calibre - en to uz@Latn translation catalogue (11 entries)

en: Start
uz@Latn: Boshlash

en: Support calibre
uz@Latn: Calibreni qo'llab quvvatlash

en: Contribute to support calibre development
uz@Latn: Calibreni rivojlantirishga hissa qo'shish

en: page
uz@Latn: sahifa

en: Unknown
uz@Latn: Noma'lum

en: Base
uz@Latn: Baza

en: File type
uz@Latn: Fayl tipi

en: Metadata reader
uz@Latn: Metadata o'quvchi

en: Metadata writer
uz@Latn: Metadata yozuvchi

en: Catalog generator
uz@Latn: Katalog generatori

en: Library closed
uz@Latn: Kutubxona yopiq
