calibre - en to lv translation catalogue (8543 entries)

en: Start
lv: Sākt

en: Support calibre
lv: Atbalstīt calibre

en: Contribute to support calibre development
lv: Sniegt atbalstu calibre attīstībai

en: page
lv: lapa

en: [options]
lv: [opcijas]

en: Recycle Bin
lv: Atkritne

en: Trash
lv: Atkritumi

en: Does absolutely nothing
lv: Nedara pilnīgi neko

en: Unknown
lv: Nezināms

en: Base
lv: Bāze

en: Customize
lv: Pielāgot

en: Cannot configure
lv: Nevar konfigurēt

en: File type
lv: Datnes tipu

en: Metadata reader
lv: Metadatu lasītāja

en: Metadata writer
lv: Metadatu rakstītāja

en: Catalog generator
lv: Kataloga ģeneratora

en: User interface action
lv: Lietotāja interfeisa darbības

en: Preferences
lv: Iestatījumi

en: Store
lv: Veikals

en: An e-book store.
lv: E-grāmatu veikals.

en: Edit book tool
lv: Grāmatu rediģēšanas rīks

en: Library closed
lv: Bibliotēka slēgta

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
lv: Izveido PMLZ arhīvu, kurā ir PML fails un visi attēli mapē pmlname_img vai attēli. Šis spraudnis tiek palaists katru reizi, kad bibliotēkai pievienojat PML failu.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
lv: Izveido TXTZ arhīvu, ja importētā TXT datne satur Markdow vai Textile atsauces uz attēliem. TXT datne un atbilstošie attēli tiek pievienoti arhīvam.

en: Extract cover from comic files
lv: Izvilkt vāku no komiksu datnēm

en: Read metadata from %s files
lv: Lasīt metadatus no %s datnēm

en: Read metadata from e-books in RAR archives
lv: Lasīt metadatus no e-grāmatu RAR arhīviem

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
lv: Lasīt metadatus no e-grāmatu ZIP arhīviem

en: Set metadata in %s files
lv: Ierakstīti metadati %s datnēs

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
lv: Ievadiet zemāk {0}, lai atspējotu EPUB metadatu ieraksta spraudni, pievienot vāka attēlu EPUB failiem, kuriem to nav.

en: Set metadata from %s files
lv: Uzstāda metadatus no %s datnēm

en: Add books to calibre or the connected device
lv: Pievieno grāmatas calibre vai pievienotajā ierīcē

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
lv: Saņemt anotācijas no pievienotā Kindle (eksperiments)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
lv: Ģenerē bibliotēkas grāmatu katalogu

en: Convert books to various e-book formats
lv: Konvertēt grāmatas uz dažādiem e-grāmatu formātiem

en: Fine tune your e-books
lv: Precīza e-grāmatu pielāgošana

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
lv: Pārlūkot visu bibliotēkā esošo grāmatu izcēlumus un grāmatzīmes

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
lv: Bibliotēkā pārlūkot piezīmes par autoriem, birkām utt

en: Search the full text of all books in the calibre library
lv: Meklēt visu calibre bibliotēkā esošo grāmatu pilno tekstu

en: Edit the Table of Contents in your books
lv: Rediģēt e-grāmatas Satura rādītāju

en: Delete books from your calibre library or connected device
lv: Dzēš grāmatas no calibre bibliotēkas vai pievienotās ierīces

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
lv: Iegult atjauninātus metadatus aktuālās grāmatas datnēs Jūsu calibre bibliotēkā

en: Edit the metadata of books in your calibre library
lv: Rediģē calibre bibliotēkas grāmatu metadatus

en: Read books in your calibre library
lv: Lasīt grāmatas no Jūsu bibliotēkas

en: Download news from the internet in e-book form
lv: Lejupielādēt ziņas no interneta e-grāmatas formātā

en: Show a list of related books quickly
lv: Parāda saistīto grāmatu sarakstu

en: Filter/transform the tags for books in the library
lv: Filtrēt/pārveidot birkas grāmatām bibliotēkā

en: Transform the authors for books in the library
lv: Pārveidot grāmatu autorus bibliotēkā

en: Show an editor for testing templates
lv: Parādīt redaktoru veidņu testēšanai

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
lv: Rādīt dialogu veidņu funkciju un saglabāto veidņu izveidei un pārvaldībai

en: Export books from your calibre library to the hard disk
lv: Eksportē cietajā diskā grāmatas no calibre bibliotēkas

en: Show Book details in a separate popup
lv: Rādīt grāmatas detaļas atsevišķā logā

en: Restart calibre
lv: Restartēt calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
lv: Atver mapi, kas satur calibre bibliotēkas grāmatu datnes

en: Auto scroll through the list of books
lv: Automātiski ritināt grāmatu sarakstu

en: Send books to the connected device
lv: Sūtīt grāmatas uz pievienoto ierīci

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
lv: Sūtīt grāmatas, izmantojot e-pastu vai tīmekli. Pieslēgties pie datora mapēm, it kā tās būtu ierīces

en: Browse the calibre User Manual
lv: Pārlūkot calibre lietotāja rokasgrāmatu

en: Customize calibre
lv: Pielāgot calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
lv: Atrod grāmatas, kuras ir līdzīgas izvēlētajai

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
lv: Pārslēgties starp calibre bibliotēkām un veikt to apkopšanu

en: Copy books from the device to your calibre library
lv: Kopēt grāmatas no ierīces uz Jūsu calibre bibliotēku

en: Edit the collections in which books are placed on your device
lv: Labot kolekcijas, kuru grāmatas tiks pārvietotas uz ierīci

en: Match book on the devices to books in the library
lv: Sasaistīt grāmatas ierīcē ar grāmatām bibliotēkā

en: Show the book in the calibre library that matches this book
lv: Parādīt grāmatu, calibre bibliotēkā, kas atbilst šai grāmatai

en: Copy a book from one calibre library to another
lv: Kopē grāmatu no vienas calibre bibliotēkas uz citu

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
lv: Labot EPUB vai AZW3 formāta e-grāmatas

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
lv: Izdarīt sīkas izmaiņas calibre bibliotēkas EPUB vai HTMLZ failos

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
lv: Meklējot bibliotēkā izcelšanas režīmā, atrod nākošo vai iepriekšējo rezultātu

en: Choose a random book from your calibre library
lv: Izvēlas nejaušu grāmatu no calibre bibliotēkas

en: Sort the list of books
lv: Šķirot grāmatu sarakstu

en: Temporarily mark books
lv: Grāmatu pagaidu atzīmēšana

en: Manage tag browser categories
lv: Pārvaldīt birku pārlūka kategorijas

en: Show a menu of saved searches
lv: Rādīt saglabāto meklējumu izvēlni

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
lv: Rādīt darbību izvēlni, lai mainītu Calibre izkārtojumu

en: Open the context menu for the column
lv: Atvērt kolonnas konteksta izvēlni

en: Change the current Virtual library
lv: Mainīt tekošo virtuālo bibliotēku

en: Search for books from different book sellers
lv: Meklē grāmatas pie dažādiem grāmatu tirgotājiem

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
lv: Iegūst jaunus calibre spraudņus vai pielāgo esošos

en: Look & feel
lv: Izskats

en: Interface
lv: Saskarne

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
lv: Pielāgot calibre saskarnes izskatu un uzvedību pēc savas gaumes

en: Behavior
lv: Uzvedība

en: Change the way calibre behaves
lv: Mainīt calibre uzvedību

en: Add your own columns
lv: Pievienot savas kolonnas

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
lv: Pievienot/dzēst savas calibre grāmatu saraksta slejas

en: Toolbars & menus
lv: Rīkjoslas & izvēlnes

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
lv: Pielāgo rīkjoslas un konteksta izvēlnes, mainot tajās pieejamās darbības

en: Searching
lv: Meklēšana

en: Customize the way searching for books works in calibre
lv: Pielāgo calbire grāmatu meklēšanas uzvedību

en: Input options
lv: Ievades opcijas

en: Conversion
lv: Pārveidošana

en: Set conversion options specific to each input format
lv: Mainīt pārveidošanas uzstādījumus atsevišķiem ievades formātiem

en: Common options
lv: Kopējas opcijas

en: Set conversion options common to all formats
lv: Uzstādīt visiem formātiem kopīgas konvertēšanas papildiespējas

en: Output options
lv: Izvades opcijas

en: Set conversion options specific to each output format
lv: Mainīt pārveidošanas uzstādījumus atsevišķiem izvades formātiem

en: Adding books
lv: Grāmatu pievienošana

en: Import/export
lv: Imports/Eksports

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
lv: Pārvalda kā calibre lasa metadatus pievienojot grāmatas

en: Saving books to disk
lv: Grāmatu saglabāšana diskā

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
lv: Pārvalda, kā calibre eksportē datnes no datubāzes uz disku, izmantojot "Saglabāt diskā" funkciju

en: Sending books to devices
lv: Grāmatu sūtīšana uz ierīcēm

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
lv: Pārvalda calibre datņu nosūtīšanu uz e-grāmatu lasītāju

en: Metadata plugboards
lv: Metadatu komutācijas paneļi

en: Change metadata fields before saving/sending
lv: Maina metadatu laukus pirms saglabāšanas/nosūtīšanas

en: Template functions
lv: Sagatavju funkcijas

en: Advanced
lv: Paplašināti

en: Create your own template functions
lv: Ļauj izveidot savas šablona funkcijas

en: Sharing books by email
lv: Koplietot grāmatas pa e-pastu

en: Sharing
lv: Koplietošana

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
lv: Konfigurē grāmatu sūtīšanu e-pastā. Var tikt izmantots lai automātiski nosūtītu lejupielādētās ziņas uz ierīcēm

en: Sharing over the net
lv: Koplietošana tīklā

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
lv: Konfigurē calibre Satura serveri, kurš ļauj, izmantojot internetu, piekļūt calibre bibliotēkai no jebkuras vietas un ierīces

en: Metadata download
lv: Metadatu lejupielāde

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
lv: Pārvalda, kā calibre lejupielādē e-grāmatu metadatus no tīkla

en: Ignored devices
lv: Ignorētās iekārtas

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
lv: Izvēlēties kuras ierīces calibre ignorēs, kad tās tiks pieslēgtas datoram

en: Plugins
lv: Spraudņi

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
lv: Pievieno/noņem/pielāgo dažādus calibre funkcionalitātes aspektus

en: Tweaks
lv: Uzlabojumi

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
lv: Pielāgo calibre uzvedību dažādās situācijās

en: Shortcuts
lv: Saīsnes

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
lv: Pielāgo calibre klaviatūras saīsnes

en: Miscellaneous
lv: Dažādi

en: Miscellaneous advanced configuration
lv: Dažādas papildus konfigurācijas iespējas

en: Options specific to the output format.
lv: Izvada formāta uzstādījumi.

en: Options specific to the input format.
lv: Ievada formāta uzstādījumi.

en: Conversion input
lv: Pārveidošanas ievade

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
lv: Norāda sākotnējā dokumenta rakstzīmju kodējumu. Ja šī papildiespēja ir norādīta, tad dokumentā norādītais kodējums tiks ignorēts. Īpaši noder dokumentiem kuros nav norādīts kodējums, vai arī tas ir norādīts nepareizi.

en: Conversion output
lv: Pārveidošanas izvade

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
lv: Ja norādīts, tad izvades spraudnis centīsies izveidot pēc iespējas cilvēkam lasāmāku rezultātu. Var nestrādāt atsevišķiem izvades spraudņiem.

en: Convert e-books to the %s format
lv: Pārveido e-grāmatas uz %s formātu

en: Input profile
lv: Ievadprofilu

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
lv: Šis profils cenšas nodrošināt saprātīgas noklusētās vērtības un ir piemērots gadījumos, kad par ievaddokumentu nekas nav zināms.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS sērijai - 500/505/600/700 u.c.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
lv: Šis profils ir paredzēts Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
lv: Šis profils ir paredzēts Mobipocket grāmatām

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
lv: Šis profils ir paredzēts Hanlin V3 un tā atdarinājumiem.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
lv: Šis profils ir paredzēts Hanlin V5 un tā atdarinājumiem.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
lv: Šis profils ir paredzēts Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
lv: Šis profils ir paredzēts Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
lv: Šis profils ir paredzēts Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
lv: Šis profils ir paredzēts IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
lv: Šis profils ir paredzēts IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
lv: Šis profils ir paredzēts B&N Nook.

en: Output profile
lv: Izvadprofilu

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
lv: Šis profils cenšas nodrošināt saprātīgas noklusētās vērtības un ir piemērots gadījumos, ja rezultāta dokumentu ir paredzēts lasīt datorā vai dažādās ierīcēs.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
lv: Paredzēts iPad un līdzīgām ierīcēm, kas atbalsta 768x1024 izšķirtspēju

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
lv: Paredzēts iPad3 un citam ierīcēm ar izšķirtspēju 1536x2048

en: Tablet
lv: Planšetdators

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
lv: Paredzēts jebkurai planšetei, nemaina attēlu izmērus

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
lv: Paredzēts Samsung Galaxy un līdzīgām planšetēm ar 600x1280 izšķirtspēju

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
lv: Piemērots Nook HD+ un līdzīgām planšetdatoru ierīcēm ar ekrāna izšķirtspēju 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
lv: Šis profils ir paredzēts Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
lv: Parasta e-tinte

en: Suitable for use with any e-ink device
lv: Derīgs lietošanai jebkurai e-ink ierīcei.

en: Generic e-ink large
lv: Parasta liela e-tinte

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
lv: Derīgs lietošanai jebkurai e-ink ierīcei ar lielu ekrānu

en: Generic e-ink HD
lv: Parasta HD e-tinte

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
lv: Derīgs lietošanai ar jebkuru modernu e-ink ierīci

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
lv: Šis profils ir paredzēts 5'' JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
lv: Šis profils ir paredzēts SONY PRS modeļiem - 500/505/700 u.c, lietošanai ainavas režīmā. Piemērots komiksiem.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle Paperwhite 1 un 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
lv: Šis profils paredzēts Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle Paperwhite 3 un jaunākām versijām

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 un jaunākām versijām

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Scribe 2022 and above
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle Scribe 2022 un jaunākām versijām

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
lv: Šis profils ir paredzēts Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
lv: Šis profils ir paredzēts B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
lv: Šis profils ir paredzēts PocketBook Pro 900 sērijas ierīcēm.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
lv: Šis profils ir piemērots PocketBook Pro 912 sērijas ierīcēm

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
lv: Šis profils ir paredzēts PocketBook Lux (1-5) un Basic 4 sērijas ierīcēm.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
lv: Šis profils ir paredzēts PocketBook HD Touch (1-3) sērijas ierīcēm.

en: Installed plugins
lv: Uzstādītie spraudņi

en: Mapping for filetype plugins
lv: Datņu tipu spraudņu atbilstība

en: Local plugin customization
lv: Lokāla spraudņu pielāgošana

en: Disabled plugins
lv: Atslēgtie spraudņi

en: Enabled plugins
lv: Ieslēgtie spraudņi

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
lv: Spraudņa %s uzstādīšana neveiksmīga, darbību virkne:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
lv:     %prog papildiespējas
    
        Pielāgo calibre, ielādējot papildus spraudņus.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
lv: Pievienot spraudni, norādot ceļu uz saturošo ZIP datni.

en: For plugin developers: Path to the folder where you are developing the plugin. This command will automatically zip up the plugin and update it in calibre.
lv: Spraudņu izstrādātājiem: Ceļš uz mapi, kurā izstrādājat spraudni. Šī komanda automātiski saspiedīs spraudni un atjauninās to uz calibre.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
lv: Dzēst papildu spraudni pēc tā nosaukuma. Nestrādā ar iebūvētajiem spraudņiem

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma.
lv: Pielāgo spraudni. Norādiet spraudņa nosaukumu un pielāgošanas komandu, atdalot tos ar komatu.

en: List all installed plugins
lv: Instalēto spraudņu saraksts+

en: Enable the named plugin
lv: Iespējot nosaukto spraudni

en: Disable the named plugin
lv: Atspējot nosaukto spraudni

en: Catalog
lv: Katalogs

en: News
lv: Ziņas

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
lv: Ceļš uz bibliotēku ({0}) ir pārāk garš. Tam ir jābūt mazākam par {1} rakstzīmēm.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
lv: Ceļš uz bibliotēku ir pārāk garš. Tam ir jābūt mazākam par %d rakstzīmēm.

en: restored preference
lv: atjaunotie iestatījumi

en: creating custom column
lv: veido pielāgoto kolonnu

en: No label was provided
lv: Nav norādīta neviena iezīme

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
lv: Iezīmei jāsākas ar burtu un tā drīkst saturēt tikai mazos burtus, ciparus un pasvītras

en: Dumping database to SQL
lv: Saglabā datubāzi SQL

en: Restoring database from SQL
lv: Atjauno datubāzi no SQL

en: Completed
lv: Pabeigts

en: Saved searches
lv: Saglabātie meklējumi

en: Yes
lv: Jā

en: Recursion detected while processing Virtual library "%s"
lv: Apstrādājot virtuālo bibliotēku "%s", konstatēta rekursija

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
lv: [Kļūda virtuālajā bibliotēkā {0}: {1}]

en: Could not open the file: "{}". It is already opened in the following programs:
lv: Failu nevar atvērt: "{}". Tas jau ir atvērts šādās programmās:

en: Cover for %s
lv: Vāks priekš %s

en: {0} format for {1}
lv: {0} formāts priekš {1}

en: Extra file {0} for book {1}
lv: Papildu fails {0} grāmatai {1}

en: Added book ids: %s
lv: Pievienotās grāmatas id: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
lv: Šīs grāmatas netika pievienotas, jo tās jau pastāv datu bāzē (skatiet opciju --duplikāti vai --sapludināšana):

en: Merged book ids: %s
lv: Apvienotās grāmatas ids: %s

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
lv: %prog pievienot [opcijas] failu1 failu2 failu3 ...
    
    Pievienojiet norādītos failus kā grāmatas datu bāzei. Varat arī norādīt mapes, skatiet
    tālāk norādītās ar mapi saistītās opcijas.

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
lv: Pievienojiet grāmatas datu bāzei pat tad, ja tās jau pastāv. Salīdzinājums tiek veikts, pamatojoties uz grāmatu nosaukumiem un autoriem. Ņemiet vērā, ka opcijai {} ir prioritāte.

en: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into existing book records. A value of "ignore" means duplicate formats are discarded. A value of "overwrite" means duplicate formats in the library are overwritten with the newly added files. A value of "new_record" means duplicate formats are placed into a new book record.
lv: Ja tiek atrastas grāmatas ar līdzīgiem nosaukumiem un autoriem, automātiski sapludiniet ienākošos formātus (failus) esošajos grāmatu ierakstos. Vērtība "ignorēt" nozīmē, ka dublētie formāti tiek atmesti. "Pārrakstīt" vērtība nozīmē, ka dublētie formāti bibliotēkā tiek pārrakstīti ar tikko pievienotajiem failiem. Vērtība "new_record" nozīmē, ka dublēti formāti tiek ievietoti jaunā uzskaites ierakstā.

en: Add an empty book (a book with no formats)
lv: Pievienot tukšu grāmatu (grāmatu bez formātiem)

en: Set the title of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) nosaukumu

en: Set the authors of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) autoru(s)

en: Set the ISBN of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) ISBN

en: Set the identifiers for this book, e.g. -I asin:XXX -I isbn:YYY
lv: Iestatiet šīs grāmatas identifikatorus, piemēram, -I asin:XXX -I isbn:YYY

en: Set the tags of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) birkas

en: Set the series of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) sērijas

en: Set the series number of the added book(s)
lv: Ievadiet pievienotās(-o) grāmatas(-u) sēriju numurus

en: Path to the cover to use for the added book
lv: Ceļš līdz pievienotās grāmatas vākam

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
lv: Ar komatu atdalīts valodu saraksts (vislabāk izmantot ISO639 valodu kodu, lai gan var būt atpazīti arī daži parasti valodu nosaukumi)

en: ADDING FROM FOLDERS
lv: PIEVIENOT NO MAPĒM

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
lv: Opcija, lai kontrolētu grāmatu pievienošanu no mapēm. Pēc noklusējuma tiek pievienoti tikai tie faili, kuriem ir zināmi e-grāmatu failu tipu paplašinājumi.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
lv: Pieņemsim, ka katrā mapē ir tikai viena grāmata un visi tajā esošie faili ir dažādi šīs grāmatas e-grāmatu formāti

en: Process folders recursively
lv: Apstrādāt mapes rekursīvi

en: GLOB PATTERN
lv: FAILA NOSAUKUMA ŠABLONS

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be ignored when scanning folders for files. Can be specified multiple times for multiple patterns. For example: *.pdf will ignore all PDF files
lv: Faila nosaukuma (glob) šablons, faili, kas atbilst šim modelim, tiks ignorēti, pārbaudot mapes, lai meklētu failus. Var norādīt vairākas reizes vairākiem modeļiem. Piemēram: *.pdf ignorēs visus PDF failus

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
lv: Faila nosaukuma (glob) šablons, faili, kas atbilst šim modelim, tiks pievienoti, skenējot mapes, lai atrastu failus, pat ja tiem nav zināms e-grāmatas faila veids. Var norādīt vairākas reizes vairākiem modeļiem.

en: You must specify at least one file to add
lv: Jānorāda vismaz viena pievienojamā datne

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
lv: %prog add_custom_column [opcijas] datu tipa etiķetes nosaukums
    
    Izveido pielāgotu kolonnu. Etiķete ir datora kolonnas nosaukums. 
    Nedrīkst saturēt atstarpes vai kolu. Kolonnas nosaukumam jābūt saprotamam.
    datu tips ir viens no: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
lv: Šī sleja saglabā birkas kā datus (piemēram, vairākus ar komatiem atdalītas vērtības). Piemēro tikai tad, ja datu tips ir teksts.

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
lv: Opcija, kas pielāgo, kā tiks šajā slejā interpretēta datu vārdnīca. Tā ir JSON virkne. Par slejas numerāciju, izmantojiet --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    Ir daudzas iespējas, kā var parādīt ekrānā mainīgos. Šo sleju tipa opcijas ir šādas:
    salikts: composite_template, composite_sort, make_category, contains_html, use_decorations
    datums un laiks: date_format
    uzskaitījums: enum_values, enum_colors, use_decorations
    skaitlis vai ar peldošo komatu: number_format
    teksts: is_names, use_decorations
    
    Labākais veids, kā atrast labāko kombināciju ir izveidot pielāgotu attiecīga GUI tipa sleju, tad apskatīt OPF grāmatas dublējumu (nodrošiniet, ka jaunais OPF ir izveidots pēc slejas pievienošanas). Jūs redzēsiet JSON jauno OPF sleju kā "parādītu".

en: You must specify label, name and datatype
lv: Jums jānorāda virsraksts, nosaukums un datu tips

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
lv: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Pievienojiet e-grāmatu, ebook_file loģiskai grāmatai, kas identificē pieejamos id formātus. Id var iegūt, izmantojot komandu "Meklēt". Ja formāts jau pastāv, to aizstāj, ja vien nav norādīta opcija "Neaizstāt".

en: Do not replace the format if it already exists
lv: Neaizvietot formātu, ja tāds jau pastāv

en: Add the file as an extra data file to the book, not an ebook format
lv: Pievienot grāmatai kā papildu datu failu, nevis e-grāmatas formātu

en: You must specify an id and an e-book file
lv: Jānorāda id kods un e-grāmatas fails

en: e-book file must have an extension
lv: e-grāmatas failam ir jābūt ar paplašinājumu

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
lv: Grāmatas fails %(fmt)s jau pastāv: %(id)d, nevar aizstāt

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
lv: Parasti šī komanda darbojas tikai ar grāmatām ar novecojušām OPF datnēm. Šī papildiespēja liek tai darboties ar visām grāmatām.

en: {} OPTIONS
lv: {} OPCIJAS

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
lv: Ar komatu atdalīts ID saraksts datu bāzes katalogā.
    Ja uzrādīts, --meklēšana tiek ignorēta.
    Noklusējums: visas

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
lv: Filtrēt rezultātus pēc meklēšanas. Meklēšanas formātu, skatiet Lietotāja rokasgrāmatā, ar meklēšanu saistīto dokumentāciju.
    Noklusējums: bez filtrēšanas

en: Show detailed output information. Useful for debugging
lv: Parādīt detalizētu izejas informāciju. Noderīga atkļūdošanai

en: You must specify a catalog output file
lv: Jānorāda kataloga izvades fails

en: Cannot generate a catalog in the {} format
lv: Nevar izveidot katalogu {} formātā

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
lv: %prog check_library [opcijas]
    
    Veikt dažas pārbaudes, kas pārstāv bibliotēka sistēmu. Ziņojumi ir {0}

en: Output in CSV
lv: Izvade CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
lv: Ar komatu atdalītu atskaišu saraksts.
    Noklusētais: visas

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
lv: Ar komatu atdalītu vērā neņemamo paplašinājumu saraksts.
    Noklusētais: visi

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
lv: Ar komatu atdalītu vērā neņemamo nosaukumu saraksts.
    Noklusētais: visas

en: Vacuum the full text search database. This can be very slow and memory intensive, depending on the size of the database.
lv: Iztīriet pilna teksta meklēšanas datu bāzi. Tas var būt ļoti lēns un aizņem daudz atmiņas atkarībā no datu bāzes lieluma.

en: Unknown report check
lv: Nezināma pārbaudes atskaite

en: Vacuuming database...
lv: Saspiež datubāzi...

en: %prog clone path/to/new/library
    
    Create a clone of the current library. This creates a new, empty library that has all the
    same custom columns, Virtual libraries and other settings as the current library.
    
    The cloned library will contain no books. If you want to create a full duplicate, including
    all books, then simply use your filesystem tools to copy the library folder.
lv: %prog clone path/to/new/library
    
    Izveidot tekošās bibliotēkas klonu. Tādējādi tiek izveidota jauna, tukša bibliotēka, kurā ir visas
    pielāgotās kolonnas, virtuālās bibliotēkas un citi iestatījumi, kā pašreizējā bibliotēkā.
    
    Klonēta bibliotēka nesatur grāmatas. Ja vēlaties izveidot pilnu dublikātu, tostarp
    visas grāmatas, tad izmantojiet failu sistēmas instrumentus, lai kopētu bibliotēkas mapi.

en: Error: You must specify the path to the cloned library
lv: Kļūda: Jums ir jānorāda ceļš uz klonēto bibliotēku

en: The location for the new library is the same as the current library
lv: Jaunās bibliotēkas atrašanās vieta ir tāda pati kā pašreizējai bibliotēkai

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
lv: %s nav tukša. Jaunajai bibliotēkai ir jāizvēlas tukša mape.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
lv: %prog custom_columns [options]
    
    Pieejamais pielāgoto sleju saraksts. Parāda sleju etiķetes un id.

en: Show details for each column.
lv: Rādīt katras slejas detaļas.

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
lv: 
    %prog embed_metadata [opcijas] book_id
    
    Atjaunina faktisko grāmatu failus, kas saglabāti calibre bibliotēkā no
    calibre metadatu bāzes. Parasti metadati tiek atjaunināti tikai tad, kad
    eksportē failus no calibre, šī komanda ir noderīga, ja vēlaties, failus
    atjaunināt savā vietā. Ņemiet vērā, ka dažādi failu formāti atbalsta dažādas
    metadatu summas. Lai atjauninātu metadatus, varat izmantot īpašo vērtību "all",, lai atjauninātu
    book_id visām grāmatām. Varat arī norādīt vairāku grāmatu id, atdalītus ar atstarpēm un id diapazonus
    atdalītus ar defisēm. Piemēram: % prog embed_metadata 1 2 10 15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
lv: Atjaunināt metadatu failus tikai norādītajā formātā. Norādiet to vairākas reizes, vairākiem formātiem. Pēc noklusējuma, tiek atjaunināti visi formāti.

en: Processed {0} ({1} of {2})
lv: Apstrādāti {0} ({1} no {2})

en: No book with id: {}
lv: Nav grāmatu ar id: {}

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
lv: Eksportēt visas datubāzē esošās grāmatas, neņemot vērā id sarakstu,

en: Export books to the specified folder. Default is
lv: Eksportējiet grāmatas uz norādīto mapi. Noklusējums ir

en: Export all books into a single folder
lv: Eksportējiet visas grāmatas vienā mapē

en: Report progress
lv: Ziņojuma progress

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
lv: Atzīmējot šo slēdzi, darbība tiks izslēgta.

en: You must specify some ids or the %s option
lv: Jums jānorāda daži id vai %s papildiespēja

en: Full text indexing is not enabled on this library
lv: Pilna teksta indeksēšana šajā bibliotēkā nav iespējota

en: Wait till all books are indexed, showing indexing progress periodically
lv: Pagaidiet līdz visas grāmatas tiks indeksētas, periodiski parādot indeksēšanas gaitu

en: The speed of indexing. Use fast for fast indexing using all your computers resources and slow for less resource intensive indexing. Note that the speed is reset to slow after every invocation.
lv: Indeksēšanas ātrums. Izmantojiet ātri, lai ātri indeksētu, izmantojot visus datora resursus, un lēni, lai indeksētu izmantojot mazāk resursu. Ņemiet vērā, ka ātrums tiek atiestatīts uz lēnu pēc katras izsaukšanas.

en: {} of {} book files indexed, {}
lv: {} no {} grāmatu failiem indeksēti, {}

en: Error: You must specify the indexing action
lv: Kļūda: jānorāda indeksēšanas darbība

en: FTS Indexing is enabled
lv: FTS indeksēšana ir iespējota

en: {0} of {1} books files indexed
lv: {0} no {1} grāmatu failiem ir indeksēti

en: FTS Indexing is disabled
lv: FTS indeksēšana ir atspējota

en: FTS indexing has been enabled
lv: FTS indeksēšana ir iespējota

en: Re-indexing the entire library can take a long time. Are you sure?
lv: Visas bibliotēkas atkārtota indeksēšana var aizņemt ilgu laiku. Vai esat pārliecināts?

en: Type {} to proceed, anything else to abort
lv: Ierakstiet {}, lai turpinātu, kaut ko citu, lai pārtrauktu

en: Disabling indexing will mean that all books will have to be re-checked when re-enabling indexing. Are you sure?
lv: Indeksēšanas atspējošana nozīmē, ka, atkārtoti iespējojot indeksēšanu, būs jāpārbauda visas grāmatas. Vai esat pārliecināts?

en: FTS indexing has been disabled
lv: FTS indeksēšana ir atspējota

en: Waiting for FTS indexing to complete, press Ctrl-C to abort...
lv: Gaidot FTS indeksēšanas pabeigšanu, nospiediet Ctrl-C, lai pārtrauktu darbību...

en: All books indexed!
lv: Visas grāmatas indeksētas!

en: Full text searching is not enabled on this library. Use the calibredb fts_index enable --wait-until-complete command to enable it
lv: Pilna teksta meklēšana šajā bibliotēkā nav iespējota. Lai to iespējotu, izmantojiet komandu calibredb fts_index enable --wait-until-complete

en: {0} files out of {1} are not yet indexed, searching is disabled
lv: {0} faili no {1} vēl nav indeksēti, meklēšana ir atspējota

en: %prog fts_search [options] search expression
    
    Do a full text search on the entire library or a subset of it.
lv: % prog fts_search [opcijas] meklēšanas izteiksme
    
    Veiciet pilnu teksta meklēšanu visā bibliotēkā vai tās apakškopā.

en: Include snippets of the text surrounding each match. Note that this makes searching much slower.
lv: Iekļaujiet katras atbilstības teksta fragmentus. Ņemiet vērā, ka tas padara meklēšanu daudz lēnāku.

en: The marker used to indicate the start of a matched word inside a snippet
lv: Marķieris, ko izmanto, lai norādītu atbilstošā vārda sākumu fragmentā

en: The marker used to indicate the end of a matched word inside a snippet
lv: Marķieris, ko izmanto, lai norādītu atbilstošā vārda beigas fragmentā

en: Only match on exact words not related words. So correction will not match correcting.
lv: Atbilst tikai precīziem vārdiem, kas nav saistīti. Tātad labojums nesakritīs ar labošanu.

en: Restrict the searched books, either using a search expression or ids. For example: ids:1,2,3 to restrict by ids or search:tag:foo to restrict to books having the tag foo.
lv: Ierobežojiet meklētās grāmatas, izmantojot meklēšanas izteiksmi vai ID. Piemēram: ids:1,2,3, lai ierobežotu pēc ID, vai search:tag:foo, lai ierobežotu tikai grāmatas, kurām ir birka foo.

en: The format to output the search results in. Either "text" for plain text or "json" for JSON output.
lv: Formāts meklēšanas rezultātu izvadīšanai. Vai nu “text” vienkāršam tekstam vai “json” JSON izvadei.

en: How much of the library must be indexed before searching is allowed, as a percentage. Defaults to 90
lv: Cik liela daļa bibliotēkas ir jāindeksē, pirms tiek atļauta meklēšana, procentos. Pēc noklusējuma 90

en: {0} by {1}
lv: {0} ar {1}

en: Error: You must specify the search expression
lv: Kļūda: Jānorāda meklēšanas izteiksme

en: You must provide a template
lv: Jums ir jānodrošina veidne

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
lv: %prog list [options]
    
    Pieejamais grāmatu saraksts calibre datu bāzē.

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. In addition to the builtin fields above, custom fields are also available as *field_name, for example, for a custom field #rating, use the name: *rating
lv: Lauki, kas jāuzrāda, iekļaujot grāmatas datu bāzē. Lauku sarakstu jāatdala ar komatu.
    Pieejamie lauki:%s
    Noklusējums: %%default. Īpašo lauku "all" , var izmantot, lai atlasītu visus laukus. Papildus iepriekš minētajiem laukiem, pielāgotie lauki ir pieejami arī kā * field_name, piemēram, pielāgotajam laukam #rating, izmantojiet nosaukumu: *rating

en: The field by which to sort the results. You can specify multiple fields by separating them with commas.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
lv: Lauks, pēc kura šķirot rezultātus. Var norādīt vairākus laukus, atdalot tos ar komatiem.
    Pieejamie lauki: {0}
    Noklusējuma iestatījums: {1}

en: Sort results in ascending order
lv: Kārtot rezultātus augošā secībā

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
lv: Filtrēt rezultātus pēc meklēšanas. Par meklēšanas formātu, lūdzu, skatiet lietotāja rokasgrāmatā pieejamo dokumentāciju. Pēc noklusējuma nefiltrē.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
lv: Maksimālais rindas platums izvadē. Noklusētais - mēģināt noteikt ekrāna izmērus.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
lv: Teksts, ar kuru atdalīta laukus. Pēc noklusējuma tā ir atstarpe.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
lv: Prefikss visiem failu ceļiem. Pēc noklusējuma absolūtais ceļš uz bibliotēkas mapi.

en: The maximum number of results to display. Default: all
lv: Maksimālais attēlojamo rezultātu skaits. Noklusētais: visi

en: Generate output in JSON format, which is more suitable for machine parsing. Causes the line width and separator options to be ignored.
lv: Veido izvadi JSON formātā, kas ir vairāk piemērots programmas šķirošanai. Ignorē līniju platumu un atdalītāju.

en: The template to run if "{}" is in the field list. Default: None
lv: Veidne, kas jāpalaiž, ja lauku sarakstā ir "{}". Noklusējums: Nav

en: Path to a file containing the template to run if "{}" is in the field list. Default: None
lv: Ceļš uz failu, kas satur veidni, kuru palaist, ja lauku sarakstā ir "{}". Noklusējuma iestatījums: Nav .

en: Heading for the template column. Default: %default. This option is ignored if the option {} is set
lv: Šablona kolonnas virsraksts. Noklusējuma iestatījums: %default. Šī opcija tiek ignorēta, ja ir iestatīta opcija {}.

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the Tag browser.
lv: %prog list_categories [opcijas]
    
    Izveidojiet pārskatu par kategorijas informāciju datubāzē. Šī
    informācija ir līdzvērtīga tai, kas tiek rādīta birku pārlūkā.

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
lv: Izvadīt tikai kategoriju vienību skaitu, nevis skaita vienumu kategorijā

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
lv: CSV faila izveidošanas veids. Izvēle: {}

en: Comma-separated list of category lookup names. Default: all
lv: Ar komatu atdalīts kategoriju nosaukumu meklēšanas saraksts. Noklusējums: visas

en: CATEGORY ITEMS
lv: KATEGORIJU ELEMENTI

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the search command). For example, 23,34,57-85 (when specifying a range, the last number in the range is not included).
lv: %prog remove ids
    
    Izņemt no datubāzes grāmatas ar noteiktu id. Id jābūt ar komatu atdalītiem id numuru sarakstam (id numurus varat iegūt, izmantojot meklēšanas komandu). Piemēram, 23,34,57-85 (norādot diapazonu, pēdējais diapazona numurs nav iekļauts).

en: Do not use the {}
lv: Neizmantojiet {}

en: You must specify at least one book to remove
lv: Ir jānorāda vismaz viena aizvācamā grāmata

en: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Remove the custom column identified by label. You can see available
    columns with the custom_columns command.
lv: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Noņemt pielāgoto sleju identificētās etiķetes. Jūs varat redzēt pieejamās
    slejas ar custom_columns komandu.

en: Do not ask for confirmation
lv: Nepieprasīt apstiprinājumu

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
lv: Jūs zaudēsiet visus datus slejās: %s. Vai esat pārliecināti (y/n)?

en: y
lv: j

en: No column named %s found. You must use column labels, not titles. Use calibredb custom_columns to get a list of labels.
lv: Nav slejas ar nosaukumu %s. Jums jāizmanto sleju etiķetes, nevis nosaukumi. Izmantojiet calibredb custom_columns, lai iegūtu etiķešu sarakstu.

en: Error: You must specify a column label
lv: Kļūda: Jums jānorāda slejas virsraksts

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the search command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
lv: 
    %prog remove_format [opcijas] id fmt
    
    Noņemt formātu fmt no loģiskās grāmatas, kas identificēta ar id. Jūs varat iegūt id, izmantojot meklēšanas komandu. Fmt jābūt faila paplašinājumam, piemēram, LRF vai TXT vai EPUB. Ja loģiskajai grāmatai nav pieejams fmt, nedariet neko.

en: You must specify an id and a format
lv: Jānorāda id un formāts

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
lv: Izpildīt atgūšanu. Šī komanda netiks izpildīta, kamēr netiks norādīta šī papildiespēja.

en: You must provide the %s option to do a recovery
lv: Atgūšanai ir jānorāda %s papildiespēja

en: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Manage the saved searches stored in this database.
    If you try to add a query with a name that already exists, it will be
    replaced.
    
    Syntax for adding:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax for removing:
    
    %prog saved_searches remove search_name
lv: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Pārvaldiet šajā datubāzē saglabātos meklējumus.
    Ja mēģināsiet pievienot meklējumu ar jau esošu vārdu, tas tiks
    aizstāts.
    
    Pievienošanas sintakse:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Noņemšanas sintakse:
    
    %prog saved_searches remove search_name

en: Name:
lv: Nosaukums:

en: Search string:
lv: Meklēt tekstu:

en: Error: You must specify a name and a search string
lv: Kļūda: Jums jānorāda vārds un meklējamā virkne

en: added
lv: pievienotas

en: Error: You must specify a name
lv: Kļūda: ir jānorāda nosaukums

en: removed
lv: izdzēsta

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
lv: Kļūda: Darbība %s nav atpazīta, jābūt vienai no: (pievienot|noņemt|saraksts)

en: Failed to parse search query: ({0}) with error: {1}
lv: Neizdevās izanalizēt meklēšanu: ({0}) kļūda: {1}

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
lv: Maksimālais atgriezto rezultātu skaits. Pēc noklusējuma - visi.

en: No books matching the search expression:
lv: Nav meklēšanas izteiksmei atbilstošas ​​grāmatas:

en: No book with id {} exists
lv: Nav grāmatas ar id {}

en: No column with name {} exists
lv: Nav slejas ar nosaukumu {}

en: Data set to: {} [{}]
lv: Dati ir noteikti: {} [{}]

en: Data set to: {}
lv: Dati ir noteikti: {}

en: %prog set_custom [options] column id value
    
    Set the value of a custom column for the book identified by id.
    You can get a list of ids using the search command.
    You can get a list of custom column names using the custom_columns
    command.
lv: %prog set_custom [options] column id value
    
    Iestatiet pielāgotās slejas vērtību grāmatai, kas identificēta ar id.
    Jūs varat iegūt id sarakstu, izmantojot meklēšanas komandu.
    Jūs varat saņemt pielāgoto sleju nosaukumu sarakstu, izmantojot pielāgotās slejas
    komandu.

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
lv: Ja slejā tiek saglabātas vairākas vērtības, pievienot tām esošās vērtības, nevis aizstāt tās.

en: Error: You must specify a field name, id and value
lv: Kļūda: Jums jānorāda lauka nosaukums, id un vērtība

en: The field to set. Format is field_name:value, for example: {0} tags:tag1,tag2. Use {1} to get a list of all field names. You can specify this option multiple times to set multiple fields. Note: For languages you must use the ISO639 language codes (e.g. en for English, fr for French and so on). For identifiers, the syntax is {0} {2}. For boolean (yes/no) fields use true and false or yes and no.
lv: Lauks, kas jāiestata. Formāts ir field_name: vērtība, piemēram: {0} tags:tag1,tag2. Izmantojiet {1}, lai iegūtu sarakstu ar visiem lauku nosaukumiem. Varat norādīt šo opciju vairākas reizes, lai iestatītu vairākus laukus. Piezīme: Valodai jums jāizmanto ISO639 valodu kods (piemēram, angļu valodā en, franču valodā fr utt.). Id sintakse ir {0} {2}. Loģiskiem (jā/nē) laukiem tiek izmantoti true un false vai yes un no.

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
lv: Ar --field papildiespēju izmantojamo metadatu lauku nosaukumu saraksts

en: Field name
lv: Lauka nosaukums

en: Title
lv: Nosaukums

en: You must specify a record id as the first argument
lv: Kā pirmais arguments ir jānorāda ieraksta id

en: You must specify either a field or an OPF file
lv: Jānorāda lauks vai OPF fails

en: The OPF file %s does not exist
lv: OPF datne %s nepastāv

en: No book with id: %s in the database
lv: Datubāzē nav grāmatas ar id: %s

en: %s is not a known field
lv: %s ir nezināms lauks

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the search command.
lv: 
    %prog show_metadata [opcijas] id
    
    Parāda grāmatas metadatus, kas glabājas calibre datu bāzē identificēts ar id.
    id ir id numurs no meklēšanas komandas.

en: Print metadata in OPF form (XML)
lv: Drukāt datus OPF formā (XML)

en: You must specify an id
lv: Jānorāda id

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
lv: Šī {} komanda neatbalsta attālinātās (servera bāzes) bibliotēkas

en: GLOBAL OPTIONS
lv: GLOBĀLIE IESTATĪJUMI

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings. You can also connect to a calibre Content server to perform actions on remote libraries. To do so use a URL of the form: http://hostname:port/#library_id for example, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is the library id of the library you want to connect to on the Content server. You can use the special library_id value of - to get a list of library ids available on the server. For details on how to setup access via a Content server, see {}.
lv: Ceļš uz calibre bibliotēku. Pēc noklusējuma izmanto iestatījumos saglabāto ceļu. Lai veiktu darbības attālinātās bibliotēkās, varat arī izveidot savienojumu ar calibre satura serveri. Lai to izdarītu, izmantojiet URL formu: http://hostname:port/#library_id, piemēram, http://localhost:8080/#mylibrary. Library_id ir tās bibliotēkas id, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu ar satura serveri. Jūs varat izmantot īpašo library_id vērtību, lai serverī piekļūtu bibliotēkas identifikācijas sarakstam. Sīkāku informāciju, kā iestatīt piekļuvi, izmantojot satura serveri, skatiet sadaļā {}.

en: show this help message and exit
lv: parādīt šo palīdzības paziņojumu un iziet

en: show program's version number and exit
lv: parādīt programmas versijas numuru un iziet

en: Username for connecting to a calibre Content server
lv: Lietotājvārds, lai izveidotu savienojumu ar calibre satura serveri

en: Password for connecting to a calibre Content server. To read the password from standard input, use the special value: {0}. To read the password from a file, use: {1} (i.e. <f: followed by the full path to the file and a trailing >). The angle brackets in the above are required, remember to escape them or use quotes for your shell.
lv: Parole savienojumam ar calibre satura serveri. Lai nolasītu paroli no standarta ievades, izmantojiet īpašo vērtību: {0}. Lai nolasītu paroli no faila, izmantojiet: {1} (t.i., <f: seko pilns ceļš uz failu un beidzas ar >). Nepieciešamas iepriekš norādītās leņķa iekavas, neaizmirstiet izvairīties no tām vai izmantot pēdiņas savam apvalkam.

en: The timeout, in seconds, when connecting to a calibre library over the network. The default is two minutes.
lv: Pārtraukums dažu sekunžu laikā, kad tīklā tiek izveidots savienojums ar calibre bibliotēku. Noklusējums ir divas minūtes.

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
lv: %%prog komanda [opcijas] [argumenti]
    
    %% prog ir komanda saskarnei ar calibre grāmatu datubāzi.
    
    viena no komandām:
      %s
    
    Palīdzības komanda: %%prog komanda --help

en: Enter the password:
lv: Ievadiet paroli:

en: Another calibre program such as {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is a bad idea. calibredb can connect directly to a running calibre Content server, to make changes through it, instead. See the documentation of the {} option for details.
lv: Darbojas vēl viena calibre programma, piemēram, {} vai galvenā calibre programma. Vairākas programmas, kas var veikt izmaiņas calibre bibliotēkā, kas darbojas vienlaikus, ir slikta ideja. calibredb var tieši izveidot savienojumu ar darbojošos calibre satura serveri, lai veiktu izmaiņas caur to. Detalizētu informāciju skatiet opcijas {} dokumentācijā.

en: Error: You must specify a command from the list above
lv: Kļūda: jums ir jānorāda komanda no iepriekš minētā saraksta

en: TEMPLATE ERROR
lv: ŠABLONA KĻŪDA

en: On Device
lv: Ierīcē

en: Main
lv: Galvenā

en: Card A
lv: Karte A

en: Card B
lv: Karte B

en: Extracting text from the {0} file of size {1} took too long
lv: Teksta izvilkšana no {1} lieluma {0} faila aizņēma pārāk ilgu laiku

en: Invalid field: %s
lv: Nederīgs lauks: %s

en: Failed to read from document for {path} with error: {error}
lv: Neizdevās nolasīt no dokumenta {path} ar kļūdu: {error}

en: Failed to parse document for: {0} with error: {1}
lv: Neizdevās analizēt dokumentu: {0} ar kļūdu: {1}

en: The item {old_item_val} does not exist in the {field} column in the restored database, could not restore its notes
lv: Vienība {old_item_val} neeksistē atjaunotās datubāzes ailē {field}, nav iespējams atjaunot tās piezīmes.

en: Some resources for {} were missing
lv: Trūka dažu {} resursu

en: Failed to set note for {path} with error: {error}
lv: Neizdevās iestatīt piezīmi {path} ar kļūdu: {error}

en: Starting restoring preferences and column metadata
lv: Sāk atjaunot iestatījumus un sleju metadatus

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
lv: Nav iespējams atjaunot iestatījumus. Rezerves kopjas datne nav atrodama.

en: Finished restoring preferences and column metadata
lv: Iestatījumu un sleju metadatu atjaunošana pabeigta

en: Finished restoring preferences
lv: Iestatījumu atjaunošana pabeigta

en: Restoring preferences and column metadata failed
lv: Kļūda atjaunojot iestatījumus un sleju metadatus

en: Processed
lv: Apstrādāts

en: Creating custom column
lv: Izveido papildu sleju

en: Invalid regular expression: {!r} with error: {}
lv: Nederīga regulārā izteiksme: {!r} ar kļūdu: {}

en: today
lv: šodien

en: yesterday
lv: vakar

en: thismonth
lv: šomēnes

en: daysago
lv: dienas atpakaļ

en: Number conversion error: {0}
lv: Skaitļa konvertēšanas kļūdu: {0}

en: Date conversion error: {0}
lv: Datuma konvertēšanas kļūda: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
lv: Ne-ciparu kļūda vaicājumā: {0}

en: Non-numeric value in column {0}: {1}
lv: Vērtība, kas nav skaitliska kolonnā {0}: {1}

en: no
lv: nē

en: yes
lv: jā

en: unchecked
lv: atķeksēts

en: checked
lv: atzīmēts

en: empty
lv: tukšs

en: blank
lv: neaizpildīts

en: Invalid boolean query "{0}"
lv: Nederīgs loģiskais vaicājums "{0}"

en: No such Virtual library: {}
lv: Nav šādas virtuālās bibliotēkas: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
lv: Virtuālās bibliotēkas meklēšana ir rekursīva: {}

en: Recursive query group detected: {0}
lv: Rekursīva vaicājuma grupa noteikta: {0}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
lv: meklēšanas veidne: trūkstošs vai nederīgs atdalītājs. Derīgi atdalītāji ir: {}

en: {} days
lv: {} dienas

en: {} hours
lv: {} stundas

en: {} minutes
lv: {} minūtes

en: {} seconds
lv: {} sekundes

en: calculating time left
lv: aprēķina atlikušo laiku

en: almost done
lv: gandrīz pabeigts

en: ~{} left
lv: ~{} palicis

en: Run Python code.
lv: Palaist Python kodu.

en: Run the Python code in file.
lv: Palaist Python kodu failā.

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
lv: Iegult norādītā fonta apakškopu. Izmantojiet -- pēc šī papildiespējas, lai nodotu to tālāk apakškopu veidojošajai lietonei.

en: Debug device detection
lv: Atkļūdot iekārtu noteikšanu

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
lv: Palaist grafisko saskarni atkļūdošanas režīmā. Atkļūdošanas informācija tiek izvadīta uz stdout ierīcēm stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
lv: Palaist grafisko saskarni ar atkļūdošanas konsoli, rakstot atkļūdošanas žurnālu norādītajā mapē. Tikai iekšējai lietošanai; izmantojiet -g papildiespēju, lai palaistu grafisko saskarni atkļūdošanas režīmā.

en: Don't run with the DEBUG flag set
lv: Nepalaidiet, ja ir iestatīta atzīme DEBUG

en: Run the E-book viewer in debug mode
lv: Palaist e-grāmatu lasītāju atkļūdošanas režīmā

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
lv: Izvades ceļi vajadzīgi, lai iestatītu Calibre vidi

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
lv: Pievienot vienkāršu spraudni (tas ir spraudnis, kas sastāv tikai no .py datnes), norādot ceļu uz .py datni ar spraudņa kodu.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
lv: Pārbaudīt MOBI datni(es) norādītajā(s) mapē(s)

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
lv: Palaist calibre rīku "Rediģēt grāmatu" atkļūdošanas režīmā.

en: Explode the book into the specified folder.
    Usage: -x file.epub output_dir
    Exports the book as a collection of HTML files and metadata, which you can edit using standard HTML editing tools. Works with EPUB, AZW3, HTMLZ and DOCX files.
lv: Ielikt grāmatu norādītajā mapē.
    Lietojums: -x file.epub output_dir
    Eksportē grāmatu kā HTML failu un metadatu kolekciju, ko varat rediģēt, izmantojot standarta HTML rediģēšanas rīkus. Darbojas ar EPUB, AZW3, HTMLZ un DOCX failiem.

en: Implode a previously exploded book.
    Usage: -i output_dir file.epub
    Imports the book from the files in output_dir which must have been created by a previous call to --explode-book. Be sure to specify the same file type as was used when exploding.
lv: Izlabot iepriekš atvērto grāmatu.
    Izmanto: -i output_dir file.epub
    Importēt grāmatu no output_dir failiem, kas, iespējams, ir izveidoti, izmantojot iepriekšējo izsaukumu --explode-book. Noteikti norādiet to pašu faila tipu, kāds tika izmantots atverot.

en: Import previously exported calibre data
lv: Impotēt iepriekš eksportētos calibre datus

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
lv: Izsauc darbojošās Calibre procesa, ja tāds pastāv, apturēšanu. Ņemiet vērā - ja notiek darbu izpilde, tie tiks pārtraukti bez paziņojuma, tādēļ lietojiet ar piesardzību.

en: Test binary modules in build
lv: Pārbaudīt bināros moduļus laidienā

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Plugin name" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
lv: Palaidiet spraudni, kas nodrošina komandrindas interfeisu. Piemēram:
    calibre-debug -r "Spraudņa nosaukums" -- file1 --option1
    Everything after the -- tiks nodots spraudnim kā argumenti.

en: Run the named test(s). Use the special value "all" to run all tests. If the test name starts with a period it is assumed to be a module name. If the test name starts with @ it is assumed to be a category name.
lv: Palaidiet nosaukto(-os) testu(-us). Izmantojiet īpašo vērtību “all”, lai palaistu visus testus. Ja testa nosaukums sākas ar punktu, tiek pieņemts, ka tas ir moduļa nosaukums. Ja testa nosaukums sākas ar @, tiek pieņemts, ka tas ir kategorijas nosaukums.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
lv: Palaist calibre salīdzināšanas rīku. Piemēram:
    calibre-debug --diff file1 file2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
lv: (de)reģistrēt calibre no Windows noklusētajām programmām

en: For internal use
lv: Iekšējai lietošanai

en: Debug log
lv: Atkļūdošanas žurnāls

en: No plugin named %s found
lv: Spraudnis ar nosaukumu %s nav atrasts

en: Communicate with Android phones.
lv: Sazināties ar Android telefoniem.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
lv: Komats atdalīja to mapju sarakstu, uz kurām nosūtīt e-grāmatas ierīces <b>main memory</b>. Tiks izmantots pirmais, kas pastāv

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
lv: Ar komatu atdalīts saraksts ar mapēm, uz kurām nosūtīt e-grāmatas ierīces <b>storage cards</b>. Tiks izmantots pirmais, kas pastāv

en: Communicate with S60 phones.
lv: Sazināties ar S60 telefoniem.

en: Communicate with WebOS tablets.
lv: Sazināties ar WebOS planšetēm.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
lv: Sazināties ar Binatone Readme e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
lv: Sazināties ar Blackberry viedtelefonu.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
lv: Sazināties ar Blackberry Playbook.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
lv: Sazināties ar BOEYE BEKSA sērijas e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
lv: Sazināties ar BOEYE BDX sērijas e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
lv: Sazināties ar Cybook Gen 3/Opus e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
lv: Sazināties ar Cybook Orizon e-grāmatu lasītāju.

en: Card A folder
lv: A kartes mape

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
lv: Ievadiet mapes, kurā tiks glabātas uz atmiņas karti  nosūtāmās grāmatas, nosaukumu. Šis nosaukums tiks pievienots ikvienai send_to_device sagatavei

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
lv: Sazināties ar Cybook Muse e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
lv: Sazināties ar Bookeen Diva HD e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
lv: Sazināties ar EB600 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
lv: Sazināties ar Tolino Shine  un Vision lasītājiem

en: Swap main and card A
lv: Samainīt vietām galveno atmiņu un karti A

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
lv: Pārbaudiet šo rūtiņu, ja ierīces atmiņa tiek uzskatīta kā karte un karte tiek uzskatīti par atmiņu. Dažām tolino ierīcēm var būt nepieciešama šī opcija.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
lv: Sazināties ar Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
lv: Sazināties ar PocketBook 301 lasītāju.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
lv: Sazināties ar PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 ierīci.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
lv: Sazināties ar PocketBook 622 un 623 lasītājiem.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
lv: Sazināties ar PocketBook 360+ lasītāju.

en: Communicate with the PocketBook 701
lv: Sazināties ar PocketBook 701

en: Communicate with the PocketBook 740
lv: Sazināties ar PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
lv: Sazināties ar Infibeam Pi2 lasītāju.

en: Communicate with the Entourage Edge.
lv: Sazināties ar Entourage Edge.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
lv: Sazināties ar ESlick e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
lv: Sazināties ar Sigmatek e-grāmatu lasītāju.

en: Use an arbitrary folder as a device.
lv: Izmantot norādītu mapi kā ierīci.

en: Device interface
lv: Ierīces interfeiss

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
lv: Sazināties ar Hanlin V3 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
lv: Sazināties ar Hanlin V5 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
lv: Sazināties ar BOOX e-grāmatu lasītāju.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
lv: Ar komatu atdalīts saraksts ar mapēm, uz kurām ierīcē jānosūta e-grāmatas. Tiks izmantots pirmais, kas pastāv.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
lv: Sazināties ar Hanvon N520 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
lv: Sazināties ar Kibano e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with The Book reader.
lv: Sazināties ar The Book lasītāju.

en: Communicate with the Libre Air reader.
lv: Sazināties ar Libre Air lasītāju.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
lv: Sazināties ar SpringDesign Alex e-grāmatu lasītāju.

en: Removing books from device...
lv: Dzēš grāmatas no ierīces...

en: Communicate with the Azbooka
lv: Sazināties ar Azbooka

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
lv: Sazināties ar Elonex EB 511 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
lv: Sazināties ar Cybook Odyssey e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
lv: Sazināties ar IRex Iliad e-grāmatu lasītāju.

en: Cannot get files from this device
lv: Nevar saņemt datnes no šīs ierīces

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
lv: Sazināties ar IRex Digital Reader 1000 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
lv: Sazināties ar IRex Digital Reader 800 lasīšanas ierīci

en: Communicate with the Iriver Story reader.
lv: Sazināties ar Iriver Story lasītāju.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
lv: Sazināties ar JetBook e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
lv: Sazināties ar MiBuk Wolder lasītāju.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
lv: Sazināties ar JetBook Mini e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
lv: Sazināties ar  JetBook Color e-grāmatu lasītāju.

en: Could not generate page mapping.
lv: Nevarēja savietot lappuses.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
lv: Nederīga MOBI datne. Identificējas kā %s

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
lv: Sazināties ar Kindle e-grāmatu lasītāju.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
lv: Šīs grāmatas ir KFX formātā. KFX ir virtuāls grāmatu formāts, un to nevar pārsūtīt no ierīces. Tā vietā jums vajadzētu doties uz lapu "Pārvaldīt manu saturu un ierīces" Amazon mājaslapā un no turienes lejupielādēt grāmatu uz datoru. Tas dos jums parastu AZW3 failu, kuru jūs varat pievienot calibre. Noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai skatītu grāmatu sarakstu.

en: WARNING: E-book covers
lv: BRĪDINĀJUMS: E-grāmatu vāki

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
lv: %(time)s<br />Pēdējā lasītā lappuse: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
lv: %(time)s<br />Pēdējā lasītā lappuse: vieta %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
lv: <b>Vieta %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
lv: <b>Lappuse%(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
lv: <b>Vieta %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-book reader.
lv: Sazināties ar Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-grāmatu lasītāju.

en: Send page number information when sending books
lv: Sūtot grāmatas sūtīt lappušu numuru informāciju

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
lv: Kindle 3 un jaunākas versijas spēj izmantot lappušu numuru informāciju no MOBI datnēm. Ar šo papildiespēju calibre aprēķinās un augšupielādējot MOBI datnes pa USB, sūtīs šādu informāciju Kindle. Ņemiet vērā, ka lappušu numuri nesakritīs ar papīra grāmatu.

en: Page count calculation method
lv: Lappušu skaita aprēķina metode

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
lv: Ir vairāki veidi, lai radītu lappuses numura informāciju. Ja lappušu skaits ir noteikts pēc tam grāmata tiks sadalīta, pēc lappušu skaita. Pretējā gadījumā lappušu skaits tiks aptuveni noteikts, izmantojot vienu no šīm metodēm.<ul> <li>ātri: 2300 rakstzīmes nesaspiesta teksta vienā lapā.
    
     <li>precīzi: Atkarībā no tā, cik nodaļas, rindkopu un redzamo rindu grāmatā. Šī metode ir izstrādāta, lai modelētu vidēji brošētu grāmatu, kur ir 32 rindas lapā un ne vairāk kā 70 rakstzīmes katrā rindā.
    
     <li>lappuses pārtraukums: Šī "lappuses pārtraukums" metode izmanto birku klātbūtni <mbp:pagebreak> , lai noteiktu grāmatu lapas.</ul>Metodes, kas nav "ātri" gatavojas daudz lēnāk. Turklāt, ja "lappuses pārtraukums" nespēj noteikt lapu skaitu, tiks izmantots "precīzi", un, ja "precīzi" neizdodas, tiks izmantots ātri.

en: Custom column name to retrieve page counts from
lv: Ailes nosaukums, lai ielādēt lapu skaitu no

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
lv: Ja jums ir pašu izveidota sleja bibliotēkā, ko jūs izmantojat grāmatas lapu skaita saglabāšanai, Jūs varat ļaut calibre izmantot šo informāciju, nevis aprēķināt lapu skaitu. Norādiet savas slejas nosaukumu šeit, piemēram, #lapas.

en: Custom column name to retrieve calculation method from
lv: Pielāgots kolonnas nosaukums, lai ielādētu aprēķināšanas metodi no

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
lv: Ja jums ir sava sleja bibliotēkā, ko jūs izmantojat, lai saglabātu vēlamo metodi grāmatu lapu skaita aprēķināšanai, jūs varat likt calibre izmantot šo metodi, nevis pēc noklusējuma.  Norādiet savas slejas nosaukumu šeit, piemērame, #pagemethod. Pielāgotas slejasvērtībai ir jābūt: ātri, precīzi vai lappuses pārtraukums.

en: Overwrite existing APNX on device
lv: Pārrakstīt esošo APNX ierīcē

en: Uncheck this option to allow an APNX file existing on the device to have priority over the version which calibre would send. Since APNX files are usually deleted when a book is removed from the Kindle, this is mostly useful when resending a book to the device which is already on the device (e.g. after making a modification).
lv: Noņemiet atzīmi no šīs opcijas, lai ļautu ierīcē esošam APNX failam būt prioritāram salīdzinājumā ar versiju, kuru nosūtīs calibre. Tā kā APNX faili parasti tiek izdzēsti, kad grāmata tiek noņemta no Kindle, tas galvenokārt ir noderīgi, nosūtot grāmatu ierīcei, kas jau atrodas ierīcē (piemēram, pēc izmaiņu veikšanas).

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
lv: Sazināties ar Kindle DX e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Kindle Fire
lv: Sazināties ar Kindle Fire

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
lv: Sazināties ar oriģinālo Kobo lasītāju un Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
lv: Kobo  atbalsta vairākas kolekcijas, to starp

en: Create tags for automatic management
lv: Izveidot tagus automātiskai vadībai

en: Upload covers for books (newer readers)
lv: Sūtīt grāmatu vākus (jaunākiem lasītājiem)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
lv: Parasti, Kobo lasītāji iegūst vāka attēlu no e-grāmatas faila. Izmantojot šo opciju, calibre nosūtīs atsevišķu vāka attēlu lasītājam, kas ir noderīgi, ja esat mainījis vāciņu.

en: Upload black and white covers
lv: Ielādēt melnbaltus vāciņus

en: Show expired books
lv: Rādīt  grāmatas kam beidzās termiņš

en: A bug in an earlier version left non kepubs book records in the database.  With this option calibre will show the expired records and allow you to delete them with the new delete logic.
lv: Iepriekšējā versijā radusies kļūda neiekļauj kepubs grāmatas ierakstus datu bāzē.  Izmantojot šo opciju, calibre parāda beigu datumus un ļauj tos izdzēst ar jauno loģisko dzēšanu.

en: Show previews
lv: Rādīt apskatus

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions. By default, they are no longer displayed as there is no good reason to see them. Enable if you wish to see/delete them.
lv: Kobo apskati ir iekļauti Touch un dažās citās versijās. Pēc noklusējuma tie vairs netiek rādīti, jo nav pamatota iemesla tos redzēt. Iespējot, ja vēlaties tos redzēt/dzēst.

en: Show recommendations
lv: Rādīt ieteikumus

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
lv: Kobo tagad ierīcē rāda ieteikumus. Dažos gadījumos tās ir datnes, bet citos - tikai saites uz e-veikaliem, kur tās var iegādāties. Iespējojiet, ja vēlaties to redzēt/dzēst.

en: Attempt to support newer firmware
lv: Mēģināt atbalstīt jaunāku programmaparatūru

en: Getting list of books on device...
lv: Lasa ierīces grāmatu sarakstu...

en: Removing books from device metadata listing...
lv: Dzēš grāmatas no ierīces metadatu kataloga...

en: Adding books to device metadata listing...
lv: Pievieno grāmatas ierīces metadatu katalogam...

en: Kobo database version unsupported - See details
lv: Kobo datubāzes versija nav atbalstīta - skat. vairāk

en: Not Implemented
lv: Nav ieviests

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
lv: ".kobo" datnes nepastāv kā grāmatas ierīcē; tās ir tikai rindas sqlite datubāzē. Pašlaik tās nevar nedz eksportēt, nedz apskatīt.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
lv: <hr /><b>Pēdējā lasītā grāmata:</b> %(time)s<br /><b>Izlasītais procents:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
lv: <b>Nodaļa %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Izlasīts:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
lv: <b>Nodaļa %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Izlasīts:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Izcēlums:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
lv: <b>Nodaļa %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Izlasīts:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Izcēlums:</b> %(text)s<br /><b>Piezīmes:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Discussion of any new Kobo firmware can be found in the Kobo forum at MobileRead. This is at %s.
lv: Diskusiju par jebkuru jaunu Kobo programmu var atrast Kobo forumā MobileRead. Tas ir %s.

en: Collections, covers && uploads
lv: Kolekcijas, vāki && augšupielādes

en: Metadata, on device && advanced
lv: Metadati, ierīces && papildus

en: Uploading of books
lv: Grāmatu augšupielāde

en: Modify CSS
lv: Mainīt CSS

en: This allows addition of user CSS rules and removal of some CSS. When sending a book, the driver adds the contents of {0} to all stylesheets in the EPUB. This file is searched for in the root folder of the main memory of the device. As well as this, if the file contains settings for the "orphans" or "widows", these are removed for all styles in the original stylesheet.
lv: Tas ļauj pievienot lietotāja CSS noteikumus un noņemt dažus CSS. Nosūtot grāmatu, draiveris pievieno {0} saturu visām EPUB stila lapām. Šis fails tiek meklēts ierīces galvenās atmiņas saknes mapē. Papildus tam, ja failā ir iestatījumi "orphans" vai "widows", tie tiek noņemti visiem stiliem oriģinālajā stila lapā.

en: Do not treat replacements as new books
lv: Nelietot aizvietotājus kā jaunas grāmatas

en: When a new book is side-loaded, the Kobo firmware imports details of the book into the internal database. Even if the book is a replacement for an existing book, the Kobo will remove the book from the database and then treat it as a new book. This means that the reading status, bookmarks and collections for the book will be lost. This option overrides firmware behavior and attempts to prevent a book that has been resent from being treated as a new book. If you prefer to have replacements treated as new books, turn this option off.
lv: Kad tiek ielādēta jauna grāmata, Kobo programma importē grāmatas informāciju iekšējā datu bāzē. Pat ja šī grāmata ir jau esošas grāmatas aizstājējs, Kobo noņems grāmatu no datu bāzes un pēc tam uzskatīs to par jaunu grāmatu. Tas nozīmē, ka tiks zaudēts grāmatas lasīšanas statuss, grāmatzīmes un kolekcijas. Šī opcija ignorē programmas darbību un mēģinājumus novērst to, ka atkārtoti nosūtītu grāmatu uzskatu par jaunu grāmatu. Ja vēlaties, lai aizvietotāji tiktu uzskatīti par jaunām grāmatām, izslēdziet šo opciju.

en: Collections
lv: Kolekcijas

en: Create new bookshelves on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
lv: Izveidot jaunus grāmatplauktus uz Kobo, ja tie nav. Tas ir tikai no aparātprogrammatūra V2.0.0 vai jaunākas.

en: Collections columns:
lv: Kolekcijas slejas:

en: Use a column to generate collections.
lv: Izmantojiet kolonnu, lai ģenerētu kolekcijas.

en: The Kobo from firmware V2.0.0 supports bookshelves. These are created on the Kobo. Specify a tags type column for automatic management.
lv: Kobo no aparātprogrammatūras V2.0.0 atbalsta grāmatplauktus. Tie ir radīti uz Kobo. Norādiet birkas tipu slejas automātiskai vadībai.

en: Collections template:
lv: Kolekciju veidne:

en: Use a template to generate collections.
lv: Izmantojiet veidni, lai ģenerētu kolekcijas.

en: Enter a template to generate collections. The result of the template will be combined with the values from Collections column. The template should return a list of collection names separated by ':@:' (without quotes).
lv: Ievadiet veidni, lai ģenerētu kolekcijas. Veidnes rezultāts tiks apvienots ar vērtībām kolonnā Kolekcijas. Šai veidnei ir jāatgriež kolekcijas nosaukumu saraksts, kas atdalīts ar ':@:' (bez pēdiņām).

en: Create collections
lv: Izveidot kolekcijas

en: Delete empty bookshelves
lv: Dzēst tukšos grāmatplauktus

en: Delete any empty bookshelves from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
lv: Izdzēst tukšos grāmatplauktus no Kobo pēc sinhronizācijas beigām. Iespējams tikai no aparātprogrammatūras V2.0.0 un jaunākas.

en: Ignore collections:
lv: Ignorēt kolekcijas:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
lv: Kolekciju nosaukumu saraksts, kurus kolekcijas pārvaldība ignorēs. Kolekcijas sarakstā netiks mainītas. Nosaukumi tiek atdalīti ar komatiem.

en: Upload covers
lv: Augšupielādēt vākus

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
lv: Nosūtot grāmatas uz ierīci augšupielādēt grāmatu vāku attēlus no Calibre bibliotēkas.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
lv: Augšupielādējot vākus pārveidot pelēkos toņos.

en: Upload dithered covers
lv: Augšupielādēt sagrieztus vākus

en: Dither cover images to the appropriate 16c grayscale palette for an eInk screen. This usually ensures greater accuracy and avoids banding, making sleep covers look better. On FW >= 4.11, Nickel itself may sometimes do a decent job of it. Has no effect without "Upload black and white covers"!
lv: Krāsu skalas attēliem uz attiecīgo 16c pelēktoņu paleti eInk ekrānam. Tas parasti nodrošina lielāku precizitāti un izvairās no joslām, padarot miega vāku izskatīties labāk. Izmantojot FW > = 4,11, Nickel pati dažreiz var veikt pienācīgu darbu no tā. Nav spēkā bez "Augšupielādēt melnbaltos vākus"!

en: Keep cover aspect ratio
lv: Saglabāt vāka malu attiecības

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
lv: Augšupielādējot vākus, pieskaņojot izmērus ierīcei nemainīt malu attiecības. Atbalstīts tikai no programmaparatūras versijas V2.3.1 un jaunākas.

en: Letterbox full-screen covers
lv: Pastkastīšu pilnekrāna vāki

en: Do it on our end, instead of letting Nickel handle it. Provides pixel-perfect results on devices where Nickel does not do extra processing. Obviously has no effect without "Keep cover aspect ratio". This is probably undesirable if you disable the "Show book covers full screen" setting on your device.
lv: Dariet to beigās, tā vietā, lai ļautu Nickel rīkoties ar to. Nodrošina perfektus pikseļu rezultātu ierīcēs, kurās Nickel neveic papildu apstrādi. Nevar bez “Saglabāt vāka malu attiecību” . Tas, iespējams, bet nav vēlams, ja ierīcē atspējojat iestatījumu “Rādīt grāmatu vāku pilnekrāna režīmā”.

en: Choose the color to use when letterboxing the cover. The default color is black (#000000)
lv: Izvēlieties krāsu, ko izmantot, ievietojot vāku pastkastē. Noklusējuma krāsa ir melna (#000000)

en: Save covers as PNG
lv: Saglabāt vākus kā PNG

en: Use the PNG image format instead of JPG. Higher quality, especially with "Upload dithered covers" enabled, which will also help generate potentially smaller files. Behavior completely unknown on old (< 3.x) Kobo firmwares, known to behave on FW >= 4.8. Has no effect without "Upload black and white covers"!
lv: JPG vietā izmantojiet PNG attēla formātu. Augstāka kvalitāte, it īpaši ar opciju “Augšupielādēt sagrieztus vākus”, kas palīdzēs radīt potenciāli mazākus failus. Uzvedība, kas pilnīgi nav zināma vecām (<3.x) Kobo programmām, par kurām zināms, kā tie izturēsies uz FW> = 4,8. Nav spēkā bez "Augšupielādēt melnbaltos vākus"!

en: Show as on device
lv: Rādīt kā ierīci

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
lv: Kobo uz ierīces rāda ieteikumus. Dažos gadījumos tās ir datnes, dažos - saites uz attiecīgiem e-veikaliem, kur grāmatu var iegādāties. Iespējojiet, ja vēlaties tos redzēt/dzēst.

en: Show archived books
lv: Rādit arhivētās grāmatas

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
lv: Arhivētās grāmatas parādās ierīces sarakstā, taču lasīšanai tās nepieciešams lejupielādēt. Izmantojiet šo iestatījumu, lai rādītus šādas grāmatas un sasaistītu tās ar atbilstošām grāmatām Calibre bibliotēkā.

en: Advanced options
lv: Papildu opcijas

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software. This driver supports firmware V2.x.x and DBVersion up to
lv: Koubou regulāri atjaunina programmatūru un datu bāzes versiju. Ar šo opciju calibre mēģinās veikt pilnu lasīšanas-rakstīšanas funkciju - Šeit draud Briesmas! Iespējot tikai tad, ja esat apmierināts ar savu atjaunoto rūpnīcas un testēšanas Kobo programmatūru. Šis draiveris atbalsta programmatūru V2.x.x un DBVersion līdz

en: Title to test when debugging
lv: Atkļūdošanas laikā izmantojamais nosaukums

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
lv: Grāmatas nosaukuma fragments, ko izmantot veicot dažas atkļūdošanas pārbaudes. Pārbaudes mērķis ir noskaidrot vai norādītais teksts ir atrodams grāmatas nosaukumā. Jo labāka atbilstība, jo mazāk lieku rezultātu.

en: Title to test when debugging:
lv: Testa nosaukums atkļūdojot:

en: Update metadata on the device
lv: Atjaunināt ierīcē esošos metadatus

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
lv: Atjaunināt ierīces metadatus, kad tā ir pievienota. Esiet uzmanīgs, to veicot, jo tas var aizņemt ilgu laiku sākotnējam savienojumam.

en: Set series information
lv: Iestatīt sērijas informāciju

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
lv: Grāmatu saraksti uz Kobo ierīcēm var parādīt sēriju informāciju. Tā netiek nolasīta no no malas ielādētām grāmatām. Sērijas informācija var tikt pievienota tikai pēc tam, kad ierīce ir apstrādājusi grāmatu. Iespējojiet to, ja vēlaties redzēt sēriju informāciju.

en: Update metadata on Book Details pages
lv: Atjaunināt metadatus grāmatu detaļu lappusēs

en: Update purchased books
lv: Iegādāto grāmatu atjaunināšana

en: Update books purchased from Kobo and downloaded to the device.
lv: Atjaunināt no Kobo iegādātās grāmatas un ielādējat tās ierīcē.

en: Subtitle
lv: Apakšvirsraksts

en: Update the subtitle on the device using a template.
lv: Atjaunot ierīces apakšvirsrakstu, izmantojot šablonu.

en: Enter a template to use to set the subtitle. If the template is empty, the subtitle will be cleared.
lv: Ievadiet šablonu, ko izmantot, lai iestatītu apakšvirsrakstu. Ja veidne ir tukša, apakšvirsraksts tiks notīrīts.

en: Book stats
lv: Grāmatu statistika

en: Update the book stats
lv: Atjauniniet grāmatas statistiku

en: Words:
lv: Vārdi:

en: Enter a template to use to set the word count for the book. If the template is empty, the word count will be cleared.
lv: Ievadiet veidni, ko izmantot, lai iestatītu grāmatas vārdu skaitu. Ja veidne ir tukša, vārdu skaits tiks notīrīts.

en: Pages:
lv: Lapas:

en: Enter a template to use to set the page count for the book. If the template is empty, the page count will be cleared.
lv: Ievadiet veidni, ko izmantot, lai iestatītu grāmatas lappušu skaitu. Ja veidne ir tukša, lapu skaits tiks notīrīts.

en: Hours to read estimates:
lv: Stundas aprēķinu lasīšanai:

en: Upper:
lv: Lielākais:

en: Enter a template to use to set the upper estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
lv: Ievadiet veidni, ko izmantot, lai iestatītu grāmatas lielāko lasīšanas laiku. Tāme ir stundās. Ja veidne ir tukša, laiks tiks notīrīts.

en: Lower:
lv: Mazākais:

en: Enter a template to use to set the lower estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
lv: Ievadiet veidni, ko izmantot, lai iestatītu mazāku grāmatas lasīšanas laiku. Tāme ir stundās. Ja veidne ir tukša, laiks tiks notīrīts.

en: Edit template
lv: Labot sagatavi

en: &Template editor
lv: &Sagatavju redaktors

en: Invalid template
lv: Nederīga sagatave

en: The template "%s" is invalid:
lv: Šablons "%s" nav derīgs:

en: Communicate with the Palm Pre
lv: Sazināties ar Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
lv: Sazināties ar Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
lv: Sazināties ar Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
lv: Sazināties ar Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
lv: Sazināties ar VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
lv: Sazināties ar GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
lv: Sazināties ar Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
lv: Sazināties ar Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
lv: Sazināties ar Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
lv: Sazināties ar EEE lasītāju

en: Communicate with the Adam tablet
lv: Sazināties ar Adam planšeti

en: Communicate with the Nextbook Reader
lv: Sazināties ar Nextbook lasītāju

en: Communicate with the Moovybook Reader
lv: Sazināties ar Moovybook lasītāju

en: Communicate with the COBY
lv: Sazināties ar COBY

en: Communicate with the Ex124G
lv: Sazināties ar Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
lv: Sazināties ar WayteQ un SPC Dickens lasītājiem

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
lv: Sazināties ar Woxter Scriba reader

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
lv: Sazināties ar PocketBook Touch Lux 2 un Inkpad X lasītājiem

en: Communicate with the SONY DPT-S1
lv: Sazināties ar SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
lv: Sazināties ar Bq Cervantes

en: MTP device
lv: MTP ierīce

en: Communicate with MTP devices
lv: Sazināties ar MTP ierīcēm

en: Get device information...
lv: Saņem informāciju par ierīci...

en: Listing files, this can take a while
lv: Veido datņu sarakstu, tas var prasīt zināmu laiku

en: Reading e-book metadata
lv: Nolasa e-grāmatu metadatus

en: Reading metadata from %s
lv: Nolasa metadatus no %s

en: Updating metadata cache on device
lv: Atsvaidzina ierīces metadatu kešatmiņu

en: Finished reading metadata from device
lv: Pabeigta metadatu nolasīšana no ierīces

en: Transferring books to device...
lv: Sūta grāmatas uz ierīci...

en: Transferred %s to device
lv: Uz ierīci pārsūtītas %s

en: Transfer to device finished...
lv: Pārsūtīšana uz ierīci pabeigta...

en: Added %s
lv: Pievienoti %s

en: Adding complete
lv: Pievienošana pabeigta

en: Deleting books from device...
lv: Dzēš grāmatas no Jūsu iekārtas...

en: Deleted %s
lv: Izdzēstas %s

en: All books deleted
lv: Visas grāmatas izdzēstas

en: Removing books from metadata
lv: Dzēš grāmatas no metadatiem

en: Removed %s
lv: Izdzēsta %s

en: All books removed
lv: Visa rāmatas izdzēstas

en: Unnamed device
lv: Nenosaukta ierīce

en: The device {0} is not allowing connections. Unlock the screen on the {0}, tap "Allow" on any connection popup message you see, then either wait a minute or restart calibre. You might also have to change the mode of the USB connection on the {0} to "Media Transfer mode (MTP)" or similar.
lv: Ierīce {0} neļauj savienoties. Atveriet ekrānu {0}, pieskarieties pie "Atļaut" jebkuram savienojuma uznirstošajam ziņojumam, kuru redzat, vai nu pagaidiet minūti vai restartējiet calibre. Iespējams, ka būs jāmaina USB savienojuma režīms {0} uz "Multivides pārsūtīšanas režīmu (MTP)" vai līdzīgu.

en: Unknown MTP device
lv: Nezināma MTP iekārta

en: Found object: %s
lv: Atrasts objekts: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
lv: MTP iekārtas nav atbalstītas uz Windows XP

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
lv: Uz Jūsu datora nav pieejams Windows portatīvo iekārtu serviss. Jums ir jāuzstāda Windows Media Player 11 vai jaunāks un/vai jārestartē dators

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
lv: Sazināties ar Nokia 770 interneta planšeti.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
lv: Sazināties ar Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo ierīcēm

en: Communicate with the Nokia E71X
lv: Sazināties ar Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
lv: Sazināties ar Nokia E52

en: The Nook
lv: Nook

en: Communicate with the Nook e-book reader.
lv: Sazināties ar Nook e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
lv: Sazināties ar Nook Color, TSR, Glowlight un Tablet e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
lv: Sazināties ar Nuut2 e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Paladin readers
lv: Sazināties ar Paladin lasītājiem

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
lv: Ar komatu atdalītu metadatu lauku saraksts, ko pārvērst krājumos ierīcē. Šīs iespējas ietver:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
lv: Sazināties ar Sony e-grāmatu lasītāju, kas vecāks par PRST1.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
lv: Komentāri ir izņemti, jo SONY lasīšanas ierīces nespēj tos apstrādāt

en: All by title
lv: Visas pēc nosaukuma

en: All by author
lv: Visas pēc autora

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
lv: Ar komatiem atdalīts metadatu lauku saraksts, kas ierīcē pārvēršas kolekcijās. Iespējas ietver: %(coll)s. Ir pieejamas divas īpašas kolekcijas: %(abt)s: %(abtv)s un %(aba)s: %(abav)s. Pievienojiet šīs vērtības sarakstam, lai tās ieslēgtu. Kolekcijām tiks piešķirts nosaukums pēc ":" simbola.

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
lv: Augšupielādēt atsevišķus grāmatu vāku sīktēlus  (jaunākajam lasītājiem)

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
lv: Parasti SONY lasītāji saņem vāka attēlu no paša e-grāmatu faila. Izmantojot šo opciju, calibre nosūtīs lasītājam atsevišķu vāka attēlu, kas noderēs, ja jūs sūtat DRMed grāmatas, kurās nevar mainīt vāku. BRĪDINĀJUMS: šo opciju drīkst izmantot tikai ar jaunākiem SONY lasītājiem: 350, 650, 950 un jaunākiem.

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
lv: Atsvaidzināt atsevišķus vākus, ja izmantojat automātisku vadību (jaunākajiem lasītājiem)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
lv: Iestatiet šo iespēju, lai ļautu augšupielādēt atsevišķus grāmatu vākus katru reizi, kad pievienojat ierīci. Atiestatiet šo papildiespēju, ja Jums lasīšanas ierīcē ir tik daudz grāmatu, ka tās veiktspēja kļūst nepieņemama.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
lv: Saglabāt vāku proporciju, veidojot sīktēlus

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
lv: Iestatiet šo iespēju, ja vēlaties vāka sīktēliem tādas pašas proporcijas (platums reiz augstums) kā vākam. Atiestatiet to, ja vēlaties sīktēlus ar maksimālo izmēru, neņemot vērā proporcijas.

en: Search for books in all folders
lv: Meklēt grāmatas visās mapēs

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
lv: šīs iespējas Iestatīšana liek Calibre meklēt grāmatu visās ierīces mapēs un tās atmiņas kartēs. Tas ļauj Calibre atrasts grāmatas, kas ievietotas ierīcē izmantojot citu programmatūru un bezvadu lejupielādi.

en: Unnamed
lv: Nenosaukts

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
lv: Sazināties ar PRST1 un jaunākiem SONY e-grāmatu lasītājiem

en: Upload separate cover thumbnails for books
lv: Augšupielādēt atsevišķus grāmatu vāku sīktēlus

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
lv: Parasti SONY lasītāji saņem vāka attēlu no paša e-grāmatu faila. Izmantojot šo opciju, calibre nosūtīs lasītājam atsevišķu vāka attēlu, kas noderēs, ja jūs sūtat DRMed grāmatas, kurās nevarat mainīt vāku.

en: Refresh separate covers when using automatic management
lv: Atsvaidzināt atsevišķus vākus, ja izmantojat automātisku vadību

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
lv: Lietot SONY autoru formātu (tikai pirmais autors)

en: Set this option if you want the author on the Sony to appear the same way the T1 sets it. This means it will only show the first author for books with multiple authors. Leave this disabled if you use Metadata plugboards.
lv: Iestatiet šo opciju, ja vēlaties, lai autors Sony tiktu rādīts tāpat kā T1. Tas nozīmē, ka grāmatām ar vairākiem autoriem tiks rādīts tikai pirmais autors. Ja izmantojat metadatu pieslēgvietas, atstājiet šo opciju atspējotu.

en: Wireless device
lv: Bezvadu ierīce

en: Communicate with Smart Device apps
lv: Sazināties ar Smart Device apps

en: All by something
lv: Visas pēc kaut kā

en: Enable connections at startup
lv: Startējoties iespējot savienojumus

en: Check this box to allow connections when calibre starts
lv: Atzīmējiet šo rūtiņu, lai atļautu sazināšanas Calibre starta laikā

en: Security password
lv: Drošības parole

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
lv: Ievadiet paroli, ko ierīces aplikācijai jāizmanto pieslēdzoties Calibre

en: Use fixed network port
lv: Izmantot fiksētu tīkla portu

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
lv: Ja atzīmēts tiks izmantots "Ports" rāmītī redzamais porta numurs, pretējā gadījumā dzinis izvēlēsies gadījuma porta numuru

en: Port number:
lv: Ports:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
lv: Ievadiet porta numuru, kuru jāizmanto dzinim, ja ir atzīmēta rūtiņa "fiksēts ports"

en: Print extra debug information
lv: Parādīt paplašinātu atkļūdošanas informāciju

en: Check this box if requested when reporting problems
lv: Ziņojot par problēmā atzīmējiet šo rūtiņu, ja pieprasīts

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
lv: Ar komatu atdalīts metadatu lauku saraksts, kurus uz ierīces jāpārveido par kolekcijām.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
lv: Iespējas ietver: sērijas, birkas, autori utt. Pieejamas trīs īpašas kolekcijas: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Pievienojiet šīs vērtības sarakstam, lai tās iespējotu. Krājumiem tiks dots vārds, kas norādīts pēc ":" rakstzīmes.

en: Enable the no-activity timeout
lv: Iespējot neaktivitātes noildzi

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
lv: Ja šī rūtiņa ir atzīmēta, Calibre automātiski atvienosies no pieslēgtās ierīces, ja tā būs ripinājusi gurķi %d minūtes. Šīs rūtiņas notīrīšana atspējo šo noildzi un Calibre automātiski neatvienosies nekad.

en: Use this IP address
lv: Lietot šo IP adresi

en: Use this option if you want to force the driver to listen on a particular IP address. The driver will listen only on the entered address, and this address will be the one advertised over mDNS (BonJour).
lv: Izmantojiet šo opciju, ja vēlaties piespiest draiveri klausīties noteiktu IP adresi. Draiveris klausīsies tikai ievadītajā adresē, un šī adrese būs tā, kas tiek reklamēta mDNS (BonJour).

en: Replace books with same calibre ID
lv: Aizvietot grāmatas ar vienādu Calibre identifikatoru

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
lv: Izmantojiet šo iestatījumu lai pārrakstītu ierīcē esošo grāmatu, ja tās calibre identifikators saskan ar nosūtāmās grāmatas id. Grāmatas datnes nosaukums nemainīsies pat ja saglabāšanas sagatave dod atšķirīgu rezultātu. Šīs papildiespējas izmantošana ļauj izvairīties no vairāku vienas grāmatas kopiju glabāšanas ierīcē.

en: Cover thumbnail compression quality
lv: Vāka sīktēla kvalitāte

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
lv: Izmantojiet šo papildiespēju, lai noteiktu uz ierīci nosūtāmās vāka datnes izmēru un kvalitāti. Tai jābūt robežās no 50 līdz 99. Jo lielāks skaitlis, jo augstāka vāka kvalitāte un lielāks datnes izmērs. Piemēram, izmainot šo no 70 uz 90 iegūst daudz augstāku vāka kvalitāti ar datnes izmēru apm. 2,5x lielāku nekā pirmajā gadījumā. Lai redzētu izmaiņas ir nepieciešams likt calibre atkārtoti nosūtīt metadatus uz ierīci, vai nu izmainot grāmatas metadatus (atsvaidzinot pēdējo izmaiņu laiku) vai nosūtot atkārtoti pašu grāmatu.

en: Use metadata cache
lv: Izmantot metadatu kešošanu

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
lv: Šīs papildiespējas iestatīšana ļauj calibre saglabāt metadatu kopiju ierīcē, paātrinot savienošanos. Šīs papildiespējas atstatīšana atslēdz kopijas saglabāšanu, liekot ierīcei nosūtīt metadatu informāciju ik katru savienošanās reizi. Atstatiet to, ja Jums šķiet, ka kopijas saglabāšana nedarbojas korekti.

en: Additional file extensions to send to the device
lv: Papildu failu paplašinājumi nosūtīšanai uz ierīci

en: This is a comma-separated list of format file extensions you want to be able to send to the device. For example, you might have audio books in your library with the extension "m4b" that you want to listen to on your device. Don't worry about the "extra enabled extensions" warning.
lv: Šis ir komatu atdalīts to formātu failu paplašinājumu saraksts, kurus vēlaties nosūtīt uz ierīci. Piemēram, jūsu bibliotēkā, iespējams, ir audio grāmatas ar paplašinājumu “m4b”, kuras vēlaties klausīties ierīcē. Neuztraucieties par brīdinājumu “īpaši iespējotie paplašinājumi”.

en: Ignore device free space
lv: Ignorēt brīvu vietu ierīcē

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
lv: Atzīmējiet šo izvēli, lai ignorētu brīvo vietu ierīcē. Tas var būt vajadzīgs, ja grāmatas glabājat SD kartē, un ierīcei nav daudz brīvas galvenās atmiņas.

en: Too many connection attempts from %s
lv: Pārāk daudz mēģinājumu pieslēgties no %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
lv: Aplikācija uz Jūsu ierīces ir pārāk veca un vairs netiek atbalstīta. Atsvaidziniet to ar jaunāku versiju.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
lv: Jūsu bibliotēkā ir grāmatu formāti ar nākotnes datumiem. Skatīt calibre sīkākai informācijai

en: The read sync column %s is not in calibre's library
lv: Sinhronizācijas sleja %s nav atrodama calibre bibliotēkā

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
lv: Sinhronizācijas sleja %s nav Ja/Nē sleja

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
lv: Sinhronizācijas laika zīmoga sleja %s nav atrodama calibre bibliotēkā

en: The read date sync column %s is not a date column
lv: Sinhronizācijas lasīšanas datums sleja %s nav datuma sleja

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
lv: Nederīgs saspiešanas kvalitātes iestatījums. Tam ir jābūt skaitlim starp 50 un 99. Iestatīts %d.

en: Invalid port in options: %s
lv: Nederīgs ports iesttījumos: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
lv: Neizdevās pieslēgties portam %d. Mēģiniet citu vērtību.

en: Failed to allocate a random port
lv: Neizdevās piešķirt brīvi izvēlētu portu

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
lv: Sazināties ar Samsung NVE e-grāmatu lasītāju.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
lv: Sazināties ar Teclast K3/K5 lasītāju.

en: Communicate with the Newsmy reader.
lv: Sazināties ar Newsmy lasītāju.

en: Communicate with the Archos reader.
lv: Sazināties ar Archos lasītāju.

en: Communicate with the Pico reader.
lv: Sazināties ar Pico lasītāju.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
lv: Sazināties ar iPapyrus lasītāju.

en: Communicate with the Sovos reader.
lv: Sazināties ar Sovos lasītāju.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
lv: Sazināties ar Sunstech EB700 lasītāju.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
lv: Sazināties ar Stash W950 lasītāju.

en: Communicate with the Wexler reader.
lv: Sazināties ar Wexler lasītāju.

en: Unable to detect any disk drives for the device: %s. Try rebooting
lv: Nevar atklāt nevienu ierīces diskdzini: %s. Mēģiniet pievienot no jauna

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
lv: Nespēj atrast %s montēšanas punktu. Mēģiniet pārstartēt.

en: Unable to detect the %s disk drive.
lv: Nespēj atrast %s disku.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
lv: Nespēj atrast %s disku. Vai nu ierīcē jau ir atslēgta, vai jūsu kodols eksportē novecojušu SYSFS versiju.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
lv: Nevar piemontēt galveno atmiņu (Kļūdas kods: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
lv: Galvenā atmiņa %s  pieejama tikai lasīšanai. Tas parasti notiek datņu sistēmas kļūdu dēļ.

en: Unable to mount the device
lv: Nav iespējams piemontēt ierīci

en: Configure device
lv: Konfigurēt ierīci

en: settings for device drivers
lv: Iestatījumi ierīču dziņiem

en: Ordered list of formats the device will accept
lv: Ierīces akceptēto formātu saraksts

en: Place files in sub-folders if the device supports them
lv: Ievietojiet failus apakšmapēs, ja ierīce tos atbalsta

en: Read metadata from files on device
lv: Lasīt metadatus no ierīcē esošajām datnēm

en: Use author sort instead of author
lv: Autora vietā izmantot kārtošanas autoru

en: Template to control how books are saved
lv: Šablons, kas nosaka kā grāmatas tiks saglabātas

en: Extra customization
lv: Papildus pielāgošana

en: Communicate with an e-book reader.
lv: Sazināties ar e-grāmatu lasītāju.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
lv: Neizdevās piekļūt datnēmm ierīces pamatatmiņā. Lai risinātu šo problēmu, sazinieties ar ierīces ražotāju. Biežāk izplatītie risinājumi: izmēģiniet citu USB vadu/datora USB portu. Ja ierīcei atbalsta iespēju "Atjaunot rūpnīcas iestatījumus" vai ko līdzīgu, izmēģiniet to. Informācija par kļūdu: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
lv: Neizdevās piekļūt datnēm Jūsu ierīces SD kartē. Tam var būt dažādi iemesli - SD karte var būt bojāta, tās ietilpība ir lielāka, nekā atbalsta Jūsu ierīce, tā vai būt aizsargāta pret ierakstu utt. Izmēģiniet citu SD karti vai noformatējiet esošo ar FAT32 datņu sistēmu. Pārliecinieties arī, vai Jūsu SD kartes saknes mapē nav pārlieku daudz datņu. Sastaptā kļūda: %s

en: Sending metadata to device...
lv: Sūta ierīcei grāmatu metadatus...

en: USB Vendor ID (in hex)
lv: USB Vendor ID (hex)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
lv: Iegūstiet šo ID izmantojot Iestatījumi --> Dažādi ->Iegūt informāciju, lai pievienotu lietotāja noteiktu ierīci

en: USB Product ID (in hex)
lv: USB Product ID (hex)

en: USB Revision ID (in hex)
lv: USB Revision ID (hex)

en: Unused (leave blank)
lv: Neizmantotais (atstājiet tukšu)

en: This field is no longer used, leave it blank.
lv: Šis lauks vairs netiek izmantots, atstājiet tukšu.

en: Main memory folder
lv: Pamatatmiņas mape

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
lv: Ievadiet mapes, kurā tiks glabātas grāmatas, nosaukumu. šis nosaukums tiks pievienots send_to_device sagatavei

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
lv: Atzīmējiet šo, ja ierīces pamatatmiņa tiek noteikta kā karte un atmiņas karte - kā pamatatmiņa

en: The reader has no storage card %s. You may have changed the default send to device action. Right click on the "Send to device" button and reset the default action to be "Send to main memory".
lv: Lasītājs ir bez atmiņas kartes %s. Vai esat mainījis noklusējuma sūtīt uz ierīci darbību. Ar peles labo pogu klikšķiniet uz pogas "Nosūtīt uz ierīci" un atiestatīt uz noklusējuma darbību "Sūtīt uz galveno atmiņu".

en: Selected slot: %s is not supported.
lv: Izvēlētā kopne %s netiek atbalstīta.

en: There is insufficient free space in main memory
lv: Galvenajā atmiņā nepietiek brīvas vietas

en: There is insufficient free space on the storage card
lv: Atmiņas kartē nepietiek brīvas vietas

en: Rendered %s
lv: Renderēta %s

en: Failed %s
lv: Neizdevās %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
lv: Neizdevās apstrādāt komiksu: 
    
    %s

en: Path to a file containing rules to transform the CSS styles in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform styles" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
lv: Ceļš uz failu, kurā ir noteikumi, lai pārveidotu CSS stilus šajā grāmatā. Vieglākais veids, kā izveidot šādu failu, ir izmantot vedni, lai izveidotu noteikumus calibre GUI. Piekļūstiet dialogam sadaļā "Izskats-> Pārveidot stilu". Kad jūs izveidojat noteikumus, varat izmantot pogu "Eksportēt", lai tos saglabātu failā.

en: INPUT OPTIONS
lv: IEVADES IESTATĪJUMI

en: OUTPUT OPTIONS
lv: IZVADES IESTATĪJUMI

en: Options to control the processing of the input %s file
lv: Papildiestatījumi, kas pārvalda ievaddatnes %s apstrādi

en: Options to control the processing of the output %s
lv: Papildiestatījumi, kas pārvalda izvaddatnes %s apstrādi

en: LOOK AND FEEL
lv: IZSKATS

en: Options to control the look and feel of the output
lv: Papildiestatījumi, kas pārvalda rezultāta izskatu

en: HEURISTIC PROCESSING
lv: HEURISTISKĀ APSTRĀDE

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
lv: Mainīt dokumenta tekstu un struktūru, izmantojot vispārējas pazīmes. Pēc noklusēšanas - atspējots. Iespējošanai lietojiet %(en)s.  Atsevišķas darbības var atspējot izmantojot  %(dis)s iestatījumus.

en: SEARCH AND REPLACE
lv: MEKLĒT UN AIZVIETOT

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
lv: Izmaina dokumenta tekstu un struktūru, izmantojot lietotāja definētus šablonus.

en: STRUCTURE DETECTION
lv: STRUKTŪRAS NOTEIKŠANA

en: Control auto-detection of document structure.
lv: Pārvalda dokumenta struktūras automātisku noteikšanu.

en: TABLE OF CONTENTS
lv: SATURA RĀDĪITĀJS

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
lv: Vadīt satura rādītāja automātisku veidošanu. Pēc noklusēšanas, ja oriģinālā datne jau satur satura rādītāju, tam tiks dota priekšroka pret automātiski izveidoto.

en: METADATA
lv: METADATI

en: Options to set metadata in the output
lv: Uzstādījumi metadatu norādīšanai rezultātā

en: DEBUG
lv: ATKĻŪDOŠANA

en: Options to help with debugging the conversion
lv: Iestatījumi, kas palīdz atkļūdot pārveidošanu

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
lv: Saraksts ar iebūvēto recepšu nosaukumiem. Jūs varat izveidot e-grāmatu no iebūvētas receptes šādā veidā: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub

en: Output saved to
lv: Rezultāts saglabāts

en: The options and default values for the options change depending on both the
    input and output formats, so you should always check with::
    
        %s
    
    Below are the options that are common to all conversion, followed by the
    options specific to every input and output format.
lv: Papildiespējas un papildiespēju standartvērtības mainās atkarībā no
    ievades un izvades formāta, tāpēc jums vienmēr vajadzētu pārbaudīt ar::
    
        %s
    
    Zemāk ir papildiespējas, kas kopīgas visām pārveidošanām, kam seko
    specifiskas papildiespējas katram ievades un izvades formātam.

en: Convert AZW4 to HTML
lv: Konvertēt AZW4 uz HTML

en: Convert CHM files to OEB
lv: Konvertēt CHM failus uz OEB

en: Reduce the number of colors used in the image. This works only if you choose the PNG output format. It is useful to reduce file sizes. Set to zero to turn off. Maximum value is 256. It is off by default.
lv: Samazināt attēlā izmantoto krāsu skaitu. Tas darbojas tikai tad, ja izvēlaties PNG izvades formātu. Ir lietderīgi samazināt failu izmērus. Iestatiet nulli, lai izslēgtu. Maksimālā vērtība ir 256. Pēc noklusējuma ir izslēgts.

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
lv: Atslēgt attēlu krāsu paletes normalizēšanu (kontrasta palielināšanu). Noklusētais: nepatiess.

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
lv: Saglabāt attēla malu attiecības. Noklusētais ir aizpildīt ekrānu.

en: Disable sharpening.
lv: Atslēgt saasināšanu.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
lv: Atslēgt komiksu lapu apgriešanu. Dažos gadījumos apgriešana var novest pie daļēja satura vai lapu malu zaudēšanas.

en: Don't split landscape images into two portrait images
lv: Nesadalīt ainavas formāta attēlus divos portreta attēlos

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
lv: Saglabāt malu attiecības un mērogot attēlu izmantojot ekrāna augstumu kā attēla platumu skatīšanai ainavas režīmā.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
lv: Izmanto "no labās uz kreiso" publikācijās, piemēram, manga. Liek ainavas formāta lappusēm tikt sadalītām portreta lapās no labās puses uz kreiso.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
lv: Iespējot attraipošanu. Samazina traipu troksni. Var būtiski palielināt apstrādes laiku.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
lv: Nešķirot komiksā atrodamās datnes pēc alfabēta. Tā vietā lietot secību, kādā datnes ir pievienotas komiksam.

en: The format that images in the created e-book are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
lv: Formāts, kas pārveido e-grāmatu attēlus. Varat eksperimentēt, lai redzētu, kurš formāts sniedz optimālo lielumu un izskatās jūsu ierīcē.

en: Apply no processing to the image
lv: Neapstrādāt attēlu

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
lv: Nepārvērst attēlu pelēktoņu attēlā (melnbaltā)

en: Specify the image size as width x height pixels, for example: 123x321. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
lv: Norādiet attēla izmēru kā platumu x augstuma pikseļos, piemēram: 123x321. Parasti attēla izmērs tiek automātiski aprēķināts no izvades profila, šī opcija to ignorē.

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
lv: Pārveidojot uz CBC nepievienot satura rādītājam saites uz katru lapu. Ņemiet vērā, ka tas attiecas tikai uz satur rādītāju ar vairāk kā vienu sadaļu.

en: Page
lv: Lapa

en: Convert OCR-ed DJVU files (.djvu) to HTML
lv: Konvertēt ar OCR rediģētos DJVU failus (.djvu) uz HTML

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
lv: Pārvērst DOCX datnes (.docx un .docm) par HTML

en: Normally, if a large image is present at the start of the document that looks like a cover, it will be removed from the document and used as the cover for created e-book. This option turns off that behavior.
lv: Parasti, ja dokumenta sākumā, kas izskatās kā pārsegs, ir liels attēls, tas tiks noņemts no dokumenta un izmantots kā izveidotās e-grāmatas vāks. Šī iespēja izslēdz šo rīcību.

en: Do not insert a page break after every endnote.
lv: Neievietot lapu pārtraukumu pēc katras zemsvītras.

en: Render superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
lv: Renderējiet augšējos un apakšējos indeksus tā, lai tie neietekmētu rindiņas augstumu

en: The size of the page. Default is letter. Choices are %s
lv: Lapas izmērs. Noklusētais ir vēstules formāts. Citas iespējas ir %s

en: Custom size of the document. Use the form width x height, for example: `123x321` to specify the width and height (in pts). This overrides any specified page-size.
lv: Pielāgots dokumenta izmērs. Izmantojiet formu platums x augstums, piemēram: "123x321", lai norādītu platumu un augstumu (pts). Tas ignorē jebkuru norādīto lapas izmēru.

en: Do not insert the book cover as an image at the start of the document. If you use this option, the book cover will be discarded.
lv: Neievietot grāmatas vāku kā attēlu dokumenta sākumā. Ja izmantosiet šo papildiespēju, grāmatas vāks tiks atmests.

en: Preserve the aspect ratio of the cover image instead of stretching it out to cover the entire page.
lv: Saglabāt vāka attēla malu attiecību, nevis izstiept to, lai aptvertu visu lappusi.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
lv: Neievietot satura rādītāju kā lapu dokumenta sākumā.

en: Extract the contents of the generated %s file to the specified folder. The contents of the folder are first deleted, so be careful.
lv: Izvelciet ģenerētā %s faila saturu norādītajā mapē. Vispirms tiek izdzēsts mapes saturs, tāpēc esiet piesardzīgs.

en: The size of the left page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common left page margin setting.
lv: Kreisās lapas malas lielums pts. Noklusējums ir 72 pt. Maina kopējo kreisās puses malas iestatījumu.

en: The size of the top page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common top page margin setting, unless set to zero.
lv: Augšējā lapas malas lielums pts. Noklusējums ir 72 pt. Maina kopējo augšējās lapas malas iestatījumu, ja vien tas nav iestatīts uz nulli.

en: The size of the right page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common right page margin setting, unless set to zero.
lv: Labās lapas malas lielums pts. Noklusējums ir 72 pt. Aizstāj kopējo labās puses malas iestatījumu, ja vien nav iestatīts uz nulli.

en: The size of the bottom page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common bottom page margin setting, unless set to zero.
lv: Apakšējās lapas malas lielums pts. Noklusējums ir 72 pt. Maino kopējo apakšējās lapas malas iestatījumu, ja vien tas nav iestatīts uz nulli.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
lv: Konvertēt EPUB failus (.epub) uz HTML

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output e-book that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
lv: Izslēdziet lapu pārtraukumu sadalīšanu. Parasti ievades faili tiek automātiski sadalīti katrā lappusē divos failos. Tas nodrošina izvades e-grāmatu, kuru var analizēt ātrāk un ar mazākiem resursiem. Tomēr sadalīšana ir lēna, un, ja jūsu avota fails satur ļoti lielu lappušu pārtraukumu skaitu, lapas izslēgšana jāizslēdz.

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
lv: Sadalīt visus HTML failus, kas lielāki par šo lielumu (KB). Tas ir nepieciešams, jo vairums EPUB lasītāju nevar apstrādāt lielus failu izmērus. Noklusējuma izmērs ir %defaultKB, kas nepieciešams Adobe Digital Editions. Iestatīt 0, lai atspējotu sadalījumu pēc lieluma.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
lv: Parasti, ja oriģinālās datne nesatur vāku un Jūs to nenorādāt, noklusētais vāks tiek veidots no nosaukuma, autora utt. Šis iestatījums atslēdz vāka veidošanu.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
lv: Neizmantot SVG grāmatas vākam. Izmantojiet šo iestatījumu, ja Jūs EPUB datni paredzēts izmantot ierīcē, kas neuztur SVG, piemēram - iPhone vai JetBook Life. Bez šī iestatījuma šādas ierīces rādīt tukšu lapu vāka vietā.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
lv: Ja tiek izmantots SVG vāks, šis iestatījums liks vākam ieņemt visu pieejamo ekrāna laukumu, vienlaikus saglabājot attēla malu attiecības. Tas nozīmē, ka ir iespējamas baltas malas attēla sānos vai augšā un apakšā, taču pats attēls netiks kropļots. Bez šī iestatījuma balto malu nebūs, taču attēls var tik nedaudz kropļots.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
lv: Šis iestatījums ir nepieciešams tikai tad, ja esat iecerējuši lietot EPUB ar FBReaderJ. Tas izlīdzinās datņu sistēmu EBUB iekšienē, pārvietojot visas datnes uz augšējo līmeni.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
lv: Ievietot iekļautu satura rādītāju, kas parādīsies kā galvenās grāmatas daļa.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
lv: Novietot pievienoto iekļauto satura rādītāju grāmatas beigās, nevis sākumā.

en: Title for any generated in-line table of contents.
lv: Veidojamā iekļautā satura rādītāja nosaukums.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
lv: Ģenerēt EPUB faila versiju. EPUB 2 ir visizplatītākais, izmantojiet EPUB 3 tikai tad, ja zināt, ka jums tas tiešām ir vajadzīgs.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
lv: Konvertēt FB2 un FBZ failus uz HTML

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book
lv: Neievietot satura rādītāju grāmatas sākumā

en: Section per entry in the ToC
lv: Sekciju katram satura rādītāja ierakstam

en: Section per file
lv: Sekciju katram failam

en: A single section
lv: Vienā sekcijā

en: Specify how sections are created:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    If ToC based generation fails, adjust the "Structure detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents").
lv: Norādiet, kā tiek veidotas sekcijas:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    Ja satura rādītāja izveide neizdodas, pielāgojiet iestatījumus "Struktūras noteikšana" un/vai "Satura rādītājs" (ieslēdziet “Automātiski ģenerēt satura rādītāja piespiedu izmantošanu”).

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
lv: Grāmatas žanrs. Varianti: %s
    
     Skatīt:

en: for a complete list with descriptions.
lv: pilnam sarakstam ar aprakstiem.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
lv: Konvertēt HTML un OPF failus uz OEB

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
lv: Vispirms pārvietoties pa HTML datnēs esošajām saitēm plašumā. Parasti tas tiek darīts dziļumā.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
lv: Maksimālais HTML saišu rekursivitātes līmenis sekojot tām HTML datnēs. Jābūt lielākam par 0. 0 nozīmē, ka saites galvenajā HTML datnē tiks ignorētas. Noklusētais ir %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
lv: Parasti šis ievades spraudnis sakārto visus ieejošās datnes standarta mapju kokā. Izmantojiet šo iestatījumu tikai tad, ja apzināties, ko darāt, jo tas var radīt dažādus negaidītus pārsteigumus tālākajā pārvēršanas procesā.

en: CSS file used for the output instead of the default file
lv: Izvadei izmantojamā CSS datne noklusētās vietā

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
lv: Šablons, ko izmanto HTML indeksa faila ģenerēšanai, nevis noklusējuma failam

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
lv: Šablons, ko izmanto grāmatas HTML satura ģenerēšanai, nevis noklusējuma failam

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified folder. WARNING: The contents of the folder will be deleted.
lv: Izvilkt ģenerētā ZIP faila saturu norādītajā mapē. BRĪDINĀJUMS: Mapes saturs tiks izdzēsts.

en: Convert HTMLZ files to HTML
lv: Konvertēt HTMLZ failus uz HTML

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
lv: Arhīvā atrastas vairākas HTML datnes. Tiks izmantotas tikai %s.

en: No top level HTML file found.
lv: Augstākā līmeņa HTML datne nav atrasta.

en: Top level HTML file %s is empty
lv: Augstākā līmeņa HTML datne %s ir tukša

en: Use CSS classes
lv: Izmantot CSS klases

en: Use the style attribute
lv: Izmantot stila atribūtus

en: Use HTML tags wherever possible
lv: Izmantot HTML birkas, kur iespējams

en: Use an external CSS file
lv: Izmantot ārēju CSS failu

en: Use a <style> tag in the HTML file
lv: HTML failā izmantot birku <style>

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}
lv: Norādiet CSS apstrādi. Noklusējums ir klase.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: {external}
    inline: {inline}
lv: Kā rīkoties ar CSS, izmantojot css-type = 'class'.
    Noklusējums ir ārējs.
    external: {external}
    inline: {inline}

en: If set this option causes the file name of the HTML file inside the HTMLZ archive to be based on the book title.
lv: Ja šī opcija ir iestatīta, HTML faila nosaukums HTMLZ arhīvā, pamatā ir grāmatas nosaukums.

en: Convert LIT files to HTML
lv: Konvertēt LIT failus uz HTML

en: Convert LRF files to HTML
lv: Konvertēt LRF failus uz HTML

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
lv: Iespējot auto rotācijas attēlus, kas ir plašāki par ekrāna platumu.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
lv: Iestatiet attālumu starp vārdiem punktos. Noklusētais ir %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
lv: Visām lapām pievienot galveni ar nosaukumu un autoru.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
lv: Iestatiet galvenes formātu. %a tiek aizvietots ar autoru, %t - ar nosaukumu. Noklusētais ir %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
lv: Pievienot papildu atstarpi zem galvenes. Noklusētā ir %default punkti.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
lv: Minimālā pirmā rindkopas rindas atkāpe punktos. Noklusētā: %default

en: This option has no effect
lv: Šai opcijai nav ietekmes

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
lv: Palielināt teksta izmēru renderētajās tabulās norādīto skaitu reižu. Noklusētais is %default

en: The serif family of fonts to embed
lv: Ieguļamā serif fontu saime

en: The sans-serif family of fonts to embed
lv: Ieguļamā sans-serif fontu saime

en: The monospace family of fonts to embed
lv: Ieguļamā fiksēta platuma fontu saime

en: Comic
lv: Komikss

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
lv: Konvertēt MOBI failus (.mobi, .prc, .azw) uz HTML

en: When present, use author sort field as author.
lv: Ja pastāv, izmantot autora šķirošanas lauku kā autoru.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
lv: Nepievienot satura rādītāju grāmatai. Noder, ja grāmata jau satur satura rādītāju.

en: Disable compression of the file contents.
lv: Izslēgt datnes satura saspiešanu.

en: Tag for MOBI files to be marked as personal documents. This option has no effect on the conversion. It is used only when sending MOBI files to a device. If the file being sent has the specified tag, it will be marked as a personal document when sent to the Kindle.
lv: MOBI datņu birkas jāmarķē kā personiski dokumenti. Šī papildiespēja neietekmē pārveidošanu. To lieto tikai tad, ja nosūta MOBI datnes uz ierīci. Ja nosūtāmā datne ir ar norādītu birku, tā tiks atzīmēta kā personisks dokuments nosūtot uz Kindle.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
lv: Neņemt vērā malas oriģinālajā dokumentā. Ja nepatiess, MOBI izvades spraudnis mēģinās pārvērst dokumentā norādītās malas, citādi tās netiks ņemtas vērā.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
lv: Pievienojot grāmatai satura rādītāju, pievienot to grāmatas sākumā, nevis beigās. Nav ieteicams.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
lv: Iespējot grāmatas koplietošanu caur Facebook utml. uz Kindle. UZMANĪBU: izmantojot šo iespēju zaudēsiet automātisku pēdējās lasītās vietas sinhronizāciju ar vairākām ierīcēm. Visas pretenzijas adresējiet Amazon.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
lv: Pēc noklusējuma Calibre pārvērš visus attēlus JPEG formātā ievietošanai MOBI datnē. Tas tiek darīts ar nolūku nodrošināt maksimālu saderību ar vecākām MOBI ierīcēm, kurām ir problēmas ar citiem attēlu formātiem. Šis iestatījums liek Calibre tā nerīkoties. Noderīgs gadījumiem, ja Jūsu dokuments satur daudz GIF/PNG attēlu, kas kļūst ļoti lieli pārvēršot par JPEG.

en: By default calibre generates MOBI files that contain the old MOBI 6 format. This format is compatible with all devices. However, by changing this setting, you can tell calibre to generate MOBI files that contain both MOBI 6 and the new KF8 format, or only the new KF8 format. KF8 has more features than MOBI 6, but only works with newer Kindles. Allowed values: {}
lv: Pēc noklusējuma calibre ģenerē MOBI failus, kas satur veco MOBI 6 formātu. Šis formāts ir saderīgs ar visām ierīcēm. Tomēr, mainot šo iestatījumu, jūs varat norādīt, ka ir jāveido MOBI faili, kas satur gan MOBI 6, gan jauno KF8 formātu vai tikai jauno KF8 formātu. KF8 ir vairāk funkciju, nekā MOBI 6, taču darbojas tikai ar jaunākām Kindles. Atļautās vērtības: {}

en: All articles
lv: Visi raksti

en: Convert ODT (LibreOffice) files to HTML
lv: Konvertēt ODT (LibreOffice) failus uz HTML

en: Convert PDB to HTML
lv: Konvertēt PDB uz HTML

en: Format to use inside the PDB container. Choices are:
lv: Formāts, ko izmanto PDB konteinera iekšpusē. Izvēles iespējas:

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
lv: Norāda rezultāta rakstzīmju kodējumu (pēc noklusējuma ir cp1252). Piezīme: Ne visi formāti ievēro šo iestatījumu.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
lv: Pievienot satura rādītāju grāmatas sākumā.

en: Convert PDF files to HTML
lv: Konvertēt PDF failus uz HTML

en: Do not extract images from the document
lv: Neizvilkt attēlus no dokumenta

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
lv: Skalu izmanto, lai noteiktu garumu, pēc kuras rinda būtu jāsavieno. Derīgās vērtības ir decimālskaitlis, starp 0 un 1. Noklusējums ir 0.45, mazliet zem vidējās rindas garuma.

en: Use the new PDF conversion engine. Currently not operational.
lv: Izmantojiet jauno PDF konversijas dzinēju. Šobrīd nedarbojas.

en: Instead of using the paper size specified in the PDF Output options, use a paper size corresponding to the current output profile. Useful if you want to generate a PDF for viewing on a specific device.
lv: Tā vietā, lai izmantotu papīra izmēru, kas norādīts PDF izejas opcijās, izmantojiet papīra izmēru, kas atbilst pašreizējam izvades profilam. Noderīgi, ja vēlaties izveidot PDF failu, lai to skatītu konkrētā ierīcē.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
lv: Lapu izmēru mērvienība. Noklusējums ir collas. Izvēle ir {}. Piezīme: Tas nepārsniedz piemales robežas!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
lv: Papīra izmērs. Šis izmērs tiks ignorēts, ja tiek izmantots noklusējuma izvades profils. Noklusējums ir burts. Izvēle ir {}

en: Custom size of the document. Use the form width x height e.g. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
lv: Pielāgots dokumenta izmērs. Izmantojiet formu platums x augstums, piem. "123x321", lai norādītu platumu un augstumu. Tas ignorē jebkuru norādīto papīra izmēru.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated PDF.
lv: Saglabājiet vāka malu attiecību, nevis izstiepiet to, lai aizpildītu pilnu ģenerētā PDF pirmo lapu.

en: The font family used to render serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
lv: Serifu fontu atveidošanai izmantotā fontu saime. Darbojas, ja fonts ir pieejams visas sistēmas mērogā.

en: The font family used to render sans-serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
lv: Fontu saime izmantošanai sans-serif fontu atveidošanai. Darbojas, ja fonts ir pieejams visas sistēmas mērogā.

en: The font family used to render monospace fonts. Will work only if the font is available system-wide.
lv: Fontu saime izmantošanai monospace fontu atveidošanai. Darbojas, ja fonts ir pieejams visas sistēmas mērogā.

en: The type of font family used to render font for which no font family is specified.
lv: Šriftu saimes veids, kas tiek izmantots, lai atveidotu fontu, kuram nav norādīta fontu saime.

en: The default font size (in pixels)
lv: Noklusējuma fonta lielums (pikseļos)

en: The default font size for monospaced text (in pixels)
lv: Noklusējuma fonta lielums tekstam ar vienu atstarpi (pikseļos)

en: Break long words at the end of lines. This can give the text at the right margin a more even appearance. Note that depending on the fonts used this option can break the copying of text from the PDF file.
lv: Pārnesiet garus vārdus rindu beigās. Tas var dot tekstam labajā malā vienmērīgāku izskatu. Ņemiet vērā, ka atkarībā no izmantotajiem fontiem šī opcija var pārtraukt teksta kopēšanu no PDF faila.

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
lv: Ierāmēt visas saites sarkanos rāmjos, noder atkļūdošanai.

en: Add page numbers to the bottom of every page in the generated PDF file. If you specify a footer template, it will take precedence over this option.
lv: Izveidotajā PDF pievienot lapas numuru katras lapas apakšā. Ja norādīsiet kājenes sagatavi, tai tiks dota priekšroka attiecībā pret šo iestatījumu.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
lv: HTML veidne %s ģenerēšanai katrā lapā. Virknes _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ tiks aizvietotas ar to pašreizējām vērtībām.

en: footers
lv: kājenes

en: headers
lv: galvenes

en: Add a Table of Contents at the end of the PDF that lists page numbers. Useful if you want to print out the PDF. If this PDF is intended for electronic use, use the PDF Outline instead.
lv: Pievienot PDF datnes beigās satura rādītāju ar lapu numuriem. Noder, ja vēlaties izdrukāt PDF. Ja šī PDF datne ir domāta elektroniskai lietošanai, izmantojiet PDF Formu.

en: Title for generated table of contents.
lv: Veidojamā satura rādītāja nosaukums.

en: Use the page margins specified in the input document via @page CSS rules. This will cause the margins specified in the conversion settings to be ignored. If the document does not specify page margins, the conversion settings will be used as a fallback.
lv: Izmantot ievades dokumentā norādītās lappuses, izmantojot @page CSS kārtulas. Tas izraisīs pārvēršanas iestatījumos norādīto robežu ignorēšanu. Ja dokumentā nav norādītas lappuses piemales, konvertēšanas iestatījumi tiks izmantoti kā alternatīva.

en: Adjust page numbers, as needed. Syntax is a JavaScript expression for the page number. For example, "if (n < 3) 0; else n - 3;", where n is current page number.
lv: Pielāgot lappušu numurus pēc vajadzības. Sintakse ir lappuses numura JavaScript izteiksme. Piemēram, "Ja (n < 3) 0; Else n-3; ", kur n ir pašreizējās lappuses numurs.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
lv: Ģenerēt nesaspiestu PDF failu, kas noder atkļūdošanai.

en: Shift the text horizontally by the specified offset (in pts). On odd numbered pages, it is shifted to the right and on even numbered pages to the left. Use negative numbers for the opposite effect. Note that this setting is ignored on pages where the margins are smaller than the specified offset. Shifting is done by setting the PDF CropBox, not all software respects the CropBox.
lv: Pārbīdīt tekstu horizontāli pēc norādītās nobīdes (PTS). Nepāra lappusēs tas tiek pārbīdīts pa labi un pāra numurētās lappusēs pa kreisi. Izmantojot negatīvos skaitļus pretējs efekts. Ņemiet vērā, ka šis iestatījums tiek ignorēts lappusēs, kurās piemales ir mazākas par norādīto nobīdi. Novirze tiek veikta, nosakot PDF CropBox, ne visas programmas respektē CropBox.

en: Convert PML to OEB
lv: Konvertēt PML uz OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
lv: Norāda rezultāta rakstzīmju kodējum. Pēc noklusējuma ir cp1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
lv: Nesamazināt attēlu izmēri vai dziļumu bitos. Attēlu izmērs un dziļums tiek samazināti automātiski, lai pieskaņotos lietotnēm, kas nespēj to paveikt pastāvīgi, kā piemēram Dropbook.

en: Convert RB files to HTML
lv: Konvertēt RB failus uz HTML

en: Download periodical content from the Internet
lv: Ielādēt periodiku no interneta

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds. You can change the number of feeds and articles by supplying optional arguments. For example: --test 3 1 will download at most 3 feeds and only 1 article per feed.
lv: Noderīgs recepšu izstrādei. Nosaka max_articles_per_feed vienādu ar 2 un lejupielāžu barotnes ne vairāk par 2. Barotņu un rakstu skaitu var mainīt ar papildu argumentu palīdzību. Piemēram: --test 3 1 lejupielādēs pa vienam rakstam no 3 barotnēm.

en: Username for sites that require a login to access content.
lv: Lietotāja vārds vietnēm, kur nepieciešams autentificēties, lai piekļūtu saturam.

en: Password for sites that require a login to access content.
lv: Parole vietnēm, kur nepieciešams autentificēties, lai piekļūtu saturam.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
lv: Nelejupielādēt jaunākās iebūvētās receptes no Calibre servera

en: Convert RTF files to HTML
lv: Konvertēt RTF failus uz HTML

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
lv: Neņemt vērā WMF attēlus un neaizvietot tos ar viettura attēlu.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
lv: Šī RTF datne satur Calibre neatbalstītas iespējas. Pārvērtiet to par HTML un mēģiniet vēlreiz.
    %s

en: Convert SNB files to OEB
lv: Konvertēt SNB failus uz OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
lv: Norādiet rezultāta rakstzīmju kodējumu. Pēc noklusējuma ir utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
lv: Maksimālais rakstzīmju skaits vienā rindā. Rinda tiek aplauzta pie pirmās atstarpes pirms norādītās vērtības. Ja atstarpe nav atrasta, rinda tiks aplauzta pie atstarpes, kas pārsniedz norādīto vērtību. Rindas garumu mazāku par 25 zīmēm nav iespējams norādīt. Ievadiet 0, lai atceltu rindu aplaušanu.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
lv: Norādiet ievietot vai neievietot tukšu rindu starp divām rindkopām.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
lv: Norādiet vai ievietot vai neievietot divus atstarpes simbolus kā atkāpi rindkopas pirmajā rindā.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
lv: Norādiet, vai slēpt vai rādīt nodaļu virsrakstus katrā nodaļā. Noderīgs tikai attēlu izvades gadījumā (piem. komiksiem).

en: Resize all the images for full screen mode.
lv: Mainīt visu attēlu izmērus pilnekrāna režīmā.

en: Start page
lv: Sākuma lapa

en: Cover pages
lv: Vāka lapa

en:  (Preface)
lv:  (Ievads)

en: Convert TCR files to HTML
lv: Konvertēt TCR failus uz HTML

en: Abbreviations
lv: Saīsinājumi

en: Support admonitions
lv: Atbalsta piezīmes

en: Add attribute to HTML tags
lv: Pievienot atribūtu HTML birkām

en: Add code highlighting via Pygments
lv: Pievienot koda izcelšanu ar Pygments

en: Definition lists
lv: Definīciju saraksti

en: Enables various common extensions
lv: Iespējo dažādus izplatītus paplašinājumus

en: Alternative code block syntax
lv: Alternatīvā koda bloka sintakse

en: Footnotes
lv: Zemsvītras piezīmes

en: Use legacy element attributes
lv: Izmantot mantoto elementu atribūtus

en: Use legacy underscore handling for connected words
lv: Pievienotajiem vārdiem izmantot mantoto pasvītrojumu

en: Metadata in the document
lv: Metadati dokumentā

en: Treat newlines as hard breaks
lv: Uztvert jaunas līnijas kā stingrus pārtraukumus

en: Do not allow mixing list types
lv: Nejaukt sarakstu tipus

en: Use Markdown's internal smartypants parser
lv: Izmantot Markdown iekšējo smartypants parseri

en: Support tables
lv: Atbalstīt tabulas

en: Generate a table of contents
lv: Veidot satura rādītāju

en: Wiki style links
lv: Wiki stila saites

en: Convert TXT files to HTML
lv: Konvertēt TXT failus uz HTML

en: Try to auto detect paragraph type
lv: Mēģiniet automātiski noteikt rindkopas tipu

en: Treat a blank line as a paragraph break
lv: Apstrādāt tukšu rindu kā rindkopas pārtraukumu

en: Assume every line is a paragraph
lv: Pieņemsim, ka katra rinda ir rindkopa

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
lv: Pieņemsim, ka katra rinda sākas ar 2+ atstarpēm vai ar atkāpi sākas rindkopa

en: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents
lv: Lielākajai daļai līniju ir stingri rindiņu pārtraukumi, dažas/nav tukšas rindiņas vai atkāpes

en: Don't modify the paragraph structure
lv: Nemodificēt rindkopas struktūru

en: Automatically decide which formatting processor to use
lv: Izlemt automātiski, kuru formatēšanas procesoru izmantot

en: No formatting
lv: Bez formatējuma

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
lv: Izmantot heiristiku, lai noteiktu nodaļu virsrakstus, slīprakstu utt.

en: Use the Textile markup language
lv: Izmantot Textile iezīmēšanas valodu

en: Use the Markdown markup language
lv: Izmantot Markdown iezīmēšanas valodu

en: Formatting used within the document.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    To learn more about Markdown see {url}
lv: Dokumentā izmantotais formatējums.
    * automātiskais: {auto}
    * vienkāršs: {plain}
    * heiristisks: {heuristic}
    * tekstils: {textile}
    * atzīme: {markdown}
    Lai uzzinātu vairāk par atzīmi (Markdown), skatiet {url}

en: Paragraph structure to assume. The value of "off" is useful for formatted documents such as Markdown or Textile. Choices are:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}
lv: Pieņemtā rindkopas struktūra. "Izslēgta" vērtība ir noderīga formatētiem dokumentiem, piemēram, Markdown vai Textile. Izvēle ir:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
lv: Parasti vairākas atstarpes tiek apvienotas vienā atstarpe. Ieslēdzot šo, tiks saglabātas visas atstarpes.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
lv: Parasti papildus atstarpes rindu sākumā tiek saglabātas. Ieslēdzot šo, tās tiks dzēstas.

en: Enable extensions to Markdown syntax. Extensions are formatting that is not part of the standard Markdown format. The extensions enabled by default: %default.
    To learn more about Markdown extensions, see {}
    This should be a comma separated list of extensions to enable:
lv: Iespējot Markdown sintakses paplašinājumus. Paplašinājumi ir formatējums, kas neietilpst standarta Markdown formātā. Pēc noklusējuma iespējotie paplašinājumi: %default.
    Lai uzzinātu vairāk par Markdown paplašinājumiem, skatiet {}
    Tam ir jābūt ar komatu atdalītam paplašinājumu sarakstam, lai iespējotu:

en: Plain text
lv: Vienkāršs teksts

en: Markdown formatted text
lv: Markdown formatēts teksts

en: Textile formatted text
lv: Tekstila formatēts teksts

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For macOS use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
lv: Izmantot jaunu lietošanas veidu. Opcija ir %s. Noklusējums ir "sistēma". Izmantot "old_mac" saderību ar Mac OS 9 un vecākām versijām. MacOS lietošanai izmantot "unix". "sistēma" noklusējuma jauno lietošanas veidu, ko izmanto šī operētājsistēma.

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
lv: Aplauzt rindu pie max-line-length pozīcijas arī gadījumos, ja nav atrodama atstarpe. Vienlaikus pieļauj max-line-length būt mazākai par minimālo

en: Formatting used within the document.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}
lv: Dokumentā lietotais formatējums.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
lv: Nenoņemt dokumentā saites. Tas ir noderīgi tad, ja ir savienota pārī ar TXT izvades formatēšanas opciju, kur nav nevienas, jo saites vienmēr tiek noņemtas ar vienkāršu teksta izvadi.

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
lv: Nenoņemt dokumentā attēla atsauces. Tas ir noderīgi tikai tad, ja ir savienota pārī ar TXT izvades formatēšanas opciju, kur nav nevienas, jo saites vienmēr tiek noņemtas ar vienkāršu teksta izvadi.

en: Do not remove font color from output. This is only useful when TXT output formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
lv: Neizņemt no izvades fonta krāsu. Tas ir noderīgi tikai tad, ja TXT izvades formatēšana ir iestatīta uz textile. Textile ir vienīgais formatējums, kas atbalsta iestatījumu fonta krāsu. Ja šī opcija nav norādīta fonta krāsa netiks iestatīta un noklusējuma krāsu rādīs lasītājs (parasti melns).

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity. Specifying it twice will result in full verbosity, once medium verbosity and zero times least verbosity.
lv: Detalizācijas līmenis. Norādiet atkārtoti vairākkārt, lai to paaugstinātu. Atkārtojot to divreiz tiks iegūta pilna detalizācija, vienreiz - vidēja, ne reizi - viszemākā.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
lv: Saglabājiet izvadi no dažādiem konvertēšanas posmiem norādītajā mapē. Noderīgi, ja neesat pārliecināts, kurā konvertēšanas procesa posmā ir radusies kļūda.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
lv: Norādiet ievades profilu. Ievades profils nodrošina pārvēršanas sistēmu ar informāciju par dažādas dokumentā esošās informācijas interpretēšanu. Piemēram - no izšķirtspējas atkarīgs garums (garums pikseļos). Iespējas ir:

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile can be used to optimize the output for a particular device, but this is rarely necessary. Choices are:
lv: Norādiet izvades profilu. Izvades profils nodrošina pārvēršanas sistēmu ar informāciju pa to, kā jāoptimizē pārvērstais dokuments lasīšanai norādītajā ierīcē. Dažos gadījumos izvades profilu var izmantot rezultāta optimizēšanai konkrētai ierīcei, taču vairumā gadījumu tas nav nepieciešams. Iespējas ir:

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, when the value is zero, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
lv: Pamata fonta lielums pts. Visi fonta izmēri grāmatā tiks atkārtoti, pamatojoties uz šo lielumu. Izvēloties lielāku izmēru, jūs varat padarīt fontus no izejas lielāku un otrādi. Pēc noklusējuma, ja vērtība ir nulle, pamata fonta lielumu izvēlas, pamatojoties uz izvēlēto izvades profilu.

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
lv: Kartēšana no CSS fonta nosaukumiem uz fonta izmēriem pts. Piemēra uzstādījums ir 10,12,14,16,18,20,22,24. Tie ir samēroti pēc izmēriem no xx-mazi uz xx-lieli, ar galīgiem milzīga izmēra fontiem. Fontu pārrēķināšanas algoritms izmanto šos izmērus inteliģenti pārrēķinot fontus. Pēc noklusējuma tiek izmantota samērošana, pamatojoties uz jūsu izvēlēto izejas profilu.

en: Disable all rescaling of font sizes.
lv: Izslēgt visu fontu izmēru mērogošanu.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
lv: Minimālais rindas augstums procentos no elementa fonta lieluma. Calibre nodrošinās, ka visu elementu rindu augstumi būs vismaz šeit noteiktā lielumā neatkarīgi no iestatījumiem ievades dokumentā. Iestatiet 0, lai atslēgtu. Noklusētā vērtība ir 120%. Izmantojiet šo iestatījumu tieša rindas augstuma norādīšanas vietā, ja nav skaidrības par iespējamo rezultātu. Piemēram, "dubultu" rindu atstarpi var panākt norādot šeit 240.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
lv: Rindas augstums punktos. Nosaka attālumu starp teksta rindām. Attiecas tikai uz elementiem, kuri paši nenosaka rindas augstumu. Vairumā gadījumu lietderīgāk ir izmantot minimālo rindu augstumu. Pēc noklusējuma rindu augstums netiek mainīts.

en: Embed the specified font family into the book. This specifies the "base" font used for the book. If the input document specifies its own fonts, they may override this base font. You can use the filter style information option to remove fonts from the input document. Note that font embedding only works with some output formats, principally EPUB, AZW3 and DOCX.
lv: Iegult norādīto fontu saimi grāmatā, tādējādi nosakot grāmatā izmantoto "pamata" fontu. Ja oriģinālais dokuments norāda pats savu specifisku fontu, pamata fonts var tikt ignorēts. Jūs varat izmantoto stilu filtra informācijas papildiespēju, lai aizvāktu fontus no oriģinālā dokumenta. Ņemiet vērā, ka fontu iegulšanas darbojas tikai ar atsevišķiem izvades formātiem, pamatā EPUB, AZW3 un DOCX.

en: Embed every font that is referenced in the input document but not already embedded. This will search your system for the fonts, and if found, they will be embedded. Embedding will only work if the format you are converting to supports embedded fonts, such as EPUB, AZW3, DOCX or PDF. Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.
lv: Iegult visus oriģinālajā dokumentā izmantotos, taču vēl neiegultos fontus. Jūsu sistēma tiks pārmeklēta un, ja atbilstošie fonti tiks atrasti, tie tiks iegulti. Iegulšanas darbosies tikai gadījumos, ja mērķa formāti atbalsta iegultos fontus, piemēram, EPUB, AZW3, DOCX vai PDF. Pārliecinieties, ka Jums ir atbilstoša licence, kas pieļauj šajā dokumentā izmantoto fontu iegulšanu.

en: Subset all embedded fonts. Every embedded font is reduced to contain only the glyphs used in this document. This decreases the size of the font files. Useful if you are embedding a particularly large font with lots of unused glyphs.
lv: Izveidot iegulto fontu apakškopas. Ikviens iegultais fonts tiks samazināts līdz dokumentā izmantoto zīmju kopai. Tas samazina fontu datņu izmēru. Ļoti noder, ja nepieciešams iegult īpaši lielu fontu ar lielu neizmantoto zīmju skaitu.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
lv: Dažos nemākulīgi veidotos dokumentos teksta izkārtošanai tiek izmantotas tabulas. Pēc šādu dokumentu pārvēršanas bieži vien ir novērojams, ka teksts turpinās pāri lapas malai un dažādas citādas problēmas. Ar šo iestatījumu teksts tiks izvilkts no tabulām un parādīts lineārā manierē.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
lv: XPath izteiksme, kas nosaka visu birku pievienošanu satura rādītāja pirmajam līmenim. Jā tā ir norādīta, tai ir priekšroka pār visām citām automātiskās noteikšanas metodēm. Piemērus skat. calibre Lietotāja pamācības XPath sadaļā.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
lv: XPath izteiksme, kas nosaka visu birku pievienošanu satura rādītāja otrajam līmenim. Katrs ieraksts tiek pievienots zem iepriekšējā pirmā līmeņa ieraksta. Piemērus skat. calibre Lietotāja pamācības XPath sadaļā.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
lv: XPath izteiksme, kas nosaka visu birku pievienošanu satura rādītāja trešajam līmenim. Katrs ieraksts tiek pievienots zem iepriekšējā otrā līmeņa ieraksta. Piemērus skat. calibre Lietotāja pamācības XPath sadaļā.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
lv: Parasti, ja sākotnējā dokumentā ir satura rādītājs, tam tiek dota priekšroka pret automātiski veidoto. Ar šo iestatījumu vienmēr tiks lietots automātiski veidotais.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
lv: Nepievienot automātiski atrastās nodaļas satura rādītājam.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
lv: Ja atrasto nodaļu skaits ir mazāks par norādīto, tad saites tiks pievienotas satura rādītājam. Noklusētais: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
lv: Maksimālais satura rādītājam pievienojamo saišu skaits. Norādiet 0, lai atspējotu. Noklusētais: %default. Saites satura rādītājam tiks pievienotas vienīgi tad, ja atrasto nodaļu skaits būs mazāks par norādīto robežu.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
lv: Dzēst satura rādītāja ierakstus, kuru nosaukumi atbilst norādītajai regulārajai izteiksmei. Tiks dzēsti visi atbilstošie ieraksti un to bērni.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
lv: Veidojot satura rādītāju no dokumentā esošajām saitēm atļaut atkārtojošos ierakstus, t.i. - ierakstus ar vienādiem nosaukumiem, ar nosacījumu, ka tie norāda uz dažādām vietām.

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
lv: XPath izteiksme, lai noteiktu nodaļu virsrakstus. Pēc noklusējuma ir jāņem vērā <h1>vai <h2>birkas, kas satur vārdu "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" vai "part", kā nodaļu virsraksts arī kā visas birkas kas ir klase = "chapter". Izteiksme, ko izmanto, jāizvērtē elementu saraksts. Lai atspējotu nodaļas noteikšanu, izmantojiet izteiksmi "/". Skatiet calibre "XPath Tutorial" lietotāja rokasgrāmatu, par turpmāku palīdzību šīs funkcijas izmantošanai.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
lv: Norādiet, kā izcelt noteiktās nodaļas. Vērtība "pagebreak" ievietos lappuses pārtraukumus pirms nodaļām. Vērtība "rule" ievietos tukšu rindu pirms nodaļām. Vērtība "none" atslēgs nodaļu izcelšanu, vērtība "both" nodaļu izcelšanai izmantos gan lappušu pārtraukumus, gan tukšas rindas.

en: An XPath expression to detect the location in the document at which to start reading. Some e-book reading programs (most prominently the Kindle) use this location as the position at which to open the book. See the XPath tutorial in the calibre User Manual for further help using this feature.
lv: XPath izteiksme, lai noteiktu atrašanās vietu dokumentā, no kuras jāsāk lasīt. Dažas e-grāmatu lasīšanas programmas (pirmkārt Kindle) šo vietu izmanto, lai atvērtu grāmatu. Lai iegūtu papildu palīdzību šīs funkcijas izmantošanai, skatiet calibre lietotāja rokasgrāmatā "XPath" sniegto pamācību.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
lv: Ceļš līdz CSS stilu lapai vai vienkāršam CSS. Ar šo CSS tiks papildināti izejas datnē esošie stilu likumi, tādējādi to var izmantot šo likumu aizstāšanai.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
lv: Noteikumi stilu pārveidošanai šajā grāmatā. Šie noteikumi tiek piemēroti pēc visu citu CSS apstrādes pabeigšanas.

en: Rules for transforming the HTML in this book. These rules are applied after the HTML is parsed, but before any other transformations.
lv: Noteikumi par HTML pārveidošanu šajā grāmatā. Šie noteikumi tiek piemēroti pēc HTML analīzes, bet pirms jebkādām citām transformācijām.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
lv: Ar komatu atdalītas CSS īpašības, kas tiks aizvāktas no CSS stila likumiem. Tas ir noderīgi, ja dažu elementu klātbūtne traucē ierīces darbību. Piemēram - font-family,color,margin-left,margin-right

en: By default, calibre will use the shorthand form for various CSS properties such as margin, padding, border, etc. This option will cause it to use the full expanded form instead. Note that CSS is always expanded when generating EPUB files with the output profile set to one of the Nook profiles as the Nook cannot handle shorthand CSS.
lv: Pēc noklusējuma, calibre izmantos stenogrāfijas formu dažādām CSS īpašībām, piemēram kā margin, padding, border, utt. Šī opcija ļaus tā vietā izmantot pilnu paplašināto formu. Ņemiet vērā, ka CSS vienmēr tiek paplašināts, ģenerējot EPUB failus, kuru izejas profils ir iestatīts uz kādu no Nook profiliem, jo ​​Nooks nevar apstrādāt stenogrāfijas CSS.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
lv: XPath izteiksme. Pirms norādītajiem elementiem tiek ievietoti lappušu pārtraukumi. Lai to atslēgtu, izmantojiet izteiksmi: /

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
lv: Dažos dokumentos lapas malu informācija tiek pievienota katrai rindkopai. Calibre mēģinās sameklēt un aizvākt šādas lapu malas. Dažreiz var tikt aizvākta arī nepieciešamā malu informācija; šajā gadījumā aizvākšana ir jāatspējo.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
lv: Iestatīt augšējo piemali pts. Noklusējums ir %default. Ja iestatīsit to mazāk par nulli, netiks iestatīta piemales vērtība (oriģinālā dokumenta piemales iestatījums tiks saglabāts). Piezīme. Orientējošiem formātiem, piemēram, PDF un DOCX, ir savi prioritātes iestatījumi.

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
lv: Iestatīt apakšējās piemales pst. Noklusējums ir %default. Ja iestatīsit to mazāk par nulli, netiks iestatīta piemales vērtība (oriģinālā dokumenta piemales iestatījums tiks saglabāts). Piezīme. Orientējošiem formātiem, piemēram, PDF un DOCX, ir savi prioritātes iestatījumi.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
lv: Iestatīt kreisās piemales pts. Noklusējums ir %default. Ja iestatīsit to mazāk par nulli, netiks iestatīta piemales vērtība (oriģinālā dokumenta piemales iestatījums tiks saglabāts). Piezīme. Orientējošiem formātiem, piemēram, PDF un DOCX, ir savi prioritātes iestatījumi.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
lv: Iestatīt labās piemales pts. Noklusējums ir %default. Ja iestatīsit to mazāk par nulli, netiks iestatīta piemales vērtība (oriģinālā dokumenta piemales iestatījums tiks saglabāts). Piezīme. Orientējošiem formātiem, piemēram, PDF un DOCX, ir savi prioritātes iestatījumi.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
lv: Mainīt teksta izlīdzināšanu. Vērtība "pa kreisi" līdzinās visu tekstu pret kreiso malu. Vērtība "izlīdzināt" izlīdzinās visu tekstu pret abām malām. Vērtība "sākotnējā" (noklusētā) nemainīs izejas datnē atrodamo teksta līdzināšanu. Ņemiet vērā, ka tikai daži formāti atbalsta līdzināšanu.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
lv: Aizvāc atstarpes starp rindkopām, vienlaikus pievienojot pirmās rindas atkāpi 1,5em. Atstarpju aizvākšana nedarbosies, ja izejas datnē netiek izmantotas rindkopas  (<p> vai <div> birkas).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
lv: calibre aizvācot tukšās rindas starp rindkopām automātiski pievieno rindkopas pirmās rindas atkāpes, lai nodrošinātu rindkopu atpazīstamību. Šī papildiespēja nosaka atkāpes lielumu (em vienībās). Ja norādīsiet šo lielumu mazāku par 0, tiks izmantota izejas dokumentā norādītā atkāpe, kuru calibre nemainīs.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
lv: Dot priekšroku izejas datnē atrastam vākam pret norādīto.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
lv: Ievietot tukšu rindu starp rindkopām. Nedarbosies, ja sākotnējā datnē netiek izmantotas rindkopas (<p> vai <div> birkas).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
lv: Nosakiet pievienoto tukšo rindu augstumu (em vienībās). Rindu augstums starp rindkopām būs divreiz lielāks par šeit norādīto lielumu.

en: Remove the first image from the input e-book. Useful if the input document has a cover image that is not identified as a cover. In this case, if you set a cover in calibre, the output document will end up with two cover images if you do not specify this option.
lv: Noņemt pirmo attēlu no ievades e-grāmatas. Noderīgi, ja ievades dokumentam ir attēls, kas nav identificēts kā vāka attēls. Šajā gadījumā, ja jūs iestatāt vāciņu calibre, izejas dokuments beigsies ar diviem vāka attēliem, ja neesat norādījis šo opciju.

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
lv: Grāmatas sākumā ievietot grāmatas metadatus. Tas ir noderīgi, ja jūsu e-grāmatu lasītājs neatbalsta tiešu metadatu rādīšanu/meklēšanu.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see https://daringfireball.net/projects/smartypants.
lv: Konvertējiet pēdiņas, domuzīmes un elipsi par to tipogrāfiski pareiziem ekvivalentiem. Plašāku informāciju skatiet vietnē https://daringfireball.net/projects/smartypants.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
lv: Pārvērst jocīgās pēdiņas, domuzīmes un daudzpunktus tiem atbilstošajās vienkāršajās zīmēs.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
lv: Lasīt metadatus no norādītās OPF datnes. No šīs datnes nolasītajiem metadatiem tiks dota priekšrokā pret izejas datnē esošajiem.

en: Transliterate Unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace Unicode characters with ASCII. For instance it will replace "{0}" with "{1}". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
lv: Transliterējiet unikoda rakstzīmes uz ASCII. Izmantojiet uzmanīgi, jo tas aizstās Unikoda rakstzīmes ar ASCII. Piemēram, tas aizstās "{0}" ar "{1}". Ņemiet vērā arī to, ka gadījumos, kad ir vairāki rakstzīmes attēlojumi (piemēram, ķīniešu un japāņu rakstzīmes), tiks izmantots attēlojums, kura pamatā ir pašreizējā calibre saskarnes valoda.

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a special rendering of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. This option will preserve them instead.
lv: Saglabāt ievades dokumentā esošās ligatūras. Ligatūra ir īpašs tādu burtu salikumu kā ff, fi, fl utt. renderējums. Vairums iekārtu neuztur ligatūras to iebūvētajos fontos un tādēļ tās var netikt atbilstoši attēlotas. Pēc noklusējuma, Calibre pārvērš ligatūras tām atbilstošos burtu pāros. Iespējojot šo iestatījumu, ligatūras tiks saglabātas.

en: Set the title.
lv: Ievadiet nosaukumu.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
lv: Ievadiet autorus. Vairākus autorus atdala ar ampersandiem (&).

en: The version of the title to be used for sorting.
lv: Kārtošanai izmantotais nosaukuma variants.

en: String to be used when sorting by author.
lv: Teksts, kuru izmanto kārtojot pēc autora.

en: Set the cover to the specified file or URL
lv: Iestata vāku no norādītās datnes vai URL

en: Set the e-book description.
lv: Ievadiet e-grāmatu aprakstu.

en: Set the e-book publisher.
lv: Ievadiet e-grāmatu izdevēju.

en: Set the series this e-book belongs to.
lv: Ievadiet šīs e-grāmatas sēriju.

en: Set the index of the book in this series.
lv: Ievadiet grāmatas numuru sērijā.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
lv: Ievadiet vērtējumu. Jābūt skaitlim no 1 līdz 5.

en: Set the ISBN of the book.
lv: Ievadiet grāmatas ISBN kodu.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
lv: Ievadiet grāmatas birkas kā ar komatiem atdalītu sarakstu.

en: Set the book producer.
lv: Ievadiet grāmatas ražotāju.

en: Set the language.
lv: Ievadiet valodu.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
lv: Ievadiet publicēšanas datumu (tiek pieņemts, ka tas atrodas vietējā laika joslā, ja vien laika josla nav skaidri norādīta)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
lv: Uzstādīt grāmatas laika zīmogu (virs netiek lietots nekur)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
lv: Iespējot heiristisko apstrādi. Šim iestatījuma jābūt iespējotam, lai būtu veicama jelkāda heiristiskā apstrāde.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
lv: Noteikt neformatētus nodaļu virsrakstus un apakšvirsrakstus, nomainīt tos ar h2 un h3 birkām. Šis iestatījums neizveidos satura rādītāju, taču ir izmantojams kopā ar struktūras noteicēju, lai tādu radītu.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
lv: Meklēt kopīgos vārdus un pazīmes, kas apzīmē kursīvu, un veikt atbilstošu formatēšanu.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
lv: Pārveidot no vairākām tukšām vietām veidotas atkāpes par CSS atkāpēm.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
lv: Mērogs, ko izmanto, lai noteiktu rindas garumu. Derīgās vērtības ir decimāldaļas no 0 līdz 1. Noklusējums ir 0,4, mazliet zem vidējās rindas garuma. Ja dokumentā ir jāievieto tikai dažas rindiņas, šī vērtība ir jāsamazina

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
lv: Izvērst rindas balstoties un interpunkciju un citām formatēšanas pazīmēm.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
lv: Aizvākt no dokumenta tukšās rindkopas, ja tās ir atrodamas starp rindkopām ar tekstu

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
lv: Līdzinātie pa kreisi ainas pārtraukumu marķieri ir līdzināti uz centru. Nomainiet mīkstos ainas pārtraukumus, kas izmanto vairākas tukšas rindiņas ar horizontāliem noteikumiem.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
lv: Aizvietot ainu beigas ar norādīto tekstu. Pēc noklusējuma tiek izmantots teksts no sākotnējā dokumenta.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
lv: Analizēt vārdu pārnesumus dokumentā. Pats dokuments kalpos kā vārdnīca, lai noteiktu, kuras pārnesuma zīmes saglabājamas un kuras - nē.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
lv: Meklē secīgas <h1> vai <h2> birkas. Birkas tiek pārnumurētas, lai izvairītos no sadalīšanas nodaļu virsrakstu vidū.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
lv: Meklēšanas modeli (regulāra izteiksme) jāaizstāj ar pirmo maiņas tekstu.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
lv: Nomaiņai atrasto tekstu aizstāt ar pirmo meklēšanas izteiksmi.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
lv: Meklēšanas modeli (regulāra izteiksme) jāaizstāj ar otro maiņas tekstu.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
lv: Nomaiņai atrasto tekstu aizstāt ar otro meklēšanas izteiksmi.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
lv: Meklēšanas modeli (regulāra izteiksme) jāaizstāj ar trešo maiņas tekstu.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
lv: Nomaiņai atrasto tekstu aizstāt ar trešo meklēšanas izteiksmi.

en: Path to a file containing search and replace regular expressions. The file must contain alternating lines of regular expression followed by replacement pattern (which can be an empty line). The regular expression must be in the Python regex syntax and the file must be UTF-8 encoded.
lv: Ceļš uz failu, kas satur meklēšanu, un aizstāj regulāras izteiksmes. Fails satur regulāras izteiksmes maiņas rindas, kam seko rezerves modelis (kas var būt tukša rinda). Regulārajai izteiksmei jābūt Python regex sintaksē, un failam jābūt kodētā UTF-8 formātā.

en: Could not find an e-book inside the archive
lv: Neizdevās atrast e-grāmatu arhīva iekšpusē

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
lv: Sēriju indeksa un vērtējuma vērtībām ir jābūt skaitļiem. Neņem vērā

en: Failed to parse date/time
lv: Neizdevās parsēt datumu/laiku

en: Converting input to HTML...
lv: Pārveido avotu uz HTML...

en: Running transforms on e-book...
lv: Darbojas e-grāmatas transformācija...

en: Running %s plugin
lv: Darbina %s spraudni

en: Template error
lv: Veidnes kļūda

en: The Cross
lv: Krusts

en: Half and half
lv: 50 uz 50

en: Banner
lv: Baneris

en: Ornamental
lv: Dekoratīvi

en: Blocks
lv: Bloki

en: Remove the property
lv: Dzēst īpašību

en: Add extra properties
lv: Pievienot papildu īpašības

en: Change the value to
lv: Mainīt vērtību uz

en: Multiply the value by
lv: Reiziniet vērtību ar

en: Divide the value by
lv: Dalīt vērtību ar

en: Add to the value
lv: Pievienot vērtībai

en: Subtract from the value
lv: Atsaukt no vērtības

en: is
lv: ir

en: is not
lv: nav

en: is any value
lv: ir jebkura vērtība

en: matches pattern
lv: atbilst pazīmei

en: does not match pattern
lv: neatbilst pazīmei

en: is the same length as
lv: ir tāds pats garums kā

en: is not the same length as
lv: nav tāds pats garuma kā

en: is less than
lv: mazāks par

en: is greater than
lv: ir lielāks par

en: is less than or equal to
lv: ir mazāka vai vienāda ar

en: is greater than or equal to
lv: ir lielāka vai vienāda ar

en: Unknown keys
lv: Nezināma atslēga

en: The rule has unknown keys: %s
lv: Noteikumam ir nezināma atslēga: %s

en: Missing keys
lv: Trūkst atslēgas

en: The rule has missing keys: %s
lv: Noteikumam trūkst atslēgas: %s

en: Property required
lv: Vajadzīgā īpašība

en: You must specify a CSS property to match
lv: Lai atbilstu, jānorāda CSS īpašība

en: Shorthand property not allowed
lv: Saīsinājumi nav atļauti

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
lv: {0} ir saīsināta vērtība. Izmantojiet pilnu vērtības formu, piemēram, fonta vietā, izmantojiet fonta saimi, margin vietā, izmantojiet margin-top utt.

en: Query required
lv: Nepieciešams vaicājums

en: You must specify a value for the CSS property to match
lv: Jums ir jānorāda CSS īpašības vērtība, kas atbilstu

en: Unknown match type
lv: Nezināms atbilstības tips

en: The match type %s is not known
lv: Atbilstības tips %s nav zināms

en: Query invalid
lv: Nederīgs meklējums

en: %s is not a valid regular expression
lv: %s nav derīga regulārā izteiksme

en: %s is not a valid length or number
lv: %s nav derīgs garums vai numurs

en: Unknown action type
lv: Nezināms darbības veids

en: The action type %s is not known
lv: Darbības veids %s nav zināms

en: You must specify a number
lv: Jums ir jānorāda numurs

en: You must specify at least one CSS property to add
lv: Jums jāpievieno vismaz viena CSS vērtība

en: You must specify a value to change the property to
lv: Jums ir jānorāda vērtība, lai mainītu īpašību uz

en: No data
lv: Nav datu

en: %s is not a number
lv: %s nav skaitlis

en: Invalid number
lv: Nederīgs numurs

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
lv: Ja īpašība {property} {match_type} {query}
    {action}

en: Notes
lv: Piezīmes

en: Table of Contents
lv: Satura rādītājs

en: Cover
lv: Vāks

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
lv: Sekot visām iekšējām saitēm HTML datnē un izveidot ZIP arhīvu, kas satur visas saistītās datnes. Šīs spraudnis izpildās vienmēr pēc HTML datnes pievienošanas bibliotēkai.

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: utf-8, cp1252, cp1251 and latin1.
lv: Rakstzīmju kodējums ievades HTML failiem. Izplatītākās izvēles ir: utf-8, cp1252, cp1251 un latin1.

en: Add linked files in breadth first order
lv: Pievienot saistītās datnes pirmajam līmenim

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
lv: Parasti, sekojot saitēm HTML datnēs, calibre vispirms iet dziļumā, tas ir - ja datne A saistās ar B un  C, bet B saistās ar D, datnes tiek pievienotas šādā secībā: A, B, D, C.  Ar šo papildiespēju tās tiks pievienotas šādā secībā: A, B, C, D.

en: Allow resources outside the HTML file root folder
lv: Atļaut resursus ārpus HTML faila saknes mapes

en: {} must not be empty
lv: {} lauks nedrīkst būt tukšs

en: Change tag name
lv: Mainiet birkas nosaukumu

en: New tag name
lv: Jauns birkas nosaukums

en: Rename tag to the specified name
lv: Pārdēvēt birku uz norādīto nosaukumu

en: Remove tag and children
lv: Noņemt birku un atvases

en: Remove the tag and all its contents
lv: Noņemt birku un visu tā saturu

en: Remove tag only
lv: Noņemt tikai birku

en: Remove the tag but keep its contents
lv: Noņemt birku, bet saglabāt tās saturu

en: Add classes
lv: Pievienot klases

en: Add the specified classes, e.g.:
lv: Pievienot norādītās klases, piemēram:

en: Space separated class names
lv: Ar atstarpi atdalīti klašu nosaukumi

en: Remove classes
lv: Noņemt klases

en: Remove the specified classes, e.g.:
lv: Noņemt norādītās klases, piemēram:

en: Remove attributes
lv: Noņemt atribūtus

en: Remove the specified attributes from the tag. Multiple attribute names should be separated by spaces. The special value * removes all attributes.
lv: Noņemt norādītos atribūtus no birkas. Vairāki atribūtu nosaukumi ir jāatdala ar atstarpēm. Īpašā vērtība * noņem visus atribūtus.

en: Space separated attribute names
lv: Ar atstarpi atdalīti atribūtu nosaukumi

en: Add attributes
lv: Pievienot atribūtus

en: Add the specified attributes, e.g.:
lv: Pievienot norādītos atribūtus, piemēram:

en: Empty the tag
lv: Iztukšot birku

en: Remove all contents from the tag
lv: Noņemt visu saturu no birkas

en: Wrap the tag
lv: Aplauzt birku

en: Wrap the tag in the specified tag, e.g.: {0} will wrap the tag in a DIV tag with class {1}
lv: Aplauzt birku norādītajā birkā, piemēram: {0} aplauzt birku DIV birkā ar klasi {1}

en: An HTML opening tag
lv: HTML atvēršanas birka

en: Insert HTML at start
lv: Ievietot sākumā HTML

en: The specified HTML snippet is inserted after the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
lv: Norādītais HTML fragments tiek ievietots pēc birkas atvēršanas. Ņemiet vērā, ka bez neaizvērtām birkām var izmantot tikai derīgus HTML fragmentus

en: HTML snippet
lv: HTML fragments

en: Insert HTML at end
lv: Ievietot HTML beigās

en: The specified HTML snippet is inserted before the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
lv: Norādītais HTML fragments tiek ievietots pirms noslēdzošās birkas. Ņemiet vērā, ka bez neaizvērtām birkām var izmantot tikai derīgus HTML fragmentus

en: Insert HTML before tag
lv: Ievietot HTML pirms birkas

en: The specified HTML snippet is inserted before the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
lv: Norādītais HTML fragments tiek ievietots pirms sākuma birkas. Ņemiet vērā, ka bez neaizvērtām birkām var izmantot tikai derīgus HTML fragmentus

en: Insert HTML after tag
lv: Ievietot HTML pēc birkas

en: The specified HTML snippet is inserted after the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
lv: Norādītais HTML fragments tiek ievietots aiz noslēdzošās birkas. Ņemiet vērā, ka bez neaizvērtām birkām var izmantot tikai derīgus HTML fragmentus

en: Action must have both:
lv: Darbībai jābūt abiem:

en: {} is not a valid CSS selector
lv: {} nav derīgs CSS atlasītājs

en: {} is not a valid XPath selector
lv: {} nav derīgs XPath atlasītājs

en: Tag name
lv: Birkas nosaukums

en: Class name
lv: Klases nosaukums

en: has class
lv: ir klase

en: does not have class
lv: nav klases

en: CSS selector
lv: CSS atlasītājs

en: matches CSS selector
lv: atbilst CSS atlasītājam

en: XPath selector
lv: XPath atlasītājs

en: matches XPath selector
lv: atbilst XPath atlasītājam

en: is any tag
lv: ir jebkura birka

en: Text
lv: Teksts

en: contains text
lv: satur tekstu

en: You must specify a value for the tag to match
lv: Jums ir jānorāda vērtība, lai birka atbilstu

en: Invalid {}
lv: Nederīgs {}

en: No actions
lv: Nav darbību

en: The rule has no actions
lv: Noteikumam nav darbību

en: Invalid action
lv: Nederīga darbība

en: No tag found in: {}. The tag specification must be of the form <tag> for example: <p>
lv: Nav atrasta neviena birka: {}. Birkas specifikācijai jābūt<tag>  formā, piemēram: <p>

en: If the tag {match_type} {query}
lv: Ja birka {match_type} {query}

en: 	Book Designer file detected.
lv: 	Atpazīta 	Book Designer datne.

en: 	Parsing HTML...
lv: 	Parsē HTML...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
lv: 	Atpazīta 	Baen datne. Parsē atkārtoti...

en: Written preprocessed HTML to
lv: Ieraksta priekšapstrādāto HTML datnē

en: Processing %s
lv: Apstrādā %s

en: 	Converting to BBeB...
lv: 	Pārveido par BBeB...

en: Could not parse file: %s
lv: Nevarēja parsēt datni: %s

en: %s is an empty file
lv: Datne %s ir tukša

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
lv: Neizdevās parsēt saiti %(tag)s %(children)s

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
lv: Nav iespējams apstrādāt attēlu %(path)s. Kļūda: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
lv: Nav iespējams apstrādāt pārklājošu PNG %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
lv: Kļūda apstrādājot tabulu: %s. Tabulas iezīmējums netiek ņemts vērā.

en: Bad table:
    %s
lv: Nederīga tabula:
    %s

en: Table has cell that is too large
lv: Tabulā ir pārāk liela šūna

en: Could not read cover image: %s
lv: Vāka attēls nav atverams: %s

en: Cannot read from: %s
lv: Nav iespējams nolasīt no: %s

en: Failed to process OPF file
lv: Nevar apstrādāt OPF failu

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
lv: %prog book.lrf
    Pārveido LRF datni par LRS (XML ar UTF-8 kodējumu) datni

en: Output LRS file
lv: Rezultāta LRS datne

en: Do not save embedded image and font files to disk
lv: Nesaglabāt diskā iegultos attēlus un šriftu datnes.

en: Be more verbose
lv: Sniegt vairāk informācijas

en: Parsing LRF...
lv: Analizē LRF...

en: Creating XML...
lv: Veido XML...

en: LRS written to
lv: LRS ierakstīts datnē

en: Could not read from thumbnail file:
lv: Nevarēja nolasīt sīktēla datni:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
lv: %prog [paildiestatījumi] datne.lrs
    Pārveido LRS datni par LRF datni.

en: Path to output file
lv: Rezultāta datnes atrašanās vieta

en: Verbose processing
lv: Apstrāde ar paplašinātu atskaiti

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
lv: Pārveidot LRS par LRS, noder atkļūdošanai.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
lv: Nederīga LRF datne. Nevarēja ierakstīt metadatus.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
lv: %prog [opcijas] gramata.lrf
    
    
    Apskatīt/labot LRF datnes metadatus.

en: Set the book title
lv: Ievadiet grāmatas nosaukumu

en: Set sort key for the title
lv: Ievadiet kārtošanas atslēgu nosaukumam

en: Set the author
lv: Ievadiet autoru

en: Set sort key for the author
lv: Ievadiet kārtošanas atslēgu autoram

en: The category this book belongs to. E.g.: History
lv: Kategorija, kurai šī grāmata pieder. Piem., Vēsture

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
lv: Atrašanās vieta attēlam, kas tiks izmantots kā šīs datnes sīktēls

en: Path to a TXT file containing the comment to be stored in the LRF file.
lv: Ceļš uz TXT failu, kurā ir komentārs, kas jāglabā LRF failā.

en: Extract thumbnail from LRF file
lv: Izvilkt sīktēlu no LRF datnes

en: Set the publisher
lv: Ievadiet izdevēju

en: Set the book classification
lv: Ievadiet grāmatas klasifikāciju

en: Set the book creator
lv: Ievadiet grāmatas izveidotāju

en: Set the book producer
lv: Ievadiet grāmatas producentu

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
lv: Izvilkt vāku no LRF datnes. Jāņem vēra, ka LRF formātā vāka attēls netiek definēts, tāpēc to mēģina uzminēt pēc dažādām pazīmēm.

en: Set book ID
lv: Norāda grāmatas ID

en: Extract the source DOCX file from Amazon Kindle Create KPF files. Note this will not contain any edits made in the Kindle Create program itself.
lv: Izvelciet avota DOCX failu no Amazon Kindle Create KPF faila. Ņemiet vērā, ka tajā nebūs nekādu labojumu, kas veikti pašā Kindle Create programmā.

en: Extract common e-book formats from archive files (ZIP/RAR/7z). Also try to autodetect if they are actually CBZ/CBR/CB7 files.
lv: Izvilkt parastos e-grāmatu formātus no arhīva failiem (ZIP/RAR/7z). Mēģināt arī automātiski noteikt, vai tie patiešām ir CBZ/CBR/CB7 faili.

en: No
lv: Nē

en: Author(s)
lv: Autors(i)

en: Publisher
lv: Izdevējs

en: Producer
lv: Producents

en: Comments
lv: Komentāri

en: Tags
lv: Birkas

en: Series | Series
lv[0]: Sērija
lv[1]: Sērijas
lv[2]: Sērijas

en: Languages
lv: Valodas

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: Published
lv: Publicēts

en: Rights
lv: Tiesības

en: Value: unknown field
lv: Vērtība: nezināms lauks

en: Search the calibre library for books by %s
lv: Meklēt calibre bibliotēkā %s grāmatas

en: Search {0} for the author: {1}
lv: Meklē {0} pēc autora: {1}

en: Search {0} for the book: {1} by the author {2}
lv: Meklē {0} grāmatas: {1} autoru {2}

en: Click to open
lv: Klikšķiniet, lai atvērtu

en: Show notes for: {}
lv: Rādīt piezīmes par: {}

en: Click to see books with {0}: {1}
lv: Klikšķiniet, lai redzētu grāmatas ar {0}: {1}

en: Book files
lv: Grāmatas

en: Folder | Folders
lv[0]: Mapes
lv[1]: Mape
lv[2]: Mapes

en: Data files
lv: Datu faili

en: Search calibre for books with the language: {}
lv: Meklē calibre grāmatas ar valodu: {}

en: Click to see books in this series
lv: Klikšķiniet, lai redzētu šīs sērijas grāmatas

en: Click to see books with {0}: {1} (derived from {2})
lv: Klikšķiniet, lai skatītu grāmatas ar {0}: {1} (atvasināts no {2})

en: %prog ebook_file [options]
lv: %prog ebook_file [opcijas]

en: 
    Read/Write metadata from/to e-book files.
    
    Supported formats for reading metadata: {0}
    
    Supported formats for writing metadata: {1}
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
lv: 
    Lasīt/Rakstīt metadatus no/uz e-grāmatu failiem.
    
    Atbalstītie metadatu lasīšanas formāti: {0}
    
    Atbalstītie metadatu rakstīšanas formāti: {1}
    
    Dažādi failu tipi atbalsta dažāda veida metadatus. Ja jūs mēģināt iestatīt
    dažādus metadatu faila tipus, kas to neatbalsta, metadati tiks
    klusi ignorēti.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
lv: Ievadiet autorus. Ja autori ir vairāki, tie jāatdala ar & simbolu. Autoru vārdiem vēlams izmantot formātu "Vārds Uzvārds".

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
lv: Nosaukuma variants, ko izmanto šķirošanai. Ja nav norādīts un nosaukums ir norādīts, tas tiks automātiski izveidots no nosaukuma.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
lv: Rinda, ko izmanto kārtojot pēc autora. Ja norādīta un autors(i) ir norādīts(i), tā tiks automātiski izveidota no autora(iem).

en: Set the cover to the specified file.
lv: Izveidot vāku no norādītās datnes.

en: Set the book category.
lv: Ievadiet grāmatas kategoriju.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
lv: Ievadiet grāmatas identifikatorus, var norādīt vairākas reizes. Piemēram:-- identifikators url: https://ACME.com --identifikators isbn:12345 Lai noņemtu identifikatoru, norādiet --identifikatoru isbn bez vērtības: Ņemiet vērā, ka EPUB failiem identifikatoru, kas atzīmēts kā pakotnes identifikators, nevar noņemt.

en: Set the published date.
lv: Ievadiet izdošanas datumu.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
lv: Saņemt vāku no e-grāmatas un saglabāt to kā norādīto failu.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
lv: Norādiet OPF datnes nosaukumu. Metadati tiks ierakstīti norādītajā OPF datnē.

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the e-book. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
lv: Izlasīt metadatus no norādītā OPF faila un izmantot tos metadatu iestatīšanai e-grāmatā. Metadati, kas norādīti komandrindā ignorēs OPF faila nolasītos metadatus

en: Set the BookID in LRF files
lv: Norādīt BookID LRF datnēs

en: No file specified
lv: Nav norādīta datne

en: Original metadata
lv: Oriģinālie metadati

en: Changed metadata
lv: Izmainītie metadati

en: OPF created in
lv: OPF izveidots

en: Cover saved to
lv: Vāks saglabāts

en: No cover found
lv: Vāks nav atrasts

en: Google Books
lv: Google grāmatas

en: Google web search
lv: Google meklētājs

en: Google Images
lv: Google attēli

en: Downloads metadata and covers from Amazon
lv: Lejupielādē metadatus un vākus no Amazon

en: US
lv: ASV

en: France
lv: Francija

en: Germany
lv: Vācija

en: UK
lv: Lielbritānija

en: Australia
lv: Austrālija

en: Italy
lv: Itālija

en: Japan
lv: Japāna

en: Spain
lv: Spānija

en: Brazil
lv: Brazīlija

en: India
lv: Indija

en: Netherlands
lv: Nīderlande

en: China
lv: Ķīna

en: Canada
lv: Kanāda

en: Sweden
lv: Zviedrija

en: Choose server automatically
lv: Izvēlēties serveri automātiski

en: Amazon servers
lv: Amazon serveri

en: Bing search cache
lv: Bing meklēšanas kešatmiņa

en: Google search cache
lv: Google meklēšanas kešatmiņa

en: Wayback machine cache (slow)
lv: Wayback mašīnas kešatmiņa (lēni)

en: DuckDuckGo search and Google cache
lv: DuckDuckGo meklēšana un Google kešatmiņa

en: Amazon country website to use:
lv: Izmantot Amazon tīmekļa vietni:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
lv: Metadati tiks meklēti šīs valsts Amazon lapā.

en: Server to get data from:
lv: Serveris datu iegūšanai:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
lv: Amazon ir sākusi bloķēt mēģinājumu ielādēt metadatus no saviem serveriem. Lai apietu šo problēmu, calibre var saņemt Amazon datus no dažādām vietām, kur tie tiek ierakstīti kešatmiņā. Izvēlieties avotu, kuram jūs dodat priekšroku.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
lv: Izmantot MOBI-ASIN metadatu meklēšanai

en: Enable this option to search for metadata with an ASIN identifier from the MOBI file at the current country website, unless any other amazon id is available. Note that if the MOBI file came from a different Amazon country store, you could get incorrect results.
lv: Iespējot šo opciju, lai meklētu metadatus ar ASIN identifikatoru MOBI failam šīs valsts tīmekļa vietnē, ja vien nav pieejams kāds cits Amazon ID. Ņemiet vērā, ka, ja MOBI fails ir no citas Amazon valsts veikala, jūs varētu saņemt nepareizus rezultātus.

en: Prefer the Kindle edition, when available
lv: Dot priekšroku Kindle izdevumam, kad tas ir pieejams

en: When searching for a book and the search engine returns both paper and Kindle editions, always prefer the Kindle edition, instead of whatever the search engine returns at the top.
lv: Meklējot grāmatu meklētājs atgriež gan papīra, gan Kindle izdevumus, vienmēr dodiet priekšroku Kindle izdevumam, nevis tam, ko meklētājs atgriež augšpusē.

en: Amazon timed out. Try again later.
lv: Amazon noildze. Mēģiniet vēlāk.

en: Metadata source
lv: Metadatu avots

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
lv: Lejupielādē vairākus grāmatu vākus no Amazon. Noderīgi alternatīvu vāku meklējumiem.

en: Maximum number of covers to get
lv: Maksimālais saņemamo vāku skaits

en: The maximum number of covers to process from the search result
lv: Maksimālais apstrādājamo vāku skaits no vaicājuma rezultātiem

en: %prog [options]
    
    Fetch book metadata from online sources. You must specify at least one
    of title, authors or ISBN.
lv: %prog [papildiespējas]
    
    Iegūt grāmatu metadatus no tiešsaistes avotiem. Jums jānorāda vismaz viens
    nosaukums, autors vai ISBN.

en: Book title
lv: Grāmatas nosaukums

en: Book author(s)
lv: Grāmatu autors(i)

en: Book ISBN
lv: Grāmatas ISBN

en: Identifiers such as ASIN/Goodreads id etc. Can be specified multiple times for multiple identifiers. For example:
lv: Identifikatori, piemēram, ASIN/Goodreads id utt. Var norādīt vairākas reizes vairākiem identifikatoriem. Piemēram:

en: Print the log to the console (stderr)
lv: Izvadīt žurnālu uz konsoles (stderr)

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
lv: Izvadīt metadatus OPF formātā, nevis cilvēkam lasāmā tekstā.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
lv: Norādiet datnes nosaukumu. Vāks, ja tāds ir pieejams, tiks saglabāts tajā. Bez šīs papildiespējas vāks netiks lejupielādēts.

en: Timeout in seconds. Default is 30
lv: Noilgums sekundēs. Noklusējums ir 30

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
lv: Norādiet izmantojamā metadatu lejupielādes spraudņa nosaukumu. Pēc noklusējuma tiks izmantoti visi metadatu spraudņi. Vairākiem spraudņiem var norādīt vairākas reizes. Visi spraudņu nosaukumi: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
lv: Lejuplādē metadatus no vākus Edelweiss - grāmatu izdevēju uzturēta kataloga

en: Downloads metadata and covers from Google Books
lv: Lejupielādē metadatus un vākus no Google Books

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
lv: Lejuplādē vākus no Google Image meklētāja. Noderīgs lielizmēra/alternatīvu vāku meklēšanai.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
lv: Maksimālais vāku skaits, kas tiek apstrādāts no Google meklēšanas rezultāta

en: Cover size
lv: Vāka izmērs

en: Search for covers larger than the specified size
lv: Meklēt vākus, kas ir lielāki par norādīto izmēru

en: Any size
lv: Jebkurš izmērs

en: Large
lv: Liels

en: Larger than %s
lv: Lielāks par %s

en: Downloads covers from The Open Library
lv: Lejupielādē vākus no The Open Library

en: Sample Book
lv: Grāmatas paraugs

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
lv: Šī ir Amazon KFX grāmata. To nevar apstrādāt. Lai iegūtu informāciju, kā rīkoties ar KFX grāmatām, skatiet {}.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
lv: Nav iespējams apstrādāt, jo šī ir Amazon Topaz grāmata.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
lv: Šī nav MOBI datne. Tā ir Topaz datne.

en: This is not a MOBI file.
lv: Šī nav MOBI datne.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
lv: Šī datne ir aizsargāta ar DRM. To nav iespējams mainīt.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
lv: Šī MOBI datne nesatur KF8 formāta grāmatu. KF8 ir Amazon jaunais e-grāmatu formāts. Calibre spēj pielāgot tikai MOBI datnes ar KF8 formāta grāmatām. Vecākas MOBI datnes bez KF8 nav pielāgojamas.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
lv: Šī MOBI datne satur KF8 un vecākus Mobi6 datus. Pielāgošana aizvāks Mobi6 datus, kā rezultātā datne turpmāk nebūs izmantojama ar vecākām Kindle versijām. Vai esat pārliecināti?

en: No details available
lv: Nav plašākas informācijas

en: Title page
lv: Titullapa

en: Index
lv: Indekss

en: Glossary
lv: Vārdnīca

en: Acknowledgements
lv: Pateicības

en: Bibliography
lv: Bibliogrāfija

en: Colophon
lv: Pēcvārds

en: Copyright
lv: Autortiesības

en: Dedication
lv: Veltījums

en: Epigraph
lv: Epigrāfs

en: Foreword
lv: Priekšvārds

en: List of illustrations
lv: Ilustrāciju saraksts

en: List of tables
lv: Tabulu saraksts

en: Preface
lv: Priekšvārds

en: Main text
lv: Galvenais teksts

en: %s format books are not supported
lv: %s formāta grāmatas netiek atbalstītas

en: Unknown error
lv: Nezināma kļūda

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
lv: Skatīt <a href="{}">detalizētu aprakstu</a>.

en: This error will be automatically fixed if you click "Try to correct all fixable errors" below.
lv: Šī kļūda tiks automātiski novērsta, ja klikšķināsit uz "Mēģināt labot visas labojamās kļūdas".

en: Failed to process CSS in {name} with errors: {errors}
lv: Nevar apstrādāt CSS mapē {name} ar kļūdām: {errors}

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
lv: Šo fontu nevar apstrādāt. Tas, visticamāk, nedarbosies arī e-grāmatu lasītājā

en: The font {} is not allowed to be embedded
lv: Fontu {} nav atļauts iekļaut

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
lv: Fonta metadatos ({: 09b}) ir karodziņš, kas norāda, ka tas nav licencēts iegulšanai. Jūs varat ignorēt šo brīdinājumu, ja esat pārliecināts, ka jums ir atļauts iestarpināt šo fontu.

en: The CSS font-family name {0} does not match the actual font name {1}
lv: CSS fontu ģimenes nosaukums {0} neatbilst fonta nosaukumam {1}

en: The font family name specified in the CSS @font-face rule: "{0}" does not match the font name inside the actual font file: "{1}". This can cause problems in some viewers. You should change the CSS font name to match the actual font name.
lv: CSS @font-face likumā: "{0}" norādītais fontu ģimenes nosaukums neatbilst fonta nosaukumam fonta datnē: "{1}". Tas var radīt problēmas dažos skatītājos. Jums būtu jānomaina CSS fonta nosaukums atbilstoši aktuālā fonta nosaukumam.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
lv: Nomainīt visur fonta nosaukumu no {0} uz {1}

en: Not a valid font: %s
lv: Nederīgs fonts: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
lv: Nederīgs attēls ir attēls, kuru nav iespējams ielādēt, parasti tā cēlonis ir bojāta datne. Tas būtu jānomaina ar derīgu attēlu vai arī jāaizvāc.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
lv: Uz Adobe Digital Editions balstītas lasīšanas ierīces nevar parādīt CMYK krāsu modeļa attēlus. Savietojamības nodrošināšanai Jums šis attēls būtu jāpārvērš par RGB.

en: Convert image to RGB automatically
lv: Pārvērst attēlu par RGB automātiski

en: Image is in the CMYK colorspace
lv: Attēla krāsu modelis ir CMYK

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
lv: Resurss, uz kuru norāda šī saite, nepastāv. Tā ir vai nu jālabo, vai jāaizvāc.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
lv: Windows datoros nav atļauts: simboli failu nosaukumos. Lai nodrošinātu maksimālu saderību, vislabāk to neizmantot failu nosaukumos/saitēs uz failiem.

en: This URL could not be parsed.
lv: Šo URL adresi nav iespējams analizēt.

en: The linked to resource {0} does not exist
lv: Saistītais resurss {0} nepastāv

en: The case of the link {0} and the case of the actual file it points to {1} do not agree. You should change either the case of the link or rename the file.
lv: Saitē {0} izmantotais datnes nosaukuma reģistrs nesaskan ar faktisko datnes nosaukumu {1}. Jums ir jālabo saite vai arī jāpārdēvē datne.

en: Change the case of the link to match the actual file
lv: Izmainīt saites reģistru, lai atbilstu pastāvošajai datnei

en: Link points to a file that is not a text document
lv: Saite norāda uz datni, kura nav teksta dokuments

en: The link "{0}" points to a file <i>{1}</i> that is not a text (HTML) document. Many e-book readers will be unable to follow such a link. You should either remove the link or change it to point to a text document. For example, if it points to an image, you can create small wrapper document that contains the image and change the link to point to that.
lv: Saite "{0}" norāda uz failu <i>{1}</i> , kas nav teksta (HTML) dokuments. Daudzi e-grāmatu lasītāji nespēs ievērot šādu saiti. Jums vajadzētu noņemt saiti vai mainīt to, lai norādītu uz teksta dokumentu. Piemēram, ja tas norāda uz attēlu, jūs varat izveidot nelielu iesaiņojuma dokumentu, kurā ir attēls, un mainīt saiti, uz kuru tas norāda.

en: Link points to a location not present in the target file
lv: Saite norāda uz mērķa datnē neesošu vietu

en: The link "{0}" points to a location <i>{1}</i> in the file {2} that does not exist. You should either remove the location so that the link points to the top of the file, or change the link to point to the correct location.
lv: Saite  "{0}" norāda uz datnē {2} neesošu vietu <i>{1}</i> . Jums vajadzētu vai nu izņemt vietu tā, lai saite norāda uz datnes sākumu, vai mainīt saiti tā, lai tā norādītu uz pareizo vietu.

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
lv: Šī saite izmanto file:// URL shēmu. Tas nedarbojas ar daudziem e-grāmatu lasītājiem. Noņemiet file:// prefiksu un pārliecinieties, vai saite norāda uz grāmatas iekšpusē esošu failu.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
lv: Saite norāda uz datni ārpus grāmatas. Tā darbosies tikai datorā, kurā tā ir izveidota, un nevienā citā. Labojiet šo saiti vai aizvāciet to.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
lv: Šī saite ir tukša. Tā gandrīz vienmēr ir kļūda. Vai nu aizpildiet saites galamērķi vai noņemiet saites birku.

en: This file is included in the book but not referred to by any document in the spine. This means that the file will not be viewable on most e-book readers. You should  probably remove this file from the book or add a link to it somewhere.
lv: Šis fails ir iekļauts grāmatā, bet nevienā dokumentā tas nav minēts. Tas nozīmē, ka lielākajā daļā e-grāmatu lasītāju šis fails nebūs skatāms. Iespējams, vajadzētu noņemt šo failu no grāmatas vai pievienot kaut kur tai saiti.

en: The file %s is not referenced
lv: Failam %s nav atsauces

en: This file is not in the book spine. All content documents must be in the spine. You should probably add it to the spine.
lv: Šī datne nav grāmatas muguriņā. Visiem satura dokumentiem jābūt grāmatas muguriņā. Jums, iespējams, tā jāpievieno muguriņai.

en: Append this file to the spine
lv: Pievienot šo datni muguriņai

en: This file is not listed in the book manifest. While not strictly necessary it is good practice to list all files in the manifest. Either list this file in the manifest or remove it from the book if it is an unnecessary file.
lv: Datne nav iekļautas grāmatas manifestā. Lai arī tas nav stingri noteikts, labā prakse ir iekļaut manifestā visas datnes. Iekļaujiet šo datni manifestā vai arī aizvāciet to no grāmatas, ja tā nav nepieciešama.

en: The file %s is not listed in the manifest
lv: Datne %s nav norādīta manifestā

en: Remove %s from the book
lv: Aizvākt %s no grāmatas

en: Add %s to the manifest
lv: Pievienot %s manifestam

en: Remove all references to %s from the HTML and CSS in the book
lv: Noņemt visas atsauces %s no HTML un CSS grāmatas

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
lv: Šajā failā tiek saglabātas grāmatzīmes un pēdējā atvērtā informācija no e-grāmatas skatītāja. To var noņemt, ja jums šī informācija nav vajadzīga, vai arī nevēlaties to kopīgot ar citiem cilvēkiem, kuriem jūs šo grāmatu sūtat.

en: Remove this file
lv: Dzēst šo datni

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
lv: E-grāmatu skatītājā izmantotais grāmatzīmju fails, calibre ir pieejams

en: The file %s has a MIME type that does not match its extension
lv: Failam %s ir MIME tips, kas neatbilst tā paplašinājumam

en: The file {0} has its MIME type specified as {1} in the OPF file. The recommended MIME type for files with the extension "{2}" is {3}. You should change either the file extension or the MIME type in the OPF.
lv: Faila {0} MIME tips OPF failā ir norādīts kā {1}. Ieteicamais MIME tips failiem ar paplašinājumu "{2}" ir {3}. Ir jāmaina OPF faila paplašinājums vai MIME tips.

en: Change the file extension to .xhtml
lv: Nomainiet datnes paplašinājumu uz .xhtml

en: Change the MIME type for this file in the OPF to %s
lv: Mainiet šī OPF faila MIME tipu uz %s

en: The link is empty
lv: Saite ir tukša

en: The linked resource %s is a folder
lv: Saistītais resurss %s ir mape

en: The linked resource %s does not exist
lv: Piesaistītais resurss %s nepastāv

en: The URL {} could not be parsed
lv: URL {} nav iespējams analizēt

en: The link %s is a file:// URL
lv: Saite %s ir file:// tipa URL

en: The link %s points to a file outside the book
lv: Saite %s norāda uz datni ārpus grāmatas

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
lv: Saite %s satur: simbolu, tāpēc Windows datoros radīsies kļūdas

en: The <%s> section is missing from the OPF
lv: Sadaļa <%s> nav atrodama OPF

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
lv: OPF datnē ir jābūt <%s> sadaļai. Jums tāda ir jāizveido.

en: Empty id attributes are invalid
lv: Tukši id atribūti nav derīgi

en: Empty ID attributes are invalid in OPF files.
lv: Tukši ID atribūti nav derīgi OPF failos.

en: idref="%s" points to unknown id
lv: idref="%s" norāda uz nezināmu id

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
lv: idref="%s" norāda uz OPF datnē neesošu id

en: The meta cover tag points to an non-existent item
lv: Vāka meta-birkas norāda uz neeksistējošu objektu

en: The meta cover tag points to an item with id="%s" which does not exist in the manifest
lv: Meta vāka birka norāda uz objektu ar id="%s" , kas nepastāv manifestā

en: Some e-book readers such as the Nook fail to recognize covers if the content attribute comes before the name attribute. For maximum compatibility move the name attribute before the content attribute.
lv: Daži e-grāmatu lasītāji, piemēram, Nooks, neatpazīst vākus, ja satura atribūts tiek parādīts pirms nosaukuma atribūta. Lai nodrošinātu maksimālu saderību, pārvietojiet nosaukuma atribūtu pirms satura atribūta.

en: Move the name attribute before the content attribute
lv: Pārvietojiet nosaukuma atribūtu pirms satura atribūta

en: The meta cover tag has content before name
lv: Vāka meta-birkai ir piešķirts saturs pirms nosaukuma

en: The item identified as the Table of Contents (%s) does not exist
lv: Objekts, kas nosaukts par satura rādītāju (%s) nepastāv

en: There is no item with id="%s" in the manifest.
lv: Objekts ar id="%s" nav atrodams manifestā.

en: The item identified as the Table of Contents has an incorrect media-type (%s)
lv: Objekta, kas nosaukts par satura rādītāju piešķirts nepareizs mēdija tips (%s)

en: The media type for the Table of Contents must be %s
lv: Satura rādītāja multivides tipam jābūt %s

en: This manifest entry has no href attribute. Either add the href attribute or remove the entry.
lv: Šim manifesta ierakstam nav href atribūta. Vai nu pievienojiet href atribūtu vai aizvāciet ierakstu.

en: Remove this manifest entry
lv: Noņemt šo manifesta ierakstu

en: Item in manifest has no href attribute
lv: Objektam manifestā nav href atribūta

en: The <spine> tag has no reference to the NCX table of contents file. Without this reference, the table of contents will not work in most readers. The reference should look like <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.
lv: Birkai <spine> nav atsauces uz NCX satura rādītāja datni. Bez šīs atsauces satura rādītājs nedarbosies vairumā no e-grāmatu lasītāju. Atsaucei ir jāizskatās sekojoši:  <spine toc="manifesta vienuma id NCX datnei">.

en: Add the reference to the NCX file
lv: Pievienot atsauci NCX datnei

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
lv: Trūkst atsauce uz NCX satura rādītāju

en: This book has no Navigation document. According to the EPUB 3 specification, a navigation document is required. The Navigation document contains the Table of Contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
lv: Šī grāmata nav navigācijas dokuments. Saskaņā ar EPUB 3 specifikāciju ir nepieciešams navigācijas dokuments. Navigācijas dokuments ietver satura rādītāju. Izmantojiet rīku "Saturs", lai pievienotu šai grāmatai satura rādītāju.

en: Missing navigation document
lv: Nav navigācijas dokumenta

en: The nav document for this book contains no table of contents, or an empty table of contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
lv: Šajā grāmatas dokumentā nav satura rādītāja vai ir tukšs satura rādītājs. Izmantojiet rīka Saturs, lai pievienotu šīs grāmatas satura rādītāju.

en: Missing ToC in navigation document
lv: Navigācijas dokumentā nav satura rādītāja

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
lv: Manifestā minētā datne nav atrodama, tā ir vai nu jāaizvāc no manifesta vai arī iztrūkstošā datne jāpievieno grāmatai.

en: Item (%s) in manifest is missing
lv: Manifestā minētais objekts (%s) nav atrodams

en: Remove the entry for %s from the manifest
lv: Dzēst %s ierakstu no manifesta

en: There are items marked as non-linear in the <spine>. These will be displayed in random order by different e-book readers. Some will ignore the non-linear attribute, some will display them at the end or the beginning of the book and some will fail to display them at all. Instead of using non-linear items simply place the items in the order you want them to be displayed.
lv: Pozīcijās <spine> atribūti ir atzīmēti kā nelineāri. Dažādi e-grāmatu lasītāji tos parādīs nejaušā secībā. Daži ignorēs nelineāro atribūtu, daži tos parādīs beigās vai grāmatas sākumā, un dažiem to neizdosies redzēt. Tā vietā, lai izmantotu nelineārus elementus, vienkārši ievietojiet vienumus tajā secībā, kuru vēlaties parādīt.

en: Mark all non-linear items as linear
lv: Atzīmēt visas nelineāros vienumus kā lineārus

en: Non-linear items in the spine
lv: Nelineāri objekti muguriņā

en: Remove all but the first duplicate item
lv: Dzēst visus atkārtojumus izņemot pirmo

en: Duplicate item in {0}: {1}
lv: Divkāršs objekts {0}: {1}

en: The item {0} is present more than once in the {2} in {1}. This is not allowed.
lv: Objekts {0} parādās vairāk kā vienu reizi {2} iekš {1}. Tas nav atļauts.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
lv: Ir definēta vairāk nekā viena <meta name="cover"> birka. Drīkst būt tikai viena.

en: Remove all but the first meta cover tag
lv: Aizvākt visus, atstājot tikai pirmo meta vāka birku

en: There is more than one cover defined
lv: Definēts vairāk kā viens vāks

en: The OPF must have an unique identifier, i.e. a <dc:identifier> element whose id is referenced by the <package> element
lv: OPF ir jābūt unikālam identifikatoram, t.i., <dc:identifier> elementam, kura ID ir atsauce ar <package> elementu

en: Auto-generate a unique identifier
lv: Automātiski izveidot unikālu identifikatoru

en: The OPF has no unique identifier
lv: OPF nav unikāla identifikatora

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
lv: Elements <dc:identifier> nedrīkst būt tukšs.

en: Remove empty identifiers
lv: Noņemt tukšos identifikatorus

en: Empty identifier element
lv: Tukšs identifikācijas elements

en: Incorrect media-type for spine item
lv: Nepareizs mēdija tips muguriņas vienumam

en: The item {0} present in the spine has the media-type {1}.  Most e-book software cannot handle non-HTML spine items.  If the item is actually HTML, you should change its media-type to {2}. If it is not-HTML you should consider replacing it with an HTML item, as it is unlikely to work in most readers.
lv: Objekts {0}, kas atrodas pamatā, ir multivides tips {1}. Vairums e-grāmatu programmatūras nevar apstrādāt pamata priekšmetus, kas nav HTML. Ja objekts faktiski ir HTML, mainiet tā multivides tipu uz {2}. Ja tas nav HTML, jums vajadzētu apsvērt tā aizstāšanu ar HTML elementu, jo tas visticamāk nedarbosies vairumā lasītāju.

en: Change the media-type to %s
lv: Mainīt mēdiju tipu uz %s

en: The OPF does not have the correct root element
lv: OPF nesatur pareizu saknes elementu

en: The OPF must have the root element <package> in namespace {0}, like this: <package xmlns="{0}">
lv: OPF ir jābūt saknes elementam <package> nosaukuma vietā {0}, piemēram: <package xmlns="{0}">

en: The OPF does not have a version
lv: OPF nav norādīta versija

en: The <package> tag in the OPF must have a version attribute. This is usually version="2.0" for EPUB2 and AZW3 and version="3.0" for EPUB3
lv: Birkai <package> OPF datnē jābūt versijas atribūtam. Parasti tas ir version="2.0"  EPUB2 un AZW3 un version="3.0" EPUB3

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
lv: Šī datne ir tukša un nesatur neko. Iespējams, Jums to būtu jāaizvāc.

en: The file %s is empty
lv: Datne %s ir tukša

en: A decoding errors means that the contents of the file could not be interpreted as text. This usually happens if the file has an incorrect character encoding declaration or if the file is actually a binary file, like an image or font that is mislabelled with an incorrect media type in the OPF.
lv: Dekodēšanas kļūdas nozīmē, ka datnes saturs nevar tikt interpretēts kā teksts. Tas parasti notiek, ja datnei ir nepareiza rakstzīmju kodēšanas deklarācija, vai ja tā ir bināra datne, piemēram, attēla vai fonta, kas ir apzīmēti ar nepareizu mēdiju tipu OPF.

en: Parsing of %s failed, could not decode
lv: Analīze %s neizdevās, nevarēja dekodēt

en: A parsing error in an XML file means that the XML syntax in the file is incorrect. Such a file will most probably not open in an e-book reader. These errors can  usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes  "do the wrong thing".
lv: Analīzes kļūda XML failā nozīmē, ka faila XML sintakse ir nepareiza. Šāds fails, visticamāk, netiks atvērts e-grāmatu lasītājā. Šīs kļūdas parasti var automātiski noteikt, tomēr automātiska noteikšana dažreiz var "noiet greizi".

en: A parsing error in an HTML file means that the HTML syntax is incorrect. Most readers will automatically ignore such errors, but they may result in  incorrect display of content. These errors can usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes "do the wrong thing".
lv: HTML datnes parsēšanas kļūda norāda uz nepareizu HTML sintaksi datnē. Vairums e-grāmatu lasītāju šādu kļūdu automātiski ignorēs, taču tā var izsaukt nekorektu satura attēlojumu. Šādas kļūdas parasti ir labojamas automātiski, taču automātiska labošana reizēm var sniegt "negaidītus un nevēlamus rezultātus".

en: This HTML file uses private entities. These are not supported. You can try running "Fix HTML" from the Tools menu, which will try to automatically resolve the private entities.
lv: Šajā HTML failā tiek izmantoti privāti subjekti. Tie netiek atbalstīti. Jūs varat palaist “Fix HTML” no izvēlnes Rīki, kas mēģinās automātiski atrisināt privātos subjektus.

en: Replace all named entities with their character equivalents in this book
lv: Aizstāt visus šos objektus ar to simbolu ekvivalentiem šajā grāmatā

en: Named entities are often only incompletely supported by various book reading software. Therefore, it is best to not use them, replacing them with the actual characters they represent. This can be done automatically.
lv: Nosauktie subjekti bieži vien nepilnīgi atbalsta dažādu grāmatu lasīšanas programmatūru. Tāpēc vislabāk ir tos neizmantot, aizstājot tos ar reāliem burtiem, ko viņi pārstāv. To var izdarīt automātiski.

en: Named entities present
lv: Nosauktie uzņēmumi piedāvā

en: Filename contains unsafe characters
lv: Datnes nosaukums satur nedrošas rakstzīmes

en: The filename {0} contains unsafe characters, that must be escaped, like this {1}. This can cause problems with some e-book readers. To be absolutely safe, use only the English alphabet [a-z], the numbers [0-9], underscores and hyphens in your file names. While many other characters are allowed, they may cause problems with some software.
lv: Faila nosaukums {0} satur nedrošas rakstzīmes, kuras ir jāaizvāc, piemēram, šo {1}. Tas var radīt problēmas ar dažiem e-grāmatu lasītājiem. Lai būtu pilnīgi droši, failu nosaukumos izmantojiet tikai angļu valodas alfabētu [a-z], ciparus [0-9], pasvītrojumus un defises. Lai gan ir atļautas daudzas citas rakstzīmes, tās var radīt problēmas ar kādu programmatūru.

en: Rename the file {0} to {1}
lv: Pārdēvēt datni {0} par {1}

en: This HTML file is larger than %s. Too large HTML files can cause performance problems on some e-book readers. Consider splitting this file into smaller sections.
lv: Šis HTML fails ir lielāks par %s. Pārāk lieli HTML faili var izraisīt veiktspējas problēmas dažiem e-grāmatu lasītājiem. Apsveriet šī faila sadalīšanu mazākās sadaļās.

en: File too large
lv: Datne pārāk liela

en: This is an invalid (unrecognized) entity. Replace it with whatever text it is supposed to have represented.
lv: Tā ir nederīga (neatzīta) vienība. Aizstāt to ar citu, pārstāvētu, tekstu.

en: Invalid entity: %s
lv: Nederīga vienība: %s

en: Run fix HTML on this file, which will automatically insert the correct namespace
lv: Palaist šai datnei HTML labotāju, kas automātiski ievietos pareizo nosaukumvietu

en: Invalid or missing namespace
lv: Nederīga vai nepastāvoša nosaukumvieta

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
lv: Šai datnei ir {0}. Tās nosaukumvietai jābūt {1}. Iestatiet nosaukumvietu nosakot xmlns atribūtu <html> elementam, piemēram: <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
lv: nepareiza nosaukumvieta %s

en: no namespace
lv: nav nosaukumvietas

en: Change this file's encoding to UTF-8
lv: Mainīt šīs datnes kodējumu uz UTF-8

en: Non UTF-8 encoding declaration
lv: No UTF-8 atšķirīga kodējuma deklarācija

en: This file has its encoding declared as %s. Some reader software cannot handle non-UTF8 encoded files. You should change the encoding to UTF-8.
lv: Šīs datnes kodējums ir deklarēts kā %s. Dažas lasītāju programmatūras nevar izmantot datnes, kuras nav UTF-8 kodējumā. Jums vajadzētu mainīt kodējumu uz UTF-8.

en: Private entities found
lv: Atrasti privāti subjekti

en: Remove the duplicate ids from all but the first element
lv: Aizvākt atkārtojošos id no visiem elementiem, izņemot pirmo

en: Duplicate id: %s
lv: Atkārtots id: %s

en: The id {0} is present on more than one element in {1}. This is not allowed. Remove the id from all but one of the elements
lv: id {0} parādās vairāk nekā vienā {1} elementā. Tas nav atļauts. Aizvāciet to no visiem elementiem, izņemot vienu

en: Replace this id with a randomly generated valid id
lv: Aizvietot šo id ar nejauši izveidotu derīgu id

en: Invalid id: %s
lv: Nederīgs id: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
lv: ID {0} nav derīgs id. IDs jāsākas ar burtu ([A-Za-z]), kam var sekot jebkurš burtu, ciparu ([0-9]), domuzīmju ("-"), pasvītru ("_"), kolu (":"), un punktu (".") skaits. Tas nodrošina maksimālu saderību ar palšu ierīču klāstu.

en: Wrap the bare text in a p tag
lv: Ievietojiet tukšo tekstu birkā <p>

en: You cannot have bare text inside the body tag. The text must be placed inside some other tag, such as p or div
lv: Birkā body nav teksta. Teksts jāievieto citā birkā, piemēram, p vai div

en: Bare text in body tag
lv: Vienkāršs teksts birkā body

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only edit MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not editable.
lv: Šī MOBI datne nesatur KF8 formāta grāmatu. KF8 ir Amazon jaunais e-grāmatu formāts. Calibre spēj labot tikai MOBI datnes ar KF8 formāta grāmatām. Vecākas MOBI datnes bez KF8 nav labojami.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. calibre can only edit MOBI files that contain only KF8 data.
lv: Šī MOBI datne satur KF8 un vecākus Mobi6 datus. Calibre spēj labot tikai MOBI datnes ar KF8 formāta datiem.

en: Cover inserted
lv: Vāks ievietots

en: Cover updated
lv: Vāks atsvaidzināts

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
lv[0]: Noņemts neizmantots CSS stila noteikums
lv[1]: Removed {} unused CSS style rules
lv[2]: Removed {} unused CSS style rules

en: Removed one unused CSS selector | Removed {} unused CSS selectors
lv[0]: Noņemti {} neizmantoti CSS atlasītāji
lv[1]: Noņemts viens neizmantots CSS atlasītājs
lv[2]: Noņemti {} neizmantoti CSS atlasītāji

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
lv[0]: No HTML noņemtas {} neizmantotās klases
lv[1]: Removed {} unused classes from the HTML
    No HTML noņemta viena neizmantotā klase
lv[2]: Removed {} unused classes from the HTML

en: Merged one CSS style rule with identical selectors | Merged {} CSS style rules with identical selectors
lv[0]: Sapludināti {} CSS stila noteikumi ar identiskiem atlasītājiem
lv[1]: Apvienota viena CSS stila kārtula ar identiskiem atlasītājiem
lv[2]: Sapludināti {} CSS stila noteikumi ar identiskiem atlasītājiem

en: Merged one CSS style rule with identical properties | Merged {} CSS style rules with identical properties
lv[0]: Sapludinātas {} CSS stila kārtulas ar identiskām īpašībām
lv[1]: Apvienota viena CSS stila kārtula ar identiskām īpašībām
lv[2]: Sapludinātas {} CSS stila kārtulas ar identiskām īpašībām

en: Removed one unreferenced stylesheet | Removed {} unreferenced stylesheets
lv[0]: Noņemtas {} stila lapas bez atsaucēm
lv[1]: Noņemta viena stila lapa bez atsauces
lv[2]: Noņemtas {} stila lapas bez atsaucēm

en: No unused CSS style rules found
lv: Nav atrasts neviens neizmantots CSS stila likums

en: No unused CSS selectors found
lv: Nav atrasts neviens neizmantots CSS atlasītājs

en: No unused class attributes found
lv: Nav atrasts neviens neizmantotas klases atribūts

en: No style rules that could be merged found
lv: Netika atrasts neviens stila noteikums, kurus varētu apvienot

en: No unused stylesheets found
lv: Netika atrasta neviena neizmantota stila lapa

en: Could not find a font in the "%s" family exactly matching the CSS font specification, will embed a fallback font instead. CSS font specification:
lv: Nevarēja atrast fontu "%s" saimē, kas precīzi atbilst CSS fontu specifikācijai, tā vietā ieguls rezerves failu. CSS fontu specifikācija:

en: Matched font specification:
lv: Atbilstošo fontu specifikācija:

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
lv: Neizdevās atrast fontus kopai: %s, netiks iegulti

en: No embeddable fonts found
lv: Nav atrasti iegulstami fonti

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
lv: Šī datne ir aizsargāta ar DRM. To nav iespējams labot.

en: Soft hyphens added
lv: Pievienotas mīkstas defises

en: Soft hyphens removed
lv: Mīkstā defise noņemta

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
lv: {0} saspiests no {1} līdz {2} baitiem [{3:.1%} samazinājums]

en: {0} could not be further compressed
lv: Vietni {0} nevar vairāk saspiest

en: Failed to process {0} with error:
lv: Neizdevās apstrādāt {0} ar kļūdu:

en: Total image filesize reduced from {0} to {1} [{2:.1%} reduction, {3} images changed]
lv: Kopējais attēlu lielums samazināts no {0} uz {1} [{2:.1%} samazinājums, {3} attēli mainīti]

en: Images are already fully optimized
lv: Attēli jau ir pilnībā optimizēti

en: <p><i>Polishing books</i> is all about putting the shine of perfection onto
    your carefully crafted e-books.</p>
    
    <p>Polishing tries to minimize the changes to the internal code of your e-book.
    Unlike conversion, it <i>does not</i> flatten CSS, rename files, change font
    sizes, adjust margins, etc. Every action performs only the minimum set of
    changes needed for the desired effect.</p>
    
    <p>You should use this tool as the last step in your e-book creation process.</p>
    {0}
    <p>Note that polishing only works on files in the %s formats.</p>
lv: <p><i>Grāmatu pulēšana</i> viss par to, liekot spīdēt pilnīgi
    rūpīgi izstrādātām e-grāmatām.</p>
    
    <p>Pulēšana cenšas minimizēt jūsu e-grāmatu iekšējā koda izmaiņas.
    Atšķirībā no konversijas, tā <i>ne</i> saplacina CSS, pārdēvē failus, maina fonta
    lielumu, pielāgo piemales, utt. Katra darbība veic tikai minimālo kopumu
    izmaiņas, kas nepieciešamas, lai sasniegtu vēlamo efektu.</p>
    
    <p>Jums vajadzētu izmantot šo instrumentu kā pēdējo soli e-grāmatu radīšanas procesā.</p>
    {0}
    <p>, Ņemiet vērā, ka pulēšana darbojas tikai ar failiem %s formātos.</p>

en:  or
lv:  vai

en: <p>Embed all fonts that are referenced in the document and are not already embedded.
    This will scan your computer for the fonts, and if they are found, they will be
    embedded into the document.</p>
    <p>Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.</p>
lv: <p>Iegult visus fontus, kas ir izmantoti dokumentā un vēl nav iegulti.
    Jūsu datorā tiks meklēti fonti un, ja tie tiks atrasti, tie tiks iegulti dokumentā.</p>
    <p>Lūdzu, pārliecinieties par atbilstošas licences esamību pirms fontu iegulšanas šajā dokumentā.</p>

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
lv: <p>Samazināt fontus nozīmē samazināt iekļautos fontus, lai ierobežotu
     uz vēlamo fontu kopu ko izmanto grāmata. Tas
    ievērojami samazina fontu failu izmēru (uz pusi samazina fonta
    failu kopējo izmēru).</p>
    
    <p>Piemēram, ja grāmata izmanto konkrētu fontu galvenes,
    tad fontu samazināšana, samazinās šo fontu saturu tikai
    rakstzīmēm, kas atrodas faktiskajā galvenes grāmatā. Vai arī, ja
    grāmatā iekļauti treknraksta un kursīva versijas fonti, bet treknraksta 
    un kursīva teksts ir salīdzinoši reti, vai trūkst vispār, tad
    treknraksta un kursīva fontus var samazināt līdz dažām
    zīmēm vai pilnībā likvidēt.</p>
    
    <p>Vienīgais negatīvais moments fontu samazināšanai, ir, ka, ja vēlāk
    , kad jūs nolemjat pievienot vairāk teksta jūsu grāmatām, tikko pievienotajā
    tekstā var nebūt ietverti samazinātie fonti.</p>

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
lv: <p>Ievietot lapu "grāmatas vāks" grāmatas sākumā, kas satur
    visus grāmatas metadatus, piemēram, nosaukums, birkas, autori, sērija, komentāri,
    utt. Jebkurš iepriekšējās grāmatas vāks tiks aizstāts.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
lv: <p>Dzēst iepriekš pievienoto grāmatas apvākojuma lapu.</p>

en: <p>Convert plain text dashes, ellipsis, quotes, multiple hyphens, etc. into their
    typographically correct equivalents.</p>
    <p>Note that the algorithm can sometimes generate incorrect results, especially
    when single quotes at the start of contractions are involved.</p>
lv: <p>Pārvērst teksta domuzīmes, daudzpunktus, pēdiņas, vairākas pārnesumzīmes, utt. uz
    tipogrāfiski pareiziem ekvivalentiem.</p>
    <p>Ņemiet vērā, ka algoritms dažkārt var radīt kļūdainus rezultātus, jo īpaši
    ja ir iesaistītas vienas pēdiņas saīsinājumu sākumā.</p>

en: <p>Remove all unused CSS rules from stylesheets and &lt;style&gt; tags. Some books
    created from production templates can have a large number of extra CSS rules
    that don't match any actual content. These extra rules can slow down readers
    that need to parse them all.</p>
lv: <p>Noņemiet visas neizmantotās CSS kārtulas no stilu lapām un &lt; stilu&gt; birkām. Dažas grāmatas
    izveidotām no ražošanas veidnēm var būt liels skaits papildu CSS kārtulu
    kas neatbilst nevienam faktiskajam saturam. Šie papildu noteikumi var palēnināt lasītāju darbību
    kam tie visi ir parsēti.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
lv: <p>Grūti saspiest attēlus grāmatā, lai samazinātu faila lielumu ne
    ietekmējot attēla kvalitāti.</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
lv: <p>Ja iespējams, uzlabojiet grāmatas iekšējās struktūras. Piemēram,
    jaunināt EPUB 2 grāmatas uz EPUB 3 grāmatām.</p>

en: <p>Add soft hyphens to all words in the book. This allows the book to be rendered
    better when the text is justified, in readers that do not support hyphenation.</p>
lv: <p>Pievienojiet mīkstās defises visiem grāmatas vārdiem. Tas ļauj atveidot grāmatu
    labāk, ja teksts ir pamatots, lasītājiem, kuri neatbalsta zilbjdali.</p>

en: <p>Remove soft hyphens from all text in the book.</p>
lv: <p>Noņemiet mīkstās defises no visa grāmatas teksta.</p>

en: Updating metadata
lv: Atjaunina metadatus

en: Updated metadata jacket
lv: Metadatu apvākojums atsvaidzināts

en: Metadata updated
lv: Matadati atsvaidzināti

en: Setting cover
lv: Veido vāku

en: Inserting metadata jacket
lv: Pievieno metadatu apvākojumu

en: Existing metadata jacket replaced
lv: Esošais metadatu apvākojums aizvietots

en: Metadata jacket inserted
lv: Metadatu apvākojums pievienots

en: Removing metadata jacket
lv: Dzēš metadatu apvākojumu

en: Metadata jacket removed
lv: Metadatu apvākojums izdzēsts

en: No metadata jacket found
lv: Metadatu apvākojums nav atrasts

en: Smartening punctuation
lv: Optimizē interpunkciju

en: Embedding referenced fonts
lv: Ieguļ izmantotos fontus

en: Subsetting embedded fonts
lv: Veido iegulto fontu apakškopas

en: No embedded fonts to subset
lv: Apakškopai nav iegultu fontu

en: Removing unused CSS rules
lv: Aizvāc neizmantotos CSS likumus

en: Losslessly compressing images
lv: Saspiež attēlus bez zudumiem

en: Upgrading book, if possible
lv: Ja iespējams, jaunināt grāmatu

en: Removing soft hyphens
lv: Mīksto defisu noņemšana

en: Adding soft hyphens
lv: Mīksto defisu pievienošana

en: ## Polishing: %s
lv: ## Pulē: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
lv: Pulēšanas laiks: %.1f sekundes

en: %prog [options] input_file [output_file]
lv: %prog [opcija] iejas fails [izejas fails]

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
lv: Ceļš uz vāka attēlu. Izmaina norādītajā e-grāmatā vāku. Ja vāka attēla nav, vai vāks nav pienācīgi identificēts, ievieto jaunu vāciņu.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
lv: Ceļš līdz OPF datnei. Grāmatas metadati tiek atsvaidzināti no OPF datnes.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
lv: Rādīt plašāku informāciju par norisi, noder atkļūdošanai.

en: You must provide the input file to polish
lv: Ir jānorāda pulējamā datne

en: Unknown extra arguments
lv: Nezināms papildu arguments

en: You must specify at least one action to perform
lv: Ir jānorāda vismaz viena veicamā darbība

en: Smartened punctuation in: %s
lv: Interpunkcija optimizēta: %s

en: No punctuation that could be smartened found
lv: Nav atrasta uzlabojama interpunkcija

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
lv: Datnei %s ir nepareizs iezīmējums. Pirms sadalīšanas mēģiniet palaist "Labot HTML" rīku

en: The expression %s did not match any nodes
lv: Izteiksme %s neatbilst nevienam mezglam

en: Removed unused font: %s
lv: Aizvākt neizmantoto fontu: %s

en: The font %s was already subset
lv: Fonta %s apakškopa jau iegulta

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
lv: Fonts {0} samazināts līdz {1} no tā sākotnējā izmēra

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
lv: Kopējais fonta izmērs samazināts līdz %.1f%% no sākotnējā

en: No embedded fonts found
lv: Nav atrasti iegulti fonti

en: No file named %s exists
lv: Datne ar nosaukumu %s nepastāv

en: No HTML file named %s exists
lv: HTML datne ar nosaukumu %s nepastāv

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
lv: Enkurs %(a)s nav atrodams datnē %(f)s

en: (Untitled)
lv: (Bez nosaukuma)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
lv: Datnei %s ir nepareizs iezīmējums. Pirms rediģēšanas mēģiniet palaist "Labot HTML" rīku

en: No upgrade needed
lv: Jaunināšana nav nepieciešama

en: Updated EPUB from version 2 to 3
lv: Atjaunināts EPUB no 2. uz 3. versiju

en: HTML TOC generation options.
lv: Iestatījumi HTML satura rādītāja ģenerēšanai.

en: {1} of <em>{0}</em>
lv: {1} no <em>{0}</em>

en: Rating
lv: Vērtējums

en: Date
lv: Datums

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
lv: Nav iespējams atrast saprātīgu punktu sadalīšanai: %(path)s Apakškoka izmērs: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
lv: OPF/NCX/utml. ģenerēšanas iestatījumi.

en: OPF version to generate. Default is %default.
lv: Ģenerējamā OPF versija. Noklusētā ir %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
lv: Veidojiet Adobe "page-map" datni, ja ir pieejama lappušu sadalījuma informācija

en: Sidebar
lv: Sānjosla

en: Adding headers and footers
lv: Galvenes un kājenes pievienošana

en: Headers and footers added
lv: Pievienotas galvenes un kājenes

en: Parsed all content for markup transformation
lv: Analizēt visu saturu atzīmju pārveidei

en: Completed markup transformation
lv: Iezīmēšanas pārveide pabeigta

en: Rendered all HTML as PDF
lv: Pārveidots viss HTML kā PDF

en: Added links to PDF content
lv: Pievienotas saites uz PDF saturu

en: Updated metadata in PDF
lv: Atjaunināti PDF metadati

en: Rendered {0} of {1} pages
lv: Izveidotas {0} no {1} lapām

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
lv: Nevarēja atrast pdftohtml. Pārbaudiet vai tas ir norādīts PATH

en: Table of Contents:
lv: Satura rādītājs:

en: Default icons
lv: Noklusētās ikonas

en: Send file to storage card instead of main memory by default
lv: Pēc noklusējuma sūtīt datni uz atmiņas karti, nevis uz pamatatmiņu

en: Confirm before deleting
lv: Apstiprināt pirms dzēšanas

en: Main window geometry
lv: Galvenā loga ģeometrija

en: Notify when a new version is available
lv: Informēt par jaunu versiju

en: Use Roman numerals for series number
lv: Sērijām lietot romiešu ciparus

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
lv: Kārtot birku sarakstu pēc nosaukuma, popularitātes vai vērtējuma

en: Match tags by any or all.
lv: Tagu atbilstība pēc visiem vai jebkura.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
lv: Vāku pārlūkošanas režīmā parādāmo vāku skaits

en: Defaults for conversion to LRF
lv: Noklusētie iestatījumu pārveidošanai uz LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
lv: E-grāmatu skatītāja LRF opcijas

en: Formats that are viewed using the internal viewer
lv: Formāti, kas tiek parādīti izmantojot iebūvēto lasītāju

en: Columns to be displayed in the book list
lv: Grāmatu sarakstā rādamās slejas

en: Automatically launch Content server on application startup
lv: Automātiski palaidiet satura serveri programmas startēšanas laikā

en: Oldest news kept in database
lv: Vecākas datubāzē paturamās ziņas

en: Show system tray icon
lv: Rādīt sistēmas joslas ikonu

en: Upload downloaded news to device
lv: Nosūtīt lejupielādētās ziņas uz ierīci

en: Delete news books from library after uploading to device
lv: Pēc nosūtīšanas uz ierīci dzēst ziņu gramatas no bibliotēkas

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
lv: Parādīt vāku atsevišķā logā, nevis galvenajā calibre logā

en: Disable notifications from the system tray icon
lv: Atspējot sistēmas joslas ikonas paziņojumus

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
lv: Noklusētā darbība, kas jāveic, kad tiek klikšķināta "Sūtīt uz ierīci" poga

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter key is pressed.
lv: Sāciet meklēšanu rakstīšanas laikā. Ja tas ir atspējots, meklēšana notiks tikai tad, kad tiks nospiests Enter taustiņš.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
lv: Meklējot, rādīt visas grāmatas ar iezīmētiem meklēšanas rezultātiem, nevis norādot tikai sakritības. Jūs varat izmantot N vai F3 taustiņus, lai pārietu uz nākamo sakritību.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
lv: Maksimālais vienlaicīgi izpildāmo pārveidošanas/lejupielādes darbu skaits. Vēsturisku iemeslu dēļ skaits ir divreiz lielāks nekā aktuālais.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
lv: Lejupielādēt sociālos metadatus (birkas/vērtējumus/utml.)

en: Overwrite author and title with new metadata
lv: Pārrakstīt autoru un nosaukumu ar jaunajiem metadatiem

en: Automatically download the cover, if available
lv: Automātiski lejupielādēt pieejamos vāka attēlus

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
lv: Noteikt maksimālo vienlaicīgi veicamo uzdevumu skaitu vienādu ar procesoru skaitu

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
lv: Lietotāja interfeisa izkārtojums. Platajā pusē ir grāmatas detaļu panelis, kas atrodas labajā pusē, un apakšā tā ir šaura.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
lv: Rādīt birku pārlūkā vidējo vērtējumu par vienību

en: Disable UI animations
lv: Atspējot UI animācijas

en: Tag browser categories not to display
lv: Atzīmējiet pārlūka kategorijas, kuras nerādīt

en: WARNING:
lv: BRĪDINĀJUMS:

en: ERROR:
lv: KĻŪDA:

en: Show this confirmation again
lv: Rādīt šo apstiprinājumu vēlreiz

en: Restart needed
lv: Nepieciešams pārstartēt

en: &Restart calibre now
lv: &Restartēt calibre tūlīt

en: All files
lv: Visi faili

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
lv: Atdalīties no kontrolējošā termināla, ja tāds ir (tikai Linux)

en: Click "Show details" for more information.
lv: Plašākai informācijai, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
lv: Vides mainīgais %s ir iestatīts. Mēģiniet to atiestatīt.

en: Could not create temporary folder
lv: Nevar izveidot pagaidu mapi

en: Could not create temporary folder, calibre cannot start.
lv: Nevar izveidot pagaidu mapi, calibre nevar palaist.

en: Windows XP not supported
lv: Windows XP nav atbalstīts

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
lv: calibre versijas jaunākas par 2.0 nevar palaist uz Windows XP, jo grafiskā rīkkopa Qt5, ko izmanto calibre 2.x.x, bieži avarē uz Windows XP. Mēs iesakām palikt pie <a href="%s">calibre 1.48</a> ,kas labi darbojas arī uz Windows XP.

en: Books
lv: Grāmatas

en: EPUB books
lv: EPUB grāmatas

en: Kindle books
lv: Kindle grāmatas

en: PDF books
lv: PDF grāmatas

en: HTML books
lv: HTML grāmatas

en: LIT books
lv: LIT grāmatas

en: Text books
lv: Teksta gramatas

en: Comics
lv: Komiksi

en: Archives
lv: Arhīvi

en: Wordprocessor files
lv: Teksta redaktoru datnes

en: Add books
lv: Pievienot grāmatas

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
lv: Pievieno grāmatas calibre bibliotēkai/ierīcei no datorā esošajām datnēm

en: Add books from a single folder
lv: Pievienot grāmatas no vienas mapes

en: Add from folders and sub-folders
lv: Pievienot no mapēm un apakšmapēm

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR/7z)
lv: Pievienot vairākas grāmatas no arhīva (ZIP/RAR/7z)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
lv: Pievienot tukšu grāmatu. (Grāmatas ieraksts bez formāta)

en: Add from ISBN
lv: Pievienot pēc ISBN

en: Add files to selected book records
lv: Pievienot datnes izvēlētajiem grāmatu ierakstiem

en: Add files to selected book records from clipboard
lv: Pievienot failus atlasītajiem grāmatu ierakstiem no starpliktuves

en: Add data files to selected book records
lv: Pievienot datus atlasītajiem grāmatu ierakstiem

en: Add an empty file to selected book records
lv: Pievienot tukšu datni atlasīto grāmatu ierakstiem

en: Control the adding of books
lv: Grāmatu pievienošanas vadība

en: No books selected
lv: Nav izvēlēta neviena grāmata

en: Cannot add files as no books are selected
lv: Nevar pievienot datnes, jo nav izvēlēta neviena grāmata

en: No files in clipboard
lv: Starpliktuvē nav failu

en: No files have been copied to the clipboard
lv: Starpliktuvē nav kopēts neviens fails

en: Are you sure?
lv: Vai esat pārliecināts?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
lv: Vai tiešām vēlaties iestatīt vienādu vāku visām %d grāmatām?

en: Select book files
lv: Izvēlieties grāmatu datness

en: Select extra data files
lv: Atlasīt papildu datu failus

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
lv: Vai tiešām vēlaties pievienot vienādas datnes visām %d grāmatām? Ja grāmatas formāts jau pastāv, attiecīgā datne tiks aizvietota.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
lv[0]: Grāmatā {1} tiks nomainīts formāts {0}. Vai esat pārliecināts?
lv[1]: Formāti {0} tiks aizstāti grāmatā {1}. Vai esi pārliecināts?
lv[2]: Formāti {0} tiks aizstāti grāmatā {1}. Vai esi pārliecināts?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
lv: Vai tiešām vēlaties pievienot vienu un to pašu tukšo datni viesām %d grāmatām? Ja šāds formāts grāmatai jau pastāv, tas tiks pārrakstīts ar tukšo datni.

en: Choose format of empty file
lv: Izvēlieties tukšu failu formātu

en: The {0} format will be replaced in the book: {1}. Are you sure?
lv: Formāts {0} tiks aizstāts grāmatā: {1}. Vai esi pārliecināts?

en: Choose archive file
lv: Izvēlieties arhīva datni

en: Type of archive
lv: Arhīva veids

en: Will the archive have a single book per internal folder?
lv: Vai arhīvā būs viena grāmata katrā iekšējā mapē?

en: Select root folder
lv: Izvēlieties pamatmapi

en: Cannot add
lv: Nevar pievienot

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
lv: Nevar pievienot grāmatas no mapes: %s ,jo tā satur pašlaik ir atvērtu calibre bibliotēku

en: Multi-file books?
lv: Vairāku failu grāmatas?

en: Assume all e-book files in a single folder are multiple formats of the same book?
lv: Vai visi e-grāmatu faili vienā mapē ir vairāki vienas grāmatas formāti?

en: Duplicates found
lv: Atrasti dublikāti

en: Books with some of the specified ISBNs already exist in the calibre library. Click "Show details" for the full list. Do you want to add them anyway?
lv: Grāmatas ar dažiem norādītajiem ISBN jau pastāv calibre bibliotēkā. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai skatītu pilnu sarakstu. Vai vēlaties tos pievienot?

en: Adding
lv: Pievieno

en: Creating book records from ISBNs
lv: Izveido grāmatu ierakstus balstoties uz ISBN kodiem

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
lv: Jūs esat iemetuši dažas datnes grāmatā <b>%s</b>. Tas pievienos vai aizvietos dažas datnes. Vai vēlaties turpināt?

en: Add as new book | Add as new books
lv[0]: Pievienot kā jaunas grāmatas
lv[1]: Pievienot kā jaunu grāmatu
lv[2]: Pievienot kā jaunas grāmatas

en: Uploading books to device.
lv: Augšupielādē gramatas uz ierīci.

en: Supported books
lv: Atbalstītās grāmatas

en: Select books
lv: Izvēlieties grāmatas

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
lv[0]: Tika atrasti šādi grāmatu dublikāti.
lv[1]: The following {} duplicate books were found.
lv[2]: The following {} duplicate books were found.

en: Merged some books
lv: Apvienoja dažas grāmatas

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
lv: Ienākošās grāmatas formāti tika apstrādāti un apvienoti jūsu calibre datubāzē saskaņā ar jūsu auto apvienošanas iestatījumiem. Klikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai skatītu apvienoto grāmatu sarakstu.

en: Add to library
lv: Pievienot bibliotēkai

en: No book selected
lv: Nav izvēlēta grāmata

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
lv: Sekojošās grāmatas ir virtuāla un nevar tikt pievienotas Calibre bibliotēkai.

en: No book files found
lv: Grāmatu datnes nav atrastas

en: Downloading books
lv: Lejuplādē grāmatas

en: Downloading books from device
lv: Lejuplādē grāmatas no ierīces

en: Could not download files from the device
lv: Nav iespējams lejupielādēt datnes no ierīces

en: Could not download some files from the device
lv: Nav iespējams lejupielādēt dažas datnes no ierīces

en: Could not download files
lv: Nav iespējams lejupielādēt datnes

en: Add books to library
lv: Pievienot grāmatas bibliotēkai

en: Add books to your calibre library from the connected device
lv: Pievieno grāmatas calibre bilbiotēkai no pievienotās ierīces

en: Toolbars
lv: Rīkjoslas

en: Keyboard shortcuts
lv: Klaviatūras saīsnes

en: Merging user annotations into database
lv: Apvieno lietotāja anotācijas datubāzē

en: Fetch annotations (experimental)
lv: Saņemt anotācijas (eksperiments)

en: Not supported
lv: Nav atbalstīts

en: Fetching annotations is not supported for this device
lv: Šī ierīce neatbalsta anotāciju saņemšanu

en: Use library only
lv: Izmantot tikai bibliotēku

en: User annotations generated from main library only
lv: Tikai no galvenās bibliotēkas ģenerētās lietotāja anotācijas

en: No books selected to fetch annotations from
lv: Nav atlasīta neviena grāmata anotāciju nolasīšanai

en: Some errors
lv: Dažas kļūdas

en: Could not fetch annotations for some books. Click "Show details" to see which ones.
lv: Dažām grāmatām nevarēja atnest anotācijas. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai redzētu, kurām no tām.

en: Author mapper
lv: Autoru kartētājs

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
lv[0]: Autoru kartēšana vienai grāmatai bibliotēkā
lv[1]: Autoru kartēšana {} grāmatām bibliotēkā
lv[2]: Autoru kartēšana vienai grāmatai bibliotēkā

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
lv[0]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz <b>atlasīto grāmatu</b>
lv[1]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz<b>{} atlasītajām grāmatām</b>
lv[2]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz<b>{} atlasītajām grāmatām</b>

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
lv[0]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz <b>vienu grāmatu bibliotēkā</b>
lv[1]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz <b>{} grāmatām bibliotēkā</b>
lv[2]: Izmaiņas tiks attiecinātas uz <b>{} grāmatām bibliotēkā</b>

en: Auto scroll through the book list
lv: Automātiski ritiniet grāmatu sarakstu

en: Auto scroll through the book list, particularly useful with the cover browser open
lv: Automātiski ritiniet grāmatu sarakstu, īpaši noderīgi, ja ir atvērts vāka pārlūks

en: Book list header menu
lv: Grāmatu saraksta galvenes izvēlne

en: Show the book list header context menu
lv: Rādīt grāmatu saraksta galvenes satura izvēlni

en: Browse annotations
lv: Pārlūkot anotācijas

en: Not visible
lv: Nav redzams

en: The book "{}" is not currently visible in the calibre library. If you have a search or a Virtual library applied, first clear it.
lv: Grāmata "{}" pašlaik nav redzama calibre bibliotēkā. Ja esat izmantojis meklēšanu vai virtuālo bibliotēku, vispirms notīriet to.

en: Browse notes
lv: Pārlūkot piezīmes

en: Create catalog
lv: Izveidot katalogu

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
lv: Izveidot Jūsu Calibre bibliotēkas grāmatu katalogu dažādos formātos

en: No books selected for catalog generation
lv: Nav izvēlētas grāmatas, kurām veidot katalogu

en: Generating %s catalog...
lv: Izveido %s katalogu...

en: Catalog generation complete, with warnings.
lv: Kataloga veidošana pabeigta ar brīdinājumiem.

en: Catalog generated.
lv: Katalogs izveidots.

en: Export catalog folder
lv: Eksportēt kataloga mapi

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
lv: Izvēlieties mērķi %(title)s.%(fmt)s

en: Could not open the catalog output file.
lv: Nevar atvērt kataloga izejas failu.

en: No library found
lv: Bibliotēkas nav atrastas

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
lv: %s nav atrasta pastāvoša Calibre bibliotēka. Ja bibliotēka ir pārvietota, norādiet tās jauno atrašanās vietu. Pretējā gadījumā Calibre aizmirsīs par šīs bibliotēkas pastāvēšanu.

en: New location of this library:
lv: Bibliotēkas jaunā atrašanās vieta:

en: Library moved
lv: Bibliotēka pārvietota

en: Forget library
lv: Aizmirst bibliotēku

en: New library location
lv: Jaunās bilbiotēkas atrašanās vieta

en: No existing calibre library found at %s
lv: %s netika atrasta calibre bibliotēka

en: Queue &all books for backup
lv: Nosūtīt visas grāmatas rezerves kopēšanai

en: Backup status
lv: Rezerves kopijas stāvoklis

en: none
lv: neviena

en: Book metadata files remaining to be written: %s
lv: Atlikušās grāmatu metadatu datnes, kas jāieraksta: %s

en: Choose library
lv: Izvēlieties bibliotēku

en: Choose calibre library to work with
lv: Izvēlēties calibe bibliotēku, ar kuru strādāt

en: Switch/create library
lv: Pārslēgt/izveidot bibliotēku

en: Export/import all calibre data
lv: Eksportēt/importēt visus calibre datus

en: Pick a random book
lv: Izvēlēties nejaušu grāmatu

en: Change the icon for this library
lv: Mainīt šīs bibliotēkas ikonu

en: Choose an icon
lv: Izvēlieties ikonu

en: Remove current icon
lv: Noņemt esošo ikonu

en: Quick switch
lv: Ātrā pārslēgšanās

en: Rename library
lv: Pārdēvēt bibliotēku

en: Remove library
lv: Dzēst bibliotēku

en: Library maintenance
lv: Bibliotēkas uzturēšana

en: Library metadata backup status
lv: Bibliotēkas metadatu rezerves kopijas stāvoklis

en: Check library
lv: Pārbaudīt bibliotēku

en: Restore database
lv: Atjaunot datubāzi

en: Switch to previous library
lv: Pārslēgties uz iepriekšējo bibliotēku

en: Select icon for library "%s"
lv: Atlasiet ikonu bibliotēkai "%s"

en: Cannot export/import
lv: Nevar eksportēt/importēt

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
lv: Jūs izmantojat portatīvo calibre, visi calibre dati jau ir portatīvajā mapē. Eksports/imports nav pieejams.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
lv: Nevar eksportēt/importēt datus kamēr tiek izpildīti uzdevumi.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
lv[0]: {0} [{1} grāmata]
lv[1]: {0} [{1} books]
lv[2]: {0} [{1} books]

en: Apply Virtual library when %s is opened
lv: Lietot virtuālo bibliotēku, kad ir atvērts %s

en: Switch to: %s
lv: Pārslēgties uz: %s

en: Rename: %s
lv: Pārdēvēt: %s

en: Remove: %s
lv: Dzēst: %s

en: No Virtual library
lv: Nav virtuālās bibliotēkas

en: Rename
lv: Pārdēvēt

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
lv: Izvēlieties jaunu nosaukumu bibliotēkai <b>%s</b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
lv: Ņemiet vērā, ka tiks pārdēvēta arī pašreizējās bibliotēkas mape.

en: WARNING: This means that any calibre:// URLs that point to things in this library will stop working.
lv: BRĪDINĀJUMS. Tas nozīmē, ka visi calibre:// URL, kas norāda uz lietām šajā bibliotēkā, pārtrauks darboties.

en: Already exists
lv: Jau pastāv

en: The folder %s already exists. Delete it first.
lv: Mape %s jau pastāv. Sākumā to izdzēsiet.

en: Too long
lv: Par garu

en: Not found
lv: Nav atrasts

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
lv: Nav iespējams pārdēvēt, jo %s bibliotēka netika atrasta. Mēģiniet vispirms pārslēgties uz šo bibliotēku, pēc tam - pārslēdzieties atpakaļ un atkārtojiet mēģinājumu.

en: Rename failed
lv: Pārsaukt neizdevās

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
lv: Nav iespējams pārdēvēt %s esošo bibliotēku. Visbiežākais cēlonis - kāda šīs bibliotēkas grāmata ir atvērta citā programmā.

en: Library removed
lv: Bibliotēka dzēsta

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
lv: Bibliotēka %s ir izdzēsta no Calibre. Datnes joprojām glabājas Jūsu datorā. Ja vēlaties no tām atbrīvoties, tas Jums ir jādara pašrocīgi.

en: &OK
lv: &Labi

en: &Undo
lv: A&tsaukt

en: Backup metadata
lv: Veidot metadatu rezerves kopiju

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
lv: Metadatu rezerves kopija tiks veidota Calibre darbības laikā ar aptuvenu ātrumu 1 grāmata ik 3 sekundes.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
lv: Ceļš uz bibliotēku ir pārāk garš. Tam ir jābūt mazākam par %d rakstzīmēm. Pārvietojiet savu bibliotēku uz vietu ar īsāku ceļu, izmantojot programmu Windows Explorer, pēc tam norādiet calibre uz jauno atrašanās vietu un mēģiniet vēlreiz.

en: Success
lv: Veiksmīgi

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
lv: Jūsu calibre bibliotēkas datu bāzē nav atrasta neviena kļūda. Vēlaties, lai calibre pārbaudītu, vai jūsu bibliotēkas faili atbilst informācijai datu bāzē?

en: Failed
lv: Nesekmīgi

en: Database integrity check failed, click "Show details" for details.
lv: Datu bāzes integritātes pārbaude neizdevās. Lai iegūtu vairāk, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju".

en: Starting library scan, this may take a while
lv: Sāk bibliotēkas pārbaudi, tas var prasīt zināmu laiku

en: No problems found
lv: Problēmas nav atrastas

en: The files in your library match the information in the database.
    
    Choose 'Open dialog' to change settings and run the check again.
lv: Jūsu bibliotēkā esošie faili atbilst informācijai datu bāzē.
    
    Izvēlieties "Atvērt dialogu", lai mainītu iestatījumus, un vēlreiz palaidiet pārbaudi.

en: Open dialog
lv: Atvērt dialogu

en: Finished
lv: Pabeigts

en: Not allowed
lv: Nav atļauts

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
lv: Jūs nevarat mainīt bibliotēkas, kamēr izmantojat mainīgo CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
lv: Kamēr ir aktīvi uzdevumi, bibliotēkas nevar mainīt.

en: You cannot change libraries until all updates are accepted or rejected.
lv: Bibliotēku nevar nomainīt, kamēr nav apstiprināti vai noraidīti visi atjauninājumi.

en: Convert books
lv: Pārveidot grāmatas

en: Convert books between different e-book formats
lv: Pārvērst grāmatas starp dažādiem e-grāmatu formātiem

en: Convert individually
lv: Pārveidot pa vienai

en: Bulk convert
lv: Masveida pārveidošana

en: Create a catalog of the books in your calibre library
lv: Veidot bibliotēkas grāmatu katalogu

en: Cannot convert
lv: Nav iespējams pārveidot

en: Conversion to the {} format is not supported
lv: Konvertēšana uz {} formātu netiek atbalstīta

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
lv[0]: Uzsāku grāmatas pārvēršanu
lv[1]: Uzsāku grāmatu {} pārvēršanu
lv[2]: Uzsāku grāmatu {} pārvēršanu

en: Book deleted
lv: Grāmata dzēsta

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
lv: Grāmata, kuru jūs mēģināt pārvērst, ir izdzēsta no calibre bibliotēkas.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
lv: Tukša rezultāta datne; iepējams, ka pārveidošanas process avarēja

en: completed
lv: pabeigts

en: Different custom columns
lv: Atšķirīgas papildu slejas

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
lv: Papildu slejas bibliotēkā <i>{0}</i>  atšķiras no papildu slejām bibliotēkā <i>{1}</i>, kā rezultātā daži metadati var palikt nenokopēti.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
lv: Sekojošās slejas ir nesavietojamas - tām ir vienādi nosaukumi, taču atšķirīgi datu tipi. Tās netiks ņemtas vērā:

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
lv: Sekojošās slejas nepastāv bibliotēkā <i>{0}</i>. Zemāk ir iespējams likt pievienot tās automātiski.

en: Add to the %s library
lv: Pievienot %s bibliotēkai

en: This warning is only shown once per library, per session
lv: Šis brīdinājums tiek rādīts vienu reizi katrā bibliotēkā vienā darba sesijā

en: %(title)s by %(author)s
lv: %(title)s autors %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
lv: &Bibliotēkas kārtot alfabēta secībā

en: Library &path:
lv: Ceļš līdz bibliotēkai:

en: Browse for library
lv: Sameklēt bibliotēku

en: &Copy
lv: &Kopēt

en: Copy to the specified library
lv: Kopēt uz norādīto bibliotēku

en: &Move
lv: &Pārvietot

en: Copy to the specified library and delete from the current library
lv: Kopēt uz norādīto bibliotēku un dzēst no pašreizējās bibliotēkas

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
lv: Grāmatas, kurām ir tāds pats nosaukums, autors un valoda, kāda ir šai bibliotēkā %s. Atlasiet, kuras grāmatas vēlaties kopēt.

en: Duplicate books
lv: Atkārtojošās grāmatas

en: Select &all
lv: Izvēlēties &visu

en: Select &none
lv: Neizvēlēties &neko

en: &Copy to clipboard
lv: &Kopēt starpliktuvē

en: Copy to library
lv: Kopēt uz bibliotēku

en: Copy selected books to the specified library
lv: Kopē izvēlētās grāmatas uz norādīto bibliotēku

en: Choose library...
lv: Izvēlieties bibliotēku...

en: (delete after copy)
lv: (dzēst pēc kopēšanas)

en: Cannot copy
lv: Nav iespējams nokopēt

en: Cannot copy to current library.
lv: Nav iespējams kopēt uz pašreizējo bibliotēku.

en: No library
lv: Bibliotēkas nav

en: No library found at %s
lv: %s bibliotēka nav atrasta

en: Copying to
lv: Kopē uz

en: Moving to
lv: Pārvieto uz

en: Aborting this operation means that only some books will be copied and resuming a partial copy is not supported. Are you sure you want to abort?
lv: Šīs operācijas pārtraukšana nozīmē, ka tiks kopētas tikai dažas grāmatas un daļējas kopēšanas atsākšana nav iespējama. Vai esat pārliecināts, ka vēlaties pārtraukt?

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
lv: Kopēšanas process tika pārtraukts. {} grāmatas tika nokopētas.

en: No books were deleted from this library.
lv: No šīs bibliotēkas netika dzēstas grāmatas.

en: The best way to resume this operation is to re-copy all the books with the option to "Check for duplicates when copying to library" in Preferences->Import/export->Adding books turned on.
lv: Labākais veids, kā atsākt šo darbību, ir atkārtoti kopēt visas grāmatas ar opciju "Pārbaudīt dublikātus, kopējot bibliotēkā" sadaļā Iestatījumi->Importēt/eksportēt->Ieslēgt grāmatu pievienošanu.

en: Canceled
lv: Atcelts

en: Could not copy books:
lv: Nevarēja nokopēt grāmatas:

en: Moved the book to {loc}
lv: Pārvietoja grāmatu uz {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
lv: Pārvietoja {num} grāmatas uz {loc}

en: Copied the book to {loc}
lv: Kopē grāmatu uz {loc}

en: Copied {num} books to {loc}
lv: Kopēt {num} grāmatas uz {loc}

en: Auto merged
lv: Automātiski apvienotas

en: Some books were automatically merged into existing records in the target library. Click "Show details" to see which ones. This behavior is controlled by the Auto-merge option in Preferences->Import/export->Adding books->Adding actions.
lv: Dažas grāmatas tika automātiski sapludinātas ar esošajiem ierakstiem mērķa bibliotēkā. Noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai redzētu, kuras. Šo automātisko sapludināšanas uzvedību kontrolē opcija Iestatījumi-> Importēt/eksportēt-> Pievienot grāmatas-> Pievienot darbības.

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
lv: Kopēšana: {0} neizdevās, ar kļūdu:
    {1}

en: Could not copy some books, click "Show details" for more information.
lv: Nevar kopēt dažas grāmatas, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai iegūtu papildinformāciju.

en: Failed to copy some books
lv: Neizdevās kopēt dažas grāmatas

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
lv[0]: Nevar nokopēt grāmatu, detaļas skatiet zemāk
lv[1]: Nevar nokopēt {} grāmatas, detaļas skatiet zemāk
lv[2]: Nevar nokopēt {} grāmatas, detaļas skatiet zemāk

en: Could not copy any books, click "Show details" for more information.
lv: Nevar kopēt nevienu grāmatu, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai iegūtu papildinformāciju.

en: Failed to copy books
lv: Nevar nokopēt grāmatas

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
lv: Jūs nevarat izmanto citas bibliotēkas, kamēr izmantojat mainīgo CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: Deleting...
lv: Dzēš...

en: Deleted
lv: Izdzēsts

en: Failed to delete
lv: Neizdevās izdzēst

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
lv: Neizdevās izdzēst dažas grāmatas, lai iegūtu informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: Delete books
lv: Dzēst grāmatas

en: Remove books
lv: Dzēst grāmatas

en: Remove selected books
lv: Dzēst izvēlētās grāmatas

en: Remove files of a specific format from selected books
lv: Noņemt noteikta formāta failus no atlasītajām grāmatām

en: Remove all formats from selected books, except...
lv: Dzēst visus izvēlēto grāmatu formātus, izņemot...

en: Remove all formats from selected books
lv: Dzēst visus formātus no izvēlētajām grāmatām

en: Remove covers from selected books
lv: Dzēst izvēlēto grāmatu vākus

en: Remove matching books from device
lv: Dzēst atbilstošās grāmatas no ierīces

en: Restore recently deleted
lv: Atjaunot nesen izdzēsto

en: Cannot delete
lv: Nevar izdzēst

en: The %(fmt)s format will be <b>deleted</b> from %(title)s. Are you sure?
lv: Šis %(fmt)s formāts tiks <b>dzēsts</b> no %(title)s. Vai tu esi pārliecināts?

en: Format not found
lv: Formāts nav atrasts

en: The {} format is not present in the selected books.
lv: Atlasītajās grāmatās nav {} formāta.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from {title}.
lv: Formāts {fmt} tiks <b>dzēsts</b> no {title}.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from all {num} selected books.
lv: Formāts {fmt} tiks <b>dzēsts</b> no visām {num} atlasītajām grāmatām.

en: Choose formats to be deleted
lv: Izvēlieties, kurus formātus izdzēst

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
lv: Izvēlieties formātus, kurus <b>nedrīkst</b> dzēst.<p>Ņemiet vērā, ka tas nekad neizdzēsīs visus grāmatas formātus.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
lv: <b>Visi</b> atlasītās grāmatas <b>formāti</b> tiks <b>izdzēsti</b> no Jūsu bibliotēkas.<br>Grāmatas metadati tiks saglabāti. Vai esat parliecināti?

en: Cannot delete books
lv: Nevar izdzēst grāmatas

en: No device is connected
lv: Neviena ierīce nav pievienota

en: Main memory
lv: Galvenā atmiņa

en: Storage card A
lv: Atmiņas karte A

en: Storage card B
lv: Atmiņas karte B

en: No books to delete
lv: Nav dzēšamu grāmatu

en: None of the selected books are on the device
lv: Neviena no izvēlētajām grāmatām nav ierīcē

en: Deleting books from device.
lv: Dzēš grāmatas no ierīces...

en: The cover from the selected book will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure? | The covers from the {} selected books will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
lv[0]: {} atlasīto grāmatu <b>vāki tiks neatgriezeniski izdzēsti</b>. Vai esi pārliecināts?
lv[1]: Atlasītās grāmatas vāks tiks <b>neatgriezeniski izdzēsts</b>. Vai esi pārliecināts?
lv[2]: {} atlasīto grāmatu <b>vāki tiks neatgriezeniski izdzēsti</b>. Vai esi pārliecināts?

en: One book deleted from library. | {} books deleted from library.
lv[0]: Viena grāmata ir izdzēsta no bibliotēkas.
lv[1]: {} grāmatas ir izdzēsta no bibliotēkas.
lv[2]: Viena grāmata ir izdzēsta no bibliotēkas.

en: One book format deleted. | {} book formats deleted.
lv[0]: Izdzēsts viens grāmatas formāts.
lv[1]: {} izdzēsti grāmatu formāti.
lv[2]: Izdzēsts viens grāmatas formāts.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
lv: Dažas no izvēlētajām grāmatām atrodas pievienotajā ierīcē. <b>No kurienes</b> vēlaties izdzēst atlasītās grāmatas?

en: The selected book will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure? | The {} selected books will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
lv[0]: Atlasītā grāmata tiks <b>dzēsta</b>, un faili tiks noņemti no calibre bibliotēkas. Vai esi pārliecināts?
lv[1]: Atlasītās {} grāmatas tiks <b>dzēstas</b>, un faili tiks noņemti no calibre bibliotēkas. Vai esi pārliecināts?
lv[2]: Atlasītā grāmata tiks <b>dzēsta</b>, un faili tiks noņemti no calibre bibliotēkas. Vai esi pārliecināts?

en: Could not change on-disk location of this book's files.
lv: Nevar mainīt šīs grāmatas failu atrašanās vietu diskā.

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
lv[0]: Atlasītā grāmata tiks <b>neatgriezeniski izdzēsta</b> no jūsu ierīces. Vai esat pārliecināts?
lv[1]: Šīs {} atlasītās grāmatas tiks <b>neatgriezeniski izdzēstas</b> no jūsu ierīces. Vai esat pārliecināts?
lv[2]: Šīs {} atlasītās grāmatas tiks <b>neatgriezeniski izdzēstas</b> no jūsu ierīces. Vai esat pārliecināts?

en: Start wireless device connection
lv: Palaist saziņu ar bezvadu ierīci

en: Stop wireless device connection
lv: Apturēt saziņu ar bezvadu ierīci

en: Connect to folder
lv: Savienoties ar mapi

en: Start Content server
lv: Palaist satura serveri

en: Visit Content server in browser
lv: Apmeklēt satura serveri pārlūkprogrammā

en: Start/stop Content server
lv: Palaist/apturēt satura serveri

en: [{ip}, port {port}, {protocol}]
lv: [{ip}, ports {port}, {protocol}]

en: Stop Content server
lv: Apturēt satura serveri

en: Email to
lv: Sūtīt epastu

en: Email to and delete from library
lv: Sūtīt epastu un dzēst no bibliotēkas

en: (delete from library)
lv: (dzēst no bibliotēkas)

en: Select recipients
lv: Izvēlieties saņēmējus

en: Email to selected recipients...
lv: e-pasts izvēlētajiem saņemējiem...

en: Setup email based sharing of books
lv: Konfigurējiet grāmatu koplietošanu ar e-pasta starpniecību

en: Send to device
lv: Sūtīt uz ierīci

en: Connect/share
lv: Savienoties/koplietot

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
lv: Koplietot grāmatas izmantojot web-serveri vai e-pastu. Pieslēgties speciālām ierīcēm, utt.

en: Stopping
lv: Aptur

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
lv: Apturēt serveri, tas varētu ilgt līdz minūtei, lūdzu uzgaidiet...

en: Disable autostart
lv: Atslēgt automātisku palaišanu

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
lv: Vai vēlaties automātiski ieslēgt bezvadu ierīces savienojumus Calibre starta laikā?

en: Still looking for IP addresses
lv: Joprojām lūkojas pēc IP adreses

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
lv: Vairākas IP adreses. Skatīt Palaist/Apturēt dialoglodziņu.

en: Manage collections
lv: Pārvaldīt kolekcijas

en: Manage the collections on this device
lv: Pārvaldīt kolekcijas šajā ierīcē

en: In library view
lv: Bibliotēkas skatā

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
lv: Kolekcijas var rediģēt tikai, rādot grāmatas ierīcē. Noklikšķiniet uz rīkjoslas pogas, lai vispirms pārslēgtos uz ierīces skatījumu.

en: Change the title/author/cover etc. of books
lv: Mainīt grāmatu nosaukumus/autorus/vākus utt.

en: Edit metadata
lv: Rediģēt metadatus

en: Edit metadata individually
lv: Rediģēt metadatus individuāli

en: Edit metadata in bulk
lv: Rediģēt metadatus masveidā

en: Download metadata and covers
lv: Lejupielādēt metadatus un vākus

en: Merge into first selected book - delete others
lv: Apvienot pirmajā izvēlētajā grāmatā - dzēst pārējās

en: Merge into first selected book - keep others
lv: Apvienot pirmajā izvēlētajā grāmatā - paturēt pārējās

en: Merge only formats into first selected book - delete others
lv: Apvienot tikai formātus pirmajā izvēlētajā grāmatā - dzēst pārējās

en: Copy metadata
lv: Kopēt metadatus

en: Paste metadata
lv: Ielīmēt metadatus

en: Paste metadata including excluded fields
lv: Ielīmēt metadatus, tostarp izslēgtos laukus

en: Merge book records
lv: Apvienot grāmatu ierakstus

en: Manage data files
lv: Pārvaldīt datu failus

en: Copy URL to show book in calibre
lv: Kopēt URL, lai rādītu grāmatu calibre

en: Copy URLs to show the currently selected books in calibre, to the system clipboard
lv: Kopēt URL sistēmas starpliktuvē, lai parādītu pašlaik atlasītās grāmatas calibre

en: Copy URL to open book in calibre
lv: Kopēt URL, lai atvērtu grāmatu calibre

en: Copy URLs to open the currently selected books in calibre, to the system clipboard
lv: Kopēt URL sistēmas starpliktuvē, lai atvērtu pašlaik atlasītās grāmatas calibre

en: Cannot copy metadata
lv: Nevar kopēt metadatus

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
lv: Atlasītas vairākas grāmatas, vienlaikus var kopēt tikai no vienas grāmatas.

en: Cannot paste metadata
lv: Nevar ielīmēt metadatus

en: No copied metadata available
lv: Nav pieejami kopētie metadati

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
lv: Jūs ielīmējat metadatus <b>vairākas grāmatas</b> ({num_of_books}). Vai tiešām vēlaties to darīt?

en: Cannot download metadata
lv: Nav iespējams lejupielādēt metadatus

en: Failed to download metadata
lv: Neizdevās lejupielādēt metadatus

en: Download failed
lv: Lejupielāde neizdevās

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
lv[0]: Neizdevās lejupielādēt izvēlētās grāmatas metadatus vai vāku.
lv[1]: Neizdevās lejupielādēt metadatus vai vākus nevienai no {} grāmatām.
lv[2]: Neizdevās lejupielādēt metadatus vai vākus nevienai no {} grāmatām.

en: Metadata download completed
lv: Metadatu lejupielāde pabeigta

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
lv[0]: Pabeigta metadatu lejupielāde izvēlētajai grāmatai.
lv[1]: Pabeigta metadatu lejupielāde izvēlētajām<b>{} grāmatām</b>.
lv[2]: Pabeigta metadatu lejupielāde izvēlētajām<b>{} grāmatām</b>.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
lv: Vai turpināt atjaunināt bibliotēkas metadatus?

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
lv: Nevarēja lejupielādēt metadatus un/vai vākus %d grāmatām. Lai redzētu sarakstu, nospiediet "Parādīt detaļas"

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
lv: Parādiet &neveiksmīgās grāmatas galvenajā grāmatu sarakstā pēc metadatu atjaunināšanas

en: Download log
lv: Lejupielādes žurnāls

en: Metadata download complete
lv: Metadatu lejupielāde pabeigta

en: Revie&w downloaded metadata
lv: Pārska&tīt lejupielādētos metadatus

en: Some books changed
lv: Dažas grāmatas ir mainītas

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
lv: Dažām grāmatām bibliotēkā lejupielādes laikā ir mainījušies metadati. Ja turpināsiet, dažas no šīm izmaiņām vat tikt pārrakstītas. Uzklikšķiniet "Rādīt vairāk", lai aplūkotu mainīto grāmatu sarakstu. Vai vēlaties turpināt?

en: Review downloaded metadata
lv: Pārlūkot lejupielādētos meadatus

en: Discard downloaded metadata for this book
lv: Atmest šai grāmatai lejupielādētos metadatus

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
lv: Izmantot lejupielādētos metadatus visām pārējām grāmatām

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
lv: Atmest lejupielādētos metadatus visām pārējām grāmatām

en: Discard the downloaded value for: %s
lv: Atmest lejupielādēto %s vērtību

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
lv: Lejupielādētie metadati parādīti pa kreisi, sākotnējie - pa labi. Ja lejupielādētā vērtība ir tukša vai nezināma, tiks izmantota sākotnējā vērtība.

en: &View book
lv: & Skatīt grāmatu

en: Cannot edit metadata
lv: Nav iespējams rediģēt metadatus

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
lv: Jūs gatavojaties apvienot ļoti daudzas ({}) grāmatas. Vai esat <b> pārliecināts, </b> vēlaties turpināt?

en: Cannot merge books
lv: Nav iespējams apvienot grāmatas

en: At least two books must be selected for merging
lv: Jāizvēlas vismaz divas grāmatas, lai varētu apvienot

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
lv: Grāmatu formāti un metadati no izraudzītajām grāmatām tiks pievienoti <b>pirmajai izvēlētai grāmatai</b> (%s).<br> Otrā un tam izvēlētās grāmatas netiks dzēstas vai mainītas.<br><br>Lūdzu, apstipriniet, ka vēlaties turpināt.

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
lv: Grāmatas formāti no izvēlētajām grāmatām tiks apvienoti <b>pirmajā izvēlētajā grāmatā</b> (%s). Metadati pirmajā atlasītajā grāmatā netiks mainīti. Autoru, virsrakstu un citus metadatus ne <i>būs</i> sapludināti. <br><br>Pēc sapludināšanas otrā un pēc tam izvēlētās grāmatas, ar visiem metadatiem, tiks <b>dzēsti</b>. <br><br>Visi pirmās atlasītās grāmatas formāti tiks saglabāti, bet otrās un vēlāk atlasītajās grāmatās esošie dublējošie formāti tiks neatgriezeniski <b>dzēsti</b> no calibre bibliotēkas. <br> <br>  Jūs esat <b>pārliecināts, ka</b> vēlaties turpināt?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s).<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
lv: Grāmatas formāti un metadati no izvēlētajām grāmatām tiks sapludināti <b>ar pirmo izvēlēto grāmatu</b> (%s). <br><br>Pēc apvienošanas otrā un vēlāk izvēlētās grāmatas tiks <b>dzēstas</b>. <br><br>Visi pirmās atlasītās grāmatas formāti tiks saglabāti, bet otrās un vēlāk atlasītajās grāmatās esošie dublējošie formāti tiks neatgriezeniski <b>dzēsti</b> no calibre bibliotēkas. <br> <br>Jūs esat <b>pārliecināts, ka</b> vēlaties turpināt?

en: Applying changed metadata
lv: Pielieto mainītos metadatus

en: Some failures
lv: Dažas kļūmes

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show details" to see details.
lv: Neizdevās pielietot atjauninātus metadatus dažām bibliotēkā esošajām grāmatām. Klikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai skatītu detalizētu informāciju.

en: Format file missing
lv: Trūkst formatēšanas faila

en: Cannot read cover as the %s file is missing from this book
lv: Nevar nolasīt vāku, tā kā %s fails ir pazudis no šīs grāmatas

en: Could not read metadata
lv: Neizdevās nolasīt metadatus

en: Could not read metadata from %s format
lv: Nevar nolasīt metadatus no %s formāta

en: Could not read cover
lv: Nevar nolasīt vāku

en: Could not read cover from %s format
lv: Nevar nolasīt vāku no %s formāta

en: Embed metadata
lv: Iegult metadatus

en: Embed metadata into book files
lv: Iegult metadatus grāmatas datnēs

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
lv: Iegult metadatus konkrēta formāta failos no atlasītām grāmatām...

en: Cannot embed
lv: Nevar iegult

en: Choose formats to be updated
lv: Izvēlieties atsvaidzināmos formātus

en: Embedding updated metadata into book files...
lv: Ieguļ atjauninātos metadatus grāmatas datnēs...

en: Embedding metadata...
lv: Ieguļ metadatus...

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
lv[0]: Iegult metadatus vienā grāmatā
lv[1]: Iegult metadatus {} grāmatās
lv[2]: Iegult metadatus {} grāmatās

en: The {0} format of {1}:
    
    {2}
lv: {0} formāts {1}:
    
    {2}

en: Failed for some files
lv: Neizdevās dažām datnēm

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
lv: Neizdevās iegult metadatus dažās grāmatas datnēs. Klikšķiniet "Rādīt detaļas" sīkākai informācijai.

en: Show the &failed books in the main book list
lv: Rādīt &neiekļautās grāmatas galvenajā grāmatas sarakstā

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
lv: No dažādām vietnēm visā pasaulē lejupielādēt ziņas e-grāmatas formā

en: Fetch news
lv: Saņemt ziņas

en: Fetching news from
lv: Saņem ziņas no

en:  fetched.
lv:  saņemtas.

en: Search full text
lv: Meklēt pilnu tekstu

en: Help
lv: Palīdzība

en: Invalid name
lv: Nederīgs vārds

en: Layout actions
lv: Izkārtojuma darbības

en: Hide all
lv: Paslēpt visu

en: Show {}
lv: Rādīt {}

en: Hide {}
lv: Slēpt {}

en: Manage categories
lv: Kategoriju pārvaldība

en: Manage categories: authors, tags, series, etc.
lv: Pārvaldīt kategorijas: autori, birkas, sērijas utt.

en: Mark books with text label
lv: Atzīmēt grāmatas ar teksta etiķeti

en: Recently used values:
lv: Nesen izmantotās vērtības:

en: Enter a value:
lv: Ievadiet vērtību:

en: Value cannot be empty
lv: Vērtības lauks nedrīkst būt tukšs

en: You must provide a value
lv: Jums ir jānorāda vērtība

en: Mark books
lv: Atzīmēt grāmatas

en: Temporarily mark books for easy access
lv: Īslaicīgi atzīmēt grāmatas atvieglotai piekļuvei

en: Toggle mark for selected books
lv: Pārslēgt atzīmi atlasītajām grāmatām

en: Show marked books
lv: Rādīt atzīmetās grāmatas

en: Show marked books with text label
lv: Rādīt atzīmētās grāmatas ar teksta etiķeti

en: Clear marks for selected books
lv: Notīrīt atlasīto grāmatu atzīmes

en: Clear all marked books
lv: Atcelt grāmatu atzīmējumu

en: Mark all books by selected author(s)
lv: Atzīmēt visas izvēlētā(-o) autora(-u) grāmatas

en: Mark all books in the selected series
lv: Atzīmēt visas šīs sērijas grāmatas

en: Clear all books by selected author(s)
lv: Dzēst visas izvēlētā(-) autora(-u) grāmatas

en: Clear all books in the selected series
lv: Dzēst visas atlasīto sēriju grāmatas

en: Show marked book
lv: Rādīt atzīmētās grāmatas

en: {0} labels not shown
lv: {0} iezīmes nav parādītas

en: Cannot mark
lv: Nevar atzīmēt

en: Match book to library
lv: Atrast sakritību grāmatai ar bibliotēku

en: Match this book to a book in the library
lv: Atrast sakritību šai grāmatai ar grāmatu bibliotēkā

en: Match books
lv: Meklēt grāmatu sakritības

en: You must select one book
lv: Jums ir jāizvēlas viena grāmata

en: Show matched book in library
lv: Rādīt atbilstošo grāmatu bibliotēkā

en: No matching books
lv: Nav atbilstošu grāmatu

en: No matching books found in the calibre library. Do you want to specify the matching book manually?
lv: Nav atrasta neviena atbilstoša grāmata calibre bibliotēkā. Vai vēlaties manuāli norādīt atbilstošo grāmatu?

en: Move to next match
lv: Pāriet uz nākošo rezultātu

en: Move to next highlighted match
lv: Pāriet uz nākošo iezīmēto rezultātu

en: Move to previous item
lv: Pāriet uz iepriekšējo vienību

en: Move to previous highlighted item
lv: Pāriet uz iepriekšējo iezīmēto vienību

en: Open book folder
lv: Atvērt grāmatu mapi

en: Open the folder containing the current book's files
lv: Atvērt mapi ar pašreizējās grāmatas datnēm

en: Open book data folder
lv: Atvērt grāmatu datu mapi

en: Plugin updater
lv: Spraudņa atjaunotājs

en: Update any plugins you have installed in calibre
lv: Atsvaidzināt visus Jūsu uzstādītos Calibre spraudņus

en: Polish book
lv: Pulēt grāmatu

en: Polish %d books
lv: Pulēt %d grāmatas

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
lv: <h3>Par grāmatu pulēšanu</h3>%s

en: <p>If you have both EPUB and ORIGINAL_EPUB in your book,
                      then polishing will run on ORIGINAL_EPUB (the same for other
                      ORIGINAL_* formats).  So if you
                      want Polishing to not run on the ORIGINAL_* format, delete the
                      ORIGINAL_* format before running it.</p>
lv: <p>Ja jums ir gan EPUB un ORIGINAL_EPUB jūsu grāmatā,
                      tad pulēšana darbosies  ORIGINAL_EPUB (tas pats ar citiem
                      ORIGINAL_* formātiem).  Tātad, ja jūs
                      vēlaties Pulēšanu ne palaist uz  ORIGINAL_* formātu, izdzēsiet
                      ORIGINAL_* formātu pirms to palaižat.</p>

en: <h3>Embed referenced fonts</h3>%s
lv: <h3>Iegult izmantotos fontus</h3>%s

en: <h3>Subsetting fonts</h3>%s
lv: <h3>Fontu samazināšana</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
lv: <h3>Uzlabot interpunkciju</h3>%s

en: <h3>Updating metadata</h3><p>This will update all metadata <i>except</i> the cover in the e-book files to match the current metadata in the calibre library.</p> <p>Note that most e-book formats are not capable of supporting all the metadata in calibre.</p><p>There is a separate option to update the cover.</p>
lv: <h3>Metadatu atjaunināšana</h3><p>Tiks atjaunināti visi metadati <i>izņemot</i> e-grāmatu faila vāku, lai atbilstu pašreizējiem metadatu datiem calibre bibliotēkā.</p> <p>Ņemiet vērā, ka lielākā daļa e-grāmatu formātu nespēj atbalstīt visus calibre metadatus.</p><p>Ir pieejama atsevišķa opcija, lai atjauninātu vāku.</p>

en: <h3>Update cover</h3><p>Update the covers in the e-book files to match the current cover in the calibre library.</p><p>If the e-book file does not have an identifiable cover, a new cover is inserted.</p>
lv: <h3>Atjaunināt vāku</h3><p>Atjauniniet e-grāmatu failos ietvertos vāciņus, lai tie atbilstu pašreizējam vākam calibre bibliotēkā.</p><p>Ja e-grāmatas failā nav identificējama vāka, tiks ievietots jauns vāks.</p>

en: <h3>Book jacket</h3>%s
lv: <h3>Grāmatas vāks</h3>%s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
lv: <h3>Noņemt grāmatas vāku</h3>%s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
lv: <h3>Iztīrīt neizmantotos CSS likumus</h3>%s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
lv: <h3>Saspiest bez attēlu zuduma </h3>%s

en: <h3>Add soft-hyphens</h3>%s
lv: <h3>Pievienot mīkstas defises</h3>%s

en: <h3>Remove soft-hyphens</h3>%s
lv: <h3>Noņemt mīkstas defises</h3>%s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
lv: <h3>Jaunināt grāmatu iekšējās daļas</h3>%s

en: Select actions to perform:
lv: Izvēlieties veicamo darbību:

en: &Embed all referenced fonts
lv: &Iegult visus izmantotos fontus

en: &Subset all embedded fonts
lv: &Izveidot visu iegulto fontu apakškopas

en: Smarten &punctuation
lv: Uzlabot inter&punkciju

en: Update &metadata in the book files
lv: Atsvaidzināt &metadatus grāmatas datnēs

en: Update the &cover in the book files
lv: Atsvaidzināt &vāku grāmatas datnēs

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
lv: Pievienot/aizstāt metadatus kā "grāmatas &vāka" lappusi

en: &Remove a previously inserted book jacket
lv: &Dzēst iepriekš pievienoto grāmatas apvākojumu

en: Remove &unused CSS rules from the book
lv: Iztīrīt no grāmatas &neizmantotos CSS likumus

en: Losslessly &compress images
lv: Saspiest &bez attēlu zuduma

en: Add s&oft hyphens
lv: Pievienot m&īkstas defises

en: Remove so&ft hyphens
lv: Noņemt mīkst&ās defises

en: &Upgrade book internals
lv: &Jaunināt grāmatu iekšējās daļas

en: About
lv: Par

en: Show &report
lv: Rādīt &atskaiti

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
lv: Rādīt atskaiti par visām pulēšanas laikā veiktajām darbībām

en: &Save settings
lv: &Saglabāt iestatījumus

en: &Load settings
lv: &Ielādēt iestatījumus

en: No actions selected
lv: Nav izvēlētu darbību

en: You must select at least one action before saving
lv: Pirms saglabāšanas Jums ir jāizvēlas vismaz viena darbība

en: Choose name
lv: Izvēlieties nosaukumu

en: Choose a name for these settings
lv: Izvēlieties nosaukumu šiem iestatījumiem

en: Remove saved settings
lv: Dzēst saglabātos iestatījumus

en: Must update metadata
lv: Nepieciešams atsvaidzināt metadatus

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
lv: Jūs esat izvēlējies iespēju pievienot metadatus kā "grāmatas vāks". Lai šī opcija darbotos, jums ir jāizvēlas iespēja arī atjaunināt metadatus grāmatu failiem. Vai vēlaties atlasīt?

en: Add or remove jacket?
lv: Pievienot vai noņemt vāku?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
lv: Jūs esat izvēlējies, gan pievienot, gan noņemt metadatus no vāka. Tas radīs galīgo grāmatu bez vāka. Vai tas ir tas, ko vēlaties?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
lv: Jums ir jāizvēlas vismaz viena darbība vai arī jāuzklikšķina uz Atcelt.

en: Queueing books for polishing
lv: Sarindot grāmatas pulēšanai

en: Polish %s
lv: Pulē %s

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
lv: Pulēt grāmatu %(nums)s no %(tot)s (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
lv: Sarindotas grāmatas %(nums)s no %(tot)s (%(title)s)

en: Ignore remaining reports
lv: Ignorēt atlikušos pārskatus

en: View full &log
lv: Skatīt visu žurnālu

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
lv[0]: Ignorēt pārējās atskaites
lv[1]: Ignorēt pārējās {} atskaites
lv[2]: Ignorēt pārējās {} atskaites

en: Polishing of %s
lv: Pulē %s

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
lv[0]: Oriģinālā datne saglabāta kā %s.
lv[1]: Oriģinālās datnes saglabātas kā %s.
lv[2]: Oriģinālās datnes saglabātas kā %s.

en:  and
lv:  un

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
lv: Ja pulēsiet atkārtoti, pulēšanai tiks izmantoti oriģināli.

en: Polish books
lv: Pulēt grāmatas

en: Apply the shine of perfection to your books
lv: Piešķiriet savām savām grāmatām pilnības mirdzumu

en: Cannot polish
lv: Nav iespējams pulēt

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
lv: Viena no pulējamām grāmatām ir {0} formātā. Pulēšana izmantos to kā avotu un pārrakstīs jau esošo {1} formātu. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: Ask for this confirmation again
lv: Rādīt šo apstiprinājumu vēlreiz

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
lv: Pulēšana ir iespējama tikai %s formātu grāmatām. Pārvērtiet grāmatu vienā no šiem formātiem pirms pulēšanas.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
lv[0]: Sākt grāmatu pulēšanu
lv[1]: Sākt pulēt {} grāmatas
lv[2]: Sākt pulēt {} grāmatas

en:  completed
lv:  izpildīts

en: Configure calibre
lv: Konfigurēt Calibre

en: Change calibre behavior
lv: Mainīt calibre uzvedību

en: Run Welcome wizard
lv: Palaist sveiciena vedni

en: Get plugins to enhance calibre
lv: Iegūt spraudņus calibre papildināšanai

en: Restart in debug mode
lv: Pārstartēt atkļūdošanas režīmā

en: Restart ignoring third party plugins
lv: Restartēt, ignorējot trešo pušu spraudņus

en: Sections
lv: Sadaļas

en: Cannot configure while there are running jobs.
lv: Nevar pielāgot kamēr ir aktīvi uzdevumi.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
lv: Pirms pielāgošanas nepieciešams pārstartēt calibre.

en: Select a random book from your calibre library
lv: Izvēlēties nejaušu grāmatu no bibliotēkas

en: Restart
lv: Restartēt

en: Save to disk
lv: Saglabāt diskā

en: Export e-book files from the calibre library
lv: Eksportēt e-grāmatu failus no calibre bibliotēkas

en: Save to disk in a single folder
lv: Saglabāt diskā vienā mapē

en: Save only %s format to disk
lv: Saglabāt diskā tikai %s formātu

en: Save only %s format to disk in a single folder
lv: Saglabāt tikai %s formātu diskā vienā mapē

en: Save single format to disk...
lv: Saglabāt vienu formātu diskā...

en: Cannot save to disk
lv: Nav iespējams saglabāt diskā

en: Choose format to save to disk
lv: Izvēlieties formātu saglabāšanai uz diska

en: Choose destination folder
lv: Izvēlieties mērķa mapi

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
lv: Jūs mēģināt saglabāt datnes calibre bibliotēkā. Tas var radīt Jūsu bibliotēkas bojājumu. Saglabāšana uz diska ir domāta datņu eksportam no Jūsu bibliotēkas.

en: Book details
lv: Grāmatas detaļas

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
lv: Rādīt detalizētas pašreizējās grāmatas metadatus atsevišķā logā

en: Show Book details in a separate window
lv: Rādīt grāmatas informāciju atsevišķā logā

en: Show Book details in a separate locked window
lv: Rādīt grāmatas informāciju atsevišķā bloķētā logā

en: Close all Book details windows
lv: Aizvērt visus grāmatas informācijas logus

en: No detailed info available
lv: Nav detalizētas informācijas

en: No detailed information is available for books on the device.
lv: Nav detalizētas informācijas par grāmatām ierīcē.

en: Book not found
lv: Grāmata nav atrasta

en: Quickview
lv: Ātrais skats

en: Toggle Quickview
lv: Pārslēgt ātro skatu

en: Focus to Quickview
lv: Fokus uz ātro skatu

en: Move the focus to the Quickview panel/window
lv: Pārvietot fokusu uz ātrā skata paneli/logu

en: Focus from Quickview to the book list
lv: Fokus no ātrā skata uz grāmatu sarakstu

en: Move the focus from Quickview to the book list
lv: Pārvietot fokusu no ātrā skata uz grāmatu sarakstu

en: Refresh Quickview
lv: Atsvaidzināt ātro skatu

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
lv: Atsvaidziniet Ātrā skata panelī parādīto informāciju

en: Search from Quickview
lv: Meklēt no ātrā skata  rūts

en: Search for the currently selected Quickview item
lv: Meklēt izvēlēto vienumu no pašreizējā ātrā skata

en: No quickview available
lv: Ātrais skats nav pieejams

en: Quickview is not available for books on the device.
lv: Ātrais skatījums nav iespējams grāmatām, kas atrodas ierīcē.

en: Manage template functions
lv: Pārvaldīt veidņu funkcijas

en: Template tester
lv: Veidnes testētājs

en: Enter a template to test using data from the selected book
lv: Ievadiet pārbaudāmo veidni, izmantojot izvēlētās grāmatas datus

en: No template tester available
lv: Nav pieejams veidnes testētājs

en: Template tester is not available for books on the device.
lv: Veidnes testētājs nav pieejams grāmatām lasītājā.

en: At least one book must be selected
lv: Jāizvēlas vismaz viena grāmata

en: Show books similar to the current book
lv: Rādīt pašreizējai grāmatai līdzīgas grāmatas

en: Similar books
lv: Līdzīgas grāmatas

en: Books by same author
lv: Šī paša autora grāmatas

en: Books in this series
lv: Šīs sērijas grāmatas

en: Books by this publisher
lv: Šī izdevēja grāmatas

en: Books with the same tags
lv: Grāmatas ar tādām pašām birkām

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Show the Sort by menu
lv: Rādīt izvēlni Kārtot pēc

en: Reverse current sort
lv: Apgriezt tekošo šķirošanu

en: Reverse the current sort order
lv: Apgriezt tekošo kārtošanas secību

en: Re-apply current sort
lv: Atkārtoti lietot tekošo kārtošanu

en: Re-apply the current sort
lv: Atkārtoti lietot tekošo kārtošanu

en: Select sortable columns
lv: Atlasiet šķirojamās kolonnas

en: Sort on multiple columns
lv: Kārtot vairākās kolonnās

en: Get books
lv: Iegūt grāmatas

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
lv: Meklēt desmitiem tiešsaistes e-grāmatu mazumtirgotājus, ar lētāko grāmatu

en: Search for e-books
lv: Meklēt e-grāmatas

en: this author
lv: šo autoru

en: this title
lv: šo nosaukumu

en: this book
lv: šo grāmatu

en: Search for %s
lv: Meklēt %s

en: Stores
lv: Veikali

en: Choose stores
lv: Izvēlēties veikalus

en: Cannot search
lv: Nav iespējams meklēt

en: calibre helps you find the e-books you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources.
lv: calibre palīdz atrast vajadzīgās e-grāmatas, meklējot dažādu komerciālu un publiski pieejamu grāmatu tīmekļa vietnēs.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
lv: Izmantojot integrēto meklēšanu Jūs varat atrast veikalu, kas piedāvā Jūs interesējošo grāmatu un labāko tās cenu. Vienlaikus varat uzzināt arī par tās DRM statusu un citu derīgu informāciju.

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="{}">DRM</a>.
lv: Visi darījumi (apmaksāti vai citādi) tiek veikti starp jums un grāmatu pārdevēju. Calibre neietilpst šajā procesā, un visi ar pirkumu saistītie jautājumi jānovirza uz vietni, no kuras jūs pērkat. Pārliecinieties un vēlreiz pārbaudiet, vai visas iegūtās grāmatas darbosies kopā ar e-grāmatu lasītāju, it īpaši, ja jūsu iegādātai grāmatai ir <a href="{}">DRM</a>.

en: Show this message again
lv: Rādīt šo paziņojumu atkal

en: About Get books
lv: Par grāmatu saņemšanu

en: Tag mapper
lv: Birku kārtotājs

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
lv[0]: Kārtot birkas vienas grāmatas bibliotēkā
lv[1]: Kārtot birkas {} grāmatas bibliotēkā
lv[2]: Kārtot birkas {} grāmatas bibliotēkā

en: Choose format to edit
lv: Izvēlieties labojamo formātu

en: Choose which format you want to edit:
lv: Izvēlieties formātu, ko vēlaties labot:

en: &All formats
lv: Visi formāti

en: Edit ToC
lv: Labot satura rādītāju

en: Cannot edit ToC
lv: Nav iespējams labot satura rādītāju

en: Editing Table of Contents is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
lv: Satura rādītāja labošana ir atļauta tikai %s formātu grāmatām. Pirms pulēšanas pārvērtiet grāmatu uz vienu no šiem formātiem.

en: You have chosen to edit the Table of Contents of {} books at once. Doing so will likely slow your computer to a crawl. Are you sure?
lv: Jūs esat izvēlējies vienlaikus rediģēt {} grāmatu satura rādītājus. Tas, visticamāk, palēninās datora pārmeklēšanu. Vai esi pārliecināts?

en: Failed to start editor
lv: Neizdevās palaist redaktoru

en: Could not edit: {}. The Table of Contents editor did not start in two minutes
lv: Nevar rediģēt: {}. Satura rādītāja redaktors nestartēja divu minūšu laikā

en: Library changed
lv: Mainīta bibliotēka

en: Cannot save changes made to {0} by the ToC editor as the calibre library has changed.
lv: Nevar saglabāt TOC redaktora veiktās izmaiņas {0}, jo ir mainījusies calibre bibliotēka.

en: Always ask when more than one format is available
lv: Jautāt vienmēr, ja pieejams vairāk kā viens formāts

en: Edit book
lv: Labot grāmatu

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
lv: Labot EPUB vai AZW formātu grāmatas

en: Cannot Edit book
lv: Nevar Labot grāmatu

en: Cannot edit book
lv: Nevar labot grāmatu

en: Editing of books on the device is not supported
lv: Ierīcē esošo grāmatu labošana nav atbalstīta

en: No editable formats
lv: Nav rediģējamu formātu

en: File missing
lv: Datne nav atrodama

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
lv: Formāts %s nav atrodams calibre bibliotēkā. Jums būtu jāveic bibliotēkas apkope.

en: Unpack book
lv: Atarhivēt grāmatu

en: Choose the format to unpack:
lv: Izvēlieties atpakojamo formātu:

en:             <h2>About Unpack book</h2>
                <p>Unpack book allows you to fine tune the appearance of an e-book by
                making small changes to its internals. In order to use Unpack book,
                you need to know a little bit about HTML and CSS, technologies that
                are used in e-books. Follow the steps:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Click "Explode book": This will "explode" the book into its
                individual internal components.<br></li>
                <li>Right click on any individual file and select "Open with..." to
                edit it in your favorite text editor.<br></li>
                <li>When you are done: <b>close the file browser window
                and the editor windows you used to make your tweaks</b>. Then click
                the "Rebuild book" button, to update the book in your calibre
                library.</li>
                </ol>
lv:             <h2>Par grāmatu izpakošanu</h2>
                <p>Izpakota grāmata ļauj jums precīzi noregulēt e-grāmatas izskatu
                veicot nelielas izmaiņas tās iekšējās daļās. Lai izmantotu izpakoto grāmatu,
                jums ir jāzina nedaudz par HTML un CSS, tehnoloģijām, kas
                tiek izmantotas e-grāmatās. Izpildiet soļus:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Noklikšķiniet uz "Izjaukt grāmatu": un šī grāmata "izjauksies" pa tās
                atsevišķām iekšējām sastāvdaļām.<br></li>
                <li>Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz jebkuru atsevišķu failu un izvēlieties "Atvērt ar …", lai
                labotu iecienītajā teksta redaktorā. <br></li>
                <li>Kad esat pabeidzis: <b>aizveriet faila pārlūkprogrammas logu
                un redaktora logu, kuru izmantojāt, lai veiktu saglabāšanu</b>. Pēc tam noklikšķiniet uz
                "Pārveidot grāmatu", lai atjauninātu jūsu calibre grāmatu
                bibliotēku.</li>
                </ol>

en: &Explode book
lv: &Izvērst grāmatu

en: &Preview book
lv: &Apskatīt grāmatu

en: &Cancel
lv: &Atcelt

en: &Rebuild book
lv: &Pārveidot grāmatu

en: Explode the book to edit its components
lv: Izjaukt grāmatu, lai labotu tās sastāvdaļas

en: Preview the result of your changes
lv: Priekšskatīt Jūsu veikto izmaiņu rezultātu

en: Abort without saving any changes
lv: Atcelt nesaglabājot izmaiņas

en: Save your changes and update the book in the calibre library
lv: Saglabāt izmaiņas un atsvaidzināt grāmatu Calibre bibliotēkā

en: Exploding, please wait...
lv: Izjauc, lūdzu uzgaidiet...

en: Failed to unpack
lv: Neizdevās atarhivēt

en: Could not explode the %s file.
lv: Nevar izjaukt datni %s.

en: Could not explode the %s file. Click "Show details" for more information.
lv: Nevar apgāzt %s failu. Klikšķiniet uz "Rādīt detaļas", lai iegūtu papildinformāciju.

en: Failed to rebuild file
lv: Neizdevās atjaunot failu

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
lv: Neizdevās atjaunot %s. Lai iegūtu vairāk informācijas, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: Rebuilding, please wait...
lv: Pārveido, lūdzu uzgaidiet...

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
lv: Atpakot EPUB, AZW3, HTMLZ formāta grāmatas veidojošās atsevišķās sastāvdaļas

en: Cannot unpack book
lv: Nevar izpakot grāmatu

en: The book must be in EPUB, HTMLZ or AZW3 formats to unpack.
    
    First convert the book to one of these formats.
lv: Grāmatai jābūt EPUB, HTMLZ vai AZW3 formātos, lai to izpakotu.
    
    Vispirms konvertējiet grāmatu vienā no šiem formātiem.

en: Read books
lv: Lasīt grāmatas

en: View
lv: Skatīt

en: View specific format
lv: Skatīt konkrētu formātu

en: View with calibre E-book viewer
lv: Skatīt ar calibre e-grāmatu skatītāju

en: Read a random book
lv: Lasīt nejauši izvēlētu grāmatu

en: Clear recently viewed list
lv: Notīrīt nesen skatīto sarakstu

en: Continue reading previous book
lv: Turpināt lasīt iepriekšējo grāmatu

en: Continue reading the last opened book
lv: Turpināt lasīt pēdējo atvērto grāmatu

en: E-book file missing
lv: Trūkst e-grāmatas faila

en: The {} format file is missing from the calibre library folder
lv: Trūkst formāta fails {} calibre bibliotēkas mapē

en: No associated program
lv: Nav saistītās programmas

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
lv: Windows centīsies atvērt %s ar pašu calibre, tādējādi iegūstot dublikātu jūsu calibre bibliotēkā. Jums vajadzētu instalēt kādu programmu, kas spēj aplūkot šo faila formātu, un saistīt ar Windows, lai tas izmantotu un atvērtu šāda veida failus.

en: Cannot view
lv: Nevar skatīt

en: Format unavailable
lv: Formāts nav pieejams

en: Selected books have no formats
lv: Atlasītajām grāmatām nav formātu

en: Choose the format to view
lv: Izvēlieties apskatāmo formātu

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
lv: Ne visas izvēlētās grāmatas ir pieejamas %s formātā. Jums tās vispirms ir jāpārvērš.

en: Multiple books selected
lv: Atlasītas vairākas grāmatas

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
lv: Jūs mēģināt atvērt %d grāmatas. Vienlaicīgi atverot pārāk daudz grāmatu var tikt negatīvi ietekmēta datora ātrdarbība. Ja šis process ir uzsākts, to nevar apturēt, līdz tas ir pabeigts. Vai vēlaties turpināt?

en: Cannot open folder
lv: Nevar atvērt mapi

en: Failed to create folder
lv: Nevar izveidot mapi

en: This book no longer exists in your library
lv: Šī grāmata vairs nav atrodama Jūsu bibliotēkā

en: %s has no available formats.
lv: %s nav pieejamu formātu.

en: Virtual library
lv: Virtuālā bibliotēka

en: Quick select Virtual library
lv: Ātri atlasiet virtuālo bibliotēku

en: Quick select a Virtual library
lv: Ātri atlasiet virtuālo bibliotēku

en: Cannot add books
lv: Nevar pievienot grāmatas

en: The path %s does not exist
lv: Ceļš %s neeksistē

en: You do not have permission to read %s
lv: Jums nav tiesību lasīt %s

en: You do not have permission to read any of the selected files
lv: Jums nav atļauts lasīt nevienu no atlasītajām datnēm

en: Adding books...
lv: Pievieno grāmatas...

en: Scanning for files...
lv: Meklē datnes...

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
lv[0]: Jums nav atļaujas lasīt izvēlēto failu.
lv[1]: Jums nav atļaujas lasīt izvēlēto failus.
lv[2]: Jums nav atļaujas lasīt izvēlēto failus.

en: Could not add %s as you do not have permission to read the file
lv: Nevar pievienot %s , jo jums nav tiesību lasīt failu

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
lv: Nevar pievienot nevienu grāmatu, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" , sīkākai informācijai.

en: Could not add
lv: Neizdevās pievienot

en: No e-book files were found in %s
lv: Netika atrasta e-grāmata %s failos

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
lv[0]: Lasa metadatus un pievieno bibliotēkai (vienu grāmatu)...
lv[1]: Lasa metadatus un pievieno bibliotēkai ({} grāmatas)...
lv[2]: Lasa metadatus un pievieno bibliotēkai ({} grāmatas)...

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās pievienot dažas grāmatas, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" sīkākai informācijai.

en: Critical failure
lv: Kritiska kļūme

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
lv: Lasot metadatus darba process avarēja, apstrādājot dažus failus. Grāmatu pievienošana ir pārtraukta. Klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" ,lai redzētu, kuri faili rada problēmas.

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
lv[0]: Neizdevās izlasīt metadatus no faila:
lv[1]: Neizdevās izlasīt metadatus no failiem:
lv[2]: Neizdevās izlasīt metadatus no failiem:

en: With error:
lv: Ar kļūdu:

en: Failed to merge the book:
lv: Neizdevās apvienot grāmatu:

en: Failed to add the book:
lv: Neizdevās pievienot grāmatu:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
lv: Neizdevās pievienot datni {0} grāmatai: {1}

en: Adding duplicates
lv: Pievieno dublikātus

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
lv: Bija problēmas pievienojot dažus failus, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" sīkākai informācijai

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās pievienot nevienu grāmatu, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" sīkākai informācijai

en: Errors while adding
lv: Kļūdas pievienojot

en: Ignore
lv: Ignorēt

en: Add
lv: Pievienot

en: starts with
lv: sākas ar

en: does not start with
lv: nesākas ar

en: ends with
lv: beidzas ar

en: does not end with
lv: nebeidzas ar

en: matches glob pattern
lv: atbilst šablonam

en: does not match glob pattern
lv: neatbilst šablonam

en: matches regex pattern
lv: atbilst regulāras izteiksmes šablonam

en: does not match regex pattern
lv: neatbilst regulāras izteiksmes šablonam

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
lv: Izveidojiet tālāk minēto kārtulu, šo noteikumu var izmantot failu pievienošanai vai ignorēšanai

en: the file, if the filename
lv: šis fails, ja faila nosaukums

en: You must provide a value for the filename to match
lv: Jums ir jānorāda atbilstošs faila nosaukums

en: A comma separated list of tags
lv: Ar komatu atdalītu birku saraksts

en: Matching is case-insensitive
lv: Atbilstība ir reģistrnejutīga

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
lv: Reģistrjutīgs faila nosaukuma šablons, piemēram: {0} vai {1}

en: A regular expression
lv: Regulārā izteiksme

en: %s is not a valid glob expression
lv: %s nederīga šablona izteiksme

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
lv: <b>{action}</b> fails, ja faila nosaukums <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to add/ignore files here. They will be used when recursively adding files from folders/archives and also when auto-adding. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every file until either an "add" or an "ignore" rule matches. If no rules match, the file will be added only if its file extension is of a known e-book type.
lv: Šeit varat norādīt noteikumus, lai pievienotu/ignorētu failus. Tie tiks izmantoti, rekursīvi pievienojot failus no mapēm/arhīviem, kā arī automātiskās pievienošanas laikā. Noklikšķiniet uz pogas "Pievienot noteikumu", lai sāktu darbu. Noteikumi tiks apstrādāti secīgi katram failam, kamēr netiks atrasts "pievienot" vai "ignorēt" noteikums. Ja neviens no noteikumiem neatbildīs, fails tiks pievienots tikai tad, ja tā faila paplašinājums ir zināms e-grāmatas tips.

en: Test filename filter rules
lv: Pārbaudiet faila nosaukuma filtra noteikumus

en: Enter a filename to test:
lv: Ievadiet faila nosaukumu, pārbaudei:

en: Enter filename and click the "Test" button
lv: Ievadiet faila nosaukumu un klikšķiniet uz "Pārbaudīt" pogas

en: The filename %s did not match any rules
lv: Faila nosaukums %s neatbilst nevienam noteikumam

en: The filename {0} will be {1}
lv: Faila nosaukums {0} būs {1}

en: Edit file filter rules
lv: Labot failu filtra noteikumus

en: Change
lv: Mainīt

en: Capitalize
lv: Lielais sākumburts

en: Lower-case
lv: Mazie burti

en: Upper-case
lv: Lielie burti

en: is one of
lv: ir viena no

en: is not one of
lv: nav viena no

en: contains
lv: satur

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore authors
lv: Izveidojiet kārtulu, kārtulu var izmantot, lai pievienotu vai ignorētu autorus

en: the author, if the author name
lv: autors, ja autora vārds

en: You must provide a value for the author name to match
lv: Jums jāsniedz autora vārdam vērtība, kas atbilst

en: with the name:
lv: ar vārdu:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
lv: <b>{action}</b> autora vārds, ja tas <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: to the name
lv: uz vārdu

en: You can specify rules to manipulate author names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every author.
lv: Šeit varat norādīt kārtulas, kā manipulēt ar autoru vārdiem. Lai sāktu, klikšķiniet "Pievienot kārtulu", kas ir zemāk. Noteikumi tiks apstrādāti katram autoram.

en: Test author mapping rules
lv: Tests autora kartēšanas noteikumiem

en: Enter an author name to test:
lv: Ievadiet pārbaudāmā autora vārdu:

en: Enter author and click the "Test" button
lv: Ievadiet autoru un klikšķiniet "Tests"

en: Edit author mapping rules
lv: Rediģēt autora kartēšanas noteikumus

en: Added a book automatically from {src}
lv: Grāmata tika automātiski pievienota no {src}

en: Added {num} books automatically from {src}
lv: Pievienotas {num} grāmatas automātiski no {src}

en: Donate
lv: Ziedot

en: Edit
lv: Rediģēt

en: Copy
lv: Kopēt

en: Paste
lv: Ielīmēt

en: Select all
lv: Atlasīt visas

en: Search the internet for the author {}
lv: Meklēt internetā autoru {}

en: Search the internet for this book
lv: Meklēt šo grāmatu internetā

en: Manage %s
lv: Pārvaldīt %s

en: Edit note for {}
lv: Rediģēt piezīmi {}

en: Are you sure you want to delete the note for {} from this library? There is no undo.
lv: Vai esat pārliecināts, ka vēlaties dzēst piezīmi {} no šīs bibliotēkas? Atcelšana nav iespējama.

en: Delete note for {}
lv: Dzēst piezīmi {}

en: Find %s in the Tag browser
lv: Atrast %s birku pārlūkā

en: Search calibre for %s
lv: Meklēt calibre%s

en: in category %s
lv: kategorijā %s

en: in grouped search %s
lv: grupētajā meklēšanā %s

en: Search calibre for {val} in category {name}
lv: Meklēt calibre {val} kategorijā {name}

en: Delete the %s format
lv: Dzēst %s formātu

en: Save the %s format to disk
lv: Saglabāt formātu %s diskā

en: Restore the %s format
lv: Atjaunot %s formātu

en: Set the book cover from the %s file
lv: Iestatīt grāmatas vāku no %s faila

en: Compare to the %s format
lv: Salīdzināt ar %s formātu

en: Open %s with...
lv: Atvērt %s ar...

en: Add other application for %s files...
lv: Pievienot citu lietotni %s datnēm...

en: Edit Open with applications...
lv: Labot Atvērt ar programmu...

en: Edit %s format
lv: Rediģēt %s formātu

en: Path to file
lv: Ceļš uz failu

en: Re-index the {} format for full text searching
lv: Atkārtoti indeksēt {} formātu pilna teksta meklēšanai

en: Open associated link
lv: Atvērt saistīto saiti

en: The text: {}
lv: Teksts: {}

en: &Author link
lv: &Autora saite

en: Search {0} for {1}
lv: Meklēt {0} no {1}

en: Remove %s from this book
lv: Aizvākt %s no šīs grāmatas

en: The location of the book
lv: Grāmatas atrašanās vieta

en: The location of the book's data files
lv: Grāmatas datu atrašanās vieta

en: &Identifier
lv: &Identifikators

en: Link to show book in calibre
lv: Saite uz grāmatu calibre

en: Link to show book details in a popup window
lv: Grāmatas informācijas saite uznirstošajā logā

en: Link to open book's data files folder
lv: Saite uz atvērtās grāmatas datu mapi

en: HTML for note
lv: Piezīmes HTML

en: Text for note
lv: Piezīmes teksts

en: Link to show note in calibre
lv: Saite parādīt piezīmi Calibre

en: Link to show books matching {} in calibre
lv: Saite uz grāmatām, kas atbilst {} calibre

en: Link to view {} format of book
lv: Saite uz apskata {} grāmatas formātu

en: Copy all the above links
lv: Kopēt visas iepriekšējās saites

en: All book details
lv: Visa grāmatas informācija

en: Selected text
lv: Atlasītais teksts

en: Search
lv: Meklēt

en: Copy link location
lv: Kopēt saiti

en: Search {0} for this book
lv: Meklēt {0} šai grāmatai

en: Open the Edit metadata window
lv: Atvērt dialogu Rediģēt metadatus

en: Re-index this book for full text searching
lv: Pārindeksēt šo grāmatu pilna teksta meklēšanai

en: Open cover with...
lv: Atvērt vāku ar...

en: Add another application to open cover with...
lv: Pievienot citu programmu, lai atvērtu vāku ar...

en: Paste cover
lv: Ielīmēt vāku

en: Copy cover
lv: Kopēt vāku

en: Save cover to disk
lv: Saglabāt vāku diskā

en: Remove cover
lv: Noņemt vāku

en: Generate cover from metadata
lv: Izveidot vāku no metadatiem

en: Trim cover
lv: Apgriezt vāku

en: Automatically trim borders
lv: Automātiski apgriezt malas

en: Trim borders manually
lv: Apgriezt malas ar roku

en: Undo last trim
lv: Atsaukt pēdējo apgriešanu

en: Choose cover save location
lv: Izvēlieties vāka saglabāšanas vietu

en: JPEG images
lv: JPEG attēli

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
lv: Vai vēlaties nomainīt vāku? Esošais vāks tiks neatgriezeniski zaudēts.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
lv: Vai vēlaties neatgriezeniski dzēst vāku?

en: Double click to open the Book details window
lv: Veiciet dubultklikšķi, lai atvērtu grāmatas detaļas logu

en: Path
lv: Atrodas

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
lv: Vāka izmērs: %(width)d x %(height)d pikseļi

en: Edit identifiers for this book
lv: Rediģēt šīs grāmatas identifikatorus

en: Identifier &URL
lv: Identifikators &URL

en: Are you sure you want to delete <b>{}</b> from the book?
lv: Vai vēlaties dzēst <b>{}</b> no grāmatas?

en: BibTeX options
lv: BibTeX opcijas

en: Options specific to
lv: Specifiskie iestatījumi

en: output
lv: izvade

en: Form
lv: Forma

en: Bib file encoding:
lv: BIB datnes kodējums:

en: Fields to include in output:
lv: Izvadē iekļaujamie lauki:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
lv: Kodēšanas konfigurācija (mainiet, ja jums ir kļūdas):

en: BibTeX entry type:
lv: BibTeX ieraksta tips:

en: Create a citation tag?
lv: Izveidot citāta birku?

en: Add file paths with formats?
lv: Pievienot failu ceļus ar formātiem?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
lv: Izteiksme BibTeX citāta birkas veidošanai:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
lv: Daži skaidrojumi par šo šablonu:
     -Ir iespējami lauki 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -Saraksta tipam, kā autors un birkas, tikai pirmais elements
      tiks izvēlēts.
     -Laika laukā, tikai datums tiks izmantots.

en: CSV/XML options
lv: CSV/XML opcijas

en: Drag and drop to re-arrange fields
lv: Velciet un nometiet, lai pārkārtotu laukus

en: Select &visible
lv: Atlasīt  &redzamos

en: Select the fields currently shown in the book list
lv: Atlasīt grāmatu sarakstā pašlaik redzamos laukus.

en: Library name
lv: Bibliotēkas nosaukums

en: Number
lv: Numurs

en: E-book options
lv: e-grāmatas iestatījumi

en: Catalogs
lv: Katalogs

en: Read book
lv: Lasīt grāmatu

en: Wishlist item
lv: Vēlmju saraksta loceklis

en: any date
lv: jebkurš datums

en: any value
lv: jebkura vērtība

en: unspecified
lv: nav   norādīts

en: No genres will be excluded
lv: Netiks izslēgts neviens žanrs

en: regex error: %s
lv: regex kļūda: %s

en: All genres will be excluded
lv: Visi žanri tiks izslēgti

en: Delete saved catalog preset
lv: Dzēst saglabāto kataloga sākumiestatījumu

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
lv: Izvēlētais saglabātais kataloga priekšiestatījums tiks dzēsts. Vai esat pārliecināti?

en: Save catalog preset
lv: Saglabāt kataloga sākumiestatījumu

en: Preset name:
lv: Sākumiestatījuma nosaukums:

en: You must provide a name.
lv: Jums jānorāda nosaulkums.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
lv: Šāds saglabātais priekšiestatījums jau pastāv un tiks pārrakstīts. Vai esat pārliecināti?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
lv: Vai tiešām vēlaties izdzēst '%s'?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst likumus #%(first)d-%(last)d?

en: Delete Rule
lv: Dzēst likumu

en: False
lv: Nepatiess

en: True
lv: Patiess

en: Name
lv: Nosaukums

en: Field
lv: Lauks

en: Value
lv: Vērtība

en: Prefix
lv: Prefikss

en: Presets
lv: Sākumiestatījumi

en: Select catalog preset to load
lv: Izvēlieties ielādējamo kataloga sākumiestatījumu

en: Save current catalog settings as preset
lv: Saglabāt pašreizējos kataloga iestatījumus kā priekšiestatījumus

en: Save
lv: Saglabāt

en: Delete current preset
lv: Dzēst pašreizējo sākmuiestatījumu

en: Delete
lv: Dzēst

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
lv: Iespējotās sadaļas tiks iekļautas izveidotajā katalogā.

en: Included sections
lv: Iekļautās daļas

en: List of books, sorted by Author
lv: Pēc autoriem sakārtots grāmatu saraksts

en: &Authors
lv: &Autori

en: List of books, sorted by Title
lv: Pēc nosaukumiem sakārtots grāmatu saraksts

en: &Titles
lv: &Nosaukumi

en: List of series books, sorted by Series
lv: Pēc sērijām sakārtots grāmatu saraksts

en: &Series
lv: &Sērijas

en: List of books, sorted by genre
lv: Grāmatu saraksts, sakārtotas pēc žanra

en: &Genres
lv: Žan&ri

en: Field containing genres
lv: Lauks, kas satur žanrus

en: List of books, sorted by date added to calibre
lv: Pēc Calibre pievienošanas datumiem sakārtots grāmatu saraksts

en: &Recently added
lv: &Nesen pievienotās

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
lv: Individuāli grāmatu apraksti ar vāku sīktēliem, sakārtoti pēc autora

en: &Descriptions
lv: &Apraksti

en: The first matching prefix rule applies a prefix to book listings in the generated catalog.
lv: Pirmais atbilstošais prefiksa likums izveido prefiksu grāmatu sarakstam izveidotajā katalogā.

en: Prefixes
lv: Prefiksi

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
lv: Grāmatas, kuras atbildīs šeit norādītajiem izslēgšanas kritērijiem, netiks iekļautas izveidotajā sarakstā.

en: Excluded books
lv: Izslēgtās grāmatas

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
lv: Regulārās izteiksmes apraksta žanrs jāizslēdz no izveidotā kataloga. Žanri ir atvasināti no birkām, ko piemēro jūsu grāmatām.
    Noklusējuma šablons \[.+\]|\+ izslēdz birkas no formas [tag], piemēram, [Test book], un '+', noklusējuma birku lasot grāmatu.

en: Excluded genres
lv: Izslēgtie žanri

en: Genres to &exclude (regex):
lv: I&zslēgt žanrus (regex):

en: Reset to default
lv: Atiestatīt

en: Results of regex:
lv: Regex rezultāti:

en: Tags that will be excluded as genres
lv: Birkas, kas netiks ņemtas vērā kā žanri

en: Other options
lv: Citas papildiespējas

en: Custom column containing additional content to be merged with comments metadata in the descriptions section.
lv: Pielāgota sleja, kurā ir papildu saturs, kas jāapvieno ar komentāru, metadatu aprakstu sadaļā.

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
lv: Apvienojiet papildu saturu, pirms komentāriem, aprakstu sadaļā.

en: &Before
lv: &Pirms

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
lv: Apvienojiet papildu saturu, pēc komentāriem, aprakstu sadaļā.

en: &After
lv: Pē&c

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
lv: Atdalīt atsevišķu komentāru metadatus un papildu saturu, ar horizontālu noteikumu, apraksta sadaļā.

en: Include &separator
lv: Iekļaut &atdalītāju

en: &Merge with comments:
lv: &Apvienot ar komentāriem:

en: Catalog cover:
lv: Kataloga vāks:

en: Generate new cover
lv: Veidot jaunu vāku

en: Use existing cover
lv: Izmantot pašreizējo vāku

en: E&xtra Description note:
lv: Papildu apraksta piezīme:

en: Custom column source for text to include in Descriptions section.
lv: Pielāgotās slejas tekstu iekļaut apraksta sadaļā.

en: &Thumb width:
lv: Sīk&tēla platums:

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
lv: Apraksta sadaļā ir iekļaujama informācija par vāka sīktēla izmēru.

en:  inch
lv:  colla

en: Author cross-references:
lv: Autora šķērsatsauces:

en: For books with multiple authors, list each author separately
lv: Grāmatām ar vairākiem autoriem katru autoru rādīt atsevišķi

en: Tab template for catalog.ui
lv: Šablons cilnei catalog.ui

en: Toggle
lv: Pārslēgt

en: Main window layout
lv: Galvenā loga izkārtojums

en: Tag browser
lv: Birku pārlūks

en: Cover browser
lv: Vāku pārlūks

en: Toggle layout between wide and narrow
lv: Pārslēgt izkārtojumu starp platu un šauru

en: Bold
lv: Treknraksts

en: Italic
lv: Kursīvs

en: Underline
lv: Pasvītrots

en: Strikethrough
lv: Caursvītrots

en: Superscript
lv: Augšraksts

en: Subscript
lv: Apakšraksts

en: Ordered list
lv: Sakārtots saraksts

en: Unordered list
lv: Nesakārtots saraksts

en: Align left
lv: Izlīdzināt pa kreisi

en: Align center
lv: Izlīdzināt pret centru

en: Align right
lv: Izlīdzināt pa labi

en: Align justified
lv: Izlīdzināt

en: Undo
lv: Atsaukt

en: Redo
lv: Atatsaukt

en: Remove formatting
lv: Dzēst noformējumu

en: Paste and match style
lv: Ielīmēt un saskaņot stilu

en: Cut
lv: Izgriezt

en: Increase indentation
lv: Palielināt atkāpi

en: Decrease indentation
lv: Samazināt atkāpi

en: Foreground color
lv: Priekšplāna krāsa

en: Background color
lv: Fona krāsa

en: Insert link
lv: Ievietot saiti

en: Insert link or image
lv: Ievietot saite vai attēlu

en: Insert image
lv: Ievietot attēlu

en: Insert separator
lv: Ievietot atdalītāju

en: Clear
lv: Attīrīt

en: Style text block
lv: Teksta bloka stils

en: Style the selected text block
lv: Iestatiet izvēlētā teksta bloka stilu

en: Heading {0}
lv: Pozīcija {0}

en: Normal
lv: Standarta

en: Blockquote
lv: Pēdiņas

en: Download images
lv: Lejupielādēt attēlus

en: Download all remote images in the pasted content?
lv: Vai lejupielādēt visus attālos attēlus ielīmētajā saturā?

en: Downloading images...
lv: Attēlu lejupielāde...

en: Downloading {}...
lv: Lejupielādē {}...

en: Could not download {0} with error:
lv: Nevar lejupielādēt {0} kļūda:

en: Failed to download some images
lv: Neizdevās lejupielādēt dažus attēlus

en: Some images could not be downloaded, click "Show details" to see which ones
lv: Dažus attēlus nevarēja lejupielādēt. Klikšķis uz "Rādīt informāciju", lai redzētu kurus

en: Choose foreground color
lv: Izvēlieties priekšplāna krāsu

en: Choose background color
lv: Izvēlieties fona krāsu

en: Choose image
lv: Izvēlieties attēlu

en: Invalid URL
lv: Nederīgs URL

en: The URL %r is invalid
lv: URL adrese %r ir nederīga

en: Remote images not supported
lv: Attālie attēli netiek atbalstīti

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
lv: Attēls jāielādē datorā URL, kas norāda uz attāliem attēliem, netiek atbalstīti.

en: Create link
lv: Izveidot saiti

en: &File
lv: &Datne

en: Images
lv: Attēli

en: Choose file
lv: Izvēlieties datni

en: &Data file
lv: &Datu fails

en: A relative link to a data file associated with this book
lv: Relatīvā saite uz datiem, kas saistīts ar šo grāmatu

en: F&older
lv: M&ape

en: Choose folder
lv: Izvēlieties mapi

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
lv: Ievadiet URL. Ja jūs pārbaudāt lauciņu "Izturēties pret URL kā attēlu" ,tad URL tiks pievienots kā attēla atsauce, nevis kā saikne. Jūs varat arī izvēlēties, lai izveidotu saiti uz failu datorā. Ņemiet vērā, ka, ja jums ir izveidota saite uz failu datorā, tā nestrādās, ja fails tiks pārvietots.

en: Enter &URL:
lv: Ievadiet &URL:

en: Treat the URL as an &image
lv: Izmantot URL kā &attēlu

en: Enter &name (optional):
lv: Ievadiet nosaukumu (nav obligāti):

en: Choose a file on your computer:
lv: Izvēlieties datni no Jūsu datora:

en: Shrink image to fit within:
lv: Samazināt attēlu, lai tas iekļautos:

en: &Width:
lv: &Platums:

en: &Height:
lv: &Augstums:

en: Enter new size for image
lv: Ievadīt jaunu attēla izmēru

en: Image...
lv: Attēls...

en: Change size
lv: Mainīt izmēru

en: Float to the left
lv: Peldēt pa kreisi

en: Inline with text
lv: Iekļaut ar tekstu

en: Float to the right
lv: Peldēt pa labi

en: Remove this image
lv: Noņemt šo attēlu

en: Open link
lv: Atvērt saiti

en: Fonts
lv: Fonti

en: %s toolbars
lv: %s rīkjoslas

en: Hide
lv: Slēpt

en: Show
lv: Rādīt

en: Smarten punctuation
lv: Optimizēt interpunkciju

en: &Normal view
lv: &Parasts skats

en: &HTML source
lv: &HTML avots

en: AZW3 output
lv: AZW3 izeja

en: Do not add &Table of Contents to book
lv: Nepievienot &satura rādītāju grāmatai

en: &Title for Table of Contents:
lv: &Satura rādītājs:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
lv: Novietot izveidoto satura rādītāju grāmatas &sākumā, nevis beigās

en: Use author &sort for author
lv: Lietot autors &kārtot pēc autora

en: Disable &compression of the file contents
lv: Atspējot &faila satura saspiešanu

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
lv: Iespējot &koplietošanu ar grāmatas saturu, izmantojot Facebook, utt. BRĪDINĀJUMS: Atspējo pēdējās lasīšanas sinhronizāciju

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
lv: Šajā dialoglodziņā neietilpstošajiem iestatījumiem izmantot iepriekšējās pārvēršanas saglabātās vērtības (ja tādas pastāv), nevis izmantot "Iestatījumu" noklusētās

en: None of the selected books have saved conversion settings.
lv: Nevienai no atlasītajām grāmatām nav saglabāti pārvēršanas iestatījumi.

en: Bulk convert one book
lv: Konvertēt daudzreiz vienu grāmatu

en: Bulk convert {} books
lv: Konvertēt daudz {} grāmatas

en: Comic input
lv: Komiksa ievade

en: input
lv: ievade

en: &Number of colors:
lv: &Krāsu skaits:

en: off
lv: izslēgts

en: Disable &normalize
lv: Atslēgt &normalizēšanu

en: Keep &aspect ratio
lv: Saglabāt &attiecības

en: Disable &sharpening
lv: Atspējot &kontrastu

en: Disable &trimming
lv: Atspējot &apgriešanu

en: &Wide
lv: &Plats

en: &Landscape
lv: &Ainava

en: &Right to left
lv: No &labās uz kreiso

en: Don't so&rt
lv: Nešķirot

en: De&speckle
lv: At&traipot

en: &Disable comic processing
lv: &Atslēgt komisku apstrādi

en: &Output format:
lv: &Rezultāta formāts:

en: Disable conversion of images to &black and white
lv: Atspējot attēlu pārvēršanu meln&baltos

en: Override image &size:
lv: Pārlabot attēla &izmēru:

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
lv: Nepievienot CBC datņu satura rādītājā saites uz lapām

en: Debug
lv: Atkļūdošana

en: Debug the conversion process.
lv: Atkļūdo pārveidošanas procesu.

en: Choose debug folder
lv: Izvēlieties atkļūdošanas mapi

en: Invalid debug folder
lv: Nederīga atkļūdošanas mape

en: Failed to create debug folder
lv: Neizdevās izveidot atkļūdošanas mapi

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter detection.
lv: Izvēlieties mapi, kurā ievietot atkļūdošanas izvadi. Ja norādāt mapi, calibre tajā ievietos daudz atkļūdošanas izvades. Tas būs noderīgi, lai izprastu konvertēšanas procesu un izdomātu pareizās vērtības tādiem parametriem kā satura rādītājs un nodaļas noteikšana.

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
lv: Atkļūdošanas process izvada dažādās pārvēršanas procesa stadijās iegūto HTML.. Šis HTML dažreiz var kalpot par labu izejas punktu pašrocīgai pārvēršanas rediģēšanai.

en: DOCX input
lv: DOCX ieeja

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
lv: Nemēģināt noteikt grāmatas vāku no dokumentā esošajiem attēliem

en: Do not add a page break after every &endnote
lv: Nepievienot lappuses pārtraukumu pēc katras &beigās piezīmes

en: Render &superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
lv: Atveidot &virsrakstus un apakšrakstus, lai tie neietekmētu līnijas augstumu

en: DOCX output
lv: DOCX izeja

en: Paper si&ze:
lv: Papīra iz&mērs:

en: &Custom size:
lv: &Pielāgots izmērs:

en: Page &bottom margin
lv: Lapas &apakšējā piemale

en: Page &left margin
lv: Lapas &kreisā piemale

en: Page &right margin
lv: Lapas &labā piemale

en: Page &top margin
lv: Lapas &augšējā piemale

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
lv: Neievietot &Satura rādītāju kā lapu dokumenta sākumā

en: Do not insert &cover as image at start of document
lv: Neievietot &vāku kā attēlu dokumenta sākumā

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
lv: Saglabāt ievietotā attēla malu attiecību kā vāku

en: EPUB output
lv: EPUB izeja

en: EP&UB version:
lv: EP&UB versija:

en: No default &cover
lv: Nav noklusētā vāka

en: Insert inline &Table of Contents
lv: Ievietot iekļauto &satura rādītāju

en: Split files &larger than:
lv: Sadalīt datnes, kas lielākas par:

en: No &SVG cover
lv: Nav &SVG vāka

en: &Flatten EPUB file structure
lv: &Placināt EPUB datnes struktūru

en: &Title for inserted ToC:
lv: Pievienotā satura rādītāja &nosaukums:

en: Disabled
lv: Izslēgta

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
lv: Novietot pievienoto satura rādītāju grāmatas &beigās

en: Preserve cover &aspect ratio
lv: Saglabāt vāka izmēru &attiecības

en: Do not &split on page breaks
lv: Ne&sadalīt pie lappušu pārtraukumiem

en: Shrink &images larger than:
lv: Samazināt &attēlus, kas lielāki par:

en: FB2 input
lv: FB2 ieeja

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book
lv: Neievietot &Satura rādītāju grāmatas sākumā

en: FB2 output
lv: FB2 izeja

en: &Sectionize:
lv: &Sadalīšana:

en: &Genre:
lv: &Žanrs:

en: Font rescaling wizard
lv: Fontu mērogošanas vednis

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
lv: <p>Šis ceļvedis jums palīdzēs izvēlēties atbilstošu fonta izmēru jūsu vajadzībām. Vienkārši ievadiet ievades dokumenta bāzes fonta lielumu un pēc tam ievadiet ievades fonta lielumu. Vednis parādīs uz kāda fonta lielumu tas tiks piesaistīts, izmantojot fonta atkārtotas izlīdzināšanas algoritmu. Varat pielāgot algoritmu, pielāgojot zemāk esošo izvades bāzes fonta lielumu un fonta atslēgu. Kad atrodat piemērotas vērtības, noklikšķiniet uz Labi.</p>
    <p>Pēc noklusējuma, ja izejas bāze fonta lielums ir nulle un/vai fonta lieluma atslēga nav norādīta, calibre izmanto vērtības no pašreizējā izvades profila. </p>
    <p>Sk.<a href="%s">Lietotāja rokasgrāmatā</a> skaidrojumu par to, kā darbojas fonta lielumu pārrēķināšana.</p>

en: &Output document
lv: Iz&vades dokuments

en: &Base font size:
lv: Fonta &pamatizmērs:

en: Font size &key:
lv: Fonta izmēra :atslēga:

en: Use &default values
lv: Izmantot noklusētās vērtības

en: &Input document
lv: Ievades dokuments

en: &Font size:
lv: &Fonta izmērs

en:  will map to size:
lv:  kārtot uz izmēru:

en: Heuristic
    processing
lv: Heiristiskā
    apstrāde

en: Modify the document text and structure using common patterns.
lv: Mainīt dokumenta tekstu un struktūru, izmantojot vispārējus paraugus.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
lv: <b>Heiristiskā apstrāde</b> nozīmē, ka calibre skenēs jūsu grāmatu pēc kopīgas shēmas un labos tās. Kā norāda nosaukums, tas ir minējums, kas nozīmē, ka tas varētu beigties ar sliktu pārveidošanas rezultātu, ja calibre uzmin nepareizi. Tāpēc ir atslēgts pēc noklusējuma. Bieži vien, ja pārveidošana nav izrādījusies kādu jūs gaidījāt, ieslēdzot heiristisko apstrādi, tas var uzlabot saturu. Lasīt vairāk par dažādām heiristiskās apstrādes iespējām <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmata</a>.

en: Enable &heuristic processing
lv: Iespējot &heuristisko apstrādi

en: Heuristic processing
lv: Heiristiskā apstrāde

en: Unwrap lines
lv: Izvērst rindas

en: Line &un-wrap factor:
lv: Rindas &lūzuma faktors:

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
lv: Noteikt un iezīmēt neformatētus nodaļu virsrakstus un apakšvirsrakstus

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
lv: Pārnumurēt secīgas <h1> vai <h2> birkas lai novērstu sadalīšanu

en: Delete blank lines between paragraphs
lv: Dzēst tukšās rindas starp rindkopām

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
lv: Pārliecinieties, ka ainu pārtraukumi ir vienveidīgi formatēti

en: Replace soft scene &breaks:
lv: Aizstāt mīksto ainu &pārtraukumus:

en: Remove unnecessary hyphens
lv: Dzēst nevajadzīgos pārnesumus

en: Italicize common words and patterns
lv: Kursīvā vienkāršus vārdus un rakstus

en: Replace entity indents with CSS indents
lv: Aizstāt tekošās atkāpes ar CSS atkāpēm

en: HTMLZ output
lv: HTMLZ izeja

en: How to handle &CSS
lv: Kā apstrādāt &CSS

en: How to handle class &based CSS
lv: Kā apstrādāt klases &CSS

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
lv: Izmantot grāmatas &nosaukumu kā HTML datnes nosaukumu arhīvā

en: Control the look and feel of the output.
lv: Kontrolēt izvades izskatu un sajūtu.

en: Original
lv: Sākotnējā

en: Left align
lv: Līdzināt pa kreisi

en: Justify text
lv: Izlīdzināt tekstu

en: Base font si&ze:
lv: Bāzes fonta iz&mērs:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
lv: Vednis, kurš palīdzēs izvēlēties piemērotu šrifta izmēru

en: Minim&um line height:
lv: Minim&ālais rindas augstums:

en: L&ine height:
lv: R&indas augstums:

en: Embed font fami&ly:
lv: Iegult fontu sai&mi:

en: &Embed all fonts in document
lv: &Iegult visus fontus dokumentā

en: E&xpand CSS
lv: I&zvērst CSS

en: Keep &ligatures
lv: Saglabāt &ligatūras

en: &Disable font size rescaling
lv: Atslēgt fonta izmēru mērogošanu

en: &Fonts
lv: &Fonti

en: Text &justification:
lv: Teksta &izlīdzināšana:

en: &Unsmarten punctuation
lv: &Negudras pieturzīmes

en: &Transliterate Unicode characters to ASCII
lv: &Pārvietot Unikoda rakstzīmes uz ASCII

en: I&nput character encoding:
lv: I&eejas simbolu kodējums:

en: T&ext
lv: T&eksts

en: &Line size:
lv: &Rindas lielums:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
lv: <p>Kad calibre noņem citu rindkopu atstarpes, tas automātiski nosaka rindkopas atkāpi, lai nodrošinātu to, ka rindkopu var viegli atšķirt. Šī opcija kontrolē atkāpes platumu.

en: No change
lv: Nav mainīts

en: Insert &blank line between paragraphs
lv: Ievietot &tukšu rindu starp rindkopām

en: Remove &spacing between paragraphs
lv: Dzēst atstarpes starp rindkopām

en: I&ndent size:
lv: A&tkāpes izmērs:

en: &Linearize tables
lv: &Linearizēt tabulas

en: &Layout
lv: &Makets

en: E&xtra CSS
lv: P&apildu CSS

en: Filter style information
lv: Filtrēt stilu informāciju

en: Select what style information you want completely removed:
lv: Izvēlieties stilu informāciju, kuru vēlaties pilnībā aizvākt:

en: Removes the font-family CSS property
lv: Aizvāc CSS fontu saimes īpašību

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
lv: Aizvāc CSS malas īpašības. Ņemiet vērā, ka lapas malas šis iestatījums neietekmē.

en: &Margins
lv: &Apmales

en: Removes the padding CSS properties
lv: Noņem CSS papildinājuma īpašības

en: &Padding
lv: &Papildinājums

en: Convert floating images/text into static images/text
lv: Pārvērst peldošos attēlus/tekstu statiskos attēlos/tekstā

en: F&loats
lv: P&eldošais

en: Removes foreground and background colors
lv: Dzēš fona un priekšplāna krāsas

en: &Colors
lv: &Krāsas

en: Other CSS Propert&ies:
lv: Citas CSS īpašī&bas:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
lv: Ar komatu atdalītu aizvācamo CSS īpašību saraksts, piemēram: display, color, font-family

en: &Styling
lv: &Stili

en: &Transform styles
lv: &Pārveidot stilus

en: Transform &HTML
lv: Pārveidot &HTML

en: LRF output
lv: LRF izeja

en: Enable &auto-rotation of wide images
lv: Iespējot &automātisko rotāciju lieliem attēliem

en: &Wordspace:
lv: &Atstarpes starp vārdiem:

en: Minimum para. &indent:
lv: Minimālā rindkopas &atkāpe:

en: Render &tables as images
lv: Renderēt tabulas kā attēlus

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
lv: Teksta izmēra reizinātājs analizētajās tekstu tabulās:

en: Add &header
lv: Pievienot virsrakstu

en: Header &separation:
lv: Virsraksta &atdalīšana:

en: Header &format:
lv: Virsraksta &formāts:

en: &Embed fonts
lv: Iegult fontus

en: &Serif font family:
lv: &Serif fonti:

en: S&ans-serif font family:
lv: S&ans-serif fonti:

en: &Monospace font family:
lv: &Monospace fonti:

en: Metadata
lv: Metadati

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
lv: Norāda metadatus. Rezultāta datnē ierakstīs pēc iespējas vairāk metadatus.

en: This book has no cover
lv: Šai grāmata nav vāka

en: Choose cover for
lv: Izvēlēties vāku

en: Cannot read
lv: Nevar nolasīt

en: You do not have permission to read the file:
lv: Jums nav lasīšanas tiesību datnei:

en: Error reading file
lv: Kļūda nolasot datni

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
lv: <p>Nolasot datni radās kļūda: <br /><b>

en:  is not a valid picture
lv:  nav derīgs attēls

en: Failed to change on disk location of this book's files.
lv: Neizdevās mainīt šīs grāmatas failu atrašanās vietu uz diska.

en: Book cover
lv: Grāmatas vāks

en: Change &cover image:
lv: Mainīt grāmatas &vāku:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
lv: Izvēlēties attēlu, kuru izmantos kā šīs grāmatas vāku.

en: Use cover from &source file
lv: Izmantot vāku no oriģinālās datnes

en: &Title:
lv: &Nosaukums:

en: Change the title of this book
lv: Maina šīs grāmatas nosaukumu

en: &Author(s):
lv: &Autors(-i):

en: Author so&rt:
lv: Autora kārtoša&na:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
lv: Mainīt šīs grāmatas autoru(s). Ja autori ir vairāki, tie jāatdala ar komatu

en: &Publisher:
lv: &Izdevējs:

en: Ta&gs:
lv: &Birkas:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
lv: Kategorizēt grāmatu birkas. Tas ir īpaši noderīgi, meklējot. <br><br>Tie var būt jebkuri vārdi vai frāzes, atdalīti ar komatiem.

en: &Series:
lv: &Sērija:

en: List of known series. You can add new series.
lv: Zināmo sēriju saraksts. Jūs varat pievienot jaunas sērijas.

en: Book
lv: Grāmata

en: MOBI output
lv: MOBI izeja

en: Ignore &margins
lv: Neņemt vērā lapas &apmales

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
lv: Nepārveidot visus attēlus uz &JPEG (var nedarboties vecākās skatītājos)

en: Kindle options
lv: Kindle iestaījumi

en: MOBI file &type:
lv: MOBI datnes &tips:

en: Personal Doc tag:
lv: Privātais birkas marķieris:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
lv: <b>BRĪDINĀJUMS:</b> Dažām Kindle ierīcēm ir problēmas attēlot jaunos vai MOBI faila tipus. Ja vēlaties izmantot jauno formātu ierīcē, pārveidojiet uz AZW3 nevis MOBI.

en: Default profile
lv: Noklusējuma profils

en: unlimited
lv: neierobežots

en: %(width)d x %(height)d pixels
lv: %(width)d x %(height)d pikseļi

en: Screen size: %s
lv: Ekrāna izmērs: %s

en: Page setup
lv: Lapas iestatīšana

en: &Output profile:
lv: I&zvades profils:

en: Profile description
lv: Profila apraksts

en: &Input profile:
lv: &Ievades profils:

en: Margins
lv: Apmales

en: &Left:
lv: &Kreisā:

en: Unchanged
lv: Nemainīts

en: &Top:
lv: &Augša:

en: &Right:
lv: &Labā:

en: &Bottom:
lv: &Apakša:

en: PDB output
lv: PDB izeja

en: &Format:
lv: &Formāts:

en: &Inline TOC
lv: &Iekļautais Satura rādītājs

en: Output &encoding:
lv: Izvades &kodējums:

en: PDF input
lv: PDF ieeja

en: Line &un-wrapping factor:
lv: Rindas &lūzuma faktors:

en: No &images
lv: Nav &attēlu

en: PDF output
lv: PDF izeja

en: Use page margins from the &document being converted
lv: Izmantot lappušu piemales no p&ārvērstā dokumentu

en: &Use the paper size set in output profile
lv: &Izmantojot papīra formātu iestatiet izvades profilu

en: &Paper size:
lv: &Papīra izmērs:

en: &Unit:
lv: &Vienības:

en: Preserve &aspect ratio of cover
lv: Saglabāt vāka izmēru &attiecību

en: Add page &numbers to the bottom of every page
lv: Pievienot lappušu &numurus katras lappuses apakšā

en: Add a printable &Table of Contents at the end
lv: Pievienot izdrukājamu &satura rādītāju beigās

en: &Title for ToC:
lv: Sa&tura rādītāja nosaukums:

en: Serif famil&y:
lv: Serif saim&e:

en: Sans fami&ly:
lv: Sans sai&me:

en: &Monospace family:
lv: &Fiksēta platuma saime:

en: S&tandard font:
lv: S&tandarta fonts:

en: Default font si&ze:
lv: Noklusētais fonta iz&mērs:

en: Monospace &font size:
lv: Fiksēta platuma &fonta izmērs:

en: Page &number map:
lv: Lappuses &numura karte:

en: Page  margins
lv: Lapas  apmales

en: Page headers and footers
lv: Lapas galvenes un kājenes

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
lv: Jūs varat ievietot galvenes un kājenes, katrā izveidotajā PDF faila lapā, izmantojot galvenes un kājenes veidnes. Piemērus, skatiet <a href="%s">dokumentācijā</a>.

en: &Header template:
lv: Galvenes sagatave:

en: &Footer template:
lv: Kājenes sagatave:

en: &Break long words at the end of lines
lv: &Pārtraukt garus vārdus rindas beigās

en: Odd/even &offset:
lv: Nepāra/pāra &nobīde:

en: Discard book &cover
lv: Izmest grāmatas &vāku

en: PMLZ output
lv: PMLZ izeja

en: Do not &reduce image size and depth
lv: Ne &samazināt attēla izmēru un dziļumu

en: RB output
lv: RB izeja

en: No formats available
lv: Formāti nav pieejami

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
lv: Izmantojot grafisko saskarni bez grāmatas nav iespējams izveidot regulāro izteiksmi.

en: Could not open file
lv: Nav iespejams atvērt datni

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
lv: Nav iespējams atvērt datni. Vai tā gadījumā nav atvērta citā programmā?

en: Failed to generate markup for testing. Click "Show details" to learn more.
lv: Neizdevās ģenerēt marķējumu pārbaudei. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai uzzinātu vairāk.

en: Failed to generate preview
lv: Neizdevās izveidot priekšskatījumu

en: Open book
lv: Atvērt grāmatu

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
lv: Noklikšķiniet uz "Atvērt", lai atvērtu e-grāmatu, kuru izmantot testēšanai.

en: Regex builder
lv: Regex redaktors

en: &Test
lv: &Pārbaudīt

en: Occurrences:
lv: Atbilstības:

en: Goto:
lv: Iet uz:

en: &Previous
lv: Ie&priekšējais

en: &Next
lv: &Nākošais

en: Preview
lv: Priekšskats

en: RTF input
lv: RTF ieeja

en: Ignore &WMF images in the RTF file
lv: RTF datnē neņemt vērā &WMF attēlus

en: Search &
    replace
lv: Meklēt &
    aizvietot

en: &Search regular expression:
lv: &Meklēt regulāras izteiksmes:

en: Replacement text
lv: Maiņas teksts

en: Search regular expression
lv: Meklēt regulāras izteiksmes

en: Load calibre search-replace definitions file
lv: Ielādēt calibre meklēt-aizstāt definīcijas failu

en: calibre search-replace definitions file
lv: calibre meklēt-aizstāt definīcijas fails

en: Failed to read
lv: Neizdevās nolasīt

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
lv: Neizdevās ielādēt šablonus no %s, noklikšķiniet uz "Parādīt detaļas", lai uzzinātu vairāk.

en: Save calibre search-replace definitions file
lv: Saglabāt calibre meklēt-aizstāt definīcijas failu

en: Unused search & replace definition
lv: Neizmantota meklēšana & aizstāt definīcijas

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
lv: Labotā meklēšanas/aizstāšanas definīcija nav pievienota definīcijas sarakstam. Vai vēlaties turpināt pārvēršanu (definīcija netiks izmantota)

en: Invalid regular expression
lv: Nederīga regulārā izteiksme

en: Invalid regular expression: %s
lv: Nederīga regulārā izteiksme: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
lv: Šai pārveidošanai pielietojamo meklēšanas/aizvietošanas likumu saraksts.

en: Edit search/replace definition
lv: Labot meklēt/aizstāt definīciju

en: &Replacement text:
lv: &Aizvietošanas teksts:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
lv: Pievienot pašreizējo izteiksmi pielietojamo izteiksmju sarakstam

en: &Add
lv: &Pievienot

en: Edit the currently selected expression
lv: Labot pašreiz atlasīto izteiksmi

en: &Change
lv: &Mainīt

en: Remove the currently selected expression
lv: Aizvākt pašreiz atlasīto izteiksmi

en: &Remove
lv: &Izņemt

en: Load a list of expressions from a previously saved file
lv: Ielādēt izteiksmju sarakstu no iepriekš saglabātas datnes

en: &Load
lv: Ie&lādēt

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
lv: Saglabāt šo izteiksmju sarakstu vēlākai atkārtotai izmantošanai

en: &Save
lv: &Saglabāt

en: Move expression up.
lv: Pārvietot izteiksmi augšup.

en: Move expression down.
lv: Pārvietot izteiksmi lejup.

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
lv: <p>Meklēt un aizstāt pielietojumu <i>regulārās izteiksmes</i>. Skatīt <a href="%s">regulārās izteiksmes apmācība</a> , lai sāktu ar regulārām izteiksmēm. Klikšķinot uz vedņa pogu zemāk, ļaus jums pārbaudīt jūsu regulāro izteiksmi pret pašreizējo ieejas dokumentu. Kad esat apmierināts ar izteiksmi, noklikšķiniet uz pogas Pievienot, lai pievienotu izteiksmi sarakstam.

en: Restore &defaults
lv: Atjaunot &noklusējumus

en: &Input format:
lv: &Sākotnējais formāts:

en: Use &saved conversion settings for individual books
lv: Izmantot &saglabātos pārvēršanas iestatījumus atsevišķām grāmatām

en: Convert
lv: Pārveidot

en: SNB output
lv: SNB izvade

en: Hide &chapter name
lv: Slēpt &sadaļas nosaukumu

en: Don't indent the &first line for each paragraph
lv: Neievietot atkāpi katras rindkopas pirmajā rindā

en: Insert &empty line between paragraphs
lv: Ievietot &tukšu rindu starp rinkopām

en: Optimize for full-&screen mode
lv: Optimizēt pilnekrāna režīmam

en: Structure
    detection
lv: Struktūras
    noteikšana

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
lv: Pieregulēt nodaļu virsrakstu un citas dokumenta  struktūras noteikšanu.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
lv: Atrast &nodaļas (XPath izteiksmē):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
lv: Ievietot &lapas pārtraukumus pirms (XPath izteiksmē):

en: Start &reading at (XPath expression):
lv: Sākt &lasīšanu (XPath izteiksmē):

en: Invalid XPath
lv: Nederīgs XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
lv: XPath izteiksme %s ir nekorekta

en: Remove &fake margins
lv: Aizvākt &nepareizās malas

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & replace options. Click the Search & replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
lv: Galveņu un kājeņu noņemšanas opcija ir aizvietota ar Meklēt & aizstāt opciju. Noklikšķiniet uz Meklēt & aizstāt joslu pa kreisi, lai lietotu šo opciju. Nomaiņas lauku atstājiet tukšu un meklēšanas laukā ievadiet galveņu/kājeņu noņemšanas regulāro izteiksmi.

en: Insert &metadata as page at start of book
lv: Ievietot metadatus grāmatas sākumā kā atsevišķu lapu

en: Chapter &mark:
lv: Nodaļas &aizzīme:

en: Remove first &image
lv: Aizvākt pirmo &attēlu

en: Table of
    Contents
lv: Satura
    rādītājs

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
lv: Vadīt satura rādītāja izveidošanu/pārvēršanu.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
lv: &1. līmeņa satura rādītājs (XPAth izteiksme)

en: Level &2 TOC (XPath expression):
lv: &2. līmeņa satura rādītājs (XPAth izteiksme)

en: Level &3 TOC (XPath expression):
lv: &3. līmeņa satura rādītājs (XPAth izteiksme)

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
lv: Izmantot &piespiedu automātiski izveidotu Satura rādītāju

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
lv: Nepievienot noteiktās nodaļas satura rādītājam

en: Number of &links to add to Table of Contents:
lv: Saišu &skaits, lai pievienotu saturam:

en: TOC &filter:
lv: Satura radītāja &filtrs:

en: Chapter &threshold:
lv: Nodaļas &sākums:

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
lv: Veidojot satura rādītāju pieļaut &atkārtojošās saites

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
lv: <a href="%s">Palīdzība, izmantojiet šo opciju, lai radītu Satura rādītāju</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
lv: Šī papildiespēja liks calibre parādīt satura rādītā redaktora rīku,
    kas ļaus pašrocīgi rediģēt satura rādītāju un novērst kļūdas, kas
    radušās automātiskās izveidošanas rezultātā.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
lv: Pašrocīgi sakārtot satura rādītāju pēc pārvēršanas beigām

en: TXT input
lv: TXT ievade

en: Structure
lv: Struktūra

en: &Paragraph style:
lv: &Rindkopas stils:

en: &Formatting style:
lv: &Formatēšanas stils:

en: Common
lv: Kopīgs

en: Preserve &spaces
lv: Saglabāt &atstarpes

en: Remove &indents at the beginning of lines
lv: Noņemt &atkāpes rindu sākumā

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
lv: <p>Markdown ir vienkārša teksta failu iezīmēšanas valoda, kas ļauj uzlabot formatējumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.

en: You can optionally enable various extensions to the base Markdown syntax, below.
lv: Pēc izvēles varat iespējot dažādus bāzes paplašinājumus Markdown sintaksei, kas redzami zemāk.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
lv: Plašāka informācija par <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown paplašinājumi</a>

en: TXT output
lv: TXT izvade

en: Note that for images to be preserved, the formatting option above must be markdown or textile and also enable the setting to not remove image references.
lv: Ņemiet vērā, ka, lai attēli tiktu saglabāti, iepriekš minētajai formatēšanas opcijai jābūt markdown vai textile opcijai, kā arī jāaktivizē iestatījums, lai neizdzēstu atsauces uz attēliem.

en: General
lv: Pamata

en: &Line ending style:
lv: &Rindas beigu stils:

en: &Formatting:
lv: &Formatē:

en: Plain
lv: Vienkāršs

en: &Maximum line length:
lv: &Maksimālais rindas augstums:

en: Force maximum line &length
lv: Uzspiest maksimālo rindas &garumu

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
lv: Pirms apstrādes neaizvākt saites (<a> birkas)

en: Do not remove image &references before processing
lv: Neizņemt attēlu &atsauces pirms apstrādes

en: Keep text &color, when possible
lv: Ja iespējams, saglabāt tekstu &krāsu

en: Note that images will not be preserved. For that, convert to TXTZ, with the Output format set to markdown.
lv: Ņemiet vērā, ka attēli netiks saglabāti. Šim nolūkam konvertējiet uz TXTZ, iestatot izvades formātu uz Markdown.

en: TXTZ output
lv: TXTZ izvade

en: Use a wizard to generate the XPath expression
lv: Izmantojiet vedni, lai ģenerētu XPath izteiksmi

en: Match HTML &tags with tag name:
lv: Salīdzināt HTML &birkas ar birku nosaukumu:

en: span
lv: izmērīt

en: Having the &attribute:
lv: Piemīt &atribūts:

en: With &value:
lv: Ar &vērtību:

en: (A regular expression)
lv: (regulārā izteiksme)

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="%s">XPath Tutorial</a>.
lv: <p>Piemēram, lai atbilstu visām h2 birkām, kas ir class = "chapter", iestatiet birkas <i>h2</i>, atribūtu <i>class</i> un vērtību <i>chapter</i>.</p> <p>Tukša atribūta atstāšana atbildīs jebkādiem atribūtiem un atstājot tukšu vērtību atbildīs nekādai vērtībai. Setting tag * atbildīs jebkurai birkai.</p> <p>Apgūt spēcīgo XPath izmantošanu skatiet <a href="%s">XPath Tutorial</a>.

en: Browse by covers
lv: Pārlūkot vākus

en: Choose color
lv: Izvēlēties krāsu

en: &Name:
lv: &Nosaukums:

en: Color &1:
lv: Krāsa &1:

en: Color &2:
lv: Krāsa &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
lv: Kontrasta krāsa &1 (galvenokārt tekstam):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
lv: Kontrasta krāsa &2 (galvenokārt tekstam):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
lv: Krāsu shēmas nosaukums "%s" ir nederīgs. Tai jāsākas ar # , un jābūt ar vismaz divām rakstzīmēm.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
lv: Krāsu shēma ar nosaukumu "%s" jau eksistē.

en: When generating covers, a color scheme for the cover is chosen at random from the color schemes below. You can prevent an individual scheme from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected color scheme.
lv: Kad veido vākus, krāsu shēma vākam tiek izvēlēta pēc nejaušības principa no zemākās krāsu shēmas. Jūs varat novērst individuālo shēmu, atslēdzot to no izvēlnes. Apskata labā puse parāda pašreiz izvēlēto krāsu shēmu.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
lv: Izvēlieties krāsu shēmu, kas jālieto izveidotajam vākam.

en: In normal cover generation, the color scheme is chosen at random from the list of color schemes below. You can prevent an individual color scheme from being chosen by unchecking it here.
lv: Parasta vāka izveidē, krāsu shēma tiek izvēlēta pēc nejaušības principa no zemāk saraksta krāsu shēmas. Jūs varat novērst individuālo krāsu shēmu, atslēdzot to šeit.

en: &New color scheme
lv: &Jauna krāsu shēma

en: &Edit color scheme
lv: &Labot krāsu shēmu

en: &Remove color scheme
lv: &Aizvākt krāsu shēmu

en: &Styles
lv: &Stili

en: When generating covers, a style for the cover is chosen at random from the styles below. You can prevent an individual style from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected style.
lv: Veidojot vākus, viņu stils tiek izvēlēts pēc nejaušības principa no zemāk redzamajiem stiliem. Jūs varat novērst individuālo stilu, atslēdzot to no izvēlnes. Apskata labā puse rāda pašreiz izvēlēto stilu.

en: Choose a style to be used for this generated cover.
lv: Izvēlieties stilu, kas tiks izmantots izveidotajam vākam.

en: In normal cover generation, the style is chosen at random from the list of styles below. You can prevent an individual style from being chosen by unchecking it here.
lv: Parasti vāka izveidē, stils ir izvēlēts pēc nejaušības principa no zemāk redzamā stilu saraksta. Jūs varat novērst individuālo stilu, atslēdzot to šeit.

en: &Fonts and sizes
lv: &Fonts un izmēri

en: &Title font family:
lv: &Nosaukuma fontu saime:

en: &Title font size:
lv: &Nosaukuma fonta izmērs:

en: &Subtitle font family:
lv: &Subtitru fonti:

en: &Subtitle font size:
lv: Apakšvir&sraksta fonta izmērs:

en: &Footer font family:
lv: &Kājenes fonti:

en: &Footer font size:
lv: &Kājenes fonta lielums:

en: Cover &width:
lv: Vāka &platums:

en: Cover &height:
lv: Vāka &augstums:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
lv: Ievērojiet, ka apskats uz pusi fiksē malu attiecību, tāpēc, mainot vāka platumu iepriekš, tam nebūs nekāda efekta. Ja jūs maināt augstumu, jums vajag mainīt arī platumu, tomēr, tā, kā tas tiks izmantots vāka izveidē.

en: &Text
lv: &Teksts

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
lv: Vāks ar radīto tekstu ir ņemts no grāmatas metadatiem. Tas tiek kontrolēts, izmantojot veidnes. Jūs varat izmantot <b>, <i> un <br> birkas no veidnēm treknrakstā, kursīvā un ar attiecīgu rindiņu pārtraukumiem. Pēc noklusējuma veidnes izmanto nosaukumus, sērijas un autorus. Jūs varat tos mainīt, izmantojot jebkādus vēlamos metadatus.

en: Change the &title template
lv: Mainīt &nosaukuma veidni

en: The title template
lv: Nosaukuma veidne

en: Change the &sub-title template
lv: Mainīt &apakšvirsraksta šablonu

en: The sub-title template
lv: Apakšvirsraksta šablons

en: Change the &footer template
lv: Mainīt &kājenes veidni

en: The footer template
lv: Kājenes veidne

en: My Color Scheme
lv: Mana krāsu shēma

en: Cannot edit
lv: Nav iespējams labot

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
lv: Nevar labot iebūvēto krāsu shēmu. Tās vietā izveidojiet jaunu krāsu shēmu.

en: Cannot remove
lv: Nevar izdzēst

en: Cannot remove a builtin color scheme.
lv: Nevar aizvākt iebūvēto krāsu shēmu.

en: A sample book
lv: Grāmatas paraugs

en: Author One
lv: Pirmais autors

en: Author Two
lv: Otrais autors

en: A series of samples
lv: Paraugu sērijas

en: Tag One
lv: Pirmā birka

en: Tag Two
lv: Otrā birka

en: Some publisher
lv: Kāds izdevējs

en: Cover generation settings
lv: Vāka izveides iestatījumi

en: Save these settings as the &defaults for future use
lv: Saglabāt šos iestatījumus kā noklusētos turpmākai izmantošanai

en: Save the current cover generation settings for later re-use
lv: Saglabāt pašreizējos vāka ģenerēšanas iestatījumus atkārtotai izmantošanai

en: Load previously saved cover generation settings
lv: Ielādēt iepriekš saglabātos vāka ģenerēšanas iestatījumus

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
lv: Saglabāt pašreizējos iestatījumus kā iestatījumus, ko izmantot vienmēr, nevis tikai šoreiz. Atcerieties, ka stiliem un krāsām izmantotais stils vai krāsa tiek izvēlēta pēc nejaušības principa no sarakstā atzīmētiem stiliem/krāsām.

en: My cover style
lv: Mans vāka stils

en: Name for these settings
lv: Šo iestatījumu nosaukums

en: Theme name:
lv: Tēmas nosaukums:

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
lv: Izveidot noteikumu, zemāk, noteikumus var izmantot, lai pārveidotu stila īpašības

en: If the &property:
lv: Ja &īpašība:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
lv: CSS īpašības nosaukums, piemēram, fonta izmērs
    Neizmantojiet saīsinājuma īpašības, tās nedarbosies.
    Piemēram, izmantot margin-top, nevis margin.

en: The CSS property value
lv: CSS īpašību vērtība

en: Either a CSS length, such as 10pt or a unit less number. If a unit less number is used it will be compared with the CSS value using whatever unit the value has. Note that comparison automatically converts units, except for relative units like percentage or em, for which comparison fails if the units are different.
lv: Vai CSS garums, piemēram, 10pt vai mazāks skaitlis. Ja tiek izmantots mazāks vienības skaitlis, tas tiks salīdzināts ar CSS vērtību, izmantojot jebkuru vienības vērtību. Ņemiet vērā, ka salīdzinājums automātiski pārveido vienības, izņemot relatīvās vienības, piemēram, procentus vai em, kuru salīdzinājums neizdodas, ja vienības ir atšķirīgas.

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
lv: CSS īpašības, lai pievienotu noteikumam, kas satur atbilstošu stilu. Jūs varat norādīt vairāk nekā vienu īpašību, kas atdalīta ar semikolu, piemēram: color:red; font-weight: bold

en: A number
lv: Skaitlis

en: Edit rule
lv: Labot likumu

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
lv: Ja īpašība <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
lv: Šis noteikums nav derīgs, lūdzu, noņemiet to

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
lv: Šeit varat norādīt stilus pārveidošanas noteikumus. Lai sāktu, noklikšķiniet uz Pievienot noteikumu.

en: Test style transform rules
lv: Testa stila pārveidošanas noteikumi

en: Enter a CSS stylesheet below and click the "Test" button
lv: Zemāk ievadiet CSS stila lapu un klikšķiniet uz "Tests"

en: Resulting stylesheet
lv: Rezultāta stilu tabula

en: Edit style transform rules
lv: Labot stila pārveidošanas noteikumus

en: E&xport
lv: E&ksportēt

en: Export these rules to a file
lv: Eksportējiet šos noteikumus failā

en: &Import
lv: &Importēt

en: Import previously exported rules
lv: Importēt iepriekš eksportētos noteikumus

en: &Test rules
lv: Pārbaudī&t likumus

en: Save this ruleset for later re-use
lv: Saglabāt šo likumkopu atkārtotai pielietošanai

en: Load a previously saved ruleset
lv: Ielādēt iepriekš saglabātu likumkopu

en: No rules
lv: Nav noteikumu

en: There are no rules to export
lv: Nav eksporta noteikumu

en: Choose file for exported rules
lv: Izvēlieties eksportēto noteikumu failu

en: Choose file to import rules from
lv: Izvēlieties failu, no kura importēt noteikumus

en:  index
lv:  indekss

en: Clear {0}
lv: Notīrīt {0}

en: Values changed
lv: Vērtības mainītas

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
lv: Jūs esat mainījis vērtības. Lai izmantotu šo redaktoru, jums ir vai nu jāizmet vai jāpiemēro šīs pārmaiņas. Pielietot izmaiņas?

en: Set {} to yes
lv: Iestatiet {} uz jā

en: Set {} to no
lv: Iestatīt {} uz nē

en: Clear {}
lv: Notīrīt {}

en: Undefined
lv: Nenoteikts

en: Today
lv: Šodien

en: Exact time: {}
lv: Precīzs laiks: {}

en: items
lv: vienumi

en: Open the Manage {} window
lv: Atvērt logu Pārvaldīt {}

en: Open the {0} editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage {0} window
lv: Atvērt redaktoru {0}. Ja ir nospiests taustiņš Ctrl vai Shift, atvērt logu Pārvaldīt {0}.

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
lv: Uzskaitījums "{0}" satur nederīgu vērtību, kas tiks iestatīts kā noklusējums

en: Set {0} to No
lv: Iestatiet {0} uz Nē

en: Set {0} to Yes
lv: Iestatiet {0} uz Jā

en: Open Item editor
lv: Atvērt vienumu redaktoru

en: Apply changes
lv: Pielietot izmaiņas

en: Clear series
lv: Iztīrīt sērijas

en: Automatically number books
lv: Automātiski numurēt grāmatas

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1. If checked, selected books will be automatically numbered, in the order you selected them. So if you selected Book A and then Book B, Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
lv: Ja nav atzīmēts, grāmatas sērijas numurs tiks iestatīts uz 1. Ja atzīmēts, atlasītās grāmatas tiks automātiski numurētas secībā, kādā tās tika atlasītas. Tātad, ja esat izvēlējies grāmatu A un pēc tam B, grāmata A būs sērijas numurs 1 un grāmata B sērijas numurs 2.

en: Force numbers to start with
lv: Sākt numerāciju no

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering from the value in the box
lv: Sērijas parasti pārnumurē no lielākā numura šīs sērijas datu bāzē. Atzīmējot šo rūtiņu, calibre norādīs, ka jāsāk numurēt no lodziņā norādītās vērtības

en: The amount by which to increment the series number for successive books. Only applicable when using force series numbers.
lv: Vērtība, pēc kuras palielinās sērijas numurs secīgām grāmatām. Piemēro tikai tad, kad, izmanto piespiedu sērijas numurus.

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
lv: Uzskaitījums "{0}" satur neatļautas vērtības, kas neparādīsies sarakstā

en: Remove all tags
lv: Aizvākt visas birkas

en: tags to remove
lv: aizvācamās birkas

en: You have entered values. In order to use this editor you must first discard them. Discard the values?
lv: Jūs esat ievadījis vērtības. Lai izmantotu šo redaktoru, vispirms tie ir jāizmet. Atmest vērtības?

en: No details available.
lv: Detaļas nav pieejamas.

en: Device no longer connected.
lv: Ierīce vairs nav savienota.

en: Get device information
lv: Saņemt ierīces informāciju

en: Set library information
lv: Uzstādīt bibliotēkas informāciju

en: Get list of books on device
lv: Saņemt ierīcē esošo grāmatu sarakstu

en: Prepare files for transfer from device
lv: Sagatavot datness pārsūtīšanai no ierīces

en: Get annotations from device
lv: Saņemt anotācijas no ierīces

en: Send metadata to device
lv: Sūtīt metadatus uz ierīci

en: Send collections to device
lv: Sūtīt kolekcijas uz ierīci

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
lv[0]: Ielādēt vienu grāmatu ierīcē
lv[1]: Ielādēt {} grāmatas ierīcē
lv[2]: Ielādēt {} grāmatas ierīcē

en: Delete books from device
lv: Dzēst grāmatas no ierīces

en: Download books from device
lv: Lejupielādēt grāmatas no ierīces

en: View book on device
lv: Skatīt grāmatu uz ierīces

en: Set default send to device action
lv: Uzstādīt noklusēto sūtīt uz ierīci darbību

en: Send to main memory
lv: Sūtīt uz pamatatmiņu

en: Send to storage card A
lv: Sūtīt uz karti A

en: Send to storage card B
lv: Sūtīt uz karti B

en: Send specific format to
lv: Sūtīt konkrēto formātu uz

en: Send and delete from library
lv: Sūtīt un dzēst no bibliotēkas

en: Eject device
lv: Atslēgt ierīci

en: Error
lv: Kļūda

en: Error communicating with device
lv: Kļūda komunicējot ar ierīci

en: Manage the %s?
lv: Pārvaldīt %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
lv: Atrasta ierīce <b>%s</b>. Vai vēlaties, lai Calibre to pārvalda?

en: No suitable formats
lv: Nav piemērotu formātu

en: Select folder to open as device
lv: Izvēlieties mapi, kuru atvērt kā ierīci

en: Running jobs
lv: Notiekošie darbi

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
lv: Nav iespējams konfigurēt ierīci, kamēr izpildās ierīces darbi.

en: Configure %s
lv: Konfigurēt %s

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
lv: Pārstartējiet Calibre, lai %s izdarītās izmaiņas stātos spēkā.

en: Book already on device
lv: Rezervēt jau ierīcē

en: The book {} is already present on the device. Resending it might cause any annotations/bookmarks on the device for this book to be lost. Are you sure?
lv: Grāmata {} jau atrodas ierīcē. Nosūtot to atkārtoti, var tikt zaudētas visas šīs grāmatas anotācijas/grāmatzīmes. Vai esi pārliecināts?

en: Some books already on device
lv: Dažas grāmatas jau ir ierīcē

en: Some of the selected books are already on the device. Resending them might cause any annotations/bookmarks on the device for these books to be lost. Click "Show details" to see the books already on the device. Are you sure?
lv: Dažas no atlasītajām grāmatām jau atrodas ierīcē. Atkārtoti nosūtot šīs grāmatas, ierīcē var tikt zaudētas anotācijas/grāmatzīmes. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai skatītu grāmatas, kas jau atrodas ierīcē. Vai esi pārliecināts?

en: Error talking to device
lv: Kļūda sazinoties ar ierīci

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
lv: Sazinoties ar ierīci gadījās kļūme. Lūdzu atvienojiet to un pievienojiet ierīci no jauna vai arī pārstartējiet.

en: Device:
lv: Ierīce:

en:  detected.
lv:  noteikts.

en: No books
lv: Nav grāmatu

en: selected to send
lv: atlasītas nosūtīšanai

en: No device
lv: Neviena ierīces

en: No device connected
lv: Nav pievienota neviena ierīce

en: %(num)i of %(total)i books
lv: %(num)i no %(total)i grāmatām

en: 0 of %i books
lv: 0 no %i grāmatām

en: Choose format to send to device
lv: Izvēlieties formātu, kuru sūtīt uz ierīci

en: Cannot send: No device is connected
lv: Nevar nosūtīt: Neviena ierīce nav savienota

en: No card
lv: Nav kartes

en: Cannot send: Device has no storage card
lv: Nevar nosūtīt: Ierīcei nav atmiņas karte

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
lv: Vai pirms nosūtīšanas uz ierīci pārvērst sekojošās grāmatas?

en: Sending catalogs to device.
lv: Sūta katalogus uz ierīci

en: Sending news to device.
lv: Nosūta ziņas uz ierīci.

en: Sending books to device.
lv: Nosūta grāmatas uz ierīci.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
lv: Sekojošās grāmatas nav iespējams nosūtīt uz ierīci, jo nav atrasti piemēroti formāti. Vispirms pārvērtie grāmatas kādā no Jūsu ierīces atbalstītiem formātiem.

en: No space on device
lv: Uz iekārtas vairs nav vietas

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
lv: <p>Nevar augšupielādēt grāmatas uz ierīci, nav vairāk brīvas vietas

en: Incorrect destination
lv: Nederīgs mērķis

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
lv: Analizē ierīcē esošās grāmatas: %d%% izpildīti

en: Book format sync problem
lv: Grāmatas formāta sinhronizācijas problēma

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
lv: Dažus grāmatu formātus jūsu bibliotēkā nav iespējams sinhronizēt, jo tie ir ar nākotnes datumu

en: Device
lv: Ierīce

en: Unknown formats
lv: Nezināmi formāti

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
lv: Jūs atļāvāt <b>{0}</b> formātus jūsu {1}. Šis {1} nevar tos atbalstīt. Ja jūs sūtīsiet šos formātus uz jūsu {1} tās var nedarboties. Vai esat pārliecināts?

en: The template %s is invalid:
lv: Sagatave %s nav derīga:

en: Select available formats and their order for this device
lv: Izvēlieties pieejamos formātus un to secību šai ierīcei

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
lv: Ja tas ir atzīmēts, grāmatas tiek ievietotas apakšmapēs, pamatojoties uz to metadatiem ierīcē. Ja tas netiek atzīmēts, visas grāmatas tiek ievietotas augšējā līmeņa mapē.

en: Use sub-folders
lv: Izmantot apakšmapes

en: Use author sort for author
lv: Izmantot autoru, lai kārtotu pēc autora

en: Save &template:
lv: Saglabāt &šablonu:

en: No formats selected
lv: Nav atlasītu formātu

en: You must choose at least one format to send to the device
lv: Jums ir jāizvēlas vismaz viens formāts, lai nosūtītu uz ierīci

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
lv: <b>Saglabāt &šablonu</b> kontrolē faila nosaukumu un
            vietu failiem, ko nosūtīs uz ierīci:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
lv: <b>Saraksts &mapes</b>, lai ierīcē
            nosūtītu e-grāmatas. Tiks izmantots pirmais, kas pastāv:

en: Browse for a folder on the device
lv: Sameklēt mapi iekārtā

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
lv: Atzīmējiet ierīces, kuras Calibre <b>jāignorē</b>. Calibre<b>nesazināsies</b>
    ar ierīcēm, kas ir atzīmētas šajā sarakstā.

en: Send the %s format to the folder:
lv: Sūtīt %s formātu uz mapi:

en: Folder on the device
lv: Mape ierīcē

en: &Remove rule
lv: &Aizvākt likumu

en: Format specific sending
lv: Sūtīšana atkarībā no formāta

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
lv: Jūs varat izveidot noteikumus, kas kontrolē, kuras konkrētās e-grāmatas
                formāti tiks nosūtīti uz ierīci. Tām būs prioritāte
                iepriekš norādītajām mapēm.

en: Add a &new rule
lv: Pievienot &jaunu likumu

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
lv: Ierīcei <b>%s</b> nav sērijas numura, to nav iespējams konfigurēt.

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
lv: <b>Nav pievienota MTP ierīce.</b><p> Jūs varat tikai konfigurēt MTP ierīces spraudni, kad ierīce ir pieslēgta.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
lv: Ja jūs vēlaties, pieslēgt iepriekš ignorēto MTP ierīci, izmantojiet "Ignorētās ierīces" cilni.

en: Choose the formats to send to the %s
lv: Izvēlieties formātus nosūtīšanai uz %s

en: &Ignore the %s in calibre
lv: Calibre &neņemt vērā %s

en: Change scanned &folders
lv: Mainīt pārbaudītās &mapes

en: Show device information
lv: Rādīt ierīces informāciju

en: Copy to clipboard
lv: Kopēt uz starpliktuvi

en: The %s will be ignored in calibre
lv: Calibre netiks ņemts vērā %s

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
lv: Jūs mēģinat nosūtīt grāmatas <b>%s</b> mapē. Skenējot ierīci, šī mape tiek ignorēta no calibre. Jums jāsaka calibre, ka vēlaties, lai šī mape tiktu skenēta, lai varētu nosūtīt grāmatas uz to. Noklikšķiniet uz zemāk esošo pogu <b>Konfigurēt</b>, lai nosūtītu grāmatas uz to.

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Cannot send to %s
lv: Nevar nosūtīt uz %s

en: Choose folder on device
lv: Izvēlieties mapi ierīcē

en: <b>Scanned folders:</b>
lv: <b>Pārbaudītās mapes:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
lv: Jūs varat izvēlēties, kuras mapes calibre skenēs, meklējot šo ierīci grāmatām.

en: If you a select a previously unselected folder, any sub-folders will not be visible until you restart calibre.
lv: Ja jūs izvēlieties iepriekš atlasītu mapi, jebkuras apakšmapes nebūs redzamas, kamēr nerestartēsiet calibre.

en: Choose folders to scan
lv: Izvēlieties pārbaudāmās mapes

en: File formats
lv: Failu formāti

en: Extra driver customization options
lv: Papildu opcija draivera pielāgošanai

en: How many empty books?
lv: Cik daudz tukšu grāmatu?

en: How many empty books should be added?
lv: Cik daudz tukšu grāmatu jāpievieno?

en: Set the author of the new books to:
lv: Jaunajām grāmatā iestatīt sekojošu autoru:

en: Reset author to Unknown
lv: Atstatīt autoru uz Nezināmu

en: Set the series of the new books to:
lv: Jaunajām grāmatām iestatīt sekojošu sēriju:

en: Reset series
lv: Atstatīt sērijas

en: Set the title of the new books to:
lv: Iestatiet jauno grāmatu nosaukumu uz:

en: Reset title
lv: Atiestatīt nosaukumu

en: Also create an empty e-book in format:
lv: Izveidot tukšu e-grāmatas formātu:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
lv: Izveidot tukšu grāmatu formātā, kuru vēlāk var labot

en: Also copy book &formats when duplicating a book
lv: Dublējot grāmatu kopēt arī grāmatas &formātus

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
lv: Pārkopēt visus e-grāmatu failus uz jaunizveidoto dublikātu grāmatām.

en: &Duplicate current book
lv: &Dublēt pašreizējo grāmatu

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
lv: Izveidot jaunu tukšu grāmatas ierakstu, kas precīzi atkārto
    pašreizējo grāmatu "%s", ieskaitot visus identiskus metadatus

en: Add books by ISBN
lv: Pievienot grāmatas pēc ISBN

en: &Paste from clipboard
lv: Ielīmēt no star&pliktuves

en: &Tags to set on created book entries:
lv: &Iestatīt izveidotās grāmatas ieraksta birkas:

en: Check for books with the same ISBN already in library
lv: Pārbaudiet, vai bibliotēkā jau nav grāmatu ar tādu pašu ISBN

en: Some invalid ISBNs
lv: Daži nederīgi ISBN

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
lv: Daži no jūsu ievadītajiem ISBN bija nederīgi. Tie tiks ignorēti. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai redzētu detaļas. Vai vēlaties turpināt?

en: All invalid ISBNs
lv: Visi nederīgie ISBN

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
lv: Visi ievadītie ISBN bija nederīgi. Nav grāmatas, ko pievienot.

en: Edit authors
lv: Labot autorus

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
lv: Labot šo grāmatu autorus. Jūs varat pārvilkt, lai atkārtoti organizētu autorus

en: Enter an author to add
lv: Ievadiet pievienojamo autoru

en: &Remove selected
lv: &Dzēst atlasītās

en: Configure the Book details window
lv: Konfigurējiet grāmatas informācijas logu

en: Select displayed metadata
lv: Izvēlieties rādāmos metadatus

en: Move the selected field up
lv: Pārvietot izvēlēto lauku uz augšu

en: Move the selected field down
lv: Pārvietot izvēlēto lauku uz leju

en: Note: <b>comments</b>-like columns will always be displayed at the end unless their "Heading position" is "Show heading to the side"
lv: Piezīme: <b>komentāriem</b> līdzīgas kolonnas vienmēr tiks rādītas beigās, ja vien to "virsraksta pozīcija" nav "Rādīt no malas".

en: Fit &cover within view
lv: Ietilpināt &vāku skatā

en: Next [%s]
lv: Nākamā [%s]

en: Previous [%s]
lv: Iepriekšējā [%s]

en: Book {} doesn't exist
lv: Grāmata {} nepastāv

en: Configure this view
lv: Konfigurēt šo skatu

en: This book is marked
lv: Šī grāmata ir atzīmēta

en: This book is marked as: %s
lv: Šī grāmata ir atzīmēta kā: %s.

en: Path: {}
lv: Ceļš: {}

en: (the current book)
lv: (tekošā grāmata)

en: (from {})
lv: (no {})

en: (will not change)
lv: (nemainīsies)

en: My books
lv: Manas grāmatas

en: No help available
lv: Palīdzība nav pieejama

en: No help available for this output format.
lv: Šim izvades formātam nav pieejama palīdzība.

en: Generate catalog
lv: Veidot katalogu

en: Generate catalog for {0} books
lv: Veidot katalogu {0} grāmatām

en: Catalo&g format:
lv: Katalo&ga formāts:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
lv: Katalogs &nosaukums (esošais katalogs ar tādu pašu nosaukumu, tiks aizstāts):

en: &Send catalog to device automatically
lv: Automātiski &sūtīt katalogu uz ierīci

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
lv: Pievienot katalogu Calibre bibliotēka pēc tā izveidošanas.
    Ja atspējosiet kataloga pievienošanu bibliotēkai, 
    automātiska kataloga nosūtīšana uz ierīci nedarbosies.

en: &Add catalog to library
lv: Pievienot k&atalogu bibliotēkai

en: Catalog options
lv: Kataloga iestatījumi

en: Check database integrity and compact it for improved performance.
lv: Pārbaudiet datu bāzes integritāti un sablīvējiet to, lai uzlabotu veiktspēju.

en: Also compact the Full text search database
lv: Sablīvējiet arī pilna teksta meklēšanas datubāzi

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the Full text database.
lv: Tā var būt ļoti lēna un daudz atmiņas ietilpīga darbība atkarībā no pilna teksta datu bāzes lieluma.

en: Also compact the notes database
lv: Sablīvēt arī piezīmju datu bāzi

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the notes database.
lv: Atkarībā no piezīmju datubāzes lieluma tā var būt ļoti lēna un atmiņas ietilpīga darbība.

en: Check the database file
lv: Pārbaudiet datu bāzes failu

en: Vacuuming database to improve performance.
lv: Tīra datubāzi veiktspējas uzlabošanai

en: This will take a while, please wait...
lv: Paies zināms laiks, lūdzu, uzgaidiet...

en: Vacuuming...
lv: Tīra datubāzi...

en: Open folder {}
lv: Atvērt {} mapi

en: Check library -- Problems found
lv: Pārbaudīt bibliotēku --atrastas problēmas

en: &Run the check again
lv: &Atkārtot pārbaudi

en: Copy &to clipboard
lv: Kopēt uz &starpliktuvi

en: &Done
lv: &Darīts

en: Mark &all for delete
lv: Atzīmēt &visu, lai dzēstu

en: Mark all deletable subitems
lv: Atzīmēt visus dzēšamos apakšvienumus

en: Delete &marked
lv: Dzēst &iezīmētās

en: Delete marked files (checked subitems)
lv: Dzēst atzīmētās datnes (atzīmētos apakšvienumus)

en: Mar&k all for fix
lv: Atz&īmēt visu labošanai

en: Mark all fixable items
lv: Atzīmēt visus labojamos vienumus

en: &Fix marked
lv: &Labot iezīmētās

en: Fix marked sections (checked fixable items)
lv: Labot iezīmētās sadaļas (pārbauda labojamos objektus)

en: Names to ignore:
lv: Vērā neņemamie vārdi:

en: Note: ignoring folders or files inside a book folder can lead to data loss. Ignored folders and files will be lost if you change the book's title or author(s).
lv: Piezīme: ignorējot mapes vai failus grāmatu mapē, var tikt zaudēti dati. Ignorētās mapes un faili tiks zaudēti, ja mainīsit grāmatas nosaukumu vai autoru(-us).

en: Enter comma-separated standard shell file name wildcards, such as synctoy*.dat. Used in library, author, and book folders
lv: Ievadiet ar komatu atdalītas standarta faila nosaukuma aizstājējzīmes, piemēram, synctoy*.dat. Izmanto bibliotēkā, autoru un grāmatu mapēs

en: Extensions to ignore:
lv: Ignorējamie paplašinājumi:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
lv: Ievadiet, ar komatu atdalītus paplašinājumus bez punkta. Lieto tikai grāmatu mapēs

en: (fixable)
lv: (labojams)

en: (deletable)
lv: (dzēšams)

en: Path from library
lv: Ceļš no bibliotēkas

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
lv: Iezīmētie faili un mapes būs <b>neatgriezeniski izdzēsti</b>. Vai esat pārliecināts?

en: Choose format
lv: Izvēlēties formātu

en: &Open with...
lv: &Atvērt ar...

en: Edit "Open with" applications...
lv: Labot "Atvērt ar" programmu...

en: Format
lv: Formāts

en: Existing
lv: Pastāv

en: Convertible
lv: Pārvēršama

en: Choose location for calibre library
lv: Izvēlieties Calibre bibliotēkas atrašanās vietu

en: Same as current
lv: Tāda pati kā pašreizējā

en: The location %s contains the current calibre library
lv: Mape %s satur pašreizējo Calibre bibliotēku

en: Bad location
lv: Nederīga atrašanās vieta

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
lv: Calibre mapē nevajag izveidot bibliotēku, jo šī mape tiek automātiski izdzēsta atjaunināšanas laikā.

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
lv: Jūs varat izveidot tikai bibliotēkas iekšpuses %s augšējā līmenī, nevis apakšmapēs

en: No existing library found
lv: Nav atrasta pastāvoša bibliotēka

en: There is no existing calibre library at %s
lv: %s nav pastāvošas Calibre bibliotēkas

en: Not empty
lv: Nav tukša

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
lv: Mape %s nav tukša. Lūdzu, izvēlieties tukšu mapi.

en: Moving library, please wait...
lv: Pārvieto bibliotēku, lūdzu, uzgaidiet...

en: Scanning...
lv: Notiek skenēšana...

en: Failed to move library
lv: Neizdevās pārvietot bibliotēku

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
lv: Pārvietojot bibliotēku, radās kļūda. Darbība ir pārtraukta. Sīkāku informāciju skatiet "Rādīt detaļas".

en: No location
lv: Nav norādīta atrašanās vieta

en: No location selected
lv: Nav norādīta atrašanās vieta

en: %s is not an existing folder
lv: %s nav pastāvoša mape

en: Choose your calibre library
lv: Izvēlieties Jūsu Calibre bibliotēku

en: Your calibre library is currently located at {0}
lv: Jūsu Calibre bibliotēka pašreiz atrodas {0}

en: Use a previously &existing library at the chosen new location
lv: Izvēlētajā jaunajā atrašanās vietā izmantot iepriekš &eksistējošu bibliotēku.

en: &Create an empty library at the new location
lv: &Izveidot tukšu bibliotēku jaunā vietā

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
lv: Kopēt pielāgotās slejas, saglabāto meklēšanu, sleju platumu, spraudņus,
    lietotāja kategorijas, un citu informāciju no vecās uz jauno bibliotēku

en: &Copy structure from the current library
lv: &Kopēt struktūru no pašreizējās bibliotēkas

en: &Move the current library to new location
lv: &Pārvietot tekošo bibliotēku uz jaunu atrašanās vietu

en: New &location:
lv: Jauna &vieta:

en: Note that putting the calibre library on a Networked drive <a href="{}">is not safe</a>.
lv: Ņemiet vērā, ka calibre bibliotēkas ievietošana tīkla diskdzinī <a href="{}">nav droši</a>.

en: Add "%s" to toolbars or menus
lv: Pievienot "%s" rīkjoslām vai izvēlnēm

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
lv: Izvēlieties no rīkjoslas un/vai izvēlnes, lai pievienotu <b>%s</b> pie:

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
lv: Jūs varat arī pielāgot spraudņu atrašanās vietas, izmantojot <b>Izvēle -> Saskarne -> Rīkjoslas</b>

en: Edit comments
lv: Labot komentārus

en: Edit "{0}"
lv: Rediģēt "{0}"

en: Edit text
lv: Labot tekstu

en: Press Ctrl+Enter to accept or Esc to cancel
lv: Nospiediet Ctrl+Enter, lai apstiprinātu, vai Esc, lai atceltu

en: &Show this warning again
lv: &Rādīt šo brīdinājumu atkārtoti

en: {num} of {series}
lv: {num} no {series}

en: Target book
lv: Grāmatas mērķis

en: Has cover
lv: Ar vāku

en: Merge books
lv: Apvienot grāmatas

en: Merge metadata
lv: Apvienot metadatus

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
lv: Apvienot atlasīto grāmatu metadatus mērķa grāmatā

en: Merge formats
lv: Apvienot formātus

en: Merge the book files of the selected books into the target book
lv: Apvienot atlasīto grāmatu failus mērķa grāmatā

en: Delete merged books
lv: Dzēst apvienotās grāmatas

en: Delete the selected books after merging
lv: Dzēst atlasītās grāmatas pēc apvienošanas

en: Replace existing cover
lv: Aizstāt esošo vāku

en: Replace the cover in the target book with the dragged cover
lv: Aizstāt mērķa grāmatas vāku ar velkamās grāmatas vāku

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the target book ({title}).
lv: Grāmatu formāti un metadati no atlasītajām grāmatām tiks apvienoti mērķa grāmatā ({title}).

en: The dragged cover will be used.
lv: Tiks izmantots velkamais vāks.

en: Book formats from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Metadata and cover in the target book will not be changed.
lv: Grāmatu formāti no atlasītajām grāmatām tiks apvienoti mērķa grāmatā ({title}). Mērķa grāmatas metadati un vāks netiks mainīti.

en: Metadata from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Formats will not be merged.
lv: Atlasīto grāmatu metadati tiks apvienoti mērķa grāmatā ({title}). Formāti netiks apvienoti.

en: All book formats of the target book will be kept.
lv: Tiks saglabāti visi mērķa grāmatas formāti.

en: After being merged, the selected books will be <b>deleted</b>.
lv: Pēc apvienošanas atlasītās grāmatas tiks <b>izdzēstas</b>.

en: Any duplicate formats in the selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.
lv: Visi atlasīto grāmatu dublikātu formāti tiks neatgriezeniski <b>izdzēsti</b> no calibre bibliotēkas.

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
lv: Visi formāti, kas nav mērķa grāmatā, tiks pievienoti no atlasītajām grāmatām.

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
lv: Vai esat <b>pārliecināts</b> vēlaties turpināt?

en: ERROR
lv: KĻŪDA

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
lv: Izveidot jaunu ziņu avotu, klikšķinot uz vienu no zemāk redzamajām pogām

en: &Edit this recipe
lv: &Labot šo recepti

en: &Remove this recipe
lv: &Aizvākt šo recepti

en: S&ave recipe as file
lv: S&aglabāt recepti kā failu

en: &Download this recipe
lv: &Lejupielādēt šo recepti

en: Save recipe
lv: Saglabāt recepti

en: Recipes
lv: Receptes

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
lv: Vai vēlaties neatgriezeniski noņemt šo recepti?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
lv: Izveidojiet vienkāršu ziņu recepti pievienojot tai RSS barotni.
    Dažiem ziņu avotiem Jums nāksies izmantot pogu "Pārslēgties uz paplašināto režīmu", lai veiktu tālāko ziņu saņemšanas procesa pieskaņošanu.

en: Recipe &title:
lv: Receptes &virsraksts:

en: day(s)
lv: diena(s)

en: The oldest article to download
lv: Vecākais lejupielādējamais raksts

en: &Oldest article:
lv: &Vecākais raksts:

en: Maximum number of articles to download per feed.
lv: Maksimālais rakstu skaits, ko lejupielādēt vienā plūsmā.

en: &Max. number of articles per feed:
lv: &Maksimālais rakstu skaits barotnē:

en: Feeds in recipe
lv: Barotnes receptē

en: Move selected feed up
lv: Pārvietot izvēlēto barotni augšup

en: Remove selected feed
lv: Aizvākt izvēlēto barotni

en: Move selected feed down
lv: Pārvietot izvēlēto barotni lejup

en: Add feed to recipe
lv: Pievienot barotni receptei

en: &Feed title:
lv: &Barotnes nosaukums

en: Feed &URL:
lv: Barotnes &URL

en: &Add feed
lv: &Pievienot barotni

en: Add this feed to the recipe
lv: Pievienot šo barotni receptei

en: No feed title
lv: Nav barotnes nosaukuma

en: You must specify a title for the feed
lv: Jums jānorāda nosaukums barotnei

en: No feed URL
lv: Nav barotnes URL

en: You must specify a URL for the feed
lv: Jums jānorāda barotnes URL

en: Title required
lv: Vajadzīgs nosaukums

en: You must give your news source a title
lv: Jums ir jādod ziņu avotam nosaukums

en: Feed required
lv: Vajadzīga barotne

en: You must add at least one feed to your news source
lv: Jums ir jāpievieno jūsu ziņu avotam vismaz viena barotne

en: Invalid recipe
lv: Nederīga recepte

en: Failed to compile the recipe, with syntax error: %s
lv: Neveiksmīga receptes kompilācija, sintakses kļūda: %s

en: My news source
lv: Mans ziņu avots

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
lv: Lai saņemtu palīdzību rakstot sekmīgas ziņu receptes, skatiet <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmatu</a>

en: Choose builtin recipe
lv: Izvēlieties iebūvēto recepti

en: Go
lv: Aiziet

en: Choose recipe
lv: Izvēlies recepti

en: You must choose a recipe to customize first
lv: Vispirms jāizvēlas pielāgojamā recepte

en: Add custom news source
lv: Pievienot jaunu ziņu avotu

en: &New recipe
lv: &Jauna recepte

en: Create a new recipe from scratch
lv: Izveidot jaunu recepti no sākuma

en: Customize &builtin recipe
lv: Pielāgot iebūvēto recepti

en: Customize a builtin news download source
lv: Pielāgot iebūvēto ziņu lejupielādes avotu

en: Load a recipe from a file
lv: Receptes ielāde no faila

en: Load recipe from &file
lv: Ielādēt recepti no &datnes

en: &Show recipe files
lv: &Parādīt recepšu datnes

en: Show the folder containing all recipe files
lv: Parādīt mapi, kura atrodas visu recepšu datnes

en: Import &OPML
lv: Importēt &OPML

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
lv: Importēt RSS kolekcijas barotnes OPML formātā
    Daudzi RSS lasītāji var eksportēt parakstīto RSS
    uz OPML formātu

en: S&witch to advanced mode
lv: P&ārslēgties uz paplašināto režīmu

en: Edit this recipe in advanced mode
lv: Labot šo recepti paplašinātajā režīmā

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
lv: Vai esi pārliecināts? Visas nesaglabātās izmaiņas tiks zaudētas.

en: No recipes
lv: Nav recepšu

en: No custom recipes created.
lv: Nav izveidotu papildu recepšu.

en: Choose a recipe file
lv: Izvēlieties receptes datni

en: Invalid input
lv: Nederīga ievade

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
lv: <p>Nevar izveidot recepti. Kļūda:<br>%s

en: Failed to create recipes
lv: Neizdevās izveidot receptes

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
lv: Neizdevās izveidot dažas receptes, uzklikšķiniet "Rādīt vairāk" plašākai informācijai.

en: Manage data files for {}
lv: Pārvaldīt {} datu failus

en: &Sort by:
lv: Šķirot pēc:

en: Recency
lv: Atgriezeniskums

en: Size
lv: Izmērs

en: Open with
lv: Atvērt ar

en: &Add files
lv: &Pievienot failus

en: &Remove files
lv: &Noņemt failus

en: Trash bin
lv: Atkritumu grozs

en: Recycle bin
lv: Atkritumu grozs

en: Move all selected files to the system {trash}.
    They can be restored from there if needed
lv: Pārvietot visus atlasītos failus uz sistēmas {trash}.
    Vajadzības gadījumā tos var atjaunot no turienes.

en: Rename this file
lv: Pārdēvēt šo failu

en: Open with...
lv: Atvērt ar...

en: Open %s file with...
lv: Atvērt %s failu ar...

en: Choose files to add
lv: Izvēlieties failus, ko pievienot

en: Cannot add these data files to the book because they are already in the book's data files folder
lv: Šos datu failus nevar pievienot grāmatai, jo tie jau atrodas grāmatas datu failu mapē.

en: Replace existing files?
lv: Aizstāt esošos failus?

en: The following files already exist as data files in the book. Replace them?
lv: Tālāk norādītie faili jau pastāv kā datu faili grāmatā. Aizstāt tos?

en: No files selected to remove
lv: Nav atlasīti noņemamie faili

en: Send the file "{}" to the Recycle Bin?
lv: Nosūtīt failu "{}" uz atkritumu grozu?

en: Send the {} selected files to the Recycle Bin?
lv: Nosūtīt {} atlasītos failus uz atkritumu grozu?

en: "{}" is not a valid file name
lv: "{}" nav derīgs faila nosaukums

en: Replace existing file?
lv: Aizstāt esošo failu?

en: Another data file with the name "{}" already exists. Replace it?
lv: Cits datu fails ar nosaukumu "{}" jau pastāv. Aizstāt to?

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
lv: Visas pārbaudītās grāmatas tiks <b>neatgriezeniski izdzēstas</b> no jūsu ierīces. Lūdzu, pārbaudiet sarakstu.

en: Author
lv: Autors

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: Delete from device
lv: Dzēst no ierīces

en: %(curr)s (was %(initial)s)
lv: %(curr)s (bija %(initial)s)

en: Item is blank
lv: Vienība ir tukša

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
lv: Vienumu nekādi nevar iestatīt. Izdzēst to vietu.

en: No item selected
lv: Nav izvēlēta neviena vienība

en: You must select one item from the list of available items.
lv: Pieejamo vienumu sarakstā ir jāizvēlas viens vienums.

en: No items selected
lv: Nav izvēlēta neviena vienība

en: You must select at least one item from the list.
lv: Jums ir jāizvēlas vismaz viens vienums no saraksta.

en: Are you sure you want to delete the following items?
lv: Vai tiešām vēlaties izdzēst sekojošos vienumus?

en: Category editor
lv: Kategoriju redaktors

en: Items in use
lv: Izmantotas vienības

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
lv: Dzēst vienumu no datubāzes. Tas ļaus atsaukt vienumu no visām grāmatām, un pēc tam izņemt to no datu bāzes.

en: Rename the item in every book where it is used.
lv: Pārdēvēt vienumu ikvienā grāmatā, kurā tas ir izmantots.

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, <a href="{0}">click here</a>. </p>
lv: <p>Šo grāmatu bloķē <b>DRM</b>. Lai uzzinātu vairāk par DRM un to, kāpēc jūs nevarat lasīt vai pārveidot šo grāmatu calibre, <a href="{0}">klikšķiniet šeit</a>. </p>

en: This book has DRM
lv: Grāmata ar DRM

en: Duplicate found | duplicates found
lv[0]: Atrasts dublikāts
lv[1]: atrasti dublikāti
lv[2]: atrasti dublikāti

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
lv: Grāmatas ar tādiem pašiem nosaukumiem jau atrodas Calibre bibliotēkā. Izvēlieties, kuras grāmatas vēlaties pievienot, neskatoties uz to.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
lv: %(title)s pēc %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
lv: Jau atrodas Calibre:

en: No matches found
lv: Nav atbilstību

en: Author sort
lv: Kārtošana pēc autora

en: Link
lv: Saite

en: Change case
lv: Mainīt reģistru

en: Upper case
lv: Lieli burti

en: Lower case
lv: Mazie burti

en: Swap case
lv: Mainīt reģistru

en: Title case
lv: Virsraksta burti

en: Copy to author sort
lv: Kopēt uz kārtot autoru

en: Show books by author in book list
lv: Grāmatu sarakstā rādīt grāmatas pēc autora

en: Copy to author
lv: Kopēt uz autoru

en: Invalid author name
lv: Nederīgs autora vārds

en: You cannot change an author to multiple authors.
lv: Autoru nevar mainīt uz vairākiem autoriem.

en: Manage authors
lv: Pārvaldīt autorus

en: &Search for:
lv: &Meklēt:

en: S&earch
lv: M&eklēt

en: Show &all authors
lv: Rādīt &visus autorus

en: <p>Show authors only if they appear in the
                        current Virtual library. Edits already done may be hidden but will
                        not be forgotten.
                        </p><p>
                        Note that this box affects only what is displayed. Changes
                        will affect all books in your library even if this box
                        is checked.</p><
lv: <p>Rādīt autorus tikai tad, ja tie parādās
                         pašreizējā virtuālajā bibliotēkā. Jau veiktās rediģēšanas var tikt paslēptas, bet
                         netiks aizmirstas.
                        </p><p>
                        Ņemiet vērā, ka šis lodziņš ietekmē tikai to, kas tiek parādīts. Izmaiņas
                        ietekmēs visas jūsu bibliotēkā esošās grāmatas, pat ja šis lodziņš
                        ir atzīmēts.</p><

en: Only show authors in the current &Virtual library
lv: Rādīt tikai pašreizējās &Virtuālās bibliotēkas autorus

en: O&nly show authors in the currently selected books
lv: Rādīt &autorus tikai pašlaik atlasītajās grāmatās.

en: Filter &by:
lv: Filtrēt &pēc:

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
lv: <p>Rādīt tikai tos autorus, kuri satur tekstu šajā lodziņā.
              Atbilstība ignorē reģistru.</p>

en: Fi&lter
lv: Fi&ltrs

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
lv: Atcelt visas kārtot autoru vērtības līdz automātiskai vērtībai
    iegūtai no autora. Tieši tā, kā šī vērtība tiek automātiski
    iegūta, ko var kontrolēt, izmantojot Iestatījumi ->Papildus->Uzlabošana

en: &Recalculate all author sort values
lv: Pārrēķināt visas vērtības kārtot autoru

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
lv: Kopēt kārtot autoru uz autoru, uz katru autoru. Parasti šo pogu izmanto
    pēc nomaiņas Iestatījumi->Papildus->Uzlabošana->Autora kārtošanas nosaukuma algoritms

en: &Copy all author sort values to author
lv: &Kopēt visas vērtības kārtot autoru uz autors

en: <p>Edit the currently selected cell. If an author is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work.</p>
lv: <p>Rediģēt pašlaik atlasīto šūnu. Ja autors ir rediģēts, tas tiek pārdēvēts.
    visās grāmatās, kurās tas tiek izmantots. Divreiz noklikšķinot un nospiežot rediģēt
    arī darbojas.</p>

en: Edi&t current cell
lv: Rediģē&t pašreizējo šūnu

en: The URL for this link
lv: Šīs saites URL

en: The name (optional) for this link
lv: Šīs saites nosaukums (pēc izvēles)

en: Choose an image:
lv: Izvēlēties attēlu:

en: Filename for the image
lv: Attēla faila nosaukums

en: Choose image &file
lv: Izvēlēties attēla &failu

en: Place image:
lv: Novietot attēlu:

en: Float &left
lv: Pludināt pa &kreisi

en: Inline
lv: Tiešsaistes

en: Float &right
lv: Pludināt pa &labi

en: Bad image
lv: Nederīgs attēls

en: Failed to render the image in {}
lv: Neizdevās atveidot attēlu {}

en: Could not paste
lv: Nevar ielīmēt

en: No image is present in the system clipboard
lv: Sistēmas starpliktuvē attēla nav

en: Edit notes for {}
lv: Rediģēt piezīmes {}

en: Export note to a file
lv: Eksportēt piezīmi failā

en: HTML files
lv: HTML faili

en: Import note from a file
lv: Importēt piezīmi no faila

en: Edit permissible values for {0}
lv: Rediģēt {0} pieļaujamās vērtības

en: Remove the currently selected value
lv: Noņemt pašlaik atlasīto vērtību

en: Add a new permissible value
lv: Pievienot jaunu pieļaujamo vērtību

en: Color
lv: Krāsa

en: Check the box if you change the value and want it renamed in books where it is used
lv: Atzīmējiet izvēli, ja maināt vērtību un vēlaties to pārdēvēt grāmatās, kurās tā tiek izmantota

en: Selects the color of the text when displayed in the book list. Either all rows must have a color or no rows have a color
lv: Atlasa teksta krāsu, kad tas tiek parādīts grāmatu sarakstā. Vai nu visām rindām ir jābūt krāsai, vai arī nevienai rindai nav krāsas

en: Select a cell
lv: Atlasiet šūnu

en: Select a cell before clicking the button
lv: Pirms klikšķināt, atlasiet šūnu

en: Empty value
lv: Tukša vērtība

en: Empty values are not allowed
lv: Tukšas vērtības nav atļautas

en: Duplicate value
lv: Dublēta vērtība

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
lv: Vērtība "{0}" sarakstā ir vairāk nekā vienu reizi, iespējams ar citu reģistru

en: Invalid colors specification
lv: Nederīga krāsu specifikācija

en: Either all values or no values must have colors
lv: Visām vērtībām vai bez vērtībām jābūt krāsām

en: Previous location:
lv: Iepriekšējā vieta:

en: Location to import this library to
lv: Atrašanās vieta, kur importēt šo bibliotēku uz

en: Select &folder
lv: Izvēlieties &mapi

en: Choose a folder for this library
lv: Izvēlieties šīs bibliotēkas mapi

en: Working, please wait...
lv: Strādā, lūdzu, uzgaidiet...

en: Total:
lv: Kopā:

en: Current:
lv: Tekošais:

en: You can export all calibre data, including your books, settings and plugins into a single folder. Then, you can use this tool to re-import all that data into a different calibre install, for example, on another computer.
lv: Visus calibre datus, tostarp grāmatas, iestatījumus un spraudņus, varat eksportēt vienā mapē. Pēc tam varat izmantot šo rīku, lai visus šos datus atkārtoti importētu cita calibre instalācijā, piemēram, citā datorā.

en: This is a simple way to move your calibre installation with all its data to a new computer, or to replicate your current setup on a second computer.
lv: Tas ir vienkāršs veids, kā pārvietot calibre instalāciju ar visiem tās datiem uz jaunu datoru vai atkārtot pašreizējo iestatīšanu citā datorā.

en: &Export all your calibre data
lv: &Eksportējiet visus calibre datus

en: &Import previously exported data
lv: &Importēt iepriekš eksportētos datus

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
lv: {0} [Izmērs: {1}]
    ir {2}

en: Calculating...
lv: Aprēķina...

en: Select which libraries you want to export below
lv: Izvēlieties, kuras vēl bibliotēkas vēlaties eksportēt

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
lv: Norādiet mapi, kurā ir iepriekš eksportētie calibre dati, kurus vēlaties importēt.

en: Choose &folder
lv: Izvēlieties &mapi

en: Specify locations for the libraries you want to import. A location must be an empty folder on your computer. If you leave any blank, those libraries will not be imported.
lv: Norādiet atrašanās vietas bibliotēkām, kuras vēlaties importēt. Atrašanās vieta ir tukša mape datorā. Ja atstāsiet jebkuru tukšu lauku, šīs bibliotēkas netiks importētas.

en: Select folder with exported data
lv: Atlasiet mapi ar eksportētajiem datiem

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
lv: Calibre datu importēšana nozīmē, ka tiks importētas visas bibliotēkas, iestatījumi, spraudņi utt. Tas ir drošības risks, turpiniet tikai tad, ja importējamos datus iepriekš esat ģenerējis, izmantojot calibre eksporta funkciju.

en: Not valid
lv: Nav derīgs

en: The folder {0} is not valid: {1}
lv: Mape {0} nav derīga: {1}

en: Content server running
lv: Satura serveris darbojas

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
lv: Nevar importēt, kamēr darbojas Satura serveris, vispirms to izslēdziet, calibre rīkjoslā noklikšķinot uz "Savienot/dalīties" pogas

en: No folder selected
lv: Nav izvēlēta mape

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
lv: Jums ir jāizvēlas mape, kurā ir iepriekš eksportētie dati, kurus vēlaties importēt

en: %s is not a folder
lv: %s nav mape

en: Not a folder
lv: Nav mape

en: %s is not an empty folder
lv: %s nav tukša mape

en: Folder not empty
lv: Mape nav tukša

en: No libraries selected
lv: Nav izvēlēta bibliotēka

en: You must specify the location for at least one library
lv: Precizējiet atrašanās vietu vismaz vienai bibliotēkai

en: Some libraries ignored
lv: Dažas bibliotēkas ignorētas

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
lv: Esat izvēlējies neimportēt dažas bibliotēkas. Vai tomēr turpināt?

en: Choose a folder to export to
lv: Izvēlieties mapi, uz kuru eksportēt

en: Export folder not empty
lv: Eksportēt mapi, kas nav tukša

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
lv: Mape, kur izvēlaties eksportēt datus, jābūt tukšai.

en: Exporting all calibre data...
lv: Eksportē visus calibre datus...

en: Failed to export data.
lv: Neizdevās eksportēt datus.

en: Importing all calibre data...
lv: Importē visus calibre datus...

en: Failed to import data.
lv: Neizdevās importēt datus.

en: Active jobs
lv: Aktīvie darbi

en: Find next match
lv: Meklēt nākamo atbilstību

en: &Search
lv: &Meklēt

en: &Stop selected jobs
lv: &Apturēt izvēlētos darbus

en: &Hide selected jobs
lv: &Slēpt izvēlētos darbus

en: Show job &details
lv: Rādīt darba &detaļas

en: Show &all jobs
lv: Rādīt &visus darbus

en: Stop &all non device jobs
lv: Apturēt &visus, ne ierīces uzdevumus

en: &Hide all jobs
lv: &Slēpt visus darbus

en: Authors
lv: Autori

en: You must enter a search expression into the search field
lv: Meklēšanas laukā jāievada meklēšanas izteiksme

en: You must select a matching book
lv: Jums ir jāizvēlas atbilstoša grāmata

en: Do a search to find the book you want to match
lv: Veikt meklēšanu, lai atrastu grāmatu, kuru vēlaties saskaņot

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
lv: <p>Atcerieties, lai atjauninātu ierīcē esošos metadatus, kad esat beidzis (Ar peles labo pogu uz ierīces ikonas un izvēlieties <i>Atjaunināt kešatmiņas metadatus</i>)</p>

en: Show &details
lv: Rādīt &detaļas

en: Hide &details
lv: Slēpt &detaļas

en: Show detailed information about this error
lv: Parādīt sīku informāciju par šo kļūdu

en: Copied
lv: Nokopēts

en: &View log
lv: &Skatīt žurnālu

en: &Retry
lv: Atkā&rtot

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
lv[0]: Slēpt atlikušo kļūdas ziņojumu
lv[1]: Slēpt {} atlikušo kļūdu ziņojumus
lv[2]: Slēpt {} atlikušo kļūdu ziņojumus

en: Working
lv: Strādā

en: Processing %d books, please wait...
lv: Apstrādā %d grāmatas, lūdzu, gaidiet...

en: Current step progress: %p %
lv: Tekošais soļa progress: %p %

en: Step %v/%m
lv: Solis %v/%m

en: Lower Case
lv: Mazie burti

en: Upper Case
lv: Lieli burti

en: Title Case
lv: Virsraksta Kapitalizācija

en: Character match
lv: Rakstzīmju atbisltība

en: Regular expression
lv: Regulāra izteiksme

en: Replace field
lv: Aizvietojuma lauks

en: Prepend to field
lv: Pievienot lauka sākumā

en: Append to field
lv: Pievienot lauka beigās

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
lv[0]: Rediģēt metadatus vienai grāmatai
lv[1]: Rediģēt metadatus {} grāmatām
lv[2]: Rediģēt metadatus grāmatai

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
lv: Tūlīt veikt visas izmaiņas, neaizverot dialogu. Šo darbību nevar atcelt vai atsaukt

en: Book %d:
lv: Grāmata %d:

en: Enter an identifier type
lv: Ievadiet identifikatora tipu

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
lv: <b>Jūs varat iznīcināt jūsu bibliotēku, izmantojot šo funkciju..</b> Izmaiņas ir pastāvīgas. Nav atcelšanas funkcijas. Pirms turpināt, jums ieteicams dublēt jūsu bibliotēku.<p>Meklējiet un aizvietojiet teksta laukus, izmantojot rakstzīmju atbilstību vai regulāras izteiksmes.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
lv: Rakstzīmju režīmā, lauks tiek meklēts ievadītajam meklēšanas tekstam. Visur, kur tas atrodams norādītajā laukā, tekstu aizvieto ar norādīto aizvietojošo tekstu. Kad aizstāšana ir pabeigta, tekstu var mainīt uz lielajiem, mazajiem vai virsraksta burtiem. Ja ir atzīmēta izvēle Reģistrjutīgs, meklēšanas tekstam precīzi jāsakrīt. Ja tas nav atzīmēts, meklēšanas teksts atbildīs gan lielajiem, gan mazajiem burtiem

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary Python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="https://docs.python.org/library/re.html">this reference</a> for more information on Python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
lv: Regulāro izteiksmju režīmā meklēšanas teksts ir patvaļīga ar Python saderīga regulārā izteiksme. Aizstātais teksts var saturēt iekavās iekļautas atsauces uz izteiksmēm. Meklēšana nav noenkurota, un tā pati rinda var būt vairākas reizes saskaņota un aizstāta. Modificēšanas funkcija (mazie burti utt.) tiek piemēroti saskaņotajam tekstam, nevis laukam kopumā. Galamērķa lodziņš norāda lauku, kurā jānorāda rezultāts pēc saskaņošanas un aizstāšanas. Jūs varat pievienot vai aizvietot tekstu laukā vai pievienot saskaņoto tekstu. Lai iegūtu papildinformāciju par Python regulārajām izteiksmēm, un jo īpaši par apakšprogrammu, skatiet <a href="https://docs.python.org/library/re.html">šo atsauci </a>.

en: S/R TEMPLATE ERROR
lv: S/R SAGAtAVES KĻŪDA

en: You must specify a destination when source is a composite field or a template
lv: Jums jānorāda galamērķis, ja avots ir salikts lauks vai šablons

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
lv: Vērtēšanas slejas aizstāšanas vērtībai jābūt tukšai vai veselam skaitlim no 0 līdz 10

en: You must specify a destination identifier type
lv: Jums jānorāda mērķa identifikatora tips

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
lv: Jums jānorāda meklēšanas izteiksme "Meklēt" laukā

en: Invalid identifier string
lv: Nederīga identifikatora virkne

en: The identifier string for book "{0}" (id {1}) is invalid. It must be a comma-separated list of pairs of strings separated by a colon.
    
    Do you want to continue processing books?
lv: Grāmatas "{0}" (id {1}) identifikatora virkne nav derīga. Tam ir jābūt ar komatu atdalītam virkņu pāru sarakstam, kas atdalīti ar kolu.
    
    Vai vēlaties turpināt grāmatu apstrādi?

en: Result identifier string:
lv: Rezultāta identifikatora virkne:

en: Search/replace invalid
lv: Nederīga meklēšana/aizvietošana

en: Search/replace is invalid: %s
lv: Nederīgs meklēt/aizstāt: %s

en: Covers compressed
lv: Vāki saspiesti

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
lv: Vāki tika saspiesti par {percent:.1%} no kopējā izmēra {old} uz {new}.

en: Delete saved search/replace
lv: Dzēst saglabāto meklēšanu/aizvietošanu

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
lv: Izvēlētais un saglabātais meklēt/aizstāt tiks dzēsts. Vai esat pārliecināts?

en: Save search/replace
lv: Saglabāt Meklēt/aizvietot

en: Search/replace name:
lv: Meklēt/aizvietot nosaukums:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
lv: Saglabātais meklēt/aizstāt jau pastāv, un tiks pārrakstīts. Vai esat pārliecināts?

en: Edit meta information
lv: Labot meta informāciju

en: &Author(s):
lv: &Autors(i):

en: This will cause the author sort field to be automatically updated
     based on the authors field for each selected book. Note that if
     you use the control above to set authors in bulk, the author sort
     field is updated anyway, regardless of the value of this checkbox.
lv: Tas automātiski atjauninās autoru kārtošanas lauku
     pamatojoties uz autoru lauku katrai atlasītajai grāmatai. Ņemiet vērā, ka, ja
     jūs izmantojat iepriekš minēto kontroli, lai norādītu autorus vairumā, autoru lauks
     jebkurā gadījumā tiek atjaunināts, neatkarīgi no šīs izvēles rūtiņas vērtības.

en: A&utomatically set author sort
lv: A&utomātiski iestatīt kārtot autoru

en: S&wap title and author
lv: P&ārslēgt nosaukumu un autoru

en: Author s&ort:
lv: Autors &kārtošanai:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
lv: Norāda grāmatas autora(u) kārtošanas secību. Piemēram, Čārlzs Dikenss būtu jākārto kā Dikenss, Čārlzs.

en: &Rating:
lv: &Vērtējums:

en: &Apply rating
lv: &Pievienot vērtējumu

en: &Publisher:
lv: &Izdevniecība:

en: If checked, the publisher will be cleared
lv: Ja atzīmēts, izdevējs tiks notīrīts

en: &Clear pub
lv: &Notīrīt pub

en: Add ta&gs:
lv: Pievienot &birkas:

en: Open Tag editor
lv: Atvērt birku redaktoru

en: &Remove tags:
lv: &Aizvākt birkas:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
lv: Ar komatu atdalīt birku sarakstu, lai noņemtu no grāmatām.

en: Check this box to remove all tags from the books.
lv: Atzīmēt šo lodziņu, lai noņemtu visas birkas no grāmatām.

en: &Clear all
lv: &Attīrīt visus

en: Ser&ies:
lv: Sēr&ija:

en: If checked, the series will be cleared
lv: Ja atzīmēts, sērija tiks dzēsta

en: &Clear series
lv: &Attīrīt sērijas

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
lv: Ja tas nav atzīmēts, grāmatu sērijas numurs būs 1.
    Ja tas ir atzīmēts, atlasītās grāmatas tiks automātiski numurētas pēc pasūtījuma
    ko jūs izvēlējāties. Tātad, ja izvēlējāties grāmatu A un pēc tam grāmatu B,
    A grāmatā būs 1. sērijas un B sērijas 2. sērijas numurs.

en: &Automatically number books in this series
lv: &Automātiski numurēt vienas sērijas grāmatas

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
lv: Sēriju parasti pārnumurē uz lielāko skaitli šīs sērijas
    datu bāzē. Atzīmējot šo lodziņu, calibre tiks rādīts, sākt 
    numerāciju no vērtības lodziņā

en: &Force numbers to start with:
lv: &Sākt numerāciju no:

en: &Date:
lv: &Datums:

en: A&pply date
lv: P&ieteikt datumu

en: P&ublished:
lv: P&ublicēts:

en: Clear published date
lv: Dzēst publicēšanas datumu

en: &Languages:
lv: Va&lodas

en: Check this box to remove all languages from the books.
lv: Atzīmējiet šo izvēli, lai no grāmatām noņemtu visas valodas.

en: Clear &all
lv: Nodzēst &visu

en: When doing a same format to same format conversion,
     e.g., EPUB to EPUB, calibre saves the original EPUB
     as ORIGINAL_EPUB. This option tells calibre to restore
     the EPUB from ORIGINAL_EPUB. Useful if you did a bulk
     conversion of a large number of books and something went wrong.
lv: Veicot viena un tā paša formāta pārveidošanu vienā formātā,
     piemēram, no EPUB uz EPUB, calibre saglabā sākotnējo EPUB
     kā ORIGINAL_EPUB. Šī opcija liek calibre atjaunot
     EPUB no ORIGINAL_EPUB. Noderīgi, ja veicāt lielu daļu
     lielu skaitu grāmatu konvertēšanu un kaut kas nogāja greizi.

en: Restore pre conversion &originals, if available
lv: Atjaunot iepriekš pārveidotos &oriģinālus, ja ir pieejams

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
lv: Noņemt saglabātos pārveides iestatījumus izvēlētajām grāmatām.
    
    Nākotnē šīs grāmatas izmantos noklusējuma iestatījumus.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
lv: Noņemt &uzglabāt pārvēršanas iestatījumus izvēlētajām grāmatām

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
lv: Nosaka nosaukumu ar virsraksta burtiem (pirmie ir lielie burti). Ja ieslēgta opcija
    mainīt autoru un nosaukumu, tad tie tiek nomainīti pirms noteikšanas

en: Change title &case to:
lv: Mainīt virsraksta &burtus uz:

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
lv: Atjaunināt nosaukumu kārtošanu pamatojoties uz pašreizējo nosaukumu. Tas tiks piemērots tikai pēc citām izmaiņām nosaukumā.

en: Update &title sort
lv: Atjaunināt &nosaukuma kārtošanu

en: Set the metadata in calibre from the metadata in the e-book files associated with each book. Note that this does not change the cover, for that, use the separate option below.
lv: Iestatiet metadatus calibre no metadatiem e-grāmatu failos, kas saistīti ar katru grāmatu. Ņemiet vērā, ka tas nemaina vāku, tāpēc izmantojiet zemāk esošo atsevišķo iespēju.

en: Set &metadata (except cover) from the e-book files
lv: Iestatiet &metadatus (izņemot vāku) no e-grāmatu failiem

en: Change &cover
lv: Mainīt vāku

en: &Generate default cover
lv: &Veidot noklusēto vāku

en: &Remove cover
lv: &Aizvākt vāku

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
lv: Centieties, automātiski atklāt un nodzēst robežas un papildus vietu
    no vāka attēlu malām. Dažreiz tos var noņemt arī
    par daudz, tāpēc izmantojiet uzmanīgi.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
lv: &Apgriezt vāciņu (BĪSTAMI)

en: Set from &e-book files
lv: Iestatīt no &e-grāmatas failiem

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
lv: Uzstādīt vienādus vākus visām atlasītajām grāmatām
    kā no pirmās izvēlētās grāmatas.

en: &Clone covers
lv: &Klonēt vākus

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
lv: <p>Saspiest vāka attēlus, ja kvalitāte ir iestatīta uz 100, saspiešana ir bez zudumiem, pretējā gadījumā tā ir ar zudumiem

en: Co&mpress cover images:
lv: Sa&spiest vāka attēlus:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
lv: <p>Vāka attēla saspiešanas kvalitāte. Ja kvalitāte ir iestatīta uz 100, saspiešana ir bez zudumiem, pretējā gadījumā tā ir ar zaudējumiem

en: Control how the default generated covers are created
lv: Kontrolēt, kā tiek veidoti ģenerētie noklusējuma vāki

en: Configure co&ver generation
lv: Konfigurēt vā&ka veidošanu

en: Set the co&mments for all selected books
lv: Pievienot ko&mentārus visām izvēlētajām grāmatām

en: &Basic metadata
lv: &Pamata metadati

en: &Custom metadata
lv: Papildu &metadati

en: &Load search/replace:
lv: &Ielādēt meklēšanu/aizstāt:

en: Select saved search/replace to load.
lv: Izvēlieties ielādējamo saglabāto meklēšanu/aizvietošanu.

en: Save current search/replace
lv: Saglabāt pašreizējo meklēšanu/aizvietošanu

en: Sa&ve
lv: &Saglabāt

en: Search &mode:
lv: Meklēšanas &režīms:

en: <p>Choose whether to use basic text matching or advanced
                    regular expression matching. Changing the mode clears all the fields
                    in this dialog.</p>
lv: <p>Izvēlieties, vai izmantot teksta pamata vai papildu atbilstības noteikšanu
                    regulārās izteiksmes saskaņošanai. Mainot režīmu, tiek notīrīti visi lauki
                    šajā dialogā.</p>

en: Search &field:
lv: Meklēšanas &lauks:

en: The name of the field that you want to search
lv: Lauka nosaukums, kuru vēlaties sameklēt

en: &Identifier type:
lv: &Identifikatora tips:

en: Choose which identifier type to operate upon
lv: Izvēlieties kāds identifikatora tips darbosies pēc

en: &Template:
lv: Veidne:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
lv: Ievadiet veidni, ko izmantot kā avotu meklēšanai/aizvietošanai

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
lv: Ievadiet to, ko jūs meklējat, kā tekstu vai regulāru izteiksmi, atkarībā no režīma

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
lv: Atzīmēt, ja meklēšanas virknei ir precīzi jāsakrīt ar lielajiem un mazajiem burtiem. Atķesēt, ja kapitalizācija nav svarīga

en: Cas&e sensitive
lv: Reģistr&jūtīgs

en: &Replace with:
lv: &Aizvietot ar:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
lv: Teksta aizvietošana. Saskaņotais meklēšanas teksts tiks aizstāts ar šo virkni

en: &Apply function after replace:
lv: &Pielietot funkciju pēc aizstāšanas:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
lv: Norādiet, kā teksts ir jāpārstrādā pēc saskaņošanas un aizvietošanas. Rakstzīmju režīmā, visi
    lauki tiek apstrādāti. Regulārā izteiksmes režīmā, tikai saskaņotais teksts tiek apstrādāts

en: &Destination field:
lv: &Mērķa lauks:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
lv: Lauks, kurā tiks ievietots teksts pēc visām izmaiņām.
    Ja lauks ir tukšs, avota lauks tiek izmantots, ja lauks ir modificējams

en: M&ode:
lv: R&ežīms:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
lv: Norādiet, kā teksts būtu jāiekopē mērķī.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
lv: Norāda, vai rezultāta vienumi būtu jāsadala pa vairākām vērtībām vai
    pa kreisi, kā atsevišķas vērtības. Šī opcija ir visvairāk efektīva, ja avota lauks
    nav vairākkārtīgs, un mērķa lauks ir vairākkārtējs

en: Split &result
lv: Sadalīt &rezultātu

en: Identifier type:
lv: Identifikatora tips:

en: <p>Choose which identifier type to operate upon. When the
                  source field is something other than 'identifiers' you can enter
                  a * if you want to replace the entire set of identifiers with
                  the result of the search/replace.</p>
lv: <p>Izvēlieties, kuru identifikatora tipu izmantot. Kad
                  avota lauks ir kaut kas cits, nevis "identifikators", kur jūs 
                  varat ievadīt a * ja vēlaties aizstāt visu identifikatoru kopu 
                  ar Meklēt/aizstāt rezultātu.</p>

en: For multiple-valued fields, sho&w
lv: Rā&dīt laukiem ar vairākām vērtībām

en: val&ues starting at
lv: vēr&tības sākot no

en: with values separated b&y
lv: ar vērtībām, kas atdalītas a&r

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
lv: Izmanto, lai parādītu testa rezultātus, vērtību atdalīšanai, laukos ar vairākām vērtībām

en: Test text
lv: Pārbaudāmais teksts

en: Test result
lv: Pārbaudes rezultāts

en: Your &test:
lv: Jūsu &tests:

en: &Search and replace
lv: &Meklēt un aizvietot

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
lv: Ja ir ieslēgta, grāmatu saraksts tiks atkārtoti sakārtots un esošā
    meklēšana vai virtuālā bibliotēka tiks atjaunināta pēc pabeigtas
    labošanas. Tas var būt lēns process lielās bibliotēkās.

en: &Refresh book list after edit
lv: Pēc labošanas &atsvaidzināt grāmatu sarakstu

en: Sort by multiple columns
lv: Kārtot pēc vairākām kolonnām

en: Pick multiple columns to sort by. Drag and drop to re-arrange. Higher columns are more important. Ascending or descending order can be toggled by clicking the column name at the bottom of this dialog, after having selected it.
lv: Izvēlieties vairākas kolonnas, pēc kurām kārtot. Velciet un nometiet, lai pārkārtotu. Augstākas kolonnas ir svarīgākas. Augošā vai dilstošā secībā var pārslēgt, klikšķinot uz kolonnas nosaukuma šī dialoga apakšā pēc tam, kad tā ir atlasīta.

en: &Clear
lv: &Notīrīt

en: Clear all selected columns
lv: Notīrīt visas atlasītās kolonnas

en: Save this sort order for easy re-use
lv: Saglabājiet šo šķirošanas secību, lai to varētu izmantot atkārtoti

en: Load previously saved settings
lv: Ielādējiet iepriekš saglabātos iestatījumus

en: Effective sort
lv: Efektīva šķirošana

en: No sort selected
lv: Nav atlasīta šķirošana

en: You must select at least one column on which to sort
lv: Ir jāatlasa vismaz viena kolonna, kurā kārtot

en: No name provided
lv: Nosaukums nav norādīts

en: You must provide a name for the settings
lv: Jums jānorāda iestatījumu nosaukums

en: No saved sorts available
lv: Nav pieejama saglabātā kārtošana

en: Remove saved sort
lv: Noņemt saglabāto šķirošanu

en: Import OPML file
lv: Importēt OPML datni

en: Path to OPML file
lv: Ceļš līdz OPML datnei

en: Browse for OPML file
lv: Sameklēt OPML datni

en: &OPML file:
lv: &OPML datne:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
lv: Maksimālais lejupielādējamo rakstu skaits no vienas RSS barotnes

en: &Maximum articles per feed:
lv: &Maksimālais rakstu skaits vienā barotnē:

en:  days
lv:  dienas

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
lv: Raksti RSS barotnēs, kas vecāki par šo, tiks ignorēti

en: Preserve groups in the OPML file
lv: Saglabāt grupas OPML failā

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
lv: Ja ieslēgts, katras grupas barotnes OPML fails tiks pārvērsts par vienu metodi. Pretējā gadījumā katra barotne pati kļūs par metodi

en: Replace existing recipes
lv: Aizvietot esošās receptes

en: If enabled, any existing recipes with the same titles as entries in the OPML file will be replaced. Otherwise, new entries with modified titles will be created
lv: Ja ieslēgts, visas esošās metodes ar tiem pašiem nosaukumiem kā OPML failu ierakstiem, tiks aizstāti. Pretējā gadījumā, jauni ieraksti ar modificētiem nosaukumiem tiks izveidoti

en: OPML files
lv: OPML datnes

en: Select OPML file
lv: Izvēlieties OPML datni

en: Path not specified
lv: Nav norādīts ceļš

en: You must specify the path to the OPML file to import
lv: Jānorāda ceļš līdz importējamajai OPML datnei

en: No feeds found
lv: Nav atrasta neviena barotne

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
lv: OPML datnē nav atrastas importējamas RSS barotnes

en: System default
lv: Sistēmas noklusētais

en: Light
lv: Gaišs

en: Dark
lv: Tumšs

en: Choose file to import from
lv: Izvēlieties failu importēšanai no

en: Choose file to export to
lv: Izvēlieties failu eksportēšanai uz

en: Password needed
lv: Nepieciešama parole

en: &Username:
lv: &Lietotājvārds:

en: &Password:
lv: &Parole:

en: &Show password
lv: Rādīt paroli

en: Restart required
lv: Nepieciešama pārstartēšana

en: You must restart calibre before using this plugin!
lv: Pirms izmantojat šo spraudni, jums ir jārestartē calibre!

en: All
lv: Visas

en: Installed
lv: Uzstādīts

en: Not installed
lv: Nav uzstādīts

en: Update available
lv: Pieejams atjauninājums

en: Plugin name
lv: Spraudņa nosaukums

en: Status
lv: Statuss

en: Available
lv: Pieejams

en: Released
lv: Izlaists

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
lv: Šis spraudnis ir bezmaksas, bet jūs varat apbalvot izstrādāju pūles
    ziedojot viņiem caur PayPal.
    
    Ar peles labo pogu un izvēlieties Ziedot apbalvojot:

en: Platform unavailable
lv: Platforma nav pieejama

en: calibre upgrade required
lv: calibre nepieciešams jauninājums

en: Plugin deprecated
lv: Nevēlams spraudnis

en: New version available
lv: Pieejama jauna versdija

en: Latest version installed
lv: Uzstādītā jaunākā versija

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
lv: Šis spraudnis ir novecojis un tas nebūtu jāuzstāda

en: Right-click to see more options
lv: Uzklikšķiniet ar peles labo pogu, lai redzētu vairāk papildiespēju

en: This plugin can only be installed on: %s
lv: Šo spraudni var uzstādīt tikai uz: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
lv: Pirms šī spraudņa instalēšanas jums calibre jāatjaunina vismaz uz %s

en: You can install this plugin
lv: Jūs varat uzstādīt šo spraudni

en: A new version of this plugin is available
lv: Šim spraudnim ir pieejama jauna versija

en: This plugin is installed and up-to-date
lv: Ir uzstādīta šī spraudņa jaunākā versija

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
lv: Spraudnis <b>{0}</b> veiksmīgi instalēts sadaļā <b>{1}</b>. Lai spraudnis stātos spēkā, iespējams, būs jārestartē calibre.

en: Plugin homepage
lv: Spraudņa mājas lapas

en: Update Check Failed
lv: Atjauninājumu pārbaude nenotika

en: Unable to reach the plugin index page.
lv: Spraudnis nevar sasniegt indeksa lapu.

en: User plugins
lv: Lietotāja spraudņi

en: Filter list of &plugins
lv: Filtrēt spraudņu &sarakstu

en: Filter by &name
lv: Filtrēt pēc &nosaukuma

en: Description
lv: Apraksts

en: &Install
lv: &Uzstādīt

en: Install the selected plugin
lv: Uzstādīt izvēlēto spraudni

en: &Customize plugin
lv: &Konfigurēt spraudni

en: Customize the options for this plugin
lv: Iestatiet šī spraudņa iestatījumus

en: Plugin &forum thread
lv: Spraudņa &foruma saite

en: Enable/&disable plugin
lv: Iespējot/&atspējot spraudni

en: Enable or disable this plugin
lv: Iespējot vai atspējot šo spraudni

en: &Remove plugin
lv: Dzēst spraudni

en: Uninstall the selected plugin
lv: Aizvākt izvēlēto spraudni

en: Donate to developer
lv: Ziedot izstrādātājam

en: Donate to the developer of this plugin
lv: Ziedot šī spraudņa izstrādātājam

en: &Customize plugin
lv: Konfigurēt spraudni

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
lv: Esat pārliecināti, ka vēlaties aizvākt <b>%s</b> spraudni?

en: Install %s
lv: Uzstādīt %s

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
lv: Instalētie spraudņi ir ar <b>drošības risku</b>. Spraudnis var saturēt vīrusu/ļaunprātīgu programmatūru. Instalēt tikai tad, ja esat saņēmis no uzticama avota. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
lv: Lejupielādēt ZIP spraudni pielikumā:%s

en: Installing plugin: %s
lv: Uzstāda spraudni; %s

en: Plugin installed: %s
lv: Spraudnis uzstādīts: %s

en: Install plugin failed
lv: Neizdevās instalēt spraudni

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
lv: Instalējot šo spraudni, radās problēma. Šis spraudnis tagad tiks atiestatīts. Lūdzu, zemāk ievietojiet kļūdas ziņojumu šeit forumam par šo spraudni un restartējiet calibre.

en: Plugin not customizable
lv: Spraudnis nav pielāgojams

en: Plugin: %s does not need customization
lv: Spraudnim %s nav nepieciešama pielāgošana

en: Must restart
lv: Nepieciešams parstartēt

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
lv: Jums ir jāpārstartē Calibre pirms <b>%s</b> spraudņa konfigurēšanas

en: Plugin cannot be disabled
lv: Spraudni nevar atspējot

en: The plugin: %s cannot be disabled
lv: Spraudni %s nevar atspējot

en: No, keep copying
lv: Nē, turpināt kopēt

en: Yes, abort
lv: Jā, pārtraukt

en: Aborting...
lv: Pārtrauc...

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
lv: Ātrā skata īsceļš ({0}) rādīts/slēpts Ātrā skata panelī

en: Undock
lv: Atbloķēt

en: Show the Quickview panel in its own floating window
lv: Parādiet Ātrā skata paneli peldošajā logā

en: Lock Quickview contents
lv: Bloķēt Ātrā skata saturu

en: Refresh
lv: Atsvaidzināt

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
lv: Iegult Ātrā skata paneli galvenajā calibre logā

en: Alternate shortcut:
lv: Alternatīva saīsne:

en: Find item in the Tag browser
lv: Atrast vienumu birku pārlūkā

en: Find item in the library
lv: Atrast vienumu bibliotēkā

en: Select this book in the library
lv: Atlasiet šo grāmatu bibliotēkā

en: Open a locked Book details window for this book
lv: Atvērt šīs grāmatas bloķēto grāmatas informācijas logu

en: Quickview this cell
lv: Ātri apskatīt šo šūnu

en: Open book in the E-book viewer
lv: Atvērt grāmatu E-grāmatu skatītājā

en: &Item: {0} ({1})
lv: &Vienums: {0} ({1})

en: Click to show only books with this item. Double click to search for this item in the Tag browser
lv: Klikšķiniet, lai ar šo vienumu rādītu tikai grāmatas. Veiciet dubultklikšķi, lai meklētu šo vienumu birku pārlūkā

en: **No items found**
lv: **Nav atrasta neviena vienība**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
lv: Klikšķiniet bibliotēkas slejā, lai redzētu informāciju par šo grāmatu

en: &Books with selected item "{0}": {1}
lv: &Grāmatas ar izvēlēto vienumu "{0}": {1}

en: Double click on a book to change the selection in the library view or change the column shown in the left-hand panel. Shift- or Ctrl- double click to edit the metadata of a book, which also changes the selected book.
lv: Veiciet dubultklikšķi uz grāmatas, lai mainītu atlasi bibliotēkas skatā vai mainītu kolonnu, kas parādīta kreisajā panelī. Shift- vai Ctrl- veiciet dubultklikšķi, lai rediģētu grāmatas metadatus, kas arī maina atlasīto grāmatu.

en: Something went wrong while filling in the table
lv: Ielādējot tabulu, kaut kas notika nepareizi

en: Quickview: Book not in library view
lv: Ātrais skats: grāmata nav skatāma bibliotēkā

en: The book you selected is not currently displayed in the library view, perhaps because of a search or a Virtual library, so Quickview cannot select it.
lv: Atlasītā grāmata pašlaik netiek rādīta bibliotēkas skatā, iespējams, meklēšanas vai Virtuālās bibliotēkas dēļ, tāpēc Ātrais skats to nevar atlasīt.

en: Quickview: Column cannot be selected
lv: Ātrais skats: kolonnu nevar atlasīt

en: The column you double-clicked, '{}', is not shown in the library view. The book/column cannot be selected by Quickview.
lv: Kolonna, uz kuras veicāt dubultklikšķi, '{}', netiek rādīta bibliotēkas skatā. Grāmatu/sleju nevar atlasīt, izmantojot Apskatīt.

en: &Apply Virtual libraries
lv: &Lietot Virtuālās bibliotēkas

en: <p>Select to make Quickview show only books in the current
            Virtual library</p>
lv: <p>Atlasiet, lai Ātrajā skatā tiktu rādītas tikai pašreizējās grāmatas
            Virtuālā bibliotēka</p>

en: &Lock Quickview contents
lv: &Bloķēt Ātrā skata saturu

en: <p>Select to prevent Quickview from changing content when the
            selection on the library view is changed</p>
lv: <p>Izvēlieties, lai novērstu, ka Ātrais skats maina saturu, kad
           tiek mainīta bibliotēkas skatījuma izvēle</p>

en: &Refresh
lv: &Atsvaidzināt

en: When Quickview is locked, refresh the window using the last selected book and that book's value in the last selected column.
lv: Kad Ātrais skats ir bloķēts, atsvaidziniet logu, izmantojot pēdējo izvēlēto grāmatu un šīs grāmatas vērtību pēdējā izvēlētajā slejā.

en: &Dock
lv: &Nobloķēt

en: &Close
lv: &Aizvērt

en: Restoring database from backups, do not interrupt, this will happen in multiple stages
lv: Datu bāzes atjaunošana no dublējuma, nepārtrauciet, tas notiks vairākos posmos.

en: Restoring database
lv: Atjauno datubāzi

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
lv: Atjaunošana nav pabeigta, vai tiešām vēlaties atcelt?

en: The old database was saved as: %s
lv: Vecā datubāze tika saglabāta kā: %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
lv: Datu bāzes atjaunošana bija veiksmīga ar dažiem brīdinājumiem, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai skatītu detaļas. %s

en: Restoring database was successful. %s
lv: Datubāzes atjaunošana beidzās veiksmīgi. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
lv: Jūsu grāmatu saraksts ar visiem metadatiem tiek saglabāts vienā failā, ko sauc par datu bāzi. Turklāt katras atsevišķas grāmatas metadati tiek saglabāti tās mapes kā rezerves kopija.<p> Šī darbība atjaunos datubāzi no atsevišķiem grāmatas metadatiem. Tas ir noderīgi, ja datubāze ir bojāta un jums ir tukšs grāmatu saraksts.<p>Vai vēlaties atjaunot datubāzi?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
lv: Datu bāzes atjaunošana neizdevās. Lai skatītu detaļas, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju"

en: Failed to repair library
lv: Neizdevās izlabot bibliotēku

en: Add a new Saved search
lv: Pievienot jaunu Saglabāto meklēšanu

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
lv: Varat šeit izveidot <i>Saglabāt meklēšanu</i>, bieži lietotiem meklēšanas vaicājumiem. Meklēšana būs redzama zem <i>Saglabātie</i> birku pārlūkā, izmantojot norādīto nosaukumu.

en: The Saved search name
lv: Saglabātais meklējuma nosaukums

en: &Search:
lv: &Meklēt:

en: The search expression
lv: Meklēšanas izteiksme

en: No search name
lv: Nav meklēšanas nosaukuma

en: You must specify a name for the Saved search
lv: Jānorāda saglabātās meklēšanas nosaukums

en: No search expression
lv: Nav meklēšanas izteiksmes

en: You must specify a search expression for the Saved search
lv: Saglabātai meklēšanai ir jānorāda meklēšanas izteiksme

en: Invalid saved search
lv: Nederīga saglabātā meklēšana

en: Manage Saved searches
lv: Pārvaldīt saglabātās meklēšanas

en: &Add search
lv: &Pievienot vaicājumu

en: &Remove search
lv: &Noņemt meklēšanu

en: &Edit search
lv: &Labot vaicājumu

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
lv: Tekošā saglabātā meklēšana būs <b>neatgriezeniski izdzēsta</b>. Vai esat pārliecināts?

en: Edit the name and/or expression below.
lv: Rediģējiet nosaukumu un/vai izteiksmi zemāk.

en: Edit saved search
lv: Rediģēt saglabāto meklēšanu

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
lv: Saglabātā meklēšana ar vārdu {} jau pastāv. Izvēlieties citu vārdu

en: Search expression
lv: Meklēšanas izteiksme

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
lv:                 Lejupielādējiet šo periodisko izdevumu katru nedēļu norādītajās dienās pēc
                    norādītā laika. Piemēram, ja izvēlaties: pirmdien pēc
                    plkst. 9:00, periodika tiks lejupielādēta katru pirmdienu
                    pēc iespējas ātrāk pēc plkst. 9:00.

en: &Download after:
lv: &Lejupielādēt pēc:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
lv:                 Lejupielādējiet šo periodisko izdevumu katru mēnesi norādītajās dienās.
                    Lejupielāde notiks, tiklīdz būs pabeigta noteiktajā laikā
                    Iespējams katra mēneša norādītajās dienās. Piemēram,
                    ja jūs izvēlaties 1. un 15. pēc 9:00, tad
                    periodiska tiks lejupielādēta katra mēneša 1. un 15. datumā,
                    pēc iespējas ātrāk pēc pulksten 9:00.

en: &Days of the month:
lv: &Mēneša dienas:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
lv: Ar komatu atdalīts mēneša dienu saraksts. Piemēram: 1, 15

en: Download &after:
lv: Lejupielādēt &pēc:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
lv:                 Lejupielādējiet šo periodisko izdevumu ik pēc x dienām. Piemēram, ja jūs
                    izvēlieties 30 dienas, periodika tiks lejupielādēta ik pēc 30
                    dienām. Ņemiet vērā, ka jūs varat iestatīt periodus, kas ir mazāki par dienu
                    piemēram, 0,1 dienas, lai periodiku lejupielādētu vairāk kā vienu reizi dienā.

en: &Download every:
lv: &Lejupielādēt ik:

en: every hour
lv: ik stundu

en: days
lv: dienas

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
lv: Piezīme: Jūs varat uzstādīt intervālu mazāk nekā vienu dienu, ierakstot vērtību manuāli.

en: Schedule news download [{} sources]
lv: Ieplānot ziņu lejupielādi [{} avoti]

en: &Schedule
lv: &Plāns

en: &Schedule for download:
lv: &Ieplānot lejupielādei:

en: &Days of  week
lv: &Nedēļas dienas

en: Da&ys of month
lv: Mē&neša dienas

en: Every &x days
lv: Ik pēc &x dienām

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
lv: Lai ieplānotie darbi tiktu izpildīti, Jums ir jāatstāj Calibre darbojoties.

en: &Account
lv: &Konts

en: &Advanced
lv: &Paplašināti

en: Add &title as tag
lv: Pievienot &nosaukumu kā birku

en: &Extra tags:
lv: &Papildu birkas:

en: &Keep at most:
lv: &Saglabāt ne vairāk kā:

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
lv: Maksimālais kopiju skaits (nummuru) par šo metodi, lai saglabātu.  Iestatīts uz 0 lai saglabātu visu (atslēgts).

en: <p>When set, this option will cause calibre to keep, at most, the specified number of issues of this periodical. Every time a new issue is downloaded, the oldest one is deleted, if the total is larger than this number.
    <p>Note that this feature only works if you have the option to add the title as tag checked, above.
    <p>Also, the setting for deleting periodicals older than a number of days, below, takes priority over this setting.
lv: <p>Ja ir iestatīta, šī opcija izraisa calibre, maksimāli uzturēs noteiktu periodu izdevumu skaitu. Katru reizi, kad tiek lejupielādēts jauns izdevums, vecākais tiek dzēsts, ja kopējais skaits ir lielāks par šo numuru.
    <p>Ņemiet vērā, ka šī funkcija darbojas tikai tad, ja jums ir iespēja pievienot atzīmi kā atzīmi, kā norādīts iepriekš.
    <p>Arī iestatījumi, kuru mērķis ir dzēst periodiskus izdevumus, kuri ir vecāki par vairākām dienām, kā norādīts zemāk, ir prioritāri nekā šis iestatījums.

en:  issues
lv:  numuri

en: all issues
lv: visus numurus

en: Delete downloaded &news older than:
lv: Dzēst lejupielādētos &jaunākos ziņojumus par:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
lv: <p>Dzēst ielādētos ziņojumus, kas ir vecāki par norādīto dienu skaitu. Iestatīt nulli, lai atspējotu.
    <p>Varat arī kontrolēt noteiktu periodisko izdevumu maksimālo skaitu, kas tiek turēti, klikšķinot uz 
    cilnes Advanced (Papildu), kas paredzēta iepriekš minētajam periodiskajam izdevumam.

en: never delete
lv: nekad nedzēst

en: Download &all scheduled
lv: Lejupielādēt &visus ieplānotos

en: Download all scheduled news sources at once
lv: Lejupielādēt visus ieplānotos ziņu avotus vienlaicīgi

en: &Download now
lv: &Lejupielādēt tagad

en: Need username and password
lv: Nepieciešams lietotājvārds un parole

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
lv: Jums ir jānorāda lietotājvārds un/vai parole, lai izmantotu šo ziņu avotu.

en: Account
lv: Konts

en: (optional)
lv: (neobligāts)

en: (required)
lv: (obligāts)

en: Created by:
lv: Izveidoja:

en: Download %s now
lv: Lejupielādēt %s tagad

en: Last downloaded: never
lv: Pēdējie lejupielādētie: nekad

en: never
lv: nekad

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
lv: %(days)d dienas, %(hours)d stundas un %(mins)d minūtes atpakaļ

en: Last downloaded:
lv: Pēdējie lejupielādētie:

en: Cannot download news as no internet connection is active
lv: Nevar lejupielādēt jaunumus, ja nav aktīva interneta pieslēguma

en: No internet connection
lv: Nav interneta savienojuma

en: Schedule news download
lv: Plānot ziņu lejupielādi

en: Add or edit a custom news source
lv: Pievienojiet vai labojiet pielāgotu ziņu avotu

en: Download all scheduled news sources
lv: Lejupielādēt visus ieplānotos ziņu avotus

en: equal to
lv: vienāds ar

en: before
lv: pirms

en: after
lv: pēc tam

en: before or equal to
lv: pirms vai vienāds ar

en: after or equal to
lv: pēc tam vai vienāds ar

en: is set
lv: ir uzstādīts

en: is unset
lv: ir atiestatīts

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
lv: <p>Varat arī veikt citus uzlabotas meklēšanas veidus, piemēram, pārbaudīt grāmatas, kurām nav vāku, apvienojot vairākas meklēšanas izteiksmes, izmantojot Boolean operatorus utt. Plašāku informāciju skatiet sadaļā <a href="%s"> Meklēšanas interfeiss </a>.

en: What &kind of match to use:
lv: Kāda &veida atbilstību izmantot:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
lv: Satur: vārds vai frāze atbilst jebkuram metadatu laukam

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
lv: Vienāds: vārdam vai frāzei ir jāatbilst visu metadatu laukiem

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
lv: Regulāra izteiksme: izteiksmei jāatbilst ar jebkuru metadatu lauku

en: Character variant: 'contains' with accents ignored and punctuation significant
lv: Rakstzīmju variants: “satur” ignorētos akcentus un nozīmīgas pieturzīmes

en: A&dvanced search
lv: I&zvērstā meklēšana

en: Find entries that have...
lv: Sameklēt ierakstus, kas satur...

en: But don't show entries that have...
lv: Taču nerādīt ierakstus, kas satur...

en: A&ll these words:
lv: Visus šos vārdus:

en: &This exact phrase:
lv: &Tieši šo frāzi:

en: O&ne or more of these words:
lv: Vie&nu vai vairākus no šiem vārdiem:

en: Any of these &unwanted words:
lv: Jebkurš no šiem &nevēlamajiem vārdiem:

en: Titl&e/author/series...
lv: Nosa&ukums/autors/sērija...

en: The title to search for
lv: Meklēt pēc nosaukuma

en: The author to search for
lv: Meklēt pēc autora

en: &Author:
lv: &Autors:

en: The series to search for
lv: Meklēt pēc sērijas

en: The tags to search for
lv: Meklēt pēc birkas

en: &Date search
lv: &Datuma meklēšana

en: &Search the
lv: &Meklēt

en: date column for books whose &date is
lv: datumu grāmatu slejā, kur &datums ir

en: &year
lv: &gads

en: mo&nth
lv: mē&nesis

en: &day
lv: &diena

en: months
lv: mēneši

en: weeks
lv: nedēļas

en: years
lv: gadi

en: ago
lv: pirms

en: This month
lv: Šomēnes

en: Yesterday
lv: Vakar

en: &Template search
lv: &Veidņu meklēšana

en: The value to search for
lv: Meklējamā vērtība

en: Template &value:
lv: Veidne &vērtība:

en: Set/Not set
lv: Iestatīts/Nav iestatīts

en: How the template result will be compared to the value
lv: Kā veidnes rezultāts tiks salīdzināts ar vērtību

en: C&omparison type:
lv: S&alīdzinājuma veids:

en: The template that generates the value
lv: Veidne, kas ģenerē vērtību

en: Open template editor
lv: Atvērt šablona redaktoru

en: &Copy the current search into the boxes
lv: &Kopēt pašreizējo meklēšanu lodziņos

en: Use this button to retrieve and edit the current search
lv: Izmantojiet šo pogu, lai iegūtu un rediģētu pašreizējo meklēšanu

en: Advanced search
lv: Paplašinātā meklēšana

en: There is one book with the {} format
lv: Ir viena grāmata ar {} formātu

en: There are {count} books with the {fmt} format
lv: Ir {count} grāmatas ar {fmt} formātu

en: Choose formats
lv: Izvēlieties formātus

en: &Edit
lv: &Labot

en: Edit this note
lv: Rediģēt šo piezīmi

en: Find &books
lv: Atrast &grāmatas

en: Search the calibre library for books by: {}
lv: Meklēt Calibre bibliotēkā grāmatas pēc: {}

en: Search the calibre library for books with: {}
lv: Meklēt Calibre bibliotēkā grāmatas ar: {}

en: Copy &URL
lv: Kopēt &URL

en: Copy a calibre:// URL to the clipboard that can be used to link to this note from other programs
lv: Calibre:// URL kopēšana uz starpliktuvi, ko var izmantot, lai izveidotu saiti uz šo piezīmi no citām programmām.

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
lv: Izmantojiet paroli, ja Calibre darbojas nedrošā tīklā. Piemēram, ja izmantojat Calibre uz portatīvā datora un esot lidostā vēlaties pieslēgt viedo ierīci Calibre, ir jāizmanto parole.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties lai Calibre automātiski palaiž viedās ierīces saskarni sākot darbu. Jums tas nebūtu jāiespējo, ja izmantojat nedrošu tīklu un nav iestatīta parole.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties likt Calibe izmantot konkrētu portu. Parasti tas nav vajadzīgs, taču, ja Jūsu ierīcei pieslēdzoties Calibre nemitīgi notiek kļūmes, mēģiniet izmanto šo un norādīt konkrētu porta numuru.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
lv: Izmēģiniet 9090. Ja calibre saka, ka nespēj izveidot savienojumu ar portu, mēģiniet citu numuru. Var izmantot jebkuru skaitli no 8,000 līdz 65,535.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
lv: Šīs ir IP adreses, kas paredzētas šajā datorā. Ja izlemjat izveidot ierīces savienojumu ar calibre, izmantojot fiksētu IP adresi, kādu no šīm adresēm ir jābūt tādai, kas jāizmanto. Tas ir maz ticams, bet iespējams, ka pareizā IP adresi šeit nav minēta, tādā gadījumā jums būs jādodas uz datora vadības paneli, lai iegūtu pilnīgu sarakstu jūsu datora tīkla interfeisam un IP adresēm.

en: Invalid port number
lv: Nederīgs porta numurs

en: You must provide a port number.
lv: Jums ir jānorāda porta numurs.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
lv: Portam skaitlim jābūt no 8000 līdz 65535.

en: Problem starting the wireless device
lv: Ķibeles palaižot bezvadu ierīci

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
lv: Bezvadu ierīces dzinim bija palaišanas problēmas. Tas teica "%s"

en: Smart device control
lv: Viedā iekārtas vadība

en: <p>Start wireless device connections.
           <p>You may see some messages from your computer's firewall or anti-virus manager asking you if it is OK for calibre to connect to the network. <b>Please answer yes</b>. If you do not, wireless connections will not work.
lv: <p>Uzsākt bezvadu ierīču savienojumus.
           <p>Iespējams, datora ugunsmūris vai pretvīrusu pārvaldnieks parādīs dažus ziņojumus, kuros tiks jautāts, vai Calibre var izveidot savienojumu ar tīklu. <b>Lūdzu, atbildiet "jā".</b>. Ja tā nebūs, bezvadu savienojumi nedarbosies.

en: calibre IP addresses:
lv: calibre IP adreses:

en: Possible IP addresses:
lv: Iespējamās IP adreses:

en: Optional &password:
lv: Parole (nav obligāta):

en: Optional password for security
lv: Neobligāta parole drošības paaugstināšanai

en: Optional &fixed port:
lv: Alternatīvais &fiksētais ports:

en: Optional port number
lv: Alternatīvais porta numurs

en: &Use a fixed port
lv: &Izmantot fiksētu portu

en: &Automatically allow connections at calibre startup
lv: &Automātiski atļaut savienojumus pie Calibre palaišanas

en: Lookup name: {}
lv: Meklēšanas nosaukums: {}

en: (Not in library)
lv: (Nav bibliotēkā)

en: (Hidden in Tag browser)
lv: (Paslēpts birku pārlūkā)

en: (Hidden by Virtual library)
lv: (Slēpta virtuālajā bibliotēkā)

en: You must select items to apply
lv: Jums ir jāizvēlas vienumi, kurus lietot

en: You must select items to unapply
lv: Jums ir jāatlasa vienumi, kurus atcelt

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
lv: Šis vārds sākas vai beidzas ar periodiem, vairākiem periodiem pēc kārtas, vai atstarpēm pirms vai pēc periodiem.

en: Name already used
lv: Nosaukums jau tiek lietots

en: The user category name is already used, perhaps with different case.
lv: Lietotāja kategorijas nosaukums jau ir izmantots, iespējams, ar citu reģistru.

en: Existing category: {existing}
    New category name: {new}
lv: Esošā kategorija: {existing}
    Jauns kategorijas nosaukums: {new}

en: The hierarchical prefix of the new category is already used, perhaps with different case.
lv: Jaunās kategorijas hierarhiskais prefikss jau ir izmantots, iespējams, ar citu reģistru.

en: Existing prefix: {prefix}
    New category name: {new}
lv: Esošais prefikss: {prefix}
    Jauns kategorijas nosaukums: {new}

en: Existing category: {existing}
    New category: {new}
lv: Esošā kategorija: {existing}
    Jauna kategorija: {new}

en: The current User category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
lv: Pašreizējā lietotāju kategorija tiks <b>neatgriezeniski dzēsta</b>. Vai esi pārliecināts?

en: User categories editor
lv: Lietotāja kategoriju redaktors

en: &User category name:
lv: &Lietotāja kategorijas nosaukums:

en: Select a category to edit
lv: Izvēlieties labojamo kategoriju

en: Copy the category name to the clipboard
lv: Kopēt kategorijas nosaukumu starpliktuvē

en: &Category filter:
lv: &Kategorijas filtrs:

en: Select the content kind of the new category
lv: Izvēlieties satura veidu jaunai kategorijai

en: Item &filter:
lv: &Vienuma filtrs:

en: Enter text to filter the available items. Case and accents are ignored.
lv: Ievadiet tekstu, lai filtrētu pieejamos vienumus. Burti un akcenti tiek ignorēti.

en: Delete the current User category
lv: Dzēst šo lietotāja kategoriju

en: Enter a category name, then use the Add button or the Rename button
lv: Ievadiet kategorijas nosaukumu, pēc tam izmantojiet pogu Pievienot vai Pārdēvēt

en: Add a new category
lv: Pievienot jaunu kategoriju

en: Rename the current category to what is in the box
lv: Pārdēvēt pašreizējo kategoriju uz to, kas ir ailē

en: <p>Only show items that are visible in current Virtual
                library. Applied items not shown in the Virtual library will be
                marked "Hidden by Virtual library".</p>
lv: <p>Rādīt tikai vienumus, kas ir redzami pašreizējā virtuālajā
                bibliotēkā. Tiks lietotie vienumi, kas nav parādīti virtuālajā bibliotēkā
                atzīmēts kā "Slēpts virtuālajā bibliotēkā".</p>

en: &Only show items visible in current Virtual library
lv: &Rādīt tikai vienumus, kas redzami šajā virtuālajā bibliotēkā

en: <p>Don't show items that are hidden in the Tag browser.
              Applied items not shown in the Tag browser will be marked
              "Hidden in Tag browser".</p>
lv: <p>Nerādīt vienumus, kas ir paslēpti birku pārlūkā.
              Tiks atzīmēti lietotie vienumi, kas nav parādīti birku pārlūkā
              "Paslēpts birku pārlūkā".</p>

en: &Don't show items hidden in the Tag browser
lv: &Nerādīt birku pārlūkā paslēptos vienumus

en: &Available items
lv: &Pieejamie vienumi

en: Apply items to current category
lv: Lietot vienumus šai kategorijai

en: Applied &items
lv: Lietotie &vienumi

en: Unapply (remove) selected items from current category
lv: Atcelt (noņemt) atlasītos vienumus no šīs kategorijas

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts an ampersand-separated list of items. The items will be applied to the book.
lv: Ja vajadzīgais vienums nav pieejamajā sarakstā, varat to pievienot šeit. Akceptē vienumu sarakstu ar atdalītu & zīmi. Vienumi tiks izmantoti grāmatai.

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma-separated list of items. The items will be applied to the book.
lv: Ja vajadzīgais vienums nav pieejams sarakstā, varat to pievienot šeit. Pieņem ar komatu atdalītu vienumu sarakstu. Vienumi tiks izmantoti grāmatai.

en: No tags selected
lv: Nav atlasītas birkas

en: You must select at least one tag from the list of Available tags.
lv: Pieejamo birku sarakstā ir jāatlasa vismaz viena atzīme.

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
lv: Birku dzēšana tiek veikta nekavējoties, un atsaukt nevar.

en: Are your sure?
lv: Vai esat pārliecināts?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
lv: Šīs birkas tiek izmantotas ar vienu vai vairākām grāmatām. Vai tiešām vēlaties tās izdzēst?

en: Manage items
lv: Pārvaldīt vienumus

en: &Apply item:
lv: &Lietot vienumu:

en: Apply item(s) to the current book
lv: Lietot vienumu(us) šai grāmatai

en: Filter the available items
lv: Filtrēt pieejamos vienumus

en: Delete the selected items from database. This will unapply the items from all books and then remove them from the database.
lv: Izdzēst atlasītos vienumus no datu bāzes. Tādējādi vienumi no visām grāmatām tiks atcelti un pēc tam noņemti no datu bāzes.

en: Ava&ilable items
lv: Pie&ejamie vienumi

en: Apply item to current book
lv: Lietot vienumu šai grāmatai

en: Unapply (remove) the item from current book
lv: Atcelt (noņemt) vienumu no šīs grāmatas

en: Filter the applied items
lv: Filtrēt lietotos vienumus

en: Create note
lv: Izveidot piezīmi

en: Edit note
lv: Rediģēt piezīmi

en: Delete note
lv: Dzēst piezīmi

en: Manage {}
lv: Pārvaldīt {}

en: Delete link
lv: Dzēst saiti

en: Search for {}
lv: Meklēt {}

en: Filter by {}
lv: Filtrēt pēc {}

en: Search the library for {0}
lv: Meklēt bibliotēkā {0}

en: Count
lv: Skaits

en: Was
lv: Bija

en: This is not one of this column's permitted values ({0})
lv: Šī nav viena no šīs kolonnas atļautajām vērtībām ({0})

en: no links available
lv: nav pieejamas saites

en: Editing...
lv: Rediģēšana...

en: Item is not a permitted value
lv: Vienums nav atļautā vērtība

en: This column has a fixed set of permitted values. The entered text must be one of ({0}).
lv: Šai kolonnai ir fiksēta atļauto vērtību kopa. Ievadītajam tekstam jābūt vienam no ({0}).

en: Do you really want to undo all your changes on selected rows?
lv: Vai tiešām vēlaties atcelt visas izmaiņas atlasītajās rindās?

en: Selection contains deleted items
lv: Atlasē ir dzēsti vienumi

en: The selection contains deleted items. You must undelete them before editing.
lv: Atlasē ir dzēsti vienumi. Pirms rediģēšanas tie ir jāatjauno.

en: Undelete items?
lv: Nedzēst vienumu?

en: Items must be undeleted to continue. Do you want to do this?
lv: Lai turpinātu, vienumu dzēšana ir jāatjauno. Vai vēlaties to darīt?

en: Are you sure you want to delete the selected links? There is no undo.
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst atlasītās saites? Nevar atsaukt.

en: Search for an item in the first column
lv: Vienuma meklēšana pirmajā kolonnā

en: Find items containing the search string
lv: Atrast vienumus, kuros ir meklēšanas virkne

en: &Filter by:
lv: &Filtrēt pēc:

en: Filter items using the text in this box
lv: Filtrējiet vienumus, izmantojot tekstu šajā lodziņā

en: Show only items containing this text
lv: Rādīt tikai vienumus, kas satur šo tekstu

en: F&ilter
lv: F&iltrēt

en: Show &all items
lv: Rādīt &visus vienumus

en: <p>Show items only if they appear in the
                 current Virtual library. Edits already done may be hidden but will
                 not be forgotten.
                 </p><p>
                 Note that this box affects only what is displayed. Changes
                 will affect all books in your library even if this box
                 is checked.</p>
lv: <p>Rādīt vienumus tikai tad, ja tie parādās
    pašreizējā virtuālajā bibliotēkā. Jau veiktās rediģēšanas var tikt paslēptas, bet
    netiks aizmirstas.
                 </p><p>
                 Ņemiet vērā, ka šis lodziņš ietekmē tikai to, kas tiek parādīts. Izmaiņas
    ietekmēs visas jūsu bibliotēkā esošās grāmatas, pat ja šis lodziņš
    ir atzīmēts.</p>

en: Only show items in the current &Virtual library
lv: Rādīt vienumus tikai šajā virtuālajā bibliotēkā

en: <p>Show items only if they appear in the
                 currently selected books. Edits already done may be hidden but will
                 not be forgotten.
                 </p><p>
                 Note that this box affects only what is displayed. Changes
                 will affect all books in your library even if this box
                 is checked.</p>
lv: <p>Rādīt vienumus tikai tad, ja tie parādās
    pašlaik izvēlētajās grāmatās. Jau veiktās rediģēšanas var tikt paslēptas, bet
    netiks aizmirstas.
                 </p><p>
                 Ņemiet vērā, ka šis lodziņš ietekmē tikai to, kas tiek parādīts. Izmaiņas
    ietekmēs visas jūsu bibliotēkā esošās grāmatas, pat ja šis lodziņš
    ir atzīmēts.</p>

en: O&nly show items in the currently selected books
lv: Parādīt tikai vie&numus pašlaik izvēlētajās grāmatās.

en: <p>Delete selected items from the database.
                    This will unapply the items from all books and then remove them
                    from the database. This button's shortcut is Ctrl+D</p>
lv: <p>Izdzēst atlasītos vienumus no datubāzes.
                    Tādējādi vienumi tiks noņemti no visām grāmatām un pēc tam noņemti
                    no datubāzes. Šīs pogas saīsne ir Ctrl+D</p>

en: <p>Edit the currently selected cell. If a tag is edited then it is renamed
                    in every book where it is used. Double-clicking and pressing the edit
                    key also work. This button's shortcut is Ctrl+E</p>
lv: <p>Rediģēt pašlaik atlasīto šūnu. Ja birka ir rediģēta, tā tiek pārdēvēta
                    katrā grāmatā, kur tā tiek izmantots. Divreiz noklikšķinot un nospiežot rediģēt
                    arī darbojas. Šīs pogas saīsne ir Ctrl+E.</p>

en: <p>Undo all deletes or edits on the selected lines.
                    This button's shortcut is Ctrl+U</p>
lv: <p>Atcelt visus atlasīto rindu dzēsumus vai rediģējumus.
                    Šīs pogas saīsne ir Ctrl+U</p>

en: {title} (only one template dialog allowed)
lv: {title} (atļauts tikai viens veidnes dialogs)

en: {title} dialog number {number} (multiple template dialogs allowed)
lv: {title} dialoga numurs {number} (atļauti vairāki veidņu dialogi)

en: Template language tutorial
lv: Sagatavju valodas pamācība

en: Template function reference
lv: Sagatavju funkciju atsauces

en: Author Sort
lv: Autors kārtošanai

en: Tag 1
lv: Birka 1

en: Tag 2
lv: Birka 2

en: Template value
lv: Veidnes vērtība

en: *** Breakpoints are enabled. Waiting for the 'Go' button to be pressed
lv: *** Pārtraukuma punkti ir iespējoti. Gaida, līdz tiek nospiesta poga "Aiziet"

en: Disable word wrap
lv: Atspējot vārdu aplaušanu

en: Enable word wrap
lv: Iespējot vārdu aplaušanu

en: Add Python template definition text
lv: Pievienojiet Python veidnes definīcijas tekstu

en: Load template from the Template tester
lv: Ielādējiet veidni no veidņu testētāja

en: Load template from file
lv: Ielādēt veidni no faila

en: Save template to file
lv: Saglabājiet veidni failā

en: No Template tester text is available
lv: Veidņu testētāja teksts nav pieejams

en: Template file
lv: Veidnes fails

en: Select icon
lv: Izvēlieties ikonu

en: EXCEPTION:
lv: IZŅĒMUMS:

en: Built-in template function
lv: Iebūvēta veidnes funkcija

en: Built-in function
lv: Iebūvēta funkcija

en: User defined Python template function
lv: Lietotāja definēta Python veidnes funkcija

en: User function
lv: Lietotāja funkcija

en: Stored template
lv: Saglabātā veidne

en: Stored user defined Python template
lv: Saglabāta lietotāja definēta Python veidne

en: Stored user defined GPM template
lv: Saglabāta lietotāja definēta GPM veidne

en: Discard changes?
lv: Atmest izmaiņas?

en: Do you really want to close this dialog, discarding any changes?
lv: Vai tiešām vēlaties aizvērt šo dialogu, atmetot visas izmaiņas?

en: No template provided
lv: Nav norādīta sagatave

en: The template box cannot be empty
lv: Šablons nevar būt tukšs

en: No column chosen
lv: Nav izvēlēta neviena sleja

en: You must specify a column to be colored
lv: Jums jānorāda iekrāsotās slejas

en: You must specify the column where the icons are applied
lv: Jānorāda kolonna, kurā tiek lietotas ikonas

en: &Continue
lv: &Turpināt

en: Continue running the template
lv: Turpiniet palaist veidni

en: Stop running the template
lv: Pārtraukt veidnes palaišanu

en: Break: line {0}, book {1}
lv: Pārtraukums: rindiņa {0}, grāmata {1}

en: A variable in the template
lv: Mainīgais veidnē

en: The value of the variable
lv: Mainīgā vērtība

en: The name of the template language operation
lv: Veidnes valodas darbības nosaukums

en: A General Program Mode Template
lv: Galvenā programmas režīma veidne

en: Set the color of the column:
lv: Iestatīt slejas krāsu:

en: Copy a color name to the clipboard:
lv: Kopēt krāsas nosaukumu uz starpliktuvi:

en: Copy the selected color name to the clipboard
lv: Kopēt izvēlētās krāsas nosaukumu uz starpliktuvi

en: Kind:
lv: Veids:

en: Apply the icon to column:
lv: Pielietot ikonu slejai:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
lv: Kopē ikonas datnes nosaukumu uz starpliktuvi:

en: <p>The template must return the name of the icon file
                    to display. If you wish to display multiple icons, separate the
                    individual icon file names with a ':' (colon). They will all be
                    displayed in the column</p>
lv: <p>Šablonam jāatgriež ikonas faila nosaukums
                    rādīšanai. Ja vēlaties parādīt vairākas ikonas, atdaliet
                    atsevišķu ikonu failu nosaukumus ar ":" (divpunktu). Tie visi būs
                    parādīti slejā</p>

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
lv: Kopē izvēlētās ikonas datnes nosaukumu uz starpliktuvi

en: Add icon
lv: Pievienot ikonu

en: Add an icon file to the set of choices
lv: Pievienot failam ikonu pie izvēles kopas

en: Template &name:
lv: Veidnes &nosaukums:

en: The name of the callable template
lv: Izsaucamās veidnes nosaukums

en: T&emplate:
lv: V&eidne:

en: The text of the template program goes into the box below
lv: Veidnes programmas teksts tiek ievietots zemāk esošajā lodziņā

en: Enable &breakpoints
lv: Iespējot &pārtraukuma punktus

en: <p>If checked, the template evaluator will stop when it
    evaluates an expression on a double-clicked line number, opening a dialog showing
    you the value as well as all the local variables</p>
lv: <p>Ja ir atzīmēts, šablona vērtētājs apstāsies, kad tas
    novērtēs izteiksmi divreiz uzklikšķinātajā rindas numurā, atverot dialoglodziņu, kurā tiek parādīta
    vērtība, kā arī visi vietējie mainīgie.</p>

en: &Go
lv: &Aiziet

en: If 'Enable breakpoints' is checked then click this button to run your template
lv: Ja atzīmēta opcija “Iespējot pārtraukumpunktus”, klikšķiniet uz šīs pogas, lai palaistu veidni

en: &Line:
lv: &Rinda:

en: Line number to toggle
lv: Rindas numurs pārslēgšanai

en: &Toggle
lv: &Pārslēgt

en: Toggle the breakpoint on the line number in the box
lv: Pārslēdziet pārtraukuma punktu uz rindas numuru lodziņā

en: &Remove all
lv: &Noņemt visu

en: Remove all breakpoints
lv: Noņemt visus pārtraukuma punktus

en: &Set all
lv: &Iestatīt visu

en: Set breakpoint on every line
lv: Iestatīt pārtraukuma punktu katrā rindā

en: D&ocumentation:
lv: D&okumentācija:

en: Documentation for the function being defined or edited
lv: Definējamās vai rediģējamās funkcijas dokumentācija

en: Template value:
lv: Sagataves vērtība:

en: The value of the template using the current book in the library view
lv: Šablona vērtība, izmantojot pašreizējo grāmatu, bibliotēkas skatā

en: User label
lv: Lietotāja vāks

en: Font:
lv: Fonts:

en: Select the font for the Template box
lv: Izvēlieties fontu lodziņā Veidne

en: Size:
lv: Izmērs:

en: Select the font size for the Template box
lv: Lodziņā Veidne atlasiet fonta lielumu

en: Lo&ad
lv: Ielā&dēt

en: Load the template from a file
lv: Ielādēt veidni no faila

en: Save the template in a file
lv: Saglabāt veidni failā

en: Template Function Reference
lv: Veidnes funkcijas atsauce

en: Function &name:
lv: Funkcijas &nosaukums:

en: &Function type:
lv: &Funkcijas veids:

en: &Documentation:
lv: &Dokumentācija:

en: &Code:
lv: &Kods:

en: Remove any template from the box
lv: Noņemt jebkuru šablonu no lodziņa

en: Trim Image
lv: Apgriezt attēlu

en: Select a region by dragging with your mouse, and then click trim
lv: Atlasiet reģionu, velkot ar peli, un pēc tam klikšķiniet uz apgriezt

en: &Trim
lv: &Apgriezt

en: Trim image by removing borders outside the selected region
lv: Apgriezt attēlu, likvidējot robežas ārpus izvēlētās jomas

en: Adjust selection by dragging corners
lv: Pielāgojiet atlasi, velkot stūrus

en: Size: {0}px Aspect ratio: {1:.3g}
lv: Izmērs: {0}px Malu attiecība: {1:.3g}

en: Size: {0}x{1}px
lv: Izmērs: {0}x{1}px

en: Download %s
lv: Lejupielādēt %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
lv: Lejupielādē <b>%(fname)s</b> no %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
lv: Neizdevās lejupielādēt no saites %(url)r ar kļūdu: %(err)s

en: Downloading book
lv: Lejupielādē grāmatu

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
lv: Grāmata {0} tiks lejupielādēta un pievienot jūsu calibre bibliotēkai automātiski.

en: No file specified to download.
lv: Nav norādīta lejupielādējamā datne.

en: {} is not a supported e-book format
lv: {} nav atbalstīts e-grāmatas formāts

en: Downloading %s
lv: Lejupielādē %s

en: Downloading
lv: Lejupielādē

en: Failed to download e-book
lv: Neizdevās lejupielādēt e-grāmatu

en: finished
lv: pabeigts

en: Email %(name)s to %(to)s
lv: Nosūtīt %(name)s %(to)s

en: News:
lv: Ziņas:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
lv: Periodika %s ir pievienota calibre lejuplādei.

en: Add a new recipient:
lv: Pievienot jaunu saņēmēju:

en: &Address
lv: &Adrese

en: &Formats
lv: &Formāti

en: &Subject
lv: &Temats

en: A&lias
lv: Aiz&stājvārds

en: The email address of the recipient
lv: Saņēmēja e-pasta adrese

en: The optional alias (simple name) of the recipient
lv: Saņēmēja pseidonīms (vienkāršs vārds)

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
lv: Nosūtāmie formāti. Tiks nosūtīts pirmais atbilstošais (ar komatu atdalīts saraksts)

en: The optional subject for email sent to this recipient
lv: Neobligāta e-pasta tēma nosūtīšanai šim adresātam

en: &Add recipient
lv: &Pievienot saņēmēju

en: Need address
lv: Nepieciešama adrese

en: You must specify an address
lv: Jums ir jānorāda adrese

en: Invalid email address
lv: Nederīga e-pasta adrese

en: The address {} is invalid
lv: Adrese {} nav derīga

en: Need formats
lv: Nepieciešami formāti

en: You must specify at least one format to send
lv: Jums jānorāda vismaz viens nosūtāmais formāts

en: The recipient %s already exists
lv: Saņēmējs %s jau pastāv

en: No recipients
lv: Nav saņēmēju

en: You must select at least one recipient
lv: Jānorāda vismaz viens saņēmējs

en: Auto convert the following books before sending via email?
lv: Automātiski pārvērst šīs grāmatas, pirms sūtīt pa e-pastu?

en: This recipient has no valid formats defined
lv: Šim saņēmējam nav norādīts neviens derīgs formāts

en: These books have no suitable input formats for conversion
lv: Šīm grāmatām nav pārveidei piemērots ievades formāts

en: Could not send
lv: Nevar nosūtīt

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
lv: Nevarēja nosūtīt grāmatas dažiem adresātiem. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" pogas

en: E-book:
lv: E-grāmata:

en: Attached, you will find the e-book
lv: Pielikumā atradīsiet e-grāmatu

en: by
lv: no

en: in the %s format.
lv: %s formātā.

en: {series_index} of {series}
lv: {series_index} no {series}

en: About this book:
lv: Par šo grāmatu:

en: Sending email to
lv: Sūta e-pasta vēstuli

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
lv: Automātiski pārvērst šīs grāmatas %s formātā pirms nosūtīšanas pa e-pastu?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
lv: Nevarēja nosūtīt šīs grāmatas, jo nav atrasts piemērots formāts:

en: Failed to email book
lv: Neizdevās nosūtīt e-grāmatu pa e-pastu

en: sent
lv: nosūtīta

en: Sent news to
lv: Nosūtīt ziņas uz

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess e-book metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="%s">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips. Note that underscores in filenames are auto-replaced by spaces.</p></div>
lv: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Iestatiet regulāro izteiksmju šablonu, kuru vēlaties izmantot, mēģinot uzminēt e-grāmatu metadatus no failu nosaukumiem. </p>
    <p>Pieejama <a href="%s">apmācība</a> regulāro izteiksmju izmantošanai.</p>
    <p>Izmantojiet tālāk esošo <b>Testa</ ​​b> funkcionalitāti, lai pārbaudītu regulāro izteiksmi dažos failu nosaukumos (neaizmirstiet iekļaut faila paplašinājumu). Dažādu metadatu ierakstu grupu nosaukumi ir dokumentēti padomos. Ņemiet vērā, ka failu nosaukumos pasvītrojumi tiek automātiski aizstāti ar atstarpēm.</p></div>

en: Regular &expression
lv: Regulārā izt&eiksme

en: Test
lv: Testēt

en: File &name:
lv: Datnes &nosaukums:

en: Title:
lv: Nosaukums:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
lv: Regulārā izteiksme (?P&lt;title&gt;)

en: No match
lv: Nesakrīt

en: Authors:
lv: Autors:

en: Regular expression (?P<author>)
lv: Regulārā izteiksme (?P<author>)

en: Series:
lv: Sērija:

en: Regular expression (?P<series>)
lv: Regulārā izteiksme (?P<series>)

en: Series index:
lv: Numurs sērijā:

en: Regular expression (?P<series_index>)
lv: Regulārā izteiksme (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
lv: Regulārā izteiksme (?P<isbn>)

en: Publisher:
lv: Izdevējs:

en: Regular expression (?P<publisher>)
lv: Regulārā izteiksme(?P<publisher>)

en: Published:
lv: Izdota:

en: Regular expression (?P<published>)
lv: Regulārā izteiksme(?P<published>)

en: Comments:
lv: Komentāri:

en: Regular expression (?P<comments>)
lv: Regulārā izteiksme (?P<comments>)

en: Select font files
lv: Izvēlieties fontu datnes

en: TrueType/OpenType Fonts
lv: TrueType/OpenType fonti

en: Corrupt font
lv: Bojāts fonts

en: Choose a font family
lv: Izvēlieties fontu saimi

en: Available faces for %s
lv: Parādīšanai pieejamie %s

en: Choose font family
lv: Izvēlieties fontu saimi

en: Add &fonts
lv: Pievienot &fontus

en: Choose a font family from the list below:
lv: Izvēlieties fontu saimi no saraksta zemāk:

en: Find next
lv: Atrast nākošo

en: Find previous
lv: Atrast iepriekšējo

en: None
lv: Nav

en: Added fonts
lv: Pievienoti fonti

en: Added font families: %s
lv: Pievienotas fontu saimes: %s

en: Choose &font family
lv: Izvēlieties &fontu saimi

en: Clear the font family
lv: Dzēst fontu saimi

en: Search the text of all books in the library
lv: Meklēt tekstu visā bibliotēkā esošajās grāmatās

en: The calibre library is on a FAT drive, indexing more than a few hundred books wont work.
lv: Calibre bibliotēka ir uz FAT diska, vairāk nekā dažu simtu grāmatu indeksēšana nedarbosies.

en: Indexing of all books in this library is not yet complete, so search results will not be from all books. Click the <i>Show indexing status</i> button to see details.
lv: Visu šīs bibliotēkas grāmatu indeksēšana vēl nav pabeigta, tāpēc meklēšanas rezultāti nebūs no visām grāmatām. Klikšķiniet uz <i>Rādīt indeksēšanas statusu</i>, lai skatītu detalizētu informāciju.

en: Library on a FAT drive
lv: Bibliotēka FAT diskā

en: The calibre library {} is on a FAT drive. These drives have a limit on the maximum file size. Therefore indexing of more than a few hundred books will fail. You should move your calibre library to an NTFS or exFAT drive.
lv: Calibre bibliotēka {} atrodas FAT diskdzinī. Šiem diskdziņiem ir ierobežots maksimālais faila lielums. Tāpēc vairāk nekā dažu simtu grāmatu indeksēšana neizdosies. Jums vajadzētu pārvietot calibre bibliotēku uz NTFS vai exFAT disku.

en: Indexing is almost complete
lv: Indeksēšana ir gandrīz pabeigta

en: Indexing is only {} done
lv: Indeksēšana ir pabeigta tikai {}

en: Normally, calibre indexes books slowly, in the background, to avoid overloading your computer. You can instead have calibre speed up indexing. This is useful if you intend to leave your computer running overnight to quickly finish the indexing. Both your computer and calibre will be less responsive while fast indexing is active. Closing this window will automatically reset to slow indexing.
lv: Parasti calibre grāmatas indeksē lēnām fonā, lai izvairītos no datora pārslodzes. Tā vietā varat iestatīt ātruma indeksēšanu. Tas ir noderīgi, ja plānojat atstāt datoru darboties nakti, lai ātri pabeigtu indeksēšanu. Kamēr būs aktīva ātrā indeksācija, jūsu dators un calibre būs mazāk reaģējoši. Aizverot šo logu, tiks automātiski atiestatīta lēna indeksēšana.

en: Indexing speed:
lv: Indeksēšanas ātrums:

en: &Slow
lv: &Lēns

en: &Fast
lv: &Ātri

en: WARNING
lv: BRĪDINĀJUMS

en: Not all the books in this library have been indexed yet. Searching will yield incomplete results.
lv: Ne visas šīs bibliotēkas grāmatas vēl ir indeksētas. Meklēšana dos nepilnīgus rezultātus.

en: All book files indexed
lv: Visi grāmatas ir indeksētas

en: Start &searching
lv: Sākt &meklēšanu

en: almost 100%
lv: gandrīz 100%

en: {0} of {1} book files, {2} have been indexed, {3}
lv: {0} no {1} grāmatu failiem, {2} ir indeksēti, {3}

en: Start &searching even with incomplete indexing
lv: Sākt &meklēšanu pat ar nepilnīgu indeksēšanu

en: &Index books in this library to allow searching their full text
lv: &Indeksēt grāmatas šajā bibliotēkā, lai meklētu tās pilnā tekstā

en: In order to search the full text of books, the text must first be <i>indexed</i>. Once enabled, indexing is done automatically, in the background, whenever new books are added to this calibre library.
lv: Lai meklētu pilnu grāmatu tekstu, teksts vispirms ir <i>jāpievieno indeksam</i>. Kad tas ir iespējots, indeksēšana tiek veikta automātiski fonā ikreiz, kad šai calibre bibliotēkai tiek pievienotas jaunas grāmatas.

en: Re-index
lv: Pārindeksēt

en: Re-index all books in this library
lv: Pārindeksēt visas šīs bibliotēkas grāmatas

en: This will force calibre to re-index all the books in this library, which can take a long time. Are you sure?
lv: Tas liks calibre atkārtoti indeksēt visas šīs bibliotēkas grāmatas, kas var aizņemt ilgu laiku. Vai esi pārliecināts?

en: This book was not found in the calibre library
lv: Šī grāmata netika atrasta calibre bibliotēkā

en: This book is not currently visible in the calibre library. If you have a search or Virtual library active, try clearing that. Or click the "Restrict searched books" checkbox in this window to only search currently visible books.
lv: Šī grāmata pašlaik nav redzama calibre bibliotēkā. Ja jums ir aktīva meklēšana vai virtuālā bibliotēka, mēģiniet to notīrīt. Vai arī šajā logā klikšķiniet uz izvēles "Ierobežot meklētās grāmatas", lai meklētu tikai pašlaik redzamās grāmatas.

en: Unknown book
lv: Nezināma grāmata

en: Unknown author
lv: Nezināms autors

en: Invalid search query
lv: Nederīgs meklēšanas vaicājums

en: The search query: {query} was not understood. See <a href="{fts_url}">here</a> for details on the supported query syntax.
lv: Meklēšanas vaicājums: {query} netika saprasts. Plašāku informāciju par atbalstīto vaicājumu sintaksi skatiet <a href="{fts_url}">šeit</a>.

en: Jump to this book in the library
lv: Pārlēkt uz šo grāmatu bibliotēkā

en: Mark this book in the library
lv: Atzīmēt šo grāmatu bibliotēkā

en: Expand all
lv: Izvērst visu

en: Collapse all
lv: Sakļaut visu

en: Enter words to search for
lv: Ievadīt meklējamos vārdus

en: &Restrict searched books
lv: &Ierobežot meklētās grāmatas

en: Restrict search results to only the books currently showing in the main library screen. This means that any Virtual libraries or search results are applied.
lv: Ierobežot meklēšanas rezultātus tikai tām grāmatām, kas pašlaik tiek rādītas galvenajā bibliotēkas ekrānā. Tas nozīmē, ka tiek lietotas visas virtuālās bibliotēkas vai meklēšanas rezultāti.

en: &Match on related words
lv: &Atbilst saistītiem vārdiem

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: {0} matches {1} and {2} as well
lv: Izmantojot šo opciju, vārdu meklēšana atbilst arī visiem saistītajiem vārdiem (atbalsta vairākas valodas). Piemēram, angļu valodā: {0} atbilst arī {1} un {2}

en: One book | {num} books
lv[0]: Viena grāmata
lv[1]: {num} grāmatas
lv[2]: Viena grāmata

en: Scheduled for re-indexing
lv: Paredzēts atkārtotai indeksācijai

en: This book has been scheduled for re-indexing, which typically takes a few seconds, if no other books are being re-indexed. Once indexing is complete, you can re-run the search to see updated results.
lv: Šīs grāmatas atkārtota indeksēšana ir ieplānota, kas parasti aizņem dažas sekundes, ja netiek indeksētas citas grāmatas. Kad indeksēšana ir pabeigta, varat atkārtoti palaist meklēšanu, lai redzētu atjauninātos rezultātus.

en: Select
lv: Izvēlieties

en: Mark
lv: Atzīmēt

en: Put a pin on this book in the calibre library, for future reference. You can search for marked books using the search term: {0}
lv: Ievietojiet šīs grāmatas piespraudes calibre bibliotēkā turpmākai uzziņai. Varat meklēt atzīmētās grāmatas, izmantojot meklēšanu: {0}

en: Re-index this book. Useful if the book has been changed outside of calibre, and thus not automatically re-indexed.
lv: Pārindeksēt šo grāmatu. Noderīga, ja grāmata ir mainīta ārpus calibre un tādējādi nav automātiski atkārtoti indeksēta.

en: This book has been deleted from the library but is still present in the full text search index. Remove it.
lv: Šī grāmata ir izdzēsta no bibliotēkas, bet joprojām atrodas pilna teksta meklēšanā. Noņemiet to.

en: Un-index
lv: Neindeksēt

en: Open the book, in the {fmt} format.
    When using the calibre E-book viewer, it will attempt to scroll
    to this search result automatically.
lv: Atveriet grāmatu {fmt} formātā.
    Izmantojot calibre E-grāmatu skatītāju, tas mēģinās ritināt
    automātiski uz šo meklēšanas rezultātu.

en: Abort the current search?
lv: Vai pārtraukt tekošo meklēšanu?

en: Show &indexing status
lv: Rādīt &indeksēšanas statusu

en: &Mark all books
lv: &Atzīmēt visas grāmatas

en: Mark all matched books in the library
lv: Atzīmēt visas atbilstošās grāmatas bibliotēkā

en: Select all matched books in the library
lv: Atlasīt visas atbilstošās grāmatas bibliotēkā

en: Mark and select all matched books
lv: Atzīmēt un atlasīt visas atbilstošās grāmatas

en: Remove this action
lv: Noņemt šo darbību

en: <a href="{}">CSS selector help</a>
lv: <a href="{}">CSS atlasītāja palīdzība</a>

en: Create the rule to transform HTML tags below
lv: Tālāk izveidojiet kārtulu, lai pārveidotu HTML birkas

en: If the tag
lv: Ja ir birka

en: Then:
lv: Pēc tam:

en: Add another action
lv: Pievienot citu darbību

en: If the tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>
lv: Ja birka <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>

en: You can specify rules to transform HTML here. Click the "Add rule" button below to get started.
lv: Šeit varat norādīt noteikumus, lai pārveidotu HTML. Lai sāktu, klikšķiniet uz pogas "Pievienot kārtulu".

en: Test HTML transform rules
lv: Pārbaudīt HTML pārveidošanas noteikumus

en: Enter an HTML document below and click the "Test" button
lv: Tālāk ievadiet HTML dokumentu un klikšķiniet uz pogas "Pārbaudīt"

en: Resulting HTML
lv: Rezultāta HTML

en: Edit HTML transform rules
lv: Rediģēt HTML transformācijas noteikumus

en: Current HTML file
lv: Tekošais HTML fails

en: All HTML files
lv: Visi HTML faili

en: Open HTML files
lv: Atvērt HTML failus

en: Selected HTML files
lv: Atlasītie HTML faili

en: Create an icon theme
lv: Izveidot ikonu tēmu

en: Use this theme in calibre
lv: Izmantot šo calibre tēmu

en: Change the current calibre icon theme to this theme
lv: Mainīt pašreizējo calibre ikonas motīvu uz šo motīvu

en: Theme Metadata
lv: Tēmas metadati

en: &Version:
lv: &Versija:

en: Light and Dark
lv: Gaišs un tumšs

en: Light only
lv: Tikai gaišs

en: Dark only
lv: Tikai tumšs

en: Specify the color palette this icon theme is suited for
lv: Norādiet krāsu paleti, kurai šī ikonas tēma ir piemērota

en: &Color palette:
lv: &Krāsu palete:

en: &License:
lv: &Licence:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
lv: Licence ikonām šajā tēmā. Ierastā izvēle - Creative Commons vai Public Domain

en: %d icons missing in this theme
lv: Šai tēmai iztrūkst %d ikonas

en: No missing icons
lv: Nav iztrūkstošu ikonu

en: No title specified
lv: Nav norādīts nosaukums

en: You must specify a title for this icon theme
lv: Šai ikonu tēmai ir jānorāda nosaukums

en: No author specified
lv: Nav norādīts autors

en: You must specify an author for this icon theme
lv: Šai ikonu tēmai jānorāda autors

en: &Abort
lv: &Pārtraukt

en: Losslessly optimizing images, please wait...
lv: Optimizē, bez zaudējumiem, attēlus, lūdzu, uzgaidiet...

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
lv: Attēlu optimizēšana, bez zaudējumiem, neizdevās, noklikšķiniet uz "Parādīt detaļas" plašākai informācijai

en: Compression failed
lv: Saspiešana neizdevās

en: Optimizing %s
lv: Optimizē %s

en: Creating theme file
lv: Izveidot tēmas failu

en: Compressing theme file
lv: Saspiest tēmas failu

en: Choose a folder from which to read the icons
lv: Izvēlieties mapi, no kuras nolasīt ikonas

en: Choose destination for icon theme
lv: Izvēlieties ikonas tēmas mērķi

en: ZIP files
lv: ZIP datnes

en: Right click to visit theme homepage
lv: Ar peles labo pogu klikšķiniet, lai apmeklētu tēmas sākumlapu

en: 
                <h2>{title}</h2>
                <p>by <i>{author}</i> with <b>{number}</b> icons [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Version: {version} Number of users: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>
lv: 
                <h2>{title}</h2>
                <p>ar <i>{author}</i> ar <b>{number}</b> ikonas [{size}]</p>
                <p>{description}</p>
                <p>Versija: {version} Lietotāju skaits: {usage:n}</p>
                <p><i>{visit}</i></p>

en: Downloading icons...
lv: Lejupielādē ikonas...

en: Downloading icons, please wait...
lv: Lejupielādē ikonas; lūdzu, uzgaidiet...

en: Use the calibre default icons
lv: Izmantot calibre noklusējuma ikonas

en: Choose an icon theme below. It will be used for both light and dark color themes unless a color specific theme is chosen in one of the other tabs.
lv: Tālāk izvēlieties ikonas motīvu. Tas tiks izmantots gan gaišo, gan tumšo krāsu motīviem, ja vien kādā no citām cilnēm nebūs izvēlēts krāsains motīvs.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for light color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
lv: Tālāk izvēlieties ikonas motīvu. Tas galvenokārt tiks izmantots gaišu krāsu tēmām. Ja tiek izvēlēts noklusējuma iestatījums, tiks izmantots motīvs "gaišs un tumšs".

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for dark color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
lv: Tālāk izvēlieties ikonas motīvu. Tas galvenokārt tiks izmantots tumšu krāsu tēmām. Ja tiek izvēlēts noklusējuma iestatījums, tiks izmantots motīvs "gaišs un tumšs".

en: Number of icons
lv: Ikonu skaits

en: Popularity
lv: Popularitāte

en: Choose an icon theme
lv: Izvēlieties ikonu tēmu

en: Restore &default icons
lv: Atjaunot &noklusētās ikonas

en: For light and dark
lv: Gaišam un tumšam

en: For light only
lv: Tikai gaišai

en: For dark only
lv: Tikai tumšai

en: Downloading, please wait...
lv: Lejupielādē; lūdzu, uzgaidiet...

en: Failed to download list of themes
lv: Neizdevās lejupielādēt tēmu sarakstu

en: Failed to download list of themes, click "Show details" for more information
lv: Nevar lejupielādēt motīvu sarakstu. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detalizētu informāciju"

en: Choose from {} available icon themes
lv: Izvēlieties kādu no {} pieejamajiem ikonu motīviem

en: Failed to download icon themes, click "Show details" for more information.
lv: Nevar lejupielādēt ikonu motīvus. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju".

en: Zoom &in
lv: Tu&vināt

en: Zoom &out
lv: Tā&lināt

en: &Save as
lv: &Saglabāt kā

en: &Rotate
lv: Pag&riezt

en: F&ull screen
lv: Pi&lna ekrāna

en: &Fit image
lv: &Piemērot attēlu

en: Fit image inside the available space
lv: Ievietot attēlu pieejamā vietā

en: Remember &zoom
lv: Atcerēties &tālummaiņu

en: Choose a file to save to
lv: Izvēlieties datni, kurā saglabāt

en: Image: {name} {resolution}
lv: Attēls: {name} {resolution}

en: See what's new in this calibre release
lv: Skatiet jaunumus šajā calibre izlaidumā

en: Connected
lv: Savienots

en: created by
lv: izveidoja

en: %(num)d of %(total)d books
lv: %(num)d no %(total)d grāmatām

en: one book | {} books
lv[0]: viena grāmata
lv[1]: {} grāmatas
lv[2]: {} grāmatas

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
lv[0]: %(num)s, %(sel)d izvēlēts
lv[1]: %(num)s, %(sel)d izvēlēts
lv[2]: %(num)s, %(sel)d izvēlēts

en: {0}, {1} total
lv: {0}, kopā {1}

en: Cover grid
lv: Vāka režģis

en: Search bar
lv: Meklēšanas josla

en: Next Virtual library
lv: Nākošā virtuālā bibliotēka

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
lv: Pārslēdzieties uz nākamo virtuālo bibliotēku virtuālās bibliotēkas cilnes joslā

en: Previous Virtual library
lv: Iepriekšējā virtuālā bibliotēka

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
lv: Pārslēdzieties uz iepriekšējo virtuālo bibliotēku virtuālās bibliotēkas cilnes joslā

en: All books
lv: Visas grāmatas

en: Search expression for this Virtual library:
lv: Meklēšanas izteiksme šai virtuālajai bibliotēkai:

en: Sort tabs alphabetically
lv: Kārtot atkāpes alfabēta secībā

en: Restore hidden tabs
lv: Atjaunot slēptās cilnes

en: Hide Virtual library tabs
lv: Slēpt virtuālās bibliotēkas atkāpes

en: Lock Virtual library tabs
lv: Bloķēt virtuālās bibliotēkas atkāpes

en: Unlock Virtual library tabs
lv: Atbloķēt virtuālās bibliotēkas atkāpes

en: Edit "%s"
lv: Labot "%s"

en: Delete "%s"
lv: Dzēst "%s"

en: Layout
lv: Makets

en: Show and hide various parts of the calibre main window
lv: Parādiet un paslēpiet dažādas calibre galvenā loga daļas

en: No %s format
lv: Nav %s formāta

en: The book {0} does not have the {1} format
lv: Grāmatai {0} nav {1} formāta

en: Restore %s
lv: Atjaunot %s

en: Job
lv: Uzdevums

en: Running time
lv: Darbības laiks

en: Start time
lv: Sākuma laiks

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
lv[0]: Šeit strādā uzdevums:
lv[1]: Šeit {} strādā uzdevums:
lv[2]: Šeit {} strādā uzdevums:

en: Unknown job
lv: Nezināms uzdevums

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
lv[0]: Šeit gaida uzdevumu
lv[1]: Šeit {} gaida uzdevumus
lv[2]: Šeit {} gaida uzdevumus

en: Cannot kill job
lv: Nav iespējams pārtraukt darbu

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
lv: Nevar apstādināt uzdevumu, kas sazinās ar ierīci

en: Job has already run
lv: Darba jau ir izpildīts

en: This job cannot be stopped
lv: Šo darbu nevar apstādināt

en: Some of the jobs cannot be stopped. Click "Show details" to see the list of unstoppable jobs.
lv: Dažus darbus nevar apturēt. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai skatītu neapturamo darbu sarakstu.

en: Unavailable
lv: Nav pieejams

en: Click to see list of jobs
lv: Nospiediet, lai apskatītu darbu sarakstu

en: Show/hide the Jobs List
lv: Rādīt/slēpt darbu sarakstu

en: Jobs:
lv: Uzdevumi:

en: No running jobs
lv: Nav izpildošos uzdevumu

en: One running job
lv: Viens izpildāms uzdevums

en: %d running jobs
lv: Tiek izpildīti %d uzdevumi

en:  - Jobs
lv:  - Darbi

en: Search for a job by name
lv: Meklēt darbu pēc nosaukuma

en: No job
lv: Nav darbu

en: No job selected
lv: Nav izvēlētu darbu

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties pārtraukt atlasīto uzdevumu? Vai tiešām vēlaties pārtraukt visus izvēlētos uzdevumus?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties pārtraukt atlasīto uzdevumu? Vai tiešām vēlaties pārtraukt visus izvēlētos uzdevumus?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties pārtraukt visus atlasītos uzdevumus?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
lv: Vai tiešām vēlaties pārtraukt visu uzdevumus, kas nav saistīti ar ierīce?

en: &Custom
lv: &Pielāgots

en: &Alternate shortcut:
lv: &Alternatīvā saīsne:

en: &Shortcut:
lv: &Saīsne:

en: Done
lv: Pabeigts

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
lv: &Noklusējums: %(deflt)s [Pašlaik nekonfliktē: %(curr)s]

en: Press a key...
lv: Nospiediet pogu...

en: Already assigned
lv: Jau piešķirts

en: already assigned to
lv: jau piešķirts

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
lv: <b>Šī saīsne vairs nepastāv</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
lv: Veiciet dubultklikšķi uz jebkura ierakstu, lai mainītu ar to saistītos tastatūras īsceļus

en: Search for a shortcut by name
lv: Meklēt saīsni pēc nosaukuma

en: No matches
lv: Nav rezultātu

en: Could not find any shortcuts matching <i>{}</i>
lv: Nevar atrast nevienu saīsni, kas atbilstu <i>{}</i>

en: Eject this device
lv: Atbrīvot šo ierīci

en: Configure this device
lv: Konfigurēt šo ierīci

en: Update cached metadata on device
lv: Atsvaidzināt ierīcē kešotos metadatus

en: Library
lv: Bibliotēka

en: Show books in calibre library
lv: Rādīt grāmatas Calibre bibliotēkā

en: Show books in the main memory of the device
lv: Rādīt grāmatas ierīces pamatatmiņā

en: Show books in storage card A
lv: Rādīt grāmatas atmiņas kartē A

en: Show books in storage card B
lv: Rādīt grāmatas atmiņas kartē B

en: Delete library
lv: Dzēst bibliotēku

en: available
lv: pieejams

en: Close the Virtual library
lv: Aizvērt virtuālo bibliotēku

en: Change how the displayed books are sorted
lv: Mainīt parādīto grāmatu kārtošanas kritērijus

en: Sort
lv: Kārtot

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
lv: <p>Meklēt grāmatu sarakstu pēc nosaukuma, autora, izdevēja, birkas, komentāriem, utt. <br><br>Vārdi atdalīti ar atstarpēm, ir UN (AND)

en: Search the full text of all books in the library, not just their metadata
lv: Meklēt visu bibliotēkā esošo grāmatu pilno tekstu, ne tikai to metadatus

en: Do quick search (you can also press the Enter key)
lv: Veikt ātro meklēšanu (var nospiest Enter)

[ctx: mark books matching search result instead of filtering them]
en: Highlight
lv: Izcelt

en: <h2>Shutting down</h2><div>
lv: <h2>Izslēdzas</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
lv: Grāmata %(sidx)s no <span class="series_name">%(series)s</span>

en: This book is on the device in %s
lv: Šī grāmata atrodas ierīcē %s

en: Unknown chapter
lv: Nezināma nodaļa

en: Anonymous Content server user
lv: Anonīms satura servera lietotājs

en: Local E-book viewer user
lv: Vietējais e-grāmatu skatītāja lietotājs

en: Bookmark
lv: Grāmatzīme

[ctx: type of annotation]
en: Highlight
lv: Izcelt

en: Bookmarks
lv: Grāmatzīmes

en: Highlights
lv: Izcēlums

en: Export {} annotations
lv: Eksportēt {} anotācijas

en: calibre annotation collection
lv: calibre anotāciju kolekcija

en: annotations
lv: anotācijas

en: Format to export in:
lv: Eksporta formāts:

en: Save to file
lv: Saglabāt failā

en: File for exports
lv: Eksporta fails

en: Open in viewer
lv: Atvērt skatītājā

en: Show in calibre
lv: Rādīt calibre

en: Edit notes
lv: Rediģēt piezīmes

en: Export selected item | Export {} selected items
lv[0]: Eksportēt atlasīto vienumu
lv[1]: Eksportēt {} atlasītos vienumus
lv[2]: Eksportēt atlasīto vienumu

en: Delete selected item | Delete {} selected items
lv[0]: Dzēst atlasīto vienumu
lv[1]: Dzēst {} atlasītos vienumus
lv[2]: Dzēst atlasīto vienumu

en: Restrict to
lv: Ierobežot līdz

en: Type:
lv: Tips:

en: Show only annotations of the specified type
lv: Rādīt tikai norādītā veida anotācijas

en: User:
lv: Lietotājs:

en: Show only annotations created by the specified user
lv: Rādīt tikai norādītā lietotāja izveidotās anotācijas

en: Only show annotations from books that have been selected in the calibre library
lv: Rādīt tikai to grāmatu anotācijas, kuras ir atlasītas calibre bibliotēkā

en: &Show results from only selected books
lv: &Rādīt rezultātus tikai no atlasītajām grāmatām

en: &Show results from only the selected book | &Show results from only the {} selected books
lv[0]: &Rādīt rezultātus tikai no atlasītās grāmatas
lv[1]: &Rādīt rezultātus tikai no {} atlasītajām grāmatām
lv[2]: &Rādīt rezultātus tikai no atlasītās grāmatas

en: Find previous match
lv: Meklēt iepriekšējo atbilstību

en: Invalid search expression
lv: Nederīga meklēšanas izteiksme

en: The search expression: {0} is invalid. The search syntax used is the SQLite Full text Search Query syntax, <a href="{1}">described here</a>.
lv: Meklēšanas izteiksme: {0} nav derīga. Izmantotā meklēšanas sintakse ir SQLite pilna teksta meklēšanas vaicājuma sintakse, kas <a href="{1}">aprakstīta šeit</a>.

en: Edit the notes of this highlight
lv: Rediģēt šī izcēluma piezīmes

en: Add notes
lv: Pievienot piezīmes

en: Add notes to this highlight
lv: Pievienot šim izcēlumam piezīmes

en: User
lv: Lietotājs

en: Show this book in the main calibre book list
lv: Parādiet šo grāmatu galvenajā calibre grāmatu sarakstā

en: Edit notes for highlight
lv: Rediģēt piezīmes izcelšanai

en: Annotations browser
lv: Anotāciju pārlūks

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: <i>correction</i> matches <i>correcting</i> and <i>corrected</i> as well
lv: Izmantojot šo opciju, vārdu meklēšana atbilst arī visiem saistītajiem vārdiem ( atbalsta vairākas valodas). Piemēram, angļu valodā: <i>correction</i> atbilst arī <i>correcting</i> un <i>corrected</i>

en: &Delete all selected
lv: &Dzēst visu atlasīto

en: Delete the selected annotations
lv: Dzēst atlasītās anotācijas

en: &Export all selected
lv: &Eksportēt visus atlasītos

en: Export the selected annotations
lv: Eksportēt atlasītās anotācijas

en: Rebuild search index
lv: Atjaunot meklēšanas indeksu

en: Refresh annotations in case they have been changed since this window was opened
lv: Atsvaidzināt anotācijas, ja ir mainītas kopš šī loga atvēršanas

en: No selected annotations
lv: Nav atlasītu anotāciju

en: No annotations have been selected
lv: Nav atlasīta neviena anotācija

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties <b>neatgriezeniski</b> dzēst šo anotāciju?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties <b>neatgriezeniski</b> dzēst šīs {} anotācijas?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties <b>neatgriezeniski</b> dzēst šo anotāciju?

en: Editing is only supported for the notes associated with highlights
lv: Rediģēt var tikai piezīmes, kas saistītas ar izcēlumiem

en: Set to undefined
lv: Iestatīt kā nenoteiktu

en: Template editing disabled
lv: Veidņu rediģēšana ir atspējota

en: Size (MB)
lv: Izmērs (MB)

en: Modified
lv: Modificēts

en: Formats
lv: Formāti

en: Failed to read cover file for this book from the calibre library.
lv: Neizdevās nolasīt šīs grāmatas vāka failu no Calibre bibliotēkas.

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
lv: Grāmatas vāks %s ir pārāk liels, nevar to ielādēt. Mainiet izmēru vai izdzēsiet to.

en: %s stars
lv: %s zvaigznes

en: Click in this column and press Q to Quickview books with the same "%s"
lv: Klikšķiniet šajā kolonnā un spiediet Q, lai ātri pārskatītu grāmatas ar tādu pašu "%s"

en: Description:
lv: Apraksts:

en: The lookup/search name is <i>{0}</i>
lv: Uzmeklēšanas/meklēšanas nosaukums ir <i>{0}</i>

en: Marked with text "{0}"
lv: Atzīmēts ar tekstu "{0}"

en: Marked without text
lv: Atzīmēts bez teksta

en: This book's UUID is "{0}"
lv: Šīs grāmatas UUID ir "{0}"

en: Failed to set data
lv: Neizdevās uzstādīt datus

en: Could not set data, click "Show details" to see why.
lv: Nevarēja iestatīt datus. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai redzētu, kāpēc.

en: In Library
lv: Bibliotēkā

en: Unhandled error
lv: Neapstrādāta kļūda

en: Failed to read book data from calibre library. Click "Show details" for more information
lv: Neizdevās nolasīt grāmatas datus no calibre bibliotēkas. Lai iegūtu papildinformāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju"

en: Waiting for metadata to be updated
lv: Gaida metadatu atsvaidzināšanas pabeigšanu

en: Marked for deletion
lv: Atzīmētas dzēšanai

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
lv: Uzklikšķiniet divreiz, lai <b>labotu</b> mani<br><br>

en: The lookup/search name is
lv: Uzmeklēšanas/meklēšanas nosaukums ir

en: Export selected
lv: Eksportēt atlasītos

en: Select none
lv: Neatlasīt neko

en: Restrict to:
lv: Ierobežot līdz:

en: Add categories to which to restrict results.
    When no categories are specified no restriction is in effect
lv: Pievienot kategorijas, kurās ierobežot rezultātus.
    Ja nav norādītas kategorijas, ierobežojums nav spēkā.

en: Remove
lv: Aizvākt

en: Export
lv: Eksportēt

en: Export the selected notes as HTML files
lv: Eksportēt atlasītās piezīmes kā HTML failus

en: No results selected
lv: Rezultāti nav atlasīti

en: No results selected, nothing to export
lv: Nav atlasīti rezultāti, nav ko eksportēt

en: Choose folder for exported note | Choose folder for {} exported notes
lv[0]: Izvēlieties mapi {} eksportētajām piezīmēm
lv[1]: Eksportētās piezīmes mapes izvēle
lv[2]: Izvēlieties mapi {} eksportētajām piezīmēm

en: Adjust width of {0}
lv: Pielāgot {0} platumu

en: The original size can be larger than the maximum if the window has been resized
lv: Sākotnējais izmērs var būt lielāks par maksimālo, ja loga izmērs ir mainīts

en: Original size:
lv: Oriģinālais izmērs:

en: Minimum size:
lv: Minimālais izmērs:

en: Maximum size:
lv: Maksimālais izmērs:

en: You can also adjust column widths by dragging the divider between column headers
lv: Varat pielāgot kolonnu platumu, velkot sadalītāju starp kolonnu galvenēm

en: &Shrink 10%
lv: &Sarauties 10%

en: &Expand 10%
lv: &Izvērsties 10%

en: Set to mi&nimum
lv: Iestatīt uz mi&nimumu

en: Set to ma&ximum
lv: Iestatīt uz ma&ksimumu

en: &Resize column to fit contents
lv: &Mainīt kolonnas izmērus, lai tas atbilstu saturam

en: The width will be set to the size of the widest entry or the maximum size, whichever is smaller
lv: Platums tiks iestatīts uz platākā ieraksta izmēru vai maksimālo izmēru, atkarībā no tā, kurš ir mazāks

en: This box shows the current width after using the above buttons
lv: Šis lodziņš parāda pašreizējo platumu pēc iepriekš minēto pogu izmantošanas

en: Set width &to:
lv: Iestatīt platumu &uz:

en: Cannot hide all columns
lv: Nav iespējams paslēpt visas slejas

en: You must not hide all columns
lv: Jūs nedrīkstat paslēpt visas slejas

en: Sort on %s
lv: Kārtot pēc %s

en: Ascending
lv: Augoši

en: Descending
lv: Dilstoši

en: Change text alignment for %s
lv: Mainīt %s teksta līdzināšanu

en: Center
lv: Centrēt

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Change font style for %s
lv: Mainīt %s fonta stilu

en: Bold font
lv: Treknraksta fonts

en: Normal font
lv: Parastais fonts

en: Bold and Italic font
lv: Treknraksta un slīpraksta fonts

en: Italic font
lv: Slīpraksta fonts

en: Adjust width of column {0}
lv: Pielāgot kolonnas {0} platumu

en: Quickview column %s
lv: Ātrā skata sleja %s

en: Edit permissible values for %s
lv: Rediģēt %s pieļaujamās vērtības

en: Hide column %s
lv: Paslēpt sleju %s

en: Show column
lv: Rādīt sleju

en: Remember On Device column width
lv: Atcerēties kolonnas platumu ierīcē

en: Reset On Device column width to default
lv: Atiestatīt kolonnas platumu ierīcē pēc noklusējuma

en: Restore default layout
lv: Atjaunot noklusēto izkārtojumu

en: Hide row numbers
lv: Slēpt rindu numurus

en: Show row numbers
lv: Rādīt rindu numurus

en: Toggle mark for book
lv: Grāmatas pārslēgšanas atzīme

en: Mark book with text label
lv: Atzīmēt grāmatu ar teksta etiķeti

en: Un-split the book list
lv: Atdaliet grāmatu sarakstu

en: Split the book list
lv: Sadaliet grāmatu sarakstu

en: Allow moving columns with the mouse
lv: Atļaut pārvietot kolonnas ar peli

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
lv: Nomešana uz ierīces nav atbalstīta. Vispirms pievienojiet grāmatu calibre bibliotēkai.

en: File name
lv: Faila nosaukums

en: Configure viewer
lv: Konfigurēt skatītāju

en: Use white background
lv: Izmantot baltu fonu

en: Hyphenate
lv: Dalīt zilbēs

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
lv: <b>Jums ir jāpārstartē Calibre, lai izmaiņas stātos spēkā.</b>

en:  - LRF viewer
lv:  - LRF skatītājs

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
lv: <b>Nav atbilstību</b> par meklēšanas frāzi <i>%s</i> tika atrasti.

en: %prog [options] book.lrf
    
    Read the LRF e-book book.lrf
lv: %prog [options] book.lrf
    
    Lasīt LRF e-grāmatu book.lrf

en: Print more information about the rendering process
lv: Izdrukāt vairāk informācijas par analīzes procesu

en: Turn on visual aids to debugging the rendering engine
lv: Iespējot vizuālo palīdzību renderēšanas dziņa atkļūdošanai.

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
lv: Atslēgt zilbjdali. Var ievērojami paātrināt renderēšanu.

en: By default the background is off white as I find this easier on the eyes. Use this option to make the background pure white.
lv: Pēc noklusējuma fons ir balts, jo es uzskatu, ka tas ir vieglāks acīm. Izmantojiet šo iespēju, lai padarītu fonu tīri baltu.

en: Profile the LRF renderer
lv: Profila LRF attēlotājs

en: LRF viewer
lv: LRF skatītājs

en: Parsing LRF file
lv: Parsē LRF datni

en: LRF viewer toolbar
lv: LRF skatītāja rīkjosla

en: Next page
lv: Nākošā lapa

en: Previous Page
lv: Iepriekšējā lapa

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Forward
lv: Uz priekšu

en: Next match
lv: Nākamais rezultāts

en: Open e-book
lv: Atvērt e-grāmatu

en: Use the library located at the specified path.
lv: Izmantot bibliotēku, kas atrodas norādītajā ceļā.

en: Start minimized to system tray.
lv: Startējot samazināt uz sistēmas tekni.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
lv: Ignorēts, nelietojiet. Tikai attiecībā uz mantojuma iemesliem

en: Do not check for updates
lv: Nemeklēt atjauninājumus

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
lv: Ignorēt pielāgotus spraudņus, noderīgi, ja jūsu instalētais spraudnis, traucē startēt calibre

en: Path too long
lv: Ceļš ir pārāk garš

en: Path to Calibre Portable (%s) too long. It must be less than 59 characters.
lv: Ceļš uz Calibre Portable (%s) ir pārāk garš. Tam ir jābūt mazākam par 59 rakstzīmēm.

en: Calibre Library
lv: Calibre bibliotēka

en: Failed to create library
lv: Neizdevās izveidot bibliotēku

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
lv: Neizdevās izveidot calibre bibliotēku: %r.
    Jums tiks lūgts izvēlēties jaunās bibliotēkas atrašanās vietu.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
lv: Nevarēja salabot bibliotēku. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: Initializing user interface...
lv: Inicializē lietotāja saskarni...

en: Choose a location for your new calibre e-book library
lv: Izvēlieties jaunās calibre bibliotēkas atrašanās vietu

en: Repairing failed
lv: Neizdevās salabot

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
lv: Datubāzi salabt neizdevās. Sāk darbu ar jaunu, tukšu bibliotēku.

en: Bad database location
lv: Nederīga datubāzes atrašanās vieta

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
lv: Nederīga datubāzes atrašanās vieta %r. calibre tagad beigs darbu.

en: Startup error
lv: Palaišanas kļūda

en: There was an error during {0} startup. Parts of {0} may not function. Click "Show details" to learn more.
lv: Radās kļūda {0} palaišanas laikā. Šīs {0} daļas var nedarboties. Klikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai uzzinātu vairāk.

en: Corrupted database
lv: Bojāta datubāze

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
lv: Bibliotēkas datubāze mapē %s ir bojāta. Vai vēlaties ļaut calibre mēģināt to automātiski rekonstruēt? Ņemiet vērā, ka rekonstrukcija var nebūt pilnīga. Ja izvēlēsieties Nē, tiks izveidota jauna, tukša calibre bibliotēka.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
lv: Nederīga datubāzes atrašanās vieta %r. Darbs tiks sākts ar jaunu, tukšu calibre bibliotēku

en: Starting %s: Loading books...
lv: Sāknēju %s: Ielādē grāmatas...

en: Cannot start calibre
lv: Calibre nav iespējams palaist

en: Another calibre program that can modify calibre libraries, such as, {0} or {1} is already running. You must first shut it down, before starting the main calibre program. If you are sure no such program is running, try restarting your computer.
lv: Jau darbojas cita calibre programma, kas var modificēt calibre bibliotēkas, piemēram, {0} vai {1}. Pirms galvenās calibre programmas palaišanas tā ir jāizslēdz. Ja esat pārliecināts, ka šāda programma nedarbojas, mēģiniet restartēt datoru.

en: Failed to contact running instance of calibre
lv: Neizdevās sazināties ar strādājošu calibre

en: Contacting calibre failed
lv: Nevar sazināties ar calibre

en: Failed to contact running instance of calibre, try restarting calibre
lv: Nevar sazināties ar darbojošos calibre, mēģiniet restartēt calibre

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
lv: Izslēgšanas komanda nosūtīta, gada...

en: Failed to shutdown running calibre instance
lv: Darbojošos calibre procesu neizdevās izslēgt

en: &Preferences
lv: &Uzstādījumi

en: &Quit
lv: I&ziet

en: The folder "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
lv: Mape "{}" ir atvērta citā programmā, tāpēc Calibre tai nevar piekļūt.

en: The file "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
lv: Datne "{}" ir atvērta citā programmā, tāpēc Calibre tai nevar piekļūt.

en: A folder is open in another program so calibre cannot access it.
lv: Mape ir atvērta citā programmā, tāpēc Calibre tai nevar piekļūt.

en: A file is open in another program so calibre cannot access it.
lv: Fails ir atvērts citā programmā, tāpēc Calibre tam nevar piekļūt.

en: This is usually caused by leaving Windows explorer or a similar file manager open to a folder in the calibre library. Close Windows explorer and retry.
lv: To parasti izraisa tas, ka atstājat atvērtu Windows Explorer vai līdzīgu failu pārvaldnieku, lai atvērtu mapi Calibre bibliotēkā. Aizveriet Windows explorer un mēģiniet vēlreiz.

en: This is usually caused by software such as antivirus or file sync (aka DropBox and similar) accessing files in the calibre library folder at the same time as calibre. Try excluding the calibre library folder from such software.
lv: To parasti izraisa tāda programmatūra kā antivīruss vai failu sinhronizēšana (pazīstama arī kā DropBox un tamlīdzīgi), kas piekļūst failiem Calibre bibliotēkas mapē vienlaikus ar Calibre. Mēģiniet izslēgt Calibre bibliotēkas mapi no šādas programmatūras.

en: Cannot open file or folder as it is in use
lv: Failu vai mapi nevar atvērt, ja tā tiek izmantota

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access the file: "{0}".
lv: Operētājsistēma atteica atļauju, kad Calibre mēģināja piekļūt failam: "{0}".

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access a file.
lv: Operētājsistēma atteica atļauju, kad Calibre mēģināja piekļūt failam.

en: This means either that the permissions on the file or its parent folder are incorrect or the file is open in another program.
lv: Tas nozīmē, ka vai nu faila vai tā vecākās mapes atļaujas ir nepareizas, vai arī fails ir atvērts citā programmā.

en: Cannot open file or folder
lv: Nevar atvērt failu vai mapi

en: Could not open the folder: "{}". It is already opened in the following programs:
lv: Nevar atvērt mapi: "{}". Tā jau ir atvērta šādās programmās:

en: Unhandled exception
lv: Neparedzēts izņēmums

en: Edit Markdown
lv: Rediģēt atzīmes

en: &Markdown source
lv: &Atzīmēšanas avots

en: &Preview
lv: &Apskats

en: Set date to undefined
lv: Iestatīt nenoteiktu datumu

en: Set date to today
lv: Iestatīt šodienas datumu

en: &Redo
lv: At&griezt

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
lv: Norādiet, kā šī grāmata būtu jāšķiro pēc nosaukuma. Piemēram, The Exorcist varētu tikts sakārtots kā Exorcist, The.

en: Title &sort:
lv: Kārtošana pēc nosaukuma

en:  The ok icon indicates that the current title sort matches the current title
lv:  Ikona Labi norāda, ka tekošā virsraksta kārtošana atbilst pašreizējam nosaukumam

en:  The error icon warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
lv:  Kļūdas ikona brīdina, ka tekošā virsraksta kārtošana neatbilst pašreizējam nosaukumam. Ja vēlaties, nav jāveic nekādas darbības.

en: &Edit authors
lv: &Labot autorus

en: Authors changed
lv: Autori mainīti

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
lv: Jūs esat mainījis autoru šai grāmatai. Jums ir jāsaglabā šīs izmaiņas, pirms jūs varat izmantot Pārvaldīt autorus. Vai vēlaties saglabāt šīs izmaiņas?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
lv: Norādiet, kā šīs grāmatas autors(i) būtu jāsakārto. Piemēram, Charles Dickens būtu jākārto kā Dickens, Charles.
    Ja lodziņš ir zaļā krāsā, tad teksts atbilst individuālā autora kārtotajai rindai. Ja tas ir sarkanā krāsā, tad autori un šis teksts nesakrīt.

en: Author s&ort:
lv: Kārtot a&utors:

en:  The ok icon indicates that the current author sort matches the current author
lv:  Ikona Labi norāda, ka tekošā autora kārtošana atbilst pašreizējam autoram

en:  The error icon indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
lv:  Kļūdas ikona norāda, ka tekošā autora kārtošana neatbilst pašreizējam autoram. Ja vēlaties, nav jāveic nekādas darbības.

en: Series changed
lv: Sērija mainīta

en: You have changed the series. In order to use the category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
lv: Jūs esat mainījis sēriju. Lai izmantotu kategoriju redaktoru, šīs izmaiņas ir jāatmet vai jāpiemēro. Vai lietot izmaiņas?

en: &Number:
lv: &Skaitlis:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
lv: Pēdējās izmaiņas: %s
    
    Dubultklikšķis, lai apskatītu

en: Restore %s from the original
lv: Atjaunot %s no oriģināla

en: &View {} format
lv: &Skatīt {} formātu

en: Set the cover for the book from the selected format
lv: Uzstāda vāka attēlu izvēlētā formāta grāmatai

en: Set metadata for the book from the selected format
lv: Uzstādīt grāmatas metadatus no izvēlētā formāta

en: Add a format to this book
lv: Pievienot jaunu formātu šai grāmatai

en: Remove the selected format from this book
lv: Dzēst izvēlēto formātu no šī grāmatas

en: Choose formats for
lv: Izvēlieties formātus

en: No permission
lv: Nav tiesību

en: You do not have permission to read the following files:
lv: Jums nav tiesību lasīt sekojošas datnes:

en: No format selected
lv: Nav izvēlēts formāts

en: &Browse
lv: &Pārlūkot

en: Trim bord&ers
lv: Apgrieziet ma&las

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
lv: Automātiski noteikt un noņemt papildus vietu no vāka malas.
    Nospiežot to atkārtoti dažkārt var noņemt spītīgās robežas.

en: Download co&ver
lv: Lejupielādēt &vāku

en: &Generate cover
lv: Ģ&enerēt vāku

en: Customize the styles and colors of the generated cover
lv: Pielāgot stilu un krāsas izveidotajam vākam

en: Undo last Generate cover
lv: Atsaukt pēdējo Ģenerēt vāku

en: Not a valid picture
lv: Nederīgs attēls

en: Invalid cover
lv: Nederīgs vāks

en: Could not change cover as the image is invalid.
lv: Neizdevās nomainīt vāku, jo attēls nav nederīgs.

en: Rating of this book. 0-5 stars
lv: Šīs grāmatas vērtējums (0 - 5 zvaigznes)

en: Tags changed
lv: Birkas mainītas

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
lv: Jūs esat mainījis birkas. Lai izmantotu birku redaktoru, jums ir vai nu jāizmet vai jāpielieto šīs pārmaiņas. Pielietot izmaiņas?

en: A comma separated list of languages for this book
lv: Ar komatu atdalīt valodu sarakstu šai grāmatai

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
lv[0]: Valoda %s nav atpazīta
lv[1]: Valodas %s nav atpazītas
lv[2]: Valodas %s nav atpazītas

en: Unknown language
lv: Nezināma valoda

en: Edit Identifiers
lv: Labot identifikatorus

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
lv: Labot grāmatas identifikatorus. Katram identifikatoram jābūt norādītam atsevišķā rindā un jābūt noteiktam type:value formā

en: Duplicate identifier
lv: Atkārtots identifikators

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
lv: %s tipa identifikators izmantots vairāk kā vienu reizi. Katram identifikatoram jābūt unikālam

en: Invalid identifier
lv: Nederīgs identifikators

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
lv: Identifikators %s nav derīgs. Identifikatoram jābūt noteiktam type:value formā

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
    
    If an identifier value contains a comma, you can use the | character to represent it.
lv: Rediģēt šīs grāmatas identifikatorus. Piemēram: 
    
    %s
    
    Ja identifikatora vērtība satur komatu, var izmantot | rakstzīmi, lai to attēlotu.

en: Edit identifiers in a dedicated window
lv: Labojiet identifikatorus tam paredzētajā logā

en: This ISBN is valid
lv: Šis ISBN ir derīgs

en: This ISBN is invalid
lv: Šis ISBN ir nederīgs

en: Invalid ISBN
lv: Nederīgs ISBN

en: Enter an ISBN
lv: Ievadiet ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
lv: Ievadītais ISBN nav derīgs. Mēģiniet vēlreiz.

en: Clear publisher
lv: Notīrīt izdevēju

en: Publisher changed
lv: Mainīts izdevējs

en: You have changed the publisher. In order to use the Category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
lv: Jūs esat mainījis izdevēju. Lai izmantotu kategoriju redaktoru, šīs izmaiņas ir jāatmet vai jāpiemēro. Vai lietot izmaiņas?

en: Clear date
lv: Notīrīt datumu

en: Schedule download?
lv: Ieplānot lejupielādi?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
lv[0]: <b>Atlasītās grāmatas</b> metadati tiks lejupielādēti fonā. Turpināt?
lv[1]: Metadati tiks lejupielādēti <b>{} atlasītajām grāmatām</b> fonā. Turpināt?
lv[2]: Metadati tiks lejupielādēti <b>{} atlasītajām grāmatām</b> fonā. Turpināt?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
lv: Lejupielādes progresam var sekot uzklikšķinot uz rotējošā indikatora labajā apakšējajā stūrī.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
lv: Pirms lejupielādēto metadatu pielietošanas tiks prasīts apstiprinājums.

en: Download only &metadata
lv: Lejupielādēt tikai &metadatus

en: Download only &covers
lv: Lejupielādēt tikai &vākus

en: &Configure download
lv: &Konfigurēt lejupielādi

en: Download &both
lv: Lejupielādēt &abus

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
lv[0]: Lejupielādējiet vienas grāmatas metadatus
lv[1]: Lejupielādējiet metadatus {} grāmatām
lv[2]: Lejupielādējiet metadatus {} grāmatām

en: Metadata download started
lv: Metadatu lejupielāde uzsākta

en: (Failed metadata)
lv: (Neveiksmīgi metadati)

en: (Failed cover)
lv: (Neveiksmīgi vāki)

en: Processed %s
lv: Apstrādātas %s

en: Metadata fields to download
lv: Metadatu lauki lejupielādei

en: Revert %s
lv: Atjaunot %s

en: Merge identifiers
lv: Apvienot identifikatorus

en: Merge tags
lv: Apvienot birkas

en: Cover size: {0}x{1}
lv: Vāka izmērs: {0}x{1}

en: Compare metadata
lv: Salīdzināt metadatus

en: &Accept all remaining
lv: &Apstiprināt visus atlikušos

en: Re&ject all remaining
lv: &Noraidīt visus atlikušos

en: R&eject
lv: N&oraidīt

en: Reject changes and move to next [{}]
lv: Noraidīt izmaiņas un pāriet uz nākamo [{}]

en: Move to next [%s]
lv: Pāriet uz nākamo [%s]

en: &Mark rejected books
lv: &Iezīmēt noraidītās grāmatas

en: Mark rejected books in the book list after this dialog is closed
lv: Iezīmēt noraidītās grāmatu sarakstā iekļautās grāmatas, pēc tam, kad šis dialogs būs aizvērts

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
lv: Visas pārskatītās izmaiņas tiks zaudētas! Vai tiešām vēlaties atcelt?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
lv:  [%(num)d no %(tot)d]

en: Are you sure you want to reject the remaining result? | Are you sure you want to reject all {} remaining results?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties noraidīt atlikušo rezultātu?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties noraidīt visus {} atlikušos rezultātus?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties noraidīt visus {} atlikušos rezultātus?

en: Rendering {} pages, please wait...
lv: Notiek {} lappušu atveidošana, lūdzu, uzgaidiet...

en: comic book
lv: komiksu grāmata

en: Choose a cover from the list of pages below
lv: Izvēlieties vāku no esošā lapu saraksta

en: &More pages
lv: &Vairāk lapu

en: Choose cover from book
lv: Izvēlieties grāmatas vāku

en: Failed to render
lv: Renderēšana neizdevās

en: Could not render this file
lv: Nevar atveidot šo failu

en: This book has no pages
lv: Šai grāmatai nav lappušu

en: page %d
lv: laba %d

en: Next
lv: Nākamais

en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Manage the extra data files associated with this book [{}]
lv: Pārvaldīt papildu datu failus, kas saistīti ar šo grāmatu [{}]

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
lv: Automātiski izveidot nosaukuma kārtošanas ierakstu, pamatojoties uz pašreizējā nosaukuma ierakstu.
    Izmantojot šīs pogas, lai izveidotu virsrakstu vai mainītu virsrakstu kārtošanu no sarkana uz zaļu.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
lv: Automātiski izveidot kārtot autora ierakstu, pamatojoties uz pašreizējo autora ierakstu. Izmantojot šo pogu, izveidot kārtot autoru tādu, ka kārtot autoru mainās no sarkana uz zaļu. Šīm pogām ir pieejama izvēlnes funkcija. Klikšķiniet un turiet pogu, lai to aplūkotu.

en: Set author sort from author
lv: Uzstādīt kārtot autoru pēc autora

en: Set author from author sort
lv: Uzstādīt autoru pēc kārtot autoru

en: Copy author to author sort
lv: Kopēt kārtošanas autoru no autora

en: Copy author sort to author
lv: Kopēt autoru uz kārtošanas autoru

en: Swap the author and title
lv: Mainīt vietām autoru un nosaukumu

en: Open the Manage Authors editor. Use to rename authors and correct individual author's sort values
lv: Atveriet rediģētāju Pārvaldīt autorus. Izmantojiet, lai pārdēvētu autorus un labotu atsevišķu autoru šķirošanas vērtības.

en: Open the Manage Series editor
lv: Atvērt sadaļas Pārvaldīt sērijas redaktoru

en: Clear rating
lv: Iztīrīt vērtējumus

en: Open the Tag editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage Tags editor
lv: Atvērt birku redaktoru. Ja ir nospiests taustiņš Ctrl vai Shift, atvērt redaktoru Pārvaldīt birkas.

en: Clear all tags
lv: Iztīrīt visas birkas

en: Clear Ids
lv: Iztīrīt ID

en: Paste the contents of the clipboard into the identifiers prefixed with an auto-detected prefix such as isbn: or url:. Or right click, and choose a specific prefix to use.
lv: Ielīmējiet starpliktuves saturu identifikatoros ar prefiksu ar automātiski noteikto prefiksu, piemēram, isbn: vai url:. Vai ar peles labo pogu klikšķiniet un izvēlieties konkrētu prefiksu, ko izmantot.

en: Open the Manage Publishers editor
lv: Atvērt redaktoru Pārvaldīt izdevējus

en: &Download metadata
lv: &Lejupielādēt metadatus

en: Download metadata for this book [%s]
lv: Lejupielādēt metadatus šai grāmatai [%s]

en: Undo last metadata download
lv: Atsaukt pēdējo metadatu lejupielādi

en: Configure download metadata
lv: Konfigurēt metadatu lejupielādi

en: Change how calibre downloads metadata
lv: Mainiet kārtību, kādā calibre lejupielādē metadatus

en: Edit list of prefixes
lv: Labot prefiksu sarakstu

en: Edit prefixes
lv: Labot prefiksus

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
lv: Ievadiet prefiksus, pa vienan rindiņā. Pirmais prefikss kļūst par noklusējumu.

en: Save changed metadata?
lv: Vai saglabāt mainītos metadatus?

en: You've changed the metadata for this book. Edit book is set to update embedded metadata when opened. You need to save your changes for them to be included.
lv: Jūs esat mainījis šīs grāmatas metadatus. Grāmatas rediģēšana ir iestatīta atjaunināt iegultos metadatus, kad tie tiek atvērti. Lai tie tiktu iekļauti, jums ir jāsaglabā izmaiņas.

en: &Don't save
lv: &Nesaglabāt

en: Could not read from book file.
lv: Nevar nolasīt no grāmatas faila.

en: The cover in the %s format is invalid
lv: %s formāta vāks nav derīgs

en: No downloaded metadata
lv: Nav lejupielādētu metadatu

en: There is no downloaded metadata to undo
lv: Nav atsaucamu lejupielādēto metadatu

en: There is another book to edit in this set. | There are still {} more books to edit in this set.
lv[0]: Šajā komplektā ir vēl viena labojama grāmata.
lv[1]: Šajā komplektā vēl ir {} vairāk grāmatu, ko labot.
lv[2]: Šajā komplektā vēl ir {} vairāk grāmatu, ko labot.

en: Are you sure you want to stop? Use the "Next" button instead of the "OK" button to move through books in the set.
lv: Vai tiešām vēlaties pārtraukt? Izmantojiet "Tālāk", nevis "OK", lai pārvietotos pa grāmatas kopu.

en: &Continue editing
lv: &Turpināt labošanu

en: &Stop editing
lv: &Pārtraukt labošanu

en: You will lose all unsaved changes. Are you sure?
lv: Jūs zaudēsiet visas nesaglabātās izmaiņas. Vai esi pārliecināts?

en: Save changes and edit the metadata of {} [Alt+Right]
lv: Saglabājiet izmaiņas un rediģējiet {} metadatus [Alt+Right]

en: Save changes and edit the metadata of {} [Alt+Left]
lv: Saglabājiet izmaiņas un rediģējiet {} metadatus [Alt+Left]

en: Change cover
lv: Mainīt vāku

en: Co&mments
lv: Ko&mentāri

en: &Metadata
lv: &Metadati

en: &Cover and formats
lv: &Vāks un formāti

en: C&ustom metadata
lv: &Papildu metadati

en: &Comments
lv: &Kometāri

en: Basic metadata
lv: Galvenie metadati

en: Custom metadata
lv: Papildu metadati

en: Has summary
lv: Ir apraksts

en: The "has cover" indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
lv: "Ar vāku" norāde nav pilnībā
    ticama. Dažreiz rezultāti neatzīmē
    vāciņu, kas atrodas lejupielādes
    procesā un otrādi.

en: See at
lv: Skatīt

en: Please wait
lv: Uzgaidiet

en: calibre is downloading metadata from:
lv: calibre lejupielādē metadatus no

en: Title: %s
lv: &Nosaukums: %s

en: Authors: %s
lv: Autori: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
lv: Neizdevās lejupielādēt metadatus. Uzklikšķiniet  "Rādīt vairāk"plašākai informācijai

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
lv: Neizdevās atrast grāmatas, kas atbilst jūsu meklējumam. Mēģiniet padarīt meklēšanu <b>mazāk specifisku</b>. Piemēram, izmantojiet tikai nosaukuma autora vārdu un vienu atšķirīgu vārdu.<p>Lai skatītu pilnu žurnālu, noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: Current cover
lv: Pašreizējais vāks

en: Searching...
lv: Meklē...

en: View this cover at full size
lv: Skatīt šo vāku pilnā izmērā

en: Copy this cover to clipboard
lv: Kopēt šo vāku uz starpliktuvi

en: Save this cover to disk
lv: Saglabāt šo vāciņu diskā

en: Save this cover in the book extra files
lv: Saglabājiet šo vāku grāmatas papildu failos

en: Save cover image
lv: Saglabāt vāka attēlu

en: Too many covers
lv: Pārāk daudz vāku

en: Could not save cover as there are too many existing covers
lv: Nevar saglabāt vāku, jo ir pārāk daudz esošo vāku

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
lv: Lūdzu uzgaidiet, lejupielādē <b>%s</b> vākus...

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
lv: Neizdevās lejupielādēt nevienu vāku, uzklikšķiniet "Rādīt vairāk" plašākai informācijai.

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
lv: <b>%s</b> nevarēja atrast nevienu vāku.

en: Found a cover for {title}
lv: Atrada vāku {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
lv: Atrasts <b>{num}</b> vāks {title}. Kad lejupielāde ir pabeigta, vāki tiks sakārtoti pēc lieluma.

en: Downloading metadata...
lv: Lejupielādē metadatus...

en: &Back
lv: &Atpakaļ

en: Downloading cover...
lv: Lejupielādē vāku...

en: Failed to run
lv: Neizdevās palaist

en: Failed to run program, click "Show details" for more information
lv: Nevar palaist programmu. Lai iegūtu papildinformāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju"

en: Command line:
lv: Komandrinda:

en: Choose a program to open %s files
lv: Izvēlieties lietotni %s datņu atvēršanai

en: Executable files
lv: Izpildāmās datnes

en: Cannot execute
lv: Nav iespējams izpildīt

en: The program %s is not an executable file
lv: Lietotne %s nav izpildāma datne

en: Application path:
lv: Lietotnes ceļš:

en: Invalid application
lv: Nederīga programma

en: %s is not a valid macOS application bundle.
lv: %s nav derīga macOS lietojumprogrammu pakotne.

en: Choose a program
lv: Izvēlieties lietotni

en: Gathering data, please wait...
lv: Apkopo datus; lūdzu, uzgaidiet...

en: &Browse computer for program
lv: &Pārlūkot datorā programmu

en: Error finding programs
lv: Lietotni atrast neizdevās

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
lv: Nevarēja atrast programmas jūsu datorā, lai iegūtu vairāk informācijas, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" pogas

en: Edit the applications used for %s files
lv: Rediģēt %s failiem izmantotās programmas

en: Change &icon
lv: Mainīt &ikonu

en: Change &name
lv: Mainīt &nosaukumu

en: No selection
lv: Nekas nav atlasīts

en: No application selected
lv: Nav izvēlēta neviena lietotne

en: Choose new icon
lv: Izvēlieties jaunu ikonu

en: Invalid icon
lv: Nederīga ikona

en: Could not load image from %s
lv: Nevar ielādēt attēlu no %s

en: Enter new name
lv: Ievadiet jaunu nosaukumu

en: New name for {}
lv: Jauns vārds {}

en: cover image
lv: vāka attēls

en: Open {0} files with {1}
lv: Atvērt {0} datnes ar {1}

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
lv: Atjaunot uzstādījumus pēc noklusējuma. Klikšķiniet uz Pielietot, lai saglabātu noklusētos iestatījumus.

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Ignore duplicate incoming formats
lv: Neņemt vērā atkārtojošos formātus

en: Overwrite existing duplicate formats
lv: Pārrakstīt pastāvošos atkārtojošos formātus

en: Create new record for each duplicate format
lv: Katram atkārtojošamies formātam izveidot jaunu ierakstu

en: Choose a folder
lv: Izvēlieties mapi

en: Invalid folder
lv: Nederīga mape

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
lv: Jums jānorāda esošu mapi kā jūsu auto-pievienošanas mapi. %s neeksistē.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
lv: Jums nav lasīšanas/rakstīšanas pieejas tiesību mapei: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
lv: Nevar izmantot mapes, kuru nosaukumi sākas ar periodu vai pasvītrojumu: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
lv: <b>UZMANĪBU:</b> Visi ievietotie faili %s tiks automātiski dzēsti pēc pievienošanas calibre. Vai esat pārliecināts?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
lv: Šeit jūs varat kontrolēt, kā calibre lasīs metadatus no failiem, pievienojot tos. calibre var vai nu nolasīt metadatus no faila nosaukuma, vai no faila.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
lv: Lasīt &metadatus no datnes satura, nevis datnes nosaukuma

en: Swap the first name and last name of the author. This affects only metadata read from file names.
lv: Mainiet autora vārdu un uzvārdu. Tas ietekmē tikai metadatus, kas nolasīti no failu nosaukumiem.

en: &Swap author first name and last name when reading author from filename
lv: &Mainiet autora vārdu un uzvārdu, lasot autoru no faila nosaukuma

en: Configure metadata from file name
lv: Konfigurēt metadatus no faila nosaukuma

en: Reading &metadata
lv: Lasīt &metadatus

en: &Mark newly added books
lv: Atzī&mēt jaunās pievienotās grāmatas

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
lv: Lietojot "&Kopēt uz bibliotēku" darbību, lai kopētu grāmatas starp bibliotēkām, saglabā datumu

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
lv: Izmantojot darbību "Kopēt bibliotēkā" pārbaudīt &dublikātus ar tādu pašu nosaukumu, autoru un valodu

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
lv: Automātiski &pārvērst pievienotās grāmatas vēlamajā izvades formātā

en: This will force an automatic conversion even if the file being added is the same format as the output format. For example, if you set your output format to EPUB and add an EPUB file, an EPUB to EPUB conversion will be run.
lv: Tas liks izpildīt automātisko pārveidošanu, pat ja pievienojamā datne ir tādā pašā formātā, kā norādītais mērķis. Piemēram, ja ir norādīts, ka grāmata jāpārveido EPUB formātā un Jūs pievienojat EPUB formāta datni, tiks izpildīta EPUB pārvēršana par EPUB.

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
lv: Kad automātiski konvertē, grāmatas konvertē, pat ja pievienotais formāts ir tāds pats kā izvades formāts

en: &Auto-merge added books if they already exist:
lv: &Automātiski apvienot pievienotās grāmatas, ja tās jau eksistē:

en: &Tags to apply when adding a book:
lv: &Piemērot birkas, pievienojot grāmatai:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
lv: Ar komatu atdalīts birku saraksts, kas tiks piemērotas grāmatām, pievienotām bibliotēkai

en: Contro&l how tags are processed:
lv: Kontro&lēt birku apstrādes veidu:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
lv: Izveidojiet likumus, kuri var automātiski filtrēt vai pārveidot birkas grāmatām, tiklīdz tās ir pievienotas bibliotēkai.

en: &Rules to filter tags read from metadata
lv: &Noteikumi, kā filtrēt birkas, kas lasīti no metadatiem

en: Control which files are added during bul&k imports:
lv: Kontrolēt, kuri faili tiek pievienoti liela &apjoma importa laikā:

en: <p>You can specify rules to add/ignore files here. These will be used when recursively adding books from folders.
lv: <p>Šeit varat norādīt noteikumus, lai pievienotu/ignorētu failus. Tie tiks izmantoti, rekursīvi pievienojot grāmatas no mapēm.

en: Rules to filter added &files
lv: Noteikumi, kā filtrēt pievienotos &failus

en: Control how auth&ors are processed:
lv: Kontrolēt auto&ru apstrādi:

en: Rules to manipulate a&uthor names
lv: Kārtulas, lai manipulētu ar a&utoru vārdiem

en: Adding &actions
lv: Pievienot &darbības

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
lv: Pēc noklusējuma, calibre automātiski pievieno tikai zināmus e-grāmatu failus. 
    Šī opcija norāda calibre, pievienot visus failu tipus, izņemot
    kas ir skaidri ignorēti zemāk.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
lv: Automātiski pievienot failus no &visiem veidiem (ne tikai e-grāmatas)

en: Folder to automatically add files from
lv: Automātiski pievienot failus no mapes

en: Browse for folder
lv: Sameklēt mapi

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
lv: Automātiski &pārvērst pievienotos failus vēlamajā izvades formātā

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
lv: <b>Ignorēt</b> failus ar šādiem &paplašinājumiem, automātiski pievienojot

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
lv: Norādīt &mapi. Visus failus, kas izvirzīti šajā mapē tiks automātiski pievienoti calibre (nepieciešama restartēšana).

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
lv: <b>UZMANĪBU:</b> Faili iepriekšējā mapē tiks dzēsti pēc pievienošanas calibre.

en: If set, this option will cause calibre to check if a file
     being automatically added is already in the calibre library.
     If it is, a message will pop up asking you whether
     you want to add it anyway.
lv: Ja ir iestatīta šī opcija, calibre izdarīs pārbaudi, vai fails
     tiek automātiski pievienots, un jau atrodas calibre bibliotēkā.
     Ja tā ir, parādīsies ziņojums, kurā tiks jautāts, vai
     jūs vēlaties to pievienot jebkurā gadījumā.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
lv: Pārbaudiet, &vai failos ir automātiski pievienoti dublikāti

en: &Automatic adding
lv: &Automātiska pievienošana

en: High
lv: Augsta

en: Low
lv: Zema

en: Very low
lv: Ļoti zema

en: Confirmation dialogs have all been reset
lv: Visi apstiprinājuma dialogi ir atiestatīti

en: Notify when a &new version is available
lv: Paziņot, kad ir pieejama &jauna versija

en: Job &priority:
lv: Darbu &prioritāte:

en: Preferred &input format order:
lv: Vēlamā &ievades formātu kārtība:

en: When multiple formats are present in a book being converted, this list determines which format will be used as the "source" for the conversion.
lv: Ja konvertējamajā grāmatā ir vairāki formāti, šis saraksts nosaka, kurš formāts tiks izmantots kā konvertēšanas "avots".

en: Preferred &output format:
lv: Vēlamais &rezultāta formāts:

en: Recognize numbers inside text when sorting (needs restart)
lv: Kārtošanas laikā atpazīt skaitļus tekstā (nepieciešams restartēt)

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
lv: Ja ieslēgts, Jā/Nē pielāgotās slejas vērtības var būt Jā, Nē, vai Nezināms.
    Ja nav atzīmēts, vērtības var būt Jā vai Nē.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
lv: &Jā/Nē, slejām ir trīs vērtības (nepieciešams restartēt)

en: Default network &timeout:
lv: Noklusētā tīkla &noildze:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
lv: Uzstādīt noklusēto noilgumu tīkla ielādē (t.i, jebkurā laikā, kad ejam ārā no interneta, lai iegūtu informāciju)

en:  seconds
lv:  sekundes

en: Use this Virtual library on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
lv: Izmantot šo virtuālo bibliotēku startējot calibre, ja šī bibliotēka tiek izmantota. Lietot arī, pārslēdzoties uz šo bibliotēku. Ņemiet vērā, ka šis iestatījums ir katrai bibliotēkai.

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
lv: Atiestatīt visus atslēgtos apstiprināšanas dialoglodziņus

en: Use internal &viewer for:
lv: Izmantot iekšējo skatītāju šādiem formātiem:

en: File types that are unchecked in this list will be opened with the default program configured in the operating system, for that file type.
lv: Failu tipi, kas sarakstā nav atzīmēti, tiks atvērti ar noklusējuma programmu, kas operētājsistēmā konfigurēta šim faila tipam.

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
lv: Virtuālā bibliotēka jāpiemēro, kad tiek atvērta &pašreizējā bibliotēka:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
lv: Automātiski nosūtīt lejupielādētās &ziņas uz e-grāmatu lasītāju

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
lv: &Dzēst ziņas no bibliotēkas, kad tās tiek automātiski nosūtītas uz lasītāju

en: All columns
lv: Visas slejas

en: icon with text
lv: ikona ar tekstu

en: icon with no text
lv: ikona bez teksta

en: composed icons w/text
lv: sastāv no ikonas ar tekstu

en: composed icons w/no text
lv: sastāv no ikonas bez teksta

en: is true
lv: ir patiess

en: is false
lv: ir nepatiess

en: is not true
lv: nav patiess

en: is not false
lv: nav nepatiess

en: is undefined
lv: nav definēts

en: is defined
lv: ir definēts

en: has id
lv: ir ID

en: does not have id
lv: nav ID

en: is equal to
lv: ir vienāds ar

en: is not set
lv: nav uzstādīts

en: is earlier than
lv: ir agrāk nekā

en: is later than
lv: ir vēlāk nekā

en: is today
lv: ir šodien

en: is more days ago than
lv: ir vairāk kā pirms dienām

en: is fewer days ago than
lv: ir mazāk kā pirms dienām

en: is more days from now than
lv: vairākas dienas vēlāk nekā

en: is fewer days from now than
lv: tagad ir mazāk dienu nekā

en: has
lv: satur

en: does not have
lv: nesatur

en: has pattern
lv: satur pazīmi

en: does not have pattern
lv: nesatur pazīmi

en: does not contain
lv: nesatur

en: If the ___ column ___ value
lv: Ja ___ kolonnas ___ vērtība

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
lv: Ievadiet vai nu identifikācijas veidu vai identifikācijas veidu un vērtību, formā identifikators: vērtība

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
lv: Ievadiet 3 burtu ISO valodas kodu, piemēram, fra Franču vai deu Vācu vai eng Angļu. Jūs varat arī izmantot pilnu valodas vārdu, un tādā gadījumā calibre mēģinās automātiski pārveidot to uz valodas kodu.

en: Enter a number
lv: Ievadiet skaitli

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
lv: Ievadiet maksimālo dienu vecumu. Nulle ir šodiena. Datumi nākotnē vienmēr sakrīt

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
lv: Ievadiet minimālo dienu vecumu. Nulle ir šodiena. Datumi nākotnē nekad nesakrīt

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
lv: Ievadiet maksimālo vienumu dienu skaitu nākotnē. Nulle ir šodiena. Datumi pagātnē vienmēr sakrīt

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
lv: Ievadiet minimālo vienumu dienu skaitu nākotnē. Nulle ir šodiena. Datumi pagātnē nekad nesakrīt

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
lv: Ievadiet datumu formātā YYYY-MM-DD

en: Enter a string.
lv: Ievadiet tekstu.

en: Enter a regular expression
lv: Ievadiet regulāro izteiksmi

en: You can match multiple values by separating them with %s
lv: Jūs varat saskaņot vairākas vērtības, atdalot tās ar %s

en: Remove icons
lv: Noņemt ikonas

en: Select the icons you wish to remove. The icon files will be removed when you press OK. There is no undo.
lv: Atlasiet ikonas, kuras vēlaties noņemt. Ikonu faili tiks noņemti, nospiežot OK. Nav nekādas atsaukšanas.

en: No icons selected
lv: Nav atlasīta neviena ikona

en: You must select at least one icon to remove
lv: Lai noņemtu, ir jāatlasa vismaz viena ikona

en: One icon will be removed. | {} icons will be removed.
lv[0]: Viena ikona tiks noņemta.
lv[1]: {} ikonas tiks noņemtas.
lv[2]: Viena ikona tiks noņemta.

en: This will prevent any rules that use this icon from working. Are you sure?
lv: Tas neļaus darboties visiem noteikumiem, kas izmanto šo ikonu. Vai esi pārliecināts?

en: column coloring
lv: slejas krāsa

en: column icon
lv: sleja ikona

en: Cover grid emblem
lv: Vāka režģa emblēma

en: Create/edit a {0} rule
lv: Izveidot/labot {0} likumu

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
lv: Izveidot {0} noteikumu, aizpildot zemāk esošos lodziņus

en: Add the emblem:
lv: Pievienot simbolu:

en: Set the:
lv: Iestatiet:

en: Choosing icon with text will add an icon to the left of the column content, choosing icon with no text will hide the column content and leave only the icon. If you choose composed icons and multiple rules match, then all the matching icons will be combined, otherwise the icon from the first rule to match will be used.
lv: Izvēloties ikonu ar tekstu, kolonnas satura kreisajā pusē tiks pievienota ikona, izvēloties ikonu bez teksta, kolonnas saturs tiks paslēpts un tiks atstāta tikai ikona. Ja izvēlaties izveidotās ikonas un sakrīt vairākas kārtulas, visas atbilstošās ikonas tiks apvienotas, pretējā gadījumā tiks izmantota ikona no pirmās atbilstošās kārtulas.

en: of the column:
lv: slejai:

en: to:
lv: uz:

en: &Add new image
lv: &Pievienot jaunu attēlu

en: (Images should be square-ish)
lv: (Attēliem jābūt kvadrātveidīgiem)

en: Choose &more than one icon
lv: Izvēlieties &vairāk kā vienu ikonu

en: &Add icon
lv: &pievienot ikonu

en: (Icons should be square or landscape)
lv: (Ikonām jābūt kvadrātveida vai ainaviskām)

en: Only if the following conditions are all satisfied:
lv: Tikai gadījumā, ja ir apmierināti sekojošie nosacījumi:

en: Add &another condition
lv: Pievienot &vēl vienu nosacījumu

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
lv: Jūs varat atslēgt stāvokli, dzēšot visus lodziņus

en: &Remove icons
lv: &Noņemt ikonas

en: Remove previously added icons. Note that removing an icon will cause rules that use it to stop working.
lv: Noņemt iepriekš pievienotās ikonas. Ņemiet vērā, ka, noņemot ikonu, kārtulas, kas to izmanto, pārtrauks darboties.

en: Open to see checkboxes
lv: Atvērt, lai redzētu izvēles rūtiņas

en: Sample text
lv: Parauga teksts

en: No icon selected
lv: Nav izvēlēta neviena ikona

en: You must choose an icon for this rule
lv: Jums ir jāizvēlas ikona šim likumam

en: Invalid condition
lv: nederīgs nosacījums

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
lv: Viens no šī likuma nosacījumiem ir nederīgs: <b>%s</b>

en: No conditions
lv: Nav piešķirti nosacījumi

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
lv: Jums jānorāda vismaz viens pilns šī likuma nosacījums

en: color
lv: krāsa

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
lv: 
                    <p>Papildu noteikums slejai <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
lv: 
                    <p>Papildus noteikums:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule: set <b>%(typ)s</b> for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
lv: 
                    <p>Papildu noteikums: iestatīt <b>%(typ)s</b> slejai <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
lv: (<span style="krāsa: %s;">paraugs</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
lv: <p>Pievieno emblēmu <b>{0}</b> uz vāka, ja ir izpildīti šādi nosacījumi:</p>
    <ul>{1}</ul>

en:             <p>Set the <b>%(kind)s</b> of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> %(sample)s
                if the following conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
lv:             <p>Uzstādīt <b>%(kind)s</b> no <b>%(col)s</b> uz <b>%(color)s</b> %(sample)s
                ja ir izpildīti šādi nosacījumi:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>

en: <li>The condition using column <b>%(col)s</b> is <b>invalid</b>
lv: <li>Nosacījums, izmantojot sleju <b>%(col)s</b> ir <b>nederīgs</b>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>
lv: <li>Ja <b>%(col)s</b> sleja <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>

en: value:
lv: vērtība:

en: &Add rule
lv: &Pievienot likumu

en: &Remove rule(s)
lv: &Aizvākt likumu(s)

en: Move the selected rule up
lv: Pārvietot izvēlēto likumu augšup

en: Move the selected rule down
lv: Pārvietot izvēlēto likumu lejup

en: Add ad&vanced rule
lv: Pievienot pa&pildu noteikumu

en: Du&plicate rule
lv: Du&blikātu noteikums

en: Convert to advanced r&ule
lv: Konvertēt uz papildu k&ārtulu

en: Open icon folder
lv: Atvērt ikonu mapi

en: Import rules from a file
lv: Importēt noteikumus no faila

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
lv: Jūs varat kontrolēt sleju krāsu grāmatu sarakstā, izveidojot "noteikumus", kas nosaka, kāda krāsa ir jāizmanto. Lai sāktu, noklikšķiniet Pievienot noteikumu. <p>Varat <b>mainīt esošo noteikumu</b>, divreiz uzklikšķinot uz tā.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
lv: Grāmatu sarakstā iekļautās slejas varat pievienot ikonām, izveidojot "noteikumus", kas nosaka, kāda ikona ir jāizmanto. Lai sāktu, noklikšķiniet Pievienot noteikumu. <p>Varat <b>mainīt esošo noteikumu</b>, divreiz uzklikšķinot uz tā.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
lv: Varat pievienot emblēmas (mazas ikonas), kas tiek rādītas sānos vāka režģī, izveidojot "noteikumus", kas parāda, kāds attēls jāizmanto. Lai sāktu, noklikšķiniet Pievienot noteikumu. <p>Varat <b>mainīt esošo noteikumu</b>, divreiz uzklikšķinot uz tā.

en: Show &emblems next to the covers
lv: Rādīt &emblēmas blakus vāciņiem

en: If checked, you can tell calibre to display icons of your choosing next to the covers shown in the Cover grid, controlled by the metadata of the book.
lv: Ja ir atzīmēts, varat norādīt calibre, parādīt izvēlētās ikonas blakus vāciņu režģī redzamajiem vākiem, kurus kontrolē grāmatas metadati.

en: Select one rule
lv: Izvēlieties vienu noteikumu

en: You must select only one rule.
lv: Ir jāizvēlas tikai viens noteikums.

en: No rule selected
lv: Nav izvēlēts neviens likums

en: No rule selected for %s.
lv: Nav izvēlēts neviens %s likums.

en: removal
lv: dzēšana

en: Rules
lv: Noteikumi

en: No valid rules found
lv: Netika atrasti derīgi noteikumi

en: No valid rules were found in {}.
lv: Netika atrasti derīgi noteikumi {}.

en: Order
lv: Pasūtiet

en: Column header
lv: Slejas galvene

en: Lookup name
lv: Meklēt vārdu

en: Type
lv: Tips

en: Yes/No with text
lv: Jā/Nē ar tekstu

en: Ampersand separated text, shown in the Tag browser
lv: Ar zīmi (&) atdalīts teksts, kas redzams birku pārlūkā

en: Deleted column. Double-click to undelete it
lv: Dzēsta kolonna. Veiciet dubultklikšķi, lai atsauktu dzēšanu

en: New column
lv: Jauna kolonna

en: Edited. Lookup name was {}
lv: Rediģēts. Uzmeklēšanas nosaukums bija {}

en: Edited
lv: Rediģēts

en: You must select a column to delete it
lv: Lai izdzēstu sleju, tā vispirms ir jāizvēlas

en: The selected column is not a custom column
lv: Izvēlētā sleja nav papildu sleja

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst sleju %s un visus tajā esošos datus?

en: The selected column is not a user-defined column
lv: Atlasītā kolonna nav lietotāja definēta kolonna

en: Undelete the column?
lv: Vai atsaukt kolonnas dzēšanu?

en: The column is to be deleted. Do you want to undelete it?
lv: Kolonna ir jāizdzēš. Vai vēlaties atsaukt dzēšanu?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
lv: Šeit jūs varat atkārtoti sakārtot sleju izkārtojumu calibre bibliotēkas grāmatu sarakstā. Jūs varat paslēpt slejas, noņemot to atzīmi. Jūs varat arī izveidot savas, pielāgotās slejas.

en: Move column up
lv: Pārvietot sleju augšup

en: Remove a user-defined column
lv: Dzēst lietotāja izveidotu sleju

en: Add a user-defined column
lv: Pievienot lietotāja izveidotu sleju

en: Edit settings of a user-defined column
lv: Labot iestatījumus lietotāja pielāgotajā slejā

en: Move column down
lv: Pārvietot sleju lejup

en: Add &custom column
lv: Pievienot &papildu sleju

en: &Show all
lv: &Rādīt visu

en: &Hide all
lv: &Slēpt visu

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
lv: Atjaunot uzstādījumu noklusētās vērtības. Šobrīd tikai izvēlētās sadaļas iestatījumi tiek atjaunoti.

en: Text, column shown in the Tag browser
lv: Teksta sleja, kas redzama birku pārlūkā

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
lv: Teksts, kas atdalīts ar komatu, piemēram, birkas, un redzams birku pārlūkā

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
lv: Garš teksts, piemēram, komentāri, netiek rādīti birku pārlūkā

en: Text column for keeping series-like information
lv: Teksta sleja, lai saglabātu informāciju par seriāliem

en: Text, but with a fixed set of permitted values
lv: Teksts, bet ar fiksēta kopuma atļautām vērtībām

en: Floating point numbers
lv: Peldošā komata skaitļi

en: Integers
lv: Veseli skaitļi

en: Ratings, shown with stars
lv: Vērtējumi, parādīti ar zvaigznēm

en: Yes/No
lv: Jā/Nē

en: Column built from other columns
lv: Sleja, kas sastāv no citām slejām

en: Column built from other columns, behaves like tags
lv: Sleja, kas sastāv no citām slejām, uzvedas kā birkas

en: Create a custom column
lv: Izveidot papildu sleju

en: Edit custom column
lv: Labot pielāgoto sleju

en: Now
lv: Tagad

en: My Tags
lv: Manas birkas

en: My Series
lv: Manas sērijas

en: My Rating
lv: Mani vērtējumi

en: People
lv: Cilvēki

en: My Title
lv: Mans nosaukums

en: Quick create:
lv: Ātrā izveidošana:

en: Names
lv: Vārdi

en: Short text
lv: Saīsinājums

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
lv: Izmanto meklēšanai sleju. Jābūt tikai cipariem un mazajiem burtiem.

en: &Lookup name:
lv: &Uzmeklēšanas nosaukums:

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
lv: Bibliotēkas skatā esošā sleja un kategorijas nosaukums birku pārlūkā

en: Column &heading:
lv: Kolonnas &virsraksts:

en: What kind of information will be kept in the column.
lv: Kāda veida informācija tiks saglabāta slejā.

en: Show &checkmarks
lv: Parādīt &atzīmes

en: Contains names
lv: Satur vārdus

en: &Column type:
lv: &Slejas veids:

en: Optional text describing what this column is for
lv: Neobligāts teksts, kas apraksta šis slejas jēgu

en: D&escription:
lv: A&praksts:

en: &Icon
lv: &Ikona

en: &Both
lv: &Abi

en: Choose whether an icon, text, or both is shown in the book list
lv: Izvēlieties, vai grāmatu sarakstā tiek rādīta ikona, teksts vai abi

en: &Show:
lv: &Rādīt:

en: Control the number of decimal digits you can enter when editing this column
lv: Kontrolēt decimālciparu skaitu, ko varat ievadīt, rediģējot šo kolonnu

en: Decimals when &editing:
lv: Decimāldaļas, &rediģējot:

en: Default: (nothing)
lv: Noklusētais: (nekas)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
lv: Lauka šablons. Izmantojiet to pašu sintaksi kā saglabātajos šablonos.

en: Similar to save templates. For example, %s
lv: Līdzīgi, lai saglabātu šablonus. Piemēram, %s

en: No heading
lv: Nav virsraksta

en: Show heading above the text
lv: Rādīt virsrakstu virs teksta

en: Show heading to the side of the text
lv: Rādīt virsrakstu blakus tekstam

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book details panel and, if shown, where. Setting this to 'Show heading to the side of the text' moves the information from dislayed with other comments to displayed with the non-comments columns.
lv: Izvēlieties, vai slejas virsraksts tiek rādīts grāmatas detalizētās informācijas panelī, un, ja tiek rādīts, kur. Iestatot šo vērtību uz "Rādīt virsrakstu teksta malā", informācija tiek pārvietota no atainotas ar citiem komentāriem uz slejām, kas nav komentāru kolonnas.

en: Heading position:
lv: Virsraksta pozīcija:

en: Short text, like a title
lv: Īss teksts, piemēram, virsraksts

en: Plain text formatted using Markdown
lv: Vienkāršs teksts, kas formatēts, izmantojot Markdown

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
lv: Izvēlieties, kā interpretēt datus šajā slejā.
    Tas pārbauda, kā dati tiek rādīti grāmatas detaļu panelī
    un kā tie tiek laboti.

en: Interpret this column as:
lv: Interpretēt šo sleju kā:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
lv: Ar komatu atdalīts saraksts ar atļautām vērtībām. Tukša vērtība vienmēr
    iekļauta pēc noklusējuma. Tā, piemēram, sarakstam 'one,two,three' ir
    četras vērtības, pirmais no tiem ir tukša vērtība.

en: &Values:
lv: &Vērtības:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
lv: Saraksts ar krāsu nosaukumiem, lai izmantotu, kad parādīs elementu.
    sarakstam jābūt tukšam vai jāietver krāsa katrai vērtībai.

en: Colors:
lv: Krāsas:

en: Allow half stars
lv: Atļaut pusi zvaigznes

en: Allow half star ratings, for example:
lv: Atļaut pusi vērtējumiem, piemēram:

en: &Sort/search column by
lv: &Kārtot/meklēt slejā pēc

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
lv: Kā šai slejai būtu jāapstrādā GUI, kārtojot un meklējot

en: Show in Tag browser
lv: Rādīt birku pārlūkā

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
lv: Ja ir atzīmēts, šī sleja tiks parādīta birku pārlūkā, kā kategorija

en: Show as HTML in Book details
lv: Parādīt kā HTML grāmatas detaļas

en: If checked, this column will be displayed as HTML in Book details and the Content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam e-books site.
lv: Ja atzīmēts, šīs slejas tiks rādītas kā HTML grāmatu detaļas un satura serveris. To var izmantot, lai veidotu saites ar šablona valodu. Piemēram, šablons <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>tiks izveidots lauks, parādīts nosaukums treknrakstā lieliem burtiem, kopā ar sēriju, piemēram <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". Šablons <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> izveidos saiti uz grāmatu Beam e-grāmatas mājas lapu.

en: Show with comments in Book details
lv: Rādīt ar komentāriem sadaļu Grāmatas informācija

en: If you check this box then the column contents will show in the Comments section in the Book details. You can indicate whether not to have a header or to put a header above the column. If you want a header beside the data, don't check this box. If this box is checked then the output of the column template must be plain text or html.
lv: Ja atzīmēsit šo izvēles rūtiņu, kolonnas saturs tiks parādīts sadaļā Komentāri sadaļā Grāmatas informācija. Varat norādīt, vai nav galvenes vai jāliek virsraksts virs kolonnas. Ja vēlaties blakus datiem pievienot galveni, neatzīmējiet šo izvēles rūtiņu. Ja šī izvēles rūtiņa ir atzīmēta, kolonnas veidnes izvadei ir jābūt vienkāršam tekstam vai html.

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
lv: Izvēlieties, vai slejas virsraksts tiek parādīts grāmatas
    detaļu panelī un, ja parādīts, kur

en: Column heading:
lv: Kolonnas virsraksts:

en: Default value when a new book is added to the library. For Date columns enter the word "Now", or the date as yyyy-mm-dd. For Yes/No columns enter "Yes" or "No". For Text with a fixed set of values enter one of the permitted values. For Rating columns enter a number between 0 and 5.
lv: Noklusējuma vērtība, kad bibliotēkai tiek pievienota jauna grāmata. Kolonnās Datums ievadiet vārdu "Tagad" vai datumu kā yyyy-mm-dd. Kolonnās Jā/Nē ievadiet “Jā” vai “Nē”. Tekstam ar fiksētu vērtību kopu ievadiet vienu no atļautajām vērtībām. Kolonnās Vērtējums ievadiet skaitli no 0 līdz 5.

en: &Default value:
lv: &Noklusējuma vērtība:

en: &Format for dates:
lv: &Datumu formāts:

en: Default: dd MMM yyyy.
lv: Noklusētais: dd MMM yyyy.

en: &Format for numbers:
lv: &Ciparu formāts:

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
lv: Noklusējums: nav formatēts. Informāciju par formāta valodām skatiet <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">Python dokumentācijā </a>

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
lv: Piemēri: Formāts <code>{0:0>4d}</code> sniedz četrciparu skaitli ar vadošajām nullēm. Formāts <code>{0:d}&nbsp;days</code> izdrukā numuru, pēc tam vārdu "dienas"

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
lv: Piemēri: Formāts <code>{0:.1f}</code> piešķir peldošā komata skaitli ar 1 ciparu aiz komata. Formāts <code>Cena:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> izdrukā "Price&nbsp;$&nbsp;" tad parādās skaitlis ar 2 cipariem aiz komata un tūkstoši atdalīti ar komatu.

en: No lookup name was provided
lv: Meklējuma nosaukums nav ierakstīts

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
lv: Meklējuma nosaukumā jābūt tikai maziem burtiem, cipariem un pasvītrojumiem, un jāsākas ar burtu

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
lv: Meklējuma nosaukumi nevar beigties ar _index, jo šie vārdi ir rezervēti sēriju slejas indeksācijai.

en: No column heading was provided
lv: Nav norādīts slejas virsraksts

en: The lookup name %s is already used
lv: Meklējuma nosaukums %s jau tiek izmantots

en: The heading %s is already used
lv: Virsraksts %s jau tiek lietots

en: Invalid default value
lv: Nederīga noklusējuma vērtība

en: The default value must be "Now" or a date
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt “Tagad” vai datumam

en: You must enter a template for composite columns
lv: Par šablonu jāievada saliktas slejas

en: You must enter at least one value for enumeration columns
lv: Ir jāievada vismaz viena slejas uzskaitīšanas vērtība

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
lv: Krāsas lodziņam jābūt tukšam vai jāsatur to pašu vienību skaitu, kā vērtību lodziņā

en: The color {0} is unknown
lv: Krāsa {0} nav zināma

en: The default value must be one of the permitted values
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt vienai no atļautajām vērtībām

en: The default value must be an integer
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt skaitlim

en: The default value must be a real number
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt reālam skaitlim

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt reālam skaitlim no 0 līdz 5.0

en: The default value must be an integer between 0 and 5
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt skaitlim no 0 līdz 5

en: The default value must be "Yes" or "No"
lv: Noklusējuma vērtībai jābūt “Jā” vai “Nē”

en: You must restart calibre before making any more changes
lv: Pirms izmaiņu veikšanas jums ir jārestartē calibre

en: The lookup name must begin with a '#'
lv: Uzmeklēšanas nosaukumam jāsākas ar #

en: The custom column %s already exists
lv: Pielāgotā kolonna %s jau pastāv

en: The column heading %s already exists
lv: Kolonnas virsraksts %s jau pastāv

en: The custom column type %s doesn't exist
lv: Pielāgotais kolonnas veids %s nepastāv

en: You cannot specify is_multiple for the datatype %s
lv: Datu tipam %s nevar norādīt is_multiple

en: The display parameter must be a Python dictionary
lv: Displeja parametram ir jābūt Python vārdnīcai

en: Getting debug information, please wait
lv: Saņem atkļūdošanas informāciju, lūdzu, uzgaidiet

en: Copy to &clipboard
lv: &Kopēt starpliktuvē

en: Device already detected
lv: Ierīce jau noteikta

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
lv: Ierīce (%s) jau ir konstatēta ar calibre. Ja vēlaties, lai atkļūdošana atklātu citu ierīci, vispirms atvienojiet šo ierīci.

en: Debugging failed
lv: Neizdevās atkļūdot

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
lv: Palaisto atkļūdošanas ierīci noteikt neizdevās. Klikšķiniet uz Rādīt detaļas, lai iegūtu vairāk informācijas.

en: Getting device information
lv: Sņem ierīces informāciju

en: User-defined device information
lv: Lietotāja noteikta ierīces informācija

en: Device Detection
lv: Ierīces noteikšana

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
lv: Pārliecinieties, ka ierīce ir atvienota un nospiediet Labi

en: Ensure your device is connected, then press OK
lv: Pārliecinieties, ka ierīce ir pievienota un nospiediet Labi

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Advanced->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
lv: Kopējiet šīs vērtības starpliktuvē, ielīmējiet tās redaktorā, pēc tam ievadiet tās USER_DEVICE, pielāgojot ierīces spraudni sadaļā Uzstādījumi-> Papildu-> Spraudņi. Atcerieties arī ievadīt mapes, kurās vēlaties ievietot grāmatas. Lai izmaiņas stātos spēkā, jums ir jārestartē calibre.

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
lv: <p>calibre var nosūtīt jūsu grāmatas jums (vai lasītājam) pa e-pastu. E-pasti automātiski tiks nosūtīti lejupielādētām ziņām uz visām e-pasta adresēm, kurām ir iestatīta <i>Automātiska nosūtīšana</i>.

en: Add an email address to which to send books
lv: Pievienot e-pasta adresi uz kuru sūtīt grāmatas

en: &Add email
lv: &Pievienot e-pastu

en: Make &default
lv: Uzstādīt kā &noklusēto

en: &Remove email
lv: N&oņemt e-pastu

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
lv: Pievienot komentārus no grāmatas metadatiem uz e-pastu.
    Lietderīgi atļaut saņēmējam redzēt grāmatas
    kopsavilkumu, pirms to atvēršanas.

en: Add &comments metadata as text to the email
lv: Pievienot &komentāru metadatus kā tekstu uz e-pastu

en: Email
lv: E-pasts

en: Subject
lv: Tēma

en: Alias
lv: Aizstājvārds

en: Auto send
lv: Autosūtīšana

en: Auto send only tags
lv: Automātiski nosūtīt tikai birkas

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
lv: Nosūtāmie formāti. Tiks nosūtīts pirmais atbilstošais formāts.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
lv: E-pasta temats, lai izmantotu sūtot. Ja atstāj tukšu nosaukumu tiks izmantota šī tēma. Arī pašus šablonus, ko izmanto "Saglabāt diskā" piemēram {title} un {author_sort} , var šeit izmantot.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed to this email address (provided it is in one of the listed formats and has not been filtered by tags).
lv: Ja atzīmēts, ielādētās ziņas tiks automātiski nosūtītas uz šo e-pasta adresi (ar nosacījumu, ka tas ir viens no uzskaitītajiem formātiem un nav filtrēts pēc birkām).

en: Friendly name to use for this email address
lv: Lietotājam draudzīgs vārds, ar kuru apzīmēt šo e-pasta adresi

en: If specified, only news with one of these tags will be sent to this email address. All news downloads have their title as a tag, so you can use this to easily control which news downloads are sent to this email address.
lv: Ja norādīts, uz šo e-pasta adresi tiks nosūtīti ziņojumi ar vienu no šīm birkām. Visām ziņu lejupielādēm ir sava virsraksta birka, tāpēc jūs varat to izmantot, lai viegli varētu kontrolēt, kuras ziņu lejupielādes tiek sūtītas uz šo e-pasta adresi.

en: new email address
lv: jauna epasta adrese

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
lv: Ierīču saraksts, ko esat uzdevuši calibre ignorēt. Noņemiet atzīmi ierīcei, lai calibre vairs to neignorētu.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
lv: Ierīces spraudņu sarakstu esat atspējojis. Noņemiet ierakstīto atzīmi, lai iespējotu spraudni. calibre nevar atklāt ierīces, kas tiek pārvaldītas kā atspējoti spraudņi.

en: Reset allowed devices
lv: Atiestatīt atļautās ierīces

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
lv: Tā tiks izdzēsts to ierīču saraksts, kuras calibre zina par iemeslu tam, ka nākamreiz, kad tās pievienos, prasīs jums atļauju to pārvaldīšanai no jauna

en: Search for the author on Goodreads
lv: Meklēt autoru Goodreads

en: Search for the author on Amazon
lv: Meklēt autoru Amazon

en: Search for the author in your calibre library
lv: Meklēt autoru jūsu calibre bibliotēkā

en: Search for the author on Wikipedia
lv: Meklēt autoru Wikipedia

en: Search for the author on Google Books
lv: Meklēt autoru Google Books

en: Search for the book on Goodreads
lv: Meklēt grāmatas Goodreads

en: Search for the book on Amazon
lv: Meklēt grāmatas Amazon

en: Search for the book on Google Books
lv: Meklēt grāmatas Google Books

en: Use a custom search URL
lv: Izmantot pielāgotu meklēšanas URL

en: Clicking on &author names should:
lv: Klikšķinot uz &autora vārda:

en: Enter the URL to search. It should contain the string {0}
    which will be replaced by the author name. For example,
    {1}
lv: Ievadiet meklējamo URL. Tajā jābūt virknei {0}
    kuru aizstās ar autora vārdu. Piemēram,
    {1}

en: Enter the URL
lv: Ievadiet URL

en: Create a new rule
lv: Izveidojiet jaunu noteikumu

en: The key of the identifier, for example, in isbn:XXX, the key is "isbn"
lv: Identifikatora atslēga, piemēram, isbn: XXX, atslēga ir “isbn”

en: &Key:
lv: &Atslēga:

en: The name that will appear in the Book details panel
lv: Nosaukums, kas parādīsies Grāmatas informācijas panelī

en: The template used to create the link. The placeholder {0} in the template will be replaced with the actual identifier value. Use {1} to avoid the value being quoted.
lv: Saites izveidošanai izmantotā veidne. Vietturis {0} veidnē tiks aizstāts ar faktisko identifikatora vērtību. Izmantojiet {1}, lai izvairītos no vērtības citēšanas.

en: Key
lv: Atslēga

en: Template
lv: Šablons

en: Value needed
lv: Nepieciešamā vērtība

en: The %s field cannot be empty
lv: %s lauks nevar būt tukšs

en: Create rules for identifiers
lv: Izveidojiet noteikumus identifikatoriem

en: Create rules to convert identifiers into links.
lv: Izveidojiet noteikumus, lai identifikatorus pārvērstu par saitēm.

en: &Edit rule
lv: &Labot noteikumu

en: Folders/path
lv: Mapes/ceļš

en: Icon theme: <b>%s</b>
lv: Ikonu tēma: <b>%s</b>

en: calibre style
lv: calibre stils

en: Automatic
lv: Automātisks

en: No subtitle
lv: Bez subtitriem

en: Bottom
lv: Apakša

en: Top
lv: Augša

en: Above text
lv: Virs teksta

en: Beside text
lv: Blakus tekstam

en: Never
lv: Nekad

en: Off
lv: Nerādīt

en: Small
lv: Mazs

en: Medium
lv: Vidējs

en: Always
lv: Vienmēr

en: If there is enough room
lv: Ja nepietiek vieta

en: By first letter
lv: Pēc pirmā burta

en: Partitioned
lv: Sadalīta

en: Compact metadata
lv: Kompakti metadati

en: Default
lv: Noklusētais

en: All on 1 tab
lv: Visas vienā šķirklī

en: Middle
lv: Vidū

en: Column &coloring
lv: Slejas &krāsošana

en: Column &icons
lv: Slejas ikonas

en: Change &color
lv: Mainīt &krāsu

en: Change &background image
lv: Mainīt &fona attēlu

en: Restore default &appearance
lv: Atjaunot noklusējuma &izskatu

en: Wide
lv: Plats

en: Narrow
lv: Šaurs

en: Search for books containing the current item
lv: Meklēt grāmatas, kurās ir pašreizējais vienums

en: Search for books containing the current item or its children
lv: Meklēt grāmatas, kurās ir pašreizējais vienums vai tā atvases

en: Search for books not containing the current item
lv: Meklēt grāmatas, kas nesatur pašreizējo vienumu

en: Search for books not containing the current item or its children
lv: Meklēt grāmatas, kas nesatur pašreizējo vienumu vai tā atvases

en: Save column list to file
lv: Saglabāt kolonnu sarakstu failā

en: Column list
lv: Kolonnu saraksts

en: Export field layout
lv: Eksporta lauka izkārtojums

en: <p>Could not write field list. Error:<br>%s
lv: <p>Nevar uzrakstīt lauku sarakstu. Kļūda:<br>%s

en: Load column list from file
lv: Ielādēt kolonnu sarakstu no faila

en: Import layout
lv: Importa izkārtojums

en: <p>Could not read field list. Error:<br>%s
lv: <p>Nevar nolasīt lauku sarakstu. Kļūda:<br>%s

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
lv: Pašreizējās malu izmēru attiecības (platums/augstums): %.2g

en: Edit template for caption
lv: Labot šablona parakstu

en: Current space used: %s
lv: Pašreiz izmantotā vieta: %s

en: Choose background color for the Cover grid
lv: Izvēlieties režģa fona krāsu

en: Remove background image?
lv: Aizvākt fona attēlu?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
lv: Pašlaik ir fona attēls, tāpēc krāsa, ko esat izvēlējies nebūs redzama. Noņemt fona attēlu?

en: Show &row numbers in the book list
lv: Rādīt &rindu numurus grāmatu sarakstā

en: &User interface layout:
lv: &Lietotāja saskarnes izkārtojums:

en: User interface style (&needs restart):
lv: Lietotāja saskarnes stils (&nepieciešams restarts):

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
lv: Papildu atstarpes, kas jāiekļauj starp rindām grāmatu sarakstā (var būt negatīvas):

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
lv: Iespējot sistēmas ikonu teknē (nepieciešams restartēt)

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
lv: Atslēgt visas animācijas. Noderīgi, ja jums ir lēns/vecs dators.

en: Disable &animations
lv: Atslēgt &animācijas

en: &Interface font:
lv: &Interfeisa fonts:

en: Change &font (needs restart)
lv: Mainīt šri&ftu (nepieciešams restartēt)

en: Show &tooltips in the book list
lv: Rādīt &padomus grāmatu sarakstā

en: Toolbar
lv: Rīkjosla

en: Icon si&ze:
lv: Ikonas iz&mērs:

en: Show &text under icons:
lv: Rādīt &tekstu zem ikonām:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
lv: Zem i&konām tekstam izmantojiet divas rindas (vajag restartēt)

en: Choose &language (needs restart):
lv: Izvēlieties &valodu (nepieciešams restartēt):

en: Change &icon theme
lv: Mainīt &ikonu motīvu

en: Allow using &drag and drop to merge books
lv: Atļaut izmantot &vilkt un nomest, lai sapludinātu grāmatas

en: Show &layout buttons in the status bar
lv: Rādīt &izkārtojuma pogas statusa joslā

en: Show the &splash screen at startup
lv: Startējot rādiet &uzplaiksnījuma ekrānu

en: Disable popup notifications when calibre completes jobs such a conversion, sending to device etc. The notifications are sent via the operating system notification facility, if available. Note that on Windows, you have to enable the system tray icon for notifications to work.
lv: Atspējot uznirstošos paziņojumus, kad calibre pabeidz darbus, piemēram, pārveidošanu, nosūtīšanu uz ierīci utt. Paziņojumi tiek nosūtīti, izmantojot operētājsistēmas paziņojumu iespēju, ja tāda ir pieejama. Ņemiet vērā, ka operētājsistēmā Windows ir jāiespējo sistēmas teknes ikona, lai paziņojumi darbotos.

en: Disable n&otifications on job completion
lv: Atspējot paziņojumus par darba beigšanu

en: Draw a &grid in the book list
lv: Izveidot &režģi grāmatu sarakstā

en: &Main interface
lv: &Galvenā saskarne

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
lv: Vadīt vāka režģa skatu. Jūs varat iespējot šo skatu, klikšķinot "Izkārtojums" pogu apakšējā labajā stūrī galvenajā calibre logā.

en: Field to show &under the covers:
lv: Lauks, kas jāuzrāda &zem vāka:

en: Spac&ing between covers:
lv: Atst&arpe starp vākiem:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
lv: Atstarpe starp vākiem. Nulle nozīmēs automātisku atstarpes aprēķināšanu balstoties uz vāku izmēriem.

en: Background for the Cover grid
lv: Vāka režģa fons

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
lv: Pēc noklusējuma, calibre izvēlas vāciņa lielumu, pamatojoties uz datora ekrāna izmēru. Jūs varat mainīt vāciņa izmēru šeit:

en: Cover &width:
lv: Vāka &platums:

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
lv: Parādīto vāku platums.
    Nulles vērtība nozīmē aprēķināt automātiski.

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
lv: Padarīt vākus lielākus, saglabājot pašreizējās proporcijas.

en: &Larger covers
lv: &Lieli vāki

en: Cover &height:
lv: Vāka &augstums:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
lv: Parādīto vāku augstums.
    Nulles vērtība nozīmē aprēķināt automātiski.

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
lv: Padarīt vākus mazākus, saglabājot pašreizējās proporcijas.

en: &Smaller covers
lv: &Mazi vāki

en: Reset size to automatic
lv: Atiestatīt izmērus uz automātiskiem

en: &Reset size
lv: &Atjaunot izmēru

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
lv: Emblēmu lielums (ja tāds ir), redzams blakus vākiem:

en: Show a &field (such as title) under the covers
lv: Parādiet &lauku (piemēram, virsrakstu) zem vāka

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
lv: &Emblēmu atrašanās vieta blakus vākiem:

en: &Emblems
lv: &Emblēmas

en: Caching of covers for improved performance
lv: Vāciņu kešošana, lai uzlabotu veiktspēju

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
lv: Ir pieejami divu tipu kešatmiņu veidi, kurus calibre izmanto, lai uzlabotu veiktspēju, pārveidojot vākus režģa skatā. Diska kešatmiņa, kas tiek glabāta jūsu cietajā diskā, un saglabā vāka sīktēlus un atmiņas kešatmiņa, kas tiek izmantota, lai nodrošinātu vāku noņemšanu bez mirgošanas. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, saglabājiet atmiņas kešatmiņu mazu un diska kešatmiņu lielu, ja vien datorā nav daudz papildu RAM un neatmetat, ka tā tiek izmantota kešatmiņas atmiņai.

en: Disable
lv: Atspējot

en: &Empty disk cache
lv: &Tukša diska kešatmiņa

en: &Open cache folder
lv: &Atvērt kešatmiņas mapi

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
lv: Pilnekrānā redzamo vāciņu skaits kešatmiņas &atmiņā (saglabājiet šo mazu):

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
lv: Maksimālā diska &vieta, ko izmantos sīktēlu kešatmiņa:

en: The maximum number of screenfulls of thumbnails to keep in memory. Increasing this will make rendering faster, at the cost of more memory usage. Note that regardless of this setting, a minimum of one hundred thumbnails are always kept in memory, to ensure flicker free rendering.
lv: Maksimālais ekrānā redzamo sīktēlu skaits atmiņā. Palielinot to, padarīs apskatu ātrāku, samazinot atmiņas apjomu. Ņemiet vērā, ka neatkarīgi no šī iestatījuma, vismaz simts sīktēlu vienmēr tiek glabāti atmiņā, lai nodrošinātu apskatu bez mirgošanas.

en: &Performance
lv: &Veiktspēja

en: Cover &grid
lv: Vāka &režģis

en: Text styling
lv: Teksta stils

en: Create rules to convert &identifiers into links
lv: Izveidojiet noteikumus, lai &identifikatorus pārvērstu par saitēm

en: <p>Check the box if you want the category's values displayed on separate lines instead of separated by commas</p>
lv: <p>Atzīmējiet izvēli, ja vēlaties, lai kategorijas vērtības tiktu rādītas atsevišķās rindās, nevis atdalītas ar komatiem</p>

en: Categories on separate lines
lv: Kategorijas atsevišķās rindās

en: Move down. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
lv: Pārvietot uz leju. Īsinājumtaustiņš: Ctrl-bultiņa uz leju

en: Move up. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
lv: Pārvietot uz augšu. Īsinājumtaustiņš: Ctrl-bultiņa uz augšu

en: <p>Note: <b>comments</b>-like columns will always
                         be displayed at the end unless their "Heading position" is
                         "Show heading to the side".</p>
lv: <p>Piezīme: <b>komentāri</b>-līdzīgi kā kolonnas vienmēr
    tiks parādīti beigās, ja vien to "Virziena pozīcija" nav
                         "Rādīt virzienu no malas".</p>

en: Show &cover
lv: Rādīt &vāku

en: Show the size of the book's cover in pixels
lv: Parādiet grāmatas vāka lielumu pikseļos

en: Show cover &size
lv: Rādīt vāku &izmēru

en: Use &Roman numerals for series
lv: Sērijām lietot &romiešu ciparus

en: Show comments &heading:
lv: Rādīt komentāru &virsrakstu:

en: &Book details
lv: &Grāmatas detaļas

en: Edit metadata (single) &layout:
lv: Labot metadatu (vienu) &maketu:

en: Choose a different layout for the Edit metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
lv: Lodziņā Rediģēt metadatus izvēlieties citu izkārtojumu. Kompakts metadatu izkārtojums dod priekšroku pielāgoto metadatu rediģēšanai, nevis mainīgajiem vākiem un formātiem.

en: Select the custom columns (for this library) to display in the edit metadata dialogs and their order:
lv: Atlasiet pielāgotās kolonnas (šai bibliotēkai), ko rādīt metadatu rediģēšanas dialogā, un to secību:

en: Click this button to reset the list to its default order.
lv: Klikšķiniet uz šīs pogas, lai atiestatītu sarakstu tā noklusējuma secībā.

en: Reset list
lv: Atiestatīt sarakstu

en: Import list
lv: Importa saraksts

en: Export list
lv: Eksportēt sarakstu

en: Show &all columns in default order when editing metadata
lv: Rediģējot metadatus, rādīt &visas kolonnas noklusējuma secībā

en: If checked then labels wider than the label width
    will be elided, otherwise they will be word wrapped.
lv: Ja atzīmēts, etiķetes, kas ir platākas par etiķetes platumu,
    tiks noņemtas, citādi tās tiks aplauztas.

en: &Elide labels when editing custom columns
lv: &Izdzēsiet vākus, rediģējot pielāgotās kolonnas

en: Elision point:
lv: Ilūzijas punkts:

en: Choose where in the label to put the...
lv: Izvēlieties, kur etiķetē ievietot...

en: Only the &F2 (Edit) key edits column templates in the book list
lv: Tikai ar taustiņu &F2 (Rediģēt) tiek rediģētas kolonnu veidnes grāmatu sarakstā

en: Use &two columns for custom columns in the Default layout
lv: Izmantot &divas kolonnas pielāgotām kolonnām noklusējuma izkārtojumā

en: &Bulk edit custom column label length:
lv: &Rediģēt lielapjoma pielāgotās kolonnas etiķetes garumu:

en: The maximum width of a custom column label for the bulk metadata edit dialog in average characters.
lv: Maksimālais pielāgotās kolonnas etiķetes platums lielapjoma metadatu rediģēšanas dialoglodziņā, kas izteikts vidēji rakstzīmēs.

en:  chars
lv:  rakstzīmes

en: &Single edit custom column label length:
lv: &Vienas rediģēšanas pielāgotās kolonnas iezīmes garums:

en: The maximum width of a custom column label for the single metadata edit dialog in average characters.
lv: Viena metadatu rediģēšanas dialoglodziņa pielāgotās kolonnas etiķetes maksimālais platums vidēji rakstzīmēs.

en: Edit &metadata
lv: Rediģēt &metadatus

en: User categories and Saved searches cannot be moved
lv: Lietotāju kategorijas un saglabātos meklējumus nevar pārvietot

en: Select the categories to display in the Tag browser, and their &order
lv: Izvēlieties kategorijas, kas tiks rādītas birku pārlūkā, un to &kārtību.

en: Move up. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
lv: Pārcelt uz augšu. Lietotāju kategorijas un saglabātās meklēšanas nevar pārvietot. Tastatūras saīsnes: Bulttaustiņš: Ctrl uz augšu

en: Move down. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
lv: Pārcelt uz leju. Lietotāju kategorijas un saglabātās meklēšanas nevar pārvietot. Tastatūras saīsnes: Bulttaustiņš: Ctrl-Down

en: Show &average ratings
lv: Rādīt &vidējos vērtējumus

en: Show an icon if the item has an attached link
lv: Rādīt ikonu, ja vienumam ir pievienota saite

en: Show &links icons
lv: Rādīt &saites ikonas

en: Show &tooltips
lv: Rādīt &rīka padomus

en: Show &counts
lv: Rādīt &skaitījumus

en: Show an icon if the item has an attached note
lv: Rādīt ikonu, ja vienumam ir pievienota piezīme.

en: Show &notes icons
lv: Rādīt &piezīmes ikonas

en: Use &alternating row colors
lv: Izmantot &mainīgas rindu krāsas

en: Hide empt&y categories (columns)
lv: Slēpt tukšā&s kategorijas (kolonnas)

en: If checked the notes and links icons will be placed at the right, after
    the count and in columns. If unchecked, the icons will be placed immediately after the text,
    to the left of the count and not in columns.
lv: Ja ir atzīmēts, piezīmes un saišu ikonas tiks novietotas pa labi, aiz
    skaita un kolonnās. Ja izvēles rūtiņa nav atzīmēta, ikonas tiks novietotas uzreiz aiz teksta,
    pa kreisi no skaitļa un ne kolonnās.

en: Place icons on the &right, in columns
lv: Ikonas novietot &labajā pusē, kolonnās.

en: Find &shows all items that match
lv: Atrast &parādīt visus atbilstošos vienumus

en: Allow the Tag browser to have keyboard &focus
lv: Atļaut birku pārlūkā &fokusēties uz tastatūru

en: Spacing between &items:
lv: Atstarpes starp &vienumiem:

en: <p>The spacing between consecutive items in the Tag browser.
    In units of (ex) which is the approximate height of the letter 'x' in the
    currently used font.</p>
lv: <p>Attālums starp secīgiem elementiem birku pārlūkā.
    Vienībās (ex), kas ir aptuvenais burta ' x' augstums
    pašlaik izmantotajā fontā.</p>

en: ex
lv: bijušais

en: Di&splay
lv: Di&splejs

en: &Category partitioning method:
lv: &Kategoriju sadalīšanas metode:

en: Combine letters &when fewer items than:
lv: Apvienot burtus &kad mazāk vienumu nekā:

en: Co&llapse when more items than:
lv: Sa&vērst, ja vienumu ir vairāk par:

en: Select categories to &partition:
lv: Atlasiet kategorijas, kuras &sadalīt:

en: &Partitioning and collapsing
lv: &Sadalīšana un sabrukšana

en: Select categories with &hierarchical items:
lv: Atlasiet kategorijas ar &hierarhiskiem vienumiem:

en: Set the &order of searches when clicking on items
lv: Klikšķinot uz vienumiem, iestatiet meklējumu &secību

en: &Hierarchy and searching
lv: &Hierarhija un meklēšana

en: &Tag browser
lv: &Birku pārlūks

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
lv: Rādot atsevišķā logā, rādīt &pilnekrāna režīmā

en: Show in a &separate window (needs restart)
lv: Rādīt &atsevišķā logā (nepieciešams restarts)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
lv: Pārlūka režīmā rādāmo vāku &skaits (nepieciešams restarts):

en: Template &editor
lv: Šablona &redaktors

en: Show &reflections
lv: Rādīt &pārdomas

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
lv: Parādīt vāku sākotnējās proporcijas nevis mainīto izmēru,
    kam ir vienāds platums un augstums

en: Preserve &aspect ratio of covers
lv: Saglabāt &vāku malu attiecību

en: &Template for caption:
lv: &Šablona paraksts:

en: Fie&ld for sub-title:
lv: Apa&kšvirsraksta lauks:

en: You can press the %s key to toggle full screen mode.
lv: Varat nospiest taustiņu %s, lai pārslēgtu pilnekrāna režīmu.

en: Show ne&xt cover during auto scroll after:
lv: Rādīt nā&košo vāku automātiski ritinot pēc:

en: &Double click to view the central book, instead of single click
lv: & Veiciet dubultklikšķi, lai skatītu centrālo grāmatu, nevis vienu klikšķi

en: Cover &browser
lv: Vāka &pārlūks

en: <p>Check this box to make Quickview change the column being examined
    when the column in the book list is changed using the cursor arrow keys</p>
lv: <p>Atzīmējiet šo lodziņu, lai Quickview mainītu pārbaudāmo kolonnu
    </p>kad grāmatu saraksta kolonna tiek mainīta, izmantojot kursora bulttaustiņus.

en: &Change Quickview item when book list column changes
lv: &Mainīt Ātrā skata vienumu, kad mainās grāmatu saraksta sleja

en: <p>Pressing Enter in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
lv: <p>Nospiežot Enter šūnā, maina gan grāmatu, gan
    pārbaudāmo sleju (kreisais panelis)</p>

en: &Pressing Enter changes the examined column
lv: &Nospiežot Enter, tiek mainīta pārbaudītā kolonna

en: <p>Double-clicking in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
lv: <p>Divreiz uzklikšķinot uz šūnas, maina gan grāmatu, gan
    pārbaudāmo sleju (kreisais panelis)</p>

en: &Double click changes examined column
lv: &Veicot dubultklikšķi mainās pārbaudītās slejas

en: Select columns to display
lv: Atlasiet slejas, kas jāuzrāda

en: &Quickview
lv: &Ātrais skats

en: version
lv: versija

en: created by Kovid Goyal
lv: izveidojis Kovid Goyal

en: Run Welcome &wizard
lv: Palaist sveiciena &vedni

en: Save changes
lv: Saglabāt izmaiņas

en: Cancel and return to overview
lv: Atcelt un atgriezties iepriekšējā skatā

en: Restoring to defaults not supported for
lv: Atjaunošana pēc noklusējuma netiek atbalstīta

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
lv: Dažām jūsu izmaiņām nepieciešams restarts. Lūdzu restartēt calibre, cik drīz vien iespējams.

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
lv: Jūsu veiktajām izmaiņām ir uzreiz nepieciešams restartēt calibre. Jums nebūs atļauts noteikt vēl citus iestatījumus, kamēr nerestartēsiet.

en: Source
lv: Avots

en: Cover priority
lv: Vāka prioritāte

en: This source is configured and ready to go
lv: Šis avots ir nokonfigurēts uz gatavs lietošanai

en: This source needs configuration
lv: Avotu nepieciešams konfigurēt

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
lv: Šis spraudnis ir noderīgs tikai <b>Ķīniešu</b> valodas grāmatām. Tas var atgriezt kļūdainus rezultātus grāmatām angļu valodā. Vai esat pārliecināts, ka to vēlaties?

en: Published date
lv: Izdošanas datums

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
lv: <b>Konfigurēt %(name)s</b><br>%(desc)s

en: Set as default
lv: Pēc noklusējuma

en: Select default
lv: Atlasīt noklusējumu

en: No source selected
lv: Avots nav izvēlēts

en: No source selected, cannot configure.
lv: Nevar konfigurēt, jo avots nav izvēlēts.

en: Metadata sources
lv: Metadatu avoti

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
lv: Deaktivējiet visus nevēlamos metadatu avotus, atceļot to atzīmēšanu. Varat arī iestatīt vāka prioritāti. Lejupielādējot metadatus lielā daudzumā, priekšroka tiks dota vākiem no avotiem, kuriem ir augstāka (mazāka) prioritāte.

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
lv: Avotus ar sarkanu krustu blakus to nosaukuma pirms izmantošanas ir jākonfigurē.

en: C&onfigure selected source
lv: K&onfigurēt izvēlēto avotu

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
lv: Ja jūs neiezīmēsiet jebkuru lauku, metadati tajos laukos, netiks lejupielādēti

en: &Select all
lv: &Izvēlēties visus

en: Sele&ct none
lv: Bez a&tlases

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
lv: Atjaunot jūsu apakšgrupu pārbaudītos laukus, kurus var noteikt, izmantojot "Uzstādīt pēc noklusējuma" pogu

en: Select &default
lv: Noklusējuma &atlase

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
lv: Saglabājiet pašreiz atzīmētos laukus kā noklusējumu, jūs varat ātri piemērot noklusējumu, izmantojot "Atlasīt noklusējumu" pogu

en: &Set as default
lv: Atzīmēt kā &noklusēto

en: Convert all downloaded comments to plain &text
lv: Pārvērst visus lejupielādētos komentārus vienkāršā &tekstā

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
lv: Mainiet autoru nosaukumus no VU uz UV

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
lv: <p>Lejupielādējot komentārus, pievienot lejupielādētos komentārus pie jau esošajiem, nepārrakstot tos.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
lv: Lejupielādējot komentārus, pievienot lejupielādētos komentārus pie jau esošajiem, nepārrakstot tos.

en: Append comments to &existing
lv: Pievienot komentārus &esošajiem

en: <p>Normally, the metadata download system will keep only a single result per metadata source. This option will cause it to keep all results returned from every metadata source. Useful if you only use one or two sources and want to select individual results from them by hand. Note that result with identical title/author/identifiers are still merged.
lv: <p> Parasti metadatu lejupielādes sistēma saglabās tikai vienu rezultātu katram metadatu avotam. Šī opcija liks saglabāt visus rezultātus no visiem metadatu avotiem. Noderīgi, ja izmantojat tikai vienu vai divus avotus un vēlaties no tiem atlasīt atsevišķus rezultātus. Ņemiet vērā, ka rezultāts ar identisku virsrakstu/autoru identifikatoriem joprojām tiek apvienoti.

en: Keep more than one entry per source
lv: Saglabāt vairāk kā vienu ierakstu vienā avotā

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
lv: <p>Dažādiem metadatu avotiem ir atšķirīgi vienas grāmatas birku kopumi. Ja šī opcija ir atzīmēta, calibre izmantos mazākās birku kopas. Tie mēdz būt vairāki, kā žanri, savukārt lielākos birku komplektos ir tendence aprakstīt grāmatu saturu.
    <p>Ņemiet vērā, ka šī opcija praktiski atšķirsies tikai tad, ja kādam no metadatu avotiem ir žanra birka, kas ir iestatīta meklētai grāmatai. Visbiežāk viņiem ir lieli birku komplekti.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
lv: Dod priekšroku mazākiem birku kopumiem, izvēloties birkas no dažādiem metadatu avotiem

en: Prefer &fewer tags
lv: Priekšroka &mazāk birkām

en: Create &rules to transform tags/authors/publishers
lv: Izveidojiet &kārtulas, lai pārveidotu birkas/autorus/izdevējus

en: Max. &number of tags to download:
lv: Maksimālais lejupielādējamo birku skaits:

en: Max. &time to wait after first match is found:
lv: Maksimālais gaidīšanas &laiks pēc pirmā rezultāta atrašanas:

en:  secs
lv:  sek

en: Max. time to wait after first &cover is found:
lv: Maksimālais gaidīšanas laiks pēc pirmā &vāka atrašanas:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
lv: Maksimālai paralēli fonā izpildāmo uzdevumu skaits. Tas attiecas uz procesorintensīviem uzdevumiem, kā piemēram pārvēršana. Samaziniet šo skaitli, ja vēlaties lai calibre mazāk noslogo procesoru.

en: No proxies used
lv: Starpniekserveris  netiek lietots

en: <b>Using proxies:</b>
lv: <b>Izmanto starpniekserverus:</b>

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
lv: Maksimālais vienlaicīgais pārvēršanas/ziņu lejupielādes/spraudņu uzdevumu skaits:

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
lv: Ierobežot maksimālo vienlaicīgi izpildāmo uzdevumu skaitu līdz procesora &kodolu skaitam

en: Debug &device detection
lv: Atkļūdot &iekārtas noteikšanu

en: Get information to setup the &user defined device
lv: Iegūt informāciju, lai iestatītu &lietotāja noteiktu ierīci

en: Open calibre &configuration folder
lv: Atveriet calibre &konfigurācijas mapi

en: Abort &jobs that take more than:
lv: Atcelt &uzdevumus, kas ilgst vairāk kā:

en: Never abort
lv: Nekad nepārtraukt

en:  minutes
lv:  minūtes

en: Create a calibre &icon theme
lv: Izveidot Calibre &ikonu tēmu

en: Device currently connected:
lv: Pašlaik pievienotā iekārta:

en: Device currently connected: None
lv: Pašlaik pievienotā iekārta: neviena

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
lv: Šajā formātā nav iespējoti metadatu rakstītāji. Iespējams, ka spraudnis nebūs efektīvs.

en: That format and device already has a plugboard.
lv: Šim formātam un ierīcei jau ir iebūvēts spraudnis.

en: Possibly override plugboard?
lv: Vai iespējams ignorēt spraudni?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
lv: Šim formātam un ierīcei jau ir vispārīgs spraudnis. Vai tiešām vēlaties pievienot jauno spraudni?

en: Add possibly overridden plugboard?
lv: Pievienot, iespējams, ignorēto spraudni?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
lv: Šajā formātā pastāv vairāki konkrēti ierīces spraudņi. Vai tiešām vēlaties pievienot jauno spraudni?

en: Really add plugboard?
lv: Vai tiešām pievienot spraudni?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
lv: Vai tiešām pievienot spraudni?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
lv: Konkrētā formāta un ierīces spraudņi jau pastāv. Vai tiešām vēlaties pievienot jauno spraudni?

en: The {0} device does not support the {1} format.
lv: Ierīce {0} neatbalsta formātu {1}.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
lv: Lasīšanas ierīce {0} atbalsta tikai {1} formātu(s).

en: Invalid destination
lv: Nederīgs mērķis

en: The destination field cannot be blank
lv: Mērķa lauks nevar būt tukšs

en: Plugboard modifies comments
lv: Spraudnis maina komentārus

en: This plugboard modifies the comments metadata. If the comments are set to invalid HTML, it could cause problems on the device. Are you sure you wish to save this plugboard?
lv: Šis spraudnis maina komentāru metadatus. Ja komentāriem tiek iestatīts nederīgs HTML, tas var radīt problēmas ierīcē. Vai esat pārliecināts, ka vēlaties saglabāt šo spraudni?

en: The {0} device plugin is disabled.
lv: Iekārtas {0} spraudnis atspējots.

en: Format (choose first)
lv: Formāts (izvēlieties pirmo)

en: Device (choose second)
lv: Iekārta (izvēlieties otro)

en: Add &new plugboard:
lv: Pievienot &jaunu spraudni:

en: Edit &existing plugboard:
lv: Labot &esošo spraudni:

en: Existing &plugboards:
lv: Esošie &spraudņi:

en: Source template
lv: Izejas sagatave

en: Destination field
lv: Mērķa lauks

en: &Save plugboard
lv: &Saglabāt spraudni

en: &Delete plugboard
lv: &Izdzēst spraudni

en: 
    Customization:
lv: 
    Pielāgošana:

en: 
    
    This plugin has been disabled
lv: 
    
    Šis spraudnis ir atspējots

en: 
    
    This plugin is installed system-wide and can not be managed from within calibre
lv: 
    
    Šis spraudnis ir instalēts visā sistēmā, un to nevar pārvaldīt no Calibre.

en: Search for plugin
lv: Meklēt spraudni

en: Could not find any matching plugins
lv: Neizdevās atrast nevienu atbilstošu spraudni

en: files
lv: datnes

en: Add plugin
lv: Pievienot spraudni

en: No valid plugin path
lv: Nederīgs spraudņa ceļš

en: %s is not a valid plugin path
lv: %s nav derīga spraudņu atrašanās vieta

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
lv: Izvēlieties spraudni zem <b>%s</b> lai pielāgotu

en: Disabling the plugin %s is not allowed
lv: Spraudņa %s atspējošana nav atļauta

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
lv: Vai tiešām vēlaties izdzēst spraudni: %s?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
lv: Spraudnis <b>{0}</b> ir veiksmīgi noņemts. Jums būs jārestartē calibre, lai to pilnībā noņemtu.

en: Cannot remove builtin plugin
lv: Nevar izdzēst iebūvētu spraudni

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
lv: nevar aizvākt. Tas ir iebūvētais spraudis. Pamēģiniet to atslēgt.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
lv: Šeit jūs varat pielāgot calibre darbību, kontrolējot, kurus spraudņus tas izmanto.

en: Show only those plugins that have been installed by you
lv: Rādīt tikai Jūsu uzstādītos spraudņus

en: Show only &user installed plugins
lv: Rādīt tikai lietotāja uzstādītus spraudņus

en: Get &new plugins
lv: Iegūt &jaunus spraudņus

en: Check for &updated plugins
lv: Pārbaudīt spraudņu at&jauninājumus

en: &Load plugin from file
lv: Ielādēt spraudni no datnes

en: This setting can be overridden for <b>individual devices</b>, by clicking the device icon and choosing "Configure this device".
lv: Šo iestatījumu var atcelt <b>atsevišķām ierīcēm</b>, klikšķinot uz ierīces ikonas un izvēloties “Konfigurēt šo ierīci”.

en: Any custom field
lv: Pievienot papildu lauku

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
lv: Meklēšanas nosaukums no jebkura pielāgota lauka (šie nosaukumi sākas ar "#").

en: Must select books
lv: Ir jāizvēlas grāmatas

en: One or more books must be selected so the template editor can show the template results
lv: Jāizvēlas viena vai vairākas grāmatas, lai veidnes redaktors varētu parādīt veidnes rezultātus.

en: Constant template
lv: Nemainīga sagatave

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
lv: Veidne nesatur {fields}, tādējādi visām grāmatām būs viens un tas pats nosaukums. Vai tā būs labi?

en: Save template
lv: Saglabāt veidni

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
lv: Pielāgojot tālāk norādīto veidni, jūs varat kontrolēt, kādas mapes faili tiek saglabāti un kādi to faili tiek piešķirti. Jūs varat izmantot / simbolu, lai norādītu apakšmapes. Pieejamie metadatu mainīgie ir aprakstīti tālāk. Ja konkrētai grāmatai nav daži metadati, mainīgais tiks aizstāts ar tukšu virkni.

en: Available variables:
lv: Pieejamie mainīgie:

en: Save metadata in a separate &OPF file
lv: Saglabāt metadatus atsevišķā &OPF failā

en: Save &data files as well
lv: Saglabājiet arī &datu failus

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
lv: Šeit jūs varat kontrolēt, kā calibre saglabās grāmatas, klikšķinot uz pogas Saglabāt diskā:

en: Change paths to &lowercase
lv: Mainīt ceļu uz &maziem burtiem

en: Replace space with &underscores
lv: Aizvietot atstarpes ar &pasvītrojumiem

en: Format &dates as:
lv: Formatēt &datumus kā:

en: Update &metadata in saved copies
lv: Atsvaidzināt &metadatus saglabātajās kopijās

en: File &formats to save:
lv: Saglabājamo datņu &formāti:

en: Save &cover separately
lv: Saglabāt &vāku atsevišķi

en: Convert non-English characters to &English equivalents
lv: Pārveidot ne angļu rakstzīmes uz angļu valodas ekvivalentiem

en: &Show files in the file browser after saving to disk
lv: &Rādīt failus failu pārlūkā pēc saglabāšanas diskā

en: Enter new or select existing name
lv: Ievadiet jaunu vai atlasiet esošo vārdu

en: Enter list of column lookup names to search
lv: Ievadiet meklējamo kolonnu meklējamo vārdu sarakstā

en: Match all
lv: Atbilst visiem

en: Match any
lv: Atbilst jebkuram

en: Grouped search terms
lv: Grupēti meklēšanas vienumi

en: The search term name cannot be blank
lv: Meklēšanas nosaukuma lauks nedrīkst būt tukšs

en: Invalid grouped search name
lv: Nederīgs grupētās meklēšanas nosaukums

en: The grouped search term name cannot contain spaces or periods
lv: Grupētā meklēšanas nosaukumā nedrīkst būt atstarpes vai punkti

en: That name is already used for a column or grouped search term
lv: Šis nosaukums jau tiek izmantots slejā vai meklēšanas izteiksmē

en: That name is already used for User category
lv: Šis nosaukums jau tiek izmantots Lietotāja kategorijā

en: The value box cannot be empty
lv: Vērtību aile nevar būt tukša

en: The empty grouped search term cannot be deleted
lv: Tukšu meklēšanas izteiksmi nevar izdzēst

en: Incompatible options
lv: Nesaderīgas opcijas

en: The option to have un-accented characters match accented characters has no effect if you also turn on case-sensitive searching. So only turn on one of those options
lv: Iespēja ne-diakritiskās rakstzīmes aizstāt ar diakritiskajām rakstzīmēm nav nozīmes, ja jums ieslēgta reģistrjutīga meklēšana. Tātad tikai ieslēdziet tikai vienu no šīm iespējām

en: Missing grouped search terms
lv: Trūkst grupētu meklēšanas vienumu

en: The option "Make user categories from" contains names that aren't grouped search terms: {}
lv: Opcija "Izveidot lietotāju kategorijas no" satur nosaukumus, kas nav grupēti meklēšanas vienumi: {}

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
lv: Notīrīt meklēšanas vēsturi no visas calibre. Ieskaitot grāmatu sarakstu, e-grāmatu skatītāju, ziņu dialoga ielādi utt.

en: Clear search &histories
lv: Tīrīt meklēšanas &vēstures

en: What to search by default
lv: Ko meklēt pēc noklusējuma

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
lv: Ievadot meklējamo vārdu bez prefiksa, pēc noklusējuma calibre meklēs visas metadatu atbilstības. Piemēram, ievadot, "asimov" meklēs ne tikai autoru, bet arī nosaukums/birkas/sērijas/komentārus/utt. Izmantojiet opciju, ja vēlaties mainīt šo uzvedību.

en: &Limit the searched metadata
lv: &Ierobežot meklēšanas metadatus

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
lv: &Slejas, bez prefiksa, meklējumi ir ierobežoti līdz:

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in a saved search.
lv: Ņemiet vērā, ka šī opcija ietekmē visas meklēšanas, tostarp saglabātās meklēšanas un ierobežojumus. Tāpēc, ja izmantojat šo opciju, vislabāk ir nodrošināt, lai saglabātajās meklēšanās vienmēr tiktu izmantoti prefiksi. Piemēram, saglabātajā meklēšanā izmantojiet "series:Foundation", nevis tikai "Foundation".

en: Search as you &type
lv: Meklēt &tekstu rakstīšanas laikā

en: Case &sensitive searching
lv: Reģistr&jutīga meklēšana

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
lv: &Izcelt meklēšanas rezultātus, nevis ierobežojot grāmatu sarakstu rezultātus

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
lv: <p>Šī opcija uzrādīs nelielu pogu, kas parādīsies blakus meklēšanas joslai. Noklikšķinot uz pogas, tiks pārslēgta iespēja, starp tikai meklēšanas rezultātu rādīšanu un visu grāmatu parādīšanu ar izceltajiem meklēšanas rezultātiem.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
lv: Rādīt ātro pārslēgšanas pogu, lai pārslēgtos starp rezultātu izcelšanu un ierobežošanu, blakus meklēšanas joslai

en: Unaccented characters match &accented characters and punctuation is ignored
lv: Rakstzīmes bez diakritiskajām zīmēm atbilst &akcentētajām rakstzīmēm, un pieturzīmes tiek ignorētas

en: Show text next to buttons in the search bar
lv: Rādīt tekstu blakus pogām meklēšanas joslā

en: Show saved searches as a hierarchy
lv: Rādīt saglabātos meklējumus kā hierarhiju

en: Use keyboard searching in the book list
lv: Izmantojiet tastatūras meklēšanu grāmatu sarakstā

en: Genera&l
lv: Vispārīg&i

en: &Names:
lv: &Vārdi:

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
lv: Šobrid ir norādīti definēto grupu meklējamie vārdi.
    Izveidojiet jaunu nosaukumu, ierakstot tukšā rūtiņā, tad
    nospiediet Saglabāt. Pārdēvējiet meklēšanas terminu, tad to atlasot
    mainiet nosaukumu un nospiediet Saglabāt. Mainiet vērtību
    mainot vērtības lodziņā un pēc tam nospiediet Saglabāt meklējamo terminu.

en: Delete the current search term
lv: Izdzēst pašreizējo meklēšanas izteiksmi

en: &Value:
lv: &Vērtība:

en: Enter a comma-separated list of lookup names of the columns
    to include in the grouped search term
lv: Ievadiet kolonnu meklēšanas nosaukumu sarakstu, atdalot tos ar komatu,
    kas jāiekļauj Grupētajā meklēšanas terminā

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
lv: Saglabāt pašreizējo meklēšanas terminu. Jūs varat pārdēvēt meklēšanas terminu
    mainot nosaukumu, tad nospiediet Saglabāt. Vērtību var mainīt
    mainot vērtības lodziņā un pēc tam nospiežot Saglabāt meklējamo terminu.

en: Make &user categories from:
lv: Izveidot &lietotāja kategorijas no:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
lv: Ievadiet vārdus, sagrupētus meklēšanas nosacījumiem, kurus vēlaties
    uzrādīt kā lietotāju kategorijas

en: &Grouped searches
lv: &Grupētas meklēšanas

en: What to search when searching similar books
lv: Ko meklēt, kad meklē līdzīgas grāmatas

en: S&imilar authors:
lv: L&īdzīgi autori:

en: Si&milar series:
lv: Lī&dzīgas sērijas:

en: Similar &tags:
lv: Līdzīgas &birkas:

en: Simi&lar publishers:
lv: Līdzī&gi izdevēji:

en: &Similar books
lv: &Līdzīgas grāmatas

en: Manual management
lv: Rokas vadība

en: Only on send
lv: Tikai nosūtot

en: Automatic management
lv: Automātiskā vadība

en: Cannot change metadata management while a device is connected
lv: Nevar mainīt metadatu vadību, kamēr ierīce ir pievienota

en: Metadata management (disabled while device connected)
lv: Metadatu vadība (atspējots, bet ierīce ir pievienota)

en: Me&tadata management:
lv: Me&tadatu vadība:

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
lv: <li><b>Manuāla pārvaldība</b>: calibre atjaunina metadatus un pievieno kolekcijai tikai tad, kad tiek sūtīta grāmata. Izmantojot šo iespēju, calibre nekad neizņems kolekciju.</li>
    <li><b>Tikai sūtot</b>: calibre atjaunina metadatus un pievieno/noņem grāmatu kolekcijas tikai tad, kad tā tiek nosūtīta uz ierīci. </li>
    <li><b>Automātiskā pārvaldība</b>: calibre automātiski saglabā metadatus ierīcē, sinhronizējot ar calibre bibliotēku katrā savienojumā </li></ul>

en: Browse for the file
lv: Meklēt failu

en: Choose a file
lv: Izvēlieties failu

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
lv: calibre ir interneta serveris, kas ļauj piekļūt jūsu grāmatu kolekcijai, izmantojot pārlūku no jebkuras vietas pasaulē. Visas iestatījumu izmaiņas stāsies spēkā tikai pēc tam, kad tiks restartēts serveris.

en: Require &username and password to access the Content server
lv: Pieprasīt &segvārdu un paroli, lai piekļūtu satura serverim

en: Run server &automatically when calibre starts
lv: Palaist serveri &automātiski, palaižot Calibre

en: &Start server
lv: &Startēt serveri

en: St&op server
lv: Ap&stādināt serveri

en: &Test server
lv: &Testa serveris

en: Show server &logs
lv: Parādīt servera &žurnālus

en: Do not start calibre automatically when computer is started
lv: Nestartēt automātiski calibre, kad tiek startēts dators

en: Start calibre when the computer is started
lv: Startēt calibre, kad tiek startēts dators

en: Currently calibre is set to run automatically when the
                computer starts.  Use this button to disable that.
lv: Pašlaik calibre ir iestatīts automātiskai palaišanai, kad
                tiek startēts dators.  Izmantojiet šo atspējošanas pogu.

en: Start calibre in the system tray automatically when the computer starts
lv: Startēt calibre automātiski sistēmas teknē, kad tiek startēts dators

en: Content server listening at: %s
lv: Satura serveris klausās: %s

en: Remember to create at least one user account in the "User accounts" tab
lv: Atcerieties izveidot vismaz vienu lietotāja kontu cilnē "Lietotāju konti"

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
lv: Nepieciešams lietotājvārds/parole neļauj neatļautām personām piekļūt jūsu calibre bibliotēkai. Tas ir vajadzīgs arī dažām funkcijām, piemēram, bibliotēkas izmaiņām, kā pēdējās lasīšanas pozīcijas/anotāciju sinhronizēšanai.

en: Change password for {}
lv: Mainīt paroli uz {}

en: Add new user
lv: Pievienot jaunu lietotāju

en: Set the password for this user
lv: Iestatiet šī lietotāja paroli

en: &Repeat password:
lv: &Atkārtojiet paroli:

en: Empty username
lv: Tukšs lietotājvārds

en: You must enter a username
lv: Jums jāievada lietotājvārds

en: Username already exists
lv: Lietotājvārds jau eksistē

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
lv: Lietotājs ar lietotājvārdu {} jau eksistē. Lūdzu, izvēlieties citu lietotājvārdu.

en: Username is not valid
lv: Lietotājvārds nav derīgs

en: Password do not match
lv: Parole neatbilst

en: The two passwords you entered do not match!
lv: Jūsu ievadītās divas paroles neatbilst!

en: Empty password
lv: Tukša parole

en: You must enter a password for this user
lv: Jums jāievada šī lietotāja parole

en: Invalid password
lv: Nepareiza parole

en: Further &restrict access to books in this library that match:
lv: Tālāk &ierobežojiet piekļuvi grāmatām šajā bibliotēkā, kas atbilst:

en: A search expression
lv: Meklēšanas izteiksme

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
lv: Meklēšanas izteiksme. Ja norādīts, piekļuve tiks ierobežota tikai ar tām grāmatām, kas atbilst šai izteiksmei. Piemēram: birka: "= Share"

en: Change library access permissions for {}
lv: Mainīt bibliotēkas piekļuves atļaujas uz {}

en: All except the specified libraries
lv: Visas, izņemot norādītās bibliotēkas

en: All libraries
lv: Visas bibliotēkas

en: Only the specified libraries
lv: Tikai norādītās bibliotēkas

en: Allow access to:
lv: Atļaut piekļuvi:

en: Specify the libraries below:
lv: Norādiet zemāk bibliotēkas:

en: No libraries specified
lv: Nav norādīta neviena bibliotēka

en: You have not specified any libraries
lv: Jūs neesat norādījis nevienu bibliotēku

en: <b>{} is allowed access to all libraries
lv: <b>{} ir atļauta piekļuve visām bibliotēkām

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
lv: {} ir atļauts piekļūt tikai tām bibliotēkām, kuru vārdi <b>sakrīt</b> ar vienu no zemāk norādītajiem vārdiem.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
lv: {}ir atļauta piekļuve visām bibliotēkām, <b>izņemot</b> tiem, kuru nosaukumi atbilst vienam no nosaukumiem, kas norādīti zemāk.

en: Allow {} to make &changes (i.e. grant write access)
lv: Atļaut {} veikt &izmaiņas (piemēram, atļaut rakstīšanu)

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
lv: Ja tas ir iespējots, lietotājs ļauj veikt izmaiņas bibliotēkā. Grāmatu pievienošana/grāmatu dzēšana/labot metadatus utt.

en: Change &password
lv: Mainīt &paroli

en: {} is currently only allowed to access the library named: {} | {} is currently only allowed to access the libraries named: {}
lv[0]: {} pašlaik atļauts piekļūt tikai bibliotēkai ar nosaukumu: {}
lv[1]: {} pašlaik ir atļauts piekļūt tikai bibliotēkām ar nosaukumu: {}
lv[2]: {} pašlaik atļauts piekļūt tikai bibliotēkai ar nosaukumu: {}

en: Change the allowed libraries
lv: Mainīt atļauto bibliotēku

en: {} is currently not allowed to access the library named: {} | {} is currently not allowed to access the libraries named: {}
lv[0]: {} pašlaik nav atļauts piekļūt bibliotēkai ar nosaukumu: {}
lv[1]: {} pašlaik nav atļauts piekļūt bibliotēkām ar nosaukumu: {}
lv[2]: {} pašlaik nav atļauts piekļūt bibliotēkai ar nosaukumu: {}

en: Change the blocked libraries
lv: Mainīt bloķētās bibliotēkas

en: {} is currently allowed access to all libraries
lv: {} pašlaik ir atļauta piekļuve visām bibliotēkām

en: Restrict the &libraries {} can access
lv: Ierobežotām &bibliotēkām {} var piekļūt

en: &Add user
lv: &Pievienot lietotāju

en: &Remove user
lv: &Noņemt lietotāju

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
lv: Šeit varat izveidot šablonu, lai kontrolētu, kādi dati tiek rādīti, izmantojot grāmatu saraksta režīmu <i>Pielāgotais saraksts</i>

en: Show a cover &thumbnail
lv: Rādīt vāka &sīktēlu

en: Thumbnail &height:
lv: Sīktēlu &augstums:

en: Entry &height:
lv: Ieraksta &augstums:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
lv: Katra ieraksta augstums. Īpašā vērtība "auto" izraisa augstumu, kas jāaprēķina, pamatojoties uz līniju skaitu šablonā. Pretējā gadījumā izmantojiet CSS garumu, piemēram, 100px vai 15ex

en: &Long text fields:
lv: &Garie teksta lauki:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
lv: Ar komatu atdalīts saraksts ar laukiem, kas tiks pievienoti katra ieraksta apakšdaļā. Šie lauki tiek interpretēti kā HTML saturs, nevis vienkāršs teksts.

en: The template below will be interpreted as HTML and all {{fields}} will be replaced by the actual metadata, if available. For custom columns use the column lookup name, for example: #mytags. You can use {0} as a separator to split a line into multiple columns.
lv: Turpmāk minētā veidne tiks interpretēta kā HTML un visi {{fields}} tiks aizstāti ar faktiskajiem metadatiem, ja tie ir pieejami. Pielāgotajām kolonnām tiek izmantots kolonnas meklēšanas nosaukums, piemēram: #mytags. Šo {0} var izmantot kā atdalītāju, lai sadalītu līniju vairākās kolonnās.

en: &Import template
lv: &Importēt šablonu

en: E&xport template
lv: E&ksportēt šablonu

en: Choose template file
lv: Izvēlieties šablona failu

en: Template files
lv: Šablonu faili

en: Book
lv: Grāmata

en: URL type:
lv: URL tips:

en: Missing author placeholder
lv: Trūkst autora vietturis

en: The URL {0} does not contain the {1} placeholder
lv: URL {0} nesatur {1} vietturi

en: Missing title placeholder
lv: Trūkst virsraksta vietturis

en: Add new locations to search for books or authors using the "Search the internet" feature of the Content server. The URLs should contain {author} which will be replaced by the author name and, for book URLs, {title} which will be replaced by the book title.
lv: Pievienojiet jaunas atrašanās vietas, lai meklētu grāmatas vai autorus, izmantojot satura servera funkciju "Meklēt internetā". URL vietrāžiem ir jāsatur {author}, kas tiks aizstāts ar autora vārdu un, URL grāmatu vietrāžiem, {title}, kas tiks aizstāts ar grāmatas nosaukumu.

en: &Add URL
lv: &Pievienot URL

en: Export URLs
lv: Eksportēt URL

en: Import URLs
lv: Importēt URL

en: Choose URLs file
lv: Izvēlieties URL failu

en: URL files
lv: URL faili

en: &Main
lv: &Galvenais

en: &User accounts
lv: &Lietotāja konti

en: Book &list template
lv: Grāmatu &saraksta šablons

en: &Search the internet
lv: &Meklēt internetā

en: Failed to start Content server
lv: Neizdevās palaist Satura serveri

en: Error log:
lv: Kļūdu žurnāls:

en: No error log found
lv: Kļūdu žurnāls nav atrasts

en: Access log:
lv: Piekļuves žurnāls:

en: No access log found
lv: Nav atrasts neviens piekļuves žurnāls

en: The server log files are in: {}
lv: Servera žurnāla faili ir: {}

en: &Clear logs
lv: &Notīrīt žurnālus

en: Server running
lv: Serveris strādā

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
lv: Servera darbības laikā nevar notīrīt žurnālus. Vispirms apturiet serveri.

en: No users specified
lv: Nav norādīts neviens lietotājs

en: You have turned on the setting to require passwords to access the Content server, but you have not created any user accounts. Create at least one user account in the "User accounts" tab to proceed.
lv: Jūs esat ieslēdzis iestatījumu, kas pieprasa paroles, lai piekļūtu satura serverim, bet neesat izveidojis nevienu lietotāja kontu. Lai turpinātu, cilnē "Lietotāju konti" izveidojiet vismaz vienu lietotāja kontu.

en: Invalid trusted IPs
lv: Nederīgi uzticamie IP

en: You need to restart the server for changes to take effect
lv: Jums ir jāpārstartē serveris, lai izmaiņas stātos spēkā

en: Show help
lv: Rādiet palīdzību

en: Hide help
lv: Slēpt palīdzību

en: The template functions saved in the library are corrupt. Do you want to delete them? Answering 'Yes' will delete all the functions.
lv: Bibliotēkā saglabātās veidņu funkcijas ir bojātas. Vai vēlaties tās dzēst? Atbildot ar “Jā”, visas funkcijas tiks izdzēstas.

en: You cannot delete a built-in function
lv: Iebūvēto funkciju nevar izdzēst

en: Function not defined
lv: Funkcija nav definēta

en: Name cannot be empty
lv: Vārda lauks nedrīkst būt tukšs

en: Name %s already used
lv: Nosaukums %s jau ir izmantots

en: The name {} is already used for stored template
lv: Nosaukums {} jau tiek izmantots saglabātajai veidnei

en: Save the function
lv: Saglabāt funkciju

en: Cancel the save
lv: Atcelt saglabāšanu

en: Exception while compiling function
lv: Izņēmumsituācija kompilējot funkciju

en: function source code not available
lv: funkcijas izejas kods nav pieejams

en: Cannot "test" when no books are selected
lv: Nevar "pārbaudīt", ja nav atlasīta neviena grāmata

en: Stored templates
lv: Saglabātās veidnes

en: The name {} is already used by a template function
lv: Vārdu {} jau izmanto veidnes funkcija

en: The stored template must begin with '{0}' or '{1}'
lv: Saglabātajai veidnei jāsākas ar “{0}” vai “{1}”

en: Exception while storing template
lv: Izņēmums saglabājot veidnes

en: Changes to the current template will be lost. OK?
lv: Šīs veidnes izmaiņas tiks zaudētas. OK?

en: D&elete
lv: D&dzēst

en: &Replace
lv: &Aizvietot

en: C&reate
lv: &Izveidot

en: Open a template tester dialog to use a template to test stored templates
lv: Atveriet veidņu pārbaudītāja dialogu, lai izmantotu veidni saglabāto veidņu pārbaudei

en: &Stored Templates
lv: &Saglabātās veidnes

en: Show &only user defined template functions
lv: Rādīt &tikai lietotāja definētās veidņu funkcijas

en: F&unction:
lv: F&unkcija:

en: Enter the name of the function to create.
lv: Ievadiet jaunveidojamās funkcijas nosaukumu.

en: Argument &count:
lv: Argumentu &skaits:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
lv: Uzstādiet uz -1, ja funkcija aizņem vairākus mainīgus argumentus

en: Replace
lv: Aizvietot

en: P&rogram code (Follow Python indenting rules):
lv: P&rogrammas kods (ievērot Python atkāpes noteikumus):

en: &Template functions
lv: &Veidņu funkcijas

en: Choose a texture
lv: Izvēlēties tekstūru

en: The builtin textures come from <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.
lv: Iebūvētās tekstūras nāk no <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.

en: Add texture
lv: Pievienot tekstūru

en: Remove texture
lv: Dzēst tekstūru

en: Cannot remove builtin textures
lv: Nevar noņemt iebūvētās tekstūras

en: Donate to support the development of calibre
lv: Ziedojiet Calibre atbalstam

en: Location Manager
lv: Izvietojuma vadītājs

en: Switch between library and device views
lv: Pārslēgties starp bibliotēkas un ierīces skatu

en: Separator
lv: Atdalītājs

en: %d books
lv: %d grāmatas

en: The main toolbar
lv: Galvenā rīkjolsa

en: The main toolbar when a device is connected
lv: Galvenā rīkjosla, kad ierīce ir pievienota

en: The optional second toolbar
lv: Papildu otrā rīkjoslu

en: The buttons on the search bar
lv: Pogas meklēšanas joslā

en: The menubar
lv: Izvēlnes josla

en: The menubar when a device is connected
lv: Rīkjosla, kura ir redzama pieslēgtas ierīces gadījumā

en: The context menu for the books in the calibre library
lv: Konteksta izvēlne grāmatām calibre bibliotēkā

en: The context menu for the split book list
lv: Sadalīto grāmatu saraksta konteksta izvēlne

en: The context menu for the books on the device
lv: Konteksta izvēlne grāmatām ierīcē

en: The context menu for the Cover browser
lv: Vāka pārlūka satura izvēlne

en: Click to choose toolbar or menu to customize
lv: Klikšķiniet, lai izvēlētos pielāgojamo rīkjoslu vai izvēlni

en: Cannot add the actions %s to this location
lv: Nevar pievienot darbības %s uz šo vietu

en: Cannot remove the actions %s from this location
lv: Nevar noņemt darbības %s no šīs vietas

en: Preferences missing
lv: Trūkst uzstādījumu

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
lv: Uzstādījumu darbībai ir jābūt vai nu galvenajā rīkjoslā vai izvēnes joslā.

en: Location manager missing
lv: Trūkst vietas pārvaldnieks

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
lv: Vietas pārvaldniekam jābūt galvenā rīkjoslā vai izvēlnes joslā, kad ierīce ir savienota.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
lv: <p>Calibre rīkjosla ir atšķirīga atkarībā no tā, vai ierīce ir savienota vai nē. Izvēlieties <b>kuru rīkjoslu</b> jūs vēlētos pielāgot:

en: Choose the toolbar to customize
lv: Izvēlieties kuru rīkjoslu pielāgot

en: A&vailable actions
lv: &Pieejamās darbības

en: Add selected actions to toolbar
lv: Pievienot izvēlētās darbības rīkjoslai

en: Remove selected actions from toolbar
lv: Noņemt izvēlētās darbības no rīkjoslas

en: &Current actions
lv: &Pašreizējā darbība

en: Move selected action up
lv: Pārvietot izvēlēto darbību uz augsu

en: Move selected action down
lv: Pārvietot izvēlēto darbību uz leju

en: This tweak has its default value
lv: Šim iestatījumam ir noklusējuma vērtība

en: This tweak has been customized
lv: Šis uzlabojums ir izmainīts

en: Plugin tweaks
lv: Birkas uzlabojumi

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
lv: Pievienot/labot uzlabojumus jebkuram pasūtījuma spraudnim, ko esat instalējis. Dokumentācija par šiem uzlabojumiem būs pieejami tīmekļa vietnē, no kurienes jūs lejupielādējāt spraudņus.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
lv: Uzlabojumu vērtības ir parādītas zemāk. Labojiet tās, lai mainītu calibre uzvedību. Izmaiņas calibre stāsies spēkā tikai <b>pēc restarta</b> .

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
lv: Labot uzlabojuma jebkurus pasūtījuma spraudņus, ko esat instalējis

en: &Plugin tweaks
lv: &Birkas uzlabojumi

en: Edit tweak
lv: Rediģēt uzlabojumu

en: Restore this tweak to its default value
lv: Atjaunot šo uzlabojumu pēc noklusējuma vērtības

en: &Reset this tweak
lv: &Atiestatīt šo uzlabojumu

en: Apply any changes you made to this tweak
lv: Pielietot jebkuras izmaiņas, ko veicāt šajā uzlabojumā

en: &Apply changes to this tweak
lv: &Piemērot izmaiņas šajā uzlabojumā

en: Search for tweak
lv: Meklēt uzlabojumos

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
lv: Jūsu uzlabojumā radās sintakses kļūda. Sīkāku informāciju noklikšķiniet uz pogas "Rādīt detaļas".

en: Invalid tweaks
lv: Nederīgs uzlabojums

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
lv: Šis uzlabojums, ko ievadījāt, ir nederīgs. Mēģiniet atiestatīt pēc noklusējuma un pielāgot tos, mainot pa vienai, līdz jūs atradīsiet derīgu iestatījumu.

en: Could not find any tweaks matching <i>{}</i>
lv: Nevar atrast nevienu pielāgojumu, kas atbilstu <i>{}</i>

en: View log
lv: Skatīt žurnālu

en: Title-case
lv: Virsraksts

en: Create the rule below, the rule can be used to modify publishers
lv: Izveidojiet kārtulu kuru var izmantot, lai modificētu izdevējus

en: the publisher, if the publisher name
lv: izdevējs, ja izdevēja nosaukums

en: You must provide a value for the publisher name to match
lv: Ir jānorāda izdevēja nosaukuma vērtība, kam jāatbilst

en: <b>{action}</b> the publisher name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
lv: <b>{action}</b> izdevēja nosaukumu, ja tas <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to manipulate publisher names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every publisher.
lv: Šeit varat norādīt noteikumus, lai manipulētu ar izdevēju nosaukumiem. Lai sāktu, klikšķiniet uz pogas "Pievienot kārtulu". Noteikumi tiks apstrādāti atbilstoši katram izdevējam.

en: Test publisher mapping rules
lv: Pārbaudiet izdevēju kartēšanas noteikumus

en: Enter a publisher name to test:
lv: Ievadiet testējamo izdevēja nosaukumu:

en: Enter publisher and click the "Test" button
lv: Ievadiet izdevēju un klikšķiniet uz pogas "Pārbaudīt"

en: Edit publisher mapping rules
lv: Rediģēt izdevēja kartēšanas noteikumus

en: Choose files
lv: Izvēlieties failus

en: Collecting metadata...
lv: Apkopo metadatus...

en: Saving %d books...
lv: Saglabā %d grāmatas...

en: Copying files and writing metadata...
lv: Kopē datnes un raksta metadatus...

en: Copying files...
lv: Kopē datnes...

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās saglabāt grāmatas diskā, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" , lai iegūtu vairāk informācijas

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
lv: Atjauninot metadatus darba process avarēja, apstrādājot grāmatu %s. Saglabāšana pārtraukta.

en: Requested formats not available
lv: Pieprasītie formāti nav pieejami

en: No %s format file present
lv: Nav nevienas %s formāta datnes

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
lv: Neizdevās saglabāt: {0} ar{1} uz diska, ar kļūdu:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
lv: Neizdevās saglabāt {2} formātu: {0} ar {1} uz diska, ar kļūdu:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
lv: Neizdevās atjaunināt metadatus šajā {2} formātā: {0} ar {1}, kļūdu:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
lv: Neizdevās atjaunināt metadatus visiem formātiem: {0} ar {1}, kļūdu:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās atjaunināt metadatus dažām grāmatām, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas " , lai iegūtu vairāk informācijas

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās saglabāt nevienu grāmatu diskā, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" , lai iegūtu vairāk informācijas

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās saglabāt dažas grāmatas diskā, klikšķiniet uz "Rādīt detaļas" , lai iegūtu vairāk informācijas

en: Error while saving
lv: Kļūda saglabājot

en: Paste and &search
lv: Ielīmēt un &meklēt

en: &Paste
lv: Ie&līmēt

en: Copy search as URL
lv: Kopēt meklēšanu kā URL

en: &Clear search history
lv: &Notīrīt meklēšanas vēsturi

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
lv: Meklēt (Izvērstā meklēšana noklikšķinot uz zobrata ikonas pa kreisi)

en: Start search
lv: Sākt meklēšanu

en: Enable or disable search highlighting.
lv: Ieslēgt vai izslēgt vaicājumu izcelšanu.

en: Highlight search results
lv: Izcelt meklēšanas rezultātus

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
lv: Tas mainīs to, kā meklēt uzdevumu. Kad jūs meklējat, nenorādot tikai atbilstošās grāmatas, visas grāmatas tiks parādītas ar izcēlumu atbilstošām grāmatām. Vai esat pārliecināts, ka tas ir tas, ko jūs vēlaties?

en: Filter
lv: Filtrs

en: Add Saved search
lv: Pievienot saglabāto meklēšanu

en: Get Saved search expression
lv: Iegūt saglabātās meklēšanas izteiksmi

en: Current search is not a saved search
lv: Pašreizējā meklēšana nav saglabātā meklēšana

en: Create a Virtual library based on %s
lv: Izveidot virtuālu bibliotēku, pamatojoties uz %s

en: Filter {}
lv: Filtrs {}

en: Match any of the selected %s
lv: Atbilst jebkuram atlasītajam %s

en: Match all of the selected %s
lv: Atbilst visiem atlasītajiem %s

en: Edit Virtual library
lv: Labot virtuālo bibliotēku

en: Create Virtual library
lv: Izveidot virtuālo bibliotēku

en: Virtual library &name:
lv: Virtuālā bibliotēkas &nosaukums:

en: &Search expression:
lv: &Vaicājuma izteiksme

en: Create a Virtual library based on:
lv: Izveidot virtuālo bibliotēku, bāzējoties uz:

en: Publishers
lv: Izdevēji

en: Saved searches recognized in the expression:
lv: Saglabāto meklējumu atzītā izteiksme:

en: Search text changed
lv: Meklējamais teksts mainīts

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
lv: Ir mainīts virtuālās bibliotēkas nosaukums vai meklēšanas teksts. Vai vēlaties atmest šīs izmaiņas?

en: No name
lv: Bez nosaukuma

en: You must provide a name for the new Virtual library
lv: Jānorāda jaunās virtuālās bibliotēkas nosaukums

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
lv: Virtuālās bibliotēkas nosaukums nevar sākties ar "*"

en: Name already in use
lv: Nosaukums jau ir izmantots

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
lv: Šis nosaukums jau tiek izmantots. Vai jūs vēlaties to aizstāt ar jaunu meklēšanu?

en: No search string
lv: Nav meklējamā teksta

en: You must provide a search to define the new Virtual library
lv: Ir jānodrošina meklēšana, lai definētu jauno virtuālo bibliotēku

en: Invalid search
lv: Nederīgs vaicājums

en: The search in the search box is not valid
lv: Meklēšanas lodziņā meklēšana nav derīga

en: Search found no books
lv: Meklēšana pabeigta, nekas nav atrasts

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
lv: Meklēšana neatrada grāmatas, tāpēc virtuālā bibliotēka būs tukša. Vai tiešām vēlaties izmantot šo meklēšanu?

en: *current search
lv: *pašreizējais vaicājums

en: Virtual library from current search
lv: Virtuālā bibliotēka no pašreizējā vaicājuma

en: Create a temporary Virtual library from the current search
lv: Izveidot pagaidu virtuālo bibliotēku no pašreizējā vaicājuma rezultātiem

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

en: Use a "Virtual library" to show only a subset of the books present in this library
lv: Izmantojiet “Virtuālo bibliotēku”, lai parādītu tikai šajā bibliotēkā esošo grāmatu apakškopu

en: (all books)
lv: (visas grāmatas)

en: Additional restriction
lv: Papildu ierobežojums

en: Remove Virtual library
lv: Noņemt virtuālo bibliotēku

en: Show Virtual libraries as tabs
lv: Rādīt virtuālās bibliotēkas kā cilnes

en: Are you sure you want to remove the Virtual library <b>{0}</b>?
lv: Vai tiešām vēlaties noņemt virtuālo bibliotēku <b>{0}</b>?

en: No Virtual libraries
lv: Nav virtuālo bibliotēku

en: No Virtual libraries present, create some first
lv: Nav virtuālo bibliotēku, izveidot pirmo

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
lv: <p>Ātri izvēlieties virtuālo bibliotēku, laukā ierakstot tikai dažas rakstzīmes no bibliotēkas nosaukuma.
            Piemēram, ja vēlaties izvēlēties VB:
            {example}
            Vienkārši ierakstiet rakstzīmes:
            {chars}
            un nospiediet Enter.

en: Choose Virtual library
lv: Izvēlēties virtuālo bibliotēku

en: Starting up, please wait...
lv: Startēju, lūdzu uzgaidiet...

en: Added tags:
lv: Pievienoja birkas:

en: Open store in external web browser
lv: Atvērt veikalu ārējā pārlūkā

en: &What kind of match to use:
lv: Kādu &atbilstības veidu izmantot:

en: &All these words:
lv: &Visus šos vārdus:

en: This exact &phrase:
lv: Precīzi šo &frāzi:

en: &One or more of these words:
lv: &Vienu vai vairākus no šiem vārdiem:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
lv: Skatīt <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmata</a> , lai saņemtu papildu palīdzību

en: Enter the title.
lv: Ievadiet nosaukumu.

en: &Description:
lv: &Apraksts:

en: &Headquarters:
lv: &Galvenā mītne:

en: Search only in specific fields:
lv: Meklēt tikai konkrētos laukos:

en: Enabled:
lv: Iespējots:

en: true
lv: patiess

en: false
lv: aplams

en: Affiliate:
lv: Partneri:

en: Nam&e/description...
lv: Nosaukum&s/apraksts...

en: Query
lv: Jautājums

en: Enable:
lv: Iespējot:

en: &All
lv: &Visu

en: &None
lv: &Nekāda

en: &Invert
lv: &Invertēt

en: Affiliate
lv: Partneri

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Headquarters
lv: Galvenā mītne

en: No DRM
lv: Bez DRM

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
lv: Šis veikals šobrīd ir atspējots un nav izmantojams citās Calibre daļās.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
lv: Šis veikals šobrīd ir iespējots un ir izmantojams citās Calibre daļās.

en: This store only distributes e-books without DRM.
lv: Šajā veikalā tiek izplatītas tikai e-grāmatas bez DRM.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
lv: Šis veikals izplata e-grāmatas ar DRM. Tam var būt daži nosaukumi bez DRM, taču jums būs jāpārbauda pēc nosaukuma.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
lv: Šis veikals atrodas %s. Tas ir labs rādītājs par to, kā tirgus apkalpo veikalu. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka veikals ir ierobežota tikai šajā tirgū.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
lv: Pērkot šajā veikalā Jūs atbalstat calibre izstrādātāju: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
lv: Šis veikals izplata e-grāmatas šādos formātos: %s

en: Configure...
lv: Konfigurēt...

en: Time
lv: Laiks

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
lv: Cik sekundes jāgaida, līdz veikals atbild:

en: Number of seconds to let a store process results:
lv: Sekundes, lai veiktu veikala procesa rezultātus:

en: Display
lv: Rādīt

en: Maximum number of results to show per store:
lv: Katrā veikalā rādīt maksimālo rezultātu skaitu:

en: Open search result in system browser
lv: Atvērt meklēšanas rezultātus sistēmas pārlūkā

en: Threads
lv: Pavedieni

en: Number of search threads to use:
lv: Izmantoto meklēšanas pavedienu skaits:

en: Number of cache update threads to use:
lv: Izmantojamo kešatmiņas atjaunināšanas pavedienu skaits:

en: Number of cover download threads to use:
lv: Vāku lejupielādes pavedienu skaits:

en: Number of details threads to use:
lv: Izmantojamo detaļu skaits:

en: &Price:
lv: &Cena:

en: Download:
lv: Lejupielādēt:

en: Titl&e/author/price...
lv: Nosaukum&s/autors/cena...

en: Download
lv: Lejupielādēt

en: Price
lv: Cena

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
lv: Veikals

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
lv: Noteiktā cena: %s. Sazinieties ar veikalu pirms pirkuma izdarīšanas, lai pārbaudītu šīs cenas pareizību. Šajā cenā bieži vien nav iekļautas akcijas, kas darbojas veikalā.

en: No price was found
lv: Cena nav atrasta

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
lv: Šai grāmatai ir konstatētir DRM ierobežojumi. Šī grāmata var nedarboties ar jūsu lasītāju, un jums būs uzlikti ierobežojumu darbībām, ko varat veikt ar šo grāmatu. Sazinieties ar veikalu pirms jebkura pirkuma, lai nodrošinātos, ka varēsiet lasīt šo grāmatu.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
lv: Šī grāmata ir konstatēta kā DRM brīva. Jums vajadzētu būt iespējai izmantot šo grāmatu ar jebkuru ierīci, ja tā Calibre pārveidotāja atbalstītā formātā. Taču pirms pirkuma vēlreiz pārbaudiet DRM statusu veikalā. Veikalā var neatklāt DRM izmantošanu.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
lv: Šīs grāmatas DRM statuss nav nosakāms. Ļoti iespējams, ka šī grāmata ir patiešām ierobežota ar DRM.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
lv: Sekojoši formāti ir lejupielādējami tieši: %s.

en: Download...
lv: Lejupielādēt...

en: Show in store
lv: Parādīt veikalu

en: Clear search &history
lv: Notīrīt meklēšanas &vēsturi

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
lv: Pērkot šajā veikalā Jūs atbalstat calibre izstrādātāju: %s</p>

en: No query
lv: Nav vaicājuma

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
lv: Jums ir jāievada meklējamais nosaukums, autors vai atslēgas vārds.

en: Customize Get books search
lv: Pielāgot iegūto grāmatu meklēšanu

en: Choose s&tores
lv: Izvēlēties v&eikalus

en: Configure s&earch
lv: Konfigurēt m&eklēšanu

en: Couldn't find any books matching your query.
lv: Nav atrasta neviena vaicājumam atbilstoša grāmata.

en: Choose format to download to your library.
lv: Izvēlieties formātu lejupielādei Jūsu bibliotēkā.

en: Search by title
lv: Meklēt pēc nosaukuma

en: Search by author
lv: Meklēt pēc autora

en: &Keyword:
lv: &Atslēgvārds:

en: Search by any keyword
lv: Meklēt jebkuru atslēgvārdu

en: &Invert selection
lv: &Invertēt atlasi

en: Configure Get books behavior
lv: Konfigurēt Iegūt grāmatas uzvedību

en: &Configure
lv: &Konfigurēt

en: Open a selected book in the system's web browser
lv: Atvērt atlasīto grāmatu sistēmas tīmekļa pārlūkā

en: Open in &external browser
lv: Atvērt &ārējā pārlūkā

en: Books:
lv: Grāmatas:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
lv: Skatiet <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Lietotāja rokasgrāmata</a>, papildu palīdzībai

en: Titl&e/author/price ...
lv: Nosaukum&s/autors/cena...

en: Dialog
lv: Dialogs

en: Updating book cache
lv: Atjauno grāmatu kešu

en: Checking last download date.
lv: Pārbauda pēdējās lejupielādes datumu.

en: Downloading book list from MobileRead.
lv: Lejupielādē grāmatu sarakstu no MobileRead.

en: Processing books.
lv: Apstrādā grāmatas.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
lv: apstrādātas %(num)s no %(tot)s grāmatām.

en: Updating MobileRead book cache...
lv: Atsvaidzina MobileRead grāmatu kešu...

en: &Query:
lv: &Pieprasījums:

en: Home
lv: Sākums

en: Reload
lv: Ielādēt vēlreiz

en: Download of {0} failed with error: {1}
lv: Nevar lejupielādēt {0} kļūda: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
lv: Šī e-grāmata ir DRMed EPUB fails. Jums tiks piedāvāts saglabāt šo failu savā datorā. Kad tas ir saglabāts, atveriet to, izmantojot <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE,savukārt lejupielādēs faktisko e-grāmatu, kas būs .epub fails. Jūs varat pievienot šo grāmatu calibre, izmantojot "Pievienot grāmatas" un atlasot failu no ADE bibliotēka mapes.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
lv: Fails nav atbalstīts e-grāmatu tips. Saglabāt diskā?

en: Could not contact calibre
lv: Nevar sazināties ar calibre

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
lv: Nav atrasta neviena calibre instance. Pirms mēģināt lejupielādēt grāmatas, lūdzu, startējiet calibre.

en: Download completed
lv: Lejupielāde pabeigta

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
lv: Vietnes {0} lejupielāde ir pabeigta, un grāmata tika pievienota calibre bibliotēkai

en: {} is not a saved search
lv: {} nav saglabāta meklēšana

en: Search expression:
lv: Meklēšanas izteiksme:

en: Average rating for books in this category: %.1f
lv: Vidējais vērtējums šajā kategorijā esošajām grāmatām: %.1f

en: Books in this category are unrated
lv: Grāmatas šajā kategorijā nav vērtētas

en: Number of books: %s
lv: Grāmatu skaits: %s

en: Link: %s
lv: Saite: %s

en: Rename in Virtual library
lv: Pārdēvēt virtuālajā bibliotēkā

en: Do you want this rename to apply only to books in the current Virtual library?
lv: Vai vēlaties, lai šis pārdēvējums attiektos tikai uz grāmatām pašreizējā Virtuālajā bibliotēkā?

en: Yes, apply only in VL
lv: Jā, pieteikties tikai VB

en: No, apply in entire library
lv: Nē, pieteikties visā bibliotēkā

en: The grouped search term name is "{0}"
lv: Grupētais meklēšanas termina vārds ir "{0}"

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
lv: Uzmeklēt/meklēšanas vārds ir "{0}"{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
lv: Mainot autorus vairākus grāmatām, tas var aizņemt kādu laiku. Vai esat pārliecināts?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
lv: Metadatu mainīšana tik daudzām grāmatām var aizņemt kādu laiku. Vai esat pārliecināts?

en: Rename User category
lv: Pārdēvēt lietotāju kategoriju

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
lv: Lietotāja kategoriju pārdēvēšanas laikā nevarat izmantot periodus

en: The name %s is already used
lv: Nosaukums %s jau tiek lietots

en: Author names cannot contain & characters.
lv: Autoru vārdi nevar saturēt & simbolus.

en: Duplicate search name
lv: Vaicājuma nosaukums atkārtojas

en: The saved search name %s is already used.
lv: Saglabātā vaicājuma nosaukums %s jau tiek izmantots.

en: User categories
lv: Lietotāja kategorijas

en: Other categories
lv: Citas kategorijas

en: Custom categories
lv: Pielāgotās kategorijas

en: Invalid search restriction
lv: Nederīgs meklēšanas ierobežojums

en: The current search restriction is invalid
lv: Norādītais meklēšanas ierobežojums nav derīgs

en: Cannot add subcategory to category
lv: Kategorijai nevar pievienot apakškategoriju

en: New category
lv: Jauna kategorija

en: Delete User category
lv: Dzēst lietotāja kategoriju

en: %s is not a User category
lv: %s nav lietotāja kategorija

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
lv: %s satur vienumus. Vai tiešām vēlaties tos dzēst?

en: Remove category
lv: Dzēst kategoriju

en: User category %s does not exist
lv: Lietotāja kategorija %s nepastāv

en: Add to User category
lv: Pievienot lietotāju kategorijai

en: A User category %s does not exist
lv: Lietotāja kategorija %s nepastāv

en: No books are selected. Showing all items.
lv: Grāmatas nav atlasītas. Rāda visus vienumus.

en: Children
lv: Atvases

en: Item
lv: Ieraksti

en: %s and its children will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
lv: %s un tā atvases tiks izdzēsti no virtuālās bibliotēkas grāmatām. Vai esi pārliecināts?

en: %s and its children will be deleted from all books. Are you sure?
lv: %s un tā atvases tiks izdzēsti no visām grāmatām. Vai esi pārliecināts?

en: %s will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
lv: %s tiks dzēsti no grāmatām virtuālajā bibliotēkā. Vai esi pārliecināts?

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
lv: %s tiks izdzēsti no visām grāmatām. Vai esat pārliecināts?

en: Delete item
lv: Dzēst vienību

en: You must select some books to apply {} to
lv: Jums jāizvēlas dažas grāmatas, kurām lietot {}

en: The identifier %s will be deleted from books in the current virtual library. Are you sure?
lv: Identifikators %s tiks dzēsts no pašreizējās virtuālās bibliotēkas grāmatām. Vai esi pārliecināts?

en: The identifier %s will be deleted from all books. Are you sure?
lv: Identifikators %s tiks dzēsts no visām grāmatām. Vai esi pārliecināts?

en: Delete identifier
lv: Dzēst identifikatoru

en: change_tb_category_visibility: category %s does not exist
lv: change_tb_category_visibility: kategorija %s neeksistē

en: change_tb_category_visibility: invalid operation %s
lv: change_tb_category_visibility: nederīga darbība %s

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
lv: Mainīt Birkas pārlūka funkciju, piemēram, kā to sakārtot, kā rīkoties, noklikšķinot uz vienumiem utt.

en: Find in the Tag browser
lv: Atrast birku pārlūkā

en: Find the first/next matching item
lv: Atrast pirmo/nākamo atbilstošo vienumu

en: Find
lv: Atrast

en: No more matches.</b><p> Click Find again to go to first match
lv: Vairs nav atbilstību.</b> <p>Klikšķiniet vēlreiz Atrast, lai pārietu uz pirmo atbilstību

en: Configure Tag browser
lv: Konfigurēt Birku pārlūku

en: Toggle counts
lv: Pārslēgt skaitļus

en: Toggle average ratings
lv: Pārslēgt vidējos vērtējumus

en: Toggle notes icons
lv: Pārslēgt piezīmju ikonas

en: Toggle links icons
lv: Pārslēgt saišu ikonas

en: Number of books
lv: Grāmatu skaits

en: Average rating
lv: Vidējais vērtējums

en: Sort by average rating
lv: Kārtot pēc vidējā vērtējuma

en: Sort by name
lv: Kārtot pēc vārda

en: Sort by number of books
lv: Šķirot pēc grāmatu skaita

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
lv: Birku pārlūkā iestatīt ierakstu kārtošanas secību

en: Search type when selecting multiple items
lv: Meklēšanas veids izvēloties vairākus objektus

en: Match all of the items
lv: Atrast sakritības visām vienībām

en: Match any of the items
lv: Atrast sakritības jebkurai no vienībām

en: When selecting multiple entries in the Tag browser match any or all of them
lv: Izvēloties vairākus ierakstus Birku pārlūkā, tiem jāatbilst jebkuram vai tajos visos

en: Manage authors, tags, etc.
lv: Pārvaldīt autorus, birkas, utt.

en: All of these category managers are available by right-clicking on items in the Tag browser above
lv: Visi šie kategoriju pārvaldnieki ir pieejami, augstāk esošajā Birku pārlūkā ar peles labo pogu klikšķinot uz vienumiem

en: Show only books that have visible categories
lv: Rādīt tikai grāmatas, kurām ir redzamas kategorijas

en: Filter book list
lv: Filtrēt grāmatu sarakstu

en: 'Click' found item
lv: "Klikšķiniet" uz atrasta vienuma

en: Give the Tag browser keyboard focus
lv: Fokusēt pārlūka birku tastatūru

en: Hide counts
lv: Slēpt skaitu

en: Show counts
lv: Rādīt skaitu

en: Hide average rating
lv: Slēpt vidējo vērtējumu

en: Show average rating
lv: Rādīt vidējo vērtējumu

en: Hide notes icon
lv: Paslēpt piezīmju ikonu

en: Show notes icon
lv: Rādīt piezīmju ikonu

en: Hide links icon
lv: Slēpt saites ikonu

en: Show links icon
lv: Rādīt saites ikonu

en: Hide empty categories (columns)
lv: Slēpt tukšās kategorijas (kolonnas)

en: A Virtual library is active but you are renaming the item in all books in your library. Is this really what you want to do?
lv: Virtuālā bibliotēka ir aktīva, taču jūs pārdēvējat vienumu visās jūsu bibliotēkas grāmatās. Vai tas tiešām ir tas, ko vēlaties darīt?

en: Yes, apply in entire library
lv: Jā, pieteikties visā bibliotēkā

en: No, apply only in Virtual library
lv: Nē, pieteikties tikai virtuālajā bibliotēkā

en: Change icon for: %s
lv: Mainīt ikonu uz: %s

en: Delete Saved search
lv: Dzēst saglabāto meklēšanu

en: Delete the saved search: {}?
lv: Vai dzēst saglabāto meklējumu: {}?

en: Show category
lv: Rādīt kategoriju

en: All categories
lv: Visas kategorijas

en: Rename %s in Virtual library
lv: Pārdēvēt %s virtuālajā bibliotēkā

en: Rename %s
lv: Pārdēvēt %s

en: Delete %s in Virtual library
lv: Dzēst %s virtuālajā bibliotēkā

en: Delete %s
lv: Dzēst %s

en: Edit sort for %s
lv: Labot %s šķirošanas kārtību

en: Edit link for %s
lv: Labot %s saiti

en: Create note for %s
lv: Izveidot piezīmi %s

en: Edit note for %s
lv: Rediģēt piezīmi %s

en: Add %s to User category
lv: Pievienot %s lietotāja kategorijai

en: Children of %s
lv: Atvases no %s

en: Add/remove %s to selected books
lv: Pievienot/noņemt %s atlasītajām grāmatām

en: Add %s to selected books
lv: Pievienot %s atlasītajām grāmatām

en: Remove %s from selected books
lv: Noņemt %s no atlasītajām grāmatām

en: Delete Saved search %s
lv: Dzēst saglabāto meklēšanu %s

en: Delete %s in Virtual Library
lv: Dzēst %s virtuālajā bibliotēkā

en: Remove {item} from category: {cat}
lv: Noņemt {item} no kategorijas: {cat}

en: Search for
lv: Meklēt

en: %s and its children
lv: %s un tās pēcnācēji

en: Everything but %s
lv: Viss, izņemot %s

en: Everything but %s and its children
lv: Viss, izņemot %s un tā atvases

en: The saved search expression
lv: Saglabātā meklēšanas izteiksme

en: Add sub-category to %s
lv: Pievienot %s apakškategoriju

en: Delete User category %s
lv: Dzēst lietotāju kategoriju %s

en: Books in category %s
lv: Grāmatas kategorijā %s

en: Books not in category %s
lv: Grāmatas, kas nav kategorijā %s

en: Remove the {} format from selected books
lv: No atlasītajām grāmatām noņemiet formātu {}

en: Hide category %s
lv: Slēpt kategoriju %s

en: Change {} category icon
lv: Mainīt {} kategorijas ikonu

en: Restore {} category default icon
lv: Atjaunot {} kategorijas noklusējuma ikonu

en: Change Saved searches folder icon
lv: Mainiet mapes Saglabātie meklējumi ikonu

en: Saved searches folder
lv: Saglabāto meklējumu mape

en: Restore Saved searches folder default icon
lv: Atjaunot saglabāto meklējumu mapes noklusējuma ikonu

en: Manage User categories
lv: Pārvaldīt lietotāju kategorijas

en: Sub-categorize {}
lv: Apakškategorija {}

en: Don't sub-categorize {}
lv: Neiekļaut apakškategoriju {}

en: Change sub-categorization scheme
lv: Mainīt apakš-kategorizēšanas shēmu

en: Partition
lv: Sadaļa

en: First letter is usable only when sorting by name
lv: Pirmais burts ir lietojams tikai tad, ja šķiro pēc nosaukuma

en: Expand or collapse
lv: Izvērst vai sakļaut

en: Expand {0}
lv: Izvērst {0}

en: Expand {0} and its children
lv: Izvērsiet vienumu {0} un tā atvases

en: Collapse {0}
lv: Sakļaut {0}

en: Keep
lv: Saglabāt

en: Split
lv: Sadalīt

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
lv: Izveidojiet likumu zemāk, likums ir izmantojams birku aizvākšanai vai aizvietošanai

en: the tag, if it
lv: birka, ja tā

en: You must provide a value for the tag to match
lv: Jums ir jānorāda birku atbilstība

en: with the tag:
lv: ar birku:

en: on the character:
lv: uz simbola:

en: The character on which to split tags. Note that technically you can specify a sub-string, not just a single character. Then splitting will happen on the sub-string.
lv: Simbols, ar kuru sadalīt birkas. Ņemiet vērā, ka tehniski jūs varat norādīt apakšējā virknē, nevis tikai vienu simbolu. Tad sadalīšana notiks apakšējā virknē.

en: What to replace the tag with. Note that if you use a pattern to match tags, you can replace with parts of the matched pattern. See  the User Manual on how to use regular expressions for details.
lv: Ar ko aizstāt birku. Ņemiet vērā: ja jūs izmantojat šablonu, lai atbilstu birkām, varat aizstāt tos ar atbilstošā šablona daļām. Sīkāku informāciju skatiet Lietotāja rokasgrāmatā par to, kā izmantot regulārās izteiksmes.

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
lv: Lai saņemtu palīdzību saistībā ar regulārās izteiksmes paraugu saskaņošanu, skatiet <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmatu</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
lv: Labot birku sarakstu ar Birku redaktoru

en: Tags that contain this string will match
lv: Birkas, kurās ir šī virkne atbildīs

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
lv: Izmantojiet Birku redaktoru, lai labotu birku sarakstu

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
lv: <b>{action}</b> birka, ja tā <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
lv: Šeit varat norādīt filtru/pārveidotu birku noteikumus. Lai sāktu, noklikšķiniet uz pogas "Pievienot noteikumu". Noteikumi tiks apstrādāti, lai nodrošinātu katru birku, kamēr atbilstības secība "noņemt" vai "saglabāt" atbilst.

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
lv: Jūs varat <b>mainīt esošo noteikumu</b>, divreiz uzklikšķinot uz tā

en: Move current rule up
lv: Pārvietot pašreizējo likumu augšup

en: Move current rule down
lv: Pārvietot pašreizējo likumu lejup

en: Test tag mapper rules
lv: Pārbaudīt birku kartēšanas noteikumus

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
lv: Ievadiet ar komatu atdalītu pārbaudāmo &birku sarakstu:

en: Enter tags and click the "Test" button
lv: Ievadiet birkas un noklikšķiniet uz "Pārbaudīt" pogas

en: <b>Resulting tags:</b> %s
lv: <b>Rezultāta birkas:</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
lv: Nevar saglabāt, jo nav izveidots neviens likums

en: Save ruleset as
lv: Saglabāt likumkopu kā

en: Enter a name for this ruleset:
lv: Ievadiet šīs likumkopas nosaukumu:

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
lv: Likumkopa ar nosaukumu  "%s" jau pastāv. Vai vēlaties to aizvietot?

en: Delete saved rulesets
lv: Dzēst saglabātās likumkopas

en: No saved rulesets available
lv: Nav saglabātu likumkopu

en: Edit tag mapper rules
lv: Labot birku kartēšanas noteikumus

en: Select a destination for the Table of Contents entry
lv: Izvēlieties mērķi Satura rādītāja ierakstam

en: Search for text...
lv: Meklēt tekstu...

en: Find &next
lv: Meklēt &nākamo

en: Find &previous
lv: Meklēt &iepriekšējo

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
lv: Šeit jūs varat izvēlēties mērķi, kur jānorāda atsauces Satura rādītājam. Vispirms izvēlieties failu no grāmatas kreisā paneļa. Fails tiks atvērts centrālajā panelī.<p>Pēc tam izvēlieties vietu faila iekšpusē. Lai to izdarītu, vienkārši klikšķiniet uz vietu centrālajā panelī, kuru vēlaties izmantot kā mērķi. Kā jūs pārvietosiet peli pa centrālo paneli, bieza zaļā līnija parādīs, norādot precīzu atrašanās vietu, kas tiks izvēlēta, kad noklikšķināsiet.

en: Na&me of the ToC entry:
lv: To&C ieraksta nosaukums:

en: Currently selected destination:
lv: Pašreiz izvēlētā mērķa mape:

en: No match found
lv: Nekas nav atrasts

en: No match found for: %s
lv: Netika atrasta neviena atbilstība: %s.

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
lv: Nav atbilstības %(text)s meklējumi pašreizējā failā [%(current)s]. Vai vēlaties, lai meklēju %(which)s failu [%(next)s]?

en: next
lv: nākamā

en: previous
lv: iepriekšējā

en: Bad markup
lv: Nederīgs iezīmējums

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
lv: Šai grāmatai ir pamatīgi bojāts iezīmējums, tās satura rādītājs nav rediģējams.

en: File:
lv: Datne:

en: Top of the file
lv: Datnes sākums

en: Approximately %d%% from the top
lv: Apmēram %d%% no augšas

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
lv: Vieta: Šī &lt;%s&gt; birka ietverta failā

en: Create ToC from XPath
lv: Izveidot satura rādītāju no XPath

en: Specify a series of XPath expressions for the different levels of the Table of Contents. You can use the wizard buttons to help you create XPath expressions.
lv: Norādiet vairākas XPath izteiksmes dažādiem Satura rādītāju līmeņiem. Jūs varat izmantot vedņa pogu, kas palīdzēs jums izveidot XPath izteiksmes.

en: Level %s ToC:
lv: Staura rādītāja līmenis %s:

en: Do not add duplicate entries at the same level
lv: Nepievienot ierakstu dublikātus tajā pašā līmenī

en: No XPaths
lv: Nav XPaths

en: No XPaths have been entered
lv: Nav ievadīts nevien no XPaths

en: The XPath expression %s is not valid.
lv: XPath izteiksme %s nav derīga.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
lv: Esošos satura rādītāja ierakstus varat labot uzklikšķinot uz tiem kreisajā panelī.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
lv: Ieraksti ar zaļu ķeksīti blakus norāda uz pārbaudītu un pastāvošu vietu. Ieraksti ar sarkanu punktu ir bojāti un, iespējams, jālabo.

en: Create a &new entry
lv: Izveidot &jaunu ierakstu

en: Generate ToC from &major headings
lv: Izveidot Satura rādītāju no &lielajiem virsrakstiem

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
lv: Izveidot Satura rādītāju no lielajiem virsrakstiem šajā grāmatā. Tas darbosies, ja grāmata identificē dokumenta virsrakstus, lietojot virsrakstu HTML birku.  Izmanto <h1>, <h2> un <h3> birkas.

en: Generate ToC from &all headings
lv: Izveidot Satura rādītāju no &visiem virsrakstiem

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
lv: Izveidot Satura rādītāju no visiem virsrakstiem grāmatā. Tas darbosies, ja grāmata identificē tās pozīcijas, izmantojot HTML virsraksta birku. Izmanto <h1-6> birkas.

en: Generate ToC from &links
lv: Izveidot Satura rādītāju no &saitēm

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
lv: Izveidot Satura rādītāju no visām saitēm grāmatā. Saites, kas norāda uz grāmatā nepastāvošiem galamērķiem, tiek ignorētas. Arī vairākas saites uz vienu un to pašu galamērķi vai tekstu tiek ignorētas.

en: Generate ToC from &files
lv: Izveidot Satura rādītāju no datnēm

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
lv: Izveidot Satura rādītāju no atsevišķām grāmatas datnēm. Katrs ieraksts Satura rādītājā norādīs uz datnes sākumu, satura rādīja ieraksts būs datnes teksta pirmā rinda.

en: Generate ToC from &XPath
lv: Izveidot satura rādītāju no &XPath

en: Generate a Table of Contents from arbitrary XPath expressions.
lv: Veidot satura rādītāju no patvaļīgām XPath izteiksmēm.

en: &Flatten the ToC
lv: Saplacināt satura rādītāju

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
lv: Placināt satura rādītāju, novietojot visus ierakstus augstākajā līmenī

en: <b>WARNING:</b> calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file.
lv: <b>UZMANĪBU:</b> calibre atbalsta tikai lineāro Satura rādītāja izveidi AZW3 failiem. Lineārā Satura rādītājā katrs ieraksts jānorāda uz vietu pēc iepriekšējā ieraksta. Ja jums ir izveidot nelineārs Satura rādītājs, tas automātiski tiks pārkārtots AZW3 faila iekšpusē.

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
lv: Šo ierakstu varat pārvietot pa satura rādītāju velkot un nometot vai arī izmantojot pogas augšup un lejup kreisajā malā

en: Change the &location this entry points to
lv: Mainiet &vietu, uz kuru norāda šis ieraksts

en: &Remove this entry
lv: &Dzēst šo ierakstu

en: New entry &inside this entry
lv: Jauns ieraksts š&ajā ierakstā

en: New entry &above this entry
lv: Jauns ieraksts &virs šī ieraksta

en: New entry &below this entry
lv: Jauns ieraksts &zem šī ieraksta

en: &Flatten this entry
lv: &Saplacināt šo ierakstu

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
lv: Visi šī ieraksta apakšraksti nonāks tādā pašā līmenī kā šis ieraksts.

en: &Return to welcome screen
lv: Atgriezties &Galvenajā ekrānā

en: Go back to the top level view
lv: Atgriezties augstākā līmeņa skatā

en: Configure ToC generation
lv: Konfigurēt ToC ģenerēšanu

en: Remove &duplicated headings at the same ToC level
lv: Noņemt &dublētos virsrakstus tajā pašā ToC līmenī

en: Use the &title attribute for ToC text
lv: Izmantojiet atribūtu &Nosaukums ToC tekstam

en: When a heading tag has the "title" attribute use its contents as the text for the ToC entry, instead of the text inside the heading tag itself.
lv: Ja virsraksta birkai ir atribūts "title", kā ToC ieraksta tekstu izmantojiet tā saturu, nevis tekstu pašā virsraksta birkā.

en: This entry points to an existing destination
lv: Šis ieraksts norāda uz pastāvošu mērķi

en: The location this entry points to does not exist
lv: Vieta, uz kuru norāda šis ieraksts, nepastāv

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
lv: <b>Nosaukums</b>: {0} <b>Mērķis</b>: {1}{2}

en: Multiple items selected
lv: Atlasīti vairāki vienumi

en: You are trying to move multiple items at once, this is not supported. Instead use Drag and Drop to move multiple items
lv: Jūs mēģināt pārvietot vairākus vienumus uzreiz, taču tas netiek atbalstīts. Tā vietā vairāku vienumu pārvietošanai izmantojiet Vilkt un Nomest

en: Chapter
lv: Nodaļa

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
lv: Visi izvēlētie vienumi tiks pārdēvēti prefiksa numura formā

en: Change the location this entry points to
lv: Mainiet vietu, uz kuru norāda šis ieraksts

en: Bulk rename all selected items
lv: Masveidā pārdēvēt visus atlasītos vienumus

en: Remove all selected items
lv: Dzēst visas atlasītas vienības

en: Move "%s" up
lv: Pārvietot "%s" augšup

en: Move "%s" down
lv: Pārvietot "%s" lejup

en: Unindent "%s"
lv: Samazināt atkāpi "%s"

en: Indent "%s"
lv: Atkāpe "%s"

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
lv: Pārvietot pašreizējo ierakstu augšup [Ctrl+Up]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
lv: Tekošo ierakstu bez atkāpes [Ctrl+Left]

en: Remove all selected entries
lv: Dzēst visus atlasītos ierakstus

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
lv: Tekošo ierakstu ar atkāpi [Ctrl+Right]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
lv: Pārvietot pašreizējo ierakstu lejup [Ctrl+Down]

en: &Expand all
lv: &Izvērst visu

en: &Collapse all
lv: &Savērst visu

en: Double click on an entry to change the text
lv: Teksta mainīšanai divreiz uzklikšķiniet uz ierakstu

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
lv: Ieejas punkta atrašanās vieta neeksistē:
    %s

en: No items found
lv: Nav atrasta neviena vienība

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
lv: Netika atrasti vienumi, ko varētu pievienot Satura rādītājam.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
lv: Netika atrastas saites, ko varētu pievienot Satura rādītājam.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
lv: Netika atrastas datnes, kuras varētu pievienot Satura rādītājam.

en: Edit the ToC in %s
lv: Labot %s satura rādītāju

en: Loading %s, please wait...
lv: Ielādē %s, lūdzu, uzgaidiet...

en: Undo the last action, if any
lv: Atsaukt pēdējo darbību, ja tāda ir

en: Loading table of contents view, please wait...
lv: Notiek satura skata ielāde, lūdzu, uzgaidiet...

en: Loading...
lv: Notiek ielāde...

en: Writing %s, please wait...
lv: Ieraksta %s, lūdzu, uzgaidiet...

en: Failed to write book
lv: Grāmatu ierakstīt neizdevās

en: Could not write %s. Click "Show details" for more information.
lv: Nav iespējams ierakstīt %s. Uzklikšķiniet "Rādīt vairāk" plašākai informācijai.

en: Failed to load book
lv: Grāmatu ielādēt neizdevās

en: Could not load %s. Click "Show details" for more information.
lv: Nav iespējams ielādet %s. Uzklikšķiniet "Rādīt vairāk" plašākai informācijai.

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
lv: Pārveido grāmatu %(num)d no %(total)d (%(title)s)

en: Could not convert
lv: Nevar pārveidot

en: Could not convert <b>%s</b> as it has no e-book files. If you think it should have files, but calibre is not finding them, that is most likely because you moved the book's files around outside of calibre. You will need to find those files and re-add them to calibre.
lv: Nevarēja pārvērst <b>%s</b>, jo tai nav e-grāmatu faila. Ja jūs domājat, ka tai vajadzētu būt failam, bet calibre tos neatrod, visticamāk, ka jūs pārvietojāt grāmatas failus ārpus calibre. Jums būs jāatrod šie faili un vēlreiz jāpievieno calibre.

en: No supported formats (Available formats: %s)
lv: Nav atbalstītu formātu (pieejamie formāti: %s)

en: This book has no actual e-book files
lv: Šajā grāmatā nav reāla e-grāmatas faila

en: Could not convert some books
lv: Nevar pārveidot dažas grāmatas

en: Could not convert the book because no supported source format was found
lv: Nevar konvertēt grāmatu, jo netika atrasts atbalstīts avota formāts

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
lv: Nevar konvertēt {num} no {tot} grāmatām, jo netika atrasti atbalstītie avota formāti.

en: Queueing books for bulk conversion
lv: Sarindo grāmatas masveida pārveidošanai

en: Queueing
lv: Sarindo

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
lv: Pārveido grāmatu %(num)d no %(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
lv: Neizdevās pārveidot %(num)d no %(tot)d grāmatas, jo nav atrasts piemērots avota formāts.

en: Fetch news from %s
lv: Ielādēt ziņas no %s

en: Convert existing
lv: Pārveidot esošu

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
lv: Šīs grāmatas jau ir pārveidotas %s formātā. Vai vēlaties viņas pārstrukturēt?

en: less than an hour ago
lv: mazāk nekā pirms stundas

en: {} hours ago
lv: {} pirms vairākām stundām

en: {} days ago
lv: {} pirms dienām

en: Deleted: {when}
lv: Dzēsts: {when}

en: Save "{}" to disk
lv: Saglabāt "{}" diskā

en: Choose a location to save: {}
lv: Izvēlieties vietu, kurā vēlaties saglabāt: {}

en: Recently deleted books
lv: Nesen izdzēstās grāmatas

en: &Permanently delete after:
lv: &Neatgriezeniski dzēst pēc:

en: on close
lv: aizverot

en: Deleted items are permanently deleted automatically after the specified number of days.
    If set to "on close" they are deleted whenever the library is closed, that is when switching to another library or exiting calibre.
lv: Izdzēstie vienumi tiek automātiski dzēsti neatgriezeniski pēc norādītā dienu skaita.
    Ja iestatīts "pēc aizvēršanas", tie tiek dzēsti ikreiz, kad bibliotēka tiek aizvērta, t. i., pārejot uz citu bibliotēku vai izejot no Calibre.

en: &Restore selected
lv: &Atjaunot atlasīto

en: Permanently &delete selected
lv: Neatgriezeniski &dzēst atlasīto

en: Remove the selected entries from the trash bin, thereby deleting them permanently
lv: Izņemiet atlasītos ierakstus no groza, tādējādi tos neatgriezeniski izdzēšot

en: All books and formats will be <b>permanently deleted</b>! Are you sure?
lv: Visas grāmatas un formāti tiks <b>neatgriezeniski izdzēsti</b>! Vai esi pārliecināts?

en: &Books ({})
lv: &Grāmatas ({})

en: &Formats ({})
lv: &Formāti ({})

en: restore
lv: atjaunot

en: delete
lv: dzēst

en: Failed for the book {} with error:
lv: Grāmatai {} neizdevās ar kļūdu:

en: Failed to process some {}
lv: Neizdevās apstrādāt dažus {}

en: Could not {0} some {1}. Click "Show details" for details.
lv: Nevarēja {0} dažas {1}. Lai iegūtu informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju".

en: Could not find speech-dispatcher on your system. Please install it.
lv: Jūsu sistēmā nevarēja atrast runas dispečeru. Lūdzu, instalējiet to.

en: Speech dispatcher on this system is not configured with any available voices. Install some voices first.
lv: Runas dispečers šajā sistēmā nav konfigurēts ar pieejamām balsīm. Vispirms instalējiet dažas balsis.

en: Language
lv: Valoda

en: Variant
lv: Variants

en: &Speed of speech:
lv: &Runas ātrums:

en: Speech s&ynthesizer:
lv: Runas s&intezators:

en: female
lv: sieviete

en: male
lv: vīrietis

en: neutral
lv: neitrāla

en: Age
lv: Vecums

en: Gender
lv: Dzimums

en: &Speed of speech (words per minute):
lv: &Runas ātrums (vārdi minūtē):

en: Sound output:
lv: Skaņas izvade:

en: No active audio output devices found. Connect headphones or speakers.
lv: Nav atrasta neviena aktīva audio izvades ierīce. Pievienojiet austiņas vai skaļruņus.

en: &Unmark marked text
lv: &Noņemt atzīmēto tekstu

en: The Qt WebEngine Render process crashed and has been restarted
lv: Qt WebEngine Render process avarēja un ir restartēts

en: Unsaved changes
lv: Nesaglabātās izmaiņas

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
lv: Pašreizējā grāmatā ir nesaglabātas izmaiņas. Ja atvērsiet jaunu grāmatu, tās tiks zaudētas. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: Cannot open
lv: Nav iespējams atvērt

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
lv: Tiek saglabāta pašreizējā grāmata. Atvērt citu grāmatu nav iespējams, kamēr nav pabeigta saglabāšana

en: Choose file location
lv: Izvēlieties datnes atrašanās vietu

en: Importing book, please wait...
lv: Importē grāmatu. Llūdzu, gaidiet...

en: Choose book folder
lv: Izvēlieties grāmatas mapi

en: Choose book
lv: Izvēlieties grāmatu

en: File not found
lv: Datne netika atrasta

en: The file %s does not exist.
lv: Datne %s nepastāv.

en: Unsupported format
lv: Neatbalstīts formāts

en: Tweaking is only supported for books in the %s formats. Convert your book to one of these formats first.
lv: Uzlabošana tiek atbalstīta tikai grāmatām %s formātos. Vispirms pārveidojiet jūsu grāmatu uz kādu no šiem formātiem.

en: Read-only file
lv: Tikai lasāms fails

en: The file {} is read-only. Saving changes to it will either fail or cause its permissions to be reset.
lv: Fails {} ir tikai lasāms. Saglabāt izmaiņas tajā neizdosies vai arī tiks atiestatītas kā atļaujas.

en: Opening book, please wait...
lv: Atver grāmatu, lūdzu, gaidiet...

en: Failed to open book
lv: Grāmatu neizdevās atvērt

en: Failed to open book, it has obfuscated fonts, but the obfuscation key is missing from the OPF. Do an EPUB to EPUB conversion before trying to edit this book.
lv: Neizdevās atvērt grāmatu, tas ir obfuscated fonts, bet obfuscation atslēga ir pazudusi no OPF. Vai pārveidot EPUB uz EPUB, pirms mēģinat labot šo grāmatu.

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās atvērt grāmatu, lai iegūtu plašāku informāciju, noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas".

en: Start of editing session
lv: Sākt labošanas sesiju

en: Before: Delete files
lv: Pirms tam: dzēst datnes

en: One file deleted | {} files deleted
lv[0]: Viens fails ir izdzēsts
lv[1]: {} izdzēsti faili
lv[2]: Viens fails ir izdzēsts

en: Before: Re-order text
lv: Pirms tam: pārkārtot tekstu

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
lv: Pirms mēģināt izveidot jaunus failus, vispirms jāatver rediģējamā grāmata.

en: Before: Add file %s
lv: Pirms tam: pievienot datni %s

en: Before Add files
lv: Pirms tam: pievienot datnes

en: Before: Add cover
lv: Vispirms: Pievienot vāku

en: No book is currently open. You must first open a book.
lv: Pašlaik neviena grāmata nav atvērta. Vispirms jums jāatver grāmata.

en: No book open
lv: Nav atvērtas grāmatas

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
lv: Pirms Satura rādītāja labošanas ir jāatver grāmata.

en: Before: Edit Table of Contents
lv: Pirms tam: labot satura rādītāju

en: Before: Insert inline Table of Contents
lv: Vispirms: Ievietot iekļauto Satura rādītāju

en: No Table of Contents
lv: Nav satura rādītāja

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
lv: Nevar izveidot vienrindas Satura rādītāju, jo šajā grāmatā nav Satura rādītāja. Vispirms ir jāizveido Satura rādītājs, izmantojot rīku Rediģēt Satura rādītāju.

en: Before: %s
lv: Vispirms: %s

en: You must first open a book in order to transform styles.
lv: Vispirms jāatver grāmata, lai pārveidotu stilus.

en: No HTML file
lv: Nav HTML faila

en: Not currently editing an HTML file
lv: Pašlaik netiek rediģēts HTML fails

en: No HTML files
lv: Nav HTML failu

en: Not currently editing any HTML files
lv: Pašlaik netiek rediģēts neviens HTML fails

en: No HTML files are currently selected in the File browser
lv: Failu pārlūkā pašlaik nav atlasīts neviens HTML fails

en: Before HTML transformation
lv: Pirms HTML transformācijas

en: No HTML was changed.
lv: HTML nav mainīts.

en: No changes
lv: Nav izmaiņu

en: Before style transformation
lv: Pirms stila pārveidošanas

en: No styles were changed.
lv: Netika mainīti stili.

en: Before: Get external resources
lv: Vispirms: Iegūt ārējos resursus

en: No book is currently open. You must first open a book to manage fonts.
lv: Pašlaik neviena grāmata nav atvērta. Lai pārvaldītu fontus, vispirms ir jāatver grāmata.

en: Embed all fonts
lv: Iegult visus fontus

en: Subset all fonts
lv: Iegult visu fontu apakškopas

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
lv: Šis %s formāts neatbalsta failu un mapju nosaukumus iekšēji, tāpēc organizēt failus mapēs nav atļauts.

en: The files in this book are already arranged into folders
lv: Šīs grāmatas datnes jau ir sakārtotas mapēs

en: Nothing to do
lv: Nekas nav darāms

en: Show this message &again
lv: Rādīt šo ziņojumu &vēlreiz

en: Before: Arrange into folders
lv: Vispirms: sakārtot mapēs

en: Renaming and updating links...
lv: Pārdēvēt un atjaunot saites...

en: You are changing the file type of {0}<b>{1}</b> to {2}<b>{3}</b>. Doing so can cause problems, are you sure?
lv: Jūs maināt faila tipu no {0}<b>{1}</b> uz {2}<b>{3}</b>. To darot, var radīt problēmas, jūs esat pārliecināts?

en: The name you have chosen {0} contains special characters, internally it will look like: {1}Try to use only the English alphabet [a-z], numbers [0-9], hyphens and underscores for file names. Other characters can cause problems for  different e-book viewers. Are you sure you want to proceed?
lv: Jūsu izvēlētais vārds {0} satur īpašus simbolus, iekšēji tā izskatās šādi: {1} Mēģiniet izmantot tikai angļu valodas alfabētu [a-z], ciparus [0-9], defises un vārdu pasvītrojumus. Citi simboli var radīt problēmas dažādiem e-grāmatu skatītājiem. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: Before: Rename %s
lv: Vispirms: Pārdēvēt %s

en: Before: Bulk rename
lv: Vispirms: Pārdēvēt masveidā

en: Failed to rename files
lv: Pārdēvēt datnes neizdevās

en: Failed to rename files, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās pārdēvēt failus. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju".

en: &Revert to
lv: &Atgriezties pie

en: &Revert changes
lv: &Atcelt izmaiņas

en: Show this popup again
lv: Rādīt šo uznirstošo logu vēlreiz

en: See what &changed
lv: Apskatīt iz&maiņas

en: %s books
lv: %s grāmatas

en: Current book
lv: Pašreizējā grāmata

en: Other book
lv: Cita grāmata

en: Before: Fix HTML
lv: Pirms tam: labot HTML

en: All HTML files fixed
lv: Visi HTML faili ir laboti

en: Fixing done
lv: Labošana pabeigta

en: Before: Beautify files
lv: Vispirms: Izgreznot failus

en: All files beautified
lv: Visi faili tika izgreznoti

en: Beautified
lv: Izgreznot

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
lv: Attēlu ievietošana ir atblastīta tikai HTML un CSS datnēm.

en: New class name
lv: Jauns klases nosaukums

en: Rename the class {} to?
lv: Pārdēvēt klasi {} par?

en: Before: Rename {}
lv: Pirms: Pārdēvēt {}

en: No class {} found to change
lv: Klase {} netika atrasta apmaiņai

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
lv: Semantika nav atbalstīta AZW3 formātā.

en: Before: Set Semantics
lv: Vispirms: Iestatīt semantiku

en: Before: Filter style information
lv: Vispirms: filtrāt stilu informāciju

en: No matching style rules were found
lv: Nav atrasti atbilstoši stilu likumi

en: No file with the name %s was found in the book
lv: Neviens fails ar nosaukumu %s netika atrasts grāmatā

en: No style rules that match the class {} were found
lv: Netika atrasts neviens stila kārtulas, kas atbilst {} klasei

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
lv: Izvēlieties nosaukuma kontrolpunktu.
    Jūs varat vēlāk atjaunot grāmatu šajā kontrolpunktā izmantojot
    "Atgriezties pie..." ierakstu izvēlnē Rediģēt.

en: Path does not exist
lv: Ceļš nepastāv

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
lv: Jūsu rediģējamā datne (%s) vairs nepastāv. Jums ir jāizvēlas jauna saglabāšanas vieta.

en: File is read-only
lv: Fails ir tikai lasāms

en: The file at {} is read-only. The editor will try to reset its permissions before saving. Proceed with saving?
lv: Fails vietnē {} ir tikai lasāms. Pirms saglabāšanas redaktors mēģinās atiestatīt savas atļaujas. Vai turpināt ar saglabāšanu?

en: Cannot save a copy
lv: Nevar saglabāt kopiju

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
lv: Bibliotēkas kopijas saglabāšana netiek atbalstīta

en: Choose path
lv: Izvēlieties ceļu

en: Book (%s)
lv: Grāmata (%s)

en: Saving copy, please wait...
lv: Saglabā kopiju, lūdzu, uzgaidiet...

en: Failed to save copy
lv: Neizdevās saglabāt kopiju

en: Failed to save copy, click "Show details" for more information.
lv: Nevar saglabāt kopiju. Lai iegūtu informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju".

en: Copy saved to %s
lv: Kopija saglabāta %s

en: Copy saved
lv: Kopija saglabāta

en: Editing saved copy at: %s
lv: Saglabātās kopijas rediģēšana: %s

en: Could not save
lv: Nevar saglabāt

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
lv: Grāmatas saglabāšana neizdevās. Lai iegūtu plašāku informāciju, noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas". Varat mēģināt saglabāt kopiju citā atrašanās vietā, izmantojot Fails -> Saglabāt kopiju

en: Enter line number
lv: Ievadiet rindas numuru

en: Before: Split %s
lv: Vispirms: sadalīt %s

en: Does not exist
lv: Nepastāv

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
lv: Datne %s nepastāv. Ja mēģināt  izvēlēties vienumu no satura rādītāja, iespējams, vajadzēs to atsvaidzināt uzklikšķinot ar labo peles pogu un izvēloties "Atsvaidzināt".

en: Unsupported file format
lv: Neatbalstīts datnes formāts

en: Editing files of type %s is not supported
lv: %s tipa datņu labošana nav atbalstīta

en: The anchor %s was not found in this file
lv: Enkurs %s nav atrasts šajā datnē

en: File deleted
lv: Fails dzēsts

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
lv: Fails {} jau ir dzēsts, atkārtojiet grāmatas pārbaudi, lai atjauninātu rezultātus.

en: Before: Spell Check
lv: Vispirms: Pareizrakstības pārbaude

en: Before: Auto-fix errors
lv: Vispirms: automātiski labot kļūdas

en: Before: Merge files into %s
lv: Vispirms: apvienot datnes %s

en: {} files merged
lv: {} faili ir apvienoti

en: Before: Link stylesheets
lv: Vispirms: sasaistīt stilu lapas

en: File opened
lv: Fails atvērts

en: When you are done editing {0} click "Import" to update the file in the book or "Discard" to lose any changes.
lv: Kad esat rediģējis {0}, klikšķiniet “Importēt”, lai atjauninātu grāmatas failu, vai uz “Atmest”, lai zaudētu izmaiņas.

en: Discard
lv: Atmest

en: Import
lv: Importēt

en: Before: Replace %s
lv: Vispirms: aizvietot %s

en: You must first open a book in order to see the report.
lv: Lai skatītu atskaiti, vispirms ir jāatver grāmata.

en: You must first open a book in order to check links.
lv: Vispirms jāatver grāmata, lai pārbaudītu saites.

en: You must first open a book in order to compress images.
lv: Lai saspiestu attēlus, vispirms ir jāatver grāmata.

en: Before: compress images
lv: Vispirms: saspiest attēlus

en: Unexpected error
lv: Negaidīta kļūda

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
lv: Neizdevās saspiest attēlus, lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas" pogas

en: Cannot decode
lv: Nevar atkodēt

en: Cannot edit %s as it appears to be in an unknown character encoding
lv: Nav iespējams rediģēt %s, jo tā rakstzīmju kodējums nav zināms

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
lv: Neviena grāmata pašlaik nav atvērta. Lai labotu, jums vispirms ir jāatver grāmata.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
lv: Tekošā grāmata tiek saglabāts fonā. Iziet tagad <b>pārtraukt saglabāšanas procesu</b>! Pabeigt saglabāšanu vispirms?

en: &Quit immediately
lv: &Iziet tūlīt

en: Finish &saving first
lv: Vispirms pabeidziet &saglabāšanu

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
lv: Šobrīd ir palikušas nesaglabātas izmaiņas. Ja iziesiet no calibre bez saglabāšanas, Jūs šīs izmaiņas zaudēsiet.

en: &Save and Quit
lv: &Saglabāt un iziet

en: &Quit without saving
lv: Aiz&vērt nesaglabājot

en: Saving, please wait...
lv: Saglabā, lūdzu, uzgaidiet...

en: Favorites
lv: Favorīti

en: European scripts
lv: Eiropiešu rokraksti

en: Armenian
lv: Armēņu

en: Armenian ligatures
lv: Armēņu &ligatūras

en: Coptic
lv: Koptu

en: Coptic in Greek block
lv: Koptu ar grieķu lielajiem

en: Cypriot syllabary
lv: Kipras zilbes

en: Cyrillic
lv: Kirilica

en: Cyrillic supplement
lv: Kirilicas papildinājums

en: Cyrillic extended A
lv: Kirilicas paplašināts A

en: Cyrillic extended B
lv: Kirilicas paplašināts B

en: Georgian
lv: Gruzīnu

en: Georgian supplement
lv: Gruzīnu papildinājums

en: Glagolitic
lv: Glagolica

en: Gothic
lv: Gotisks

en: Greek and Coptic
lv: Grieķu un koptu

en: Greek extended
lv: Grieķu paplašināts

en: Latin, Basic & Latin-1 supplement
lv: Latīņu, Pamata &latīņu - 1 papildinājums

en: Latin extended A
lv: Latīņu paplašināts A

en: Latin extended B
lv: Latīņu paplašināts B

en: Latin extended C
lv: Latīņu paplašināts C

en: Latin extended D
lv: Latīņu paplašināts D

en: Latin extended additional
lv: Latīņu paplašināts papildu

en: Latin ligatures
lv: Latīņu ligatūras

en: Fullwidth Latin letters
lv: Pilna platuma latīņu

en: Linear B syllabary
lv: Lineārās B zilbes

en: Linear B ideograms
lv: Lineārās B ideogrammas

en: Ogham
lv: Ogam

en: Old italic
lv: Vecs slīpraksts

en: Phaistos disc
lv: Phaistos disks

en: Runic
lv: Rūnu

en: Shavian
lv: Šaviešu

en: Phonetic symbols
lv: Fonētiskie simboli

en: IPA extensions
lv: IPA paplašinājumi

en: Phonetic extensions
lv: Fonētiskie paplašinājumi

en: Phonetic extensions supplement
lv: Fonētisko paplašinājumu papildinājums

en: Modifier tone letters
lv: Signālu maiņas simboli

en: Spacing modifier letters
lv: Atstarpes maiņas simboli

en: Superscripts and subscripts
lv: Augšējais un apakšējais indeksi

en: Combining diacritics
lv: Apvienotā diakritika

en: Combining diacritical marks
lv: Apvienotās diakritiskās zīmes

en: Combining diacritical marks for symbols
lv: Apvienotās simbolu diakritiskās zīmes

en: Combining diacritical marks supplement
lv: Apvienotās simbolu diakritisko zīmju papildinājums

en: Combining half marks
lv: Apvienotās diakritiskās zīmes

en: African scripts
lv: Āfrikas skripti

en: Bamum
lv: Bamumu

en: Bamum supplement
lv: Bamumu papildinājums

en: Egyptian hieroglyphs
lv: Ēģiptes hieroglifi

en: Ethiopic
lv: Etopiešu

en: Ethiopic supplement
lv: Etiopijas papildinājums

en: Ethiopic extended
lv: Etiopijas paplašinājums

en: Ethiopic extended A
lv: Etiopijas paplašinājums A

en: Meroitic cursive
lv: Meroītisks kursīvs

en: Meroitic hieroglyphs
lv: Meroīta hieroglifi

en: Osmanya
lv: Osmaņu

en: Tifinagh
lv: Tifinagu

en: Middle Eastern scripts
lv: Tuvo austrumu skripti

en: Arabic
lv: Arābu

en: Arabic supplement
lv: Arābu papildinājums

en: Arabic extended A
lv: Arābu paplašinājums A

en: Arabic presentation forms A
lv: Arābu prezentācijas formas A

en: Arabic presentation forms B
lv: Arābu prezentācijas formas B

en: Avestan
lv: Avestānas

en: Carian
lv: Kariešu

en: Cuneiform numbers and punctuation
lv: Ķīļraksta skaitļi un pieturzīmes

en: Hebrew
lv: Ebreju

en: Hebrew presentation forms
lv: Ebreju prezentācijas formas

en: Inscriptional Pahlavi
lv: Pahlavi uzraksti

en: Lycian
lv: Līkiešu

en: Lydian
lv: Līdiešu

en: Old Persian
lv: Senā persiešu

en: Old South Arabian
lv: Vecais dienvidarābu

en: Phoenician
lv: Feniķiešu

en: Samaritan
lv: Samāriešu

en: Syriac
lv: Sīriešu

en: Ugaritic
lv: Ugaritu

en: Central Asian scripts
lv: Centrālās Āzijas raksti

en: Mongolian
lv: Mongoļu

en: Old Turkic
lv: Senā turku

en: Tibetan
lv: Tibetas

en: South Asian scripts
lv: Dienvidāzijas raksti

en: Bengali
lv: Bengāļu

en: Devanagari extended
lv: Devanagari paplašinājums

en: Gujarati
lv: Gurjatu

en: Tamil
lv: Tamilu

en: Vedic extensions
lv: Vēdu paplašinājumi

en: Southeast Asian scripts
lv: Dienvidaustrumu Āzijas raksts

en: Balinese
lv: Bali

en: Batak
lv: Bataksu

en: Buginese
lv: Bugu

en: Javanese
lv: Javas

en: Khmer
lv: Khmeru

en: Khmer symbols
lv: Khmeru simboli

en: Lao
lv: Laosas

en: Myanmar
lv: Mjanmas

en: Myanmar extended A
lv: Mjanma paplašinājums A

en: Sundanese
lv: Sundānas

en: Sundanese supplement
lv: Sundāņu papildinājums

en: Thai
lv: Taju

en: Philippine scripts
lv: Filipīnu raksts

en: Buhid
lv: Buhidu

en: Hanunoo
lv: Hanunu

en: Tagalog
lv: Tagalogu

en: Tagbanwa
lv: Tagbanva

en: East Asian scripts
lv: Austrumāzijas raksts

en: Bopomofo extended
lv: Bopomofo paplašinājums

en: CJK Unified ideographs
lv: KJK vienoti ideogrāfi

en: CJK Unified ideographs extension A
lv: KJK vienotās ideogrammas paplašinājums A

en: CJK Unified ideographs extension B
lv: KJK vienotās ideogrammas paplašinājums B

en: CJK Unified ideographs extension C
lv: KJK vienotās ideogrammas paplašinājums C

en: CJK Unified ideographs extension D
lv: KJK vienotās ideogrammas paplašinājums D

en: CJK compatibility ideographs
lv: KJK saderības ideogrammas

en: CJK compatibility ideographs supplement
lv: KJK saderības ideogrammas papildinājums

en: Kangxi radicals
lv: Kangxi radikāļi

en: CJK radicals supplement
lv: KJK radikāļu papildinājums

en: CJK strokes
lv: KJK svītras

en: Ideographic description characters
lv: Ideogrāfijas apraksta simboli

en: Katakana phonetic extensions
lv: Katakana fonētiskie paplašinājumi

en: Kana supplement
lv: Kana papildinājums

en: Halfwidth Katakana
lv: Pusplatuma katakana

en: Hangul syllables
lv: Hangul zilbes

en: Hangul Jamo
lv: Hangila džamo

en: Halfwidth Jamo
lv: Pusplatuma džamo

en: Yi syllables
lv: Yi zilbes

en: Yi radicals
lv: Yi radikāļi

en: American scripts
lv: Amerikāņu raksts

en: Cherokee
lv: Čeroki

en: Deseret
lv: Dezeretas štats

en: Unified Canadian aboriginal syllabics
lv: Vienotās Kanādas aborigēnu zilbes

en: Other
lv: Citi

en: Alphabetic presentation forms
lv: Alfabētiskas prezentācijas formas

en: Halfwidth and Fullwidth forms
lv: Puslodes un pilna garuma formas

en: Punctuation
lv: Pieturzīmes

en: General punctuation
lv: Vispārīgas pieturzīmes

en: ASCII punctuation
lv: ASCII pieturzīmes

en: Latin-1 punctuation
lv: Latīņu-1 pieturzīmes

en: Small form variants
lv: Mazu formu varianti

en: Supplemental punctuation
lv: Papildu pieturzīmes

en: CJK symbols and punctuation
lv: KJK simboli un pieturzīmes

en: CJK compatibility forms
lv: KJK saderības formas

en: Fullwidth ASCII punctuation
lv: Pilna platuma ASCII pieturzīmes

en: Vertical forms
lv: Vertikālās formas

en: Alphanumeric symbols
lv: Burtu un ciparu simboli

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
lv: Arābu valodas alfabēta matemātiskie simboli

en: Letterlike symbols
lv: Burtu simboli

en: Roman symbols
lv: Romiešu simboli

en: Mathematical alphanumeric symbols
lv: Matemātiskie simbolu burti un cipari

en: Enclosed alphanumerics
lv: Pievienotie burti un cipari

en: Enclosed alphanumeric supplement
lv: Pievienoto burtu un ciparu papildinājums

en: Enclosed CJK letters and months
lv: Apvilktie KJK burti un mēneši

en: Enclosed ideographic supplement
lv: Pievienotais ideogrāfiskais pielikums

en: CJK compatibility
lv: KJK saderība

en: Technical symbols
lv: Tehniskie simboli

en: Miscellaneous technical
lv: Dažādi tehniski simboli

en: Control pictures
lv: Kontrolēt attēlus

en: Optical character recognition
lv: Optisko simbolu atpazīšana

en: Numbers and digits
lv: Skaitļi un cipari

en: Aegean numbers
lv: Egejas numuri

en: Ancient Greek numbers
lv: Seno grieķu skaitļi

en: Common Indic number forms
lv: Kopējas indiešu skaitļa formas

en: Counting rod numerals
lv: Skaitīšanas stieņu cipari

en: Fullwidth ASCII digits
lv: Pilna platuma ASCII cipari

en: Number forms
lv: Numuru formas

en: Rumi numeral symbols
lv: Rumi ciparu simboli

en: Mathematical symbols
lv: Matemātiskie simboli

en: Arrows
lv: Bultas

en: Supplemental arrows A
lv: Papildu bultiņas A

en: Supplemental arrows B
lv: Papildu bultiņas B

en: Miscellaneous symbols and arrows
lv: Dažādi simboli un bultas

en: Mathematical operators
lv: Matemātiskie operatori

en: Miscellaneous mathematical symbols A
lv: Dažādi matemātiski simboli A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
lv: Dažādi matemātiski simboli B

en: Supplemental mathematical operators
lv: Papildu matemātiskie operatori

en: Ceilings and floors
lv: Griesti un grīdas

en: Geometric shapes
lv: Ģeometriskas formas

en: Box drawing
lv: Rāmīšu simboli

en: Block elements
lv: Bloku elementi

en: Musical symbols
lv: Muzikālie simboli

en: More musical symbols
lv: Vairāk mūzikas simbolu

en: Ancient Greek musical notation
lv: Senās Grieķijas mūzikas apzīmējumi

en: Byzantine musical symbols
lv: Bizantijas muzikālie simboli

en: Game symbols
lv: Spēles simboli

en: Chess
lv: Šahs

en: Domino tiles
lv: Domino kauliņi

en: Draughts
lv: Dambrete

en: Japanese chess
lv: Japāņu šahs

en: Mahjong tiles
lv: Mahjong kauliņi

en: Playing cards
lv: Spēļu kārtis

en: Playing card suits
lv: Spēļu kartes kostīmi

en: Other symbols
lv: Citi simboli

en: Alchemical symbols
lv: Alķīmiskie simboli

en: Ancient symbols
lv: Senie simboli

en: Braille patterns
lv: Braila raksti

en: Currency symbols
lv: Valūtas simboli

en: Dingbats
lv: Dekorzīmes

en: Emoticons
lv: Emotikonas

en: Miscellaneous symbols
lv: Dažādi simboli

en: Miscellaneous symbols and pictographs
lv: Dažādi simboli un piktogrammas

en: Tai Xuan Jing symbols
lv: Tai Xuan Jing simboli

en: Transport and map symbols
lv: Transporta un kartes simboli

en: Specials
lv: Īpašie simboli

en: Variation selectors
lv: Variācijas selektori

en: Variation selectors supplement
lv: Variāciju selektori papildus

en: Copy %s to clipboard
lv: Kopēt %s uz starpliktuvi

en: Add %s to favorites
lv: Pievieot %s favorītiem

en: Remove %s from favorites
lv: Izņemt %s no favorītiem

en: Restore favorites to defaults
lv: Atjaunot favorītus uz noklusētajiem

en: Insert character
lv: Ievietot rakstzīmi

en: Re-arrange favorites
lv: Pārkārtot favorītus

en: Search for Unicode characters by using the English names or nicknames. You can also search directly using a character code. For example, the following searches will all yield the no-break space character: U+A0, nbsp, no-break
lv: Meklējiet Unicode rakstzīmes, izmantojot nosaukumus vai segvārdus angļu valodā. Varat arī meklēt tieši, izmantojot rakstzīmju kodu. Piemēram, turpmāk minētās meklēšanas rezultātā tiks iegūts bez pārrāvuma atstarpes simbols: U+A0, nbsp, no-break

en: Search by name, nickname or character code
lv: Meklēt pēc vārda, segvārda vai rakstzīmju koda

en: Clear search
lv: Attīrīt vaicājumu

en: Drag and drop characters to re-arrange them. Click the "Re-arrange" button again when you are done.
lv: Pārvelciet rakstzīmes, lai tās no jauna sakārtotu. Noklikšķiniet uz pogas "Atkārtoti sakārtot", kad esat pabeidzis.

en: Match any word
lv: Atbilst jebkuram vārdam

en: When searching return characters whose names match any of the specified words
lv: Meklēt atgrieztās rakstzīmes, kuru nosaukumi atbilst jebkuram no norādītajiem vārdiem

en: {character_name} (U+{char_code:04X}) in {category_name} - {subcategory_name}
lv: {character_name} (U+{char_code:04X}) iekš {category_name} - {subcategory_name}

en: Check has not been run
lv: Pārbaude nav veikta

en: Copy list of errors to clipboard
lv: Kopēt kļūdu sarakstu uz starpliktuvi

en: Click to run a check on the book
lv: Klikšķini, lai palaistu grāmatas pārbaudi

en: Run check
lv: Veikt pārbaudi

en: line: %d
lv: rinda: %d

en:  column: %d
lv:  sleja: %d

en: Information
lv: Informācija

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: Try to fix only this error
lv: Mēģiniet labot tikai šo kļūdu

en: Click to open in editor
lv: Klikšķiniet, lai atvērtu redaktorā

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
lv: Mēģināt automātiski labot labojamas kļūdas. Darbojas tikai ar atsevišķiem kļūdu tipiem.

en: Try to correct all fixable errors automatically
lv: Mēģināt automātiski labot labojamas kļūdas

en: Re-run check
lv: Atkārtot pārbaudi

en: Re-run the check
lv: Atkārtot pārbaudi

en: Running fixers, please wait...
lv: Izpilda labotājus, lūdzu, uzgaidiet...

en: Running checks, please wait...
lv: Izpilda pārbaudes, lūdzu, gaidiet...

en: Check external links
lv: Pārbaudīt ārējās saites

en: Checking external links, please wait...
lv: Pārbauda ārējās saites. Lūdzu, uzgaidiet...

en: Check &anchors
lv: Pārbaudīt &enkurus

en: Check HTML anchors in links (the part after the #).
     This can be a little slow, since it requires downloading and parsing all the HTML pages.
lv: Pārbaudīt HTML enkurus saitēs (daļa aiz #).
    Tas var būt ilgi, jo prasa lejupielādēt un analizēt visas HTML lapas.

en: Checking failed
lv: Pārbaude neveiksmīga

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
lv: Pārbaudot saites, radās kļūda, lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet uz "Rādīt detaļas" pogas

en: No broken links found
lv: Nav atrastas nederīgas saites

en: Found a broken link | Found {} broken links
lv[0]: Atrasta neskaidra saite
lv[1]: Atrastas {} neskaidras saites
lv[2]: Atrastas {} neskaidras saites

en: Fix this link
lv: Labojite šo saiti

en: line number
lv: rindas numurs

en: Enter the corrected URL:
lv: Ievadiet pareizu URL:

en: Fix URL
lv: Labojiet URL

en: Font
lv: Fonts

en: Image
lv: Attēls

en: Stylesheet
lv: Stilu lapa

en: Completion failed
lv: Pabeigt neizdevās

en: Failed to get completions, click "Show details" for more information. Future errors during completion will be suppressed.
lv: Neizdevās iegūt pabeigšanas, noklikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai iegūtu plašāku informāciju. Turpmākās kļūdas pabeigšanas laikā tiks novērstas.

en: Failed to get completion data
lv: Neizdevās iegūt pabeigšanas datus

en: Calculating differences, please wait...
lv: Aprēķina atšķirības, lūdzu, uzgaidiet...

en: Differences between books
lv: Atšķirības starp grāmatām

en: Go to previous change
lv: Pāriet uz iepriekšējo izmaiņu

en: &Previous change
lv: Iepriekšējā izmaiņa

en: Go to next change
lv: Pāriet uz nākošo izmaiņu

en: &Next change
lv: &Nākošā izmaiņa

en: Search for text
lv: Meklēt tekstu

en: Next &match
lv: Nākošā &atbilstība

en: P&revious match
lv: Ie&priekšējā atbilstība

en: Left panel
lv: Kreisais panelis

en: Perform search in the left panel
lv: Izpildīt vaicājumu kreisajā panelī

en: Right panel
lv: Labais panelis

en: Perform search in the right panel
lv: Izpildīt vaicājumu labajā panelī

en: &Options
lv: &Papildiespējas

en: Change how the differences are displayed
lv: Nosakiet atšķirību attēlošanas veidu

en: Lines of context around each change
lv: Konteksta rindas ap katru izmaiņu

en: Show %d lines of context
lv: Rādīt %d konteksta rindas

en: Show all text
lv: Rādīt visu tekstu

en: Double click right side to edit
lv: Veiciet dubultklikšķi labajā pusē, lai rediģētu

en: Double click on any change in the right panel to edit that location in the editor
lv: Veiciet dubultklikšķi uz jebkurām izmaiņām labajā panelī, lai rediģētu šo atrašanās vietu redaktorā

en: Beautify files before comparing them
lv: Uzlabot datnes pirms to salīdzināšanas

en: Do not beautify files before comparing
lv: Neuzlabot datnes pirms salīdzināšanas

en: The books are identical
lv: Grāmatas ir identiskas

en: No changes found
lv: Izmaiņas nav atrastas

en: The files are identical
lv: Datnes ir vienādas

en: No differences found
lv: Nav atrasta neviena atšķirība

en: The folders are identical
lv: Mapes ir identiskas

en: [%s was added]
lv: [%s tika pievienota]

en: [%s was removed]
lv: [%s tika izdzēstas]

en: Previous change
lv: Iepriekšējā izmaiņa

en: Next change
lv: Nākošā izmaiņa

en: Open file in the editor
lv: Atvērt datni redaktorā

en: No matches found for query: %s
lv: Nav atrasta neviena atbilstība vaicājumam: %s

en: This file was added
lv: Šī datne tika pievienota

en: This file was removed
lv: Šī datne tika aizvākta

en: [This file was renamed from %s]
lv: [Šī datne ir pārdēvēta no %s]

en: [This file was renamed to %s]
lv: [Šī datne ir pārdēvēta par %s]

en: Binary file of size: %s
lv: Binārā datne ar izmēru: %s

en: Image could not be rendered
lv: Attēlu nav iespējams renderēt

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
lv: Izmērs: {0} Izšķirtspēja: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
lv: Datnes ir identiskas pēc uzlabošanas

en: Choose the external resources to download
lv: Izvēlieties ārējos resursus, lai lejupielādētu

en: Data URL #{}
lv: Datu URL #{}

en: one instance | {} instances
lv[0]: viens eksemplārs
lv[1]: {} eksemplāri
lv[2]: eksemplāri

en: Download external resources
lv: Lejupielādēt ārējos resursus

en: Searching for external resources...
lv: Meklē ārējos resursus...

en: Scan failed
lv: Skenēšana neizdevās

en: Failed to scan for external resources, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās meklēt ārējos resursus. Lai iegūtu informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detalizētu informāciju".

en: No external resources found
lv: Nav atrasti ārējie resursi

en: No external resources were found in this book.
lv: Šajā grāmatā nav atrasti ārējie resursi.

en: Failed to download external resources, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās lejupielādēt ārējos resursus. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detalizētu informāciju".

en: Some downloads failed
lv: Dažas lejupielādes neizdevās

en: Failed to download some external resources, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās lejupielādēt dažus ārējos resursus. Lai iegūtu plašāku informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detalizētu informāciju".

en: Updating resources in book...
lv: Resursu atjaunināšana grāmatā...

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
lv[0]: Ārējais resurss ir veiksmīgi apstrādāts
lv[1]: Veiksmīgi apstrādāti {} ārējie resursi
lv[2]: Veiksmīgi apstrādāti {} ārējie resursi

en: Could not download one image | Could not download {} images
lv[0]: Nevarēja lejupielādēt vienu attēlu
lv[1]: Nevarēja lejupielādēt {} attēlus
lv[2]: Nevarēja lejupielādēt {} attēlus

en: Replace failed
lv: Aizstāt neizdevās

en: Failed to replace external resources, click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās nomainīt ārējos resursus. Lai iegūtu informāciju, klikšķiniet uz "Rādīt detalizētu informāciju".

en: Trim image
lv: Apgriezt attēlu

en: Auto-trim image
lv: Automātiski apgriezt attēlu

en: Rotate image
lv: Pagriezt attēlu

en: Resize image
lv: Mainīt attēla izmērus

en: Sharpen image
lv: Saasināt attēlu

en: Blur image
lv: Aizmiglot attēlu

en: Make image look like an oil painting
lv: Padarīt attēlu, kā eļļas gleznu

en: De-speckle image
lv: Attraipot attēlu

en: Normalize image
lv: Normalizēt attēlu

en: No image
lv: Nav attēla

en: No image loaded
lv: Nav ielādēts neviens attēls

en: Invalid image
lv: Nederīgs attēls

en: The current image is not valid
lv: Pašreizējais attēls nav derīgs

en: Drop image
lv: Nomest attēlu

en: Paste image
lv: Ielīmēt attēlu

en: No image available in the clipboard
lv: Starpliktuvē nav neviena attēla

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
lv: Nav aktīvas atlases, vispirms izvēlieties jomas attiecību attēlā, velkot ar peli

en: Not a valid image
lv: Nederīgs attēls

en: Choose the new width and height
lv: Izvēlieties jauno platumu un augstumu

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
lv: Attēlu izgriešana nav atļauta. Ja vēlaties nodzēst attēlu, izmantojiet šim nolūkam datņu pārlūku.

en: File actions tool bar
lv: Datņu darbību rīkjosla

en: Edit actions tool bar
lv: Labošanas darbības rīkjosla

en: Image filters
lv: Attēlu filtri

en: Improve contrast (normalize image)
lv: Uzlabot kontrastu (normalizēt attēlu)

en: Image information bar
lv: Attēla informācijas josla

en: Copy selected region
lv: Kopēt iezīmēto apgabalu

en: Paste into selected region
lv: Ielīmēt izvēlētajā apgabalā

en: Copy image
lv: Kopēt attēlu

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
lv: Standarta novirze Gausa asuma uzlabošanas darbībai (lielāka vērtība-vairāk asuma)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
lv: Standarta novirze Gausa aizmiglojuma darbībai (lielāka vērtība-vairāk izplūst)

en: Oilify image
lv: Noeļļots attēls

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
lv: Operācijas prioritāte (lielākam skaitam ir lielāks efekts)

en: Choose file name
lv: Izvēlieties datnes nosaukumu

en: No name specified
lv: Nav norādīts nosaukums

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
lv: Lai izveidotu jaunu datni, jānorāda tās nosaukums un paplašinājums.

en: Choose an image
lv: Izvēlieties attēlu

en: Images in book
lv: Attēli grāmatā

en: &Existing images in the book
lv: Grāmatā &esošie attēli

en: Search for image by file name
lv: Meklēt attēlu pēc nosaukuma

en: Refresh the displayed images
lv: Atsvaidzināt redzamos attēlus

en: &Import image
lv: &Importēt attēlu

en: Import an image from elsewhere in your computer
lv: Importēt attēlu no Jūsu datorā esošajiem

en: &Paste image
lv: &Ielīmēt attēlu

en: Paste an image from the clipboard
lv: Ielīmēt attēlu no starpliktuves

en: Full page image
lv: Pilnas lapas attēls

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
lv: Ievietojiet attēlu tā, lai lasītājs tajā skatītu visu lapu

en: Preserve aspect ratio
lv: Saglabāt proporcijas

en: Preserve the aspect ratio of the inserted image when rendering it full paged
lv: Saglabāt ievietotā attēla proporcijas, pilnas lapas režīmā

en: &Zoom in
lv: &Tuvināt

en: There is no image on the clipboard
lv: Starpliktuvē nav attēla

en: Invalid file extension
lv: Nepareizs faila paplašinājums

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
lv: Izvēlētajam faila nosaukumam ir jābūt .jpg vai .png paplašinājumam

en: Choose the folder into which the files will be placed
lv: Izvēlieties mapi, kurā tiks novietotas datnes

en: Create new folder
lv: Izveidot jaunu mapi

en: Enter a name for the new folder
lv: Izvēlieties jaunās mapes nosaukumu

en: Folder name
lv: Mapes nosaukums

en: Create new book
lv: Izveidot jaunu grāmatu

en: &Authors:
lv: &Autori:

en: &Language:
lv: Va&loda:

en: Invalid markup
lv: Nederīga atzīme

en: The current block tag has an existing unclosed style attribute. Run the Fix HTML tool first.
lv: Pašreizējais birkas bloks ir ar esošo atvērto stila atribūtu. Palaist HTML labošanas rīku pirmo.

en: Invalid HTML
lv: Nederīgs HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
lv: Dokumentā ir nenoslēgta %s birka. Jums būtu jāizmanto Labot HTML rīks pirms mēģināt pārdēvēt birkas.

en: No tag found
lv: Birka nav atrasta

en: No suitable block level tag was found to rename
lv: Nav piemērota bloka līmeņa birkas pārdēvēšanai

en: Cursor inside tag
lv: Kursors birkas iekšpusē

en: Cannot split as the cursor is inside the tag definition
lv: Nevar sadalīt, jo kursors atrodas birkas definīcijā

en: No suitable tag was found to split
lv: Netika atrasta piemērota birka sadalīšanai

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to split tags.
lv: Ir atvērta %s birka. Pirms mēģināt sadalīt birkas, vajadzētu palaist rīku Fiksēt HTML..

en: Not in a block tag
lv: Nevar bloķēt birkas

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
lv: Nevar mainīt teksta izlīdzinājumu, jo kursors nav iekļauts bloka līmeņa birkā, piemēram, &lt;p&gt; vai &lt;div&gt; tag.

en: Insert filler text
lv: Ievietot aizpildošo tekstu

en: Insert a tag
lv: Ievietot birku

en: Insert a self closing tag
lv: Ievietot pašnoslēdzošu birku

en: Insert a HTML link
lv: Ievieto HTML saiti

en: Insert a HTML image
lv: Ievietot HTML attēlu

en: Insert a HTML tag with a class
lv: Ievietot HTML birku ar klasi

en: No snippet found
lv: Nav atrasts neviens fragments

en: No matching snippet was found
lv: Netika atrasts neviens atbilstošs fragments

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
lv: Palīdzību par fragmentiem, skatiet <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmatā</a>

en: The name of this snippet
lv: Šī fragmenta nosaukums

en: The text used to trigger this snippet
lv: Teksts, ko izmanto, lai aktivizētu šo fragmentu

en: Tri&gger:
lv: Akt&ivizēt:

en: &File types:
lv: &Datņu tipi:

en: Which file types this snippet should be active in
lv: Kādos faila tipos šis fragments ir aktīvs

en: You can test your snippet here
lv: Jūs varat pārbaudīt savu fragmentu šeit

en: T&est:
lv: Pārbaudīt:

en: Create a snippet
lv: Izveidot fragmentu

en: Edit snippet
lv: Labot fragmentu

en: You must provide a name for this snippet
lv: Jums jānorāda šī fragmenta nosaukums

en: You must provide a trigger for this snippet
lv: Jums jānodrošina šī fragmenta aktivizācija

en: You must provide a template for this snippet
lv: Jums ir jānodrošina šī fragmenta šablons

en: You must specify at least one file type
lv: Jānorāda vismaz viens datnes tips

en: Create/edit snippets
lv: Izveidot/labot fragmentus

en: Search for a snippet
lv: Meklēt fragmentu

en: &Add snippet
lv: &Pievienot fragmentu

en: &Edit snippet
lv: &Labot fragmentu

en: &Remove snippet
lv: &Noņemt fragmentu

en: Change &built-in
lv: Mainīt &iebūvēto

en: Invalid snippet
lv: Nederīgs fragments

en: Cannot edit snippet
lv: Nevar labot fragmentu

en: No snippet selected
lv: Neviens fragments nav atlasīts

en: No snippets found
lv: Nav atrasts fragments

en: No snippets found for query: %s
lv: Nav atrasts vaicājuma fragments: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
lv: Izvēlieties modificēt iebūvētos fragments:

en: Invalid text
lv: Nederīgs teksts

en: Unterminated string
lv: Nepabeigta virkne

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
lv: Pieturiet Ctrl taustiņu un klikšķiniet, lai atvērtu šo saiti

en: This link points to a file that is not present in the book
lv: Šī saite norāda uz grāmatā neesošu datni

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
lv: Neizņemta > nav atļauta. Aizstāt to ar &lt;

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
lv: Neizņemtā zīme nav atļauta. Aizstāt to ar &amp;

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
lv: Neizņemta > nav atļauta. Aizstāt to ar &gt;

en: / not allowed except at the end of the tag
lv: / nav pieļaujama citur, kā tikai birkas beigās

en: Unknown character
lv: Nezināms simbols

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
lv: Noslēdzošajai birkai jāsatur tikai birkas nosaukums, nekas vairāk

en: Expecting an attribute value
lv: Tiek sagaidīta atribūta vērtība

en: A tag name cannot end with a colon
lv: Birkas nosaukums nevar beigties ar kolu

en: Hold down the Ctrl key and click to open the first matching CSS style rule
lv: Turiet nospiestu taustiņu Ctrl un noklikšķiniet, lai atvērtu pirmo atbilstošo CSS stila noteikumu.

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
lv: CSS šķirošanas noteikumi retos gadījumos var mainīt grāmatai piemērotos stilus. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: Create custom theme
lv: Izveidot savu tēmu

en: &Name of custom theme:
lv: &Personīgās tēmas nosaukums:

en: &Builtin theme to base on:
lv: &Personīgo tēmu balstīt uz:

en: You must specify a name for your theme
lv: Jums jānorāda jūsu tēmas nosaukums

en: A custom theme with the name %s already exists
lv: Personīgā tēma ar nosaukumu %s jau eksistē

en: No color
lv: Bez krāsas

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
lv: Sarkana: {0} Zaļa: {1} Zila: {2}

en: Remove color
lv: Noņemt krāsu

en: &Background
lv: &Fons

en: &Foreground
lv: &Priekšplāns

en: &Italic
lv: &Kursīvs

en: B&old
lv: T&reknraksts

en: &Underline:
lv: &Pasvītrots:

en: Create/edit custom theme
lv: Izveidot/labot personīgo tēmu

en: &Edit theme:
lv: &Labot tēmu:

en: Add &new theme
lv: Pievienot &jaunu tēmu

en: &Remove theme
lv: &Aizvākt tēmu

en: &Bold
lv: &Treknraksts

en: Make the selected text bold
lv: Pārveidot atlasīto tekstu treknrakstā

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
lv: <h3>Treknraksts</h3>Pārveidot atlasīto tekstu treknrakstā

en: Make the selected text italic
lv: Pārveidot atlasīto tekstu kursīvā

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
lv: <h3>Kursīvs</h3>Pārveidot atlasīto tekstu kursīvā

en: &Underline
lv: &Pasvītrots

en: Underline the selected text
lv: Pasvītrot iezīmēto tekstu

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
lv: <h3>Pasvītrot</h3>Pasvītrot iezīmēto tekstu

en: &Strikethrough
lv: &Caursvītrots

en: Draw a line through the selected text
lv: Pārsvītrot iezīmēto tekstu

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
lv: <h3>Pārsvītrot</h3>Pārvilkt iezīmētajam tekstam pāri svītru

en: &Superscript
lv: &Augšraksts

en: Make the selected text a superscript
lv: Pārveidot iezīmēto tekstu augšrakstā

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
lv: <h3>Augšraksts</h3>Padarīt tekstu mazāku un novietot virs pamatlīnijas

en: &Subscript
lv: &Apakšraksts

en: Make the selected text a subscript
lv: Pārveidot iezīmēto tekstu apakšrakstā

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
lv: <h3>Apakšraksts</h3>Padarīt tekstu mazāku un novietot zem pamatlīnijas

en: &Color
lv: &Krāsa

en: Change text color
lv: Mainiet teksta krāsu

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
lv: <h3>Krāsa</h3>Mainīt iezīmētā teksta krāsu

en: &Background color
lv: &Fona krāsa

en: Change background color of text
lv: Mainiet teksta fona krāsu

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
lv: <h3>Fona krāsa</h3>Mainiet atlasītā teksta fona krāsu

en: Align &left
lv: Līdzināt pa &kreisi

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
lv: <h3>Līdzināt pa kreisi</h3>Līdzināt rindkopu pa kreisi

en: &Center
lv: &Centrēt

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
lv: <h3>Centrēt</h3>Centrēt rindkopu

en: Align &right
lv: Līdzināt pa &labi

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
lv: <h3>Līdzināt pa labi</h3>Līdzināt rindkopu pa labi

en: &Justify
lv: &Izlīdzināt

en: Justify
lv: Izlīdzināt

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
lv: <h3>Izlīdzināt</h3>Izlīdziniet rindkopu gar kreiso un labo malu

en: &Sort style rules
lv: &Kārtot stila noteikumus

en: Sort the style rules
lv: Kārtot stila noteikumus

en: &Insert image
lv: &Ievietot attēlu

en: Insert an image into the text
lv: Ievietot attēlu tekstā

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
lv: <h3>Ievietot attēlu</h3>Ievietot tekstā attēlu

en: Insert &hyperlink
lv: Ievietot &hipersaiti

en: Insert hyperlink
lv: Ievietot hipersaiti

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
lv: <h3>Ievietot hipersaiti</h3>Ievietot tekstā hipersaiti

en: Smart &comment
lv: Gudrs &komentārs

en: Smart comment (toggle block comments)
lv: Gudrs komentārs (pārslēgt bloku komentārus)

en: <h3>Smart comment</h3>Comment or uncomment text<br><br>If the cursor is inside an existing block comment, uncomment it, otherwise comment out the selected text.
lv: <h3>Gudrs komentārs</h3>Komentēt vai nekomentēt tekstu<br><br>Ja peles kursors atrodas iekšpusē esošajiem teksta bloka komentāriem, nekomentējiet to, citādi nokomentējiet no atlasītā teksta.

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
lv: Pārvērst rindkopu par &lt;%s&gt;

en: &Lower case
lv: &Mazie burti

en: &Swap case
lv: &Pārslēgt reģistru

en: &Upper case
lv: &Lielie burti

en: &Capitalize
lv: &Lielais sākumburts

en: &Title case
lv: &Virsraksta kapitalizācija

en: Change the case of the selected text: %s
lv: Mainīt reģistru iezīmētajam tekstam: %s

en: Insert &tag
lv: Ievietot &birku

en: Insert tag
lv: Ievietot birku

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
lv: <h3>Ievietot birku</h3>Ievietot birku; ja ir iezīmēts teksts, birka tiks ievietota ap iezīmēto tekstu

en: Remove &tag
lv: Noņemt &birku

en: Remove tag
lv: Noņemt birku

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
lv: <h3>Noņemt birku</h3>Noņemt iezīmēto birku

en: &Split tag
lv: &Sadalīt birku

en: Split current tag
lv: Sadalīt šo birku

en: <h3>Split tag</h3>Split the current tag at the cursor position
lv: <h3>Sadalīt birku</h3>Sadalīt pašreizējo birku kursora pozīcijā

en: Change paragraph to heading
lv: Pārvērst rindkopu par virsrakstu

en: Add a tag to this menu
lv: Pievienot šai izvēlnei birku

en: Remove from this menu
lv: Noņemt no šīs izvēlnes

en: Enter the name of the tag
lv: Ievadiet birkas nosaukumu

en: Editor tools
lv: Labošanas rīki

en: Format text
lv: Formatēt tekstu

en: No text
lv: Nav teksta

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
lv: Starpliktuvē nav ielīmējama teksta.

en: Ignore this word
lv: Ignorēt šo vārdu

en: Add this word to the dictionary: {0}
lv: Pievienot šo vārdu vārdnīcai: {0}

en: Add this word to the dictionary
lv: Pievienot šo vārdu vārdnīcai

en: Open %s
lv: Atvērt %s

en: Rename the class {}
lv: Pārdēvēt klasi {}

en: Show help for: %s
lv: Parādīt palīdzību: %s

en: C&hange case
lv: Mainīt &reģistru

en: Chapter-
lv: Nodaļa-

en: Style-
lv: Stils-

en: Styles
lv: Stili

en: Image-
lv: Attēls-

en: Font-
lv: Fonts-

en: Misc-
lv: Dažādi-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

en: The file name must have an extension
lv: Datnes nosaukumam ir jābūt ar paplašinājumu

en: The file name contains invalid characters
lv: Datnes nosaukums satur neatļautas rakstzīmes

en: This file name already exists in the book
lv: Datnes nosaukums jau pastāv grāmatā

en: Bulk rename items
lv: Masveidā pārdēvēt vienumus

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
lv: Visas atlasītās datnes tiks pārdēvētas sekojot principam prefikss-skaitlis

en: &Prefix:
lv: &Prefikss:

en: Starting &number:
lv: sākuma &numurs:

en: Rename files according to their book order
lv: Pārdēvēt failus atbilstoši grāmatu secībai

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
lv: Pārdēvēt atlasītos failus atbilstoši secībai, kādā tie parādās grāmatā, nevis secībā, kādā tie tika atlasīti.

en: Merge the file {0} into the file {1}?
lv: Apvienot failu {0} ar failu {1}?

en: Merge the {0} selected files into the file {1}?
lv: Apvienot {0} atlasītos failus failā {1}?

en: Merge files
lv: Failu apvienošana

en: Full path:
lv: Pilns ceļš:

en: This file is the cover %s for this book
lv: Šī datne ir %s vāks šai grāmatai

en: image
lv: attēls

en: This file contains all the metadata and book structure information
lv: Šī datne satur visu metadatu un grāmatas struktūras informāciju

en: This file contains the metadata table of contents
lv: Šī datne satur metadatu satura rādītāju

en: This file is not listed in the book manifest
lv: Šī datne nav norādīta grāmatas manifestā

en: This file is marked as non-linear in the spine
    Drag it to the top to make it linear
lv: Šis fails ir atzīmēts kā nelineārs
    Velciet to uz augšu, lai padarītu to par lineāru

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
lv: Šis fails ir teksta fails, kam nav atsauces struktūrā

en: This file occurs more than once in the spine
lv: Šis fails struktūrā iestājas vairāk nekā vienu reizi

en: Not a valid font
lv: Nederīgs fonts

en: Select all {} files
lv: Atlasīt visus {} failus

en: De-select all {} files
lv: Atcelt visu {} failu atlasi

en: Export %s
lv: Eksportēt %s

en: Replace %s with file...
lv: Aizvietot %s ar datni...

en: Export all %d selected files
lv: Eksportēt visus %d atlasītos failus

en: &Rename %s
lv: &Pārdēvēt %s

en: Mark %s as cover image
lv: atzīmēt %s kā vāka attēlu

en: Mark %s as cover page
lv: Atzīmēt %s kā titullapu

en: Mark %s as Table of Contents
lv: Atzīmēt%s kā satura rādītāju

en: &Bulk rename the selected files
lv: &Masveidā pārdēvēt atlasītos failus

en: Change the file extensions for the selected files
lv: Mainīt failu paplašinājumus atlasītajiem failiem

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
lv[0]: &Dzēst atlasīto failu
lv[1]: &Dzēst {} atlasītos failus
lv[2]: &Dzēst {} atlasītos failus

en: &Copy the selected file to another editor instance | &Copy the {} selected files to another editor instance
lv[0]: &Kopēt atlasīto failu citā redaktora eksemplārā
lv[1]: &Kopēt {} atlasītos failus citā redaktora eksemplārā
lv[2]: &Kopēt {} atlasītos failus citā redaktora eksemplārā

en: Paste file from other editor instance
lv: Ievietot failu no citas redaktora instances

en: Paste {} files from other editor instance
lv: Ievietot {} failus no citas redaktora instances

en: Link &stylesheets...
lv: Sasaistīt &stilu lapas...

en: &Merge selected text files
lv: Apvienot atlasītās teksta datnes

en: &Merge selected style files
lv: Apvienot atlasītās stilu datnes

en: Cannot rename
lv: Nevar pārdēvēt

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
lv: %s grāmatas neatbalsta datņu pārdēvēšanu, jo tās iekšēji neizmanto datņu vārdus. Jums redzamie datņu nosaukumi ir automātiski izveidoti balstoties uz oriģinālo datņu iekšējo struktūru.

en: Not first item
lv: Nav pirmais vienums

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
lv: %s nav pirmais teksta vienums.  Kā iesējums būtu jāatzīmē tikai pirmais teksts. Vai vēlaties pārvērst to par pirmo?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
lv: Datni(-es) %s nav iespējams pārdēvēt.

en: New file extension:
lv: Jauns faila paplašinājums:

en: Rename files
lv: Pārdēvēt failus

en: The file(s) %s cannot be deleted.
lv: Datni(es) %s nav iespējams izdzēst.

en: No item with the name %s was found
lv: Vienība ar nosaukumu %s nav atrasta

en: Choose location
lv: Izvēlieties atrašanās vietu

en: Files
lv: Datnes

en: No stylesheets
lv: Nav stila lapu

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
lv: Šai grāmatai pagaidām nav stilu lapas. Tā ir jāizveido pirms piesaistīšanas.

en: Choose stylesheets
lv: Izvēlēties stilu lapas

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
lv: Izvēlieties piesaistāmās stilu lapas. Pārkārtojiet velkot un nometot

en: Remove existing links to stylesheets
lv: Aizvākt pastāvošās saites uz stilu lapām

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
lv: Izvēlieties jaunās (tukšās) datnes nosaukumu. Lai novietotu to konkrētā grāmatas mapē, iekļaujiet nosaukumā mapes nosaukumu, piemēram: <i>text/chapter1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
lv: Automātiski pievienot stila lapas saites jaunos HTML failos

en: Import resource file (image/font/etc.)
lv: Importēt resursu datni (attēlu/fontu/utt.)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
lv: Importēt grāmatā datni no Jūsu datora kā jaunu datni.

en: Choose a name for the imported file
lv: Izvēlieties importējamās datnes nosaukumu

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
lv: Jaunas datnes nosaukums ir jānorāda ar paplašinājumu, piemēram: chapter1.html

en: Choose master file
lv: Izvēlieties galveno datni

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
lv: Izvēlieties galveno datni. Visas atlasītās datnes tiks apvienotas galvenā datnē:

en: Debug output from %s
lv: %s atkļūdošanas izvade

en: No such function
lv: Nav tādas funkcijas

en: There is no function named %s
lv: Funkcija ar nosaukumu %s nepastāv

en: Cannot remove builtin function
lv: Nevar aizvākt iebūvētu funkciju

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
lv: Funkcija %s ir veidošanas funkcija, to nevar noņemt.

en: Choose a function to run on matched text (by name)
lv: Izvēlieties funkciju, lai darbotos ar saskaņotu tekstu (pēc nosaukuma)

en: Save current search
lv: Saglabāt pašreizējo vaicājumu

en: Show saved searches
lv: Rādīt saglabātos vaicājumus

en: Create/edit a function
lv: Izveidot/labot funkciju

en: F&unction name:
lv: F&unkcijas nosaukums:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
lv: Lai saņemtu palīdzību veidojot funkcijas, skatiet <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmata</a>

en: Must specify name
lv: Ir jānorāda nosaukums

en: You must specify a name for this function.
lv: Jums jānorāda nosaukums šai funkcijai.

en: Invalid Python code
lv: Nederīgs Python kods

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
lv: Jūsu izveidotais kods nav derīgs Python kods, ar kļūdu: %s

en: No replace function
lv: Nav aizvietošanas funkcijas

en: You must create a Python function named replace in your code
lv: Jums ir jāizveido Python funkcija, kuras nosaukums ir aizstāts jūsu kodā

en: Inherited from %s
lv: Pārmantots no %s

en: Matched CSS rules for %s
lv: Saskaņotie CSS noteikumi %s

en: Computed final style
lv: Aprēķināts galīgais stils

en: Copy everything
lv: Kopēt visu

en: No style information found
lv: Nav atrasta stila informācija

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
lv: Pārvietojiet kursoru HTML birkas iekšpusē, lai redzētu, kādi stili attiecas uz šo birku.

en: The text to select in the book when it is opened for editing
lv: Teksts, kas jāatlasa grāmatā, kad tā tiek atvērta rediģēšanai

en: Change this to the relative path to: %s
lv: Mainīt šo relatīvo ceļu uz: %s

en: Font file added
lv: Fonta fails ir pievienots

en: The font file <b>{}</b> has been added. The text for the CSS @font-face rule for this file has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add this font to.
lv: Fonta fails ir pievienots <b>{}</b>. CSS @ font-face noteikuma teksts šim failam ir nokopēts starpliktuvē. Jums vajadzētu ielīmēt to CSS failā, kuram vēlaties pievienot šo fontu.

en: Font files added
lv: Pievienoti fontu faili

en: The specified font files have been added. The text for the CSS @font-face rules for these files has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add these fonts to.
lv: Norādītie fontu faili ir pievienoti. Šo failu CSS @ font-face noteikumu teksts ir kopēts starpliktuvē. Jums vajadzētu ielīmēt to, kurā CSS failā vēlaties pievienot šos fontus.

en: Font faces for %s
lv: Fonta stils %s

en: Embedded
lv: Iegults

en: Font family
lv: Fontu saime

en: Change font
lv: Mainīt fontu

en: Change the font %s to: | Change the fonts %s to:
lv[0]: Mainīt fontu %s uz:
lv[1]: Mainīt fontus %s uz:
lv[2]: Mainīt fontus %s uz:

en: &New font:
lv: &Jauns fonts:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
lv: Fonts <i>%s</i> <b>eksistē</b> jūsu datorā

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
lv: Fonts <i>%s</i> <b>neeksistē</b> jūsu datorā

en: Manage fonts
lv: Pārvaldīt fontus

en: &Install fonts
lv: Uzstādīt fontus

en: &Change selected fonts
lv: &Mainīt izvēlētos fontus

en: &Remove selected fonts
lv: &Aizvākt izvēlētos fontus

en: &Embed all fonts
lv: &Iegult visus fontus

en: &Subset all fonts
lv: &Iegult visu fontu apakškopas

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
lv: Atkārtoti skenēt grāmatu fontus, ja esat veicis izmaiņas

en:  All the fonts declared in this book are shown to the left, along with whether they are embedded or not.
                You can remove or replace any selected font and also embed any declared fonts that are not already embedded.
lv:  Visi fonti deklarēti šajā grāmatā tiek rādīti pa kreisi, kā arī tas, vai tie tiks iekļauti vai nē.
                Jūs varat izņemt vai nomainīt jebkuru izvēlēto fontu un arī iekļaut jebkurus atklātos fontus, kas vēl nav iekļauti.

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
lv: Uzklikšķiniet jebkurai fontu saimei, lai redzētu vai fonts ir pieejams iegulšanai uz Jūsu datora.

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
lv: Jūsu datorā netika atrasts fonts <b>%s</b>. Ja jums ir fontu faili, to varat instalēt, izmantojot pogu "Instalēt fontus" apakšējā kreisajā stūrī.

en: No fonts selected
lv: Nav atlasītu fontu

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
lv: Nav atlasīti fonti, vispirms ir jāizvēlas daži fonti kreisajā pusē

en: Remove unused CSS
lv: Aizvākt neizmantoto CSS

en: This will remove all CSS rules that do not match any actual content. There are a couple of additional cleanups you can enable, below:
lv: Tas noņems visus CSS noteikumus, kas neatbilst nevienam faktiskajam saturam. Tālāk ir iespējotas vairākas papildu tīrīšanas iespējas:

en: Remove unused &class attributes
lv: Aizvākt neizmantotos &klases atribūtus

en: Remove all class attributes from the HTML that do not match any existing CSS rules
lv: Izņemt visus HTML klases atribūtus, kas neatbilst nevienam esošajam CSS noteikumam

en: Merge CSS rules with identical &selectors
lv: CSS noteikumu apvienošana ar identiskiem &selektoriem

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical selectors. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
lv: Apvienot CSS noteikumus tajā pašā stilu tabulā, kurā ir identiski atlasītāji. Ņemiet vērā, ka retos gadījumos apvienošana var izraisīt izmaiņas grāmatas efektīvā stilā, tāpēc izmantojiet uzmanīgi.

en: Merge CSS rules with identical &properties
lv: CSS noteikumu ar identiskām īpašībām a&pvienošana

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical properties. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
lv: Apvienot CSS noteikumus vienā un tajā pašā stilu lapā, kuriem ir identiskas īpašības. Ņemiet vērā, ka retos gadījumos apvienošanas rezultātā var mainīties efektīvais grāmatas stils, tāpēc lietojiet uzmanīgi.

en: Remove &unreferenced style sheets
lv: Noņemt &bez atsauces stila lapas

en: Remove stylesheets that are not referenced by any content.
lv: Noņemt stilu lapas, uz kurām nav atsauces saturā.

en: Remove NCX ToC file
lv: Noņemt NCX ToC failu

en: Remove the legacy Table of Contents in NCX form?
lv: Vai noņemt mantoto satura rādītāju NCX formā?

en: Ask this question again in the future
lv: Uzdodiet šo jautājumu vēlreiz nākotnē

en: Keep NCX
lv: Paturēt NCX

en: Remove NCX
lv: Noņemt NCX

en: Action report
lv: Darbības pārskats

en: Enable &lossy compression of {} images
lv: Ieslēgt {} attēlu saspiešanu ar &zudumiem

en: This allows you to change the quality factor used for {} images.
    By lowering the quality you can greatly reduce file size, at the expense of the image looking blurred.
lv: Tas ļauj mainīt kvalitātes koeficientu, kas tiek izmantots {} attēliem.
    Samazinot kvalitāti, var ievērojami samazināt faila lielumu, taču uz attēla izplūdušā izskata rēķina.

en: The image quality, 1 is high compression with low image quality, 100 is low compression with high image quality
lv: Attēla kvalitāte, 1 ir augsta saspiešana ar zemu attēla kvalitāti, 100 ir zema saspiešana ar augstu attēla kvalitāti.

en: Image &quality:
lv: Attēla &kvalitāte:

en: Compress images
lv: Saspiest attēlus

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
lv: Šajā grāmatā attēlus var saspiest bez zaudējumiem, samazinot grāmatas faila lielumu, neietekmējot attēla kvalitāti. Parasti attēla izmērs tiek samazināts par 5 - 15%.

en: Compressing images...
lv: Attēlu saspiešana...

en: Compressing images, please wait...
lv: Attēlu saspiešana, lūdzu, uzgaidiet...

en: Editor font &family:
lv: Fontu saimes &redaktoram:

en: Editor font &size:
lv: Fontu izmērs &redaktoram

en: Create/edit &custom color schemes
lv: Izveidot/labot &pielāgotu krāsu shēmas

en: &Color scheme:
lv: &Krāsu shēma

en:  characters
lv:  rakstzīmes

en: W&idth of tabs:
lv: C&iļņu platums:

en: Change &templates
lv: Mainīt &veidnes

en: Templates for new files:
lv: Šabloni jaunajām failiem:

en: &Wrap long lines in the editor
lv: &Aplauzt garās rindas redaktorā

en: &Replace HTML entities as they are typed
lv: &Aizstāt HTML subjektus, kā tie tiek ievadīti

en: With this option, every time you type in a complete html entity, such as &amp;hellip; it is automatically replaced by its corresponding character. The replacement happens only when the trailing semi-colon is typed.
lv: Ar šo opciju, katru reizi ierakstot pilnu html elementu, piemēram, &amp; hellip; automātiski to aizstāj ar atbilstošo rakstzīmi. Aizvietošana notiek tikai tad, kad ir rakstīti beigu semikoli.

en: Auto close t&ags when typing </
lv: Automātiski aizvērt b&irkas ierakstot </

en: With this option, every time you type </ the current HTML closing tag is auto-completed
lv: Izmantojot šo opciju, katru reizi, kad jūs ierakstiet </ pašreizējā HTML aizvēršanas birka ir automātiski pabeigta

en: Show the &name of the current character before the cursor along with the line and column number
lv: Parādiet pašreizējā simbola nosaukumu un nosaukumu pirms kursora, kopā ar rindas un slejas numuru

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
lv: Pielāgojiet atsevišķus &failus automātiski, kad tie tiek atvērti

en: This will cause the beautify current file action to be performed automatically every time you open a HTML/CSS/etc. file for editing.
lv: Tas izraisīs rīcību izdaiļot esošo failu, kas jāveic automātiski katru reizi atverot HTML/CSS/utt. faila rediģēšanai.

en: Show &misspelled words underlined in the code view
lv: Rādīt kodu ar &nepareiziem uzrakstītiem vārdiem, kas uzsvērti koda skatā

en: This will cause spelling errors to be highlighted in the code view for easy correction as you type.
lv: Tās izraisītās pareizrakstības kļūdas, kas uzsvērtas koda apskatā ir, lai atvieglotu korekciju, kā rakstāt.

en: Allow drag and drop &editing of text
lv: Atļaut teksta pārvilkšanu un labošanu

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
lv: Atļaut, lietot pārvilkšanu, lai pārvietotu tekstu redaktorā. Var būt noderīgi to izslēgt, ja jums ir nepareizs skārienpaliktnis.

en: Manage &spelling dictionaries
lv: Pārvaldīt &pareizrakstības vārdnīcas

en: Manage sni&ppets
lv: Pārvaldīt fra&gmentus

en: Automatic (%s)
lv: Automātisks (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
lv: Iegult metadatu atjauninājumu, atverot grāmatu

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
lv: Kad fails ir atvērts, atjaunināt iestrādātos grāmatas faila metadatus ar pašreizējiem metadatiem calibre bibliotēkā.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
lv: Vaicāt, kuru formātu labot, ja grāmatai ir pieejami vairāk nekā viens formāts

en: When auto-selecting the format to edit for a book with multiple formats, this is the preference order.
lv: Ja formātam auto-izvēle, lai rediģētu grāmatu ar vairākiem formātiem, priekšroka ir rīkojumam.

en: Preferred format order (drag and drop to change)
lv: Vēlamā formātu secība (vilkt un nomest, lai mainītu)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
lv: Atļaut pievienot dockable &logus dock iekšpusē

en: By default, you can have only a single row or column of windows in the dock areas (the areas around the central editors). This option allows for more flexible window layout, but is a little more complex to use.
lv: Pēc noklusējuma, jums var būt tikai viena rinda vai loga sleja dokumenta laukā (ap galveno redaktoru). Šī iespēja ļauj elastīgāk izkārtot logus, bet ir nedaudz sarežģītāka, lai izmantotu.

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
lv: Izvēlieties, kuri logi aizņems nodrošināto zonu stūrus

en: The &top-left corner
lv: &Augšējais kreisais stūris

en: The top-&right corner
lv: Augšējais &labais stūris

en: The &bottom-left corner
lv: &Apakšējais kreisais stūris

en: The bottom-ri&ght corner
lv: Apakšējais la&bais stūris

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
lv: Atjaunot un labot grāmatas stāvokli, atverot to vēlreiz

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
lv: Atverot iepriekš labotu grāmatu vēlreiz, atjaunojiet tā stāvokli. Tas nozīmē, ka visi atvērtie faili tiek automātiski atkārtoti atvērti un kursors tiek novietots iepriekšējā atrašanās vietā.

en: Show full &file paths in the File browser
lv: Parādiet pilnus faila ceļus pārlūkā Faili

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
lv: Rādīt pilnus faila ceļus ir noderīgi, ja labojat grāmatas, kurās ir vairāki faili ar vienādu faila nosaukumu.

en: Monospaced text
lv: Fiksēta platuma teksts

en: Sans-serif text
lv: Sans Serif teksts

en: Serif text
lv: Serif teksts

en: Font family for &%s:
lv: Fontu saime &%s:

en: Style for standard &text:
lv: Standarta teksta &stils:

en: &Default font size:
lv: Noklusētais fonta izmērs:

en: &Monospace font size:
lv: Fiksēta platuma &fonta izmērs:

en: Mi&nimum font size:
lv: Mi&nimālais fonta izmērs:

en: lines
lv: līnijas

en: Number of lines that are shown above the current line when syncing the text shown in the preview panel to the cursor position in the code view
lv: Rindu skaits, kas tiek rādīts virs esošās rindas, sinhronizējot priekšskatījuma panelī redzamo tekstu ar kursora pozīciju koda skatā

en: Visible lines above s&ync point:
lv: Redzamās līnijas virs s&inhronizācijas punkta:

en: Background color:
lv: Fona krāsa:

en: Foreground color:
lv: Priekšplāna krāsa:

en: Link color:
lv: Saites krāsa:

en: Use the colors from the book styles, defaulting to black-on-white. Note that in dark mode, you must set all three colors to "No change" otherwise the book is rendered with dark colors.
lv: Izmantojiet grāmatas stilu krāsas, pēc noklusējuma izvēloties melns uz balta. Ņemiet vērā, ka tumšajā režīmā visas trīs krāsas jāiestata uz "Bez izmaiņām", citādi grāmata tiks atveidota tumšās krāsās.

en: Theme based
lv: Pamata tēma

en: When using a dark theme force dark colors, otherwise same as "No change"
lv: Izmantojot tumšu tēmu spēkā tumšas krāsas, citādi tāpat kā "Bez izmaiņām"

en: Choose a custom color
lv: Izvēlieties pielāgotu krāsu

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Choose which toolbar you want to customize
lv: Izvēlēties, kuru rīkjoslu jūs vēlaties pielāgot

en: Tools for %s editors
lv: Rīki %s redaktoriem

en: Book wide actions
lv: Grāmatas mēroga darbības

en: Book wide tools
lv: Grāmatas mēroga rīki

en: Book wide tools from third party plugins
lv: Grāmatas mēroga trešo personu spraudņu rīki

en: Common tools for all editors
lv: Kopīgi rīki visiem redaktoriem

en: Text formatting actions
lv: Teksta formatēšanas darbības

en: &Toolbar to customize:
lv: Pielāgojamā &rīkjosla:

en: Add selected actions to the toolbar
lv: Pievienot atlasītās darbības rīkjoslai

en: Remove selected actions from the toolbar
lv: Noņemt atlasītās darbības no rīkjoslas

en: Adjust the size of icons on all toolbars
lv: Pielāgot ikonu lielumu visās rīkjoslās

en: Toolbar &icon size:
lv: Rīkjoslas &ikonu izmērs:

en: Customize templates
lv: Pielāgot veidnes

en: Choose the &type of template to edit:
lv: Izvēlieties labojamā &veidnes tipu:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
lv: Šie mainīgie {0} un {1} tiks aizstāts ar nosaukumu no autoru grāmatas. {2} ir, ja kursors tiks novietots.Ja vēlaties šablonā iekļaut skavas, piemēram, CSS noteikumos, no tām jāizvairās: {3}

en: Preferences for Edit book
lv: Labot grāmatu uzstādījumus

en: Restore all &defaults
lv: Atjaunot visus &noklusējumus

en: Restore defaults for all preferences
lv: Atjaunot noklusētās vērtības visiem iestatījumiem

en: Restore &current defaults
lv: Atjaunot &pašreizējo noklusējumu

en: Restore defaults for currently displayed preferences
lv: Atjaunot noklusējumus uz pašlaik parādīto izvēli

en: Restore c&onfirmations
lv: Atjaunot a&pstiprinājumu

en: Restore all disabled confirmation prompts
lv: Atjaunojiet visus atspējošanas apstiprinājuma padomus

en: Main window
lv: Galvenais logs

en: Editor settings
lv: Labošanas iestatījumi

en: Preview settings
lv: Priekšskatījuma iestatījumi

en: Integration with calibre
lv: Integrācija ar calibre

en: There are no disabled confirmation prompts
lv: Nav atspējošanas apstiprināšanas padomu

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
lv[0]: Atjaunots viens atspējošanas apstiprinājuma padoms
lv[1]: {} atspējotie apstiprinājuma padomi tika atjaunoti
lv[2]: {} atspējotie apstiprinājuma padomi tika atjaunoti

en: Disabled confirmations restored
lv: Atjaunoti atspējotie apstiprinājumi

en: Render process crashed
lv: Apdares process avarēja

en: The Qt WebEngine Render process has crashed so Preview/Live CSS will not work. You should try restarting the editor.
lv: Qt WebEngine Render process ir avarējis, tāpēc Preview/Live CSS nedarbosies. Jums vajag mēģināt restartēt redaktoru.

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
lv: 
                <h3>Tiešais priekšskatījums</h3>
    
                <p>Šeit jūs redzat reāllaika HTML faila priekšskatījumu, kuru pašlaik labojat.
                Priekšskatījums tiks automātiski atjaunināts, veicot izmaiņas.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Ņemiet vērā, ka tas ir ātrs priekšskatījums
                tikai tas nav paredzēts, lai modelētu faktisko e-grāmatu lasītāju. Daži
                jūsu e-grāmatas aspekti nedarbosies, piemēram, lapu pārtraukumi un lapu apmales.

en: Inspect element
lv: Pārbaudīt elementu

en: Edit %s
lv: Rediģēt %s

en: Loading preview, please wait...
lv: Apskata ielāde, lūdzu, uzgaidiet...

en: Search in preview
lv: Meklēt priekšskatījumā

en: Invalid location
lv: Nederīga vieta

en: Cannot split on the body tag
lv: Nevar sadalīt birku body

en: Failed to launch worker
lv: Neizdevās sākt strādāt

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
lv: Neizdevās palaist darba procesu, ko izmanto priekšskatījuma noformēšanai

en: Cannot disable
lv: Nevar atspējot

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
lv: Auto pārkraušanas apskata paneli nevar izslēgt, kamēr CSS Live panelis ir atvērts.

en: Auto reload preview when text changes in editor
lv: Automātiki pārlādēt apskatu, kad ir teksta izmaiņas redaktorā

en: Disable auto reload of preview
lv: Atslēgt automātisku priekšskatījuma atsvaidzināšanu

en: Disable syncing of preview position to editor position
lv: Atslēgt sinhronizāciju no apskata pozīcijas uz rediģēšanu

en: Enable syncing of preview position to editor position
lv: Ieslēgt sinhronizāciju no apskata pozīcijas uz rediģēšanu

en: Abort file split
lv: Pārtraukt datnes dalīšanu

en: Split this file at a specified location.<p>After clicking this button, click inside the preview panel above at the location you want the file to be split.
lv: Sadala šo failu norādītajā vietā.<p>Pēc šīs pogas noklikšķināšanas noklikšķiniet uz iepriekš redzamā priekšskatījuma paneļa iekšpusē uz vietas, kurā vēlaties sadalīt failu.

en: Delete selected files
lv: Dzēst  atlasītās datnes

en: Size (KB)
lv: Izmērs (KB)

en: Word count
lv: Vārdu skaits

en: Style
lv: Stils

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
lv: Kopējais nesaspiestais visu failu lielums: {0} :: Attēli: {1} :: Fonts: {2}

en: Resolution
lv: Izšķirtspēja

en: Times used
lv: Reizes izmantots

en: Edit the image: %s
lv: Labot attēlu: %s

en: Anchor
lv: Enkurs

en: Source text
lv: Sākotnējais teksts

en: Target
lv: Mērķis

en: Target text
lv: Mērķa teksts

en: The link destination does not exist
lv: Saites mērķis nepastāv

en: The link destination exists
lv: Saites mērķis pastāv

en: The link destination could not be verified
lv: Saites mērķi nevarēja verificēt

en: Click entries above to see their destination here
lv: Noklikšķiniet uz ierakstiem iepriekš, lai redzētu savu mērķi šeit

en: No destination found for this link
lv: Šajā saitē nav atrasts neviens mērķis

en: Word
lv: Vārds

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
lv: Vārdi: {2} :: unikāli vārdi: :: {0} :: valodas: {1}

en: Character
lv: Rakstzīme

en: Codepoint
lv: Koda elements

en: All the characters in the book
lv: Visas grāmatas rakstzīmes

en: Sort by:
lv: Kārtot pēc:

en: &Counts
lv: &Skaits

en: &Name
lv: &Nosaukums

en: {0} rules, {1} unused
lv: {0} likumi, {1} neizmantoti

en: Number of matches
lv: Atbilstību skaits

en: Style Rule
lv: Stila likums

en: {0} classes, {1} unused
lv: {0} klases, {1} neizmantotas

en: Class
lv: Klase

en: Words
lv: Vārdi

en: Style rules
lv: Stila noteikumi

en: Style classes
lv: Stila klases

en: Characters
lv: Rakstzīmes

en: Links
lv: Saites

en: Export of %s data is not supported
lv: %s datu eksports nav atbalstīts

en: Choose a filename for the data
lv: Izvēlieties datnes nosaukumu

en: CSV files
lv: CSV datnes

en: Reports
lv: Atskaites

en: Export the currently shown report as a CSV file
lv: Eksportēt pašreizējo atskaiti kā CSV datni

en: Are you sure you want to delete the selected files?
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst atlasītās datnes?

en: Failed to gather data
lv: Neizdevās apkopot datus

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
lv: Neizdevās apkopot datus atskaitei. Uzklikšķiniet "Rādīt detaļas" plašākai informācijai

en: Saving...
lv: Saglabā...

en: Enable completion based on search history
lv: Ieslēgt pabeigšanu, pamatojoties uz meklēšanas vēsturi

en: Disable completion based on search history
lv: Atslēgt pabeigšanu, pamatojoties uz meklēšanas vēsturi

en: All style files
lv: Visas stilu datnes

en: All text files
lv: Visas teksta datnes

en: Current file
lv: Pašreizējā datne

en: Marked text
lv: Atzīmētais teksts

en: Open files
lv: Atvērt failus

en: Selected files
lv: Atlasītās datnes

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
lv: 
                Kur meklēt/aizstāt:
                <dl>
                <dt><b>Pašreizējā failā</b></dt>
                <dd>Meklēt tikai pašlaik atvērtā faila iekšienē</dd>
                <dt><b>Visos teksta failos</b></dt>
                <dd>Meklēt visos teksta (HTML) failos</dd>
                <dt><b>Visos stila failos</b></dt>
                <dd>Meklēt visos stila (CSS) failos</dd>
                <dt><b>Atlasītajos failos</b></dt>
                <dd>Meklēt failos, kas pašlaik ir atlasīti faila pārlūkā</dd>
                <dt><b>Atvērtos failos</b></dt>
                <dd>Meklēt failos, kas pašlaik ir atvērti redaktorā</dd>
                <dt><b>Atzīmētajā tekstā</b></dt>
                <dd>Meklēt tikai pašlaik atvērtā failā atzīmētajā tekstā. Jūs varat atzīmēt tekstu, izmantojot meklēšanu.</dd>
                </dl>

en: Down
lv: Lejup

en: Up
lv: Uz augšu

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
lv: 
                Meklēšanas virziens:
                <dl>
                <dt><b>Uz leju</b></dt>
                <dd>Meklēt nākamo atbilstību no pašreizējās pozīcijas</dd>
                <dt><b>Uz augšu</b></dt>
                <dd>Meklēt iepriekšējo atbilstību no pašreizējās pozīcijas</dd>
                </dl>

en: Fuzzy
lv: Izplūdis

en: Regex-function
lv: Regulārās izteiksmes funkcija

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as "fuzzy" which means spaces will match any space character,
                including tabs and line breaks. Plain quotes will match the typographical equivalents, etc.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                <dt><b>Regex-function</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. The replace expression is an arbitrarily powerful Python function.</dd>
                </dl>
lv: Atlasīt, kā meklēšanas izteiksme tiek interpretēta
                <dl>
                <dt><b>Parasta</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek uzskatīta par parastu tekstu, calibre meklē precīzu tekstu</dd>
                <dt><b>Izplūdusi</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek uztvertas kā "izplūdusi", tas nozīmē, ka atstarpes atbildīs jebkurai atstarpei,
                ieskaitot cilnes un rindiņu pārtraukumus. Vienkārši citāti atbildīs tipogrāfiskiem ekvivalentiem, utt.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek interpretēta kā regulāra izteiksme. Lai saņemtu papildu palīdzību par regulāro izteiksmju lietošanu, skatiet lietotāja rokasgrāmatu. </dd>
                <dt><b>Regex-funkcija</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek interpretēta kā regulāra izteiksme. Aizstājošā izteiksme ir patvaļīgi jaudīga Python funkcija. </dd>
                </dl>

en: &Find:
lv: &Meklēt:

en: &Replace:
lv: &Aizvietot:

en: Clear replace &history
lv: Notīrīt aizstāšanas &vēsturi

en: Create/&edit
lv: Izveidot/&labot

en: Create a new function, or edit an existing function
lv: Izveidot jaunu funkciju vai labot esošo funkciju

en: Remo&ve
lv: Aiz&vākt

en: Remove this function
lv: Aizvākt šo funkciju

en: Fin&d
lv: Atras&t

en: Replace a&nd Find
lv: Aizvietot u&n meklēt

en: Re&place
lv: Ai&zvietot

en: Replace &all
lv: Aizvietot &visus

en: &Mode:
lv: R&ežīms:

en: &Case sensitive
lv: Reģistr&jūtīgs

en: &Wrap
lv: &Aplauzt

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
lv: Kad meklējot sasniegtas beigas, aptiniet ap sākumu un turpināt meklēt

en: &Dot all
lv: &Punkts visur

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
lv: Speciālā rakstzīme '.' , lai aizstātu vispār jebkuru rakstzīmi, ieskaitot jaunu rindu

en: Close search panel
lv: Aizvērt meklēšanas paneli

en: Abort editing of search
lv: Pārtraukt vaicājuma labošanu

en: The name with which to save this search
lv: Nosaukums, ar kuru saglabāt šo vaicājumu

en: Case sensitive
lv: Reģistrjūtīgs

en: Dot matches all
lv: Punkts atbilst visam

en: Finish editing of search
lv: Pabeigt vaicājuma labošanu

en: Add search
lv: Pievienot vaicājumu

en: Edit search
lv: Labot vaicājumu

en: You must specify a search name
lv: Jums ir jānorāda vaicājuma nosaukums

en: Name exists
lv: Nosaukums pastāv

en: Another search with the name %s already exists
lv: Vaicājums ar nosaukumu %s jau pastāv

en: Must specify find
lv: Jānorāda vaicājums

en: You must specify a find expression
lv: Jums ir jānorāda vaicājuma izteiksme

en: Must specify function
lv: Jānorāda funkcija

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
lv: Jums jānorāda funkcijas nosaukums Regulārās izteiksmes režīmā

en: Filter displayed searches
lv: Filtrēt parādītos vaicājumus

en: The entries are tried in order until the first one matches.
lv: Ieraksti tiek pārbaudīti secībā, līdz pirmajai atbilstībai.

en: &Find
lv: &Meklēt

en: Run the search using the selected entries.
lv: Izpildīt vaicājumu izmantojot atlasītos ierakstus

en: Run replace using the selected entries.
lv: Izpildīt aizvietošanu izmantojot atlasītos ierakstus

en: Run replace and then find using the selected entries.
lv: Palaist Aizvietot un pēc tam Atrast, izmantojot izvēlētos ierakstus.

en: Run Replace all for all selected entries in the order selected
lv: Palaist Aizstāt visus visiem atlasītajiem ierakstiem izvēlētajā secībā

en: &Count all
lv: &Skaitīt visas

en: Run Count all for all selected entries
lv: Palaist Skaitīt visus visiem atlasītajiem ierakstiem

en: Move selected entries up
lv: Pārvietot atlasītos ierakstus augšup

en: Move selected entries down
lv: Pārvietot atlasītos ierakstus lejup

en: Edit the currently selected search
lv: Labot pašreiz atlasīto vaicājumu

en: Re&move search
lv: Dzēst vaicājumu

en: Remove the currently selected searches
lv: Dzēst pašreiz atlasītos vaicājumus

en: Add a new saved search
lv: Pievienot jaunu saglabāto vaicājumu

en: Import saved searches
lv: Importēt saglabātos vaicājumus

en: Export saved searches
lv: Eksportēt saglabātos vaicājumus

en: Export all
lv: Eksportēt visu

en: Copy to search panel
lv: Kopēt meklēšanas panelī

en: No saved search is selected
lv: Nav izvēlēts neviens saglabātais vaicājums

en: Cannot edit search - no search selected.
lv: Nevar labot meklēšanu - nav izvēlēta meklēšana.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
lv: Vai tiešām vēlaties neatgriezeniski dzēst atlasītos saglabātos meklējumus?

en: (Case sensitive: {0} Dot all: {1})
lv: (Reģistrjutīgs: {0} Punkts visiem: {1})

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
lv: (Reģistrjūtīgs: {0} [Parastā meklēšana])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
lv: {2} {3}
    Atrast: {0}
    Aizvietot: {1}

en: Invalid data
lv: Nederīgi dati

en: The file %s does not contain valid saved searches
lv: Datne %s nesatur derīgu saglabāto vaicājumu

en: No searches
lv: Nav vaicājumu

en: No searches available to be saved
lv: Nav saglabājamu vaicājumu

en: No searches selected
lv: Nav izvēlēts neviens vaicājums

en: No file is being edited.
lv: Neviena datne netiek labota.

en: No files are selected in the File browser
lv: Failu pārlūkā nav atlasīts neviens fails

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
lv: Nav iezīmēta teksta. Vispirms izvēlieties kādu tekstu, un pēc tam izmantojiet "Iezīmēt izvēlētu tekstu" darbību Meklēšanas izvēlnē, lai to iezīmētu.

en: No search query specified
lv: Nav norādīti vaicājuma nosacījumi

en: the selected searches
lv: izvēlētie vaicājumi

en: Invalid regex
lv: Nederīga regulāra izteiksme

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
lv: Ievadītā regulārā izteiksme ir nederīga: <pre>{0}</pre>ar kļūdu: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
lv: Aizvietošanas funkcija ar nosaukumu: %s nepastāv

en: No matches were found for %s
lv: Nav atrasta neviena atbilstība %s

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
lv: Jūs esat izslēdzis pilnu meklēšanu, tāpēc viss teksts, iespējams, nav meklēts. Mēģiniet meklēt vēlreiz, ar ieslēgtu pilnu meklēšanu. Pilnu meklēšanu var iespējot, izmantojot "Pilnīga " rūtiņā, zem meklēšanas paneļa.

en: Cannot replace
lv: Nevar aizvietot

en: You must first click "Find", before trying to replace
lv: Vispirms ir jānoklikšķina uz "Atrast", pirms mēģināt aizstāt

en: Currently selected text does not match the search query.
lv: Šobrīd izvēlētais teksts neatbilst meklēšanai.

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
lv: Veica nomaiņu {num} notikumos {query}

en: Found {num} occurrences of {query}
lv: Atrasts {num} notikums {query}

en: {0}: {1} occurrences
lv: {0}: {1} notikumi

en: Searching done
lv: Meklēšana pabeigta

en: Before: Replace all
lv: Vispirms: aizvietot visus

en: Add a dictionary
lv: Pievienot vārdnīcu

en: &Download
lv: &Lejupielādēt

en: &Import from OXT file
lv: &Importēt no OXT faila

en: &Language to download:
lv: &Lejupielādējamā valoda:

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
lv: {0} atbalsta LibreOffice vārdnīcu izmantošanu pareizrakstības pārbaudei. Jūs varat
                lejupielādēt vairāk vārdnīcu no <a href="{1}">LibreOffice paplašinājumu krātuves</a>.
                Vārdnīca tiks lejupielādēta kā .oxt fails. Vienkārši norādiet ceļu uz
                lejupielādēto .oxt failu šeit, lai pievienotu vārdnīcai uz {0}.

en: Path to OXT file
lv: Ceļš līdz OXT datnei

en: Browse for an OXT file
lv: Sameklēt OXT datni

en: &Path to OXT file:
lv: &Ceļš līdz OXT datnei:

en: Choose a nickname for this dictionary
lv: Izvēlieties šis vārdnīcas saīsināto nosaukumu

en: &Nickname:
lv: &Saīsinātais nosaukums

en: Choose OXT Dictionary
lv: Izvēlieties OXT vārdnīcu

en: Dictionaries
lv: Vārdnīcas

en: Must specify nickname
lv: Jānorāda saīsinātais nosaukums

en: You must specify a nickname for this dictionary
lv: Jums ir jānorādās šīs vārdnīcas saīsinātais nosaukums

en: Nickname already used
lv: Saīsinātais nosaukums jau ir izmantots

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
lv: Vārdnīca ar saīsināto nosaukumu "%s" jau pastāv.

en: Failed to import dictionaries
lv: Neizdevās importēt vārdnīcas

en: Failed to import dictionaries from %s. Click "Show details" for more information
lv: Neizdevās importēt vārdnīcas no %s. Lai iegūtu detaļas, klikšķiniet uz "Rādīt informāciju"

en: No dictionaries
lv: Nav vārdnīcu

en: No dictionaries were found in %s
lv: %s nav atrasta neviena vārdnīca

en: Failed to download dictionaries
lv: Neizdevās lejupielādēt vārdnīcas

en: Failed to download dictionaries for "{:s}". Click "Show details" for more information
lv: Neizdevās lejupielādēt vārdnīcas "{:s}". Noklikšķiniet uz "Rādīt informāciju", lai iegūtu vairāk informācijas

en: No dictionary was found for "{:s}"
lv: Netika atrasta vārdnīca "{:s}"

en: Copy selected words to clipboard
lv: Kopēt izvēlētos vārdus uz starpliktuvi

en: Select all words
lv: Atlasīt visus vārdus

en: Manage user dictionaries
lv: Pārvaldīt lietotāja vārdnīcas

en: &New dictionary
lv: &Jaunavārdnīcu

en: &Remove dictionary
lv: &Dzēst vārdnīcu

en: Re&name dictionary
lv: &Pārdēvēt vārdnīcu

en: Mark this dictionary as active
lv: Atzīmēt šo vārdnīcu kā aktīvu

en: Words in this dictionary:
lv: Vārdi šajā vārdnīcā

en: &Add word
lv: &Pievienot vārdu

en: &Remove selected words
lv: &Dzēst atlasītos vārdus

en: &Import list of words
lv: &Importēt vārdu sarakstu

en: New dictionary
lv: Jauna vārdnīca

en: Name of the new dictionary
lv: Jaunās vārdnīcas nosaukums:

en: Already used
lv: Jau piešķirts

en: A dictionary with the name %s already exists
lv: Vārdnīca ar nosaukumu %s jau pastāv

en: New name
lv: Jauns nosaukums

en: New name for the dictionary
lv: Vārdnīcas jaunais nosaukums

en: Configure the dictionary: <b>%s
lv: Konfigurēt vārdnīcu: <b>%s

en: Add a word
lv: Pievienot vārdu

en: Word to add
lv: Pievienojamais vārds

en: &Word:
lv: &Vārds:

en: Import list of words
lv: Importēt vārdu sarakstu

en: Enter a list of words, one per line
lv: Ievadiet vārdu sarakstu, pa vienam katrā rindā

en: Paste from clipboard
lv: Ielīmēt no starpliktuves

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
lv: Vārdiem lietotāja vārdnīcā ir jābūt norādītai valodai. Izvēlieties valodu no zemāk redzamā saraksta:

en: Must specify language
lv: Ir jānorāda valoda

en: You must specify a language to import words
lv: Lai importētu vārdus, ir jānorāda valoda

en: Manage dictionaries
lv: Pārvaldīt vārdnīcas

en: &Remove this dictionary
lv: &Dzēst šo vārdnīcu

en: Manage &user dictionaries
lv: Pārvaldīt &lietotāja vārdnīcas

en: Manage the list of user dictionaries (dictionaries to which you can add words)
lv: Pārvaldīt lietotāju vārdnīcu sarakstu (vārdnīcas, kurām varat pievienot vārdus)

en: &Add dictionary
lv: &Pievienot vārdnīcu

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
lv: Pievienot jauno lejupielādēto vārdnīcu

en: <Builtin dictionary for {0}>
lv: <Iebūvētā vārdnīca {0}>

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
lv: <p>Varat mainīt vārdnīcas, kas tiek izmantotas jebkurai norādītajai valodai.</p>
                <p>Valoda var būt ar daudz dažādu valstu variantiem. Katram no šiem variantiem
                var būt piešķirta viena vai vairākas vārdnīcas. Noklusējuma variants katrai valodai
                ir redzams treknrakstā pa kreisi.</p>
                <p>Jūs varat mainīt noklusējuma valsts variantu, kā arī mainīt katras lietotās 
                vārdnīcas variantu.</p>
                <p>Kad grāmata norāda savu valodu kā vienkāršu valodu bez valsts varianta
                tiks izmantots šeit izvēlētais noklusējuma variants..</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
lv: Šis jau ir pamata variants {1} valodai

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
lv: Izmantot šo kā pamata variantu {1} valodai

en: This is already the preferred dictionary
lv: Šī vārdnīca jau ir pamatvārdnīca

en: Use this as the preferred dictionary
lv: Izmantot šo kā pamatvārdnīcu

en: Misspelled?
lv: Kļūdains?

en: Ignored
lv: Nav ņemti vērā

en: Change %s to
lv: Mainīt %s uz

en: Specify replacement manually
lv: Norādīt aizvietotāju pašrocīgi

en: Ignore/un-ignore all selected words
lv: Ignorēt/neignorēt visus atlasītos vārdus

en: Add/remove all selected words
lv: Pievienot/noņemt visus atlasītos vārdus

en: Exclude files from spell check
lv: Izslēgt failus no pareizrakstības pārbaudes

en: Choose the files to exclude below. In addition to this list any file can be permanently excluded by adding the comment {} just under its opening tag.
lv: Tālāk izvēlieties failus, kurus izslēgt. Papildus šim sarakstam jebkuru failu var neatgriezeniski izslēgt, pievienojot komentāru {} tieši zem tā sākuma birkas.

en: Check spelling
lv: Pārbaudīt pareizrakstību

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
lv: Pārskenēt grāmatas vārdus, noderīgi, ja jūs esat rediģējis grāmatu, kad bija atvērts šis dialogs

en: &Undo last change
lv: &Atsaukt pēdējās izmaiņas

en: Undo the last spell check word replacement, if any
lv: Atsaukt pēdējo pareizrakstības pārbaudīšanas vārdu nomaiņu, ja tāda ir

en: Exclude some files in the book from spell check
lv: Izslēgt dažus grāmatas failus no pareizrakstības pārbaudes

en: Checking, please wait...
lv: Pārbuda, lūdzu, uzgaidiet...

en: Filter the list of words
lv: Filtrēt vārdu sarakstu

en: &Ignore
lv: &Ignorēt

en: Un&ignore
lv: Ne&ignorēt

en: Ignore the current word for the rest of this session
lv: Ignorēt pašreizējo vārdu atlikušās darba sesijas laikā

en: Stop ignoring the current word
lv: Apturēt pašreizējā vārda ignorēšanu

en: Add word to &dictionary:
lv: Pievienot vārdu &vārdnīcai:

en: Remove from &dictionaries
lv: Dzēst no vār&dnīcām

en: Add the current word to the specified user dictionary
lv: Pievienot pašreizējo vārdu norādītajai lietotāja vārdnīcai

en: Remove the current word from all active user dictionaries
lv: Dzēst pašreizējo vārdu no visām lietotāja vārdnīcām

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
lv: Jums nav aktīvas lietotāja vārdnīcas. Jums ir jāizvēlas vismaz viena aktīva lietotāja vārdnīca izmantojot Iestatījumi->Rediģēt->Pārvaldīt pareizrakstības vārdnīcas

en: Show &next occurrence
lv: Rādīt &nākamo atbilstību

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
lv: Parādiet nākamo izvēlēto gadījuma vārdu redaktorā, lai jūs varētu rediģēt manuāli

en: &Change selected word to:
lv: Nomainīt izvēlēto vārdu uz:

en: The replacement word
lv: Aizvietojošais vārds

en: Show &only misspelled words
lv: Rādīt &tikai kļūdainos vārdus

en: Case &sensitive sort
lv: Reģistrjutīga šķirošana

en: When sorting the list of words, be case sensitive
lv: Kad kārtojat vārdu sarakstu, tas ir reģistrjutīgs

en: Case sensitive sea&rch
lv: Reģistrjutīga meklēš&ana

en: When filtering the list of words, be case sensitive
lv: Kad filtrējat vārdu sarakstu, tas ir reģistrjutīgs

en: Change all occurrences of this word
lv: Mainīt visus šī vārda atkārtojumus

en: Show next occurrence of this word in the book
lv: Rādīt nākamo šī vārda atkārtojumu grāmatā

en: E&xclude files
lv: Iz&slēgt failus

en: The original word
lv: Oriģinālais vārds

en: No changed word
lv: Nav mainīts vārds

en: There is no spelling replacement to undo
lv: Lai atsauktu, nav pareizrakstības aizstājēja

en: Failed to check spelling
lv: Neizdevās pārbaudīt pareizrakstību

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
lv: Neizdevās pārbaudīt pareizrakstību. Uzklikšķiniet "Rādīt vairāk" plašākai informācijai.

en: Files edited
lv: Labotas datnes

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
lv: Ar redaktoru faili tika rediģēti ārpus pareizrakstības pārbaude dialoga, un vārdi %s vairs neeksistē.

en: Misspelled words: {0} Total words: {1}
lv: Kļūdainie vārdi: {0} Kopējais vārdu skaits: {1}

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
lv: Izvēlieties, kā tiek interpretēta meklēšanas izteiksme
                <dl>
                <dt><b>Parasta</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek uzskatīta par parastu tekstu, calibre meklēs precīzu tekstu.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>Meklēšanas izteiksme tiek interpretēta kā regulāra izteiksme. Plašāku informāciju par regulāru izteiksmju lietošanu skatiet Lietotāja rokasgrāmatā.</dd>
                </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
lv: 
                Kur meklēt/aizstāt:
                <dl>
                <dt><b>Pašreizējā failā</b></dt>
                <dd>Meklēt tikai pašlaik atvērtā faila iekšienē</dd>
                <dt><b>Visos teksta failos</b></dt>
                <dd>Meklēt visos teksta (HTML) failos</dd>
                <dt><b>Atlasītajos failos</b></dt>
                <dd>Meklēt failos, kas pašlaik ir atlasīti faila pārlūkā</dd>
                <dt><b>Atvērtajos failos</b></dt>
                <dd>Meklēt failos, kas pašlaik ir atvērti redaktorā</dd>
                </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
lv: Datne: {0}
    Enkurs: {1}

en: Top of file
lv: Datnes sākums

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
lv: Dubultklikšķis uz failu kreisajā panelī, lai sāktu to rediģēt.

en: Full path:
lv: Pilnais ceļš

en: Close tab
lv: Aizvērt cilni

en: Close other tabs
lv: Aizvērt citu cilni

en: Close tabs to the right of this tab
lv: Aizvērt cilnes pa labi no šīs cilnes

en: Line: {0} : {1}
lv: Rinda: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
lv: {0} {1} izveidoja {2}

en: {appname} {version} editing: {{path}}
lv: {appname} {version} rediģēšana: {{path}}

en: Global actions
lv: Globāla darbība

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
lv: &Jauna datne (attēli/fonti/HTML/utt.)

en: Create a new file in the current book
lv: Izveidot jaunu datni pašreizējā grāmatā

en: &Import files into book
lv: &Importēt datnes grāmatā

en: Import files into book
lv: Importēt datnes grāmatā

en: &Open book
lv: &Atvērt grāmatu

en: Open a book
lv: Atvērt grāmatu

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
lv: Atvērt &mapi (atspiestu EPUB) kā grāmatu

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
lv: Atvērt mapi (atspiestu EPUB) kā grāmatu

en: Edit &next file
lv: Rediģēt &nākošo failu

en: Edit the next file in the spine
lv: Rediģēt nākamo satura failu

en: Edit &previous file
lv: Rediģēt &iepriekšējo failu

en: Edit the previous file in the spine
lv: Rediģēt iepriekšējo satura failu

en: &Revert to before
lv: &Atgriezt pirms

en: Revert book to before the last action (Undo)
lv: Atgriezt grāmatu pirms pēdējās darbības (Atsaukt)

en: &Revert to after
lv: &Atgriezt pēc

en: Revert book state to after the next action (Redo)
lv: Atgriezt grāmatu valstij pēc nākamās darbības (Atkārtot)

en: Save book
lv: Saglabāt grāmatu

en: Save a &copy
lv: Saglabāt &kopiju

en: Save a copy of the book
lv: Saglabāt grāmatas kopiju

en: Save a &copy and edit in new window
lv: Saglabāt &kopiju un rediģēt jaunā logā

en: Save a copy of the book and edit it in a new window
lv: Saglabājiet grāmatas kopiju un rediģējiet to jaunā logā

en: Save a &copy and edit here
lv: Saglabāt &kopiju un rediģēt šeit

en: Save a copy of the book and edit it in this window
lv: Saglabāt grāmatas kopiju un rediģēt to šajā logā.

en: Quit
lv: Iziet

en: Create a new, empty book
lv: Izveidot jaunu, tukšu grāmatu

en: Create new, &empty book
lv: Izveidot jaunu, &tukšu grāmatu

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
lv: &Importēt HTML vai DOCX datni kā jaunu grāmatu

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
lv: Importēt HTML vai DOCX datni kā jaunu grāmatu

en: &Quick open a file to edit
lv: &Ātri atveriet failu labošanai

en: Quickly open a file from the book to edit it
lv: Ātri atvērtu failu no grāmatas, lai to labotu

en: Editor actions
lv: Redaktora darbības

en: Undo typing
lv: Atsaukt rakstīšanu

en: R&edo
lv: A&tcelt

en: Redo typing
lv: Atcelt rakstīšanas atsaukšanu

en: Cut &text
lv: Izgriezt &tekstu

en: Cut text
lv: Izgriezt tekstu

en: P&aste from clipboard
lv: I&elīmēt no starpliktuves

en: Tools
lv: Rīki

en: &Edit Table of Contents
lv: &Labot satura rādītāju

en: Edit Table of Contents
lv: Labot satura rādītāju

en: &Insert inline Table of Contents
lv: &Ievietot iekļauto Satura rādītāju

en: Insert inline Table of Contents
lv: Ievietot iekļauto Satura rādītāju

en: &Fix HTML
lv: &Labot HTML

en: Fix HTML in the current file
lv: Labot pašreizējās datnes HTML

en: &Fix HTML - all files
lv: &Labot HTML - visās datnēs

en: Fix HTML in all files
lv: Labot HTML visās datnēs

en: &Beautify current file
lv: &Izdaiļot pašreizējo failu

en: Beautify current file
lv: Uzskaistināt pašreizējo datni

en: &Beautify all files
lv: &Izdaiļot visus failus

en: Beautify all files
lv: Izdaiļot visus failus

en: &Insert special character
lv: &Ievietot speciālo rakstzīmi

en: Insert special character
lv: Ievietot speciālo rakstzīmi

en: &Arrange into folders
lv: S&akārtot mapēs

en: Arrange into folders
lv: Sakārtot mapēs

en: Set &semantics
lv: Iestatīt &semantiku

en: Set semantics
lv: Iestatīt semantiku

en: &Filter style information
lv: &Filtrēt stilu informāciju

en: &Manage fonts
lv: &Pārvaldīt fontus

en: Manage fonts in the book
lv: Pārvaldīt grāmatas fontus

en: Add &cover
lv: Pievienot &vāku

en: Add a cover to the book
lv: Pievienot vāku grāmatai

en: &Reports
lv: &Atskaites

en: Show a report on various aspects of the book
lv: Parādiet atskaiti par dažādiem grāmatas aspektiem

en: Check &external links
lv: Pārbaudīt ārējās &saites

en: Check external links in the book
lv: Pārbaudīt grāmatā esošās ārējās saites

en: C&ompress images losslessly
lv: S&aspiest attēlus bez zaudējumiem

en: Compress images losslessly
lv: Saspiest attēlus bez zaudējumiem

en: Transform &styles
lv: Pārveidot &stilus

en: Transform styles used in the book
lv: Pārveidot grāmatā izmantotos stilus

en: Transform HTML used in the book
lv: Pārveidot grāmatā izmantoto HTML

en: Download external &resources
lv: Lejupielādēt ārējos &resursus

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
lv: Lejupielādējiet ārējos resursus grāmatā (attēlus/stilu tabulas/u.t.t./, kas nav iekļauti grāmatā)

en: &Subset embedded fonts
lv: &Apakškopā iestrādātie fonti

en: Subset embedded fonts
lv: Apakškopā iestrādātie fonti

en: Subset fonts
lv: Apakškopas fonti

en: &Embed referenced fonts
lv: &Iegult izmantotos fontus

en: Embed fonts
lv: Iegult fontus

en: Embed referenced fonts
lv: Iegult izmantotos fontus

en: &Smarten punctuation (works best for English)
lv: &Optimizēt pieturzīmes (vislabāk darbojas angļu valodā)

en: Remove &unused CSS rules
lv: Iztīrīt &neizmantotos CSS likumus

en: Remove unused CSS rules
lv: Iztīrīt neizmantotos CSS likumus

en: Upgrade book internals
lv: Jaunināt grāmatas iekšējo struktūru

en: Auto reload preview
lv: Automātiski pārlādēt priekšskatu

en: Sync preview position to editor position
lv: Sinhronizēt priekšskatījuma pozīciju ar redaktora pozīciju

en: Refresh preview
lv: Atsvaidzināt priekšskatu

en: Split this file
lv: Sadalīt šo datni

en: Split file in the preview panel
lv: Sadalīt datni priekšskatījuma panelī

en: Find next in preview
lv: Atrast nākošo priekšskatījumā

en: Find previous in preview
lv: Atrast iepriekšējo priekšskatījumā

en: &Find/replace
lv: &Atrast/aizvietot

en: Show the Find/replace panel
lv: Rādīt "Atrast/aizvietot" paneli

en: Replace current match
lv: Aizvietot pašreizējo atbilstību

en: Replace and find ne&xt
lv: Mainīt un atrast nā&košo

en: Replace current match and find next
lv: Aizvietot pašreizējo atbilstību un atrast nākamo

en: R&eplace and find previous
lv: Aizvietot un meklēt ie&priekšējo

en: Replace current match and find previous
lv: Aizvietot pašreizējo atbilstību un atrast iepriekšējo

en: Replace all matches
lv: Aizvietot visas atbilstības

en: Count number of matches
lv: Saskaitīt atbilstību skaitu

en: &Mark selected text
lv: At&zīmēt atlasīto tekstu

en: Mark selected text or unmark already marked text
lv: Atzīmēt atlasīto tekstu vai notīriet jau iezīmēto tekstu

en: Go to &line
lv: Iet uz &rindu

en: Go to line number
lv: It uz rindas numuru

en: Sa&ved searches
lv: Sa&glabātie vaicājumi

en: Show the saved searches dialog
lv: Rādīt saglabāto vaicājumu dialoglodziņu

en: &Search ignoring HTML markup
lv: &Meklējot ignorēt HTML atzīmi

en: Show the text search panel
lv: Parādiet teksta meklēšanas paneli

en: Check book
lv: Pārbaudīt grāmatu

en: C&heck book
lv: P&ārbaudīt grāmatu

en: Check book for errors
lv: Pārbaudīt kļūdu esamību  grāmatā

en: Check &spelling
lv: Pārbaudīt pareizrakstību

en: Check book for spelling errors
lv: Pārbaudīt pareizrakstības kļūdu esamību grāmatā

en: &Next error
lv: &Nakošā kļūda

en: Show next error
lv: Rādīt nākošo kļūdu

en: &Previous error
lv: Ie&priekšējā kļūda

en: Show previous error
lv: Rādīt iepriekšējo kļūdu

en: &Next spelling mistake
lv: &Nākošā pareizrakstības kļūda

en: Go to next spelling mistake
lv: Doties uz nākamo pareizrakstības kļūdu

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

en: &Create checkpoint
lv: &Izveidot kontrolpunktu

en: Create a checkpoint with the current state of the book
lv: Izveidot kontrolpunktu no pašreizējā grāmatas stāvokļa

en: &Close current tab
lv: Aizvērt pašreizējo &cilni

en: Close the currently open tab
lv: Aizvērt pašreiz atvērto cilni

en: C&lose other tabs
lv: Aizvērt citas cilnes

en: Close all tabs except the current tab
lv: Aizvērt visas cilnes, izņemot pašreizējo cilni

en: Close tabs to the &right
lv: Aizvērt cilnes pa &labi

en: Close tabs to the right of the current tab
lv: Aizvērt cilnes pa labi no pašreizējās cilnes

en: User &Manual
lv: Lietotāja &rokasgrāmata

en: Show User Manual
lv: Atvērt lietotāja rokasgrāmatu

en: &Browse images in book
lv: &Pārlūko grāmatas attēlus

en: Browse images in the books visually
lv: Pārlūko grāmatas attēlus vizulāli

en: &Split at multiple locations
lv: &Sadalīt vairākās vietās

en: Split HTML file at multiple locations
lv: Sadalīt HTML failu vairākās vietās

en: Compare to &another book
lv: Salīdzināt ar &citu grāmatu

en: Compare to another book
lv: Salīdzināt ar citu grāmatu

en: Manage &Snippets
lv: Pārvaldīt &fragmentus

en: Manage user created Snippets
lv: Pārvaldīt lietotāja izveidotos fragmentus

en: &Recently opened books
lv: &Pēdējās atvērtās grāmatas

en: Save a copy
lv: Saglabāt kopiju

en: &Tools
lv: &Rīki

en: External &links
lv: Ārējās &saites

en: &View
lv: &Skatīt

en: Tool&bars
lv: Rīk&joslas

en: &Plugins
lv: &Spraudņi

en: &Help
lv: &Palīdzība

en: &Donate to support calibre development
lv: &Ziedot calibre attīstības atbalstam

en: Book tool bar
lv: Grāmatas rīkjosla

en: Tools tool bar
lv: Darbarīku rīkjosla

en: Plugins tool bar
lv: Spraudņu rīkjosla

en: Donate to support calibre development
lv: Ziedot calibre attīstības atbalstam

en: Toggle %s
lv: Pārslēgt %s

en: File browser
lv: Failu pārlūks

en: File preview
lv: Failu priekšskatījums

en: Inspector
lv: Inspektors

en: Text search
lv: Teksta meklēšana

en: Checkpoints
lv: Kontrolpunkti

en:  [was %s]
lv:  [bija %s]

en: Current state
lv: Pašreizējais stāvoklis

en: [Unnamed state]
lv: [Nenosaukts stāvoklis]

en: Revert the book to the selected checkpoint
lv: Atgriezt grāmatu uz izvēlēto kontrolpunktu

en: &Compare
lv: &Salīdzināt

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
lv: Salīdzināt grāmatas stāvokli izvēlētajā kontrolpunktā ar pašreizējo stāvokli

en: Cannot revert
lv: Nevar atgriezties

en: Cannot revert to the current state
lv: Nevar atgriezties pie pašreizējā stāvokļa

en: Cannot compare
lv: Nav iespējams salīdzināt

en: There is no point comparing the current state to itself
lv: Nav jēgas salīdzināt pašreizējo stāvokli ar sevi pašu

en: Choose tag name
lv: Izvēlieties birkas nosaukumu

en: Specify the name of the &tag to insert:
lv: Norādiet ievietojamās &birkas nosaukumu:

en: Text (HTML) files
lv: Teksta (HTML) datnes

en: Style (CSS) files
lv: Stilu (CSS) datnes

en: OPF file (metadata)
lv: OPF datne (metadati)

en: Table of contents file (NCX)
lv: Satura rādītāja datne (NCX)

en: Arrange in folders
lv: Sakārtot mapēs

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
lv: Sakārtot failus šajā grāmatā par apakšmapēm, pamatojoties uz to veidiem. Ja jūs atstājat tukšu mapi, faili tiks ievietoti saknes mapē.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
lv: Ņemiet vērā, ka tas tikai organizēs failus grāmatas iekšienē, tas neietekmē to parādīšanos failu pārlūkā

en: Specify locations to split at
lv: Norādiet atrašanās vietu, sadalīt no

en: Specify the locations to split at, using an XPath expression (click the wizard button for help with generating XPath expressions).
lv: Norādiet sadalīšanas vietu, izmantojot XPath izteiksmi (klikšķiniet uz vedņa pogas, lai palīdzētu radīt XPath izteiksmes).

en: &XPath expression:
lv: &XPath izteiksme

en: Invalid XPath expression
lv: Nederīga XPath izteiksme

en: Choose file to import
lv: Izvēlieties importējamo datni

en: You can import an HTML or DOCX file directly as an EPUB and edit it. The EPUB will be generated with minimal changes from the source, unlike doing a full conversion in calibre.
lv: Jūs varat importēt HTML vai docx failu tieši kā EPUB un rediģēt to. EPUB tiks radīts ar minimālām izmaiņām no avota, atšķirībā no pilnīgas calibre pārveidošanas.

en: Choose the file to import
lv: Izvēlieties importējamo datni

en: Source file:
lv: Avota fails:

en: Choose the location for the newly created EPUB
lv: Izvēlieties jaunizveidotā EPUB atrašanās vietu

en: Destination file:
lv: Mērķa fails:

en: Importable files
lv: Importējamās datnes

en: Choose destination
lv: Izvēlaties mērķa mapi

en: EPUB files
lv: EPUB datnes

en: Need document
lv: Vajag dokumentu

en: You must specify the source file that will be imported.
lv: Jums jānorāda importējamā datne.

en: No results found
lv: Nekas nav atrasts

en: Choose file to edit
lv: Izvēlieties rediģējamo datni

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
lv: <p>Ātri izvēlieties failu, ierakstot tikai dažus rakstzīmes no faila nosaukuma augšējā laukā.
            Piemēram, ja vēlaties izvēlēties failu:
            {example}
            Vienkārši ierakstiet rakstzīmes:
            {chars}
            un nospiediet Enter.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
lv: Enkurs: {0}
    Vadošais teksts: {1}

en: Filter files
lv: Filtrēt datnes

en: Choose a &file to link to:
lv: Izvēlieties &datni, uz kuru izveidot saiti

en: Filter locations
lv: Filtrēt vietas

en: Choose a &location (anchor) in the file:
lv: Izvēlieties &atrašanās vietu (enkuru) datnē:

en: The destination (href) for the link
lv: Galamērķis (href) uz saiti

en: &Target:
lv: &Mērķis:

en: Te&xt:
lv: Te&ksts:

en: The (optional) text for the link
lv: Saites teksts (nav obligāts)

en: Tem&plate:
lv: Vei&dne:

en: 
                The template to use for generating the link. In addition to {0} and {1}
                you can also use {2}, {3} and {4} variables
                in the template, they will be replaced by the source filename, the destination
                filename and the anchor, respectively.
lv: 
                Veidne, kas jāizmanto saites ģenerēšanai. Papildus {0} un {1}
                varat izmantot arī mainīgos lielumus {2}, {3} un {4}
                veidne tos aizstās ar avota faila nosaukumu, mērķa
                attiecīgo faila nosaukumu un enkuru.

en: Copyright page
lv: Autortiesību pala

en: Page with title, author, publisher, etc.
lv: Lapa ar nosaukumu, autoru, izdevēju, utt.

en: The book cover, typically a single HTML file with a cover image inside
lv: Grāmatas vāks, parasti viens HTML fails ar vāka attēlu iekšpusē

en: Back-of-book style index
lv: Satura rādītājs grāmatas beigās

en: First "real" page of content
lv: Vispirms"reālo" lapas saturu

en: Type of &semantics:
lv: Semantikas &veids:

en: Choose a &file:
lv: Izvēlieties &datni

en: About semantics
lv: Par semantiku

en: Semantics refer to additional information about specific locations in the book. For example, you can specify that a particular location is the dedication or the preface or the Table of Contents and so on.
    
    First choose the type of semantic information, then choose a file and optionally a location within the file to point to.
    
    The semantic information will be written in the <guide> section of the OPF file.
lv: Semantika attiecas uz papildu informāciju par konkrētām grāmatas vietām. Piemēram, jūs varat norādīt, ka konkrēta vieta ir veltījums vai priekšvārds vai satura rādītājs utt.
    
    Vispirms izvēlieties semantiskās informācijas veidu, pēc tam izvēlieties failu un pēc izvēles faila atrašanās vietu, uz kuru norādīt.
    
    Semantiskā informācija tiks ierakstīta OPF faila sadaļā <guide>.

en: Cannot set {} type semantics in EPUB 2 or AZW3 books
lv: EPUB 2 vai AZW3 grāmatās nevar iestatīt {} tipa semantiku

en: Flo&ats
lv: Pel&došais

en: &Other CSS properties:
lv: &Citas CSS īpašības:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
lv: Filtrēt CSS tikai pašreizējā datnē (%s)

en: Add a cover
lv: Pievienot vāku

en: &Images in book
lv: &Attēli grāmatā

en: Filter the list of images
lv: Filtrēt attēlu sarakstu

en: If enabled the cover image you select will be embedded into the book in such a way that when viewed, its aspect ratio (ratio of width to height) will be preserved. This will mean blank spaces around the image if the screen the book is being viewed on has an aspect ratio different to the image.
lv: Ja ieslēgts vāka attēls izvēle tiks iestrādāta grāmatā tādā veidā, kā skatot, tā proporcijas (platuma un augstuma attiecība) tiks saglabāta. Tas nozīmē, tukšas vietas ap attēlu, ja uz ekrāna tiek skatīta grāmata ar atšķirīgu attēla proporciju.

en: Import &image
lv: Importēt &attēlu

en: Choose a cover image
lv: Izvēlieties vāka attēlu

en: Quick Start Guide
lv: Ātrā lietošanas pamācība

en: &Donate to support calibre
lv: &Ziedo, lai atbalstītu calibre

en: &Eject connected device
lv: &Atbrīvot pievienoto ierīci

en: Quit calibre
lv: Aizvērt calibre

en: Minimize the calibre window
lv: Minimizēt calibre logu

en: Clear the current search
lv: Notīrīt pašreizējo vaicājumu

en: Focus the book list
lv: Koncentrēt grāmatu sarakstu

en: Clear the Virtual library
lv: Notīrīt virtuālo bibliotēku

en: Clear the additional restriction
lv: Noņemt papildu ierobežojumus

en: Debug mode
lv: Atkļūdošanas režīms

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
lv: Calibre ir palaista atkļūdošanas režīmā. Pēc calibre aizvēršanas atkļūdošanas žurnāls būs pieejams datnē %s<p>Datne tiks atvērta automātiski.

en: Content server changed!
lv: Satura serveris ir mainīts!

en: calibre 3 comes with a completely re-written Content server. As such any custom configuration you have for the content server no longer applies. You should check and refresh your settings in Preferences->Sharing->Sharing over the net
lv: Calibre 3 nāk ar pilnībā pārrakstītu Satura serveri. Tādējādi jebkura jūsu pielāgotā satura servera konfigurācija vairs nav piemērojama. Jums jāpārbauda un jāatjauno iestatījumi sadaļā Preferences->Sharing->Sharing over the net (Priekšnoteikumi->Dalīšanās->Dalīšanās tīklā).

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
lv: Nevarēja startēt satura serveris. Kļūda:
    
    %s

en: Hide main window
lv: Paslēpt galveno logu

en: Show main window
lv: Rādīt galveno logu

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
lv: Bibliotēka datubāze %s šķiet, ir bojāta. Vai jūs vēlaties, lai calibre to mēģinātu atjaunot automātiski? Atjaunošana nevar būt pilnībā veiksmīga.

en: Conversion error
lv: Konvertēšanas kļūda

en: <p><b>Failed to convert: %s
lv: <p><b>Neizdevās pārvērst: %s

en: Conversion failed
lv: Konvertēšana neizdevās

en: here
lv: šeit

en: Recipe Disabled
lv: Recepte atspējota

en: <b>Failed</b>
lv: <b>Neizdevās</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
lv: Ir aktīvi uzdevumi. Vai tiešām vēlaties iziet?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
lv:  sazinās ar ierīci! <br>
                          Izejot no ierīces, tā var tikt bojāta.<br>
                          Vai tiešām vēlaties iziet?

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
lv: Gaidāmi bibliotēkas atjauninājumi. Vai tiešām vēlaties iziet?

en: Library updates waiting
lv: Bibliotēka gaida atjauninājumus

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
lv: Darbojas datu bāzes slēgšanas spraudņi. Tas var aizņemt dažas sekundes...

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
lv: Satura servera izslēgšana. Tas var aizņemt kādu laiku...

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
lv: turpinās darbību sistēmas teknē. Lai to aizvērtu, izvēlieties <b>Iziet</b> konteksta izvēlnē sistēmas teknē.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
lv: Jaunā versija <b>{ver}</b> no {app} ir pieejama lejupielādei. Skatiet <a href="{url}">jaunie līdzekļi</a>.

en: Update available!
lv: Pieejams atjauninājums!

en: Show this notification for future updates
lv: Rādīt šo paziņojumu par turpmākajiem atjauninājumiem

en: &Get update
lv: &Saņemt atjauninājumu

en: Update &plugins
lv: Atjaunināt &spraudņus

en:  and one plugin update |  and {} plugin updates
lv[0]:  un {} spraudņa atjauninājumi
lv[1]:  un viens spraudņa atjauninājums
lv[2]:  un {} spraudņa atjauninājumi

en: Update found
lv: Atrasts atjauninājums

en: plugin update available | plugin updates available
lv[0]: spraudņu atjauninājumi ir pieejami
lv[1]: spraudņa atjauninājums ir pieejams
lv[2]: spraudņu atjauninājumi ir pieejami

en: Plugin updates
lv: Spraudņu atjauninājumi

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
lv[0]: Ir pieejams spraudņa atjauninājums
lv[1]: Ir pieejami {} spraudņu atjauninājumi
lv[2]: Ir pieejami {} spraudņu atjauninājumi

en: Install and configure user plugins
lv: Uzstādīt un konfigurēt lietotāja spraudņus

en: Rename this bookmark
lv: Pārdēvēt šo grāmatzīmi

en: Remove this bookmark
lv: Aizvākt šo grāmatzīmi

en: Double click to edit the bookmarks
lv: Veiciet dubultklikšķi, lai rediģētu grāmatzīmes

en: &New
lv: &Jauna

en: Create a new bookmark at the current location
lv: Izveidot jaunu grāmatzīmi šajā vietā

en: Remove the currently selected bookmark
lv: Aizvākt pašreiz izvēlēto grāmatzīmi

en: Pre&vious
lv: Iep&riekšējais

en: Nex&t
lv: Nākoš&ā

en: Position in book
lv: Vieta grāmatā

en: Change how the bookmarks are sorted
lv: Mainīt grāmatzīmju kārtošanas veidu

en: Are you sure you want to delete the bookmark: {0}?
lv: Vai vēlaties dzēst grāmatzīmi: {0}?

en: Export bookmarks
lv: Eksportēt grāmatzīmes

en: Saved bookmarks
lv: Saglabātās grāmatzīmes

en: Import bookmarks
lv: Importēt grāmatzīmes

en: Add bookmark
lv: Pievienot grāmatzīmi

en: Enter title for bookmark:
lv: Ievadiet grāmatzīmes nosaukumu:

en: Could not calculate position in book
lv: Nevar aprēķināt pozīciju grāmatā

en: Failed to bookmark
lv: Neizdevās izveidot grāmatzīmi

en: calibre highlights
lv: calibre izceļ

en: highlights
lv: izceļ

en: Modify this highlight
lv: Mainīt šo izcēlumu

en: Edit notes for this highlight
lv: Rediģēt piezīmes šim izcēlumam

en: Delete this highlight | Delete selected highlights
lv[0]: Dzēst atlasītos izcēlumus
lv[1]: Izdzēst izceltos elementus
lv[2]: Izdzēst izceltos elementus

en: Export selected highlights
lv: Eksportēt atlasītos izcēlumus

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
lv[0]: Satura rādītāja sadaļa:
lv[1]: Satura rādītāja sadaļas:
lv[2]: Satura rādītāja sadaļa:

en: Double click to jump to an entry
lv: Dubultklikšķis, lai pārietu uz ierakstu

en: Modify
lv: Modificēt

en: Modify the selected highlight
lv: Mainīt atlasīto izcēlumu

en: Delete the selected highlights
lv: Dzēst atlasītos izcēlumus

en: Export all highlights
lv: Eksportēt visus izceltos elementus

en: No highlights match the search: {}
lv: Meklēšanai neatbilst neviens izcēlums: {}

en: the location of this highlight
lv: šī izcēluma atrašanās vieta

en: No selected highlight
lv: Nav atlasīts izcēlums

en: No highlight is currently selected
lv: Nav atlasīts neviens izcēlums

en: Are you sure you want to delete this highlight permanently? | Are you sure you want to delete all {} highlights permanently?
lv[0]: Vai esat pārliecināts, ka vēlaties neatgriezeniski dzēst visus {} izcēlumus?
lv[1]: Vai esat pārliecināts, ka vēlaties izdzēst šos izcēlumus neatgriezeniski?
lv[2]: Vai esat pārliecināts, ka vēlaties neatgriezeniski dzēst visus {} izcēlumus?

en: No highlights
lv: Nav izcēlumu

en: This book has no highlights to export
lv: Šai grāmatai nav eksportējamo izcelto elementu

en: No highlights selected to export
lv: Eksportēšanai nav atlasīti izceltie elementi

en: Edit lookup source
lv: Rediģēt meklēšanas avotu

en: The name of the source
lv: Avota nosaukums

en: The URL template of the source
lv: Avota URL veidne

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
lv: URL veidnei jāsākas ar https:// un tajā jābūt {word}, ​​ko aizstās ar faktisko vaicājumu

en: You must specify a name
lv: Jānorāda nosaukums

en: Name already exists
lv: Nosaukums jau pastāv

en: A lookup source with the name {} already exists
lv: Meklēšanas avots ar nosaukumu {} jau pastāv

en: You must specify a URL
lv: Jānorāda URL

en: The URL must start with https://
lv: URL jāsākas ar https://

en: The URL must contain the placeholder {word}
lv: URL jāsatur vietturis {word}

en: Edit lookup sources
lv: Rediģēt meklēšanas avotu

en: Double-click to edit an entry
lv: Dubultklikšķis, lai rediģētu ierakstu

en: Restore defaults
lv: Atjaunot noklusējumus

en: No sources
lv: Nav avotu

en: You must specify at least one lookup source
lv: Jānorāda vismaz viens meklēšanas avots

en: Zoom in
lv: Pietuvināt

en: Zoom out
lv: Attālināt

en: Default zoom
lv: Noklusējuma tālummaiņa

en: Inspect
lv: Pārbaudīt

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
lv: Dubultklikšķis uz vārda grāmatas tekstā, lai to meklētu.

en: Lookup &in:
lv: Meklē&t:

en: Add sources
lv: Pievienot avotus

en: Add more sources at which to lookup words
lv: Pievienojiet papildu avotus, kuros uzmeklēt vārdus

en: Refresh the result to match the currently selected text
lv: Atsvaidzināt rezultātu, lai tas atbilstu pašlaik atlasītajam tekstam

en: Update on selection change
lv: Atlases maiņas atjauninājums

en: Automatically update the displayed result when selected text in the book changes. With this disabled the lookup is changed only when clicking the Refresh button.
lv: Automātiski atjaunināt parādīto rezultātu, kad tiek mainīts izvēlētais teksts grāmatā. Ja šī funkcija ir atspējota, meklēšana tiek mainīta tikai tad, kad tiek klikšķināts uz Atsvaidzināt.

en: Connecting to E-book viewer failed
lv: Neizdevās izveidot savienojumu ar e-grāmatu skatītāju

en: Unable to connect to existing E-book viewer window, try restarting the viewer.
lv: Nevar izveidot savienojumu ar esošo e-grāmatu skatītāju, mēģiniet restartēt skatītāju.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
lv: %prog [options] file
    
    Skatīt e-grāmatu.

en: If specified, the E-book viewer window will try to come to the front when started.
lv: Ja norādīts, e-grāmatu skatītājs mēģinās parādīties priekšpusē, kad tas tiek palaists.

en: If specified, the E-book viewer window will try to open full screen when started.
lv: Ja tas ir norādīts, e-grāmatu skatītāja logs pēc palaišanas mēģinās atvērties visā ekrānā.

en: Force reload of all opened books
lv: Piespiest visu atvērto grāmatu atkārtotu ielādi

en: Open a new viewer window even when the option to use only a single viewer window is set
lv: Atvērt jaunu skatītāja logu pat tad, ja ir iestatīta iespēja izmantot tikai vienu skatītāja logu.

en: Failed to start listener
lv: Neizdevās palaist klausītāju

en: Could not start the listener used for single instance viewers. Try rebooting your computer.
lv: Nevar palaist klausītāju, kas tiek izmantots vienas instances skatītājiem. Mēģiniet restartēt datoru.

en: Print to PDF
lv: Drukāt uz PDF

en: Print %s to a PDF file
lv: Drukāt %s uz PDF datni

en: Choose location for PDF file
lv: Izvēlieties PDF faila atrašanās vietu

en: &File:
lv: &Datne:

en: Paper &size:
lv: Lapas &izmērs:

en: &Left margin:
lv: &Kreisā mala:

en: &Top margin:
lv: &Augšējā piemale:

en: &Right margin:
lv: &Labā mala:

en: &Bottom margin:
lv: &Apakšējā piemale:

en: inches
lv: collas

en: Add page &number to printed pages
lv: Pielienot lapas numuru izdrukātajām lapām

en: &Open PDF file after printing
lv: &Atvērt PDF failu pēc drukāšanas

en: PDF file
lv: PDF fails

en: No filename specified
lv: Nav norādīts faili nosaukums

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
lv: Jums ir jānorāda izveidojamās PDF faili nosaukums

en: Incorrect filename specified
lv: Norādīts nederīgs faili nosaukums

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
lv: PDF faili nosaukumam jābeidzas ar .pdf

en: Printing, this will take a while, please wait...
lv: Drukā, lūdzu, uzgaidiet...

en: Printing...
lv: Drukā...

en: Failed to convert to PDF
lv: Neizdevās pārveidot par PDF

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
lv: Nevar izveidot PDF failu. Nospiediet "Rādīt detaļas" plašākai informācijai.

en: Contains
lv: Satur

en: Whole words
lv: Veselus vārdus

en: Nearby words
lv: Tuvākie vārdi

en: Go back to where you were before searching
lv: Atgriezties vietā, pirms meklēšanas

en: the location of this search result
lv: šī meklēšanas rezultāta atrašanās vieta

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
lv: Šis teksts ir paslēpts grāmatā, un to nevar parādīt

en: No matches were found for:
lv: Atbilstības netika atrastas:

en: Expand all items under %s
lv: Izvērst visus vienumus zemāk %s

en: Expand all items
lv: Izvērst visus vienumus

en: Collapse all items
lv: Sakļaut visus vienumus

en: Expand all items at the level of {}
lv: Izvērst visus vienumus līmenī {}

en: Collapse all items at the level of {}
lv: Sakļaut visus vienumus līmenī {}

en: Copy Table of Contents to clipboard
lv: Kopēt satura rādītāju starpliktuvē

en: Search Table of Contents
lv: Meklēt satura rādītājā

en: Search for text in the Table of Contents
lv: Meklēt tekstu satura rādītājā

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
lv: Nav neviena atbilstoša satura rādītāja: %s

en: Switch color scheme
lv: Mainīt krāsu shēmu

en: Increase font size
lv: Palielināt fonta izmēru

en: Decrease font size
lv: Samazināt  fonta izmēru

en: Toggle full screen
lv: Pārslēgt uz pilnekrānu

en: Previous page
lv: Iepriekšējā lapa

en: Next section
lv: Nākošā sadaļa

en: Previous section
lv: Iepriekšējā sadaļa

en: Toggle Reference mode
lv: Pārslēgt atsauces režīmu

en: Toggle auto-scrolling
lv: Pārslēgt automātisko ritināšanu

en: Lookup words
lv: Meklēšanas vārdi

en: Show viewer controls
lv: Rādīt skatītāja vadīklas

en: Toggle paged mode
lv: Pārslēgt lapas režīmu

en: Print book
lv: Drukāt grāmatu

en: Show book metadata
lv: Rādīt grāmatas metadatus

en: Read aloud
lv: Lasīt skaļi

en: Browse highlights in book
lv: Pārlūkot grāmatas izcēlumus

en: Select all text in the current file
lv: Atlasiet visu pašreizējā faila tekstu

en: Edit this book
lv: Rediģēt šo grāmatu

en: Reload this book
lv: Pārlādēt šo grāmatu

en: Customize this toolbar
lv: Pielāgot šo rīkjoslu

en: Hide this toolbar
lv: Slēpt šo rīkjoslu

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
lv: Pārslēgt uz plūsmas režīmu -- ja teksts nav sadalīts lappusēs

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
lv: Pārslēgt uz lapas režīmu -- ja teksts ir sadalīts lappusēs

en: Turn off auto-scrolling
lv: Izslēgt automātisko ritināšanu

en: Turn on auto-scrolling
lv: Ieslēgt automātisko ritināšanu

en: Read the text of the book aloud
lv: Skaļi lasīt grāmatas tekstu

en: Stop reading
lv: Beigt lasīt

en: Clear list of recently opened books
lv: Attīrīt pēdējo atvērto grāmatu sarakstu

en: Configure the toolbar
lv: Konfigurēt rīkjoslu

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
lv: Rīkjoslā izvēlieties vajadzīgās darbības. Velciet un nometiet vienumus labajā sarakstā, lai atkārtoti sakārtotu rīkjoslu.

en: Configure Read aloud
lv: Konfigurēt Lasīt skaļi

en: Error in speech subsystem
lv: Kļūda runas apakšsistēmā

en: Text-to-Speech unavailable
lv: Teksta pārvēršana runā nav pieejama

en: Lookup
lv: Meklēšana

en: Preparing book for first read, please wait
lv: Gatavo grāmatu pirmajam lasījumam, lūdzu, uzgaidiet

en: E-book viewer
lv: E-grāmatas skatītājs

en: Scroll here
lv: Ritināt šeit

en: Start of book
lv: Grāmatas sākums

en: End of book
lv: Grāmatas beigas

en: Start of current file
lv: Tekošā faila sākums

en: End of current file
lv: Tekošā faila beigas

en: Hide this scrollbar
lv: Slēpt šo ritjoslu

en: Search :: no matches
lv: Meklēšana :: nav sakritību

en: Search :: one match
lv: Meklēšana :: viena sakritība

en: Search :: {} matches
lv: Meklēt :: {} atbilstības

en: Empty search expression
lv: Tukša meklēšanas izteiksme

en: Cannot search for {!r} as it contains only punctuation and spaces.
lv: Nav iespējams meklēt {!r}, jo tas satur tikai pieturzīmes un atstarpes.

en: Cannot jump to location
lv: Nevar pāriet uz vietu

en: The Read aloud feature is active, cannot jump to {}. Close it first.
lv: Skaļās lasīšanas funkcija ir aktīva, nevar pāriet uz {}. Vispirms to aizveriet.

en: Table of Contents locations
lv: Satura rādītāja atrašanās vieta

en: bookmark
lv: grāmatzīme

en: Failed to load the image {}
lv: Nevar ielādēt attēlu {}

en: Image not found
lv: Attēls nav atrasts

en: Failed to find the image {}
lv: Nevar atrast attēlu {}

en: Cannot print book
lv: Nevar izdrukāt grāmatu

en: No book is currently open
lv: Pašlaik neviena grāmata nav atvērta

en: Book does not exist
lv: Grāmata neeksistē

en: Cannot open {} as it no longer exists
lv: Nevar atvērt {}, jo tas vairs nepastāv

en: Choose e-book
lv: Izvēlieties e-grāmatu

en: E-books
lv: E-grāmata

en: Loading book
lv: Grāmatas ielāde

en: Loading book, please wait
lv: Grāmatas ielāde, lūdzu, uzgaidiet

en: Loading book failed
lv: Grāmatas ielāde neizdevās

en: Failed to open the book at {0}. Click "Show details" for more info.
lv: Nevar atvērt grāmatu {0}. Lai iegūtu papildinformāciju, klikšķiniet “Rādīt informāciju”.

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
lv: Lai rediģētu, grāmatai ir jābūt kādā no formātiem: %s.
    
    Vispirms pārvērtiet grāmatu kādā no tiem.

en: The Qt WebEngine Render process has crashed. You should try restarting the viewer.
lv: Qt WebEngine Render process ir avarējis. Jums vajag restartēt skatītāju.

en: Choose background image
lv: Izvēlieties fona attēlu

en: Clear search history
lv: Attīrīt meklēšanas vēsturi

en: Test file name invalid
lv: Testa faila nosaukums nav derīgs

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
lv: Faila nosaukums <b>%s</b> , šķiet, nebeidzas ar faila paplašinājumu. Tam jābeidzas ar faila paplašinājumu, piemēram, .epub vai .mobi

en: Hide size in corner
lv: Slēpt stūrī rādīto izmēru

en: Show size in corner
lv: Rādīt izmēru stūrī

en: Clear history
lv: Dzēst vēsturi

en: Drag to resize
lv: Velciet lai mērogotu

en: Choose &color
lv: Izvēlēties &krāsu

en: Choose a color
lv: Izvēlēties krāsu

en: Cu&t
lv: Izgriez&t

en: &Step up
lv: &Solis augšup

en: Step &down
lv: Solis &lejup

en: Not rated
lv: Nav novērtēts

en: Generic e-ink device
lv: Vispārīga e-tintes ierīce

en: Smartphone
lv: Viedtālrunis

en: iPad like tablet
lv: iPad planšetdators

en: Kindle Basic (all models)
lv: Kindle Basic (visi modeļi)

en: Kindle Fire and Fire HD
lv: Kindle Fire un Fire HD

en: All other SONY devices
lv: Visas pārējās SONY ierīces

en: Kobo and Kobo Touch Readers
lv: Kobo un Kobo Touch lasītāji

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
lv: Kobo Vox, Aura un Glo families

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
lv: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, utt.

en: Nook and Nook Simple Reader
lv: Nook un Nook Simple Reader

en: PocketBook 360 and newer models
lv: PocketBook 360 un jaunāki modeļi

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
lv: PocketBook Lux (1-5) un Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
lv: PocketBook Inkpad 3 (Pro) un X

en: Android phone
lv: Android tālrunis

en: Android tablet
lv: Android planšetdators

en: Android phone with Kindle reader
lv: Android tālrunis ar Kindle lasītāju

en: Android tablet with Kindle reader
lv: Android planšetdators ar Kindle lasītāju

en: Generic
lv: Vispārējs

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "Generic" device.
lv: Izvēlieties savu e-grāmatu ierīci. Ja jūsu ierīce nav sarakstā, izvēlieties "Vispārīgi".

en: If you are moving calibre from an old computer to a new one, please read <a href="{0}">the instructions</a>.
lv: Ja pārvietojat calibre no vecā datora uz jaunu, lūdzu, izlasiet <a href="{0}">instrukcijas </a>.

en: Select location for books
lv: Izvēlieties vietu grāmatām

en: Failed to create a folder at %s
lv: Nevarēja izveidot mapi %s

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
lv: Calibre bibliotēkai ir jāizvēlas tukša mape. %s nav tukša.

en: &Next >
lv: &Nākošais >

en: < &Back
lv: < &Iepriekšējais

en: Cancel
lv: Atcelt

en: &Finish
lv: &Pabeigt

en: Commit
lv: Apstiprināt

en: Welcome wizard
lv: Sveicināšanas vednis

en: Welcome to calibre
lv: Laipni lūdzam calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
lv: Vienas pieturas risinājums visām Jūsu e-grāmatu vajadzībām.

en: &Manufacturers
lv: &Ražotāji

en: &Devices
lv: &Ierīces

en: WizardPage
lv: Vednis

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
lv: <h2>Apsveicam!</h2> calibre uzstādīšana pabeigta veiksmīgi. Noklikšķiniet %s pogu iestatījumu pielietošanai.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
lv: <h2>Demo video</h2>Video, kas demonstrē dažādas calibre funkcijas, ir pieejams <a href="https://calibre-ebook.com/demo">tiešsaistē</a>.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
lv: <h2>Lietotāja rokasgrāmata</h2>Lietotāja rokasgrāmata ir pieejama arī <a href="%s">tiešsaitē</a>.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
lv: <p>calibre var automātiski sūtīt grāmatas pa e-pastu uz jūsu Kindle. Lai to izdarītu, jums ir jāiestata tālāk norādītā e-pasta adrese. Vieglākais veids ir iestatīt bezmaksas <a href="https://gmx.com">GMX kontu</a> un noklikšķināt uz pogas "Lietot GMX" zemāk. Jums arī būs jāreģistrē sava e-pasta adrese savā Amazon kontā.

en: &Kindle email:
lv: &Kindle e-pasts:

en: Choose your &language:
lv: Izvēlieties va&lodu:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
lv: <p>Izvēlieties vietu Jūsu grāmatām. Pievienojot grāmatas calibre, tās tiks iekopētas šeit. Jaunas bibliotēkas izveidošanai izmantojiet <b>tukšu mapi</b>:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
lv: Ja izvēlētajā jaunajā vietā calibre bibliotēka jau pastāv, calibre to izmantos automātiski.

en: Test email settings
lv: Pārbaudīt e-pasta iestatījumus

en: Send test mail from %s to:
lv: Nosūtīt testa e-pasto no %s:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
lv: Izmanto: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s un %(enc)s šifrēšanu

en: No email address
lv: Nav e-pasta adreses

en: No email address to send mail to has been specified. You must specify a To: address before running the test.
lv: Nav norādīta neviena e-pasta adrese, uz kuru sūtīt e-pastu. Tā ir jānorāda: adrese pirms testa palaišanas.

en: Sending email, please wait...
lv: Nosūta e-pastu, lūdzu, uzgaidiet...

en: Email successfully sent
lv: E-pasts veiksmīgi nosūtīts

en: Setup sending email using
lv: Iestatīt e-pastu nosūtīšanu izmantojot

en: If you don't have an account, you can sign up for a free {name} email account at <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}
lv: Ja jums nav konta, varat pierakstīties, lai saņemtu bezmaksas {name} e-pasta kontu vietnē <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}

en: Your %s &email address:
lv: Jūsu %s &e-pasta adrese:

en: Your %s &password:
lv: Jūsu %s &parole:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
lv: Ja plānojat izmantot e-pastu, lai nosūtītu grāmatas uz jūsu Kindle, neaizmirstiet pievienot savu %s e-pasta adresi uz atļautajām e-pasta adresēm savā Amazon.com Kindle lapā.

en: Setup
lv: Uzstādīt

en: No password
lv: Nav paroles

en: You must specify a password
lv: Jānorāda parole

en: You must specify an email address
lv: Jums jānorāda e-pasta adrese

en: Incorrect email address
lv: Nepareiza e-pasta adrese

en: The email address "{}" is not valid
lv: E-pasta adrese "{}" nav derīga

en: OK to proceed?
lv: Vai turpināt?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
lv: Šis paradīs uz ekrānu Jūsu e-pasta paroli. Turpināt?

en: Before using this account to send mail, you must enable the "Enable access to this account via POP3 and IMAP" option in GMX under More > E-mail Settings > POP3 & IMAP.
lv: Pirms šī konta izmantošanas, lai nosūtītu pastu, ir jāieslēdz GMX sadaļā opcija "Iespējot piekļuvi šim kontam, izmantojot POP3 un IMAP" un Vairāk > E-pasta iestatījumi > POP3 un IMAP.

en: If you are setting up a new Outlook account, Microsoft requires that you  verify your account periodically, before it will let calibre send email.
lv: Ja izveidojat jaunu Outlook kontu, Microsoft pieprasa periodiski pārbaudīt kontu, pirms tas ļauj Calibre sūtīt e-pastu.

en: Bad configuration
lv: Nederīga konfigurācija

en: You must set the From email address
lv: Nepieciešams norādīt nosūtītāja (From) e-pasta adresi

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
lv: Jums ir jānorāda vai nu e-pasta servera lietotāja vārds <b>un</b> parole vai arī neviens no tiem.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
lv: E-pasta serverim nav norādīti lietotāja vārds un parole. Vairuma serveru tie ir nepieciešami. Vai esat pārliecināti?

en: Send email &from:
lv: Sūtīt e-pastu &no:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
lv: <p>Informācija, kas tiks ievietota From: laukā calibre nosūtot e-pastus. <br> Norādiet šeit savu e-pasta adresi

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
lv: <p>Pasta serveris ir noderīgs, ja serviss, uz kuru sūtāt e-pastus, pieņemt vēstules tikai no labi zināmiem pasta serveriem.

en: Email server
lv: E-pasta serveris

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
lv: calibre <b>nepieciešamības gadījumā</b> var izmantot serveri e-pastu nosūtīšanai

en: &Hostname:
lv: &Resursdators:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
lv: Jūsu pasta servera resursdatora nosaukums. Piemēram, smtp.gmail.com

en: &Port:
lv: &Ports:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
lv: E-pasta servera ports. Noklusētais - 25

en: Your username on the mail server
lv: Jūsu e-pasta servera lietotāja vārds

en: Your password on the mail server
lv: Jūsu e-pasta servera parole

en: &Show
lv: &Rādīt

en: Encr&yption:
lv: Šifr&ēšana:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
lv: Savienojoties ar e-pasta serveri lietot TLS šifrēšanu. Šī ir biežāk sastopamā konfigurācija.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
lv: Savienojoties ar e-pasta serveri lietot SSL šifrēšanu.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
lv: BRĪDINĀJUMS: Neizmantot šifrēšanu ir ļoti nedroši

en: Use &GMX
lv: Izmantot &GMX

en: Use &Outlook
lv: Izmantot &Outlook

en: &Test email
lv: &Testa e-pasts

en: <p>If you use the <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-book reading app (or similar OPDS enabled apps) on your Apple iDevice, you can access your calibre book collection wirelessly, directly on the device. To do this you have to turn on the calibre Content server.
lv: <p>Ja izmantojat savā Apple iDevice <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-grāmatu lasīšanas lietojumprogrammu (vai līdzīgas OPDS iespējotas lietotnes), jūs varat bez maksas piekļūt jūsu calibre grāmatu kolekcijai tieši no ierīces. Lai to izdarītu, jums ir jāieslēdz calibre satura serveris.

en: Turn on the &Content server
lv: Ieslēgt &Satura serveri

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>The reader app should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the reader on your iDevice. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on. See <a href="%s">the User Manual</a> for more information.
lv: <p>Atcerieties atstāt calibre ieslēgtu, jo serveris darbojas tikai tik ilgi, kamēr calibre darbojas.
    <p>Lasītāju lietotnei automātiski jāredz jūsu calibre kolekcija. Ja nē, mēģiniet pievienot savu vietni http: // myhostname: 8080 kā jaunu katalogu jūsu iDevice lasītājā. Šeit myhostname ir pilnībā kvalificēts resursdatora nosaukums vai datora IP adrese. Plašāku informāciju skatiet <a href="%s">Lietotāja rokasgrāmatā</a>.

en: Required component missing
lv: Trūkst vajadzīgā komponenta

en: This computer is missing the Windows MediaPack, which is needed for calibre. Instructions for installing it are <a href="{0}">available here</a>.
lv: Šajā datorā trūkst Windows MediaPack, kas nepieciešams calibre. Norādījumi par tā uzstādīšanu ir <a href="{0}">pieejami šeit</a>.

en: Invalid query format for colon-separated search: {0}
lv: Nederīgs vaicājums formāts kola atdalītai meklēšanai: {0}

en: BIBTEX catalog generator
lv: BIBTEX kataloga ģenerators

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Lauki, kas jāizvada, grāmatu kataloga veidošanai, datu bāzē. Jābūt lauku, ar komatu atdalītam, sarakstam.
    Pieejamie lauki: %(fields)s.
    plus lietotāja izveidoti pielāgotie lauki.
    Piemērs: %(opt)s=title,authors,tags
    Noklusējums: '%%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Izvades lauki kārtošanai.
    Pieejamie lauki: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Izveidot citātu BibTeX ierakstiem.
    Būla vērtība: True, False
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Izveidojiet faila ierakstu, ja BibTeX ierakstiem ir atlasīti formāti.
    Būla vērtība: True, False
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Atsauču izveides šablons no datu bāzes laukiem.
    Jābūt šablonam ar {} slēgtiem laukiem.
    Pieejamie lauki: %s.
    Noklusējums: '%%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: BibTeX izvades datņu kodējums.
    Pieejamie tipi: utf8, cp1252, ascii.
    Noklusētais: '%default'
    Attiecas uz: BibTeX izvades formātu

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: BibTeX faila kodēšanas karodziņš.
    Pieejamie veidi: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izejas formātu

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
lv: Ieraksta tips BibTeX katalogam.
    Pieejamie veidi: book, misc, mixed.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: BIBTEX izvades formātu

en: CSV/XML catalog generator
lv: CSV/XML kataloga ģenerators

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
lv: Lauki, kas jāizvada, kad kataloga grāmatas datu bāzē. Jābūt, ar komatu atdalītam lauku sarakstam.
    Pieejamie veidi: %(fields)s,
    plus lietotāja izveidoti pielāgotie lauki.
    Piemērs: %(opt)s=title,authors,tags
    Noklusējums: '%%default'
    Attiecas uz: CSV, XML izvades formātiem

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
lv: Izvades lauks kārtošanai.
    Pieejamie veidi: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: CSV, XML izvades formātiem

en: AZW3/EPUB/MOBI catalog generator
lv: AZW3/EPUB/MOBI katalogu ģenerators

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Ģenerētā kataloga nosaukums, kas tiek izmantots kā metadatu virsraksts.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Create cross-references in Authors section for books with multiple authors.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekšējās atsauces var veidot ar vairāku autoru grāmatām, sadaļā autori.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[Project Gutenberg]', and '+', the default tag for read books.
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Regulārā izteiksme apraksta birkas, kuras izslēgt kā žanrus.
    Noklusējums: '%default' izslēdz iespiestās birkas, piem., "[Project Gutenberg]" un "+" - noklusējuma birkas lasītām grāmatām.
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Specifies the rules used to exclude books from the generated catalog.
    The model for an exclusion rule is either
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    For example:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    will exclude a book with a value of 'Archived' in the custom column 'status'.
    When multiple rules are defined, all rules will be applied.
    Default: 
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Norāda noteikumus, kurus izmanto, lai izslēgtu grāmatas no izveidotā kataloga.
    Izņēmuma noteikumu modelis ir vai nu
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    Piemēram:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    izslēgs grāmatu ar vērtību "arhivēts" pielāgotajā slejā "statuss".
    Ja ir definēti vairāki noteikumi, tiks piemēroti visi noteikumi.
    Noklusējums: 
    "%default"
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Sadaļu "Autori" iekļaut katalogā..
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekļaut sadaļu "Apraksti" katalogā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekļaut sadaļu "Žanri" katalogā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekļaut sadaļu "Nosaukums" katalogā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekļaut sadaļu "Sērija" katalogā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Iekļaut sadaļu "Nesen pievienoti" katalogā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Avota lauks sadaļā "Žanri".
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Pielāgots lauks, kurā ir piezīmju teksts, lai ievietotu Apraksta virsrakstā.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Specifies the output profile. In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device. For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Norāda izvades profilu. Dažos gadījumos, lai optimizētu ierīces katalogu, ir nepieciešams izvades profils. Piemēram, "kindle" vai "kindle_dx" izveido strukturētu Saturu rādītāju ar sadaļām un rakstiem.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Specifies the rules used to include prefixes indicating read books, wishlist items and other user-specified prefixes.
    The model for a prefix rule is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    When multiple rules are defined, the first matching rule will be used.
    Default:
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Norāda noteikumus, ko lieto, lai iekļautu prefiksus, kas norāda lasīšanas grāmatas, vēlmju sarakstus un citus lietotāja prefiksus.
    Prefiksa noteikuma modelis ir ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    Ja ir noteikti vairāki noteikumi, tiks izmantots pirmais atbilstības noteikums.
    Noklusējums:
    "%default"
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Use a named preset created with the GUI catalog builder.
    A preset specifies all settings for building a catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Izmanto nosaukto sākotnējo iestatījumu, kas izveidots ar GUI kataloga veidotāju.
    Iestatījums nosaka visus kataloga izveides iestatījumus.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Replace existing cover when generating the catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Aizstāj esošo vāciņu, kad tiek ģenerēts katalogs.
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
lv: Izmēra norāde (collas) grāmatu vākiem katalogā..
    Diapazons: 1.0 - 2.0
    Noklusējums: '%default'
    Attiecas uz: AZW3, EPUB, MOBI izejas formātiem

en: Error: Preset "%s" not found.
lv: Kļūda: sākumiestatījumi "%s" nav atrasti.

en: Stored presets: %s
lv: Saglabātie sākumiestatījumi: %s

en: Error: No stored presets.
lv: Kļūda: nav saglabātu sākumiestatījumu.

en: 
    *** Adding 'By authors' section required for MOBI output ***
lv: 
    *** MOBI izvadīšanai nepieciešams pievienot sadaļu "Autori" ***

en: column not in book:
lv: sleja nav grāmatā:

en: Symbols
lv: Simboli

en: No genres to catalog.
lv: Nav kataloģizējamu žanru.

en: Check 'Excluded genres' regex in the E-book options.
lv: Pārbaudīt "Izslēgtie žanri", regulāro izteiksmi e-grāmatas iestatījumos.

en: No books available to catalog
lv: Nav kataloģizējamu grāmatu

en: Titles
lv: Nosaukumi

en: Genres
lv: Žanri

en: Recently Added
lv: Nesen pievienotās

en: Recently Read
lv: Nesen lasītās

en: Descriptions
lv: Apraksti

en: <p>Inconsistent author sort values for author<br/>
lv: <p>Nesaskaņotas autora šķirošanas vērtības autoram<br/>

en: Warning: Inconsistent author sort values for author '{author[0]!s}':
lv: Brīdinājums: Nesaskaņotas autora šķirošanas vērtības autoram '{author[0]!s}':

en: Sorting database
lv: Šķiro datubāzi

en: Sorting titles
lv: Šķiro nosaukumus

en: No books to catalog.
    Check 'Excluded books' rules in the E-book options.
lv: Nav grāmatu katalogam.
    E-grāmatas opcijās atzīmējiet noteikumus "Izslēgtās grāmatas".

en: No books available to include in catalog
lv: Iekļaušanai katalogā nav pieejama neviena grāmata

en: error in
lv: kļūda ir

en: Genres HTML
lv: Žanru HTML

en: Titles HTML
lv: Nosaukumu HTML

en: by
lv: pēc

en: Descriptions HTML
lv: Aprakstu HTML

en: Description HTML
lv: Apraksta HTML

en: NCX header
lv: NCX galvene

en: NCX for descriptions
lv: NCX aprakstiem

en: NCX for Series
lv: NCX sērijām

en: Series beginning with %s
lv: Sērijas, kas sākas ar %s

en: Series beginning with '%s'
lv: Sērijas, kas sākas ar '%s'

en: NCX for Titles
lv: NCX nosaukumiem

en: Titles beginning with %s
lv: Nosaukumi, kas sākas ar %s

en: Titles beginning with '%s'
lv: Nosaukumi, kas sākas ar '%s'

en: NCX for Authors
lv: NCX autoriem

en: Authors beginning with %s
lv: Autori, kas sākas ar %s

en: Authors beginning with '%s'
lv: Autori, kas sākas ar '%s'

en: NCX for Recently Added
lv: NCX nesen pievienotajām

en: NCX for Recently Read
lv: NCX nesen lasītajām

en: NCX for genres
lv: NCX par žanriem

en: Generating OPF
lv: Veido OPF

en: Thumbnails
lv: Sīktēli

en: Thumbnail
lv: Sīktēls

en: Saving NCX
lv: Saglabā NCX

en: Invalid titles
lv: Nederīgi nosaukumi

en: Extra titles
lv: Papildu nosaukumi

en: Invalid authors
lv: Nederīgi autori

en: Extra authors
lv: Papildui autori

en: Missing book formats
lv: Trūkstošie grāmatu formāti

en: Extra book formats
lv: Papildu grāmatu formāti

en: Unknown files in books
lv: Grāmatās ir nezināmas datnes

en: Missing cover files
lv: Trūkstošās vāku datnes

en: Cover files not in database
lv: Datubāzē neesošās vāku datnes

en: Folders raising exception
lv: Palielināt izņēmumu mapi

en: INVALID CONDITION
lv: NEDERĪGS NOSACĪJUMS

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
lv: Ceļš lídz bibliotēkai pārāk garš. Jābūt mazāk nekā %d simboliem.

en:  (%s books)
lv:  (%s grāmatas)

en: Identifiers
lv: Identifikatori

en: On device
lv: Uz ierīci

en: Series sort
lv: Kārtot sērijas

en: Title sort
lv: Kārtot nosaukumu

en: The title
lv: Nosaukums

en: The authors
lv: Autori

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
lv: Autora kārtošanas rinda. Izmantot tikai pirmo vārda burtu lietošanu {author_sort[0]}

en: The tags
lv: Birkas

en: The series
lv: Sērija

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
lv: Sērijas numurs. Lai iegūtu vadošās nulles izmantojiet {series_index:0>3s} vai {series_index:>3s} ievadatstarpēm

en: The rating
lv: Vērtējums

en: The ISBN
lv: ISBN

en: The publisher
lv: Izdevējs

en: The date
lv: Datums

en: The published date
lv: Izdošanas datums

en: The date when the metadata for this book record was last modified
lv: Datums, kad pēdejo reizi ir mainīti šīs grāmatas metadati

en: The language(s) of this book
lv: Grāmatas valoda(s)

en: The calibre internal id
lv: calibre iekšējais id

en: Options to control saving to disk
lv: Uzstādījumi, lai pārvaldītu saglabāšanu diskā

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
lv: Parasti Calibre atjauninās metadatus saglabātajās datnēs no tā, kas atrodas Calibre bibliotēkā. Padara saglabāšanu uz diska lēnāku.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
lv: Parasti Calibre raksta metadatus atsevišķā OPF datnē kopā ar citām e-grāmatas datnēm.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book files.
lv: Parasti calibre saglabā vāku atsevišķā failā kopā ar faktiskajiem e-grāmatu failiem.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
lv: Ar komatu atdalītu formātu saraksts katras grāmatas saglabāšanai. Pēc noklusējuma tiek saglabāti visi pieejamie formāti.

en: Have calibre convert all non English characters into English equivalents for the file names. This is useful if saving to a legacy filesystem without full support for Unicode filenames.
lv: Lieciet Calibre konvertēt visas ne-angļu rakstzīmes failu nosaukumos ar angļu valodas ekvivalentiem. Tas ir noderīgi, ja tiek saglabāts vecā failu sistēmā, kas pilnībā neatbalsta Unicode failu nosaukumus.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
lv: Datumu attēlošanas formāts. %(day)s - diena, %(month)s - mēnesis, %(mn)s - mēneša kārtas skaitlis, %(year)s - gads. Noklusētais ir: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
lv: Pārvērst ceļu nosaukumus uz apakšējo reģistru

en: Replace whitespace with underscores.
lv: Aizvietot atstarpes ar apakšsvītrām

en: Save into a single folder, ignoring the template folder structure
lv: Saglabāt vienā mapē, ignorējot veidnes mapes struktūru.

en: Save any data files associated with the book when saving the book
lv: Saglabājot grāmatu, saglabāt visus ar grāmatu saistītos datu failus.

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
lv: Saglabāšanai uz diska neizdevās izveidot ceļu. Veidne: %(templ)s
    Kļūda: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
lv: Veidnes apstrāde beidzās ar iztrūkstošām ceļa sastāvdaļām. Veidne: %s

en: The one stop solution to all your e-book needs
lv: Vienas pieturas risinājums visām jūsu e-grāmatu vajadzībām

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
lv: calibre ir vienas pieturas risinājums visām Jūsu e-grāmatu vajadzībām.

en: You can use calibre to catalog your books, fetch metadata for them automatically, convert them from and to all the various e-book formats, send them to your e-book reader devices, read the books on your computer, edit the books in a dedicated e-book editor and even make them available over the network with the built-in Content server. You can also download news and periodicals in e-book format from over a thousand different news and magazine websites.
lv: Jūs varat izmantot calibre, lai katalogā iekļautu grāmatas, automātiski tās iegādātos, tās pārvērstu no un uz dažādiem e-grāmatu formātiem, nosūtītu tās uz jūsu e-grāmatu lasītāja ierīci, lasītu grāmatas jūsu datorā, labot grāmatas izvēlētajā e-grāmatu redaktorā un pat padarīt tās pieejamas visā tīklā ar iebūvēto satura serveri. Jūs varat arī lejupielādēt jaunumus un periodiskos izdevumus e-grāmatu formātā no vairāk nekā tūkstošiem dažādu ziņu un žurnālu vietnēm.

en: Edit the text and styles inside e-books
lv: Labot tekstu un stilu e-grāmatas iekšpusē

en: The calibre E-book editor allows you to edit the text and styles inside the book with a live preview of your changes.
lv: Calibre e-grāmatas redaktors ļauj jums rediģēt tekstu un stilus grāmatas iekšpusē, izmantojot tiešraides priekšskatījumu par izmaiņām.

en: It can edit books in both the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. It includes various useful tools for checking the book for errors, editing the Table of Contents, performing automated cleanups, etc.
lv: Tā var rediģēt grāmatas gan EPUB, gan AZW3 (Kindle) formātā. Tas ietver dažādus noderīgus rīkus, lai pārbaudītu, vai grāmatā nav kļūdu, rediģētu satura rādītāju, veiktu automātisku tīrīšanu utt.

en: Read e-books in over a dozen different formats
lv: Lasīt e-grāmatas vairāk nekā duci dažādos formātos

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
lv: Calibre e-grāmatu skatītājs ļauj lasīt e-grāmatas vairāk nekā duci dažādos formātos.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
lv: Tai ir pilnekrāna režīms netraucētai lasīšanai un tā spēj attēlot uz ekrāna vairākas teksta slejas.

en: Command Line Interface
lv: Komandrindas saskarsme

en: Documented commands
lv: Dokumentētas komandas

en: Undocumented commands
lv: Nedokumentētas komandas

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
lv: Nedokumentēto funkciju izmantošanas veids ir noskaidrojams izpildot tās terminālā bez argumentiem.

en: Change language
lv: Mainīt valodu

en: Newest
lv: Jaunākās

en: <b>{title}</b> by {authors}
lv: <b>{title}</b> pēc {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
lv: {series_index} no <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
lv: Datums: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
lv: Publicēts: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
lv: Izdevējs: {publisher}

en: Show
lv: Rādīt

en:  sorted by
lv:  šķirot pēc

en: Change library
lv: Mainīt bibliotēku

en: Change library to:
lv: Mainīt bibliotēku uz:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
lv: Pārslēgties uz pilnu saskarni

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
lv: Pilnā saskarne nodrošina pieeju daudz plašākam iespēju klāstam, taču var būt nelietojama ar maziem ekrāniem

en: {0} is not a valid IP address/network, with error: {1}
lv: {0} nav derīga IP adrese/tīkls, ar kļūdu: {1}

en: username [password]
lv: lietotājvārds [parole]

en: Give this user only read access
lv: Piešķirt šim lietotājam tikai lasīšanu

en: username is required
lv: nepieciešams lietotājvārds

en: username
lv: lietotājvārds

en: username set|reset|toggle|show
lv: lietotājvārds iestatīt|atjaunināt|pārslēgt|parādīt

en: username and operation are required
lv: nepieciešams lietotājvārds un darbība

en: [options] username [library_name ...]
lv: [opcijas] lietotājvārds [library_name ...]

en: Unknown command: {}
lv: Nezināma komanda: {}

en: Manage the user accounts for calibre-server. Available commands are:
lv: Calibre servera lietotāju kontu pārvaldīšana. Pieejamās komandas:

en: Use {} for help on individual commands
lv: Izmantot {}, lai saņemtu palīdzību par atsevišķām komandām

en: What do you want to do?
lv: Ko jūs gribat darīt?

en: default
lv: noklusējums

en: No choice selected, exiting...
lv: Nav izdarīta izvēle, izejot no...

en: %s is not a valid choice, try again
lv: %s nav derīga izvēle, mēģiniet vēlreiz

en: Existing user names:
lv: Esošie lietotājvārdi:

en: There are no users, you must first add an user
lv: Nav lietotāju, vispirms jāpievieno lietotājs

en: The username %s does not exist
lv: Lietotājvārds %s neeksistē

en: Enter the username
lv: Ievadiet lietotājvārdu

en: Enter the new password for %s:
lv: Ievadiet jauno paroli %s:

en: Empty passwords are not allowed
lv: Tukšas paroles nav atļautas

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
lv: Atkārtoti ievadiet %s jauno paroli, lai verificētu:

en: Passwords do not match
lv: Paroles nesakrīt

en: User %s added successfully!
lv: Lietotājs %s veiksmīgi pievienots!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
lv: Vai tiešām vēlaties noņemt lietotāju %s?

en: User %s successfully removed!
lv: Lietotājs %s veiksmīgi noņemts!

en: Password for %s successfully changed!
lv: Parole %s ir veiksmīgi mainīta!

en: Current password for {0} is: {1}
lv: Pašreizējā parole {0} is: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
lv: Ļaut {} veikt izmaiņas (t.i., piešķirt piekļuvi rakstīšanai)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
lv: Neļaujiet {} veikt izmaiņas (t.i., noņemt piekļuvi rakstīšanai)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
lv: {} ir šādi papildu ierobežojumi katrai bibliotēkai:

en: {} has no additional per-library restrictions
lv: {} nav papildu bibliotēkas ierobežojumu

en: Allow access to all libraries
lv: Atļaut piekļuvi visām bibliotēkām

en: Allow access to only specified libraries
lv: Atļaut piekļuvi tikai noteiktām bibliotēkām

en: Allow access to all, except specified libraries
lv: Atļaut piekļuvi visiem, izņemot norādītās bibliotēkas

en: Change per-library restrictions
lv: Mainīt katras bibliotēkas ierobežojumus

en: Enter the name of the library:
lv: Ievadiet bibliotēkas nosaukumu:

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
lv: Ievadiet meklēšanas izteiksmi, piekļuve tiks piešķirta tikai grāmatām, kas atbilst šai izteiksmei. Tukša izteiksme piešķir piekļuvi visām grāmatām.

en: Another restriction?
lv: Vēl viens ierobežojums?

en: Enter a comma separated list of library names:
lv: Ievadiet, ar komatu atdalītu, bibliotēku nosaukumu sarakstu:

en: Allowing access only to libraries: {}
lv: Atļaut piekļuvi tikai bibliotēkām: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
lv: Atļaut piekļuvi visām bibliotēkām, izņemot: {}

en: Show password for {}
lv: Parādīt paroli {}

en: Change read/write permission for {}
lv: Mainīt lasīšanas/rakstīšanas atļauju {}

en: Change the libraries {} is allowed to access
lv: Bibliotēku maiņa {} ir atļauta

en: {0} has {1} access
lv: {0} ir piekļuve {1}

en: read-write
lv: lasīt-rakstīt

en: readonly
lv: tikai lasīt

en: Add a new user
lv: Pievienot jaunu lietotāju

en: Edit an existing user
lv: Labot esošu lietotāju

en: Remove a user
lv: Noņemt lietotāju

en: one item | {} items
lv[0]: viens vienums
lv[1]: {} vienumi
lv[2]: {} vienumi

en: RATING: %s<br />
lv: VĒRTĒJUMS: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
lv: BIRKAS:%s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
lv: SĒRIJAS: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
lv: Jūsu bibliotēkas grāmatas

en: By
lv: Pēc

en: Books sorted by
lv: Grāmatas sakārtotas pec

en: Library:
lv: Bibliotēka:

en: Change calibre library to:
lv: Izmaiņas calibre bibliotēkā:

en: By %s
lv: Par %s

en: By {0} :: {1}
lv: Par {0} :: {1}

en: Path to the SSL certificate file
lv: SSL sertifikāta faila ceļš

en: Path to the SSL private key file
lv: Ceļš uz SSL privātās atslēgas failu

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
lv: Laiks (sekundēs), pēc kura gaidīšanas savienojums tiek aizvērts

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
lv: Laiks (sekundēs) kad jāgaida atbilde no servera, veicot vaicājumus

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
lv: Kopējais gaidīšanas laiks, "tīrai izslēgšanai" sekundēs

en: Socket pre-allocation, for example, with systemd socket activation
lv: Ligzdas rezervēšana, piemēram, ar systemd ligzdu aktivizēšanu

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
lv: Maks. izmērs vienā HTTP galvenē (KB)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
lv: Maks. pieļaujamais lielums failus augšupielādējot serverī (MB)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
lv: Minimālais izmērs, atbildēm izmantojot datu kompresiju (baitos)

en: Number of worker threads used to process requests
lv: Darba procesu skaits, pieprasījumu apstrādei

en: Maximum number of worker processes
lv: Maksimālais darba procesu skaits

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
lv: Darba procesi tiek veikti pēc nepieciešamības un tiek izmantoti lielām darbiem, piemēram, grāmatas sagatavošanai apskatei, grāmatu pievienošanai, konvertēšanai utt. Parasti maks. šādu procesu skaits ir balstīts uz CPU kodolu skaitu. Jūs varat to kontrolēt, izmantojot šo iestatījumu.

en: Maximum time for worker processes
lv: Darba procesa maksimālais laiks

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
lv: Maksimālā laika darba procesu ir atļauts rādīt (minūtēs). Iestatiet uz nulli bez ierobežojuma.

en: The port on which to listen for connections
lv: Portu pieslēgums ienākošajiem savienojumiem

en: A prefix to prepend to all URLs
lv: Prefikss, kas jāpievieno visiem vietrāžiem URL

en: Useful if you wish to run this server behind a reverse proxy. For example use, /calibre as the URL prefix.
lv: Noderīgi, ja vēlaties palaist šo serveri aiz apgrieztā proxy serveri. Piemēram, izmantojiet/calibre kā URL prefiksu.

en: Number of books to show in a single page
lv: Grāmatu skaits, kas jāparāda vienā lapā

en: The number of books to show in a single page in the browser.
lv: Grāmatu skaits, kas jāparāda vienā pārlūka lapā.

en: Advertise OPDS feeds via BonJour
lv: Reklamējiet OPDS plūsmas, izmantojot BonJour

en: Advertise the OPDS feeds via the BonJour service, so that OPDS based reading apps can detect and connect to the server automatically.
lv: Reklamējiet OPDS plūsmas, izmantojot BonJour pakalpojumu, lai uz OPDS balstītas lasīšanas lietotnes varētu automātiski noteikt serveri un izveidot savienojumu ar to.

en: Maximum number of books in OPDS feeds
lv: Maksimālais grāmatu skaits OPDS plūsmā

en: The maximum number of books that the server will return in a single OPDS acquisition feed.
lv: Maksimālais grāmatu skaits, kuru serveris atgriezīs vienā OPDS ieguves plūsmā.

en: Maximum number of ungrouped items in OPDS feeds
lv: Maksimālais negrupēto vienību skaits OPDS plūsmā

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Set to zero to disable.
lv: Grupēt vienumus tādās kategorijās kā autors/birkas pēc pirmā burta, ja ir vairāk nekā šo vienumu skaits. Iestatīt nulli, lai atspējotu.

en: The interface on which to listen for connections
lv: Saskarnes, lai klausītos ienākošos savienojumus

en: Fallback to auto-detected interface
lv: Atkāpties no automātiski noteiktās saskarnes

en: If for some reason the server is unable to bind to the interface specified in the listen_on option, then it will try to detect an interface that connects to the outside world and bind to that.
lv: Ja kāda iemesla dēļ serveris nevar piesaistīt opciju listen_on norādītajai saskarnei, tas mēģinās atklāt saskarni, kas savieno ar ārpasauli un saistās ar to.

en: Zero copy file transfers for increased performance
lv: Nulles kopiju failu pārsūtīšana, lai uzlabotu veiktspēju

en: This will use zero-copy in-kernel transfers when sending files over the network, increasing performance. However, it can cause corrupted file transfers on some broken filesystems. If you experience corrupted file transfers, turn it off.
lv: Izmantojot nulles kopiju, kodola pārsūtīšanas laikā, nosūtot failus tīklā, palielinot veiktspēju. Tomēr tas var izraisīt bojātu failu pārsūtīšanu uz dažām bojātajām failu sistēmām. Ja jums ir bojāti failu pārsūtīšanas gadījumi, to izslēdziet.

en: Max. log file size (in MB)
lv: Maks. žurnāla faila lielums (MB)

en: The maximum size of log files, generated by the server. When the log becomes larger than this size, it is automatically rotated. Set to zero to disable log rotation.
lv: Maksimālais žurnālu skaits, ko ģenerējis serveris. Ja žurnāls kļūst lielāks par šo izmēru, tas tiek automātiski pagriezts. Noregulējiet nulli, lai atspējotu žurnālu rotāciju.

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
lv: Žurnāla HTTP 404 (nav atrasts) pieprasījumus

en: Normally, the server logs all HTTP requests for resources that are not found. This can generate a lot of log spam, if your server is targeted by bots. Use this option to turn it off.
lv: Parasti serveris reģistrē visus HTTP pieprasījumus par resursiem, kas nav atrasti. Tas var radīt daudz žurnāla surogātpastu, ja jūsu serveris ir vērsts ar robotprogrammatūru. Izmantojiet šo opciju, lai to izslēgtu.

en: Password based authentication to access the server
lv: Paroles autentifikācija, lai piekļūtu serverim

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
lv: Parasti serveris ir neierobežots, ļaujot ikvienam tam piekļūt. Ar šo iespēju varat ierobežot piekļuvi iepriekš definētiem lietotājiem.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
lv: Atļaujiet vietnei, kas nav apstiprinājusi autentifikāciju, veikt izmaiņas

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the same computer as the server is running on to make changes. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means any program running on the computer can make changes to your calibre libraries.
lv: Parasti, ja neieslēdzat autentifikāciju, serveris darbojas tikai lasīšanas režīmā, lai neļautu anonīmiem lietotājiem veikt izmaiņas jūsu calibre bibliotēkās. Šī opcija ļauj ikvienam, kas pieslēdzas no tā paša datora, kad darbojas serveris, lai veiktu izmaiņas. Tas ir noderīgi, ja vēlaties palaist serveri bez autentifikācijas, bet joprojām izmantojiet calibre datu bāzi, lai veiktu izmaiņas savās calibre bibliotēkās. Ņemiet vērā, ka ieslēdzot šo opciju, ka jebkura programma, kas darbojas datorā, var veikt izmaiņas calibre bibliotēkās.

en: Allow un-authenticated connections from specific IP addresses to make changes
lv: Atļaut veikt neautentificētus savienojumus no noteiktām IP adresēm, lai veiktu izmaiņas

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the specified IP addresses to make changes. Must be a comma separated list of address or network specifications. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means anyone connecting from the specified IP addresses can make changes to your calibre libraries.
lv: Parasti, ja neieslēdzat autentifikāciju, serveris darbojas tikai lasīšanas režīmā, lai neļautu anonīmiem lietotājiem veikt izmaiņas jūsu calibre bibliotēkās. Šī opcija ļauj veikt izmaiņas ikvienam, kurš pieslēdzas no norādītajām IP adresēm. Jābūt ar komatu atdalītam adreses vai tīkla specifikāciju sarakstam. Tas ir noderīgi, ja vēlaties palaist serveri bez autentifikācijas, bet joprojām izmantojat calibredb, lai veiktu izmaiņas savās calibre bibliotēkās. Ņemiet vērā: ieslēdzot šo opciju, ikviens, kurš izveido savienojumu no norādītajām IP adresēm, var veikt izmaiņas jūsu calibre bibliotēkās.

en: Path to user database
lv: Lietotāja datu bāzes ceļš

en: Path to a file in which to store the user and password information. Normally a file in the calibre configuration folder is used.
lv: Ceļš uz failu, kurā saglabāt lietotāja un paroles informāciju. Parasti tiek izmantots fails Calibre konfigurācijas mapē.

en: Choose the type of authentication used
lv: Izvēlieties, kāda veida autentifikāciju izmantot

en: Set the HTTP authentication mode used by the server. Set to "basic" if you are putting this server behind an SSL proxy. Otherwise, leave it as "auto", which will use "basic" if SSL is configured otherwise it will use "digest".
lv: Iestatiet HTTP autentifikācijas režīmu, ko izmanto serveris. Iestatīt uz "basic", ja jūs ievietojat šo serveri aiz SSL starpniekservera. Pretējā gadījumā atstājiet to kā "auto", kas izmantos "basic", ja SSL konfigurēts citādi, tas izmantos "digest".

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
lv: Aizliegt IP adreses, kurās ir atkārtotas pieteikšanās kļūmes

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
lv: Uz laiku tiek aizliegta piekļuve IP adresēm, kurām atkārtota pieteikšanās kļūda norādītajā minūtes laikā. Noderīgi, lai novērstu mēģinājumus uzzināt paroles. Ja iestatīts uz nulli, aizliegšana netiek veikta.

en: Number of login failures for ban
lv: Pieteikšanās kļūdu skaits aizliegumam

en: The number of login failures after which an IP address is banned
lv: Pieteikšanās kļūdu skaits, pēc kura IP adrese tiek aizliegta

en: Ignored user-defined metadata fields
lv: Ignorēt lietotāja definētus metadatu laukus

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will not be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. For example: {}
lv: Ar komatu atdalīts saraksts, ar lietotāja definētiem metadatu laukiem, kurus Satura serveris neredzēs/opds un/mobile skatos. Piemēram: {}

en: Restrict displayed user-defined fields
lv: Ierobežot norādītos lietotāja definētos laukus

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. If you specify this option, any fields not in this list will not be displayed. For example: {}
lv: Ar komatu atdalīts saraksts ar lietotāja definētiem metadatu laukiem, kurus Satura serveris parādīs opciju/opds un/mobile skatos. Ja norādāt šo opciju, visi lauki, kas nav šajā sarakstā, netiks rādīti. Piemēram: {}

en: Choose the default book list mode
lv: Izvēlieties noklusējuma grāmatu saraksta režīmu

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
lv: Iestatiet noklusējuma grāmatu saraksta režīmu, kas tiks izmantots jauniem lietotājiem. Atsevišķi lietotāji var ignorēt noklusējuma iestatījumus. Noklusējums ir izmantot vāka režģi.

en: By default, this option is disabled.
lv: Pēc noklusējuma šī opcija ir atspējota.

en: By default, this option is enabled.
lv: Pēc noklusējuma šī opcija ir iespējota.

en: [options] [path to library folder...]
    
    Start the calibre Content server. The calibre Content server exposes your
    calibre libraries over the internet. You can specify the path to the library
    folders as arguments to %prog. If you do not specify any paths, all the
    libraries that the main calibre program knows about will be used.
lv: [options] [path to library folder...]
    
    Startēt calibre Satura serveri. calibre Satura serveris pakļauj jūsu
    calibre bibliotēkas internetam. Jūs varat norādīt ceļu uz bibliotēku
    Mapes kā arguments %prog. Ja jūs neesat norādījis nevienu ceļu,
    tiks izmantotas visas bibliotēkas, par kurām zina galvenā calibre programma.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
lv: Ceļš pie servera žurnāla faila. Šajā žurnālā ir ietverta informācija par serveri un kļūdas, un nevis pieejami žurnāli. Pēc noklusējuma tas ir rakstīts stdout.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
lv: Ceļš uz piekļuves žurnāla failu. Šajā žurnālā ir informācija par klientiem, kuri pieslēdzas serverim un veic pieprasījumus. Pēc noklusējuma neviena pieejas reģistrēšana netiek veikta.

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
lv: Ceļš uz JSON failu, kurā ir šablons pasūtīto grāmatu saraksta režīmā. Vieglākais veids, kā izveidot šādu šablona failu, ir nokļūt sadaļā Uzstādījumi-> Koplietošana tīklā-> Grāmatu saraksta calibre šablons, izveidot šablonu un eksportēt to.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
lv: Ceļš uz JSON failu, kurā ir vietrāži URL funkcijai “Meklēt internetā”. Vienkāršākais veids, kā izveidot šādu failu, ir doties uz Iestatījumi-> Koplietošana tīklā-> Meklēt internetā calibre, izveidot vietrāžus URL un tos eksportēt.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
lv: Palaist procesu fonā kā daemon (tikai Linux).

en: Write process PID to the specified file
lv: Ierakstīt procesa PID norādītajā datnē

en: Automatically reload server when source code changes. Useful for development. You should also specify a small value for the shutdown timeout.
lv: Automātiski pārstartēt serveri, ja mainās izejas kods. Noderīgs izstrādes laikā. Jums arīdzan jānorāda neliels laiks izslēgšanas noildzei.

en: Manage the database of users allowed to connect to this server. You can use it in automated mode by adding a --. See {0} for details. See also the {1} option.
lv: Pārvaldīt lietotāju datubāzi, kuriem atļauts izveidot savienojumu ar šo serveri. To var izmantot automatizētā režīmā, pievienojot --. Sīkāku informāciju skatiet {0}. Skatiet arī opciju {1}.

en: Path to the user database to use for authentication. The database is a SQLite file. To create it use {0}. You can read more about managing users at: {1}
lv: Ceļš uz lietotāja datu bāzi, kuru izmantot autentifikācijai. Datu bāze ir SQLite fails. Lai to izveidotu, izmantojiet {0}. Plašāku informāciju par lietotāju pārvaldīšanu varat lasīt: {1}

en: Another calibre program such as another instance of {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is not supported.
lv: Darbojas vēl viena calibre programma, piemēram, vēl viena {} vai galvenā calibre programma. Atkarība no vairākām programmām, kuras var mainīt calibre bibliotēku, kas darbojas vienlaicīgi, netiek atbalstīta.

en: Interrupted by user
lv: Pārtrauca lietotājs

en: There is no calibre library at: %s
lv: Calibre bibliotēka nav atrodama: %s

en: You must specify at least one calibre library
lv: Jums ir jānorāda vismaz viena Calibre bibliotēka

en: Composite Tags
lv: Saliktās birkas

en: Enum
lv: Pārskaitījums

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
lv: Nederīga sintakse. Tiek gaidīts meklēšanas nosaukums vai vārds

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
lv: Lai panāktu maksimālu savienojamību, segvārdā jālieto tikai burti A – Z, cipari 0–9, atstarpes, pasvītrojumi un defises

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
lv: Parolei jābūt tikai ASCII (angļu valodā) burtiem un simboliem

en: The username %s already exists
lv: Lietotājvārds %s jau pastāv

en: Existing password is incorrect
lv: Esošā parole nav pareiza

en: Usage
lv: Pielietojums

en: Created by
lv: Autors

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
lv: Katru reizi, kad jūs nododat argumentus %prog, kam ir atstarpes, pievienojiet argumentus pēdiņās. Piemēram: "{}"

en: Options
lv: Iestatījumi

en: Path to the database in which books are stored
lv: Cels līdz datubāzei, kurā glabājas Jūsu grāmatas

en: Pattern to guess metadata from filenames
lv: Modelis uzminēs metadatus no failu nosaukumiem

en: Access key for isbndb.com
lv: isbndb.com pieejas kods

en: Default timeout for network operations (seconds)
lv: Noklusētā noildze tīkla darbībām (sekundēs)

en: Path to folder in which your library of books is stored
lv: Ceļš uz mapi, kurā glabājas jūsu grāmatu bibliotēka.

en: The language in which to display the user interface
lv: Lietotāja saskarnes valoda

en: The default output format for e-book conversions. When auto-converting to send to a device this can be overridden by individual device preferences. These can be changed by right clicking the device icon in calibre and choosing "Configure".
lv: Noklusējuma izvades formāts e-grāmatu konvertēšanai. Automātiski konvertējot, lai nosūtītu uz ierīci, to var ignorēt, izmantojot atsevišķas ierīces iestatījumus. Tos var mainīt,  noklikšķinot uz ierīces ikonas calibre un izvēloties “Konfigurēt”.

en: Ordered list of formats to prefer for input.
lv: Formātu saraksts, kuriem ir priekšroka ievadē.

en: Read metadata from files
lv: Lasīt metadatus no datnēm

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
lv: Darba procesu prioritāte. Lielāka prioritāte nozīmē, ka tie darbojas ātrāk un patērē vairāk resursu. Lielākā daļa uzdevumu, piemēram, konvertēšana/ziņu lejupielāde/grāmatu pievienošana utt., tiek ietekmēti ar šo iestatījumu.

en: Swap author first and last names when reading metadata
lv: Lasot metadatus apmainīt vietām autora vārdu un uzvārdu

en: Add new formats to existing book records
lv: Pastāvošajiem grāmatu ierakstiem pievienot jaunus formātus

en: Check for duplicates when copying to another library
lv: Pārbaudīt vienādās kopējot uz citu bibliotēku

en: Tags to apply to books added to the library
lv: Bibliotēkai pievienotajām grāmatās piešķiramās birkas

en: Mark newly added books. The mark is a temporary mark that is automatically removed when calibre is restarted.
lv: Atzīmēt no jauna pievienotās grāmatas. Tā ir tikai pagaidu iezīme, kas tiek automātiski noņemta pārstartējot calibre.

en: List of named saved searches
lv: Saglabāto nosaukto vaicājumu saraksts

en: User-created Tag browser categories
lv: Lietotāja izveidotās birku pārlūka kategorijas

en: How and when calibre updates metadata on the device.
lv: Kā un kad calibre atsvaidzina metadatus ierīcē.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
lv: Meklējot tekstu, neizmantot uzmeklēšanas prefiksus, piemēram, virsraksts nosaukumā: sarkans, ierobežojiet meklēto sleju skaitu, kas nosaukti zemāk.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
lv: Izvēlieties slejas, kurās meklēt, neizmantojot prefiksus, piemēram, meklējot sarkanu, nevis virsrakstu: sarkans. Ievadiet meklēšanas/izskata nosaukumu sarakstu, kas atdalīti ar komatiem. Stājas spēkā tikai tad, ja iestatāt opciju, aprobežot meklēšanas vienumu, augstāk.

en: Make searches case-sensitive
lv: Veikt reģistrjutīgo meklēšanu

en: Settings and plugins
lv: Iestatījumi un spraudņi

en: File is open in another process
lv: Datne ir atvērta citā procesā

en: the end of the program
lv: programmas beigas

en: {0}: {1} near {2} on line {3}
lv: {0}: {1} pie {2} uz līnijas {3}

en: {0}: {1} near {2}
lv: {0}: {1} pie {2}

en: 'End of program'
lv: 'Programmas beigas'

en: Failed to scan program. Invalid input '{0}'
lv: Programmas skenēšana neizdevās. Nederīgs ievade '{0}'

en: Expected end of program, found '{0}'
lv: Sagaidāmās programmas beigas, atrasts '{0}'

en: {0} statement: expected '{1}', found '{2}'
lv: {0} paziņojums: paredzēts '{1}', atrasts '{2}'

en: '{0}' statement: expected an identifier
lv: '{0}' paziņojums: paredzētais identifikators

en: {0} statement: expected '(', found '{1}'
lv: {0} paziņojums: paredzēts '(', atrasts '{1}'

en: {0} statement: expected ')', found '{1}'
lv: {0} paziņojums: paredzēts ')', atrasts '{1}'

en: '{0}' statement: expected a function name identifier
lv: '{0}' paziņojums: paredzēts funkcijas nosaukuma identifikators

en: Function name '{0}' is already defined
lv: Funkcijas nosaukums '{0}' jau ir definēts

en: '{0}' statement: expected a '('
lv: '{0}' paziņojums: paredzēts '('

en: Parameters to a function must be variables or assignments
lv: Funkcijas parametriem jābūt mainīgajiem vai piešķīrumiem.

en: '{0}' statement: expected a ')' at end of argument list
lv: '{0}' paziņojums: argumentu saraksta beigās jābūt ")'

en: '{0}' statement: missing ':'
lv: '{0}' paziņojums: iztrūkst ':'

en: '{0}' statement: missing the closing '{1}'
lv: '{0}' paziņojums: trūkst noslēguma '{1}'

en: A stored template must begin with '{0}' or {1}
lv: Saglabātajam šablonam jāsākas ar "{0}" vai {1}.

en: Expected '{0}', found '{1}'
lv: Paredzētais'{0}', atrasts '{1}'

en: Unknown function {0}
lv: Nezināma funkcija {0}

en: Expected a '{0}' for function call, found '{1}'
lv: Funkcijas izsaukumam tika paredzēts '{0}', atrasts '{1}'.

en: Parameters to '{0}' must be variables or assignments
lv: '{0}' parametriem jābūt mainīgajiem vai piešķīrumiem

en: Incorrect number of arguments for function {0}
lv: Nepareizs argumentu skaits funkcijai {0}

en: Expected an expression, found '{0}'
lv: Paredzētā izteiksme, atrasts '{0}'

en: {0} outside of for loop
lv: {0} ārpus cilpas

en: Keyword arguments are not allowed
lv: Atslēgvārdu argumenti nav atļauti

en: Don't call {0}. Instead use {1}
lv: Neizsauciet {0}. Tā vietā izmantojiet {1}

en: Invalid character name '{0}'
lv: Nederīgs rakstzīmes nosaukums '{0}'

en: Incorrect number of arguments
lv: Nepareizs argumentu skaits

en: Error in function {0} :: {1}
lv: Kļūda funkcijā {0} :: {1}

en: No function named {!r} exists
lv: Nav funkcijas ar nosaukumu {!r}

en: Interpreter: {0} - line number {1}
lv: Tulkotājs: {0} - rindas numurs {1}

en: Unhandled exception '{0}'
lv: Neapstrādāts izņēmums '{0}'

en: {0}: {1} must be an integer
lv: {0}: {1} jābūt veselam skaitlim

en: Unknown identifier '{0}'
lv: Nezināms identifikators '{0}'

en: before evaluating arguments
lv: pirms argumentu izvērtēšanas

en: after evaluating arguments
lv: pēc argumentu izvērtēšanas

en:  returned value
lv:  atgrieztā vērtība

en: Function {0}: argument count mismatch -- {1} given, at most {2} required
lv: Funkcija {0}: argumentu skaita neatbilstība -- dots {1}, nepieciešams ne vairāk kā {2}.

en: Unknown field '{0}'
lv: Nezināms lauks '{0}'

en: Error during string comparison: operator '{0}'
lv: Kļūda virknes salīdzināšanas laikā: operators '{0}'

en: Value used in comparison is not a number: operator '{0}'
lv: Salīdzināšanā izmantotā vērtība nav skaitlis: operators '{0}'

en: Error during operator evaluation: operator '{0}'
lv: Kļūda operatora novērtēšanas laikā: operators '{0}'

en: Function {0}: invalid character name '{1}
lv: Funkcija {0}: nederīgs rakstzīmes nosaukums '{1}

en: Internal error evaluating an expression: '{0}'
lv: Iekšēja kļūda, vērtējot izteiksmi: '{0}'

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
lv: formāts: tips {0} pieprasa veselu vērtību, saņemta {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
lv: formāts: tips {0} pieprasa decimālu (ar peldošu punktu) vērtību, saņemta {1}

en: Error in function {0} on line {1} : {2} - {3}
lv: Kļūda funkcijā {0} rindā {1} : {2} - {3}

en: The Python template returned a non-string value: {!r}
lv: Python veidne atgrieza vērtību, kas nav virkne: {!r}

en: Syntax error on line {0} column {1}: text {2}
lv: Sintakses kļūda rindā {0} kolonnā {1}: teksts {2}

en: The {0} function is not defined in the template
lv: {0} funkcija nav definēta šablonā

en: %s: unknown function
lv: %s: nezināma funkcija

en: Formatter state restored before saved
lv: Pirms saglabāšanas atjaunots formatētāja stāvoklis

en: No such variable {0}
lv: Šāda mainīgā {0} nav

en: Duplicate user function name {0}. Change the name or ensure that the functions are identical
lv: Atkārtots lietotāja funkcijas nosaukums {0}.  Izmainiet nosaukumu vai pārliecinieties, ka funkcijas nav identiskas

en: The function {} can be used only in the GUI
lv: Funkciju {} var izmantot tikai GUI

en: In function {}: The database has been closed
lv: Funkcijā {}: Datu bāze ir slēgta

en: No documentation provided
lv: Dokumentācija nav pievienota

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
lv: first_matching_cmp nepieciešams argumentu pāra skaits

en: strcat(a [, b]*) -- can take any number of arguments. Returns the string formed by concatenating all the arguments
lv: strcat(a [, b]*) -- var izmantot jebkuru argumentu skaitu. Atgriež virkni, kas izveidota, apvienojot visus argumentus

en: strlen(a) -- Returns the length of the string passed as the argument
lv: strlen(a) -- atgriež argumenta virknes garumu

en: subtract(x, y) -- returns x - y. Throws an exception if either x or y are not numbers. This function can often be replaced with the - operator.
lv: subtract(x, y) -- atgriež x - y. Izmet izņēmumu, ja x vai y nav skaitļi. Šo funkciju bieži var aizstāt ar operatoru -.

en: divide(x, y) -- returns x / y. Throws an exception if either x or y are not numbers. This function can often be replaced with the / operator.
lv: divide(x, y) -- atgriež x / y. Izmet izņēmumu, ja x vai y nav skaitļi. Šo funkciju bieži var aizstāt ar operatoru /.

en: ceiling(x) -- returns the smallest integer greater than or equal to x. Throws an exception if x is not a number.
lv: ceiling (x) - atdod mazāko skaitli, kas lielāks vai vienāds ar x. Ievieš izņēmumu, ja x nav skaitlis.

en: floor(x) -- returns the largest integer less than or equal to x. Throws an exception if x is not a number.
lv: floor (x) - atgriež lielāko skaitli, kas mazāks vai vienāds ar x. Ievieš izņēmumu, ja x nav skaitlis.

en: round(x) -- returns the nearest integer to x. Throws an exception if x is not a number.
lv: round (x) - atgriež tuvāko skaitli uz x. Ievieš izņēmumu, ja x nav skaitlis.

en: mod(x) -- returns floor(remainder of x / y). Throws an exception if either x or y is not a number.
lv: mod(x) -- atgriež atlikušo x / y daļu. Izmet izņēmumu, ja x vai y nav skaitlis.

en: fractional_part(x) -- returns the value after the decimal point.  For example, fractional_part(3.14) returns 0.14. Throws an exception if x is not a number.
lv: fractional_part(x) - atgriež vērtību aiz komata. Piemēram, fractional_part(3.14) atgriež 0,14. Ievieš izņēmumu, ja x nav skaitlis.

en: template(x) -- evaluates x as a template. The evaluation is done in its own context, meaning that variables are not shared between the caller and the template evaluation. Because the { and } characters are special, you must use [[ for the { character and ]] for the } character; they are converted automatically. For example, template('[[title_sort]]') will evaluate the template {title_sort} and return its value. Note also that prefixes and suffixes (the `|prefix|suffix` syntax) cannot be used in the argument to this function when using template program mode.
lv: template(x) - novērtē x kā šablonu. Novērtējums tiek veikts kontekstā, kas nozīmē, ka mainīgie netiek dalīti starp izsaukumu un šablona novērtēšanu. Tā kā { and } rakstzīmes ir īpašas, jums ir jāizmanto [[ for the { character and ]] for the } rakstzīmei; tie tiek konvertēti automātiski. Piemēram, šablons ('[[title sort]]') novērtēs šablonu {title_sort} un atgriezīs tā vērtību. Ņemiet vērā arī to, ka prefiksus un sufiksus (`|prefix|suffix` syntax) nevar izmantot šīs funkcijas argumentā, lietojot šablonu programmas režīmu.

en: eval(template) -- evaluates the template, passing the local variables (those 'assign'ed to) instead of the book metadata.  This permits using the template processor to construct complex results from local variables. Because the { and } characters are special, you must use [[ for the { character and ]] for the } character; they are converted automatically. Note also that prefixes and suffixes (the `|prefix|suffix` syntax) cannot be used in the argument to this function when using template program mode.
lv: eval(šablons) -- novērtē šablonu, izlaižot lokālos mainīgos (tos, kas 'assign'ed), nevis grāmatas metadatus. Tas ļauj izmantot šablona procesoru, lai izveidotu sarežģītus rezultātus no vietējiem mainīgajiem. Tā kā { and } rakstzīmes ir īpašas, jums ir jāizmanto [[ for the { character and ]] for the } rakstzīmei; tie tiek konvertēti automātiski. Ņemiet vērā arī to, ka prefiksus un sufiksus (`|prefix|suffix` syntax) nevar izmantot šīs funkcijas argumentā, lietojot šablona programmas režīmu.

en: assign(id, val) -- assigns val to id, then returns val. id must be an identifier, not an expression. This function can often be replaced with the = operator.
lv: assign(id, val) -- id piešķir val, pēc tam atgriež val. id jābūt identifikatoram, nevis izteiksmei. Šo funkciju bieži var aizstāt ar operatoru =.

en: print(a[, b]*) -- prints the arguments to standard output. Unless you start calibre from the command line (calibre-debug -g), the output will go to a black hole.
lv: print(a[, b]*) -- izdrukā argumentus uz standarta izeju. Ja vien jūs nesākāt Calibre no komandrindas (calibre-debug -g), izeja nonāk melnajā caurumā.

en: field(lookup_name) -- returns the metadata field named by lookup_name
lv: lauks(lookup_name) -- atgriež metadatu lauku ar nosaukumu lookup_name

en: raw_list(lookup_name, separator) -- returns the metadata list named by lookup_name without applying any formatting or sorting and with items separated by separator.
lv: raw_list(lookup_name, separator) -- atgriež metadatu sarakstu ar nosaukumu lookup_name bez formatēšanas vai šķirošanas un ar elementiem, kas atdalīti ar atdalītāju..

en: substr(str, start, end) -- returns the start'th through the end'th characters of str. The first character in str is the zero'th character. If end is negative, then it indicates that many characters counting from the right. If end is zero, then it indicates the last character. For example, substr('12345', 1, 0) returns '2345', and substr('12345', 1, -1) returns '234'.
lv: substr (str, start, end) - izvelk apakšvirkni, kuru ierobežo norādītie rakstzīmju simboli. Pirmais simbols ir nulles simbols. Ja beigas ir negatīvas, tad tas norāda, ka daudzi simboli tiek skaitīti no labās puses. Ja beigu vērtība ir nulle, tad tas norāda pēdējo rakstzīmi. Piemēram, substr ('12345', 1, 0) atgriež '2345', un substr ('12345', 1, -1) atgriež '234'.

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
lv: lookup nepieciešami 2 vai pāra skaita argumenti

en: test(val, text if not empty, text if empty) -- return `text if not empty` if val is not empty, otherwise return `text if empty`
lv: test(val, text if not empty, text if empty) -- atgriež 'text if not empty', ja vērtība val nav tukša, pretējā gadījumā atgriež 'text if empty', ja ir tukša

en: contains(val, pattern, text if match, text if not match) -- checks if val contains matches for the regular expression `pattern`. Returns `text if match` if matches are found, otherwise it returns `text if no match`
lv: contains(val, pattern, text if match, text if not match) - pārbauda, ​​vai val satur regulāro izteiksmju "rakstu" atbilstības. Atgriež `text if match ', ja ir atrasta atbilstība, citādi tas atgriež`text if no match`

en: switch requires an even number of arguments
lv: switch prasa pāra argumentu skaitu

en: switch_if requires an odd number of arguments
lv: switch_if prasa nepāra argumentu skaitu

en: strcat_max requires 2 or more arguments
lv: strcat_max nepieciešami 2 vai vairāk argumenti

en: strcat_max requires an even number of arguments
lv: strcat_max nepieciešams argumentu pāra skaits

en: first argument to strcat_max must be an integer
lv: strcat_max pirmajam argumentam jābūt veselam skaitlim

en: in_list requires an odd number of arguments
lv: in_list nepieciešams nepāra skaits argumentu

en: str_in_list requires an odd number of arguments
lv: str_in_list nepieciešams nepāra skaits argumentu

en: {} requires 2 or 4 arguments
lv: {} nepieciešami 2 vai 4 argumenti

en: re(val, pattern, replacement) -- return val after applying the regular expression. All instances of `pattern` are replaced with `replacement`. As in all of calibre, these are Python-compatible regular expressions
lv: re(val, pattern, replacement) -- atgriež val pēc regulāras izteiksmes piemērošanas. Visi `pattern` gadījumi tiek aizstāti ar `replacement`. Tāpat kā visā calibre, tās ir ar Python saderīgas regulāras izteiksmes

en: swap_around_comma(val) -- given a value of the form "B, A", return "A B". This is most useful for converting names in LN, FN format to FN LN. If there is no comma, the function returns val unchanged
lv: swap_around_comma (val) -- ņemot vērā formas "B, A" vērtību, atgriezīsies "A B". Tas ir visnoderīgākais, lai vārdus konvertētu PU, PV formātu uz PV PU. Ja komata nav, funkcija val atgriežas bez izmaiņām

en: ifempty(val, text if empty) -- return val if val is not empty, otherwise return `text if empty`
lv: ifempty(val, tukšuma teksts) -- atgriež val ja val nav tukšs, citādi atgriež `tukšuma tekstu`

en: list_item(val, index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning the `index`th item. The first item is number zero. The last item can be returned using `list_item(-1,separator)`. If the item is not in the list, then the empty value is returned. The separator has the same meaning as in the count function.
lv: list_item(val, index, separator) -- interpretē vērtību kā elementu sarakstu, kas atdalīti ar `separator`, atgriež vienumu` index`. Pirmais vienums ir nulles numurs. Pēdējo objektu var atgriezt, izmantojot `list_item (-1, separator) '. Ja vienums nav sarakstā, tad tiek atgriezta tukša vērtība. Atdalītājam ir tāda pati nozīme kā skaitīšanas funkcijai.

en: approximate_formats() -- return a comma-separated list of formats that at one point were associated with the book. There is no guarantee that this list is correct, although it probably is. This function can be called in template program mode using the template "{:'approximate_formats()'}". Note that format names are always uppercase, as in EPUB. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
lv: approximate_formats() -- atgriež ar komatu atdalītu sarakstu ar formātiem, kuri vienā brīdī bija saistīti ar grāmatu. Nav garantijas, ka šis saraksts ir pareizs, lai gan tas droši vien ir. Šo funkciju var izsaukt šablonu programmas režīmā, izmantojot šablonu "{:'approximate_formats()'}". Ņemiet vērā, ka formātu nosaukumi vienmēr ir ar lieliem burtiem, kā EPUB. Šī funkcija darbojas tikai GUI. Ja vēlaties izmantot šīs vērtības mapēs "saglabāt uz diska" vai "sūtīt uz ierīci", tad jums ir jāizveido pielāgota "Column built from other columns", izmantojiet šajā slejas šablonā esošo funkciju un izmantojiet slejas vērtību Saglabāt/sūtīt šablonu

en: formats_modtimes(date_format) -- return a comma-separated list of colon-separated items representing modification times for the formats of a book. The date_format parameter specifies how the date is to be formatted. See the format_date function for details. You can use the select function to get the mod time for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
lv: formats_modtimes (date_format) - atgriež ar komatu atdalītu sarakstu ar kolu atdalītajiem vienumiem, kas attēlo grāmatas formātu pārveidošanas laikus. Parametrs date_format norāda, kā formatēt datumu. Sīkāku informāciju skatiet formāta datuma funkcijā. Varat izmantot atlases funkciju, lai iegūtu konkrēta formāta modifikācijas laiku. Ņemiet vērā, ka formātu nosaukumi vienmēr ir lielie burti, kā EPUB.

en: formats_sizes() -- return a comma-separated list of colon-separated items representing sizes in bytes of the formats of a book. You can use the select function to get the size for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
lv: formats_sizes () -- atdod ar komatu atdalītu sarakstu, ar kolu atdalītajiem vienumiem, kas atspoguļo  grāmatu formātu izmērus baitos. Varat izmantot atlases funkciju, lai iegūtu noteiktu formātu lielumu. Ņemiet vērā, ka formātu nosaukumi vienmēr ir lielie burti, kā EPUB.

en: formats_paths() -- return a comma-separated list of colon-separated items representing full path to the formats of a book. You can use the select function to get the path for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
lv: formats_paths () -- atdod ar komatu atdalītu sarakstu, ar kolu atdalītajiem vienumiem, kas attēlo pilnu ceļu uz grāmatas formātiem. Varat izmantot atlases funkciju, lai iegūtu ceļu noteiktā formātā. Ņemiet vērā, ka formātu nosaukumi vienmēr ir lielie burti, kā EPUB.

en: human_readable(v) -- return a string representing the number v in KB, MB, GB, etc.
lv: human_readable(v) -- atgriež virkni, kas parāda skaitli v KB, MB, GB, utt.

en: format_number(v, template) -- format the number v using a Python formatting template such as "{0:5.2f}" or "{0:,d}" or "${0:5,.2f}". The field_name part of the template must be a 0 (zero) (the "{0:" in the above examples). See the template language and Python documentation for more examples. You can leave off the leading "{0:" and trailing "}" if the template contains only a format. Returns the empty string if formatting fails.
lv: format_number (v, template) -- formatējiet skaitli v, izmantojot Python formatēšanas šablonu, piemēram, "{0: 5.2f}" vai "{0:, d}" vai "$ {0: 5, .2f}". Šablona daļai field_name jābūt 0 (nullei) (iepriekš norādītajos piemēros ir "{0:"). Lai iegūtu vairāk piemēru, skatiet šablonu valodu un Python dokumentāciju. Varat atstāt vadošo pozīciju "{0:" and trailing "}", ja šablons satur tikai formātu. Atgriež tukšu virkni, ja formatēšana neizdodas.

en: sublist(val, start_index, end_index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning a new list made from the `start_index` to the `end_index` item. The first item is number zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Examples using basic template mode and assuming that the tags column (which is comma-separated) contains "A, B, C": {tags:sublist(0,1,\\,)} returns "A". {tags:sublist(-1,0,\\,)} returns "C". {tags:sublist(0,-1,\\,)} returns "A, B".
lv: sublist (val, start_index, end_index, separator) --interpretē vērtību kā sarakstu ar vienumiem, kas atdalīti ar "atdalītāju", kas atgriež jaunu sarakstu, kas izgatavots no "start_index" uz "end_index" vienuma. Pirmais vienums ir nulle. Ja indekss ir negatīvs, tas tiek skaitīts no saraksta beigām. Kā īpašs gadījums tiek pieņemts, ka end_index no nulles ir saraksta garums. Piemēri, izmantojot pamata veidņu režīmu un pieņemot, ka birkas kolonnā (kas ir ar komatu atdalīti) ir "A, B, C": {Tags: sublist (0, 1, \ \,)} atgriež "A". {Tags: sublist (-1,0, \ \,)} atgriež "C". {Tags: sublist (0,-1, \ \,)} atgriež "A, B".

en: subitems(val, start_index, end_index) -- This function is used to break apart lists of items such as genres. It interprets the value as a comma-separated list of items, where each item is a period-separated list. Returns a new list made by first finding all the period-separated items, then for each such item extracting the `start_index` to the `end_index` components, then combining the results back together. The first component in a period-separated list has an index of zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Example using basic template mode and assuming a #genre value of "A.B.C": {#genre:subitems(0,1)} returns "A". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B". {#genre:subitems(1,0)} returns "B.C". Assuming a #genre value of "A.B.C, D.E.F", {#genre:subitems(0,1)} returns "A, D". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B, D.E"
lv: subitems (val, start_index, end_index) - šo funkciju izmanto, lai sadalītu tādu elementu sarakstus kā žanri. Tas interpretē vērtību, kā ar komatu atdalītu vienumu sarakstu, kur katrs vienums ir periodu atdalīts saraksts. Atgriež jaunu sarakstu, izveidojot: vispirms atrodot visus periodā atdalītos vienumus, pēc tam par katru šādu elementu, kas ekstrahē `start_index` uz komponentu` end_index`, pēc tam apvienojot rezultātus kopā. Pirmajam komponentam periodiski atdalītajā sarakstā ir nulles indekss. Ja indekss ir negatīvs, tas tiek skaitīts no saraksta beigām. Kā īpašs gadījums tiek pieņemts, ka nulles end_index ir saraksta garums. Piemērs, izmantojot šablonu pamata režīmā un pieņemot, ka vērtība "A.B.C" ir #genre vērtība: {#genre: subitems (0,1)} atgriež "A". {#genre:subitems(0,2)} atgriež "A.B". {#genre: subitems (1.0)} atgriež "B.C.". Pieņemot, ka vērtība "A.B.C, D.E.F", {#genre: subitems (0,1)} atgriež "A, D". {#genre:subitems(0,2)} atgriež "A.B, D.E"

en: Unknown field %s passed to function %s
lv: Nezināms lauks %s nodots funkcijai %s

en: uppercase(val) -- return val in upper case
lv: uppercase(val) -- atgriež val lielajiem burtiem

en: lowercase(val) -- return val in lower case
lv: lowercase(val) - atgriež val maziem burtiem

en: titlecase(val) -- return val in title case
lv: titlecase(val) - atgriež val virsrakstu burtu reģistru

en: capitalize(val) -- return val capitalized
lv: capitalize(val) -- atgriež val lielos burtus

en: booksize() -- return value of the size field. This function works only in the GUI. If you want to use this value in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
lv: booksize() - atgriež vērtību no lauka lielumu. Šī funkcija darbojas tikai GUI. Ja vēlaties izmantot šo vērtību mapēs "saglabāt uz disku" vai "sūtīt uz ierīci", tad jums ir jāizveido pielāgota "sleja, kas veidota no citām slejām", izmantojot šajā slejas šablonā esošo funkciju un izmantojiet slejas vērtību saglabāt/sūtīt šablonus

en: ondevice() -- return Yes if ondevice is set, otherwise return the empty string. This function works only in the GUI. If you want to use this value in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
lv: ondevice () -- atgriešana Jā, ja ierīce ir iestatīta, pretējā gadījumā atgrieziet tukšu rindu. Šī funkcija darbojas tikai GUI. Ja vēlaties izmantot šo vērtību mapēs "saglabāt uz disku" vai "sūtīt uz ierīci", tad jums ir jāizveido pielāgota "sleja, kas veidota no citām slejām", izmantojot šajā slejas šablonā esošo funkciju un izmantojiet slejas vērtību saglabāt/sūtīt šablonu

en: annotation_count() -- return the total number of annotations of all types attached to the current book. This function works only in the GUI.
lv: annotation_count() -- atgriež kopējo visu veidu anotāciju skaitu, kas pievienotas pašreizējai grāmatai. Šī funkcija darbojas tikai grafiskajā saskarnē.

en: series_sort() -- return the series sort value
lv: series_sort() -- atgriež sērijas kārtošanas vērtību

en: has_cover() -- return Yes if the book has a cover, otherwise return the empty string
lv: has_cover() -- atgriež Jā, ja grāmatai ir vāks, pretējā gadījumā - tukšu virkni

en: You can use list_join on the results of previous calls to list_join as follows:
lv: Iepriekšējo list_join izsaukumu rezultātiem var izmantot list_join šādi:

en: Invalid 'List, separator' pairs. Every list must have one associated separator
lv: Nederīgi 'Saraksts, atdalītājs' pāri. Katram sarakstam jābūt vienam saistītam atdalītājam

en: {0}: length ({1}) longer than limit ({2})
lv: {0}: garums ({1}) lielāks par ierobežojumu ({2})

en: list_difference(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item found in list2, using a case-insensitive comparison. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
lv: list_difference(list1, list2, separator) -- atgriež sarakstu, kas izveidots, no list1 noņemot jebkuru elementu, kas atrodams list2, izmantojot nejaušu nekoncentrētu salīdzinājumu. Vienumus list1 un list2 atdala atdalītājs, tāpat kā atgriezeniskā saraksta vienumus.

en: list_intersection(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item not found in list2, using a case-insensitive comparison. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
lv: list_intersection (list1, list2, separator) - atgriež sarakstu, kas izveidots, no list1 noņemot jebkuru elementu, kas nav atrodams list2, izmantojot reģistrjūtīgu salīdzinājumu. Šos list1 un list2 esošos vienumus atdala atdalītājs, tāpat kā atgriezeniskā saraksta vienumus.

en: list_sort(list, direction, separator) -- return list sorted using a case-insensitive sort. If direction is zero, the list is sorted ascending, otherwise descending. The list items are separated by separator, as are the items in the returned list.
lv: list_sort(list, direction, separator) -- atgriež sakārtotu sarakstu, izmantojot reģistrjutīgu kārtošanu. Ja virziens ir nulle, saraksts tiek kārtots augošā, ja citādi, tad dilstošā secībā. Saraksta elementi ir atdalīti ar atdalītāju, kā arī atgriezeniskā saraksta esošos vienumus.

en: list_equals(list1, sep1, list2, sep2, yes_val, no_val) -- return yes_val if list1 and list2 contain the same items, otherwise return no_val. The items are determined by splitting each list using the appropriate separator character (sep1 or sep2). The order of items in the lists is not relevant. The comparison is case insensitive.
lv: list_equals (list1, sep1, list2, sep2, yes_val, no_val) - atgriež yes_val, ja list1 un list2 satur vienādus vienumus, pretējā gadījumā atgriež no_val. Vienumus nosaka, sadalot katru sarakstu, izmantojot atbilstošo atdalītāja rakstzīmi (sep1 vai sep2). Sarakstu vienumu secība nav atbilstoša. Salīdzinājums ir reģistrjūtīgs.

en: list_re(src_list, separator, include_re, opt_replace) -- Construct a list by first separating src_list into items using the separator character. For each item in the list, check if it matches include_re. If it does, then add it to the list to be returned. If opt_replace is not the empty string, then apply the replacement before adding the item to the returned list.
lv: list_re (src_list, separator, include_re, opt_replace) - izveidojiet sarakstu, vispirms atdalot src_list elementos, izmantojot atdalītāja rakstzīmi. Katru saraksta vienumu pārbaudiet, vai tas atbilst include_re. Ja tā ir, tad pievienojiet to atpakaļ nosūtītajam sarakstam. Ja opt_replace nav tukša rinda, tad pievienojiet vienumu pirms objekta pievienošanas atgriezeniskam sarakstam.

en: list_re_group(src_list, separator, include_re, search_re [, group_template]+) -- Like list_re except replacements are not optional. It uses re_group(list_item, search_re, group_template, ...) when doing the replacements on the resulting list.
lv: list_re_group(src_list, separator, include_re, search_re [, group_template]+) -- Līdzīgi kā list_re, izņemot to, ka aizvietošana nav obligāta. Veicot aizvietošanu iegūtajā sarakstā, tiek izmantota re_group(list_item, search_re, group_template, ...).

en: today() -- return a date string for today. This value is designed for use in format_date or days_between, but can be manipulated like any other string. The date is in ISO format.
lv: today() -- atgriež pašreizējo dienu kā rindu. Šī vērtība ir paredzēta izmantošanai format_date vai days_between, bet var manipulēt kā citu rindu. Datums ir ISO formātā.

en: days_between(date1, date2) -- return the number of days between date1 and date2. The number is positive if date1 is greater than date2, otherwise negative. If either date1 or date2 are not dates, the function returns the empty string.
lv: days_between (date1, date2) - atdod dienu skaitu no datuma1 līdz datumam2. Numurs ir pozitīvs, ja datums1 ir lielāks par datumu2, pretējā gadījumā tas ir negatīvs. Ja datums1 vai datums2 nav datumi, funkcija atgriež tukšu rindu.

en: {0}: invalid calculation specifier '{1}'
lv: {0}: nederīgs aprēķina parametrs '{1}'

en: {0}: error: {1}
lv: {0}: kļūda: {1}

en: language_strings(lang_codes, localize) -- return the strings for the language codes passed in lang_codes. If localize is zero, return the strings in English. If localize is not zero, return the strings in the language of the current locale. Lang_codes is a comma-separated list.
lv: language_strings (lang_codes, localize) - atgriež valodas kodus, kas ievadīti lang_codes. Ja lokalizācija ir nulle, atgriezīsies rinda angļu valodā. Ja lokalizācija nav nulle, atgriež rindas pašreizējās valodā. Lang_codes ir ar komatu atdalīts saraksts.

en: language_codes(lang_strings) -- return the language codes for the strings passed in lang_strings. The strings must be in the language of the current locale. Lang_strings is a comma-separated list.
lv: language_codes (lang_strings) - atgriež valodas kodu rindas, kas nodotas lang_strings. Rindām jābūt pašreizējās lokalizācijas valodā. Lang_strings ir ar komatu atdalīts saraksts.

en: current_library_name() -- return the last name on the path to the current calibre library. This function can be called in template program mode using the template "{:'current_library_name()'}".
lv: current_library_name() -- atgriezīs pašreizējās calibre bibliotēkas ceļa nosaukumu. Šo funkciju var izsaukt šablona programmas režīmā, izmantojot šablonu "{:'current_library_name()'}".

en: current_library_path() -- return the path to the current calibre library. This function can be called in template program mode using the template "{:'current_library_path()'}".
lv: current_library_path () - atgriež ceļu uz pašreizējo calibre bibliotēku. Šo funkciju var izsaukt šablona programmas režīmā, izmantojot šablonu "{:'current_library_path()'}".

en: finish_formatting(val, fmt, prefix, suffix) -- apply the format, prefix, and suffix to a value in the same way as done in a template like `{series_index:05.2f| - |- }`. For example, the following program produces the same output as the above template: program: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " - ", " - ")
lv: finish_formatting(val, fmt, prefix, suffix) -- pielietojiet formātu, prefiksu un sufiksu vērtību tādā pašā veidā kā šablonā, piemēram, `{series_index: 05.2f | - | -} `. Piemēram, šī programma rada tādu pašu izvadi kā iepriekšminētais šablons: programma: finish_formatting(field("series_index"), "05.2f", " - ", " - ")

en: virtual_libraries() -- return a comma-separated list of Virtual libraries that contain this book. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
lv: virtual_libraries () -- atgriež ar komatu atdalītu virtuālo bibliotēku sarakstu, kurā ir šī grāmata. Šī funkcija darbojas tikai GUI. Ja vēlaties izmantot šīs vērtības veidnes saglabāšanai uz diska vai sūtīšanai uz ierīci, jums jāizveido pielāgota “Kolonna, kas veidota no citām kolonnām”, jāizmanto šīs kolonnas veidnes funkcija un jāizmanto šīs kolonnas vērtība saglabāt/sūtīt veidnes

en: current_virtual_library_name() -- return the name of the current virtual library if there is one, otherwise the empty string. Library name case is preserved. Example: "program: current_virtual_library_name()".
lv: current_virtual_library_name() -- atgriež esošās virtuālās bibliotēkas nosaukumu, ja tāda ir, pretējā gadījumā - tukšu virkni. Bibliotēkas nosaukuma reģistrs tiek saglabāts. Piemērs: "program: current_virtual_library_name()".

en: user_categories() -- return a comma-separated list of the user categories that contain this book. This function works only in the GUI. If you want to use these values in save-to-disk or send-to-device templates then you must make a custom "Column built from other columns", use the function in that column's template, and use that column's value in your save/send templates
lv: user_categories () -- atdod ar komatu atdalītu sarakstu ar lietotāju kategorijām, kurās ir šī grāmata. Šī funkcija darbojas tikai GUI. Ja vēlaties izmantot šīs vērtības mapēs "saglabāt uz diska" vai "sūtīt uz ierīci", tad jums ir jāizveido pielāgota "sleja, kas veidota no citām slejām", izmantojiet šajā slejas šablonā esošo funkciju un izmantojiet slejas vērtību saglabāt/sūtīt šablonus

en: transliterate(a) -- Returns a string in a latin alphabet formed by approximating the sound of the words in the source string. For example, if the source is "{0}" the function returns "{1}".
lv: transliterate(a) -- Atgriež virkni latīņu alfabētā, kas izveidota, tuvinot avota virknē esošo vārdu skaņu. Piemēram, ja avots ir "{0}", funkcija atgriež "{1}".

en: author_links(val_separator, pair_separator) -- returns a string containing a list of authors and that author's link values in the form author1 val_separator author1link pair_separator author2 val_separator author2link etc. An author is separated from its link value by the val_separator string with no added spaces. author:linkvalue pairs are separated by the pair_separator string argument with no added spaces. It is up to you to choose separator strings that do not occur in author names or links. An author is included even if the author link is empty.
lv: author_links (val_separator, pair_separator) - atgriež rindu, kas satur autoru sarakstu un šī autora saites vērtību formā author1 val_separator author1link pair_separator author2 val_separator author2link utt. Autoru, no tā saites vērtības atdala val_separator rindas pievienotas bez atstarpēm. Autors: linkvalue pārus atdala pair_separator virkni argumentu, bez papildu atstarpēm. Tas ir atkarīgs no jums izvēlēties atdalītāju virknes, kas nav sastopami autoru vārdi vai saites. Pat tad, ja autora saite ir tukša, autors ir iekļauts.

en: author_sorts(val_separator) -- returns a string containing a list of author's sort values for the authors of the book. The sort is the one in the author metadata (different from the author_sort in books). The returned list has the form author sort 1 val_separator author sort 2 etc. The author sort values in this list are in the same order as the authors of the book. If you want spaces around val_separator then include them in the separator string
lv: author_sorts (val_separator) - atgriež virkni, kurā ir autora rādītāja vērtību saraksts grāmatu autoriem. Šķirošana ir tā, kas ir autora metadatos (atšķiras no grāmatas autora_sort). Atgrieztajam sarakstam ir formāts author sort 1 val_separator author sort 2 utt. Autora šķirošanas vērtības šajā sarakstā ir tādā pašā secībā kā grāmatas autori. Ja jūs vēlaties atstarpes ap val_separator, tad iekļaujiet tos atdalītāja virknē

en: connected_device_name: invalid storage location "{}"
lv: connected_device_name: nederīga glabāšanas vieta "{}"

en: check_yes_no(field_name, is_undefined, is_false, is_true) -- checks the value of the yes/no field named by the lookup key field_name for a value specified by the parameters, returning "yes" if a match is found, otherwise returning an empty string. Set the parameter is_undefined, is_false, or is_true to 1 (the number) to check that condition, otherwise set it to 0. Example: check_yes_no("#bool", 1, 0, 1) returns "yes" if the yes/no field "#bool" is either undefined (neither True nor False) or True. More than one of is_undefined, is_false, or is_true can be set to 1.  This function is usually used by the test() or is_empty() functions.
lv: check_yes_no (field_name, is_undefined, is_false, is_true) --pārbauda vērtības jā/nē laukā ar uzmeklēšanas taustiņu field_name vērtībai, ko norāda parametri, atgriežot "Jā", ja tiek atrasta atbilstība, citādi atgriežot tukšu virkni. Iestatiet parametru is_undefined, is_false vai is_true 1 (skaitlis), lai pārbaudītu šo nosacījumu, pretējā gadījumā iestatiet to uz 0. Piemērs: check_yes_no ("#bool", 1, 0, 1) atgriež "Jā", ja Jā/Nē lauks "#bool" nav definēts (ne patiess, ne nepatiess) vai patiess. Vairāk nekā vienu no is_undefined, is_false vai is_true var iestatīt uz 1.  Šo funkciju parasti izmanto testa () vai is_empty () funkcijas.

en: The column {} doesn't exist
lv: Kolonna {} nepastāv

en: check_yes_no requires the field be a Yes/No custom column
lv: pārbaude_yes_no pieprasa, lai lauks būtu Jā/Nē pielāgota kolonna

en: rating_to_stars(value, use_half_stars) -- Returns the rating as string of star characters. The value is a number between 0 and 5. Set use_half_stars to 1 if you want half star characters for custom ratings columns that support non-integer ratings, for example 2.5.
lv: rating_to_stars (vērtība, use_half_stars) - atgriež vērtējumu kā zvaigžņu rakstzīmju virkni. Vērtība ir skaitlis no 0 līdz 5. Iestatiet use_half_stars uz 1, ja vēlaties, lai pielāgotu vērtējumu kolonnās, kas atbalsta vērtējumus, kas nav veseli skaitļi, piemēram, 2.5, būtu vajadzīgas puszvaigžņu zīmes.

en: The rating must be a number between 0 and 5
lv: Vērtējumam jābūt skaitlim no 0 līdz 5

en: swap_around_articles(val, separator) -- returns the val with articles moved to the end. The value can be a list, in which case each member of the list is processed. If the value is a list then you must provide the list value separator. If no separator is provided then the value is treated as being a single value, not a list.
lv: swap_around_articles (val, separator) - atgriež val ar rakstiem, kas pārvietoti uz beigām. Vērtība var būt saraksts, un tādā gadījumā katrs saraksta dalībnieks tiek apstrādāts. Ja vērtība ir saraksts, tad jums ir jāsniedz saraksta vērtības atdalītājs. Ja nav atdalītāja, tad vērtību uzskata par vienu vērtību, nevis par sarakstu.

en: field_exists(field_name) -- checks if a field (column) named field_name exists, returning '1' if so and '' if not.
lv: field_exists(field_name) -- pārbauda, vai lauks (sleja) ar nosaukumu field_name eksistē, atgriežot '1', ja tā ir, un '', ja nav.

en: character(character_name) -- returns the character named by character_name. For example, character('newline') returns a newline character ('\n'). The supported character names are 'newline', 'return', 'tab', and 'backslash'.
lv: rakstzīme(character_name) -- atgriež rakstzīmi ar nosaukumu character_name. Piemēram, rakstzīme('newline') atgriež jaunas rindiņas rakstzīmi ('\n'). Atbalstītie rakstzīmju nosaukumi ir šādi 'newline', 'return', 'tab', un 'backslash'.

en: to_hex(val) -- returns the string encoded in hex. This is useful when constructing calibre URLs.
lv: to_hex(val) -- atgriež virkni, kas kodēta hex formātā. Tas ir noderīgi, veidojot Calibre URL.

en: The book_count() function cannot be used in a composite column
lv: Funkciju book_count() nevar izmantot saliktā kolonnā

en: The book_values() function cannot be used in a composite column
lv: Funkciju book_values() nevar izmantot saliktā kolonnā

en: Unnamed image
lv: Nenosaukts attēls

en: Waiting...
lv: Gaida...

en: Aborted, taking too long
lv: Atcelts, pārāk ilgi izpildās

en: Stopped
lv: Apturēts

en: Working...
lv: Apstrādā...

en: Brazilian Portuguese
lv: Brazīliešu Portugāļu

en: Simplified Chinese
lv: Vienkāršotā Ķīniešu

en: Traditional Chinese
lv: Tradicionālā Ķīniešu

en: Indian Bengali
lv: Indijas bengāļu

en: Bangladeshi Bengali
lv: Bangladešas bengāļu

en: English
lv: Angļu

en: Select All
lv: Atlasīt Visu

en: Copy Link
lv: Kopēt saiti

en: &Select All
lv: &Atlasīt Visu

en: Copy &Link Location
lv: Kopēt &saites vietu

en: Paste and Match Style
lv: Ielīmēt un pielāgot stilam

en: Directions
lv: Virzieni

en: Left to Right
lv: No kreisās uz labo

en: Right to Left
lv: No labās uz kreiso

en: Close without Saving
lv: Aizvērt nesaglabājot

en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

en: Ukraine
lv: Ukrainas

en: Extra characters at end of search
lv: Papildus rakstzīme meklēšanas beigās

en: missing )
lv: trūkst )

en: Failed to parse query, recursion limit reached: %s
lv: Neizdevās izanalizēt vaicājumu, sasniegts rekursijas limits: %s

en: Recursive saved search: {0}
lv: Rekursīvs saglabātais vaicājums: {0}

en: Unknown saved search: {}
lv: Nezināma saglabāta meklēšana: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
lv: Nezināma kļūda saglabātajos vaicājumos: {0}

en: %prog [options] [from to text]
    
    Send mail using the SMTP protocol. %prog has two modes of operation. In the
    compose mode you specify from to and text and these are used to build and
    send an email message. In the filter mode, %prog reads a complete email
    message from STDIN and sends it.
    
    text is the body of the email message.
    If text is not specified, a complete email message is read from STDIN.
    from is the email address of the sender and to is the email address
    of the recipient. When a complete email is read from STDIN, from and to
    are only used in the SMTP negotiation, the message headers are not modified.
lv: %prog [options] [from to text]
    
    Nosūtīt pastu, izmantojot SMTP protokolu. % prog ir divi režīmi. Programmā
    norādiet uz režīmu un teksta sastādīšanu un tie tiek izmantoti, lai izveidotu un
    nosūtītu e-pasta ziņojumu. Filtrēšanas režīms %prog nolasa pilnu e-pasta
    ziņu no STDIN un nosūta to.
    
    teksts ir e-pasta ziņojuma pamattekstā.
    Ja teksts nav norādīts, no STDIN tiek lasīta pilna e-pasta ziņa.
    No ir sūtītāja e-pasta adrese un kam ir saņēmēja e-pasta adrese.
    Kad tiek lasīts pilnīgs e-pasts no STDIN, no un uz
    tiek izmantots vienīgi SMTP protokols, ziņu galvenes netiek modificētas.

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
lv: Papildiespējas e-pasta sastādīšanai. Neņem vērā, ja teksts nav norādīts

en: File to attach to the email
lv: E-pastam pievienojamā datne

en: Subject of the email
lv: E-pasta temats

en: Host name of localhost. Used when connecting to SMTP server.
lv: Vietējā hostinga saimniekdatora nosaukums. Izmanto, pieslēdzoties SMTP serverim.

en: Options to use an SMTP relay server to send mail. calibre will try to send the email directly unless --relay is specified.
lv: Opcijas nosūtīt pastu lietojot SMTP pārraides serveri. calibre mēģinās nosūtīt e-pastu tieši, ja nav norādīts --relay.

en: An SMTP relay server to use to send mail.
lv: Izmantot SMTP retranslācijas serveri, lai nosūtītu pastu.

en: Port to connect to on relay server. Default is to use 465 if encryption method is SSL and 25 otherwise.
lv: Savienojums ar pārraides servera portu. Noklusējums ir 465, ja šifrēšanas metode ir SSL un 25, ja citādi.

en: Username for relay
lv: Lietotāja vārds retranslācijas serverī

en: Password for relay
lv: Parole retranslatoram

en: Encryption method to use when connecting to relay. Choices are TLS, SSL and NONE. Default is TLS. WARNING: Choosing NONE is highly insecure
lv: Šifrēšanas metode, ko izmantot, veidojot savienojumu ar vietni. Izvēle ir TLS, SSL, un NONE. Noklusējums ir TLS. Brīdinājums: NONE izvēle ir ļoti nedroša

en: Do not verify the server certificate when connecting using TLS. This used to be the default behavior in calibre versions before 3.27. If you are using a relay with a self-signed or otherwise invalid certificate, you can use this option to restore the pre 3.27 behavior
lv: Nepārbaudiet servera sertifikātu, kad izveidojat savienojumu, izmantojot TLS. Tas parasti bija noklusējums calibre versijās pirms 3.27. Ja jūs izmantojat releju ar pašparakstītu vai citādi nederīgu sertifikātu, varat izmantot šo opciju, lai atjaunotu iepriekšējo 3.27 darbību

en: Path to a file of concatenated CA certificates in PEM format, used to verify the server certificate when using TLS. By default, the system CA certificates are used.
lv: Ceļš uz saliktu CA sertifikātu failu PEM formātā, ko izmanto servera sertifikāta pārbaudei, izmantojot TLS. Pēc noklusējuma tiek izmantoti sistēmas CA sertifikāti.

en: Path to maildir folder to store failed email messages in.
lv: Ceļš uz pasta mapi, kur glabāt nesaņemtos e-pasta ziņojumus.

en: Fork and deliver message in background. If you use this option, you should also use --outbox to handle delivery failures.
lv: Atdalīšana un ziņojuma piegāde fonā. Ja izmantojat šo opciju, jums arī jāizmanto --outbox, lai apstrādātu piegādes kļūmes.

en: Timeout for connection
lv: Savienojuma noilgums

en: Control email delivery
lv: Pārvalda e-pasta piegādi

en: No active audio output devices found. Connect headphones or speakers. If you are using Remote Desktop then enable Remote Audio for it.
lv: Nav atrastas aktīvas audio izejas ierīces. Pievienojiet austiņas vai skaļruņus. Ja izmantojat attālo darbvirsmu, iespējojiet attālo audio.

en: This computer is missing the Windows MediaPack, or the DLLs are corrupted. This is needed for Read aloud. Instructions for installing it are available at {}
lv: Šim datoram trūkst Windows MediaPack vai DLL ir bojāti. Tas ir nepieciešams, lai lasītu skaļi. Instalēšanas instrukcijas ir pieejamas vietnē {}

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
lv: Galveno calibre programmu, izmanto, lai pārvaldītu jūsu e-grāmatu kolekciju

en: The calibre E-book editor. It can be used to edit common e-book formats.
lv: Calibre e-grāmatu redaktors. To var izmantot, lai rediģētu e-grāmatu formātus.

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
lv: Calibre e-grāmatu skatītājs. Ar to var apskatīt visvairāk pazīstamu e-grāmatu formātus.

en: %s Document
lv: %s dokuments

en: Unknown section
lv: Nezināma nodaļa

en: Unknown feed
lv: Nezināma barotne

en: Untitled article
lv: Raksts bez nosaukuma

en: Unknown News Source
lv: Nezināms ziņu avots

en: Article download aborted
lv: Raksta lejupielāde atcelta

en: Failed to download %s
lv: %s lejupielādēt neizdevās

en: The "%s" recipe needs a username and password.
lv: Receptei "%s" nepieciešams lietotāja vārds un parole.

en: Download finished
lv: Lejupielāde pabeigta

en: Failed to download the following articles:
lv: Neizdevās lejupielādēt šādus rakstus:

en: Failed to download parts of the following articles:
lv: Neizdevās lejupielādēt daļas no šiem rakstiem:

en:  from
lv:  no

en: 	Failed links:
lv: 	Nav saites:

en: Could not fetch article.
lv: Rakstu saņemt neizdevās.

en: The debug traceback is available earlier in this log
lv: Atkļūdošanas izsekojums ir pieejams agrāk šajā žurnālā

en: Run with -vv to see the reason
lv: Palaidiet ar -vv, lai noskaidrotu iemeslu

en: Fetching feeds...
lv: Saņem barotnes...

en: Got feeds from index page
lv: Saņemtas barotnes no indeksa lapas

en: Trying to download cover...
lv: Mēģina lejupielādēt vāku...

en: Generating masthead...
lv: Veido masta galvu...

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
lv[0]: Notiek lejupielāde vienā pavedienā...
lv[1]: Notiek lejupielāde [{} pavedienos]...
lv[2]: Starting download [{} threads]...

en: Feeds downloaded to %s
lv: Barotnes lejupielādētas %s

en: Could not download cover: %s
lv: Nevarēja lejupielādēt vāku: %s

en: Downloading cover from %s
lv: Lejupielādē vāku no %s

en: Masthead image downloaded
lv: Virsraksta attēls lejupielādēts

en: Articles in this issue:
lv: Raksti šajā izdevumā:

en: Article downloaded: %s
lv: Raksts lejupielādēts: %s

en: Article download aborted: %s
lv: Raksta lejupielāde atcelta: %s

en: Article download failed: %s
lv: Raksta lejupielāde neveiksmīga: %s

en: Fetching feed
lv: Saņem barotni

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
lv: Neizdevās pieslēgties, pārbaudiet Jūsu calibre Periodikas servisa lietotāja vārdu un paroli

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
lv: Jums nav tiesību saņemt šo izdevumu. Vai nu Jūsu parakstīšanās laiks ir beidzies vai arī ir pārsniegts Jums vienā dienā atļauto lejupielāžu skaits.

en: You
lv: Tu

en: Scheduled
lv: Ieplānots

en: Main menu
lv: Galvenā izvēlne

en: Section menu
lv: Sadaļu izvēlne

en: Articles
lv: Raksti

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
lv: %prog URL
    
    Kur URL ir, piemēram https://google.com

en: Base folder into which URL is saved. Default is %default
lv: Bāzes mape, kurā tiek saglabāts URL. Noklusējums ir %default

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
lv: Noildze sekundēs servera atbildes gaidīšanai. Noklusētā: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
lv: Maksimālais saišu rekursivitātes dziļums (cik dziļi sekot saitēm). Noklusētais ir %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
lv: Maksimālais lejupielādējamo datņu skaits. Tas attiecas tikai uz datnēm no <a href> birkām. Noklusētais ir %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
lv: Minimālais laiks starp secīgām lejupielādēm. Noklusētais ir  %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
lv: Lejupielādējamo vietņu rakstzīmju kodējums. Noklusētais ir mēģināt noteikt automātiski.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
lv: Tiks ievērotas tikai saites, kas atbilst šai regulārajai izteiksmei. Šo opciju var norādīt vairākas reizes, tādā gadījumā, ja saite atbilst kādam regexp, kas tai sekos. Pēc noklusējuma visas saites tiek ievērotas.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
lv: Jebkura saite, kas atbilst šai regulārajai izteiksmei, tiks ignorēta. Šo iespēja var norādīt vairākas reizes, un šajā gadījumā tik ilgi, kamēr kāds regexp atbilst saitei, tad tas tiks ignorēts. Pēc noklusējuma neviena saite netiek ignorēta. Ja abi filter regexp un match regexp ir norādīta, tad filter regexp tiek piemērots pirmais.

en: Do not download CSS stylesheets.
lv: Izlaist CSS stilu lejupielādi.

en: Save All
lv: Saglabāt visu

en: Open
lv: Atvērt

en: &Yes
lv: &Jā

en: Yes to &All
lv: Jā &visiem

en: &No
lv: &Nē

en: N&o to All
lv: N&ē visiem

en: Abort
lv: Pārtraukt

en: Retry
lv: Atkārtot

en: Close
lv: Aizvērt

en: Apply
lv: Pielietot

en: Reset
lv: Atstatīt

en: Restore Defaults
lv: Atjaunot noklusējumus

en: Hu&e:
lv: To&nis:

en: &Sat:
lv: &Piesātinājums:

en: &Val:
lv: &Vērtība:

en: &Red:
lv: &Sarkans:

en: &Green:
lv: &Zaļš:

en: Bl&ue:
lv: Zi&ls:

en: A&lpha channel:
lv: A&lfa kanāls:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
lv: Kursors %1, %2
    Nospiediet ESC, lai atceltu

en: Select Color
lv: Izvēlieties krāsu

en: &Basic colors
lv: &Pamatkrāsas

en: &Custom colors
lv: &Pielāgotas krāsas

en: &Add to Custom Colors
lv: &Pievienot pielāgotajām krāsām

en: &Pick Screen Color
lv: &Izvēlieties ekrāna krāsu

en: Select Font
lv: Izvēlieties fontu

en: &Font
lv: &Fonts

en: Font st&yle
lv: Fonta st&ils

en: &Size
lv: &Izmērs

en: Effects
lv: Efekti

en: Stri&keout
lv: Pārs&vītrots

en: Sample
lv: Piemērs

en: Wr&iting System
lv: Ra&ksta sistēmā

en: Left edge
lv: Kreisā mala

en: Right edge
lv: Labā mala

en: Page left
lv: Kreisā lapa

en: Page up
lv: Lappusi uz augšu

en: Page down
lv: Lappusi uz leju

en: Page right
lv: Labā lapa

en: Scroll left
lv: Ritināt pa kreisi

en: Scroll up
lv: Ritināt uz augšu

en: Scroll down
lv: Ritināt uz leju

en: Scroll right
lv: Ritināt pa labi

en: Auto increment series index
lv: Automātiski palielināt sērijas numuru

en: Add separator after completing an author name
lv: Pievienot atdalītāju pēc autora vārda pabeigšanas

en: Set this if the completion separator should be appended to the end of the
    completed text to automatically begin a new completion operation for authors.
    It can be either True or False
lv: Iestatiet, ja aizpildītā teksta beigās jāpievieno aizpildīšanas atdalītājs,
    lai automātiski sāktu jaunu aizpildīšanas darbību autoriem.
    Tas var būt True vai False

en: Author sort name algorithm
lv: Kārtot autoru nosaukuma algoritms

en: Splitting multiple author names
lv: Sadalīt vairākos autors nosaukumos

en: By default, calibre splits a string containing multiple author names on
    ampersands and the words "and" and "with". You can customize the splitting
    by changing the regular expression below. Strings are split on whatever the
    specified regular expression matches, in addition to ampersands.
    Default: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'
lv: Pēc noklusējuma calibre sadala virkni, kurā ir vairāki autoru vārdi
    ampersants (&) un vārdi "and" un "with". Jūs varat pielāgot sadalīšanu
    mainot tālāk minēto regulāro izteiksmi. Rindas ir sadalītas neatkarīgi no tās
    norādītas regulāras izteiksmes atbilstības, papildus ampersandiem (&).
    Noklusējums: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'

en: Use author sort in Tag browser
lv: Izmantot autoru kārtošanu birku pārlūkā

en: Control partitioning of Tag browser
lv: Kontroles sadalīšana birku pārlūkā

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
lv: Norādiet slejas, lai sakārtotu grāmatu sarakstu pēc starta

en: Provide a set of columns to be sorted on when calibre starts.
    The argument is None if saved sort history is to be used
    otherwise it is a list of column,order pairs. Column is the
    lookup/search name, found using the tooltip for the column
    Order is 0 for ascending, 1 for descending.
    For example, set it to [('authors',0),('title',0)] to sort by
    title within authors.
lv: Norādiet kolonnu kopu, kas jākārto, startējot calibre.
    Arguments ir None, ja ir jāizmanto saglabātā kārtošanas vēsture
    pretējā gadījumā tas ir saraksts ar kolonnām pasūtītā secībā. Kolonna ir
    uzmeklēšanas/meklēšanas nosaukums, kas atrasts, izmantojot kolonnas rīka padomu
    Secība ir 0 augošā secībā, 1 dilstošā secībā.
    Piemēram, iestatiet to uz [('autori',0),('title',0)], lai kārtotu pēc
    autoru nosaukumiem.

en: Control how dates are displayed
lv: Nosakiet datumu attēlošanas veidu

en: Format to be used for publication date and the timestamp (date).
    A string controlling how the publication date is displayed in the GUI
    d     the day as number without a leading zero (1 to 31)
    dd    the day as number with a leading zero (01 to 31)
    ddd   the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
    dddd  the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Sunday').
    M     the month as number without a leading zero (1-12)
    MM    the month as number with a leading zero (01-12)
    MMM   the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
    MMMM  the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
    yy    the year as two digit number (00-99)
    yyyy  the year as four digit number
    h     the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm) '
    hh    the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm) '
    m     the minutes without a leading 0 (0 to 59) '
    mm    the minutes with a leading 0 (00 to 59) '
    s     the seconds without a leading 0 (0 to 59) '
    ss    the seconds with a leading 0 (00 to 59) '
    ap    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm
    AP    use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM
    iso   the date with time and timezone. Must be the only format present
    For example, given the date of 9 Jan 2010, the following formats show
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
    publication default if not set: MMM yyyy
    timestamp default if not set: dd MMM yyyy
    last_modified_display_format if not set: dd MMM yyyy
lv: Formāts, ko izmanto publicēšanas datumam un laikam (datums).
    Virkne, kas kontrolē, kā publicēšanas datums tiek parādīts GUI
    d     diena kā skaitlis bez nulles sākumā (no 1 līdz 31)
    dd    diena kā skaitlis ar nulli sākumā (no 01 līdz 31)
    ddd   saīsināto lokalizēto dienas nosaukumu (piemēram, "Pirmdiena" uz "Sv").
    dddd  garo lokalizēto dienas nosaukumu (piemēram, "pirmdiena" līdz "svētdiena").
    M     mēnesi kā skaitli bez nulles sākumā (1-12)
    MM    mēnesis kā skaitlis ar nulli sākumā (01-12)
    MMM   saīsinātais lokalizētais mēneša nosaukums (piemēram, "Jan" līdz "Dec").
    MMMM  garais lokalizētais mēneša nosaukums (piemēram, "Janvāris" līdz "Decembris").
    yy    gadu kā divciparu skaitli (00-99)
    yyyy  gads kā četrciparu skaitlis
    h     stundas bez sākuma 0 (0 līdz 11 vai 0 līdz 23, atkarībā no dl/nl) "
    hh    stundas ar vadošo 0 (00 līdz 11 vai 00 līdz 23, atkarībā no dl/nl) "
    m     minūtes bez vadošās 0 (0 līdz 59) "
    mm    minūtes ar sākuma 0 (00 līdz 59) "
    s     sekundes bez vadošās 0 (0 līdz 59) "
    ss    sekundes ar vadošo 0 (00-59) "
    ap    izmantot 12 stundu pulksteni, nevis 24 stundu pulksteni, ar "ap" aizstāj ar lokalizētu virkni am vai pm
    AP    izmantot 12 stundu pulksteni, nevis 24 stundu pulksteni, ar "AP" aizstāj ar lokalizētu virkni AM vai PM
    iso datumu ar laiku un laika joslu. Jābūt vienotam formātam , kas ir
    Piemēram, ņemot vērā 2010. gada 9. janvāra datumu, tālāk norādītie formāti
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    
    noklusējuma publikācija, ja nav iestatīts: MMM yyyy
    laika noklusējums, ja nav iestatīts: dd MMM yyyy
    last_modified_display_format ja nav iestatīts: dd MMM yyyy

en: Control sorting of titles and series in the library display
lv: Nosaukumu un sēriju kontrolšķirošana rādot bibliotēku

en: Control formatting of title and series when used in templates
lv: Kontrolēt formatējumu nosaukumus un sērijas, ja to izmanto veidnes

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings". Note that the
    formatter function raw_field will return the base value for title and
    series regardless of the setting of this tweak.
lv: Pārvaldiet, kā titullapas un sērijas nosaukumi tiek formatēti, saglabājot 
    tos uz disku/sūtīšanu uz ierīci. Uzvedība ir atkarīga no apstrādājamā lauka. 
    Ja apstrādā virsrakstu, tad, ja šī opcija ir iestatīta uz "library_order", virsraksts 
    būs aizstāts ar title_sort. Ja tas ir iestatīts uz "strictly_alphabetic", tad
    virsraksts netiks mainīts. Ja apstrādā sēriju, tad, ja tā ir iestatīta uz
    "Library_order", tādi raksti kā "The" un "An" tiks pārvietoti uz beigām. Ja
    iestatīts uz "strictly_alphabetic", sērija tiks nosūtīta bez izmaiņām.
    Piemēram, ja opcija ir iestatīta uz library_order, "The Lord of the Ring"
    kļūs par "Lord of the Rings, The". Ja opcija ir iestatīta uz
    strictly_alphabetic, tad paliks "Gredzenu pavēlnieks". Ņemiet vērā, ka
    formatēšanas funkcija raw_field atgriezīs bāzes vērtību nosaukumam un
    sērijai neatkarīgi no šīs opcijas.

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
lv: Uzstādīt sarakstu ar vārdiem, kas tiek uzskatīti par "rakstiem" pēc kārtošanas rindām

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
lv: Iestatiet sarakstu ar vārdiem, kas jāuzskata par  'articles', aprēķinot
    nosaukuma sagrupēšanas virknes. Raksti atšķiras pēc valodas. Pēc noklusējuma 
    calibre lieto apvienotus, angļu un neatkarīgi no calibre lietotājs saskarnes 
    valodas iestatījuma, rakstus. Turklāt dažos kontekstos, kur grāmatas valoda ir
    pieejama, tiek izmantota grāmatas valoda. Jūs varat mainīt sarakstu
    konkrētai valodai vai pievienot jaunu valodu, labojot
    Per_language_title_sort_articles. Nosakiet calibre, lietot citu valodu
    nekā lietotāja interfeisa valoda, set, default_language_for_title_sort.
    Piemēram, lai izmantotu vācu valodu, iestatiet to uz "deu". Lietotāja vērtības
    nozīme None tiek izmantota saskarnes valoda. Uzstādījums title_sort_articles 
    tiek ignorēts (tikai mantotajiem iemesliem).

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
lv: Norādiet mapi, kuru calibre jāatver uzsākot darbu

en: Specify a folder that calibre should connect to at startup using
    connect_to_folder. This must be a full path to the folder. If the folder does
    not exist when calibre starts, it is ignored.
    Example for Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Example for other operating systems:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'
lv: Norādiet mapi, ar kuru calibre jāizveido savienojums startēšanas laikā, izmantojot
    connect_to_folder. Tam ir jābūt pilnam ceļam uz mapi. Ja mape
    nepastāv, kad calibre startēs, tas tiek ignorēts.
    Piemērs sistēmai Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Piemērs citām sistēmām:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'

en: Specify renaming rules for SONY collections
lv: Norādiet pārdēvēšanas noteikumus Sony kolekcijām

en: Specify how SONY collections are sorted
lv: Norādiet, kā ir sakārtotas SONY kolekcijas

en: Control how tags are applied when copying books to another library
lv: Iestatiet, kā tiks pielietotas birkas, kopējot grāmatas uz citu bibliotēku

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
lv: Iestatiet to uz True, lai pārliecinātos, ka birkas "pievieno Birkas, kad pievieno grāmatu", tiek pievienota, kad kopējat grāmatas uz citu bibliotēku

en: Set the maximum number of sort 'levels'
lv: Norādiet maksimālo kārtošanas 'līmeņu' skaitu

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
lv: Norādiet maksimālo kārtošanas 'līmeņu' skaitu, kuru calibre izmantos bibliotēkas
    pārkārtošanas pēc noteiktām darbībām, piemēram vaicājumiem vai ierīces
    pievienošanas. Katrs papildu kārtošanas līmenis ietekmē ātrdarbību. Ja datubāze
    ir liela (tūkstoši grāmatu), aizture var būt ievērojama. Ja Jūs neinteresē vairāku
    līmeņu kārtošana vai arī jūtat darbības palēnināšanos, samaziniet šī parametra
    vērtību.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
lv: Izvēlieties, vai kārtot pēc datumiem izmantojot redzamos laukus

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
lv: Datuma vērtības satur gan datumu, gan laiku. Kārtojot tiek izmantoti
    visi lauki, neskatoties uz to, kas tiek attēlots. Iespējojiet šo, lai izmantotu
    tikai redzamos laukus.

en: Fuzz value for trimming covers
lv: Fuzz vērtība vāku apgriešanai

en: The value used for the fuzz distance when trimming a cover.
    Colors within this distance are considered equal.
    The distance is in absolute intensity units.
lv: Vērtības, ko izmanto nosakot attālumu, apgriežot vāku.
    Krāsas šajā attālumā tiek uzskatīti par vienlīdzīgām.
    Attālums ir absolūtās intensitātes vienībās.

en: Control behavior of the book list
lv: Nosakiet grāmatu saraksta uzvedību

en: Language to use when sorting
lv: Valodas, kuras jāizmanto šķirojot

en: Setting this tweak will force sorting to use the
    collating order for the specified language. This might be useful if you run
    calibre in English but want sorting to work in the language where you live.
    Set the tweak to the desired ISO 639-1 language code, in lower case.
    You can find the list of supported locales at
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Default: locale_for_sorting = '' -- use the language calibre displays in
    Example: locale_for_sorting = 'fr' -- sort using French rules.
    Example: locale_for_sorting = 'nb' -- sort using Norwegian rules.
lv: Iestatot šo opciju, piespiedīs izmantot šķirošanu
    kārtot attiecīgajā valodā. Tas varētu būt noderīgi, ja palaižat
    calibre angļu valodā, bet vēlaties, lai šķirošana strādātu tajā
    valodā, kurā jūs dzīvojat. Iezīmējat opciju, ar mazajiem burtiem,
    vēlamo ISO 639-1 valodas kodu. Atbalstīto vietņu sarakstu varat atrast vietnē
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Noklusējums: locale_for_sorting = '' - izmantot calibre rādītās valodas
    Piemērs: locale_for_sorting = 'fr' - kārtot, izmantojot franču noteikumus.
    Piemērs: locale_for_sorting = 'nb' - kārtot pēc Norvēģijas noteikumiem.

en: The number of seconds to wait before sending emails
lv: Cik sekundes gaidīt pirms e-pasta nosūtīšanas

en: The number of seconds to wait before sending emails when using a
    public email server like GMX/Hotmail/Gmail. Default is: 5 minutes
    Setting it to lower may cause the server's SPAM controls to kick in,
    making email sending fail. Changes will take effect only after a restart of
    calibre. You can also change the list of hosts that calibre considers
    to be public relays here. Any relay host ending with one of the suffixes
    in the list below will be considered a public email server.
lv: Sekunžu skaits, kas jāgaida, pirms sūtāt e-pasta ziņas, kad izmantojat
    publisko e-pasta serveri, piemēram, GMX/Hotmail/Gmail. Noklusējums ir: 5 minūtes
    Iestatot to zemākā līmenī var izraisīt servera SPAM vadīklas,
    padarot e-pasta sūtīšanu neiespējamu. Izmaiņas stāsies spēkā tikai pēc
    calibre restarta. Jūs varat arī mainīt īpašnieku (hostu) sarakstu, ko calibre uzskata
    par sabiedriskām ziņām. Jebkurš pārraides resursdators, kas beidzas ar vienu no sufiksiem
    sarakstā tiks uzskatīts par publisku e-pasta serveri.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
lv: Maksimālais augstums un platums calibre bibliotēkā saglabātajiem grāmatu vākiem

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
lv: Visi vāki calibre bibliotēkā tiks mainīti, saglabājot malu attiecību,
    lai ietilptu šajā izmērā. Tas ir nepieciešams, lai nepieļautu ārkārtīgi lielu lejupslīdi
    lieliem vākiem

en: Where to send downloaded news
lv: Uz kurieni sūtīt lejupielādētās ziņas

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
lv: Automātiski nosūtot lejupielādētās ziņas uz pieslēgtu ierīci, calibre
    pēc noklusējuma nosūta to galvenajā atmiņā. Mainot šo opciju, jūs varat
    kontrolēt, kur tā tiek nosūtīta. Derīgās vērtības ir "main", "carda", "cardb". 
    Piezīme, ja izvēlētajā vietā nav pietiekami daudz brīvas vietas,
    faili tiks nosūtīti uz vietu ar vislielāko brīvo vietu.

en: Unified toolbar on macOS
lv: Vienota MacOS rīkjosla

en: If you enable this option and restart calibre, the toolbar will be 'unified'
    with the titlebar as is normal for macOS applications. However, doing this has
    various bugs, for instance the minimum width of the toolbar becomes twice
    what it should be and it causes other random bugs on some systems, so turn it
    on at your own risk!
lv: Ja jūs ieslēdzat šo opciju un restartējat calibre, rīkjosla tiks "apvienota"
    ar virsraksta joslu, kā tas ir programmās macOS. Tomēr tas dara
    dažādas kļūdas, piemēram, rīkjoslas minimālais platums kļūst divreiz
    lielāks, kā tai jābūt, un dažās sistēmās tas izraisa citus izlases kļūdas,
    tāpēc ieslēdziet to uz savu risku!

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
lv: Saglabāt oriģinālo datni, ja pārvēršana/pulēšana notiek no un uz to pašu formātu

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
    Similarly, by setting save_original_format_when_polishing to False you can
    prevent calibre from saving the original file when polishing.
lv: Kad calibre veic konvertēšanu no viena formāta uz to pašu formātu, par
    piemēru, no EPUB uz EPUB, oriģinālais fails tiek saglabāts, ja gadījumā,
    pārveidošana ir slikta, jūs varat pielāgot iestatījumus un palaist to vēlreiz. 
    Nosakot, ka tas ir False, jūs varat novērst calibre no sākotnējā faila saglabāšanas.
    Līdzīgi, nosakot save_original_format_when_polishing uz False jūs varat
    novērst calibre no sākotnējā faila saglabāšanas, kad tiek veikta pulēšana.

en: Number of recently viewed books to show
lv: Rādāmais pēdējo lasīto grāmatu skaits

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
lv: Ar peles labo pogu noklikšķinot uz pogas "Skatīt", tiek parādīts nesen apskatīto grāmatu saraksts.
    Nosakiet, cik no tām jāuzrāda šeit.

en: Change the font size of the Book details panel in the interface
lv: Interfeisā mainiet grāmatas informācijas paneļa fonta lielumu

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
lv: Mainiet sānu panelī attēlojamā grāmatas apraksta un metadatu komentāra
    labošanas laukā izmantotā fonta izmēru. Atkarībā no skaitļa zīmes fonta izmērs
    tiks palielināts vai samazināts.

en: What format to default to when using the "Unpack book" feature
lv: Kāds noklusējuma formāts, izmanto "Izpakot grāmatu" funkciju

en: The "Unpack book" feature of calibre allows direct editing of a book format.
    If multiple formats are available, calibre will offer you a choice
    of formats, defaulting to your preferred output format if it is available.
    Set this tweak to a specific value of 'EPUB' or 'AZW3' to always default
    to that format rather than your output format preference.
    Set to a value of 'remember' to use whichever format you chose last time you
    used the "Unpack book" feature.
    Examples:
    default_tweak_format = None       (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'
lv: Funkcija "Izpakot grāmatu" calibre ļauj tieši labot grāmatu formātu.
    Ja ir pieejami vairāki formāti, calibre piedāvās jums iespēju izvēlēties
    formātu, ja tas ir pieejams, nepildot vēlamo izvades formātu.
    Iestatiet šo opciju uz noteiktu vērtību "EPUB" vai "AZW3", lai noklusējums 
    vienmēr būtu uz šo formātu, nevis jūsu izvades formāta izvēli.
    Iestatiet vērtību 'remember' , lai izmantotu jebkuru formātu, kuru 
    iepriekš izvēlējāties izmantojot funkciju "Izpakot grāmatu".
    Piemēri:
    Default_tweak_format = None (izmanto izvades formātu)
    Default_tweak_format = 'EPUB'
    Default_tweak_format = 'remember'

en: Do not preselect a completion when editing authors/tags/series/etc.
lv: Neizvēlieties pabeigšanu, ja labojat autorus/birkas/sērijas utt.

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
lv: Pabeigšanas režīms, labo autorus/birkas/sērijas utt.

en: By default, when completing items, calibre will show you all the candidates
    that start with the text you have already typed. You can instead have it show
    all candidates that contain the text you have already typed. To do this, set
    completion_mode to 'contains'. For example, if you type asi it will match both
    Asimov and Quasimodo, whereas the default behavior would match only Asimov.
lv: Pēc noklusējuma, aizpildot vienumus, calibre parādīs visus iespējamos 
    kandidātus, kas sākas ar jau ievadīto tekstu. Tā vietā var likt tam parādīt
    visus kandidātus, kuri satur jau ievadīto tekstu. Lai to izdarītu, iestatiet
    completion_mode uz 'contains'. Piemēram, ja jūs rakstāt asi, tas atbilst abiem
    Asimov un Quasimodo, bet noklusējuma uzvedība atbilst tikai Asimovam.

en: Sort the list of libraries alphabetically
lv: Kārtot bibliotēkas sarakstu alfabēta secībā

en: The list of libraries in the Copy to library and Quick switch menus are
    normally sorted by most used. However, if there are more than a certain
    number of such libraries, the sorting becomes alphabetic. You can set that
    number here. The default is ten libraries.
lv: Bibliotēku saraksts izvēlnē Kopēt bibliotēkā un Ātrās pārslēgšanās 
    izvēlnes saraksts tiek kārtoti pēc biežuma. Tomēr, ja tur ir vairāk par 
    noteiktu skaitu, šādas bibliotēkas kārto pēc alfabēta. Var iestatīt 
    kodu šeit. Pēc noklusējuma ir iestatīts desmit bibliotēkas.

en: Choose available output formats for conversion
lv: Izvēlieties pārvēršanai pieejamos formātus

en: Restrict the list of available output formats in the conversion dialogs.
    For example, if you only want to convert to EPUB and AZW3, change this to
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. The default value of None causes
    all available output formats to be present.
lv: Ierobežot pieejamo izvades formātu sarakstu pārveidošanas dialoglodziņā.
    Piemēram, ja vēlaties pārveidot tikai par EPUB vai AZW3, veiciet šādas izmaiņas:
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. Noklusētā vērtība Nekas nozīmēs
    visu pieejamo formātu uzskaitīšanu.

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
lv: Iestatiet Satura servera izmantoto sīktēlu attēlu kvalitāti

en: The quality of a thumbnail is largely controlled by the compression quality
    used when creating it. Set this to a larger number to improve the quality.
    Note that the thumbnails get much larger with larger compression quality
    numbers.
    The value can be between 50 and 99
lv: Sīktēla kvalitāti pamatā nosaka tās izveidošanas laika izmantotās
    kompresijas kvalitāte. Norādiet lielāku skaitli, lai uzlabotu kvalitāti.
    Ņemiet vērā, ka sīktēlu izmērs kļūst daudz lielāks lielu kompresijas
    kvalitātes vērtību gadījumā.
    Vērtība var būt diapazonā no 50 līdz 99

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
lv: Attēlu failu tipus uzskatīt par e-grāmatām, kad tiek rādīts "Grāmatu detaļas" panelis

en: Normally, if you drop any image file in a format known to calibre onto the
    "Book details" panel, it will be used to set the cover. If you want to store
    some image types as e-books instead, you can set this tweak.
    Examples:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}
lv: Parasti, ja jūs nometat jebkuru attēlu failu formātu, kas ir zināms calibre uz
    paneļa "Grāmatas informācija", tas tiks izmantots, lai iestatītu vāku. Ja vēlaties saglabāt
    un izmantot dažus attēlu tipus kā e-grāmatas, jūs varat iestatīt šo opciju.
    Piemēri:
    Cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
lv: Neiekļaut laukus, kopējot/ielīmējot metadatus

en: Skip internet connected check
lv: Izlaist interneta savienojuma pārbaudi

en: Skip checking whether the internet is available before downloading news.
    Useful if for some reason your operating systems network checking
    facilities are not reliable (for example NetworkManager on Linux).
lv: Izlaist interneta pārbaudi pirms ziņas lejupielādes.
    Noderīgi, ja kādu iemeslu dēļ jūsu operētājsistēmas tīkla pārbaudes
    iekārtas nav uzticamas (piemēram, NetworkManager uz Linux).

en: Tab stop width in the template editor
lv: Tabulēšanas pieturas platums veidņu redaktorā

en: Sets the width of the tab stop in the template editor in "average characters".
    For example, a value of 1 results in a space with the width of one average character.
lv: Veidņu redaktorā iestata tabulēšanas pieturas platumu "vidējā rakstzīmē".
    Piemēram, vērtība 1 rada atstarpi ar vienas vidējās rakstzīmes platumu.

en: Value for undefined numbers when sorting
lv: Nedefinētu skaitļu vērtība kārtošanas laikā

en: Allow template database functions in composite columns
lv: Atļaut veidņu datu bāzes funkcijas saliktās kolonnās

en: Change the programs that are run when opening files/URLs
lv: Mainīt programmas, kas tiek palaistas, atverot failus/URL.
