calibre - en to nl translation catalogue (7976 entries)

en: Support calibre
nl: Steun calibre

en: Contribute to support calibre development
nl: Draag bij om de ontwikkeling van calibre te steunen

en: page
nl: pagina

en: :command:`calibredb` is the command line interface to the calibre database. It has
    several sub-commands, documented below.
    
    :command:`calibredb` can be used to manipulate either a calibre database
    specified by path or a calibre :guilabel:`Content server` running either on
    the local machine or over the internet. You can start a calibre
    :guilabel:`Content server` using either the :command:`calibre-server`
    program or in the main calibre program click :guilabel:`Connect/share ->
    Start Content server`. Since :command:`calibredb` can make changes to your
    calibre libraries, you must setup authentication on the server first. There
    are two ways to do that:
    
        * If you plan to connect only to a server running on the same computer,
          you can simply use the ``--enable-local-write`` option of the
          Content server, to allow any program, including calibredb, running on
          the local computer to make changes to your calibre data. When running
          the server from the main calibre program, this option is in
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Advanced`.
    
        * If you want to enable access over the internet, then you should setup
          user accounts on the server and use the :option:`--username` and :option:`--password`
          options to :command:`calibredb` to give it access. You can setup
          user authentication for :command:`calibre-server` by using the ``--enable-auth``
          option and using ``--manage-users`` to create the user accounts.
          If you are running the server from the main calibre program, use
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Require username/password`.
    
    To connect to a running Content server, pass the URL of the server to the
    :option:`--with-library` option, see the documentation of that option for
    details and examples.
nl: :command:`calibrebd` is de command line interface naar de calibre database. Het heeft
    verschillende sub-commando's, hieronder gedocumenteerd.
    
    :command:`calibrebd` kan gebruikt worden om ofwel een calibre database te manipuleren
    gespecificeerd bij pad of een calibre :guilabel:`Content server` draaiend ofwel op
    de lokale machine of over het internet. U kan een calibre :guilabel:`Content server`
    starten ofwel met het :command:`calibre-server` programma ofwel klik in het calibre
    hoofdprogramma op :guilabel:`Connect/share ->Start Content Server`.
    Aangezien :command:`calibredb` veranderingen kan aanbrengen in uw calibre
    bibliotheken, moet u eerst authenticatie instellen op de server. Er zijn twee
    manieren om dat te doen:
    
       * Als u enkel wil verbinden met een server die draait op dezelfde computer,
          kan u gewoon de ``--enable-local-write`` optie gebruiken van de
          Content server, om elk programma, inbegrepen calibre, dat draait op
          de lokale computer om dingen te veranderen in uw calibre data. Als u de server
          vanuit het calibre hoofdprogramma draait, is deze optie in
          :guilabel:`Preferences->Sharing over het internet->Geavanceerd`.
    
        * Als u toegang over het internet wil inschakelen, dan moet u gebruikersaccounts
          instellen op de server en de opties :option:`--username` en :option:`--password gebruiken`
          op :command:`calibredb` om het toegang te verlenen. U kan gebruikerauthenticatie
          instellen voor :command:`calibre-server` met de ``--enable-auth`` optie en
          gebruik makend van ``--manage-users`` om de gebruikersaccounts te creëren.
          Als u de server draait vanuit het calibre hoofdprogramma, gebruik
          :guilabel:`Voorkeuren->Delen over het net->Vraag gebruikersnaam/wachtwoord`.
    
    Om te verbinden met een draaiende Content server, geef de URL van de server door aan
    de :option:`--with-library` optie, bekijk de documentatie van die optie voor
    details en voorbeelden.

en: [options]
nl: [Opties]

en: {} Portable
nl: {} Draagbaar

en: Recycle Bin
nl: Prullenbak

en: Trash
nl: Afval

en: Does absolutely nothing
nl: Doet helemaal niets

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Base
nl: Basis

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Cannot configure
nl: Kan niet configureren

en: File type
nl: Bestandstype

en: Metadata reader
nl: Metagegevens-lezer

en: Metadata writer
nl: Metagegevens-schrijver

en: Catalog generator
nl: Catalogusgenerator

en: User interface action
nl: Gebruikersinterface actie

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Store
nl: Winkel

en: An e-book store.
nl: Een E-boekwinkel.

en: Edit book tool
nl: Bewerken Boekhulpmiddel

en: Library closed
nl: Bibliotheek gesloten

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
nl: Creëer een PMLZ archief met het PML bestand en alle afbeeldingen in de folder pmlname_img of afbeeldingen. Deze plug-in draait elke keer u een PML bestand toevoegt aan de bibliotheek.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
nl: Maak een TXTZ-archief aan als een TXT-bestand met Markdown- of Textilereferenties naar afbeeldingen geïmporteerd wordt. Deze afbeeldingen worden samen met het TXT-bestand aan het archief toegevoegd.

en: Extract cover from comic files
nl: Omslag uit stripboekbestanden extraheren

en: Read metadata from %s files
nl: Metagegevens van %s bestanden lezen

en: Read metadata from e-books in RAR archives
nl: Metadata van E-boeken uit RAR-archieven lezen

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
nl: Metadata van E-boeken uit ZIP-archieven lezen

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
nl: Voer {0} in om de EPUB metadata schrijver plug-in geen omslagafbeelding toe te laten voegen voor EPUB-bestanden die geen bestaande omslagafbeelding hebben.

en: Set metadata in %s files
nl: Metagegevens van %s bestanden instellen

en: Set metadata from %s files
nl: Stel metagegevens van %s bestanden in

en: Add books to calibre or the connected device
nl: Boeken toevoegen aan calibre of verbonden toestel

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
nl: Annotaties van een verbonden Kindle verkrijgen (experimenteel)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
nl: Een catalogus maken van boeken in uw calibre bibliotheek

en: Convert books to various e-book formats
nl: Boeken naar verschillende e-boek formaten converteren

en: Fine tune your e-books
nl: Verfijn uw e-boeken

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
nl: Blader door hoogtepunten en bladwijzers uit alle boeken in de bibliotheek

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
nl: Blader door notities voor auteurs, tags, enz. in de bibliotheek

en: Search the full text of all books in the calibre library
nl: Doorzoek de volledige tekst van alle boeken in de calibre bibliotheek

en: Edit the Table of Contents in your books
nl: Bewerk de Inhoudsopgave in uw boeken

en: Delete books from your calibre library or connected device
nl: Verwijder boeken uit uw calibrebibliotheek of verbonden toestel

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
nl: Voeg bijgewerkte metadata in in de boekbestanden zelf in uw calibre bibliotheek

en: Edit the metadata of books in your calibre library
nl: Bewerk de metagegevens van boeken in uw Calibre-bibliotheek

en: Read books in your calibre library
nl: Gelezen boeken in uw calibrebibliotheek

en: Download news from the internet in e-book form
nl: Download Nieuws van het Internet in E-boekformaat

en: Show a list of related books quickly
nl: Toon snel een lijst van gerelateerde boeken

en: Filter/transform the tags for books in the library
nl: Filter/transformeer de labels voor de boeken in de bibliotheek

en: Transform the authors for books in the library
nl: Transformeer de auteurs voor boeken in de bibliotheek

en: Show an editor for testing templates
nl: Toon een bewerker voor het testen van sjablonen

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
nl: Toon een dialoogvenster voor het maken en beheren van sjabloonfuncties en opgeslagen sjablonen

en: Export books from your calibre library to the hard disk
nl: Exporteer boeken van uw calibrebibliotheek naar de harde schijf

en: Show Book details in a separate popup
nl: Toon boekdetails in apart venster

en: Restart calibre
nl: Herstart calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
nl: Open de map met de boekbestanden in uw calibre bibliotheek

en: Auto scroll through the list of books
nl: Auto scroll door de boekenlijst

en: Send books to the connected device
nl: Verstuur boeken naar het verbonden toestel

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
nl: Stuur boeken via e-mail of internet. Maak ook verbinding met mappen op uw computer alsof het toestellen zijn

en: Browse the calibre User Manual
nl: Blader door de handleiding van calibre

en: Customize calibre
nl: calibre aanpassen

en: Easily find books similar to the currently selected one
nl: Gemakkelijk overeenkomende boeken vinden op basis van het geselecteerde boek

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
nl: Wissel tussen verschillende calibrebibliotheken en voer er onderhoud op uit

en: Copy books from the device to your calibre library
nl: Boeken van uw toestel naar de calibre bibliotheek kopiëren

en: Edit the collections in which books are placed on your device
nl: Bewerk de collecties waar de boeken zich in bevinden op uw toestel

en: Match book on the devices to books in the library
nl: Kijk naar overeenkomsten met het boek op de toestellen en boeken in de bibliotheek

en: Show the book in the calibre library that matches this book
nl: Laat het boek zien in de calibre bibliotheek die bij dit boek past

en: Copy a book from one calibre library to another
nl: Kopieer een boek van de ene calibre bibliotheek naar een andere

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
nl: Bewerk boeken in EPUB of AZW3 formaten

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
nl: Maak kleine veranderingen in EPUB of HTMLZ bestanden in uw calibre bibliotheek

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
nl: Vindt het volgende of vorige resultaat indien gezocht wordt in uw calibre bibliotheek in accentueringsmodus

en: Choose a random book from your calibre library
nl: Kies een willekeurig boek uit uw calibre bibliotheek

en: Sort the list of books
nl: Sorteer de boekenlijst

en: Temporarily mark books
nl: Tijdelijk gemarkeerde boeken

en: Manage tag browser categories
nl:  Beheer tagbrowsercategorieën

en: Show a menu of saved searches
nl: Een menu met opgeslagen zoekopdrachten weergeven

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
nl: Toon een menu met acties om de lay-out van Calibre te wijzigen

en: Open the context menu for the column
nl: Het contextmenu voor de kolom openen

en: Open a menu showing all installed GUI actions
nl: Open een menu met alle geïnstalleerde GUI-acties

en: Change the current Virtual library
nl: Verander de huidige Virtuele bibliotheek

en: Search for books from different book sellers
nl: Zoek naar boeken van diverse boekwinkels

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
nl: Verkrijg nieuwe calibre plugins of werk uw huidige plugins bij

en: Look & feel
nl: Uitstraling & gevoel

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
nl: Pas uiterlijk en gedrag van calibre aan uw eigen smaak aan

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Change the way calibre behaves
nl: Wijzig het gedrag van calibre

en: Add your own columns
nl: Voeg eigen kolommen toe

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
nl: Eigen kolommen aan de calibre boekenlijst toevoegen/verwijderen

en: Toolbars & menus
nl: Werkbalken en menu's

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
nl: Pas de werkbalken en contextmenu's aan en verander daarmee de beschikbare acties

en: Searching
nl: Zoeken

en: Customize the way searching for books works in calibre
nl: Pas de manier aan waarop calibre naar boeken zoekt

en: Input options
nl: Invoer opties

en: Conversion
nl: Conversie

en: Set conversion options specific to each input format
nl: Stel de conversie-instellingen voor elk specifiek invoerformaat in

en: Common options
nl: Algemene opties

en: Set conversion options common to all formats
nl: Stel de conversie-instellingen die voor elk invoerformaat gelden in

en: Output options
nl: Uitvoer opties

en: Set conversion options specific to each output format
nl: Stel de conversie-instellingen voor elk specifiek uitvoerformaat in

en: Adding books
nl: Boeken toevoegen

en: Import/export
nl: Importeren/Exporteren

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
nl: Stel in hoe Calibre-metagegevens uit bestanden leest als boeken worden toegevoegd

en: Saving books to disk
nl: Boeken op schijf bewaren

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
nl: Stel in hoe calibre bestanden uit de database exporteert naar schijf bij gebruik Opslaan op schijf

en: Sending books to devices
nl: Boeken naar toestellen sturen

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
nl: Stel in hoe calibre bestanden naar uw e-boek reader verstuurt

en: Metadata plugboards
nl: Metagegevens-adapters

en: Change metadata fields before saving/sending
nl: Wijzig metagegevens vóór opslaan/versturen

en: Template functions
nl: Sjabloonfuncties

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Create your own template functions
nl: Maak uw eigen sjabloonfuncties

en: Sharing books by email
nl: Deel boeken via e-mail

en: Sharing
nl: Delen

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
nl: Configureer het delen van boeken via e-mail. Dit kan gebruikt worden om gedownload nieuws automatisch naar uw toestellen te sturen

en: Sharing over the net
nl: Delen via (Inter)net

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
nl: Configureer de calibre Content server waarmee u overal vandaan, met elk toestel, via het Internet toegang heeft tot uw calibre bibliotheek

en: Metadata download
nl: Metagegevens downloaden

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
nl: Stel in hoe calibre e-boek metadata van het Internet afhaalt

en: Ignored devices
nl: Genegeerde toestellen

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
nl: Bepaal welke toestellen calibre zal negeren als deze worden verbonden aan de computer.

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
nl: Diverse (deel)functies van calibre toevoegen/verwijderen/aanpassen

en: Tweaks
nl: Aanpassingen

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
nl: Stem af hoe calibre zich in bepaalde situaties gedraagt

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
nl: Sneltoetsen die calibre gebruikt aanpassen

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Miscellaneous advanced configuration
nl: Diverse geavanceerde instellingen

en: Options specific to the output format.
nl: Opties specifiek voor het uitvoerformaat.

en: Options specific to the input format.
nl: Opties specifiek voor het invoerformaat.

en: Conversion input
nl: Invoer converteren

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
nl: Specificeer de tekencodering van het invoerbestand. Als deze optie ingesteld is, zal de codering die het document zelf bevat genegeerd worden. Vooral nuttig voor documenten die geen codering ingesteld hebben, of die een foutieve tekencodering aangeven.

en: Conversion output
nl: Converteer uitvoer

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
nl: Indien opgegeven, zal de uitvoerplug-in proberen om uitvoer te genereren die zo leesbaar mogelijk is. Het kan zijn dat dit op sommige uitvoerplug-ins geen enkel effect heeft.

en: Convert e-books to the %s format
nl: Converteer E-boek naar het %s formaat

en: Input profile
nl: Invoerprofiel

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
nl: Dit profiel probeert logische standaardinstellingen te voorzien en is nuttig als u niets over het invoerdocument weet.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-modellen. De 500/505/600/700 enz.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
nl: Dit profiel is bedoeld voor boeken voor Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Hanlin V3 en zijn afgeleiden.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Hanlin V5 en zijn afgeleiden.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
nl: Dit profiel is bestemd voor de IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de B&N Nook.

en: Output profile
nl: Uitvoerprofiel

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
nl: Dit profiel gebruikt standaardinstellingen, en is nuttig om een document te maken dat op een computer of andere toestellen gelezen kan worden.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
nl: Bedoeld voor de iPad en soortgelijke toestellen met een resolutie van 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
nl: Bedoeld voor de iPad 3 en vergelijkbare toestellen met een resolutie van 1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
nl: Bedoeld voor algemene tablets, schaalt afbeeldingen niet

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
nl: Bedoeld voor Samsung Galaxy en soortgelijke toestellen met resolutie van 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
nl: Bedoeld voor de Nook HD+ en vergelijkbare tablet toestellen met een resolutie van 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-T3.

en: Suitable for use with any e-ink device
nl: Geschikt voor gebruik met ieder e-inkt toestel

en: Generic e-ink large
nl: Generic e-ink groot

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
nl: Geschikt voor gebruik met ieder e-inkt toestel met groot scherm

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
nl: Bruikbaar met ieder modern hoge resolutie e-inkt toestel

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de 5-inch JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS reeks. De 500/505/700 enz, in landschapsmodus. Vooral nuttig voor stripboeken.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
nl: Dit profiel is bestemd voor de Amazon Kindle Paperwhite 1 en 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle Paperwhite 3 en nieuwer

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 en hoger

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Scribe 2022 and above
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle Scribe 2022 en hoger

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
nl: Dit profiel is bestemd voor de Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de PocketBook Pro 900-serie toestellen.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de PocketBook Pro 912 Serie toestellen.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de  PocketBook Lux (1-5) en Basic 4 serie toestellen.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de PocketBook HD Touch (1-3) serie toestellen.

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de PocketBook Inkpad 3 en X serie toestellen.

en: Installed plugins
nl: Geïnstalleerde plug-ins

en: Mapping for filetype plugins
nl: Associaties voor bestandstype plug-ins

en: Local plugin customization
nl: Plug-in lokaal aanpassen

en: Disabled plugins
nl: Uitgeschakelde plug-ins

en: Enabled plugins
nl: Ingeschakelde plug-ins

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
nl: Initialisatie van de plug-in %s is mislukt met een traceback:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
nl:     %prog opties
    
        Pas calibre aan door externe plug-ins te laden.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
nl: Voeg een plug-in toe door het pad op te geven naar z'n ZIPbestand.

en: For plugin developers: Path to the folder where you are developing the plugin. This command will automatically zip up the plugin and update it in calibre.
nl: Voor plug-in ontwikkelaars: Pad naar de map waar u de plug-in ontwikkelt. Dit commando zal de plug-in automatisch zippen en updaten in calibre.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
nl: Verwijder een aangepaste plug-in op naam. Heeft geen effect op standaard plug-ins

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma. The customization string is the same as you would enter when customizing the plugin in the main calibre GUI.
nl: Plug-in aanpassen. Geef de naam van de plug-in en de aanpassingsreeks op, gescheiden door een komma. De aanpassingsreeks is dezelfde als die u zou invoeren bij het aanpassen van de plug-in in de hoofd calibre GUI

en: List all installed plugins
nl: Toon alle geïnstalleerde plug-ins

en: Enable the named plugin
nl: Activeer de genoemde plug-in

en: Disable the named plugin
nl: Deactiveer de genoemde plug-in

en: Catalog
nl: Catalogus

en: News
nl: Nieuws

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
nl: Pad naar bibliotheek ({0}) te lang. Moet minder dan {1} karakters zijn.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
nl: Pad naar bibliotheek te lang. Moet minder dan %d karakters zijn.

en: restored preference
nl: voorkeuren hersteld

en: creating custom column
nl: aangepaste kolom aanmaken

en: No label was provided
nl: Er is geen label opgegeven

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
nl: Het label mag alleen bestaan uit kleine letters, cijfers en lage streepjes en moet met een letter beginnen

en: Dumping database to SQL
nl: Database naar SQL dumpen

en: Restoring database from SQL
nl: De database wordt met SQL hersteld

en: Completed
nl: Voltooid

en: Saved searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten

en: Yes
nl: Ja

en: Recursion detected while processing Virtual library "%s"
nl: Recursie gedetecteerd bij verwerken Virtuele bibliotheek "%s"

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
nl: [Fout in Virtuele bibliotheek {0}: {1}]

en: Could not open the file: "{}". It is already opened in the following programs:
nl: Kan het bestand niet openen: "{}". Het is al geopend in de volgende programma's:

en: Cover for %s
nl: Omslag voor %s

en: {0} format for {1}
nl: {0} formaat voor {1}

en: Extra file {0} for book {1}
nl: Extra bestand {0} voor boek {1}

en: Added book ids: %s
nl: Boek id's toegevoegd: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
nl: De volgende boeken zijn niet toegevoegd omdat ze al in de database staan ​​(zie --duplicaten optie of --autosamenvoegen optie):

en: Merged book ids: %s
nl: Samengevoegde boek id's:%s

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
nl: %prog toevoegen [opties] bestand1 bestand2 bestand3 ...
    
    Voeg de gespecificeerde bestanden als boeken toe aan de database. U kan ook mappen specificeren,
    kijk bij map gerelateerde opties beneden.

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
nl: Voeg boeken toe aan de database, zelfs als ze al bestaan. Er wordt vergeleken op basis van boektitels en auteurs. Merk op dat de optie {} voorrang heeft.

en: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into existing book records. A value of "ignore" means duplicate formats are discarded. A value of "overwrite" means duplicate formats in the library are overwritten with the newly added files. A value of "new_record" means duplicate formats are placed into a new book record.
nl: Als boeken met vergelijkbare titels en auteurs worden gevonden, voegt u de binnenkomende formaten (bestanden) automatisch samen met bestaande boekrecords. De waarde "negeren" betekent dat dubbele formaten worden verwijderd. De waarde "overschrijven" betekent dat dubbele formaten in de bibliotheek worden overschreven door de nieuw toegevoegde bestanden. De waarde "new_record" betekent dat dubbele formaten in een nieuw boekrecord worden geplaatst.

en: Add an empty book (a book with no formats)
nl: Voeg een leeg boek toe (een boek dat van geen enkel formaat gebruikt maakt)

en: Set the title of the added book(s)
nl: Stel de titel in voor toegevoegde boek(en)

en: Set the authors of the added book(s)
nl: Stel de auteur in voor toegevoegde boek(en)

en: Set the ISBN of the added book(s)
nl: Stel het ISBN-nummer in voor toegevoegde boek(en)

en: Set the identifiers for this book, e.g. -I asin:XXX -I isbn:YYY
nl: Stel de identificatren voor dit boek in, bijvoorbeeld: -I asin:XXX -I isbn:YYY

en: Set the tags of the added book(s)
nl: Stel labels in voor toegevoegde boek(en)

en: Set the series of the added book(s)
nl: Stel de series in van toegevoegde boek(en)

en: Set the series number of the added book(s)
nl: Stel het nummer in de serie in voor toegevoegde boek(en)

en: Path to the cover to use for the added book
nl: Pad naar de omslag voor het toegevoegde boek

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
nl: Een door komma's gescheiden lijst van talen (het beste is om ISO639 taal codes te gebruiken, alhoewel sommige taal-namen ook herkend worden)

en: ADDING FROM FOLDERS
nl: TOEVOEGEN VANUIT MAPPEN

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
nl: Opties voor beheer van boeken toevoegen vanuit mappen. Standaard enkel bestanden met extensies van gekende e-boek bestandtypes.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
nl: Neem aan dat elke map een enkel logisch boek heeft and dat alle bestanden erin verschillende e-boek formaten zijn van dat boek

en: Process folders recursively
nl: Verwerk mappen recursief

en: GLOB PATTERN
nl: BROK PATROON

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be ignored when scanning folders for files. Can be specified multiple times for multiple patterns. For example: *.pdf will ignore all PDF files
nl: Een bestandsnaam (glob) patroon, bestanden die overeenkomen met dit patroon, worden genegeerd bij het scannen van mappen. Kan meerdere keren worden opgegeven voor meerdere patronen. Bijvoorbeeld: *.pdf zal alle pdf-bestanden negeren

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
nl: Een bestandsnaam (glob) patroon, bestanden die overeenkomen met dit patroon zullen worden toegevoegd bij het scannen van mappen voor bestanden, zelfs als ze geen bekend e-boek bestandstype hebben. Kan meerdere keren worden opgegeven voor meerdere patronen.

en: You must specify at least one file to add
nl: U moet minstens één bestand opgeven om toe te voegen

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
nl: %prog add_custom_column [opties] label naam gegevenstype
    
    Creëer een zelf gedefinieerde kolom. label is de machine vriendelijke naam van de kolom. Dit label
     mag geen spaties of dubbele punten bevatten, naam is de mens vriendelijke naam van de kolom.
    gegevenstype is één van: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
nl: Deze kolom slaat label like data op (i.e. waarden gescheiden door komma's). Enkel van toepassing als data tekst is.

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
nl: Een woordenboek van opties voor het aanpassen van hoe de gegevens in deze kolom worden geïnterpreteerd. Dit is een JSON  string. Voor kolommen met opsommingen gebruik --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    Er bestaan vele opties voor de weergave variabele. De opties per kolomtype zijn:
    samenstelling: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datum/tijd: date_format
    opsomming: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    tekst: is_names, use_decorations
    
    De beste manier om geldige combinaties te vinden is door het maken van een aangepaste kolom van het juiste type in de GUI en daarna in de back-up OPF zoeken naar een boek (verzeker u ervan dat er een nieuw OPF is aangemaakt nadat de kolom is toegevoegd). U zult de JSON zien voor de "weergave" van de nieuwe kolom in de OPF.

en: You must specify label, name and datatype
nl: U moet een label, naam en gegevenstype opgeven

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
nl: %prog add_format [opties] id ebook_file
    
    Voeg het e-boek in ebook_file toe aan de beschikbare formaten voor het logische boek geïdentificeerd door id. U kunt id krijgen door de zoekopdracht te gebruiken. Als het formaat al bestaat, wordt het vervangen, tenzij de optie Niet vervangen is opgegeven.

en: Do not replace the format if it already exists
nl: Vervang het formaat niet als het al bestaat

en: Add the file as an extra data file to the book, not an ebook format
nl: Voeg het bestand toe als een extra gegevensbestand aan het boek, niet als e-boekindeling

en: You must specify an id and an e-book file
nl: U moet een id en een e-boek bestand opgeven

en: e-book file must have an extension
nl: e-boek bestand moet een extensie hebben

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
nl: Een %(fmt)s bestand bestaat al voor boek: %(id)d, niet vervangen

en: %prog backup_metadata [options]
    
    Backup the metadata stored in the database into individual OPF files in each
    books folder. This normally happens automatically, but you can run this
    command to force re-generation of the OPF files, with the --all option.
    
    Note that there is normally no need to do this, as the OPF files are backed up
    automatically, every time metadata is changed.
nl: %prog backup_metadata [opties]
    
    Maak een back-up van de metadata uit de database in individuele OPF bestanden
     in elke boek map. Dit gebeurt normaal automatisch maar u kan dit commando
    uitvoeren om een vernieuwing van de OPF af te dwingen met de --all optie.
    
    NB: Dit is normaal niet nodig omdat er van de OPF bestanden automatisch
    een back-up wordt gemaakt elke keer metadata is veranderd.

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
nl: Normaal werkt dit commando enkel op boeken met verouderde OPF bestanden. Deze optie zorgt dat het op alle boeken werkt.

en: {} OPTIONS
nl: {} OPTIES

en: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Export a catalog in format specified by path/to/destination extension.
    Options control how entries are displayed in the generated catalog output.
    Note that different catalog formats support different sets of options. To
    see the different options, specify the name of the output file and then the
    {} option.
nl: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Exporteer een catalogus in een formaat gespecificeerd door pad / naar / bestemmingsextensie.
    Opties bepalen hoe vermeldingen worden weergegeven in de gegenereerde catalogusuitvoer.
    Merk op dat verschillende catalogusformaten verschillende sets opties ondersteunen. Naar
    bekijk de verschillende opties, specificeer de naam van het outputbestand en dan de
    {} optie.

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst met database-ID's om te catalogiseren.
    Indien gebruikt, zal --search genegeerd worden.
    Standaard: all

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
nl: Filter de resultaten met de zoekopdracht. Voor het formaat van de zoekopdracht, zie de zoekfunctionaliteit in de gebruikershandleiding.
    Standaard: geen filter

en: Show detailed output information. Useful for debugging
nl: Laat gedetailleerde uitvoerinformatie zien. Nuttig bij het opsporen van problemen

en: You must specify a catalog output file
nl: U moet een uitvoerbestand voor de catalogus opgeven

en: Cannot generate a catalog in the {} format
nl: Kan geen catalogus genereren in {} formaat

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
nl: %prog check_library [opties]
    
    Voer controles uit op het bestandssysteem van de bibliotheek. Rapporten zijn {0}

en: Output in CSV
nl: Uitvoer naar CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van rapporten.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van te negeren extensies.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van te negeren namen.
    Standaard: all

en: Vacuum the full text search database. This can be very slow and memory intensive, depending on the size of the database.
nl: Leeg de volledige tekstzoek database. Dit kan erg traag en geheugenintensief zijn, afhankelijk van de grootte van de database

en: Unknown report check
nl: Onbekende rapportcontrole

en: Vacuuming database...
nl: Database schoonmaken....

en: %prog clone path/to/new/library
    
    Create a clone of the current library. This creates a new, empty library that has all the
    same custom columns, Virtual libraries and other settings as the current library.
    
    The cloned library will contain no books. If you want to create a full duplicate, including
    all books, then simply use your filesystem tools to copy the library folder.
nl: %prog kloon pad/naar/nieuw/bibliotheek
    
    Maak een kloon van de huidige bibliotheek. Hierdoor wordt een nieuwe, lege bibliotheek gemaakt met dezelfde
    aangepaste kolommen, Virtuele bibliotheken en andere instellingen als de huidige bibliotheek.
    
    De gekloonde bibliotheek bevat geen boeken. Als u een volledig duplicaat wilt maken, inclusief
    alle boeken, gebruik dan gewoon uw bestandssysteemtools om de bibliotheekmap te kopiëren.

en: Error: You must specify the path to the cloned library
nl: Fout: u moet het pad aangeven naar de gekloonde bibliotheek

en: The location for the new library is the same as the current library
nl: De locatie voor de nieuwe bibliotheek is dezelfde als voor de huidige

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
nl: %s is niet leeg. U moet een lege map kiezen voor de nieuwe bibliotheek.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
nl: %prog custom_columns [options]
    
    Lijst van beschikbare aangepaste kolommen. Geeft kolommen en ID's weer.

en: Show details for each column.
nl: Toon details voor iedere kolom.

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
nl: 
    %prog ingevoegde_metadata [opties] boek_id
    
    Update de metadata in het eigenlijke boek file opgeslagen in calibre bibliotheek vanuit
    de metadata in de calibre database. Normaal worden metadata enkel geüpdatet wanneer
    files uit calibre worden geëxporteerd, dit commando is nuttig indien u wilt dat de bestanden worden
    geüpdatet ter plaatse. Opgelet dat verschillende formaten verschillende hoeveelheden metadata
    ondersteunen. U kan de speciale waarde "all" gebruiken in plaats van boek_id om de metadata van alle
    boeken aan te passen. U kan ook verschillende boek id's meegeven gescheiden door spaties en id reeksen
    gescheiden door koppeltekens. Bijvoorbeeld: %prog ingevoegde_metadata 1 2 10-15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
nl: Update alleen de metadata in specifieke bestands types. Gebruik dit meerdere keren om verschillende formaten aan te passen. Standaard worden alle formaten aangepast.

en: Processed {0} ({1} of {2})
nl: Verwerkt {0} ({1} van {2})

en: No book with id: {}
nl: Geen boek met id: {}

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an OPF file). Any extra data files associated with the book are also saved.
    You can get id numbers from the search command.
nl: %prog export [opties] ids
    
    Exporteer de boeken die zijn opgegeven door ids (een door komma's gescheiden lijst) naar het bestandssysteem.
    De exportbewerking slaat alle formaten van het boek, de omslag en metagegevens op (in
    een OPF-bestand). Alle extra gegevensbestanden die aan het boek zijn geassocieerd, worden ook opgeslagen.
    U kunt id-nummers ophalen via de zoekopdracht.

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
nl: Exporteer alle boeken in de database, negeer de lijst met id's.

en: Export books to the specified folder. Default is
nl: Exporteer boeken naar de gespecificeerde map. Standaard is

en: Export all books into a single folder
nl: Exporteer alle boeken naar één enkele map

en: Report progress
nl: Rapporteer voortgang

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
nl: Als u dit opgeeft zal het gedrag uitgeschakeld worden.

en: You must specify some ids or the %s option
nl: U moet id's opgeven of de %s-optie gebruiken

en: Full text indexing is not enabled on this library
nl: Volledige tekst indexeren is niet ingeschakeld voor deze bibliotheek

en: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Control the Full text search indexing process.
    
    {enable}
        Turns on FTS indexing for this library
    {disable}
        Turns off FTS indexing for this library
    {status}
        Shows the current indexing status
    {reindex}
        Can be used to re-index either particular books or
        the entire library. To re-index particular books
        specify the book ids as additional arguments after the
        {reindex} command. If no book ids are specified the
        entire library is re-indexed.
nl: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Controleer het Volledige tekst doorzoeken indexeren proces.
    
    {enable}
        Schakelt FTS indexeren in voor deze bibliotheek
    {disable}
         Schakelt FTS indexeren uit voor deze bibliotheek
    {status}
        Toont de huidige indexeringsstatus
    {reindex}
        Kan gebruikt worden om bepaalde boeken te re-indexeren
        of de hele bibliotheek. Om bepaalde boeken te re-indexeren
        specificeer de boek IDs als extra argumenten na de
        {reindex} opdracht. Als geen boek IDs gespecificeerd werden,
        wordt de hele bibliotheek geherindexeerd.

en: Wait till all books are indexed, showing indexing progress periodically
nl: Wacht tot alle boeken geïndexeerd zijn, indexeringsvoortgang wordt regelmatig getoond

en: The speed of indexing. Use fast for fast indexing using all your computers resources and slow for less resource intensive indexing. Note that the speed is reset to slow after every invocation.
nl: Indexeersnelheid. Gebruik snel voor snel indexeren met alle kracht van uw pc en traag voor minder intensief indexeren. Merk op dat de snelheid terug op traag wordt gezet na elk gebruik.

en: {} of {} book files indexed, {}
nl: {} van {} boekenbestanden geïndexeerd, {}

en: Error: You must specify the indexing action
nl: Fout: U moet de indexeeractie specificeren

en: FTS Indexing is enabled
nl: FTS Indexering is ingeschakeld

en: {0} of {1} books files indexed
nl: {0} van {1} boekenbestanden geïndexeerd

en: FTS Indexing is disabled
nl: FTS Indexering is uitgeschakeld

en: FTS indexing has been enabled
nl: FTS indexering is ingeschakeld

en: Re-indexing the entire library can take a long time. Are you sure?
nl: De hele bibliotheek herindexeren kan lang duren. Bent u zeker?

en: Type {} to proceed, anything else to abort
nl: Typ {} om verder te gaan, eender wat anders om af te breken

en: Disabling indexing will mean that all books will have to be re-checked when re-enabling indexing. Are you sure?
nl: Indexeren uitschakelen betekent dat alle boeken opnieuw moeten gecontroleerd worden bij terug inschakelen. Bent u zeker?

en: FTS indexing has been disabled
nl: FTS indexering is uitgeschakeld

en: Waiting for FTS indexing to complete, press Ctrl-C to abort...
nl: Wachten op afronden FTS indexering, druk CTRL-C om af te breken...

en: All books indexed!
nl: Alle boeken geïndexeerd!

en: Full text searching is not enabled on this library. Use the calibredb fts_index enable --wait-until-complete command to enable it
nl: Volledig tekst zoeken is niet ingeschakeld voor deze bibliotheek. Gebruik de calibredb fts_index enable --wait-until-complete opdracht om het in te schakelen

en: {0} files out of {1} are not yet indexed, searching is disabled
nl: {0} bestanden van {1} zijn nog niet geïndexeerd, zoeken is uitgeschakeld

en: %prog fts_search [options] search expression
    
    Do a full text search on the entire library or a subset of it.
nl: %prog fts_search [options] zoekexpressie
    
    Doe een volledige tekstopzoeking op de gehele bibliotheek of een onderdeel ervan.

en: Include snippets of the text surrounding each match. Note that this makes searching much slower.
nl: Voeg fragmenten toe van de tekst rond elke overeenkomst. Merk op dat dit het zoeken veel langzamer maakt.

en: The marker used to indicate the start of a matched word inside a snippet
nl: De markering die wordt gebruikt om het begin van een overeenkomend woord in een fragment aan te geven

en: The marker used to indicate the end of a matched word inside a snippet
nl: De markering die wordt gebruikt om het einde van een overeenkomend woord in een fragment aan te geven

en: Only match on exact words not related words. So correction will not match correcting.
nl: Match alleen op exacte woorden, niet op verwante woorden. Correctie komt dus niet overeen met corrigeren.

en: Restrict the searched books, either using a search expression or ids. For example: ids:1,2,3 to restrict by ids or search:tag:foo to restrict to books having the tag foo.
nl: Beperk de doorzochte boeken, ofwel met een zoekexpressie ofwel met IDs. Bijvoorbeeld: IDs: 1,2,3 om te beperken op ID of search:tag:foo om te beperken tot boeken met label foo.

en: The format to output the search results in. Either "text" for plain text or "json" for JSON output.
nl: De indeling waarin de zoekresultaten moeten worden uitgevoerd. Ofwel 'tekst' voor platte tekst of 'json' voor JSON-uitvoer.

en: How much of the library must be indexed before searching is allowed, as a percentage. Defaults to 90
nl: Hoeveel procent van de bibliotheek moet worden geïndexeerd voordat zoeken is toegestaan. Standaard ingesteld op 90

en: {0} by {1}
nl: {0} bij {1}

en: Error: You must specify the search expression
nl: Fout: U moet een zoekexpressie ingeven

en: No template specified
nl: Geen sjabloon opgegeven

en: Template not allowed
nl: Sjabloon niet toegestaan

en: The use of templates is disallowed when connecting to remote servers for security reasons
nl: Het gebruik van sjablonen is om veiligheidsredenen niet toegestaan ​​bij het verbinden met externe servers

en: You must provide a template
nl: U moet een sjabloon opgeven

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
nl: %prog list [opties]
    
    Toon de beschikbare boeken in de calibre-database.

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. In addition to the builtin fields above, custom fields are also available as *field_name, for example, for a custom field #rating, use the name: *rating
nl: Velden te tonen bij het maken van boekenlijsten in de database. Moet een lijst met komma-gescheiden waarden zijn.
    Beschikbare velden: %s
    Standaard: %%default. Het speciale veld "alle" kan dienen om alle velden te selecteren. Naast de ingebouwde velden boven zijn ook aangepaste velden beschikbaar als *field_name, bijvoorbeeld, voor een aangepast veld #rating, gebruik de naam: *rating

en: The field by which to sort the results. You can specify multiple fields by separating them with commas.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
nl: Het veld waarop de resultaten moeten worden gesorteerd. U kunt meerdere velden specificeren door ze te scheiden met komma's.
    Beschikbare velden: {0}
    Standaard: {1}

en: Sort results in ascending order
nl: Sorteer resultaten in oplopende volgorde

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
nl: Filter de resultaten op de zoekoperatie. Voor het indeling van de zoekopdracht kunt u de zoek-gerelateerde documentatie in de gebruikershandleiding raadplegen. Standaard word er niet gefilterd.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
nl: De maximale breedte van een enkele regel in de uitvoer. Standaard is dit hetzelfde als de schermgrootte.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
nl: De string gebruikt om velden van elkaar te scheiden. Standaard is dit een spatie.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
nl: De prefix voor mappaden. Standaard is het absolute pad naar de bibliotheekmap.

en: The maximum number of results to display. Default: all
nl: Het maximum aantal resultaten om weer te geven. Standaard: allen

en: Generate output in JSON format, which is more suitable for machine parsing. Causes the line width and separator options to be ignored.
nl: Genereer uitvoer in JSON formaat, dit is veel beter voor machine verificatie. Zorgt ervoor dat de lengte van lijnen en de afscheidings opties genegeerd zullen worden.

en: The template to run if "{}" is in the field list. Note that templates are ignored while connecting to a calibre server. Default: None
nl: De sjabloon die moet worden uitgevoerd als "{}" in de veldenlijst staat. Houd er rekening mee dat sjablonen worden genegeerd tijdens het verbinden met een Calibre-server. Standaard: Geen

en: Path to a file containing the template to run if "{}" is in the field list. Default: None
nl: Pad naar een bestand met het sjabloon dat moet worden uitgevoerd als "{}" in de veld-lijst staat. Standaard: Geen

en: Heading for the template column. Default: %default. This option is ignored if the option {} is set
nl: Kop voor de sjabloonkolom. Standaard: stan%daard. Deze optie wordt genegeerd als de optie {} is ingesteld

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the Tag browser.
nl: %prog list_categories [opties]
    
    Maak een rapport van de categorie-informatie in de database. De 
    informatie is het equivalent van wat wordt weergegeven in de Labelbrowser.

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
nl: Toon alleen het aantal items in een categorie in plaats van de aantallen per item in de categorie

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
nl: Het type CSV bestand te maken.  Keuzes {}

en: Comma-separated list of category lookup names. Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van categorie-opzoeknamen.
    Standaard: alle

en: CATEGORY ITEMS
nl: CATEGORIE ITEMS

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the search command). For example, 23,34,57-85 (when specifying a range, the last number in the range is not included).
nl: %prog verwijder ID's
    
    Verwijder de boek indentificatoren van de database. ID's is een komma-gescheiden lijst van ID nummers (u kan ID nummers verkrijgen door het zoek commando te gebruiken). Bijvoorbeeld: 23,34,57-85 (bij opgave van een serie, wordt het laatste nummer niet opgenomen).

en: Do not use the {}
nl: Gebruik de {} niet

en: You must specify at least one book to remove
nl: U moet minstens één boek opgeven om te verwijderen

en: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Remove the custom column identified by label. You can see available
    columns with the custom_columns command.
nl: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Verwijder de door het label geïdentificeerde aangepaste kolom. U kan de beschikbare kolommen bekijken door het custom_columns commando te gebruiken.

en: Do not ask for confirmation
nl: Niet om bevestiging vragen

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
nl: U zal alle gegevens van de kolom %s verliezen. Bent u zeker (j/n)?

en: y
nl: j

en: No column named %s found. You must use column labels, not titles. Use calibredb custom_columns to get a list of labels.
nl: Geen kolom met de naam %s gevonden. U moet gebruik maken van de kolom labels, niet de titels. Gebruik calibredb custom_columns om een lijst van labels te krijgen.

en: Error: You must specify a column label
nl: Fout: U moet een kolomlabel opgeven

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the search command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
nl: 
    %prog remove_format [opties] id fmt
    
    Verwijder het formaat fmt van het logische boek geïdentificeerd door id. U kunt het id met het zoek-commando vinden. fmt is een bestandsextensie zoals LRF, TXT of EPUB. Als het logische boek niet in dit formaat bestaat zal er niets gebeuren.

en: You must specify an id and a format
nl: U moet een id en een formaat opgeven

en: %prog restore_database [options]
    
    Restore this database from the metadata stored in OPF files in each
    folder of the calibre library. This is useful if your metadata.db file
    has been corrupted.
    
    WARNING: This command completely regenerates your database. You will lose
    all saved searches, user categories, plugboards, stored per-book conversion
    settings, and custom recipes. Restored metadata will only be as accurate as
    what is found in the OPF files.
nl: %prog restore_database [options]
    
    Herstel deze database van de metadata bewaard in OPF bestanden in
    elke map van de calibre bibliotheek. Nuttig als uw metadata.db bestand
    gecorrumpeerd is.
    
    WAARSCHUWING/ Dit commando regenereert uw database volledig. U zal alle
    zoekacties, gebruikerscategorieën, adapters, opgeslagen per-boek conversies
    en aangepaste recepten verliezen. Herstelde metadata zullen maar zo accuraat zijn als
    wat is gevonden in de OPF bestanden.

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
nl: Het herstel echt uitvoeren. Het commando zal niet uitgevoerd worden tenzij deze optie ingesteld is.

en: You must provide the %s option to do a recovery
nl: U moet de %s-optie meegeven om herstel uit te voeren

en: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Manage the saved searches stored in this database.
    If you try to add a query with a name that already exists, it will be
    replaced.
    
    Syntax for adding:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax for removing:
    
    %prog saved_searches remove search_name
nl: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Beheer de opgeslagen zoekopdrachten in deze database.
    Als u een zoekopdracht met dezelfde naam wil opslaan, dan zal de 
    oude vervangen worden.
    
    Syntax om toe te voegen:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax om te verwijderen:
    
    %prog saved_searches remove search_name

en: Name:
nl: Naam:

en: Search string:
nl: Zoektekst:

en: Error: You must specify a name and a search string
nl: Fout: U moet een naam en een zoektekst opgeven

en: added
nl: toegevoegd

en: Error: You must specify a name
nl: Fout: U moet een naam opgeven

en: removed
nl: verwijderd

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
nl: Fout: Taak %s wordt niet herkend, het moet een van deze zijn : (add|remove|list)

en: Failed to parse search query: ({0}) with error: {1}
nl: Kan zoekopdracht: ({0}) niet parseren met fout: {1}

en: %prog search [options] search expression
    
    Search the library for the specified search term, returning a comma separated
    list of book ids matching the search expression. The output format is useful
    to feed into other commands that accept a list of ids as input.
    
    The search expression can be anything from calibre's powerful search query
    language, for example: %prog search {0}
nl: %prog search [opties] zoekexpressie
    
    Doorzoek de bibliotheek voor de specifieke zoekterm, geeft een komma gescheiden
    lijst van boek IDs terug overeenkomend met de zoekuitdrukking. Het uitvoerformaat is nuttig
    om andere commando's uit te voeren die een lijst van IDs aanvaarden als invoer
    
    De zoekexpressie kan eerder wat zijn uit calibre's krachtige zoek querytaal
    bijvoorbeeld: %p rog search {0}

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
nl: Het maximum aantal weer te geven resultaten. Standaard is alle resultaten.

en: No books matching the search expression:
nl: Geen boeken die overeenkomend met de zoekexpressie:

en: No book with id {} exists
nl: Er bestaat geen boek met id {}

en: No column with name {} exists
nl: Er bestaat geen kolom met de naam {}

en: Data set to: {} [{}]
nl: Gegevens ingesteld op: {} [{}]

en: Data set to: {}
nl: Gegevens ingesteld op: {}

en: %prog set_custom [options] column id value
    
    Set the value of a custom column for the book identified by id.
    You can get a list of ids using the search command.
    You can get a list of custom column names using the custom_columns
    command.
nl: %prog set_custom [options] column id value
    
    Stel de waarde van de aangepaste kolom in voor het boek, die geïdentificeerd is op ID.
    U kunt een lijst van ids krijgen met behulp van het zoek commando.
    U kunt een lijst met aangepaste kolomnamen krijgen met behulp van het custom_columns commando.

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
nl: Als de kolom meerde waardes bevat, voeg dan de opgegeven waarden aan de bestaande toe, in plaats van ze te vervangen.

en: Error: You must specify a field name, id and value
nl: Fout: U moet een veldnaam, id en waarde opgeven

en: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Set the metadata stored in the calibre database for the book identified by
    book_id from the OPF file metadata.opf. book_id is a book id number from the
    search command. You can get a quick feel for the OPF format by using the
    --as-opf switch to the show_metadata command. You can also set the metadata of
    individual fields with the --field option. If you use the --field option, there
    is no need to specify an OPF file.
nl: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Stel de metadata in die zijn opgeslagen in de Calibre-database voor het boek geïdentificeerd door
    book_id uit het OPF-bestand metadata.opf. book_id is een boek-id-nummer van de
    zoekopdracht. U kunt snel een idee krijgen van het OPF-formaat door de
    --as-opf schakelt over naar de opdracht show_metadata. U kunt ook de metagegevens van
    individuele velden met de optie --field. Als u de optie --field gebruikt, is er
    het is niet nodig om een OPF-bestand op te geven.

en: The field to set. Format is field_name:value, for example: {0} tags:tag1,tag2. Use {1} to get a list of all field names. You can specify this option multiple times to set multiple fields. Note: For languages you must use the ISO639 language codes (e.g. en for English, fr for French and so on). For identifiers, the syntax is {0} {2}. For boolean (yes/no) fields use true and false or yes and no.
nl: Het veld om te zetten. Formaat is veld_naam:waarde, bijvoorbeeld: {0} labels:label1,label2. Gebruik {1} om een lijst van alle veld namen te krijgen. U kunt deze optie meermalen gebruiken om meerdere velden te zetten. Opgelet: Voor talen moet u de ISO639 taal codes gebruiken (b.v. en voor Engels, fr voor Frans enzovoort). Voor identificatoren, de syntaxis is {0} {2}. Voor booleaans (ja/nee) velden gebruik waar en niet waar of ja en nee.

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
nl: Toon de metadata veldnamen die kunnen worden gebruikt met de --field optie

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Title
nl: Titel

en: You must specify a record id as the first argument
nl: U moet een item id specificeren als eerste parameter

en: You must specify either a field or an OPF file
nl: U moet ofwel een veld of opf-bestand specificeren

en: The OPF file %s does not exist
nl: Het OPF bestand %s bestaat niet

en: No book with id: %s in the database
nl: Geen boek met id: %s in de database

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the search command.
nl: 
    %prog show_metadata [opties] id
    
    Toon de metadata die in de calibre database zijn opgeslagen voor het boek dat bij id hoort.
    id is een id nummer verkregen met het zoek-commando.

en: Print metadata in OPF form (XML)
nl: Metadata in OPF-formaat (XML) afdrukken

en: You must specify an id
nl: U moet een id opgeven

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
nl: De {} opdracht wordt niet ondersteund met externe (server gebaseerde) bibliotheken

en: GLOBAL OPTIONS
nl: ALGEMENE OPTIES

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings. You can also connect to a calibre Content server to perform actions on remote libraries. To do so use a URL of the form: http://hostname:port/#library_id for example, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is the library id of the library you want to connect to on the Content server. You can use the special library_id value of - to get a list of library ids available on the server. For details on how to setup access via a Content server, see {}.
nl: Pad naar calibre bibliotheek. Standaard wordt het pad gebruikt opgeslagen in de instellingen. U kan ook met een calibre Content server verbinden om te wijzigen in bibliotheken op afstand. Om dit te doen, gebruik een URL van de vorm: http://hostname:port/#library_id bv, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is de id van de bibliotheek waarmee u wilt verbinden op de Content server. U kan de speciale library_id gebruiken van - om een lijst te krijgen van beschikbare ids op de server. Voor details over het toegang krijgen via een Content server, zie {}.

en: show this help message and exit
nl: toon dit helpbericht en stop

en: show program's version number and exit
nl: toon programmaversie en stop

en: Username for connecting to a calibre Content server
nl: Gebruikersnaam voor verbinden met een calibre Content server

en: Password for connecting to a calibre Content server. To read the password from standard input, use the special value: {0}. To read the password from a file, use: {1} (i.e. <f: followed by the full path to the file and a trailing >). The angle brackets in the above are required, remember to escape them or use quotes for your shell.
nl: Wachtwoord om te verbinden met een calibre Content server. Gebruik speciale waarde: {0} om het wachtwoord van de standaardinvoer te lezen. Om het wachtwoord van een bestand te lezen, gebruik: {1} (d.w.z. <f: gevolgd door volledig pad naar bestand en een trailing>). De punthaken in het bovenstaande zijn vereist, onthoud om ze te escapen of gebruik aanhalingstekens voor uw shell.

en: The timeout, in seconds, when connecting to a calibre library over the network. The default is two minutes.
nl: De time-out, in seconden, bij verbinden met een calibre bibliotheek over het netwerk. De standaard is twee minuten.

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
nl: %%prof commando [opties] [parameters]
    
    %%prog is de opdrachtregelinterface voor de boekdatabase van calibre.
    
    commando is een van de volgende:
      %s
    
    Voor hulp bij een specifieke opdracht: %%prog commando --help

en: Enter the password:
nl: Voer het wachtwoord in:

en: Another calibre program such as {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is a bad idea. calibredb can connect directly to a running calibre Content server, to make changes through it, instead. See the documentation of the {} option for details.
nl: Een ander programma zoals {} of het calibre hoofdprogramma is open. Meerdere programma's open hebben die veranderingen kunnen aanbrengen aan een calibre bibliotheek is een slecht idee. calibredb kan rechtstreeks verbinden met een open calibre Content server om daar veranderingen te doen. Zie de documentatie van de {} optie voor details.

en: Error: You must specify a command from the list above
nl: Fout: u moet een opdracht uit de bovenstaande lijst opgeven

en: TEMPLATE ERROR
nl: SJABLOONFOUT

en: On Device
nl: Op toestel

en: Main
nl: Hoofdgeheugen

en: Card A
nl: Geheugenkaart A

en: Card B
nl: Geheugenkaart B

en: Extracting text from the {0} file of size {1} took too long
nl: Tekst extraheren uit {0} bestand met grootte {1} duurde te lang

en: Invalid field: %s
nl: Ongeldig veld: %s

en: Failed to read from document for {path} with error: {error}
nl: Kan het document voor {path} niet lezen met de fout: {error}

en: Failed to parse document for: {0} with error: {1}
nl: Kan document niet parseren voor: {0} met fout: {1}

en: The item {old_item_val} does not exist in the {field} column in the restored database, could not restore its notes
nl: Het item {old_item_val} bestaat niet in de kolom {field} in de herstelde database, kan de notities ervan niet herstellen

en: Some resources for {} were missing
nl: Sommige bronnen voor {} ontbreken

en: Failed to set note for {path} with error: {error}
nl: Kan geen notitie instellen voor {path} met fout: {error}

en: Starting restoring preferences and column metadata
nl: Start met herstellen van voorkeuren en kolommen metadata

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
nl: Kan voorkeuren niet herstellen. Geen Backup-bestand gevonden.

en: Finished restoring preferences and column metadata
nl: Herstellen van voorkeuren en kolommen metadata voltooid

en: Finished restoring preferences
nl: Herstellen van voorkeuren voltooid

en: Restoring preferences and column metadata failed
nl: Herstellen van voorkeuren en kolomen metagagevens mislukt

en: Processed
nl: Verwerkt

en: Creating custom column
nl: Er wordt een aangepaste kolom gemaakt

en: Invalid regular expression: {!r} with error: {}
nl: Ongeldige reguliere expressie: {!r} met fout: {}

en: today
nl: vandaag

en: yesterday
nl: gisteren

en: thismonth
nl: dezemaand

en: daysago
nl: dagengeleden

en: Number conversion error: {0}
nl: Nummer omzetfout: {0}

en: Date conversion error: {0}
nl: Datum omzetfout: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
nl: Niet-nummerieke waarde in query: {0}

en: Non-numeric value in column {0}: {1}
nl: Niet-numerieke waarde in kolom {0}: {1}

en: no
nl: nee

en: yes
nl: ja

en: unchecked
nl: niet aangevinkt

en: checked
nl: aangevinkt

en: empty
nl: leeg

en: blank
nl: blanco

en: Invalid boolean query "{0}"
nl: Foutieve boolean opdracht "{0}"

en: No such Virtual library: {}
nl: Geen dergelijke Virtuele bibliotheek: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
nl: De zoekopdracht in de Virtuele bibliotheek is recursief: {}

en: Recursive query group detected: {0}
nl: Recursieve query-groep gevonden: {0}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
nl: zoeksjabloon: ontbrekend of ongeldig scheidingsteken. Geldige scheidingstekens zijn: {}

en: {} days
nl: {} dagen

en: {} hours
nl: {} uren

en: {} minutes
nl: {} minuten

en: {} seconds
nl: {} seconden

en: calculating time left
nl: berekenen resterende tijd

en: almost done
nl: bijna klaar

en: ~{} left
nl: ~{} resterend

en: {0}
    
    Various command line interfaces useful for debugging calibre. With no options,
    this command starts an embedded Python interpreter. You can also run the main
    calibre GUI, the calibre E-book viewer and the calibre editor in debug mode.
    
    It also contains interfaces to various bits of calibre that do not have
    dedicated command line tools, such as font subsetting, the E-book diff tool and so
    on.
    
    You can also use %prog to run standalone scripts. To do that use it like this:
    
        {1}
    
    Everything after the -- is passed to the script. You can also use calibre-debug
    as a shebang in scripts, like this:
    
        {2}
nl: {0}
    
    Verscheidene commandoregel interfaces nuttig voor foutzoeken in calibre. Zonder opties
    start dit commando een geïntegreerde Python vertaler. U kan ook de hoofd calibre
    GUI gebruiken, het calibre leesvenster en de calibre bewerker in de foutzoekmodus.
    
    Het bevat ook interfaces voor verschillende stukjes van calibre die geen specifieke
    commandoregel gereedschappen hebben, zoals font subsets, de e-boek diff tool en zo
    voort.
    
    U kan ook %prog gebruiken om zelfstandige scripts te draaien. Gebruik het daarvoor zo:
    
        {1}
    
    Alles na de  -- wordt doorgegeven aan het script. U kan ook calibre foutzoeken gebruiken
    als een shebang in scripts, zo:
    
     {2}

en: %prog [options]
nl: %prog [opties]

en: Run Python code.
nl: Python code uitvoeren.

en: Run the Python code in file.
nl: Python code in het bestand uitvoeren.

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
nl: Wissel het gespecifieerde lettertype. Gebruik -- na deze optie om optie door te geven naar lettertype wisselprogramma.

en: Debug device detection
nl: Fouten in toesteldetectie zoeken

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
nl: Start de GUI met de probleemoplosser ingeschakeld. De output wordt afgedrukt naar stdou en stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
nl: Voer de GUI uit met de debug console, log naar het gespecificeerd pad. Enkel intern gebruik, gebruik de -g optie om de GUI in debug modus uit te voeren

en: Don't run with the DEBUG flag set
nl: Niet uitvoeren met de DEBUG flag set

en: Run the E-book viewer in debug mode
nl: E-boek leesvenster in debug modus uitvoeren

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
nl: Output van de paden de nodig zijn voor de installatie van de calibre omgeving

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
nl: Voeg een eenvoudige plug-in toe (b.v. een plug-in die één .py bestand bevat) door het pad aan te geven naar het py-bestand die de code voor de plug-in bevat.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
nl: Inspecteer MOBI-bestand(en) in opgegeven pad(en)

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
nl: Start het calibre "Bewerk Boek" tool in debug modus.

en: Explode the book into the specified folder.
    Usage: -x file.epub output_dir
    Exports the book as a collection of HTML files and metadata, which you can edit using standard HTML editing tools. Works with EPUB, AZW3, HTMLZ and DOCX files.
nl: Explodeer het boek in de gespecificeerde map.
    Gebruik: -x file.epub output_dir
    Exporteert het boek als een verzameling HTML bestanden en metadata die u kan bewerken met standaard HTML gereedschappen. Werkt met EPUB, AZW3, HTMLZ en DOCX bestanden.

en: Implode a previously exploded book.
    Usage: -i output_dir file.epub
    Imports the book from the files in output_dir which must have been created by a previous call to --explode-book. Be sure to specify the same file type as was used when exploding.
nl: Implodeer een eerder geëxplodeerd boek.
    Gebruik: -i output_dir file.epub
    Importeert het boek vanuit bestanden in output_dir die gecreëerd werden bij een vorige aanroep van --explode-book. Zorg ervoor hetzelfde bestandstype op te geven als bij het exploderen.

en: Export all calibre data (books/settings/plugins). Normally, you will be asked for the export folder and the libraries to export. You can also specify them as command line arguments to skip the questions. Use absolute paths for the export folder and libraries. The special keyword "all" can be used to export all libraries. Examples:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data  # for interactive use
      calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all  # export all known libraries
nl: Exporteer alle Calibre-gegevens (boeken/instellingen/plug-ins). Normaal gesproken wordt u gevraagd naar de exportmap en de bibliotheken die u wilt exporteren. U kunt ze ook opgeven als opdrachtregel argumenten om de vragen over te slaan. Gebruik absolute paden voor de exportmap en bibliotheken. Het speciale trefwoord "all" kan worden gebruikt om alle bibliotheken te exporteren. Voorbeelden:
    
    calibre-debug --export-all-calibre-data # voor interactief gebruik
    calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2
    calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all # exporteer alle bekende bibliotheken

en: Import previously exported calibre data
nl: Importeer eerder geëxporteerde calibre gegevens

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
nl: Sluit, indien aanwezig, een actieve calibre-instantie af. Bedenk dat eventuele draaiende taken zonder melding worden afgebroken. Gebruik deze optie voorzichtig.

en: Test binary modules in build
nl: Test binaire modules in build

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Plugin name" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
nl: plug-inplug-inVoer een plugin uit welke via opdracht-prompt kan starten. Bijvoorbeeld:
    calibre-debug -r "Plug-in naam" -- bestand1 --option1
    Alles na de -- zal worden meegegeven aan de plugin als argumenten.

en: Run the named test(s). Use the special value "all" to run all tests. If the test name starts with a period it is assumed to be a module name. If the test name starts with @ it is assumed to be a category name.
nl: Voer de genoemde test(s) uit. Gebruik de speciale waarde "alle" om alle tests uit te voeren. Als de testnaam begint met een punt, wordt aangenomen dat het een modulenaam is. Als de testnaam begint met @, wordt aangenomen dat het een categorienaam is.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
nl: Draait de calibre diff tool. Bijvoorbeeld:
    calibre-debug --diff bestand1 bestand2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
nl: calibre (af)melden als Windows standaard programma.

en: Debug log
nl: Foutopsporingslog

en: No plugin named %s found
nl: Geen plugin gevonden met de naam %s

en: Communicate with Android phones.
nl: Communiceer met Android telefoons.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
nl: Komma gescheiden lijst van mappen om e-boeken naartoe te sturen in toestel <b>hoofdgeheugen</b>. De eerste map die bestaat zal gebruikt worden

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
nl: Komma gescheiden lijst van mappen om e-boeken naar toe te sturen in toestel <b>geheugenkaarten</b>. De eerste map die bestaat zal gebruikt worden

en: Communicate with S60 phones.
nl: Communiceer met S60 telefoons.

en: Communicate with WebOS tablets.
nl: Communiceer met WebOS tablets.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
nl: Communiceer met de Binatone Readme E-reader.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
nl: Communiceer met de Blackberry smartphone.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
nl: Communiceer met de Blackberry Playbook.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
nl: Communiceer met BOEYE BEX Seriële E-readers.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
nl: Communiceer met BOEYE BDX Seriële E-readers.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
nl: Communiceer met de Cybook Gen 3/Opus E-reader.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
nl: Verbinden met de Cybook Orizon E-reader.

en: Card A folder
nl: Map kaart A

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
nl: Vul de mapnaam in waar de boeken moeten worden opgeslagen bij verzenden naar de geheugenkaart. Deze map gaat elke zend naar toestel sjabloon vooraf

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
nl: Communiceer met de Cybook Muse E-reader.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
nl: Communiceer met de Bookeen Diva HD e-boek reader.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
nl: Communiceer met de EB600 E-reader.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
nl: Communiceer met de Tolino Shine en de Vision E-readers

en: Swap main and card A
nl: Hoofdgeheugen en kaart A omdraaien

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
nl: Vink dit vakje aan als het intern geheugen van het toestel beschouwd moet worden als geheugenkaart en vice versa. Voor sommige Tolino toestellen moet dit geactiveerd zijn.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
nl: Communiceer met Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
nl: Communiceer met PocketBook 301 E-reader.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
nl: Communiceer met de PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 E-reader.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
nl: Communiceer met de PocketBook 622 en 623 E-readers.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
nl: Communiceer met de PocketBook 360+ E-reader.

en: Communicate with the PocketBook 701
nl: Communiceer met de PocketBook 701

en: Communicate with the PocketBook 740
nl: Communiceer met de PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
nl: Communiceer met de Infibeam Pi2 E-reader.

en: Communicate with the Entourage Edge.
nl: Communiceer met de Entourage Edge.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
nl: Communiceer met de ESlick E-reader.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
nl: Communiceer met de Sigmatek E-reader.

en: Use an arbitrary folder as a device.
nl: Gebruik een willekeurige map als toestel.

en: Device interface
nl: Toestel interface

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
nl: Communiceer met Hanlin V3 e-reader.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
nl: Communiceer met Hanlin V5 e-reader.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
nl: Communiceer met de BOOX e-reader.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
nl: Komma gescheiden lijst van mappen om e-boeken naar toe te sturen in toestel. De eerste map die bestaat zal gebruikt worden.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
nl: Communiceer met de Hanvon N520 e-reader.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
nl: Communiceer met de Kibano E-reader.

en: Communicate with The Book reader.
nl: Communiceer met de The Book E-reader.

en: Communicate with the Libre Air reader.
nl: Communiceer met de Libre Air e-reader.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
nl: Communiceer met de SpringDesign Alex e-reader.

en: Removing books from device...
nl: Boeken van toestel verwijderen...

en: Communicate with the Azbooka
nl: Communiceer met de Azbooka

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
nl: Communiceer met Elonex EB511 e-reader.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
nl: Communiceer met de Cybook Odyssey E-reader.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
nl: Communiceer met de IRex Iliad e-reader.

en: Cannot get files from this device
nl: Kan geen bestanden van dit toestel ophalen

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
nl: Communiceer met de IRex Digital Reader 1000 e-reader.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
nl: Communiceer met IRex Digital Reader 800

en: Communicate with the Iriver Story reader.
nl: Communiceer met de Iriver Story e-reader.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
nl: Communiceer met de JetBook E-reader.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
nl: Communiceer met de Mibuk Wolder e-reader.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
nl: Communiceer met de JetBook Mini E-reader.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
nl: Communiceren met de JetBook Color E-reader.

en: Could not generate page mapping.
nl: Kan geen paginamapping genereren.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
nl: Geen geldig MOBI-bestand. Bestand geeft aan %s te zijn

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
nl: Communiceer met de Kindle e-reader.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
nl: De volgende boeken zijn in KFX formaat. KFX is een virtueel boekformaat en kan niet gekopieerd worden van het toestel. In plaats daarvan moet u naar uw "Manage my content and devices" pagina op de Amazon hoofdpagina gaan en het boek downloaden van daar. Dit zal u een azw3 bestand geven dat u kan toevoegen aan calibre. Klik op "Toon details" om de lijst van boeken te bekijken.

en: WARNING: E-book covers
nl: WAARSCHUWING: E-boek omslagen

en: Amazon has <b>broken display of covers</b> for books sent to the Kindle by USB cable. To workaround it, you have to either keep your Kindle in Airplane mode, or:<ol><li>Send the books to the Kindle</li><li>Disconnect the Kindle and wait for the covers to be deleted by Amazon</li><li>Reconnect the Kindle and calibre will restore the covers.</li></ol> After this the covers for those books should stay put. <a href="{}">Click here</a> for details.
nl: Amazon heeft <b>het tonen van omslagen verknoeid</b> voor boeken naar de Kindle gestuurd via USB kabel. Om dit te omzeilen moet u ofwel uw Kindle in Vliegtuigmodus houden, ofwel:<ol><li>Stuur de boeken naar de Kindle</li><li>Ontkoppel de Kindle en wacht tot de omslagen door Amazon verwijderd worden</li><li>Verbind de Kindle opnieuw en calibre herstelt de omslagen.</li></ol> Hierna zouden de omslagen voor deze boeken moeten blijven. <a href="{}">Klik hier</a> voor details.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
nl: %(time)s<br />Laatst gelezen pagina: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
nl: %(time)s<br />Laatst gelezen pagina: Locatie %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
nl: <b>Locatie %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
nl: <b>Pagina %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
nl: <b>Locatie %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-book reader.
nl: Communiceer met de Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-reader.

en: Send page number information when sending books
nl: Verzend paginanummering als boeken worden verzonden

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
nl: Vanaf de Kindle 3 kan de Kindle informatie over paginanummering in MOBI-bestanden gebruiken. Met deze optie berekent calibre deze informatie en stuurt ze mee op naar de Kindle via USB. NB. deze paginanummers komen niet overeen met die van papieren boeken.

en: Page count calculation method
nl: Paginateller berekeningsmethode

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
nl: Er zijn meerdere manieren om de paginanummer informatie te genereren. Wanneer het pagina aantal gegeven wordt zullen het aantal pagina's verdeeld worden. Bij een ontbrekende pagina telling wordt het gemiddelde op de volgende manier geteld.<ul> <li>fast: 2300 karakters van ongecomprimeerde tekst per pagina.
    
    <li>Nauwgezet: Gebaseerd op het aantal hoofdstukken, paragraven en zichtbare regels in het boek. Deze methode is ontworpen om een gemiddelde paperback te simuleren met 32 regels per pagina en maximum of 70 karakters per regel.
    
    <li>pagina-einde: De "pagina-einde" methode gebruikt de aanwezigheid van  <mbp:pagebreak> labels in het boek om de pagina te bepalen.
    </ul>Andere methoden dan "snel" zijn veel langzamer. Verder wanneer het gebruik van "pagina-einde" mislukt om nauwkeurig de pagina telling vast te stellen zal de nauwgezette manier gebruikt worden.

en: Custom column name to retrieve page counts from
nl: Naam van aangepaste kolom om aantal pagina's te krijgen van

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
nl: Als u een aangepaste kolom in uw bibliotheek gebruikt om het aantal pagina's van het boek op te slaan, kunt u binnen calibre die informatie gebruiken in plaats van het berekenen van een aantal pagina's. Geef de naam van de aangepaste kolom hier bijvoorbeeld #pagina's (EN #pages).

en: Custom column name to retrieve calculation method from
nl: Aangepast kolom naam om de rekenmethode terug te vinden van

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
nl: Als u een eigen kolom in uw bibliotheek heeft die u gebruikt om het aantal pagina's in een boek te berkenen, kunt calibre gebruik laten maken van die methode ipv de hierboven aangevinkte standaard methode. Specificeer de naam van de eigen kolom hier, bijvoorbeeld, #pagemethod. De angepaste kolom moet een van de volgende waardes bevatten: snel, precies, of einde pagina.

en: Overwrite existing APNX on device
nl: Overschrijf bestaande APNX op toestel

en: Uncheck this option to allow an APNX file existing on the device to have priority over the version which calibre would send. Since APNX files are usually deleted when a book is removed from the Kindle, this is mostly useful when resending a book to the device which is already on the device (e.g. after making a modification).
nl: Schakel deze optie uit om een APNX bestand op het toestel voorrang te geven op de versie die calibre wil plaatsen. Daar APNX bestanden meestal verwijderd worden wanneer een boek wordt verwijderd uit de Kindle, is dit vooral handig bij het opnieuw plaatsen van een boek op het toestel dat al aanwezig is (bv. na een wijziging).

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
nl: Communiceer met de Kindle DX e-boek reader.

en: Communicate with the Kindle Fire
nl: Communiceer met de Kindle Fire

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
nl: Communiceer met de originele Kobo Reader en de Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
nl: De Kobo ondersteunt diverse collecties waaronder

en: Create tags for automatic management
nl: Maak labels voor automatisch beheer

en: Upload covers for books (newer readers)
nl: Upload boek omslag (nieuwere E-readers)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
nl: De Kobo lezers halen normaal gezien zelf de voorbladafbeelding van het boek. Met deze optie, zal calibre een aparte afbeelding voor het voorblad meesturen naar de lezer, en kan handig zijn wanneer u het voorblad hebt gewijzigd.

en: Upload black and white covers
nl: Upload zwarte en witte omslagen

en: Show expired books
nl: Toon verlopen boeken

en: A bug in an earlier version left non kepubs book records in the database.  With this option calibre will show the expired records and allow you to delete them with the new delete logic.
nl: Een fout in een eerdere versie heeft niet-kepubs boek-verwijzingen in de bibliotheek achtergelaten. Met deze optie zal calibre de verlopen verwijzingen tonen en u de mogelijkheid geven ze te verwijderen op de nieuwe manier.

en: Show previews
nl: Toon voorbeelden

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions. By default, they are no longer displayed as there is no good reason to see them. Enable if you wish to see/delete them.
nl: Kobo voorbeelden zijn inbegrepen op de Touch en sommige andere versies. Standaard worden ze niet langer getoond omdat daar geen goede reden voor is.  Schakel in als u ze wilt zien/wissen.

en: Show recommendations
nl: Toon aanbevelingen

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
nl: Kobo toont nu aanraders op het toestel. In sommige gevallen bevatten deze bestanden maar in andere gevallen zijn het enkel links naar de website voor verkoop. Activeer als deze wilt zien/verwijderen.

en: Attempt to support newer firmware
nl: Probeer de nieuwe firmware te ondersteungen

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to Factory defaults and testing software
nl: Koko werkt de firmware en database versie regelmatig bij. Met deze optie probeert calibre volledige lees- en schrijfrechten uit te voeren. Dit kan onverwachte fouten opleveren!! Schakel dit alleen in als u weet hoe de kobo terug te zetten naar de Fabrieksinstellingen en software te testen

en: Getting list of books on device...
nl: Bezig met het ophalen van boekenlijst van het toestel…

en: Removing books from device metadata listing...
nl: Boeken uit metadata lijst op toestel verwijderen...

en: Adding books to device metadata listing...
nl: Boeken aan metadata lijst op toestel toevoegen...

en: Kobo database version unsupported - See details
nl: Kobo database versie niet ondersteund - Zie details

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the  "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
nl: Uw Kobo draait een geüpdatete firmware/database. Daar calibre deze geüpdatete firmware niet kent, is databasebewerking uitgeschakeld om corruptie te vermijden. U kan nog altijd boeken op uw Kobo zetten met calibre maar boeken verwijderen en collecties beheren is uitgeschakeld. Als u graag experimenteert en weet hoe de Fabrieksinstellingen van uw Kobo kan herstellen, kunt u dit negeren door in calibre rechts te klikken op het toestelicoon en "Stel dit toestel in" te selecteren en dan de "Probeer nieuwere firmware te ondersteunen" optie. Hierdoor moet u mogelijk de Fabrieksinstellingen van uw Kobo herstellen.

en: Not Implemented
nl: Niet geïmplementeerd

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
nl: ".kobo"-bestanden bevinden zich niet op het toestel als boeken. In plaats daarvan zijn het rijen in de sqlite database. Op dit moment kunnen ze niet geëxporteerd of bekeken worden.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
nl: <hr /><b>Boek laatst gelezen:</b> %(time)s<br /><b>Percentage gelezen:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
nl: <b>Hoofdstuk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Hoofdstuk voortgang:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
nl: <b>Hoofdstuk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Hoofdstuk voortgang:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Hoogtepunt:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
nl: <b>Hoofdstuk %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Hoofdstuk voortgang:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Hoogtepunt:</b> %(text)s<br /><b>Notities:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Communicate with the Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour as well as tolino shine 5, shine color and vision color eReaders. Based on the existing Kobo driver by %s.
nl: Communiceer met de Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour evenals tolino shine 5, shine color en vision color eReaders. Gebaseerd op de bestaande Kobo-driver van %s

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
nl: Uw Kobo draait een geüpdatete firmware/database. Daar calibre deze geüpdatete firmware niet kent, is databasebewerking uitgeschakeld om corruptie te vermijden. U kan nog altijd boeken op uw Kobo zetten met calibre maar boeken verwijderen en collecties beheren is uitgeschakeld. Als u graag experimenteert en weet hoe de Fabrieksinstellingen van uw Kobo kan herstellen, kunt u dit negeren door in calibre rechts te klikken op het toestelicoon en "Stel dit toestel in" te selecteren en dan de "Probeer nieuwere firmware te ondersteunen" optie. Hierdoor moet u mogelijk de Fabrieksinstellingen van uw Kobo herstellen.

en: Discussion of any new Kobo firmware can be found in the Kobo forum at MobileRead. This is at %s.
nl: Discussie van nieuwe Kobo firmware kan u vinden in het Kobo forum op MobileRead. Dat is op %s.

en: Collections, covers && uploads
nl: Collecties, Covers && Uploads

en: Metadata, on device && advanced
nl: Metadata, op toestel && geavanceerd

en: Modify CSS
nl: Modificeer CSS

en: Uploading of books
nl: Boeken uploaden

en: Do not treat replacements as new books
nl: Behandel vervangingen niet als nieuwe boeken

en: When a new book is side-loaded, the Kobo firmware imports details of the book into the internal database. Even if the book is a replacement for an existing book, the Kobo will remove the book from the database and then treat it as a new book. This means that the reading status, bookmarks and collections for the book will be lost. This option overrides firmware behavior and attempts to prevent a book that has been resent from being treated as a new book. If you prefer to have replacements treated as new books, turn this option off.
nl: Wanneer een nieuw boek wordt bijgeladen, importeert de Kobo firmware details van het boek in de interne database. Zelfs als het boek een bestaand boek vervangt, verwijdert de Kobo het boek uit de database en behandelt het dan als een nieuw boek. Dit betekent dat leesstatus, bladwijzers en verzamelingen voor het boek verloren gaan. Deze optie negeert firmwaregedrag  en probeert te voorkomen dat een boek dat opnieuw werd verzonden, wordt behandeld als een nieuw boek. Als u verkiest om vervangingen te laten behandelen als nieuwe boeken, schakel deze optie uit.

en:  characters
nl:  tekens

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Collections
nl: Collecties

en: Collections columns:
nl: Collecties kolommen:

en: Use a column to generate collections.
nl: Gebruik een kolom om collecties te genereren.

en: Collections template:
nl: Collecties sjabloon:

en: Use a template to generate collections.
nl: Gebruik een sjabloon om collecties te genereren.

en: Enter a template to generate collections. The result of the template will be combined with the values from Collections column. The template should return a list of collection names separated by ':@:' (without quotes).
nl: Voer een sjabloon in om collecties te genereren. Het resultaat van de sjabloon wordt gecombineerd met de waarden uit de kolom Verzamelingen. De sjabloon moet een lijst met collectienamen retourneren, gescheiden door ':@:' (zonder aanhalingstekens).

en: Create collections
nl: Maak Collecties

en: Ignore collections:
nl: Negeer Collecties:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
nl: Toon de collecties die door collectiebeheer genegeerd moeten worden. Deze collecties zullen niet worden gewijzigd. Namen worden gescheiden door komma's.

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
nl: Upload omslagafbeeldingen van calibre bibliotheek meesturen bij sturen van boeken naar toestel.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
nl: Converteer covers naar grijswaarden tijdens het uploaden.

en: Upload dithered covers
nl: Upload ditherende covers

en: Dither cover images to the appropriate 16c grayscale palette for an eInk screen. This usually ensures greater accuracy and avoids banding, making sleep covers look better. On FW >= 4.11, Nickel itself may sometimes do a decent job of it. Has no effect without "Upload black and white covers"!
nl: Dither bedekt afbeeldingen in het juiste 16c grijswaardenpalet voor een eInk-scherm. Dit zorgt meestal voor een grotere nauwkeurigheid en voorkomt strepen, waardoor slaaphoezen er beter uitzien. Op FW> = 4.11 kan Nickel zelf er soms behoorlijk wat aan doen. Heeft geen effect zonder "Zwart-witte covers uploaden"!

en: Keep cover aspect ratio
nl: Bewaar verhoudingen omslag

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
nl: Als afbeeldingen naar het toestel worden gestuurd, wijzig dan niet de verhoudingen tijdens het schalen voor het toestel. Dit is van toepassing voor firmware versie 2.3.1 en later.

en: Do it on our end, instead of letting Nickel handle it. Provides pixel-perfect results on devices where Nickel does not do extra processing. Obviously has no effect without "Keep cover aspect ratio". This is probably undesirable if you disable the "Show book covers full screen" setting on your device.
nl: Doe het aan onze kant, in plaats van Nikkel het te laten afhandelen. Biedt pixel-perfecte resultaten op toestellen waarop Nikkel geen extra verwerking uitvoert. Heeft duidelijk geen effect zonder "Beeldverhouding behouden". Dit is waarschijnlijk ongewenst als u de instelling "Boekomslagen op volledig scherm weergeven" op uw toestel uitschakelt.

en: Choose the color to use when letterboxing the cover. The default color is black (#000000)
nl: Kies de te gebruiken kleur bij letterboxen van de cover. De standaard kleur is zwart (#000000)

en: Save covers as PNG
nl: Omslagen opslaan als PNG

en: Use the PNG image format instead of JPG. Higher quality, especially with "Upload dithered covers" enabled, which will also help generate potentially smaller files. Behavior completely unknown on old (< 3.x) Kobo firmwares, known to behave on FW >= 4.8. Has no effect without "Upload black and white covers"!
nl: Gebruik het PNG-beeldformaat in plaats van JPG. Hogere kwaliteit, vooral met "Upload ditherende omslagen" ingeschakeld, wat ook kan helpen bij het genereren van mogelijk kleinere bestanden. Gedrag volledig onbekend op oude (<3.x) Kobo-firmwares waarvan bekend is dat ze zich gedragen op FW> = 4.8. Heeft geen effect zonder "Zwart-witte covers uploaden"!

en: Show as on device
nl: Toon op toestel

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
nl: Kobo toont aanbevelingen over het toestel. Soms bevatten deze bestanden, in andere gevallen zijn het enkel verwijzingen naar de koop-website. Bevestigen om ze te bekijken of te verwijderen.

en: Show archived books
nl: Toon gearchiveerde boeken

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
nl: Gearchiveerde boeken staan op het toestel, maar moeten worden gedownload om te kunnen lezen. Gebruik deze optie om ze te tonen en te linken aan boeken in de calibre bibliotheek.

en: Advanced options
nl: Geavanceerde opties

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software. This driver supports firmware V2.x.x and DBVersion up to
nl: Kobo update regelmatig de firmware en de database versie. Met deze optie zal calibre proberen om volledige lees-schrijf rechten te krijgen. Onverwachte gevolgen zijn zeer goed mogelijk!! Schakel enkel in als u goed bekend bent met herstellen naar de fabrieks-instellingen van de kobo en met test software. Deze driver ondersteund firmware V2.x.x en DBVersies tot en met

en: Title to test when debugging
nl: Titel om te testen tijdens foutoplossen

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
nl: Deel van de titel van een boek dat gebruikt kan worden bij het doen van enkele tests voor foutoplossen. De test is om te zien of de tekst is opgenomen in de titel van een boek. Hoe beter de match, des te minder vreemde uitvoer.

en: Title to test when debugging:
nl: Titel om te testen tijdens foutoplossen:

en: Update metadata on the device
nl: Update metadata op het toestel

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
nl: Update de metadata op de e-reader als die verbonden is. Opgelet: Dit zorgt er mogelijk voor dat het maken van de verbinding langer duurt.

en: Set series information
nl: Series informatie instellen

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
nl: De boekenlijst op Kobo toestellen kan series informatie tonen. Dit wordt niet gelezen door het toestel op basis van de verzendende software.  Series informatie kan enkel aan het toestel worden toegevoegd nadat het boek is verwerkt door het toestel. Schakel in als u series informatie wilt instellen.

en: Force series ID
nl: Forceer serie-ID

en: Kobo devices use a SeriesID to distinguish between different series. Purchased books have a SeriesID assigned by Kobo. Sideloaded books have a SeriesID assigned by calibre, which is usually different. This causes a series to be shown twice on the Kobo device. Enable if you wish to force all the SeriesID for books in a series to the same value.
nl: Kobo-apparaten gebruiken een SeriesID om onderscheid te maken tussen verschillende series. Aangekochte boeken hebben een SeriesID toegewezen door Kobo. Apart geladen boeken hebben een SeriesID toegewezen door Calibre, die meestal anders is. Hierdoor wordt een serie twee keer weergegeven op het Kobo-apparaat. Schakel dit in als u alle SeriesID's voor boeken in een serie op dezelfde waarde wilt forceren.

en: Update metadata on Book Details pages
nl: Update metadata op pagina's met boekdetails

en: This will update the metadata in the device database when the device is connected. The metadata updated is displayed on the device in the library and the Book details page. This is the title, authors, comments/synopsis, series name and number, publisher and published Date, ISBN and language. If a metadata plugboard exists for the device and book format, this will be used to set the metadata.
nl: Dit updates de metadata in de toesteldatabase wanneer het apparaat is aangesloten. De bijgewerkte metadata worden weergegeven op het toestel in de bibliotheek en de boekgegevenspagina. Dit is de titel, auteurs, commentaar/samenvatting, serie naam en nummer, uitgever en publicatiedatum, ISBN en taal. Als er een metadata adapter bestaat voor het toestel en het boekformaat, wordt dit gebruikt om de metadata in te stellen.

en: Update purchased books
nl: Update gekochte boeken

en: Update books purchased from Kobo and downloaded to the device.
nl: Update boeken gekocht van Kobo en gedownload naar het toestel.

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Update the subtitle on the device using a template.
nl: Werk de ondertiteling op het toestel bij met behulp van een sjabloon.

en: Enter a template to use to set the subtitle. If the template is empty, the subtitle will be cleared.
nl: Voer een sjabloon in om te gebruiken om de ondertitel in te stellen. Als de sjabloon leeg is, wordt de ondertitel gewist.

en: Book stats
nl: Boekstatistieken

en: Update the book stats
nl: Updaten boekstatistieken

en: Words:
nl: Woorden:

en: Enter a template to use to set the word count for the book. If the template is empty, the word count will be cleared.
nl: Voer een sjabloon in om de woordtelling in te stellen voor het boek. Als de sjabloon leeg is, wordt de woordtelling gewist.

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Enter a template to use to set the page count for the book. If the template is empty, the page count will be cleared.
nl: Voer een sjabloon in om de paginatelling in te stellen voor het boek. Als de sjabloon leeg is, wordt de paginatelling gewist.

en: Hours to read estimates:
nl: Leesuren schatting:

en: Upper:
nl: Hoogste:

en: Enter a template to use to set the upper estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
nl: Voer een sjabloon in om de hoogste schatting in te stellen voor de leestijd van het boek. De schatting is in uren. Als de sjabloon leeg is, wordt de tijd gewist.

en: Lower:
nl: Laagste:

en: Enter a template to use to set the lower estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
nl: Voer een sjabloon in om de laagste schatting in te stellen voor de leestijd van het boek. De schatting is in uren. Als de sjabloon leeg is, wordt de tijd gewist.

en: Edit template
nl: Sjabloon bewerken

en: &Template editor
nl: &Sjabloon bewerker

en: Invalid template
nl: Ongeldige sjabloon

en: The template "%s" is invalid:
nl: Het sjabloon "%s" is ongeldig:

en: Communicate with the Palm Pre
nl: Communiceer met de Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
nl: Communiceer met de Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
nl: Communiceer met de Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
nl: Communiceer met de Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
nl: Communiceer met de VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
nl: Communiceer met de GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
nl: Communiceer met de Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
nl: Communiceer met de Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
nl: Communiceer met de Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
nl: Communiceer met de EEE Reader

en: Communicate with the Adam tablet
nl: Communiceer met de Adam tablet

en: Communicate with the Nextbook Reader
nl: Communiceer met de Nextbook E-reader

en: Communicate with the Moovybook Reader
nl: Communiceer met de Moovybook E-reader

en: Communicate with the COBY
nl: Communiceer met de COBY

en: Communicate with the Ex124G
nl: Communiceer met de Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
nl: Communiceer met de WayteQ en SPC Dickens E-readers

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
nl: Communiceer met de Woxter Scriba reader

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
nl: Communiceer met de PocketBook Touch Lux 2 en Inkpad X-lezers

en: Communicate with the SONY DPT-S1
nl: Communiceer met de SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
nl: Communiceer met de Bq Cervantes

en: MTP device
nl: MTP toestel

en: Communicate with MTP devices
nl: Communiceer met MTP toestellen

en: Get device information...
nl: Toestelinformatie ophalen...

en: Listing files, this can take a while
nl: Bestanden opsommen, dit kan een tijd duren

en: Reading e-book metadata
nl: E-boek metadata lezen

en: Reading metadata from %s
nl: Metagegevens van %s aan het lezen

en: Updating metadata cache on device
nl: Metadata cache op toestel aan het bijwerken

en: Finished reading metadata from device
nl: Metadata lezen op het toestel voltooid

en: Transferring books to device...
nl: Bezig om de boeken naar het toestel over te zetten…

en: Transferred %s to device
nl: %s naar toestel verplaatst

en: Transfer to device finished...
nl: Verplaatsen naar toestel voltooid...

en: Added %s
nl: %s toegevoegd

en: Adding complete
nl: Toevoegen compleet

en: Deleting books from device...
nl: Boeken worden op toestel gewist...

en: Deleted %s
nl: %s gewist

en: All books deleted
nl: Alle boeken gewist

en: Removing books from metadata
nl: Boeken worden verwijderd uit metadata

en: Removed %s
nl: %s verwijderd

en: All books removed
nl: Alle boeken verwijderd

en: Unnamed device
nl: Naamloos toestel

en: The device {0} is not allowing connections. Unlock the screen on the {0}, tap "Allow" on any connection popup message you see, then either wait a minute or restart calibre. You might also have to change the mode of the USB connection on the {0} to "Media Transfer mode (MTP)" or similar.
nl: Het toestel {0} laat geen connectie toe.  Ontgrendel het scherm op de {0}, tik op "Toestaan" bij eender welk popup bericht u te zien krijgt, wacht eventjes of herstart calibre. U kan wellicht ook de modus van de USB-verbinding wijzigen in de {0} naar "Media Transfer Mode (MTP)" of gelijkaardige modus.

en: Unknown MTP device
nl: Onbekend MTP toestel

en: Found object: %s
nl: Gevonden object: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
nl: MTP toestellen worden niet ondersteund in Windows XP

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
nl: De Windows Draagbare Apparaten service is niet beschikbaar op uw computer. U dient mogelijk Windows Media Player 11 of nieuwer te installeren en/of uw computer te herstarten

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
nl: Communiceer met de Nokia 770 Internet tablet.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
nl: Communiceer met de Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo toestellen.

en: Communicate with the Nokia E71X
nl: Communiceer met de Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
nl: Communiceer met de Nokia E52

en: Communicate with the Nook e-book reader.
nl: Communiceer met de Nook e-boek reader.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
nl: Communiceer met de Nook Color, TSR, Glowlight en Tablet e-boek readers.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
nl: Communiceer met de Nuut2 e-boek reader.

en: Communicate with the Paladin readers
nl: Communiceer met de Paladin lezers

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
nl: Kommagescheiden lijst van metadatavelden om in collecties te veranderen op het toestel. Mogelijkheden o.a.:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
nl: Communiceer met Sony e-boek readers die ouder zijn dan de PRS-T1.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
nl: Commentaar is verwijderd omdat de Sony Reader zich er in kan verslikken

en: All by title
nl: Alle op titel

en: All by author
nl: Allen op auteur

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
nl: Kommagescheiden lijst met metadata velden om collecties mee aan te maken op het toestel. Mogelijkheden omvatten: %(coll)s. Twee speciale collecties zijn beschikbaar: %(abt)s:%(abtv)s en %(aba)s:%(abav)s. voeg deze waarden toe aan de lijst om ze te activeren. De collecties zullen de naam krijgen die weergegeven wordt achter het ":" teken.

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
nl: Voorbeeldweergave van omslag afzonderlijk uploaden voor boeken (nieuwere e-readers)

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
nl: Normaal gesproken krijgen de SONY-lezers de omslagafbeelding van het e-boek bestand zelf. Met deze optie zal calibre een apart omslagafbeelding naar de lezer sturen, handig als u boeken met DRM (digital rights beheer) verstuurt waarin u de omslag niet kunt wijzigen. WAARSCHUWING: Deze optie mag alleen worden gebruikt bij nieuwere SONY-lezers: 350, 650, 950 en hoger.

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
nl: Ververs afzonderlijke omslagen wanneer automatisch beheer wordt gebruikt (nieuwere e-readers)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
nl: Stel deze optie in wanneer afzonderlijke boekomslagen wordt opgeladen telkens wanneer u contact maakt met uw toestel. Schakel deze optie uit wanneer de prestaties door een groot aantal boeken sterk teruglopen.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
nl: Behoud verhouding van de omslag bij het maken van voorbeeldweergave

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
nl: Kies deze optie wanneer de voorbeeldweergave van de omslag de breedte-hoogte verhouding van de omslag moeten behouden. Als dit niet is ingesteld heeft de voorbeeldweergave maximale grootte, onafhankelijk van de hoogte-breedteverhoudingen.

en: Search for books in all folders
nl: In alle mappen naar boeken zoeken

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
nl: Met deze optie aan zoekt calibre in alle mappen op het toestel naar boeken, inclusief geheugenkaarten. Zo kan calibre ook boeken vinden die draadloos of met andere software op het toestel zijn gezet.

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
nl: Communiceer met de SONY PRS-T1 en nieuwere e-boek readers

en: Upload separate cover thumbnails for books
nl: Upload aparte omslag voorbeeldafbeeldingen voor boeken

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
nl: Normaal gesproken halen SONY readers de omslag uit het e-boek bestand zelf. Met deze optie zal calibre een aparte omslag naar de de reader sturen. Dit is handig als u boeken met DRM beveiliging verstuurt. In zulke boeken kunt u de omslag niet wijzigen.

en: Refresh separate covers when using automatic management
nl: Ververs individuele omslagen bij automatisch beheer

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
nl: Gebruik SONY auteur formaat (alleen eerste auteur)

en: Set this option if you want the author on the Sony to appear the same way the T1 sets it. This means it will only show the first author for books with multiple authors. Leave this disabled if you use Metadata plugboards.
nl: Vink deze optie aan als u de auteur op de Sony wil weergegeven zoals op de T1. Dit betekend dat het alleen de eerste auteur toont voor boeken met meerdere auteurs. Laat dit uitgeschakeld als u Metadata adapters gebruikt.

en: Wireless device
nl: Draadloos toestel

en: Communicate with Smart Device apps
nl: Communiceer met Smart Device toestellen

en: All by something
nl: Allemaal op iets

en: Enable connections at startup
nl: Verbindingen activeren bij opstarten

en: Check this box to allow connections when calibre starts
nl: Vink dit vakje aan als u verbindingen wilt toestaan wanneer calibre opstart

en: Security password
nl: Beveiligingswachtwoord

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
nl: Voer een wachtwoord in dat het toestel moet gebruiken om met calibre te verbinden

en: Use fixed network port
nl: Gebruik een vaste netwerk poort

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
nl: Indien geselecteerd, gebruik het poort nummer in het "Poort" veld, anders zal een willekeurige poort gekozen worden

en: Port number:
nl: Poortnummer:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
nl: Voer het poortnummer dat gebruikt moet worden door het stuurprogramma indien "vaste poort" is geselecteerd

en: Print extra debug information
nl: Extra debug informatie tonen

en: Check this box if requested when reporting problems
nl: Selecteer dit indien gevraagd bij het melden van problemen

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
nl: Komma-gescheiden lijst van metadata velden om te gebruiken als collecties op het toestel.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
nl: Onder de mogelijkheden vallen: seires, labels, auterus, etc. Er zijn drie speciale collecties beschikbaar %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Voeg deze waarden toe aan de lijst om ze in te schakelen. De collecties krijgen de naam die gegeven wordt na het ":" teken.

en: Enable the no-activity timeout
nl: Inactiviteits-timout inschakelen

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
nl: Als dit vakje is aangevinkt, zal caliber automatisch ontkoppelen als een aangesloten toestel niets doet gedurende %d minuten. Uitvinken van dit vakje schakelt deze timeout uit, zodat calibre nooit automatisch ontkoppelt.

en: Use this IP address
nl: Gebruik dit IP adres

en: Use this option if you want to force the driver to listen on a particular IP address. The driver will listen only on the entered address, and this address will be the one advertised over mDNS (BonJour).
nl: Gebruik deze optie als u de driver wilt dwingen om op een bepaald IP-adres te luisteren. De bestuurder luistert alleen naar het ingevoerde adres en dit adres wordt geadverteerd via mDNS (BonJour).

en: Replace books with same calibre ID
nl: Vervang boeken met dezelfde calibre ID

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
nl: Gebruik deze optie om een boek te overschrijven op het toestel zodra een boek met het zelfde calibre id als het verzonden boek op het toestel staat. De bestandsnaam van het boek wordt niet aangepast, ook niet als het opslag sjabloon een ander resultaat geeft. Door deze optie te gebruiken zal in de meeste gevallen worden voorkomen dat meerdere kopieën van hetzelfde boek op het toestel komen.

en: Cover thumbnail compression quality
nl: Compressiekwaliteit omslagminiatuur

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
nl: Gebruik deze optie om grootte en kwaliteit van het omslagbestand naar het toestel gezonden te beheren. Die moet tussen 50 en 99 liggen. Hoe groter het nummer, hoe hoger de kwaliteit van de omslag, maar ook hoe groter het bestand. Bv. veranderen van 70 naar 90 geeft een betere omslagafbeelding die ongeveer 2,5x groter is. Om de veranderingen te zien, moet u calibre forceren de metadata opnieuw naar het toestel te sturen door óf de metadata voor het boek te veranderen (bijwerken van de bewerkingsdatum) of het boek zelf opnieuw zenden.

en: Use metadata cache
nl: Gebruik metadata cache

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
nl: Inschakelen van deze optie laat calibre een kopie van de metadata op dit toestel opslaan, wat het gegevensverkeer met dit toestel sneller maakt. Uitschakelen van deze optie verhindert het bewaren van een kopie en forceert het toestel de metadata bij elke aansluiting naar calibre te sturen. Schakel de optie uit als u denkt dat de cache niet naar behoren werkt.

en: Additional file extensions to send to the device
nl: Extra bestandsextensies om naar het toestel te sturen

en: This is a comma-separated list of format file extensions you want to be able to send to the device. For example, you might have audio books in your library with the extension "m4b" that you want to listen to on your device. Don't worry about the "extra enabled extensions" warning.
nl: Dit is een door komma gescheiden overzicht van formaten van bestandsextensies die u wilt kunnen gebruiken om naar het toestel te sturen. Bijvoorbeeld als u audio-boeken heeft in uw bibliotheek met de extensie "m4b" die u wilt beluisteren op uw toestel. Maak u geen zorgen over de waarschuwing over de "extra geactiveerde extensies".

en: Ignore device free space
nl: Negeer vrije ruimte op het toestel

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
nl: Vink dit vakje aan om de hoeveelheid vrije ruimte die door uw toestellen wordt gerapporteerd, te negeren. Dit kan nodig zijn als u boeken op een SD-kaart opslaat en het toestel niet veel vrij geheugen heeft.

en: Too many connection attempts from %s
nl: Te veel verbindingspogingen voor %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
nl: De app op uw toestel is te oud en wordt niet meer ondersteund. Update naar een nieuwere versie.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
nl: Er zijn boekformaten in de bibliotheek met een datum in de toekomst. Zie calibre voor meer informatie

en: The read sync column %s is not in calibre's library
nl: De gelezen synchronisatie kolom %s is niet aanwezig in calibre's bibliotheek

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
nl: De gelezen synchronisatie kolom %s is geen Ja/Nee kolom

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
nl: De gelezen datum synchronisatie kolom %s is niet aanwezig in calibre's bibliotheek

en: The read date sync column %s is not a date column
nl: De gelezen datum synchronisatie kolom %s is niet van het type datum

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
nl: Verkeerde compressiekwaliteitsinstelling. Het moet een getal tussen 50 en 99 zijn. Het wordt op %d gezet.

en: Invalid port in options: %s
nl: Ongeldige poort in instellingen: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
nl: Verbinen met poort %d mislukt. Probeer een andere waarde.

en: Failed to allocate a random port
nl: Willekeurige poort toewijzen mislukt

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
nl: Communiceer met de Samsung SNE e-boek reader.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
nl: Communiceer met de Teclast K3/K5 e-reader.

en: Communicate with the Newsmy reader.
nl: Communiceer met de Newsmy e-reader.

en: Communicate with the Archos reader.
nl: Communiceer met de Archos e-reader.

en: Communicate with the Pico reader.
nl: Communiceer met de Pico E-reader.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
nl: Communiceer met de iPapyrus e-reader.

en: Communicate with the Sovos reader.
nl: Communiceer met de Sovos e-reader.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
nl: Communiceer met de Sunstech EB700 e-reader.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
nl: Communiceer met de Stash W950 e-reader.

en: Communicate with the Wexler reader.
nl: Communiceer met de Wexler e-reader.

en: Unable to detect any disk drives for the device: %s. Try rebooting
nl: Kan geen harde schijven detecteren voor toestel: %s. Probeer door te rebooten

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
nl: Kan aankoppelpunt %s niet vinden. Probeer herstarten.

en: Unable to detect the %s disk drive.
nl: Schijf %s niet gevonden.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
nl: Niet in staat om de harde schijf %s te detecteren. Het toestel is al uitgeworpen, of uw kernel exporteert een verouderde versie van SYSFS.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
nl: Niet mogelijk om het hoofdgeheugen aan te koppelen (Foutcode: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
nl: Het hoofdgeheugen van %s is alleen-lezen. Dit gebeurt meestal door systeemfouten.

en: Unable to mount the device
nl: Verbinden met toestel mislukt

en: Configure device
nl: Toestel configureren

en: settings for device drivers
nl: instellingen voor toestelstuurprogramma's

en: Ordered list of formats the device will accept
nl: Gesorteerde lijst van formaten die het toestel ondersteunt

en: Place files in sub-folders if the device supports them
nl: Plaats bestanden in submappen als het toestel die ondersteunt

en: Read metadata from files on device
nl: Lees de metadata van bestanden op het toestel

en: Use author sort instead of author
nl: Gebruik de sorteerauteur in plaats van auteur

en: Template to control how books are saved
nl: Sjabloon die bepaalt hoe boeken worden opgeslagen

en: Extra customization
nl: Extra aanpassing

en: Communicate with an e-book reader.
nl: Communiceer met een e-boek reader.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
nl: Kan geen toegang tot bestanden in het hoofdgeheugen van uw toestel krijgen. U kunt voor ondersteuning contact met de fabrikant opnemen. Vaak helpt het om een andere USB-kabel of USB-poort op uw computer te gebruiken. Als uw toestel een optie heeft voor het ‘terugzetten naar fabrieksinstellingen’ kunt u dit ook proberen. Onderliggende fout: %s

en: Permission was denied by macOS trying to access files in the main memory of your device. You will need to grant permission explicitly by looking under System Preferences > Security and Privacy > Privacy > Files and Folders. Underlying error: %s
nl: Toestemming geweigerd door macOS bij poging tot bestandstoegang in hoofdgeheugen van uw toestel. U moet uitdrukkelijk toestemming geven in Systeem voorkeuren > Veiligheid en privacy > Privacy > Mappen en bestanden. Onderliggende fout: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
nl: Kan geen toegang tot bestanden in de SD-kaart van uw toestel krijgen. Dit kan vele oorzaken hebben. De SD-kaart kan beschadigd zijn, kan te groot zijn voor uw toestel, kan tegen schrijven beschermd zijn etc. Probeer een andere SD-kaart, of formatteer uw SD-kaart met het FAD32-bestandssysteem. Zorg ook dat er niet teveel bestanden in de root van uw SD-kaart staan. Onderliggende fout: %s

en: Sending metadata to device...
nl: Metagegevens naar apparaat versturen...

en: USB Vendor ID (in hex)
nl: ID USB-verkoper (hexadecimaal)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
nl: ID te verkrijgen via ‘Voorkeuren -> Diversen -> Informatie verkrijgen’ om het door de gebruiker-gedefinieerde toestel te installeren

en: USB Product ID (in hex)
nl: ID USB-product (hexadecimaal)

en: USB Revision ID (in hex)
nl: ID USB-revisie (hexadecimaal)

en: Unused (leave blank)
nl: Ongebruikt (laat leeg)

en: This field is no longer used, leave it blank.
nl: Dit veld wordt niet meer gebruikt, laat het leeg.

en: Main memory folder
nl: Basismap geheugen

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
nl: Voer de map in waar de boeken moeten worden opgeslagen. Deze map wordt standaard toegevoegd vooraan iedere send_to_device sjabloon

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
nl: Selecteer dit als het hoofd-geheugen van het toestel wordt getoond als een kaart en de kaart wordt getoond als hoofd-geheugen

en: The reader has no storage card %s. You may have changed the default send to device action. Right click on the "Send to device" button and reset the default action to be "Send to main memory".
nl: De E-reader heeft geen geheugenkaart %s. Mogelijk heeft u de standaard "stuur naar" actie gewijzigd. Klik rechts op de "stuur naar" knop en herstel de standaard actie naar "Stuur naar hoofdgeheugen".

en: Selected slot: %s is not supported.
nl: Geselecteerd slot: %s niet ondersteund.

en: There is insufficient free space in main memory
nl: Er is onvoldoende vrije ruimte in het hoofdgeheugen

en: There is insufficient free space on the storage card
nl: Er is onvoldoende vrije ruimte op de geheugenkaart

en: Rendered %s
nl: Weergegeven %s

en: Failed %s
nl: Mislukt %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
nl: Strip kan niet verwerkt worden: 
    
    %s

en: Could not find an e-book inside the archive
nl: Kon geen e-boek vinden binnen het archief

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an e-book from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output e-book format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived from the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a folder and an "open e-book" (OEB) consisting of HTML files is written to that folder. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
nl: input_file output_file [opties]
    
    Converteer een e-boek van het ene naar het andere formaat.
    
    input_file is de invoer en output_file is de uitvoer. Beiden moeten gespecificeerd worden als de eerste twee argumenten bij het commando.
    
    Het e-boek uitvoerformaat wordt geraden van de extensie van output_file. output_file kan ook van het speciale .EXT formaat zijn, waar EXT de uitvoerbestandextensie is. In dit geval wordt de naam van het invoerbestand die van het uitvoerbestand. Merk op dat de bestandsnaam niet mag beginnen met een koppelteken. Als, tot slot, output_file geen extensie heeft, wordt het gezien als een map en wordt een "open e-boek" (OEB) bestaande uit HTML bestanden geschreven in die map. Deze bestanden zijn dezelfde die normaal gezien naar de uitvoer plug-in zouden zijn gepasseerd.
    
    Na specificatie van het invoer- en uitvoerbestand kan u de conversie aanpassen door een aantal opties te kiezen. De beschikbare opties hangen af van het type invoer- en uitvoerbestanden. Voor hulp specificeer het invoer- en uitvoerbestand en gebruik dan de -h optie.
    
    Voor de volledige documentatie van het conversiesysteem zie

en: Path to a file containing rules to transform the CSS styles in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform styles" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
nl: Pad naar een bestand met regels om de CSS-stijlen in dit boek te transformeren. De eenvoudigste manier om een dergelijk bestand te maken is om de wizard te gebruiken voor het maken van regels in de GUI van calibre. Open het in de "Uitstraling & gevoel-> Transformeer stijlen" onderdeel van het conversie dialoogvenster. Nadat u de regels hebt gemaakt, kunt u de knop "Exporteren" gebruiken om ze in een bestand op te slaan.

en: Path to a file containing rules to transform the HTML in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform HTML" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
nl: Pad naar een bestand met regels om de HTML in dit boek te transformeren. De eenvoudigste manier om een zo'n bestand te maken is de calibre GUI wizard te gebruiken voor het maken van regels. Open het in de "Uitstraling & gevoel-> Transformeer HTML" onderdeel van de conversiedialoog. Na maken van de regels, kunt u de knop "Exporteren" gebruiken om ze in een bestand op te slaan.

en: Recipe specific options. Syntax is option_name:value. For example: {example}. Can be specified multiple times to set different options. To see a list of all available options for a recipe, use {list}.
nl: Receptspecifieke opties. De syntaxis is optie_naam:waarde. Bijvoorbeeld: {example}. Kan meerdere keren worden opgegeven om verschillende opties in te stellen. Gebruik {list} om een ​​lijst met alle beschikbare opties voor een recept te zien.

en: INPUT OPTIONS
nl: INVOEROPTIES

en: OUTPUT OPTIONS
nl: UITVOEROPTIES

en: Options to control the processing of the input %s file
nl: Opties om de bewerking van invoerbestand %s aan te passen

en: Options to control the processing of the output %s
nl: Opties om de bewerking van uitvoerbestand %s aan te passen

en: Options to control the look and feel of the output
nl: Opties om uiterlijk van de uitvoer aan te passen

en: HEURISTIC PROCESSING
nl: HEURISTISCHE VERWERKING

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
nl: Bewerk de tekst van het document en de struktuur, gebruikmakend van algemene patronen. Standaard uitgeschakeld. Gebruik %(en)s om in te schakelen. Individuele taken kunnen worden uitgeschakeld met de %(dis)s opties.

en: SEARCH AND REPLACE
nl: ZOEK EN VERVANG

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
nl: Wijzig de tekst en structuur van het document m.b.v. gebruiker-gedefinieerde patronen.

en: STRUCTURE DETECTION
nl: STRUCTUUR DETECTIE

en: Control auto-detection of document structure.
nl: Stel de auto-detectie van de documentstructuur in.

en: TABLE OF CONTENTS
nl: INHOUDSOPGAVE

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
nl: Configureer het automatisch aanmaken van de Inhoudsopgave. Standaard zal, indien aanwezig, de Inhoudsopgave van het invoerbestand gebruikt worden, in plaats van de automatisch aangemaakte Inhoudsopgave.

en: METADATA
nl: METAGEGEVENS

en: Options to set metadata in the output
nl: Opties om metagegevens voor de uitvoer in te stellen

en: DEBUG
nl: FOUTOPSPORING

en: Options to help with debugging the conversion
nl: Opties om te helpen bij het vinden van fouten bij de conversie

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
nl: Namen van ingebouwde recepten weergeven. U kunt de volgende opdracht gebruiken om met behulp van een recept een e-boek te maken: eboek-converteer "Receptnaam.recipe" uitvoer.epub

en: Output saved to
nl: Uitvoer opgeslagen naar

en: The options and default values for the options change depending on both the
    input and output formats, so you should always check with::
    
        %s
    
    Below are the options that are common to all conversion, followed by the
    options specific to every input and output format.
nl: De opties en standaard waarden voor de opties veranderen met de
    de input en output waarden. U moet dus altijd controleren bij:: 
    
    %s 
    
    Hier onder staan de opties die gleden voor alle conversies, gevolgd door de
    opties die specifiek zijn voor elk input en output formaat.

en: Convert AZW4 to HTML
nl: Converteer AZW4 naar HTML

en: Convert CHM files to OEB
nl: Converteer CHM bestanden naar OEB

en: Optimize comic files (.cbz, .cbr, .cb7, .cbc) for viewing on portable devices
nl: Optimaliseer stripbestanden (.cbz, .cbr, .cb7, .cbc) voor weergave op draagbare apparaten

en: Reduce the number of colors used in the image. This works only if you choose the PNG output format. It is useful to reduce file sizes. Set to zero to turn off. Maximum value is 256. It is off by default.
nl: Verminder het aantal kleuren van de afbeelding. Dit werkt alleen als u het PNG formaat kiest. Het is zinvol om bestandsgroottes te verminderen. Ingesteld op null schakelt het uit. Maximale waarde is 256. Standaard is dit uit.

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
nl: Gebruik geen normalisatie van kleurbereik (contrastverbetering) voor afbeeldingen. Standaard: Nee (False)

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
nl: Behoudt verhoudingen van afbeelding. Standaard is beeldvullend.

en: Disable sharpening.
nl: Verscherpen uitschakelen.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
nl: Schakel bijsnijden van strippagina's uit. Voor sommige strips kan bijsnijden zowel inhoud als marges verwijderen.

en: Don't split landscape images into two portrait images
nl: Landschapsafbeeldingen niet splitsen in twee portretafbeeldingen

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
nl: Afbeeldingsverhouding behouden en schermhoogte gebruiken als breedte voor de afbeelding bij weergave in landschapsmodus.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
nl: Gebruikt voor rechts-naar-links-publicaties zoals manga. Hierdoor worden landschapspagina's gesplitst in portretpagina's van rechts naar links.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
nl: Activeer ontspikkelen. Vermindert spikkelruis. Dit kan de verwerkingstijd sterk verlengen.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
nl: Sorteer de bestanden in de strip niet alfabetisch op naam maar gebruik de volgorde waarin ze aan de strip zijn toegevoegd.

en: The format that images in the created e-book are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
nl: Het formaat waarnaar afbeeldingen in het gemaakte E-booek geconverteerd worden. U kunt experimenteren om te zien welk formaat de optimale grootte en weergave voor uw toestel genereren.

en: Apply no processing to the image
nl: Bewerking op afbeelding niet toepassen

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
nl: Afbeelding niet naar grijswaarden (zwart en wit) omzetten

en: Specify the image size as width x height pixels, for example: 123x321. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
nl: Stel de afbeeldingsgrootte in als breedte x hoogte pixels, bv. 123 x 321. Normaal wordt de afbeeldingsgrootte automatisch berekend van het uitvoerprofiel, deze optie negeert dat.

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
nl: Voeg geen links naar alle pagina's toe in de Inhoudsopgave bij converteren van een CBC. NB. dit is enkel van toepassing als de Inhoudsopgave meer dan één onderdeel heeft

en: Page
nl: Pagina

en: Convert OCR-ed DJVU files (.djvu) to HTML
nl: Converteer ge-OCR-de DJVU bestanden (.djvu) naar HTML

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
nl: Converteer DOCX files (.docx en .docm) naar HTML

en: Normally, if a large image is present at the start of the document that looks like a cover, it will be removed from the document and used as the cover for created e-book. This option turns off that behavior.
nl: Normaal gesproken wordt een grote afbeelding aan het begin van het document weergegeven die eruitziet als een omslag en wordt deze uit het document verwijderd en gebruikt als omslag voor het gemaakte e-boek. Met deze optie wordt dit gedrag uitgeschakeld.

en: Do not insert a page break after every endnote.
nl: Voeg geen pagina einde toe na iedere eindnoot.

en: Render superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
nl: Geef &superscripts en subscripts zo weer dat de regelhoogte niet wordt beïnvloed

en: The size of the page. Default is letter. Choices are %s
nl: Het papierformaat. Standaard is Letter. Keuzes zijn %s

en: Custom size of the document. Use the form width x height, for example: `123x321` to specify the width and height (in pts). This overrides any specified page-size.
nl: Aangepaste afmetingen van het document. Gebruik de document breedte x hoogte, b.v.  `123 x 321` om de breedte en hoogte aan te geven (in pts). Dit negeert een gespecificeerd paginaformaat.

en: Do not insert the book cover as an image at the start of the document. If you use this option, the book cover will be discarded.
nl: Voeg geen boekomslag als afbeelding toe aan begin van document. Indien u deze optie gebruikt, zal het de cover verwijderd worden.

en: Preserve the aspect ratio of the cover image instead of stretching it out to cover the entire page.
nl: Behoud de beeldverhouding van het voorblad in plaats van de hele pagina te bedekken.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
nl: Voeg geen Inhoudsopgave als pagina toe aan het begin van het document.

en: Extract the contents of the generated %s file to the specified folder. The contents of the folder are first deleted, so be careful.
nl: Extraheer de inhoud van het gegenereerde %s bestand naar de aangegeven map. De inhoud van de map wordt eerst gewist, dus wees voorzichtig.

en: The size of the left page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common left page margin setting.
nl: De grootte van de linker kantlijn, in ptn. Standaard is dit 72 ptn. Negeert de algemene instelling voor de linker kantlijn.

en: The size of the top page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common top page margin setting, unless set to zero.
nl: De grootte van de bovenste kantlijn, in ptn. Standaard is dit 72ptn. Negeert de algemene instelling voor de bovenste kantlijn.

en: The size of the right page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common right page margin setting, unless set to zero.
nl: De grootte van de rechter kantlijn, in ptn. Standaard is dit 72ptn. Negeert de algemene instelling voor de rechter kantlijn.

en: The size of the bottom page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common bottom page margin setting, unless set to zero.
nl: De grootte van de onderste kantlijn, in ptn. Standaard is dit 72ptn. Negeert de algemene instelling voor de onderste kantlijn.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
nl: Converteer EPUB bestanden (.epub) naar HTML

en: Cover image
nl: Omslagafbeelding

en: Cover page
nl: Voorblad

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output e-book that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
nl: Schakel splitsen bij pagina-eindes uit. Normaal worden de invoerbestanden automatisch bij elk pagina-einde opgesplitst in twee bestanden. Hierdoor krijg je een uitvoer e-boek dat sneller en met minder middelen kan verwerkt worden. Splitsen is echter traag, en als uw bronbestand een groot aantal pagina-eindes bevat, moet u splitsen op pagina-eindes uitschakelen.

en: The maximum image size (width x height). A value of {0} means use the screen size from the output profile. A value of {1} means no maximum size is specified. For example, a value of {2} will cause all images to be resized so that their width is no more than {3} pixels and their height is no more than {4} pixels. Note that this only affects the size of the actual image files themselves. Any given image may be rendered at a different size depending on the styling applied to it in the document.
nl: De maximale afbeeldingsgrootte (breedte x hoogte). Een waarde van {0} betekent dat u de schermgrootte uit het uitvoerprofiel gebruikt. Een waarde van {1} betekent dat er geen maximale grootte is opgegeven. Een waarde van {2} zorgt er bijvoorbeeld voor dat het formaat van alle afbeeldingen wordt aangepast, zodat hun breedte niet meer is dan {3} pixels en hun hoogte niet meer dan {4} pixels. Houd er rekening mee dat dit alleen de grootte van de daadwerkelijke afbeeldingsbestanden zelf beïnvloedt. Elke afbeelding kan in een ander formaat worden weergegeven, afhankelijk van de stijl die erop wordt toegepast in het document.
    ​

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
nl: Splits alle HTML-bestanden die groter zijn dan deze grootte (in kB). Dit is nodig omdat de meeste EPUB-lezers geen grote bestanden kunnen hanteren. De standaard van %defaultKB is de grootte vereist voor Adobe Digital Editions. Ingesteld op 0 schakelt de opsplitsing uit.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
nl: Als het invoerbestand geen omslag bevat en er niet expliciet een is opgegeven zal een standaardomslag worden aangemaakt met daarop de titel, auteurs, enz. Deze optie schakelt dit uit.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
nl: Gebruik geen SVG voor de omslag van het boek. Gebruik deze optie als uw EPUB gebruikt gaat worden op een toestel dat SVG niet ondersteunt, zoals de iPhone of de JetBook Lite. Zonder deze optie zullen deze toestellen de omslag van het boek als een lege pagina laten zien.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
nl: Bij gebruik van een SVG-omslag zal deze optie ervoor zorgen dat de omslag het hele scherm vult, maar toch de breedte/hoogteverhouding zal behouden. Dit betekent dat er sprake kan zijn van omslagen met witte randen aan de zijkanten of de boven- en onderkant van het beeld, maar de afbeelding zal nooit vervormd worden. Zonder deze optie kan de afbeelding enigszins vervormd worden, maar zullen er geen witte randen zijn.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
nl: Deze optie is alleen nodig als u de EPUB op een FBReaderJ wilt gebruiken. Het verwijdert alle deelmappen binnen de EPUB, en zet alle bestanden op het hoogste niveau.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
nl: Voeg een in-line Inhoudsopgave in, die in het boek komt als deel van de inhoud.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
nl: Zet de ingevoegde in-line Inhoudsopgave aan het eind van het boek in plaats van aan het begin.

en: Title for any generated inline table of contents.
nl: Titel voor elke gegenereerde inline inhoudsopgave.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
nl: De versie van het EPUB-bestand dat moet worden gegenereerd. EPUB 2 is het meest compatibel, gebruik alleen EPUB 3 als u weet dat u het echt nodig hebt.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
nl: Converteer FB2 en FBZ bestanden naar HTML

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book
nl: Geen Inhoudsopgave invoegen aan het begin van het boek

en: Section per entry in the ToC
nl: Onderdeel per vermelding in de Inhoudsopgave

en: Section per file
nl: Onderdeel per bestand

en: A single section
nl: Een enkel onderdeel

en: Specify how sections are created:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    If ToC based generation fails, adjust the "Structure detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents").
nl: Geef aan hoe onderdelen worden gemaakt: 
    * niets: {nothing} 
    * bestanden: {files} 
    * Inhoudsopgave: {toc}
    Als de op de Inhoudsopgave gebaseerde generatie mislukt, past u de instellingen "Structuurherkenning" en/of "Inhoudsopgave" aan ( zet "Forceer gebruik van automatisch gegenereerde Inhoudsopgave aan").

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
nl: Genre van het boek. Keuzes: %s
    
     Zie:

en: for a complete list with descriptions.
nl: voor een volledige lijst met beschrijvingen.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
nl: Converteer HTML en OPF bestanden naar OEB

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
nl: Volg links in HTML-bestanden eerst in de breedte. Normaal gesproken zullen ze eerst in de diepte worden gevolgd.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
nl: Maximale recursiediepte bij het volgen van links in HTML-bestanden. Mag niet negatief zijn. 0 geeft aan dat geen links in het hoofd-HTML-bestand zijn gevolgd. Standaard is %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
nl: Normaal gesproken zet deze plug-in alle bronbestanden in een standaard mappenstructuur. Gebruik deze optie alleen als u weet wat u doet: hij kan wat nare bijwerkingen hebben in de rest van de conversieketen.

en: Normally, resources linked to by the HTML file or its children will only be allowed if they are in a sub-folder of the original HTML file. This option allows including local files from any location on your computer. This can be a security risk if you are converting untrusted HTML and expecting to distribute the result of the conversion.
nl: Normaal gesproken zijn bronnen waaraan het HTML-bestand of de onderliggende bestanden gekoppeld zijn, alleen toegestaan als ze zich in een submap van het originele HTML-bestand bevinden. Met deze optie kunt u lokale bestanden vanaf elke locatie op uw computer opnemen. Dit kan een veiligheidsrisico vormen als u niet-vertrouwde HTML converteert en verwacht het resultaat van de conversie te verspreiden.

en: CSS file used for the output instead of the default file
nl: CSS-bestand dat gebruikt word voor de uitvoer, in plaats van het standaardbestand

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
nl: Sjabloon die wordt gebruikt voor het genereren van het HTML-indexbestand in plaats van het standaardbestand

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
nl: Sjabloon die wordt gebruikt voor het genereren van het HTML-inhoud in plaats van het standaardbestand

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified folder. WARNING: The contents of the folder will be deleted.
nl: Pak de inhoud van het gemaakte ZIP bestand uit naar de opgegeven map. WAARSCHUWING: De inhoud van de map zal verwijderd worden.

en: Convert HTMLZ files to HTML
nl: Converteer HTMLZ bestanden naar HTML

en: No top level HTML file found.
nl: Geen hoofd HTML-bestand gevonden.

en: Top level HTML file %s is empty
nl: Hoof HTML-bestand %s is leeg

en: Use CSS classes
nl: Gebruik CSS classes

en: Use the style attribute
nl: Gebruikt het style attribuut

en: Use HTML tags wherever possible
nl: Gebruik HTML labels waar mogelijk

en: Use an external CSS file
nl: Gebruik een extern CSS-bestand

en: Use a <style> tag in the HTML file
nl: Gebruik een <style> tag in het HTML-bestand

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}
nl: Geef de afhandeling van CSS op. Standaard is class. 
    class: {class} 
    inline: {inline} 
    tag: {tag}

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: {external}
    inline: {inline}
nl: Hoe de CSS te behandelen bij gebruik van css-type = "class" 
    Standaard is extern.
    extern: {external}
    inline: {inline}

en: If set this option causes the file name of the HTML file inside the HTMLZ archive to be based on the book title.
nl: Als deze optie is ingesteld, wordt de bestandsnaam van het HTML-bestand in het HTMLZ-archief gebaseerd op de titel van het boek.

en: Convert LIT files to HTML
nl: Converteer LIT bestanden naar HTML

en: Convert LRF files to HTML
nl: Converteer LRF bestanden naar HTML

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
nl: Automatisch draaien inschakelen voor afbeeldingen die breder zijn dan de schermbreedte.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
nl: Stel de witruimte tussen woorden in, in pts. Standaard is %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
nl: Voeg aan alle pagina's een kopregel met de titel en de auteur toe.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
nl: Stel het formaat van de kopregel in. %a wordt vervangen door de auteur en %t door de titel. Standaard is %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
nl: Voeg extra witruimte onder de kopregel toe. Standaard is %default pt.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
nl: Minimaal inspringen voor alinea (het inspringen van de eerste regel in een alinea) in pts. Standaard: %default

en: This option has no effect
nl: Deze optie heeft geen effect

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
nl: Vermenigvuldig de tekstgrootte in weergegeven tabellen met deze waarde. Standaard is %default

en: The serif family of fonts to embed
nl: De familie met serif-lettertypes om toe te voegen

en: The sans-serif family of fonts to embed
nl: De familie met sans-serif-lettertypes om toe te voegen

en: The monospace family of fonts to embed
nl: De familie met monospace-lettertypes om toe te voegen

en: Comic
nl: Stripverhaal

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
nl: Converteer MOBI bestanden (.mobi, .prc, .azw) naar HTML

en: When present, use author sort field as author.
nl: Gebruik het veld sorteerauteur als auteur, wanneer dit aanwezig is.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
nl: Geen Inhoudsopgave toevoegen aan het boek. Nuttig als het boek al een eigen Inhoudsopgave heeft.

en: Disable compression of the file contents.
nl: Compressie van de bestandsinhoud uitschakelen.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
nl: Negeer marges in het invoerdocument. Als dit uit staat zal de MOBI-uitvoerplug-in marges in het invoerdocument proberen om te zetten, anders worden ze genegeerd.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
nl: Bij toevoegen van de Inhoudsopgave aan het boek, deze aan het begin van het boek toevoegen in plaats van aan het einde. Niet aanbevolen.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
nl: Schakel delen van boek in via Facebook enz. op de Kindle. WAARSCHUWING: Gebruik maken van deze functie zorgt dat het boek niet meer automatisch wordt gesynchroniseerd met de laatst gelezen positie op diverse toestellen. Klaag hierover bij Amazon.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
nl: calibre converteert standaard alle afbeeldingen naar JPEG formaat in het output MOBI bestand. Dit vanwege compatibiliteit, omdat sommige oudere MOBI viewers problemen hebben met andere afbeeldingstypes. Met deze optie doet calibre dat juist niet. Handig als uw document veel GIF/PNG afbeeldingen bevat die als JPEG heel groot worden.

en: By default calibre generates MOBI files that contain the old MOBI 6 format. This format is compatible with all devices. However, by changing this setting, you can tell calibre to generate MOBI files that contain both MOBI 6 and the new KF8 format, or only the new KF8 format. KF8 has more features than MOBI 6, but only works with newer Kindles. Allowed values: {}
nl: Standaard zal calibre  MOBI bestanden genereren die het oude MOBI 6 formaat bevatten. Dit formaat is compatibel met alle toestellen. Echter door deze instelling te wijzigen kan u calibre meegeven, om MOBI bestanden te genereren die zowel het MOBI 6 als het nieuwe KF8 formaat hebben, of enkel het nieuwe  KF8 formaat hebben. Het KF8 formaat heeft meer kenmerken dan MOBI 6, maar werkt enkel met de nieuwere versies van Kindle. Toegestane waarden: {}

en: All articles
nl: Alle artikelen

en: Convert ODT (LibreOffice) files to HTML
nl: Converteer ODT (LibreOffice) bestanden naar HTML

en: Convert PDB to HTML
nl: Converteer PDB bestanden naar HTML

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is cp1252. Deze optie word niet door alle formaten nageleefd.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
nl: Voeg Inhoudsopgave aan het begin van het boek toe.

en: Convert PDF files to HTML
nl: Converteer PDF bestanden naar HTML

en: Do not extract images from the document
nl: Geen afbeeldingen extraheren uit het document

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
nl: Schaal die gebruikt wordt voor het verwijderen van harde regeleinden. Geldige waarden zijn decimalen tussen 0 en 1. Standaard is 0.45, net onder de gemiddelde regellengte.

en: Instead of using the paper size specified in the PDF Output options, use a paper size corresponding to the current output profile. Useful if you want to generate a PDF for viewing on a specific device.
nl: In plaats van het papierformaat in de PDF-uitvoeropties te gebruiken, gebruik een papierformaat dat overeenkomt met het huidige uitvoerprofiel. Nuttig als u een PDF wilt maken om het te bekijken op een specifiek toestel.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
nl: De maateenheid voor paginaformaten. Standaard is inch. Keuzes zijn {} Opmerking: dit negeert niet de eenheid voor marges!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
nl: Het formaat van het papier. Deze grootte wordt overschreven wanneer een niet-standaard uitvoerprofiel wordt gebruikt. Standaard is letter. Keuzes zijn {}

en: Custom size of the document. Use the form width x height e.g. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
nl: Aangepaste afmetingen van het document. Gebruik de document breedte x hoogte, bijv. `123 x 321` om de breedte en hoogte te specificeren. Dit negeert een gespecificeerd papierformaat.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated PDF.
nl: Lengte/breedteverhouding van omslag behouden, in plaats van uit te rekken tot volledige grootte van PDF.

en: The font family used to render serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
nl: De lettertypefamilie die wordt gebruikt om serif-lettertypen weer te geven. Werkt alleen als het lettertype systeembreed beschikbaar is.

en: The font family used to render sans-serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
nl: De lettertypefamilie die wordt gebruikt om sans-serif lettertypen weer te geven. Werkt alleen als het lettertype systeembreed beschikbaar is.

en: The font family used to render monospace fonts. Will work only if the font is available system-wide.
nl: De lettertypefamilie die wordt gebruikt om monospace lettertypen weer te geven. Werkt alleen als het lettertype systeembreed beschikbaar is.

en: The type of font family used to render font for which no font family is specified.
nl: Het type lettertype dat wordt gebruikt om het lettertype weer te geven waarvoor geen lettertypefamilie is opgegeven.

en: The default font size (in pixels)
nl: De standaard lettergrootte (in pixels)

en: The default font size for monospaced text (in pixels)
nl: De standaard lettergrootte van niet-proportionele text (monospaced) (in pixels)

en: Break long words at the end of lines. This can give the text at the right margin a more even appearance. Note that depending on the fonts used this option can break the copying of text from the PDF file.
nl: Breek lange woorden af aan regeleindes. Dit kan de tekst aan de rechtermarge een gelijker uitzicht geven. Merk op dat afhankelijk van gebruikt lettertype, deze optie het kopiëren van tekst uit PDF bestanden kan verhinderen.

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
nl: Alle links in een rood kader plaatsen, nuttig voor foutoplossen.

en: Add page numbers to the bottom of every page in the generated PDF file. If you specify a footer template, it will take precedence over this option.
nl: Voeg pagina nummers toe aan de onderkant van iedere pagina in het aangemaakt PDF bestand. Als u een voettekst sjabloon heeft gespecificeerd, krijgt dat voorrang op deze optie.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
nl: Een HTML sjabloon gebruikt om %s te genereren op iedere pagina. De strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ en _SECTION_ zullen worden vervangen bij hun huidige waarden.

en: footers
nl: voetteksten

en: headers
nl: kopteksten

en: Add a Table of Contents at the end of the PDF that lists page numbers. Useful if you want to print out the PDF. If this PDF is intended for electronic use, use the PDF Outline instead.
nl: Voeg een Inhoudsopgave toe aan het einde van de PDF met de paginering. Handig als u de PDF wil afdrukken. Als deze PDF bedoeld is voor elektronisch gebruik, gebruik in plaats daarvan de PDF Outline.

en: Title for generated table of contents.
nl: Titel voor de gegenereerde Inhoudsopgave.

en: Use the page margins specified in the input document via @page CSS rules. This will cause the margins specified in the conversion settings to be ignored. If the document does not specify page margins, the conversion settings will be used as a fallback.
nl: Gebruik de paginamarges die zijn opgegeven in het invoerdocument via CSS-regels voor @page. Hierdoor worden de marges die zijn opgegeven in de conversie-instellingen genegeerd. Als het document geen paginamarges specificeert, worden de conversie-instellingen gebruikt als een fallback.

en: Adjust page numbers, as needed. Syntax is a JavaScript expression for the page number. For example, "if (n < 3) 0; else n - 3;", where n is current page number.
nl: Pas paginanummers aan, indien nodig. Syntaxis is een JavaScript-uitdrukking voor het paginanummer. Bijvoorbeeld: "als (n <3) 0; anders n - 3;", waarbij n het huidige paginanummer is.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
nl: Genereer een niet-gecomprimeerde PDF, handig voor foutopsporing.

en: Shift the text horizontally by the specified offset (in pts). On odd numbered pages, it is shifted to the right and on even numbered pages to the left. Use negative numbers for the opposite effect. Note that this setting is ignored on pages where the margins are smaller than the specified offset. Shifting is done by setting the PDF CropBox, not all software respects the CropBox.
nl: Verschuif de tekst horizontaal met de opgegeven offset (in punten). Op oneven genummerde pagina's wordt deze naar rechts verschoven en op even genummerde pagina's naar links. Gebruik negatieve getallen voor het tegenovergestelde effect. Merk op dat deze instelling wordt genegeerd op pagina's waar de marges kleiner zijn dan de opgegeven offset. Verplaatsen gebeurt door de PDF CropBox in te stellen, niet alle software respecteert de CropBox.

en: Convert PML to OEB
nl: Converteer PML bestanden naar OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is cp1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
nl: Verminder de grootte of bitdiepte van afbeeldingen niet. Grootte en bitdiepte worden standaard verminderd voor toepassingen die uit zichzelf afbeeldingen niet aan kunnen passen, zoals Dropbook.

en: Convert RB files to HTML
nl: Converteer RB bestanden naar HTML

en: Download periodical content from the Internet
nl: Tijdschriften van het internet downloaden

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds. You can change the number of feeds and articles by supplying optional arguments. For example: --test 3 1 will download at most 3 feeds and only 1 article per feed.
nl: Nuttig voor ontwikkeling volgens recept. Forceert max_articles_per_feed naar 2 en download ten hoogste 2 feeds. U kunt het aantal feeds en artikelen veranderen door aanvullende argumenten toe te voegen. Bijvoorbeeld: --test 3 1 zal ten hoogste 3 feeds downloaden en slechts 1 artikel per feed.

en: Username for sites that require a login to access content.
nl: Gebruikersnaam voor sites die een login vereisen.

en: Password for sites that require a login to access content.
nl: Wachtwoord voor sites die een login vereisen voor toegang tot content.

en: Recipe specific options.
nl: Receptspecifieke opties.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
nl: De laatste versie van ingebouwde recepten van de calibre server niet downloaden

en: specific options:
nl: specifieke opties.

en: has no recipe specific options
nl: heeft geen recept specifieke opties

en: Convert RTF files to HTML
nl: Converteer RTF bestanden naar HTML

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
nl: Negeer WMF afbeeldingen inplaats van die te vervagen met een plaatshouder afbeelding.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
nl: Dit RTF-bestand heeft een functie die calibre niet ondersteunt. Converteer het eerst naar HTML en probeer nogmaals.
    %s

en: Convert SNB files to OEB
nl: Converteer SNB bestanden naar OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
nl: Het maximale aantal tekens per regel. Dit splitst op de eerste spatie voor de betreffende waarde. Als er geen spatie word gevonden, zal de regel worden afgebroken bij de spatie hierna, en zal de regel groter zijn dan de opgegeven waarde. Er is een minimum van 25 tekens. Gebruik 0 om de regelsplitsing uit te schakelen.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
nl: Geef aan of er wel of niet een lege regel tussen twee alinea's moet komen.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
nl: Geef aan of er wel of niet met twee spaties ingesprongen moet worden bij elke nieuwe alinea.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
nl: Geef aan of de hoofdstuktitel voor elk hoofdstuk verborgen moet worden. Handig voor uitvoer met alleen afbeeldingen (bv. strips).

en: Resize all the images for full screen mode.
nl: Herschaal alle afbeeldingen naar volledig scherm.

en: Start page
nl: Begin pagina

en: Cover pages
nl: Omslagpaginas

en:  (Preface)
nl:  (Vooraanzicht)

en: Convert TCR files to HTML
nl: Converteer TCR bestanden naar HTML

en: Abbreviations
nl: Afkortingen

en: Support admonitions
nl: Ondersteun terechtwijzingen

en: Add attribute to HTML tags
nl: Voeg attribuut toe aan HTML labels

en: Add code highlighting via Pygments
nl: Voeg code-accentuering toe via Pygments

en: Definition lists
nl: Lijst met definities

en: Enables various common extensions
nl: Staat meerdere extensies toe

en: Alternative code block syntax
nl: Alternatieve Code Block Syntax

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Use legacy element attributes
nl: Gebruik legacy elementattributen

en: Use legacy underscore handling for connected words
nl: Gebruik verouderde onderstrepingstoepassingen voor verbonden woorden

en: Metadata in the document
nl: Metagegevens in het document

en: Treat newlines as hard breaks
nl: Behandel nieuwe lijnen als harde regeleinden

en: Do not allow mixing list types
nl: Sta geen gemixte lijsttypes toe

en: Use Markdown's internal smartypants parser
nl: Gebruik de interne smartypants-parser van Markdown

en: Support tables
nl: Tabellen ondersteunen

en: Generate a table of contents
nl: Genereer een Inhoudsopgave

en: Wiki style links
nl: Wikistijl links

en: Convert TXT files to HTML
nl: Converteer TXT bestanden naar HTML

en: Try to auto detect paragraph type
nl: Probeer automatisch het paragraaf type te herkennen

en: Treat a blank line as a paragraph break
nl: Behandel een lege regel als een paragraaf tussenruimte

en: Assume every line is a paragraph
nl: Ga ervan uit dat elke regel een alinea is

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
nl: Neem aan dat elke regel begint met 2+ spaties of dat een tabblad een alinea begint

en: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents
nl: De meeste regels hebben harde regeleinden, weinig / geen lege regels of streepjes

en: Don't modify the paragraph structure
nl: Wijzig de alineaopbouw niet

en: Automatically decide which formatting processor to use
nl: Bepaal automatisch welke opmaakprocessor moet worden gebruikt

en: No formatting
nl: Geen opmaak

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
nl: Gebruik heuristieken om hoofdstukkoppen, cursivering, enz. te bepalen.

en: Use the Textile markup language
nl: Gebruik de TexTile markup-taal

en: Use the Markdown markup language
nl: Gebruik de markdown-taal Markup

en: Formatting used within the document.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    To learn more about Markdown see {url}
nl: Opmaak gebruikt in het document.
    * auto: {auto} 
    * gewoon: {plain} 
    * heuristiek: {heuristic} 
    * textiel: {textile} 
    * markdown: {markdown} 
    Zie {url} voor meer informatie over markdown

en: Paragraph structure to assume. The value of "off" is useful for formatted documents such as Markdown or Textile. Choices are:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}
nl: Alinea-structuur aannemen. De waarde "uit" is handig voor opgemaakte documenten zoals Markdown of Textile. Keuzes zijn:
    * auto: {auto} 
    * blokkeren: {block} 
    * enkele: {single} 
    * print: {print} 
    * ongeformatteerd: {unformatted} 
    * uit: {off}

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
nl: Normaal wordt alle meervoudige witruimte door een enkele spatie vervangen. Met deze optie zal alle witruimte zichtbaar blijven.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
nl: Normaal wordt witruimte aan het begin van een regel behouden. Met deze optie wordt ze verwijderd.

en: Enable extensions to Markdown syntax. Extensions are formatting that is not part of the standard Markdown format. The extensions enabled by default: %default.
    To learn more about Markdown extensions, see {}
    This should be a comma separated list of extensions to enable:
nl: Schakel extensies in de Markdown-syntaxis in. Extensies zijn opmaak die geen deel uitmaakt van het standaard Markdown-formaat. De standaard ingeschakelde extensies:%default.
    Voor meer informatie over Markdown-extensies, zie {}
    Dit moet een kommagescheiden lijst met extensies zijn om in te schakelen:

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Markdown formatted text
nl: Tekst met Markdown opmaak

en: Textile formatted text
nl: Tekst met TexTile opmaak

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For macOS use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
nl: Types nieuwe regels om te gebruiken. Opties zijn %s. Standaard is 'system'. Gebruik 'old_mac' voor compatibiliteit met Mac OS 9 en lager. Voor macOS gebruik 'unix'. 'system' maakt standaard gebruiik van nieuwe regel type gebruikt door deze OS.

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
nl: Forceer splitsen op de maximale regellengte wanneer er geen spatie is. Dit staat ook toe een maximale regellengte te gebruiken die onder de minimumwaarde ligt

en: Formatting used within the document.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}
nl: Opmaak gebruikt in het document.
    * gewoon: {plain} 
    * markdown: {markdown} 
    * textiel: {textile}

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
nl: Verwijder geen links binnen het document. Dit is alleen nuttig in combinatie met een TXT-uitvoeropmaakoptie die niet niemand is, omdat links altijd worden verwijderd met uitvoer in platte tekst.

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
nl: Verwijder geen afbeeldingsreferenties binnen het document. Dit is alleen nuttig in combinatie met een TXT-uitvoeropmaakoptie die niet niemand is, omdat links altijd worden verwijderd met uitvoer in platte tekst.

en: Do not remove font color from output. This is only useful when TXT output formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
nl: Verwijder de lettertypekleur niet uit de uitvoer. Dit is alleen handig wanneer TXT-uitvoeropmaak is ingesteld op textiel. Textiel is de enige opmaak die het instellen van de kleur van het lettertype ondersteunt. Als deze optie niet is gespecificeerd, wordt de kleur van het lettertype niet ingesteld en standaard ingesteld op de kleur die door de lezer wordt weergegeven (over het algemeen is dit zwart).

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity. Specifying it twice will result in full verbosity, once medium verbosity and zero times least verbosity.
nl: Niveau van detail informatie uitvoer. Specifieer meerdere malen voor meer details. Indien het twee maal wordt meegegeven zal er een volledig detail gegeven worden, eenmaal medium details, en geen enkele keer de minimale details.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
nl: Sla de uitvoer van verschillende stadia van de conversielijn op in de opgegeven map. Nuttig als u niet zeker weet tijdens welke stap in het conversieproces een fout optreedt.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
nl: Specificeer het invoerprofiel. Het invoerprofiel geeft het conversiesysteem informatie over hoe de informatie in het invoerdocument geïnterpreteerd moet worden. Bijvoorbeeld resolutie-afhankelijke lengtes (lengte in pixels). Mogelijkheden zijn:

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile can be used to optimize the output for a particular device, but this is rarely necessary. Choices are:
nl: Specificeer het uitvoerprofiel. Het uitvoerprofiel bepaalt hoe het conversiesysteem het aangemaakte document optimaliseert voor het aangegeven apparaat. In sommige gevallen kan een uitvoerprofiel worden gebruikt voor een bepaald apparaat, maar dat is zelden nodig. Keuzes zijn:

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, when the value is zero, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
nl: De basistekstgrootte in pt's. Alle lettergroottes in het geproduceerde boek worden opnieuw geschaald op basis van deze grootte. Door een groter formaat te kiezen, kunt u de lettertypen in de uitvoer groter maken en omgekeerd. Als de waarde nul is, wordt de basislettergrootte standaard gekozen op basis van het uitvoerprofiel dat u hebt gekozen.

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
nl: Omzetten van CSS-lettertypenamen naar lettergroottes in pts. Een voorbeeld van instelling is 12,12,14,16,18,20,22,24. Dit zijn de omzettingen voor de groottes xx-small tot xx-large, met de laatste grootte voor enorme letters. Het algoritme voor lettertypeherschaling gebruikt deze lettergroottes om de letters intelligent aan te passen. Standaard worden de instellingen van het gekozen uitvoerprofiel gebruikt.

en: Disable all rescaling of font sizes.
nl: Geen herschaling van lettergrootte.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
nl: De minimale hoogte van een regel, als percentage van de berekende lettergrootte van het element. calibre zorgt ervoor dat ieder element een regelhoogte heeft van op zijn minst deze instelling, onafhankelijk van wat het ingevoerde document specificeert. Zet op nul om te negeren. De standaardwaarde is 120%. Gebruik deze instelling liever dan de rechtstreekse regelhoogte-instelling, tenzij u weet wat u doet. Om bijvoorbeeld dubbele regelafstand te verkrijgen zet u deze instelling op 240.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
nl: De lijnhoogte in pts. Regelt de vrije ruimte tussen opeenvolgende tekstregels. Geldt alleen voor elementen die hun eigen lijnhoogte niet bepalen. Meestal is het opgeven van de minimale lijnhoogte nuttiger. Standaard wordt de lijnhoogte niet aangepast.

en: Embed the specified font family into the book. This specifies the "base" font used for the book. If the input document specifies its own fonts, they may override this base font. You can use the filter style information option to remove fonts from the input document. Note that font embedding only works with some output formats, principally EPUB, AZW3 and DOCX.
nl: Het gespecificeerde lettertype inbedden in het boek. Dit specificeert het "basis" lettertype voor het boek. Als het invoer document eigen lettertypes specificeert, kunnen deze het basis lettertype negeren. U kunt de filter stijlinformatie optie gebruiken om lettertypes uit het invoer document te verwijderen. Merk op: inbedden van lettertypes werkt alleen met bepaalde uitvoer indelingen, voornamelijk EPUB, AZW3 en DOCX.

en: Embed every font that is referenced in the input document but not already embedded. This will search your system for the fonts, and if found, they will be embedded. Embedding will only work if the format you are converting to supports embedded fonts, such as EPUB, AZW3, DOCX or PDF. Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.
nl: Alle lettertypes invoegen waaraan in het input-document wordt gerefereerd maar nog niet ingevoegd. Dit zal uw systeem doorzoeken naar de lettertypes, en indien gevonden, zullen ze ingevoegd worden. Invoegen zal alleen werken als het formaat waarnaar u converteert ingebouwde fonts ondersteunt, zoals EPUB, AZW3, DOCX of PDF. Let aub op dat u de nodige licentie bezit om de in dit document gebruikte lettertypes in te voegen.

en: Subset all embedded fonts. Every embedded font is reduced to contain only the glyphs used in this document. This decreases the size of the font files. Useful if you are embedding a particularly large font with lots of unused glyphs.
nl: Uitdunnen van alle ingebedde lettertypes. Elk ingebed lettertype is beperkt tot de tekens gebruikt in dit document. Dit beperkt de omvang van de lettertype bestanden. Bruikbaar wanneer u een zeer uitgebreid lettertype wilt insluiten met veel ongebruikte tekens.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
nl: Sommige slecht ontworpen documenten gebruiken tabellen om de opmaak van tekst op de pagina te beïnvloeden. Wanneer deze documenten geconverteerd worden hebben ze vaak vreemde fouten, zoals tekst die langer is dan de pagina. Deze optie zal de inhoud uit de tabellen halen en deze achter elkaar weergeven.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
nl: XPath expressie die alle aan de Inhoudsopgave op niveau een toe te voegen tags specificeert. Deze optie gaat boven andere vormen van auto-detectie. Bekijk de XPath handleiding in de calibre handleiding voor voorbeelden .

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
nl: XPath expressie die alle aan de Inhoudsopgave op niveau twee toe te voegen tags specificeert.. Elke vermelding komt onder de vorige niveau een vermelding. Bekijk de XPath handleiding in de calibre handleiding voor voorbeelden .

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
nl: XPath expressie die alle aan de Inhoudsopgave op niveau drie toe te voegen tags specificeert.. Elke vermelding komt onder de vorige niveau twee vermelding. Bekijk de XPath handleiding in de calibre handleiding voor voorbeelden .

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
nl: Indien aanwezig, wordt normaal de Inhoudsopgave van het bronbestand gebruikt i.p.v. een automatisch gegenereerde. Met deze optie zal altijd de automatisch gegenereerde versie gebruikt worden.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
nl: Voeg geen automatisch gedetecteerde hoofdstukken aan de Inhoudsopgave toe.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
nl: Als het aantal gedetecteerde hoofdstukken kleiner is dan dit getal worden links aan de Inhoudsopgave toegevoegd. Standaard: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
nl: Maximaal aantal links dat aan de Inhoudsopgave toegevoegd mag worden. Gebruik 0 om uit te schakelen. Standaard is: %default. Links worden alleen aan de inhoudsopgave toegevoegd als minder dan dit aantal hoofdstukken werd gedetecteerd.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
nl: Verwijder vermeldingen uit de Inhoudsopgave wiens titels overeenkomen met de opgegeven reguliere expressie. Overeenkomende vermeldingen en kinderen worden verwijderd.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
nl: Laat dubbele invoer toe bij creëren van een Inhoudsopgave vanuit links in het invoerdocument, d.w.z. laat meer dan één invoer toe met dezelfde tekst indien ze verwijzen naar een verschillende locatie.

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
nl: Een XPath-expressie om hoofdstuktitels te detecteren. De standaard is om <h1> of <h2> labels die de woorden "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" bevatten als hoofdstuktitels te overwegen, evenals labels met class = "chapter". De gebruikte uitdrukking moet resulteren in een lijst met elementen. Gebruik de uitdrukking "/" om hoofdstukdetectie uit te schakelen. Raadpleeg de XPath zelfstudie in de calibre Gebruikershandleiding voor meer hulp bij het gebruik van deze functie.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
nl: Specificeer hoe gedetecteerde hoofdstukken moeten worden gemarkeerd. Een waarde "pagebreak" zal een nieuwe pagina beginnen voor nieuwe hoofdstukken. Een waarde "rule" zal een streep toevoegen voor hoofdstukken. Een waarde "none" zal hoofdstukmarkering uitschakelen, en een waarde "both" zal zowel nieuwe pagina's als strepen gebruiken om hoofdstukken te markeren.

en: An XPath expression to detect the location in the document at which to start reading. Some e-book reading programs (most prominently the Kindle) use this location as the position at which to open the book. See the XPath tutorial in the calibre User Manual for further help using this feature.
nl: Een XPath-expressie om de locatie in het document te detecteren waar te beginnen met lezen. Sommige e-boek leesprogramma's (vooral de Kindle) gebruiken deze locatie als de positie om het boek te openen. Raadpleeg de XPath-zelfstudie in de calibre gebruikershandleiding voor meer hulp bij het gebruik van deze functie.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
nl: Het pad naar een CSS stijlblad of rauwe CSS. Deze CSS wordt toegevoegd aan de stijlregels van het bronbestand, zodat het deze regels kan negeren.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
nl: Regels voor het transformeren van de opmaak van dit boek. Deze worden toegepast nadat alle CSS bewerkingen zijn afgerond.

en: Rules for transforming the HTML in this book. These rules are applied after the HTML is parsed, but before any other transformations.
nl: Regels voor het transformeren van de HTML in dit boek. Deze worden toegepast nadat de HTML is verwerkt maar voor andere veranderingen.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
nl: Een door komma's gescheiden lijst van CSS-eigenschappen die zullen worden verwijderd uit alle CSS-stijlregels. Dit is handig als de aanwezigheid van enkele stijl informatie voorkomt dat het wordt overschreven op uw toestel. Bijvoorbeeld: font-family, kleur, margin-left, margin-right

en: By default, calibre will use the shorthand form for various CSS properties such as margin, padding, border, etc. This option will cause it to use the full expanded form instead. Note that CSS is always expanded when generating EPUB files with the output profile set to one of the Nook profiles as the Nook cannot handle shorthand CSS.
nl: Standaard gebruikt calibre het verkorte formaat voor verschillende CSS-eigenschappen zoals marges, padding, rand, enz. Deze optie zorgt ervoor dat het in plaats daarvan het volledige formaat gebruikt. Merk op dat CSS altijd wordt uitgebreid bij genereren van EPUB bestanden met als uitvoerprofiel een van de Nook profielen daar de Nook geen verkorte CSS kan verwerken.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
nl: Een XPath uitdrukking. Pagina splitsing wordt toegevoegd voor de aangegeven elementen. Om uit te schakelen gebruikt u de uitdrukking: /

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
nl: In sommige documenten worden voor elke alinea apart linker- en rechtermarges opgegeven. calibre tracht deze te verwijderen, maar soms worden daardoor marges verwijderd die niet weg mogen. In dat geval kan margeverwijdering uitgeschakeld worden.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
nl: Zet de bovenmarge in punten. Standaard is %default. Bij een negatieve waarde wordt er geen marge ingesteld (de marge-instelling in het originele document blijft behouden). Opmerking: pagina-georiënteerde indelingen zoals PDF en DOCX hebben hun eigen marge-instellingen die voorrang hebben.

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
nl: Zet de ondermarge in punten. Standaard is %default. Bij een negatieve waarde wordt er geen marge ingesteld (de marge-instelling in het originele document blijft behouden). Opmerking: pagina-georiënteerde indelingen zoals PDF en DOCX hebben hun eigen marge-instellingen die voorrang hebben.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
nl: Zet de linkermarge in punten. Standaard is %default. Bij een negatieve waarde wordt er geen marge ingesteld (de marge-instelling in het originele document blijft behouden). Opmerking: pagina-georiënteerde indelingen zoals PDF en DOCX hebben hun eigen marge-instellingen die voorrang hebben.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
nl: Zet de rechtermarge in punten. Standaard is %default. Bij een negatieve waarde wordt er geen marge ingesteld (de marge-instelling in het originele document blijft behouden). Opmerking: pagina-georiënteerde indelingen zoals PDF en DOCX hebben hun eigen marge-instellingen die voorrang hebben.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
nl: Wijzig tekst uitvulling. De waarde ‘links uitlijnen’ verandert alle uitgelijnde tekst in de bron naar links uitgelijnde tekst (m.a.w. niet uitgevuld). De waarde ‘tekst uitvullen’ verandert alle niet uitgevulde tekst naar uitgevuld. De waarde ‘origineel’ (de standaardwaarde) verandert de uitvulling in het bronbestand niet. Merk op dat maar een beperkt aantal uitvoerformaten uitvullen ondersteunen.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
nl: Verwijder witregels tussen alinea's. Stelt ook inspringen met 1.5em in voor alinea's. Witregels verwijderen werkt niet als het invoerbestand geen alinea's gebruikt (<p>- of <div>-labels).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
nl: Als calibre lege regels tussen paragrafen verwijderd, zal automatisch een paragraaf insprong worden toegevoegd om de paragraaf makkelijk te kunnen onderscheiden. Deze optie stelt de breedte van die insprong (in em) in. Als y deze waarde negatief instelt, zal de insprong-waarde gebruikt worden die is opgegeven in het bestand. Oftewel, calibre zal de insprong niet aanpassen.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
nl: Gebruik de in het bronbestand gedetecteerde omslag en niet de opgegeven omslag.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
nl: Voeg een lege regel toe tussen alinea's. Dit werkt niet als het bronbestand geen alinea's gebruikt (<p>- of <div>-labels).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
nl: Stel de hoogte van de ingevoegde blanco regels in (in em). De hoogte van de regels tussen paragrafen is het dubbele van wat u hier insteld.

en: Remove the first image from the input e-book. Useful if the input document has a cover image that is not identified as a cover. In this case, if you set a cover in calibre, the output document will end up with two cover images if you do not specify this option.
nl: Verwijder de eerste afbeelding van het oorspronkelijke e-boek. Nuttig als het brondocument een omslagafbeelding heeft die niet wordt herkend als omslag. In dat geval als u een omslag heeft ingesteld in calibre zal het e-boek twee omslagfoto's laten zien als u deze optie niet instelt.

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
nl: Voeg de boek-metadata in aan het begin van het boek. Dit is nuttig als uw e-boeklezer de directie manier van tonen/zoeken van metadata niet ondersteunt.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see https://daringfireball.net/projects/smartypants.
nl: Zet gewone aanhalingstekens, streepjes en beletseltekens om in hun typografisch juiste equivalenten. Voor details: https://daringfireball.net/projects/smartypants.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
nl: Vervang mooie aanhalingstekens, punten en afbrekingstekens met de 'platte tekst' equivalenten.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
nl: Lees metadata uit het opgegeven OPF bestand. Metadata die hieruit worden gelezen negeren metadata in het bronbestand.

en: Transliterate Unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace Unicode characters with ASCII. For instance it will replace "{0}" with "{1}". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
nl: Zet unicode karakters om naar ASCII tekens. Voorzichtig gebruiken want dit zal unicode karakters vervangen door ASCII. Bijvoorbeeld: "{0}" wordt vervangen door  "{1}". Merk ook op dat als er meerdere weergaven van een teken zijn (zoals bij gedeelde tekens uit Chinees en Japans), de weergave gekozen wordt op basis van de huidige taalinstellingen voor calibre.

en: Set the title.
nl: Geef de titel op.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
nl: Geef de auteurs op. Meerdere auteurs moeten met een ampersand (&) van elkaar gescheiden worden.

en: The version of the title to be used for sorting.
nl: De versie van de titel die wordt gebruikt bij het sorteren.

en: String to be used when sorting by author.
nl: De string die gebruikt wordt bij het sorteren op auteur.

en: Set the cover to the specified file or URL
nl: Stel de omslag in met het opgegeven bestand of URL

en: Set the e-book description.
nl: Stel de e-boek omschrijving in.

en: Set the e-book publisher.
nl: Stel de e-boek uitgever in.

en: Set the series this e-book belongs to.
nl: Stel de serie in waartoe dit e-boek behoort.

en: Set the index of the book in this series.
nl: Geef de index van dit boek in de serie op.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
nl: Waardering geven. Moet een getal tussen de 1 en 5 zijn.

en: Set the ISBN of the book.
nl: Geef het ISBN van het boek op.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
nl: Geef de labels voor het boek op. Dit moet een door komma's gescheiden lijst zijn.

en: Set the book producer.
nl: Geef de producent op.

en: Set the language.
nl: De taal instellen.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
nl: Stel de publicatiedatum in (veronderstellend de locale tijdzone, behalve als de tijdzone expliciet is gespecificeerd)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
nl: Maak tijdstempel voor boek (wordt nergens meer gebruikt)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
nl: Heuristische verwerking inschakelen. Zonder deze optie wordt geen enkele heuristische verwerking uitgevoerd.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
nl: Detecteer onopgemaakte hoofdstuk (sub)koppen en verander deze in h2 en h3 tags. Deze instelling creëert geen Inhoudsopgave maar kan samen met structuurdetectie gebruikt worden om er een te maken.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
nl: Zoek naar veelgebruikte woorden en patronen die duiden op cursief en maak deze cursief.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
nl: Maak van indentatie aangeduid door niet-afbrekende spaties CSS-indentatie.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
nl: Schaal om te bepalen vanaf welke lengte harde regeleinden moeten worden verwijderd. Geldige waarde is een decimaal getal tussen 0 en 1. De standaardwaarde is 0.4, iets minder dan de mediaan van de regellengte. Als maar bij weinig regels de harde regeleinden hoeven worden verwijderd, kunt u beter een lagere waarde kiezen

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
nl: Verwijder harde regeleinden op basis van interpunctie en andere opmaak hints.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
nl: Verwijder lege alinea's als ze elke tweede alinea voorkomen

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
nl: Links uitgelijnde breekpuntmarkeringen worden gecentreerd. Vervang opeenvolgende lege regels door horizontale lijnen.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
nl: Vervang breekpunten door de aangegeven tekst. Standaard wordt de tekst uit het invoerbestand gebruikt.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
nl: Analyseer de afgebroken woorden. Het document zelf dient als woordenboek om te bepalen of het afbreekteken als liggend streepje moet worden behouden.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
nl: Zoek naar opeenvolgende <h1>- of <h2>-labels. Deze worden hernummerd om te voorkomen dat hoofdstuktitels opgedeeld worden.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr1.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
nl: Vervanging voor vervangen van tekst gevonden met sr1-zoeken.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr2.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
nl: Vervanging voor vervangen van tekst gevonden met sr2-zoeken.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr3.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
nl: Vervanging voor vervangen van tekst gevonden met sr3-zoeken.

en: Path to a file containing search and replace regular expressions. The file must contain alternating lines of regular expression followed by replacement pattern (which can be an empty line). The regular expression must be in the Python regex syntax and the file must be UTF-8 encoded.
nl: Pad naar een bestand dat zoek en vervang reguliere expressies bevat. Het bestand moet afwisselende regels bevatten van reguliere expressies gevolgd door vervangingspatronen (die een lege regel kan zijn). De reguliere expressie moet in de Python regex schrijfwijze zijn en het bestand moet in de UTF-8 codering zijn.

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
nl: Waarden van de series index en waarderingen moeten getallen zijn. Negeer opgegeven waarden

en: Failed to parse date/time
nl: Verwerken datum/tijd mislukt

en: Converting input to HTML...
nl: Invoer naar HTML converteren...

en: Running transforms on e-book...
nl: Transformaties doorvoeren op e-boek...

en: Running %s plugin
nl: Plugin %s uitvoeren

en: Template error
nl: Sjabloonfout

en: The Cross
nl: Het Kruis

en: Half and half
nl: Half en half

en: Ornamental
nl: Sier

en: Blocks
nl: Blokken

en: Remove the property
nl: De eigenschap verwijderen

en: Add extra properties
nl: Voeg extra eigenschappen toe

en: Change the value to
nl: Verander de waarde naar

en: Multiply the value by
nl: Vermenigvuldig de waarde met

en: Divide the value by
nl: Deel de waarde door

en: Add to the value
nl: Voeg toe aan de waarde

en: Subtract from the value
nl: Trek af van de waarde

en: is not
nl: is niet

en: is any value
nl: is elke waarde

en: matches pattern
nl: komt overeen met patroon

en: does not match pattern
nl: komt niet overeen met patroon

en: is the same length as
nl: is dezelfde lengte als

en: is not the same length as
nl: is niet dezelfde lengte als

en: is less than
nl: is minder dan

en: is greater than
nl: is groter dan

en: is less than or equal to
nl: is kleiner dan of gelijk aan

en: is greater than or equal to
nl: is groter dan of gelijk aan

en: Unknown keys
nl: Onbekende sleutels

en: The rule has unknown keys: %s
nl: De regel heeft onbekende waardes: %s

en: Missing keys
nl: Missende waarden

en: The rule has missing keys: %s
nl: De regel heeft ontbrekende waardes: %s

en: Property required
nl: Eigenschap verplicht

en: You must specify a CSS property to match
nl: U moet een CSS eigenschap selecteren om overeen te komen

en: Shorthand property not allowed
nl: Verkorte eigenschappen niet toegestaan

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
nl: {0} is een verkorte eigenschap. Gebruik de volledige vorm van de eigenschap, zoals font-family in plaats van font, margin-top in plaats van margin, enz.

en: Query required
nl: Query vereist

en: You must specify a value for the CSS property to match
nl: U moet een waarde opgeven die met de CSS eigenschap overeenkomt

en: Unknown match type
nl: Onbekend overeenkomst type

en: The match type %s is not known
nl: Het passend type %s is onbekend

en: Query invalid
nl: Query ongeldig

en: %s is not a valid regular expression
nl: %s is geen geldigie reguliere expressie

en: %s is not a valid length or number
nl: %s is geen geldige lengte of aantal

en: Unknown action type
nl: Onbekende actietype

en: The action type %s is not known
nl: Het actietype %s is onbekend

en: You must specify a number
nl: U moet een getal opgeven

en: You must specify at least one CSS property to add
nl: U moet ten minste één CSS eigenschap opgeven om toe te voegen

en: You must specify a value to change the property to
nl: U moet een waarde opgeven om de eigenschap naartoe te veranderen

en: No data
nl: Geen resultaten

en: %s is not a number
nl: %s is geen getal

en: Invalid number
nl: Ongeldig getal

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
nl: Als de eigenschap {property} {match_type} {query}
    {action}

en: Notes
nl: Aantekeningen

en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Cover
nl: Omslag

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
nl: Loop alle links in een HTML-bestand na en maak een ZIP-bestand aan met alle gelinkte bestanden. Telkens wanneer u een HTML-bestand aan de bibliotheek toevoegt wordt deze plug-in geactiveerd.

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: utf-8, cp1252, cp1251 and latin1.
nl: Tekencodering voor de ingevoerde HTML-bestanden. Veel voorkomende keuzes zijn: utf-8, cp1252, cp1251 en latin1.

en: Add linked files in breadth first order
nl: Gekoppelde bestanden toevoegen in 'breadth first' volgorde

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
nl: Normaalgesproken, als koppelingen in HTML bestanden worden gevolgd zal calibre dit in 'depth first' volgorde doen. Dat wil zeggen, als bestand A linkt naar B en C, maar B linkt naar D, zullen de bestanden worden toegevoegd in de volgorde A, B, D, C. Met deze optie zullen ze worden toegevoegd als A, B, C, D

en: Allow resources outside the HTML file root folder
nl: Bronnen buiten de hoofdmap van het HTML-bestand toestaan

en: {} must not be empty
nl: {} mag niet leeg zijn

en: Change tag name
nl: Tagnaam veranderen

en: New tag name
nl: Nieuwe tagnaam

en: Rename tag to the specified name
nl: Tag hernoemen met gespecificeerde naam

en: Remove tag and children
nl: Tag en kinderen verwijderen

en: Remove the tag and all its contents
nl: Tag en alle inhoud verwijderen

en: Remove tag only
nl: Enkel tag verwijderen

en: Remove the tag but keep its contents
nl: Tag verwijderen maar inhoud behouden

en: Add classes
nl: Classes toevoegen

en: Add the specified classes, e.g.:
nl: Gespecificeerde classes toevoegen, bv.:

en: Space separated class names
nl: Komma gescheiden class namen

en: Remove classes
nl: Classes verwijderen

en: Remove the specified classes, e.g.:
nl: Gespecificeerde classes verwijderen, bv.:

en: Remove attributes
nl: Attributen verwijderen

en: Remove the specified attributes from the tag. Multiple attribute names should be separated by spaces. The special value * removes all attributes.
nl: Verwijder de gespecificeerde attributen van de tag. Meerdere attribuut namen scheiden met spaties. De joker * verwijdert alle attributen.

en: Space separated attribute names
nl: Komma gescheiden attribuut namen

en: Add attributes
nl: Attributen toevoegen

en: Add the specified attributes, e.g.:
nl: Gespecificeerde attributen toevoegen, bv.:

en: Empty the tag
nl: Tag leegmaken

en: Remove all contents from the tag
nl: Verwijder alle inhoud uit de tag

en: Wrap the tag
nl: De tag inwikkelen

en: Wrap the tag in the specified tag, e.g.: {0} will wrap the tag in a DIV tag with class {1}
nl: Wikkel de tag in de gespecificeerde tag, bv.: {0} wikkelt de tag in een DIV tag met class {1}

en: An HTML opening tag
nl: Een HTML openingstag

en: Insert HTML at start
nl: HTML invoegen aan het begin

en: The specified HTML snippet is inserted after the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
nl: Het gespecificeerde HTML fragment is ingevoegd na de openingstag. Merk op dat enkel geldige HTML fragmenten kunnen gebruikt worden met niet-gesloten tags

en: HTML snippet
nl: HTML fragment

en: Insert HTML at end
nl: HTML invoegen aan het einde

en: The specified HTML snippet is inserted before the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
nl: Het gespecificeerde HTML fragment is ingevoegd voor de sluitingstag. Merk op dat enkel geldige HTML fragmenten kunnen gebruikt worden met niet-gesloten tags

en: Insert HTML before tag
nl: HTML invoegen voor tag

en: The specified HTML snippet is inserted before the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
nl: Het gespecificeerde HTML fragment is ingevoegd voor de openingstag. Merk op dat enkel geldige HTML fragmenten kunnen gebruikt worden met niet-gesloten tags

en: Insert HTML after tag
nl: HTML invoegen na tag

en: The specified HTML snippet is inserted after the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
nl: Het gespecificeerde HTML fragment is ingevoegd na de sluitingstag. Merk op dat enkel geldige HTML fragmenten kunnen gebruikt worden met niet-gesloten tags

en: Action must have both:
nl: Actie moet beiden hebben:

en: {} is not a valid CSS selector
nl: {} is geen geldige CSS selector

en: {} is not a valid XPath selector
nl: {} is geen geldige XPath selector

en: Tag name
nl: Tagnaam

en: Class name
nl: Classnaam

en: has class
nl: heeft class

en: does not have class
nl: heeft geen class

en: matches CSS selector
nl: komt overeen met CSS selector

en: matches XPath selector
nl: komt overeen met XPath selector

en: is any tag
nl: is elke tag

en: Text
nl: Tekst

en: contains text
nl: bevat tekst

en: You must specify a value for the tag to match
nl: U moet een waarde opgeven om met de tag overeen te komen

en: Invalid {}
nl: Ongeldig {}

en: No actions
nl: Geen acties

en: The rule has no actions
nl: De regel heeft geen acties

en: Invalid action
nl: Ongeldige actie

en: If the tag {match_type} {query}
nl: Als de tag {match_type} {query}

en: 	Book Designer file detected.
nl: 	Book Designer-bestand herkend.

en: 	Parsing HTML...
nl: 	HTML verwerken…

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
nl: 	Baen-bestand herkend. Opnieuw verwerken...

en: Written preprocessed HTML to
nl: Schrijf voorverwerkte HTML naar

en: Processing %s
nl: Bezig met het verwerken van %s

en: 	Converting to BBeB...
nl: 	Naar BBeB converteren…

en: Could not parse file: %s
nl: Kan bestand niet verwerken: %s

en: %s is an empty file
nl: %s is een leeg bestand

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
nl: Verwerken koppeling %(tag)s %(children)s mislukt

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
nl: Kan afbeelding %(path)s niet verwerken. Fout: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
nl: Kan interlaced PNG-bestand %s niet verwerken

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
nl: Fout bij verwerken van een tabel: %s. Tabelopmaak wordt genegeerd.

en: Bad table:
    %s
nl: Foutieve tabel:
    %s

en: Table has cell that is too large
nl: Tabel heeft een cel die te groot is

en: Could not read cover image: %s
nl: Kan omslagafbeelding niet inlezen: %s

en: Cannot read from: %s
nl: Kan niet van %s lezen

en: Failed to process OPF file
nl: Kan het OFP-bestand niet verwerken

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
nl: %prog boek.lrf
    Een LRF-bestand naar LRS (XML UTF-8-codering) converteren

en: Output LRS file
nl: Uitvoer-LRS-bestand

en: Do not save embedded image and font files to disk
nl: Ingebedde afbeeldingen en lettertypes niet bewaren op schijf

en: Be more verbose
nl: Wees woordrijker

en: Parsing LRF...
nl: LRF verwerken...

en: Creating XML...
nl: XML aanmaken…

en: LRS written to
nl: LRS geschreven naar

en: Could not read from thumbnail file:
nl: Kan voorbeeldweergave niet lezen uit bestand:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
nl: %prog [opties] bestand.lrs
    Compileer een LRS-bestand naar LRF-formaat.

en: Path to output file
nl: Pad naar uitvoerbestand

en: Verbose processing
nl: Verwerking met veel uitleg

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
nl: LRS naar LRS converteren, handig om fouten op te sporen.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
nl: Ongeldig LRF-bestand. Kon metadata niet instellen.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
nl: %prog [opties] mijnboek.lrf
    
    
    Toon/wijzig de metadata in een LRF-bestand.

en: Set the book title
nl: Geef de boektitel op

en: Set sort key for the title
nl: Geef sorteersleutel voor de titel op

en: Set the author
nl: Geef de auteur op

en: Set sort key for the author
nl: Geef sorteersleutel voor de auteur op

en: The category this book belongs to. E.g.: History
nl: De categorie waartoe dit boek behoord. bv.: Geschiedenis

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
nl: Pad naar de afbeelding die als pictogram voor dit bestand zal worden gebruikt

en: Path to a TXT file containing the comment to be stored in the LRF file.
nl: Pad naar een TXT-bestand dat commentaar bevat om op te slaan in het LRF-bestand.

en: Extract thumbnail from LRF file
nl: Lees voorbeeldweergave uit LRF-bestand

en: Set the publisher
nl: Geef de uitgever op

en: Set the book classification
nl: Geef de classificatie van het boek op

en: Set the book creator
nl: Geef de maker van het boek op

en: Set the book producer
nl: Geef de boekproducent op

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
nl: Lees omslag uit LRF-bestand. Het LRF-bestandsformaat heeft geen gedefinieerde omslag, dus moeten we proberen deze te raden.

en: Set book ID
nl: Geef boek-ID op

en: Extract the source DOCX file from Amazon Kindle Create KPF files. Note this will not contain any edits made in the Kindle Create program itself.
nl: Pak het bron-DOCX-bestand uit van Amazon Kindle Create KPF-bestanden. Houd er rekening mee dat dit geen bewerkingen bevat die zijn gemaakt in het Kindle Create-programma zelf.

en: No
nl: Nee

en: Author(s)
nl: Auteur(s)

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Producer
nl: Producent

en: Comments
nl: Commentaar

en: Tags
nl: Labels

en: Languages
nl: Talen

en: Timestamp
nl: Tijdsaanduiding

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Rights
nl: Rechten

en: Value: unknown field
nl: Waarde: onbekend veld

en: Click to see books with {0}: {1}
nl: Klik hier om te zien welke boeken {0}: {1} bevatten

en: Search the calibre library for books by %s
nl: Doorzoek de calibre bibliotheek naar boeken op %s

en: Search {0} for the author: {1}
nl: Zoek {0} de auteur: {1}

en: Search {0} for the book: {1} by the author {2}
nl: Zoek {0} het boek: {1} van auteur {2}

en: Click to open
nl: Klik om te openen

en: Show notes for: {}
nl: Toon notities voor: {}

en: Book files
nl: Boek bestanden

en: Ids
nl: Id's

en: Search calibre for books with the language: {}
nl: Doorzoek calibre naar boeken in de taal: {}

en: %(sidx)s of <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>
nl: %(sidx)s van <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>

en: Click to see books in this series
nl: Klik hier voor meer boeken in deze serie

en: Click to see books with {0}: {1} (derived from {2})
nl: Klik om boeken te zien met {0}: {1} (afgeleid van {2})

en: %prog ebook_file [options]
nl: %prog ebook_file [opties]

en: 
    Read/Write metadata from/to e-book files.
    
    Supported formats for reading metadata: {0}
    
    Supported formats for writing metadata: {1}
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
nl: 
    Lezen/schrijven metadata van/naar e-boekbestanden.
    
    Ondersteunende formaten om metadata te lezen: {0}
    
    Ondersteunende formaten om metadata te schrijven: {1}
    
    Verscheidene bestandtypes ondersteunen verscheidene soorten metadata. Indien u 
    probeert sommige metadata in een niet-ondersteunde bestandstype op te slaan 
    worden die metadata gewoon genegeerd.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
nl: Geef de auteurs op. Meerdere auteurs moeten door het &-teken gescheiden worden. Auteursnamen moeten in de volgorde Voornaam Achternaam zijn.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
nl: De versie van de titel die wordt gebruikt bij het sorteren. Als deze leeg is en de titel is opgegeven, dan zal deze automatisch aan de hand van de titel aangemaakt worden.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
nl: Tekst die wordt gebruikt bij het sorteren op auteur. Als deze leeg is, en de auteur(s) zijn opgegeven, dan zal deze automatisch aan de hand van de auteur(s) aangemaakt worden.

en: Set the cover to the specified file.
nl: Gebruik het opgegeven bestand voor de omslag.

en: Set the book category.
nl: Geef de boekcategorie op.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
nl: Stel de ID's voor het boek in, kan meerdere keren worden opgegeven. Bijvoorbeeld: --identificeer uri https://acme.com --identificeer isbn: 12345 Als u een ID wilt verwijderen, geeft u geen waarde op. --Identificeer isbn: Houd er rekening mee dat voor EPUB-bestanden een ID die is gemarkeerd als de pakket-id niet kan worden verwijderd.

en: Set the published date.
nl: Geef de publicatiedatum op.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
nl: Haal de omslag van het e-boek en sla dit op als het gespecificeerde bestand.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
nl: Geef de naam van een OPF-bestand op. De metadata zullen in het OPF-bestand worden opgeslagen.

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the e-book. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
nl: Lees metadata uit het opgegeven OPF bestand en gebruik deze om metadata in het e-boek in te stellen. Metadata die op de opdrachtregel opgegeven worden negeren metadata uit het OPF bestand

en: Set the BookID in LRF files
nl: Stel het BoekID in, in LRF-bestanden

en: No file specified
nl: Geen bestand opgegeven

en: Original metadata
nl: Originele metagegevens

en: Changed metadata
nl: Gewijzigde metagegevens

en: OPF created in
nl: OPF gemaakt in

en: Cover saved to
nl: Omslag weggeschreven naar

en: No cover found
nl: Geen omslag gevonden

en: Goodreads
nl: Goodreads website

en: Google Books
nl: Google Boeken

en: Google web search
nl: Google webzoeken

en: Google Images
nl: Google Afbeeldingen

en: Downloads metadata and covers from Amazon
nl: Download metadata en omslagen van Amazon

en: US
nl: Verenigde Staten

en: France
nl: Frankrijk

en: Germany
nl: Duitsland

en: UK
nl: Verenigd Koninkrijk

en: Australia
nl: Australie

en: Italy
nl: Italië

en: Spain
nl: Spanje

en: Brazil
nl: Brazilië

en: India
nl: Indië

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Sweden
nl: Zweden

en: Choose server automatically
nl: Kies automatisch de server

en: Bing search cache
nl: Bing zoekcache

en: Google search cache
nl: Google zoekcache

en: Wayback machine cache (slow)
nl: Terugweg machine-cache (langzaam)

en: DuckDuckGo search and Google cache
nl: DuckDuckGo zoeken en Google cache

en: Amazon country website to use:
nl: Amazon landen-website om te gebruiken:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
nl: Metadata van Amazon worden opgehaald met gebruik van de Amazon website van dit land.

en: Server to get data from:
nl: Server om gegevens op te halen:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
nl: Amazon is begonnen pogingen te blokkeren om metadata te downloaden van hun servers. Om dit probleem te omzeilen kan calibre de Amazon gegevens van veel verschillende plaatsen halen waar deze zijn gecached. Kies de bron die u prefereert.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
nl: Gebruik de MOBI-ASIN voor zoeken naar metadata

en: Enable this option to search for metadata with an ASIN identifier from the MOBI file at the current country website, unless any other amazon id is available. Note that if the MOBI file came from a different Amazon country store, you could get incorrect results.
nl: Schakel deze optie in om te zoeken naar metadata met een ASIN-ID uit het MOBI-bestand op de huidige land website, tenzij een andere amazon id beschikbaar is. Merk op dat als het MOBI-bestand uit een andere Amazon landwinkel kwam, u foute resultaten kon krijgen.

en: Prefer the Kindle edition, when available
nl: Voorkeur voor de Kindle editie, indien beschikbaar

en: When searching for a book and the search engine returns both paper and Kindle editions, always prefer the Kindle edition, instead of whatever the search engine returns at the top.
nl: Als je naar een boek zoekt en de zoekmachine geeft zowel de papieren als de Kindle-editie weer, geef dan altijd de voorkeur aan de Kindle-editie in plaats van wat de zoekmachine bovenaan retourneert.

en: Amazon timed out. Try again later.
nl: Time-out van Amazon. Probeer later opnieuw.

en: Metadata source
nl: Externe metagegevensbron

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
nl: Download meerder boek omslagen van Amazon. Nuttig om andere omslagen te vinden.

en: Maximum number of covers to get
nl: Maximum aantal omslagen om te downloaden

en: The maximum number of covers to process from the search result
nl: Het maximum aantal omslagen om te verwerken voor het zoekresultaat

en: %prog [options]
    
    Fetch book metadata from online sources. You must specify at least one
    of title, authors or ISBN.
nl: %prog [options]
    
    Haal metadata over het boek van online bronnen. Er moet minstens een titel, auteur of ISBN meegegeven worden.

en: Book title
nl: Boek titel

en: Book author(s)
nl: Boek Auteur(s)

en: Book ISBN
nl: Boek ISBN

en: Identifiers such as ASIN/Goodreads id etc. Can be specified multiple times for multiple identifiers. For example:
nl: Identificatoren zoals ASIN/Goodreads id enz. Kunnen meermaals gespecificeerd worden voor meerdere Identificatoren. Bv.:

en: Print the log to the console (stderr)
nl: Print de log naar de console (stderr)

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
nl: De metadata uitvoeren in OPF indeling in plaats van door mensen leesbare tekst.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
nl: Geef een bestandsnaam. De omslag "indien beschikbaar" wordt opgeslagen. Zonder deze optie wordt geen omslag gedownload.

en: Timeout in seconds. Default is 30
nl: Timeout in seconden. Standaard is dit 30

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
nl: Geef de naam van een metadata download plug-in om te gebruiken. Standaard worden alle metadata -plug-ins gebruikt. Kan meerdere keren worden opgegeven voor meerdere plug-ins. Alle plug-in-namen: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
nl: Download metadata en omslagen van Edelweiss - Een catalogus bijgewerkt door uitgevers

en: Downloads metadata and covers from Google Books
nl: Download metadata en omslagen van Google boeken

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
nl: Download omslagen van een Google-afbeeldingen zoekopdracht. Nuttig om grotere/andere omslagen te vinden.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
nl: Het maximum aantal omslagen om te verwerken van het Google-zoekresultaat

en: Cover size
nl: Omslag formaat

en: Search for covers larger than the specified size
nl: Zoek naar omslagen groter dan de aangegeven formaat

en: Any size
nl: Ieder formaat

en: Large
nl: Groot

en: Larger than %s
nl: Groter dan %s

en: Downloads covers from The Open Library
nl: Omslagen van The Open Library downloaden

en: Sample Book
nl: Voorbeeld boek

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
nl: Dit is een Amazon KFX boek. Het kan niet verwerkt worden. Zie {} voor informatie over het omgaan met KFX-boeken.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
nl: Dit is een Amazon Topaz boek. Het kan niet verwerkt worden.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
nl: Dit is geen MOBI bestand maar een Topaz bestand.

en: This is not a MOBI file.
nl: Dit is geen MOBI bestand.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
nl: Dit bestand is afgesloten door DRM. Het kan niet worden gewijzigd.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
nl: Dit MOBI bestand bevat geen boek in KF8 opmaak. KF8 is de nieuwe opmaak van Amazon. calibre kan alleen die MOBI bestanden wijzigen, die KF8 boeken bevatten. Oudere MOBI bestanden zonder KF8 zijn niet te wijzigen.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
nl: Dit MOBI bestand bevat zowel KF8 als oudere Mobi6 gegevens. Het aanpassen zal de Mobi6 gegevens verwijderen waardoor het niet meer bruikbaar zal zijn op oudere Kindles. Bent u zeker?

en: No details available
nl: Geen details beschikbaar

en: Title page
nl: Titelpagina

en: Glossary
nl: Verklarende woordenlijst

en: Acknowledgements
nl: Dankwoord

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: Colophon
nl: Colofon

en: Dedication
nl: Opgedragen aan

en: Epigraph
nl: Epigraaf

en: Foreword
nl: Voorwoord

en: List of illustrations
nl: Lijst met afbeeldingen

en: List of tables
nl: Lijst met tabellen

en: Preface
nl: Voorwoord

en: Main text
nl: Hoofdtekst

en: %s format books are not supported
nl: boeken in %s-formaat worden niet ondersteund

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
nl: Zie <a href="{}">gedetailleerde beschrijving</a>.

en: This error will be automatically fixed if you click "Try to correct all fixable errors" below.
nl: Deze fout wordt automatisch hersteld als u hieronder op "Probeer alle herstelbare fouten te corrigeren" klikt.

en: Failed to process CSS in {name} with errors: {errors}
nl: Kan CSS niet verwerken in {name} met fouten: {errors}

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
nl: Dit lettertype kon niet worden verwerkt. Waarschijnlijk werkt het trouwens ook niet in een e-boek reader

en: The font {} is not allowed to be embedded
nl: Het lettertype {} mag niet worden ingesloten

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
nl: Het lettertype bevat een vlag in z'n metadata ({: 09b}) die aangeeft dat deze niet vergund zijn voor insluiten. U kunt deze waarschuwing negeren als u zeker weet dat u toestemming hebt om dit lettertype in te sluiten.

en: The CSS font-family name {0} does not match the actual font name {1}
nl: De CSS font-family naam {0} komt niet overeen met de actuele lettertype naam {1}

en: The font family name specified in the CSS @font-face rule: "{0}" does not match the font name inside the actual font file: "{1}". This can cause problems in some viewers. You should change the CSS font name to match the actual font name.
nl: De font-family family naam gespecificeerd in de CSS @font-face regel: "{0}" komt niet overeen met de lettertype naam in het huidige lettertype-bestand: "{1}". Dit kan problemen opleveren in sommige viewers. U zou de CSS lettertype naam moet veranderen zodat die overeenkomt met de actuele lettertype naam.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
nl: Verander de lettertype naam {0} overal naar {1}

en: Not a valid font: %s
nl: Geen geldig lettertype: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
nl: Een ongeldige afbeelding is een afbeelding die niet in het geheugen geladen kon worden omdat het bestand beschadigd is. U zou dit moeten vervangen door een goede afbeelding of hem verwijderen.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
nl: E-readers gebaseerd op Adobe Digital Editions kunnen geen afbeeldingen weergeven met kleuren die zijn gespecificeerd in het CMYK kleurenmodel. U zou de afbeelding moeten omzetten naar de RGB kleurenmodel voor maximale compatibiliteit.

en: Convert image to RGB automatically
nl: Afbeelding automatisch converteren naar RGB

en: Image is in the CMYK colorspace
nl: Afbeelding is in CMYK kleurenmodel

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
nl: De bron waar deze link naar verwijst bestaat niet. U moet de link ofwel repareren, óf verwijderen.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
nl: Windows-computers staan het : teken niet toe in bestandsnamen. Voor maximale compatibiliteit is het het beste om geen gebruik te maken van dit teken in bestandsnamen/verwijzingen naar bestanden.

en: This URL could not be parsed.
nl: Deze URL kan niet worden geparseerd.

en: The linked to resource {0} does not exist
nl: De gekoppelde bron {0} bestaat niet

en: The case of the link {0} and the case of the actual file it points to {1} do not agree. You should change either the case of the link or rename the file.
nl: Het hoofdlettergebruik in de link {0} en in het daadwerkelijke bestand {1} komen niet overeen. U dient ofwel de hoofdletters in de link aan te passen, of het bestand te hernoemen.

en: Change the case of the link to match the actual file
nl: Maak het hoofdlettergebruik van de link gelijk aan het werkelijke bestand

en: Link points to a file that is not a text document
nl: De link verwijst niet naar een tekstdocument

en: The link "{0}" points to a file <i>{1}</i> that is not a text (HTML) document. Many e-book readers will be unable to follow such a link. You should either remove the link or change it to point to a text document. For example, if it points to an image, you can create small wrapper document that contains the image and change the link to point to that.
nl: De link "{0}" verwijst naar een bestand <i>{1}</i> dat geen tekst (HTML) bestand is. Veel E-readers kunnen zo'n link niet volgen. Aangeraden wordt om de link te verwijderen of te laten wijzen naar een tekst bestand. Bijvoorbeeld als het naar een afbeelding verwijst, kan u een klein bestand maken dat de afbeelding bevat, waarna u de link naar dat bestand laat wijzen.

en: Link points to a location not present in the target file
nl: De Link verwijst naar een plaats die niet aanwezig is in het bekeken bestand

en: The link "{0}" points to a location <i>{1}</i> in the file {2} that does not exist. You should either remove the location so that the link points to the top of the file, or change the link to point to the correct location.
nl: De link "{0}" verwijst naar een locatie <i>{1}</i> in het bestand {2} die niet bestaat. U kan of de locatie verwijderen zodat de link naar het begin van het bestand verwijst, of de link aanpassen naar de correcte locatie.

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
nl: Deze link gebruikt het bestand:// URL schema. Dit werkt niet met veel e-boek readers. Verwijder het bestand:// voorvoegsel en zorg ervoor dat de link verwijst naar een bestand in het boek.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
nl: Deze link verwijst naar een bestand buiten het boek. Dit zal niet werken als het te lezen boek op een andere computer staat als die waarop het boek is gemaakt. Repareer de link of verwijder deze.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
nl: De link is leeg. Dit is bijna altijd een vergissing. Vul de link bestemming in, of verwijder de link tag.

en: This file is included in the book but not referred to by any document in the spine. This means that the file will not be viewable on most e-book readers. You should  probably remove this file from the book or add a link to it somewhere.
nl: Dit bestand zit in het boek maar er wordt niet naar verwezen in enig document in de rug. Dit betekent dat het bestand niet zichtbaar is in de meeste E-readers. U zou het bestand moeten verwijderen uit het boek of ergens een link er naar toevoegen.

en: The file %s is not referenced
nl: Geen verwijzing naar bestand %s

en: This file is not in the book spine. All content documents must be in the spine. You should probably add it to the spine.
nl: Dit bestand staat niet in de opbouw. Alle content documenten moeten in de opbouw staan. U moet het waarschijnlijk toevoegen aan de opbouw.

en: Append this file to the spine
nl: Voeg dit bestand toe aan de kern

en: This file is not listed in the book manifest. While not strictly necessary it is good practice to list all files in the manifest. Either list this file in the manifest or remove it from the book if it is an unnecessary file.
nl: Dit bestand staat niet in het boek manifest. Hoewel niet strikt noodzakelijk is het een goede gewoonte om een ​​lijst van alle bestanden in het manifest te plaatsen. Zet het boek in het manifest of verwijder het uit het boek als het geen noodzakelijk bestand is.

en: The file %s is not listed in the manifest
nl: Het bestand %s staat niet in het manifest

en: Remove %s from the book
nl: Verwijder %s van het boek

en: Add %s to the manifest
nl: Voeg %s aan de lijst

en: Remove all references to %s from the HTML and CSS in the book
nl: Verwijder alle referenties naar %s van de HTML en CSS in het boek

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
nl: In dit bestand worden de bladwijzers en laatst geopend informatie van het calibre E-boek lezer opgeslagen. U kunt het verwijderen als u die informatie niet nodig heeft of niet wilt delen met mensen waar u dit boek naartoe stuurt.

en: Remove this file
nl: Verwijder dit bestand

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
nl: Het bladwijzerbestand gebruikt door het calibre E-boek lezer is aanwezig

en: The file %s has a MIME type that does not match its extension
nl: Het bestand %s heeft een MIME-type dat niet overeenkomt met de extensie

en: The file {0} has its MIME type specified as {1} in the OPF file. The recommended MIME type for files with the extension "{2}" is {3}. You should change either the file extension or the MIME type in the OPF.
nl: Voor het bestand {0} is het MIME-type gespecificeerd als {1} in het OPF-bestand. Het aanbevolen MIME-type voor bestanden met de extensie "{2}" is {3}. U moet de bestandsextensie of het MIME-type in de OPF wijzigen.

en: Change the file extension to .xhtml
nl: Verander de bestandsextensie naar .xhtml

en: Change the MIME type for this file in the OPF to %s
nl: Wijzig het MIME-type voor dit bestand in de OPF naar %s

en: The link is empty
nl: De link is leeg

en: The linked resource %s is a folder
nl: De gekoppelde bron %s is een map

en: The linked resource %s does not exist
nl: De gelinkte bron %s bestaat niet

en: The URL {} could not be parsed
nl: De URL {} kan niet worden geparseerd

en: The link %s is a file:// URL
nl: De link %s is een file:// URL

en: The link %s points to a file outside the book
nl: De link %s verwijst naar een bestand buiten het boek

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
nl: De verwijzing %s bevat een : teken, dit zal tot fouten leiden op Windows-computers

en: The <%s> section is missing from the OPF
nl: Het <%s> onderdeel ontbreekt in de OPF

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
nl: Het <%s> onderdeel is vereist in het OPF bestand. U moet er een aanmaken.

en: Empty id attributes are invalid
nl: Lege id-kenmerken zijn ongeldig

en: Empty ID attributes are invalid in OPF files.
nl: Lege ID-kenmerken zijn ongeldig in OPF-bestanden.

en: idref="%s" points to unknown id
nl: idref="%s" verwijst naar een onbekende id

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
nl: Het idref="%s" verwijst naar een id die niet bestaat in de OPF

en: The meta cover tag points to an non-existent item
nl: De meta omslag tag verwijst naar een niet-bestaand item

en: The meta cover tag points to an item with id="%s" which does not exist in the manifest
nl: De meta omslag tag verwijst naar een item met id="%s" welke niet bestaat in het manifest

en: Some e-book readers such as the Nook fail to recognize covers if the content attribute comes before the name attribute. For maximum compatibility move the name attribute before the content attribute.
nl: Sommige E-boek lezers, zoals de Nook, kunnen boekomslagen niet herkennen als de inhoud attribuut voor de naam attribuut staat.  Verplaats de naam attribuut voor de inhoud attribuut voor maximale compatibiliteit.

en: Move the name attribute before the content attribute
nl: Verplaats de naam attribuut vóór de content attribuut

en: The meta cover tag has content before name
nl: De meta omslag tag heeft content vóór de naam

en: The item identified as the Table of Contents (%s) does not exist
nl: Het item geïdentificeerd als Inhoudsopgave (%s) bestaat niet

en: There is no item with id="%s" in the manifest.
nl: Er staat geen item met id="%s" in het manifest.

en: The item identified as the Table of Contents has an incorrect media-type (%s)
nl: Het item geïdentificeerd als Inhoudsopgave heeft een fout media-type (%s)

en: The media type for the Table of Contents must be %s
nl: Het media-type voor de Inhoudsopgave moet %s zijn

en: This manifest entry has no href attribute. Either add the href attribute or remove the entry.
nl: Deze manifest vermelding heeft geen href attribuut. Voeg het href attribuut toe of verwijder de vermelding.

en: Remove this manifest entry
nl: Verwijder deze manifest vermelding

en: Item in manifest has no href attribute
nl: Dit item in de lijst heeft geen href attribuut

en: The <spine> tag has no reference to the NCX table of contents file. Without this reference, the table of contents will not work in most readers. The reference should look like <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.
nl: De <spine> tag heeft geen referentie naar het NCX Inhoudsopgave bestand. Zonder deze referentie zal de Inhoudsopgave niet werken op de meeste readers. De referentie moet lijken op <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.

en: Add the reference to the NCX file
nl: Voeg referntie toe aan het NCX bestand

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
nl: Ontbrekende referentie naar de NCX Inhoudsopgave

en: This book has no Navigation document. According to the EPUB 3 specification, a navigation document is required. The Navigation document contains the Table of Contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
nl: Dit boek bevat geen Navigatiedocument. De EPUB 3-specificatie vereist een Navigatiedocument. Dit bevat de Inhoudsopgave. Gebruik het Inhoudsopgave gereedschap om een Inhoudsopgave aan te maken voor dit boek.

en: Missing navigation document
nl: Ontbrekende navigeer document

en: The nav document for this book contains no table of contents, or an empty table of contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
nl: Het nav document voor dit boek bevat geen of een lege inhoudsopgave. Gebruik het Inhoudsopgave gereedschap om een ​​Inhoudsopgave aan dit boek toe te voegen.

en: Missing ToC in navigation document
nl: Ontbrekende Inhoudsopgave in navigeer document

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
nl: Een bestand vermeld in het manifest ontbreekt. U moet dit bestand óf verwijderen uit het manifest, óf het ontbrekende bestand toevoegen aan het boek.

en: Item (%s) in manifest is missing
nl: Item (%s) in het manifest ontbreekt

en: Remove the entry for %s from the manifest
nl: Verwijder de vermelding voor %s uit het manifest

en: There are items marked as non-linear in the <spine>. These will be displayed in random order by different e-book readers. Some will ignore the non-linear attribute, some will display them at the end or the beginning of the book and some will fail to display them at all. Instead of using non-linear items simply place the items in the order you want them to be displayed.
nl: Er zijn items gemarkeerd als niet-lineair in de <spine>.Deze zullen in willekeurige volgorde worden weergegeven door verschillende E-boek lezers. Sommigen zullen het niet-lineaire attribuut negeren, sommigen zullen ze weergeven op het einde of het begin van het boek en sommigen zullen er in het geheel niet in slagen ze weer te geven. In plaats van het gebruik van niet-lineaire items kunt u eenvoudig de items in de volgorde plaatsen waarin ze moeten worden weergegeven.

en: Mark all non-linear items as linear
nl: Alle niet lineaire items markeren als lineair

en: Non-linear items in the spine
nl: Niet lineaire items in de opbouw

en: Remove all but the first duplicate item
nl: Verwijder allen op het eerste duplicaat na

en: Duplicate item in {0}: {1}
nl: Duplicaat item in {0}: {1}

en: The item {0} is present more than once in the {2} in {1}. This is not allowed.
nl: Het item {0} is meer dan één keer aanwezig in de {2} in {1}. Dit is niet toegestaan.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
nl: Er is meer dan één <meta name="cover"> tag gedefinieerd. Er moet er maar één zijn.

en: Remove all but the first meta cover tag
nl: Verwijder alle omslag labels op de eerste na

en: There is more than one cover defined
nl: Er is meer dan één omslag gedefinieerd

en: The OPF must have an unique identifier, i.e. a <dc:identifier> element whose id is referenced by the <package> element
nl: De OPF moet een unieke identificator hebben, dat wil zeggen een <dc:identifier> element wiens id wordt genoemd door het <package> element

en: Auto-generate a unique identifier
nl: Maak automatisch een unieke id aan

en: The OPF has no unique identifier
nl: De OPF heeft geen uniek id

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
nl: Het <dc:identifier> element mag niet leeg zijn.

en: Remove empty identifiers
nl: Verwijder lege identificatoren

en: Empty identifier element
nl: Leeg identificatie-element

en: Incorrect media-type for spine item
nl: Fout media-type voor opbouw item

en: The item {0} present in the spine has the media-type {1}.  Most e-book software cannot handle non-HTML spine items.  If the item is actually HTML, you should change its media-type to {2}. If it is not-HTML you should consider replacing it with an HTML item, as it is unlikely to work in most readers.
nl: Het item {0} aanwezig in de rug heeft het media-type {1}. De meeste e-boek software kan niet overweg met niet-HTML rug items. Als het item feitelijk HTML is, moet u het media-type te veranderen naar {2}. Als het niet-HTML is moet u overwegen dit te vervangen door een HTML-item, aangezien het onwaarschijnlijk is dat het werkt op de meeste E-readers.

en: Change the media-type to %s
nl: Wijzig het media-type in %s

en: The OPF does not have the correct root element
nl: De OPF bevat niet het juiste hoofd-element

en: The OPF must have the root element <package> in namespace {0}, like this: <package xmlns="{0}">
nl: De OPF moet het hoofd element <package> hebben in de naamruimte {0}, zoals dit: <package xmlns="{0}">

en: The OPF does not have a version
nl: De OPF bevat geen versie

en: The <package> tag in the OPF must have a version attribute. This is usually version="2.0" for EPUB2 and AZW3 and version="3.0" for EPUB3
nl: De <package> tag in het OPF bestand moet een versie attribuut hebben. Dit is meestal version="2.0"  voor EPUB2 en AZW3 en version="3.0" voor EPUB3

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
nl: Dit bestand is leeg, het bevat niks, u zou het best verwijderen.

en: The file %s is empty
nl: Het bestand %s is leeg

en: A decoding errors means that the contents of the file could not be interpreted as text. This usually happens if the file has an incorrect character encoding declaration or if the file is actually a binary file, like an image or font that is mislabelled with an incorrect media type in the OPF.
nl: Decodeerfouten betekenen dat de inhoud van het bestand niet kan worden geïnterpreteerd als tekst. Dit gebeurt meestal als het bestand een foute karaktercodering heeft of als het eigenlijk een binair bestand is zoals een afbeelding of lettertypes dat fout media type gelabeld is in de OPF.

en: Parsing of %s failed, could not decode
nl: Parsen van %s is mislukt, kon niet decoderen

en: A parsing error in an XML file means that the XML syntax in the file is incorrect. Such a file will most probably not open in an e-book reader. These errors can  usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes  "do the wrong thing".
nl: Een verwerkingsfout in een XML bestand betekent dat de XML syntaxis in het bestand fout is. Zo'n bestand zal waarschijnlijk niet openen in een e-boek reader. Deze fouten kunnen gewoonlijk automatisch worden hersteld, alhoewel automatisch herstellen soms ook "de verkeerde dingen doet".

en: A parsing error in an HTML file means that the HTML syntax is incorrect. Most readers will automatically ignore such errors, but they may result in  incorrect display of content. These errors can usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes "do the wrong thing".
nl: Een verwerkingsfout in een HTML bestand betekent dat de HTML syntaxis fout is. De meeste readers negeren zulke fouten automatisch maar ze kunnen een foute inhoudsweergave geven. Deze fouten kunnen gewoonlijk automatisch worden hersteld, alhoewel automatisch herstellen soms ook "de verkeerde dingen doet".

en: This HTML file uses private entities. These are not supported. You can try running "Fix HTML" from the Tools menu, which will try to automatically resolve the private entities.
nl: Dit HTML-bestand maakt gebruik van privé-entiteiten. Deze worden niet ondersteund. U kunt proberen "Fix HTML" uit te voeren in het menu Tools, waarmee u de privé-entiteiten automatisch probeert op te lossen.

en: Replace all named entities with their character equivalents in this book
nl: Vervang alle benoemde items in dit boek met de teken-equivalenten

en: Named entities are often only incompletely supported by various book reading software. Therefore, it is best to not use them, replacing them with the actual characters they represent. This can be done automatically.
nl: Entiteiten met een naam worden vaak onvolledig ondersteund door software van verscheidene E-readers. Het is daarom beter ze niet te gebruiken en ze te vervangen door de lettertekens waar ze voor staan. Dit kan automatisch worden gedaan.

en: Named entities present
nl: Entiteiten met een naam aanwezig

en: Filename contains unsafe characters
nl: Bestandsnaam bevat onveilige tekens

en: The filename {0} contains unsafe characters, that must be escaped, like this {1}. This can cause problems with some e-book readers. To be absolutely safe, use only the English alphabet [a-z], the numbers [0-9], underscores and hyphens in your file names. While many other characters are allowed, they may cause problems with some software.
nl: De bestandsnaam {0} bevat een onveilig teken, dat vermeden moet worden, zoals dit {1}. Dit kan problemen veroorzaken bij sommige E-boek lezers. Om volledig veilig te zijn, gebruikt u enkel letters uit het Engelse alfabet [a-z], nummers [0-9], onderstrepingstekens en koppeltekens in u bestandsnamen. Hoewel veel andere tekens ook toegestaan zijn, kunnen deze problemen veroorzaken met sommige programma's.

en: Rename the file {0} to {1}
nl: Hernoem het bestand {0} naar {1}

en: File too large
nl: Bestand te groot

en: This is an invalid (unrecognized) entity. Replace it with whatever text it is supposed to have represented.
nl: Dit is een ongeldige (niet herkende) entiteit. Vervang het met met de tekst die het veronderstelt te vertegenwoordigen.

en: Invalid entity: %s
nl: Ongeldige entiteit: %s

en: Run fix HTML on this file, which will automatically insert the correct namespace
nl: Start een HTML-reparatie op dit bestand, wat automatisch de juiste naamruimte zal invoegen

en: Invalid or missing namespace
nl: Ongeldige of ontbrekende naamruimte

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
nl: Dit bestand heeft {0}. Z'n naamruimte moet {1} zijn. Stel de naamruimte in door het xmlns attribuut te definiëren voor het <html> element, zoals dit <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
nl: foute naamruimte %s

en: no namespace
nl: geen naamruimte

en: Change this file's encoding to UTF-8
nl: Verander de opmaak van deze bestanden naar UTF-8

en: Non UTF-8 encoding declaration
nl: Niet UTF-8-codering verklaring

en: This file has its encoding declared as %s. Some reader software cannot handle non-UTF8 encoded files. You should change the encoding to UTF-8.
nl: Dit bestand geeft zijn codering aan als %s. Sommige readersoftware kan geen niet-UTF8 gecodeerde bestanden lezen. U kan best deze codering aanpassen naar UTF-8.

en: Private entities found
nl: Particuliere entiteiten gevonden

en: Remove the duplicate ids from all but the first element
nl: Verwijder de dubbele id's voor allemaal behalve het eerste element

en: Duplicate id: %s
nl: Dubbele id: %s

en: The id {0} is present on more than one element in {1}. This is not allowed. Remove the id from all but one of the elements
nl: Het id {0} is meer dan één keer aanwezig in {1}. Dit is niet toegestaan. Verwijder het id van alle elementen op één na

en: Replace this id with a randomly generated valid id
nl: Vervang dit ID met een lukraak aangemaakte correcte ID

en: Invalid id: %s
nl: Ongeldig ID: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
nl: Het ID {0} is geen correct ID. IDs moeten beginnen met een letter ([A-Za-z]) en mogen gevolgd worden door een onbpekerte hoeveelheid aan letters ([0-9]), koppeltekens ("-"), underscores ("_"), dubbele punt(":"), en punten("."). Dit om een maximale compatibiliteit te garanderen met een waaier aan toestellen.

en: Wrap the bare text in a p tag
nl: Wikkel de tekst in een <p> tag

en: You cannot have bare text inside the body tag. The text must be placed inside some other tag, such as p or div
nl: U kan geen naakte tekst in de body tag plaatsen. De tekst moet in een tag geplaatst worden zoals p of div

en: Bare text in body tag
nl: Naakte tekst in de body tag

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only edit MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not editable.
nl: Dit MOBI bestand bevat geen boek in KF8-formaat. KF8 is het nieuwe formaat van Amazon. calibre kan enkel MOBI bestanden bewerken in KF8-formaat. Oudere MOBI bestanden zonder KF8 zijn niet te bewerken.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. calibre can only edit MOBI files that contain only KF8 data.
nl: Dit MOBI bestand bevat zowel KF8 als oudere Mobi6 gegevens. calibre kan enkel MOBI bestanden bewerken welke uitsluitend KF8 gegevens bevat.

en: Cover inserted
nl: Omslag ingevoegd

en: Cover updated
nl: Omslagpagina geüpdate

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
nl[0]: Eén ongebruikte CSS stijlregel verwijderd
nl[1]: {} ongebruikte CSS stijlregels verwijderd

en: Removed one unused CSS selector | Removed {} unused CSS selectors
nl[0]: Eén ongebruikte CSS selector verwijderd
nl[1]: {} ongebruikte CSS selectoren verwijderd

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
nl[0]: Eén ongebruikte class van de HTML verwijderd
nl[1]: {} ongebruikte classes van de HTML verwijderd

en: Merged one CSS style rule with identical selectors | Merged {} CSS style rules with identical selectors
nl[0]: CSS stijlregel met identieke selectors samengevoegd
nl[1]: {} CSS stijlregels met identieke selectors samengevoegd

en: Merged one CSS style rule with identical properties | Merged {} CSS style rules with identical properties
nl[0]: CSS stijlregel met identieke eigenschappen samengevoegd
nl[1]: {} CSS stijlregels met identieke eigenschappen samengevoegd

en: Removed one unreferenced stylesheet | Removed {} unreferenced stylesheets
nl[0]: Ongebruikt stijlblad verwijderd
nl[1]: {} ongebruikte stijlbladen verwijderd

en: No unused CSS style rules found
nl: Geen ongebruikte CSS stijlregels gevonden

en: No unused CSS selectors found
nl: Geen ongebruikte CSS selectors gevonden

en: No unused class attributes found
nl: Geen ongebruikte klasse-attributen gevonden

en: No style rules that could be merged found
nl: Geen stijlregels gevonden die konden worden samengevoegd

en: No unused stylesheets found
nl: Geen ongebruikte stijlbladen gevonden

en: Could not find a font in the "%s" family exactly matching the CSS font specification, will embed a fallback font instead. CSS font specification:
nl: Kon geen lettertype in de "%s" familie vinden die exact overeenkomt met de CSS-lettertypespecificatie, zal in plaats daarvan een reserve-lettertype insluiten. CSS-lettertype-specificatie:

en: Matched font specification:
nl: Overeengekomen lettertype specificatie:

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
nl: Kan geen lettertypes vinden voor: familie %s, geen insluiting

en: No embeddable fonts found
nl: Geen ingesloten lettertypes gevonden

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
nl: Dit bestand is geblokkeerd met DRM. Het kan niet worden bewerkt.

en: Soft hyphens added
nl: Zachte koppeltekens toegevoegd

en: Soft hyphens removed
nl: Zachte koppeltekens verwijderd

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
nl: {0} gecomprimeerd van {1} naar {2} bytes [{3:.1%} vermindering]

en: {0} could not be further compressed
nl: {0} kon niet verder worden gecomprimeerd

en: Failed to process {0} with error:
nl: Verwerken {0} mislukt met fout:

en: Total image filesize reduced from {0} to {1} [{2:.1%} reduction, {3} images changed]
nl: Totale bestandsgrootte van afbeeldingen verkleind van {0} naar {1} [{2:.1%} reductie, {3} afbeeldingen gewijzigd]

en: Images are already fully optimized
nl: De afbeeldingen zijn al volledig geoptimaliseerd

en: <p><i>Polishing books</i> is all about putting the shine of perfection onto
    your carefully crafted e-books.</p>
    
    <p>Polishing tries to minimize the changes to the internal code of your e-book.
    Unlike conversion, it <i>does not</i> flatten CSS, rename files, change font
    sizes, adjust margins, etc. Every action performs only the minimum set of
    changes needed for the desired effect.</p>
    
    <p>You should use this tool as the last step in your e-book creation process.</p>
    {0}
    <p>Note that polishing only works on files in the %s formats.</p>
nl: <p><i>Boeken oppoetsen</i> gaat over alles wat de indruk van perfectie aan
    je zorgvuldig samengestelde E-boeken geeft.</p>
    
    <p>Oppoetsen tracht zo min mogelijk de interne code van u E-boek te veranderen.
    Anders dan bij converteren vereenvoudigt het <i>geen</i> CSS, hernoemt het geen bestanden, verandert niet
    de lettertype grootte, aanpassen van marges, enz. Elke actie veroorzaakt slechts de minimaal benodigde veranderingen om het beoogde effect te bereiken.</p>
    
    <p>Je dient dit als laatste stap in u E-boek creatieproces te gebruiken.</p>
    {0}
    <p>Merk op dat oppoetsen alleen werkt bij bestanden in het %s formaat.</p>

en:  or
nl:  of

en: <p>Embed all fonts that are referenced in the document and are not already embedded.
    This will scan your computer for the fonts, and if they are found, they will be
    embedded into the document.</p>
    <p>Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.</p>
nl: <p>Alle lettertypes insluiten waaraan gerefereerd wordt in het document en die nog niet zijn ingesloten in.
    Hierbij wordt uw computer doorzocht op lettertypes en indien gevonden zullen zij worden 
    ingesloten in het document.</p>
    <p>Verzeker u ervan dat u over de juist licentie beschikt voor het insluiten van de in dit document gebruikte lettertypes.</p>

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
nl: <p>Uitdunnen van lettertypen betekend het reduceren van ingesloten
    lettertypes zodat ze enkel de tekens bevatten welke worden gebruikt
    in het boek. Dit zorgt voor een grote reductie van de lettertype
    bestanden (een halvering van de lettertypebestanden is normaal).</p>
    
    <p>Bijvoorbeeld, als het boek een specifiek lettertype gebruikt voor
    koppen, dan zal uitdunnen het lettertype reduceren tot enkel
    de tekens weergegeven in de koppen van het boek. Of als het boek
    vette en scheve versies van het lettertype heeft ingevoegd, maar
    vet en scheef niet of weinig wordt gebruikt, dan kunnen deze
    worden gereduceerd tot een paar tekens of zelfs helemaal worden verwijderd</p>
    
    <p>Het enige nadeel van uitdunnen van een lettertype is dat u, wanneer u op een
    later moment besluit tekst toe te voegen aan uw boek, de nieuwe tekst mogelijk
    tekens bevat die u heeft verwijderd uit het lettertype.</p>

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
nl: <p>Voegt een "Boekomslag" pagina in aan het begin van het boek, die alle
    metadata van het boek bevat, zoals titel, labels, auteurs, series, commentaren
    enz. Elke vorig gebruikte boekomslag zal worden vervangen.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
nl: <p>Verwijder een eerder ingevoegde overzichtspagina.</p>

en: <p>Convert plain text dashes, ellipsis, quotes, multiple hyphens, etc. into their
    typographically correct equivalents.</p>
    <p>Note that the algorithm can sometimes generate incorrect results, especially
    when single quotes at the start of contractions are involved.</p>
nl: <p>Zet platte tekst streepjes, weglatingstekens, aanhalingstekens, meerdere afbreekstreepjes, enz. om naar
    de typografisch juiste equivalenten.</p>
    <p>NB, het algoritme kan soms foute resultaten geven, met name als enkele
    aanhalingstekens worden gebruikt bij de start van samenstelling.</p>

en: <p>Remove all unused CSS rules from stylesheets and &lt;style&gt; tags. Some books
    created from production templates can have a large number of extra CSS rules
    that don't match any actual content. These extra rules can slow down readers
    that need to parse them all.</p>
nl: <p>Verwijder alle ongebruikte CSS regels van stijlbladen en &lt;stijl&gt; tags. Boeken
    gemaakt op basis van productiesjablonen kunnen een groot aantal extra CSS-regels 
    hebben die niet slaan op enige feitelijke inhoud. Deze extra regels kunnen e-readers 
    vertragen die ze allemaal moeten verwerken.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
nl: <p>Comprimeer de afbeeldingen in het boek, zonder de kwaliteit
    aan te tasten..</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
nl: <p>Upgrade de interne structuren van het boek, indien mogelijk. Bijvoorbeeld:
    upgrade EPUB 2-boeken naar EPUB 3-boeken.</p>

en: <p>Add soft hyphens to all words in the book. This allows the book to be rendered
    better when the text is justified, in readers that do not support hyphenation.</p>
nl: <p>Voeg zachte koppeltekens toe aan alle woorden in het boek. Hiermee kan het boek worden weergegeven
    beter wanneer de tekst gerechtvaardigd is, in lezers die geen woordafbreking ondersteunen</p>

en: <p>Remove soft hyphens from all text in the book.</p>
nl: <p>Verwijder zachte koppeltekens uit alle tekst in het boek</p>

en: Updating metadata
nl: Metagegevens bijwerken

en: Updated metadata jacket
nl: Metadata omslag bijwerken

en: Metadata updated
nl: Metagegevens bijgewerkt

en: Setting cover
nl: Omslag instellen

en: Inserting metadata jacket
nl: Metadata omslag toevoegen

en: Existing metadata jacket replaced
nl: Bestaande metadata omslag vervangen

en: Metadata jacket inserted
nl: Metadata omslag toegevoegd

en: Removing metadata jacket
nl: Metadata omslag verwijderen

en: Metadata jacket removed
nl: Metadata omslag verwijderd

en: No metadata jacket found
nl: Geen metadata omslag gevonden

en: Smartening punctuation
nl: Interpunctie verbeteren

en: Embedding referenced fonts
nl: Insluiten van gerefereerde lettertypes

en: Subsetting embedded fonts
nl: Ingevoegde lettertypes uitdunnen

en: No embedded fonts to subset
nl: Geen ingesloten lettertypen voor subset

en: Removing unused CSS rules
nl: Ongebruikte CSS regels verwijderen

en: Losslessly compressing images
nl: Comprimeren zonder verlies

en: Upgrading book, if possible
nl: Boek upgraden, indien mogelijk

en: Removing soft hyphens
nl: Zachte koppeltekens verwijderen

en: Adding soft hyphens
nl: Zachte koppeltekens toevoegen

en: Downloading external resources
nl: Externe bronnen downloaden

en: ## Polishing: %s
nl: ## Bijschaven: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
nl: Bijschaven nam: %.1f seconden in beslag

en: %prog [options] input_file [output_file]
nl: %prog [opties] invoer_bestand [uitvoer_bestand]

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
nl: Pad naar omslag afbeelding. Wijzigt de omslag gespecificeerd in het E-boek. Als geen omslag beschikbaar is, of de omslag is niet goed herkend, dan wordt een nieuwe omslag toegevoegd.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
nl: Pad naar een OPF bestand. De metadata in het boek is bijgewerkt vanuit het OPF bestand.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
nl: Geef uitgebreidere uitvoer, nuttig bij foutopsporing.

en: You must provide the input file to polish
nl: U dient een bestand op te geven om bij te schaven

en: Unknown extra arguments
nl: Onbekende extra parameter

en: You must specify at least one action to perform
nl: U dient minimaal één taak op te geven om uit te voeren

en: Smartened punctuation in: %s
nl: Interpunctie verbeterd naar: %s

en: No punctuation that could be smartened found
nl: Geen interpunctie gevonden die kon worden verbeterd

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
nl: Het bestand %s heeft slecht gevormde opmaak. Probeer de Repareer HTML tool voor het splitsen

en: The expression %s did not match any nodes
nl: De uitdrukking %s kwam leverde geen overeenkomsten op

en: Removed unused font: %s
nl: Ongebruikt lettertype verwijderd: %s

en: The font %s was already subset
nl: Er is al een subset gemaakt van het lettertype %s

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
nl: Het lettertype {0} verkleind naar {1} van de originele omvang

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
nl: Verklein totale lettertype formaat naar %.1f%% van orgineel

en: No embedded fonts found
nl: Geen interne lettertypes gevonden

en: No file named %s exists
nl: Er bestaat geen bestand met de naam %s

en: No HTML file named %s exists
nl: Er bestaat geen HTML bestand met de naam %s

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
nl: De referentie %(a)s bestaat niet in bestand %(f)s

en: (Untitled)
nl: (Naamloos)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
nl: Het bestand %s bevat foutieve opmaak. Probeer de HTML-reparatie uit te voeren voor het bewerken.

en: No upgrade needed
nl: Geen upgrade nodig

en: Updated EPUB from version 2 to 3
nl: Geupdate EPUB van versie 2 naar 3

en: HTML TOC generation options.
nl: HTML Inhoudsopgave generatie opties.

en: {1} of <em>{0}</em>
nl: {1} van <em>{0}</em>

en: Rating
nl: Waardering

en: Date
nl: Datum

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
nl: Kon geen geschikt punt vinden om te splitsen: %(path)s omvang deel-boom: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
nl: Aanmaakopties OPF/NCX/enz..

en: OPF version to generate. Default is %default.
nl: Aan te maken OPF-versie. Standaard is %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
nl: Maak een Adobe ‘pagina-map’-bestand aan als informatie over paginering beschikbaar is.

en: Sidebar
nl: Zijpaneel

en: Adding headers and footers
nl: Kop- en voetteksten toevoegen

en: Headers and footers added
nl: Kop- en voetteksten toegevoegd

en: Parsed all content for markup transformation
nl: Parsed alle inhoud voor markup-transformatie

en: Completed markup transformation
nl: Voltooide markup-transformatie

en: Rendered all HTML as PDF
nl: Alle HTML weergegeven als PDF

en: Added links to PDF content
nl: Links naar PDF-inhoud toegevoegd

en: Updated metadata in PDF
nl: Bijgewerkte metadata in PDF

en: Rendered {0} of {1} pages
nl: Weergegeven {0} van {1} pagina's

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
nl: Kan pdftohtml niet vinden, controleer of het in uw PATH aanwezig is

en: Table of Contents:
nl: Inhoudsopgave:

en: Default icons
nl: Standaard iconen

en: Send file to storage card instead of main memory by default
nl: Stuur bestand standaard naar de externe opslag in plaats van het hoofdgeheugen

en: Confirm before deleting
nl: Vraag om bevestiging bij verwijderen

en: Main window geometry
nl: Geometrie hoofdvenster

en: Notify when a new version is available
nl: Meld het wanneer er een nieuwe versie beschikbaar is

en: Use Roman numerals for series number
nl: Gebruik Romeinse cijfers voor serienummers

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
nl: Sorteer de lijst met labels op naam, populariteit of waardering

en: Match tags by any or all.
nl: Labels moeten overeenkomen met enkele of alle.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
nl: Aantal weer te geven boekomslagen in omslagbladermodus

en: Defaults for conversion to LRF
nl: Standaarden voor converteren naar LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
nl: Opties voor de LRF e-boeklezer

en: Formats that are viewed using the internal viewer
nl: Formaten die met het interne-leesvenster worden bekeken

en: Columns to be displayed in the book list
nl: Weer te geven kolommen in de boekenlijst

en: Automatically launch Content server on application startup
nl: Start automatisch de inhoudsserver bij het opstarten van de toepassing

en: Oldest news kept in database
nl: Oudste nieuws bewaard in database

en: Show system tray icon
nl: Systeemvakicoon tonen

en: Upload downloaded news to device
nl: Upload gedownload nieuws naar toestel

en: Delete news books from library after uploading to device
nl: Verwijder nieuws-boeken uit de bibliotheek na uploaden naar het toestel

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
nl: Laat de omslagafbeeldingen in een apart venster zien in plaats van in het hoofdvenster van calibre

en: Disable notifications from the system tray icon
nl: Schakel notificaties vanuit systeemvakicoon uit

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
nl: Standaardactie die moet worden uitgevoerd wanneer op de knop "Verzenden naar toestel" wordt geklikt

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter key is pressed.
nl: Begin te zoeken terwijl u typt. Als dit uitgeschakeld is, wordt er enkel gezocht nadat de Enter toets is ingedrukt.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
nl: Toon alle boeken, met zoekresultaten geaccentueerd, in plaats van alleen de zoekresultaten bij het zoeken. Met de N- of de F3-toets kunt u naar het volgende zoekresultaat gaan.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
nl: Maximumaantal gelijktijdige conversies/nieuws download taken. Dit aantal is twee keer het werkelijke aantal, wegens historische redenen.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
nl: Sociale metadata (labels, waarderingen, enz.) downloaden

en: Overwrite author and title with new metadata
nl: Overschrijf auteur en titel met nieuwe metadata

en: Automatically download the cover, if available
nl: Download de omslag automatisch, als deze er is

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
nl: Beperk maximaal aantal gelijktijdige processen tot het aantal CPU's

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
nl: De opmaak van de gebruikersinterface. Bij 'Breed' staat het deelvenster Boekdetails aan de rechterkant en bij 'Smal' aan de onderkant.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
nl: Toon de gemiddelde beoordeling per item aanduiding in de Labelbrowser

en: Disable UI animations
nl: GUI-animaties uitschakelen

en: Tag browser categories not to display
nl: Labelbrowser categorieën om te verbergen

en: WARNING:
nl: WAARSCHUWING:

en: ERROR:
nl: FOUT:

en: Show this confirmation again
nl: Deze vraag blijven tonen

en: Restart needed
nl: Herstart vereist

en: &Restart calibre now
nl: &calibre nu herstarten

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
nl: Loskoppelen van de controleterminal, indien aanwezig (alleen Linux)

en: Click "Show details" for more information.
nl: Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
nl: De %s omgevingsvariabele staat aan. Probeer deze uit te zetten.

en: Could not create temporary folder
nl: Kon tijdelijke map niet aanmaken

en: Could not create temporary folder, calibre cannot start.
nl: Kon tijdelijke map niet aanmaken, calibre kan niet starten.

en: Windows XP not supported
nl: Windows XP wordt niet ondersteund

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
nl: calibre versies nieuwer dan 2.0 draaien niet op Windows XP. Dit is omdat de grafische toolkit die calibre gebruikt (Qt 5) vaak crasht op Windows XP. Wij bevelen aan dat u bij <a href="%s">calibre 1.48</a> blijft, wat goed draait op Windows XP.

en: Books
nl: Boeken

en: EPUB books
nl: EPUB-Boeken

en: Kindle books
nl: Kindle-Boeken

en: PDF books
nl: PDF-Boeken

en: HTML books
nl: HTML-Boeken

en: LIT books
nl: LIT-Boeken

en: Text books
nl: TXT-boeken

en: Comics
nl: Stripverhalen

en: Archives
nl: Archieven

en: Wordprocessor files
nl: Tekstverwerker bestanden

en: Add books
nl: Boeken toevoegen

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
nl: Boeken uit bestanden aan de calibre bibliotheek of het toestel toevoegen

en: Add books from a single folder
nl: Boeken toevoegen uit een enkele map

en: Add from folders and sub-folders
nl: Toevoegen uit mappen en submappen

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR/7z)
nl: Voeg meerdere boeken toe uit archief (ZIP/RAR/7z)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
nl: Leeg boek toevoegen (Boek vermelding zonder formaat)

en: Add from ISBN
nl: Aan de hand van ISBN toevoegen

en: Add files to selected book records
nl: Voeg bestanden aan geselecteerde boekrecords toe

en: Add files to selected book records from clipboard
nl: Voeg bestanden toe aan geselecteerde boekrecords vanaf het klembord

en: Add data files to selected book records
nl: Voeg gegevensbestanden toe aan de geselecteerde boeken

en: Add an empty file to selected book records
nl: Voeg een leeg bestand toe aan geselecteerde boek records

en: Control the adding of books
nl: Controleer het toevoegen van boeken

en: No books selected
nl: Geen boeken geselecteerd

en: Cannot add files as no books are selected
nl: Kan geen bestanden toevoegen, omdat er geen boek geselecteerd is

en: No files in clipboard
nl: Geen bestanden op het klembord

en: No files have been copied to the clipboard
nl: Er zijn geen bestanden naar het klembord gekopieerd

en: Are you sure?
nl: Bent u zeker?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
nl: Bent u zeker dat u dezelfde cover wilt instellen voor alle %dboeken?

en: Select book files
nl: Kies boekbestanden

en: Select extra data files
nl: Selecteer extra gegevensbestanden

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
nl: Bent u zeker dat u dezelfde bestanden van alle %d boeken nogmaals wilt toevoegen? Als het bestandsformaat al bestaat voor een boek, wordt het vervangen.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
nl[0]: Het formaat {0} wordt vervangen in boek {1}. Weet u het zeker?
nl[1]: De {0} formaten worden vervangen in het boek {1}. Bent u zeker?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
nl: Bent  u zeker dat u dezelfde bestanden van alle %d boeken nogmaals wilt toevoegen? Als het bestandsformaat al bestaat voor een boek, wordt het vervangen.

en: Choose format of empty file
nl: Kies formaat van het lege bestand

en: The {0} format will be replaced in the book: {1}. Are you sure?
nl: Het {0} formaat wordt vervangen in boek: {1}. Bent u zeker?

en: Choose archive file
nl: Kies archief bestand

en: Type of archive
nl: Type archief

en: Will the archive have a single book per internal folder?
nl: Zal het archief een enkel boek per interne map hebben?

en: Select root folder
nl: Selecteer hoofdmap

en: Cannot add
nl: Kan niet toevoegen

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
nl: Kan boeken niet toevoegen uit de folder: %s omdat het de huidige calibre bibliotheek bevat

en: Multi-file books?
nl: Boeken met meerdere bestanden?

en: Assume all e-book files in a single folder are multiple formats of the same book?
nl: Aannemen dat alle e-boekbestanden in één map hetzelfde boek in verschillende formaten zijn?

en: Duplicates found
nl: Duplicaten gevonden

en: Books with some of the specified ISBNs already exist in the calibre library. Click "Show details" for the full list. Do you want to add them anyway?
nl: Boeken met sommige van de gespecificeerde ISBN's bestaan al in de calibre bibliotheek. Klik op "Details tonen" voor de volledige lijst. Toch toevoegen?

en: Adding
nl: Toevoegen

en: Creating book records from ISBNs
nl: Boekrecords vanuit ISBN aanmaken

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
nl: U heeft bestanden op het boek <b>%s</b> geplaatst. Hierdoor zullen de bestanden worden toegevoegd of vervangen bij dit boek. Wilt u doorgaan?

en: Add as...
nl: Voeg toe als...

en: Add as new book | Add as new books
nl[0]: Voeg toe als nieuw boek
nl[1]: Toevoegen als nieuwe boeken

en: Add as data file | Add as data files
nl[0]: Voeg toe als gegevensbestand
nl[1]: Voeg toe als gegevensbestanden

en: Uploading books to device.
nl: Boeken naar het toestel sturen.

en: Supported books
nl: Ondersteunde boeken

en: Select books
nl: Boeken kiezen

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
nl[0]: De volgende dubbele boeken werden gevonden.
nl[1]: De volgende {} dubbele boeken werden gevonden.

en: Merged some books
nl: Enkele boeken zijn samengevoegd

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
nl: Ingelezen boekformaten zijn verwerkt en samengevoegd in uw calibre database volgens de instellingen voor automatisch samenvoegen. Klik op 'Details weergeven' om de lijst met samengevoegde boeken te bekijken.

en: Add to library
nl: Aan bibliotheek toevoegen

en: No book selected
nl: Geen boek geselecteerd

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
nl: De volgende boeken zijn virtueel en kunnen niet aan de calibre bibliotheek toegevoegd worden:

en: No book files found
nl: Geen boekbestanden gevonden

en: Downloading books
nl: Boeken aan het downloaden

en: Downloading books from device
nl: Boeken van toestel aan het downloaden

en: Could not download files from the device
nl: Downloaden van bestanden van toestel mislukt

en: Could not download some files from the device
nl: Downloaden van sommige bestanden van het toestel mislukt

en: Could not download files
nl: Downloaden van bestanden mislukt

en: Add books to library
nl: Voeg boeken aan de bibliotheek toe

en: Add books to your calibre library from the connected device
nl: Voeg boeken van het aangesloten toestel aan uw calibre bibliotheek toe

en: Toolbars
nl: Werkbalken

en: Keyboard shortcuts
nl: Toetsenbord sneltoetsen

en: Merging user annotations into database
nl: Samenvoegen van gebruikersannotaties in de database

en: Fetch annotations (experimental)
nl: Haal annoties op (experimenteel)

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Fetching annotations is not supported for this device
nl: Het ophalen van annotaties wordt voor dit toestel niet ondersteund

en: Use library only
nl: Alleen de bibliotheek gebruiken

en: User annotations generated from main library only
nl: Annotaties van de gebruiker gegenereerd uit de hoofdbibliotheek

en: No books selected to fetch annotations from
nl: Er zijn geen boeken geselecteerd waarvoor annotaties kunnen worden opgehaald

en: Some errors
nl: Enkele fouten

en: Could not fetch annotations for some books. Click "Show details" to see which ones.
nl: Kon voor enkele boeken geen annotaties ophalen. Klik "Toon details" om te zien welke.

en: Author mapper
nl: Auteur mapper

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
nl[0]: Breng auteurs in kaart voor één boek in de bibliotheek
nl[1]: Breng auteurs in kaart voor {} boeken in de bibliotheek

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
nl[0]: De wijzigingen worden toegepast op het <b>geselecteerde boek</b>
nl[1]: De wijzigingen worden toegepast op de <b>{} geselecteerde boeken</b>

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
nl[0]: De wijzigingen worden toegepast op <b>één boek in de bibliotheek</b>
nl[1]: De wijzigingen worden toegepast op <b>{} boeken in de bibliotheek</b>

en: Auto scroll through the book list
nl: Auto scroll door de boekenlijst

en: Auto scroll through the book list, particularly useful with the cover browser open
nl: Auto scroll door de boekenlijst, vooral handig met de omslagbrowser open

en: Book list header menu
nl: Koptekstmenu boekenlijst

en: Show the book list header context menu
nl: Contextmenu van de koptekst van de boekenlijst weergeven

en: Browse annotations
nl: Doorblader annotaties

en: Not visible
nl: Niet zichtbaar

en: The book "{}" is not currently visible in the calibre library. If you have a search or a Virtual library applied, first clear it.
nl: Het boek "{}" is nu niet zichtbaar in de calibre bibliotheek. Als u een zoek of Virtuele bibliotheek hebt toegepast, verwijder deze eerst.

en: Create catalog
nl: Catalogus aanmaken

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
nl: Maak een catalogus van de boeken in uw calibre bibliotheek in verschillende formaten

en: No books selected for catalog generation
nl: Geen boeken gesecteerd voor cataloguscreatie

en: Generating %s catalog...
nl: Catalogus %s aanmaken…

en: Catalog generation complete, with warnings.
nl: Catalogus aanmaken gereed, met waarschuwingen.

en: Catalog generated.
nl: Catalogus aangemaakt.

en: Export catalog folder
nl: Catalogusmap exporteren

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
nl: Selecteer een bestemming voor %(title)s.%(fmt)s

en: No library found
nl: Geen bibliotheek gevonden

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
nl: Er is geen bestaande calibre bibliotheek gevonden op %s. Als de bibliotheek is verplaatst, geef dan hieronder de nieuwe locatie op. Anders zal calibre de bibliotheek vergeten.

en: New location of this library:
nl: Niewe locatie van deze bibliotheek:

en: Library moved
nl: Bibliotheek verplaatst

en: Forget library
nl: Vergeet bibliotheek

en: New library location
nl: NIeuwe locatie bibliotheek

en: No existing calibre library found at %s
nl: Geen bestaande calibre bibliotheek gevonden op %s

en: Queue &all books for backup
nl: &Alle boeken in de wachtrij zetten voor een back-up

en: Backup status
nl: Backupstatus

en: none
nl: geen

en: Book metadata files remaining to be written: %s
nl: Metagevensbestanden die nog geschreven moeten worden: %s

en: Choose library
nl: Bibliotheek kiezen

en: Choose calibre library to work with
nl: Kies een calibre bibliotheek om mee te werken

en: Switch/create library
nl: Verwissel/maak bibliotheek

en: Export/import all calibre data
nl: Exporteer / importeer alle calibre gegevens

en: Pick a random book
nl: Kies een willekeurig boek

en: Change the icon for this library
nl: Verander het icoon voor deze bibliotheek

en: Choose an icon
nl: Kies een icoon

en: Remove current icon
nl: Huidig icoon verwijderen

en: Quick switch
nl: Snel schakelen

en: Rename library
nl: Bibliotheek hernoemen

en: Remove library
nl: Bibliotheek verwijderen

en: Library maintenance
nl: Bibliotheek onderhoud

en: Library metadata backup status
nl: Back-upstatus van metadata van bibliotheek

en: Check library
nl: Bibliotheek controleren

en: Restore database
nl: Database terugzetten

en: Switch to previous library
nl: Schakel over naar de vorige bibliotheek

en: Select icon for library "%s"
nl: Selecteer icoon voor bibliotheek "%s"

en: Cannot export/import
nl: Kan niet exporteren/importeren

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
nl: U voert calibre portable uit, alle calibre gegevens bevindt zich al in de calibre portable map. Exporteren / importeren is niet beschikbaar.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
nl: Kan gegevens niet exporteren/importen tijdens lopende taken.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
nl[0]: {0} [{1} boek]
nl[1]: {0} [{1} boeken]

en: Apply Virtual library when %s is opened
nl: Virtuele bibliotheek toepassen als %s geopend is

en: Switch to: %s
nl: Omschakelen naar: %s

en: Rename: %s
nl: Hernoem: %s

en: Remove: %s
nl: Verwijder: %s

en: No Virtual library
nl: Geen Virtuele bibliotheek

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
nl: Kies een nieuwe naam voor bibliotheek <b>%s</b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
nl: Let erop dat de daadwerkelijke map van de bibliotheek hernoemd zal worden.

en: Already exists
nl: Bestaat al

en: The folder %s already exists. Delete it first.
nl: De map %s bestaat al. Verwijder deze eerst.

en: Too long
nl: Te lang

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
nl: Kan niet hernoemen aangezien geen bibliotheek gevonden werd op %s. Probeer eerst om te schakelen naar deze bibliotheek, schakel dan terug en probeer opnieuw te hernoemen.

en: Rename failed
nl: Hernoemen mislukt

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
nl: Het is niet gelukt de bibliotheek naar %s te hernoemen. De meest voorkomende oorzaak hiervan is dat een van de bestanden in de bibliotheek door een ander programma in gebruik is.

en: Library removed
nl: Bibliotheek verwijderd

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
nl: De bibliotheek %s is verwijderd van calibre. De bestanden blijven op uw computer. Als u ze wilt verwijderen, dient u dat handmatig te doen.

en: &Undo
nl: &Ongedaan maken

en: Backup metadata
nl: Back-up metadata

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
nl: Er kan een back-up van metadata gemaakt worden terwijl calibre actief is, met een snelheid van ongeveer één boek per drie seconden.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
nl: Pad naar bibliotheek te lang. Moet minder dan %d karakters zijn. Verplaats uw bibliotheek naar een locatie met een korter pad met Windows Exploreren, richt calibre naar de nieuwe locatie en probeer nogmaals.

en: Success
nl: Gelukt

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
nl: Geen fouten gevonden in de database van uw calibre bibliotheek. Wilt u dat calibre controleert of de bestanden in uw bibliotheek overeenkomen met de informatie in de database?

en: Failed
nl: Mislukt

en: Database integrity check failed, click "Show details" for details.
nl: Controle database-integriteit mislukt. Klik op ‘Toon details’ voor details.

en: Starting library scan, this may take a while
nl: Bibliotheek aan het scannen, dit kan even duren

en: No problems found
nl: Geen fouten gevonden

en: The files in your library match the information in the database.
    
    Choose 'Open dialog' to change settings and run the check again.
nl: De bestanden in uw bibliotheek komen overeen met de informatie in de database.
    
    Kies 'Dialoogvenster openen' om de instellingen te wijzigen en voer de controle opnieuw uit.

en: Open dialog
nl: Dialoogvenster openen

en: Finished
nl: Voltooid

en: Not allowed
nl: Niet toegestaan

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
nl: U kan niet van bibliotheek veranderen tijdens gebruik van de omgevingsvariabele CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
nl: U kunt niet van bibliotheek wisselen wanneer taken uitgevoerd worden.

en: You cannot change libraries until all updates are accepted or rejected.
nl: U kunt niet wisselen tussen bibliotheken tot alle wijzigingen zijn geaccepteerd of afgewezen.

en: Convert books
nl: Boeken converteren

en: Convert books between different e-book formats
nl: Converteer boeken tussen verschillende e-boek formaten

en: Convert individually
nl: Individueel converteren

en: Bulk convert
nl: Een groep converteren

en: Create a catalog of the books in your calibre library
nl: Creëer een catalogus van de boeken in uw bibliotheek

en: Cannot convert
nl: Kan niet converteren

en: Conversion to the {} format is not supported
nl: Conversie naar het {} formaat wordt niet ondersteund

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
nl[0]: Conversie van boek starten
nl[1]: Conversie van {} boeken starten

en: Book deleted
nl: Boek verwijderd

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
nl: Het boek dat u probeerde te converteren is van de calibre bibliotheek verwijderd.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
nl: Leeg uitvoerbestand, waarschijnlijk is het conversieproces gecrasht

en: completed
nl: voltooid

en: Different custom columns
nl: Verschillende aangepaste kolommen

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
nl: De aangepaste kolommen in de <i>{0}</i> bibliotheek zijn verschillend van die in de <i>{1}</i> bibliotheek. Als gevolg hiervan worden sommige metadata misschien niet gekopieerd.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
nl: De volgende kolommen zijn niet compatibel: ze hebben dezelfde  namen, maar verschillende gegevenstypes. Ze zullen worden genegeerd:

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
nl: De volgende kolommen missen in de <i>{0}</i> bibliotheek. U kunt hieronder ervoor kiezen die automatisch toe te voegen.

en: Add to the %s library
nl: Aan de %s bibliotheek toevoegen

en: This warning is only shown once per library, per session
nl: Deze waarschuwing wordt slechts éénmaal per bibliotheek en sessie vertoont

en: %(title)s by %(author)s
nl: %(title)s door %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
nl: &Sort bibliotheken alfabetisch

en: Library &path:
nl: Bibliotheek &pad:

en: Browse for library
nl: Zoek een bibliotheek

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: Copy to the specified library
nl: Kopieer naar aangegeven bibliotheek

en: &Move
nl: &Verplaats

en: Copy to the specified library and delete from the current library
nl: Kopieer naar de aangegeven bibliotheek en verwijder het van de huidige bibliotheek

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
nl: Boeken met dezelfde, titel, auteur en taal als de volgende zijn al in de bibliotheek %s aanwezig. Selecteer welke boeken u toch wilt kopiëren.

en: Duplicate books
nl: Duplikate boeken

en: Select &all
nl: Selecteren &allemaal

en: Select &none
nl: Selecteer &geen

en: &Copy to clipboard
nl: Naar klembord &kopiëren

en: Copy to library
nl: Naar bibliotheek kopiëren

en: Copy selected books to the specified library
nl: Kopieer geselecteerde boeken naar de aangegeven bibliotheek

en: Choose library...
nl: Kies bibliotheek...

en: (delete after copy)
nl: (Verwijder na kopiëren)

en: Cannot copy
nl: Kan niet kopiëren

en: Cannot copy to current library.
nl: Kan niet kopiëren naar huidige bibliotheek.

en: No library
nl: Geen bibliotheek

en: No library found at %s
nl: Geen bibliotheek gevonden in %s

en: Copying to
nl: Kopiëren naar

en: Moving to
nl: Verplaatsen naar

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
nl: Het kopieerproces werd onderbroken. {} boeken zijn gekopieerd.

en: No books were deleted from this library.
nl: Er zijn geen boeken verwijderd uit deze bibliotheek.

en: The best way to resume this operation is to re-copy all the books with the option to "Check for duplicates when copying to library" in Preferences->Import/export->Adding books turned on.
nl: De beste manier om deze bewerking te hervatten is om alle boeken opnieuw te kopiëren met de optie "Controleer op duplicaten bij het kopiëren naar bibliotheek" in Voorkeuren-> Importeren/Exporteren-> Boeken toevoegen ingeschakeld.

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Could not copy books:
nl: Kon boeken niet kopiëren:

en: Moved the book to {loc}
nl: Verplaatst het boek naar {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
nl: Volgende aantal {num} boeken werd verplaatst naar {loc}

en: Copied the book to {loc}
nl: Het boek naar {loc} gekopieerd

en: Copied {num} books to {loc}
nl: Volgende aantal {num} boeken werd gekopieerd naar {loc}

en: Auto merged
nl: Automatische samengevoegd

en: Some books were automatically merged into existing records in the target library. Click "Show details" to see which ones. This behavior is controlled by the Auto-merge option in Preferences->Import/export->Adding books->Adding actions.
nl: Sommige boeken zijn automatisch samengevoegd met bestaande records in de doelbibliotheek. Klik op "Details weergeven" om te zien welke. Dit gedrag wordt bepaald door de optie Automatisch samenvoegen in Voorkeuren->Importeren/exporteren->Boeken toevoegen->Acties toevoegen.

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
nl: Kopieren van: {0} mislukt, foutmelding:
    {1}

en: Could not copy some books, click "Show details" for more information.
nl: Kopiëren van sommige boeken mislukt, klik op 'Toon details' voor meer informatie.

en: Failed to copy some books
nl: Kopiëren van sommige boeken mislukt

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
nl[0]: Kopiëren van boeken mislukt, zie hieronder voor de details
nl[1]: Kopiëren van {} boeken mislukt, zie hieronder voor de details

en: Could not copy any books, click "Show details" for more information.
nl: Kon geen enkel boek kopiëren, klik op 'Toon details' voor meer informatie.

en: Failed to copy books
nl: Kopiëren van boeken mislukt

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
nl: U kan geen andere bibliotheken gebruiken tijdens gebruik van de omgevingsvariabele CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: Deleting...
nl: Verwijderen...

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Failed to delete
nl: Verwijderen mislukt

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
nl: Het verwijderen van enkele boeken is mislukt, klik op ‘Toon details’ voor meer informatie.

en: Delete books
nl: Verwijder boeken

en: Remove books
nl: Verwijder boeken

en: Remove selected books
nl: Verwijder geselecteerde boeken

en: Remove files of a specific format from selected books
nl: Verwijder bestanden in een specifiek formaat van geselecteerde boeken

en: Remove all formats from selected books, except...
nl: Verwijder alle formaten van de geselecteerde boeken, behalve…

en: Remove all formats from selected books
nl: Verwijder alle formaten van de geselecteerde boeken

en: Remove covers from selected books
nl: Verwijder omslagen van de geselecteerde boeken

en: Remove matching books from device
nl: Verwijder de boeken die aan de criteria voldoen van het toestel

en: Restore recently deleted
nl: Herstel onlangs verwijderde bestanden

en: Cannot delete
nl: Kan niet verwijderen

en: Format not found
nl: Formaat niet gevonden

en: The {} format is not present in the selected books.
nl: Het formaat {} is niet aanwezig in de geselecteerde boeken.

en: Choose formats to be deleted
nl: Kies formaten om te verwijderen

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
nl: Kies de formaten die <b>niet</b> verwijderd moeten worden.<p>NB: dit verwijdert nooit alle formaten uit een boek.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
nl: <b>Alle formaten</b> van de geselecteerde boeken zullen <b>verwijderd</b> worden uit uw bibliotheek.<br> De metadata ervan zal worden bewaard. Bent u zeker?

en: Cannot delete books
nl: Kan boeken niet verwijderen

en: No device is connected
nl: Geen toestel verbonden

en: Main memory
nl: Hoofdgeheugen

en: Storage card A
nl: Opslagkaart A

en: Storage card B
nl: Opslagkaart B

en: No books to delete
nl: Er zijn geen boeken om te verwijderen

en: None of the selected books are on the device
nl: Geen van de geselecteerde boeken bevindt zich op het toestel

en: Deleting books from device.
nl: Boeken worden van het toestel verwijderd.

en: The cover from the selected book will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure? | The covers from the {} selected books will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl[0]: De omslag van het {} geselecteerde boek zal <b>permanent verwijderd worden</b>. Weet u het zeker?
nl[1]: De omslagen van de {} geselecteerde boeken zullen <b>permanent verwijderd worden</b>. Bent u zeker?

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
nl: Sommige geselecteerde boeken staan op het verbonden toestel. <b>Waarvan</b> wilt u de geselecteerde bestanden verwijderen?

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
nl[0]: Het geselecteerde boek zal <b>permanent verwijderd</b> worden van uw toestel. Bent u zeker?
nl[1]: De {} geselecteerde boeken zullen <b>permanent verwijderd</b> worden van uw toestel. Wilt u dit echt doen?

en: Start wireless device connection
nl: Draadloze toestel-verbinding maken

en: Stop wireless device connection
nl: Draadloze toestel-verbinding verbreken

en: Connect to folder
nl: Met map verbinden

en: Start Content server
nl: Inhoudsserver starten

en: Visit Content server in browser
nl: Bezoek Content server in browser

en: Start/stop Content server
nl: Inhoudsserver starten/stoppen

en: [{ip}, port {port}, {protocol}]
nl: [{ip}, poort {port}, {protocol}]

en: Stop Content server
nl: Inhoudsserver stoppen

en: Email to
nl: E-mail naar

en: Email to and delete from library
nl: E-mail naar en verwijder uit bibliotheek

en: (delete from library)
nl: (verwijder uit bibliotheek)

en: Select recipients
nl: Selecteer ontvangers

en: Email to selected recipients...
nl: Zend een e-mail naar geselecteerde ontvangers...

en: Setup email based sharing of books
nl: Stel het delen van boeken via e-mail in

en: Send to device
nl: Naar toestel sturen

en: Connect/share
nl: Verbinden/delen

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
nl: Deel boeken door gebruik te maken van een web server of email. Verbinden met speciale toestellen, enz.

en: Stopping
nl: Stoppen

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
nl: Server wordt gestopt, dit kan tot een minuut duren. Even wachten aub...

en: Disable autostart
nl: Automatisch starten uitschakelen

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
nl: Wilt u de draadloze toestel verbindingen automatisch starten als calibre start?

en: Still looking for IP addresses
nl: Nog steeds opzoek naar IP adres

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
nl: Meerdere ip-adressen. Zie Start/Stop dialoog.

en: Manage collections
nl: Collecties beheren

en: Manage the collections on this device
nl: Beheer de collecties op dit toestel

en: In library view
nl: In bibliotheek-overzicht

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
nl: Collecties kunnen enkel bewerkt worden als de boeken op uw toestel getoond worden. Klik eerst op de werkbalkknop om naar de toestelweergave te schakelen.

en: Change the title/author/cover etc. of books
nl: Wijzig de titel/auteur/omslag enz. van boeken

en: Edit metadata
nl: Metagegevens bewerken

en: Edit metadata individually
nl: Metagegevens individueel bewerken

en: Edit metadata in bulk
nl: Metadata op groepsniveau bewerken

en: Download metadata and covers
nl: Metadata en omslagen downloaden

en: Merge into first selected book - delete others
nl: Met het eerste geselecteerde boek samenvoegen - verwijder de anderen

en: Merge into first selected book - keep others
nl: Met het eerste geselecteerde boek samenvoegen - de anderen behouden

en: Merge only formats into first selected book - delete others
nl: Enkel formaten samenvoegen in eerst geselecteerde boek - anderen verwijderen

en: Copy metadata
nl: Meta gegevens kopieren

en: Paste metadata
nl: Metadata plakken

en: Paste metadata including excluded fields
nl: Plak metadata, uitgesloten velden inbegrepen

en: Merge book records
nl: Boekrecords samenvoegen

en: Manage data files
nl: Beheer gegevensbestanden

en: Copy URL to show book in calibre
nl: Kopieer link om boek in calibre te tonen

en: Copy URLs to show the currently selected books in calibre, to the system clipboard
nl: Kopieer de links om de nu geselecteerde boeken in calibre te tonen naar het klembord

en: Copy URL to open book in calibre
nl: Kopieer link om boek in calibre te openen

en: Copy URLs to open the currently selected books in calibre, to the system clipboard
nl: Kopieer de links om de nu geselecteerde boeken in calibre te openen naar het klembord

en: Cannot copy metadata
nl: Kan metadata niet kopiëren

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
nl: Meerdere boeken geselecteerd, er kan slechts uit één boek tegelijk worden gekopieerd.

en: Cannot paste metadata
nl: Kan metadata niet plakken

en: No copied metadata available
nl: Geen gekopieerde metadata beschikbaar

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
nl: U plakt metadata in <b>meerdere boeken ({num_of_books}). Bent u zeker dat u dat wilt doen?

en: Cannot download metadata
nl: Kan metagegevens niet downloaden

en: Failed to download metadata
nl: Downloaden metagegevens mislukt

en: Download failed
nl: Download mislukt

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
nl[0]: Het downloaden van de metadata  of omslagafbeelding voor het geselecteerde boek is mislukt.
nl[1]: Downloaden van metadata of omslagen voor elk van de {} boeken is mislukt.

en: Metadata download completed
nl: Downloaden metagegevens voltooid

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
nl[0]: Het downloaden van de metadata  voor het geselecteerde boek is voltooid.
nl[1]: Het downloaden van de metadata voor <b>{} boeken</b> is voltooid.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
nl: Wilt u verdergaan en de metadata in uw bibliotheek updaten?

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
nl: Kan voor %d van deze boeken geen metadata en/of omslagen downloaden. Klik "Toon details" om te zien welke boeken het betreft.

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
nl: Toon de &mislukte boeken in de hoofdlijst na het bijwerken van de metadata

en: Download log
nl: Log downloaden

en: Metadata download complete
nl: Downloaden metadata voltooid

en: Revie&w downloaded metadata
nl: Gedownloade metadata controleren

en: Some books changed
nl: Enkele boeken gewijzigd

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
nl: De metadata voor enkele boeken in uw bibliotheek zijn veranderd na de start van het downloaden. Als u doorgaat, zullen sommige veranderingen mogelijk worden overschreven. Klik ‘Toon details’ om de lijst van gewijzigde boeken te zien. Wilt u doorgaan?

en: Review downloaded metadata
nl: Gedownloade metadata controleren

en: Discard downloaded metadata for this book
nl: Gedownloade metadata voor dit boek vergeten

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
nl: Gebruik de gedownloade metadata voor alle overige boeken

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
nl: Vergeet gedownloade metadata voor alle overige boeken

en: Discard the downloaded value for: %s
nl: Vergeet de gedownloade waarde voor: %s

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
nl: De gedownloade metadata is links en de originele metadata is rechts. Als een gedownloade waarde leeg of onbekend is, zal de originele waarde worden gebruikt.

en: &View book
nl: &Bekijk boek

en: Cannot edit metadata
nl: Bewerken metadata niet mogelijk

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: U staat op het punt heel veel ({}) boeken samen te voegen. Bent u <b>zeker</b> dat u wilt doorgaan?

en: Cannot merge books
nl: Kan boeken niet samenvoegen

en: At least two books must be selected for merging
nl: Voor samenvoegen moeten minstens twee boeken geselecteerd worden

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
nl: Boekformaten en metadata van de geselecteerde boeken worden toegevoegd aan het<b> eerst geselecteerde boek</b> (%s).<br> Het tweede en de daaropvolgend geselecteerde boeken worden niet verwijderd noch veranderd.<br><br>Bevestig dat u verder wilt gaan.

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: Boekformaten van de geselecteerde boeken worden samengevoegd met die van het<b> eerst geselecteerde boek</b> (%s). Metadata in het eerst geselecteerde boek veranderen niet. Auteur, titel en alle andere metadata worden <i>niet</i> samengevoegd.<br><br>Na het samenvoegen zullen het tweede en daaropvolgend geselecteerde boeken met alle metadata die zij hebben worden <b>verwijderd</b>. <br><br>Alle boekformaten van het eerst geselecteerde boek worden bewaard en elk gedupliceerd formaat in het tweede en daaropvolgend geselecteerde boeken worden permanent <b>verwijderd</b> uit uw calibre bibliotheek.<br><br> Bent u <b>zeker</b> dat u door wilt gaan?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s).<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: Boekformaten en metadata van de geselecteerde boeken worden samengevoegd met het<b> eerst geselecteerde boek</b> (%s). <br><br>Na het samenvoegen zal het tweede en de daarna geselecteerde boeken worden <b>verwijderd</b>. <br><br>Alle boekformaten van het eerst geselecteerde boek worden bewaard en duplicaat formaten in het tweede en de daarna volgend geselecteerde boeken worden permanent <b>verwijderd</b> uit uw calibre bibliotheek. Bent u <b>zeker</b> dat u door wilt gaan?

en: Applying changed metadata
nl: Wijzigingen in metadata toepassen

en: Some failures
nl: Enkele fouten

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show details" to see details.
nl: Updaten metadata is mislukt voor enkele boeken in de bibliotheek. Klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Format file missing
nl: Bestandformaat mist

en: Cannot read cover as the %s file is missing from this book
nl: Kan de cover van boek niet lezen aangezien %s bestand mist

en: Could not read metadata
nl: Metadata kan niet gelezen worden

en: Could not read metadata from %s format
nl: Kan metadata van %s-formaat niet lezen

en: Could not read cover
nl: Kan omslag niet lezen

en: Could not read cover from %s format
nl: Kan omslag van %s formaat niet lezen

en: Embed metadata
nl: Metadata insluiten

en: Embed metadata into book files
nl: Metadata invoegen in boekbestanden

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
nl: Metadata invoegen in bestanden met een specifiek formaat van geselecteerde boeken...

en: Cannot embed
nl: Kan niet insluiten

en: Choose formats to be updated
nl: Kies formaten om te updaten

en: &Stop
nl: &Stoppen

en: Embedding updated metadata into book files...
nl: Inbedden van bijgewerkte metadata in de boek bestanden...

en: Embedding metadata...
nl: Metadata aan het invoegen...

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
nl[0]: Ingesloten metadata  in één boek
nl[1]: Ingesloten metadata in {} boeken

en: The {0} format of {1}:
    
    {2}
nl: Het {0} formaat van {1}:
    
    {2}

en: Failed for some files
nl: Mislukt voor sommige bestanden

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
nl: Kon metadata niet invoegen in sommige boekbestanden. Klik op 'Toon details' voor meer informatie.

en: Show the &failed books in the main book list
nl: Toon de &mislukte boeken in de hoofd boekenlijst

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
nl: Download nieuws in E-boek vorm van diverse websites over de hele wereld

en: Fetch news
nl: Nieuws downloaden

en: Fetching news from
nl: Nieuws aan het ophalen van

en:  fetched.
nl:  opgehaald.

en: Search full text
nl: Doorzoek volledige tekst

en: Help
nl: Hulp

en: Invalid name
nl: Ongeldige naam

en: Show {}
nl: Toon {}

en: Hide {}
nl: Verberg {}

en: Manage categories
nl: Beheer Categorieën

en: Manage categories: authors, tags, series, etc.
nl: Beheer categorieën: auteurs, tags, series, etc.

en: Mark books with text label
nl: Markeer boeken met tekstlabel

en: Recently used values:
nl: Recent gebruikte waardes:

en: Enter a value:
nl: Voer een waarde in:

en: Value cannot be empty
nl: Waarde kan niet leeg zijn

en: You must provide a value
nl: U moet een waarde opgeven

en: Mark books
nl: Markeer boeken

en: Temporarily mark books for easy access
nl: Tijdelijk gemarkeerde boeken voor makkelijke toegang

en: Toggle mark for selected books
nl: Markering omschakelen van geselecteerde boeken

en: Show marked books
nl: Toon gemarkeerde boeken

en: Show marked books with text label
nl: Toon gemarkeerde boeken met tekstlabel

en: Clear marks for selected books
nl: Verwijder markeringen van geselecteerde boeken

en: Clear all marked books
nl: Wis alle markeringen

en: Mark all books by selected author(s)
nl: Alle boeken van geselecteerde auteur(s) markeren

en: Mark all books in the selected series
nl: Alle boeken van geselecteerde series markeren

en: Clear all books by selected author(s)
nl: Wis alle markeringen van geselecteerde auteur(s)

en: Clear all books in the selected series
nl: Wis alle markeringen van geselecteerde series

en: Show marked book
nl: Toon gemarkeerd boek

en: {0} labels not shown
nl: {0} labels niet getoond

en: Cannot mark
nl: Markering niet mogelijk

en: Match book to library
nl: Zoek overeenkomstig boek in de bibliotheek

en: Match this book to a book in the library
nl: Dit boek met een boek in de bibliotheek vergelijken

en: Match books
nl: Overeenkomstige boeken zoeken

en: You must select one book
nl: U moet een boek kiezen

en: Show matched book in library
nl: Overeenkomende boeken in bibliotheek weergeven

en: No matching books
nl: Geen overeenkomende boeken

en: No matching books found in the calibre library. Do you want to specify the matching book manually?
nl: Geen overeenkomende boeken gevonden in de calibre bibliotheek. Wilt u het overeenkomende boek handmatig specificeren?

en: Move to next match
nl: Ga naar het volgende zoekresultaat

en: Move to next highlighted match
nl: Ga naar volgende geaccentueerde overeenkomst

en: Move to previous item
nl: Ga naar vorig item

en: Move to previous highlighted item
nl: Ga naar vorig geaccentueerd item

en: Open book folder
nl: Open boekenmap

en: Open the folder containing the current book's files
nl: Open de map welke de huidige boekbestanden bevat

en: Open book data folder
nl: Open map met boekgegevens

en: Update any plugins you have installed in calibre
nl: De geïnstalleerde calibre plug-ins bijwerken

en: Polish book
nl: Boek bijschaven

en: Polish %d books
nl: %d boeken bijschaven

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
nl: <h3>Over het bijschaven van boeken</h3>%s

en: <p>If you have both EPUB and ORIGINAL_EPUB in your book,
                      then polishing will run on ORIGINAL_EPUB (the same for other
                      ORIGINAL_* formats).  So if you
                      want Polishing to not run on the ORIGINAL_* format, delete the
                      ORIGINAL_* format before running it.</p>
nl: <p>Als u zowel EPUB als ORIGINAL_EPUB in uw boek heeft,
                      dan zal het oppoetsen ORIGINAL_EPUB veranderen (geldt voor alle
                      ORIGINAL_* formaten).  Dus als u het oppoetsen niet bij
                      de ORIGINAL_* formaten wilt doen moet u deze
                      verwijderen alvorens het oppoetsen te starten.</p>

en: <h3>Embed referenced fonts</h3>%s
nl: <h3>Gerefereerde lettertypes invoegen</h3>%s

en: <h3>Subsetting fonts</h3>%s
nl: <h3>Lettertypes uitdunnen</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
nl: <h3>Verbeter interpunctie</h3>%s

en: <h3>Updating metadata</h3><p>This will update all metadata <i>except</i> the cover in the e-book files to match the current metadata in the calibre library.</p> <p>Note that most e-book formats are not capable of supporting all the metadata in calibre.</p><p>There is a separate option to update the cover.</p>
nl: <h3>Metadata bijwerken</h3><p>Dit zal alle metadata bijwerken <i>behalve</i> de omslag in het e-boek-bestand, zodat deze overeenkomen met de actuele metadata in de calibre- ibliotheek.</p> <p>Bedenk dat de meeste e-boek formaten niet alle metadata van calibre ondersteunen.</p><p>Er is een aparte optie om de omslag bij te werken.</p>

en: <h3>Update cover</h3><p>Update the covers in the e-book files to match the current cover in the calibre library.</p><p>If the e-book file does not have an identifiable cover, a new cover is inserted.</p>
nl: <h3>Omslag bijwerken</h3><p>Werkt de omslagen in de E-boek-bestanden bij met de huidige passende omslag in de calibre bibliotheek.</p><p>Als het E-boek bestand geen identificeerbare omslag bezit, wordt een nieuwe omslag ingevoegd.</p>

en: <h3>Book jacket</h3>%s
nl: <h3>Boekomslag</h3>%s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
nl: <h3>Verwijder boekomslag</h3>%s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
nl: <h3>Verwijder ongebruikte CSS regels</h3>%s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
nl: <h3>Afbeeldingen zonder verliezen comprimeren</h3>%s

en: <h3>Add soft-hyphens</h3>%s
nl: <h3>Voeg zachte koppeltekens toe</h3>%s

en: <h3>Remove soft-hyphens</h3>%s
nl: <h3>Verwijder zachte koppeltekens</h3>%s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
nl: <h3>Upgrade boek inwendig</h3>%s

en: Select actions to perform:
nl: Selecteer taken om uit te voeren:

en: &Embed all referenced fonts
nl: Alle gerefereerde lettertypes invo&egen

en: &Subset all embedded fonts
nl: Alle ingesloten lettertypen &uitdunnen

en: Smarten &punctuation
nl: Inter&punctie verbeteren

en: Update &metadata in the book files
nl: &Metadata in boekbestand bijwerken

en: Update the &cover in the book files
nl: &Omslag in boekbestand bijwerken

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
nl: Metadata als een "boek &omslag" toevoegen/vervangen

en: &Remove a previously inserted book jacket
nl: &Verwijder een eerder ingevoegde boekomslag

en: Remove &unused CSS rules from the book
nl: Verwijder &ongebruikte CSS regels uit het boek

en: Losslessly &compress images
nl: Afbeeldingen zonder verlies &compress

en: Add s&oft hyphens
nl: Voeg z&achte koppeltekens toe

en: Remove so&ft hyphens
nl: Verwijder za&chte koppeltekens

en: &Upgrade book internals
nl: &Interne boekonderdelen upgraden

en: About
nl: Uitleg

en: Show &report
nl: Toon &rapport

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
nl: Toon een rapport van alle taken die zijn uitgevoerd nadat het bijschaven is voltooid

en: &Save settings
nl: Instellingen op&slaan

en: &Load settings
nl: Instellingen &laden

en: No actions selected
nl: Geen taken geselecteerd

en: You must select at least one action before saving
nl: U moet minimaal één taak selecteren voor het opslaan

en: Choose name
nl: Kies naam

en: Choose a name for these settings
nl: Kies een naam voor deze instellingen

en: Remove saved settings
nl: Verwijder opgeslagen instellingen

en: Must update metadata
nl: Metadate moet worden bijgewerkt

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
nl: U heeft de optie geselecteerd om metadata toe te voegen als een "boekomslag". Om deze optie te laten werken, moet u ook de optie selecteren om metadata in de boekbestanden te updaten. Wilt u die selecteren?

en: Add or remove jacket?
nl: Toevoegen of verwijderen van de omslag?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
nl: U hebt gekozen de metadata omslag zowel toe te voegen als te verwijderen. Dit zal ervoor zorgen dat het finale boek geen omslag zal hebben. Is dit wat u wilt?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
nl: U dient minimaal één taak te selecteren, of klik Annuleren.

en: Queueing books for polishing
nl: Boeken doorlopen voor bijschaving

en: Polish %s
nl: %s bijschaven

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
nl: Boek %(nums)s van %(tot)s bijschaven (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
nl: Boek %(nums)s van %(tot)s (%(title)s) in wachtrij zetten

en: Ignore remaining reports
nl: Negeer resterende rapporten

en: View full &log
nl: Toon volledig &log

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
nl[0]: Negeer het resterende rapport
nl[1]: Negeer de resterende {} rapporten

en: Polishing of %s
nl: Bijschaven van %s

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
nl[0]: Het originele bestand is opgeslagen als %s.
nl[1]: De originele bestanden zijn opgeslagen als %s.

en:  and
nl:  en

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
nl: Als u nogmaals bijschaaft, zal het bijschaven worden uitgevoerd op de originelen.

en: Polish books
nl: Boeken bijschaven

en: Apply the shine of perfection to your books
nl: De glans van perfectie toepassen op uw boeken

en: P
nl: B

en: Cannot polish
nl: Bijschaven onmogelijk

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
nl: Een van de boeken die u aan het opschonen bent heeft een {0}-formaat. Opschonen zal dit als bron gebruiken en alle bestaande {1}-formaten  overschrijven. Bent u zeker dat u door wilt gaan?

en: Ask for this confirmation again
nl: Vraag opnieuw naar deze bevestiging

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
nl: Bijschaven wordt enkel ondersteund voor boeken in de %s formaten. Zet het boek om naar één van deze formaten voor het bijschaven.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
nl[0]: Begin met het bijschaven van het boek
nl[1]: Begin met het bijschaven van {} boeken

en:  completed
nl:  voltooid

en: Configure calibre
nl: calibre instellen

en: Change calibre behavior
nl: Wijzig gedrag van calibre

en: Run Welcome wizard
nl: Voer de welkomstwizard uit

en: Get plugins to enhance calibre
nl: Verkrijg plugins om calibre uit te breiden

en: Restart in debug mode
nl: Herstart in debug-modus

en: Restart ignoring third party plugins
nl: Herstart zonder derde partij plug-ins

en: Sections
nl: Onderdelen

en: Cannot configure while there are running jobs.
nl: Kan niet configureren terwijl er taken bezig zijn.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
nl: Kan niet configureren voordat calibre opnieuw is opgestart.

en: Select a random book from your calibre library
nl: Selecteer een willekeurig boek uit de calibre bibliotheek

en: Restart
nl: Herstarten

en: Save to disk
nl: Op schijf opslaan

en: Export e-book files from the calibre library
nl: E-boek bestanden van de calibre bibliotheek exporteren

en: Save to disk in a single folder
nl: In één enkele map op schijf opslaan

en: Save only %s format to disk
nl: Bewaar alleen %s-formaat op schijf

en: Save only %s format to disk in a single folder
nl: Bewaar enkel %s formaat op schijf, in één enkele map

en: Save single format to disk...
nl: Enkel formaat op schijf bewaren…

en: Cannot save to disk
nl: Kan niet op schijf opslaan

en: Choose format to save to disk
nl: Kies formaat om op te slaan op disk

en: Choose destination folder
nl: Kies bestemmingsmap

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
nl: U probeert bestanden in de calibre bibliotheek op te slaan. Dit kan corruptie van de bibliotheek veroorzaken. Op schijf opslaan is bedoeld om bestanden uit uw calibre bibliotheek te exporteren.

en: Book details
nl: Boekgegevens

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
nl: Toon de gedetailleerde metadata voor het huidige boek in een apart venster

en: Show Book details in a separate window
nl: Toon boekdetails in apart venster

en: Show Book details in a separate locked window
nl: Toon vergrendelde boekdetails in apart venster

en: Close all Book details windows
nl: Sluit alle vensters met boekdetails

en: No detailed info available
nl: Geen details beschikbaar

en: No detailed information is available for books on the device.
nl: Er zijn geen details over de boeken op het toestel beschikbaar.

en: Quickview
nl: Snel-weergave

en: Toggle Quickview
nl: Quickview omschakelen

en: Focus to Quickview
nl: Focus op Quickview

en: Move the focus to the Quickview panel/window
nl: Verplaats focus naar Quickview paneel/venster

en: Focus from Quickview to the book list
nl: Focus van Quickview naar de boekenlijst

en: Move the focus from Quickview to the book list
nl: Verplaats de focus van Quickview naar de boekenlijst

en: Refresh Quickview
nl: Ververs Quickview

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
nl: Ververs de informatie die wordt getoond in het Quickview paneel

en: Search from Quickview
nl: Zoek vanuit Snel-weergave

en: Search for the currently selected Quickview item
nl: Zoek voor het geselecteerde Snel-weergave item

en: No quickview available
nl: Geen snel-weergave beschikbaar

en: Quickview is not available for books on the device.
nl: Snel-weergave is niet beschikbaar voor boeken op het toestel.

en: Manage template functions
nl: Beheer sjabloonfuncties

en: Template tester
nl: Sjabloontester

en: Enter a template to test using data from the selected book
nl: Kies een sjabloon om te testen met gegevens van het geselecteerde boek

en: No template tester available
nl: Geen sjabloontester beschikbaar

en: Template tester is not available for books on the device.
nl: Sjabloontester is niet beschikbaar voor boeken op het toestel.

en: At least one book must be selected
nl: Er moet een boek geselecteerd worden

en: Show books similar to the current book
nl: Toon vergelijkbare boeken

en: Similar books
nl: Vergelijkbare boeken

en: Books by same author
nl: Boeken van dezelfde auteur

en: Books in this series
nl: Boeken in deze series

en: Books by this publisher
nl: Boeken van deze uitgever

en: Books with the same tags
nl: Boeken met dezelfde labels

en: Sort by
nl: Sortering

en: Reverse current sort
nl: Huidige volgorde omkeren

en: Reverse the current sort order
nl: Huidige sorteervolgorde omkeren

en: Re-apply current sort
nl: Huidige volgorde opnieuw toepassen

en: Re-apply the current sort
nl: De huidige volgorde opnieuw toepassen

en: Select sortable columns
nl: Selecteer sorteerbare kolommen

en: Sort on multiple columns
nl: Selecteer op meerdere kolommen

en: Get books
nl: Boeken downloaden

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
nl: Zoek in tientallen online E-boek winkels naar het goedkoopste boek

en: Search for e-books
nl: Zoek naar e-boeken

en: this author
nl: deze auteur

en: this book
nl: dit boek

en: this title
nl: deze titel

en: Search for %s
nl: Naar %s zoeken

en: Stores
nl: Winkels

en: Choose stores
nl: Kies winkels

en: Cannot search
nl: Kan niet zoeken

en: calibre helps you find the e-books you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources.
nl: calibre helpt u om e-boeken te vinden door websites van diverse commerciële- en publieke domein bronnen te doorzoeken.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
nl: Met de geïntegreerde zoekfunctie kunt u eenvoudig zien welke winkels het boek dat u zoek aanbieden, en tegen welke prijs. U kunt ook DRM-status en andere nuttige informatie inzien.

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="{}">DRM</a>.
nl: Alle transacties (al dan niet betaald) worden afgehandeld tussen u en de boekverkoper. calibre maakt geen deel uit van dit proces en alle problemen met betrekking tot een aankoop moeten worden gericht aan de website waar u van koopt. Zorg ervoor dat u dubbel controleert of alle boeken die u krijgt, werken met uw e-boek reader, vooral als het boek dat u koopt <a href="{}">DRM</a> heeft.

en: Show this message again
nl: Bericht nogmaals tonen

en: About Get books
nl: Over boeken downloaden

en: Tag mapper
nl: Label Mapper

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
nl[0]: Kaarttags voor één boek in de bibliotheek
nl[1]: Kaarttags voor {} boeken in de bibliotheek

en: Choose format to edit
nl: Kies te bewerken formaat

en: Choose which format you want to edit:
nl: Kies welk formaat u wilt bewerken:

en: &All formats
nl: &Alle formaten

en: Edit ToC
nl: Inhoudsopgave bewerken

en: Cannot edit ToC
nl: Kan Inhoudsopgave niet bewerken

en: You have chosen to edit the Table of Contents of {} books at once. Doing so will likely slow your computer to a crawl. Are you sure?
nl: U koos om de Inhoudsopgave van {} boeken ineens te bewerken. Dit vertraagt uw computer waarschijnlijk tot een slakkengangetje. Bent u zeker?

en: Failed to start editor
nl: Bewerker opstarten mislukt

en: Could not edit: {}. The Table of Contents editor did not start in two minutes
nl: Kon niet bewerken: {}. De Inhoudsopgave bewerker startte niet binnen twee minuten

en: Library changed
nl: Bibliotheek gewijzigd

en: Cannot save changes made to {0} by the ToC editor as the calibre library has changed.
nl: Kan wijzigingen aangebracht in {0} door de Inhoudsopgave bewerker niet opslaan omdat de calibre bibliotheek gewijzigd is.

en: Always ask when more than one format is available
nl: Altijd vragen als er meerdere formaten aanwezig azijn

en: Edit book
nl: Boek bewerken

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
nl: Bewerk boeken in EPUB of AZW formaat

en: Cannot Edit book
nl: Kan boek niet bewerken

en: Cannot edit book
nl: Kan boek niet bewerken

en: Editing of books on the device is not supported
nl: Bewerken van boeken op het toestel niet ondersteund

en: No editable formats
nl: Geen bewerkbare formaten

en: File missing
nl: Bestand bestaat niet

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
nl: Het %s formaat bestaat niet in de calibre bibliotheek. U zou bibliotheek onderhoud moeten toepassen.

en: Unpack book
nl: Boek uitpakken

en: Choose the format to unpack:
nl: Kies een formaat om uit te pakken:

en:             <h2>About Unpack book</h2>
                <p>Unpack book allows you to fine tune the appearance of an e-book by
                making small changes to its internals. In order to use Unpack book,
                you need to know a little bit about HTML and CSS, technologies that
                are used in e-books. Follow the steps:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Click "Explode book": This will "explode" the book into its
                individual internal components.<br></li>
                <li>Right click on any individual file and select "Open with..." to
                edit it in your favorite text editor.<br></li>
                <li>When you are done: <b>close the file browser window
                and the editor windows you used to make your tweaks</b>. Then click
                the "Rebuild book" button, to update the book in your calibre
                library.</li>
                </ol>
nl:             <h2>Over Boek Uitpakken</h2>
                <p>Boek uitpakken laat u het uiterlijk van een e-boek bijschaven met
                kleine veranderingen het inwendige. Om Boek Uitpakken te gebruiken,
                moet u een beetje kennis hebben van HTML en CSS, technieken
                gebruikt in e-boeken. volg deze stappen:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Klik "Boek uitpakken": Dit zal het boek uitpakken naar zijn 
                afzonderlijke interne onderdelen.<br></li>
                <li>Rechtsklik op een individueel bestand en selecteer "Openen met..." om 
                het te bewerken in uw favoriete tekstverwerker.<br></li>
                <li>Wanneer u klaar bent: <b>sluit het bestandsbeheer venster
                en de tekstverwerkervensters die u gebruikte</b>. Klik dan op
                de "Boek herstellen" knop om het boek te updaten in uw calibre
                bibliotheek.</li>
                </ol>

en: &Explode book
nl: &Explodeer boek

en: &Preview book
nl: &Boek voorbeeld

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Rebuild book
nl: &Boek herstellen

en: Explode the book to edit its components
nl: Pak het boek uit om de inhoud te bewerken

en: Preview the result of your changes
nl: Voorbeeld van het resultaat van uw veranderingen

en: Abort without saving any changes
nl: Stoppen zonder aanpassingen op te slaan

en: Save your changes and update the book in the calibre library
nl: Sla uw wijzigingen op en werk het boek bij in calibre

en: Exploding, please wait...
nl: Uitpakken, even wachten aub...

en: Failed to unpack
nl: Uitpakken mislukt

en: Could not explode the %s file.
nl: Kon bestand %s niet uitpakken.

en: Could not explode the %s file. Click "Show details" for more information.
nl: Kon bestand %s niet uitpakken. Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Failed to rebuild file
nl: Herstellen bestand mislukt

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
nl: Herstellen van %s mislukt. Voor meer informatie, klik "Toon details".

en: Rebuilding, please wait...
nl: Herstellen, even wachten aub...

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
nl: Uitpakken van boeken in het EPUB, AZW3, HTMLZ formaat in hun individuele componenten

en: Cannot unpack book
nl: Kan boek niet uitpakken

en: The book must be in EPUB, HTMLZ or AZW3 formats to unpack.
    
    First convert the book to one of these formats.
nl: Het boek moet in EPUB, HTMLZ of AZW3 formaat zijn om uit te kunnen pakken.
    
    Converteer het boek eerst naar een van deze formaten.

en: Read books
nl: Gelezen boeken

en: View
nl: Tonen

en: View specific format
nl: Specifiek formaat tonen

en: View with calibre E-book viewer
nl: Toon met calibre E-boek leesvenster

en: Read a random book
nl: Lees een willekeurig boek

en: Clear recently viewed list
nl: Wis lijst recent bekeken boeken

en: Continue reading previous book
nl: Vorig boek verder lezen

en: Continue reading the last opened book
nl: Laatst geopend boek verder lezen

en: E-book file missing
nl: Bestand mist

en: The {} format file is missing from the calibre library folder
nl: Het {} formaat bestand ontbreekt in de Calibre bibliotheekmap

en: No associated program
nl: Geen geassocieerd programma

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
nl: Windows zal %s proberen te openen  met calibre zelf, wat resulteert in een duplicaat in uw calibre bibliotheek. U moet een programma installeren dat deze bestandsindeling kan bekijken en Windows opdracht geven dat programma te gebruiken om bestanden van dit type te openen.

en: Cannot view
nl: Kan niet tonen

en: Format unavailable
nl: Formaat niet beschikbaar

en: Selected books have no formats
nl: Geselecteerde boeken hebben geen formaat

en: Choose the format to view
nl: Kies het te bekijken formaat

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
nl: Niet alle geselecteerde boeken zijn in %s-formaat beschikbaar. U zult deze eerst moeten converteren.

en: Multiple books selected
nl: Meerdere boeken geselecteerd

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
nl: U probeert %d boeken tegelijk te openen. Te veel boeken tegelijkertijd openen kan veel tijd in beslag nemen, en een negatief effect op de snelheid van uw computer hebben. Eenmaal gestart kan dit proces niet worden afgebroken totdat het klaar is. Wilt u verder gaan?

en: Cannot open folder
nl: Kan map niet openen

en: This book no longer exists in your library
nl: Dit boek bestaat niet meer in uw bibliotheek

en: %s has no available formats.
nl: %s heeft geen beschikbare formaten.

en: Virtual library
nl: Virtuele bibliotheek

en: Quick select Virtual library
nl: Snel Virtuele bibliotheek selecteren

en: Quick select a Virtual library
nl: Selecteer snel een Virtuele bibliotheek

en: Cannot add books
nl: Kan boeken niet toevoegen

en: The path %s does not exist
nl: Het pad %s bestaat niet

en: You do not have permission to read %s
nl: U heeft onvoldoende rechten om %s te lezen

en: You do not have permission to read any of the selected files
nl: U heeft onvoldoende rechten om de geselecteerde bestanden te lezen

en: Adding books...
nl: Boeken toevoegen...

en: Scanning for files...
nl: Scannen naar bestanden...

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
nl[0]: U bent niet gemachtigd om het geselecteerde bestand te lezen.
nl[1]: U bent niet gemachtigd om de geselecteerde bestanden te lezen.

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
nl: Kon geen enkel boek toevoegen, klik op 'Toon details' voor meer informatie.

en: Could not add
nl: Kon niet toevoegen

en: No e-book files were found in %s
nl: Geen e-boeken gevonden in %s

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
nl[0]: Metadata  lezen en toevoegen aan bibliotheek (één boek) ...
nl[1]: Metadata lezen en toevoegen aan bibliotheek ({} boeken) ...

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
nl: Toevoegen van sommige boeken mislukt, klik op 'Toon details' voor meer informatie.

en: Critical failure
nl: Kritieke fout

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
nl: Metadata lezen proces is gecrasht bij verwerking van enkele bestanden. Boeken toevoegen is afgebroken. Klik op "Toon Details" om te zien welke bestanden het probleem veroorzaakten.

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
nl[0]: Het lezen van metadata  uit het bestand is mislukt:
nl[1]: Het lezen van metadata uit de bestanden is mislukt:

en: With error:
nl: Met fout:

en: Failed to merge the book:
nl: Boek samenvoegen mislukt:

en: Failed to add the book:
nl: Toevoegen van boek mislukt:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
nl: Toevoegen van bestand {0} aan boek: {1} mislukt

en: Adding duplicates
nl: Duplicaten toevoegen

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
nl: Er vonden problemen plaats bij het toevoegen van sommige bestanden, klik op 'Toon details' voor meer informatie

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
nl: Kon geen enkel boek toevoegen, klik op 'Toon details' voor meer informatie

en: Errors while adding
nl: Fouten bij toevoegen

en: Ignore
nl: Negeren

en: Add
nl: Voeg toe

en: starts with
nl: begint met

en: does not start with
nl: begint niet met

en: ends with
nl: heeft als einde

en: does not end with
nl: heeft niet als einde

en: matches glob pattern
nl: komt overeen met glob patroon

en: does not match glob pattern
nl: komt niet overeen met glob patroon

en: matches regex pattern
nl: komt overeen met regex patroon

en: does not match regex pattern
nl: komt niet overeen met regex patroon

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
nl: Maak hieronder een regel, die gebruikt kan worden om bestanden toe te voegen of te negeren

en: the file, if the filename
nl: het bestand, Als de bestandsnaam

en: You must provide a value for the filename to match
nl: U moet een waarde opgeven waarmee de bestandsnaam dient overeen te komen

en: A comma separated list of tags
nl: Een komma gescheiden lijst van labels

en: Matching is case-insensitive
nl: Vergelijking is hoofdletter gevoelig

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
nl: Een hoofdlettergevoelig bestandsnaam patroon, bijvoorbeeld:  {0} of {1}

en: A regular expression
nl: Een reguliere expressie

en: %s is not a valid glob expression
nl: %s is geen geldige glob expressie

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
nl: <b>{action}</b> het bestand, indien de bestandsnaam <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to add/ignore files here. They will be used when recursively adding files from folders/archives and also when auto-adding. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every file until either an "add" or an "ignore" rule matches. If no rules match, the file will be added only if its file extension is of a known e-book type.
nl: U kunt hier regels opgeven voor bestanden toevoegen/negeren. Ze worden gebruikt bij recursief toevoegen van bestanden uit mappen/archieven en ook bij automatisch toevoegen. Klik op de knop 'Regel toevoegen' onder om te starten. De regels worden op volgorde verwerkt voor elk bestand totdat een regel 'toevoegen' of 'negeren' overeenkomt. Als geen regels overeenkomen, wordt het bestand alleen toegevoegd als de extensie van een bekend e-boektype is.

en: Test filename filter rules
nl: Test bestandsnaam filter regels

en: Enter a filename to test:
nl: Geef een bestandsnaam om te testen:

en: Enter filename and click the "Test" button
nl: Voer de bestandsnaam in en klik op de knop "Test"

en: The filename %s did not match any rules
nl: De bestandsnaam %s kwam niet overeen met een regel

en: The filename {0} will be {1}
nl: De bestandsnaam {0} zal {1} zijn

en: Edit file filter rules
nl: Wijzig bestandsfilter regels

en: Change
nl: Wijzig

en: Capitalize
nl: Hoofdletter dan kleine letters

en: Lower-case
nl: Kleine letters

en: Upper-case
nl: Hoofdletters

en: is one of
nl: is een van

en: is not one of
nl: is niet een van

en: contains
nl: bevat

en: the author, if the author name
nl: de auteur, als de naam van de auteur

en: You must provide a value for the author name to match
nl: U moet een waarde opgeven voor de overeenkomende auteursnaam

en: with the name:
nl: met de naam:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
nl: <b>{action}</b> de naam van de auteur, als deze <i>{match_type}</i> :<b>{query} </b>

en: to the name
nl: naar de naam

en: You can specify rules to manipulate author names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every author.
nl: U kunt hier regels opgeven om auteursnamen te manipuleren. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan. De regels worden voor elke auteur verwerkt.

en: Test author mapping rules
nl: Test auteur mapping-regels

en: Enter an author name to test:
nl: Voer een auteursnaam in om te testen:

en: Enter author and click the "Test" button
nl: Voer de auteur in en klik op de knop "Test"

en: Edit author mapping rules
nl: Bewerk de auteur-toewijzingsregels

en: Added a book automatically from {src}
nl: Een boek automatisch toegevoegd vanuit {src}

en: Added {num} books automatically from {src}
nl: {num} boeken automatisch toegevoegd vanuit {src}

en: Donate
nl: Doneren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Search the internet for the author {}
nl: Zoek op internet voor auteur {}

en: Search the internet for this book
nl: Zoek op het internet naar dit boek

en: Manage %s
nl: %s beheren

en: Find %s in the Tag browser
nl: Vind %s in de Labelbrowser

en: Search calibre for %s
nl: Doorzoek calibre naar %s

en: in category %s
nl: in categorie %s

en: in grouped search %s
nl: in gegroepeerd zoeken %s

en: Search calibre for {val} in category {name}
nl: Doorzoek calibre voor {val} in categorie {name}

en: Delete the %s format
nl: Verwijder het %s formaat

en: Save the %s format to disk
nl: Sla het %s formaat op schijf op

en: Restore the %s format
nl: Herstel het %s formaat

en: Set the book cover from the %s file
nl: Gebruik bestand %s als boekomslag

en: Compare to the %s format
nl: Vergelijk met het %s formaat

en: Open %s with...
nl: Open %s met...

en: Add other application for %s files...
nl: Voeg een andere toepassing toe voor %s bestanden...

en: Edit Open with applications...
nl: Bewerk Openen met toepassingen...

en: Edit %s format
nl: Bewerk %s formaat

en: Path to file
nl: Pad naar bestand

en: Re-index the {} format for full text searching
nl: Indexeer de {}-indeling opnieuw voor zoeken in volledige tekst

en: The text: {}
nl: De tekst: {}

en: &Author link
nl: &Auteur link

en: Search {0} for {1}
nl: Doorzoek {0} voor {1}

en: Remove %s from this book
nl: Verwijder %s van dit boek

en: The location of the book
nl: De locatie van het boek

en: &Identifier
nl: &Identificator

en: Link to show book in calibre
nl: Link om boek in calibre te tonen

en: Link to show books matching {} in calibre
nl: Link om boeken overeenkomend met {} in calibre te tonen

en: Link to view {} format of book
nl: Link om {} formaat van boek te zien

en: All book details
nl: Alle boekdetails

en: Selected text
nl: Geselecteerde tekst

en: Search
nl: Zoeken

en: Copy link location
nl: Kopieer link locatie

en: Search {0} for this book
nl: Doorzoek {0} voor dit boek

en: Open the Edit metadata window
nl: Het metadata Bewerken venster openen

en: Re-index this book for full text searching
nl: Indexeer dit boek opnieuw voor zoeken in volledige tekst

en: Open cover with...
nl: Open omslag met...

en: Add another application to open cover with...
nl: Voeg een andere toepassing toe om omslag te openen...

en: Paste cover
nl: Plak omslag

en: Copy cover
nl: Kopieer omslag

en: Save cover to disk
nl: Sla omslag op

en: Remove cover
nl: Verwijder omslag

en: Generate cover from metadata
nl: Genereer omslag uit metadata

en: Trim cover
nl: Omslag bijsnijden

en: Automatically trim borders
nl: Automatisch randen trimmen

en: Trim borders manually
nl: Handmatig randen trimmen

en: Undo last trim
nl: Laatste trim ongedaan maken

en: Choose cover save location
nl: Kies opslaglocatie voor omslag

en: JPEG images
nl: JPEG afbeeldingen

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
nl: Bent u zeker dat u de omslag wil vervangen? De bestaande zal voor eeuwig verloren zijn.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
nl: Bent u zeker dat u de omslag permanent wilt verwijderen?

en: Double click to open the Book details window
nl: Dubbelklik om het Boek detail window te openen

en: Path
nl: Pad

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
nl: Formaat omslag: %(width)d x %(height)d pixels

en: Edit identifiers for this book
nl: Identificeerders voor dit boek bewerken

en: Identifier &URL
nl: Identificator &URL

en: Are you sure you want to delete <b>{}</b> from the book?
nl: Bent u zeker dat u <b>{}</b> wil verwijderen uit het boek?

en: BibTeX options
nl: BibTeX opties

en: Options specific to
nl: Opties specifiek voor

en: output
nl: uitvoer

en: Form
nl: Formulier

en: Bib file encoding:
nl: Codering bib-bestand:

en: Fields to include in output:
nl: Velden te gebruiken in uitvoer:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
nl: Coderingsconfiguratie (wijzigen als u fouten heeft):

en: BibTeX entry type:
nl: BibTeX vermeldingstype:

en: Create a citation tag?
nl: Een citaatlabel creëren?

en: Add file paths with formats?
nl: Bestandspaden toevoegen met indelingen?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
nl: Uitdrukking voor het aanmaken van het citaatlabel voor Bibtex:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
nl: Enige uitleg over dit sjabloon:
     -De beschikbare velden zijn 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'labels', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -Voor weergave van types, b.v. auteurs en labels, wordt enkel het
       eerste element geselecteerd.
     -Voor het tijd veld, wordt enkel de datum gebruikt.

en: CSV/XML options
nl: CSV / XML opties

en: Drag and drop to re-arrange fields
nl: Sleep om volgorde velden te wijzigen

en: Library name
nl: Naam van de bibliotheek

en: Number
nl: Nummer

en: E-book options
nl: E-boekinstellingen

en: Catalogs
nl: Catalogi

en: Read book
nl: Lees boek

en: Wishlist item
nl: Wenslijst item

en: any date
nl: elke datum

en: any value
nl: elke waarde

en: unspecified
nl: ongedefiniëerd

en: No genres will be excluded
nl: Geen genres uitgesloten

en: regex error: %s
nl: regex fout: %s

en: All genres will be excluded
nl: Alle genres worden uitgesloten

en: Delete saved catalog preset
nl: Wis opgeslagen voorinstelling

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
nl: De geselecteerde opgeslagen voorinstelling wordt verwijderd. Bent u zeker?

en: Save catalog preset
nl: Voorinstelling opslaan

en: Preset name:
nl: Naam voorinstelling:

en: You must provide a name.
nl: U moet een naam opgeven.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
nl: Die opgeslagen voorinstelling bestaat al en zal worden overschreven. Bent u zeker?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
nl: Bent u zeker dat u '%s' wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
nl: Bent u zeker dat u regels #%(first)d-%(last)d wilt verwijderen?

en: Delete Rule
nl: Verwijder regel

en: False
nl: Onwaar

en: True
nl: Waar

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Value
nl: Waarde

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Presets
nl: Voorinstellingen

en: Select catalog preset to load
nl: Selecteer te laden catalogus voorinstelling

en: Save current catalog settings as preset
nl: Huidige catalogus instellingen opslaan als voorinstelling

en: Save
nl: Opslaan

en: Delete current preset
nl: Huidige voorinstelling wissen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
nl: Geactiveerde onderdelen zullen in de aangemaakte catalogus worden toegevoegd.

en: Included sections
nl: Ingevoegde onderdelen

en: List of books, sorted by Author
nl: Lijst van boeken, gesorteerd op auteur

en: &Authors
nl: &Auteurs

en: List of books, sorted by Title
nl: Lijst van boeken, gesorteerd op titel

en: &Titles
nl: &Titels

en: List of series books, sorted by Series
nl: Lijst van boeken, gesorteerd op Series

en: &Series
nl: Reek&s

en: List of books, sorted by genre
nl: Lijst met boeken, gesorteerd op genre

en: Field containing genres
nl: Veld met genres

en: List of books, sorted by date added to calibre
nl: Lijst van boeken, gesorteerd op datum van toevoeging aan calibre

en: &Recently added
nl: &Recent toegevoegd

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
nl: Individuele omschrijvingen van boeken met omslag afbeeldingen, gesorteerd op auteur

en: &Descriptions
nl: &Omschrijvingen

en: The first matching prefix rule applies a prefix to book listings in the generated catalog.
nl: De eerst overeenkomende voorvoegsel-regel voegt een voorvoegsel toe aan boekenlijsten in de aangemaakte catalogus.

en: Prefixes
nl: Voorvogsels

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
nl: Boeken die overeenkomen met een van de regels zullen worden uitgesloten van de gegenereerde catalogus.

en: Excluded books
nl: Uitgesloten boeken

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
nl: Een reguliere expressie welke genres beschrijft die moeten worden uitgesloten van de aangemaakte catalogus. Genres worden bepaald aan de hand van de labels van uw boeken.
    
    Het standaardpatroon \[.+\]|\+ sluit labels uit van de vorm [label], b.v.., [Test boek], en '+', het standaard label voor een gelezen boek.

en: Excluded genres
nl: Uitgesloten genres

en: Genres to &exclude (regex):
nl: &Uit te sluiten Genres (regex):

en: Reset to default
nl: Herstel naar standaard

en: Results of regex:
nl: Resultaten van de regex:

en: Tags that will be excluded as genres
nl: Labels welke worden uitgesloten als genre

en: Other options
nl: Overige opties

en: Custom column containing additional content to be merged with comments metadata in the descriptions section.
nl: Aangepaste kolom met aanvullende inhoud om samen te voegen met commentaar metadata in het onderdeel beschrijvingen.

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
nl: Voeg extra content samen vóór commentaar in het onderdeel beschrijving.

en: &Before
nl: &Voor

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
nl: Voeg extra inhoud samen na commentaar in het onderdeel beschrijving.

en: &After
nl: N&a

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
nl: Scheidt commentaar metadata en aanvullende inhoud met een horizontale regel in het onderdeel beschrijvingen.

en: Include &separator
nl: Invoegen & scheiden

en: &Merge with comments:
nl: &Samenvoegen met commentaar:

en: Catalog cover:
nl: Catalogus omslag:

en: Generate new cover
nl: Maak een nieuwe omslag

en: Use existing cover
nl: Gebruik bestaande omslag

en: E&xtra Description note:
nl: E&xtra notitie in bescrhijving:

en: Custom column source for text to include in Descriptions section.
nl: Persoonlijke kolom bron voor tekst om toe te voegen in het onderdeel omschrijvingen.

en: &Thumb width:
nl: &Voorbeeld breedte:

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
nl: Formaat info voor omslagminiaturen, toegevoegd aan het onderdeel Omschrijvingen.

en:  inch
nl:  inch (2.54 cm)

en: Author cross-references:
nl: Aurheur kruisverwijzingen:

en: For books with multiple authors, list each author separately
nl: Voor boeken met meerdere auteurs, toon iedere auteur apart

en: Tab template for catalog.ui
nl: Sjabloon voor tabblad van catalog.ui

en: Toggle
nl: Omschakelen

en: Tag browser
nl: Labelbrowser

en: Cover browser
nl: Omslagbrowser

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Strikethrough
nl: Doorstreept

en: Superscript
nl: Superschrift

en: Subscript
nl: Onderschrift

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align center
nl: Centreren

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Align justified
nl: Regels even lang maken

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Herdoen

en: Remove formatting
nl: Opmaak verwijderen

en: Paste and match style
nl: Stijl plakken en matchen

en: Cut
nl: Knippen

en: Increase indentation
nl: Inspringen vergroten

en: Decrease indentation
nl: Inspringen verkleinen

en: Foreground color
nl: Voorgrondkleur

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Insert link or image
nl: Link of afbeelding invoegen

en: Insert image
nl: Voeg afbeelding in

en: Insert separator
nl: Scheidingsteken invoegen

en: Clear
nl: Wissen

en: Style text block
nl: Styleer tekstblok

en: Style the selected text block
nl: Styleer gelselecteerd tekstblok

en: Heading {0}
nl: Kop {0}

en: Normal
nl: Standaard

en: Blockquote
nl: Citaatblok

en: Choose foreground color
nl: Kies kleur voorgrond

en: Choose background color
nl: Kies achtergrondkleur

en: Choose image
nl: Kies afbeelding

en: Invalid URL
nl: Ongeldige URL

en: Remote images not supported
nl: Externe afbeeldingen niet ondersteund

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
nl: U moet de afbeelding naar uw computer downloaden, URL's die verwijzen naar externe afbeeldingen worden niet ondersteund.

en: Create link
nl: Koppeling maken

en: &File
nl: Bestand

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Choose file
nl: Kies bestand

en: Choose folder
nl: Kies een map

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
nl: Vul een URL in. Als u het vakje "Behandel de URL als een afbeelding" aanvinkt, dan zal de URL toegevoegd worden als een verwijzing naar een afbeelding in plaats van een link. U kunt kiezen voor het maken van een link naar een bestand op uw computer. Let op dat als u dit laatste doet, deze link niet zal werken als het bestand wordt verwijderd.

en: Enter &URL:
nl: Geef &URL:

en: Treat the URL as an &image
nl: Behandel de URL als een afbeeld&ing

en: Enter &name (optional):
nl: Vul een &naam in (optioneel):

en: Choose a file on your computer:
nl: Kies een bestand op uw computer:

en: &Width:
nl: &Breedte:

en: &Height:
nl: &Hoogte:

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: %s toolbars
nl: %s werkbalken

en: Hide
nl: Verberg

en: Show
nl: Toon

en: Smarten punctuation
nl: Slimme interpunctie

en: &Normal view
nl: &Normale weergave

en: &HTML source
nl: &HTML-broncode

en: AZW3 output
nl: AZW3 uitvoer

en: Do not add &Table of Contents to book
nl: Voeg geen &Inhoudsopgave aan het boek toe

en: &Title for Table of Contents:
nl: &Titel voor Inhoudsopgave:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
nl: Gegenereerde Inhoudsopgave aan begin van boek toevoegen in plaat&s van aan het einde

en: Use author &sort for author
nl: Gebruik &sorteerauteur als auteur

en: Disable &compression of the file contents
nl: Uitschakelen  &compressie van de inhoud van het bestand

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
nl: Inschakelen en delen van boekinhoud via Facebook, etc. WAARSCHUWING: Schakelt synchronisatie van de laatste lezing uit

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
nl: Gebruik de waarden die opgeslagen zijn tijdens een eerdere conversie (indien deze bestaan) in plaats van de standaardwaarden uit Voorkeuren

en: None of the selected books have saved conversion settings.
nl: Geen van de geselecteerde boeken hebben opgeslagen conversie-instellingen.

en: Bulk convert one book
nl: Bulk conversie van één boek

en: Bulk convert {} books
nl: Bulk conversie van {} boeken

en: Comic input
nl: Comic-invoer

en: input
nl: invoer

en: &Number of colors:
nl: &Aantal kleuren:

en: off
nl: uit

en: Disable &normalize
nl: Schakel &normalisatie uit

en: Keep &aspect ratio
nl: Beeldverhouding bew&aren

en: Disable &sharpening
nl: Uitschakelen &verscherpen

en: Disable &trimming
nl: Uitschakelen &bijsnijden

en: &Wide
nl: &Breed

en: &Landscape
nl: &Liggend

en: &Right to left
nl: &Rechts naar links

en: Don't so&rt
nl: Niet so&rteren

en: De&speckle
nl: Ont&spikkel

en: &Disable comic processing
nl: Stripverwerking &deactiveren

en: &Output format:
nl: Uitv&oerformaat:

en: Disable conversion of images to &black and white
nl: Conversie van af&beeldingen naar zwart-wit uitschakelen

en: Override image &size:
nl: Negeer afbeelding &grootte:

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
nl: Voeg geen links naar &pagina's toe aan Inhoudsopgave van CBC-bestanden

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Debug the conversion process.
nl: Naar fouten in het conversieproces zoeken.

en: Choose debug folder
nl: Kies map voor foutopsporing

en: Invalid debug folder
nl: Ongeldige foutzoekmap

en: Failed to create debug folder
nl: Aanmaken foutzoekmap mislukt

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter detection.
nl: Kies een map om de foutzoekinformatie in te zetten. Als u een map specificeert, zal calibre hier veel foutzoekuitvoer in zetten. Dit kan handig zijn om het conversieproces te begrijpen en correcte waarden te achterhalen voor conversieparameters zoals Inhoudsopgave en hoofdstukdetectie.

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
nl: Het foutopsporingsproces slaat de tussentijdse HTML, die in diverse stadia van het conversieproces wordt aangemaakt, op. Deze HTML-bestanden kunnen soms een goed startpunt zijn voor het handmatig bewerken van een conversie.

en: DOCX input
nl: DOCX invoer

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
nl: Probeer niet automatisch een &omslag te vinden op basis van afbeeldingen in het document

en: Do not add a page break after every &endnote
nl: Voeg geen pagina-einde toe na elke &eindnoot

en: Render &superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
nl: Pas &superscripts en subscripts aan zodat de regelhoogte niet wordt beïnvloed

en: DOCX output
nl: DOCX Uitvoer

en: Paper si&ze:
nl: Papier &formaat:

en: &Custom size:
nl: &Aangepaste omvang:

en: Page &bottom margin
nl: Onder-marge

en: Page &left margin
nl: Linker marge

en: Page &right margin
nl: Rechter marge

en: Page &top margin
nl: Boven-marge

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
nl: Voeg geen &Inhoudsopgave toe als pagina aan het begin van het document

en: Do not insert &cover as image at start of document
nl: Voeg &omslag niet toe als afbeelding bij het begin van het document

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
nl: Hoogte-breedteverhouding van de omslagafbeelding bewaren

en: EPUB output
nl: EPUB-uitvoer

en: EP&UB version:
nl: EP&UB versie:

en: No default &cover
nl: Geen standaard &omslagafbeelding

en: Insert inline &Table of Contents
nl: &In-line Inhoudsopgave invoegen

en: Split files &larger than:
nl: Sp&lits bestanden groter dan:

en: No &SVG cover
nl: Geen &SVG-omslag

en: &Flatten EPUB file structure
nl: Maak EPUB-bestandsstructuur vlak (intern bestands&formaat)

en: &Title for inserted ToC:
nl: &Titel voor de ingevoegde Inhoudsopgave:

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
nl: Zet de ingevoegde Inhoudsopgave aan het &einde van het boek

en: Preserve cover &aspect ratio
nl: Behoud beeldverhouding van de omsl&ag

en: Do not &split on page breaks
nl: Niet &splitsen bij nieuwe pagina

en: Shrink &images larger than:
nl: Verklein &afbeeldingen groter dan:

en: FB2 input
nl: FB2-invoer

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book
nl: Geen Inhoudsopgave invoegen aan he&t begin van het boek

en: FB2 output
nl: FB2-uitvoer

en: &Sectionize:
nl: Opsplit&sen:

en: Font rescaling wizard
nl: Wizard voor lettertypeherschaling

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
nl: <p>Deze wizard helpt u een geschikte lettergrootte kiezen voor uw behoeften. Voer gewoon de basislettergrootte van het invoerdocument in en dan een invoerlettertypegrootte. De wizard geeft aan naar welke lettergrootte het wordt toegewezen, door het lettertype herschaal algoritme. U kunt het algoritme aanpassen door de uitvoer basislettergrootte en de lettertype sleutel onder aan te passen. Wanneer u waarden vindt die geschikt zijn voor u, klikt u op OK.</p>
    <p>Standaard, als de uitvoer basislettergrootte van de nul is en/of geen sleutel voor de tekengrootte is opgegeven, gebruikt calibre de waarden uit het huidige Uitvoerprofiel.</p>
    <p>Bekijk de <a href="%s"> Gebruikershandleiding </a>voor een uitleg over hoe lettertype herschaling werkt.</p>

en: &Output document
nl: Uitvoerd&ocument

en: &Base font size:
nl: &Basis lettergrootte:

en: Font size &key:
nl: &Sleutel voor lettergrootte:

en: Use &default values
nl: Gebruik standaar&dwaarden

en: &Input document
nl: &Invoerdocument

en: &Font size:
nl: &Lettergrootte:

en:  will map to size:
nl:  wordt omgezet in grootte:

en: Heuristic
    processing
nl: Heuristische
    verwerking

en: Modify the document text and structure using common patterns.
nl: Verander tekst en structuur van het document aan de hand van veelvoorkomende patronen.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
nl: <b>Heuristische verwerking</b> betekend dat calibre uw boek zal doorzoeken op veelvoorkomende patronen en deze repareren. Zoals de neem aangeeft, omvat dit giswerk, wat inhoudt dat het de omzetting kan verslechteren, als calibre verkeert kiest. Daarom is het standaard uitgeschakeld. Vaak, als een omzetting niet voltooid zoals verwacht, kan heuristische verwerking aanzetten, het resultaat verbeteren. Lees meer over de diverse heuristische verwerkingsopties in de <a href="%s">handleiding</a>.

en: Enable &heuristic processing
nl: Gebruik &heuristische verwerking

en: Heuristic processing
nl: Heuristische verwerking

en: Unwrap lines
nl: Verwijderen harde regeleinden

en: Line &un-wrap factor:
nl: Lijn & un-wrap factor:

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
nl: Detecteer en formatteer ongeformatteerde titels van (sub)hoofdstukken

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
nl: Hernummer opeenvolgende <h1>- en <h2>-labels om splitsing te voorkomen

en: Delete blank lines between paragraphs
nl: Verwijder blanco regels tussen alinea's

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
nl: Zorg ervoor dat regeleinden tussen scenes er overal hetzelfde uitzien

en: Replace soft scene &breaks:
nl: Zachte regeleinden &vervangen:

en: Remove unnecessary hyphens
nl: Verwijder overbodige liggende streepjes

en: Italicize common words and patterns
nl: Veel voorkomende woorden en patronen cursiveren

en: Replace entity indents with CSS indents
nl: Inspringen vervangen door CSS-inspringen

en: HTMLZ output
nl: HTMLZ-uitvoer

en: How to handle &CSS
nl: Hoe &CSS te behandelen

en: How to handle class &based CSS
nl: Hoe om te gaan met class &based CSS

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
nl: Gebruik boek&titel als de bestandsnaam voor HTML-bestanden in de interne structuur van het archief

en: Control the look and feel of the output.
nl: Controleer uitstraling en gevoel van de uitvoer.

en: Original
nl: Origineel

en: Left align
nl: Links uitlijnen

en: Justify text
nl: Tekst uitvullen

en: Base font si&ze:
nl: Basis letter&grootte:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
nl: Wizard die u helpt een geschikte lettergrootte te kiezen

en: Minim&um line height:
nl: Minima&le regelhoogte:

en: L&ine height:
nl: R&egelhoogte:

en: Embed font fami&ly:
nl: Voeg l&ettertype familie in:

en: &Embed all fonts in document
nl: &Alle lettertypes insluiten in document

en: E&xpand CSS
nl: Uitbr&eiden van CSS

en: Keep &ligatures
nl: &Ligaturen behouden

en: &Disable font size rescaling
nl: &Deactiveer lettergrootteherschaling

en: &Fonts
nl: &Lettertypes

en: Text &justification:
nl: Tekst &uitlijning:

en: &Unsmarten punctuation
nl: Slimme interpunctie &uitschakelen

en: &Transliterate Unicode characters to ASCII
nl: Zet Unicode&tekens naar ASCII om

en: I&nput character encoding:
nl: Tekencodering van &invoer:

en: I&ndent size:
nl: Omvang i&nspringen:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
nl: <p>Wanneer calibre lege ruimte tussen alinea's verwijdert, worden alinea's automatisch ingesprongen, om ervoor te zorgen dat deze makkelijk herkenbaar zijn. Deze optie stelt de mate van inspringen in.

en: No change
nl: Geen wijzigingen

en: &Line size:
nl: Rege&l grootte:

en: Remove &spacing between paragraphs
nl: Verwijder witruimte&s tussen alinea's

en: Insert &blank line between paragraphs
nl: &Blanco regel tussen paragrafen toevoegen

en: &Linearize tables
nl: Tabellen naar rege&ls omzetten

en: &Layout
nl: &Opmaak

en: Filter style information
nl: Filter stijl informatie

en: Select what style information you want completely removed:
nl: Selecteer welke stijl informatie u geheel wilt verwijderen:

en: Removes the font-family CSS property
nl: Verwijderd de lettertype-familie CSS eigenschappen

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
nl: Verwijdert de CSS eigenschappen van de marges. NB: pagina marges worden door deze setting niet gewijzigd.

en: &Margins
nl: &Marges

en: Removes the padding CSS properties
nl: Verwijdert de padding (opvulling) CSS eigenschappen

en: &Padding
nl: &Padding (opvulling)

en: Convert floating images/text into static images/text
nl: Verander drijvende afbeeldingen/tekst naar statische afbeeldingen/tekst

en: F&loats
nl: &Drijft

en: Removes foreground and background colors
nl: Verwijdert voor- en achtergrond kleuren

en: &Colors
nl: &Kleuren

en: Other CSS Propert&ies:
nl: Andere CSS e&igenschappen:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
nl: Te verwijderen CSS eigenschappen, gescheiden door komma's. Bij voorbeeld: display, color, font-family

en: &Transform styles
nl: &Transformeer stijlen

en: Transform &HTML
nl: Transformeer &HTML

en: LRF output
nl: LRF-uitvoer

en: Enable &auto-rotation of wide images
nl: Inschakelen &automatisch draaien van brede afbeeldingen

en: Render &tables as images
nl: &Tabellen als afbeelding weergeven

en: Add &header
nl: &Header toevoegen

en: Header &format:
nl: &Opmaak voor header:

en: &Embed fonts
nl: Voeg l&ettertypes toe

en: &Serif font family:
nl: Lettertypes uit de &Serif-familie:

en: S&ans-serif font family:
nl: Lettertypes uit de S&ans-serif-familie:

en: &Monospace font family:
nl: &Monospace lettertype familie:

en: Header &separation:
nl: &Scheiding voor header:

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
nl: Vergrotingsfactor voor tekst in weergegeven tabellen:

en: &Wordspace:
nl: &Woordruimte:

en: Minimum para. &indent:
nl: Minimale &insprong alinea:

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
nl: Stel de metadata in. Het uitvoerbestand zal zoveel mogelijk metadata bevatten.

en: This book has no cover
nl: Dit boek heeft geen omslag

en: Choose cover for
nl: Kies omslag voor

en: Cannot read
nl: Kan niet lezen

en: You do not have permission to read the file:
nl: U heeft onvoldoende rechten om het bestand te lezen:

en: Error reading file
nl: Fout bij het lezen van bestand

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
nl: <p>Er is een fout opgetreden bij het lezen van bestand: <br /><b>

en:  is not a valid picture
nl:  is geen geldige afbeelding

en: Book cover
nl: Boekomslag

en: Change &cover image:
nl: Verander &omslagafbeelding:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
nl: Zoek een afbeelding als omslag voor dit boek.

en: Use cover from &source file
nl: Gebruik omslag uit &bronbestand

en: &Title:
nl: &Titel:

en: Change the title of this book
nl: Verander de titel van dit boek

en: &Author(s):
nl: &Auteur(s):

en: Author so&rt:
nl: Auteur so&rtering:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
nl: Verander de auteur(s) van dit boek. Meerdere auteurs moeten met een komma van elkaar gescheiden worden

en: &Publisher:
nl: &Uitgever:

en: Ta&gs:
nl: &Labels:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
nl: Labels bepalen de categorie van het boek. Dit kan nuttig zijn tijdens het zoeken. <br><br>Ze kunnen woorden of zinsdelen bevatten, gescheiden door komma's.

en: &Series:
nl: Reek&s:

en: List of known series. You can add new series.
nl: Lijst van bekende series. U kunt nieuwe series toevoegen.

en: Book
nl: Boek

en: MOBI output
nl: MOBI-uitvoer

en: Ignore &margins
nl: Negeer &marges

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
nl: Niet alle afbeeldingen omzetten naar JPEG (kan problemen opleveren in oudere viewers).

en: Kindle options
nl: Opties voor Kindle

en: MOBI file &type:
nl: MOBI bestands&type:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
nl: <b>WAARSCHUWING:</b> Diverse Kindle toestellen hebben problemen met het weergeven van de nieuwe of beide MOBI bestandstypes. Als u het nieuwe formaat wilt gebruiken op uw toestel, converteer het dan naar AZW3 in plaats van MOBI.

en: Personal Doc tag:
nl: Label voor persoonlijk document:

en: Default profile
nl: Standaard profiel

en: unlimited
nl: onbeperkt

en: Screen size: %s
nl: Scherm formaat: %s

en: Page setup
nl: Pagina opmaak

en: &Output profile:
nl: Uitvoerpr&ofiel:

en: Profile description
nl: Omschrijving profiel

en: &Input profile:
nl: &Invoerprofiel:

en: Margins
nl: Marges

en: &Left:
nl: &Links:

en: Unchanged
nl: Ongewijzigd

en: &Top:
nl: Bovenkan&t:

en: &Right:
nl: &Rechts:

en: &Bottom:
nl: &Beneden:

en: PDB output
nl: PDB-uitvoer

en: &Format:
nl: &Formaat:

en: Output &encoding:
nl: Uitvoer &codering:

en: &Inline TOC
nl: &Inline Inhoudsopgave

en: PDF input
nl: PDF-invoer

en: Remove headers at &top of page by:
nl: Verwijder hoofdingen aan de &top van de pagina door:

en: Regular expression to remove &header at top of page:
nl: Geijkte uitdrukking om de &header bovenaan de pagina te verwijderen:

en: No &images
nl: Geen &images

en: Regular expression to remove &footer at bottom of page:
nl: Geijkte uitdrukking om de &footer onderaan de pagina te verwijderen:

en: Remove footers at &bottom of page by:
nl: Verwijder voetregels aan de &bottom van de pagina door:

en: Line &un-wrapping factor:
nl: Lijn &uitpak factor:

en: PDF output
nl: PDF-uitvoer

en: Use page margins from the &document being converted
nl: Gebruik paginamarges van het &document dat wordt geconverteerd

en: &Use the paper size set in output profile
nl: &Use het papier formaat als gezet in uitvoerprofiel

en: &Paper size:
nl: &Paper formaat:

en: &Unit:
nl: &Eenheid:

en: Preserve &aspect ratio of cover
nl: &Beeldverhouding omslag behouden

en: Add page &numbers to the bottom of every page
nl: Voeg pagina &nummers toe aan de onderkant van iedere pagina

en: Add a printable &Table of Contents at the end
nl: Voeg een afdrukbare &Inhoudsopgave toe aan het einde

en: &Title for ToC:
nl: &Titel voor Inhoudsopgave:

en: &Monospace family:
nl: Niet-proportionele familie (&Monospace):

en: S&tandard font:
nl: S&tandaardlettertype:

en: Default font si&ze:
nl: Standaard letter&grootte:

en: Monospace &font size:
nl: &Lettergrootte niet-proportionele letters:

en: Page &number map:
nl: Pagina &nummer map:

en: Page  margins
nl: Pagina marges

en: Page headers and footers
nl: Pagina kop- en voetteksten

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
nl: U kunt kop- en voetteksten invoegen op iedere pagina van het aangemaakte PDF bestand door gebruik te maken van kop- en voettekst sjablonen. Voor voorbeelden, zie de <a href="%s">documentatie</a>.

en: &Header template:
nl: &Koptekst sjabloon:

en: &Footer template:
nl: &Voettekst sjabloon:

en: &Break long words at the end of lines
nl: &Breek lange woorden aan het einde van regels

en: Odd/even &offset:
nl: Oneven/even &offset:

en: Discard book &cover
nl: Negeer boek &cover

en: PMLZ output
nl: PMLZ-uitvoer

en: Do not &reduce image size and depth
nl: Niet &verkleinen afbeeldingsgrootte en diepte

en: RB output
nl: RB-uitvoer

en: No formats available
nl: Geen formaten beschikbaar

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
nl: Kan geen regexp maken met de Regexmaker zonder boek.

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
nl: Kon het bestand niet openen, heeft u het geopend in een ander programma?

en: Failed to generate markup for testing. Click "Show details" to learn more.
nl: Markup voor test kon niet worden gegenereerd. Klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Failed to generate preview
nl: Voorbeeld genereren mislukt

en: Open book
nl: Open boek

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
nl: Klik op de knop "Openen" hieronder om een ​​e-boek te openen om te testen.

en: Regex builder
nl: Regex-bouwer

en: Regex:
nl: Regexp:

en: &Test
nl: &Testen

en: Occurrences:
nl: Gevonden plaatsen:

en: Goto:
nl: Ga naar:

en: &Previous
nl: &Vorige

en: &Next
nl: Volge&nde

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: RTF input
nl: RTF-invoer

en: Ignore &WMF images in the RTF file
nl: Negeer &WMF afbeeldingen in het RTF-bestand

en: Search &
    replace
nl: Zoek en
    vervang

en: &Search regular expression:
nl: &Zoek reguliere expressie:

en: Replacement text
nl: Vervangende tekst

en: Search regular expression
nl: Zoek naar reguliere expressie

en: Load calibre search-replace definitions file
nl: Laad het calibre zoek-vervang definities-bestand

en: calibre search-replace definitions file
nl: calibre zoek-vervang definities bestand

en: Failed to read
nl: Lezen mislukt

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
nl: Laden van patronen uit %s mislukt, klik op "Details weergeven" voor meer informatie.

en: Save calibre search-replace definitions file
nl: Bewaar calibre zoek-vervang definities bestand

en: Unused search & replace definition
nl: Ongebruikte zoeken & vervangen definitie

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
nl: De definitie van zoeken / vervangen die wordt bewerkt, is niet toegevoegd aan de lijst met definities. Wenst u door te gaan met de conversie (de definitie zal niet worden gebruikt)?

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige regexp

en: Invalid regular expression: %s
nl: Ongeldige regexp: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
nl: De lijst van zoek-en-vervang-definities die worden gebruikt bij deze conversie.

en: Edit search/replace definition
nl: Bewerk zoeken/vervangen definitie

en: &Replacement text:
nl: &Vervangende tekst:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
nl: Huidige expressie toevoegen aan lijst van expressies die worden gebruikt

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: Edit the currently selected expression
nl: Geselecteerde expressie bewerken

en: &Change
nl: &Wijzigen

en: Remove the currently selected expression
nl: Geselecteerde expessie verwijderen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Load a list of expressions from a previously saved file
nl: Expressielijst laden uit opgeslagen bestand

en: &Load
nl: &laden

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
nl: Bewaar de lijst met uitdrukkingen om deze later makkelijk te kunnen gebruiken

en: &Save
nl: Op&slaan

en: Move expression up.
nl: Uitdrukking omhoog verplaatsen.

en: Move expression down.
nl: Uitdrukking omlaag verplaatsen.

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
nl: <p>Zoek en vervang maakt gebruik van <i>reguliere expressies</i>. Zie de <a href="%s">reguliere expressies handleiding</a> voor uitleg om te starten met reguliere expressies. Klikken op de wizard knop hieronder zal u helpen met het testen van uw reguliere expressie op basis van het huidige invoer document. Als u tevreden bent over de expressie, klik de toevoegen knop om het toe te voegen aan de lijst van uitdrukkingen.

en: Restore &defaults
nl: Stan&daardwaarden terugzetten

en: &Input format:
nl: &Invoerformaat:

en: Use &saved conversion settings for individual books
nl: Gebruik opge&slagen conversie-instellingen voor individuele boeken

en: Convert
nl: Converteren

en: SNB output
nl: SNB-uitvoer

en: Hide &chapter name
nl: Verberg &hoofdstuk naam

en: Don't indent the &first line for each paragraph
nl: Laat de &eerste regel voor elke alinea niet inspringen

en: Insert &empty line between paragraphs
nl: Invoegen &leegmaken lijn tussen alinea's

en: Optimize for full-&screen mode
nl: Optimaliseer voor full-&screen modus

en: Structure
    detection
nl: Structuur
    opsporing

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
nl: Verfijn de detectie van hoofdstukkopteksten en andere documentstructuur.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
nl: Detecteer &hoofdstukken op (XPath-expressie):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
nl: Plaats &pagina pauzes voor (XPath-expressie):

en: Start &reading at (XPath expression):
nl: Start &Lezen bij (XPath-expressie)

en: Invalid XPath
nl: Ongeldig XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
nl: De XPath-uitdrukking %s is ongeldig.

en: Chapter &mark:
nl: &Markering hoofdstuk:

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & replace options. Click the Search & replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
nl: De opties voor het verwijderen van koptekst en voettekst zijn vervangen door de opties Zoeken en vervangen. Klik op de categorie Zoeken & vervangen in de balk aan de linkerkant om deze opties te gebruiken. Laat het vervangveld leeg en voer de regexps voor koptekst / voettekst in het zoekveld in.

en: Insert &metadata as page at start of book
nl: Voeg &metadata toe als eerste pagina in het boek

en: Remove &fake margins
nl: Verwijder &valse marges

en: Remove first &image
nl: Verwijder eerste afbeeld&ing

en: Add &alt text to images
nl: Voeg &alt tekst toe aan afbeeldingen

en: Table of
    Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
nl: Instellingen voor de aanmaak/conversie van de Inhoudsopgave.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &1 Inhoudsopgave (XPath uitdrukking):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &2 Inhoudsopgave (XPath uitdrukking):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &3 Inhoudsopgave (XPath uitdrukking):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
nl: Gebruik van automatisch aangemaakte Inhoudsopgave &forceren

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
nl: Geen ge&detecteerde hoofdstukken toevoegen aan de Inhoudsopgave

en: Number of &links to add to Table of Contents:
nl: Aantal &links toe te voegen aan de Inhoudsopgave:

en: TOC &filter:
nl: Inhoudsopgave &filter:

en: Chapter &threshold:
nl: Drempel aan&tal hoofdstukken:

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
nl: &Dubbele koppelingen toestaan bij het aanmaken van de Inhoudsopgave

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
nl: <a href="%s">Hulp bij gebruik van deze opties om een Inhoudsopgave te genereren</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
nl: Deze optie laat calibre een pop-up tonen met het "Inhoudsopgave Bewerken"
    gereedschap dat u toelaat de Inhoudsopgave handmatig te bewerken, om fouten
    te repareren ontstaan door de automatische generatie.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
nl: Inhoudsopgave &handmatige bijschaven nadat omzetting klaar is

en: TXT input
nl: TXT-invoer

en: Structure
nl: Structuur

en: &Paragraph style:
nl: &Alineastijl:

en: &Formatting style:
nl: &Opmaakstijl:

en: Common
nl: Algemeen

en: Preserve &spaces
nl: Behoud &spaties

en: Remove &indents at the beginning of lines
nl: Verwijder &inspringingen aan het begin van regels

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
nl: <p>Markdown is een eenvoudige opmaaktaal voor tekstbestanden die geavanceerde opmaak mogelijk maakt. Bezoek <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a> voor meer informatie.

en: You can optionally enable various extensions to the base Markdown syntax, below.
nl: U kunt hieronder optioneel verschillende extensies inschakelen voor de basis Markdown syntaxis.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
nl: Meer informatie over <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown-extensies</a>

en: TXT output
nl: TXT-uitvoer

en: General
nl: Algemeen

en: &Line ending style:
nl: Stijl rege&leinde:

en: &Formatting:
nl: &Opmaak:

en: Plain
nl: Vlak

en: &Maximum line length:
nl: &Maximale regellengte:

en: Force maximum line &length
nl: Forceer maximale regel &lengte

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
nl: Verwijder links (<a>-labels) niet voor verwerking

en: Do not remove image &references before processing
nl: Geen &verwijzingen naar afbeeldingen verwijderen voorafgaand aan verwerking

en: Keep text &color, when possible
nl: Tekst &kleur behouden, indien mogelijk

en: TXTZ output
nl: TXTZ-uitvoer

en: Use a wizard to generate the XPath expression
nl: Gebruik een wizard voor de XPath uitdrukking

en: Match HTML &tags with tag name:
nl: Match HTML-&labels met labelnaam:

en: Having the &attribute:
nl: Heeft p&arameter:

en: With &value:
nl: Be&vat waarde:

en: (A regular expression)
nl: (Een regexp)

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="%s">XPath Tutorial</a>.
nl: <p>Om bijvoorbeeld alle h2-labels die class=‘chapter’ hebben vinden stelt u bij label <i>h2</i> in, bij attribuut <i>class</i> en bij waarde <i>chapter</i>.</p><p>Als u attribuut leeg laat zullen alle attributen getoond worden, als u waarde leeg laat zullen alle waardes getoond worden. Als u * bij label instelt zal elk label getoond worden.</p><p>Om meer over XPath te leren kunt u de <a href="%s">XPath handleiding</a> doorlezen (Engelstalig).

en: Browse by covers
nl: Zoek op omslagafbeelding

en: Choose color
nl: Kies een kleur

en: &Name:
nl: &Naam:

en: Color &1:
nl: Kleur &1:

en: Color &2:
nl: Kleur &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
nl: Contrastkleur &1 (voornamelijk voor tekst):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
nl: Contrastkleur &2 (voornamelijk voor tekst):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
nl: De kleurenschemanaam "%s" is ongeldig. Deze moet beginnen met een # en minstens twee karakters lang zijn.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
nl: Een kleurenschema met de naam "%s" bestaat al.

en: When generating covers, a color scheme for the cover is chosen at random from the color schemes below. You can prevent an individual scheme from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected color scheme.
nl: Bij het aanmaken van omslagen wordt willekeurig een van de kleurenschema's hieronder gebruikt voor de omslag. U kan een individueel schema weerhouden van geselecteerd te worden door het te ontvinken. De voorbeeldweergave rechts toont het huidig geselecteerde kleurenschema.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
nl: Kies een kleurenschema om te gebruiken voor deze aangemaakte omslag.

en: In normal cover generation, the color scheme is chosen at random from the list of color schemes below. You can prevent an individual color scheme from being chosen by unchecking it here.
nl: Normaal wordt bij het aanmaken van omslagen willekeurig een van de kleurenschema's hieronder gebruikt. U kan vermijden dat een individueel schema geselecteerd wordt door het hier uit te vinken.

en: &New color scheme
nl: &Nieuw kleurenschema

en: &Edit color scheme
nl: Kleurenschema b&ewerken

en: &Remove color scheme
nl: Kleurenschema ve&rwijderen

en: &Styles
nl: &Stijlen

en: When generating covers, a style for the cover is chosen at random from the styles below. You can prevent an individual style from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected style.
nl: Bij het aanmaken van omslagen wordt willekeurig een van de stijlen hieronder gebruikt voor de omslag. U kan een individueele stijl weerhouden van geselecteerd te worden door het te ontvinken. De voorbeeldweergave rechts toont de huidig geselecteerde stijl.

en: Choose a style to be used for this generated cover.
nl: Kies een te gebruiken stijl voor de aan te maken omslag.

en: In normal cover generation, the style is chosen at random from the list of styles below. You can prevent an individual style from being chosen by unchecking it here.
nl: Normaal wordt bij het aanmaken van omslagen willekeurig een van de stijlen hieronder gebruikt. U kan vermijden dat een individuele stijl geselecteerd wordt door het hier uit te vinken.

en: &Fonts and sizes
nl: &Lettertype en Grootte

en: &Title font family:
nl: &Titel lettertype familie:

en: &Title font size:
nl: &Titel lettertype formaat:

en: &Subtitle font family:
nl: &Subtitel lettertype familie:

en: &Subtitle font size:
nl: &Subtitel lettertype formaat:

en: &Footer font family:
nl: &Voettekst lettertype familie:

en: &Footer font size:
nl: &Voettekst lettertype formaat:

en: Cover &width:
nl: Omslag &breedte:

en: Cover &height:
nl: Omslag &hoogte:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
nl: Let op: Het voorbeeld aan de zijkant heeft vaste verhoudingen, dus de coverbreedte hierboven aanpassen zal geen effect hebben. Indien u de hoogte aanpast, moet u ook de breedte aanpassen omdat die gebruikt zal worden voor de feitelijke cover creatie.

en: &Text
nl: &Tekst

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
nl: De tekst op de gegenereerde omslag is afkomstig van de metadata van het boek. Dit wordt gedaan op basis van sjablonen. U kan de <b>, <i> en <br> labels in de sjablonen gebruiken voor respectievelijk vet, schuin en nieuwe lijn. Het standaard sjabloon gebruikt de titel, serie en auteur. U kan dit wijzigen in welke metadata u maar wilt.

en: Change the &title template
nl: Verander het &titelsjabloon

en: The title template
nl: Het titelsjabloon

en: Change the &sub-title template
nl: Verander het ondertitel&sjabloon

en: The sub-title template
nl: Het ondertitelsjabloon

en: Change the &footer template
nl: Wijzig de &voettekst sjabloon

en: The footer template
nl: Het voettekst sjabloon

en: My Color Scheme
nl: Mijn kleurenschema

en: Cannot edit
nl: Niet te bewerken

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
nl: Kan geen ingebouwd kleurenschema aanpassen. Creëer in de plaats een nieuw.

en: Cannot remove
nl: Kan niet verwijderen

en: Cannot remove a builtin color scheme.
nl: Kan ingebouwde kleurschema niet verwijderen.

en: A sample book
nl: Een voorbeeldboek

en: Author One
nl: Auteur een

en: Author Two
nl: Auteur twee

en: A series of samples
nl: Een serie voorbeelden

en: Tag One
nl: Label een

en: Tag Two
nl: Label twee

en: Some publisher
nl: Een uitgever

en: Cover generation settings
nl: Omslag creatie instellingen

en: Save these settings as the &defaults for future use
nl: Sla deze instellingen op als &standaard voor later gebruik

en: Save the current cover generation settings for later re-use
nl: De huidige omslag genereren instellingen opslaan voor later hergebruik

en: Load previously saved cover generation settings
nl: Vroeger bewaarde omslag genereren instellingen laden

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
nl: Sla de huidige instellingen op als de instellingen die altijd gebruikt moeten worden in plaats van alleen nu. Onthoudt dat voor stijlen en kleuren de feitelijke stijl of kleur lukraak gekozen wordt uit de lijst van geselecteerde stijlen en kleuren.

en: My cover style
nl: Mijn omslag stijl

en: Name for these settings
nl: Naam voor deze instellingen

en: Theme name:
nl: Thema naam:

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
nl: Creëer de regel hieronder, de regel kan gebruikt worden om stijlen te transformeren

en: If the &property:
nl: Als de &eigenschap:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
nl: De naam van een CSS-eigenschap, bijvoorbeeld: font-size
    Gebruik geen verkorte eigenschappen, deze zullen niet werken
    Gebruik bijvoorbeeld margin-top, geen margin.

en: The CSS property value
nl: De CSS eigenschap waarde

en: Either a CSS length, such as 10pt or a unit less number. If a unit less number is used it will be compared with the CSS value using whatever unit the value has. Note that comparison automatically converts units, except for relative units like percentage or em, for which comparison fails if the units are different.
nl: Ofwel een CSS lengte, zoals 10pt of een eenheid zonder getal. Bij gebruik van een eenheid zonder getal, wordt deze vergeleken met de CSS waarde met de eenheid die de waarde heeft. Merk op dat vergelijking automatisch eenheden converteert, behalve relatieve eenheden zoals percentage of em, waarvoor vergelijking mislukt als de eenheden verschillend zijn.

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
nl: CSS eigenschappen om aan de rgel toe te voegen die de passende opmaak bevatten. U kunt meer dan een eigenschap specificeren gescheiden door puntkomma, bijvoorbeeld: color:red; font-weight: bold

en: A number
nl: Een getal

en: Edit rule
nl: Bewerk regel

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
nl: Als de eigenschap <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
nl: Als de regel niet geldig is, verwijder hem dan

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
nl: U kunt hier regels opgeven om stijlen te wijzigen. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan.

en: Test style transform rules
nl: Test stijl transformeer regels

en: Enter a CSS stylesheet below and click the "Test" button
nl: Voer een CSS stijlblad in onder en klik op de "Test" knop

en: Resulting stylesheet
nl: Resulterend stijlbestand

en: Edit style transform rules
nl: Wijzig stijl transformeer regels

en: E&xport
nl: E&xporteren

en: Export these rules to a file
nl: Exporteer deze regels naar een bestand

en: &Import
nl: &Importeren

en: Import previously exported rules
nl: Importeer eerder geëxporeerde regels

en: &Test rules
nl: &Test regels

en: Save this ruleset for later re-use
nl: Sla deze regel set op voor later hergebruik

en: Load a previously saved ruleset
nl: Een eerder opgeslagen regel set ophalen

en: No rules
nl: Geen regels

en: There are no rules to export
nl: Er zijn geen regels om te exporteren

en: Choose file for exported rules
nl: Kies een bestand voor de geëxporeerde regels

en: Choose file to import rules from
nl: Kies een bestand om regels uit te importeren

en: Clear {0}
nl: Wis {0}

en: Values changed
nl: Waardes veranderd

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
nl: U heeft de waarden veranderd. Om deze bewerker te gebruiken, moet u deze wijzigingen annuleren of toepassen. Wijzigingen toepassen?

en: Set {} to yes
nl: Stel {} in op ja

en: Set {} to no
nl: Stel {} in op nee

en: Clear {}
nl: Wis {}

en: Undefined
nl: Niet gedefiniëerd

en: Today
nl: Vandaag

en: Exact time: {}
nl: Exacte tijd: {}

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
nl: Nummerveld ‘{0}’ bevat een ongeldige waarde, die door de standaardwaarde vervangen zal worden

en: Set {0} to No
nl: Stel {0} in op Nee

en: Set {0} to Yes
nl: Stel {0} in op Ja

en: Open Item editor
nl: Itembewerker openen

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Clear series
nl: Wis series

en: Automatically number books
nl: Boeken automatisch nummeren

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1. If checked, selected books will be automatically numbered, in the order you selected them. So if you selected Book A and then Book B, Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
nl: Als dit niet is aangevinkt, wordt het serienummer voor de boeken ingesteld op 1. Indien aangevinkt, worden geselecteerde boeken automatisch genummerd, in de volgorde waarin u ze hebt geselecteerd. Dus als u Boek A en vervolgens Boek B hebt geselecteerd, heeft Boek A serienummer 1 en Boek B-serie nummer 2.

en: Force numbers to start with
nl: Laat de nummering beginnen met

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering from the value in the box
nl: Series worden normaal hernummerd vanaf het hoogste nummer in de database voor die serie . Als u dit selectievakje inschakelt, wordt het calibre duidelijk dat het nummer moet beginnen met de waarde in het vak

en: The amount by which to increment the series number for successive books. Only applicable when using force series numbers.
nl: De hoeveelheid waarmee het serienummer voor opeenvolgende boeken moet worden verhoogd. Alleen van toepassing bij gebruikmakend van serie nummers.

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
nl: Nummerveld ‘{0}’ bevat ongeldige waarden die niet in de lijst worden opgenomen

en: Remove all tags
nl: Verwijder alle labels

en: tags to remove
nl: te verwijderen labels

en: You have entered values. In order to use this editor you must first discard them. Discard the values?
nl: U hebt waarden ingevoerd. Als u deze bewerker wilt gebruiken, moet u deze eerst verwijderen. Gooi de waarden weg?

en: No details available.
nl: Geen details beschikbaar.

en: Device no longer connected.
nl: Toestel niet meer verbonden.

en: Get device information
nl: Lees toestelinformatie

en: Set library information
nl: Bibliotheek informatie instellen

en: Get list of books on device
nl: Lees boekenlijst van toestel

en: Prepare files for transfer from device
nl: Bereidt bestanden voor voor het verplaatsen vanaf het toestel

en: Get annotations from device
nl: Haal annotaties van toestel

en: Send metadata to device
nl: Verstuur metagegevens naar apparaat

en: Send collections to device
nl: Stuur collecties naar toestel

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
nl[0]: Upload één boek naar het toestel
nl[1]: Upload {} boeken naar het toestel

en: Delete books from device
nl: Verwijder boeken van toestel

en: Download books from device
nl: Download boeken van toestel

en: View book on device
nl: Bekijk boek op toestel

en: Set default send to device action
nl: Stel standaard ‘stuur naar toestel’-actie in

en: Send to main memory
nl: Naar hoofdgeheugen sturen

en: Send to storage card A
nl: Naar geheugenkaart A sturen

en: Send to storage card B
nl: Naar geheugenkaart B sturen

en: Send specific format to
nl: Stuur specifiek formaat naar

en: Send and delete from library
nl: Verstuur en verwijder uit de bibliotheek

en: Eject device
nl: Toestel ontkoppelen

en: Error
nl: Fout

en: Error communicating with device
nl: Fout bij communicatie met toestel

en: Manage the %s?
nl: Beheer de %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
nl: <b>%s</b> herkend. Wilt u dat calibre dit toestel beheert?

en: No suitable formats
nl: Geen geschikte formaten

en: Running jobs
nl: Actieve taken

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
nl: Kan toestel niet configureren terwijl er acties op het toestel worden uitgevoerd.

en: Configure %s
nl: %s instellen

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
nl: Herstart calibre om de wijzigingen naar %s uit te voeren.

en: Error talking to device
nl: Fout bij communicatie met toestel

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
nl: Er was een tijdelijke fout bij het praten met het toestel. Ontkoppel het toestel en sluit opnieuw aan of herstart.

en: Device:
nl: Toestel:

en:  detected.
nl:  gedetecteerd.

en: No books
nl: Geen boeken

en: selected to send
nl: geselecteerd om te versturen

en: No device
nl: Geen toestel

en: No device connected
nl: Geen toestel verbonden

en: %(num)i of %(total)i books
nl: %(num)i van %(total)i boeken

en: 0 of %i books
nl: 0 van %i boeken

en: Choose format to send to device
nl: Kies formaat om naar toestel te versturen

en: Cannot send: No device is connected
nl: Kan niet versturen: geen toestel aangesloten

en: No card
nl: Geen kaart aanwezig

en: Cannot send: Device has no storage card
nl: Kan niet versturen: Toestel heeft geen opslagkaart

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
nl: De volgende boeken automatisch converteren voor ze naar het toestel verstuurd worden?

en: Sending catalogs to device.
nl: Catalogus wordt naar het toestel verzonden.

en: Sending news to device.
nl: Nieuws wordt naar het toestel verzonden.

en: Sending books to device.
nl: Boeken worden naar het toestel verzonden.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
nl: De volgende boeken kunnen niet naar het toestel geupload worden, aangezien er geen geschikte bestandsformaten gevonden kunnen worden. Converteer boek(en) eerst naar een formaat dat door uw toestel wordt ondersteund.

en: No space on device
nl: Geen schijfruimte op het toestel

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
nl: <p>Kan boeken niet uploaden naar het toestel. Er is geen schijfruimte beschikbaar

en: Incorrect destination
nl: Foute bestemming

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
nl: Analiseer boeken op het toestel: %d%% voltooid

en: Book format sync problem
nl: Boekformaat synchronisatie probleem

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
nl: Er zijn boekformaten in uw bibliotheek die niet gesynched kunnen worden omdat ze een datum in de toekomst hebben

en: Device
nl: Toestel

en: Unknown formats
nl: Onbekende formaten

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
nl: U heeft de <b>{0}</b> formaten ingesteld voor uw {1}. Mogelijk ondersteunt {1} deze formaten niet en zullen ze niet werken als u ze naar uw {1} stuurt. Bent u zeker?

en: The template %s is invalid:
nl: Sjabloon %s is ongeldig:

en: Select available formats and their order for this device
nl: Selecteer beschikbare formaten en hun ranglijst voor dit toestel

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
nl: Indien aangevinkt worden boeken in submappen geplaatst op basis van metadata op het toestel, anders worden alles in de hoofdmap geplaatst.

en: Use sub-folders
nl: Gebruik submappen

en: Use author sort for author
nl: Gebruik sorteerauteur als auteur

en: Save &template:
nl: He&t sjabloon opslaan:

en: No formats selected
nl: Geen formaten geselecteerd

en: You must choose at least one format to send to the device
nl: U moet minimaal 1 formaat kiezen om naar het toestel te sturen

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
nl: <b>&Sjabloon opslaan</b> om de bestandsnaam en locatie in te
            stellen voor bestanden die zijn verzonden naar het toestel:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
nl: Een <b>lijst van &mappen</b>op het toestel om
            e-boeken naar te verzenden. De eerste die bestaat, wordt gebruikt:

en: Browse for a folder on the device
nl: Blader voor een map op het toestel

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
nl: Selecteer de toestellen om te <b>negeren</b>. calibre <b>zal geen</b>
                verbinding maken met een toestel dat hier is aangevinkt.

en: Send the %s format to the folder:
nl: Stuur het %s formaat naar de map:

en: Folder on the device
nl: Map op het toestel

en: &Remove rule
nl: &Verwijder regel

en: Format specific sending
nl: Specifiek formaat sturen

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
nl: U kunt regels maken die bepalen waar e-boeken van een specifiek
    formaat worden verzonden naar op het toestel. Deze zullen voorrang hebben boven
    de mappen die hierboven zijn opgegeven.

en: Add a &new rule
nl: Voeg een &nieuwe regel toe

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
nl: Het <b>%s</b> toestel heeft geen serienummer, het kan niet worden geconfigureerd

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
nl: <b>Geen MTP toestel verbonden.</b><p>U kunt de instellingen voor de "MTP toestellen plugin" alleen wijzigen als het toestel is verbonden.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
nl: Als u een eerder genegeerd MTP toestel weer wilt gebruiken, gebruik de "Genegeerde toestellen" tab.

en: Choose the formats to send to the %s
nl: Kies de formaten om te sturen naar de %s

en: &Ignore the %s in calibre
nl: &Negeer de %s in calibre

en: Change scanned &folders
nl: Wijzig doorzochte &mappen

en: Show device information
nl: Toon toestel informatie

en: Copy to clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: The %s will be ignored in calibre
nl: De %s zal worden genegeerd in calibre

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
nl: U probeert boeken naar de <b>%s</b> map te verzenden. Deze map wordt momenteel genegeerd op calibre bij het scannen van het toestel. U moet op calibre zeggen dat u deze map wilt laten scannen om er boeken naartoe te kunnen sturen. Klik op de knop <b>Configuratie</b> hieronder om boeken naar toe te sturen.

en: Configure
nl: Configureren

en: Cannot send to %s
nl: Kan niet versturen naar %s

en: Choose folder on device
nl: Kies map op het toestel

en: <b>Scanned folders:</b>
nl: <b>Doorzochte mappen:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
nl: U kunt selecteren welke mappen calibre zal scannen bij het doorzoeken van dit toestel op boeken.

en: If you a select a previously unselected folder, any sub-folders will not be visible until you restart calibre.
nl: Als u een hiervoor ongeselecteerde map kiest, zal geen enkele submap zichtbaar zijn totdat u calibre herstart.

en: Choose folders to scan
nl: Kies te doorzoeken mappen

en: File formats
nl: Bestandsformaten

en: Extra driver customization options
nl: Extra opties voor driver-instellingen

en: How many empty books?
nl: Hoeveel lege boeken?

en: How many empty books should be added?
nl: Hoeveel lege boeken moeten toegevoegd worden?

en: Set the author of the new books to:
nl: Te gebruiken auteur voor nieuwe boeken:

en: Reset author to Unknown
nl: Auteur terugzetten naar Onbekend

en: Set the series of the new books to:
nl: Stel series voor nieuwe boeken in op:

en: Reset series
nl: Series herstellen (resetten)

en: Set the title of the new books to:
nl: Titel van nieuwe boeken wijzigen naar:

en: Reset title
nl: Herstel titel

en: Also create an empty e-book in format:
nl: Maak ook een leeg boek met formaat:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
nl: Maak ook een leeg boekformaat aan dat u vervolgens kan verwerken

en: Also copy book &formats when duplicating a book
nl: Kopieer ook boek&formaten wanneer een boek wordt gedupliceerd

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
nl: Kopieer ook alle e-boekbestanden naar de nieuw gemaakte dubbele boeken.

en: &Duplicate current book
nl: &Duplikaat huidig boek

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
nl: Maak de nieuwe lege boek records als exacte kopieën
    van het huidige boek "%s", met alle metadata identiek

en: Add books by ISBN
nl: Voeg boeken toe met behulp van ISBN

en: &Paste from clipboard
nl: Van klembord p&lakken

en: &Tags to set on created book entries:
nl: Labels om aan gemaakte boekrecords &toe te voegen:

en: Check for books with the same ISBN already in library
nl: Controleer op boeken met hetzelfde ISBN reeds in de bibliotheek

en: Some invalid ISBNs
nl: Enige foutieve ISBNs

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
nl: Enkele opgegeven ISBN nummers waren fout. Deze worden genegeerd. Klik op "Toon details" om te zien welke. Wilt u door gaan?

en: All invalid ISBNs
nl: Alle ongeldige ISBNs

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
nl: Alle ingevoerde  ISBN's waren fout. Geen boeken konden worden toegevoegd.

en: Edit authors
nl: Auteurs bewerken

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
nl: Bewerk de auteurs voor dit boek. U kunt ze verslepen om auteurs te herschikken

en: Enter an author to add
nl: Geef een auteur om toe te voegen

en: &Remove selected
nl: Ve&rwijder de geselecteerde

en: Configure the Book details window
nl: Configureer het venster met boekdetails

en: Select displayed metadata
nl: Selecteer weergegeven metadata

en: Fit &cover within view
nl: Omslag naar kader s&chalen

en: Next [%s]
nl: Volgende [%s]

en: Previous [%s]
nl: Vorige [%s]

en: Configure this view
nl: Configureer deze weergave

en: This book is marked
nl: Dit boek is gemarkeerd

en: This book is marked as: %s
nl: Dit boek is gemarkeerd als: %s

en: Path: {}
nl: Pad {}

en: My books
nl: Mijn boeken

en: No help available
nl: Geen hulp beschikbaar

en: No help available for this output format.
nl: Geen hulp beschikbaar voor dit uitvoerformaat.

en: Generate catalog
nl: Catalogus aanmaken

en: Generate catalog for {0} books
nl: Catalogus voor {0} boeken aanmaken

en: Catalo&g format:
nl: Catalogus & formaat:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
nl: Catalogus&titel (bestaande catalogus met dezelfde titel zal worden vervangen):

en: &Send catalog to device automatically
nl: Catalogus automatisch naar toestel ver&sturen

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
nl: Voeg de catalogus toe aan uw calibre bibliotheek nadat het gegenereerd is
    Wees bewust dat het uitzetten van het toevoegen van de catalogus aan de bibliotheek
    het automatisch verzenden van de catalogus naar het toestel niet zal werken.

en: &Add catalog to library
nl: &Voeg catalogus toe aan bibliotheek

en: Catalog options
nl: Opties voor catalogus

en: Check database integrity and compact it for improved performance.
nl: Controleer de integriteit van de database en comprimeer deze voor betere prestaties.

en: Also compact the Full text search database
nl: Comprimeer ook de zoekdatabase voor volledige tekst

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the Full text database.
nl: Dit kan een zeer trage en geheugenintensieve operatie zijn, afhankelijk van de grootte van de Full-text database.

en: Check the database file
nl: Controleer het databasebestand

en: Vacuuming database to improve performance.
nl: Database opschonen voor verbeterde prestatie.

en: This will take a while, please wait...
nl: Dat zal een poosje duren, even wachten aub...

en: Vacuuming...
nl: Opschonen...

en: Check library -- Problems found
nl: Controleer bibliotheek -- Problemen gevonden

en:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre stores the list of your books and their metadata in a
            database. The actual book files and covers are stored as normal
            files in the calibre library folder. The database contains a list of the files
            and covers belonging to each book entry. This tool checks that the
            actual files in the library folder on your computer match the
            information in the database.</p>
    
            <p>The result of each type of check is shown to the left. The various
            checks are:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Invalid titles</b>: These are files and folders appearing
            in the library where books titles should, but that do not have the
            correct form to be a book title.</li>
            <li><b>Extra titles</b>: These are extra files in your calibre
            library that appear to be correctly-formed titles, but have no corresponding
            entries in the database.</li>
            <li><b>Invalid authors</b>: These are files appearing
            in the library where only author folders should be.</li>
            <li><b>Extra authors</b>: These are folders in the
            calibre library that appear to be authors but that do not have entries
            in the database.</li>
            <li><b>Missing book formats</b>: These are book formats that are in
            the database but have no corresponding format file in the book's folder.
            <li><b>Extra book formats</b>: These are book format files found in
            the book's folder but not in the database.
            <li><b>Unknown files in books</b>: These are extra files in the
            folder of each book that do not correspond to a known format or cover
            file.</li>
            <li><b>Missing cover files</b>: These represent books that are marked
            in the database as having covers but the actual cover files are
            missing.</li>
            <li><b>Cover files not in database</b>: These are books that have
            cover files but are marked as not having covers in the database.</li>
            <li><b>Folder raising exception</b>: These represent folders in the
            calibre library that could not be processed/understood by this
            tool.</li>
            </ul>
    
            <p>There are two kinds of automatic fixes possible: <i>Delete
            marked</i> and <i>Fix marked</i>.</p>
            <p><i>Delete marked</i> is used to remove extra files/folders/covers that
            have no entries in the database. Check the box next to the item you want
            to delete. Use with caution.</p>
    
            <p><i>Fix marked</i> is applicable only to covers and missing formats
            (the three lines marked 'fixable'). In the case of missing cover files,
            checking the fixable box and pushing this button will tell calibre that
            there is no cover for all of the books listed. Use this option if you
            are not going to restore the covers from a backup. In the case of extra
            cover files, checking the fixable box and pushing this button will tell
            calibre that the cover files it found are correct for all the books
            listed. Use this when you are not going to delete the file(s). In the
            case of missing formats, checking the fixable box and pushing this
            button will tell calibre that the formats are really gone. Use this if
            you are not going to restore the formats from a backup.</p>
nl:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre slaat de lijst van uw boeken en metadata op in een
            database. De boekbestanden en omslagen zijn opgeslagen als normaal
            bestand in de calibre bibliotheekmap. De database bevat een lijst van de bestanden
            en omslagen die bij ieder boek horen. Dit gereedschap controleert of de
            bestanden in de bibliotheekmap op uw computer overeenkomen
            met de informatie in de database.</p>
    
            <p>Het resultaat van ieder type controle wordt links weergegeven.
            De diverse
            controles zijn:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Ongeldige titels</b>: Dit zijn bestanden en mappen
            in de bibliotheek waar boektitels zouden moeten staan, maar die niet de juiste
            vorm hebben om een boektitel te zijn.</li>
            <li><b>Extra titels</b>: Dit zijn extra bestanden in uw calibre
            bibliotheek die lijken op correct gevormde titels maar die niet in de database voorkomen.</li>
            <li><b>Ongeldige auteurs</b>: Dit zijn bestanden voorkomend in de bibliotheek
            waar alleen schrijversmappen zouden moeten staan.</li>
            <li><b>Extra auteurs</b>: Dit zijn mappen in de
            calibre bibliotheek die schrijvers lijken te zijn, maar die niet in de database voorkomen</li>
            <li><b>Ontbrekende boekformaten</b>: Dit zijn boekformaten die in de database
            voorkomen maar geen overeenkomstig formaat bestand in de map van het boek hebben.
            <li><b>Extra boekformaten</b>: Dit zijn boekformaatbestanden gevonden in
            de map van dit boek, maar niet in de database.
            <li><b>Onbekende bestanden in boeken</b>: Dit zijn extra bestanden in
            de map van elk boek die niet overeenkomen met een bekend formaat of
            omslagbestand.</li>
            <li><b>Ontbrekende omslagbestanden</b>: Deze geven boeken aan die volgens de 
            database een omslag hebben maar de eigenlijke omslagbestanden
            ontbreken.</li>
            <li><b>Omslagbestanden niet in database</b>: Deze boeken hebben
            omslagbestanden maar in de database wordt aangegeven dat er geen omslag is.</li>
            <li><b>Map die voor fouten zorgt</b>: Dit zijn mappen in de
            calibre bibliotheek die niet gelezen/verwerkt konden worden door dit
            hulpmiddel .</li>
            </ul>
            
            <p>Er zijn twee soorten automatische reparatie mogelijk: <i>Verwijder
            gemarkeerde</i> en <i>Herstel gemarkeerde</i>.</p>
            <p><i>Verwijder gemarkeerde</i> wordt gebruikt om extra bestanden/mappen/omslagen
            te verwijderen die niet in de database staan. Vink het vakje aan naast het onderdeel dat u wilt
            verwijderen. Gebruik voorzichtig.</p>
            
            <p><i>Herstel gemarkeerde</i> enkel voor omslagen en ontbrekende formaten
            (de drie regels gemarkeerd als ‘te repareren’). In het geval van ontbrekende omslagbestanden
            zal aanvinken van het vakje herstelbaar en op deze knop drukken calibre melden dat
            er geen omslag is voor al de vermelde boeken. Gebruik deze optie als u
            de omslag niet wilt terughalen uit een back-up. In het geval van extra omslagbestanden,
            zal aanvinken van het vakje herstelbaar en een druk op de knop calibre melden
            dat de gevonden omslagbestanden correct zijn voor alle vermelde boeken.
            Gebruik dit als u de bestand(en) niet gaat verwijderen. In het geval van
            ontbrekende formaten zal aanvinken van het vakje herstelbaar en op deze knop drukken
            calibre melden dat de formaten echt weg zijn. Gebruik dit
            als u de bestanden niet wilt terughalen uit een back-up.

en: &Run the check again
nl: Opnieuw cont&roleren

en: Copy &to clipboard
nl: Naar klembord &kopiëren

en: &Done
nl: &Klaar

en: Mark &all for delete
nl: Markeer alle voor verwijderen

en: Mark all deletable subitems
nl: Markeer alle verwijderbare subitems

en: Delete &marked
nl: Verwijder ge&markeerde

en: Delete marked files (checked subitems)
nl: Verwijder gemarkeerde bestanden (aangevinkte subitems)

en: Mar&k all for fix
nl: Markeer alle voor herstel

en: Mark all fixable items
nl: Markeer alle herstelbare items

en: &Fix marked
nl: &Repareer gemarkeerde

en: Fix marked sections (checked fixable items)
nl: Gemarkeerde onderdelen herstellen (aangevinkte herstelbare items)

en: Names to ignore:
nl: Te negeren namen:

en: Note: ignoring folders or files inside a book folder can lead to data loss. Ignored folders and files will be lost if you change the book's title or author(s).
nl: Opmerking: het negeren van mappen of bestanden in een boekmap kan leiden tot gegevensverlies. Genegeerde mappen en bestanden gaan verloren als u de titel of auteur(s) van het boek wijzigt.

en: Enter comma-separated standard shell file name wildcards, such as synctoy*.dat. Used in library, author, and book folders
nl: Voer door komma's gescheiden standaard-jokertekens voor shell-bestandsnamen in, zoals synctoy*.dat. Gebruikt in bibliotheek-, auteurs- en boekmappen

en: Extensions to ignore:
nl: Te negeren extensies:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
nl: Geef extensies op, zonder een voorgaande punt en gescheiden door komma's. Werkt alleen in mappen met boeken

en: (fixable)
nl: (te repareren)

en: (deletable)
nl: (Verwijderbaar)

en: Path from library
nl: Pad naar bibliotheek

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De gemarkeerde bestanden en mappen worden <b>permanent verwijderd</b>. Bent u zeker?

en: Choose format
nl: Kies formaat

en: &Open with...
nl: &Open met...

en: Edit "Open with" applications...
nl: Bewerk "Openen met" toepassingen...

en: Format
nl: Formaat

en: Existing
nl: Bestaand

en: Convertible
nl: Converteerbaar

en: Choose location for calibre library
nl: Kies locatie voor calibre bibliotheek

en: Same as current
nl: Zelfde als huidige

en: The location %s contains the current calibre library
nl: De locatie %s bevat de huidige calibre bibliotheek

en: Bad location
nl: Ongeldige locatie

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
nl: U moet geen bibliotheek aanmaken binnen de calibre map omdat deze automatisch zal worden verwijderd bij upgrades.

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
nl: U kan enkel bibliotheken aanmaken in %s op het hoogste niveau, niet in sub-mappen

en: No existing library found
nl: Geen bestaande bibliotheek gevonden

en: There is no existing calibre library at %s
nl: Er is geen bestaande calibre bibliotheek in %s

en: Not empty
nl: Niet leeg

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
nl: De map %s is niet leeg. Kies a.u.b. een lege map.

en: Moving library, please wait...
nl: Bibliotheek verplaatsen, even wachten aub...

en: Scanning...
nl: Scannen...

en: Failed to move library
nl: Bibliotheek verplaatsen mislukt

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
nl: Er was een fout bij het verplaatsen van de bibliotheek. Operatie afgevoerd. Klik "Toon Details" voor details.

en: No location
nl: Geen locatie

en: No location selected
nl: Geen locatie geselecteerd

en: %s is not an existing folder
nl: %s is geen bestaande map

en: Choose your calibre library
nl: Kies uw calibre bibliotheek

en: Your calibre library is currently located at {0}
nl: Uw calibre bibliotheek bevindt zich in {0}

en: &Create an empty library at the new location
nl: &Creëer een lege bibliotheek op de nieuwe locatie

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
nl: Kopieer de aangepaste kolommen, bewaarde zoekopdrachten, kolombreedtes,
    adapters, gebruikerscategorieën en andere info van de oude naar de nieuwe bibliotheek

en: &Copy structure from the current library
nl: Kopieer stru&ctuur van huidige bibliotheek

en: &Move the current library to new location
nl: Verplaats de &huidige bibliotheek naar nieuwe locatie

en: New &location:
nl: Nieuwe &locatie:

en: Note that putting the calibre library on a Networked drive <a href="{}">is not safe</a>.
nl: Merk op dat de Calibre-bibliotheek op een netwerkschijf te zetten <a href="{}">niet veilig is</a>.

en: Add "%s" to toolbars or menus
nl: Voeg ‘%s’ aan werkbalken of menu's toe

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
nl: Selecteer werkbalken en/of menu's om <b>%s</b> aan toe te voegen:

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
nl: U kunt de locaties van de plug-ins ook aanpassen met You can also customise the plugin locations using  voorkeuren -> Interface -> werkbalken

en: Edit comments
nl: Commentaar bewerken

en: Edit "{0}"
nl: "{0}" bewerken

en: Edit text
nl: Tekst bewerken

en: Press Ctrl+Enter to accept or Esc to cancel
nl: Druk Ctrl+Enter om te aanvaarden of Esc om te annuleren

en: &Show this warning again
nl: Waarschuwing nogmaal&s tonen

en: {num} of {series}
nl: {num} van {series}

en: Target book
nl: Doel boek

en: Has cover
nl: Heeft omslag

en: Merge books
nl: Samenvoegen boeken

en: Merge metadata
nl: Samenvoegen metadata

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
nl: Voeg de metadata van de geselecteerde boeken samen in het doelboek

en: Merge formats
nl: Samenvoegen formaten

en: Merge the book files of the selected books into the target book
nl: Voeg de boekbestanden van de geselecteerde boeken samen in het doelboek

en: Delete merged books
nl: Verwijder samengevoegde boeken

en: Delete the selected books after merging
nl: Verwijder de geselecteerde boeken na het samenvoegen

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the target book ({title}).
nl: Boekformaten en metadata van de geselecteerde boeken worden samengevoegd in het doelboek ({title}).

en: Metadata from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Formats will not be merged.
nl: Metadata uit de geselecteerde boeken worden samengevoegd in het doelboek ({title}). Formaten worden niet samengevoegd.

en: After being merged, the selected books will be <b>deleted</b>.
nl: Na het samenvoegen worden de geselecteerde boeken <b>verwijdert</b>.

en: Any duplicate formats in the selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.
nl: Dubbele formaten in de geselecteerde boeken worden permanent <b>verwijdert</b>  van uw calibre bibliotheek.

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
nl: Alle indelingen die niet in het doelboek staan, worden eraan toegevoegd uit de geselecteerde boeken.

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: Bent u <b>zeker</b> dat u wilt doorgaan?

en: Select folder to open as device
nl: Selecteer map om als toestel te openen

en: ERROR
nl: FOUT

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
nl: Maak een nieuwe nieuwsbron door op één van de onderstaande knoppen te klikken

en: &Edit this recipe
nl: B&ewerk dit recept

en: &Remove this recipe
nl: Ve&rwijder dit recept

en: S&ave recipe as file
nl: O&pslaan recept als bestand

en: &Download this recipe
nl: &Download dit recept

en: Save recipe
nl: Bewaar recept

en: Recipes
nl: Recepten

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
nl: Bent u zeker dat u dit recept permanent wilt verwijderen?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
nl: Maak een basis nieuwsrecept, door RSS bronnen toe te voegen.
    Voor bepaalde nieuwsbronnen, zal u de "Ga naar geavanceerde modus" knop moeten gebruiken om de ophaalprocedure verder aan te passen.

en: Recipe &title:
nl: Recept&titel:

en: day(s)
nl: dag(en)

en: The oldest article to download
nl: Het oudste artikel om te downloaden

en: &Oldest article:
nl: &Oudste artikel:

en: Maximum number of articles to download per feed.
nl: Maximaal aantal artikelen dat per feed gedownload wordt.

en: &Max. number of articles per feed:
nl: &Max. aantal artikelen per feed:

en: Feeds in recipe
nl: Feeds in recept

en: Move selected feed up
nl: Verplaats geselecteerde feed omhoog

en: Remove selected feed
nl: Verwijder geselecteerde feed

en: Move selected feed down
nl: Geselecteerde feed omlaag verplaatsen

en: Add feed to recipe
nl: Feed aan recept toevoegen

en: &Feed title:
nl: &Feedtitel:

en: Feed &URL:
nl: Feed&URL:

en: &Add feed
nl: Feed &toevoegen

en: Add this feed to the recipe
nl: Deze feed toevoegen aan het recept

en: No feed title
nl: Geen feedtitel

en: You must specify a title for the feed
nl: U dient een titel te geven voor de feed

en: No feed URL
nl: Geen feed-URL

en: You must specify a URL for the feed
nl: U dient een URL te geven voor de feed

en: Title required
nl: Titel vereist

en: You must give your news source a title
nl: U dient uw nieuwsbron een titel te geven

en: Feed required
nl: Feed vereist

en: You must add at least one feed to your news source
nl: U dient minimaal één feed toe te voegen aan de nieuwsbron

en: Invalid recipe
nl: Ongeldig recept

en: My news source
nl: Mijn nieuwsbron

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
nl: Voor hulp bij het schrijven van nieuwsrecepten, zie de <a href="%s">Gebruikershandleiding</a>

en: Choose builtin recipe
nl: Kies ingebouwd recept

en: Go
nl: Gaan

en: Choose recipe
nl: Kies recept

en: You must choose a recipe to customize first
nl: U moet eerst een recept kiezen om aan te passen

en: Add custom news source
nl: Aangepaste nieuwsbron toevoegen

en: &New recipe
nl: &Nieuw recept

en: Create a new recipe from scratch
nl: Maak een compleet nieuw recept

en: Customize &builtin recipe
nl: Inge&bouwd recept aanpassen

en: Customize a builtin news download source
nl: Een ingebouwde nieuws downloadbron aanpassen

en: Load a recipe from a file
nl: Recept laden uit bestand

en: Load recipe from &file
nl: Recept laden uit &bestand

en: &Show recipe files
nl: &Toon recept bestanden

en: Show the folder containing all recipe files
nl: Toon de map met alle recept-bestanden

en: Import &OPML
nl: Importeer &OPML

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
nl: Importeer een verzameling van RSS feeds in OPML formaat
    Veel RSS lezers kunnen hun geabonneerde RSS feeds exporteren
    in OPML formaat

en: S&witch to advanced mode
nl: O&verschakelen naar geavanceerde modus

en: Edit this recipe in advanced mode
nl: Bewerk dit recept in geavanceerde modus

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
nl: Bent u zeker? Alle niet-opgeslagen wijzigingen gaan verloren.

en: No recipes
nl: Geen recepten

en: No custom recipes created.
nl: Geen aangepast recept gemaakt.

en: Choose a recipe file
nl: Kies een receptbestand

en: Invalid input
nl: Ongeldige invoer

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
nl: <p>Kan recept niet aanmaken. Fout:<br>%s

en: Failed to create recipes
nl: Aanmaken van recepten is mislukt

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
nl: Aanmaken van enkele recepten is mislukt, kies "Toon details" voor informatie

en: Manage data files for {}
nl: Beheer gegevensbestanden voor {}

en: &Sort by:
nl: &Sorteren op:

en: Size
nl: Grootte

en: Open with
nl: Open met

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
nl: Alle aangevinkte boeken zullen <b>permanent</b> van het toestel <b>verwijderd</b> worden. Controleer de lijst op fouten.

en: Author
nl: Auteur

en: Location
nl: Locatie

en: Delete from device
nl: Van toestel verwijderen

en: Item is blank
nl: Veld is leeg

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
nl: Een veld mag niet leeg zijn. Verwijder het veld.

en: No item selected
nl: Geen item geselecteerd

en: You must select one item from the list of available items.
nl: U moet één van de items uit de lijst van beschikbare items selecteren.

en: No items selected
nl: Geen items geselecteerd

en: You must select at least one item from the list.
nl: U moet minimaal één itemu uit de lijst selecteren.

en: Are you sure you want to delete the following items?
nl: Bent u zeker dat u de volgende items wilt verwijderen?

en: Category editor
nl: Categorieën bewerker

en: Items in use
nl: Items in gebruik

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
nl: Wis item uit de database. Dit zal het item van alle boeken en de database verwijderen.

en: Rename the item in every book where it is used.
nl: Hernoem het item in ieder boek waar het mee geassocieerd is.

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, <a href="{0}">click here</a>. </p>
nl: <p>Dit boek is vergrendeld door <b>DRM</b>. Om meer te leren over DRM en waarom je dit boek niet in calibre kunt lezen of converteren, <a href="{0}">Klik hier </a>.</p>

en: This book has DRM
nl: Dit boek is beveiligd met DRM

en: Duplicate found | duplicates found
nl[0]: Duplicaat gevonden
nl[1]: duplicaten gevonden

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
nl: Boeken met dezelfde titels als hieronder zijn al aanwezig in calibre. Selecteer welke boeken u toch wilt toevoegen.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
nl: %(title)s door %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
nl: Reeds in calibre:

en: No matches found
nl: Geen zoekresultaten gevonden

en: Author sort
nl: Sorteerauteur

en: Count
nl: Aantal

en: Link
nl: Koppeling

en: Change case
nl: Wijzig hoofdlettergebruik

en: Upper case
nl: Hoofdletters

en: Lower case
nl: Kleine letters

en: Swap case
nl: Hoofd/kleine letters omwisselen

en: Title case
nl: Elk Woord Met Hoofdletter

en: Copy to author sort
nl: Naar auteurssortering kopiëren

en: Show books by author in book list
nl: Toon boeken per auteur in boekenlijst

en: Copy to author
nl: Kopieer naar auteur

en: Invalid author name
nl: Ongeldige auteursnaam

en: You cannot change an author to multiple authors.
nl: U kunt een auteur niet wijzigen in meerdere auteurs.

en: Manage authors
nl: Auteurs beheren

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
nl: <p>Toon alleen auteurs die de tekst in dit vak bevatten.
              De overeenkomst negeert hoofdlettergevoeligheid..</p>

en: &Search for:
nl: &Zoek naar:

en: Filter &by:
nl: Filter &op:

en: S&earch
nl: Z&oeken

en: Only show authors in the current &Virtual library
nl: Toon enkel de auteurs in de huidige &Virtuele bibliotheek

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
nl: Vervang alle waarden voor sorteerauteur met een automatisch
    uit het auteur-veld berekende waarde. Hoe die omzetting exact gebeurd
    kan ingesteld worden via Voorkeuren->Geavanceerd->Tweaks

en: &Recalculate all author sort values
nl: Herbereken alle auteur sorteerwaarden

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
nl: Kopieer de waarde van sorteerauteur naar auteur, voor elke auteur. Dit gebruikt u waarschijnlijk na het aanpassen van Voorkeuren->Geavanceerd->Tweaks->Algoritme voor auteurssortering

en: &Copy all author sort values to author
nl: Alle sorteerauteur-waarden naar auteur kopiëren

en: Place image:
nl: Voeg afbeelding in:

en: Inline
nl: Regelgebonden

en: Edit notes for {}
nl: Notities bewerken voor {}

en: HTML files
nl: HTML bestanden

en: Edit permissible values for {0}
nl: Toegelaten waarden voor {0} bewrken

en: Add a new permissible value
nl: Een nieuwe toegelaten waarde toevoegen

en: Color
nl: Kleur

en: Select a cell
nl: Selecteer een cel

en: Select a cell before clicking the button
nl: Selecteer een cel alvorens op de knop te kikken

en: Empty value
nl: Lege waarde

en: Empty values are not allowed
nl: Lege waarden zijn niet toegestaan

en: Duplicate value
nl: Dubbele waarde

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
nl: De waarde "{0}" komt meer dan eens voor in de lijst, wellicht met een andere combinatie van hoofd- en kleine letters

en: Invalid colors specification
nl: Ongeldige kleurspecificatie

en: Either all values or no values must have colors
nl: Ofwel moeten alle waarden kleuren hebben, ofwel geen

en: Previous location:
nl: Vorige locatie:

en: Location to import this library to
nl: Locatie waarin deze bibliotheek geïmporteerd moet worden

en: Select &folder
nl: Selecteer &map

en: Choose a folder for this library
nl: Kies een map voor deze bibliotheek

en: Working, please wait...
nl: Bezig, even wachten aub...

en: Total:
nl: Totaal:

en: Current:
nl: Huidig:

en: You can export all calibre data, including your books, settings and plugins into a single folder. Then, you can use this tool to re-import all that data into a different calibre install, for example, on another computer.
nl: U kunt alle calibre gegevens exporteren, inclusief uw boeken, instellingen en plug-ins in een enkele map. Dan kunt u met dit gereedschap alle gegevens opnieuw importeren in een andere calibre installatie, bv. op een andere computer.

en: This is a simple way to move your calibre installation with all its data to a new computer, or to replicate your current setup on a second computer.
nl: Dit is een makkelijke manier om uw calibre installatie te verplaatsen met alle gegevens naar een nieuwe computer of uw huidige inrichting kopiëren naar een tweede computer.

en: &Export all your calibre data
nl: &Exporteer alle calibre gegevens

en: &Import previously exported data
nl: &Importeer eerder ge-exporteerde gegevens

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
nl: {0} [Grootte: {1}]
    in {2}

en: Calculating...
nl: Berekenen...

en: Select which libraries you want to export below
nl: Selecteer welke bibliotheken u wilt exporteren

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
nl: Specificeer de map met de eerder geëxporteerde calibre gegevens die u wilt importeren.

en: Choose &folder
nl: Kies een &map

en: Specify locations for the libraries you want to import. A location must be an empty folder on your computer. If you leave any blank, those libraries will not be imported.
nl: Specificeer locaties voor de bibliotheken die u wilt importeren. Een locatie moet een lege map zijn op uw computer. indien u eentje leeg laat, worden deze bibliotheken niet geïmporteerd.

en: Select folder with exported data
nl: Selecteer map met geëxporteerde gegevens

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
nl: Importeren van calibre gegevens betekent dat alle bibliotheken, instellingen, plug-ins, enz. worden geïmporteerd. Dit is een beveiligingsrisico, ga alleen verder als de gegevens die u importeert eerder door u zijn gegenereerd, met behulp van de calibre export functionaliteit.

en: Not valid
nl: Niet geldig

en: The folder {0} is not valid: {1}
nl: De map{0} is niet geldig: {1}

en: Content server running
nl: Inhoudsserver draait

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
nl: Kan niet importeren terwijl de inhoudsserver actief is. Sluit deze eerst door op de knop 'Verbinden/delen' op de calibre werkbalk te klikken

en: No folder selected
nl: Geen map geselecteerd

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
nl: U moet een map selecteren met de eerder geëxporteerde gegevens die u wilt importeren

en: %s is not a folder
nl: %s is geen map

en: Not a folder
nl: Geen map

en: %s is not an empty folder
nl: %s is geen lege map

en: Folder not empty
nl: Map is niet leeg

en: No libraries selected
nl: Geen bibiiotheken geselecteerd

en: You must specify the location for at least one library
nl: U moet de locatie specificeren voor tenminste een bibliotheek

en: Some libraries ignored
nl: Sommige bibliotheken zijn genegeerd

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
nl: U heeft ervoor gekozen om sommige bibliotheken niet te importen. Wilt u toch doorgaan?

en: Choose a folder to export to
nl: Kies een map om naartoe te exporteren

en: Export folder not empty
nl: Exporteer map niet leeg

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
nl: De map waarheen u de gegevens wilt exporteren moet leeg zijn.

en: Exporting all calibre data...
nl: Exporteren van alle calibre gegevens...

en: Failed to export data.
nl: Gegevens exporteren is mislukt.

en: Importing all calibre data...
nl: Importeren van alle calibre gegevens...

en: Failed to import data.
nl: Gegevens importeren is mislukt.

en: Active jobs
nl: Actieve taken

en: Find next match
nl: Vind volgende overeenkomst

en: &Search
nl: &Zoeken

en: &Stop selected jobs
nl: &Stop geselecteerde taken

en: &Hide selected jobs
nl: &Verberg geselecteerde taken

en: Show job &details
nl: Toon taak&details

en: Show &all jobs
nl: Toon &alle taken

en: Stop &all non device jobs
nl: &Alle niet-toestel gerelateerde taken stoppen

en: &Hide all jobs
nl: &Verberg alle taken

en: Authors
nl: Auteurs

en: You must enter a search expression into the search field
nl: U moet een zoekexpressie invoeren in het zoekveld

en: Could not search
nl: Kon niet zoeken

en: You must select a matching book
nl: U moet een overeenkomend boek selecteren

en: Do a search to find the book you want to match
nl: Zoek een boek om een vergelijkend boek te vinden

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
nl: <p>Denk er aan de metadata op het toestel bij te werken als u klaar bent (Rechtsklikken op het icoon van het toestel en selecteer <i>Bijwerken gecachte metadata </i>)</p>

en: Show &details
nl: Toon &details

en: Hide &details
nl: Verberg &details

en: Show detailed information about this error
nl: Toon gedetailleerde info over deze fout

en: Copied
nl: Gekopieerd

en: &View log
nl: &Bekijk log

en: &Retry
nl: &Nogmaals proberen

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
nl[0]: Verberg de resterende foutmelding
nl[1]: Verberg de resterende {} foutmeldingen

en: Working
nl: Bezig

en: Processing %d books, please wait...
nl: Verwerken van %d boeken, even wachten aub...

en: Current step progress: %p %
nl: Huidige stap vooruitgang: %p %

en: Step %v/%m
nl: Stap %v/%m

en: Lower Case
nl: Kleine letters

en: Upper Case
nl: Hoofdletters

en: Title Case
nl: Elk Woord Met Hoofdletter

en: Character match
nl: Teken komt overeen

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: Replace field
nl: Vervangveld

en: Prepend to field
nl: Voor veld plaatsen

en: Append to field
nl: Na veld plaatsen

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
nl[0]: Metadata voor een boek bewerken
nl[1]: Metadata voor {} boeken bewerken

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
nl: Voer alle veranderingen door zonder de dialoog af te sluiten. Dit kan niet onderbroken of ongedaan gemaakt worden

en: Book %d:
nl: Boek %d:

en: Enter an identifier type
nl: Geef type identificatie op

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
nl: <b>Met deze functie kunt u uw bibliotheek onherstelbaar beschadigen.</b> Veranderingen zijn permanent, u kunt deze niet ongedaan maken. Het wordt sterk aangeraden om een backup van uw bibliotheek te maken voordat u verder gaat.<p>Zoek en vervang in tekstvelden met teken-matching of regexps.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
nl: In de tekenmodus wordt er in het zoekveld gezocht naar de ingevoerde zoektekst. De tekst wordt overal in het opgegeven zoekveld vervangen door de opgegeven vervangende tekst. Nadat de vervanging is voltooid, kan de tekst worden gewijzigd in hoofdletters, kleine letters of beginnende hoofdletters. Als het selectievakje Hoofdlettergevoelig is ingeschakeld, moet de zoektekst exact overeenkomen. Als dit niet is aangevinkt, komt de zoektekst overeen met zowel hoofdletters als kleine letters

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary Python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="https://docs.python.org/library/re.html">this reference</a> for more information on Python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
nl: In de reguliere expressiemodus is de zoektekst een willekeurige reguliere Python-compatibele expressie. De vervangende tekst kan terugverwijzingen naar haakjes in het patroon bevatten. De zoekopdracht is niet verankerd en kan meerdere keren over dezelfde serie worden vergeleken en vervangen. De modificatiefuncties (kleine letters enz.) Worden toegepast op de overeenkomende tekst, niet op het veld als geheel. Het doelvak geeft het veld aan waar het resultaat na matching en vervanging moet worden toegewezen. U kunt de tekst in het veld vervangen of de overeenkomende tekst toevoegen of toevoegen. Zie <a href="https://docs.python.org/library/re.html">deze referentie</a> voor meer informatie over de reguliere expressies van Python, en met name de 'sub'-functie.

en: S/R TEMPLATE ERROR
nl: FOUT ZOEK/VERVANG-SJABLOON

en: You must specify a destination when source is a composite field or a template
nl: U moet een bestemming specificeren als de bron een samengesteld veld of sjabloon is

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
nl: De vervangingswaarde voor een waarderingskolom moet leeg of een geheel getal tussen de 0 en 10 zijn

en: You must specify a destination identifier type
nl: U moet een doelidentificatie opgeven

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
nl: U dient een zoekexpression op te geven in het "Zoek naar" veld

en: Invalid identifier string
nl: Ongeldige identificator string

en: The identifier string for book "{0}" (id {1}) is invalid. It must be a comma-separated list of pairs of strings separated by a colon.
    
    Do you want to continue processing books?
nl: De identificatiestring voor boek  "{0}" (id {1}) is ongeldig. Het moet een komma gescheiden lijst zijn van string paren gescheiden dor een dubbel punt.
    
    Wilt u verder boeken bewerken?

en: Result identifier string:
nl: Resultaat identificator string:

en: Search/replace invalid
nl: Zoeken/vervangen ongeldig

en: Search/replace is invalid: %s
nl: Zoeken/vervangen is ongeldig: %s

en: Covers compressed
nl: Omslagen gecomprimeerd

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
nl: Omslagen werden gecomprimeerd met  {percent:.1%} van een totale grootte van {old}naar {new}.

en: Delete saved search/replace
nl: Verwijder opgeslagen zoeken/vervangen

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
nl: Geselecteerde zoeken/vervangen wordt verwijderd. Bent u zeker?

en: Save search/replace
nl: Zoeken/vervangen opslaan

en: Search/replace name:
nl: Naam voor zoeken/vervangen:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
nl: Deze zoeken/vervangen bestaat al en zal overschreven worden. Bent u zeker?

en: Edit meta information
nl: Metadata bewerken

en: &Author(s):
nl: &Auteur(s):

en: This will cause the author sort field to be automatically updated
     based on the authors field for each selected book. Note that if
     you use the control above to set authors in bulk, the author sort
     field is updated anyway, regardless of the value of this checkbox.
nl: Hierdoor wordt het auteur-sorteerveld automatisch bijgewerkt
    op basis van het auteursveld voor elk geselecteerd boek. Houd er rekening mee dat als
    u het besturingselement hierboven gebruikt om auteurs in bulk in te stellen, het veld 'auteurs sorteren'
     toch wordt bijgewerkt, ongeacht de waarde van dit selectievakje.

en: A&utomatically set author sort
nl: Auteursortering a&utomatisch instellen

en: S&wap title and author
nl: W&issel titel en auteur

en: Author s&ort:
nl: Auteurs&ortering:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
nl: Geef aan hoe de auteur(s) van dit boek gesorteerd moeten worden. Bijvoorbeeld: Charles Dickens moet worden gesorteerd als: Dickens, Charles.

en: &Rating:
nl: Waa&rdering:

en: &Apply rating
nl: &Waardering toepassen

en: &Publisher:
nl: &Uitgever:

en: If checked, the publisher will be cleared
nl: Indien aangevinkt zal de uitgever worden gewist

en: &Clear pub
nl: Wis uitg

en: Add ta&gs:
nl: Labels toevoe&gen:

en: Open Tag editor
nl: Open label bewerker

en: &Remove tags:
nl: Labels ve&rwijderen:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
nl: Lijst van labels die van het boek verwijderd moeten worden, gescheiden door komma's.

en: Check this box to remove all tags from the books.
nl: Aanvinken om alle labels van de boeken te verwijderen.

en: &Clear all
nl: Wis &Alles

en: Ser&ies:
nl: Ser&ie`s:

en: If checked, the series will be cleared
nl: Als dit is ingesteld worden de series verwijderd

en: &Clear series
nl: Series &wissen

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
nl: Als dit niet aangevinkt is zullen alle nummers van de series op 1 gezet
    worden. Als dit wel aangevinkt is zullen de boeken automatisch
    worden genummerd, in de volgorde van de selectie.
    Als u eerst boek A geselecteerd heeft, en daarna boek B, dan zal boek A
    nummer 1 hebben, en boek B nummer 2.

en: &Automatically number books in this series
nl: Boeken in deze serie &automatisch nummeren

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
nl: Series worden standaard genummerd vanaf het hoogste nummer van deze serie 
    in de database. Als dit is aangevinkt begint calibre met nummeren vanaf de 
    opgegeven waarde

en: &Force numbers to start with:
nl: &Forceer start nummering bij:

en: &Date:
nl: &Datum:

en: A&pply date
nl: P&as datum toe

en: P&ublished:
nl: P&ublished:
    P&ublicatie:

en: Clear published date
nl: Wis publicatiedatum

en: &Languages:
nl: Ta&len:

en: Check this box to remove all languages from the books.
nl: Vink dit vakje aan om alle talen van de boeken te verwijderen.

en: Clear &all
nl: &Alles wissen

en: When doing a same format to same format conversion,
     e.g., EPUB to EPUB, calibre saves the original EPUB
     as ORIGINAL_EPUB. This option tells calibre to restore
     the EPUB from ORIGINAL_EPUB. Useful if you did a bulk
     conversion of a large number of books and something went wrong.
nl: Bij een omzetting van en naar hetzelfde formaat,
     voor bijvoorbeeld EBUP naar EPUB, zal calibre het originele
     bestand als ORIGINAL_EPUB bewaren. Deze instelling
     vertelt calibre de EPUB te herstellen uit ORIGINAL_EPUB.
     Nuittig als u een massaconversie heeft uitgevoerd met veel
     boeken en er iets fout is gegaan.

en: Restore pre conversion &originals, if available
nl: &Orginele bestanden terug zetten, indien aanwezig

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
nl: Verwijder de conversie-instellingen voor de geselecteerde boeken.
    
    Toekomstige conversies van deze boeken zullen de standaardinstellingen gebruiken.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
nl: De opge&slagen conversie-instellingen voor de geselecteerde boeken verwijderen

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
nl: Maakt van de woorden in de titel de eerste letter een hoofdletter. Als zowel dit
    als ‘titel en auteur omwisselen’ aangevinkt zijn worden titel en auteur omgewisseld
    voordat de hoofdletters aangepast worden

en: Change title &case to:
nl: Wijzigen Titel &hoofdlettergebruik in:

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
nl: Titelsortering bijwerken op basis van de huidige titel. Wordt pas toegepast na andere aanpassingen op titel.

en: Update &title sort
nl: &Titelsortering bijwerken

en: Set the metadata in calibre from the metadata in the e-book files associated with each book. Note that this does not change the cover, for that, use the separate option below.
nl: Stel de metadata in calibre in op basis van de metadata in de e-boek bestanden die bij elk boek horen. Merk op dat dit de omslag niet verandert, gebruik hiervoor de afzonderlijke optie hieronder.

en: Set &metadata (except cover) from the e-book files
nl: Set &metadata (uitgezonderd cover) uit de e-boekbestanden

en: Change &cover
nl: &Omslag wijzigen

en: &Generate default cover
nl: Standaardomsla&g aanmaken

en: &Remove cover
nl: Omslag &verwijderen

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
nl: Tracht automatisch kaderlijnen en extra ruimtes op te sporen en te verwijderen
    van de omslag randen. Dit kan soms echter teveel wegnemen,
    gebruik dit dus zorgvuldig.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
nl: &Trim de omslag (GEVAARLIJK)

en: Set from &e-book files
nl: Instellen van &e-boek bestanden

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
nl: Stel de omslagen van alle geselecteerde boeken
    in als dezelfde van die van het eerste boek.

en: &Clone covers
nl: Dupli&ceer omslagen

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
nl: <p>Comprimeer omslagafbeeldingen, als de kwaliteit is ingesteld op 100 is de compressie verliesvrij, anders niet

en: Co&mpress cover images:
nl: O&mslagafbeeldingen comprimeren:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
nl: <p>Omslagafbeeldingen compressiekwaliteit. Als de kwaliteit is ingesteld op 100 is de compressie verliesvrij, anders niet

en: Control how the default generated covers are created
nl: Stel in hoe de standaard gegenereerde covers worden gemaakt

en: Configure co&ver generation
nl: Configureer co&ver generatie

en: Set the co&mments for all selected books
nl: De co&mmentaren  voor alle geselecteerde boeken instellen

en: &Basic metadata
nl: &Basismetadata

en: &Custom metadata
nl: &Aangepaste metadata

en: &Load search/replace:
nl: &Laden zoeken/vervangen:

en: Select saved search/replace to load.
nl: Selecteer zoeken/vervangen om te laden.

en: Save current search/replace
nl: Huidige zoeken/vervangen opslaan

en: Sa&ve
nl: Op&slaan

en: Search &mode:
nl: Zoek&modus:

en: <p>Choose whether to use basic text matching or advanced
                    regular expression matching. Changing the mode clears all the fields
                    in this dialog.</p>
nl: <p>Kies ofwel voor gebruik basis tekst matching of geavanceerde
                      reguliere expressie matching. Modus verandering leegt alle velden
                      in deze dialoog.</p>

en: Search &field:
nl: Zoek&veld:

en: The name of the field that you want to search
nl: De naam van het veld dat u wilt doorzoeken

en: &Identifier type:
nl: &Identificeer type:

en: Choose which identifier type to operate upon
nl: Kies op welke identificator dit uitgevoerd moet worden

en: &Template:
nl: &Sjabloon:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
nl: Geef een sjabloon als basis voor zoeken/vervangen

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
nl: Geef aan waar u naar zoekt, hetzij in platte tekst of reguliere expressies, afhankelijk van de modus

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
nl: Als dit is ingesteld moet de zoekterm exact overeenkomen, met hoofd- en kleine letters. Als dit niet is ingesteld wordt hier niet op gelet

en: Cas&e sensitive
nl: Hoofdl&ettergevoelig

en: &Replace with:
nl: Ve&rvangen door:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
nl: De vervangende tekst. De overeenkomende tekst zal door deze tekst vervangen worden

en: &Apply function after replace:
nl: Functie na vervangen toep&assen:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
nl: Geef op hoe de tekst na zoeken en vervangen verwerkt moet worden. In teken-modus wordt het volledige
    veld verwerkt. In regexp-modus wordt alleen de overeenkomende tekst verwerkt

en: &Destination field:
nl: &Doelveld:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
nl: Het veld waar de tekst naartoe gaat na alle vervangingen.
    Als dit leeg is wordt, indien mogelijk, het bronveld gebruikt

en: M&ode:
nl: M&odus:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
nl: Geef aan hoe de tekst naar het doel gekopieerd moet worden.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
nl: Specificeert of het resultaat moet worden opgesplitst in meerdere
    waarden of één waarde moet blijven. Heeft het meeste effect als het
    bronveld niet meervoudig is en het doelveld wel

en: Split &result
nl: &Resultaat splitsen

en: Identifier type:
nl: Type identificator:

en: <p>Choose which identifier type to operate upon. When the
                  source field is something other than 'identifiers' you can enter
                  a * if you want to replace the entire set of identifiers with
                  the result of the search/replace.</p>
nl: <p>Kies welke identificator type u wilt bewerken. Als het
                  bron veld iets anders is dan 'identificatoren' kunt u een *
                  invoeren als u alle identificatoren wilt vervangen met
                  het resultaat van het zoeken/vervangen.</p>

en: For multiple-valued fields, sho&w
nl: Voor meervoudige velden, &weergeven van

en: val&ues starting at
nl: waar&den beginnend bij

en: with values separated b&y
nl: en waarden &gescheiden door

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
nl: Gebruikt bij tonen van testresultaten om velden te scheiden in meervoudige velden

en: Test text
nl: Test-tekst

en: Test result
nl: Test-resultaat

en: Your &test:
nl: Uw &test:

en: &Search and replace
nl: &Zoeken en vervangen

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
nl: Indien ingeschakeld, wordt de boekenlijst opnieuw gesorteerd en een eventuele
    bestaande zoekopdracht of Virtuele bibliotheek wordt ververst nadat de bewerking
    is voltooid. Dit kan traag zijn op grote bibliotheken.

en: &Refresh book list after edit
nl: Ve&rvers boekenlijst na bewerken

en: Sort by multiple columns
nl: Sorteer op meerdere kolommen

en: Pick multiple columns to sort by. Drag and drop to re-arrange. Higher columns are more important. Ascending or descending order can be toggled by clicking the column name at the bottom of this dialog, after having selected it.
nl: Kies meerdere kolommen om op te sorteren. Slepen/neerzetten om te herschikken. Hogere kolommen zijn belangrijker. Op-/aflopend kan omgeschakeld worden door op de kolomnaam te klikken onderaan deze dialoog, na het geselecteerd te hebben.

en: &Clear
nl: &Wissen

en: Clear all selected columns
nl: Alle geselecteerde kolommen leeg maken

en: Save this sort order for easy re-use
nl: Sla deze sorteervolgorde op voor gemakkelijk hergebruik

en: Load previously saved settings
nl: Eerder opgeslagen instellingen laden

en: Effective sort
nl: Effectief sorteren

en: No sort selected
nl: Geen sorteren geselecteerd

en: You must select at least one column on which to sort
nl: U moet minimaal één kolom selecteren om te sorteren

en: No saved sorts available
nl: Geen opgeslagen sorteringen beschikbaar

en: Remove saved sort
nl: Verwijder opgeslagen sortering

en: Import OPML file
nl: Importeer OPML bestand

en: Path to OPML file
nl: Pad naar OPML bestand

en: Browse for OPML file
nl: Blader naar OPML-bestand

en: &OPML file:
nl: &OPML bestand:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
nl: Maximaal aantal artikelen te downloaden per RSS-feed

en: &Maximum articles per feed:
nl: &Maximum aantal artikelen per feed:

en:  days
nl:  dagen

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
nl: Artikelen in de RSS-feeds die ouder zijn dan zullen dit worden genegeerd

en: Preserve groups in the OPML file
nl: Behoud groepen in het OPML-bestand

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
nl: Indien ingeschakeld zal elke groep van feeds in het OPML bestand worden omgezet in een enkel recept. Anders wordt elke feed zijn eigen recept

en: Replace existing recipes
nl: Vervang bestaande recepten

en: If enabled, any existing recipes with the same titles as entries in the OPML file will be replaced. Otherwise, new entries with modified titles will be created
nl: Indien ingeschakeld, zullen alle bestaande recepten met dezelfde titels als vermeldingen in het OPML-bestand worden vervangen.
    Anders zullen nieuwe vermeldingen met aangepaste titels worden gecreëerd

en: OPML files
nl: OPML-bestanden

en: Select OPML file
nl: Kies OPML-bestand

en: Path not specified
nl: Pad niet gespecificeerd

en: You must specify the path to the OPML file to import
nl: U moet het pad naar het te importeren OPML bestand specificeren

en: No feeds found
nl: Geen feeds gevonden

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
nl: Geen te importeren RSS feeds gevonden in het OPML-bestand

en: System default
nl: Systeemstandaard

en: Light
nl: Licht

en: Dark
nl: Donker

en: Choose file to import from
nl: Kies een bestand om vanuit te importeren

en: Choose file to export to
nl: Kies bestand om naartoe te exporteren

en: Password needed
nl: Wachtwoord vereist

en: &Username:
nl: Gebr&uikersnaam:

en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

en: &Show password
nl: Wachtwoord &tonen

en: Restart required
nl: Herstart vereist

en: You must restart calibre before using this plugin!
nl: U moet calibre opnieuw opstarten voordat u deze plug-in gebruikt!

en: All
nl: Alle

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Update available
nl: Update beschikbaar

en: Plugin name
nl: Plugin naam

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Released
nl: Uitgegeven

en: PayPal
nl: Paypal

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
nl: Deze plug-in is GRATIS, maar u kunt de ontwikkelaar belonen voor het werk
    door een donatie te geven via PayPal.
    
    Klik rechts en kies Doneren om te doneren:

en: Platform unavailable
nl: Besturingssysteem niet beschikbaar

en: calibre upgrade required
nl: ccalibre upgrade nodig

en: Plugin deprecated
nl: Plugin verouderd

en: New version available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Latest version installed
nl: Nieuwste versie geinstalleerd

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
nl: Deze plugin is verouderd er moet worden gedeïnstalleerd

en: Right-click to see more options
nl: Rechts klikken om meer opties te zien

en: This plugin can only be installed on: %s
nl: Deze plugin kan alleen geïnstalleerd worden op: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
nl: U moet minimaal upgraden naar calibre %s alvorens deze plugin te installeren

en: You can install this plugin
nl: U kunt deze plug-in installeren

en: A new version of this plugin is available
nl: Een nieuwe versie van deze plugin is beschikbaar

en: This plugin is installed and up-to-date
nl: Deze plugin is geïnstalleerd en up-to-date

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
nl: Plug-in <b>{0}</b> succesvol geïnstalleerd onder <b>{1}</b>. Mogelijk moet u calibre herstarten om de plug-in te activeren.

en: Plugin homepage
nl: Plug-in hoofdpagina

en: Update Check Failed
nl: Controle op nieuwe versie mislukt

en: Unable to reach the plugin index page.
nl: Kan de plug-in indexpagina niet bereiken.

en: User plugins
nl: Gebruikers plugins

en: Filter list of &plugins
nl: Filterlijst van &plug-ins

en: Filter by &name
nl: Filteren op &naam

en: Description
nl: Omschrijving

en: &Install
nl: &Installeren

en: Install the selected plugin
nl: Geselecteerde plugin installeren

en: &Customize plugin
nl: Plug-in &aanpassen

en: Customize the options for this plugin
nl: Opties voor deze plug-in aanpassen

en: Plugin &forum thread
nl: Plug-in &forumthread

en: Enable/&disable plugin
nl: In-/&uitschakelen plugin

en: Enable or disable this plugin
nl: Plugin in- of uitschakelen

en: &Remove plugin
nl: Plug-in &verwijderen

en: Uninstall the selected plugin
nl: Geselecteerde plugin verwijderen

en: Donate to developer
nl: Geef een donatie aan de ontwikkelaar

en: Donate to the developer of this plugin
nl: Geef de ontwikkelaar van deze plugin een donatie

en: &Customize plugin
nl: Plug-in &aanpassen

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
nl: Bent u zeker dat u de <b>%s</b> plugin wilt verwijderen?

en: Install %s
nl: Installeer %s

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
nl: Plug-ins toevoegen is een <b>veiligheidsrisico</b>. Plug-ins kunnen virussen/malware bevatten. Installeer enkel plug-ins uit een vertrouwde bron. Bent u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
nl: Plugin zip-bijlage downloaden: %s

en: Installing plugin: %s
nl: Plugin installeren: %s

en: Plugin installed: %s
nl: Plugin geïnstalleerd: %s

en: Install plugin failed
nl: Installatie plugin mislukt

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
nl: Probleem tijdens het installeren van deze plug-in. Deze plug-in wordt nu verwijderd. Post a.u.b. het gedetailleerde foutbericht in de forumthread voor deze plug-in en start calibre opnieuw.

en: Plugin not customizable
nl: Plug-in kan niet aangepast worden

en: Plugin: %s does not need customization
nl: Plug-in %s hoeft niet aangepast te worden

en: Must restart
nl: Moet herstarten

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
nl: U moet calibre herstarten voordat u plug-in <b>%s</b> kunt configureren

en: Plugin cannot be disabled
nl: Plug-in kan niet worden uitgeschakeld

en: The plugin: %s cannot be disabled
nl: De plug-in: %s kan niet worden uitgeschakeld

en: Aborting...
nl: Afbreken…

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
nl: De Quickview-snelkoppeling ({0}) toont / verbergt het Quickview-paneel

en: Undock
nl: Ontdokken

en: Show the Quickview panel in its own floating window
nl: Snel Weergeven paneel in z'n eigen zwevend venster tonen

en: Lock Quickview contents
nl: Snel-weergave inhoud vergrendelen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
nl: Voeg het Snel Weergeven paneel toe aan het calibre hoofdvenster

en: Alternate shortcut:
nl: Alternatieve snelkoppeling:

en: Find item in the Tag browser
nl: Vind item in de Labelbrowser

en: Find item in the library
nl: Vind item in de bibliotheek

en: Select this book in the library
nl: Selecteer dit boek in de bibliotheek

en: Quickview this cell
nl: Deze cel Snel Weergeven

en: Open book in the E-book viewer
nl: Open boek in de e-boek viewer

en: Click to show only books with this item. Double click to search for this item in the Tag browser
nl: Klik om alleen boeken met dit item weer te geven. Dubbelklik om naar dit item te zoeken in de Labelbrowser

en: **No items found**
nl: **Geen items gevonden**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
nl: Klik in een kolom in de bibliotheek-weergave om informatie van dat te zien

en: &Books with selected item "{0}": {1}
nl: &Boeken met geselecteerd item "{0}": {1}

en: Double click on a book to change the selection in the library view or change the column shown in the left-hand panel. Shift- or Ctrl- double click to edit the metadata of a book, which also changes the selected book.
nl: Dubbelklik op een boek om de selectie in de bibliotheek weergave te wijzigen of de kolom, getoond in het linkervenster, te wijzigen. Shift- of Control- dubbelklik om de metadata van een boek te bewerken, waardoor ook het geselecteerde boek wijzigt.

en: Something went wrong while filling in the table
nl: Er ging iets mis tijdens het invullen van de tabel

en: Quickview: Book not in library view
nl: Quickview: boek niet in bibliotheekweergave

en: The book you selected is not currently displayed in the library view, perhaps because of a search or a Virtual library, so Quickview cannot select it.
nl: Het boek dat u selecteerde wordt momenteel niet weergegeven in de bibliotheekweergave, misschien vanwege een zoekopdracht of een Virtuele bibliotheek zodat Snel Weergeven het niet kan selecteren.

en: &Apply Virtual libraries
nl: &Virtuele bibliotheken toepassen

en: <p>Select to make Quickview show only books in the current
            Virtual library</p>
nl: <p>Selecteer om Snel Weergeven enkel boeken te laten tonen in de huidige
            Virtual bibliotheek</p>

en: &Lock Quickview contents
nl: Vergrende&l Snelle-weergave inhoud

en: <p>Select to prevent Quickview from changing content when the
            selection on the library view is changed</p>
nl: <p>Selecteer om wijzigingen te voorkomen bij de Snel-weergave wanneer de weergave wordt veranderd</p>

en: &Refresh
nl: Ve&rversen

en: When Quickview is locked, refresh the window using the last selected book and that book's value in the last selected column.
nl: Wanneer Quickview is vergrendeld, ververst u het venster met het laatst geselecteerde boek en de waarde van dat boek in de laatst geselecteerde kolom.

en: &Dock
nl: &Dokken

en: &Close
nl: &Sluiten

en: Restoring database
nl: Database herstellen

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
nl: Het herstel is niet voltooid, Bent u zeker dat u wilt annuleren?

en: The old database was saved as: %s
nl: De oude database is opgeslagen als: %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
nl: Herstel van de database is gelukt met enkele waarschuwingen. Klik op "Toon details" voor meer informatie. %s

en: Restoring database was successful. %s
nl: Herstellen van de database gelukt. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
nl: Uw boekenlijst, met al hun metadata opgeslagen in een enkel bestand, vormt een database. Tevens wordt metadata van elk individueel boek opgeslagen in de map van dat boek als reserve bestand.<p>Deze operatie herstelt de database uit de individuele boek metadata . Nuttig als de database corrupt is geraakt en u een blanco boekenlijst krijgt.<p>Wilt u de database herstellen?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
nl: Herstellen van de database is mislukt. Klik op "Toon details" voor meer informatie

en: Failed to repair library
nl: Het herstellen van de bibliotheek is mislukt

en: Add a new Saved search
nl: Maak nieuwe zoekopdracht

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
nl: U kunt hier een <i>Opgeslagen zoekopdracht</i> voor veelgebruikte zoekacties maken. U vindt deze terug bij <i>Opgeslagen zoekopdrachten</i> in de Labelbrowser onder de opgegeven naam.

en: The Saved search name
nl: Naam van de zoekopdracht

en: &Search:
nl: Zoeken:

en: The search expression
nl: Zoekexpressie

en: No search name
nl: Geen zoeknaam

en: You must specify a name for the Saved search
nl: U moet een naam opgeven voor de te bewaren zoekopdracht

en: No search expression
nl: Geen zoekexpressie

en: You must specify a search expression for the Saved search
nl: U moet een zoekexpressie opgeven voor de Bewaarde opzoeking

en: Invalid saved search
nl: Ongeldige opgeslagen zoekopdracht

en: Manage Saved searches
nl: Beheer Opgeslagen zoekopdrachten

en: &Add search
nl: Zoekopdracht &toevoegen

en: &Remove search
nl: Ve&rwijderen

en: &Edit search
nl: Zoekopdracht &bewerken

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De huidige opgeslagen zoekopdracht wordt <b>permanent verwijderd</b>. Bent u zeker?

en: Edit the name and/or expression below.
nl: Bewerk de naam en / of uitdrukking hieronder.

en: Edit saved search
nl: Bewerk opgeslagen zoekopdracht

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
nl: Er bestaat al een opgeslagen zoekopdracht met de naam {}. Kies een andere naam

en: Search expression
nl: Zoekexpressie

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
nl:                 Download dit tijdschrift elke week op de aangegeven dag na
                    de aangegeven tijd. Als u bv. maandag na 13u00 kiest wordt
                    dit elke maandag na 13u00 gedownload.

en: &Download after:
nl: &Download na:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
nl:                 Download dit tijdschrift elke maand op de aangegeven dagen na
                    de aangegeven tijd. Als u bv. de 1e en de 15e na 13u00 kiest wordt
                    dit de 1e en 15e van de maand na 13u00 gedownload.

en: &Days of the month:
nl: &Dagen van de maand:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
nl: Komma-gescheiden lijst van dagen van de maand. Bijvoorbeeld: 1, 15

en: Download &after:
nl: Download n&a:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
nl:                 Download dit tijdschrift elke x dagen. Als u bijvoorbeeld 30 dagen
                    kiest wordt deze om de dertig dagen gedownload. Merk op dat
                    u ook periodes van minder dan 1 dag kunt kiezen, zoals 0.1 dag om
                    het tijdschrift meerdere keren per dag te downloaden.

en: &Download every:
nl: &Download elke:

en: every hour
nl: elk uur

en: days
nl: dagen

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
nl: Let op: U kunt een interval korter dan een dag instellen door de waarde handmatig in te voeren.

en: Schedule news download [{} sources]
nl: Plan nieuwsdownload [{} bronnen]

en: &Schedule
nl: &Schema

en: &Schedule for download:
nl: Download&schema:

en: &Days of  week
nl: &Dagen van de week

en: Da&ys of month
nl: Da&gen van maand

en: Every &x days
nl: Elke &x dagen

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
nl: calibre moet actief blijven om deze planning uit te voeren.

en: &Advanced
nl: Ge&avanceerd

en: Add &title as tag
nl: &Titel als label toevoegen

en: &Extra tags:
nl: &Extra labels:

en:  issues
nl:  nummers

en: all issues
nl: alle nummers

en: &Keep at most:
nl: Bewaar &maximaal:

en: Delete downloaded &news older than:
nl: Verwijder gedownload &nieuws ouder dan:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
nl: <p>Verwijder gedownload nieuws ouder dan het aantal aangegeven dagen. Zet op nul om uit te schakelen.
    <p>U kunt ook het maximale aantal te bewaren nummers van een specifiek tijdschrift instellen door naar het geavanceerd-tabblad voor dat tijdschrift te gaan.

en: never delete
nl: nooit verwijderen

en: Download &all scheduled
nl: &Alle geplande downloads uitvoeren

en: Download all scheduled news sources at once
nl: Alle ingestelde nieuwsbronnen direct downloaden

en: &Download now
nl: Nu &downloaden

en: Need username and password
nl: Gebruikersnaam en wachtwoord zijn vereist

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
nl: Een gebruikersnaam en/of wachtwoord zijn vereist om deze nieuwsbron te benaderen.

en: (optional)
nl: (optioneel)

en: (required)
nl: (verplicht)

en: Created by:
nl: Gemaakt door:

en: Download %s now
nl: Nu %s downloaden

en: Last downloaded: never
nl: Laatst gedownload: nooit

en: never
nl: nooit

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
nl: %(days)d dagen, %(hours)d uren en %(mins)d minuten geleden

en: Last downloaded:
nl: Laatste download:

en: Cannot download news as no internet connection is active
nl: Kan geen nieuws downloaden, omdat er geen actieve internetverbinding is

en: No internet connection
nl: Geen Internetverbinding

en: Schedule news download
nl: Plan nieuwsdownload

en: Add or edit a custom news source
nl: Voeg een aangepaste nieuwsbron toe of bewerk deze

en: Download all scheduled news sources
nl: Download alle geplande nieuwsbronnen

en: equal to
nl: gelijk aan

en: before
nl: voor

en: after
nl: na

en: before or equal to
nl: voor of is gelijk aan

en: after or equal to
nl: na of is gelijk aan

en: is set
nl: is ingesteld

en: is unset
nl: is uitgeschakeld

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
nl: <p>U kunt ook andere soorten geavanceerde opzoekingen uitvoeren, bijvoorbeeld controleren op boeken zonder omslag, meerdere zoekexpressies combineren met Booleaanse operatoren enzovoort. Zie <a href="%s">De zoekinterface</a> voor meer informatie.

en: What &kind of match to use:
nl: Te gebruiken zoek&type:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
nl: Bevat: Het woord of de zin mag overal in het metadata veld voorkomen

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
nl: Is gelijk aan: Het woord of de zin moet gelijk zijn aan het hele metadata veld

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
nl: Reguliere expressie: de uitdrukking mag overal in het metadata veld voorkomen

en: Character variant: 'contains' with accents ignored and punctuation significant
nl: Karakter variant: 'bevat' met accenten genegeerd en interpunctie belangrijk

en: A&dvanced search
nl: Geavanceerd zoeken

en: Find entries that have...
nl: Zoek items die…

en: But don't show entries that have...
nl: Maar toon geen items met...

en: A&ll these words:
nl: A&l deze woorden:

en: &This exact phrase:
nl: &Deze exacte zin:

en: O&ne or more of these words:
nl: Eé&n of meer van deze woorden:

en: Any of these &unwanted words:
nl: Eén of meer van deze &ongewenste woorden:

en: Titl&e/author/series...
nl: Tit&el/auteur/series...

en: The title to search for
nl: De titel waarnaar moet worden gezocht

en: The author to search for
nl: De auteur waarnaar moet worden gezocht

en: &Author:
nl: &Auteur:

en: The series to search for
nl: De serie waarnaar moet worden gezocht

en: The tags to search for
nl: De labels waarnaar moet worden gezocht

en: &Date search
nl: &Datum zoeken

en: &Search the
nl: &Zoek naar

en: date column for books whose &date is
nl: datumkolom voor boeken met &datum

en: &year
nl: &jaar

en: mo&nth
nl: maa&nd

en: &day
nl: &dag

en: months
nl: maanden

en: weeks
nl: weken

en: years
nl: jaren

en: ago
nl: terug

en: This month
nl: Deze maand

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: &Template search
nl: &Sjabloon zoeken

en: The value to search for
nl: De op te zoeken waarde

en: Template &value:
nl: Sjabloon &waarde:

en: Set/Not set
nl: Wel/Niet ingesteld

en: How the template result will be compared to the value
nl: Hoe het sjabloon resultaat vergeleken wordt met de waarde

en: C&omparison type:
nl: &Type vergelijking:

en: The template that generates the value
nl: Het sjabloon dat de waarde genereert

en: Open template editor
nl: Open sjabloonbewerker

en: &Copy the current search into the boxes
nl: &Kopieer de huidige zoekopdracht naar de vakken

en: Use this button to retrieve and edit the current search
nl: Gebruik deze knop om de huidige zoekopdracht op te halen en te bewerken

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: There is one book with the {} format
nl: Er is één boek met de indeling {}

en: There are {count} books with the {fmt} format
nl: Er zijn {count} boeken met de {fmt} opmaak

en: Choose formats
nl: Kies formaten

en: &Edit
nl: B&ewerken

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
nl: Gebruik een wachtwoord als calibre draait op een niet-beveiligd netwerk. Als u bijvoorbeeld calibre draait op een laptop en u die laptop op een luchthaven gebruikt en u wilt uw toestel verbinden met calibre, gebruik dan een wachtwoord.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
nl: Vink dit vakje aan wanneer u wilt dat de slimme toestel verbinding automatisch start zodra calibre start. U moet dit niet doen op een onveilig netwerk zonder de beveiliging van een paswoord.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
nl: Vink dit vakje aan als u wilt dat calibre een vaste netwerkpoort gebruikt. Normaal is dit niet nodig. Echter, als uw toestel constant faalt om met calibre te verbinden, probeer het dan met het aanvinken van dit vakje en invoeren van een nummer.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
nl: Probeer 9090. Als calibre zegt dat het mislukt om te verbinden met de poort, probeer een ander nummer. U kan elk nummer tussen 8.000 en 65.535 gebruiken.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
nl: Dit zijn de IP adressen voor deze computer. Als u besluit uw toestel aan calibre aan te sluiten met een vast IP adres, dient u een van deze adressen te gebruiken. Het is niet ondenkbeeldig dat het correcte IP adres hier niet bij staat, in welk geval u de complete lijst van netwerk verbindingen en IP adressen moet krijgen via het Controle Paneel van uw computer.

en: Invalid port number
nl: Ongeldig poortnummer

en: You must provide a port number.
nl: U moet een poortnummer opgeven.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
nl: De poort moet een getal tussen 8.000 en 65.535 zijn.

en: Problem starting the wireless device
nl: Probleem bij het starten van het draadloze toestel

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
nl: Het stuurprogramma draadloos toestel heeft problemen met starten. Het meldde "%s"

en: Smart device control
nl: Slim toestel beheer

en: <p>Start wireless device connections.
           <p>You may see some messages from your computer's firewall or anti-virus manager asking you if it is OK for calibre to connect to the network. <b>Please answer yes</b>. If you do not, wireless connections will not work.
nl: <p>Start draadloze toestelverbindingen. 
           <p>Mogelijk ziet u berichten van uw computer's firewall of anti-virus manager die vraagt of het goed is om calibre te verbinden met het netwerk. <b>Antwoord a.u.b. ja </b>. Doet u dit niet, dan werken de draadloze verbindingen niet.

en: calibre IP addresses:
nl: calibre IP adressen:

en: Possible IP addresses:
nl: Mogelijke IP-adressen:

en: Optional &password:
nl: Optioneel &wachtwoord:

en: Optional password for security
nl: Optioneel wachtwoord voor beveiliging

en: Optional &fixed port:
nl: Optionele &vaste poort:

en: Optional port number
nl: Optioneel poortnummer

en: &Use a fixed port
nl: &Gebruik een vaste poort

en: &Automatically allow connections at calibre startup
nl: &Automatisch verbindingen toestaan bij opstarten van calibre

en: Lookup name: {}
nl:  Opzoek naam: {}

en: (Not in library)
nl: (Niet in bibliotheek)

en: (Hidden in Tag browser)
nl: (Verborgen in Tagbrowser)

en: (Hidden by Virtual library)
nl: (Verborgen door virtuele bibliotheek)

en: You must select items to apply
nl: U moet items selecteren om toe te passen

en: You must select items to unapply
nl: U moet items selecteren om te verwijderen

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
nl: De naam bevat punten voor- of achteraan, verschillende punten na elkaar of spaties voor of na punten.

en: Name already used
nl: Naam is al gebruikt

en: The current User category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De huidige Gebruikerscategorie zal <b>permanent verwijderd</b> worden. Bent u zeker?

en: User categories editor
nl: Gebruikerscategorieën bewerker

en: &User category name:
nl: &Gebruikerscategorienaam

en: Select a category to edit
nl: Selecteer een categorie om te bewerken

en: Copy the category name to the clipboard
nl: Categorienaam naar het klembord kopiëren

en: &Category filter:
nl: &Categorie filter:

en: Select the content kind of the new category
nl: Selecteer het inhoudstype voor de nieuwe categorie

en: Enter text to filter the available items. Case and accents are ignored.
nl: Voer tekst in om de beschikbare items te filteren. Hoofdletters en accenten worden genegeerd.

en: Delete the current User category
nl: Verwijder de huidige Gebruikerscategorie

en: Enter a category name, then use the Add button or the Rename button
nl: Voer een categorienaam in en gebruik vervolgens de knop Toevoegen of de knop Naam wijzigen

en: Add a new category
nl: Een nieuwe categorie toevoegen

en: Rename the current category to what is in the box
nl: Hernoem de huidige categorie naar de waarde in het veld

en: <p>Only show items that are visible in current Virtual
                library. Applied items not shown in the Virtual library will be
                marked "Hidden by Virtual library".</p>
nl: <p>Toon enkel items zichtbaar in de huidige Virtuele
                bibliotheek. Toegepaste items niet getoond in de Virtuele bibliotheek worden
                gemarkeerd als "Verborgen door Virtuele bibliotheek".</p>

en: &Only show items visible in current Virtual library
nl: T&oon alleen items zichtbaar in de huidige Virtuele bibliotheek

en: <p>Don't show items that are hidden in the Tag browser.
              Applied items not shown in the Tag browser will be marked
              "Hidden in Tag browser".</p>
nl: <p>Toon geen items onzichtbaar in de Labelbrowser·
              Toegepaste items niet getoond in de Labelbrowser worden
               gemarkeerd als "Verborgen in Labelbrowser".</p>

en: &Don't show items hidden in the Tag browser
nl: &Verborgen items in Labelbrowser niet tonen

en: &Available items
nl: &Beschikbare items

en: Apply items to current category
nl: Items op de huidige categorie toepassen

en: Applied &items
nl: Toegepaste &items

en: Unapply (remove) selected items from current category
nl: Verwijder geselecteerde items van huidige categorie

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts an ampersand-separated list of items. The items will be applied to the book.
nl: Als het gewenste item niet in de beschikbare lijst staat, kunt u het hier toevoegen. Accepteert een door ampersand gescheiden lijst van items. De items worden op het boek toegepast.

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma-separated list of items. The items will be applied to the book.
nl: Als het gewenste item niet in de beschikbare lijst staat, kunt u het hier toevoegen. Accepteert een door komma's gescheiden lijst met items. De items worden op het boek toegepast.

en: No tags selected
nl: Geen labels geselecteerd

en: You must select at least one tag from the list of Available tags.
nl: U moet tenminste één label uit de lijst van Beschikbare labels selecteren.

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
nl: Het verwijderen van tags gebeurt onmiddellijk en er is geen ongedaan maken mogelijk.

en: Are your sure?
nl: Bent u zeker?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
nl: De volgende labels worden voor één of meer boeken gebruikt. Weet u zeker dat u ze wilt verwijderen?

en: Manage items
nl: Beheer items

en: Apply item(s) to the current book
nl: Pas item(s) toe op het huidige boek

en: Filter the available items
nl: Filter de beschikbare items

en: Delete the selected items from database. This will unapply the items from all books and then remove them from the database.
nl: Verwijder geselecteerde items uit de database. Dit zal de items van alle boeken ontkoppelen en ze vervolgens uit de database verwijderen.

en: Ava&ilable items
nl: Bes&chikbare items

en: Apply item to current book
nl: Item toepassen op huidig ​​boek

en: Unapply (remove) the item from current book
nl: Verwijder het item van huidige boek

en: Filter the applied items
nl: Filter de toegepaste items

en: Manage {}
nl: Beheren {}

en: Search for {}
nl: Zoek naar {}

en: Filter by {}
nl: Filter op {}

en: Search the library for {0}
nl: Doorzoek de bibliotheek op {0}

en: This is not one of this column's permitted values ({0})
nl: Dit is geen toegelaten waarde voor deze kolom ({0})

en: Editing...
nl: Bewerken...

en: Item is not a permitted value
nl: Item is geen toegelaten waarde

en: This column has a fixed set of permitted values. The entered text must be one of ({0}).
nl: Deze kolom heeft een vaste set met toegelaten waardes. De ingevoerde tekst moet een zijn van ({0}).

en: Undelete items?
nl: Verwijderen item ongedaan maken?

en: Items must be undeleted to continue. Do you want to do this?
nl: Items moeten hersteld worden om door te gaan. Wilt u dit doen?

en: Search for an item in the first column
nl: Zoek een item in de eerste kolom

en: Find items containing the search string
nl: Vind items die de zoekterm bevatten

en: &Filter by:
nl: Filter &op:

en: Filter items using the text in this box
nl: Filter items met de tekst in dit vak

en: Show only items containing this text
nl: Toon alleen items die deze tekst bevatten

en: Only show items in the current &Virtual library
nl: Toon alleen items in de huidige &Virtuele bibliotheek

en: &Back
nl: &Terug

en: Go back
nl: Ga terug

en: No documentation provided
nl: Geen documentatie beschikbaar

en: {title} (only one template dialog allowed)
nl: {title} (slechts één sjabloondialoog toegestaan

en: {title} dialog number {number} (multiple template dialogs allowed)
nl: {title} dialoognummer {number} (meerdere sjabloondialogen toegestaan)

en: Template language tutorial
nl: Sjabloon taal handleiding

en: Template function reference
nl: Sjabloon functie referenties

en: Author Sort
nl: Sorteerauteur

en: Tag 1
nl: Label 1

en: Tag 2
nl: Label 2

en: Template value
nl: Sjabloonwaarde

en: *** Breakpoints are enabled. Waiting for the 'Go' button to be pressed
nl: *** Breekpunten zijn ingeschakeld. We wachten tot de 'Go'-knop wordt ingedrukt

en: Disable word wrap
nl: Woordafbreking uitschakelen

en: Enable word wrap
nl: Woordafbreking inschakelen

en: Add Python template definition text
nl: Python-sjabloondefinitietekst toevoegen

en: Load template from the Template tester
nl: Sjablonen van de Sjabloontester laden

en: Load template from file
nl: Sjabloon uit bestand laden

en: Save template to file
nl: Sjabloon naar bestand opslaan

en: No Template tester text is available
nl: Geen Sjabloontesttekst beschikbaar

en: Template file
nl: Sjabloonbestand

en: Select icon
nl: Kies icoon

en: EXCEPTION:
nl: UITZONDERING:

en: Built-in template function
nl: Ingebouwde sjabloonfunctie

en: Built-in function
nl: Ingebouwde functie

en: User defined Python template function
nl: Gebruiker-gedefinieerde Python sjabloonfunctie

en: User function
nl: Gebruiker functie

en: Stored template
nl: Opgeslagen sjabloon

en: Stored user defined Python template
nl: Opgeslagen door de gebruiker gedefinieerde Python-sjabloon

en: Stored user defined GPM template
nl: Door de gebruiker gedefinieerde GPM-sjabloon opgeslagen

en: Discard changes?
nl: Wijzigingen weggooien?

en: Do you really want to close this dialog, discarding any changes?
nl: Wilt u dit dialoogvenster echt sluiten en elke wijziging negeren?

en: No template provided
nl: Geen sjabloon opgegeven

en: The template box cannot be empty
nl: Het sjabloonveld mag niet leeg zijn

en: No column chosen
nl: Geen kolom gekozen

en: You must specify a column to be colored
nl: U moet een te kleuren kolom specificeren

en: You must specify the column where the icons are applied
nl: U moet de kolom specificeren waar de iconen toegepast zijn

en: &Continue
nl: &Doorgaan

en: Continue running the template
nl: Sjabloon verder laten lopen

en: Stop running the template
nl: Sjabloon stoppen

en: Break: line {0}, book {1}
nl: Break: lijn {0}, boek {1}

en: A variable in the template
nl: Een variabele in de sjabloon

en: The value of the variable
nl: De waarde van de variabele

en: The name of the template language operation
nl: De naam van de sjabloontaaloperatie

en: A General Program Mode Template
nl: Sjabloon voor algemene programmeermodus

en: Set the color of the column:
nl: Stel de kleur in van de kolom:

en: Copy a color name to the clipboard:
nl: Kopieer een kleurcode naar het klembord:

en: Copy the selected color name to the clipboard
nl: Kopieer de geselecteerde kleur-naam naar het klembord

en: Kind:
nl: Soort:

en: Apply the icon to column:
nl: Icoon toepassen voor kolom:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
nl: Kopieer een icoon bestandsnaam naar het klembord:

en: <p>The template must return the name of the icon file
                    to display. If you wish to display multiple icons, separate the
                    individual icon file names with a ':' (colon). They will all be
                    displayed in the column</p>
nl: <p>De sjabloon moet de naam van het pictogrambestand weergeven
    dat getoond moet worden. Als u meerdere pictogrammen wilt weergeven, scheidt u de
    individuele pictogrambestandsnamen met een ':' (dubbele punt). Dat zullen ze allemaal zijn
    weergegeven in de kolom</p>

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
nl: Kopieer de geselecteerde icoonbestandsnaam naar het klembord

en: Add icon
nl: Icoon toevoegen

en: Add an icon file to the set of choices
nl: Voeg een icoon-bestand toe aan de keuzemogelijkheden

en: Template &name:
nl: Sjabloon &naam:

en: The name of the callable template
nl: De naam van de aanroepbare sjabloon

en: T&emplate:
nl: S&jabloon:

en: The text of the template program goes into the box below
nl: De tekst van het sjabloon programma gaat in het vak onder

en: Enable &breakpoints
nl: &Breakpoints inschakelen

en: <p>If checked, the template evaluator will stop when it
    evaluates an expression on a double-clicked line number, opening a dialog showing
    you the value as well as all the local variables</p>
nl: <p>Indien aangevinkt zal de sjabloon evaluator stoppen als
    het een expressie evalueert op een dubbelgeklikt lijnnummer, een
    dialoog openend die u de waarde en de lokale variabelen toont</p>

en: &Go
nl: &Gaan

en: If 'Enable breakpoints' is checked then click this button to run your template
nl: Als 'Breakpoints inschakelen' is aangevinkt, klik dan op deze knop om uw sjabloon uit te voeren

en: &Line:
nl: &Lijn:

en: Line number to toggle
nl: Lijnnummer om om te schakelen

en: &Toggle
nl: &Omschakelen

en: Toggle the breakpoint on the line number in the box
nl: Het breekpunt op het lijnnummer in het vak omschakelen

en: &Remove all
nl: Ve&rwijder alle

en: Remove all breakpoints
nl: Verwijder alle breakpoints

en: &Set all
nl: Alle in&stellen

en: Set breakpoint on every line
nl: Op elke lijn breekpunt zetten

en: D&ocumentation:
nl: D&ocumentatie:

en: Documentation for the function being defined or edited
nl: Documentatie voor de functie die gedefinieerd of bewerkt wordt

en: Template value:
nl: Sjabloonwaarde:

en: The value of the template using the current book in the library view
nl: De waarde van het sjabloon op basis van het huidige boek in bibliotheek weergave

en: User label
nl: Gebruikerslabel

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Select the font for the Template box
nl: Selecteer het lettertype voor het Sjabloon vak

en: Size:
nl: Afmeting:

en: Select the font size for the Template box
nl: Selecteer het lettertypegrootte voor het Sjabloon vak

en: Lo&ad
nl: L&aad

en: Load the template from a file
nl: De sjabloon uit een bestand laden

en: Save the template in a file
nl: De sjabloon naar een bestand opslaan

en: Template Function Reference
nl: Sjabloon functie referentie

en: Function &name:
nl: Functie&naam:

en: &Function type:
nl: &Functie type:

en: Remove any template from the box
nl: Verwijder iedere sjabloon van de box

en: Trim Image
nl: Afbeelding trimmen

en: Select a region by dragging with your mouse, and then click trim
nl: Selecteer een gebied door met de muis slepen, klik dan op trimmen

en: &Trim
nl: &Bijsnijden

en: Trim image by removing borders outside the selected region
nl: Afbeelding bijsnijden door de randen buiten het geselecteerde gebied te verwijderen

en: Adjust selection by dragging corners
nl: Selectie aanpassen door hoeken te slepen

en: Size: {0}px Aspect ratio: {1:.3g}
nl: Grootte: {0}px Verhoudingen: {1:.3g}

en: Size: {0}x{1}px
nl: Grootte: {0}x{1}px

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
nl: Downloaden <b>%(fname)s</b> van %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
nl: Downloaden van %(url)r mislukt met fout: %(err)s

en: Downloading book
nl: Boek aan het downloaden

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
nl: Het boek {0} wordt automatisch gedownload en aan uw calibre bibliotheek toegevoegd.

en: No file specified to download.
nl: Geen bestand aangegeven om te downloaden.

en: Downloading %s
nl: %s aan het downloaden

en: Downloading
nl: Aan het downloaden

en: Failed to download e-book
nl: Downloaden van E-boek mislukt

en: finished
nl: gereed

en: News:
nl: Nieuws:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
nl: Bijgesloten is het tijdschrift %s, door calibre gedownload.

en: Add a new recipient:
nl: Nieuw ontvanger toevoegen:

en: &Address
nl: &Adres

en: &Formats
nl: &Formaat

en: &Subject
nl: &Onderwerp

en: The email address of the recipient
nl: Het e-mailadres van de ontvanger

en: The optional alias (simple name) of the recipient
nl: De optionele alias (bijnaam) van de ontvanger

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
nl: Formaten voor e-mailing. De eerst overeenkomende zal worden verzonden (komma gescheiden lijst)

en: The optional subject for email sent to this recipient
nl: Het optionele onderwerp van het e-mailbericht naar deze ontvanger

en: &Add recipient
nl: Ontv&anger toevoegen

en: Need address
nl: Adres nodig

en: You must specify an address
nl: U moet een adres specificeren

en: Invalid email address
nl: Ongeldig e-mailadres

en: The address {} is invalid
nl: Het adres {} is ongeldig

en: Need formats
nl: Formaten nodig

en: You must specify at least one format to send
nl: U moet tenminste één te zenden formaat opgeven

en: The recipient %s already exists
nl: De ontvanger %s bestaat al

en: No recipients
nl: Geen ontvangers

en: You must select at least one recipient
nl: U moet tenminste één ontvanger opgeven

en: Auto convert the following books before sending via email?
nl: De volgende boeken automatisch converteren voor ze per e-mail verzonden worden?

en: This recipient has no valid formats defined
nl: Deze ontvanger heeft geen geldig formaat aangegeven

en: These books have no suitable input formats for conversion
nl: Deze boeken hebben geen geschikte input formaten om te converteren

en: Could not send
nl: Kan niet verzenden

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
nl: Kan boeken niet naar sommige ontvangers verzenden. Klik op 'Details weergeven' voor meer informatie

en: E-book:
nl: E-boek:

en: Attached, you will find the e-book
nl: U vindt het E-boek in de bijlage

en: by
nl: door

en: in the %s format.
nl: in het %s-formaat.

en: {series_index} of {series}
nl: {series_index} van {series}

en: About this book:
nl: Over dit boek:

en: Sending email to
nl: E-mail versturen naar

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
nl: De volgende boeken automatisch converteren naar %s alvorens ze per e-mail verzonden worden?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
nl: Kan de volgende boeken niet via e-mail verzenden, omdat er geen geschikte formaten beschikbaar zijn:

en: Failed to email book
nl: Per e-mail verzenden van boek mislukt

en: sent
nl: verzonden

en: Sent news to
nl: Nieuws verzonden naar

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess e-book metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="%s">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips. Note that underscores in filenames are auto-replaced by spaces.</p></div>
nl: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Maak een regulier expressiepatroon om te gebruiken bij het samenstellen van de e-boek metadata uit bestandsnamen.</p>
    
    <p>Een <a href="%s">handleiding</a> over het gebruik van reguliere expressies is beschikbaar.</p>
    <p>Gebruik de onderstaande <b>test</b> functionaliteit om uw reguliere expressie te testen op enkele voorbeeld bestandsnamen (vergeet niet om de bestandsextensie op te nemen). De groepsnamen voor de verschillende metadata regels worden gedocumenteerd in tooltips. Merk op dat onderliggende streepjes in bestandsnamen automatisch worden vervangen door spaties.</p></div>

en: Regular &expression
nl: R&egexp

en: File &name:
nl: Bestands&naam:

en: Title:
nl: Titel:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
nl: Reguliere expressie (?P&lt;title&gt;)

en: No match
nl: Geen resultaten

en: Authors:
nl: Auteurs:

en: Regular expression (?P<author>)
nl: Regexp (?P<author>)

en: Regular expression (?P<series>)
nl: Regexp (?P<series>)

en: Series index:
nl: Reeksindex:

en: Regular expression (?P<series_index>)
nl: Regexp (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
nl: Regexp (?P<isbn>)

en: Publisher:
nl: Uitgever:

en: Regular expression (?P<publisher>)
nl: Regexp (?<uitgever>)

en: Published:
nl: Gepubliceerd:

en: Regular expression (?P<published>)
nl: Regexp (?<published>)

en: Comments:
nl: Commentaar :

en: Regular expression (?P<comments>)
nl: Reguliere expressie (?P<comments>)

en: Select font files
nl: Selecteer lettertype bestanden

en: TrueType/OpenType Fonts
nl: TrueType/OpenType lettertype

en: Corrupt font
nl: Beschadigd lettertype

en: Choose a font family
nl: Kies een lettertype family

en: Available faces for %s
nl: Beschikbare formaten voor lettertype %s

en: Choose font family
nl: Kies lettertype familie

en: Add &fonts
nl: &Lettertypes toevoegen

en: Choose a font family from the list below:
nl: Kies een lettertype familie uit onderstaande lijst:

en: Find next
nl: Volgende zoeken

en: Find previous
nl: Vorige zoeken

en: None
nl: Geen

en: Added fonts
nl: Toegevoegde lettertypes

en: Added font families: %s
nl: Toegevoegde lettertype families: %s

en: Choose &font family
nl: Kies &lettertype familie

en: Clear the font family
nl: Wis de lettertype family

en: Search the text of all books in the library
nl: Doorzoek de tekst van alle boeken in de bibliotheek

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: Indexing of all books in this library is not yet complete, so search results will not be from all books. Click the <i>Show indexing status</i> button to see details.
nl: Indexeren van alle boeken in deze bibliotheek is nog niet volledig dus zoekresultaten zijn niet van alle boeken. Klik op de <i>Toon indexeringsstatus</i> knop om details te zien.

en: Library on a FAT drive
nl: Bibliotheek op een FAT station

en: The calibre library {} is on a FAT drive. These drives have a limit on the maximum file size. Therefore indexing of more than a few hundred books will fail. You should move your calibre library to an NTFS or exFAT drive.
nl: De calibre bibliotheek {} staat op een FAT station. Deze stations hebben een limiet op de maximale bestandsgrootte. Het indexeren van meer dan een paar honderd boeken zal dus mislukken. U zet uw calibre bibliotheek beter op een NTFS of exFAT station.

en: Indexing is almost complete
nl: Indexeren is bijna klaar

en: Indexing is only {} done
nl: Indexeren is maar {} gedaan

en: Indexing speed:
nl: Indexeer snelheid

en: &Slow
nl: &Traag

en: &Fast
nl: &Snel

en: Not all the books in this library have been indexed yet. Searching will yield incomplete results.
nl: De boeken in deze bibliotheek zijn nog niet allemaal geïndexeerd.

en: All book files indexed
nl: Alle boekbestanden geïndexeerd

en: Start &searching
nl: Start &zoeken

en: almost 100%
nl: bijna 100%

en: {0} of {1} book files, {2} have been indexed, {3}
nl: {0} van {1} boekbestanden, {2} zijn geïndexeerd, {3}

en: Start &searching even with incomplete indexing
nl: Start &zoeken met onvolledige indexering

en: &Index books in this library to allow searching their full text
nl: &Indexeer boeken in deze bibliotheek om hun volledige tekst te kunnen doorzoeken

en: In order to search the full text of books, the text must first be <i>indexed</i>. Once enabled, indexing is done automatically, in the background, whenever new books are added to this calibre library.
nl: Om de volledige tekst van boeken te doorzoeken, moet de tekst eerst <i>indexed</i> zijn. Eenmaal ingeschakeld, wordt indexering automatisch gedaan, op de achtergrond, wanneer nieuwe boeken worden toegevoegd aan deze calibre bibliotheek.

en: Re-index
nl: Herindexeren

en: Re-index all books in this library
nl: Herindexeer alle boeken in deze bibliotheek

en: This will force calibre to re-index all the books in this library, which can take a long time. Are you sure?
nl: Dit dwingt calibre alle boeken in de bibliotheek te herindexeren, wat lang kan duren. Bent u zeker?

en: This book was not found in the calibre library
nl: Dit boek is niet gevonden in de calibre bibliotheek

en: This book is not currently visible in the calibre library. If you have a search or Virtual library active, try clearing that. Or click the "Restrict searched books" checkbox in this window to only search currently visible books.
nl: Dit boek is momenteel niet zichtbaar in de calibre-bibliotheek. Als er een zoekactie of virtuele bibliotheek actief is, probeer die dan te wissen. Of klik op het selectievakje "Beperk doorzochte boeken" in dit venster om alleen boeken te doorzoeken die momenteel zichtbaar zijn.

en: Unknown book
nl: Onbekend boek

en: Unknown author
nl: Onbekende auteur

en: Invalid search query
nl: Ongeldige zoekopdracht

en: The search query: {query} was not understood. See <a href="{fts_url}">here</a> for details on the supported query syntax.
nl: De zoekopdracht: {query} werd niet begrepen. Kijk <a href="{fts_url}">hier</a> voor details van de ondersteunde zoek syntaxis.

en: Jump to this book in the library
nl: Spring naar dit boek in de bibliotheek

en: Mark this book in the library
nl: Markeer dit boek in de bibliotheek

en: Expand all
nl: Alles uitklappen

en: Collapse all
nl: Alles inklappen

en: Enter words to search for
nl: Woorden om naar te zoeken invoeren

en: &Restrict searched books
nl: &Beperk opgezochte boeken

en: &Match on related words
nl: &Met verwante woorden overeenkomen

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: {0} matches {1} and {2} as well
nl: Met deze optie zal het zoeken naar woorden ook overeenkomen met gerelateerde woorden (ondersteund in verschillende talen). Bijvoorbeeld, in de Engelse taal: {0} komt ook overeen met {1} en {2}

en: One book | {num} books
nl[0]: Een boek
nl[1]: {num} boeken

en: Scheduled for re-indexing
nl: Gepland voor herindexering

en: Select
nl: Selecteren

en: Mark
nl: Markeren

en: Put a pin on this book in the calibre library, for future reference. You can search for marked books using the search term: {0}
nl: Zet een pin op dit boek in de calibre bibliotheek voor toekomstige referentie. U kan naar gemarkeerde boeken zoeken met de zoekterm: {0}

en: Un-index
nl: De-indexeer

en: Open the book, in the {fmt} format.
    When using the calibre E-book viewer, it will attempt to scroll
    to this search result automatically.
nl: Open het boek, in het {fmt} formaat.
    Bij gebruik van de calibre E-boek viewer zal het automatisch naar
    dit zoekresultaat proberen scrollen.

en: Abort the current search?
nl: Huidige zoekopdracht afbreken?

en: Show &indexing status
nl: &Indexeer status tonen

en: &Mark all books
nl: Alle boeken &markeren

en: Mark all matched books in the library
nl: Markeer alle overeenkomende boeken in de bibliotheek

en: Select all matched books in the library
nl: Selecteer alle overeenkomende boeken in de bibliotheek

en: Mark and select all matched books
nl: Markeer en selecteer alle overeenkomende boeken

en: Remove this action
nl: Verwijder deze actie

en: <a href="{}">CSS selector help</a>
nl: <a href="{}">CSS selector hulp</a>

en: Create the rule to transform HTML tags below
nl: Creëer de regel om HTML tags onder te transformeren

en: If the tag
nl: Als de tag

en: Then:
nl: Dan:

en: Add another action
nl: Voeg nog een actie toe

en: If the tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>
nl: Als de tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>

en: You can specify rules to transform HTML here. Click the "Add rule" button below to get started.
nl: U kan hier regels opgeven om HTML te transformeren. Klik op de "Regel toevoegen" knop onder om te beginnen.

en: Test HTML transform rules
nl: Test HTML transformeer regels

en: Enter an HTML document below and click the "Test" button
nl: Voer een HTML document in onder en klik op de "Test" knop

en: Resulting HTML
nl: HTML resultaat

en: Edit HTML transform rules
nl: HTML transformeer regels bewerken

en: Current HTML file
nl: Huidig HTML-bestand

en: All HTML files
nl: Alle HTML bestanden

en: Open HTML files
nl: Open HTML bestanden

en: Selected HTML files
nl: Geselecteerde HTML bestanden

en: Create an icon theme
nl: Maak een icoon thema aan

en: Use this theme in calibre
nl: Gebruik dit thema in calibre

en: Change the current calibre icon theme to this theme
nl: Wijzig het huidige calibre icoonthema in dit thema

en: Theme Metadata
nl: Thema Metadata

en: &Version:
nl: &Versie:

en: Light and Dark
nl: Licht en Donker

en: Light only
nl: Enkel Licht

en: Dark only
nl: Enkel Donker

en: Specify the color palette this icon theme is suited for
nl: Specificeer het kleurenpalet waarvoor dit iconenthema geschikt is

en: &Color palette:
nl: &Kleurenpalet:

en: &License:
nl: &Licentie:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
nl: De licentie voor de iconen in dit thema. Vaak gebruikte keuzes zijn Creative Commons of Public Domain.

en: %d icons missing in this theme
nl: %d iconen ontbreken in dit thema

en: No missing icons
nl: Geen ontbrekende iconen

en: No title specified
nl: Geen titel opgegeven

en: You must specify a title for this icon theme
nl: U dient een titel te geven voor het iconenthema

en: No author specified
nl: Geen auteur opgegeven

en: You must specify an author for this icon theme
nl: U moet een auteur opgeven voor dit iconenthema

en: &Abort
nl: &Afbreken

en: Losslessly optimizing images, please wait...
nl: Afbeeldingen optimaliseren zonder verlies, even wachten aub...

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
nl: Het optimaliseren van afbeeldingen is mislukt, klik op "Details weergeven" voor meer informatie

en: Compression failed
nl: Comprimeren mislukt

en: Optimizing %s
nl: Optimaliseren %s

en: Creating theme file
nl: Thema bestand aanmaken

en: Compressing theme file
nl: Thema bestand comprimeren

en: Choose a folder from which to read the icons
nl: Kies een folder waar de iconen uit worden opgehaald

en: Choose destination for icon theme
nl: Kies een bestemming voor het iconenthema

en: ZIP files
nl: ZIP bestanden

en: Right click to visit theme homepage
nl: Klik rechts om de thema hoofdpagina te bezoeken

en: Downloading icons...
nl: Downloaden van de iconen...

en: Downloading icons, please wait...
nl: Downloaden van de iconen, even wachten aub...

en: Use the calibre default icons
nl: Gebruik calibre standaard iconen

en: Choose an icon theme below. It will be used for both light and dark color themes unless a color specific theme is chosen in one of the other tabs.
nl: Kies onder een icoonthema. Het zal voor zowel donkere als lichte kleurthema's gebruikt worden tenzij een kleurspecifiek thema werd gekozen in een van de andere tabs.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for light color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
nl: Kies onder een icoonthema. Het zal bij voorkeur voor lichte kleurthema's gebruikt worden. Als de standaard werd gekozen, wordt het thema voor "licht en donker" gebruikt.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for dark color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
nl: Kies onder een icoonthema. Het zal bij voorkeur voor donkere kleurthema's gebruikt worden. Als de standaard werd gekozen, wordt het thema voor "licht en donker" gebruikt.

en: Number of icons
nl: Aantal iconen

en: Popularity
nl: Populariteit

en: Choose an icon theme
nl: Kies een iconenthema

en: Restore &default icons
nl: Stan&daard iconen herstellen

en: For light and dark
nl: Voor licht en donker

en: For light only
nl: Enkel voor licht

en: For dark only
nl: Enkel voor donker

en: Downloading, please wait...
nl: Downloaden, even wachten aub...

en: Failed to download list of themes
nl: Het downloaden van de lijst van themas is mislukt

en: Failed to download list of themes, click "Show details" for more information
nl: Downloaden van themalijst mislukt, klik op "Toon Details" voor meer informatie

en: Choose from {} available icon themes
nl: Kies uit {} beschikbare icoonthema's

en: Failed to download icon themes, click "Show details" for more information.
nl: Downloaden icoonthema's mislukt, klik op "Toon Details" voor meer informatie.

en: Zoom &in
nl: &Inzoomen

en: Zoom &out
nl: &Uitzoomen

en: &Rotate
nl: &Draaien

en: &Save as
nl: Opslaan &als

en: &Fit image
nl: &Pas afbeelding

en: Fit image inside the available space
nl: {Aantal} covers gevonden voor {title}. Wanneer de download is voltooid, worden de covers gesorteerd op grootte.Plaats afbeelding binnen de beschikbare ruimte

en: Choose a file to save to
nl: Kies een bestand om naartoe op te slaan

en: Image: {name} {resolution}
nl: Afbeelding: {name} {resolution}

en: See what's new in this calibre release
nl: Ontdek wat er nieuw is in deze calibre versie

en: Connected
nl: Verbonden

en: created by
nl: gemaakt door

en: %(num)d of %(total)d books
nl: %(num)d van %(total)d boeken

en: one book | {} books
nl[0]: één boek
nl[1]: {} boeken

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
nl[0]: %(num)s, %(sel)d geselecteerd
nl[1]: %(num)s, %(sel)d geselecteerd

en: {0}, {1} total
nl: {0}, {1} totaal

en: Cover grid
nl: Omslagraster

en: Search bar
nl: Zoekbalk

en: Next Virtual library
nl: Volgende Virtuele bibliotheek

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
nl: Schakel over naar de volgende Virtuele bibliotheek op de tabbladbalk van de Virtuele bibliotheek

en: Previous Virtual library
nl: Vorige Virtuele bibliotheek

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
nl: Schakel over naar de vorige Virtuele bibliotheek op de tabbladbalk Virtuele bibliotheek

en: All books
nl: Alle boeken

en: Search expression for this Virtual library:
nl: Zoekexpressie voor deze Virtuele bibliotheek:

en: Sort tabs alphabetically
nl: Sorteer tabs op alfabet

en: Restore hidden tabs
nl: Verborgen Tabs herstellen

en: Hide Virtual library tabs
nl: Verberg Virtuele bibliotheek tabbladen

en: Lock Virtual library tabs
nl: Virtuele bibliotheektabbladen vergrendelen

en: Unlock Virtual library tabs
nl: Virtuele bibliotheektabbladen ontgrendelen

en: Edit "%s"
nl: Bewerk "%s"

en: Delete "%s"
nl: Verwijder "%s"

en: Layout
nl: Opmaak

en: Show and hide various parts of the calibre main window
nl: Toon en verberg verschillende delen van het hoofdvenster van calibre

en: No %s format
nl: Geen %s formaat

en: The book {0} does not have the {1} format
nl: Het boek {0} bevat geen {1} formaat

en: Restore %s
nl: Herstel %s

en: Job
nl: Taak

en: Progress
nl: Voortgang

en: Running time
nl: Looptijd

en: Start time
nl: Aanvangstijd

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
nl[0]: Er is één taak actief:
nl[1]: Er zijn {} actieve taken:

en: Unknown job
nl: Onbekende taak

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
nl[0]: Er is een taak in de wacht
nl[1]: Er zijn {} wachtende taken

en: Cannot kill job
nl: Taak kan niet afgebroken worden

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
nl: Taken die met het toestel communiceren kunnen niet afgebroken worden

en: Job has already run
nl: Taak is al uitgevoerd

en: This job cannot be stopped
nl: Deze taak kan niet gestopt worden

en: Some of the jobs cannot be stopped. Click "Show details" to see the list of unstoppable jobs.
nl: Sommige taken kunnen niet gestopt worden. Klik op "Toon details" voor een lijst van niet te stoppen taken.

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Click to see list of jobs
nl: Klik om een takenlijst te zien

en: Show/hide the Jobs List
nl: Toon/verberg de taaklijst

en: Jobs:
nl: Taken:

en: No running jobs
nl: Geen actieve taken

en: One running job
nl: Een actieve taak

en: %d running jobs
nl: %d actieve taken

en:  - Jobs
nl:  - Taken

en: Search for a job by name
nl: Zoek een taak op naam

en: No job
nl: Geen taak

en: No job selected
nl: Geen taak geselecteerd

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
nl[0]: Weet u zeker dat u de geselecteerde taak wilt stoppen?
nl[1]: Weet u zeker dat u de geselecteerde taken wilt stoppen?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
nl: Wilt u echt alle niet-toestelgebonden taken stoppen?

en: &Custom
nl: Aan&gepast

en: &Alternate shortcut:
nl: &Alternatieve sneltoets:

en: &Shortcut:
nl: &Sneltoets:

en: Done
nl: Klaar

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
nl: & Standaard: %(deflt)s [Momenteel niet conflicterend: %(curr)s]

en: Press a key...
nl: Druk op een toets…

en: Already assigned
nl: Al toegewezen

en: already assigned to
nl: al toegewezen aan

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
nl: <b>Deze sneltoets bestaat niet meer</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
nl: Dubbelklik op eender welke vermelding om de toegewezen sneltoetsen te wijzigen

en: Search for a shortcut by name
nl: Zoek naar een snelkoppeling op naam

en: No matches
nl: Geen resultaten

en: Could not find any shortcuts matching <i>{}</i>
nl: Kon geen sneltoetsen vinden die overeenkomen met <i>{}</i>

en: Eject this device
nl: Dit toestel ontkoppelen

en: Configure this device
nl: Dit toestel instellen

en: Update cached metadata on device
nl: Gecachte metadata op toestel bijwerken

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Show books in calibre library
nl: Boeken in de calibre bibliotheek tonen

en: Show books in the main memory of the device
nl: Boeken in hoofdgeheugen van het toestel weergeven

en: Show books in storage card A
nl: Boeken op geheugenkaart A weergeven

en: Show books in storage card B
nl: Boeken op geheugenkaart B weergeven

en: Delete library
nl: Bibliotheek verwijderen

en: available
nl: beschikbaar

en: Close the Virtual library
nl: De Virtuele bibliotheek sluiten

en: Change how the displayed books are sorted
nl: Wijzig hoe getoonde boeken worden gesorteerd

en: Sort
nl: Sorteer

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
nl: <p>Doorzoek de boekenlijst gesorteerd op titel, auteur, uitgever, labels, commentaar, enz.<br><br>Woorden gescheiden door spaties moeten allemaal voorkomen (AND)

en: Search the full text of all books in the library, not just their metadata
nl: Doorzoek de volledige tekst van alle boeken in de bibliotheek, niet enkel de metadata

en: Do quick search (you can also press the Enter key)
nl: Snel zoeken (u kunt ook op Enter drukken)

en: <h2>Shutting down</h2><div>
nl: <h2>Afsluiten</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
nl: Boek %(sidx)s van <span class="series_name">%(series)s</span>

en: This book is on the device in %s
nl: Dit boek is op het toestel in %s

en: Unknown chapter
nl: Onbekend hoofdstuk

en: Anonymous Content server user
nl: Anonieme Content server gebruiker

en: Local E-book viewer user
nl: Lokale e-boek viewer gebruiker

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Highlights
nl: Accentueringen

en: Export {} annotations
nl: Annotaties {} exporteren

en: calibre annotation collection
nl: calibre annotatie collectie

en: annotations
nl: annotaties

en: Format to export in:
nl: Formaat om in te exporteren:

en: Save to file
nl: Opslaan naar bestand

en: File for exports
nl: Bestand voor exporten

en: Open in viewer
nl: Openen in viewer

en: Show in calibre
nl: Toon in calibre

en: Edit notes
nl: Bewerk notities

en: Export selected item | Export {} selected items
nl[0]: Exporteer geselecteerd item
nl[1]: Exporteer {} geselecteerde items

en: Delete selected item | Delete {} selected items
nl[0]: Verwijder {} geselecteerd item
nl[1]: Verwijder {} geselecteerde items

en: Restrict to
nl: Beperk tot

en: Show only annotations of the specified type
nl: Toon enkel annotaties van het gespecificeerde type

en: User:
nl: Gebruiker:

en: Show only annotations created by the specified user
nl: Toon enkel annotaties gecreëerd door de gespecificeerde gebruiker

en: Only show annotations from books that have been selected in the calibre library
nl: Toon enkel annotaties van boeken geselecteerd in de calibre bibliotheek

en: &Show results from only selected books
nl: &Toon resultaten van enkel geselecteerde boeken

en: &Show results from only the selected book | &Show results from only the {} selected books
nl[0]: &Toon resultaat van enkel het geselecteerde boek
nl[1]: &Toon resultaten van enkel de {} geselecteerde boeken

en: Find previous match
nl: Vind vorige overeenkomst

en: Invalid search expression
nl: Ongeldige zoekexpressie

en: The search expression: {0} is invalid. The search syntax used is the SQLite Full text Search Query syntax, <a href="{1}">described here</a>.
nl: De zoekexpressie: {0} is ongeldig. De zoeksyntaxis gebruikt is de SQLite Full text Search Query syntaxis, <a href="{1}">hier beschreven</a>.

en: Edit the notes of this highlight
nl: Bewerk de notities voor deze accentuering

en: Add notes
nl: Notities toevoegen

en: Add notes to this highlight
nl: Notities toevoegen aan deze accentuering

en: User
nl: Gebruiker

en: Show this book in the main calibre book list
nl: Toon dit boek in de calibre hoofdboekenlijst

en: Edit notes for highlight
nl: Bewerk notities voor accentuering

en: Annotations browser
nl: Annotaties browser

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: <i>correction</i> matches <i>correcting</i> and <i>corrected</i> as well
nl: Zoeken naar woorden met deze optie zal ook overeenkomen met elk verwant woord (ondersteund in verschillende talen). Bv. in de Engelse taal: <i>correctie</i> komt overeen met <i>corrigerend</i> en <i>gecorrigeerd</i>

en: &Delete all selected
nl: &Verwijder alle geselecteerde

en: Delete the selected annotations
nl: Verwijder de geselecteerde annotaties

en: &Export all selected
nl: &Exporteer alle geselecteerde

en: Export the selected annotations
nl: Exporteer de geselecteerde annotaties

en: Rebuild search index
nl: Zoekindex herstellen

en: Refresh annotations in case they have been changed since this window was opened
nl: Annotaties verversen in geval ze aangepast zijn sinds dit venster geopend werd

en: No selected annotations
nl: Geen geselecteerde annotaties

en: No annotations have been selected
nl: Geen annotaties werden geselecteerd

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
nl[0]: Bent u zeker dat u deze annotatie <b>permanent</b> wilt verwijderen?
nl[1]: Bent u zeker dat u deze {} annotaties <b>permanent</b> wilt verwijderen?

en: Editing is only supported for the notes associated with highlights
nl: Bewerken wordt enkel ondersteund voor de notities met accentueringen

en: Set to undefined
nl: Instellen op Niet gedefiniëerd

en: Template editing disabled
nl: Sjabloonbewerking uitgeschakeld

en: Size (MB)
nl: Grootte (MB)

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Formats
nl: Formaten

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
nl: Het boekomslag voor het boek %s is te groot en kan niet worden geladen. Maak het kleiner of verwijder het.

en: %s stars
nl: %s sterren

en: Click in this column and press Q to Quickview books with the same "%s"
nl: Klik in deze kolom en tik Q voor een Snel Weergeven van boeken met dezelfde "%s"

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: The lookup/search name is <i>{0}</i>
nl: De zoeknaam is <i>{0}</i>

en: Marked with text "{0}"
nl: Gemarkeerd met tekst "{0}"

en: Marked without text
nl: Gemarkeerd zonder tekst

en: This book's UUID is "{0}"
nl: De UUID van dit boek is ‘{0}’

en: Failed to set data
nl: Kan de gegevens niet wijzigen

en: Could not set data, click "Show details" to see why.
nl: Kon gegevens niet wijzigen. Klik "Toon Details" om te zien waarom.

en: In Library
nl: In bibliotheek

en: Unhandled error
nl: Onbehandelde fout

en: Failed to read book data from calibre library. Click "Show details" for more information
nl: Boekdata lezen uit calibre bibliotheek mislukt. Klik op "Toon Details" voor meer informatie.

en: Waiting for metadata to be updated
nl: Wachten op bijwerken van de metadata

en: Marked for deletion
nl: Geselecteerd om te verwijderen

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
nl: Dubbelklik om me te <b>wijzigen</b><br><br>

en: The lookup/search name is
nl: De opzoek naam is

en: Export selected
nl: Geselecteerde exporteren

en: Select none
nl: Niets selecteren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Export
nl: Exporteren

en: Original size:
nl: Originele grootte:

en: Minimum size:
nl: Minimale grootte:

en: Maximum size:
nl: Maximale grootte:

en: You can also adjust column widths by dragging the divider between column headers
nl: U kunt de kolombreedte ook aanpassen door de scheidingslijn tussen kolomkoppen te slepen

en: &Shrink 10%
nl: Ver&klein 10%

en: &Expand 10%
nl: Ver&groot 10%

en: Set to mi&nimum
nl: Naar mi&nimum

en: Set to ma&ximum
nl: Naar ma&ximum

en: &Resize column to fit contents
nl: B&reedte aanpassen naar inhoud

en: The width will be set to the size of the widest entry or the maximum size, whichever is smaller
nl: De breedte wordt ingesteld op de grootte van de breedste invoer of de maximale grootte, afhankelijk van welke kleiner is

en: Set width &to:
nl: Zet breed&te op:

en: Cannot hide all columns
nl: Alle kolommen verbergen onmogelijk

en: You must not hide all columns
nl: U dient niet alle kolommen te verbergen

en: Sort on %s
nl: Op %s sorteren

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Change text alignment for %s
nl: Wijzig de uitlijning van de tekst voor %s

en: Center
nl: Midden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Change font style for %s
nl: Wijzig lettertype stijl voor %s

en: Bold font
nl: Dikgedrukt lettertype

en: Normal font
nl: Normaal lettertype

en: Bold and Italic font
nl: Vet en cursief lettertype

en: Italic font
nl: Cursief lettertype

en: Adjust width of column {0}
nl: Breedte van kolom {0} aanpassen

en: Quickview column %s
nl: Snel-weergave kolom %s

en: Edit permissible values for %s
nl: Toegelaten waardes voor %s bewerken

en: Hide column %s
nl: Kolom %s verbergen

en: Show column
nl: Kolom weergeven

en: Remember On Device column width
nl: Onthoud Toestel kolombreedte

en: Reset On Device column width to default
nl: Herstel Toestel kolombreedte naar standaard

en: Restore default layout
nl: Standaardopmaak herstellen

en: Hide row numbers
nl: Verberg rijnummers

en: Show row numbers
nl: Toon rijnummers

en: Toggle mark for book
nl: Markering omschakelen van boek

en: Mark book with text label
nl: Markeer boek met tekstlabel

en: Un-split the book list
nl: Voeg de boekenlijst samen

en: Split the book list
nl: Splits de boekenlijst

en: Allow moving columns with the mouse
nl: Kolommen verplaatsen met de muis toestaan

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
nl: Neerzetten op een toestel slepen is niet ondersteund. Voeg het boek eerst toe aan de calibre bibliotheek.

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Configure viewer
nl: Viewer instellen

en: Use white background
nl: Witte achtergrond gebruiken

en: Hyphenate
nl: Afbreken

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
nl: <b>Veranderingen zullen pas na een herstart van kracht worden.</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
nl: <b>Geen resultaten </b> voor de zoekterm <i>%s</i> gevonden.

en: %prog [options] book.lrf
    
    Read the LRF e-book book.lrf
nl: %prog [opties] boek.lrf
    
    Lees het LRF e-boek boek.lrf

en: Print more information about the rendering process
nl: Laat meer informatie zien over de weergaveproces

en: Turn on visual aids to debugging the rendering engine
nl: Zet de visuele hulp aan voor foutzoeken in de weergave engine

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
nl: Zet woordafbreken uit. Zou weergeven opmerkelijk moeten versnellen.

en: By default the background is off white as I find this easier on the eyes. Use this option to make the background pure white.
nl: Als standaard is de achtergrond een gebroken wit sinds dit gemakkelijker is om te lezen voor de ogen. Gebruik deze optie om de achtergrond puur wit te maken.

en: Profile the LRF renderer
nl: Profileer de LRF weergave

en: Parsing LRF file
nl: LRF-bestand verwerken

en: LRF viewer toolbar
nl: LRF viewer werkbalk

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Previous Page
nl: Vorige pagina

en: Back
nl: Terug

en: Forward
nl: Volgende

en: Next match
nl: Volgend zoekresultaat

en: Open e-book
nl: E-boek openen

en: %prog [options] [path_to_ebook or calibre url ...]
    
    Launch the main calibre Graphical User Interface and optionally add the e-book at
    path_to_ebook to the database. You can also specify calibre URLs to perform various
    different actions, than just adding books. For example:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Will open the book with id 1842 in the EPUB format from the library
    "test_library" in the calibre E-book viewer. Library names are the folder names of the
    libraries with spaces replaced by underscores. A full description of the
    various URL based actions is in the User Manual.
nl: %prog [options] [path_to_ebook or calibre url ...]
    
    Start calibre's Grafische Gebruiker Interface en voeg optioneel het e-boek toe aan
    path_to_ebook naar de database. U kan ook calibre URLs specificeren om verscheidene
    taken uit te voeren, buiten boeken toevoegen. Bijvoorbeeld:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Opent het boek met id 1842 in het EPUB formaat uit de bibliotheek
    "test_library" in de calibre e-boek viewer. Bibliotheeknamen zijn de mapnamen van de
    bibliotheken met spaties vervangen door onderliggende streepjes. Een volledige beschrijving
    van de verschillende URL gebaseerde acties staat in de Gebruikershandleiding.

en: Use the library located at the specified path.
nl: Gebruik de bibliotheek op de opgegeven locatie.

en: Start minimized to system tray.
nl: Geminimaliseerd naar het systeemvak starten.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
nl: Genegeerd: gebuik dit niet. Alleen aanwezig voor compatibiliteitsredenen

en: Do not check for updates
nl: Niet op nieuwe versies controleren

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
nl: Aangepaste plug-ins negeren. Nuttig als u een plug-in geïnstalleerd hebt waardoor calibre niet kan starten

en: Path too long
nl: Het pad is te lang

en: Path to Calibre Portable (%s) too long. It must be less than 59 characters.
nl: Pad naar Calibre Portable (%s) te lang. Moet minder dan 59 tekens zijn.

en: Calibre Library
nl: Calibre Bibliotheek

en: Failed to create library
nl: Aanmaken van de bibliotheek is mislukt

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
nl: Aanmaken van calibre bibliotheek mislukt op: %r.
    U zal worden gevraagd een nieuwe bibliotheek-locatie te kiezen.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
nl: Kan de bibliotheek niet repareren. Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Initializing user interface...
nl: Gebruikersinterface starten…

en: Choose a location for your new calibre e-book library
nl: Kies een locatie voor uw nieuwe calibre E-boek bibliotheek

en: Repairing failed
nl: Herstellen mislukt

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
nl: Het herstellen van de database is mislukt. Zal met een nieuwe, lege bibliotheek starten.

en: Bad database location
nl: Ongeldige database-locatie

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
nl: Ongeldige database-locatie %r. calibre wordt nu afgesloten.

en: Startup error
nl: Opstartfout

en: There was an error during {0} startup. Parts of {0} may not function. Click "Show details" to learn more.
nl: Er was een fout bij starten van {0}. Delen van {0} functioneren mogelijk niet. Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Corrupted database
nl: Beschadigde database

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
nl: De bibliotheek in %s lijkt beschadigd te zijn. Wilt u dat calibre probeert deze automatisch te herstellen? Het herstellen lukt mogelijk niet volledig. Als u nee zegt, zal een lege calibre bibliotheek worden gemaakt.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
nl: Ongeldige database-locatie %r. Zal met een nieuwe, lege calibre bibliotheek starten

en: Starting %s: Loading books...
nl: Bezig met opstarten %s: Laden van boeken…

en: Cannot start calibre
nl: Kan calibre niet starten

en: Another calibre program that can modify calibre libraries, such as, {0} or {1} is already running. You must first shut it down, before starting the main calibre program. If you are sure no such program is running, try restarting your computer.
nl: Een ander calibre programma dat calibre bibliotheken kan wijzigen, zoals {0} of {1}, is al actief. U moet deze eerst afsluiten voordat u het hoofdprogramma start. Als u zeker bent dat een dergelijk programma niet actief is, start de computer opnieuw op.

en: Failed to contact running instance of calibre
nl: Actieve calibre instanties contacteren mislukt

en: Contacting calibre failed
nl: calibre contacteren mislukt

en: Failed to contact running instance of calibre, try restarting calibre
nl: Actieve calibre instanties contacteren mislukt, probeer calibre te herstarten

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
nl: Commando aflsuiten verzonden, wachten op aflsuiten...

en: Failed to shutdown running calibre instance
nl: Draaiende calibre afsluiten mislukt

en: &Preferences
nl: &Voorkeuren

en: &Quit
nl: &Afsluiten

en: Unhandled exception
nl: Niet afgehandelde fout

en: Set date to undefined
nl: Stel datum in op Niet gedefiniëerd

en: Set date to today
nl: Datum instellen op vandaag

en: &Redo
nl: &Herhalen

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
nl: Geef aan wat de titel is die moet gebruikt worden bij sorteren. Zo kan bijvoorbeeld ‘De Avonden’ gesorteerd worden als ‘Avonden, de’.

en: Title &sort:
nl: &Sorteertitel:

en: &Edit authors
nl: B&ewerk auteurs

en: Authors changed
nl: Auteurs veranderd

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
nl: U heeft de auteur van dit boek veranderd. U moet de wijzigingen opslaan voordat u auteursbeheer kunt gebruiken. Wit u de wijzigingen nu opslaan?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
nl: Geef aan hoe de auteurs van dit boek gesorteerd moeten worden. Bijvoorbeeld Charles Dickens moet gesorteerd worden als Dickens, Charles.
    Als het veld groen gekleurd is komt de tekst overeen met de individuele auteurssortering. Als het rood is, dan komen de auteur en deze tekst niet overeen.

en: Author s&ort:
nl: Auteurs&ortering:

en: &Number:
nl: &Nummer:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
nl: Laatst gewijzigd: %s
    
    Dubbelklik om weer te geven

en: Restore %s from the original
nl: Herstel %s vanuit het origineel

en: &View {} format
nl: & Bekijk {} indeling

en: Set the cover for the book from the selected format
nl: De omslag van het boek vanuit het geselecteerde formaat instellen

en: Set metadata for the book from the selected format
nl: Metadata voor het boek vanuit het geselecteerde formaat instellen

en: Add a format to this book
nl: Een formaat aan dit boek toevoegen

en: Remove the selected format from this book
nl: Geselecteerd formaat van dit boek verwijderen

en: Choose formats for
nl: Kies formaat voor

en: No permission
nl: Geen toestemming

en: You do not have permission to read the following files:
nl: U heeft geen toestemming om de volgende bestanden te lezen:

en: No format selected
nl: Geen formaat geselecteerd

en: &Browse
nl: &Bladeren

en: Trim bord&ers
nl: Trim rand&en

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
nl: Detecteert en verwijdert automatisch extra ruimte aan de randen van de omslag.
    Herhaaldelijk drukken kan soms hardnekkige kaderlijnen verwijderen.

en: Download co&ver
nl: Omslag d&ownloaden

en: &Generate cover
nl: Omsla&g aanmaken

en: Customize the styles and colors of the generated cover
nl: Personaliseer de stijlen en kleuren van de gegenereerde omslag

en: Undo last Generate cover
nl: Laatste Omslag Genereren ongedaan maken

en: Not a valid picture
nl: Geen geldige afbeelding

en: Invalid cover
nl: Ongeldige omslag

en: Could not change cover as the image is invalid.
nl: Kan omslag niet veranderen. Afbeelding is ongeldig.

en: Rating of this book. 0-5 stars
nl: Waardering van dit boek. 0-5 sterren

en: Tags changed
nl: Labels veranderd

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
nl: U heeft labels veranderd. Om de labelbewerker te gebruiken moet u deze wijzigingen toepassen of annuleren. Wijzigingen toepassen?

en: A comma separated list of languages for this book
nl: Een komma gescheiden lijst van talen voor dit boek

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
nl[0]: De taal %s werd niet herkend
nl[1]: De talen %s werden niet herkend

en: Unknown language
nl: Onbekende taal

en: Edit Identifiers
nl: Bewerk identificatoren

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
nl: Bewerk identificatoren van boek. Iedere identificator moet op een aparte lijn staan in de vorm type:value

en: Duplicate identifier
nl: Dubbele identificator

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
nl: De identificator van type: %s is meer dan één keer aanwezig. Ieder type identificator moet uniek zijn

en: Invalid identifier
nl: Ongeldige identificator

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
nl: De identificator %s is ongeldig. Identificatoren moeten worden opgegeven als type:value

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
    
    If an identifier value contains a comma, you can use the | character to represent it.
nl: Bewerk de ID's voor dit boek. Bijvoorbeeld:
    
    %s
    
    Als een identificatiewaarde een komma bevat, kunt u de | karakter om het te vertegenwoordigen.

en: Edit identifiers in a dedicated window
nl: Bewerkt identificatoren in een apart venster

en: This ISBN is valid
nl: Dit ISBN is geldig

en: This ISBN is invalid
nl: Dit ISBN is ongeldig

en: Invalid ISBN
nl: Ongeldig ISBN

en: Enter an ISBN
nl: Geef een ISBN op

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
nl: Het ingevoerde ISBN is niet geldig. Probeer opnieuw.

en: Clear publisher
nl: Wis uitgever

en: Clear date
nl: Datum wissen

en: Schedule download?
nl: Download plannen?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
nl[0]: De download van metadata  voor het <b>geselecteerde boek</b> wordt op de achtergrond uitgevoerd. Doorgaan?
nl[1]: De download van metadata voor de <b>{} geselecteerde boeken</b> wordt op de achtergrond uitgevoerd. Doorgaan?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
nl: U kunt de voortgang van het downloaden bekijken door op het ronddraaiende wiel in de rechterbenedenhoek te klikken.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
nl: Als de download compleet is zal om bevestiging worden gevraagd voor calibre de gedownloade metadata toepast.

en: Download only &metadata
nl: Alleen &metadata downloaden

en: Download only &covers
nl: Alleen &omslagen downloaden

en: &Configure download
nl: Download &configureren

en: Download &both
nl: &Beide downloaden

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
nl[0]: Metadata voor één boek downloaden
nl[1]: Metadata voor {} boeken downloaden

en: Metadata download started
nl: Downloaden van metadata gestart

en: (Failed metadata)
nl: (Mislukte metadata)

en: (Failed cover)
nl: (Mislukte metadata)

en: Processed %s
nl: Verwerkt %s

en: Metadata fields to download
nl: Metadata velden om te downloaden

en: Revert %s
nl: Herstel %s

en: Merge identifiers
nl: Identificatoren samenvoegen

en: Merge tags
nl: Labels samenvoegen

en: Cover size: {0}x{1}
nl: Omslaggrootte: {0}x{1}

en: Compare metadata
nl: Vergelijk metadata

en: &Accept all remaining
nl: &Accepteer alle overigen

en: Re&ject all remaining
nl: Alle overigen &afwijzen

en: R&eject
nl: A&fwijzen

en: Reject changes and move to next [{}]
nl: Verwerp veranderingen en ga naar volgende [{}]

en: Move to next [%s]
nl: Verplaats naar volgende [%s]

en: &Mark rejected books
nl: &Markeer afgewezen boeken

en: Mark rejected books in the book list after this dialog is closed
nl: Markeer afgewezen boeken in boekenlijst nadat het dialoog is gelsoten

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
nl: Alle beoordeelde wijzigingen gaan verloren! Bent u zeker dat u wilt Annuleren?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
nl:  [%(num)d van %(tot)d]

en: Are you sure you want to reject the remaining result? | Are you sure you want to reject all {} remaining results?
nl[0]: Weet u zeker dat u het overgebleven resultaat wilt afwijzen?
nl[1]: Bent u zeker dat u alle overige {} resultaten wilt afwijzen?

en: &More pages
nl: &Meer pagina's

en: Failed to render
nl: Weergeven mislukt

en: page %d
nl: pagina %d

en: Next
nl: Volgende

en: Previous
nl: Vorige

en: Manage the extra data files associated with this book [{}]
nl: Beheer de extra gegevensbestanden gekoppeld aan dit boek [{}]

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
nl: De sorteertitel automatisch van de titel afleiden. Gebruik van deze knop
    om de sorteertitel aan te maken zal de sorteertitel van rood naar groen veranderen.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
nl: De sorteerauteur automatisch van de auteur afleiden. Als u deze knop gebruikt om de waarde voor sorteerauteur aan te maken zal de auteurssortering van rood in groen veranderen. Er is een functiemenu beschikbaar onder deze knop. Klik erop en houd vast om dit menu te zien.

en: Set author sort from author
nl: Sorteerauteur van auteur afleiden

en: Set author from author sort
nl: Auteur van sorteerauteur afleiden

en: Copy author to author sort
nl: Kopieer auteur naar auteursortering

en: Copy author sort to author
nl: Kopieer auteursortering naar auteur

en: Swap the author and title
nl: Auteur en titel omwisselen

en: Clear rating
nl: Wis beoordeling

en: Clear all tags
nl: Alle labels wissen

en: Clear Ids
nl: Wis ID's

en: &Download metadata
nl: Metadata &downloaden

en: Download metadata for this book [%s]
nl: Download metadata voor dit boek [%s]

en: Undo last metadata download
nl: Laatste metadata download ongedaan maken

en: Configure download metadata
nl: Metadata downloaden configureren

en: Change how calibre downloads metadata
nl: Wijze waarop calibre metadata downloadt aanpassen

en: Edit list of prefixes
nl: Wijzig lijst met voorvoegsels

en: Edit prefixes
nl: Wijzig voorvoegsels

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
nl: Voorvoegsels invoeren, één per regel. Het eerste voorvoegsel wordt de standaard.

en: Save changed metadata?
nl: Gewijzigde metadata opslaan?

en: You've changed the metadata for this book. Edit book is set to update embedded metadata when opened. You need to save your changes for them to be included.
nl: U hebt de metadata voor dit boek gewijzigd. Boek bewerken is ingesteld om ingesloten metadata bij te werken wanneer deze worden geopend. U moet uw wijzigingen opslaan om ze op te nemen.

en: &Don't save
nl: &Niet opslaan

en: The cover in the %s format is invalid
nl: De omslag in het %s-formaat is ongeldig

en: No downloaded metadata
nl: Geen gedownloade metadata

en: There is no downloaded metadata to undo
nl: Geen gedownloade metadata om ongedaan te maken

en: There is another book to edit in this set. | There are still {} more books to edit in this set.
nl[0]: Er moet nog steeds één boek bewerkt worden in deze set.
nl[1]: Er zijn nog steeds {} boeken die bewerkt moeten worden in deze set.

en: Are you sure you want to stop? Use the "Next" button instead of the "OK" button to move through books in the set.
nl: Bent u zeker dat u wilt stoppen? Gebruik de volgende knop in plaats van de Akkoord knop om door de boeken in de set te gaan.

en: &Continue editing
nl: Bewerken &voortzetten

en: &Stop editing
nl: &Stop bewerken

en: You will lose all unsaved changes. Are you sure?
nl: Alle niet-opgeslagen wijzigingen gaan verloren. Bent u zeker?

en: Change cover
nl: Omslag wijzigen

en: Co&mments
nl: Co&mmentaar

en: &Cover and formats
nl: &Omslag en formaten

en: C&ustom metadata
nl: &Aangepaste metadata

en: &Comments
nl: &Commentaar

en: Basic metadata
nl: Basis metadata

en: Custom metadata
nl: Aangepaste metadata

en: Has summary
nl: Heeft samenvatting

en: The "has cover" indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
nl: De "heeft omslag"-aanduiding is niet helemaal
    betrouwbaar. Soms wordt er een omslag gevonden
    bij het downloaden terwijl er geen is aangeduid
    of vice versa.

en: See at
nl: Kijk bij

en: Please wait
nl: Even wachten aub...

en: calibre is downloading metadata from:
nl: calibre haalt metadata op bij:

en: Title: %s
nl: Titel: %s

en: Authors: %s
nl: Auteurs: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
nl: Metadata downloaden mislukt. Klik op "Toon details" voor meer informatie

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
nl: Kan geen boeken vinden die overeenkomen met uw zoekopdracht. Probeer de zoekopdracht <b>minder specifiek</b> te maken. Gebruik bijvoorbeeld alleen de achternaam van de auteur en een enkel onderscheidend woord uit de titel.<p>Klik op 'Details weergeven' om het volledige logbestand weer te geven.

en: Current cover
nl: Huidige omslag

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken…

en: View this cover at full size
nl: Bekijk de omslag op volledig formaat

en: Copy this cover to clipboard
nl: Kopieer deze cover naar het klembord

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
nl: Omslagen voor <b>%s</b> aan het downloaden, even wachten aub...

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
nl: Geen omslagen gedownload. Klik op ‘Toon details’ voor meer informatie.

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
nl: Geen omslagen voor <b>%s</b> gevonden

en: Found a cover for {title}
nl: Vond een omslag voor {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
nl: <b>{num}</b> omslagen gevonden voor {title}. Wanneer de download is voltooid, worden de omslagen gesorteerd op grootte.

en: Downloading metadata...
nl: Metadata aan het downloaden…

en: Downloading cover...
nl: Omslag aan het downloaden…

en: Failed to run
nl: Starten mislukt

en: Failed to run program, click "Show details" for more information
nl: Starten programma mislukt, klik "Toon details" voor meer informatie

en: Command line:
nl: Opdracht regel:

en: Choose a program to open %s files
nl: Kies een programma om %s bestanden te openen

en: Executable files
nl: Uitvoerbare bestanden

en: Cannot execute
nl: Uitvoeren onmogelijk

en: The program %s is not an executable file
nl: Het programma %s is geen uitvoerbaar bestand

en: Application path:
nl: Toepassingspad:

en: Invalid application
nl: Ongeldige toepassing

en: %s is not a valid macOS application bundle.
nl: %s is geen geldige macOS toepassingsbundel.

en: Choose a program
nl: Kies een programma

en: Gathering data, please wait...
nl: Gegevens verzamelen, even wachten aub...

en: &Browse computer for program
nl: &Browse computer voor programma

en: Error finding programs
nl: Fout, kan programma's niet vinden

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
nl: Programma's op uw computer konden niet worden gevonden, click "Toon details" voor meer informatie

en: Edit the applications used for %s files
nl: Bewerk de toepassingen voor %s bestanden

en: Change &icon
nl: Wijzig &icoon

en: Change &name
nl: Wijzig &naam

en: No selection
nl: Niets geselecteerd

en: No application selected
nl: Geen toepassing geselecteerd

en: Choose new icon
nl: Kies nieuw icoon

en: Invalid icon
nl: Foutief icoon

en: Could not load image from %s
nl: Afbeelding van %s kan niet worden geladen

en: Enter new name
nl: Voer nieuwe naam in

en: New name for {}
nl: Nieuwe naam voor {}

en: cover image
nl: omslag bestand

en: Open {0} files with {1}
nl: Open {0} bestanden met {1}

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
nl: Standaardinstellingen terugzetten. U moet op ‘Toepassen’ klikken om de standaardinstellingen daadwerkelijk terug te zetten.

en: Configure
nl: Configureren

en: Ignore duplicate incoming formats
nl: Dubbele inkomende formaten negeren

en: Overwrite existing duplicate formats
nl: Bestaande dubbele formaten overschrijven

en: Create new record for each duplicate format
nl: Voor elk dubbel formaat een nieuw record aanmaken

en: Choose a folder
nl: Kies een map

en: Invalid folder
nl: Ongeldige map

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
nl: U met een bestaande map specificeren als uw automatisch-toevoegen map. %s bestaat niet.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
nl: U heeft geen lees/schrijf rechten voor de map: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
nl: Kan geen mappen gebruiken waarvan de naam begint met een punt of onderstrepingsteken: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
nl: <b>WAARSCHUWING:</b> Alle bestanden in %s zullen automatisch worden verwijderd nadat ze aan calibre zijn toegevoegd. Bent u zeker?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
nl: Hier kunt u instellen hoe calibre metadata uit toegevoegde bestanden zal lezen. calibre kan metadata uit het bestand lezen, of uit de bestandsnaam samenstellen.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
nl: &Metadata uit bestandsinhoud in plaats van bestandsnaam lezen

en: Swap the first name and last name of the author. This affects only metadata read from file names.
nl: Verwissel de voornaam en achternaam van de auteur. Dit heeft alleen invloed op metadata die worden gelezen uit bestandsnamen.

en: &Swap author first name and last name when reading author from filename
nl: &Verwissel auteur voor- en achternaam bij lezen van de auteur van bestandsnaam

en: Configure metadata from file name
nl: Stel metadata samen vanuit de bestandsnaam

en: Reading &metadata
nl: Lezen &metadata

en: &Mark newly added books
nl: &Markeer nieuw toegevoegde boeken

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
nl: Als de 'Naar bibliotheek &kopiëren' actie wordt gebruikt om boeken tussen bibliotheken te kopiëren, behoudt dan de datum

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
nl: Als de 'Naar bibliotheek kopiëren' actie wordt gebruikt, controleer dan op &duplicaten met dezelfde titel, auteur en taal

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
nl: Toegevoegde boeken automatisch naar het gewilde uitvoer formaat &converteren

en: This will force an automatic conversion even if the file being added is the same format as the output format. For example, if you set your output format to EPUB and add an EPUB file, an EPUB to EPUB conversion will be run.
nl: Dit zal een automatische conversie forceren zelfs indien het bestand dat toegevoegd wordt hetzelfde formaat is als het uitvoer formaat. Bijvoorbeeld indien u het uitvoer formaat als EPUB zet en een EPUB toevoegt, zal een EPUB naar EPUB conversie gedaan worden.

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
nl: Voer bij automatisch converteren conversie toch uit, zelfs als het toegevoegde formaat  &hetzelfde is als het uitvoerformaat

en: <p>Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats automatically into existing book records. The box to the right controls what happens when an existing record already has the incoming format. Note that this option also affects the Copy to library action.</p>
    <p>Title match ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc. Author match is exact.</p>
nl: <p>Auto-samenvoegen: Als boeken met gelijkaardige titels en auteurs worden gevonden, Voeg de inkomende formaten automatisch samen met bestaande boek records. Het vakje rechts controleert wat gebeurt als een bestaand record het inkomende formaat al heeft. Merk op dat deze optie ook de Kopieer naar bibliotheek actie beïnvloedt.</p>
    <p>Titel overeenkomst negeert voorafgaande lidwoorden ("de", "een"), interpunctie, hoofdlettergebruik, enz. Auteur overeenkomst is exact.</p>

en: &Auto-merge added books if they already exist:
nl: &Auto samenvoegen toegevoegde boeken als ze al bestaan:

en: Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into
    existing book records. This box controls what happens when an existing record already has
    the incoming format:
    
    Ignore duplicate incoming formats - means that existing formats in your calibre library will not be replaced
    Overwrite existing duplicate formats - means that existing formats in your calibre library will be replaced
    Create new record for each duplicate formats - means that a new book entry will be created for each duplicate formats
    
    Title matching ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc.
    Author matching is exact.
nl: Auto-samenvoegen: Als boeken met gelijkaardige titels en auteurs worden gevonden, voeg de inkomende formaten (bestanden)
    automatisch samen met bestaande boek records. Dit vakje controleert wat gebeurt als een bestaand record
    het inkomende formaat al heeft.
    
    Negeer dubbele inkomende formaten - bestaande formaten in uw calibre bibliotheek worden niet vervangen
    Overschrijf bestaande dubbele formaten - bestaande formaten in uw calibre bibliotheek worden vervangen
    Creëer nieuw record voor elk dubbel formaat - een nieuwe boek vermelding wordt gecreëerd voor elk dubbel formaat
    
    Titel overeenkomst negeert voorafgaande lidwoorden ("de", "een"), interpunctie, hoofdlettergebruik, enz.
    Auteur overeenkomst is exact.

en: &Tags to apply when adding a book:
nl: &Te gebruiken labels voor een nieuw boek:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
nl: Een komma-gescheiden lijst van labels, die aan nieuwe boeken toegevoegd zal worden

en: Contro&l how tags are processed:
nl: Bepaa&l hoe labels worden verwerkt:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
nl: Creëer regels die labels van toegevoegde boeken automatisch kunnen filteren/aanpassen zodra ze zijn toegevoegd.

en: &Rules to filter tags read from metadata
nl: &Regels om labels te filteren die gelezen worden uit metadata

en: Control which files are added during bul&k imports:
nl: Bepaal welke bestanden worden toegevoegd tijdens bul&k importen:

en: <p>You can specify rules to add/ignore files here. These will be used when recursively adding books from folders.
nl: <p>U kan hier regels specificeren om bestanden toe te voegen/negeren. Die zullen gebruikt worden bij recursief toevoegen van boeken uit mappen.

en: Rules to filter added &files
nl: Regels om toegevoegde &bestanden te filteren

en: Control how auth&ors are processed:
nl: Bepaal hoe Aute&urs worden verwerkt:

en: Rules to manipulate a&uthor names
nl: Regels om een ​​a&uteur namen te manipuleren

en: Adding &actions
nl: Toevoeg &acties

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
nl: Standaard voegt calibre alleen bekende e-boek bestandstypes toe.
    Deze optie geeft aan dat alle bestandstypes worden toegevoegd,
    behalve die types die hieronder expliciet worden genoemd.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
nl: Voeg automatisch bestanden van &alle types toe (niet alleen boeken)

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
nl: <b>Negeer</b> bestanden met de volgende &extensies bij automatisch toevoegen

en: Folder to automatically add files from
nl: Map om automatisch bestanden uit toe te voegen

en: Browse for folder
nl: Blader naar een map

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
nl: Toegevoegde bestanden automatisch naar het gewilde uitvoer formaat &converteren

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
nl: Geef een &map op. Alle bestanden die u in deze map plaatst, worden automatisch toegevoegd aan calibre (opnieuw opstarten vereist).

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
nl: <b>WAARSCHUWING:</b> Bestanden in de bovenstaande map zullen worden verwijderd nadat ze zijn toegevoegd aan calibre.

en: If set, this option will cause calibre to check if a file
     being automatically added is already in the calibre library.
     If it is, a message will pop up asking you whether
     you want to add it anyway.
nl: Wanneer deze optie is ingesteld zal calibre controleren of een
    bestand dat automatisch wordt toegevoegd al in de calibre
    bibliotheek staat. Als dit het geval is verschijnt er een
    bericht met de vraag of u dit boek toch wilt toevoegen.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
nl: Controleer op &duplicaten bij het automatisch toevoegen van bestanden

en: &Automatic adding
nl: &Automatisch toevoegen

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Very low
nl: Zeer laag

en: Confirmation dialogs have all been reset
nl: Alle bevestigingsmeldingen zijn teruggezet

en: Notify when a &new version is available
nl: Meld mij wanneer er een &nieuwe versie beschikbaar is

en: Job &priority:
nl: &Prioriteit van taak:

en: Preferred &input format order:
nl: Voorkeursvolgorde voor &invoerformaten:

en: Preferred &output format:
nl: Voorkeursf&ormaat voor uitvoer:

en: <p>Setting this means that when sorting on text fields
    like title the text "Book 2" will sort before the text "Book 100".
    Note that setting this can cause problems with text that starts
    with numbers and is a little slower. This setting is per user, not
    per library.</p>
nl: <p>Dit instellen zorgt ervoor dat bij sorteren op tekst velden
    zoals titel, de tekst "Boek 2" voor de tekst "Book 100" komt.
    Merk op dat dit instellen kan problemen geven met tekst die
    begint met cijfers en trager is. Deze instelling is per gebruiker,
    niet per bibliotheek.</p>

en: Recognize numbers inside text when sorting (needs restart)
nl: Herken nummers in tekst bij sorteren (herstart vereist)

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
nl: Indien aangevinkt, kunnen aangepaste Ja/Nee kolommen de waarden Ja, Nee en Niet gedefinieerd zijn.
    Anders alleen Ja en Nee.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
nl: &Ja/Nee kolommen hebben drie waarden (herstart vereist)

en: Default network &timeout:
nl: Standaard netwerk &time-out:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
nl: Geef de standaard time-out voor het ophalen van informatie van het netwerk (d.w.z. elke keer dat informatie van het Internet gehaald moet worden)

en:  seconds
nl:  seconden

en: Use this Virtual library on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
nl: Gebruik deze Virtuele bibliotheek bij starten calibre als de huidige in gebruik is. Ook toegepast bij schakelen naar deze bibliotheek. Merk op dat deze instelling per bibliotheek is.

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
nl: Alle uitges&chakelde meldingen terugzetten

en: Use internal &viewer for:
nl: Gebruik intern &leesvenster voor:

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
nl: Virtuele bibliotheek toe te passen wanneer de huidige &bibliotheek wordt geopend:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
nl: Verzend automatisch gedownload &nieuws naar e-boek reader

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
nl: Het nieuws uit de bibliotheek &verwijderen bij automatisch versturen naar de e-reader

en: All columns
nl: Alle kolommen

en: icon with text
nl: icoon met tekst

en: icon with no text
nl: icoon zonder tekst

en: composed icons w/text
nl: samengestelde iconen met tekst

en: composed icons w/no text
nl: samengestelde iconen zonder tekst

en: is true
nl: is waar

en: is false
nl: is onwaar

en: is not true
nl: is niet waar

en: is not false
nl: is niet onwaar

en: is undefined
nl: is niet gedefinieerd

en: is defined
nl: is gedefinieerd

en: has id
nl: heeft id

en: does not have id
nl: heeft geen ID

en: is equal to
nl: is gelijk aan

en: is not set
nl: is niet ingesteld

en: is earlier than
nl: is vroeger dan

en: is later than
nl: is later dan

en: is today
nl: vandaag

en: is more days ago than
nl: is meer dagen geleden dan

en: is fewer days ago than
nl: is minder dagen geleden dan

en: is more days from now than
nl: is meer dagen van nu dan

en: is fewer days from now than
nl: is minder dagen van nu dan

en: has
nl: heeft

en: does not have
nl: heeft geen

en: has pattern
nl: heeft patroon

en: does not have pattern
nl: geen patroon heeft

en: does not contain
nl: bevat geen

en: If the ___ column ___ value
nl: Als de ___ kolom ___ waarde

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
nl: Voer een identificatie-type in of een identificatie-type en waarde in de vorm identificator:waarde

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
nl: Voer een 3 letter ISO taalcode in, bijvoorbeeld fra voor Frans, deu voor Duits, dut voor Nederlands  of eng voor Engels. U kan ook de volledige taal naam gebruiken. In het laatste geval zal calibre proberen dit zelf te vertalen naar een taalcode.

en: Enter a number
nl: Vul een getal in

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
nl: Geef de maximum toegestane leeftijd, in dagen, voor ieder item. Nul is vandaag. Gegevens in de toekomst worden altijd toegestaan

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
nl: Geef de minimum toegestane leeftijd, in dagen, voor ieder item. Nul is vandaag. Gegevens in de toekomst worden nooit toegestaan

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
nl: Geef het maximum toegestane aantal dagen in de toekomst voor ieder item. Nul is vandaag. Gegevens in het verleden worden altijd toegestaan

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
nl: Geef het minimum toegestane aantal dagen in de toekomst voor ieder item. Nul is vandaag. Gegevens in het verleden worden nooit toegestaan

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
nl: Geef een datum in het formaat JJJJ-MM-DD

en: Enter a string.
nl: Voer een tekenreeks in.

en: Enter a regular expression
nl: Vul een regexp in

en: You can match multiple values by separating them with %s
nl: U kunt met meerdere waardes zoeken door deze met %s te scheiden

en: Remove icons
nl: Verwijder iconen

en: Select the icons you wish to remove. The icon files will be removed when you press OK. There is no undo.
nl: Selecteer de iconen die u wilt verwijderen. De icoonbestanden worden verwijderd als u op OK drukt. Er is geen ongedaan maken.

en: No icons selected
nl: Geen iconen geselecteerd

en: You must select at least one icon to remove
nl: U moet tenminste één icoon opgeven om te verwijderen

en: One icon will be removed. | {} icons will be removed.
nl[0]: Een icoon wordt verwijderd
nl[1]: {} iconen worden verwijderd

en: This will prevent any rules that use this icon from working. Are you sure?
nl: Elke regel die dit icoon gebruikt wordt functioneren voorkomen. Bent u zeker?

en: column coloring
nl: kolomkleur

en: column icon
nl: kolom icoon

en: Cover grid emblem
nl: Omslagraster embleem

en: Create/edit a {0} rule
nl: Maak/bewerk een {0} regel

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
nl: Maak een {0} regel door onderstaande velden in te vullen

en: Add the emblem:
nl: Voeg het embleem toe:

en: Set the:
nl: Bepaal de:

en: Choosing icon with text will add an icon to the left of the column content, choosing icon with no text will hide the column content and leave only the icon. If you choose composed icons and multiple rules match, then all the matching icons will be combined, otherwise the icon from the first rule to match will be used.
nl: Icoon met tekst kiezen, voegt een icoon toe links van de kolominhoud, icoon zonder tekst verbergt de kolominhoud en toont enkel het icoon. Als u samengestelde iconen kiest en er is overeenkomst met meerdere regels, worden alle overeenkomende iconen gecombineerd, anders wordt het icoon van de eerste overeenkomende regel gebruikt.

en: of the column:
nl: van de kolom:

en: to:
nl: naar:

en: &Add new image
nl: &voeg een nieuwe afbeelding toe

en: (Images should be square-ish)
nl: (afbeeldingen moeten vierkant-ig zijn)

en: Choose &more than one icon
nl: Kies &meer dan één icoon

en: &Add icon
nl: Icoon &toevoegen

en: (Icons should be square or landscape)
nl: (Iconen moeten vierkant of liggend zijn)

en: Only if the following conditions are all satisfied:
nl: Alleen als aan de volgende voorwaarden is voldaan:

en: Add &another condition
nl: Voeg een &andere voorwaarde toe

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
nl: U kunt een voorwaarde uitschakelen door alle velden leeg te maken

en: &Remove icons
nl: Ve&rwijder iconen

en: Remove previously added icons. Note that removing an icon will cause rules that use it to stop working.
nl: Verwijder eerder toegevoegde iconen. Merk op dat regels die het gebruiken niet meer werken.

en: Open to see checkboxes
nl: Open om de selectievakjes te zien

en: Sample text
nl: Voorbeeld tekst

en: No icon selected
nl: Geen icoon geselecteerd

en: You must choose an icon for this rule
nl: U moet een icoon kiezen voor deze regel

en: Invalid condition
nl: Ongeldige voorwaarde

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
nl: Eén van de voorwaarden van deze regel is ongeldig: <b>%s</b>

en: No conditions
nl: Geen voorwaarden

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
nl: U moet minstens één niet-lege voorwaarde voor deze regel specificeren

en: color
nl: kleur

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
nl: 
                    <p>Geavanceerde Regel voor kolom <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
nl: 
                    <p>Geavanceerde Regel:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule: set <b>%(typ)s</b> for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
nl: 
                    <p>Geavanceerde Regel: <b>%(typ)s</b> instellen voor kolom <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
nl: (<span style="kleur: %s;">sample</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
nl: <p>Voeg het embleem <b>{0}</b> toe aan de omslag indien de volgende voorwaarden zijn voldaan:</p>
    <ul>{1}</ul>

en:             <p>Set the <b>%(kind)s</b> of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> %(sample)s
                if the following conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
nl:             <p>Stel de <b>%(kind)s</b> van <b>%(col)s</b> naar <b>%(color)s</b> %(sample)s
                als aan de volgende voorwaarden zijn voldaan:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>

en: <li>The condition using column <b>%(col)s</b> is <b>invalid</b>
nl: <li>De voorwaarden gebruikt in kolom <b>%(col)s</b> is <b>onjuist</b>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>
nl: <li>Als de <b>%(col)s</b> kolom <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>

en: value:
nl: waarde:

en: &Add rule
nl: Regel &toevoegen

en: &Remove rule(s)
nl: Ve&rwijder Regel(s)

en: Move the selected rule up
nl: Geselecteerde regel omhoog verplaatsen

en: Move the selected rule down
nl: Geselecteerde regel omlaag verplaatsen

en: Add ad&vanced rule
nl: Voeg gea&vanceerde regel toe

en: Du&plicate rule
nl: Regel du&pliceren

en: Convert to advanced r&ule
nl: Omzetten naar geavanceerde r&egel

en: Open icon folder
nl: Iconen map openen

en: Import rules from a file
nl: Importeer regels uit een bestand

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
nl: U kunt de kleur van kolommen in de boekenlijst bepalen door 'regels' te maken die duidelijk aangeven welke kleur moet worden gebruikt. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan. <p>U kunt <b>een bestaande regel wijzigen</b> door erop te dubbelklikken.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
nl: U kunt iconen aan kolommen in de boekenlijst toevoegen door 'regels' te maken die duidelijk aangeven welk icoon moet worden gebruikt. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan. <p>U kunt <b>een bestaande regel wijzigen</b> door erop te dubbelklikken.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
nl: U kunt emblemen (kleine iconen) toevoegen die aan de zijkant van omslagen in het omslagraster worden weergegeven door 'regels' te maken die bepalen welke afbeelding calibre moet gebruiken. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan. <p>U kunt een <b>bestaande regel wijzigen</b> door erop te dubbelklikken.

en: Show &emblems next to the covers
nl: &Emblemen weergeven naast de omslagen

en: If checked, you can tell calibre to display icons of your choosing next to the covers shown in the Cover grid, controlled by the metadata of the book.
nl: Indien ingeschakeld, kunt u calibre vertellen om de iconen van uw keuze weer te geven naast de omslagen die worden getoond in het omslagraster, bepaald door de metadata van het boek.

en: Select one rule
nl: Kies één regel

en: You must select only one rule.
nl: U mag slechts één regel kiezen.

en: No rule selected
nl: Geen regel geselecteerd

en: No rule selected for %s.
nl: Geen regel voor %s geselecteerd.

en: removal
nl: verwijdering

en: Rules
nl: Regels

en: No valid rules found
nl: Er zijn geen geldige regels gevonden

en: No valid rules were found in {}.
nl: Er zijn geen geldige regels gevonden in {}.

en: Column header
nl: Kolomkop

en: Lookup name
nl: Naam opzoeken

en: Order
nl: Bestellen

en: Yes/No with text
nl: Wel/Niet met tekst

en: Ampersand separated text, shown in the Tag browser
nl: Ampersand gescheiden tekst, weergegeven in de Labelbrowser

en: Deleted column. Double-click to undelete it
nl: Verwijderde kolom. Dubbelklik om te on-verwijderen

en: New column
nl: Nieuwe kolom

en: Edited. Lookup name was {}
nl: Bewerkt. Opzoek naam was {}

en: Edited
nl: Bewerkt

en: You must select a column to delete it
nl: U moet een kolom selecteren om deze te verwijderen

en: The selected column is not a custom column
nl: De geselecteerde kolom is geen aangepaste kolom

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
nl: Wilt u de kolom %s en alle gegevens daarin echt verwijderen?

en: The selected column is not a user-defined column
nl: De geselecteerde kolom is geen gebruiker-gedefinieerde kolom

en: Undelete the column?
nl: Kolom on-verwijderen?

en: The column is to be deleted. Do you want to undelete it?
nl: Deze kolom wordt verwijderd. Wilt u ze on-verwijderen?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
nl: Hier kunt u de opmaak van de kolommen in de boekenlijst van calibre wijzigen. U kunt kolommen verbergen door ze uit te vinken. U kunt zelf ook aangepaste kolommen maken.

en: Remove a user-defined column
nl: Een gebruiker-gedefinieerde kolom verwijderen

en: Add a user-defined column
nl: Voeg een gebruiker-gedefinieerde kolom toe

en: Edit settings of a user-defined column
nl: De instellingen van een gebruiker-gedefinieerde kolom wijzigen

en: Add &custom column
nl: &Aangepaste kolom aanmaken

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
nl: Standaardinstellingen terugzetten. Alleen de instellingen voor het nu geselecteerde onderdeel worden teruggezet.

en: Text, column shown in the Tag browser
nl: Tekst, kolom weergegeven in de Labelbrowser

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
nl: Komma gescheiden tekst, zoals labels, weergegeven in de Labelbrowser

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
nl: Lange tekst, zoals commentaar , wordt niet getoond in de Labelbrowser

en: Text column for keeping series-like information
nl: Tekstkolom voor het bewaren van informatie over reeksen

en: Text, but with a fixed set of permitted values
nl: Tekst, maar met een vast aantal toegestane waarden

en: Floating point numbers
nl: Kommagetallen

en: Integers
nl: Gehele getallen

en: Ratings, shown with stars
nl: Waarderingen, aangegeven met sterren

en: Yes/No
nl: Ja/Nee

en: Column built from other columns
nl: Kolom gemaakt van andere kolommen

en: Column built from other columns, behaves like tags
nl: Kolom gemaakt van andere kolommen, gedrag zoals bij labels

en: Create a custom column
nl: Aangepaste kolom aanmaken

en: Edit custom column
nl: Aangepaste kolom bewerken

en: Now
nl: Nu

en: My Tags
nl: Mijn labels

en: My Series
nl: Mijn reeksen

en: My Rating
nl: Mijn waardering

en: People
nl: Mensen

en: My Title
nl: Mijn titel

en: Quick create:
nl: Snel aanmaken:

en: Names
nl: Namen

en: Short text
nl: Korte tekst

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
nl: Gebruikt om de kolom te doorzoeken. Mag alleen cijfers en kleine letters bevatten.

en: &Lookup name:
nl: Op&zoeknaam:

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
nl: Kolomkop in de bibliotheekweergave en categorienaam in de Labelbrowser

en: Column &heading:
nl: &Kolom koptekst:

en: What kind of information will be kept in the column.
nl: Type informatie in de kolom opgeslagen.

en: Show &checkmarks
nl: &Vinkjes tonen

en: Contains names
nl: Bevat namen

en: &Column type:
nl: &Kolomtype:

en: Optional text describing what this column is for
nl: Optionele tekst welke beschrijft waar de kolom voor dient

en: D&escription:
nl: B&eschrijving:

en: &Icon
nl: &Icoon

en: &Both
nl: &Beide

en: Choose whether an icon, text, or both is shown in the book list
nl: Kies of een icoon, tekst of beide worden getoond in de boekenlijst

en: &Show:
nl: &Tonen

en: Control the number of decimal digits you can enter when editing this column
nl: Bepaal het aantal decimale cijfers dat u kan invoeren bij het bewerken van deze kolom

en: Decimals when &editing:
nl: Decimalen bij b&ewerken:

en: Default: (nothing)
nl: Standaard: (niets)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
nl: Sjabloon voor kolomveld. Heeft dezelfde syntax als bewaarsjabloon.

en: Similar to save templates. For example, %s
nl: Gelijk aan opslaan templates. Bijvoorbeeld: %s

en: No heading
nl: Geen titel

en: Show heading above the text
nl: Toon titel boven de tekst

en: Show heading to the side of the text
nl: Toon titel naast de tekst

en: Short text, like a title
nl: Korte tekst, zoals een titel

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
nl: Kies hoe de gegevens in deze kolom worden geïnterpreteerd.
    Dit bepaalt hoe de gegevens worden weergegeven in het deelvenster
    Boekdetails en hoe het wordt bewerkt.

en: Interpret this column as:
nl: Interpreteer deze kolom als:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
nl: Lijst van toegestane waarden, gescheiden door komma's. De lege waarde is
    impliciet toegestaan en is de standaardwaarde. Zo bevat de lijst ‘een,twee,
    drie’ vier waarden, en de eerste is de lege waarde.

en: &Values:
nl: &Waardes:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
nl: Een lijst met kleurnamen om te gebruiken tijdens de 
    weergave van een item. De lijst moet leeg zijn of een
    kleur voor iedere waarde bevatten.

en: Colors:
nl: Kleuren:

en: Allow half stars
nl: Halve sterren toestaan

en: Allow half star ratings, for example:
nl: Halve ster als waardering toestaan, bijvoorbeeld:

en: &Sort/search column by
nl: &Sorteer/doorzoek kolom op

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
nl: Hoe deze kolom moet reageren in de GUI tijdens sorteren en zoeken

en: Show in Tag browser
nl: Toon in de Labelbrowser

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
nl: Indien aangevinkt verschijnt deze kolom in de Labelbrowser als een categorie

en: Show as HTML in Book details
nl: In boeken-details als HTML weergeven

en: If checked, this column will be displayed as HTML in Book details and the Content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam e-books site.
nl: Indien aangevinkt, wordt deze kolom als HTML weergegeven in Boekdetails en de Content-server. Dit kan worden gebruikt om koppelingen met de sjabloontaal te maken. Bijvoorbeeld, het sjabloon <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>maakt een veld met de titel vetgedrukt, samen met de serie , bijvoorbeeld <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". Het sjabloon <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> genereert een link naar het boek op de Beam e-boekensite.

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
nl: Kies of de kolomkop in het boek wordt weergegeven
    detail paneel en, indien getoond, waar

en: Column heading:
nl: Kolom koptekst:

en: Default value when a new book is added to the library. For Date columns enter the word "Now", or the date as yyyy-mm-dd. For Yes/No columns enter "Yes" or "No". For Text with a fixed set of values enter one of the permitted values. For Rating columns enter a number between 0 and 5.
nl: Standaard waarde wanneer een boek wordt toegevoegd aan de bibliotheek. Voor Datum kolommen, voer het woord "Nu" in of de datum als yyyy-mm-dd. Voor Ja/Nee kolommen, voer "Ja" of "Nee" in. Voor tekst met een vast aantal waardes, voer één van de toegelaten waardes in. Voor Beoordelingskolommen, voer een cijfer tussen 0 en 5 in.

en: &Default value:
nl: Stan&daard waarde:

en: &Format for dates:
nl: &Formaat voor datums:

en: Default: dd MMM yyyy.
nl: Standaard: dd MMM yyyy.

en: <p>Date format.</p><p>The formatting codes are:<ul><li>d    : the day as number without a leading zero (1 to 31)</li><li>dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31)</li><li>ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun").</li><li>dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday").</li><li>M    : the <b>month</b> as number without a leading zero (1 to 12).</li><li>MM   : the <b>month</b> as number with a leading zero (01 to 12)</li><li>MMM  : the abbreviated localized <b>month</b> name (e.g. "Jan" to "Dec").</li><li>MMMM : the long localized <b>month</b> name (e.g. "January" to "December").</li><li>yy   : the year as two digit number (00 to 99).</li><li>yyyy : the year as four digit number.</li><li>h    : the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm)</li><li>hh   : the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm)</li><li>m    : the <b>minutes</b> without a leading 0 (0 to 59)</li><li>mm   : the <b>minutes</b> with a leading 0 (00 to 59)</li><li>s    : the seconds without a leading 0 (0 to 59)</li><li>ss   : the seconds with a leading 0 (00 to 59)</li><li>ap   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm</li><li>AP   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM</li><li>iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present</li></ul></p><p>For example:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy gives Mon, 5 Jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy gives 05 January 10</li>
    </ul>
nl: <p>Datum formaat.</p><p>De opmaakcodes zijn:<ul><li>d    :de dag als nummer zonder voorloopnul (1 tot 31)</li><li>dd   : de dag als nummer met voorloopnul (1 tot 31)</li><li>ddd  : de verkorte gelokaliseerde dagnaam (bv. 'ma' tot 'zon').</li><li>dddd : de gehele gelokaliseerde dagnaam (bijvoorbeeld 'maandag' tot 'zondag').</li><li>M    : de <b>maand</b> als nummer zonder een voorloopnul (1 to 12).</li><li>MM   : de <b>maand</b> als nummer met voorloopnul (01 to 12)</li><li>MMM  : de verkorte gelokaliseerde<b>maand</b> naam (bv. "jan" tot "dec").</li><li>MMMM : de gehele gelokaliseerde <b>maand</b> naam (bv. "januari" tot "december").</li><li>yy   : het jaartal als twee-cijferig nummer (00 to 99).</li><li>yyyy : het jaartal als vier-cijferig nummer.</li><li>h    : de uren zonder een voorloopnul (0 tot 11 of 0 tot 23, afhankelijk van am/pm)</li><li>hh   : de uren met een voorloopnul (00 tot 11 of 00 tot 24, afhankelijk van am/pm)</li><li>m    : de <b>minuten</b> zonder een voorloopnul (0 tot 59)</li><li>mm   : de <b>minuten</b> met een voorloopnul (00 tot 59)</li><li>s    : de seconden zonder een voorloopnul (0 tot 59)</li><li>ss   : de seconden met een voorloopnul (00 tot 59)</li><li>ap   : gebruik een 12-urige klok i.p.v. een 24-urige klok, met "ap" vervangen door de gelokaliseerde tekenreeks voor am of pm</li><li>AP   : gebruik een 12-urige klok i.p.v. een 24-urige klok, met "AP" vervangen door de gelokaliseerde tekenreeks voor AM of PM</li><li>iso  : de datum met tijd en tijdzone. Moet het enige aanwezige formaat zijn</li></ul></p><p>Bijvoorbeeld:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy geeft ma, 5 jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy geeft 05 januari 10</li>
    </ul>

en: &Format for numbers:
nl: &Formaat voor getallen:

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
nl: Standaard: niet geformatteerd.  Voor taalformaat details zie <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">de Python documentatie</a>

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
nl: Voorbeelden: Het formaat <code>{0:0>4d}</code> geeft een 4-cijferig nummer met voorloopnullen. Het formaat <code>{0:d}&nbsp;dagen</code> geeft het nummer weer gevolgd door het woord ‘dagen’

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
nl: Voorbeelden: Het formaat <code>{0:.1f}</code> geeft een  kommagetal met één cijfer achter de komma. Het formaat <code>Priijs:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> drukt ‘Prijs&nbsp;$&nbsp;’ af gevolgd door het nummer met 2 getallen achter de punt en duizendtallen gescheiden door komma's.

en: No lookup name was provided
nl: Er is geen opzoeknaam opgegeven

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
nl: De zoekterm mag slechts kleine letters, cijfers en lage streepjes bevatten en moet met een letter beginnen

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
nl: Opzoeknamen kunnen niet op  _index eindigen, omdat deze namen gereserveerd zijn voor de index van een reekskolom.

en: No column heading was provided
nl: Er is geen koptekst voor de kolom opgegeven

en: The lookup name %s is already used
nl: De opzoeknaam %s bestaat al

en: The heading %s is already used
nl: De koptekst %s bestaat al

en: Invalid default value
nl: Ongeldige standaardwaarde

en: The default value must be "Now" or a date
nl: De standaardwaarde moet "Nu" of een datum zijn

en: You must enter a template for composite columns
nl: U moet een sjabloon voor samengestelde kolommen opgeven

en: You must enter at least one value for enumeration columns
nl: U moet minstens één waarde voor opsommende kolommen opgeven

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
nl: Het veld ‘kleuren’ moet leeg zijn of evenveel items bevatten als het waardeveld

en: The color {0} is unknown
nl: De kleur {0} is onbekend

en: The default value must be one of the permitted values
nl: De standaardwaarde moet een van de toegelaten waardes zijn

en: The default value must be an integer
nl: De standaardwaarde moet een geheel getal zijn

en: The default value must be a real number
nl: De standaardwaarde moet een reëel getal zijn

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
nl: De standaardwaarde moet een reëel getal tussen 0 en 5,0 zijn

en: The default value must be an integer between 0 and 5
nl: De standaardwaarde moet een geheel getal tussen 0 en 5,0 zijn

en: The default value must be "Yes" or "No"
nl: De standaardwaarde moet "Ja" of "Nee" zijn

en: You must restart calibre before making any more changes
nl: U moet calibre opnieuw opstarten voordat u nog meer veranderingen aanbrengt

en: The lookup name must begin with a '#'
nl: De opzoeknaam moet beginnen met een '#'

en: The custom column %s already exists
nl: De aangepaste kolom %s bestaat reeds

en: The column heading %s already exists
nl: De kolomhoofding %s bestaat al

en: The custom column type %s doesn't exist
nl: De aangepaste kolom %s bestaat niet

en: You cannot specify is_multiple for the datatype %s
nl: U kan is_multiple niet specificeren voor het datatype %s

en: Getting debug information, please wait
nl: Debug informatie verzamelen, wachten a.u.b.

en: Copy to &clipboard
nl: Naar klembord &kopiëren

en: Device already detected
nl: Toestel al gedetecteerd

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
nl: Een toestel (%s) is al ontdekt bij calibre. Als u een foutopsporing wilt doen van de detectie van een ander toestel, dient u eerst dit toestel te ontkoppelen.

en: Debugging failed
nl: Foutopsporing mislukt

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
nl: Foutopsporing voor toestel ontdekking mislukt. Klik "Toon Details" voor meer informatie.

en: Getting device information
nl: Toestelinformatie verkrijgen

en: User-defined device information
nl: Gebruiker-gedefinieerde toestelinformatie

en: Device Detection
nl: Toesteldetectie

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
nl: Zorg ervoor dat het toestel ontkoppeld is en druk dan op OK

en: Ensure your device is connected, then press OK
nl: Zorg ervoor dat het toestel aangesloten is en druk dan op OK

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Advanced->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
nl: Kopieer deze waarden naar het klembord, plak ze in een bewerker en voer ze vervolgens in het gebruikerstoestel in door de toestelplug-in aan te passen in Voorkeuren-> Geavanceerd-> Plug-ins. Vergeet niet om ook de mappen in te voeren waarin u de boeken wilt plaatsen. U moet calibre opnieuw starten om uw wijzigingen door te voeren

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
nl: <p>calibre kan uw boeken per e-mail naar u (of uw lezer) sturen. E-mails worden automatisch verzonden voor gedownload nieuws naar alle e-mailadressen waarop <i>automatisch verzenden is aangevinkt.

en: Add an email address to which to send books
nl: Voeg een e-mailadres toe om boeken naar toe te sturen

en: &Add email
nl: E-m&ail toevoegen

en: Make &default
nl: Als stan&daard instellen

en: &Remove email
nl: E-mail &verwijderen

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
nl: Voeg de commentaar van de boek-metadata toe aan de e-mail.
    Nuttig om de ontvanger een ​​samenvatting van het boek te laten zien alvorens te openen.

en: Add &comments metadata as text to the email
nl: Voeg metadata &commentaar als tekst toe aan de email

en: Email
nl: E-mail

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Auto send
nl: Automatisch versturen

en: Auto send only tags
nl: Verstuur automatisch alleen labels

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
nl: Formaten om te e-mailen. Het eerste gevonden formaat zal verstuurd worden.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
nl: Onderwerp van e-mail bij verzending. Als dit leeg is wordt de titel gebruikt. Ook de sjablonen gebruikt voor ‘Op schijf opslaan’, zoals {title} en {author_sort} kunnen gebruikt worden.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed to this email address (provided it is in one of the listed formats and has not been filtered by tags).
nl: Indien ingeschakeld, wordt gedownload nieuws automatisch naar dit e-mailadres verzonden (op voorwaarde dat het in een van de vermelde indelingen is en niet is gefilterd door tags).

en: Friendly name to use for this email address
nl: Gebruiksvriendelijke naam te gebruiken voor dit e-mail adres

en: If specified, only news with one of these tags will be sent to this email address. All news downloads have their title as a tag, so you can use this to easily control which news downloads are sent to this email address.
nl: Indien opgegeven, wordt alleen nieuws met een van deze tags naar dit e-mailadres verzonden. Alle nieuwsdownloads hebben hun titel als tag, dus u kunt dit gebruiken om eenvoudig te bepalen welke nieuwsdownloads naar dit e-mailadres worden verzonden.

en: new email address
nl: nieuw e-mailadres

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
nl: De lijst met toestellen waarvan u heeft aangegeven dat calibre ze moet negeren. Haal het vinkje weg als u een toestel toch wilt detecteren.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
nl: De lijst van toestel plug-ins die u heeft uitgeschakeld. Vink uit om de plug-in te activeren. calibre kan geen toestellen detecteren die worden beheerd door uitgeschakelde plug-ins.

en: Reset allowed devices
nl: Reset toegestane toestellen

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
nl: Hiermee wordt de bij calibre bekende lijst met toestellen gewist zodat deze u om toestemming vraagt om ze opnieuw te beheren, zodra ze de volgende keer verbinding maken

en: Search for the author on Goodreads
nl: Zoek deze auteur op Goodreads

en: Search for the author on Amazon
nl: Zoek deze auteur op Amazon

en: Search for the author in your calibre library
nl: Zoek de auteur in de calibre bibliotheek

en: Search for the author on Wikipedia
nl: Zoek deze auteur op Wikipedia

en: Search for the author on Google Books
nl: Zoek deze auteur op Google Books

en: Search for the book on Goodreads
nl: Zoek dit boek op Goodreads

en: Search for the book on Amazon
nl: Zoek dit boek op Amazon

en: Search for the book on Google Books
nl: Zoek dit boek op Google Books

en: Use a custom search URL
nl: Gebruik een aangepaste zoek URL

en: Clicking on &author names should:
nl: Actie bij klikken op &auteursnaam:

en: Enter the URL
nl: Geef de URL

en: Save column list to file
nl: Kolomlijst naar bestand opslaan

en: Column list
nl: kolomlijst

en: Export field layout
nl: Exportveld opmaak

en: <p>Could not write field list. Error:<br>%s
nl: <p>Kon veldenlijst niet schrijven. Fout:<br>%s

en: Load column list from file
nl: Kolomlijst van bestand laden

en: Import layout
nl: Import opmaak

en: <p>Could not read field list. Error:<br>%s
nl: <p>Kon veldenlijst niet lezen. Fout:<br>%s

en: Create a new rule
nl: Maak een nieuwe regel

en: The key of the identifier, for example, in isbn:XXX, the key is "isbn"
nl: De sleutel van de identificator, bijvoorbeeld, in isbn:XXX, de sleutel is "isbn"

en: &Key:
nl: &Key of sleutel:

en: The name that will appear in the Book details panel
nl: De naam die zal verschijnen in het boekdetail venster

en: The template used to create the link. The placeholder {0} in the template will be replaced with the actual identifier value. Use {1} to avoid the value being quoted.
nl: De sjabloon gebruikt om een link te maken. De plaatshouder {0} in de sjabloon wordt vervangen met de waarde van de identificator. Gebruik {1} om te vermijden dat de waarde tussen aanhalingstekens komt.

en: Key
nl: Sleutel

en: Template
nl: Sjabloon

en: Value needed
nl: Waarde nodig

en: The %s field cannot be empty
nl: Het veld %s mag niet leeg zijn

en: Create rules for identifiers
nl: Maak regels voor identificatoren

en: Create rules to convert identifiers into links.
nl: Maak regels om identificatoren te converteren in links.

en: &Edit rule
nl: &Bewerk regel

en: Above text
nl: Boven de tekst

en: Beside text
nl: Naast de tekst

en: Never
nl: Nooit

en: Text styling
nl: Tekststijlen

en: Create rules to convert &identifiers into links
nl: Maak regels om &identificatoren te converteren in links

en: Move down. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
nl: Naar beneden. Sneltoets: Ctrl-Pijl naar beneden

en: Move up. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
nl: Naar boven. Sneltoets: Ctrl-Pijl naar boven

en: Show &cover
nl: Toon &omslag

en: Show the size of the book's cover in pixels
nl: Toon de grootte van de boekomslag in pixels

en: Show cover &size
nl: Toon gr&ootte

en: Use &Roman numerals for series
nl: Gebruik &Romeinse cijfers voor reeksen

en: Show comments &heading:
nl: Toon commentaar &kop:

en: Remove background image?
nl: Achtergrondafbeelding verwijderen?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
nl: Er is momenteel een achtergrondafbeelding ingesteld, dus de kleur die u heeft gekozen zal niet zichtbaar zijn. Wilt u de achtergrondafbeelding verwijderen?

en: Bottom
nl: Onderaan

en: Top
nl: Bovenaan

en: Restore default &appearance
nl: Stan&daard uiterlijk herstellen

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
nl: Huidig beeldverhouding (breedte/hoogte): %.2g

en: Current space used: %s
nl: Huidig plaatsgebruik: %s

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
nl: Beheer de Omslag rasterweergave. U kunt deze weergave inschakelen door op de knop "Opmaak " rechtsonder in het hoofdvenster van calibre te klikken.

en: Field to show &under the covers:
nl: Veld te tonen &onder de omslagen:

en: Spac&ing between covers:
nl: Ru&imte tussen omslagen:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
nl: De afstand tussen omslagen. Een waarde 0 betekent dat deze automatisch wordt berekend op basis van de omslaggrootte.

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Background for the Cover grid
nl: Achtergrond voor het omslagraster

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
nl: Maak de omslag groter met behoud van de huidige beeldverhouding.

en: &Larger covers
nl: Grotere oms&lagen

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
nl: Maak het omslag kleiner met behoud van de huidige beeldverhouding.

en: &Smaller covers
nl: Kleinere om&slagen

en: Cover &height:
nl: Omslag &hoogte:

en: Cover &width:
nl: Omslag &breedte:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
nl: De hoogte van weergegeven omslagen.
    Een nulwaarde betekent automatisch berekenen.

en: Reset size to automatic
nl: Herstel de grootte automatisch

en: &Reset size
nl: He&rstel grootte

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
nl: De breedte van getoonde omslagen.
    Een nulwaarde betekent automatisch berekenen.

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
nl: calibre kiest standaard een omslaggrootte gebaseerd op uw computer's beeldschermgrootte. U kunt de omslaggrootte hier veranderen:

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
nl: Formaat van de emblemen (indien aanwezig) getoond &naast de omslagen:

en: Show a &field (such as title) under the covers
nl: Toon een &veld (zoals titel) onder de omslagen

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
nl: &Plaats van de emblemen getoond naast de omslagen:

en: &Emblems
nl: &Emblemen

en: Caching of covers for improved performance
nl: Omslagen opslaan in cachegeheugen voor betere prestatie

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
nl: Er zijn 2 soorten caches die calibre gebruikt voor betere prestaties bij het weergeven van omslagen in de raster-weergave. Een schijfcache op uw harde schijf met de omslagminiaturen en een geheugencache voor flikkervrije weergave van omslagen. Voor het beste resultaat moet u de geheugencache klein houden en de schijfcache groot, tenzij u een extra groot RAM-geheugen heeft in uw computer en dit als geheugencache wilt gebruiken.

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: &Empty disk cache
nl: L&egen schijfcache

en: &Open cache folder
nl: Cachemap &openen

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
nl: Aantal scherm vullende o&mslagen die ingeladen moeten worden in het geheugen (houdt het aantal klein)

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
nl: Maximum &schijfruimte te gebruiken voor cachen van miniaturen:

en: The maximum number of screenfulls of thumbnails to keep in memory. Increasing this will make rendering faster, at the cost of more memory usage. Note that regardless of this setting, a minimum of one hundred thumbnails are always kept in memory, to ensure flicker free rendering.
nl: Het maximale aantal volledige schermen met miniaturen in geheugen te houden. Dit verhogen zal weergeven versnellen, ten koste van meer geheugengebruik. Merk op dat onafhankelijk van deze instelling, altijd minstens honderd miniaturen in het geheugen staan, dit om flikkervrij weergeven te garanderen.

en: &Performance
nl: Prestatie

en: No subtitle
nl: Geen ondertiteling

en: Edit template for caption
nl: Sjabloon bewerken voor onderschriften

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
nl: Bij tonen in apart venster, toon in &volledig scherm

en: Show in a &separate window (needs restart)
nl: Toon in een apart ven&ster (herstart vereist)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
nl: Aa&ntal zichtbare omslagen in bladermodus (herstart vereist):

en: Template &editor
nl: Sjabloon &bewerker

en: Show &reflections
nl: Toon &weerspiegelingen

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
nl: Toon omslagen in hun originele verhoudingen in plaats ze te herschalen
    zodat ze allemaal dezelfde breedte en hoogte hebben

en: Preserve &aspect ratio of covers
nl: Bewaar &hoogte-breedteverhouding van omslagen

en: &Template for caption:
nl: &Sjabloon voor onderschrift:

en: Fie&ld for sub-title:
nl: Ve&ld voor sub-onderschrift:

en: You can press the %s key to toggle full screen mode.
nl: Druk op de %s toets om volledig schermmodus om te schakelen.

en: Show ne&xt cover during auto scroll after:
nl: Toon volgende &omslag tijdens auto scrollen na:

en: &Double click to view the central book, instead of single click
nl: &Dubbelklikken om het centrale boek te zien, i.p.v. een enkele klik

en: Compact metadata
nl: Compacte metadata

en: Default
nl: Standaard

en: All on 1 tab
nl: Alles in één tabblad

en: Middle
nl: Midden

en: Edit metadata (single) &layout:
nl: Metadata &opmaak bewerken (enkel boek):

en: Choose a different layout for the Edit metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
nl: Kies een andere opmaak voor de Metadata bewerken dialoog. De compacte metadata opmaak verkiest aangepaste metadata bewerken boven omslagen en formaten veranderen.

en: Reset list
nl: Reset lijst

en: Import list
nl: Importeer lijst

en: Export list
nl: Exporteer lijst

en: Elision point:
nl: Weglatingspunt:

en: Choose where in the label to put the...
nl: Kies waar in het label te plaatsen ...

en: Use &two columns for custom columns in the Default layout
nl: Gebruik &twee kolommen voor aangepaste kolommen in de Standaard opmaak

en: &Bulk edit custom column label length:
nl: &Bulk bewerk aangepaste kolomlabellengte:

en: The maximum width of a custom column label for the bulk metadata edit dialog in average characters.
nl: De maximale breedte van een aangepast kolomlabel voor de bulkmetadatabewerkingsdialoog in gemiddelde karakters.

en:  chars
nl: karakters

en: &Single edit custom column label length:
nl: &Solo bewerk aangepaste kolomlabellengte:

en: The maximum width of a custom column label for the single metadata edit dialog in average characters.
nl: De maximale breedte van een aangepast kolomlabel voor de solometadatabewerkingsdialoog in gemiddelde karakters.

en: Icon theme: <b>%s</b>
nl: Iconenthema: <b>%s</b>

en: calibre style
nl: calibre stijl

en: Off
nl: Uit

en: Small
nl: Klein

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Always
nl: Altijd

en: If there is enough room
nl: Als er genoeg ruimte is

en: Wide
nl: Breed

en: Narrow
nl: Smal

en: Draw a &grid in the book list
nl: Teken een &raster in de boekenlijst

en: Show &row numbers in the book list
nl: Toon &rijnummers in de boekenlijst

en: Allow using &drag and drop to merge books
nl: Sta &slepen en neerzetten toe om boeken samen te voegen

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
nl: Alle animaties uitschakelen. Handig als u een langzame/oude computer heeft.

en: Disable &animations
nl: &Animaties uitschakelen

en: Show &tooltips in the book list
nl: Toon &tekstballonen in de boekenlijst

en: Choose &language (needs restart):
nl: Kies &taal (herstart vereist):

en: &Interface font:
nl: &Interface lettertype:

en: Show the &splash screen at startup
nl: Toon het &splash scherm bij opstarten

en: User interface style (&needs restart):
nl: Gebruikersinterface &stijl (herstart vereist):

en: Change &font (needs restart)
nl: &Lettertype wijzigen (herstart vereist)

en: Change &icon theme
nl: Wijzig iconenthema

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Show &text under icons:
nl: &Tekst onder iconen weergeven:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
nl: Gebruik t&wee regels voor de tekst onder de iconen (vereist herstart)

en: Icon si&ze:
nl: P&ictogramgrootte:

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
nl: E&xtra ruimte toe te voegen tussen rijen in de boekenlijst (kan negatief zijn):

en: Disable n&otifications on job completion
nl: Meldingen uitschakelen na afr&onden taak

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
nl: S&ysteemvakicoon inschakelen (herstart vereist)

en: &Change Quickview item when book list column changes
nl: &Verander Snel Weergeven item als de boekenlijstkolom verandert

en: &Double click changes examined column
nl: &Dubbelklikken wijzigt onderzochte kolom

en: Select columns to display
nl: Selecteer kolommen om weer te geven

en: User categories and Saved searches cannot be moved
nl: Gebruikerscategorieën en Opgeslagen opzoekingen kunnen niet verplaatst worden

en: Select the categories to display in the Tag browser, and their &order
nl: Selecteer de categorieën te tonen in de Labelbrowser en hun volgorde

en: Show &average ratings
nl: Toon &gemiddelde waarderingen

en: Show &tooltips
nl: &Toon gereedschapstips

en: Show &counts
nl: Toon &tellingen

en: Use &alternating row colors
nl: Gebruik &alternatieve rijkleuren

en: Hide empt&y categories (columns)
nl: Verberg lege &categorieën (kolommen)

en: <p>When checked, Find in the Tag browser will show all items
    that match the search instead of the first one. If Hide empty categories is
    also checked then only categories containing a matched item will be shown.</p>
nl: <p>Indien aangevinkt toont Zoeken in de Labelbrowser alle met de
    zoekopdracht overeenkomende items i.p.v. het eerste. Als Lege categorieën
    verbergen ook is aangekruist, worden alleen categorieën met een match getoond.</p>

en: Find &shows all items that match
nl: Vind en &toon alle items die overeenkomen

en: <p>When checked, the Tag browser can get keyboard focus, allowing
    use of the keyboard to navigate the tree using the arrow keys. The Enter key simulates
    a click on the selected item. The keyboard shortcut 'Tag browser /
    Give the Tag browser keyboard focus' changes the keyboard focus without
    using the mouse.</p>
nl: <p>Indien aangevinkt kan de Labelbrowser toetsenbordfocus krijgen zodat u door
    de bestandsboom kan navigeren met de pijltjestoetsen. De 'Enter' toets simuleert
    een klik op het geselecteerde item. De toetsenbord sneltoets 'Labelbrowser/
    Geef Labelbrowser toetsenbordfocus' verandert de toetsenbordfocus zonder
    de muis te gebruiken.

en: Allow the Tag browser to have keyboard &focus
nl: Laat de Labelbrowser toetsenbord &focus hebben

en: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    If you enable this option then you should set a keyboard shortcut to
    focus the Tag browser under
    <code>Preferences-&gt;Shortcuts-&gt;Tag browser-&gt;Give
    the Tag browser keyboard focus</code></p>
nl: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    Als u deze optie inschakelt dan moet u een sneltoets instellen om de
    Labelbrowser te focussen onder
    <code>Voorkeuren-&gt;Geavanceerd-&gt;Labelbrowser-&gt;Geef
    de Labelbrowser toetsenbordfocus</code>

en: Spacing between &items:
nl: Ruimte tussen &items:

en: Search for books containing the current item
nl: Zoek naar boeken die het huidige item bevatten

en: Search for books containing the current item or its children
nl: Zoek naar boeken die het huidige item bevatten of z'n kinderen

en: Search for books not containing the current item
nl: Zoek naar boeken die het huidige item niet bevatten

en: Search for books not containing the current item or its children
nl: Zoek naar boeken die het huidige item of z'n kinderen niet bevatten

en: Change icon for: %s
nl: Verander icoon voor: %s

en: By first letter
nl: Op eerste letter

en: Partitioned
nl: Opgedeeld

en: &Category partitioning method:
nl: &Categorie partitioneringsmethode:

en: Combine letters &when fewer items than:
nl: Combineer letters &wanneer minder items dan:

en: Co&llapse when more items than:
nl: Herinde&len bij meer items dan:

en: &Main interface
nl: &Hoofdinterface

en: Cover &grid
nl: Omsla&graster

en: &Book details
nl: &Boekdetails

en: Edit &metadata
nl: &Metadata bewerken

en: &Tag browser
nl: &Labelbrowser

en: Cover &browser
nl: Omslagbro&wser

en: Column &coloring
nl: Kolomkleur

en: Column &icons
nl: Kolom &iconen

en: version
nl: versie

en: created by Kovid Goyal
nl: gemaakt door Kovid Goyal

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
nl: De wijzigingen die u heeft gemaakt vereisen dat calibre direct wordt herstart. U kunt geen andereen instellingen wijzigen, todat u heeft herstart.

en: Run Welcome &wizard
nl: Voer Welkom &wizard uit

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Cancel and return to overview
nl: Annuleren en terugkeren naar overzicht

en: Restoring to defaults not supported for
nl: Terugzetten naar standaard niet ondersteund voor

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
nl: Enkele van de wijzigingen vereisen een herstart. Herstart calibre zo snel mogelijk.

en: Source
nl: Bron

en: Cover priority
nl: Prioriteit omslag

en: This source is configured and ready to go
nl: Deze bron is geconfigureerd en klaar voor gebruik

en: This source needs configuration
nl: Deze bron moet geconfigureerd worden

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
nl: Deze plug-in is alleen nuttig voor boeken in het <b>Chinees</b>. Het kan foute resultaten geven voor boeken in het Engels. Bent u zeker dat u hem wilt activeren?

en: Published date
nl: Publicatiedatum

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
nl: <b>%(name)s instellen</b><br>%(desc)s

en: Set as default
nl: Instellen als standaard

en: Select default
nl: Selecteer standaard

en: No source selected
nl: Geen bron geselecteerd

en: No source selected, cannot configure.
nl: Geen bron geselecteerd, configuratie niet mogelijk.

en: Metadata sources
nl: Bronnen voor metadata

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
nl: Schakel metadata bronnen die u niet wilt uit door ze uit te vinken. U kan ook de omslag prioriteit instellen. Omslagen van bronnen die een hogere (kleinere) prioriteit hebben, hebben voorkeur bij bulk downloaden.

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
nl: Bronnen met een rode X naast de naam moeten geconfigureerd worden voordat u ze kunt gebruiken.

en: C&onfigure selected source
nl: C&onfigureer de geselecteerde bron

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
nl: Uigevinkte velden worden niet binnengehaald

en: &Select all
nl: Alles &selecteren

en: Sele&ct none
nl: Niets sele&cteren

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
nl: Zet uw eigen selectie van aangevinkte velden terug, die u gedefinieerd hebt met de ‘Als standaard instellen’-knop

en: Select &default
nl: Stan&daard selecteren

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
nl: Sla de momenteel aangevinkte velden op als standaard, u kunt de standaard snel toepassen met de knop 'Standaard selecteren'

en: &Set as default
nl: Als standaard in&stellen

en: Convert all downloaded comments to plain &text
nl: Al het gedownloade commentaar naar platte &tekst omzetten

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
nl: Verwissel &auteur namen van VN AN naar AN, VN

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
nl: <p>Bij het downloaden van commentaar, voeg de gedownloade commentaar aan bestaande commentaren toe, i.p.v. deze te overschrijven.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
nl: Bij het downloaden van commentaar , voeg de gedownloade commentaar aan bestaande commentaar toe, i.p.v. deze te overschrijven.

en: Append comments to &existing
nl: Voeg commentaar toe aan &bestaand

en: <p>Normally, the metadata download system will keep only a single result per metadata source. This option will cause it to keep all results returned from every metadata source. Useful if you only use one or two sources and want to select individual results from them by hand. Note that result with identical title/author/identifiers are still merged.
nl: <p>Normaal zal het metadata downloadsysteem slechts één resultaat per metadata bron behouden. Deze optie zorgt ervoor dat alle geretourneerde resultaten van elke metadata bron behouden worden . Handig als u slechts één of twee bronnen gebruikt en er handmatig individuele resultaten uit wilt selecteren. Merk op dat resultaat met identieke titel/auteur/id's nog steeds zijn samengevoegd.

en: Keep more than one entry per source
nl: Houdt meer dan één vermelding per bron

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
nl: <p>Verschillende metadata bronnen hebben verschillende verzamelingen labels voor hetzelfde boek. Als deze optie wordt gebruikt, zal calibre de kleinste verzameling gebruiken. Deze hebben meer kans om genres te bevatten terwijl grotere verzamelingen meestal de inhoud van het boek beschrijven.
    <p>Bedenk dat deze optie alleen verschil maakt als één van de metadata bronnen een (mogelijk genre) label bevat voor één van de door u gezochte boeken. Meestal bevatten ze allemaal grote verzamelingen.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
nl: Voorkeur voor kortere tag sets als labels uit meerdere metadata bronnen worden gekozen

en: Prefer &fewer tags
nl: Pre&fereer minder labels

en: Max. &number of tags to download:
nl: Mximaal aa&ntal labels te downloaden:

en: Max. &time to wait after first match is found:
nl: Max. wacht&tijd na het vinden van het eerste resultaat:

en:  secs
nl:  seconden

en: Max. time to wait after first &cover is found:
nl: Max. wa&chttijd na vinden van eerste omslag:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
nl: Het maximaal aantal taken dat gelijktijdig in de achtergrond draait. Dit verwijst naar CPU intensieve taken zoals conversie. Verlaag dit getal als u wilt dat calibre minder CPU kracht gebruikt.

en: No proxies used
nl: Geen proxies in gebruik

en: <b>Using proxies:</b>
nl: <b>Proxies gebruiken:</b>

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
nl: Hoogstens evenveel gelijktijdige taken als er beschikbare &CPU-processoren zijn

en: Never abort
nl: Nooit stoppen

en:  minutes
nl:  minuten

en: Get information to setup the &user defined device
nl: Verkrijg informatie om het door gebr&uiker-gedefinieerde toestel te installeren

en: Open calibre &configuration folder
nl: calibre &configuratiemap openen

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
nl: Maximaal aantal gelijktijdige conversie/&nieuws download/plugin taken:

en: Abort &jobs that take more than:
nl: Stop &taken die langer duren dan:

en: Debug &device detection
nl: Fouten in toestel&detectie zoeken

en: Create a calibre &icon theme
nl: Creëer een calibre p&ictogrammen thema

en: Device currently connected:
nl: Nu verbonden toestel:

en: Device currently connected: None
nl: Nu verbonden toestel: Geen

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
nl: Dat formaat heeft geen meta-informatie schrijvers geactiveerd. Een schakelbord zal waarschijnlijk geen effect hebben.

en: That format and device already has a plugboard.
nl: Dat formaat en toestel heeft al een adapter.

en: Possibly override plugboard?
nl: Mogelijk adapter negeren?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Een meer generieke adapter bestaat al voor dat formaat en toestel. Bent u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: Add possibly overridden plugboard?
nl: Mogelijk overschreven adapter toevoegen?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Meer specifieke toesteladapters bestaan voor dat formaat. Bent u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: Really add plugboard?
nl: Adapter zeker weten toevoegen?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Een andere adapter komt overeen met die formaat- en toestelcombinatie. Bent u zeker dat u deze nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Meer specifieke formaat- en toesteladapters bestaan al. Bent u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: The {0} device does not support the {1} format.
nl: Het {0} toestel ondersteunt het {1} formaat niet.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
nl: Het {0} toestel ondersteund alleen forma(a)ten: {1}.

en: Invalid destination
nl: Ongeldige bestemming

en: The destination field cannot be blank
nl: Het bestemmingsveld mag niet leeg zijn

en: Plugboard modifies comments
nl: Adapter wijzigt commentaar

en: This plugboard modifies the comments metadata. If the comments are set to invalid HTML, it could cause problems on the device. Are you sure you wish to save this plugboard?
nl: Deze adapter wijzigt de metadata van de commentaar. Als de commentaar is ingesteld op ongeldige HTML, kan dit problemen veroorzaken op het toestel. Bent u zeker dat u deze adapter wilt opslaan?

en: The {0} device plugin is disabled.
nl: De {0} toestel plug-in is uitgeschakeld.

en: Here you can change the metadata calibre uses to update a book when saving to disk or sending to device.
    
    Use this dialog to define a 'plugboard' for a format (or all formats) and a device (or all devices). The plugboard specifies what template is connected to what field. The template is used to compute a value, and that value is assigned to the connected field.
    
    Often templates will contain simple references to composite columns, but this is not necessary. You can use any template in a source box that you can use elsewhere in calibre.
    
    One possible use for a plugboard is to alter the title to contain series information. Another would be to change the author sort, something that MOBI users might do to force it to use the ';' that the Kindle requires. A third would be to specify the language.
nl: Hier kan u de metadata aanpassen die calibre gebruikt om een boek te updaten bij opslaan naar schijf of naar toestel sturen.
    
    Gebruik deze dialoog om een 'adapter' te definiëren voor een formaat (of alle formaten) en een toestel (of alle toestellen). De adapter specificeert welke sjabloon verbonden is met welk veld. De sjabloon wordt gebruikt om een waarde te berekenen en die waarde wordt toegewezen aan het verbonden veld.
    
    Sjablonen bevatten dikwijls eenvoudige verwijzingen naar samengestelde kolommen maar dat is niet noodzakelijk. U kan elke sjabloon gebruiken in een bronvak die u elders in calibre kan gebruiken.
    
    Een mogelijk gebruik voor een adapter is om de titel aan te passen om serie informatie te bevatten. Een ander om de auteur sortering te veranderen, iets dat MOBI gebruikers kunnen doen om het te dwingen de ';' te gebruiken, wat de Kindle nodig heeft. Een derde om de taal te specificeren.

en: Format (choose first)
nl: Formaat (eerste keuze)

en: Device (choose second)
nl: Toestel (kies tweede)

en: Add &new plugboard:
nl: Voeg &nieuw schakelbord toe:

en: Edit &existing plugboard:
nl: Bewerk &bestaand schakelbord:

en: Existing &plugboards:
nl: Bestaande &schakelborden:

en: Source template
nl: Bronsjabloon

en: Destination field
nl: Bestemmingsveld

en: &Save plugboard
nl: &Sla schakelbord op

en: &Delete plugboard
nl: &Verwijder schakelbord

en: 
    Customization:
nl: 
    Persoonlijke instellingen:

en: 
    
    This plugin has been disabled
nl: 
    
    Deze plugin is uitgeschakeld

en: 
    
    This plugin is installed system-wide and can not be managed from within calibre
nl: 
    
    Deze plug-in is systeemwijd geïnstalleerd en kan niet beheerd worden vanuit calibre

en: Search for plugin
nl: Plug-in zoeken

en: Could not find any matching plugins
nl: Geen overeenkomstige plug-ins gevonden

en: files
nl: bestanden

en: Add plugin
nl: Plug-in toevoegen

en: No valid plugin path
nl: Geen geldig pad voor plug-in

en: %s is not a valid plugin path
nl: %s is geen geldig pad voor plug-in

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
nl: Kies een plug-in onder <b>%s</b> om aan te passen

en: Disabling the plugin %s is not allowed
nl: Plug-in %s uitschakelen is niet toegestaan

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
nl: Bent u zeker dat u de plugin: %s wilt verwijderen?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
nl: Plug-in <b>{0}</b> succesvol verwijderd. U moet calibre opnieuw opstarten om het volledig te verwijderen.

en: Cannot remove builtin plugin
nl: Kan ingebouwde plug-in niet verwijderen

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
nl:  kan niet verwijderen. Het is een ingebouwde plug-in. Probeer hem uit te schakelen.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
nl: Hier kunt u het gedrag van calibre aanpassen door te bepalen welke plug-ins het gebruikt.

en: Show only those plugins that have been installed by you
nl: Toon enkel de invoegtoepassingen die u heeft geïnstalleerd

en: Show only &user installed plugins
nl: Toon enkel door &gebruiker toegevoegde plugins

en: Get &new plugins
nl: &Nieuwe plug-ins downloaden

en: Check for &updated plugins
nl: Controleer op ge&update versie van plug-ins

en: &Load plugin from file
nl: Plug-in uit bestand &laden

en: This setting can be overridden for <b>individual devices</b>, by clicking the device icon and choosing "Configure this device".
nl: Deze instelling kan voor <b>afzonderlijke toestellen</b> worden overschreven door op het toestelicoon te klikken en "Dit toestel configureren" te kiezen.

en: Any custom field
nl: Elk aangepast veld

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
nl: De zoek-naam van een willekeurig aangepast veld (deze namen starten met "#").

en: Constant template
nl: Constant sjabloon

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
nl: Deze sjabloon bevat geen {fields}, en dus zullen alle boeken dezelfde naam krijgen. Is dat goed?

en: Save template
nl: Opslaan template

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
nl: Door de volgende sjabloon aan te passen, kunt u instellen in welke mappen de bestanden opgeslagen worden en met welke naam. U kunt het ‘/’-teken gebruiken om deelmappen aan te geven. Beschikbare variabelen voor metadata worden hieronder beschreven. Als een specifiek boek sommige metadata mist, zal de variabele vervangen worden door een lege string.

en: Available variables:
nl: Beschikbare variabelen:

en: Save metadata in a separate &OPF file
nl: Metadata in een apart &OPF bestand opslaan

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
nl: Hier kunt u bepalen hoe calibre uw boeken opslaat wanneer u op de knop 'Op schijf opslaan' klikt:

en: Change paths to &lowercase
nl: Wijzig padnamen naar k&leine letters

en: Replace space with &underscores
nl: Vervang spaties door &underscores ‘_’

en: Format &dates as:
nl: &Datum weergeven als:

en: Update &metadata in saved copies
nl: &Metadata in de opgeslagen kopieën bijwerken

en: File &formats to save:
nl: Bestands&formaten om op te slaan:

en: Save &cover separately
nl: Omslag ges&cheiden opslaan

en: Convert non-English characters to &English equivalents
nl: Converteer niet-Engelse tekens naar &Engelse equivalenten

en: &Show files in the file browser after saving to disk
nl: Toon be&standen in browser (verkenner) na opslaan

en: Enter new or select existing name
nl: Vul een nieuwe naam in of kies een bestaande naam

en: Enter list of column lookup names to search
nl: Geeft een lijst met kolomnamen op om in te zoeken

en: Match all
nl: Alle criteria

en: Match any
nl: Minstens één criterium

en: Grouped search terms
nl: Gegroepeerde zoektermen

en: The search term name cannot be blank
nl: Het zoekopdracht mag niet leeg zijn

en: Invalid grouped search name
nl: Ongeldig gegroepeerd zoekopdracht

en: That name is already used for a column or grouped search term
nl: Deze naam wordt al gebruikt voor een kolom of gegroepeerde zoekterm

en: That name is already used for User category
nl: Die naam wordt al gebruikt voor de Gebruikerscategorie

en: The value box cannot be empty
nl: Het waardeveld moet ingevuld worden

en: The empty grouped search term cannot be deleted
nl: De lege kolomgroep kan niet verwijderd worden

en: Incompatible options
nl: Onverenigbare opties

en: The option to have un-accented characters match accented characters has no effect if you also turn on case-sensitive searching. So only turn on one of those options
nl: De optie om accentloze tekens overeen te laten komen met tekens met accenten heeft geen effect als u ook hoofdlettergevoelig zoeken inschakelt. Schakel dus slechts een van beide opties in

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
nl: Wis zoekgeschiedenis uit heel calibre. Inclusief de boekenlijst, E-boek lezer, nieuws ophalen dialoog, etc.

en: Clear search &histories
nl: Zoekgesc&hiedenis wissen

en: What to search by default
nl: Standaardzoekruimte

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
nl: Als u een zoekterm zonder prefix opgeeft dan doorzoekt calibre normaal alle metadata. Als u bijvoorbeeld ‘asimov’ invoert zoekt calibre niet alleen bij auteurs maar ook bij titels/labels/commentaar enz. Gebruik deze opties als u dit gedrag wilt wijzigen.

en: &Limit the searched metadata
nl: Te doorzoeken metadata &limiteren

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
nl: &Kolommen, doorzoekbaar zonder prefix:

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in a saved search.
nl: Merk op dat deze optie alle zoekopdrachten beïnvloedt, ook bewaarde zoekopdrachten en restricties. U gebruikt dus bij voorkeur altijd prefixen bij uw bewaarde opdrachten. Bijvoorbeeld gebruik liever "series:Foundation" in plaats van gewoon "Foundation" in een opgeslagen zoekopdracht.

en: Search as you &type
nl: Zoeken terwijl u &typt

en: Case &sensitive searching
nl: Hoofdlettergevoelig &zoeken

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
nl: Zoekresultaten &accentueren in plaats van de boekenlijst te beperken tot de resultaten

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
nl: <p>Deze optie zorgt ervoor dat er een kleine knop naast de zoekbalk verschijnt. Als u op de knop klikt, schakelt u om tussen alleen de zoekresultaten weergeven en alle boeken met de zoekresultaten geaccentueerd.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
nl: Toon een s&nelle knop om om te schakelen tussen accentueren en beperken van resultaten naast de Zoekbalk

en: Genera&l
nl: Algemee&n

en: &Names:
nl: &Namen:

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
nl: Bevat de namen van alle gedefinieerde kolomgroepen. Maak een nieuwe naam
    aan door hem in het lege vak in te voeren, en klik dan op ‘Opslaan’
    Hernoem door de oude naam te selecteren, deze aan te passen en ‘Opslaan’
    aan te klikken. Verander de waarde van een kolomgroep door het waardeveld
    te veranderen en dan ‘Opslaan’ te klikken.

en: Delete the current search term
nl: Verwijder de huidige zoekterm

en: &Value:
nl: &Waarde:

en: Enter a comma-separated list of lookup names of the columns
    to include in the grouped search term
nl: Vul een komma-gescheiden lijst in met zoekkolommen om op te nemen in de Gegroepeerde zoekterm

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
nl: De huidige zoekterm opslaan. U kunt een zoekterm hernoemen 
    door de naam te wijzigen en op ‘opslaan’ te klikken. U kunt
    de waarde van een zoekterm wijzigen door het waardeveld aan
    te passen en op ‘opslaan’ te klikken.

en: Make &user categories from:
nl: Maak gebr&uikerscategorie van:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
nl: Vul de naam van de gegroepeerde zoektermen in waarvan
    u wilt dat ze als gebruikerscategorie getoond worden

en: &Grouped searches
nl: &Gegroepeerde zoektermen

en: What to search when searching similar books
nl: Waarnaar te zoeken bij zoeken naar vergelijkbare boeken

en: <p>When you search for similar books by right clicking the
             book and selecting "Similar books",
             calibre constructs a search using the column lookup names specified below.
             By changing the lookup name to a grouped search term you can
             search multiple columns at once.</p>
nl: <p>Als u zoekt naar gelijkaardige boeken door rechtsklikken
             op het boek en selecteren "Gelijkaardige boeken",
             bouwt calibre een zoekopdracht met de kolom opzoeknamen
             onder gespecificeerd. Door veranderen van de opzoeknaam naar
             een gegroepeerde zoekterm kan u verschillende kolommen 
             tegelijk doorzoeken.</p>

en: S&imilar authors:
nl: Gel&ijkaardige auteurs:

en: Si&milar series:
nl: Gelij&kaardige series:

en: Similar &tags:
nl: Gelijkaardige &labels:

en: Simi&lar publishers:
nl: Ge&lijkaardige uitgevers:

en: &Similar books
nl: &Vergelijkbare boeken

en: Manual management
nl: Handmatig beheer

en: Only on send
nl: Alleen bij versturen

en: Automatic management
nl: Automatisch beheer

en: Cannot change metadata management while a device is connected
nl: Kan metadata beheer niet wijzigen zolang het toestel verbonden is

en: Metadata management (disabled while device connected)
nl: Metadata beheer (uitgeschakeld terwijl het toestel is verbonden)

en: Me&tadata management:
nl: Me&tagegevensbeheer:

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
nl: <li><b>Handmatig beheer</b>: calibre werkt de metadata bij en voegt alleen collecties toe wanneer een boek wordt verstuurd. Met deze optie verwijdert calibre een verzameling nooit.</li>
    <li><b>Alleen bij versturen</b>: calibre werkt metadata bij en voegt collecties voor een boek toe of verwijdert deze alleen wanneer ze naar het toestel worden verzonden.</li>
    <li><b>Automatisch beheer</b>: calibre houdt automatisch metadata op het toestel gesynchroniseerd met de calibre bibliotheek, bij elke verbinding</li></ul>

en: Browse for the file
nl: Blader naar het bestand

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
nl: calibre bevat een internet server waarmee u via een browser overal ter wereld toegang heeft tot uw boekencollectie. Alle wijzigingen in de instellingen worden pas van kracht nadat de server is herstart.

en: Require &username and password to access the Content server
nl: Gebr&uikersnaam en wachtwoord vereisen voor toegang tot de content server

en: Run server &automatically when calibre starts
nl: Start server &automatisch wanneer calibre start

en: &Start server
nl: &Starten Server

en: Show server &logs
nl: Toon server &logs

en: Do not start calibre automatically when computer is started
nl: Start calibre niet automatisch wanneer de computer wordt gestart

en: Start calibre when the computer is started
nl: Start calibre wanneer de computer wordt gestart

en: Currently calibre is set to run automatically when the
                computer starts.  Use this button to disable that.
nl: Momenteel is calibre ingesteld om automatisch te worden gestart wanneer de
    computer start. Gebruik deze knop om dat uit te schakelen.

en: Start calibre in the system tray automatically when the computer starts
nl: Start calibre automatisch in het systeemvak wanneer de computer opstart

en: Content server listening at: %s
nl: Inhoudsserver luisterd op: %s

en: Remember to create at least one user account in the "User accounts" tab
nl: Vergeet niet om minstens één gebruikersaccount aan te maken op het tabblad 'Gebruikersaccounts'

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
nl: Het instellen van een gebruikersnaam/wachtwoord voorkomt dat ongeautoriseerde personen toegang krijgen tot uw calibre bibliotheek. Het is ook nodig voor sommige functies zoals het maken van wijzigingen in de bibliotheek en het synchroniseren van laatste leespositie/aantekening.

en: Change password for {}
nl: Wijzig paswoord voor: {}

en: Add new user
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker

en: Set the password for this user
nl: Stel het wachtwoord voor deze gebruiker in

en: &Repeat password:
nl: He&rhaal wachtwoord:

en: Empty username
nl: Leeg gebruikersnaam

en: You must enter a username
nl: U moet een gebruikersnaam invullen

en: Username already exists
nl: Gebruikersnaam bestaat al

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
nl: Een gebruiker met de gebruikersnaam {} bestaat al. Kies een andere gebruikersnaam.

en: Username is not valid
nl: Gebruikersnaam is niet geldig

en: Password do not match
nl: Paswoorden komt niet overeen

en: The two passwords you entered do not match!
nl: De twee paswoorden die u heeft ingevoerd komen niet overeen!

en: Empty password
nl: Leeg wachtwoord

en: You must enter a password for this user
nl: U moet een wachtwoord invoeren voor deze gebruiker

en: Invalid password
nl: Ongeldig wachtwoord

en: Further &restrict access to books in this library that match:
nl: Verder &beperk de toegang tot boeken in deze bibliotheek die overeenkomen met:

en: A search expression
nl: Een zoekexpressie

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
nl: Een zoekexpressie. Indien gespecificeerd, wordt de toegang verder beperkt tot alleen die boeken die overeenkomen met deze uitdrukking. Bijvoorbeeld: tags: "= Share"

en: Change library access permissions for {}
nl: Toegangsrechten voor bibliotheek wijzigen voor {}

en: All except the specified libraries
nl: Alles behalve de opgegeven bibliotheken

en: All libraries
nl: Alle bibliotheken

en: Only the specified libraries
nl: Alleen de gespecificeerde bibliotheken

en: Allow access to:
nl: Toegang toestaan tot:

en: Specify the libraries below:
nl: Geef de  bibliotheken hieronder op:

en: No libraries specified
nl: Geen bibliotheken opgegeven

en: You have not specified any libraries
nl: U hebt geen bibliotheken opgegeven

en: <b>{} is allowed access to all libraries
nl: <b>{} heeft toegang tot alle bibliotheken

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
nl: {} heeft alleen toegang tot de bibliotheken waarvan de naam  <b>overeenkomt</b> met een van de hieronder opgegeven namen.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
nl: {} heeft toegang tot alle bibliotheken, <b>behalve</b> die waarvan de namen overeenkomen met een van de hieronder opgegeven namen.

en: Allow {} to make &changes (i.e. grant write access)
nl: Toestaan dat {} &wijzigingen aanbrengen (d.w.z. schrijftoegang verlenen)

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
nl: Indien ingeschakeld, kan de gebruiker wijzigingen aanbrengen in de bibliotheek. Boeken toevoegen/boeken verwijderen/metadata bewerken, etc.

en: Change &password
nl: Wijzig &<achtwoord

en: {} is currently only allowed to access the library named: {} | {} is currently only allowed to access the libraries named: {}
nl[0]: {} heeft momenteel alleen toegang tot de bibliotheek met de naam: {}
nl[1]: {} heeft momenteel alleen toegang tot de bibliotheken met de naam: {}

en: Change the allowed libraries
nl: Wijzig de toegestane bibliotheken

en: {} is currently not allowed to access the library named: {} | {} is currently not allowed to access the libraries named: {}
nl[0]: {} heeft momenteel geen toegang tot de bibliotheek met de naam: {}
nl[1]: {} heeft momenteel geen toegang tot de bibliotheken met de naam: {}

en: Change the blocked libraries
nl: Verander de geblokkeerde bibliotheken

en: {} is currently allowed access to all libraries
nl: {} heeft momenteel toegang tot alle bibliotheken

en: Restrict the &libraries {} can access
nl: Beperken dat de &bibliotheken {} toegang hebben

en: &Add user
nl: &Voeg gebruiker toe

en: &Remove user
nl: &Verwijder gebruiker

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
nl: Hier kunt u een sjabloon maken om te bepalen welke gegevens worden weergegeven bij het gebruik van de <i>Aangepaste lijst</i> modus voor de boekenlijst

en: Show a cover &thumbnail
nl: Laat een hoes zien &miniatuur

en: Thumbnail &height:
nl: Miniatuur &hoogte:

en: Entry &height:
nl: Invoer &hoogte:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
nl: De hoogte voor elke invoer. De speciale waarde "auto" zorgt ervoor dat een hoogte wordt berekend op basis van het aantal regels in de sjabloon. Gebruik anders een CSS-lengte, zoals 100px of 15ex

en: &Long text fields:
nl: &Lange tekstvelden:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
nl: Een door komma's gescheiden lijst met velden die onderaan elke vermelding worden toegevoegd. Deze velden worden geïnterpreteerd als HTML, niet als platte tekst.

en: The template below will be interpreted as HTML and all {{fields}} will be replaced by the actual metadata, if available. For custom columns use the column lookup name, for example: #mytags. You can use {0} as a separator to split a line into multiple columns.
nl: De onderstaande sjabloon wordt geïnterpreteerd als HTML en alle {{fields}} worden vervangen door de feitelijke metadata, indien beschikbaar. Gebruik voor aangepaste kolommen de kolom opzoeknaam, bijvoorbeeld: #mytags. U kunt {0} als scheidingsteken gebruiken om een regel in meerdere kolommen te splitsen.

en: &Import template
nl: &Importeren sjabloon

en: E&xport template
nl: E&xporteer sjabloon

en: Choose template file
nl: Kies sjabloonbestand

en: Template files
nl: Sjabloon bestanden

en: Book
nl: Boek

en: Missing author placeholder
nl: Ontbrekende plaatsaanduiding voor auteur

en: The URL {0} does not contain the {1} placeholder
nl: De URL {0} bevat de tijdelijke aanduiding {1} niet

en: Missing title placeholder
nl: Ontbrekende titelaanduiding voor titels

en: Add new locations to search for books or authors using the "Search the internet" feature of the Content server. The URLs should contain {author} which will be replaced by the author name and, for book URLs, {title} which will be replaced by the book title.
nl: Voeg nieuwe locaties toe om naar boeken of auteurs te zoeken met behulp van de functie "Zoeken op het internet" van de contentserver. De URL's moeten {author} bevatten, die wordt vervangen door de naam van de auteur en, voor boek-URL's, {title}, die wordt vervangen door de boektitel.

en: &Add URL
nl: &Toevoegen URL

en: Export URLs
nl: Exporteer URL's

en: Import URLs
nl: Importeer URL's

en: Choose URLs file
nl: Kies URL-bestand

en: URL files
nl: URL bestanden

en: &Main
nl: &Hoofd

en: &User accounts
nl: Gebr&uikersaccounts

en: Book &list template
nl: Boek &lijst sjabloon

en: &Search the internet
nl: &Doorzoek het internet

en: Failed to start Content server
nl: Starten van inhoudsserver mislukt

en: Error log:
nl: Logbestand met foutmeldigen:

en: No error log found
nl: Geen foutenlogboek gevonden

en: Access log:
nl: Toegangslogbestand:

en: No access log found
nl: Geen toegangslog gevonden

en: The server log files are in: {}
nl: De logbestanden van de server bevinden zich in: {}

en: &Clear logs
nl: &Logboeken wissen

en: Server running
nl: Server draait

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
nl: Kan logboeken niet wissen terwijl de server actief is. Stop eerst de server.

en: No users specified
nl: Geen gebruikers gespecificeerd

en: You have turned on the setting to require passwords to access the Content server, but you have not created any user accounts. Create at least one user account in the "User accounts" tab to proceed.
nl: U hebt de instelling ingeschakeld die een wachtwoord vereist voor toegang tot de Content server, maar u hebt geen gebruikersaccounts gemaakt. Maak ten minste één gebruikersaccount aan op het tabblad 'Gebruikersaccounts' om door te gaan.

en: Invalid trusted IPs
nl: Ongeldige vertrouwde IP's

en: You need to restart the server for changes to take effect
nl: U moet de server herstarten om de veranderingen door te voeren

en: Show help
nl: Help tonen

en: Hide help
nl: Help verbergen

en: The template functions saved in the library are corrupt. Do you want to delete them? Answering 'Yes' will delete all the functions.
nl: De sjabloonfuncties opgeslagen in de bibliotheek zijn corrupt. Wilt u ze verwijderen? Bij 'Ja' worden alle functies verwijderd.

en: You cannot delete a built-in function
nl: Een ingebouwde functie kan niet verwijderd worden

en: Function not defined
nl: Functie niet gedefinieerd

en: Name cannot be empty
nl: Naam kan niet leeg zijn

en: Name %s already used
nl: Naam %s al in gebruik

en: The name {} is already used for stored template
nl: De naam {} is al in gebruik voor een opgeslagen sjabloon

en: Cancel the save
nl: Annuleer het opslaan

en: Exception while compiling function
nl: Uitzondering gedurende compilatie van functie

en: function source code not available
nl: broncode functie niet beschikbaar

en: Cannot "test" when no books are selected
nl: Kan niet "testen" als er geen boeken zijn geselecteerd

en: Stored templates
nl: Opgeslagen sjablonen

en: Exception while storing template
nl: Uitzondering bij opslaan sjabloon

en: Changes to the current template will be lost. OK?
nl: Veranderingen aan de huidige sjabloon gaan verloren. OK?

en: D&elete
nl: V&erwijder

en: &Replace
nl: V&ervangen

en: C&reate
nl: C&reëer

en: Open a template tester dialog to use a template to test stored templates
nl: Open een sjabloontesterdialoog om een sjabloon te gebruiken om opgeslagen sjablonen te testen

en: &Stored Templates
nl: Opge&slagen sjablonen

en: F&unction:
nl: F&unctie:

en: Enter the name of the function to create.
nl: Voer de naam van de te creëren functie in.

en: Argument &count:
nl: Argument &telling:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
nl: Instellen op -1 als de functie een variabel aantal parameters heeft

en: Replace
nl: Vervang

en: P&rogram code (Follow Python indenting rules):
nl: P&rogrammacode (volg regels voor inspringen van Python):

en: &Template functions
nl: Sjabloonfunc&ties

en: Choose a texture
nl: Kies een patroon

en: The builtin textures come from <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.
nl: De ingebouwde patronen komen van <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.

en: Add texture
nl: Patroon toevoegen

en: Remove texture
nl: Verwijder patroon

en: Cannot remove builtin textures
nl: Ingebouwde textuur kan niet worden verwijderd

en: Donate to support the development of calibre
nl: Doneer om de ontwikkeling van calibre te ondersteunen

en: Location Manager
nl: Locatiebeheer

en: Switch between library and device views
nl: Schakel om tussen bibliotheek- en toestelmodus

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: %d books
nl: %d boeken

en: The main toolbar
nl: De hoofdwerkbalk

en: The main toolbar when a device is connected
nl: De hoofdwerkbalk als een toestel verbonden is

en: The optional second toolbar
nl: Optionele tweede werkbalk

en: The menubar
nl: De menubalk

en: The menubar when a device is connected
nl: De menubalk als een toestel verbonden is

en: The context menu for the books in the calibre library
nl: Het contextmenu voor de boeken in de calibre bibliotheek

en: The context menu for the split book list
nl: Het contextmenu voor de gesplitste boekenlijst

en: The context menu for the books on the device
nl: Het contextmenu voor de boeken op het toestel

en: The context menu for the Cover browser
nl: Het contextmenu voor de Omslag-browser

en: Click to choose toolbar or menu to customize
nl: Klik om de werkbalk of het menu aan te passen

en: Cannot add the actions %s to this location
nl: Kan acties %s niet op deze plaats toevoegen

en: Cannot remove the actions %s from this location
nl: Kan acties %s hier niet verwijderen

en: Preferences missing
nl: Voorkeuren ontbreken

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
nl: De actie Voorkeuren moet zich in de hoofdwerkbalk of in de menubalk bevinden.

en: Location manager missing
nl: Locatiemanager ontbreekt

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
nl: Locatiemanager moet zich in de hoofdwerkbalk of in de menubalk bevinden wanneer een toestel is aangesloten.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
nl: <p>Afhankelijk van het feit of een toestel al dan niet gekoppeld is, is de werkbalk verschillend. Kies <b>welke werkbalk</b> u wilt aanpassen:

en: Choose the toolbar to customize
nl: Kies de werkbalk om aan te passen

en: A&vailable actions
nl: &Beschikbare acties

en: Add selected actions to toolbar
nl: Geselecteerde acties aan werkbalk toevoegen

en: Remove selected actions from toolbar
nl: Geselecteerde acties van de werkbalk verwijderen

en: &Current actions
nl: &Huidige acties

en: Move selected action up
nl: Geselecteerde actie omhoog verplaatsen

en: Move selected action down
nl: Geselecteerde actie omlaag verplaatsen

en: This tweak has its default value
nl: Deze tweak heeft de standaardwaarde

en: This tweak has been customized
nl: Deze tweak is aangepast

en: Plugin tweaks
nl: Plugin aanpassingen

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
nl: Maak/bewerk aanpassingen voor plug-ins die u geïnstalleerd heeft. Documentatie daarvoor kunt u op de website van de plug-ins vinden.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
nl: Waarden van de aanpassingen worden hieronder getoond. Bewerk ze om het gedrag van calibre te veranderen. Wijzigingen worden pas <b>na het herstarten</b> van calibre van kracht.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
nl: Tweaks voor plug-ins die u geïnstalleerd heeft aanpassen

en: &Plugin tweaks
nl: &Plug-in aanpassingen

en: Edit tweak
nl: Bewerk aanpassing

en: Restore this tweak to its default value
nl: Deze aanpassing terugzetten naar de standaardwaarde

en: &Reset this tweak
nl: &Herstel deze tweak

en: Apply any changes you made to this tweak
nl: Wijzigingen aan deze tweak toepassen

en: &Apply changes to this tweak
nl: Wijzigingen voor deze tweak &toepassen

en: Search for tweak
nl: Zoek een aanpassing

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
nl: Er was een syntaxisfout in u tweak. Klik op de knop "Details weergeven" voor meer informatie.

en: Invalid tweaks
nl: Ongeldige aanpassingen

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
nl: Uw aanpassingen zijn ongeldig. Probeer de aanpassingen te resetten en deze vervolgens één voor één te veranderen totdat u de ongeldige aanpassing vind.

en: Could not find any tweaks matching <i>{}</i>
nl: Kon geen tweaks vinden die overeenkomen met <i>{}</i>

en: View log
nl: Log weergeven

en: Title-case
nl: Titel hoofdlettergebruik

en: Choose files
nl: Kies bestanden

en: Collecting metadata...
nl: Metadata verzamelen...

en: Saving %d books...
nl: %d boeken opslaan...

en: Copying files and writing metadata...
nl: Bestanden kopiëren en metadata schrijven...

en: Copying files...
nl: Bestanden kopiëren...

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
nl: Kon boeken niet opslaan op schijf, klik op 'Toon details' voor meer informatie

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
nl: Het metadata update programma proces is gestopt bij het verwerken van het boek %s. Opslaan is gestopt.

en: Requested formats not available
nl: Gewenste formaten niet beschikbaar

en: No %s format file present
nl: Geen %s formaat bestand aanwezig

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
nl: Opslaan mislukt: {0} van {1} naar disk, met fout:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
nl: Opslaan van het {2} formaat mislukt bij: {0} van {1} naar disk, met fout:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
nl: Het updaten van de metadata in het formaat  {2} van: {0} bij {1}, met fout:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
nl: Het updaten van de metadata in alle formaten: {0} bij {1}, met fout:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
nl: Updaten van metadata mislukt voor sommige boeken, klik op "Toon details" voor meer informatie

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
nl: Kon geen enkel boek op schijf opslaan, klik op 'Toon details' voor meer informatie

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
nl: Kon sommige boeken niet op schijf opslaan, klik op 'Toon details' voor meer informatie

en: Error while saving
nl: Fout tijdens opslaan

en: Paste and &search
nl: Plakken en &zoeken

en: &Paste
nl: &Plakken

en: Copy search as URL
nl: Kopieer zoek als URL

en: &Clear search history
nl: Zoekges&chiedenis wissen

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
nl: Zoeken (voor geavanceerd zoeken, klik op het tandwielicoon links)

en: Start search
nl: Begin met zoeken

en: Enable or disable search highlighting.
nl: Zoekaccentuering in- of uitschakelen.

en: Highlight search results
nl: Zoekresultaten accentueren

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
nl: Dit zal de manier waarop zoeken gebeurt veranderen. Wanneer u zoekt, zullen alle boeken worden getoond met de gezochte boeken geaccentueerd, in plaats van alleen de gezochte boeken. Bent u zeker dat u dit wilt?

en: Add Saved search
nl: Maak Opgeslagen zoekopdracht

en: Get Saved search expression
nl: Haal Opgeslagen zoekexpressie op

en: Current search is not a saved search
nl: Deze zoekopdracht is niet een Opgeslagen zoekopdracht

en: Create a Virtual library based on %s
nl: Maak een Virtuele bibliotheek op basis van %s

en: Match any of the selected %s
nl: Overeenkomen met een van de geselecteerde%s

en: Match all of the selected %s
nl: Overeenkomen met alle geselecteerde %s

en: Edit Virtual library
nl: Virtuele bibliotheek wijzigen

en: Create Virtual library
nl: Virtuele bibliotheek aanmaken

en: Virtual library &name:
nl: &Naam Virtuele bibliotheek:

en: &Search expression:
nl: &Zoekexpressie

en: Create a Virtual library based on:
nl: Maak een Virtuele bibliotheek op basis van:

en: Publishers
nl: Uitgevers

en: 
                <h2>Virtual libraries</h2>
    
                <p>With <i>Virtual libraries</i>, you can restrict calibre to only show
                you books that match a search. When a Virtual library is in effect, calibre
                behaves as though the library contains only the matched books. The Tag browser
                display only the tags/authors/series/etc. that belong to the matched books and any searches
                you do will only search within the books in the Virtual library. This
                is a good way to partition your large library into smaller and easier to work with subsets.</p>
    
                <p>For example you can use a Virtual library to only show you books with the tag <i>Unread</i>
                or only books by <i>My favorite author</i> or only books in a particular series.</p>
    
                <p>More information and examples are available in the
                <a href="%s">User Manual</a>.</p>
nl: 
    <h2>Virtuele bibliotheken</h2>
     
    <p>Met <i>Virtuele bibliotheken</i> kunt u calibre beperken tot het tonen van alleen die
    boeken die overeenkomen met een zoekopdracht. Wanneer een Virtuele bibliotheek
    actief is gedraagt calibre zich alsof de bibliotheek alleen de overeenkomstige boeken bevat.
    De Labelbrowser geeft alleen de labels/auteurs/series/enz. weer die bij de overeenkomstige
    boeken horen, en zoekopdrachten die u uitvoert zoeken alleen in de boeken in de Virtuele
    bibliotheek. Dit is een goede manier om een grote bibliotheek op te delen in kleinere en
    gemakkelijker te hanteren subsets.</p>
     
    <p>U kunt bijvoorbeeld een Virtuele bibliotheek gebruiken om alleen boeken met het label
    <i>'Ongelezen'</i> of alleen boeken van <i>'Mijn favoriete auteur' </i>of alleen boeken
    in een bepaalde serie te tonen.</p>
     
    <p>Meer informatie en voorbeelden zijn beschikbaar in de <a href="%s">handleiding</a>.</p>

en: Saved searches recognized in the expression:
nl: Opgeslagen zoekopdrachten herkend in de opdracht:

en: Search text changed
nl: Zoekopdracht aangepast

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
nl: De naam van de Virtuele bibliotheek of de zoektekst is aangepast. Wilt u deze wijzigingen annuleren?

en: No name
nl: Naamloos

en: You must provide a name for the new Virtual library
nl: U moet een naam opgeven voor de nieuwe Virtuele bibliotheek

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
nl: De naam van een Virtuele bibliotheek kan niet beginnen met "*"

en: Name already in use
nl: Naam is al gebruikt

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
nl: Die naam is al in gebruik. Wilt u deze vervangen met de nieuwe zoekopdracht?

en: No search string
nl: Geen zoekopdracht

en: You must provide a search to define the new Virtual library
nl: U dient een zoekopdracht op te geven voor de nieuwe Virtuele bibliotheek

en: Invalid search
nl: Ongeldige zoekopdracht

en: The search in the search box is not valid
nl: De zoekopdracht in de zoekbalk is ongeldig

en: Search found no books
nl: Zoekopdracht heeft geen boeken gevonden

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
nl: De zoekopdracht vond geen boeken, hierdoor zal de Virtuele bibliotheek leeg zijn. Weet u zeker dat u deze zoekopdracht wilt gebruiken?

en: *current search
nl: *huidige zoekopdracht

en: Virtual library from current search
nl: Virtuele bibliotheek van huidige zoekopdracht

en: Create a temporary Virtual library from the current search
nl: Maak een tijdelijke Virtuele bibliotheek van de huidige zoekopdracht

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Use a "Virtual library" to show only a subset of the books present in this library
nl: Gebruik een "Virtuele bibliotheek" om enkel een deel van de boeken in deze bibliotheek te tonen.

en: (all books)
nl: (alle boeken)

en: Additional restriction
nl: Extra beperkingen

en: Remove Virtual library
nl: Verwijder Virtuele bibliotheek

en: Show Virtual libraries as tabs
nl: Toon Virtuele bibliotheken als tabs

en: Are you sure you want to remove the Virtual library <b>{0}</b>?
nl: Bent u zeker dat u de Virtuele bibliotheek <b>{0}</b> wilt verwijderen?

en: No Virtual libraries
nl: Geen Virtuele bibliotheken

en: No Virtual libraries present, create some first
nl: Geen Virtuele bibliotheken aanwezig, maak er eerst een

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
nl: <p>Kiest snel een Virtuele bibliotheek door slechts een paar letters van de bibliotheeknaam in het veld hierboven in te tikken.
    Bijvoorbeeld, als U het VL wilt kiezen:
    {example}
    Tik slechts de letters:
    {chars}
    en kies Enter.

en: Choose Virtual library
nl: Kies Virtuele bibliotheek

en: Starting up, please wait...
nl: Opstarten, even wachten aub...

en: Added tags:
nl: Toegevoegde tags:

en: Open store in external web browser
nl: Winkel in externe webbrowser openen

en: &What kind of match to use:
nl: &Welk zoektype gebruikt moet worden:

en: &All these words:
nl: &Al deze woorden:

en: This exact &phrase:
nl: Exact deze &uitdrukking:

en: &One or more of these words:
nl: Eén &of meer van deze woorden:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
nl: Zie de <a href="%s">handleiding</a> voor meer hulp

en: Enter the title.
nl: Geef de titel op.

en: &Description:
nl: &Omschrijving:

en: &Headquarters:
nl: &Hoofdvestiging:

en: Search only in specific fields:
nl: Zoek alleen in specifieke velden:

en: Enabled:
nl: Ingeschakeld:

en: true
nl: waar

en: false
nl: onwaar

en: Affiliate:
nl: Franchise:

en: Nam&e/description...
nl: Naa&m/omschrijving ...

en: Query
nl: Vraag

en: Enable:
nl: Inschakelen:

en: &All
nl: &Alles

en: &None
nl: &Geen

en: &Invert
nl: &Omkeren

en: Affiliate
nl: Franchise

en: Enabled
nl: Geactiveerd

en: Headquarters
nl: Hoofdvestiging

en: No DRM
nl: Geen DRM

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
nl: Deze winkel is op het moment uitgeschakeld en kan niet gebruikt worden in andere delen van calibre.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
nl: Deze winkel is op het moment ingeschakeld en kan in andere delen van calibre gebruikt worden.

en: This store only distributes e-books without DRM.
nl: Deze winkel distribueert alleen e-boeken zonder DRM.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
nl: Deze winkel distribueert e-boeken met DRM. Het heeft misschien enkele titels zonder DRM, maar u moet dit per titel controleren.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
nl: Deze winkel heeft de hoofdvestiging in %s. Dit is een goede indicatie van het afzetgebied voor deze winkel. Dit betekend niet per definitie dat de winkel zich enkel op deze markt richt.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
nl: Door in deze winkel te kopen ondersteunt u de ontwikkelaar van calibre: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
nl: Deze winkel distribueert e-boeken in de volgende formaten: %s

en: Configure...
nl: Configureren…

en: Time
nl: Tijd

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
nl: Aantal seconden wachten tot een winkel reageert:

en: Number of seconds to let a store process results:
nl: Aantal seconden om een winkel de resultaten te laten verwerken:

en: Display
nl: Weergeven

en: Maximum number of results to show per store:
nl: Maximaal aantal te tonen resultaten per winkel:

en: Open search result in system browser
nl: Zoekresultaten in de standaardbrowser openen

en: Number of search threads to use:
nl: Aantal te gebruiken zoekdraden:

en: Number of cache update threads to use:
nl: Aantal te gebruiken cache-update threads:

en: Number of cover download threads to use:
nl: Aantal te gebruiken omslag download draden:

en: Number of details threads to use:
nl: Aantal te gebruiken detail draden:

en: &Price:
nl: &Prijs:

en: Download:
nl: Downloaden:

en: Titl&e/author/price...
nl: Tite&l/auteur/prijs...

en: Download
nl: Downloaden

en: Price
nl: Prijs

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
nl: Winkel

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
nl: De gevonden prijs is %s. Controleer dit in de winkel voordat u het boek koopt. Deze prijs is vaak exclusief acties die de winkel mogelijk heeft.

en: No price was found
nl: Geen prijs gevonden

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
nl: Er is een DRM-beperking bij dit boek gedetecteerd. Dit boek werkt mogelijk niet op uw e-reader en er is een beperking aanwezig op het aantal handelingen die u met dit boek mag uitvoeren. Controleer in de winkel voor u tot aanschaf overgaat of u dit boek kunt lezen.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
nl: Er zijn geen DRM-beperkingen bij dit boek gedetecteerd. U zou dit boek op ieder toestel moeten kunnen gebruiken, aangenomen dat het beschikbaar is in een formaat dat calibre kan converteren. Controleer echter, voordat u tot aanschaf overgaat, nogmaals de DRM-status in de winkel. Mogelijk wordt de DRM-status door de winkel niet weergegeven op een manier die calibre kan herkennen.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
nl: De DRM-status van dit boek kan niet gedetecteerd worden. Er is een zeer grote kans dat dit boek een DRM-beperking heeft.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
nl: De volgende formaten kunnen direct gedownload worden: %s.

en: Download...
nl: Downloaden…

en: Show in store
nl: In de winkel laten zien

en: Clear search &history
nl: Wis zoekgesc&hiedenis

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
nl: Door in deze winkel te kopen ondersteunt u de ontwikkelaar van calibre: %s</p>

en: No query
nl: Geen zoekopdracht

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
nl: U dient een titel, auteur of sleutelwoord op te geven om naar te zoeken.

en: Customize Get books search
nl: Aanpassen Zoek-boeken zoeken

en: Choose s&tores
nl: Kies w&inkels

en: Configure s&earch
nl: Configureer z&oeken

en: Couldn't find any books matching your query.
nl: Er zijn geen boeken gevonden die met uw zoekterm overeenkomen.

en: Choose format to download to your library.
nl: Kies het formaat dat u naar uw bibliotheek wilt downloaden.

en: Search by title
nl: Zoeken op titel

en: Search by author
nl: Zoeken op auteur

en: &Keyword:
nl: &Sleutelwoord:

en: Search by any keyword
nl: Zoeken op willekeurig sleutelwoord

en: &Invert selection
nl: &Keer selectie om

en: Configure Get books behavior
nl: Configureer zoek-boeken gedrag

en: &Configure
nl: &Configureer

en: Open a selected book in the system's web browser
nl: Een geselecteerd boek in de standaard webbrowser openen

en: Open in &external browser
nl: In &externe browser openen

en: Books:
nl: Boeken:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
nl: Bekijk de<a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Gebruikershandleiding</a> voor meer informatie

en: Titl&e/author/price ...
nl: Tit&el/auteur/prijs …

en: Dialog
nl: Dialoogvenster

en: Updating book cache
nl: Lokale boekopslag bijwerken

en: Checking last download date.
nl: De laatste downloaddatum controleren.

en: Downloading book list from MobileRead.
nl: Boekenlijst van MobileRead aan het downloaden.

en: Processing books.
nl: Boeken verwerken.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
nl: %(num)s van %(tot)s boeken verwerkt.

en: Updating MobileRead book cache...
nl: MobileRead lokale boekopslag bijwerken…

en: &Query:
nl: &Zoekopdracht:

en: Home
nl: Startpagina

en: Reload
nl: Vernieuwen

en: Download of {0} failed with error: {1}
nl: Download van: {0} mislukt, foutmelding: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
nl: Dit e-boek is een DRMd EPUB bestand. U zult gevraagd worden dit bestand op uw computer op te slaan. Open het na het opslaan met <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE). <p>ADE zal het daadwerkelijke e-boek downloaden, een .epub-bestand. U kunt dit boek aan calibre toevoegen met ‘Boeken toevoegen’ en het bestand in de ADE bibliotheekmap te selecteren.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
nl: Bestand is geen ondersteund e-boekformaat. Opslaan op schijf?

en: Could not contact calibre
nl: Kon calibre niet contacteren

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
nl: Geen draaiende calibre gevonden. Start a.u.b. calibre voor u boeken probeert te downloaden.

en: Download completed
nl: Downloaden voltooid

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
nl: Downloaden van {0} is compleet, het boek is aan uw calibre bibliotheek toegevoegd

en: Search expression:
nl: Zoekexpressie:

en: Average rating for books in this category: %.1f
nl: Gemiddelde beoordeling voor boeken in deze categorie: %.1f

en: Books in this category are unrated
nl: Boeken zijn niet beoordeeld in deze categorie

en: Number of books: %s
nl: Aantal boeken: %s

en: Rename in Virtual library
nl: Hernoem in Virtuele bibliotheek

en: Do you want this rename to apply only to books in the current Virtual library?
nl: Wilt u dit hernoemen enkel toepassen op boeken in de huidige Virtuele bibliotheek?

en: Yes, apply only in VL
nl: Ja, enkel toepassen in VL

en: No, apply in entire library
nl: Nee, pas toe op gehele bibliotheek

en: The grouped search term name is "{0}"
nl: De kolomgroep heet "{0}"

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
nl: De opzoek naam is "{0}"{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
nl: Het veranderen van auteurs voor meerdere boeken kan even duren. Bent u zeker?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
nl: Het veranderen van metadata voor zoveel boeken kan lang duren. Bent u zeker?

en: Rename User category
nl: Gebruikerscategorie hernoemen

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
nl: U kunt geen punten in de naam gebruiken bij het hernoemen van gebruikerscategorieën

en: The name %s is already used
nl: De naam %s is al in gebruik

en: Author names cannot contain & characters.
nl: Namen van auteurs mogen geen &-teken bevatten.

en: Duplicate search name
nl: Al gebruikte naam voor zoekopdracht

en: The saved search name %s is already used.
nl: De opgeslagen zoekopdracht %s bestaat al.

en: User categories
nl: Gebruikerscategorieën

en: Invalid search restriction
nl: Ongeldige zoekbeperking

en: The current search restriction is invalid
nl: De huidige zoekbeperking is niet geldig

en: New category
nl: Nieuwe categorie

en: Delete User category
nl: Gebruikerscategorie verwijderen

en: %s is not a User category
nl: %s is geen Gebruikerscategorie

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
nl: %s bevat items. Wilt u deze echt verwijderen?

en: Remove category
nl: Categorie verwijderen

en: User category %s does not exist
nl: Gebruikerscategorie %s bestaat niet

en: Add to User category
nl: Aan Gebruikerscategorie toevoegen

en: A User category %s does not exist
nl: Gebruikerscategorie %s bestaat niet

en: Children
nl: Kinderen

en: %s and its children will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
nl: %s en z'n kinderen worden verwijderd van boeken in de Virtuele bibliotheek. Bent u zeker?

en: %s and its children will be deleted from all books. Are you sure?
nl: %s en z'n kinderen worden verwijderd uit alle boeken. Bent u zeker?

en: %s will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
nl: %s wordt verwijderd van boeken in de Virtuele bibliotheek. Bent u zeker?

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
nl: %s wordt verwijderd uit alle boeken. Bent u zeker?

en: Delete item
nl: Verwijder item

en: You must select some books to apply {} to
nl: U moet enkele boeken selecteren om {} op toe te passen

en: The identifier %s will be deleted from books in the current virtual library. Are you sure?
nl: De identificator %s wordt verwijderd van boeken in de huidige Virtuele bibliotheek. Bent u zeker?

en: The identifier %s will be deleted from all books. Are you sure?
nl: De identificator %s wordt verwijderd van alle boeken. Bent u zeker?

en: Delete identifier
nl: Identificator verwijderen

en: change_tb_category_visibility: category %s does not exist
nl: change_tb_category_visibility: category %s bestaat niet

en: change_tb_category_visibility: invalid operation %s
nl: change_tb_category_visibility: ongeldige operatie %s

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
nl: Bepaal hoe de Labelbrowser werkt zoals hoe deze is gesorteerd, wat er gebeurt als u op items klikt, enz.

en: Find in the Tag browser
nl: Zoeken in de Labelbrowser

en: Find the first/next matching item
nl: Vind het eerste/volgende resultaat

en: Find
nl: Zoek

en: No more matches.</b><p> Click Find again to go to first match
nl: Geen overeenkomsten meer.</b> <p> Klik nogmaals op Zoeken om naar de eerste overeenkomst te gaan

en: Configure Tag browser
nl: Configureer de Labelbrowser

en: Number of books
nl: Aantal boeken

en: Average rating
nl: Gemiddelde waardering

en: Sort by average rating
nl: Op gemiddelde waardering sorteren

en: Sort by name
nl: Op naam sorteren

en: Sort by number of books
nl: Op aantal boeken sorteren

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
nl: De sorteervolgorde instellen voor items in de Labelbrowser

en: Search type when selecting multiple items
nl: Zoekmethode als meerdere items zijn geselecteerd

en: Match all of the items
nl: Zoek naar alle termen

en: Match any of the items
nl: Zoek naar één of meerdere termen

en: When selecting multiple entries in the Tag browser match any or all of them
nl: Bij selecteren meerdere items in de Labelbrowser, overeenkomen met één of alle items

en: Manage authors, tags, etc.
nl: Beheer auteurs, labels, enz.

en: Show only books that have visible categories
nl: Laat alleen boeken zien met een zichtbaar categorie

en: Filter book list
nl: Filter boekenlijst

en: 'Click' found item
nl: 'Klik' op gevonden item

en: Give the Tag browser keyboard focus
nl: Geef de Labelbrowser toetsenbordfocus

en: Hide counts
nl: Aantallen verbergen

en: Show counts
nl: Aantallen tonen

en: Hide average rating
nl: Gemiddelde waardering verbergen

en: Show average rating
nl: Gemiddelde waardering tonen

en: Hide empty categories (columns)
nl: Verberg lege categorieën (kolommen)

en: A Virtual library is active but you are renaming the item in all books in your library. Is this really what you want to do?
nl: Een virtuele bibliotheek is actief maar u hernoemt het item in alle boeken in uw bibliotheek. Is dit echt wat u wilt doen?

en: Yes, apply in entire library
nl: Ja, in hele bibliotheek toepassen

en: No, apply only in Virtual library
nl: Nee, enkel in Virtuele bibliotheek toepassen

en: Delete Saved search
nl: Verwijder Opgeslagen zoekopdracht

en: Delete the saved search: {}?
nl: De opgeslagen zoek verwijderen: {}?

en: Show category
nl: Categorie weergeven

en: All categories
nl: Alle categorieën

en: Rename %s in Virtual library
nl: %s in Virtuele bibliotheek hernoemen

en: Rename %s
nl: %s hernoemen

en: Delete %s in Virtual library
nl: %s in Virtuele bibliotheek verwijderen

en: Delete %s
nl: Verwijder %s

en: Edit sort for %s
nl: Sortering van %s bewerken

en: Edit link for %s
nl: Link voor %s bewerken

en: Create note for %s
nl: Notitie maken voor %s

en: Add %s to User category
nl: %s aan gebruiker categorie toevoegen

en: Children of %s
nl: Kinderen van %s

en: Add/remove %s to selected books
nl: %s aan/van geselecteerde boeken toevoegen/verwijderen

en: Add %s to selected books
nl: %s aan geselecteerde boeken toevoegen

en: Remove %s from selected books
nl: %s van geselecteerde boeken verwijderen

en: Delete Saved search %s
nl: Opgeslagen zoek %s verwijderen

en: Delete %s in Virtual Library
nl: %s in Virtuele bibliotheek verwijderen

en: Search for
nl: Zoeken naar

en: %s and its children
nl: %s en zijn kinderen

en: Everything but %s
nl: Alles behalve %s

en: Everything but %s and its children
nl: Alles behalve %s en zijn kinderen

en: The saved search expression
nl: De opgeslagen zoekexpressie

en: Add sub-category to %s
nl: Deelcategorie aan %s toevoegen

en: Delete User category %s
nl: Gebruiker categorie %s verwijderen

en: Books in category %s
nl: Boeken in categorie %s

en: Books not in category %s
nl: Boeken niet in categorie %s

en: Hide category %s
nl: Categorie %s verbergen

en: Change {} category icon
nl: Wijzig icon categorie {}

en: Restore {} category default icon
nl: Herstel standaard icon categorie {}

en: Saved searches folder
nl: Opgeslagen zoekopdrachten map

en: Manage User categories
nl: Beheer gebruikerscategorieën

en: Sub-categorize {}
nl: Categorie {} onderverdelen

en: Don't sub-categorize {}
nl: Categorie {} niet onderverdelen

en: Expand or collapse
nl: In- of uitklappen

en: Expand {0}
nl: {0} uitklappen

en: Expand {0} and its children
nl: {0} en zijn kinderen uitklappen

en: Collapse {0}
nl: {0} inklappen

en: Keep
nl: Hou bij

en: Split
nl: Splits

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
nl: Creëer de regel hieronder, kan gebruikt worden om labels toe te voegen/ verwijderen

en: the tag, if it
nl: het label, als het

en: You must provide a value for the tag to match
nl: U moet een waarde geven om met het label overeen te komen

en: with the tag:
nl: met het label:

en: on the character:
nl: op het teken:

en: The character on which to split tags. Note that technically you can specify a sub-string, not just a single character. Then splitting will happen on the sub-string.
nl: Het karakter waarop het label te splitsen. Merk op dat u ook een sub-string kan specificeren, niet alleen een karakter. Splitsen gebeurt dan op de sub-string.

en: What to replace the tag with. Note that if you use a pattern to match tags, you can replace with parts of the matched pattern. See  the User Manual on how to use regular expressions for details.
nl: Waar het label mee te vervangen. Merk op dat als u een patroon gebruikt om met labels overeen te komen, u kan vervangen met delen van het overeenkomende patroon. Bekijk de gebruikershandleiding over hoe reguliere expressies te gebruiken voor details.

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
nl: Voor help met passende regex patronen, zie de <a href="%s">Gebruiikerhandleiding</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
nl: Bewerk de labellijst met de Labelbewerker

en: Tags that contain this string will match
nl: Labels met deze string komen overeen

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
nl: Gebruik de Labelbewerker om de labellijst te bewerken

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
nl: <b>{action}</b> de tag, indien het <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
nl: U kunt hier regels opgeven om labels te filteren/wijzigen. Klik op de knop 'Regel toevoegen' hieronder om aan de slag te gaan. De regels worden verwerkt voor elk label totdat een regel 'verwijderen' of 'behouden' overeenkomt.

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
nl: Je kan <b>bestaande regel aanpassen</b> door er op te dubbel klikken

en: Move current rule up
nl: Verplaats huidige regel omhoog

en: Move current rule down
nl: Verplaats huidige regel omlaag

en: Test tag mapper rules
nl: Test label mapper regels

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
nl: Voer een komma gescheiden lijst van labels in om te &testen:

en: Enter tags and click the "Test" button
nl: Voer labels in en klik op de "Test" knop

en: <b>Resulting tags:</b> %s
nl: <b>Resulterende labels</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
nl: Kan niet opslaan omdat er geen regels aangemaakt zijn

en: Save ruleset as
nl: Slaag regel set op als

en: Enter a name for this ruleset:
nl: Geef een naam voor deze regelset:

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
nl: Een regelset met de naam "%s" bestaat reeds, wilt u deze vervangen?

en: Delete saved rulesets
nl: Verwijder opgeslagen regel sets

en: No saved rulesets available
nl: Geen reeds opgeslagen regel set beschikbaar

en: Edit tag mapper rules
nl: Editeer label mapper regels

en: Select a destination for the Table of Contents entry
nl: Selecteer een bestemming voor de Inhoudsopgave vermelding

en: Search for text...
nl: Zoek naar tekst...

en: Find &next
nl: Vo&lgende vinden

en: Find &previous
nl: Vo&rige vinden

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
nl: Hier kan u een bestemming kiezen waar de Inhoudsopgave vermelding naar moet verwijzen. Kies eerst een bestand van het boek in het meest linker paneel. Het bestand zal openen in het centrale paneel.<p>Daarna kiest u een locatie in het bestand. Om dit te doen, klik eenvoudigweg op de plaats in het centrale paneel die u wilt gebruiken als bestemming. Als u de muis verplaatst binnen het centrale paneel, zal een groen vinkje verschijnen, deze geeft de exacte locatie aan die wordt geselecteerd als u klikt.

en: Na&me of the ToC entry:
nl: Naa&m van de Inhoudsopgave vermelding:

en: Currently selected destination:
nl: Huidig geselecteerde doel:

en: No match found
nl: Geen overeenkomst gevonden

en: No match found for: %s
nl: Geen overeenkomst gevonden voor: %s

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
nl: Geen overeenkomsten voor %(text)s gevonden in het huidig bestand [%(current)s]. Wilt u zoeken in het %(which)s bestand [%(next)s]?

en: next
nl: volgende

en: previous
nl: vorige

en: Bad markup
nl: Slechte opmaak

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
nl: Dit boek heeft ernstige opmaak fouten, de Inhoudsopgave kan niet bewerkt worden.

en: File:
nl: Bestand:

en: Top of the file
nl: Bovenaan het bestand

en: Approximately %d%% from the top
nl: Ongeveer %d%% van de bovenkant

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
nl: Locatie: een &lt;%s&gt; tag binnen het bestand

en: Create ToC from XPath
nl: Inhoudsopgave maken op basis van XPath

en: Specify a series of XPath expressions for the different levels of the Table of Contents. You can use the wizard buttons to help you create XPath expressions.
nl: Specificeer een serie van XPath uitdrukkingen ter identificatie van de verschillende niveaus voor de te repareren. U kan de wizard knoppen gebruiken voor hulp bij het maken van XPath uitdrukkingen.

en: Level %s ToC:
nl: Niveau %s Inhoudsopgave:

en: Do not add duplicate entries at the same level
nl: Geen dubbele invoer op hetzelfde niveau

en: No XPaths
nl: Geen XPaths

en: No XPaths have been entered
nl: Geen XPaths ingevoerd

en: The XPath expression %s is not valid.
nl: De XPaths uitdrukking %s is ongeldig.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
nl: U kunt bestaande items van de Inhoudsopgave bewerken door er op te klikken in het linker paneel.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
nl: Items met een groen vinkje wijzen naar een locatie die is gecontroleerd en bestaat. Items met een rood vinkje zijn 'doelloos' en moet mogelijk worden gerepareerd.

en: Create a &new entry
nl: Een &nieuwe vermelding maken

en: Generate ToC from &major headings
nl: Genereer Inhoudsopgave op basis van &belangrijkste koppen

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
nl: Genereer een Inhoudsopgave op basis van de belangrijkste koppen in het boek. Dit werkt als het boek de koppen identificeert met behulp van HTML koppen tags. Gebruikt de <h1>, <h2> en <h3> labels.

en: Generate ToC from &all headings
nl: Genereer Inhoudsopgave op basis van &alle koppen

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
nl: Genereer een Inhoudsopgave op basis van alle koppen in het boek. Dit werkt als het boek de koppen identificeert met behulp van HTML koppen tags. Gebruikt de <h1-6> tags.

en: Generate ToC from &links
nl: Genereer Inhoudsopgave op basis van &links

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
nl: Genereer een Inhoudsopgave van alle links in het boek. Links welke verwijzen naar een locatie welke niet in het boek bestaat, worden genegeerd. Ook meerdere links met dezelfde bestemming of dezelfde tekst worden genegeerd.

en: Generate ToC from &files
nl: Genereer Inhoudsopgave op basis van &bestanden

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
nl: Genereer een Inhoudsopgave van individuele bestanden in het boek. Elke vermelding in de Inhoudsopgave zal verwijzen naar het begin van het bestand, de tekst van de vermelding zal de "eerste tekstregel" zijn van het bestand.

en: Generate ToC from &XPath
nl: Genereer Inhoudstabel op basis van &XPath

en: Generate a Table of Contents from arbitrary XPath expressions.
nl: Genereer een Inhoudsopgave op basis van een willekeurige XPath uitdrukking.

en: &Flatten the ToC
nl: Inhoudsopgave a&fvlakken

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
nl: Vlak de inhoudsopgave af, zet alle items op het hoogste niveau

en: <b>WARNING:</b> calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file.
nl: <b>WAARSCHUWING:</b> calibre ondersteunt enkel creatie van lineaire Inhoudsopgaven voor AZW3 bestanden. In een lineaire Inhoudsopgave moet een vermelding verwijzen naar een locatie volgend op de voorgaande vermelding. Als u een niet lineaire Inhoudsopgave maakt, wordt deze automatisch herschikt in het bestand.

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
nl: U kunt deze vermelding verplaatsen binnen de Inhoudsopgave door slepen en neerzetten of via de op en neer knoppen aan de linker kant

en: Change the &location this entry points to
nl: Wijzig de &locatie waar deze vermelding naar verwijst

en: &Remove this entry
nl: Ve&rwijder deze vermelding

en: New entry &inside this entry
nl: Nieuwe vermeld&ing binnen deze vermelding

en: New entry &above this entry
nl: Nieuwe vermelding &boven deze vermelding

en: New entry &below this entry
nl: Nieuwe vermelding &onder deze vermelding

en: &Flatten this entry
nl: Deze vermelding a&fvlakken

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
nl: Alle kinderen van deze vermelding worden naar hetzelfde niveau gebracht als deze vermelding .

en: &Return to welcome screen
nl: &Terug naar welkomstvenster

en: Go back to the top level view
nl: Ga terug naar de hoofdoverzichts-weergave

en: This entry points to an existing destination
nl: Deze vermelding wijst naar een bestaande bestemming

en: The location this entry points to does not exist
nl: De locatie waar deze vermelding naar verwijst bestaat niet

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
nl: <b>Titel</b>: {0} <b>Bestemming</b>: {1}{2}

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
nl: Alle geselecteerde items zullen worden hernoemd volgens het voorloopnummer van het formulier

en: Change the location this entry points to
nl: Wijzig de locatie waar deze vermelding naar verwijst

en: Bulk rename all selected items
nl: In bulk hernoemen van alle geselecteerde items

en: Remove all selected items
nl: Alle geselecteerde items verwijderen

en: Move "%s" up
nl: Verplaats "%s" omhoog

en: Move "%s" down
nl: Verplaats "%s" omlaag

en: Unindent "%s"
nl: "%s" niet laten inspringen

en: Indent "%s"
nl: "%s" laten inspringen

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
nl: Verplaats huidige vermelding omhoog [Ctrl+Omhoog]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
nl: Verwijder inspringing huidige vermelding [Ctrl+Links]

en: Remove all selected entries
nl: Alle geselecteerde items verwijderen

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
nl: Huidige vermelding inspringen [Ctrl+Rechts]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
nl: Verplaats huidige vermelding omlaag [Ctrl+Omlaag]

en: &Expand all
nl: Alles &uitklappen

en: &Collapse all
nl: Alles &inklappen

en: Double click on an entry to change the text
nl: Dubbelklik een vermelding om de tekst aan te passen

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
nl: De locatie waar deze vermelding naar verwijst bestaat niet:
    %s

en: No items found
nl: Geen items gevonden

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
nl: Geen items gevonden om toe te voegen aan de Inhoudsopgave.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
nl: Geen links gevonden om toe te voegen aan de Inhoudsopgave.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
nl: Geen bestanden gevonden om toe te voegen aan de Inhoudsopgave.

en: Edit the ToC in %s
nl: Inhoudsopgave van %s bewerken

en: Loading %s, please wait...
nl: %s laden, even wachten aub...

en: Undo the last action, if any
nl: Laatste actie ongedaan maken, indien aanwezig

en: Writing %s, please wait...
nl: %s wordt geschreven, even wachten aub...

en: Failed to write book
nl: Schrijven van boek mislukt

en: Could not write %s. Click "Show details" for more information.
nl: Kon %s niet schrijven. Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Failed to load book
nl: Laden van boek mislukt

en: Could not load %s. Click "Show details" for more information.
nl: Kon %s niet laden. Klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
nl: Boek %(num)d van %(total)d (%(title)s) converteren

en: Could not convert
nl: Omzetten mislukt

en: Could not convert <b>%s</b> as it has no e-book files. If you think it should have files, but calibre is not finding them, that is most likely because you moved the book's files around outside of calibre. You will need to find those files and re-add them to calibre.
nl: Kon <b>%s</b> niet converteren wegens geen e-boekbestanden. Als u denkt dat het bestanden moet hebben maar dat calibre ze niet vindt, is dat gewoonlijk omdat u de bestanden uit calibre geplaatst hebt. U moet deze bestanden zoeken en ze terug toevoegen.

en: No supported formats (Available formats: %s)
nl: Geen ondersteunde formaten (Beschikbare formaten: %s)

en: This book has no actual e-book files
nl: Dit boek heeft geen echte e-boekbestanden

en: Could not convert some books
nl: Sommige boeken kunnen niet geconverteerd worden

en: Could not convert the book because no supported source format was found
nl: Kon boek niet converteren wegens geen ondersteund bronformaat gevonden

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
nl: Kon {num} van {tot} boeken niet converteren wegens geen ondersteunde formaten gevonden.

en: Queueing books for bulk conversion
nl: Boeken in wachtrij plaatsen voor massaconversie

en: Queueing
nl: In wachtrij plaatsen

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
nl: Boek %(num)d van %(tot)d (%(title)s) converteren

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
nl: Converteren mislukt voor %(num)d van %(tot)d boeken, omdat er geen geschikt bronformaat werd gevonden.

en: Fetch news from %s
nl: Haal nieuws van %s

en: Convert existing
nl: Converteer bestaande

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
nl: De volgende boeken zijn reeds geconverteerd naar het %s formaat. Wilt u ze opnieuw converteren?

en: &Speed of speech:
nl: &Spraaksnelheid

en: Configure Read aloud
nl: Luidop lezen instellen

en: Download finished
nl: Download is voltooid

en: Could not find speech-dispatcher on your system. Please install it.
nl: Kon speech-dispatcher niet vinden op uw systeem. Installeer het a.u.b.

en: &Unmark marked text
nl: Onmarkeer gemarkeerde tekst

en: The Qt WebEngine Render process crashed and has been restarted
nl: Het Qt WebEngine Weergave proces is gecrasht en herstart

en: Unsaved changes
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
nl: Het huidige boek heeft niet opgeslagen veranderingen. Als u een nieuw boek opent gaan deze verloren. Bent u zeker dat u door wilt gaan?

en: Cannot open
nl: Kan niet worden geopend

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
nl: Dit boek word opgeslagen. U kunt geen nieuw boek openen voordat het opslaan is voltooid

en: Choose file location
nl: Kies bestandslocatie

en: Importing book, please wait...
nl: Boek importeren, even wachten aub...

en: Choose book folder
nl: Kies boeken map

en: Choose book
nl: Kies een boek

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: The file %s does not exist.
nl: Het bestand %s bestaat niet.

en: Unsupported format
nl: Niet ondersteund formaat

en: Tweaking is only supported for books in the %s formats. Convert your book to one of these formats first.
nl: Tweaken is alleen ondersteund voor boeken in het %s formaat. Converteer uw boek eerst naar een van deze formaten.

en: Read-only file
nl: Alleen-lezen bestand

en: Opening book, please wait...
nl: Het boek wordt geopend, even wachten aub...

en: Failed to open book
nl: Het boek kan niet worden geopend

en: Failed to open book, it has obfuscated fonts, but the obfuscation key is missing from the OPF. Do an EPUB to EPUB conversion before trying to edit this book.
nl: Het openen van het boek is mislukt, het heeft vervormde lettertypes maar de sleutel voor het vervormen ontbreekt van de OPF. Doe een EPUB naar EPUB conversie alvorens het boek proberen aan te passen.

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
nl: Boek openen mislukt, klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Start of editing session
nl: Start van bewerk sessie

en: Before: Delete files
nl: Verwijder bestanden

en: One file deleted | {} files deleted
nl[0]: Een bestand verwijderd
nl[1]: {} bestanden verwijderd

en: Before: Re-order text
nl: Vooraf aan: tekst herschikken

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
nl: U moet eerst een boek openen om het te bewerken voor u er nieuwe bestanden in creëert.

en: Before: Add file %s
nl: Vooraf aan: bestand %s toevoegen

en: Before: Add cover
nl: Voor: omslag toevoegen

en: No book is currently open. You must first open a book.
nl: Geen boek open nu. U moet eerst een boek openen.

en: No book open
nl: Geen boek open

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
nl: U moet een boek openen vooraleer u de Inhoudsopgave kan bewerken.

en: Before: Edit Table of Contents
nl: Vooraf: Inhoudsopgave bewerken

en: Before: Insert inline Table of Contents
nl: Vooraf: In-line Inhoudsopgave invoegen

en: No Table of Contents
nl: Geen Inhoudsopgave

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
nl: Kan geen in-line Inhoudsopgave maken want dit boek heeft geen bestaande Inhoudsopgave. Creëer eerst een Inhoudsopgave met het Inhoudsopgave Bewerken gereedschap.

en: Before: %s
nl: Vooraf aan: %s

en: You must first open a book in order to transform styles.
nl: U moet eerst een boek openen om de opmaak te wijzigen.

en: No HTML file
nl: Geen HTML bestand

en: Not currently editing an HTML file
nl: Geen HTML-bestand in bewerking

en: No HTML files
nl: Geen HTML bestanden

en: Not currently editing any HTML files
nl: Geen HTML-bestanden in bewerking

en: No HTML files are currently selected in the File browser
nl: Geen HTML-bestanden geselecteerd nu in de Bestandsbrowser

en: Before HTML transformation
nl: Voor HTML transformatie

en: No HTML was changed.
nl: HTML is niet veranderd.

en: No changes
nl: Geen wijzigingen

en: Before style transformation
nl: Vóór stijltransformatie

en: No styles were changed.
nl: Opmaak is niet veranderd.

en: Before: Get external resources
nl: Voor: Verkrijg externe bronnen

en: No book is currently open. You must first open a book to manage fonts.
nl: Geen boek open nu. U moet eerst een boek openen om lettertypes te beheren.

en: Embed all fonts
nl: Alle lettertypes invoegen

en: Subset all fonts
nl: Alle lettertypes minimaliseren

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
nl: Het %s formaat ondersteunt geen interne bestand en mapnamen, daarom is sorteren in mappen niet toegestaan.

en: The files in this book are already arranged into folders
nl: De bestanden in dit boek zijn al gesorteerd in mappen

en: Nothing to do
nl: Geen taken

en: Show this message &again
nl: Bericht &nogmaals tonen

en: Before: Arrange into folders
nl: Vooraf aan: Sorteren in mappen

en: Renaming and updating links...
nl: Hernoemen en bijwerken links...

en: You are changing the file type of {0}<b>{1}</b> to {2}<b>{3}</b>. Doing so can cause problems, are you sure?
nl: U bent het bestandstype van {0}<b>{1}</b> naar {2}<b>{3}</b> aan het veranderen. Dit kan problemen opleveren. Bent u het zeker?

en: The name you have chosen {0} contains special characters, internally it will look like: {1}Try to use only the English alphabet [a-z], numbers [0-9], hyphens and underscores for file names. Other characters can cause problems for  different e-book viewers. Are you sure you want to proceed?
nl: De door u gekozen naam {0} bevat speciale karakters die er intern zo uitzien: {1} Tracht allen het normale alfabet [a-z], cijfers [0-9], koppeltekens en onderliggende streepjes te gebruiken voor bestandsnamen. Andere karakters kunnen problemen veroorzaken in verschillende e-boek viewers. Bent u zeker dat u door wilt gaan?

en: Before: Rename %s
nl: Vooraf aan: Hernoem %s

en: Before: Bulk rename
nl: Vooraf aan: Massaal hernoemen

en: Failed to rename files
nl: Hernoemen bestanden mislukt

en: Failed to rename files, click "Show details" for more information.
nl: Bestanden hernoemen mislukt, klik "Toon details" voor meer informatie.

en: &Revert to
nl: &Terugkeren naar

en: &Revert changes
nl: Wijzigingen &Ongedaan maken

en: Show this popup again
nl: Toon deze pop-up opnieuw

en: See what &changed
nl: Bekijk de &wijzigingen

en: %s books
nl: %s boeken

en: Current book
nl: Huidige boek

en: Other book
nl: Ander boek

en: Before: Fix HTML
nl: Vooraf aan: HTML herstellen

en: All HTML files fixed
nl: Alle HTML bestanden hersteld

en: Fixing done
nl: Herstellen klaar

en: Before: Beautify files
nl: Voor: Bestanden leesbaar maken

en: All files beautified
nl: Alle bestanden opgeleukt

en: Beautified
nl: Opgeleukt

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
nl: Invoegen van afbeeldingen is alleen toegestaan voor HTML- en CSS-bestanden.

en: New class name
nl: Nieuwe class naam

en: Rename the class {} to?
nl: Hernoem de class {} naar?

en: Before: Rename {}
nl: Voor: Hernoem {}

en: No class {} found to change
nl: Geen class {} gevonden om te veranderen

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
nl: Semantiek informatie is voor het AZW3 formaat niet beschikbaar.

en: Before: Set Semantics
nl: Voor het zetten van de semantiek

en: Before: Filter style information
nl: Vóór: Filter stijl informatie

en: No matching style rules were found
nl: Er zijn geen overeenkomstige stijlregels gevonden

en: No file with the name %s was found in the book
nl: Geen bestand met de naam %s gevonden in het boek

en: No style rules that match the class {} were found
nl: Geen stijlregels gevonden die overeenkomen met class {}

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
nl: Kies een naam voor het markeerpunt.
    U kunt later het boek terugzetten naar dit markeerpunt via de
    "Ga terug naar..." regels in het Bewerken menu.

en: Path does not exist
nl: Pad bestaat niet

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
nl: Het bestand dat u wijzigd (%s) bestaat niet langer meer. U dient een nieuwe opslaglocatie te kiezen.

en: File is read-only
nl: Bestand is alleen-lezen

en: Cannot save a copy
nl: Kan geen kopie opslaan

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
nl: Het opslaan van een kopie van een map gebaseerd boek wordt niet ondersteund

en: Choose path
nl: Kies pad

en: Book (%s)
nl: Boek (%s)

en: Saving copy, please wait...
nl: Kopie opslaan, even wachten aub...

en: Failed to save copy
nl: Opslaan kopie mislukt

en: Failed to save copy, click "Show details" for more information.
nl: Opslaan kopie mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Copy saved to %s
nl: Kopie opgeslagen in %s

en: Copy saved
nl: Kopie opgeslagen

en: Could not save
nl: Kan niet opslaan

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
nl: Boek opslaan mislukt. Klik op "Toon details" voor meer informatie. U kan proberen een kopie op te slaan op een andere plaats via Bestand->Een kopie opslaan

en: Enter line number
nl: Geef een regelnummer

en: Before: Split %s
nl: Vooraf aan: Splitsen %s

en: Does not exist
nl: Bestaat niet

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
nl: Het bestand %s bestaat niet. Als u probeerde een item in de Inhoudsopgave aan te klikken, moet u het misschien verversen door er rechts op te klikken en "Verversen" te kiezen.

en: Unsupported file format
nl: Niet-ondersteund bestandformaat

en: Editing files of type %s is not supported
nl: Bewerken van bestandstypes %s wordt nietondersteund

en: The anchor %s was not found in this file
nl: Het ankerpunt %s is niet gevonden in dit bestand

en: File deleted
nl: Bestand verwijderd

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
nl: Het bestand {} is al verwijderd, voer Controleer Boek opnieuw uit om de resultaten bij te werken.

en: Before: Spell Check
nl: Vooraf: Spellingscontrole

en: Before: Auto-fix errors
nl: Vooraf aan: Fouten automatisch herstellen

en: Before: Merge files into %s
nl: Vooraf aan: Bestanden samenvoegen naar %s

en: {} files merged
nl: {} bestanden samengevoegd

en: Before: Link stylesheets
nl: Vooraf aan: Stylesheets koppelen

en: File opened
nl: Bestand geopend

en: When you are done editing {0} click "Import" to update the file in the book or "Discard" to lose any changes.
nl: Als u klaar bent met {0} te bewerken, klik op "Importeren" om het bestand in het boek te updaten of "Annuleren" om de veranderingen te negeren.

en: Discard
nl: Annuleren

en: Import
nl: Importeren

en: Before: Replace %s
nl: Vooraf aan: Vervang %s

en: You must first open a book in order to see the report.
nl: U moet eerst een boek openen om het rapport te kunnen zien.

en: You must first open a book in order to check links.
nl: U moet eerst een boek openen om links na te kijken.

en: You must first open a book in order to compress images.
nl: U moet eerst een boek openen om afbeeldingen te comprimeren.

en: Before: compress images
nl: Voor: afbeeldingen comprimeren

en: Unexpected error
nl: Onbekende fout

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
nl: Comprimeren van afbeeldingen is mislukt, klik "Toon details" voor meer informatie

en: Cannot decode
nl: Decoderen niet mogelijk

en: Cannot edit %s as it appears to be in an unknown character encoding
nl: Kan %s niet bewerken aangezien het in een onbekend tekencodering lijkt te staan

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
nl: Momenteel geen boek open. U moet eerst een boek openen om te bewerken.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
nl: Het huidige boek wordt opgeslagen in de achtergrond. Indien u nu sluit zal dit het <b>opslagen</b> stoppen! Wacht tot het bestand is opgeslagen?

en: &Quit immediately
nl: Direct &stoppen

en: Finish &saving first
nl: &Sla eerst op

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
nl: Er zijn niet-opgeslagen wijzigingen. als u nu afsluit zonder deze op te slaan zult u ze kwijtraken.

en: &Save and Quit
nl: Op&slaan en Afsluiten

en: &Quit without saving
nl: Af&sluiten zonder opslaan

en: Saving, please wait...
nl: Aan 't opslaan, even wachten aub...

en: Favorites
nl: Favorieten

en: European scripts
nl: Europese schriften

en: Armenian
nl: Armeens

en: Armenian ligatures
nl: Armeneens ligaturen

en: Coptic
nl: Koptisch

en: Coptic in Greek block
nl: Koptisch in Grieks blok

en: Cypriot syllabary
nl: Cypriotisch lettergrepen

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Cyrillic supplement
nl: Cyrillisch supplement

en: Cyrillic extended A
nl: Cyrillisch uitgebreid A

en: Cyrillic extended B
nl: Cyrillisch uitgebreid B

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Georgian supplement
nl: Georgisch supplement

en: Glagolitic
nl: Glagolitisch

en: Gothic
nl: Gothisch

en: Greek and Coptic
nl: Grieks en Koptisch

en: Greek extended
nl: Grieks uitgebreid

en: Latin, Basic & Latin-1 supplement
nl: Latijn, Basisch & Latijns-1 Supplement

en: Latin extended A
nl: Latijn uitgebreid A

en: Latin extended B
nl: Latijn uitgebreid B

en: Latin extended C
nl: Latijn uitgebreid C

en: Latin extended D
nl: Latijn uitgebreid D

en: Latin extended additional
nl: Latijn uitgebreid additioneel

en: Latin ligatures
nl: Latijn ligaturen

en: Fullwidth Latin letters
nl: Vollebreedte latijnse letters

en: Linear B syllabary
nl: Lineair B lettergrepen

en: Linear B ideograms
nl: Lineair B ideogrammen

en: Ogham
nl: Oghamees

en: Old italic
nl: Oud italiaans

en: Phaistos disc
nl: Schijf van Phaistos

en: Runic
nl: Runenschrift

en: Shavian
nl: Shaviaans

en: Phonetic symbols
nl: Fonetische symbolen

en: IPA extensions
nl: IPA uitbreidingen

en: Phonetic extensions
nl: Fonetische uitbreidingen

en: Phonetic extensions supplement
nl: Fonetische uitbreidingen  supplement

en: Modifier tone letters
nl: Toonaanpassende letters

en: Spacing modifier letters
nl: Tekens voor aanpassing tussenruimte

en: Superscripts and subscripts
nl: Superscripts en subscripts

en: Combining diacritics
nl: Diakritische tekens combineren

en: Combining diacritical marks
nl: Combinerende diakritische tekens

en: Combining diacritical marks for symbols
nl: Combinerende diakritische tekens voor symbolen

en: Combining diacritical marks supplement
nl: Combinerende diakritische tekens supplement

en: Combining half marks
nl: Combinerende halve markeringstekens

en: African scripts
nl: Afrikaanse schriften

en: Bamum supplement
nl: Bamum aanvulling

en: Egyptian hieroglyphs
nl: Egyptische hiërogliefen

en: Ethiopic
nl: Ethiopisch

en: Ethiopic supplement
nl: Ethiopisch aanvulling

en: Ethiopic extended
nl: Ethiopisch uitbreiding

en: Ethiopic extended A
nl: Ethiopisch uitbreiding A

en: Meroitic cursive
nl: Meroïtisch cursief

en: Meroitic hieroglyphs
nl: Meroïtische hiërogliefen

en: N'Ko
nl: N'ko

en: Osmanya
nl: Osmaans

en: Middle Eastern scripts
nl: Midden-Oosten schriften

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Arabic supplement
nl: Arabisch supplement

en: Arabic extended A
nl: Arabisch  uitbreiding A

en: Arabic presentation forms A
nl: Arabische presentatievormen A

en: Arabic presentation forms B
nl: Arabische presentatievormen B

en: Avestan
nl: Avestanisch

en: Carian
nl: Carisch

en: Cuneiform
nl: Spijkerschrift

en: Cuneiform numbers and punctuation
nl: Spijkerschrift getallen en leestekens

en: Hebrew
nl: Hebreews

en: Hebrew presentation forms
nl: Hebreeuwse Presentatievormen

en: Imperial Aramaic
nl: Keizerlijk Aramees

en: Inscriptional Pahlavi
nl: Inscriptioneel Pahlavi

en: Inscriptional Parthian
nl: Inscriptioneel Parthisch

en: Lycian
nl: Lycisch

en: Lydian
nl: Lydisch

en: Mandaic
nl: Mandaïsch

en: Old Persian
nl: Oud-Persisch

en: Old South Arabian
nl: Oud Zuid-Arabisch

en: Phoenician
nl: Foenisisch

en: Samaritan
nl: Samaritaans

en: Ugaritic
nl: Ugaritisch

en: Central Asian scripts
nl: Centraal-Aziatische schriften

en: Mongolian
nl: Mongools

en: Old Turkic
nl: Oud-Turks

en: Phags-pa
nl: Phagspa-Schrift

en: Tibetan
nl: Tibetaans

en: South Asian scripts
nl: Zuid-Aziatische schriften

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Devanagari extended
nl: Devanagari uitgebreid

en: Kharoshthi
nl: Kharosthi

en: Malayalam
nl: Malayalaams

en: Meetei Mayek extensions
nl: Meetei Mayek Uitbreidingen

en: Vedic extensions
nl: Vedische uitbreidingen

en: Southeast Asian scripts
nl: Zuidoost Asiatische schriften

en: Balinese
nl: Balinees

en: Buginese
nl: Buginees

en: Javanese
nl: Javaans

en: Khmer symbols
nl: Khmer symbolen

en: Lao
nl: Laotiaans

en: Myanmar extended A
nl: Myanmar Uitbreiding A

en: New Tai Lue
nl: Nieuw Tai Lue

en: Sundanese
nl: Soendanees

en: Sundanese supplement
nl: Sundanees aanvulling

en: Philippine scripts
nl: Filipijns schrift

en: East Asian scripts
nl: Oost-aziatische schriften

en: Bopomofo extended
nl: Bopomofo Uitgebreid

en: CJK Unified ideographs
nl: CJK-ideogrammen verenigd

en: CJK Unified ideographs extension A
nl: CJK-ideogrammen verenigd uitbreiding A

en: CJK Unified ideographs extension B
nl: CJK-ideogrammen verenigd uitbreiding B

en: CJK Unified ideographs extension C
nl: CJK-ideogrammen verenigd uitbreiding C

en: CJK Unified ideographs extension D
nl: CJK-ideogrammen verenigd uitbreiding D

en: CJK compatibility ideographs
nl: CJK compatibele ideogrammen

en: CJK compatibility ideographs supplement
nl: CJK compatibele ideogrammen aanvulling

en: Kangxi radicals
nl: Kangxi radicalen

en: CJK radicals supplement
nl: CJK radicalen (aanvulling)

en: CJK strokes
nl: CJK lijnen

en: Ideographic description characters
nl: Ideografisch beschrijvende tekens

en: Katakana phonetic extensions
nl: Katakana fonetische uitbreidingen

en: Kana supplement
nl: Kana aanvulling

en: Halfwidth Katakana
nl: Half-breed Katakana

en: Hangul syllables
nl: Hangul lettergrepen

en: Hangul Jamo extended A
nl: Hangul Jamo uitgebreid A

en: Hangul Jamo extended B
nl: Hangul Jamo uitgebreid B

en: Hangul compatibility Jamo
nl: Hangul compatibiliteit Jamo

en: Halfwidth Jamo
nl: Half-breed Jamo

en: Yi syllables
nl: Yi lettergrepen

en: Yi radicals
nl: Yi radicalen

en: American scripts
nl: Amerikaans schrift

en: Unified Canadian aboriginal syllabics
nl: Samengevoegde Canadees autochtonen lettergrepen

en: UCAS extended
nl: UCAS uitgebreid

en: Other
nl: Overige

en: Alphabetic presentation forms
nl: Alfabetische presentatie varianten

en: Halfwidth and Fullwidth forms
nl: Half- en volledige breedte varianten

en: Punctuation
nl: Interpunctie

en: General punctuation
nl: Algemene interpunctie

en: ASCII punctuation
nl: ASCII interpunctie

en: Latin-1 punctuation
nl: Latijns-1 interpunctie

en: Small form variants
nl: Kleinformaat varianten

en: Supplemental punctuation
nl: Aanvullende interpunctie

en: CJK symbols and punctuation
nl: CJK Symbolen en interpunctie

en: CJK compatibility forms
nl: CJK compatibele vormen

en: Fullwidth ASCII punctuation
nl: Volledige breedte ASCII interpunctie

en: Vertical forms
nl: Verticale vormen

en: Alphanumeric symbols
nl: Alfanumerieke symbolen

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
nl: Arabische wiskundige alfabetische symbolen

en: Letterlike symbols
nl: Letterachtige symbolen

en: Roman symbols
nl: Romeinse symbolen

en: Mathematical alphanumeric symbols
nl: Wiskundige alfanumerieke symbolen

en: Enclosed alphanumerics
nl: Ingesloten alfanumerieke tekens

en: Enclosed alphanumeric supplement
nl: Ingesloten alfanumeriek uitbreiding

en: Enclosed CJK letters and months
nl: Ingesloten CJK tekens en maanden

en: Enclosed ideographic supplement
nl: Ingesloten ideografisch uitbreiding

en: CJK compatibility
nl: CJK compatibiliteit

en: Technical symbols
nl: Technische tekens

en: Miscellaneous technical
nl: Diversen technisch

en: Control pictures
nl: Besturingsafbeeldingen

en: Optical character recognition
nl: Optische tekenherkenning

en: Numbers and digits
nl: Cijfers en getallen

en: Aegean numbers
nl: Egeïsche getallen

en: Ancient Greek numbers
nl: Oud Griekse getallen

en: Common Indic number forms
nl: Algemene Indische getalvormen

en: Counting rod numerals
nl: Telraam getallen

en: Fullwidth ASCII digits
nl: Volledige breedte ASCII cijfers

en: Number forms
nl: Getal vormen

en: Rumi numeral symbols
nl: Rumi numerieke symbolen

en: Mathematical symbols
nl: Wiskundige symbolen

en: Arrows
nl: Pijlen

en: Supplemental arrows A
nl: Aanvulling pijlen A

en: Supplemental arrows B
nl: Aanvulling pijlen B

en: Miscellaneous symbols and arrows
nl: Diverse symbolen en pijlen

en: Mathematical operators
nl: Wiskundige operatoren

en: Miscellaneous mathematical symbols A
nl: Diverse wiskundige tekens A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
nl: Diverse wiskundige tekens B

en: Supplemental mathematical operators
nl: Aanvulling wiskundige operatoren

en: Ceilings and floors
nl: Plafonds en vloeren

en: Geometric shapes
nl: Geometrische vormen

en: Box drawing
nl: Kaders

en: Block elements
nl: Blok elementen

en: Musical symbols
nl: Muziek symbolen

en: More musical symbols
nl: Meer muziek symbolen

en: Ancient Greek musical notation
nl: Oud Griekse muzieknotatie

en: Byzantine musical symbols
nl: Byzantijnse muziek symbolen

en: Game symbols
nl: Spel symbolen

en: Chess
nl: Schaakspel

en: Domino tiles
nl: Domino stenen

en: Draughts
nl: Dammen

en: Japanese chess
nl: Japans schaakspel

en: Mahjong tiles
nl: Mahjong stenen

en: Playing cards
nl: Speelkaarten

en: Playing card suits
nl: Speelkaart symbolen

en: Other symbols
nl: Andere symbolen

en: Alchemical symbols
nl: Alchemie symbolen

en: Ancient symbols
nl: Historische tekens

en: Braille patterns
nl: Brailleschrift

en: Currency symbols
nl: Valuta symbolen

en: Miscellaneous symbols
nl: Diverse tekens

en: Miscellaneous symbols and pictographs
nl: Diverse tekens en iconen

en: Yijing hexagram symbols
nl: Yijing Hexagram symbolen

en: Yijing mono and digrams
nl: Yijing Mono en Digrams

en: Yijing trigrams
nl: Yijing Trigrams

en: Tai Xuan Jing symbols
nl: Tai Xuan Jing Symbolen

en: Transport and map symbols
nl: Transport- en kaarttekens

en: Specials
nl: Speciale tekens

en: Variation selectors
nl: Variatie selectoren

en: Variation selectors supplement
nl: Variatie selectoren uitbreiding

en: Copy %s to clipboard
nl: Kopieer %s naar klembord

en: Add %s to favorites
nl: Voeg %s toe aan favorieten

en: Remove %s from favorites
nl: Verwijder %s uit favorieten

en: Restore favorites to defaults
nl: Favorieten herstellen

en: Insert character
nl: Teken invoegen

en: Re-arrange favorites
nl: Favorieten herordenen

en: Search for Unicode characters by using the English names or nicknames. You can also search directly using a character code. For example, the following searches will all yield the no-break space character: U+A0, nbsp, no-break
nl: Zoek naar Unicode karakters op Engelse naam of bijnaam. U kunt ook direct zoeken met behulp van een teken code. Bv. zo zullen de volgende zoekopdrachten allen het no-break spatie teken opleveren: U+A0, nbsp, no-break

en: Search by name, nickname or character code
nl: Zoek op naam, bijnaam of tekencode

en: Clear search
nl: Wis zoekopdracht

en: Drag and drop characters to re-arrange them. Click the "Re-arrange" button again when you are done.
nl: Sleep karakters en verplaats ze om ze opnieuw te rangschikken. Klik opnieuw op de knop "Herschikken" wanneer u klaar bent.

en: Match any word
nl: Overeenkomen met elk woord

en: When searching return characters whose names match any of the specified words
nl: Bij het zoeken naar terugkomende karakters waarvan de naam overeenkomt met een van de opgegeven woorden

en: Check has not been run
nl: Controle niet uitgevoerd

en: Copy list of errors to clipboard
nl: Kopieer foutenlijst naar klembord

en: Click to run a check on the book
nl: Klik om het boek te controleren

en: Run check
nl: Controleren

en: line: %d
nl: regel: %d

en:  column: %d
nl:  kolom: %d

en: Information
nl: Informatie

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Try to fix only this error
nl: Tracht alleen deze fout te repareren

en: Click to open in editor
nl: Klik om de bewerker te openen

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
nl: Tracht alle repareerbare fouten automatisch te herstellen. Werk alleen voor sommige type fouten.

en: Try to correct all fixable errors automatically
nl: Tracht om alle repareerbare fouten automatisch te corrigeren

en: Re-run check
nl: Herhaal controle

en: Re-run the check
nl: Herhaal de controle

en: Running fixers, please wait...
nl: Reparaties uitvoeren, even wachten aub...

en: Running checks, please wait...
nl: Er worden controles uitgevoerd, even wachten aub...

en: Check external links
nl: Controleer externe links

en: Checking external links, please wait...
nl: Externe links aan het controleren, even wachten aub...

en: Check &anchors
nl: Controleer &ankers

en: Check HTML anchors in links (the part after the #).
     This can be a little slow, since it requires downloading and parsing all the HTML pages.
nl: Controleer HTML ankers in links (het deel na de #).
    Dit kan een beetje traag zijn omdat alle HTML pagina's worden gedownload en verwerkt.

en: Checking failed
nl: Nakijken mislukt

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
nl: Er is een fout opgetreden bij het controleren van links. Klik op "Toon Details" weergeven voor meer informatie

en: No broken links found
nl: Geen kapotte links gevonden

en: Found a broken link | Found {} broken links
nl[0]: Kapotte link gevonden
nl[1]: {} kapotte links gevonden

en: Fix this link
nl: Repareer deze link

en: line number
nl: regel nummer

en: Enter the corrected URL:
nl: Geef de correcte URL in:

en: Fix URL
nl: Repareer URL

en: Font
nl: Lettertype

en: Image
nl: Afbeelding

en: Completion failed
nl: Afronden mislukt

en: Failed to get completions, click "Show details" for more information. Future errors during completion will be suppressed.
nl: Afrondingsgegevens verkrijgen mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie. Toekomstige fouten tijdens afronden worden onderdrukt.

en: Failed to get completion data
nl: Afrondingsgegevens verkrijgen mislukt

en: Calculating differences, please wait...
nl: Verschillen berekenen, even wachten aub...

en: Differences between books
nl: Verschillen tussen boeken

en: Go to previous change
nl: Ga naar vorige wijziging

en: &Previous change
nl: &Vorige wijziging

en: Go to next change
nl: Ga naar volgende wijziging

en: &Next change
nl: Volge&nde wijziging

en: Search for text
nl: Zoek naar tekst

en: Next &match
nl: Volgende &overeenkomst

en: P&revious match
nl: Vo&rige overeenkomst

en: Left panel
nl: Linker paneel

en: Perform search in the left panel
nl: Voer zoekopdracht uit in het linker paneel

en: Right panel
nl: Rechter paneel

en: Perform search in the right panel
nl: Voer zoekopdracht uit in rechter paneel

en: &Options
nl: &Opties

en: Change how the differences are displayed
nl: Wijzig de weergave van verschillen

en: Lines of context around each change
nl: Regels om de wijziging (contekst)

en: Show %d lines of context
nl: Toon %d regels contekst

en: Show all text
nl: Toon alle tekst

en: Double click right side to edit
nl: Rechts dubbelklikken om te bewerken

en: Double click on any change in the right panel to edit that location in the editor
nl: Dubbelklik op elke verandering in het rechterpaneel om die locatie te bewerken in de bewerker

en: Beautify files before comparing them
nl: Bestanden leesbaarder maken voor vergelijking

en: Do not beautify files before comparing
nl: Bestanden niet leesbaarder maken voor vergelijking

en: The books are identical
nl: De boeken zijn identiek

en: No changes found
nl: Geen wijzigingen gevonden

en: The files are identical
nl: De bestanden zijn identiek

en: No differences found
nl: Geen verschillen gevonden

en: The folders are identical
nl: De mappen zijn identiek

en: [%s was added]
nl: [%s is toegevoegd]

en: [%s was removed]
nl: [%s is verwijderd]

en: Previous change
nl: Vorige wijziging

en: Next change
nl: Volgende wijziging

en: Open file in the editor
nl: Open bestand in de bewerker

en: This file was added
nl: Dit bestand is toegevoegd

en: This file was removed
nl: Dit bestand is verwijderd

en: [This file was renamed from %s]
nl: [De naam van het bestand is gewijzigd. Was: %s]

en: [This file was renamed to %s]
nl: [De naam van het bestand is gewijzigd in %s]

en: Binary file of size: %s
nl: Binair bestand met omvang: %s

en: Image could not be rendered
nl: Afbeelding kon niet worden weergegeven

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
nl: Omvang: {0} Resolutie: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
nl: De bestanden zijn gelijk na leesbaarder maken

en: Choose the external resources to download
nl: Kies de externe bronnen om te downloaden

en: one instance | {} instances
nl[0]: een instantie
nl[1]: {} instanties

en: Download external resources
nl: Download externe bronnen

en: Searching for external resources...
nl: Zoeken naar externe bronnen...

en: Scan failed
nl: Scannen mislukt

en: Failed to scan for external resources, click "Show details" for more information.
nl: Zoeken naar externe bronnen mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: No external resources found
nl: Geen externe bronnen gevonden

en: No external resources were found in this book.
nl: Geen externe bronnen gevonden in dit boek.

en: Failed to download external resources, click "Show details" for more information.
nl: Downloaden externe bronnen mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Some downloads failed
nl: Sommige downloads zijn mislukt

en: Failed to download some external resources, click "Show details" for more information.
nl: Downloaden sommige externe bronnen mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Updating resources in book...
nl: Bronnen in boek updaten...

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
nl[0]: Externe bron succesvol verwerkt
nl[1]: {} Externe bronnen succesvol verwerkt

en: Could not download one image | Could not download {} images
nl[0]: Downloaden van één afbeelding mislukt
nl[1]: Downloaden van {} afbeeldingen mislukt

en: Replace failed
nl: Vervangen mislukt

en: Failed to replace external resources, click "Show details" for more information.
nl: Vervangen externe bronnen mislukt, klik op "Toon details" voor meer informatie.

en: Trim image
nl: Bijsnijden afbeelding

en: Auto-trim image
nl: Afbeelding automatisch bijsnijden

en: Rotate image
nl: Afbeelding draaien

en: Resize image
nl: Afbeelding herschalen

en: Sharpen image
nl: Afbeelding scherper maken

en: Blur image
nl: Afbeelding vervagen

en: Make image look like an oil painting
nl: Wandel een afbeelding om zodat het op een oliverfschilderij lijkt

en: De-speckle image
nl: Afbeelding ontspikkelen

en: Normalize image
nl: Normaliseer afbeelding

en: No image
nl: Geen afbeelding

en: No image loaded
nl: Geen afbeelding geladen

en: Invalid image
nl: Ongeldig plaatje

en: The current image is not valid
nl: Het huidige plaatje is ongeldig

en: Drop image
nl: Sleep afbeelding hierheen

en: Paste image
nl: Afbeelding plakken

en: No image available in the clipboard
nl: Geen afbeelding aanwezig in het klembord

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
nl: Geen actieve selectie. Kies eerst een deel van de afbeelding door te slepen met de muis

en: Not a valid image
nl: Geen geldige afbeelding

en: Choose the new width and height
nl: Kies de nieuwe breedte en hoogte

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
nl: Knippen van afbeeldingen is niet toegestaan. Als u een afbeelding wilt verwijderen moet u de bestandsbeheer applicatie gebruiken.

en: File actions tool bar
nl: Werkbalk bestandsacties

en: Edit actions tool bar
nl: Bewerk werkbalk bestandacties

en: Image filters
nl: Afbeeldingsfilters

en: Improve contrast (normalize image)
nl: Contrast verbeteren (normaliseer afbeelding)

en: Image information bar
nl: Afbeeldingsinformatiebalk

en: Copy selected region
nl: Kopieer geselecteerd gebied

en: Paste into selected region
nl: Plak in geselecteerd gebied

en: Copy image
nl: Kopieer afbeelding

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
nl: De standaard deviatie voor de Gauss verscherpingsbewerking (hogere waarde betekent scherper beeld)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
nl: De standaard deviatie voor de Gauss vervagingsbewerking (hogere waarde betekent vager beeld)

en: Oilify image
nl: Olieverf afbeelding

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
nl: De sterkte van het effect (hogere waardes geven een sterker effect)

en: Choose file name
nl: Kies een bestandsnaam

en: No name specified
nl: Geen naam opgegeven

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
nl: U moet een naam geven aan het nieuwe bestand, met een extensie.

en: Choose an image
nl: Kies een afbeelding

en: Images in book
nl: Afbeeldingen in boek

en: &Existing images in the book
nl: B&estaande afbeeldingen in het boek

en: Search for image by file name
nl: Zoek afbeeldingen op bestandnaam

en: Refresh the displayed images
nl: Ververs de getoonde afbeeldingen

en: &Import image
nl: Afbeelding &importeren

en: Import an image from elsewhere in your computer
nl: Importeer een afbeelding van elders op uw computer

en: &Paste image
nl: &Plak afbeelding

en: Paste an image from the clipboard
nl: Plak een afbeelding van het klembord

en: Full page image
nl: Schermvullende afbeelding

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
nl: Sluit de afbeelding in zodat deze het gehele scherm vult in een lezer

en: Preserve aspect ratio
nl: Beeldverhouding behouden

en: Preserve the aspect ratio of the inserted image when rendering it full paged
nl: Hoogte-breedteverhouding afbeelding bewaren bij schermvullend weergeven

en: There is no image on the clipboard
nl: Er is geen afbeelding op het klembord

en: Invalid file extension
nl: Ongeldige bestandsextensie

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
nl: De naam van het bestand die u koos, moet de extensie .jpg of .pgn hebben

en: Choose the folder into which the files will be placed
nl: Kies de map waar de bestanden zullen worden geplaatst

en: Create new folder
nl: Nieuwe map aanmaken

en: Enter a name for the new folder
nl: Geef de naam van de nieuwe map

en: Folder name
nl: Mapnaam

en: Create new book
nl: Nieuw boek maken

en: &Authors:
nl: &Auteurs:

en: &Language:
nl: Taa&l:

en: Invalid markup
nl: Ongeldige opmaak

en: The current block tag has an existing unclosed style attribute. Run the Fix HTML tool first.
nl: De huidige blok label heeft een bestaande ongesloten stijl atribuut. Gebruik de Repareer HTML tool eerst.

en: Invalid HTML
nl: Ongeldige HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
nl: Er is een ongesloten %s tag. U dient de Repareer HTML functie uit te voeren voor u probeert labels te hernoemen.

en: No tag found
nl: Geen label gevonden

en: No suitable block level tag was found to rename
nl: Geen passende blokniveau tag gevonden om te hernoemen

en: Cursor inside tag
nl: Cursor in tag

en: Cannot split as the cursor is inside the tag definition
nl: Kan niet splitsen daar de cursor in de tag definitie staat

en: No suitable tag was found to split
nl: Geen passende tag gevonden om te splitsen

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to split tags.
nl: Er is een niet-afgesloten %s tag. U draait best de Repareer HTML functie voor u tags probeert te splitsen.

en: Not in a block tag
nl: Niet ik een blok-tag

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
nl: Kan de tekst uitlijning niet aanpassen omdat de cursor niet in een blokniveau tag staat zoals een &lt;p&gt; of &lt;div&gt; tag.

en: Insert filler text
nl: Filtertekst invoegen

en: Insert a tag
nl: Label invoegen

en: Insert a self closing tag
nl: Voeg een zelf-sluitende tag in

en: Insert a HTML link
nl: Een HTML link invoegen

en: Insert a HTML image
nl: Een HTML afbeelding invoegen

en: Insert a HTML tag with a class
nl: Voeg een HTML tag met een class in

en: No snippet found
nl: Geen fragment gevonden

en: No matching snippet was found
nl: Geen overeenkomstig fragment gevonden

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
nl: Voor hulp bij fragmenten, zie de <a href="%s">handleiding</a>

en: The name of this snippet
nl: Naam van dit fragment

en: The text used to trigger this snippet
nl: De tekst om dit fragment te activeren

en: &File types:
nl: &Bestandstypes:

en: Which file types this snippet should be active in
nl: Voor welke bestandstypen dit fragment actief dient te zijn

en: You can test your snippet here
nl: U kan uw knipsel hier fragment

en: Create a snippet
nl: Maak een fragment

en: Edit snippet
nl: Bewerk fragment

en: You must provide a name for this snippet
nl: U dient een naam op te geven voor dit fragment

en: You must provide a trigger for this snippet
nl: U dient een activering voor dit fragment op te geven

en: You must provide a template for this snippet
nl: U dient een sjabloon op te geven voor dit fragment

en: You must specify at least one file type
nl: U dient minimaal één bestandstype op te geven

en: Create/edit snippets
nl: Creëer/bewerk fragmenten

en: Search for a snippet
nl: Zoek naar een fragment

en: &Add snippet
nl: Fr&agment toevoegen

en: &Edit snippet
nl: B&ewerk fragment

en: &Remove snippet
nl: Wis f&ragment

en: Change &built-in
nl: Wijzig inge&bouwde

en: Invalid snippet
nl: Foutief fragment

en: Cannot edit snippet
nl: Kan fragment niet bewerken

en: No snippet selected
nl: Geen fragment geselecteerd

en: No snippets found
nl: Geen fragment gevonden

en: No snippets found for query: %s
nl: Geen fragment gevonden voor opdracht: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
nl: Kies een ingebouwd fragment om te bewerken:

en: Invalid text
nl: Ongeldige tekst

en: Unterminated string
nl: Lettertekenreeks niet afgesloten

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
nl: Houdt CTRL ingedrukt en klik om deze link te openen

en: This link points to a file that is not present in the book
nl: Deze link verwijst naar een bestand dat niet aanwezig is in het boek

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
nl: Een < zonder escapeteken is niet toegestaan. Vervang het door &lt;

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
nl: Een ampersand zonder escapeteken is niet toegestaan. Vervang het door &amp;

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
nl: Een > zonder escapeteken is niet toegestaan. Vervang het door &gt;

en: / not allowed except at the end of the tag
nl: / niet toegestaan behalve aan het einde van de tag

en: Unknown character
nl: Onbekend teken

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
nl: Een eindtag mag allen de tagnaam bevatten en niets anders

en: Expecting an attribute value
nl: Er wordt een attribuutwaarde verwacht

en: A tag name cannot end with a colon
nl: Een labelnaam kan niet eindigen met een dubbele punt

en: Hold down the Ctrl key and click to open the first matching CSS style rule
nl: Houdt Ctrl ingedrukt en klik om de eerste overeenkomende CSS stijlregel te openen

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
nl: CSS regels sorteren kan in uitzonderlijke gevallen de effectieve stijl van een boek veranderen. Bent u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Create custom theme
nl: Maak een persoonlijk thema

en: &Name of custom theme:
nl: &Naam van aangepast thema:

en: &Builtin theme to base on:
nl: Baseer op Inge&bouwd thema:

en: You must specify a name for your theme
nl: U dient een naam op te geven voor uw thema

en: A custom theme with the name %s already exists
nl: Een persoonlijk thema met de naam %s bestaat reeds

en: No color
nl: Geen kleur

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
nl: Rood: {0} Groen: {1} Blauw: {2}

en: Remove color
nl: Wis kleur

en: &Background
nl: &Achtergrond

en: &Foreground
nl: &Voorgrond

en: &Italic
nl: C&ursief

en: B&old
nl: V&et

en: &Underline:
nl: &Onderstreept:

en: Create/edit custom theme
nl: Maak/bewerk persoonlijk thema

en: &Edit theme:
nl: Th&ema bewerken:

en: Add &new theme
nl: &Nieuw thema toevoegen

en: &Remove theme
nl: Thema ve&rwijderen

en: &Bold
nl: &Vet

en: Make the selected text bold
nl: Maak de geselecteerde tekst vet

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
nl: <h3>Vet</h3>Maak de geselecteerde tekst vet

en: Make the selected text italic
nl: Maak de geselecteerde tekst cursief

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
nl: <h3>Cursief</h3>Maak de geselecteerde tekst cursief

en: &Underline
nl: Onderstre&pen

en: Underline the selected text
nl: Onderstreep de geselecteerde tekst

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
nl: <h3>Onderstrepen</h3>Onderstreep de geselecteerde tekst

en: &Strikethrough
nl: &Doorhalen

en: Draw a line through the selected text
nl: De geselecteerde tekst doorhalen

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
nl: <h3>Doorhalen</h3>Trek een lijn door de geselecteerde tekst

en: &Superscript
nl: &Bovenschrift

en: Make the selected text a superscript
nl: Zet de geselecteerde tekst in bovenschrift

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
nl: <h3>Bovenschrift</h3>Maak de geselecteerde tekst iets kleiner en zet ze boven de normale schrijflijn

en: &Subscript
nl: O&nderschrift

en: Make the selected text a subscript
nl: Zet de geselecteerde tekst in onderschrift

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
nl: <h3>Onderschrift</h3>Maak de geselecteerde tekst iets kleiner en zet ze onder de normale schrijflijn

en: &Color
nl: &Kleur

en: Change text color
nl: Verander de tekstkleur

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
nl: <h3>Kleur</h3>Verander de kleur van de geselecteerde tekst

en: &Background color
nl: &Achtergrondkleur

en: Change background color of text
nl: Verander de achtergrondkleur van de tekst

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
nl: <h3>Achtergrondkleur</h3>Verander de achtergrondkleur van de geselecteerde tekst

en: Align &left
nl: &Links uitlijnen

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
nl: <h3>Links uitlijnen</h3>Lijn de paragraaf links uit

en: &Center
nl: &Centreer

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
nl: <h3>Centreren</h3>De paragraaf centreren

en: Align &right
nl: &Rechts uitlijnen

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
nl: <h3>Rechts uitlijnen</h3>Lijn de paragraaf rechts uit

en: &Justify
nl: &Uitvullen

en: Justify
nl: Uitvullen

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
nl: <h3>Uitvullen</h3>De paragraaf zowel op linker als rechter marge uitlijnen

en: &Sort style rules
nl: Stijlregels &sorteren

en: Sort the style rules
nl: De stijlregels sorteren

en: &Insert image
nl: Afbeelding &invoegen

en: Insert an image into the text
nl: Een afbeelding invoegen in de tekst

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
nl: <h3>Afbeelding invoegen</h3>Invoegen van afbeelding in de tekst

en: Insert &hyperlink
nl: &Koppeling invoegen

en: Insert hyperlink
nl: Koppeling invoegen

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
nl: <h3>Koppeling invoegen</h3>Voeg een koppeling in, in de tekst

en: Smart &comment
nl: Slimme &commentaar

en: Smart comment (toggle block comments)
nl: Slimme commentaar (blok commentaar omschakelen)

en: <h3>Smart comment</h3>Comment or uncomment text<br><br>If the cursor is inside an existing block comment, uncomment it, otherwise comment out the selected text.
nl: <h3>Slim commentaar</h3> Commentaar of ontcommentaar tekst<br> <br>Als de cursor in een bestaand blok commentaar staat, ontcommentaar het, anders maak de geselecteerde tekst commentaar.

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
nl: Converteer de alinea naar &lt;%s&gt;

en: &Lower case
nl: &Kleine letters

en: &Swap case
nl: Hoofdlettergebruik &wisselen

en: &Upper case
nl: &Hoofdletters

en: &Capitalize
nl: Maak &HOOFDLETTERS

en: &Title case
nl: &Elk Woord Met Hoofdletter

en: Change the case of the selected text: %s
nl: Verander de typografie van de geselecteerde tekst: %s

en: Insert &tag
nl: &Tag toevoegen

en: Insert tag
nl: Tag toeveogen

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
nl: <h3>Tag toevoegen</h3>Tag toevoegen, als tekst is geselecteerd dan zal de tag rond de geselecteerde tekst toegevoegd worden

en: Remove &tag
nl: &Tag verwijderen

en: Remove tag
nl: Tag verwijderen

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
nl: <h3>Tag verwijderen</h3> Verwijder de momenteel geaccentueerde tag

en: &Split tag
nl: Tag &plitsen

en: Split current tag
nl: Splits huidige tag

en: <h3>Split tag</h3>Split the current tag at the cursor position
nl: <h3>Splits tag</h3> Splits de huidige tag op cursor positie

en: Change paragraph to heading
nl: Verander alinea in kop

en: Add a tag to this menu
nl: Een label aan dit menu toevoegen

en: Remove from this menu
nl: Verwijder van dit menu

en: Name of tag to add
nl: Labelnaam om toe te voegen

en: Enter the name of the tag
nl: De naam van het label invoeren

en: Editor tools
nl: Bewerker gereedschappen

en: Format text
nl: Tekst opmaken

en: No text
nl: Geen tekst

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
nl: Er staat geen geschikte tekst in het klembord om te plakken.

en: Ignore this word
nl: Dit woord negeren

en: Add this word to the dictionary: {0}
nl: Voeg dit woord toe aan het woordenboek: {0}

en: Add this word to the dictionary
nl: Voeg dit woord toe aan het woordenboek

en: Rename the class {}
nl: Hernoem de class {}

en: Show help for: %s
nl: Toon hulp voor: %s

en: Chapter-
nl: Hoofdstuk-

en: Style-
nl: Stijl-

en: Styles
nl: Stijlen

en: Image-
nl: Afbeelding-

en: Font-
nl: Lettertype-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: The file name must have an extension
nl: De bestandsnaam moet een extensie bevatten

en: The file name contains invalid characters
nl: De bestandsnaam bevat ongeldige tekens

en: This file name already exists in the book
nl: Deze bestandsnaam bestaat reeds in het boek

en: Bulk rename items
nl: Massa-hernoem items

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
nl: Alle geselecteerde bestanden worden hernoemd in de vorm voorvoegsel-volgnummer

en: &Prefix:
nl: &Voorvoegsel:

en: Starting &number:
nl: Start&nummer:

en: Rename files according to their book order
nl: bestanden hernoemen volgens hun boek volgorde

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
nl: Hernoem de geselecteerde bestanden volgens de volgorde waarin ze verschijnen in hetboek i.p.v. de volgorde waarin ze geselecteerd werden.

en: Merge the file {0} into the file {1}?
nl: Bestand {0} met bestand {1} samenvoegen?

en: Merge the {0} selected files into the file {1}?
nl: Geselecteerde bestand {0} met bestand {1} samenvoegen?

en: Merge files
nl: Bestanden samenvoegen

en: Full path:
nl: Volledig pad:

en: This file is the cover %s for this book
nl: Dit bestand is de omslag %s voor dit boek

en: image
nl: afbeelding

en: This file contains all the metadata and book structure information
nl: Dit bestand bevat al de metadata en structurele informatie

en: This file contains the metadata table of contents
nl: Dit bestand bevat de metadata Inhoudsopgave

en: This file is not listed in the book manifest
nl: Dit bestand komt niet voor in het boek manifest

en: This file is marked as non-linear in the spine
    Drag it to the top to make it linear
nl: Het bestand is gemarkeerd als niet lineair in de opbouw
    Sleep het naar de bovenkant om het lineair te maken

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
nl: Dit bestand is een tekstbestand welke niet is genoemd in de opbouw

en: This file occurs more than once in the spine
nl: Dit bestand komt meermaals voor in de opbouw

en: Not a valid font
nl: Geen geldig lettertype

en: Select all {} files
nl: Selecteer alle {} bestanden

en: De-select all {} files
nl: Deselecteer alle {} bestanden

en: Export %s
nl: %s Exporteren

en: Replace %s with file...
nl: %s vervangen door bestand...

en: Export all %d selected files
nl: Exporteer alle %d geselecteerde bestanden

en: &Rename %s
nl: %s he&rnoemen

en: Mark %s as cover image
nl: Markeer %s als omslag afbeelding

en: Mark %s as cover page
nl: Markeer %s als omslag pagina

en: &Bulk rename the selected files
nl: &Massaal hernoemen geselecteerde bestanden

en: Change the file extensions for the selected files
nl: Wijzig bestandsextensies voor geselecteerde bestanden

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
nl[0]: &Verwijder het geslecteerde bestand
nl[1]: &Verwijder de {} geselecteerde bestanden

en: &Copy the selected file to another editor instance | &Copy the {} selected files to another editor instance
nl[0]: &Kopieer het geselecteerde bestand naar een andere editor instantie
nl[1]: &Kopieer de {} geselecteerde bestanden naar een andere bewerker instantie

en: Paste file from other editor instance
nl: Plak bestand van andere bewerker instantie

en: Paste {} files from other editor instance
nl: Plak {} bestanden van andere bewerker instantie

en: Link &stylesheets...
nl: Koppel &stylesheets...

en: &Merge selected text files
nl: Geselecteerde tekstbestanden sa&menvoegen

en: &Merge selected style files
nl: Geselecteerde stijlbestanden sa&menvoegen

en: Cannot rename
nl: Hernoemen onmogelijk

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
nl: %s boeken ondersteuenen geen hernoemen van bestanden mits ze geen bestandsnamen intern gebruiken. De bestandsnamen die u kan zien zijn automatisch gegenereerd van de interne structuur van het orignele bestand.

en: Not first item
nl: Niet eerste item

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
nl: %s is niet het eerste tekstuele item. U dient de eerste tekst te markeeren als omslag. Wilt u dit naar de eerste plek verplaatsen?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
nl: Bestand(en) %s niet te hernoemen.

en: New file extension:
nl: Nieuwe extensie bestand:

en: Rename files
nl: Bestanden hernoemen

en: The file(s) %s cannot be deleted.
nl: Verwijden van bestand(en) %s niet mogelijk.

en: Choose location
nl: Kies locatie

en: Files
nl: Bestanden

en: No stylesheets
nl: Geen stylesheets

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
nl: Dit boek bevat momenteel geen stylesheets. U dient eerst een stylesheet te maken voor u het kan koppelen.

en: Choose stylesheets
nl: Kies stylesheets

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
nl: Kies de stylesheets om te koppelen. Sleep om te herordenen

en: Remove existing links to stylesheets
nl: Verwijder bestaande koppelingen naar stylesheets

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
nl: Kies een naam voor het nieuwe (lege) bestand. Om het bestand in een specifieke map in het boek te plaatsen, voeg de mapnaam toe, bijvoorbeeld: <i>tekst/hoofdstuk1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
nl: Voeg automatisch style-sheet links toe aan nieuwe HTML-bestanden

en: Import resource file (image/font/etc.)
nl: Importeer bron bestand (afbeelding/lettertype/enz.)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
nl: Importeer een bestand van uw computer als een nieuw bestand in het boek.

en: Choose a name for the imported file
nl: Kies een naam voor het geimporteerde bestand

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
nl: U moet een naam opgeven voor het nieuwe bestand, met een extensie, bijvoorbeeld, hoofdstuk1.html

en: Choose master file
nl: Kies een hoofdbestand

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
nl: Kies het hoofdbestand. Alle geselecteerde bestanden worden samengevoegd in het hoofdbestand:

en: Debug output from %s
nl: Debug uitvoer van %s

en: No such function
nl: Onbekende functie

en: There is no function named %s
nl: Er is geen functie met de naam %s

en: Cannot remove builtin function
nl: Ingebouwde functie verwijderen onmogelijk

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
nl: De functie %s is een ingebouwde functie, ze kan niet verwijderd worden.

en: Choose a function to run on matched text (by name)
nl: Kies een functie om uit te voeren op overeenkomende tekst (op naam)

en: Save current search
nl: Huidige zoekopdracht opslaan

en: Show saved searches
nl: Opgeslagen zoek opdrachen tonen

en: Create/edit a function
nl: Maak/bewerk functie

en: F&unction name:
nl: F&unctie naam:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
nl: Voor hulp bij het maken van functies, zie de <a href="%s">handleiding</a>

en: Must specify name
nl: Een naam moet aangegeven worden

en: You must specify a name for this function.
nl: U dient een naam op te geven voor deze functie.

en: Invalid Python code
nl: Ongeldige Python code

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
nl: De code die u creëerde is geen geldige Python code, met fout: %s

en: No replace function
nl: Geen vervang functie

en: You must create a Python function named replace in your code
nl: U moet een Python functie genaamd replace creëren in uw code

en: Inherited from %s
nl: Overgeërfd van %s

en: Matched CSS rules for %s
nl: Overeenkomstige CSS regels voor %s

en: Computed final style
nl: Bereken uiteindelijke stijl

en: Copy everything
nl: Kopiëer alles

en: No style information found
nl: Geen stijlinformatie gevonden

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
nl: Verplaats de cursor binnen een HTML tag om te zien welke stijlen toegepast worden op die tag.

en: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Launch the calibre Edit book tool. You can optionally also specify the names of
    files inside the book which will be opened for editing automatically.
nl: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Lanceert het calibre boek Bewerken gereedschap. Optioneel kan u ook de namen van
    bestanden in het boek specificeren die automatisch geopend worden voor bewerken.

en: The text to select in the book when it is opened for editing
nl: De tekst om te selecteren in het boek wanneer het geopend is voor bewerking

en: Change this to the relative path to: %s
nl: Verander dit naar het relatieve pad naar: %s

en: Font file added
nl: Lettertype bestand toegevoegd

en: The font file <b>{}</b> has been added. The text for the CSS @font-face rule for this file has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add this font to.
nl: Het lettertype bestand <b> {} </b> is toegevoegd. De tekst voor de CSS @font-face regel voor dit bestand is gekopieerd naar het klembord. U moet het plakken in elk CSS bestand waar u dit lettertype wilt aan toevoegen.

en: Font files added
nl: Lettertype bestanden toegevoegd

en: The specified font files have been added. The text for the CSS @font-face rules for these files has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add these fonts to.
nl: De gespecificeerde lettertype bestanden zijn toegevoegd. De tekst voor de CSS @font-face regel voor deze bestanden is gekopieerd naar het klembord. U moet het plakken in elk CSS bestand waar u dit lettertype wilt aan toevoegen.

en: Font faces for %s
nl: Letterbeeld voor %s

en: Embedded
nl: Ingesloten

en: Font family
nl: Lettertype familie

en: Change font
nl: Wijzig lettertype

en: Change the font %s to: | Change the fonts %s to:
nl[0]: Wijzig het lettertype %s naar:
nl[1]: Wijzig de lettertypes %s naar:

en: &New font:
nl: &Nieuw lettertype:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
nl: Het lettertype <i>%s</i> <b>bestaat</b> op uw computer

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
nl: Het lettertype <i>%s</i> <b>bestaat niet</b> op uw computer

en: Manage fonts
nl: Lettertypes beheren

en: &Install fonts
nl: &installeer lettertypes

en: &Change selected fonts
nl: Geselecteerde lettertypes &wijzigen

en: &Remove selected fonts
nl: Geselecteerde lettertypes &verwijderen

en: &Embed all fonts
nl: Alle lettertypes &insluiten

en: &Subset all fonts
nl: Alle lettertypes &minimaliseren

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
nl: Het boek opnieuw doorzoeken naar lettertypes in het geval u wijzigingen heeft gemaakt

en:  All the fonts declared in this book are shown to the left, along with whether they are embedded or not.
                You can remove or replace any selected font and also embed any declared fonts that are not already embedded.
nl:  Al de lettertypes aangeboden in dit boek staan aan de linkerkant, samen met of ze ingebouwd zijn of niet.
                U kan eender welk geselecteerde lettertype verwijderen/vervangen en ook alle aangebodene inbouwen als dit nog niet gebeurd is.

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
nl:  Dubbel klik eender welke lettertype familie om te zien of het lettertype beschikbaar is om in te bouwen op uw computer.

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
nl: Het lettertype <b>%s</b> was niet gevonden op uw computer. Indien u het lettertype bestand hebt, kan u het installeren door op de "Installeer Lettertype" knop te drukken in de linker onderhoek.

en: No fonts selected
nl: Geen lettertype geselecteerd

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
nl: Geen lettertypes geselecteerd, u dient eerst enkele lettertypes te selecteren in het linker paneel

en: Remove unused CSS
nl: Verwijder ongebruikte CSS

en: This will remove all CSS rules that do not match any actual content. There are a couple of additional cleanups you can enable, below:
nl: Dit verwijdert alle CSS regels die niet overeenkomen met inhoud. Er zijn nog enkele bijkomende opruimingen die u kan inschakelen, onder:

en: Remove unused &class attributes
nl: Verwijder ongebruikte &klasse-attributen

en: Remove all class attributes from the HTML that do not match any existing CSS rules
nl: Verwijder alle class attributen uit de HTML die niet overeenkomen met bestaande CSS regels

en: Merge CSS rules with identical &selectors
nl: CSS regels met identieke &selectoren samenvoegen

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical selectors. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
nl: CSS regels in hetzelfde stijlblad met identieke selectoren samenvoegen. Merk op dat in uitzonderlijke gevallen samenvoegen een verandering in de effectieve stijl van het boek kan geven, voorzichtig gebruiken dus.

en: Merge CSS rules with identical &properties
nl: CSS regels met identieke eigenscha&ppen samenvoegen

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical properties. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
nl: CSS regels in hetzelfde stijlblad met identieke eigenschappen samenvoegen. Merk op dat in uitzonderlijke gevallen samenvoegen een verandering in de effectieve stijl van het boek kan geven, voorzichtig gebruiken dus.

en: Remove &unreferenced style sheets
nl: Niet-gere&fereerde stijlbladen verwijderen

en: Remove stylesheets that are not referenced by any content.
nl: Verwijder stijlbladen waarnaar niet gerefereerd wordt door enige inhoud.

en: Remove NCX ToC file
nl: NCX Inhoudsopgave bestand verwijderen

en: Remove the legacy Table of Contents in NCX form?
nl: De verouderde Inhoudsopgave in NCX vorm verwijderen?

en: This form of Table of Contents is superseded by the new HTML based Table of Contents. Leaving it behind is useful only if you expect this book to be read on very old devices that lack proper support for EPUB 3
nl: Deze vorm van Inhoudsopgave wordt opgevolgd door de nieuwe, op HTML gebaseerde. Laten staan is enkel nuttig als u verwacht dat dit boek gelezen wordt op zeer oude toestellen die geen ondersteuning hebben voor EPUB 3

en: Ask this question again in the future
nl: Vraag dit later nog eens

en: Keep NCX
nl: NCX behouden

en: Remove NCX
nl: NCX verwijderen

en: Action report
nl: Actie rapport

en: Compress images
nl: Afbeeldingen comprimeren

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
nl: U kunt de afbeeldingen in dit boek zonder verliezen comprimeren en de bestandsgrootte verminderen zonder kwaliteitsverlies. Meestal wordt de afbeelding verkleind met 5 - 15%.

en: Compressing images...
nl: Afbeeldingen comprimeren...

en: Compressing images, please wait...
nl: Afbeeldingen comprimeren, even wachten aub...

en: Editor font &family:
nl: Bewerker lettertype &familie:

en: Editor font &size:
nl: Bewerker lettertype &grootte:

en: Create/edit &custom color schemes
nl: Maak/bewerk &persoonlijke kleurschema's

en: &Color scheme:
nl: &Kleurschema:

en: W&idth of tabs:
nl: Breedte van &tabs:

en: Change &templates
nl: Wijzig &sjablonen

en: Templates for new files:
nl: Sjablonen voor nieuwe bestanden:

en: &Wrap long lines in the editor
nl: Lange regels in de bewerker &afbreken

en: &Replace HTML entities as they are typed
nl: &Vervang HTML labels tijdens het typen

en: With this option, every time you type in a complete html entity, such as &amp;hellip; it is automatically replaced by its corresponding character. The replacement happens only when the trailing semi-colon is typed.
nl: Met deze optie wordt elke keer dat u een complete html entiteit intikt, zoals &amp;hellip; deze automatisch vervangen door het bijbehorende karakter. De vervanging gebeurt pas wanneer de afsluitende puntkomma wordt ingetikt.

en: Auto close t&ags when typing </
nl: Tags automatisch &sluiten als u </ typt

en: With this option, every time you type </ the current HTML closing tag is auto-completed
nl: Met deze optie, wordt elke keer u </ typt de huidige HTML tag automatisch gesloten

en: Show the &name of the current character before the cursor along with the line and column number
nl: Toon de naam van het huidige teken voor de cursor samen met het lijn- en regelnummer

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
nl: Individuele bes&tanden automatisch leesbaarder maken bij openen

en: This will cause the beautify current file action to be performed automatically every time you open a HTML/CSS/etc. file for editing.
nl: Hierdoor zal de huidig bestand leesbaar maken actie elke keer automatisch worden uitgevoerd wanneer u een HTML/CSS/enz. -bestand opent voor bewerken.

en: Show &misspelled words underlined in the code view
nl: Foutgespelde woorden o&nderlijnd tonen in code weergave

en: This will cause spelling errors to be highlighted in the code view for easy correction as you type.
nl: Dit zal alle spelfouten accentueren in het codevenster voor makkelijker verbeteren terwijl u typt.

en: Allow drag and drop &editing of text
nl: Slepen &en neerzetten bewerking van tekst toestaan

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
nl: Sta het gebruik van klikken en slepen toe om tekst te verplaatsen in de bewerker. Het kan nuttig zijn om dit af te zetten indien u een slecht werkende touchpad hebt.

en: Manage &spelling dictionaries
nl: Beheer &spelling woordenboeken

en: Manage sni&ppets
nl: Beheer &fragmenten

en: Automatic (%s)
nl: Automatisch (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
nl: Ingebedde &metadata updaten bij openen boek

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
nl: Wanneer het bestand wordt geopend, wordt de metadata in het boekbestand toegevoegd aan de huidige metadata in de calibre bibliotheek.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
nl: Vraag welk &formaat te bewerken als meer dan 1 formaat beschikbaar is voor het boek

en: When auto-selecting the format to edit for a book with multiple formats, this is the preference order.
nl: Wanneer het formaat, om het boek in meerdere formaten te bewerken, automatisch wordt geselecteerd, dan is dit de voorkeursorde.

en: Preferred format order (drag and drop to change)
nl: Volgorde Voorkeursformaten (slepen om te wijzigen)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
nl: Nesten van dokbare &vensters in gedokte gebieden toestaan

en: By default, you can have only a single row or column of windows in the dock areas (the areas around the central editors). This option allows for more flexible window layout, but is a little more complex to use.
nl: Standaard kunt u slechts een enkele rij of kolom van vensters in het dokgebied (de gebieden rond de centrale bewerkers) hebben. Deze optie laat flexibelere vensteropmaak toe maar is een beetje ingewikkelder in gebruik.

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
nl: Kies welke schermen in de hoeken van de dokgebieden moeten staan

en: The &top-left corner
nl: De linker &bovenhoek

en: The top-&right corner
nl: De &rechter bovenhoek

en: The &bottom-left corner
nl: De linker &onderhoek

en: The bottom-ri&ght corner
nl: De rec&hter onderhoek

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
nl: Herstel &status van vorig bewerkt boek bij opnieuw openen

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
nl: Wanneer u een voorheen bewerkt boek opent, herstel z'n status. Dit betekent alle geopende bestanden automatisch heropend worden en de cursor naar zijn vorige locatie gaat.

en: Show full &file paths in the File browser
nl: Toon volledige paden in Bestandenbrowser

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
nl: Het tonen van het gehele pad van het bestand is handig tijdens het bewerken van boeken die meerdere bestanden bevatten met dezelfde naam.

en: Monospaced text
nl: Tekst met gelijke afstand

en: Sans-serif text
nl: Tekst zonder schreef

en: Serif text
nl: Tekst met schreef

en: Font family for &%s:
nl: Lettertype familie voor &%s:

en: Style for standard &text:
nl: Stijl voor standaard&tekst:

en: &Default font size:
nl: &Standaard lettertype formaat:

en: &Monospace font size:
nl: Formaat &lettertype met gelijke afstand:

en: Mi&nimum font size:
nl: Mi&nimaal formaat lettertype:

en: lines
nl: lijnen

en: Number of lines that are shown above the current line when syncing the text shown in the preview panel to the cursor position in the code view
nl: Aantal lijnen getoond boven de huidige bij synchroniseren tekst getoond in voorbeeldweergavepaneel met cursor positie in code weergave

en: Visible lines above s&ync point:
nl: Zichtbare lijnen boven s&nc punt:

en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: Foreground color:
nl: Voorgrondkleur:

en: Link color:
nl: Linkkleur:

en: Theme based
nl: Thema gebaseerd

en: When using a dark theme force dark colors, otherwise same as "No change"
nl: Bij gebruik donker thema, forceer donkere kleuren, anders hetzelfde als "Geen veranderingen"

en: Choose a custom color
nl: Kies een aangepaste kleur

en: Custom
nl: Aangepast

en: Choose which toolbar you want to customize
nl: Geef aan welke werkbalk u wilt personaliseren

en: Tools for %s editors
nl: Gereedschap voor %s bewerkers

en: Book wide actions
nl: Boekbrede acties

en: Book wide tools
nl: Boekbreed gereedschap

en: Book wide tools from third party plugins
nl: Boekbreed gereedschap uit plug-ins van derden

en: Common tools for all editors
nl: Gemeenschappelijke gereedschappen voor alle bewerkers

en: Text formatting actions
nl: Tekst opmaak-acties

en: &Toolbar to customize:
nl: &Werkbalk om aan te passen:

en: Add selected actions to the toolbar
nl: Geselecteerde acties aan de werkbalk toevoegen

en: Remove selected actions from the toolbar
nl: Geselecteerde acties van de werkbalk verwijderen

en: Adjust the size of icons on all toolbars
nl: Pas de afmetingen van de iconen aan op alle werkbalken

en: Toolbar &icon size:
nl: Werkbalk p&ictogram afmetingen:

en: Customize templates
nl: Sjablonen personaliseren

en: Choose the &type of template to edit:
nl: Kies het sjabloon&type om te bewerken:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
nl: De variablen {0} en {1} zullen vervangen worden door de titel en auteur van het boek. {2} is waar de cursor zal geplaatst worden. Indien u haakjes wilt toevoegen in uw template, bv CSS regels, moet u ze aangeven zoals dit: {3}

en: Preferences for Edit book
nl: Voorkeuren voor Bewerken boek

en: Restore all &defaults
nl: Alle stan&daarden herstellen

en: Restore defaults for all preferences
nl: Standaarden herstellen voor alle voorkeuren

en: Restore &current defaults
nl: Herstel h&uidige standaarden

en: Restore defaults for currently displayed preferences
nl: Herstel standaarden voor huidig weergegeven voorkeuren

en: Restore c&onfirmations
nl: Be&vestigingen herstellen

en: Restore all disabled confirmation prompts
nl: Herstel alle uitgeschakelde bevestigingsmeldingen

en: Main window
nl: Hoofdvenster

en: Editor settings
nl: Bewerker instellingen

en: Preview settings
nl: Voorbeeldweergave instellingen

en: Integration with calibre
nl: Integratie met calibre

en: There are no disabled confirmation prompts
nl: Er zijn geen uitgeschakelde bevestigingsprompts

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
nl[0]: Eén uitgeschakelde bevestigingsprompt is hersteld
nl[1]: {} uitgeschakelde bevestigingsprompts zijn hersteld

en: Disabled confirmations restored
nl: Uitgeschakelde bevestigingen hersteld

en: Render process crashed
nl: Weergave proces gecrasht

en: The Qt WebEngine Render process has crashed so Preview/Live CSS will not work. You should try restarting the editor.
nl: Het Qt WebEngine Render proces is gecrasht dus Preview/Live CSS zal niet werken. Probeer de bewerker te herstarten.

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
nl: 
                <h3>Live voorbeeld</h3>
    
                <p>Hier ziet u een live voorbeeld van het HTML-bestand dat u momenteel
                bewerkt. Het voorbeeld wordt automatisch bijgewerkt tijdens het wijzigen.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Merk op dat dit slechts een snel voorbeeld is, niet bedoeld
                 om een ​​echte e-boek lezer te simuleren. Sommige aspecten van
                 uw e-boek zullen niet werken, zoals pagina eindes/marges.

en: Inspect element
nl: Inspecteer element

en: Edit %s
nl: Wijzig %s

en: Loading preview, please wait...
nl: Voorbeeld laden, even wachten aub...

en: Search in preview
nl: Zoek in voorbeeldweergave

en: Invalid location
nl: Ongeldige locatie

en: Cannot split on the body tag
nl: Kan niet splitsen bij de body-tag

en: Failed to launch worker
nl: Bewerker starten mislukt

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
nl: Starten van het werkproces voor voorbeeldweergave mislukt

en: Cannot disable
nl: Uitschakelen niet mogelijk

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
nl: Het automatisch vernieuwen van het voorbeeld paneel kan niet worden afgezet terwijl het voorbeel CSS paneel open is.

en: Auto reload preview when text changes in editor
nl: Automatisch voorbeeld herladen als tekst wordt bewerkt

en: Disable auto reload of preview
nl: Automatisch verversen van voorbeeld uitschakelen

en: Disable syncing of preview position to editor position
nl: Synchronisatie van voorbeeldpositie naar bewerkerpositie uitschakelen

en: Enable syncing of preview position to editor position
nl: Synchronisatie van voorbeeldpositie naar bewerkerpositie inschakelen

en: Abort file split
nl: Bestand splitsing stoppen

en: Split this file at a specified location.<p>After clicking this button, click inside the preview panel above at the location you want the file to be split.
nl: Splits dit bestand op de aangeduide locatie. <p>Na klikken op deze knop, klik in het voorbeeldpaneel boven de locatie waar je het bestand wil splitsen.

en: Delete selected files
nl: Wis geselecteerde bestanden

en: Size (KB)
nl: Grootte (KB)

en: Word count
nl: Aantal woorden

en: Style
nl: Stijl

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
nl: Totale omvang van alle uitgepakte bestanden: {0} :: Afbeeldingen: {1} :: Lettertypes: {2}

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Times used
nl: Aantal keren gebruikt

en: Edit the image: %s
nl: Bewerk afbeelding: %s

en: Anchor
nl: Anker

en: Source text
nl: Brontekst

en: Target
nl: Doel

en: Target text
nl: Doeltekst

en: The link destination does not exist
nl: Doel van link bestaat niet

en: The link destination exists
nl: Doel van link bestaat

en: The link destination could not be verified
nl: Doel van link kon niet worden geverifieerd

en: Click entries above to see their destination here
nl: Klik items hierboven om het doel hier te tonen

en: No destination found for this link
nl: Geen doel gevonden voor deze link

en: Language
nl: Taal

en: Word
nl: Woord

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
nl: Woorden: {2} :: Unieke woorden: :: {0} :: Talen: {1}

en: Character
nl: Teken

en: Codepoint
nl: Codepunt

en: All the characters in the book
nl: Alle tekens in het boek

en: {0} [{1} elements]
nl: {0} [{1} onderdelen]

en: Sort by:
nl: Sorteren op:

en: &Counts
nl: &Aantallen

en: &Name
nl: &Naam

en: {0} rules, {1} unused
nl: {0} regels, {1} ongebruikt

en: Number of matches
nl: Aantal overeenkomsten

en: Style Rule
nl: Stijlregel

en: {0} classes, {1} unused
nl: {0} klassen, {1} ongebruikt

en: Class
nl: Klasse

en: Words
nl: Woorden

en: Style rules
nl: Stijlregels

en: Style classes
nl: Stijl classes

en: Characters
nl: Tekens

en: Links
nl: Koppelingen

en: Export of %s data is not supported
nl: Exporteren van %s gegevens wordt niet ondersteund

en: Choose a filename for the data
nl: Kies een bestandsnaam voor de gegevens

en: CSV files
nl: CSV-bestanden

en: Reports
nl: Rapporten

en: Export the currently shown report as a CSV file
nl: Exporteer het huidig getoonde rapport als een CSV-bestand

en: Are you sure you want to delete the selected files?
nl: Ben u zeker dat u de geselecteerde bestanden wil verwijderen?

en: Failed to gather data
nl: Verzamelen van gegevens mislukt

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
nl: Het bijeenhalen van informatie voor het raport is mislukt. Klik op "Toon Details" voor meer details.

en: Saving...
nl: Opslaan…

en: Enable completion based on search history
nl: Afronden op basis van zoekgeschiedenis inschakelen

en: Disable completion based on search history
nl: Afronden op basis van zoekgeschiedenis uitschakelen

en: All style files
nl: Alle stijlbestanden

en: All text files
nl: Alle tekstbestanden

en: Current file
nl: Huidig bestand

en: Marked text
nl: Gemarkeerde tekst

en: Open files
nl: Geopende bestanden

en: Selected files
nl: Geselecteerde bestanden

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
nl: 
                Waar te zoeken/vervangen:
                <dl>
                <dt><b>Huidig bestand</b></dt>
                <dd>Zoek enkel in het huidig geopende bestand</dd>
                <dt><b>Alle tekst-bestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in alle tekst-(HTML)-bestanden</dd>
                <dt><b>Alle stijlbestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in alle stijl-(CSS)-bestanden</dd>
                <dt><b>Geselecteerde bestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in de bestanden nu geselecteerd in de Verkenner</dd>
                <dt><b>Open bestanden</dt>
                <dd>Zoek in de bestanden nu open in de bewerker</dd>
                <dt><b>Gemarkeerde tekst</b></dt>
                <dd>Zoek enkel in de gemarkeerde tekst in het nu geopende bestand. U kan tekst markeren met het Zoek menu.</dd>
                </dl>

en: Down
nl: Omlaag

en: Up
nl: Omhoog

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
nl: 
                Zoekrichting:
                <dl>
                <dt><b>Vooruit</b></dt>
                <dd>Zoek naar de volgende overeenkomst vanaf uw huidige positie</dd>
                <dt><b>Achteruit</b></dt>
                <dd>Zoek naar de vorige overeenkomst vanaf uw huidige positie</dd>
                </dl>

en: Regex-function
nl: Regex functie

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as "fuzzy" which means spaces will match any space character,
                including tabs and line breaks. Plain quotes will match the typographical equivalents, etc.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                <dt><b>Regex-function</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. The replace expression is an arbitrarily powerful Python function.</dd>
                </dl>
nl: Kies hoe de zoekexpressie wordt geïnterpreteerd
                <dl>
                <dt><b>Normaal</b></dt>
                <dd>De zoekexpressie wordt behandeld als normale tekst, caliber zoekt naar de exacte tekst.</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>De zoekexpressie wordt behandeld als "fuzzy" wat betekent dat spaties overeenkomen met elk spatie karakter.
                  tabs en nieuwe regels inbegrepen, Gewone aanhalingstekens komen overeen met typografische equivalenten, enz.</dd>
                  <dt><b>Regex</b></dt>
                  <dd>De zoekopdracht wordt geïnterpreteerd als een reguliere expressie. Bekijk de Handleiding voor meer hulp bij gebruik reguliere expressies.</dd>
                 <dt><b>Regex functie</b></dt>
                 <dd>De zoekexpressie wordt geïnterpreteerd als een reguliere expressie. De vervang expressie is een arbitrair sterke Python functionaliteit.</dd>
                </dl>

en: &Find:
nl: &Zoek:

en: &Replace:
nl: Ve&rvangen:

en: Clear replace &history
nl: Wis vervanggesc&hiedenis

en: Create/&edit
nl: Aanmaken/b&ewerken

en: Create a new function, or edit an existing function
nl: Maak een nieuwe functie aan, of bewerk een bestaande functie

en: Remo&ve
nl: &Verwijderen

en: Remove this function
nl: Verwijder deze functie

en: Fin&d
nl: &Zoek

en: Replace a&nd Find
nl: Vervang e&n Zoek

en: Re&place
nl: Ve&rvang

en: Replace &all
nl: Vervang &alles

en: &Mode:
nl: &Modus:

en: &Case sensitive
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: &Wrap
nl: &Teruglopen

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
nl: Wanneer het zoeken het einde bereikt, keert het terug naar het begin en gaat door met zoeken

en: &Dot all
nl: &Punt matcht alles

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
nl: Maak het '.' speciale teken mogelijk om te matchen met ieder teken, inclusief een nieuwe regel

en: Close search panel
nl: Sluit zoekpaneel

en: Abort editing of search
nl: Bewerken van zoekopdracht annuleren

en: The name with which to save this search
nl: De zoekopdracht opslaan onder deze naam

en: Case sensitive
nl: Hoofdletter-afhankelijk

en: Dot matches all
nl: Punt matcht alles

en: Finish editing of search
nl: Bewerken van zoekopdracht afronden

en: Add search
nl: Zoekopdracht toevoegen

en: Edit search
nl: Zoekopdracht bewerken

en: You must specify a search name
nl: U moet een naam voor de zoekopdracht specificeren

en: Name exists
nl: Naam bestaat al

en: Another search with the name %s already exists
nl: Een andere zoekopdracht met naam %s bestaat al

en: Must specify find
nl: U dient "vind" te specificeren

en: You must specify a find expression
nl: Een zoek uitdrukking moet aangegeven worden

en: Must specify function
nl: U dient een functie op te geven

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
nl: U dient een functie naam op te geven in de functie-regex mode

en: Filter displayed searches
nl: Filter getoonde zoekopdrachten

en: The entries are tried in order until the first one matches.
nl: De items worden in volgorde getest tot de eerste overeenkomst.

en: &Find
nl: &Zoek

en: Run the search using the selected entries.
nl: Start het zoeken met gebruik van de geselecteerde items.

en: Run replace using the selected entries.
nl: Start vervangen met gebruik van de geselecteerde items.

en: Run replace and then find using the selected entries.
nl: Start Vervangen en dan vinden met gebruik van de geselecteerde items.

en: Run Replace all for all selected entries in the order selected
nl: Start Vervang alles voor alle geselecteerde vermeldingen in de gekozen volgorde

en: &Count all
nl: &Tel alles

en: Run Count all for all selected entries
nl: Start Tel alles voor alle geselecteerde vermeldingen

en: Move selected entries up
nl: Verplaats geselecteerde items omhoog

en: Move selected entries down
nl: Verplaats geselecteerde items omlaag

en: Edit the currently selected search
nl: Geselecteerde zoekopdracht bewerken

en: Re&move search
nl: Zoekopdracht &verwijderen

en: Remove the currently selected searches
nl: Verwijder geselecteerde zoekopdrachten

en: Add a new saved search
nl: Een nieuwe opgeslagen zoekopdracht toevoegen

en: Import saved searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten importeren

en: Export saved searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten exporteren

en: Export all
nl: Alles exporteren

en: Copy to search panel
nl: Kopieer naar zoekpaneel

en: No saved search is selected
nl: Geen opgeslagen zoekopdracht geselecteerd

en: Cannot edit search - no search selected.
nl: Kan zoekopdracht niet bewerken - geen zoekopdracht geselecteerd.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
nl: Bent u zeker dat u permanent alle geselecteerde opgeslagen zoek termen wilt verwijderen?

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
nl: (Hoofdletter gevoelig: {0} [Normal search])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
nl: {2} {3}
    Vind: {0}
    Vervang: {1}

en: Invalid data
nl: Ongeldige gegevens

en: The file %s does not contain valid saved searches
nl: Het bestand %s bevat geen geldige bewaarde zoekacties

en: No searches
nl: Geen zoekacties

en: No searches available to be saved
nl: Geen zoekacties beschikbaar om te bewaren

en: No searches selected
nl: Geen zoekacties geselecteerd

en: No file is being edited.
nl: Er wordt geen bestand bewerkt.

en: No files are selected in the File browser
nl: Geen bestanden geselecteerd in de bestandsbrowser

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
nl: Er is geen tekst gemarkeerd. Selecteer eerst wat tekst en gebruik daarna de "Markeer geselecteerde tekst" actie in het zoekmenu om deze te markeren.

en: No search query specified
nl: Er is geen zoekopdracht gespecificeerd

en: the selected searches
nl: de geselecteerde zoekacties

en: Invalid regex
nl: Ongeldige regex

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
nl: De reguliere expressie die u hebt ingegeven is onjuist: <pre>{0}</pre> met fout: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
nl: Er bestaat geen vervang functie met de naam: %s

en: No matches were found for %s
nl: Geen overeenkomsten gevonden met %s

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
nl: U heeft teruglopend zoeken uitgeschakeld, dus misschien is niet alle tekst doorzocht. Zoek opnieuw met teruglopend zoeken ingeschakeld. Teruglopend zoeken kan ingeschakeld worden via het "Teruglopen" selectievakje onderaan het zoekpaneel.

en: Cannot replace
nl: Kan niet vervangen worden

en: You must first click "Find", before trying to replace
nl: U moet eerst op "Zoeken" klikken voor te proberen vervangen.

en: Currently selected text does not match the search query.
nl: De geselecteerde tekst komt niet overeen met de zoekopdracht.

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
nl: {query} is op {num} plaatsen vervangen

en: Found {num} occurrences of {query}
nl: {query} is {num} keer gevonden

en: {0}: {1} occurrences
nl: {0}: {1} voorkomens

en: Searching done
nl: Zoeken gereed

en: Before: Replace all
nl: Vooraf aan: Vervang alles

en: Add a dictionary
nl: Voeg een woordenboek toe

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
nl: {0} ondersteund het gebruik van LibreOffice woordenboeken voor spelling controle. U kunt
                meer woordenboeken downloaden van <a href="{1}">de LibreOffice extensions repository</a>.
                Het woordenboek zal downloaden als een .oxt bestand. Geef gewoon hier het pad op naar het 
                gedownloade. oxt bestand om het woordenboek toe te voegen aan {0}.

en: Path to OXT file
nl: Pad naar OXT bestand

en: Browse for an OXT file
nl: Blader naar een OXT bestand

en: &Path to OXT file:
nl: &Pad naar OXT bestand:

en: Choose a nickname for this dictionary
nl: Kies een bijnaam voor dit woordenboek

en: &Nickname:
nl: &Bijnaam:

en: Choose OXT Dictionary
nl: Kies OXT woordenboek

en: Dictionaries
nl: Woordenboeken

en: Must specify nickname
nl: Bijnaam is verplicht

en: You must specify a nickname for this dictionary
nl: U dient een bijnaam te specificeren voor dit woordenboek

en: Nickname already used
nl: Bijnaam is reeds in gebruik

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
nl: Een woordenboek met de bijnaam "%s" bestaat reeds.

en: Failed to import dictionaries
nl: Importeren van woordenboeken is mislukt

en: Failed to import dictionaries from %s. Click "Show details" for more information
nl: Importeren woordenboeken van %s  mislukt. Klik "Toon details" voor meer informatie

en: No dictionaries
nl: Geen woordenboeken

en: No dictionaries were found in %s
nl: Er zijn geen woordenboeken gevonden in %s

en: Copy selected words to clipboard
nl: Kopieer geselecteerde woorden naar het klembord

en: Select all words
nl: Selecteer alle woorden

en: Manage user dictionaries
nl: Beheer gebruikers woordenboeken

en: &New dictionary
nl: &Nieuw woordenboek

en: &Remove dictionary
nl: &Verwijder woordenboek

en: Re&name dictionary
nl: &Hernoem woordenboek

en: Mark this dictionary as active
nl: Markeer dit woordenboek als actief

en: Words in this dictionary:
nl: Woorden in dit woordenboek:

en: &Add word
nl: &Voeg woord toe

en: &Remove selected words
nl: &Verwijder geselecteerde woorden

en: &Import list of words
nl: &Importeer woordenlijst

en: New dictionary
nl: Nieuw woordenboek

en: Name of the new dictionary
nl: Naam van het nieuwe woordenboek

en: Already used
nl: Reeds in gebruik

en: A dictionary with the name %s already exists
nl: Een woordenboek met de naam %s bestaat reeds

en: New name
nl: Nieuwe naam

en: New name for the dictionary
nl: Nieuwe naam voor het woordenboek

en: Configure the dictionary: <b>%s
nl: Configureer het woordenboek: <b>%s

en: Add a word
nl: Voeg een woord toe

en: Word to add
nl: Toe te voegen woord

en: &Word:
nl: &Woord:

en: Import list of words
nl: Importeer woordenlijst

en: Enter a list of words, one per line
nl: Voer een lijst van woorden in, een per regel

en: Paste from clipboard
nl: Plakken van klembord

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
nl: Woorden in het gebruikerswoordenboek dienen een bijbehorende taal te hebben. Kies de taal hieronder:

en: Must specify language
nl: Taal is vereist

en: You must specify a language to import words
nl: U moet een taal specificeren om woorden te importeren

en: Manage dictionaries
nl: Beheer woordenboeken

en: &Remove this dictionary
nl: &Verwijder dit woordenboek

en: Manage &user dictionaries
nl: Beheer &gebruikers woordenboeken

en: Manage the list of user dictionaries (dictionaries to which you can add words)
nl: Beheer de lijst van gebruikers woordenboeken (woordenboeken waaraan u woorden kunt toevoegen)

en: &Add dictionary
nl: &Voeg woordenboek toe

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
nl: Voeg een nieuw  woordenboek toe dat u gedownload heeft van internet

en: <Builtin dictionary for {0}>
nl: <Ingebouwd woordenboek voor {0}>

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
nl: <p>U kunt de woordenboeken, gebruikt voor een bepaalde taal, veranderen.</p>
                <p>Een taal kan veel landspecifieke varianten hebben. Elk van deze varianten
                kan een of meer woordenboeken toegekend hebben gekregen. De standaard variant voor elke taal 
                staat links vetgedrukt.</p>
                <p>U kunt de standaard land-variant veranderen evenals de woordenboeken gebruikt voor
                elke variant.</p>
                <p>Wanneer een boek haar taal als een eenduidige taal specificeert, zonder enige land variant,
                wordt de hier gekozen standaard variant gebruikt.</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
nl: Dit is reeds de voorkeur variant voor de {1} taal

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
nl: Gebruik dit als de voorkeur variant voor de {1} taal

en: This is already the preferred dictionary
nl: Dit is reeds het voorkeur woordenboek

en: Use this as the preferred dictionary
nl: Gebruik dit als het voorkeur woordenboek

en: Misspelled?
nl: Verkeerd gespeld?

en: Ignored
nl: Genegeerd

en: Change %s to
nl: Verander %s in

en: Specify replacement manually
nl: Specificeer handmatig de vervanging

en: Ignore/un-ignore all selected words
nl: Negeer/on-negeer alle geselecteerde woorden

en: Add/remove all selected words
nl: Alle geselecteerde woorden toevoegen/verwijderen

en: Exclude files from spell check
nl: Bestanden uitsluiten van spellingscontrole

en: Choose the files to exclude below. In addition to this list any file can be permanently excluded by adding the comment {} just under its opening tag.
nl: Kies de uit te sluiten bestanden onder. Bijkomend aan deze lijst kan elk bestand voorgoed uitgesloten worden door de commentaar {} net onder z'n openingstag toe te voegen.

en: Check spelling
nl: Controleer spelling

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
nl: Re-scan het boek voor woorden, handig als u het boek hebt bewerkt sinds de opening van dit dialoogvenster

en: &Undo last change
nl: &Laatste wijziging ongedaan maken

en: Undo the last spell check word replacement, if any
nl: Laatste spellingscontrole woordvervanging eventueel ongedaan maken

en: Exclude some files in the book from spell check
nl: Sluit sommige bestanden in het boek uit van spellingscontrole

en: Checking, please wait...
nl: Controleren, even wachten aub...

en: Filter the list of words
nl: Filter de woordenlijst

en: &Ignore
nl: &Negeer

en: Un&ignore
nl: &Benadruk

en: Ignore the current word for the rest of this session
nl: Negeer het huidige woord voor de rest van de sessie

en: Stop ignoring the current word
nl: Stop negeren van het huidige woord

en: Add word to &dictionary:
nl: Voeg woord toe aan &woordenboek:

en: Remove from &dictionaries
nl: Verwijder uit &woordenboeken

en: Add the current word to the specified user dictionary
nl: Voeg het huidige woord toe aan het gespecificeerde gebruikers woordenboek

en: Remove the current word from all active user dictionaries
nl: Verwijder het huidige woord uit alle actieve gebruikers woordenboeken

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
nl: U heeft geen actieve gebruikerswoordenboeken. U moet tenminste één actief gebruikerswoordenboek kiezen via Voorkeuren->Bewerker->Beheer spellingswoordenboeken

en: Show &next occurrence
nl: Toon &volgend voorkomen

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
nl: Toon het volgende voorkomen van het geselecteerde woord in de bewerker, zodat u het handmatig kunt bewerken

en: &Change selected word to:
nl: &Wijzig het geselecteerde woord in:

en: The replacement word
nl: Het vervangende woord

en: Case &sensitive sort
nl: Hoofdletter&gevoelig sorteren

en: When sorting the list of words, be case sensitive
nl: Wanneer u een lisjt van woorden wilt sorteren, gebruik altijd dezelfde typografie

en: Case sensitive sea&rch
nl: Hoofdlette&rgevoelige zoekopdracht

en: When filtering the list of words, be case sensitive
nl: Wanneer u een lijst van woorden wilt filteren, gebruik altijd dezelfde typografie

en: E&xclude files
nl: Bestanden u&itsluiten

en: The original word
nl: Het originele woord

en: No changed word
nl: Geen gewijzigde woord

en: There is no spelling replacement to undo
nl: Er is geen spellingvervanging ongedaan te maken

en: Failed to check spelling
nl: Spellingscontrole mislukt

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
nl: Spellingscontrole mislukt, kies "Toon details" voor de volledige foutinformatie.

en: Files edited
nl: Bestanden bewerkt

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
nl: De bestanden in de bewerker werden bewerkt buiten de spelcorrectiedialoog en het woord %s bestaat niet langer.

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
nl: Kies hoe de zoekexpressie wordt geïnterpreteerd
                <dl>
                <dt><b>Normaal</b></dt>
                <dd>De zoekexpressie wordt behandeld als normale tekst, calibre zoekt naar de exacte tekst.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>De zoekexpressie wordt geïnterpreteerd als een reguliere expressie. Zie de gebruikershandleiding voor meer informatie over het gebruik van reguliere expressies.</dd>
                </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
nl: 
                Waar te zoeken/vervangen:
                <dl>
                <dt><b>Huidig bestand</b></dt>
                <dd>Zoek enkel in het huidig geopende bestand</dd>
                <dt><b>Alle tekstbestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in alle tekst-(HTML)-bestanden</dd>
                <dt><b>Geselecteerde bestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in de geselecteerde bestanden in de Verkenner</dd>
                <dt> <b>Open bestanden</b></dt>
                <dd>Zoek in de bestanden nu open in de bewerker</dd>
                </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
nl: Bestand: {0}
    Anker: {1}

en: Top of file
nl: Bovenaan bestand

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
nl: Dubbelklik een bestand in het linker paneel om het te bewerken.

en: Full path:
nl: Volledig pad:

en: Close tab
nl: Sluit tabblad

en: Close other tabs
nl: Sluit andere tabbladen

en: Close tabs to the right of this tab
nl: Sluit tabs rechts van deze tab

en: Line: {0} : {1}
nl: Regel: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
nl: {0} {1} gemaakt door {2}

en: Global actions
nl: Globale acties

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
nl: &Nieuw bestand (afbeeldingen/lettertypen/HTML/enz.)

en: Create a new file in the current book
nl: Maak een nieuw bestand in het huidig boek

en: &Import files into book
nl: &Importeer bestanden in boek

en: Import files into book
nl: Importeer bestanden in boek

en: &Open book
nl: &Open boek

en: Open a book
nl: Open een boek

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
nl: Open &map (unzipped EPUB) als boek

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
nl: Open een map (unzipped EPUB) als een boek

en: Edit &next file
nl: Bewerk volge&nd bestand

en: Edit the next file in the spine
nl: Bewerk het volgend bestand in de opbouw

en: Edit &previous file
nl: Bewerk vo&rig bestand

en: Edit the previous file in the spine
nl: Bewerk het vorig bestand in de opbouw

en: &Revert to before
nl: He&rstel voorgaande

en: Revert book to before the last action (Undo)
nl: Herstel het boek tot vóór de laatste actie (Ongedaan maken)

en: &Revert to after
nl: He&rstel tot na

en: Revert book state to after the next action (Redo)
nl: Herstel de staat van het boek to na de volgende actie (Opnieuw)

en: Save book
nl: Bewaar boek

en: Save a &copy
nl: Sla een &kopie op

en: Save a copy of the book
nl: Een kopie van het boek opslaan

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Create a new, empty book
nl: Maak een nieuw, leeg boek

en: Create new, &empty book
nl: Creëer ni&euw, leeg boek

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
nl: &Importeer een HTML of DOCX bestand als een nieuw boek

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
nl: Importeer een HTML of DOCX bestand als een nieuw boek

en: &Quick open a file to edit
nl: &Snel een bestand openen om te bewerken

en: Quickly open a file from the book to edit it
nl: Open snel een bestand uit het boek om dit te bewerken

en: Editor actions
nl: Bewerkeracties

en: Undo typing
nl: Typen ongedaan maken

en: R&edo
nl: Opni&euw doen

en: Redo typing
nl: Typen herhalen

en: Cut &text
nl: Tekst &knippen

en: Cut text
nl: Tekst knippen

en: P&aste from clipboard
nl: Pl&akken van klembord

en: Tools
nl: Hulpprogramma's

en: &Edit Table of Contents
nl: Inhoudsopgave b&ewerken

en: Edit Table of Contents
nl: Bewerk Inhoudsopgave

en: &Insert inline Table of Contents
nl: In-line Inhoudsopgave &invoegen

en: Insert inline Table of Contents
nl: Een in-line Inhoudsopgave invoegen

en: &Fix HTML
nl: &Repareer HTML

en: Fix HTML in the current file
nl: Repareer HTML in het huidig bestand

en: &Fix HTML - all files
nl: &Repareer HTML - alle bestanden

en: Fix HTML in all files
nl: Repareer HTML in alle bestanden

en: &Beautify current file
nl: Huidig bestand lees&baarder maken

en: Beautify current file
nl: Huidig bestand leesbaarder maken

en: &Beautify all files
nl: Alle bestanden lees&baarder maken

en: Beautify all files
nl: Alle bestanden leesbaarder maken

en: &Insert special character
nl: Speciale tekens &invoegen

en: Insert special character
nl: Speciaal teken invoegen

en: &Arrange into folders
nl: &Sorteer in mappen

en: Arrange into folders
nl: Sorteer in mappen

en: Set &semantics
nl: &Semantiek instellen

en: Set semantics
nl: Semantiek instellen

en: &Filter style information
nl: &Filter stijl informatie

en: &Manage fonts
nl: &Beheer lettertypes

en: Manage fonts in the book
nl: Beheer lettertypes in het boek

en: Add &cover
nl: &Omslag toevoegen

en: Add a cover to the book
nl: Een omslag toevoegen aan het boek

en: &Reports
nl: &Rapporten

en: Show a report on various aspects of the book
nl: Toon een rapport met diverse aspecten van het boek

en: Check &external links
nl: Controleer &externe links

en: Check external links in the book
nl: Controleer externe links in het boek

en: C&ompress images losslessly
nl: C&omprimeer afbeeldingen zonder verlies

en: Compress images losslessly
nl: Comprimeer afbeeldingen zonder verlies

en: Transform &styles
nl: Transformeer &stijlen

en: Transform styles used in the book
nl: Transformeer maar lettertypes gebruikt in het boek

en: Transform HTML used in the book
nl: Transformeer HTML gebruikt in het boek

en: Download external &resources
nl: Download externe b&ronnen

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
nl: Download externe bronnen in het boek (afbeeldingen/stijlbladen/enz./ die niet zijn opgenomen in het boek)

en: &Subset embedded fonts
nl: &Deelverzameling ingevoegde lettertypen

en: Subset embedded fonts
nl: Deelverzameling ingesloten lettertypen

en: Subset fonts
nl: Deelverzameling lettertypen

en: &Embed referenced fonts
nl: Gebruikte lettertypen &invoegen

en: Embed fonts
nl: Ingevoegde lettertypen

en: Embed referenced fonts
nl: Gebruikte lettertypen invoegen

en: &Smarten punctuation (works best for English)
nl: &Slimme interpunctie (werkt best met Engels)

en: Remove &unused CSS rules
nl: Verwijder &ongebruikte CSS regels

en: Remove unused CSS rules
nl: Verwijder ongebruikte CSS regels

en: Upgrade book internals
nl: Boek ingewanden upgraden

en: Auto reload preview
nl: Voorbeeld automatisch verversen

en: Sync preview position to editor position
nl: Synchroniseer voorbeeldpositie met bewerker positie

en: Refresh preview
nl: Ververs voorbeeld

en: Split this file
nl: Splits dit bestand

en: Split file in the preview panel
nl: Splits bestand in het voorbeeld paneel

en: Find next in preview
nl: Vindt volgende in voorbeeld

en: Find previous in preview
nl: Vindt vorige in voorbeeld

en: &Find/replace
nl: &Zoek en vervang

en: Show the Find/replace panel
nl: Zoeken/Vervangen paneel tonen

en: Replace current match
nl: Vervang huidige overeenkomst

en: Replace and find ne&xt
nl: &Vervang en zoek volgende

en: Replace current match and find next
nl: Vervang volgende overeenkomst en zoek volgende

en: R&eplace and find previous
nl: V&ervang en zoek vorige

en: Replace current match and find previous
nl: Vervang huidige overeenkomst en zoek vorige

en: Replace all matches
nl: Vervang alle overeenkomsten

en: Count number of matches
nl: Tel aantal overeenkomsten

en: &Mark selected text
nl: &Markeer geselecteerde tekst

en: Mark selected text or unmark already marked text
nl: Markeer geselecteerde tekst of de-markeer al gemarkeerde tekst

en: Go to &line
nl: Ga naar &regel

en: Go to line number
nl: Ga naar regelnummer

en: Sa&ved searches
nl: &Bewaarde zoekacties

en: Show the saved searches dialog
nl: Toon de bewaarde zoekacties dialoog

en: &Search ignoring HTML markup
nl: &Zoek genegeerde HTML opmaak

en: Show the text search panel
nl: Tekst zoekpaneel tonen

en: Check book
nl: Controleer boek

en: C&heck book
nl: Co&ntroleer boek

en: Check book for errors
nl: Controleer boek op fouten

en: Check &spelling
nl: Controleer &spelling

en: Check book for spelling errors
nl: Controleer het boek op spelfouten

en: &Next error
nl: Vo&lgende fout

en: Show next error
nl: Laat volgende fout zien

en: &Previous error
nl: Vo&rige fout

en: Show previous error
nl: Laat vorige fout zien

en: &Next spelling mistake
nl: Volge&nde spelfout

en: Go to next spelling mistake
nl: Ga naar volgende spelfout

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: &Create checkpoint
nl: Maak &checkpoint

en: Create a checkpoint with the current state of the book
nl: Maak een checkpoint met de huidige staat van het boek

en: &Close current tab
nl: &Sluit huidige tab

en: Close the currently open tab
nl: Sluit het huidige open tabblad

en: C&lose other tabs
nl: S&luit andere tabbladen

en: Close all tabs except the current tab
nl: Sluit alle tabbladen op het huidge tabblad na

en: Close tabs to the &right
nl: Sluit tabs &rechts

en: Close tabs to the right of the current tab
nl: Sluit tabs rechts van de huidige tab

en: User &Manual
nl: &Handleiding

en: Show User Manual
nl: Toon handleiding

en: &Browse images in book
nl: &Blader door afbeeldingen in het boek

en: Browse images in the books visually
nl: Blader visueel door afbeeldingen in het boek

en: &Split at multiple locations
nl: &Splits op meerder locaties

en: Split HTML file at multiple locations
nl: Spits HTML bestand op meerdere locaties

en: Compare to &another book
nl: Vergelijk met een &ander boek

en: Compare to another book
nl: Vergelijk met een ander boek

en: Manage &Snippets
nl: Beheer &fragmenten

en: Manage user created Snippets
nl: Gebruiker gecreëerde Fragmenten beheren

en: &Recently opened books
nl: &Recent geopende boeken

en: &Tools
nl: &Gereedschappen

en: External &links
nl: Externe &links

en: &View
nl: Bee&ld

en: Tool&bars
nl: &Werkbalken

en: &Donate to support calibre development
nl: &Doneer om calibre ontwikkeling te ondersteunen

en: Book tool bar
nl: Boek werkbalk

en: Tools tool bar
nl: Gereedschaps-werkbalk

en: Plugins tool bar
nl: Plugins werkbalk

en: Donate to support calibre development
nl: Doneer om calibre ontwikkelingen te ondersteunen

en: Toggle %s
nl: %s omschakelen

en: Windows
nl: Vensters

en: File browser
nl: Bestand browser

en: File preview
nl: Voorbeeld bestand

en: Inspector
nl: Inspecteren

en: Text search
nl: Tekst zoeken

en: Current state
nl: Huidige status

en: [Unnamed state]
nl: [Onbenoemde status]

en: Revert the book to the selected checkpoint
nl: Herstel het boek naar het geselecteerde checkpoint

en: &Compare
nl: &Vergelijken

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
nl: Vergelijk de status van het boek van het geselecteerde checkpoint met de huidige status

en: Cannot revert
nl: Herstellen onmogelijk

en: Cannot revert to the current state
nl: Herstellen naar huidige status onmogelijk

en: Cannot compare
nl: Vergelijken onmogelijk

en: There is no point comparing the current state to itself
nl: Het heeft geen nut om de huidige status met zichzelf te vergelijken

en: Choose tag name
nl: Kies labelnaam

en: Specify the name of the &tag to insert:
nl: Specificeer de in te voegen &labelnaam:

en: Text (HTML) files
nl: Tekst (HTML) bestanden

en: Style (CSS) files
nl: Stijl (CSS) bestanden

en: OPF file (metadata)
nl: OPF bestand (metagegevens)

en: Table of contents file (NCX)
nl: Inhoudsopgave bestand (NCX)

en: Arrange in folders
nl: Sorteer in mappen

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
nl: Sorteer de bestanden in dit boek ik sub-mappen gebaseerd op hun type. Als u een map leeg laat, worden de bestanden in de hoofdlaag geplaatst.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
nl: Merk op dat dit enkel bestanden in het boek rangschikt, het zal de weergave in de Bestandsbrowser niet veranderen

en: Specify locations to split at
nl: Specificeer locaties om te splitsen

en: Specify the locations to split at, using an XPath expression (click the wizard button for help with generating XPath expressions).
nl: Geef de waar te splitsen locaties op, met behulp van een XPath-expressie (Klik op de assistent knop voor hulp bij het genereren van XPath-expressies).

en: &XPath expression:
nl: &XPath expressie:

en: Invalid XPath expression
nl: Ongeldige XPath expressie

en: Choose file to import
nl: Kies bestand om te importeren

en: You can import an HTML or DOCX file directly as an EPUB and edit it. The EPUB will be generated with minimal changes from the source, unlike doing a full conversion in calibre.
nl: U kunt een HTML-of DOCX-bestand direct importeren als een EPUB bestand en bewerken. De EPUB wordt gegenereerd met minimale afwijkingen van het bronbestand, in tegenstelling tot het doen van een volledige conversie in calibre.

en: Choose the file to import
nl: Kies het te importeren bestand

en: Source file:
nl: Bron bestand:

en: Choose the location for the newly created EPUB
nl: Kies de locatie van de nieuw gemaakte EPUB

en: Destination file:
nl: Doelbestand:

en: Importable files
nl: Importeerbare bestanden

en: Choose destination
nl: Kies bestemming

en: EPUB files
nl: EPUB bestanden

en: Need document
nl: Document nodig

en: You must specify the source file that will be imported.
nl: U dient het bronbestand te specificeren dat geimporteerd moet worden.

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Choose file to edit
nl: Kies bestanden om te bewerken

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
nl: <p>Kiest snel een bestand door slechts een paar letters van de bestandsnaam in het veld hierboven in te tikken.
            Bijvoorbeeld, als U het bestand wilt kiezen:
            {example}
            Tik slechts de letters:
            {chars}
            en kies Enter.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
nl: Anker: {0}
    Inleidende tekst: {1}

en: Filter files
nl: Bestanden filteren

en: Choose a &file to link to:
nl: Kies een &bestand om naar te koppelen:

en: Filter locations
nl: Filter locaties

en: Choose a &location (anchor) in the file:
nl: Kies een &locatie (anker) in het bestand:

en: The destination (href) for the link
nl: De bestemming (href) voor de link

en: &Target:
nl: &Doel:

en: Te&xt:
nl: &Tekst:

en: The (optional) text for the link
nl: De (optionele) tekst voor de link

en: Tem&plate:
nl: Sja&bloon:

en: 
                The template to use for generating the link. In addition to {0} and {1}
                you can also use {2}, {3} and {4} variables
                in the template, they will be replaced by the source filename, the destination
                filename and the anchor, respectively.
nl: 
                De sjabloon om de link te genereren. Bovenop {0} en {1}
                kan u ook {2}, {3} en {4} variabelen gebruiken
                in de sjabloon, ze worden vervangen door de bron bestandsnaam, de doel
                bestandsnaam en het anker, respectievelijk.

en: Copyright page
nl: Copyright pagina

en: Page with title, author, publisher, etc.
nl: Pagina met titel, auteur, uitgever, etc.

en: The book cover, typically a single HTML file with a cover image inside
nl: De boekomslag, typisch een enkel HTML bestand met een omslagafbeelding erin

en: Back-of-book style index
nl: Achterkant omslag stijl index

en: First "real" page of content
nl: Eerste "echte" pagina met inhoud

en: Type of &semantics:
nl: Soort van &betekenis:

en: Choose a &file:
nl: Kies een &bestand:

en: About semantics
nl: Over betekenis

en: Semantics refer to additional information about specific locations in the book. For example, you can specify that a particular location is the dedication or the preface or the Table of Contents and so on.
    
    First choose the type of semantic information, then choose a file and optionally a location within the file to point to.
    
    The semantic information will be written in the <guide> section of the OPF file.
nl: Semantiek verwijst naar bijkomende informatie over specifieke locaties in het boek. U kan bv. specificeren dat een bepaalde locatie de toewijding of het voorwoord of de Inhoudsopgave is en zo voort.
    
    Kies eerst het type semantische informatie, dan een bestand en als optie een locatie in het bestand om naar te verwijzen.
    
    De semantische informatie wordt in het <guide> onderdeel van het OPF bestand geschreven.

en: Flo&ats
nl: Zweeft

en: &Other CSS properties:
nl: &Andere CSS eigenschappen:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
nl: Filter alleen CSS in het huidig bestand (%s)

en: Add a cover
nl: Voeg een omslag toe

en: &Images in book
nl: Afbeeld&ingen in boek

en: Filter the list of images
nl: Filter de afbeeldingenlijst

en: If enabled the cover image you select will be embedded into the book in such a way that when viewed, its aspect ratio (ratio of width to height) will be preserved. This will mean blank spaces around the image if the screen the book is being viewed on has an aspect ratio different to the image.
nl: Indien actief zal de afbeelding voor de kaft die u hebt geselecteerd ingebouwd worden in het boek, zodat wanneer het bekeken wordt, de verhoudingen (verhouding tussen breedte en hoogte) behouden worden. Dit betekent dat er witte randen rond de afbeelding zullen komen als het boek bekeken wordt op een beeldverhouding die niet overeen komt met die de afbeelding.

en: Import &image
nl: Afbeelding &importeren

en: Choose a cover image
nl: Kies een omslagafbeelding

en: Quick Start Guide
nl: Snelstartgids

en: &Donate to support calibre
nl: &Doneer om calibre te steunen

en: &Eject connected device
nl: Aangesloten toestel ontkopp&elen

en: Quit calibre
nl: calibre afsluiten

en: Minimize the calibre window
nl: Het calibre venster minimaliseren

en: Clear the current search
nl: Huidige zoekterm wissen

en: Focus the book list
nl: Selecteer de boekenlijst

en: Clear the Virtual library
nl: De Virtuele bibliotheek legen

en: Clear the additional restriction
nl: Verwijder de extra beperking

en: Debug mode
nl: Debugmodus

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
nl: U hebt calibre in debugmodus gestart. Na het sluiten van calibre, zal de foutopsporingslog beschikbaar zijn in dit bestand: %s<p>De log zal automatisch weergegeven worden.

en: Content server changed!
nl: Inhoudsserver is veranderd!

en: calibre 3 comes with a completely re-written Content server. As such any custom configuration you have for the content server no longer applies. You should check and refresh your settings in Preferences->Sharing->Sharing over the net
nl: calibre 3 komt met een volledig herschreven Content server. Heet u aangepaste configuratie voor de content server, dan is die niet meer van toepassing. U moet uw instellingen controleren en verversen in Voorkeuren->Delen->Delen over het (inter)net

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
nl: De inhoudsserver  kon niet worden gestart. Fout:
    
    %s

en: Hide main window
nl: Hoofdvenster verbergen

en: Show main window
nl: Hoofdvenster weergeven

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
nl: De bibliotheek database in %s lijkt beschadigd te zijn. Wilt u dat calibre probeert deze automatisch te herstellen? Het herstellen lukt mogelijk niet volledig.

en: Conversion error
nl: Fout bij converteren

en: <p><b>Failed to convert: %s
nl: <p><b>Omzetten mislukt: %s

en: 
                    Many older e-book reader devices are incapable of displaying
                    EPUB files that have internal components over a certain size.
                    Therefore, when converting to EPUB, calibre automatically tries
                    to split up the EPUB into smaller sized pieces.  For some
                    files that are large undifferentiated blocks of text, this
                    splitting fails.
                    <p>You can <b>work around the problem</b> by either increasing the
                    maximum split size under <i>EPUB output</i> in the conversion dialog,
                    or by turning on Heuristic processing, also in the conversion
                    dialog. Note that if you make the maximum split size too large,
                    your e-book reader may have trouble with the EPUB.
nl: 
                    Veel oudere e-boek reader toestellen kunen geen EPUB
                    bestanden tonen met interne delen boven een bepaalde grootte.
                    Daarom probeert calibre bij converteren naar EPUB automatisch de
                    EPUB op te splitsen in kleinere delen. Voor sommige bestanden
                    die gewoon grote blokken tekst zijn, mislukt dit
                    splitsen.
                    <p>U kan <b>rond het probleem werken</b> door ofwel de maximum
                    splitsgrootte te verhogen onder <i>EPUB uitvoer</i> in de conversie dialoog,
                    ofwel door Heuristische verwerking in te schakelen, ook in de conversie
                    dialoog. Merk op dat als u de maximum splitsgrootte te groot maakt,
                    uw e-boek reader problemen kan hebben met de EPUB.

en: Conversion failed
nl: Converteren mislukt

en: here
nl: hier

en: Recipe Disabled
nl: Recept uitgeschakeld

en: <b>Failed</b>
nl: <b>Mislukt</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
nl: Er zijn taken actief. Bent u zeker dat u wilt afsluiten?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
nl:  communiceert met het toestel!<br>
                          Afsluiten kan het toestel beschadigen. <br>
                          Bent u zeker dat u wilt afsluiten?

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
nl: Updates van bibliotheken staan in de wachtrij. Bent u zeker dat u wilt afsluiten?

en: Library updates waiting
nl: Wachtende bibliotheek updates

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
nl: Database afsluiten plug-ins draaien. Dit kan een paar seconden duren...

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
nl: De inhoudsserver afsluiten. Dit kan een tijdje duren ...

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
nl: zal in het systeemvak actief blijven. Om af te sluiten kiest u <b>Afsluiten</b> in het contextmenu van het systeemvak.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
nl: Nieuwe versie <b>{ver}</b> van {app} is beschikbaar om te downloaden. Bekijk de <a href="{url}">nieuwe functies</a>.

en: Update available!
nl: Update beschikbaar!

en: Show this notification for future updates
nl: Laat deze melding voor toekomstige nieuwe versies zien

en: &Get update
nl: Update downloaden

en: Update &plugins
nl: &Plug-ins bijwerken

en:  and one plugin update |  and {} plugin updates
nl[0]: en een plug-in update
nl[1]: en {} plug-in updates

en: Plugin updates
nl: Updates voor plug-ins

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
nl[0]: Er is een plug-in update beschikbaar
nl[1]: Er zijn {} updates voor plug-ins beschikbaar

en: Install and configure user plugins
nl: Gebruikers-plug-ins installeren en configureren

en: Rename this bookmark
nl: Deze bladwijzer hernoemen

en: Remove this bookmark
nl: Deze bladwijzer verwijderen

en: Double click to edit the bookmarks
nl: Dubbelklikken om bladwijzers te bewerken

en: &New
nl: &Nieuw

en: Create a new bookmark at the current location
nl: Maak een nieuwe bladwijzer op de huidige locatie

en: Remove the currently selected bookmark
nl: Verwijder de huidig geselecteerde bladwijzer

en: Pre&vious
nl: &Vorige

en: Nex&t
nl: Vol&gende

en: Position in book
nl: Positie in boek

en: Change how the bookmarks are sorted
nl: Wijzigen hoe de bladwijzers worden gesorteerd

en: Are you sure you want to delete the bookmark: {0}?
nl: Bent u zeker dat u de bladwijzer: {0} wilt verwijderen?

en: Export bookmarks
nl: Bladwijzers exporteren

en: Saved bookmarks
nl: Opgeslagen bladwijzers

en: Import bookmarks
nl: Bladwijzers importeren

en: Add bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

en: Enter title for bookmark:
nl: Geef titel voor bladwijzer:

en: calibre highlights
nl: calibre accentueringen

en: highlights
nl: accentueringen

en: Modify this highlight
nl: Deze accentuering aanpassen

en: Edit notes for this highlight
nl: Notities voor deze accentuering bewerken

en: Delete this highlight | Delete selected highlights
nl[0]: Deze accentuering verwijderen
nl[1]: Geselecteerde accentueringen verwijderen

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
nl[0]: Inhoudsopgave onderdeel:
nl[1]: Inhoudsopgave onderdelen:

en: Double click to jump to an entry
nl: Dubbelklikken om naar een vermelding te springen

en: Modify
nl: Wijzigen

en: Modify the selected highlight
nl: De geselecteerde accentuering aanpassen

en: Delete the selected highlights
nl: De geselecteerde accentuering verwijderen

en: Export all highlights
nl: Alle accentueringen exporteren

en: No highlights match the search: {}
nl: Geen accentueringen komen overeen met de zoek: {}

en: No selected highlight
nl: Geen geselecteerde accentuering

en: No highlight is currently selected
nl: Geen accentuering geselecteerd momenteel

en: Are you sure you want to delete this highlight permanently? | Are you sure you want to delete all {} highlights permanently?
nl[0]: Bent u zeker dat u deze accentuering permanent wilt verwijderen?
nl[1]: Bent u zeker dat u alle {} accentueringen permanent wilt verwijderen?

en: No highlights
nl: Geen accentueringen

en: This book has no highlights to export
nl: Dit boek heeft geen accentueringen om te exporteren

en: Edit lookup source
nl: Opzoekbron bewerken

en: The name of the source
nl: De naam van de bron

en: The URL template of the source
nl: De URL sjabloon van de bron

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
nl: De URL sjabloon moet beginnen met https:// en {word} erin wat vervangen wordt door de eigenlijke zoekopdracht

en: You must specify a name
nl: U moet een naam specificeren

en: Name already exists
nl: Naam bestaat al

en: A lookup source with the name {} already exists
nl: Een opzoekbron met de naam {} bestaat al

en: You must specify a URL
nl: U moet een URL specificeren

en: The URL must start with https://
nl: De URL moet beginnen met https://

en: The URL must contain the placeholder {word}
nl: De URL moet de joker {word} bevatten

en: Edit lookup sources
nl: Opzoekbronnen bewerken

en: Double-click to edit an entry
nl: Dubbelklikken om een vermelding  te bewerken

en: Restore defaults
nl: Herstel standaard instellingen

en: No sources
nl: Geen bronnen

en: You must specify at least one lookup source
nl: U moet minstens één bron specificeren

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: Default zoom
nl: Standaard zoom

en: Inspect
nl: Inspecteren

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
nl: Dubbelklik op een woord in de tekst van de boek om het op te zoeken.

en: Lookup &in:
nl: Opzoeken &in:

en: Add sources
nl: Bronnen toevoegen

en: Add more sources at which to lookup words
nl: Meer bronnen toevoegen om woorden op te zoeken

en: Refresh the result to match the currently selected text
nl: Ververs het resultaat om met de huidig geselecteerde tekst overeen te komen

en: Update on selection change
nl: Update over selectie verandering

en: Automatically update the displayed result when selected text in the book changes. With this disabled the lookup is changed only when clicking the Refresh button.
nl: Update automatisch de getoonde resultaten als geselecteerde tekst in het boek veranderd. Schakel dit uit en het verandert enkel bij klikken op de Ververs knop.

en: Connecting to E-book viewer failed
nl: Verbinden met e-boek lezer mislukt.

en: Unable to connect to existing E-book viewer window, try restarting the viewer.
nl: Kan niet verbinden met bestaand e-boekleesvenster, probeer de lezer te herstarten.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
nl: %prog [opties] bestand
    
    Bekijk een e-boek.

en: If specified, the E-book viewer window will try to come to the front when started.
nl: Indien gespecificeerd, zal het e-boekleesvenster proberen naar voren te komen bij opstarten.

en: If specified, the E-book viewer window will try to open full screen when started.
nl: Indien gespecificeerd, zal het e-boekleesvenster proberen in volledig scherm te openen bij opstarten.

en: Force reload of all opened books
nl: Dwing herladen van alle geopende boeken af

en: Failed to start listener
nl: Luisteraar starten mislukt

en: Could not start the listener used for single instance viewers. Try rebooting your computer.
nl: Kon de luisteraar gebruikt voor enkelvoudige instantie viewers niet starten. Probeer met herstarten computer.

en: Print to PDF
nl: Afdrukken naar PDF

en: Print %s to a PDF file
nl: %s afdrukken naar een PDF bestand

en: Choose location for PDF file
nl: Kies locatie voor PDF bestand

en: &File:
nl: &Bestand:

en: Paper &size:
nl: Papier f&ormaat:

en: &Left margin:
nl: &Linker marge:

en: &Top margin:
nl: &Top marge:

en: &Right margin:
nl: &Rechter marge:

en: &Bottom margin:
nl: &Onder marge:

en: Add page &number to printed pages
nl: Pagina&nummer toevoegen aan afgedrukte pagina's

en: &Open PDF file after printing
nl: PDF bestand &openen na afdrukken

en: PDF file
nl: PDF bestand

en: No filename specified
nl: Geen bestandsnaam opgegeven

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
nl: U dient een bestandsnaam op te geven om het PDF-bestand te genereren

en: Incorrect filename specified
nl: Foute bestandsnaam opgegeven

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
nl: De bestandsnaam van het PDF-bestand moet eindigen op .pdf

en: Printing, this will take a while, please wait...
nl: Afdrukken, dit kan even duren, even wachten aub...

en: Printing...
nl: Afdrukken...

en: Failed to convert to PDF
nl: Omzetten naar PDF mislukt

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
nl: Aanmaken PDF mislukt. Klik "Toon details" voor meer informatie.

en: Contains
nl: Bevat

en: Whole words
nl: Volledige woorden

en: Nearby words
nl: Woorden in de buurt

en: Go back to where you were before searching
nl: Ga terug naar waar u was voor het zoeken

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
nl: Deze tekst is verborgen in het boek en kan niet getoond worden

en: No matches were found for:
nl: Geen overeenkomsten gevonden voor:

en: Expand all items under %s
nl: Alle items uitklappen onder %s

en: Expand all items
nl: Alle items uitklappen

en: Collapse all items
nl: Alle items inklappen

en: Expand all items at the level of {}
nl: Expandeer alle items op het niveau van {}

en: Collapse all items at the level of {}
nl: Implodeer alle items op het niveau van {}

en: Copy Table of Contents to clipboard
nl: Kopieer Inhoudsopgave naar klembord

en: Search Table of Contents
nl: Doorzoek Inhoudsopgave

en: Search for text in the Table of Contents
nl: Zoek naar tekst in de Inhoudsopgave

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
nl: Er zijn geen Inhoudsopgave items die overeenkomen met: %s

en: Switch color scheme
nl: Kleurschema omschakelen

en: Increase font size
nl: Lettertype vergroten

en: Decrease font size
nl: Lettertype verkleinen

en: Toggle full screen
nl: Volledig scherm aan/uit

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Next section
nl: Volgende onderdeel

en: Previous section
nl: Vorige onderdeel

en: Toggle Reference mode
nl: Referentiemodus aan/uit

en: Toggle auto-scrolling
nl: Automatisch scrollen aan/uit

en: Lookup words
nl: Woorden opzoeken

en: Show viewer controls
nl: Lezerbediening tonen

en: Toggle paged mode
nl: Paginamodus omschakelen

en: Print book
nl: Boek afdrukken

en: Show book metadata
nl: Toon metadata van boek

en: Read aloud
nl: Lees hardop

en: Browse highlights in book
nl: Door accentueringen bladeren in boek

en: Select all text in the current file
nl: Alle tekst in het huidig bestand selecteren

en: Edit this book
nl: Bewerk dit boek

en: Reload this book
nl: Dit boek herladen

en: Customize this toolbar
nl: Deze werkbalk aanpassen

en: Hide this toolbar
nl: Deze werkbalk verbergen

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
nl: Schakel naar overloop modus -- waar de tekst niet opgebroken is in pagina's

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
nl: Schakel naar pagina modus -- waar de tekst wordt opgebroken in pagina's

en: Turn off auto-scrolling
nl: Auto-scrollen uitzetten

en: Turn on auto-scrolling
nl: Auto-scrollen aanzetten

en: Read the text of the book aloud
nl: Lees de tekst van het boek hardop

en: Stop reading
nl: Stop met lezen

en: Clear list of recently opened books
nl: Lijst met recent geopende boeken wissen

en: Configure the toolbar
nl: Configureer de werkbalk

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
nl: Kies de acties die u op de werkbalk wilt. Sleep en zet items in de rechterlijst om de werkbalk te herschikken.

en: Lookup
nl: Opzoeken

en: Preparing book for first read, please wait
nl: Boek voorbereiden voor eerste lezing, even wachten aub...

en: E-book viewer
nl: E-boek leesvenster

en: Scroll here
nl: Scrol hier

en: Start of book
nl: Begin van boek

en: End of book
nl: Einde van boek

en: Start of current file
nl: Begin van huidig bestand

en: End of current file
nl: Einde van huidig bestand

en: Hide this scrollbar
nl: Verberg deze schuifbalk

en: Search :: no matches
nl: Zoeken :: geen overeenkomsten

en: Search :: one match
nl: Zoeken :: een overeenkomsten

en: Search :: {} matches
nl: Zoeken :: {} overeenkomsten

en: Failed to load the image {}
nl: Afbeelding {} laden mislukt

en: Image not found
nl: Afbeelding niet gevonden

en: Failed to find the image {}
nl: Afbeelding {} vinden mislukt

en: Cannot print book
nl: Kan boek niet afdrukken

en: No book is currently open
nl: Geen boek open momenteel

en: Book does not exist
nl: Boek bestaat niet

en: Cannot open {} as it no longer exists
nl: Kan {} niet openen, het bestaat niet meer

en: Choose e-book
nl: E-boek kiezen

en: E-books
nl: E-boeken

en: Loading book
nl: Boek laden

en: Loading book, please wait
nl: Boek laden, even wachten aub...

en: Loading book failed
nl: Boek laden mislukt

en: Failed to open the book at {0}. Click "Show details" for more info.
nl: Boek openen op {0} mislukt. Klik op "Toon details" voor meer info.

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
nl: Het boek moet de formaten %s hebben om te kunnen bewerken.
    
    converteer eerst het boek naar een van deze formaten.

en: The Qt WebEngine Render process has crashed. You should try restarting the viewer.
nl: az

en: Choose background image
nl: Achtergrondafbeelding kiezen

en: Clear search history
nl: Wis zoekgeschiedenis

en: Test file name invalid
nl: Test bestandnaam ongeldig

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
nl: De bestandsnaam <b>%s</b> eindigt niet met een bestandsextensie. Hij moet eindigen met een bestandsextensie zoals .epub of .mobi

en: Hide size in corner
nl: Verberg grootte in hoek

en: Show size in corner
nl: Toon grootte in hoek

en: Drag to resize
nl: Sleep om de grootte aan te passen

en: Choose &color
nl: Kies &kleur

en: Choose a color
nl: Kies een kleur

en: Cu&t
nl: &Knippen

en: &Step up
nl: &Stap omhoog

en: Step &down
nl: &Stap omlaag

en: Not rated
nl: Niet gewaardeerd

en: Generic e-ink device
nl: Generisch e-inkt toestel

en: iPad like tablet
nl: Tablet zoals iPad

en: Kindle Basic (all models)
nl: Kindle Basic (alle modellen)

en: Kindle Fire and Fire HD
nl: Kindle Fire en Fire HD

en: All other SONY devices
nl: Alle andere SONY toestellen

en: Kobo and Kobo Touch Readers
nl: Kobo en Kobo Touch Readers

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
nl: Kobo Vox, Aura en Glo families

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
nl: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, enz.

en: Nook and Nook Simple Reader
nl: Nook en Nook Simple Reader

en: PocketBook 360 and newer models
nl: PocketBook 360 en nieuwere modellen

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
nl: PocketBook Lux (1-5) en Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
nl: PocketBook Inkpad 3 (Pro) en X

en: Android phone
nl: Android telefoon

en: Android phone with Kindle reader
nl: Android telefoon met Kindle reader

en: Android tablet with Kindle reader
nl: Android tablet met Kindle reader

en: Generic
nl: Generisch

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "Generic" device.
nl: Kies uw e-boek toestel. Als uw toestel er niet tussen staat, kies een "Generisch" toestel.

en: If you are moving calibre from an old computer to a new one, please read <a href="{0}">the instructions</a>.
nl: Als u calibre van een oude naar een nieuwe computer verhuist, lees a.u.b. <a href="{0}">de instructies</a>.

en: Select location for books
nl: Selecteer de locatie voor boeken

en: Failed to create a folder at %s
nl: Aanmaken van map in %s mislukt

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
nl: U moet een lege map kiezen voor de calibrebibliotheek. %s is niet leeg.

en: &Next >
nl: &Volgende >

en: < &Back
nl: < V&orige

en: Cancel
nl: Annuleren

en: &Finish
nl: Voltoo&ien

en: Commit
nl: Vastleggen

en: Welcome wizard
nl: Welkomstwizard

en: Welcome to calibre
nl: Welkom bij calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
nl: De complete oplossing voor al uw E-boek wensen.

en: &Manufacturers
nl: &Producenten

en: &Devices
nl: &Apparaten

en: WizardPage
nl: Wizardpagina

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
nl: <h2>Gefeliciteerd!</h2> De installatie van calibre is gelukt. Druk op de %s knop om uw instellingen toe te passen.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
nl: <h2>Demo videos</h2>Videos die de verschillende functies van calibre tonen zijn beschikbaar <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
nl: <h2>Handleiding</h2>Een handleiding is ook beschikbaar <a href="%s">online</a>.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
nl: <p>calibre kan automatisch boeken via e-mail naar uw Kindle versturen. Om dat te doen moet u e-mailaflevering instellen hieronder. De makkelijkste manier is een gratis <a href="https://gmx.com">GMX</a> in te stellen, en op de "GMX gebruiken" knop klikken. U moet uw email ook registreren in uw Amazonaccount.

en: &Kindle email:
nl: &Kindle e-mail:

en: Choose your &language:
nl: Kies uw taa&l:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
nl: <p>Kies een locatie voor uw boeken. Als u boeken aan calibre toevoegt zullen ze hier naartoe gekopieerd worden. Gebruik een <b>lege map</b> voor een nieuwe calibrebibliotheek:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
nl: Als er al een calibre bibliotheek bestaat op de nieuw geselecteerde locatie zal calibre die automatisch gebruiken.

en: Test email settings
nl: E-mailinstellingen testen

en: Send test mail from %s to:
nl: Verstuur test-e-mail van %s naar:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
nl: Gebruikmakend van: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s en %(enc)s versleuteling

en: No email address
nl: Geen e-mailadres

en: No email address to send mail to has been specified. You must specify a To: address before running the test.
nl: Geen e-mailadres gespecificeerd om mail naar te sturen. U moet een Aan: adres specificeren voor draaien van de test.

en: Sending email, please wait...
nl: E-mail versturen, even wachten aub...

en: Email successfully sent
nl: E-mail met succes verzonden

en: Setup sending email using
nl: E-mail  instellen met gebruik van

en: Your %s &email address:
nl: Uw %s &e-mailadres:

en: Your %s &password:
nl: Uw %s &wachtwoord:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
nl: Als uw e-mail wilt gebruiken om boeken naar uw Kindle te sturen, denk er dan aan dat u uw %s e-mailadres bij de toegestane e-mailadressen moet toevoegen op de Amazon.com Kindle beheer pagina.

en: Setup
nl: Configuratie

en: No password
nl: Geen wachtwoord

en: You must specify a password
nl: U moet een wachtwoord specificeren

en: You must specify an email address
nl: U moet een email adres specificeren

en: Incorrect email address
nl: Incorrect email adres

en: OK to proceed?
nl: OK om verder te gaan?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
nl: Dit zal uw wachtwoord voor e-mail op het scherm tonen. Wilt u doorgaan?

en: Before using this account to send mail, you must enable the "Enable access to this account via POP3 and IMAP" option in GMX under More > E-mail Settings > POP3 & IMAP.
nl: Vooraleer dit account te gebruiken om e-mail te versturen, moet u de "Toegang tot deze account via POP3 en IMAP inschakelen" optie inschakelen in GMX onder Meer > E-mail Instellingen > POP3 & IMAP.

en: Google recently deliberately broke their email sending protocol (SMTP) support in an attempt to force everyone to use their web interface so they can show you more ads. They are trying to claim that SMTP is insecure, that is incorrect and simply an excuse. To use a Gmail account you will need to "allow less secure apps" as described <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">here</a>.
nl: Google heeft recent met opzet hun support voor het e-mail versturen protocol (SMTP) kapot gemaakt om iedereen te forceren om hun web interface te gebruiken om meer reclame te kunnen tonen. Ze insinueren dat SMTP onveilig is, wat fout is en enkel een excuus. Om een Gmail account te gebruiken moet u "minder secure apps toestaan" zoals <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">hier</a> beschreven .

en: Bad configuration
nl: Ongeldige configuratie

en: You must set the From email address
nl: U moet het e-mailadres van de afzender opgeven

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
nl: U moet of <b>zowel</b> een wachtwoord en gebruikersnaam opgeven, of geen van beide.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
nl: Geen gebruikersnaam en wachtwoord opgegeven voor de mailserver. Meestal is dit wel nodig. Bent u zeker?

en: Send email &from:
nl: A&fzender e-mail:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
nl: <p>Dit is wat wordt gebruikt in het Afzender:-veld van e-mails die door calibre verstuurd worden.<br> Voer hier uw e-mailadres in

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
nl: <p>Een mailserver is bruikbaar als de service waar u e-mail naartoe stuurt alleen e-mail accepteert van bekende mail services.

en: Email server
nl: E-mail server

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
nl: calibre kan <b>optioneel</b> een server gebruiken om mail te versturen

en: &Hostname:
nl: &Hostnaam:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
nl: De hostnaam van uw mailserver. Bijvoorbeeld smtp.gmail.com

en: &Port:
nl: &Poort:

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
nl: De poort waarop uw mailserver luistert voor verbindingen. Standaard is 25

en: Your username on the mail server
nl: Uw gebruikersnaam op de mailserver

en: Your password on the mail server
nl: Uw wachtwoord op de mailserver

en: &Show
nl: Weerge&ven

en: Encr&yption:
nl: Encr&yptie:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
nl: Gebruik TLS-versleuteling voor de verbinding met de mailserver. Dit is het meest gebruikelijk.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
nl: Gebruik SSL-versleuteling voor de verbinding met de mailserver.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
nl: WAARSCHUWING: Geen versleuteling gebruiken is erg onveilig

en: Use &GMX
nl: Gebruik &GMX

en: &Test email
nl: E-mail &testen

en: <p>If you use the <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-book reading app (or similar OPDS enabled apps) on your Apple iDevice, you can access your calibre book collection wirelessly, directly on the device. To do this you have to turn on the calibre Content server.
nl: <p>Als u de <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-boek lees app (of vergelijkbare apps met OPDS ingeschakeld) op uw Apple iDevice gebruikt, kunt u draadloos toegang krijgen tot uw calibre boekencollectie, rechtstreeks op het toestel. Hiervoor moet u de calibre Content server inschakelen.

en: Turn on the &Content server
nl: S&chakel de Inhoudsserver in

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>The reader app should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the reader on your iDevice. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on. See <a href="%s">the User Manual</a> for more information.
nl: <p>Vergeet niet om calibre aan te laten omdat de server alleen draait zolang calibre aan staat.
    <p>De reader app zou uw collectie automatisch moeten zien. Zo niet, probeer dan de URL http://mijnhostnaam:8080 toe te voegen als een nieuwe catalogus in de reader op uw iDevice. U dient mijnhostnaam te vervangen door een volledige hostnaam of het IP adres van de pc waar calibre op draait. Zie <a href="%s">de handleiding</a> voor meer informatie.

en: Invalid query format for colon-separated search: {0}
nl: Foutief query-formaat voor dubbelepunt-gescheiden zoekopdracht: {0}

en: BIBTEX catalog generator
nl: BIBTEX catalogus generator

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: De velden waarin geschreven moet worden wanneer boeken in de database geplaatst worden. Moet een lijst van komma-gescheiden waarden zijn.
    Beschikbare velden: %(fields)s,
    plus door de gebruiker aangemaakte velden,
    Voorbeeld: %(opt)s=title,authors,labels
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Weergaveveld om op te sorteren.
    Beschikbare velden: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Maak een referentie voor BIBTEX-gegevens.
    Boolean waarde: True, False
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Maak een veld voor bestanden als ‘formats’ voor BibTeX geselecteerd is.
    Boolean waarde: True, False
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: De sjabloon voor het maken van referenties uit databasevelden.
    Moet een sjabloon zijn met velden omsloten door {}.
    Beschikbare velden: %s.
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Codering voor uitvoer naar BibTeX-bestand.
    Beschikbare types: utf8, cp1252, ascii.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Vlag voor BibTeX-bestandscodering.
    Beschikbare types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Soort vermelding voor BibTeX-catalogus.
    Beschikbare soorten: boek, divers, gemengd
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: CSV/XML catalog generator
nl: CSV/XML catalogus generator

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
nl: De velden waarin geschreven moet worden wanneer boeken in de database geplaatst worden. Moet een lijst van komma-gescheiden waarden zijn.
    Beschikbare velden: %(fields)s,
    plus door de gebruiker aangemaakte velden,
    Voorbeeld: %(opt)s=title,authors,labels
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar CSV en XML

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
nl: Uitvoerveld om op te sorteren.
    Beschikbare velden: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar CSV en XML

en: AZW3/EPUB/MOBI catalog generator
nl: AZW3/EPUB/MOBI catalogus generator

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Titel van gegenereerde catalogus gebruikt als titel in metadata.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Create cross-references in Authors section for books with multiple authors.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Creëert kruis-referenties in Auteursonderdeel voor boeken met meerdere auteurs.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Sla de uitvoer van verschillende stadia in de omzettingspijplijn op in de gespecificeerde map. Nuttig wanneer u onzeker bent in welk stadium van het omzettingsproces een fout optreedt.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[Project Gutenberg]', and '+', the default tag for read books.
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Regex die beschrijft welke labels uit te sluiten als genre's.
    Standaard: '%default' sluit labels in haken uit, b.v. '[Project Gutenberg]', en '+', de standaard voor gelezen boeken.
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Specifies the rules used to exclude books from the generated catalog.
    The model for an exclusion rule is either
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    For example:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    will exclude a book with a value of 'Archived' in the custom column 'status'.
    When multiple rules are defined, all rules will be applied.
    Default: 
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Specificeert de regels gebruikt om boeken uit te sluiten van de aangemaakt catalogus.
    Het model voor een uitsluitregel is ofwel
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') of
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    Bijvoorbeeld:
    (('Gearchiveerde boeken','#status','Gearchiveerd'),)
    zal een boek uitsluiten met de waarde 'Gearchiveerd' in de aangepaste kolom 'status'.
    Wanneer meerder kolommen zijn gedefinieerd, worden alle regels toegepast.
    Standaard: 
    "%default"
    Geldt voor AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Auteurs' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Beschrijvingen' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Genres' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Titels' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Series' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Voeg 'Onlangs toegevoegd' onderdeel toe aan catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Bronveld voor Genres onderdeel.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Aangepast veld met in de Beschrijving koptekst in te voegen notitie tekst.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: #<custom field>:[before|after]:[True|False] specifying:
     <custom field> Custom field containing notes to merge with comments
     [before|after] Placement of notes with respect to comments
     [True|False] - A horizontal rule is inserted between notes and comments
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: #<custom field>:[voor|na]:[Waar|Onwaar] specificerend:
     <custom field> Aangepast veld met nota's samen te voegen met commentaar
     [voor|na] Plaatsing van nota's ten opzichte van commentaar
     [Waar|Onwaar] - Een horizontale regel wordt ingevoegd tussen nota's en commentaar
    Standaard: '%default'
    Geldt voor: AZW3, EPUB, MOBI outvoerformaten

en: Specifies the output profile. In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device. For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Specificeert het uitvoerprofiel. In sommige gevallen is een uitvoerprofiel vereist om de catalogus te optimaliseren voor het toestel. Bijvoorbeeld 'kindle' of 'kindle_dx' creëert een gestructureerde Inhoudsopgave met Onderdelen en Artikelen
    Standaard: '%default'
    Geldt voor AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Specifies the rules used to include prefixes indicating read books, wishlist items and other user-specified prefixes.
    The model for a prefix rule is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    When multiple rules are defined, the first matching rule will be used.
    Default:
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Specificeert de regels gebruikt voor het insluiten van voorvoegsels die gelezen boeken aanduiden, wenslijst items en andere gebruiker gespecificeerde voorvoegsels.
    Het model voor een voorvoegsel regel is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    Wanneer meerdere regels gedefinieerd zijn, wordt de eerste regel gebruikt.
    Standaard:
    "%default"
    Geldt voor AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Use a named preset created with the GUI catalog builder.
    A preset specifies all settings for building a catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Gebruik een benoemde voorinstelling gemaakt met de GUI catalogus bouwer.
    Een voorinstelling specificeert alle instellingen om een catalogus te maken.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Replace existing cover when generating the catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Vervang bestaande omslag bij genereren van de catalogus.
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
nl: Formaat tip (in inches) voor boekomslagen in catalogus.
    Bereik: 1.0 - 2.0
    Standaard: '%default'
    Van toepassing op: AZW3, EPUB, MOBI uitvoerformaten

en: Error: No stored presets.
nl: Fout: Geen opgeslagen voorinstellingen.

en: 
    *** Adding 'By authors' section required for MOBI output ***
nl: 
    *** Opnemen van ‘Door auteurs’ onderdeel verplicht voor MOBI uitvoer ***

en: column not in book:
nl: kolom niet in boek:

en: Symbols
nl: Tekens

en: No genres to catalog.
nl: Geen genres om te catalogiseren.

en: Check 'Excluded genres' regex in the E-book options.
nl: Controleer de 'Uitgesloten genres' regex in de e-boek opties.

en: No books available to catalog
nl: Geen boeken beschikbaar om te catalogiseren

en: Titles
nl: Titels

en: Recently Added
nl: Recentelijk toegevoegd

en: Recently Read
nl: Recentelijk gelezen

en: Descriptions
nl: Omschrijvingen

en: Sorting database
nl: Database aan het sorteren

en: Sorting titles
nl: Titels aan het sorteren

en: No books to catalog.
    Check 'Excluded books' rules in the E-book options.
nl: Geen boeken te catalogeren.
    Controleer 'Uitgesloten boeken' regels in e-boek opties.

en: No books available to include in catalog
nl: Geen boeken beschikbaar om aan de catalogus toe te voegen

en: error in
nl: fout in

en: Titles HTML
nl: Titels HTML

en: by
nl: door

en: Descriptions HTML
nl: Omschrijvingen HTML

en: Description HTML
nl: Omschrijving HTML

en: NCX header
nl: NCX kop

en: NCX for descriptions
nl: NCX voor omschrijvingen

en: NCX for Series
nl: NCX voor Series

en: Series beginning with %s
nl: Reeksen beginnend met %s

en: Series beginning with '%s'
nl: Reeksen beginnend met '%s'

en: NCX for Titles
nl: NCX voor titels

en: Titles beginning with %s
nl: Titels beginnend met %s

en: Titles beginning with '%s'
nl: Titels beginnend met '%s'

en: NCX for Authors
nl: NCX voor auteurs

en: Authors beginning with %s
nl: Auteurs beginnend met %s

en: Authors beginning with '%s'
nl: Auteurs beginnend met '%s'

en: NCX for Recently Added
nl: NCX voor recentelijk toegevoegd

en: NCX for Recently Read
nl: NCX voor recentelijk gelezen

en: NCX for genres
nl: NCX voor genres

en: Generating OPF
nl: OPF aan het genereren

en: Thumbnails
nl: Miniatuurweergaves

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Saving NCX
nl: NCX aan het opslaan

en: Invalid titles
nl: Ongeldige titels

en: Extra titles
nl: Extra titels

en: Invalid authors
nl: Ongeldige auteurs

en: Extra authors
nl: Extra auteurs

en: Missing book formats
nl: Ontbrekende boekformaten

en: Extra book formats
nl: Extra boekformaten

en: Unknown files in books
nl: Onbekende bestanden in de boeken

en: Missing cover files
nl: Omslag bestanden ontbreken

en: Cover files not in database
nl: Omslagen ontbreken in database

en: Folders raising exception
nl: Mappen die voor fouten zorgen

en: INVALID CONDITION
nl: ONGELDIGE VOORWAARDE

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
nl: Pad naar bibliotheek is te lang. Moet minder dan %d tekens zijn.

en:  (%s books)
nl:  (%s boeken)

en: Identifiers
nl: Identificatoren

en: On device
nl: Op toestel

en: Series sort
nl: Series sortering

en: Title sort
nl: Titel sort

en: The title
nl: De titel

en: The authors
nl: De auteurs

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
nl: De sorteerauteur string. Gebruik {author_sort[0]} om alleen de eerste letter van de naam te gebruiken

en: The tags
nl: De labels

en: The series
nl: De series

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
nl: Het reeksnummer. Om dit vooraf te laten gaan door nullen, gebruik {series_index:0>3s}, of {series_index:>3s} voor spaties

en: The rating
nl: De waardering

en: The ISBN
nl: Het ISBN

en: The publisher
nl: De uitgever

en: The date
nl: De datum

en: The published date
nl: De publicatiedatum

en: The date when the metadata for this book record was last modified
nl: De datum waarop de metadata voor dit boek het laatst werd aangepast

en: The language(s) of this book
nl: De ta(a)l(en) van dit boek

en: The calibre internal id
nl: Het interne id voor calibre

en: Options to control saving to disk
nl: Opties voor opslaan op schijf

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
nl: Normaal zal calibre de metadata in opgeslagen bestanden bijwerken met informatie in de calibre bibliotheek. Maakt opslaan op schijf langzamer.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
nl: Normaal gesproken, zal calibre de metadata in een apart OPF-bestand opslaan, samen met de daadwerkelijke e-boekbestanden.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book files.
nl: Normaal slaat calibre de omslag op in een apart bestand samen met de overige boekbestanden van het bijbehorende boek.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
nl: Kommagescheiden lijst van opslagformaten voor elk boek. Standaard worden alle formaten bewaard.

en: The template to control the filename and folder structure of the saved files. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author subfolder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
nl: De sjabloon waarmee de bestandsnaam en mapstructuur van de opgeslagen bestanden wordt gecontroleerd. Standaard is dit "%(templ)s’" dat boeken per auteur in een submap plaatst met bestandsnamen met de naam van de auteur en de titel. Beschikbare opties zijn: {%(controls)s}

en: The template to control the filename and folder structure of files sent to the device. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author folder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
nl: De sjabloon voor controle van bestandsnaam en mapstructuur van bestanden verstuurd naar het toestel. Standaard is dit "%(templ)s", dat boeken in een per auteur-map plaatst, met bestandsnamen met de naam van de auteur en de titel. Beschikbare opties zijn: {%(controls)s}

en: Have calibre convert all non English characters into English equivalents for the file names. This is useful if saving to a legacy filesystem without full support for Unicode filenames.
nl: Laat calibre alle niet-Latijnse karakters converteren naar Latijnse voor de bestandsnamen. Nuttig bij opslaan naar een verouderd bestandssysteem zonder volledige ondersteuning voor Unicode bestandsnamen.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
nl: Het formaat om gegevens weer te geven. %(day)s - dag, %(month)s - maand, %(mn)s - maandnummer, %(year)s - jaar. Standaard is: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
nl: Paden naar kleine letters omzetten.

en: Replace whitespace with underscores.
nl: Vervang witruimte door lage streepjes (_).

en: Save into a single folder, ignoring the template folder structure
nl: In één enkele map opslaan, negeer de mapstructuur uit het sjabloon

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
nl: Kan geen pad voor opslaan op schijf bepalen. Sjabloon: %(templ)s
    Fout: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
nl: Het verwerken van de sjabloon leverde geen pad-componenten op: Sjabloon: %s

en: The one stop solution to all your e-book needs
nl: De complete oplossing voor al uw E-boek wensen

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
nl: calibre is de complete oplossing voor al uw E-boek wensen.

en: You can use calibre to catalog your books, fetch metadata for them automatically, convert them from and to all the various e-book formats, send them to your e-book reader devices, read the books on your computer, edit the books in a dedicated e-book editor and even make them available over the network with the built-in Content server. You can also download news and periodicals in e-book format from over a thousand different news and magazine websites.
nl: U kunt calibre gebruiken om uw boeken te catalogiseren, automatisch metadata voor ze op te halen, ze van en naar alle verschillende e-boekformaten te converteren, ze naar uw e-reader te sturen, de boeken op uw computer te lezen, de boeken te wijzigen in een speciale e-boekbewerker en de boeken zelfs beschikbaar te stellen via het netwerk met de ingebouwde Content server. U kunt ook nieuws en tijdschriften downloaden in e-boekformaat van meer dan duizend verschillende nieuws en tijdschriften websites.

en: Edit the text and styles inside e-books
nl: Bewerk de tekst en stijlen in de e-boeken

en: The calibre E-book editor allows you to edit the text and styles inside the book with a live preview of your changes.
nl: De calibre e-boekbewerker laat u de tekst en stijlen in het boek aanpassen met een direct voorbeeld van uw wijzigingen.

en: It can edit books in both the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. It includes various useful tools for checking the book for errors, editing the Table of Contents, performing automated cleanups, etc.
nl: Het kan boeken zowel in EPUB als in AZW3 (Kindle) formaat bewerken. Het bevat verscheidene handige gereedschappen voor foutcontrole, bewerken van de Inhoudsopgave, automatische clean-ups, enz.

en: Read e-books in over a dozen different formats
nl: Lees E-boeken in meer dan een dozijn formaten

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
nl: De calibre e-boek viewer geeft u de mogelijkheid e-boeken te lezen in meer dan een dozijn formaten.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
nl: Het heeft een full screen modus voor afleidingsloos lezen en het kan tekst in verschillende kolommen tonen.

en: Command Line Interface
nl: Opdrachtpromt

en: Documented commands
nl: Gedocumenteerde commando's

en: Undocumented commands
nl: Ongedocumenteerde commando's

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
nl: U kan het gebruik van ongedocumenteerde commandos zien door ze uit te voeren zonder extra opties in een terminal.

en: Change language
nl: Taal veranderen

en: Newest
nl: Nieuwste

en: <b>{title}</b> by {authors}
nl: <b>{title}</b>door {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
nl: {series_index} van <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
nl: Datum: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
nl: Gepubliseerd: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
nl: Uitgever: {publisher}

en: Show
nl: Toon

en:  sorted by
nl:  gesorteerd op

en: Change library
nl: Verander bibliotheek

en: Change library to:
nl: Verander bibliotheek naar:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
nl: Omschakelen naar volledige weergave (niet-mobiele weergave)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
nl: De volledige weergave geeft u diverse functies, maar werkt mogelijk niet goed op een klein scherm

en: {0} is not a valid IP address/network, with error: {1}
nl: {0} is geen geldig IP adres/netwerk, met fout: {1}

en: username [password]
nl: gebruikersnaam [wachtwoord]

en: Give this user only read access
nl: Geef deze gebruiker enkel lees toegang

en: username is required
nl: gebruikersnaam is verplicht

en: username
nl: gebruikersnaam

en: username set|reset|toggle|show
nl: gebruikersnaam instellen|herstellen|omschakelen|tonen

en: username and operation are required
nl: gebruikersnaam en operatie zijn verplicht

en: [options] username [library_name ...]
nl: [opties] gebruikersnaam [library_name ...]

en: Unknown command: {}
nl: Onbekend commando: {}

en: Manage the user accounts for calibre-server. Available commands are:
nl: Gebruikersaccounts voor calibre server beheren. Beschikbare comando' zijn:

en: Use {} for help on individual commands
nl: Gebruik {} voor hulp bij individuele commando's

en: What do you want to do?
nl: Wat wil u doen?

en: default
nl: standaard

en: No choice selected, exiting...
nl: Geen keuze geselecteerd, verlaten...

en: %s is not a valid choice, try again
nl: %s is geen geldige keuze, probeer opnieuw

en: Existing user names:
nl: Bestaande gebruikersnamen:

en: There are no users, you must first add an user
nl: Er zijn geen gebruikers, voeg een gebruiker toe

en: The username %s does not exist
nl: De gebruikersnaam %s bestaat niet

en: Enter the username
nl: Vul gebruikersnaam in

en: Enter the new password for %s:
nl: Voer nieuw wachtwoord in voor %s:

en: Empty passwords are not allowed
nl: Lege velden als wachtwoord zijn niet toegestaan

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
nl: Voer nogmaals het nieuwe paswoord in voor %s als controle:

en: Passwords do not match
nl: Paswoord komt niet overeen

en: User %s added successfully!
nl: Gebruiker %s succesvol toegevoegd!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
nl: Bent u zeker dat u de gebruiker %s wilt verwijderen?

en: User %s successfully removed!
nl: Gebruiker %s verwijderen is gelukt!

en: Password for %s successfully changed!
nl: Wachtwoord voor %s veranderen is gelukt!

en: Current password for {0} is: {1}
nl: Huidig wachtwoord voor {0} is: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
nl: Laat {} veranderingen maken (bv. schrijftoegang toestaan)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
nl: Verhinder {} veranderingen te maken (bv. schrijftoegang verwijderen)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
nl: {} heeft de volgende per-bibliotheek beperkingen:

en: {} has no additional per-library restrictions
nl: {} heeft geen per-bibliotheek beperkingen:

en: Allow access to all libraries
nl: Toegang tot alle bibliotheken toestaan

en: Allow access to only specified libraries
nl: Enkel toegang tot gespecificeerde bibliotheken toestaan

en: Allow access to all, except specified libraries
nl: Toegang tot alle toestaan, uitgezonderd gespecificeerde bibliotheken

en: Change per-library restrictions
nl: Per-bibliotheek beperkingen veranderen

en: Enter the name of the library:
nl: De naam van de bibliotheek invoeren

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
nl: Voer een zoekexpressie in, toegang wordt alleen toegestaan tot met deze expressie overeenkomende boeken. Een lege expressie geeft toegang tot alle boeken.

en: Another restriction?
nl: Nog een beperking?

en: Enter a comma separated list of library names:
nl: Voer een kommagescheiden lijst van bibliotheken in:

en: Allowing access only to libraries: {}
nl: Alleen toegang toestaan tot bibliotheken: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
nl: Toegang tot alle bibliotheken toestaan, behalve: {}

en: Show password for {}
nl: Wachtwoord tonen voor {}

en: Change read/write permission for {}
nl: Lees/schrijf toelating wijzigen voor {}

en: Change the libraries {} is allowed to access
nl: Bibliotheken wijzigen waar {} toegang tot heeft

en: {0} has {1} access
nl: {0} heeft {1} toegang

en: read-write
nl: lezen-schrijven

en: readonly
nl: allen lezen

en: Add a new user
nl: Nieuwe gebruiker toevoegen

en: Edit an existing user
nl: Bestaande gebruiker aanpassen

en: Remove a user
nl: Een gebruiker verwijderen

en: one item | {} items
nl[0]: een item
nl[1]: {} items

en: RATING: %s<br />
nl: WAARDERING: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
nl: LABELS: %s<br />

en: Books in your library
nl: Boeken in uw bibliotheek

en: By
nl: Door

en: Books sorted by
nl: Boeken gesorteerd op

en: Library:
nl: Bibliotheek:

en: Change calibre library to:
nl: Verander calibre bibliotheek in:

en: By %s
nl: Op %s

en: By {0} :: {1}
nl: Door {0} :: {1}

en: Path to the SSL certificate file
nl: Pad naar bestand SSL certificaat

en: Path to the SSL private key file
nl: Pad naar bestand SSL persoonlijke sleutel

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
nl: Tijd (in seconden) totdat een inactieve verbinding wordt gesloten

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
nl: Tijd (in seconden) om te wachten op een antwoord van de server bij zoekopdrachten

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
nl: Totaaltijd in seconden om te wachten om netjes af te sluiten

en: Socket pre-allocation, for example, with systemd socket activation
nl: Socket voor-toewijzing, bv. bij systemd socket activatie

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
nl: Max. grootte van enkele HTTP header (in KB)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
nl: Toegestane max. bestandsgrootte om naar server te uploaden (in MB)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
nl: Minimale grootte waarbij antwoorden data compressie gebruiken (in bytes)

en: Number of worker threads used to process requests
nl: Aantal werker threads gebruikt om verzoeken te verwerken

en: Maximum number of worker processes
nl: Maximale aantal werkprocessen

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
nl: Werker processen worden gelanceerd indien nodig en gebruikt voor grote taken zoals voorbereiden van een boek om te tonen, boeken toevoegen, converteren, enz. Normaal is het maximale aantal gebaseerd op het aantal CPU kernen. U kan het controleren met deze instelling.

en: Maximum time for worker processes
nl: Maximale tijd voor werkprocessen

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
nl: Maximale tijd dat werker processen mogen draaien (in minuten). Stel in op nul voor geen limiet.

en: The port on which to listen for connections
nl: De poort waarop geluisterd word naar verbindingen

en: A prefix to prepend to all URLs
nl: Een prefix om voor alle URL's te zetten

en: Useful if you wish to run this server behind a reverse proxy. For example use, /calibre as the URL prefix.
nl: Nuttig als u deze server achter een omgekeerde proxy wil draaien. Bv. gebruik /calibre als het URL voorvoegsel.

en: Number of books to show in a single page
nl: Aantal boeken te tonen op een enkele pagina

en: The number of books to show in a single page in the browser.
nl: Aantal boeken te tonen op een enkele pagina in de browser.

en: Advertise OPDS feeds via BonJour
nl: Adverteer OPDS feeds via BonJour

en: Advertise the OPDS feeds via the BonJour service, so that OPDS based reading apps can detect and connect to the server automatically.
nl: Adverteer de OPDS feeds via de BonJour dienst, zodat OPDS gebaseerde reading apps de server kunnen detecteren en automatisch verbinden.

en: Maximum number of books in OPDS feeds
nl: Maximale aantal boeken in OPDS feeds

en: The maximum number of books that the server will return in a single OPDS acquisition feed.
nl: Maximum aantal boeken dat de server terug geeft in een enkele OPDS verkrijgingsfeed.

en: Maximum number of ungrouped items in OPDS feeds
nl: Maximaal aantal niet-gegroepeerde items in OPDS-feeds

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Set to zero to disable.
nl: Groepeer items in categorieën zoals auteur/labels per beginletter wanneer er meer items dan dit aantal zijn. Stel op nul in om uit te schakelen.

en: The interface on which to listen for connections
nl: De interface waarop te luisteren voor verbindingen

en: Fallback to auto-detected interface
nl: Terug vallen op automatisch gedetecteerde interface

en: If for some reason the server is unable to bind to the interface specified in the listen_on option, then it will try to detect an interface that connects to the outside world and bind to that.
nl: Als de server voor een bepaalde reden niet in staat is om te "bind"en  met de interface gespecificeerd in listen_on, probeert hij een interface te detecteren die met de buitenwereld verbindt en bind daarmee.

en: Max. log file size (in MB)
nl: Max. logfile grootte (in MB)

en: The maximum size of log files, generated by the server. When the log becomes larger than this size, it is automatically rotated. Set to zero to disable log rotation.
nl: Maximum grootte van log bestanden gegenereerd door de server. Als de log groter wordt, wordt het automatisch geroteerd. Zet op nul om log rotatie uit te schakelen.

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
nl: HTTP 404 (Niet Gevonden) verzoeken loggen

en: Normally, the server logs all HTTP requests for resources that are not found. This can generate a lot of log spam, if your server is targeted by bots. Use this option to turn it off.
nl: Normaal logt de server alle HTTP verzoeken voor bronnen die hij niet vond. Dit kan een hoop log spam genereren als uw server het doel wordt van bots. Gebruik deze optie om het af te zetten.

en: Password based authentication to access the server
nl: Wachtwoord gebaseerde authenticatie voor toegang tot de server

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
nl: Normaal heeft de server geen beperkingen en geeft iedereen toegang. Met deze optie kan u toegang beperken tot vooraf gedefinieerde gebruikers.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
nl: Laat niet-geauthentiseerde lokale verbindingen veranderingen maken

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the same computer as the server is running on to make changes. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means any program running on the computer can make changes to your calibre libraries.
nl: Normaal, als u authenticatie niet aanzet, werkt de server in alleen-lezen modus zodat anonieme gebruikers geen veranderingen kunnen aanbrengen in uw calibre bibliotheken. Deze optie laat iedereen die verbindt vanop dezelfde computer als waarop de server draait veranderingen maken. Nuttig als u de server wilt draaien zonder authenticatie maar toch calibredb wilt gebruiken om uw bibliotheken te wijzigen. Merk op dat deze optie aanzetten betekent dat elk programma op de computer uw calibre bibliotheken kan wijzigen.

en: Allow un-authenticated connections from specific IP addresses to make changes
nl: Laat niet-geauthentiseerde verbindingen van specifieke IP adressen veranderingen maken

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the specified IP addresses to make changes. Must be a comma separated list of address or network specifications. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means anyone connecting from the specified IP addresses can make changes to your calibre libraries.
nl: Normaal, als u authenticatie niet aanzet, werkt de server in alleen-lezen modus zodat anonieme gebruikers geen veranderingen kunnen aanbrengen in uw calibre bibliotheken. Deze optie laat iedereen die verbindt vanop specifieke IP adressen veranderingen maken. Moet een komma gescheiden lijst zijn van adressen of netwerk specificaties. Nuttig als u de server wilt draaien zonder authenticatie maar toch calibredb wilt gebruiken om uw bibliotheken te wijzigen. Merk op dat deze optie aanzetten betekent dat iedereen die verbindt vanop de gespecificeerde adressen uw calibre bibliotheken kan wijzigen.

en: Path to user database
nl: Pad naar de gebruiker database

en: Path to a file in which to store the user and password information. Normally a file in the calibre configuration folder is used.
nl: Pad naar een bestand waarin de gebruiker en wachtwoordinformatie wordt opgeslagen. Standaard wordt een bestand in de calibre configuratiemap gebruikt.

en: Choose the type of authentication used
nl: Kies het type authenticatie dat gebruikt is

en: Set the HTTP authentication mode used by the server. Set to "basic" if you are putting this server behind an SSL proxy. Otherwise, leave it as "auto", which will use "basic" if SSL is configured otherwise it will use "digest".
nl: Stel de HTTP authenticatie modus in gebruikt door de server. Op "basis" als u de server achter een proxy zet, laat het anders op "auto" wat "basis" gebruikt als SSL is ingesteld, anders gebruikt het "digest".

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
nl: Ban IP adressen met meerdere mislukte inlogpogingen

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
nl: Bant tijdelijk IP adressen die meerdere mislukte inlogpogingen hebben voor het gespecificeerde aantal minuten. Nuttig om pogingen tot wachtwoord raden te voorkomen. Indien ingesteld op 0 wordt er niet geband.

en: Number of login failures for ban
nl: Aantal mislukte inlogpogingen voor bannen

en: The number of login failures after which an IP address is banned
nl: Het aantal mislukte inlogpogingen waarna een IP adres wordt geband

en: Ignored user-defined metadata fields
nl: Genegeerde door de gebruiker gedefinieerde metadata velden

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will not be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. For example: {}
nl: Door komma's gescheiden lijst van door de gebruiker gedefinieerde metadata gegevensvelden die niet door de inhoudsserver in de weergaven /OPDS en /mobiel worden weergegeven. Bijvoorbeeld: {}

en: Restrict displayed user-defined fields
nl: Getoonde gebruiker gedefinieerde velden beperken

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. If you specify this option, any fields not in this list will not be displayed. For example: {}
nl: Komma gescheiden lijst met door de gebruiker gedefinieerde metadatavelden die door de Content server in de /opds en /mobile weergaven worden getoond. Als u deze optie selecteert, worden velden die niet in deze lijst zijn opgenomen niet weergegeven. Bv.: {}

en: Choose the default book list mode
nl: De standaard boekenlijst modus kiezen

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
nl: Stel de standaard boekenlijst modus in voor nieuwe gebruikers. Individuele gebruikers kunnen de standaard negeren in hun instellingen. De standaard is een omslagraster.

en: By default, this option is disabled.
nl: Deze optie is standaard uitgeschakeld.

en: By default, this option is enabled.
nl: Deze optie is standaard ingeschakeld.

en: [options] [path to library folder...]
    
    Start the calibre Content server. The calibre Content server exposes your
    calibre libraries over the internet. You can specify the path to the library
    folders as arguments to %prog. If you do not specify any paths, all the
    libraries that the main calibre program knows about will be used.
nl: [options] [path to library folder...]
    
    Start de calibre Content server. De calibre Content server toont uw
    calibre bibliotheken via het internet. U kan het pad naar de bibliotheek
    mappen specificeren als argumenten bij %prog. Als u geen pad specificeert,
    worden alle bibliotheken die het calibre hoofdprogramma kent, gebruikt.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
nl: Pad naar logbestand voor serverlog. Dit logbestand bevat servergegevens en fouten, maar geen toegangslogs. Het wordt standaard naar stdout geschreven.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
nl: Pad naar toegangslogbestand. Dit houdt informatie bij over clients die verbinding maken met de server en aanvragen indienen. Standaard worden geen toegangslogbestanden bijgehouden.

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
nl: Pad naar een JSON bestand met een sjabloon voor de aangepaste boekenlijst modus. De gemakkelijkste manier om zo'n sjabloonbestand te creëren is via Voorkeuren->Delen->Delen via (inter)net->Boek lijst sjabloon in calibre, creëer de sjabloon en exporteer ze.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
nl: Pad naar JSON bestand met URLs voor de "Doorzoek het internet" functie. De gemakkelijkste manier om zo'n bestand te creëren is via Voorkeuren->Delen->Delen via (inter)net->Doorzoek het internet in calibre, creëer de URLs en exporteer ze.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
nl: Draai het proces in de achtergrond als een daemon (enkel Linux)

en: Write process PID to the specified file
nl: Schrijf het PID van het proces naar het opgegeven bestand

en: Automatically reload server when source code changes. Useful for development. You should also specify a small value for the shutdown timeout.
nl: Herstart automatisch wanneer de bron code veranderd. Handig voor ontwikkeling. U zou ook een kleine waarde moeten geven aan de afsluit timeout.

en: Manage the database of users allowed to connect to this server. You can use it in automated mode by adding a --. See {0} for details. See also the {1} option.
nl: Beheer de database met gebruikers die met deze server mogen verbinden. U kan het in automatische modus gebruiken door toevoeging van een --. Bekijk {0} voor details. Bekijk ook de {1} optie.

en: Path to the user database to use for authentication. The database is a SQLite file. To create it use {0}. You can read more about managing users at: {1}
nl: Pad naar de gebruikersdatabase voor authenticatie. De database is een SQLite bestand. Gebruik {0} om het te creëren. U kan meer lezen over gebruikersbeheer op: {1}

en: Another calibre program such as another instance of {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is not supported.
nl: Een ander calibre programma zoals een andere instantie van {} of het calibre hoofdprogramma draait. Meerdere programma's tegelijk draaiende hebben die veranderingen kunnen maken aan een calibre bibliotheek is niet ondersteund.

en: Interrupted by user
nl: Onderbroken door gebruiker

en: There is no calibre library at: %s
nl: Er bevind zich geen calibre bibliotheek in: %s

en: You must specify at least one calibre library
nl: U dient minimaal één calibre bibliotheek op te geven

en: Composite Tags
nl: Samengestelde Labels

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
nl: Fout in syntaxis. Een opzoek naam of een woord werd verwacht

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
nl: Voor maximale compatibiliteit, gebruik enkel de letters A-Z, de cijfers 0-9, spaties, onderliggende streepjes en koppeltekens in de gebruikersnaam

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
nl: Het wachtwoord mag alleen ASCII (Engels) letters en tekens bevatten

en: The username %s already exists
nl: De gebruikersnaam %s bestaat al

en: Existing password is incorrect
nl: Bestaande wachtwoord is fout

en: Usage
nl: Gebruik

en: Created by
nl: Gemaakt door

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
nl: Als u aan %prog parameters met spaties mee wilt geven, moet u deze met aanhalingstekens omsluiten. Bv.: "{}"

en: Options
nl: Opties

en: Path to the database in which books are stored
nl: Pad naar de database waarin boeken zijn opgeslagen

en: Pattern to guess metadata from filenames
nl: Patroon om metadata uit bestandsnamen te raden

en: Access key for isbndb.com
nl: Toegangssleutel voor isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
nl: Standaard time-out voor netwerkacties (seconden)

en: Path to folder in which your library of books is stored
nl: Pad naar map waarin uw boeken bibliotheek is opgeslagen

en: The language in which to display the user interface
nl: De taal waarin de gebruikersinterface wordt weergegeven

en: Ordered list of formats to prefer for input.
nl: Gesorteerde lijst met voorkeursformaten voor invoer.

en: Read metadata from files
nl: Metadata uit bestanden lezen

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
nl: Prioriteit van actieve taken. Hogere prioriteit betekent dat ze sneller draaien en meer hulpbronnen verbruiken. De meeste taken zoals conversie, downloaden van nieuws, toevoegen van boeken enz. worden door deze instelling beïnvloed.

en: Swap author first and last names when reading metadata
nl: Voor- en achternaam auteur omwisselen bij inlezen van metadata

en: Add new formats to existing book records
nl: Nieuwe formaten aan bestaande boek records toevoegen

en: Check for duplicates when copying to another library
nl: Controleer op duplicaten bij het kopiëren naar een andere bibliotheek

en: Tags to apply to books added to the library
nl: Labels voor boeken toegevoegd aan de bibliotheek

en: Mark newly added books. The mark is a temporary mark that is automatically removed when calibre is restarted.
nl: Markeer nieuw toegevoegde boeken. Deze markering is tijdelijk en wordt automatisch verwijderd wanneer calibre herstart.

en: List of named saved searches
nl: Lijst van opgeslagen zoekopdrachten

en: User-created Tag browser categories
nl: Gebruiker-gecreëerde Labelbrowsercategorieën

en: How and when calibre updates metadata on the device.
nl: Hoe en wanneer calibre metadata op het toestel bijwerkt.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
nl: Bij zoeken zonder prefix, bijvoorbeeld Rood in plaats van title:Rood, wordt het zoeken tot onderstaande kolommen beperkt.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
nl: Kies welke kolommen doorzocht moeten worden, als u geen prefixes (voorvoegsels) gebruikt. Bijvoorbeeld als u zoekt op 'Rood' in plaats van 'title:Rood'. Voer namen in, gescheiden door komma's. Deze optie werkt alleen als u een zoekopdracht beperkt tot een aantal kolommen (zoals hierboven).

en: Make searches case-sensitive
nl: Maak zoeken hoofdlettergevoelig

en: Settings and plugins
nl: Instellingen en uitbreidingen

en: File is open in another process
nl: Bestand is open in een ander proces

en: the end of the program
nl: het einde van het programma

en: {0}: {1} near {2} on line {3}
nl: {0}: {1} nabij {2} op lijn {3}

en: {0}: {1} near {2}
nl: {0}: {1} nabij {2}

en: 'End of program'
nl: 'Einde van programma'

en: Failed to scan program. Invalid input '{0}'
nl: Programmascan mislukt. Ongeldige invoer '{0}'

en: Expected end of program, found '{0}'
nl: Verwachtte einde van programma, vond '{0}'

en: {0} statement: expected '{1}', found '{2}'
nl: {0} statement: verwachtte '{1}', vond '{2}'

en: '{0}' statement: expected an identifier
nl: '{0}' statement: verwachtte een identificator

en: Expected '{0}', found '{1}'
nl: Verwachtte '{0}', vond '{1}'

en: Unknown function {0}
nl: Onbekende functie {0}

en: Expected a '{0}' for function call, found '{1}'
nl: Verwachtte een '{0}' voor functie aanroep, vond '{1}'

en: Parameters to '{0}' must be variables or assignments
nl: Parameters naar '{0}' moeten variabelen of opdrachten zijn

en: Incorrect number of arguments for function {0}
nl: Fout aantal argumenten voor functie {0}

en: Expected an expression, found '{0}'
nl: Verwachtte een expressie, vond '{0}'

en: {0} outside of for loop
nl: {0} buiten of voor loop

en: Interpreter: {0} - line number {1}
nl: Vertaler: {0} - regelnummer {1}

en: Unhandled exception '{0}'
nl: Niet afgehandelde fout '{0}'

en: Unknown identifier '{0}'
nl: Onbekende identificator '{0}'

en: before evaluating arguments
nl: voor evalueren argumenten

en: after evaluating arguments
nl: na evalueren argumenten

en:  returned value
nl: teruggegeven waarde

en: Unknown field '{0}'
nl: Onbekend veld '{0}'

en: Error during string comparison: operator '{0}'
nl: Fout bij stringvergelijking: operator '{0}'

en: Value used in comparison is not a number: operator '{0}'
nl: Waarde gebruikt in vergelijking is geen getal: operator '{0}'

en: Error during operator evaluation: operator '{0}'
nl: Fout bij operatorvergelijking: operator '{0}'

en: Function {0}: invalid character name '{1}
nl: Functie {0}: ongeldige karakternaam '{1}

en: Internal error evaluating an expression: '{0}'
nl: Interne fout bij evalueren expressie: '{0}'

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
nl: opmaak: type {0} moet een geheel getal zijn, ontving {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
nl: opmaak: type {0} moet een decimaal getal zijn (float), ontving {1}

en: %s: unknown function
nl: %s: onbekende functie

en: No such variable {0}
nl: Geen dergelijke variabele {0}

en: Duplicate user function name {0}. Change the name or ensure that the functions are identical
nl: Dupliceer gebruikersfunctie met de naam {0}. Verander de naam of verzeker u ervan dat de functies identiek zijn

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
nl: first_matching_cmp benodigd een even aantal argumenten

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
nl: lookup heeft minstens 2 of een oneven aantal parameters nodig

en: strcat_max requires 2 or more arguments
nl: strcat_max vereist twee of meer argumenten

en: strcat_max requires an even number of arguments
nl: strcat_max vereist een even aantal argumenten

en: first argument to strcat_max must be an integer
nl: het eerste argument voor strcat_max moet een geheel getal zijn

en: Unnamed image
nl: Naamloze afbeelding

en: Waiting...
nl: Wachten…

en: Aborted, taking too long
nl: Gestopt, duurt te lang

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Working...
nl: Bezig…

en: Brazilian Portuguese
nl: Braziliaans Portugees

en: Simplified Chinese
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Traditional Chinese
nl: Traditioneel Chinees

en: English
nl: Engels

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Copy Link
nl: Link kopiëren

en: &Select All
nl: &Alles selecteren

en: Paste and Match Style
nl: Plakken en stijl toepassen

en: Directions
nl: Aanwijzingen

en: Left to Right
nl: Links naar rechts

en: Right to Left
nl: Rechts naar links

en: Close without Saving
nl: Sluiten zonder opslaan

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Extra characters at end of search
nl: Extra tekens aan het einde van de zoekopdracht

en: missing )
nl: mist een )

en: Failed to parse query, recursion limit reached: %s
nl: Verwerken van query mislukt, recursie-limiet bereikt: %s

en: Recursive saved search: {0}
nl: Recursieve opgeslagen zoekopdracht: {0}

en: Unknown saved search: {}
nl: Onbekende opgeslagen zoekopdracht: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
nl: Onbekende fout in opgeslagen zoekopdracht: {0}

en: %prog [options] [from to text]
    
    Send mail using the SMTP protocol. %prog has two modes of operation. In the
    compose mode you specify from to and text and these are used to build and
    send an email message. In the filter mode, %prog reads a complete email
    message from STDIN and sends it.
    
    text is the body of the email message.
    If text is not specified, a complete email message is read from STDIN.
    from is the email address of the sender and to is the email address
    of the recipient. When a complete email is read from STDIN, from and to
    are only used in the SMTP negotiation, the message headers are not modified.
nl: %prog [opties] [van naar tekst]
    
    Verzend een email met het SMTP protocol. %prog heeft 2 manieren van werken, in de 
    schrijf modus kan u een van / to en text specifieren en deze zullen dan gebruikt worden voor het opstellen en
    verzenden van een email boodschap. In de filter modus, zal %prog een complete email inlezen uit
    STDIN en het dan verzenden
    
    tekst is de tekst in het email bericht
    Als tekst niet is gespecifieerd, dan zal een complete email uitgelezen worden vanuit STDIN
    van is het email adres van de verzender en to die van de ontvanger
    Wanneer een complete email is uitgeleden vanuit STDIN,  worden van en naar
    enkel gebruikt bij het SMTP onderhandeling, de bericht headers worden niet aangepast.

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
nl: Opties om een e-mail op te stellen. Genegeerd als tekst niet is opgegeven

en: File to attach to the email
nl: Bestand om toe te voegen aan email

en: Subject of the email
nl: Onderwerp van de email

en: Host name of localhost. Used when connecting to SMTP server.
nl: Computernaam van deze pc. Gebruikt bij verbinden met SMTP server.

en: Options to use an SMTP relay server to send mail. calibre will try to send the email directly unless --relay is specified.
nl: Opties om een SMTP relay server te gebruiken om mail te verzenden. calibre zal proberen om rechtstreeks een email te versturen, tenzij --relay wordt meegegeven.

en: An SMTP relay server to use to send mail.
nl: Een SMTP relay server gebruiken om email te verzenden.

en: Port to connect to on relay server. Default is to use 465 if encryption method is SSL and 25 otherwise.
nl: Poort om te connecteren naar een relay server. Standaard wordt 465 gebruikt indien encryptie actief is, en 25 anders.

en: Username for relay
nl: Gebruikersnaam voor relay

en: Password for relay
nl: Wachtwoord voor relay

en: Encryption method to use when connecting to relay. Choices are TLS, SSL and NONE. Default is TLS. WARNING: Choosing NONE is highly insecure
nl: Encryptie methode gebruiken bij verbinden van relay. Keuzes zijn TLS, SSL en NONE. Standaard is TLS. WAARSCHUWING: NONE kiezen is zeer onveilig

en: Path to maildir folder to store failed email messages in.
nl: Pad naar mail-map om mislukte e-mails in op te slaan.

en: Fork and deliver message in background. If you use this option, you should also use --outbox to handle delivery failures.
nl: Fork en verzend berichten in de achtergrond. Indien u deze optie gebruikt zou u ook de --outbox moeten gebruiken om verzend problemen op te vangen.

en: Timeout for connection
nl: Time-out voor verbinding

en: Control email delivery
nl: Zenden van e-mail instellen

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
nl: Het hoofdprogramma van calibre, gebruikt om uw collectie van E-boeken te beheren

en: The calibre E-book editor. It can be used to edit common e-book formats.
nl: De calibre e-boekbewerker, kan worden gebruikt om veelgebruikte e-boekformaten te bewerken.

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
nl: Het calibre E-boek leesvenster. Het kan de meest bekende E-boek formaten weergeven.

en: %s Document
nl: %s document

en: Unknown section
nl: Onbekend onderdeel

en: Unknown feed
nl: Onbekende feed

en: Untitled article
nl: Artikel zonder naam

en: Unknown News Source
nl: Onbekende nieuwsbron

en: Article download aborted
nl: Artikel download afgebroken

en: Failed to download %s
nl: Ophalen van %s is mislukt

en: The "%s" recipe needs a username and password.
nl: Het ‘%s’-recept heeft een gebruikersnaam en wachtwoord nodig.

en: Failed to download the following articles:
nl: De volgende artikelen kunnen niet gedownload worden:

en: Failed to download parts of the following articles:
nl: Delen van de volgende artikelen kunnen niet gedownload worden:

en:  from
nl:  van

en: 	Failed links:
nl: 	Mislukte links:

en: Could not fetch article.
nl: Kan artikel niet ophalen.

en: The debug traceback is available earlier in this log
nl: De debug traceback is eerder in dit log beschikbaar

en: Run with -vv to see the reason
nl: Start met -vv om de reden te zien

en: Fetching feeds...
nl: Feeds downloaden…

en: Got feeds from index page
nl: Feeds van indexpagina opgehaald

en: Trying to download cover...
nl: Probeer omslag te downloaden…

en: Generating masthead...
nl: Colofon aanmaken…

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
nl[0]: Download starten in een enkele thread...
nl[1]: Begin download [{} threads]…

en: Feeds downloaded to %s
nl: Feeds naar %s gedownload

en: Could not download cover: %s
nl: Kan omslag niet downloaden: %s

en: Downloading cover from %s
nl: Omslag van %s aan het downloaden

en: Masthead image downloaded
nl: Colofonafbeelding gedownload

en: Articles in this issue:
nl: Artikelen in deze editie:

en: Article downloaded: %s
nl: Artikel gedownload: %s

en: Article download aborted: %s
nl: Artikel download afgebroken: %s

en: Article download failed: %s
nl: Downloaden artikel mislukt: %s

en: Fetching feed
nl: Feed ophalen

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
nl: Inloggen niet gelukt. Controleer uw gebruikersnaam en wachtwoord voor de calibre-tijdschriftendienst.

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
nl: U hebt geen toestemming dit nummer te downloaden. Uw abonnement is verlopen, of u hebt het maximaal aantal toegestane downloads voor vandaag bereikt.

en: You
nl: U

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Section menu
nl: Onderdeelmenu

en: Articles
nl: Artikelen

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
nl: %prog URL
    
    Waar URL is bijvoorbeeld http://google.com

en: Base folder into which URL is saved. Default is %default
nl: Basismap waar de URL wordt opgeslagen. Standaard is dit %default

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
nl: Time-out in seconden om te wachten op een antwoord van de server. Standaard: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
nl: Maximaal aantal niveaus voor recursie, d.w.z. diepte van te volgen koppelingen. Standaard %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
nl: Het maximaal aantal te downloaden bestanden. Dit is alleen van toepassing op bestanden in <a href>-labels. Standaard is dit %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
nl: Minimuminterval in seconden tussen aaneensluitende downloads. Standaard is dit %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
nl: De tekencodering voor de websites die u probeert te downloaden. Standaard zal er worden geprobeerd om de codering te raden.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
nl: Alleen links die overeenkomen met deze regexp zullen gevolgd worden. Deze optie kan meerdere keren worden opgegeven, in welk geval de link zal worden gevolgd als deze overeenkomt met ten minste één regexp. Standaard zullen alle links gevolgd worden.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
nl: Alle links die overeenkomen met deze reguliere expressie worden genegeerd. U kunt deze optie vaker toepassen. Als een regexp een match oplevert, wordt de link genegeerd. Standaard wordt links niet genegeerd. Als filter regexp en match regexp allebei zijn gespecifieerd, wordt filter regexp als eerste toegepast.

en: Do not download CSS stylesheets.
nl: Geen CSS-stylesheets downloaden.

en: Save All
nl: Alles opslaan

en: Open
nl: Openen

en: &Yes
nl: &Ja

en: Yes to &All
nl: Ja op &alles

en: &No
nl: &Nee

en: N&o to All
nl: Nee &op alles

en: Abort
nl: Afbreken

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Close
nl: Sluiten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Reset
nl: Herstellen

en: Restore Defaults
nl: Standaardinstellingen herstellen

en: Hu&e:
nl: Tin&t:

en: &Sat:
nl: Ver&zadiging:

en: &Val:
nl: &Waarde:

en: &Red:
nl: &Rood:

en: &Green:
nl: &Groen:

en: Bl&ue:
nl: Bla&uw:

en: A&lpha channel:
nl: A&lfa kanaal:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
nl: Cursor op %1, %2
    Druk ESC om te annuleren

en: Select Color
nl: Selecteer kleur

en: &Basic colors
nl: &basiskleuren

en: &Custom colors
nl: &Aangepaste kleuren

en: &Add to Custom Colors
nl: Toevoegen aan &aangepaste kleuren

en: Select Font
nl: Selecteer lettertype

en: &Font
nl: &Lettertypes

en: Font st&yle
nl: Lettertype sti&jl

en: &Size
nl: &Grootte

en: Effects
nl: Effecten

en: Stri&keout
nl: &Doorstrepen

en: Sample
nl: Voorbeeld

en: Wr&iting System
nl: Schr&ijfsysteem

en: Left edge
nl: Linkerkant

en: Right edge
nl: Rechterrand

en: Page left
nl: Pagina links

en: Page up
nl: Pagina omhoog

en: Page down
nl: Pagina omlaag

en: Page right
nl: Pagina rechts

en: Scroll left
nl: Naar links scrollen

en: Scroll up
nl: Omhoog scrollen

en: Scroll down
nl: Naar beneden scrollen

en: Scroll right
nl: Naar rechts scrollen

en: Auto increment series index
nl: Reeksindex automatisch ophogen

en: Add separator after completing an author name
nl: Voeg scheidingsteken toe na het voltooien van een auteursnaam

en: Author sort name algorithm
nl: Algoritme voor auteurssortering

en: Splitting multiple author names
nl: Splits meerdere auteurs namen

en: By default, calibre splits a string containing multiple author names on
    ampersands and the words "and" and "with". You can customize the splitting
    by changing the regular expression below. Strings are split on whatever the
    specified regular expression matches, in addition to ampersands.
    Default: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'
nl: Standaard splits calibre een tekenreeks met meerdere auteursnamen bij 
    ampersands en de worden "en" en "met". U kunt het splitsen aanpassen
    door de reguliere expressie hieronder te veranderen. Tekenreeksen worden
    naast ampersands gesplitst op de tekens die in de reguliere expressie staan.
    Standaard: r'(?i),?\s+(en|met)\s+'

en: Use author sort in Tag browser
nl: Gebruik auteurssortering in de Labelbrowser

en: Set which author field to display in the Tag browser (the list of authors,
    series, publishers etc on the left hand side). The choices are author and
    author_sort. This tweak affects only what is displayed under the authors
    category in the Tag browser and Content server. Please note that if you set this
    to author_sort, it is very possible to see duplicate names in the list because
    although it is guaranteed that author names are unique, there is no such
    guarantee for author_sort values. Showing duplicates won't break anything, but
    it could lead to some confusion. When using 'author_sort', the tooltip will
    show the author's name.
    Examples:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'
nl: Stel in welk auteursveld weer te geven in de Labelbrowser (lijst met schrijvers,
    reeksen, uitgevers, enz. aan de linkerkant). De keuzes zijn author en
    author_sort. Deze tweak heeft enkel effect op wat is weergegeven onder de
    auteurscategorie in de  Labelbrowser en de Content server. NB. als u dit
    op author_sort instelt, is het zeer goed mogelijk om dubbele namen in de lijst
    tegen te komen omdat, hoewel schrijversnamen uniek zijn, er zo geen garantie
    is voor  author_sort waardes. Duplicaten weergeven zorgt niet voor fouten, maar
    kan verwarrend werken. Als author_sort wordt gebruikt, zal de tooltip de
    schrijversnaam weergeven.
    Voorbeelden:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'

en: Control partitioning of Tag browser
nl: Opdeling Labelbrowser beheren

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
nl: Specificeer kolommen om boekenlijst bij het opstarten te sorteren

en: Control how dates are displayed
nl: Stel in hoe een datum wordt weergegeven

en: Control sorting of titles and series in the library display
nl: Sortering van titels en reeksen in de bibliotheekweergave beheren

en: Control formatting of title and series when used in templates
nl: Opmaak van titel en reeksen bij het gebruik in sjablonen beheren

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings". Note that the
    formatter function raw_field will return the base value for title and
    series regardless of the setting of this tweak.
nl: Beheer hoe titel en serie namen worden opgebouwd bij opslaan naar
    disk/toestel. Het gedrag is afhankelijk van het verwerkte veld. Als de
    titel  wordt verwerkt, dan zal bij de instelling 'library_order', de titel worden
    vervangen door title_sort. Bij 'strictly_alphabetic', zal de titel niet worden
    gewijzigd. Bij het verwerken van series, zullen bij 'library_order', lidwoorden
    als 'De' en 'Een' worden verplaatst naar het einde. Voor 'strictly_alphabetic',
    zal de serie worden verzonden zonder aanpassing.
    Bijvoorbeeld, met deze instelling op library_order, zal "De Aardkinderen"
    "Aardkinderen, De" worden. Bij deze instelling op 'strictly_alphabetic', zou
    het "De Aardkinderen" blijven. NB, de functie raw_field geeft de basis
    waarde voor titel en serie , ongeacht de instelling van deze aanpassing.

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
nl: Woorden als ‘lidwoorden’  beschouwen bij sorteren van tekststrings

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
nl: Geef een lijst van woorden welke worden gezien als 'voorzetsels'  tijdens het
    berekenen van titelsortering. De voorzetsel verschillen per taal. Standaard zal
    calibre een combinatie van voorzetsels gebruiken van Engels en de taal die
    momenteel is ingesteld als de interface taal. Daarnaast, zal calibre voorzetsels
    gebruiken van de taal ingesteld voor het boek (indien aanwezig). U kunt de
    voorzetsels voor een taal aanpassen of een nieuwe taal toevoegen door
    per_language_title_sort_articles te wijzigen. Om calibre te vertellen dat een
    andere taal dan die van de gebruiksinterface te gebruiken, dient u de
    default_language_for_title_sort aan te passen. Bijvoorbeeld, voor Duits
    gebruikt u 'deu'. Met de waarde None wordt de taal van de gebruikersinterface
    gebruikt. De instelling title_sort_articles wordt genegeerd (enkel aanwezig voor
    ondersteuning van verouderde taken).

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
nl: Specificeer een map die calibre tijdens het opstarten moet inlezen

en: Specify renaming rules for SONY collections
nl: Specificeer hernoemregels voor SONY-collecties

en: Specify how SONY collections are sorted
nl: Specificeer hoe SONY-collecties gesorteerd worden

en: Control how tags are applied when copying books to another library
nl: Toepassing van labels tijdens kopiëren van boeken naar een andere bibliotheek

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
nl: Stel dit in op True om er voor te zorgen dat labels in ‘Labels om toe te voegen bij
    nieuwe boeken’ toegevoegd worden als een boek naar een andere bibliotheek gekopieerd wordt

en: Set the maximum number of sort 'levels'
nl: Maximaal aantal sorteerniveaus instellen

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
nl: Stel het maximaal aantal sorteerniveaus in dat calibre zal gebruiken om
    de bibliotheek opnieuw te sorteren na bepaalde acties zoals zoeken of het
    aankoppelen van een toestel. Ieder sorteerniveau heeft prestatieverlies tot gevolg.
    Als de database groot is (duizenden boeken) kan het verlies merkbaar zijn.
    Als u sorteren op meerdere niveaus niet belangrijk vind, en u een vertraging opmerkt,
    kunt u het aantal niveaus met deze tweak reduceren.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
nl: Geef aan of gegevens worden gesorteerd gebruik makend van weergegeven velden

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
nl: Datum waardes bevatten zowel de dag als het uur. Indien gesorteerd, worden alle velden
    gebruikt, ongeacht de wijze van weergave. Zet deze aanpassing op True om enkel
    de weergegeven velden te gebruiken.

en: Fuzz value for trimming covers
nl: Fuzzy waarde voor trimmen van omslagen

en: The value used for the fuzz distance when trimming a cover.
    Colors within this distance are considered equal.
    The distance is in absolute intensity units.
nl: De waarde die gebruikt wordt als fuzzy afstand bij het trimmen van een omslag.
    Kleuren binnen die afstand worden als gelijk beschouwd.
    De afstand is in absolute intensiteit-eenheden.

en: Control behavior of the book list
nl: Gedrag van de boekenlijst beheren

en: Language to use when sorting
nl: Te gebruiken taal bij sorteren

en: The number of seconds to wait before sending emails
nl: Het aantal seconden om te wachten voor mails worden verzonden

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
nl: De maximumbreedte en -hoogte voor omslagen in de calibre bibliotheek

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
nl: Alle omslagen in de calibre bibliotheek worden herschaald met behoud van breedte-
    hoogteverhouding, om binnen dit formaat te passen. Dit is om vertraging te voorkomen 
    veroorzaakt door extreem grote omslagen

en: Where to send downloaded news
nl: Locatie voor gedownload nieuws

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
nl: Bij automatisch naar het toestel sturen van gedownload nieuws,
    zal calibre dit standaard naar de hoofdopslag sturen. Door deze tweak te 
    veranderen, kunt u beheren waar het naartoe gestuurd wordt. Geldige waarden
    zijn ‘main’, ‘carda’, ‘cardb’. Bedenk dat, indien er niet genoeg ruimte op de
    geselecteerde locatie beschikbaar is, de bestanden op de locatie met de meeste
    ruimte geplaatst worden.

en: Unified toolbar on macOS
nl: Samengevoegde werkbalk op macOS

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
nl: Originele bestand opslaan bij omzetten/bijschaven zelfde formaat

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
    Similarly, by setting save_original_format_when_polishing to False you can
    prevent calibre from saving the original file when polishing.
nl: Als calibre een omzetting uitvoert van en naar hetzelfde formaat, bijvoorbeeld
    EPUB naar EPUB, zal het originele bestand worden opgeslagen, om u zo in geval van
    een slechte omzetting, de mogelijkheid te geven aanpassingen te maken in de instellingen
    en het nogmaals te proberen. Door deze instelling op False te zetten, kunt u voorkomen
    dat calibre het originele bestand opslaat.
    Evenzo, kunt u save_original_format_when_polishing op False zetten om te voorkomen dat
    calibre  het origineel bewaart bij bijschaven.

en: Number of recently viewed books to show
nl: Aantal recent getoonde boeken weergeven

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
nl: Rechtsklikken op de "Tonen" knop toont een lijst met recent bekeken boeken.
    Stel hier in hoeveel er getoond worden.

en: Change the font size of the Book details panel in the interface
nl: Lettertypegrootte wijzigen van het Boekdetailpaneel in de interface

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
nl: Verander de lettergrootte voor weergave detailinformatie over boeken in het zijpaneel
    en voor weergave commentaar in de metadata bewerkingsdialoog. Stel een positief of
    negatief getal in om de lettergrootte te verkleinen/vergroten.

en: What format to default to when using the "Unpack book" feature
nl: Welk formaat moet standaard gebruikt worden bij het gebruik van de functie 'Uitpakken boek'

en: The "Unpack book" feature of calibre allows direct editing of a book format.
    If multiple formats are available, calibre will offer you a choice
    of formats, defaulting to your preferred output format if it is available.
    Set this tweak to a specific value of 'EPUB' or 'AZW3' to always default
    to that format rather than your output format preference.
    Set to a value of 'remember' to use whichever format you chose last time you
    used the "Unpack book" feature.
    Examples:
    default_tweak_format = None       (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'
nl: De "Boek uitpakken" functie van calibre laat direct bewerken van een boek formaat toe.
    Als meerdere formaten beschikbaar zijn, zal calibre u een keuze bieden van formaten,
    met als standaard uw voorkeursformaat, indien beschikbaar.
    Stel deze tweak in op 'EPUB' of 'AZW3' om altijd standaard dat formaat te bewerken
    in plaats van het standaard uitvoer formaat.
    Stel in op de waarde 'onthouden' om eender welk formaat te gebruiken dat u de laatste 
    keer koos bij gebruik van de "Boek uitpakken" functie.
    Voorbeelden:
    default_tweak_format = None (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'

en: Do not preselect a completion when editing authors/tags/series/etc.
nl: Selecteer geen afronding bij het bewerken van auteurs/labels/reeksen/enz.

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
nl: Afrondingsmodus bij het bewerken van auteurs/labels/reeksen/enz.

en: By default, when completing items, calibre will show you all the candidates
    that start with the text you have already typed. You can instead have it show
    all candidates that contain the text you have already typed. To do this, set
    completion_mode to 'contains'. For example, if you type asi it will match both
    Asimov and Quasimodo, whereas the default behavior would match only Asimov.
nl: Standaard, bij het invullen van items, zal calibre u alle kandidaten tonen
    die beginnen met de tekst die u al getypt hebt. U kunt in plaats daarvan alle kandidaten
    laten zien die de tekst bevatten die U al getypt hebt. Om dit te doen, stel 
    completion_mode in als 'bevat'. Bijvoorbeeld, als u 'asi' tikt, komt dit overeen met zowel
    Asimov en Quasimodo, waar het standaard gedrag alleen Asimov zou opleveren.

en: Sort the list of libraries alphabetically
nl: Sorteer de lijst van bibliotheken alfabetisch

en: The list of libraries in the Copy to library and Quick switch menus are
    normally sorted by most used. However, if there are more than a certain
    number of such libraries, the sorting becomes alphabetic. You can set that
    number here. The default is ten libraries.
nl: De lijst van bibliotheken in de Naar bibliotheek kopiëren en Snel schakelen menu's
    worden normaal gesproken gesorteerd op meeste gebruik. Als er echter meer van
    dergelijke bibliotheken zijn, wordt de sortering alfabetisch. U kan dat aantal hier
    instellen. Standaard is tien bibliotheken.

en: Choose available output formats for conversion
nl: Kies een beschikbaar uitvoerformaat voor conversie

en: Restrict the list of available output formats in the conversion dialogs.
    For example, if you only want to convert to EPUB and AZW3, change this to
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. The default value of None causes
    all available output formats to be present.
nl: Beperk het aantal beschikbare uitvoerformaten in de conversie dialoogvensters.
    Als u bijvoorbeeld alleen maar naar EPUB en AZW3 wilt converteren, verander dit
    naar restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. De standaardwaarde "Geen" ver-
    oorzaakt dat alle beschikbare formaten aanwezig zullen zijn.

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
nl: Stel de kwaliteit in voor de minituurafbeelding op de Inhoudsserver

en: The quality of a thumbnail is largely controlled by the compression quality
    used when creating it. Set this to a larger number to improve the quality.
    Note that the thumbnails get much larger with larger compression quality
    numbers.
    The value can be between 50 and 99
nl: De kwaliteit van de miniatuurweergave wordt grotendeels bepaald door de gebruikt compressiekwaliteit
    bij het maken van de miniatuurafbeelding. Geef een grotere waarde voor beter kwaliteit.
    Merk op dat de miniatuurafbeeldingen aanmerkelijk groter worden bij grotere compressiekwaliteit.
    De waarde kan tussen 50 en 99 liggen

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
nl: Beeldbestandstypes om als e-boeken te behandelen wanneer u het paneel op 'Boekgegevens' laat vallen

en: Normally, if you drop any image file in a format known to calibre onto the
    "Book details" panel, it will be used to set the cover. If you want to store
    some image types as e-books instead, you can set this tweak.
    Examples:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}
nl: Normaal, als u een afbeelding in een door calibre gekend formaat neerzet 
    op het "Boek details" paneel wordt het gebruikt als cover. Als u sommige 
    afbeeldingen daarentegen wil opslaan als e-boek, kan u deze tweak instellen.
    Voorbeeld:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
nl: Velden uitsluiten bij kopiëren/plakken metadata

en: You can ask calibre to not paste some metadata fields when using the
    Edit metadata->Copy metadata/Paste metadata actions. For example,
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn']
    to prevent pasting of the cover, Date and custom column, mycolumn.
    You can also add a shortcut in Preferences->Shortcuts->Edit metadata
    to paste metadata ignoring this tweak.
nl: U kan calibre vragen sommige metadata velden niet te plakken bij gebruik
    van de Metadata bewerken->Kopieer metadata/Plak metadata acties. Bv.
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn'] om
     plakken van de omslag, Datum en aangepaste kolom, mycolumn te voorkomen. 
    U kan ook een sneltoets toevoegen in Voorkeuren->Geavanceerd->Sneltoetsen->
    Metadata bewerken om metadata te plakken met negeren van deze tweak.

en: Skip internet connected check
nl: Internet verbindingscontrole overslaan

en: Skip checking whether the internet is available before downloading news.
    Useful if for some reason your operating systems network checking
    facilities are not reliable (for example NetworkManager on Linux).
nl: Sla controle beschikbaarheid internet over voor downloaden nieuws.
    Bruikbaar als voor een bepaalde reden de controle functies van uw
    besturingssysteem niet betrouwbaar zijn (bv. Networkmanager op Linux).

en: Tab stop width in the template editor
nl: Tab stop breedte in de sjabloonbewerker

en: Sets the width of the tab stop in the template editor in "average characters".
    For example, a value of 1 results in a space with the width of one average character.
nl: Stelt de breedte in van de tab stop in de sjabloonbewerker in "gemiddelde karakters".
    Bv. een waarde van 1 geeft een spatie met de breedte van één gemiddeld karakter.

en: Value for undefined numbers when sorting
nl: Waarde voor niet-gedefinieerde getallen bij sorteren

en: Sets the value to use for undefined numbers when sorting.
    For example, the value -10 sorts undefined numbers as if they were set to -10.
    Use 'maximum' for the largest possible number. Use 'minimum' for the smallest
    possible number. Quotes are optional if entering a number.
    Examples:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'
nl: Stelt de waarde in voor niet-gedefinieerde getallen bij sorteren.
    Bv. de waarde -10 sorteert niet-gedefinieerde getallen als ingesteld op -10.
    Gebruik 'maximum' voor het grootst mogelijke getal. Gebruik 'minimum' voor
    het kleinst mogelijke. Aanhalingstekens zijn optioneel bij invoeren van een getal.
    Voorbeelden:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'
