calibre - en to be translation catalogue (388 entries)

en: Start
be: Пачаць

en: [options]
be: [Параметры]

en:  seconds
be:  секунд

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Price
be: Кошт

en: Details
be: Падрабязнасці

en: no
be: не

en: yes
be: так

en: Name
be: Імя

en: Medium
be: Сярэдні

en: High
be: Высокі

en: Low
be: Нізкі

en: Does absolutely nothing
be: Нічога не робіць

en: Unknown
be: Невядома

en: Base
be: Базавы

en: Customize
be: Наладзіць

en: Cannot configure
be: Немагчыма наладзіць

en: File type
be: Тып файла

en: Metadata reader
be: Чытальнік метаданых

en: Metadata writer
be: Запісвацель метаданых

en: Catalog generator
be: Генератар каталога

en: Preferences
be: Налады

en: Store
be: Крама

en: Extract cover from comic files
be: Узяць вокладку з файлаў коміксаў

en: Read metadata from %s files
be: Счытаць метаданыя з %s файлаў

en: Add books to calibre or the connected device
be: Дадаць кнігі ў calibre альбо на падлучаную прыладу

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
be: Счытаць анатацыі з падлучанага Kindle (эксперыментальная функцыя)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
be: Згенераваць каталог кніг вашай бібліятэкі calibre

en: Delete books from your calibre library or connected device
be: Выдаліць кнігі з бібліятэкі calibre альбо падлучанай прылады

en: Edit the metadata of books in your calibre library
be: Рэдагаваць метаданыя кніг з вашай бібліятэкі

en: Read books in your calibre library
be: Чытаць кнігі з бібліятэкі

en: Filter/transform the tags for books in the library
be: Фільтраваць/змяніць пазнакі кніг з бібліятэкі

en: Export books from your calibre library to the hard disk
be: Экспартаваць кнігі з бібліятэкі на цвёрды дыск

en: Restart calibre
be: Перазапусціць calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
be: Адкрыць каталог з файламі кніг вашай бібліятэкі

en: Send books to the connected device
be: Пераслаць кнігі на падлучаную прыладу

en: Browse the calibre User Manual
be: Зазірнуць у дапаможнік

en: Customize calibre
be: Наладзіць calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
be: Хуткі пошук кніг, падобных да вылучанай

en: Copy books from the device to your calibre library
be: Капіяваць кнігі з прылады ў вашую бібліятэку

en: Copy a book from one calibre library to another
be: Капіяваць кнігі з адной бібліятэкі calibre у іншыя

en: Choose a random book from your calibre library
be: Абраць выпадковую кнігу з бібліятэкі

en: Sort the list of books
be: Сартаваць кнігі ў спісе

en: Interface
be: Выгляд

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
be: Наладзіць паліцы прылад і меню, змяніць даступныя дзеянні

en: Searching
be: Прагляд

en: Conversion
be: Пераўтварэнне

en: Adding books
be: Даданне кніг

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
be: Налады чытання метаданых падчас дадання кніг

en: Saving books to disk
be: Захаванне кніг на дыску

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
be: Налады экспарту файлаў з базы даных на дыск

en: Sending books to devices
be: Перадача кніг на прылады

en: Advanced
be: Налады

en: Sharing books by email
be: Сінхранізацыя  кніг праз электронную пошту

en: Sharing
be: Сінхранізацыя

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
be: Налады сінхранізацыі праз электронную пошту. Спампаваныя навіны могуць аўтаматычна адпраўляцца на вашыя прылады

en: Sharing over the net
be: Сінхранізацыя праз інтэрнэт

en: Metadata download
be: Спампоўванне метаданых

en: Ignored devices
be: Ігнаруемыя прылады

en: Plugins
be: Убудовы

en: Catalog
be: Каталог

en: News
be: Навіны

en: Yes
be: Так

en: Name:
be: Назва:

en: removed
be: выдалена

en: Field name
be: Назва поля

en: Title
be: Назва

en: today
be: сёння

en: yesterday
be: учора

en: Disabled
be: Адключана

en: Page
be: Старонка

en: Plain text
be: Звычайны тэкст

en: No data
be: Даныя адсутнічаюць

en: Notes
be: Заўвагі

en: Text
be: Тэкставы

en: No
be: Не

en: Comments
be: Каментары

en: Author
be: Аўтар

en: Tag 1
be: Пазнака 1

en: Tag 2
be: Пазнака 2

en: Book title
be: Назва кнігі

en: Book author(s)
be: Аўтары кнігі

en: Book ISBN
be: ISBN кнігі

en: Large
be: Вялікія

en: Index
be: Змест

en: Glossary
be: Гласарый

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: (Untitled)
be: (Без назвы)

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Date
be: Дата

en: Show system tray icon
be: Паказваць значок на прасторы апавяшчэнняў

en: ERROR:
be: ПАМЫЛКА:

en: Show this confirmation again
be: Паказаць гэтае пацверджанне зноў

en: All files
be: Усе файлы

en: Add books
be: Дадаць кнігі

en: Are you sure?
be: Вы ўпэўненыя?

en: Toolbars
be: Паліца прылад

en: none
be: няма

en: Rename
be: Змяніць назву

en: Not found
be: Не знойдзена

en: &OK
be: &Добра

en: &Undo
be: &Адрабіць

en: Failed
be: Няўдача

en: Finished
be: Скончыўся

en: Convert books
be: Пераўтварыць кнігі

en: &Copy
be: &Капіяваць

en: &Move
be: &Перамясціць

en: No library
be: Няма бібліятэкі

en: Canceled
be: Скасавана

en: Deleting...
be: Выдаленне...

en: Deleted
be: Выдалена

en: Delete books
be: Выдаліць кнігі

en: Remove books
be: Выдаліць кнігі

en: Remove selected books
be: Выдаліць абраныя кнігі

en: Cannot delete
be: Не атрымалася выдаліць

en: Send to device
be: Адправіць на прыладу

en: Download metadata and covers
be: Спампаваць метаданыя і вокладкі

en: M
be: М

en: Download failed
be: Спампаваць не атрымалася

en: Metadata download completed
be: Спампоўванне метаданых завершана

en: Download log
be: Лог спампоўкі

en: Metadata download complete
be: Спампоўванне метаданых завершана

en: &Stop
be: &Спыніць

en: Help
be: Даведка

en: Invalid name
be: Хібная назва

en: About
be: Пра праграму

en: P
be: Р

en: Sections
be: Раздзелы

en: Restart
be: Перазапуск

en: Quickview
be: Хуткі прагляд

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: K
be: К

en: T
be: Т

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: View
be: Праглядзець

en: Add
be: Дадаць

en: contains
be: утрымлівае

en: Copy
be: Капіяваць

en: Paste
be: Уставіць

en: Select all
be: Вылучыць усё

en: Search
be: Пошук

en: Path
be: Шлях

en: Number
be: Нумар

en: Catalogs
be: Каталогі

en: Read book
be: Чытаць кнігу

en: Value
be: Значэнне

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Presets
be: Профілі

en: Save
be: Захаваць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Other options
be: Іншыя параметры

en: Underline
be: Падкрэсліванне

en: Superscript
be: Верхні індэкс

en: Subscript
be: Ніжні індэкс

en: Undo
be: Адмяніць

en: Redo
be: Вярнуць

en: Cut
be: Выразаць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Normal
be: Звычайны

en: &File
be: &Файл

en: Images
be: Выявы

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Hide
be: Хаваць

en: Show
be: Паказваць

en: Debug
be: Адсочваць хібы

en: Metadata
be: Метаданыя

en: Open book
be: Адкрыць кнігу

en: &Previous
be: &Папярэдняе

en: &Next
be: &Наступнае

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: &Add
be: &Дадаць

en: &Remove
be: &Выдаліць

en: &Save
be: &Захаваць

en: Convert
be: Пераўтварыць

en: General
be: Асноўнае

en: Choose color
be: Абраць колер

en: &Name:
be: &Назва

en: &Text
be: &Тэкст

en: Edit rule
be: Рэдагаваць правіла

en: &Import
be: &Імпартаваць

en: Today
be: Сёння

en: Error
be: Памылка

en: Configure %s
be: Наладзіць %s

en: Device
be: Прылада

en: Show device information
be: Паказваць інфармацыю пра прыладу

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Configure
be: Канфігурацыя

en: Format
be: Фармат

en: ERROR
be: ПАМЫЛКА

en: day(s)
be: дні

en: Go
be: Пачаць

en: Size
be: Памер

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Link
be: Спасылка

en: Color
be: Колер

en: Calculating...
be: Падлік...

en: &Search
be: &Шукаць

en: Authors
be: Аўтары

en: &Retry
be: П&аўтарыць

en: Cas&e sensitive
be: Улічваць &памер літар

en: &Clear
be: &Ачысціць

en: All
be: Усё

en: Status
be: Статус

en: Description
be: Апісанне

en: Install %s
be: Усталяваць %s

en: &Refresh
be: &Абнавіць

en: &Close
be: &Закрыць

en: days
be: дзён

en: Account
be: Акаўнт

en: never
be: ніколі

en: Yesterday
be: Учора

en: &Edit
be: &Рэдагаванне

en: Kind:
be: Выгляд:

en: Add icon
be: Дадаць значок

en: Size:
be: Памер:

en: Downloading %s
be: Спампоўванне %s

en: News:
be: Навіны:

en: Test
be: Праверка

en: Title:
be: Назва:

en: Find next
be: Знайсці наступнае

en: None
be: Няма

en: &Abort
be: &Скасаваць

en: ZIP files
be: Файлы ZIP

en: All books
be: Усе кнігі

en: Progress
be: Прагрэс

en: &Custom
be: &Адвольна

en: Done
be: Завершана

en: Library
be: Бібліятэка

en: Delete library
be: Выдаліць бібліятэку

en: Unknown chapter
be: Невядомы раздзел

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Edit notes
be: Рэдагаваць нататкі

en: Size (MB)
be: Памер (Мб)

en: Description:
be: Апісанне:

en: Unhandled error
be: Неапрацаваная памылка

en: Remove
be: Сцерці

en: Export
be: Экспарт

en: Ascending
be: Да павелічэння

en: Descending
be: Да памяншэння

en: Center
be: Цэнтр

en: Left
be: Па леваму краю

en: Right
be: Па праваму краю

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Пераслаць

en: Next match
be: Наступнае супадзенне

en: &Quit
be: &Выйсці

en: &Redo
be: &Паўтарыць

en: Next
be: Наступная

en: Previous
be: Папярэдняя

en: Change cover
be: Змяніць вокладку

en: Searching...
be: Пошук…

en: Command line:
be: Радок загадаў:

en: No application selected
be: Праграма не абраная

en: Choose a folder
be: Абраць каталог

en: Very low
be: Вельмі нізкі

en: Type
be: Тып

en: Subject
be: Тэма

en: Alias
be: Псеўданім

en: Key
be: Ключ

en: Template
be: Шаблон

en: Never
be: Ніколі

en: Bottom
be: Знізу

en: Top
be: Зверху

en: Disable
be: Адключаны

en: Default
be: Прадвызначана

en: Off
be: Адкл.

en: Small
be: Малыя

en: Always
be: Заўсёды

en: Source
be: Крыніца

en: files
be: файлы

en: &Replace
be: &Замяніць

en: Replace
be: Замяніць

en: Separator
be: Падзяляльнік

en: Copying files...
be: Капіяванне файлаў...

en: &Paste
be: &Уставіць

en: Filter
be: Фільтраваць

en: No name
be: Без назвы

en: &None
be: &Нічога

en: Enabled
be: Уключана

en: Time
be: Час

en: Display
be: Адлюстраванне

en: Download
be: Спампаваць

en: Home
be: Хатні каталог

en: Reload
be: Перачытаць

en: Find
be: Знайсці

en: Split
be: Падзяліць

en: Configure Read aloud
be: Наладзіць чытанне ўголас

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Discard
be: Адмяніць

en: Favorites
be: Выбранае

en: Other
be: Іншыя

en: Information
be: Звесткі

en: Warning
be: Увага

en: Font
be: Шрыфт

en: Image
be: Выява

en: Left panel
be: Левая панэль

en: Right panel
be: Правая панэль

en: &Options
be: &Параметры

en: No name specified
be: Няма пазначанай назвы

en: &Language:
be: &Мова інтэрфейсу:

en: &Background
be: &У фоне

en: Open %s
be: Адкрыць %s

en: image
be: выявы

en: Files
be: Файлы

en: Embedded
be: Убудаваны

en: Background color:
be: Колер фону:

en: Custom
be: Адвольна

en: Resolution
be: Раздзяляльная здольнасць

en: Target
be: Мэта

en: Language
be: Мова

en: &Name
be: &Назва

en: Open files
be: Адкрытыя файлы

en: Selected files
be: Абраныя файлы

en: Down
be: Уніз

en: Up
be: Уверх

en: Remo&ve
be: Выда&ліць

en: &Case sensitive
be: &Зважаць на рэгістр

en: Case sensitive
be: Зважаць на рэгістр

en: &Find
be: &Шукаць

en: &Add word
be: &Дадаць слова

en: Paste from clipboard
be: Уставіць з буфера абмену

en: Close tab
be: Закрыць укладку

en: Quit
be: Выйсці

en: Edit Table of Contents
be: Рэдагаваць змест

en: Insert special character
be: Уставіць адвольны знак

en: &View
be: &Выгляд

en: &Help
be: &Дапамога

en: Windows
be: Вокны

en: Video
be: Відэа

en: Quit calibre
be: Выйсці з calibre

en: &New
be: &Новы

en: You
be: Вы

en: Cu&t
be: &Выразаць

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Setup
be: Наладзіць

en: &Show
be: &Паказваць

en: Symbols
be: Сімвалы

en: Genres
be: Жанры

en: error in
be: памылка ў

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en:  (%s books)
be:  (%s кніг)

en: The title
be: Загаловак

en: The authors
be: Аўтары

en: The tags
be: Пазнакі

en: The series
be: Серыі

en: The rating
be: Рэйтынг

en: The date
be: Дата

en: Show
be: Паказваць

en: default
be: прадвызначана

en: Add a new user
be: Дадаць новага карыстальніка

en: Remove a user
be: Выдаліць карыстальніка

en: TAGS: %s<br />
be: ПАЗНАКІ: %s<br />

en: Books in your library
be: Кнігі ў вашай бібліятэцы

en: Library:
be: Бібліятэка:

en: Options
be: Параметры

en: Waiting...
be: Чакае...

en: Stopped
be: Спынілася

en: Working...
be: Працуе...

en: English
be: Англійская

en: Select All
be: Абраць усё

en: Copy Link
be: Скапіяваць спасылку

en: &Select All
be: &Абраць усё

en: missing )
be: Адсутнічае )

en: %s Document
be: %s Дакумент

en: Scheduled
be: Па графіку

en: Main menu
be: Галоўнае меню

en: OK
be: Добра

en: Save All
be: Захаваць усё

en: Open
be: Адкрыць

en: &Yes
be: &Так

en: Yes to &All
be: Т&ак для ўсіх

en: &No
be: &Не

en: N&o to All
be: Н&е для ўсіх

en: Abort
be: Скасаваць

en: Retry
be: Паўтарыць

en: Close
be: Закрыць

en: Apply
be: Ужыць

en: Reset
be: Скінуць

en: Select Color
be: Абраць колер

en: &Basic colors
be: &Базавыя колеры

en: &Custom colors
be: &Адвольныя колеры

en: Select Font
be: Абраць шрыфт

en: &Font
be: &Шрыфт:

en: Font st&yle
be: Ст&ыль шрыфту

en: &Size
be: &Памер

en: Effects
be: Эфекты
