a regex mintával

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
hu: Szabály létrehozása itt, a szabály használható fájlok hozzáadására vagy figyelmen kívül hagyására

en: the file, if the filename
hu: a fájl, ha a fájlnév

en: You must provide a value for the filename to match
hu: Meg kell adni egy értéket, hogy a fájlnév megegyezzen

en: A comma separated list of tags
hu: Vesszővel elválasztott címkék listája

en: Matching is case-insensitive
hu: Az egyezés kis/nagybetű érzékeny

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
hu: Egy kis- és nagybetű érzékeny fájlmodell, pl: {0} vagy {1}

en: A regular expression
hu: Szabályos kifejezés

en: %s is not a valid glob expression
hu: %s nem érvényes glob kifejezés

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
hu: <b>{action}</b> fájl, ha a fájlnév <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to add/ignore files here. They will be used when recursively adding files from folders/archives and also when auto-adding. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every file until either an "add" or an "ignore" rule matches. If no rules match, the file will be added only if its file extension is of a known e-book type.
hu: Itt adhat meg szabályokat a fájlok hozzáadásához/figyelmen kívül hagyásához. A fájlok mappákból/archívumokból való rekurzív hozzáadásakor, valamint automatikus hozzáadáskor használják őket. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra. A szabályokat a rendszer minden fájlhoz sorrendben dolgozza fel, amíg egy "hozzáadás" vagy "figyelmen kívül hagyás" szabály nem egyezik. Ha egyetlen szabály sem egyezik, a fájl csak akkor kerül hozzáadásra, ha a fájl kiterjesztése ismert e-könyv típusú.

en: Test filename filter rules
hu: Fájlnév-szűrő szabályok tesztelése

en: Enter a filename to test:
hu: Fájlnév megadása a teszthez:

en: Enter filename and click the "Test" button
hu: Fájlnév megadása, és kattintás a "Teszt" gombra

en: The filename %s did not match any rules
hu: %s fájlnév nem felelt meg egyetlen szabálynak sem

en: The filename {0} will be {1}
hu: {0} fájlnév a következő lesz: {1}

en: Edit file filter rules
hu: Fájlszűrő szabályok szerkesztése

en: Change
hu: Módosítás

en: Capitalize
hu: Nagybetűs

en: Lower-case
hu: Kisbetű

en: Upper-case
hu: Nagybetűs

en: is one of
hu: egyike ezeknek

en: is not one of
hu: nem egyike ezeknek

en: contains
hu: tartalmazza

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore authors
hu: Hozza létre az alábbi szabályt, a szabály felhasználható szerzők hozzáadására vagy figyelmen kívül hagyására

en: the author, if the author name
hu: szerző, ha a szerző neve

en: You must provide a value for the author name to match
hu: Meg kell adnia egy értéket, hogy a szerző neve megegyezzen

en: with the name:
hu: névvel:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
hu: <b>{action}</b> szerző neve. ha <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: to the name
hu: néven

en: You can specify rules to manipulate author names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every author.
hu: Itt adhat meg szabályokat a szerzők nevének kezelésére. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra. A szabályok minden szerzőnek megfelelő sorrendben kerülnek feldolgozásra.

en: Test author mapping rules
hu: Szerző leképezési szabályok tesztelése

en: Enter an author name to test:
hu: Szerző megadása a teszthez:

en: Enter author and click the "Test" button
hu: Szerző nevének megadása, és kattintás a "Teszt" gombra

en: Edit author mapping rules
hu: Szerző leképezési szabályok szerkesztése

en: Added a book automatically from {src}
hu: Egy könyv automatikusan hozzáadva innen {src}:

en: Added {num} books automatically from {src}
hu: {num} könyv automatikusan hozzáadva innen {src}:

en: Donate
hu: Támogatás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Search the internet for the author {}
hu: Keresés az interneten "{}" szerzőre

en: Search the internet for this book
hu: Keresés a könyvre az interneten

en: Manage %s
hu: %s kezelése

en: Edit note for {}
hu: Megjegyzés szerkesztése: {}

en: Are you sure you want to delete the note for {} from this library? There is no undo.
hu: Biztosan törli {} jegyzetet ebből a könyvtárból? Nem lehet visszavonni.

en: Delete note for {}
hu: Megjegyzés törlése: {}

en: Find %s in the Tag browser
hu: %s keresése a cimkeböngészőben

en: Search calibre for %s
hu: Calibre keresés: %s

en: in category %s
hu: %s kategóriában

en: in grouped search %s
hu: %s csoportos keresésben

en: Search calibre for {val} in category {name}
hu: Calibre keresés erre: {val} {name} kategóriában

en: Delete the %s format
hu: %s formátum törlése

en: Save the %s format to disk
hu: %s formátum mentése lemezre

en: Restore the %s format
hu: %s formátum visszaállítása

en: Set the book cover from the %s file
hu: Könyvborító %s fájlból

en: Compare to the %s format
hu: Összehasonlítás %s formátummal

en: Open %s with...
hu: %s megnyitása ezzel...

en: Add other application for %s files...
hu: Egyéb alkalmazás %s fájlok megnyitásához...

en: Edit Open with applications...
hu: "Megnyitás ezzel: " alkalmazások szerkesztése...

en: Edit %s format
hu: %s formátum szerkesztése

en: Path to file
hu: Fájl elérési útja

en: Re-index the {} format for full text searching
hu: Indexelje újra {} formátumot a teljes szöveges kereséshez

en: Open associated link
hu: Társított link megnyitása

en: The text: {}
hu: Szöveg: {}

en: &Author link
hu: Szerző linkje

en: Search {0} for {1}
hu: {0} keresése erre: {1}

en: Remove %s from this book
hu: %s eltávolítása a könyvből

en: The location of the book
hu: Könyv helye

en: The location of the book's data files
hu: A könyv adatfájljainak helye

en: &Identifier
hu: Azonosító

en: Link to show book in calibre
hu: Link a könyv megjelenítéséhez a Calibre-ben

en: Link to show book details in a popup window
hu: Link a könyv részleteinek megjelenítéséhez egy felugró ablakban

en: Link to open book's data files folder
hu: Hivatkozás a könyv adatfájlok mappájának megnyitásához

en: HTML for note
hu: HTML a megjegyzéshez

en: Text for note
hu: Megjegyzés szövege

en: Link to show note in calibre
hu: Link a jegyzet megjelenítéséhez a Calibre-ben

en: Link to show books matching {} in calibre
hu: Link {} értéknek megfelelő könyvek megjelenítéséhez a Calibre-ben

en: Link to view {} format of book
hu: Link {} könyvformátum megtekintéséhez

en: Copy all the above links
hu: Összes fenti link másolása

en: All book details
hu: Könyv részleteinek hozzáadása

en: Selected text
hu: Kiválasztott szöveg

en: Search
hu: Keresés

en: Copy link location
hu: Link helyének másolása

en: Search {0} for this book
hu: {0} keresése ebben a könyvben

en: Open the Edit metadata window
hu: Metaadatok szerkesztése ablak megnyitása

en: Re-index this book for full text searching
hu: A könyv újraindexelése a teljes szöveges kereséshez

en: Open cover with...
hu: Borító megnyitása ezzel...

en: Add another application to open cover with...
hu: Egy másik alkalmazás hozzáadása a borító megnyitásához...

en: Paste cover
hu: Borító beillesztése

en: Copy cover
hu: Borító másolása

en: Save cover to disk
hu: Borító mentése

en: Remove cover
hu: Borító eltávolítása

en: Generate cover from metadata
hu: Borító létrehozása a metaadatokból

en: Trim cover
hu: Borító levágása

en: Automatically trim borders
hu: Keretek automatikus levágása

en: Trim borders manually
hu: Keretek manuális levágása

en: Undo last trim
hu: Legutóbbi levágást vissza

en: Choose cover save location
hu: A borító mentési helyének kiválasztása

en: JPEG images
hu: JPEG képek

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
hu: Biztos benne, hogy lecseréli a borítót? A meglévő borító végleg elveszik.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
hu: Biztos benne, hogy végleg törli a borítót?

en: Double click to open the Book details window
hu: Dupla kattintásra a könyv részletek megjelenítése

en: Path
hu: Elérési út

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
hu: Borító méret: %(width)d x %(height)d képpont

en: Edit identifiers for this book
hu: A könyv azonosítóinak szerkesztése

en: Identifier &URL
hu: Azonosító URL

en: Are you sure you want to delete <b>{}</b> from the book?
hu: Biztos benne, hogy törli a könyvből: <b>{}</b> ?

en: BibTeX options
hu: BibTeX beállítások

en: Options specific to
hu: Speciális opciók ehhez:

en: output
hu: kimenet

en: Form
hu: Űrlap

en: Bib file encoding:
hu: Bib fájl karakterkódolása:

en: Fields to include in output:
hu: A kimenő adatban megjelenítendő mezők:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
hu: Kódolási konfiguráció (módosítsa, ha hibákat észlel):

en: BibTeX entry type:
hu: BibTeX bejegyzés típusa:

en: Create a citation tag?
hu: Létrehoz egy idézet címkét?

en: Add file paths with formats?
hu: Hozzáadja a fájlútvonalakat formátumokkal?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
hu: Kifejezés a BibTeX idézet-címke létrehozásához:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
hu: Némi magyarázat a sablonhoz:
     – A használható mezők: „author_sort”, „authors”, „id”,
        „isbn”, „pubdate”, „publisher”, „series_index”, „series”,
        „tags”, „timestamp”, „title”, „uuid”, „title_sort”
     – Lista típusúak esetében, mint pl az „authors” és a „tags”
         csak az első elem lesz kiválasztva
     – Idő mezőknél („pubdate”, „timestamp”) csak a dátum lesz használva.

en: CSV/XML options
hu: CSV/XML beállítások

en: Drag and drop to re-arrange fields
hu: A mezők átrendezéséhez húzza őket a kívánt pozícióba

en: Select &visible
hu: A látható kiválasztása

en: Select the fields currently shown in the book list
hu: A könyvlistában jelenleg megjelenő mezők kiválasztása

en: Library name
hu: Könyvtár neve

en: Number
hu: Szám (index)

en: E-book options
hu: E-könyv beállítások

en: Catalogs
hu: Katalógusok

en: Read book
hu: Könyv olvasása

en: Wishlist item
hu: Kívánságlista elem

en: any date
hu: bármilyen dátum

en: any value
hu: bármilyen érték

en: unspecified
hu: nincs megadva

en: No genres will be excluded
hu: Nem lesznek kizárt műfajok

en: regex error: %s
hu: reguláris kifejezés hiba: %s

en: All genres will be excluded
hu: Minden műfaj kizárva

en: Delete saved catalog preset
hu: Mentett katalógus-előbeállítás törlése

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
hu: A kiválasztott mentett katalógus-előbeállítás törlésre kerül. Biztos benn?

en: Save catalog preset
hu: Katalógus-előbeállítás mentése

en: Preset name:
hu: Téma neve:

en: You must provide a name.
hu: Meg kell adnia egy nevet.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
hu: Ez a mentett előbeállítás már létezik, és felül lesz írva. Biztos benne?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
hu: Biztosan törli: %s?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
hu: Biztosan törli a következő szabályokat: #%(first)d-%(last)d?

en: Delete Rule
hu: Szabály törlése

en: False
hu: Hamis

en: True
hu: Igaz

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Value
hu: Érték

en: Prefix
hu: Előtag

en: Presets
hu: Témák

en: Select catalog preset to load
hu: Betöltéshez előre beállított katalóguskiválasztása

en: Save current catalog settings as preset
hu: Az aktuális katalógusbeállítások elmentése előre beállítottként

en: Save
hu: Mentés

en: Delete current preset
hu: Jelenlegi előbeállítás törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
hu: Az engedélyezett szakaszok bekerülnek a létrehozott katalógusba.

en: Included sections
hu: Belevett szakaszok

en: List of books, sorted by Author
hu: Könyvlista szerzők szerint

en: &Authors
hu: Szerző&k

en: List of books, sorted by Title
hu: Könyvlista címek szerint

en: &Titles
hu: &Címek

en: List of series books, sorted by Series
hu: Könyvlista sorozat szerint

en: &Series
hu: &Sorozatok

en: List of books, sorted by genre
hu: Könyvlista műfaj szerint

en: &Genres
hu: &Műfajok

en: Field containing genres
hu: Műfajokat tartalmazó mező

en: List of books, sorted by date added to calibre
hu: Könyvlista a Calibre-hoz adás dátuma szerint

en: &Recently added
hu: Utoljára hozzáadva

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
hu: A könyvek egyedi leírása a borító miniatűrjével, szerző szerint rendezve

en: &Descriptions
hu: &Leírások

en: The first matching prefix rule applies a prefix to book listings in the generated catalog.
hu: Az első egyező előtagszabály előtagot alkalmazza a létrehozott katalógusban lévő könyvlistára.

en: Prefixes
hu: Előtagok

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
hu: A kizárási szabályok bármelyikének megfelelő könyvek ki lesznek zárva a létrehozott katalógusból.

en: Excluded books
hu: Kizárt könyvek

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
hu: A generált katalógusból kizárandó műfajokat leíró reguláris kifejezés. A műfajok a könyveire felvitt címkékből származnak.
    Az alapértelmezett \[.+\]|\+ minta nem tartalmazza a [címke] formátumú címkéket, például a [Tesztkönyv] és a „+” címkét, amely az olvasott könyvek alapértelmezett címkéje.

en: Excluded genres
hu: Kizárt műfajok

en: Genres to &exclude (regex):
hu: &Kizárandó műfajok (reguláris kifejezés):

en: Reset to default
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: ...
hu: …

en: Results of regex:
hu: Reguláris kifejezés eredménye:

en: Tags that will be excluded as genres
hu: A műfajként kizárt címkék

en: Other options
hu: Egyéb beállítások

en: Custom column containing additional content to be merged with comments metadata in the descriptions section.
hu: Egyéni oszlop, amely további tartalmakat tartalmaz, amelyeket össze kell vonni a megjegyzések metaadataival a leírások szakaszban.

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
hu: További tartalmak egyesítése a megjegyzések előtt a leírások részben.

en: &Before
hu: &Előtte

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
hu: További tartalmak egyesítése a megjegyzések után a leírások részben.

en: &After
hu: &Utána

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
hu: A megjegyzések metaadatainak és a további tartalmaknak elválasztása vízszintes szabállyal a leírások részben.

en: Include &separator
hu: Elválasztó beleértve

en: &Merge with comments:
hu: Egyesítés megjegyzésekkel:

en: Catalog cover:
hu: Katalógus borító:

en: Generate new cover
hu: Új borító létrehozása

en: Use existing cover
hu: Létező borító használata

en: E&xtra Description note:
hu: Extra leírás megjegyzés:

en: Custom column source for text to include in Descriptions section.
hu: Egyéni oszlopforrás a "Leírások" szakaszban szereplő szöveghez.

en: &Thumb width:
hu: &Miniatűr szélessége:

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
hu: Méretre vonatkozó tipp a "Leírások" részben található borítók miniatűrjéhez.

en:  inch
hu:  hüvelyk

en: Author cross-references:
hu: Szerző kereszt-hivatkozások:

en: For books with multiple authors, list each author separately
hu: Több szerzőt tartalmazó könyvek esetében a szerzők listázása egyenként

en: Tab template for catalog.ui
hu: Fül sablon a catalog.ui-hoz

en: Toggle
hu: Átváltás

en: Main window layout
hu: Főablak elrendezése

en: Tag browser
hu: Címkeböngésző

en: Cover browser
hu: Borító böngésző

en: Toggle layout between wide and narrow
hu: Váltás a széles és keskeny elrendezés között

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Superscript
hu: Felső index

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Ordered list
hu: Számozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista (felsorolás)

en: Align left
hu: Balra igazítás

en: Align center
hu: Középre igazítás

en: Align right
hu: Jobbra igazítás

en: Align justified
hu: Sorkizárt

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Ismét

en: Remove formatting
hu: Formázás eltávolítása

en: Paste and match style
hu: Beillesztés és Stílus egyeztetése

en: Cut
hu: Kivágás

en: Increase indentation
hu: Behúzások növelése

en: Decrease indentation
hu: Behúzások csökkentése

en: Foreground color
hu: Előtérszín

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Insert link
hu: Link beillesztése

en: Insert link or image
hu: Hivatkozás vagy kép beillesztése

en: Insert image
hu: Kép beillesztése

en: Insert separator
hu: Elválasztó beillesztése

en: Clear
hu: Tisztítás/törlés

en: Style text block
hu: Szöveg blokk stílusa

en: Style the selected text block
hu: A kiválasztott szöveg blokk stílusa

en: Heading {0}
hu: {0} címsor

en: Normal
hu: Normál

en: Blockquote
hu: Blokkidézet

en: Download images
hu: Képek letöltése

en: Download all remote images in the pasted content?
hu: Letölti az összes távoli képet a beillesztett tartalomban?

en: Downloading images...
hu: Képek letöltése...

en: Downloading {}...
hu: Letöltés {}...

en: Could not download {0} with error:
hu: {0} letöltése sikertelen hibával:

en: Failed to download some images
hu: Nem sikerült letölteni néhány képet

en: Some images could not be downloaded, click "Show details" to see which ones
hu: Egyes képeket nem sikerült letölteni, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megnézze, melyiket

en: Choose foreground color
hu: Előtérszín kiválasztása

en: Choose background color
hu: Háttérszín kiválasztása

en: Choose image
hu: Kép kiválasztása

en: Invalid URL
hu: Érvénytelen webcím

en: The URL %r is invalid
hu: Az URL %r érvénytelen

en: Remote images not supported
hu: A távoli képek nem támogatottak

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
hu: Le kell tölteni a képet a számítógépére, a távoli képekre mutató URL-ek nem támogatottak.

en: Create link
hu: Hivatkozás létrehozása

en: &File
hu: &Fájl

en: Images
hu: Képek

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: &Data file
hu: Adatfájl

en: A relative link to a data file associated with this book
hu: Relatív hivatkozás a könyvhöz társított adatfájlra

en: F&older
hu: Mappa

en: Choose folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
hu: Egy URL megadása. Ha bejelöli az "URL kezelése képként" jelölőnégyzetet, akkor az URL képreferenciaként, nem hivatkozásként kerül hozzáadásra. Dönthet úgy is, hogy létrehoz egy hivatkozást egy fájlra a számítógépén. Vegye figyelembe, hogy ha egy fájlra mutató hivatkozást hoz létre a számítógépén, az nem fog működni, ha a fájlt áthelyezi.

en: Enter &URL:
hu: &URL megadása:

en: Treat the URL as an &image
hu: URL képként kezelése

en: Enter &name (optional):
hu: &Név megadása (opcionális):

en: Choose a file on your computer:
hu: Válasszon fájlt a számítógépről:

en: Shrink image to fit within:
hu: Kép kicsinyítése, hogy beleférjen:

en: &Width:
hu: Szélesség:

en: &Height:
hu: Magasság:

en: Enter new size for image
hu: A kép új méretének megadása

en: Image...
hu: Kép...

en: Change size
hu: Méret módosítása

en: Float to the left
hu: Lebegtetés balra

en: Inline with text
hu: Szövegbe ágyazva

en: Float to the right
hu: Lebegtetés jobbra

en: Remove this image
hu: Kép eltávolítása

en: Open link
hu: Hivatkozás megnyitása

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: %s toolbars
hu: Eszköztár %s

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Smarten punctuation
hu: Elegáns írásjelek

en: &Normal view
hu: &Normál nézet

en: &HTML source
hu: &HTML forrás

en: AZW3 output
hu: AZW3 kimenet

en: Do not add &Table of Contents to book
hu: Ne adjon hozzá &Tartalomjegyzéket

en: &Title for Table of Contents:
hu: A &Tartalomjegyzék címe:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
hu: A generált Tartalomjegyzék a könyv elején legyen,  ne a végén

en: Use author &sort for author
hu: A &szerző rendezési forma használata szerzőként

en: Disable &compression of the file contents
hu: Ne tömörítse a fájltartalmakat

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
hu: A könyvtartalom megosztása Facebook-on, stb. FIGYELEM: az utolsó olvasási pozíció szinkronizálása kikapcsolódik

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
hu: Azokhoz a beállításokhoz, amelyeket nem lehet ebben az ablakban meghatározni, használja az előző konverzióban elmentett értékeket (ha léteznek) a Beállításokban meghatározott alapértékek helyett

en: None of the selected books have saved conversion settings.
hu: Egyik kijelölt könyvnek sincsenek mentett konvertálási beállításai.

en: Bulk convert one book
hu: Egy könyv konvertálása

en: Bulk convert {} books
hu: {} könyv csoportos konvertálása

en: Comic input
hu: Képregény (Comic) forrás

en: input
hu: forrás

en: &Number of colors:
hu: Színek száma:

en: off
hu: kikapcsolva

en: Disable &normalize
hu: &Normalizálás tiltása

en: Keep &aspect ratio
hu: Az oldal&arány megtartása

en: Disable &sharpening
hu: Képélesítés letiltása

en: Disable &trimming
hu: Vágás tiltása

en: &Wide
hu: Méretnövelés fe&kvő nézethez

en: &Landscape
hu: Fekvő nézetű ké&pek megtartása

en: &Right to left
hu: &Jobbról balra

en: Don't so&rt
hu: Ne &rendezze sorba

en: De&speckle
hu: S&zemcseszűrés

en: &Disable comic processing
hu: Képregény átalakító műveletek &tiltása

en: &Output format:
hu: Kimeneti formátum:

en: Disable conversion of images to &black and white
hu: Képek &fekete-fehérré való átalakításának tiltása

en: Override image &size:
hu: Képméret felülírá&sa:

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
hu: A &CBC fájlok tartalomjegyzékének oldalaihoz ne adjon hozzá hivatkozásokat

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug the conversion process.
hu: Hibakeresés konvertáláskor.

en: Choose debug folder
hu: Hibaüzenetek mappája

en: Invalid debug folder
hu: Érvénytelen hibakereső mappa

en: Failed to create debug folder
hu: Hibakeresés mappa létrehozása sikertelen

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter detection.
hu: Válasszon egy mappát a hibaüzeneteknek. Ha ezt megadja, akkor a Calibre a hibaüzeneteket ebbe a mappába menti. Ez hasznos lehet a konvertálási művelet megértéséhez és a különböző adatok helyes beállításához, mint például tartalomjegyzék vagy fejezet felismerés.

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
hu: A hibakeresési folyamat az egyes lépésekhez tartozó köztes HTML fájlokat is tárolja. Ezek jó alapot nyújthatnak a manuális konvertáláshoz is.

en: DOCX input
hu: DOCX forrás

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
hu: Ne próbáljon meg automatikusan borítót felismerni a dokumentum képei közül

en: Do not add a page break after every &endnote
hu: Ne illesszen be oldaltörést minden végjegyzet után

en: Render &superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
hu: A felső és alsó indexeket úgy jelenítse meg, hogy azok ne befolyásolják a sor magasságát

en: DOCX output
hu: DOCX kimenet

en: Paper si&ze:
hu: Oldalméret:

en: &Custom size:
hu: &Egyéni méret:

en: Page &bottom margin
hu: Alsó margó

en: Page &left margin
hu: Ba&l margó

en: Page &right margin
hu: Jobb ma&rgó

en: Page &top margin
hu: Felső margó

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
hu: Ne illessze be a tartalomjegyzéket oldalként a dokumentum elejére

en: Do not insert &cover as image at start of document
hu: Ne illesszen be a borítót képként a dokumentum elejére

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
hu: A borítóként beillesztett kép képarányának megtartása

en: EPUB output
hu: EPUB kimenet

en: EP&UB version:
hu: EP&UB verzió:

en: No default &cover
hu: Ne legyen generált alap&borító

en: Insert inline &Table of Contents
hu: Beágyazott tartalomjegyzék beszúrása

en: Split files &larger than:
hu: Az ennél &nagyobb fájlok darabolása:

en: No &SVG cover
hu: Nem &SVG borító

en: &Flatten EPUB file structure
hu: EPUB &fájlstruktúra egyszerűsítése

en: &Title for inserted ToC:
hu: A &Tartalomjegyzék (ToC) címsora:

en: Disabled
hu: Letiltva

en:  KB
hu:  kB

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
hu: Tartalomjegyzék b&eszúrása a könyv végére

en: Preserve cover &aspect ratio
hu: Borító méret&arány megtartása

en: Do not &split on page breaks
hu: Oldaltörésnél ne legyen szétvágás

en: Shrink &images larger than:
hu: Képek kicsinyítése nagyobb, mint:

en: FB2 input
hu: FB2 forrás

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book
hu: Ne illesszen be a "Tartalomjegyzéket" a könyv elejére

en: FB2 output
hu: FB2 kimenet

en: &Sectionize:
hu: Részekre osztás:

en: &Genre:
hu: Műfaj:

en: Font rescaling wizard
hu: Betű-átméretezés varázsló

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
hu: <p>Ez a varázsló segít kiválasztani az igényeinek megfelelő betűméretet. Csak adja meg a bemeneti dokumentum alap-betűméretét, majd adjon meg egy beviteli betűméretet. A varázsló megjeleníti, hogy milyen betűméretre lesz leképezve a betűtípus-átméretező algoritmus által. Beállíthatja az algoritmust a kimeneti alap betűméretének és a lenti betűtípus kulcsának beállításával. Ha megtalálta az Önnek megfelelő értékeket, kattintson az OK gombra.</p>
    <p>Alapértelmezés szerint, ha a kimeneti alap betűmérete nulla és/vagy nincs megadva betűméret-kulcs, a Calibre az aktuális kimeneti profil értékeit fogja használni. </p>
    <p>Tekintse meg a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a> a betűméret-átméretezés működésének magyarázatáért.</p>

en: &Output document
hu: &Kimeneti állomány

en: &Base font size:
hu: &Alap betűméret:

en: Font size &key:
hu: Betűméretezési &kulcs:

en: Use &default values
hu: Alapértelmezett értékek &használata

en: &Input document
hu: &Forrás állomány

en: &Font size:
hu: Betű&méret:

en:  will map to size:
hu:  leképezve a következő méretre:

en: Heuristic
    processing
hu: Heurisztikus
    feldolgozás

en: Modify the document text and structure using common patterns.
hu: Módosítja a dokumentum szövegét és szerkezetét egy közös módszer alapján.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
hu: A <b>Heurisztikus feldolgozás</b> azt jelenti, hogy a Calibre ellenőrzi a könyvet a közös minták alapján, és módosítja azokat. Ahogy a neve is sugallja, ez a művelet 'találgat', ami azt jelenti, hogy akár ronthatja is az átalakítás eredményét, ha a Calibre rosszul gondol valamit. Ezért alapértelmezés szerint le van tiltva. Ha a konvertálás nem az elvárt módon zajlik le, a Heurisztika bekapcsolása javíthatja a végeredményt. A heurisztikus feldolgozási lehetőségeiről részleteket az online a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvben</a> olvashat.

en: Enable &heuristic processing
hu: &Heurisztikus feldolgozás engedélyezése

en: Heuristic processing
hu: Heurisztikus feldolgozás

en: Unwrap lines
hu: &Sortörés ki

en: Line &un-wrap factor:
hu: Sor-tördelési faktor:

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
hu: Keresse és jelölje meg a &formázatlan fejezetcímeket és alcímeket

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
hu: A <h1> és <h2> HTML &tag-ek sorbarendezése

en: Delete blank lines between paragraphs
hu: Üres sorok törlése a bekezdések közül

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
hu: Feje&zet elválasztók egységes formázása

en: Replace soft scene &breaks:
hu: Fejezet elválasztók &cseréje erre:

en: Remove unnecessary hyphens
hu: Felesleges elválasztó &jelek eltávolítása

en: Italicize common words and patterns
hu: Kifejezések dőlt-betűssé alakítása

en: Replace entity indents with CSS indents
hu: &Nem-törhető szóköz behúzások cseréje CSS behúzásra

en: HTMLZ output
hu: HTMLZ kimenet

en: How to handle &CSS
hu: CSS kezelési módja

en: How to handle class &based CSS
hu: Osztály alapú CSS kezelésének módja

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
hu: A könyv &címe legyen az archívumon belüli HTML fájl neve

en: Control the look and feel of the output.
hu: A kimenet megjelenésének szabályozása.

en: Original
hu: Eredeti

en: Left align
hu: Balra igazított

en: Justify text
hu: Sorkizárt

en: Base font si&ze:
hu: Alap betűméret:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
hu: A varázsló segít a megfelelő betűméret kiválasztásában

en: Minim&um line height:
hu: Minimális sormagasság:

en: L&ine height:
hu: Sormagasság:

en: Embed font fami&ly:
hu: Beágyazott betűtípus:

en: &Embed all fonts in document
hu: Az össz&es betűtípus beágyazása a dokumentumba

en: E&xpand CSS
hu: CSS kit&erjesztése

en: Keep &ligatures
hu: &Ligatúrák (ikerbetűk) megtartása

en: &Disable font size rescaling
hu: &Betűméret változtatásának tiltása

en: &Fonts
hu: &Betűtípusok

en: Text &justification:
hu: Szöveg &igazítás:

en: &Unsmarten punctuation
hu: Írásjelek egyszerűsítése

en: &Transliterate Unicode characters to ASCII
hu: Unicode karakterek átírása ASCII-re

en: I&nput character encoding:
hu: A forrás karaktereinek kódolása:

en: T&ext
hu: Szöv&eg

en: &Line size:
hu: &Sorméret:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
hu: <p>Amikor a Calibre eltávolítja a bekezdések közötti térközt, automatikusan beállítja a bekezdés behúzását azok könnyebb olvashatósága érdekében. Ez a beállítás határozza meg a behúzás nagyságát.

en: No change
hu: Nincs változás

en: Insert &blank line between paragraphs
hu: Üres sor &beillesztése a bekezdések közé

en: Remove &spacing between paragraphs
hu: B&ekezdések közötti térköz eltávolítása

en: I&ndent size:
hu: Behúzás &mérete:

en: &Linearize tables
hu: Táb&lázatok szöveggé alakítása

en: &Layout
hu: &Kinézet

en: E&xtra CSS
hu: E&xtra CSS-ek

en: Filter style information
hu: Stílus információk szűrése

en: Select what style information you want completely removed:
hu: Válassza ki a teljesen eltávolítani kívánt stílus-információkat:

en: Removes the font-family CSS property
hu: A „font-family” (betűtípus) CSS tulajdonság eltávolítása

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
hu: A „margin” (margó) CSS tulajdonságok eltávolítása. Ez nem érinti az oldalra vonatkozó margó-beállításokat.

en: &Margins
hu: &Margók

en: Removes the padding CSS properties
hu: A „padding” (belső margó) CSS tulajdonságok eltávolítása

en: &Padding
hu: B&első margó

en: Convert floating images/text into static images/text
hu: Lebegő képek/szövegek statikussá alakítása

en: F&loats
hu: &Lebegő elemek

en: Removes foreground and background colors
hu: Elő- és háttérszín eltávolítása

en: &Colors
hu: &Színek

en: Other CSS Propert&ies:
hu: Egyéb CSS részletek:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
hu: Az eltávolítani kívánt CSS tulajdonságok vesszővel tagolt listája. Például: display, color, font-family

en: &Styling
hu: &Stílusok

en: &Transform styles
hu: Stílusok módosí&tása

en: Transform &HTML
hu: HTML átalakítása

en: LRF output
hu: LRF kimenet

en: Enable &auto-rotation of wide images
hu: Széles képek &automatikus forgatása

en: &Wordspace:
hu: Szavak közötti távolság:

en: Minimum para. &indent:
hu: M&inimális bekezdés behúzás:

en: Render &tables as images
hu: &Táblázatok képpé alakítása

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
hu: Betűméret szorzó az átalakított táblázatok szövegeihez:

en: Add &header
hu: Fejléc hozzáadása

en: Header &separation:
hu: Fejléc levála&sztás:

en: Header &format:
hu: Fejléc formátum:

en: &Embed fonts
hu: B&etűtípusok beágyazása

en: &Serif font family:
hu: &Serif („talpas”) betűtípus:

en: S&ans-serif font family:
hu: Sans-serif („talp nélküli”) betűtípus:

en: &Monospace font family:
hu: Monospace betűtípus:

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
hu: Metaadatok megadása. A kimeneti fájl a lehető legtöbbet tartalmazni fogja ezekből.

en: This book has no cover
hu: Ennek a könyvnek nincs borítója

en: Choose cover for
hu: Borító választása a következőhöz:

en: Cannot read
hu: Olvasási hiba

en: You do not have permission to read the file:
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a következő fájl olvasásához:

en: Error reading file
hu: Fájl olvasási hiba

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
hu: <p>Hiba történt a következő fájl olvasása közben: <br /><b>

en:  is not a valid picture
hu:  nem érvényes képformátum

en: Failed to change on disk location of this book's files.
hu: Nem sikerült megváltoztatni a könyv fájljainak helyét a lemezen.

en: Book cover
hu: A könyv borítója

en: Change &cover image:
hu: Borítókép &cseréje:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
hu: Kép kiválasztása és beállítása borítóként.

en: Use cover from &source file
hu: A forrá&sfájlban tárolt borító használata

en: &Title:
hu: &Cím:

en: Change the title of this book
hu: Könyv címének megadása

en: &Author(s):
hu: Szer&ző(k):

en: Author so&rt:
hu: Szerzői &rendezés:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
hu: A könyv szerzőjének megváltoztatása. Több szerző esetén vesszővel kell azokat elválasztani

en: &Publisher:
hu: &Kiadó:

en: Ta&gs:
hu: &Címkék:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
hu: A könyv címkéi. Hasznosak lehetnek keresésnél. <br><br> Szavak, kifejezések vesszővel elválasztva.

en: &Series:
hu: &Sorozat:

en: List of known series. You can add new series.
hu: Sorozatok listája. Hozzáadhat újakat is.

en: Book
hu: Könyv

en: MOBI output
hu: MOBI kimenet

en: Ignore &margins
hu: &Margók kihagyása

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
hu: Ne konvertálja a képeket &JPEG formátumra (régebbi olvasón ezek nem jelennek meg)

en: Kindle options
hu: Kindle beállítások

en: MOBI file &type:
hu: MOBI fájl &típusa:

en: Personal Doc tag:
hu: Személyes dokumentum címke:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
hu: <b>FIGYELEM:</b> Egyes Kindle eszközöknek gondot jelent a kettős, vagy az új KF8 formátumú könyvek megjelenítése. Ebben az esetben konvertálja a könyvet inkább AZW3 formátumba a MOBI helyett.

en: Default profile
hu: Alapértelmezett profil

en: unlimited
hu: korlátlan

en: %(width)d x %(height)d pixels
hu: %(width)d x %(height)d pixel

en: Screen size: %s
hu: Képernyőméret: %s

en: Page setup
hu: Oldalbeállítás

en: &Output profile:
hu: Kimeneti pr&ofil:

en: Profile description
hu: Profil leírása

en: &Input profile:
hu: Forrás prof&il:

en: Margins
hu: Margók

en: &Left:
hu: &Bal oldalon:

en: Unchanged
hu: Változatlan

en: &Top:
hu: &Felül:

en: &Right:
hu: &Jobb oldalon:

en: &Bottom:
hu: L&ent:

en: PDB output
hu: PDB kimenet

en: &Format:
hu: &Formátum:

en: &Inline TOC
hu: &Tartalomjegyzék

en: Output &encoding:
hu: Kimeneti &kódolás:

en: PDF input
hu: PDF forrás

en: Line &un-wrapping factor:
hu: Sor-tördelési faktor:

en: No &images
hu: Képek nélkül

en: PDF output
hu: PDF kimenet

en: Use page margins from the &document being converted
hu: A forrás dokumentumban megadott margók használta

en: &Use the paper size set in output profile
hu: &Használja a kimeneti profilban megadott papírméret

en: &Paper size:
hu: Oldalméret:

en: &Unit:
hu: Egység:

en: Preserve &aspect ratio of cover
hu: Borító méret&arányának megtartása

en: Add page &numbers to the bottom of every page
hu: Oldalszámok hozzáadása minden oldal aljához

en: Add a printable &Table of Contents at the end
hu: Egy nyomtatható tartalomjegyzék hozzáadása a végéhez

en: &Title for ToC:
hu: ToC cím:

en: Serif famil&y:
hu: Serif betűcsalád:

en: Sans fami&ly:
hu: Sans betűcsa&lád:

en: &Monospace family:
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűtípus:

en: S&tandard font:
hu: &Alap betűtípus:

en: Default font si&ze:
hu: Alapértelmezett &betűméret:

en:  px
hu:  képpont

en: Monospace &font size:
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűméret:

en: Page &number map:
hu: Oldalszám térkép:

en: Page  margins
hu: Margók

en: Page headers and footers
hu: Fej és láblécek

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
hu: Fejléc- és lábléc-sablonok segítségével az elkészített PDF fájl minden oldalába beszúrhat fejlécet és láblécet. Példákért lásd a  <a href="%s">dokumentációt</a>.

en: &Header template:
hu: Fejléc sablon:

en: &Footer template:
hu: Lábléc sablon:

en: &Break long words at the end of lines
hu: Hosszú szavak törése sorvégeken

en: Odd/even &offset:
hu: Páratlan/páros eltolás:

en: Discard book &cover
hu: Könyvborító elvetése

en: PMLZ output
hu: PMLZ kimenet

en: Do not &reduce image size and depth
hu: Képméret és mélység csökkentésének tiltása

en: RB output
hu: RB kimenet

en: No formats available
hu: Nincs elérhető formátum

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
hu: Nem hozható létre reguláris kifejezés a GUI-készítővel könyv nélkül.

en: Could not open file
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt. Esetleg egy másik program használja?

en: Failed to generate markup for testing. Click "Show details" to learn more.
hu: Nem sikerült létrehozni a jelölést a teszteléshez. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Failed to generate preview
hu: Az előnézet létrehozása nem sikerült

en: Open book
hu: Könyv megnyitása

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
hu: Kattintson az alábbi "Megnyitás" gombra egy teszteléshez használható e-könyv megnyitásához.

en: Regex builder
hu: Regex építő

en: Regex:
hu: Reguláris kifejezés:

en: &Test
hu: &Teszt

en: Occurrences:
hu: Előfordulás:

en: Goto:
hu: Ugrás:

en: &Previous
hu: &Előző

en: &Next
hu: &Következő

en: Preview
hu: Előnézet

en: RTF input
hu: RTF forrás

en: Ignore &WMF images in the RTF file
hu: A &WMF formátumú képek figyelmen kívül hagyása

en: Search &
    replace
hu: Keresés és 
    csere

en: &Search regular expression:
hu: Regulári&s keresési kifejezés:

en: Replacement text
hu: Behelyettesítendő szöveg

en: Search regular expression
hu: Reguláris keresési kifejezés

en: Load calibre search-replace definitions file
hu: Calibre keresés-cseredefiníciós fájl betöltése

en: calibre search-replace definitions file
hu: Calibre keresés-csere definíciós fájl

en: Failed to read
hu: Az olvasás nem sikerült

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
hu: Nem sikerült betölteni a mintákat innen: %s, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra további információért.

en: Save calibre search-replace definitions file
hu: Calibre keresés-cseredefiníciós fájl mentése

en: Unused search & replace definition
hu: Nem használt keresés és csere definíció

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
hu: A szerkesztett keresés/csere definíció nem került fel a definíciók listájára. Folytatja az átalakítást (a meghatározást nincs használva)?

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid regular expression: %s
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
hu: Keresés/csere definíciók, melyek alkalmazásra kerülnek ebben a konvertálásban.

en: Edit search/replace definition
hu: Keresés/Csere definíciók módosítása

en: &Replacement text:
hu: &Behelyettesítendő szöveg:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
hu: Az aktuális kifejezés hozzáadása az alkalmazandók listájához

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: Edit the currently selected expression
hu: A kiválasztott kifejezés szerkesztése

en: &Change
hu: Mó&dosítás

en: Remove the currently selected expression
hu: A kiválasztott kifejezés törlése

en: &Remove
hu: &Törlés

en: Load a list of expressions from a previously saved file
hu: Kifejezések betöltése egy korábban mentett fájlból

en: &Load
hu: &Betöltés

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
hu: Kifejezések mentése, későbbi újrafelhasználás érdekében

en: &Save
hu: M&entés

en: Move expression up.
hu: Mozgatás felfelé.

en: Move expression down.
hu: Mozgatás lefelé.

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
hu: <p>A "Keresés és csere" <i>reguláris kifejezéseket</i> használ. Tekintse meg a <a href="%s">reguláris kifejezések oktatóanyagát</a> a reguláris kifejezések használatának megkezdéséhez. Az alábbi varázsló gombra kattintva is tesztelheti reguláris kifejezését az aktuális bemeneti dokumentumhoz képest. Ha elégedett egy kifejezéssel, kattintson a "Hozzáadás" gombra, hogy hozzáadja a kifejezések listájához.

en: Restore &defaults
hu: Alapértelmezett beállítások visszaállítása

en: &Input format:
hu: Forrás formátum:

en: Use &saved conversion settings for individual books
hu: &Mentett konverziós beállítások használata különálló könyveknél

en: Convert
hu: Konvertálás

en: SNB output
hu: SNB kimenet

en: Hide &chapter name
hu: Fejezet&név elrejtése

en: Don't indent the &first line for each paragraph
hu: A bekezdések első sora ne legyen behúzva

en: Insert &empty line between paragraphs
hu: Üres sor beszúrása a bekezdések közé

en: Optimize for full-&screen mode
hu: Teljes képernyős nézet optimalizálása

en: Structure
    detection
hu: Struktúra
    felismerés

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
hu: Fejezetek és más dokumentum elemek felismerésének finomhangolása.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
hu: Fejezetek felismerése (XPath kifejezés):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
hu: Oldaltörés beillesztése az XPath kifejezés elé:

en: Start &reading at (XPath expression):
hu: Az olvasás kezdődjön itt (XPath kifejezés):

en: Invalid XPath
hu: Érvénytelen XPath kifejezés

en: The XPath expression %s is invalid.
hu: A következő XPath kifejezés érvénytelen: %s.

en: Remove &fake margins
hu: &Hamis margók eltávolítása

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & replace options. Click the Search & replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
hu: A fejléc- és lábléc-eltávolítási lehetőségeket a "Keresés és csere" opciók váltották fel. A lehetőségek használatához kattintson a bal oldali sáv "Keresés és csere" kategóriájára. Hagyja üresen a csere mezőt, és írja be a fejléc/lábléc eltávolításának szabályos kifejezéseit a keresőmezőbe.

en: Insert &metadata as page at start of book
hu: &Metaadatok beillesztése a könyv elejére külön oldalként

en: Chapter &mark:
hu: &Fejezet jelölő:

en: Remove first &image
hu: Első &kép eltávolítása

en: Table of
    Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
hu: A tartalomjegyzék létrehozásának/átalakításának vezérlése.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék &1. szintje (XPath kifejezés):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék &2. szintje (XPath kifejezés):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék &3. szintje (XPath kifejezés):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
hu: Mindig az &automatikusan generált Tartalomjegyzék használata

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
hu: A felismert fejezeteket ne a&dja a Tartalomjegyzékhez

en: Number of &links to add to Table of Contents:
hu: Tartalomjegyzékbe beilleszthető &linkek maximális száma:

en: TOC &filter:
hu: TOC szűrő:

en: Chapter &threshold:
hu: Fejeze&t küszöbérték:

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
hu: Azonos Tartalomjegyzék elemek enge&délyezése

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
hu: <a href="%s">További segítség a Tartalomjegyzék (TOC) generálásához</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
hu: Ez az opció engedélyezi a Calibre Tartalomjegyzék szerkesztőjét,
    amely lehetővé teszi a tartalomjegyzék manuális szerkesztését,
    az automatikus konvertálás okozta esetleges hibák javítása céljából.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
hu: A Tartalo&mjegyzék kézi finomhangolása miután a konvertálás befejeződött

en: TXT input
hu: TXT forrás

en: Structure
hu: Szerkezet

en: &Paragraph style:
hu: &Bekezdés stílus:

en: &Formatting style:
hu: &Formázás stílusa:

en: Common
hu: Általános

en: Preserve &spaces
hu: Üres &helyek megőrzése

en: Remove &indents at the beginning of lines
hu: B&ehúzások eltávolítása a sor elejéről

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
hu: <p>A Markdown egy egyszerű jelölőnyelv szöveges fájlok számára, amely lehetővé teszi a speciális formázást. További információért látogassa meg <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.

en: You can optionally enable various extensions to the base Markdown syntax, below.
hu: Opcionálisan engedélyezheti az alábbi alap Markdown szintaxis különféle bővítményeit.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
hu: További információ a <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown bővítményekről</a>

en: TXT output
hu: TXT kimenet

en: Note that for images to be preserved, the formatting option above must be markdown or textile and also enable the setting to not remove image references.
hu: Vegye figyelembe, hogy a képek megőrzéséhez a fenti formázási beállításnak markdown vagy textilnek kell lennie, és engedélyeznie kell azt a beállítást is, hogy ne távolítsa el a képhivatkozásokat.

en: General
hu: Általános

en: &Line ending style:
hu: Sor&végződés típusa:

en: &Formatting:
hu: &Formázás:

en: Plain
hu: Normál

en: &Maximum line length:
hu: &Maximális sorhossz:

en: Force maximum line &length
hu: Maximális sorhossz kényszerítése

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
hu: Ne távolítsa el a hivatkozásokat (<a> tag-eket) a feldolgozás előtt

en: Do not remove image &references before processing
hu: Ne távolítsa el a kép hivatkozásait a feldolgozás előtt

en: Keep text &color, when possible
hu: Szövegszín megtartása, ha lehetséges

en: Note that images will not be preserved. For that, convert to TXTZ, with the Output format set to markdown.
hu: Vegye figyelembe, hogy a képek nem maradnak meg. Ehhez konvertáljon TXTZ-be. Kimeneti formátum markdown-ra állítva.

en: TXTZ output
hu: TXTZ kimenet

en: Use a wizard to generate the XPath expression
hu: Használjon egy "Varázslót" a reguláris kifejezés létrehozásához

en: Match HTML &tags with tag name:
hu: HTML címkék párosítása a címke nevével:

en: Having the &attribute:
hu: &Attribútum:

en: With &value:
hu: É&rték:

en: (A regular expression)
hu: (Reguláris kifejezés)

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="%s">XPath Tutorial</a>.
hu: <p>Például ahhoz, hogy megkeressen minden h2 elemet, amely tartalmaz class="chapter"-t, állítsa be a címkét mint <i>h2</i>, az  attribútumot mint <i>class</i> és az értéket mint <i>chapter</i>.</p><p>Ha üresen hagyja az attribútum mezőt, akkor az bármilyen attribútumnak, ha üresen hagyja az érték mezőt, akkor az bármilyen értéknek megfelel. Ha a címkét '*'-ra állítja, az minden címkével megegyezik.</p><p>Az XPath fejlettebb használatának megismeréséhez tekintse meg az <a href="%s">XPath oktatóanyagot</a>.

en: Browse by covers
hu: Böngészés borítók alapján

en: Choose color
hu: Válassz színt

en: &Name:
hu: &Név:

en: Color &1:
hu: Szín &1:

en: Color &2:
hu: Szín &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
hu: Kontraszt szín &1 (főleg szöveghez):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
hu: Kontraszt szín &2 (főleg szöveghez):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
hu: Színséma "%s" néven érvénytelen. '#' karakterrel kell kezdődnie, és legalább két karakter hosszúságúnak kell lennie.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
hu: Színséma "%s" néven már létezik.

en: When generating covers, a color scheme for the cover is chosen at random from the color schemes below. You can prevent an individual scheme from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected color scheme.
hu: A borítók generálásakor borító színséma az alábbi színsémák közül véletlenszerűen kerül kiválasztásra. Megakadályozhatja egy adott séma kiválasztását, ha törli a bejelölését. A jobb oldali előnézet az aktuálisan kiválasztott színsémát mutatja.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
hu: Egy színséma kiválasztása ehhez a generált borítóhoz.

en: In normal cover generation, the color scheme is chosen at random from the list of color schemes below. You can prevent an individual color scheme from being chosen by unchecking it here.
hu: Normál borítógenerálásnál a színséma véletlenszerűen kerül kiválasztásra az alábbi színsémák listájából. Megakadályozhatja egy egyedi színséma kiválasztását, ha itt törli a bejelölést.

en: &New color scheme
hu: Új színséma

en: &Edit color scheme
hu: Színséma sz&erkesztése

en: &Remove color scheme
hu: Színséma tö&rlése

en: &Styles
hu: &Stílusok

en: When generating covers, a style for the cover is chosen at random from the styles below. You can prevent an individual style from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected style.
hu: Borítók generálásakor a borító stílusa véletlenszerűen kerül kiválasztásra az alábbi stílusok közül. Egy adott stílus kijelölését megakadályozhatja, ha törli a bejelölését. A jobb oldali előnézet az aktuálisan kiválasztott stílust mutatja.

en: Choose a style to be used for this generated cover.
hu: Egy stílus kiválasztása ehhez a generált borítóhoz.

en: In normal cover generation, the style is chosen at random from the list of styles below. You can prevent an individual style from being chosen by unchecking it here.
hu: A normál borítógenerálás során a stílus véletlenszerűen kerül kiválasztásra az alábbi stíluslistából. Megakadályozhatja az egyéni stílus kiválasztását, ha itt törli a bejelölést.

en: &Fonts and sizes
hu: Betűtípusok és méretek

en: &Title font family:
hu: Cím be&tűtípusa:

en: &Title font size:
hu: Cím be&tűmérete:

en: &Subtitle font family:
hu: Felirat betűtípus család:

en: &Subtitle font size:
hu: Alcím be&tűmérete:

en: &Footer font family:
hu: Lábléc betűcsalád:

en: &Footer font size:
hu: Lábléc betűmérete:

en: Cover &width:
hu: Borító szélessége:

en: Cover &height:
hu: Borító magassága:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
hu: Ne feledje, hogy az oldalsó előnézet rögzített képarányú, így a fenti borítószélesség módosítása nem jár semmilyen hatással. Ha megváltoztatja a magasságot, akkor a szélességet is módosítania kell, mivel ez a tényleges fedőgenerálás során kerül felhasználásra.

en: &Text
hu: Szöveg

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
hu: A generált borítón található szöveg a könyv metaadataiból származik. Ezt a sablonok vezérlik. Használhatja a <b>, <i> és <br> A generált borítón található szöveg a könyv metaadataiból származik. Ezt a sablonok vezérlik. Használhatja a , és címkéket a sablonokban félkövér, dőlt és sortörés esetén. Az alapértelmezett sablonok a címet, a sorozatot és a szerzőket használják. Módosíthatja őket, hogy bármilyen metaadatot használjanak.

en: Change the &title template
hu: Címsablon módosítása

en: The title template
hu: A cím sablon

en: Change the &sub-title template
hu: Alcím sablon módosítása

en: The sub-title template
hu: Az alcím sablom

en: Change the &footer template
hu: Lábléc sablon módosítása

en: The footer template
hu: A lábléc sablon

en: My Color Scheme
hu: Saját színséma

en: Cannot edit
hu: Nem szerkeszthető

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
hu: A beépített színséma nem szerkeszthető. Hozzon létre helyette új színsémát.

en: Cannot remove
hu: Nem távolítható el

en: Cannot remove a builtin color scheme.
hu: Nem távolítható el a beépített színséma.

en: A sample book
hu: Minta könyv

en: Author One
hu: Első szerző

en: Author Two
hu: Második szerző

en: A series of samples
hu: Egy mintasorozat

en: Tag One
hu: Első címke

en: Tag Two
hu: Második címke

en: Some publisher
hu: Néhány kiadó

en: Cover generation settings
hu: Borító készítés beállításai

en: Save these settings as the &defaults for future use
hu: Beállítások elmentése alapértelmezettként későbbi használatra

en: Save the current cover generation settings for later re-use
hu: Az aktuális borítógenerálási beállítások elmentése későbbi újrafelhasználáshoz

en: Load previously saved cover generation settings
hu: A korábban mentett borítógenerálási beállítások betöltése

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
hu: Mentse el az aktuális beállításokat olyan beállításokként, amelyeket mindig használ, nem csak most. Ne feledje, hogy a stílusok és színek esetében az aktuális stílust vagy színt véletlenszerűen választja ki a bejelölt stílusok/színek listájából.

en: My cover style
hu: Borító stílusom

en: Name for these settings
hu: Beállítások neve

en: Theme name:
hu: Téma neve:

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
hu: Itt elkészíthet egy szabályt, mely segítségével átalakíthatja a Stílusok jellemzőit

en: If the &property:
hu: Tulajdonság:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
hu: CSS tulajdonság neve, például: font-size
    Ne használjon gyorsírási tulajdonságokat.
    Például használja a margin-top-ot, margin helyett.

en: The CSS property value
hu: CSS tulajdonság értéke

en: Either a CSS length, such as 10pt or a unit less number. If a unit less number is used it will be compared with the CSS value using whatever unit the value has. Note that comparison automatically converts units, except for relative units like percentage or em, for which comparison fails if the units are different.
hu: Vagy egy CSS-hosszúság, például 10pt, vagy egy egységgel kevesebb szám. Ha egy egységgel kevesebb számot használunk, akkor a rendszer összehasonlítja a CSS-értékkel, az érték bármely mértékegységével. Vegye figyelembe, hogy az összehasonlítás automatikusan átváltja az egységeket, kivéve a relatív mértékegységeket, például a százalékot vagy az em-et, amelyeknél az összehasonlítás sikertelen, ha az egységek eltérőek.

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
hu: A megfelelő stílust tartalmazó szabályhoz hozzáadandó CSS-tulajdonságok. Több tulajdonság is megadható, pontosvesszővel elválasztva, például: color:red; font-weight: bold

en: A number
hu: Egy szám

en: Edit rule
hu: Szabály szerkesztése

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
hu: Ha a tulajdonság <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
hu: Ez a szabály érvénytelen. Kérjük, távolítsa el

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
hu: Itt szabályokat adhat meg a Stílusok átalakítására. Kattintson indulásként a "Szabály hozzáadása" gombra.

en: Test style transform rules
hu: Stílus módosító szabályok tesztelése

en: Enter a CSS stylesheet below and click the "Test" button
hu: Írjon be egy CSS-stíluslapot alább, és kattintson a "Teszt" gombra

en: Resulting stylesheet
hu: A Stíluslap eredménye

en: Edit style transform rules
hu: Stílusátalakítási szabályok szerkesztése

en: E&xport
hu: E&xportálás

en: Export these rules to a file
hu: Szabályok exportálása fájlba

en: &Import
hu: &Importálás

en: Import previously exported rules
hu: Előzőleg exportált szabály importálása

en: &Test rules
hu: Szabály &tesztelése

en: Save this ruleset for later re-use
hu: Mentse el ezt a szabálykészletet későbbi újrafelhasználáshoz

en: Load a previously saved ruleset
hu: Töltsön be egy korábban mentett szabálykészletet

en: No rules
hu: Nincsenek szabályok

en: There are no rules to export
hu: Nincsenek exportálható szabályok

en: Choose file for exported rules
hu: Fájl kiválasztása az exportált szabályokhoz

en: Choose file to import rules from
hu: Válasszon fájlt, amelyből szabályokat akar importálni

en: Clear {0}
hu: {0} törlése

en: Values changed
hu: Az értékek megváltoztak

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
hu: Megváltoztatta az értékeket. Ahhoz, hogy használhassa ezt a szerkesztőt először alkalmaznia kell vagy el kell vetni ezeket. Alkalmazza a változásokat?

en: Set {} to yes
hu: {} beállítása igenre

en: Set {} to no
hu: {} beállítása nemre

en: Clear {}
hu: {} törlése

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Today
hu: Ma

en: Exact time: {}
hu: Pontos idő: {}

en: items
hu: elem

en: Open the Manage {} window
hu: {} kezelés ablak megnyitása

en: Open the {0} editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage {0} window
hu: {0} szerkesztő megnyitása. Ha lenyomja a Ctrl vagy Shift billentyűt, megnyitja a {0} kezelés ablakot

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
hu: A(z) „{0}” felsorolás érvénytelen értéket tartalmaz, mely az alapértelmezett értékre lesz állítva

en: Set {0} to No
hu: {0} beállítása nemre

en: Set {0} to Yes
hu: {0} beállítása igenre

en: Open Item editor
hu: Elemszerkesztő megnyitása

en: Apply changes
hu: Módosítások alkalmazása

en: Clear series
hu: Sorozatok törlése

en: Automatically number books
hu: Automatikus könyvszámozás

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1. If checked, selected books will be automatically numbered, in the order you selected them. So if you selected Book A and then Book B, Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a sorszám 1 lesz. Ha be van jelölve, akkor a sorszám automatikusan, a kijelölés sorrendjében lesz kiszámítva. Tehát ha kijelölte az A könyvet, majd a B könyvet, akkor az A könyv sorszáma 1 lesz, míg a B könyvé 2.

en: Force numbers to start with
hu: A számozás mindig kezdődjön

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering from the value in the box
hu: Normál esetben a sorozatok a az adatbázisban szereplő legmagasabb értéktől kezdve kerülnek számozásra. Ezzel az opcióval a Calibre a mezőben lévő sorszámtól kezdi a számozást

en: The amount by which to increment the series number for successive books. Only applicable when using force series numbers.
hu: Az az összeg, amellyel növelni kell az egymást követő könyvek sorozatszámát. Csak erőltetett sorozatszámok használata esetén alkalmazható.

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
hu: A(z) „{0}” felsorolás érvénytelen értékeket tartalmaz, melyek az alapértelmezett értékre lesznek állítva

en: Remove all tags
hu: Az összes címke eltávolítása

en: tags to remove
hu: eltávolítandó címkék

en: You have entered values. In order to use this editor you must first discard them. Discard the values?
hu: Értékeket adott meg. A szerkesztő használatához először el kell dobnia őket. Elveti az értékeket?

en: No details available.
hu: Nem érhetőek el információk.

en: Device no longer connected.
hu: Az eszköz már nem csatlakozik.

en: Get device information
hu: Eszköz-információk lekérdezése

en: Set library information
hu: Könyvtár információ beálítása

en: Get list of books on device
hu: Az eszközön lévő könyvek listájának letöltése

en: Prepare files for transfer from device
hu: Fájlok előkészítése az eszközről történő átvitelhez

en: Get annotations from device
hu: Felhasználói jegyzetek letöltése az eszközről

en: Send metadata to device
hu: Metaadatok küldése az eszközre

en: Send collections to device
hu: Kollekciók elküldése az eszközre

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
hu[0]: Könyv feltöltése a készülékre
hu[1]: {} könyv feltöltése a készülékre

en: Delete books from device
hu: Könyvek törlése az eszközről

en: Download books from device
hu: Könyvek letöltése az eszközről

en: View book on device
hu: Eszközön lévő könyv megnyitása

en: Set default send to device action
hu: Alapértelmezett eszközre küldési művelet beállítása

en: Send to main memory
hu: Küldés a fő memóriába

en: Send to storage card A
hu: Küldés az „A” memóriakártyára

en: Send to storage card B
hu: Küldés a „B” memóriakártyára

en: Send specific format to
hu: Meghatározott formátum küldése

en: Send and delete from library
hu: Küldés és törlés a könyvtárból

en: Eject device
hu: Eszköz kiadása (kapcsolat megszakítása)

en: Error
hu: Hiba

en: Error communicating with device
hu: Hiba az eszközkapcsolatban

en: Manage the %s?
hu: %s kezelése?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
hu: Új, <b>%s</b> eszköz érzékelhető. Továbbiakban szeretné ezt a Calibre segítségével kezelni?

en: No suitable formats
hu: Nincs megfelelő formátum

en: Select folder to open as device
hu: Mappa eszközként való megnyitása

en: Running jobs
hu: Futó műveletek

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
hu: Az eszközt nem lehet beállítani, amíg eszközhöz kapcsolódó művelet van folyamatban.

en: Configure %s
hu: %s beállítása

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
hu: Calibre újraindítása, hogy %s módosításai életbe lépjenek.

en: Book already on device
hu: Könyv már az eszközön van

en: The book {} is already present on the device. Resending it might cause any annotations/bookmarks on the device for this book to be lost. Are you sure?
hu: {} könyv már megtalálható az eszközön. Ha újra elküldi, előfordulhat, hogy a könyvhöz tartozó megjegyzések/könyvjelzők elvesznek az eszközön. Biztos benne?

en: Some books already on device
hu: Néhány könyv már megtalálható az eszközön

en: Some of the selected books are already on the device. Resending them might cause any annotations/bookmarks on the device for these books to be lost. Click "Show details" to see the books already on the device. Are you sure?
hu: A kiválasztott könyvek egy része már megtalálható az eszközön. Ha újra elküldi őket, az eszközön lévő megjegyzések/könyvjelzők elveszhetnek. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra az eszközön már található könyvek megtekintéséhez. Biztos benne?

en: Error talking to device
hu: Hiba a kapcsolatban

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
hu: Probléma az eszközkapcsolatban. Válassza le, majd csatlakoztassa ismét, szükség esetén indítsa újra az eszközt.

en: Device:
hu: Eszköz:

en:  detected.
hu:  felismerve.

en: No books
hu: Nincsenek könyvek

en: selected to send
hu: kiválasztva küldéshez

en: No device
hu: Nincs eszköz

en: No device connected
hu: Nincs eszköz csatlakoztatva

en: %(num)i of %(total)i books
hu: %(num)i / %(total)i könyv

en: 0 of %i books
hu: 0 / %i könyv

en: Choose format to send to device
hu: Az eszközre küldendő formátum kiválasztása

en: Cannot send: No device is connected
hu: Nem lehet elküldeni: nincs csatlakoztatott eszköz

en: No card
hu: Nincs memóriakártya

en: Cannot send: Device has no storage card
hu: Nem lehet elküldeni: az eszközben nincs memóriakártya

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
hu: Az eszközre való feltöltés előtt automatikusan konvertáljam a kijelölt könyveket?

en: Sending catalogs to device.
hu: Katalógusok küldése az eszközre.

en: Sending news to device.
hu: Hírek küldése az eszközre.

en: Sending books to device.
hu: Könyvek küldése az eszközre.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
hu: Nem lehet feltölteni a könyveket az eszközre, mert nincs támogatott formátumú változatuk. Konvertálja át a nem megfelelőeket valamelyik, az eszközöd által támogatott formátumra.

en: No space on device
hu: Nincs elég hely az eszközön

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
hu: <p>Nem lehet feltölteni könyveket az eszközre, nincs elég szabad hely

en: Incorrect destination
hu: Helytelen cél

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
hu: Könyvek elemzése az eszközön: %d%% kész

en: Book format sync problem
hu: Könyvformátum szinkronizálási probléma

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
hu: A könyvtárában lévő egyes könyvformátumok nem szinkronizálhatók, mert dátumuk jövőbeli

en: Device
hu: Eszköz

en: Unknown formats
hu: Ismeretlen formátumok

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
hu: Ön engedélyezte a <b>{0}</b> formátumokat a(z) {1} eszközhöz. A(z) {1} nem biztos, hogy támogatja ezeket a formátumokat. Ha ilyen formátumú könyveket küld az eszközere, azok esetleg nem lesznek olvashatóak. Biztosan engedélyezi ezeket?

en: The template %s is invalid:
hu: %s sablon érvénytelen:

en: Select available formats and their order for this device
hu: Válassza ki az elérhető formátumokat és azok sorrendjét ehhez az eszközhöz

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
hu: Ha be van jelölve, a könyvek az eszközön lévő metaadataik alapján almappákba kerülnek. Ha nincs bejelölve, a könyvek a legfelső szintű mappába kerülnek.

en: Use sub-folders
hu: Almappák használata

en: Use author sort for author
hu: A rendezési forma használata szerzői névként

en: Save &template:
hu: Men&tés sablonja:

en: No formats selected
hu: Nincs formátum kiválasztva

en: You must choose at least one format to send to the device
hu: Legalább egy formátumot ki kell választania az eszközre küldéshez

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
hu: <b>Sablon mentése</b> a fájlnév szabályozásához és
            az eszközre küldött fájlok helye:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
hu: Az eszközön lévő <b>mappák listája</b>, amelyre
            e-könyveket küldhet. Az első létező kerül felhasználásra:

en: Browse for a folder on the device
hu: Eszközön lévő mappa böngészése

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
hu: A <b>kihagyott</b> eszközök listájának kiválasztása. Calibre <b>nem fog</b>
                kapcsolódni olyan eszközhöz, mely neve mellett pipa van.

en: Send the %s format to the folder:
hu: %s formátum küldése mappába:

en: Folder on the device
hu: Eszközön lévő mappa

en: &Remove rule
hu: &Szabály eltávolítása

en: Format specific sending
hu: Formátumfüggő küldés

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
hu: Létrehozhat szabályokat, amelyek szabályozzák, hogy egy adott 
                formátumú e-könyvek hol legyenek az eszközön
                Ezek elsőbbséget élveznek a fent megadott mappákkal szemben..

en: Add a &new rule
hu: Új &szabály hozzáadása

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
hu: A(z) <b>%s</b> eszköznek nincs sorozatszáma, nem lehet beállítani

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
hu: <b>Nincs kapcsolódó MTP eszköz.</b><p> Csak akkor tudja beállítani MTP eszközét, ha az kapcsolódott.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
hu: Ha mégis engedélyezni kíván egy korábban figyelmen kívül hagyott MTP eszközt, változtassa meg a „Figyelmen kívül hagyott eszközök” beállításokat.

en: Choose the formats to send to the %s
hu: Válassz egy formátumot amit áthelyezel a(z) %s-ra

en: &Ignore the %s in calibre
hu: %s figyelmen kívül hagyása a Calibre-ben

en: Change scanned &folders
hu: A beolvasott mappák módosítása

en: Show device information
hu: Eszközinformáció megjelenítése

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: The %s will be ignored in calibre
hu: %s figyelmen kívül lesz hagyva a Calibre-ben

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
hu: Könyveket próbál küldeni <b>%s</b> mappába. Ezt a mappát a Calibre jelenleg figyelmen kívül hagyja az eszköz vizsgálatakor. Meg kell mondania a Calibre alkalmazásnak, hogy ezt a mappát is beolvassa, hogy könyveket tudjon küldeni rá. Kattintson az alábbi <b>Beállítás</b> gombra, hogy könyveket küldjön.

en: Configure
hu: Beállítás

en: Cannot send to %s
hu: Nem lehet küldeni ide: %s

en: Choose folder on device
hu: Válasszon ki egy mappát az eszközön

en: <b>Scanned folders:</b>
hu: <b>Átvizsgált mappa:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
hu: Kiválaszthatja, hogy mely mappákat vizsgálja meg, amikor könyveket keres ezen az eszközön.

en: If you a select a previously unselected folder, any sub-folders will not be visible until you restart calibre.
hu: Ha egy korábban ki nem jelölt mappát választ ki, az almappák nem lesznek láthatók a Calibre újraindításáig.

en: Choose folders to scan
hu: Mappa kiválasztása átvizsgáláshoz

en: File formats
hu: Fájl formátumok

en: Extra driver customization options
hu: Extra illesztőprogram testreszabási lehetőségek

en: How many empty books?
hu: Mennyi üres könyv található?

en: How many empty books should be added?
hu: Mennyi üres könyvet adjunk hozzá?

en: Set the author of the new books to:
hu: Az új könyvek szerzőjének beállítása erre:

en: Reset author to Unknown
hu: Szerző beállítása Ismeretlenre

en: Set the series of the new books to:
hu: A hozzáadott könyvek e Sorozat részei:

en: Reset series
hu: Sorozat visszállítása

en: Set the title of the new books to:
hu: A hozzáadott könyvek címe:

en: Reset title
hu: Cím visszaállítása

en: Also create an empty e-book in format:
hu: Üres, adott formátumú könyv hozzáadása:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
hu: Üres, adott formátumú könyv hozzáadása, ezeket később szerkesztheti

en: Also copy book &formats when duplicating a book
hu: Könyv és formátumok másolása is, amikor egy könyvet másol

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
hu: Az összes e-könyv fájl átmásolása az újonnan létrehozott duplikált könyvekbe.

en: &Duplicate current book
hu: Az aktuális könyv &duplikálása

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
hu: Új üres könyv létrehozása az aktuális könyv (%s) alapján, az összes metaadat azonos lesz

en: Add books by ISBN
hu: Könyvek hozzáadása ISBN azonosító alapján

en: &Paste from clipboard
hu: Beillesztés a &vágólapról

en: <p>Enter a list of ISBNs in the box to the left, one per line. calibre will automatically create entries for books based on the ISBN and download metadata and covers for them.</p>
    <p>Any invalid ISBNs in the list will be ignored.</p>
    <p>You can also specify a file that will be added with each ISBN. To do this enter the full path to the file after a <code>&gt;&gt;</code>. For example:</p>
    <p><code>9788842915232 &gt;&gt; %s</code></p><p>To use identifiers other than ISBN use key:value syntax, For example:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>
hu: <p>Írja be az ISBN-ek listáját a bal oldali mezőbe, soronként egyet. Calibre automatikusan létrehozza a bejegyzéseket a könyvekhez az ISBN alapján, és letölti a metaadatokat és a borítókat.</p>
    <p>A listában szereplő érvénytelen ISBN-eket figyelmen kívül hagyja.</p>
    <p>Megadhat egy fájlt is, amely minden ISBN-hez hozzáadódik. Ehhez írja be a fájl teljes elérési útját egy <code>&gt;&gt;</code> után. Például:</p>
    <p><code>9788842915232 &gt;&gt; %s</code></p><p>Az ISBN-től eltérő azonosítók használatához használja a kulcs:érték szintaxist, például:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>

en: &Tags to set on created book entries:
hu: A lé&trehozott könyvbejegyzés(ek)hez adandó címkék:

en: Check for books with the same ISBN already in library
hu: Ellenőrizze, hogy vannak-e már a könyvtárban lévő könyvek azonos ISBN számmal

en: Some invalid ISBNs
hu: Érvénytelen ISBN-ek

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
hu: Néhány megadott ISBN érvénytelen volt. Figyelmen kívül lettek hagyva. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megnézze, melyek ezek. Folytatja?

en: All invalid ISBNs
hu: Érvénytelen ISBN-ek

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
hu: Mindegyik megadott ISBN érvénytelen, ezért nem adható hozzá könyv.

en: Edit authors
hu: Szerzők szerkesztése

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
hu: A könyv szerzőinek szerkesztése. A szerzők húzással átrendezhetők

en: Enter an author to add
hu: A hozzáadni kívánt szerző megadása

en: &Remove selected
hu: &Kijelöltek eltávolítása

en: Configure the Book details window
hu: A könyvrészletei ablak konfigurálása

en: Select displayed metadata
hu: A megjelenítendő metaadatok kiválasztása

en: Move the selected field up
hu: A kiválasztott mező mozgatása felfelé

en: Move the selected field down
hu: A kiválasztott mező mozgatása lefelé

en: Note: <b>comments</b>-like columns will always be displayed at the end unless their "Heading position" is "Show heading to the side"
hu: Megjegyzés: a <b>megjegyzés</b> típusú oszlopok mindig a végén jelennek meg, kivéve, ha a "Címsor pozíciója” következő: "Címsor megjelenítése oldalt"

en: Fit &cover within view
hu: Borító &igazítása az ablak méretéhez

en: Next [%s]
hu: Következő [%s]

en: Previous [%s]
hu: Előző [%s]

en: Book {} doesn't exist
hu: {}. könyv nem létezik

en: Configure this view
hu: A nézet beállítása

en: This book is marked
hu: Ez a könyv megjelölt

en: This book is marked as: %s
hu: Ez a könyv megjelölt: %s

en: Path: {}
hu: Útvonal: {}

en: (the current book)
hu: (aktuális könyv)

en: (from {})
hu: (innen: {})

en: (will not change)
hu: (nem fog változni)

en: My books
hu: Könyveim

en: No help available
hu: Nem áll rendelkezésre súgó

en: No help available for this output format.
hu: Nem áll rendelkezésre súgó ehhez a kimeneti formátumhoz.

en: Generate catalog
hu: Katalógus létrehozása

en: Generate catalog for {0} books
hu: Katalógus készítése {0} könyvből

en: Catalo&g format:
hu: Kataló&gus formátuma:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
hu: &Katalógus címe (a hasonló címmel esetleg már létező katalógus felülírása kerül):

en: &Send catalog to device automatically
hu: Katalógus automatiku&s küldése az eszközre

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
hu: Adja hozzá a katalógust a Calibre könyvtárához létrehozás után.
    Ne feledje, ha letiltja a katalógus hozzáadását a könyvtárhoz,
    a katalógus automatikus továbbítása egy eszközre nem fog működni.

en: &Add catalog to library
hu: K&atalógus hozzáadása a Könyvtárhoz

en: Catalog options
hu: Katalógus beállítások

en: Check database integrity and compact it for improved performance.
hu: Ellenőrizze az adatbázis integritását, és tömörítse azt a jobb teljesítmény érdekében.

en: Also compact the Full text search database
hu: Ezenkívül tömörítse a teljes szöveges keresési adatbázist

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the Full text database.
hu: Ez a teljes szöveges adatbázis méretétől függően nagyon lassú és memóriaigényes művelet lehet.

en: Also compact the notes database
hu: A jegyzetek adatbázisának tömörítése is

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the notes database.
hu: Ez egy nagyon lassú és memóriaigényes művelet lehet, a jegyzetadatbázis méretétől függően.

en: Check the database file
hu: Ellenőrizze az adatbázis fájlt

en: Vacuuming database to improve performance.
hu: Adatbázis takarítása a teljesítmény növeléséhez.

en: This will take a while, please wait...
hu: Türelmet kérünk, ez el fog tartani egy ideig...

en: Vacuuming...
hu: Takarítás...

en: Open folder {}
hu: {} mappa megnyitása

en: Check library -- Problems found
hu: Könyvtár ellenőrzése -- Problémák

en:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre stores the list of your books and their metadata in a
            database. The actual book files and covers are stored as normal
            files in the calibre library folder. The database contains a list of the files
            and covers belonging to each book entry. This tool checks that the
            actual files in the library folder on your computer match the
            information in the database.</p>
    
            <p>The result of each type of check is shown to the left. The various
            checks are:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Invalid titles</b>: These are files and folders appearing
            in the library where books titles should, but that do not have the
            correct form to be a book title.</li>
            <li><b>Extra titles</b>: These are extra files in your calibre
            library that appear to be correctly-formed titles, but have no corresponding
            entries in the database.</li>
            <li><b>Invalid authors</b>: These are files appearing
            in the library where only author folders should be.</li>
            <li><b>Extra authors</b>: These are folders in the
            calibre library that appear to be authors but that do not have entries
            in the database.</li>
            <li><b>Missing book formats</b>: These are book formats that are in
            the database but have no corresponding format file in the book's folder.
            <li><b>Extra book formats</b>: These are book format files found in
            the book's folder but not in the database.
            <li><b>Unknown files in books</b>: These are extra files in the
            folder of each book that do not correspond to a known format or cover
            file.</li>
            <li><b>Missing cover files</b>: These represent books that are marked
            in the database as having covers but the actual cover files are
            missing.</li>
            <li><b>Cover files not in database</b>: These are books that have
            cover files but are marked as not having covers in the database.</li>
            <li><b>Folder raising exception</b>: These represent folders in the
            calibre library that could not be processed/understood by this
            tool.</li>
            </ul>
    
            <p>There are two kinds of automatic fixes possible: <i>Delete
            marked</i> and <i>Fix marked</i>.</p>
            <p><i>Delete marked</i> is used to remove extra files/folders/covers that
            have no entries in the database. Check the box next to the item you want
            to delete. Use with caution.</p>
    
            <p><i>Fix marked</i> is applicable only to covers and missing formats
            (the three lines marked 'fixable'). In the case of missing cover files,
            checking the fixable box and pushing this button will tell calibre that
            there is no cover for all of the books listed. Use this option if you
            are not going to restore the covers from a backup. In the case of extra
            cover files, checking the fixable box and pushing this button will tell
            calibre that the cover files it found are correct for all the books
            listed. Use this when you are not going to delete the file(s). In the
            case of missing formats, checking the fixable box and pushing this
            button will tell calibre that the formats are really gone. Use this if
            you are not going to restore the formats from a backup.</p>
hu:         <h1>Súgó</h1>
    
            <p>A Calibre a könyvek listáját és azok metaadatait egy adatbázisban 
            tárolja. A tényleges könyvfájlok és borítók normál fájlokként tárolódnak  
            a Calibre könyvtár mappájában. Az adatbázis tartalmazza az egyes 
            könyvbejegyzésekhez tartozó akták és borítók listáját. Ez az eszköz 
            ellenőrzi, hogy a számítógépe könyvtármappájában lévő tényleges 
            fájlok megegyeznek-e az adatbázisban található információkkal.</p>
    
            <p>Az egyes típusú ellenőrzések eredménye a bal oldalon látható. 
            A különböző ellenőrzések a következők:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Érvénytelen címek</b>: Ezek olyan mappák, fájlok a Calibre 
            könyvtárában, amelyek nem feleltethetők meg könyv címnek 
            hibás név miatt.
            <li><b>Extra címek</b>: Ezek olyan extra fájlok a Calibre  könyvtárában, 
            amelyek helyesen formált címeknek tűnnek, de nincs megfelelő  
            bejegyzésük az adatbázisban..</li>
            <li><b>Érvénytelen szerzők</b>: Ezek a fájlok a könyvtárban jelennek meg, 
            ahol csak a szerzői mappáknak kell lenniük.</li>
            <li><b>Extra szerzők</b>: Ezek olyan mappák a Calibre könyvtárban, 
            amelyek szerzőknek tűnnek, de nem tartalmaznak bejegyzéseket 
            az adatbázisban.
            <li><b>Hiányzó könyvformátumok</b>: Ezek a könyvformátumok, szerepelnek 
            az adatbázisban, de nincs megfelelő formátumú fájl a könyv mappájában.
            <li><b>Extra könyvformátumok</b>: Ezek olyan könyvformátumú fájlok, 
            amelyek a könyv mappájában találhatók, de az adatbázisban nem.
            <li><b>Ismeretlen fájlok a könyvekben</b>: Ezek olyan extra fájlok az egyes könyvek 
            mappájában, amelyek nem felelnek meg egy ismert formátumnak vagy 
            borítófájlnak.
            <li><b>Hiányzó borítófájlok</b>: Ezek olyan könyvek, amelyek az 
            adatbázisban borítóval megjelöltek, de a tényleges borítófájlok 
            hiányoznak.</li>
            <li><b>Nincsenek borítófájlok az adatbázisban</b>: Ezek olyan könyvek, 
            amelyeknek van borítófájlja, de az adatbázisban úgy van megjelölve, hogy nincs borítója.</li>
            <li><b>Hibajelzést adó mappák</b>: Ezek a Calibre könyvtárban 
            lévő mappák, amelyeket ez az eszköz nem tudott feldolgozni 
            illetve értelmezni.
            </ul>
    
            <p>Kétféle automatikus javítás lehetséges: <i>Kijelölt
            törlése</i> és <i>kijelölt javítása</i>.</p>
            <p><i>A kijelölt törlése</i> használható A felesleges fájlok, mappák, borítók eltávolítására,
            amelyeknek nincs bejegyzése az adatbázisban. Jelölje be a törlendő melletti négyzetet.
            Óvatosan használja.</p>
    
            <p><i>A kijelölt javítása</i> csak a hiányzó borítók és fájlformátumok esetén használható
             (a három "javítható" jelzésű sor). A hiányzó borítófájlok esetében a javítható 
            jelölőnégyzet bejelölése és a gomb megnyomása azt jelzi a Calibre számára, hogy a felsorolt 
            könyvek egyikéhez sincs borító. Akkor használja ezt a lehetőséget, ha  
            nem fogja visszaállítani a borítókat biztonsági mentésből. Felesleges  borítófájlok 
            esetén a javítható jelölőnégyzet bejelölése és e gomb  megnyomása azt jelzi, hogy a talált 
            borítófájlok a felsorolt könyvek mindegyikéhez megfelelőek. Ezt akkor használja, 
            ha nem kívánja törölni a fájl(ok)at. Hiányzó formátumok  esetén a  
            javítható jelölőnégyzet bejelölése és ennek a gombnak a  megnyomása
            jelzi, hogy a formátumok valóban eltűntek. Ezt akkor használja, 
            ha nem fogja visszaállítani a formátumokat biztonsági mentésből.</p>

en: &Run the check again
hu: &Újraellenőrzés

en: Copy &to clipboard
hu: Másolás &vágólapról

en: &Done
hu: &Kész

en: Mark &all for delete
hu: Összes kijelölése törléshez

en: Mark all deletable subitems
hu: Az összes elem kijelölése törléshez

en: Delete &marked
hu: Megjelöltek &törlése

en: Delete marked files (checked subitems)
hu: Megjelölt fájlok törlése (kipipált elemek)

en: Mar&k all for fix
hu: Összes kijelölése j&avításhoz

en: Mark all fixable items
hu: Az összes kijelölt elem javítása

en: &Fix marked
hu: Megjelöltek &javítása

en: Fix marked sections (checked fixable items)
hu: Megjelöltek javítása

en: Names to ignore:
hu: Figyelmen kívül hagyott nevek:

en: Note: ignoring folders or files inside a book folder can lead to data loss. Ignored folders and files will be lost if you change the book's title or author(s).
hu: Megjegyzés: a könyvmappákon belüli mappák vagy fájlok figyelmen kívül hagyása adatvesztéshez vezethet. A figyelmen kívül hagyott mappák és fájlok elvesznek, ha megváltoztatja a könyv címét vagy szerzőjét.

en: Enter comma-separated standard shell file name wildcards, such as synctoy*.dat. Used in library, author, and book folders
hu: Írjon be vesszővel elválasztott szabványos shell fájlnév helyettesítő karaktereket, például synctoy*.dat. Könyvtárban, szerzőben és könyvmappákban használják

en: Extensions to ignore:
hu: Figyelmen kívül hagyott kiterjesztések:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
hu: Vesszővel elválasztott kiterjesztések megadása kezdőpont nélkül. Csak könyvmappákban használt

en: (fixable)
hu: (javítható)

en: (deletable)
hu: (törölhető)

en: Path from library
hu: A könyvtár útvonala

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
hu: A megjelölt fájlok és mappák <b>véglegesen</b> törölve lesznek. Biztosan folytatni akarja?

en: Choose format
hu: Formátum kiválasztása

en: &Open with...
hu: Megnyitás ezzel...

en: Edit "Open with" applications...
hu: "Megnyitás ezzel: " alkalmazások szerkesztése...

en: Format
hu: Formátum

en: Existing
hu: Létező

en: Convertible
hu: Átalakítható

en: Choose location for calibre library
hu: Hely kiválasztása a Calibre könyvtár számára

en: Same as current
hu: Ugyanaz, mint a jelenlegi

en: The location %s contains the current calibre library
hu: A megadott hely (%s) tartalmazza az aktuális Calibre könyvtárat

en: Bad location
hu: Nem megfelelő hely

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
hu: Ne hozzon létre könyvtárat a Calibre mappában, mivel ez a mappa automatikusan törlődik a frissítések során.

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
hu: Csak %s legfelső szintjén hozhat létre könyvtárakat, az almappákban nem

en: No existing library found
hu: Nem található könyvtár

en: There is no existing calibre library at %s
hu: Nem található Calibre könyvtár itt: %s

en: Not empty
hu: Nem üres

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
hu: %s mappa nem üres. Kérjük, válasszon egy üres mappát.

en: Moving library, please wait...
hu: Könyvtár átmozgatása, kis türelmet...

en: Scanning...
hu: Átvizsgálás...

en: Failed to move library
hu: Adatbázis áthelyezése nem sikerült

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
hu: Hiba történt a könyvtár áthelyezése közben. A művelet megszakadt. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletekért.

en: No location
hu: Nincs hely megadva

en: No location selected
hu: Nincs hely kiválasztva

en: %s is not an existing folder
hu: %s egy nem létező mappa

en: Choose your calibre library
hu: Új Calibre könyvtár kiválasztása

en: Your calibre library is currently located at {0}
hu: A jelenlegi Calibre könyvtár itt található: {0}

en: Use a previously &existing library at the chosen new location
hu: Egy korábban meglévő könyvtár használata a kiválasztott új helyen

en: &Create an empty library at the new location
hu: Új, üres &Calibre könyvtár létrehozása egy új helyen

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
hu: Az egyéni oszlopok, mentett keresések, oszlopszélességek, felhasználói
    kategóriák, metaadat kapcsolatok és más információk másolása a régiből
    az új könyvtárba

en: &Copy structure from the current library
hu: A &jelenlegi könyvtár szerkezetének másolása

en: &Move the current library to new location
hu: Jelenlegi könyvtár áthelyezése egy új helyre

en: New &location:
hu: Új e&lérési útvonal:

en: Note that putting the calibre library on a Networked drive <a href="{}">is not safe</a>.
hu: Vegye figyelembe, hogy a Calibre könyvtár hálózati meghajtóra helyezése <a href="{}">nem biztonságos</a>.

en: Add "%s" to toolbars or menus
hu: „%s” hozzáadása az eszköztárhoz vagy a menükhöz

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
hu: Válassza ki az eszköztárat vagy menüt, amihez hozzáadja <b>%s</b>-t :

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
hu: A bővítmény elérhetőségének testreszabásához használja a <b>Beállítások -> Kezelőfelület -> Eszköztárak </b> menüpontot

en: Edit comments
hu: Megjegyzések szerkesztése

en: Edit "{0}"
hu: "{0}" szerkesztése

en: Edit text
hu: Szöveg szerkesztése

en: Press Ctrl+Enter to accept or Esc to cancel
hu: Nyomja meg a Ctrl+Enter billentyűt az elfogadáshoz vagy az Esc billentyűkombinációt a visszavonáshoz

en: &Show this warning again
hu: Mindig muta&ssa ezt a figyelmeztetést

en: {num} of {series}
hu: {num} / {series}

en: Target book
hu: Cél könyv

en: Has cover
hu: Van borítója

en: Merge books
hu: Könyvek egyesítése

en: Merge metadata
hu: Metaadatok egyesítése

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
hu: A kiválasztott könyvek metaadatainak egyesítése a célkönyvbe

en: Merge formats
hu: Formátumok egyesítése

en: Merge the book files of the selected books into the target book
hu: A kiválasztott könyvek könyvfájljainak egyesítése a célkönyvbe

en: Delete merged books
hu: Egyesített könyvek törlése

en: Delete the selected books after merging
hu: A kiválasztott könyvek törlése az egyesítés után

en: Replace existing cover
hu: Meglévő borító cseréje

en: Replace the cover in the target book with the dragged cover
hu: A borító cseréje a célkönyvben a húzott borítóval

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the target book ({title}).
hu: A kiválasztott könyvek könyvformátumait és metaadatait a rendszer egyesíti a célkönyvben ({title}).

en: The dragged cover will be used.
hu: A húzott borító lesz használva.

en: Book formats from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Metadata and cover in the target book will not be changed.
hu: A kiválasztott könyvek könyvformátumait a rendszer egyesíti a célkönyvbe ({title}). A célkönyv metaadatai és a borító nem változnak.

en: Metadata from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Formats will not be merged.
hu: A kiválasztott könyvek metaadatait a rendszer egyesíti a célkönyvbe ({title}). A formátumok nem egyesülnek.

en: All book formats of the target book will be kept.
hu: A célkönyv minden könyvformátuma megmarad.

en: After being merged, the selected books will be <b>deleted</b>.
hu: Az egyesítés után a kiválasztott könyvek <b>törlődnek</b>.

en: Any duplicate formats in the selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.
hu: A kiválasztott könyvek minden ismétlődő formátuma véglegesen <b>törlődik</b> a Calibre könyvtárból.

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
hu: A célkönyvben nem szereplő formátumok hozzá lesznek adva a kiválasztott könyvekből.

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: <b>Biztos</b> benne, hogy folytatja?

en: ERROR
hu: HIBA

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
hu: Hírfolyam létrehozása az alul elérhető gombokra kattintással

en: &Edit this recipe
hu: R&ecept szerkesztése

en: &Remove this recipe
hu: &Recept eltávolítása

en: S&ave recipe as file
hu: Recept mentése fájlként

en: &Download this recipe
hu: Recept letöltése

en: Save recipe
hu: Recept mentése

en: Recipes
hu: Hírösszeállítások

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
hu: Biztos benne, hogy véglegesen eltávolítja ezt a receptet?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
hu: Egy alapvető új recept létrehozása RSS csatorna hozzáadásával.
    Egyes hírforrások esetében az alábbi „Váltás speciális módba” gombot kell használnia a letöltési folyamat további testreszabásához.

en: Recipe &title:
hu: A hírösszeállí&tás címe:

en: day(s)
hu: nap

en: The oldest article to download
hu: A legrégebbi letöltendő cikk

en: &Oldest article:
hu: Leg&régebbi cikk:

en: Maximum number of articles to download per feed.
hu: A hírcsatornánként letöltendő cikkek maximális száma.

en: &Max. number of articles per feed:
hu: A hírcsatorna cikkeinek &maximális száma:

en: Feeds in recipe
hu: Hírcsatornák a hírösszeállításban

en: Move selected feed up
hu: A kiválasztott hírcsatorna mozgatása felfelé

en: Remove selected feed
hu: A kiválasztott hírcsatorna törlése

en: Move selected feed down
hu: A kiválasztott hírcsatorna mozgatása lefelé

en: Add feed to recipe
hu: Hírcsatorna hozzáadása a hírösszeállításhoz

en: &Feed title:
hu: &Hírcsatorna címe:

en: Feed &URL:
hu: Hírcsatorna URL-je:

en: &Add feed
hu: &Hírcsatorna hozzáadása

en: Add this feed to the recipe
hu: Csatorna hozzáadása a recepthez

en: No feed title
hu: Nincs feed cím

en: You must specify a title for the feed
hu: Meg kell adni a hírcsatorna címét

en: No feed URL
hu: Nincs feed URL

en: You must specify a URL for the feed
hu: Meg kell adni a hírcsatorna URL-t

en: Title required
hu: Cím szükséges

en: You must give your news source a title
hu: A hírforrásnak címet kell adni

en: Feed required
hu: Hírcsatorna szükséges

en: You must add at least one feed to your news source
hu: Legalább egy hírfolyamot hozzá kell adnia a hírforráshoz

en: Invalid recipe
hu: Érvénytelen recept

en: Failed to compile the recipe, with syntax error: %s
hu: A recept lefordítása sikertelen, szintax hibával: %s

en: My news source
hu: Saját hírforrások

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
hu: A speciális hírreceptek megírásához lásd a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a>

en: Choose builtin recipe
hu: Válasszon egy beépített hírösszeállítást

en: Go
hu: Keres

en: Choose recipe
hu: Recept választása

en: You must choose a recipe to customize first
hu: Először ki kell választani a személyre szabott receptet

en: Add custom news source
hu: Egyéni hírforrás hozzáadása

en: &New recipe
hu: Új recept

en: Create a new recipe from scratch
hu: Egy új recept létrehozása a semmiből

en: Customize &builtin recipe
hu: &Beépített hírösszeállítás testreszabása

en: Customize a builtin news download source
hu: A beépített hírletöltési forrás testreszabása

en: Load a recipe from a file
hu: Recept betöltése fájlból

en: Load recipe from &file
hu: Recept létrehozása fájlból

en: &Show recipe files
hu: Recept fájlok megtekinté&se

en: Show the folder containing all recipe files
hu: Az összes receptet tartalmazó mappa megtekintése

en: Import &OPML
hu: &OPML import

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
hu: RSS hírfolyamok importálása OPML formátumú fájlból. A legtöbb RSS olvasó képes ilyen OPML exportot készíteni

en: S&witch to advanced mode
hu: Átkapcsolás speciális módba

en: Edit this recipe in advanced mode
hu: R&ecept szerkesztése speciális módban

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
hu: Biztos benne? A nem mentett módosítások elvesznek.

en: No recipes
hu: Nincsenek hírösszeállítások

en: No custom recipes created.
hu: Nem készült egyéni hírösszeállítás.

en: Choose a recipe file
hu: Hírösszeállítás-fájl kiválasztása

en: Invalid input
hu: Érvénytelen forrás

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
hu: <p>Nem lehet létrehozni a hírösszeállítást. Hiba:<br>%s

en: Failed to create recipes
hu: Recept létrehozása sikertelen

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
hu: Egyes receptek létrehozása nem sikerült, a részletekért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Manage data files for {}
hu: Adatfájlok kezelése ehhez: {}

en: &Sort by:
hu: &Rendezés:

en: Recency
hu: Legutóbbi

en: Size
hu: Méret

en: Open with
hu: Megnyitás ezzel:

en: &Add files
hu: Fájlok hozzáadása

en: &Remove files
hu: Fájlok eltávolítása

en: Trash bin
hu: Szemetes

en: Recycle bin
hu: Lomtár

en: Move all selected files to the system {trash}.
    They can be restored from there if needed
hu: Helyezze át az összes kiválasztott fájlt ide: rendszer {trash}.
    Szükség esetén onnan vissza lehet állítani őket

en: Rename this file
hu: Fájl át nevezése

en: Open with...
hu: Megnyitás ezzel...

en: Open %s file with...
hu: %s fájl megnyitása ezzel...

en: Choose files to add
hu: Fájlok kiválasztása hozzáadáshoz

en: Cannot add these data files to the book because they are already in the book's data files folder
hu: Ezeket az adatfájlokat nem lehet hozzáadni a könyvhöz, mert már a könyv adatfájlok mappájában vannak.

en: Replace existing files?
hu: Cseréli a meglévő fájlokat?

en: The following files already exist as data files in the book. Replace them?
hu: A következő fájlok már léteznek adatfájlként a könyvben. Cseréli őket?

en: No files selected to remove
hu: Nincsenek fájlok kijelölve az eltávolításhoz

en: Send the file "{}" to the Recycle Bin?
hu: "{}" fájlt a kukába küldi?

en: Send the {} selected files to the Recycle Bin?
hu: {} kiválasztott fájlt a kukába küldi?

en: "{}" is not a valid file name
hu: "{}" nem egy érvényes fájlnév

en: Replace existing file?
hu: Cseréli a meglévő fájlt?

en: Another data file with the name "{}" already exists. Replace it?
hu: Egy másik adatfájl "{}" névvel már létezik. Kicseréli?

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
hu: Minden kijelölt könyv <b>véglegesen törölve lesz</b> az eszközről. Kérjük, ellenőrizze a listát.

en: Author
hu: Szerző

en: Location
hu: Hely

en: Delete from device
hu: Törlés az eszközről

en: %(curr)s (was %(initial)s)
hu: %(curr)s (előtte %(initial)s)

en: Item is blank
hu: Az elem üres

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
hu: Egy elem nem állítható „semmi”-re. Törölje, ha úgy gondolja.

en: No item selected
hu: Nincs elem kiválasztva

en: You must select one item from the list of available items.
hu: Ki kell választani egy elemet a rendelkezésre álló elemek listájából.

en: No items selected
hu: Nincsenek elemek kiválasztva

en: You must select at least one item from the list.
hu: Legalább egy elemet ki kell jelölnie a listáról.

en: Are you sure you want to delete the following items?
hu: Biztosan törölni szeretné a következő elemeket?

en: Category editor
hu: Kategória szerkesztő

en: Items in use
hu: Használatban lévő elemek

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
hu: Elem törlése az adatbázisból. Ez után az elem mindenhonnan, beleértve az adatbázist is, törlődik.

en: Rename the item in every book where it is used.
hu: Az elem átnevezése minden könyvben ahol használva van.

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, <a href="{0}">click here</a>. </p>
hu: <p>Ezt a könyvet a <b>DRM</b> zárolta. Ha többet szeretne megtudni a DRM-ről, és arról, hogy miért nem tudja elolvasni vagy átalakítani  ezt a könyvet a Calibre alkalmazásban, <a href="{0}">kattintson ide</a>. </p>

en: This book has DRM
hu: DRM védett könyv

en: Duplicate found | duplicates found
hu[0]: Duplikátum található
hu[1]: Duplikátumok találhatók

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
hu: Az alábbi című könyvek már léteznek a Calibre adatbázisban. Válassza ki, hogy mely könyveket kívánja hozzáadni.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
hu: %(title)s %(author)s  szerint [%(formats)s]

en: Already in calibre:
hu: Már létezik a Calibre-ben:

en: No matches found
hu: Nincs találat

en: Author sort
hu: Szerző rendezési forma

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Change case
hu: Kis- és nagybetű módosítás

en: Upper case
hu: NAGYBETŰS

en: Lower case
hu: kisbetűs

en: Swap case
hu: Kis- és nagybetűk felcserélése

en: Title case
hu: Szókezdő Nagybetűk

en: Copy to author sort
hu: Másolás a rendezési formába

en: Show books by author in book list
hu: Könyvek megjelenítése szerző szerint a könyvlistában

en: Copy to author
hu: Másolás a szerzőhöz

en: Invalid author name
hu: Érvénytelen szerzőnév

en: You cannot change an author to multiple authors.
hu: Egy szerzőt nem cserélhet több szerzőre.

en: Manage authors
hu: Szerzők kezelése

en: &Search for:
hu: &Keresés:

en: S&earch
hu: Keresés

en: Show &all authors
hu: Minden szerző megjelenítése

en: Only show authors in the current &Virtual library
hu: Csak az aktuális virtuális könyvtár szerzői jelenjenek meg

en: O&nly show authors in the currently selected books
hu: Csak az aktuálisan kiválasztott könyvek szerzőinek megjelenítése

en: Filter &by:
hu: Szűrés ezzel:

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
hu: <p>Csak azon szerzők megjelenítése, akik tartalmazzák a szöveget ebben a mezőben.
              Egyeztetés figyelmen kívül hagyja a kis- és nagybetűket.</p>

en: Fi&lter
hu: Szűrő

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
hu: Minden szerzőrendezési értéket visszállít a szerző
    nevéből előállított értékre. Ennek módja beállítható a „Beállítások->Speciális->Finomhangolás” menüben

en: &Recalculate all author sort values
hu: Összes szerzői rendezési érték újraszámítása

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
hu: A szerző rendezési forma másolása a szerző név helyére minden esetben. Leginkább
    a „Beállítások->Speciális->Finomhangolás->Szerző rendezési forma algoritmus” megváltoztatása után
    célszerű használni

en: &Copy all author sort values to author
hu: Minden szerző &rendezési forma átmásolása a Szerzői névbe

en: <p>Edit the currently selected cell. If an author is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work.</p>
hu: <p>Szerkessze az aktuálisan kijelölt cellát. Ha egy szerzőt szerkesztenek, minden könyvben átnevezik, ahol felhasználják. A dupla kattintás vagy a szerkesztés gomb megnyomása is működik.</p>

en: Edi&t current cell
hu: Az aktuális cella szerkesztése

en: The URL for this link
hu: A link URL-címe

en: &URL:
hu: URL:

en: The name (optional) for this link
hu: A hivatkozás (nem kötelező) neve

en: Choose an image:
hu: Kép kiválasztása:

en: Filename for the image
hu: A kép fájlneve

en: Choose image &file
hu: Képfájl kiválasztása

en: Place image:
hu: Kép elhelyezése

en: Float &left
hu: Lebegtetés balra

en: Float &right
hu: Lebegtetés jobbra

en: Bad image
hu: Rossz kép

en: Failed to render the image in {}
hu: Nem sikerült renderelni a képet itt: {}

en: Could not paste
hu: Nem lehet beilleszteni

en: No image is present in the system clipboard
hu: Nincs kép a rendszer vágólapján

en: Edit notes for {}
hu: Megjegyzések szerkesztése ehhez: {}

en: Export note to a file
hu: Megjegyzés exportálása fájlba

en: HTML files
hu: HTML fájlok

en: Import note from a file
hu: Megjegyzés importálása fájlból

en: Edit permissible values for {0}
hu: {0} megengedett értékeinek szerkesztése

en: Remove the currently selected value
hu: Az aktuálisan kiválasztott érték eltávolítása

en: Add a new permissible value
hu: Egy új megengedett érték hozzáadása

en: Color
hu: Szín

en: Check the box if you change the value and want it renamed in books where it is used
hu: Jelölje be a négyzetet, ha módosítja az értéket, és átnevezi azokban a könyvekben, ahol használják

en: Selects the color of the text when displayed in the book list. Either all rows must have a color or no rows have a color
hu: A szöveg színének kiválasztása, amikor megjelenik a könyvlistában. Vagy minden sornak rendelkeznie kell színnel, vagy egyetlen sornak sincs színe

en: Select a cell
hu: Cella kiválasztása

en: Select a cell before clicking the button
hu: Cella kiválasztása a gombra kattintás előtt

en: Empty value
hu: Üres érték

en: Empty values are not allowed
hu: Üres értékek nem megengedettek

en: Duplicate value
hu: Érték duplikálása

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
hu: A következő érték többször szerepel a listában és valószínűleg több okból: {0}

en: Invalid colors specification
hu: Érvénytelen színspecifikáció

en: Either all values or no values must have colors
hu: Vagy minden érték, vagy egyetlen érték sem legyen színezett

en: Previous location:
hu: Előző hely:

en: Location to import this library to
hu: A könyvtár importálásának helye

en: Select &folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Choose a folder for this library
hu: Könyvtár mappájának kiválasztása

en: Working, please wait...
hu: Dolgozik, kérem várjon...

en: Total:
hu: Összesen:

en: Current:
hu: Jelenlegi:

en: You can export all calibre data, including your books, settings and plugins into a single folder. Then, you can use this tool to re-import all that data into a different calibre install, for example, on another computer.
hu: Az összes Calibre adatot, beleértve a könyveket, a beállításokat és a beépülő modulokat, egyetlen mappába exportálhatja. Ezután ezzel az eszközzel újra importálhatja ezeket az adatokat egy másik Calibre  telepítésbe, például egy másik számítógépre.

en: This is a simple way to move your calibre installation with all its data to a new computer, or to replicate your current setup on a second computer.
hu: Ez egy egyszerű módja annak, hogy áthelyezze a Calibre telepítést az összes adatával együtt egy új számítógépre, vagy megismételje a jelenlegi beállítást egy második számítógépen.

en: &Export all your calibre data
hu: Az összes Calibre adat &exportálása

en: &Import previously exported data
hu: Előzőleg exportált adat &importálása

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
hu: {0} [Méret
    : {1}]
    ebben: {2}

en: Calculating...
hu: Számlálás...

en: Select which libraries you want to export below
hu: Az alábbiakban válassza ki, hogy mely könyvtárakat exportálja

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
hu: A korábban exportált Calibre adatokat tartalmazó mappa megadása az importáláshoz.

en: Choose &folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Specify locations for the libraries you want to import. A location must be an empty folder on your computer. If you leave any blank, those libraries will not be imported.
hu: Az importálandó könyvtárak helyének megadása. A helynek egy üres mappának kell lennie a számítógépen. Ha bármelyik mezőt üresen hagyja, akkor ezek a könyvtárak nem lesznek importálva.

en: Select folder with exported data
hu: Az exportált adatokat tartalmazó mappa kiválasztása

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
hu: A Calibre adatok importálása azt jelenti, hogy az összes könyvtár, beállítás, bővítmény stb. importálásra kerül. Ez biztonsági kockázatot jelent, csak akkor folytassa, ha az importált adatokat korábban Ön hozta létre a Calibre exportálási funkció segítségével.

en: Not valid
hu: Nem érvényes

en: The folder {0} is not valid: {1}
hu: {0} mappa nem érvényes: {1}

en: Content server running
hu: A Tartalomkiszolgáló fut

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
hu: Nem importálható, amíg a tartalomkiszolgáló fut, először állítsa le a "Csatlakozás/megosztás" gombra kattintva a Calibre eszköztáron

en: No folder selected
hu: Mappa nincs kiválasztva

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
hu: Importáláshoz ki kell választani egy mappát, amely tartalmazza a korábban exportált adatokat

en: %s is not a folder
hu: %s nem mappa

en: Not a folder
hu: Nem mappa

en: %s is not an empty folder
hu: %s nem egy üres mappa

en: Folder not empty
hu: A mappa nem üres

en: No libraries selected
hu: Könyvtárak nincsenek kiválasztva

en: You must specify the location for at least one library
hu: Meg kell adni legalább egy könyvtár helyét

en: Some libraries ignored
hu: Néhány könyvtár figyelmen kívül van hagyva

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
hu: Úgy döntött, hogy nem importál néhány könyvtárat. Mindenképp továbblép?

en: Choose a folder to export to
hu: Egy mappa kiválasztása az exportáláshoz

en: Export folder not empty
hu: Az exportmappa nem üres

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
hu: Az adatok exportálásához kiválasztott mappának üresnek kell lennie.

en: Exporting all calibre data...
hu: Az összes Calibre adat exportálása...

en: Failed to export data.
hu: Adatok exportálása sikertelen.

en: Importing all calibre data...
hu: Az összes Calibre adat importálása...

en: Failed to import data.
hu: Adatok importálása sikertelen.

en: Active jobs
hu: Folyamatban lévő műveletek

en: Find next match
hu: Következő találat keresése

en: &Search
hu: &Keresés

en: &Stop selected jobs
hu: Kijelölt műveletek &leállítása

en: &Hide selected jobs
hu: &Kiválasztott műveletek elrejtése

en: Show job &details
hu: Művelet &részleteinek megjelenítése

en: Show &all jobs
hu: &Minden művelet megjelenítése

en: Stop &all non device jobs
hu: Összes nem az eszközre von&atkozó művelet megállítása

en: &Hide all jobs
hu: M&inden művelet elrejtése

en: Authors
hu: Szerzők

en: You must enter a search expression into the search field
hu: Meg kell adni egy keresési kifejezést a keresőmezőbe

en: You must select a matching book
hu: Egy megfelelő könyvet ki kell választani

en: Do a search to find the book you want to match
hu: Végezzen keresést, hogy megtalálja a megfelelő könyvet

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
hu: <p>Ne felejtse el frissíteni a metaadatokat az eszközön, ha végzett (Kattintás jobb gombbal az ikonra és válassza a <i>Gyorsítótárazott metaadatok frissítése lehetőséget</i>)</p>

en: Show &details
hu: &Részletek

en: Hide &details
hu: &Részletek elrejtése

en: Show detailed information about this error
hu: Hiba részletek megjelenítése

en: Copied
hu: Másolva

en: &View log
hu: Napló megtekintése

en: &Retry
hu: Új&ra

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
hu[0]: A fennmaradt hibaüzenet elrejtése
hu[1]: {} fennmaradt hibaüzenet elrejtése

en: Working
hu: Feldolgozás

en: Processing %d books, please wait...
hu: %d könyv feldolgozása, kis türelmet...

en: Current step progress: %p %
hu: Jelenlegi lépés előrehaladása: %p %

en: Step %v/%m
hu: Lépés %v/%m

en: Lower Case
hu: Kisbetűk

en: Upper Case
hu: NAGYBETŰS

en: Title Case
hu: Szókezdő Nagybetűk

en: Character match
hu: Karakter egyezés

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Replace field
hu: Mező lecserélése

en: Prepend to field
hu: Mező elé helyezés

en: Append to field
hu: Mező után helyezés

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
hu[0]: Könyv metaadatainak szerkesztése
hu[1]: {} könyv metaadatainak szerkesztése

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
hu: Azonnal alkalmazza a változásokat a párbeszédablak bezárása nélkül. Ezek a változások nem vonhatók vissza, vagy végrehajtásuk nem szakítható meg

en: Book %d:
hu: %d. könyv:

en: Enter an identifier type
hu: Azonosító típus megadása

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
hu: <b>FIGYELEM! Ezekkel a műveletekkel használhatatlanná teheti könyvtárát.</b> A változtatások véglegesek, nincs visszavonási lehetőség. Előtte mindenképpen készítsen könyvtáráról biztonsági másolatot.<p>Keresés és csere szöveget tartalmazó mezőkben karakter egyezés vagy reguláris kifejezés segítségével.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
hu: Karakter módban a mezőben a beírt keresési szöveget keresi. A szöveget a megadott helyettesítő szöveg helyettesíti mindenhol, ahol a megadott mezőben található. A csere befejezése után a szöveg nagybetűsre, kisbetűre vagy nagy kezdőbetűsre változtatható. Ha a kis- és nagybetűk megkülönböztetése jelölőnégyzet be van jelölve, a keresési szövegnek pontosan meg kell egyeznie. Ha nincs bejelölve, a keresési szöveg a kis- és nagybetűkkel is megegyezik

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary Python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="https://docs.python.org/library/re.html">this reference</a> for more information on Python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
hu: Reguláris kifejezés módban a keresett szöveg tetszőleges Python-kompatibilis reguláris kifejezés. A helyettesítő szöveg tartalmazhat visszautalásokat a mintában lévő zárójeles kifejezésekre. A keresés nincs rögzítve, és ugyanazon a karakterláncon többször is megegyezhet és lecserélhető. A módosító funkciók (kisbetűk stb.) a megfelelő szövegre vonatkoznak, nem a mező egészére. A cél mező azt a mezőt adja meg, amelyhez az egyeztetés és a csere utáni eredményt hozzá kell rendelni. Cserélheti a szöveget a mezőben, vagy elejére vagy hozzáfűzheti az egyező szöveget. Tekintse meg <a href="https://docs.python.org/library/re.html">ezt a hivatkozást</a> további információkért a Python reguláris kifejezéseiről, és különösen az „al” függvényről.

en: S/R TEMPLATE ERROR
hu: S/R SABLON HIBA

en: You must specify a destination when source is a composite field or a template
hu: Meg kell adni a cél helyet, ha a forrás összetett mező vagy sablon

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
hu: Az értékelési oszlop helyettesítési értékének üresnek vagy 0 és 10 közötti egész számnak kell lennie

en: You must specify a destination identifier type
hu: Meg kell adnia a cél azonosító típust

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
hu: Meg kell adnia egy keresési kifejezést a "Keresés" mezőben

en: Invalid identifier string
hu: Érvénytelen azonosító karakterlánc

en: The identifier string for book "{0}" (id {1}) is invalid. It must be a comma-separated list of pairs of strings separated by a colon.
    
    Do you want to continue processing books?
hu: "{0}" könyv azonosítója  (id {1}) érvénytelen. Ez egy kettősponttal elválasztott karakterláncpárok vesszővel elválasztott listája.
    
    Folytatja a könyvek feldolgozását?

en: Result identifier string:
hu: Eredményazonosító karakterlánc:

en: Search/replace invalid
hu: A keresés/csere érvénytelen

en: Search/replace is invalid: %s
hu: A keresés/csere érvénytelen: %s

en: Covers compressed
hu: Tömörített borítók

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
hu: Borítók tömörítve {percent:.1%}-kal a teljes méretről {old} ennyire: {new}.

en: Delete saved search/replace
hu: Mentett keresés/csere értékek törlése

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
hu: A kiválasztott keresés/csere törlődni fog. Valóban ezt szeretné?

en: Save search/replace
hu: Keresés/csere értékek mentése

en: Search/replace name:
hu: Keresés/csere név:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
hu: Ez a mentett keresés/csere már létezik és felül lesz írva. Folytatja?

en: Edit meta information
hu: Metaadatok szerkesztése

en: &Author(s):
hu: Szer&ző(k):

en: This will cause the author sort field to be automatically updated
     based on the authors field for each selected book. Note that if
     you use the control above to set authors in bulk, the author sort
     field is updated anyway, regardless of the value of this checkbox.
hu: Ez azt eredményezi, hogy a szerzői rendezési mező automatikusan frissül 
    az egyes kiválasztott könyvek szerzői mezője alapján. Vegye figyelembe, 
    hogy ha a fenti vezérlővel tömegesen állítja be a szerzőket, akkor a szerzők 
    rendezési mezője ennek ellenére frissül, függetlenül a jelölőnégyzet értékétől.

en: A&utomatically set author sort
hu: Rendezési forma automatikus beállítása

en: S&wap title and author
hu: &Cím és szerző felcserélése

en: Author s&ort:
hu: Szerző re&ndezési forma :

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
hu: A szerző rendezési formájának megadása. Például Charles Dickens-t célszerű Dickens, Charles-ként rendezni.

en: &Rating:
hu: É&rtékelés:

en: &Apply rating
hu: Értékelés &alkalmazása

en: &Publisher:
hu: &Kiadó:

en: If checked, the publisher will be cleared
hu: Bekapcsolásával a kiadó törlődik

en: &Clear pub
hu: &Kiadó törlése

en: Add ta&gs:
hu: &Címkék hozzáadása:

en: Open Tag editor
hu: Címke szerkesztő megnyitása

en: &Remove tags:
hu: Címkék eltávolítása:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
hu: A könyvekből eltávolítandó címkék vesszővel elválasztott listája

en: Check this box to remove all tags from the books.
hu: A mező kijelölésével minden címke eltávolításra kerül a könyvekből.

en: &Clear all
hu: &Minden törlése

en: Ser&ies:
hu: Sorozat:

en: If checked, the series will be cleared
hu: A sorozat törlése kijelölés esetén

en: &Clear series
hu: &Sorozat törlése

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a sorszám 1 lesz. Ha be van jelölve, akkor
    a sorszám automatikusan, a kijelölés sorrendjében lesz kiszámítva.
    Tehát ha kijelölte az A könyvet, majd a B könyvet, akkor az A könyv
    sorszáma 1 lesz, míg a B könyvé 2.

en: &Automatically number books in this series
hu: Könyvek &automatikus számozása a sorozatban

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
hu: Normál esetben a sorozatok a az adatbázisban szereplő legmagasabb értéktől
    kezdve kerülnek számozásra. Ezzel az opcióval a Calibre a mezőben lévő sorszámtól kezdi a számozást

en: &Force numbers to start with:
hu: &A számozás mindig ettől kezdődjön:

en: &Date:
hu: &Dátum:

en: A&pply date
hu: Dátum alkalmazása

en: P&ublished:
hu: Kiadva:

en: Clear published date
hu: Kiadási dátum törlése

en: &Languages:
hu: Nye&lvek:

en: Check this box to remove all languages from the books.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet az összes nyelv eltávolításához a könyvekből.

en: Clear &all
hu: Mind törlése

en: When doing a same format to same format conversion,
     e.g., EPUB to EPUB, calibre saves the original EPUB
     as ORIGINAL_EPUB. This option tells calibre to restore
     the EPUB from ORIGINAL_EPUB. Useful if you did a bulk
     conversion of a large number of books and something went wrong.
hu: Ha azonos formátumot választunk ki konverzióra, például EPUB-ot EPUB-ra,
    a Calibre az eredeti EPUB-ot elmenti ORIGINAL_EPUB néven. Ez az opció
    arra utasítja a Calibre-et, hogy konvertálás előtt állítsa vissza az eredeti 
    EPUB-ot az ORIGINAL_EPUB-ból. Hasznos, ha nagy mennyiségű könyv kerül 
    konvertálásra és közben hiba történik.

en: Restore pre conversion &originals, if available
hu: Ha létezik, akkor a &konvertálás előtti eredeti visszaállítása

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
hu: A kiválasztott könyvek egyéni konverziós beállításai eltávolításra kerülnek.
    
    E könyvek a jövőben az alapértelmezett konverziós beállítást használják.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
hu: A kiválasztott könyvek egyéni konverziós beállításainak eltávolítása

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
hu: Cím átalakítása nagy kezdőbetűssé, vagyis a cím szavai nagybetűvel kezdődjenek.
    Ha ez az opció és a Cím és szerző megcserélése is be van jelölve, akkor  először
    a csere lesz végrehajtva, majd utána a nagybetűssé alakítás

en: Change title &case to:
hu: A cím kis- és nagybetűjének módosítása erre:

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
hu: A cím rendezési forma frissítése a cím alapján. Csak a címre vonatkozó más műveletek után lesz végrehajtva.

en: Update &title sort
hu: Cím rendezési forma frissí&tése

en: Set the metadata in calibre from the metadata in the e-book files associated with each book. Note that this does not change the cover, for that, use the separate option below.
hu: Állítsa be a metaadatokat a Calibre-ben az egyes könyvekhez társított e-könyvfájlok metaadataiból. Vegye figyelembe, hogy ez nem változtatja meg a borítót, ehhez használja az alábbi külön opciót.

en: Set &metadata (except cover) from the e-book files
hu: A metaadatok beállítása (a borító kivételével) az e-könyvfájlokból

en: Change &cover
hu: &Borító megváltoztatása

en: &Generate default cover
hu: Alapértelmezett borító &generálása

en: &Remove cover
hu: &Borító törlése

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
hu: Megpróbálja automatikusan felismerni és levágni a felesleges területeket a borító széleiről.
    A funkció néha a kelleténél többet vág le, így figyelmesen használjuk.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
hu: Borító vágása (VESZÉLYES)

en: Set from &e-book files
hu: Beállítás e-könyv fájlokból

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
hu: Az összes könyv borítója azonos lesz az első kiválasztott könyv borítójával.

en: &Clone covers
hu: Borítók klónozása

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
hu: <p>Borítóképek tömörítése, ha a minőség 100-ra van állítva, a tömörítés veszteségmentes, egyébként veszteséges

en: Co&mpress cover images:
hu: Borítóképek tömörítése:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
hu: <p>Borítókép tömörítési minősége. Ha a minőség 100-ra van állítva, a tömörítés veszteségmentes, ellenkező esetben veszteséges

en: Control how the default generated covers are created
hu: Alapértelmezett generált borítók létrehozásának módjának szabályozása

en: Configure co&ver generation
hu: Borító készítés beállításai

en: Set the co&mments for all selected books
hu: Megjegyzések beállítása az összes kiválasztott könyvhez

en: &Basic metadata
hu: &Általános metaadatok

en: &Custom metadata
hu: &Egyéni metaadat

en: &Load search/replace:
hu: Keresés/csere betöltése:

en: Select saved search/replace to load.
hu: Válasszon ki egy keresés/csere értéket betöltéshez.

en: Save current search/replace
hu: Az aktuális keresés/csere mentése

en: Sa&ve
hu: &Mentés

en: Search &mode:
hu: Keresési m&ód:

en: <p>Choose whether to use basic text matching or advanced
                    regular expression matching. Changing the mode clears all the fields
                    in this dialog.</p>
hu: <p>Válassza ki, hogy alapszintű szövegegyeztetést vagy
                    speciális reguláris kifejezésegyeztetést használ. A mód módosítása  törli a 
                    párbeszédpanel mezőit.</p>

en: Search &field:
hu: Mez&ők keresése:

en: The name of the field that you want to search
hu: A keresendő mező neve

en: &Identifier type:
hu: Azonosító típusa:

en: Choose which identifier type to operate upon
hu: Válassza ki a kívánt azonosítót

en: &Template:
hu: Sablon:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
hu: Adja meg a Keresés/Csere alapjául szolgáló sablont

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
hu: Adja meg a keresendő kifejezést. Ez lehet egyszerű szöveg, vagy reguláris kifejezés a beállított módtól függően

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
hu: Jelölje be, ha a keresés különböztesse meg a kis- és nagybetűket. Ha nincs bejelölve, akkor a keresés nem veszi figyelembe a kis- és nagybetűk közötti különbséget

en: Cas&e sensitive
hu: Kis- és nagyb&etűk különböznek

en: &Replace with:
hu: Cse&re erre:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
hu: A behelyettesítő szöveg. A keresési feltétellel egyező szöveg erre lesz lecserélve

en: &Apply function after replace:
hu: Csere utáni művelet:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
hu: Adja meg, hogyan kell a szöveget feldolgozni az egyeztetés és a csere után. Karakter módban a teljes mező 
    feldolgozásra kerül. Reguláris kifejezés módban csak a megfelelő szöveg kerül feldolgozásra

en: &Destination field:
hu: &Célmező:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
hu: A cserék után a szöveg ebbe a mezőbe kerül.
    Ha üres, akkor a forrás mező kerül felhasználásra, ha a mező módosítható

en: M&ode:
hu: Mó&d:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
hu: Válassza ki hogyan legyen a szöveg bemásolva a célmezőbe.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
hu: Ez az opció határozza meg, hogy az eredmény több értékre legyen-e darabolva,
    vagy egy értékként kezelve. Akkor hatékony ez az opció, ha a forrásmező 
    egy értékű, míg a célmező többértékű

en: Split &result
hu: E&redmény darabolása

en: Identifier type:
hu: Azonosító típus:

en: <p>Choose which identifier type to operate upon. When the
                  source field is something other than 'identifiers' you can enter
                  a * if you want to replace the entire set of identifiers with
                  the result of the search/replace.</p>
hu: <p>Válassza ki, hogy melyik azonosítótípussal kíván dolgozni.
                  Ha a forrásmező nem 'azonosítók', akkor beírhat egy *-ot,
                  ha a teljes azonosítókészletet lecserélné
                  a keresés/csere eredményével.</p>

en: For multiple-valued fields, sho&w
hu: Többértékű mezőknél

en: val&ues starting at
hu: a kezdőérték

en: with values separated b&y
hu: az értékek elválasztva ezzel:

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
hu: Teszteredmények megjelenítésénél használatos a többértékű mezők értékeinek elválasztására

en: Test text
hu: Szöveg tesztelése

en: Test result
hu: Teszt eredménye

en: Your &test:
hu: Az Ön tesztje:

en: &Search and replace
hu: &Keresés és csere

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
hu: Ha engedélyezve van, a könyvlista átrendezésre kerül, és a 
    szerkesztés befejezése után minden meglévő keresés vagy 
    virtuális könyvtár frissül. Ez lassú lehet a nagy könyvtárakban.

en: &Refresh book list after edit
hu: Könyvlista f&rissítése szerkesztés után

en: Sort by multiple columns
hu: Rendezés több oszlop szerint

en: Pick multiple columns to sort by. Drag and drop to re-arrange. Higher columns are more important. Ascending or descending order can be toggled by clicking the column name at the bottom of this dialog, after having selected it.
hu: Válasszon több oszlopot a rendezéshez. Húzza át az átrendezéshez. A magasabb oszlopok fontosabbak. Növekvő vagy csökkenő sorrendet válthat, ha a párbeszédablak alján az oszlop nevére kattint, miután kiválasztotta.

en: &Clear
hu: &Mezők törlése

en: Clear all selected columns
hu: Az összes kijelölt oszlop tisztítása

en: Save this sort order for easy re-use
hu: A rendezési sorrend elmentése az egyszerű újra felhasználás érdekében

en: Load previously saved settings
hu: A korábban mentett beállítások betöltése

en: Effective sort
hu: Hatékony rendezés

en: No sort selected
hu: Rendezés nincs kiválasztva

en: You must select at least one column on which to sort
hu: Legalább egy oszlopot ki kell választani a rendezéshez

en: No name provided
hu: Nincs megadva név

en: You must provide a name for the settings
hu: Meg kell adni egy nevet a beállításoknak

en: No saved sorts available
hu: Nincsenek elérhető mentett rendezések

en: Remove saved sort
hu: Mentett rendezés eltávolítása

en: Import OPML file
hu: OPML fájl importálása

en: Path to OPML file
hu: Útvonal az OPML fájlhoz

en: Browse for OPML file
hu: OPML fájlböngésző

en: &OPML file:
hu: &OPML fájl:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
hu: Letölthető cikkek maximális száma RSS hírfolyamonként

en: &Maximum articles per feed:
hu: Cikkek max. száma csatornánként:

en:  days
hu:  nap

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
hu: Az RSS hírfolyamban lévő cikkek régiek, ezek nem jelennek meg

en: Preserve groups in the OPML file
hu: Csoportok megőrzése az OPML fájlban

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
hu: Ha engedélyezve van, az OPML-fájlban lévő összes hírcsatorna-csoport egyetlen receptté lesz konvertálva. Ellenkező esetben minden takarmány a saját receptjévé válik

en: Replace existing recipes
hu: Meglévő receptek lecserélése

en: If enabled, any existing recipes with the same titles as entries in the OPML file will be replaced. Otherwise, new entries with modified titles will be created
hu: Ha engedélyezve van, az OPML-fájl bejegyzéseivel megegyező címmel rendelkező meglévő receptek lecserélődnek. Ellenkező esetben új bejegyzések jönnek létre módosított címekkel

en: OPML files
hu: OPML fájlok

en: Select OPML file
hu: OPML fájl kiválasztása

en: Path not specified
hu: Útvonal nincs meghatározva

en: You must specify the path to the OPML file to import
hu: Meg kell adni az importálandó OPML-fájl elérési útját

en: No feeds found
hu: Hírcsatorna nem található

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
hu: Nincs importálható RSS hírfolyam az OPML fájlban

en: System default
hu: Rendszer alapértelmezett

en: Light
hu: Világos

en: Dark
hu: Sötét

en: Choose file to import from
hu: Importálandó fájl kiválasztása innen:

en: Choose file to export to
hu: Az exportálandó fájl kiválasztása

en: Password needed
hu: Jelszó szükséges

en: &Username:
hu: &Felhasználónév:

en: &Password:
hu: &Jelszó:

en: &Show password
hu: Jelszó megjeleníté&se

en: Restart required
hu: Újraindítás szükséges

en: You must restart calibre before using this plugin!
hu: A Calibre újraindítása szükséges a bővítmény használata előtt!

en: All
hu: Az összes

en: Installed
hu: Telepített

en: Not installed
hu: Nem telepített

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Plugin name
hu: Bővítmény neve

en: Status
hu: Állapot

en: Available
hu: Elérhető

en: Released
hu: Megjelent

en: calibre
hu: Calibre

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
hu: Ez a bővítmény INGYENES, de támogathatja a fejlesztőt
    a PayPal-en keresztül.
    
    Kattintson jobb egérgombbal majd válassza a Támogatást:

en: Platform unavailable
hu: Nem elérhető platform

en: calibre upgrade required
hu: Calibre frissítése szükséges

en: Plugin deprecated
hu: Elavult bővítmény

en: New version available
hu: Új verzió érhető el

en: Latest version installed
hu: Legutóbbi verzió telepítve

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
hu: Ez a bővítmény elavult és el kellene távolítani

en: Right-click to see more options
hu: További opciók megjelenítése jobb-gombbal

en: This plugin can only be installed on: %s
hu: A bővítmény csak itt telepíthető: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
hu: A bővítmény telepítése előtt frissíteni-e kell legalább a Calibre %s verziójára

en: You can install this plugin
hu: Telepítheti ezt a bővítményt

en: A new version of this plugin is available
hu: Egy új verzió érhető el ebből a bővítményből

en: This plugin is installed and up-to-date
hu: A bővítmény telepítve van és naprakész

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
hu: A(z) <b>{0}</b> bővítmény sikeresen települt a <b> {1} </b>  bővítmények alól. Lehetséges, hogy újra kell indítania a Calibre-t, hogy a bővítmény teljesen aktiválódjon.

en: Plugin homepage
hu: A bővítmény honlapja

en: Update Check Failed
hu: A frissítés ellenőrzése sikertelen

en: Unable to reach the plugin index page.
hu: A bővítmény index oldala nem elérhető.

en: User plugins
hu: Felhasználói bővítmények

en: Filter list of &plugins
hu: Bővítmények szűrése

en: Filter by &name
hu: Szűrés &név alapján

en: Description
hu: Leírás

en: &Install
hu: &Telepítés

en: Install the selected plugin
hu: A kijelölt bővítmények telepítése

en: &Customize plugin
hu: &Bővítmény testreszabása

en: Customize the options for this plugin
hu: A bővítmény beállításainak testreszabása

en: Plugin &forum thread
hu: A bővítmény &fóruma

en: Enable/&disable plugin
hu: Bővítmény engedélyezése/tiltása

en: Enable or disable this plugin
hu: Bővítmény engedélyezése/tiltása

en: &Remove plugin
hu: Bővítmény eltávolítása

en: Uninstall the selected plugin
hu: A kijelölt bővítmények eltávolítása

en: Donate to developer
hu: A fejlesztő támogatása

en: Donate to the developer of this plugin
hu: A bővítmény készítőjének támogatása

en: &Customize plugin
hu: &Bővítmény testreszabása

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
hu: Biztosan eltávolítja a következő bővítményt: <b>%s</b>?

en: Install %s
hu: %s telepítése

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
hu: A bővítmények telepítése <b>biztonsági kockázatot</b> jelent, mert vírust és más káros kódokat is tartalmazhatnak. Csak a megbízható forrásból származó bővítményeket telepítse! Biztosan folytatni akarja?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
hu: Bővítmény zip állományának letöltése: %s

en: Installing plugin: %s
hu: %s bővítmény telepítése

en: Plugin installed: %s
hu: %s bővítmény telepítve

en: Install plugin failed
hu: A bővítmény telepítése sikertelen

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
hu: Hiba történt a bővítmény telepítésekor. Ez a bővítmény most eltávolításra kerül. Kérjük, tegye közzé a hibaüzenet részleteit alább ennek a bővítménynek a fórumszálába, és indítsa újra a Calibre-t.

en: Plugin not customizable
hu: A bővítménynek nincsenek beállításai

en: Plugin: %s does not need customization
hu: %s bővítmény nem igényel testreszabást

en: Must restart
hu: Újraindítás szükséges

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
hu: Először újra kell indítani a Calibre-t a következő bővítmény beállítsa előtt: <b>%s</b>

en: Plugin cannot be disabled
hu: Ezt a bővítményt nem lehet letiltani

en: The plugin: %s cannot be disabled
hu: A következő bővítményt nem lehet letiltani: %s

en: No, keep copying
hu: Nem. másolás folytatása

en: Yes, abort
hu: Igen, megszakítás

en: Aborting...
hu: Megszakítás…

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
hu: ({0}) gyorsnézet billentyű kombináció megjeleníti, elrejti a gyorsnézet panelt

en: Undock
hu: Dokkolás ki

en: Show the Quickview panel in its own floating window
hu: Gyorsnézet panel megjelenítése saját lebegő ablakában

en: Lock Quickview contents
hu: Gyorsnézet rögzítése

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
hu: A Gyorsnézet panel beillesztése a Calibre fő ablakba

en: Alternate shortcut:
hu: Alternatív parancsikon:

en: Find item in the Tag browser
hu: Elem keresése a "Címkeböngészőben"

en: Find item in the library
hu: Elem keresése a könyvtárban

en: Select this book in the library
hu: Könyv kiválasztása a könyvtárban

en: Open a locked Book details window for this book
hu: Nyisson meg egy zárolt "Könyv részletei" ablakot ehhez a könyvhöz

en: Quickview this cell
hu: A cella gyors megtekintése

en: Open book in the E-book viewer
hu: Könyv megnyitása az e-könyv olvasóban

en: &Item: {0} ({1})
hu: Elem: {0} ({1})

en: Click to show only books with this item. Double click to search for this item in the Tag browser
hu: Kattintson ide, ha csak az ezt az elemet tartalmazó könyveket jelenítené meg. Kattintson duplán az elem megkereséséhez a "Címkeböngészőben"

en: **No items found**
hu: **Nem találhatóak elemek**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
hu: A fő könyvlistában kattintson egy oszlop tartalmára az információk megjelenítéséhez

en: &Books with selected item "{0}": {1}
hu: A kiválasztott elemhez kapcsolódó könyvek "{0}": {1}

en: Double click on a book to change the selection in the library view or change the column shown in the left-hand panel. Shift- or Ctrl- double click to edit the metadata of a book, which also changes the selected book.
hu: Kattintson duplán egy könyvre, hogy módosítsa a kijelölést a könyvtár nézetben, vagy módosítsa a bal oldali panelen látható oszlopot. A Shift vagy a Ctrl billentyűt nyomva tartva duplán kattintson a könyv metaadatainak szerkesztéséhez, ami a kiválasztott könyvet is megváltoztatja.

en: Something went wrong while filling in the table
hu: Hiba történt a táblázat kitöltésekor

en: Quickview: Book not in library view
hu: Gyorsnézet: a könyv nincs a könyvtári nézetben

en: The book you selected is not currently displayed in the library view, perhaps because of a search or a Virtual library, so Quickview cannot select it.
hu: A kiválasztott könyv jelenleg nem jelenik meg a könyvtár nézetben, talán egy keresés vagy egy virtuális könyvtár miatt, ezért a 'Gyorsnézet' nem tudja kiválasztani.

en: Quickview: Column cannot be selected
hu: Gyorsnézet: oszlop nem választható ki

en: The column you double-clicked, '{}', is not shown in the library view. The book/column cannot be selected by Quickview.
hu: Az oszlop, amelyre duplán kattintott ("{}"), nem jelenik meg a könyvtár nézetben. A könyv/oszlop nem választható ki a "Gyorsnézettel".

en: &Apply Virtual libraries
hu: Virtuális könyvtár használata

en: <p>Select to make Quickview show only books in the current
            Virtual library</p>
hu: <p>Válassza ki, hogy a Gyorsnézet csak az aktuális virtuális könyvtár 
            könyveit jelenítse meg</p>

en: &Lock Quickview contents
hu: Gyorsnézet &rögzítése

en: <p>Select to prevent Quickview from changing content when the
            selection on the library view is changed</p>
hu: <p>Kiválasztásával megakadályozza a gyorsnézet tartalmának megváltozását,
    miközben felül, a könyvtárnézetben megváltozik a kijelölés</p>

en: &Refresh
hu: &Frissítés

en: When Quickview is locked, refresh the window using the last selected book and that book's value in the last selected column.
hu: Amennyiben a gyorsnézet rögzített, frissíti az ablak tartalmát a kijelölt könyv alapján.

en: &Dock
hu: &Dokkolás be

en: &Close
hu: &Bezár

en: Restoring database from backups, do not interrupt, this will happen in multiple stages
hu: Adatbázis visszaállítása biztonsági mentésekből. Ne szakítsa meg, ez több lépésben fog történni

en: Restoring database
hu: Adatbázis visszaállítása

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
hu: A visszaállítás nem fejeződött be. Biztosan megszakítja?

en: The old database was saved as: %s
hu: A régi adatbázis elmentve ide:
    %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
hu: Az adatbázis visszaállítása néhány figyelmeztetéssel sikerült, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletek megtekintéséhez. %s

en: Restoring database was successful. %s
hu: Az adatbázis helyreállítása sikeres. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
hu: A könyvek minden metaadatukkal, egyetlen fájlban tárolódnak, amit adatbázisnak hívunk. Ezen kívül minden egyes könyv metaadatai a könyvek saját mappájában találhatóak.<p>Ez a művelet újból felépíti ezt az adatbázist a könyvek metaadaiból. Ez akkor hasznos, ha az adatbázis megsérült, és üres listát kap a könyvekről.<p>Visszállítsuk az adatbázist?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
hu: Az adatbázis visszaállítása nem sikerült, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletek megtekintéséhez

en: Failed to repair library
hu: A könyvtár javítása nem sikerült

en: Add a new Saved search
hu: Új mentett keresés létrehozása

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
hu: Létrehozhat egy <i>Mentett keresést</i>, a gyakran használt keresésekhez. A keresés a <i>Mentett keresésel</i> alatt lesz látható a címkeböngészőben az itt megadott név használatával.

en: The Saved search name
hu: A Mentett keresés neve

en: &Search:
hu: Kere&sés:

en: The search expression
hu: Keresési kifejezés

en: No search name
hu: Nincs keresési név

en: You must specify a name for the Saved search
hu: Meg kell adni egy nevet a mentett kereséshez

en: No search expression
hu: Nincs keresési kifejezés

en: You must specify a search expression for the Saved search
hu: Meg kell adnia egy keresési kifejezést a mentett kereséshez

en: Invalid saved search
hu: Érvénytelen mentett keresés

en: Manage Saved searches
hu: Mentett keresések karbantartása

en: &Add search
hu: Keresés hozzá&adása

en: &Remove search
hu: Ke&resés eltávolítása

en: &Edit search
hu: K&eresés szerkesztése

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
hu: A következő mentett keresés <b>véglegesen törölve lesz?</b>. Biztosan folytatja?

en: Edit the name and/or expression below.
hu: Az alábbi név és/vagy kifejezés szerkesztése.

en: Edit saved search
hu: Mentett keresés szerkesztése

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
hu: Mentett keresés {} néven már létezik. Válasszon egy másik nevet

en: Search expression
hu: Keresési kifejezés

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
hu:                 A hírösszeállítás letöltése minden héten a megadott napokon a
                    meghatározott időpont után. Például, ha kiválasztja, hogy
                    „Hétfő 9:00 AM”, akkor a calibre letölti a hírösszeállítást
                    minden hétfőn 9 óra után, a lehető leghamarabb.

en: &Download after:
hu: &Letöltés ezután:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
hu:                 A hírösszeállítás letöltése a hónap megadott napjain. A letöltés
                    a megadott időpont után a lehető leghamarabb meg fog történni a
                    lenti mezőbe beírt napokon. Például ha a lanet mezőbe beírja,
                    hogy „1,15”, alá pedig „9:00 AM”, akkor a letöltés minden hónap
                    1.-én és 15.-én 9 óra után a leghamarabbi időpontban fog megtörténni.

en: &Days of the month:
hu: &Hónap napjai:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
hu: A hónap napjainak vesszővel elválasztott listája. Pl.: 1,15

en: Download &after:
hu: Letöltés &ezután:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
hu:                 A hírösszeállítás letöltése minden x. napon. Például, ha a
                    lenti mező értéke „30,00 nap”, akkor a letöltés a változtatástól
                    számítva minden 30. napon meg fog történni. Az egynél kisebb értékek
                    azt jelentik, hogy a letöltés naponta többször is meg fog történni.
                    Például „00,10 nap” napi tíz letöltést eredményez.

en: &Download every:
hu: Letöltés minden:

en: every hour
hu: órában

en: days
hu: nap

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
hu: Megjegyzés: Megadhat egy napnál kisebb értéket, ha kézzel beírja azt.

en: Schedule news download [{} sources]
hu: Hírek letöltésének ütemezése [{} forrás]

en: &Schedule
hu: &Ütemterv

en: &Schedule for download:
hu: Ütemezés:

en: &Days of  week
hu: A hét adott napján

en: Da&ys of month
hu: A hónap adott napján

en: Every &x days
hu: &x naponta

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
hu: Az ütemezett letöltéshez a Calibre-nek futnia kell.

en: &Account
hu: Fiókbeállítás

en: &Advanced
hu: &Speciális

en: Add &title as tag
hu: &Cím hozzáadása címkeként

en: &Extra tags:
hu: &Extra címkék:

en: &Keep at most:
hu: Legfeljebb ennyi &korábbi szám megtartása:

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
hu: A másolatok (kiadások) maximális száma ebből a hírösszeállításból. Állítsa 0-ra mindegyik megtartásához (letiltás).

en: <p>When set, this option will cause calibre to keep, at most, the specified number of issues of this periodical. Every time a new issue is downloaded, the oldest one is deleted, if the total is larger than this number.
    <p>Note that this feature only works if you have the option to add the title as tag checked, above.
    <p>Also, the setting for deleting periodicals older than a number of days, below, takes priority over this setting.
hu: <p>E beállítás segítségével adhatja meg, hogy hány korábbi számot őrizzen meg a Calibre. Ha a letöltések száma meghaladja az itt beállítottat, akkor a legrégebbi szám törlésre kerül.
    <p>Azonban csak akkor működik, ha fent a „Cím hozzáadása címkeként” be van jelölve.
    <p>Továbbá vegye figyelembe azt is, hogy a lenti „Letöltött hírek törlése, ha régebbi, mint” opció elsőbbséget élvez, felülbírálja ezt a beállítást.

en:  issues
hu: problémák

en: all issues
hu: minden probléma

en: Delete downloaded &news older than:
hu: Az ennél régebbi hírek törlése:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
hu: <p>A letöltött hírek törlése, ha régebbiek bizonyos napnál. 0-ra állítva letiltja ezt a funkciót.
    <p>Egy konkrét kiadvány maximálisan megtartott számít is meghatározhatja, ha rendszeresen a fenti Speciális fülre kattint.

en: never delete
hu: sose törölje

en: Download &all scheduled
hu: Minden ütemezett hírforrás letöltése

en: Download all scheduled news sources at once
hu: Minden ütemezett hírforrás letöltése egyszerre

en: &Download now
hu: Letöltés most

en: Need username and password
hu: Felhasználónév és jelszó szükséges

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
hu: Ehhez a hírforráshoz meg kell adni egy felhasználónevet és egy jelszót.

en: Account
hu: Fiók

en: (optional)
hu: (opcionális)

en: (required)
hu: (kötelező)

en: Created by:
hu: Készítette:

en: Download %s now
hu: %s letöltése most

en: Last downloaded: never
hu: Még nem lett letöltve

en: never
hu: soha

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
hu: %(days)d nappal, %(hours)d órával és %(mins)d perccel ezelőtt

en: Last downloaded:
hu: Utoljára letöltve:

en: Cannot download news as no internet connection is active
hu: Nem tölthetőek le a hírek, nincs aktív internetkapcsolat

en: No internet connection
hu: Nincs internetkapcsolat

en: Schedule news download
hu: Ütemezett hírletöltés

en: Add or edit a custom news source
hu: Egyéni hírforrás hozzáadása/szerkesztése

en: Download all scheduled news sources
hu: Minden ütemezett hírforrás letöltése

en: equal to
hu: egyenlő

en: before
hu: régebbi

en: after
hu: újabb

en: before or equal to
hu: legfeljebb

en: after or equal to
hu: legalább

en: is set
hu: beállítva

en: is unset
hu: nincs beállítva

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
hu: <p>Speciális kereséseket is végezhet, például ellenőrizheti azokat a könyveket, melyeknek nincs borítója, több keresési kifejezést is kombinálhat logikai operátorokkal stb. További részletek az online kézikönyv <a href="%s">The search interface</a>  fejezetében.

en: What &kind of match to use:
hu: Milyen egyezési módot használ:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
hu: Tartalmazza: a szó vagy kifejezés bármilyen egyezése a metaadatokban

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
hu: Egyezik: a szó vagy kifejezés egyezik a teljes metaadat-mezőben

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
hu: Általános kifejezés: a kifejezés egyezik bárhol a metaadat-mezőben

en: Character variant: 'contains' with accents ignored and punctuation significant
hu: Karakterváltozat: "tartalmazza” figyelmen kívül hagyott ékezetekkel és jelentős írásjelekkel

en: A&dvanced search
hu: &Részletes keresés

en: Find entries that have...
hu: Keresés azon bejegyzésekre, melyek tartalmazzák…

en: But don't show entries that have...
hu: De ne mutassa azon bejegyzéseket, melyek tartalmazzák…

en: A&ll these words:
hu: A következő szavak &mindegyikét:

en: &This exact phrase:
hu: &Pontosan ezt a kifejezést:

en: O&ne or more of these words:
hu: A következő szavak &bármelyikét:

en: Any of these &unwanted words:
hu: Bármely szót ezek közül:

en: Titl&e/author/series...
hu: Cím/sz&erző/sorozat...

en: The title to search for
hu: Keresett cím

en: The author to search for
hu: Keresett szerző

en: &Author:
hu: &Szerző:

en: The series to search for
hu: Keresett sorozatok

en: The tags to search for
hu: Keresett címkék

en: &Date search
hu: Dátum keresés

en: &Search the
hu: Kere&sés a

en: date column for books whose &date is
hu: könyvoszlop, melyben a dátum

en: &year
hu: &év

en: mo&nth
hu: &hónap

en: &day
hu: &nap

en: months
hu: hónappal

en: weeks
hu: héttel

en: years
hu: évvel

en: ago
hu: ezelőtt

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: &Template search
hu: Sablon-keresés

en: The value to search for
hu: Keresett érték

en: Template &value:
hu: Sablon értéke:

en: Set/Not set
hu: Beállítva/nincs beállítva

en: How the template result will be compared to the value
hu: Hogyan lesz összehasonlítva a sablon eredménye az értékkel

en: C&omparison type:
hu: Összehasonlítás típusa:

en: The template that generates the value
hu: Az értéket generáló sablon

en: Open template editor
hu: Sablon szerkesztő megnyitása

en: &Copy the current search into the boxes
hu: Másolja be az aktuális keresést a mezőkbe

en: Use this button to retrieve and edit the current search
hu: Ezzel a gombbal lekérheti és szerkesztheti az aktuális keresést

en: Advanced search
hu: Speciális keresés

en: There is one book with the {} format
hu: Egy könyv van {} formátumban

en: There are {count} books with the {fmt} format
hu: {count} könyv van {fmt} formátumban

en: Choose formats
hu: Formátumok kiválasztása

en: &Edit
hu: Sz&erkesztés

en: Edit this note
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Find &books
hu: Könyvek keresése

en: Search the calibre library for books by: {}
hu: Könyvek keresése a Calibre könyvtárban a következő szerint: {}

en: Search the calibre library for books with: {}
hu: Könyvek keresése a Calibre könyvtárban a következővel: {}

en: Copy &URL
hu: URL másolása

en: Copy a calibre:// URL to the clipboard that can be used to link to this note from other programs
hu: Másoljon egy calibre:// URL-címet a vágólapra, amellyel más programokból hivatkozhat erre a jegyzetre

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
hu: Használjon jelszót, ha a Calibre nem biztonságos hálózaton fut. Például, ha a Calibre laptopon fut egy reptéren és olvasó eszközét a Calibre-hez kívánja kapcsolni, használjon jelszót.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
hu: Kattintsa be ezt, ha szeretné hogy a Calibre induláskor automatikusan elindítsa a vezeték nélküli kapcsolatot. Ne engedélyezze ezt, ha nem biztonságos hálózatot használ, vagy nincs beállítva jelszó .

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
hu: Kattintsa be ezt, ha fix portszámot szeretne beállítani. Általában nincs erre szükség. Ha azonban a készülék nem csatlakozik a Calibre-hez, próbálja meg és adjon meg egy portszámot manuálisan.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
hu: Próbálja meg a 9090-et. Ha a Calibre jelzi, hogy a porthoz nem lehet kapcsolódni, próbáljon egy másikat. Bármilyen értéket megadhat 8,000 és 65,535 között.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
hu: Ezek a számítógép IP-címei. Ha úgy dönt, hogy eszköze rögzített IP-cím használatával csatlakozik a Calibre-hoz, akkor ezen címek egyikének kell lennie az Ön által használt címeknek. Nem valószínű, de lehetséges, hogy a helyes IP-cím nem szerepel itt, ebben az esetben a számítógép vezérlőpultjára kell lépnie, hogy megkapja számítógépe hálózati interfészeinek és IP-címeinek teljes listáját.

en: Invalid port number
hu: Érvénytelen port szám

en: You must provide a port number.
hu: Meg kell adnia egy port számot.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
hu: A port értékének 8000 és 65535 közötti számnak kell lennie.

en: Problem starting the wireless device
hu: Vezetéknélküli eszköz indítási hiba

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
hu: A vezeték nélküli eszköz illesztőprogramjának indításakor problémái voltak. Üzenet: "%s"

en: Smart device control
hu: Smart eszköz beállítása

en: <p>Start wireless device connections.
           <p>You may see some messages from your computer's firewall or anti-virus manager asking you if it is OK for calibre to connect to the network. <b>Please answer yes</b>. If you do not, wireless connections will not work.
hu: <p>Vezeték nélküli kapcsolat indítás.
           <p>Előfordulhat, hogy a számítógépe tűzfala vagy víruskereső kezelője üzeneteket kap, amelyek megkérdezik, hogy megfelelő-e a hálózathoz való csatlakozás. <b>Kérjük, válaszoljon igennel</b>. Ha nem, a vezeték nélküli kapcsolatok nem fognak működnek.

en: calibre IP addresses:
hu: Calibre IP címe:

en: Possible IP addresses:
hu: Lehetséges IP címek:

en: Optional &password:
hu: Opcionális &jelszó:

en: Optional password for security
hu: Opcionális biztonsági jelszó

en: Optional &fixed port:
hu: Opcionális &fix port:

en: Optional port number
hu: Opcionális port szám

en: &Use a fixed port
hu: Fix &port használata

en: &Automatically allow connections at calibre startup
hu: &Automatikus kapcsolódás a Calibre indulásakor

en: Lookup name: {}
hu: Keresési név: {}

en: (Not in library)
hu: (nincs a könyvtárban)

en: (Hidden in Tag browser)
hu: (rejtett a címkeböngészőben)

en: (Hidden by Virtual library)
hu: (rejtett a virtuális könyvtár által)

en: You must select items to apply
hu: Ki kell választani az alkalmazni kívánt elemeket

en: You must select items to unapply
hu: A visszavonni kívánt elemek kiválasztása

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
hu: A név ponttal kezdődik vagy pontra végződik, több egymást követő pontot  vagy szóközt tartalmaz a pontok előtt vagy után.

en: Name already used
hu: Már használatban lévő név

en: The user category name is already used, perhaps with different case.
hu: A felhasználói kategória neve már használatban van, esetleg más kis- és nagybetűkkel.

en: Existing category: {existing}
    New category name: {new}
hu: Meglévő kategória: {existing}
    Új kategórianév: {new}

en: The hierarchical prefix of the new category is already used, perhaps with different case.
hu: Az új kategória hierarchikus előtagja már használatban van, esetleg más kis- és nagybetűkkel.

en: Existing prefix: {prefix}
    New category name: {new}
hu: Meglévő előtag: {prefix}
    Új kategórianév: {new}

en: Existing category: {existing}
    New category: {new}
hu: Meglévő kategória: {existing}
    Új kategória: {new}

en: The current User category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
hu: Az aktuális egyéni kategória <b>véglegesen törlődik</b>. Biztosan folytatja?

en: User categories editor
hu: Egyéni kategória szerkesztő

en: &User category name:
hu: Felhasználói kategória neve:

en: Select a category to edit
hu: Kategória kiválasztása szerkesztésre

en: Copy the category name to the clipboard
hu: A kategória nevének másolása a vágólapra

en: &Category filter:
hu: Kategória szűrő:

en: Select the content kind of the new category
hu: Válassza ki az új kategória tartalmi formáját

en: Item &filter:
hu: Tételszűrő:

en: Enter text to filter the available items. Case and accents are ignored.
hu: Írjon be szöveget az elérhető elemek szűréséhez. A kis- és nagybetűket és az ékezeteseket figyelmen kívül hagyja.

en: Delete the current User category
hu: Az aktuális egyéni kategória törlése

en: Enter a category name, then use the Add button or the Rename button
hu: A kategória nevének megadása, azután a "Hozzáadás" vagy "Átnevezés" gomb használata

en: Add a new category
hu: Új kategória hozzáadása

en: Rename the current category to what is in the box
hu: Az aktuális kategória átnevezése a dobozban találhatóra

en: <p>Only show items that are visible in current Virtual
                library. Applied items not shown in the Virtual library will be
                marked "Hidden by Virtual library".</p>
hu: <p>Csak az aktuális virtuális könyvtárban látható elemek jelenjenek meg. 
       A virtuális könyvtárban nem szereplő alkalmazott elemek a "Rejtett 
       a virtuális könyvtár által" jelöléssel lesznek megjelölve.</p>

en: &Only show items visible in current Virtual library
hu: Csak az aktuális virtuális könyvtárban látható elemek megjelenítése

en: <p>Don't show items that are hidden in the Tag browser.
              Applied items not shown in the Tag browser will be marked
              "Hidden in Tag browser".</p>
hu: <p>Ne jelenítsen meg a 'Címkeböngészőben' elrejtett elemeket. 
        Címkeböngészőben nem megjelenő alkalmazott elemek 
        "Rejtett a Címkeböngészőben” jelzéssel jelennek meg.</p>

en: &Don't show items hidden in the Tag browser
hu: Ne jelenítsen meg a 'Címkeböngészőben' rejtett elemeket

en: &Available items
hu: Elérhető elemek

en: Apply items to current category
hu: Elemek alkalmazása az aktuális kategóriában

en: Applied &items
hu: Alkalmazott elemek

en: Unapply (remove) selected items from current category
hu: A kiválasztott elemek visszavonása (eltávolítása) az aktuális kategóriából

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts an ampersand-separated list of items. The items will be applied to the book.
hu: Ha a kívánt elem nem szerepel az elérhető listában, itt hozzáadhatja. Elfogadja az "&” jelekkel elválasztott tétellistát. A tételek a könyvre lesznek alkalmazva.

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma-separated list of items. The items will be applied to the book.
hu: Ha a kívánt elem nem szerepel az elérhető listában, itt hozzáadhatja. Elfogadja az elemek vesszővel elválasztott listáját. A tételek a könyvre lesznek alkalmazva.

en: No tags selected
hu: Nincsenek kiválasztva címkék

en: You must select at least one tag from the list of Available tags.
hu: Legalább egy címkét ki kell választania az elérhető címkék listájából.

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
hu: A címkék törlése azonnal megtörténik, és nincs visszavonás.

en: Are your sure?
hu: Biztos benne?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
hu: A következő címkék egy vagy több könyvnél szerepelnek. Biztos, hogy törli őket?

en: Manage items
hu: Elemek kezelése

en: &Apply item:
hu: Elem alkalmazása:

en: Apply item(s) to the current book
hu: Elem(ek) alkalmazása az aktuális könyvre

en: Filter the available items
hu: Elérhető elemek szűrése

en: Delete the selected items from database. This will unapply the items from all books and then remove them from the database.
hu: A kiválasztott elemek törlése az adatbázisból. Ezzel visszavonja az elemek alkalmazását az összes könyvből, majd eltávolítja őket az adatbázisból.

en: Ava&ilable items
hu: Elérhető elemek

en: Apply item to current book
hu: Elem alkalmazása a jelenlegi könyvre

en: Unapply (remove) the item from current book
hu: Az elem visszavonása (eltávolítása) az aktuális könyvből

en: Filter the applied items
hu: Alkalmazott elemek szűrése

en: Create note
hu: Megjegyzés létrehozása

en: Edit note
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Delete note
hu: Megjegyzés törlése

en: Manage {}
hu: {} kezelése

en: Delete link
hu: Link törlése

en: Search for {}
hu: {} keresése

en: Filter by {}
hu: Szűrés ezzel: {}

en: Search the library for {0}
hu: {0} keresése a könyvtárban

en: Count
hu: Előfordulás

en: Was
hu: Volt

en: This is not one of this column's permitted values ({0})
hu: Ez nem tartozik az oszlop engedélyezett ({0}) értékei közé

en: no links available
hu: nincsenek elérhető hivatkozások

en: Editing...
hu: Szerkesztés folyamatban...

en: Item is not a permitted value
hu: Elem nem egy engedélyezett érték

en: This column has a fixed set of permitted values. The entered text must be one of ({0}).
hu: Ez az oszlop rögzített értékeket tartalmaz. A beírt szövegnek ({0}) valamelyikének kell lennie.

en: Do you really want to undo all your changes on selected rows?
hu: Biztosan visszavonja az összes változtatást a kijelölt sorokon?

en: Selection contains deleted items
hu: A kijelölés törölt elemeket tartalmaz

en: The selection contains deleted items. You must undelete them before editing.
hu: A kijelölés törölt elemeket tartalmaz. Szerkesztés előtt vissza kell vonnia a törlésüket.

en: Undelete items?
hu: Visszavonja az elem törlését?

en: Items must be undeleted to continue. Do you want to do this?
hu: A folytatáshoz vissza kell vonni az elemek törlését. Megteszi?

en: Are you sure you want to delete the selected links? There is no undo.
hu: Biztosan törli a kiválasztott linkeket? Nincs visszavonás.

en: Search for an item in the first column
hu: Egy elem keresése az első oszlopban

en: Find items containing the search string
hu: Keresési karakterláncot tartalmazó elemek keresése

en: &Filter by:
hu: Szűrés ezzel:

en: Filter items using the text in this box
hu: Elemek szűrése a mezőben található szöveg segítségével

en: Show only items containing this text
hu: Csak ezt a szöveget tartalmazó elemek megjelenítése

en: F&ilter
hu: Szűrő

en: Show &all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Only show items in the current &Virtual library
hu: Csak az aktuális virtuális könyvtár elemei jelenjenek meg

en: O&nly show items in the currently selected books
hu: Csak az aktuálisan kiválasztott könyvek elemeinek megjelenítése

en: <p>Delete selected items from the database.
                    This will unapply the items from all books and then remove them
                    from the database. This button's shortcut is Ctrl+D</p>
hu: <p>A kiválasztott elemek törlése az adatbázisból.
                    Ezzel visszavonja az elemek alkalmazását az összes könyvből,
                    majd eltávolítja őket az adatbázisból. 
                    Ennek a gombnak a parancsikonja a Ctrl+D</p>

en: <p>Edit the currently selected cell. If a tag is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work. This button's shortcut is Ctrl+E</p>
hu: <p>Szerkessze az aktuálisan kijelölt cellát. Ha egy szerzőt szerkesztenek, minden könyvben átnevezik, ahol felhasználják. A dupla kattintás vagy a szerkesztés gomb megnyomása is működik.  Gyorsbillentyű: Ctrl+E</p>

en: <p>Undo all deletes or edits on the selected lines.
                    This button's shortcut is Ctrl+U</p>
hu: <p>A kijelölt sorok összes törlésének vagy szerkesztésének visszavonása.
                    Gyorsbillentyű kombináció Ctrl+U</p>

en: {title} (only one template dialog allowed)
hu: {title} (csak egy párbeszédablak sablon engedélyezett)

en: {title} dialog number {number} (multiple template dialogs allowed)
hu: {title} párbeszédablak száma: {number} (több párbeszédablak sablon engedélyezett)

en: Template language tutorial
hu: Sablonnyelv oktató

en: Template function reference
hu: Sablon függvény referencia

en: Author Sort
hu: Szerző rendezési forma

en: Tag 1
hu: Címke 1

en: Tag 2
hu: Címke 2

en: Template value
hu: Sablon értéke

en: *** Breakpoints are enabled. Waiting for the 'Go' button to be pressed
hu: *** A töréspontok engedélyezve vannak. Várakozás a 'Go' gomb megnyomására

en: Disable word wrap
hu: Szótördelés letiltása

en: Enable word wrap
hu: Szótördelés engedélyezése

en: Add Python template definition text
hu: Python sablondefiníciós szöveg hozzáadása

en: Load template from the Template tester
hu: Sablon betöltése sablontesztelőből

en: Load template from file
hu: Sablon betöltése fájlból

en: Save template to file
hu: Sablon mentése fájlba

en: No Template tester text is available
hu: Nincs elérhető sablontesztelő szöveg

en: Template file
hu: Sablonfájl

en: Select icon
hu: Ikon kiválasztása

en: EXCEPTION:
hu: KIVÉTEL:

en: Built-in template function
hu: Beépített sablon funkció

en: Built-in function
hu: Beépített funkció

en: User defined Python template function
hu: Felhasználó által definiált Python sablonfüggvény

en: User function
hu: Felhasználói funkció

en: Stored template
hu: Tárolt sablon

en: Stored user defined Python template
hu: Felhasználó által meghatározott tárolt Python sablon

en: Stored user defined GPM template
hu: Felhasználó által meghatározott tárolt GPM sablon

en: Discard changes?
hu: Elveti a módosításokat?

en: Do you really want to close this dialog, discarding any changes?
hu: Biztosan bezárja ezt a párbeszédpanelt, és elvet minden változtatást?

en: No template provided
hu: Nincs sablon megadva

en: The template box cannot be empty
hu: A sablonmező nem lehet üres

en: No column chosen
hu: Nincs oszlop kiválasztva

en: You must specify a column to be colored
hu: Ki kell választania egy oszlopot a színezéshez

en: You must specify the column where the icons are applied
hu: Meg kell adni azt az oszlopot, ahol az ikonokat alkalmazni kell

en: &Continue
hu: Folytatás

en: Continue running the template
hu: A sablon futtatásának folytatása

en: Stop running the template
hu: A sablon futtatásának leállítása

en: Break: line {0}, book {1}
hu: Törés: {0}. sor, {1}. könyv

en: A variable in the template
hu: Egy változó a sablonban

en: The value of the variable
hu: A változó értéke

en: The name of the template language operation
hu: A sablonnyelvi művelet neve

en: A General Program Mode Template
hu: Általános programmód sablon

en: Set the color of the column:
hu: Az átszínezendő oszlop:

en: Copy a color name to the clipboard:
hu: Egy szín nevének másolása a vágólapra:

en: Copy the selected color name to the clipboard
hu: A kiválasztott szín nevének másolása a vágólapra

en: Kind:
hu: Műfaj:

en: Apply the icon to column:
hu: Ikon alkalmazása az oszlophoz:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
hu: Egy ikonfájlnév másolása a vágólapra:

en: <p>The template must return the name of the icon file
                    to display. If you wish to display multiple icons, separate the
                    individual icon file names with a ':' (colon). They will all be
                    displayed in the column</p>
hu: <p>A sablonnak vissza kell adnia a megjelenítendő ikonfájl nevét. 
             Ha több ikont szeretne megjeleníteni, válassza el az egyes 
             ikonfájlok nevét ':'-vel (kettősponttal). Mindegyik megjelenik 
             az oszlopban</p>

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
hu: A kiválasztott ikonfájl nevének másolása a vágólapra

en: Add icon
hu: Ikon hozzáadása

en: Add an icon file to the set of choices
hu: Egy ikonfájl hozzáadása a választási lehetőségekhez

en: Template &name:
hu: Sablon neve:

en: The name of the callable template
hu: A hívható sablon neve

en: T&emplate:
hu: Sablon:

en: The text of the template program goes into the box below
hu: A sablonprogram szövege az alábbi mezőbe kerül

en: Enable &breakpoints
hu: Töréspontok engedélyezése

en: <p>If checked, the template evaluator will stop when it
    evaluates an expression on a double-clicked line number, opening a dialog showing
    you the value as well as all the local variables</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, a sablonértékelő leáll amikor
    kiértékeli a kifejezést egy duplán kattintott sorszámon, és megnyit egy párbeszédablakot
    megjeleníti az értéket és az összes helyi változót</p>

en: &Go
hu: Kezdés

en: If 'Enable breakpoints' is checked then click this button to run your template
hu: Ha a 'Töréspontok engedélyezése'  be van jelölve, kattintson erre a gombra a sablon futtatásához

en: &Line:
hu: Sor:

en: Line number to toggle
hu: Sorszám a váltáshoz

en: &Toggle
hu: Váltás

en: Toggle the breakpoint on the line number in the box
hu: Töréspont váltása a sorszámon a mezőben

en: &Remove all
hu: Mind eltávolítása

en: Remove all breakpoints
hu: Minden töréspont eltávolítása

en: &Set all
hu: Mind beállítása

en: Set breakpoint on every line
hu: Töréspont beállítása minden sorba

en: <p>The text of the template program goes in this box.
                A General Program Mode template must begin with the word "program:".
                A Python template must begin with the word "python:" followed by a
                function definition line. There is a context menu item you can use
                to enter the first lines of a Python template.</p>
hu: <p>Ebbe a mezőbe kerül a sablonprogram szövege. 
       Az "Általános Program mód" sablonjának a "program:” szóval kell kezdődnie. 
       A Python-sablonnak a "python:” szóval kell kezdődnie, amelyet egy 
       függvénydefiníciós sor követ. Van egy helyi menüelem, amellyel 
       beírhatja a Python-sablon első sorait.</p>

en: D&ocumentation:
hu: Dokumentáció:

en: Documentation for the function being defined or edited
hu: A definiálandó vagy szerkesztett függvény dokumentációja

en: Template value:
hu: Sablon értéke:

en: The value of the template using the current book in the library view
hu: A sablon értéke a könyvtárnézetben lévő aktuális könyv alapján

en: User label
hu: Felhasználói címke

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Select the font for the Template box
hu: Sablon mező betűtípusának kiválasztása

en: Size:
hu: Méret:

en: Select the font size for the Template box
hu: A sablon mező betűméretének kiválasztása

en: Lo&ad
hu: Betöltés

en: Load the template from a file
hu: Sablon betöltése fájlból

en: Save the template in a file
hu: Sablon mentése fájlba

en: Template Function Reference
hu: Sablon funkció referencia

en: Function &name:
hu: Függvény neve:

en: &Function type:
hu: Funkció típusa:

en: &Documentation:
hu: &Dokumentáció:

en: &Code:
hu: Kód:

en: Remove any template from the box
hu: Minden sablon eltávolítása a szövegdobozból

en: Trim Image
hu: Kép vágása

en: Select a region by dragging with your mouse, and then click trim
hu: Válasszon ki egy régiót az egérrel húzva, majd kattintson a vágás gombra

en: &Trim
hu: Vágás

en: Trim image by removing borders outside the selected region
hu: Kép levágása a kiválasztott régión kívüli szegélyek eltávolításával

en: Adjust selection by dragging corners
hu: A kijelölés beállítása a sarkok húzásával

en: Size: {0}px Aspect ratio: {1:.3g}
hu: Méret: {0}px Képarány: {1:.3g}

en: Size: {0}x{1}px
hu: Méret: {0}x{1}px

en: Download %s
hu: %s letöltése

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
hu: <b>%(fname)s</b> letöltése innen: %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
hu: Nem sikerült letölteni a(z) %(url)r címről a következő hibával: %(err)s

en: Downloading book
hu: Könyv letöltése

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
hu: A {0} könyv letöltődik és automatikusan az Ön Calibre könyvtárába kerül.

en: No file specified to download.
hu: Nincs fájl kiválasztva letöltésre.

en: {} is not a supported e-book format
hu: {} egy nem támogatott e-könyv formátum

en: Downloading %s
hu: %s letöltése

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Failed to download e-book
hu: E-könyv letöltése sikertelen

en: finished
hu: kész

en: Email %(name)s to %(to)s
hu: %(name)s elküldése emailben ide: %(to)s

en: News:
hu: Hírek:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
hu: A Calibre által letöltött %s folyóirat csatolva.

en: Add a new recipient:
hu: Új címzett hozzáadása:

en: &Address
hu: &Cím

en: &Formats
hu: &Formátumok

en: &Subject
hu: &Téma

en: A&lias
hu: Á&lnév

en: The email address of the recipient
hu: A címzett email címe

en: The optional alias (simple name) of the recipient
hu: A címzett opcionális álneve (egyszerű neve)

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
hu: E-mail formátumok. Az első egyező elküldésre kerül (vesszővel elválasztott lista)

en: The optional subject for email sent to this recipient
hu: A címzettnek küldött e-mail opcionális tárgya

en: &Add recipient
hu: Címzett hozzáadása

en: Need address
hu: Cím szükséges

en: You must specify an address
hu: Meg kell adni egy címet

en: Invalid email address
hu: Érvénytelen e-mail cím

en: The address {} is invalid
hu: {} cím érvénytelen

en: Need formats
hu: Formátumok szükségesek

en: You must specify at least one format to send
hu: Az elküldéshez legalább egy formátumot meg kell adni

en: The recipient %s already exists
hu: %s címzett már létezik

en: No recipients
hu: Nincsenek résztvevők

en: You must select at least one recipient
hu: Legalább egy címzettet ki kell választani

en: Auto convert the following books before sending via email?
hu: Automatikusan konvertálja a következő könyveket, mielőtt elküldi e-mailben?

en: This recipient has no valid formats defined
hu: Ennek a címzettnek nincs megadva érvényes formátuma

en: These books have no suitable input formats for conversion
hu: Ezeknek a könyveknek nincs megfelelő beviteli formátumuk az átalakításhoz

en: Could not send
hu: Nem küldhető el

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
hu: Egyes címzetteknek nem sikerült könyveket elküldeni. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: E-book:
hu: E-könyv:

en: Attached, you will find the e-book
hu: Az E-könyv csatolva

en: by
hu: –

en: in the %s format.
hu: %s formátumban.

en: {series_index} of {series}
hu: {series_index} / {series}

en: About this book:
hu: Erről a könyvről:

en: Sending email to
hu: E-mail küldése ide:

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
hu: Az email elküldése elött a következő könyvek automatikus konverálása %s formátumra?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
hu: Nem lehet elküldeni emailben a következő könyveket, mert nem léteznek a megadott formátumokban:

en: Failed to email book
hu: A könyv emailben történő elküldése meghiúsult

en: sent
hu: elküldve

en: Sent news to
hu: Hírek elküldése ide:

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess e-book metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="%s">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips. Note that underscores in filenames are auto-replaced by spaces.</p></div>
hu: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Állítson be egy reguláris kifejezési mintát, amelyet akkor használ, amikor az e-könyvek metaadatait fájlnevekből próbálja kitalálni. </p>
    <p>Egy oktatóanyag <a href="%s">itt érhető el</a> a reguláris kifejezések használatáról.</p>
    <p>Az alábbi <b>teszt</b> funkció segítségével tesztelheti reguláris kifejezését néhány mintafájlnéven (ne felejtse el megadni a fájl kiterjesztését). A különböző metaadat-bejegyzések csoportneveit az eszköztippek dokumentálják. Vegye figyelembe, hogy a fájlnevekben az aláhúzásjelek automatikusan szóközökre cserélődnek.</p></div>

en: Regular &expression
hu: Reguláris &kifejezés

en: Test
hu: Teszt

en: File &name:
hu: Fájl&név:

en: Title:
hu: Cím:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
hu: Reguláris kifejezés (?P&lt;title&gt;)

en: No match
hu: Nincs találat

en: Authors:
hu: Szerző(k):

en: Regular expression (?P<author>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<author>)

en: Series:
hu: Sorozat:

en: Regular expression (?P<series>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<series>)

en: Series index:
hu: Sorozat index:

en: Regular expression (?P<series_index>)
hu: Sorozaton belüli sorszám. Reguláris kifejezés (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<isbn>)

en: Publisher:
hu: Kiadó:

en: Regular expression (?P<publisher>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<publisher>)

en: Published:
hu: Kiadva:

en: Regular expression (?P<published>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<published>)

en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Regular expression (?P<comments>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<comments>)

en: Select font files
hu: Betűtípus fájlok kiválasztása

en: TrueType/OpenType Fonts
hu: TrueType/OpenType betűtípusok

en: Corrupt font
hu: Hibás betűtípus

en: Choose a font family
hu: Betűtípus kiválasztása

en: Available faces for %s
hu: %s elérhető kinézetei

en: Choose font family
hu: Betűtípus kiválasztása

en: Add &fonts
hu: &Hozzáadás

en: Choose a font family from the list below:
hu: Válasszon betűtípust az alábbi listából:

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Find previous
hu: Előző keresése

en: None
hu: Nincs

en: Added fonts
hu: Hozzáadott betűtípusok

en: Added font families: %s
hu: Hozzáadott betűtípusok: %s

en: Choose &font family
hu: Betűtípus &kiválasztása

en: Clear the font family
hu: Betűtípus törlése

en: Search the text of all books in the library
hu: Keresés a könyvtárban található összes könyv szövegében

en: The calibre library is on a FAT drive, indexing more than a few hundred books wont work.
hu: A Calibre könyvtár FAT-meghajtón van, több mint néhány száz könyv indexelése nem működik.

en: Indexing of all books in this library is not yet complete, so search results will not be from all books. Click the <i>Show indexing status</i> button to see details.
hu: A könyvtárban található összes könyv indexelése még nem fejeződött be, így a keresési eredmények nem minden könyvből származnak. Kattintson az <i>"Indexelési állapot megjelenítése"</i> gombra a részletek megtekintéséhez.

en: Library on a FAT drive
hu: Könyvtár egy FAT meghajtón

en: The calibre library {} is on a FAT drive. These drives have a limit on the maximum file size. Therefore indexing of more than a few hundred books will fail. You should move your calibre library to an NTFS or exFAT drive.
hu: {} Calibre könyvtár egy FAT-meghajtón található. Ezeknek a meghajtóknak korlátja van a maximális fájlméretre. Ezért több mint néhány száz könyv indexelése sikertelen lesz. Helyezze át a Calibre könyvtárát egy NTFS vagy exFAT meghajtóra.

en: Indexing is almost complete
hu: Az indexelés majdnem kész

en: Indexing is only {} done
hu: Az indexelés csak {} kész

en: Normally, calibre indexes books slowly, in the background, to avoid overloading your computer. You can instead have calibre speed up indexing. This is useful if you intend to leave your computer running overnight to quickly finish the indexing. Both your computer and calibre will be less responsive while fast indexing is active. Closing this window will automatically reset to slow indexing.
hu: Általában a Calibre lassan, a háttérben indexeli a könyveket, hogy elkerülje a számítógép túlterhelését. Ehelyett beállíthatja a Calibre gyors indexelését. Ez akkor hasznos, ha egyik napról a másikra üzemben kívánja hagyni a számítógépet, hogy gyorsan befejezze az indexelést. Mind a számítógépe, mind a Calibre kevésbé fog reagálni, miközben a gyors indexelés aktív. Az ablak bezárásával automatikusan visszaáll a lassú indexelés.

en: Indexing speed:
hu: Indexelési sebesség:

en: &Slow
hu: Lassú

en: &Fast
hu: Gyors

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: Not all the books in this library have been indexed yet. Searching will yield incomplete results.
hu: Még nincs minden könyv indexelve ebben a könyvtárban. A keresés hiányos eredményeket ad.

en: All book files indexed
hu: Minden könyvfájl indexelve

en: Start &searching
hu: Keresés indítása

en: almost 100%
hu: majdnem 100%

en: {0} of {1} book files, {2} have been indexed, {3}
hu: {0} ennyi könyvfájlból: {1} , {2} indexelve, {3}

en: Start &searching even with incomplete indexing
hu: A keresés elindítása még hiányos indexelés esetén is

en: &Index books in this library to allow searching their full text
hu: Indexelje a könyvtárban található könyveket, hogy lehetővé tegye a keresést a teljes szövegükben

en: In order to search the full text of books, the text must first be <i>indexed</i>. Once enabled, indexing is done automatically, in the background, whenever new books are added to this calibre library.
hu: A könyvek teljes szövegében való kereséshez a szöveget először <i>indexelni</i> kell. Ha engedélyezve van, az indexelés automatikusan megtörténik a háttérben, amikor új könyveket adnak hozzá ehhez a Calibre könyvtárhoz.

en: Re-index
hu: Újraindexelés

en: Re-index all books in this library
hu: Minden könyv indexelése ebben a könyvtárban

en: This will force calibre to re-index all the books in this library, which can take a long time. Are you sure?
hu: Ez arra kényszeríti a Calibre-t, hogy újraindexelje a könyvtárban található összes könyvet, ami hosszú ideig tarthat. Biztos ebben?

en: This book was not found in the calibre library
hu: Ez a könyv nem található a Calibre könyvtárban

en: This book is not currently visible in the calibre library. If you have a search or Virtual library active, try clearing that. Or click the "Restrict searched books" checkbox in this window to only search currently visible books.
hu: Ez a könyv jelenleg nem látható a Calibre könyvtárban. Ha aktív kereséssel vagy virtuális könyvtárral rendelkezik, próbálja meg törölni azt. Vagy kattintson a "Keresett könyvek korlátozása" jelölőnégyzetre ebben az ablakban, ha csak a jelenleg látható könyveket szeretné keresni.

en: Unknown book
hu: Ismeretlen könyv

en: Unknown author
hu: Ismeretlen szerző

en: Invalid search query
hu: Érvénytelen keresési lekérdezés

en: The search query: {query} was not understood. See <a href="{fts_url}">here</a> for details on the supported query syntax.
hu: A keresési lekérdezés: {query} nem értelmezhető. A támogatott lekérdezés szintaxisának részleteiért lásd <a href="{fts_url}">itt</a>.

en: Jump to this book in the library
hu: Ugrás ehhez a könyvhöz a könyvtárban

en: Mark this book in the library
hu: Jelölje meg ezt a könyvet a könyvtárban

en: Expand all
hu: Mind kibontása

en: Collapse all
hu: Összes bezárása

en: Enter words to search for
hu: A keresendő szavak megadása

en: &Restrict searched books
hu: Keresett könyvek korlátozása

en: Restrict search results to only the books currently showing in the main library screen. This means that any Virtual libraries or search results are applied.
hu: A keresési eredményeket csak a fő könyvtár képernyőjén jelenleg megjelenő könyvekre korlátozza. Ez azt jelenti, hogy minden virtuális könyvtár vagy keresési eredmény alkalmazásra kerül.

en: &Match on related words
hu: Kapcsolódó szavak párosítása

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: {0} matches {1} and {2} as well
hu: Ezzel az opcióval a szavak keresése a kapcsolódó szavakra is kiterjed (több nyelven támogatott). Például angol nyelven:  {0} megfelel a következőnek: {1} és {2}

en: One book | {num} books
hu[0]: Egy könyv
hu[1]: {num} könyv

en: Scheduled for re-indexing
hu: Újraindexelésre ütemezve

en: This book has been scheduled for re-indexing, which typically takes a few seconds, if no other books are being re-indexed. Once indexing is complete, you can re-run the search to see updated results.
hu: Ennek a könyvnek az újraindexelése ütemezett, ami általában néhány másodpercet vesz igénybe, ha nincs más könyv újraindexelése. Az indexelés befejezése után újra futtathatja a keresést a frissített eredmények megtekintéséhez.

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Mark
hu: Megjelöl

en: Put a pin on this book in the calibre library, for future reference. You can search for marked books using the search term: {0}
hu: Tegyen egy gombostűt erre a könyvre a Calibre könyvtárban, későbbi hivatkozás céljából. A megjelölt könyvekre a következő keresési kifejezéssel kereshet: {0}

en: Re-index this book. Useful if the book has been changed outside of calibre, and thus not automatically re-indexed.
hu: Indexelje újra ezt a könyvet. Hasznos, ha a könyvet a Calibre-n kívül változtatták, és így nem indexelték automatikusan újra.

en: This book has been deleted from the library but is still present in the full text search index. Remove it.
hu: Ezt a könyvet törölték a könyvtárból, de továbbra is megtalálható a teljes szöveges keresési indexben. Távolítsd el.

en: Un-index
hu: Index megszüntetése

en: Open the book, in the {fmt} format.
    When using the calibre E-book viewer, it will attempt to scroll
    to this search result automatically.
hu: Nyissa meg a könyvet {fmt} formátumban.
    A Calibre e-könyvnézegető használatakor automatikusan 
    megpróbál görgetni ehhez a keresési eredményhez.

en: 
    <div class="h">Search for single words</div>
    <p>Simply type the word:</p>
    <div class="bq">awesome<br>calibre</div>
    
    <div class="h">Search for phrases</div>
    <p>Enclose the phrase in quotes:</p>
    <div class="bq">"early run"<br>"song of love"</div>
    
    <div class="h">Boolean searches</div>
    <div class="bq">(calibre AND ebook) NOT gun<br>simple NOT ("high bar" OR hard)</div>
    
    <div class="h">Phrases near each other</div>
    <div class="bq">NEAR("people" "in Asia" "try")<br>NEAR("Kovid" "calibre", 30)</div>
    <p>Here, 30 is the most words allowed between near groups. Defaults to 10 when unspecified.</p>
    
    <div style="margin-top: 1em"><a href="{fts_url}">Full syntax reference</a></div>
    </div>
hu: 
    <div class="h">Egyszerű szókeresés</div>
    <p>Egyszerűen írja be a szót:</p>
    <div class="bq">awesome<br>calibre</div>
    
    <div class="h">Kifejezések keresése</div>
    <p>Tegye idézőjelbe a kifejezést:</p>
    <div class="bq">"early run"<br>"song of love"</div>
    
    <div class="h">Logikai keresés</div>
    <div class="bq">(calibre AND ebook) NOT gun<br>simple NOT ("high bar" OR hard)</div>
    
    <div class="h">Kifejezések egymás közelében</div>
    <div class="bq">NEAR("people" "in Asia" "try")<br>NEAR("Kovid" "calibre", 30)</div>
    <p>Itt a 30 a legtöbb megengedett szó a közeli csoportok között. Alapértelmezés szerint 10, ha nincs megadva.</p>
    
    <div style="margin-top: 1em"><a href="{fts_url}">Teljes szintaktikai hivatkozás</a></div>
    </div>

en: Abort the current search?
hu: Megszakítja az aktuális keresést?

en: Show &indexing status
hu: Indexelési állapot megjelenítése

en: &Mark all books
hu: Minden könyv megjelölése

en: Mark all matched books in the library
hu: Minden egyező könyv megjelölése a könyvtárban

en: Select all matched books in the library
hu: Minden egyező könyv kiválasztása a könyvtárban

en: Mark and select all matched books
hu: Minden egyező könyv megjelölése és kiválasztása

en: Remove this action
hu: Művelet eltávolítása

en: <a href="{}">CSS selector help</a>
hu: <a href="{}">CSS-választó súgó</a>

en: Create the rule to transform HTML tags below
hu: Egy szabály létrehozása az alábbi HTML-címkék átalakításához

en: If the tag
hu: Ha a címke

en: Then:
hu: Azután:

en: Add another action
hu: Egy másik művelet hozzáadása

en: If the tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>
hu: Ha a címke <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>

en: You can specify rules to transform HTML here. Click the "Add rule" button below to get started.
hu: Itt adhat meg szabályokat a HTML átalakításához. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra.

en: Test HTML transform rules
hu: HTML átalakítási szabályok tesztelése

en: Enter an HTML document below and click the "Test" button
hu: Írjon be egy HTML dokumentumot alább, és kattintson a "Teszt" gombra

en: Resulting HTML
hu: Eredményként kapott HTML

en: Edit HTML transform rules
hu: HTML átalakítási szabályok szerkesztése

en: Current HTML file
hu: Jelenlegi HTML fájl

en: All HTML files
hu: Minden HTML fájl

en: Open HTML files
hu: HTML fájlok megnyitása

en: Selected HTML files
hu: Kiválasztott HTML fájlok

en: Create an icon theme
hu: Ikontéma létrehozása

en: Use this theme in calibre
hu: Használja ezt a témát a Calibre-ban

en: Change the current calibre icon theme to this theme
hu: Az aktuális ikontéma módosítása erre a témára

en: Theme Metadata
hu: Téma metaadat

en: &Version:
hu: Verzió:

en: Light and Dark
hu: Világos és sötét

en: Light only
hu: Csak világos

en: Dark only
hu: Csak sötét

en: Specify the color palette this icon theme is suited for
hu: Adja meg azt a színpalettát, amelyhez ez az ikontéma alkalmas

en: &Color palette:
hu: Szín paletta:

en: &License:
hu: &Licensz:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
hu: Az ebben a témában található ikonok licence. Gyakori választás a Creative Commons vagy a Public Domain.

en: %d icons missing in this theme
hu: %d ikon hiányzik ebben a témában

en: No missing icons
hu: Nincs hiányzó ikon

en: No title specified
hu: Cím nincs megadva

en: You must specify a title for this icon theme
hu: Meg kell adni ennek az ikontémának a címét

en: No author specified
hu: Nincs megadva szerző

en: You must specify an author for this icon theme
hu: Meg kell adnia egy szerzőt ehhez az ikontémához

en: &Abort
hu: Megsz&akítás

en: Losslessly optimizing images, please wait...
hu: Képek veszteségmentes optimalizálása, kis türelmet...

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
hu: A képek optimalizálása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Compression failed
hu: Tömörítés sikertelen

en: Optimizing %s
hu: %s optimalizálása

en: Creating theme file
hu: Téma fájl létrehozása

en: Compressing theme file
hu: Téma fájl tömörítése

en: Choose a folder from which to read the icons
hu: Válasszon mappát, amelyből beolvashatóak az ikonok

en: Choose destination for icon theme
hu: Ikontéma célhelyének kiválasztása

en: ZIP files
hu: ZIP fájlok

en: Right click to visit theme homepage
hu: Kattintson a jobb gombbal a téma kezdőlapjának megnyitásához

en: 
                <h2>{title}</h2>
                <p>by <i>{author}</i> with <b>{number}</b> icons [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Version: {version} Number of users: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>
hu: 
                <h2>{title}</h2>
                <p>Készítette: <i>{author}</i>  <b>{number}</b> ikon [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Verzió: {version} Felhasználók száma: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>

en: Downloading icons...
hu: Ikonok letöltése...

en: Downloading icons, please wait...
hu: Ikonok letöltése, kérjük várj...

en: Use the calibre default icons
hu: Calibre alapértelmezett ikonok használata

en: Choose an icon theme below. It will be used for both light and dark color themes unless a color specific theme is chosen in one of the other tabs.
hu: Válasszon egy ikontémát az alábbiakból. Világos és sötét színű témákhoz egyaránt használható, kivéve, ha színspecifikus témát választanak ki valamelyik másik lapon.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for light color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
hu: Válasszon egy ikontémát az alábbiakból. Elsősorban világos színű témákhoz használják. Ha az alapértelmezettet választja, akkor a "világos és sötét" témát használja a rendszer.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for dark color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
hu: Válasszon egy ikontémát az alábbiakból. A sötét színű témákhoz előnyösebb a használata. Ha az alapértelmezettet választja, akkor a "világos és sötét” témát használja a rendszer.

en: Number of icons
hu: Ikonok száma

en: Popularity
hu: Gyakoriság

en: Choose an icon theme
hu: Válassz egy ikontémát

en: Restore &default icons
hu: Alapértelmezett ikonok visszaállítása

en: For light and dark
hu: Világos és sötét téma

en: For light only
hu: Csak világos téma

en: For dark only
hu: Csak sötét téma

en: Downloading, please wait...
hu: Letöltés, kérjük várj...

en: Failed to download list of themes
hu: A témalista letöltése sikertelen

en: Failed to download list of themes, click "Show details" for more information
hu: A témák listájának letöltése sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Choose from {} available icon themes
hu: Válasszon az elérhető {} ikontéma közül

en: Failed to download icon themes, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült letölteni az ikontémákat. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Zoom &in
hu: &Nagyítás

en: Zoom &out
hu: &Kicsinyítés

en: &Save as
hu: &Mentés másként

en: &Rotate
hu: Fo&rgatás

en: F&ull screen
hu: Teljes képernyő

en: &Fit image
hu: Kép igazítása

en: Fit image inside the available space
hu: Kép igazítása a rendelkezésre álló helyre

en: Remember &zoom
hu: Emlékezzen a nagyításra

en: Choose a file to save to
hu: Fájl választása a mentéshez

en: Image: {name} {resolution}
hu: Kép: {name} {resolution}

en: See what's new in this calibre release
hu: Az egyes Calibre verziók újdonságai

en: Connected
hu: Csatlakoztatva:

en: created by
hu: készítette:

en: %(num)d of %(total)d books
hu: %(num)d / %(total)d könyv

en: one book | {} books
hu[0]: {} könyv
hu[1]: {} könyv

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
hu[0]: %(num)s, %(sel)d kijelölve
hu[1]: %(num)s, %(sel)d kijelölve

en: {0}, {1} total
hu: {0}, {1} összesen

en: Cover grid
hu: Borító rácsnézet

en: Search bar
hu: Keresősáv

en: Next Virtual library
hu: A következő virtuális könyvtár

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
hu: Váltás a következő virtuális könyvtárra a Virtuális könyvtár lapsávon

en: Previous Virtual library
hu: Elöző virtuális könyvtár

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
hu: Váltás az előző virtuális könyvtárra a Virtuális könyvtár lapsávon

en: All books
hu: Minden könyv

en: Search expression for this Virtual library:
hu: Keresési kifejezés ehhez a virtuális könyvtárhoz:

en: Sort tabs alphabetically
hu: Címkék ABC sorrendbe rendezése

en: Restore hidden tabs
hu: Rejtett fülek visszaállítása

en: Hide Virtual library tabs
hu: Virtuális könyvtár fülek elrejtése

en: Lock Virtual library tabs
hu: Virtuális könyvtár fülek zárolása

en: Unlock Virtual library tabs
hu: Virtuális könyvtár fülek feloldása

en: Edit "%s"
hu: "%s" szerkesztése

en: Delete "%s"
hu: "%s"  Törlése

en: Layout
hu: Kinézet

en: Show and hide various parts of the calibre main window
hu: A Calibre főablak részeinek megjelenítése vagy elrejtése

en: No %s format
hu: Nincs %s formátum

en: The book {0} does not have the {1} format
hu: A(z) {0} könyvnek nincs {1} formátuma

en: Restore %s
hu: %s visszaállítása

en: Job
hu: Művelet

en: Progress
hu: Folyamat

en: Running time
hu: Futásidő

en: Start time
hu: Elindítva

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
hu[0]: Egy futó feladat:
hu[1]: {} futó feladat:

en: Unknown job
hu: Ismeretlen művelet

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
hu[0]: Várakozó feladat
hu[1]: {} várakozó feladat

en: Cannot kill job
hu: A műveletet nem lehet megszakítani

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
hu: Az eszközzel kommunikáló műveletet nem lehet megszakítani

en: Job has already run
hu: A művelet már fut

en: This job cannot be stopped
hu: Ez a művelet nem leállítható

en: Some of the jobs cannot be stopped. Click "Show details" to see the list of unstoppable jobs.
hu: A munkák egy részét nem lehet leállítani. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a megállíthatatlan munkák listájának megtekintéséhez.

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Click to see list of jobs
hu: Kattintson a műveletek listájának megtekintéséhez

en: Show/hide the Jobs List
hu: Műveletlista mutatása/elrejtése

en: Jobs:
hu: Műveletek száma:

en: No running jobs
hu: Nincsenek futó műveletek

en: One running job
hu: Egy futó művelet

en: %d running jobs
hu: %d futó művelet

en:  - Jobs
hu:  – Műveletek

en: Search for a job by name
hu: Művelet keresése név szerint

en: No job
hu: Nincs művelet

en: No job selected
hu: Nincs kijelölt művelet

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
hu[0]: Biztosan le szeretné állítani a kijelölt műveletet?
hu[1]: Biztosan le szeretné állítani a kijelölt műveleteket?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
hu: Biztosan le szeretné állítani az összes nem az eszközre vonatkozó műveletet?

en: &Custom
hu: &Egyéni

en: &Alternate shortcut:
hu: Alternatív parancsikon:

en: &Shortcut:
hu: Billentyű&parancs:

en: Done
hu: Kész

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
hu: Ala&pértelmezés: %(deflt)s [Jelenleg nem ütközik: %(curr)s]

en: Press a key...
hu: Nyomjon le egy billentyűt…

en: Already assigned
hu: Foglalt hozzárendelés

en: already assigned to
hu: már hozzá van rendelve a következőhöz:

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
hu: <b>A gyorsbillentyű megszüntetve</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
hu: Kattintson duplán bármelyik elemre a hozzá tartozó gyorsbillentyű megváltoztatásához

en: Search for a shortcut by name
hu: Végrehajtandó parancs név szerinti keresése

en: No matches
hu: Nincs találat

en: Could not find any shortcuts matching <i>{}</i>
hu: Nem találhatók a következőnek megfelelő parancsikonok: <i>{}</i>

en: Eject this device
hu: Eszköz kiadása

en: Configure this device
hu: Az eszköz beállítása

en: Update cached metadata on device
hu: Gyorsítótárazott metaadatok frissítése az eszközön

en: Library
hu: Könyvtár

en: Show books in calibre library
hu: A Calibre könyvtárában lévő könyvek megjelenítése

en: Show books in the main memory of the device
hu: Az eszköz fő memóriájában lévő könyvek megjelenítése

en: Show books in storage card A
hu: Az „A” memóriakártyán lévő könyvek megjelenítése

en: Show books in storage card B
hu: A „B” memóriakártyán lévő könyvek megjelenítése

en: Delete library
hu: Könyvtár törlése

en: available
hu: elérhető

en: Close the Virtual library
hu: Virtuális könyvtár bezárása

en: Change how the displayed books are sorted
hu: A megjelenített könyvek rendezési módjának módosítása

en: Sort
hu: Rendezés

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
hu: <p>Keresés a listában a cím, szerző stb alapján<br><br>A szóközzel elválasztott szavak az AND (ÉS) művelet alapján lesznek értelmezve

en: Search the full text of all books in the library, not just their metadata
hu: Keressen a könyvtárban található összes könyv teljes szövegében, nem csak a metaadataikban

en: Do quick search (you can also press the Enter key)
hu: Gyorskeresés (az Enter billentyűt is megnyomhatja)

[ctx: mark books matching search result instead of filtering them]
en: Highlight
hu: Kiemelés

en: <h2>Shutting down</h2><div>
hu: <h2>Leállítás</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
hu: %(sidx)s. könyv ebből a sorozatból: <span class="series_name">%(series)s</span>

en: This book is on the device in %s
hu: Ez a könyv az eszközön itt: %s

en: Unknown chapter
hu: Ismeretlen fejezet

en: Anonymous Content server user
hu: Névtelen tartalomszerver felhasználó

en: Local E-book viewer user
hu: Helyi e-könyvolvasó felhasználó

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

[ctx: type of annotation]
en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Highlights
hu: Kiemelések

en: Export {} annotations
hu: {} megjegyzés exportálása

en: calibre annotation collection
hu: Calibre megjegyzés gyűjtemény

en: annotations
hu: megjegyzések

en: Format to export in:
hu: Exportálási formátum:

en: Save to file
hu: Mentés fájlba

en: File for exports
hu: Fájl az exportáláshoz

en: Open in viewer
hu: Megnyitás a megjelenítőben

en: Show in calibre
hu: Magjelenítés a Calibre-ben

en: Edit notes
hu: Jegyzetek szerkesztése

en: Export selected item | Export {} selected items
hu[0]: Kiválasztott elem exportálása
hu[1]: {} kiválasztott elem exportálása

en: Delete selected item | Delete {} selected items
hu[0]: A kiválasztott elem törlése
hu[1]: {} kiválasztott elem törlése

en: Restrict to
hu: Korlátozás erre:

en: Type:
hu: Típus:

en: Show only annotations of the specified type
hu: Csak a megadott típusú megjegyzések megjelenítése

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Show only annotations created by the specified user
hu: Csak a megadott felhasználó által létrehozott megjegyzések megjelenítése

en: Only show annotations from books that have been selected in the calibre library
hu: Csak a Calibre könyvtárban kiválasztott könyvek kommentárjainak megjelenítése

en: &Show results from only selected books
hu: Eredmények megjelenítése csak a kiválasztott könyvekből

en: &Show results from only the selected book | &Show results from only the {} selected books
hu[0]: Csak a kiválasztott könyv eredményeinek megjelenítése
hu[1]: Csak {} kiválasztott könyv eredményeinek megjelenítése

en: Find previous match
hu: Előző találat keresése

en: Invalid search expression
hu: Érvénytelen keresési kifejezés

en: The search expression: {0} is invalid. The search syntax used is the SQLite Full text Search Query syntax, <a href="{1}">described here</a>.
hu: Keresési kifejezés: {0} érvénytelen. A használt keresési szintaxis az SQLite teljes szöveges keresési lekérdezés szintaxisa, <a href="{1}">itt leírva</a>.

en: Edit the notes of this highlight
hu: Ezen kiemelés jegyzeteinek szerkesztése

en: Add notes
hu: Jegyzetek hozzáadása

en: Add notes to this highlight
hu: Megjegyzés hozzáadása ehhez a kiemeléshez

en: User
hu: Felhasználó

en: Show this book in the main calibre book list
hu: Könyv megjelenítése a Calibre fő könyvlistájában

en: Edit notes for highlight
hu: A kiemelés jegyzeteinek szerkesztése

en: Annotations browser
hu: Megjegyzés böngésző

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: <i>correction</i> matches <i>correcting</i> and <i>corrected</i> as well
hu: Ezzel az opcióval a szavak keresése a kapcsolódó szavakra is kiterjed (több nyelven támogatott). Például angol nyelven: <i>correction</i> megfelel ennek: <i>correcting</i> és a <i>corrected</i> szónak is

en: &Delete all selected
hu: Minden kiválasztott törlése

en: Delete the selected annotations
hu: A kiválasztott megjegyzés exportálása

en: &Export all selected
hu: Minden kiválasztott exportálása

en: Export the selected annotations
hu: A kiválasztott megjegyzések exportálása

en: Rebuild search index
hu: Keresési index újraépítése

en: Refresh annotations in case they have been changed since this window was opened
hu: A megjegyzések frissítése, ha az ablak megnyitása óta megváltoztak

en: No selected annotations
hu: Nincsenek kiválasztott megjegyzések

en: No annotations have been selected
hu: Nincsenek megjegyzések kiválasztva

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
hu[0]: Biztos benne, hogy <b>véglegesen</b> törli ezt a megjegyzést?
hu[1]: Biztos benne, hogy <b>véglegesen</b> töröl {} megjegyzést?

en: Editing is only supported for the notes associated with highlights
hu: Szerkesztés csak a kiemelésekhez társított jegyzeteknél támogatott

en: Set to undefined
hu: Beállítás meghatározhatatlannak

en: Template editing disabled
hu: A sablonszerkesztés letiltva

en: Size (MB)
hu: Méret (MB)

en: Modified
hu: Módosítva

en: Formats
hu: Formátumok

en: Id
hu: ID

en: Failed to read cover file for this book from the calibre library.
hu: Nem sikerült beolvasni a könyv borítófájlját a Calibre könyvtárból.

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
hu: %s könyvborító túl nagy, nem lehet betölteni. Méretezze át vagy törölje.

en: %s stars
hu: %s csillag

en: Click in this column and press Q to Quickview books with the same "%s"
hu: Kattintson rrbe az oszlopba, és nyomja meg a Q billentyűt  az azonos "%s" feliratú könyvek gyors megtekintéséhez

en: Description:
hu: Leírás:

en: The lookup/search name is <i>{0}</i>
hu: A keresés neve: <i>{0}</i>

en: Marked with text "{0}"
hu: Megjelölve "{0}" szöveggel

en: Marked without text
hu: Megjelölve szöveg nélkül

en: This book's UUID is "{0}"
hu: A könyv UUID-je:  „{0}”

en: Failed to set data
hu: Sikertelen adatbeállítás

en: Could not set data, click "Show details" to see why.
hu: Az adatok beállítása sikertelen. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra, hogy megtudja az okát.

en: In Library
hu: Könyvtárban

en: Unhandled error
hu: Ismeretlen hiba

en: Failed to read book data from calibre library. Click "Show details" for more information
hu: Nem sikerült beolvasni a könyvadatokat a Calibre könyvtárból. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Waiting for metadata to be updated
hu: Várakozás a metaadatok frissítésére

en: Marked for deletion
hu: Megjelölés törlése

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
hu: Dupla-kattintás a <b>szerkesztéshez</b><br><br>

en: The lookup/search name is
hu: A keresési név

en: Export selected
hu: Kiválasztott exportálása

en: Select none
hu: Semelyiket

en: Restrict to:
hu: Korlátozás erre:

en: Add categories to which to restrict results.
    When no categories are specified no restriction is in effect
hu: Adja meg azokat a kategóriákat, amelyekre korlátozza az eredményeket.
    Ha nincs megadva kategória, nincs érvényben korlátozás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Export
hu: Exportálás

en: Export the selected notes as HTML files
hu: A kiválasztott jegyzetek exportálása HTML fájlként

en: Search books
hu: Könyvek keresése

en: Search the calibre library for books in the currently selected category
hu: Keresés a Calibre könyvtárban az aktuálisan kiválasztott kategóriába tartozó könyvek között

en: No results selected
hu: Nincs kiválasztott eredmény

en: No results selected, nothing to export
hu: Nincsenek eredmények kiválasztva, nincs mit exportálni

en: Choose folder for exported note | Choose folder for {} exported notes
hu[0]: Mappa kiválasztása az exportált megjegyzéshez
hu[1]: Mappa kiválasztása {} exportált megjegyzéshez

en: Adjust width of {0}
hu: {0} szélességének beállítása

en: {0} pixels
hu: {0} pixel

en: The original size can be larger than the maximum if the window has been resized
hu: Az eredeti méret nagyobb is lehet a maximálisnál, ha az ablakot átméretezték

en: Original size:
hu: Eredeti méret:

en: Minimum size:
hu: Minimális méret:

en: Maximum size:
hu: Maximális méret:

en: You can also adjust column widths by dragging the divider between column headers
hu: Az oszlopok szélességét az oszlopfejlécek közötti elválasztó elhúzásával is módosíthatja

en: &Shrink 10%
hu: 10% kicsinyítés

en: &Expand 10%
hu: Bővítés 10%-kal

en: Set to mi&nimum
hu: Minimumra állítás

en: Set to ma&ximum
hu: Maximumra állítás

en: &Resize column to fit contents
hu: Az oszlop átméretezése a tartalomhoz

en: The width will be set to the size of the widest entry or the maximum size, whichever is smaller
hu: A szélesség a legszélesebb bejegyzés méretére vagy a maximális méretre lesz beállítva, attól függően, hogy melyik a kisebb

en: pixels
hu: pixel

en: This box shows the current width after using the above buttons
hu: Ez a mező az aktuális szélességet mutatja a fenti gombok használata után

en: Set width &to:
hu: Szélesség beállítása erre:

en: Cannot hide all columns
hu: Nem lehet minden oszlopot elrejteni

en: You must not hide all columns
hu: Nem szabad minden oszlopot elrejteni

en: Sort on %s
hu: %s rendezése

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Change text alignment for %s
hu: %s szövegelrendezés

en: Center
hu: Központosítva

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jobbra

en: Change font style for %s
hu: %s fontstílus módosítása

en: Bold font
hu: Kövér betűtípus

en: Normal font
hu: Normál betűtípus

en: Bold and Italic font
hu: Vastag, dőlt betűtípus

en: Italic font
hu: Dőlt betűtípus

en: Adjust width of column {0}
hu: {0} oszlop szélességének beállítása

en: Quickview column %s
hu: Gyorsnézet a(z) %s oszlop alapján

en: Edit permissible values for %s
hu: %smegengedett értékek szerkesztése

en: Hide column %s
hu: %s oszlop elrejtése

en: Show column
hu: Oszlop megjelenítése

en: Remember On Device column width
hu: Ne felejtse el az oszlopszélességet az eszközön

en: Reset On Device column width to default
hu: Az alapértelmezett oszlopszélesség visszaállítása az eszközön

en: Restore default layout
hu: Alapért. elrendezés visszaállítása

en: Hide row numbers
hu: Sorszámok elrejtése

en: Show row numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Toggle mark for book
hu: Könyv-jelölő váltás (jelölés/törlés)

en: Mark book with text label
hu: Jelölje meg a könyvet szöveges címkével

en: Un-split the book list
hu: Könyvlista felosztás megszüntetése

en: Split the book list
hu: Könyvlista felosztása

en: Allow moving columns with the mouse
hu: Engedélyezze az oszlopok mozgatását az egérrel

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
hu: Az eszközre húzás nem támogatott. Először adja hozzá a könyvet a Calibre adatbázishoz.

en: File name
hu: Fájlnév

en: Configure viewer
hu: Olvasó beállítása

en: Use white background
hu: Fehér háttérszín használata

en: Hyphenate
hu: Elválasztás

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
hu: <b>A módosítások csak újraindítás után lépnek életbe.</b>

en:  - LRF viewer
hu:  - LRF olvasó

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
hu: <b>Nincs találat</b> a keresett kifejezésre: <i>%s</i>.

en: %prog [options] book.lrf
    
    Read the LRF e-book book.lrf
hu: %prog [options] book.lrf
    
    LRF e-könyvet olvassa book.lrf

en: Print more information about the rendering process
hu: További információk nyomtatása a renderelési folyamatról

en: Turn on visual aids to debugging the rendering engine
hu: A vizuális segédeszközök bekapcsolása a renderelő motor hibakereséséhez

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
hu: Elválasztás letiltása. Jelentősen fel kell gyorsítani a megjelenítést.

en: By default the background is off white as I find this easier on the eyes. Use this option to make the background pure white.
hu: Alapértelmezés szerint a háttér törtfehér, mivel ez talán könnyebb a szemnek. Ezzel az opcióval a hátteret tiszta fehérre állíthatja.

en: Profile the LRF renderer
hu: Az LRF megjelenítés profilozása

en: LRF viewer
hu: LRF olvasó

en: Parsing LRF file
hu: LRF fájl értelmezése

en: LRF viewer toolbar
hu: LRF olvasó eszköztár

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Back
hu: Vissza

en: Forward
hu: Előre

en: Next match
hu: Következő találat

en: Open e-book
hu: E-könyv megnyitása

en: %prog [options] [path_to_ebook or calibre url ...]
    
    Launch the main calibre Graphical User Interface and optionally add the e-book at
    path_to_ebook to the database. You can also specify calibre URLs to perform various
    different actions, than just adding books. For example:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Will open the book with id 1842 in the EPUB format from the library
    "test_library" in the calibre E-book viewer. Library names are the folder names of the
    libraries with spaces replaced by underscores. A full description of the
    various URL based actions is in the User Manual.
hu: %prog [options] [path_to_ebook vagy Ccalibre url ...]
    
    Elindítja el a Calibre fő grafikus felhasználói felületet, és opcionálisan hozzáadja az e-könyvet 
    a path_to_ebook címen az adatbázishoz. Megadhat Calibre URL-eket is, amelyek különféle műveletek 
    végrehajtásához szükségesek, nem csak könyvek hozzáadása. Például:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Megnyitja az 1842-es azonosítójú könyvet EPUB formátumban a "test_library" könyvtárból 
    a Calibre e-könyvnézegetőben. A könyvtárnevek a könyvtárak mappanevei, 
    amelyekben a szóközöket aláhúzásjelek helyettesítik. A különféle URL-alapú 
    műveletek teljes leírása a felhasználói kézikönyvben található.

en: Use the library located at the specified path.
hu: A megadott elérési úton lévő adatbázis használata.

en: Start minimized to system tray.
hu: Indítás kicsinyítve a tálcán.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
hu: Figyelmen kívül hagyva, ne használja. Csak örökölt okokból van jelen

en: Do not check for updates
hu: Ne ellenőrizze a frissítéseket

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
hu: Egyéni bővítmények kihagyása, ez akkor hasznos, ha olyan bővítményt telepített, ami megakadályozza a Calibre elindulását

en: Path too long
hu: Az elérési útvonal túl hosszú

en: Path to Calibre Portable (%s) too long. It must be less than 59 characters.
hu: (%s) Calibre Portable elérési útvonala  túl hosszú. 59 karakternél rövidebbnek kell lennie.

en: Calibre Library
hu: Calibre könyvtár

en: Failed to create library
hu: A könyvtár létrehozása nem sikerült

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
hu: Nem sikerült létrehozni a Calibre könyvtárat: %r.
    A rendszer kéri egy új könyvtár hely megadását.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
hu: A könyvtár kijavítása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Initializing user interface...
hu: Felhasználói felület előkészítése…

en: Choose a location for your new calibre e-book library
hu: Válasszon egy mappát az új Calibre e-book könyvtárának

en: Repairing failed
hu: A javítás sikertelen

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
hu: Az adatbázis javítása sikertelen. Használjon egy új, üres adatbázist.

en: Bad database location
hu: Hibás adatbázis elérési útvonal

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
hu: Hibás adatbázishely: %r. A Calibre bezáródik.

en: Startup error
hu: Indítási hiba

en: There was an error during {0} startup. Parts of {0} may not function. Click "Show details" to learn more.
hu: Hiba történt {0} indításakor. Előfordulhat, hogy {0} egyes részei nem működnek. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Corrupted database
hu: Hibás adatbázis

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
hu: A következő helyen lévő adatbázis sérültnek tűnik: %s. Kívánja, hogy a Calibre megkísérelje annak automatikus helyreállítását? Az adatbázis újraépítése nem biztos, hogy sikerülni fog. Ha a „Nem”-et választja, akkor egy üres adatbázis lesz létrehozva.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
hu: %r hibás adatbázis útvonal. Egy új, üres Calibre könyvtárral fog elindulni

en: Starting %s: Loading books...
hu: %s. Indítás: Könyvek betöltése…

en: Cannot start calibre
hu: A Calibre indítása nem lehetséges

en: Another calibre program that can modify calibre libraries, such as, {0} or {1} is already running. You must first shut it down, before starting the main calibre program. If you are sure no such program is running, try restarting your computer.
hu: Már fut egy másik Calibre program, amely képes módosítani a Calibre  könyvtárakat, például {0} vagy {1}. A fő Calibre program elindítása előtt először le kell állítania. Ha biztos abban, hogy nem fut ilyen program, próbálja meg újraindítani a számítógépet.

en: Failed to contact running instance of calibre
hu: Nem sikerült kapcsolatba lépni a Calibre futó példányával

en: Contacting calibre failed
hu: Kapcsolódás a Calibre-hez sikertelen

en: Failed to contact running instance of calibre, try restarting calibre
hu: Nem sikerült kapcsolatba lépni a Calibre futó példányával. Próbálja meg újraindítani a Calibre-t

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
hu: Leállítás parancs elküldve, várakozás…

en: Failed to shutdown running calibre instance
hu: Sikertelen a futó Calibre leállítása

en: &Preferences
hu: &Beállítások

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: The folder "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
hu: "{}" mappa egy másik programban van megnyitva, így a Calibre nem fér hozzá.

en: The file "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
hu: "{}" fájl egy másik programban van megnyitva, így a Calibre nem fér hozzá.

en: A folder is open in another program so calibre cannot access it.
hu: Egy mappa egy másik programban meg van nyitva mappa, így a Calibre nem fér hozzá.

en: A file is open in another program so calibre cannot access it.
hu: Egy fájl meg van nyitva egy másik programban, így a Calibre nem fér hozzá.

en: This is usually caused by leaving Windows explorer or a similar file manager open to a folder in the calibre library. Close Windows explorer and retry.
hu: Ezt általában az okozza, hogy a Windows Explorer vagy egy hasonló fájlkezelő nyitva van a Calibre könyvtár egy mappájában. Zárja be a Windows Intézőt, és próbálja meg újra.

en: This is usually caused by software such as antivirus or file sync (aka DropBox and similar) accessing files in the calibre library folder at the same time as calibre. Try excluding the calibre library folder from such software.
hu: Ezt általában olyan szoftverek okozzák, mint például a víruskereső vagy a fájlszinkronizáló (más néven DropBox és hasonlók), amelyek a Calibre könyvtár mappájában lévő fájlokhoz férnek hozzá a Calibre alkalmazással  egy időben. Próbálja meg kizárni a Calibre könyvtárt az ilyen szoftverekből.

en: Cannot open file or folder as it is in use
hu: A használatban lévő fájl vagy mappa nem nyitható meg

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access the file: "{0}".
hu: Az operációs rendszer megtagadta az engedélyt, amikor a Calibre megpróbált hozzáférni a következő fájlhoz: "{0}".

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access a file.
hu: Az operációs rendszer megtagadta az engedélyt, amikor a Calibre megpróbált hozzáférni egy fájlhoz.

en: This means either that the permissions on the file or its parent folder are incorrect or the file is open in another program.
hu: Ez azt jelenti, hogy a fájl vagy a szülőmappája engedélyei nem megfelelőek, vagy a fájl egy másik programban van nyitva.

en: Cannot open file or folder
hu: Fájl vagy mappa nem nyitható meg

en: Could not open the folder: "{}". It is already opened in the following programs:
hu: Nem sikerült megnyitni a következő mappát: "{}". A következő programokban már meg van nyitva:

en: Unhandled exception
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Edit Markdown
hu: Markdown szerkesztése

en: &Markdown source
hu: Markdown forrás

en: &Preview
hu: Előnézet

en: Set date to undefined
hu: Dátum beállítása meghatározhatatlannak

en: Set date to today
hu: Dátum beállítás a mai napra

en: &Redo
hu: Ismét

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
hu: A könyv címének rendezési formája. Pl. a 'The Exorcist' című könyvet 'Exorcist, The'-ként veszi figyelembe.

en: Title &sort:
hu: Cím r&endezési forma:

en:  The ok icon indicates that the current title sort matches the current title
hu: Az OK ikon azt jelzi, hogy az aktuális címrendezés megegyezik az aktuális címmel

en:  The error icon warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
hu: A hibaikon arra figyelmeztet, hogy az aktuális címrendezés nem egyezik az aktuális címmel. Nincs szükség teendőre, ha ezt szeretné.

en: &Edit authors
hu: Sz&erzők módosítása

en: Authors changed
hu: A szerzők megváltoztak

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
hu: Megváltoztatta a könyv szerzőjét. A Szerzők kezeléséhez mentenie kell a változásokat. Menti a változásokat?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
hu: A szerző rendezési formájának megadása. Például Charles Dickens-t célszerű Dickens, Charles-ként rendezni.
    Ha a mező színe zöld, akkor a beírt adat megfelel a „Szerző(k)” mezőben lévő szövegnek, ha piros, akkor valamiben eltér attól.

en: Author s&ort:
hu: Szerző re&ndezési forma:

en:  The ok icon indicates that the current author sort matches the current author
hu: Az OK ikon azt jelzi, hogy az aktuális szerzői rendezés megegyezik az aktuális szerzővel

en:  The error icon indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
hu: A hibaikon azt jelzi, hogy az aktuális szerzői rendezés nem egyezik az aktuális szerzővel. Nincs szükség teendőre, ha ezt szeretné.

en: Series changed
hu: A sorozat megváltozott

en: You have changed the series. In order to use the category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
hu: Megváltoztatta a sorozatot. A kategóriaszerkesztő használatához el kell vetnie vagy alkalmaznia kell ezeket a módosításokat. Alkalmazza a módosításokat?

en: &Number:
hu: S&orszám:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
hu: Utoljára módosítva: %s
    
    Dupla kattintással olvashatja a könyvet

en: Restore %s from the original
hu: A következő visszaállítása az eredetiből: %s

en: &View {} format
hu: {} formátum megtekintése

en: Set the cover for the book from the selected format
hu: Borító kiolvasása és beállítása a kiválasztott formátumú könyvből

en: Set metadata for the book from the selected format
hu: Metaadatok kiolvasása és beállítása a kiválasztott formátumú könyvből

en: Add a format to this book
hu: Új formátum hozzáadása

en: Remove the selected format from this book
hu: A kiválasztott formátum eltávolítása

en: Choose formats for
hu: Formátumok választása ehhez

en: No permission
hu: Nincs jogosultság

en: You do not have permission to read the following files:
hu: Nincs jogosultsága a következő fájlok olvasásához:

en: No format selected
hu: Nincs formátum kiválasztva

en: &Browse
hu: T&allózás

en: Trim bord&ers
hu: K&eretek levágása

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
hu: A borító körüli üres részek automatikus felismerése és eltávolítása.
    A makacs területeket néha csak ismételt megnyomásra távolítja el.

en: Download co&ver
hu: Borító l&etöltése

en: &Generate cover
hu: &Borító létrehozása

en: Customize the styles and colors of the generated cover
hu: A létrehozott borító stílusainak és színeinek testreszabása

en: Undo last Generate cover
hu: Utoljára generált borító visszavonása

en: Not a valid picture
hu: Nem érvényes képfájl

en: Invalid cover
hu: Érvénytelen borító

en: Could not change cover as the image is invalid.
hu: Nem lehet megváltoztatni a borítót, mert a képfájl érvénytelen.

en: Rating of this book. 0-5 stars
hu: A könyv értékelése. 0-5 csillag

en: Tags changed
hu: Címke megváltoztatva

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
hu: Megváltoztatta a címkéket. A címke szerkesztő használata előtt vagy el kell vetnie a változásokat, vagy pedig alkalmaznia kell azokat. Alkalmazza a változásokat?

en: A comma separated list of languages for this book
hu: A könyvben használt nyelvek vesszővel elválasztott listája

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
hu[0]: Ismeretlen nyelv: %s
hu[1]: Ismeretlen nyelvek: %s

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Edit Identifiers
hu: Azonosítók szerkesztése

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
hu: Szerkessze a könyv azonosítóit. Minden azonosítónak külön sorban kell lennie, és a" type:value" formával kell rendelkeznie

en: Duplicate identifier
hu: Azonosító duplikálása

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
hu: %s típusú azonosító többször előfordul. Minden azonosítótípusnak egyedinek kell lennie

en: Invalid identifier
hu: Érvénytelen azonosító

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
hu: %s azonosító érvénytelen. Az azonosítóknak "type:value" formával kell rendelkeznie

en: &Ids:
hu: Azonosítók:

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
    
    If an identifier value contains a comma, you can use the | character to represent it.
hu: A könyv azonosítójának szerkesztése. Példa: 
    
    %s
    
    Ha egy azonosító értéke vesszőt tartalmaz, akkor azt a '|' karakterrel ábrázolja.

en: Edit identifiers in a dedicated window
hu: Az azonosítók szerkesztése egy dedikált ablakban

en: This ISBN is valid
hu: Valós ISBN

en: This ISBN is invalid
hu: Helytelen ISBN

en: Invalid ISBN
hu: Érvénytelen ISBN azonosító

en: Enter an ISBN
hu: ISBN azonosító megadása

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
hu: A megadott ISBN azonosító érvénytelen. Próbálja újra.

en: Clear publisher
hu: Kiadó törlése

en: Publisher changed
hu: A kiadó megváltoztatva

en: You have changed the publisher. In order to use the Category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
hu: Megváltoztatta a kiadót. A 'Kategóriaszerkesztő' használatához el kell vetnie vagy alkalmaznia kell ezeket a módosításokat. Alkalmazza a módosításokat?

en: Clear date
hu: Dátum törlése

en: Schedule download?
hu: Letöltés ütemezése?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
hu[0]: A kiválasztott könyv metaadatainak letöltése a háttérben tovább fut. Folytatja?
hu[1]: A <b>kiválasztott %d könyv</b> metaadatainak letöltése a háttérben tovább fut. Folytatja?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
hu: Megtekintheti a letöltések állapotát, ha a jobb sarokban látható forgó ikonra kattint.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
hu: A metaadat letöltés végén a Calibre megerősítést kér az új adatok alkalmazásához.

en: Download only &metadata
hu: Csak a &metaadatok letöltése

en: Download only &covers
hu: Csak a &borítók letöltése

en: &Configure download
hu: &Letöltés beállítása

en: Download &both
hu: Minden l&etöltése

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
hu[0]: Metaadatok letöltése
hu[1]: Metaadatok letöltése %d könyvhöz

en: Metadata download started
hu: A metaadatok letöltése elkezdődött

en: (Failed metadata)
hu: (Metaadat hiba)

en: (Failed cover)
hu: (Borító hiba)

en: Processed %s
hu: %s feldolgozva

en: Metadata fields to download
hu: Letöltendő metaadatok

en: Revert %s
hu: %s visszaállítása

en: Merge identifiers
hu: Azonosítók egyesítése

en: Merge tags
hu: Címkék összevonása

en: Cover size: {0}x{1}
hu: Borítóméret: {0}x{1}

en: Compare metadata
hu: Mataadatok összehasonlítása

en: &Accept all remaining
hu: Minden elfogadása, mely maradt

en: Re&ject all remaining
hu: Minden elutasítása, mely maradt

en: R&eject
hu: Elutasítás

en: Reject changes and move to next [{}]
hu: Módosítások elutasítása és ugrás a következőre [{}]

en: Move to next [%s]
hu: Ugrás a következő [%s]

en: &Mark rejected books
hu: Elutasított könyvek megjelölése

en: Mark rejected books in the book list after this dialog is closed
hu: A párbeszédablak bezárása után az elutasított könyvek megjelölése a könyvlistában

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
hu: Az összes felülvizsgált módosítás elveszik! Biztosan törli?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
hu:  [%(num)d/%(tot)d]

en: Are you sure you want to reject the remaining result? | Are you sure you want to reject all {} remaining results?
hu[0]: Biztosan elutasítja a fennmaradó eredményt?
hu[1]: Biztosan elutasítja a fennmaradó {} eredményt?

en: Rendering {} pages, please wait...
hu: {} oldal renderelése folyamatban, kérjük várjon...

en: comic book
hu: képregény

en: Choose a cover from the list of pages below
hu: Válasszon borítót az alábbi oldalak listájából

en: &More pages
hu: További oldalak

en: Choose cover from book
hu: Borító kiválasztása a könyvből

en: Failed to render
hu: Sikertelen a renderelés

en: Could not render this file
hu: Nem sikerült renderelni ezt a fájlt

en: This book has no pages
hu: Ennek a könyvnek nincsenek oldalai

en: page %d
hu: %d. oldal

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

en: Manage the extra data files associated with this book [{}]
hu: [{}]  könyvhöz kapcsolódó extra adatfájlok kezelése

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
hu: A cím rendezési forma automatikus létrehozása a cím alapján.
    Ennek a gombnak a használata a cím rendezési forma mezőt pirosról zöldre,
    vagyis a címnek megfelelőre állítja.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
hu: A szerző rendezési forma automatikus létrehozása a cím alapján.
    Ennek a gombnak a használata a szerző rendezési forma mezőt pirosról zöldre,
    vagyis a szerző(k)nek megfelelőre állítja.
    Az elérhető egyéb funkciók megjelenítéséhez kattintson és tartsa nyomva ezt a gombot.

en: Set author sort from author
hu: Rendezési forma létrehozása a szerző(k)ből

en: Set author from author sort
hu: Szerző(k) létrehozása a rendezési formából

en: Copy author to author sort
hu: Szerző(k) másolása a rendezési formába

en: Copy author sort to author
hu: Rendezési forma másolása a szerző(k)be

en: Swap the author and title
hu: A szerző és a könyvcím megcserélése

en: Open the Manage Authors editor. Use to rename authors and correct individual author's sort values
hu: Szerzők kezelése szerkesztő megnyitása. Használja a szerzők átnevezésére és az egyes szerzők rendezési értékeinek javítására

en: Open the Manage Series editor
hu: Sorozatok-kezelése szerkesztő megnyitása

en: Clear rating
hu: Értékelés törlése

en: Open the Tag editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage Tags editor
hu: Címke szerkesztő megnyitása. Ha lenyomja a Ctrl vagy a Shift billentyűt, megnyitja meg a "Címkék-kezelése szerkesztőt"

en: Clear all tags
hu: Az összes címke törlése

en: Clear Ids
hu: Azonosítók törlése

en: Paste the contents of the clipboard into the identifiers prefixed with an auto-detected prefix such as isbn: or url:. Or right click, and choose a specific prefix to use.
hu: Illessze be a vágólap tartalmát az automatikusan észlelt előtaggal ellátott azonosítókba, például isbn: vagy url:. Vagy kattintson a jobb gombbal, és válassza ki a használni kívánt előtagot.

en: Open the Manage Publishers editor
hu: Kiadó-kezelése szerkesztő megnyitása

en: &Download metadata
hu: Metaa&datok letöltése

en: Download metadata for this book [%s]
hu: Metaadatok letöltése ehhez a könyvhöz [%s]

en: Undo last metadata download
hu: Az utolsó metaadat letöltés visszavonása

en: Configure download metadata
hu: Metaadatok letöltésének beállítása

en: Change how calibre downloads metadata
hu: A metaadatok letöltésének beállítása

en: Edit list of prefixes
hu: Előtagok választása

en: Edit prefixes
hu: Előtagok szerkesztése

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
hu: Előtagok megadása, egyet egy sorban. Az első előtag lesz az alapértelmezett.

en: Save changed metadata?
hu: Menti a módosított metaadatokat?

en: You've changed the metadata for this book. Edit book is set to update embedded metadata when opened. You need to save your changes for them to be included.
hu: Módosította ennek a könyvnek a metaadatait. A könyv szerkesztése úgy van beállítva, hogy megnyitáskor frissítse a beágyazott metaadatokat. A módosításokat el kell menteni, hogy megjelenjenek.

en: &Don't save
hu: Nincs mentés

en: Could not read from book file.
hu: Nem sikerült beolvasni a könyvfájlból.

en: The cover in the %s format is invalid
hu: A %s formátumban lévő borító érvénytelen

en: No downloaded metadata
hu: Nincs letöltött metaadat

en: There is no downloaded metadata to undo
hu: Nincs visszavonható letöltött metaadat

en: There is another book to edit in this set. | There are still {} more books to edit in this set.
hu[0]: Még egy szerkeszthető könyv van ebben a készletben.
hu[1]: Még {} további szerkeszthető könyv van ebben a készletben.

en: Are you sure you want to stop? Use the "Next" button instead of the "OK" button to move through books in the set.
hu: Biztosan abbahagyja? Az "OK" gomb helyett használja a "Tovább" gombot a készletben lévő könyvek közötti mozgáshoz.

en: &Continue editing
hu: Szerkesztés &folytatása

en: &Stop editing
hu: Szerkesztés &leállítása

en: You will lose all unsaved changes. Are you sure?
hu: Elveszíti az összes nem mentett módosítást. Biztos benne?

en: Save changes and edit the metadata of {} [Alt+Right]
hu: Módosítások mentése és {} metaadatainak szerkesztése [Alt+Jobb nyíl]

en: Save changes and edit the metadata of {} [Alt+Left]
hu: Módosítások mentése és {} metaadatainak szerkesztése [Alt+Bal nyíl]

en: Change cover
hu: Borítócsere

en: Co&mments
hu: &Megjegyzés

en: &Metadata
hu: &Metaadat

en: &Cover and formats
hu: &Borító és formátumok

en: C&ustom metadata
hu: &Egyéni metaadat

en: &Comments
hu: &Megjegyzések

en: Basic metadata
hu: Alap metaadat

en: Custom metadata
hu: Egyéni metaadat

en: Has summary
hu: Van összefoglalója

en: The "has cover" indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
hu: A "Van borítója” jelzés nem teljesen megbízható. 
    Néha a borító nélküliként megjelölt eredmények a 
    letöltési borító szakaszban találnak borítót, és fordítva.

en: See at
hu: Nézze itt:

en: Please wait
hu: Kérem várjon

en: calibre is downloading metadata from:
hu: Calibre metaadatokat tölt le a következő hely(ek)ről:

en: Title: %s
hu: Cím: %s

en: Authors: %s
hu: Szerző(k): %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
hu: Nem sikerült a metaadatok letöltése. Kattintson a „Részletek” gombra a további információkért

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
hu: Nem sikerült találni olyan könyveket, amelyek megfelelnek a keresésnek. Próbálkozzon <b>részletesebb</b> kereséssel. Például csak a szerző nevét és egyetlen megkülönböztető szót használjon a címből. <p>A teljes napló megtekintéséhez kattintson a "Részletek" gombra.

en: Current cover
hu: Aktuális borító

en: Searching...
hu: Keresés...

en: View this cover at full size
hu: Borító megtekintése teljes méretben

en: Copy this cover to clipboard
hu: Másold ezt a borítót a vágólapra

en: Save this cover to disk
hu: Borító lemezre mentése

en: Save this cover in the book extra files
hu: Mentse ezt a borítót a könyv extra fájljaiba

en: Save cover image
hu: Borítókép mentése

en: Too many covers
hu: Túl sok borító

en: Could not save cover as there are too many existing covers
hu: Nem sikerült menteni a borítót, mert túl sok a meglévő borító

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
hu: <b>"%s"</b> könyv borítóinak letöltése, kis türelmet...

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
hu: Nem sikerült a borító letöltése, kattintson a „Részletek” gombra további információkért.

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
hu: Nem található borító ehhez: <b>%s</b>

en: Found a cover for {title}
hu: Borítók a könyvhöz: {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
hu: <b>{num}</b> borító található ehhez: '{title}'. Letöltés után a borítók méret szerint rendezésre kerülnek.

en: Downloading metadata...
hu: Metaadatok letöltése...

en: &Back
hu: &Vissza

en: Downloading cover...
hu: Borító letöltése…

en: Failed to run
hu: Sikertelen futtatás

en: Failed to run program, click "Show details" for more information
hu: A program futtatása sikertelen, további információkért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Command line:
hu: Parancssor:

en: Choose a program to open %s files
hu: Válasszon egy programot a(z) %s fájlok megnyitásához

en: Executable files
hu: Futtatható fájlok

en: Cannot execute
hu: Nem futtatható

en: The program %s is not an executable file
hu: %s program nem futtatható fájl

en: Application path:
hu: Alkalmazás útvonala:

en: Invalid application
hu: Érvénytelen alkalmazás

en: %s is not a valid macOS application bundle.
hu: %s nem érvényes macOS alkalmazáscsomag.

en: Choose a program
hu: Program választása

en: Gathering data, please wait...
hu: Adatgyűjtés, kis türelmet...

en: &Browse computer for program
hu: Egyéb programok &böngészése

en: Error finding programs
hu: Hiba a programok keresésében

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
hu: Programok keresése a számítógépen sikertelen, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra további információkért

en: Edit the applications used for %s files
hu: %s fájlokhoz használt alkalmazások szerkesztése

en: Change &icon
hu: &Ikon módosítása

en: Change &name
hu: Név módosítása

en: No selection
hu: Nincs kiválasztás

en: No application selected
hu: Nincs kiválasztott alkalmazás

en: Choose new icon
hu: Új ikon kiválasztása

en: Invalid icon
hu: Érvénytelen ikon

en: Could not load image from %s
hu: Kép nem tölthető be innen: %s

en: Enter new name
hu: Új név megadása

en: New name for {}
hu: {} új neve

en: cover image
hu: borítókép

en: Open {0} files with {1}
hu: {0} fájlok megnyitása ezzel: {1}

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
hu: Alapértelmezett értékek visszaállítása. A változások tényleges érvényesítéséhez nyomja meg az aktívvá váló Alkalmaz gombot is.

en: Configure
hu: Beállítás

en: Ignore duplicate incoming formats
hu: Az ismétlődő bejövő formátumok figyelmen kívül hagyása

en: Overwrite existing duplicate formats
hu: Létező duplikált formátumok felülírása

en: Create new record for each duplicate format
hu: Új rekord létrehozása minden duplikált formátumhoz

en: Choose a folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Invalid folder
hu: Érvénytelen mappa

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
hu: Egy létező mappát kell megadnia az automatikus hozzáadáshoz. A(z) %s nem található.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
hu: Nincs olvasási/írási jogosultsága a következő mappához: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
hu: Nem használhatók olyan mappák, amelyek neve ponttal vagy aláhúzással kezdődik: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS:</b> Minden fájl, amely a(z) %s mappában van a hozzáadás előtt, törlésre kerül miután bekerül a Calibre adatbázisba. Biztosan folytatja?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
hu: Itt az állítható be, hogy a Calibre hogyan olvassa ki a metaadatokat a fájlokból. A Calibre a fájlból, és a fájlnévből is tud metaadatokat kiolvasni.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
hu: Metaadatok olvasása elsősorban a fájlból, másodsorban a fájlnévből

en: Swap the first name and last name of the author. This affects only metadata read from file names.
hu: Megcseréli a szerző kereszt- és vezetéknevét. Ez csak a fájlnevekből kiolvasott metaadatokat érinti.

en: &Swap author first name and last name when reading author from filename
hu: &A szerző kereszt- és vezetéknevének cseréje, amikor a szerző a fájlnévből kerül kiolvasásra

en: Configure metadata from file name
hu: Fájlnévből képzett metaadat beállítások

en: Reading &metadata
hu: &Metaadatok olvasása

en: &Mark newly added books
hu: Az újonnan hozzáadott könyvek &megjelölése

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
hu: "Másolás másik könyvtárba" művelet közben őrizze meg az eredeti dátumot

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
hu: A "Másolás másik &könyvtárba" művelet használatakor ellenőrizze, hogy ugyanazon címmel, szerzővel és nyelvvel vannak-e másolatok

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
hu: A hozzáadott &könyvek automatikus konvertálása az előnyben részesített kimeneti formátumba

en: This will force an automatic conversion even if the file being added is the same format as the output format. For example, if you set your output format to EPUB and add an EPUB file, an EPUB to EPUB conversion will be run.
hu: Ez akkor is automatikus átalakítást kényszerít ki, ha a hozzáadandó fájl formátuma megegyezik a kimeneti formátummal. Például, ha a kimeneti formátumot EPUB-ra állítja, és hozzáad egy EPUB-fájlt, akkor az EPUB-ból EPUB-ba konvertálódik.

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
hu: Automatikus konvertáláskor konvertáljon akkor is ha a hozzáadandó formátum megegyezik a kimeneti formátummal

en: <p>Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats automatically into existing book records. The box to the right controls what happens when an existing record already has the incoming format. Note that this option also affects the Copy to library action.</p>
    <p>Title match ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc. Author match is exact.</p>
hu: <p>Automatikus összevonás: Ha hasonló címmel és szerzővel rendelkező könyveket talál, a bejövő formátumokat automatikusan egyesítse a meglévő könyvrekordokba. A jobb oldali mező szabályozza, hogy mi történik, ha egy meglévő rekord már rendelkezik a bejövő formátummal. Vegye figyelembe, hogy ez a beállítás a "Másolás könyvtárba" műveletet is érinti</p>
    <p>Címbéli egyezés vizsgálatakor nem lesznek figyelembe véve bizonyos szavak ("the", "a", "an"), írásjelek, kis- és nagybetűs eltérések, stb. A szerző egyezése pontos.</p>

en: &Auto-merge added books if they already exist:
hu: Hozzá&adott könyvek automatikus egyesítése (Auto-merge), ha már léteznek:

en: Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into
    existing book records. This box controls what happens when an existing record already has
    the incoming format:
    
    Ignore duplicate incoming formats - means that existing formats in your calibre library will not be replaced
    Overwrite existing duplicate formats - means that existing formats in your calibre library will be replaced
    Create new record for each duplicate formats - means that a new book entry will be created for each duplicate formats
    
    Title matching ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc.
    Author matching is exact.
hu: Automatikus összevonás: Ha hasonló címmel és szerzővel rendelkező könyveket talál, a bejövő formátumokat 
    (fájlokat) automatikusan egyesíti a meglévő könyvrekordokba. Ez a mező szabályozza, hogy mi történik, 
    ha egy meglévő rekord már rendelkezik a bejövő formátummal:
    
    Az ismétlődő bejövő formátumok figyelmen kívül hagyása – azt jelenti, hogy a Calibre könyvtárban meglévő 
    formátumok nem kerülnek lecserélésre. Meglévő ismétlődő formátumok felülírása – azt jelenti, 
    hogy a Calibre könyvtár meglévő formátumai lecserélődnek. Új rekord létrehozása minden ismétlődő formátumhoz – 
    azt jelenti, hogy új könyvbejegyzés jön létre minden duplikált formátumhoz
    
    A címegyeztetés figyelmen kívül hagyja a kezdő határozatlan szócikkeket ("a", "a", "an"), az írásjeleket, a kis- és nagybetűket stb. A szerzőpárosítás pontos.

en: &Tags to apply when adding a book:
hu: A következő címkék alkalmazása egy könyv hozzáadásakor:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
hu: Olyan címkék listája, vesszővel tagolva, melyek minden új könyvtárba importált könyvhöz hozzá lesznek adva

en: Contro&l how tags are processed:
hu: A címkék feldolgozásának szabályozása:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
hu: Szabályok létrehozása, amelyek automatikusan szűrhetik vagy átalakíthatják a hozzáadott könyvek címkéit, amint hozzáadják őket.

en: &Rules to filter tags read from metadata
hu: A metaadatokból kiolvasott címkék szűrésének szabályai

en: Control which files are added during bul&k imports:
hu: Tömeges importálás során hozzáadandó fájlok szabályozása:

en: <p>You can specify rules to add/ignore files here. These will be used when recursively adding books from folders.
hu: <p>Itt adhat meg szabályokat a fájlok hozzáadásához/figyelmen kívül hagyásához. Ezeket a rendszer akkor használja, amikor rekurzívan ad hozzá könyveket mappákból.

en: Rules to filter added &files
hu: A hozzáadott fájlok szűrésének szabályai

en: Control how auth&ors are processed:
hu: A szerzők feldolgozásának szabályozása:

en: Rules to manipulate a&uthor names
hu: A szerzők nevének kezelésére vonatkozó szabályok

en: Adding &actions
hu: Hozzá&adási műveletek

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
hu: Alapértelmezés szerint a Calibre csak az ismert e-könyv fájlokat adja hozzá automatikusan.
    Ez az opció arra utasítja a Calibre-t, hogy az összes fájltípust hozzáadja, 
    kivéve azokat, amelyeket alább kifejezetten figyelmen kívül hagytunk.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
hu: Minden típusú fájl automatikus hozzáadása (nem csak e-könyvek)

en: Folder to automatically add files from
hu: Mappa a fájlok automatikus hozzáadásához

en: Browse for folder
hu: Mappa tallózása

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
hu: A hozzáadott &fájlok automatikus konvertálása az előnyben részesített kimeneti formátumba

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
hu: A következő kiterjesztésű fájlok <b>figyelmen kívül hagyása</b> automatikus hozzáadáskor

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
hu: Adjon meg egy mappát. Minden ide helyezett fájl automatikusan hozzá lesz adva a Calibre adatbázishoz (újraindítás szükséges).

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
hu: <b>FIGYELEM!</b> A fenti mappában lévő fájlok a hozzáadás után törlődnek.

en: If set, this option will cause calibre to check if a file
     being automatically added is already in the calibre library.
     If it is, a message will pop up asking you whether
     you want to add it anyway.
hu: Ha be van állítva, ez az opció a Calibre ellenőrzi, hogy az 
     automatikusan hozzáadott fájl már a Calibre könyvtárban van-e. 
     Ha igen, egy üzenet jelenik meg, amely megkérdezi, 
    hogy mégis hozzáadja-e.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
hu: Fájlok automatikus hozzáadásakor az ismétlődések ellenőrzése

en: &Automatic adding
hu: Automa&tikus hozzáadás

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Very low
hu: Nagyon alacsony

en: Confirmation dialogs have all been reset
hu: Megerősítést kérő párbeszédablakok alaphelyzetbe állítva

en: Notify when a &new version is available
hu: Figyelmeztetés új Calibre verzió kiadásakor

en: Job &priority:
hu: Műveletek prioritása:

en: Preferred &input format order:
hu: Előnyben részesített forrás formátumok sorrendje:

en: When multiple formats are present in a book being converted, this list determines which format will be used as the "source" for the conversion.
hu: Ha egy konvertálandó könyvben több formátum is megtalálható, ez a lista határozza meg, hogy melyik formátum legyen a konvertálás "forrása”.

en: Preferred &output format:
hu: Előnyben részesített kimeneti formátum:

en: <p>Setting this means that when sorting on text fields
    like title the text "Book 2" will sort before the text "Book 100".
    Note that setting this can cause problems with text that starts
    with numbers and is a little slower. This setting is per user, not
    per library.</p>
hu: <p>Ennek beállítása azt jelenti, hogy a szövegmezők, például a cím 
     szerinti rendezéskor a "2. könyv" szöveg a "100. könyv" szöveg elé kerül.
    Vegye figyelembe, hogy ennek beállítása problémákat okozhat a 
    számokkal kezdődő szövegekkel és kissé lassabb. Ez a beállítás 
    felhasználónként,  és nem könyvtáranként érvényes..</p>

en: Recognize numbers inside text when sorting (needs restart)
hu: A szövegben lévő számok felismerése rendezéskor (újraindítás szükséges)

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
hu: Ha be van jelölve, akkor az "Igen/Nem" oszlopok értéke "Igen", "Nem" és "Ismeretlen" lehet.
    Ha nincs bejelölve, akkor az érték csak "Igen" és "Nem" lehet.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
hu: Az "Igen/nem" oszlopok értéke háromféle lehet (újraindítás szükséges)

en: Default network &timeout:
hu: Alapértelmezett hálózati időtúllépés:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
hu: Alapértelmezett hálózati időtúllépés a letöltéshez (bármilyen internetet igénylő művelethez)

en:  seconds
hu:  másodperc

en: Use this Virtual library on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
hu: Használja ezt a virtuális könyvtárat Calibre indításakor, ha az aktuális könyvtárat használja. Erre a könyvtárra való váltáskor is alkalmazza. Vegye figyelembe, hogy ez a beállítás könyvtáronként érvényes.

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
hu: &Minden letiltott megerősítő párbeszédablak engedélyezése

en: Use internal &viewer for:
hu: A beépített ol&vasóprogram használata a következőkhöz:

en: File types that are unchecked in this list will be opened with the default program configured in the operating system, for that file type.
hu: A listában bejelöletlen fájltípusok az operációs rendszerben az adott fájltípushoz beállított alapértelmezett programmal nyílnak meg.

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
hu: Adott Virtuá&lis könyvtár használata, amikor a jelenlegi könyvtár megnyitásra kerül:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
hu: A letöltött hírek automatikus küldése az e-kö&nyv olvasóra

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
hu: &Törölje a híreket a könyvtárból, ha automatikusan elküldésre kerültek

en: All columns
hu: Minden oszlop

en: icon with text
hu: ikon szöveggel

en: icon with no text
hu: ikon szöveg nélkül

en: composed icons w/text
hu: összeállított ikonok szöveggel

en: composed icons w/no text
hu: összeállított ikonok szöveg nélkül

en: is true
hu: igaz

en: is false
hu: hamis

en: is not true
hu: nem igaz (true)

en: is not false
hu: nem hamis (false)

en: is undefined
hu: nem definiált

en: is defined
hu: nem definiált

en: has id
hu: azonosítója

en: does not have id
hu: azonosítója nem

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is not set
hu: nincs beállítva

en: is earlier than
hu: korábban, mint

en: is later than
hu: később, mint

en: is today
hu: ma

en: is more days ago than
hu: több nappal ezelőtt, mint

en: is fewer days ago than
hu: kevesebb nappal ezelőtt, mint

en: is more days from now than
hu: több nap múlva, mint

en: is fewer days from now than
hu: kevesebb nap múlva, mint

en: has
hu: van ilyen

en: does not have
hu: nincs ilyen

en: has pattern
hu: van ilyen mintának megfelelő

en: does not have pattern
hu: nincs ilyen mintának megfelelő

en: does not contain
hu: nem tartalmaz

en: If the ___ column ___ value
hu: Ha ___oszlop ___ érték

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
hu: Adjon meg egy azonosítót, vagy egy azonosítót és értéket az azonosító:érték formában

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
hu: Adjon meg egy hárombetűs ISO nyelvi kódot, például fra franciához, deu némethez vagy eng angolhoz. Használhatja a teljes nyelvnevet is, ebben az esetben a Calibre megpróbálja automatikusan nyelvi kódra konvertálni.

en: Enter a number
hu: Adjon meg egy számot

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
hu: Adja meg, hogy a tétel legfeljebb hány napos lehet. Ma nulla. A jövőbeli dátumok mindig megegyeznek

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
hu: Adja meg, hogy a tétel minimum hány napos lehet. Ma nulla. A jövőbeli dátumok soha nem egyeznek

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
hu: Adja meg, hogy a tétel legfeljebb hány nap lehet a jövőben. Ma nulla. A múltbeli dátumok mindig megegyeznek

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
hu: Adja meg, hogy a tétel minimum hány napos lehet a jövőben. Ma nulla. A múltbeli dátumok soha nem egyeznek

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
hu: Adjon megy dátumot a következő formában: ÉÉÉÉ-HH-NN

en: Enter a string.
hu: Adjon meg egy karakterláncot.

en: Enter a regular expression
hu: Adjon meg egy reguláris kifejezést

en: You can match multiple values by separating them with %s
hu: Több értéket is megadhat ezzel elválasztva: %s

en: Remove icons
hu: Ikonok eltávolítása

en: Select the icons you wish to remove. The icon files will be removed when you press OK. There is no undo.
hu: Az eltávolítandó ikonok kiválasztása. Az OK gomb megnyomásával az ikonfájlok törlődnek. Ez nem vonható vissza.

en: No icons selected
hu: Nincsenek kiválasztott ikonok

en: You must select at least one icon to remove
hu: Legalább egy ikont ki kell jelölni az eltávolításhoz

en: One icon will be removed. | {} icons will be removed.
hu[0]: Egy ikon eltávolításra kerül.
hu[1]: {} ikon eltávolításra kerül.

en: This will prevent any rules that use this icon from working. Are you sure?
hu: Ez megakadályozza, hogy az ikont használó szabályok működjenek. Biztos benne?

en: column coloring
hu: oszlop színezés

en: column icon
hu: oszlop ikon

en: Cover grid emblem
hu: Borítórács embléma

en: Create/edit a {0} rule
hu: Egy {0} szabály létrehozása, szerkesztése

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
hu: Egy {0} szabály létrehozása az alábbi mezők kitöltésével

en: Add the emblem:
hu: Embléma hozzáadása:

en: Set the:
hu: Állítsa be:

en: Choosing icon with text will add an icon to the left of the column content, choosing icon with no text will hide the column content and leave only the icon. If you choose composed icons and multiple rules match, then all the matching icons will be combined, otherwise the icon from the first rule to match will be used.
hu: Ha a szöveges ikont választja, az ikon hozzáadódik az oszlop tartalmától balra, a szöveg nélküli ikon pedig elrejti az oszlop tartalmát, és csak az ikon marad meg. Ha összeállított ikonokat választ, és több szabály egyezik, akkor az összes egyező ikon össze lesz kapcsolva, ellenkező esetben az első szabálytól származó ikon kerül felhasználásra.

en: of the column:
hu: az oszlophoz:

en: to:
hu: --:

en: &Add new image
hu: Új kép hozzá&adása

en: (Images should be square-ish)
hu: (A képeknek négyzet alakúaknak kell lenniük)

en: Choose &more than one icon
hu: Egynél több ikon kiválasztása

en: &Add icon
hu: Ikon &hozzáadása

en: (Icons should be square or landscape)
hu: (Az ikonok legyenek négyzet alakúak vagy fekvők)

en: Only if the following conditions are all satisfied:
hu: Csak ha minden alábbi feltétel teljesül:

en: Add &another condition
hu: Más feltétel hozzáadása

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
hu: Egy feltételt úgy kapcsolhat ki, hogy a hozzá tartozó értékeket üresre állítja

en: &Remove icons
hu: Ikonok eltávolítása

en: Remove previously added icons. Note that removing an icon will cause rules that use it to stop working.
hu: Távolítsa el a korábban hozzáadott ikonokat. Vegye figyelembe, hogy az ikonok eltávolítása az azt használó szabályok működésének leállítását eredményezi.

en: Open to see checkboxes
hu: Megnyitás a jelölőnégyzetek megtekintéséhez

en: Sample text
hu: Mintaszöveg

en: No icon selected
hu: Nincs kiválasztott ikon

en: You must choose an icon for this rule
hu: Ehhez a szabályhoz ki kell választania egy ikont

en: Invalid condition
hu: Érvénytelen feltétel

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
hu: A következő szabály egyik feltétele nem megfelelő: <b>%s</b>

en: No conditions
hu: Nincs feltétel megadva

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
hu: Legalább egy, nem üres feltételt meg kell adnia a szabályhoz

en: color
hu: színt

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
hu: 
                    <p>Speciális szabály az oszlophoz: <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
hu: 
                    <p>Speciális szabály:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule: set <b>%(typ)s</b> for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
hu: 
                    <p>Speciális szabály:  <b>%(typ)s</b> oszlophoz beállítva <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
hu: (<span style="color: %s;">minta</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
hu: <p>Adja hozzá <b>{0}</b> emblémát a borítóhoz, ha a következő feltételek teljesülnek:</p>
    <ul>{1}</ul>

en:             <p>Set the <b>%(kind)s</b> of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> %(sample)s
                if the following conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
hu:             <p>Állítsa be <b>%(kind)s</b> értéket / <b>%(col)s</b> erre: <b>%(color)s</b> %(sample)s
                ha az alábbi feltételek teljesülnek:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>

en: <li>The condition using column <b>%(col)s</b> is <b>invalid</b>
hu: <li>Az oszlopot használó feltétel <b>%(col)s</b>  <b>érvénytelen</b>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>
hu: <li>Ha <b>%(col)s</b> oszlop <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>

en: value:
hu: érték:

en: &Add rule
hu: Szabály hozzá&adása

en: &Remove rule(s)
hu: &Szabály(ok) eltávolítása

en: Move the selected rule up
hu: A kiválasztott szabály mozgatása felfelé

en: Move the selected rule down
hu: A kiválasztott szabály mozgatása lefelé

en: Add ad&vanced rule
hu: Haladó szabály hozzáadása

en: Du&plicate rule
hu: Szabály duplikálása

en: Convert to advanced r&ule
hu: Konvertálás speciális szabályra

en: Open icon folder
hu: Ikon mappa megnyitása

en: Import rules from a file
hu: Szabályok importálása fájlból

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
hu: Szabályok létrehozásával szabályozhatja a könyvlista oszlopainak színét, amelyek megmondják, hogy milyen színt kell használni. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra.<p>Dupla kattintással <b>megváltoztathat egy létező szabályt</b>.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
hu: A könyvlista oszlopaihoz ikonokat adhat hozzá úgy, hogy "szabályokat" hoz létre, amelyek megmondják, hogy milyen ikont kell használni. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra.<p>Dupla kattintással <b>megváltoztathat egy létező szabályt</b>.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
hu: Hozzáadhat emblémákat (kis ikonokat), amelyek a borítók oldalán jelennek meg a borítórácsban, ha olyan "szabályokat" hoz létre, amelyek megmondják, hogy milyen képet kell használni. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra.<p>Dupla kattintással <b>megváltoztathat egy létező szabályt</b>.

en: Show &emblems next to the covers
hu: Emblémák megjelenítése a borítók mellett

en: If checked, you can tell calibre to display icons of your choosing next to the covers shown in the Cover grid, controlled by the metadata of the book.
hu: Ha be van jelölve, beállíthatja a Calibre-t, hogy az Ön kiválasztott ikonokat jelenítse meg a borítók mellett, amelyek a könyv metaadatai által vezérelve jelennek meg a borítórácsban.

en: Select one rule
hu: Egy szabály kiválasztása

en: You must select only one rule.
hu: Csak egy szabályt kell kiválasztani.

en: No rule selected
hu: Nincs kiválasztott szabály

en: No rule selected for %s.
hu: Nincs kiválasztott szabály a következőhöz: %s.

en: removal
hu: eltávolítás

en: Rules
hu: Szabályok

en: No valid rules found
hu: Érvényes szabály nem található

en: No valid rules were found in {}.
hu: Nem találhatók érvényes szabályok itt: %s.

en: Order
hu: Rendelés

en: Column header
hu: Oszlop fejléc

en: Lookup name
hu: Keresési név

en: Type
hu: Típus

en: Yes/No with text
hu: Igen/Nem szöveggel

en: Ampersand separated text, shown in the Tag browser
hu: Pontosvesszővel elválasztott szövegek, amik megjelennek a Címkeböngészőben

en: Deleted column. Double-click to undelete it
hu: Oszlop törölve. Kattintson duplán a törlés visszavonásához

en: New column
hu: Új oszlop

en: Edited. Lookup name was {}
hu: Szerkesztve. Keresés neve: {}

en: Edited
hu: Szerkesztve

en: You must select a column to delete it
hu: Válasszon ki egy oszlopot a törléshez

en: The selected column is not a custom column
hu: A kiválasztott oszlop nem egy egyéni oszlop

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
hu: Biztosan törölni akarja a következő oszlopot és minden adatát: %s?

en: The selected column is not a user-defined column
hu: A kiválasztott oszlop nem felhasználó által meghatározott oszlop

en: Undelete the column?
hu: Vissza állítja az oszlopot?

en: The column is to be deleted. Do you want to undelete it?
hu: Az oszlop törölve. Visszaállítja?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
hu: Itt újra megtervezheti az oszlopok elrendezését a könyvtárlistákban. Oszlopokat rejthet el, ha nem jelöli be őket, illetve új, saját oszlopokat hozhat létre.

en: Move column up
hu: Oszlop mozgatása felfelé

en: Remove a user-defined column
hu: Egy felhasználó által létrehozott oszlop törlése

en: Add a user-defined column
hu: Felhasználó által meghatározott oszlop hozzáadása

en: Edit settings of a user-defined column
hu: Egy felhasználó által létrehozott oszlop beállításainak szerkesztése

en: Move column down
hu: Oszlop mozgatása lefelé

en: Add &custom column
hu: Egyéni oszlop hozzáadása

en: &Show all
hu: Mind megjelenítése

en: &Hide all
hu: Mind elrejtése

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
hu: Alapértelmezett értékek visszaállítása. Csak a kiválasztott kategória értékei állítódnak vissza.

en: Text, column shown in the Tag browser
hu: Szöveg, oszlopként megjelenik a Címkeböngészőben

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
hu: Vesszővel elválasztott szövegek, Címkék, amelyek megjelennek a Címkeböngészőben

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
hu: Hosszabb szöveg, Megjegyzés , nem jelenik meg a Címkeböngészőben

en: Text column for keeping series-like information
hu: Szöveg oszlop, mely sorozat információkat tartalmaz

en: Text, but with a fixed set of permitted values
hu: Szöveg, kötött értékekkel

en: Floating point numbers
hu: Lebegőpontos számok

en: Integers
hu: Egész számok

en: Ratings, shown with stars
hu: Értékelés csillagokkal

en: Yes/No
hu: Igen/nem

en: Column built from other columns
hu: Más oszlopokból épített oszlop

en: Column built from other columns, behaves like tags
hu: Más oszlopokból előállított oszlop, mely címkeként viselkedik

en: Create a custom column
hu: Egyéni oszlop létrehozása

en: Edit custom column
hu: Egyéni oszlop szerkesztése

en: Now
hu: Most

en: My Tags
hu: Saját címkék

en: My Series
hu: Én sorozatom

en: My Rating
hu: Saját értékelések

en: People
hu: Emberek

en: My Title
hu: Címem

en: Quick create:
hu: Gyors-készítő:

en: Names
hu: Nevek

en: Short text
hu: Rövid szöveg

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
hu: Az oszlop kereséséhez szükséges. Csak kisbetűket és számokat tartalmazhat.

en: &Lookup name:
hu: Keresési név:

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
hu: Az oszlop fejléce a könyvlistában, illetve a kategória neve a címkeböngészőben

en: Column &heading:
hu: Oszlop fejléc:

en: What kind of information will be kept in the column.
hu: Az oszlopban tárolt információk típusa.

en: Show &checkmarks
hu: Jelölő megjeleníté&se

en: Show check marks in the GUI. Values of 'yes', 'checked', and 'true'
    will show a green check. Values of 'no', 'unchecked', and 'false' will show a red X.
    Everything else will show nothing. Note that the values of 'true' and 'false' don't
    follow calibre's language settings and are always in English.
hu: Pipák megjelenítése a grafikus felhasználói felületen. Az 'Igen', 'Bejelölt' és 'true' értékek zöld pipát jelenítenek meg. A 'Nem', 'nem bejelölt' és 'false' értékek piros X-et mutatnak. Minden más nem mutat semmit. Vegye figyelembe, hogy az 'true' és 'false' értékei nem követik a Calibre nyelvi beállításait, és mindig angol nyelvűek.

en: Contains names
hu: &Neveket tartalmaz

en: Check this box if this column contains names, like the authors column. If checked, the item separator will be an ampersand (&) instead of a comma (,), sorting will be done using a computed value that respects the author sort tweaks (for example converting "Firstname Lastname" into "Lastname, Firstname"), and item order will be preserved.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ez az oszlop neveket tartalmaz, például a szerzők oszlop. Ha be van jelölve, az elemelválasztó egy és (&) lesz vessző (,) helyett, a rendezés olyan számított érték használatával történik, amely figyelembe veszi a szerző rendezési módosításait (például a "keresztnév vezetéknév" átváltása "vezetéknév, keresztnév"-re), és a tételsorrend megmarad.

en: &Column type:
hu: Oszlop típusa:

en: Optional text describing what this column is for
hu: Opcionális szöveg, amely leírja, mire való ez az oszlop

en: D&escription:
hu: Leírás:

en: &Icon
hu: Ikon

en: &Both
hu: Mindkettő

en: Choose whether an icon, text, or both is shown in the book list
hu: Válassza ki, hogy egy ikon, szöveg vagy mindkettő megjelenjen-e a könyvlistában

en: &Show:
hu: Megjelenítés:

en: Control the number of decimal digits you can enter when editing this column
hu: Szabályozza az oszlop szerkesztésekor megadható tizedesjegyek számát

en: Decimals when &editing:
hu: Tizedesjegyek szerkesztéskor:

en: Default: (nothing)
hu: Alapértelmezett: (nincs)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
hu: Mező sablon. Ugyanolyan formátumú, mint a mentési sablonok.

en: Similar to save templates. For example, %s
hu: A sablonok mentéséhez hasonló. Például, %s

en: No heading
hu: Nincs fejléc

en: Show heading above the text
hu: Fejléc a szöveg felett

en: Show heading to the side of the text
hu: Fejléc megjelenítése a szöveg szélén

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book details panel and, if shown, where. Setting this to 'Show heading to the side of the text' moves the information from dislayed with other comments to displayed with the non-comments columns.
hu: Válassza ki, hogy az oszlopfejléc megjelenjen-e a 'Könyv részletei' panelen, és ha megjelenik, hol. Ha ezt a "Fejléc megjelenítése a szöveg szélén” értékre állítja, az információ áthelyeződik a többi megjegyzéssel megjelenítettről a nem megjegyzés oszlopokkal való megjelenítésre.

en: Heading position:
hu: Címsor pozíciója:

en: Short text, like a title
hu: Rövid szöveg, mint a cím

en: Plain text formatted using Markdown
hu: Markdown segítségével formázott egyszerű szöveg

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
hu: Válassza ki az oszlopban lévő adatok értelmezési módját.
    Ez vezérli az adatok megjelenítését a könyv-részletei panelen
    és az hogyan szerkesztendő.

en: Interpret this column as:
hu: Az oszlop értelmezése:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
hu: Az engedélyezett értékek vesszővel tagolt listája. Az „üres” érték mindig
    a lista része és annak alapértelmezett eleme. Például az „egy,kettő,három” lista négy
    elemet tartalmaz, mert az első az „üres” értékű elem.

en: &Values:
hu: Értékek:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
hu: Színnevek listája. Vagy üresnek kell lennie, vagy pedig a fenti
    értékek mindegyikéhez meg kell adni egy színt.

en: Colors:
hu: Színek:

en: Allow half stars
hu: Fél csillag engedélyezése

en: Allow half star ratings, for example:
hu: Fél csillagos értékelés engedélyezése, példa:

en: &Sort/search column by
hu: O&szlop rendezése/keresése ez alapján:

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
hu: A oszlop viselkedésének beállítása grafikus felületű kereséskor/rendezéskor

en: Show in Tag browser
hu: Megjelenítés a Címkeböngészőben

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
hu: Ha bejelöli, akkor az oszlop kategóriaként jelenik meg a "Címkeböngészőben"

en: Show as HTML in Book details
hu: Megjelenítés HTML formában a 'Könyv részletei'-ben

en: If checked, this column will be displayed as HTML in Book details and the Content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam e-books site.
hu: Ha be van jelölve, ez az oszlop HTML-ként jelenik meg a könyv részleteiben és a tartalomszerveren. Ez használható hivatkozások létrehozására a sablonnyelvvel. Például, <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre> sablon létrehoz egy mezőt, amely a címet félkövér, nagy betűkkel jeleníti meg a sorozattal együtt, például <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> sablon létrehoz egy linket a könyvre a Beam e-books oldalon.

en: Show with comments in Book details
hu: Megjelenítés megjegyzésekkel a könyv részleteiben

en: If you check this box then the column contents will show in the Comments section in the Book details. You can indicate whether not to have a header or to put a header above the column. If you want a header beside the data, don't check this box. If this box is checked then the output of the column template must be plain text or html.
hu: Ha bejelöli ezt a négyzetet, akkor az oszlop tartalma megjelenik a 'Könyv részleteinek megjegyzés' rovatában. Megadhatja, hogy ne legyen-e fejléc, vagy hogy az oszlop fölé fejléc kerüljön. Ha fejlécet szeretne az adatok mellé, ne jelölje be ezt a négyzetet. Ha ez a négyzet be van jelölve, akkor az oszlopsablon kimenete egyszerű szöveg vagy html kell, hogy legyen.

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
hu: Válassza ki, hogy megjelenjen-e az oszlopfejléc
    a könyv részletek panelen, és ha látható, akkor hol

en: Column heading:
hu: Oszlop fejléc:

en: Default value when a new book is added to the library. For Date columns enter the word "Now", or the date as yyyy-mm-dd. For Yes/No columns enter "Yes" or "No". For Text with a fixed set of values enter one of the permitted values. For Rating columns enter a number between 0 and 5.
hu: Alapértelmezett érték egy új könyv hozzáadásakor. Dátum oszlopnál írja be a "Now" szót (Most/Ma), vagy a konkrét dátumot éééé-hh-nn formátumban. Igen/Nem oszlopnál adjon meg "Igen" vagy "Nem" értéket. Rögzített értékkészlettel rendelkező szöveges oszlop esetén adja meg valamelyik megengedett értéket. Értékelés oszlopnál adjon meg egy 0 és 5 közötti számot.

en: &Default value:
hu: Alapértelmezett érték:

en: &Format for dates:
hu: Dátumformátum

en: Default: dd MMM yyyy.
hu: Alapértelmezett: dd MMM yyyy.

en: <p>Date format.</p><p>The formatting codes are:<ul><li>d    : the day as number without a leading zero (1 to 31)</li><li>dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31)</li><li>ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun").</li><li>dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday").</li><li>M    : the <b>month</b> as number without a leading zero (1 to 12).</li><li>MM   : the <b>month</b> as number with a leading zero (01 to 12)</li><li>MMM  : the abbreviated localized <b>month</b> name (e.g. "Jan" to "Dec").</li><li>MMMM : the long localized <b>month</b> name (e.g. "January" to "December").</li><li>yy   : the year as two digit number (00 to 99).</li><li>yyyy : the year as four digit number.</li><li>h    : the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm)</li><li>hh   : the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm)</li><li>m    : the <b>minutes</b> without a leading 0 (0 to 59)</li><li>mm   : the <b>minutes</b> with a leading 0 (00 to 59)</li><li>s    : the seconds without a leading 0 (0 to 59)</li><li>ss   : the seconds with a leading 0 (00 to 59)</li><li>ap   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm</li><li>AP   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM</li><li>iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present</li></ul></p><p>For example:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy gives Mon, 5 Jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy gives 05 January 10</li>
    </ul>
hu: <p>Dátum formátum.</p><p>A formázási kódok a következők:<ul><li>d    : nap számként kezdő 0 nélkül (1-től 31-ig)</li><li>dd   : nap számként kezdő 0-val (01-től 31-ig)</li><li>ddd  : rövidített honosított napnév (pl. "Hét" -  "Vas").</li><li>dddd : hosszú lokalizált napnév (pl. "Hétfő" - "Vasárnap").</li><li>M    : <b>hónap</b> számként kezdő 0 nélkül (1 - 12).</li><li>MM   : <b>hónap</b> számként kezdő 0-val (01 - 12)</li><li>MMM  : rövid lokalizált <b>hónap</b> név (pl. "Jan" -  "Dec").</li><li>yy   : év kétjegyű számként (00 - 99).</li><li>yyyy : év négyjegyű számként.</li><li>h    : óra kezdő 0 nélkül (0 - 11 vagy 0 - 23, függően de/du)</li><li>hh   : óra kezdő 0-val (00 - 11 vagy 00 - 23, függően de/du)</li><li>m    : <b>percek</b> kezdő 0 nélkül (0 - 59)</li><li>mm   : <b>percek</b> kezdő 0-val (00 - 59)</li><li>s    : másodpercek kezdő 0 nélkül (0 - 59)</li><li>ss   : másodpercek kezdő 0-val (00 - 59)</li><li>ap   : 12-órás használat 24-órás helyett, "ap" helyett a lokalizált karakterlánc am vagy pm</li><li>AP   : 12-órás használat 24-órás helyett , "AP" helyett a lokalizált karakterlánc AM vagy PM</li><li>iso  : dátum idővel és időzónával. Egyetlen formátum lehet jelen</li></ul></p><p>Például:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy --> Mon, 5 Jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy --> 05 January 10</li>
    </ul>

en: &Format for numbers:
hu: Számformátum

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
hu: Alapértelmezés: Nincs formázva. A formátum nyelvének részleteit a <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">Python dokumentációban</a> találja meg

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
hu: Példák: A <code>{0:0>4d}</code> formátum egy 4 számjegyű, kezdő nullákkal ellátott számot ad (pl. 0098). A <code>{0:d}&nbsp;nap</code> pedig a számot, majd utána írja a „nap” szót (pl. 12 nap).

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
hu: Példák: A <code>{0:.1f}</code> formátum egy tizedes pontosságú lebegőpontos számot ad (pl. 123.8). Az <code>Ár:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> pedig kiírja, hogy „Ár:  ”, majd utána a számot század pontossággal, az ezres helyi értéknél vesszővel elválasztva (pl. Ár:  4,237.55)

en: No lookup name was provided
hu: Nem adott meg keresési nevet

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
hu: A keresési név csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat és betűvel kell, hogy kezdődjön

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
hu: Mezőnevek nem végződhetnek „_index”-re, mert az ilyen nevek foglaltak a sorozatneveket tartalmazó oszlopok számára.

en: No column heading was provided
hu: Nincs megadva oszlopcím

en: The lookup name %s is already used
hu: A(z) %s keresési név már használatban van

en: The heading %s is already used
hu: A(z) %s oszlopcím már foglalt

en: Invalid default value
hu: Érvénytelen alapértelmezett érték

en: The default value must be "Now" or a date
hu: Az alapértelmezett értéknek "Most" vagy egy dátumnak kell lennie

en: You must enter a template for composite columns
hu: Más oszlopokból készített saját oszlop esetén meg kell adnia egy sablont

en: You must enter at least one value for enumeration columns
hu: Legalább egy értéket meg kell adnia felsorolási oszlopokhoz

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
hu: A színdoboznak vagy üresnek vagy az értékdobozzal egyező értéket kell tartalmaznia

en: The color {0} is unknown
hu: A következő szín ismeretlen: {0}

en: The default value must be one of the permitted values
hu: Az alapértelmezett értéknek az engedélyezett értékek egyikének kell lennie

en: The default value must be an integer
hu: Az alapértelmezett értéknek egész számnak kell lennie

en: The default value must be a real number
hu: Az alapértelmezett értéknek valós számnak kell lennie

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
hu: Az alapértelmezett értéknek 0 és 5,0 közötti valós számnak kell lennie

en: The default value must be an integer between 0 and 5
hu: Az alapértelmezett értéknek 0 és 5 közötti egész számnak kell lennie

en: The default value must be "Yes" or "No"
hu: Az alapértelmezett érték "Igen" vagy "Nem" lehet

en: You must restart calibre before making any more changes
hu: Mielőtt további változtatásokat hajtana végre, újra kell indítania a Calibre-t

en: The lookup name must begin with a '#'
hu: A keresési névnek "#” karakterrel kell kezdődnie

en: The custom column %s already exists
hu: %s egyéni oszlop már létezik

en: The column heading %s already exists
hu: %s oszlopfejléc már létezik

en: The custom column type %s doesn't exist
hu: %s egyéni oszloptípus már létezik

en: You cannot specify is_multiple for the datatype %s
hu: %s adattípushoz nem adható meg az "is_multiple"

en: The display parameter must be a Python dictionary
hu: A megjelenítési paraméternek Python szótárnak kell lennie

en: Getting debug information, please wait
hu: Hibakeresési információk kigyűjtése, kis türelmet

en: Copy to &clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Device already detected
hu: Az eszköz már észlelve van

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
hu: Egy (%s) eszközt már felismert a Calibre. Ha szeretné egy másik eszköz kapcsolódását ellenőrizni, ezt a felismert eszközt először le kell választania.

en: Debugging failed
hu: A hibakeresés sikertelen

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
hu: A hibakereső eszközészlelés futtatása sikertelen. További információért kattintson a Részletek megjelenítése gombra.

en: Getting device information
hu: Eszköz információk lekérése

en: User-defined device information
hu: Egyéni eBook olvasó információ

en: Device Detection
hu: Eszközfelismerés

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
hu: Győződjön meg róla, hogy a készülék le van választva, majd nyomja meg az OK gombot

en: Ensure your device is connected, then press OK
hu: Győződjön meg arról, hogy az eszköz csatlakoztatva van, majd nyomja meg az OK-t

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Advanced->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
hu: Másolja ezeket az értékeket a vágólapra, illessze be őket egy szerkesztőbe, majd írja be őket a USER_DEVICE-be az eszközbővítmény testreszabásával a Beállítások->Speciális->Bővítmények menüpontban. Ne felejtse el megadni azokat a mappákat is, ahová a könyveket el szeretné helyezni. A változtatások életbe léptetéséhez újra kell indítania a Calibre-t.

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
hu: <p>A Calibre elküldheti könyveit (Önnek vagy olvasójának) e-mailben. A letöltött hírekről e-maileket a rendszer automatikusan elküld minden olyan e-mail címre, amelynél az <i>Automatikus küldés</i> be van jelölve.

en: Add an email address to which to send books
hu: Email cím hozzáadása könyvküldéshez

en: &Add email
hu: Email &hozzáadása

en: Make &default
hu: Legyen &alapértelmezett

en: &Remove email
hu: Email &eltávolítása

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
hu: A könyv metaadatainak megjegyzéseit hozzáadja az e-mailhez.
    Hasznos, ha lehetővé kívánja tenni a címzett számára, hogy egy összefoglalót jelenítsen meg
    a könyv megnyitása előtt.

en: Add &comments metadata as text to the email
hu: 'Megjegyzések' metaadat hozzáadása szövegként az emailhez

en: Subject
hu: Tárgy

en: Alias
hu: Álnév

en: Auto send
hu: Auto küld

en: Auto send only tags
hu: Csak címkék automatikus küldése

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
hu: Emailben elküldendő formátum(ok). Az első létező formátum kerül elküldésre.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
hu: Az email tárgya. Ha üres, akkor a cím lesz a tárgy. A „Mentés lemezre” sablonjait, például a {title} vagy az {author_sort} is használhatja itt.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed to this email address (provided it is in one of the listed formats and has not been filtered by tags).
hu: Ha ez be van jelölve, a letöltött hírek automatikusan elküldésre kerülnek az adott e-mail címre (feltéve, hogy az szerepel a felsorolt formátumok egyikében, és nem szűrt címkék szerint).

en: Friendly name to use for this email address
hu: Baráti megszólítás az adott emailcímhez

en: If specified, only news with one of these tags will be sent to this email address. All news downloads have their title as a tag, so you can use this to easily control which news downloads are sent to this email address.
hu: Ha meg van adva, csak az ilyen címkékkel kapcsolatos hír kerül továbbításra az adott e-mail címre. Minden hírletöltésnek címkéje van, így ezt a mezőt felhasználva könnyedén szabályozhatja, hogy mely hírlevelek továbbítódjanak erre az e-mail címre.

en: new email address
hu: új email cím

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
hu: Azon eszközök listája, melyeket figyelmen kívül kell hagyni. Törölje a jelölőnégyzetet egy eszközről, ha azt a Calibre ne hagyja figyelmen kívül.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
hu: A letiltott eszköz-bővítmények listája. Törölje a bejegyzést a bővítmény engedélyezéséhez. A Calibre észleli a letiltott bővítmények által kezelt eszközöket.

en: Reset allowed devices
hu: Engedélyezett eszközök visszaállítása

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
hu: Ez törli azoknak az eszközöknek a listáját, amelyekről a Calibre tudja, hogy a következő csatlakozáskor engedélyt kér a kezelésükhöz

en: Search for the author on Goodreads
hu: Keresés a szerzőre a Goodreads segítségével

en: Search for the author on Amazon
hu: Keresés a szerzőre az Amazonon

en: Search for the author in your calibre library
hu: Keresés a szerzőre a Calibre könyvtárban

en: Search for the author on Wikipedia
hu: Keresés a szerzőre a Wikipédián

en: Search for the author on Google Books
hu: Keresés a szerzőre a Google Könyvek között

en: Search for the book on Goodreads
hu: Keresés a könyvre a Goodreads segítségével

en: Search for the book on Amazon
hu: Keresés a könyvre az Amazonon

en: Search for the book on Google Books
hu: Keresés a könyvre a Google Könyvek között

en: Use a custom search URL
hu: Egyéni URL használata a kereséshez

en: Clicking on &author names should:
hu: A szerző nevére k&attintva:

en: Enter the URL to search. It should contain the string {0}
    which will be replaced by the author name. For example,
    {1}
hu: Írja be az URL-t a kereséshez. Tartalmaznia kell a következő karakterláncot: {0}
    amelynek helyébe a szerző neve kerül. Például,
    {1}

en: Enter the URL
hu: URL megadása

en: Create a new rule
hu: Új szabály létrehozása

en: The key of the identifier, for example, in isbn:XXX, the key is "isbn"
hu: Az azonosító kulcsa, például az isbn-ben:XXX, a kulcs az "isbn"

en: &Key:
hu: &Kulcs:

en: The name that will appear in the Book details panel
hu: Könyv részletei panelen megjelenő név

en: The template used to create the link. The placeholder {0} in the template will be replaced with the actual identifier value. Use {1} to avoid the value being quoted.
hu: A hivatkozás létrehozásához használt sablon. {0} sablonban a helyőrző lecserélődik a tényleges azonosító értékre. {1} értéket használjon, hogy elkerülje az érték idézését.

en: Key
hu: Kulcs

en: Template
hu: Sablon

en: Value needed
hu: Szükséges érték

en: The %s field cannot be empty
hu: %s mező nem lehet üres

en: Create rules for identifiers
hu: Szabályok készítése az azonosítókhoz

en: Create rules to convert identifiers into links.
hu: Szabályok készítése az azonosítók hivatkozásokká konvertálására.

en: &Edit rule
hu: Szabály sz&erkesztése

en: Folders/path
hu: Mappák/útvonal

en: Icon theme: <b>%s</b>
hu: Ikon téma: <b>%s</b>

en: calibre style
hu: Calibre stílus

en: Automatic
hu: Automatikus

en: On top
hu: Felül

en: On right
hu: Jobb oldalon

en: No subtitle
hu: Nincs felirat

en: Bottom
hu: Lent

en: Top
hu: Fent

en: Above text
hu: A szöveg felett

en: Beside text
hu: A szöveg mellett

en: Never
hu: Soha

en: Off
hu: Kikapcsolva

en: Small
hu: Kicsi

en: Medium
hu: Közepes

en: Always
hu: Mindig

en: If there is enough room
hu: Ha van elegendő hely

en: By first letter
hu: Első betű szerint

en: Partitioned
hu: Egyenlő elemszámú csoportok

en: Compact metadata
hu: Kompakt metaadatok

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: All on 1 tab
hu: Minden egy fülön

en: Middle
hu: Középen

en: Column &coloring
hu: Oszlopok színezése

en: Column &icons
hu: Oszlop ikonok

en: Change &color
hu: &Szín módosítás

en: Change &background image
hu: &Háttérkép módosítása

en: Restore default &appearance
hu: Alapért. megjelenés visszaállítása

en: Wide
hu: Széles

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Search for books containing the current item
hu: Az aktuális elemet tartalmazó könyvek keresése

en: Search for books containing the current item or its children
hu: Az aktuális elemet vagy gyermekeit tartalmazó könyvek keresése

en: Search for books not containing the current item
hu: Az aktuális elemet nem tartalmazó könyvek keresése

en: Search for books not containing the current item or its children
hu: Az aktuális elemet vagy gyermekeit nem tartalmazó könyvek keresése

en: Save column list to file
hu: Oszloplista mentése fájlba

en: Column list
hu: Oszlop lista

en: Export field layout
hu: Mező elrendezés exportálása

en: <p>Could not write field list. Error:<br>%s
hu: <p>Mezőlista írása sikertelen. Hiba:<br>%s

en: Load column list from file
hu: Oszloplista betöltése fájlból

en: Import layout
hu: Elrendezés importálása

en: <p>Could not read field list. Error:<br>%s
hu: <p>A mezőlista nem olvasható. Hiba:<br>%s

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
hu: Jelenlegi képarány (szél./mag.): %.2g

en: Edit template for caption
hu: Felirat sablon szerkesztése

en: This option controls the position of the cover browser when using the Narrow user interface layout.  "Automatic" will place the cover browser on top or on the right of the book list depending on the aspect ratio of the calibre window. "On top" places it over the book list, and "On right" places it to the right of the book list. This option has no effect when using the Wide user interface layout.
hu: Ez az opció szabályozza a borítóböngésző pozícióját a keskeny felhasználói felület elrendezése esetén. Az "Automatikus" beállítás a borítóböngészőt a könyvlista tetejére vagy jobb oldalára helyezi a Calibre ablak képarányától függően. A "Felül” a könyvlista fölé, a "Jobb oldalon” pedig a könyvlista jobb oldalára helyezi. Ennek az opciónak nincs hatása a széles felhasználói felület elrendezése esetén.

en: Current space used: %s
hu: Jelenleg használt terület: %s

en: Choose background color for the Cover grid
hu: Háttérszín kiválasztása a borítórácshoz

en: Remove background image?
hu: Háttérkép eltávolítása?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
hu: Jelenleg háttérkép van beállítva, így a kiválasztott szín nem lesz látható. Eltávolítja a háttérképet?

en: Show &row numbers in the book list
hu: Sorszámok megjelenítése a könyvlistában

en: &User interface layout:
hu: Felhasználói felület elrendezése:

en: User interface style (&needs restart):
hu: Felület stílusa (újrai&ndítás szükséges):

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
hu: E&xtra terület a könyvlisták sorai közé (az érték negatív is lehet):

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
hu: Tálcaikon engedél&yezése (újraindítás szükséges)

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
hu: Minden animáció tiltása. Hasznos funkció lassú/régi gépek esetén.

en: Disable &animations
hu: Animációk tiltása

en: &Interface font:
hu: Használt betűtípus:

en: Change &font (needs restart)
hu: Betűtípus cseréje (újraindítás szükséges)

en: Show &tooltips in the book list
hu: &Gyorstippek megjelenítése a könyvlistában

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Icon si&ze:
hu: Ikon méret:

en: Show &text under icons:
hu: Feliratok az ikonok alatt:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
hu: Két soros szöveg az ikonok alatt (újraindítás szükséges)

en: Choose &language (needs restart):
hu: Nyelv kivá&lasztása (újraindítás szükséges):

en: Change &icon theme
hu: &Ikon téma módosítása

en: Allow using &drag and drop to merge books
hu: A 'Fogd és vidd' funkció engedélyezése könyvek összevonásakor

en: Show &layout buttons in the status bar
hu: Elrendezés gombok megjelenítése az állapotsorban

en: Show the &splash screen at startup
hu: A Spla&sh képernyő megjelenítése induláskor

en: Disable popup notifications when calibre completes jobs such a conversion, sending to device etc. The notifications are sent via the operating system notification facility, if available. Note that on Windows, you have to enable the system tray icon for notifications to work.
hu: A felugró értesítések letiltása, amikor a Calibre befejezi a feladatokat, például az átalakítást, az eszközre küldést stb. Az értesítéseket az operációs rendszer értesítési szolgáltatásán keresztül küldi el, ha elérhető. Vegye figyelembe, hogy Windows rendszeren engedélyeznie kell a tálcaikont, hogy az értesítések működjenek.

en: Disable n&otifications on job completion
hu: Munka befejeződésekor megjelenő értesítés tiltása

en: Draw a &grid in the book list
hu: Rácsozat a könyvlista mö&gött

en: &Main interface
hu: Fő ablak

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
hu: A borító rács nézet vezérlése. Ezt a nézetet a Calibre fő ablak jobb alsó sarkában található "Kinézet" gombra kattintva engedélyezheti.

en: Field to show &under the covers:
hu: A borító alatt megjelenítendő mező:

en: Spac&ing between covers:
hu: Borítók közötti távolság:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
hu: A borítók közötti távolság. A nulla érték azt jelenti, hogy a rendszer automatikusan kiszámítja a borító mérete alapján.

en: Background for the Cover grid
hu: Borítórács háttere

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
hu: Alapértelmezés szerint a Calibre a számítógép képernyőmérete alapján választja ki a borítóméretet. A borító méretét itt lehet módosítani:

en: Cover &width:
hu: Borító szélessége:

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
hu: A megjelenített borítók szélessége.
    A nulla érték azt jelenti, hogy a számítás automatikusan történik.

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
hu: Borítók nagyítása, megtartva a jelenlegi képarányt.

en: &Larger covers
hu: &Nagyobb cím&lap

en: Cover &height:
hu: Borító magassága:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
hu: A megjelenített borítók magassága.
    A nulla érték azt jelenti, hogy a számítás automatikusan történik.

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
hu: Borítók kicsinyítése, megtartva a jelenlegi képarányt.

en: &Smaller covers
hu: &Ki&sebb címlap

en: Reset size to automatic
hu: Automatikus méret

en: &Reset size
hu: &Méret visszaállítása

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
hu: A borítók mellett látható emblémák mérete (ha vannak):

en: Show a &field (such as title) under the covers
hu: Egy mező megjelenítése (például cím) a borító alatt

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
hu: A borítók mellett látható emblémák elhelyezkedése:

en: &Emblems
hu: &Emblémák

en: Caching of covers for improved performance
hu: A borítók gyorsítótárazása a jobb teljesítmény érdekében

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
hu: Kétféle gyorsítótár létezik, amelyet a teljesítmény javítására használ a borítók rácsnézetben történő megjelenítése során. A merevlemezen tárolt lemezgyorsítótár, amely a borítók bélyegképeit és egy memória-gyorsítótárat tárolja, amely biztosítja a borítók villogásmentes megjelenítését. A legjobb eredmény érdekében tartsa kicsiben a memória-gyorsítótárat, a lemez gyorsítótárát pedig nagyban, hacsak nincs sok extra RAM a számítógépben, és nem bánja, hogy a memória-gyorsítótárt használja.

en: Disable
hu: Tiltás

en: &Empty disk cache
hu: Lemez gyorsítótár kiürítése

en: &Open cache folder
hu: Gyorsítótár mappa megnyitása

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
hu: A memóriában gyorsítótárazandó borítók teljes képernyőjének száma (legyen ez kicsi):

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
hu: A bélyegképek gyorsítótárazásához felhasználható lemezterület maximális mennyisége:

en: The maximum number of screenfulls of thumbnails to keep in memory. Increasing this will make rendering faster, at the cost of more memory usage. Note that regardless of this setting, a minimum of one hundred thumbnails are always kept in memory, to ensure flicker free rendering.
hu: A memóriában tárolható bélyegképek maximális száma. Ennek növelése gyorsabbá teszi a megjelenítést, több memóriahasználat árán. Vegye figyelembe, hogy ettől a beállítástól függetlenül legalább száz bélyegkép mindig a memóriában marad a villogásmentes megjelenítés érdekében.

en: &Performance
hu: Teljesítmény

en: Cover &grid
hu: Borító &rácsnézet

en: Text styling
hu: Szövegstílus

en: Create rules to convert &identifiers into links
hu: Szabályok készítése az azonosítók h&ivatkozásokká konvertálására

en: <p>Check the box if you want the category's values displayed on separate lines instead of separated by commas</p>
hu: <p>Jelölje be a négyzetet, ha azt szeretné, hogy a kategória értékei külön sorokban jelenjenek meg ahelyett, hogy vesszővel kellene elválasztani őket</p>

en: Categories on separate lines
hu: Kategóriák külön sorokban

en: Move down. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
hu: Mozgás lefelé billentyű parancs: Ctrl-lefelé nyíl

en: Move up. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
hu: Mozgás felfelé billentyű parancs: Ctrl-lefelé nyíl

en: <p>Note: <b>comments</b>-like columns will always
                         be displayed at the end unless their "Heading position" is
                         "Show heading to the side".</p>
hu: <p>Megjegyzés: a <b>megjegyzés</b> típusú oszlopok mindig 
                                        a végén jelennek meg, kivéve, ha a "Címsor pozíciója” 
                                        következő: "Címsor megjelenítése oldalt"</p>

en: Show &cover
hu: Borító megjelenítése

en: Show the size of the book's cover in pixels
hu: A borítókép méretét mutatja meg képpontban

en: Show cover &size
hu: A borító méretének megjelenítése

en: Use &Roman numerals for series
hu: Római számok használata a könyvsorozatoknál

en: Show comments &heading:
hu: Megjegyzés címsor megjelenítése:

en: &Book details
hu: Könyv részletei

en: Edit metadata (single) &layout:
hu: Metaadat szerkesztő kinézete:

en: Choose a different layout for the Edit metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
hu: Választhat másik elrendezést a metaadatok szerkesztése párbeszédpanelhez. A kompakt metaadat-elrendezés előnyben részesíti az egyéni metaadatok szerkesztését a borítók és formátumok megváltoztatása helyett.

en: Select the custom columns (for this library) to display in the edit metadata dialogs and their order:
hu: Válassza ki a metaadatok szerkesztése párbeszédpaneleken megjelenítendő egyéni oszlopokat (ehhez a könyvtárhoz) és azok sorrendjét:

en: Click this button to reset the list to its default order.
hu: Erre a gombra kattintva visszaállíthatja a lista alapértelmezett sorrendjét.

en: Reset list
hu: Lista visszaállítása

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same column order for each one. Columns
    in the imported list that aren't in the current library are ignored. Columns in
    the library that are not in the imported list are put at the end and marked
    as displayable.</p>
hu: <p>Kattintson erre a gombra, ha a listát egy korábban exportáltra szeretné beállítani. 
    Ez akkor lehet hasznos, ha több hasonló szerkezetű könyvtára van, és mindegyikhez ugyanazt 
    az oszlopsorrendet szeretné használni. A program figyelmen kívül hagyja az importált lista azon 
    oszlopait, amelyek nem szerepelnek az aktuális könyvtárban. A könyvtár azon oszlopai, amelyek nem 
    szerepelnek az importált listában, a végére kerülnek, és megjeleníthetőként jelölik meg.</p>

en: Import list
hu: Lista importálása

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same column order for each one.</p>
hu: <p>Kattintson erre a gombra az aktuális megjelenítési beállítások fájlba
     írásához. Ez akkor lehet hasznos, ha több hasonló szerkezetű könyvtára
     van, és mindegyikhez ugyanazt az oszlopsorrendet használná.</p>

en: Export list
hu: Lista exportálása

en: <p>Check this box to make the edit metadata dialogs ignore the
    above specifications, showing all the columns in the default order. This is
    useful for temporarily seeing all your columns in the dialogs without losing
    the display and order specifications.</p>
hu: <p>Jelölje be ezt a négyzetet, hogy a metaadatok szerkesztése 
    párbeszédpanelek figyelmen kívül hagyják a fenti specifikációkat, és az 
    összes oszlop az alapértelmezett sorrendben jelenjen meg. Ez akkor hasznos,
    ha ideiglenesen megtekinti az összes oszlopot a párbeszédablakban anélkül,
    hogy elveszítené a megjelenítési és sorrendi specifikációkat.</p>

en: Show &all columns in default order when editing metadata
hu: Az összes oszlop megjelenítése alapértelmezett sorrendben a metaadatok szerkesztésekor

en: If checked then labels wider than the label width
    will be elided, otherwise they will be word wrapped.
hu: Ha be van jelölve, akkor a címkeszélességnél szélesebb
     címkék törlődnek, ellenkező esetben tördelve lesznek.

en: &Elide labels when editing custom columns
hu: Címkék elrejtése egyéni oszlopok szerkesztésekor

en: Elision point:
hu: Elision pont:

en: Choose where in the label to put the...
hu: Válassza ki, hogy a címkén hol helyezze el a...

en: <p>Check this box to allow only the F2 (Edit) key to
    open the template editor in the book list for a "Column built from other
    columns". Editing with mouse clicks and the Tab key will be disabled.</p>
hu: <p>Jelölje be ezt a négyzetet, ha csak az F2 (Szerkesztés) billentyűvel
     engedélyezi a a sablonszerkesztő megnyitása  egy "Más oszlopokból épített
     oszlop" könyvlistában. Az egérkattintással és a Tab billentyűvel történő
     szerkesztés le lesz tiltva.</p>

en: Only the &F2 (Edit) key edits column templates in the book list
hu: Csak az &F2 (Szerkesztés) billentyűvel szerkesztheti az oszlopsablonokat a könyvlistában.

en: Use &two columns for custom columns in the Default layout
hu: Használjon két oszlopot egyéni oszlopokhoz az alapértelmezett elrendezésben

en: &Bulk edit custom column label length:
hu: Egyéni oszlopcímke hosszának tömeges szerkesztése:

en: The maximum width of a custom column label for the bulk metadata edit dialog in average characters.
hu: A tömeges metaadatok szerkesztési párbeszédpanel egyéni oszlopcímkéjének maximális szélessége átlagos karakterekben.

en:  chars
hu:  karakterek

en: &Single edit custom column label length:
hu: Egyedi oszlopcímke hossz egyszeri szerkesztése:

en: The maximum width of a custom column label for the single metadata edit dialog in average characters.
hu: Az egyetlen metaadat szerkesztési párbeszédpanel egyéni oszlopcímkéjének maximális szélessége átlagos karakterekben.

en: Edit &metadata
hu: Metaadatok szerkesztése

en: User categories and Saved searches cannot be moved
hu: A felhasználói kategóriák és a mentett keresések nem helyezhetők át

en: Select the categories to display in the Tag browser, and their &order
hu: Válassza ki a "Címkeböngészőben" megjeleníteni kívánt kategóriákat és azok sorrendjét

en: Move up. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
hu: Mozgás felfelé. A felhasználói kategóriák és a mentett keresések nem helyezhetők át. Billentyűparancs: Ctrl-Fel nyíl

en: Move down. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
hu: Mozgás lelfelé. A felhasználói kategóriák és a mentett keresések nem helyezhetők át. Billentyűparancs: Ctrl-Le nyíl

en: Show &average ratings
hu: Átlagos értékelések megjelenítése

en: Show an icon if the item has an attached link
hu: Ikon megjelenítése, ha az elemhez csatolt hivatkozáshoz tartozik

en: Show &links icons
hu: Hivatkozásikonok megjelenítése

en: Show &tooltips
hu: Eszköztippek megjelenítése

en: <p>Show counts for items in the Tag browser. Such as the number of books
    by each author, the number of authors, etc. If you turn it off, you can still
    see the counts by hovering your mouse over any item.</p>
hu: <p>Elemek számának megjelenítése a Címkeböngészőben. Például az egyes 
    szerzők könyveinek száma, a szerzők száma stb. Ha kikapcsolja, továbbra is 
    láthatja a számokat, ha az egeret bármely elem fölé viszi.</p>

en: Show &counts
hu: Számok megjelenítése

en: Show an icon if the item has an attached note
hu: Ikon megjelenítése, ha az elemhez csatolt megjegyzéshez tartozik

en: Show &notes icons
hu: Jegyzetikonok megjelenítése

en: Use &alternating row colors
hu: Váltakozó sorszínek használata

en: <p>When checked, calibre will automatically hide any category
    (a column, custom or standard) that has no items to show. For example, some
    categories might not have values when using Virtual libraries. Checking this
    box will cause these empty categories to be hidden.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, a Calibre automatikusan elrejti az összes olyan kategóriát 
    (oszlop, egyéni vagy szabvány), amelynél nincs megjeleníthető elem. 
     Előfordulhat például, hogy egyes kategóriáknak nincs értéke a virtuális 
    könyvtárak használatakor. A négyzet bejelölésével ezek az üres kategóriák 
    elrejthetők.</p>

en: Hide empt&y categories (columns)
hu: Üres kategóriák (oszlopok) elrejtése

en: If checked the notes and links icons will be placed at the right, after
    the count and in columns. If unchecked, the icons will be placed immediately after the text,
    to the left of the count and not in columns.
hu: Ha be van jelölve, a jegyzetek és hivatkozások ikonjai jobbra, a számlálás után és oszlopokba kerülnek. Ha nincs bejelölve, az ikonok közvetlenül a szöveg után, a számlálástól balra kerülnek, nem pedig oszlopokba.

en: Place icons on the &right, in columns
hu: Ikonokat elhelyezése az oszlop jobb oldalán

en: <p>When checked, Find in the Tag browser will show all items
    that match the search instead of the first one. If Hide empty categories is
    also checked then only categories containing a matched item will be shown.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, a 'Keresés' a címkeböngészőben az összes keresésnek megfelelő elemet megjeleníti az első helyett. Ha az 'Üres kategóriák elrejtése' is be van jelölve, akkor csak az egyező elemet tartalmazó kategóriák jelennek meg.</p>

en: Find &shows all items that match
hu: Minden megfelelő elem megkeresése és megjelenítése

en: <p>When checked, the Tag browser can get keyboard focus, allowing
    use of the keyboard to navigate the tree using the arrow keys. The Enter key simulates
    a click on the selected item. The keyboard shortcut 'Tag browser /
    Give the Tag browser keyboard focus' changes the keyboard focus without
    using the mouse.</p>
hu: <p>Ha engedélyezve van, a "Címkeböngésző" beállíthatja a billentyűzet fókuszát, 
    lehetővé téve, hogy a billentyűzet nyíl billentyűkkel navigáljon a fában.  
    Az ENTER gomb szimulálja a kiválasztott elemre való kattintást. 
    A 'Fókuszálás a címkeböngésző billentyűzetére' 
    az egér használata nélkül módosítja a billentyűzet fókuszát.</p>

en: Allow the Tag browser to have keyboard &focus
hu: Címkeböngésző billentyűzetfókuszának engedélyezése

en: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    If you enable this option then you should set a keyboard shortcut to
    focus the Tag browser under
    <code>Preferences-&gt;Shortcuts-&gt;Tag browser-&gt;Give
    the Tag browser keyboard focus</code></p>
hu: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    Ha engedélyezi ezt az opciót, akkor be kell állítania egy billentyűparancsot a Címkeböngésző fókuszálásához a <code>Beállítások-&gt;Gyorsbillentyűk-&gt;Címkeböngésző-&gt;Fókuszálás a címkeböngésző billentyűzetére</code>

en: Spacing between &items:
hu: Elemek közötti távolság:

en: <p>The spacing between consecutive items in the Tag browser.
    In units of (ex) which is the approximate height of the letter 'x' in the
    currently used font.</p>
hu: <p>Az egymást követő elemek közötti távolság a Címkeböngészőben.
    Az (ex) egységekben, amely az 'x' betű hozzávetőleges magassága a
    jelenleg használt betűtípus.</p>

en: Di&splay
hu: Megjelenítés

en: &Category partitioning method:
hu: Kategóriafelosztás módja:

en: <p>Choose how Tag browser subcategories are displayed when
    there are more items than the limit. Select by first
    letter to see an A, B, C list. Choose partitioned to
    have a list of fixed-sized groups. Set to disabled
    if you never want subcategories</p>
hu: <p>Válassza ki, hogyan jelenjenek meg a "Címkeböngésző" alkategóriái, 
    ha a korlátnál több elem van. Az A, B, C lista megtekintéséhez válassza ki 
    az első betűt. Válassza a particionált lehetőséget a rögzített méretű 
    csoportok listájához. Állítsa letiltottra, ha soha nem szeretne alkategóriákat</p>

en: Combine letters &when fewer items than:
hu: Betűk kombinálása, ha kevesebb, mint:

en: <p>If collapsing by first letter, combine adjacent letters together if
    there are fewer items under a letter than specified here. If the partition method is
    not set to first letter, this value is ignored. Set to zero to disable.</p>
hu: <p>Ha az első betűvel összecsukja, kombinálja a szomszédos betűket, ha az itt megadottnál 
    kevesebb elem van egy betű alatt. Ha a partíciós metódus nincs első betűre
     állítva, akkor ez az érték figyelmen kívül marad. A letiltáshoz állítsa nullára.</p>

en: Co&llapse when more items than:
hu: Összecsukás, ha az elem több, mint:

en: <p>If a Tag browser category has more than this number of items, it is divided
    up into subcategories. If the partition method is set to disable, this value is ignored.</p>
hu: <p>Ha egy Címkeböngésző-kategória ennél több elemet tartalmaz, az
     alkategóriákra van felosztva. Ha a partíciós metódus letiltásra van állítva, 
    akkor ez az érték figyelmen kívül marad.</p>

en: <p>Check the box for categories that are to
    be partitioned using the criteria above. Uncheck the box if you don't want to
    partition a category even if the number of items is larger than
    the value shown above. This option can be used to
    avoid collapsing hierarchical categories that have only
    a few top-level elements.</p>
hu: <p>Jelölje be azon kategóriák jelölőnégyzetét, amelyeket a fenti feltételek 
    szerint particionálni kíván. Törölje a jelölőnégyzet bejelölését, ha nem 
    szeretne egy kategóriát felosztani, még akkor sem, ha az elemek száma 
    nagyobb, mint a fent látható érték. Ezzel a beállítással elkerülhető az olyan 
    hierarchikus kategóriák összeomlása, amelyeknek csak néhány legfelső 
    szintű eleme van.</p>

en: Select categories to &partition:
hu: Kategóriák kiválasztása a particionáláshoz:

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same for each one.</p>
hu: <p>Erre a gombra kattintva a listát egy korábban exportáltra állíthatja. 
    Ez akkor lehet hasznos, ha több, hasonló szerkezetű könyvtárral rendelkezik,  
     és mindegyikhez ugyanazt szeretné használni.</p>

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same for each one.</p>
hu: <p>Kattintson erre a gombra az aktuális megjelenítési beállítások fájlba írásához.
     Ez akkor lehet hasznos, ha több, hasonló szerkezetű könyvtárral 
    rendelkezik, és mindegyikhez ugyanazt szeretné használni.</p>

en: &Partitioning and collapsing
hu: Particionálás és összecsukás

en: <p>Check the box for an item if it is to be displayed as a
    hierarchical tree in the Tag browser. For example, if you check
    'tags' then tags of the form 'Mystery.English'
    and 'Mystery.Thriller' will be displayed with English and Thriller
    both under 'Mystery'. If 'tags' is not checked
    then the tags will be displayed each on their own line.</p>
    <p>The categories 'authors', 'publisher', 'news', 'formats', and 'rating'
    cannot be hierarchical.</p>
hu: <p>Jelölje be egy elem jelölőnégyzetét, ha azt hierarchikus faként kívánja 
    megjeleníteni a Címkeböngészőben. Például, ha bejelöli a "címkéket”, akkor
     a "Rejtély.Angol” és "Rejtély.Thriller” formátumú címkék angolul és Thrillerrel
     együtt megjelennek a "Rejtély” alatt. Ha a "címkék" nincs bejelölve, akkor a 
    címkék mindegyike a saját sorukon jelennek meg.  </p><p> A "szerzők”, "kiadó”, 
    "hírek”, "formátumok” és "értékelés” kategóriák nem lehetnek 
    hierarchikusak.</p>

en: Select categories with &hierarchical items:
hu: Kategóriák kiválasztása hierarchikus elemekkel:

en: <p>Set the order of the searches when clicking on an item in
    the Tag browser. The 'or its children' options are ignored when clicking on
    top-level categories, items that aren't in a hierarchical category, and items
    that don't have children.</p>
hu: <p>Állítsa be a keresések sorrendjét, amikor egy elemre kattint a 
    Címkeböngészőben. A rendszer figyelmen kívül hagyja a "vagy gyermekei” 
    opciókat, ha a legfelső szintű kategóriákra, a nem hierarchikus kategóriába 
    tartozó elemekre és azokra az elemekre kattint, amelyeknek nincs 
    alárendelt kategóriája.</p>

en: Set the &order of searches when clicking on items
hu: A keresések sorrendjének beállítása, amikor az elemekre kattint

en: &Hierarchy and searching
hu: Hierarchia és keresés

en: &Tag browser
hu: Címkeböngésző

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
hu: Ha külön ablakban jeleníti meg, mutassa meg teljes képernyőn

en: Show in a &separate window (needs restart)
hu: Megjelenítés külön ablakban (újraindítás szükséges)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
hu: &Megjelenített borítók száma böngészéskor (újraindítást igényel)

en: Template &editor
hu: Sablonsz&erkesztő

en: <p>The template used to generate the text below the covers. This template uses
    the same syntax as save templates. Defaults to just the book title.
    Note that this setting is per-library, which means that you have to
    set it again for every different calibre library you use. Use an
    empty template for no text.</p>
hu: <p>A borítók alatti szöveg létrehozásához használt sablon. Ez a sablon 
    ugyanazt a szintaxist használja, mint a mentési sablonok. Alapértelmezés 
    szerint csak a könyv címe. Vegye figyelembe, hogy ez a beállítás 
    könyvtáronként érvényes, ami azt jelenti, hogy minden használt különböző 
    Calibre könyvtárhoz újra be kell állítania. Használjon üres sablont szöveg nélkül.</p>

en: Show &reflections
hu: Tükörképek megjelenítése

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
hu: A borítókat az eredeti képarányukban jelenítse meg ahelyett,
     hogy átméretezné őket, hogy mindegyikük azonos szélességű és magasságú legyen

en: Preserve &aspect ratio of covers
hu: Borítók méret&arányának megtartása

en: Cover browser &position in the narrow layout:
hu: Borító böngésző pozíciója a keskeny elrendezésben:

en: &Template for caption:
hu: Felirat sablon:

en: Fie&ld for sub-title:
hu: Alcím mező:

en: You can press the %s key to toggle full screen mode.
hu: %s megnyomásával válthat teljes képernyős módba.

en: Show ne&xt cover during auto scroll after:
hu: Következő borító megjelenítése automatikus görgetés közben, ennyi idő után:

en: &Double click to view the central book, instead of single click
hu: Dupla kattintás a fő könyv megjelenítéséhez egyetlen kattintás helyett

en: Cover &browser
hu: Borító &böngésző

en: <p>Check this box to make Quickview show books only in the
    current Virtual library. If unchecked, Quickview ignores Virtual libraries. If
    unchecked then only row changes are taken into account.</p>
hu: <p>Jelölje be ezt a négyzetet, ha azt szeretné, hogy a "Gyorsnézet" csak az 
     aktuális virtuális könyvtárban lévő könyveket jelenítse meg. Ha nincs 
     bejelölve, a "Gyorsnézet" figyelmen kívül hagyja a virtuális könyvtárakat. 
    Ha nincs bejelölve, akkor a rendszer csak a sormódosításokat veszi figyelembe.</p>

en: <p>Check this box to make Quickview change the column being examined
    when the column in the book list is changed using the cursor arrow keys</p>
hu: <p>Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet, ha azt szeretné, hogy a "Gyorsnézet" módosítsa a vizsgált oszlopot, 
    amikor a könyvlistában lévő oszlopot a kurzor nyilakkal módosítják</p>

en: &Change Quickview item when book list column changes
hu: Gyorsnézet elem módosítása, ha a könyvlista oszlopa megváltozik

en: <p>Pressing Enter in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
hu: <p>Az "Enter" megnyomásával egy cellában mind a könyv, mind a
    vizsgált oszlop (bal oldali panel)</p>

en: &Pressing Enter changes the examined column
hu: Az 'Enter' megnyomása megváltoztatja a vizsgált oszlopot

en: <p>Double-clicking in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
hu: <p>Ha duplán kattint egy cellára, megváltozik a könyv és a
    vizsgált oszlop (bal oldali panel)</p>

en: &Double click changes examined column
hu: A dupla kattintás megváltoztatja az oszlopot

en: Select columns to display
hu: Megjelenítendő oszlopok kiválasztása

en: &Quickview
hu: &Gyorsnézet

en: version
hu: verzió

en: created by Kovid Goyal
hu: készítette: Kovid Goyal

en: Run Welcome &wizard
hu: Üdvözlő &varázsló elindítása

en: Save changes
hu: Változtatások mentése

en: Cancel and return to overview
hu: Változások elvetése és visszatérés a főmenübe

en: Restoring to defaults not supported for
hu: Az alapértelmezések visszaállítása nem támogatott ennél:

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
hu: Néhány módosítás csak az újraindítás után lép életbe. Minél előbb indítsa újra a Calibre-t.

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
hu: Az elvégzett változtatások miatt azonnal újra kell indítania a Calibre-t. Az újraindítás előtt további beállítás már nem lehetséges.

en: Source
hu: Forrás

en: Cover priority
hu: Borító prioritás

en: This source is configured and ready to go
hu: A forrás nem igényel beállítást, készen áll a használatra

en: This source needs configuration
hu: Ez a forrás beállítást igényel

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
hu: Ez a bővítmény a <b>kínai</b> nyelvű könyveknél lehet hasznos. Más nyelveknél nem biztos, hogy jól fog működni. Mégis engedélyezni szeretné?

en: Published date
hu: Kiadás dátuma

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
hu: <b>%(name)s beállítása</b><br>%(desc)s

en: Set as default
hu: Beállítás alapértelmezettként

en: Select default
hu: Az alapértelmezett kiválasztása

en: No source selected
hu: Nincs forrás kiválasztva

en: No source selected, cannot configure.
hu: Nincs forrás kiválasztva, beállítás nem lehetséges.

en: Metadata sources
hu: Metaadat források

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
hu: Tiltsa le a nem kívánt metaadatforrásokat a bejelölésük törlésével. A borító prioritását is beállíthatja. A metaadatok tömeges letöltésekor előnyben részesítjük a magasabb (kisebb számú) prioritású forrásokból származó borítókat.

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
hu: A piros X-szel jelölt források használat előtt beállítást igényelnek.

en: C&onfigure selected source
hu: A kijelölt forrás beállítása

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
hu: A be nem jelölt mezőkhöz nem lesz letöltve metaadat

en: &Select all
hu: Össze&s kijelölése

en: Sele&ct none
hu: Nincs kiválasztás

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
hu: A „Legyen alapértelmezett” gombbal beállított értékek visszaállítása

en: Select &default
hu: Alapértelmezett kiválasztása

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
hu: Tárolja az aktuálisan bejelölt mezőket alapértelmezettként, gyorsan alkalmazhatja az alapértelmezettet az „Alapértelmezett kiválasztása” gombbal

en: &Set as default
hu: &Legyen alapértelmezett

en: Convert all downloaded comments to plain &text
hu: Minden letöltött megjegyzés konver&tálása egyszerű, formázatlan szöveggé

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
hu: Szerző nevének cseréje (Keresztnév, Családnév -> Családnév, Keresztnév)

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
hu: <p>Megjegyzések letöltésekor a felülírás helyett fűzze a letöltött megjegyzéseket bármelyik meglévő megjegyzéshez.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
hu: Megjegyzések letöltésekor a felülírás helyett fűzze a letöltött megjegyzéseket bármelyik meglévő megjegyzéshez.

en: Append comments to &existing
hu: L&etöltött megjegyzések hozzáfűzése a létezőhöz

en: <p>Normally, the metadata download system will keep only a single result per metadata source. This option will cause it to keep all results returned from every metadata source. Useful if you only use one or two sources and want to select individual results from them by hand. Note that result with identical title/author/identifiers are still merged.
hu: Normális esetben a metaadat-letöltő rendszer metaadatforrásonként csak egyetlen eredményt őriz meg. Ezzel a beállítással megőrzi az összes metaadatforrásból visszaadott eredményt. Hasznos, ha csak egy vagy két forrást használ, és ezekből kézzel szeretne egyéni eredményeket kiválasztani. Vegye figyelembe, hogy az azonos címmel/szerzővel/azonosítókkal rendelkező eredmények továbbra is összevonódnak.

en: Keep more than one entry per source
hu: Forrásonként több bejegyzés

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
hu: <p>A különböző metaadat források más-más címkéket használnak. Ha ez az opció ki van választva, akkor a calibre megpróbál egy csökkentett címkekészletet használni (ha lehet, akkor csak a könyv műfaját), ha nincs kiválasztva, akkor pedig a bővített készletet, ami sok, a könyv tartalmára vonatkozó címkét is tartalmazhat.
    <p>Azonban ennek az opciónak gyakorlatilag csak akkor van jelentősége, ha a kiválasztott metaadat forrás rendelkezik csökkentett, műfajszerű címkekészlettel. A valóságban a legtöbb forrás bővített címkekészlettel rendelkezik.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
hu: A különböző metaadatforrásokból származó címkék kiválasztásakor részesítse előnyben a kisebb címke készleteket

en: Prefer &fewer tags
hu: Kevesebb &címke

en: Create &rules to transform tags/authors/publishers
hu: Szabályok létrehozása címkék/szerzők/kiadók átalakításához

en: Max. &number of tags to download:
hu: Letöltött címkék maximális száma:

en: Max. &time to wait after first match is found:
hu: Az első találat utáni maximális &várakozási idő:

en:  secs
hu:  másodperc

en: Max. time to wait after first &cover is found:
hu: Az első &borítótalálat utáni maximális várakozási idő:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
hu: A háttérben egyidejűleg futtatható műveletek korlátozása. Ezek olyan CPU intenzív folyamatok, mint a konvertálások. Tartsa alacsonyan ezt az értéket, ha szeretné hogy a Calibre kevés CPU-t fogyasszon.

en: No proxies used
hu: Nincs proxy szerver használatban

en: <b>Using proxies:</b>
hu: <b>Proxyk használata:</b>

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
hu: Max. egyidejű ko&nvertálás/hírletöltés/beépülő művelet:

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
hu: Az egyidejűleg végrehajtható műveletek számának korlátozása a pro&cesszormagok számának megfelelően

en: Debug &device detection
hu: Eszközkapcsolódás &ellenőrzése hibakövető módban

en: Get information to setup the &user defined device
hu: Információk l&ekérése egyéni e-book olvasó beállításához

en: Open calibre &configuration folder
hu: A Calibre beállításait tartalmazó mappa megnyitása

en: Abort &jobs that take more than:
hu: Műveletek megszakítása, ha ezek száma több:

en: Never abort
hu: Soha ne szakítsa meg

en:  minutes
hu:  perc

en: Create a calibre &icon theme
hu: Calibre &ikontéma létrehozása

en: Device currently connected:
hu: A jelenleg csatlakoztatott eszköz:

en: Device currently connected: None
hu: Nincs csatlakoztatott eszköz

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
hu: Ebben a formátumban nincs engedélyezve a metaadat-író. A plugboard valószínűleg nem lesz hatással.

en: That format and device already has a plugboard.
hu: Ehhez az eszköz-formátum párosításhoz már létezik egy kapcsolat.

en: Possibly override plugboard?
hu: Biztosan felül írjuk a kapcsolatot?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
hu: Egy sokkal általánosabb metaadat kapcsolat már létezik ehhez az eszköz-formátum párosításhoz. Biztos, hogy új kapcsolatot akar létrehozni?

en: Add possibly overridden plugboard?
hu: Esetleg egy másikat felülbíráló kapcsolat hozzáadása?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
hu: Egy szűkebb körű metaadat kapcsolat már létezik ehhez formátumhoz. Biztos, hogy új kapcsolatot akar létrehozni?

en: Really add plugboard?
hu: Valóban adjuk hozzá a kapcsolatot?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
hu: Egy másik metaadat kapcsolat már létezik ehhez az eszköz-formátum párosításhoz. Biztos, hogy új kapcsolatot akar létrehozni?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
hu: Egy szűkebb körű metaadat kapcsolat már létezik ehhez eszköz-formátum párosításhoz. Biztos, hogy új kapcsolatot akar létrehozni?

en: The {0} device does not support the {1} format.
hu: A(z) {0} eszköz nem támogatja a következő formátumot: {1}.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
hu: {0} eszköz csak {1} formátum(oka)t támogatja.

en: Invalid destination
hu: Érvénytelen cél

en: The destination field cannot be blank
hu: A cél nem lehet üres

en: Plugboard modifies comments
hu: A Plugboard módosítja a megjegyzéseket

en: This plugboard modifies the comments metadata. If the comments are set to invalid HTML, it could cause problems on the device. Are you sure you wish to save this plugboard?
hu: Ez a plugboard módosítja a megjegyzések metaadatait. Ha a megjegyzések érvénytelen HTML-re vannak állítva, az problémákat okozhat az eszközön. Biztosan menti ezt a plugboard-ot?

en: The {0} device plugin is disabled.
hu: {0} eszközbővítmény le van tiltva.

en: Here you can change the metadata calibre uses to update a book when saving to disk or sending to device.
    
    Use this dialog to define a 'plugboard' for a format (or all formats) and a device (or all devices). The plugboard specifies what template is connected to what field. The template is used to compute a value, and that value is assigned to the connected field.
    
    Often templates will contain simple references to composite columns, but this is not necessary. You can use any template in a source box that you can use elsewhere in calibre.
    
    One possible use for a plugboard is to alter the title to contain series information. Another would be to change the author sort, something that MOBI users might do to force it to use the ';' that the Kindle requires. A third would be to specify the language.
hu: Itt megváltoztathatja, hogy a Calibre milyen metaadatokat és hogyan használjon a lemezre mentéskor és az eszközre küldéskor.
    
    Használja ezt a párbeszédablakot egy kapcsolat létrehozásához egy formátum (vagy az összes formátum) és egy eszköz (vagy az összes eszköz) között. A kapcsolaton belül határozza meg, hogy melyik sablon melyik mezőhöz kapcsolódjon. A sablon eredménye egy érték, ami a kapcsolódó mezőhöz lesz rendelve.
    
    Gyakran a sablonok egyszerű utalásokat tartalmaznak, melyek összetett oszlopokra vonatkoznak, de ez nem szükségszerű. A Calibre-n belül használt bármelyik sablont használhatja itt.
    
    Egyik lehetséges alkalmazása a metaadat kapcsolatoknak, hogy a cím tartalmazza a sorozat információt is. Másik jellemző alkalmazás a szerző rendezési forma megváltoztatása úgy, hogy a „;”-t használja, ami Kindle követelmény. További alkalmazási lehetőség lehet a nyelv megadása.

en: Format (choose first)
hu: Formátum (előbb ezt válassza ki)

en: Device (choose second)
hu: Eszköz (másodjára ezt válassza ki)

en: Add &new plugboard:
hu: Új kapcsolat hozzáadása:

en: Edit &existing plugboard:
hu: Kapcsolat sz&erkesztése:

en: Existing &plugboards:
hu: Létező ka&pcsolatok:

en: Source template
hu: Forrássablon

en: Destination field
hu: Cél

en: &Save plugboard
hu: Kapc&solat mentése

en: &Delete plugboard
hu: Kapcsolat törlése

en: 
    Customization:
hu: 
    Testreszabás:

en: 
    
    This plugin has been disabled
hu: 
    
    Ez a bővítmény le van tiltva

en: 
    
    This plugin is installed system-wide and can not be managed from within calibre
hu: 
    
    Ez a bővítmény az egész rendszerre telepítve van, és nem kezelhető Calibre-n belül

en: Search for plugin
hu: Bővítmény keresése

en: Could not find any matching plugins
hu: Nem található ilyen bővítmény

en: files
hu: fájlok

en: Add plugin
hu: Bővítmény hozzáadása

en: No valid plugin path
hu: Nincs érvényes bővítmény elérési útvonal

en: %s is not a valid plugin path
hu: Nem érvényes bővítmény elérési út: %s

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
hu: Válassza ki az aktuális beépülő modult a(z) <b>%s</b> alatt a szerkesztéshez

en: Disabling the plugin %s is not allowed
hu: %s bővítmény letiltása nem engedélyezett

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
hu: Biztosan törli a következő bővítményt: %s?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
hu: <b>{0}</b> beépülő modul sikeresen eltávolítva. A Calibre-t újra kell indítania, hogy teljesen eltávolítsa.

en: Cannot remove builtin plugin
hu: A beépített bővítmények nem távolíthatóak el

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
hu:  nem törölhető. Ez egy beépített bővítmény. Helyette tiltsa le inkább.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
hu: Itt testreszabhatja a Calibre viselkedését azáltal, hogy milyen bővítményeket használ.

en: Show only those plugins that have been installed by you
hu: Csak az Ön által telepített bővítmények megjelenítése

en: Show only &user installed plugins
hu: Csak a felhasználói bővítmények megjelenítése

en: Get &new plugins
hu: &Új bővítmények letöltése

en: Check for &updated plugins
hu: Bővítmény frissítések ellenőrzése

en: &Load plugin from file
hu: Bővítmény betö&ltése fájlból

en: This setting can be overridden for <b>individual devices</b>, by clicking the device icon and choosing "Configure this device".
hu: Ez a beállítás felülbírálható az <b>egyes eszközökön</b>,  ha rákattint az eszköz ikonjára, és kiválasztja az "Az eszköz beállítása" lehetőséget.

en: Any custom field
hu: Bármely egyéni mező

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
hu: Bármely egyéni mező (ezek a mezőnevek "#"-tel kezdődnek)

en: Must select books
hu: Ki kell választani a könyveket

en: One or more books must be selected so the template editor can show the template results
hu: Egy vagy több könyvet kell kiválasztani, hogy a sablonszerkesztő meg tudja jeleníteni a sablon eredményeit.

en: Constant template
hu: Állandó sablon

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
hu: A sablon nem tartalmaz {fields}, így az összes könyv azonos nevű lesz. Rendben van?

en: Save template
hu: Sablon mentése

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
hu: A lenti sablont pontosítva be tudja állítani a lemezre történő mentés mappa és fájlneveit. A „/” karakter jelenti az almappákat. A használható metaadat-változókat a listamezőben láthatja. Ha az adott könyv nem tartalmazza a megadott metaadatot, akkor az egy üres karakterlánccal lesz helyettesítve.

en: Available variables:
hu: Engedélyezett változók:

en: Save metadata in a separate &OPF file
hu: A metaadatokat külön &OPF fájlba mentse

en: Save &data files as well
hu: Adatfájlok mentése is

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
hu: Itt szabályozható, hogy a Calibre hogyan végezze el a mentést  a "Mentés lemezre" gombra történő kattintás után:

en: Change paths to &lowercase
hu: Elérési út kisbetűssé alakítása

en: Replace space with &underscores
hu: &Szóköz cseréje alul-vonással

en: Format &dates as:
hu: Dátumok formátuma:

en: Update &metadata in saved copies
hu: Metaadatok frissítése a mentett másolatokban

en: File &formats to save:
hu: Mentendő könyvformátumok:

en: Save &cover separately
hu: Borító mentése külön fájlba

en: Convert non-English characters to &English equivalents
hu: Nem angol karakterek konvertálása angol karakterekké

en: &Show files in the file browser after saving to disk
hu: A fájlok lemezre mentés után jelenjenek meg a fájlböngészőben

en: Searching will ignore accents on characters as well as punctuation and spaces.
    So for example: {0} will match {1}
hu: A keresés figyelmen kívül hagyja a karaktereken lévő ékezeteket, valamint az írásjeleket és a szóközöket.
    Például:  {0} megfelel a következőnek: {1}

en: <b>Grouped search terms</b> are search names that permit a query to automatically search across more than one column. For example, if you create a grouped search term <code>allseries</code> with the value <code>series, #myseries, #myseries2</code>, then the query <code>allseries:adhoc</code> will find 'adhoc' in any of the columns <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>.<p> Enter the name of the grouped search term in the drop-down box, enter the list of columns to search in the value box, then push the Save button. <p>Note: Search terms are forced to lower case; <code>MySearch</code> and <code>mysearch</code> are the same term. Search terms cannot be hierarchical. Periods are not allowed in the term name.<p>Grouped search terms can show as User categories in the Tag browser by adding the grouped search term names to the 'Make User categories from' box. Multiple terms are separated by commas. These 'automatic user categories' will be populated with items from the categories included in the grouped search term. <p>Automatic user categories permit you to see all the category items that are in the columns contained in the grouped search term. Using the above <code>allseries</code> example, the automatic user category will contain all the series names in <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>. This can be useful to check for duplicates, to find which column contains a particular item, or to have hierarchical categories (categories that contain categories). <p>Note: values from non-category columns such as comments won't appear in automatic user categories.
hu: <b>A csoportosított keresési kifejezések</b> olyan keresési nevek, amelyek lehetővé teszik, hogy egy lekérdezés automatikusan több oszlopban is keressen.  Például, ha létrehoz egy csoportosított keresési kifejezést<code>allseries</code> érték <code>sorral, #myseries, #myseries2</code>, akkor az <code>allseries:adhoc</code> lekérdezés megtalálható az 'adhoc' kifejezés  bármelyik oszlop <code>sorozatban</code>, <code>#myseries</code>, és <code>#myseries2</code>.<p> Írja be a csoportosított keresési kifejezés nevét a legördülő listába, írja be a keresendő oszlopok listáját az értékmezőbe, majd nyomja meg a 'Mentés' gombot.. <p>Megjegyzés: A keresési kifejezések kisbetűre kényszerülnek; <code>MySearch</code> és <code>mysearch</code> ugyanaz a kifejezés. A keresési kifejezések nem lehetnek hierarchikusak. A kifejezések nevében a pontok nem megengedettek.<p>A csoportosított keresési kifejezések felhasználói kategóriaként jelenhetnek meg a Címkeböngészőben, ha hozzáadja a csoportosított keresési kifejezések neveit a "Felhasználói kategóriák létrehozása” mezőbe. A több kifejezést vessző választja el. Ezek az "Automatikus felhasználói kategóriák” a csoportosított keresési kifejezésben szereplő kategóriák elemeivel lesznek feltöltve. <p>Az automatikus felhasználói kategóriák lehetővé teszik, hogy megtekintse az összes kategóriaelemet, amely a csoportosított keresési kifejezésben található oszlopokban található. A fenti <code>allseries</code> példát használva, az automatikus felhasználói kategória tartalmaz minden sorozat nevet a <code>sorozatban</code>, <code>#myseries</code>, és <code>#myseries2</code>. Ez hasznos lehet az ismétlődések ellenőrzéséhez, annak megállapításához, hogy melyik oszlop tartalmaz egy adott elemet, vagy hierarchikus kategóriákat (kategóriákat tartalmazó kategóriákat) állíthat be. <p>Megjegyzés: a nem kategóriás oszlopokból származó értékek, például a megjegyzések, nem jelennek meg az automatikus felhasználói kategóriákban.

en: Enter new or select existing name
hu: Adjon meg egy új, vagy egy már létező nevet

en: Enter list of column lookup names to search
hu: Oszlopnevek, melyekben keresni szeretne

en: Match all
hu: Összes egyezése

en: Match any
hu: Egyezés bármelyikkel

en: Grouped search terms
hu: Csoportosított keresési kifejezések

en: The search term name cannot be blank
hu: A keresési kifejezés neve nem lehet üres

en: Invalid grouped search name
hu: Érvénytelen csoportosított keresés név

en: The grouped search term name cannot contain spaces or periods
hu: A csoportosított keresési kifejezés neve nem tartalmazhat szóközt vagy pontot

en: That name is already used for a column or grouped search term
hu: A név már használatban van, mint oszlopnév vagy csoportosított keresési feltétel

en: That name is already used for User category
hu: Már létező felhasználói kategória megnevezés

en: The value box cannot be empty
hu: A értékmező nem lehet üres

en: The empty grouped search term cannot be deleted
hu: Az üres csoportos keresési feltétel nem törölhető

en: Incompatible options
hu: Nem kompatibilis beállítások

en: The option to have un-accented characters match accented characters has no effect if you also turn on case-sensitive searching. So only turn on one of those options
hu: Az ékezetes karakterek ékezetes karakterekkel való megegyezésének beállításának nincs hatása, ha bekapcsolja a kis- és nagybetűk megkülönböztetését is. Tehát csak az egyik opciót kapcsolja be

en: Missing grouped search terms
hu: Hiányoznak a csoportosított keresési kifejezések

en: The option "Make user categories from" contains names that aren't grouped search terms: {}
hu: A "Felhasználói kategóriák létrehozása” lehetőség olyan neveket tartalmaz, amelyek nem csoportosított keresési kifejezések: {}

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
hu: A Calibre összes keresési előzményeinek törlése. Beleértve a könyvlistákat, az e-book olvasót, a hírlekérési párbeszédpanelt stb.

en: Clear search &histories
hu: A keresési előzmények &törlése

en: What to search by default
hu: Keresési alapértelmezések

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
hu: Ha egy keresési feltételt előtag (pl. title:) nélkül ad meg, akkor a Calibre alapesetben minden metaadatban keres. Pl. keresési feltételként „asimov”-ot megadva, minden adatban (cím, szerző, sorozat, címke stb.) keres. Használja ezt az opciót, ha másképp szeretné beállítani a keresés viselkedését.

en: &Limit the searched metadata
hu: Metaadatok kor&látozása keresés közben

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
hu: Az oszlopok, amelyekre az előtag nélküli keresés korlátozódik:

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in a saved search.
hu: Vegye figyelembe, hogy ez az opció minden keresést érint, beleértve a mentett kereséseket és korlátozásokat is. Ezért, ha ezt a lehetőséget választja, akkor a legjobb, ha mindig előtagokat használ a mentett keresésekben. Például használja a „series:Foundation” kifejezést a „Foundation” helyett a mentett keresésben.

en: Search as you &type
hu: A keresés elindul, ahogy elkezdi beírni a szövege&t

en: Case &sensitive searching
hu: Ki&s/nagybetű érzékeny keresés

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
hu: A keresési eredmény kiemelése a "Lista szűkítése a találatokra" helyett

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
hu: <p>Ez a lehetőség megjelenít egy gyorsváltógombot a Keresési sávon. A gombra kattintással átkapcsolhatunk a "Találatok kiemelése" és a "Szűkítés a találatokra" üzemmódok között.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
hu: Gyorsváltógomb megjelenítése a Keresési sáv mellett a "Találatok kiemelése" és a "Szűkítés a találatokra" mód között

en: Unaccented characters match &accented characters and punctuation is ignored
hu: Az ékezet nélküli karakterek megegyeznek az ékezetes karakterekkel, és az írásjeleket figyelmen kívül hagyja

en: Show text next to buttons in the search bar
hu: Szöveg megjelenítése a keresősáv gombjai mellett

en: Show saved searches as a hierarchy
hu: A mentett keresések megjelenítése hierarchiaként

en: <p>Hierarchical items are separated by periods.
                      Changing this box will also change the 'Saved Searches' box
                      in Preferences / Look & feel / Tag browser /
                      Hierarchy and searching</p>
hu: <p>A hierarchikus elemeket pontok választják el.
                     Ennek a mezőnek a módosítása a "Mentett keresések" 
                     mezőt is módosítja a "Beállítások/Kinézet és megjelenés/
                     Címkeböngésző /Hierarchia és keresés" menüben</p>

en: Use keyboard searching in the book list
hu: Billentyűzetes keresés használata a könyvlistában

en: <p>When enabled, pressing a key in the library view will search for the next cell in the current column where the value starts with the letter pressed. If there is no such cell then nothing happens. If the letter is a shortcut then the shortcut takes precedence.</p>
hu: <p>Ha engedélyezve van, egy billentyű lenyomása a könyvtár nézetben megkeresi a következő cellát az aktuális oszlopban, ahol az érték a lenyomott betűvel kezdődik. Ha nincs ilyen cella, akkor nem történik semmi. Ha a betű parancsikon, akkor a parancsikon élvez elsőbbséget.</p>

en: Genera&l
hu: Álta&lános

en: &Names:
hu: &Név:

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
hu: A csoportosított keresési feltétel nevét tartalmazza.
    Adjon meg egy új nevet az üres mezőben, majd
    nyomja meg a Mentés gombot. Átnevezéshez válassza
    ki a kívánt nevet, módosítsa, majd nyomja meg a Mentés gombot.
    Az érték módosításához egyszerűen írja át azt az érték mezőben
    és nyomja meg a Mentés gombot.

en: Delete the current search term
hu: Az aktuális kereső kifejezés törlése

en: &Value:
hu: É&rték:

en: Enter a comma-separated list of lookup names of the columns
    to include in the grouped search term
hu: Adja meg itt a Csoportosított keresésben figyelembe vehető, vesszővel elválasztott oszlopneveket

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
hu: Kereső feltétel mentése. A keresést át is nevezheti úgy, hogy megváltoztatja
    a nevet, majd megnyomja a „Mentés”-t. Magát a feltételt is megváltoztathatja,
    majd ezt mentheti ugyanezzel a névvel.

en: Make &user categories from:
hu: &Felhasználói kategóriák készítése innen:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
hu: Bármely csoportosított keresési feltétel nevét megadása,
    melyet felhasználói kategóriaként kíván megjeleníteni

en: &Grouped searches
hu: &Csoportosított keresés

en: What to search when searching similar books
hu: Mit keressen hasonló könyvek keresésekor

en: <p>When you search for similar books by right clicking the
             book and selecting "Similar books",
             calibre constructs a search using the column lookup names specified below.
             By changing the lookup name to a grouped search term you can
             search multiple columns at once.</p>
hu: <p>Ha hasonló könyveket keres, ha jobb gombbal kattint a könyvre, 
    és kiválasztja a "Hasonló könyvek” lehetőséget, 
    a Calibre az alább megadott oszlopkeresési nevek használatával hoz létre keresést.
    Ha a keresési nevet csoportosított keresési kifejezésre módosítja, 
    egyszerre több oszlopban is kereshet..</p>

en: S&imilar authors:
hu: Hasonló szerzők:

en: Si&milar series:
hu: Hasonló sorozatok:

en: Similar &tags:
hu: Hasonló címkék:

en: Simi&lar publishers:
hu: Hasonló kiadók:

en: &Similar books
hu: Ha&sonló könyvek

en: Manual management
hu: Manuális kezelés

en: Only on send
hu: Csak küldéskor

en: Automatic management
hu: Automatikus kezelés

en: Cannot change metadata management while a device is connected
hu: Nem lehet a metaadatokat megváltoztatni, ha az eszköz kapcsolódik a számítógéphez

en: Metadata management (disabled while device connected)
hu: Metaadatkezelő (le van tiltva, amíg az eszköz csatlakoztatva van)

en: Me&tadata management:
hu: Metaadatok kezelése:

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
hu: <li><b>Manuális kezelés</b>: a Calibre csak a könyv továbbítása közben frissíti a metaadatokat és kollekciókat. Ebben a módban a Calibre soha nem törli a kollekciókat.</li>
    <li><b>Csak küldéskor</b>: a Calibre csak a könyv továbbítása közben frissíti a metaadatokat és kollekciókat. 
    Ebben a módban a Calibre törölheti/módosíthatja a kollekciókat.<li>
    <li><b>Automatikus kezelés</b>: a Calibre automatikusan szinkronizálja a metaadatokat minden kapcsolódás során</li></ul>

en: Browse for the file
hu: Fájl tallózása

en: Choose a file
hu: Fájl kiválasztása

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
hu: a Calibre tartalmaz egy tartalomkiszolgálót, amely lehetővé teszi a könyvgyűjtemény elérését böngészőn keresztül bárhonnan, a világ bármely pontjáról. A beállítások bármely módosítása csak a szerver újraindítása után lép érvénybe.

en: Require &username and password to access the Content server
hu: A Tartalomkiszolgáló eléréséhez &felhasználónév és jelszó szükséges

en: Run server &automatically when calibre starts
hu: A T&artalomkiszolgáló automatikus indítása a Calibre indulásakor

en: &Start server
hu: &Szerver elindítása

en: St&op server
hu: Szerver leállítása

en: &Test server
hu: Szerver &tesztelése

en: Show server &logs
hu: Kiszolgáló nap&ló megtekintése

en: Do not start calibre automatically when computer is started
hu: A Calibre ne induljon el a számítógép bekapcsolásakor

en: Start calibre when the computer is started
hu: A Calibre indítása a számítógép bekapcsolásakor

en: Currently calibre is set to run automatically when the
                computer starts.  Use this button to disable that.
hu: Jelenleg a Calibre úgy van beállítva, hogy automatikusan fusson, amikor a
                számítógép elindul. Ezzel a gombbal letilthatja.

en: Start calibre in the system tray automatically when the computer starts
hu: Calibre automatikus elindítása a rendszer indításakor a tálcán

en: Content server listening at: %s
hu: A tartalomkiszolgáló ezen a porton figyel: %s

en: Remember to create at least one user account in the "User accounts" tab
hu: Ne felejtsen el létrehozni legalább egy felhasználói fiókot a „Felhasználói fiókok” lapon

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
hu: A felhasználónév/jelszó kötelező megadása megakadályozza, hogy illetéktelen személyek hozzáférjenek a Calibre könyvtárhoz. Ezekre szükség van néhány olyan funkció esetében, mint például a könyvtár módosítása, valamint az utolsó olvasott pozíció / jegyzet szinkronizálása.

en: Change password for {}
hu: {} felhasználó jelszavának módosítása

en: Add new user
hu: Új felhasználó hozzáadása

en: Set the password for this user
hu: Jelszó beállítása ehhez a felhasználóhoz

en: &Repeat password:
hu: Jelszó ismét:

en: Empty username
hu: Üres felhasználói név

en: You must enter a username
hu: Meg kell adnia egy nevet

en: Username already exists
hu: Már használatban lévő név

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
hu: Már létezik {} felhasználónévvel rendelkező felhasználó. Kérjük, válasszon másik felhasználónevet.

en: Username is not valid
hu: Érvénytelen név

en: Password do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: The two passwords you entered do not match!
hu: A két megadott jelszó nem azonos!

en: Empty password
hu: Üres jelszó

en: You must enter a password for this user
hu: Jelszót kell megadni ehhez a felhasználóhoz

en: Invalid password
hu: Érvénytelen jelszó

en: Further &restrict access to books in this library that match:
hu: További korlátozásként csak azok a könyvek elérhetőek a könyvtárból, amelyek megfelelnek e feltételnek:

en: A search expression
hu: Keresési kifejezés

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
hu: Keresési kifejezés. Ha ez definiált, a hozzáférés csak azon könyvekre korlátozódik, amelyek megfelelnek ennek a kifejezésnek.
    
    Például: tags:"=Megosztható"

en: Change library access permissions for {}
hu: {} könyvtár elérési jogosultságainak módosítása

en: All except the specified libraries
hu: Mindegyik, kivéve a megadott könyvtárak

en: All libraries
hu: Minden könyvtár

en: Only the specified libraries
hu: Csak a megadott könyvtárak

en: Allow access to:
hu: Az elérés engedélyezett:

en: Specify the libraries below:
hu: Engedélyezze az alábbi könyvtárakat:

en: No libraries specified
hu: Nincsenek megadva könyvtárak

en: You have not specified any libraries
hu: Nem adott meg egyetlen könyvtárat sem

en: <b>{} is allowed access to all libraries
hu: <b>{} felhasználó jelenleg hozzáfér mindenhez

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
hu: {} csak azokhoz a könyvtárakhoz férhet hozzá, amelyek neve <b>megegyezik</b> az alábbiakban megadott nevek egyikével.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
hu: {} minden könyvtárhoz hozzáférhet, <b>kivéve</b> azokat, amelyek neve megegyezik az alábbiakban megadott nevek egyikével.

en: Allow {} to make &changes (i.e. grant write access)
hu: Engedélyezze {} számára, hogy módosításokat hajtson végre (azaz írási engedély)

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
hu: Ha engedélyezve van, lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy módosítsa a könyvtárat. Könyvek hozzáadása/könyvek törlése/metaadatok szerkesztése stb.

en: Change &password
hu: Jelszó módosítása

en: {} is currently only allowed to access the library named: {} | {} is currently only allowed to access the libraries named: {}
hu[0]: {} jelenleg csak a következő könyvtárhoz férhet hozzá: {}
hu[1]: {} jelenleg csak a következő könyvtárakhoz férhet hozzá: {}

en: Change the allowed libraries
hu: Engedélyezett könyvtárak módosítása

en: {} is currently not allowed to access the library named: {} | {} is currently not allowed to access the libraries named: {}
hu[0]: {} jelenleg a következő könyvtárakhoz nem fér hozzá: {}
hu[1]: {} jelenleg a következő könyvtárakhoz nem fér hozzá: {}

en: Change the blocked libraries
hu: A blokkolt könyvtárak módosítása

en: {} is currently allowed access to all libraries
hu: {} felhasználó jelenleg hozzáfér minden könyvtárhoz

en: Restrict the &libraries {} can access
hu: {} által elérhető könyvtárak korlátozása

en: &Add user
hu: Felh&asználó hozzáadása

en: &Remove user
hu: Felhasználó eltávolítása

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
hu: Itt létrehozhat egy sablont annak szabályozására, hogy milyen adatok jelenjenek meg, amikor az <i>Rgyéni lista</i> módot használja a könyvlistához

en: Show a cover &thumbnail
hu: Borí&tó bélyegkép előnézetek

en: Thumbnail &height:
hu: Bélyegképek &magassága:

en: Entry &height:
hu: Bejegyzés magassága:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
hu: Az egyes bejegyzések magassága. Az "automatikus" speciális érték a sablonban lévő sorok száma alapján számítja ki a magasságot. Ellenkező esetben használjon CSS hosszúságot, például 100 képpontot vagy 15ex

en: &Long text fields:
hu: Hosszú szövegmező tarta&lma:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
hu: Mezők vesszővel elválasztott listája, amely minden könyvbejegyzés alatt kerül kijelzésre. Ezeket a mezőket HTML-ként értelmezik, nem egyszerű szövegként.

en: The template below will be interpreted as HTML and all {{fields}} will be replaced by the actual metadata, if available. For custom columns use the column lookup name, for example: #mytags. You can use {0} as a separator to split a line into multiple columns.
hu: Az alábbi sablon HTML-ként lesz értelmezve, és minden {{fields}} helyére a tényleges metaadatok lépnek, ha elérhetők. Egyéni oszlopokhoz használja az oszlopkeresési nevet, például: #mytags. {0} segítségével elválasztóként oszthat fel egy sort több oszlopra.

en: &Import template
hu: Sablon &importálása

en: E&xport template
hu: Sablon e&xportálása

en: Choose template file
hu: Válasszon ki egy sablonfájlt

en: Template files
hu: Sablonfájlok

en: Book
hu: Könyv

en: URL type:
hu: URL típusa:

en: Missing author placeholder
hu: Hiányzik a szerző helyőrzője

en: The URL {0} does not contain the {1} placeholder
hu: {0} URL nem tartalmazza a(z) {1} helyőrzőt

en: Missing title placeholder
hu: Hiányzik a cím helyőrzője

en: Add new locations to search for books or authors using the "Search the internet" feature of the Content server. The URLs should contain {author} which will be replaced by the author name and, for book URLs, {title} which will be replaced by the book title.
hu: Adjon hozzá új helyeket könyvek vagy szerzők kereséséhez a tartalomszerver „Keresés az interneten” funkciójával. Az URL-címeknek tartalmazniuk kell  {author} elemet, amelyet a szerző neve, a könyv URL-jei esetében pedig a {title}-t, amelyet a könyv címe váltja fel.

en: &Add URL
hu: URL meg&adása

en: Export URLs
hu: URL-ek exportálása

en: Import URLs
hu: URL-ek importálása

en: Choose URLs file
hu: URL-fájl kiválasztása

en: URL files
hu: URL-fájlok

en: &Main
hu: &Főoldal

en: &User accounts
hu: F&elhasználói fiók

en: Book &list template
hu: Könyv&lista sablon

en: &Search the internet
hu: Kere&sés az interneten

en: Failed to start Content server
hu: A Tartalomkiszolgáló elindítása nem sikerült

en: Error log:
hu: Hibanapló:

en: No error log found
hu: Nincsenek hibanapló bejegyzések

en: Access log:
hu: Hozzáférési naplófájl:

en: No access log found
hu: Nincs hozzáférési napló bejegyzések

en: The server log files are in: {}
hu: A kiszolgáló naplófájlja itt található: {}

en: &Clear logs
hu: Naplók &törlése

en: Server running
hu: Szerver fut

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
hu: Nem lehet törölni a naplókat, amíg a szerver fut. Először állítsa le a szervert.

en: No users specified
hu: Nincs megadva felhasználó

en: You have turned on the setting to require passwords to access the Content server, but you have not created any user accounts. Create at least one user account in the "User accounts" tab to proceed.
hu: Bekapcsolta azt a beállítást, amely jelszavakat kér a tartalomkiszolgáló eléréséhez, de nem hozott létre felhasználói fiókokat. A folytatáshoz hozzon létre legalább egy felhasználói fiókot a „Felhasználói fiókok” lapon.

en: Invalid trusted IPs
hu: Érvénytelen megbízható IP-címek

en: You need to restart the server for changes to take effect
hu: A változások életbelépéséhez újra kell indítani a kiszolgálót

en: 
            <p>Here you can add and remove functions used in template processing. A
            template function is written in Python. It takes information from the
            book, processes it in some way, then returns a string result. Functions
            defined here are usable in templates in the same way that builtin
            functions are usable. The function must be named <b>evaluate</b>, and
            must have the signature shown below.</p>
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, your parameters)
            &rarr; returning a Unicode string</code></p>
            <p>The parameters of the evaluate function are:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: the instance of the formatter being used to
            evaluate the current template. You can use this to do recursive
            template evaluation.</li>
            <li><b>kwargs</b>: a dictionary of metadata. Field values are in this
            dictionary.</li>
            <li><b>mi</b>: a <i>Metadata</i> instance. Used to get field information.
            This parameter can be None in some cases, such as when evaluating
            non-book templates.</li>
            <li><b>locals</b>: the local variables assigned to by the current
            template program.</li>
            <li><b>your parameters</b>: you must supply one or more formal
            parameters. The number must match the arg count box, unless arg count is
            -1 (variable number or arguments), in which case the last argument must
            be *args. Note that when a function is called in basic template
            mode at least one argument is always passed. It is
            supplied by the formatter.</li>
            </ul></p>
            <p>
            The following example function checks the value of the field. If the
            field is not empty, the field's value is returned, otherwise the value
            EMPTY is returned.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- return val if it is not empty, otherwise the string 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            This function can be called in any of the three template program modes:
            <ul>
            <li>single-function mode: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>template program mode: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>general program mode: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>
hu: 
            <p>Itt adhatja hozzá és távolíthatja el a sablonfeldolgozás során használt függvényeket.
            A sablonfüggvény Python-ban van írva. Információkat vesz a könyvből, 
            valamilyen módon feldolgozza, majd egy karakterlánc eredményt ad vissza. 
            Az itt definiált függvények ugyanúgy használhatók a sablonokban, mint 
             beépített függvények. A függvény elnevezése: <b>evaluate</b> ,és 
             az alább látható aláírással kell rendelkeznie.
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, your parameters)
            &rarr; visszaad egy Unicode sztringet</code></p>
            <p>Az 'evaluate' függvény paraméterei:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: az aktuális sablon kiértékeléséhez használt 
             formázó példánya. Ezzel rekurzív sablonértékelést végezhet.</li>
            <li><b>kwargs</b>: egy metaadatok szótára. A mezőértékek ebben
             a szótárban találhatók.
            <li><b>mi</b>: egy <i>metaadat</i> példány. Területi információk beszerzésére szolgál.
            Ez a paraméter bizonyos esetekben „None” lehet, például a nem könyves 
            sablonok kiértékelésekor.</li>
            <li><b>locals</b>: az aktuális sablonprogram által hozzárendelt helyi változók.</li>
            <li><b>your parameters</b>: meg kell adnia egy vagy több formális 
            paramétert. A számnak meg kell egyeznie az arg count mezővel, 
            kivéve, ha az arg száma -1 (változó szám vagy argumentumok), ebben 
            az esetben az utolsó argumentumnak *argsnak kell lennie. Vegye 
            figyelembe, hogy amikor egy függvényt alapsablon módban hívunk 
            meg, legalább egy argumentum mindig átadásra kerül. 
            A "formázó" biztosítja.</li>
            </ul></p>
            <p>
            A következő példafüggvény a mező értékét ellenőrzi. Ha a mező nem 
            üres, akkor a mező értéke visszaküldésre kerül, ellenkező esetben
            az EMPTY értéke kerül visszaadásra.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- val visszaküldésre kerül, ha nem üres, ellenkező 
            esetben a karakterlánc 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            Ez a függvény a három sablonprogram mód bármelyikében meghívható:
            <ul>
            <li>egyfunkciós mód: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>sablon programmód: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>általános programmód: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>

en: 
            <p>
            Here you can create, edit (replace), and delete stored templates used
            in template processing. You use a stored template in another template as
            if it were a template function, for example 'some_name(arg1, arg2...)'.</p>
    
            <p>Stored templates must use General Program Mode or Python Template
            Mode -- they must begin with the text '{0}' or '{1}'. You retrieve
            arguments passed to a GPM stored template using the '{2}()' template
            function, as in '{2}(var1, var2, ...)'. The passed arguments are copied
            to the named variables. Arguments passed to a Python template are in the
            '{2}' attribute (a list) of the '{3}' parameter. Arguments are always
            strings.</p>
    
            <p>For example, this stored GPM template checks if any items are in a
            list, returning '1' if any are found and '' if not.</p>
            <p>
            Template name: items_in_list<br>
            Template contents:<pre>
            program:
                arguments(lst='No list argument given', items='');
                r = '';
                for l in items:
                    if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
                        r = '1';
                        break
                    fi
                rof;
                r</pre>
            You call the stored template like this:<pre>
            program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
            See the template language tutorial for more information.</p>
            </p>
hu: 
            <p>
            Itt lehet létrehozni, szerkeszteni (cserélni), törölni a sablonfeldolgozás 
            során használt tárolt sablonokat. Egy másik sablonban tárolt sablont 
            úgy használ, mintha sablonfüggvény lenne, például 'some_name(arg1, arg2...)'.</p>
    
            <p>A tárolt sablonoknak általános programmódot vagy Python sablont kell használniuk
              Mód – a "{0}” vagy "{1}” szöveggel kell kezdődniük. A GPM tárolt 
              sablonnak átadott argumentumokat a '{2}()' sablonfüggvénnyel kérheti 
              le, mint a '{2}(var1, var2, ...)'-ben. Az átadott argumentumokat a rendszer 
              a megnevezett változókba másolja. A Python-sablonnak átadott 
              argumentumok a „{3}” paraméter „{2}” attribútumában (egy listában) 
              találhatók. Az érvek mindig sztringek.</p>
    
            <p>Például ez a tárolt GPM-sablon ellenőrzi, hogy vannak-e elemek az a
    listában, '1'-t ad vissza, ha talál, és ''t, ha nem.</p>
            <p>
            Sablon neve: items_in_list<br>
            Sablon tartalma:<pre>
            program:
                arguments(lst='No list argument given', items='');
                r = '';
                for l in items:
                    if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
                        r = '1';
                        break
                    fi
                rof;
                r</pre>
            Igy hívja a tárolt sablont:<pre>
            program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
            További információért tekintse meg a sablonnyelv oktatóanyagát.</p>
            </p>

en: Show help
hu: Súgó BE

en: Hide help
hu: Súgó BE

en: The template functions saved in the library are corrupt. Do you want to delete them? Answering 'Yes' will delete all the functions.
hu: A könyvtárba mentett sablonfunkciók sérültek. Törli őket? Az „Igen” kiválasztása törli az összes funkciót.

en: You cannot delete a built-in function
hu: Nem törölhet beépített függvényeket

en: Function not defined
hu: Nem definiált függvény

en: Name cannot be empty
hu: Név nem lehet üres

en: Name %s already used
hu: A következő név már használatban van: %s

en: The name {} is already used for stored template
hu: {} név a tárolt sablonhoz már használatban van

en: Save the function
hu: Funkció mentése

en: Cancel the save
hu: Mentés törlése

en: Exception while compiling function
hu: Hiba történt a függvény végrehajtása közben

en: function source code not available
hu: a funkció forráskódja nem elérhető

en: Cannot "test" when no books are selected
hu: Nem lehet "tesztelni”, ha nincs kiválasztva könyv

en: Stored templates
hu: Tárolt sablonok

en: The name {} is already used by a template function
hu: {} nevet már használja egy sablonfunkció

en: The stored template must begin with '{0}' or '{1}'
hu: A tárolt sablonnak a következővel kell kezdődnie: "{0}” vagy "{1}”

en: Exception while storing template
hu: Kivétel a sablon tárolása során

en: Changes to the current template will be lost. OK?
hu: Az aktuális sablon módosításai elvesznek. OK?

en: D&elete
hu: Törlés

en: &Replace
hu: &Csere

en: C&reate
hu: &Létrehozás

en: Open a template tester dialog to use a template to test stored templates
hu: Egy sablontesztelő párbeszédpanel megnyitása, hogy sablont használjon a tárolt sablonok teszteléséhez

en: &Stored Templates
hu: Tárolt sablonok

en: Show &only user defined template functions
hu: Csak a felhasználó által meghatározott sablonfüggvények megjelenítése

en: <p>If checked the 'Function' box will show only user defined
    template functions. If unchecked the box will show both system and user defined
    functions. Unchecking can be useful for copying source of a system function to create
    a new related user defined function.</p>
hu: Ha be van jelölve, a "Funkció” négyzet csak a felhasználó által definiált 
    sablonfüggvényeket jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, a jelölőnégyzet a 
    rendszer és a felhasználó által meghatározott funkciókat is megjeleníti. 
    A kijelölés törlése hasznos lehet egy rendszerfüggvény forrásának 
    másolásakor egy új kapcsolódó felhasználó által definiált függvény létrehozásához.

en: F&unction:
hu: F&unkció:

en: Enter the name of the function to create.
hu: Adja meg a készítendő függvény nevét.

en: Argument &count:
hu: Paraméterek száma:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
hu: Írjon be -1-et, ha a függvény határozatlan számú argumentumot fogad

en: Replace
hu: Csere

en: P&rogram code (Follow Python indenting rules):
hu: Programkód (kövesse a Python behúzási szabályait):

en: &Template functions
hu: Sablon funkciók

en: Choose a texture
hu: Egy textúra kiválasztása

en: The builtin textures come from <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.
hu: A beépített texturák innen származnak: <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.

en: Add texture
hu: Textúra hozzáadása

en: Remove texture
hu: Textúra eltávolítása

en: Cannot remove builtin textures
hu: A beépített textúrák nem távolíthatók el

en: Donate to support the development of calibre
hu: A Calibre fejlesztésének támogatása

en: Location Manager
hu: Helykezelő

en: Switch between library and device views
hu: Váltás az eszköz és a könyvtár nézet között

en: Separator
hu: Elválasztó

en: %d books
hu: %d könyv

en: The main toolbar
hu: Fő eszköztár

en: The main toolbar when a device is connected
hu: A fő eszköztár, ha egy eszköz csatlakozott

en: The optional second toolbar
hu: Opcionális második eszköztár

en: The buttons on the search bar
hu: A keresősáv gombjai

en: The menubar
hu: Menüsáv

en: The menubar when a device is connected
hu: Menüsáv, ha egy eszköz kapcsolódik

en: The context menu for the books in the calibre library
hu: A Calibre könyvtárában lévő könyvek helyi menüje

en: The context menu for the split book list
hu: A felosztott könyvlista helyi menüje

en: The context menu for the books on the device
hu: Az eszközön lévő könyvek helyi menüje

en: The context menu for the Cover browser
hu: Helyi menü a Borító böngészőben

en: Click to choose toolbar or menu to customize
hu: Válassza ki a módosítani kívánt menüt, vagy eszköztárat

en: Cannot add the actions %s to this location
hu: A(z) %s nem adható hozzá ehhez

en: Cannot remove the actions %s from this location
hu: A(z) %s nem távolítható el innen

en: Preferences missing
hu: Hiányoznak a beállítások

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
hu: A ˇ"Beállítások" műveletnek a fő eszköztáron vagy a menüsávban kell lennie.

en: Location manager missing
hu: A helykezelő hiányzik

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
hu: A "Helykezelőnek" a fő eszköztáron vagy a menüsávon kell lennie, amikor egy eszköz csatlakoztatva van.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
hu: <p>A Calibre eszköztára más lesz, ha olvasó eszköz is kapcsolódik hozzá.  A lenyíló listából válassza ki a <b>módosítani kívánt eszköztárat</b>:

en: Choose the toolbar to customize
hu: Válassza ki a testre szabandó eszköztárat

en: A&vailable actions
hu: Elérhető műveletek

en: Add selected actions to toolbar
hu: A kiválasztott műveletek hozzáadása az eszköztárhoz

en: Remove selected actions from toolbar
hu: A kiválasztott műveletek eltávolítása az eszköztárról

en: &Current actions
hu: Jelenlegi műveletek

en: Move selected action up
hu: A kijelölt művelet mozgatása felfelé

en: Move selected action down
hu: A kijelölt művelet mozgatása lefelé

en: ID
hu: Azonosító

en: This tweak has its default value
hu: Ennek a beállításnak van alapértelmezett értéke

en: This tweak has been customized
hu: A finomhangolás alapértékei meg lettek változtatva

en: Plugin tweaks
hu: Bővítmény finomhangolása

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
hu: Finomhangolások hozzáadása/szerkesztése az egyéni bővítményekhez. Ezek dokumentációja megtalálható azon a weboldalon, ahonnan letöltötte őket.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
hu: A finomhangolások értékei találhatók itt. Ezeket szerkesztve megváltoztatható a Calibre működése. A változások csak a program  <b>újraindítása után</b> lépnek életbe.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
hu: Finombeállítások szerkesztése az Ön által telepített egyéni bővítményekhez

en: &Plugin tweaks
hu: &Bővítmény finomhangolások

en: Edit tweak
hu: Finomhangolás szerkesztése

en: Restore this tweak to its default value
hu: Alapértelmezett értékek visszaállítása

en: &Reset this tweak
hu: A finomhangolás alapé&rtékeinek visszaállítása

en: Apply any changes you made to this tweak
hu: A végrehajtott változtatások alkalmazása

en: &Apply changes to this tweak
hu: &A végrehajtott változtatások alkalmazása

en: Search for tweak
hu: Finomhangolás keresése

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
hu: Szintaktikai hiba van a finomhangolásban. Kattintson a „Részletek megjelenítése” gombra további információkért.

en: Invalid tweaks
hu: Érvénytelen beállítás

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
hu: A kért beállítás érvénytelen, próbálja újra beállítani az alapértelmezett értékekre lépésenként, hogy megtalálja az érvénytelen beállítást.

en: Could not find any tweaks matching <i>{}</i>
hu: Nem található megfelelő módosítás ehhez: <i>{}</i>

en: View log
hu: Naplófájl megjelenítése

en: Title-case
hu: Title case

en: Create the rule below, the rule can be used to modify publishers
hu: Hozza létre az alábbi szabályt, a szabály segítségével módosíthatja a kiadókat

en: the publisher, if the publisher name
hu: a kiadó, ha a kiadó neve

en: You must provide a value for the publisher name to match
hu: Meg kell adnia egy értéket, hogy a kiadó neve megegyezzen

en: <b>{action}</b> the publisher name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
hu: <b>{action}</b> kiadó neve, ha <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to manipulate publisher names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every publisher.
hu: Itt adhat meg szabályokat a kiadónevek manipulálásához. A kezdéshez kattintson az alábbi "Szabály hozzáadása" gombra. A szabályokat minden kiadónak megfelelő sorrendben dolgozzuk fel.

en: Test publisher mapping rules
hu: A kiadó leképezési szabály tesztelése

en: Enter a publisher name to test:
hu: A kiadó nevének megadása a teszteléshez:

en: Enter publisher and click the "Test" button
hu: A kiadó megadása és a "Teszt" gomb megnyomása

en: Edit publisher mapping rules
hu: A kiadó leképezési szabály szerkesztése

en: Choose files
hu: Válasszon a fájlok közül

en: Collecting metadata...
hu: Metaadatok összegyűjtése...

en: Saving %d books...
hu: %d könyv mentése...

en: Copying files and writing metadata...
hu: Metaadatok fájlba másolása...

en: Copying files...
hu: Fájlok másolása...

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
hu: A könyveket nem sikerült lemezre menteni. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
hu: %sfeldolgozása közben  frissítés metaadatkezelő folyamata összeomlott. A mentés megszakadt.

en: Requested formats not available
hu: A kívánt formátum nem elérhető

en: No %s format file present
hu: Nincs%s formátumú fájl

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
hu: Nem sikerült a lemezre menteni: {0} / {1}. Hiba:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
hu: Nem sikerült lemezre menteni {2} formátumot: {0} / {1}. Hiba:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
hu: Nem sikerült frissíteni a metaadatokat {2} formátumban: {0} / {1}. Hiba:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
hu: Nem sikerült frissíteni a metaadatokat a következő összes formátumában: {0} / {1}. Hiba:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
hu: Egyes könyvekben nem sikerült frissíteni a metaadatokat. További információért kattintson a „Részletek megjelenítése” gombra

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
hu: Egyetlen könyvet sem sikerült lemezre menteni. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
hu: Néhány könyvet nem sikerült lemezre menteni. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Error while saving
hu: Mentési hiba

en: Paste and &search
hu: Beilleszté&s és keresés

en: &Paste
hu: Beillesztés

en: Copy search as URL
hu: Keresés másolása URL-ként

en: &Clear search history
hu: A keresési előzmények törlése

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
hu: Keresés (Speciális kereséshez kattintson a fogaskerék ikonra a bal oldalon)

en: Start search
hu: Keresés megkezdése

en: Enable or disable search highlighting.
hu: Keresési kiemelés engedélyezése/tiltása.

en: Highlight search results
hu: Keresési eredmények kiemelése

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
hu: Ezzel megváltoztatja a keresés működését. Amikor keres, ahelyett, hogy csak a keresésnek megfelelő könyvek jelennének meg, az összes könyv megjelenik, a keresésnek megfelelő könyvek kiemelésével. Biztos benne, hogy ez az, amit akar?

en: Filter
hu: Szűrő

en: Add Saved search
hu: Mentett keresés létrehozása

en: Get Saved search expression
hu: Mentett keresőkifejezés létrehozása

en: Current search is not a saved search
hu: A jelenlegi keresés nem mentett keresés

en: Create a Virtual library based on %s
hu: Virtuális könyvtár létrehozása "%s" alapján

en: Filter {}
hu: Szűrő {}

en: Match any of the selected %s
hu: Egyezés bármelyikkel a kiválasztott "%s" közül

en: Match all of the selected %s
hu: Egyezés mindegyikkel a kiválasztott "%s" közül

en: Edit Virtual library
hu: Virtuális könyvtár szerkesztése

en: Create Virtual library
hu: Virtuális könyvtár létrehozása

en: Virtual library &name:
hu: Virtuális könyvtár &neve:

en: &Search expression:
hu: Kere&sési kifejezés:

en: Create a Virtual library based on:
hu: Virtuális könyvtár létrehozása a következő alapján:

en: Publishers
hu: Kiadók

en: 
                <h2>Virtual libraries</h2>
    
                <p>With <i>Virtual libraries</i>, you can restrict calibre to only show
                you books that match a search. When a Virtual library is in effect, calibre
                behaves as though the library contains only the matched books. The Tag browser
                display only the tags/authors/series/etc. that belong to the matched books and any searches
                you do will only search within the books in the Virtual library. This
                is a good way to partition your large library into smaller and easier to work with subsets.</p>
    
                <p>For example you can use a Virtual library to only show you books with the tag <i>Unread</i>
                or only books by <i>My favorite author</i> or only books in a particular series.</p>
    
                <p>More information and examples are available in the
                <a href="%s">User Manual</a>.</p>
hu: 
                <h2>Virtuális könyvtárak</h2>
    
                <p>A <i>virtuális könyvtárakkal</i>, korlátozhatja a Calibre-t, hogy csak a keresésnek megfelelő könyveket jelenítse meg. Amikor egy virtuális könyvtár aktív, a Calibre úgy viselkedik, mintha a könyvtár csak a megfelelő könyveket tartalmazná. A címkeböngésző csak a korlátozásoknak megfelelő könyveket jeleníti meg (címke/szerző/sorozatok/stb.), és minden keresés csak a virtuális könyvtár könyvei között fog megtörténni. Ez egy jó módja annak, hogy a nagy könyvtárat kisebb részekre ossza fel, melyeket könnyebben kezelhet.</p>
    
                <p>Használhat például egy virtuális könyvtárat , ha csak az <i>olvasatlan</i> címével megjelölt könyveket vagy a <i>kedvenc szerzők</i> könyveit vagy csak egy meghatározott sorozat könyveit jelenítené meg.</p>
    
                <p>További információk és példák találhatók a
                <a href="%s">Felhasználói kézikönyvben</a>.</p>

en: Saved searches recognized in the expression:
hu: A kifejezésben felismert mentett keresések:

en: Search text changed
hu: A keresési szöveg megváltozott

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
hu: A virtuális könyvtár neve vagy a keresési szöveg megváltozott. Elveti ezeket a változtatásokat?

en: No name
hu: névtelen

en: You must provide a name for the new Virtual library
hu: Egy virtuális könyvtárnevet meg kell adni

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
hu: A virtuális könyvtárnév nem kezdődhet "*' karakterrel

en: Name already in use
hu: Már használatban lévő név

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
hu: Ez a név már használatban van. Lecseréli az új kereséssel?

en: No search string
hu: Nincs keresési karakterlánc

en: You must provide a search to define the new Virtual library
hu: Meg kell adnia egy keresést az új virtuális könyvtár meghatározásához

en: Invalid search
hu: Érvénytelen keresés

en: The search in the search box is not valid
hu: A keresőmezőben végzett keresés érvénytelen

en: Search found no books
hu: A keresés nem talált könyveket

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
hu: A keresés nem talált könyveket, így a Virtuális könyvtár üres lesz. Valóban használja ezt a keresést?

en: *current search
hu: *aktuális keresés

en: Virtual library from current search
hu: Virtuális könyvtár az aktuális keresésből

en: Create a temporary Virtual library from the current search
hu: Virtuális könyvtár létrehozása az aktuális keresés alapján

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Use a "Virtual library" to show only a subset of the books present in this library
hu: Használjon "Virtuális könyvtárat” a könyvtárban található könyvek csak egy meghatározott részének megjelenítéséhez

en: (all books)
hu: (összes könyv)

en: Additional restriction
hu: További korlátozás

en: Remove Virtual library
hu: Virtuális könyvtár eltávolítása

en: Show Virtual libraries as tabs
hu: Virtuális könyvtárak megjelenítése fülként

en: Are you sure you want to remove the Virtual library <b>{0}</b>?
hu: Biztos benne, hogy eltávolítja <b>{0}</b> virtuális könyvtárat?

en: No Virtual libraries
hu: Nincsenek virtuális könyvtárak

en: No Virtual libraries present, create some first
hu: Nincsenek virtuális könyvtárak, először hozzon létre néhányat

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
hu: <p>Egy virtuális könyvtár gyors kiválasztása úgy, hogy a lenti mezőbe ír be néhány karaktert a könyvtár nevéből.
            Például, VL kiválasztásához:
            {example}
            Egyszerűen írja be a karaktereket:
            {chars}
            és nyomja meg az Enter-t.

en: Choose Virtual library
hu: Virtuális könyvtár kiválasztása

en: Starting up, please wait...
hu: Indítás folyamatban, kis türelmet...

en: Added tags:
hu: Hozzáadott címkék:

en: Open store in external web browser
hu: Bolt megnyitás külső web böngészőben

en: &What kind of match to use:
hu: &Melyik találati lehetőséget használjuk:

en: &All these words:
hu: Ezen szavak mindegyikét:

en: This exact &phrase:
hu: Pontosan ezt a kifejezést:

en: &One or more of these words:
hu: Egy vagy több szót ezek közül:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
hu: Olvassa el a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a> további segítségért

en: Enter the title.
hu: Cím megadása.

en: &Description:
hu: &Leírás:

en: &Headquarters:
hu: Központ:

en: Search only in specific fields:
hu: Keresés csak a meghatározott mezők alapján:

en: Enabled:
hu: Engedélyezve:

en: true
hu: igaz

en: false
hu: hamis

en: Affiliate:
hu: Partner:

en: Nam&e/description...
hu: Név/leírás...

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Enable:
hu: Engedélyezés:

en: &All
hu: Összes

en: &None
hu: &Nincs

en: &Invert
hu: &Invertálás

en: Affiliate
hu: Partner

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Headquarters
hu: Központ

en: No DRM
hu: DRM nélküli

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
hu: Ez az áruház egyelőre le van tiltva, és nem használható a Calibre más részein sem.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
hu: Ez az áruház engedélyezve van, és használható a Calibre más részein is.

en: This store only distributes e-books without DRM.
hu: Ez a bolt csak DRM nélküli könyveket árul.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
hu: Ez az üzlet DRM-mel rendelkező e-könyveket forgalmaz. Lehet, hogy vannak DRM nélküli címei, de ezt címenként kell ellenőrizni.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
hu: Ennek a boltnak a székhelye: %s. Ez egyben jelezheti, hogy milyen piacra szánja a bolt könyveit, de nyilván ez nem jelenti azt, hogy a bolt működése kizárólagosan erre a piacra korlátozódik.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
hu: A következő áruházból vásárolva a támogatja a Calibre fejlesztőjét: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
hu: Ez az üzlet e-könyveket forgalmaz a következő formátumokban: %s

en: Configure...
hu: Beállítás…

en: Time
hu: Idő

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
hu: A bolt válaszára várakozás másodpercben:

en: Number of seconds to let a store process results:
hu: A bolti folyamat eredményére várakozás másodpercben:

en: Display
hu: Megjelenítés1

en: Maximum number of results to show per store:
hu: Az üzletenként megjeleníthető találatok maximális száma:

en: Open search result in system browser
hu: Keresési találatok megnyitása az alapértelmezett böngészőben

en: Threads
hu: Szálak

en: Number of search threads to use:
hu: A  kereséshez használható szálak száma:

en: Number of cache update threads to use:
hu: A  gyorsítótár frissítéséhez használható szálak száma:

en: Number of cover download threads to use:
hu: A használható borítóletöltési szálak száma:

en: Number of details threads to use:
hu: A használható részletszálak száma:

en: &Price:
hu: Ár:

en: Download:
hu: Letöltés:

en: Titl&e/author/price...
hu: Cím/sz&erző/ár...

en: Download
hu: Letöltés

en: Price
hu: Ár

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
hu: Áruház

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
hu: Megállapított ár: %s. Vásárlás előtt ellenőrizze az árat a boltban, mert előfordulhatnak aktuális kedvezmények és akciók is.

en: No price was found
hu: Ár nem található

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
hu: Ez a könyv DRM védett. Előfordulhat, hogy nem tudja olvasni az eszközén és más korlátozások is vonatkozhatnak a könyvre. Vásárlás előtt ellenőrizze a boltban, hogy megfelelő-e a könyv az Ön számára.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
hu: Ez a könyv DRM nélküli. Elméletileg minden olvasó eszközön használhatja ebben a formátumban, vagy eszközének megfelelően átkonvertálhatja a Calibre-vel. Mindenesetre a vásárlás előtt még egyszer ellenőrizze a könyv DRM védettségét a boltban, mert a boltok fenntarthatják a változtatás jogát.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
hu: Nem lehet megállapítani, hogy ez a könyv DRM védett-e vagy sem, bár az előbbinek nagy a valószínűsége.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
hu: A következő formátumok tölthetőek le közvetlenül: %s.

en: Download...
hu: Letöltés…

en: Show in store
hu: Mutasd az áruházban

en: Clear search &history
hu: Keresési előzmények tö&rlése

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
hu: Ebből az áruházból vásárolva támogatja a Calibre fejlesztőjét: %s</p>

en: No query
hu: Nincs lekérdezés

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
hu: Meg kell adnia egy címet, szerzőt vagy kulcsszót a kereséshez.

en: Customize Get books search
hu: Könyvletöltés keresésének testreszabása

en: Choose s&tores
hu: Bolt kiválasztása

en: Configure s&earch
hu: K&eresés beállítása

en: Couldn't find any books matching your query.
hu: Nem található a keresési feltételnek megfelelő könyv.

en: Choose format to download to your library.
hu: A letöltésnél használatos formátum.

en: Search by title
hu: Keresés cím alapjáán

en: Search by author
hu: Keresés szerző alapján

en: &Keyword:
hu: &Kulcsszó:

en: Search by any keyword
hu: Keresés bármilyen kulcsszó alapján

en: &Invert selection
hu: Kijelölések &invertálása

en: Configure Get books behavior
hu: Könyvletöltés viselkedésének beállítása

en: &Configure
hu: Beállítás

en: Open a selected book in the system's web browser
hu: A kiválasztott könyv megnyitása az alapértelmezett böngészőben

en: Open in &external browser
hu: M&egnyitás külső böngészőben

en: Books:
hu: Könyvek:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
hu: További részletekért tekintse meg a <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Calibre kézikönyvét</a>

en: Titl&e/author/price ...
hu: Cím/sz&erző/ár...

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Updating book cache
hu: Könyv gyorsítótár frissítése

en: Checking last download date.
hu: Utolsó letöltési dátum ellenőrzése.

en: Downloading book list from MobileRead.
hu: Könyvlista letöltése a MobileRead honlapról.

en: Processing books.
hu: Könyvek feldolgozása.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
hu: %(num)s/%(tot)s könyv feldolgozva.

en: Updating MobileRead book cache...
hu: MobileRead könyv gyorsítótár frissítése…

en: &Query:
hu: &Lekérdezés:

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Download of {0} failed with error: {1}
hu: {0} letöltése sikertelen. Hiba: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
hu: Ez az e-könyv DRM védett EPUB fájl. A rendszer felkéri, hogy mentse ezt a fájlt a számítógépére. Mentés után nyissa meg az <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE) segítségével.<p>ADE,viszont letölti a tényleges e-könyvet, amely .epub fájl lesz. Ezt a könyvet hozzáadhatja a Calibre-hez a "Könyvek hozzáadása" funkcióval, és kiválaszthatja a fájlt az ADE könyvtár mappájából.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
hu: A fájl nem támogatott e-könyvtípus. Menti lemezre?

en: Could not contact calibre
hu: Nem sikerült kapcsolatba lépni a Calibre alkalmazással

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
hu: Nem található futó Calibre példány. Kérjük, indítsa el a Calibre-t, mielőtt megpróbálna letölteni könyveket.

en: Download completed
hu: Letöltés kész

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
hu: {0} letöltése befejeződött, a könyv hozzáadva a Calibre könyvtárához

en: {} is not a saved search
hu: {} nem mentett keresés

en: Search expression:
hu: Keresési kifejezés:

en: Average rating for books in this category: %.1f
hu: Az ebbe a kategóriába tartozó könyvek átlagos értékelése: %.1f

en: Books in this category are unrated
hu: Az ebbe a kategóriába tartozó könyvek nincsenek értékelve

en: Number of books: %s
hu: Könyvek száma: %s

en: Link: %s
hu: Hivatkozás: %s

en: Rename in Virtual library
hu: Átnevezés a virtuális könyvtárban

en: Do you want this rename to apply only to books in the current Virtual library?
hu: Ez az átnevezés csak a jelenlegi virtuális könyvtárban lévő könyvekre vonatkozzon?

en: Yes, apply only in VL
hu: Igen, alkalmazás csak a virtuális könyvtárban

en: No, apply in entire library
hu: Nem, alkalmazás a teljes könyvtárban

en: The grouped search term name is "{0}"
hu: A csoportosított keresési feltétel neve: {0}

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
hu: A keresési/rendezési név: "{0}"{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
hu: Sok könyv szerzőjének megváltoztatása eltarthat egy ideig. Folytatja?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
hu: Sok könyv metaadatának megváltoztatása hosszú ideig is eltarthat. Folytatja?

en: Rename User category
hu: Felhasználói kategória átnevezése

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
hu: Felhasználói kategóriák átnevezésekor nem használhat pontot a névben

en: The name %s is already used
hu: A(z) %s név már használatban van

en: Author names cannot contain & characters.
hu: A szerzőnév nem tartalmazhat & karaktert.

en: Duplicate search name
hu: Duplikált keresési név

en: The saved search name %s is already used.
hu: A menteni kívánt keresésnél megadott név (%s) már használatban van.

en: User categories
hu: Felhasználói kategóriák

en: {category} for current book
hu: {category} a jelenlegi könyvhöz

en: Other categories
hu: Egyéb kategóriák

en: Custom categories
hu: Egyéni kategóriák

en: Invalid search restriction
hu: Érvénytelen keresési feltétel

en: The current search restriction is invalid
hu: Az aktuális keresési feltétel érvénytelen

en: Cannot add subcategory to category
hu: Alkategória nem adható hozzá a kategóriához

en: The option 'Preferences -> Look & feel -> Tag browser -> Hide empty categories' is enabled, preventing the creation of new empty user subcategories because they won't be displayed. Either change the option or use the 'Manage Categories' dialog to add the subcategories.
hu: A 'Beállítások -> Megjelenés -> Címkeböngésző -> Üres kategóriák elrejtése' opció engedélyezve van, megakadályozva új üres felhasználói alkategóriák létrehozását, mivel azok nem jelennek meg. Módosítsa a beállítást, vagy használja a 'Kategóriák kezelése' párbeszédpanelt az alkategóriák hozzáadásához.

en: New category
hu: Új kategória

en: Delete User category
hu: Felhasználói kategória törlése

en: %s is not a User category
hu: %s nem egyéni kategória

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
hu: A(z) %s elemeket tartalmaz. Valóban törölni akarja?

en: Remove category
hu: Kategória eltávolítása

en: User category %s does not exist
hu: A(z) %s felhasználói kategória nem létezik

en: Add to User category
hu: Hozzáadás az egyéni kategóriához

en: A User category %s does not exist
hu: %s egyéni kategória nem létezik

en: No books are selected. Showing all items.
hu: Nincs könyv kiválasztva. Összes tétel megjelenítése.

en: Children
hu: Gyermekek

en: Item
hu: Elem

en: %s and its children will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
hu: %s és gyermekei törlésre kerülnek a virtuális könyvtár könyvei közül. Biztos benne?

en: %s and its children will be deleted from all books. Are you sure?
hu: %s és a gyermekei minden könyvből törlésre kerülnek. Biztos benne?

en: %s will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
hu: %s törlésre kerül a virtuális könyvtár könyvei közül. Biztos benne?

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
hu: A(z) %s törölve lesz minden könyvből. Biztosan folytatja?

en: Delete item
hu: Elem törlése

en: You must select some books to apply {} to
hu: Ki kell választania néhány könyvet, amelyekre alkalmazza:  {}

en: The identifier %s will be deleted from books in the current virtual library. Are you sure?
hu: %s azonosító törlésre kerül a jelenlegi virtuális könyvtár könyveiből. Biztos bennne?

en: The identifier %s will be deleted from all books. Are you sure?
hu: %s azonosító törlésre kerül az összes könyvből. Biztos benne?

en: Delete identifier
hu: Azonosító törlése

en: change_tb_category_visibility: category %s does not exist
hu: change_tb_category_visibility: %s kategória nem létezik

en: change_tb_category_visibility: invalid operation %s
hu: change_tb_category_visibility: %s érvénytelen művelet

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
hu: A Címkeböngésző beállításai, rendezés, akciók beállítása, ha egy elemre kattintunk, stb.

en: <p>Search for items in the Tag browser. If the search text begins with an equals sign (=) then the search is "equals", otherwise it is "contains". Both the equals and contains searches ignore case. If the preference <em>Preferences -> Searching -> Unaccented characters match accented characters ...</em> is checked then a <em>Character variant search</em> is used, where characters match regardless of accents, and punctuation is significant. See <em>The search interface</em> in the calibre manual for more explanation.</p><p>You can limit the search to particular categories using syntax similar to calibre's <em>Search</em>. For example, tags:foo will find foo in tags but not in authors etc.</p><p>Entering *foo will collapse all categories before doing the search.</p>
hu: <p>Elemek keresése a címkeböngészőben. Ha a keresett szöveg egyenlőségjellel (=) kezdődik, akkor keresés "equals", máskülönben "contains". Az egyenlő és a tartalmazza keresések figyelmen kívül hagyják a kis- és nagybetűket. Ha a  <em>Beállítások -> Keresés -> Ékezet nélküli karakterek egyezik az ékezetes karakterekkel...</em> beállítás be van jelölve, akkor a <em>Karakterváltozat keresése</em> kerül alkalmazásra, ahol a karakterek ékezetektől függetlenül egyeznek, és az írásjelek jelentősek. Lásd a<em>Keresési felület</em> menüpontot a Calibre kézikönyvben további információkért.</p><p>Bizonyos kategóriákban korlátozhatja a Calibre <em>kereséséhez</em> hasonló szintaxis használatával. Például a tags:foo a foo-t megtalálja a címkékben, de nem a szerzőkben stb.</p><p>A *foo beírása az összes kategóriát összecsukja a keresés előtt.</p>

en: Find in the Tag browser
hu: Keresés a cimkeböngészőben

en: Find the first/next matching item
hu: Az első/következő elem keresése

en: Find
hu: Keresés

en: No more matches.</b><p> Click Find again to go to first match
hu: Nincs több egyezés.</b><p> Kattintás a keresés gombra az első találat eléréséhez

en: Configure Tag browser
hu: Címkeböngésző beállítása

en: Toggle counts
hu: Számlálók váltása

en: Toggle average ratings
hu: Átlagos értékelések váltása

en: Toggle notes icons
hu: Megjegyzések ikonjainak váltása

en: Toggle links icons
hu: Hivatkozások ikonjainak váltása

en: Number of books
hu: Könyvek száma

en: Average rating
hu: Átlagos értékelés

en: Sort by average rating
hu: Rendezés átlagos értékelés szerint

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by number of books
hu: Rendezés könyvek száma szerint

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
hu: A bejegyzések rendezési sorrendjének beállítása a címkeböngészőben

en: Search type when selecting multiple items
hu: Keresési mód többszörös kijelölés esetén

en: Match all of the items
hu: Megegyezés minden kijelölt elemmel

en: Match any of the items
hu: Megegyezés bármelyik kijelölt elemmel

en: When selecting multiple entries in the Tag browser match any or all of them
hu: Ha a Címkeböngészőben több bejegyzést választunk ki, egyezzen velük vagy mindegyikkel

en: Manage authors, tags, etc.
hu: Szerzők kezelése, címkék stb.

en: All of these category managers are available by right-clicking on items in the Tag browser above
hu: Ezek a kategóriakezelők mindegyike elérhető, ha a fenti 'Címkeböngészőben' jobb gombbal az elemekre kattint

en: Show only books that have visible categories
hu: Csak a látható kategóriával rendelkező könyvek megjelenítése

en: Filter book list
hu: Könyvlista szűrés

en: 'Click' found item
hu: "Kattintás" a talált elemre

en: Give the Tag browser keyboard focus
hu: Fókuszálás a címkeböngésző billentyűzetére

en: Hide counts
hu: Számlálók elrejtése

en: Show counts
hu: Számlálók megjelenítése

en: Hide average rating
hu: Értékelési átlag elrejtése

en: Show average rating
hu: Értékelési átlag megjelenítése

en: Hide notes icon
hu: Jegyzetek ikon elrejtése

en: Show notes icon
hu: Jegyzetek ikon megjelenítése

en: Hide links icon
hu: Hivatkozások ikon elrejtése

en: Show links icon
hu: Hivatkozások ikon megjelenítése

en: Hide empty categories (columns)
hu: Üres kategóriák (oszlopok) elrejtése

en: A Virtual library is active but you are renaming the item in all books in your library. Is this really what you want to do?
hu: A Virtuális könyvtár aktív, de a könyvtár összes könyvében átnevezi az elemet. Biztos benne?

en: Yes, apply in entire library
hu: Igen, alkalmazás a teljes könyvtárban

en: No, apply only in Virtual library
hu: Nem, alkalmazás csak a Virtuális könyvtárban

en: Change icon for: %s
hu: Ikon módosítása: %s

en: Delete Saved search
hu: Mentett keresés törlése

en: Delete the saved search: {}?
hu: Törli a mentett keresést: {}?

en: Show category
hu: Kategória megjelenítése

en: All categories
hu: Minden kategória

en: Rename %s in Virtual library
hu: %s átnevezése a virtuális könyvtárban

en: Rename %s
hu: %s átnevezése

en: Delete %s in Virtual library
hu: %s törlése a virtuális könyvtárban

en: Delete %s
hu: %s törlése

en: Edit sort for %s
hu: %s rendezési forma szerkesztése

en: Edit link for %s
hu: %s linkjének szerkesztése

en: Create note for %s
hu: Megjegyzés létrehozása ehhez: %s

en: Edit note for %s
hu: %s megjegyzés szerkesztése

en: Add %s to User category
hu: %s hozzáadása az egyéni kategóriához

en: Children of %s
hu: %s gyermeke

en: Add/remove %s to selected books
hu: %s hozzáadása ill. eltávolítása a kiválasztott könyvekhez(ből)

en: Add %s to selected books
hu: %shozzáadása a kiválasztott könyvekhez

en: Remove %s from selected books
hu: %s feltávolítása a kiválasztott könyvekből

en: Delete Saved search %s
hu: %s mentett keresés törlése

en: Delete %s in Virtual Library
hu: %s törlése a virtuális könyvtárban

en: Remove {item} from category: {cat}
hu: {item} eltávolítása kategóriából: {cat}

en: Search for
hu: Keresés

en: %s and its children
hu: %s és gyermekei

en: Everything but %s
hu: Mind kivéve %s

en: Everything but %s and its children
hu: %s és gyermekeit kivéve

en: The saved search expression
hu: Mentett keresőkifejezés

en: Add sub-category to %s
hu: Alkategória hozzáadása a következőhöz: %s

en: Delete User category %s
hu: %s egyéni kategória törlése

en: Books in category %s
hu: Könyvek %s kategóriában

en: Books not in category %s
hu: %s kategóriában nem szereplő könyvek

en: Remove the {} format from selected books
hu: {} formátum eltávolítása a kiválasztott könyvekből

en: Hide category %s
hu: %s kategória elrejtése

en: Change {} category icon
hu: {} kategória ikon módosítása

en: Restore {} category default icon
hu: {} kategória alapértelmezett ikonjának visszaállítása

en: Change Saved searches folder icon
hu: A mentett keresések mappa ikonjának módosítása

en: Saved searches folder
hu: Mentett keresések mappája

en: Restore Saved searches folder default icon
hu: A mentett keresések mappa alapértelmezett ikonjának visszaállítása

en: Manage User categories
hu: Felhasználói kategóriák karbantartása

en: Sub-categorize {}
hu: {} alkategória létrehozása

en: Don't sub-categorize {}
hu: Nincs {} alkategória létrehozása

en: Change sub-categorization scheme
hu: Az alkategória séma megváltoztatása

en: Partition
hu: Felosztás (partition)

en: First letter is usable only when sorting by name
hu: Az első betű csak a névre rendezéskor használható

en: Expand or collapse
hu: Kibontás vagy összecsukás

en: Expand {0}
hu: {0} kibontása

en: Expand {0} and its children
hu: {0} és gyermekei kibontása

en: Collapse {0}
hu: {0} összecsukása

en: Keep
hu: Megtartani

en: Split
hu: Darabolja

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
hu: Itt elkészíthet egy szabályt, mely segítségével eltávolíthat vagy kicserélhet Címkéket

en: the tag, if it
hu: a címkét, amennyiben

en: You must provide a value for the tag to match
hu: Meg kell adnia egy értéket a megfelelő címkéhez

en: with the tag:
hu: címkével:

en: on the character:
hu: ennél a karakternél:

en: The character on which to split tags. Note that technically you can specify a sub-string, not just a single character. Then splitting will happen on the sub-string.
hu: A karakter, amelyen a címkéket fel kell osztani. Ne feledje, hogy technikailag megadhat egy alkarakterláncot, nem csak egyetlen karaktert. Ezután a felosztás megtörténik az alkarakterláncon.

en: What to replace the tag with. Note that if you use a pattern to match tags, you can replace with parts of the matched pattern. See  the User Manual on how to use regular expressions for details.
hu: Mivel kell helyettesíteni a címkét. Vegye figyelembe, hogy ha mintát használ a címkék egyeztetésére, akkor lecserélheti az egyező minta egyes részeivel. A reguláris kifejezések használatáról a "Felhasználói kézikönyvben" talál részleteket.

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
hu: A reguláris kifejezés mintaillesztésével kapcsolatos segítségért lásd a  <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
hu: Címkelista szerkesztése a Címke szerkesztővel

en: Tags that contain this string will match
hu: A karakterláncot tartalmazó címkék egyeznek

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
hu: Címkeszerkesztő használata a címkék listájának szerkesztéséhez

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
hu: <b>{action}</b> a címkét, amennyiben <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
hu: Itt szabályokat adhat meg a címkék szűrésére/átalakítására. Kattintson indulásként a "Szabály hozzáadása" gombra. A szabályok feldolgozásra kerülnek annak érdekében, hogy a címkék mindegyike egy "eltávolítási" vagy egy "tartási" szabálynak megfeleljen.

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
hu: <b>Létező szabály módosításához</b> kattintson rá duplán

en: Move current rule up
hu: Aktuális szabály mozgatása felfelé

en: Move current rule down
hu: Aktuális szabály mozgatása lefelé

en: Test tag mapper rules
hu: Címketérkép szabályok tesztelése

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
hu: Adja meg a &teszteléshez szükséges címkék vesszővel elválasztott listáját:

en: Enter tags and click the "Test" button
hu: Adja meg a címkéket, majd kattintson a "Teszt" gombra

en: <b>Resulting tags:</b> %s
hu: <b>Eredmény címkék:</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
hu: Nem menthető, mivel nem hoztak létre szabályokat

en: Save ruleset as
hu: Szabálykészlet mentése másként

en: Enter a name for this ruleset:
hu: Szabálykészlet nevének megadása:

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
hu: Szabálykészlet "%s" néven már létezik. Felülírja?

en: Delete saved rulesets
hu: Mentett szabálykészletek törlése

en: No saved rulesets available
hu: Nincsenek mentett szabályok

en: Edit tag mapper rules
hu: Címketérkép szabályok szerkesztése

en: Select a destination for the Table of Contents entry
hu: Válasszon célt a Tartalomjegyzék bejegyzéshez

en: Search for text...
hu: Szöveg keresése...

en: Find &next
hu: Következő keresése

en: Find &previous
hu: Előző keresése

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
hu: Itt kiválaszthatja a Tartalomjegyzék bejegyzésének célhelyét, amelyre mutatni szeretne. Először válasszon egy fájlt a könyvből a bal szélső panelen. A fájl megnyílik a központi panelen.<p>Ezután válasszon egy helyet a fájlban. Ehhez egyszerűen kattintson arra a helyre a központi panelen, amelyet célként kíván használni. Ahogy mozgatja az egeret a központi panelen, egy vastag zöld vonal jelenik meg, jelezve a kattintáskor kiválasztandó pontos helyet.

en: Na&me of the ToC entry:
hu: ToC bejegyzés neve:

en: Currently selected destination:
hu: Jelenleg kiválasztott cél:

en: No match found
hu: Nincs egyezés

en: No match found for: %s
hu: Nincs találat erre: %s

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
hu: %(text)s nem található az aktuális fájlban: [%(current)s]. Megkeresi %(which)s fájlban [%(next)s]?

en: next
hu: következő

en: previous
hu: előző

en: Bad markup
hu: Rossz jelölés

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
hu: Ennek a könyvnek a jelölése súlyosan megsérült, a tartalomjegyzéke nem szerkeszthető.

en: File:
hu: Fájl:

en: Top of the file
hu: A fájl teteje

en: Approximately %d%% from the top
hu: Körülbelül %d%% a tetejétől

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
hu: Hely: egy &lt;%s&gt; címke a fájlban

en: Create ToC from XPath
hu: ToC létrehozása XPath-ból

en: Specify a series of XPath expressions for the different levels of the Table of Contents. You can use the wizard buttons to help you create XPath expressions.
hu: Adjon meg XPath-kifejezések sorozatát a tartalomjegyzék különböző szintjeihez. A varázsló gombjai segítségével XPath kifejezéseket hozhat létre.

en: Level %s ToC:
hu: Színt %s ToC:

en: Do not add duplicate entries at the same level
hu: Ne adjon meg ismétlődő bejegyzéseket ugyanazon a szinten

en: No XPaths
hu: Nincs XPath

en: No XPaths have been entered
hu: XPath-ok nincsenek megadva

en: The XPath expression %s is not valid.
hu: %s XPath kifejezés érvénytelen.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
hu: A tartalomjegyzék meglévő bejegyzéseit a bal oldali panelen rájuk kattintva szerkesztheti.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
hu: A mellettük zöld pipával jelölt bejegyzések olyan helyre mutatnak, amelynek létezését ellenőrizték. A piros pöttyös bejegyzések töröttek, esetleg javításra szorulnak.

en: Create a &new entry
hu: Új bejegyzés létrehozása

en: Generate ToC from &major headings
hu: ToC létrehozása a fő címsorokból

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
hu: Hozzon létre egy tartalomjegyzéket a könyv fő címsoraiból. Ez akkor működik, ha a könyv HTML-címke segítségével azonosítja a címét. Használjon <h1>, <h2> és <h3> címkét.

en: Generate ToC from &all headings
hu: ToC létrehozása az összes címsorból

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
hu: Hozzon létre egy tartalomjegyzéket a könyv összes címsorából. Ez akkor működik, ha a könyv HTML-címke-címkékkel azonosítja a fejléceit. Használja <h1-6> címkéket.

en: Generate ToC from &links
hu: ToC létrehozása linkekből

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
hu: Hozzon létre egy tartalomjegyzéket a könyvben található összes hivatkozásból. A könyvben nem szereplő célpontokra mutató hivatkozásokat figyelmen kívül hagyja. A rendszer figyelmen kívül hagyja az azonos céllal vagy szöveggel rendelkező több hivatkozást is.

en: Generate ToC from &files
hu: ToC létrehozása fájlokból

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
hu: Hozzon létre egy tartalomjegyzéket a könyv egyes fájljaiból. A ToC minden bejegyzése a fájl elejére mutat, a bejegyzés szövege a fájl szövegének "első sora".

en: Generate ToC from &XPath
hu: ToC létrehozása XPath-ból

en: Generate a Table of Contents from arbitrary XPath expressions.
hu: Hozzon létre egy tartalomjegyzéket tetszőleges XPath kifejezésekből.

en: &Flatten the ToC
hu: ToC leegyszerűsítése

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
hu: Egyszerűsítse le a tartalomjegyzéket úgy, hogy minden bejegyzést a legfelső szintre helyez

en: <b>WARNING:</b> calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file.
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS:</b> A Calibre csak lineáris ToC-k létrehozását támogatja az AZW3 fájlokban. Egy lineáris ToC-ban minden bejegyzésnek az előző bejegyzés utáni helyre kell mutatnia. Ha nemlineáris ToC-t hoz létre, az automatikusan átrendeződik az AZW3 fájlban.

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
hu: Ezt a bejegyzést húzással vagy a bal oldali fel és le gombok használatával mozgathatja a tartalomjegyzékben

en: Change the &location this entry points to
hu: A he&ly megváltoztatása, melyre ez a bejegyzés mutat

en: &Remove this entry
hu: &Bejegyzés eltávolítása

en: New entry &inside this entry
hu: Új bejegyzés az aktuál&is bejegyzésben

en: New entry &above this entry
hu: Új bejegyzés az &aktuális bejegyzés elé

en: New entry &below this entry
hu: Új bejegyzés az aktuális &bejegyzés után

en: &Flatten this entry
hu: Bejegyzés leegyszerűsítése

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
hu: A bejegyzés minden gyermeke ugyanarra a szintre kerül, mint ez a bejegyzés.

en: &Return to welcome screen
hu: Vissza az Üdvözlő képe&rnyőre

en: Go back to the top level view
hu: Vissza a legfelső szintű nézethez

en: Configure ToC generation
hu: ToC generáció konfigurálása

en: Remove &duplicated headings at the same ToC level
hu: Távolítsa el a duplikált címsorokat ugyanazon a tToC-szinten

en: Use the &title attribute for ToC text
hu: Használja a title attribútumot a ToC szöveghez

en: When a heading tag has the "title" attribute use its contents as the text for the ToC entry, instead of the text inside the heading tag itself.
hu: Ha egy fejléc címke rendelkezik a "title" attribútummal, használja annak tartalmát a tartalomjegyzék-bejegyzés szövegeként, a címsor címkén belüli szöveg helyett.

en: This entry points to an existing destination
hu: Ez a bejegyzés egy meglévő célpontra mutat

en: The location this entry points to does not exist
hu: A hely, ahová ez a belépés mutat, nem létezik

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
hu: <b>Cím</b>: {0} <b>Cél</b>: {1}{2}

en: Multiple items selected
hu: Több elem kiválasztva

en: You are trying to move multiple items at once, this is not supported. Instead use Drag and Drop to move multiple items
hu: Több elemet próbál egyszerre áthelyezni, ez nem támogatott. Ehelyett a "Fogd és vidd" használatával mozgathat több elemet

en: Chapter
hu: Fejezet

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
hu: A kijelölt elemek átnevezése Prefix alapján

en: Change the location this entry points to
hu: A hely megváltoztatása, melyre ez a bejegyzés mutat

en: Bulk rename all selected items
hu: A kijelölt elemek csoportos átnevezése

en: Remove all selected items
hu: Összes kijelölt elem eltávolítása

en: Move "%s" up
hu: "%s" mozgatása felfelé

en: Move "%s" down
hu: "%s" mozgatása lefelé

en: Unindent "%s"
hu: "%s" behúzás törlése

en: Indent "%s"
hu: "%s" behúzás

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
hu: Aktuális bejegyzés mozgatása felfelé [Ctrl+Up]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
hu: Aktuális bejegyzés behúzásának csökkentése [Ctrl+Left]

en: Remove all selected entries
hu: Az összes kijelölt bejegyzés eltávolítása

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
hu: Aktuális bejegyzés behúzásának növelése [Ctrl+Right]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
hu: Aktuális bejegyzés mozgatása lefelé [Ctrl+Down]

en: &Expand all
hu: Mind&egyik kibontása

en: &Collapse all
hu: Összes bezárása

en: Double click on an entry to change the text
hu: Dupla kattintással módosítható a bejegyzés szövege

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
hu: A belépési pont helye nem létezik:
    %s

en: No items found
hu: Nem találhatóak elemek

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
hu: Nem található olyan elem, amely hozzáadható lenne a tartalomjegyzékhez.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
hu: Nem találhatók olyan hivatkozások, amelyek hozzáadhatók a tartalomjegyzékhez.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
hu: Nem található olyan fájl, amely hozzáadható lenne a tartalomjegyzékhez.

en: Edit the ToC in %s
hu: Tartalomjegyzék szerkesztése %s

en: Loading %s, please wait...
hu: %s betöltése, kis türelmet...

en: Undo the last action, if any
hu: A legutóbbi műveletet visszavonása

en: Loading table of contents view, please wait...
hu: Tartalomjegyzék nézet betöltése, kérjük várjon...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Writing %s, please wait...
hu: %s mentése, kis türelmet...

en: Failed to write book
hu: Könyv írása sikertelen

en: Could not write %s. Click "Show details" for more information.
hu: %s írása sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Failed to load book
hu: Könyv betöltése sikertelen

en: Could not load %s. Click "Show details" for more information.
hu: %s betöltése sikertelen. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
hu: Könyvek konvertálása: %(num)d/%(total)d (%(title)s)

en: Could not convert
hu: Nem sikerült konvertálni

en: Could not convert <b>%s</b> as it has no e-book files. If you think it should have files, but calibre is not finding them, that is most likely because you moved the book's files around outside of calibre. You will need to find those files and re-add them to calibre.
hu: <b>%s</b> nem konvertálható, mivel nem tartalmaz e-könyv fájlokat. Ha úgy gondolja, hogy tartalmaznia kell fájlokat, de a Calibre nem találja őket, az valószínűleg azért van, mert a könyv fájljait a Calibre könyvtáron kívülre helyezte át. Meg kell találnia ezeket a fájlokat, és újra hozzá kell adnia őket a Calibre könyvtárhoz.

en: No supported formats (Available formats: %s)
hu: Nincsenek támogatott formátumok (Elérhető formátumok:  %s)

en: This book has no actual e-book files
hu: Ez a könyv nem tartalmaz tényleges e-könyv fájlokat

en: Could not convert some books
hu: Néhány könyvet nem sikerült konvertálni

en: Could not convert the book because no supported source format was found
hu: A könyv nem konvertálható, mert nem támogatott formátumú

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
hu: Nem konvertálható a {tot} könyvből {num}, mert nem támogatott formátumúak.

en: Queueing books for bulk conversion
hu: Könyvek sorba állítása csoportos konvertáláshoz

en: Queueing
hu: Sorbaállás

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
hu: Könyvek konvertálása: %(num)d/%(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
hu: Nem sikerült %(num)d konvertálása %(tot)d könyvből, mert nem található megfelelő forrásformátum.

en: Fetch news from %s
hu: Hírek lekérése innen: %s

en: Convert existing
hu: Már létező könyv átalakítása

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
hu: A könyvek (lásd Részletek) már konvertálásra kerültek %s formátumba. Szeretné ismételten átkonvertálni őket?

en: less than an hour ago
hu: kevesebb mint egy órája

en: {} hours ago
hu: {} órával ezelőtt

en: {} days ago
hu: {} nappal ezelőtt

en: Deleted: {when}
hu: Törölve: {when}

en: Save "{}" to disk
hu: "{}" mentése lemezre

en: Choose a location to save: {}
hu: Hely kiválasztása mentéshez: {}

en: Recently deleted books
hu: Nemrég törölt könyvek

en: &Permanently delete after:
hu: Végleges törlés a következő után:

en: on close
hu: bezáráskor

en: Deleted items are permanently deleted automatically after the specified number of days.
    If set to "on close" they are deleted whenever the library is closed, that is when switching to another library or exiting calibre.
hu: A törölt elemek a megadott számú nap elteltével automatikusan véglegesen törlődnek.
    Ha a „bezárás” értékre van állítva, akkor törlődnek a könyvtár bezárásakor, azaz amikor egy másik könyvtárra váltunk, vagy kilépünk a Calibre programból.

en: &Restore selected
hu: Kijelölt visszaállítása

en: Permanently &delete selected
hu: A kijelölt végleges törlése

en: Remove the selected entries from the trash bin, thereby deleting them permanently
hu: Távolítsa el a kiválasztott bejegyzéseket a kukából, ezzel véglegesen törli őket

en: All books and formats will be <b>permanently deleted</b>! Are you sure?
hu: Minden könyv és formátum <b>véglegesen törlődik</b>! Biztos benne?

en: &Books ({})
hu: ({}) könyvek

en: &Formats ({})
hu: ({}) formátumok

en: restore
hu: helyreállít

en: delete
hu: töröl

en: Failed for the book {} with error:
hu: Sikertelen a {} könyvhöz hibával:

en: Failed to process some {}
hu: Néhány {} feldolgozása sikertelen

en: Could not {0} some {1}. Click "Show details" for details.
hu: Nem sikerült {0} néhány {1}. Kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a részletekért.

en: Could not find speech-dispatcher on your system. Please install it.
hu: Nincs felolvasási funkció a rendszerén. Telepítsen egyet.

en: Speech dispatcher on this system is not configured with any available voices. Install some voices first.
hu: Ezen a rendszeren a beszéd diszpécser nincs konfigurálva elérhető hangokkal. Először telepítsen néhány hangot.

en: Language
hu: Nyelv

en: Variant
hu: változat

en: &Speed of speech:
hu: Felolva&sás sebessége:

en: Speech s&ynthesizer:
hu: Be&széd szintetizátor:

en: female
hu: nő

en: male
hu: férfi

en: neutral
hu: semleges

en: Age
hu: Életkor

en: Gender
hu: Nemi identitás

en: &Speed of speech (words per minute):
hu: Felolva&sás sebessége (szó / perc)

en: Sound output:
hu: Hangkimenet:

en: No active audio output devices found. Connect headphones or speakers.
hu: Nem található aktív hangkimeneti eszköz. Csatlakoztass egy fejhallgatót vagy hanszórót.

en: &Unmark marked text
hu: Megjelölés megszüntetése

en: The Qt WebEngine Render process crashed and has been restarted
hu: A Qt WebEngine Render folyamat összeomlott, és újraindult

en: Unsaved changes
hu: Nem mentett módosítások

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
hu: Az aktuális könyv nem mentett módosításokat tartalmaz. Ha kinyit egy új könyvet, azok elvesznek. Biztosan folytatja?

en: Cannot open
hu: Nem lehet megnyitni

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
hu: Az aktuális könyv mentése folyamatban van. Addig nem nyithat meg új könyvet, amíg a mentés be nem fejeződik

en: Choose file location
hu: Fájl helyének kiválasztása

en: Importing book, please wait...
hu: Könyv importálása, kis türelmet...

en: Choose book folder
hu: Könyv mappa kiválasztása

en: Choose book
hu: Könyv kiválasztása

en: File not found
hu: Fájl nem található

en: The file %s does not exist.
hu: %s fájl nem található.

en: Unsupported format
hu: Nem támogatott formátum

en: Tweaking is only supported for books in the %s formats. Convert your book to one of these formats first.
hu: A módosítás csak %s formátumú könyveknél támogatott. Először konvertálja át könyvét ezen formátumok egyikére.

en: Read-only file
hu: Csak olvasható fájl

en: The file {} is read-only. Saving changes to it will either fail or cause its permissions to be reset.
hu: {} fájl csak olvasható. A módosítások mentése meghiúsul, vagy az engedélyei visszaállnak.

en: Opening book, please wait...
hu: Könyv megnyitása, kis türelmet...

en: Failed to open book
hu: Könyv megnyitása sikertelen

en: Failed to open book, it has obfuscated fonts, but the obfuscation key is missing from the OPF. Do an EPUB to EPUB conversion before trying to edit this book.
hu: A könyv megnyitása nem sikerült, a betűtípusok homályosak, de az OPF-ből hiányzik a homályosító kulcs. Konvertáljon EPUB-ból EPUB-ba, mielőtt megpróbálná szerkeszteni ezt a könyvet.

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült megnyitni a könyvet. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Start of editing session
hu: A szerkesztési munkamenet kezdete

en: Before: Delete files
hu: Előző: Fájlok törlése

en: One file deleted | {} files deleted
hu[0]: Egy fájl törölve
hu[1]: {} fájl törölve

en: Before: Re-order text
hu: Előző: Re-order text

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
hu: Először meg kell nyitnia egy könyvet a szerkesztéshez, mielőtt új fájlokat próbálna létrehozni benne.

en: Before: Add file %s
hu: Előző: %s fájl hozzáadása

en: Before Add files
hu: Fájlok hozzáadása előtt

en: Before: Add cover
hu: Előző: Add cover

en: No book is currently open. You must first open a book.
hu: Nincs nyitott könyv. Először meg kell nyitni egyet.

en: No book open
hu: Nincs nyitott könyv

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
hu: A tartalomjegyzék szerkesztése előtt meg kell nyitni egy könyvet.

en: Before: Edit Table of Contents
hu: Előző: Edit Table of Contents

en: Before: Insert inline Table of Contents
hu: Előző: beágyazott tartalomjegyzék beszúrása

en: No Table of Contents
hu: Nincs Tartalomjegyzék

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
hu: Nem hozható létre beszúrt tartalomjegyzék, mivel ennek a könyvnek nincs meglévő tartalomjegyzéke. Először létre kell hozni egy tartalomjegyzéket a 'Tartalomjegyzék szerkesztése' eszközzel.

en: Before: %s
hu: Előző: %s

en: You must first open a book in order to transform styles.
hu: A stílusok átalakításához először ki kell nyitni egy könyvet.

en: No HTML file
hu: Nincs HTML fájl

en: Not currently editing an HTML file
hu: Nincs jelenleg szerkesztett HTML fájl

en: No HTML files
hu: Nincsenek HTML fájlok

en: Not currently editing any HTML files
hu: Nincsenek jelenleg szerkesztett HTML fájlok

en: No HTML files are currently selected in the File browser
hu: A fájlböngészőben nincsenek jelenleg kiválasztott HTML fájlok

en: Before HTML transformation
hu: A HTML átalakítás előtt

en: No HTML was changed.
hu: Nincs módosított HTML.

en: No changes
hu: Nincs változás

en: Before style transformation
hu: A stílus átalakítás előtt

en: No styles were changed.
hu: Nincsenek módosított stílusok.

en: Before: Get external resources
hu: Előző: Get external resources

en: No book is currently open. You must first open a book to manage fonts.
hu: Jelenleg nincs nyitva könyv. A betűtípusok kezeléséhez először meg kell nyitnia egy könyvet.

en: Embed all fonts
hu: Az összes betűtípus beágyazása

en: Subset all fonts
hu: Összes betűtípus szűkítése

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
hu: %s formátum nem támogatja a fájl- és mappaneveket belsőleg, ezért a fájlok mappákba rendezése nem megengedett.

en: The files in this book are already arranged into folders
hu: A könyvben található fájlok már mappákba vannak rendezve

en: Nothing to do
hu: Nincs teendő

en: Show this message &again
hu: Mindig mut&assa ezt a figyelmeztetést

en: Before: Arrange into folders
hu: Előző: Arrange into folders

en: Renaming and updating links...
hu: Linkek átnevezése és frissítése...

en: You are changing the file type of {0}<b>{1}</b> to {2}<b>{3}</b>. Doing so can cause problems, are you sure?
hu: Módosítja {0}<b>{1}</b> fájltípusát erre: {2}<b>{3}</b>. Ez hibát okozhat. Biztosan folytatja?

en: The name you have chosen {0} contains special characters, internally it will look like: {1}Try to use only the English alphabet [a-z], numbers [0-9], hyphens and underscores for file names. Other characters can cause problems for  different e-book viewers. Are you sure you want to proceed?
hu: A kiválasztott ({0}) név speciális karaktereket tartalmaz, belülről így fog kinézni: {1}Próbálja csak az angol ábécét [a-z], számokat [0-9], kötőjeleket és aláhúzásjeleket használni a fájlnevekhez. Más karakterek problémákat okozhatnak a különböző e-könyv-nézőknek. Biztosan folytatja?

en: Before: Rename %s
hu: Előző: %s átnevezése

en: Before: Bulk rename
hu: Előző: Kötegelt átnevezés

en: Failed to rename files
hu: Fájl átnevezése sikertelen

en: Failed to rename files, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült átnevezni a fájlokat. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: &Revert to
hu: Vissza

en: &Revert changes
hu: Módosítások visszaállítása

en: Show this popup again
hu: A felugró ablak megjelenítése ismét

en: See what &changed
hu: Mutasd a változásokat

en: %s books
hu: %s könyv

en: Current book
hu: Aktuális könyv

en: Other book
hu: Egyéb könyvek

en: Before: Fix HTML
hu: Előző: HTML fix

en: All HTML files fixed
hu: Minden HTML fájl kijavítva

en: Fixing done
hu: Javítás megtörtént

en: Before: Beautify files
hu: Előző: Fájlok csinosítása

en: All files beautified
hu: Minden fájl megszépítve

en: Beautified
hu: Megszépítve

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
hu: A képek beszúrása csak HTML- és CSS-fájlok esetén támogatott.

en: New class name
hu: Új osztálynév

en: Rename the class {} to?
hu: {} osztályt átnevezi erre?

en: Before: Rename {}
hu: Előtte: {} átnevezése

en: No class {} found to change
hu: Nincs módosítható {} osztály

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
hu: A szemantika nem támogatott az AZW3 formátumban.

en: Before: Set Semantics
hu: Előző: Set Semantics

en: Before: Filter style information
hu: Előző: Filter style information

en: No matching style rules were found
hu: Nem találhatók egyező stílusszabályok

en: No file with the name %s was found in the book
hu: %s nevű fájl nem található a könyvben

en: No style rules that match the class {} were found
hu: Nem található {} osztálynak megfelelő stílusszabály

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
hu: Az ellenőrzőpont nevének kiválasztása.
    Később visszaállíthatja a könyvet erre az ellenőrző pontra a Szerkesztés menü "Visszaállítás..." bejegyzései segítségével.

en: Path does not exist
hu: Útvonal nem létezik

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
hu: A szerkesztett (%s) fájl már nem létezik. Új mentési helyet kell választani.

en: File is read-only
hu: A fájl csak olvasható

en: The file at {} is read-only. The editor will try to reset its permissions before saving. Proceed with saving?
hu: A(z) {} címen található fájl csak olvasható. A szerkesztő megpróbálja visszaállítani a jogosultságait a mentés előtt. Folytatja a mentést?

en: Cannot save a copy
hu: Nem lehet menteni a másolatot

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
hu: Mappa alapú könyv másolatának mentése nem támogatott

en: Choose path
hu: Útvonal kiválasztása

en: Book (%s)
hu: (%s) könyv

en: Saving copy, please wait...
hu: Másolat mentése, kis türelmet...

en: Failed to save copy
hu: Másolat mentése  nem sikerült

en: Failed to save copy, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült menteni a másolatot, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra további információkért.

en: Copy saved to %s
hu: Másolat elmentve: %s

en: Copy saved
hu: Másolat mentve

en: Editing saved copy at: %s
hu: Mentett másolat szerkesztése: %s

en: Could not save
hu: Nem sikerült menteni

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
hu: A könyv mentése nem sikerült. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra. Megpróbálhat másolatot menteni egy másik helyre a Fájl->Másolat mentése menüpontban

en: Enter line number
hu: Adja meg a sor számát

en: Before: Split %s
hu: Előző: Darabolás %s

en: Does not exist
hu: Nem található

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
hu: %s fájl nem létezik. Ha megpróbált rákattintani egy elemre a tartalomjegyzékben, előfordulhat, hogy frissítenie kell: jobb kattintás, és a "Frissítés" kiválasztása.

en: Unsupported file format
hu: Nem támogatott fájl formátum

en: Editing files of type %s is not supported
hu: %s típusú fájlok szerkesztése nem támogatott

en: The anchor %s was not found in this file
hu: %s horgony nem található ebben a fájlban

en: File deleted
hu: Fájl törölve

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
hu: {} fájlt már törölt, az eredmények frissítéséhez futtassa újra a 'Könyv ellenőrzése" funkciót.

en: Before: Spell Check
hu: Előző: Helyesírás ellenőrzés

en: Before: Auto-fix errors
hu: Előző: Hibák auto-fixálása

en: Before: Merge files into %s
hu: Előző: Merge files into %s

en: {} files merged
hu: {} fájl egyesítve

en: Before: Link stylesheets
hu: Előző: Stíluslapok csatolása

en: File opened
hu: Fájl megnyitva

en: When you are done editing {0} click "Import" to update the file in the book or "Discard" to lose any changes.
hu: Ha végzett {0} szerkesztésével, kattintson az "Importálás” gombra a könyvben lévő fájl frissítéséhez, vagy az "Elvetés” gombra a módosítások elvetéséhez.

en: Discard
hu: Elvetés

en: Import
hu: Importálás

en: Before: Replace %s
hu: Előző: Csere%s

en: You must first open a book in order to see the report.
hu: A jelentés megtekintéséhez először meg kell nyitni egy könyvet.

en: You must first open a book in order to check links.
hu: A linkek ellenőrzéséhez először meg kell nyitni egy könyvet.

en: You must first open a book in order to compress images.
hu: A képek tömörítéséhez először meg kell nyitni egy könyvet.

en: Before: compress images
hu: Előző: képek tömörítése

en: Unexpected error
hu: Váratlan hiba

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
hu: Nem sikerült tömöríteni a képeket. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: Cannot decode
hu: Nem lehet dekódolni

en: Cannot edit %s as it appears to be in an unknown character encoding
hu: %s nem szerkeszthető, mivel úgy tűnik, hogy ismeretlen karakterkódolásban van

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
hu: Jelenleg nincs nyitva könyv. A szerkesztéshez először meg kell nyitnia egy könyvet.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
hu: A könyv mentése a háttérben zajlik. Az azonnali kilépés <b>megszakítja a mentést</b>! Befejezzük a mentést előbb?

en: &Quit immediately
hu: Lépjen ki azonnal

en: Finish &saving first
hu: Fejezze be a menté&st előbb

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
hu: A könyvben nem mentett módosítások vannak, ha mentés nélkül lép ki, ezek elvesznek.

en: &Save and Quit
hu: Menté&s és Kilépés

en: &Quit without saving
hu: &Kilépés mentés nélkül

en: Saving, please wait...
hu: Mentés folyamatban, kis türelmet...

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: European scripts
hu: Európai írott

en: Armenian
hu: Örmény

en: Armenian ligatures
hu: Örmény ligatúrák

en: Coptic
hu: Kopt

en: Coptic in Greek block
hu: Kopt görög blokkban

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Georgian
hu: Grúz

en: Gothic
hu: Gót

en: Greek and Coptic
hu: Görög és kopt

en: Old italic
hu: Óitáliai

en: Phonetic symbols
hu: Fonetikus szímbólumok

en: IPA extensions
hu: IPA kiterjesztések

en: Modifier tone letters
hu: Módosító hangbetűl

en: Spacing modifier letters
hu: Térköz módosító betűk

en: Superscripts and subscripts
hu: Felső és alsó indexek

en: Combining diacritics
hu: Diakritikus jelek kombinálása

en: Combining diacritical marks
hu: Diakritikus jelek kombinálása

en: Combining diacritical marks for symbols
hu: Szimbólumokkal kombinált diakritikus jelek

en: Combining diacritical marks supplement
hu: A diakritikus jelek kombinálásának kiegészítése

en: Combining half marks
hu: Féljegyek kombinálása

en: Egyptian hieroglyphs
hu: Egyiptomi hieroglifák

en: Ethiopic
hu: Etióp

en: Vai
hu: vai

en: Arabic
hu: arab

en: Avestan
hu: avesztai

en: Cuneiform numbers and punctuation
hu: Ékírásos számok és írásjelek

en: Hebrew
hu: héber

en: Old Persian
hu: Óperzsa

en: Old South Arabian
hu: Régi dél-arábiai

en: Phoenician
hu: főníciai

en: Syriac
hu: szír

en: Ugaritic
hu: uragi

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Old Turkic
hu: Ótörök

en: Tibetan
hu: tibeti

en: Bengali
hu: bengáli

en: Gujarati
hu: gudzsarati

en: Kannada
hu: kannada

en: Malayalam
hu: malajálam

en: Oriya
hu: orija

en: Telugu
hu: telugu

en: Balinese
hu: balinéz

en: Buginese
hu: buginéz

en: Javanese
hu: jávai

en: Khmer symbols
hu: Khmer szimbólumok

en: Lao
hu: lao

en: Sundanese
hu: szundanéz

en: Thai
hu: thai

en: Tagalog
hu: tagalog

en: Cherokee
hu: cserokí

en: Other
hu: Egyéb

en: Punctuation
hu: Központozás

en: ASCII punctuation
hu: ASCII írásjelek

en: Latin-1 punctuation
hu: Latin-1 írásjelek

en: Small form variants
hu: Kis formájú változatok

en: Supplemental punctuation
hu: Kiegészítő írásjelek

en: CJK symbols and punctuation
hu: CJK szimbólumok és írásjelek

en: CJK compatibility forms
hu: CJK kompatibilitás formák

en: Fullwidth ASCII punctuation
hu: Teljes szélességű ASCII írásjelek

en: Vertical forms
hu: Függőleges formák

en: Alphanumeric symbols
hu: Alfanumerikus szimbólumok

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
hu: Arab matematikai szimbólumok

en: Letterlike symbols
hu: Letterlike szimbólumok

en: Roman symbols
hu: Római szimbólumok

en: Mathematical alphanumeric symbols
hu: Matematikai alfanumerikus szimbólumok

en: Enclosed alphanumerics
hu: Alfanumerikus karakterek bekarikázva

en: Enclosed alphanumeric supplement
hu: További bekarikázott alfanumerikus karakterek

en: CJK compatibility
hu: CJK kompatibilitás

en: Technical symbols
hu: Technikai szimbólumok

en: Miscellaneous technical
hu: Egyéb technikai szimbólumok

en: Control pictures
hu: Parancs piktogramok

en: Optical character recognition
hu: Optikai karakter felismerés

en: Numbers and digits
hu: Számok és számjegyek

en: Aegean numbers
hu: Égei számok

en: Ancient Greek numbers
hu: Ókori görög számok

en: Common Indic number forms
hu: Gyakori indiai számformák

en: Counting rod numerals
hu: Kínai pálcikafigurák

en: Fullwidth ASCII digits
hu: Teljes szélességű ASCII számjegyek

en: Number forms
hu: Számformák

en: Rumi numeral symbols
hu: Rumi számjegyek

en: Mathematical symbols
hu: Matematikai szimbólumok

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Supplemental arrows A
hu: Kiegészítő A nyilak

en: Supplemental arrows B
hu: Kiegészítő B nyilak

en: Miscellaneous symbols and arrows
hu: Különféle szimbólumok és nyilak

en: Mathematical operators
hu: Matematikai operátorok

en: Miscellaneous mathematical symbols A
hu: Különféle matematikai szimbólumok A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
hu: Különféle matematikai szimbólumok B

en: Supplemental mathematical operators
hu: Kiegészítő matematikai operátorok

en: Ceilings and floors
hu: Mennyezetek és padlók

en: Geometric shapes
hu: Geometriai formák

en: Box drawing
hu: Doboz rajz

en: Block elements
hu: Blokk elemek

en: Musical symbols
hu: Zenei szimbólumok

en: More musical symbols
hu: További zenei szimbólumok

en: Ancient Greek musical notation
hu: Ókori görög zenei jelölés (kotta)

en: Byzantine musical symbols
hu: Bizánci zenei szimbólumok

en: Game symbols
hu: Játék szimbólumok

en: Chess
hu: Sakk

en: Domino tiles
hu: Dominó csempe

en: Draughts
hu: Dáma játék

en: Japanese chess
hu: Japán sakk

en: Mahjong tiles
hu: Mahjong csempe

en: Playing cards
hu: Kártyalapok

en: Playing card suits
hu: Kártya szimbólomok

en: Other symbols
hu: Egyéb szimbólumok

en: Alchemical symbols
hu: Kémiai szimbólumok

en: Ancient symbols
hu: Ősi szimbólumok

en: Braille patterns
hu: Braille minták

en: Currency symbols
hu: Valuta szimbólumok

en: Emoticons
hu: Emotikon

en: Miscellaneous symbols
hu: Különféle szimbólumok

en: Miscellaneous symbols and pictographs
hu: Különféle szimbólumok és piktogramok

en: Yijing hexagram symbols
hu: Yijing hexagram szimbólumok

en: Tai Xuan Jing symbols
hu: Tai Xuan Jing szimbólumok

en: Transport and map symbols
hu: Szállítási és térkép szimbólumok

en: Specials
hu: Speciális

en: Variation selectors
hu: Változatválasztók

en: Variation selectors supplement
hu: Változatválasztó kiegészítés

en: Copy %s to clipboard
hu: %s másolása a vágólapra

en: Add %s to favorites
hu: %s hozzáadása a Kedvencekhez

en: Remove %s from favorites
hu: %s eltávolítása a Kedvencek közül

en: Restore favorites to defaults
hu: Kedvencek visszaállítása alapértelmezettre

en: Insert character
hu: Karakter beillesztése

en: Re-arrange favorites
hu: Kedvencek újrarendezése

en: Search for Unicode characters by using the English names or nicknames. You can also search directly using a character code. For example, the following searches will all yield the no-break space character: U+A0, nbsp, no-break
hu: Unicode karakterek keresése az angol nevek vagy becenevek használatával. Karakterkóddal közvetlenül is kereshet. Például a következő keresések mindegyike törés nélküli szóköz karaktert eredményez: U+A0, nbsp, no-break

en: Search by name, nickname or character code
hu: Keresés név, becenév vagy karakterkód alapján

en: Clear search
hu: A keresés törlése

en: Drag and drop characters to re-arrange them. Click the "Re-arrange" button again when you are done.
hu: A karakterek 'Fogd és vidd' módon átrendezhetőek. Amikor végzett az átrendezéssel, kattintson ismételten a "Kedvencek újrarendezése" gombra.

en: Match any word
hu: Bármely szónak megfelel

en: When searching return characters whose names match any of the specified words
hu: Kereséskor olyan karaktereket adnak vissza, amelyek neve megegyezik a megadott szavak bármelyikével

en: {character_name} (U+{char_code:04X}) in {category_name} - {subcategory_name}
hu: {character_name} (U+{char_code:04X}) itt: {category_name} - {subcategory_name}

en: INFO
hu: INFÓ

en: Check has not been run
hu: Még nem volt ellenőrzés

en: Copy list of errors to clipboard
hu: Hibalista másolása a vágólapra

en: Click to run a check on the book
hu: Kattintásra a Könyv ellenőrzése ismételten elindul

en: Run check
hu: Ellenőrzés futtatása

en: line: %d
hu: sor: %d

en:  column: %d
hu:  oszlop: %d

en: Information
hu: Információ

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Try to fix only this error
hu: Próbáld meg csak e hiba javítását

en: Click to open in editor
hu: Kattintásra megnyitás a szerkesztőben

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
hu: Próbáljon meg minden javítható hibát automatikusan kijavítani. Csak bizonyos típusú hibák esetén működik.

en: Try to correct all fixable errors automatically
hu: Próbálja meg automatikusan javítani a hibákat

en: Re-run check
hu: Ellenőrzés újraindítása

en: Re-run the check
hu: Ellenőrzés újraindítása

en: Running fixers, please wait...
hu: Futnak a javítók, kérem, várjon...

en: Running checks, please wait...
hu: Ellenőrzés futtatása, kis türelmet...

en: Check external links
hu: Külső linkek ellenőrzése

en: Checking external links, please wait...
hu: Külső linkek ellenőrzése, kérlek várj...

en: Check &anchors
hu: Horgonyok ellenőrzése

en: Check HTML anchors in links (the part after the #).
     This can be a little slow, since it requires downloading and parsing all the HTML pages.
hu: Ellenőrizze a HTML-horgonyokat a hivatkozásokban ( # utáni rész).
    Ez egy kicsit lassú lehet, mivel az összes HTML-oldal letöltését és elemzését igényli.

en: Checking failed
hu: Ellenőrzés sikertelen

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
hu: Hiba történt a linkek ellenőrzése közben. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: No broken links found
hu: Nincsenek hibás linkek

en: Found a broken link | Found {} broken links
hu[0]: Egy hibás link található
hu[1]: {} hibás link találtható

en: Fix this link
hu: Link javítása

en: line number
hu: sorszám

en: Enter the corrected URL:
hu: A javított URL megadása:

en: Fix URL
hu: URL javítása

en: Font
hu: Betűtípus

en: Image
hu: Kép

en: Stylesheet
hu: Stíluslap

en: Completion failed
hu: Befejezés sikertelen

en: Failed to get completions, click "Show details" for more information. Future errors during completion will be suppressed.
hu: Nem sikerült kitölteni, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra további információkért. A befejezés során fellépő jövőbeni hibákat a rendszer elnyomja.

en: Failed to get completion data
hu: A befejezési adatok lekérése sikertelen

en: Calculating differences, please wait...
hu: Eltérések számítása folyamatban van. Kérjük, várjon...

en: Differences between books
hu: Könyvek közötti különbségek

en: Go to previous change
hu: Ugrás az előző változtatásra

en: &Previous change
hu: &Előző változtatás

en: Go to next change
hu: Ugrás a következő változtatásra

en: &Next change
hu: &Következő változtatás

en: Search for text
hu: Keresés a szövegben

en: Next &match
hu: Következő &találat

en: P&revious match
hu: Előző találat

en: Left panel
hu: Bal oldali panel

en: Perform search in the left panel
hu: Keresés a bal oldali panelen

en: Right panel
hu: Jobb oldali panel

en: Perform search in the right panel
hu: Keresés a jobb oldali panelen

en: &Options
hu: Beállítás&ok

en: Change how the differences are displayed
hu: Az eltérések megjelenítési módjának beállításai

en: Lines of context around each change
hu: A módosítások környékének mutatása

en: Show %d lines of context
hu: %d sor megjelenítése

en: Show all text
hu: Minden szöveg mutatása

en: Double click right side to edit
hu: Dupla kattintás a jobb oldalon a szerkesztéshez

en: Double click on any change in the right panel to edit that location in the editor
hu: Kattintson duplán egy változtatásra a jobb oldali panelen a hely szerkesztéséhez a szerkesztőben

en: Beautify files before comparing them
hu: Fájlok csinosítása összehasonlítás előtt

en: Do not beautify files before comparing
hu: Ne csinosítsa a fájlokat összehasonlítás előtt

en: The books are identical
hu: A könyvek azonosak

en: No changes found
hu: Nincsenek változtatások

en: The files are identical
hu: A könyvtárak egyformák

en: No differences found
hu: Eltérések nem találhatók

en: The folders are identical
hu: A mappák azonosak

en: [%s was added]
hu: [%s hozzáadva]

en: [%s was removed]
hu: [%s eltávolítva]

en: Previous change
hu: Előző változtatás

en: Next change
hu: Következő változtatás

en: Open file in the editor
hu: Fájl megnyitása szerkesztőben

en: No matches found for query: %s
hu: Nincs találat a következő lekérdezésre: %s

en: This file was added
hu: Ez a fájl hozzá lett adva

en: This file was removed
hu: Ez a fájl el lett távolítva

en: [This file was renamed from %s]
hu: [Ezt a fájlt átnevezték erről: %s]

en: [This file was renamed to %s]
hu: [Ezt a fájlt átnevezték erre: %s]

en: Binary file of size: %s
hu: Bináris fájl mérete: %s

en: Image could not be rendered
hu: A kép nem jeleníthető meg

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
hu: Méret: {0} Felbontás: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
hu: A fájlok szépítés után azonosak

en: Choose the external resources to download
hu: Válassza ki a letölteni kívánt külső erőforrásokat

en: Data URL #{}
hu: URL adat #{}

en: one instance | {} instances
hu[0]: egy példány
hu[1]: {} példány

en: Download external resources
hu: Külső erőforrások letöltése

en: Searching for external resources...
hu: Külső erőforrások keresése...

en: Scan failed
hu: Beolvasás sikertelen

en: Failed to scan for external resources, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült a külső források keresése. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: No external resources found
hu: Nincsenek külső erőforrások

en: No external resources were found in this book.
hu: Nincsenek külső erőforrások a könyvben.

en: Failed to download external resources, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült letölteni a külső forrásokat. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Some downloads failed
hu: Néhány letöltés meghiúsult

en: Failed to download some external resources, click "Show details" for more information.
hu: Egyes külső források letöltése nem sikerült. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Updating resources in book...
hu: Források frissítése a könyvben...

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
hu[0]: A külső erőforrás sikeresen feldolgozva
hu[1]: {} külső erőforrás sikeresen feldolgozva

en: Could not download one image | Could not download {} images
hu[0]: Kép letöltés sikertelen
hu[1]: {} kép letöltése sikertelen

en: Replace failed
hu: Hiba csere közben

en: Failed to replace external resources, click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült lecserélni a külső erőforrásokat. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Trim image
hu: Kép levágása

en: Auto-trim image
hu: Kép automatikus levágása

en: Rotate image
hu: Kép forgatása

en: Resize image
hu: Kép átméretezése

en: Sharpen image
hu: Kép élesítése

en: Blur image
hu: Kép elmosása

en: Make image look like an oil painting
hu: Olajfestményszerű képmegjelenés

en: De-speckle image
hu: Kép foltmentesítése

en: Normalize image
hu: Kép normalizálása

en: No image
hu: Nincs kép

en: No image loaded
hu: Nincs betöltött kép

en: Invalid image
hu: Érvénytelen kép

en: The current image is not valid
hu: A jelenlegi kép érvénytelen

en: Drop image
hu: Kép eldobása

en: Paste image
hu: Kép beillesztése

en: No image available in the clipboard
hu: Nincs elérhető kép a vágólapon

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
hu: Nincs aktív kijelölés, először jelöljön ki egy régiót a képen az egérrel való húzással

en: Not a valid image
hu: Nem érvényes kép

en: Choose the new width and height
hu: Az új szélesség és magasság kiválasztása

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
hu: A képek kivágása nem megengedett. Ha törölne képet, használja a fájlböngészőt.

en: File actions tool bar
hu: Fájlműveletek eszköztár

en: Edit actions tool bar
hu: Műveletek eszköztár szerkesztése

en: Image filters
hu: Képszűrők

en: Improve contrast (normalize image)
hu: Kontraszt javítása (kép normalizálása)

en: Image information bar
hu: Kép információs sáv

en: Copy selected region
hu: A kijelölt régió másolása

en: Paste into selected region
hu: Beillesztés a kiválasztott régióba

en: Copy image
hu: Kép másolása

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
hu: A Gauss-féle élesítési művelet szórása (nagyobb élesítést jelent)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
hu: A Gauss-féle elmosódási művelet szórása (nagyobb elmosódást jelent)

en: Oilify image
hu: Kép olajozása

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
hu: A művelet erőssége (nagyobb számoknak nagyobb hatásai vannak)

en: Choose file name
hu: Fájlnév kiválasztása

en: No name specified
hu: Nincs megadva név

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
hu: Meg kell adni egy fájlnevet kiterjesztéssel az új fájlhoz.

en: Choose an image
hu: Válassz egy képet

en: Images in book
hu: Képek a könyvben

en: &Existing images in the book
hu: Meglévő képek a könyvben

en: Search for image by file name
hu: Keresés a képek között fájlnév alapján

en: Refresh the displayed images
hu: A megjelenített kép frissítése

en: &Import image
hu: Kép &importálása

en: Import an image from elsewhere in your computer
hu: Kép importálása a számítógép más helyeiről

en: &Paste image
hu: Ké&p beillesztése

en: Paste an image from the clipboard
hu: Kép beillesztése a Vágólapról

en: Full page image
hu: Teljes képernyős kép

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
hu: Kép beillesztése úgy, hogy olvasóban megtekintve egy teljes oldalt elfoglaljon

en: Preserve aspect ratio
hu: Méretarány megőrzése

en: Preserve the aspect ratio of the inserted image when rendering it full paged
hu: A beillesztett kép képarányát, amikor teljes oldalas megjelenítést  készít

en: &Zoom in
hu: &Nagyítás

en: There is no image on the clipboard
hu: Nincs kép a Vágólapon

en: Invalid file extension
hu: Érvénytelen fájl kiterjesztés

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
hu: A fájl kiterjesztése .jpg vagy .png lehet

en: Choose the folder into which the files will be placed
hu: Mappa kiválasztása, amelybe a fájlok kerülnek

en: Create new folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Enter a name for the new folder
hu: Az új mappa nevének megadása

en: Folder name
hu: Mappa elnevezése

en: Create new book
hu: Új könyv létrehozása

en: &Authors:
hu: Szerzők:

en: &Language:
hu: Nye&lv:

en: Invalid markup
hu: Érvénytelen jelölés

en: The current block tag has an existing unclosed style attribute. Run the Fix HTML tool first.
hu: Az aktuális blokkcímkének van egy lezáratlan stílusattribútuma. Először futtassa a HTML javítás eszközt.

en: Invalid HTML
hu: Érvénytelen HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
hu: %s egy lezáratlan címke. A címkék átnevezése előtt futtassa a HTML javító eszközt.

en: No tag found
hu: Nem található címke

en: No suitable block level tag was found to rename
hu: Nem található megfelelő blokkszintű címke az átnevezéshez

en: Cursor inside tag
hu: Kurzor a címkén belül

en: Cannot split as the cursor is inside the tag definition
hu: Nem lehet felosztani, mivel a kurzor a címke definíción belül van

en: No suitable tag was found to split
hu: Nem található megfelelő címke a felosztáshoz

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to split tags.
hu: %s egy lezáratlan címke. A címkék felosztása előtt futtassa a HTML javító eszközt.

en: Not in a block tag
hu: Nem blokkcímkében

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
hu: A szöveg igazítása nem módosítható, mivel a kurzor nincs blokkszintű címkén belül, például egy &lt;p&gt; vagy &lt;div&gt; címke.

en: Insert filler text
hu: Kitöltő szöveg beszúrása

en: Insert a tag
hu: Címke beszúrása

en: Insert a self closing tag
hu: Helyezzen be egy önzáró címkét

en: Insert a HTML link
hu: HTML hivatkozás beillesztése

en: Insert a HTML image
hu: HTML kép beillesztése

en: Insert a HTML tag with a class
hu: Szúrjon be egy HTML-címkét egy osztállyal

en: No snippet found
hu: Nem található részlet

en: No matching snippet was found
hu: Nem található egyező részlet

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
hu: A részletekkel kapcsolatban lásd a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a>

en: The name of this snippet
hu: Ennek a részletnek a neve

en: The text used to trigger this snippet
hu: A kódrészlet aktiválásához használt szöveg

en: Tri&gger:
hu: Indító:

en: &File types:
hu: Fájltípusok:

en: Which file types this snippet should be active in
hu: Milyen fájltípusokban legyen aktív ez a kódrészlet

en: You can test your snippet here
hu: Itt tesztelheti a részletet

en: T&est:
hu: Teszt:

en: Create a snippet
hu: Egy részlet létrehozása

en: Edit snippet
hu: Részlet szerkesztése

en: You must provide a name for this snippet
hu: Meg kell adni egy ennek a részletnek a nevét

en: You must provide a trigger for this snippet
hu: Meg kell adni egy indítót a részlethez

en: You must provide a template for this snippet
hu: Meg kell adni egy sablont ehhez a részlethez

en: You must specify at least one file type
hu: Legalább egy fájltípust meg kell adni

en: Create/edit snippets
hu: Részletek létrehozása, szerkesztése

en: Search for a snippet
hu: Egy részlet keresése

en: &Add snippet
hu: Részlet hozzáadása

en: &Edit snippet
hu: Részlet szerkesztése

en: &Remove snippet
hu: Részlet eltávolítása

en: Change &built-in
hu: Beépített módosítása

en: Invalid snippet
hu: Érvénytelen részlet

en: Cannot edit snippet
hu: Részlet nem szerkeszthető

en: No snippet selected
hu: Nincs kiválasztott részlet

en: No snippets found
hu: Nem található részlet

en: No snippets found for query: %s
hu: Nincsenek részlete a kérésre: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
hu: A módosítandó beépített részlet kiválasztása

en: Invalid text
hu: Érvénytelen szöveg

en: Unterminated string
hu: Végtelen karakterlánc

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
hu: Tartsa lenyomva a Ctrl billentyűt és kattintson a hivatkozásra annak megnyitásához

en: This link points to a file that is not present in the book
hu: Ez a hivatkozás egy olyan fájlra mutat, amely nem szerepel a könyvben

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
hu: Nem támogatott < nem engedélyezett. Cserélje ki ezzel: &lt;

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
hu: Nem megengedett "és" jel. Cserélje ki ezzel: &amp;

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
hu: Nem támogatott < nem engedélyezett. Cserélje ki ezzel:  &gt;

en: / not allowed except at the end of the tag
hu: / nem engedélyezett, kivéve a címke végén

en: Unknown character
hu: Ismeretlen karakter

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
hu: A záró címkének csak a címke nevét kell tartalmaznia, semmi mást

en: Expecting an attribute value
hu: Attribútumértéket vár

en: A tag name cannot end with a colon
hu: A címke nem végződhet kettőspontra

en: Hold down the Ctrl key and click to open the first matching CSS style rule
hu: Tartsa lenyomva a Ctrl billentyűt, és kattintson az első megfelelő CSS-stílusszabály megnyitásához

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
hu: A CSS-szabályok rendezése ritka esetekben megváltoztathatja a könyvre alkalmazott hatékony stílusokat. Biztosan folytatja?

en: Create custom theme
hu: Saját téma létrehozása

en: &Name of custom theme:
hu: Saját téma el&nevezése:

en: &Builtin theme to base on:
hu: Beépített téma bázis:

en: You must specify a name for your theme
hu: Meg kell adni a téma nevét

en: A custom theme with the name %s already exists
hu: %s néven egyedi téma már létezik

en: No color
hu: Nincs szín

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
hu: Vörös: {0} Zöld: {1} Kék: {2}

en: Remove color
hu: Szín eltávolítása

en: &Background
hu: Háttér

en: &Foreground
hu: Előtér

en: &Italic
hu: Dőlt

en: B&old
hu: Kövér

en: &Underline:
hu: &Aláhúzott:

en: Create/edit custom theme
hu: Egyéni téma létrehozása, szerkesztése

en: &Edit theme:
hu: &Téma módosítása:

en: Add &new theme
hu: Új téma hozzáadása

en: &Remove theme
hu: &Téma eltávolítása

en: &Bold
hu: Kövér

en: Make the selected text bold
hu: A kijelölt szöveg kövérítése

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
hu: <h3>Kövér</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása kövérre

en: Make the selected text italic
hu: A kijelölt szöveg dőlt (Italic) formázása

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
hu: <h3>Döntött</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása döntöttre

en: &Underline
hu: &Aláhúzott

en: Underline the selected text
hu: A kijelölt szöveg aláhúzása

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
hu: <h3>Aláhúzott</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása aláhúzottra

en: &Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Draw a line through the selected text
hu: A kijelölt szöveg áthúzása

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
hu: <h3>Áthúzott</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása áthúzottra

en: &Superscript
hu: Fel&ső index

en: Make the selected text a superscript
hu: A kijelölt szöveg felső index

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
hu: <h3>Felső index</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása felső indexre

en: &Subscript
hu: Al&só index

en: Make the selected text a subscript
hu: A kijelölt szöveg alsó index

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
hu: <h3>Alsó index</h3>A kijelölt szöveg stílusának módosítása alsó indexre

en: &Color
hu: Színek

en: Change text color
hu: Szöveg színe

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
hu: A kijelölt szöveg színének módosítása

en: &Background color
hu: Háttérszín

en: Change background color of text
hu: Szöveg háttérszíne

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
hu: <h3>Háttérszín</h3>A kijelölt szöveg háttérszínének módosítása

en: Align &left
hu: Igazítás ba&lra

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
hu: <h3>Igazítás balra</h3>A bekezdés igazítása balra

en: &Center
hu: Központosítás

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
hu: <h3>Központosítás</h3>A bekezdés központosítása

en: Align &right
hu: Igazítás jobb&ra

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
hu: <h3>Igazítás jobbra</h3>A bekezdés igazítása jobbra

en: &Justify
hu: Sorkizárás

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
hu: <h3>Sorkizárt</h3>A bekezdés igazítása a szélekhez

en: &Sort style rules
hu: Stílus szabályok rendezése

en: Sort the style rules
hu: Stílus szabályok rendezése

en: &Insert image
hu: Kép beillesztése

en: Insert an image into the text
hu: Kép beillesztése a szövegbe

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
hu: <h3>Kép beillesztése</h3>Kép beillesztése a szövegbe

en: Insert &hyperlink
hu: &Hivatkozás beillesztése

en: Insert hyperlink
hu: Hivatkozás beillesztése

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
hu: <h3>Hivatkozás beillesztése</h3>Hivatkozás beillesztése a szövegbe

en: Smart &comment
hu: 'Okos' megjegyzés

en: Smart comment (toggle block comments)
hu: 'Okos' megjegyzés (toggle block comments)

en: <h3>Smart comment</h3>Comment or uncomment text<br><br>If the cursor is inside an existing block comment, uncomment it, otherwise comment out the selected text.
hu: <h3>Okos megjegyzés</h3>Megjegyzés beillesztése/eltávolítása<br><br>Ha a kurzor egy már létező megjegyzésben áll, akkor törli a megjegyzést, egyéb esetekben új megjegyzést hoz létre.

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
hu: A bekezdés átalakítása ezzé: &lt;%s&gt;

en: &Lower case
hu: &kisbetűs

en: &Swap case
hu: Kis- és nagybetűk felcserélése

en: &Upper case
hu: &NAGYBETŰS

en: &Capitalize
hu: Kijelölt rész &nagybetűvel kezdődjön

en: &Title case
hu: Szókezdő Nagybe&tűk

en: Change the case of the selected text: %s
hu: A kijelölt szöveg kis- és nagybetűjének módosítása: %s

en: Insert &tag
hu: Címke beszúrása

en: Insert tag
hu: Címke beszúrása

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
hu: <h3>Címke beszúrása</h3>Beszúr egy címkét, ha előzőleg kijelölt egy szöveget, akkor a címke a kiválasztott szövegre vonatkozóan kerül beillesztésre

en: Remove &tag
hu: Címke el&távolítása

en: Remove tag
hu: Címke eltávolítása

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
hu: <h3>Címke eltávolítása</h3>Az aktuálisan kiemelt címke eltávolítása

en: &Split tag
hu: Címke felosztása

en: Split current tag
hu: Aktuális címke felosztása

en: <h3>Split tag</h3>Split the current tag at the cursor position
hu: <h3>Címke felosztása</h3>Az aktuális címke felosztása a kurzor pozíciójában

en: Change paragraph to heading
hu: A bekezdés módosítása megadott címsorra

en: Add a tag to this menu
hu: Címke hozzáadása ehhez a menühöz

en: Remove from this menu
hu: Eltávolítás a menüből

en: Name of tag to add
hu: A hozzáadandó címke neve

en: Enter the name of the tag
hu: A hozzáadandó címke nevének megadása

en: Editor tools
hu: Szerkesztő eszközök

en: Format text
hu: Szöveg formázása

en: No text
hu: Nincs szöveg

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
hu: A vágólapon nincs beilleszthető szöveg.

en: Ignore this word
hu: A szó kihagyása

en: Add this word to the dictionary: {0}
hu: A szó hozzáadása ehhez a szótárhoz: {0}

en: Add this word to the dictionary
hu: A szó hozzáadása szótárhoz

en: Open %s
hu: %s megnyitása

en: Rename the class {}
hu: {} osztály átnevezése

en: Show help for: %s
hu: Súgó megjelenítése ehhez: %s

en: C&hange case
hu: Kis- és nagybetű módosítás

en: Chapter-
hu: Fejezet-

en: Style-
hu: Stílus-

en: Styles
hu: Stílusok

en: Image-
hu: Kép-

en: Font-
hu: Betűtípus-

en: Misc-
hu: Egyéb-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: The file name must have an extension
hu: A fájlnévnek kiterjesztést kell tartalmazni

en: The file name contains invalid characters
hu: Ez a fájlnév érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: This file name already exists in the book
hu: Ez a fájlnév már létezik a könyvben

en: Bulk rename items
hu: Elemek csoportos átnevezése

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
hu: Az összes kiválasztott fájl átnevezésre kerül előtag-szám formában

en: &Prefix:
hu: Előtag:

en: Starting &number:
hu: Kezdőérték:

en: Rename files according to their book order
hu: A fájlok átnevezése könyvrendjük szerint

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
hu: A kiválasztott fájlok átnevezése a könyvben való megjelenésük sorrendjének megfelelően, ahelyett, hogy milyen sorrendben kerültek kiválasztásra.

en: Merge the file {0} into the file {1}?
hu: Egyesíti {0} fájl {1} fájlba?

en: Merge the {0} selected files into the file {1}?
hu: Egyesíti {0} kiválasztott fájlt {1} fájlba?

en: Merge files
hu: Fájlok egyesítése

en: Full path:
hu: Teljes elérési útvonal:

en: This file is the cover %s for this book
hu: Ez a fájl ennek a könyvnek %s borítója

en: image
hu: kép

en: This file contains all the metadata and book structure information
hu: Ez a fájl tartalmazza az összes metaadatot és a könyvszerkezetre vonatkozó információt

en: This file contains the metadata table of contents
hu: Ez a fájl tartalmazza a tartalomjegyzék metaadatait

en: This file is not listed in the book manifest
hu: Ez a fájl nem szerepel a könyvjegyzékben

en: This file is marked as non-linear in the spine
    Drag it to the top to make it linear
hu: Ez a fájl nemlineárisként van megjelölve a struktúrában
    Húzza a tetejére, hogy lineáris legyen

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
hu: Ez a fájl egy szöveges fájl, amelyre a szervezeti struktúrában nincs hivatkozás

en: This file occurs more than once in the spine
hu: Ez a fájl többször is előfordul a szervezeti struktúrában

en: Not a valid font
hu: Nem érvényes betűtípus

en: Select all {} files
hu: Minden {} fájl kiválasztása

en: De-select all {} files
hu: Összes {} fájlkiválasztás törlése

en: Export %s
hu: %s exportálása

en: Replace %s with file...
hu: %s cseréje egyéb fájllal...

en: Export all %d selected files
hu: Minden kiválasztott %d fájl exportálása

en: &Rename %s
hu: %s átnevezése

en: Mark %s as cover image
hu: Legyen %s a borítókép

en: Mark %s as cover page
hu: Legyen %s a Borító oldal

en: Mark %s as Table of Contents
hu: %s megjelölése tartalomjegyzékként

en: &Bulk rename the selected files
hu: A kijelölt fájlok csoportos átnevezése

en: Change the file extensions for the selected files
hu: Módosítsa a kiválasztott fájlok fájlkiterjesztéseit

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
hu[0]: Kijelölt fájl törlése
hu[1]: {} kijelölt fájl törlése

en: &Copy the selected file to another editor instance | &Copy the {} selected files to another editor instance
hu[0]: A kiválasztott fájl másolása egy másik szerkesztőpéldányba
hu[1]: {} kiválasztott fájl másolása egy másik szerkesztőpéldányba

en: Paste file from other editor instance
hu: Egy másik szerkesztőpéldányból származó fájlt beillesztése

en: Paste {} files from other editor instance
hu: {} fájl beillesztése egy másik szerkesztőpéldányból

en: Link &stylesheets...
hu: Stíluslapok c&satolása...

en: &Merge selected text files
hu: A kijelölt fájlok összevonása

en: &Merge selected style files
hu: A kijelölt stílusfájlok összevonása

en: Cannot rename
hu: Nem átnevezhető

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
hu: %s könyvek nem támogatják a fájlok átnevezését, mivel belsőleg nem használnak fájlneveket. A látható fájlnevek automatikusan az eredeti fájl belső struktúráiból jönnek létre.

en: Not first item
hu: Nincs első elem

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
hu: %s nem az első szöveges elem. Csak az első szövegelemet jelölje meg borítóként. Ez legyen az első elem?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
hu: %s nem nevezhető át.

en: New file extension:
hu: Új fájlkiterjesztés:

en: Rename files
hu: Fájlok átnevezése

en: The file(s) %s cannot be deleted.
hu: %s fájl nem törölhető.

en: No item with the name %s was found
hu: %s néven elem nem található

en: Choose location
hu: Hely kiválasztása

en: Files
hu: Fájlok

en: No stylesheets
hu: Nincsenek stíluslapok

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
hu: Ennek a könyvnek jelenleg nincs stíluslapja. A linkelés előtt először létre kell hoznia egy stíluslapot.

en: Choose stylesheets
hu: Stíluslap választása

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
hu: Válassza ki a csatolni kívánt stíluslapokat. A lista "Fogd és vidd" módon átrendezhető

en: Remove existing links to stylesheets
hu: Már létező csatolások eltávolítása

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
hu: Az új (üres) fájl nevének kiválasztása. Ha a fájlt a könyv egy adott mappájába helyezné, adja meg a mappa nevét, például:  <i>text/chapter1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
hu: Stíluslaphivatkozások automatikus hozzáadása új HTML-fájlokhoz

en: Import resource file (image/font/etc.)
hu: Erőforrásfájl importálása (kép, betű stb.)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
hu: Egy fájl importálása a számítógépről új fájlként a könyvbe.

en: Choose a name for the imported file
hu: Az importált fájl nevének kiválasztása

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
hu: Adni kell egy nevet az új fájlnak, kiterjesztéssel, például Chapter1.html

en: Choose master file
hu: Mesterfájl kiválasztása

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
hu: Válassza ki a mesterfájlt. Az összes kiválasztott fájl a mesterfájlba egyesül:

en: Debug output from %s
hu: Hibakeresési kimenet: %s

en: No such function
hu: Nincs keresés funkció

en: There is no function named %s
hu: Funkció %snéven nem létezik

en: Cannot remove builtin function
hu: Beépített funkciót nem lehet eltávolítani

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
hu: %s egy beépített funkció, nem lehet eltávolítani.

en: Choose a function to run on matched text (by name)
hu: Egy futtatandó funkció kiválasztása a megfelelő szövegen (név szerint)

en: Save current search
hu: Aktuális keresés mentése

en: Show saved searches
hu: Mentett keresések megjelenítése

en: Create/edit a function
hu: Funkció létrehozása, szerkesztése

en: F&unction name:
hu: F&unkció neve:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
hu: Segítségért a funkciók létrehozásához lásd a <a href="%s">Felhasználói kézikönyvet</a>

en: Must specify name
hu: Meg kell adni a nevet

en: You must specify a name for this function.
hu: Meg kell adni ennek a funkciónak a nevét.

en: Invalid Python code
hu: Hibás Python kód

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
hu: A létrehozott kód nem érvényes Python-kód, hiba: %s

en: No replace function
hu: Nincs csere funkció

en: You must create a Python function named replace in your code
hu: Létre kell hoznia egy helyettesítő nevű Python-funkciót a kódban

en: Inherited from %s
hu: Örökölve innen: %s

en: Matched CSS rules for %s
hu: Egyező CSS szabályok %s

en: Computed final style
hu: Végleges stílus

en: Copy everything
hu: Összes másolása

en: No style information found
hu: Nem találhatóak stílus információk

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
hu: Vigye a kurzort egy HTML-elem belsejébe, hogy lássa, milyen stílusok vonatkoznak erre az elemre.

en: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Launch the calibre Edit book tool. You can optionally also specify the names of
    files inside the book which will be opened for editing automatically.
hu: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Indítsa el a Calibre könyvszerkesztő eszközt. Opcionálisan megadhatja a könyvben 
    található fájlok nevét is, amelyek automatikusan megnyílnak szerkesztésre.

en: The text to select in the book when it is opened for editing
hu: A könyvben kiválasztandó szöveg szerkesztésre való megnyitásakor

en: Change this to the relative path to: %s
hu: Módosítsa ezt a relatív elérési útra a következőre:: %s

en: Font file added
hu: Betűtípus fájl hozzáadva

en: The font file <b>{}</b> has been added. The text for the CSS @font-face rule for this file has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add this font to.
hu: <b>{}</b> betűtípusfájl hozzáadva. A fájl CSS @font-face szabályának szövege a vágólapra másolva. Illessze be abba a CSS-fájlba, amelyhez hozzáadja ezt a betűtípust.

en: Font files added
hu: Betűtípus fájlok hozzáadva

en: The specified font files have been added. The text for the CSS @font-face rules for these files has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add these fonts to.
hu: A megadott betűkészlet-fájlok hozzáadva. Az ezekhez a fájlokhoz tartozó CSS @font-face szabályok szövege a vágólapra másolásra került. Illessze be abba a CSS-fájlba, amelyhez hozzáadja ezeket a betűtípusokat.

en: Font faces for %s
hu: Betűtípusok (font face)ehhez: %s

en: Embedded
hu: Beágyazott

en: Font family
hu: Betűtípus

en: Change font
hu: Betűtípus módosítása

en: Change the font %s to: | Change the fonts %s to:
hu[0]: %s betű módosítása:
hu[1]: %s betű módosítása:

en: &New font:
hu: Új betűtípus:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
hu: <i>%s</i> betűtípus <b>létezik</b> a számítógépen

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
hu: <i>%s</i> betűtípus <b>nem található meg</b> a számítógépen

en: Manage fonts
hu: Betűtípusok kezelése

en: &Install fonts
hu: Betűtípusok telepítése

en: &Change selected fonts
hu: &Kijelölt betűtípus módosítása

en: &Remove selected fonts
hu: &Kijelölt betűtípus eltávolítása

en: &Embed all fonts
hu: Az össz&es betűtípus beágyazása

en: &Subset all fonts
hu: Összes betűtípu&s szűkítése

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
hu: A könyv betűtípusainak újravizsgálata, ha módosításokat hajtott végre

en:  All the fonts declared in this book are shown to the left, along with whether they are embedded or not.
                You can remove or replace any selected font and also embed any declared fonts that are not already embedded.
hu:  Az ebben a könyvben deklarált összes betűtípus bal oldalon látható, azzal együtt, hogy be vannak-e ágyazva vagy sem.
                Eltávolíthatja vagy lecserélheti a kiválasztott betűtípusokat, és beágyazhat minden olyan deklarált betűtípust, amely még nincs beágyazva.

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
hu:  Megtekintéshez kattintson duplán bármelyik betűtípusra, amennyiben az adott betűtípus elérhető a gépen.

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
hu: <b>%s</b> betűtípus nem található a számítógépén. Ha megvan a betűkészlet fájl, akkor a bal alsó sarokban található "Betűtípusok telepítése" gombbal telepítheti.

en: No fonts selected
hu: Nincs betűtípus kiválasztva

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
hu: Nincs kiválasztott betűtípus, válasszon ki legalább egyet a bal oldali panelen

en: Remove unused CSS
hu: Nem használt CSS eltávolítása

en: This will remove all CSS rules that do not match any actual content. There are a couple of additional cleanups you can enable, below:
hu: Eltávolíthatja az összes olyan CSS-szabályt, amelyre nincs hivatkozás sehol. Van még néhány további tisztítási lehetőség, amelyeket engedélyezhet:

en: Remove unused &class attributes
hu: Nem használt osztály attribútumok törlése

en: Remove all class attributes from the HTML that do not match any existing CSS rules
hu: Minden olyan osztály-attribútum eltávolítása a HTML-ből, amelyek nem felelnek meg a meglévő CSS-szabályoknak

en: Merge CSS rules with identical &selectors
hu: CSS-szabályok egyesítése azonos elválasztókkal

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical selectors. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
hu: Egyesíti azokat a CSS-szabályokat a stíluslapon, amely azonos szelektort tartalmaz. Vegye figyelembe, hogy néha az összevonás a könyv stílusának megváltoztatásához vezethet, ezért ezt óvatosan használja.

en: Merge CSS rules with identical &properties
hu: CSS-szabályok egyesítése azonos tulajdonságokkal

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical properties. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
hu: Az azonos tulajdonságokkal rendelkező CSS-szabályok egyesítése ugyanabban a stíluslapban. Vegye figyelembe, hogy ritka esetekben az összevonás megváltoztathatja a könyv hatásos stílusát, ezért óvatosan használja.

en: Remove &unreferenced style sheets
hu: A hivatkozás nélküli stíluslapok eltávolítása

en: Remove stylesheets that are not referenced by any content.
hu: Azon stíluslapok eltávolítása, amelyekre semmilyen tartalom nem hivatkozik.

en: Remove NCX ToC file
hu: NCX ToC fájl eltávolítása

en: Remove the legacy Table of Contents in NCX form?
hu: Eltávolítja a régi tartalomjegyzéket NCX formában?

en: This form of Table of Contents is superseded by the new HTML based Table of Contents. Leaving it behind is useful only if you expect this book to be read on very old devices that lack proper support for EPUB 3
hu: A tartalomjegyzék ezen formáját felváltja az új HTML alapú tartalomjegyzék. Csak akkor hasznos, ha ezt a könyvet nagyon régi eszközökön fogják olvasni, amelyek nem támogatják az EPUB 3-at

en: Ask this question again in the future
hu: Tedd fel újra ezt a kérdést a jövőben

en: Keep NCX
hu: NCX megtartása

en: Remove NCX
hu: NCX eltávolítása

en: Action report
hu: Művelet riport

en: Enable &lossy compression of {} images
hu: Engedélyezze {} kép veszteséges tömörítését

en: This allows you to change the quality factor used for {} images.
    By lowering the quality you can greatly reduce file size, at the expense of the image looking blurred.
hu: Ez lehetővé teszi a {} képhez használt minőségi tényező módosítását.
    A minőség csökkentésével nagymértékben csökkentheti a fájlméretet, a kép elmosódásának rovására.

en: The image quality, 1 is high compression with low image quality, 100 is low compression with high image quality
hu: A képminőség, 1 magas tömörítés alacsony képminőség mellett, 100 alacsony tömörítés magas képminőség mellett

en: Image &quality:
hu: Kép minőség:

en: Compress images
hu: Képek tömörítése

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
hu: A könyvben lévő képeket veszteség nélkül tömörítheti, csökkentve a könyv méretét anélkül, hogy az befolyásolná a képminőséget. A képek méretei általában 5-15%-kal csökkennek.

en: Compressing images...
hu: Képek tömörítése...

en: Compressing images, please wait...
hu: Képek tömörítése, kis türelmet...

en: Editor font &family:
hu: Szerkesztő betű&család:

en: Editor font &size:
hu: &Szerkesztő betűmérete:

en: Create/edit &custom color schemes
hu: Saját színséma létrehozása/módosítása

en: &Color scheme:
hu: Színséma:

en:  characters
hu:  karakter

en: W&idth of tabs:
hu: Tabulátorok szélessége:

en: Change &templates
hu: Sablonok módosí&tása

en: Templates for new files:
hu: Sablonok új fájlokhoz:

en: &Wrap long lines in the editor
hu: Hosszú sorok tördelése a Szerkesztőben

en: &Replace HTML entities as they are typed
hu: HTML entitások cseréje bevitelkor

en: With this option, every time you type in a complete html entity, such as &amp;hellip; it is automatically replaced by its corresponding character. The replacement happens only when the trailing semi-colon is typed.
hu: Ezzel a beállítással minden alkalommal, amikor beír egy teljes html-entitást, például a &amp;hellip; automatikusan a megfelelő karakterre cserélődik. A csere csak a záró pontosvessző begépelésekor történik meg.

en: Auto close t&ags when typing </
hu: HTML tag-ek automatikus lezárása </ után

en: With this option, every time you type </ the current HTML closing tag is auto-completed
hu: Amikor elkezdi beírni a </ karaktereket, az aktuális HTML záró címke automatikusan kiegészítésre kerül

en: Show the &name of the current character before the cursor along with the line and column number
hu: Az aktuális karakter nevének megjelenítése a kurzor előtt a sor és az oszlop sorszámával együtt

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
hu: Megnyitásukkor automatikusan szépítheti az egyes fájlokat

en: This will cause the beautify current file action to be performed automatically every time you open a HTML/CSS/etc. file for editing.
hu: Ez azt eredményezi, hogy az aktuális fájl szépítése automatikusan végrehajtódik minden alkalommal, amikor megnyit egy HTML/CSS/stb. fájl a szerkesztéshez.

en: Show &misspelled words underlined in the code view
hu: A hibás szavak aláhúzása kódnézetben

en: This will cause spelling errors to be highlighted in the code view for easy correction as you type.
hu: A helyesírási hibák kiemelése kódnézetben a könnyebb javítás érdekében.

en: Allow drag and drop &editing of text
hu: A szöveg "Fogd és vidd" szerkesztésének engedélyezése

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
hu: Lehetővé teszi a húzással a szöveg mozgatását a szerkesztőben. Hasznos lehet ezt kikapcsolni, ha rosszul működik az érintőpad.

en: Manage &spelling dictionaries
hu: Helye&sírási szótárak kezelése

en: Manage sni&ppets
hu: Kivonatok (részletek) kezelése

en: Automatic (%s)
hu: Automatikus (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
hu: A könyvbe ágyazott metaadatok frissítése megnyitáskor

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
hu: A fájl megnyitásakor frissítse a könyvfájlba a beágyazott metaadatokat a Calibre könyvtár aktuális metaadataira.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
hu: Kérdezzen rá melyik &formátumot szerkessze, ha a könyv több formátumban is rendelkezésre áll

en: When auto-selecting the format to edit for a book with multiple formats, this is the preference order.
hu: Amikor automatikusan kiválasztja a szerkeszteni kívánt formátumot egy több formátumú könyv esetében, ez a preferencia sorrend.

en: Preferred format order (drag and drop to change)
hu: Előnyben részesített formátumok sorrendje ('Fogd és vidd' módon átrendezhetőek)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
hu: A dokkolható ablakok beágyazásának engedélyezése a dokkolóterületeken belülre

en: By default, you can have only a single row or column of windows in the dock areas (the areas around the central editors). This option allows for more flexible window layout, but is a little more complex to use.
hu: Alapértelmezés szerint a dokkterületeken (a központi szerkesztők körüli területeken) csak egyetlen ablaksor vagy -oszlop lehet. Ez az opció rugalmasabb ablakelrendezést tesz lehetővé, de kissé bonyolultabb a használata.

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
hu: Válassza ki, hogy mely ablakok foglalják el a dokkolható területek sarkait

en: The &top-left corner
hu: Bal felső sarok

en: The top-&right corner
hu: Jobb felső sarok

en: The &bottom-left corner
hu: Bal alsó sarok

en: The bottom-ri&ght corner
hu: Jobb alsó sarok

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
hu: Újranyitáskor állítsa vissza a korábban szerkesztett könyv állapotát

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
hu: Amikor újra megnyit egy korábban szerkesztett könyvet, visszaállítja annak állapotát. Ez azt jelenti, hogy az összes megnyitott fájl automatikusan újra megnyílik, és a kurzor az előző helyére kerül.

en: Show full &file paths in the File browser
hu: A teljes elérési útvonal megjelenítése a &Fájlböngészőben

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
hu: A teljes fájlelérési útvonalak megjelenítése akkor hasznos, ha több fájlt szerkeszt, ugyanazzal a fájlnévvel.

en: Monospaced text
hu: Monospace (rögzített szélességű) szöveg

en: Sans-serif text
hu: Sans-serif ('talp nélküli') szöveg

en: Serif text
hu: Serif szöveg

en: Font family for &%s:
hu: %s betűtípusa:

en: Style for standard &text:
hu: A normál szövegek s&tílusa:

en: &Default font size:
hu: Alapértelmezett &betűméret:

en: &Monospace font size:
hu: &Monospace betűméret:

en: Mi&nimum font size:
hu: Minimális betűméret:

en: lines
hu: sorok

en: Number of lines that are shown above the current line when syncing the text shown in the preview panel to the cursor position in the code view
hu: Az aktuális sor felett megjelenő sorok száma, amikor az előnézeti panelen látható szöveget szinkronizálja a kurzor pozíciójával a kódnézetben

en: Visible lines above s&ync point:
hu: Szinkronizálási pont felett látható vonalak:

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Foreground color:
hu: Előtérszín:

en: Link color:
hu: Hivatkozásszín:

en: Use the colors from the book styles, defaulting to black-on-white. Note that in dark mode, you must set all three colors to "No change" otherwise the book is rendered with dark colors.
hu: Használja a könyvstílusok színeit, alapértelmezés szerint fekete-fehér. Vegye figyelembe, hogy sötét módban mindhárom színt "Nincs változás" értékre kell állítania, különben a könyv sötét színekkel jelenik meg.

en: Theme based
hu: Téma alapú

en: When using a dark theme force dark colors, otherwise same as "No change"
hu: Ha sötét témát használ, kényszerítse ki a sötét színeket, egyébként ugyanaz, mint a „Nincs változás”

en: Choose a custom color
hu: Egyéni szín kiválasztása

en: Custom
hu: Felhasználói

en: Choose which toolbar you want to customize
hu: Válassza ki a módosítandó eszköztárat

en: Tools for %s editors
hu: %s szerkesztő eszköztár

en: Book wide actions
hu: Könyv szintű tevékenységek

en: Book wide tools
hu: Könyv szintű eszközök

en: Book wide tools from third party plugins
hu: Külső modulok könyv szintű eszközei

en: Common tools for all editors
hu: Általános eszközök

en: Text formatting actions
hu: Szövegformázási tevékenységek

en: &Toolbar to customize:
hu: Módosítandó eszköztár:

en: Add selected actions to the toolbar
hu: A kiválasztott műveletek hozzáadása az eszköztárhoz

en: Remove selected actions from the toolbar
hu: A kiválasztott műveletek eltávolítása az eszköztárról

en: Adjust the size of icons on all toolbars
hu: Ikonméret módosítása minden eszköztáron

en: Toolbar &icon size:
hu: Eszköztár &ikon méret:

en: Customize templates
hu: Sablonok testreszabása

en: Choose the &type of template to edit:
hu: A szerkesztett sablon &típusa:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
hu: A {0} és {1} változók behelyettesítődnek a könyv címével és a szerzőjével. {2} jelzi a kurzor pozícióját. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}

en: Preferences for Edit book
hu: Könyvszerkesztő beállítások

en: Restore all &defaults
hu: Minden beállítás &alapértelmezettre

en: Restore defaults for all preferences
hu: Minden beállítást alapértelmezettre állít

en: Restore &current defaults
hu: Látható értékek alapé&rtelmezettre

en: Restore defaults for currently displayed preferences
hu: Minden jelenleg látható értéket alapértelmezettre állít

en: Restore c&onfirmations
hu: Me&gerősítések alapértelmezettre

en: Restore all disabled confirmation prompts
hu: Minden letiltott Megerősítést alapértelmezettre állít

en: Main window
hu: Főablak

en: Editor settings
hu: Szerkesztő beállításai

en: Preview settings
hu: Előnézet beállításai

en: Integration with calibre
hu: Calibre integráció

en: There are no disabled confirmation prompts
hu: Nincsenek letiltott megerősítési kérések

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
hu[0]: Egy letiltott megerősítő kérés visszaállításra került
hu[1]: {} letiltott megerősítő kérés visszaállításra került

en: Disabled confirmations restored
hu: A letiltott megerősítések visszaállítva

en: Render process crashed
hu: A renderelési folyamat összeomlott

en: The Qt WebEngine Render process has crashed so Preview/Live CSS will not work. You should try restarting the editor.
hu: A Qt WebEngine renderelési folyamata összeomlott, ezért az előnézeti/élő CSS nem fog működni. Meg kell próbálni újraindítani a szerkesztőt.

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
hu: 
                <h3>Előnézet</h3>
    
                <p>Itt folyamatosan látható a szerkesztett HTML fájl előnézete.
                Az előnézet automatikusan frissül a végrehajtott módosításokat követően.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Megjegyzés a Gyorsnézethez
    
                Nem cél egy valódi E-könyv olvasó szimulálása.
                Néhány funkció, például az oldaltörések és a margók nem fognak tökéletesen működni.

en: Inspect element
hu: Elem vizsgálata

en: Edit %s
hu: %s szerkesztése

en: Loading preview, please wait...
hu: Előnézet betöltése folyamatban. Kérjük, várjon...

en: Search in preview
hu: Keresés az előnézetben

en: Invalid location
hu: Érvénytelen hely

en: Cannot split on the body tag
hu: A törzscímkét nem lehet felosztani

en: Failed to launch worker
hu: Nem sikerült elindítani a munkafolyamatot

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
hu: Nem sikerült elindítani az előnézet megjelenítéséhez használt munkafolyamatot

en: Cannot disable
hu: Nem lehet letiltani

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
hu: Az előnézeti panel automatikus újratöltése nem tiltható le, amíg az élő CSS panel nyitva van.

en: Auto reload preview when text changes in editor
hu: Az előnézet automatikus frissítése, ha a forrásszöveg módosult

en: Disable auto reload of preview
hu: Az automatikus frissítés kikapcsolása

en: Disable syncing of preview position to editor position
hu: Az előnézeti pozíció és a szerkesztő pozíció szinkronizálásának letiltása

en: Enable syncing of preview position to editor position
hu: Az előnézeti pozíció és a szerkesztő pozíció szinkronizálásának engedélyezése

en: Abort file split
hu: Darabolás befejezve

en: Split this file at a specified location.<p>After clicking this button, click inside the preview panel above at the location you want the file to be split.
hu: A fájl felosztása egy megadott helyen.<p>A gombra kattintás után kattintson a fenti előnézeti panelen belül arra a helyre, ahol a fájlt felosztaná.

en: Delete selected files
hu: Kijelölt fájlok törlése

en: Size (KB)
hu: Méret (kB)

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Style
hu: Stílus

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
hu: Az összes fájl eredeti mérete: {0} :: Kép: {1} :: Betűtípus: {2}

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Times used
hu: Előfordulás

en: Edit the image: %s
hu: Kép szerkesztése: %s

en: Anchor
hu: Hivatkozás/Horgony

en: Source text
hu: Forrásszöveg

en: Target
hu: Cél

en: Target text
hu: Célszöveg

en: The link destination does not exist
hu: A hivatkozási cél nem létezik

en: The link destination exists
hu: A hivatkozási cél létezik

en: The link destination could not be verified
hu: A link rendeltetési helye nem ellenőrizhető

en: Click entries above to see their destination here
hu: A bejegyzésre kattintva itt megjelenik a cél tartalma

en: No destination found for this link
hu: Nem található cél ehhez a linkhez

en: Word
hu: Szavak

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
hu: Szavak: {2} :: Egyedülálló szavak: :: {0} :: Nyelv: {1}

en: Character
hu: Karakter

en: Codepoint
hu: Kód

en: All the characters in the book
hu: A könyv összes szereplője

en: {0} [{1} elements]
hu: {0} [{1} előfordulás]

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: &Counts
hu: Előfordulás

en: &Name
hu: &Név

en: {0} rules, {1} unused
hu: {0} szabály, {1} nem használt

en: Number of matches
hu: Egyezések száma

en: Style Rule
hu: Stílus szabály

en: {0} classes, {1} unused
hu: {0} osztály, {1} nem használt

en: Class
hu: Osztály

en: Words
hu: Szavak

en: Style rules
hu: Stílus szabályok

en: Style classes
hu: Stílus osztályok

en: Characters
hu: Karakterek

en: Links
hu: Linkek

en: Export of %s data is not supported
hu: %s adat exportálása nem támogatott

en: Choose a filename for the data
hu: Fájlnév kiválasztása az adatokhoz

en: CSV files
hu: CSV fájlok

en: Reports
hu: Riportok

en: Export the currently shown report as a CSV file
hu: Az aktuálisan megjelenített jelentés exportálása CSV-fájlként

en: Are you sure you want to delete the selected files?
hu: Biztosan törli a kiválasztott fájlokat?

en: Failed to gather data
hu: Nem sikerült adatokat gyűjteni

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
hu: Nem sikerült adatokat gyűjteni a jelentéshez. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: Saving...
hu: Mentés…

en: Enable completion based on search history
hu: A keresési előzmények alapján történő befejezés engedélyezése

en: Disable completion based on search history
hu: A keresési előzmények alapján történő befejezés letiltása

en: All style files
hu: A stílusfájlokban

en: All text files
hu: Minden szövegfájlban

en: Current file
hu: Csak az aktuális fájlban

en: Marked text
hu: A megjelölt szövegben

en: Open files
hu: A megnyitott fájlokban

en: Selected files
hu: A kijelölt fájlokban

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
hu: 
                Hol történjen a Keresés/Csere:
                <dl>
                <dt><b>Csak az aktuális fájlban</b></dt>
                <dd>Keresés csak az aktuálisan megnyitott fájlban</dd>
                <dt><b>Minden szövegfájlban</b></dt>
                <dd>Keresés minden szöveg (HTML) fájlban</dd>
                <dt><b>A stílusfájlokban</b></dt>
                <dd>Keresés csak a stílus (CSS) fájlokban</dd>
                <dt><b>A kijelölt fájlokban</b></dt>
                <dd>Keresés csak a fájlböngészőben kijelölt fájlokban</dd>
                <dt><b>A megnyitott fájlokban</b></dt>
                <dd>Keresés csak a szerkesztésre megnyitott fájlokban</dd>
                <dt><b>A megjelölt szövegben</b></dt>
                <dd>Keresés csak az aktuálisan megnyitott fájlban megjelölt szövegben. Szövegrészeket megjelölni a Keresés menüben lehet.</dd>
                </dl>

en: Down
hu: Le

en: Up
hu: Fel

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
hu: 
                A keresés iránya:
                <dl>
                <dt><b>Le</b></dt>
                <dd>A keresés a következő megegyező elemre ugrik</dd>
                <dt><b>Fel</b></dt>
                <dd>A keresés az előző megegyező elemre ugrik</dd>
                </dl>

en: Fuzzy
hu: Hozzávetőleges (Fuzzy)

en: Regex-function
hu: Regex-függvény

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as "fuzzy" which means spaces will match any space character,
                including tabs and line breaks. Plain quotes will match the typographical equivalents, etc.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                <dt><b>Regex-function</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. The replace expression is an arbitrarily powerful Python function.</dd>
                </dl>
hu: A keresési kifejezés értelmezésének módjának kiválasztása
                <dl>
                <dt><b>Normál</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezés normál szövegként kezelendő, a Calibre a pontos szöveget keresi</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezést a rendszer "fuzzy"-ként kezeli, ami azt jelenti, hogy a szóközök bármilyen szóköz karakterrel megegyeznek,
                beleértve a tabulátorokat és a sortöréseket. Az egyszerű idézetek megegyeznek a tipográfiai megfelelőkkel stb.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezés reguláris kifejezésként értelmezendő. A használatához további segítséget a felhasználói kézikönyvben talál.</dd>
                <dt><b>Regex-funkció</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezést reguláris kifejezésként értelmezendő. A helyettesítő kifejezés egy tetszőlegesen erős Python-függvény.</dd>
                </dl>

en: &Find:
hu: Keresés:

en: &Replace:
hu: Cse&rélje erre:

en: Clear replace &history
hu: Csere előzmények törlése

en: Create/&edit
hu: Létrehozás, szerkesztés

en: Create a new function, or edit an existing function
hu: Egy új funkció létrehozása, vagy egy meglévő szerkesztése

en: Remo&ve
hu: Eltá&volítás

en: Remove this function
hu: Funkció eltávolítása

en: Fin&d
hu: Keresés

en: Replace a&nd Find
hu: Csere majd keresés

en: Re&place
hu: Csere

en: Replace &all
hu: Összes cseréje

en: &Mode:
hu: Keresési &mód:

en: &Case sensitive
hu: Kis/nagybetű érzékeny

en: &Wrap
hu: Körkörösen

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
hu: Amikor a keresés eléri a könyv végét, kezdje ismét az elején

en: &Dot all
hu: Pont mind

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
hu: A '.' speciális karakter feleljen meg bármely más karakterrel, még az az 'új sor' karakterrel is

en: Close search panel
hu: Keresőpanel bezárása

en: Abort editing of search
hu: A keresés szerkesztésének megszakítása

en: The name with which to save this search
hu: A név, amellyel menteni kell ezt a keresést

en: Case sensitive
hu: Kis/nagybetű érzékeny

en: Dot matches all
hu: Pont mindegyiknek megfelel

en: Finish editing of search
hu: Keresés szerkesztésének befejezése

en: Add search
hu: Keresés hozzáadása

en: Edit search
hu: Keresés szerkesztése

en: You must specify a search name
hu: Adjon meg egy keresési nevet

en: Name exists
hu: Név létezik

en: Another search with the name %s already exists
hu: %s néven keresés már létezik

en: Must specify find
hu: Meg kell adni a keresést

en: You must specify a find expression
hu: Meg kell adni egy keresési kifejezést

en: Must specify function
hu: Meg kell adni a funkciót

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
hu: Regex-funkció módban meg kell adnia egy függvénynevet

en: Filter displayed searches
hu: Keresések szűrése erre

en: The entries are tried in order until the first one matches.
hu: Bejegyzések próbálgatása az első egyezésig.

en: &Find
hu: &Keresés

en: Run the search using the selected entries.
hu: Keresés futtatása a kiválasztott bejegyzésekkel.

en: Run replace using the selected entries.
hu: Csere végrehajtása a kiválasztott bejegyzésekkel.

en: Run replace and then find using the selected entries.
hu: Cser végrehajtása, majd keresse meg a kiválasztott bejegyzések használatával.

en: Run Replace all for all selected entries in the order selected
hu: Minden csere végrehajtása minden kiválasztott bejegyzésre a kiválasztott sorrendben

en: &Count all
hu: Összes számlálása

en: Run Count all for all selected entries
hu: Számozás végrehajtása minden kiválasztott bejegyzésre

en: Move selected entries up
hu: A kijelölt elem mozgatása felfelé

en: Move selected entries down
hu: A kijelölt elem mozgatása lefelé

en: Edit the currently selected search
hu: A kijelölt keresés szerkesztése

en: Re&move search
hu: Keresés eltávolítása

en: Remove the currently selected searches
hu: A jelenleg kiválasztott keresések eltávolítása

en: Add a new saved search
hu: Új mentett keresés hozzáadása

en: Import saved searches
hu: Mentett keresések importálása

en: Export saved searches
hu: Mentett keresések exportálása

en: Export all
hu: Összes exportálása

en: Copy to search panel
hu: Keresőpanel másolása

en: No saved search is selected
hu: Nincs mentett keresés kiválasztva

en: Cannot edit search - no search selected.
hu: A keresés nem szerkeszthető – nincs keresés kiválasztva.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
hu: Biztos benne, hogy véglegesen törli a kiválasztott mentett kereséseket?

en: (Case sensitive: {0} Dot all: {1})
hu: (Kis- és nagybetűk megkülönböztetése: {0} pont mind: {1})

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
hu: (Kis- és nagybetű érzékenység): {0} [normál keresés])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
hu: {2} {3}
    Találva: {0}
    Csere: {1}

en: Invalid data
hu: Érvénytelen adat

en: The file %s does not contain valid saved searches
hu: %s fájl nem tartalmaz érvényes mentett kereséseket

en: No searches
hu: Nincsenek keresések

en: No searches available to be saved
hu: Nincsenek menthető keresések

en: No searches selected
hu: Nincs keresés kiválasztva

en: No file is being edited.
hu: Nincs fájl szerkesztése.

en: No files are selected in the File browser
hu: A fájlböngészőben nincs kiválasztva fájl

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
hu: Nincs szöveg megjelölve. Először jelöljön ki egy szöveget, majd használja a Kijelölt szöveg megjelölése” műveletet a keresés menüben a megjelöléshez.

en: No search query specified
hu: Nincs megadva keresési kifejezés

en: the selected searches
hu: kiválasztott keresések

en: Invalid regex
hu: Érvénytelen kifejezés

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
hu: A megadott reguláris kifejezés érvénytelen: <pre>{0}</pre>Hiba: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
hu: Nincs helyettesítőfunkció a következő névvel: %s létezik

en: No matches were found for %s
hu: Nincs találat erre %s

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
hu: Ön kikapcsolta a keresés kiterjesztését, ezért lehet, hogy nem minden szövegre keresett rá. Próbálja meg egy új körkörös keresést . A keresési panel alján található "Körkörösen" jelölőnégyzet segítségével engedélyezheti a keresés kiterjesztését.

en: Cannot replace
hu: Nem lehet felülírni

en: You must first click "Find", before trying to replace
hu: Először kattintson a "Keresés" gombra, mielőtt megpróbálná kicserélni

en: Currently selected text does not match the search query.
hu: A jelenleg kiválasztott szöveg nem egyezik a keresési lekérdezéssel.

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
hu: A {query} cseréje {num} helyen megtörtént

en: Found {num} occurrences of {query}
hu: Ehhez a kéréshez {num} előfordulás található: {query}

en: {0}: {1} occurrences
hu: {0}: {1} előfordulás

en: Searching done
hu: Keresés befejezve

en: Before: Replace all
hu: Előző: Cserélje az összest

en: Add a dictionary
hu: Szótár hozzáadása

en: &Download
hu: Letöltés

en: &Import from OXT file
hu: Importálás OXT fájlból

en: &Language to download:
hu: A letöltés nyelve:

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
hu: A {0} támogatja a LibreOffice szótárak használatát helyesírásellenőrzésre.
                Ezek letölthetőek a <a href="{1}">LibreOffice bővítmények</a> tárhelyről.
                A szótár, melyet letölthetünk innen, egy .oxt kiterjesztésű fájl. Adjuk meg a letöltött .oxt fájl elérési útvonalát a
                  {0} szótárak bővítéséhez.

en: Path to OXT file
hu: Az OXT fájl elérési útvonala

en: Browse for an OXT file
hu: OXT fájlok böngészése

en: &Path to OXT file:
hu: Az OXT fájl elérési útvonala:

en: Choose a nickname for this dictionary
hu: A szótár beceneve

en: &Nickname:
hu: Bece&név:

en: Choose OXT Dictionary
hu: OXT szótár kiválasztása

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Must specify nickname
hu: Meg kell adni a becenevet

en: You must specify a nickname for this dictionary
hu: Meg kell adni egy becenevet ehhez a szótárhoz

en: Nickname already used
hu: A becenév már foglalt

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
hu: Szótár "%s" becenévvel már létezik.

en: Failed to import dictionaries
hu: Szótárak importálása sikertelen

en: Failed to import dictionaries from %s. Click "Show details" for more information
hu: Nem sikerült importálni a szótárakat innen: %s. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: No dictionaries
hu: Nincsenek szótárak

en: No dictionaries were found in %s
hu: Nem találhatók szótárak itt: %s

en: Failed to download dictionaries
hu: Szótárak letöltése sikertelen

en: Failed to download dictionaries for "{:s}". Click "Show details" for more information
hu: Nem sikerült letölteni szótárt ehhez: "{:s}". További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra

en: No dictionary was found for "{:s}"
hu: Nem található szótár a következőhöz: "{:s}"

en: Copy selected words to clipboard
hu: A kijelölt szavak másolása a vágólapra

en: Select all words
hu: Minden szó kijelölése

en: Manage user dictionaries
hu: Felhasználói szótárak kezelése

en: &New dictionary
hu: Új szótár

en: &Remove dictionary
hu: Szótá&r eltávolítása

en: Re&name dictionary
hu: Szótár át&nevezése

en: Mark this dictionary as active
hu: Szótár aktiválása

en: Words in this dictionary:
hu: Szavak ebben a szótárban:

en: &Add word
hu: Szó hozzá&adása

en: &Remove selected words
hu: A kijelölt szavak eltávolítása

en: &Import list of words
hu: Szólista &importálása

en: New dictionary
hu: Új szótár

en: Name of the new dictionary
hu: Az új szótár elnevezése

en: Already used
hu: Már foglalt

en: A dictionary with the name %s already exists
hu: Ez a szótár: %s már létezik

en: New name
hu: Új név

en: New name for the dictionary
hu: A szótár új elnevezése

en: Configure the dictionary: <b>%s
hu: Szótár testreszabása: <b>%s

en: Add a word
hu: Egy szó hozzáadása

en: Word to add
hu: Hozzáadandó szó

en: &Word:
hu: Szó:

en: Import list of words
hu: Szavak listájának importálása

en: Enter a list of words, one per line
hu: A szavak listájának beírása, soronként egy

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
hu: A felhasználói szótár szavaihoz hozzá kell rendelni a nyelvet. Válasszon ki itt egy nyelvet:

en: Must specify language
hu: Meg kell adni a nyelvet

en: You must specify a language to import words
hu: A szavak importálásához meg kell adni a nyelvet

en: Manage dictionaries
hu: Szótárak kezelése

en: &Remove this dictionary
hu: Szótá&r eltávolítása

en: Manage &user dictionaries
hu: Felhasználói szótárak kezelése

en: Manage the list of user dictionaries (dictionaries to which you can add words)
hu: A felhasználói szótárak listájának kezelése (szótárak, amelyekhez szavakat adhat hozzá)

en: &Add dictionary
hu: Szótár hozzá&adása

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
hu: Egy új az internetről letöltött szótár hozzáadása

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
hu: <p>Bármely megadott nyelvhez módosíthatja a használt szótárakat.</p>
                <p>Egy nyelvnek számos országspecifikus változata lehet. Mindegyik változathoz
                egy vagy több szótár is hozzárendelhető. Egyes nyelvek alapértelmezett
                félkövéren van szedve a bal oldalon.</p>
                <p>Módosíthatja az alapértelmezett országváltozatot, valamint módosíthatja az egyes
                változatokhoz használt szótárakat.</p>
                <p>Ha egy könyv nyelvét egyszerű nyelvként adja meg, országváltozat nélkül, akkor a
                az itt kiválasztott alapértelmezett változatot használja.</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
hu: Ez már a preferált változat {1} nyelvhez

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
hu: Használja ezt {1} nyelv preferált változataként

en: This is already the preferred dictionary
hu: Ez már a preferált szótár

en: Use this as the preferred dictionary
hu: Használja ezt preferált szótárként

en: Misspelled?
hu: Elírva?

en: Ignored
hu: Kihagy

en: Change %s to
hu: %s módosítása erre

en: Specify replacement manually
hu: Csere megadása manuálisan

en: Ignore/un-ignore all selected words
hu: Kijelölt szavak kihagyása/figyelembe vétele

en: Add/remove all selected words
hu: Kijelölt szavak hozzáadása/eltávolítása

en: Exclude files from spell check
hu: Fájlok kihagyása a helyesírás-ellenőrzésből

en: Choose the files to exclude below. In addition to this list any file can be permanently excluded by adding the comment {} just under its opening tag.
hu: Válassza ki a kihagyni kívánt fájlokat. A megadott listán kívül bármely fájl véglegesen kizárható, ha közvetlenül a nyitóbejegyzésként megadunk egy {} megjegyzést.

en: Check spelling
hu: Helyesírásellenőrzés

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
hu: A könyv ismételt átvizsgálása. Hasznos, ha a párbeszédpanel megnyitása óta szerkesztette a könyvet

en: &Undo last change
hu: &Utolsó módosítás visszavonása

en: Undo the last spell check word replacement, if any
hu: A legutóbbi helyesírás-ellenőrzés miatti szócsere visszavonása

en: Exclude some files in the book from spell check
hu: Kihagyhat néhány fájlt a könyvből a helyesírás-ellenőrzésből

en: Checking, please wait...
hu: Ellenőrzés folyik, kis türelmet...

en: Filter the list of words
hu: Szűrőfeltétel

en: &Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Un&ignore
hu: Nincs figyelmen kívül hagyás

en: Ignore the current word for the rest of this session
hu: Az aktuális szó figyelmen kívül hagyása az ellenőrzés során

en: Stop ignoring the current word
hu: Ne hagyja figyelmen kívül az aktuális szót

en: Add word to &dictionary:
hu: Szó hozzáadása ehhez a szótárhoz:

en: Remove from &dictionaries
hu: Eltávolítás a szótárból

en: Add the current word to the specified user dictionary
hu: Az aktuális szó hozzáadása a megadott szótárhoz

en: Remove the current word from all active user dictionaries
hu: Az aktuális szó eltávolítása az összes aktív felhasználói szótárból

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
hu: Nincsenek aktív felhasználói szótárak. Ki kell választani legalább egy aktív felhasználói szótárat a Beállítások->Szerkesztés->Helyesírási szótárak kezelése menüpontban

en: Show &next occurrence
hu: A következő előfordulás megjele&nítése

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
hu: A kiválasztott szó következő előfordulásának keresése a szerkesztőben, így azt kézzel is szerkesztheti

en: &Change selected word to:
hu: Módosítás a következőre:

en: The replacement word
hu: A helyes/csere szó

en: Show &only misspelled words
hu: Csak az ellenőrizetlen szavak

en: Case &sensitive sort
hu: Kis/nagybetű helye&s rendezés

en: When sorting the list of words, be case sensitive
hu: A hibás szavak rendezésének módja

en: Case sensitive sea&rch
hu: Kis/nagybetű helyes szű&rés

en: When filtering the list of words, be case sensitive
hu: A hibás szavak szűrése kis/nagybetű helyesen

en: Change all occurrences of this word
hu: Módosítsa a szó összes előfordulását

en: Show next occurrence of this word in the book
hu: Jelenítse meg ennek a szónak a következő előfordulását a könyvben

en: E&xclude files
hu: Fájlok kihagyása

en: The original word
hu: Eredeti szó

en: No changed word
hu: Nem módosított szó

en: There is no spelling replacement to undo
hu: Nincs visszavonható helyesírási csere

en: Failed to check spelling
hu: Nem sikerült ellenőrizni a helyesírást

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
hu: Nem sikerült ellenőrizni a helyesírást, kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra a teljes hibainformációért.

en: Files edited
hu: Fájlok szerkesztve

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
hu: A szerkesztőben lévő fájlok a helyesírás-ellenőrző párbeszédpanelen kívül lettek szerkesztve, és %s szó többé már nem létezik.

en: Misspelled words: {0} Total words: {1}
hu: Hibás szó: {0} Összes szó: {1}

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
hu: A keresési kifejezés értelmezésének módja
                <dl>
                <dt><b>Normál</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezés normál szövegként kezelendő, a Calibre pontos szövegegyezést keres.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>A keresési kifejezés reguláris kifejezésként értelmezendő. További segítséget a reguláris kifejezések használatához a Felhasználói Kézikönyvben találhat.</dd>
                </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
hu: 
                Hol történjen a Keresés/Csere:
                <dl>
                <dt><b>Csak az aktuális fájlban</b></dt>
                <dd>Keresés csak az aktuálisan megnyitott fájlban</dd>
                <dt><b>Minden szövegfájlban</b></dt>
                <dd>Keresés minden szöveg (HTML) fájlban</dd>
                <dt><b>A kijelölt fájlokban</b></dt>
                <dd>Keresés csak a Fájlböngészőben kijelölt fájlokban</dd>
                <dt><b>A megnyitott fájlokban</b></dt>
                <dd>Keresés csak a szerkesztésre megnyitott fájlokban</dd>
                </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
hu: Fájl: {0}
    Horgony: {1}

en: Top of file
hu: A fájl teteje

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
hu: Szerkesztéshez kattintson duplán egy fájlra a bal oldali panelen.

en: Full path:
hu: Teljes elérési útvonal:

en: Close tab
hu: Fül bezárása

en: Close other tabs
hu: Egyéb fülek bezárása

en: Close tabs to the right of this tab
hu: Az  aktuális fültől jobbra lévő fülek bezárása

en: Line: {0} : {1}
hu: Sor: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
hu: {0} {1} készítette: {2}

en: {appname} {version} editing: {{path}}
hu: {appname} {version} szerkesztése: {{path}}

en: Global actions
hu: Globális műveletek

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
hu: Új &fájl (képek/betűk/HTML/stb.)

en: Create a new file in the current book
hu: Egy új fájl létrehozása az aktuális könyvben

en: &Import files into book
hu: Fájlok &importálása a könyvbe

en: Import files into book
hu: Fájlok importálása a könyvbe

en: &Open book
hu: Könyv megnyitása

en: Open a book
hu: Könyv megnyitása

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
hu: Mappa megnyitása könyvként (kicsomagolt EPUB)

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
hu: Mappa megnyitása könyvként (a mappa tartalma egy kicsomagolt EPUB)

en: Edit &next file
hu: Következő fájl szerkesztése

en: Edit the next file in the spine
hu: Következő fájl szerkesztése a szervezeti struktúrában

en: Edit &previous file
hu: Előző fájl szerkesztése

en: Edit the previous file in the spine
hu: Előző fájl szerkesztése a szervezeti struktúrában

en: &Revert to before
hu: Visszatérés az előzőhöz

en: Revert book to before the last action (Undo)
hu: Könyv visszaállítása az utolsó művelet előtti állapotba (visszavonás)

en: &Revert to after
hu: Visszatérés a következőhöz

en: Revert book state to after the next action (Redo)
hu: Könyv visszaállítása a következő művelet utáni állapotba (újra)

en: Save book
hu: Könyv mentése

en: Save a &copy
hu: Másola&t mentése

en: Save a copy of the book
hu: Könyv egy másolatának mentése

en: Save a &copy and edit in new window
hu: Másolat mentése és szerkesztés új ablakban

en: Save a copy of the book and edit it in a new window
hu: A könyv másolatának mentése és szerkesztése egy új ablakban

en: Save a &copy and edit here
hu: Másolat mentése és szerkesztése itt

en: Save a copy of the book and edit it in this window
hu: A könyv másolatának mentése és szerkesztése ebben az ablakban

en: Quit
hu: Kilépés

en: Create a new, empty book
hu: Új, üres könyv létrehozása

en: Create new, &empty book
hu: Új, ür&es könyv létrehozása

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
hu: HTML vagy DOCX fájl &importálása új könyvként

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
hu: HTML vagy DOCX fájl importálása új könyvként

en: &Quick open a file to edit
hu: Fájl gyors megnyitása szerkesztéshez

en: Quickly open a file from the book to edit it
hu: Fájl gyors megnyitása egy könyvből szerkesztéshez

en: Editor actions
hu: Szerkesztési műveletek

en: Undo typing
hu: Gépelés visszavonása

en: R&edo
hu: Ismét

en: Redo typing
hu: Gépelés megismétlése

en: Cut &text
hu: Szöveg kivágása

en: Cut text
hu: Szöveg kivágása

en: P&aste from clipboard
hu: Beillesztés a vágóla&pról

en: Tools
hu: Eszközök

en: &Edit Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék sz&erkesztése

en: Edit Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék szerkesztése

en: &Insert inline Table of Contents
hu: Beágyazott tartalomjegyzék beszúrása

en: Insert inline Table of Contents
hu: Beágyazott tartalomjegyzék beszúrása

en: &Fix HTML
hu: HTML &fixálása

en: Fix HTML in the current file
hu: HTML fixálása az aktuális fájlban

en: &Fix HTML - all files
hu: Összes HTML &fixálása

en: Fix HTML in all files
hu: HTML fixálása az összes fájlban

en: &Beautify current file
hu: &Aktuális fájl formázása

en: Beautify current file
hu: Aktuális fájl formázása

en: &Beautify all files
hu: &Minden fájl formázása

en: Beautify all files
hu: Minden fájl formázása

en: &Insert special character
hu: Spec&iális karakter beillesztése

en: Insert special character
hu: Speciális karakter beillesztése

en: &Arrange into folders
hu: M&appákba rendezés

en: Arrange into folders
hu: Mappákba rendezés

en: Set &semantics
hu: Szemantika beállítása

en: Set semantics
hu: Szemantika beállítása

en: &Filter style information
hu: &Stílus információk szűrése

en: &Manage fonts
hu: B&etűtípusok kezelése

en: Manage fonts in the book
hu: Betűtípusok kezelése a könyvben

en: Add &cover
hu: Borító &hozzáadása

en: Add a cover to the book
hu: Borító hozzáadása a könyvhöz

en: &Reports
hu: &Riportok

en: Show a report on various aspects of the book
hu: A könyv különböző vonatkozásairól szóló jelentés megjelenítése

en: Check &external links
hu: Külső link&ek ellenőrzése

en: Check external links in the book
hu: A könyvben lévő külső link&ek ellenőrzése

en: C&ompress images losslessly
hu: Képek veszteségmentes tömörítése

en: Compress images losslessly
hu: Képek veszteségmentes tömörítése

en: Transform &styles
hu: Stílusok módosítása

en: Transform styles used in the book
hu: A könyvben használt stílusok átalakítása

en: Transform HTML used in the book
hu: A könyvben használt HTML átalakítása

en: Download external &resources
hu: Külső erőfo&rrások letöltése

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
hu: Külső források letöltése a könyvbe (a könyvben nem szereplő képek/stíluslapok/stb./)

en: &Subset embedded fonts
hu: Beágyazott betűtípusok &szűkítése

en: Subset embedded fonts
hu: Beágyazott betűtípusok szűkítése

en: Subset fonts
hu: Betűtípusok szűkítése

en: &Embed referenced fonts
hu: Hivatkozott b&etűtípusok beágyazása

en: Embed fonts
hu: B&etűtípusok beágyazása

en: Embed referenced fonts
hu: Hivatkozott betűtípusok beágyazása

en: &Smarten punctuation (works best for English)
hu: Elegán&s írásjelek (Angol szöveggel a legjobb hatásfokú)

en: Remove &unused CSS rules
hu: Nem használt CSS szabályok törlése

en: Remove unused CSS rules
hu: Nem használt CSS szabályok törlése

en: Upgrade book internals
hu: Könyv formátum frissítése

en: Auto reload preview
hu: Előnézet automatikus újratöltése

en: Sync preview position to editor position
hu: Az előnézeti pozíció szinkronizálása a szerkesztő pozíciójával

en: Refresh preview
hu: Előnézet frissítése

en: Split this file
hu: A fájl darabolása

en: Split file in the preview panel
hu: Fájl felosztása az előnézeti panelen

en: Find next in preview
hu: Következő keresése az Előnézetben

en: Find previous in preview
hu: Előző keresése az Előnézetben

en: &Find/replace
hu: Keresés/Csere

en: Show the Find/replace panel
hu: A Keresés/Csere panel megjelenítése

en: Replace current match
hu: Aktuális találat cseréje

en: Replace and find ne&xt
hu: Csere és következő keresése

en: Replace current match and find next
hu: Az aktuális egyezés cseréje, és a következő keresése

en: R&eplace and find previous
hu: Cs&ere, majd előző keresése

en: Replace current match and find previous
hu: Az aktuális egyezés cseréje, és az előző keresése

en: Replace all matches
hu: Minden megegyezés cseréje

en: Count number of matches
hu: Találatok száma

en: &Mark selected text
hu: A kijelölt szöveg &megjelölése

en: Mark selected text or unmark already marked text
hu: A kijelölt szöveg megjelölése, a már megjelöltek invertálása

en: Go to &line
hu: Ugrás adott sorra

en: Go to line number
hu: Ugrás a sorszámra

en: Sa&ved searches
hu: Mentett keresések

en: Show the saved searches dialog
hu: A mentett keresések párbeszédpanel megjelenítése

en: &Search ignoring HTML markup
hu: Figyelmen kívül hagyott HTML kódok kere&sése

en: Show the text search panel
hu: A szöveges kereső panel megjelenítése

en: Check book
hu: Könyv ellenőrzése

en: C&heck book
hu: Könyv ellenőrzése

en: Check book for errors
hu: Könyv ellenőrzése - hibák

en: Check &spelling
hu: Helye&sírásellenőrzés

en: Check book for spelling errors
hu: A könyv helyesírásellenőrzése

en: &Next error
hu: Következő hiba

en: Show next error
hu: Következő hiba megjelenítése

en: &Previous error
hu: Előző hiba

en: Show previous error
hu: Előző hiba megjelenítése

en: &Next spelling mistake
hu: Következő helyesírási hiba

en: Go to next spelling mistake
hu: Ugrás a következő helyesírási hibára

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: &Create checkpoint
hu: &Ellenőrzési pont létrehozása

en: Create a checkpoint with the current state of the book
hu: Egy ellenőrző pont létrehozása a könyv jelenlegi állapotával

en: &Close current tab
hu: Aktuális fül bezárása

en: Close the currently open tab
hu: Nyitott fül bezárása

en: C&lose other tabs
hu: Egyéb fü&lek bezárása

en: Close all tabs except the current tab
hu: Az összes lap bezárás, kivéve az aktuális lapot

en: Close tabs to the &right
hu: Jobb oldali fülek bezárása

en: Close tabs to the right of the current tab
hu: Az  aktuális fültől jobbra lévő fülek bezárása

en: User &Manual
hu: Felhasználói &kézikönyv

en: Show User Manual
hu: Felhasználói kézikönyv megjelenítése

en: &Browse images in book
hu: A könyv képeinek tallózása

en: Browse images in the books visually
hu: Képek vizuális böngészése a könyvben

en: &Split at multiple locations
hu: &Szétdarabolás

en: Split HTML file at multiple locations
hu: A HTML-fájl felosztása több helyen

en: Compare to &another book
hu: Összeh&asonlítás egy másik könyvvel

en: Compare to another book
hu: Összehasonlítás egy másik könyvvel

en: Manage &Snippets
hu: Kivonatok (részletek) kezelése

en: Manage user created Snippets
hu: Felhasználó által létrehozott kivonatok kezelése

en: &Recently opened books
hu: &Legutóbb megnyitott könyvek

en: Save a copy
hu: Másolat mentése

en: &Tools
hu: Eszkö&zök

en: External &links
hu: Külső &linkek

en: &View
hu: &Nézet

en: Tool&bars
hu: Eszköztár

en: &Plugins
hu: Bővítmények

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Donate to support calibre development
hu: A Calibre &fejlesztésének támogatása

en: Book tool bar
hu: Könyv eszköztár

en: Tools tool bar
hu: Eszköztár

en: Plugins tool bar
hu: Bővítmény eszköztár

en: Donate to support calibre development
hu: A Calibre fejlesztésének támogatása

en: Toggle %s
hu: %s váltás

en: Windows
hu: Ablakműveletek

en: File browser
hu: Fájlböngésző

en: File preview
hu: Fájl előnézete

en: Live CSS
hu: Élő CSS

en: Inspector
hu: Elemző

en: Text search
hu: Szövegkeresés

en: Checkpoints
hu: Ellenőrzési pontok

en:  [was %s]
hu:  [%s volt]

en: Current state
hu: Jelenlegi állapot

en: [Unnamed state]
hu: [névtelen állapot]

en: Revert the book to the selected checkpoint
hu: A könyv visszaállítása a kiválasztott ellenőrzőponthoz

en: &Compare
hu: Összehasonlítás

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
hu: A könyv állapotnak összehasonlítása a kiválasztott ellenőrzőponton az aktuális állapottal

en: Cannot revert
hu: Nem lehet visszaállítani

en: Cannot revert to the current state
hu: Nem lehet visszaállítani a jelenlegi állapotot

en: Cannot compare
hu: Nem hasonlítható össze

en: There is no point comparing the current state to itself
hu: Nincs értelme a jelenlegi állapotot önmagához hasonlítani

en: Choose tag name
hu: Címke neve

en: Specify the name of the &tag to insert:
hu: A beillesztendő címke nevének megadása:

en: Text (HTML) files
hu: Text (HTML) fájlok

en: Style (CSS) files
hu: Stílus (CSS) fájlok

en: Audio
hu: Hangfájlok

en: Video
hu: Videófájlok

en: OPF file (metadata)
hu: PPF fájl (metaadat)

en: Table of contents file (NCX)
hu: Tartalomjegyzék fájl (NCX)

en: Arrange in folders
hu: Mappákba rendezés

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
hu: A könyv fájljai almappákba rendezhetőek típusuk alapján. Üres mappa esetén a fájlok a gyökérbe kerülnek.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
hu: Ne feledje, hogy ez csak a könyvben lévő fájlokat rendezi, és ez nem befolyásolja, hogy hogyan jelenjenek meg a Fájlböngészőben

en: Specify locations to split at
hu: A szétdarabolás helyének meghatározása

en: Specify the locations to split at, using an XPath expression (click the wizard button for help with generating XPath expressions).
hu: A felosztás helyeinek megadása egy XPath-kifejezés segítségével (kattintson a varázsló gombra, ha segítségre van szüksége az XPath-kifejezések létrehozásához).

en: &XPath expression:
hu: &XPath kifejezés:

en: Invalid XPath expression
hu: Érvénytelen XPath kifejezés

en: Choose file to import
hu: Importálandó fájl kiválasztása

en: You can import an HTML or DOCX file directly as an EPUB and edit it. The EPUB will be generated with minimal changes from the source, unlike doing a full conversion in calibre.
hu: HTML- vagy DOCX-fájlt közvetlenül EPUB-ként importálhat és szerkeszthet. Az EPUB minimális változtatásokkal jön létre a forrásból, ellentétben a teljes Calibre konvertálással.

en: Choose the file to import
hu: Az importálandó fájl kiválasztása

en: Source file:
hu: Forrás fájl:

en: Choose the location for the newly created EPUB
hu: Az újonnan létrehozott EPUB helyének kiválasztása

en: Destination file:
hu: Cél fájl:

en: Importable files
hu: Importálható fájlok

en: Choose destination
hu: Cél kiválasztása

en: EPUB files
hu: EPUB fájlok

en: Need document
hu: Dokumentum szükséges

en: You must specify the source file that will be imported.
hu: Meg kell határozni a forrás fájlt az importáláshoz.

en: No results found
hu: Nincs találat

en: Choose file to edit
hu: Fájlkiválasztás szerkesztéshez

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
hu: <p>A fájl gyors kijelöléséhez adjon meg pár karaktert a fájl nevéből, az alábbiak szerint.
            Példaként az alábbi fájlt keressük:
            {example}
            Üsse be a következő karaktereket:
            {chars}
            majd nyomja meg az Enter billentyűt.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
hu: Horgony: {0}
    Bevezető szöveg: {1}

en: Filter files
hu: Fájlnév szűrő

en: Choose a &file to link to:
hu: Egy fájl kiválasztása a hivatkozáshoz:

en: Filter locations
hu: Hely szűrése

en: Choose a &location (anchor) in the file:
hu: Hivatkozás (horgony) a fájlban:

en: The destination (href) for the link
hu: A hivatkozás célhelye (href)

en: &Target:
hu: Cél:

en: Te&xt:
hu: Szöveg:

en: The (optional) text for the link
hu: A hivatkozás (nem kötelező) szövege

en: Tem&plate:
hu: Sablon:

en: 
                The template to use for generating the link. In addition to {0} and {1}
                you can also use {2}, {3} and {4} variables
                in the template, they will be replaced by the source filename, the destination
                filename and the anchor, respectively.
hu: 
                A hivatkozás létrehozásához használandó sablon. A {0} és {1} mellett 
                a {2}, {3} és {4} változókat is használhatja a sablonban, 
                ezek helyére a forrásfájlnév, a 
                célfájlnév és a horgony lép.

en: Copyright page
hu: Szerzői jog oldal

en: Page with title, author, publisher, etc.
hu: Cím, szerző, kiadó stb.

en: The book cover, typically a single HTML file with a cover image inside
hu: A könyv borítója, jellemzően egyetlen HTML-fájl, benne borítóképpel

en: Back-of-book style index
hu: Hátoldal stílusú tartalomjegyzék

en: First "real" page of content
hu: A könyv első oldala, "valódi" tartalommal

en: Type of &semantics:
hu: A szemantika típusa:

en: Choose a &file:
hu: &Fájl kiválasztása:

en: About semantics
hu: Szemantikáról bővebben

en: Semantics refer to additional information about specific locations in the book. For example, you can specify that a particular location is the dedication or the preface or the Table of Contents and so on.
    
    First choose the type of semantic information, then choose a file and optionally a location within the file to point to.
    
    The semantic information will be written in the <guide> section of the OPF file.
hu: A szemantika a könyv adott helyeivel kapcsolatos további információkra utal. Például megadhatja, hogy egy adott hely legyen a dedikáció vagy az előszó, vagy a tartalomjegyzék és így tovább.
    
    Először válassza ki a szemantikai információ típusát, majd válasszon egy fájlt és opcionálisan egy helyet a fájlon belül, amelyre mutatni szeretne.
    
    A szemantikai információk az OPF fájl <guide> részébe kerülnek.

en: Cannot set {} type semantics in EPUB 2 or AZW3 books
hu: Nem állítható be {} típusú szemantika az EPUB 2 vagy AZW3 könyvekben

en: Flo&ats
hu: Lebegők

en: &Other CSS properties:
hu: &Egyéb CSS tulajdonságok:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
hu: CSS szűrés csak az aktuális fájlban (%s)

en: Add a cover
hu: Borító hozzáadása

en: &Images in book
hu: &Képek a könyvben

en: Filter the list of images
hu: Kép lista szűrése

en: If enabled the cover image you select will be embedded into the book in such a way that when viewed, its aspect ratio (ratio of width to height) will be preserved. This will mean blank spaces around the image if the screen the book is being viewed on has an aspect ratio different to the image.
hu: Ha ez engedélyezve van, akkor a kiválasztott címlap úgy ágyazódik be a könyvbe, hogy a megtekintéskor megmarad a szélesség és magasság aránya. Ez azt jelentheti, hogy üres terület jelenhet meg a kép körül, ha a képernyő eltérő méretarányú.

en: Import &image
hu: Kép &importálása

en: Choose a cover image
hu: Borítókép kiválasztása

en: Quick Start Guide
hu: Gyors üzembe helyezési útmutató

en: &Donate to support calibre
hu: A Calibre projekt támogatása

en: &Eject connected device
hu: &Csatlakoztatott eszköz leválasztása

en: Quit calibre
hu: Kilépés a Calibre-ből

en: Minimize the calibre window
hu: A Calibre ablak minimalizálása

en: Clear the current search
hu: Az aktuális keresés törlése

en: Focus the book list
hu: Fókusz a könyvlistára

en: Clear the Virtual library
hu: Virtuális könyvtár törlése

en: Clear the additional restriction
hu: További korlátozások törlése

en: Debug mode
hu: Hibakeresési mód

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
hu: A Calibre-t hibakeresési módban indította. A Calibre bezárása után a hibanapló elérhető a következő helyen: %s<p>A hibanapló automatikusan megjelenik.

en: Content server changed!
hu: A Tartalomkiszolgáló beállításai módosultak!

en: calibre 3 comes with a completely re-written Content server. As such any custom configuration you have for the content server no longer applies. You should check and refresh your settings in Preferences->Sharing->Sharing over the net
hu: a Calibre 3 egy teljesen újraírt tartalomkiszolgálóval érkezik. Ennek megfelelően a tartalomszerverhez megadott egyéni konfigurációk már nem érvényesek. Ellenőrizze és frissítse a beállításokat a Beállítások->Megosztás->Megosztás a neten keresztül

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
hu: Nem sikerült elindítani a tartalomkiszolgálót. Hiba:
    
    %s

en: Hide main window
hu: Főablak elrejtése

en: Show main window
hu: Főablak megjelenítése

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
hu: A következő helyen lévő adatbázis sérültnek tűnik: %s. Kívánja, hogy a Calibre megkísérelje annak automatikus helyreállítását? Az adatbázis újraépítése nem biztos, hogy sikerülni fog.

en: Conversion error
hu: Konverziós hiba

en: <p><b>Failed to convert: %s
hu: <p><b>Nem sikerült konvertálni: %s

en: 
                    Many older e-book reader devices are incapable of displaying
                    EPUB files that have internal components over a certain size.
                    Therefore, when converting to EPUB, calibre automatically tries
                    to split up the EPUB into smaller sized pieces.  For some
                    files that are large undifferentiated blocks of text, this
                    splitting fails.
                    <p>You can <b>work around the problem</b> by either increasing the
                    maximum split size under <i>EPUB output</i> in the conversion dialog,
                    or by turning on Heuristic processing, also in the conversion
                    dialog. Note that if you make the maximum split size too large,
                    your e-book reader may have trouble with the EPUB.
hu: 
                    Sok régebbi e-könyv-olvasó eszköz nem képes megjeleníteni olyan 
                    EPUB-fájlokat, amelyek bizonyos méretű belső összetevőket tartalmaznak. 
                    Emiatt az EPUB formátumra konvertáláskor a Calibre  automatikusan megpróbálja 
                    felosztani az EPUB-t kisebb méretű darabokra. Egyes fájlok esetében, 
                    amelyek nagy, megkülönböztetetlen szövegblokkok, 
                    ez a felosztás nem sikerül.
                    <p>Megkerülheti <b>a problémát</b> ha növeli a maximális 
                    felosztási méretet az <i>EPUB kimenet</i> párbeszéd panelen,
                    vagy a heurisztikus feldolgozás bekapcsolásával, szintén a konverziós 
                     párbeszédablakban. Vegye figyelembe, hogy ha a maximális felosztási méretet 
                     túl nagyra állítja, e-könyv-olvasójának gondjai lehetnek az EPUB-val.

en: Conversion failed
hu: A konvertálás nem sikerült

en: here
hu: itt

en: Recipe Disabled
hu: Hírösszeállítás letiltva

en: <b>Failed</b>
hu: <b>Nem sikerült</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
hu: Folyamatban van néhány művelet végrehajtása. Megszakítja?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
hu:  kommunikál az eszközzel!<br>
                          A kilépés adatvesztést okozhat az eszközön.<br>
                          Biztos, hogy ki akar lépni??

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
hu: Könyvtári frissítések függőben vannak. Biztosan kilép?

en: Library updates waiting
hu: Függőben lévő könyvtári frissítések

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
hu: Adatbázis-leállító bővítmények fut. Ez eltarthat néhány másodpercig...

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
hu: A Tartalomkiszolgáló leállítása folyik. Kis türelmet...

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
hu: tovább fut a háttérben.
    Teljes bezáráshoz válassza a <b>Kilépést</b> a tálcaikon menüjéből.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
hu: <b>{ver}</b> verziószámmal új {app} kiadás tölthető le. Az  <a href="{url}">újdonságok és változások listája itt</a> tekinthető meg.

en: Update available!
hu: Új frissítés érhető el!

en: Show this notification for future updates
hu: Mutassa ezt az ablakot a jövőbeli frissítések során is

en: &Get update
hu: &Letöltés

en: Update &plugins
hu: &Bővítmény frissítése

en:  and one plugin update |  and {} plugin updates
hu[0]:  és egy bővítmény frissítése
hu[1]:  és {} bővítmény frissítése

en: Update found
hu: Új verzió

en: plugin update available | plugin updates available
hu[0]: egy bővítményfrissítés érhető el
hu[1]: bővítmény frissítések érhetők el

en: Plugin updates
hu: Plugin frissítések

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
hu[0]: Egy bővítményfrissítés érhető el
hu[1]: {} bővítményfrissítés érhető el

en: Install and configure user plugins
hu: Felhasználó bővítmények telepítése és beállítása

en: Rename this bookmark
hu: Könyvjelző átnevezése

en: Remove this bookmark
hu: Könyvjelző eltávolítása

en: Double click to edit the bookmarks
hu: Dupla kattintással könyvjelző szerkesztése

en: &New
hu: Új

en: Create a new bookmark at the current location
hu: Könyvjelző létrehozása az adott pozícióhoz

en: Remove the currently selected bookmark
hu: A kijelölt könyvjelző(k) eltávolítása

en: Pre&vious
hu: &Előző

en: Nex&t
hu: &Következő

en: Position in book
hu: Könyvbéli pozíció

en: Change how the bookmarks are sorted
hu: A könyvjelzők rendezésének módja

en: Are you sure you want to delete the bookmark: {0}?
hu: Biztosan törli a következő könyvjelzőt: {0}?

en: Export bookmarks
hu: Könyvjelzők exportálása

en: Saved bookmarks
hu: Mentett könyvjelzők

en: Import bookmarks
hu: Könyvjelzők importálása

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Enter title for bookmark:
hu: Könyvjelző nevének megadása:

en: Could not calculate position in book
hu: Nem sikerült kiszámítani a pozíciót a könyvben

en: Failed to bookmark
hu: Nem sikerült a könyvjelző

en: calibre highlights
hu: Calibre kiemelések

en: highlights
hu: kiemelések

en: Modify this highlight
hu: Kiemelés módosítása

en: Edit notes for this highlight
hu: Jegyzetek szerkesztése ehhez a kiemeléshez

en: Delete this highlight | Delete selected highlights
hu[0]: A kijelölt kiemelés törlése
hu[1]: A kijelölt kiemelések törlése

en: Export selected highlights
hu: Kijelölt kiemelés exportálása

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
hu[0]: Tartalomjegyzék szakasz:
hu[1]: Tartalomjegyzék szakaszok:

en: Double click to jump to an entry
hu: Dupla kattintással ugrás a bejegyzéshez

en: Modify
hu: Módosítás

en: Modify the selected highlight
hu: Az aktuális kiemelés módosítása

en: Delete the selected highlights
hu: A kijelölt kiemelések törlése

en: Export all highlights
hu: Összes kiemelés exportálása

en: No highlights match the search: {}
hu: Egyetlen kiemelés sem felel meg a keresésnek: {}

en: the location of this highlight
hu: kiemelés helye

en: No selected highlight
hu: Nincs kijelölt kiemelés

en: No highlight is currently selected
hu: Jelenleg nincs kiemelés kiválasztva

en: Are you sure you want to delete this highlight permanently? | Are you sure you want to delete all {} highlights permanently?
hu[0]: Biztos benne, hogy végleg törli ezt a kiemelést?
hu[1]: Biztos benne, hogy végleg törli az összes {} kiemelést?

en: No highlights
hu: Nincsenek kiemelések

en: This book has no highlights to export
hu: Ennek a könyvnek nincsenek exportálandó kiemelései

en: No highlights selected to export
hu: Nincs kijelölt kiemelés az exportáláshoz

en: Edit lookup source
hu: Forrás szerkesztése

en: The name of the source
hu: A forrás neve

en: The URL template of the source
hu: A forrás URL-sablonja

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
hu: Az URL-sablonnak https:// karakterrel kell kezdődnie, és tartalmaznia kell a {word} szót, amelyet az aktuális lekérdezés vált fel

en: You must specify a name
hu: Meg kell adni egy nevet

en: Name already exists
hu: A név már létezik

en: A lookup source with the name {} already exists
hu: Ez a forrás már létezik: {}

en: You must specify a URL
hu: Meg kell adni egy URL-t

en: The URL must start with https://
hu: Az URL-nek 'https://' karakterrel kell kezdődnie

en: The URL must contain the placeholder {word}
hu: Az URL-nek tartalmaznia kell a {word} helyőrzőt

en: Edit lookup sources
hu: Források szerkesztése

en: Double-click to edit an entry
hu: Dupla kattintással szerkesztés

en: Restore defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

en: No sources
hu: Nincsenek források

en: You must specify at least one lookup source
hu: Legalább egy forrást adjon meg

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Default zoom
hu: Alapértelmezett 'zoom'

en: Inspect
hu: Ellenőrzés

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
hu: Dupla kattintás egy szóra a könyv szövegében a kereséshez.

en: Lookup &in:
hu: Keresés &itt:

en: Add sources
hu: Források hozzáadása

en: Add more sources at which to lookup words
hu: További források hozzáadása a szavak kereséséhez

en: Refresh the result to match the currently selected text
hu: Az eredmény frissítése, hogy megfeleljen az aktuálisan kiválasztott szövegnek

en: Update on selection change
hu: Frissítés a kiválasztás módosításakor

en: Automatically update the displayed result when selected text in the book changes. With this disabled the lookup is changed only when clicking the Refresh button.
hu: A megjelenített eredmény automatikus frissítése, ha a könyvben kiválasztott szöveg megváltozik. Ha ez nem engedélyezett, a keresés csak a "Frissítés" gombra kattintva módosul.

en: Connecting to E-book viewer failed
hu: Csatlakozás az e-könyv nézegetőhöz sikertelen

en: Unable to connect to existing E-book viewer window, try restarting the viewer.
hu: Nem lehet csatlakozni a meglévő e-könyvnézegető ablakhoz, próbálja meg újraindítani a megjelenítőt.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
hu: %prog [options] fájl
    
    E-könyv megtekintése.

en: If specified, the E-book viewer window will try to come to the front when started.
hu: Ha be van állítva, az e-könyvnézegető ablak megpróbál előtérbe kerülni, amikor elindul.

en: If specified, the E-book viewer window will try to open full screen when started.
hu: Ha be van állítva, az e-könyvnézegető ablak megpróbál teljes képernyőt nyitni, amikor elindul.

en: Force reload of all opened books
hu: Az összes megnyitott könyv újratöltésének kényszerítése

en: The position at which to open the specified book. The position is a location or position you can get by using the Go to->Location action in the viewer controls. Alternately, you can use the form toc:something and it will open at the location of the first Table of Contents entry that contains the string "something". The form toc-href:something will match the href (internal link destination) of toc nodes. The matching is exact. If you want to match a substring, use the form toc-href-contains:something. The form ref:something will use Reference mode references. The form search:something will search for something after opening the book. The form regex:something will search for the regular expression something after opening the book.
hu: A megadott könyv megnyitásának helye. A pozíció egy olyan hely vagy pozíció, amelyet a megtekintő vezérlőiben található Ugrás->Hely művelet segítségével érhet el. Alternatív megoldásként használhatja a toc:something űrlapot, amely az első „valami” karakterláncot tartalmazó tartalomjegyzék-bejegyzés helyén nyílik meg. A toc-href:something űrlap megfelel a toc csomópontok href (belső hivatkozási cél) értékének. Az egyezés pontos. Ha egy részkarakterláncot szeretne egyeztetni, használja a toc-href-contains:something űrlapot. A ref:something űrlap Referencia mód hivatkozásokat fog használni. A Search:something űrlap a könyv megnyitása után keres valamit. A regex:something alak a valami reguláris kifejezést keresi a könyv megnyitása után.

en: Open a new viewer window even when the option to use only a single viewer window is set
hu: Új megjelenítőablak megnyitása akkor is, ha az egyetlen megjelenítőablak használatára vonatkozó beállítás be van állítva.

en: Failed to start listener
hu: A hallgató elindítása sikertelen

en: Could not start the listener used for single instance viewers. Try rebooting your computer.
hu: Nem sikerült elindítani az egypéldányos megjelenítőkhöz használt figyelőt. Próbálja újraindítani a számítógépet.

en: Print to PDF
hu: Nyomtatás PDF-be

en: Print %s to a PDF file
hu: %s nyomtatása PDF-be

en: Choose location for PDF file
hu: A PDF fájl elérési útvonala

en: &File:
hu: &Fájl:

en: Paper &size:
hu: Oldalméret:

en: &Left margin:
hu: Ba&l margó:

en: &Top margin:
hu: &Felső margó:

en: &Right margin:
hu: Jobb ma&rgó:

en: &Bottom margin:
hu: &Alsó margó:

en: inches
hu: hüvelyk

en: Add page &number to printed pages
hu: Oldalszámok a kinyomtatott oldalakon

en: &Open PDF file after printing
hu: PDF megnyitása kiny&omtatás után

en: PDF file
hu: PDF fájl

en: No filename specified
hu: Fájlnév nincs megadva

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
hu: Meg kell adni egy fájlnevet a PDF-fájl létrehozásához

en: Incorrect filename specified
hu: Helytelen fájlnév van megadva

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
hu: A PDF-fájl nevének .pdf-re kell végződnie

en: Printing, this will take a while, please wait...
hu: Nyomtatás folyik, kis türelmet...

en: Printing...
hu: Nyomtatás...

en: Failed to convert to PDF
hu: PDF konvertálási hiba

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
hu: Hiba a PDF létrehozása közben, kattintson a "Részletek megjelenítésére" további információkért.

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Whole words
hu: Egész szavak

en: Nearby words
hu: Közeli szavak

en: Choose the type of search: <ul><li><b>Contains</b> will search for the entered text anywhere. It will ignore punctuation, spaces and accents, unless Case sensitive searching is enabled.<li><b>Whole words</b> will search for whole words that equal the entered text. As with "Contains" searches punctuation and accents are ignored.<li><b>Nearby words</b> will search for whole words that are near each other in the text. For example: <i>calibre cool</i> will find places in the text where the words <i>calibre</i> and <i>cool</i> occur within 60 characters of each other. To change the number of characters add the number to the end of the list of words, for example: <i>calibre cool awesome 120</i> will search for <i>calibre</i>, <i>cool</i> and <i>awesome</i> within 120 characters of each other.<li><b>Regex</b> will interpret the text as a regular expression.
hu: Keresés típusának kiválasztása: <ul><li><b>Tartalmaz</b> a beírt szöveget bárhol megkeresi. Figyelmen kívül hagyja az írásjeleket, a szóközöket és az ékezeteseket, hacsak nincs engedélyezve a kis- és nagybetűk közötti keresés.<li><b>Teljes szavak</b> a beírt szöveggel megegyező teljes szavakat keresnek. Akárcsak a „Tartalmaz” esetében, az írásjeleket és az ékezeteseket figyelmen kívül hagyja a rendszer.<li><b>Közeli szavak</b> a szövegben egymás közelében lévő teljes szavakat keresik. Például: <i>calibre cool</i> helyeket talál a szövegben, ahol a<i>calibre</i> és <i>cool</i> szavak egymástól 60 karakteren belül fordulnak elő. A karakterek számának módosításához adja hozzá a számot a szavak listájának végéhez, például: <i>calibre cool awesome 120</i> megkeresi a <i>calibre</i>, <i>cool</i> és <i>awesome</i> szavakat egymástól 120 karakteren belül.<li><b>Regex</b> a szöveget reguláris kifejezésként értelmezi.

en: Go back to where you were before searching
hu: Vissza oda, ahol volt, mielőtt keresett

en: the location of this search result
hu: a keresési eredmény helye

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
hu: Ez a szöveg el van rejtve a könyvben, és nem jeleníthető meg

en: No matches were found for:
hu: Nincs találat ehhez:

en: Expand all items under %s
hu: Minden elem kibontása %s alatt

en: Expand all items
hu: Minden elem kibontása

en: Collapse all items
hu: Összes elem bezárása

en: Expand all items at the level of {}
hu: Az összes elem kibontása {} szintjén

en: Collapse all items at the level of {}
hu: Az összes elem összecsukása {} szintjén

en: Copy Table of Contents to clipboard
hu: Tartalomjegyzék másolása a vágólapra

en: Search Table of Contents
hu: Keresés a Tartalomjegyzékben

en: Search for text in the Table of Contents
hu: Szöveg keresése a Tartalomjegyzékben

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
hu: Nincsenek megfelelő tartalomjegyzék-bejegyzések: %s

en: Switch color scheme
hu: Színséma váltása

en: Increase font size
hu: Betűméret növelése

en: Decrease font size
hu: Betűméret csökkentése

en: Toggle full screen
hu: Teljesképernyő be/ki

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Next section
hu: Következő bekezdés

en: Previous section
hu: Előző bekezdés

en: Toggle Reference mode
hu: Referencia mód be/ki

en: Toggle auto-scrolling
hu: Automatikus görgetés be- és kikapcsolása

en: Lookup words
hu: Szavak keresése

en: Show viewer controls
hu: Megjelenítő vezérlők megjelenítése

en: Toggle paged mode
hu: Lapozás mód váltása BE/KI

en: Print book
hu: A könyv nyomtatása

en: Show book metadata
hu: Könyv metaadatainak megjelenítése

en: Read aloud
hu: Felolvasás

en: Browse highlights in book
hu: A kiemelések böngészése a könyvben

en: Select all text in the current file
hu: Összes szöveg kiválasztása az aktuális fájlban

en: Edit this book
hu: Könyv szerkesztése

en: Reload this book
hu: Könyv újratöltése

en: Customize this toolbar
hu: Eszköztár testreszabása

en: Hide this toolbar
hu: Eszköztár elrejtése

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
hu: Váltás folyamatos módba -- ahol a szöveg nincs oldalakra bontva

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
hu: Váltás lapozó módra -- ahol a szöveg oldalakra van bontva

en: Turn off auto-scrolling
hu: Automatikus görgetés kikapcsolása

en: Turn on auto-scrolling
hu: Automatikus görgetés bekapcsolása

en: Read the text of the book aloud
hu: A könyv szövegének hangos felolvasása

en: Stop reading
hu: Olvasás leállítása

en: Clear list of recently opened books
hu: A legutóbb megnyitott könyvek listájának törlése

en: Configure the toolbar
hu: Eszköztár beállítása

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
hu: A kívánt műveletek kiválasztása az eszköztáron. Az eszköztár átrendezéséhez húzza át az elemeket a jobb oldali listában.

en: Configure Read aloud
hu: Felolvasás beállítása

en: Error in speech subsystem
hu: Hiba a beszéd alrendszerében

en: Text-to-Speech unavailable
hu: A felolvasás nem támogatott

en: Lookup
hu: Keresés

en: Preparing book for first read, please wait
hu: Olvasáshoz történő előkészítés, kis türelmet

en: E-book viewer
hu: E-könyv olvasóprogram

en: Scroll here
hu: Görgetés ide

en: Start of book
hu: A könyv kezdete

en: End of book
hu: A könyv vége

en: Start of current file
hu: Az aktuális fájl kezdete

en: End of current file
hu: Az aktuális fájl vége

en: Hide this scrollbar
hu: A görgetősáv elrejtése

en: Search :: no matches
hu: Keresés :: nincs találat

en: Search :: one match
hu: Keresés :: egy találat

en: Search :: {} matches
hu: Keresés :: {} találat

en: Empty search expression
hu: Üres keresési kifejezés

en: Cannot search for {!r} as it contains only punctuation and spaces.
hu: {!r} nem kereshető, mivel csak írásjeleket és szóközöket tartalmaz.

en: Cannot jump to location
hu: Nem lehet a helyre ugrani

en: The Read aloud feature is active, cannot jump to {}. Close it first.
hu: A felolvasás funkció aktív, nem tud {}-ra ugrani. Először zárja be.

en: Table of Contents locations
hu: A tartalomjegyzék helye

en: bookmark
hu: könyvjelző

en: Failed to load the image {}
hu: {} kép betöltése sikertelen

en: Image not found
hu: Kép nem található

en: Failed to find the image {}
hu: {} kép keresése sikertelen

en: Cannot print book
hu: A könyv nyomtatása sikertelen

en: No book is currently open
hu: Jelenleg nincs nyitva könyv

en: Book does not exist
hu: Könyv nem létezik

en: Cannot open {} as it no longer exists
hu: {} nem nyitható meg, mivel már nem létezik

en: Choose e-book
hu: E-könyv kiválasztása

en: E-books
hu: E-könyvek

en: Loading book
hu: Könyv betöltése

en: Loading book, please wait
hu: Könyv betöltése, kis türelmet

en: Loading book failed
hu: Könyv betöltési hiba

en: Failed to open the book at {0}. Click "Show details" for more info.
hu: Nem sikerült megnyitni a könyvet itt: {0}. További információért kattintson a "Részletek megjelenítése" gombra.

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
hu: Csak %s formátumú könyvek szerkeszthetőek.
    
    Konvertálja a könyvet megfelelő formátumba.

en: The Qt WebEngine Render process has crashed. You should try restarting the viewer.
hu: A Qt WebEngine renderelési folyamata összeomlott. Meg kell próbálnia újraindítani a megjelenítőt.

en: Choose background image
hu: Háttérkép kiválasztása

en: Clear search history
hu: A keresési előzmények törlése

en: Test file name invalid
hu: A tesztfájl neve érvénytelen

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
hu: Úgy tűnik, hogy <b>%s</b> fájlnév nem végződik fájlkiterjesztéssel. Egy fájlkiterjesztéssel kell végződnie, például .epub vagy .mobi

en: Hide size in corner
hu: Méret elrejtése a kereten

en: Show size in corner
hu: Méret megjelenítése a kereten

en: Clear history
hu: Előzmények törlése

en: Drag to resize
hu: Húzza átméretezéshez

en: Choose &color
hu: Szín kiválasztása

en: Choose a color
hu: Szín kiválasztása

en: Cu&t
hu: Kivágás

en: &Step up
hu: Lépés felfelé

en: Step &down
hu: Lépés lefelé

en: Not rated
hu: Nem értékelt

en: Generic e-ink device
hu: Általános e-ink eszköz

en: Smartphone
hu: Okostelefon

en: iPad like tablet
hu: iPad szerű táblagép

en: Kindle Basic (all models)
hu: Kindle Basic (minden modell)

en: Kindle Fire and Fire HD
hu: Kindle Fire és Fire HD

en: All other SONY devices
hu: Egyéb SONY eszközök

en: Kobo and Kobo Touch Readers
hu: Kobo és Kobo Touch olvasók

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
hu: Kobo Vox, Aura és Glo készülékek

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
hu: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, stb.

en: Nook and Nook Simple Reader
hu: Nook és Nook Simple olvasó

en: PocketBook 360 and newer models
hu: PocketBook 360 és újabb készülékek

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
hu: PocketBook Lux (1-5) és Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
hu: PocketBook Inkpad 3 (Pro) és X

en: Android phone
hu: Android telefon

en: Android tablet
hu: Android táblagép

en: Android phone with Kindle reader
hu: Android telefon Kindle olvasóval

en: Android tablet with Kindle reader
hu: Android táblagép Kindle olvasóval

en: Generic
hu: Általános

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "Generic" device.
hu: Válassza ki az e-könyv olvasó eszközét. Ha az eszköz nem szerepel a listában, válassza az "Általános (Generic)" eszközt.

en: If you are moving calibre from an old computer to a new one, please read <a href="{0}">the instructions</a>.
hu: Ha a Calibre-t áthelyezi egyik számítógépről egy másikra, olvassa el az online <a href="{0}">instrukciókat </a>.

en: Select location for books
hu: Könyvek helyének kiválasztása

en: Failed to create a folder at %s
hu: Nem sikerült a mappa létrehozása a következő helyen: %s

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
hu: A Calibre könyvtárhoz egy üres mappát kellene választania. Viszont a következő nem üres: %s.

en: &Next >
hu: &Tovább >

en: < &Back
hu: < &Vissza

en: Cancel
hu: Mégse

en: &Finish
hu: &Befejezés

en: Commit
hu: Beküldés

en: Welcome wizard
hu: Üdvözlő varázsló

en: Welcome to calibre
hu: Üdvözli Önt a Calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
hu: Minden egy helyen, amire csak szüksége lehet.

en: &Manufacturers
hu: &Gyártók

en: &Devices
hu: &Eszközök

en: WizardPage
hu: Varázsló

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
hu: <h2>Gratulálunk!</h2> Sikeresen beállította a Calibre alkalmazást. Kattintson a %s gombra a beállítások érvényesítéséhez.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
hu: <h2>Bemutató videók</h2>Az <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a> videók bemutatják a Calibre különböző lehetőségeit.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
hu: <h2>Felhasználói kézikönyv</h2>A Felhasználói kézikönyv <a href="%s">online</a> érhető el.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
hu: A Calibre automatikusan e-mailben elküldi könyveit a Kindle készülékére. Ehhez be kell állítania az alábbiakat. A legegyszerűbb mód egy ingyenes GMX-fiók beállítása, ehhez kattintson a "GMX használata" gombra. Ez esetben is regisztrálnia kell az e-mail címét az Amazon fiókjában.

en: Choose your &language:
hu: Nyelv kivá&lasztása:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
hu: <p>Válasszon egy mappát a könyvei számára. Amikor hozzáad egy könyvet az alkalmazásban, az ebbe a mappába másolódik. Használjon <b>üres mappát</b>  az új könyvtárához:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
hu: Amennyiben már létező Calibre könyvtárat adunk meg, azt a Calibre automatikusan használatba veszi.

en: Test email settings
hu: Email beállítások tesztelése

en: Send test mail from %s to:
hu: Teszt email küldése %s címről a következőre:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
hu: Használat: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s és %(enc)s titkosítás

en: No email address
hu: Nincs emailcím

en: No email address to send mail to has been specified. You must specify a To: address before running the test.
hu: Nincs megadva a címzett emailcíme. A Címzett: (To:) címet adja meg mielőtt lefuttatná a Tesztet.

en: Sending email, please wait...
hu: E-mail küldése folyamatban, kis türelmet...

en: Email successfully sent
hu: E-mail sikeresen elküldve

en: Setup sending email using
hu: Küldésre szolgáló email beállítása

en: If you don't have an account, you can sign up for a free {name} email account at <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}
hu: Amennyiben nincs fiókja, létrehozhat egy ingyenes {name} e-mail fiókot ezen a címen: <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}

en: Your %s &email address:
hu: Az Ön %s &email címe:

en: Your %s &password:
hu: Az Ön %s &jelszava:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
hu: Ha azt tervezi, hogy e-mail formában szeretne könyveket küldeni, a Kindle eszközére, ne felejtse el hozzáadni a %s e-mail címét az Amazon.com Kindle beállítások oldalán található engedélyezett e-mail címekhez.

en: Setup
hu: Beállítás

en: No password
hu: Nincs jelszó

en: You must specify a password
hu: Meg kell adni egy jelszót

en: You must specify an email address
hu: Meg kell adni egy e-mail címet

en: Incorrect email address
hu: Helytelen e-mail cím

en: The email address "{}" is not valid
hu: "{}" e-mail cím nem érvényes

en: OK to proceed?
hu: Kívánja folytatni?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
hu: Ennek hatására megjelenik az email címéhez tartozó jelszó a képernyőn. Kívánja folytatni?

en: Before using this account to send mail, you must enable the "Enable access to this account via POP3 and IMAP" option in GMX under More > E-mail Settings > POP3 & IMAP.
hu: Mielőtt ezt a fiókot használná e-mail küldésére, engedélyeznie kell a "Hozzáférés engedélyezése ehhez a fiókhoz POP3 és IMAP segítségével" opciót a GMX-ben a 'Továbbiak -> E-mail beállítások -> POP3 és IMAP' alatt.

en: Google recently deliberately broke their email sending protocol (SMTP) support in an attempt to force everyone to use their web interface so they can show you more ads. They are trying to claim that SMTP is insecure, that is incorrect and simply an excuse. To use a Gmail account you will need to "allow less secure apps" as described <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">here</a>.
hu: A Google a közelmúltban szándékosan megszakította az e-mail küldési protokoll (SMTP) támogatását, hogy mindenkit rákényszerítsen a webes felületére, hogy több hirdetést jelenítsen meg. Azt próbálják állítani, hogy az SMTP nem biztonságos, ami helytelen, és egyszerűen csak kifogás. Gmail-fiók használatához „engedélyeznie kell a kevésbé biztonságos alkalmazásokat” az <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">itt</a> leírtak szerint.

en: If you are setting up a new Outlook account, Microsoft requires that you  verify your account periodically, before it will let calibre send email.
hu: Ha új Outlook-fiókot állít be, a Microsoft megköveteli, hogy rendszeresen ellenőrizze fiókját, mielőtt engedélyezné a Calibre e-mail küldését.

en: Bad configuration
hu: Hibás beállítás

en: You must set the From email address
hu: Meg kell adnia a Feladót

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
hu: Meg kell adnia a felhasználónevet <b>és</b> a jelszót, vagy pedig ne adjon meg sem felhasználónevet, sem jelszót.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
hu: Nem adott meg felhasználónevet és jelszót a levelezőkiszolgálóhoz, pedig ez általában szükség. Maradjanak a beállítások?

en: Send email &from:
hu: &Email küldése a következőről:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
hu: Ez fog megjelenni a Calibre által elküldött e-mail "Feladó" mezőjében.<br>Írja be az email címét

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
hu: A levelező kiszolgáló igen hasznos, ha a fogadó szolgáltató csak ismert vagy meghatározott helyekről érkező leveleket fogad.

en: Email server
hu: Email szerver

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
hu: a Calibre <b>szükség esetén</b> tud kiszolgálót is használni az e-mailek küldéséhez

en: &Hostname:
hu: &Gépnév:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
hu: A kimenő levelek kiszolgálója. Pl. smtp.gmail.com

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
hu: Kimenő levek kiszolgálójának portja. Alapbeállítás: 25

en: Your username on the mail server
hu: Az Ön felhasználóneve a levelező kiszolgálón

en: Your password on the mail server
hu: Az Ön jelszava a levelező kiszolgálón

en: &Show
hu: Megjelenítés

en: Encr&yption:
hu: T&itkosítás:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
hu: TLS titkosítás használata a levelezőkiszolgálóhoz való kapcsolódáskor. Ez a legelterjedtebb.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
hu: SSL titkosítás használata a levelezőkiszolgálóhoz való kapcsolódáskor.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
hu: VIGYÁZAT: A titkosítás elhagyása biztonsági kockázatot jelent

en: Use &GMX
hu: &GMX használata

en: Use &Outlook
hu: Outlook használata

en: &Test email
hu: Email küldés &tesztelése

en: <p>If you use the <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-book reading app (or similar OPDS enabled apps) on your Apple iDevice, you can access your calibre book collection wirelessly, directly on the device. To do this you have to turn on the calibre Content server.
hu: <p>Ha <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-könyv olvasó alkalmazást (vagy hasonló OPDS-kompatibilis alkalmazásokat) használja Apple iDevice-n vezeték nélkül, közvetlenül az eszközön érheti el a Calibre könyvgyűjteményét. Ehhez be kell kapcsolni a Calibre tartalomkiszolgálót.

en: Turn on the &Content server
hu: A Tartalomkiszolgáló bekap&csolása

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>The reader app should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the reader on your iDevice. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on. See <a href="%s">the User Manual</a> for more information.
hu: <p>Ne felejtse el hagyni a Calibre-t, mert a szerver csak addig fut, amíg a Calibre fut.
    <p>Az olvasó alkalmazásnak automatikusan látnia kell a Calibre  gyűjteményt. Ha nem, próbálja meg hozzáadni a http://myhostname:8080 URL-t új katalógusként az iDevice olvasójában. Itt a myhostname a teljes képzésű gazdagépnévnek vagy a futott számítógép IP-címének kell lennie. További információkért lásd a <a href="%s">Felhasználói kéziönyvet</a>.

en: Required component missing
hu: Hiányzik a szükséges komponens

en: This computer is missing the Windows MediaPack, which is needed for calibre. Instructions for installing it are <a href="{0}">available here</a>.
hu: A számítógépről hiányzik a Windows MediaPack, amely szükséges a Calibre programhoz. A telepítési útmutató <a href="{0}">itt található</a>.

en: Invalid query format for colon-separated search: {0}
hu: Érvénytelen lekérdezési formátum kettősponttal elválasztott kereséshez: {0}

en: BIBTEX catalog generator
hu: BIBTEX katalóguskészítő

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: A kimeneti mezők katalóguskészítés esetén. A mezők vesszővel tagolt listájának kell lennie.
    Elérhető mezők: %(fields)s.
    Továbbá az egyéni mezők.
    Példa: %(opt)s=title,authors,tag
    Alapértelmezett: '%%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: A kimeneti mező, ami alapján rendez.
    Érvényes mezők: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Alapértelmezett: '%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: Idézetek készítése BibTeX bejegyzésekhez.
    Logikai érték: True, False
    Alapértelmezett: '%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: Fájlbejegyzés készítése, ha a formátumok ki vannak jelölve BibTeX bejegyzésnek.
    Boolean érték: True, False  (Igaz/Hamis)
    Alapértelmezett: „%default”
    Alkalmazható: BibTeX kimeneti formátumnál

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: Az idézet adatbázismezőkből készítésének sablonja.
    A {} jelek közötti sablonnak kell lennie.
    Elérhető mezők: %s.
    Alapértelmezett:  '%%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: BibTeX fájl kimeneti kódolása.
    Érvényes értékek:  utf8, cp1252, ascii.
    Alapértelmezett: '%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: BibTeX fájl kódolási jelölő.
    Érvényes értékek: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Alapértelmezett: '%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
hu: BibTeX bejegyzés típusa a katalógusban.
    Érvényes értékek:  book, misc, mixed.
    Alapértelmezett: '%default'
    BIBTEX kimeneti formátum esetén használható

en: CSV/XML catalog generator
hu: CSV/XML katalóguskészítő

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
hu: A kimenetben szereplő mezők vesszővel tagolt listája.
    Elérhető mezők: %(fields)s,
    és a felhasználói mezők.
    Példa: %(opt)s=title,authors,tags
    Alapértelmezett: „%%default”
    Alkalmazható: CSV, XML kimeneti formátumoknál

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
hu: Rendezés ezen mező szerint.
    Elérhető mezők: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Alapértelmezett:  '%default'
    Alkalmazható: CSV és XML kimeneti formátumnál

en: AZW3/EPUB/MOBI catalog generator
hu: AZW3/EPUB/MOBI katalóguskészítő

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: A metaadatokban címként használt generált katalógus címe.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Create cross-references in Authors section for books with multiple authors.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Kereszthivatkozások létrehozása a "Szerzők" részben több szerzőt tartalmazó könyvekhez.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Az átalakítási folyamat különböző szakaszaiból származó kimenet mentése a megadott mappába. Hasznos, ha nem biztos abban, hogy az átalakítási folyamat melyik szakaszában történik hiba.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[Project Gutenberg]', and '+', the default tag for read books.
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Műfajként kizárandó címkéket leíró reguláris kifejezés.
    Alapértelmezett: '%default' nem tartalmazza a zárójeles címkéket, pl. '[Project Gutenberg]', and '+', az olvasott könyvek alapértelmezett címkéje.
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Specifies the rules used to exclude books from the generated catalog.
    The model for an exclusion rule is either
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    For example:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    will exclude a book with a value of 'Archived' in the custom column 'status'.
    When multiple rules are defined, all rules will be applied.
    Default: 
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Meghatározza azokat a szabályokat, amelyek segítségével kizárják a könyveket a létrehozott katalógusból.
    A kizárási szabály modellje vagy
    ('<rule name>','Címkék','<comma-separated list of tags>') vagy
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    Például:
    (('Archivált könyvek','#status','Archivált'),)
    kizárja az „Archivált” értékű könyvet az "állapot” egyéni oszlopban.
    Ha több szabályt határoz meg, akkor az összes szabályt alkalmazni fogja.
    Alapértelmezett: 
    "%default"
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a 'Szerzők' részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a 'Leírások' részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a "Műfajok” részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a 'Címek' részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a "Sorozatok” részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Tartalmazza a 'Legutóbb hozzáadva' részt a katalógusban.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: A "Műfajok” rész forrásmezője.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Egyéni mező, amely a "Leírás" fejlécébe beillesztendő megjegyzésszöveget tartalmaz.za.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: #<custom field>:[before|after]:[True|False] specifying:
     <custom field> Custom field containing notes to merge with comments
     [before|after] Placement of notes with respect to comments
     [True|False] - A horizontal rule is inserted between notes and comments
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: #<custom field>:[before|after]:[True|False] meghatározása:
     <custom field> Egyéni mező, amely kommentekkel egyesítendő megjegyzéseket tartalmaz 
    [előtte|utána] A megjegyzésekhez kapcsolódó megjegyzések elhelyezése
     [True|False] - A megjegyzések és a kommentek közé vízszintes vonal kerül beillesztésre
    Alapértelmezett: '%default'
    Alkalmazás: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokhoz

en: Specifies the output profile. In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device. For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: A kimeneti profil meghatározása. Egyes esetekben kimeneti profilra van szükség az eszköz katalógusának optimalizálásához. Például a „kindle” vagy a „kindle_dx” strukturált tartalomjegyzéket hoz létre szakaszokkal és cikkekkel.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Specifies the rules used to include prefixes indicating read books, wishlist items and other user-specified prefixes.
    The model for a prefix rule is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    When multiple rules are defined, the first matching rule will be used.
    Default:
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Meghatározza azokat a szabályokat, amelyek az olvasott könyveket, kívánságlista elemeket és más, felhasználó által megadott előtagokat jelölik.
    Az előtag szabály modellje ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    Ha több szabályt definiál, az első egyező szabály kerül felhasználásra.
    Alapértelmezett:
    "%default"
    Alkalmazás: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokhoz

en: Use a named preset created with the GUI catalog builder.
    A preset specifies all settings for building a catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Egy, a GUI katalóguskészítővel létrehozott előre beállított készlet használata.
    Egy előre beállított készlet megadja a katalógus létrehozásához szükséges összes beállítást..
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Replace existing cover when generating the catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: A meglévő borító kicserélése katalógus generálásakor.
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
hu: Méretmutató jüvelykben)  a katalógusban szereplő könyvborítókhoz.
    Tartomány: 1.0 - 2.0
    Alapértelmezett: '%default'
    Érvényes: AZW3, EPUB, MOBI kimeneti formátumokra

en: Error: Preset "%s" not found.
hu: Hiba: "%s" előbeállítás nem található.

en: Stored presets: %s
hu: Tárolt előbeállítások: %s

en: Error: No stored presets.
hu: Hiba: Nincsenek tárolt előbeállítások.

en: 
    *** Adding 'By authors' section required for MOBI output ***
hu: 
    *** A "Szerzők szerint" szakasz hozzáadása szükséges a MOBI kimenethez ***

en: column not in book:
hu: oszlop nem a könyvben:

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: No genres to catalog.
hu: Nincsenek katalogizálandó műfajok.

en: Check 'Excluded genres' regex in the E-book options.
hu: A "Kizárt műfajok” reguláris kifejezés bejelölése az e-könyvek beállításainál.

en: No books available to catalog
hu: Nincs elérhető könyv a katalógus készítéséhez

en: Titles
hu: Címek

en: Genres
hu: Műfajok

en: Recently Added
hu: Utoljára hozzáadva

en: Recently Read
hu: Utoljára olvasva

en: Descriptions
hu: Leírások

en: <p>Inconsistent author sort values for author<br/>
hu: <p>Ellentmondó szerző-rendezési érték<br/>

en: Warning: Inconsistent author sort values for author '{author[0]!s}':
hu: Figyelmeztetés: ellentmondó szerző-rendezési érték '{author[0]!s}' szerzőhöz:

en: Sorting database
hu: Adatbázis rendezése

en: Sorting titles
hu: Címek rendezése

en: No books to catalog.
    Check 'Excluded books' rules in the E-book options.
hu: Nincsenek katalogizálandó könyvek.
    Jelölje be a "Kizárt könyvek” szabályait az e-könyv opcióknál.

en: No books available to include in catalog
hu: Nincs elérhető könyv a katalógusba illesztéshez

en: error in
hu: hiba

en: Genres HTML
hu: Műfajok HTML

en: Titles HTML
hu: Címek HTML

en: by
hu:  /

en: Descriptions HTML
hu: HTML leírások

en: Description HTML
hu: HTML leírás

en: NCX header
hu: NCX fejléc

en: NCX for descriptions
hu: NCX leírásokhoz

en: NCX for Series
hu: Sorozatok NCX

en: Series beginning with %s
hu: Ezzel kezdődő sorozatok: %s

en: Series beginning with '%s'
hu: Ezzel kezdődő sorozatok: '%s'

en: NCX for Titles
hu: Címek NCX

en: Titles beginning with %s
hu: Ezzel kezdődő címek: %s

en: Titles beginning with '%s'
hu: Ezzel kezdődő címek: %s

en: NCX for Authors
hu: Szerzők NCX

en: Authors beginning with %s
hu: Szerzők ezzel kezdődően: %s

en: Authors beginning with '%s'
hu: Szerzők ezzel kezdődően: %s

en: NCX for Recently Added
hu: Utoljára hozzáadva NCX

en: NCX for Recently Read
hu: Utoljára olvasva NCX

en: NCX for genres
hu: NCX műfajokhoz

en: Generating OPF
hu: OPF generálása

en: Thumbnails
hu: Miniatűrök

en: Thumbnail
hu: Miniatűr

en: Saving NCX
hu: NCX mentése

en: Invalid titles
hu: Érvénytelen címek

en: Extra titles
hu: Felesleges címek

en: Invalid authors
hu: Érvénytelen szerzők

en: Extra authors
hu: Felesleges szerzők

en: Missing book formats
hu: Hiányzó könyvformátumok

en: Extra book formats
hu: További könyvformátumok

en: Unknown files in books
hu: Ismeretlen fájlok a könyvekben

en: Missing cover files
hu: Hiányzó címlap fájl

en: Cover files not in database
hu: Nincsenek borítófájlok az adatbázisban

en: Folders raising exception
hu: Hibajelzést adó mappák

en: INVALID CONDITION
hu: ÉRVÉNYTELEN FELTÉTEL

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
hu: A könyvtár elérési útja túl hosszú. Kevesebb mint %d karakter lehet.

en:  (%s books)
hu:  (%s könyv)

en: Identifiers
hu: Azonosítók

en: On device
hu: Eszközön

en: Series sort
hu: Sorozatok rendezése

en: Title sort
hu: Rendezett cím

en: The title
hu: Könyv címe

en: The authors
hu: Szerzők

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
hu: Szerző rendezési forma. Az első betű használatához alkalmazza az {author_sort[0]} mintát.

en: The tags
hu: Címkék

en: The series
hu: Sorozat

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
hu: Sorozatok szám száma. Kezdő nullákhoz használja a {series_index:0>3s}, kezdő szóközökhöz pedig a {series_index:>3s} mintákat

en: The rating
hu: Értékelés

en: The ISBN
hu: ISBN azonosító

en: The publisher
hu: Kiadó

en: The date
hu: Dátum

en: The published date
hu: Kiadás dátuma

en: The date when the metadata for this book record was last modified
hu: A könyv metaadatainak utolsó módosítási dátuma

en: The language(s) of this book
hu: A könyv nyelve(i)

en: The calibre internal id
hu: Calibre belső azonosító

en: Options to control saving to disk
hu: Lemezre mentés beállításai

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
hu: Alapesetben a Calibre a mentett fájlokban felülírja a metaadatokat az adatbázisban lévőkkel. Ez lassítja a mentési folyamatot.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
hu: Alapesetben a Calibre a metaadatokat egy különálló OPF fájlban tárolja a könyv saját mappájában.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book files.
hu: Normál esetben a Calibre egy önálló fájlban tárolja a borítót az adott e-könyv egyéb fájljaival mellett.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
hu: A mentendő formátumok vesszővel tagolt listája. Alapesetben 'all', vagyis minden formátum mentésre kerül.

en: The template to control the filename and folder structure of the saved files. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author subfolder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
hu: A mentett fájlok fájlnevének és mappaszerkezetének szabályozására szolgáló sablon. Az alapértelmezett: "%(templ)s", amely a könyveket egy szerzőnkénti almappába menti, a címet és a szerzőt tartalmazó fájlnevekkel. A következő vezérlők állnak rendelkezésre {%(controls)s}

en: The template to control the filename and folder structure of files sent to the device. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author folder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
hu: Az eszközre küldött fájlok fájlnevének és mappaszerkezetének vezérlésére szolgáló sablon. Az alapértelmezett: "%(templ)s", amely a könyveket egy szerzőnkénti mappába menti, a címet és a szerzőt tartalmazó fájlnevekkel. A következő vezérlők állnak rendelkezésre: {%(controls)s}

en: Have calibre convert all non English characters into English equivalents for the file names. This is useful if saving to a legacy filesystem without full support for Unicode filenames.
hu: A Calibre konvertálja az összes nem angol karaktert a fájlnevek angol megfelelőire. Ez akkor hasznos, ha régi fájlrendszerbe menti, és nem támogatja a Unicode fájlneveket.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
hu: A megjelenítendő dátum formázása. %(day)s - nap, %(month)s - hónap, %(mn)s - hónap száma, %(year)s - év. Alapértelmezett: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
hu: Elérési út kisbetűssé alakítása.

en: Replace whitespace with underscores.
hu: Szóközök helyettesítése alul-vonással.

en: Save into a single folder, ignoring the template folder structure
hu: Mentés egyetlen mappába, figyelmen kívül hagyva a sablon mappaszerkezetét

en: Save any data files associated with the book when saving the book
hu: A könyv mentésekor mentse el a könyvhöz kapcsolódó összes adatfájlt

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
hu: A lemezre mentés útvonalát nem sikerült meghatározni. Sablon: %(templ)s
    Hiba: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
hu: A sablon feldolgozása során nem sikerült érvényes útvonalelemet meghatározni. Sablon: %s

en: The one stop solution to all your e-book needs
hu: Minden egy helyen, amire csak szüksége lehet

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
hu: a calibre a tökéletes megoldás mindenre az e-könyvvel kapcsolatban.

en: You can use calibre to catalog your books, fetch metadata for them automatically, convert them from and to all the various e-book formats, send them to your e-book reader devices, read the books on your computer, edit the books in a dedicated e-book editor and even make them available over the network with the built-in Content server. You can also download news and periodicals in e-book format from over a thousand different news and magazine websites.
hu: A Calibre segítségével katalogizálhatja könyveit, automatikusan lekérheti a metaadatokat, konvertálhatja őket az összes különféle e-könyv formátumból és formátumba, elküldheti őket e-könyv olvasó eszközeire, elolvashatja a könyveket a számítógépén, szerkesztheti a könyveket egy dedikált e-könyvszerkesztőben, és akár a hálózaton keresztül is elérhetővé teheti őket a beépített tartalomkiszolgálóval. Több mint ezer különböző hír- és magazinoldalról tölthet le híreket és folyóiratokat e-könyv formátumban.

en: Edit the text and styles inside e-books
hu: Az e-könyvekben található szövegek és stílusok szerkesztése

en: The calibre E-book editor allows you to edit the text and styles inside the book with a live preview of your changes.
hu: A Calibre e-könyv szerkesztő lehetővé teszi a könyvben lévő szöveg és stílusok szerkesztését a módosítások élő előnézetével.

en: It can edit books in both the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. It includes various useful tools for checking the book for errors, editing the Table of Contents, performing automated cleanups, etc.
hu: Képes szerkeszteni mind az EPUB, mind az AZW3 (Kindle) formátumú könyveket. Különféle hasznos eszközöket tartalmaz a könyv hibáinak ellenőrzéséhez, a tartalomjegyzék szerkesztéséhez, automatizált tisztítások elvégzéséhez stb.

en: Read e-books in over a dozen different formats
hu: E-könyvek olvasása több mint tucat különböző formátumban

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
hu: A Calibre e-könyvnézegető több mint tucat különböző formátumú e-könyvek olvasását teszi lehetővé.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
hu: Egész oldalas móddal rendelkezik a zavartalan olvasás érdekében, és képes a szöveget képernyőnként több oszlopban megjeleníteni.

en: Command Line Interface
hu: Parancssori felület

en: Documented commands
hu: Dokumentált parancsok

en: Undocumented commands
hu: Nem dokumentált parancsok

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
hu: Megtekintheti a nem dokumentált parancsok használatát, ha argumentumok nélkül hajtja végre őket egy terminálban.

en: Change language
hu: Nyelv módosítása

en: Newest
hu: Legújabb

en: <b>{title}</b> by {authors}
hu: <b>{title}</b> {authors} szerint

en: {series_index} of <i>{series}</i>
hu: <i>{series}</i>, {series_index}

en: Date: {timestamp}
hu: Dátum: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
hu: Megjelent: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
hu: Kiadó: {publisher}

en: Show
hu: Megjelenítés

en:  sorted by
hu:  rendezve

en: Change library
hu: Könyvtár váltása

en: Change library to:
hu: Könyvtár váltása:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
hu: Váltás a teljes felületre (nem mobil felület)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
hu: A teljes felület számos funkciót kínál, de néhány ezek közül nem használható ki teljes mértékig kisebb kijelzőkön

en: {0} is not a valid IP address/network, with error: {1}
hu: {0} nem érvényes IP cím, hálózat. Hiba: {1}

en: username [password]
hu: felhasználónév [jelszó]

en: Give this user only read access
hu: Csak olvasási hozzáférés biztosítása ennek a felhasználónak

en: username is required
hu: a felhasználónév kötelező

en: username
hu: felhasználónév

en: username and operation are required
hu: felhasználónév és művelet szükséges

en: [options] username [library_name ...]
hu: [options] felhasználónév [library_name ...]

en: Specify the action to perform.
    A value of "show" shows the current library restrictions for the specified user.
    A value of "allow-all" removes all library restrictions.
    A value of "allow" allows access to only the specified libraries.
    A value of "block" allows access to all, except the specified libraries.
    A value of "per-library" sets per library restrictions. In this case the libraries list is interpreted as a list of library name followed by restriction to apply, followed by next library name and so on. Using a restriction of "=" removes any previous restriction on that library.
hu: Adja meg a végrehajtandó műveletet.
    A "show" értéke a megadott felhasználó aktuális könyvtári korlátozásait mutatja.
    Az "allow-all" érték eltávolítja az összes könyvtári korlátozást.
    Az "allow" érték csak a megadott könyvtárak elérését teszi lehetővé.
    A "block" értéke az összeshez hozzáférést biztosít, kivéve a megadott könyvtárakat.
    A "per-library" érték könyvtáronkénti korlátozásokat állít be. Ebben az esetben a könyvtárak listája a könyvtárnév listájaként értelmeződik, amelyet az alkalmazás korlátozása követ, majd a következő könyvtár neve és így tovább. A "=" korlátozás használata eltávolít minden korábbi korlátozást az adott könyvtárra vonatkozóan.

en: Unknown command: {}
hu: Ismeretlen parancs: {}

en: Manage the user accounts for calibre-server. Available commands are:
hu: A calibre-server felhasználói fiókjainak kezelése. Az elérhető parancsok a következők:

en: Use {} for help on individual commands
hu: Segítségül {} használata az egyes parancsokhoz

en: What do you want to do?
hu: Mit kíván tenni?

en: default
hu: alapértelmezett

en: No choice selected, exiting...
hu: Nincs választási lehetőség, kilépés...

en: %s is not a valid choice, try again
hu: %s nem érvényes választás, próbálkozzon újra

en: Existing user names:
hu: Meglévő felhasználói nevek:

en: There are no users, you must first add an user
hu: Nincsenek felhasználók, először hozzá kell adni egy felhasználót

en: The username %s does not exist
hu: %s felhasználónév nem létezik

en: Enter the username
hu: Felhasználónév megadása

en: Enter the new password for %s:
hu: %s új jelszavának megadása::

en: Empty passwords are not allowed
hu: Üres jelszó nem engedélyezett

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
hu: Ellenőrzéshez %sjelszavának ismételt megadása:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek meg

en: User %s added successfully!
hu: %s felhasználó sikeresen hozzáadva!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
hu: Biztosan eltávolítja %s felhasználót?

en: User %s successfully removed!
hu: %s felhasználó sikeresen eltávolítva!

en: Password for %s successfully changed!
hu: %s felhasználó jelszavának módosítása sikeresen megtörtént!

en: Current password for {0} is: {1}
hu: {0} aktuális jelszava: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
hu: Engedélyezze {} számára, hogy módosításokat hajtson végre (azaz írási engedély)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
hu: {} módosításának megakadályozása (azaz írási hozzáférés eltávolítása)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
hu: {} a további következő könyvtáronkénti korlátozásokkal rendelkezik:

en: {} has no additional per-library restrictions
hu: {} nem rendelkezik további könyvtáronkénti korlátozásokkal

en: Allow access to all libraries
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes könyvtárhoz

en: Allow access to only specified libraries
hu: Hozzáférés engedélyezése csak a megadott könyvtárakhoz

en: Allow access to all, except specified libraries
hu: Hozzáférés engedélyezése mindenhez, kivéve a megadott könyvtárakat

en: Change per-library restrictions
hu: A könyvtáronkénti korlátozások módosítása

en: Enter the name of the library:
hu: Könyvtár nevének megadása:

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
hu: Egy keresési kifejezés megadásával hozzáférést csak a kifejezésnek megfelelő könyvek kapnak. Egy üres kifejezés hozzáférést biztosít az összes könyvhöz.

en: Another restriction?
hu: Újabb korlátozás?

en: Enter a comma separated list of library names:
hu: Vesszővel elválasztott listájának megadása:

en: Allowing access only to libraries: {}
hu: Hozzáférés engedélyezése csak a könyvtárakhoz: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
hu: Hozzáférés engedélyezés minden könyvtárhoz, kivéve: {}

en: Show password for {}
hu: {} jelszó megjelenítése

en: Change read/write permission for {}
hu: {} olvasási/írási engedélyének módosítása

en: Change the libraries {} is allowed to access
hu: Azon könyvtárak módosítása, amelyekhez {} hozzáférhet

en: {0} has {1} access
hu: {0} {1} hozzáféréssel rendelkezik

en: read-write
hu: írható/olvasható

en: readonly
hu: csak olvasható

en: Add a new user
hu: Új felhasználó hozzáadása

en: Edit an existing user
hu: Egy létező felhasználó szerkesztése

en: Remove a user
hu: Felhasználó eltávolítása

en: one item | {} items
hu[0]: {} elem
hu[1]: {} elem

en: RATING: %s<br />
hu: ÉRTÉKELÉS: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
hu: CÍMKÉK: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
hu: SOROZAT: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
hu: A könyvtárában lévő könyvek

en: By
hu: –

en: Books sorted by
hu: Könyvek rendezve

en: Library:
hu: Könyvtár:

en: Change calibre library to:
hu: Calibre könyvtár váltása:

en: By %s
hu: %s szerint

en: By {0} :: {1}
hu: {0} :: {1}

en: Path to the SSL certificate file
hu: SSL-tanúsítványfájl elérési útja

en: Path to the SSL private key file
hu: SSL privát kulcs fájl elérési útja

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
hu: Idő (másodpercben), amely után a tétlen kapcsolat bezárul

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
hu: A szerver válaszának várakozási ideje (másodpercben) a lekérdezések során

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
hu: A tiszta leállásra való várakozás teljes időtartama másodpercben

en: Socket pre-allocation, for example, with systemd socket activation
hu: Aljzatok előzetes kiosztása, például systemd aljzat aktiválással

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
hu: Egyetlen HTTP-fejléc max. mérete (KB-ban)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
hu: A szerverre feltöltött fájlok megengedett max. mérete (MB-ban)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
hu: Minimális méret, amelyhez a válaszok adattömörítést használnak (bájtban)

en: Number of worker threads used to process requests
hu: A kérések feldolgozásához használt munkaszálak száma

en: Maximum number of worker processes
hu: A dolgozói folyamatok maximális száma

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
hu: A munkafolyamatok szükség szerint elindulnak, és olyan nagy munkákhoz használatosak, mint például a könyv megtekintésre való előkészítése, könyvek hozzáadása, konvertálás stb. Általában az ilyen folyamatok maximális száma a CPU-magok számán alapul. Ezzel a beállítással szabályozhatja ezt.

en: Maximum time for worker processes
hu: A munkafolyamatok maximális ideje

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
hu: A dolgozó folyamatok futásának maximális időtartama (percekben). Állítsa nullára, ha nincs korlát.

en: The port on which to listen for connections
hu: Portszám, amelyen figyel a kiszolgáló

en: A prefix to prepend to all URLs
hu: Az összes URL elé írandó előtag

en: Useful if you wish to run this server behind a reverse proxy. For example use, /calibre as the URL prefix.
hu: Hasznos, ha ezt a kiszolgálót fordított proxy mögött szeretné futtatni. Például használja a /calibre-t URL előtagként.

en: Number of books to show in a single page
hu: Egy oldalon megjelenő könyvek száma

en: The number of books to show in a single page in the browser.
hu: Egy böngésző oldalon megjelenő könyvek darabszáma.

en: Advertise OPDS feeds via BonJour
hu: OPDS-hírcsatornák hirdetése a BonJour segítségével

en: Advertise the OPDS feeds via the BonJour service, so that OPDS based reading apps can detect and connect to the server automatically.
hu: Hirdesse az OPDS hírcsatornákat a BonJour szolgáltatáson keresztül, hogy az OPDS alapú olvasóalkalmazások automatikusan felismerjék és csatlakozzanak a szerverhez.

en: Maximum number of books in OPDS feeds
hu: A könyvek maximális száma az OPDS-hírcsatornákban

en: The maximum number of books that the server will return in a single OPDS acquisition feed.
hu: A könyvek maximális száma, amelyet a szerver egyetlen OPDS adatgyűjtési hírfolyamban visszaküld.

en: Maximum number of ungrouped items in OPDS feeds
hu: A csoportosítatlan elemek maximális száma az OPDS-hírcsatornákban

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Set to zero to disable.
hu: Csoportosítsa az elemeket kategóriákba (például szerző/címkék) az első betű szerint, ha ennél több elem van. A letiltáshoz állítsa nullára.

en: The interface on which to listen for connections
hu: Az a felület, amelyen a kapcsolatok figyelhetők

en: Fallback to auto-detected interface
hu: Visszatérés az automatikusan észlelt interfészhez

en: If for some reason the server is unable to bind to the interface specified in the listen_on option, then it will try to detect an interface that connects to the outside world and bind to that.
hu: Ha a szerver valamilyen oknál fogva nem tud kapcsolódni a listen_on opcióban megadott interfészhez, akkor megpróbál egy olyan interfészt észlelni, amelyik a külvilághoz csatlakozik, és ehhez kötődik.

en: Zero copy file transfers for increased performance
hu: Nulla másolás nélküli fájlátvitel a nagyobb teljesítmény érdekében

en: This will use zero-copy in-kernel transfers when sending files over the network, increasing performance. However, it can cause corrupted file transfers on some broken filesystems. If you experience corrupted file transfers, turn it off.
hu: Ez nulla-másolatot használ a kernelen belüli átvitelhez, amikor fájlokat küld a hálózaton, növelve a teljesítményt. Ez azonban hibás fájlátvitelt okozhat egyes hibás fájlrendszereken. Ha sérült fájlátvitelt tapasztal, kapcsolja ki.

en: Max. log file size (in MB)
hu: Naplófájl max. mérete (MB)

en: The maximum size of log files, generated by the server. When the log becomes larger than this size, it is automatically rotated. Set to zero to disable log rotation.
hu: A szerver által generált naplófájlok maximális mérete. Amikor a napló nagyobb lesz ennél a méretnél, automatikusan elforgatja. Állítsa nullára a naplóforgatás letiltásához.

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
hu: HTTP 404 (nem található) kérések naplózása

en: Normally, the server logs all HTTP requests for resources that are not found. This can generate a lot of log spam, if your server is targeted by bots. Use this option to turn it off.
hu: Általában a kiszolgáló naplózza a nem található erőforrások összes HTTP-kérését. Ez sok naplólevélszemetet generálhat, ha a szerverét robotok célozzák meg. Ezzel a lehetőséggel kapcsolhatja ki.

en: Password based authentication to access the server
hu: Jelszó alapú hitelesítés a szerver eléréséhez

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
hu: Általában a szerver korlátlan, így bárki hozzáférhet. Ezzel az opcióval korlátozhatja a hozzáférést előre meghatározott felhasználókra.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
hu: Engedélyezze a nem hitelesített helyi kapcsolatoknak a módosításokat

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the same computer as the server is running on to make changes. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means any program running on the computer can make changes to your calibre libraries.
hu: Normális esetben, ha nem kapcsolja be a hitelesítést, a szerver csak olvasható módban működik, így nem teszi lehetővé a névtelen felhasználók számára, hogy módosítsák a Calibre könyvtárakat. Ezzel az opcióval bárki, aki ugyanarról a számítógépről csatlakozik, amelyen a kiszolgáló fut, változtatásokat hajthat végre. Ez akkor hasznos, ha hitelesítés nélkül szeretné futtatni a kiszolgálót, de továbbra is használja a calibredb-t a Calibre könyvtárak módosításához. Vegye figyelembe, hogy ennek az opciónak a bekapcsolása azt jelenti, hogy a számítógépen futó bármely program módosíthatja a Calibre könyvtárakat.

en: Allow un-authenticated connections from specific IP addresses to make changes
hu: A módosítások végrehajtásához engedélyezze a nem hitelesített kapcsolatokat adott IP-címekről

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the specified IP addresses to make changes. Must be a comma separated list of address or network specifications. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means anyone connecting from the specified IP addresses can make changes to your calibre libraries.
hu: Normális esetben, ha nem kapcsolja be a hitelesítést, a szerver csak olvasható módban működik, így nem teszi lehetővé a névtelen felhasználók számára, hogy módosítsák a Calibre  könyvtárakat. Ezzel az opcióval bárki, aki a megadott IP-címekről csatlakozik, változtatásokat hajthat végre. A címek vagy a hálózati specifikációk vesszővel elválasztott listájának kell lennie. Ez akkor hasznos, ha hitelesítés nélkül szeretné futtatni a kiszolgálót, de továbbra is használja a calibredb-t a Calibre könyvtárak módosításához. Vegye figyelembe, hogy ennek az opciónak a bekapcsolása azt jelenti, hogy bárki, aki a megadott IP-címekről csatlakozik, módosíthatja a Calibre könyvtárait.

en: Path to user database
hu: A felhasználói adatbázis elérési útja

en: Path to a file in which to store the user and password information. Normally a file in the calibre configuration folder is used.
hu: Egy fájl elérési útja, amelyben a felhasználói és jelszó adatokat tárolni kell. Általában a Calibre konfigurációs mappájában található fájlt kerül felhasználásra.

en: Choose the type of authentication used
hu: A használt hitelesítés típusának kiválasztása

en: Set the HTTP authentication mode used by the server. Set to "basic" if you are putting this server behind an SSL proxy. Otherwise, leave it as "auto", which will use "basic" if SSL is configured otherwise it will use "digest".
hu: Állítsa be a szerver által használt HTTP hitelesítési módot. Állítsa "basic" értékre, ha ezt a szervert SSL proxy mögé helyezi. Ellenkező esetben hagyja "auto"-módban, amely az "basic" módot fogja használni, ha az SSL be van állítva, különben a "digest" módot fogja használni.

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
hu: IP-címek letiltása, amelyeknél ismétlődő bejelentkezési hibák jelentkeztek

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
hu: Ideiglenesen letiltja a hozzáférést az olyan IP-címekhez, amelyek ismétlődő bejelentkezési hibával rendelkeznek a megadott számú perceken keresztül. Hasznos a jelszavak kitalálására irányuló kísérletek megelőzésére. Ha nullára van állítva, nem történik kitiltás.

en: Number of login failures for ban
hu: A kitiltáshoz szükséges bejelentkezési hibák száma

en: The number of login failures after which an IP address is banned
hu: Azon bejelentkezési hibák száma, amelyek után egy IP-cím letiltásra kerül

en: Ignored user-defined metadata fields
hu: A felhasználó által definiált metaadatmezők figyelmen kívül hagyása

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will not be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. For example: {}
hu: Vesszővel tagolt lista a felhasználó által definiált metaadatmezőkről, amelyeket a tartalomkiszolgáló nem jelenít meg az /opds és /mobile nézetben. Például: {}

en: Restrict displayed user-defined fields
hu: A felhasználó által definiált mezők megjelenítésének korlátozása

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. If you specify this option, any fields not in this list will not be displayed. For example: {}
hu: A tartalomszerver által az /opds és /mobile nézetben megjelenített, felhasználó által definiált metaadatmezők vesszővel tagolt listája. Ha megadja ezt a lehetőséget, a listában nem szereplő mezők nem jelennek meg. Például: {}

en: Choose the default book list mode
hu: Az alapértelmezett könyvlista mód kiválasztása

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
hu: Állítsa be az új felhasználóknál használt alapértelmezett könyvlista módot. Az egyes felhasználók felülírhatják az alapértelmezett beállításokat saját beállításaikban. Az alapértelmezés a fedőrács használata.

en: By default, this option is disabled.
hu: Alapértelmezésben ez a lehetőség nem engedélyezett.

en: By default, this option is enabled.
hu: Alapértelmezésben ez a lehetőség engedélyezett.

en: [options] [path to library folder...]
    
    Start the calibre Content server. The calibre Content server exposes your
    calibre libraries over the internet. You can specify the path to the library
    folders as arguments to %prog. If you do not specify any paths, all the
    libraries that the main calibre program knows about will be used.
hu: [options] [path to library folder...]
    
    Elindítja el a Calibre tartalomkiszolgálót. A Calibre tartalomszerver az interneten keresztül 
    elérhetővé teszi a Calibre könyvtárait. Megadhatja a könyvtár mappáinak elérési útját %prog. argumentumaként. 
    Ha nem ad meg egyetlen elérési utat sem, akkor a program minden olyan könyvtárat használ, amelyről a fő Calibre program tud.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
hu: A szervernapló naplófájljának elérési útja. Ez a napló szerverinformációkat és hibákat tartalmaz, nem hozzáférési naplókat. Alapértelmezés szerint az "stdout"-ba van írva.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
hu: A hozzáférési naplófájl elérési útja. Ez a napló információkat tartalmaz a kiszolgálóhoz csatlakozó és kéréseket benyújtó ügyfelekről. Alapértelmezés szerint nem történik hozzáférési naplózás.

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
hu: Az egyéni könyvlista módhoz tartozó sablont tartalmazó JSON-fájl elérési útja. A legegyszerűbb módja egy ilyen sablonfájl létrehozásának, ha a Beállítások-> Megosztás a neten keresztül-> Könyvlistasablon Calibre-ben, létrehozzuk a sablont és exportáljuk.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
hu: A „Keresés az interneten” funkció URL-címeit tartalmazó JSON-fájl elérési útja. Egy ilyen fájl létrehozásának legegyszerűbb módja, ugrás a Beállítások-> Megosztás a neten keresztül-> Calibre keresés az interneten, és URL-ek létrehozása majd azok exportálása.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
hu: Folyamat futtatása a háttérben "daemon"-ként (csak Linuxon).

en: Write process PID to the specified file
hu: A folyamat PID-jének beleírása a megadott fájlba

en: Automatically reload server when source code changes. Useful for development. You should also specify a small value for the shutdown timeout.
hu: A kiszolgáló automatikus újratöltése, ha a forráskód megváltozik. Hasznos a fejlesztéshez. Meg kell adni egy kis értéket is a leállítási időtúllépéshez.

en: Manage the database of users allowed to connect to this server. You can use it in automated mode by adding a --. See {0} for details. See also the {1} option.
hu: A kiszolgálóhoz csatlakozásra jogosult felhasználók adatbázisának kezelése. Használhatja automatizált módban egy -- hozzáadásával. A részletekért lásd: {0}. Lásd még {1} opciót.

en: Path to the user database to use for authentication. The database is a SQLite file. To create it use {0}. You can read more about managing users at: {1}
hu: A hitelesítéshez használt felhasználói adatbázis elérési útja. Az adatbázis egy SQLite fájl. Létrehozásához használja a következőt: {0}. A felhasználók kezeléséről itt olvashat bővebben: {1}

en: Another calibre program such as another instance of {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is not supported.
hu: Egy másik Calibre program, például {} másik példánya vagy a fő Calibre program fut. Nem támogatott, ha egyidejűleg több olyan program is működik, amely képes módosítani egy Calibre könyvtárat.

en: Interrupted by user
hu: A felhasználó által megszakítva

en: There is no calibre library at: %s
hu: Itt nincs Calibre könyvtár : %s

en: You must specify at least one calibre library
hu: Meg kell adni legalább egy Calibre könyvtárat

en: Composite Tags
hu: Összetett címkék

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
hu: Érvénytelen szintaxis. Keresett név vagy szó várva

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
hu: A maximális kompatibilitás érdekében csak A-Z betűket, 0-9 számokat, szóközöket, aláhúzásjeleket és kötőjeleket használjon a felhasználónévben

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
hu: A jelszó csak ASCII (angol) karaktereket és szimbólumokat tartalmazhat

en: The username %s already exists
hu: %s felhasználónév már létezik

en: Existing password is incorrect
hu: A meglévő jelszó helytelen

en: Usage
hu: Használat

en: Created by
hu: Készítette:

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
hu: Amikor olyan argumentumokat ad át %prog-nak, amelyekben szóköz van, tegye idézőjelek közé az argumentumokat. Például: "{}"

en: Options
hu: Beállítások

en: Path to the database in which books are stored
hu: A könyveket tartalmazó adatbázis elérési útja

en: Pattern to guess metadata from filenames
hu: Minta a metaadatok kinyerésére a fájlnévből

en: Access key for isbndb.com
hu: Felhasználói kulcs az isbndb.com-hoz

en: Default timeout for network operations (seconds)
hu: Alap időtúllépés a hálózati műveletekhez (másodpercben)

en: Path to folder in which your library of books is stored
hu: A könyveket tartalmazó könyvtár elérési útja

en: The language in which to display the user interface
hu: A felhasználói felület nyelve

en: The default output format for e-book conversions. When auto-converting to send to a device this can be overridden by individual device preferences. These can be changed by right clicking the device icon in calibre and choosing "Configure".
hu: Az e-könyvek konvertálásának alapértelmezett kimeneti formátuma. Amikor automatikusan konvertál egy eszközre küldés céljából, ezt felülbírálhatják egyes eszközbeállítások. Ezeket úgy módosíthatja, hogy jobb gombbal kattint az eszköz ikonjára a Calibre-be, és kiválasztja a "Konfigurálás" lehetőséget.

en: Ordered list of formats to prefer for input.
hu: Rendezett lista az előnyben részesített formátumokról.

en: Read metadata from files
hu: Metaadatok olvasása a fájlokból

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
hu: Munkafolyamatok prioritása. A magasabb prioritás azt jelenti, hogy a munkafolyamatok gyorsabban futnak, ugyanakkor több erőforrást is igényelnek. A legtöbb feladatra, mint például konvertálás/hírletöltés/könyv hozzáadás stb. hatással van ez a beállítás.

en: Swap author first and last names when reading metadata
hu: Az író kereszt- és családnevének felcserélése metaadat olvasásakor

en: Add new formats to existing book records
hu: Új formátumok hozzáadása létező könyvhöz

en: Check for duplicates when copying to another library
hu: Másik könyvtárba másoláskor duplikátumok ellenőrzése

en: Tags to apply to books added to the library
hu: A következő címkék adódnak a könyvhöz, ha a könyvtárhoz hozzáadjuk

en: Mark newly added books. The mark is a temporary mark that is automatically removed when calibre is restarted.
hu: Az újonnan hozzáadott könyvek megjelölése. A megjelölések csak ideiglenesek, a Calibre újraindításakor automatikusan megszűnnek.

en: List of named saved searches
hu: A mentett keresések listája

en: User-created Tag browser categories
hu: Felhasználó által létrehozott címkeböngésző kategóriák

en: How and when calibre updates metadata on the device.
hu: A Calibre hogyan és mikor frissítse az eszköz metaadatait.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
hu: Előtag nélküli kereséskor (pl. "Red" keresése "title:Red" helyett) az alább felsorolt oszlopokra korlátozza a keresést.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
hu: Válasszon oszlopokat, amelyeket nem kell használni az előtag nélküli kereséskor, például amikor Red-re keres "title:Red" helyett. Adja meg a keresési nevek listáját vesszővel elválasztva. Ez csak akkor lép érvénybe, ha beállítja a fentebbi "Metaadatok korlátozása keresés közben" lehetőséget.

en: Characters typed in the search box will match their accented versions, based on the language you have chosen for the calibre interface. For example, in English, searching for n will match both {} and n, but if your language is Spanish it will only match n. Note that this is much slower than a simple search on very large libraries. Also, this option will have no effect if you turn on case-sensitive searching.
hu: A keresőmezőbe beírt normál karakterek illeszkednek az ékezetes változatukhoz a Calibre felületén, a kiválasztott nyelv alapján. Például angolul nyelven keresünk "n"-re, megfelel "{} és n" is, de ha spanyol nyelven, akkor csak az "n". Ne feledje, hogy ez nagyméretű könyvtárakban sokkal lassabb, mint egy egyszerű keresés. Ez az opció nem működik, ha be van kapcsolva a kis- és nagybetűkre érzékeny keresés.

en: Make searches case-sensitive
hu: A keresések legyenek Kis/nagybetű érzékenyek

en: Recognize numbers inside text when sorting. Setting this means that when sorting on text fields like title the text "Book 2"will sort before the text "Book 100". Note that setting this can cause problems with text that starts with numbers and is a little slower.
hu: Szövegben lévő számok felismerése rendezéskor. Ennek beállítása azt jelenti, hogy a szövegmezők, például a cím szerinti rendezés során a "2. könyv" szöveg a "100. könyv" szöveg elé kerül. Vegye figyelembe, hogy ennek beállítása problémákat okozhat a számokkal és számokkal kezdődő szövegekkel és egy kicsit lassabb.

en: Settings and plugins
hu: Beállítások és Bővítmények

en: File is open in another process
hu: A fájlt egy másik művelet is használja

en: the end of the program
hu: a program vége

en: {0}: {1} near {2} on line {3}
hu: {0}: {1} {2} mellett {3} soron

en: {0}: {1} near {2}
hu: {0}: {1} {2} mellett

en: 'End of program'
hu: 'Program vége'

en: Failed to scan program. Invalid input '{0}'
hu: Nem sikerült beolvasni a programot. Érvénytelen bemenet: "{0}”

en: Expected end of program, found '{0}'
hu: A program várt vége, találat: "{0}”

en: {0} statement: expected '{1}', found '{2}'
hu: {0} utasítás: várt '{1}', találat '{2}'

en: '{0}' statement: expected an identifier
hu: "{0}” utasítás: egy azonosító várva

en: {0} statement: expected '(', found '{1}'
hu: {0} utasítás: várt '(', talált '{1}'

en: {0} statement: expected ')', found '{1}'
hu: {0} utasítás: várt ')', talált '{1}'

en: '{0}' statement: expected a function name identifier
hu: "{0}” utasítás: függvénynév-azonosítót várt

en: Function name '{0}' is already defined
hu: "{0}” függvénynév már meg van határozva

en: '{0}' statement: expected a '('
hu: '{0}' utasítás: várt '('

en: Parameters to a function must be variables or assignments
hu: A függvény paramétereinek változóknak vagy hozzárendeléseknek kell lenniük

en: '{0}' statement: expected a ')' at end of argument list
hu: '{0}' utasítás: az argumentumlista végén egy ')' jelet vár

en: '{0}' statement: missing ':'
hu: "{0}" utasítás: hiányzik ":"

en: '{0}' statement: missing the closing '{1}'
hu: "{0}” utasítás: hiányzik a záró "{1}”

en: A stored template must begin with '{0}' or {1}
hu: Egy tárolt sablonnak a következővel kell kezdődnie: "{0}” vagy {1}

en: Expected '{0}', found '{1}'
hu: Várt '{0}', találat '{1}'

en: Unknown function {0}
hu: {0} ismeretlen funkció

en: Expected a '{0}' for function call, found '{1}'
hu: '{0}'-t várt a funkcióhíváshoz, talált: '{1}'

en: Parameters to '{0}' must be variables or assignments
hu: '{0}' paramétereinek változóknak vagy hozzárendeléseknek kell lenniük

en: Incorrect number of arguments for function {0}
hu: Argumentumok téves száma {0} függvényhez

en: Expected an expression, found '{0}'
hu: Kifejezést várt, "{0}" talált

en: {0} outside of for loop
hu: {0} a for cikluson kívül

en: Keyword arguments are not allowed
hu: A kulcsszó argumentumok nem megengedettek

en: Don't call {0}. Instead use {1}
hu: Ne hívja a következőt: {0}. Ehelyett használja a következőt: {1}

en: Invalid character name '{0}'
hu: Érvénytelen karakternév "{0}”

en: Incorrect number of arguments
hu: Érvénytelen argumentumok száma

en: Error in function {0} :: {1}
hu: Hiba a fügvényben {0} :: {1}

en: No function named {!r} exists
hu: Nem létezik {!r} nevű függvény

en: Interpreter: {0} - line number {1}
hu: Értelmező: {0} - sorszám {1}

en: Unhandled exception '{0}'
hu: '{0}' kezeltlen kivétel

en: {0}: {1} must be an integer
hu: {0}: {1} értéknek egész számnak kell lennie

en: {0}: the range length ({1}) is larger than the limit ({2})
hu: {0}: a tartomány hossza ({1}) nagyobb, mint a korlát ({2})

en: Unknown identifier '{0}'
hu: '{0}' ismeretlen azonosító

en: before evaluating arguments
hu: az argumentumok értékelése előtt

en: after evaluating arguments
hu: az argumentumok értékelése után

en:  returned value
hu:  visszaadott érték

en: Function {0}: argument count mismatch -- {1} given, at most {2} required
hu: {0}. függvény: az argumentumszám eltérése -- {1} adott, legfeljebb {2} szükséges

en: Unknown field '{0}'
hu: '{0}' ismeretlen mező

en: Error during string comparison: operator '{0}'
hu: Hiba a karakterlánc-összehasonlítás során: operátor "{0}”

en: Value used in comparison is not a number: operator '{0}'
hu: Az összehasonlításhoz használt érték nem szám: operátor "{0}”

en: Error during operator evaluation: operator '{0}'
hu: Hiba az operátor kiértékelése során: operátor „{0}”

en: Function {0}: invalid character name '{1}
hu: {0} funkció: érvénytelen karakternév '{1}'

en: Internal error evaluating an expression: '{0}'
hu: Belső hiba egy kifejezés kiértékelése során: '{0}'

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
hu: formátum: a(z) {0} típus egész számot igényel, kapott érték: {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
hu: formátum: a(z) {0} típus decimális (lebegőpontos) számot igényel, kapott érték: {1}

en: Error in function {0} on line {1} : {2} - {3}
hu: Hiba {0} függvényben {1} sorban: {2} - {3}

en: The Python template returned a non-string value: {!r}
hu: A Python sablon egy nem karakterlánc értéket adott vissza: {!r}

en: Syntax error on line {0} column {1}: text {2}
hu: Szintaxis hiba itt: {0}. sor {1}. oszlop: szöveg: {2}

en: The {0} function is not defined in the template
hu: {0} függvény nincs megadva a sablonban

en: %s: unknown function
hu: %s: ismeretlen függvény

en: Formatter state restored before saved
hu: Mentés előtt visszaállították a formázás állapotát

en: No such variable {0}
hu: {0} változó nem található

en: Duplicate user function name {0}. Change the name or ensure that the functions are identical
hu: {0} egy egyéni funkció neve. Módosítsa a nevet vagy győződjön meg, hogy a funkciók azonosak

en: The function {} can be used only in the GUI
hu: {} függvény csak a grafikus felhasználói felületen használható

en: In function {}: The database has been closed
hu: {} függvényben: az adatbázis lezárva

en: No documentation provided
hu: Nincs közzétett dokumentáció

en: strcmp(x, y, lt, eq, gt) -- does a case-insensitive comparison of x and y as strings. Returns lt if x < y. Returns eq if x == y. Otherwise returns gt. In many cases the lexical comparison operators (>, <, == etc) can replace this function.
hu: strcmp(x, y, lt, eq, gt) -- kis- és nagybetűk közötti különbséget tesz x és y karakterláncként. lt értéket adja vissza, ha x < y. Egyenletet ad vissza, ha x == y. Ellenkező esetben a gt. Sok esetben a lexikális összehasonlító operátorok (>, <, == stb.) helyettesíthetik ezt a függvényt.

en: strcmpcase(x, y, lt, eq, gt) -- does a case-sensitive comparison of x and y as strings. Returns lt if x < y. Returns eq if x == y. Otherwise returns gt.
    Note: This is NOT the default behavior used by calibre, for example, in the lexical comparison operators (==, >, <, etc.). This function could cause unexpected results, preferably use strcmp() whenever possible.
hu: strcmpcase(x, y, lt, eq, gt) -- kis- és nagybetűk közötti összehasonlítást végez x és y karakterláncként. lt értéket adja vissza, ha x < y. Egyenletet ad vissza, ha x == y. Ellenkező esetben visszaadja a gt.
    Megjegyzés: NEM ez a calibre által használt alapértelmezett viselkedés, például a lexikális összehasonlító operátorokban (==, >, < stb.). Ez a függvény váratlan eredményeket okozhat, lehetőleg használja az strcmp() függvényt, amikor csak lehetséges.

en: cmp(x, y, lt, eq, gt) -- compares x and y after converting both to numbers. Returns lt if x < y. Returns eq if x == y. Otherwise returns gt. In many cases the numeric comparison operators (>#, <#, ==# etc) can replace this function.
hu: cmp(x, y, lt, eq, gt) -- összehasonlítja x-et és y-t, miután mindkettőt számokká alakítja. lt értéket adja vissza, ha x < y. Egyenletet ad vissza, ha x == y. Ellenkező esetben a gt. Sok esetben a numerikus összehasonlító operátorok (>#, <#, ==# stb.) helyettesíthetik ezt a függvényt.

en: first_matching_cmp(val, [cmp1, result1,]+, else_result) -- compares "val < cmpN" in sequence, returning resultN for the first comparison that succeeds. Returns else_result if no comparison succeeds. Example: first_matching_cmp(10,5,"small",10,"middle",15,"large","giant") returns "large". The same example with a first value of 16 returns "giant".
hu: first_matching_cmp(val, [cmp1, result1,]+, else_result) -- sorrendben összehasonlítja a "val < cmpN" értéket, és az N eredményt adja vissza az első sikeres összehasonlításhoz. Az else_result értéket adja vissza, ha nem sikerül az összehasonlítás. Példa: first_matching_cmp(10,5,"small",10,"middle",15,"large","giant") a "nagy" értéket adja vissza. Ugyanez a példa 16-os első értékkel a "Giant”-t adja vissza.

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
hu: first_matching_cmp páros számú argumentumot igényel

en: strcat(a [, b]*) -- can take any number of arguments. Returns the string formed by concatenating all the arguments
hu: strcat(a [, b]*) -- tetszőleges számú argumentumot vehet fel. Az összes argumentum összefűzésével létrehozott karakterláncot adja vissza

en: strlen(a) -- Returns the length of the string passed as the argument
hu: strlen(a) – Az argumentumként megadott karakterlánc hosszát adja vissza

en: add(x [, y]*) -- returns the sum of its arguments. Throws an exception if an argument is not a number. This function can often be replaced with the + operator.
hu: add(x [, y]*) -- argumentumok összegét adja vissza. Kivételt hoz létre, ha egy argumentum nem szám. Ez a funkció gyakran helyettesíthető a '+' operátorral.

en: subtract(x, y) -- returns x - y. Throws an exception if either x or y are not numbers. This function can often be replaced with the - operator.
hu: subtract(x, y) -- x - y értéket ad vissza. Kivételt hoz létre, ha az x vagy az y nem számok. Ez a funkció gyakran helyettesíthető a '-' operátorral.

en: multiply(x [, y]*) -- returns the product of its arguments. Throws an exception if any argument is not a number. This function can often be replaced with the * operator.
hu: multiply(x [, y]*) -- argumentumok szorzatát adja vissza. Kivételt hoz létre, ha bármely argumentum nem szám. Ez a függvény gyakran helyettesíthető a '*' operátorral.

en: divide(x, y) -- returns x / y. Throws an exception if either x or y are not numbers. This function can often be replaced with the / operator.
hu: divide(x, y) -- x / y-t ad vissza. Kivételt hoz létre, ha az x vagy az y nem számok. Ez a funkció gyakran helyettesíthető a '/' operátorral.

en: ceiling(x) -- returns the smallest integer greater than or equal to x. Throws an exception if x is not a number.
hu: ceiling(x) -- az x-nél nagyobb vagy egyenlő legkisebb egész számot adja vissza. Kivételt hoz létre, ha x nem szám.

en: floor(x) -- returns the largest integer less than or equal to x. Throws an exception if x is not a number.
hu: floor(x) -- az x-nél kisebb vagy azzal egyenlő legnagyobb egész számot adja vissza. Kivételt hoz létre, ha x nem szám.

en: round(x) -- returns the nearest integer to x. Throws an exception if x is not a number.
hu: round(x) -- a legközelebbi egész számot adja vissza x-hez. Kivételt hoz létre, ha x nem szám.

en: mod(x) -- returns floor(remainder of x / y). Throws an exception if either x or y is not a number.
hu: mod(x) -- egyenleget adja vissza (x / y maradéka). Kivételt hoz létre, ha az x vagy az y nem szám.

en: fractional_part(x) -- returns the value after the decimal point.  For example, fractional_part(3.14) returns 0.14. Throws an exception if x is not a number.
hu: fractional_part(x) -- a tizedesvessző utáni értéket adja vissza. Például a fractional_part(3.14) 0.14-et ad vissza. Kivételt hoz létre, ha x nem szám..

en: template(x) -- evaluates x as a template. The evaluation is done in its own context, meaning that variables are not shared between the caller and the template evaluation. Because the { and } characters are special, you must use [[ for the { character and ]] for the } character; they are converted automatically. For example, template('[[title_sort]]') will evaluate the template {title_sort} and return its value. Note also that prefixes and suffixes (the `|prefix|suffix` syntax) cannot be used in the argument to this function when using template program mode.
hu: template(x) -- az x-et sablonként értékeli. Az értékelés saját kontextusában történik, ami azt jelenti, hogy a változókat nem osztják meg a hívó és a sablon kiértékelése között. Mivel az { and } karakterek speciálisak, a [[ a { karakterhez és a ]]-et kell használnia a } karakterhez; automatikusan konvertálódnak. Például a template('[[title_sort]]') kiértékeli a {title_sort} sablont, és visszaadja annak értékét. Vegye figyelembe azt is, hogy az előtagok és utótagok (`|prefix|suffix` szintaxis) nem használhatók ennek a függvénynek az argumentumában, ha sablonprogram módot használunk.

en: eval(template) -- evaluates the template, passing the local variables (those 'assign'ed to) instead of the book metadata.  This permits using the template processor to construct complex results from local variables. Because the { and } characters are special, you must use [[ for the { character and ]] for the } character; they are converted automatically. Note also that prefixes and suffixes (the `|prefix|suffix` syntax) cannot be used in the argument to this function when using template program mode.
hu: eval(template) -- kiértékeli a sablont, és a könyv metaadatai helyett a helyi változókat adja át (a hozzárendelteket). Ez lehetővé teszi a sablonprocesszor használatát, hogy helyi változókból összetett eredményeket hozzon létre. Mivel az { and } karakterek speciálisak, a [[ a { karakterhez és a ]]-et kell használnia a } karakterhez; automatikusan konvertálódnak. Vegye figyelembe azt is, hogy az előtagok és utótagok (`|prefix|suffix` szintaxis) nem használhatók ennek a függvénynek az argumentumában, ha sablonprogram módot használunk.

en: assign(id, val) -- assigns val to id, then returns val. id must be an identifier, not an expression. This function can often be replaced with the = operator.
hu: assign(id, val) -- val értéket rendel az id-hez, majd értéket ad vissza. Az id-nek azonosítónak kell lennie, nem kifejezésnek. Ez a funkció gyakran helyettesíthető '=' operátorral.

en: list_split(list_val, sep, id_prefix) -- splits the list_val into separate values using 'sep', then assigns the values to variables named 'id_prefix_N' where N is the position of the value in the list. The first item has position 0 (zero). The function returns the last element in the list. Example: split('one:two:foo', ':', 'var') is equivalent to var_0 = 'one'; var_1 = 'two'; var_2 = 'foo'.
hu: list_split(list_val, sep, id_prefix) -- a list_val külön értékekre bontja a 'sep' használatával, majd az értékeket az 'id_prefix_N' nevű változókhoz rendeli, ahol N az érték pozíciója a listában. Az első elem pozíciója 0 (nulla). A függvény a lista utolsó elemét adja vissza. Példa: split('one:two:foo', ':', 'var') egyenértékű a var_0 = 'one'; var_1 = 'kettő'; var_2 = 'foo'.

en: print(a[, b]*) -- prints the arguments to standard output. Unless you start calibre from the command line (calibre-debug -g), the output will go to a black hole.
hu: print(a[, b]*) -- kiírja az argumentumokat a szabványos kimenetre. Hacsak nem indítja el a Calibre-t a parancssorból (calibre-debug -g), a kimenet egy fekete lyukba kerül.

en: field(lookup_name) -- returns the metadata field named by lookup_name
hu: field(lookup_name) -- a lookup_name által elnevezett metaadatmezőt adja vissza

en: raw_field(lookup_name [, optional_default]) -- returns the metadata field named by lookup_name without applying any formatting. It evaluates and returns the optional second argument 'default' if the field is undefined ('None').
hu: raw_field(lookup_name [, opcional_default]) -- a lookup_name által elnevezett metaadatmezőt adja vissza formázás alkalmazása nélkül. Kiértékeli és visszaadja az opcionális második „"lapértelmezett” argumentumot, ha a mező nincs definiálva ("None”).

en: raw_list(lookup_name, separator) -- returns the metadata list named by lookup_name without applying any formatting or sorting and with items separated by separator.
hu: raw_list(lookup_name, separator) --  a lookup_name által elnevezett metaadatlistát adja vissza formázás vagy rendezés nélkül, és elválasztóval elválasztott elemekkel.

en: substr(str, start, end) -- returns the start'th through the end'th characters of str. The first character in str is the zero'th character. If end is negative, then it indicates that many characters counting from the right. If end is zero, then it indicates the last character. For example, substr('12345', 1, 0) returns '2345', and substr('12345', 1, -1) returns '234'.
hu: substr(sztring, első, utolsó) – A „sztring” egy darabját adja vissza az „első” pozícióban lévő karaktertől az „utolsó” pozícióban lévőig. Az első karakter a 0. pozícióban van. Ha az „utolsó” negatív, akkor a „sztring” végétől ennyit számol vissza, ha pedig nulla, akkor a „sztring” utolsó karakterpozícióját jelenti. Például substr('12345', 1, 0) '2345'-öt ad vissza, míg substr('12345', 1, -1) '234'-et.

en: lookup(val, [pattern, field,]+ else_field) -- like switch, except the arguments are field (metadata) names, not text. The value of the appropriate field will be fetched and used. Note that because composite columns are fields, you can use this function in one composite field to use the value of some other composite field. This is extremely useful when constructing variable save paths
hu: lookup(val, [pattern, field,]+ else_field) -- mint a switch, kivéve, hogy az argumentumok mező(metaadat) nevek, nem szövegek. A rendszer lekéri és felhasználja a megfelelő mező értékét. Vegye figyelembe, hogy mivel az összetett oszlopok mezők, használhatja ezt a függvényt egy összetett mezőben, hogy egy másik összetett mező értékét használja. Ez rendkívül hasznos változó mentési útvonalak összeállításakor

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
hu: lookup függvény 2 (vagy páratlan számú) argumentumot igényel

en: test(val, text if not empty, text if empty) -- return `text if not empty` if val is not empty, otherwise return `text if empty`
hu: test(val, text if not empty, text if empty) -- `text if not empty` értéket adja vissza, ha "val" nem üres, egyébként a `text if empty`-t

en: contains(val, pattern, text if match, text if not match) -- checks if val contains matches for the regular expression `pattern`. Returns `text if match` if matches are found, otherwise it returns `text if no match`
hu: contains(val, pattern, text if match, text if not match) -- ellenőrzi, hogy a val tartalmazza-e a "minta" szabályos kifejezésre való találatokat. Ha talál egyezést, akkor `text if match`, ellenkező esetben `text if no match` adja vissza

en: switch(val, [pattern, value,]+ else_value) -- for each `pattern, value` pair, checks if `val` matches the regular expression `pattern` and if so, returns that `value`. If no pattern matches, then `else_value` is returned. You can have as many `pattern, value` pairs as you want
hu: switch(val, [pattern, value,]+ else_value) -- minden "minta, érték" párnál ellenőrzi, hogy a "val" egyezik-e a "minta" reguláris kifejezéssel, és ha igen, akkor ezt az "értéket" adja vissza. Ha egyik minta sem egyezik, akkor a rendszer az "else_value" értéket adja vissza. Igény szerinti "minta, érték" párja lehet

en: switch requires an even number of arguments
hu: kapcsolóhoz páros számú argumentum szükséges

en: switch_if([test_expression, value_expression,]+ else_expression) -- for each "test_expression, value_expression" pair, checks if test_expression is True (non-empty) and if so returns the result of value_expression. If no test_expression is True then the result of else_expression is returned. You can have as many "test_expression, value_expression" pairs as you want.
hu: switch_if([test_expression, value_expression,]+ else_expression) -- minden "test_expression, value_expression" párnál ellenőrzi, hogy a test_expression igaz-e (nem-üres) és ha igen, akkor a 'value_expression' eredményét adja vissza. Ha az egyik test_expression sem igaz, akkor az else_expression eredményét adja vissza. Annyi "test_expression, value_expression" párja lehet, amennyit csak akar.

en: switch_if requires an odd number of arguments
hu: A switch_if páratlan számú argumentumot igényel

en: strcat_max(max, string1 [, prefix2, string2]*) -- Returns a string formed by concatenating the arguments. The returned value is initialized to string1. `Prefix, string` pairs are added to the end of the value as long as the resulting string length is less than `max`. String1 is returned even if string1 is longer than max. You can pass as many `prefix, string` pairs as you wish.
hu: strcat_max(max, string1 [, prefix2, string2]*) -- Az argumentumok összefűzésével létrehozott karakterláncot ad vissza. A visszaadott értéket a rendszer string1-re inicializálja. Az "Előtag, karakterlánc" párok hozzáadódnak az érték végéhez, amíg az eredményül kapott karakterlánc hossza kisebb, mint a "max". A string1 akkor is visszaadásra kerül, ha a string1 hosszabb, mint a max. Igény szerinti `prefix, string` párt adhat át.

en: strcat_max requires 2 or more arguments
hu: strcat_max függvény 2 vagy több argumentumot igényel

en: strcat_max requires an even number of arguments
hu: strcat_max függvény páros számú argumentumot igényel

en: first argument to strcat_max must be an integer
hu: strcat_max függvény első argumentumának egész számnak kell lennie

en: in_list(val, separator, [ pattern, found_val, ]+ not_found_val) -- treating val as a list of items separated by separator, if the pattern matches any of the list values then return found_val.If the pattern matches no list value then return not_found_val. The pattern and found_value pairs can be repeated as many times as desired. The patterns are checked in order. The found_val for the first match is returned. Aliases: in_list(), list_contains()
hu: in_list(val, separator, [ pattern, found_val, ]+ not_found_val) -- a val-t elválasztóval elválasztott elemek listájaként kezeli, ha a karakterlánc egyezik a lista bármely értékével, akkor a found_val értéket adja vissza. Ha a karakterlánc nem egyezik a lista értékével, akkor a not_found_val értéket adja vissza. Az összehasonlítás pontos (nem tartalmaz), és nem különbözteti meg a kis- és nagybetűket. A string és a found_value párok tetszőlegesen ismételhetők. A minták sorrendben kerülnek ellenőrzésre. Álnevek: in_list(), list_contains()

en: in_list requires an odd number of arguments
hu: in_list páratlan számú argumentumot igényel

en: str_in_list(val, separator, [string, found_val, ]+ not_found_val) -- treating val as a list of items separated by separator, if the string matches any of the list values then return found_val.If the string matches no list value then return not_found_val. The comparison is exact match (not contains) and is case insensitive. The string and found_value pairs can be repeated as many times as desired. The patterns are checked in order. The found_val for the first match is returned.
hu: str_in_list(val, separator, [string, found_val, ]+ not_found_val) -- a val-t elválasztóval elválasztott elemek listájaként kezeli, ha a karakterlánc egyezik a lista bármely értékével, akkor a found_val értéket adja vissza. Ha a karakterlánc nem egyezik a lista értékével, akkor a not_found_val értéket adja vissza. Az összehasonlítás pontos (nem tartalmaz), és nem különbözteti meg a kis- és nagybetűket. A string és a found_value párok tetszőlegesen ismételhetők. A minták sorrendben kerülnek ellenőrzésre. Az első egyezés found_értéke kerül visszaadásra.

en: str_in_list requires an odd number of arguments
hu: str_in_list páratlan számú argumentumot igényel

en: identifier_in_list(val, id_name [, found_val, not_found_val]) -- treat val as a list of identifiers separated by commas. An identifier has the format "id_name:value". The id_name parameter is the id_name text to search for, either "id_name" or "id_name:regexp". The first case matches if there is any identifier matching that id_name. The second case matches if id_name matches an identifier and the regexp matches the identifier's value. If found_val and not_found_val are provided then if there is a match then return found_val, otherwise return not_found_val. If found_val and not_found_val are not provided then if there is a match then return the identifier:value pair, otherwise the empty string.
hu: identifier_in_list(val, id_name [, found_val, not_found_val]) -- a val értéket vesszővel elválasztott azonosítók listájaként kell kezelni. Az azonosító formátuma "id_name:value". Az id_name paraméter a keresendő id_name szöveg, "id_name" vagy "id_name:regexp". Az első eset megegyezik, ha van azonosító, amely megfelel az id_name-nek. A második eset akkor egyezik, ha az id_name egyezik egy azonosítóval, a reguláris kifejezés pedig az azonosító értékével. Ha a found_val és a not_found_val meg van adva, akkor ha van egyezés, akkor adja vissza a found_val értéket, ellenkező esetben pedig a not_found_val. Ha a found_val és a not_found_val nincs megadva, akkor ha van egyezés, akkor adja vissza az identifier:value párost, ellenkező esetben az üres karakterláncot.

en: {} requires 2 or 4 arguments
hu: {} 2 vagy 4 argumentumot igényel

en: re(val, pattern, replacement) -- return val after applying the regular expression. All instances of `pattern` are replaced with `replacement`. As in all of calibre, these are Python-compatible regular expressions
hu: re(val, pattern, replacement) -- val értéket ad vissza a reguláris kifejezés alkalmazása után. A "minta” minden előfordulása a "csere” kifejezéssel lecserélésre kerül. Mint minden Calibre-ben, ezek is Python-kompatibilis reguláris kifejezések

en: re_group(val, pattern [, template_for_group]*) -- return a string made by applying the regular expression pattern to the val and replacing each matched instance with the string computed by replacing each matched group by the value returned by the corresponding template. The original matched value for the group is available as $. In template program mode, like for the template and the eval functions, you use [[ for { and ]] for }. The following example in template program mode looks for series with more than one word and uppercases the first word: {series:'re_group($, "(\S* )(.*)", "[[$:uppercase()]]", "[[$]]")'}
hu: re_group(val, pattern [, template_for_group]*) -- olyan karakterláncot ad vissza, amely úgy készült, hogy a reguláris kifejezésmintát alkalmazza a val értékhez, és minden egyes illeszkedő példányt lecserél egy olyan karakterláncra, amelyet úgy számítanak ki, hogy az egyes illeszkedő csoportokat a megfelelő sablon által visszaadott értékkel cserélik le. A csoport eredeti egyező értéke $-ként érhető el. Sablonprogram módban a sablonhoz és az eval függvényekhez hasonlóan a [[ for { and ]] for }-t használja. A következő példa sablonprogram módban egynél több szóból álló sorozatokat keres, és az első szót nagybetűkkel írja: {series:'re_group($, "(\S* )(.*)", "[[$:uppercase()] ]", "[[$]]")'}

en: swap_around_comma(val) -- given a value of the form "B, A", return "A B". This is most useful for converting names in LN, FN format to FN LN. If there is no comma, the function returns val unchanged
hu: wap_around_comma(val) -- "B, A" formátumú érték esetén "A B"-t ad vissza. Ez a leghasznosabb az LN, FN formátumú nevek FN LN-re konvertálásakor. Ha nincs vessző, a függvény a "val" értéket változatlanul adja vissza

en: ifempty(val, text if empty) -- return val if val is not empty, otherwise return `text if empty`
hu: ifempty(érték, szöveg ha üres) – visszatérési értéke az „érték”, ha az nem üres, egyébként a „szöveg ha üres”

en: shorten(val, left chars, middle text, right chars) -- Return a shortened version of val, consisting of `left chars` characters from the beginning of val, followed by `middle text`, followed by `right chars` characters from the end of the string. `Left chars` and `right chars` must be integers. For example, assume the title of the book is `Ancient English Laws in the Times of Ivanhoe`, and you want it to fit in a space of at most 15 characters. If you use {title:shorten(9,-,5)}, the result will be `Ancient E-anhoe`. If the field's length is less than left chars + right chars + the length of `middle text`, then the field will be used intact. For example, the title `The Dome` would not be changed.
hu: shorten(val, left chars, middle text, right chars) -- A val rövidített változatát adja vissza, amely 'left chars' karakterekből áll a val elejétől, ezt követi a 'middle text', majd a 'right chars' karakterek a karakterlánc végétől. A `Left chars` és `right chars` karaktereknek egész számoknak kell lenniük. Tegyük fel például, hogy a könyv címe `Ancient English Laws in the Times of Ivanhoe`, és azt szeretné, hogy egy legfeljebb 15 karakteres mezőben elférjen. Ha a {title:shorten(9,-,5)} értéket használja, az eredmény az `Ancient E-anhoe` lesz. Ha a mező hossza kisebb, mint a bal oldali karakter + jobb oldali karakter + a 'középső szöveg' hossza, akkor a mező sértetlenül kerül felhasználásra. Például a "The Dome" cím nem módosulna.

en: count(val, separator) -- interprets the value as a list of items separated by `separator`, returning the number of items in the list. Most lists use a comma as the separator, but authors uses an ampersand. Examples: {tags:count(,)}, {authors:count(&)}. Aliases: count(), list_count()
hu: count(val, separator) -- az értéket az elemek listájaként értelmezi, amelyeket `elválasztó` választ el, és a lista elemeinek számát adja vissza. A legtöbb lista vesszőt használ elválasztóként, de a szerzők "és" jelet használnak. Példák: {tags:count(,)}, {authors:count(&)}. Alias-ok: count(), list_count()

en: list_count_matching(list, pattern, separator) -- interprets 'list' as a list of items separated by 'separator', returning the number of items in the list that match the regular expression 'pattern'. Aliases: list_count_matching(), count_matching()
hu: list_count_matching(list, pattern, separator) -- a 'list'-ot 'elválasztóval' elválasztott elemek listájaként értelmezi, és a listában a 'pattern' reguláris kifejezésnek megfelelő elemek számát adja vissza. Alias-ok: list_count_matching(), count_matching()

en: list_item(val, index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning the `index`th item. The first item is number zero. The last item can be returned using `list_item(-1,separator)`. If the item is not in the list, then the empty value is returned. The separator has the same meaning as in the count function.
hu: list_item(lista, index, elválasztó) – az „elválasztó”-val tagolt „lista” „index”-edik elemét adja vissza. A lista első elemének pozíciója 0. A lista utolsó elemét megkaphatja a „list_item(-1,elválasztó)” hívással. Ha az elem nem szerepel a listában, akkor egy üres sztringet ad vissza. Az „elválasztó” értelmezése ugyanaz, mint a „count” függvény esetében.

en: select(val, key) -- interpret the value as a comma-separated list of items, with the items being "id:value". Find the pair with the id equal to key, and return the corresponding value. Returns the empty string if no match is found.
hu: select(val, key) -- értelmezi az értéket az elemek vesszővel elválasztott listájaként, ahol az elemek "id:value". Megkeresi meg azt a párt, amelynek azonosítója egyenlő a kulccsal, és visszaadja a megfelelő értéket. Az üres karakterláncot adja vissza, ha nem található egyezés.

en: approximate_formats() -- return a comma-separated list of formats that at one point were associated with the book. There is no guarantee that this list is correct, although it probably is. This function can be called in template program mode using the template "{:'approximate_formats()'}". Note that format names are always uppercase, as in EPUB. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
hu: approximate_formats() -- visszaadja azoknak a formátumoknak a vesszővel elválasztott listáját, amelyek egy ponton a könyvhöz voltak társítva. Nincs garancia arra, hogy ez a lista helyes, bár valószínűleg így van. Ez a függvény sablonprogram módban hívható meg a "{:'approximate_formats()'}" sablon használatával. Vegye figyelembe, hogy a formátumnevek mindig nagybetűk, mint az EPUB-ban. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik. Ha ezeket az értékeket a lemezre mentés vagy az eszközre küldés sablonokban szeretné használni, akkor létre kell hoznia egy egyéni "Más oszlopokból épített oszlop" típusú oszlopot, használni a funkciót az oszlop sablonban, és használni az oszlop értéket a sablonok mentésekor ill. küldésekor

en: formats_modtimes(date_format) -- return a comma-separated list of colon-separated items representing modification times for the formats of a book. The date_format parameter specifies how the date is to be formatted. See the format_date function for details. You can use the select function to get the mod time for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
hu: formats_modtimes(date_format) -- visszaadja a kettősponttal elválasztott tételek vesszővel elválasztott listáját, amely egy könyv formátumának módosítási idejét jelzi. A date_format paraméter határozza meg, hogyan kell a dátumot formázni. A részletekért lásd a format_date funkciót. Használhatja a kiválasztási funkciót egy adott formátum mód idejének lekéréséhez. Vegye figyelembe, hogy a formátumnevek mindig nagybetűk, mint az EPUB-ban.

en: formats_sizes() -- return a comma-separated list of colon-separated items representing sizes in bytes of the formats of a book. You can use the select function to get the size for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
hu: formats_sizes() -- a kettősponttal elválasztott elemek vesszővel elválasztott listáját adja vissza, amely egy könyv formátumának bájtjaiban megadott méreteket jelzi. A kiválasztás funkcióval kiválaszthatja a méretet egy adott formátumhoz. Vegye figyelembe, hogy a formátumnevek mindig nagybetűk, mint az EPUB-ban.

en: formats_paths() -- return a comma-separated list of colon-separated items representing full path to the formats of a book. You can use the select function to get the path for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
hu: formats_paths() -- visszaadja a kettősponttal elválasztott elemek vesszővel elválasztott listáját, amely a könyv formátumainak teljes elérési útját jelenti. A select funkció segítségével lekérheti egy adott formátum elérési útját. Vegye figyelembe, hogy a formátumnevek mindig nagybetűk, mint az EPUB-ban.

en: human_readable(v) -- return a string representing the number v in KB, MB, GB, etc.
hu: human_readable(méret) – visszatérési értéke a „méret” átalakítva kB, MB, GB stb. mértékegységre.

en: format_number(v, template) -- format the number v using a Python formatting template such as "{0:5.2f}" or "{0:,d}" or "${0:5,.2f}". The field_name part of the template must be a 0 (zero) (the "{0:" in the above examples). See the template language and Python documentation for more examples. You can leave off the leading "{0:" and trailing "}" if the template contains only a format. Returns the empty string if formatting fails.
hu: format_number(v, template) -- formázza a v számot Python formázási sablonnal, például „{0:5.2f}” vagy „{0:,d}” vagy „${0:5,.2f}”. A sablon field_name részének 0-nak (nullának) kell lennie (a fenti példákban a "{0:"). További példákért tekintse meg a sablonnyelvet és a Python dokumentációját. Ha a sablon csak formátumot tartalmaz, elhagyhatja a bevezető „{0:” és a záró „}” jelet. Az üres karakterláncot adja vissza, ha a formázás sikertelen.

en: sublist(val, start_index, end_index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning a new list made from the `start_index` to the `end_index` item. The first item is number zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Examples using basic template mode and assuming that the tags column (which is comma-separated) contains "A, B, C": {tags:sublist(0,1,\\,)} returns "A". {tags:sublist(-1,0,\\,)} returns "C". {tags:sublist(0,-1,\\,)} returns "A, B".
hu: sublist(val, start_index, end_index, separator) --értelmezi az értéket az "elválasztóval" elválasztott elemek listájaként, és a "start_index"-ből készített új listát adja vissza az "end_index" elemhez. Az első tétel a nulla. Ha egy index negatív, akkor a lista végétől számít. Speciális esetként nulla end_indexet feltételezünk a lista hosszának. Példák az alapsablon mód használatára, és feltételezve, hogy a címkék oszlopa (amely vesszővel van elválasztva) "A, B, C"-t tartalmaz: a {tags:sublist(0,1,\\,)} "A"-t ad vissza. A {tags:sublist(-1,0,\\,)} „C” értéket ad vissza. A {tags:sublist(0,-1,\\,)} „A, B” értéket ad vissza.

en: subitems(val, start_index, end_index) -- This function is used to break apart lists of items such as genres. It interprets the value as a comma-separated list of items, where each item is a period-separated list. Returns a new list made by first finding all the period-separated items, then for each such item extracting the `start_index` to the `end_index` components, then combining the results back together. The first component in a period-separated list has an index of zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Example using basic template mode and assuming a #genre value of "A.B.C": {#genre:subitems(0,1)} returns "A". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B". {#genre:subitems(1,0)} returns "B.C". Assuming a #genre value of "A.B.C, D.E.F", {#genre:subitems(0,1)} returns "A, D". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B, D.E"
hu: subtitems(lista, kezdő_index, vég_index) – ez a függvény olyan „lista” elemeinek részeiből nyer ki információkat, mint például a „Műfaj”. A „lista” elemei vesszővel vannak elválasztva, az egyes elemek pedig ponttal tagolt listák tulajdonképpen. A visszatérési érték egy új lista, ami tartalmazza az összes elemet, viszont az elemből a „kezdő_index”-től a „vég_index”-ig tartó, pontokkal tagolt listarészt adja vissza. A pontokkal tagolt lista első elemének indexe 0. Ha egy index negatív, akkor az a lista utolsó elemére utal, ha pedig a „vég_index” értéke 0, akkor a lista hosszát jelenti.
    1. példa: #genre – mező, „A.B.C” – mező érték
    {#genre:subitems(0,1)} visszatérési értéke 'A'
    {#genre:subitems(0,2)} visszatérési értéke 'A.B'
    {#genre:subitems(1,0)} visszatérési értéke 'B.C'
    
    
    2. példa: #genre – mező, „A.B.C”, „D.E.F” – mező értékek
    {#genre:subitems(0,1)} visszatérési értéke 'A, D'
    {#genre:subitems(0,2)} visszatérési értéke 'A.B, D.E'

en: format_date(val, format_string) -- format the value, which must be a date, using the format_string, returning a string. The formatting codes are: d    : the day as number without a leading zero (1 to 31) dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31) ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun"). dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday"). M    : the month as number without a leading zero (1 to 12). MM   : the month as number with a leading zero (01 to 12) MMM  : the abbreviated localized month name (e.g. "Jan" to "Dec"). MMMM : the long localized month name (e.g. "January" to "December"). yy   : the year as two digit number (00 to 99). yyyy : the year as four digit number. h    : the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm) hh   : the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm) m    : the minutes without a leading 0 (0 to 59) mm   : the minutes with a leading 0 (00 to 59) s    : the seconds without a leading 0 (0 to 59) ss   : the seconds with a leading 0 (00 to 59) ap   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm AP   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present to_number: the date as a floating point number from_number[:fmt]: format the timestamp using fmt if present otherwise iso
hu: format_date(val, format_string) -- formázza az értéket, amelynek dátumnak kell lennie, a format_string használatával, és egy karakterláncot ad vissza. A formázási kódok a következők: d     : nap számként kezdő nulla nélkül (1-től 31-ig) dd    : nap számként kezdő nullával (01-től 31-ig) ddd   : rövidített honosított napnév (pl. "Hét" "Vas"). dddd : hosszú lokalizált napnév (pl. "Hétfő" - "Vasárnap"). M    : hónap számként, kezdő nulla nélkül (1-től 12-ig). MM   : hónap számként, kezdő nullával (01-től 12-ig) MMM: a hónap rövidített lokalizált neve (pl. "jan" - "dec"). MMMM : hosszú lokalizált hónap neve (pl. "január" - "december"). yy   : év kétjegyű számként (00-tól 99-ig). yyyy  : év négyjegyű számként. h    : kezdő 0 óra nélküli órák (0-tól 11-ig vagy 0-tól 23-ig, délelőtt/délutántól függően) hh   : 0-tól kezdődő órák (00-tól 11-ig vagy 00-tól 23-ig, de/du függően) m    : percek kezdő 0 nélkül (0-tól 59-ig) mm   : percek 0-tól (00-tól 59-ig) s    : másodpercek kezdő 0 nélkül (0-tól 59-ig) ss   : másodpercek 0-tól (00-tól 59-ig) ap : 12 órás használat 24 órás helyett, az "ap" helyett a lokalizált karakterlánccal am vagy pm AP : 12 órás használat 24 órás helyett, "AP" esetén " helyére a honosított karakterlánc az AM vagy PM iso : a dátum az idővel és az időzónával. Az egyetlen formátumnak kell lennie to_number: a dátum lebegőpontos számként from_number[:fmt]: formázza az időbélyeget fmt-vel, ha jelen van, különben iso

en: Unknown field %s passed to function %s
hu: Ismeretlen %s mező átadva %s függvénynek

en: uppercase(val) -- return val in upper case
hu: uppercase(val) -- értéket ad vissza nagybetűvel

en: lowercase(val) -- return val in lower case
hu: lowercase(val) -- értéket ad vissza kisbetűvel

en: titlecase(val) -- return val in title case
hu: titlecase(val) -- értéket ad vissza 'title case' formátumban

en: capitalize(val) -- return val capitalized
hu: capitalize(val) -- értéket ad vissza csupa nagybetűvel

en: booksize() -- return value of the size field. This function works only in the GUI. If you want to use this value in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
hu: booksize() -- a mező méretének értékét adja vissza. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik. Ha ezt az értéket használná a lemezre mentés vagy az eszközre küldés sablonokban, akkor létre kell hoznia egy egyéni "Más oszlopokból épített oszlop" típusú oszlopot, használni a funkciót az oszlop sablonban, és használni az oszlop értéket a sablonok mentésekor ill.  küldésekor

en: ondevice() -- return Yes if ondevice is set, otherwise return the empty string. This function works only in the GUI. If you want to use this value in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
hu: ondevice() -- 'Igen' értéket ad vissza, ha az "Eszközön" be van állítva, ellenkező esetben az üres karakterláncot. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik. Ha ezt az értéket használná a lemezre mentés vagy az eszközre küldés sablonokban, akkor létre kell hoznia egy egyéni "Más oszlopokból épített oszlop" típusú oszlopot, használni a funkciót az oszlop sablonjában, és használni az oszlop értékét a sablonok mentésekor ill. küldésekor

en: annotation_count() -- return the total number of annotations of all types attached to the current book. This function works only in the GUI.
hu: annotation_count() -- az aktuális könyvhöz csatolt összes típusú megjegyzés teljes számát adja vissza. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik.

en: is_marked() -- check whether the book is 'marked' in calibre. If it is then return the value of the mark, either 'true' or the comma-separated list of named marks. Returns '' if the book is not marked.
hu: is_marked() -- ellenőrzi, hogy a könyv "meg van-e jelölve” aValibre-ben. Ha igen, akkor visszaadja a jel értékét, vagy "true”-t, vagy a megnevezett jegyek vesszővel elválasztott listáját.  "" értéket adja vissza, ha a könyv nincs megjelölve.

en: series_sort() -- return the series sort value
hu: series_sort() -- visszaadja a sorozat rendezési értékét

en: has_cover() -- return Yes if the book has a cover, otherwise return the empty string
hu: has_cover() – visszatérési értéke "Yes”, ha a könyvnek van borítója, egyébként üres karakterlánc

en: first_non_empty(value [, value]*) -- returns the first value that is not empty. If all values are empty, then the empty string is returned. You can have as many values as you want.
hu: first_non_empty(value [, value]*) -- az első nem üres értéket adja vissza. Ha minden érték üres, akkor az üres karakterláncot adja vissza. Igény szerint bármennyi értéke lehet.

en: and(value [, value]*) -- returns the string "1" if all values are not empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty. You can have as many values as you want. In many cases the && operator can replace this function.
hu: and(value [, value]*) -- az "1" karakterláncot adja vissza, ha nem minden érték üres, ellenkező esetben az üres karakterláncot adja vissza. Ez a funkció jól működik a teszt vagy a first_non_empty funkciókkal. Igény szerint bármennyi értéke lehet. Sok esetben az '&&' operátor helyettesítheti ezt a funkciót.

en: or(value [, value]*) -- returns the string "1" if any value is not empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty. You can have as many values as you want.  In many cases the || operator can replace this function.
hu: or(value [, value]*) --  "1" karakterláncot adja vissza, ha valamelyik érték nem üres, ellenkező esetben az üres karakterláncot adja vissza. Ez a funkció jól működik a teszt vagy a first_non_empty funkciókkal. Igény szerint bármennyi értéke lehet. Sok esetben a '||' operátor helyettesítheti ezt a funkciót.

en: not(value) -- returns the string "1" if the value is empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty.  In many cases the ! operator can replace this function.
hu: not(value) -- az "1" karakterláncot adja vissza, ha az érték üres, ellenkező esetben az üres karakterláncot adja vissza. Ez a funkció jól működik a teszt vagy a first_non_empty funkciókkal. Sok esetben a '!' operátor helyettesítheti ezt a funkciót.

en: list_join(with_separator, list1, separator1 [, list2, separator2]*) -- return a list made by joining the items in the source lists (list1, etc) using with_separator between the items in the result list. Items in each source list[123...] are separated by the associated separator[123...]. A list can contain zero values. It can be a field like publisher that is single-valued, effectively a one-item list. Duplicates are removed using a case-insensitive comparison. Items are returned in the order they appear in the source lists. If items on lists differ only in letter case then the last is used. All separators can be more than one character.
    Example:
hu: list_join(with_separator, list1, separator1 [, list2, separator2]*) -- egy listát ad vissza, amely a forráslisták (lista1 stb.) elemeinek egyesítésével készült, az eredménylista elemei között a with_separator használatával. Az egyes forráslisták[123...] elemeit a hozzá tartozó elválasztó[123...] választja el. Egy lista nulla értéket tartalmazhat. Ez lehet egy mező, például a kiadó, amely egyértékű, gyakorlatilag egy elemes lista. A duplikátumok eltávolítása a kis- és nagybetűk megkülönböztetésével történik. Az elemek a forráslistákban megjelenő sorrendben kerülnek visszaküldésre. Ha a listákon szereplő tételek csak kis- és nagybetűben térnek el egymástól, akkor az utolsót használjuk. Minden elválasztó egynél több karakterből állhat.
    Példa:

en: You can use list_join on the results of previous calls to list_join as follows:
hu: Használhatja a list_join paramétert a list_join korábbi hívások eredményeihez a következők szerint:

en: You can use expressions to generate a list. For example, assume you want items for authors and #genre, but with the genre changed to the word 'Genre: ' followed by the first letter of the genre, i.e. the genre 'Fiction' becomes 'Genre: F'. The following will do that:
hu: Kifejezések segítségével listát hozhat létre. Tegyük fel például, hogy a szerzőknek és a #műfajnak szeretne elemeket, de a műfajt a "Műfaj:” szóra változtatjuk, amelyet a műfaj első betűje követ, azaz a "Fiction” műfaj" Műfaj: F” lesz. A következők teszik ezt:

en: Invalid 'List, separator' pairs. Every list must have one associated separator
hu: Érvénytelen "List, separator” párok. Minden listának rendelkeznie kell egy elválasztóval

en: list_union(list1, list2, separator) -- return a list made by merging the items in list1 and list2, removing duplicate items using a case-insensitive comparison. If items differ in case, the one in list1 is used. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list. Aliases: list_union(), merge_lists()
hu: list_union(list1, list2, separator) -- a lista1 és a lista2 elemeinek összevonásával készült listát adja vissza, és eltávolítja az ismétlődő elemeket a kis- és nagybetűk megkülönböztetésével. Ha az elemek az egyes esetekben különböznek, akkor a list1-ben szereplő kerül felhasználásra. A list1 és list2 elemei elválasztóval vannak elválasztva, akárcsak a visszaadott lista elemei. Álnevek: list_union(), merge_lists()

en: range(start, stop, step, limit) -- returns a list of numbers generated by looping over the range specified by the parameters start, stop, and step, with a maximum length of limit. The first value produced is 'start'. Subsequent values next_v are current_v+step. The loop continues while next_v < stop assuming step is positive, otherwise while next_v > stop. An empty list is produced if start fails the test: start>=stop if step is positive. The limit sets the maximum length of the list and has a default of 1000. The parameters start, step, and limit are optional. Calling range() with one argument specifies stop. Two arguments specify start and stop. Three arguments specify start, stop, and step. Four arguments specify start, stop, step and limit. Examples: range(5) -> '0,1,2,3,4'. range(0,5) -> '0,1,2,3,4'. range(-1,5) -> '-1,0,1,2,3,4'. range(1,5) -> '1,2,3,4'. range(1,5,2) -> '1,3'. range(1,5,2,5) -> '1,3'. range(1,5,2,1) -> error(limit exceeded).
hu: range(start, stop, step, limit) -- a start, stop és step paraméterek által meghatározott tartományon belüli hurkolással generált számok listáját adja vissza, maximális hosszával. Az első előállított érték a "start”. A next_v további értékei current_v+step. A ciklus folytatódik, amíg a next_v < stop, feltételezve, hogy a lépés pozitív, egyébként míg a next_v > stop. Üres lista jön létre, ha a start sikertelen a teszten: start>=stop, ha a lépés pozitív. A korlát beállítja a lista maximális hosszát, és alapértelmezés szerint 1000. A start, step és limit paraméterek nem kötelezőek. A range() egy argumentummal történő hívása a stopot adja meg. Két argumentum határozza meg a startot és a stopot. Három argumentum határozza meg a kezdést, a leállítást és a lépést. Négy argumentum határozza meg a start, stop, step és limit. Példák: range(5) -> '0,1,2,3,4'. range(0,5) -> '0,1,2,3,4'. range(-1,5) -> '-1,0,1,2,3,4'. range(1,5) -> '1,2,3,4'. range(1,5,2) -> '1,3'. range(1,5,2,5) -> '1,3'. range(1,5,2,1) -> hiba(határ túllépve).

en: {0}: length ({1}) longer than limit ({2})
hu: {0}:  ({1}) hossz meghaladja ({2}) korlát hosszát

en: list_remove_duplicates(list, separator) -- return a list made by removing duplicate items in the source list. If items differ only in case, the last of them is returned. The items in source list are separated by separator, as are the items in the returned list.
hu: list_remove_duplicates(list, separator) -- a forráslistában lévő duplikált elemek eltávolításával készített listát adja vissza. Ha az elemek csak esetenként különböznek, akkor az utolsó elemet adja vissza. A forráslista elemeit elválasztójel választja el egymástól, akárcsak a visszaadott lista elemeit.

en: list_difference(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item found in list2, using a case-insensitive comparison. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
hu: list_difference(list1, list2, separator) -- visszaad egy listát, amely a list1-ből a list2-ben található bármely elem eltávolításával készült, a nagy- és kisbetűket nem érzékelő összehasonlítással. A list1 és a list2 elemeit elválasztójel választja el egymástól, akárcsak a visszaadott lista elemeit.

en: list_intersection(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item not found in list2, using a case-insensitive comparison. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
hu: list_intersection(list1, list2, separator) -- visszaad egy listát, amely a list1-ből eltávolít minden olyan elemet, amely nem található a list2-ben, a nagy- és kisbetűket figyelmen kívül hagyó összehasonlítással. A list1 és a list2 elemeit elválasztójel választja el egymástól, akárcsak a visszaadott lista elemeit.

en: list_sort(list, direction, separator) -- return list sorted using a case-insensitive sort. If direction is zero, the list is sorted ascending, otherwise descending. The list items are separated by separator, as are the items in the returned list.
hu: list_sort(lista, irány, elválasztó) – visszatérési értéke egy olyan lista, amely  a „lista” kis- és nagybetűket megkülönböztető rendezett elemeit tartalmazza. Ha az „irány” értéke 0, akkor emelkedő, egyébként pedig csökkenő sorrendben rendez. A visszatérési lista az „elválasztó”-val van tagolva, de a bemeneti „lista” egyes elemeit is ennek kell elválasztania.

en: list_equals(list1, sep1, list2, sep2, yes_val, no_val) -- return yes_val if list1 and list2 contain the same items, otherwise return no_val. The items are determined by splitting each list using the appropriate separator character (sep1 or sep2). The order of items in the lists is not relevant. The comparison is case insensitive.
hu: list_equals(list1, sep1, list2, sep2, yes_val, no_val) -- a yes_val értéket adja vissza, ha a lista1 és a lista2 ugyanazokat az elemeket tartalmazza, ellenkező esetben a no_val értéket adja vissza. Az elemek meghatározása úgy történik, hogy az egyes listákat a megfelelő elválasztó karakterrel (sep1 vagy sep2) felosztják. Az elemek sorrendje a listákban nem releváns. Az összehasonlítás nem tesz különbséget a kis- és nagybetűk között.

en: list_re(src_list, separator, include_re, opt_replace) -- Construct a list by first separating src_list into items using the separator character. For each item in the list, check if it matches include_re. If it does, then add it to the list to be returned. If opt_replace is not the empty string, then apply the replacement before adding the item to the returned list.
hu: list_re(src_list, separator, include_re, opt_replace) -- létrehoz egy listát úgy, hogy először az src_list elemeket választja el az elválasztó karakter használatával. A lista minden eleménél ellenőrzi, hogy megfelel-e az include_re paraméternek. Ha igen, akkor hozzáadja a visszaküldendő listához. Ha az opt_replace nem üres karakterlánc, akkor alkalmazza a cserét, mielőtt hozzáadná az elemet a visszaadott listához.

en: list_re_group(src_list, separator, include_re, search_re [, group_template]+) -- Like list_re except replacements are not optional. It uses re_group(list_item, search_re, group_template, ...) when doing the replacements on the resulting list.
hu: list_re_group(src_list, separator, include_re, search_re [, group_template]+) -- mint a list_re kivéve a cseréket nem opcionális. A 're_group(list_item, search_re, group_template, ...)' funkciót használja, amikor a kapott listán végrehajtja a cseréket.

en: today() -- return a date string for today. This value is designed for use in format_date or days_between, but can be manipulated like any other string. The date is in ISO format.
hu: today() – visszatérési értéke a mai nap dátum karakterlánca. Alapvetően a „format_date” és a „days_between” függvényekben használatos, de ugyanúgy manipulálható mint más normál karakterlánc. A dátum ISO formátumú.

en: days_between(date1, date2) -- return the number of days between date1 and date2. The number is positive if date1 is greater than date2, otherwise negative. If either date1 or date2 are not dates, the function returns the empty string.
hu: days_between(dátum1, dátum2) – visszatérési értéke a két dátum között lévő napok száma. Ha a „dátum1” nagyobb, mint a „dátum2”, akkor a visszatérési érték pozitív, egyébként negatív szám. Ha a „dátum1” vagy a „dátum2” nem dátum érték, akkor a visszatérési érték üres karakterlánc.

en: date_arithmetic(date, calc_spec, fmt) -- Calculate a new date from 'date' using 'calc_spec'. Return the new date formatted according to optional 'fmt': if not supplied then the result will be in iso format. The calc_spec is a string formed by concatenating pairs of 'vW' (valueWhat) where 'v' is a possibly-negative number and W is one of the following letters: s: add 'v' seconds to 'date' m: add 'v' minutes to 'date' h: add 'v' hours to 'date' d: add 'v' days to 'date' w: add 'v' weeks to 'date' y: add 'v' years to 'date', where a year is 365 days. Example: '1s3d-1m' will add 1 second, add 3 days, and subtract 1 minute from 'date'.
hu: date_arithmetic(date, calc_spec, fmt) -- egy új dátumot számol ki a 'date'-ből a 'calc_spec' használatával. Visszaadja az új dátumot az opcionális 'fmt' szerint formázva: ha nincs megadva, akkor az eredmény iso formátumban lesz. A 'calc_spec' egy karakterlánc, amelyet „vW” (valueWhat) párok összefűzésével hoz létre, ahol a 'v' egy esetlegesen negatív szám, W pedig a következő betűk egyike: s: 'v' másodperc hozzáadása a 'date'-hez m: ' v' perc hozzáadása a 'date'-ig h: 'v' óra hozzáadása 'date'-hez d: 'v' nap hozzáadása 'date'-hez w: 'v' hét hozzáadása a 'date'-hez y: 'v' év hozzáadása a 'date'-hez" ', ahol egy év 365 nap. Példa: „1s3d-1m” hozzáad 1 másodpercet, hozzáad 3 napot, és levon 1 percet a 'date'-ből.

en: {0}: invalid calculation specifier '{1}'
hu: {0}: érvénytelen számítási specifikáció "{1}”

en: {0}: error: {1}
hu: {0}: hiba: {1}

en: language_strings(lang_codes, localize) -- return the strings for the language codes passed in lang_codes. If localize is zero, return the strings in English. If localize is not zero, return the strings in the language of the current locale. Lang_codes is a comma-separated list.
hu: language_strings(nyelv_kódok, lefordít) – a „nyelv_kódok” vesszővel tagolt listában szereplő karakterláncokat adja vissza a „lefordít” értékének megfelelően. Ha a „lefordít” értéke 0, akkor a visszatérési lista angol nyelvű, egyébként az aktuálisan beállított nyelv.

en: language_codes(lang_strings) -- return the language codes for the strings passed in lang_strings. The strings must be in the language of the current locale. Lang_strings is a comma-separated list.
hu: language_codes(nyelvi_karakterláncok) – visszatérési értéke egy olyan vesszővel tagolt lista, amely a „nyelvi_karakterláncok” listában szereplő elemeknek megfelelő nyelvi kódokat tartalmazza. A „nyelvi_karakterláncok” lista elemeinek az aktuálisan beállított nyelvűnek kell lenniük.

en: current_library_name() -- return the last name on the path to the current calibre library. This function can be called in template program mode using the template "{:'current_library_name()'}".
hu: current_library_name() -- a vezetéknevet adja vissza az aktuális Calibre könyvtár elérési útjában. Ez a funkció sablonprogram módban hívható meg a "{:'current_library_name()'}" sablon használatával.

en: current_library_path() -- return the path to the current calibre library. This function can be called in template program mode using the template "{:'current_library_path()'}".
hu: current_library_path() -- az aktuális Calibre könyvtár elérési útját adja vissza. Ez a funkció sablonprogram módban hívható meg a "{:'current_library_path()'}" sablon használatával.

en: finish_formatting(val, fmt, prefix, suffix) -- apply the format, prefix, and suffix to a value in the same way as done in a template like `{series_index:05.2f| - |- }`. For example, the following program produces the same output as the above template: program: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " - ", " - ")
hu: finish_formatting(val, fmt, prefix, suffix) -- ugyanúgy alkalmazza a formátumot, az előtagot és az utótagot egy értékre, mint a `{series_index:05.2f| - |- }`. Például a következő program ugyanazt a kimenetet állítja elő, mint a fenti sablon: program: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " -

en: virtual_libraries() -- return a comma-separated list of Virtual libraries that contain this book. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
hu: virtual_libraries() -- a könyvet tartalmazó virtuális könyvtárak vesszővel elválasztott listáját adja vissza. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik. Ha ezeket az értékeket a lemezre mentés vagy az eszközre küldés sablonjaiban használná, akkor létre kell hoznia egy egyéni „Más oszlopokból épített oszlop” típusú oszlopot, használni a funkciót az oszlop sablonban, és használni oszlop értéket a sablonok mentésekor ill. küldésekor

en: current_virtual_library_name() -- return the name of the current virtual library if there is one, otherwise the empty string. Library name case is preserved. Example: "program: current_virtual_library_name()".
hu: current_virtual_library_name() -- az aktuális virtuális könyvtár nevét adja vissza, ha van ilyen, ellenkező esetben az üres karakterláncot. A könyvtárnév kis- és nagybetűje megmarad. Példa: "program: current_virtual_library_name()".

en: user_categories() -- return a comma-separated list of the user categories that contain this book. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
hu: user_categories() -- a könyvet tartalmazó felhasználói kategóriák vesszővel elválasztott listáját adja vissza. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik. Ha ezeket az értékeket a lemezre mentés vagy az eszközre küldés sablonokban használná, akkor létre kell hoznia egy egyéni "Más oszlopokból épített oszlop” típusú oszlopot, használni a funkciót  az oszlop sablonban, használni  az oszlop értéket a sablonok mentésekor ill.  küldésekor

en: transliterate(a) -- Returns a string in a latin alphabet formed by approximating the sound of the words in the source string. For example, if the source is "{0}" the function returns "{1}".
hu: transliterate(a) – Egy karakterláncot ad vissza latin ábécében, amelyet a forráskarakterláncban lévő szavak hangjának közelítésével alakítanak ki. Például, ha a forrás "{0}", a függvény a következőt adja vissza: "{1}".

en: author_links(val_separator, pair_separator) -- returns a string containing a list of authors and that author's link values in the form author1 val_separator author1link pair_separator author2 val_separator author2link etc. An author is separated from its link value by the val_separator string with no added spaces. author:linkvalue pairs are separated by the pair_separator string argument with no added spaces. It is up to you to choose separator strings that do not occur in author names or links. An author is included even if the author link is empty.
hu: author_links(val_separator, pair_separator) -- egy karakterláncot ad vissza, amely tartalmazza a szerzők listáját és a szerző hivatkozási értékeit a következő formában: szerző1 val_separator author1link pair_separator author2 val_separator author2link stb. A szerzőt a val_separator karakterlánc választja el a hivatkozás értékétől, szóközök nélkül. A author:linkvalue párokat a pair_separator string argumentum választja el szóközök nélkül. Önnek kell kiválasztania azokat az elválasztó karakterláncokat, amelyek nem fordulnak elő a szerzők nevében vagy hivatkozásaiban. A szerző akkor is szerepel, ha a szerző hivatkozása üres.

en: author_sorts(val_separator) -- returns a string containing a list of author's sort values for the authors of the book. The sort is the one in the author metadata (different from the author_sort in books). The returned list has the form author sort 1 val_separator author sort 2 etc. The author sort values in this list are in the same order as the authors of the book. If you want spaces around val_separator then include them in the separator string
hu: author_sorts(val_separator) -- egy karakterláncot ad vissza, amely a könyv szerzőinek szerzői rendezési értékeinek listáját tartalmazza. A rendezés a szerzői metaadatokban található (eltér a könyvekben szereplő author_sort értéktől). A visszaadott lista a következővel rendelkezik: author sort 1 val_separator author sort 2 stb. A listában szereplő szerzők rendezési értékei ugyanabban a sorrendben vannak, mint a könyv szerzői. Ha szóközt szeretne a val_separator körül, akkor vegye be őket az elválasztó karakterláncba

en: connected_device_name(storage_location) -- if a device is connected then return the device name, otherwise return the empty string. Each storage location on a device can have a different name. The location names are 'main', 'carda' and 'cardb'. This function works only in the GUI.
hu: connected_device_name(storage_location) -- ha egy eszköz csatlakoztatva van, visszaadja az eszköz nevét, ellenkező esetben az üres karakterláncot. Az eszköz minden tárolóhelyének más neve lehet. A helynevek: „main”, „carda” és „cardb”. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik.

en: connected_device_name: invalid storage location "{}"
hu: connected_device_name: "{}" érvénytelen tárolási hely

en: connected_device_uuid(storage_location) -- if a device is connected then return the device uuid (unique id), otherwise return the empty string. Each storage location on a device has a different uuid. The location names are 'main', 'carda' and 'cardb'. This function works only in the GUI.
hu: connected_device_uuid(storage_location) -- ha egy eszköz csatlakoztatva van, visszaadja az eszköz uuid-ját (egyedi azonosító), ellenkező esetben az üres karakterláncot. Az eszköz minden tárolóhelyének más uuid-ja van. A helynevek: „main”, „carda” és „cardb”. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen működik.

en: check_yes_no(field_name, is_undefined, is_false, is_true) -- checks the value of the yes/no field named by the lookup key field_name for a value specified by the parameters, returning "yes" if a match is found, otherwise returning an empty string. Set the parameter is_undefined, is_false, or is_true to 1 (the number) to check that condition, otherwise set it to 0. Example: check_yes_no("#bool", 1, 0, 1) returns "yes" if the yes/no field "#bool" is either undefined (neither True nor False) or True. More than one of is_undefined, is_false, or is_true can be set to 1.  This function is usually used by the test() or is_empty() functions.
hu: check_yes_no(field_name, is_undefined, is_false, is_true) -- ellenőrzi a field_name keresőkulcs által megnevezett yes/no mező értékét a paraméterek által megadott értékre, és "yes" értéket ad vissza, ha talál egyezést, különben üres karakterláncot ad vissza. Az is_undefined, is_false vagy is_true paramétert 1-re (a számra) kell állítani az adott feltétel ellenőrzéséhez, egyébként állítsuk 0-ra. Példa: check_yes_no("#bool", 1, 0, 1) "yes" értéket ad vissza, ha a "#bool" yes/no mező vagy undefined (sem True, sem False) vagy True. Az is_undefined, is_false vagy is_true közül több is lehet 1. Ezt a függvényt általában a test() vagy az is_empty() függvények használják.

en: The column {} doesn't exist
hu: {} oszlop nem létezik

en: check_yes_no requires the field be a Yes/No custom column
hu: check_yes_no megköveteli, hogy a mező egy "Igen/Nem" egyéni oszlop legyen

en: rating_to_stars(value, use_half_stars) -- Returns the rating as string of star characters. The value is a number between 0 and 5. Set use_half_stars to 1 if you want half star characters for custom ratings columns that support non-integer ratings, for example 2.5.
hu: rating_to_stars(value, use_half_stars) -- az értékelést csillagkarakterek sorozataként adja vissza. Az érték egy 0 és 5 közötti szám. Állítsa az 'use_half_stars' értéket 1-re, ha félcsillagos karaktereket szeretne olyan egyéni értékelési oszlopokban, amelyek támogatják a nem egész számokat, például 2,5.

en: The rating must be a number between 0 and 5
hu: Az értékelésnek 0 és 5 közötti számnak kell lennie

en: swap_around_articles(val, separator) -- returns the val with articles moved to the end. The value can be a list, in which case each member of the list is processed. If the value is a list then you must provide the list value separator. If no separator is provided then the value is treated as being a single value, not a list.
hu: swap_around_articles(val, separator) -- a "val" értéket adja vissza a végére mozgatott cikkekkel. Az érték lehet lista, ekkor a lista minden tagja feldolgozásra kerül. Ha az érték egy lista, akkor meg kell adnia a listaérték elválasztót. Ha nincs megadva elválasztó, akkor az értéket a rendszer egyetlen értékként kezeli, nem pedig listaként.

en: arguments(id[=expression] [, id[=expression]]*) -- Used in a stored template to retrieve the arguments passed in the call. It both declares and initializes local variables, effectively parameters. The variables are positional; they get the value of the parameter given in the call in the same position. If the corresponding parameter is not provided in the call then arguments assigns that variable the provided default value. If there is no default value then the variable is set to the empty string.
hu: arguments(id[=expression] [, id[=kifejezés]]*) – Tárolt sablonban használják a hívásban átadott argumentumok lekérésére. Egyszerre deklarálja és inicializálja a helyi változókat, hatékonyan paramétereket. A változók helyzetiek; ugyanabban a pozícióban kapják a hívásban megadott paraméter értékét. Ha a megfelelő paraméter nincs megadva a hívásban, akkor az argumentumok ehhez a változóhoz rendelik a megadott alapértelmezett értéket. Ha nincs alapértelmezett érték, akkor a változó üres karakterláncra lesz állítva.

en: globals(id[=expression] [, id[=expression]]*) -- Retrieves "global variables" that can be passed into the formatter. It both declares and initializes local variables with the names of the global variables passed in. If the corresponding variable is not provided in the passed-in globals then it assigns that variable the provided default value. If there is no default value then the variable is set to the empty string.
hu: globals(id[=expression] [, id[=expression]]*) -- lekéri a "globális változókat", amelyek átadhatók a formázónak. Egyszerre deklarálja és inicializálja a helyi változókat a bevitt globális változók nevével. Ha a megfelelő változó nincs megadva az átadott globálisokban, akkor ehhez a változóhoz a megadott alapértelmezett értéket rendeli hozzá. Ha nincs alapértelmezett érték, akkor a változó üres karakterláncra lesz állítva.

en: set_globals(id[=expression] [, id[=expression]]*) -- Sets "global variables" that can be passed into the formatter. The globals are given the name of the id passed in. The value of the id is used unless an expression is provided.
hu: set_globals(id[=expression] [, id[=kifejezés]]*) -- Beállítja a "globális változókat", amelyek átadhatók a formázónak. A globális változók a bevitt azonosító nevét kapják. Az id értéke kerül felhasználásra, hacsak nincs megadva kifejezés.

en: field_exists(field_name) -- checks if a field (column) named field_name exists, returning '1' if so and '' if not.
hu: field_exists(field_name) -- ellenőrzi, hogy létezik-e egy mezőnév nevű mező (oszlop), és '1'-et ad vissza, ha igen, és ''-t ha nem.

en: character(character_name) -- returns the character named by character_name. For example, character('newline') returns a newline character ('\n'). The supported character names are 'newline', 'return', 'tab', and 'backslash'.
hu: character(character_name) -- a 'character_name' által megnevezett karaktert adja vissza. Például a character('newline') egy újsor karaktert ('\n') ad vissza. A támogatott karakternevek: 'newline', 'return', 'tab' és 'backslash'.

en: to_hex(val) -- returns the string encoded in hex. This is useful when constructing calibre URLs.
hu: to_hex(val) -- a hexadecimálisan kódolt karakterláncot adja vissza. Ez hasznos lehet Calibre URL-ek létrehozásakor.

en: urls_from_identifiers(identifiers, sort_results) -- given a comma-separated list of identifiers, where an identifier is a colon-separated pair of values (name:id_value), returns a comma-separated list of HTML URLs generated from the identifiers. The list not sorted if sort_results is 0 (character or number), otherwise it is sorted alphabetically by the identifier name. The URLs are generated in the same way as the built-in identifiers column when shown in Book details.
hu: urls_from_identifiers(azonosítók, sort_results) -- egy vesszővel elválasztott azonosítólista, ahol az azonosító kettősponttal elválasztott értékpár (név:azonosító_érték), az azonosítókból generált HTML URL-ek vesszővel elválasztott listáját adja vissza. A lista nincs rendezve, ha a sort_results 0 (karakter vagy szám), ellenkező esetben az azonosító neve alapján ábécé sorrendben lesz rendezve. Az URL-ek ugyanúgy jönnek létre, mint a beépített azonosítók oszlop, amikor megjelenik a Könyv részleteinél.

en: book_count(query, use_vl) -- returns the count of books found by searching for query. If use_vl is 0 (zero) then virtual libraries are ignored. This function can be used only in the GUI.
hu: book_count(query, use_vl) -- a lekérdezés alapján talált könyvek számát adja vissza. Ha az use_vl értéke 0 (nulla), akkor a virtuális könyvtárak figyelmen kívül maradnak. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen használható.

en: The book_count() function cannot be used in a composite column
hu: A book_count() függvény nem használható összetett oszlopban

en: book_values(column, query, sep, use_vl) -- returns a list of the values contained in the column "column", separated by "sep", in the books found by searching for "query". If use_vl is 0 (zero) then virtual libraries are ignored. This function can be used only in the GUI.
hu: book_values(column, query, sep, use_vl) -- a "coumn" oszlopban található értékek listáját adja vissza, a "sep" szóval elválasztva, a "query" kereséssel talált könyvekben. Ha a use_vl értéke 0 (nulla), akkor a virtuális könyvtárak figyelmen kívül maradnak. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen használható.

en: The book_values() function cannot be used in a composite column
hu: A book_values() függvény nem használható összetett oszlopban

en: has_extra_files([pattern]) -- returns the count of extra files, otherwise '' (the empty string). If the optional parameter 'pattern' (a regular expression) is supplied then the list is filtered to files that match pattern before the files are counted. The pattern match is case insensitive. This function can be used only in the GUI.
hu: has_extra_files([pattern]) -- az extra fájlok számát adja vissza, ellenkező esetben a '' (az üres karakterlánc). Ha megadja a "pattern” (reguláris kifejezés) opcionális paramétert, akkor a lista azokra a fájlokra lesz szűrve, amelyek megfelelnek a mintának, mielőtt a fájlokat megszámlálná. A mintaegyeztetésben nincs különbség a kis- és nagybetűk között. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen használható.

en: extra_file_names(sep [, pattern]) -- returns a sep-separated list of extra files in the book's '{}/' folder. If the optional parameter 'pattern', a regular expression, is supplied then the list is filtered to files that match pattern. The pattern match is case insensitive. This function can be used only in the GUI.
hu: extra_file_names(sep [, pattern]) -- a könyv '{}/' mappájában lévő extra fájlok szeparált listáját adja vissza. Ha megadja az opcionális "pattern" paramétert, egy reguláris kifejezést, akkor a lista a mintának megfelelő fájlok szerint lesz szűrve. A mintaegyeztetésben nincs különbség a kis- és nagybetűk között. Ez a funkció csak a grafikus felhasználói felületen használható.

en: extra_file_size(file_name) -- returns the size in bytes of the extra file 'file_name' in the book's '{}/' folder if it exists, otherwise -1.This function can be used only in the GUI.
hu: extra_file_size(file_name) -- a könyv '{}/' mappájában található 'file_name' extra fájl méretét adja vissza bájtban, ha létezik, ellenkező esetben -1. Ez a függvény csak a grafikus felhasználói felületen használható.

en: Unnamed image
hu: Névtelen kép

en: Waiting...
hu: Várakozás…

en: Aborted, taking too long
hu: Megszakítva, túl hosszú lenne

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Working...
hu: A művelet végrehajtása folyamatban…

en: Brazilian Portuguese
hu: brazil portugál

en: Simplified Chinese
hu: kínai (egyszerűsített)

en: Traditional Chinese
hu: kínai (hagyományos)

en: English
hu: angol

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
hu: DE

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
hu: DU

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
hu: de.

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
hu: du.

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Copy Link
hu: Link másolása

en: &Select All
hu: Minden kijelölése

en: Copy &Link Location
hu: Link helyének másolása

en: Paste and Match Style
hu: Beillesztés és Stílus egyeztetése

en: Directions
hu: Útmutatások

en: Left to Right
hu: Balról jobbra

en: Right to Left
hu: Jobbról balra

en: Close without Saving
hu: Bezárás mentés nélkül

en: Close Tab
hu: Fül bezárása

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: Extra characters at end of search
hu: További karakterek a keresés végén

en: missing )
hu: hiányzó )

en: Failed to parse query, recursion limit reached: %s
hu: A lekérdezés elemzése nem sikerült, a rekurziós korlát elérve: %s

en: Recursive saved search: {0}
hu: Rekurzív mentett keresés: {0}

en: Unknown saved search: {}
hu: Ismeretlen mentett keresés: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
hu: Ismeretlen hiba a mentett keresésben: {0}

en: %prog [options] [from to text]
    
    Send mail using the SMTP protocol. %prog has two modes of operation. In the
    compose mode you specify from to and text and these are used to build and
    send an email message. In the filter mode, %prog reads a complete email
    message from STDIN and sends it.
    
    text is the body of the email message.
    If text is not specified, a complete email message is read from STDIN.
    from is the email address of the sender and to is the email address
    of the recipient. When a complete email is read from STDIN, from and to
    are only used in the SMTP negotiation, the message headers are not modified.
hu: %prog [options] [from to text]
    
    Levelek küldése SMTP protokoll használatával. %p két üzemmóddal rendelkezik. 
    A levélírási módban megadhatja a 'tól-ig'-t és a szöveget, és ezek az e-mail üzenetek 
    létrehozására és küldésére szolgálnak. Szűrő módban, %prog beolvas 
    egy teljes e-mailt az STDIN-től, és elküldi.
    
    szöveg az e-mail üzenet törzse.
    Ha nincs megadva szöveg, a rendszer egy teljes e-mailt olvas be az STDIN-ből.
    A from a feladó e-mail címe, a to pedig a címzett e-mail címe. Ha egy teljes 
    e-mailt beolvasnak az STDIN-ből, akkor csak az SMTP-egyeztetésben 
    használják a feladó és a címzett e-mailt, az üzenetfejlécek nem módosulnak.

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
hu: E-mail írási lehetőségek. Figyelmen kívül hagyja, ha nincs megadva szöveg

en: File to attach to the email
hu: Az e-mailhez csatolandó fájl

en: Subject of the email
hu: Email tárgya

en: Host name of localhost. Used when connecting to SMTP server.
hu: A "localhost" gazdagépneve. SMTP szerverhez való csatlakozáskor használatos.

en: Options to use an SMTP relay server to send mail. calibre will try to send the email directly unless --relay is specified.
hu: Lehetőségek SMTP továbbítószerver használatára levelek küldésére. Calibre megpróbálja közvetlenül elküldeni az e-mailt, hacsak nincs megadva a --relay.

en: An SMTP relay server to use to send mail.
hu: Egy SMTP-továbbító szerver levél küldésére.

en: Port to connect to on relay server. Default is to use 465 if encryption method is SSL and 25 otherwise.
hu: Port, amelyhez csatlakozni kell a továbbítószerveren. Az alapértelmezett a 465 használata, ha a titkosítási módszer SSL, és egyébként 25.

en: Username for relay
hu: Felhasználónév a reléhez

en: Password for relay
hu: Relé jelszó

en: Encryption method to use when connecting to relay. Choices are TLS, SSL and NONE. Default is TLS. WARNING: Choosing NONE is highly insecure
hu: Reléhez való csatlakozáskor használandó titkosítási módszer. Választható: TLS, SSL és NINCS. Az alapértelmezett a TLS. FIGYELMEZTETÉS: A NINCS választása rendkívül bizonytalan

en: Do not verify the server certificate when connecting using TLS. This used to be the default behavior in calibre versions before 3.27. If you are using a relay with a self-signed or otherwise invalid certificate, you can use this option to restore the pre 3.27 behavior
hu: Ne ellenőrizze a szervertanúsítványt, ha TLS használatával csatlakozik. Ez volt az alapértelmezett viselkedés a 3.27 előtti Calibre verziókban. Ha önaláírt vagy más módon érvénytelen tanúsítvánnyal rendelkező közvetítőt használ, ezzel a lehetőséggel visszaállíthatja a 3.27 előtti viselkedést

en: Path to a file of concatenated CA certificates in PEM format, used to verify the server certificate when using TLS. By default, the system CA certificates are used.
hu: Összefűzött CA-tanúsítványokat tartalmazó fájl elérési útja PEM formátumban, amely a szervertanúsítvány ellenőrzésére szolgál TLS használatakor. Alapértelmezés szerint a rendszer a CA-tanúsítványokat használja.

en: Path to maildir folder to store failed email messages in.
hu: A "maildir" mappa elérési útja a sikertelen e-mailek tárolására.

en: Fork and deliver message in background. If you use this option, you should also use --outbox to handle delivery failures.
hu: "Fork" és üzenet kézbesítés a háttérben. Ha ezt az opciót használja, akkor a --outboxot is érdemes használnia a kézbesítési hibák kezelésére.

en: Timeout for connection
hu: Időtúllépés a kapcsolódás közben

en: Control email delivery
hu: Email küldés beállításai

en: No active audio output devices found. Connect headphones or speakers. If you are using Remote Desktop then enable Remote Audio for it.
hu: Nem található aktív audiokimeneti eszköz. Csatlakoztasson fejhallgatót vagy hangszórót. Ha a 'Remote Desktopot' használja, engedélyezze a 'Remote Audio' funkciót.

en: This computer is missing the Windows MediaPack, or the DLLs are corrupted. This is needed for Read aloud. Instructions for installing it are available at {}
hu: A számítógépről hiányzik a Windows MediaPack, vagy a DLL-ek sérültek. Ez szükséges a Hangos felolvasáshoz. A telepítési útmutató a következő címen érhető el: {}

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
hu: A Calibre főprogramja, saját E-könyvtárunk karbantartására

en: The calibre E-book editor. It can be used to edit common e-book formats.
hu: A Calibre e-könyv szerkesztője, gyakoribb formátumú e-könyvek szerkesztésére.

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
hu: A Calibre E-könyv megjelenítő segédprogramja, a legismertebb e-könyv formátumok megtekintésére.

en: %s Document
hu: %s dokumentum

en: Unknown section
hu: Ismeretlen bekezdés

en: Unknown feed
hu: Ismeretlen hírcsatorna

en: Untitled article
hu: Névtelen cikk

en: Unknown News Source
hu: Ismeretlen Hírforrás

en: Article download aborted
hu: A cikk letöltése megszakadt

en: Failed to download %s
hu: A következő letöltése nem sikerült: %s

en: The "%s" recipe needs a username and password.
hu: A következő hírösszeállításhoz felhasználónévre és jelszóra van szüksége: „%s”.

en: Download finished
hu: A letöltés befejeződött

en: Failed to download the following articles:
hu: A következő cikkek letöltése nem sikerült:

en: Failed to download parts of the following articles:
hu: A következő cikkek részeinek letöltése nem sikerült:

en:  from
hu:  innen:

en: 	Failed links:
hu: 	Hibás linkek:

en: Could not fetch article.
hu: Nem lehet cikket letölteni.

en: The debug traceback is available earlier in this log
hu: A hibakeresés elérhető előrébb ebben a naplófájlban

en: Run with -vv to see the reason
hu: Futassa a -vv kapcsolóval, hogy láthassa az okát

en: Fetching feeds...
hu: Hírek letöltése…

en: Got feeds from index page
hu: Hírek letöltve az index oldalról

en: Trying to download cover...
hu: Borító letöltése…

en: Generating masthead...
hu: Fejléc generálása…

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
hu[0]: Letöltés megkezdése egy szálon...
hu[1]: Letöltés megkezdése [{} szálon]...

en: Feeds downloaded to %s
hu: Hírek letöltve: %s

en: Could not download cover: %s
hu: Nem lehet borítót letölteni: %s

en: Downloading cover from %s
hu: Borító letöltése a következő helyről: %s

en: Masthead image downloaded
hu: Fejléc kép letöltve

en: Articles in this issue:
hu: Cikkek ebben a számban:

en: Article downloaded: %s
hu: Cikk letöltve: %s

en: Article download aborted: %s
hu: Cikk letöltése megszakadt: %s

en: Article download failed: %s
hu: A következő cikk letöltése nem sikerült: %s

en: Fetching feed
hu: Hírek letöltése

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
hu: Nem sikerült a bejelentkezés, ellenőrizze a Calibre Periodicals szolgáltatáshoz tartozó felhasználónevét és jelszavát.

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
hu: Nincs jogosultsága e kiadás letöltéséhez. Vagy lejárt az előfizetése, vagy pedig elérte a napi maximális letöltési számot.

en: You
hu: Ön

en: Scheduled
hu: Ütemezett

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Section menu
hu: Bekezdés menü

en: Articles
hu: Cikkek

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
hu: %prog URL
    
    URL például: https://google.com

en: Base folder into which URL is saved. Default is %default
hu: Alapmappa, amelybe az URL mentésre kerül. Az alapértelmezett %default

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
hu: Az időtúllépés másodpercben a kiszolgáló válaszára várva. Alapbeállítás %default mp

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
hu: A követendő linkmélység maximális értéke, Alapértelmezett %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
hu: A letöltendő fájlok maximális száma.Ez csak a <a href> HTML tag-ekben lévő fájlokra érvényes. Alapértelmezett: %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
hu: A minimális időköz másodpercben az egymást követő letöltések között. Alapérték: %default másodperc

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
hu: A letölteni kívánt weboldal karakterkódolása. Alapbeállításként automatikus felismerés.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
hu: Csak azok a linkek kerülnek feldolgozásra, amelyek megfelelnek a reguláris kifejezésnek. Ezt többször is meg lehet adni, amikor is ha a link megfelel bármelyiknek, feldolgozásra kerül. Alapesetben minden link feldolgozásra kerül.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
hu: Minden, erre a reguláris kifejezésre találatot adó link át lesz ugorva. Ezt az opciót többször is megadhatja, ebben az esetben bármelyik reguláris kifejezésre találatot kap a link, akkor az át lesz ugorva. Alapesetben egyetlen link sincs kihagyva. Ha mind a „filter” (szűrő), mind pedig a „match” (egyezési) reguláris kifejezés meg van adva, akkor a „filter” lesz először alkalmazva.

en: Do not download CSS stylesheets.
hu: Ne töltse le a CSS stíluslapokat.

en: Save All
hu: Összes mentése

en: Open
hu: Megnyitás

en: &Yes
hu: &Igen

en: Yes to &All
hu: Ig&en, mind

en: &No
hu: &Nem

en: N&o to All
hu: Egyik &sem

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Retry
hu: Újra

en: Close
hu: Bezárás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Restore Defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

en: Hu&e:
hu: Árnyalat:

en: &Sat:
hu: Telítettség:

en: &Val:
hu: Val:

en: &Red:
hu: Vörös:

en: &Green:
hu: Zöld:

en: Bl&ue:
hu: Kék:

en: A&lpha channel:
hu: Alfa csatorna:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
hu: Kurzor itt: %1, %2
    Törléshez nyomja meg az ESC billentyűt

en: Select Color
hu: Válasszon színt

en: &Basic colors
hu: Alapszínek

en: &Custom colors
hu: Egyéni színek

en: &Add to Custom Colors
hu: Hozzáadás az egyéni színekhez

en: &Pick Screen Color
hu: Válassza ki a ké&pernyő színét

en: Select Font
hu: Betűtípus kiválasztása

en: &Font
hu: Betűtípus

en: Font st&yle
hu: Betűtípus

en: &Size
hu: Méret

en: Effects
hu: Hatások

en: Stri&keout
hu: Áthúzás

en: Sample
hu: Minta

en: Wr&iting System
hu: Írórendszer

en: Left edge
hu: Bal szél

en: Right edge
hu: Jobb szél

en: Page left
hu: Lapozás balra

en: Page up
hu: Lapozás fel

en: Page down
hu: Lapozás le

en: Page right
hu: Lapozás jobbra

en: Scroll left
hu: Görgetés balra

en: Scroll up
hu: Görgetés felfelé

en: Scroll down
hu: Görgetés lefelé

en: Scroll right
hu: Görgetés jobbra

en: Auto increment series index
hu: Sorozatindex automatikus növelése

en: The algorithm used to assign a book added to an existing series a series number.
    New series numbers assigned using this tweak are always integer values, except
    if a constant non-integer is specified.
    Possible values are:
    next - First available integer larger than the largest existing number
    first_free - First available integer larger than 0
    next_free - First available integer larger than the smallest existing number
    last_free - First available integer smaller than the largest existing number. Return largest existing + 1 if no free number is found
    const - Assign the number 1 always
    no_change - Do not change the series index
    a number - Assign that number always. The number is not in quotes. Note that 0.0 can be used here.
    Examples:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Set the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak to True to
    use the above values when importing/adding books. If this tweak is set to
    False (the default) then the series number will be set to 1 if it is not
    explicitly set during the import. If set to True, then the
    series index will be set according to the series_index_auto_increment setting.
    Note that the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak is used
    only when a value is not provided during import. If the importing regular
    expression produces a value for series_index, or if you are reading metadata
    from books and the import plugin produces a value, then that value will
    be used irrespective of the setting of the tweak.
hu: Az algoritmus, amellyel egy meglévő sorozathoz hozzáadott könyv sorozatszámot rendel hozzá.
    Az ezzel a módosítással hozzárendelt új sorozatszámok mindig egész számok, kivéve
    ha egy állandó nem egész számot adunk meg.
    A lehetséges értékek:
    next - Az első elérhető egész szám, amely nagyobb, mint a legnagyobb létező szám
    first_free – Az első elérhető egész szám, amely nagyobb, mint 0
    next_free – Az első elérhető egész szám, amely nagyobb, mint a legkisebb létező szám
    last_free – Az első elérhető egész szám, amely kisebb, mint a legnagyobb létező szám. Ha nem található szabad szám, adja vissza a legnagyobb létező + 1-et
    const – Mindig rendelje hozzá az 1-es számot
    no_change - Ne változtassa meg a sorozatindexet
    a number – Mindig ezt a számot rendelje hozzá. A szám nincs idézőjelben. Vegye figyelembe, hogy itt a 0.0 használható.
    Példák:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Állítsa a use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak beállítást 
    True értékre, hogy a fenti értékeket használja könyvek importálásakor/hozzáadásakor. 
    Ha ez a beállítás False (alapértelmezett), akkor a sorozatszám 1 lesz, ha nincs 
    kifejezetten beállítva az importálás során. Ha True értékre van állítva, akkor a
    sorozatindex a series_index_auto_increment beállítás szerint lesz beállítva.
    Vegye figyelembe, hogy a use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak 
    csak akkor használatos, ha az importálás során nem ad meg értéket. 
    Ha az importáló reguláris kifejezés értéket állít elő a series_index számára, 
    vagy ha könyvekből olvas metaadatokat, és az importáló beépülő modul 
    értéket állít elő, akkor a rendszer ezt az értéket használja a módosítás 
    beállításától függetlenül.

en: Add separator after completing an author name
hu: Elválasztó hozzáadása szerző megadása után

en: Set this if the completion separator should be appended to the end of the
    completed text to automatically begin a new completion operation for authors.
    It can be either True or False
hu: Akkor állítsa be, ha a befejezési elválasztót hozzá kell fűzni az elkészült szöveg végéhez, 
    hogy automatikusan új befejezési művelet induljon el a szerzők számára.
    Lehet igaz (True) vagy hamis (False)

en: Author sort name algorithm
hu: Szerző rendezési forma algoritmus

en: The algorithm used to copy author to author_sort.
    Possible values are:
    invert: use "fn ln" -> "ln, fn"
    copy  : copy author to author_sort without modification
    comma : use 'copy' if there is a ',' in the name, otherwise use 'invert'
    nocomma : "fn ln" -> "ln fn" (without the comma)
    When this tweak is changed, the author_sort values stored with each author
    must be recomputed by right-clicking on an author in the left-hand tags
    panel, selecting 'Manage authors', and pressing
    'Recalculate all author sort values'.
    
    The author_name_suffixes are words that are ignored when they occur at the
    end of an author name. The case of the suffix is ignored and trailing
    periods are automatically handled.
    
    The same is true for author_name_prefixes.
    
    The author_name_copywords are a set of words which, if they occur in an
    author name, cause the automatically generated author sort string to be
    identical to the author's name. This means that the sort for a string like
    "Acme Inc." will be "Acme Inc." instead of "Inc., Acme".
    
    If author_use_surname_prefixes is enabled, any of the words in
    author_surname_prefixes will be treated as a prefix to the surname, if they
    occur before the surname. So for example, "John von Neumann" would be sorted
    as "von Neumann, John" and not "Neumann, John von".
hu: A szerzőt author_sort-ba másolására használt algoritmus.
    Lehetséges értékek:
    invert: használja "fn ln" -> "ln, fn"
    copy  : módosítás nélkül másolja a szerzőt a author_sort mappába
    comma : használja a "copy"-t, ha a névben van egy ","", ellenkező esetben használja az "invert"-et
    nocomma : "fn ln" -> "ln fn" (vessző nélkül)
    Ha ez a módosítás módosul, az egyes szerzőknél tárolt author_sort
     értékeket újra kell számítani úgy, hogy a bal oldali címkék panelen 
    jobb gombbal kattint egy szerzőre, kiválasztja a "Szerzők kezelése” 
    lehetőséget, majd megnyomja az "Összes szerzői rendezési érték 
    újraszámítása” gombot.
    
    Az author_name_suffixes olyan szavak, amelyeket figyelmen kívül 
    hagyunk, ha a szerző neve végén szerepelnek. Az utótag kis- és 
    nagybetűjét figyelmen kívül hagyja, és a végpontokat automatikusan kezeli.
    
    Ugyanez igaz az author_name_prefixes értékre is.
    
    Az author_name_copywords olyan szavak halmaza, amelyek, ha 
    előfordulnak a szerző nevében, azt eredményezik, hogy az automatikusan 
    generált szerző rendezési karakterlánc megegyezik a szerző nevével. 
    Ez azt jelenti, hogy az "Acme Inc." lesz az "Acme Inc." az "Inc., Acme" helyett.
    
    Ha az author_use_surname_prefixes engedélyezve van, akkor a szerző 
    vezetéknév előtagjai szakaszban lévő összes szó vezetéknév előtagként 
    lesz kezelve, ha a vezetéknév előtt fordul elő. Így például a "John von 
    Neumann" a "von Neumann, John" és nem a "Neumann, John von" 
    formátumú.

en: Splitting multiple author names
hu: Több szerző szétválasztása

en: By default, calibre splits a string containing multiple author names on
    ampersands and the words "and" and "with". You can customize the splitting
    by changing the regular expression below. Strings are split on whatever the
    specified regular expression matches, in addition to ampersands.
    Default: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'
hu: Alapértelmezés szerint a Calibre feloszt egy karakterláncot, amely több 
    szerzőnevet, "&” jelet, valamint „and” és „with” szavakat tartalmaz. 
    Testreszabhatja a felosztást az alábbi reguláris kifejezés módosításával. 
    A karakterláncok az "és" jeleken kívül mindenre felosztódnak, ha a megadott reguláris kifejezés egyezik. 
    Alapértelmezett: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'

en: Use author sort in Tag browser
hu: Szerzők szerinti rendezés a cimkeböngészőben

en: Set which author field to display in the Tag browser (the list of authors,
    series, publishers etc on the left hand side). The choices are author and
    author_sort. This tweak affects only what is displayed under the authors
    category in the Tag browser and Content server. Please note that if you set this
    to author_sort, it is very possible to see duplicate names in the list because
    although it is guaranteed that author names are unique, there is no such
    guarantee for author_sort values. Showing duplicates won't break anything, but
    it could lead to some confusion. When using 'author_sort', the tooltip will
    show the author's name.
    Examples:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'
hu: Állítsa be, hogy melyik szerző mező jelenjen meg a címkeböngészőben 
    ( szerzők, sorozatok, kiadók stb. listája a bal oldalon). A következő lehetőségek 
    közül választhat: 'author' és 'author_sort'. Ez a módosítás csak azt érinti, ami a 
    címkeböngészőben és a tartalomszerverben a szerzők kategória alatt jelenik meg. 
    Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha ezt az 'author_sort' értékre állítja, akkor nagyon 
    is előfordulhat, hogy ismétlődő nevek jelennek meg a listában, mert bár garantált, 
    hogy a szerzők nevei egyediek, az  'author_sort' értékekre nincs ilyen garancia. 
    Az ismétlődések megjelenítése nem ront el semmit, de némi zavart okozhat. 
    Az 'author_sort' használatakor az eszköztipp megjeleníti a szerző nevét. 
    Példák:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'

en: Control partitioning of Tag browser
hu: Címkeböngésző particionálásának vezérlése

en: When partitioning the Tag browser, the format of the subcategory label is
    controlled by a template: categories_collapsed_name_template if sorting by
    name, categories_collapsed_rating_template if sorting by average rating, and
    categories_collapsed_popularity_template if sorting by popularity. There are
    two variables available to the template: first and last. The variable 'first'
    is the initial item in the subcategory, and the variable 'last' is the final
    item in the subcategory. Both variables are 'objects'; they each have multiple
    values that are obtained by using a suffix. For example, first.name for an
    author category will be the name of the author. The sub-values available are:
    name: the printable name of the item
    count: the number of books that references this item
    avg_rating: the average rating of all the books referencing this item
    sort: the sort value. For authors, this is the author_sort for that author
    category: the category (e.g., authors, series) that the item is in.
    Note that the "r'" in front of the { is necessary if there are backslashes
    (\ characters) in the template. It doesn't hurt anything to leave it there
    even if there aren't any backslashes.
hu: A címkeböngésző particionálásakor az alkategória címke formátumát egy sablo
    szabályozza: 'categories_collapsed_name_template', ha név szerint rendezi, 
    'categories_collapsed_rating_template', ha átlagos értékelés alapján rendezi, és
    'categories_collapsed_popularity_template' , ha népszerűség szerint rendezi. 
    A sablonhoz két változó áll rendelkezésre: az első és az utolsó. A „first” változó 
    az alkategória kezdeti eleme, a „last” változó pedig az alkategória utolsó eleme. 
    Mindkét változó 'objects'; mindegyiknek több értéke van, amelyeket egy utótag 
    használatával kapunk. Például a 'first.name' egy szerzői kategória esetén a szerző 
    neve lesz. A rendelkezésre álló részértékek a következők:
    name: a tétel nyomtatható neve
    count: azoknak a könyveknek a száma, amelyek erre az elemre hivatkoznak
    avg_rating: az erre a tételre hivatkozó összes könyv átlagos értékelése
    sort: rendezési érték. Szerzők esetén ez a 'author_sort' értéke
    category: az a kategória (pl. szerzők, sorozat), amelyben a tétel található.
    Ne feledje, hogy a "{" előtti "r'” szükséges, ha a sablonban fordított perjelek (\ karakterek) vannak. Nem árt otthagyni akkor sem, ha nincs hátra perjel.

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
hu: A könyvlista rendezése a program indulásakor

en: Provide a set of columns to be sorted on when calibre starts.
    The argument is None if saved sort history is to be used
    otherwise it is a list of column,order pairs. Column is the
    lookup/search name, found using the tooltip for the column
    Order is 0 for ascending, 1 for descending.
    For example, set it to [('authors',0),('title',0)] to sort by
    title within authors.
hu: Itt olyan oszlop, rendezés párokat lehet megadni, amelyek alapján
    a Calibre induláskor rendezi a könyvek listáját. Ha az érték "None”, akkor
    a legutolsó mentett beállítás érvényes. "Oszlop”-ként a oszlop keresésben
    használatos neve, "rendezés”-ként pedig 0, ha emelkedő, 1 pedig, ha csökkenő
    adhatók meg.
    Például szerzőkön belül, cím szerint emelkedő rendezés:
    [('authors',0),('title',0)]

en: Control how dates are displayed
hu: Dátumok megjelenésének beállítása

en: Format to be used for publication date and the timestamp (date).
    A string controlling how the publication date is displayed in the GUI
    d     the day as number without a leading zero (1 to 31)
    dd    the day as number with a leading zero (01 to 31)
    ddd   the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
    dddd  the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
    M     the month as number without a leading zero (1-12)
    MM    the month as number with a leading zero (01-12)
    MMM   the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
    MMMM  the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
    yy    the year as two digit number (00-99)
    yyyy  the year as four digit number
    h     the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm) '
    hh    the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm) '
    m     the minutes without a leading 0 (0 to 59) '
    mm    the minutes with a leading 0 (00 to 59) '
    s     the seconds without a leading 0 (0 to 59) '
    ss    the seconds with a leading 0 (00 to 59) '
    ap    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm
    AP    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM
    iso   the date with time and timezone. Must be the only format present
    For example, given the date of 9 Jan 2010, the following formats show
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
    publication default if not set: MMM yyyy
    timestamp default if not set: dd MMM yyyy
    last_modified_display_format if not set: dd MMM yyyy
hu: A közzétételi dátum és az időbélyeg (dátum) formátuma.
    Egy karakterlánc, amely szabályozza, hogy a közzétételi dátum hogyan jelenjen meg a grafikus felhasználói felületen.
    d        hónap napja számként kezdő 0 nélkül (1-től 31-ig)
    dd      hónap napja számként egy kezdő nullával (01-től 31-ig)
    ddd    rövidített honosított nap neve (pl. "hét" - "vas").
    dddd  hosszú honosított nap neve (pl. "hétfő” – "vasárnap”).
    M           hónap számként kezdő nulla nélkül (1-12)
    MM        hónap számként kezdő nullával (01-12)
    MMM     hónap rövidített honosított neve (pl. "jan” – "dec”).
    MMMM  hónap hosszú honosított neve (pl. 'január” – "december”).
    yy     év kétjegyű számként (00-99)
    yyyy év négyjegyű számként
    h     óra kezdő 0 nélkül (0-tól 11-ig vagy 0-tól 23-ig, délelőtt/délutántól függően)
    hh   óra kezdő 0-val (00-tól 11-ig vagy 00-tól 23-ig, délelőtt/délutántól függően)
    m    perc kezdő 0 nélkül (0-tól 59-ig)
    mm perc kezdő 0-val (00-tól 59-ig)
    s     másodperc kezdő 0 nélkül (0-tól 59-ig)
    ss   másodperce 0-val (00-tól 59-ig)
    ap    12 órás használat a 24 órás helyett, az "ap" helyett az am vagy pm honosított karakterlánca található
    AP    12 órás használat a 24 órás helyett, az "AP" helyett az AM vagy PM honosított karakterlánca található
    iso   dátum az idővel és az időzónával. Az egyetlen jelen lévő formátumnak kell lennie
    Például a 2010. január 9-i dátum alapján a következő formátumok jelennek meg
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
     publication default ha nincs beállítva: MMM yyyy   
     timestamp default ha nincs beállítva: dd MMM yyyy   
     last_modified_display_format ha nincs beállítva: dd MMM yyyy

en: Control sorting of titles and series in the library display
hu: Címek és sorozatok rendezésének beállítása a könyvtár ablakban

en: Control title and series sorting in the library view. If set to
    'library_order', the title sort field will be used instead of the title.
    Unless you have manually edited the title sort field, leading articles such as
    The and A will be ignored. If set to 'strictly_alphabetic', the titles will be
    sorted as-is (sort by title instead of title sort). For example, with
    library_order, The Client will sort under 'C'. With strictly_alphabetic, the
    book will sort under 'T'.
    This flag affects calibre's library display. It has no effect on devices. In
    addition, titles for books added before changing the flag will retain their
    order until the title is edited. Editing a title and hitting Enter
    without changing anything is sufficient to change the sort. Or you can use
    the 'Update title sort' action in the Bulk metadata edit dialog to update
    it for many books at once.
hu: A címek és sorozatok rendezése a könyvtár nézetben vezérelhető. Ha 'library_order' 
    értékre van állítva, akkor a cím rendezési mezője kerül felhasználásra a cím helyett.
    Hacsak nem szerkesztette manuálisan a címrendezési mezőt, a vezető cikkek, például 
    a "The" és az "A" figyelmen kívül maradnak. Ha a 'strictly_alfabetic" értékre van 
    állítva, a címek a jelenlegi állapotukban lesznek rendezve (cím szerinti rendezés 
    a címrendezés  helyett). Például a library_order paraméterrel az ügyfél a 'C' alá 
    rendezi. A strictly_alphabetic beállítással a könyv a „T” szerint lesz rendezve.
    Ez a jelző hatással van a Calibre könyvtárának megjelenítésére. Nincs hatással 
    az eszközökre. Ezenkívül a zászló módosítása előtt hozzáadott könyvek címei mindaddig 
    megtartják sorrendjüket, amíg a címet meg nem szerkesztik. A rendezés megváltoztatásához 
    elegendő egy cím szerkesztése és az Enter megnyomása anélkül, hogy bármit is 
    megváltoztatna. Vagy használja a „Címrendezés frissítése” műveletet a tömeges metaadatok 
    szerkesztése párbeszédpanelen, hogy egyszerre több könyvre frissítse.

en: Control formatting of title and series when used in templates
hu: Címek és sorozatok formázásának beállítása sablonok használatakor

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings". Note that the
    formatter function raw_field will return the base value for title and
    series regardless of the setting of this tweak.
hu: Ez szabályozza, hogyan lesznek formázva a címek és sorozatnevek lemezre mentéskor
    és eszközre való küldéskor, a feldolgozott mezőtől függően. Ha cím feldolgozásakor az
    érték „library_order”, akkor a cím helyett a rendezési forma szerepel, míg  „strictly_alphabetic”
    esetén az eredeti cím. Sorozatneveknél a „library_order” azt jelenti, hogy a névelők a végére
    kerülnek, míg „strictly_alphabetic” esetén változatlanul maradnak.
    Például, ha a könyv címe „The Lord of the Rings”, akkor
    „library_order” esetén „Lord of the Rings, The” lesz, míg
    „strictly_alphabetic” esetén „The Lord of the Rings” marad.
    Vegye figyelembe, hogy a „raw_field” formázó függvény a cím és a sorozat alapértékét adja vissza
    függetlenül ezen finombeállítástól.

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
hu: A névelőként kezelt szavak listája a cím rendezési formában

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
hu: Adja meg a névelőként kezelt szavakat a cím rendezési forma létrehozásához.
    A névelők az adott nyelvtől függnek. Alapesetben a Calibre az angol névelőket
    a program nyelvének megfelelő névelőkkel kombinálja. Továbbá, ha a könyv nyelve
    be van állítva, akkor ennek a nyelvnek a névelőit is figyelembe veszi. A névelők listáját
    az adott nyelvhez illetve új nyelvet is hozzáadhat a „per_language_title_sort_articles”
    szerkesztésével. Ahhoz, hogy a Calibre a program beállított nyelvétől eltérő nyelvet
    vegyen figyelembe, állítsa be a „default_language_for_title_sort” értéket. Például a
    német nyelvhez „deu”, magyarhoz „hun”. Ha ez az érték „None”, akkor a kezelőfelület
    nyelve a mérvadó. A „title_sort_articles” értéket a továbbiakban a Calibre nem veszi
    figyelembe, csak a visszamenőleges kompatibilitás miatt maradt a programban.

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
hu: Induláskor ehhez a mappához kapcsolódjon a Calibre

en: Specify a folder that calibre should connect to at startup using
    connect_to_folder. This must be a full path to the folder. If the folder does
    not exist when calibre starts, it is ignored.
    Example for Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Example for other operating systems:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'
hu: Adja meg azt a mappát, amelyhez az indításkor csatlakoznia kell a 
    'connect_to_folder' használatával. Ennek a mappa teljes elérési útjának kell lennie. 
    Ha a mappa nem létezik a Calibre indulásakor, figyelmen kívül hagyja.
    Példa Windowshoz:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Példa más operációs rendszerekre:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'

en: Specify renaming rules for SONY collections
hu: SONY gyűjtemények átnevezési szabályainak beállítása

en: Specify renaming rules for SONY collections. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. Collections on SONYs are named
    depending upon whether the field is standard or custom. A collection derived
    from a standard field is named for the value in that field.
    
    For example, if the standard 'series' column contains the value 'Darkover', then the
    collection name is 'Darkover'. A collection derived from a custom field will
    have the name of the field added to the value. For example, if a custom series
    column named 'My Series' contains the name 'Darkover', then the collection
    will by default be named 'Darkover (My Series)'. For purposes of this
    documentation, 'Darkover' is called the value and 'My Series' is called the
    category. If two books have fields that generate the same collection name,
    then both books will be in that collection.
    
    This set of tweaks lets you specify for a standard or custom field how
    the collections are to be named. You can use it to add a description to a
    standard field, for example 'Foo (Tag)' instead of the 'Foo'. You can also use
    it to force multiple fields to end up in the same collection.
    
    For example, you could force the values in 'series', '#my_series_1', and
    '#my_series_2' to appear in collections named 'some_value (Series)', thereby
    merging all of the fields into one set of collections.
    
    There are two related tweaks. The first determines the category name to use
    for a metadata field.  The second is a template, used to determines how the
    value and category are combined to create the collection name.
    The syntax of the first tweak, sony_collection_renaming_rules, is:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    
    The second tweak, sony_collection_name_template, is a template. It uses the
    same template language as plugboards and save templates. This tweak controls
    how the value and category are combined together to make the collection name.
    The only two fields available are {category} and {value}. The {value} field is
    never empty. The {category} field can be empty. The default is to put the
    value first, then the category enclosed in parentheses, it isn't empty:
    '{value} {category:|(|)}'
    
    Examples: The first three examples assume that the second tweak
    has not been changed.
    
    1) I want three series columns to be merged into one set of collections. The
    column lookup names are 'series', '#series_1' and '#series_2'. I want nothing
    in the parenthesis. The value to use in the tweak value would be:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    
    2) I want the word '(Series)' to appear on collections made from series, and
    the word '(Tag)' to appear on collections made from tags. Use:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    
    3) I want 'series' and '#myseries' to be merged, and for the collection name
    to have '(Series)' appended. The renaming rule is:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    
    4) Same as example 2, but instead of having the category name in parentheses
    and appended to the value, I want it prepended and separated by a colon, such
    as in Series: Darkover. I must change the template used to format the category name
    
    The resulting two tweaks are:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'
hu: Adja meg a SONY gyűjtemények átnevezési szabályait. Ez a módosítás csak akkor 
    alkalmazható, ha a metaadatkezelés automatikusra van állítva. A SONY gyűjtemények 
    elnevezése attól függően történik, hogy a mező szabványos vagy egyedi. A szabványos mezőből 
    származó gyűjtemény az adott mezőben lévő értékhez tartozik.
    
    Például, ha a szabványos 'sorozat' oszlop a 'Darkover' értéket tartalmazza, akkor a 
    gyűjtemény neve 'Darkover'. Egy egyéni mezőből származó 
    gyűjteményben a 
    mező neve hozzáadódik az értékhez. Például, ha egy „Saját sorozat” nevű egyéni
    sorozatoszlop a 'Darkover' nevet tartalmazza,  akkor a gyűjtemény neve alapértelmezés 
    szerint 'Darkover (Én sorozatom)' lesz. Ebben a dokumentációban a 'Darkover' az 
    érték, a 'Én sorozatom' pedig a kategória. Ha két könyvben ugyanazt a gyűjteménynevet 
    generáló mezők vannak, akkor mindkét könyv ebben a gyűjteményben lesz.
    
    Ez a beállításkészlet lehetővé teszi egy szabványos vagy egyéni mezőben a 
    gyűjtemények elnevezésének meghatározását. Használhatja hogy leírást hozzáadjon 
    egy szabványos mezőhöz, például a 'Foo (Címke)' a 'Foo' helyett. Használhatja azt is, 
    hogy több mezőt kényszerítsen arra, hogy ugyanabba a gyűjteménybe kerüljön.
    
    Például kényszerítheti a 'series', '#my_series_1' és '#my_series_2' értékeit, hogy a 
    'some_value (Series)' nevű gyűjteményekben jelenjenek meg, ezáltal az összes mezőt 
    egyetlen gyűjteményhalmazba egyesítve.
    
    Két kapcsolódó finomítás van. Az első meghatározza a metaadatmezőkhöz 
    használandó kategórianevet. A második egy sablon, amely annak meghatározására 
    szolgál, hogy az érték és a kategória hogyan kombinálható a gyűjteménynév létrehozásához. 
    Az első módosítás, sablon'sony_collection_renaming_rules' szintaxisa a következő: 
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    
    A második módosítás, a sony_collection_name_template, egy sablon. 
    Ugyanazt a sablonnyelvet használja, mint a plugboardok és a mentési sablonok. 
    Ez a módosítás szabályozza, hogy az érték és a kategória hogyan 
    kombinálható a gyűjteménynév létrehozásához. Az egyetlen rendelkezésre álló 
    két mező: {category} és {value}. Az {value} mező soha nem üres. A {category} mező 
    lehet üres. Az alapértelmezés szerint először az érték, majd a zárójelben 
    lévő kategória, ez nem üres: '{value} {category:|(|)}'
    
    Példák: Az első három példa azt feltételezi, hogy a 
    második módosítás nem változott.
    
    1) Három sorozat oszlopot akarunk egy gyűjteménybe összevonni, ahol a 
    mezőnevek: 'series', '#series_1' és '#series_2'. A zárójelbe nem akarunk 
    semmit tenni. Ehhez a beállítás:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    
    2) A 'Series' szót akarjuk minden sorozatból, a 'Tag” szót pedig a címkékből készült 
    gyűjteményekben a zárójelek között megjeleníteni. Ehhez a beállítás: 
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    
    3) A 'series' és a '#myseries' oszlopokból összevonva akarunk egy gyűjteményt,
    amelyben a zárójelben a 'Series' szó szerepeljen. Ehhez a beállítás: 
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    
    4) Ugyanaz, mint a 2. példa. A kategória neve ne zárójelben szerepeljen az értékhez fűzve, 
    hanem előtte kettősponttal elválasztva, p.l Series: Darkoverben. Módosítani kell a 
    kategória nevének formázásához használt sablont.
    
    Az eredményül kapott két módosítás a következő:
    'sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}'
    'sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'

en: Specify how SONY collections are sorted
hu: SONY gyűjtemények rendezésének beállítása

en: Specify how SONY collections are sorted. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. You can indicate which metadata is to
    be used to sort on a collection-by-collection basis. The format of the tweak
    is a list of metadata fields from which collections are made, followed by the
    name of the metadata field containing the sort value.
    Example: The following indicates that collections built from pubdate and tags
    are to be sorted by the value in the custom column '#mydate', that collections
    built from 'series' are to be sorted by 'series_index', and that all other
    collections are to be sorted by title. If a collection metadata field is not
    named, then if it is a series- based collection it is sorted by series order,
    otherwise it is sorted by title order.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    Note that the bracketing and parentheses are required. The syntax is
    [ ( [list of fields], sort field ) , ( [ list of fields ] , sort field ) ]
    Default: empty (no rules), so no collection attributes are named.
hu: Adja meg a SONY gyűjtemények rendezési módját. 
    Ez a módosítás csak akkor alkalmazható, ha a metaadatkezelés automatikusra van állítva. 
    Megjelölheti, hogy mely metaadatokat kell használni a gyűjteményenkénti rendezéshez. 
    A módosítás formátuma azon metaadatmezők listája, amelyekből gyűjtések készülnek, 
    majd a rendezési értéket tartalmazó metaadatmező neve.
    Példa: A következő azt jelzi, hogy a közzétételi dátumból és címkékből felépített 
    gyűjteményeket a '#mydate' egyéni oszlopban lévő érték szerint kell rendezni, 
    a 'series' mezőből épített gyűjteményeket a 'series_index' szerint, 
    és az összes többi gyűjteményt cím szerint. Ha egy gyűjtemény metaadatmezője 
    nincs megnevezve, akkor sorozatalapú gyűjtemény esetén sorozatok sorrendje, 
    egyébként címsorrend szerint történik. 
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')] 
    Vegye figyelembe, hogy a zárójelek és a zárójelek megadása kötelező . Szintaxis: 
    [ ( [mezők listája], rendezési mező ) , ( [ mezők listája ] , rendezési mező ) ]
    Alapértelmezett: üres (nincsenek szabályok), így nincsenek gyűjteményattribútumok elnevezve.

en: Control how tags are applied when copying books to another library
hu: Címkék alkalmazásának rendje könyv másik könyvtárba történő másolásakor

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
hu: Állítsa ezt 'True' értékre, hogy biztosítsa, a címkék a "Könyv hozzáadásakor hozzáadandó címkék" 
    alapján hozzáadódjanak a könyvek másik könyvtárba másolásakor

en: Set the maximum number of sort 'levels'
hu: Rendezési „szintek” maximális száma

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
hu: Ezt fogja a Calibre használni minden újrarendezéskor, pl. keresés vagy
    eszközkapcsolódás után. Minden egyes „szint” újabb erőforrást von el a rendszertől.
    Ha az adatbázis nagy (több ezer könyv) ez jelentős lassulást eredményezhet.
    Ha nem különösebben fontos Önnek a többszintű rendezés vagy lassulást tapasztal,
    csökkentse az értéket.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
hu: Csak a látható dátum mezők figyelembe vétele rendezéskor

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
hu: A dátum értékek dátumot és időt is tartalmaznak. Rendezéskor az összes mező 
    használatban van, függetlenül attól, hogy mi jelenik meg. Állítsa ezt a 
    módosítást 'True' értékre, ha csak a megjelenített mezőket szeretné használni.

en: Fuzz value for trimming covers
hu: Fuzz érték a borítók kivágásához

en: The value used for the fuzz distance when trimming a cover.
    Colors within this distance are considered equal.
    The distance is in absolute intensity units.
hu: A borító vágásakor használt fuzz távolság értéke.
    Az ezen a távolságon belüli színek egyenlőnek számítanak.
    A távolság abszolút intenzitási egységekben értendő.

en: Control behavior of the book list
hu: A könyvlista viselkedésének beállítása

en: Language to use when sorting
hu: Rendezéskor használt nyelv

en: Setting this tweak will force sorting to use the
    collating order for the specified language. This might be useful if you run
    calibre in English but want sorting to work in the language where you live.
    Set the tweak to the desired ISO 639-1 language code, in lower case.
    You can find the list of supported locales at
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Default: locale_for_sorting = '' -- use the language calibre displays in
    Example: locale_for_sorting = 'fr' -- sort using French rules.
    Example: locale_for_sorting = 'nb' -- sort using Norwegian rules.
hu: Ez a beállítás határozza meg hogy milyen nyelv szerint 
    végezze a Calibre a rendezést Ez hasznos például, ha angolul használja a Calibre-t, 
    de a válogatást azon a nyelven végezné, ahol él.
    Állítsa be a kívánt ISO 639-1 nyelvkódot, kisbetűvel.
    A támogatott területek listáját itt találja: 
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Alapértelmezett: locale_for_sorting = '' -- a Calibre beállított nyelve
    Például: locale_for_sorting = 'fr' -- rendezés francia szabályok szerint.
    Például: locale_for_sorting = 'nb' -- rendezés norvég szabályok szerint.

en: The number of seconds to wait before sending emails
hu: Várakozás az emailek küldése előtt mp-ben

en: The number of seconds to wait before sending emails when using a
    public email server like GMX/Hotmail/Gmail. Default is: 5 minutes
    Setting it to lower may cause the server's SPAM controls to kick in,
    making email sending fail. Changes will take effect only after a restart of
    calibre. You can also change the list of hosts that calibre considers
    to be public relays here. Any relay host ending with one of the suffixes
    in the list below will be considered a public email server.
hu: Az e-mailek küldése előtti várakozás másodpercek száma nyilvános levelezőszerver
    pl. GMX/Hotmail/Gmail használata esetén. Az alapértelmezés: 5 perc. 
    Ha alacsonyabbra állítja, a kiszolgáló SPAM vezérlői beindulhatnak, 
    ami meghiúsíthatja az e-mail küldést. A változtatások csak a Calibre újraindítása 
    után lépnek életbe. Itt módosíthatja azon gazdagépek listáját is,  amelyeket a 
    Calibre nyilvános reléknek tekint. Az alábbi listában szereplő utótagok
    valamelyikével végződő közvetítő gazdagép nyilvános e-mail  szervernek minősül.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
hu: A Calibre adatbázisában tárolt borítók maximális szélessége és magassága

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
hu: A Calibre minden borítója a képarány megtartása mellett át lesz méretezve,
    hogy illeszkedjen. Ez sokszor belassíthatja az alkalmazást, főleg, ha
    igen csak nagy borítókkal dolgozunk

en: Where to send downloaded news
hu: A letöltött hírek küldésének helye

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
hu: Amikor automatikusan elküldi a letöltött híreket egy csatlakoztatott eszközre, 
    a Calibre alapértelmezés szerint a fő memóriába küldi azokat. Ennek a módosításnak 
    a módosításával szabályozhatja, hogy hová küldje el. Az érvényes értékek: 
    "main", "carda", "cardb". Vegye figyelembe, hogy ha nincs elég szabad hely a kiválasztott 
    helyen, a fájlok a legtöbb szabad tárhellyel rendelkező helyre kerülnek.

en: Unified toolbar on macOS
hu: Egységes eszköztár a macOS rendszeren

en: If you enable this option and restart calibre, the toolbar will be 'unified'
    with the titlebar as is normal for macOS applications. However, doing this has
    various bugs, for instance the minimum width of the toolbar becomes twice
    what it should be and it causes other random bugs on some systems, so turn it
    on at your own risk!
hu: Ha engedélyezi ezt az opciót és újraindítja a Calibre-t, akkor az eszköztár ugyanúgy
    beépül az egységes ablakmenübe, mint a többi macOS  alkalmazásé. Azonban van néhány
    probléma ezzel. Például az eszköztár minimális szélessége kétszer nagyobb a kelleténél,
    valamint néhány rendszeren egyéb váratlan hibák léphetnek fel, úgyhogy saját felelősségre,
    megfontoltan használja!

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
hu: Eredeti fájl mentése, amikor azonos formátumból azonos formátumba konvertál/políroz

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
    Similarly, by setting save_original_format_when_polishing to False you can
    prevent calibre from saving the original file when polishing.
hu: Amikor a Calibre ugyanabból a formátumból ugyanarra a formátumra konvertál, 
    például EPUB-ról EPUB-ra, akkor az eredeti fájl mentésre kerül, így rossz konverzió 
    esetén módosíthatja a beállításokat, és újra futtathatja. Ha ezt "False" értékre állítja, 
    megakadályozhatja, hogy a Calibre elmentse az eredeti fájlt.
    Hasonlóképpen, ha a save_original_format_when_polishing értéket "False" értékre állítja, 
    megakadályozhatja, hogy a Calibre elmentse az eredeti fájlt polírozáskor.

en: Number of recently viewed books to show
hu: A legutóbb olvasott könyvek listájában megjelenített könyvek száma

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
hu: A jobb gombbal a "Nézet" gombra kattintva megjelenik a legutóbb megtekintett könyvek listája. 
    Itt szabályozhatja, hogy hányat kell megjeleníteni.

en: Change the font size of the Book details panel in the interface
hu: Könyv részletei panel betűméretének módosítása a kezelőfelületen

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
hu: Adja meg a könyvrészletek megjelenítéséhez használt betűméretet.
    Adjon meg pozitív értéket a betűméret növelésére, negatívot pedig
    a csökkentésére.

en: What format to default to when using the "Unpack book" feature
hu: Az alapértelmezett formátum a „Könyv kicsomagolása” funkció használatakor

en: The "Unpack book" feature of calibre allows direct editing of a book format.
    If multiple formats are available, calibre will offer you a choice
    of formats, defaulting to your preferred output format if it is available.
    Set this tweak to a specific value of 'EPUB' or 'AZW3' to always default
    to that format rather than your output format preference.
    Set to a value of 'remember' to use whichever format you chose last time you
    used the "Unpack book" feature.
    Examples:
    default_tweak_format = None       (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'
hu: A Calibre "Könyv kicsomagolása" funkciója lehetővé teszi a könyvformátum közvetlen szerkesztését.
    Ha több formátum is elérhető, a Calibre a formátumok közül választhat, alapértelmezés 
    szerint a preferált kimeneti formátumot választja, ha elérhető.
    Állítsa ezt a beállítást egy adott „EPUB” vagy „AZW3” értékre, hogy mindig 
    az alapértelmezett formátum legyen a kimeneti formátum beállítása helyett.
    Állítsa be az "remember” értékre, hogy azt a formátumot használja, amelyet a "Könyv kicsomagolása” 
    funkció legutóbbi használatakor választott.
    Példák:
    default_tweak_format = None (kimeneti formátum használata)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'

en: Do not preselect a completion when editing authors/tags/series/etc.
hu: A szerzők, címkék, sorozatok stb. szerkesztésekor ne válasszon előre befejezést

en: This means that you can make changes and press Enter and your changes will
    not be overwritten by a matching completion. However, if you wish to use the
    completions you will now have to press Tab to select one before pressing
    Enter. Which technique you prefer will depend on the state of metadata in
    your library and your personal editing style.
    
    If preselect_first_completion is False and you want Tab to accept what you
    typed instead of the first completion then set tab_accepts_uncompleted_text
    to True. If you do this then to select from the completions you must press
    the Down or Up arrow keys. The tweak tab_accepts_uncompleted_text is ignored
    if preselect_first_completion is True
hu: Ez azt jelenti, hogy módosíthatja az Enter billentyűt, és a módosításokat 
    nem írja felül a megfelelő befejezés. Ha azonban használná a kiegészítéseket, most 
    le kell nyomnia a Tab billentyűt, hogy kiválasszon egyet, mielőtt megnyomja az Entert. 
    Az, hogy melyik technikát részesíti előnyben, a könyvtárában lévő metaadatok 
    állapotától és az Ön személyes szerkesztési stílusától függ.
    
    Ha a 'preselect_first_completion' értéke 'False', és azt szeretné, hogy a Tab 
    elfogadja a beírt szöveget az első kiegészítés helyett, akkor állítsa a 
    tab_accepts_uncompleted_text értéket 'True' értékre. Ha ezt megteszi, akkor a kitöltések 
    közül a le vagy a fel nyílbillentyű megnyomásával választhat. A 'tab_accepts_uncompleted_text' 
    figyelmen kívül marad, ha a 'preselect_first_completion' értéke igaz (True)

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
hu: Befejezési mód szerzők, címkék, sorozatok stb. szerkesztésekor

en: By default, when completing items, calibre will show you all the candidates
    that start with the text you have already typed. You can instead have it show
    all candidates that contain the text you have already typed. To do this, set
    completion_mode to 'contains'. For example, if you type asi it will match both
    Asimov and Quasimodo, whereas the default behavior would match only Asimov.
hu: Alapértelmezés szerint az elemek kitöltésekor a Calibre megmutatja az összes 
    jelöltet, amely a már beírt szöveggel kezdődik. Ehelyett megjelenítheti az összes 
    jelöltet, amely tartalmazza a már beírt szöveget. Ehhez állítsa a 'completion_mode' 
    paramétert 'contains' értékre. Például, ha beírja az asi szót, akkor az Asimov és a Quasimodo 
    egyaránt megfelel, míg az alapértelmezett viselkedés csak az Asimovnak felel meg.

en: Sort the list of libraries alphabetically
hu: Könyvtárak listájának ABC sorrendbe rendezése

en: The list of libraries in the Copy to library and Quick switch menus are
    normally sorted by most used. However, if there are more than a certain
    number of such libraries, the sorting becomes alphabetic. You can set that
    number here. The default is ten libraries.
hu: A "Másolás könyvtárba" és a "Gyorskapcsoló" menüben található 
    könyvtárak listája általában a legtöbbet használt szerint van rendezve. 
    Ha azonban egy bizonyos számúnál több ilyen könyvtár van, a 
    rendezés ábécé szerint történik. Itt beállíthatja ezt a számot. 
    Alapértelmezett: tíz könyvtár.

en: Choose available output formats for conversion
hu: A konvertálás elérhető kimeneti formátumának kiválasztása

en: Restrict the list of available output formats in the conversion dialogs.
    For example, if you only want to convert to EPUB and AZW3, change this to
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. The default value of None causes
    all available output formats to be present.
hu: Korlátozza az elérhető kimeneti formátumok listáját a konvertálás párbeszédablakban. 
    Például, ha csak EPUB-ra és AZW3-ra konvertálna, módosítsa a következőre: 
    limit_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. A "None" alapértelmezett értéke 
    az összes elérhető kimeneti formátumot jeleníti meg.

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
hu: A tartalomszerver által használt miniatűr képminőségének beállítása

en: The quality of a thumbnail is largely controlled by the compression quality
    used when creating it. Set this to a larger number to improve the quality.
    Note that the thumbnails get much larger with larger compression quality
    numbers.
    The value can be between 50 and 99
hu: A miniatűrök minőségét nagyrészt a létrehozásukkor használt tömörítési minőség 
    szabályozza. A minőség javítása érdekében állítsa ezt nagyobb számra. Vegye figyelembe, 
    hogy a bélyegképek sokkal nagyobbak lesznek a nagyobb tömörítési minőségi számokkal.
    Az érték 50 és 99 között lehet

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
hu: Képfájltípusok, amelyeket e-könyvként kell kezelni, amikor a „Könyv részletei” panelre kerülnek

en: Normally, if you drop any image file in a format known to calibre onto the
    "Book details" panel, it will be used to set the cover. If you want to store
    some image types as e-books instead, you can set this tweak.
    Examples:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}
hu: Normális esetben, ha egy ismert formátumú képfájlt a „Könyv részletei” 
    panelre húz, a rendszer azt fogja használni a borító beállításához. 
    Ha néhány képtípust e-könyvként tárolna, beállíthatja ezt a beállítást.
    Példák:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
hu: Mezők kizárása metaadatok másolásakor/beillesztésekor

en: You can ask calibre to not paste some metadata fields when using the
    Edit metadata->Copy metadata/Paste metadata actions. For example,
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn']
    to prevent pasting of the cover, Date and custom column, mycolumn.
    You can also add a shortcut in Preferences->Shortcuts->Edit metadata
    to paste metadata ignoring this tweak.
hu: Megkérheti a Calibre-t, hogy ne illesszen be bizonyos metaadatmezőket, amikor a Metaadatok 
    szerkesztése->Metaadatok másolása/Metaadatok beillesztése műveleteket használja. Például,  
    'exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', "#mycolumn"] a borító, a dátum és az egyéni oszlop, 
    az oszlopaim beillesztésének megakadályozása érdekében. Parancsikont is 
    hozzáadhat a Beállítások->Parancsikonok->Metaadatok szerkesztése alatt, hogy a 
    metaadatokat figyelmen kívül hagyva illessze be ezt a módosítást.

en: Skip internet connected check
hu: Az internetkapcsolat ellenőrzésének kihagyása

en: Skip checking whether the internet is available before downloading news.
    Useful if for some reason your operating systems network checking
    facilities are not reliable (for example NetworkManager on Linux).
hu: A hírek letöltése előtt ne ellenőrizze, hogy elérhető-e az internet.
    Hasznos, ha valamilyen oknál fogva az operációs rendszer hálózati ellenőrzési 
    szolgáltatásai nem megbízhatóak (például a NetworkManager Linux-on).

en: Tab stop width in the template editor
hu: Tabulátor szélessége a sablonszerkesztőben

en: Sets the width of the tab stop in the template editor in "average characters".
    For example, a value of 1 results in a space with the width of one average character.
hu: A tabulátor szélességének beállítása a sablonszerkesztőben "átlagos karakterekben".
    Például az 1 érték egy átlagos karakter szélességű szóközt eredményez.

en: Value for undefined numbers when sorting
hu: Rendezésnél meghatározatlan számok értéke

en: Sets the value to use for undefined numbers when sorting.
    For example, the value -10 sorts undefined numbers as if they were set to -10.
    Use 'maximum' for the largest possible number. Use 'minimum' for the smallest
    possible number. Quotes are optional if entering a number.
    Examples:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'
hu: Beállítja a rendezés során a meghatározatlan számokhoz használandó értéket.
    Például a -10 érték úgy rendezi a meghatározatlan számokat, mintha -10-re lennének beállítva.
    A lehető legnagyobb szám megadásához használja a „maximum” értéket. 
    A lehető legkisebb szám megadásához használja a „minimumot”. Az idézetek nem kötelezőek szám beírásakor.
    Példák:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'

en: Allow template database functions in composite columns
hu: Sablonadatbázis-funkciók engedélyezése összetett oszlopokban

en: If True then the template database functions book_values() and book_count()
    can be used in composite custom columns. Note: setting this tweak to True and
    using these functions in composites can be very slow.
    Default: False
hu: Ha igaz, akkor a sablonadatbázis-függvények book_values() és book_count() 
    használhatók összetett egyéni oszlopokban. Megjegyzés: ennek a csípésnek True-ra állítása 
    és ezeknek a függvényeknek a kompozitokban való használata nagyon lassú lehet.
    Alapértelmezés: False

en: Change the programs that are run when opening files/URLs
hu: Módosítsa a fájlok/URL-ek megnyitásakor futó programokat

en: By default, calibre passes URLs to the operating system to open using
    whatever default programs are configured there. Here you can override
    that by specifying the program to use, per URL type. For local files,
    the type is "file" and for web links it is "http*". For example:
    openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } will make calibre run Firefox
    for https://whatever URLs. %u is replaced by the URL to be opened. The scheme
    takes a glob pattern allowing a single entry to match multiple URL types.
hu: Alapértelmezés szerint a calibre URL-eket ad át az operációs rendszernek, hogy az ott 
    konfigurált alapértelmezett programok segítségével megnyíljon. Itt ezt felülírhatja, 
    ha URL-típusonként megadja a használandó programot. A helyi fájlok típusa "file", a webes hivatkozások esetében pedig "http*". 
    Például: openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } a Firefox futtatását teszi lehetővé https://bármilyen URL-címen.  
    %uhelyébe a megnyitandó URL kerül. A séma egy globális mintát vesz fel, 
    amely lehetővé teszi, hogy egyetlen bejegyzés több URL-típusnak megfeleljen.
