calibre - en to af translation catalogue (622 entries)

en: Start
af: Begin

en: Support calibre
af: Ondersteun calibre

en: Contribute to support calibre development
af: Dra by om calibre se ontwikkeling te ondersteun

en: page
af: bladsy

en: [options]
af: [opsies]

en: Does absolutely nothing
af: Doen absoluut niks

en: Unknown
af: Onbekend

en: Base
af: Basis

en: Customize
af: Maak Pas

en: Cannot configure
af: Kan nie instel nie

en: File type
af: Lêertipe

en: Metadata reader
af: Metadataleser

en: Metadata writer
af: Metadataskrywer

en: Catalog generator
af: Katalogusskepper

en: User interface action
af: Gebruikerskoppelvlakaksie

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Store
af: Winkel

en: An e-book store.
af: ’n E-boekwinkel.

en: Library closed
af: Biblioteek gesluit

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
af: Skep ’n TXTZ-argief wanneer ’n TXT-lêer wat Markdown of Textile-verwysings na beelde bevat, ingevoer word. Die verwysde beelde asook die TXT-lêer word tot die argief toegevoeg.

en: Extract cover from comic files
af: Onttrek voorblad van strokiesprentlêers

en: Read metadata from %s files
af: Lees metadata van %s lêers

en: Read metadata from e-books in RAR archives
af: Lees metadata van e-boeke in RAR-argiewe

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
af: Lees metadata van e-boeke in ZIP-argiewe

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
af: Voer {0} onder in sodat die EPUB-metadataskryfinprop nie dekblaaie tot EPUB-lêers sonder dekblaaie toevoeg nie.

en: Set metadata in %s files
af: Stel metadata in %s lêers

en: Set metadata from %s files
af: Stel metadata van %s lêers

en: Add books to calibre or the connected device
af: Voeg boeke tot calibre of die gekoppelde toestel

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
af: Skep ’n katalogus van die boeke in u calibre-biblioteek

en: Convert books to various e-book formats
af: Skakel boeke om na verskeie eboek-formate

en: Fine tune your e-books
af: Maak fyn verstellings aan u e-boeke

en: Edit the Table of Contents in your books
af: Wysig die Inhoudsopgawe in u boeke

en: Delete books from your calibre library or connected device
af: Verwyder boeke van u calibre-biblioteek of gekoppelde toestel

en: Edit the metadata of books in your calibre library
af: Wysig die metadata van boeke in u calibre-biblioteek

en: Read books in your calibre library
af: Lees boeke in u calibre-biblioteek

en: Show a list of related books quickly
af: Wys gou ’n lys van verwante boeke

en: Export books from your calibre library to the hard disk
af: Stuur boeke uit vanaf u calibre-biblioteek na die hardeskyf

en: Restart calibre
af: Herbegin calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
af: Open die vouer wat die boeklêers in u calibre-biblioteek bevat

en: Send books to the connected device
af: Stuur boeke na die gekoppelde toestel

en: Browse the calibre User Manual
af: Blaai deur die calibre-gebruikershandleiding

en: Customize calibre
af: Pas calibre aan

en: Easily find books similar to the currently selected one
af: Vind maklik boeke soortgelyk aan die gekose een

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
af: Wissel tussen verskillende calibre-biblioteke en doen onderhoud op hulle

en: Edit the collections in which books are placed on your device
af: Wysig die versamelings waarin boeke op u toestel geplaas is

en: Copy a book from one calibre library to another
af: Kopieer ’n boek van een calibre-biblioteek na ’n ander

en: Search for books from different book sellers
af: Soek vir boeke van verskillende verkopers

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
af: Kry nuwe calibre-inproppe of dateer u bestaande inproppe op

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Behavior
af: Gedrag

en: Change the way calibre behaves
af: Verander die manier waarop calibre optree

en: Add your own columns
af: Voeg u eie kolomme by

en: Searching
af: Besig om te soek

en: Customize the way searching for books works in calibre
af: Pas die manier waarop die soek van boeke in calibre werk aan

en: Conversion
af: Omskakeling

en: Adding books
af: Voeg boeke toe

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
af: Beheer hoe calibre lêers se metadata lees wanneer boeke toegevoeg word

en: Saving books to disk
af: Besig om boeke op skyf te berg

en: Sending books to devices
af: Besig om boeke na toestel te stuur

en: Metadata plugboards
af: Metadataskakelbord

en: Change metadata fields before saving/sending
af: Verander metadatavelde voordat geberg/gestuur word

en: Advanced
af: Gevorderd

en: Create your own template functions
af: Skep u eie sjabloonfunksies

en: Sharing books by email
af: Deel boeke per e-pos

en: Sharing
af: Deel

en: Sharing over the net
af: Deel oor die net

en: Metadata download
af: Metadata-aflaai

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
af: Beheer hoe calibre e-boekmetadata van die net aflaai

en: Ignored devices
af: Geïgnoreerde toestelle

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
af: Beheer welke toestelle calibre sal ignoreer wanneer dit aan die rekenaar gekoppel is.

en: Plugins
af: Inproppe

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
af: U kan verskeie dele van calibre-funksionaliteit toevoeg/verwyder/aanpas

en: Tweaks
af: Verstellinkies

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
af: Verfyn hoe calibre in verskeie kontekste optree

en: Shortcuts
af: Sneltoetse

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
af: Maak die toetsbordkortpaaie wat deur calibre gebruik word pas

en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Input profile
af: Toevoerprofiel

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
af: Hierdie profiel probeer normale verstekke bied en is nuttig indien u niks omtrent die toevoerdokument weet nie.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS-reeks.  Die 500/505/600/700 ens.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Mobipocket-boeke.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Hanlin V3 en sy klone.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Hanlin V5 en sy klone.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die B&N Nook.

en: Output profile
af: Afvoerprofiel

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
af: Hierdie profiel probeer normale verstekke bied en is nuttig indien u ’n dokument soek wat op ’n rekenaar of enige ander toestel gelees gaan word.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
af: Bedoel vir die iPad en soortgelyke toestelle met ’n resolusie van 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
af: Bedoel vir die iPad 3 en soortgelyke toestelle met ’n resolusie van 1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
af: Bedoel vir generiese tablettoestelle, grootte van beelde word nie aangepas nie

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
af: Bedoel vir die Samsung Galaxy en soortgelyke tablettoestelle met ’n resolusie van 600x1280

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS-T3.

en: Suitable for use with any e-ink device
af: Geskik vir gebruik met enige e-ink-toestel

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
af: Geskik vir gebruik met enige grootskerm e-ink-toestel

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
af: Geskik vir gebruik met enige hoëresolusie-e-inktoestel

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die 5-duim JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die SONY PRS-reeks.  Die 500/505/700 ens. in landskapmodus.  Meestal bruikbaar vir strokiesprente.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die B&N Nooke Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
af: Hierdie profiel is bedoel vir die PocketBook Pro 900 reeks van toestelle.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
af: Hierdie profiel is bedoek vir die PocketBook Pro 912 reeks van toestelle.

en: Installed plugins
af: Geïnstalleerde inproppe

en: Disabled plugins
af: Gedeaktiveerde inproppe

en: Enabled plugins
af: Geaktiveerde inproppe

en: List all installed plugins
af: Toon alle geïnstalleerde inproppe

en: Enable the named plugin
af: Aktiveer die genoemde inprop

en: Disable the named plugin
af: Deaktiveer die genoemde inprop

en: Catalog
af: Katalogus

en: News
af: Nuus

en: Completed
af: Afgehandel

en: Saved searches
af: Bewaarde soektogte

en: Yes
af: Ja

en: e-book file must have an extension
af: e-boeklêer moet ’n uitbreiding hê

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
af: ’n %(fmt)s-lêer bestaan reeds vir boek: %(id)d, vervang nie

en: Output in CSV
af: Afvoer in CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
af: Kommageskeide verslaglyste.
    Verstek: almal

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
af: Kommageskeide lys van uitbreidings te ignoreer.
    Verstek: almal

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
af: Kommageskeide lys van name te ignoreer.
    Verstek: almal

en: Error: You must specify the path to the cloned library
af: Fout: U moet die pad na die gekloonde biblioteek spesifiseer

en: The location for the new library is the same as the current library
af: Die ligging vir die nuwe biblioteek is dieselfde as die huidige biblioteek

en: Show details for each column.
af: Toon details vir elke kolom.

en: Processed {0} ({1} of {2})
af: {0} Verwerk ({1} van {2})

en: No book with id: {}
af: Geen boek met id: {}

en: CATEGORY ITEMS
af: KATEGORIEÏTEMS

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
af: U sal alle data in kolom %s verloor. Is u seker (j/n)?

en: y
af: j

en: Name:
af: Naam:

en: Search string:
af: Soekstring:

en: Error: You must specify a name and a search string
af: Fout: U moet ’n naam en soekstring spesifiseer

en: added
af: toegevoeg

en: Error: You must specify a name
af: Fout: U moet ’n naam spesifiseer

en: removed
af: verwyder

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
af: Fout: Aksie %s nie herken nie, moet een wees van: (add|remove|list)

en: No book with id {} exists
af: Geen boek met id {} bestaan nie

en: No column with name {} exists
af: Geen kolom met naam {} bestaan nie

en: Error: You must specify a field name, id and value
af: Fout: U moet ’n veldnaam, id en waarde spesifiseer

en: Field name
af: Veldnaam

en: Title
af: Titel

en: The OPF file %s does not exist
af: Die OPF-lêer %s bestaan nie

en: No book with id: %s in the database
af: Geen boek met id: %s in die databasis

en: Print metadata in OPF form (XML)
af: Druk metadata in OPF-formaat (XML) af

en: You must specify an id
af: U moet ’n id spesifiseer

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
af: Die {}-bevel word nie met afstandbiblioteke (bedienergebaseer) ondersteun nie

en: GLOBAL OPTIONS
af: GLOBALE OPSIES

en: TEMPLATE ERROR
af: SJABLOONFOUT

en: On Device
af: Op Toestel

en: Main
af: Hoof

en: Card A
af: Kaart A

en: Card B
af: Kaart B

en: Invalid field: %s
af: Ongeldige veld: %s

en: today
af: vandag

en: yesterday
af: gister

en: thismonth
af: vandeesmaand

en: daysago
af: dae gelede

en: no
af: nee

en: yes
af: ja

en: empty
af: leeg

en: blank
af: blanko

en: Debug log
af: Ontfoutlogboek

en: No plugin named %s found
af: Geen inprop genaamd %s gevind nie

en: Communicate with Android phones.
af: Kommunikeer met Android-fone

en: Communicate with S60 phones.
af: Kommunikeer met S60-fone

en: Communicate with WebOS tablets.
af: Kommunikeer met WebOS-tablette.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
af: Kommunikeer met die Blackberry-slimfoon.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
af: Kommunikeer met die Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
af: Kommunikeer met die Pocketbook 360+-leser

en: Communicate with the PocketBook 701
af: Kommunikeer met die Pocketbook 701

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
af: Kommunikeer met die Infibeam Pi2-leser.

en: Communicate with the Entourage Edge.
af: Kommunikeer met die Entourage Edge.

en: Device interface
af: Toestelkoppelvlak

en: Communicate with The Book reader.
af: Kommunikeer met The Book-leser.

en: Communicate with the Libre Air reader.
af: Kommunikeer met die Libre Air-leser.

en: Removing books from device...
af: Verwyder boeke van toestel…

en: Communicate with the Azbooka
af: Kommunikeer met die Azbooka

en: Cannot get files from this device
af: Kan nie lêers vanaf hierdie toestel verkry nie

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
af: Kommunikeer met die IRex Digital Reader 800.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
af: Kommunikeer met die Iriver Story-leser.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
af: Kommunikeer met die MiBuk Wolder-leser.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
af: Kommunikeer met die JetBook Mini-leser.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
af: Kommunikeer met die JetBook Color-leser.

en: Send page number information when sending books
af: Stuur bladsynommerinligting wanneer boeke gestuur word

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
af: Die Kindle 3 en nuwer weergawes kan bladsynommerinligting in MOBI-lêers gebruik.  Met hierdie opsie sal calibre hierdie inligting bereken en stuur na die Kindle wanneer MOBI-lêers via USB opgelaai word. Let daarop dat bladsynommers nie korrespondeer met dié van die papierboek nie.

en: Communicate with the Kindle Fire
af: Kommunikeer met die Kindle Fire

en: The Kobo supports several collections including
af: Die Kobo ondersteun verskeie versamelings insluitend

en: Create tags for automatic management
af: Skep etikette vir outomatiese bestuur

en: Show previews
af: Toon voorskoue

en: Show recommendations
af: Toon aanbevelings

en: Getting list of books on device...
af: Kry lys van boeke op toestel…

en: Removing books from device metadata listing...
af: Verwyder boeke van toestel se metadatalys…

en: Adding books to device metadata listing...
af: Voeg boeke toe tot toestel se metadatalys…

en: Not Implemented
af: Nie geïmplementeer nie

en: Modify CSS
af: Verander CSS

en: Collections
af: Versamelings

en: Create collections
af: Skep versamelings

en: Ignore collections:
af: Ignoreer versamelings:

en: Save covers as PNG
af: Bewaar dekblaaie as PNG

en: Show archived books
af: Toon geargiveerde boeke

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
af: Geargiveerde boeke word op die toestel gelys maar moet afgelaai word om te lees. Gebruik hierdie opsie om hierdie boeke te toon en pas dit by boeke in die calibre-biblioteek.

en: Advanced options
af: Gevorderde opsies

en: Title to test when debugging
af: Titel om te toets met foutspeuring

en: Communicate with the Palm Pre
af: Kommunikeer met die Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
af: Kommunikeer met die Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
af: Kommunikeer met die Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
af: Kommunikeer met die Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
af: Kommunikeer met die VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
af: Kommunikeer met die GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
af: Kommunikeer met die Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
af: Kommunikeer met die Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
af: Kommunikeer met die Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
af: Kommunikeer met die EEE-leser

en: Communicate with the Adam tablet
af: Kommunikeer met die Adam-tablet

en: Communicate with the Nextbook Reader
af: Kommunikeer met die Nextbook-leser

en: Communicate with the Moovybook Reader
af: Kommunikeer met die Moovybook-leser

en: Communicate with the COBY
af: Kommunikeer met die COBY

en: Communicate with the Ex124G
af: Kommunikeer met die Ex124G

en: Communicate with MTP devices
af: Mommunikeer met MTP toestelle

en: Get device information...
af: Kry toestelinligting…

en: Transferring books to device...
af: Dra tans boeke oor na toestel…

en: Transferred %s to device
af: %s oorgedra na toestel

en: Transfer to device finished...
af: Oordrag na toestel afgesluit...

en: Added %s
af: Bygevoeg %s

en: Deleting books from device...
af: Verwydering van boeke vanaf die toestel...

en: Deleted %s
af: %s verwyder

en: All books deleted
af: Alle boeke verwyder

en: Removed %s
af: %s verwyder

en: All books removed
af: Alle boeke verwyder

en: Unknown MTP device
af: Onbekende MTP-toestel

en: Communicate with the Nokia E52
af: Kommunikeer met die Nokia E52

en: All by title
af: Alles volgens titel

en: All by author
af: Alles volgens outeur

en: Search for books in all folders
af: Soek vir boeke in alle vouers

en: Unnamed
af: Naamloos

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
af: Gebruik SONY Outeursformaat (Slegs Eerste Outeur)

en: All by something
af: Alles by iets

en: Security password
af: Sekuriteits Wagwoord

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
af: Voer ’n wagwoord in wat die toesteltoep moet gebruik om met calible te koppel

en: Use fixed network port
af: Gebruik vaste netwerkpoort

en: Port number:
af: Poortnommer:

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
af: Kommunikeer met die Teclast K3/K5-leser.

en: Communicate with the Newsmy reader.
af: Kommunikeer met die Newsmy-leser.

en: Communicate with the Archos reader.
af: Kommunikeer met die Archos-leser.

en: Sending metadata to device...
af: Stuur metadata na toestel…

en: Table of Contents
af: Inhoudsopgawe

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
af: Volg al die lokale skakels in die HTML-lêer en maak ’n ZIP-lêer met al die gekoppelde lêers. Hierdie inprop loop elke keer as u ’n HTML-lêer tot die biblioteek toevoeg.

en: No
af: Nee

en: Author
af: Outeur

en: Large
af: Groot

en: Glossary
af: Woordelys

en: Date
af: Datum

en: All files
af: Alle lêers

en: Choose library
af: Kies biblioteek

en: &Sort libraries alphabetically
af: &Sorteer biblioteke alfabeties

en: Library &path:
af: Biblioteek&pad:

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
af: Boeke met dieselfde titel, outeur en tale as die volgende bestaan reeds in die biblioteek %s. Kies welke boeke u steeds wil kopieer.

en: Copy to library
af: Kopieer na biblioteek

en: Copy selected books to the specified library
af: Kopieer gekose boeke na die gespesifiseerde biblioteek

en: Choose library...
af: Kies biblioteek…

en: Cannot copy to current library.
af: Kan nie na huidige biblioteek kopieer nie.

en: No library
af: Geen biblioteek

en: No library found at %s
af: Geen biblioteek by %s gevind

en: (delete from library)
af: (skrap uit biblioteek)

en: In library view
af: In biblioteekaansig

en: About
af: Oor

en: Sections
af: Afdelings

en: Book details
af: Boekdetails

en: Save your changes and update the book in the calibre library
af: Bewaar u veranderinge en werk die boek in die calibre-biblioteek by

en: This book no longer exists in your library
af: Hierdie boek bestaan nie meer in u biblioteek nie

en: Virtual library
af: Virtuele biblioteek

en: Search
af: Soek

en: Library name
af: Biblkiteeknaam

en: Name
af: Naam

en: Included sections
af: Ingeslote afdelings

en: Prefixes
af: Voorvoegsels

en: Excluded books
af: Uitgesluite boeke

en: Excluded genres
af: Uitgesluite soorte

en: Other options
af: Ander opsies

en: Toggle
af: Tokkel

en: Tag browser
af: Merkieblaaier

en: Cover browser
af: Dekbladblaaier

en: Choose image
af: Kies beeld

en: Choose folder
af: Kies vouer

en: Choose your calibre library
af: Kies u calibre-biblioteek

en: Your calibre library is currently located at {0}
af: U calibre-biblioteek is tans geleë in {0}

en: &Create an empty library at the new location
af: &Skep ’n leë biblioteek by die nuwe ligging

en: &Copy structure from the current library
af: &Kopieer struktuur van die huidige biblioteek

en: {num} of {series}
af: {num} van {series}

en: Target book
af: Teikenboek

en: Merge books
af: Smelt boeke saam

en: Merge metadata
af: Smelt metadata saam

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
af: Smelt die metadata van die gekose boeke in die teikenboek saam

en: Merge formats
af: Smelt formate saam

en: Go
af: Gaan

en: Choose recipe
af: Kies resep

en: You must choose a recipe to customize first
af: U moet eers ’n resep kies om aan te pas

en: &Sort by:
af: &Sorteer volgens:

en: Size
af: Grootte

en: Location
af: Ligging

en: Delete from device
af: Skrap vanaf toestel

en: Item is blank
af: Item is leeg

en: No item selected
af: Geen item gekies

en: No items selected
af: Geen items gekies

en: You must select at least one item from the list.
af: U moet ten minste een item uit die lys kies.

en: Are you sure you want to delete the following items?
af: Is u seker u wil die volgende items skrap?

en: Category editor
af: Kategoriewysiger

en: Items in use
af: Items in gebruik

en: This book has DRM
af: Hierdie boek het DRB

en: Duplicate found | duplicates found
af[0]: Duplikaat gevind
af[1]: duplikate gevind

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
af: Boeke met dieselfde titels as die volgende bestaan reeds in calibre. Kies welke boeke u steeds wil toevoeg.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
af: %(title)s deur %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
af: Reeds in calibre:

en: Link
af: Skakel

en: Choose a folder for this library
af: Kies ’n vouer vir hierdie biblioteek

en: Manage Saved searches
af: Bestuur Bewaarde soektogte

en: &Edit
af: &Wysig

en: finished
af: klaar

en: WARNING
af: WAARSKUWING

en: Unknown book
af: Onbekende boek

en: Number of icons
af: Aantal ikone

en: Popularity
af: Gewildheid

en: Zoom &in
af: Zoem &in

en: Zoom &out
af: Zoem &uit

en: &Rotate
af: &Roteer

en: &Save as
af: &bewaar as

en: &Fit image
af: &Pas beeld

en: Fit image inside the available space
af: Pas beeld binne beskikbare ruimte

en: Choose a file to save to
af: Kies ’n lêer om na te bewaar

en: See what's new in this calibre release
af: Wat is nuut in hierdie vrystelling van calibre

en: Connected
af: Gekoppel

en: created by
af: geskep deur

en: %(num)d of %(total)d books
af: %(num)d van %(total)d boeke

en: one book | {} books
af[0]: een boek
af[1]: {} boeke

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
af[0]: %(num)s, %(sel)d gekies
af[1]: %(num)s, %(sel)d gekies

en: {0}, {1} total
af: {0}, {1} totaal

en: Cover grid
af: Dekbladrooster

en: Search bar
af: Soekbalk

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
af: Gaan na die volgende Virtuele biblioteek in die Virtuelebiblioteekoortjiebalk

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
af: Gaan na die vorige Virtuele biblioteek in die Virtuelebiblioteekoortjiebalk

en: All books
af: Alle boeke

en: Sort tabs alphabetically
af: Sorteer oortjies alfabeties

en: Restore hidden tabs
af: Stel versteekte oortjies terug

en: Hide Virtual library tabs
af: Versteek Virtuelebiblioteekoortjies

en: Edit "%s"
af: Wysig “%s”

en: Delete "%s"
af: Skrap “%s”

en: Layout
af: Uitleg

en: Show and hide various parts of the calibre main window
af: Toon en versteek verskeie dele van die hoof- calibre venster

en: No %s format
af: Geen %s-formaat

en: The book {0} does not have the {1} format
af: Die boek {0} het nie die {1}-formaat nie

en: Restore %s
af: Stel %s terug

en: Job
af: Taak

en: Progress
af: Vordering

en: Running time
af: Looptyd

en: Start time
af: Begintyd

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
af[0]: ’n Taak loop tans:
af[1]: Daar loop tans {} take:

en: Unknown job
af: Onbekende taak

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
af[0]: ’n Taak wag tans
af[1]: Daar wag tans {} take:

en: Cannot kill job
af: Kan nie taak beëindig nie

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
af: Kan nie take wat met die toestel kommunikeer beëindig nie

en: Job has already run
af: Taak het reeds geloop

en: This job cannot be stopped
af: Hierdie taak kan nie beëindig word nie

en: Unavailable
af: Onbeskikbaar

en: Click to see list of jobs
af: Klik om die lys van take te sien

en: Show/hide the Jobs List
af: Toon.versteek die Taaklys

en: Jobs:
af: Take:

en: No running jobs
af: Geen lopende take

en: One running job
af: Een lopende taak

en: %d running jobs
af: %d lopende take

en:  - Jobs
af:  - Take

en: Search for a job by name
af: Soek vir ’n taak volgens naam

en: No job
af: Geen taak

en: No job selected
af: Geen taak gekies

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
af[0]: Wil u regtig die gekose taak staak?
af[1]: Wil u regtig alle gekose take staak?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
af: Wil u regtig alle nie-toesteltake staak?

en: &Custom
af: &Pasgemaak

en: &Alternate shortcut:
af: &Wisselsneltoets

en: &Shortcut:
af: &Sneltoets

en: Done
af: Gereed

en: Press a key...
af: Druk ’n toets…

en: Already assigned
af: Reeds toegewys

en: already assigned to
af: reeds toegewys aan

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
af: <b>Hierdie sneltoets bestaan nie meer nie</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
af: Dubbelklik enige inskrywing om die geassosieerde sneltoets te verander

en: Configure this device
af: Stel hierdie toestel op

en: Library
af: Biblioteek

en: Delete library
af: Skrap biblioteek

en: available
af: beskikbaar

en: Close the Virtual library
af: Sluit die Virtuele biblioteek

en: Change how the displayed books are sorted
af: Verander hoe die vertoonde boeke gesorteer word

en: Sort
af: Sorteer

en: Set to undefined
af: Stel op ongedefinieerd

en: Size (MB)
af: Grootte (MB)

en: Modified
af: Verander

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
af: Die dekblad vir boek %s is te groot, kan dit nie laai nie. Pas grootte aan of skrap dit.

en: %s stars
af: %s sterre

en: Description:
af: Beskrywing:

en: In Library
af: in Biblioteek

en: Waiting for metadata to be updated
af: Wag vir metadata om bygewerk te word

en: Marked for deletion
af: Gemerk vir skrapping

en: Sort on %s
af: Sorteer op %s

en: Ascending
af: Toenemend

en: Descending
af: Afnemend

en: Center
af: Middel

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Change font style for %s
af: Verander fontstyl vir %s

en: Bold font
af: Vetskrif

en: Normal font
af: Normale skrif

en: Bold and Italic font
af: Vet- en skuinsskrif

en: Italic font
af: Skuinsskrif

en: Hide column %s
af: Versteek kolom %s

en: Show column
af: Toon kolom

en: File name
af: Lêernaam

en: Use white background
af: Gebruik wit agtergrond

en: Hyphenate
af: Koppel

en: Next page
af: Volgende blad

en: Previous Page
af: Vorige blad

en: Back
af: Terug

en: Forward
af: Vorentoe

en: Open e-book
af: Open e-boek

en: Path too long
af: Pad te lank

en: Calibre Library
af: Calibre Biblioteek

en: Failed to create library
af: Kon nie biblioteek skep nie

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
af: Kon nie biblioteek by %r skep nie.
    U sal gevra word om ’n nuwe biblioteekligging te kies.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
af: Kon nie die biblioteek herstel nie. Klik “Toon details” vir meer inligting.

en: Choose a location for your new calibre e-book library
af: Kies ’n ligging vir u nuwe calibre-e-boekbiblioteek

en: &Preferences
af: & Voorkeure

en: &Quit
af: &Sluit af

en: Set date to undefined
af: Stel datum op ongedefinieerd

en: Set date to today
af: Stel datum op vandag

en: &Redo
af: &Herdoen

en: &Edit authors
af: &Wysig outeurs

en: Authors changed
af: Outeurs verander

en: &Number:
af: &Nommer

en: Choose formats for
af: Kies formate vir

en: No permission
af: Geen toestemming

en: You do not have permission to read the following files:
af: U het nie toestemming om die volgende lêers te lees nie:

en: No format selected
af: Geen formaat gekies

en: Not a valid picture
af: Nie ’n geldige beeld nie

en: Invalid cover
af: Ongeldige dekblad

en: Could not change cover as the image is invalid.
af: Kon nie dekblad verander nie weens ongeldige beeld.

en: Rating of this book. 0-5 stars
af: Hierdie boek se gradering. 0-5 sterre

en: Tags changed
af: Merkies verander

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
af: U het die merkies verander. Om die merkiewysiger te gebruik moet u òf die veranderinge verwerp òf dit toepas. Pas veranderinge toe?

en: A comma separated list of languages for this book
af: ’n Kommageskeide lys van tale vir hierdie boek

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
af[0]: Die taal %s is nie erken nie
af[1]: Die tale %s is nie erken nie

en: Unknown language
af: Onbekende taal

en: page %d
af: bladsy 1%d

en: Next
af: Volgende

en: Previous
af: Vorige

en: Toolbar
af: Nutsbalk

en: Disabling the plugin %s is not allowed
af: Deaktivering van inprop %s is nie toegelaat nie

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
af: Is u seker u wil die inprop verwyder: %s?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
af: Inprop <b>{0}</b> suksesvol verwyder. U sal calibre weer moet laat loop om dit heeltemal te verwyder.

en: Cannot remove builtin plugin
af: Kan nie ingeboude inprop verwyder nie

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
af: kan nie verwyder word nie; dit is ingebou. Probeer eerder om dit te deaktiveer.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
af: Hier kan u die gebdrag van calibre pasmaak deur die inproppe wat dit gebruik, te beheer.

en: Show only those plugins that have been installed by you
af: Toon slegs inproppe wat deur u geïnstalleer is

en: Save template
af: Bewaar sjabloon

en: Available variables:
af: Beskikbare veranderlikes:

en: Genera&l
af: A&lgemeen

en: &Names:
af: &Name:

en: Delete the current search term
af: Skrap die huidige soekterm

en: &Value:
af: &Waarde:

en: S&imilar authors:
af: S&oortgelyke outeurs:

en: Si&milar series:
af: So&ortgelyke reekse:

en: Similar &tags:
af: Soortgelyke &merkies:

en: Simi&lar publishers:
af: Soort&gelyke uitgewers:

en: &Similar books
af: &Soortgelyke boeke

en: Manual management
af: Handmatige bestuur

en: Automatic management
af: Outomatiese bestuur

en: Cannot change metadata management while a device is connected
af: Kan nie bestuur van metadata verander terwyl ’n toestel gekoppel is nie

en: Metadata management (disabled while device connected)
af: Metadatabestuur (gedeaktiveer terwyl toestel gekoppel is)

en: Me&tadata management:
af: Me&tadatabestuur:

en: Choose a file
af: Kies ’n lêer

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
af: calibre bevat ’n internetbediener wat u toegang tot u boekversameling bied deur ’n blaaier van enige plek ter wêreld te gebruik. Enige veranderinge aan die instellings sal slegs toegepas word nadat die bediener herbegin is.

en: Change password for {}
af: Verander wagwoord vir {}

en: Add new user
af: Voeg nuwe gebruiker toe

en: Set the password for this user
af: Stel die wagwoord vir hierdie gebruiker

en: &Repeat password:
af: &Herhaal wagwoord:

en: Empty username
af: Leë gebruikersnaam

en: You must enter a username
af: U moet ’n gebruikersnaam invoer

en: Username already exists
af: Gebruikersnaam bestaan reeds

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
af: ’n Gebruiker met gebruikersnaam {} bestaan reeds. Kies asb. ’n ander gebruikersnaam.

en: Username is not valid
af: Gebruikersnaam is ongeldig

en: Password do not match
af: Wagwoord stem nie ooreen nie

en: The two passwords you entered do not match!
af: Die twee wagwoorde stem nie ooreen nie!

en: Empty password
af: Leë wagwoord

en: You must enter a password for this user
af: U moet ’n wagwoord vir hierdie gebruiker invoer

en: Invalid password
af: Ongeldige wagwoord

en: All libraries
af: Alle biblioteke

en: Change &password
af: Verander &wagwoord

en: Change the allowed libraries
af: Verander die toegelate biblioteke

en: Change the blocked libraries
af: Verander die versperde biblioteke

en: {} is currently allowed access to all libraries
af: {} het tans toegang tot alle biblioteke

en: Restrict the &libraries {} can access
af: Beperk die &biblioteke waartoe {} toegang het

en: &Add user
af: &Voeg gebruiker toe

en: &Remove user
af: &Verwyder gebruiker

en: &Import template
af: &Voer sjabloon in

en: E&xport template
af: S&tuur sjabloon uit

en: Choose template file
af: Kies sjabloonlêer

en: Template files
af: Sjabloonlêers

en: Book
af: Boek

en: URL type:
af: Bronadrestipe:

en: URL:
af: Bronadres:

en: URL files
af: Bronadreslêers

en: &User accounts
af: &Gebruikersrekeninge

en: Error log:
af: Foutlogboek:

en: No error log found
af: Geen foutlogboek gevind

en: Access log:
af: Toegangslogboek:

en: No access log found
af: Geen toegangslogboek gevind

en: The server log files are in: {}
af: Die bedienerlogboeklêers is in: {}

en: &Clear logs
af: &Wis logboeke

en: Server running
af: Bediener loop tans

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
af: Kan nie logboeke wis terwyl bediener loop nie. Stop eers die bediener.

en: No users specified
af: Geen gebruikers gespesifiseer

en: Name %s already used
af: Naam %s reeds in gebruik

en: &Replace
af: &Vervang

en: C&reate
af: S&kep

en: Choose a texture
af: Kies ’n tekstuur

en: Add texture
af: Voeg tekstuur toe

en: Remove texture
af: Verwyder tekstuur

en: Cannot remove builtin textures
af: Kan nie ingeboude teksture verwyder nie

en: Separator
af: Skeier

en: %d books
af: %d boeke

en: The main toolbar
af: Die hoofnutsbalk

en: The main toolbar when a device is connected
af: Die hoofnutsbalk wanneer ’n toestel gekoppel is

en: The optional second toolbar
af: Die opsionele tweede nutsbalk

en: The menubar
af: Die kieslysbalk

en: The menubar when a device is connected
af: Die kieslysbalk wanneer ’n toestel gekoppel is

en: A&vailable actions
af: B&eskikbare aksies

en: &Current actions
af: &Huidige aksies

en: Move selected action up
af: Skuif gekose aksie op

en: Move selected action down
af: Skuif gekose aksie af

en: View log
af: Bekyk logboek

en: Choose files
af: Kies lêers

en: Collecting metadata...
af: Versamel tans metadata…

en: Saving %d books...
af: Bewaar tans %d boeke…

en: Copying files and writing metadata...
af: Kopieer tans lêers en skryf metadata…

en: Copying files...
af: Kopieer tans lêers…

en: No %s format file present
af: Geen %s-formaatlêer teenwoordig

en: Paste and &search
af: Plak en &soek

en: &Paste
af: &Plak

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
af: Soek (Klik die ratikoon links vir gevorderde soek)

en: Start search
af: Begin soektog

en: Add Saved search
af: Voeg Bewaarde soektog toe

en: Edit Virtual library
af: Wysig Virtuele Biblioteek

en: Create Virtual library
af: Skep Virtuele Biblioteek

en: Virtual library &name:
af: Virtuelebiblioteek&naam:

en: &Search expression:
af: &Soekuitdrukking:

en: Create a Virtual library based on:
af: Skep ’n Virtuele biblioteek gebaseer op:

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Remove Virtual library
af: Verwyder Virtuele Biblioteek

en: Download
af: Laai af

en: Delete Saved search
af: Skrap Bewaarde soektog

en: %s books
af: %s boeke

en: Current book
af: Huidige boek

en: Other book
af: Ander boek

en: Choose path
af: Kies pad

en: Book (%s)
af: Boek (%s)

en: Favorites
af: Gunstelinge

en: Armenian
af: Armeens

en: Coptic
af: Kopties

en: Georgian
af: Georgies

en: Gothic
af: Goties

en: Greek and Coptic
af: Grieks en Kopties

en: Old italic
af: Ouditaliaans

en: Arabic
af: Arabies

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Mongolian
af: Mongools

en: Tibetan
af: Tibetaans

en: Bengali
af: Bengalees

en: Gujarati
af: Goedjarati

en: Malayalam
af: Malabaars

en: Oriya
af: Oria

en: Telugu
af: Teloegoe

en: Javanese
af: Javanees

en: Lao
af: Laoties

en: Sundanese
af: Soedanees

en: Thai
af: Tais

en: Other
af: Ander

en: Other symbols
af: Ander simbole

en: Copy %s to clipboard
af: Kopieer %s na knipbord

en: line: %d
af: lyn: %d

en:  column: %d
af: kolom: %d

en: Information
af: Inligting

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Choose the folder into which the files will be placed
af: Kies die vouer waarbinne die lêers geplaas sal word

en: Create new folder
af: Skep nuwe vouer

en: Enter a name for the new folder
af: Voer ’n naam vir die nuwe vouer in

en: Folder name
af: Vouernaam

en: Create new book
af: Skep nuwe boek

en: &Authors:
af: &Outeurs:

en: &Language:
af: &Taal:

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Custom
af: Pasgemaak

en: Language
af: Taal

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
af: Allerlei

en: Search Table of Contents
af: Deursoek Inhoudsopgawe

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
af: Pad na biblioteek te lank. Moet minder as %d karakters wees.

en: Change library
af: Verander biblioteek

en: Change library to:
af: Verander biblioteek na:

en: Books in your library
af: Boeke in u biblioteek

en: Library:
af: Biblioteek:

en: Change calibre library to:
af: Verander calibre-biblioteek na:

en: English
af: Engels

en: You
af: U

en: Scheduled
af: Geskeduleer

en: Main menu
af: Hoofkieslys

en: Section menu
af: Afdelingkieslys

en: Articles
af: Artikels

en: OK
af: Goed
