calibre - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: Support calibre
nn: Støtt calibre

en: Contribute to support calibre development
nn: Bidra for å støtta utviklinga av calibre

en: page
nn: side

en: Does absolutely nothing
nn: Gjer absolutt ingenting

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Base
nn: Basis

en: Customize
nn: Tilpass

en: Cannot configure
nn: Klarer ikkje å endra innstillingane

en: File type
nn: Filtype

en: Metadata reader
nn: Metadata-lesar

en: Metadata writer
nn: Metadata-skrivar

en: Catalog generator
nn: Kataloglagar

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Store
nn: Butikk

en: An e-book store.
nn: Ein e-bokhandel.

en: Extract cover from comic files
nn: Finn omslag i teikneseriefiler

en: Download news from the internet in e-book form
nn: Last ned nyhende frå internett som e-bok

en: Restart calibre
nn: Start calibre på nytt

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
nn: Opna mappa som inneheld bokfilene i calibre-biblioteket ditt

en: Large
nn: Butikk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Coptic
nn: Koptisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Gothic
nn: Gotisk

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Avestan
nn: Avestisk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Phoenician
nn: Fønikisk

en: Mongolian
nn: Mmongolsk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Balinese
nn: Balinesisk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Lao
nn: Laotisk

en: Sundanese
nn: Sundanesisk

en: Tagalog
nn: Filipino

en: English
nn: Engelsk
