calibre - en to ka translation catalogue (989 entries)

en: Start
ka: დაწყება

en:  seconds
ka:  წამი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: &Change
ka: &ცვლილება

en: Price
ka: ფასი

en: yes
ka: დიახ

en: Newest
ka: უახლესი

en: Medium
ka: საშუალო

en: High
ka: მაღალი

en: Low
ka: დაბალი

en: Recycle Bin
ka: სანაგვე ყუთი

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Does absolutely nothing
ka: საერთოდ არაფერს აკეთებს

en: Unknown
ka: უცნობია

en: Base
ka: ფუძე

en: Customize
ka: დარეგულირება

en: Cannot configure
ka: მორგება შეუძლებელია

en: File type
ka: ფაილის ტიპი

en: Metadata reader
ka: Metadata წამკითხავი

en: Metadata writer
ka: Metadata ჩამწერი

en: Catalog generator
ka: კატალოგის გენერატორი

en: User interface action
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის ქმედება

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Store
ka: მაღაზია

en: Extract cover from comic files
ka: ამოიღე გარეკანი კომიქსების ფაილებიდან

en: Read metadata from %s files
ka: წაიკითხე metadata %s ფაილებიდან

en: Set metadata in %s files
ka: ჩასვი metadata %s ფაილებში

en: Set metadata from %s files
ka: დააყენე metadata %s ფაილებიდან

en: Add books to calibre or the connected device
ka: დაამატე წიგნები კალიბრეს ან მიერთებულ მოწყობილობას

en: Delete books from your calibre library or connected device
ka: წაშალე წიგნები კალიბრედან ან მიერთებული მოწყობილობიდან

en: Edit the metadata of books in your calibre library
ka: შეასწორე წიგნის metadata კალიბრეს ბიბლიოთეკაში

en: Read books in your calibre library
ka: წაიკითხე წიგნები ტქვენს კალიბრე ბიბლიოთეკაში

en: Export books from your calibre library to the hard disk
ka: გაგზავნე წიგნები კალიბრეს ბიბლიოთეკიდან ვინჩესტერზე

en: Restart calibre
ka: დაარესტარტე კალიბრე

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
ka: გახსენი საქარალდე რომელიც შეიცავს წიგნის ფაილებს კალიბრე ბიბლიოთეკაში

en: Send books to the connected device
ka: გააგზავნე წიგნები მიერთებულ მოწყობილობაში

en: Browse the calibre User Manual
ka: ნახე კალიბრეს მომხმარებლის სახელმძღვანელო

en: Customize calibre
ka: დაარეგულირე კალიბრე

en: Copy a book from one calibre library to another
ka: დააკოპირე წიგნები ერთი კალიბრე ბიბლიოთეკიდან მეორეში

en: Choose a random book from your calibre library
ka: აირჩიე შემთხვევითი წიგნი თქვენ კალიბრე ბიბლიოთეკიდან

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
ka: მიიღე ახალი კალიბრე ფლაგინები ან განაახლე უკვე არსებულები

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Change the way calibre behaves
ka: შეცვალე კალიბრეს ქცევა

en: Add your own columns
ka: დაამათე თქვენი საკუთარი სვეტები

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
ka: დაამათე/ამოიღე თქვენი საკუთარი სვეტები კალიბრეს წიგნების სიაში

en: Searching
ka: იძებნება

en: Customize the way searching for books works in calibre
ka: დაარეგულირე როგორ მოიძებნოს წიგნები კალიბრეში

en: Conversion
ka: გადაყვანა

en: Common options
ka: საერთო პარამეტრები

en: Output options
ka: გამოტანის პარამეტრები

en: Adding books
ka: დამატება წიგნების

en: Saving books to disk
ka: ინახება წიგნები დისკზე

en: Sending books to devices
ka: იგზავნება წიგნები მოწყობილობაზე

en: Change metadata fields before saving/sending
ka: შეცვალე metadata არეები მანამ შეინახავ/გაგზავნი

en: Advanced
ka: დაწინაურებული

en: Create your own template functions
ka: შექმენი კაკუთარი ნიმუშის ფუნქციები

en: Sharing books by email
ka: გაზიარება წიგნების იმეილით

en: Sharing
ka: გაზიარება

en: Sharing over the net
ka: გაზიარება ქსელში

en: Metadata download
ka: მეტამონაცემების გადმოწერა

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Tweaks
ka: მცირე ცვლილებები

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
ka: მოირგე კლავიატურის კომბინაციები კალიბრესთვის

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Options specific to the output format.
ka: სპეციფიური პარამეტრები შედეგის ფორმატისთვის.

en: Options specific to the input format.
ka: სპეციფიური პარამეტრები შეყვანის ფორმატისთვის.

en: Input profile
ka: შეყვანის პროფილი

en: Output profile
ka: შედეგის პროფილი

en: Tablet
ka: ტაბლეტი

en: Suitable for use with any e-ink device
ka: გამოსადეგია ყველა ელ-მელნიანი მოწყობილობისთვის

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
ka: გამოსადეგია ყველა დიდ ეკრანიან ელ-მელნიანი მოწყობილობისთვის

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
ka: ეს პროფილი გათვლილია 5 დიუმიან JetBook-ისთვის.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
ka: ეს პროფილი გატვლილია SONY PRS ხაზისთვის. 500/505/700 და აშ, პეიზაჟის რეჟიმში. ძირითადათ გამოსადეგია კომიქსებისთვის.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
ka: ეს პროფილი გათვლილია Amazon Kindle DX-ისთვის.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
ka: ეს პროფილი გათვლილია Amazon Kindle Fire-ისთვის.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
ka: ეს პროფილი გათვლილია B&N Nook Color-ისთვის.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
ka: ეს პროფილი გათვლილია PocketBook Pro 900 სერიისთვის.

en: Installed plugins
ka: დაყენებული ფლაგინები

en: Local plugin customization
ka: ადგილობრივი ფლაგინების დარეგულირება

en: Disabled plugins
ka: გათიშული ფლაგინები

en: Enabled plugins
ka: ჩართული ფლაგინები

en: List all installed plugins
ka: ყველა დაყენებული ფლაგინის ჩამოთვლა

en: Enable the named plugin
ka: ჩართე დასახელებული ფლაგინი

en: Disable the named plugin
ka: გათიშე დასახელებული ფლაგინი

en: Catalog
ka: კატალოგი

en: News
ka: სიახლეები

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Yes
ka: დიახ

en: Name:
ka: სახელი:

en: added
ka: დამატებულია

en: removed
ka: ამოღებულია

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Title
ka: სათაური

en: show this help message and exit
ka: ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: Main
ka: მთავარი

en: Processed
ka: დამუშავებულია

en: today
ka: დღეს

en: yesterday
ka: გუშინ

en: unchecked
ka: გამორთულია

en: checked
ka: ჩართულია

en: empty
ka: ცარიელია

en: Communicate with S60 phones.
ka: დაუკავშირდი S60 ტელეფონებს.

en: Communicate with WebOS tablets.
ka: დაუკავშირდი WebOS ტაბლეტებს.

en: Not Implemented
ka: განხორციელებული არაა

en:  characters
ka:  სიმბოლო

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Collections
ka: კოლექციები

en: Advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Subtitle
ka: სუბტიტრები

en: Words:
ka: სიტყვები:

en: Pages:
ka: გვერდები:

en: Edit template
ka: ნიმუშის რედაქტირება

en: Added %s
ka: %s დაემატა

en: Unnamed
ka: უსახელო

en: DEBUG
ka: გამართვა

en: Page
ka: გვერდი

en: Start page
ka: საწყისი გვერდი

en: Abbreviations
ka: აბრევიატურები

en: No formatting
ka: ფორმატირების გარეშე

en: Plain text
ka: ტექსტი

en: Banner
ka: ბანერი

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: is less than
ka: ნაკლები, ვიდრე

en: is greater than
ka: მეტი, ვიდრე

en: No data
ka: მონაცემების გარეშე

en: %s is not a number
ka: %s რიცხვი არაა

en: Invalid number
ka: არასწორი ნომერი

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Table of Contents
ka: სარჩევი

en: Cover
ka: ყდა

en: Tag name
ka: ჭდის სახელი

en: Class name
ka: კლასის სახელი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Invalid action
ka: არასწორი ქმედება

en: Be more verbose
ka: უფრო მეტის ჩვენება

en: No
ka: არა

en: Author(s)
ka: ავტორი(ებ)ი

en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Producer
ka: პროდუსერი

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Series | Series
ka[0]: სერია
ka[1]: სერია

en: Languages
ka: ენები

en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Published
ka: გამოქვეყნებულია

en: Rights
ka: უფლებები

en: Author
ka: ავტორი

en: Tag 1
ka: ჭდე 1

en: Tag 2
ka: ჭდე 2

en: No file specified
ka: ფაილი მითითებული არაა

en: Wikipedia
ka: Wikipedia - უფასო ენციკლოპედია

en: Amazon
ka: ამაზონი

en: France
ka: საფრანგეთი

en: Germany
ka: გერმანია

en: UK
ka: დიდი ბრიტანეთი

en: Australia
ka: ავსტრალია

en: Italy
ka: იტალია

en: Japan
ka: იაპონია

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: India
ka: ინდოეთი

en: Netherlands
ka: ჰოლანდია

en: China
ka: ჩინეთი

en: Canada
ka: კანადა

en: Sweden
ka: შვედეთი

en: Large
ka: დიდი

en: Index
ka: ინდექსი

en: Glossary
ka: სარჩევი

en: Acknowledgements
ka: სხვა გამოყენებული პროექტები

en: Bibliography
ka: ბიბლიოგრაფია

en: Colophon
ka: კოლოფონი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Dedication
ka: მიძღვნა

en: Main text
ka: მთავარი ტექსტი

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: File too large
ka: ფაილი ძალიან დიდია

en: (Untitled)
ka: (უსახელო)

en: Rating
ka: შეფასება

en: Date
ka: თარიღი

en: Sidebar
ka: გვერდითა ზოლი

en: Show system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: WARNING:
ka: გაფთხილება:

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: Restart needed
ka: საჭიროა გადატვირთვა

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Books
ka: წიგნები

en: Comics
ka: კომიქსები

en: Archives
ka: არქივები

en: Are you sure?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: No book selected
ka: წიგნი არჩეული არაა

en: Toolbars
ka: &ხელსაწყოთა ზოლები

en: Keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Choose an icon
ka: აირჩიეთ ხატულა

en: Rename
ka: %1 სურათის სახელის გადარქმევა

en: Not found
ka: ნაპოვნი არაა

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: Success
ka: წარმატება

en: Failed
ka: შეცდომა

en: No problems found
ka: პრობლემები აღმოჩენილი არაა

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Not allowed
ka: დაუშვებელია

en: completed
ka: დასრულებულია

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: &Move
ka: &სვლა

en: Select &all
ka: ყველაფრის &მონიშვნა

en: &Copy to clipboard
ka: &ბუფერში კოპირება

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Cannot delete
ka: წაშლის შეცდომა

en: Stopping
ka: შეჩერება

en: E
ka: ეგზა

en: M
ka: მეგა

en: Download failed
ka: გადმოწერის შეცდომა

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: F
ka: პ

en: Help
ka: დახმარება

en: Invalid name
ka: არასწორი სახელი

en: Enter a value:
ka: შეიყვანეთ მნიშვნელობა:

en: N
ka: ჩ

en: About
ka: შესახებ

en: P
ka: პეტა

en: Sections
ka: სექციები

en: Restart
ka: გადატვრთვა

en: S
ka: კ

en: Sort by
ka: დალაგება

en: Show this message again
ka: ამ შეტყობინების კიდევ ჩვენება

en: T
ka: ტერა

en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

en: View
ka: ხედი

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Add
ka: დამატება

en: starts with
ka: იწყება

en: does not start with
ka: არ იწყება

en: ends with
ka: მთავრდება

en: does not end with
ka: არ მთავრდება

en: Change
ka: შეცვლა

en: Capitalize
ka: დიდი ასოთი აღნიშვნა

en: contains
ka: შეიცავს

en: Donate
ka: შემოწირულობა

en: Edit
ka: ჩასოწრება

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Path to file
ka: ბილიკი ფაილამდე

en: Selected text
ka: მონიშნული ტექსტი

en: Search
ka: ძებნა

en: JPEG images
ka: JPEG გამოსახულებები

en: Path
ka: მისამართი

en: output
ka: გამოტანა

en: Form
ka: ფორმა

en: Number
ka: რიცხვი

en: Catalogs
ka: კატალოგები

en: unspecified
ka: მიუთითებელი

en: regex error: %s
ka: რეგექსის შეცდომა: %s

en: Preset name:
ka: პრესეტის სახელი:

en: Delete Rule
ka: წესის წაშლა

en: False
ka: ტყუილი

en: True
ka: სიმართლე

en: Field
ka: ველი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Delete
ka: წაშლა

en: &Descriptions
ka: &აღწერილობა

en: Prefixes
ka: პრეფიქსები

en: Reset to default
ka: ნაგულისხმებ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Other options
ka: სხვა პარამეტრები

en:  inch
ka:  დუიმი

en: Toggle
ka: გადართვა

en: Bold
ka: მუქი

en: Italic
ka: დახრილი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Strikethrough
ka: ხაზგადასმული

en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

en: Align left
ka: მარცხნვ სწორება

en: Align center
ka: ცენტრზე სწორება

en: Align right
ka: მარჯვნივ სწორება

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: აღდგენა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Foreground color
ka: წინა პლანის ფერი

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Insert separator
ka: გამყოფის ჩასმა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Upper case
ka: მაღალი რეგისტრი

en: Lower case
ka: ქვედა რეგისტრი

en: Title case
ka: სათაურის რეგისტრი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Choose image
ka: გამოსახულების არჩევა

en: Invalid URL
ka: არასწორი URL

en: Images
ka: გამოსახულებები

en: Choose file
ka: ფაილის არჩევა

en: &Width:
ka: &სიგანე:

en: &Height:
ka: &სიმაღლე:

en: Open link
ka: ბმულის გახსნა

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Change case
ka: რეგისტრის შეცვლა

en: Hide
ka: დამალვა

en: Show
ka: ჩვენება

en: input
ka: შეტანა

en: off
ka: გამორთული

en: Keep &aspect ratio
ka: საწყისი ფარდობის &შენარჩუნება

en: &Wide
ka: &ფართო

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Paper si&ze:
ka: &ფურცლის ზომა:

en:  KB
ka:  კბ

en: &Genre:
ka: &ჟანრი:

en:  pt
ka:  წრტ

en: Original
ka: საწყისი

en: Base font si&ze:
ka: საბაზისო ფონტის &ზომა:

en: &Fonts
ka: &ფონტები

en: No change
ka: ცვლილების გარეშე

en: &Layout
ka: &განლაგება

en: &Colors
ka: &ფერები

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

en: Error reading file
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა

en: &Title:
ka: &სათაური:

en: Default profile
ka: ნაგულისხმები პროფილი

en: unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Page setup
ka: გვერდის პარამეტრები

en: Profile description
ka: პროფილის აღწერა

en: Margins
ka: გვერდის ველები

en: &Left:
ka: &მარცხენა:

en: Unchanged
ka: შეუცვლელი

en: &Top:
ka: &ზედა:

en: &Right:
ka: &მარჯვენა:

en: &Bottom:
ka: &ქვედა:

en: &Unit:
ka: &ერთეული:

en: S&tandard font:
ka: &სტანდარტული ფონტი:

en: &Test
ka: შემო&წმება

en: &Previous
ka: &წინა

en: &Next
ka: &შემდეგი

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: &Load
ka: &ჩატვირთვა

en: Convert
ka: გარდაქმნა

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Markdown
ka: მარკდაუნი

en: General
ka: მთავარი

en: Plain
ka: უბრალო

en: Choose color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: &Styles
ka: &სტილები

en: &Text
ka: &ტექტი

en: Cannot remove
ka: წაშლის შეცდომა

en: Theme name:
ka: თემის სახელი:

en: Edit rule
ka: წესის ჩასწორება

en: E&xport
ka: &გატანა

en: &Import
ka: &შემოტანა

en: Undefined
ka: გაურკვეველი

en: Today
ka: დღეს

en: Apply changes
ka: ცვლილებების გადატარება

en: No device
ka: მოწყობილობის გარეშე

en: No card
ka: ბარათის გარეშე

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Configure
ka: მორგება

en: Configure this view
ka: ხედის მორგება

en: &Open with...
ka: &გამხსნელი პროგრამა...

en: Format
ka: ფორმატი

en: Convertible
ka: გარდაქმნადი

en: Scanning...
ka: ძებნა ...

en: Edit text
ka: ტექსტის ჩასწორება

en: ERROR
ka: შეცდომა

en: day(s)
ka: დღე(ები)

en: Feed &URL:
ka: ლენტის &URL:

en: Go
ka: გადასვლა

en: Invalid input
ka: არასწორი შეყვანა

en: &Sort by:
ka: &დალაგება:

en: Size
ka: ზომა

en: Location
ka: მდებარეობა

en: No matches found
ka: არაფერი მოიძებნა

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Link
ka: Ბმული

en: Fi&lter
ka: &ფილტრი

en: S&earch
ka: &ძებნა

en: HTML files
ka: HTML ფაილები

en: Color
ka: ფერი

en: Empty value
ka: ცარიელი მნიშვნელობა

en: Total:
ka: ჯამი:

en: Current:
ka: მიმდინარე:

en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

en: No folder selected
ka: საქაღალდე არჩეული არაა

en: &Search
ka: &ძებნა

en: Authors
ka: ავტორები

en: Copied
ka: კოპირებულია

en: &Retry
ka: &თავიდან ცდა

en: Working
ka: მუშაობს

en: Lower Case
ka: ქვედა რეგისტრი

en: Upper Case
ka: მაღალი რეგისტრი

en: Title Case
ka: სათაურის რეგისტრი

en: Regular expression
ka: რეგულარულ გამოსახულება

en: &Template:
ka: &შაბლონი:

en: &Replace with:
ka: &ჩანცვლება:

en: &Clear
ka: &გასუფთავება

en:  days
ka:  დღე

en: OPML files
ka: OPML ფაილები

en: System default
ka: სისტემის ნაგულისხმები

en: Light
ka: ღია

en: Dark
ka: ბნელი

en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

en: &Username:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

en: &Password:
ka: &პაროლი:

en: All
ka: ყველა

en: Installed
ka: ჩადგმულია

en: Not installed
ka: დაყენებული არაა

en: Update available
ka: ხელმისაწვდომია განახლება

en: Status
ka: სტატუსი

en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Released
ka: გამოცემის თარიღი

en: Description
ka: აღწერა

en: &Install
ka: &დაყენება

en: Aborting...
ka: გაუქმება...

en: Refresh
ka: განახლება

en: &Refresh
ka: &განახლება

en: &Close
ka: დაკე&ტვა

en: every hour
ka: ყოველ საათში

en: days
ka: დღე

en: &Account
ka: &ანგარიში

en: &Advanced
ka: &დამატებითი

en: Account
ka: ანგარიში

en: (optional)
ka: (არასავალდებულო)

en: never
ka: არასოდეს

en: equal to
ka: უდრის

en: before
ka: მითითებულ დრომდე

en: after
ka: მითითებულ დროის შემდეგ

en: &Author:
ka: &ავტორი:

en: months
ka: თვე

en: weeks
ka: კვირა

en: years
ka: წელი

en: ago
ka: წინ

en: This month
ka: ამ თვეში

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: Invalid port number
ka: პორტის არასწორი ნომერი

en: F&ilter
ka: &ფილტრი

en: &Back
ka: &უკან

en: Go back
ka: უკან დაბრუნება

en: Select icon
ka: არჩიეთ ხატულა

en: Discard changes?
ka: გავაუქმო ცვლილებები?

en: &Continue
ka: &გაგრძელება

en: Kind:
ka: ტიპი:

en: &Go
ka: &გადასვლა

en: &Line:
ka: &ხაზი:

en: Font:
ka: ფონტი:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Downloading %s
ka: გადმოწერა - %s

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: finished
ka: დასრულებული

en: &Address
ka: &მისამართი

en: &Subject
ka: &სათაური

en: Invalid email address
ka: ელ-ფოსტის არასწორი მისამართი

en: No recipients
ka: მიმღებების გაერშე

en: Could not send
ka: ვერ ვაგზავნი

en: Regular &expression
ka: &რეგულარული გამოსახულება

en: Test
ka: შემოწმება

en: File &name:
ka: ფაილის &სახელი:

en: Title:
ka: სათაური:

en: No match
ka: არ ემთხვევა

en: Authors:
ka: ავტორები:

en: Series:
ka: სერიები:

en: Publisher:
ka: გამომცემელი:

en: Comments:
ka: კომენტარები:

en: Find next
ka: მომდევნოს მოძებნა

en: Find previous
ka: წინანდელის ძიება

en: None
ka: არა

en: WARNING
ka: გაფრთხილება

en: &Slow
ka: &ნელი

en: &Fast
ka: &სწრაფი

en: Unknown author
ka: უცნობი შეცდომა

en: Expand all
ka: ყველას გაშლა

en: Collapse all
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Mark
ka: დანიშვნა

en: &Version:
ka: &ვერსია:

en: &License:
ka: &ლიცენზია:

en: &Abort
ka: გაუქმება

en: Popularity
ka: პოპულარობა

en: &Rotate
ka: &შემობრუნება

en: Choose a file to save to
ka: აირჩიეთ შესანახი ფაილი

en: Layout
ka: განლაგება

en: Job
ka: დავალება

en: Progress
ka: პროგრესი

en: Start time
ka: დაწყების დრო

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

en: &Custom
ka: &ხელით

en: &Shortcut:
ka: &მალსახმობი:

en: Done
ka: დასრულებულია

en: No matches
ka: დათხვევა არ არსებობს

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Sort
ka: სორტი

en: Bookmark
ka: სანიშნი

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Highlights
ka: განათება

en: Save to file
ka: ფაილში შენახვა

en: Type:
ka: ტიპი:

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: Formats
ka: ფორმატები

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Unhandled error
ka: დაუმუშავებელი შეცდომა

en: Export selected
ka: მონიშნულის გატანა

en: Select none
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Remove
ka: ზონის ამოღება

en: Export
ka: ექსპორტი

en: Minimum size:
ka: მინიმალური ზომა:

en: Maximum size:
ka: მაქსიმალური ზომა:

en: pixels
ka: პიქსელი

en: Ascending
ka: ზრდის მიხედვით

en: Descending
ka: Დაღმავალი

en: Center
ka: ცენტრი

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Bold font
ka: სქელი ფონტი

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: &Preferences
ka: &გამართვა

en: &Quit
ka: &გასვლა

en: &Redo
ka: &გამეორება

en: &Number:
ka: &რიცხვი:

en: &Browse
ka: &არჩევა

en: Invalid identifier
ka: არასწორი იდენტიფიკატორი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Previous
ka: წინა

en: &Metadata
ka: &მეტამონაცემები

en: &Comments
ka: &კომენტარები

en: Please wait
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: Command line:
ka: ბრძანების სტრიქონი:

en: No selection
ka: არაფერია მონიშნული

en: No application selected
ka: პროგრამა არაა არჩეული

en: Choose a folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Invalid folder
ka: არასწორი საქაღალდე

en: Very low
ka: ძალიან დაბალი

en: All columns
ka: ყველა სვეტი

en: is equal to
ka: უდრის

en: does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Enter a number
ka: შეიყვანეთ ნომერი

en: Invalid condition
ka: არასწორი პირობა

en: color
ka: ფერი

en: Rules
ka: წესები

en: Order
ka: დალაგება

en: Type
ka: ტიპი

en: Edited
ka: ჩასწორებულია

en: Yes/No
ka: დიახ/არა

en: Now
ka: ახლა

en: People
ka: ხალხი

en: Names
ka: სახელები

en: &Both
ka: &ორივე

en: Colors:
ka: ფერები:

en: &Default value:
ka: &ნაგულისხმები მნიშვნელობა:

en: Email
ka: ელ-ფოსტა

en: Subject
ka: შინაარსი

en: Alias
ka: სინონიმი

en: Key
ka: გასაღები

en: Template
ka: ნიმუში

en: Never
ka: არასდროს

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Top
ka: ზემოთ

en:  cm
ka:  სმ

en: Disable
ka: გამორთვა

en:  MB
ka:  მბ

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Middle
ka: შუა

en: Off
ka: გამორთული

en: Small
ka: პატარა

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Wide
ka: ფართო

en: Narrow
ka: ვიწრო

en: Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

en: Icon si&ze:
ka: ხატულის &ზომა:

en: version
ka: ვერსია

en: Save changes
ka: ცვლილებების დამახსოვრება

en: Source
ka: წყარო

en: Published date
ka: გამოქვეყნების დრო

en: Set as default
ka: ნაგულისხმებად დაყენება

en: No source selected
ka: წყარო არჩეული არაა

en: &Select all
ka: ყველაფრის &მონიშვნა

en:  secs
ka:  წამი

en:  minutes
ka:  წუთი

en: files
ka: ფაილი

en: Add plugin
ka: დამატების დამატება

en: Match all
ka: ემთხვევა ყველას

en: Match any
ka: ემთხვევა ნებისმიერს

en: &Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Choose a file
ka: ფაილის არჩევა

en: Add new user
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება

en: &Repeat password:
ka: &გაიმეორეთ პაროლი:

en: Empty password
ka: ცარიელი პაროლი

en: Invalid password
ka: არასწორი პაროლი

en: Allow access to:
ka: წვდომის მიცემა:

en: Book
ka: წიგნი

en: URL type:
ka: URL-ის ტიპი:

en: URL:
ka: მისამართი:

en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

en: D&elete
ka: &წაშლა

en: C&reate
ka: &შექმნა

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Separator
ka: გამყოფი

en: View log
ka: ჟურნალის ნახვა

en: Copying files...
ka: მიმდინარეობს ფაილების ასლის გაკეთება...

en: Error while saving
ka: შეცდომა შენახვისას

en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: Start search
ka: ძებნის დაწყება

en: No name
ka: უსახელო

en: Invalid search
ka: არასწორი ძებნა

en: &Description:
ka: &აღწერილობა:

en: Enabled:
ka: ჩართულია:

en: true
ka: სიმართლე

en: false
ka: მცდარი

en: Query
ka: მოთხოვნა

en: Enable:
ka: ცართვა:

en: &All
ka: &ყველა

en: &None
ka: არაფერი

en: &Invert
ka: ინვერსია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Configure...
ka: მორგება...

en: Time
ka: დრო

en: Display
ka: ჩვენება

en: Threads
ka: ნაკადები

en: Download:
ka: გადმოწერა:

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
ka: მაღაზია

en: Download...
ka: გადმოწერა...

en: No query
ka: მოთხოვნის გარეშე

en: Search by author
ka: ავტორის მიხედვით ძიება

en: &Invert selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

en: Books:
ka: წიგნები:

en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: Home
ka: საწყისი

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Download completed
ka: გადმოწერა დასრულდა

en: New category
ka: ახალი კატეგორია

en: Children
ka: ბავშვები

en: Item
ka: ელემენტი

en: Delete item
ka: ჩანაწერის წაშლა

en: Find
ka: ძიება

en: Rename %s
ka: გადარქმევა %s

en: Delete %s
ka: %s: წაშლა

en: Search for
ka: ძებნა

en: Keep
ka: შენარჩუნება

en: Split
ka: გაყოფა

en: next
ka: შემდეგი

en: previous
ka: წინა

en: &Expand all
ka: &ყველას ამოკეცვა

en: &Collapse all
ka: &ყველას ჩაკეცვა

en: No items found
ka: ჩანაწერები ნაპოვნი არაა

en: Download finished
ka: გადმოწერა დასრულდა

en: Unsaved changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: File not found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Read-only file
ka: მხოლოდ-კითხვადი ფაილი

en: No changes
ka: Ცვლილებების გარეშე

en: Nothing to do
ka: არაფერია გასაკეთებელი

en: Enter line number
ka: შეიყვანეთ ხაზის ნომერი

en: File deleted
ka: ფაილი წაიშალა

en: Discard
ka: გაუქმება

en: Import
ka: იმპორტი

en: Unexpected error
ka: გაუთვალისწინებელი შეცდომა

en: Favorites
ka: რჩეულები

en: Armenian
ka: სომხური

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Georgian
ka: ქართული

en: Glagolitic
ka: გლაგოლიტური

en: Gothic
ka: გოთური

en: Greek and Coptic
ka: ბერძნული და კოპტური

en: Ogham
ka: ოგხამი

en: Runic
ka: რუნები

en: Shavian
ka: შავიური

en: Bamum
ka: ბამუმი

en: Ethiopic
ka: ეთიოპიური

en: N'Ko
ka: N'ko

en: Osmanya
ka: ოსმანია

en: Tifinagh
ka: ტიფინაგური

en: Vai
ka: ვაი

en: Arabic
ka: არაბული

en: Avestan
ka: ავესტანი

en: Cuneiform
ka: ლურსმული

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Imperial Aramaic
ka: იმპერიული არამეული

en: Lydian
ka: ლიდიური

en: Mandaic
ka: მანდეური

en: Old Persian
ka: ძველი სპარსული

en: Phoenician
ka: ფონეტიკური

en: Samaritan
ka: სამარიტული

en: Syriac
ka: სირიული

en: Ugaritic
ka: უგარათული

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Bengali
ka: ბენგალური

en: Devanagari
ka: დევაგანური

en: Gujarati
ka: გუჯარათული

en: Gurmukhi
ka: გურმუხული

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Kharoshthi
ka: ხაროშტი

en: Lepcha
ka: ლეპჩა

en: Limbu
ka: ლიმბუ

en: Malayalam
ka: მალაიამი

en: Meetei Mayek
ka: მანიპურული

en: Ol Chiki
ka: ოლ ჩიკი

en: Oriya
ka: ორია

en: Saurashtra
ka: საურაშტრა

en: Sinhala
ka: სინჰალა

en: Tamil
ka: თამილური

en: Telugu
ka: ტელუგური

en: Thaana
ka: თაანური

en: Balinese
ka: ბალინური

en: Batak
ka: ბატაკი

en: Buginese
ka: ბუგინური

en: Cham
ka: ჩამური

en: Javanese
ka: იავური

en: Kayah Li
ka: კაია-ლი

en: Khmer
ka: კხმერული

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: New Tai Lue
ka: ახალი ტაი ლუ

en: Rejang
ka: რეჯანგი

en: Sundanese
ka: სუნდური

en: Tai Le
ka: ტაი ლე

en: Tai Tham
ka: ტაი ენა

en: Tai Viet
ka: ტაი ვიეტური

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Buhid
ka: ბუჰიდი

en: Hanunoo
ka: ჰანუნოო

en: Tagalog
ka: ტაგალოგური

en: Tagbanwa
ka: ტაგბანვა

en: Bopomofo
ka: ბოპომოფო

en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

en: Katakana
ka: კატაკანა

en: Kanbun
ka: კანბუნი

en: Hangul Jamo
ka: ჰანგული ჯამო

en: Lisu
ka: ლისუ

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Deseret
ka: უდაბნოური

en: Other
ka: სხვები

en: Punctuation
ka: პუნქტუაცია

en: Arrows
ka: ისრები

en: Chess
ka: ჭადრაკი

en: Dingbats
ka: სისულელეები

en: Emoticons
ka: ემოციები

en: Specials
ka: სპეციალური სიმბოლოები

en: Clear search
ka: ძიების გასუფთავება

en: INFO
ka: ინფორმაცია

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Font
ka: ფონტი

en: Stylesheet
ka: სტილების ცხრილი

en: Left panel
ka: მარცხენა პანელი

en: Right panel
ka: მარჯვენა პანელი

en: &Options
ka: &პარამეტრები

en: No changes found
ka: ცვლილებების გარეშე

en: Rotate image
ka: გამოსახულების შემობრუნება

en: Resize image
ka: გამოსახულების ზომის შეცვლა

en: Copy image
ka: გამოსახულების კოპირება

en: No name specified
ka: სახელი მითითებული არაა

en: Choose an image
ka: აირჩიეთ გამოსახულება

en: Preserve aspect ratio
ka: პროპორციების შენარჩუნება

en: Folder name
ka: საქაღალდის სახელი

en: &Authors:
ka: &ავტორები:

en: &Language:
ka: &ენა:

en: &File types:
ka: &ფაილის ტიპები:

en: Edit snippet
ka: ფრაგმენტის ჩასწორება

en: No color
ka: ფერის გარეშე

en: &Background
ka: &ფონი

en: &Foreground
ka: &წინა პლანი

en: &Italic
ka: &დახრილი

en: &Underline:
ka: &გაზგასმა:

en: &Bold
ka: &სქელი

en: &Underline
ka: &ხაზგასმა

en: &Strikethrough
ka: &ხაზგადასმული

en: &Color
ka: &ფერი

en: &Center
ka: ცენტრი

en: &Justify
ka: ტექსტის მარჯვნივ და მარცხნივ გასწორება

en: Justify
ka: გადამრთეველი

en: &Title case
ka: &როგორც სათაური

en: Remove tag
ka: ჭდის წაშლა

en: No text
ka: ტექსტი გარეშე

en: Open %s
ka: გახსენი %s

en: Styles
ka: სტილები

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: &Prefix:
ka: &პრეფიქსი:

en: image
ka: ნახატი

en: Choose location
ka: აირჩიეთ მდებარეობა

en: Files
ka: ფაილები

en: Embedded
ka: ჩაკერებული

en: Font family
ka: ფონტების ოჯახი

en: Change font
ka: ფონტის შეცვლა

en: lines
ka: ხაზი

en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

en: Foreground color:
ka: წინა პლანის ფერი:

en: Link color:
ka: ბმულის ფერი:

en: Custom
ka: ხელით

en: Main window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: Edit %s
ka: %s-ის ჩასწორება

en: Invalid location
ka: არასწორი მდებარეობა

en: Word count
ka: სიტყვების რაოდენობა

en: Style
ka: სტილი

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Anchor
ka: ბმული

en: Source text
ka: წყაროს ტექსტი

en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

en: Language
ka: ენა

en: Word
ka: სიტყვა

en: Character
ka: სიმბოლო

en: &Name
ka: &სახელი

en: Class
ka: კლასი

en: Words
ka: სიტყვა

en: Characters
ka: სიმბოლოები

en: Links
ka: ბმულები

en: CSV files
ka: CSV ფაილები

en: Reports
ka: ანგარიშები

en: Saving...
ka: Შენახვა...

en: Current file
ka: მიმდინარე ფაილი

en: Open files
ka: ფაილების გახსნა

en: Selected files
ka: მონიშნული ფაილები

en: Down
ka: ქვემოთ

en: Up
ka: მაღლა

en: Fuzzy
ka: ბუნდოვანი

en: Regex
ka: რეგექსი

en: Remo&ve
ka: &წაშლა

en: Re&place
ka: &ჩანაცვლება

en: Replace &all
ka: ყველას &ჩანაცვლება

en: &Mode:
ka: &რეჟიმი:

en: &Case sensitive
ka: &დიდი თუ პატარა სიმბოლოები

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Invalid data
ka: არასწორი მონაცემები

en: Add a dictionary
ka: ლექსიკონის დამატება

en: &Nickname:
ka: &მეტსახელი:

en: Dictionaries
ka: ლექსიკონები

en: No dictionaries
ka: ლექსიკონების გარეშე

en: &Add word
ka: &სიტყვის დამატება

en: New name
ka: ახალი სახელი

en: &Word:
ka: &სიტყვა:

en: Paste from clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმა

en: Ignored
ka: იგნორირებულია

en: Check spelling
ka: მართლწერის შემოწმება

en: &Ignore
ka: იგნორი

en: Close tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Quit
ka: გასვლა

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Go to line number
ka: ხაზის ნომერზე გადასვლა

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &View
ka: &ჩვენება

en: &Plugins
ka: &დამატებები

en: &Help
ka: &დახმარება

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: File preview
ka: ფაილის გადახედვა

en: Text search
ka: ტექსტით ძებნა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Video
ka: ვიდეო

en: No results found
ka: შედეგების გარეშე

en: Te&xt:
ka: &ტექსტ:

en: Debug mode
ka: გამართვის რეჟიმი

en: here
ka: აქ

en: Update available!
ka: ხელმისაწვდომია განახლება!

en: &Get update
ka: განახლების &მიღება

en: &New
ka: &ახალი

en: Pre&vious
ka: &წინა

en: Import bookmarks
ka: სანიშნების შემოტანა

en: Add bookmark
ka: სანიშნის დამატება

en: Modify
ka: შეცვლა

en: You
ka: თქვენ

en: You must specify a name
ka: მიუთითეთ სახელი

en: Restore defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობების აღდგენა

en: Zoom in
ka: &გადიდება

en: Zoom out
ka: და_პატარავება

en: Inspect
ka: შეამოწმეთ

en: Add sources
ka: წყაროების დამატება

en: Print to PDF
ka: PDF-ში დაბეჭდვა

en: inches
ka: დუიმი

en: No filename specified
ka: ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Whole words
ka: მთლიანი სიტყვები

en: Increase font size
ka: ფონტის ზომის გაზრდა

en: Decrease font size
ka: ფონტის ზომის შემცირება

en: Toggle full screen
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის გადართვა

en: Previous page
ka: წინა გვერდი

en: Next section
ka: შემდეგი სექცია

en: Lookup
ka: ამოხსნა

en: Scroll here
ka: აქ ჩამოქაჩვა

en: Choose a color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: Cu&t
ka: ამ&ოჭრა

en: &Step up
ka: &ნაბიჯით მაღლა

en: Step &down
ka: ნაბიჯით &დაბლა

en: Generic
ka: ზოგადი

en: &Next >
ka: &შემდეგი >

en: < &Back
ka: < &უკან

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: &Finish
ka: &დასრულება

en: Commit
ka: გადაცემა

en: &Devices
ka: მოწყობ&ილობები

en: No email address
ka: ელ-ფოსტის მისამართის გარეშე

en: Setup
ka: მორგება

en: Incorrect email address
ka: ელფოსტის არასწორი მისამართი

en: &Hostname:
ka: &ჰოსტის სახელი:

en: &Port:
ka: &პორტი:

en: &Show
ka: &ჩვენება

en: Symbols
ka: სიმბოლოები

en: Titles
ka: სათაურები

en: Genres
ka: ჟანრები

en: Recently Added
ka: ახლახანს დამატებული

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: Thumbnail
ka: მინიატურა

en: Identifiers
ka: იდენთიფიკატორები

en: Change language
ka: ენის შეცვლა

en: Show
ka: ჩვენება

en: username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: Empty passwords are not allowed
ka: ცარიელი პაროლები დაუშვებელია

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Edit an existing user
ka: არსებული მომხმარებლის ჩასწორება

en: Enum
ka: სია

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Waiting...
ka: მოლოდინი…

en: Stopped
ka: გაჩერებულია

en: Working...
ka: მუშავდება...

en: Brazilian Portuguese
ka: ბრაზილიის პორტუგალიური

en: Simplified Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური

en: Traditional Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური

en: English
ka: ინგლისური

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Copy Link
ka: ბმულის კოპირება

en: &Select All
ka: &ყველას არჩევა

en: Copy &Link Location
ka: ბმულის &მდებარეობის კოპირება

en: Paste and Match Style
ka: კოპირებისა და ჩასმის სტილი

en: Directions
ka: მიმართულებები

en: Left to Right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Right to Left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Close without Saving
ka: დახურვა შენახვის გარეშე

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: missing )
ka: აკლია )

en: Unknown feed
ka: უცნობი ლენტა

en:  from
ka:  ვისგან

en: Fetching feeds...
ka: სიახლეების გამოტხოვა...

en: Scheduled
ka: დაგეგმილია

en: Main menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Articles
ka: სტატიები

en: OK
ka: დიახ

en: Save All
ka: ყველას შენახვა

en: Open
ka: &გახსნა

en: &Yes
ka: &დიახ

en: Yes to &All
ka: &დიახ ყველაფერზე

en: N&o to All
ka: ა&რა ყველაფერზე

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: Retry
ka: გამეორება

en: Close
ka: დახურვა

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Reset
ka: განულება

en: Restore Defaults
ka: &ნაგულისხმევი პარამეტრების აღდგენა

en: Hu&e:
ka: &ტონი:

en: &Sat:
ka: &ნაჯერობა:

en: &Val:
ka: &მნიშვნ:

en: &Red:
ka: &წითელი:

en: &Green:
ka: &მწვანე:

en: Bl&ue:
ka: &ლურჯი:

en: A&lpha channel:
ka: &ალფა არხი:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
ka: კურსორი %1, %2
    გაუქმებისთვის დააწექით ESX

en: Select Color
ka: ფერი

en: &Basic colors
ka: &ძირითადი ფერები

en: &Custom colors
ka: &ხელით მითითებული ფერები

en: &Add to Custom Colors
ka: &ხელით მითითებული ფერების ადამატება

en: &Pick Screen Color
ka: &აირჩიეთ ეკრანის ფერი

en: Select Font
ka: ფონტის არჩევა

en: &Font
ka: &ფონტი

en: Font st&yle
ka: ფონტის &სტილი

en: &Size
ka: &ზომა

en: Effects
ka: ეფექტები

en: Stri&keout
ka: გამონა&თება

en: Sample
ka: მაგალითი

en: Wr&iting System
ka: &დამწერლობა

en: Left edge
ka: მარცხენა კუთხე

en: Right edge
ka: მარჯვენა კუთხე

en: Page left
ka: მარცხენა გვერდი

en: Page up
ka: ზედა გვერდი

en: Page down
ka: ქვედა გვერდი

en: Page right
ka: მარჯვენა გვერდი

en: Scroll left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Scroll up
ka: მაღლა აწევა

en: Scroll down
ka: დაბლა ჩამოქაჩვა

en: Scroll right
ka: მარჯვნივ გაწევა
