calibre - en to cs translation catalogue (8622 entries)

en: Start
cs: Spustit

en: Support calibre
cs: Podpořit Calibre

en: Contribute to support calibre development
cs: Přispět na podporu vývoje Calibre

en: page
cs: stránka

en: :command:`calibredb` is the command line interface to the calibre database. It has
    several sub-commands, documented below.
    
    :command:`calibredb` can be used to manipulate either a calibre database
    specified by path or a calibre :guilabel:`Content server` running either on
    the local machine or over the internet. You can start a calibre
    :guilabel:`Content server` using either the :command:`calibre-server`
    program or in the main calibre program click :guilabel:`Connect/share ->
    Start Content server`. Since :command:`calibredb` can make changes to your
    calibre libraries, you must setup authentication on the server first. There
    are two ways to do that:
    
        * If you plan to connect only to a server running on the same computer,
          you can simply use the ``--enable-local-write`` option of the
          Content server, to allow any program, including calibredb, running on
          the local computer to make changes to your calibre data. When running
          the server from the main calibre program, this option is in
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Advanced`.
    
        * If you want to enable access over the internet, then you should setup
          user accounts on the server and use the :option:`--username` and :option:`--password`
          options to :command:`calibredb` to give it access. You can setup
          user authentication for :command:`calibre-server` by using the ``--enable-auth``
          option and using ``--manage-users`` to create the user accounts.
          If you are running the server from the main calibre program, use
          :guilabel:`Preferences->Sharing over the net->Require username/password`.
    
    To connect to a running Content server, pass the URL of the server to the
    :option:`--with-library` option, see the documentation of that option for
    details and examples.
cs: :command:`calibredb` je rozhraní příkazového řádku k databázi Calibre.
    Má několik níže zdokumentovaných podpříkazů.
    
    :command:`calibredb` calibredb` lze použít buď pro zacházení s databází
    Calibre zadanou cestou nebo se :guilabel:`Serverem s obsahem` Calibre
    běžícím buď na místním počítači nebo přes internet. :guilabel:`Server s obsahem`
    Calibre můžete spustit buď pomocí programu :command:`calibre-server` nebo
    v hlavním programu Calibre klikněte na :guilabel:`Připojit nebo sdílet -> Spustit
    Server s obsahem`. Protože :command:`calibredb` může ve vašich knihovnách
    Calibre provádět změny, musíte nejprve na serveru nastavit ověřování. Jsou
    dva způsoby, jak toho dosáhnout:
    
    * Pokud se plánujete připojovat pouze k serveru běžícímu na
    stejném počítači, můžete jednoduše použít volbu Serveru s obsahem
    ``--enable-local-write``, aby umožnil jakémukoliv programu, včetně calibredb,
    běžícímu na místním počítači provádět změny v datech Calibre. Při spuštění
    serveru z hlavního programu Calibru je tato možnost v  :guilabel:`Předvolby->
    Sdílení po síti->Rozšířené`.
    
    * Pokud chcete povolit přístup přes internet, měli byste na serveru nastavit
    uživatelské účty a použít volby :option:`--username` a :option:`--password`
    pro :command:`calibredb`, aby jim udělil přístup. Ověřování uživatele pro
    :command:`calibre-server` můžete nastavit pomocí volby ``--enable-auth``
    a pomocí ``--manage-users`` vytvořit uživatelské účty. Pokud spouštíte
    server z hlavního programu Calibre, použijte :guilabel:`Předvolby->Sdílení
    po síti->Vyžadovat uživatelské jméno a heslo`.
    
    Pro připojení k běžícímu serveru s obsahem předejte adresu URL serveru
    volbě :option:`--with-library`, viz dokumentace této volby pro podrobnosti
    a příklady.

en: [options]
cs: [volby]

en: Recycle Bin
cs: Koš

en: Trash
cs: Koš

en: Does absolutely nothing
cs: Nedělá vůbec nic

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Base
cs: Základ

en: Customize
cs: Přizpůsobit

en: Cannot configure
cs: Nelze nastavit

en: File type
cs: Typ souboru

en: Metadata reader
cs: Čtení metadat

en: Metadata writer
cs: Zápis metadat

en: Catalog generator
cs: Generátor katalogu

en: User interface action
cs: Akce uživatelského rozhraní

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Store
cs: Uložit

en: An e-book store.
cs: Obchod s e-knihami.

en: Edit book tool
cs: Nástroj na úpravu knihy

en: Library closed
cs: Knihovna zavřena

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
cs: Vytvořit archiv PMLZ obsahující soubor PML a všechny obrázky ze složky pmlname_img nebo images. Tento modul je spuštěn pokaždé, když přidáte soubor PML do knihovny.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
cs: Vytvořit archiv TXTZ, když importovaný soubor TXT obsahuje Markdown nebo Textile odkazy na obrázky. Odkazované obrázky i soubor TXT jsou přidány do archivu.

en: Extract cover from comic files
cs: Vytáhnout obálky ze souborů s komiksy

en: Read metadata from %s files
cs: Načíst metadata ze souborů %s

en: Read metadata from EPUB and KEPUB files
cs: Číst metadata ze souborů EPUB a KEPUB

en: Read metadata from e-books in RAR archives
cs: Načíst metadata z e-knih v archivech RAR

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
cs: Načíst metadata z e-knih v archivech ZIP

en: Set metadata in EPUB and KEPUB files
cs: Nastavit metadata v souborech EPUB a KEPUB

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
cs: Níže zadejte {0}, aby modul zápisu metedat EPUB nepřidával obrázky obálek do souborů EPUB, které nemají žádný obrázek obálky.

en: Set metadata in %s files
cs: Nastavit metadata v souborech %s

en: Set metadata from %s files
cs: Nastavit metadata ze souborů %s

en: Add books to calibre or the connected device
cs: Přidat knihy do Calibre nebo připojeného zařízení

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
cs: Načíst anotace z připojeného Kindle (experimentální)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
cs: Vytvořit katalog knih v knihovně Calibre

en: Convert books to various e-book formats
cs: Převést knihy do různých formátů e-knih

en: Fine tune your e-books
cs: Vyladit vaše e-knihy

en: Browse highlights and bookmarks from all books in the library
cs: Procházet zvýraznění a záložky ze všech knih v knihovně

en: Browse notes for authors, tags, etc. in the library
cs: Procházek poznámky pro autory, štítky atd. v knihovně

en: Search the full text of all books in the calibre library
cs: Vyhledávat v plném textu všech knih v knihovně Calibre

en: Edit the Table of Contents in your books
cs: Upravit obsah v knihách

en: Delete books from your calibre library or connected device
cs: Odstranit knihy z knihovny Calibre nebo připojeného zařízení

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
cs: Vložit aktualizovaná metadata do skutečných soubrů knih ve vaší knihovně Calibre

en: Edit the metadata of books in your calibre library
cs: Upravit metadata knih v knihovně Calibre

en: Read books in your calibre library
cs: Číst knihy v knihovně Calibre

en: Download news from the internet in e-book form
cs: Stáhnout zprávy z internetu ve formě e-knihy

en: Show a list of related books quickly
cs: Rychle zobrazit seznam souvisejících knih

en: Filter/transform the tags for books in the library
cs: Filtrovat nebo převést štítky pro knihy v knihovně

en: Transform the authors for books in the library
cs: Převést autory pro knihy v knihovně

en: Show an editor for testing templates
cs: Zobrazit editor pro testování šablon

en: Show a dialog for creating and managing template functions and stored templates
cs: Zobrazit dialogové okno pro vytváření a správu funkcí šablony a uložených šablon

en: Export books from your calibre library to the hard disk
cs: Exportovat knihy z knihovny Calibre na pevný disk

en: Show Book details in a separate popup
cs: Zobrazit Podrobnosti o knize v samostatném okně

en: Restart calibre
cs: Restartovat Calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
cs: Otevřít složku obsahující soubory knih v knihovně Calibre

en: Auto scroll through the list of books
cs: Automaticky posouvat seznamem knih

en: Send books to the connected device
cs: Odeslat knihy do připojeného zařízení

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
cs: Odeslat knihy prostřednictvím e-mailu nebo webu. Také připojit ke složkám ve vašem počítači, jako by byly zařízeními

en: Browse the calibre User Manual
cs: Procházet uživatelskou příručku Calibre

en: Customize calibre
cs: Přizpůsobit Calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
cs: Snadno najít knihy podobné právě vybrané knize

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
cs: Přepnout mezi různými knihovnami Calibre a provést na nich údržbu

en: Copy books from the device to your calibre library
cs: Kopírovat knihy ze zařízení do knihovny Calibre

en: Edit the collections in which books are placed on your device
cs: Upravit kolekce, ve kterých jsou knihy umístěny ve vašem zařízení

en: Match book on the devices to books in the library
cs: Porovnat knihu v zařízeních s knihami v knihovně

en: Show the book in the calibre library that matches this book
cs: Zobrazit knihu v knihovně Calibre, která odpovídá této knize

en: Copy a book from one calibre library to another
cs: Kopírovat knihu z jedné knihovny Calibre do jiné

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
cs: Upravit e-knihy ve formátech EPUB nebo AZW3

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
cs: Udělat malé změny v souborech EPUB nebo HTMLZ v knihovně Calibre

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
cs: Najít další nebo předchozí shodu při vyhledávání v knihovně Calibre v režimu zvýraznění

en: Choose a random book from your calibre library
cs: Vybrat náhodnou knihu z knihovny Calibre

en: Sort the list of books
cs: Seřadit seznam knih

en: Temporarily mark books
cs: Dočasně označit knihy

en: Manage tag browser categories
cs: Spravovat kategorie prohlížeče štítků

en: Show a menu of saved searches
cs: Zobrazit nabídku uložených hledání

en: Show a menu of actions to change calibre's layout
cs: Zobrazit nabídku akcí pro změnu rozložení Calibre

en: Open the context menu for the column
cs: Otevřít místní nabídku pro sloupec

en: Open a menu showing all installed GUI actions
cs: Otevřít nabídku zobrazující všechny nainstalované akce grafického rozhraní

en: Change the current Virtual library
cs: Změnit aktuální Virtuální knihovnu

en: Search for books from different book sellers
cs: Hledat knihy od různých knihkupců

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
cs: Získat nové moduly Calibre nebo aktualizovat stávající

en: Look & feel
cs: Vzhled a chování

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
cs: Přizpůsobit vzhled rozhraní Calibre, aby odpovídalo vašemu vkusu

en: Behavior
cs: Chování

en: Change the way calibre behaves
cs: Změnit způsob chování Calibre

en: Add your own columns
cs: Přidat své vlastní sloupce

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
cs: Přidat nebo odebrat své vlastní sloupce v seznamu knih Calibre

en: Toolbars & menus
cs: Panely nástrojů a nabídky

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
cs: Přizpůsobit panely nástrojů a místní nabídky, změnit dostupnost akcí

en: Searching
cs: Vyhledávání

en: Customize the way searching for books works in calibre
cs: Přizpůsobit způsob vyhledávání knih v Calibre

en: Input options
cs: Volby vstupu

en: Conversion
cs: Převod

en: Set conversion options specific to each input format
cs: Nastavit volby převodu konkrétní pro jednotlivé vstupní formáty

en: Common options
cs: Běžné volby

en: Set conversion options common to all formats
cs: Nastavit volby převodu společné pro všechny formáty

en: Output options
cs: Volby výstupu

en: Set conversion options specific to each output format
cs: Nastavit volby převodu konkrétní pro jednotlivé výstupní formáty

en: Adding books
cs: Přidávání knih

en: Import/export
cs: Import a export

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
cs: Určit, jak Calibre čte metadata ze souborů při přidávání knih

en: Saving books to disk
cs: Ukládání knih na disk

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
cs: Určit, jak Calibre exportuje soubory ze své databáze na disk při použití Uložit na disk

en: Sending books to devices
cs: Odesílání knih do zařízení

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
cs: Určit, jak Calibre přenáší soubory do vaší čtečky e-knih

en: Metadata plugboards
cs: Zásuvné panely metadat

en: Change metadata fields before saving/sending
cs: Změnit pole metadat před uložením nebo odesláním

en: Template functions
cs: Funkce šablony

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Create your own template functions
cs: Vytvořit vlastní funkce šablony

en: Sharing books by email
cs: Sdílení knih e-mailem

en: Sharing
cs: Sdílení

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
cs: Natavit sdílení knih e-mailem. Může být použito pro automatické odesílání stažených zpráv do vašich zařízení

en: Sharing over the net
cs: Sdílení po síti

en: Setup the calibre Content server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
cs: Nastavit Server s obsahem Calibre, který vám poskytne přístup k vaší knihovně Calibre odkudkoliv, v jakémkoliv zařízení, přes internet

en: Metadata download
cs: Stahování metadat

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
cs: Určit, jak Calibre stahuje metadata e-knih z internetu

en: Ignored devices
cs: Ignorovaná zařízení

en: Control which devices calibre will ignore when they are connected to the computer.
cs: Nastavit, která zařízení bude Calibre ignorovat, když budou připojena k počítači

en: Plugins
cs: Moduly

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
cs: Přidat, odebrat nebo přizpůsobit různé funkce Calibre

en: Tweaks
cs: Vylepšení

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
cs: Vyladit chování Calibre v různých situacích

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
cs: Přizpůsobit klávesové zkratky používané v Calibre

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Miscellaneous advanced configuration
cs: Různá rozšířená nastavení

en: Options specific to the output format.
cs: Volby konkrétní pro výstupní formát.

en: Options specific to the input format.
cs: Volby konkrétní pro vstupní formát.

en: Conversion input
cs: Vstup převodu

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
cs: Zadejte kódování znaků vstupního dokumentu. Pokud je tato volba nastavena, přepíše jakékoliv kódování deklarované samotným dokumentem. Zvláště užitečné pro dokumenty, které nedeklarují kódování nebo mají nesprávně deklarované kódování.

en: Conversion output
cs: Výstup převodu

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
cs: Pokud je zadáno, výstupní modul se pokusí vytvořit výstup, který je co nejvíce čitelný pro člověka. Nemusí to mít žádný vliv na některé výstupní moduly.

en: Convert e-books to the %s format
cs: Převést e-knihy do formátu %s

en: Input profile
cs: Vstupní profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
cs: Tento profil se snaží poskytnout rozumné výchozí hodnoty a je užitečný, pokud nevíte nic o vstupním dokumentu.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
cs: Tento profil je určený pro řadu SONY PSR. Modely 500, 505, 600, 700 atd.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
cs: Tento profil je určený pro SONY PSR-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
cs: Tento profil je určený pro SONY PSR-900.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
cs: Tento profil je určený pro Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
cs: Tento profil je určený pro knihy Mobipocket.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
cs: Tento profil je určený pro Hanlin V3 a jeho klony.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
cs: Tento profil je určený pro Hanlin V5 a jeho klony.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
cs: Tento profil je určený pro Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
cs: Tento profil je určený pro Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
cs: Tento profil je určený pro Irex Illiad.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
cs: Tento profil je určený pro IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
cs: Tento profil je určený pro IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
cs: Tento profil je určený pro B&N Nook.

en: Output profile
cs: Výstupní profil

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
cs: Tento profil se snaží poskytnout rozumné výchozí hodnoty a je užitečný, pokud chcete vytvořit dokument určený ke čtení na počítači nebo v řadě zařízeních.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
cs: Určeno pro iPad a podobná zařízení s rozlišením 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
cs: Určeno pro iPad 3 a podobná zařízení s rozlišením 1536x2048

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
cs: Určeno pro všeobecné tablety, nemění velikost obrázků

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
cs: Určeno pro Samsung Galaxy a podobné tablety s rozlišením 600x1280

en: Intended for the Nook HD+ and similar tablet devices with a resolution of 1280x1920
cs: Určeno pro Nook HD+ a podobné tablety s rozlišením 1280x1920

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
cs: Tento profil je určený pro Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
cs: Tento profil je určený pro SONY PSR-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
cs: Tento profil je určený pro SONY PRS-T3.

en: Generic e-ink
cs: Všeobecný e-ink

en: Suitable for use with any e-ink device
cs: Vhodné pro použití s jakýmkoliv zařízením s elektronickým inkoustem

en: Generic e-ink large
cs: Všeobecný velký e-ink

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
cs: Vhodné pro použití s jakýmkoliv velkoplošným zařízením s elektronickým inkoustem

en: Generic e-ink HD
cs: Všeobecný HD e-ink

en: Suitable for use with any modern high resolution e-ink device
cs: Vhodné pro použití s jakýmkoliv moderním zařízením s vysokým rozlišením a elektronickým inkoustem

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
cs: Tento profil je určený pro 5" JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
cs: Tento profil je určený pro řadu SONY PRS. Modely 500, 505, 700 atd., v režimu na šířku. Užitečné především pro komiksy.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 1 and 2
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Paperwhite 1 a 2

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Voyage
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Voyage

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Paperwhite 3 and above
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Paperwhite 3 a vyšší

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 and above
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Oasis 2017, Paperwhite 2021 a vyšší

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Scribe 2022 and above
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Scribe 2022 a výše

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
cs: Tento profil je určený pro Amazon Kindle Fire.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
cs: Tento profil je určený pro B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 900 series of devices.
cs: Tento profil je určený pro řadu zařízení PocketBook Pro 900.

en: This profile is intended for the PocketBook Pro 912 series of devices.
cs: Tento profil je určený pro řadu zařízení PocketBook Pro 912.

en: This profile is intended for the PocketBook Lux (1-5) and Basic 4 series of devices.
cs: Tento profil je určený pro řadu zařízení PocketBook Lux (1-5) a Basic 4.

en: This profile is intended for the PocketBook HD Touch (1-3) series of devices.
cs: Tento profil je určený pro řadu zařízení PocketBook HD Touch (1-3).

en: This profile is intended for the PocketBook Inkpad 3 and X series of devices.
cs: Tento profil je určený pro řadu zařízení PocketBook Inkpad 3 a X.

en: Installed plugins
cs: Nainstalované moduly

en: Mapping for filetype plugins
cs: Mapování modulů typů souborů

en: Local plugin customization
cs: Vlastní nastavení místních modulů

en: Disabled plugins
cs: Zakázané moduly

en: Enabled plugins
cs: Povolené moduly

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
cs: Inicializace modulu %s selhala s chybou:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
cs: %prog options
    
    Přizpůsobit Calibre načtením externích modulů.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
cs: Přidat modul zadáním cesty k souboru ZIP, který ho obsahuje.

en: For plugin developers: Path to the folder where you are developing the plugin. This command will automatically zip up the plugin and update it in calibre.
cs: Pro vývojáře doplňků: Cesta ke složce, ve které vyvíjíte doplněk. Tento příkaz automaticky zabalí doplněk a aktualizuje ho v Calibre.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
cs: Odebrat vlastní modul podle jména. Nemá žádný vliv na vestavěné moduly.

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma. The customization string is the same as you would enter when customizing the plugin in the main calibre GUI.
cs: Přizpůsobení modulu. Zadejte název modulu a řetězec přizpůsobení oddělený čárkou. Řetězec přizpůsobení je stejný, jaký byste zadali při přizpůsobování modulu v hlavním grafickém rozhraní Calibre.

en: List all installed plugins
cs: Vypsat všechny nainstalované moduly

en: Enable the named plugin
cs: Povolit uvedený modul

en: Disable the named plugin
cs: Zakázat uvedený modul

en: Catalog
cs: Katalog

en: News
cs: Zprávy

en: Path to library ({0}) too long. It must be less than {1} characters.
cs: Cesta ke knihovně ({0}) je příliš dlouhá. Musí to být méně než {1} znaků.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters.
cs: Cesta ke knihovně je příliš dlouhá. Musí to být méně než %d znaků.

en: restored preference
cs: obnovené předvolby

en: creating custom column
cs: vytváření vlastních sloupců

en: No label was provided
cs: Nebyl zadán žádný popisek

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
cs: Popisek musí obsahovat pouze malá písmena, číslice a podtržítka, a začínat písmenem

en: Dumping database to SQL
cs: Výpis databáze do SQL

en: Restoring database from SQL
cs: Obnovování databáze z SQL

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Saved searches
cs: Uložená hledání

en: Yes
cs: Ano

en: Recursion detected while processing Virtual library "%s"
cs: Rozpoznána rekurze při zpracování Virtuální knihovny „%s“

en: [Error in Virtual library {0}: {1}]
cs: [Chyba ve Virtuální knihovně {0}: {1}]

en: Could not open the file: "{}". It is already opened in the following programs:
cs: Nelze otevřít soubor: „{}“. Je již otevřen v následujících programech:

en: Cover for %s
cs: Obálka pro %s

en: {0} format for {1}
cs: Formát {0} pro {1}

en: Extra file {0} for book {1}
cs: Dodatečný soubor {0} pro knihu {1}

en: Added book ids: %s
cs: Přidány identifikátory knihy: %s

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option or --automerge option):
cs: Následující knihy nebyly přidány, protože již existují v databázi (viz volba --duplicates nebo --automerge):

en: Merged book ids: %s
cs: Identifikátory sloučených knih: %s

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify folders, see
    the folder related options below.
cs: %prog add [options] file1 file2 file3...
    
    Přidat zadané soubory jako knihy do databáze. Můžete také zadat složky, podívejte se na volby související s následující složkou.

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles and authors. Note that the {} option takes precedence.
cs: Přidat knihy do databáze, i když již existují. Srovnání je prováděno na základě názvů knih. Pamatujte, že volby {} mají přednost.

en: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into existing book records. A value of "ignore" means duplicate formats are discarded. A value of "overwrite" means duplicate formats in the library are overwritten with the newly added files. A value of "new_record" means duplicate formats are placed into a new book record.
cs: Pokud jsou nalezeny knihy s podobnými názvy a autory, automaticky sloučit příchozí formáty (soubory) do existujících záznamů knih. Hodnota „ignore“ znamená, že duplicitní formáty jsou zahozeny. Hodnota „overwrite“ znamená, že duplicitní formáty v knihovně jsou přepsány nově přidanými soubory. Hodnota „new_record“ znamená, že duplicitní formáty jsou umístěny do nového záznamu knihy.

en: Add an empty book (a book with no formats)
cs: Přidat prázdnou knihu (kniha bez formátů)

en: Set the title of the added book(s)
cs: Nastavit název přidaných knih

en: Set the authors of the added book(s)
cs: Nastavit autory přidaných knih

en: Set the ISBN of the added book(s)
cs: Nastavit ISBN přidaných knih

en: Set the identifiers for this book, e.g. -I asin:XXX -I isbn:YYY
cs: Nastavit identifikátory pro tuto knihu, např. -I asin:XXX -I isbn:YYY

en: Set the tags of the added book(s)
cs: Nastavit štítky přidaných knih

en: Set the series of the added book(s)
cs: Nastavit série přidaných knih

en: Set the series number of the added book(s)
cs: Nastavit číslo série přidaných knih

en: Path to the cover to use for the added book
cs: Nastavit použitou obálku pro přidanou knihu

en: A comma separated list of languages (best to use ISO639 language codes, though some language names may also be recognized)
cs: Čárkami oddělený seznam jazyků (nejlepší je použít kódy jazyka ISO639, i když mohou být rozpoznány také některé názvy jazyků)

en: ADDING FROM FOLDERS
cs: PŘIDÁVÁNÍ ZE SLOŽEK

en: Options to control the adding of books from folders. By default only files that have extensions of known e-book file types are added.
cs: Volby pro ovládání přidávání knih ze složek. Ve výchozím nastavení jsou přidávány pouze soubory, které mají příponu známých typů souborů e-knih.

en: Assume that each folder has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
cs: Předpokládat, že každá složka má pouze jednu logickou knihu, a že všechny soubory v ní jsou různé formáty e-knih této knihy

en: Process folders recursively
cs: Zpracuj složky rekurzivně

en: GLOB PATTERN
cs: VZOR GLOB

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be ignored when scanning folders for files. Can be specified multiple times for multiple patterns. For example: *.pdf will ignore all PDF files
cs: Vzor názvu souboru (glob), soubory odpovídající tomuto vzoru budou ignorovány při prohledávání souborů ve složkách. Může být zadáno vícekrát pro více vzorů: Například: *.pdf bude ignorovat všechny soubory PDF

en: A filename (glob) pattern, files matching this pattern will be added when scanning folders for files, even if they are not of a known e-book file type. Can be specified multiple times for multiple patterns.
cs: Vzor názvu souboru (glob), soubory odpovídající tomuto vzoru budou přidány při prohledávání souborů ve složkách, dokonce i když nejsou známého typu souboru e-knihy. Může být zadáno vícekrát pro více vzorů.

en: You must specify at least one file to add
cs: Musíte zadat alespoň jeden soubor k přidání

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
cs: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Vytvořit vlastní sloupec. label je název sloupce vhodný pro stroje. Neměl by
    obsahovat mezery nebo dvojtečky. name je název sloupce vhodný pro lidi.
    datatype je jeden z: {0}

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
cs: Tento sloupec ukládá štítky jako data (tj. více čárkami oddělených hodnot). Použije se, pouze pokud je datový typ text.

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    There are many options that can go into the display variable.The options by column type are:
    composite: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datetime: date_format
    enumeration: enum_values, enum_colors, use_decorations
    int, float: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    The best way to find legal combinations is to create a custom column of the appropriate type in the GUI then look at the backup OPF for a book (ensure that a new OPF has been created since the column was added). You will see the JSON for the "display" for the new column in the OPF.
cs: Slovník voleb pro přizpůsobení, jak budou data v tomto sloupci interpretována. Toto je řetězec JSON. Pro sloupce výčtu použijte --display="{\"enum_values\":[\"val1\", \"val2\"]}"
    Je mnoho voleb, které mohou přijít do proměnné display. Volby podle typu sloupce jsou:
    složené: composite_template, composite_sort, make_category,contains_html, use_decorations
    datum a čas: date_format
    výčet: enum_values, enum_colors, use_decorations
    celá část, plovoucí: number_format
    text: is_names, use_decorations
    
    Nejlepší způsob jak najít zákonité kombinace, je vytvořit v grafickém rozhraní vlastní sloupec vhodného typu, pak vyhledat v záložním OPF knihu (ujistěte se, že byl vytvořen nový OPF od přidání sloupce). Uvidíte JSON pro "display" pro nový sloupec v OPF.

en: You must specify label, name and datatype
cs: Musíte zadat popisek, název a datový typ

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the e-book in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the search command. If the format already exists, it is replaced, unless the do not replace option is specified.
cs: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Přidat e-knihu v ebook_file do dostupných formátů pro logickou knihu identifikovanou identifikátorem. Identifikátor můžete získat pomocí příkazu search. Pokud formát již existuje, je nahrazen, pokud není zadána volba nenahrazovat.

en: Do not replace the format if it already exists
cs: Nenahrazovat formát, pokud již existuje

en: Add the file as an extra data file to the book, not an ebook format
cs: Přidat soubor jako dodatečný datový soubor do knihy, ne jako formát e-knihy

en: You must specify an id and an e-book file
cs: Musíte zadat identifikátor a soubor e-knihy

en: e-book file must have an extension
cs: Soubor e-knihy musí mít příponu

en: A %(fmt)s file already exists for book: %(id)d, not replacing
cs: Soubor %(fmt)s již pro knihu existuje: %(id)d, nenahrazeno

en: %prog backup_metadata [options]
    
    Backup the metadata stored in the database into individual OPF files in each
    books folder. This normally happens automatically, but you can run this
    command to force re-generation of the OPF files, with the --all option.
    
    Note that there is normally no need to do this, as the OPF files are backed up
    automatically, every time metadata is changed.
cs: %prog backup_metadata [options]
    
    Zálohovat metadata uložená v databázi do jednotlivých souborů OPF v každé
    složce knih. Toto se normálně děje automaticky, ale můžete tento příkaz spustit
    s volbou --all, abyste vynutili opětovné vygenerování souborů OPF.
    
    Pamatujte, že normálně není vůbec potřeba toto dělat, protože soubory OPF
    jsou zálohovány automaticky pokaždé, když se změní metadata.

en: Normally, this command only operates on books that have out of date OPF files. This option makes it operate on all books.
cs: Normálně tento příkaz pracuje pouze nad knihami, které mají zastaralé soubory OPF. Pomocí této volby pracuje nad všemi knihami.

en: {} OPTIONS
cs: VOLBY {}

en: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Export a catalog in format specified by path/to/destination extension.
    Options control how entries are displayed in the generated catalog output.
    Note that different catalog formats support different sets of options. To
    see the different options, specify the name of the output file and then the
    {} option.
cs: %prog catalog /path/to/destination.(csv|epub|mobi|xml...) [options]
    
    Exportovat katalog ve formátu zadaném rozšířením path/to/destination.
    Volby určují, jak jsou položky v generovaném výstupním katalogu zobrazeny.
    Pamatujte, že různé formáty katalogu podporují různé sady voleb. Pro
    zobrazení různých voleb zadejte název výstupního soubor a pak volbu {}.

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
cs: Čárkami oddělený seznam identifikátorů databáze pro katalog.
    Pokud je deklarováno, --search je ignorováno.
    Výchozí: vše

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
cs: Filtrovat výsledky podle vyhledávacího dotazu. Pro formát vyhledávacího dotazu se podívejte do dokumentace související s hledáním v uživatelské příručce.
    Výchozí: žádné filtrování

en: Show detailed output information. Useful for debugging
cs: Zobrazit podrobné výstupní informace. Užitečné pro ladění

en: You must specify a catalog output file
cs: Musíte zadat výstupní soubor katalogu

en: Cannot generate a catalog in the {} format
cs: Nelze generovat katalog ve formátu {}

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
cs: %prog check_library [options]
    
    Provést některé kontroly souborového systému představujícího knihovnu.
    Hlášení jsou {0}

en: Output in CSV
cs: Výstup v CSV

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
cs: Čárkami oddělený seznam hlášení.
    Výchozí: vše

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
cs: Čárkami oddělený seznam ignorovaných přípon.
    Výchozí: vše

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
cs: Čárkami oddělený seznam ignorovaných názvů.
    Výchozí: vše

en: Vacuum the full text search database. This can be very slow and memory intensive, depending on the size of the database.
cs: Vyčistit databázi fulltextového vyhledávání. V závislosti na velikosti databáze to může být velmi pomalé a náročné na paměť.

en: Unknown report check
cs: Neznámé hlášení kontroly

en: Vacuuming database...
cs: Čištění databáze...

en: %prog clone path/to/new/library
    
    Create a clone of the current library. This creates a new, empty library that has all the
    same custom columns, Virtual libraries and other settings as the current library.
    
    The cloned library will contain no books. If you want to create a full duplicate, including
    all books, then simply use your filesystem tools to copy the library folder.
cs: %prog clone path/to/new/library
    
    Vytvořit klon aktuální knihovny. Toto vytvoří novou, prázdnou knihovnu, která má
    stejné vlastní sloupce, Virtuální knihovny a jiná nastavení jako aktuální knihovna.
    
    Klonovaná knihovna nebude obsahovat žádné knihy. Pokud chcete vytvořit úplný
    duplikát včetně všech knih, pak jednoduše použijte nástroje vašeho systému souborů
    ke zkopírování složky knihovny.

en: Error: You must specify the path to the cloned library
cs: Chyba: Musíte zadat cestu ke klonované knihovně

en: The location for the new library is the same as the current library
cs: Umístění pro novou knihovnu je stejné jako aktuální knihovny

en: %s is not empty. You must choose an empty folder for the new library.
cs: %s není prázdná. Musíte zvolit prázdnou složku pro novou knihovnu.

en: %prog custom_columns [options]
    
    List available custom columns. Shows column labels and ids.
cs: %prog custom_columns [options]
    
    Vypsat dostupné vlastní sloupce. Zobrazí popisky sloupců a identifikátory.

en: Show details for each column.
cs: Zobrazit podrobnosti pro každý sloupec.

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
cs: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Aktualizovat metadata ve skutečných souborech knih uložená v knihovně Calibre
    z metadat v databázi Calibre. Normálně jsou metadata aktualizována pouze při
    exportování souborů z Calibre, tento příkaz je užitečný, pokud chcete, aby
    byla metadata aktualizována na místě. Pamatujte, že různé formáty souborů
    podporují různá množství metadat. K aktualizaci metadat ve všech knihách
    můžete pro book_id použít speciální hodnotu 'all'. Můžete také zadat mnoho
    identifikátorů knih oddělených mezerami a rozsahů identifikátorů oddělených
    spojovníky. Například: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
cs: Aktualizovat metadata pouze  v souborech zadaného formátu. Zadejte vícekrát pro více formátů. Ve výchozím nastavení jsou aktualizovány všechny formáty.

en: Processed {0} ({1} of {2})
cs: Zpracováno {0} ({1} z {2})

en: No book with id: {}
cs: Žádná kniha s identifikátorem: {}

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an OPF file). Any extra data files associated with the book are also saved.
    You can get id numbers from the search command.
cs: %prog export [options] ids
    
    Exportovat knihy zadané identifikátory (čárkami oddělený seznam) do systému
    souborů. Operace exportu ukládá všechny formáty knihy, její obálku a metadata
    (v souboru OPF). Jakákoliv dodatečná data přidružená ke knize jsou také uložena
    Identifikační čísla můžete získat z příkazu search.

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
cs: Exportovat všechny knihy v databázi, ignorovat seznam identifikátorů.

en: Export books to the specified folder. Default is
cs: Exportovat knihy do zadané složky. Výchozí je

en: Export all books into a single folder
cs: Exportovat všechny knihy do jedné složky

en: Report progress
cs: Průběh hlášení

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
cs: Zadání tohoto přepínače vypne toto chování.

en: You must specify some ids or the %s option
cs: Musíte zadat nějaké identifikátory nebo volbu %s

en: Full text indexing is not enabled on this library
cs: Fulltextové indexování není v této knihovně povoleno

en: %prog fts_index [options] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Control the Full text search indexing process.
    
    {enable}
        Turns on FTS indexing for this library
    {disable}
        Turns off FTS indexing for this library
    {status}
        Shows the current indexing status
    {reindex}
        Can be used to re-index either particular books or
        the entire library. To re-index particular books
        specify the book ids as additional arguments after the
        {reindex} command. If no book ids are specified the
        entire library is re-indexed.
cs: %prog fts_index [volby] {enable}/{disable}/{status}/{reindex}
    
    Ovládání procesu indexování fulltextového vyhledávání.
    
    {enable}
        Zapne indexování FTV pro tuto knihovnu.
    {disable}
        Vypne indexování FTV pro tuto knihovnu.
    {status}
        Zobrazí aktuální stav indexování
    {reindex}
        Může být použito ke znovu indexování buď konkrétních
        knih, nebo celé knihovny. Pro znovu indexování konkrétních
        knih zadejte identifikátory knih jako další argumenty za
        příkazem {reindex}. Pokud nejsou zadány žádné identifikátory
        knih, bude znovu indexována celá knihovna.

en: Wait till all books are indexed, showing indexing progress periodically
cs: Čekat, dokud nejsou všechny knihy indexovány, pravidelně zobrazovat průběh indexování

en: The speed of indexing. Use fast for fast indexing using all your computers resources and slow for less resource intensive indexing. Note that the speed is reset to slow after every invocation.
cs: Rychlost indexování. Použijte rychlé pro rychlé indexování využívající všechny zdroje vašeho počítače a pomalé pro indexování méně náročné na zdroje. Pamatujte, že rychlost se po každém vyvolání obnoví na pomalou.

en: {} of {} book files indexed, {}
cs: {0} z {1} souborů knih indexováno, {}

en: Error: You must specify the indexing action
cs: Chyba: Musíte zadat akci indexování

en: FTS Indexing is enabled
cs: Indexování FTV je povoleno

en: {0} of {1} books files indexed
cs: {0} z {1} souborů knih indexováno

en: FTS Indexing is disabled
cs: Indexování FTV je zakázáno

en: FTS indexing has been enabled
cs: Indexování FTV bylo povoleno

en: Re-indexing the entire library can take a long time. Are you sure?
cs: Znovu indexování celé knihovny může trvat dlouho. Opravdu to chcete?

en: Type {} to proceed, anything else to abort
cs: Napište {} pro pokračování, cokoliv jiného pro přerušení

en: Disabling indexing will mean that all books will have to be re-checked when re-enabling indexing. Are you sure?
cs: Zakázání indexování bude znamenat, že při opětovném zapnutí indexování bude nutné znovu zkontrolovat všechny knihy. Opravdu to chcete?

en: FTS indexing has been disabled
cs: Indexování FTV bylo zakázáno

en: Waiting for FTS indexing to complete, press Ctrl-C to abort...
cs: Čekání na dokončení indexování FTV, stiskněte Ctrl-C pro přerušení

en: All books indexed!
cs: Všechny knihy indexovány!

en: Full text searching is not enabled on this library. Use the calibredb fts_index enable --wait-until-complete command to enable it
cs: Fulltextové vyhledávání není v této knihovně povoleno. Pro jeho povolení použijte příkaz calibredb fts_index enable --wait-until-complete

en: {0} files out of {1} are not yet indexed, searching is disabled
cs: {0} souborů z {1} ještě není indexováno, vyhledávání je zakázáno

en: %prog fts_search [options] search expression
    
    Do a full text search on the entire library or a subset of it.
cs: %prog fts_search [volby] vyhledávací výraz
    
    Provede fulltextové vyhledávání v celé knihovně nebo její podmnožině.

en: Include snippets of the text surrounding each match. Note that this makes searching much slower.
cs: Zahrnout úryvky textu obklopující každou shodu. Pamatujte, že to výrazně zpomaluje vyhledávání.

en: The marker used to indicate the start of a matched word inside a snippet
cs: Značka použitá k označení začátku shodného slova uvnitř úryvku

en: The marker used to indicate the end of a matched word inside a snippet
cs: Značka použitá k označení konce shodného slova uvnitř úryvku

en: Only match on exact words not related words. So correction will not match correcting.
cs: Porovnávat pouze přesná slova, nikoliv související slova. Takže oprava se nebude shodovat s opravou.

en: Restrict the searched books, either using a search expression or ids. For example: ids:1,2,3 to restrict by ids or search:tag:foo to restrict to books having the tag foo.
cs: Omezit vyhledávané knihy buď pomocí vyhledávacího výrazu, nebo identifikátorů. Například: ids:1,2,3 pro omezení podle identifikátorů nebo search:tag:foo pro omezení na knihy se značkou foo.

en: The format to output the search results in. Either "text" for plain text or "json" for JSON output.
cs: Formát, ve kterém vypisovat výsledky vyhledávání. Buď „text“ pro prostý text, nebo „json“ pro výstup JSON.

en: How much of the library must be indexed before searching is allowed, as a percentage. Defaults to 90
cs: Kolik v procentech z knihovny musí být indexováno, než je povoleno vyhledávání. Výchozí nastavení je 90

en: {0} by {1}
cs: {0} od {1}

en: Error: You must specify the search expression
cs: Chyba: Musíte zadat vyhledávací výraz

en: No template specified
cs: Není zadána žádná šablona

en: Template not allowed
cs: Šablona není povolena

en: The use of templates is disallowed when connecting to remote servers for security reasons
cs: Při připojování ke vzdáleným serverům je z bezpečnostních důvodů zakázáno používat šablony

en: You must provide a template
cs: Musíte zadat šablonu

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
cs: %prog list [options]
    
    Vypsat knihy dostupné v databázi Calibre.

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. In addition to the builtin fields above, custom fields are also available as *field_name, for example, for a custom field #rating, use the name: *rating
cs: Zobrazená pole při výpisu knih v databázi. Měl by to být čárkami oddělený seznam polí.
    Dostupná pole: %s
    Výchozí: %%default. Pro výběr všech polí může být použito speciální pole „all“. Kromě výše uvedených polí jsou také dostupná vlastní pole, jako například *field_name, pro vlastní pole #rating použijte název *rating

en: The field by which to sort the results. You can specify multiple fields by separating them with commas.
    Available fields: {0}
    Default: {1}
cs: Pole, podle kterého řadit výsledky. Více polí můžete zadat jejich oddělením čárkami.
    Dostupná pole: {0}
    Výchozí: {1}

en: Sort results in ascending order
cs: Seřadit výsledky ve vzestupném pořadí

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
cs: Filtrovat výsledky podle vyhledávacího dotazu. Pro formát vyhledávacího dotazu se podívejte do dokumentace související s hledáním v uživatelské příručce. Výchozí je neprovádět žádné filtrování.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
cs: Maximální šířka jednoho řádku ve výstupu. Výchozí nastavení pro rozpoznání velikosti obrazovky.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
cs: Řetězec použitý pro oddělení polí. Výchozí je mezera.

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
cs: Předpona pro všechny cesty k souborům. Výchozí je absolutní cesta do složky knihovny.

en: The maximum number of results to display. Default: all
cs: Maximální počet výsledků k zobrazení. Výchozí: vše

en: Generate output in JSON format, which is more suitable for machine parsing. Causes the line width and separator options to be ignored.
cs: Generovat výstup ve formátu JSON, který je vhodnější pro strojní analýzu. Způsobí, že šířka řádku a volby oddělovače budou ignorovány.

en: The template to run if "{}" is in the field list. Note that templates are ignored while connecting to a calibre server. Default: None
cs: Šablona, která se spustí, pokud je „{}“ v seznamu polí. Pamatujte, že šablony jsou při připojování k serveru Calibre ignorovány. Výchozí: Žádná

en: Path to a file containing the template to run if "{}" is in the field list. Default: None
cs: Cesta k souboru obsahujícímu šablonu, kterou spustit, pokud je „{}“ v seznamu polí. Výchozí: Žádná

en: Heading for the template column. Default: %default. This option is ignored if the option {} is set
cs: Záhlaví sloupce šablony. Výchozí: %dvýchozí. Tato volba je ignorována, pokud je nastavena volba {}

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the Tag browser.
cs: %prog list_categories [options]
    
    Vytvořit hlášení informací o kategoriích v databázi. Informace
    je ekvivalentem toho, co je zobrazeno v Prohlížeči štítků.

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
cs: Výstupem je pouze počet položek v kategorii namísto počtů na položku v kategorii.

en: The type of CSV file to produce. Choices: {}
cs: Typ souboru CSV, který vytvářet. Možnosti: {}

en: Comma-separated list of category lookup names. Default: all
cs: Čárkami oddělený seznam kategorií názvů vyhledávání. Výchozí: vše

en: CATEGORY ITEMS
cs: POLOŽKY KATEGORIE

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the search command). For example, 23,34,57-85 (when specifying a range, the last number in the range is not included).
cs: %prog remove ids
    
    Odebrat knihy identifikované identifikátory z databáze. Identifikátory by měly být čárkami oddělený seznam identifikačních čísel (identifikační čísla můžete získat pomocí příkazu search). Například 23,34,57-85 (když zadáváte rozsah, poslední číslo rozsahu není zahrnuto).

en: Do not use the {}
cs: Nepoužívat {}

en: You must specify at least one book to remove
cs: Musíte zadat alespoň jednu knihu k odebrání

en: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Remove the custom column identified by label. You can see available
    columns with the custom_columns command.
cs: %prog remove_custom_column [options] label
    
    Odebrat vlastní sloupec identifikovaný popiskem. Dostupné
    sloupce můžete zobrazit příkazem custom_columns.

en: Do not ask for confirmation
cs: Nepožadovat potvrzení

en: You will lose all data in the column: %s. Are you sure (y/n)?
cs: Přijdete o všechna data ve sloupci: %s. Opravdu to chcete (a/n)?

en: y
cs: a

en: No column named %s found. You must use column labels, not titles. Use calibredb custom_columns to get a list of labels.
cs: Nebyl nalezen žádný sloupec pojmenovaný %s. Musíte použít popisky sloupců, ne názvy. Použijte calibredb custom_columns pro získání seznamu popisků.

en: Error: You must specify a column label
cs: Chyba: Musíte zadat popisek sloupce

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the search command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
cs: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Odebrat formát fmt z logické knihy identifikované identifikátorem. Identifikátor můžete získat pomocí příkazu search. fmt by měla být přípona souboru, jako je LRF, TXT nebo EPUB. Pokud logická kniha nemá dostupné fmt, nedělat nic.

en: You must specify an id and a format
cs: Musíte zadat identifikátor a formát

en: %prog restore_database [options]
    
    Restore this database from the metadata stored in OPF files in each
    folder of the calibre library. This is useful if your metadata.db file
    has been corrupted.
    
    WARNING: This command completely regenerates your database. You will lose
    all saved searches, user categories, plugboards, stored per-book conversion
    settings, and custom recipes. Restored metadata will only be as accurate as
    what is found in the OPF files.
cs: %prog restore_database [options]
    
    Obnovit tuto databázi z metadat uložených v souborech OPF v každé
    složce knihovny Calibre. To je užitečné, pokud byl váš soubor
    meatadata.db poškozen.
    
    VAROVÁNÍ: Tento příkaz znovu úplně vygeneruje vaši databázi. Ztratíte
    všechna uložená hledání, uživatelské katalogy, zásuvné panely, uložená
    nastavení převodu pro knihu a vlastní předpisy. Obnovená metadata budou
    pouze tak přesná, jako to, co je nalezeno v souborech OPF.

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
cs: Opravdu provést obnovení. Příkaz nebude spuštěn, pokud není zadána tato volba.

en: You must provide the %s option to do a recovery
cs: Musíte zadat volbu %s pro provedení obnovení

en: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Manage the saved searches stored in this database.
    If you try to add a query with a name that already exists, it will be
    replaced.
    
    Syntax for adding:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntax for removing:
    
    %prog saved_searches remove search_name
cs: %prog saved_searches [options] (list|add|remove)
    
    Spravovat uložená hledání umístěná v této databázi.
    Pokud se pokusíte přidat dotaz s názvem, který již existuje,
    bude nahrazen.
    
    Syntaxe pro přidání:
    
    %prog saved_searches add search_name search_expression
    
    Syntaxe pro odebrání:
    
    %prog saved_searches remove search_name

en: Name:
cs: Název:

en: Search string:
cs: Hledaný řetězec:

en: Error: You must specify a name and a search string
cs: Chyba: Musíte zadat název a hledaný řetězec

en: added
cs: přidáno

en: Error: You must specify a name
cs: Chyba: Musíte zadat název

en: removed
cs: odebráno

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
cs: Chyba: Akce %s nerozpoznána, musí být jedna z: (add|remove|list)

en: Failed to parse search query: ({0}) with error: {1}
cs: Nepodařilo se analyzovat vyhledávací dotaz: ({0}) s chybou: {1}

en: %prog search [options] search expression
    
    Search the library for the specified search term, returning a comma separated
    list of book ids matching the search expression. The output format is useful
    to feed into other commands that accept a list of ids as input.
    
    The search expression can be anything from calibre's powerful search query
    language, for example: %prog search {0}
cs: %prog search [options] search expression
    
    Vyhledat v knihovně zadaný hledaný výraz vracející čárkami oddělený seznam
    identifikátorů knih odpovídající hledanému výrazu.Výstupní formát je užitečný
    pro zásobení jiných příkazů, které přijímají seznam identifikátorů jako vstup.
    
    Hledaný výraz může být cokoliv z výkonného jazyka vyhledávacích dotazů Calibre,
    například: %prog search {0}

en: The maximum number of results to return. Default is all results.
cs: Maximální počet výsledků k navrácení. Výchozí je všechny výsledky.

en: No books matching the search expression:
cs: Žádné knihy odpovídající vyhledávacímu výrazu:

en: No book with id {} exists
cs: Neexistuje žádná kniha s identifikátorem {}

en: No column with name {} exists
cs: Neexistuje žádný sloupec s názvem {}

en: Data set to: {} [{}]
cs: Data nastavena na: {} [{}]

en: Data set to: {}
cs: Data nastavena na: {}

en: %prog set_custom [options] column id value
    
    Set the value of a custom column for the book identified by id.
    You can get a list of ids using the search command.
    You can get a list of custom column names using the custom_columns
    command.
cs: %prog set_custom [options] column id value
    
    Nastavit hodnotu vlastního sloupce pro knihu identifikovanou identifikátorem.
    Seznam identifikátorů můžete získat pomocí příkazu search.
    Seznam názvů vlastních sloupců můžete získat pomocí příkazu custom_columns.

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
cs: Pokud sloupec ukládá více hodnot, přidat zadané hodnoty k existujícím, namísto jejich nahrazení.

en: Error: You must specify a field name, id and value
cs: Chyba: Musíte zadat název pole, identifikátor a hodnotu

en: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Set the metadata stored in the calibre database for the book identified by
    book_id from the OPF file metadata.opf. book_id is a book id number from the
    search command. You can get a quick feel for the OPF format by using the
    --as-opf switch to the show_metadata command. You can also set the metadata of
    individual fields with the --field option. If you use the --field option, there
    is no need to specify an OPF file.
cs: 
    %prog set_metadata [options] book_id [/path/to/metadata.opf]
    
    Nastavit metadata uložená v databázi Calibre pro knihu identifikovanou
    pomocí book_id ze souboru OPF metadata.opf. book_id je identifikační
    číslo knihy z příkazu search. Můžete získat rychlé chování pro formát OPF
    pomocí přepínače --as-opf příkazu show_metadata. Můžete také nastavit
    metadata jednotlivých polí pomocí volby --field. Pokud použijete volbu --field,
    není potřeba zadávat soubor OPF.

en: The field to set. Format is field_name:value, for example: {0} tags:tag1,tag2. Use {1} to get a list of all field names. You can specify this option multiple times to set multiple fields. Note: For languages you must use the ISO639 language codes (e.g. en for English, fr for French and so on). For identifiers, the syntax is {0} {2}. For boolean (yes/no) fields use true and false or yes and no.
cs: Pole k nastavení. Formát je field_name:value, například : {0} tags:tag1,tag2. Použijte {1} pro získání seznamu všech názvů polí. Tuto volbu můžete zadat vícekrát pro nastavení více polí. Poznámka: Pro jazyky musíte použít kódy jazyka ISO639 (např. cs pro češtinu, en pro angličtinu, fr pro francouzštinu atd.). Pro identifikátory je syntaxe {0} {2}. Pro pole logických hodnot (ano/ne) použijte pravda a nepravda nebo ano a ne.

en: List the metadata field names that can be used with the --field option
cs: Vypsat názvy polí metadat, která mohou být použita s volbou --field

en: Field name
cs: Název pole

en: Title
cs: Název

en: You must specify a record id as the first argument
cs: Musíte zadat identifikátor záznamu jako první parametr

en: You must specify either a field or an OPF file
cs: Musíte zadat buď pole nebo soubor OPF

en: The OPF file %s does not exist
cs: Soubor OPF %s neexistuje

en: No book with id: %s in the database
cs: Žádná kniha s identifikátorem: %s v databázi

en: {} is not a known field
cs: {} není známé pole

en: The value {!r} is not a valid series index
cs: Hodnota {!r} není platné pořadí v sérii

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the search command.
cs: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Zobrazit metadata uložená v databázi Calibre pro knihu identifikovanou identifikátorem.
    Identifikátor je identifikační číslo z příkazu search.

en: Print metadata in OPF form (XML)
cs: Vypsat metadata v podobě OPF (XML)

en: You must specify an id
cs: Musíte zadat identifikátor

en: The {} command is not supported with remote (server based) libraries
cs: Příkaz {} není podporován vzdálenými (založenými na serveru) knihovnami

en: GLOBAL OPTIONS
cs: GLOBÁLNÍ VOLBY

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings. You can also connect to a calibre Content server to perform actions on remote libraries. To do so use a URL of the form: http://hostname:port/#library_id for example, http://localhost:8080/#mylibrary. library_id is the library id of the library you want to connect to on the Content server. You can use the special library_id value of - to get a list of library ids available on the server. For details on how to setup access via a Content server, see {}.
cs: Cesta ke knihovně Calibre. Výchozí je použít cestu uloženou v nastaveních. Pro provádění akce na vzdálených knihovnách se můžete také připojit k Serveru s obsahem Calibre. Abyste to udělali, použijte URL ve formě: http://hostitel:port/#id_knihovny, například http://localhost:8080/#mojeknihovna. id_knihovny je identifikátor knihovny, ke které se chcete připojit na Serveru s obsahem. Pomocí speciální hodnoty id_knihovny - můžete získat seznam identifikátorů knihoven dostupných na serveru. Pro podrobnosti o nastavení přístupu prostřednictvím Serveru s obsahem navštivte {}.

en: show this help message and exit
cs: zobrazit tuto zprávu nápovědy a ukončit

en: show program's version number and exit
cs: zobrazit číslo verze programu a ukončit

en: Username for connecting to a calibre Content server
cs: Uživatelské jméno pro připojení k Serveru s obsahem Calibre

en: Password for connecting to a calibre Content server. To read the password from standard input, use the special value: {0}. To read the password from a file, use: {1} (i.e. <f: followed by the full path to the file and a trailing >). The angle brackets in the above are required, remember to escape them or use quotes for your shell.
cs: Heslo pro připojení k Serveru s obsahem Calibre. Pro přečtení hesla ze standardního vstupu použijte speciální hodnotu: {0}. Pro přečtení hesla ze souboru použijte: {1} (tj. <f: následované úplnou cestou k souboru a koncovou >). Výše uvedené lomené závorky jsou vyžadovány, nezapomeňte je uvodit nebo použijte uvozovky pro váš shell.

en: The timeout, in seconds, when connecting to a calibre library over the network. The default is two minutes.
cs: Časový limit v sekundách u připojení ke knihovně Calibre přes síť. Výchozí je dvě minuty.

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
cs: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog je rozhraní příkazového řádku k databázi knih Calibre.
    
    příkaz je jeden z:
    %s
    
    Pro nápovědu k jednotlivému příkazu: %%prog command --help

en: Enter the password:
cs: Zadejte heslo:

en: Another calibre program such as {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is a bad idea. calibredb can connect directly to a running calibre Content server, to make changes through it, instead. See the documentation of the {} option for details.
cs: Je spuštěn jiný program Calibre, jako je {}, nebo hlavní program Calibre. Mít spuštěno najednou více programů, které mohou provádět změny v knihovně Calibre, není dobrý nápad. calibredb se namísto toho může připojit přímo ke spuštěnému Serveru s obsahem Calibre a provádět změny prostřednictvím něj. Podrobné informace naleznete v dokumentaci volby {}.

en: Error: You must specify a command from the list above
cs: Chyba: Musíte zadat příkaz z výše uvedeného seznamu

en: TEMPLATE ERROR
cs: CHYBA ŠABLONY

en: On Device
cs: V zařízení

en: Main
cs: Hlavní

en: Card A
cs: Karta A

en: Card B
cs: Karta B

en: Extracting text from the {0} file of size {1} took too long
cs: Extrahování textu ze souboru {0} o velikosti {1} trvalo příliš dlouho

en: Invalid field: %s
cs: Neplatné pole: %s

en: Failed to read from document for {path} with error: {error}
cs: Nepodařilo se číst z dokumentu pro {path} s chybou: {error}

en: Failed to parse document for: {0} with error: {1}
cs: Nepodařilo se analyzovat dokument pro: {0} s chybou: {1}

en: The item {old_item_val} does not exist in the {field} column in the restored database, could not restore its notes
cs: Položka {old_item_val} neexistuje ve sloupci {field} v obnovované databázi, nelze obnovit její poznámky.

en: Some resources for {} were missing
cs: Chyběly některé zdroje pro {}

en: Failed to set note for {path} with error: {error}
cs: Nepodařilo se nastavit poznámku pro {path} s chybou: {error}

en: Starting restoring preferences and column metadata
cs: Spouštění obnovení předvoleb a metadat sloupců

en: Cannot restore preferences. Backup file not found.
cs: Nelze obnovit předvolby. Soubor zálohy nebyl nalezen.

en: Finished restoring preferences and column metadata
cs: Dokončeno obnovení předvoleb a metadat sloupců

en: Finished restoring preferences
cs: Dokončeno obnovení předvoleb

en: Restoring preferences and column metadata failed
cs: Obnovení předvoleb a metadat sloupců selhalo

en: Processed
cs: Zpracováno

en: Creating custom column
cs: Vytváření vlastního sloupce

en: Invalid regular expression: {!r} with error: {}
cs: Neplatný regulární výraz: {!r} s chybou: {}

en: today
cs: dnes

en: yesterday
cs: včera

en: thismonth
cs: tentoměsíc

en: daysago
cs: dnízpět

en: Number conversion error: {0}
cs: Chyba převodu čísla: {0}

en: Date conversion error: {0}
cs: Chyba převodu data: {0}

en: Non-numeric value in query: {0}
cs: Nečíselná hodnota v dotazu: {0}

en: Non-numeric value in column {0}: {1}
cs: Nečíselná hodnota ve sloupci {0}: {1}

en: no
cs: ne

en: yes
cs: ano

en: unchecked
cs: nezaškrtnuto

en: checked
cs: zaškrtnuto

en: empty
cs: prázdný

en: blank
cs: prázdný

en: Invalid boolean query "{0}"
cs: Neplatný logický dotaz „{0}

en: No such Virtual library: {}
cs: Žádná taková Virtuální knihovna: {}

en: Virtual library search is recursive: {}
cs: Hledání ve virtuální knihovně je rekurzivní: {}

en: Recursive query group detected: {0}
cs: Rozpoznána rekurzivní skupina dotazů: {0}

en: search template: missing or invalid separator. Valid separators are: {}
cs: šablona hledání: chybějící nebo neplatný oddělovač. Platné oddělovače jsou: {}

en: calculating time left
cs: výpočet zbývajícího času

en: almost done
cs: téměř hotovo

en: ~{} left
cs: Zbývá ~{}

en: {0}
    
    Various command line interfaces useful for debugging calibre. With no options,
    this command starts an embedded Python interpreter. You can also run the main
    calibre GUI, the calibre E-book viewer and the calibre editor in debug mode.
    
    It also contains interfaces to various bits of calibre that do not have
    dedicated command line tools, such as font subsetting, the E-book diff tool and so
    on.
    
    You can also use %prog to run standalone scripts. To do that use it like this:
    
        {1}
    
    Everything after the -- is passed to the script. You can also use calibre-debug
    as a shebang in scripts, like this:
    
        {2}
cs: {0}
    
    Různá rozhraní příkazového řádku užitečná pro ladění Calibre. Bez voleb spouští
    tento příkaz vložený překladač Pythonu. Můžete také spustit hlavní grafické
    rozhraní Calibre, Prohlížeč e-knih Calibre a editor Calibre v režimu ladění.
    
    Také obsahuje rozhraní pro různé kusy Calibre, které neobsahují vyhrazené
    nástroje příkazového řádku, jako jsou částečné vkládání písma, nástroj Rozdílů
    e-knih a tak dále.
    
    Můžete také použít %prog ke spuštění samostatných skriptů. K tomu ho použijte takto:
    
        {1}
    
    Všechno za -- je předáno skriptu. Ladění Calibre můžete také použít jako shebang ve skriptech, například takto:
    
        {2}

en: Run Python code.
cs: Spustit kód Pythonu.

en: Run the Python code in file.
cs: Spustit kód Pythonu v souboru.

en: Subset the specified font. Use -- after this option to pass option to the font subsetting program.
cs: Částečně vložit zadané písmo. Použijte -- po této volbě pro předání volby programu pro částečné vkládání písem.

en: Debug device detection
cs: Ladit rozpoznávání zařízení

en: Run the GUI with debugging enabled. Debug output is printed to stdout and stderr.
cs: Spustit grafické rozhraní s povoleným laděním. Výstup ladění je vytištěn do stdout a stderr.

en: Run the GUI with a debug console, logging to the specified path. For internal use only, use the -g option to run the GUI in debug mode
cs: Spustit grafické rozhraní s konzolí ladění, protokolování do zadané cesty. Pouze pro vnitřní použití, pro spuštění grafického rozhraní v režimu ladění použijte volbu -g

en: Don't run with the DEBUG flag set
cs: Nespouštějte s nastaveným příznakem DEBUG

en: Run the E-book viewer in debug mode
cs: Spustit Prohlížeč e-knih v režimu ladění

en: Output the paths necessary to setup the calibre environment
cs: Výstup cest potřebných pro nastavení prostředí Calibre

en: Add a simple plugin (i.e. a plugin that consists of only a .py file), by specifying the path to the py file containing the plugin code.
cs: Přidat jednoduchý doplněk (např. doplněk obsahující pouze soubor .py) zadáním cesty k souboru py obsahujícímu kód doplňku.

en: Inspect the MOBI file(s) at the specified path(s)
cs: Zkontrolovat soubory MOBI v zadaných cestách

en: Launch the calibre "Edit book" tool in debug mode.
cs: Spustit nástroj calibre Upravit knihu v režimu ladění.

en: Explode the book into the specified folder.
    Usage: -x file.epub output_dir
    Exports the book as a collection of HTML files and metadata, which you can edit using standard HTML editing tools. Works with EPUB, AZW3, HTMLZ and DOCX files.
cs: Rozložit knihu do zadané složky.
    Použití: -x soubor.epub vystupni_adresar
    Exportuje knihu jako kolekci souborů HTML a metadat, které můžete upravovat pomocí standardních nástrojů pro úpravu HTML. Funguje se soubory EPUB, AZW3, HTMLZ a DOCX.

en: Implode a previously exploded book.
    Usage: -i output_dir file.epub
    Imports the book from the files in output_dir which must have been created by a previous call to --explode-book. Be sure to specify the same file type as was used when exploding.
cs: Složit dříve rozloženou knihu.
    Použití: -i vystupni_adresar soubor.epub
    Importuje knihu ze souborů ve vystupni_adresar, který musí být vytvořen předchozím vyvoláním --explode-book. Ujistěte se, že zadáváte stejný typ souboru, jaký byl použit při rozložení.

en: Export all calibre data (books/settings/plugins). Normally, you will be asked for the export folder and the libraries to export. You can also specify them as command line arguments to skip the questions. Use absolute paths for the export folder and libraries. The special keyword "all" can be used to export all libraries. Examples:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data  # for interactive use
      calibre-debug --export-all-calibre-data /path/to/empty/export/folder /path/to/library/folder1 /path/to/library2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /export/folder all  # export all known libraries
cs: Export všech dat Calibre (knihy, nastavení, moduly). Obvykle budete vyzváni k zadání složky pro export a knihoven, které chcete exportovat. Můžete je také zadat jako parametry příkazového řádku a tyto otázky přeskočit. Pro složku pro export a knihovny použijte absolutní cesty. Pro export všech knihoven lze použít speciální klíčové slovo "all". Příklady:
    
      calibre-debug --export-all-calibre-data # pro interaktivní použití
      calibre-debug --export-all-calibre-data /cesta/k/prazdne/slozce/pro/export /cesta/ke/slozce/knihovny1 /cesta/ke/slozce/knihovny2
      calibre-debug --export-all-calibre-data /slozks/pro/export all # export všech známých knihoven

en: Import previously exported calibre data
cs: Importovat dříve exportovaná data Calibre

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
cs: Způsobí vypnutí spuštěných instancí Calibre. Pamatujte, že pokud máte spuštěné úlohy, budou bez upozornění přerušeny, takže to používejte opatrně.

en: Test binary modules in build
cs: Testovat binární moduly v sestavení

en: Run a plugin that provides a command line interface. For example:
    calibre-debug -r "Plugin name" -- file1 --option1
    Everything after the -- will be passed to the plugin as arguments.
cs: Spustit modul poskytující rozhraní příkazového řádku. Například:
    calibre-debug -r „Název modulu“ -- soubor1 --volba1
    Všechno za -- bude předáno modulu jako parametry.

en: Run the named test(s). Use the special value "all" to run all tests. If the test name starts with a period it is assumed to be a module name. If the test name starts with @ it is assumed to be a category name.
cs: Spusťte pojmenované testy. Pro spuštění všech testů použijte speciální hodnotu "all". Pokud název testu začíná tečkou, je považován za název modulu. Pokud název testu začíná @, je považován za název kategorie.

en: Run the calibre diff tool. For example:
    calibre-debug --diff file1 file2
cs: Spustit rozdílový nástroj Calibre. Například:
    calibre-debug --diff soubor1 soubor2

en: (Un)register calibre from Windows Default Programs.
cs: (Od)registrovat Calibre ve výchozích programech Windows.

en: Convert the specified EPUB file to KEPUB without doing a full conversion. This is what the Kobo driver does when sending files to the device.
cs: Převést zadaný soubor EPUB do formátu KEPUB bez provedení úplného převodu. Toto dělá ovladač Kobo při odesílání souborů do zařízení.

en: Convert the specified KEPUB file to EPUB without doing a full conversion. This is what the Kobo driver does when importing files from the device.
cs: Převést zadaný soubor KEPUB do formátu EPUB bez provedení úplného převodu. Toto dělá ovladač Kobo při importu souborů ze zařízení.

en: Debug log
cs: Protokol ladění

en: No plugin named %s found
cs: Žádný modul se jménem %s nebyl nalezen

en: Communicate with Android phones.
cs: Komunikace s telefony s Androidem.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>main memory</b>. The first one that exists will be used
cs: Čárkami oddělený seznam složek k odeslání e-knih do <b>hlavní paměti</b> zařízení. Bude použita první existující

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device's <b>storage cards</b>. The first one that exists will be used
cs: Čárkami oddělený seznam složek k odeslání e-knih na <b>paměťové karty</b> zařízení. Bude použita první existující

en: Communicate with S60 phones.
cs: Komunikovat s telefony s S60.

en: Communicate with WebOS tablets.
cs: Spojeno s tablety s WebOS

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Binatone Readme.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
cs: Komunikace s chytrým telefonem BlackBerry.

en: Communicate with the Blackberry Playbook.
cs: Komunikace s Blackberry Playbook.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
cs: Komunikace s řadou čteček e-knih BOEYE BEX.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
cs: Komunikace s řadou čteček e-knih BOEYE BDX.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Cybook Gen 3 / Opus.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Cybook Orizon.

en: Card A folder
cs: Složka karty A

en: Enter the folder where the books are to be stored when sent to the memory card. This folder is prepended to any send to device template
cs: Zadejte složku, kam mají být ukládány knihy při odesílání na paměťovou kartu. Tato složka je přidána ke všem šablonám odesílání do zařízení.

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Cybook Muse.

en: Communicate with the Bookeen Diva HD e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Bookeen Diva HD.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih EB600.

en: Communicate with the Tolino Shine and Vision readers
cs: Komunikace se čtečkami Tolino Shine a Vision

en: Swap main and card A
cs: Prohodit hlavní paměť a kartu A

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory. Some tolino devices may need this option.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud je hlavní paměť zařízení zobrazena jako karta A a karta jako hlavní paměť. Některá zařízení Tolino mohou tuto volbu potřebovat.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
cs: Komunikace s Astak Mentor EB600

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
cs: Komunikace se čtečkou PocketBook 301.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
cs: Komunikace se čtečkou PocketBook 515, 602, 603, 902, 903 nebo Pro 912

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
cs: Komunikace se čtečkami PocketBook 622 a 623.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
cs: Komunikace se čtečkou PocketBook 360+.

en: Communicate with the PocketBook 701
cs: Komunikace s PocketBook 701

en: Communicate with the PocketBook 740
cs: Komunikace s PocketBook 740

en: Communicate with the Infibeam Pi2 reader.
cs: Komunikace se čtečkou Infibeam Pi2.

en: Communicate with the Entourage Edge.
cs: Komunikace s Entourage Edge.

en: Communicate with the ESlick e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih ESlick.

en: Communicate with the Sigmatek e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Sigmatek.

en: Use an arbitrary folder as a device.
cs: Používat libovolnou složku jako zařízení.

en: Device interface
cs: Rozhraní zařízení

en: Communicate with Hanlin V3 e-book readers.
cs: Komunikace se čtečkami e-knih Hanlin V3.

en: Communicate with Hanlin V5 e-book readers.
cs: Komunikace se čtečkami e-knih Hanlin V5.

en: Communicate with the BOOX e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih BOOX.

en: Comma separated list of folders to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
cs: Čárkami oddělený seznam složek pro odeslání e-knih do zařízení. Bude použita první existující.

en: Communicate with the Hanvon N520 e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Hanvon N520.

en: Communicate with the Kibano e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Kibano.

en: Communicate with The Book reader.
cs: Komunikace se čtečkou The Book.

en: Communicate with the Libre Air reader.
cs: Komunikace se čtečkou Libre Air.

en: Communicate with the SpringDesign Alex e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih SpringDesign Alex.

en: Removing books from device...
cs: Odebírání knih ze zařízení...

en: Communicate with the Azbooka
cs: Komunikace s Azbooka

en: Communicate with the Elonex EB 511 e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Elonex EB 511.

en: Communicate with the Cybook Odyssey e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Cybook Odyssey.

en: Communicate with the IRex Iliad e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih IRex Iliad.

en: Cannot get files from this device
cs: Nelze získat soubory z tohoto zařízení

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih IRex Digital Reader 1000.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
cs: Komunikace s IRex Digital Reader 800

en: Communicate with the Iriver Story reader.
cs: Komunikace se čtečkou Iriver Story.

en: Communicate with the JetBook e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih JetBook.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
cs: Komunikace se čtečkou MiBuk Wolder.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
cs: Komunikace se čtečkou JetBook Mini.

en: Communicate with the JetBook Color reader.
cs: Komunikace se čtečkou JetBook Color.

en: Could not generate page mapping.
cs: Nelze vygenerovat mapování stránek.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
cs: Není platným souborem MOBI. Zpráva identity %s

en: Communicate with the Kindle e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Kindle.

en: The following books are in KFX format. KFX is a virtual book format, and cannot be transferred from the device. Instead, you should go to your "Manage my content and devices" page on the Amazon homepage and download the book to your computer from there. That will give you a regular AZW3 file that you can add to calibre normally. Click "Show details" to see the list of books.
cs: Následující knihy jsou ve formátu KFX. KFX je virtuální knižní formát a nemůže být převeden ze zařízení. Namísto toho byste měli přejít na stránku „Spravovat můj obsah a zařízení“ na domovské stránce Amazonu a stáhnout odtud knihu do počítače. Získáte tím obyčejný soubor AZW3, který můžete normálně přidat do Calibre. Pro zobrazení seznamu knih klikněte na tlačítko „Zobrazit podrobnosti“.

en: WARNING: E-book covers
cs: VAROVÁNÍ: Obálky e-knih

en: Amazon has <b>broken display of covers</b> for books sent to the Kindle by USB cable. To workaround it, you have to either keep your Kindle in Airplane mode, or:<ol><li>Send the books to the Kindle</li><li>Disconnect the Kindle and wait for the covers to be deleted by Amazon</li><li>Reconnect the Kindle and calibre will restore the covers.</li></ol> After this the covers for those books should stay put. <a href="{}">Click here</a> for details.
cs: Amazon <b>poškodil zobrazování obálek</b> pro knihy odeslané do Kindle pomocí kabelu USB. Abyste to obešli, musíte buď nechat Kindle v režimu Letadlo, nebo: <li>Odeslat knihy do Kindle</li><li>Odpojit Kindle a počkat, až Amazon obálky odstraní</li><li>Znovu připojit Kindle a Calibre obálky obnoví.</li></ol> Poté by měly obálky těchto knih zůstat na svém místě. Podrobnosti <a href="{}">naleznete zde</a>.

en: %(time)s<br />Last page read: %(loc)d (%(pr)d%%)
cs: %(time)s<br />Poslední čtená stránka: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last page read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
cs: %(time)s<br />Poslední čtená stránka: Místo %(loc)d (%(pr)d%%)

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
cs: <b>Místo %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
cs: <b>Stránka %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
cs: <b>Místo %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: Communicate with the Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Kindle 2/3/4/Touch/Paperwhite/Voyage.

en: Send page number information when sending books
cs: Odeslat informaci o čísle stránky při odesílání knih

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
cs: Kindle 3 a novější verze mohou používat informace o čísle stránky v souborech MOBI. Pomocí této volby Calibre spočítá a odešle tuto informaci do Kindle při odesílání souborů MOBI přes USB. Pamatujte, že čísla stránek neodpovídají papírovým knihám.

en: Page count calculation method
cs: Metoda výpočtu počtu stránek

en: There are multiple ways to generate the page number information. If a page count is given then the book will be divided into that many pages. Otherwise the number of pages will be approximated using one of the following methods.<ul> <li>fast: 2300 characters of uncompressed text per page.
    
     <li>accurate: Based on the number of chapters, paragraphs, and visible lines in the book. This method is designed to simulate an average paperback book where there are 32 lines per page and a maximum of 70 characters per line.
    
     <li>pagebreak: The "pagebreak" method uses the presence of <mbp:pagebreak> tags within the book to determine pages.</ul>Methods other than "fast" are going to be much slower. Further, if "pagebreak" fails to determine a page count accurate will be used, and if  "accurate" fails fast will be used.
cs: Existuje více způsobů generování informace o čísle stránky. Pokud je zadán počet stránek, pak bude kniha rozdělena na tolik stránek. Jinak bude počet stránek přibližně určen pomocí jedné z následujících metod.<ul> <li>rychlá: 2300 znaků nekomprimovaného textu na stránku.
    
    <li>přesná: Na základě počtu kapitol, odstavců a viditelných řádků v knize. Tato metoda je navržena pro simulaci průměrné brožované knihy, kde je 32 řádků na stránku a maximálně 70 znaků na řádek.
    
    <li>konec stránky: Metoda "konec stránky" používá přítomnost značek <mbp:pagebreak> uvnitř knihy pro určení stránek.</ul>Jiné metody než "rychlá" budou mnohem pomalejší. Dále, pokud se "konec stránek" nepodaří určit počet stránek, bude použita "přesná", a pokud selže "přesná", bude použita "rychlá".

en: Custom column name to retrieve page counts from
cs: Název vlastního sloupce s údajem o počtu stran

en: If you have a custom column in your library that you use to store the page count of books, you can have calibre use that information, instead of calculating a page count. Specify the name of the custom column here, for example, #pages.
cs: Pokud máte ve své knihovně vlastní sloupec, který používáte pro ukládání počtu
    stránek knih, může Calibre použít tuto informaci namísto výpočtu počtu stránek.
    Zadejte zde název vlastního sloupce, například #stránky.

en: Custom column name to retrieve calculation method from
cs: Název vlastního sloupce s údajem o metodě výpočtu

en: If you have a custom column in your library that you use to store the preferred method for calculating the number of pages for a book, you can have calibre use that method instead of the default one selected above.  Specify the name of the custom column here, for example, #pagemethod. The custom column should have the  values: fast, accurate or pagebreak.
cs: Pokud máte ve své knihovně vlastní sloupec, který používáte k ukládání upřednostňované metody pro výpočet počtu stránek knihy, může Calibre použít tuto metodu namísto výše vybraného výchozího nastavení. Zadejte sem název vlastního sloupce, například #metodastranky. Vlastní sloupec by měl mít hodnoty: fast, accurate nebo pagebreak.

en: Overwrite existing APNX on device
cs: Přepsat existující APNX v zařízení

en: Uncheck this option to allow an APNX file existing on the device to have priority over the version which calibre would send. Since APNX files are usually deleted when a book is removed from the Kindle, this is mostly useful when resending a book to the device which is already on the device (e.g. after making a modification).
cs: Zrušením zaškrtnutí této volby umožníte, aby měl soubor APNX existující v zařízení přednost před verzí, kterou by Calibre odeslalo. Vzhledem k tomu, že jsou soubory APNX obvykle odstraněny, když je kniha odebrána z Kindle, je toto většinou užitečné, když znovu odesíláte knihu do zařízení, která je již v zařízení (např. po provedení úpravy).

en: Communicate with the Kindle DX e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Kindle DX.

en: Communicate with the Kindle Fire
cs: Komunikace s Kindle Fire

en: Communicate with the original Kobo Reader and the Kobo WiFi.
cs: Komunikace s původním Kobo Reader a Kobo WiFi.

en: The Kobo supports several collections including
cs: Kobo podporuje několik kolekcí včetně

en: Create tags for automatic management
cs: Vytvořit štítky pro automatickou správu

en: Upload covers for books (newer readers)
cs: Odeslat obálky pro knihy (novější čtečky)

en: Normally, the Kobo readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you have modified the cover.
cs: Čtečky Kobo obyčejně získávají obrázek obálky ze samotného souboru e-knihy. Pomocí této volby Calibre odešle do čtečky samostatný obrázek obálky, což je užitečné, pokud jste změnili obálku.

en: Upload black and white covers
cs: Odeslat černobílé obálky

en: Show expired books
cs: Zobrazit prošlé knihy

en: A bug in an earlier version left non kepubs book records in the database.  With this option calibre will show the expired records and allow you to delete them with the new delete logic.
cs: Chyba v dřívější verzi ponechávala v databázi záznamy knih, které nejsou ve formátu kepub. Pomocí této volby Calibre zobrazí prošlé záznamy a umožní vám je odstranit pomocí nové logiky odstranění.

en: Show previews
cs: Zobrazit náhledy

en: Kobo previews are included on the Touch and some other versions. By default, they are no longer displayed as there is no good reason to see them. Enable if you wish to see/delete them.
cs: Náhledy Kobo jsou ve čtečce Touch a některých dalších verzích zahrnuty. Ve výchozím nastavení již nejsou zobrazovány, protože k tomu není žádný dobrý důvod. Povolte, pokud je chcete zobrazit nebo odstranit.

en: Show recommendations
cs: Zobrazit doporučení

en: Kobo now shows recommendations on the device. In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
cs: Kobo nyní v zařízení zobrazuje doporučení. V některých případech obsahují soubory, ale v jiných případech jsou to jen ukazatele na stránky pro zakoupení. Povolte, pokud je chcete zobrazit nebo odstranit.

en: Attempt to support newer firmware
cs: Pokusit se o podporu novějšího firmwaru

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to Factory defaults and testing software
cs: Kobo pravidelně aktualizuje verzi firmware a databáze. Pomocí této volby se Calibre pokusí provést plnou funkčnost čtení i zápisu - Zde jsou draci! Povolte, pouze pokud vám nevadí obnovení Kobo do Továrního nastavení a testování softwaru

en: Getting list of books on device...
cs: Získávání seznamu knih v zařízení...

en: Removing books from device metadata listing...
cs: Odebírání knih z výpisu metadat zařízení...

en: Adding books to device metadata listing...
cs: Přidávání knih do výpisu metadat zařízení...

en: Kobo database version unsupported - See details
cs: Nepodporovaná verze databáze Kobo - Zobrazit podrobnosti

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the  "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
cs: Ve vašem zařízení Kobo je spuštěna aktualizovaná verze firmwaru nebo databáze. Protože Calibre neví o tomto aktualizovaném firmwaru, úpravy databáze jsou zakázány, aby se zabránilo poškození. Stále můžete odesílat knihy do Kobo pomocí Calibre, ale odstraňování knih a správa sbírek je zakázána. Pokud jste ochotni experimentovat a víte, jak obnovit Kobo do továrního nastavení, můžete přepsat tuto kontrolu kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu zařízení v Calibre výběrem volby "Konfigurovat toto zařízení" a pak "Pokusit se o podporu novějšího firmwaru". Může to vyžadovat provedení obnovení do Továrního nastavení vašeho zařízení Kobo.

en: Not Implemented
cs: Neimplementováno

en: ".kobo" files do not exist on the device as books; instead they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
cs: Soubory „.kobo“ neexistují v zařízení jako knihy, namísto toho to jsou řádky v databázi sqlite. V současné době je nelze exportovat ani prohlížet.

en: <hr /><b>Book last read:</b> %(time)s<br /><b>Percentage read:</b> %(pr)d%%<hr />
cs: <hr /><b>Kniha naposledy čtena:</b> %(time)s<br /><b>Přečteno procent:</b> %(pr)d%%<hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter Progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />
cs: <b>Kapitola %(chapter)d:</b>  %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Přečteno z kapitoly:</b> %(chapter_progress)s%%<br />%(annotation)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><hr />
cs: <b>Kapitola %(chapter)d:</b>  %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Přečteno z kapitoly:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Označeno:</b> %(text)s<br /><hr />

en: <b>Chapter %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Chapter progress:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Highlight:</b> %(text)s<br /><b>Notes:</b> %(annotation)s<br /><hr />
cs: <b>Kapitola %(chapter)d:</b> %(chapter_title)s<br /><b>%(typ)s</b><br /><b>Přečteno z kapitoly:</b> %(chapter_progress)s%%<br /><b>Označeno:</b> %(text)s<br /><b>Poznámky:</b> %(annotation)s<br /><hr />

en: Communicate with the Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour as well as tolino shine 5, shine color and vision color eReaders. Based on the existing Kobo driver by %s.
cs: Komunikace se čtečkami e-knih Kobo Touch, Glo, Mini, Aura HD, Aura H2O, Glo HD, Touch 2, Aura ONE, Aura Edition 2, Aura H2O Edition 2, Clara HD, Forma, Libra H2O, Elipsa, Sage, Libra 2, Clara 2E, Clara BW, Clara Colour, Libra Colour, stejně jako tolino shine 5, shine color a vision color. Založeno na existujícím ovladači Kobo od %s.

en: Processing book: {0} by {1}
cs: Zpracovávání knihy: {0} od {1}

en: Could not kepubify the book {title} ({name}) failed with error: {e}
cs: Knihu nelze převést na KEPUB {title} ({name}) selhalo s chybou: {e}

en: Your Kobo is running an updated firmware/database version. As calibre does not know about this updated firmware, database editing is disabled, to prevent corruption. You can still send books to your Kobo with calibre,  but deleting books and managing collections is disabled. If you are willing to experiment and know how to reset your Kobo to Factory defaults, you can override this check by right clicking the device icon in calibre and selecting "Configure this device" and then the "Attempt to support newer firmware" option. Doing so may require you to perform a Factory reset of your Kobo.
cs: Ve vašem zařízení Kobo je spuštěna aktualizovaná verze firmwaru nebo databáze. Protože Calibre neví o tomto aktualizovaném firmwaru, úpravy databáze jsou zakázány, aby se zabránilo poškození. Stále můžete odesílat knihy do Kobo pomocí Calibre, ale odstraňování knih a správa sbírek je zakázána. Pokud jste ochotni experimentovat a víte, jak obnovit Kobo do továrního nastavení, můžete přepsat tuto kontrolu kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu zařízení v Calibre výběrem volby "Konfigurovat toto zařízení" a pak "Pokusit se o podporu novějšího firmwaru". Může to vyžadovat provedení obnovení do Továrního nastavení vašeho zařízení Kobo.

en: Discussion of any new Kobo firmware can be found in the Kobo forum at MobileRead. This is at %s.
cs: Diskusi o jakémkoliv novém firmwaru pro Kobo najdete ve fóru Kobo na MobileRead. To se nachází na %s.

en: Collections, covers && uploads
cs: Kolekce, obálky a &odesílání

en: Metadata, on device && advanced
cs: Metadata, v zařízení a &rozšíření

en: Hyphenation
cs: Dělení slov

en: Modify CSS
cs: Upravit CSS

en: Modify CSS of books sent to the device
cs: Upravit CSS knih odesílaných do zařízení

en: This allows addition of user CSS rules and removal of some CSS. When sending a book, the driver adds the contents of {0} to all stylesheets in the book. This file is searched for in the root folder of the main memory of the device. As well as this, if the file contains settings for "orphans" or "widows", these are removed from all styles in the original stylesheet.
cs: Toto povoluje přidávání uživatelských pravidel CSS a odebírání některých CSS. Při odesílání knihy ovladač přidá obsah {0} do všech šablon stylů v knize. Tento soubor je vyhledán v kořenové složce hlavní paměti zařízení. Stejně jako toto, pokud soubor obsahuje nastavení pro „sirotky“ nebo „vdovy“, jsou tyto odebrány ze všech stylů v původní šabloně stylů.

en: Additionally, model specific CSS can be specified below:
cs: Níže lze navíc zadat CSS pro konkrétní model:

en: Enter the CSS to use for books on this model of device
cs: Zadejte CSS, které chcete použít pro knihy v tomto modelu zařízení

en: All models
cs: Všechny modely

en: &Clear all model specific CSS
cs: Vymazat všechna CSS pro konkrétní model

en: Uploading of books
cs: Odesílání knih

en: Use Kobo viewer for EPUB books
cs: Pro knihy EPUB použít prohlížeč Kobo

en: Kobo devices have two viewer programs for EPUB files on their devices. An older one from Adobe and the Kobo one. The Kobo one has much better performance and features and so, by default, calibre will auto-convert EPUB books to the Kobo KEPUB format so that they are viewed by the Kobo viewer. If you would rather use the legacy viewer for EPUB, disable this option. Note that this option has no effect if the device does not support KEPUB, such as for Tolino devices that also use this driver.
cs: Zařízení Kobo mají ve svých zařízeních dva programy prohlížečů pro soubory EPUB. Starší od Adobe a ten od Kobo. Ten od Kobo má mnohem lepší výkon a funkce, a tak ve výchozím nastavení Calibre automaticky převádí knihy EPUB do formátu Kobo KEPUB, aby byly zobrazeny prohlížečem Kobo. Pokud chcete raději používat starší prohlížeč EPUB, zakažte tuto volbu. Pamatujte, že tato volba nemá žádný účinek, pokud zařízení nepodporuje KEPUB, například zařízení Tolino, která také používají tento ovladač.

en: Template to decide conversion:
cs: Šablona pro rozhodování o převodu:

en: Enter a template to decide if an EPUB book is to be auto converted to KEPUB. If the template returns false or no result, the book will not be converted to KEPUB. For example to only kepubify books that have the tag <i>{0}</i>, use the template: <code>{1}</code> or to only convert books that do not have the tag <i>{2}</i>, use the template: <code>{3}</code>
cs: Zadejte šablonu pro rozhodnutí, zda má být kniha EPUB automaticky převedena na KEPUB. Pokud šablona vrátí false nebo žádný výsledek, kniha nebude převedena na KEPUB. Pokud například chcete převést na KEPUB pouze knihy, které mají štítek <i>{0}</i>, použijte šablonu: <code>{1}</code>, nebo chcete-li převést pouze knihy, které nemají štítek <i>{2}</i>, použijte šablonu: <code>{3}</code>

en: If no template is specified conversion to KEPUB is controlled only by the setting above to use the Kobo viewer. Note that the setting above must be enabled for the template to be checked.
cs: Pokud není zadána žádná šablona, je převod na KEPUB řízen pouze výše uvedeným nastavením pro použití prohlížeče Kobo. Pamatujte, že výše uvedené nastavení musí být povoleno, aby se šablona kontrolovala.

en: Do not treat replacements as new books
cs: Nepovažovat náhrady za nové knihy

en: When a new book is side-loaded, the Kobo firmware imports details of the book into the internal database. Even if the book is a replacement for an existing book, the Kobo will remove the book from the database and then treat it as a new book. This means that the reading status, bookmarks and collections for the book will be lost. This option overrides firmware behavior and attempts to prevent a book that has been resent from being treated as a new book. If you prefer to have replacements treated as new books, turn this option off.
cs: Když je nahrána nová kniha, firmware Kobo importuje podrobnosti o knize do interní databáze. Dokonce i když je kniha náhrada existující knihy, Kobo odebere knihu z databáze a pak ji bude považovat za novou knihu. To znamená, že stav čtení, záložky a kolekce pro knihu budou ztraceny. Tato volba přepíše chování firmwaru a pokusí se zabránit tomu, aby kniha, která byla znovu poslána, byla považována za novou knihu. Pokud upřednostňujete považovat náhrady za nové knihy, vypněte tuto volbu.

en: Enable/disable hyphenation in KEPUB books
cs: Povolit nebo zakázat dělení slov v knihách KEPUB

en:  characters
cs: znaků

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Collections
cs: Kolekce

en: Create new collections on the Kobo if they do not exist. This is only for firmware V2.0.0 or later.
cs: Vytvořit nové kolekce v Kobo, pokud neexistují. Toto je pouze pro firmware 2.0.0 nebo pozdější.

en: Collections columns:
cs: Sloupce kolekcí:

en: Use a column to generate collections.
cs: Použít sloupec pro generování kolekcí.

en: Collections template:
cs: Šablona kolekcí:

en: Use a template to generate collections.
cs: Použít šablonu pro generování kolekcí.

en: Enter a template to generate collections. The result of the template will be combined with the values from Collections column. The template should return a list of collection names separated by ':@:' (without quotes).
cs: Zadejte šablonu pro generování sbírek. Výsledek šablony bude kombinován s hodnotami ze sloupce Kolekce. Šablona by měla vrátit seznam názvů kolekcí oddělených znakem ‚:@:‘ (bez uvozovek).

en: Create collections
cs: Vytvořit kolekce

en: Delete empty collections
cs: Odstranit prázdné kolekce

en: Delete any empty collections from the Kobo when syncing is finished. This is only for firmware V2.0.0 or later.
cs: Odstranit všechny prázdné kolekce z Kobo, když je synchronizace dokončena. Toto je pouze pro firmware 2.0.0 nebo pozdější.

en: Ignore collections:
cs: Ignorovat kolekce:

en: List the names of collections to be ignored by the collection management. The collections listed will not be changed. Names are separated by commas.
cs: Seznam názvů kolekcí, které mají být ignorovány správou kolekcí. Uvedené kolekce nebudou změněny. Názvy jsou odděleny čárkami.

en: Upload covers
cs: Odeslat obálky

en: Upload cover images from the calibre library when sending books to the device.
cs: Odeslat obrázky obálek z knihovny Calibre při odesílání knih do zařízení.

en: Convert covers to grayscale when uploading.
cs: Převést obálky na stupně šedé během odesílání.

en: Upload dithered covers
cs: Odeslat tónované obálky

en: Dither cover images to the appropriate 16c grayscale palette for an eInk screen. This usually ensures greater accuracy and avoids banding, making sleep covers look better. On FW >= 4.11, Nickel itself may sometimes do a decent job of it. Has no effect without "Upload black and white covers"!
cs: Tónovat obrázky obálek příslušnou paletu stupňů šedi 16c pro obrazovku čtečky s elektronickým inkoustem. To obvykle zajistí větší přesnost a předejde pruhování, takže obálky na na uspávací obrazovce vypadají lépe. Na FW >= 4.11 může sám Nickel někdy odvést slušnou práci. Nemá žádný vliv bez „Nahrát černobílé obálky!

en: Keep cover aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran obálky

en: When uploading covers, do not change the aspect ratio when resizing for the device. This is for firmware versions 2.3.1 and later.
cs: Během odesílání obálek neměnit poměr stran při změně velikosti pro zařízení. Toto je pro firmware verze 2.3.1 a novější.

en: Letterbox full-screen covers
cs: Obálky letterbox na celou obrazovku

en: Do it on our end, instead of letting Nickel handle it. Provides pixel-perfect results on devices where Nickel does not do extra processing. Obviously has no effect without "Keep cover aspect ratio". This is probably undesirable if you disable the "Show book covers full screen" setting on your device.
cs: Děláme to na naší straně místo toho, abychom to nechali zpracovat Nickel. Poskytuje pixelově dokonalé výsledky na zařízeních, kde Nickel neprovede další zpracování. Očividně nemá žádný vliv bez „Ponechat poměr stran obálky“. Je to nejspíš nežádoucí, pokud ve svém zařízení zakážete nastavení „Zobrazit obálky knih na celou obrazovku“.

en: Choose the color to use when letterboxing the cover. The default color is black (#000000)
cs: Zvolte použitou barvu při převádění obálek na formát letterbox. Výchozí barva je černá (#000000).

en: Save covers as PNG
cs: Uložit obálky jako PNG

en: Use the PNG image format instead of JPG. Higher quality, especially with "Upload dithered covers" enabled, which will also help generate potentially smaller files. Behavior completely unknown on old (< 3.x) Kobo firmwares, known to behave on FW >= 4.8. Has no effect without "Upload black and white covers"!
cs: Použít formát obrázku PNG namísto JPG. Vyšší kvalita, zejména s povoleným „Nahrát tónované obálky“, což také pomůže generovat potenciálně menší soubory. Chování je zcela neznámé na starých (<3.x) firmwarech Kobo, známé chování na FW >= 4.8. Nemá žádný účinek bez „Nahrát černobílé obálky“!

en: Show as on device
cs: Zobrazit jako v zařízení

en: Kobo shows recommendations on the device.  In some cases these have files but in other cases they are just pointers to the web site to buy. Enable if you wish to see/delete them.
cs: Kobo zobrazuje doporučení v zařízení. V některých případech obsahují soubory, ale v jiných případech jsou to jen odkazy na stránky pro zakoupení. Povolte, pokud je chcete zobrazit nebo odstranit.

en: Show archived books
cs: Zobrazit archivované knihy

en: Archived books are listed on the device but need to be downloaded to read. Use this option to show these books and match them with books in the calibre library.
cs: Archivované knihy jsou vypsány v zařízení, ale musí být staženy pro čtení. Použijte tuto volbu pro zobrazení těchto knih a jejich porovnání s knihami v knihovně Calibre.

en: Advanced options
cs: Rozšířené volby

en: Kobo routinely updates the firmware and the database version. With this option calibre will attempt to perform full read-write functionality - Here be Dragons!! Enable only if you are comfortable with restoring your kobo to factory defaults and testing software. This driver supports firmware V2.x.x and DBVersion up to
cs: Kobo pravidelně aktualizuje verzi firmware a databáze. Pomocí této volby se Calibre pokusí provést plnou funkčnost čtení i zápisu - Zde jsou draci! Povolte, pouze pokud vám nevadí obnovení Kobo do továrního nastavení a testování softwaru. Tento ovladač podporuje firmware V2.x.x a DBVersion až do

en: Title to test when debugging
cs: Titul pro testování během ladění

en: Part of title of a book that can be used when doing some tests for debugging. The test is to see if the string is contained in the title of a book. The better the match, the less extraneous output.
cs: Část titulu knihy, která může být použita při provádění některých testů pro ladění. Testuje se, zda je řetězec obsažen v titulu knihy. Čím lepší shoda, tím méně nadbytečný výstup.

en: Title to test when debugging:
cs: Titul pro testování během ladění:

en: Update metadata on the device
cs: Aktualizovat metadata v zařízení

en: Update the metadata on the device when it is connected. Be careful when doing this as it will take time and could make the initial connection take a long time.
cs: Aktualizovat metadata v zařízení, pokud je připojeno. Buďte opatrní, když to děláte, protože to bude nějakou dobu trvat a mohlo by to způsobit, že počáteční připojení bude trvat dlouho.

en: Set series information
cs: Nastavit informace o sérii

en: The book lists on the Kobo devices can display series information. This is not read by the device from the sideloaded books. Series information can only be added to the device after the book has been processed by the device. Enable if you wish to set series information.
cs: Seznam knih v zařízeních Kobo může zobrazovat informace o sérii. Toto není načítáno zařízením z bokem nahraných knih. Informace o sérii mohou být přidány do zařízení pouze poté, co byla kniha zpracována zařízením. Povolte, pokud chcete nastavit informace o sérii.

en: Force series ID
cs: Vynutit ID série

en: Kobo devices use a SeriesID to distinguish between different series. Purchased books have a SeriesID assigned by Kobo. Sideloaded books have a SeriesID assigned by calibre, which is usually different. This causes a series to be shown twice on the Kobo device. Enable if you wish to force all the SeriesID for books in a series to the same value.
cs: Zařízení Kobo používají k rozlišení různých sérií identifikátor série. Zakoupené knihy mají identifikátor série přidělený od Kobo. Nahrané knihy mají identifikátor série přidělené z Calibre, který se obvykle liší. To způsobuje, že se série v zařízení Kobo zobrazuje dvakrát. Povolte, pokud chcete vynutit, aby všechny knihy v sérii měly stejnou hodnotu identifikátoru série.

en: Update metadata on Book Details pages
cs: Aktualizovat metadata na stránkách Podrobnosti o knize

en: This will update the metadata in the device database when the device is connected. The metadata updated is displayed on the device in the library and the Book details page. This is the title, authors, comments/synopsis, series name and number, publisher and published Date, ISBN and language. If a metadata plugboard exists for the device and book format, this will be used to set the metadata.
cs: Toto aktualizuje metadata v databázi zařízení, když je zařízení připojeno. Aktualizovaná metadata se zobrazí v zařízení v knihovně a na stránce Podrobnosti o knize. Jsou to název, autoři, komentáře nebo přehled, název a číslo série, vydavatel a datum vydání, ISBN a jazyk. Pokud pro zařízení a formát knihy existuje zásuvný panel metadat, bude použit pro nastavení metadat.

en: Update purchased books
cs: Aktualizovat zakoupené knihy

en: Update books purchased from Kobo and downloaded to the device.
cs: Aktualizovat knihy zakoupené z Kobo stažené do zařízení.

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Update the subtitle on the device using a template.
cs: Aktualizovat podnadpis v zařízení pomocí šablony.

en: Enter a template to use to set the subtitle. If the template is empty, the subtitle will be cleared.
cs: Zadejte šablonu použitou pro nastavení podnadpisu. Pokud je šablona prázdná, bude podnadpis vymazán.

en: Book stats
cs: Statistiky knihy

en: Update the book stats
cs: Aktualizovat statistiky knihy

en: Words:
cs: Slova:

en: Enter a template to use to set the word count for the book. If the template is empty, the word count will be cleared.
cs: Zadejte šablonu použitou pro nastavení počtu slov pro knihu. Pokud je šablona prázdná, bude počet slov vymazán.

en: Pages:
cs: Stránky:

en: Enter a template to use to set the page count for the book. If the template is empty, the page count will be cleared.
cs: Zadejte šablonu použitou pro nastavení počtu stránek pro knihu. Pokud je šablona prázdná, bude počet stránek vymazán.

en: Hours to read estimates:
cs: Odhad hodin pro přečtení:

en: Upper:
cs: Horní:

en: Enter a template to use to set the upper estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
cs: Zadejte šablonu použitou pro nastavení horní odhadované doby přečtení pro knihu. Odhad je v hodinách. Pokud je šablona prázdná, bude doba vymazána.

en: Lower:
cs: Dolní:

en: Enter a template to use to set the lower estimate of the time to read for the book. The estimate is in hours. If the template is empty, the time will be cleared.
cs: Zadejte šablonu použitou pro nastavení dolní odhadované doby přečtení pro knihu. Odhad je v hodinách. Pokud je šablona prázdná, bude doba vymazána.

en: Edit template
cs: Upravit šablonu

en: &Template editor
cs: &Editor šablony

en: The template "%s" is invalid:
cs: Šablona "%s" je neplatná:

en: Communicate with the Palm Pre
cs: Komunikace s Palm Pre

en: Communicate with the Bq Avant
cs: Komunikace s Bq Avant

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
cs: Komunikace s Sweex, Kogan, Q600 nebo Wink

en: Communicate with the Pandigital Novel
cs: Komunikace s Pandigital Novel

en: Communicate with the VelocityMicro
cs: Komunikace s VelocityMicro

en: Communicate with the GM2000
cs: Komunikace s GM2000

en: Communicate with the Acer Lumiread
cs: Komunikace s  Acer Lumiread

en: Communicate with the Aluratek Color
cs: Komunikace s Aluratek Color

en: Communicate with the Trekstor
cs: Komunikace s Trekstor

en: Communicate with the EEE Reader
cs: Komunikace s EEE Reader

en: Communicate with the Adam tablet
cs: Komunikace s tabletem Adam

en: Communicate with the Nextbook Reader
cs: Komunikace s Nextbook Reader

en: Communicate with the Moovybook Reader
cs: Komunikace s Moovybook Reader

en: Communicate with the COBY
cs: Komunikace s COBY

en: Communicate with the Ex124G
cs: Komunikace s Ex124G

en: Communicate with the WayteQ and SPC Dickens Readers
cs: Komunikace se čtečkami WayteQ a SPC Dickens

en: Communicate with the Woxter Scriba reader
cs: Komunikace se čtečkou Woxter Scriba

en: Communicate with the PocketBook Touch Lux 2 and Inkpad X readers
cs: Komunikace se čtečkami PocketBook Touch Lux 2 a Inkpad X

en: Communicate with the SONY DPT-S1
cs: Komunikace se SONY DPT-S1

en: Communicate with the Bq Cervantes
cs: Komunikace s Bq Cervantes

en: MTP device
cs: Zařízení MTP

en: Communicate with MTP devices
cs: Komunikovat se zařízením MTP

en: Get device information...
cs: Získat informace o zařízení...

en: Listing files, this can take a while
cs: Vypisování souborů, může to chvíli trvat

en: Reading e-book metadata
cs: Čtení metadat e-knihy

en: Reading metadata from %s
cs: Čtení metadat z %s

en: Updating metadata cache on device
cs: Aktualizace mezipaměti metadat v zařízení

en: Finished reading metadata from device
cs: Dokončeno čtení metadat ze zařízení

en: Transferring books to device...
cs: Přenos knih do zařízení...

en: Transferred %s to device
cs: Přeneseno %s do zařízení

en: Transfer to device finished...
cs: Dokončen přenos do zařízení...

en: Added %s
cs: Přidáno %s

en: Adding complete
cs: Přidání kompletní

en: Deleting books from device...
cs: Odstraňování knih ze zařízení...

en: Deleted %s
cs: Odstraněno %s

en: All books deleted
cs: Všechny knihy odstraněny

en: Removing books from metadata
cs: Odebírání knih z metadat

en: Removed %s
cs: Odebráno %s

en: All books removed
cs: Všechny knihy odebrány

en: Unnamed device
cs: Nepojmenované zařízení

en: The device {0} is not allowing connections. Unlock the screen on the {0}, tap "Allow" on any connection popup message you see, then either wait a minute or restart calibre. You might also have to change the mode of the USB connection on the {0} to "Media Transfer mode (MTP)" or similar.
cs: Zařízení {0} nepovoluje připojení. Odemkněte obrazovku na {0}, klepněte na "Povolit" na jakékoliv automaticky otevírané zprávě o připojení, kterou uvidíte, pak buď chvíli počkejte nebo restartujte Calibre. Možná budete také muset změnit režim připojení USB na {0} na "Režim přenosu médií (MTP)" nebo podobný.

en: Unknown MTP device
cs: Neznámé zařízení MTP

en: Found object: %s
cs: Nalezen objekt: %s

en: MTP devices are not supported on Windows XP
cs: Zařízení MTP nejou ve Windows XP podporována

en: The Windows Portable Devices service is not available on your computer. You may need to install Windows Media Player 11 or newer and/or restart your computer
cs: Služba Windows Portable Devices není na vašem počítači dostupná. Možná budete muset nainstalovat Windows Media Player 11 nebo novější a/nebo restartovat počítač

en: Communicate with the Nokia 770 Internet Tablet.
cs: Komunikace s internetovým tabletem Nokia 770.

en: Communicate with the Nokia N800/N810/N900/N950/N9 Maemo/MeeGo devices.
cs: Komunikace se zařízeními Nokia N800, N810, N900, N950, N9 Maemo nebo MeeGo.

en: Communicate with the Nokia E71X
cs: Komunikace s Nokia E71X

en: Communicate with the Nokia E52
cs: Komunikace s Nokia E52

en: Communicate with the Nook e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Nook.

en: Communicate with the Nook Color, TSR, Glowlight and Tablet e-book readers.
cs: Komunikace se čtečkami e-knih Nook Color, TSR, Glowlight a Tablet.

en: Communicate with the Nuut2 e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Nuut2.

en: Communicate with the Paladin readers
cs: Komunikace se čtečkami Paladin

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
cs: Čárkami oddělený seznam polí metadat, ze kterých se mají vytvořit kolekce v zařízeni. Možnosti zahrnují:

en: Communicate with Sony e-book readers older than the PRST1.
cs: Komunikace se čtečkami e-knih Sony staršími než PRST1.

en: Comments have been removed as the SONY reader chokes on them
cs: Komentáře byly odebrány, protože způsobují zamrznutí čtečky SONY

en: All by title
cs: Vše podle názvu

en: All by author
cs: Vše podle autora

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include: %(coll)s. Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
cs: Čárkami oddělený seznam polí metadat, která v zařízení změnit na kolekce. Možnosti zahrnují: %(coll)s. Jsou dostupné dvě speciální kolekce:  %(abt)s:%(abtv)s a %(aba)s:%(abav)s. Přidejte tyto hodnoty do seznamu pro jejich povolení. Kolekce dostanou název zadaný za znakem „:“.

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
cs: Nahrát samostatné náhledy obálek knih (novější čtečky)

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
cs: Čtečky SONY obyčejně získávají obrázky obálek ze samotné e-knihy. Pomocí této volby Calibre odešle samostatný obrázek obálky do čtečky, což je užitečné, pokud odesíláte knihy chráněné DRM, ve kterých nemůžete změnit obálku. VAROVÁNÍ: Tato volba by měla být používána pouze s novějšími čtečkami SONY: 350, 650, 950 a novějšími.

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
cs: Obnovit samostatné obálky při použití automatické správy (novější čtečky)

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
cs: Nastavte tuto volbu, aby se samostatné obálky knih nahrávaly pokaždé, když připojíte své zařízení. Zrušte nastavení této volby, pokud máte ve čtečce tolik knih, že je výkon nepřijatelný.

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
cs: Zachovat poměr stran obálky při sestavování náhledů

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
cs: Nastavte tuto volbu, pokud chcete, aby měly náhledy obálek stejný poměr stran (šířka k výšce) jako obálka. Zrušte nastavení této volby, pokud chcete, aby měl náhled maximální velikost bez ohledu na poměr stran.

en: Search for books in all folders
cs: Hledat knihy ve všech složkách

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
cs: Nastavení této volby říká Calibre, aby hledalo knihy ve všech složkách v zařízení a jeho kartách. To umožňuje Calibre najít knihy uložené do zařízení jiným softwarem a bezdrátovým přenosem.

en: Unnamed
cs: Nepojmenovaný

en: Communicate with the PRST1 and newer SONY e-book readers
cs: Komunikace s PRST1 a novějšími čtečkami e-knih Sony

en: Upload separate cover thumbnails for books
cs: Nahrát samostatné náhledy obálek knih

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the e-book file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover.
cs: Čtečky SONY obyčejně získávají obrázek obálky ze samotné e-knihy. Pomocí této volby Calibre odešle do čtečky samostatný obrázek obálky, což je užitečné, pokud odesíláte knihy chráněné DRM, ve kterých nemůžete změnit obálku.

en: Refresh separate covers when using automatic management
cs: Obnovit samostatné obálky při použití automatické správy

en: Use SONY Author Format (First Author Only)
cs: Použít formát autorů SONY (Pouze první autor)

en: Set this option if you want the author on the Sony to appear the same way the T1 sets it. This means it will only show the first author for books with multiple authors. Leave this disabled if you use Metadata plugboards.
cs: Nastavte tuto volbu, pokud chcete, aby se autor na Sony objevoval stejným způsobem, jako ho nastaví T1. To znamená, že se pro knihy s více autory zobrazí pouze první autor. Ponechte zakázané, pokud používáte Zásuvné panely metadat.

en: Wireless device
cs: Bezdrátové zařízení

en: Communicate with Smart Device apps
cs: Komunikace s aplikacemi chytrého zařízení

en: All by something
cs: Všechno podle něčeho

en: Enable connections at startup
cs: Povolit připojení při spuštění

en: Check this box to allow connections when calibre starts
cs: Zaškrtněte toto políčko pro povolení připojení při spuštění Calibre

en: Security password
cs: Bezpečnostní heslo

en: Enter a password that the device app must use to connect to calibre
cs: Zadejte heslo, které aplikace zařízení musí použít pro připojení ke Calibre

en: Use fixed network port
cs: Použít pevný síťový port

en: If checked, use the port number in the "Port" box, otherwise the driver will pick a random port
cs: Pokud je zaškrtnuto, použije se číslo portu v políčku "Port", jinak ovladač vybere náhodný port.

en: Port number:
cs: Číslo portu:

en: Enter the port number the driver is to use if the "fixed port" box is checked
cs: Zadejte číslo portu, které má použít ovladač, pokud je zaškrtnuto políčko "pevný port".

en: Print extra debug information
cs: Vypsat další ladící informace

en: Check this box if requested when reporting problems
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud je to vyžadováno při hlášení problémů

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device.
cs: Čárkami oddělený seznam polí metadat, které změnit na kolekce v zařízení.

en: Possibilities include: series, tags, authors, etc. Three special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s, and %(abs)s:%(absv)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
cs: Možnosti zahrnují: série, štítky, autory atd. Jsou dostupné tři speciální kolekce: %(abt)s:%(abtv)s, %(aba)s:%(abav)s a %(abs)s:%(absv)s. Přidejte tyto hodnoty do seznamu pro jejich povolení. Kolekce dostanou název zadaný za znakem dvojtečky.

en: Enable the no-activity timeout
cs: Povolit časový limit bez aktivity

en: If this box is checked, calibre will automatically disconnect if a connected device does nothing for %d minutes. Unchecking this  box disables this timeout, so calibre will never automatically disconnect.
cs: Pokud je toto políčko zaškrtnuto, Calibre se automaticky odpojí, pokud připojené zařízení nedělá nic %d minut. Zrušení zaškrtnutí tohoto políčka zakáže tento časový limit, takže se calibre nikdy automaticky neodpojí.

en: Use this IP address
cs: Použít tuto IP adresu

en: Use this option if you want to force the driver to listen on a particular IP address. The driver will listen only on the entered address, and this address will be the one advertised over mDNS (BonJour).
cs: Použijte tuto volbu, pokud chcete vynutit, aby ovladač naslouchal na určité IP adrese. Ovladač bude naslouchat pouze na zadané adrese a tato adresa bude ohlašována pomocí mDNS (služba BonJour).

en: Replace books with same calibre ID
cs: Nahradit knihy se stejným identifikátorem Calibre

en: Use this option to overwrite a book on the device if that book has the same calibre identifier as the book being sent. The file name of the book will not change even if the save template produces a different result. Using this option in most cases prevents having multiple copies of a book on the device.
cs: Použijte tuto volbu pro přepsání knihy v zařízení, pokud tato kniha má stejný identifikátor Calibre jako odesílaná kniha. Název souboru knihy se nezmění ani v případě, že šablona ukládání nabízí jiný výsledek. Použití této volby ve většině případů zabrání více kopiím knihy v zařízení.

en: Cover thumbnail compression quality
cs: Kvalita komprese náhledů obálek

en: Use this option to control the size and quality of the cover file sent to the device. It must be between 50 and 99. The larger the number the higher quality the cover, but also the larger the file. For example, changing this from 70 to 90 results in a much better cover that is approximately 2.5 times as big. To see the changes you must force calibre to resend metadata to the device, either by changing the metadata for the book (updating the last modification time) or resending the book itself.
cs: Použijte tuto volbu pro řízení velikosti a kvality souboru obálky odesílaného do zařízení. Hodnota musí být mezi 50 a 99. Čím větší číslo, tím vyšší kvalita obálky, ale také větší soubor. Například změna hodnoty ze 70 na 90 povede k mnohem lepší obálce, ​​která je přibližně 2,5krát větší. Pro zobrazení změn musíte v Calibre vynutit nové odeslání metadat do zařízení, a to buď změnou metadat knihy (aktualizací času poslední úpravy), nebo přeposláním samotné knihy.

en: Use metadata cache
cs: Použít mezipaměť metadat

en: Setting this option allows calibre to keep a copy of metadata on the device, speeding up device connections. Unsetting this option disables keeping the copy, forcing the device to send metadata to calibre on every connect. Unset this option if you think that the cache might not be operating correctly.
cs: Nastavení této volby umožňuje Calibre zachovat kopii metadat v zařízení, urychlení připojení zařízení. Zrušení nastavení této volby zakáže zachování kopie, nutí zařízení odesílat metadata do Calibre při každém připojení. Zrušte nastavení této volby, pokud si myslíte, že mezipaměť nemusí správně fungovat.

en: Additional file extensions to send to the device
cs: Dodatečné přípony souborů, které odesílat do zařízení

en: This is a comma-separated list of format file extensions you want to be able to send to the device. For example, you might have audio books in your library with the extension "m4b" that you want to listen to on your device. Don't worry about the "extra enabled extensions" warning.
cs: Tento čárkami oddělený seznam přípon formátů souborů, které chcete, aby bylo možné odesílat do zařízení. Například můžete mít ve své knihovny audioknihy s příponou „m4b“, které chcete poslouchat na svém zařízení. Nevšímejte si varování „další povolené přípony“.

en: Ignore device free space
cs: Ignorovat volné místo v zařízení

en: Check this box to ignore the amount of free space reported by your devices. This might be needed if you store books on an SD card and the device doesn't have much free main memory.
cs: Zaškrtněte toto políčko pro ignorování množství volného místa nahlášeného vašimi zařízeními. To může být nutné, pokud ukládáte knihy na SD kartu a zařízení nemá příliš volné hlavní paměti.

en: Too many connection attempts from %s
cs: Příliš mnoho pokusů o připojení z %s

en: The app on your device is too old and is no longer supported. Update it to a newer version.
cs: Aplikace ve vašem zařízení je příliš stará a není již podporována. Aktualizujte ji na novější verzi.

en: You have book formats in your library with dates in the future. See calibre for details
cs: Ve své knihovně máte formáty knih s daty v budoucnosti. Viz Calibre pro podrobnosti

en: The read sync column %s is not in calibre's library
cs: Sloupec synchronizace přečtení %s není v knihovně Calibre

en: The read sync column %s is not a Yes/No column
cs: Sloupec synchronizace přečtení %s není sloupec Ano/Ne

en: The read date sync column %s is not in calibre's library
cs: Sloupec synchronizace data přečtení %s není v knihovně Calibre

en: The read date sync column %s is not a date column
cs: Sloupec synchronizace data přečtení %s není sloupec data

en: Bad compression quality setting. It must be a number between 50 and 99. Forced to be %d.
cs: Špatné nastavení kvality komprese. Musí to být číslo mezi 50 a 99. Změněno na %d.

en: Invalid port in options: %s
cs: Neplatný port ve volbách: %s

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
cs: Nepodařilo se připojit k portu %d. Zkuste jinou hodnotu.

en: Failed to allocate a random port
cs: Nepodařilo se přidělit náhodný port

en: Communicate with the Samsung SNE e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih Samsung SNE.

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
cs: Komunikace se čtečkou Teclast K3 nebo K5.

en: Communicate with the Newsmy reader.
cs: Komunikace se čtečkou Newsmy.

en: Communicate with the Archos reader.
cs: Komunikace se čtečkou Archos.

en: Communicate with the Pico reader.
cs: Komunikace se čtečkou Pico.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
cs: Komunikace se čtečkou iPapyrus.

en: Communicate with the Sovos reader.
cs: Komunikace se čtečkou Sovos.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
cs: Komunikace se čtečkou Sunstech EB700.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
cs: Komunikace se čtečkou Stash W950.

en: Communicate with the Wexler reader.
cs: Komunikace se čtečkou Wexler.

en: Unable to detect any disk drives for the device: %s. Try rebooting
cs: Nelze rozpoznat žádné diskové jednotky pro zařízení: %s. Zkuste restartovat.

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
cs: Nelze rozpoznat přípojný bod %s. Zkuste restartovat.

en: Unable to detect the %s disk drive.
cs: Nelze rozpoznat diskovou jednotku %s.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
cs: Nelze rozpoznat diskovou jednotku %s. Buď již bylo zařízení vysunuto, nebo vaše jádro exportuje zastaralou verzi SYSFS.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
cs: Nelze připojit hlavní paměť (Kód chyby: %d)

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
cs: Hlavní paměť %s je pouze pro čtení. Toto se obvykle stává kvůli chybám souborového systému.

en: Unable to mount the device
cs: Nelze připojit zařízení

en: Configure device
cs: Konfigurovat zařízení

en: settings for device drivers
cs: nastavení ovladačů zařízení

en: Ordered list of formats the device will accept
cs: Seřazený seznam formátů, které zařízení přijme

en: Place files in sub-folders if the device supports them
cs: Umístit soubory do podsložek, pokud je zařízení podporuje

en: Read metadata from files on device
cs: Číst metadata ze souborů v zařízení

en: Use author sort instead of author
cs: Použít seřazeného autora místo autora

en: Template to control how books are saved
cs: Šablona určující jak jsou knihy ukládány

en: Extra customization
cs: Další přizpůsobení

en: Communicate with an e-book reader.
cs: Komunikace se čtečkou e-knih.

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
cs: Nepodařilo se získat přístup k souborům v hlavní paměti vašeho zařízení. Měli byste kontaktovat výrobce zařízení kvůli podpoře. Běžná oprava je: zkuste jiný kabel USB nebo port USB na vašem počítači. Pokud má vaše zařízení někde nastavení "Obnovit do továrního nastavení", použijte ho. Standardní chyba: %s

en: Permission was denied by macOS trying to access files in the main memory of your device. You will need to grant permission explicitly by looking under System Preferences > Security and Privacy > Privacy > Files and Folders. Underlying error: %s
cs: Při pokusu o přístup k souborům v hlavní paměti vašeho zařízení bylo systémem macOS odepřeno oprávnění. Budete muset oprávnění výslovně udělit pod Předvolby systému > Zabezpečení a soukromí > Soukromí > Soubory a složky. Základní chyba: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
cs: Nezdařilo se získat přístup k souborům na kartě SD ve vašem zařízení. Může to mít mnoho příčin. Karta SD může být poškozená, může být příliš velká pro vaše zařízení, může být chráněna proti zápisu atd. Zkuste jinou kartu SD, nebo přeformátujte vaši kartu SD na souborový systém FAT32. Také se ujistěte, že v kořenovém adresáři vaší karty SD není příliš mnoho souborů. Standardní chyba: %s

en: Sending metadata to device...
cs: Odesílání metadat do zařízení...

en: USB Vendor ID (in hex)
cs: Identifikátor dodavatele USB (šestnáctkově)

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
cs: Získejte tento identifikátor pomocí Předvolby -> Různé -> Získat informace pro nastavení zařízení definovaného uživatelem

en: USB Product ID (in hex)
cs: Identifikátor produktu USB (šestnáctkově)

en: USB Revision ID (in hex)
cs: Identifikátor revize USB (šestnáctkově)

en: Unused (leave blank)
cs: Nepoužito (ponechte prázdné)

en: This field is no longer used, leave it blank.
cs: Toto pole již není používáno, ponechte ho prázdné.

en: Main memory folder
cs: Složka hlavní paměti

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
cs: Zadejte složku, kam budou ukládány knihy. Tato složka je předřazena jakékoliv šabloně odeslání do zařízení

en: Check this box if the device's main memory is being seen as card a and the card is being seen as main memory
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud se hlavní paměť zařízení zobrazuje jako karta A a karta jako hlavní paměť

en: The reader has no storage card %s. You may have changed the default send to device action. Right click on the "Send to device" button and reset the default action to be "Send to main memory".
cs: Čtečka nemá žádnou paměťovou kartu %s. Možná jste změnili výchozí akci odeslat do zařízení. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko "Odeslat do zařízení" a obnovte výchozí akci, aby byla "Odeslat do hlavní paměti".

en: Selected slot: %s is not supported.
cs: Vybraný slot: %s není podporováno.

en: There is insufficient free space in main memory
cs: V hlavní paměti není dostatek volného místa

en: There is insufficient free space on the storage card
cs: Na paměťové kartě není dostatek volného místa

en: Rendered %s
cs: Převedeno %s

en: Failed %s
cs: Nezdařilo se %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
cs: Nezdařilo se zpracování komiksu: 
    
    %s

en: Could not find an e-book inside the archive
cs: Nelze nalézt e-knihu uvnitř archivu

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an e-book from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output e-book format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived from the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a folder and an "open e-book" (OEB) consisting of HTML files is written to that folder. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
cs: input_file output_file [options]
    
    Převeďte e-knihu z jednoho formátu do jiného.
    
    input_file je vstup a output_file je výstup. Oba musí být zadány jako první dva parametry příkazu.
    
    Výstupní formát e-knihy je odhadnut z příponou output_file. output_file může být také speciálního formátu .EXT, kde EXT je přípona výstupního souboru. V tomto případě je název výstupního souboru odvozen od názvu vstupního souboru. Pamatujte, že názvy souborů nesmí začínat pomlčkou. A konečně, pokud output_file nemá žádnou příponu, pak je s ním zacházeno jako se složkou a do této složky je zapsána „otevřená e-kniha“ (OEB) sestávající ze souborů HTML. Tyto soubory jsou soubory, které by obyčejně byly předány výstupnímu modulu.
    
    Po zadání vstupního a výstupního souboru můžete přizpůsobit převod zadáním různých voleb. Dostupné volby závisí na typech vstupních a výstupních souborů. Pro získání nápovědy k nim zadejte vstupní a výstupní soubor a použijte volbu -h.
    
    Úplnou dokumentaci systému převodu najdete na

en: Path to a file containing rules to transform the CSS styles in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform styles" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
cs: Cesta k souboru obsahujícímu pravidla pro převod stylů CSS v této knize. Nejsnadnější způsob, jak vytvořit takový soubor, je použít průvodce pro vytváření pravidel v grafickém rozhraní Calibre. Přístup k němu získáte v oddílu "Vzhled a chování->Převod stylů" v dialogovém okně převodu. Jakmile vytvoříte pravidla, můžete použít tlačítko Exportovat pro jejich uložení do souboru.

en: Path to a file containing rules to transform the HTML in this book. The easiest way to create such a file is to use the wizard for creating rules in the calibre GUI. Access it in the "Look & feel->Transform HTML" section of the conversion dialog. Once you create the rules, you can use the "Export" button to save them to a file.
cs: Cesta k souboru obsahujícímu pravidla pro převod HTML v této knize. Nejsnadnější způsob, jak vytvořit takový soubor, je použít průvodce pro vytváření pravidel v grafickém rozhraní Calibre. Přístup k němu získáte v oddílu „Vzhled a chování->Převod HTML“ v dialogovém okně převodu. Jakmile vytvoříte pravidla, můžete použít tlačítko Exportovat pro jejich uložení do souboru.

en: INPUT OPTIONS
cs: VOLBY VSTUPU

en: OUTPUT OPTIONS
cs: VOLBY VÝSTUPU

en: Options to control the processing of the input %s file
cs: Volby pro ovládání zpracování vstupního souboru %s

en: Options to control the processing of the output %s
cs: Volby pro ovládání zpracování výstupního souboru %s

en: LOOK AND FEEL
cs: VZHLED

en: Options to control the look and feel of the output
cs: Volby pro ovládání vzheldu a chování výstupu

en: HEURISTIC PROCESSING
cs: HEURISTICKÉ ZPRACOVÁNÍ

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
cs: Změnit text a strukturu dokumentu pomocí běžných vzorů. Ve výchozím nastavení zakázáno. Použijte %(en)s pro povolení. Jednotlivé akce mohou být zakázány pomocí voleb %(dis)s.

en: SEARCH AND REPLACE
cs: NAJÍT A NAHRADIT

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
cs: Změnit text a strukturu dokumentu pomocí vzorů definovaných uživatelem.

en: STRUCTURE DETECTION
cs: ROZPOZNÁVÁNÍ STRUKTURY

en: Control auto-detection of document structure.
cs: Nastavení automatického rozpoznávání struktury dokumentu.

en: TABLE OF CONTENTS
cs: OBSAH

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
cs: Nastavení automatického generování obsahu. Pokud má zdrojový soubor obsah, bude ve výchozím nastavení použit přednostně před automaticky generovaným.

en: Options to set metadata in the output
cs: Volby pro nastavení metadat ve výstupu

en: DEBUG
cs: LADĚNÍ

en: Options to help with debugging the conversion
cs: Volby pro pomoc s laděním převodu

en: List builtin recipe names. You can create an e-book from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
cs: Seznam vestavěných názvů předpisů. Z vestavěného předpisu můžete vytvořit e-knihu takto: ebook-convert "Nazev Predpisu.recipe" output.epub

en: Output saved to
cs: Výstup uložen do

en: The options and default values for the options change depending on both the
    input and output formats, so you should always check with::
    
        %s
    
    Below are the options that are common to all conversion, followed by the
    options specific to every input and output format.
cs: Volby a výchozí hodnoty pro změnu voleb závisí na vstupním i výstupním
    formátu, takže byste je měli vždy zkontrolovat pomocí::
    
    %s
    
    Níže jsou volby, které jsou společné pro všechny převody, následované
    volbami konkrétními pro každý vstupní a výstupní formát.

en: Convert AZW4 to HTML
cs: Převést AZW4 na HTML

en: Convert CHM files to OEB
cs: Převést soubory CHM na OEB

en: Optimize comic files (.cbz, .cbr, .cb7, .cbc) for viewing on portable devices
cs: Optimalizovat soubory komiksů (.cbz, .cbr, .cb7, .cbc) pro zobrazení na přenosných zařízeních

en: Reduce the number of colors used in the image. This works only if you choose the PNG output format. It is useful to reduce file sizes. Set to zero to turn off. Maximum value is 256. It is off by default.
cs: Zmenšit počet barev použitých v obrázku. Toto funguje pouze tehdy, pokud zvolíte výstupní formát PNG. Je to užitečné pro zmenšení velikosti souborů. Nastavte na nulu pro vypnutí. Maximální hodnota je 256. Ve výchozím nastavení je vypnuto.

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
cs: Zakázat normalizaci (vylepšení kontrastu) barevného rozsahu obrázků. Výchozí: Vypnuto

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
cs: Zachovat poměr stran obrázku. Výchozí je zvětšit na celou obrazovku.

en: Disable sharpening.
cs: Zakázat doostřování.

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
cs: Zakázat ořezávání stránek komiksů. U některých komiksů může ořezávání kromě okrajů odstranit i část obsahu.

en: Don't split landscape images into two portrait images
cs: Nerozdělovat obrázky na šířku na dva obrázky na výšku

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
cs: Zachovat poměr stran a změnit velikost obrázku pomocí výšky obrazovky jako šířky obrázku pro prohlížení v režimu na šířku.

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
cs: Používané pro publikace čtené zprava doleva, jako manga. Stránky na šířku budou rozděleny na stránky na výšku zprava doleva.

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
cs: Povolit odstranění šumu. Snižuje šum. Může značně prodloužit čas zpracování.

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
cs: Neřadit soubory nalezené v komiksu abecedně podle jména. Místo toho použít pořadí, ve kterém byly do komiksu přidány.

en: The format that images in the created e-book are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
cs: Formát, na který jsou převedeny obrázky ve vytvořené e-knize. Můžete experimentovat, abyste našli formát s optimální velikostí a vzhledem na vašem zařízení.

en: Apply no processing to the image
cs: Nijak nezpracovávat obrázek

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
cs: Nepřevádět obrázek do odstínů šedi (černobílá)

en: Specify the image size as width x height pixels, for example: 123x321. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
cs: Zadejte velikost obrázku jako šířka x výška pixelů, například: 123x321. Velikost obrázku je obyčejně automaticky vypočítávána z výstupního profilu, tato volba to přepíše.

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
cs: Při převodu CBC nepřidávat odkazy na každou stránku do obsahu. Pamatujte, že to platí, pouze pokud má obsah více než jednu sekci.

en: Page
cs: Strana

en: Convert OCR-ed DJVU files (.djvu) to HTML
cs: Převést opticky rozpoznané soubory DJVU (.djvu) na HTML

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
cs: Konvertovat soubory DOCX (.docx a .docm) do HTML

en: Normally, if a large image is present at the start of the document that looks like a cover, it will be removed from the document and used as the cover for created e-book. This option turns off that behavior.
cs: Pokud je na začátku dokumentu velký obrázek, který vypadá jako přebal knihy, bude z dokumentu odstraněn a použit jako přebal vytvářené knihy. Tato volba uvedené chování vypíná.

en: Do not insert a page break after every endnote.
cs: Nevkládat konec stránky za každou vysvětlivku.

en: Render superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
cs: Vykreslit horní indexy a dolní indexy, aby neměly vliv na výšku řádku

en: The size of the page. Default is letter. Choices are %s
cs: Velikost stránky. Výchozí je letter. Možnosti jsou %s

en: Custom size of the document. Use the form width x height, for example: `123x321` to specify the width and height (in pts). This overrides any specified page-size.
cs: Vlastní velikost dokumentu. Použijte formu šířka x výška, například: `123x321`,  pro zadání šířky a výšky (v bodech). Toto přepíše jakoukoliv zadanou velikost stránky.

en: Do not insert the book cover as an image at the start of the document. If you use this option, the book cover will be discarded.
cs: Nevkládat obálku knihy jako obrázek na začátek dokumentu. Pokud použijete tuto volbu, bude obálka knihy zahozena.

en: Preserve the aspect ratio of the cover image instead of stretching it out to cover the entire page.
cs: Zachovat poměr stran obrázku obálky namísto jeho roztažení a vyplnění celé stránky.

en: Do not insert the table of contents as a page at the start of the document.
cs: Nevkládat obsah knihy jako stránku na začátek dokumentu.

en: Extract the contents of the generated %s file to the specified folder. The contents of the folder are first deleted, so be careful.
cs: Rozbalit obsah vygenerovaného souboru %s do zadané složky. Obsah složky je nejdříve odstraněn, takže buďte opatrní.

en: The size of the left page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common left page margin setting.
cs: Velikost levého okraje stránky, v bodech. Výchozí je 72pt. Přepíše běžné nastavení levého okraje stránky.

en: The size of the top page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common top page margin setting, unless set to zero.
cs: Velikost horního okraje stránky, v bodech. Výchozí je 72pt. Přepíše běžné nastavení horního okraje stránky, pokud není nastaveno na nulu.

en: The size of the right page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common right page margin setting, unless set to zero.
cs: Velikost pravého okraje stránky, v bodech. Výchozí je 72pt. Přepíše běžné nastavení pravého okraje stránky, pokud není nastaveno na nulu.

en: The size of the bottom page margin, in pts. Default is 72pt. Overrides the common bottom page margin setting, unless set to zero.
cs: Velikost dolního okraje stránky, v bodech. Výchozí je 72pt. Přepíše běžné nastavení dolního okraje stránky, pokud není nastaveno na nulu.

en: Convert EPUB files (.epub) to HTML
cs: Převést soubory EPUB (.epub) na HTML

en: Cover image
cs: Obrázek obálky

en: Cover page
cs: Titulní stránka

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output e-book that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
cs: Vypnout rozdělování na koncích stránek. Vstupní soubory jsou obyčejně automaticky rozděleny na každém konci stránky na dva soubory. Tak vznikne e-kniha, která může být analyzována rychleji a za použití méně prostředků. Rozdělování je však pomalé, a pokud váš zdrojový soubor obsahuje velmi velké množství konců stránek, měli byste rozdělování na koncích stránek vypnout.

en: The maximum image size (width x height). A value of {0} means use the screen size from the output profile. A value of {1} means no maximum size is specified. For example, a value of {2} will cause all images to be resized so that their width is no more than {3} pixels and their height is no more than {4} pixels. Note that this only affects the size of the actual image files themselves. Any given image may be rendered at a different size depending on the styling applied to it in the document.
cs: Maximální velikost obrázku (šířka x výška). Hodnota {0} znamená použití velikosti obrazovky z výstupního profilu. Hodnota {1} znamená, že není zadána žádná maximální velikost. Například hodnota {2} způsobí, že se velikost všech obrázků změní tak, aby jejich šířka nebyla větší než {3} pixelů a jejich výška nebyla větší než {4} pixelů. Pamatujte, že to ovlivňuje pouze velikost samotných souborů obrázků. Každý obrázek může být vykreslen v jiné velikosti v závislosti na stylování, které je na něj v dokumentu použito.

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions. Set to 0 to disable size based splitting.
cs: Rozdělit všechny soubory HTML větší než tato velikost (v KB). Je to nezbytné, protože většina čteček EPUB neumí zpracovat velké soubory. Výchozí hodnota %defaultKB je velikost požadovaná pro Adobe Digital Editions. Nastavte na 0 pro zakázání rozdělování na základě velikosti.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
cs: Pokud vstupní soubor nemá žádnou obálku a vy jste žádnou nezadali, je obyčejně vygenerována výchozí obálka s názvem, autorem atd. Tato volba zakáže generování této obálky.

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
cs: Nepoužívat SVG pro obálku knihy. Tuto volbu použijte, pokud vaše soubory EPUB budou používány v zařízení, které nepodporuje SVG, jako je iPhone nebo JetBook Lite. Bez této volby budou taková zařízení zobrazovat obálku jako prázdnou stránku.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
cs: Při použití obálky SVG tato volba způsobí změnu velikosti obálky, aby pokryla dostupné oblasti obrazovky, ale přesto zachová její poměr stran (poměr šířky k výšce). To znamená, že mohou být vidět bílé okraje po stranách nebo v horní a dolní části obrázku, ale obrázek nebude nikdy zdeformovaný. Bez této volby může být obrázek mírně deformovaný, ale nebudou vidět žádné okraje.

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
cs: Tato volba je nutná, pouze pokud máte v úmyslu použít EPUB v FBReaderJ. Urovná to souborový systém uvnitř EPUB, všechny soubory dá na nejvyšší úroveň.

en: Insert an inline Table of Contents that will appear as part of the main book content.
cs: Vložit vložený obsah, který se objeví jako část hlavního obsahu knihy.

en: Put the inserted inline Table of Contents at the end of the book instead of the start.
cs: Dát vložený obsah na konec knihy místo na začátek.

en: Title for any generated inline table of contents.
cs: Název pro jakýkoliv vygenerovaný vložený obsah.

en: The version of the EPUB file to generate. EPUB 2 is the most widely compatible, only use EPUB 3 if you know you actually need it.
cs: Verze souboru EPUB, který chcete vygenerovat. EPUB 2 je nejkompatibilnější, EPUB 3 použijte pouze tehdy, pokud víte, že ho skutečně potřebujete.

en: Convert FB2 and FBZ files to HTML
cs: Převést soubory FB2 a FBZ na HTML

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book
cs: Nevkládat obsah na začátek knihy

en: Section per entry in the ToC
cs: Oddíl na záznam v obsahu

en: Section per file
cs: Oddíl na soubor

en: A single section
cs: Jeden oddíl

en: Specify how sections are created:
     * nothing: {nothing}
     * files: {files}
     * toc: {toc}
    If ToC based generation fails, adjust the "Structure detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents").
cs: Zadejte, jak jsou vytvářeny oddíly:
     * nic: {nothing}
     * soubory: {files}
     * obsah: {toc}
    Pokud selže generování založené na obsahu, upravte nastavení "Rozpoznávání struktury" a/nebo "Obsah" (zapněte "Vynutit použití automaticky generovaného obsahu").

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
cs: Žánr knihy. Možnosti: %s
    
    Viz:

en: for a complete list with descriptions.
cs: pro kompletní seznam s popisky.

en: Convert HTML and OPF files to an OEB
cs: Převést soubory HTML a OPF na OEB

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
cs: Procházet odkazy v souborech HTML nejdříve do šířky. Obyčejně jsou procházeny nejdříve do hloubky.

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
cs: Nejvyšší počet úrovní rekurze při sledování odkazů v souborech HTML. Musí být nezáporné. 0 znamená, že v kořenovém souboru HTML nejsou sledovány žádné odkazy. Výchozí je %default.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of the conversion pipeline.
cs: Obyčejně tento vstupní modul přeuspořádá všechny vstupní soubory do standardní hierarchie složky. Použijte tuto volbu, pouze pokud víte, co děláte, protože to může mít různé ošklivé vedlejší účinky ve zbytku převodního řetězce.

en: Normally, resources linked to by the HTML file or its children will only be allowed if they are in a sub-folder of the original HTML file. This option allows including local files from any location on your computer. This can be a security risk if you are converting untrusted HTML and expecting to distribute the result of the conversion.
cs: Obvykle jsou zdroje, na které odkazuje soubor HTML nebo jeho podřízené položky, povoleny pouze tehdy, pokud se nacházejí v podsložce původního souboru HTML. Tato volba umožňuje zahrnout místní soubory z libovolného umístění v počítači. To může představovat bezpečnostní riziko, pokud převádíte nedůvěryhodný soubor HTML a očekáváte, že výsledek převodu budete distribuovat.

en: CSS file used for the output instead of the default file
cs: Soubor CSS používaný pro výstup namísto výchozího souboru

en: Template used for generation of the HTML index file instead of the default file
cs: Šablona použitá ke generování HTML indexu namísto výchozího souboru

en: Template used for the generation of the HTML contents of the book instead of the default file
cs: Šablona použitá ke generování HTML obsahu knihy namísto výchozího souboru

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified folder. WARNING: The contents of the folder will be deleted.
cs: Rozbalit obsah vygenerovaného souboru ZIP do zadané složky. VAROVÁNÍ: Obsah složky bude odstraněn.

en: Convert HTMLZ files to HTML
cs: Převést soubory HTMLZ na HTML

en: No top level HTML file found.
cs: Nenalezen žádný soubor HTML nejvyšší úrovně.

en: Top level HTML file %s is empty
cs: Soubor HTML %s nejvyšší úrovně je prázdný.

en: Use CSS classes
cs: Požít třídy CSS

en: Use the style attribute
cs: Použít atribut stylu

en: Use HTML tags wherever possible
cs: Použít značky HTML, kdykoliv je to možné

en: Use an external CSS file
cs: Použít externí soubor CSS

en: Use a <style> tag in the HTML file
cs: Použít značku <style> v souboru HTML

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: {class}
    inline: {inline}
    tag: {tag}
cs: Zadejte zpracování CSS. Výchozí je třída.
    třída: {class}
    vložený: {inline}
    značka: {tag}

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: {external}
    inline: {inline}
cs: Jak zpracovávat CSS při použití css typu 'třída'.
    Výchozí je externí.
    externí: {external}
    vložený: {inline}

en: If set this option causes the file name of the HTML file inside the HTMLZ archive to be based on the book title.
cs: Pokud je nastaveno, způsobuje tato volba, že název souboru HTML uvnitř archivu HTMLZ bude založen na názvu knihy.

en: Convert LIT files to HTML
cs: Převést soubory LIT na HTML

en: Convert LRF files to HTML
cs: Převést soubory LRF na HTML

en: Enable auto-rotation of images that are wider than the screen width.
cs: Povolit automatické otáčení obrázků, které jsou širší než je šířka obrazovky.

en: Set the space between words in pts. Default is %default
cs: Nastavit mezeru mezi slovy v bodech. Výchozí je %default

en: Add a header to all the pages with title and author.
cs: Přidat do všech stránek záhlaví s názvem a autorem.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
cs: Nastavit formát záhlaví. %a je nahrazeno autorem a %t názvem. Výchozí je %default

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
cs: Přidat mezeru navíc pod záhlavím. Výchozí je %default bodů.

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
cs: Minimální odsazení odstavce (odsazení prvního řádku odstavce) v bodech. Výchozí: %default

en: This option has no effect
cs: Tato volba nemá žádný vliv

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
cs: Násobit velikost textu ve vykreslených tabulkách tímto koeficientem. Výchozí je %default

en: The serif family of fonts to embed
cs: Rodina patkových písem pro vložení

en: The sans-serif family of fonts to embed
cs: Rodina bezpatkových písem pro vložení

en: The monospace family of fonts to embed
cs: Rodina písem s pevnou šířkou pro vložení

en: Comic
cs: Komiks

en: Convert MOBI files (.mobi, .prc, .azw) to HTML
cs: Převést soubory MOBI (-mobi, .prc, .azw) na HTML

en: When present, use author sort field as author.
cs: Když je přítomno, použít pole pro řazení podle autora jako autora.

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
cs: Nepřidávat obsah do knihy. Užitečné, pokud má kniha vlastní obsah.

en: Disable compression of the file contents.
cs: Zakázat kompresi obsahu souboru.

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
cs: Ignorovat okraje ve vstupním dokumentu. Pokud je Nepravda, pak se výstupní modul MOBI pokusí převést okraje zadané ve vstupním dokumentu, jinak je bude ignorovat.

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
cs: Při přidávání obsahu do knihy ho přidat na začátek knihy místo na konec. Nedoporučeno.

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
cs: Povolit v zařízení Kindle sdílení obsahu knihy přes Facebook apod. VAROVÁNÍ: Použití této funkce znamená, že kniha nebude automaticky synchronizovat svou poslední pozici čtení ve více zařízeních. Stěžujte si Amazonu.

en: By default calibre converts all images to JPEG format in the output MOBI file. This is for maximum compatibility as some older MOBI viewers have problems with other image formats. This option tells calibre not to do this. Useful if your document contains lots of GIF/PNG images that become very large when converted to JPEG.
cs: Ve výchozím nastavení Calibre převádí ve výstupním souboru MOBI všechny obrázky do formátu JPEG. To je kvůli maximální kompatibilitě, protože některé starší prohlížeče MOBI mají problémy s jinými formáty obrázků. Tato volba říká Calibre, aby to nedělalo. Užitečné, pokud váš dokument obsahuje hodně obrázků GIF nebo PNG, které by se převodem do JPEG hodně zvětšily.

en: By default calibre generates MOBI files that contain the old MOBI 6 format. This format is compatible with all devices. However, by changing this setting, you can tell calibre to generate MOBI files that contain both MOBI 6 and the new KF8 format, or only the new KF8 format. KF8 has more features than MOBI 6, but only works with newer Kindles. Allowed values: {}
cs: Ve výchozím nastavení Calibre generuje soubory MOBI, které obsahují starý formát MOBI 6. Tento formát je kompatibilní se všemi zařízeními. Změnou tohoto nastavení však můžete říct Calibre, aby generovalo soubory MOBI, které obsahují jak MOBI 6, tak nový formát KF8, nebo pouze nový formát KF8. KF8 má více funkcí než MOBI 6, ale funguje pouze s novějšími čtečkami Kindle. Povolené hodnoty: {}

en: All articles
cs: Všechny články

en: Convert ODT (LibreOffice) files to HTML
cs: Převést soubory ODT (LibreOffice) na HTML

en: Convert PDB to HTML
cs: Převést PDB na HTML

en: Format to use inside the PDB container. Choices are:
cs: Formát použitý uvnitř kontejneru PDB. Možnosti jsou:

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
cs: Zadejte kódování znaků výstupního dokumentu. Výchozí hodnota je cp1252. Poznámka: Tato volba není přijímána všemi formáty.

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
cs: Přidat obsah na začátek knihy.

en: Convert PDF files to HTML
cs: Převést soubory PDF na HTML

en: Do not extract images from the document
cs: Neextrahovat obrázky z dokumentu

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
cs: Měřítko použité k určení délky, při které by mělo být řádku zrušeno zalomení. Platné hodnoty jsou desetinná čísla mezi 0 a 1. Výchozí je 0,45, hned pod mediánem délky řádku.

en: Instead of using the paper size specified in the PDF Output options, use a paper size corresponding to the current output profile. Useful if you want to generate a PDF for viewing on a specific device.
cs: Namísto použití velikosti papíru zadané ve volbách Výstup PDF, použijte velikost papíru odpovídající aktuálnímu výstupnímu profilu. Užitečné, pokud chcete vygenerovat PDF pro zobrazení na konkrétním zařízení.

en: The unit of measure for page sizes. Default is inch. Choices are {} Note: This does not override the unit for margins!
cs: Měrná jednotka pro velkosti stránek. Výchozí je palec. Možnosti jsou {}. Poznámka: Toto nepřepíše jednotku pro okraje!

en: The size of the paper. This size will be overridden when a non default output profile is used. Default is letter. Choices are {}
cs: Velikost papíru. Tato velikost bude přepsána při použití nevýchozího výstupního profilu. Výchozí je letter. Možnosti jsou {}

en: Custom size of the document. Use the form width x height e.g. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
cs: Vlastní velikost dokumentu. Použijte formu šířka x výška, např. `123x321`, pro zadání šířky a výšky. Toto přepíše jakoukoliv zadanou velikost papíru.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated PDF.
cs: Zachovat poměr stran obálky namísto jejího roztažení, aby vyplnila celou první stránku generovaného PDF.

en: The font family used to render serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
cs: Rodina písem, která bude použita pro vykreslení patkových písem. Bude fungovat, pouze pokud je písmo k dispozici v celém systému.

en: The font family used to render sans-serif fonts. Will work only if the font is available system-wide.
cs: Rodina písem, která bude použita pro vykreslení bezpatkových písem. Bude fungovat, pouze pokud je písmo k dispozici v celém systému.

en: The font family used to render monospace fonts. Will work only if the font is available system-wide.
cs: Rodina písem, která bude použita pro vykreslení písem s pevnou šířkou. Bude fungovat, pouze pokud je písmo k dispozici v celém systému.

en: The type of font family used to render font for which no font family is specified.
cs: Typ rodiny písem použitý pro vykreslení písma, pro které není zadána žádná rodina písem.

en: The default font size (in pixels)
cs: Výchozí velikost písma (v pixelech)

en: The default font size for monospaced text (in pixels)
cs: Výchozí velikost písma pro text s pevnou šířkou (v pixelech)

en: Break long words at the end of lines. This can give the text at the right margin a more even appearance. Note that depending on the fonts used this option can break the copying of text from the PDF file.
cs: Zalamovat dlouhá slova na konci řádků. Text na pravém okraji tak může působit rovnoměrněji. Pamatujte, že v závislosti na použitých písmech může tato volba poškodit kopírování textu ze souboru PDF.

en: Surround all links with a red box, useful for debugging.
cs: Obklopit všechny odkazy červeným polem, užitečné pro ladění.

en: Add page numbers to the bottom of every page in the generated PDF file. If you specify a footer template, it will take precedence over this option.
cs: Přidat čísla stránek dolů na každou stránku v generovaném souboru PDF. Pokud zadáte šablonu patičky, bude to mít přednost před touto volbou.

en: An HTML template used to generate %s on every page. The strings _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ and _SECTION_ will be replaced by their current values.
cs: Šablona HTML použitá pro generování %s na každé stránce. Řetězce _PAGENUM_, _TITLE_, _AUTHOR_ a _SECTION_ (číslo stránky, název, autor a oddíl) budou nahrazeny jejich aktuálními hodnotami.

en: footers
cs: patičky

en: headers
cs: hlavičky

en: Add a Table of Contents at the end of the PDF that lists page numbers. Useful if you want to print out the PDF. If this PDF is intended for electronic use, use the PDF Outline instead.
cs: Přidat obsah na konec PDF s výpisem čísel stránek. Užitečné, pokud chcete vytisknout PDF. Pokud je toto PDF určené pro elektronické použití, použijte místo toho osnovu PDF.

en: Title for generated table of contents.
cs: Nadpis generovaného obsahu.

en: Use the page margins specified in the input document via @page CSS rules. This will cause the margins specified in the conversion settings to be ignored. If the document does not specify page margins, the conversion settings will be used as a fallback.
cs: Použít okraje stránek zadané ve vstupním dokumentu prostřednictvím pravidel CSS @page. To způsobí, že okraje zadané v nastavení převodu budou ignorovány. Pokud dokument neurčuje okraje stránek, bude použito nastavení převodu jako záloha.

en: Adjust page numbers, as needed. Syntax is a JavaScript expression for the page number. For example, "if (n < 3) 0; else n - 3;", where n is current page number.
cs: Upravit čísla stránek podle potřeby. Syntaxe je výraz JavaScriptu pro číslo stránky. Například if (n < 3) 0; else n - 3;“, kde n je aktuální číslo stránky.

en: Generate an uncompressed PDF, useful for debugging.
cs: Generovat nekomprimované PDF, užitečné pro ladění.

en: Shift the text horizontally by the specified offset (in pts). On odd numbered pages, it is shifted to the right and on even numbered pages to the left. Use negative numbers for the opposite effect. Note that this setting is ignored on pages where the margins are smaller than the specified offset. Shifting is done by setting the PDF CropBox, not all software respects the CropBox.
cs: Posune text vodorovně o zadaný posun (v bodech). Na lichých stránkách je posunut doprava a na sudých stránkách doleva. Pro opačný efekt použijte záporná čísla. Pamatujte, že toto nastavení je ignorováno na stránkách, kde jsou okraje menší než zadaný posun. Posunutí se provádí nastavením PDF CropBox, ne všechny programy CropBox respektují.

en: Convert PML to OEB
cs: Převést PML na OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
cs: Zadejte kódování znaků výstupního dokumentu. Výchozí hodnota je cp1252.

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
cs: Nezmenšovat velikost nebo bitovou hloubku obrázků. Obrázky mají zmenšenou svou velikost a hloubku ve výchozím nastavení, aby se přizpůsobily aplikacím, které nemohou samy převádět obrázky, např. Dropbook.

en: Convert RB files to HTML
cs: Převést soubory RB na HTML

en: Download periodical content from the Internet
cs: Stáhnout obsah časopisu z internetu

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds. You can change the number of feeds and articles by supplying optional arguments. For example: --test 3 1 will download at most 3 feeds and only 1 article per feed.
cs: Užitečné pro vývoj předpisu. Vynutí max_articles_per_feed (maximální počet článků na informační kanál) na 2 a stáhne nanejvýše 2 informační kanály. Můžete změnit počet informačních kanálů a článků zadáním nepovinných parametrů. Například: --test 3 1 stáhne nanejvýše 3 informační kanály a pouze 1 článek na informační kanál.

en: Username for sites that require a login to access content.
cs: Uživatelské jméno pro stránky, které vyžadují přihlášení pro přístup k obsahu.

en: Password for sites that require a login to access content.
cs: Heslo pro stránky, které vyžadují přihlášení pro přístup k obsahu.

en: Recipe specific options.
cs: Volby pro konkrétní předpisy.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
cs: Nestahovat nejnovější verzi předdefinovaných předpisů ze serveru Calibre

en: specific options:
cs: konkrétní volby:

en: has no recipe specific options
cs: nemá žádné volby pro konkrétní předpisy

en: Convert RTF files to HTML
cs: Převést soubory RTF na HTML

en: Ignore WMF images instead of replacing them with a placeholder image.
cs: Ignorovat obrázky WMF namísto jejich nahrazování zástupným obrázkem.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
cs: Tento soubor RTF má funkci, kterou Calibre nepodporuje. Převeďte ho nejdříve na HTML a zkuste to pak.
    %s

en: Convert SNB files to OEB
cs: Převést soubory SNB na OEB

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
cs: Zadejte kódování znaků výstupního dokumentu. Výchozí je utf-8.

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
cs: Maximální počet znaků na řádek. To rozdělí na první mezeře před zadanou hodnotu. Pokud není nalezena žádná mezera, bude řádek zalomen na mezeře po a překročí se zadaná hodnota. Také je tu minimum 25 znaků. Použijte 0 pro zakázání rozdělování řádků.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
cs: Zadejte, zda vkládat prázdný řádek mezi dva odstavce.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
cs: Zadejte, zda vkládat dva znaky mezery pro odsazení prvního řádku každého odstavce.

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
cs: Zadejte, zda skrývat název kapitoly pro každou kapitolu. Užitečné pro obrázkový výstup (např. komiks).

en: Resize all the images for full screen mode.
cs: Změnit velikost všech obrázků pro režim na celou obrazovku.

en: Start page
cs: Úvodní stránka

en: Cover pages
cs: Titulní stránky

en:  (Preface)
cs:  (Předmluva)

en: Convert TCR files to HTML
cs: Převést soubory TCR na HTML

en: Abbreviations
cs: Zkratky

en: Support admonitions
cs: Podporovat výstrahy

en: Add attribute to HTML tags
cs: Přidat atribut značkám HTML

en: Add code highlighting via Pygments
cs: Přidat zvýraznění kódu prostřednictvím Pygments

en: Definition lists
cs: Seznamy definic

en: Enables various common extensions
cs: Povoluje různá běžná rozšíření

en: Alternative code block syntax
cs: Alternativní syntaxe bloku kódu

en: Footnotes
cs: Poznámky pod čarou

en: Use legacy element attributes
cs: Použít starší verzi atributů prvků

en: Use legacy underscore handling for connected words
cs: Použít starší verzi zpracování podtržení pro připojená slova

en: Metadata in the document
cs: Metadata v dokumentu

en: Treat newlines as hard breaks
cs: Považovat nové řádky za pevná zalomení

en: Do not allow mixing list types
cs: Nepovolit míchání typů seznamů

en: Use Markdown's internal smartypants parser
cs: Použít vnitřní smartypants analyzátor Markdown

en: Support tables
cs: Podporovat tabulky

en: Generate a table of contents
cs: Generovat obsah

en: Wiki style links
cs: Odkazy ve stylu Wiki

en: Convert TXT files to HTML
cs: Převést soubory TXT na HTML

en: Try to auto detect paragraph type
cs: Zkusit automaticky rozpoznat typ odstavce

en: Treat a blank line as a paragraph break
cs: Považovat prázdný řádek za konec odstavce

en: Assume every line is a paragraph
cs: Předpokládat, že každý řádek je odstavec

en: Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph
cs: Předpokládat, že každý řádek začínající 2 a více mezerami nebo tabulátorem začíná odstavec

en: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents
cs: Většina řádků má tvrdé konce řádků, několik nebo žádné prázdné řádky nebo odsazení

en: Don't modify the paragraph structure
cs: Neměnit strukturu odstavce

en: Automatically decide which formatting processor to use
cs: Automaticky rozhodnout, které zpracování formátování použít

en: No formatting
cs: Žádné formátování

en: Use heuristics to determine chapter headings, italics, etc.
cs: Použít heuristiku pro určení nadpisů kapitol, kurzívy atd.

en: Use the Textile markup language
cs: Použít značkovací jazyk Textile

en: Use the Markdown markup language
cs: Použít značkovací jazyk Markdown

en: Formatting used within the document.
    * auto: {auto}
    * plain: {plain}
    * heuristic: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    To learn more about Markdown see {url}
cs: Formátování použité v dokumentu:
    * automatické: {auto}
    * prosté: {plain}
    * heuristické: {heuristic}
    * textile: {textile}
    * markdown: {markdown}
    Další informace o Markdownu naleznete na {url}

en: Paragraph structure to assume. The value of "off" is useful for formatted documents such as Markdown or Textile. Choices are:
    * auto: {auto}
    * block: {block}
    * single: {single}
    * print:  {print}
    * unformatted: {unformatted}
    * off: {off}
cs: Jakou strukturu odstavce předpokládat. Hodnota "vypnuto" je užitečná pro formátované dokumenty, jako je Markdown nebo Textile. Možnosti jsou:
    * automatická : {auto}
    * blok: {block}
    * jednoduchá: {single}
    * tisk: {print}
    * neformátováno: {unformatted}
    * vypnuto: {off}

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
cs: Obyčejně jsou mezery navíc zúženy do jedné mezery. Pomocí této volby budou zobrazeny všechny mezery.

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
cs: Obyčejně jsou mezery navíc na začátku řádků zachovány. Pomocí této volby budou odebrány.

en: Enable extensions to Markdown syntax. Extensions are formatting that is not part of the standard Markdown format. The extensions enabled by default: %default.
    To learn more about Markdown extensions, see {}
    This should be a comma separated list of extensions to enable:
cs: Povolit rozšíření pro syntaxi Markdown. Rozšíření jsou formátování, která nejsou součástí standardního formátu Markdown. Povolená rozšíření ve výchozím nastavení: %default. 
    Pro další informace o rozšířeních Markdown přejděte na {}
    Toto by měl být čárkami oddělený seznam povolených rozšíření:

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Markdown formatted text
cs: Text formátovaný Markdown

en: Textile formatted text
cs: Text formátovaný Textile

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For macOS use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
cs: Typ použitého nového řádku. Volby jsou %s. Výchozí je 'system'. Použijte 'old_mac' pro kompatibilitu s Mac OS 9 a dřívějším. Pro macOS použijte 'unix'. 'system' nastaví jako výchozí typ nového řádku používaný tímto operačním systémem.

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
cs: Vynutit rozdělení podle hodnoty max-line-length (maximální délka řádku), když není přítomna žádná mezera. Také povoluje, aby max-line-length byla menší než minimum

en: Formatting used within the document.
    * plain: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}
cs: Formátování použité v dokumentu.
    * prostý: {plain}
    * markdown: {markdown}
    * textile: {textile}

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
cs: Neodebírat odkazy v dokumentu. To je užitečné pouze při párování s volbou formátování výstupu TXT, která je nastavena, protože odkazy jsou vždy odebírány u výstupu prostého textu.

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a TXT output formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
cs: Neodebírat odkazy na obrázky v dokumentu. To je užitečné pouze při párování s volbou formátování výstupu TXT, která je nastavena, protože odkazy jsou vždy odebírány u výstupu prostého textu.

en: Do not remove font color from output. This is only useful when TXT output formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
cs: Neodebírat barvu písma z výstupu. To je užitečné, pouze když je formátování výstupu TXT nastaveno na textile. Textile je jediné formátování, které podporuje nastavení barvy písma. Pokud tato volba není zadána, barva písma nebude nastavena a bude změněna na barvu zobrazovanou čtečkou (obvykle je to černá).

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity. Specifying it twice will result in full verbosity, once medium verbosity and zero times least verbosity.
cs: Úroveň podrobnosti. Zadejte vícekrát pro větší podrobnost. Zadání dvakrát bude mít za následek úplnou podrobnost, jednou střední podrobnost a nulakrát nejmenší podrobnost.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
cs: Uložit výstup z rozdílných fází převodního řetězce do zadané složky. Užitečné, pokud si nejste jisti, v jaké fázi zpracování převodu se objevuje chyba.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
cs: Zadejte vstupní profil. Vstupní profil dává převodnímu systému informaci, jak interpretovat různé informace ve vstupním dokumentu. Například délky závislé na rozlišení (t.j. délky v pixelech). Možnosti jsou:

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile can be used to optimize the output for a particular device, but this is rarely necessary. Choices are:
cs: Zadejte výstupní profil. Výstupní profil říká převodnímu systému, jak optimalizovat vytvořený dokument pro zadané zařízení. V některých případech může být výstupní profil použit pro optimalizaci výstupu pro konkrétní zařízení, ale je to zřídka potřeba. Možnosti jsou:

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, when the value is zero, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
cs: Základní velikost písma v bodech. Všechny velikosti písma ve vytvořené knize budou mít změněnou velikost na základě této hodnoty. Výběrem větší velikosti můžete písmo ve výstupu zvětšit a naopak. Ve výchozím nastavení, když je hodnota nula, je základní velikost písma zvolena na základě vámi zvoleného výstupního profilu.

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
cs: Mapování z názvů písem CSS na velikosti písem v bodech. Příklad nastavení je 12,12,14,16,18,20,22,24. Toto jsou mapování pro velikosti od xx-small do xx-large, s poslední velikostí pro velice velká písma. Algoritmus úpravy měřítka písma používá tyto velikosti pro chytrou úpravu měřítka písem. Výchozí je použití mapování na základě vámi zvoleného výstupního profilu.

en: Disable all rescaling of font sizes.
cs: Zakázat všechny úpravy měřítka velikostí písma.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
cs: Minimální výška řádku jako procento vypočítané velikosti písma prvku. Calibre zajistí, že každý prvek bude mít výšku řádku alespoň podle tohoto nastavení bez ohledu na to, co určuje vstupní dokument. Nastavte na nulu pro zakázání. Výchozí je 120 %. Použijte toto nastavení přednostně pro přímé určení výšky řádku, pokud nevíte, co děláte. Například můžete dosáhnout textu s dvojitým řádkováním nastavením na 240.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
cs: Výška řádku v bodech. Určuje mezery mezi za sebou následujícími řádky textu. Platí pouze pro prvky, které nedefinují svou vlastní výšku řádku. Ve většině případů je užitečnější volba minimální výška řádku. Ve výchozím nastavení se neprovádí žádné zpracování výšky řádku.

en: Embed the specified font family into the book. This specifies the "base" font used for the book. If the input document specifies its own fonts, they may override this base font. You can use the filter style information option to remove fonts from the input document. Note that font embedding only works with some output formats, principally EPUB, AZW3 and DOCX.
cs: Vložit zadanou rodinu písem do knihy. To určuje "základní" písmo použité pro knihu. Pokud vstupní dokument určuje svá vlastní písma, mohou přepsat toto základní písmo. Můžete použít volbu filtrování stylu informací pro odebrání písem ze vstupního dokumentu. Pamatujte, že vkládání písem funguje pouze u některých výstupních formátů, hlavně EPUB a AZW3 a DOCX.

en: Embed every font that is referenced in the input document but not already embedded. This will search your system for the fonts, and if found, they will be embedded. Embedding will only work if the format you are converting to supports embedded fonts, such as EPUB, AZW3, DOCX or PDF. Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.
cs: Vložit každé písmo, na které se odkazuje ve vstupním dokumentu, ale ještě není vloženo. Vyhledá písma ve vašem systému, a pokud je nalezen, budou vložena. Vkládání bude fungovat, pouze pokud formát, do kterého převádíte, podporuje vložená písma, jako jsou EPUB, AZW3, DOCX nebo PDF. Ujistěte se, že máte správnou licenci pro vkládání písem použitých v tomto dokumentu.

en: Subset all embedded fonts. Every embedded font is reduced to contain only the glyphs used in this document. This decreases the size of the font files. Useful if you are embedding a particularly large font with lots of unused glyphs.
cs: Podmnožina všech vložených písem. Každé vložené písmo je zmenšeno, aby obsahovalo pouze glyfy použité v tomto dokumentu. To zmenšuje velikost souborů písem. Užitečné, pokud vkládáte obzvlášť velké písmo se spoustou nevyužitých glyfů.

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
cs: Některé chybně navržené dokumenty používají tabulky pro ovládání rozložení textu na stránce. Při převodu mají tyto dokumenty často text, který vybíhá mimo stránku a jiné artefakty. Tato volba extrahuje obsah z tabulek a zobrazí ho v linární tvaru.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
cs: Výraz XPath, který určuje všechny značky, které by měly být přidány do obsahu na první úroveň. Pokud je toto zadáno, má to přednost před jinými formami automatického rozpoznávání. Příklady naleznete v kurzu XPath v uživatelské příručce Calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
cs: Výraz XPath, který určuje všechny značky, které by měly být přidány do obsahu na druhou úroveň. Každá položka je přidána pod předchozí položku první úrovně. Příklady naleznete v kurzu XPath v uživatelské příručce Calibre.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry. See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for examples.
cs: Výraz XPath, který určuje všechny značky, které by měly být přidány do obsahu na třetí úroveň. Každá položka je přidána pod předchozí položku druhé úrovně. Příklady naleznete v kurzu XPath v uživatelské příručce Calibre.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
cs: Pokud má již zdrojový soubor obsah, je obyčejně použit přednostně před automaticky generovaným. Pomocí této volby je vždy použit ten automaticky generovaný.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
cs: Nepřidávat automaticky rozpoznané kapitoly do obsahu.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
cs: Pokud je rozpoznáno méně než tento počet kapitol, budou odkazy přidány do obsahu. Výchozí: %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
cs: Maximální počet odkazů vložených do obsahu. Nastavte 0 pro zakázání. Výchozí je: %default. Odkazy jsou přidány do obsahu, pouze pokud bylo rozpoznáno méně kapitol, než je mezní hodnota.

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
cs: Odebrat z obsahu položky, jejichž názvy odpovídají zadanému regulárnímu výrazu.  Odpovídající položky a všechny jejich podřízené položky budou odebrány.

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
cs: Při vytváření obsah z odkazů ve vstupním dokumentu povolit duplicitní položky, tj. povolit více než jednu položku se stejným textem, za předpokladu že směřují na rozdílná umístění.

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter", "book", "section", "prologue", "epilogue" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
cs: Výraz XPath pro rozpoznání nadpisů kapitol. Výchozí nastavení je považovat tagy <h1> nebo <h2> obsahující slova "chapter" (kapitola), "book" (kniha), "section" (oddíl), "prologue" (prolog), "epilogue" (epilog) nebo "part" (část) za nadpisy kapitol, stejně jako jakékoliv tagy s class="chapter" (třída kapitola). Použitý výraz musí vyhodnotit seznam prvků. Pro zakázání rozpoznávání kapitol použijte výraz "/". Viz XPath Tutorial v ráži uživatelské příručce pro další pomoc pro použití této funkce.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
cs: Zadejte, jak označit rozpoznané kapitoly. Hodnota "konecstránky" vloží před kapitoly konce stránek. Hodnota "čára" vloží před kapitoly čáru. Hodnota "žádné" zakáže označování kapitol a hodnota "obojí" použije pro označení kapitol jak konce stránek, tak čáry.

en: An XPath expression to detect the location in the document at which to start reading. Some e-book reading programs (most prominently the Kindle) use this location as the position at which to open the book. See the XPath tutorial in the calibre User Manual for further help using this feature.
cs: Výraz XPath pro rozpoznání místa v dokumentu, na kterém začít číst. Některé programy pro čtení e-knih (hlavně Kindle) používají toto místo jako pozici, na které se otevře kniha. Další nápovědu k používání této funkce naleznete v kurzu XPath v uživatelské příručce Calibre.

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
cs: Buď cesta k šabloně stylů CSS nebo nezpracované CSS. Toto CSS bude připojeno k pravidlům stylu ze zdrojového souboru, takže může být použito k přepsání těchto pravidel.

en: Rules for transforming the styles in this book. These rules are applied after all other CSS processing is done.
cs: Pravidla pro převod stylů v této knize. Tato pravidla jsou použita po veškerém ostatním zpracování CSS.

en: Rules for transforming the HTML in this book. These rules are applied after the HTML is parsed, but before any other transformations.
cs: Pravidla pro převod HTML v této knize. Tato pravidla jsou použita po analýze HTML ale před jakýmikoliv dalšími převody.

en: A comma separated list of CSS properties that will be removed from all CSS style rules. This is useful if the presence of some style information prevents it from being overridden on your device. For example: font-family,color,margin-left,margin-right
cs: Čárkami oddělený seznam vlastností CSS, které budou odebrány ze všech pravidel stylů CSS. To je užitečné, pokud přítomnost některých informací o stylu zabraňuje přepsání ve vašem zařízení. Například: font-family,color,margin-left,margin-right

en: By default, calibre will use the shorthand form for various CSS properties such as margin, padding, border, etc. This option will cause it to use the full expanded form instead. Note that CSS is always expanded when generating EPUB files with the output profile set to one of the Nook profiles as the Nook cannot handle shorthand CSS.
cs: Ve výchozím nastavení použije calibre zjednodušený formulář pro různé vlastnosti CSS, jako jsou okraje, odsazení, rámeček atd. Tato volba způsobí, že se místo toho použije rozšířený formulář. Pamatujte, že CSS je vždy rozšířené při generování souborů EPUB s výstupním profilem nastaveným na jeden z profilů Nook, protože Nook neovládá zjednodušené CSS.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements. To disable use the expression: /
cs: Výraz XPath. Konce stránek jsou vloženy před zadané prvky. Pro zakázání použijte výraz: /

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
cs: Některé dokumenty zadávají okraje stránek zadáním levého a pravého okraje každému jednotlivému odstavci. Calibre se pokusí rozpoznat a odebrat tyto okraje. Někdy to může způsobit odebírání okrajů, které neměly být odebrány. V tomto případě můžete zakázat odebírání.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
cs: Nastavit horní okraj v bodech. Výchozí je %default. Nastavení na hodnotu menší než nula způsobí, že se nenastaví žádné okraje (bude zachováno nastavení okrajů v původním dokumentu). Poznámka: Formáty orientované na stránky, jako je PDF a DOCX, mají vlastní nastavení okrajů, které má přednost.

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
cs: Nastavit dolní okraj v bodech. Výchozí je %default. Nastavení na hodnotu menší než nula způsobí, že se nenastaví žádné okraje (bude zachováno nastavení okrajů v původním dokumentu). Poznámka: Formáty orientované na stránky, jako je PDF a DOCX, mají vlastní nastavení okrajů, které má přednost.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
cs: Nastavit levý okraj v bodech. Výchozí je %default. Nastavení na hodnotu menší než nula způsobí, že se nenastaví žádné okraje (bude zachováno nastavení okrajů v původním dokumentu). Poznámka: Formáty orientované na stránky, jako je PDF a DOCX, mají vlastní nastavení okrajů, které má přednost.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Setting this to less than zero will cause no margin to be set (the margin setting in the original document will be preserved). Note: Page oriented formats such as PDF and DOCX have their own margin settings that take precedence.
cs: Nastavit pravý okraj v bodech. Výchozí je %default. Nastavení na hodnotu menší než nula způsobí, že se nenastaví žádné okraje (bude zachováno nastavení okrajů v původním dokumentu). Poznámka: Formáty orientované na stránky, jako je PDF a DOCX, mají vlastní nastavení okrajů, které má přednost.

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
cs: Změnit zarovnání textu. Hodnota "doleva" převede všechen text zarovnaný do bloku ve zdroji na text zarovnaný vlevo (tj. nezarovnaný). Hodnota "do bloku" převede všechen nezarovnaný text na zarovnaný. Hodnota "původní" (výchozí) nezmění zarovnání ve zdrojovém souboru. Pamatujte, že pouze některé výstupní formáty podporují zarovnání.

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
cs: Odebrat mezery mezi odstavci. Také nastaví odsazení odstavce na 1,5 em. Odebrání mezer nebude fungovat, pokud zdrojový soubor nepoužívá odstavce (značky <p> nebo <div>).

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em). If you set this value negative, then the indent specified in the input document is used, that is, calibre does not change the indentation.
cs: Když Calibre odebírá prázdné řádky mezi odstavci, automaticky nastaví odsazení odstavce, aby bylo zajištěno snadné rozlišení odstavců. Tato volba určuje šířku tohoto odsazení (v em). Pokud nastavíte zápornou hodnotu, pak bude použito odsazení zadané ve vstupním dokumentu, to znamená, že Calibre nezmění odsazení.

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
cs: Použít obálku rozpoznanou ve zdrojovém souboru přednostně před zadanou obálkou.

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
cs: Vložit prázdný řádek mezi odstavce. Nebude fungovat, pokud zdrojový soubor nepoužívá odstavce (značky <p> nebo <div>).

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
cs: Nastavit výšku vložených prázdných řádků (v em). Výška řádků mezi odstavci bude dvojnásobek zde nastavené hodnoty.

en: Remove the first image from the input e-book. Useful if the input document has a cover image that is not identified as a cover. In this case, if you set a cover in calibre, the output document will end up with two cover images if you do not specify this option.
cs: Odebrat první obrázek ze vstupní e-knihy. Užitečné, pokud má vstupní dokument obrázek obálky, který není identifikován jako obálka. Pokud v tomto případě nastavíte obálku v Calibre, výstupní dokument bude mít dva obrázky obálky, pokud nezadáte tuto volbu.

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
cs: Vložit metadata knihy na její začátek. Užitečné v případě, že vaše čtečka e-knih nepodporuje zobrazení nebo vyhledávání metadat přímo.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see https://daringfireball.net/projects/smartypants.
cs: Převést jednoduché uvozovky, pomlčky a trojtečky na jejich typograficky správnéh ekvivalenty. Pro podrobnosti přejděte na https://daringfireball.net/projects/smartypants.

en: Convert fancy quotes, dashes and ellipsis to their plain equivalents.
cs: Převést ozdobné uvozovky, pomlčky a tři tečky na jejich prosté ekvivalenty.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
cs: Číst metadata ze zadaného souboru OPF. Metadata načtená z tohoto souboru přepíší jakákoliv metadata ve zdrojovém souboru.

en: Transliterate Unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace Unicode characters with ASCII. For instance it will replace "{0}" with "{1}". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
cs: Překódovat znaky Unicode do ASCII. Používejte opatrně, protože to nahradí znaky Unicode za ASCII. Například to nahradí "{0}" za "{1}". Také pamatujte, že v případech, kdy je více zastoupení znaku (například znaky společné pro čínštinu a japonštinu), bude použito zastoupení podle aktuálního jazyku rozhraní Calibre.

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a combined character of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. Note that ligatures here mean only unicode ligatures not ligatures created via CSS or font styles. This option will preserve them instead.
cs: Zachovat ligatury přítomné ve vstupním dokumentu. Ligatura je kombinovaný znak páru znaků, jako ff, fi, fl atd. Většina čteček nemá podporu pro ligatury ve svých základních písmech, takže je nepravděpodobné, že je správně vykreslí. Ve výchozím nastavení Calibre změní ligaturu na odpovídající pár normálních znaků. Tato volba je namísto toho ponechá. Pamatujte na to, že ligatury zde znamenají pouze ligatury v jednom kódu, nikoliv ligatury vytvořené pomocí CSS nebo stylů písma.

en: Set the title.
cs: Nastavit název.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
cs: Nastavit autory. Více autorů by mělo být odděleno znaky "&".

en: The version of the title to be used for sorting.
cs: Verze názvu použitá při řazení.

en: String to be used when sorting by author.
cs: Řetězec použitý při řazení podle autora.

en: Set the cover to the specified file or URL
cs: Nastavit obálku na zadaný soubor nebo URL

en: Set the e-book description.
cs: Nastavit popis e-knihy.

en: Set the e-book publisher.
cs: Nastavit vydavatele e-knihy.

en: Set the series this e-book belongs to.
cs: Nastavit sérii, do které tato e-kniha patří.

en: Set the index of the book in this series.
cs: Nastavit pořadí knihy v této sérii.

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
cs: Nastavit hodnocení. Mělo by to být číslo mezi 1 a 5.

en: Set the ISBN of the book.
cs: Nastavit ISBN knihy.

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
cs: Nastavit štítky pro knihu. Měl by to být seznam oddělený čárkami.

en: Set the book producer.
cs: Nastavit nakladatele knihy.

en: Set the language.
cs: Nastavit jazyk.

en: Set the publication date (assumed to be in the local timezone, unless the timezone is explicitly specified)
cs: Nastavit datum vydání (předpokládá se, že je v místním časovém pásmu, pokud není časové pásmo výslovně zadáno)

en: Set the book timestamp (no longer used anywhere)
cs: Nastavit časové razítko knihy (nikde se již nepoužívá)

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
cs: Povolit heuristické zpracování. Tato volba musí být nastavena, aby se provedlo jakékoliv heuristické zpracování.

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
cs: Rozpoznat neformátované nadpisy a podnadpisy kapitol. Změnit je na značky h2 a h3. Toto nastavení nevytvoří obsah, ale může být použito společně s rozpoznáním struktury pro jeho vytvoření.

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
cs: Hledat běžná slova a vzory, které označují kurzívu a převést je na kurzívu.

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
cs: Změnit odsazení vytvořená z více entit pevné mezery na odsazení CSS.

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
cs: Měřítko použité k určení délky, při které by mělo být řádku zrušeno zalomení. Platné hodnoty jsou desetinná čísla mezi 0 a 1. Výchozí je 0,4, těsně pod mediánem délky řádku. Pokud by pouze pár řádků v dokumentu vyžadovalo zrušení zalomení, měla by být tato hodnota zmenšena.

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
cs: Zrušit zalomení řádků pomocí interpunkce a jiných vodítek formátování.

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
cs: Odebrat z dokumentu prázdné odstavce, pokud se vyskytují mezi všemi ostatními odstavci

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
cs: Vlevo zarovnané značky přerušení příběhu jsou zarovnané na střed. Nahradit měkká přerušení příběhu, která používají více prázdných řádků, vodorovnými čárami.

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
cs: Nahradit přerušení příběhu zadaným textem. Ve výchozím nastavení je použit text ze vstupního dokumentu.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
cs: Analyzovat rozdělená slova v celém dokumentu. Samotný dokument je použitý jako slovník pro určení, zda by měly být pomlčky zachovány nebo odebrány.

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
cs: Hledá výskyty po sobě následujících značek <h1> nebo <h2>. Značky jsou přečíslovány, aby se zabránilo rozdělení uprostřed nadpisů kapitol.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
cs: Hledaný vzor (regulární výraz), který má být nahrazen pomocí sr1-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
cs: Nahrazení, které má nahradit text nalezený pomocí sr1-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
cs: Hledaný vzor (regulární výraz), který má být nahrazen pomocí sr2-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
cs: Nahrazení, které má nahradit text nalezený pomocí sr2-search.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
cs: Hledaný vzor (regulární výraz), který má být nahrazen pomocí sr3-replace.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
cs: Nahrazení, které má nahradit text nalezený pomocí sr2-search.

en: Path to a file containing search and replace regular expressions. The file must contain alternating lines of regular expression followed by replacement pattern (which can be an empty line). The regular expression must be in the Python regex syntax and the file must be UTF-8 encoded.
cs: Cesta k souboru obsahující regulární výrazy hledávání a nahrazování. Soubor musí obsahovat střídavě řádky regulárního výrazu následované vzorem nahrazení (což může být prázdný řádek). Regulární výraz musí mít syntaxi regulárního výrazu Pythonu a soubor musí mít kódování UTF-8.

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
cs: Hodnoty pořadí v sérii a hodnocení musí být čísla. Ignorováno

en: Failed to parse date/time
cs: Nepodařilo se analyzovat datum nebo čas

en: Converting input to HTML...
cs: Převod vstupu na HTML...

en: Running transforms on e-book...
cs: Spouštění převodu e-knihy...

en: Running %s plugin
cs: Spuštěn modul %s

en: Template error
cs: Chyba šablony

en: The Cross
cs: Kříž

en: Half and half
cs: Napůl

en: Banner
cs: Nápis

en: Ornamental
cs: Ozdobný

en: Blocks
cs: Bloky

en: Remove the property
cs: Odebrat vlastnost

en: Add extra properties
cs: Přidat dodatečné vlastnosti

en: Change the value to
cs: Změnit hodnotu na

en: Multiply the value by
cs: Vynásobit hodnotu číslem

en: Divide the value by
cs: Vydělit hodnotu číslem

en: Add to the value
cs: Přičíst k hodnotě

en: Subtract from the value
cs: Odečíst od hodnoty

en: is
cs: je

en: is not
cs: není

en: is any value
cs: je jakákoliv hodnota

en: matches pattern
cs: odpovídá vzoru

en: does not match pattern
cs: neodpovídá vzoru

en: is the same length as
cs: je stejné délky jako

en: is not the same length as
cs: není stejné délky jako

en: is less than
cs: je menší než

en: is greater than
cs: je větší než

en: is less than or equal to
cs: je menší nebo rovna

en: is greater than or equal to
cs: je větší nebo rovna

en: Unknown keys
cs: Neznámé klíče

en: The rule has unknown keys: %s
cs: Pravidlo má neznámé klíče: %s

en: Missing keys
cs: Chybějící klíče

en: The rule has missing keys: %s
cs: Pravidlo má chybějící klíče: %s

en: Property required
cs: Požadována vlastnost

en: You must specify a CSS property to match
cs: Musíte zadat vlastnost CSS pro porovnání

en: Shorthand property not allowed
cs: Zjednodušená vlastnost není povolena

en: {0} is a shorthand property. Use the full form of the property, for example, instead of font, use font-family, instead of margin, use margin-top, etc.
cs: {0} je zjednodušená vlastnost. Použijte úplnou formu vlastnosti, například namísto font použijte font-family, namísto margin použijte margin-top atd.

en: Query required
cs: Je požadován dotaz

en: You must specify a value for the CSS property to match
cs: Musíte zadat hodnotu vlastnosti CSS pro porovnání

en: Unknown match type
cs: Neznámý typ shody

en: The match type %s is not known
cs: Typ shody %s není známý

en: Query invalid
cs: Neplatný dotaz

en: %s is not a valid regular expression
cs: %s není platný regulární výraz

en: %s is not a valid length or number
cs: %s není platná délka nebo číslo

en: Unknown action type
cs: Neznámý typ akce

en: The action type %s is not known
cs: Typ akce %s není známý

en: You must specify a number
cs: Musíte zadat číslo

en: You must specify at least one CSS property to add
cs: Musíte zadat alespoň jednu vlastnost CSS pro přidání

en: You must specify a value to change the property to
cs: Musíte zadat hodnotu, na kterou vlastnost změnit

en: No data
cs: Žádná data

en: %s is not a number
cs: %s není číslo

en: Invalid number
cs: Neplatné číslo

en: If the property {property} {match_type} {query}
    {action}
cs: Pokud vlastnost {property} {match_type} {query}
    {action}

en: Notes
cs: Poznámky

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: Cover
cs: Obálka

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
cs: Sledovat všechny místní odkazy v souboru HTML a vytvořit soubor ZIP obsahující všechny propojené soubory. Tento modul je spuštěn pokaždé, když přidáte soubor HTML do knihovny.

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: utf-8, cp1252, cp1251 and latin1.
cs: Kódování znaků pro vstupní soubory HTML. Běžné možnosti zahrnují: utf-8, cp1252, cp1251 a latin1.

en: Add linked files in breadth first order
cs: Přidat propojené soubory v pořadí do šířky

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
cs: Při sledování odkazů v souborech HTML to Calibre obyčejně dělá do hloubky, tj. pokud soubor A odkazuje na B a C, ale B odkazuje na D, soubory jsou přidány v pořadí A, B, D, C. Pomocí této volby bude místo toho přidány jako A, B, C, D

en: Allow resources outside the HTML file root folder
cs: Povolit zdroje mimo kořenovou složku souboru HTML

en: {} must not be empty
cs: {} nesmí být prázdný

en: Change tag name
cs: Změnit název značky

en: New tag name
cs: Nový název značky

en: Rename tag to the specified name
cs: Přejmenovat značku na zadaný název

en: Remove tag and children
cs: Odebrat značku a podřízené položky

en: Remove the tag and all its contents
cs: Odebrat značku a celý její obsah

en: Remove tag only
cs: Odebrat pouze značku

en: Remove the tag but keep its contents
cs: Odebrat značku, ale ponechat její obsah

en: Add classes
cs: Přidat třídy

en: Add the specified classes, e.g.:
cs: Přidat zadané třídy, např.:

en: Space separated class names
cs: Mezerami oddělené názvy tříd

en: Remove classes
cs: Odebrat třídy

en: Remove the specified classes, e.g.:
cs: Odebrat zadané třídy, např.:

en: Remove attributes
cs: Odebrat atributy

en: Remove the specified attributes from the tag. Multiple attribute names should be separated by spaces. The special value * removes all attributes.
cs: Odebrat zadané atributy ze značky. Více názvů atributů by mělo být odděleno mezerami. Speciální hodnota * odebere všechny atributy.

en: Space separated attribute names
cs: Mezerami oddělené názvy atributů

en: Add attributes
cs: Přidat atributy

en: Add the specified attributes, e.g.:
cs: Přidat zadané atributy, např.:

en: Empty the tag
cs: Vyprázdnit značku

en: Remove all contents from the tag
cs: Odebrat celý obsah ze značky

en: Wrap the tag
cs: Obtékat značku

en: Wrap the tag in the specified tag, e.g.: {0} will wrap the tag in a DIV tag with class {1}
cs: Obtékat značku v zadané značce, např.: {0} bude obtékat značku ve značce DIV s třídou {1}

en: An HTML opening tag
cs: Otevírací značka HTML

en: Insert HTML at start
cs: Vložit HTML na začátek

en: The specified HTML snippet is inserted after the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
cs: Zadaný fragment HTML je vložen za otevírací značku. Pamatujte, že mohou být použity pouze platné fragmenty HTML bez neuzavřených značek

en: HTML snippet
cs: Fragment HTML

en: Insert HTML at end
cs: Vložit HTML na konec

en: The specified HTML snippet is inserted before the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
cs: Zadaný fragment HTML je vložen před uzavírací značku. Pamatujte, že mohou být použity pouze platné fragmenty HTML bez neuzavřených značek

en: Insert HTML before tag
cs: Vložit HTML před značku

en: The specified HTML snippet is inserted before the opening tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
cs: Zadaný fragment HTML je vložen před otevírací značku. Pamatujte, že mohou být použity pouze platné fragmenty HTML bez neuzavřených značek

en: Insert HTML after tag
cs: Vložit HTML za značku

en: The specified HTML snippet is inserted after the closing tag. Note that only valid HTML snippets can be used without unclosed tags
cs: Zadaný fragment HTML je vložen za uzavírací značku. Pamatujte, že mohou být použity pouze platné fragmenty HTML bez neuzavřených značek

en: Action must have both:
cs: Akce musí obsahovat:

en: {} is not a valid CSS selector
cs: {} není platný selektor CSS

en: {} is not a valid XPath selector
cs: {} není platný selektor XPath

en: Tag name
cs: Název značky

en: Class name
cs: Název třídy

en: has class
cs: má třídu

en: does not have class
cs: nemá třídu

en: CSS selector
cs: Selektor CSS

en: matches CSS selector
cs: odpovídá selektoru CSS

en: XPath selector
cs: Selektor XPath

en: matches XPath selector
cs: odpovídá selektoru XPath

en: is any tag
cs: je jakákoliv značka

en: contains text
cs: obsahuje text

en: You must specify a value for the tag to match
cs: Musíte zadat hodnotu, se kterou se má značka porovnat

en: Invalid {}
cs: Neplatný {}

en: No actions
cs: Žádné akce

en: The rule has no actions
cs: Pravidlo nemá žádné akce

en: Invalid action
cs: Neplatná akce

en: If the tag {match_type} {query}
cs: Pokud značka {match_type} {query}

en: 	Book Designer file detected.
cs: 	Rozpoznán soubor Book Designer.

en: 	Parsing HTML...
cs: 	Analýza HTML...

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
cs: 	Rozpoznán soubor Bean. Nová analýza...

en: Written preprocessed HTML to
cs: Předzpracované HTML zapsáno do

en: Processing %s
cs: Zpracovávání %s

en: 	Converting to BBeB...
cs: 	Převod do BBeB...

en: Could not parse file: %s
cs: Nelze analyzovat soubor: %s

en: %s is an empty file
cs: %s je prázdný soubor

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
cs: Nepodařilo se analyzovat odkaz %(tag)s %(children)s

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
cs: Nezdařilo se zpracovat obrázek %(path)s. Chyba: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
cs: Nezdařilo se zpracovat prokládané PNG %s

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
cs: Při zpracování tabulky došlo k chybě: %s. Ignorována značka tabulky.

en: Bad table:
    %s
cs: Špatná tabulka:
    %s

en: Table has cell that is too large
cs: Tabulka obsahuje buňku, která je příliš velká

en: Could not read cover image: %s
cs: Nelze načíst obrázek obálky: %s

en: Cannot read from: %s
cs: Nelze číst z: %s

en: Failed to process OPF file
cs: Nepodařilo se zpracovat soubor OPF

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
cs: %prog book.lrf
    Převést soubor LRF na soubor LRS (XML s kódováním UTF-8)

en: Output LRS file
cs: Výstupní soubor LRS

en: Do not save embedded image and font files to disk
cs: Neukládat vložené soubory obrázků a písem na disk

en: Be more verbose
cs: Více podrobností

en: Parsing LRF...
cs: Analýza LRF...

en: Creating XML...
cs: Vytváření XML...

en: LRS written to
cs: LRS zapsáno do

en: Could not read from thumbnail file:
cs: Nelze přečíst soubor s náhledem:

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
cs: %prog [options] file.lrs
    Kompilovat soubor LRS na soubor LRF.

en: Path to output file
cs: Cesta k výstupnímu souboru

en: Verbose processing
cs: Podrobné zpracování

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
cs: Převést LRS na LRS, užitečné pro ladění.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
cs: Neplatný soubor LRF. Nelze nastavit metadata.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
cs: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Zobrazit nebo upravit metadata v souboru LRF.

en: Set the book title
cs: Nastavit název knihy

en: Set sort key for the title
cs: Nastavit klíč řazení pro název

en: Set the author
cs: Nastavit autora

en: Set sort key for the author
cs: Nastavit klíč řazení pro autora

en: The category this book belongs to. E.g.: History
cs: Kategorie, do které tato kniha patří. Např.: Historická

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
cs: Cesta k obrázku, který bude nastaven jako náhled tohoto souboru

en: Path to a TXT file containing the comment to be stored in the LRF file.
cs: Cesta k souboru TXT obsahujícímu komentář, který má být uložen do souboru LRF.

en: Extract thumbnail from LRF file
cs: Extrahovat náhled ze souboru LRF

en: Set the publisher
cs: Nastavit vydavatele

en: Set the book classification
cs: Nastavit klasifikaci knihy

en: Set the book creator
cs: Nastavit tvůrce knihy

en: Set the book producer
cs: Nastavit producenta knihy

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
cs: Extrahovat obálku ze souboru LRF. Pamatujte, že formát LRF nemá žádnou definovanou obálku, takže se použije heuristika na odhadnutí obálky.

en: Set book ID
cs: Nastavit identifikátor knihy

en: Extract the source DOCX file from Amazon Kindle Create KPF files. Note this will not contain any edits made in the Kindle Create program itself.
cs: Extrahovat zdrojový soubor DOCX ze souborů KPF Amazon Kindle Create. Pamatujte, že nebude obsahovat žádné úpravy provedené v samotném programu Kindle Create.

en: Extract common e-book formats from archive files (ZIP/RAR/7z). Also try to autodetect if they are actually CBZ/CBR/CB7 files.
cs: Extrahovat běžné formáty e-knih ze souborů archivů (ZIP, RAR nebo 7z). Zkusit také automaticky rozpoznat, jestli jsou to skutečně soubory CBZ, CBR nebo CB7.

en: No
cs: Ne

en: Author(s)
cs: Autoři

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Producer
cs: Producent

en: Comments
cs: Komentáře

en: Tags
cs: Štítky

en: Series | Series
cs[0]: Série
cs[1]: Série
cs[2]: Série
cs[3]: Série

en: Languages
cs: Jazyky

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Published
cs: Vydáno

en: Rights
cs: Práva

en: Value: unknown field
cs: Hodnota: neznámé pole

en: Click to see books with {0}: {1}
cs: Klikněte pro zobrazení knih s {0}: {1}

en: Search the calibre library for books by %s
cs: Hledat v knihovně Calibre knihy od %s

en: Search {0} for the author: {1}
cs: Vyhledat autora v {0}: {1}

en: Search {0} for the book: {1} by the author {2}
cs: Vyhledat knihu v {0}: {1} od autora {2}

en: Click to open
cs: Klikněte pro otevření

en: Show notes for: {}
cs: Zobrazit poznámky pro: {}

en: Book files
cs: Soubory knihy

en: Folder | Folders
cs[0]: Složka
cs[1]: Složky
cs[2]: Složky
cs[3]: Složky

en: Data files
cs: Soubory dat

en: Ids
cs: Identifikátory

en: Search calibre for books with the language: {}
cs: Vyhledat v Calibre knihy s jazykem: {}

en: %(sidx)s of <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>
cs: %(sidx)s z <a href="%(href)s" title="%(tt)s"><span class="%(cls)s">%(series)s</span></a>

en: Click to see books in this series
cs: Klikněte pro zobrazení knih v této sérii

en: Click to see books with {0}: {1} (derived from {2})
cs: Klikněte pro zobrazení knih s {0}: {1}   (odvozeno z {2})

en: 
    Read/Write metadata from/to e-book files.
    
    Supported formats for reading metadata: {0}
    
    Supported formats for writing metadata: {1}
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
cs: 
    Číst/Zapisovat metadata z/do souborů e-knih.
    
    Podporované formáty pro čtení metadat: {0}
    
    Podporované formáty pro zápis metadat: {1}
    
    Různé typy souborů podporují různé druhy metadat. Pokud se pokusíte
    nastavit nějaká metadata k typu souboru, který je nepodporuje, metadata
    budou bez upozornění ignorována.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
cs: Nastavit autory. Více autorů by mělo být odděleno znakem &. Jména autorů by měla být v pořadí křestní jméno, příjmení.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
cs: Verze názvu použitá pro řazení. Pokud není zadán a je zadán název, bude automaticky generován z názvu.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
cs: Řetězec použitý při řazení podle autora. Pokud není zadán a je zadán autor, bude automaticky generován z autora.

en: Set the cover to the specified file.
cs: Nastavit obálku zadaného souboru.

en: Set the book category.
cs: Nastavit kategorii knihy.

en: Set the identifiers for the book, can be specified multiple times. For example: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345 To remove an identifier, specify no value, --identifier isbn: Note that for EPUB files, an identifier marked as the package identifier cannot be removed.
cs: Nastavit identifikátory pro knihu, může být zadáno vícekrát. Například: --identifier uri:https://acme.com --identifier isbn:12345. Pro odebrání identifikátoru zadejte prázdnou hodnotu, --identifier isbn:. Pamatujte, že identifikátor označený jako identifikátor balíčku nemůže být u souborů EPUB odebrán.

en: Set the published date.
cs: Nastavit datum vydání.

en: Get the cover from the e-book and save it at as the specified file.
cs: Získat obálku z e-knihy a uložit ji jako zadaný soubor.

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
cs: Zadejte název souboru OPF. Metadata budou zapsána do souboru OPF.

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the e-book. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
cs: Načíst metadata z vybraného souboru OPF a použít je k nastavení metadat v e-knize. Metadata uvedená v příkazové řádce přepíšou metadata načtená ze souboru OPF.

en: Set the BookID in LRF files
cs: Nastavit BookID v souborech LRF

en: No file specified
cs: Nebyl zadán žádný soubor

en: Original metadata
cs: Původní metadata

en: Changed metadata
cs: Změněná  metadata

en: OPF created in
cs: OPF vytvořen v

en: Cover saved to
cs: Obálka uložena do

en: No cover found
cs: Nenalezena žádná obálka

en: Google Books
cs: Knihy Google

en: Wikipedia
cs: Wikipedie

en: Google Images
cs: Obrázky Google

en: Downloads metadata and covers from Amazon
cs: Stahuje metadata a obálky z Amazonu

en: US
cs: Spojené státy

en: France
cs: Francie

en: Germany
cs: Německo

en: UK
cs: Spojené království

en: Australia
cs: Austrálie

en: Italy
cs: Itálie

en: Japan
cs: Japonsko

en: Spain
cs: Španělsko

en: Brazil
cs: Brazílie

en: India
cs: Indie

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: China
cs: Čína

en: Canada
cs: Kanada

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Choose server automatically
cs: Zvolit server automaticky

en: Amazon servers
cs: Servery Amazon

en: Bing search cache
cs: Mezipaměť vyhledávání Bing

en: Google search cache
cs: Mezipaměť vyhledávání Google

en: Wayback machine cache (slow)
cs: Mezipaměť Wayback Machine (pomalé)

en: DuckDuckGo search and Google cache
cs: Vyhledávání DuckDuckGo a mezipaměť Google

en: Amazon country website to use:
cs: Webová stránka Amazonu pro zemi:

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
cs: Metadata z Amazonu budou načtena pomocí stránky Amazonu této země.

en: Server to get data from:
cs: Server, ze kterého získat data:

en: Amazon has started blocking attempts to download metadata from its servers. To get around this problem, calibre can fetch the Amazon data from many different places where it is cached. Choose the source you prefer.
cs: Amazon začal blokovat pokusy stáhnout metadata z jeho serverů. Abyste se vyhnuli tomuto problému, Calibre může načíst data Amazonu z mnoha různých míst, kde jsou uložena v mezipaměti. Vyberte zdroj, který upřednostňujete.

en: Use the MOBI-ASIN for metadata search
cs: Použít MOBI-ASIN pro vyhledávání metadat

en: Enable this option to search for metadata with an ASIN identifier from the MOBI file at the current country website, unless any other amazon id is available. Note that if the MOBI file came from a different Amazon country store, you could get incorrect results.
cs: Povolte tuto volbu pro vyhledávání metadat pomocí identifikátoru ASIN ze souboru MOBI na aktuální webové stránce země, pokud není dostupný jakýkoliv jiný identifikátor Amazonu. Pamatujte, že pokud soubor MOBI pochází z jiné země obchodu Amazon, můžete získat nesprávné výsledky.

en: Prefer the Kindle edition, when available
cs: Upřednostňovat vydání pro Kindle, pokud je dostupné

en: When searching for a book and the search engine returns both paper and Kindle editions, always prefer the Kindle edition, instead of whatever the search engine returns at the top.
cs: Když hledáte knihu a modul vyhledávače vrátí jak papírové vydání, tak vydání pro Kindle, vždy upřednostňovat vydání pro Kindle před tím, co modul vyhledávače vrátí na začátku.

en: Amazon timed out. Try again later.
cs: Vypršení časového limitu Amazonu. Zkuste to znovu později.

en: Metadata source
cs: Zdroj metadat

en: Downloads multiple book covers from Amazon. Useful to find alternate covers.
cs: Stahuje více obálek knih z Amazonu. Užitečné pro nalezení alternativních obálek.

en: Maximum number of covers to get
cs: Maximální počet získaných obálek

en: The maximum number of covers to process from the search result
cs: Maximální počet obálek pro zpracování z výsledku hledání

en: %prog [options]
    
    Fetch book metadata from online sources. You must specify at least one
    of title, authors or ISBN.
cs: %prog [options]
    
    Načíst metadata knihy z online zdrojů. Musíte zadat alespoň název,
    autory nebo ISBN.

en: Book title
cs: Název knihy

en: Book author(s)
cs: Autoři knihy

en: Book ISBN
cs: ISBN knihy

en: Identifiers such as ASIN/Goodreads id etc. Can be specified multiple times for multiple identifiers. For example:
cs: Identifikátory, jako jsou ASIN nebo ID Goodreads atd. Mohou být zadány vícekrát pro více identifikátorů. Například:

en: Print the log to the console (stderr)
cs: Vypsat protokol do konzole (stderr)

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
cs: Výstup metadat ve formátu OPF namísto textu čitelného pro člověka.

en: Specify a filename. The cover, if available, will be saved to it. Without this option, no cover will be downloaded.
cs: Zadejte název souboru. Pokud existuje obálka, bude do něj uložena. Bez této volby nebude stažena žádná obálka.

en: Timeout in seconds. Default is 30
cs: Časový limit v sekundách. Výchozí je 30

en: Specify the name of a metadata download plugin to use. By default, all metadata plugins will be used. Can be specified multiple times for multiple plugins. All plugin names: {}
cs: Zadejte název modulu pro stahování metadat, který chcete použít. Ve výchozím nastavení budou použity všechny moduly metadat. Může být zadáno vícekrát pro více modulů. Všechny názvy modulů: {}

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
cs: Stahuje metadata a obálky z Edelweissu - Katalog aktualizovaný vydavateli knih

en: Downloads metadata and covers from Google Books
cs: Stahuje metadata a obálky z Knih Google

en: Downloads covers from a Google Image search. Useful to find larger/alternate covers.
cs: Stahuje obálky z vyhledávání Obrázky Google. Užitečné pro nalezení větších nebo alternativních obálek.

en: The maximum number of covers to process from the Google search result
cs: Maximální počet obálek pro zpracování z výsledku hledání Google

en: Cover size
cs: Velikost obálky

en: Search for covers larger than the specified size
cs: Hledat obálky větší než zadaná hodnota

en: Any size
cs: Jakákoliv velikost

en: Large
cs: Velké

en: Larger than %s
cs: Větší než %s

en: Downloads covers from The Open Library
cs: Stahuje obálky z The Open Library

en: Sample Book
cs: Ukázková kniha

en: This is an Amazon KFX book. It cannot be processed. See {} for information on how to handle KFX books.
cs: Toto je kniha Amazon KFX. Nemůže být zpracována. Podívejte se na {} pro informace, jak zacházet s knihami KFX.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
cs: Toto je kniha Amazon Topaz. Nemůže být zpracována.

en: This is not a MOBI file. It is a Topaz file.
cs: Toto není soubor MOBI. Je to soubor Topaz.

en: This is not a MOBI file.
cs: Toto není soubor MOBI.

en: This file is locked with DRM. It cannot be tweaked.
cs: Tento soubor je uzamčen pomocí DRM. Nemůže být vylepšen.

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only tweak MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not tweakable.
cs: Tento soubor MOBI neobsahuje knihu ve formátu KF8. KF8 je nový formát od Amazonu. Calibre může vylepšit pouze soubory MOBI obsahující knihy KF8. Starší soubory MOBI bez KF8 nejsou vylepšitelné.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. Tweaking it will remove the Mobi6 data, which means the file will not be usable on older Kindles. Are you sure?
cs: Tento soubor MOBI obsahuje jak data KF8, tak starší Mobi6. Vylepšení odebere data Mobi6, což znamená, že soubor nebude použitelný na starších Kindle. Opravdu to chcete?

en: No details available
cs: Nejsou dostupné žádné podrobnosti

en: Title page
cs: Titulní stránka

en: Index
cs: Rejstřík

en: Glossary
cs: Slovník pojmů

en: Acknowledgements
cs: Poděkování

en: Bibliography
cs: Bibliografie

en: Colophon
cs: Tiráž

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Dedication
cs: Věnování

en: Epigraph
cs: Moto

en: Foreword
cs: Předmluva

en: List of illustrations
cs: Seznam Ilustrací

en: List of tables
cs: Seznam tabulek

en: Preface
cs: Úvod

en: Main text
cs: Hlavní text

en: %s format books are not supported
cs: Knihy ve formátu %s nejsou podporovány

en: Unknown error
cs: Neznámá kniha

en: See <a href="{}">detailed description</a>.
cs: Podívejte se na <a href="{}">podrobný popis</a>.

en: This error will be automatically fixed if you click "Try to correct all fixable errors" below.
cs: Chyba bude automaticky opravena, pokud níže kliknete na „Pokusit se opravit všechny opravitelné chyby“.

en: Failed to process CSS in {name} with errors: {errors}
cs: Nepodařilo se zpracovat CSS v {name} s chybami: {errors}

en: This font could not be processed. It most likely will not work in an e-book reader, either
cs: Toto písmo nelze zpracovat. S největší pravděpodobností ani nebude fungovat ve čtečce e-knih

en: The font {} is not allowed to be embedded
cs: Písmo {} není povoleno vložit

en: The font has a flag in its metadata ({:09b}) set indicating that it is not licensed for embedding. You can ignore this warning, if you are sure you have permission to embed this font.
cs: Písmo má nastaven ve svých metadatech ({:09b})  příznak, který označuje, že není licencováno pro vkládání. Toto varování můžete ignorovat, pokud jste si jisti, že máte povolení vložit toto písmo.

en: The CSS font-family name {0} does not match the actual font name {1}
cs: Název rodiny písem v CSS {0} neodpovídá skutečnému názvu písma {1}

en: The font family name specified in the CSS @font-face rule: "{0}" does not match the font name inside the actual font file: "{1}". This can cause problems in some viewers. You should change the CSS font name to match the actual font name.
cs: Název rodiny písem zadaný v pravidle CSS @font-face: "{0}" neodpovídá názvu písma uvnitř skutečného souboru písma: "{1}". To může způsobit problémy u některých prohlížečů. Měli byste změnit název písma v CSS, aby odpovídal skutečnému názvu písma.

en: Change the font name {0} to {1} everywhere
cs: Změnit název písma {0} na {1} všude

en: Not a valid font: %s
cs: Není platné písmo: %s

en: An invalid image is an image that could not be loaded, typically because it is corrupted. You should replace it with a good image or remove it.
cs: Neplatný obrázek je obrázek, který nelze načíst, obvykle proto, že je poškozený. Měli byste ho nahradit správným obrázkem, nebo ho odebrat.

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
cs: Čtecí zařízení založené na Adobe Digital Editions nemůže zobrazovat obrázky, jejichž barvy jsou zadané v barevném prostoru CMYK. Pro maximální kompatibilitu byste měli převést tento obrázek do barevného prostoru RGB.

en: Convert image to RGB automatically
cs: Převést obrázek do RGB automaticky

en: Image is in the CMYK colorspace
cs: Obrázek je v barevném prostoru CMYK

en: The resource pointed to by this link does not exist. You should either fix, or remove the link.
cs: Zdroj, na který směřuje tento odkaz, neexistuje. Měli byste odkaz buď opravit, nebo odebrat.

en: Windows computers do not allow the : character in filenames. For maximum compatibility it is best to not use these in filenames/links to files.
cs: Počítače s Windows nepovolují znak : v názvech souborů. Pro maximální kompatibilitu je nejlepší nepoužívat je v názvech souborů nebo odkazech na soubory.

en: This URL could not be parsed.
cs: Tuto adresu URL nelze analyzovat.

en: The linked to resource {0} does not exist
cs: Propojený zdroj {0} neexistuje

en: The case of the link {0} and the case of the actual file it points to {1} do not agree. You should change either the case of the link or rename the file.
cs: Odkaz {0} a skutečný soubor {1}, na který směřuje, nesouhlasí. Měli byste buď změnit odkaz, nebo přejmenovat soubor.

en: Change the case of the link to match the actual file
cs: Změnit odkaz, aby odpovídal skutečnému souboru

en: Link points to a file that is not a text document
cs: Odkaz směřuje na soubor, který není textovým dokumentem

en: The link "{0}" points to a file <i>{1}</i> that is not a text (HTML) document. Many e-book readers will be unable to follow such a link. You should either remove the link or change it to point to a text document. For example, if it points to an image, you can create small wrapper document that contains the image and change the link to point to that.
cs: Odkaz "{0}" směřuje na soubor<i>{1}</i>, který není textovým (HTML) dokumentem. Mnoho čteček e-knih nebude schopno takový odkaz sledovat. Měli byste odkaz buď odebrat, nebo ho změnit, aby směřoval na textový dokument. Například když směřuje na obrázek, můžete vytvořit malý obalující dokument, který obsahuje obrázek, a změnit odkaz, aby směřoval na něj.

en: Link points to a location not present in the target file
cs: Odkaz směřuje na umístění, které není přítomné v cílovém souboru

en: The link "{0}" points to a location <i>{1}</i> in the file {2} that does not exist. You should either remove the location so that the link points to the top of the file, or change the link to point to the correct location.
cs: Odkaz "{0}" směřuje na umístění <i>{1}</i> v souboru {2}, , které neexistuje. Měli byste buď odebrat umístění, aby odkaz směřoval na začátek souboru, nebo změnit odkaz, aby směřoval na správné umístění.

en: This link uses the file:// URL scheme. This does not work with many e-book readers. Remove the file:// prefix and make sure the link points to a file inside the book.
cs: Tento soubor používá schéma URL file://. To v mnoha čtečkách e-knih nefunguje. Odeberte předponu file:// a ujistěte se, že odkaz směřuje na soubor uvnitř knihy.

en: This link points to a file outside the book. It will not work if the book is read on any computer other than the one it was created on. Either fix or remove the link.
cs: Tento odkaz směřuje na soubor mimo knihu. Nebude to fungovat, pokud bude kniha čtena na jiném počítači, než na kterém byla vytvořena. Odkaz buď opravte, nebo odeberte.

en: This link is empty. This is almost always a mistake. Either fill in the link destination or remove the link tag.
cs: Tento odkaz je prázdný. To je téměř vždy chyba. Buď vyplňte cíl odkazu nebo odeberte značku odkazu.

en: This file is included in the book but not referred to by any document in the spine. This means that the file will not be viewable on most e-book readers. You should  probably remove this file from the book or add a link to it somewhere.
cs: Soubor je obsažen v knize, ale neodkazuje na něj žádný dokument v páteři. To znamená, že soubor nebude na většině čteček e-knih zobrazitelný. Měli byste nejspíš odebrat tento soubor z knihy nebo na něj někam přidat odkaz.

en: The file %s is not referenced
cs: Na soubor %s není odkazováno

en: This file is not in the book spine. All content documents must be in the spine. You should probably add it to the spine.
cs: Tento soubor není v páteři knihy. Všechny obsahové dokumenty musí být v páteři. Měli byste ho nejspíš přidat do páteře.

en: Append this file to the spine
cs: Připojit tento soubor k páteři

en: This file is not listed in the book manifest. While not strictly necessary it is good practice to list all files in the manifest. Either list this file in the manifest or remove it from the book if it is an unnecessary file.
cs: Tento soubor není uvedený v manifestu knihy. I když to není výhradně třeba, je dobré uvádět všechny soubory v manifestu. Buď uveďte tento soubor v manifestu, nebo ho odeberte z knihy, pokud je to nadbytečný soubor.

en: The file %s is not listed in the manifest
cs: Soubor %s není uvedený v manifestu.

en: Remove %s from the book
cs: Odebrat %s z knihy

en: Add %s to the manifest
cs: Přidat %s do manifestu

en: Remove all references to %s from the HTML and CSS in the book
cs: Odebrat všechny odkazy na %s z HTML a CSS v knize

en: This file stores the bookmarks and last opened information from the calibre E-book viewer. You can remove it if you do not need that information, or don't want to share it with other people you send this book to.
cs: Tento soubor ukládá záložky a informace o posledním otevření z Prohlížeče e-knih Calibre. Můžete ho odebrat, pokud tyto informace nepotřebujete, nebo je nechcete sdílet s jinými lidmi, kterým posíláte tuto knihu.

en: Remove this file
cs: Odebrat tento soubor

en: The bookmarks file used by the calibre E-book viewer is present
cs: Je přítomen soubor záložek používaný Prohlížečem e-knih Calibre

en: The file %s has a MIME type that does not match its extension
cs: Soubor %s má typ MIME, který neodpovídá jeho příponě

en: The file {0} has its MIME type specified as {1} in the OPF file. The recommended MIME type for files with the extension "{2}" is {3}. You should change either the file extension or the MIME type in the OPF.
cs: Soubor {0} má svůj typ MIME zadaný v souboru OPF jako {1}. Doporučený typ MIME pro soubory s příponou "{2}" je {3}. Měli byste změnit buď příponu souboru nebo typ MIME v OPF.

en: Change the file extension to .xhtml
cs: Změnit příponu souboru na .xhtml

en: Change the MIME type for this file in the OPF to %s
cs: Změnit typ MIME pro tento soubor v OPF na %s

en: The link is empty
cs: Odkaz je prázdný

en: The linked resource %s is a folder
cs: Propojený zdroj %s je složka

en: The linked resource %s does not exist
cs: Propojený zdroj %s neexistuje

en: The URL {} could not be parsed
cs: Adresu URL {} nelze analyzovat

en: The link %s is a file:// URL
cs: Odkaz %s je URL file://

en: The link %s points to a file outside the book
cs: Odkaz %s směřuje na soubor mimo knihu

en: The link %s contains a : character, this will cause errors on Windows computers
cs: Odkaz %s obsahuje znak :, to na počítačích s Windows způsobí chyby

en: The <%s> section is missing from the OPF
cs: Oddíl <%s> chybí v OPF

en: The <%s> section is required in the OPF file. You have to create one.
cs: Oddíl <%s> je vyžadován v souboru OPF. Musíte ho vytvořit.

en: Empty id attributes are invalid
cs: Prázdné atributy identifikátorů jsou neplatné

en: Empty ID attributes are invalid in OPF files.
cs: Prázdné atributy identifikátorů jsou v souborech OPF neplatné.

en: idref="%s" points to unknown id
cs: idref="%s" směřuje na neznámý identifikátor

en: The idref="%s" points to an id that does not exist in the OPF
cs: idref="%s" směřuje na identifikátor, který v OPF neexistuje

en: The meta cover tag points to an non-existent item
cs: Metaznačka obálky směřuje na neexistující položku

en: The meta cover tag points to an item with id="%s" which does not exist in the manifest
cs: Metaznačka obálky směřuje na položku s id="%s", která v manifestu neexistuje

en: Some e-book readers such as the Nook fail to recognize covers if the content attribute comes before the name attribute. For maximum compatibility move the name attribute before the content attribute.
cs: Některým čtečkám e-knih, jako je Nook, se nedaří rozpoznat obálky, když je atribut obsahu před atributem názvu. Pro maximální kompatibilitu přesuňte atribut názvu před atribut obsahu.

en: Move the name attribute before the content attribute
cs: Přesunout atribut názvu před atribut obsahu.

en: The meta cover tag has content before name
cs: Metaznačka obálky má obsah před názvem

en: The item identified as the Table of Contents (%s) does not exist
cs: Položka identifikovaná jako obsah (%s) neexistuje

en: There is no item with id="%s" in the manifest.
cs: V manifestu není žádná položka s id="%s".

en: The item identified as the Table of Contents has an incorrect media-type (%s)
cs: Položka identifikovaná jako obsah má nesprávný typ média (%s)

en: The media type for the Table of Contents must be %s
cs: Typ média pro obsah musí být %s

en: This manifest entry has no href attribute. Either add the href attribute or remove the entry.
cs: Tato položka manifestu nemá žádný atribut href. Buď přidejte atribut href, nebo odeberte položku.

en: Remove this manifest entry
cs: Odebrat tuto položku manifestu

en: Item in manifest has no href attribute
cs: Položka v manifestu nemá žádný atribut href

en: The <spine> tag has no reference to the NCX table of contents file. Without this reference, the table of contents will not work in most readers. The reference should look like <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.
cs: Značka <spine> nemá žádný odkaz na soubor obsahu NCX. Bez tohoto odkazu nebude obsah fungovat ve většině čteček. Odkaz by měl vypadat podobně jako <spine toc="id of manifest item for the ncx file">.

en: Add the reference to the NCX file
cs: Přidat odkaz do souboru NCX

en: Missing reference to the NCX Table of Contents
cs: Chybějící odkaz na obsah NCX

en: This book has no Navigation document. According to the EPUB 3 specification, a navigation document is required. The Navigation document contains the Table of Contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
cs: Tato kniha neobsahuje žádný Navigační dokument. Podle specifikace EPUB 3 je navigační dokument vyžadován. Navigační dokument obsahuje obsah. Použijte nástroj Obsah pro přidání obsahu do této knihy.

en: Missing navigation document
cs: Chybějící navigační dokument

en: The nav document for this book contains no table of contents, or an empty table of contents. Use the Table of Contents tool to add a Table of Contents to this book.
cs: Navigační dokument pro tuto knihu neobsahuje žádný obsah nebo obsahuje prázdný obsah. Použijte nástroj Obsah pro přidání obsahu do této knihy.

en: Missing ToC in navigation document
cs: Chybějící obsah v navigačním dokumentu

en: A file listed in the manifest is missing, you should either remove it from the manifest or add the missing file to the book.
cs: Soubor uvedený v manifestu chybí, měli byste ho buď odebrat z manifestu, nebo přidat chybějící soubor do knihy.

en: Item (%s) in manifest is missing
cs: Položka (%s) v manifestu chybí

en: Remove the entry for %s from the manifest
cs: Odebrat záznam pro %s z manifestu

en: There are items marked as non-linear in the <spine>. These will be displayed in random order by different e-book readers. Some will ignore the non-linear attribute, some will display them at the end or the beginning of the book and some will fail to display them at all. Instead of using non-linear items simply place the items in the order you want them to be displayed.
cs: V <páteři> jsou polžky označené jako nelineární. Ty budou zobrazeny v náhodném pořadí různými čtečkami e-knih. Některé budou ignorovat nelineární atribut, některé je zobrazí na konci nebo na začátku knihy a některým se nepodaří je zobrazit vůbec. Namísto používání nelineárních položek jednoduše uspořádejte položky do pořadí, v jakém je chcete zobrazovat.

en: Mark all non-linear items as linear
cs: Označit všechny nelineární položky jako lineární

en: Non-linear items in the spine
cs: Nelineární položky v páteři

en: Remove all but the first duplicate item
cs: Odebrat všechny kromě první duplicitní položky

en: Duplicate item in {0}: {1}
cs: Duplicitní položka v {0}: {1}

en: The item {0} is present more than once in the {2} in {1}. This is not allowed.
cs: Položka {0} je přítomná více než jednou v {2} v {1}. To není povoleno.

en: There is more than one <meta name="cover"> tag defined. There should be only one.
cs: Je definována více než jedna značka <meta name="cover">. Měla by být pouze jedna.

en: Remove all but the first meta cover tag
cs: Odebrat všechny kromě první metaznačky obálky

en: There is more than one cover defined
cs: Je definována více než jedna obálka

en: The OPF must have an unique identifier, i.e. a <dc:identifier> element whose id is referenced by the <package> element
cs: OPF musí mít jedinečný identifikátor, tj. <dc:identifier> prvek , na jehož identifikátor <package> prvek odkazuje

en: Auto-generate a unique identifier
cs: Automaticky generovat jedinečný identifikátor

en: The OPF has no unique identifier
cs: OPF nemá žádný jedinečný identifikátor

en: The <dc:identifier> element must not be empty.
cs: Prvek <dc:identifier> nesmí být prázdný.

en: Remove empty identifiers
cs: Odebrat prázdné identifikátory

en: Empty identifier element
cs: Prázdný prvek identifikátoru

en: Incorrect media-type for spine item
cs: Nesprávný typ média pro položku páteře

en: The item {0} present in the spine has the media-type {1}.  Most e-book software cannot handle non-HTML spine items.  If the item is actually HTML, you should change its media-type to {2}. If it is not-HTML you should consider replacing it with an HTML item, as it is unlikely to work in most readers.
cs: Položka {0} přítomná v páteři má typ média {1}. Většina softwaru pro čtení e-knih nezvládne položky páteře v jiném formátu než HTML. Pokud je položka skutečně HTML, měli byste změnit její typ média na {2}. Pokud je v jiném formátu než HTML, měli byste zvážit její nahrazení položkou HTML, protože to pravděpodobně ve většině čteček nebude fungovat.

en: Change the media-type to %s
cs: Změnit typ média na %s

en: The OPF does not have the correct root element
cs: OPF nemá správný kořenový prvek

en: The OPF must have the root element <package> in namespace {0}, like this: <package xmlns="{0}">
cs: OPF musí mít kořenový prvek <package> v oboru názvů {0}, jako např.: <package xmlns="{0}">

en: The OPF does not have a version
cs: OPF nemá verzi

en: The <package> tag in the OPF must have a version attribute. This is usually version="2.0" for EPUB2 and AZW3 and version="3.0" for EPUB3
cs: Značka <package> v OPF musí mít atribut verze. Obvykle je to version="2.0" pro EPUB2 a AZW3 a version="3.0" pro EPUB3

en: This file is empty, it contains nothing, you should probably remove it.
cs: Tento soubor je prázdný, neobsahuje nic, měli byste ho nejspíš odebrat.

en: The file %s is empty
cs: Soubor %s je prázdný

en: A decoding errors means that the contents of the file could not be interpreted as text. This usually happens if the file has an incorrect character encoding declaration or if the file is actually a binary file, like an image or font that is mislabelled with an incorrect media type in the OPF.
cs: Chyby dekódování znamenají, že obsah souboru nelze interpretovat jako text. To se obvykle stává, pokud má soubor nesprávnou deklaraci kódování znaků, nebo pokud je soubor ve skutečnosti binární soubor, jako obrázek nebo písmo, který je v OPF označen nesprávným typem média.

en: Parsing of %s failed, could not decode
cs: Analýza %s selhala, nelze dekódovat

en: A parsing error in an XML file means that the XML syntax in the file is incorrect. Such a file will most probably not open in an e-book reader. These errors can  usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes  "do the wrong thing".
cs: Chyba analýzy v souboru XML znamená nesprávnou syntaxi XML v souboru. Takový soubor se nejspíš ve čtečce e-knih neotevře. Tyto chyby mohou být obvykle automaticky opraveny, automatická oprava však někdy může „udělat něco špatného“.

en: A parsing error in an HTML file means that the HTML syntax is incorrect. Most readers will automatically ignore such errors, but they may result in  incorrect display of content. These errors can usually be fixed automatically, however, automatic fixing can sometimes "do the wrong thing".
cs: Chyba analýzy v souboru HTML znamená nesprávnou syntaxi HTML. Většina čteček bude automaticky ignorovat takové chyby, ale mohou vést k nesprávnému zobrazení obsahu. Tyto chyby mohou být obvykle automaticky opraveny, automatická oprava však někdy může "udělat něco špatného".

en: This HTML file uses private entities. These are not supported. You can try running "Fix HTML" from the Tools menu, which will try to automatically resolve the private entities.
cs: Tento soubor HTML používá soukromé entity. Ty nejsou podporovány. Můžete zkusit spustit "Opravit HTML" z nabídky Nástroje, který se pokusí automaticky vyřešit soukromé entity.

en: Replace all named entities with their character equivalents in this book
cs: Nahradit v této knize všechny pojmenované entity jejich ekvivalentními znaky

en: Named entities are often only incompletely supported by various book reading software. Therefore, it is best to not use them, replacing them with the actual characters they represent. This can be done automatically.
cs: Pojmenované entity jsou často pouze neúplně podporovány různým softwarem pro čtení knih. Proto je nejlepší je nepoužívat a nahradit je skutečným znaky, které zastupují. Může to být provedeno automaticky.

en: Named entities present
cs: Přítomné pojmenované entity

en: Filename contains unsafe characters
cs: Název souboru obsahuje nebezpečné znaky

en: The filename {0} contains unsafe characters, that must be escaped, like this {1}. This can cause problems with some e-book readers. To be absolutely safe, use only the English alphabet [a-z], the numbers [0-9], underscores and hyphens in your file names. While many other characters are allowed, they may cause problems with some software.
cs: Název souboru {0} obsahuje nebezpečné znaky, které musí být vypuštěny, jako je tento {1}. To může způsobit problémy u některých čteček e-knih. Pro naprosté bezpečí používejte v názvech souborů pouze anglickou abecedu [a-z], čísla [0-9], podtržítka a pomlčky. I když je povoleno mnoho jiných znaků, mohou způsobit problémy s některým softwarem.

en: Rename the file {0} to {1}
cs: Přejmenovat soubor {0} na {1}

en: File too large
cs: Soubor je příliš velký

en: This is an invalid (unrecognized) entity. Replace it with whatever text it is supposed to have represented.
cs: Toto je neplatná (nerozpoznaná) entita. Nahraďte ji textem, který má zastupovat.

en: Invalid entity: %s
cs: Neplatná entita: %s

en: Run fix HTML on this file, which will automatically insert the correct namespace
cs: Spustit opravu HTML na tomto souboru, která automaticky vloží správný obor názvů

en: Invalid or missing namespace
cs: Neplatný nebo chybějící obor názvů

en: This file has {0}. Its namespace must be {1}. Set the namespace by defining the xmlns attribute on the <html> element, like this <html xmlns="{1}">
cs: Tento soubor {0}. Jeho obor názvů musí být {1}. Nastavte obor názvů definováním atributu xmlns prvku <html>, jako např. <html xmlns="{1}">

en: incorrect namespace %s
cs: má nesprávný obor názvů %s

en: no namespace
cs: nemá žádný obor názvů

en: Change this file's encoding to UTF-8
cs: Změnit kódování tohoto souboru na UTF-8

en: Non UTF-8 encoding declaration
cs: Deklarace kódování není UTF-8

en: This file has its encoding declared as %s. Some reader software cannot handle non-UTF8 encoded files. You should change the encoding to UTF-8.
cs: Tento soubor má své kódování deklarované jako %s. Některé softwarové čtečky nemůžou zpracovat soubory nekódované v UTF-8. Měli byste změnit kódování na UTF-8.

en: Private entities found
cs: Nalezeny soukromé entity

en: Remove the duplicate ids from all but the first element
cs: Odebrat duplicitní identifikátory ze všech prvků kromě prvního

en: Duplicate id: %s
cs: Duplicitní identifikátor: %s

en: The id {0} is present on more than one element in {1}. This is not allowed. Remove the id from all but one of the elements
cs: Identifikátor {0} je přítomný u více než jednoho prvku v {1}. To není povoleno. Odebrat identifikátory ze všech prvků kromě jednoho

en: Replace this id with a randomly generated valid id
cs: Nahradit tento identifikátor náhodně vygenrovaným platným identifikátorem

en: Invalid id: %s
cs: Neplatný identifikátor: %s

en: The id {0} is not a valid id. IDs must start with a letter ([A-Za-z]) and may be followed by any number of letters, digits ([0-9]), hyphens ("-"), underscores ("_"), colons (":"), and periods ("."). This is to ensure maximum compatibility with a wide range of devices.
cs: Identifikátor {0} není platný identifikátor. Identifikátory musí začínat písmenem ([A-Za-z]) a mohou být následovány libovolným počtem písmen, číslic ([0-9]), pomlček ("-"), podtržítek ("_"), dvojteček (":") a teček ("."). To má zajistit maximální kompatibilitu se širokou řadou zařízení.

en: Wrap the bare text in a p tag
cs: Zalomit holý text do značky p

en: You cannot have bare text inside the body tag. The text must be placed inside some other tag, such as p or div
cs: Uvnitř značky body nemůžete mít holý text. Text musí být umístěn uvnitř nějaké jiné značky, jako je p nebo div

en: Bare text in body tag
cs: Holý text ve značce body

en: This MOBI file does not contain a KF8 format book. KF8 is the new format from Amazon. calibre can only edit MOBI files that contain KF8 books. Older MOBI files without KF8 are not editable.
cs: Tento soubor MOBI neobsahuje knihu ve formátu KF8. KF8 je nový formát od Amazonu. Calibre umí upravit pouze soubory MOBI, které obsahují knihy KF8. Starší soubory MOBI bez KF8 nelze upravit.

en: This MOBI file contains both KF8 and older Mobi6 data. calibre can only edit MOBI files that contain only KF8 data.
cs: Tento soubor MOBI obsahuje jak data KF8, tak starší Mobi6. Calibre umí upravit pouze soubory MOBI, které obsahují pouze data KF8

en: Cover inserted
cs: Obálka vložena

en: Cover updated
cs: Obálka aktualizována

en: Removed one unused CSS style rule | Removed {} unused CSS style rules
cs[0]: Odebráno jedno nepoužívané pravidlo stylu CSS
cs[1]: Odebrána {} nepoužívaná pravidla stylu CSS
cs[2]: Odebráno {} nepoužívaných pravidel stylu CSS
cs[3]: Odebráno {} nepoužívaných pravidel stylu CSS

en: Removed one unused CSS selector | Removed {} unused CSS selectors
cs[0]: Odebráno jeden nepoužívaný volič CSS
cs[1]: Odebrány {} nepoužívané voliče CSS
cs[2]: Odebráno {} nepoužívaných voličů CSS
cs[3]: Odebráno {} nepoužívaných voličů CSS

en: Removed one unused class from the HTML | Removed {} unused classes from the HTML
cs[0]: Odebrána jedna nepoužívaná třída z HTML
cs[1]: Odebrány {} nepoužívané třídy z HTML
cs[2]: Odebráno {} nepoužívaných tříd z HTML
cs[3]: Odebráno {} nepoužívaných tříd z HTML

en: Merged one CSS style rule with identical selectors | Merged {} CSS style rules with identical selectors
cs[0]: Sloučeno jedno pravidlo stylů CSS s totožnými selektory
cs[1]: Sloučena {} pravidla stylů CSS s totožnými selektory
cs[2]: Sloučeno {} pravidel stylů CSS s totožnými selektory
cs[3]: Sloučeno {} pravidel stylů CSS s totožnými selektory

en: Merged one CSS style rule with identical properties | Merged {} CSS style rules with identical properties
cs[0]: Sloučeno jedno pravidlo stylů CSS s totožnými vlastnosti
cs[1]: Sloučena {} pravidla stylů CSS s totožnými vlastnosti
cs[2]: Sloučeno {} pravidel stylů CSS s totožnými vlastnosti
cs[3]: Sloučeno {} pravidel stylů CSS s totožnými vlastnosti

en: Removed one unreferenced stylesheet | Removed {} unreferenced stylesheets
cs[0]: Odebrána jedna neodkazovaná šablona stylů
cs[1]: Odebrány {} neodkazované šablony stylů
cs[2]: Odebráno {} neodkazovaných šablon stylů
cs[3]: Odebráno {} neodkazovaných šablon stylů

en: No unused CSS style rules found
cs: Nenalezena žádná nepoužívaná pravidla stylu CSS

en: No unused CSS selectors found
cs: Nenalezena žádné nepoužívané voliče CSS

en: No unused class attributes found
cs: Nenalezeny žádné nepoužívané atributy tříd

en: No style rules that could be merged found
cs: Nebyla nalezena žádná pravidla stylů, která by mohla být sloučena

en: No unused stylesheets found
cs: Nenalezeny žádné nepoužívané šablony stylů

en: Could not find a font in the "%s" family exactly matching the CSS font specification, will embed a fallback font instead. CSS font specification:
cs: Nelze nalézt písmo v rodině „%s“ přesně odpovídající specifikaci písma CSS, namísto toho bude vloženo náhradní písmo. Specifikaci písma CSS:

en: Matched font specification:
cs: Specifikace odpovídajícího písma:

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
cs: Nepodařilo se nalézt písma pro rodinu: %s, nevloženo

en: No embeddable fonts found
cs: Nenalezena žádná vložitelná písma

en: This file is locked with DRM. It cannot be edited.
cs: Tento soubor je uzamčen pomocí DRM. Nemůže být upraven.

en: Soft hyphens added
cs: Pohyblivé spojovníky přidány

en: Soft hyphens removed
cs: Pohyblivé spojovníky odebrány

en: {0} compressed from {1} to {2} bytes [{3:.1%} reduction]
cs: {0} komprimován z {1} na {2} bajtů [zmenšení o {3:.1%}]

en: {0} could not be further compressed
cs: {0} nelze dále komprimovat

en: Failed to process {0} with error:
cs: Nepodařilo se zpracovat {0} s chybou:

en: Total image filesize reduced from {0} to {1} [{2:.1%} reduction, {3} images changed]
cs: Celková velikost souboru obrázku zmenšena z {0} na {1} [zmenšení o {2:.1%}, změněno {3} obrázků]

en: Images are already fully optimized
cs: Obrázky jsou již plně optimalizovány

en: <p><i>Polishing books</i> is all about putting the shine of perfection onto
    your carefully crafted e-books.</p>
    
    <p>Polishing tries to minimize the changes to the internal code of your e-book.
    Unlike conversion, it <i>does not</i> flatten CSS, rename files, change font
    sizes, adjust margins, etc. Every action performs only the minimum set of
    changes needed for the desired effect.</p>
    
    <p>You should use this tool as the last step in your e-book creation process.</p>
    {0}
    <p>Note that polishing only works on files in the %s formats.</p>
cs: <p><i>Vylepšení knih</i> je celé o dotažení vašich pečlivě vytvářených
    e-knih k dokonalosti.</p>
    
    <p>Vylepšení se pokouší minimalizovat změny vnitřního kódu vaší e-knihy.
    Na rozdíl od převodu <i>nedělá</i> následující: neuhlazuje CSS, nepřejmenovává
    soubory, nemění velikosti písma, neupravuje okraje atd. Každá akce provádí
    pouze minimální sadu změn potřebnou pro požadovaný efekt.</p>
    
    <p>Tento nástroj byste měli použít jako poslední krok při vytváření e-knihy.</p>
    {0}
    <p>Pamatujte, že vylepšení funguje pouze u souborů ve formátech %s.</p>

en:  or
cs:  nebo

en: <p>Embed all fonts that are referenced in the document and are not already embedded.
    This will scan your computer for the fonts, and if they are found, they will be
    embedded into the document.</p>
    <p>Please ensure that you have the proper license for embedding the fonts used in this document.</p>
cs: <p>Vložit všechna písma, na která je odkazováno v dokumentu a nejsou již vložena.
    To vyhledá písma ve vašem počítači, a pokud jsou nalezena, budou vložena
    do dokumentu.</p>
    <p>Ujistěte se, že máte řádnou licenci pro vkládání písem použitých v tomto dokumentu.</p>

en: <p>Subsetting fonts means reducing an embedded font to contain
    only the characters used from that font in the book. This
    greatly reduces the size of the font files (halving the font
    file sizes is common).</p>
    
    <p>For example, if the book uses a specific font for headers,
    then subsetting will reduce that font to contain only the
    characters present in the actual headers in the book. Or if the
    book embeds the bold and italic versions of a font, but bold
    and italic text is relatively rare, or absent altogether, then
    the bold and italic fonts can either be reduced to only a few
    characters or completely removed.</p>
    
    <p>The only downside to subsetting fonts is that if, at a later
    date you decide to add more text to your books, the newly added
    text might not be covered by the subset font.</p>
cs: <p>Částečné vkládání písem znamená zmenšení vloženého písma,
    aby obsahovalo pouze znaky použité z tohoto písma v knize.
    To značně zmenšuje velikost souborů písem (poloviční velikosti
    souborů písem jsou běžné).</p> 
    
    <p>Například pokud kniha používá konkrétní písmo pro nadpisy,
    pak částečné vkládání zmenší toto písmo, aby obsahovalo pouze
    znaky přítomné v nadpisech v knize. Nebo pokud kniha vloží
    verze písma pro tučné písmo a kurzívu, ale texty tučným písmem
    a kurzívou jsou poměrně vzácné nebo úplně chybí, pak může být
    tučné písmo a kurzíva buď zmenšeno, nebo úplně odebráno.</p> 
    
    <p>Jediná nevýhoda částečného vkládání písem je ta, že pokud
    se později rozhodnete přidat další text do svých knih, nově přidaný
    text nemusí být pokryt podmnožinou písma.</p>

en: <p>Insert a "book jacket" page at the start of the book that contains
    all the book metadata such as title, tags, authors, series, comments,
    etc. Any previous book jacket will be replaced.</p>
cs: <p>Vložit na začátek knihy stránku "přebalu knihy", která obsahuje
    všechna metadata knihy, jako jsou název, štítky, autoři, série,
    komentáře atd. Jakýkoliv předchozí přebal knihy bude nahrazen.</p>

en: <p>Remove a previous inserted book jacket page.</p>
cs: <p>Odebrat dříve vloženou stránku přebalu knihy.</p>

en: <p>Convert plain text dashes, ellipsis, quotes, multiple hyphens, etc. into their
    typographically correct equivalents.</p>
    <p>Note that the algorithm can sometimes generate incorrect results, especially
    when single quotes at the start of contractions are involved.</p>
cs: <p>Převést pomlčky, tři tečky, uvozovky, vícenásobné pomlčky atd. v prostém
    textu na jejich typograficky správné ekvivalenty.</p>
    <p>Pamatujte, že algoritmus může někdy generovat nesprávné výsledky, obzvláště
    pokud se to týká jednoduchých uvozovek na začátku zkrácených tvarů.</p>

en: <p>Remove all unused CSS rules from stylesheets and &lt;style&gt; tags. Some books
    created from production templates can have a large number of extra CSS rules
    that don't match any actual content. These extra rules can slow down readers
    that need to parse them all.</p>
cs: <p>Odebrat všechna nepoužívaná pravidla CSS ze šablon stylů a značek &lt;style&gt;.
    Některé knihy vytvořené pomocí výrobních šablon mohou mít velký počet dodatečných
    pravidel CSS, která neodpovídají skutečnému obsahu. Tato dodatečná pravidla mohou
    zpomalovat čtečky, které je musí všechny analyzovat.</p>

en: <p>Losslessly compress images in the book, to reduce the filesize, without
    affecting image quality.</p>
cs: <p>Bezztrátově komprimovat obrázky v knize, aby se zmenšila velikost souboru
    bez ovlivnění kvality obrázku.</p>

en: <p>Upgrade the internal structures of the book, if possible. For instance,
    upgrades EPUB 2 books to EPUB 3 books.</p>
cs: <p>Upgrade vnitřní struktury knihy, pokud je to možné. Například
    upgraduje knihy EPUB 2 na knihy EPUB 3.</p>

en: <p>Add soft hyphens to all words in the book. This allows the book to be rendered
    better when the text is justified, in readers that do not support hyphenation.</p>
cs: <p>Přidat pohyblivé spojovníky do všech slov v knize. To umožní knihu lépe vykreslit,
    když je text zarovnán do bloku, ve čtečkách, které nepodporují dělení slov.</p>

en: <p>Remove soft hyphens from all text in the book.</p>
cs: <p>Odebrat pohyblivé spojovníky z celého textu v knize.</p>

en: Downloading one external resource | Downloading {} external resources
cs[0]: Stahování jednoho externího zdroje
cs[1]: Stahování {} externích zdrojů
cs[2]: Stahování {} externích zdrojů
cs[3]: Stahování {} externích zdrojů

en: Successfully downloaded all resources
cs: Úspěšně staženy všechny zdroje

en: Failed to download some resources, see details below:
cs: Nepodařilo se stáhnout některé zdroje, viz podrobnosti níže:

en: Failed to download all resources, see details below:
cs: Nepodařilo se stáhnout všechny zdroje, viz podrobnosti níže:

en: No external resources found in book
cs: Nenalezeny žádné externí zdroje v knize

en: Updating metadata
cs: Aktualizace metadat

en: Updated metadata jacket
cs: Aktualizovaný přebal s metadaty

en: Metadata updated
cs: Metadata aktualizována

en: Setting cover
cs: Nastavení obálky

en: Inserting metadata jacket
cs: Vkládání přebalu s metadaty

en: Existing metadata jacket replaced
cs: Nahrazen existující přebal s metadaty

en: Metadata jacket inserted
cs: Vložen přebal s metadaty

en: Removing metadata jacket
cs: Odebírání přebalu s metadaty

en: Metadata jacket removed
cs: Odebrán přebal s metadaty

en: No metadata jacket found
cs: Nenalezen žádný přebal s metadaty

en: Smartening punctuation
cs: Vylepšení interpunkce

en: Embedding referenced fonts
cs: Vkládání odkazovaných písem

en: Subsetting embedded fonts
cs: Částečné vkládání písem

en: No embedded fonts to subset
cs: Žádná písma k částečnému vložení

en: Removing unused CSS rules
cs: Odebírání nepoužívaných pravidel CSS

en: Losslessly compressing images
cs: Bezztrátova komprimace obrázků

en: Upgrading book, if possible
cs: Upgrade knihy, pokud je to možné

en: Removing soft hyphens
cs: Odebírání pohyblivých spojovníků

en: Adding soft hyphens
cs: Přidávání pohyblivých spojovníků

en: Downloading external resources
cs: Stahování externích zdrojů

en: Failed to download resources with error:
cs: Nepodařilo se stáhnout zdroje s chybou:

en: ## Polishing: %s
cs: ## Vylepšení: %s

en: Polishing took: %.1f seconds
cs: Vylepšení trvalo: %.1f sekund

en: Path to a cover image. Changes the cover specified in the e-book. If no cover is present, or the cover is not properly identified, inserts a new cover.
cs: Cesta k obrázku obálky. Mění obálku zadanou v e-knize. Pokud není přítomna žádná obálka, nebo pokud není obálka správně identifikována, vloží novou obálku.

en: Path to an OPF file. The metadata in the book is updated from the OPF file.
cs: Cesta k souboru OPF. Metadata v knize jsou aktualizována ze souboru OPF.

en: Produce more verbose output, useful for debugging.
cs: Vytváří podrobnější výstup, užitečné pro ladění.

en: You must provide the input file to polish
cs: Musíte zadat vstupní soubor pro vylepšení

en: Unknown extra arguments
cs: Neznámé dodatečné argumenty

en: You must specify at least one action to perform
cs: Musíte zadat alespoň jednu akci, která se má provést

en: Smartened punctuation in: %s
cs: Vylepšena interpunkce v: %s

en: No punctuation that could be smartened found
cs: Nenalezena žádná interpunkce, která by mohla být vylepšena

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before splitting
cs: Soubor %s má poškozené značky. Zkuste spustit nástroj Opravit HTML před rozdělením

en: The expression %s did not match any nodes
cs: Výraz %s neodpovídá žádným uzlům

en: Removed unused font: %s
cs: Odebráno nepoužívané písmo: %s

en: The font %s was already subset
cs: Písmo %s bylo již částečně vloženo

en: Decreased the font {0} to {1} of its original size
cs: Písmo {0} zmenšeno na {1} jeho původní velikosti

en: Reduced total font size to %.1f%% of original
cs: Celková velikost písma zmenšena na %.1f %% původní

en: No embedded fonts found
cs: Nenalezena žádná vložená písma

en: No file named %s exists
cs: Žádný soubor %s neexistuje

en: No HTML file named %s exists
cs: Žádný soubor HTML %s neexistuje

en: The anchor %(a)s does not exist in file %(f)s
cs: Kotva %(a)s v souboru %(f)s neexistuje

en: (Untitled)
cs: (Bez názvu)

en: The file %s has malformed markup. Try running the Fix HTML tool before editing.
cs: Soubor %s má poškozené značky. Zkuste spustit nástroj Opravit HTML před úpravou.

en: Updating book internals
cs: Aktualizace vnitřních prvků knihy

en: Processing HTML
cs: Zpracovávání HTML

en: Converting text to speech
cs: Převod textu na řeč

en: Sentence: {0} of {1}
cs: Věta: {0} z {1}

en: No upgrade needed
cs: Není potřeba žádný upgrade

en: Updated EPUB from version 2 to 3
cs: Aktualizován EPUB z verze 2 na 3

en: HTML TOC generation options.
cs: Volby generování HTML obsahu.

en: {1} of <em>{0}</em>
cs: {1} z <em>{0}</em>

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Date
cs: Datum

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
cs: Nelze nalézt rozumný bod rozdělení: %(path)s Velikost podstromu: %(size)d KB

en: OPF/NCX/etc. generation options.
cs: Volby generování OPF, NCX atd.

en: OPF version to generate. Default is %default.
cs: Generovaná verze OPF. Výchozí je %default.

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
cs: Generovat soubor Adobe "page-map", pokud jsou dostupné informace o stránkování.

en: Sidebar
cs: Postranní panel

en: Adding headers and footers
cs: Přidávání záhlaví a zápatí

en: Headers and footers added
cs: Záhlaví a zápatí přidána

en: Parsed all content for markup transformation
cs: Analyzován celý obsah pro transformaci značek

en: Completed markup transformation
cs: Dokončena transformace značek

en: Rendered all HTML as PDF
cs: Všechno HTML vykresleno jako PDF

en: Added links to PDF content
cs: Přidány odkazy do obsahu PDF

en: Updated metadata in PDF
cs: Aktualizována metadata v PDF

en: Rendered {0} of {1} pages
cs: Vykresleno {0} z {1} stránek

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
cs: Nelze nalézt pdftohtml, zkontrolujte správnost cesty

en: Table of Contents:
cs: Obsah:

en: Default icons
cs: Výchozí ikony

en: Send file to storage card instead of main memory by default
cs: Odesílat soubory na pamětovou kartu namísto hlavní paměti

en: Confirm before deleting
cs: Potvrzení před odstraněním

en: Main window geometry
cs: Uspořádání hlavního okna

en: Notify when a new version is available
cs: Upozornit na dostupnost nové verze

en: Use Roman numerals for series number
cs: Používat římské číslice pro číslo série

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
cs: Seřadit seznam štítků podle jména, oblíbenost nebo hodnocení

en: Match tags by any or all.
cs: Porovnat štítky podle kteréhokoliv nebo všech.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
cs: Počet zobrazených obálek v režimu procházení obálek

en: Defaults for conversion to LRF
cs: Výchozí nastavení pro převod do LRF

en: Options for the LRF e-book viewer
cs: Volby pro prohlížeč e-knih LRF

en: Formats that are viewed using the internal viewer
cs: Formáty zobrazované pomocí interního prohlížeče

en: Columns to be displayed in the book list
cs: Sloupce zobrazované v seznamu knih

en: Automatically launch Content server on application startup
cs: Automaticky spustit Server s obsahem po spuštění aplikace

en: Oldest news kept in database
cs: Nejstarší zprávy ponechané v databázi

en: Show system tray icon
cs: Zobrazit ikonu hlavního panelu systému

en: Upload downloaded news to device
cs: Odeslat stažené zprávy do zařízení

en: Delete news books from library after uploading to device
cs: Odstranit nové knihy z knihovny po odeslání do zařízení

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
cs: Zobrazit tok obálek v samostatném okně namísto hlavního okna Calibre

en: Disable notifications from the system tray icon
cs: Zakázat oznámení od ikony hlavního panelu systému

en: Default action to perform when the "Send to device" button is clicked
cs: Výchozí provedená akce při kliknutí na tlačítko „Odeslat do zařízení

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter key is pressed.
cs: Spustit hledání během psaní. Pokud je zakázáno, bude se hledat pouze při stisknutí klávesy Enter.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
cs: Při hledání zobrazit všechny knihy se zvýrazněnými výsledky hledání namísto pouhého zobrazení shod. Můžete použít klávesy N nebo F3 pro přejití na další shodu.

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
cs: Maximální počet souběžných úloh převodu nebo stahování zpráv. Z historických důvodů je toto číslo je dvojnásobek skutečné hodnoty.

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
cs: Stáhnout sociální metadata (štítky, hodnocení atd.)

en: Overwrite author and title with new metadata
cs: Přepsat autora a název novými metadaty

en: Automatically download the cover, if available
cs: Automaticky stáhnout obálku, pokud je dostupná

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
cs: Omezit maximální počet souběžných úloh na počet procesorů

en: The layout of the user interface. Wide has the Book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
cs: Rozložení uživatelského rozhraní. Široké má panel Podrobnosti o knize vpravo a úzké ho má dole.

en: Show the average rating per item indication in the Tag browser
cs: Zobrazit průměrné hodnocení na položku v Prohlížeči štítků

en: Disable UI animations
cs: Zakázat animace uživatelského rozhraní

en: Tag browser categories not to display
cs: Kategorie Prohlížeče štítků, které nezobrazovat

en: WARNING:
cs: VAROVÁNÍ:

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: Show this confirmation again
cs: Zobrazit toto potvrzení znovu

en: Restart needed
cs: Vyžadován restart

en: &Restart calibre now
cs: Restartovat Calibre nyní

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Detach from the controlling terminal, if any (Linux only)
cs: Odpojit od řídícího terminálu, pokud nějaký je (pouze pro Linux)

en: Click "Show details" for more information.
cs: Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: The %s environment variable is set. Try unsetting it.
cs: Proměnná prostředí %s je nastavena. Zkuste zrušit její nastavení.

en: Could not create temporary folder
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku

en: Could not create temporary folder, calibre cannot start.
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku, Calibre nelze spustit.

en: Windows XP not supported
cs: Windows XP není podporováno

en: calibre versions newer than 2.0 do not run on Windows XP. This is because the graphics toolkit calibre uses (Qt 5) crashes a lot on Windows XP. We suggest you stay with <a href="%s">calibre 1.48</a> which works well on Windows XP.
cs: Calibre verze novější než 2.0 nefunguje na Windows XP. Je to proto, že grafická sada nástrojů, kterou Calibre používá (Qt 5), na Windows XP hodně padá. Doporučujeme vám, abyste zůstali u <a href="%s">Calibre 1.48</a>, které na Windows XP funguje dobře.

en: Books
cs: Knihy

en: EPUB books
cs: Knihy EPUB

en: Kindle books
cs: Knihy Kindle

en: PDF books
cs: Knihy PDF

en: HTML books
cs: Knihy HTML

en: LIT books
cs: Knihy LIT

en: Text books
cs: Textové knihy

en: Comics
cs: Komiksy

en: Archives
cs: Archivy

en: Wordprocessor files
cs: Soubory textového procesoru

en: Add books
cs: Přidat knihy

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
cs: Přidat knihy do knihovny Calibre nebo do zařízení ze souborů ve vašem počítači

en: Add books from a single folder
cs: Přidat knihy z jedné složky

en: Add from folders and sub-folders
cs: Přidat ze složek a podsložek

en: Add multiple books from archive (ZIP/RAR/7z)
cs: Přidat více knih z archivu (ZIP, RAR nebo 7z)

en: Add empty book (Book entry with no formats)
cs: Přidat prázdnou knihu (Položka knihy bez formátů)

en: Add from ISBN
cs: Přidat z ISBN

en: Add files to selected book records
cs: Přidat soubory k vybraným záznamům knih

en: Add files to selected book records from clipboard
cs: Přidat soubory k vybraným záznamům knih ze schránky

en: Add data files to selected book records
cs: Přidat soubory dat k vybraným záznamům knih

en: Add an empty file to selected book records
cs: Přidat prázdný soubor k vybraným záznamům knih

en: Control the adding of books
cs: Ovládání přidávání knih

en: No books selected
cs: Nejsou vybrány žádné knihy

en: Cannot add files as no books are selected
cs: Nelze přidat soubory, protože nejsou vybrány žádné knihy

en: No files in clipboard
cs: Ve schránce nejsou žádné soubory

en: No files have been copied to the clipboard
cs: Do schránky nebyly zkopírovány žádné soubory

en: Are you sure?
cs: Opravdu to chcete?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
cs: Opravdu chcete nastavit stejnou obálku pro všech %d knih?

en: Select book files
cs: Vybrat soubory knih

en: Select extra data files
cs: Vyberte dodatečné datové soubory

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
cs: Opravdu chcete přidat stejné soubory ke všem %d knihám? Pokud již formát pro knihu existuje, bude nahrazen.

en: The {0} format will be replaced in the book {1}. Are you sure? | The {0} formats will be replaced in the book {1}. Are you sure?
cs[0]: Formát {0} bude nahrazen v knize {1}. Opravdu?
cs[1]: Formáty {0} budou nahrazeny v knize {1}. Opravdu?
cs[2]: Formáty {0} budou nahrazeny v knize {1}. Opravdu?
cs[3]: Formáty {0} budou nahrazeny v knize {1}. Opravdu?

en: Are you sure you want to add the same empty file to all %d books? If the format already exists for a book, it will be replaced.
cs: Opravdu chcete přidat stejný prázdný soubor ke všem %d knihám? Pokud již formát pro knihu existuje, bude nahrazen.

en: Choose format of empty file
cs: Zvolte formát prázdného souboru

en: The {0} format will be replaced in the book: {1}. Are you sure?
cs: Formát {0} bude nahrazen v knize: {1}. Opravdu to chcete?

en: Choose archive file
cs: Zvolte soubor archivu

en: Type of archive
cs: Typ archivu

en: Will the archive have a single book per internal folder?
cs: Bude mít archiv jednu knihu na vnitřní složku?

en: Select root folder
cs: Vyberte kořenovou složku

en: Cannot add
cs: Nelze přidat

en: Cannot add books from the folder: %s as it contains the currently opened calibre library
cs: Nelze přidat knihy ze složky: %s, protože obsahuje aktuálně otevřenou knihovnu Calibre

en: Multi-file books?
cs: Vícesouborové knihy?

en: Assume all e-book files in a single folder are multiple formats of the same book?
cs: Předpokládat, že všechny soubory e-knih v jedné složce je více formátů stejné knihy?

en: Duplicates found
cs: Nalezeny duplicity

en: Books with some of the specified ISBNs already exist in the calibre library. Click "Show details" for the full list. Do you want to add them anyway?
cs: Knihy s některým ze zadaných ISBN již v knihovně Calibre existují. Pro úplný seznam klikněte na „Zobrazit podrobnosti“. Chcete je přesto přidat?

en: Adding
cs: Přidávání

en: Creating book records from ISBNs
cs: Vytváření záznamů knih z ISBN

en: You have dropped some files onto the book <b>%s</b>. This will add or replace the files for this book. Do you want to proceed?
cs: Pustili jste nějaké soubory na knihu <b>%s</b>. To přidá nebo nahradí soubory pro tuto knihu. Chcete pokračovat?

en: Add as...
cs: Přidat jako

en: Add as new book | Add as new books
cs[0]: Přidat jako novou knihu
cs[1]: Přidat jako nové knihy
cs[2]: Přidat jako nové knihy
cs[3]: Přidat jako nové knihy

en: Add as data file | Add as data files
cs[0]: Přidat jako datový soubor
cs[1]: Přidat jako datové soubory
cs[2]: Přidat jako datové soubory
cs[3]: Přidat jako datové soubory

en: Uploading books to device.
cs: Odesílání knih do zařízení.

en: Supported books
cs: Podporované knihy

en: Select books
cs: Vybrat knihy

en: The following duplicate book was found. | The following {} duplicate books were found.
cs[0]: Byla nalezena následující duplicitní kniha.
cs[1]: Byly nalezeny následující {} duplicitní knihy.
cs[2]: Bylo nalezeno následujících {} duplicitních knih.
cs[3]: Bylo nalezeno následujících {} duplicitních knih.

en: Merged some books
cs: Sloučeny některé knihy

en: Incoming book formats were processed and merged into your calibre database according to your auto-merge settings. Click "Show details" to see the list of merged books.
cs: Příchozí formáty knihy byly zpracovány a sloučeny do vaší databáze Calibre podle vašeho nastavení automatického sloučení. Klikněte na „Zobrazit podrobnosti“, abyste viděli seznam sloučených knih.

en: Add to library
cs: Přidat do knihovny

en: No book selected
cs: Není vybrána žádná kniha

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
cs: Následující knihy jsou virtuální a nemohou být přidány do knihovny Calibre:

en: No book files found
cs: Nenalezeny žádné soubory knih

en: Downloading books
cs: Stahování knih

en: Downloading books from device
cs: Stahování knih ze zařízení

en: Could not download files from the device
cs: Nelze stáhnout soubory ze zařízení

en: Could not download some files from the device
cs: Nelze stáhnout některé soubory ze zařízení

en: Could not download files
cs: Nelze stáhnout soubory

en: Add books to library
cs: Přidat knihy do knihovny

en: Add books to your calibre library from the connected device
cs: Přidat knihy do vaší knihovny Calibre z připojeného zařízení

en: Built-in calibre actions
cs: Vestavěné akce Calibre

en: Toolbars
cs: Panely nástrojů

en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Merging user annotations into database
cs: Slučování uživatelských anotací do databáze

en: Fetch annotations (experimental)
cs: Načíst anotace (experimentální)

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Fetching annotations is not supported for this device
cs: Načítání anotací není pro toto zařízení podporováno

en: Use library only
cs: Používat pouze knihovnu

en: User annotations generated from main library only
cs: Uživatelské anotace generované pouze z hlavní knihovny

en: No books selected to fetch annotations from
cs: Nebyly vybrány žádné knihy pro načtení anotací

en: Some errors
cs: Nějaké chyby

en: Could not fetch annotations for some books. Click "Show details" to see which ones.
cs: Nelze načíst anotace pro některé knihy. Klikněte na "Zobrazit podrobnosti", abyste viděli které.

en: Author mapper
cs: Mapovač autora

en: Map authors for one book in the library | Map authors for {} books in the library
cs[0]: Mapovat autory pro jednu knihu v knihovně
cs[1]: Mapovat autory pro {} knihy v knihovně
cs[2]: Mapovat autory pro {} knih v knihovně
cs[3]: Mapovat autory pro {} knih v knihovně

en: The changes will be applied to the <b>selected book</b> | The changes will be applied to the <b>{} selected books</b>
cs[0]: Změny budou použity na <b>vybranou knihu</b>
cs[1]: Změny budou použity na <b>{} vybrané knihy</b>
cs[2]: Změny budou použity na <b>{} vybraných knih</b>
cs[3]: Změny budou použity na <b>{} vybraných knih</b>

en: The changes will be applied to <b>one book in the library</b> | The changes will be applied to <b>{} books in the library</b>
cs[0]: Změny budou použity na <b>jednu knihu v knihovně</b>
cs[1]: Změny budou použity na <b>{} knihy v knihovně</b>
cs[2]: Změny budou použity na <b>{} knih v knihovně</b>
cs[3]: Změny budou použity na <b>{} knih v knihovně</b>

en: Auto scroll through the book list
cs: Automaticky posouvat seznamem knih

en: Auto scroll through the book list, particularly useful with the cover browser open
cs: Automaticky posouvat seznamem knih, to je obzvlášť užitečné s otevřeným prohlížečem obálek

en: Book list header menu
cs: Nabídka záhlaví seznamu knih

en: Show the book list header context menu
cs: Zobrazit místní nabídku záhlaví seznamu knih

en: Browse annotations
cs: Procházet anotace

en: Not visible
cs: Neviditelné

en: The book "{}" is not currently visible in the calibre library. If you have a search or a Virtual library applied, first clear it.
cs: Kniha „{}“ není aktuálně viditelná v knihovně Calibre. Pokud jste použili hledání nebo Virtuální knihovnu, nejprve je vymažte.

en: Browse notes
cs: Procházet poznámky

en: Create catalog
cs: Vytvořit katalog

en: Create a catalog of the books in your calibre library in different formats
cs: Vytvořit katalog knih ve vaší knihovně Calibre v různých formátech

en: No books selected for catalog generation
cs: Nebyly vybrány žádné knihy pro generování katalogu

en: Generating %s catalog...
cs: Generování katalogu %s...

en: Catalog generation complete, with warnings.
cs: Dokončeno generování katalogu s varováními.

en: Catalog generated.
cs: Katalog vygenerován.

en: Export catalog folder
cs: Exportovat složku s katalogy

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
cs: Vyberte cíl pro %(title)s.%(fmt)s

en: Could not open the catalog output file.
cs: Nelze otevřít výstupní soubor katalogu.

en: No library found
cs: Nenalezena žádná knihovna

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
cs: Žádná existující knihovna Calibre nebyla nalezena v %s. Pokud byla knihovna přesunuta, níže vyberte její nové umístění. Jinak Calibre tuto knihovnu zapomene.

en: New location of this library:
cs: Nové umístění této knihovny:

en: Library moved
cs: Knihovna přesunuta

en: Forget library
cs: Zapomenout knihovnu

en: New library location
cs: Nové umístění knihovny

en: No existing calibre library found at %s
cs: Žádná existující knihovna Calibre nebyla nalezena v %s

en: Queue &all books for backup
cs: Zařadit všechny knihy do fronty kvůli záloze

en: Backup status
cs: Stav zálohování

en: none
cs: žádná

en: Book metadata files remaining to be written: %s
cs: Soubory metadat knihy zbývající zapsat: %s

en: Choose library
cs: Zvolit knihovnu

en: Choose calibre library to work with
cs: Zvolit knihovnu Calibre, se kterou pracovat

en: Switch/create library
cs: Přepnout nebo vytvořit knihovnu

en: Export/import all calibre data
cs: Exportovat nebo importovat všechna data Calibre

en: Pick a random book
cs: Vybrat náhodnou knihu

en: Change the icon for this library
cs: Změnit ikonu pro tuto knihovnu

en: Choose an icon
cs: Zvolte ikonu

en: Remove current icon
cs: Odebrat aktuální ikonu

en: Quick switch
cs: Rychlé přepnutí

en: Rename library
cs: Přejmenovat knihovnu

en: Remove library
cs: Odebrat knihovnu

en: Library maintenance
cs: Údržba knihovny

en: Library metadata backup status
cs: Stav zálohování metadat knihovny

en: Check library
cs: Zkontrolovat knihovnu

en: Restore database
cs: Obnovit databázi

en: Switch to previous library
cs: Přepnout na předchozí knihovnu

en: Select icon for library "%s"
cs: Vybrat ikonu pro knihovnu „%s

en: Cannot export/import
cs: Nelze exportovat nebo importovat

en: You are running calibre portable, all calibre data is already in the calibre portable folder. Export/import is unavailable.
cs: Používáte přenosnou verzi Calibre, všechna data Calibre jsou již ve složce přenosné verze Calibre. Export nebo import nejsou dostupné.

en: Cannot export/import data while there are running jobs.
cs: Nelze exportovat nebo importovat, když jsou spuštěné úlohy.

en: {0} [{1} book] | {0} [{1} books]
cs[0]: {0} [{1} kniha]
cs[1]: {0} [{1} knihy]
cs[2]: {0} [{1} knih]
cs[3]: {0} [{1} knih]

en: Apply Virtual library when %s is opened
cs: Použít Virtuální knihovnu, když je otevřeno %s

en: Switch to: %s
cs: Přepnout na: %s

en: Rename: %s
cs: Přejmenovat: %s

en: Remove: %s
cs: Odebrat: %s

en: No Virtual library
cs: Žádná virtuální knihovna

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
cs: Zvolte nový název pro knihovnu <b>%s</ b>.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
cs: Pamatujte, že složka aktuální knihovny bude přejmenována.

en: WARNING: This means that any calibre:// URLs that point to things in this library will stop working.
cs: VAROVÁNÍ: Toto znamená, že všechny adresy URL calibre://, které odkazují na věci v této knihovně, přestanou fungovat.

en: Already exists
cs: Již existuje

en: The folder %s already exists. Delete it first.
cs: Složka %s již existuje. Nejdříve ji odstraňte.

en: Too long
cs: Příliš dlouhé

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Cannot rename as no library was found at %s. Try switching to this library first, then switch back and retry the renaming.
cs: Nelze přejmenovat, protože v %s nebyla nalezena žádná knihovna. Zkuste nejdříve přepnutí na tuto knihovnu, pak přepněte zpět a znovu zkuste přejmenování.

en: Rename failed
cs: Přejmenování selhalo

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
cs: Nepodařilo se přejmenovat knihovnu v %s. Nejběžnější příčinou je, pokud je jeden ze souborů v knihovně otevřen v jiném programu.

en: Library removed
cs: Knihovna odebrána

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
cs: Knihovna %s byla odebrána z Calibre. Soubory zůstaly ve vašem počítači, pokud je chcete odstranit, budete to muset udělat ručně.

en: &Undo
cs: &Zpět

en: Backup metadata
cs: Zálohovat metadata

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
cs: Metadata budou zazálohována za běhu Calibre, rychlostí přibližně 1 kniha každé tři sekundy.

en: Path to library too long. It must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
cs: Cesta ke knihovně je příliš dlouhá. Musí to být méně než %d znaků. Přesuňte svou knihovnu do umístění s kratší cestou pomocí Průzkumníka Windows, potom nasměrujte Calibre na nové umístění a zkuste to znovu.

en: books
cs: knihy

en: full text search
cs: fulltextové vyhledávání

en: notes
cs: poznámky

en: Size of the {} database was unchanged.
cs: Velikost databáze {} nebyla změněna.

en: Size of the {0} database reduced from {1} to {2}.
cs: Velikost databáze {0} zmenšena z {1} na {2}.

en: Success
cs: Úspěch

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your library match the information in the database?
cs: Nenalezeny žádné chyby ve vaší databázi knihovny Calibre. Chcete, aby Calibre zkontrolovalo, zda soubory ve vaší knihovně odpovídají informacím v databázi?

en: Failed
cs: Selhalo

en: Database integrity check failed, click "Show details" for details.
cs: Kontrola integrity databáze selhala, pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Starting library scan, this may take a while
cs: Spouštění prohledání knihovny, může to chvíli trvat

en: No problems found
cs: Nenalezeny žádné problémy

en: The files in your library match the information in the database.
    
    Choose 'Open dialog' to change settings and run the check again.
cs: Soubory ve vaší knihovně odpovídají informacím v databázi.
    
    Zvolte ‚Otevřít dialogové okno‘ pro změnu nastavení a spusťte znovu kontrolu.

en: Open dialog
cs: Otevřít dialogové okno

en: Finished
cs: Dokončeno

en: Not allowed
cs: Nepovoleno

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
cs: Nemůžete měnit knihovny, když používáte proměnnou prostředí CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
cs: Nemůžete měnit knihovny, když jsou spuštěny úlohy.

en: You cannot change libraries until all updates are accepted or rejected.
cs: Nemůžete změnit knihovny, dokud nejsou přijaty nebo odmítnuty všechny aktualizace.

en: Convert books
cs: Převést knihy

en: Convert books between different e-book formats
cs: Převést knihy mezi různými formáty e-knih

en: Convert individually
cs: Převést jednotlivě

en: Bulk convert
cs: Hromadný převod

en: Create a catalog of the books in your calibre library
cs: Vytvořit katalog knih ve vaší knihovně Calibre

en: Cannot convert
cs: Nelze převést

en: Conversion to the {} format is not supported
cs: Převod do formátu {} není podporován

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
cs[0]: Spouštění převodu knihy
cs[1]: Spouštění převodu {} knih
cs[2]: Spouštění převodu {} knih
cs[3]: Spouštění převodu {} knih

en: Book deleted
cs: Kniha odstraněna

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
cs: Kniha, kterou jste se pokusili převést, byla z knihovny Calibre odstraněna.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
cs: Prázdný výstupní soubor, zpracování převodu nejspíš selhalo

en: completed
cs: dokončeno

en: Different custom columns
cs: Různé vlastní sloupce

en: The custom columns in the <i>{0}</i> library are different from the custom columns in the <i>{1}</i> library. As a result, some metadata might not be copied.
cs: Vlastní sloupce v knihovně <i>{0}</i> jsou jiné než vlastní sloupce v knihovně <i>{1}</i>. Následkem toho nemusí být některá metadata zkopírována.

en: The following columns are incompatible - they have the same name but different data types. They will be ignored:
cs: Následující sloupce jsou nekompatibilní - mají stejný název, ale rozdílné typy dat. Budou ignorovány.

en: The following columns are missing in the <i>{0}</i> library. You can choose to add them automatically below.
cs: Následující sloupce v knihovně <i>{0}</i> chybí. Níže můžete zvolit jejich automatické přidání.

en: Add to the %s library
cs: Přidat do knihovny %s

en: This warning is only shown once per library, per session
cs: Toto varování je zobrazeno pouze jednou na knihovnu za relaci

en: %(title)s by %(author)s
cs: %(title)s od %(author)s

en: &Sort libraries alphabetically
cs: Řadit knihovny &abecedně

en: Library &path:
cs: Cesta ke knihovně:

en: Browse for library
cs: Hledat knihovnu

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: Copy to the specified library
cs: Kopírovat do zadané knihovny

en: &Move
cs: &Přesunout

en: Copy to the specified library and delete from the current library
cs: Kopírovat do zadané knihovny a odstranit z aktuální knihovny

en: Books with the same, title, author and language as the following already exist in the library %s. Select which books you want copied anyway.
cs: Knihy se stejným názvem, autorem a jazykem jako následující již v knihovně %sexistují. Vyberte, které knihy přesto chcete zkopírovat.

en: Duplicate books
cs: Duplicitní knihy

en: Select &all
cs: Vybrat &vše

en: Select &none
cs: Nevybrat &nic

en: &Copy to clipboard
cs: &Kopírovat do schránky

en: Copy to library
cs: Kopírovat do knihovny

en: Copy selected books to the specified library
cs: Kopírovat vybrané knihy do zadané knihovny

en: Choose library...
cs: Zvolit knihovnu...

en: (delete after copy)
cs: (odstranit po zkopírování)

en: Cannot copy
cs: Nelze kopírovat

en: Cannot copy to current library.
cs: Nelze kopírovat aktuální knihovnu.

en: No library
cs: Žádná knihovna

en: No library found at %s
cs: Nebyla nalezena žádná knihovna v %s

en: Copying to
cs: Kopírování do

en: Moving to
cs: Přesouvání do

en: Aborting this operation means that only some books will be copied and resuming a partial copy is not supported. Are you sure you want to abort?
cs: Přerušení této operace znamená, že budou zkopírovány pouze některé knihy a obnovení částečné kopie není podporováno. Opravdu chcete operaci přerušit?

en: The copying process was interrupted. {} books were copied.
cs: Zpracování kopírování bylo přerušeno. Bylo zkopírováno {} knih.

en: No books were deleted from this library.
cs: Nebyly odstraněny žádné knihy z této knihovny.

en: The best way to resume this operation is to re-copy all the books with the option to "Check for duplicates when copying to library" in Preferences->Import/export->Adding books turned on.
cs: Nejlepší způsob, jak pokračovat v této operaci, je znovu zkopírovat všechny knihy s zapnutou volbou „Při kopírování do knihovny kontrolovat duplicity“ v Předvolby->Import a export->Přidávání knih.

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Could not copy books:
cs: Nelze kopírovat knihy:

en: Moved the book to {loc}
cs: Kniha přesunuta do {loc}

en: Moved {num} books to {loc}
cs: {num} knih přesunuto do {loc}

en: Copied the book to {loc}
cs: Kniha zkopírována do {loc}

en: Copied {num} books to {loc}
cs: {num} knih zkopírováno do {loc}

en: Auto merged
cs: Automaticky sloučeno

en: Some books were automatically merged into existing records in the target library. Click "Show details" to see which ones. This behavior is controlled by the Auto-merge option in Preferences->Import/export->Adding books->Adding actions.
cs: Některé knihy byly automaticky sloučeny do existujícího záznamu v cílové knihovně. Klikněte na „Zobrazit podrobnosti“, abyste viděli které. Toto chování je určeno volbou Automaticky sloučit v Předvolby->Import a export->Přidávání knih>Akce přidávání.

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
cs: Kopírování: {0} selhalo, s chybou:
    {1}

en: Could not copy some books, click "Show details" for more information.
cs: Nelze kopírovat některé knihy, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to copy some books
cs: Nepodařilo se kopírovat některé knihy

en: Failed to copy a book, see below for details | Failed to copy {} books, see below for details
cs[0]: Nepodařilo se zkopírovat knihu, níže se podívejte na podrobnosti
cs[1]: Nepodařilo se zkopírovat {} knihy, níže se podívejte na podrobnosti
cs[2]: Nepodařilo se zkopírovat {} knih, níže se podívejte na podrobnosti
cs[3]: Nepodařilo se zkopírovat {} knih, níže se podívejte na podrobnosti

en: Could not copy any books, click "Show details" for more information.
cs: Nelze kopírovat žádné knihy, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to copy books
cs: Nepodařilo se kopírovat knihy

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
cs: Nemůžete používat jiíné knihovny, když používáte proměnnou prostředí CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.

en: Deleting...
cs: Odstraňování...

en: Deleted
cs: Odstraněno

en: Failed to delete
cs: Nepodařilo se odstranit

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
cs: Nepodařilo se odstranit některé knihy, pro podrobnosti klikněte na tlačítko „Zobrazit podrobnosti.

en: Delete books
cs: Odstranit knihy

en: Remove books
cs: Odebrat knihy

en: Remove selected books
cs: Odebrat vybrané knihy

en: Remove files of a specific format from selected books
cs: Odebrat soubory konkrétního formátu z vybraných knih

en: Remove all formats from selected books, except...
cs: Odebrat všechny formáty z vybraných knih, kromě...

en: Remove all formats from selected books
cs: Odebrat všechny formáty z vybraných knih

en: Remove covers from selected books
cs: Odebrat obálky z vybraných knih

en: Remove matching books from device
cs: Odebrat odpovídající knihy ze zařízení

en: Restore recently deleted
cs: Obnovit nedávno odstraněné

en: Cannot delete
cs: Nelze odstranit

en: The %(fmt)s format will be <b>deleted</b> from %(title)s. Are you sure?
cs: Formát %(fmt)s bude <b>odstraněn</b> z %(title)s. Opravdu to chcete?

en: Format not found
cs: Formát nenalezen

en: The {} format is not present in the selected books.
cs: Formát {} není ve vybraných knihách přítomen.

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from {title}.
cs: Formát {fmt} bude <b>odstraněn</b> z {title} .

en: The {fmt} format will be <b>deleted</b> from all {num} selected books.
cs: Formát {fmt} bude <b>odstraněn</b> ze všech {num} vybraných knih.

en: Choose formats to be deleted
cs: Zvolte formáty k odstranění

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
cs: Zvolte formáty, které <b>nemají</b> být odstraněny.<p>Pamatujte, že toto nikdy neodebere všechny formáty z knihy.

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
cs: <b>Všechny formáty</b> pro vybrané knihy budou <b>odstraněny</b> z vaší knihovny.<br>Metadata knihy budou ponechána. Opravdu to chcete?

en: Cannot delete books
cs: Nelze odstranit knihy

en: No device is connected
cs: Není připojeno žádné zařízení

en: Main memory
cs: Hlavní paměť

en: Storage card A
cs: Paměťová karta A

en: Storage card B
cs: Paměťová karta B

en: No books to delete
cs: Žádné knihy k odstranění

en: None of the selected books are on the device
cs: Žádná z vybraných knih není v zařízení

en: Deleting books from device.
cs: Odstraňování knih ze zařízení.

en: The cover from the selected book will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure? | The covers from the {} selected books will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
cs[0]: Obálka z vybrané knihy bude <b>trvale odstraněna</b>. Opravdu to chcete?
cs[1]: Obálky ze {} vybraných knih budou <b>trvale odstraněny</b>. Opravdu to chcete?
cs[2]: Obálky z {} vybraných knih budou <b>trvale odstraněny</b>. Opravdu to chcete?
cs[3]: Obálky z {} vybraných knih budou <b>trvale odstraněny</b>. Opravdu to chcete?

en: One book deleted from library. | {} books deleted from library.
cs[0]: Jedna kniha odstraněna z knihovny.
cs[1]: {} knihy odstraněny z knihovny.
cs[2]: {} knih odstraněno z knihovny.
cs[3]: {} knih odstraněno z knihovny.

en: One book format deleted. | {} book formats deleted.
cs[0]: Jeden formát knihy odstraněn.
cs[1]: {} formáty knihy odstraněny.
cs[2]: {} formátů knihy odstraněno.
cs[3]: {} formátů knihy odstraněno.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
cs: Některé z vybraných knih jsou v připojeném zařízení. <b>Odkud</b> chcete vybrané soubory odstranit?

en: The selected book will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure? | The {} selected books will be <b>deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
cs[0]: Vybraná kniha bude <b>odstraněna</b> a soubory odebrány z vaší knihovny Calibre. Opravdu to chcete?
cs[1]: {} vybrané knihy budou <b>odstraněny</b> a soubory odebrány z vaší knihovny Calibre. Opravdu to chcete?
cs[2]: {} vybraných knih bude <b>odstraněno</b> a soubory odebrány z vaší knihovny Calibre. Opravdu to chcete?
cs[3]: {} vybraných knih bude <b>odstraněno</b> a soubory odebrány z vaší knihovny Calibre. Opravdu to chcete?

en: Could not change on-disk location of this book's files.
cs: Nelze změnit umístění na disku těchto souborů knih.

en: The selected book will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure? | The {} selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
cs[0]: Vybraná kniha bude <p>trvale odstraněna</p> z vašeho zařízení. Opravdu to chcete?
cs[1]: {} vybrané knihy budou <p>trvale odstraněny</p> z vašeho zařízení. Opravdu to chcete?
cs[2]: {} vybraných knih bude <p>trvale odstraněno</p> z vašeho zařízení. Opravdu to chcete?
cs[3]: {} vybraných knih bude <p>trvale odstraněno</p> z vašeho zařízení. Opravdu to chcete?

en: Start wireless device connection
cs: Spustit připojení bezdrátového zařízení

en: Stop wireless device connection
cs: Zastavit připojení bezdrátového zařízení

en: Connect to folder
cs: Připojit ke složce

en: Start Content server
cs: Spustit Server s obsahem

en: Visit Content server in browser
cs: Navštivte Server s obsahem v prohlížeči

en: Start/stop Content server
cs: Spustit nebo zastavit Server s obsahem

en: Stop Content server
cs: Zastavit Server s obsahem

en: Email to
cs: Odeslat e-mailem

en: Email to and delete from library
cs: Odeslat e-mailem a odstranit z knihovny

en: (delete from library)
cs: (odstranit z knihovny)

en: Select recipients
cs: Vybrat příjemce

en: Email to selected recipients...
cs: Odeslat e-mailem vybraným příjemcům...

en: Setup email based sharing of books
cs: Nastavit sdílení knih na základě e-mailu

en: Send to device
cs: Odeslat do zařízení

en: Connect/share
cs: Připojit nebo sdílet

en: Share books using a web server or email. Connect to special devices, etc.
cs: Sdílet knihy pomocí webového serveru nebo e-mailu. Připojit ke speciálním zařízením atd.

en: Stopping
cs: Zastavování

en: Stopping server, this could take up to a minute, please wait...
cs: Zastavování serveru, může to trvat až minutu, čekejte...

en: Disable autostart
cs: Zakázat automatické spuštění

en: Do you want wireless device connections to be started automatically when calibre starts?
cs: Chcete, aby byla připojení bezdrátových zařízení spuštěna automaticky při spuštění Calibre?

en: Still looking for IP addresses
cs: Stále se hledají IP adresy

en: Many IP addresses. See Start/Stop dialog.
cs: Mnoho IP adres. Viz dialogové okno Spustit nebo zastavit.

en: Manage collections
cs: Spravovat kolekce

en: Manage the collections on this device
cs: Spravovat kolekce v tomto zařízení

en: In library view
cs: V zobrazení knihovny

en: Collections can only be edited when showing the books on the device. Click the toolbar button to switch to the device view first.
cs: Kolekce mohou být upraveny pouze při zobrazení knih v zařízení. Klikněte nejdříve na tlačítko panelu nástrojů pro přepnutí do zobrazení zařízení.

en: Change the title/author/cover etc. of books
cs: Změnit název, autora, obálku atd. knihy

en: Edit metadata
cs: Upravit metadata

en: Edit metadata individually
cs: Upravit metadata jednotlivě

en: Edit metadata in bulk
cs: Upravit metadata hromadně

en: Download metadata and covers
cs: Stáhnout metadata a obálky

en: Merge into first selected book - delete others
cs: Sloučit do první vybrané knihy - odstranit ostatní

en: Merge into first selected book - keep others
cs: Sloučit do první vybrané knihy - ponechat ostatní

en: Merge only formats into first selected book - delete others
cs: Sloučit pouze formáty do první vybrané knihy - odstranit ostatní

en: Copy metadata
cs: Kopírovat metadata

en: Paste metadata
cs: Vložit metadata

en: Paste metadata including excluded fields
cs: Vložit metadata včetně vyloučených polí

en: Merge book records
cs: Sloučit záznamy knihy

en: Manage data files
cs: Spravovat datové soubory

en: Copy URL to show book in calibre
cs: Kopírovat URL pro zobrazení knihy v Calibre

en: Copy URLs to show the currently selected books in calibre, to the system clipboard
cs: Kopírovat URL pro zobrazení aktuálně vybraných knih v Calibre do systémové schránky

en: Copy URL to open book in calibre
cs: Kopírovat URL pro otevření knihy v Calibre

en: Copy URLs to open the currently selected books in calibre, to the system clipboard
cs: Kopírovat URL pro otevření aktuálně vybraných knih v Calibre do systémové schránky

en: Cannot copy metadata
cs: Nelze kopírovat metadata

en: Multiple books selected, can only copy from one book at a time.
cs: Je vybráno více knih, najednou lze kopírovat pouze z jedné knihy.

en: Cannot paste metadata
cs: Nelze vložit metadata

en: No copied metadata available
cs: Nejsou dostupná žádná zkopírovaná metadata

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
cs: Vkládáte metadata do <b>více knih</b> ({num_of_books}). Opravdu to chcete udělat?

en: Cannot download metadata
cs: Nezle stáhnout metadata

en: Failed to download metadata
cs: Nepodařilo se stáhnout metadata

en: Download failed
cs: Stahování selhalo

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
cs[0]: Nepodařilo se stáhnout metadata nebo obálky pro vybranou knihu.
cs[1]: Nepodařilo se stáhnout metadata nebo obálky pro některou ze {} knih.
cs[2]: Nepodařilo se stáhnout metadata nebo obálky pro některou z {} knih.
cs[3]: Nepodařilo se stáhnout metadata nebo obálky pro některou z {} knih.

en: Metadata download completed
cs: Dokončeno stahování metadat

en: Finished downloading metadata for the selected book. | Finished downloading metadata for <b>{} books</b>.
cs[0]: Dokončeno stahování metadat pro vybranou knihu.
cs[1]: Dokončeno stahování metadat pro <b>{} knihy</b>.
cs[2]: Dokončeno stahování metadat pro <b>{} knih</b>.
cs[3]: Dokončeno stahování metadat pro <b>{} knih</b>.

en: Proceed with updating the metadata in your library?
cs: Pokračovat v aktualizaci metadat ve vaší knihovně?

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
cs: Nelze stáhnout metadata a/nebo obálky pro %d z knih. Klikněte na "Zobrazit podrobnosti", abyste viděli které knihy.

en: Show the &failed books in the main book list after updating metadata
cs: Zobrazit chybné knihy v hlavním seznamu knih po aktualizaci metadat

en: Download log
cs: Protokol stahování

en: Metadata download complete
cs: Stahování metadat dokončeno

en: Revie&w downloaded metadata
cs: Zkontrolo&vat stažená metadata

en: Some books changed
cs: Některé knihy se změnily

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
cs: Metadata některých knih ve vaší knihovně se změnila od spuštění stahování. Pokud budete pokračovat, mohou být některé z těchto změn přepsány. Pro zobrazení seznamu změněných knih klikněte na "Zobrazit podrobnosti". Chcete pokračovat?

en: Review downloaded metadata
cs: Zkontrolovat stažená metadata

en: Discard downloaded metadata for this book
cs: Zahodit stažená metadata pro tuto knihu

en: Use the downloaded metadata for all remaining books
cs: Použít stažená metadata pro všechny zbývající knihy

en: Discard downloaded metadata for all remaining books
cs: Zahodit stažená metadata pro všechny zbývající knihy

en: Discard the downloaded value for: %s
cs: Zahodit staženou hodnotu pro: %s

en: The downloaded metadata is on the left and the original metadata is on the right. If a downloaded value is blank or unknown, the original value is used.
cs: Stažená metadata jsou vlevo a původní metadata jsou vpravo. Pokud je stažená hodnota prázdná nebo neznámá, je použita původní hodnota.

en: &View book
cs: &Zobrazit knihu

en: Cannot edit metadata
cs: Nelze upravit metadata

en: You are about to merge very many ({}) books. Are you <b>sure</b> you want to proceed?
cs: Chystáte se sloučit velmi mnoho ({}) knih. <b>Opravdu</b> chcete pokračovat?

en: Cannot merge books
cs: Nelze sloučit knihy

en: At least two books must be selected for merging
cs: Pro sloučení musí být vybrány alespoň dvě knihy

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s).<br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
cs: Formáty knihy a metadata z vybraných knih budou přidány do <b>první vybrané knihy</b> (%s).<br>Druhá a následně vybrané knihy nebudou odstraněny nebo změněny.<br><br>Potvrďte, že chcete pokračovat.

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
cs: Formáty knih z vybraných knih budou sloučeny do <b>první vybrané knihy</b> (%s). Metadata v první vybrané knize nebudou změněna. Autor, název a všechna ostatní metadata <i>nebudou</i> sloučena.<br><br>Po sloučení budou druhá a následně vybrané knihy <b>odstraněny</b> se všemi metadaty, která obsahují.<br><br>Všechny formáty knih první vybrané knihy budou ponechány a jakékoliv duplicitní formáty v druhé a následně vybraných knihách budou trvale <b>odstraněny</b> z vaší knihovny Calibre.<br><br><b>Opravdu</b> chcete pokračovat?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s).<br><br>After being merged, the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
cs: Formáty knih a metadata z vybraných knih budou sloučeny do <b>první vybrané knihy</b> (%s).<br><br>Po sloučení budou druhá a následně vybrané knihy <b>odstraněny</b>.<br><br>Všechny formáty knih první vybrané knihy budou ponechány a jakékoliv duplicitní formáty v druhé a následně vybraných knihách budou trvale <b>odstraněny</b> z vaší knihovny Calibre.<br><br><b>Opravdu</b> chcete pokračovat?

en: Applying changed metadata
cs: Použití změněných metadat

en: Some failures
cs: Vyskytly se chyby

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show details" to see details.
cs: Nepodařilo se použít aktualizovaná metadata pro některé knihy ve vaší knihovně. Pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Format file missing
cs: Soubor formátu chybí

en: Cannot read cover as the %s file is missing from this book
cs: Nelze přečíst obálku, protože soubor %s v této knize chybí

en: Could not read metadata
cs: Nelze číst metadata

en: Could not read metadata from %s format
cs: Nelze číst metadata z formátu %s

en: Could not read cover
cs: Nelze číst obálku

en: Could not read cover from %s format
cs: Nelze číst obálku z formátu %s

en: Embed metadata
cs: Vložit metadata

en: Embed metadata into book files
cs: Vložit metadata do souborů knih

en: Embed metadata into files of a specific format from selected books...
cs: Vložit metadata do souborů konkrétního formátu z vybraných knih...

en: Cannot embed
cs: Nelze vložit

en: Choose formats to be updated
cs: Zvolte, které formáty aktualizovat

en: &Stop
cs: &Zastavit

en: Embedding updated metadata into book files...
cs: Vkládání aktualizovaných metadat do souborů knih...

en: Embedding metadata...
cs: Vkládání metadat...

en: Embedded metadata in one book | Embedded metadata in {} books
cs[0]: Vložena metadata do jedné knihy
cs[1]: Vložena metadata do {} knih
cs[2]: Vložena metadata do {} knih
cs[3]: Vložena metadata do {} knih

en: The {0} format of {1}:
    
    {2}
cs: Formát {0} z {1}:
    
    {2}

en: Failed for some files
cs: Selhalo pro některé soubory

en: Failed to embed metadata into some book files. Click "Show details" for details.
cs: Nepodařilo se vložit metadata do některých souborů knih. Pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Show the &failed books in the main book list
cs: Zobrazit &selhané knihy v hlavním seznamu knih

en: Download news in e-book form from various websites all over the world
cs: Stáhnout zprávy z různých webových stránek z celého světa do e-knihy

en: Fetch news
cs: Načíst zprávy

en: Fetching news from
cs: Načítání zpráv z

en:  fetched.
cs:  načteno.

en: Search full text
cs: Vyhledávání v plném textu

en: Help
cs: Nápověda

en: Layout name
cs: Název rozložení

en: Invalid name
cs: Neplatný název

en: The settings name cannot be blank
cs: Název nastavení nemůže být prázdný

en: Replace saved layout
cs: Nahradit uložené rozložení

en: Do you really want to overwrite the saved layout {0}?
cs: Opravdu chcete přepsat uložené rozložení {0}?

en: Layout actions
cs: Akce rozložení

en: Restore saved layout
cs: Obnovit uložené rozložení

en: Save current layout
cs: Uložit aktuální rozložení

en: Delete saved layout
cs: Odstranit uložené rozložení

en: Hide all
cs: Skrýt vše

en: Show {}
cs: Zobrazit {}

en: Hide {}
cs: Skrýt {}

en: Toggle {}
cs: Přepnout {}

en: Do you really want to delete the saved layout {0}?
cs: Opravdu chcete odstranit uložené rozložení {0}?

en: Manage categories
cs: Spravovat kategorie

en: Manage categories: authors, tags, series, etc.
cs: Spravovat kategorie: autoři, štítky, série atd.

en: Mark books with text label
cs: Označit knihy textovým popiskem

en: Recently used values:
cs: Nedávno použité hodnoty:

en: Enter a value:
cs: Zadejte hodnotu:

en: Value cannot be empty
cs: Hodnota nemůže být prázdná

en: You must provide a value
cs: Musíte zadat hodnotu

en: Mark books
cs: Označit knihy

en: Temporarily mark books for easy access
cs: Dočasně označit knihy pro snadný přístup

en: Toggle mark for selected books
cs: Přepnout označení pro vybrané knihy

en: Mark all selected books
cs: Označit všechny vybrané knihy

en: Show marked books
cs: Zobrazit označené knihy

en: Show marked books with text label
cs: Zobrazit knihy označené textovým popiskem

en: Clear marks for selected books
cs: Vymazat označení pro vybrané knihy

en: Clear all marked books
cs: Vymazat všechny označené knihy

en: Mark all books by selected author(s)
cs: Označit všechny knihy od vybraných autorů

en: Mark all books in the selected series
cs: Označit všechny knihy vy vybrané sérii

en: Clear all books by selected author(s)
cs: Vymazat všechny knihy od vybraných autorů

en: Clear all books in the selected series
cs: Vymazat všechny knihy vy vybrané sérii

en: Show marked book
cs: Zobrazit označené knihy

en: {0} labels not shown
cs: {0} popisků nezobrazeno

en: Cannot mark
cs: Nelze označit

en: Match book to library
cs: Porovnat knihu s knihovnou

en: Match this book to a book in the library
cs: Porovnat tuto knihu s knihou v knihovně

en: Match books
cs: Porovnat knihy

en: You must select one book
cs: Musíte vybrat jednu knihu

en: Show matched book in library
cs: Zobrazit odpovídající knihu v knihovně

en: No matching books
cs: Žádné odpovídající knihy

en: No matching books found in the calibre library. Do you want to specify the matching book manually?
cs: V knihovně Calibre nebyly nalezeny žádné odpovídající knihy. Chcete zadat odpovídající knihu ručně?

en: Move to next match
cs: Přesunout na další shodu

en: Move to next highlighted match
cs: Přesunout na další zvýrazněnou shodu

en: Move to previous item
cs: Přesunout na předchozí položku

en: Move to previous highlighted item
cs: Přesunout na předchozí zvýrazněnou položku

en: Open book folder
cs: Otevřít složku knihy

en: Open the folder containing the current book's files
cs: Otevřít složku obsahující soubory aktuální knihy

en: Open book data folder
cs: Otevřít datovou složku knihy

en: Plugin updater
cs: Nástroj aktualizace modulů

en: Update any plugins you have installed in calibre
cs: Aktualizovat všechny moduly nainstalované v Calibre

en: Polish book
cs: Vylepšit knihu

en: Polish %d books
cs: Vylepšit %d knih

en: <h3>About Polishing books</h3>%s
cs: <h3>O Vylepšení knih</h3>%s

en: <p>If you have both EPUB and ORIGINAL_EPUB in your book,
                      then polishing will run on ORIGINAL_EPUB (the same for other
                      ORIGINAL_* formats).  So if you
                      want Polishing to not run on the ORIGINAL_* format, delete the
                      ORIGINAL_* format before running it.</p>
cs: <p>Pokud máte ve své knize EPUB i ORIGINAL_EPUB, pak se
    vylepšení spustí na ORIGINAL_EPUB (stejné pro ostatní formáty
    ORIGINAL_*). Takže když chcete, aby se vylepšení nespouštělo
    na formátu ORIGINAL_*, odstraňte před spuštěním formát
    ORIGINAL_*.</p>

en: <h3>Embed referenced fonts</h3>%s
cs: <h3>Vložit odkazovaná písma</h3>%s

en: <h3>Subsetting fonts</h3>%s
cs: <h3>Částečné vkládání písem</h3>%s

en: <h3>Smarten punctuation</h3>%s
cs: <h3>Vylepšit interpunkci</h3>%s

en: <h3>Updating metadata</h3><p>This will update all metadata <i>except</i> the cover in the e-book files to match the current metadata in the calibre library.</p> <p>Note that most e-book formats are not capable of supporting all the metadata in calibre.</p><p>There is a separate option to update the cover.</p>
cs: <h3>Aktualizace metadat</h3><p>Toto aktualizuje všechna metadata <i>kromě</i> obálky v souborech e-knihy, aby odpovídala aktuálním metadatům v knihovně Calibre.</p> <p>Pamatujte, že většina formátů e-knih neumožňuje podporu všech metadat v Calibre.</p><p>Pro aktualizaci obálky je samostatná volba.</p>

en: <h3>Update cover</h3><p>Update the covers in the e-book files to match the current cover in the calibre library.</p><p>If the e-book file does not have an identifiable cover, a new cover is inserted.</p>
cs: <h3>Aktualizovat obálku</h3><p>Aktualizovat obálky v souborech e-knihy, aby odpovídaly aktuální obálce v knihovně Calibre.</p><p>Pokud soubor e-knihy nemá identifikovatelnou obálku, je vložena nová obálka.</p>

en: <h3>Book jacket</h3>%s
cs: <h3>Přebal knihy</h3>%s

en: <h3>Remove book jacket</h3>%s
cs: <h3>Odebrat přebal knihy</h3>%s

en: <h3>Remove unused CSS rules</h3>%s
cs: <h3>Odebrat nepoužívaná pravidla CSS</h3>%s

en: <h3>Losslessly compress images</h3>%s
cs: <h3>Bezztrátově komprimovat obrázky</h3>%s

en: <h3>Download external resources</h3>%s
cs: <h3>Stáhnout externí zdroje</h3>%s

en: <h3>Add soft-hyphens</h3>%s
cs: <h3>Přidat pohyblivé spojovníky</h3>%s

en: <h3>Remove soft-hyphens</h3>%s
cs: <h3>Odebrat pohyblivé spojovníky</h3>%s

en: <h3>Upgrade book internals</h3>%s
cs: <h3>Upgradovat vnitřní prvky knihy</h3>%s

en: Select actions to perform:
cs: Vyberte akce k provedení:

en: &Embed all referenced fonts
cs: &Vložit všechna odkazovaná písma

en: &Subset all embedded fonts
cs: &Částečně vložit všechna odkazovaná písma

en: Smarten &punctuation
cs: Vylepšit &interpunkci

en: Update &metadata in the book files
cs: Aktualizovat &metadata v souborech knihy

en: Update the &cover in the book files
cs: Aktualizovat &obálku v souborech knihy

en: Add/replace metadata as a "book &jacket" page
cs: Přidat nebo nahradit metadata jako stránku „&přebalu knihy“

en: &Remove a previously inserted book jacket
cs: Odebrat &dříve vložený přebal knihy

en: Remove &unused CSS rules from the book
cs: Odebrat &nepoužívaná pravidla CSS z knihy

en: Losslessly &compress images
cs: Bezztrátově &komprimovat obrázky

en: &Download external resources
cs: &Stáhnout externí zdroje

en: Add s&oft hyphens
cs: Přidat pohyblivé spojovníky

en: Remove so&ft hyphens
cs: Odebrat po&hyblivé spojovníky

en: &Upgrade book internals
cs: &Upgradovat vnitřní prvky knihy

en: About
cs: O

en: Show &report
cs: Zobrazit &hlášení

en: Show a report of all the actions performed after polishing is completed
cs: Zobrazit hlášení o všech provedených akcí po dokončení vylepšení

en: &Save settings
cs: &Uložit nastavení

en: &Load settings
cs: &Načíst nastavení

en: No actions selected
cs: Nejsou vybrány žádné akce

en: You must select at least one action before saving
cs: Musíte vybrat alespoň jednu akci před uložením

en: Choose name
cs: Zvolte název

en: Choose a name for these settings
cs: Zvolte název pro tato nastavení

en: Remove saved settings
cs: Odebrat uložená nastavení

en: Must update metadata
cs: Musíte aktualizovat metadata

en: You have selected the option to add metadata as a "book jacket". For this option to work, you must also select the option to update metadata in the book files. Do you want to select it?
cs: Vybrali jste volbu pro přidání metadat jako "přebalu knihy". Aby tato volba fungovala, musíte také vybrat volbu pro aktualizaci metadat v souborech knihy. Chcete ji vybrat?

en: Add or remove jacket?
cs: Přidat nebo odebrat přebal?

en: You have chosen to both add and remove the metadata jacket. This will result in the final book having no jacket. Is this what you want?
cs: Zvolili jste si jak přidat, tak odebrat přebal metadat. To bude mít za následek, že konečná kniha nebude mít žádný přebal. Chcete to takto?

en: You must select at least one action, or click Cancel.
cs: Musíte vybrat alespoň jednu akci nebo klikněte na Zrušit.

en: Queueing books for polishing
cs: Řazení knih do fronty kvůli vylepšení

en: Polish %s
cs: Vylepšit %s

en: Polish book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
cs: Vylepšit knihu %(nums)s z %(tot)s (%(title)s)

en: Queueing book %(nums)s of %(tot)s (%(title)s)
cs: Řazení knihy %(nums)s z %(tot)s (%(title)s) do fronty

en: Ignore remaining reports
cs: Ignorovat zbývající hlášení

en: View full &log
cs: Zobrazit úplný &protokol

en: Ignore remaining report | Ignore remaining {} reports
cs[0]: Ignorovat zbývající hlášení
cs[1]: Ignorovat zbývající {} hlášení
cs[2]: Ignorovat zbývajících {} hlášení
cs[3]: Ignorovat zbývajících {} hlášení

en: Polishing of %s
cs: Vylepšení %s

en: The original file has been saved as %s. | The original files have been saved as %s.
cs[0]: Původní soubor byl uložen jako %s.
cs[1]: Původní soubory byly uloženy jako %s.
cs[2]: Původní soubory byly uloženy jako %s.
cs[3]: Původní soubory byly uloženy jako %s.

en:  and
cs: a

en: If you polish again, the polishing will run on the originals.
cs: Při novém vylepšení bude vylepšení spuštěno na původních souborech.

en: Polish books
cs: Vylepšit knihy

en: Apply the shine of perfection to your books
cs: Použít vylepšení na vaše knihy

en: Cannot polish
cs: Nelze vylepšit

en: One of the books you are polishing has an {0} format. Polishing will use this as the source and overwrite any existing {1} format. Are you sure you want to proceed?
cs: Jedna z knih, kterou vylepšujete, má formát {0}. Vylepšení použije tento jako zdroj a přepíše jakýkoliv existující formát {1}. Opravdu chcete pokračovat?

en: Ask for this confirmation again
cs: Požadovat toto potvrzení znovu

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
cs: Vylepšení je podporováno pouze pro knihy ve formátech %s. Převeďte na jeden z těchto formátů před vylepšením.

en: Start polishing the book | Start polishing of {} books
cs[0]: Spustit vylepšení knihy
cs[1]: Spustit vylepšení {} knih
cs[2]: Spustit vylepšení {} knih
cs[3]: Spustit vylepšení {} knih

en:  completed
cs: dokončeno

en: Configure calibre
cs: Konfigurovat Calibre

en: Change calibre behavior
cs: Změnit chování Calibre

en: Run Welcome wizard
cs: Spustit Uvítacího průvodce

en: Get plugins to enhance calibre
cs: Získat moduly pro rozšíření Calibre

en: Restart in debug mode
cs: Restartovat v režimu ladění

en: Restart ignoring third party plugins
cs: Restartovat s ignorováním modulů třetích stran

en: Sections
cs: Oddíly

en: Cannot configure while there are running jobs.
cs: Nelze konfigurovat, když jsou spuštěny úlohy.

en: Cannot configure before calibre is restarted.
cs: Nelze konfigurovat než bude Calibre restartováno.

en: Select a random book from your calibre library
cs: Vybrat náhodnou knihu z vaší knihovny calibre

en: Restart
cs: Restartovat

en: Save to disk
cs: Uložit na disk

en: Export e-book files from the calibre library
cs: Exportovat soubory e-knihy z knihovny Calibre

en: Save to disk in a single folder
cs: Uložit na disk do jedné složky

en: Save only %s format to disk
cs: Uložit na disk pouze formát %s

en: Save only %s format to disk in a single folder
cs: Uložit na disk do jedné složky pouze formát %s

en: Save single format to disk...
cs: Uložit na disk jeden formát...

en: Cannot save to disk
cs: Nelze uložit na disk

en: Choose format to save to disk
cs: Zvolte formát pro uložení na disk

en: Choose destination folder
cs: Zvolte cílovou složku

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
cs: Pokoušíte se uložit soubory do knihovny Calibre. Toto může způsobit poškození vaší knihovny. Uložit na disk je určeno pro exportování souborů z vaší knihovny Calibre někam jinam.

en: Book details
cs: Podrobnosti o knize

en: Show the detailed metadata for the current book in a separate window
cs: Zobrazit podrobná metadata pro aktuální knihu v samostatném okně

en: Show Book details in a separate window
cs: Zobrazit Podrobnosti o knize v samostatném okně

en: Show Book details in a separate locked window
cs: Zobrazit Podrobnosti o knize v samostatném uzamčeném okně

en: Close all Book details windows
cs: Zavřít všechna okna Podrobnosti o knize

en: No detailed info available
cs: Nejsou dostupné žádné podrobné informace

en: No detailed information is available for books on the device.
cs: Nejsou dostupné žádné podrobné informace o knihách v zařízení.

en: Book not found
cs: Kniha nenalezena

en: Quickview
cs: Rychlé zobrazení

en: Toggle Quickview
cs: Přepnout Rychlé zobrazení

en: Focus to Quickview
cs: Zaměřit na Rychlé zobrazení

en: Move the focus to the Quickview panel/window
cs: Přesunout zaměření na panel nebo okno Rychlého zobrazení

en: Focus from Quickview to the book list
cs: Zaměřit z Rychlého zobrazení na seznam knih

en: Move the focus from Quickview to the book list
cs: Přesunout zaměření z Rychlého zobrazení na seznam knih

en: Refresh Quickview
cs: Aktualizovat Rychlé zobrazení

en: Refresh the information shown in the Quickview panel
cs: Aktualizovat informace zobrazené v panelu Rychlé zobrazení

en: Search from Quickview
cs: Hledat z rychlého zobrazení

en: Search for the currently selected Quickview item
cs: Hledat aktuálně vybranou položku rychlého zobrazení

en: No quickview available
cs: Není dostupné žádné rychlé zobrazení

en: Quickview is not available for books on the device.
cs: Není dostupné rychlé zobrazení pro knihy v zařízení.

en: Manage template functions
cs: Spravovat funkce šablon

en: Template tester
cs: Testovač šablony

en: Enter a template to test using data from the selected book
cs: Zadejte šablonu, kterou testovat pomocí dat z vybrané knihy

en: No template tester available
cs: Není dostupný žádný testovač

en: Template tester is not available for books on the device.
cs: Testovač šablon není dostupný pro knihy v zařízení.

en: At least one book must be selected
cs: Musí být vybrána alespoň jedna kniha

en: Show books similar to the current book
cs: Zobrazit knihy podobné aktuální knize

en: Similar books
cs: Podobné knihy

en: Books by same author
cs: Knihy od stejného autora

en: Books in this series
cs: Knihy v této sérii

en: Books by this publisher
cs: Knihy od tohoto vydavatele

en: Books with the same tags
cs: Knihy se stejnými štítky

en: Sort by
cs: Seřadit podle

en: Show the Sort by menu
cs: Zobrazit nabídku Seřadit podle

en: Reverse current sort
cs: Obrátit aktuální řazení

en: Reverse the current sort order
cs: Obrátit aktuální pořadí řazení

en: Re-apply current sort
cs: Znovu použít aktuální řazení

en: Re-apply the current sort
cs: Znovu použít aktuální řazení

en: Select sortable columns
cs: Vyberte seřaditelné sloupce

en: Sort on multiple columns
cs: Seřadit více sloupců

en: Get books
cs: Získat knihy

en: Search dozens of online e-book retailers for the cheapest books
cs: Hledat nejlevnější knihy u tuctů online prodejců e-knih

en: Search for e-books
cs: Hledat e-knihy

en: this author
cs: tohoto autora

en: this book
cs: tuto knihu

en: this title
cs: tento název

en: Search for %s
cs: Hledat %s

en: Stores
cs: Obchody

en: Choose stores
cs: Zvolte obchody

en: Cannot search
cs: Nelze hledat

en: calibre helps you find the e-books you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources.
cs: Calibre vám pomáhá nalézt e-knihy, které chcete, prohledáním webových stránek různých zdrojů knih na komerčních a veřejných doménách.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
cs: Pomocí integrovaného hledání můžete snadno nalézt, který obchod má nejlepší cenu knihy, kterou hledáte. Také získáte stav DRM a jiné užitečné informace.

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="{}">DRM</a>.
cs: Všechny transakce (placené nebo jiné) jsou zpracovávány mezi vámi a prodejcem knihy. Calibre není součástí tohoto procesu a jakékoliv problémy související s nákupem by měly být směřovány na webovou stránku, ze které nakupujete. Pro jistotu si překontrolujte, že kterákoliv kniha, kterou získáte, bude fungovat ve vaší čtečce e-knih, obzvláště pokud kniha, kterou kupujete, má <a href="{}">DRM</a>.

en: Show this message again
cs: Zobrazit tuto zprávu znovu

en: About Get books
cs: O funkci Získat knihy

en: Tag mapper
cs: Mapovač štítků

en: Map tags for one book in the library | Map tags for {} books in the library
cs[0]: Mapovat štítky pro jednu knihu v knihovně
cs[1]: Mapovat štítky pro {} knihy v knihovně
cs[2]: Mapovat štítky pro {} knih v knihovně
cs[3]: Mapovat štítky pro {} knih v knihovně

en: Choose format to edit
cs: Zvolte formát k úpravě

en: Choose which format you want to edit:
cs: Zvolte, který formát chcete upravit:

en: &All formats
cs: &Všechny formáty

en: Edit ToC
cs: Upravit obsah

en: Cannot edit ToC
cs: Nelze upravit obsah

en: Editing Table of Contents is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before editing.
cs: Úprava obsahu je podporována pouze pro knihy ve formátech %s. Převeďte na jeden z těchto formátů před úpravou.

en: You have chosen to edit the Table of Contents of {} books at once. Doing so will likely slow your computer to a crawl. Are you sure?
cs: Rozhodli jste se upravit obsah {} knih najednou. Tím pravděpodobně zpomalíte svůj počítač. Opravdu to chcete?

en: Failed to start editor
cs: Nepodařilo se spustit editor

en: Could not edit: {}. The Table of Contents editor did not start in two minutes
cs: Nelze upravit: {}. Editor obsahu se během dvou minut nespustil

en: Library changed
cs: Knihovna změněna

en: Cannot save changes made to {0} by the ToC editor as the calibre library has changed.
cs: Nelze uložit změny provedené v {0} editorem obsahu, protože se knihovna Calibre změnila.

en: The book "{}" has multiple formats that can be edited. Choose the format you want to edit.
cs: Kniha „{}“ má více formátů, které mohou být upraveny. Zvolte formát, který chcete upravit.

en: Always ask when more than one format is available
cs: Ptát se vždy, když je dostupný více než jeden formát.

en: Edit book
cs: Upravit knihu

en: Edit books in the EPUB or AZW formats
cs: Upravit knihy ve formátech AZW nebo EPUB

en: Cannot Edit book
cs: Nelze Upravit knihu

en: You are trying to edit {} books at once. Are you sure?
cs: Pokoušíte si upravit {} knih najednou. Opravdu to chcete?

en: Cannot edit book
cs: Nelze upravit knihu

en: Editing of books on the device is not supported
cs: Úprav knih v zařízení není podporována

en: No editable formats
cs: Žádné upravitelné formáty

en: Do you want to create an empty EPUB file in the book "{}" to edit?
cs: Chcete vytvořit prázdný soubor EPUB v knize „{}“ pro úpravu?

en: The book "{0}" must be in the {1} formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
cs: Pro úpravu musí být kniha „{0}“ ve formátech {1}.
    
    Nejdříve převeďte knihu do jednoho z těchto formátů.

en: File missing
cs: Chybějící soubor

en: The %s format is missing from the calibre library. You should run library maintenance.
cs: Formát %s chybí v knihovně Calibre. Měli byste spustit údržbu knihovny.

en: Unpack book
cs: Rozbalit knihu

en: Choose the format to unpack:
cs: Zvolte formát k rozbalení:

en:             <h2>About Unpack book</h2>
                <p>Unpack book allows you to fine tune the appearance of an e-book by
                making small changes to its internals. In order to use Unpack book,
                you need to know a little bit about HTML and CSS, technologies that
                are used in e-books. Follow the steps:</p>
                <br>
                <ol>
                <li>Click "Explode book": This will "explode" the book into its
                individual internal components.<br></li>
                <li>Right click on any individual file and select "Open with..." to
                edit it in your favorite text editor.<br></li>
                <li>When you are done: <b>close the file browser window
                and the editor windows you used to make your tweaks</b>. Then click
                the "Rebuild book" button, to update the book in your calibre
                library.</li>
                </ol>
cs: <h2>O funkci Rozbalit knihu</h2>
    <p>Rozbalení knihy vám umožňuje vyladit vzhled e-knihy provedením
    malých změn jejích vnitřních prvků. Pro použití Rozbalení knihy musíte
    trochu znát HTML a CSS, technologie použité v e-knihách. Postupujte
    podle těchto kroků:</p>
    <br>
    <ol>
    <li>Klikněte na "Rozložit knihu": To "rozloží" knihu na její jednotlivé
    vnitřní součásti.<br></li>
    <li>Klikněte pravým tlačítkem myši na jednotlivý soubor a vyberte "Otevřít
    v programu..." pro úpravu ve vašem oblíbeném textovém editoru.<br></li>
    <li>Až budete hotovi:<b> zavřete okno prohlížeče souborů a okno editoru,
    který používáte pro vylepšení</b>. Pak klikněte na tlačítko "Znovu sestavit
    knihu" pro aktualizaci knihy ve vaší knihovně Calibre.</li>
    </ol>

en: &Explode book
cs: &Rozložit knihu

en: &Preview book
cs: &Náhled knihy

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Rebuild book
cs: &Znovu sestavit knihu

en: Explode the book to edit its components
cs: Rozložit knihu pro úpravu jejích součástí

en: Preview the result of your changes
cs: Náhled výsledku vašich změn

en: Abort without saving any changes
cs: Ukončit bez uložení jakýchkoliv změn

en: Save your changes and update the book in the calibre library
cs: Uložit vaše změny a aktualizovat knihu v knihovně Calibre

en: Exploding, please wait...
cs: Rozkládání, čekejte...

en: Failed to unpack
cs: Nepodařilo se rozbalit

en: Could not explode the %s file.
cs: Nelze rozložit soubor %s.

en: Could not explode the %s file. Click "Show details" for more information.
cs: Nelze rozložit soubor %s. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to rebuild file
cs: Nepodařilo se znovu sestavit soubor

en: Failed to rebuild %s. For more information, click "Show details".
cs: Nepodařilo se znovu sestavit %s. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Rebuilding, please wait...
cs: Opětovné sestavení, čekejte...

en: Unpack books in the EPUB, AZW3, HTMLZ formats into their individual components
cs: Rozbalit knihy ve formátech EPUB, AZW3, HTMLZ na jejich jednotlivé součásti.

en: Cannot unpack book
cs: Nelze rozbalit knihu

en: The book must be in EPUB, HTMLZ or AZW3 formats to unpack.
    
    First convert the book to one of these formats.
cs: Pro rozbalení musí být kniha ve formátech EPUB, HTMLZ nebo AZW3.
    
    Nejdříve převeďte knihu do jednoho z těchto formátů.

en: Read books
cs: Číst knihy

en: View
cs: Zobrazit

en: View specific format
cs: Zobrazit konkrétní formát

en: View with calibre E-book viewer
cs: Zobrazit pomocí Prohlížeče e-knih Calibre

en: Read a random book
cs: Číst náhodnou knihu

en: Clear recently viewed list
cs: Vymazat seznam nedávno zobrazených

en: Continue reading previous book
cs: Pokračovat ve čtení předchozí knihy

en: Continue reading the last opened book
cs: Pokračovat ve čtení naposledy otevřené knihy

en: E-book file missing
cs: Soubor e-knihy chybí

en: The {} format file is missing from the calibre library folder
cs: Soubor formátu {} chybí ve složce knihovny Calibre

en: No associated program
cs: Žádný přidružený program

en: Windows will try to open %s with calibre itself resulting in a duplicate in your calibre library. You should install some program capable of viewing this file format and tell Windows to use that program to open files of this type.
cs: Windows se pokusí otevřít %s pomocí samotného Calibre, což způsobí duplicitu ve vaší knihovně Calibre. Měli byste nainstalovat nějaký program umožňující zobrazení tohoto formátu souboru a řekněte Windows, aby použil tento program pro otvírání souborů tohoto typu.

en: Cannot view
cs: Nelze zobrazit

en: Format unavailable
cs: Nedostupný formát

en: Selected books have no formats
cs: Vybrané knihy nemají žádné formáty

en: Choose the format to view
cs: Zvolte formát k zobrazení

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
cs: Ne všechny vybrané knihy byly dostupné ve formátu %s. Měli byste je nejdříve převést.

en: Multiple books selected
cs: Vybráno více knih

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
cs: Pokoušíte se otevřít %d knih. Otevírání příliš mnoha knih najednou může být pomalé a má negativní efekt na rychlost reakce vašeho počítače. Jakmile je zpracování spuštěno, nemůže být zastaveno, dokud nebude dokončeno. Přejete si pokračovat?

en: Cannot open folder
cs: Nelze otevřít složku

en: Failed to create folder
cs: Nepodařilo se vytvořit složku

en: This book no longer exists in your library
cs: Tato kniha již ve vaší knihovně neexistuje

en: %s has no available formats.
cs: %s nemá žádné dostupné formáty.

en: Virtual library
cs: Virtuální knihovna

en: Quick select Virtual library
cs: Rychlý výběr Virtuální knihovny

en: Quick select a Virtual library
cs: Rychlý výběr Virtuální knihovny

en: Cannot add books
cs: Nelze přidat knihy

en: The path %s does not exist
cs: Cesta %s neexistuje

en: You do not have permission to read %s
cs: Nemáte oprávnění ke čtení %s

en: You do not have permission to read any of the selected files
cs: Nemáte oprávnění ke čtení kteréhokoliv z vybraných souborů

en: Adding books...
cs: Přidávání knih...

en: Scanning for files...
cs: Hledání souborů...

en: You do not have permission to read the selected file. | You do not have permission to read the selected files.
cs[0]: Nemáte oprávnění ke čtení vybraného souboru.
cs[1]: Nemáte oprávnění ke čtení vybraných souborů.
cs[2]: Nemáte oprávnění ke čtení vybraných souborů.
cs[3]: Nemáte oprávnění ke čtení vybraných souborů.

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se přidat žádné knihy, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Could not add
cs: Nelze přidat

en: No e-book files were found in %s
cs: V %s nebyly nalezeny žádné soubory e-knih

en: Reading metadata and adding to library (one book)... | Reading metadata and adding to library ({} books)...
cs[0]: Čtení metadat a přidávání do knihovny (jedna kniha)...
cs[1]: Čtení metadat a přidávání do knihovny ({} knihy)...
cs[2]: Čtení metadat a přidávání do knihovny ({} knih)...
cs[3]: Čtení metadat a přidávání do knihovny ({} knih)...

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se přidat některé knihy, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Critical failure
cs: Kritické selhání

en: The read metadata worker process crashed while processing some files. Adding of books is aborted. Click "Show details" to see which files caused the problem.
cs: Proces pracovního vlákna čtení metadat selhal během zpracovávání některých souborů. Přidávání knih je přerušeno. Abyste zjistili, které soubory způsobily problém, klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to read metadata from the file: | Failed to read metadata from the files:
cs[0]: Nepodařilo se načíst metadata ze souboru:
cs[1]: Nepodařilo se načíst metadata ze souborů:
cs[2]: Nepodařilo se načíst metadata ze souborů:
cs[3]: Nepodařilo se načíst metadata ze souborů:

en: With error:
cs: S chybou:

en: Failed to merge the book:
cs: Nepodařilo se sloučit knihu:

en: Failed to add the book:
cs: Nepodařilo se přidat knihu:

en: Failed to add the file {0} to the book: {1}
cs: Nepodařilo se přidat soubor {0} do knihy: {1}

en: Adding duplicates
cs: Přidávání duplicit

en: There were problems adding some files, click "Show details" for more information
cs: Došlo k problémům s přidáním některých souborů, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se přidat žádné knihy, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Errors while adding
cs: Chyby během přidávání

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Add
cs: Přidat

en: starts with
cs: začíná

en: does not start with
cs: nezačíná

en: ends with
cs: končí

en: does not end with
cs: nekončí

en: matches glob pattern
cs: odpovídá vzoru glob

en: does not match glob pattern
cs: neodpovídá vzoru glob

en: matches regex pattern
cs: odpovídá vzoru regulárního výrazu

en: does not match regex pattern
cs: neodpovídá vzoru regulárního výrazu

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore files
cs: Níže vytvořte pravidlo, které může být použito pro přidání nebo ignorování souborů

en: the file, if the filename
cs: soubor, pokud název souboru

en: You must provide a value for the filename to match
cs: Musíte zadat hodnotu názvu souboru pro porovnání

en: A comma separated list of tags
cs: Čárkami oddělený seznam štítků

en: Matching is case-insensitive
cs: Porovnávání nerozlišuje malá a velká písmena

en: A case-insensitive filename pattern, for example: {0} or {1}
cs: Vzor názvu souboru bez rozlišení malých a velkých písmen, například: {0} nebo {1}

en: A regular expression
cs: Regulární výraz

en: %s is not a valid glob expression
cs: %s není platný výraz glob

en: <b>{action}</b> the file, if the filename <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
cs: <b>{action}</b> soubor, pokud název souboru <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to add/ignore files here. They will be used when recursively adding files from folders/archives and also when auto-adding. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every file until either an "add" or an "ignore" rule matches. If no rules match, the file will be added only if its file extension is of a known e-book type.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro přidání nebo ignorování souborů. Budou použita při rekurzivním přidávání souborů ze složek nebo archivů a také při automatickém přidávání. Klikněte níže na tlačítko „Přidat pravidlo“, abyste začali. Pravidla budou zpracována v pořadí pro každý soubor, dokud nebudou odpovídat buď pravidlu „přidat" nebo „ignorovat“. Pokud neodpovídají žádná pravidla, bude soubor přidán, pouze pokud je jeho přípona souboru známého typu e-knihy.

en: Test filename filter rules
cs: Testovat pravidla filtru názvu souboru

en: Enter a filename to test:
cs: Zadejte název souboru k testování:

en: Enter filename and click the "Test" button
cs: Zadejte název souboru a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: The filename %s did not match any rules
cs: Název souboru %s neodpovídá žádným pravidlům

en: The filename {0} will be {1}
cs: Název souboru {0} bude {1}

en: Edit file filter rules
cs: Upravit pravidla filtru souborů

en: Change
cs: Změnit

en: Capitalize
cs: Převést na velká počáteční

en: Lower-case
cs: Malá písmena

en: Upper-case
cs: Velká písmena

en: is one of
cs: je jedním z

en: is not one of
cs: není jedním z

en: contains
cs: obsahuje

en: Create the rule below, the rule can be used to add or ignore authors
cs: Níže vytvořte pravidlo, které může být použito pro přidání nebo ignorování autorů

en: the author, if the author name
cs: autor, pokud jméno autora

en: You must provide a value for the author name to match
cs: Musíte zadat hodnotu, které má odpovídat jméno autora

en: with the name:
cs: se jménem:

en: <b>{action}</b> the author name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
cs: <b>{action}</b> jméno autora, pokud <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: to the name
cs: jménu

en: You can specify rules to manipulate author names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every author.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro zacházení s jmény autorů. Klikněte níže na tlačítko "Přidat pravidlo", abyste začali. Pravidla budou zpracována v pořadí pro každého autora.

en: Test author mapping rules
cs: Testovat pravidla mapování autora

en: Enter an author name to test:
cs: Zadejte jméno autora k testování:

en: Enter author and click the "Test" button
cs: Zadejte autora a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: Edit author mapping rules
cs: Upravit pravidla mapování autora

en: Added a book automatically from {src}
cs: Kniha automaticky přidána z {src}

en: Added {num} books automatically from {src}
cs: Automaticky přidáno {num} knih z {src}

en: Donate
cs: Darovat

en: Edit
cs: Upravit

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Search the internet for the author {}
cs: Vyhledat na internetu autora {}

en: Search the internet for this book
cs: Vyhledat na internetu tuto knihu

en: Manage %s
cs: Spravovat %s

en: Edit note for {}
cs: Upravit poznámku pro {}

en: Are you sure you want to delete the note for {} from this library? There is no undo.
cs: Opravdu chcete odstranit poznámku pro {} z této knihovny? Toto nelze vrátit zpět.

en: Delete note for {}
cs: Odstranit poznámku pro {}

en: Find %s in the Tag browser
cs: Najít %s v Prohlížeči štítků

en: Search calibre for %s
cs: Vyhledat v Calibre %s

en: in category %s
cs: v kategorii %s

en: in grouped search %s
cs: v seskupeném hledání %s

en: Search calibre for {val} in category {name}
cs: Vyhledat v Calibre {val} v kategorii {name}

en: Delete the %s format
cs: Odstranit formát %s

en: Save the %s format to disk
cs: Uložit formát %s na disk

en: Restore the %s format
cs: Obnovit formát %s

en: Set the book cover from the %s file
cs: Nastavit obálku knihy ze souboru %s

en: Compare to the %s format
cs: Porovnat s formátem %s

en: Open %s with...
cs: Otevřít %s v programu...

en: Add other application for %s files...
cs: Přidat jinou aplikaci pro soubory %s...

en: Edit Open with applications...
cs: Upravit aplikace Otevřít v programu...

en: Edit %s format
cs: Upravit formát %s

en: Path to file
cs: Cesta k souboru

en: Re-index the {} format for full text searching
cs: Znovu indexovat formát {} pro fulltextové vyhledávání

en: Associated link
cs: Přidružený odkaz

en: Open: {}
cs: Otevřít: {}

en: Remove the link
cs: Odebrat odkaz

en: Open associated link
cs: Otevřít přidružený odkaz

en: The text: {}
cs: Text: {}

en: &Author link
cs: Odkaz na &Autora

en: Search {0} for {1}
cs: Vyhledat {1} v {0}

en: Remove %s from this book
cs: Odebrat %s z této knihy

en: The location of the book
cs: Umístění knihy

en: The location of the book's data files
cs: Umístění datových souborů knihy

en: &Identifier
cs: &Identifikátor

en: Link to show book in calibre
cs: Odkaz pro zobrazení knihy v Calibre

en: Link to show book details in a popup window
cs: Odkaz pro zobrazení podrobností o knize v automaticky otevíraném okně

en: Link to open book's data files folder
cs: Odkaz pro otevření složky datových souborů knihy

en: HTML for note
cs: HTML pro poznámku

en: Text for note
cs: Text pro poznámku

en: Link to show note in calibre
cs: Odkaz pro zobrazení poznámky v Calibre

en: Link to show books matching {} in calibre
cs: Odkaz pro zobrazení knih odpovídajících {} v Calibre

en: Link to view {} format of book
cs: Odkaz pro zobrazení formátu {} knihy

en: Copy all the above links
cs: Kopírovat všechny výše uvedené odkazy

en: All book details
cs: Všechny podrobnosti o knize

en: Selected text
cs: Vybraný text

en: Search
cs: Hledat

en: Copy link location
cs: Kopírovat umístění odkazu

en: Search {0} for this book
cs: Vyhledat tuto knihu v {0}

en: Open the Edit metadata window
cs: Otevřít okno Upravit metadata

en: Re-index this book for full text searching
cs: Znovu indexovat tuto knihu pro fulltextové vyhledávání

en: Open cover with...
cs: Otevřít obálku v programu...

en: Add another application to open cover with...
cs: Přidat jinou aplikaci, kterou otevírat obálky…

en: Paste cover
cs: Vložit obálku

en: Download cover from internet
cs: Stáhnout obálku z internetu

en: Copy cover
cs: Kopírovat obálku

en: Save cover to disk
cs: Uložit obálku na disk

en: Remove cover
cs: Odebrat obálku

en: Generate cover from metadata
cs: Generovat obálku z metadat

en: Trim cover
cs: Oříznout obálku

en: Automatically trim borders
cs: Automaticky oříznout rámečky

en: Trim borders manually
cs: Oříznout rámečky ručně

en: Undo last trim
cs: Vrátit zpět poslední oříznutí

en: Choose cover save location
cs: Zvolte umístění pro uložení obálky

en: JPEG images
cs: Obrázky JPEG

en: Are you sure you want to replace the cover? The existing cover will be permanently lost.
cs: Opravdu chcete nahradit tuto obálku? Existující obálka bude trvale ztracena.

en: Are you sure you want to delete the cover permanently?
cs: Opravdu chcete trvale odstranit tuto obálku?

en: Double click to open the Book details window
cs: Poklepejte pro otevření okna Podrobnosti o knize

en: Path
cs: Cesta

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
cs: Velikost obálky: %(width)d x %(height)d pixelů

en: Edit identifiers for this book
cs: Upravit identifikátory pro tuto knihu.

en: Identifier &URL
cs: &URL identifikátoru

en: Are you sure you want to delete <b>{}</b> from the book?
cs: Opravdu chcete odstranit <b>{}</b> z knihy?

en: BibTeX options
cs: Volby BibTeX

en: Options specific to
cs: Konkrétní volby pro

en: output
cs: výstup

en: Form
cs: Formulář

en: Bib file encoding:
cs: Kódování souboru bib:

en: Fields to include in output:
cs: Pole zahrnutá do výstupu:

en: Encoding configuration (change if you have errors):
cs: Konfigurace kódování (změňte, pokud máte chyby):

en: BibTeX entry type:
cs: Typ záznamu BibTeX:

en: Create a citation tag?
cs: Vytvořit značku citace?

en: Add file paths with formats?
cs: Přidat cesty k souborům s formáty?

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
cs: Výraz pro vytvoření značky citace BibTeX:

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       will be selected.
     -For time field, only the date will be used.
cs: Některá vysvětlení o této šabloně:
    - Dostupná pole jsou 'author_sort', 'authors', 'id',
    'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
    'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid', 'title_sort'
    - Pro seznam typů např. autorů a štítků bude vybrán
    pouze první prvek.
    - Pro pole čas bude použito pouze datum.

en: CSV/XML options
cs: Volby CSV a XML

en: Drag and drop to re-arrange fields
cs: Přetáhněte pro přeuspořádání polí

en: Select &visible
cs: &Vybrat viditelné

en: Select the fields currently shown in the book list
cs: Vybrat pole aktuálně zobrazená v seznamu knih

en: &Sort by booklist
cs: &Seřadit podle seznamu knih

en: Library name
cs: Název knihovny

en: Number
cs: Číslo

en: E-book options
cs: Volby e-knihy

en: Catalogs
cs: Katalogy

en: Read book
cs: Přečtená kniha

en: Wishlist item
cs: Položka seznamu přání

en: any date
cs: jakékoliv datum

en: any value
cs: jakákoliv hodnota

en: unspecified
cs: neurčeno

en: No genres will be excluded
cs: Žádné žánry nebudou vyloučeny

en: regex error: %s
cs: chyba regulárního výrazu: %s

en: All genres will be excluded
cs: Všechny žánry budou vyloučeny

en: Delete saved catalog preset
cs: Odstranit uloženou předvolbu katalogu

en: The selected saved catalog preset will be deleted. Are you sure?
cs: Vybraná uložená předvolba katalogu bude odstraněna. Opravdu to chcete?

en: Save catalog preset
cs: Uložit předvolbu katalogu

en: Preset name:
cs: Název předvolby:

en: You must provide a name.
cs: Musíte zadat název.

en: That saved preset already exists and will be overwritten. Are you sure?
cs: Tato uložená předvolba již existuje a bude přepsána. Opravdu to chcete?

en: Are you sure you want to delete '%s'?
cs: Opravdu chcete odstranit '%s'?

en: Are you sure you want to delete rules #%(first)d-%(last)d?
cs: Opravdu chcete odstranit pravidla #%(first)d-%(last)d?

en: Delete Rule
cs: Odstranit pravidlo

en: False
cs: Nepravda

en: True
cs: Pravda

en: Name
cs: Název

en: Field
cs: Pole

en: Value
cs: Hodnota

en: Prefix
cs: Předpona

en: Presets
cs: Předvolby

en: Select catalog preset to load
cs: Vyberte předvolbu katalogu k načtení

en: Save current catalog settings as preset
cs: Uložit aktuální nastavení katalogu jako předvolbu

en: Save
cs: Uložit

en: Delete current preset
cs: Odstranit aktuální předvolbu

en: Delete
cs: Odstranit

en: Enabled sections will be included in the generated catalog.
cs: Povolené oddíly budou zahrnuty do generovaného katalogu.

en: Included sections
cs: Zahrnuté oddíly

en: List of books, sorted by Author
cs: Seznam knih seřazený podle autora

en: &Authors
cs: &Autoři

en: List of books, sorted by Title
cs: Seznam knih seřazený podle názvu

en: &Titles
cs: &Názvy

en: List of series books, sorted by Series
cs: Seznam sérií knih seřazený podle Série

en: &Series
cs: &Série

en: List of books, sorted by genre
cs: Seznam knih seřazený podle žánru

en: &Genres
cs: &Žánry

en: Field containing genres
cs: Pole obsahující žánry

en: List of books, sorted by date added to calibre
cs: Seznam knih seřazený podle data přidání do Calibre

en: &Recently added
cs: &Nedávno přidané

en: Individual descriptions of books with cover thumbs, sorted by author
cs: Jednotlivé popisy knih s náhledy obálek seřazené podle autora

en: &Descriptions
cs: &Popisy

en: The first matching prefix rule applies a prefix to book listings in the generated catalog.
cs: První odpovídající pravidlo předpony použije předponu na výpisy knih v generovaném katalogu.

en: Prefixes
cs: Předpony

en: Books matching any of the exclusion rules will be excluded from the generated catalog.
cs: Knihy odpovídající jakémukoliv pravidlu vyloučení budou vyloučeny z generovaného katalogu.

en: Excluded books
cs: Vyloučené knihy

en: A regular expression describing genres to be excluded from the generated catalog. Genres are derived from the tags applied to your books.
    The default pattern \[.+\]|\+ excludes tags of the form [tag], e.g., [Test book], and '+', the default tag for a read book.
cs: Regulární výraz popisující žánry, které mají být vyloučeny z generovaného katalogu. Žánry jsou odvozeny ze štítků použitých na vaše knihy.
    Výchozí vzor \[.+\]|\+ vylučuje štítky ve formě [štítek], např. [Testovací kniha], a '+', výchozí štítek pro přečtenou knihu.

en: Excluded genres
cs: Vyloučené žánry

en: Genres to &exclude (regex):
cs: Žánry k &vyloučení (regulární výraz):

en: Reset to default
cs: Obnovit na výchozí

en: Results of regex:
cs: Výsledky regulárního výrazu:

en: Tags that will be excluded as genres
cs: Štítky, které budou vyloučeny jako žánry

en: Other options
cs: Další volby

en: Custom column containing additional content to be merged with comments metadata in the descriptions section.
cs: Vlastní sloupec obsahující dodatečný obsah, který má být sloučen s metadaty komentářů v oddílu popisů.

en: Merge additional content before comments in descriptions section.
cs: Sloučit dodatečný obsah před komentáře v oddílu popisů.

en: &Before
cs: &Před

en: Merge additional content after comments in descriptions section.
cs: Sloučit dodatečný obsah za komentáře v oddílu popisů.

en: &After
cs: &Za

en: Separate comments metadata and additional content with a horizontal rule in the descriptions section.
cs: Samostatná metadata komentářů a dodatečný obsah s vodorovnou čárou v oddílu popisů.

en: Include &separator
cs: Zahrnout &oddělovač

en: &Merge with comments:
cs: &Sloučit s komentáři:

en: Catalog cover:
cs: Obálka katalogu:

en: Generate new cover
cs: Generovat novou obálku

en: Use existing cover
cs: Použít existující obálku

en: E&xtra Description note:
cs: &Dodatečná poznámka popisu:

en: Custom column source for text to include in Descriptions section.
cs: Vlastní zdrojový sloupec pro text, který má být zahrnut do oddílu Popisy.

en: &Thumb width:
cs: Šířka náhledu:

en: Size hint for cover thumbnails included in Descriptions section.
cs: Nápověda velikosti pro náhledy obálek zahrnuté do oddílu Popisy.

en:  inch
cs:  palce

en: Author cross-references:
cs: Křížové odkazy autora:

en: For books with multiple authors, list each author separately
cs: Pro knihy s více autory vypsat každého autora samostatně

en: Tab template for catalog.ui
cs: Šablona karty pro catalog.ui

en: Toggle
cs: Přepnout

en: Main window layout
cs: Rozložení hlavního okna

en: Tag browser
cs: Prohlížeč štítků

en: Cover browser
cs: Prohlížeč obálek

en: Toggle layout between wide and narrow
cs: Přepínání rozložení mezi širokým a úzkým

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržené

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Superscript
cs: Horní index

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Ordered list
cs: Seřazený seznam

en: Unordered list
cs: Neseřazený seznam

en: Align left
cs: Zarovnat doleva

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Align right
cs: Zarovnat doprava

en: Align justified
cs: Zarovnat do bloku

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Remove formatting
cs: Odebrat formátování

en: Paste and match style
cs: Vložit a porovnat styl

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Increase indentation
cs: Zvětšit odsazení

en: Decrease indentation
cs: Zmenšit odsazení

en: Foreground color
cs: Barva popředí

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Insert link
cs: Vložit odkaz

en: Insert link or image
cs: Vložit odkaz nebo obrázek

en: Insert image
cs: Vložit obrázek

en: Insert separator
cs: Vložit oddělovač

en: Clear
cs: Vymazat

en: Style text block
cs: Stylovat blok textu

en: Style the selected text block
cs: Stylovat vybraný blok textu

en: Heading {0}
cs: Nadpis {0}

en: Normal
cs: Normální

en: Blockquote
cs: Bloková citace

en: Download images
cs: Stáhnout obrázky

en: Download all remote images in the pasted content?
cs: Stáhnout všechny vzdálené obrázky ve vloženém obsahu?

en: Downloading images...
cs: Stahování obrázků…

en: Downloading {}...
cs: Stahování {}…

en: Could not download {0} with error:
cs: Nelze stáhnout {0} s chybou:

en: Failed to download some images
cs: Nepodařilo se stáhnout některé obrázky

en: Some images could not be downloaded, click "Show details" to see which ones
cs: Některé obrázky se nepodařilo stáhnout, klikněte na „Zobrazit podrobnosti“ a uvidíte, které to jsou.

en: Choose foreground color
cs: Zvolit barvu popředí

en: Choose background color
cs: Zvolit barvu pozadí

en: Choose image
cs: Zvolte obrázek

en: Invalid URL
cs: Neplatné URL

en: The URL %r is invalid
cs: Adresa URL %r je neplatná

en: Remote images not supported
cs: Vzdálené obrázky nejsou podporovány

en: You must download the image to your computer, URLs pointing to remote images are not supported.
cs: Musíte stáhnout obrázek do svého počítače, adresy URL směřující na vzdálené obrázky nejsou podporovány.

en: Create link
cs: Vytvořit odkaz

en: &File
cs: &Soubor

en: Images
cs: Obrázky

en: Choose file
cs: Zvolte soubor

en: &Data file
cs: &Datový soubor

en: A relative link to a data file associated with this book
cs: Relativní odkaz na datový soubor přidružený této knize

en: F&older
cs: &Složka

en: Choose folder
cs: Zvolte složku

en: Enter a URL. If you check the "Treat the URL as an image" box then the URL will be added as an image reference instead of as a link. You can also choose to create a link to a file on your computer. Note that if you create a link to a file on your computer, it will stop working if the file is moved.
cs: Zadejte URL. Pokud zaškrtnete políčko "Považovat URL za obrázek", pak bude bude URL přidána jako odkaz na obrázek namísto odkazu. Můžete také zvolit vytvoření odkazu na soubor ve vašem počítači. Pamatujte, že pokud vytvoříte odkaz na soubor ve vašem počítači, přestane fungovat po přesunutí souboru.

en: Enter &URL:
cs: Zadejte &URL:

en: Treat the URL as an &image
cs: Považovat URL za &obrázek

en: Enter &name (optional):
cs: Zadejte &název (nepovinné):

en: Choose a file on your computer:
cs: Zvolte soubor ve vašem počítači:

en: Shrink image to fit within:
cs: Zmenšit obrázek pro přizpůsobení:

en: &Width:
cs: Šířk&a:

en: &Height:
cs: &Výška:

en: Enter new size for image
cs: Zadejte novou velikost pro obrázek

en: Image...
cs: Obrázek

en: Change size
cs: Změnit velikost

en: Remove this image
cs: Odebrat tento obrázek

en: Open link
cs: Otevřít odkaz

en: Fonts
cs: Písma

en: %s toolbars
cs: Panely nástrojů %s

en: Hide
cs: Skrýt

en: Show
cs: Zobrazit

en: Smarten punctuation
cs: Vylepšit interpunkci

en: &Normal view
cs: &Normální zobrazení

en: &HTML source
cs: Zdroj &HTML

en: AZW3 output
cs: Výstup AZW3

en: Do not add &Table of Contents to book
cs: Nepřidávat &Obsah do knihy

en: &Title for Table of Contents:
cs: &Nadpis pro obsah:

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
cs: Umístit vygenerovaný obsah na &začátek knihy místo na konec

en: Use author &sort for author
cs: Použít řazení &autora pro autora

en: Disable &compression of the file contents
cs: Zakázat &kompresi obsahu souboru

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
cs: Povolit &sdílení obsahu knihy prostřednictvím Facebooku atd. VAROVÁNÍ: Zakáže synchronizaci posledního čtení

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
cs: Pro nastavení, která nemohou být zadána v tomto dialogovém okně, použít hodnoty uložené v předchozím převodu (pokud existují) namísto použití výchozího nastavení zadaného v Předvolbách

en: None of the selected books have saved conversion settings.
cs: Žádná z vybraných knih nemá uložená nastavení převodu.

en: Bulk convert one book
cs: Hromadně převést jednu knihu

en: Bulk convert {} books
cs: Hromadně převést {} knih

en: Comic input
cs: Vstup Komiks

en: input
cs: vstup

en: &Number of colors:
cs: Počet &barev:

en: off
cs: vypnuto

en: Disable &normalize
cs: Zakázat &normalizaci

en: Keep &aspect ratio
cs: Ponechat &poměr stran

en: Disable &sharpening
cs: &Zakázat zaostření

en: Disable &trimming
cs: Zakázat &ořezání

en: &Wide
cs: Ši&roký

en: &Landscape
cs: Na šíř&ku

en: &Right to left
cs: Zprava &doleva

en: Don't so&rt
cs: Neř&adit

en: De&speckle
cs: Odstranit &skvrny

en: &Disable comic processing
cs: &Zakázat zpracování komiksu

en: &Output format:
cs: &Výstupní formát:

en: Disable conversion of images to &black and white
cs: Zakázat převod obrázků na černo&bílé

en: Override image &size:
cs: Přepsat &velikost obrázku:

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
cs: Ne&přidávat odkazy na stránky do obsahu pro soubory CBC

en: Debug
cs: Ladění

en: Debug the conversion process.
cs: Ladit proces převodu.

en: Choose debug folder
cs: Zvolit složku ladění

en: Invalid debug folder
cs: Neplatná složka ladění

en: Failed to create debug folder
cs: Nepodařilo se vytvořit složku ladění

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter detection.
cs: Zvolte složku, do které dát výstup ladění. Pokud zadáte složku, Calibre do ní umístí hodně výstupu ladění. To bude užitečné pro pochopení zpracování převodu a zjištění správných hodnot pro parametry převodu, jako Obsah a Rozpoznání kapitol.

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
cs: Proces ladění produkuje polotovar HTML generovaný v různých fázích procesu převodu. Toto HTML může někdy sloužit jako dobrý výchozí bod pro ruční úpravu převodu.

en: DOCX input
cs: Vstup DOCX

en: Do not try to autodetect a &cover from images in the document
cs: Nepokoušet se automaticky rozpoznat &obálku z obrázků v dokumentu

en: Do not add a page break after every &endnote
cs: Nepřidávat konec stránky za každou &vysvětlivku

en: Render &superscripts and subscripts so that they do not affect the line height
cs: Vykreslit &horní indexy a dolní indexy, aby neměly vliv na výšku řádku

en: DOCX output
cs: Výstup DOCX

en: Paper si&ze:
cs: &Velikost papíru:

en: &Custom size:
cs: V&lastní velikost:

en: Page &bottom margin
cs: &Dolní okraj stránky

en: Page &left margin
cs: &Levý okraj stránky

en: Page &right margin
cs: &Pravý okraj stránky

en: Page &top margin
cs: &Horní okraj stránky

en: Do not insert the &Table of Contents as a page at the start of the document
cs: Nevkládat o&bsah jako stránku na začátek dokumentu

en: Do not insert &cover as image at start of document
cs: Nevkládat &obálku jako obrázek na začátek dokumentu

en: Preserve the aspect ratio of the image inserted as cover
cs: Zachovat poměr stran obrázku vloženého jako obálka

en: EPUB output
cs: Výstup EPUB

en: EP&UB version:
cs: Verze EP&UB:

en: No default &cover
cs: Žádná výchozí &obálka

en: Insert inline &Table of Contents
cs: Vložit &vložený obsah

en: Split files &larger than:
cs: &Rozdělit soubory větší než:

en: No &SVG cover
cs: Žádná obálka &SVG

en: &Flatten EPUB file structure
cs: Vyhladit strukturu souboru &EPUB

en: &Title for inserted ToC:
cs: Nadpis pro vložený obsah:

en: Put inserted Table of Contents at the &end of the book
cs: Dát vložený obsah na &konec knihy

en: Preserve cover &aspect ratio
cs: Zachovat &poměr stran obálky

en: Do not &split on page breaks
cs: &Nerozdělovat na koncích stránek

en: Shrink &images larger than:
cs: Zmenšit &obrázky větší než:

en: FB2 input
cs: Vstup FB2

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book
cs: Nevkládat &Obsah na začátek knihy

en: FB2 output
cs: Výstup FB2

en: &Sectionize:
cs: &Rozdělit na oddíly:

en: &Genre:
cs: &Žánr:

en: Font rescaling wizard
cs: Průvodce úpravou měřítka písma

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output profile. </p>
    <p>See the <a href="%s">User Manual</a> for an explanation of how font size rescaling works.</p>
cs: <p>Tento průvodce vám pomůže zvolit vhodný klíč velikosti písma pro vaše potřeby. Prostě zadejte základní velikost písma vstupního dokumentu a pak zadejte vstupní velikost písma. Průvodce zobrazí, na jakou velikost písma ji algoritmus úpravy měřítka písma namapuje. Algoritmus můžete upravit níže úpravou výstupní základní velikosti písma a klíče písma. Až najdete pro vás vhodné hodnoty, klikněte na OK.</p>
    <p>Pokud výstupní základní velikost písma je nula a/nebo není zadán žádný klíč velikosti písma, Calibre ve výchozím nastavení použije hodnoty z aktuálního Výstupního profilu.</p>
    <p>Prohlédněte si <a href="%s">Uživatelskou příručku</a> pro vysvětlení, jak funguje úprava měřítka velikosti písma.</p>

en: &Output document
cs: &Výstupní dokument

en: &Base font size:
cs: &Základní velikost písma:

en: Font size &key:
cs: &Klíč velikosti písma:

en:  pt
cs:  bodů

en: Use &default values
cs: Použít výchozí &hodnoty

en: &Input document
cs: Vstupní &dokument

en: &Font size:
cs: Velikost &písma:

en:  will map to size:
cs:  se namapuje na velikost:

en: 0.0 pt
cs: 0,0 bodů

en: Heuristic
    processing
cs: Heuristické
    zpracování

en: Modify the document text and structure using common patterns.
cs: Změnit text a strukturu dokumentu pomocí obecných vzorů.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="%s">User Manual</a>.
cs: <b>Heuristické zpracování</b> znamená, že Calibre vyhledá ve vaší knize obecné vzory a opraví je. Jak název naznačuje, zahrnuje to odhadování, což znamená, že to může skončit zhoršením výsledku převodu, pokud Calibre odhaduje špatně. Proto je ve výchozím nastavení zakázáno. Pokud převod nevyjde podle vašeho očekávání, zapnutí heuristiky může často věci zlepšit. Přečtěte si více o různých volbách heuristického zpracování v <a href="%s">Uživatelské příručce</a>.

en: Enable &heuristic processing
cs: Povolit &heuristické zpracování

en: Heuristic processing
cs: Heuristické zpracování

en: Unwrap lines
cs: Zrušit zalomení řádků

en: Line &un-wrap factor:
cs: Koeficient &zrušení zalomení řádku:

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
cs: Rozpoznat a označit neformátované nadpisy a podnadpisy kapitol

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
cs: Přečíslovat sekvence značek <h1> nebo <h2> kvůli zabránění rozdělení

en: Delete blank lines between paragraphs
cs: Odstranit prázdné řádky mezi odstavci

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
cs: Zajistit konzistentní formátování přerušení příběhu

en: Replace soft scene &breaks:
cs: Nahradit &měkká přerušení příběhu:

en: Remove unnecessary hyphens
cs: Odebrat nadbytečné spojovníky

en: Italicize common words and patterns
cs: Převést na kurzívu obecná slova a vzory

en: Replace entity indents with CSS indents
cs: Nahradit odsazení entitami pomocí odsazeními CSS

en: HTMLZ output
cs: Výstup HTMLZ

en: How to handle &CSS
cs: Jak zacházet s &CSS

en: How to handle class &based CSS
cs: Jak zacházet s CSS založeným na &třídách

en: Use book &title as the filename for the HTML file inside the archive
cs: Použít &název knihy jako název souboru pro soubor HTML uvnitř archivu

en: Enable/disable &hyphenation for this book
cs: Povolit nebo zakázat &dělení slov pro tuto knihu

en: &Prevent all hyphenation
cs: &Zabránit jakémukoliv dělení sov

en: Hyphenation: &minimum word length:
cs: Dělení slov: &minimální délka slova:

en: Hyphenation: minimum characters &before:
cs: Dělení slov: minimálně znaků &před:

en: Hyphenation: minimum characters &after:
cs: Dělení slov: minimálně znaků &za:

en: Hyphenation: &limit lines:
cs: Dělení slov: &omezit řádky:

en: Control the look and feel of the output.
cs: Ovládat vzhled a chování výstupu.

en: Original
cs: Původní

en: Left align
cs: Zarovnat doleva

en: Justify text
cs: Zarovnat text do bloku

en: Base font si&ze:
cs: Základní velikost písma:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
cs: Průvodce, který vám pomůže zvolit vhodný klíč velikosti písma

en: Minim&um line height:
cs: Minimá&lní výška řádku:

en: L&ine height:
cs: Výš&ka řádku:

en: Embed font fami&ly:
cs: Vložit &rodinu písem:

en: &Embed all fonts in document
cs: &Vložit všechna písma v dokumentu

en: E&xpand CSS
cs: Rozbalit CSS

en: Keep &ligatures
cs: Ponechat &ligatury

en: &Disable font size rescaling
cs: Z&akázat úpravu měřítka velikosti písma

en: &Fonts
cs: &Písma

en: Text &justification:
cs: Zarovnání &textu:

en: &Unsmarten punctuation
cs: &Nevylepšená interpunkce

en: &Transliterate Unicode characters to ASCII
cs: &Překódovat znaky Unicode do ASCII

en: I&nput character encoding:
cs: &Vstupní kódování znaků:

en: I&ndent size:
cs: Velikost &odsazení:

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
cs: <p>Když Calibre odebírá mezery mezi odstavci, automaticky nastaví odsazení odstavce, aby bylo možné odstavce snadno rozeznat. Tato volba určuje šířku odsazení.

en: No change
cs: Žádná změna

en: &Line size:
cs: &Velikost řádku:

en: Remove &spacing between paragraphs
cs: Odebrat &mezery mezi odstavci

en: Insert &blank line between paragraphs
cs: Vložit &prázdný řádek mezi odstavce

en: &Linearize tables
cs: &Převést tabulky na řádky

en: &Layout
cs: Rozložení

en: E&xtra CSS
cs: &Dodatečné CSS

en: Filter style information
cs: Filtrovat informace o stylu

en: Select what style information you want completely removed:
cs: Vyberte, které informace stylu chcete úplně odebrat:

en: Removes the font-family CSS property
cs: Odebírá vlastnost CSS rodina písem

en: Removes the margin CSS properties. Note that page margins are not affected by this setting.
cs: Odebírá vlastnosti CSS okraje. Pamatujte, že okraje stránek nejsou tímto nastavením ovlivněny.

en: &Margins
cs: &Okraje

en: Removes the padding CSS properties
cs: Odebírá vlastnosti CSS odsazení

en: &Padding
cs: O&dsazení

en: Convert floating images/text into static images/text
cs: Převést plovoucí obrázky nebo text na statické

en: F&loats
cs: P&lovoucí

en: Removes foreground and background colors
cs: Odebírá barvy popředí a pozadí

en: &Colors
cs: &Barvy

en: Other CSS Propert&ies:
cs: &Ostatní vlastnosti CSS:

en: Comma separated list of CSS properties to remove. For example: display, color, font-family
cs: Čárkami oddělený seznam vlastností CSS, které odebrat. Na příklad: display, color, font-family

en: &Styling
cs: Stylování

en: &Transform styles
cs: Převod stylů

en: Transform &HTML
cs: Převod &HTML

en: LRF output
cs: Výstup LRF

en: Enable &auto-rotation of wide images
cs: Povolit &automatické otáčení širokých obrázků

en: Render &tables as images
cs: Vykreslit &tabulky jako obrázky

en: Add &header
cs: Přidat &záhlaví

en: Header &format:
cs: &Formát záhlaví:

en: &Embed fonts
cs: &Vložit písma

en: &Serif font family:
cs: Rodina písem &s patkami:

en: S&ans-serif font family:
cs: Rodina písem &bez patek:

en: &Monospace font family:
cs: Rodina písem s &pevnou šířkou:

en: Header &separation:
cs: &Oddělení záhlaví:

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
cs: Násobitel velikosti textu pro text vykreslených tabulek:

en: &Wordspace:
cs: &Mezera mezi slovy:

en: Minimum para. &indent:
cs: M&inimální odsazení odstavce:

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
cs: Nastavit metadata. Výstupní soubor bude obsahovat tolik těchto metadat, kolik je možné.

en: This book has no cover
cs: Tato kniha nemá žádnou obálku

en: Choose cover for
cs: Zvolte obálku pro

en: Cannot read
cs: Nelze přečíst

en: You do not have permission to read the file:
cs: Nemáte oprávnění pro čtení souboru:

en: Error reading file
cs: Chyba čtení souboru

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
cs: <p>Došlo k chybě čtení ze souboru: <br /><b>

en:  is not a valid picture
cs:  není platný obrázek

en: Failed to change on disk location of this book's files.
cs: Nepodařilo se změnit umístění na disku těchto souborů knih.

en: Book cover
cs: Obálka knihy

en: Change &cover image:
cs: Změnit &obrázek obálky:

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
cs: Hledat obrázek použitý jako obálka této knihy.

en: Use cover from &source file
cs: Použít obálku ze &zdrojového souboru

en: &Title:
cs: &Název:

en: Change the title of this book
cs: Změnit název této knihy

en: &Author(s):
cs: &Autoři:

en: Author so&rt:
cs: Řazení auto&ra:

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
cs: Změnit autory této knihy. Více autorů by mělo být odděleno čárkami

en: &Publisher:
cs: &Vydavatel:

en: Ta&gs:
cs: Štít&ky:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
cs: Štítky řadí knihu do kategorií. To je obzvlášť užitečné při vyhledávání. <br><br>Mohou to být jakákoliv slova nebo fráze oddělené čárkami.

en: &Series:
cs: &Série:

en: List of known series. You can add new series.
cs: Seznam známých sérií. Můžete přidat novou sérii.

en: Book
cs: Kniha

en: MOBI output
cs: Výstup MOBI

en: Ignore &margins
cs: Ignorovat &okraje

en: Do not convert all images to &JPEG (may result in images not working in older viewers)
cs: Nepřevádět všechny obrázky na &JPEG (může vést k nefunkčnosti obrázků ve starších prohlížečích)

en: Kindle options
cs: Volby Kindle

en: MOBI file &type:
cs: &Typ souboru MOBI:

en: <b>WARNING:</b> Various Kindle devices have trouble displaying the new or both MOBI filetypes. If you wish to use the new format on your device, convert to AZW3 instead of MOBI.
cs: <b>VAROVÁNÍ:</b> Různá zařízení Kindle mají potíže se zobrazení nového nebo obou typů souborů MOBI. Pokud si přejete používat ve vašem zařízení nový formát, převeďte do AZW3 namísto MOBI.

en: Personal Doc tag:
cs: Značka Osobního dokumentu:

en: Default profile
cs: Výchozí profil

en: unlimited
cs: neomezeno

en: %(width)d x %(height)d pixels
cs: %(width)d x %(height)d pixelů

en: Screen size: %s
cs: Velikost obrazovky: %s

en: Page setup
cs: Nastavení stránky

en: &Output profile:
cs: Výstupní pr&ofil:

en: Profile description
cs: Popis profilu

en: &Input profile:
cs: Vstupní prof&il:

en: Margins
cs: Okraje

en: &Left:
cs: &Levý:

en: Unchanged
cs: Nezměněno

en: &Top:
cs: &Horní:

en: &Right:
cs: &Pravý:

en: &Bottom:
cs: &Dolní:

en: PDB output
cs: Výstup PDB

en: &Format:
cs: &Formát:

en: Output &encoding:
cs: &Kódování výstupu:

en: &Inline TOC
cs: &Vložený obsah

en: PDF input
cs: Vstup PDF

en: Remove headers at &top of page by:
cs: Odebrat záhlaví v &horní části stránky pomocí:

en: Automatically
cs: Automaticky

en: Regular expression to remove &header at top of page:
cs: Regulární výraz pro odebrání zá&hlaví nahoře na stránce:

en: No &images
cs: Žádné &obrázky

en: Regular expression to remove &footer at bottom of page:
cs: Regulární výraz pro odebrání zá&patí dole na stránce:

en: Remove footers at &bottom of page by:
cs: Odebrat záhlaví v &dolní části stránky pomocí:

en: PDF &engine:
cs: &Modul PDF:

en: Line &un-wrapping factor:
cs: Koeficient &zrušení zalomení řádku:

en: PDF output
cs: Výstup PDF

en: Use page margins from the &document being converted
cs: Použít okraje stránek z převáděného &dokumentu

en: &Use the paper size set in output profile
cs: &Použít velikost papíru nastavenou ve výstupním profilu

en: &Paper size:
cs: &Velikost papíru:

en: &Unit:
cs: &Jednotka:

en: Preserve &aspect ratio of cover
cs: &Zachovat poměr stran obálky

en: Add page &numbers to the bottom of every page
cs: Přidat čísla stránek &dolů na každou stránku

en: Add a printable &Table of Contents at the end
cs: Přidat &tisknutelný obsah na konec

en: &Title for ToC:
cs: &Nadpis obsahu:

en: Serif famil&y:
cs: Rodina písem &s patkami:

en: Sans fami&ly:
cs: Rodina písem &bez patek:

en: &Monospace family:
cs: Písmo &s pevnou šířkou:

en: S&tandard font:
cs: S&tandardní písmo:

en: Default font si&ze:
cs: Výchozí velikost písma:

en: Monospace &font size:
cs: &Velikost písma s pevnou šířkou:

en: Page &number map:
cs: &Mapa čísel stránek:

en: Page  margins
cs: Okraje stránky

en: Page headers and footers
cs: Záhlaví a zápatí stránek

en: You can insert headers and footers into every page of the produced PDF file by using header and footer templates. For examples, see the <a href="%s">documentation</a>.
cs: Můžete vložit záhlaví a zápatí na každou stránku vytvořeného souboru PDF pomocí šablon záhlaví a zápatí. Příklady naleznete v <a href="%s">dokumentaci</a>.

en: &Header template:
cs: Šablona zá&hlaví:

en: &Footer template:
cs: Šablona zá&patí:

en: &Break long words at the end of lines
cs: &Rozdělit dlouhá slova na koncích řádků

en: Odd/even &offset:
cs: &Posun lichých a sudých:

en: Discard book &cover
cs: Zahodit &obálku knihy

en: PMLZ output
cs: Výstup PMLZ

en: Do not &reduce image size and depth
cs: &Nezmenšovat velikost a hloubku obrázků

en: RB output
cs: Výstup RB

en: No formats available
cs: Nejsou dostupné žádné formáty

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
cs: Nelze sestavit regulární výraz pomocí sestavování v grafickém rozhraní bez knihy.

en: Could not open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
cs: Nelze otevřít soubor, nemáte ho otevřený v jiném programu?

en: Failed to generate markup for testing. Click "Show details" to learn more.
cs: Nepodařilo se vygenerovat značky pro testování. Pro další informace klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to generate preview
cs: Nepodařilo se vygenerovat náhled

en: Open book
cs: Otevřít knihu

en: Click the "Open" button below to open a e-book to use for testing.
cs: Klikněte na následující tlačítko „Otevřít pro otevření e-knihy použité pro testování.

en: Regex builder
cs: Sestavování regulárního výrazu

en: Regex:
cs: Regulární výraz:

en: &Test
cs: &Testovat

en: Occurrences:
cs: Výskyty:

en: Goto:
cs: Přejít na:

en: &Previous
cs: &Předchozí

en: &Next
cs: &Další

en: Preview
cs: Náhled

en: RTF input
cs: Vstup RTF

en: Ignore &WMF images in the RTF file
cs: Ignorovat obrázky &WMF v souboru RTF

en: Search &
    replace
cs: Hledat
    a nahradit

en: &Search regular expression:
cs: &Hledat regulární výraz:

en: Replacement text
cs: Nahrazovací text

en: Search regular expression
cs: Hledat regulární výraz

en: Load calibre search-replace definitions file
cs: Načíst soubor definic Calibre pro hledání a nahrazení

en: calibre search-replace definitions file
cs: Soubor definic Calibre pro hledání a nahrazení

en: Failed to read
cs: Nepodařilo se přečíst

en: Failed to load patterns from %s, click "Show details" to learn more.
cs: Nepodařilo se načíst vzory z %s, pro další informace klikněte na „Zobrazit podrobnosti“.

en: Save calibre search-replace definitions file
cs: Uložit soubor definic Calibre pro hledání a nahrazení

en: Unused search & replace definition
cs: Nepoužívaná definice pro hledání a nahrazení

en: The search/replace definition being edited  has not been added to the list of definitions. Do you wish to continue with the conversion (the definition will not be used)?
cs: Upravená definice pro hledání a nahrazení nebyla přidána na seznam definic. Přejete si pokračovat v převodu (definice nebude použita)?

en: Invalid regular expression
cs: Neplatný regulární výraz

en: Invalid regular expression: %s
cs: Neplatný regulární výraz: %s

en: The list of search/replace definitions that will be applied to this conversion.
cs: Seznam definic pro hledat/nahradit, které budou použity na tento převod.

en: Edit search/replace definition
cs: Upravit definici pro hledání a nahrazení

en: &Replacement text:
cs: &Nahrazovací text:

en: Add the current expression to the list of expressions that will be applied
cs: Přidat aktuální výraz na seznam výrazů, které budou použity

en: &Add
cs: &Přidat

en: Edit the currently selected expression
cs: Upravit aktuálně vybraný výraz

en: &Change
cs: &Změnit

en: Remove the currently selected expression
cs: Odebrat aktuálně vybraný výraz

en: &Remove
cs: &Odebrat

en: Load a list of expressions from a previously saved file
cs: Načíst seznam výrazů z dříve uloženého souboru

en: &Load
cs: &Načíst

en: Save this list of expressions so that you can re-use it easily
cs: Uložit seznam výrazů, abyste ho mohli snadno znovu použít

en: &Save
cs: &Uložit

en: Move expression up.
cs: Přesunout výraz nahoru

en: Move expression down.
cs: Přesunout výraz dolů

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="%s">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard button below will allow you to test your regular expression against the current input document. When you are happy with an expression, click the Add button to add it to the list of expressions.
cs: <p>Hledat a nahradit používá <i>regulární výrazy</i>. Prohlédněte si <a href="%s">kurz regulárních výrazů</a>, jak začít s regulárními výrazy. Kliknutí na tlačítko průvodce níže vám také umožní testovat váš regulární výraz proti aktuálnímu vstupnímu dokumentu. Až budete spokojení s výrazem, klikněte na tlačítko Přidat pro jeho přidání na seznam výrazů.

en: Restore &defaults
cs: Obnovit &výchozí nastavení

en: &Input format:
cs: &Vstupní formát:

en: Use &saved conversion settings for individual books
cs: Použít &uložená nastavení převodu pro jednotlivé knihy

en: Convert
cs: Převést

en: SNB output
cs: Výstup SNB

en: Hide &chapter name
cs: &Skrýt název kapitoly

en: Don't indent the &first line for each paragraph
cs: Neodsazovat &první řádek každého odstavce

en: Insert &empty line between paragraphs
cs: &Vložit prázdný řádek mezi odstavce

en: Optimize for full-&screen mode
cs: &Optimalizovat pro režim na celou obrazovku

en: Structure
    detection
cs: Rozpoznávání
    struktury

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
cs: Vyladit rozpoznávání nadpisů kapitol a další struktury dokumentu.

en: Detect &chapters at (XPath expression):
cs: Rozpoznat &kapitoly v (výraz XPath):

en: Insert &page breaks before (XPath expression):
cs: &Vložit konce stránek před (výraz XPath):

en: Start &reading at (XPath expression):
cs: &Začít číst v (výraz XPath):

en: Invalid XPath
cs: Neplatný XPath

en: The XPath expression %s is invalid.
cs: Výraz XPath %s je neplatný.

en: Chapter &mark:
cs: &Označení kapitol:

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & replace options. Click the Search & replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
cs: Volby odebrání záhlaví a zápatí byly nahrazeny volbami Najít a nahradit. Klikněte na kategorii Najít a nahradit ve sloupci vlevo pro použití těchto voleb. Ponechte pole nahrazení prázdné a zadejte svůj regulární výraz odebrání záhlaví nebo zápatí do pole hledání.

en: Insert &metadata as page at start of book
cs: Vložit &metadata jako stránku na začátek knihy

en: Remove &fake margins
cs: Odebrat &falešné okraje

en: Remove first &image
cs: Odebrat první &obrázek

en: Add &alt text to images
cs: Přidat text &alt k obrázkům

en: Table of
    Contents
cs: Obsah

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
cs: Ovládání vytvoření nebo převodu obsahu.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
cs: Obsah &1. úrovně (výraz XPath):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
cs: Obsah &2. úrovně (výraz XPath):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
cs: Obsah &3. úrovně (výraz XPath):

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
cs: &Vynutit použití automaticky generovaného obsahu

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
cs: &Nepřidávat rozpoznané kapitoly do obsahu

en: Number of &links to add to Table of Contents:
cs: &Počet odkazů, které přidat do obsahu:

en: TOC &filter:
cs: &Filtr obsahu:

en: Chapter &threshold:
cs: &Mezní hodnota kapitoly

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
cs: Povolit &duplicitní odkazy při vytváření obsahu

en: <a href="%s">Help with using these options to generate a Table of Contents</a>
cs: <a href="%s">Nápověda k používání těchto voleb pro generování obsahu</a>

en: This option will cause calibre to popup the Table of Contents Editor tool,
     which will allow you to manually edit the Table of Contents, to fix any errors
     caused by automatic generation.
cs: Tyto volby způsobí, že Calibre automaticky otevře nástroj pro úpravu
    obsahu, což vám umožní ručně upravit obsah, abyste opravili jakékoliv
    chyby způsobené automatickým generováním.

en: &Manually fine-tune the ToC after conversion is completed
cs: &Ručně vyladit obsah po dokončení převodu

en: TXT input
cs: Vstup TXT

en: Structure
cs: Struktura

en: &Paragraph style:
cs: &Styl odstavce:

en: &Formatting style:
cs: Styl &formátování:

en: Common
cs: Obecné

en: Preserve &spaces
cs: Zachovat &mezery

en: Remove &indents at the beginning of lines
cs: &Odebrat odsazení na začátcích řádků

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.
cs: <p>Markdown je jednoduchý značkovací jazyk pro textové soubory, který umožňuje rozšířené formátování. Pro další informace navštivte <a href="https://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>.

en: You can optionally enable various extensions to the base Markdown syntax, below.
cs: Níže můžete volitelně povolit různá rozšíření k základní syntaxi Markdown.

en: More information on <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">Markdown extensions</a>
cs: Více informací o <a href="https://python-markdown.github.io/extensions/">rozšířeních Markdown</a>

en: TXT output
cs: Výstup TXT

en: Note that for images to be preserved, the formatting option above must be markdown or textile and also enable the setting to not remove image references.
cs: Nezapomeňte, že pro zachování obrázků musí být použita volba formátování markdown nebo textil a také nastavení neodstraňovat odkazy na obrázky.

en: General
cs: Obecné

en: &Line ending style:
cs: Styl &ukončení řádku:

en: &Formatting:
cs: &Formátování:

en: Plain
cs: Prostý

en: &Maximum line length:
cs: &Maximální délka řádku:

en: Force maximum line &length
cs: Vynutit maximální &délku řádku

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
cs: Neodebírat odkazy (značky <a>) před zpracováním

en: Do not remove image &references before processing
cs: &Neodebírat odkazy na obrázky před zpracováním

en: Keep text &color, when possible
cs: Ponechat &barvu textu, pokud je to možné

en: Note that images will not be preserved. For that, convert to TXTZ, with the Output format set to markdown.
cs: Nezapomeňte, že obrázky se nezachovají. Proto je převeďte do formátu TXTZ s výstupním formátem nastaveným na markdown.

en: TXTZ output
cs: Výstup TXTZ

en: Use a wizard to generate the XPath expression
cs: Použijte průvodce pro vygenerování výrazu XPath

en: Match HTML &tags with tag name:
cs: Porovnat &značky HTML s názvem značky:

en: Having the &attribute:
cs: Mající &atribut:

en: With &value:
cs: S &hodnotou:

en: (A regular expression)
cs: (Regulární výraz)

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="%s">XPath Tutorial</a>.
cs: <p>Například pro získání všech značek h2, které mají class="kapitola", nastavte značku na <i>h2</i>, atribut na <i>class</i> a hodnotu na <i>kapitola</i>.</p><p>Ponechání prázdného atributu porovná všechny atributy a ponechání prázdné hodnoty porovná všechny hodnoty. Nastavení značky na * porovná všechny značky.</p><p>Abyste se naučili rozšířenější použití XPath, podívejte se na <a href="%s">kurz XPath</a>.

en: Browse by covers
cs: Prohlížet obálky

en: Choose color
cs: Zvolte barvu

en: &Name:
cs: &Název:

en: Color &1:
cs: Barva &1:

en: Color &2:
cs: Barva &2:

en: Contrast color &1 (mainly for text):
cs: Kontrastní barva &1 (hlavně pro text):

en: Contrast color &2 (mainly for text):
cs: Kontrastní barva &2 (hlavně pro text):

en: The color scheme name "%s" is invalid. It must start with a # and be at least two characters long.
cs: Název barevného schématu "%s" je neplatný. Musí začínat # a být alespoň dva znaky dlouhý.

en: A color scheme with the name "%s" already exists.
cs: Barevné schéma s názvem "%s" již existuje.

en: When generating covers, a color scheme for the cover is chosen at random from the color schemes below. You can prevent an individual scheme from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected color scheme.
cs: Při generování obálek je barevné schéma pro obálku vybráno náhodně z níže uvedených barevných schémat. Vybrání jednotlivého schématu můžete zabránit zrušením jeho zaškrtnutí. Náhled na pravé straně zobrazuje aktuálně vybrané barevné schéma.

en: Choose a color scheme to be used for this generated cover.
cs: Zvolte barevné schéma použité pro tuto generovanou obálku.

en: In normal cover generation, the color scheme is chosen at random from the list of color schemes below. You can prevent an individual color scheme from being chosen by unchecking it here.
cs: V normálním generování obálky je barevné schéma vybráno náhodně z níže uvedeného seznamu barevných schémat. Zvolení jednotlivého barevného schématu můžete zabránit zrušením jeho zaškrtnutí zde.

en: &New color scheme
cs: &Nové barevné schéma

en: &Edit color scheme
cs: &Upravit barevné schéma

en: &Remove color scheme
cs: &Odebrat barevné schéma

en: &Styles
cs: &Styly

en: When generating covers, a style for the cover is chosen at random from the styles below. You can prevent an individual style from being selected by unchecking it. The preview on the right shows the currently selected style.
cs: Při generování obálek je styl pro obálku vybrán náhodně z níže uvedených stylů. Vybrání jednotlivého stylu můžete zabránit zrušením jeho zaškrtnutí. Náhled na pravé straně zobrazuje aktuálně vybraný styl.

en: Choose a style to be used for this generated cover.
cs: Zvolte styl použitý pro tuto generovanou obálku.

en: In normal cover generation, the style is chosen at random from the list of styles below. You can prevent an individual style from being chosen by unchecking it here.
cs: V normálním generování obálky je styl vybrán náhodně z níže uvedeného seznamu stylů. Zvolení jednotlivého stylu můžete zabránit zrušením jeho zaškrtnutí zde.

en: &Fonts and sizes
cs: &Písma a velikosti

en: &Title font family:
cs: Rodina písem &názvu:

en: &Title font size:
cs: Velikost písma &názvu:

en: &Subtitle font family:
cs: Rodina písem &podnázvu:

en: &Subtitle font size:
cs: Velikost písma &podnázvu:

en: &Footer font family:
cs: Rodina písem &zápatí:

en: &Footer font size:
cs: Velikost písma &zápatí:

en: Cover &width:
cs: &Šířka obálky:

en: Cover &height:
cs: &Výška obálky:

en: Note that the preview to the side is of fixed aspect ratio, so changing the cover width above will not have any effect. If you change the height, you should also change the width nevertheless as it will be used in actual cover generation.
cs: Pamatujte, že náhled na straně má pevný poměr stran, takže změna šířky obálky výše nebude mít žádný vliv. Pokud změníte výšku, měli byste přesto změnit také šířku, protože bude použita ve skutečném generování obálky.

en: The text on the generated cover is taken from the metadata of the book. This is controlled via templates. You can use the <b>, <i> and <br> tags in the templates for bold, italic and line breaks, respectively. The default templates use the title, series and authors. You can change them to use whatever metadata you like.
cs: Text na generované obálce je převzat z metadat knihy. Toto je řízeno pomocí šablon. V šablonách můžete použít značky <b>, <i> a <br> pro tučné písmo, kurzívu a zalomení řádků. Výchozí šablony používají název, sérii a autoři. Můžete je změnit, aby použili metadata, která chcete.

en: Change the &title template
cs: Změnit šablonu &názvu

en: The title template
cs: Šablona názvu

en: Change the &sub-title template
cs: Změnit šablonu &podnázvu

en: The sub-title template
cs: Šablona podnázvu

en: Change the &footer template
cs: Změnit šablonu &zápatí

en: The footer template
cs: Šablona zápatí

en: My Color Scheme
cs: Moje barevné schéma

en: Cannot edit
cs: Nelze upravit

en: Cannot edit a builtin color scheme. Create a new color scheme instead.
cs: Nelze upravovat vestavěné barevné schéma. Vytvořte namísto toho nové barevné schéma.

en: Cannot remove
cs: Nelze odebrat

en: Cannot remove a builtin color scheme.
cs: Nelze odebrat vestavěné barevné schéma.

en: A sample book
cs: Ukázková kniha

en: Author One
cs: První autor

en: Author Two
cs: Druhý autor

en: A series of samples
cs: Série ukázek

en: Tag One
cs: První štítek

en: Tag Two
cs: Druhý štítek

en: Some publisher
cs: Nějaký vydavatel

en: Cover generation settings
cs: Nastavení generování obálky

en: Save these settings as the &defaults for future use
cs: Uložit tato nastavení jako &výchozí hodnoty pro pozdější použití

en: Save the current cover generation settings for later re-use
cs: Uložit aktuální nastavení generování obálky pro pozdější znovu použití

en: Load previously saved cover generation settings
cs: Načíst dříve uložené nastavení generování obálky

en: Save the current settings as the settings to use always instead of just this time. Remember that for styles and colors the actual style or color used is chosen at random from the list of checked styles/colors.
cs: Uložit aktuální nastavení jako nastavení použité vždy namísto jen tentokrát. Nezapomeňte, že pro styly a barvy je použitý aktuální styl nebo barva vybrán náhodně ze seznamu zaškrtnutých stylů nebo barev.

en: My cover style
cs: Můj styl obálky

en: Name for these settings
cs: Název pro toto nastavení

en: Theme name:
cs: Název motivu:

en: Create the rule below, the rule can be used to transform style properties
cs: Níže vytvořte pravidlo, které může být použito pro převod stylů vlasností

en: If the &property:
cs: Pokud vlastnost:

en: The name of a CSS property, for example: font-size
    Do not use shorthand properties, they will not work.
    For instance use margin-top, not margin.
cs: Název vlastnosti CSS, například: font-size (velikost písma)
    Nepoužívejte zjednodušené vlastnosti, nebudou fungovat.
    Například použijte margin-top, ne margin.

en: The CSS property value
cs: Hodnota vlastnosti CSS

en: Either a CSS length, such as 10pt or a unit less number. If a unit less number is used it will be compared with the CSS value using whatever unit the value has. Note that comparison automatically converts units, except for relative units like percentage or em, for which comparison fails if the units are different.
cs: Buď délka CSS, jako je 10pt nebo číslo bez měrné jednotky. Pokud je pužito číslo bez měrné jednotky, bude porovnáno s hodnotou CSS bez ohledu na to, jakou má jednotka hodnotu. Pamatujte, že porovnávání automaticky převádí jednotky, s výjimkou relativních jednotek jako jsou procenta nebo em, pro něž se porovnání nezdaří, pokud jsou jednotky odlišné.

en: CSS properties to add to the rule that contains the matching style. You can specify more than one property, separated by semi-colons, for example: color:red; font-weight: bold
cs: Vlastnosti CSS, které přidat do pravidla, které obsahují odpovídající styl. Můžete zadat více než jednu vlastnost a oddělit je středníkem, například: color:red; font-weight: bold

en: A number
cs: Číslo

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: If the property <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}
cs: Pokud vlastnosst <i>{property}</i> <b>{match_type}</b> <b>{query}</b><br>{action}

en: This rule is invalid, please remove it
cs: Toto pravidlo je neplatné, odeberte ho

en: You can specify rules to transform styles here. Click the "Add rule" button below to get started.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro převod stylů. Klikněte níže na tlačítko "Přidat pravidlo" pro spuštění.

en: Test style transform rules
cs: Testovat pravidla převodu stylů

en: Enter a CSS stylesheet below and click the "Test" button
cs: Níže zadejte šablonu stylů CSS a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: Resulting stylesheet
cs: Výsledná šablona stylů

en: Edit style transform rules
cs: Upravit pravidla převodu stylů

en: E&xport
cs: &Exportovat

en: Export these rules to a file
cs: Exportovat tato pravidla do souboru

en: &Import
cs: &Importovat

en: Import previously exported rules
cs: Importovat dříve exportovaná pravidla

en: &Test rules
cs: &Testovat pravidla

en: Save this ruleset for later re-use
cs: Uložit tuto sadu pravidel pro pozdější opětovné použití

en: Load a previously saved ruleset
cs: Načíst dříve uloženou sadu pravidel

en: No rules
cs: Žádná pravidla

en: There are no rules to export
cs: Nejsou zde žádná pravidla k exportu

en: Choose file for exported rules
cs: Zvolte soubor pro exportovaná pravidla

en: Choose file to import rules from
cs: Zvolte soubor, ze kterého importovat pravidla

en:  index
cs: pořadí

en: Clear {0}
cs: Vymazat {0}

en: Values changed
cs: Hodnoty změněny

en: You have changed the values. In order to use this editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
cs: Změnili jste hodnoty. Pro použití editoru musíte tyto změny buď zahodit nebo použít. Použít změny?

en: Set {} to yes
cs: Nastavit {} na ano

en: Set {} to no
cs: Nastavit {} na ne

en: Clear {}
cs: Vymazat {}

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Today
cs: Dnes

en: Exact time: {}
cs: Přesný čas: {}

en: items
cs: položek

en: Open the Manage {} window
cs: Otevřít okno Spravovat {}

en: Open the {0} editor. If Ctrl or Shift is pressed, open the Manage {0} window
cs: Otevřít editor {0}. Pokud je stisknuta klávesa Ctrl nebo Shift, otevřít okno Spravovat {0}

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
cs: Výčet "{0}" obsahuje neplatnou hodnotu, která bude nastavena na výchozí

en: Set {0} to No
cs: Nastavit {0} na Ne

en: Set {0} to Yes
cs: Nastavit {0} na Ano

en: Open Item editor
cs: Otevřít Editor položek

en: Apply changes
cs: Použít změny

en: Clear series
cs: Vymazat sérii

en: Automatically number books
cs: Automaticky číslovat knihy

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1. If checked, selected books will be automatically numbered, in the order you selected them. So if you selected Book A and then Book B, Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
cs: Pokud není zaškrtnuto, bude číslo série pro knihy nastaveno na 1. Pokud je zaškrtnuto, vybrané knihy budou automaticky očíslovány v pořadí, v jakém jste je vybrali. Takže pokud jste vybrali knihu A a pak knihu B, kniha A bude mít číslo série 1 a kniha B číslo série 2.

en: Force numbers to start with
cs: Vynutit, aby čísla začínala

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering from the value in the box
cs: Série budou obyčejně přečíslovány od nejvyššího čísla v databázi pro tuto sérii. Zaškrtnutí tohoto políčka řekne Calibre, aby začalo číslování od hodnoty v poli

en: The amount by which to increment the series number for successive books. Only applicable when using force series numbers.
cs: Množství, o které zvyšovat číslo série pro po sobě jdoucí knihy. Použitelné pouze, když používáte vynucení čísel sérií.

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
cs: Výčet "{0}" obsahuje neplatné hodnoty, které se nezobrazí v seznamu

en: Remove all tags
cs: Odebrat všechny štítky

en: tags to remove
cs: štítky k odebrání

en: You have entered values. In order to use this editor you must first discard them. Discard the values?
cs: Zadali jste hodnoty. Pro použití tohoto editoru je musíte nejdříve zahodit. Zahodit hodnoty?

en: No details available.
cs: Nejsou dostupné žádné podrobnosti.

en: Device no longer connected.
cs: Zařízení již není připojené.

en: Get device information
cs: Získat informace o zařízení

en: Set library information
cs: Nastavit informace o knihovně

en: Get list of books on device
cs: Získat seznam knih v zařízení

en: Prepare files for transfer from device
cs: Připravit soubory na přenos ze zařízení

en: Get annotations from device
cs: Získat anotace ze zařízení

en: Send metadata to device
cs: Odeslat metadata do zařízení

en: Send collections to device
cs: Odestat kolekce do zařízení

en: Upload one book to the device | Upload {} books to the device
cs[0]: Odeslat jednu knihu do zařízení
cs[1]: Odeslat {} knihy do zařízení
cs[2]: Odeslat {} knih do zařízení
cs[3]: Odeslat {} knih do zařízení

en: Delete books from device
cs: Odstranit knihy ze zařízení

en: Download books from device
cs: Stáhnout knihy ze zařízení

en: View book on device
cs: Zobrazit knihu v zařízení

en: Set default send to device action
cs: Nastavit výchozí akci odeslání do zařízení

en: Send to main memory
cs: Odeslat do hlavní paměti

en: Send to storage card A
cs: Odeslat na pamětovou kartu A

en: Send to storage card B
cs: Odeslat na pamětovou kartu B

en: Send specific format to
cs: Odeslat konkrétní formát do

en: Send and delete from library
cs: Odeslat a odstranit z knihovny

en: Eject device
cs: Vysunout zařízení

en: Error
cs: Chyba

en: Error communicating with device
cs: Cyba komunikace se zařízením

en: Manage the %s?
cs: Spravovat %s?

en: Detected the <b>%s</b>. Do you want calibre to manage it?
cs: Rozpoznáno <b>%s</b>. Chcete, aby ho Calibre spravovalo?

en: No suitable formats
cs: Žádné vhodné formáty

en: Running jobs
cs: Spuštěné úlohy

en: Cannot configure the device while there are running device jobs.
cs: Nelze konfigurovat zařízení, když jsou spuštěny úlohy zařízení.

en: Configure %s
cs: Konfigurovat %s

en: Restart calibre for the changes to %s to be applied.
cs: Restartovat Calibre, aby se použily změny v %s.

en: Book already on device
cs: Kniha je již v zařízení

en: The book {} is already present on the device. Resending it might cause any annotations/bookmarks on the device for this book to be lost. Are you sure?
cs: Kniha {} je již v zařízení přítomna. Její opětovné odeslání může způsobit ztrátu všech anotací nebo záložek v zařízení pro tuto knihu. Opravdu to chcete?

en: Some books already on device
cs: Některé knihy jsou již v zařízení

en: Some of the selected books are already on the device. Resending them might cause any annotations/bookmarks on the device for these books to be lost. Click "Show details" to see the books already on the device. Are you sure?
cs: Některé z vybraných knih jsou již v zařízení. Jejich opětovné odeslání může způsobit ztrátu všech anotací nebo záložek v zařízení pro tyto knihy. Pro zobrazení knih, které jsou již v zařízení, klikněte na „Zobrazit podrobnosti“. Opravdu to chcete?

en: Error talking to device
cs: Chyba komunikace se zařízením

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device or reboot.
cs: Došlo k dočasné chybě komunikace se zařízením. Odpojte a znovu připojte zařízení nebo restartujte.

en: Device:
cs: Zařízení:

en:  detected.
cs:  rozpoznáno.

en: No books
cs: Žádné knihy

en: selected to send
cs: vybráno k odeslání

en: No device
cs: Žádné zařízení

en: No device connected
cs: Není připojeno žádné zařízení

en: %(num)i of %(total)i books
cs: %(num)i z %(total)i knih

en: 0 of %i books
cs: 0 z %i knih

en: Choose format to send to device
cs: Zvolte formát k odeslání do zařízení

en: Cannot send: No device is connected
cs: Nelze odeslat: Není připojeno žádné zařízení

en: No card
cs: Žádná karta

en: Cannot send: Device has no storage card
cs: Nelze odeslat: Zařízení nemá žádnou paměťovou kartu

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
cs: Automaticky převést následující knihy před odesláním do zařízení?

en: Sending catalogs to device.
cs: Odesílání katalogů do zařízení.

en: Sending news to device.
cs: Odesílání zpráv do zařízení.

en: Sending books to device.
cs: Odesílání knih do zařízení.

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
cs: Nelze odeslat následující knihy do zařízení, protože nebyly nalezeny žádné vhodné formáty. Nejdříve převeďte knihy do formátu podporovaného vaším zařízením.

en: No space on device
cs: V zařízení není volné místo

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
cs: <p>Nelze odeslat knihy do zařízení, není v něm již žádné volné místo

en: Incorrect destination
cs: Nesprávný cíl

en: Analyzing books on the device: %d%% finished
cs: Analýza knih v zařízení: Dokončeno %d %%

en: Book format sync problem
cs: Problém synchronizace formátu knihy

en: Some book formats in your library cannot be synced because they have dates in the future
cs: Některé formáty knih ve vaší knihovně nemohou být synchronizovány, protože mají data v budoucnosti.

en: Device
cs: Zařízení

en: Unknown formats
cs: Neznámé formáty

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
cs: Povolili jste formáty <b>{0}</b> pro {1}. {1} je nemusí podporovat. Pokud odešlete tyto formáty do {1}, nemusí fungovat. Opravdu to chcete?

en: Invalid template
cs: Neplatná šablona

en: The template %s is invalid:
cs: Šablona %s je neplatná:

en: Select available formats and their order for this device
cs: Vyberte dostupné formáty a jejich pořadí pro toto zařízení

en: If checked, books are placed into sub-folders based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level folder.
cs: Pokud je zaškrtnuto, knihy jsou v zařízení umístěny do podsložek na základě jejich metadat. Pokud je nezaškrtnuto, knihy jsou všechny umístěny do složky nejvyšší úrovně.

en: Use sub-folders
cs: Použít podsložky

en: Use author sort for author
cs: Použít řazení autora pro autora

en: Save &template:
cs: &Uložit šablonu:

en: No formats selected
cs: Nebyly vybrány žádné formáty

en: You must choose at least one format to send to the device
cs: Musíte zvolit alespoň jeden formát pro odesílání do zařízení

en: <b>Save &template</b> to control the filename and
            location of files sent to the device:
cs: <b>&Uložit šablonu</b> pro ovládání názvu souboru
    a umístění souborů odesílaných do zařízení:

en: A <b>list of &folders</b> on the device to
            which to send e-books. The first one that exists will be used:
cs: <b>&Seznam složek</b> v zařízení, do kterých
    odesílat e-knihy. Bude použita první existující:

en: Browse for a folder on the device
cs: Hledat složku v zařízení

en: Select the devices to be <b>ignored</b>. calibre <b>will not</b>
                connect to devices with a checkmark next to their names.
cs: Vyberte zařízení, která mají být <b>ignorována</b>. Calibre se <b>nebude</b>
    připojovat k zařízením se zatržítkem vedle jejich názvu.

en: Send the %s format to the folder:
cs: Odeslat formát %s do složky:

en: Folder on the device
cs: Složka v zařízení

en: &Remove rule
cs: &Odebrat pravidlo

en: Format specific sending
cs: Odesílání pro konkrétní formát

en: You can create rules that control where e-books of a specific
                format are sent to on the device. These will take precedence over
                the folders specified above.
cs: Můžete vytvořit pravidla, která ovládají, kam jsou do zařízení
    odesílány e-knihy konkrétního formátu. Ta budou mít přednost
    před složkami zadanými výše.

en: Add a &new rule
cs: Přidat &nové pravidlo

en: The <b>%s</b> device has no serial number, it cannot be configured
cs: Zařízení <b>%s</b> nemá žádné sériové číslo, nemůže být konfigurováno

en: <b>No MTP device connected.</b><p> You can only configure the MTP device plugin when a device is connected.
cs: <b>Není připojeno žádné zařízení MTP.</b><p>Modul zařízení MTP můžete konfigurovat, pouze když je zařízení připojeno.

en: If you want to un-ignore a previously ignored MTP device, use the "Ignored devices" tab.
cs: Pokud chcete zrušit ignorování dříve ignorovaného zařízení MTP, použijte kartu "Ignorovaná zařízení".

en: Choose the formats to send to the %s
cs: Zvolte formáty k odeslání do %s

en: &Ignore the %s in calibre
cs: &Ignorovat %s v Calibre

en: Change scanned &folders
cs: Změnit prohledávané &složky

en: Show device information
cs: Zobrazit informace o zařízení

en: Copy to clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: The %s will be ignored in calibre
cs: %s bude v Calibre ignorováno

en: You are trying to send books into the <b>%s</b> folder. This folder is currently ignored by calibre when scanning the device. You have to tell calibre you want this folder scanned in order to be able to send books to it. Click the <b>Configure</b> button below to send books to it.
cs: Pokoušíte se odeslat knihy do složky <b>%s</b>. Tuto složku aktuálně Calibre při prohledávání zařízení ignoruje. Musíte Calibre říct, že tuto složku chcete prohledávat, abyste do ní mohli odesílat knihy. Pro odeslání knih do ní klikněte na následující tlačítko <b>Konfigurovat</b>.

en: Configure
cs: Konfigurovat

en: Cannot send to %s
cs: Nelze odeslat do %s

en: Choose folder on device
cs: Zvolte složku v zařízení

en: <b>Scanned folders:</b>
cs: <b>Prohledávané složky:</b>

en: You can select which folders calibre will scan when searching this device for books.
cs: Můžete vybrat, které složky bude Calibre prohledávat při hledání knih v tomto zařízení.

en: If you a select a previously unselected folder, any sub-folders will not be visible until you restart calibre.
cs: Pokud vyberete dříve nevybranou složku, žádné podsložky nebudou viditelné, dokud nerestartujete Calibre.

en: Choose folders to scan
cs: Zvolte složky k prohledání

en: File formats
cs: Formáty souborů

en: Extra driver customization options
cs: Volby dodatečného přizpůsobení ovladače

en: How many empty books?
cs: Kolik prázdných knih?

en: How many empty books should be added?
cs: Kolik prázdných knih by mělo být přidáno?

en: Set the author of the new books to:
cs: Nastavit autora nových knih na:

en: Reset author to Unknown
cs: Obnovit autora na neznámého

en: Set the series of the new books to:
cs: Nastavit sérii nových knih na:

en: Reset series
cs: Obnovit sérii

en: Set the title of the new books to:
cs: Nastavit název nových knih na:

en: Reset title
cs: Obnovit název

en: Also create an empty e-book in format:
cs: Také vytvořit prázdnou e-knihu ve formátu:

en: Also create an empty book format file that you can subsequently edit
cs: Také vytvořit prázdný soubor formátu knihy, který můžete následně upravit

en: Also copy book &formats when duplicating a book
cs: Také kopírovat &formáty knih při duplikaci knihy

en: Also copy all e-book files into the newly created duplicate books.
cs: Také kopírovat všechny soubory e-knih do nově vytvořených duplicitních knih.

en: &Duplicate current book
cs: &Duplikovat aktuální knihu

en: Make the new empty book records exact duplicates
    of the current book "%s", with all metadata identical
cs: Vytvořit nové prázdné záznamy knih jako přesné duplicity
    aktuální knihy "%s" se všemi totožnými metadaty.

en: Add books by ISBN
cs: Přidat knihy podle ISBN

en: &Paste from clipboard
cs: &Vložit ze schránky

en: <p>Enter a list of ISBNs in the box to the left, one per line. calibre will automatically create entries for books based on the ISBN and download metadata and covers for them.</p>
    <p>Any invalid ISBNs in the list will be ignored.</p>
    <p>You can also specify a file that will be added with each ISBN. To do this enter the full path to the file after a <code>&gt;&gt;</code>. For example:</p>
    <p><code>9788842915232 &gt;&gt; %s</code></p><p>To use identifiers other than ISBN use key:value syntax, For example:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>
cs: <p>Zadejte seznam ISBN do pole vlevo, jedno na řádek. Calibre automaticky vytvoří položky pro knihy na základě ISBN a stáhne pro ně metadata a obálky.</p>
    <p>Jakákoliv neplatná ISBN v seznamu budou ignorována.</p>
    <p>Můžete také zadat soubor, který bude přidán s každým ISBN. Pokud toto chcete, zadejte úplnou cestu k souboru za <code>&gt;&gt;</code>. Například:</p>
    <p><code>9788842915232 &gt;&gt; %s</code></p><p>Pro použití jiných identifikátorů než ISBN použijte syntaxi klíč:hodnota. Například:</p>
    <p><code>amazon:B001JK9C72</code></p>

en: &Tags to set on created book entries:
cs: Š&títky nastavené u vytvořených položek knih:

en: Check for books with the same ISBN already in library
cs: Zkontrolovat knihy se stejným ISBN, které jsou již v knihovně

en: Some invalid ISBNs
cs: Některá neplatná ISBN

en: Some of the ISBNs you entered were invalid. They will be ignored. Click "Show details" to see which ones. Do you want to proceed?
cs: Některá z ISBN, která jste zadali, byla neplatná. Budou ignorována. Klikněte na "Zobrazit podrobnosti", abyste viděli které. Chcete pokračovat?

en: All invalid ISBNs
cs: Všechna neplatná ISBN

en: All the ISBNs you entered were invalid. No books can be added.
cs: Všechna ISBN, která jste zadali, byla neplatná. Nemohou být přidány žádné knihy.

en: Edit authors
cs: Upravit autory

en: Edit the authors for this book. You can drag and drop to re-arrange authors
cs: Upravit autory této knihy. Autory můžete přetáhnout pro jejich přeuspořádání

en: Enter an author to add
cs: Zadejte autora k přidání

en: &Remove selected
cs: &Odebrat vybrané

en: Configure the Book details window
cs: Konfigurovat okno Podrobnosti o knize

en: Select displayed metadata
cs: Vyberte zobrazovaná metadata

en: Note: <b>comments</b>-like columns will always be displayed at the end unless their "Heading position" is "Show heading to the side"
cs: Poznámka: Sloupce podobné <b>komentářům</b> budou vždy zobrazeny na konci, pokud není jejich „Pozice záhlaví“ nastavena na „Zobrazit záhlaví po straně“.

en: Fit &cover within view
cs: Přizpůsobit obálku během zobrazení

en: Next [%s]
cs: Další [%s]

en: Previous [%s]
cs: Předchozí [%s]

en: Book {} doesn't exist
cs: Kniha {} neexistuje

en: Configure this view
cs: Konfigurovat toto zobrazení

en: This book is marked
cs: Kniha je označena

en: This book is marked as: %s
cs: Kniha je označena jako: %s

en: Path: {}
cs: Cesta: {}

en: (the current book)
cs: (aktuální kniha)

en: (from {})
cs: (z {})

en: (will not change)
cs: (se nezmění)

en: My books
cs: Moje knihy

en: No help available
cs: Není dostupná žádná nápověda

en: No help available for this output format.
cs: Není dostupná žádná nápověda pro tento výstupní formát.

en: Generate catalog
cs: Generovat katalog

en: Generate catalog for {0} books
cs: Generovat katalog pro {0} knih

en: Catalo&g format:
cs: Formát katalogu:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
cs: &Název katalogu (existující katalog se stejným názvem bude nahrazen):

en: &Send catalog to device automatically
cs: &Odeslat katalog do zařízení automaticky

en: Add the catalog to your calibre library after it is generated.
    Note that if you disable adding of the catalog to the library
    automatic sending of the catalog to the device will not work.
cs: Přidat katalog do vaší knihovny Calibre poté, co je vygenerován.
    Pamatujte, že pokud zakážete přidání katalogu do knihovny,
    automatické odeslání katalogu do zařízení nebude fungovat.

en: &Add catalog to library
cs: &Přidat katalog do knihovny

en: Catalog options
cs: Volby katalogu

en: Check database integrity and compact it for improved performance.
cs: Zkontrolovat integritu databáze a zkomprimovat ji pro zvýšení výkonu.

en: Also compact the Full text search database
cs: Zkomprimovat také databázi fulltextového vyhledávání

en: This can be a very slow and memory intensive operation, depending on the size of the Full text database.
cs: V závislosti na velikosti fulltextové databáze může jít o velmi pomalou a paměťově náročnou operaci.

en: Check the database file
cs: Zkontrolovat soubor databáze

en: Vacuuming database to improve performance.
cs: Vyčištění databáze pro zlepšení výkonu.

en: This will take a while, please wait...
cs: Bude to chvíli trvat, čekejte...

en: Vacuuming...
cs: Čištění...

en: Open folder {}
cs: Otevřít složku {}

en: Check library -- Problems found
cs: Zkontrolujte knihovnu -- Nalezeny problémy

en:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre stores the list of your books and their metadata in a
            database. The actual book files and covers are stored as normal
            files in the calibre library folder. The database contains a list of the files
            and covers belonging to each book entry. This tool checks that the
            actual files in the library folder on your computer match the
            information in the database.</p>
    
            <p>The result of each type of check is shown to the left. The various
            checks are:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Invalid titles</b>: These are files and folders appearing
            in the library where books titles should, but that do not have the
            correct form to be a book title.</li>
            <li><b>Extra titles</b>: These are extra files in your calibre
            library that appear to be correctly-formed titles, but have no corresponding
            entries in the database.</li>
            <li><b>Invalid authors</b>: These are files appearing
            in the library where only author folders should be.</li>
            <li><b>Extra authors</b>: These are folders in the
            calibre library that appear to be authors but that do not have entries
            in the database.</li>
            <li><b>Missing book formats</b>: These are book formats that are in
            the database but have no corresponding format file in the book's folder.
            <li><b>Extra book formats</b>: These are book format files found in
            the book's folder but not in the database.
            <li><b>Unknown files in books</b>: These are extra files in the
            folder of each book that do not correspond to a known format or cover
            file.</li>
            <li><b>Missing cover files</b>: These represent books that are marked
            in the database as having covers but the actual cover files are
            missing.</li>
            <li><b>Cover files not in database</b>: These are books that have
            cover files but are marked as not having covers in the database.</li>
            <li><b>Folder raising exception</b>: These represent folders in the
            calibre library that could not be processed/understood by this
            tool.</li>
            </ul>
    
            <p>There are two kinds of automatic fixes possible: <i>Delete
            marked</i> and <i>Fix marked</i>.</p>
            <p><i>Delete marked</i> is used to remove extra files/folders/covers that
            have no entries in the database. Check the box next to the item you want
            to delete. Use with caution.</p>
    
            <p><i>Fix marked</i> is applicable only to covers and missing formats
            (the three lines marked 'fixable'). In the case of missing cover files,
            checking the fixable box and pushing this button will tell calibre that
            there is no cover for all of the books listed. Use this option if you
            are not going to restore the covers from a backup. In the case of extra
            cover files, checking the fixable box and pushing this button will tell
            calibre that the cover files it found are correct for all the books
            listed. Use this when you are not going to delete the file(s). In the
            case of missing formats, checking the fixable box and pushing this
            button will tell calibre that the formats are really gone. Use this if
            you are not going to restore the formats from a backup.</p>
cs: <h1>Nápověda</h1>
    
    <p>Calibre ukládá seznam vašich knih a jejich metadata do databáze.
    Skutečné soubory knih a obálek jsou uloženy jako normální soubory
    ve složce knihovny Calibre. Databáze obsahuje seznam souborů
    a obálek patřících ke každému záznamu  knihy. Tento nástroj kontroluje,
    zda skutečné soubory ve složce knihovny ve vašem počítači odpovídají
    informacím v databázi.</p>
    
    <p>Výsledek každého typu kontroly je zobrazen vlevo. Různé kontroly
    jsou:
    </p>
    <ul>
    <li><b>Neplatné názvy</b>: Toto jsou soubory a složky objevující
    se v knihovně tam, kde by měly být názvy knihy, ale které nemají
    správnou formu, aby byly názvem knihy.</li>
    <li><b>Dodatečné názvy</b>: Toto jsou další soubory ve vaší knihovně
    Calibre, které se zdají být správně utvořenými názvy, ale nemají
    žádné odpovídající záznamy v databázi.</li>
    <li><b>Neplatní autoři</b>: Toto jsou soubory objevující se
    v knihovně tam, kde by měly být pouze složky autorů.</li>
    <li><b>Dodateční authoři</b>: Toto jsou složky v knihovně Calibre,
    které se zdají být autory, ale které nemají záznamy v databázi.</li>
    <li><b>Chybějící formáty knih</b>: Toto jsou formáty knih, které
    jsou v databázi, ale nemají žádný odpovídající formát souboru
    ve složce knihy.</li>
    <li><b>Dodatečné formáty knih</b>: Toto jsou soubory formátů knih
    nalezené ve složce knihy, ale ne v databázi.</li>
    <li><b>Neznámé soubory v knihách</b>: Toto jsou další soubory
    ve složce každé knihy, které neodpovídají známému formátu nebo
    souboru obálky.</li>
    <li><b>Chybějící soubory obálky</b>: Tyto zastupují knihy, které
    jsou označené v databázi jako mající obálky, ale skutečné soubory
    obálek chybí.</li>
    <li><b>Soubory obálek nejsoucí v databázi</b>: Toto jsou knihy,
    které mají soubory obálek, ale v databázi jsou označeny jako
    nemající obálky.</li>
    <li><b>Složky vyvolávající výjimku</b>: Tyto zastupují složky
    v knihovně Calibre, které nemohou být zpracovány nebo rozpoznány
    tímto nástrojem.</li>
    </ul>
    
    <p>Jsou možné dva druhy automatické opravy: <i>Odstranit označené</i>
    a <i>Opravit označené</i>.</p>
    <p><i>Odstranit označené</i> je používáno k odebrání dalších souborů,
    složek nebo obálek, které nemají žádné záznamy v databázi. Zaškrtněte
    políčko vedle položky, kterou chcete odstranit. Používejte opatrně.</p>
    
    <p><i>Opravit označené</i> je použitelné pouze na obálky a chybějící
    formáty (tři řádky označené 'opravitelné'). V případě chybějících
    souborů obálek zaškrtnutí políčka opravy a stisknutí tohoto tlačítka
    řekne Calibre, že pro všechny vypsané knihy neexistuje žádná obálka.
    Použijte tuto volbu, pokud se nechystáte obnovit obálky ze zálohy.
    V případě souborů obálek navíc zaškrtnutí políčka opravy a stisknutí
    tohoto tlačítka řekne Calibre, že nalezené soubory obálek jsou správné
    pro všechny vypsané knihy. Použijte toto, pokud se nechystáte odstranit
    tyto soubory. V případě chybějících formátů zaškrtnutí políčka opravy
    a stisknutí tohoto tlačítka řekne Calibre, že formáty jsou opravdu pryč.
    Použijte toto, pokud se nechystáte obnovit formáty ze zálohy.</p>

en: &Run the check again
cs: &Spustit kontrolu znovu

en: Copy &to clipboard
cs: Kopírovat &do schránky

en: &Done
cs: &Hotovo

en: Mark &all for delete
cs: Označit &vše k odstranění

en: Mark all deletable subitems
cs: Označit všechny odstranitelné podpoložky

en: Delete &marked
cs: &Odstranit označené

en: Delete marked files (checked subitems)
cs: Odstranit označené soubory (zaškrtnuté podpoložky)

en: Mar&k all for fix
cs: Označi&t vše k opravení

en: Mark all fixable items
cs: Označit všechny opravitelné položky

en: &Fix marked
cs: O&pravit označené

en: Fix marked sections (checked fixable items)
cs: Opravit označené oddíly (označené opravitelné položky)

en: Names to ignore:
cs: Ignorované názvy:

en: Note: ignoring folders or files inside a book folder can lead to data loss. Ignored folders and files will be lost if you change the book's title or author(s).
cs: Poznámka: ignorování složek nebo souborů uvnitř složky knihy může vést ke ztrátě dat. Ignorované složky a soubory budou ztraceny, pokud změníte název knihy nebo autory.

en: Enter comma-separated standard shell file name wildcards, such as synctoy*.dat. Used in library, author, and book folders
cs: Zadejte zástupné znaky standardních názvů souborů shellu oddělené čárkami, například synctoy*.dat. Používá se ve složkách knihovny, autora a knihy.

en: Extensions to ignore:
cs: Výrazy, které ignorovat:

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
cs: Zadejte čárkami oddělené přípony bez úvodní tečky. Použito pouze ve složkách knih

en: (fixable)
cs: (opravitelné)

en: (deletable)
cs: (odstranitelný)

en: Path from library
cs: Cesta z knihovny

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
cs: Označené soubory a složky budou <b>trvale odstraněny</b>. Opravdu to chcete?

en: Choose format
cs: Zvolte formát

en: &Open with...
cs: &Otevřít v programu...

en: Edit "Open with" applications...
cs: Upravit aplikace „Otevřít v programu“...

en: Format
cs: Formát

en: Existing
cs: Existující

en: Convertible
cs: Převoditelné

en: Choose location for calibre library
cs: Zvolte umístění knihovny Calibre

en: Same as current
cs: Stejné jako aktuální

en: The location %s contains the current calibre library
cs: Umístění %s obsahuje aktuální knihovnu Calibre

en: Bad location
cs: Špatné umístění

en: You should not create a library inside the calibre folder as this folder is automatically deleted during upgrades.
cs: Neměli byste vytvářet knihovnu uvnitř složky Calibre, protože tato složka je během upgradů automaticky odstraněna.

en: You can only create libraries inside %s at the top level, not in sub-folders
cs: Můžete pouze vytvořit knihovny uvnitř %s na nejvyšší úrovni, ne v podsložkách

en: No existing library found
cs: Nenalezena žádná existující knihovna

en: There is no existing calibre library at %s
cs: Neexistuje žádná knihovna Calibre v %s

en: Not empty
cs: Není prázdná

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder.
cs: Složka %s není prázdná. Zvolte prázdnou složku.

en: Moving library, please wait...
cs: Přesouvání knihovny, čekejte...

en: Scanning...
cs: Prohledávání...

en: Failed to move library
cs: Nepodařilo se přesunout knihovnu

en: There was an error while moving the library. The operation has been aborted. Click "Show details" for details.
cs: Během přesouvání knihovny došlo k chybě. Operace byla přerušena. Pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: No location
cs: Žádné umístění

en: No location selected
cs: Nevybráno žádné umístění

en: %s is not an existing folder
cs: %s není existující složka

en: Choose your calibre library
cs: Zvolte vaši knihovnu Calibre

en: Your calibre library is currently located at {0}
cs: Vaše knihovna Calibre je aktuálně umístěna v {0}

en: Use a previously &existing library at the chosen new location
cs: Použít dříve &existující knihovnu ve zvoleném novém umístění

en: &Create an empty library at the new location
cs: &Vytvořit prázdnou knihovnu v novém umístění

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
cs: Kopírovat vlastní sloupce, uložená hledání, šířky sloupců, zásuvné panely,
    uživatelské kategorie a další informace ze staré do nové knihovny

en: &Copy structure from the current library
cs: &Kopírovat strukturu z aktuální knihovny

en: &Move the current library to new location
cs: &Přesunout aktuální knihovnu do nového umístění

en: New &location:
cs: Nové &umístění:

en: Note that putting the calibre library on a Networked drive <a href="{}">is not safe</a>.
cs: Pamatujte, že ukládání knihovny Calibre na síťovou jednotku <a href="{}">není bezpečné</a>.

en: Add "%s" to toolbars or menus
cs: Přidat "%s" do panelů nástrojů nebo nabídek

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
cs: Vyberte panely nástrojů a/nebo nabídky, do kterých <b>%s</b> přidat:

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Interface -> Toolbars</b>
cs: Umístění modulu můžete také přizpůsobit pomocí <b>Předvolby -> Rozhraní -> Panely nástrojů</b>

en: Edit comments
cs: Upravit komentáře

en: Edit "{0}"
cs: Upravit "{0}"

en: Edit text
cs: Upravit text

en: Press Ctrl+Enter to accept or Esc to cancel
cs: Stiskněte Ctrl+Enter pro přijetí nebo Esc pro zrušení

en: &Show this warning again
cs: &Zobrazit toto varování znovu

en: &Library
cs: &Knihovna

en: &Device
cs: &Zařízení

en: Library &and device
cs: Knihovna &a zařízení

en: {num} of {series}
cs: {num}. z {series}

en: Target book
cs: Cílová kniha

en: Has cover
cs: Má obálku

en: Save replaced or discarded &cover
cs: Uložit nahrazenou nebo zahozenou &obálku

en: Save the replaced or discarded cover in the data files associated with the target book as an alternate cover
cs: Uložit nahrazenou nebo zahozenou obálku do datových souborů přidružených k cílové knize jako alternativní obálku.

en: Merge books
cs: Sloučit knihy

en: Merge metadata
cs: Sloučit metadata

en: Merge the metadata of the selected books into the target book
cs: Sloučit metadata vybraných knih do cílové knihy

en: Merge formats
cs: Sloučit formáty

en: Merge the book files of the selected books into the target book
cs: Sloučit soubory knih vybraných knih do cílové knihy

en: Delete merged books
cs: Odstranit sloučené knihy

en: Delete the selected books after merging
cs: Odstranit vybrané knihy po sloučení

en: Replace existing cover
cs: Nahradit existující obálku

en: Replace the cover in the target book with the dragged cover
cs: Nahradit obálku v cílové knize přetaženou obálkou

en: Save alternate cover
cs: Uložit alternativní obálku

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the target book ({title}).
cs: Formáty knih a metadata z vybraných knih budou sloučeny do cílové knihy ({title}).

en: The dragged cover will be used.
cs: Bude použita přetažená obálka.

en: Book formats from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Metadata and cover in the target book will not be changed.
cs: Formáty knih z vybraných knih budou sloučeny do cílové knihy ({title}). Metadata a obálka v cílové knize nebudou změněny.

en: Metadata from the selected books will be merged into to the target book ({title}). Formats will not be merged.
cs: Metadata z vybraných knih budou sloučeny do cílové knihy ({title}). Formáty nebudou sloučeny.

en: All book formats of the target book will be kept.
cs: Budou ponechány všechny formáty knih cílové knihy.

en: After being merged, the selected books will be <b>deleted</b>.
cs: Po sloučení budou vybrané knihy <b>odstraněny</b>.

en: Any duplicate formats in the selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.
cs: Jakékoliv duplicitní formáty ve vybraných knihách bude trvale <b>odstraněny</b> z vaší knihovny Calibre.

en: Any formats not in the target book will be added to it from the selected books.
cs: Jakékoliv formáty, které nejsou v cílové knize, do ní budou z vybraných knih přidány.

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
cs: <b>Opravdu</b> chcete pokračovat?

en: Select folder to open as device
cs: Vybrat složku pro otevření jako zařízení

en: ERROR
cs: CHYBA

en: Create a new news source by clicking one of the buttons below
cs: Vytvořte nový zdroj zpráv kliknutím na jedno z níže uvedených tlačítek

en: &Edit this recipe
cs: &Upravit tento předpis

en: &Remove this recipe
cs: &Odebrat tento předpis

en: S&ave recipe as file
cs: &Uložit předpis jako soubor

en: &Download this recipe
cs: &Stáhnout tento předpis

en: Save recipe
cs: Uložit předpis

en: Recipes
cs: Předpisy

en: Are you sure you want to permanently remove this recipe?
cs: Opravdu chcete trvale odebrat tento předpis?

en: Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it.
    For some news sources, you will have to use the "Switch to advanced mode" button below to further customize the fetch process.
cs: Vytvořte základní předpis zpráv přidáním informačních kanálů RSS do něj.
    Pro některé zdroje zpráv budete muset použít níže uvedené tlačítko "Přepnout na rozšířený režim" pro další přizpůsobení procesu načítání.

en: Recipe &title:
cs: &Název předpisu:

en: day(s)
cs: dní

en: The oldest article to download
cs: Najstarší stažený článek

en: &Oldest article:
cs: &Nejstraší článek

en: Maximum number of articles to download per feed.
cs: Maximální počet stažených článků na informační kanál.

en: &Max. number of articles per feed:
cs: &Max. počet článků na informační kanál:

en: Feeds in recipe
cs: Informační kanály v předpisu

en: Move selected feed up
cs: Posunout vybraný informační kanál nahoru

en: Remove selected feed
cs: Odebrat vybraný informační kanál

en: Move selected feed down
cs: Posunout vybraný informační kanál dolů

en: Add feed to recipe
cs: Přidat informační kanál do předpisu

en: &Feed title:
cs: Název &informačního kanálu:

en: Feed &URL:
cs: &URL informačního kanálu:

en: &Add feed
cs: &Přidat informační kanál

en: Add this feed to the recipe
cs: Přidat tento informační kanál do předpisu

en: No feed title
cs: Chybí název informačního kanálu

en: You must specify a title for the feed
cs: Musíte zadat název pro informační kanál

en: No feed URL
cs: Chybí URL informačního kanálu

en: You must specify a URL for the feed
cs: Musíte zadat URL pro informační kanál

en: Title required
cs: Je požadován název

en: You must give your news source a title
cs: Musíte dát svému zdroji zpráv název

en: Feed required
cs: Je požadován informační kanál

en: You must add at least one feed to your news source
cs: Musíte přidat alespoň jeden informační kanál do svého zdroje zpráv

en: Invalid recipe
cs: Neplatný předpis

en: My news source
cs: Můj zdroj zpráv

en: For help with writing advanced news recipes, see the <a href="%s">User Manual</a>
cs: Pro nápovědu ke psaní rozšířených předpisů zpráv navštivte <a href="%s">Uživatelskou příručku</a>

en: Choose builtin recipe
cs: Zvolte předdefinovaný předpis

en: Go
cs: Přejít

en: Choose recipe
cs: Zvolte předpis

en: You must choose a recipe to customize first
cs: Nejdříve musíte zvolit předpis k přizpůsobení

en: Add custom news source
cs: Přidat vlastní zdroj zpráv

en: &New recipe
cs: &Nový předpis

en: Create a new recipe from scratch
cs: Vytvořit nový předpis od začátku

en: Customize &builtin recipe
cs: Přizpůsobit &vestavěný předpis

en: Customize a builtin news download source
cs: Přizpůsobit vestavěný zdroj stahování zpráv

en: Load a recipe from a file
cs: Načíst předpis ze souboru

en: Load recipe from &file
cs: &Načíst předpis ze souboru

en: &Show recipe files
cs: &Zobrazit soubory předpisů

en: Show the folder containing all recipe files
cs: Zobrazit složku obsahující všechny soubory předpisů

en: Import &OPML
cs: Importovat &OPML

en: Import a collection of RSS feeds in OPML format
    Many RSS readers can export their subscribed RSS feeds
    in OPML format
cs: Importovat kolekci informačních kanálů ve formátu OPML
    Mnoho čteček RSS umí exportovat odebírané informační
    kanály RSS ve formátu OPML

en: S&witch to advanced mode
cs: Přepnout na &rozšířený režim

en: Edit this recipe in advanced mode
cs: Upravit tento předpis v rozšířeném režimu

en: Are you sure? Any unsaved changes will be lost.
cs: Opravdu to chcete? Všechny neuložené změny budou ztraceny.

en: No recipes
cs: Žádné předpisy

en: No custom recipes created.
cs: Nebyly vytvořeny žádné vlastní předpisy.

en: Choose a recipe file
cs: Zvolte soubor předpisu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
cs: <p>Nelze vytvořit předpis. Chyba:<br>%s

en: Failed to create recipes
cs: Nepodařilo se vytvořit předpis

en: Failed to create some recipes, click "Show details" for details
cs: Nepodařilo se vytvořit některé předpisy, pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Manage data files for {}
cs: Spravovat soubory dat pro {}

en: &Sort by:
cs: &Seřadit podle:

en: Recency
cs: Čerstvost

en: Size
cs: Velikost

en: Open with
cs: Otevřít v programu

en: &Add files
cs: &Přidat soubory

en: &Remove files
cs: &Odebrat soubory

en: Trash bin
cs: Koš

en: Recycle bin
cs: Koš

en: Move all selected files to the system {trash}.
    They can be restored from there if needed
cs: Přesunout všechny vybrané soubory do systémového {trash}e.
    V případě potřeby mohou být odtud obnoveny.

en: Rename this file
cs: Přejmenovat tento soubor

en: Open with...
cs: Otevřít v programu…

en: Open %s file with...
cs: Otevřít soubor %s v programu

en: Choose files to add
cs: Zvolte soubory k přidání

en: Cannot add these data files to the book because they are already in the book's data files folder
cs: Nelze přidat tyto datové soubory do knihy, protože se již nacházejí ve složce datových souborů knihy.

en: Replace existing files?
cs: Nahradit existující soubory?

en: The following files already exist as data files in the book. Replace them?
cs: Následující soubory již existují jako datové soubory v knize. Nahradit je?

en: No files selected to remove
cs: Nejsou vybrány žádné soubory k přesunutí

en: Send the file "{}" to the Recycle Bin?
cs: Odeslat soubor „{}“ do Koše?

en: Send the {} selected files to the Recycle Bin?
cs: Odeslat {} vybraných souborů do Koše?

en: "{}" is not a valid file name
cs: „{}“ není platný název souboru

en: Replace existing file?
cs: Nahradit existující soubor?

en: Another data file with the name "{}" already exists. Replace it?
cs: Existuje již jiný soubor dat s názvem „{}“. Nahradit ho?

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
cs: Všechny zaškrtnuté knihy budou <b>trvale odstraněny</b> z vašeho zařízení. Ověřte seznam.

en: Author
cs: Autor

en: Location
cs: Umístění

en: Delete from device
cs: Odstranit ze zařízení

en: %(curr)s (was %(initial)s)
cs: %(curr)s (bylo %(initial)s)

en: Item is blank
cs: Položka je prázdná

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
cs: Položku nelze nastavit na nic. Místo toho ji odstranit.

en: No item selected
cs: Není vybrána žádná položka

en: You must select one item from the list of available items.
cs: Musíte vybrat jednu položku ze seznamu dostupných položek.

en: No items selected
cs: Nejsou vybrány žádné položky

en: You must select at least one item from the list.
cs: Musíte vybrat alespoň jednu položku ze seznamu.

en: Are you sure you want to delete the following items?
cs: Opravdu chcete odstranit následující položky?

en: Category editor
cs: Editor kategorií

en: Items in use
cs: Používané položky

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
cs: Odstranit položku z databáze. To zruší použití položky ze všech knih a pak ji odebere z databáze.

en: Rename the item in every book where it is used.
cs: Přejmenovat položku v každé knize, kde je použita.

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, <a href="{0}">click here</a>. </p>
cs: <p>Tato kniha je uzamčena pomocí <b>DRM</b>. Pro další informace o DRM a o tom, proč v Calibre nemůžete číst nebo převádět tuto knihu, <a href="{0}">klikněte sem</a>.</p>

en: This book has DRM
cs: Tato kniha má DRM

en: Duplicate found | duplicates found
cs[0]: Nalezena duplicita
cs[1]: Nalezeny duplicity
cs[2]: Nalezeny duplicity
cs[3]: Nalezeny duplicity

en: Books with the same titles as the following already exist in calibre. Select which books you want added anyway.
cs: Knihy se stejným názvem jako následující již v Calibre existují. Vyberte, které knihy chcete přesto přidat.

en: %(title)s by %(author)s [%(formats)s]
cs: %(title)s od %(author)s [%(formats)s]

en: Already in calibre:
cs: Již v Calibre:

en: No matches found
cs: Žádné nalezené shody

en: Name of the author
cs: Jméno autora

en: Author sort
cs: Řazení autora

en: Value used to sort this author
cs: Hodnota použitá pro řazení tohoto autora

en: Count
cs: Počet

en: Count of books with this author
cs: Počet knih s tímto autorem

en: Link
cs: Odkaz

en: Link (URL) for this author
cs: Odkaz (URL) pro tohoto autora

en: Whether this author has a note attached. The icon changes if the note was created or edited
cs: Zda má tento autor připojenou poznámku. Ikona se změní, pokud byla poznámka vytvořena nebo upravena

en: Change case
cs: Změnit velikost písmen

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Swap case
cs: Přepnout velikost písmen

en: Title case
cs: Všechna první velká

en: Copy to author sort
cs: Kopírovat do řazení autora

en: Show books by author in book list
cs: Zobrazit knihy od autora v seznamu knih

en: Copy to author
cs: Kopírovat do autora

en: Invalid author name
cs: Neplatné jméno autora

en: You cannot change an author to multiple authors.
cs: Nemůžete změnit autora na více autorů.

en: Manage authors
cs: Spravovat autory

en: <p>Only show authors that contain the text in this box.
              The match ignores case.</p>
cs: <p>Zobrazovat pouze autory, kteří obsahují text v tomto poli.
              Porovnávání ignoruje velikost písmen.</p>

en: &Search for:
cs: &Hledat:

en: Filter &by:
cs: Filtrovat &podle:

en: Fi&lter
cs: Fi&ltrovat

en: S&earch
cs: &Hledat

en: Show &all authors
cs: Zobrazit &všechny autory

en: Only show authors in the current &Virtual library
cs: Zobrazit pouze autory v aktuální &Virtuální knihovně

en: O&nly show authors in the currently selected books
cs: Zo&brazit pouze autory v aktuálně vybraných knihách

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
cs: Obnovit všechny hodnoty řazení autora na hodnotu automaticky
    generovanou z autora. Jak přesně je tato hodnota automaticky
    generována, může být určeno pomocí Předvolby->Rozšířené->Vylepšení

en: &Recalculate all author sort values
cs: &Přepočítat všechny hodnoty řazení autora

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
cs: Kopírovat řazení autora do autora pro všechny autory. Obvykle použijete toto
    tlačítko po změně Předvolby->Rozšířené->Vylepšení->Algoritmus řazení jména autora

en: &Copy all author sort values to author
cs: &Kopírovat všechny hodnoty řazení autora do autora

en: Edi&t current cell
cs: Upravi&t aktuální buňky

en: The URL for this link
cs: URL pro tento odkaz

en: The name (optional) for this link
cs: Název (volitelný) pro tento odkaz

en: Choose an image:
cs: Zvolte obrázek:

en: Filename for the image
cs: Název souboru pro obrázek

en: Choose image &file
cs: Zvolte soubor &obrázku

en: Place image:
cs: Umístit obrázek:

en: Float &left
cs: Plovoucí v&levo

en: Inline
cs: Vložený

en: Float &right
cs: Plovoucí v&pravo

en: Bad image
cs: Špatný obrázek

en: Failed to render the image in {}
cs: Nepodařilo se vykreslit obrázek v {}

en: Could not paste
cs: Nelze vložit

en: No image is present in the system clipboard
cs: Ve systémové schránce není přítomný žádný obrázek

en: Edit notes for {}
cs: Upravit poznámky pro {}

en: Export note to a file
cs: Exportovat poznámku do souboru

en: HTML files
cs: Soubory HTML

en: Import note from a file
cs: Importovat poznámku ze souboru

en: Edit permissible values for {0}
cs: Upravit povolené hodnoty pro {0}

en: Add a new permissible value
cs: Přidat novou povolenou hodnotu

en: Color
cs: Barva

en: Was
cs: Byl

en: Selects the color of the text when displayed in the book list. Either all rows must have a color or no rows have a color
cs: Vybírá barvu textu při zobrazení v seznamu knih. Buď musí mít barvu všechny řádky, nebo nemá barvu žádný řádek.

en: Select a cell
cs: Vyberte buňku

en: Select a cell before clicking the button
cs: Před kliknutím na tlačítko vyberte buňku

en: Value "{}" is used
cs: Hodnota „{}“ je použita

en: The value "{0}" is used in {1} book. Do you really want to remove it? | The value "{0}" is used in {1} books. Do you really want to remove it?
cs[0]: Hodnota „{0}“ je použita v {1} knize. Opravdu ji chcete odebrat?
cs[1]: Hodnota „{0}“ je použita v {1} knihách. Opravdu ji chcete odebrat?
cs[2]: Hodnota „{0}“ je použita v {1} knihách. Opravdu ji chcete odebrat?
cs[3]: Hodnota „{0}“ je použita v {1} knihách. Opravdu ji chcete odebrat?

en: Empty value
cs: Prázdná hodnota

en: Empty values are not allowed
cs: Prázdné hodnoty nejsou povoleny

en: Duplicate value
cs: Duplicitní hodnota

en: The value "{0}" is in the list more than once, perhaps with different case
cs: Hodnota "{0}" je v seznamu více než jednou, možná u jiného případu

en: Invalid colors specification
cs: Neplatné určení barev

en: Either all values or no values must have colors
cs: Barvy musí mít buď všechny hodnoty nebo žádná hodnota

en: Previous location:
cs: Předchozí umístění:

en: Location to import this library to
cs: Umístění, do kterého importovat tuto knihovnu

en: Select &folder
cs: Vyberte &složku

en: Choose a folder for this library
cs: Zvolte složku pro tuto knihovnu

en: Working, please wait...
cs: Spuštěno, čekejte…

en: Total:
cs: Celkem:

en: Current:
cs: Aktuálně:

en: You can export all calibre data, including your books, settings and plugins into a single folder. Then, you can use this tool to re-import all that data into a different calibre install, for example, on another computer.
cs: Můžete exportovat všechna data Calibre, včetně vašich knih, nastavení a modulů, do jedné složky. Pak můžete použít tento nástroj pro opětovný import všech těchto dat do jiné instalace Calibre, například na jiném počítači.

en: This is a simple way to move your calibre installation with all its data to a new computer, or to replicate your current setup on a second computer.
cs: Toto je jednoduchý způsob, jak přesunout vaši instalaci Calibre se všemi jejími daty do nového počítače, nebo jak replikovat vaše aktuální nastavení na druhém počítači.

en: &Export all your calibre data
cs: &Exportovat všechna vaše data Calibre

en: &Import previously exported data
cs: &Importovat dříve exportovaná data

en: {0} [Size: {1}]
    in {2}
cs: {0} [Velikost: {1}]
    v {2}

en: Calculating...
cs: Výpočet...

en: Select which libraries you want to export below
cs: Níže vyberte, které knihovny chcete exportovat

en: Specify the folder containing the previously exported calibre data that you wish to import.
cs: Zadejte složku obsahující dříve exportovaná data Calibre, která si přejete importovat.

en: Choose &folder
cs: Zvolte &složku

en: Specify locations for the libraries you want to import. A location must be an empty folder on your computer. If you leave any blank, those libraries will not be imported.
cs: Zadejte umístění pro knihovny, které chcete importovat. Umístění musí být prázdná složka ve vašem počítači. Pokud ponecháte kteroukoliv prázdnou, tyto knihovny nebudou importovány.

en: Select folder with exported data
cs: Vyberte složku s exportovanými daty

en: Importing calibre data means all libraries, settings, plugins, etc will be imported. This is a security risk, only proceed if the data you are importing was previously generated by you, using the calibre export functionality.
cs: Import dat Calibre znamená, že budou importovány všechny knihovny, nastavení, moduly atd. Jedná se o bezpečnostní riziko, pokračujte pouze pokud data, která importujete, byla dříve vygenerována vámi pomocí funkce exportu v Calibre.

en: Not valid
cs: Neplatná

en: The folder {0} is not valid: {1}
cs: Složka {0} není platná: {1}

en: Content server running
cs: Server s obsahem je spuštěn

en: Cannot import while the Content server is running, shut it down first by clicking the "Connect/share" button on the calibre toolbar
cs: Nelze importovat, zatímco je spuštěn Server s obsahem, nejdříve ho vypněte kliknutím na tlačítko „Připojit nebo sdílet“ na panelu nástrojů Calibre.

en: No folder selected
cs: Není vybrána žádná složka

en: You must select a folder containing the previously exported data that you wish to import
cs: Musíte vybrat složku obsahující dříve exportovaná data Calibre, která si přejete importovat.

en: %s is not a folder
cs: %s není složka

en: Not a folder
cs: Není složka

en: %s is not an empty folder
cs: %s není prázdná složka

en: Folder not empty
cs: Složka není prázdná

en: No libraries selected
cs: Nejsou vybrány žádné knihovny

en: You must specify the location for at least one library
cs: Musíte zadat umístění pro alespoň jednu knihovnu

en: Some libraries ignored
cs: Některé knihovny jsou ignorovány

en: You have chosen not to import some libraries. Proceed anyway?
cs: Zvolili jste neimportovat některé knihovny. Přesto pokračovat?

en: Choose a folder to export to
cs: Zvolte složku, do které exportovat

en: Export folder not empty
cs: Exportní složka není prázdná

en: The folder you choose to export the data to must be empty.
cs: Složka, do které jste zvolili exportovat data, musí být prázdná.

en: Exporting all calibre data...
cs: Exportování všech dat Calibre...

en: Failed to export data.
cs: Nepodařilo se exportovat data.

en: Importing all calibre data...
cs: Importování všech dat Calibre...

en: Failed to import data.
cs: Nepodařilo se importovat data.

en: Show documentation for function
cs: Zobrazit dokumentaci pro funkci

en: Show in &English
cs: Zobrazit v &angličtině

en: Show with placeholders replaced
cs: Zobrazit s nahrazenými zástupnými symboly

en: Raw documentation for the selected function
cs: Nezpracovaná dokumentace pro vybranou funkci

en: Documentation for the selected function in HTML
cs: Dokumentace pro vybranou funkci v HTML

en: Document being edited
cs: Dokument je upravován

en: Document in HTML
cs: Dokument v HTML

en: &Copy text
cs: &Kopírovat text

en: &FFML documentation
cs: Dokumentace &FFML

en: Active jobs
cs: Aktivní úlohy

en: Find next match
cs: Najít další shodu

en: &Search
cs: &Hledat

en: &Stop selected jobs
cs: &Zastavit vybrané úlohy

en: &Hide selected jobs
cs: &Skrýt vybrané úlohy

en: Show job &details
cs: Zobrazit &podrobnosti úlohy

en: Show &all jobs
cs: Zobrazit &všechny úlohy

en: Stop &all non device jobs
cs: Z&astavit všechny úlohy nesouvisející se zařízením

en: &Hide all jobs
cs: &Skrýt všechny úlohy

en: Authors
cs: Autoři

en: You must enter a search expression into the search field
cs: Musíte zadat výraz hledání do pole hledání

en: Could not search
cs: Nelze hledat

en: You must select a matching book
cs: Musíte vybrat odpovídající knihu

en: Do a search to find the book you want to match
cs: Hledejte knihu, kterou chcete porovnat

en: <p>Remember to update metadata on the device when you are done (Right click the device icon and select <i>Update cached metadata</i>)</p>
cs: <p>Nezapomeňte aktualizovat metadata v zařízení, až budete hotovi (klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu zařízení a vyberte <i>Aktualizovat metadata v mezipaměti</i>)</p>

en: Show &details
cs: Zobrazit &podrobnosti

en: Hide &details
cs: Skrýt &podrobnosti

en: Show detailed information about this error
cs: Zobrazit podrobné informace o této chybě

en: Copied
cs: Zkopírováno

en: &View log
cs: &Zobrazit protokol

en: &Retry
cs: &Opakovat

en: Hide the remaining error message | Hide the {} remaining error messages
cs[0]: Skrýt zbývající chybovou zprávu
cs[1]: Skrýt zbývající {} chybové zprávy
cs[2]: Skrýt zbývajících {} chybových zpráv
cs[3]: Skrýt zbývajících {} chybových zpráv

en: Working
cs: Spuštěno

en: Processing %d books, please wait...
cs: Zpracování %d knih, čekejte...

en: Current step progress: %p %
cs: Průběh aktuálního kroku: %p %

en: Step %v/%m
cs: Krok %v/%m

en: Lower Case
cs: Malá písmena

en: Upper Case
cs: Velká písmena

en: Title Case
cs: Všechna první velká

en: Character match
cs: Znaková shoda

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Replace field
cs: Nahradit pole

en: Prepend to field
cs: Předřadit poli

en: Append to field
cs: Připojit k poli

en: Editing metadata for one book | Editing metadata for {} books
cs[0]: Úprava metadat pro jednu knihu
cs[1]: Úprava metadat pro {} knihy
cs[2]: Úprava metadat pro {} knih
cs[3]: Úprava metadat pro {} knih

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
cs: Okamžitě provést všechny změny bez zavření dialogového okna. Tato operace nemůže být zrušena nebo vrácena

en: Clear the rules
cs: Vymazat pravidla

en: Number of rules: {}
cs: Počet pravidel: {}

en: There are currently no rules
cs: Aktuálně neexistují žádná pravidla

en: Book %d:
cs: Kniha %d:

en: Enter an identifier type
cs: Zadejte typ identifikátoru

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
cs: <b>Použitím této funkce můžete zničit svou knihovnu.</b> Změny jsou trvalé. Není žádná funkce vrácení zpět. Důrazně vám doporučujeme zálohovat svou knihovnu před pokračováním.<p>Hledejte a nahraďte v textových polích pomocí znakové shody nebo regulárních výrazů.

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the Case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
cs: Ve znakovém režimu se v poli hledá zadaný text hledání. Text je nahrazen zadaným nahrazovacím textem kdekoliv je v zadaném poli nalezen. Po dokončení nahrazení může být text změněn na velká, malá nebo všechna první velká písmena. Pokud je zaškrtnuto políčko Rozlišovat velikost písmen, musí se text hledání shodovat přesně. Pokud není zaškrtnuto, bude se text hledání shodovat jak s velkými, tak s malými písmeny.

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary Python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="https://docs.python.org/library/re.html">this reference</a> for more information on Python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
cs: V režimu regulárního výrazu je text hledání libovolný regulární výraz kompatibilní s Pythonem. Nahrazovací text může obsahovat zpětné odkazy na výrazy v závorkách ve vzoru. Hledání není ukotvené a může odpovídat a nahradit vícekrát na stejném řetězci. Funkce úprav (malá písmena atd.) jsou použity na odpovídající text, ne na pole jako celek. Cílové pole určuje pole, kam má být přiřazen výsledek po porovnání a nahrazení. Můžete nahradit text v poli, nebo předřadit nebo připojit odpovídající text. Pro více informací o regulárních výrazech Pythonu a obzvláště o funkci 'sub' navštivte <a href="https://docs.python.org/library/re.html">tento odkaz</a>.

en: S/R TEMPLATE ERROR
cs: H/N CHYBA ŠABLONY

en: You must specify a destination when source is a composite field or a template
cs: Musíte zadat cíl, když je zdrojem složené pole nebo šablona

en: The replacement value for a rating column must be empty or an integer between 0 and 10
cs: Hodnota nahrazení pro sloupec hodnocení musí být prázdná nebo celé číslo mezi 0 a 10

en: You must specify a destination identifier type
cs: Musíte zadat typ cílového identifikátoru

en: You must specify a search expression in the "Search for" field
cs: Musíte zadat výraz hledání do pole "Hledat"

en: Invalid identifier string
cs: Neplatný řetězec identifikátoru

en: The identifier string for book "{0}" (id {1}) is invalid. It must be a comma-separated list of pairs of strings separated by a colon.
    
    Do you want to continue processing books?
cs: Řetězec identifikátoru pro knihu "{0}" (id {1}) je neplatný. Musí to čárkami oddělený seznam párů řetězců oddělených dvojtečkou.
    
    Chcete pokračovat ve zpracovávání knih?

en: Result identifier string:
cs: Řetězec identifikátoru výsledku:

en: Search/replace invalid
cs: Neplatné hledat/nahradit

en: Search/replace is invalid: %s
cs: Hledat nebo nahradit je neplatné: %s

en: Covers compressed
cs: Obálky komprimovány

en: Covers were compressed by {percent:.1%} from a total size of {old} to {new}.
cs: Obálky byly komprimovány o {percent:.1%} z celkové velikosti {old} na {new}.

en: Delete saved search/replace
cs: Odstranit uložené hledat/nahradit

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
cs: Vybrané uložené hledat/nahradit bude odstraněno. Opravdu to chcete?

en: Save search/replace
cs: Uložit hledat/nahradit

en: Search/replace name:
cs: Název hledat/nahradit:

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
cs: Uložené hledat/nahradit již existuje a bude přepsáno. Opravdu to chcete?

en: Edit meta information
cs: Upravit metainformace

en: &Author(s):
cs: &Autoři:

en: This will cause the author sort field to be automatically updated
     based on the authors field for each selected book. Note that if
     you use the control above to set authors in bulk, the author sort
     field is updated anyway, regardless of the value of this checkbox.
cs: Toto způsobí, že pole řazení autora bude automaticky
    aktualizováno na základě pole autorů pro každou vybranou
    knihu. Pamatujte, že pokud použijete výše uvedený ovládací
    prvek pro hromadné nastavení autorů, pole řazení autora se
    aktualizuje bez ohledu na hodnotu tohoto zaškrtávacího políčka.

en: A&utomatically set author sort
cs: A&utomaticky nastavit řazení autora

en: S&wap title and author
cs: &Prohodit název a autora

en: Author s&ort:
cs: Řazení aut&ora:

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
cs: Zadejte, jak by měli být řazeni autoři této knihy. Například Charles Dickens by měl být řazen jako Dickens, Charles.

en: &Rating:
cs: &Hodnocení:

en: &Apply rating
cs: &Použít hodnocení

en: &Publisher:
cs: &Vydavatel:

en: If checked, the publisher will be cleared
cs: Pokud je zaškrtnuto, vydavatel bude vymazán

en: &Clear pub
cs: &Vymazat vydavatele

en: Add ta&gs:
cs: Přidat štít&ky:

en: Open Tag editor
cs: Otevřít Editor štítků

en: &Remove tags:
cs: Odeb&rat štítky:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
cs: Čárkami oddělený seznam štítků k odebrání z knih.

en: Check this box to remove all tags from the books.
cs: Zaškrtněte toto políčko pro odebrání všech štítků z knih.

en: &Clear all
cs: Vy&mazat vše

en: Ser&ies:
cs: Sér&ie:

en: If checked, the series will be cleared
cs: Pokud je zaškrtnuto, série bude vymazána

en: &Clear series
cs: &Vymazat série

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
cs: Pokud není zaškrtnuto, bude číslo série pro knihy nastaveno na 1.
    Pokud je zaškrtnuto, vybrané knihy budou automaticky očíslovány
    v pořadí, v jakém jste je vybrali. Takže pokud jste vybrali knihu A
    a pak knihu B, kniha A bude mít číslo série 1 a kniha B číslo série 2.

en: &Automatically number books in this series
cs: &Automaticky číslovat knihy v této sérii

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
cs: Série budou obyčejně přečíslovány od nejvyššího čísla v databázi
    pro tuto sérii. Zaškrtnutí tohoto políčka řekne Calibre, aby začalo
    číslování od hodnoty v poli

en: &Force numbers to start with:
cs: &Vynutit čísla, aby začala:

en: &Date:
cs: &Datum:

en: A&pply date
cs: &Použít datum

en: P&ublished:
cs: &Vydáno:

en: Clear published date
cs: Vymazat datum vydání

en: &Languages:
cs: &Jazyky:

en: Check this box to remove all languages from the books.
cs: Zaškrtněte toto políčko pro odebrání všech jazyků z knih.

en: Clear &all
cs: Vy&mazat vše

en: When doing a same format to same format conversion,
     e.g., EPUB to EPUB, calibre saves the original EPUB
     as ORIGINAL_EPUB. This option tells calibre to restore
     the EPUB from ORIGINAL_EPUB. Useful if you did a bulk
     conversion of a large number of books and something went wrong.
cs: Když provádíte převod ze stejného formátu na stejný formát,
    např. EPUB na EPUB, Calibre uloží původní EPUB jako
    ORIGINAL_EPUB. Tato volba říká Calibre, aby obnovilo EPUB
    z ORIGINAL_EPUB. Užitečné, pokud jste udělali hromadný převod
    velkého počtu kniha a něco se nepovedlo.

en: Restore pre conversion &originals, if available
cs: Obnovit &původní před převodem, pokud je to možné

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
cs: Odebrat uložené nastavení převodu pro vybrané knihy.
    
    Budoucí převod těchto knih použije výchozí nastavení.

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
cs: Odebrat &uložená nastavení převodu pro vybrané knihy

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
cs: Vynutit, aby měl název všechna první písmena velká. Pokud je zaškrtnuta toto
    a prohození autorů, název a autor jsou prohozeni před nastavením velikosti písma

en: Change title &case to:
cs: Změnit &velikost písmen názvu na:

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
cs: Aktualizovat řazení názvu na základě aktuálního názvu. Bude použito pouze po jiných změnách názvu.

en: Update &title sort
cs: Aktualizovat řazení &názvu

en: Set the metadata in calibre from the metadata in the e-book files associated with each book. Note that this does not change the cover, for that, use the separate option below.
cs: Nastavit metadata v Calibre z metadat v souborech e-knihy přidružené ke každé knize. Pamatujte, že to nezmění obálku, k tomu použijte samostatnou volbu níže.

en: Set &metadata (except cover) from the e-book files
cs: Nastavit &metadata (kromě obálky) ze souborů e-knihy

en: Change &cover
cs: Změnit &obálku

en: &Generate default cover
cs: &Generovat výchozí obálku

en: &Remove cover
cs: &Odebrat obálku

en: Try to automatically detect and remove borders and extra space
     from the edges of cover images. This can sometimes remove too
     much, so use with care.
cs: Pokusit se automaticky rozpoznat a odebrat rámečky a mezery navíc z hran
    obrázku obálky. Někdy to může odebrat příliš mnoho, takže používejte opatrně.

en: &Trim cover (DANGEROUS)
cs: &Oříznout obálku (NEBEZPEČNÉ)

en: Set from &e-book files
cs: Nastavit ze souborů &e-knih

en: Set the covers of all selected books to be the same
    as that of the first selected book.
cs: Nastavit obálky všech vybraných knih, aby byly
    stejné jako ta v první vybrané knize.

en: &Clone covers
cs: &Klonovat obálky

en: <p>Compress cover images, if the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
cs: <p>Komprimovat obrázky obálek, pokud je kvalita nastavena na 100, je komprese bezztrátová, jinak je ztrátová

en: Co&mpress cover images:
cs: Ko&mprimovat obrázky obálek:

en: <p>Cover image compression quality. If the quality is set to 100 compression is lossless, otherwise it is lossy
cs: <p>Kvalita komprese obrázku obálky. Pokud je kvalita nastavena na 100, je komprese bezztrátová, jinak je ztrátová

en: Control how the default generated covers are created
cs: Určete, jak jsou vytvářeny výchozí generované obálky

en: Configure co&ver generation
cs: Konfigurovat generování obálky

en: Set the co&mments for all selected books
cs: Nastavit ko&mentáře pro všechny vybrané knihy

en: &Basic metadata
cs: &Základní metadata

en: &Custom metadata
cs: &Vlastní metadata

en: &Load search/replace:
cs: &Načíst hledat a nahradit:

en: Select saved search/replace to load.
cs: Vybrat uložené hledat/nahradit k načtení.

en: Save current search/replace
cs: Uložit aktuální hledat/nahradit

en: Sa&ve
cs: &Uložit

en: Search &mode:
cs: Vyhledávací &režim:

en: <p>Choose whether to use basic text matching or advanced
                    regular expression matching. Changing the mode clears all the fields
                    in this dialog.</p>
cs: <p>Zvolte, zda chcete použít základní porovnávání textu nebo
    pokročilé porovnávání textu na základě regulárních výrazů. Změna
    režimu vymaže všechna pole v tomto dialogovém oknu.</p>

en: Search &field:
cs: Vyhledávací &pole:

en: The name of the field that you want to search
cs: Název pole, které chcete hledat

en: &Identifier type:
cs: &Typ identifikátoru:

en: Choose which identifier type to operate upon
cs: Zvolte, nad kterým typem identifikátoru pracovat

en: &Template:
cs: Ša&blona:

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
cs: Zadejte šablonu, která má být použita jako zdroj pro hledat/nahradit

en: Enter what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
cs: Zadejte, co hledáte, buď prostý text nebo regulární výraz, v závislosti na režimu

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud musí hledaný řetězec přesně odpovídat velkým a malým písmenům. Zrušte zaškrtnutí, pokud má být velikost písmen ignorována

en: Cas&e sensitive
cs: &Rozlišovat velikost písmen

en: &Replace with:
cs: &Nahradit čím:

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
cs: Nahrazovací text. Odpovídající hledaný text bude nahrazen tímto řetězcem

en: &Apply function after replace:
cs: &Použít funkci po nahrazení:

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
cs: Zadejte, jak má být text zpracován po porovnání a nahrazení. Ve znakovém režim je
    zpracováno celé pole. V režimu regulárního výrazu je zpracován pouze odpovídající text

en: &Destination field:
cs: &Cílové pole:

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
cs: Pole, do kterého bude umístěn text po všech nahrazeních.
    Pokud je prázdné, je použito zdrojové pole, pokud je pole upravitelné

en: M&ode:
cs: Reži&m:

en: Specify how the text should be copied into the destination.
cs: Zadejte, jak by měl být text kopírován do cíle.

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
cs: Určuje, zda by měly být výsledné položky rozděleny na více hodnot nebo
    ponechány jako jedna hodnota. Tato volba má největší efekt, když zdrojové
    pole není vícenásobné a cílové pole je vícenásobné.

en: Split &result
cs: &Rozdělit výsledek

en: Identifier type:
cs: Typ identifikátoru:

en: <p>Choose which identifier type to operate upon. When the
                  source field is something other than 'identifiers' you can enter
                  a * if you want to replace the entire set of identifiers with
                  the result of the search/replace.</p>
cs: <p>Zvolte, nad kterým typem identifikátoru pracovat. Když je
    zdrojové pole něco jiného než 'identifikátory', můžete zadat *,
    pokud chcete nahradit celou sadu identifikátorů výsledkem
    hledat/nahradit.</p>

en: For multiple-valued fields, sho&w
cs: Pro pole s více hodnotami &zobrazit

en: val&ues starting at
cs: hodnoty začínající

en: with values separated b&y
cs: s hodnotami &oddělenými

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
cs: Použito při zobrazení výsledků testu pro oddělení hodnot v polích s více hodnotami

en: Test text
cs: Testovací text

en: Test result
cs: Výsledek testu

en: Your &test:
cs: Váš &test:

en: &Search and replace
cs: &Hledat a nahradit

en: Transform &tags
cs: Převést &štítky

en: Transform &authors
cs: Převést &autory

en: Transform &publishers
cs: Převést &vydavatele

en: &Transform tags/authors
cs: &Převést štítky nebo autory

en: If enabled, the book list will be re-sorted and any existing
    search or Virtual library will be refreshed after the edit
    is completed. This can be slow on large libraries.
cs: Pokud je povoleno, seznam knih bude znovu seřazen a jakékoliv
    existující hledání nebo Virtuální knihovna budou aktualizovány po
    dokončení úpravy. Toto může být u velkých knihoven pomalé.

en: &Refresh book list after edit
cs: &Aktualizovat seznam knih po úpravě

en: Sort by multiple columns
cs: Seřadit podle více sloupců

en: Pick multiple columns to sort by. Drag and drop to re-arrange. Higher columns are more important. Ascending or descending order can be toggled by clicking the column name at the bottom of this dialog, after having selected it.
cs: Vyberte více sloupců, podle kterých řadit. Přetažením můžete měnit pořadí. Vyšší sloupce jsou důležitější. Vzestupné nebo sestupné řazení lze přepínat kliknutím na název sloupce v dolní části tohoto dialogového okna po jeho výběru.

en: &Clear
cs: &Vymazat

en: Clear all selected columns
cs: Vymazat všechny vybrané sloupce

en: Save this sort order for easy re-use
cs: Uložit toto pořadí řazení pro snadné opětovné použití

en: Load previously saved settings
cs: Načíst dříve uložená nastavení

en: Effective sort
cs: Efektivní řazení

en: No sort selected
cs: Není vybráno žádné řazení

en: You must select at least one column on which to sort
cs: Musíte vybrat alespoň jeden sloupec, který seřadit

en: No name provided
cs: Nebyl zadán žádný název

en: You must provide a name for the settings
cs: Musíte zadat název pro toto nastavení

en: No saved sorts available
cs: Nejsou dostupná žádná uložená řazení

en: Remove saved sort
cs: Odebrat uložené řazení

en: Import OPML file
cs: Importovat soubor OPML

en: Path to OPML file
cs: Cesta k souboru OPML

en: Browse for OPML file
cs: Hledat soubor OPML

en: &OPML file:
cs: Soubor &OPML:

en: Maximum number of articles to download per RSS feed
cs: Maximální počet článků ke stažení na informační kanál RSS

en: &Maximum articles per feed:
cs: &Maximálně článků na informační kanál:

en:  days
cs:  dní

en: Articles in the RSS feeds older than this will be ignored
cs: Články v informačním kanálu RSS starší než tento budou ignorovány

en: Preserve groups in the OPML file
cs: Zachovat skupiny v souboru OPML

en: If enabled, every group of feeds in the OPML file will be converted into a single recipe. Otherwise every feed becomes its own recipe
cs: Pokud je povoleno, každá skupina informačního kanálu v souboru OPML bude převedena na jeden předpis. Jinak se každý informační kanál stane svým vlastním předpisem

en: Replace existing recipes
cs: Nahradit existující předpisy

en: If enabled, any existing recipes with the same titles as entries in the OPML file will be replaced. Otherwise, new entries with modified titles will be created
cs: Pokud je povoleno, jakékoliv existující předpisy se stejnými názvy jako položky v souboru OPML budou nahrazeny. Jinak budou vytvořeny nové položky se změněnými názvy.

en: OPML files
cs: Soubory OPML

en: Select OPML file
cs: Vyberte soubor OPML

en: Path not specified
cs: Cesta není zadána

en: You must specify the path to the OPML file to import
cs: Musíte zadat cestu k souboru OPML pro import

en: No feeds found
cs: Nenalezeny žádné informační kanály

en: No importable RSS feeds found in the OPML file
cs: Nenalezeny žádné importovatelné informační kanály RSS v souboru OPML

en: Background colors
cs: Barvy pozadí

en: Foreground (text) colors
cs: Barvy popředí (text)

en: Foreground (text) colors when disabled
cs: Barvy popředí (text) při zakázání

en: Link colors
cs: Barvy odkazů

en: dark
cs: tmavá

en: light
cs: světlá

en: Use a &custom color scheme
cs: Použít &vlastní barevné schéma

en: Import &system colors
cs: Importovat &systémové barvy

en: Color &palette
cs: &Barevná paleta

en: System default
cs: Výchozí systémový

en: Light
cs: Světlá

en: Dark
cs: Tmavá

en: Choose file to import from
cs: Zvolte soubor, ze kterého importovat

en: Choose file to export to
cs: Zvolte soubor, do kterého exportovat

en: Password needed
cs: Vyžadováno heslo

en: TextLabel
cs: Textový popisek

en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

en: &Password:
cs: &Heslo:

en: &Show password
cs: &Zobrazit heslo

en: Restart required
cs: Požadován restart

en: You must restart calibre before using this plugin!
cs: Před použitím tohoto modulu musíte restartovat Calibre!

en: All
cs: Vše

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Not installed
cs: Nenainstalováno

en: Update available
cs: Dostupná aktualizace

en: Plugin name
cs: Název modulu

en: Status
cs: Stav

en: Available
cs: Dostupné

en: Released
cs: Vydáno

en: calibre
cs: Calibre

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
cs: Tento modul je ZDARMA, ale můžete odměnit vývojáře za jejich úsilí
    jejich obdarováním pomocí PayPal.
    
    Klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Darovat pro odměnění:

en: Platform unavailable
cs: Nedostupná platforma

en: calibre upgrade required
cs: Požadován upgrade Calibre

en: Plugin deprecated
cs: Zastaralý modul

en: New version available
cs: Dostupná nová verze

en: Latest version installed
cs: Nainstalována nejnovější verze

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
cs: Tento modul je zastaralý a měl by být odinstalován

en: Right-click to see more options
cs: Klikněte pravým tlačítkem myši pro více voleb

en: This plugin can only be installed on: %s
cs: Tento modul může být nainstalován pouze na: %s

en: You must upgrade to at least calibre %s before installing this plugin
cs: Před nainstalováním tohoto modulu musíte upgradovat alespoň na Calibre %s

en: You can install this plugin
cs: Tento modul můžete nainstalovat

en: A new version of this plugin is available
cs: Je dostupná nová verze tohoto modulu

en: This plugin is installed and up-to-date
cs: Tento modul je nainstalován a je aktuální

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b>{1}</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
cs: Modul <b>{0}</b> byl úspěšně nainstalován pod <b>{1}</b>. Možná budete muset restartovat Calibre, aby modul fungoval.

en: Plugin homepage
cs: Domovská stránka modulu

en: Update Check Failed
cs: Kontrola aktualizací selhala

en: Unable to reach the plugin index page.
cs: Indexová stránka modulu je nedostupná

en: User plugins
cs: Uživatelské moduly

en: Filter list of &plugins
cs: Filtrovat seznam &modulů

en: Filter by &name
cs: Filtrovat podle &jména

en: Description
cs: Popis

en: &Install
cs: &Instalovat

en: Install the selected plugin
cs: Instalovat vybraný modul

en: &Customize plugin
cs: &Přizpůsobit modul

en: Customize the options for this plugin
cs: Přizpůsobit volby pro tento modul

en: Plugin &forum thread
cs: Vlákno modulu ve &fóru

en: Enable/&disable plugin
cs: Povolit nebo &zakázat modul

en: Enable or disable this plugin
cs: Povolit nebo zakázat tento modul

en: &Remove plugin
cs: &Odebrat modul

en: Uninstall the selected plugin
cs: Odinstalovat vybraný modul

en: Donate to developer
cs: Obdarovat vývojáře

en: Donate to the developer of this plugin
cs: Obdarovat vývojáře tohoto modulu

en: &Customize plugin
cs: &Přizpůsobit modul

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
cs: Opravdu chcete odinstalovat modul <b>%s</b>?

en: Install %s
cs: Nainstalovat %s

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
cs: Instalace modulů je <b>bezpečnostní riziko</b>. Moduly mohou obsahovat vir nebo malware. Instalujte pouze z důvěryhodných zdrojů. Opravdu chcete pokračovat?

en: Downloading plugin ZIP attachment: %s
cs: Stahování přílohy ZIP modulu: %s

en: Installing plugin: %s
cs: Instalace modulu: %s

en: Plugin installed: %s
cs: Modul nainstalován: %s

en: Install plugin failed
cs: Instalace modulu selhala

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart calibre.
cs: Během instalace tohoto modulu došlo k problému. Tento modul bude nyní odinstalován. Odešlete, prosím, chybovou zprávu v následujících podrobnostech do vlákna fóra pro tento modul a restartujte Calibre.

en: Plugin not customizable
cs: Modul není přizpůsobitelný

en: Plugin: %s does not need customization
cs: Modul: %s nepotřebuje přizpůsobení

en: Must restart
cs: Musíte restartovat

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
cs: Musíte restartovat Calibre, než můžete konfigurovat modul <b>%s</b>

en: Plugin cannot be disabled
cs: Modul nemůže být zakázán

en: The plugin: %s cannot be disabled
cs: Modul: %s nemůže být zakázán

en: No, keep copying
cs: Ne, pokračovat v kopírování

en: Yes, abort
cs: Ano, přerušit

en: Aborting...
cs: Rušení...

en: The Quickview shortcut ({0}) shows/hides the Quickview panel
cs: Klávesová zkratka Rychlého zobrazení ({0}) zobrazí nebo skryje panel Rychlého zobrazení

en: Undock
cs: Zrušit ukotvení

en: Show the Quickview panel in its own floating window
cs: Zobrazit panel Rychlého zobrazení ve vlastním plovoucím okně

en: Lock Quickview contents
cs: Uzamknout obsah rychlého zobrazení

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Embed the Quickview panel into the main calibre window
cs: Vložit panel Rychlé zobrazení do hlavního okna Calibre

en: Alternate shortcut:
cs: Alternativní klávesová zkratka:

en: Find item in the Tag browser
cs: Najít položku v Prohlížeči štítků

en: Find item in the library
cs: Najít položku v knihovně

en: Select this book in the library
cs: Vybrat tuto knihu v knihovně

en: Open a locked Book details window for this book
cs: Otevřít uzamčené okno Podrobnosti o knize pro tuto knihu

en: Quickview this cell
cs: Rychlé zobrazení této buňky

en: Open book in the E-book viewer
cs: Otevřít knihu v prohlížeči e-knih

en: &Item: {0} ({1})
cs: &Položka: {0} ({1})

en: Click to show only books with this item. Double click to search for this item in the Tag browser
cs: Klikněte pro zobrazení pouze knih s touto položkou. Poklepejte pro vyhledání této položky v Prohlížeči štítků

en: **No items found**
cs: **Nenalezeny žádné položky**

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
cs: Klikněte do sloupce v zobrazení knihovny, abyste viděli informace pro tuto knihu

en: &Books with selected item "{0}": {1}
cs: &Knihy s vybranou položkou "{0}": {1}

en: Double click on a book to change the selection in the library view or change the column shown in the left-hand panel. Shift- or Ctrl- double click to edit the metadata of a book, which also changes the selected book.
cs: Poklepejte na knihu pro změnu výběru v zobrazení knihovny nebo změňte sloupec zobrazený v levém panelu. Poklepejte se Shift nebo Ctrl pro úpravu metadat knihy, což také změní vybranou knihu.

en: Something went wrong while filling in the table
cs: Během vyplňování tabulky došlo k chybě

en: Quickview: Book not in library view
cs: Rychlé zobrazení: Kniha, která není v zobrazení knihovny

en: The book you selected is not currently displayed in the library view, perhaps because of a search or a Virtual library, so Quickview cannot select it.
cs: Kniha, kterou jste vybrali, není aktuálně zobrazena v zobrazení knihovny, možná proto, že ji Rychlé zobrazení nemůže vybrat kvůli vyhledávání nebo Virtuální knihovně.

en: Quickview: Column cannot be selected
cs: Rychlé zobrazení: Sloupec nemůže být vybrán

en: The column you double-clicked, '{}', is not shown in the library view. The book/column cannot be selected by Quickview.
cs: Sloupec, na který jste poklepali, ‚{}‘, není zobrazen v zobrazení knihovny. Kniha nebo sloupec nemohou být vybrány Rychlým zobrazením.

en: &Apply Virtual libraries
cs: &Použít Virtuální knihovny

en: <p>Select to make Quickview show only books in the current
            Virtual library</p>
cs: <p>Vyberte, aby Rychlé zobrazení zobrazovalo pouze knihy v aktuální Virtuální knihovně</p>

en: &Lock Quickview contents
cs: &Uzamknout obsah rychlého zobrazení

en: <p>Select to prevent Quickview from changing content when the
            selection on the library view is changed</p>
cs: <p>Vyberte pro zabránění rychlému zobrazení, aby měnilo obsah
    při změně výběru v zobrazení knihovny</p>

en: &Refresh
cs: &Aktualizovat

en: When Quickview is locked, refresh the window using the last selected book and that book's value in the last selected column.
cs: Když je Rychlé zobrazení uzamčeno, aktualizovat okno pomocí poslední vybrané knihy a hodnotu té knihy v posledním vybraném sloupci.

en: &Dock
cs: &Ukotvit

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Restoring database
cs: Obnovování databáze

en: The restore has not completed, are you sure you want to cancel?
cs: Obnovení nebylo dokončeno, opravdu ho chcete zrušit?

en: The old database was saved as: %s
cs: Stará databáze byla uložena jako: %s

en: Restoring the database succeeded with some warnings click "Show details" to see the details. %s
cs: Obnovení databáze proběhlo úspěšně s nějakými varováními. Pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti". %s

en: Restoring database was successful. %s
cs: Obnovení databáze bylo úspěšné. %s

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books.<p>Do you want to restore the database?
cs: Váš seznam knih se všemi jejich metadaty je uložen jako jeden soubor zvaný databáze. Navíc jsou metadata pro každou jednotlivou knihu uložena ve složce té knihy jako záloha. <p>Tato operace znovu sestaví databázi z metadat jednotlivých knih. To je užitečné, pokud byla databáze poškozena a obdržíte prázdný seznam knih.<p>Chcete obnovit databázi?

en: Restoring database failed, click "Show details" to see details
cs: Obnovení databáze selhalo, pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Failed to repair library
cs: Nepodařilo se opravit knihovnu

en: Add a new Saved search
cs: Přidat nové Uložené hledání

en: You can create a <i>Saved search</i>, for frequently used searches here. The search will be visible under <i>Saved searches</i> in the Tag browser, using the name that you specify here.
cs: Pro často používaná hledání zde můžete vytvořit <i>Uložené hledání</i>. Hledání bude viditelné pod <i>Uložená hledání</i> v Prohlížeči štítků pomocí názvu, který zde zadáte.

en: The Saved search name
cs: Název Uloženého hledání

en: &Search:
cs: &Hledat:

en: The search expression
cs: Vyhledávací výraz

en: No search name
cs: Žádný název hledání

en: You must specify a name for the Saved search
cs: Musíte zadat název pro Uložené hledání

en: No search expression
cs: Žádný vyhledávací výraz

en: You must specify a search expression for the Saved search
cs: Musíte zadat výraz hledání pro Uložené hledání

en: Invalid saved search
cs: Neplatné uložené hledání

en: Manage Saved searches
cs: Spravovat Uložená hledání

en: &Add search
cs: &Přidat hledání

en: &Remove search
cs: &Odebrat hledání

en: &Edit search
cs: &Upravit hledání

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
cs: Aktuální uložené hledání bude <b>trvale odstraněno</b>. Opravdu to chcete?

en: Edit the name and/or expression below.
cs: Upravit název a/nebo výraz níže.

en: Edit saved search
cs: Upravit uložené hledání

en: A saved search with the name {} already exists. Choose another name
cs: Uložené hledání s názvem {} již existuje. Zvolte jiný název

en: Search expression
cs: Vyhledávací výraz

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
cs: Stahovat toto periodikum každý týden v zadané dny po zadaném čase.
    Například, pokud zvolíte: Pondělí po 9:00, pak bude periodikum
    stahováno každé pondělí co možná nejdříve po 9:00.

en: &Download after:
cs: &Stáhnout po:

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
cs: Stahovat toto periodikum každý měsíc v zadané dny.
    Stahování se odehraje co možná nejdříve po zadaném
    čase v zadané dny každého měsíce. Například, pokud
    zvolíte: 1. a 15. po 9:00, bude periodikum stahováno
    1. a 15. každého měsíce co možná nejdříve po 9:00.

en: &Days of the month:
cs: &Dny v měsíci:

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
cs: Čárkami oddělený seznam dní v měsíci. Například: 1, 15

en: Download &after:
cs: Stáhnout &po:

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
cs: Stahovat toto periodikum každých x dní. Například, pokud
    zvolíte 30 dní, bude periodikum stahováno každých 30 dní.
    Pamatujte, že můžete nastavit období kratší než den, jako
    0,1 dní, pro stahování periodika více než jednou denně.

en: &Download every:
cs: &Stáhnout každých:

en: every hour
cs: každou hodinu

en: days
cs: dní

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
cs: Poznámka: Můžete nastavit intervaly kratší než den ručním napsáním hodnoty.

en: Schedule news download [{} sources]
cs: Naplánovat stahování zpráv [{} zdrojů]

en: &Schedule
cs: &Naplánovat

en: &Schedule for download:
cs: &Naplánovat ke stažení:

en: &Days of  week
cs: Dny v &týdnu

en: Da&ys of month
cs: Dny v &měsíci

en: Every &x days
cs: Každých &x dní

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
cs: Aby plánování fungovalo, musíte nechat Calibre spuštěné.

en: &Account
cs: &Účet

en: &Advanced
cs: &Rozšířené

en: Add &title as tag
cs: Přidat &název jako štítek

en: &Extra tags:
cs: &Dodatečné štítky:

en:  issues
cs: vydání

en: all issues
cs: všechna vydání

en: &Keep at most:
cs: &Ponechat nanejvýše:

en: Delete downloaded &news older than:
cs: Odstranit stažené &zprávy starší než:

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
cs: <p>Odstranit stažené zprávy starší než zadaný počet dní. Nastavte na nulu pro zakázání.
    <p>Můžete také řídit maximální počet vydání konkrétního periodika, které jsou ponechány, kliknutím výše na kartu Rozšířené pro toto periodikum.

en: never delete
cs: nikdy neodstraňovat

en: Download &all scheduled
cs: Stáhnout &všechny naplánované

en: Download all scheduled news sources at once
cs: Stáhnout všechny naplánované zdroje zpráv najednou

en: &Download now
cs: &Stáhnout nyní

en: Need username and password
cs: Potřebuje uživatelské jméno a heslo

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
cs: Musíte zadat uživatelské jméno a/nebo heslo pro použití tohoto zdroje zpráv.

en: Account
cs: Účet

en: (optional)
cs: (nepovinné)

en: (required)
cs: (požadováno)

en: Created by:
cs: Vytvořil:

en: Download %s now
cs: Stáhnout %s nyní

en: Last downloaded: never
cs: Naposledy staženo: nikdy

en: never
cs: nikdy

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
cs: před %(days)d dny, %(hours)d hodinami a %(mins)d minutami

en: Last downloaded:
cs: Naposledy staženo:

en: Cannot download news as no internet connection is active
cs: Nelze stáhnout zprávy, protože není aktivní žádné připojení k internetu

en: No internet connection
cs: Žádné připojení k internetu

en: Schedule news download
cs: Naplánovat stahování zpráv

en: Add or edit a custom news source
cs: Přidat nebo upravit vlastní zdroj zpráv

en: Download all scheduled news sources
cs: Stáhnout všechny naplánované zdroje zpráv

en: equal to
cs: se rovná

en: before
cs: před

en: after
cs: po

en: before or equal to
cs: před nebo se rovná

en: after or equal to
cs: po nebo se rovná

en: is set
cs: je nastaven

en: is unset
cs: není nastaveno

en: <p>You can also perform other kinds of advanced searches, for example checking for books that have no covers, combining multiple search expression using Boolean operators and so on. See <a href="%s">The search interface</a> for more information.
cs: <p>Můžete také provést jiné druhy rozšířených hledání, například kontrolu knih, které nemají žádné obálky, kombinování více hledaných výrazů pomocí logických operátorů a tak dále. Pro více informací navštivte <a href="%s">Rozhraní hledání</a>.

en: What &kind of match to use:
cs: Jaký &druh shody použít:

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
cs: Obsahuje: slovo nebo fráze se shoduje kdekoliv v poli metadat

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
cs: Rovná se: slovo nebo fráze se musí shodovat s celým polem metadat

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
cs: Regulární výraz: výraz se musí shodovat kdekoliv v poli metadat

en: Character variant: 'contains' with accents ignored and punctuation significant
cs: Varianta znaků: 'obsahuje' s ignorováním diakritiky a významové interpunkce

en: A&dvanced search
cs: &Rozšířené hledání

en: Find entries that have...
cs: Najít položky, které obsahují...

en: But don't show entries that have...
cs: Ale nezobrazovat položky, které mají....

en: A&ll these words:
cs: Vš&echna tato slova:

en: &This exact phrase:
cs: &Tuto přesnou frázi:

en: O&ne or more of these words:
cs: Jed&no nebo více z těchto slov:

en: Any of these &unwanted words:
cs: Jakékoliv z těchto &nechtěných slov:

en: Titl&e/author/series...
cs: Náz&ev, autor, série...

en: The title to search for
cs: Název, který hledat

en: The author to search for
cs: Autor, kterého hledat

en: &Author:
cs: &Autor:

en: The series to search for
cs: Série, kterou hledat

en: The tags to search for
cs: Štítky, které hledat

en: &Date search
cs: Hledání podle &data

en: &Search the
cs: &Hledat

en: date column for books whose &date is
cs: sloupec data pro knihy, jejichž &datum je

en: &year
cs: &rok

en: mo&nth
cs: mě&síc

en: &day
cs: &den

en: months
cs: měsíců

en: weeks
cs: týdnů

en: years
cs: roků

en: ago
cs: před

en: This month
cs: Tento měsíc

en: Yesterday
cs: Včera

en: &Template search
cs: Ša&blona hledání

en: The value to search for
cs: Hodnota, kterou hledat

en: Template &value:
cs: &Hodnota šablony:

en: Set/Not set
cs: Nastaveno nebo nenastaveno

en: How the template result will be compared to the value
cs: Jak bude výsledek šablony porovnáván s hodnotou

en: C&omparison type:
cs: &Typ porovnávání:

en: The template that generates the value
cs: Šablona, která generuje hodnotu

en: Open template editor
cs: Otevřít editor šablony

en: &Copy the current search into the boxes
cs: &Kopírovat aktuální vyhledávání do polí

en: Use this button to retrieve and edit the current search
cs: Použijte toto tlačítko pro načtení a úpravu aktuálního vyhledávání

en: Advanced search
cs: Rozšířené hledání

en: There is one book with the {} format
cs: Existuje jedna kniha s formátem {}

en: There are {count} books with the {fmt} format
cs: Existuje {count} knih s formátem {fmt}

en: Choose formats
cs: Zvolte formáty

en: &Edit
cs: Úprav&y

en: Edit this note
cs: Upravit tuto poznámku

en: Find &books
cs: Najít &knihy

en: Copy &URL
cs: Kopírovat &URL

en: Use a password if calibre is running on a network that is not secure. For example, if you run calibre on a laptop, use that laptop in an airport, and want to connect your smart device to calibre, you should use a password.
cs: Použít heslo, pokud je Calibre spuštěno v nezabezpečené síti. Například, pokud spustíte Calibre na přenosném počítači, použijete tento přenosný počítač na letišti a chcete připojit své chytré zařízení ke Calibre, měli byste použít heslo.

en: Check this box if you want calibre to automatically start the smart device interface when calibre starts. You should not do this if you are using a network that is not secure and you are not setting a password.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby Calibre automaticky spustilo rozhraní chytrého zařízení při spuštění Calibre. Toto byste neměli dělat, pokud používáte nezabezpečenou síť a nenastavili jste heslo.

en: Check this box if you want calibre to use a fixed network port. Normally you will not need to do this. However, if your device consistently fails to connect to calibre, try checking this box and entering a number.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby Calibre použilo pevný síťový port. Obyčejně to nebudete potřebovat dělat. Pokud se však vašemu zařízení trvale nedaří připojit ke Calibre, zkuste zaškrtnutí tohoto políčka a zadání čísla.

en: Try 9090. If calibre says that it fails to connect to the port, try another number. You can use any number between 8,000 and 65,535.
cs: Zkuste 9090. Pokud Calibre hlásí, že se nedaří připojit k portu, zkuste jiné číslo. Můžete použít jakékoliv číslo mezi 8000 a 65535.

en: These are the IP addresses for this computer. If you decide to have your device connect to calibre using a fixed IP address, one of these addresses should be the one you use. It is unlikely but possible that the correct IP address is not listed here, in which case you will need to go to your computer's control panel to get a complete list of your computer's network interfaces and IP addresses.
cs: Toto jsou IP adresy pro tento počítač. Pokud se rozhodnete mít své zařízení připojeno ke Calibre pomocí pevné IP adresy, měli byste použít jednu z těchto adres. Je nepravděpodobné ale možné, že správná IP adresa tu není uvedená, v tom případě budete muset jít do ovládacích panelů vašeho počítače, abyste získali kompletní seznam síťových rozhraní a IP adres vašeho počítače.

en: Invalid port number
cs: Neplatné číslo portu

en: You must provide a port number.
cs: Musíte zadat číslo portu.

en: The port must be a number between 8000 and 65535.
cs: Port musí být číslo mezi 8000 a 65535.

en: Problem starting the wireless device
cs: Problém se spuštěním bezdrátového zařízení

en: The wireless device driver had problems starting. It said "%s"
cs: Ovladač bezdrátového zařízení měl problémy se spuštěním. Hlásil "%s"

en: Smart device control
cs: Ovládání chytrého zařízení

en: <p>Start wireless device connections.
           <p>You may see some messages from your computer's firewall or anti-virus manager asking you if it is OK for calibre to connect to the network. <b>Please answer yes</b>. If you do not, wireless connections will not work.
cs: <p>Spustit připojení bezdrátového zařízení.
    <p>Můžete vidět nějaké zprávy od brány firewall nebo antivirové ochrany ve vašem počítači, které se ptají, zda se může Calibre připojit k síti. <b>Odpovězte ano</b>. Pokud tak neučiníte, bezdrátová připojení nebudou fungovat.

en: calibre IP addresses:
cs: IP adresy Calibre:

en: Possible IP addresses:
cs: Možné IP adresy:

en: Optional &password:
cs: Volitelné &heslo:

en: Optional password for security
cs: Volitelné heslo pro zabezpečení

en: Optional &fixed port:
cs: &Volitelný pevný port:

en: Optional port number
cs: Volitelné číslo portu

en: &Use a fixed port
cs: &Použít pevný port

en: &Automatically allow connections at calibre startup
cs: &Automaticky povolit připojení při spuštění Calibre

en: Lookup name: {}
cs: Název vyhledávání: {}

en: (Not in library)
cs: (Není v knihovně)

en: (Hidden in Tag browser)
cs: (Skryto v Prohlížeči štítků)

en: (Hidden by Virtual library)
cs: (Skryto Virtuální knihovnou)

en: You must select items to apply
cs: Musíte vybrat položky pro použití

en: You must select items to unapply
cs: Musíte vybrat položky pro zrušení použití

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
cs: Tento název obsahuje úvodní nebo koncové tečky, více teček v řadě nebo mezery před nebo za tečkami.

en: Name already used
cs: Název se již používá

en: The user category name is already used, perhaps with different case.
cs: Název uživatelské kategorie je již použit, možná s jinou velikostí písmen

en: Existing category: {existing}
    New category name: {new}
cs: Existující kategorie: {existing}
    Nový název kategorie: {new}

en: The hierarchical prefix of the new category is already used, perhaps with different case.
cs: Hierarchická předpona nové kategorie je již použita, možná s jinou velikostí písmen.

en: Existing prefix: {prefix}
    New category name: {new}
cs: Existující předpona: {prefix}
    Nový název kategorie: {new}

en: Existing category: {existing}
    New category: {new}
cs: Existující kategorie: {existing}
    Nová kategorie: {new}

en: The current User category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
cs: Aktuální Uživatelská kategorie bude <b>trvale odstraněna</b>. Opravdu to chcete?

en: User categories editor
cs: Editor uživatelských kategorií

en: &User category name:
cs: Název &Uživatelské kategorie:

en: Select a category to edit
cs: Vyberte kategorii k úpravě

en: Copy the category name to the clipboard
cs: Kopírovat název kategorie do schránky

en: &Category filter:
cs: Filtr &kategorie:

en: Select the content kind of the new category
cs: Vyberte druh obsahu nové kategorie

en: Item &filter:
cs: &Filtr položek:

en: Enter text to filter the available items. Case and accents are ignored.
cs: Zadejte text pro filtrování dostupných položek. Velikost písmen a diakritika jsou ignorovány.

en: Delete the current User category
cs: Odstranit aktuální Uživatelskou kategorii

en: Enter a category name, then use the Add button or the Rename button
cs: Zadejte název kategorie, pak použijte tlačítko Přidat nebo tlačítko Přejmenovat

en: Add a new category
cs: Přidat novou kategorii

en: Rename the current category to what is in the box
cs: Přejmenovat aktuální kategorii na to, co je v poli

en: <p>Only show items that are visible in current Virtual
                library. Applied items not shown in the Virtual library will be
                marked "Hidden by Virtual library".</p>
cs: <p>Zobrazovat pouze položky, které jsou viditelné v aktuální Virtuální
                knihovně. Použité položky, které nejsou zobrazeny ve Virtuální
                knihovně, budou označeny jako „Skryto Virtuální knihovnou“.</p>

en: &Only show items visible in current Virtual library
cs: &Zobrazovat pouze položky viditelné v aktuální Virtuální knihovně

en: <p>Don't show items that are hidden in the Tag browser.
              Applied items not shown in the Tag browser will be marked
              "Hidden in Tag browser".</p>
cs: <p>Nezobrazovat položky, které jsou skryté v Prohlížeči štítků.
                Použité položky, které nejsou zobrazeny v Prohlížeči štítků,
                budou označeny jako „Skryto v Prohlížeči štítků“.</p>

en: &Don't show items hidden in the Tag browser
cs: &Nezobrazovat položky skryté v Prohlížeči štítků

en: &Available items
cs: &Dostupné položky

en: Apply items to current category
cs: Použít položky do aktuální kategorie

en: Applied &items
cs: &Použité položky

en: Unapply (remove) selected items from current category
cs: Zrušit použití (odebrat) vybraných položek z aktuální kategorie

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts an ampersand-separated list of items. The items will be applied to the book.
cs: Pokud položka, kterou chcete, není v seznamu dostupných, můžete ji zde přidat. Přijímá ampersandy oddělený seznam položek. Položky budou použity na knihu.

en: If the item you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma-separated list of items. The items will be applied to the book.
cs: Pokud položka, kterou chcete, není v seznamu dostupných, můžete ji zde přidat. Přijímá čárkami oddělený seznam položek. Položky budou použity na knihu.

en: No tags selected
cs: Nejsou vybrány žádné štítky

en: You must select at least one tag from the list of Available tags.
cs: Musíte vybrat alespoň jeden štítek ze seznamu dostupných štítků.

en: Deleting tags is done immediately and there is no undo.
cs: Odstranění štítků je prováděno okamžitě a nelze ho vrátit zpět.

en: Are your sure?
cs: Opravdu to chcete?

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
cs: Následující štítky jsou používány jednou nebo více knihami. Opravdu je chcete odstranit?

en: Manage items
cs: Spravovat položky

en: &Apply item:
cs: &Použít položku:

en: Apply item(s) to the current book
cs: Použít položky na aktuální knihu

en: Filter the available items
cs: Filtrovat dostupné položky

en: Delete the selected items from database. This will unapply the items from all books and then remove them from the database.
cs: Odstranit vybrané položky z databáze. Zruší to použití položek ze všech knih a pak je odebere z databáze.

en: Ava&ilable items
cs: &Dostupné položky

en: Apply item to current book
cs: Použít položku na aktuální knihu

en: Unapply (remove) the item from current book
cs: Zrušit použití (odebrat) položku z aktuální knihy

en: Filter the applied items
cs: Filtrovat použité položky

en: Create note
cs: Vytvořit poznámku

en: Edit note
cs: Upravit poznámku

en: Delete note
cs: Odstranit poznámku

en: Manage {}
cs: Spravovat {}

en: Delete link
cs: Odstranit odkaz

en: Search for {}
cs: Hledat {}

en: Filter by {}
cs: Filtrovat podle {}

en: Search the library for {0}
cs: Hledat v knihovně {0}

en: Name of the item
cs: Název položky

en: Count of books with this item
cs: Počet knih s touto položkou

en: Value of the item before it was edited
cs: Hodnota položky, než byla upravena

en: The link (URL) associated with this item
cs: Odkaz (URL) přidružený této položce

en: Whether the item has a note. The icon changes if the note was created or edited
cs: Zda má položka poznámku. Ikona se změní, pokud byla poznámka vytvořena nebo upravena

en: This is not one of this column's permitted values ({0})
cs: Toto není jedna z povolených hodnot tohoto sloupce ({0})

en: no links available
cs: nejsou dostupné žádné odkazy

en: Editing...
cs: Upravování...

en: Item is not a permitted value
cs: Položka není platnou hodnotou

en: This column has a fixed set of permitted values. The entered text must be one of ({0}).
cs: Tento sloupec má pevnou sadu povolených hodnot. Zadaný text musí být jednou z ({0}).

en: Selection contains deleted items
cs: Výběr obsahuje odstraněné položky

en: The selection contains deleted items. You must undelete them before editing.
cs: Výběr obsahuje odstraněné položky. Před úpravou musíte zrušit jejich odstranění.

en: Undelete items?
cs: Zrušit odstranění položek?

en: Items must be undeleted to continue. Do you want to do this?
cs: Pro pokračování musí být zrušeno odstranění položek. Chcete to udělat?

en: Are you sure you want to delete the selected links? There is no undo.
cs: Opravdu chcete odstranit vybrané odkazy? Toto nelze vrátit zpět.

en: Search for an item in the first column
cs: Hledat položku v prvním sloupci

en: Find items containing the search string
cs: Najít položky obsahující hledaný řetězec

en: &Filter by:
cs: &Filtrovat podle:

en: Filter items using the text in this box
cs: Filtrovat položky pomocí textu v tomto poli

en: Show only items containing this text
cs: Zobrazit pouze položky obsahující tento text

en: F&ilter
cs: F&iltrovat

en: Show &all items
cs: Zobrazit &všechny položky

en: Only show items in the current &Virtual library
cs: Zobrazit pouze položky v aktuální &Virtuální knihovně

en: &Back
cs: &Zpět

en: Displays the previously viewed function
cs: Zobrazit dříve zobrazenou funkci

en: Show &all functions
cs: Zobrazit &všechny funkce

en: Shows a list of all built-in functions in alphabetic order
cs: Zobrazit seznam všech vestavěných funkcí v abecedním pořadí

en: Go back
cs: Přejít zpět

en: No documentation provided
cs: Neposkytnuta žádná dokumentace

en: {title} (only one template dialog allowed)
cs: {title} (povoleno pouze jedno dialogové okno šablony)

en: {title} dialog number {number} (multiple template dialogs allowed)
cs: {title} počet dialogových oken {number} (povoleno více dialogových oken šablony)

en: Template language tutorial
cs: Výukový kurz jazyka šablony

en: Template function reference
cs: Odkaz na funkci šablony

en: Author Sort
cs: Řazení autora

en: Tag 1
cs: Štítek 1

en: Tag 2
cs: Štítek 2

en: Template value
cs: Hodnota šablony

en: *** Breakpoints are enabled. Waiting for the 'Go' button to be pressed
cs: *** Zarážky jsou povoleny. Čekání na stisknutí tlačítka 'Přejít'

en: Disable word wrap
cs: Zakázat zalamování slov

en: Enable word wrap
cs: Povolit zalamování slov

en: Add Python template definition text
cs: Přidat text definice šablony Pythonu

en: Load template from the Template tester
cs: Načíst šablonu z Testovače šablon

en: Load template from file
cs: Načíst šablonu ze souboru

en: Save template to file
cs: Uložit šablonu do souboru

en: No Template tester text is available
cs: Není dostupný žádný text Testovače šablon

en: Template file
cs: Soubor šablony

en: Select icon
cs: Vyberte ikonu

en: EXCEPTION:
cs: VÝJIMKA:

en: Built-in template function
cs: Vestavěná funkce šablon

en: Built-in function
cs: Vestavěná funkce

en: User defined Python template function
cs: Uživatelem definovaná funkce šablon Pythonu

en: User function
cs: Uživatelská funkce

en: Stored template
cs: Uložená šablona

en: Stored user defined Python template
cs: Uložené šablony Pythonu definované uživatelem

en: Stored user defined GPM template
cs: Uložené šablony ORP definované uživatelem

en: Discard changes?
cs: Zahodit změny?

en: Do you really want to close this dialog, discarding any changes?
cs: Opravdu chcete zavřít toto dialogové okno a zahodit jakékoliv změny?

en: No template provided
cs: Neposkytnuta žádná šablona

en: The template box cannot be empty
cs: Pole šablony nemůže být prázdné

en: No column chosen
cs: Nezvolen žádný sloupec

en: You must specify a column to be colored
cs: Musíte zadat sloupec, který má být obarven

en: You must specify the column where the icons are applied
cs: Musíte zadat sloupec, kde jsou ikony použity

en: &Continue
cs: &Pokračovat

en: Continue running the template
cs: Pokračovat ve spouštění šablony

en: Stop running the template
cs: Zastavit spouštění šablony

en: Break: line {0}, book {1}
cs: Zalomení: řádek {0}, kniha {1}

en: A variable in the template
cs: Proměnná v šabloně

en: The value of the variable
cs: Hodnota proměnné

en: The name of the template language operation
cs: Název operace jazyka šablony

en: A General Program Mode Template
cs: Šablona Obecného režimu programu

en: Set the color of the column:
cs: Nastavte barvu sloupce:

en: Copy a color name to the clipboard:
cs: Kopírovat název barvy do schránky:

en: Copy the selected color name to the clipboard
cs: Kopírovat vybraný název barvy do schránky

en: Kind:
cs: Druh:

en: Apply the icon to column:
cs: Použít ikonu na sloupec:

en: Copy an icon file name to the clipboard:
cs: Kopírovat název souboru ikony do schránky:

en: <p>The template must return the name of the icon file
                    to display. If you wish to display multiple icons, separate the
                    individual icon file names with a ':' (colon). They will all be
                    displayed in the column</p>
cs: <p>Šablona musí vracet název souboru s ikonou. který se
                    má zobrazit. Pokud si přejete zobrazit více ikon, oddělte
                    jednotlivé názvy souborů ikon pomocí ':' (dvojtečka). Všechny
                    budou zobrazeny ve sloupci</p>

en: Copy the selected icon file name to the clipboard
cs: Kopírovat název vybraného souboru ikony do schránky

en: Add icon
cs: Přidat ikonu

en: Add an icon file to the set of choices
cs: Přidat soubor ikony do sady možností

en: Template &name:
cs: &Název šablony:

en: The name of the callable template
cs: Název volatelné šablony

en: T&emplate:
cs: Š&ablona:

en: The text of the template program goes into the box below
cs: Do níže uvedeného pole přijde text šablony programu

en: Enable &breakpoints
cs: Povolit &zarážky

en: <p>If checked, the template evaluator will stop when it
    evaluates an expression on a double-clicked line number, opening a dialog showing
    you the value as well as all the local variables</p>
cs: <p>Pokud je zaškrtnuto, nástroj pro vyhodnocení šablon se zastaví,
    když vyhodnotí výraz na čísle řádku, na který dvakrát kliknete, a otevře
    dialogové okno zobrazující hodnotu a všechny místní proměnné</p>

en: &Go
cs: &Přejít

en: If 'Enable breakpoints' is checked then click this button to run your template
cs: Pokud je zaškrtnuto ‚Povolit zarážky‘, pak spusťte šablonu kliknutím na toto tlačítko

en: &Line:
cs: Řá&dek:

en: Line number to toggle
cs: Číslo řádku pro přepnutí

en: &Toggle
cs: &Přepnout

en: Toggle the breakpoint on the line number in the box
cs: Přepnout zarážku na číslo řádku v poli

en: &Remove all
cs: &Odebrat vše

en: Remove all breakpoints
cs: Odebrat všechny zarážky

en: &Set all
cs: &Nastavit vše

en: Set breakpoint on every line
cs: Nastavit zarážku na každý řádek

en: <p>The text of the template program goes in this box.
                A General Program Mode template must begin with the word "program:".
                A Python template must begin with the word "python:" followed by a
                function definition line. There is a context menu item you can use
                to enter the first lines of a Python template.</p>
cs: <p>Do tohoto pole přijde text šablony programu.
                Šablona Obecný režim programu musí začínat slovem "program:".
                Šablona v jazyce Python musí začínat slovem "python:" následovaným
                řádkem s definicí funkce. Pro zadání prvních řádků šablony v jazyce
                Python můžete použít položku místní nabídky.

en: D&ocumentation:
cs: &Dokumentace:

en: Documentation for the function being defined or edited
cs: Dokumentace pro definovanou nebo upravovanou funkci

en: Template value:
cs: Hodnota šablony:

en: The value of the template using the current book in the library view
cs: Hodnota šablonu používaná aktuální knihou v zobrazení knihovny

en: User label
cs: Uživatelský popisek

en: Font:
cs: Písmo:

en: Select the font for the Template box
cs: Vyberte písmo pro pole Šablona

en: Size:
cs: Velikost:

en: Select the font size for the Template box
cs: Vyberte velikost písma pro pole Šablona

en: Lo&ad
cs: N&ačíst

en: Load the template from a file
cs: Načíst šablonu ze souboru

en: Save the template in a file
cs: Uložit šablonu do souboru

en: Template Function Reference
cs: Odkaz na funkci šablony

en: Function &name:
cs: &Název funkce:

en: &Function type:
cs: Typ &funkce:

en: &Documentation
cs: &Dokumentace

en: General &information
cs: Obecné &informace

en: &Code:
cs: &Kód:

en: Remove any template from the box
cs: Odebrat všechny šablony z pole

en: &Aspect ratio:
cs: &Poměr stran:

en: Keep the ratio of width to height fixed
cs: Ponechat pevný poměr šířky a výšky

en: Trim Image
cs: Oříznout obrázek

en: Select a region by dragging with your mouse, and then click trim
cs: Vyberte oblast přetažením myší a pak klikněte na Oříznout

en: &Trim
cs: &Oříznout

en: Trim image by removing borders outside the selected region
cs: Oříznout obrázek odebráním rámečků mimo vybranou oblast

en: Adjust selection by dragging corners
cs: Upravte výběr přetažením rohů

en: Size: {0}px Aspect ratio: {1:.3g}
cs: Velikost: {0} px Poměr stran: {1:.3g}

en: Size: {0}x{1}px
cs: Velikost: {0}x{1} px

en: Download %s
cs: Stáhnout %s

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
cs: Stahování <b>%(fname)s</b> z %(url)s

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
cs: Nepodařilo se stáhnout z %(url)r s chybou: %(err)s

en: Downloading book
cs: Stahování knihy

en: The book {0} will be downloaded and added to your calibre library automatically.
cs: Kniha {0} bude stažena a automaticky přidána do vaší knihovny Calibre.

en: No file specified to download.
cs: Nezadán žádný soubor ke stažení

en: {} is not a supported e-book format
cs: {} není podporovaný formát e-knihy

en: Downloading %s
cs: Stahování %s

en: Downloading
cs: Stahování

en: Failed to download e-book
cs: Nepodařilo se stáhnout e-knihu

en: finished
cs: dokončeno

en: Email %(name)s to %(to)s
cs: E-mail %(name)s pro %(to)s

en: News:
cs: Zprávy:

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
cs: Příloha je periodikum %s stažené Calibre.

en: Add a new recipient:
cs: Přidat nového příjemce:

en: &Address
cs: &Adresa

en: &Formats
cs: &Formáty

en: &Subject
cs: &Předmět

en: The email address of the recipient
cs: E-mailová adresa příjemce

en: The optional alias (simple name) of the recipient
cs: Volitelný alias (jednoduché jméno) příjemce

en: Formats to email. The first matching one will be sent (comma separated list)
cs: Formát pro odeslání e-mailem. První odpovídající bude odeslán (čárkami oddělený seznam)

en: The optional subject for email sent to this recipient
cs: Volitelný předmět pro e-mail odesílaný tomuto příjemci

en: &Add recipient
cs: &Přidat příjemce

en: Need address
cs: Potřebuje adresu

en: You must specify an address
cs: Musíte zadat adresu

en: Invalid email address
cs: Neplatná e-mailová adresa

en: The address {} is invalid
cs: Adresa {} je neplatná

en: Need formats
cs: Potřebuje formát

en: You must specify at least one format to send
cs: Musíte zadat alespoň jeden formát pro odeslání

en: The recipient %s already exists
cs: Příjemce %s již existuje

en: No recipients
cs: Žádní příjemci

en: You must select at least one recipient
cs: Musíte vybrat alespoň jednoho příjemce

en: Auto convert the following books before sending via email?
cs: Automaticky převést následující knihy před odesláním pomocí e-mailu?

en: This recipient has no valid formats defined
cs: Tento příjemce nemá definovány žádné platné formáty

en: These books have no suitable input formats for conversion
cs: Tyto knihy nemají žádné vhodné vstupní formáty pro převod

en: Could not send
cs: Nelze odeslat

en: Could not send books to some recipients. Click "Show details" for more information
cs: Nelze odeslat knihy některým příjemcům. Pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“

en: E-book:
cs: E-kniha:

en: Attached, you will find the e-book
cs: V příloze naleznete e-knihu

en: by
cs: od

en: in the %s format.
cs: ve formátu %s.

en: {series_index} of {series}
cs: {series_index}. z {series}

en: About this book:
cs: O této knize:

en: Sending email to
cs: Odesílání e-mailu pro

en: Auto convert the following books to %s before sending via email?
cs: Automaticky převést následující knihy do %s před odesláním pomocí e-mailu?

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
cs: Nelze odeslat následující knihy, protože nebyly nalezeny žádné vhodné formáty:

en: Failed to email book
cs: Nepodařilo se odeslat knihu

en: sent
cs: odesláno

en: Sent news to
cs: Odeslat zprávy do

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess e-book metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="%s">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips. Note that underscores in filenames are auto-replaced by spaces.</p></div>
cs: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Nastavte použitý vzor regulárního výrazu při pokusu o odhadnutí metadat e-knihy z názvů souborů.</p>
    <p>Je dostupný <a href="%s">kurz</a> o používání regulárních výrazů.</p>
    <p>Použijte následující funkci <b>Testovat</b> pro otestování vašeho regulárního výrazu na několika ukázkových názvech souborů (nezapomeňte zahrnout příponu souboru). Názvy skupin pro různé položky metadat jsou zdokumentovány v popisech tlačítek. Pamatujte, že podtržítka v názvech souborů jsou automaticky nahrazena mezerami.</p></div>

en: Regular &expression
cs: Regulární &výraz

en: Test
cs: Testovat

en: File &name:
cs: Název &souboru:

en: Title:
cs: Název:

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
cs: Regulární výraz (?P&lt;title&gt;)

en: No match
cs: Žádná shoda

en: Authors:
cs: Autoři:

en: Regular expression (?P<author>)
cs: Regulární výraz (?P<author>)

en: Series:
cs: Série:

en: Regular expression (?P<series>)
cs: Regulární výraz (?P<series>)

en: Series index:
cs: Pořadí v sérii:

en: Regular expression (?P<series_index>)
cs: Regulární výraz (?P<series_index>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
cs: Regulární výraz (?P<isbn>)

en: Publisher:
cs: Vydavatel:

en: Regular expression (?P<publisher>)
cs: Regulární výraz (?P<publisher>)

en: Published:
cs: Vydáno:

en: Regular expression (?P<published>)
cs: Regulární výraz (?P<published>)

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Regular expression (?P<comments>)
cs: Regulární výraz (?P<comments>)

en: Select font files
cs: Vyberte soubory písem

en: TrueType/OpenType Fonts
cs: Písma TrueType nebo OpenType

en: Corrupt font
cs: Poškozené písmo

en: Choose a font family
cs: Zvolte rodinu písem

en: Available faces for %s
cs: Dostupné vzhledy pro %s

en: Choose font family
cs: Zvolte rodinu písem

en: Add &fonts
cs: &Přidat písma

en: Choose a font family from the list below:
cs: Zvolte rodinu písem z následujícího seznamu:

en: Find next
cs: Najít další

en: Find previous
cs: Najít předchozí

en: None
cs: Žádné

en: Added fonts
cs: Přidaná písma

en: Added font families: %s
cs: Přidané rodiny písem: %s

en: Choose &font family
cs: Zvolte &rodinu písem

en: Clear the font family
cs: Vymazat rodinu písem

en: Search the text of all books in the library
cs: Vyhledávat v textu všech knih v knihovně

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ

en: Indexing of all books in this library is not yet complete, so search results will not be from all books. Click the <i>Show indexing status</i> button to see details.
cs: Indexování všech knih v této knihovně ještě není dokončeno, takže výsledky vyhledávání nebudou ze všech knih. Pro zobrazení podrobností klikněte na tlačítko <i>Zobrazit stav indexace</i>.

en: Library on a FAT drive
cs: Knihovna na disku FAT

en: The calibre library {} is on a FAT drive. These drives have a limit on the maximum file size. Therefore indexing of more than a few hundred books will fail. You should move your calibre library to an NTFS or exFAT drive.
cs: Knihovna Calibre {} je na disku FAT. Tyto disky mají omezenou maximální velikost souborů. Proto indexování více než několika stovek knih selže. Knihovnu Calibre byste měli přesunout na disk NTFS nebo exFAT.

en: Indexing is almost complete
cs: Indexování je téměř dokončeno

en: Indexing is only {} done
cs: Indexování je dokončeno pouze z {}

en: Normally, calibre indexes books slowly, in the background, to avoid overloading your computer. You can instead have calibre speed up indexing. This is useful if you intend to leave your computer running overnight to quickly finish the indexing. Both your computer and calibre will be less responsive while fast indexing is active. Closing this window will automatically reset to slow indexing.
cs: Calibre obvykle indexuje knihy pomalu na pozadí, aby nezatěžovalo počítač. Místo toho můžete Calibre nechat indexování zrychlit. To je užitečné, pokud máte v úmyslu nechat počítač spuštěný přes noc, aby rychle dokončil indexování. Počítač i Calibre budou mít při aktivním rychlém indexování pomalejší odezvu. Zavřením tohoto okna se automaticky obnoví pomalé indexování.

en: Indexing speed:
cs: Rychlost indexování:

en: &Slow
cs: &Pomalá

en: &Fast
cs: &Rychlá

en: Not all the books in this library have been indexed yet. Searching will yield incomplete results.
cs: Všechny knihy v této knihovně nebyly ještě indexovány. Vyhledávání bude mít neúplné výsledky.

en: All book files indexed
cs: Všechny soubory knih indexovány

en: Start &searching
cs: Spustit &vyhledávání

en: almost 100%
cs: téměř 100 %

en: {0} of {1} book files, {2} have been indexed, {3}
cs: {0} z {1} souborů knih, {2} bylo indexováno, {3}

en: Start &searching even with incomplete indexing
cs: Spustit &vyhledávání i s nedokončeným indexováním

en: &Index books in this library to allow searching their full text
cs: &Indexovat knihy v této knihovně pro umožnění jejich fulltextového prohledávání

en: In order to search the full text of books, the text must first be <i>indexed</i>. Once enabled, indexing is done automatically, in the background, whenever new books are added to this calibre library.
cs: Aby bylo možné fulltextově prohledávat knihy, musí být text nejprve <i>indexován</i>. Jakmile je indexování povoleno, provádí se automaticky na pozadí, kdykoliv jsou do této knihovny Calibre přidány nové knihy.

en: Re-index
cs: Znovu indexovat

en: Re-index all books in this library
cs: Znovu indexovat všechny knihy v této knihovně

en: This will force calibre to re-index all the books in this library, which can take a long time. Are you sure?
cs: Toto vynutí, aby Calibre znovu indexovalo všechny knihy v této knihovně, což může trvat dlouho. Opravdu to chcete?

en: This book was not found in the calibre library
cs: Tato kniha nebyla v knihovně Calibre nalezena

en: This book is not currently visible in the calibre library. If you have a search or Virtual library active, try clearing that. Or click the "Restrict searched books" checkbox in this window to only search currently visible books.
cs: Tato kniha není v knihovně Calibre aktuálně viditelná. Pokud máte aktivní vyhledávání nebo Virtuální knihovnu, zkuste je vymazat. Nebo klikněte na zaškrtávací políčko „Omezit prohledávané knihy“ v tomto okně, abyste prohledávali pouze aktuálně viditelné knihy.

en: Unknown book
cs: Neznámá kniha

en: Unknown author
cs: Neznámý autor

en: Invalid search query
cs: Neplatný vyhledávací dotaz

en: The search query: {query} was not understood. See <a href="{fts_url}">here</a> for details on the supported query syntax.
cs: Vyhledávací dotaz: {query} nebyl pochopen. Podrobnosti o podporované syntaxi dotazu naleznete <a href="{fts_url}">zde</a>.

en: Jump to this book in the library
cs: Přeskočit na tuto knihu v knihovně

en: Mark this book in the library
cs: Označit tuto knihu v knihovně

en: View this book
cs: Zobrazit tuto knihu

en: Expand all
cs: Rozbalit vše

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Enter words to search for
cs: Zadejte slova, která hledat

en: &Restrict searched books
cs: &Omezit hledané knihy

en: Restrict search results to only the books currently showing in the main library screen. This means that any Virtual libraries or search results are applied.
cs: Omezit výsledky vyhledávání pouze na knihy aktuálně zobrazované na hlavní obrazovce knihovny. To znamená, že se použijí všechny Virtuální knihovny nebo výsledky vyhledávání.

en: &Match on related words
cs: &Shoda na souvisejících slovech

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: {0} matches {1} and {2} as well
cs: Pomocí této volby bude vyhledávání slov porovnávat také všechna související slova (podporováno v několika jazycích). Například v angličtině: {0} odpovídá {1} a také {2}

en: One book | {num} books
cs[0]: Jedna kniha
cs[1]: {num} knihy
cs[2]: {num} knih
cs[3]: {num} knih

en: Scheduled for re-indexing
cs: Naplánováno pro znovu indexování

en: This book has been scheduled for re-indexing, which typically takes a few seconds, if no other books are being re-indexed. Once indexing is complete, you can re-run the search to see updated results.
cs: Tato kniha byla naplánována ke znovu indexování, které obvykle trvá několik sekund, pokud se znovu indexují jiné knihy. Po dokončení indexování můžete znovu spustit vyhledávání a zobrazit aktualizované výsledky.

en: Select
cs: Vybrat

en: Mark
cs: Označit

en: Put a pin on this book in the calibre library, for future reference. You can search for marked books using the search term: {0}
cs: Přidat špendlík na tuto knihu v knihovně Calibre pro budoucí odkaz. Označené knihy můžete vyhledávat pomocí hledaného výrazu: {0}

en: Re-index this book. Useful if the book has been changed outside of calibre, and thus not automatically re-indexed.
cs: Znovu indexovat tuto knihu. Užitečné, pokud byla kniha změněna mimo Calibre, a proto nebyla automaticky znovu indexována.

en: This book has been deleted from the library but is still present in the full text search index. Remove it.
cs: Tato kniha byla odstraněna z knihovny, ale je stále přítomna v rejstříku fulltextového vyhledávání. Odeberte ji.

en: Un-index
cs: Zrušit indexování

en: Open the book, in the {fmt} format.
    When using the calibre E-book viewer, it will attempt to scroll
    to this search result automatically.
cs: Otevřete knihu ve formátu {fmt}.
    Při použití prohlížeče e-knih Calibre se pokusí posunout
    na tento výsledek vyhledávání automaticky.

en: Abort the current search?
cs: Přerušit aktuální hledání?

en: Show &indexing status
cs: Zobrazit stav &indexování

en: &Mark all books
cs: &Označit všechny knihy

en: Mark all matched books in the library
cs: Označit všechny odpovídající knihy v knihovně

en: Select all matched books in the library
cs: Vybrat všechny odpovídající knihy v knihovně

en: Mark and select all matched books
cs: Označit a vybrat všechny odpovídající knihy

en: Remove this action
cs: Odebrat tuto akci

en: <a href="{}">CSS selector help</a>
cs: <a href="{}">Nápověda selektoru CSS</a>

en: Create the rule to transform HTML tags below
cs: Vytvořit pravidlo pro převod níže uvedených značek HTML

en: If the tag
cs: Pokud značka

en: Then:
cs: Pak:

en: Add another action
cs: Přidat další akci

en: If the tag <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>
cs: Pokud značka <b>{match_type}</b> <b>{query}</b>

en: You can specify rules to transform HTML here. Click the "Add rule" button below to get started.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro převod HTML. Klikněte níže na tlačítko „Přidat pravidlo“ pro spuštění.

en: Test HTML transform rules
cs: Testovat pravidla převodu HTML

en: Enter an HTML document below and click the "Test" button
cs: Níže zadejte dokument HTML a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: Resulting HTML
cs: Výsledné HTML

en: Edit HTML transform rules
cs: Upravit pravidla převodu HTML

en: Current HTML file
cs: Aktuální soubor HTML

en: All HTML files
cs: Všechny soubory HTML

en: Open HTML files
cs: Otevřít soubory HTML

en: Selected HTML files
cs: Vybrané soubory HTML

en: Create an icon theme
cs: Vytvořit motiv ikon

en: Use this theme in calibre
cs: Použít tento motiv v Calibre

en: Change the current calibre icon theme to this theme
cs: Změnit aktuální motiv ikon Calibre na tento motiv

en: Theme Metadata
cs: Metadata motivu

en: &Version:
cs: &Verze:

en: Light and Dark
cs: Světlá a tmavá

en: Light only
cs: Pouze světlá

en: Dark only
cs: Pouze tmavá

en: Specify the color palette this icon theme is suited for
cs: Zadejte barevnou paletu, pro kterou je toto motiv ikon vhodný

en: &Color palette:
cs: &Barevná paleta:

en: &License:
cs: &Licence:

en: The license for the icons in this theme. Common choices are Creative Commons or Public Domain.
cs: Licence pro ikony v tomto motivu.Běžné možnosti jsou Creative Commons nebo Public Domain.

en: %d icons missing in this theme
cs: %d ikon chybí v tomto motivu

en: No missing icons
cs: Žádné chybějící ikony

en: No title specified
cs: Není zadán žádný název

en: You must specify a title for this icon theme
cs: Musíte zadat název pro tento motiv ikon

en: No author specified
cs: Není zadán žádný autor

en: You must specify an author for this icon theme
cs: Musíte zadat autora pro tento motiv ikon

en: &Abort
cs: &Přerušit

en: Losslessly optimizing images, please wait...
cs: Bezztrátová optimalizace obrázků, čekejte...

en: Optimizing images failed, click "Show details" for more information
cs: Optimalizace obrázků selhala, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Compression failed
cs: Komprimace selhala

en: Optimizing %s
cs: Optimalizace %s

en: Creating theme file
cs: Vytváření souboru motivu

en: Compressing theme file
cs: Komprimace souboru motivu

en: Choose a folder from which to read the icons
cs: Zvolte složku, ze které číst ikony

en: Choose destination for icon theme
cs: Zvolte cíl pro motiv ikon

en: ZIP files
cs: Soubory ZIP

en: Right click to visit theme homepage
cs: Klikněte pravým tlačítkem myši pro navštívení domovské stránky motivu

en: Downloading icons...
cs: Stahování ikon...

en: Downloading icons, please wait...
cs: Stahování ikon, čekejte...

en: Use the calibre default icons
cs: Použít výchozí ikony Calibre

en: Choose an icon theme below. It will be used for both light and dark color themes unless a color specific theme is chosen in one of the other tabs.
cs: Níže si zvolte motiv ikon. Bude použit pro světlé i tmavé barevné motivy, pokud není vybrán motiv pro konkrétní barvu na některé z dalších karet.

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for light color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
cs: Níže si zvolte motiv ikon. Bude přednostně použit pro světlé barevné motivy. Pokud je vybráno výchozí nastavení, bude použit motiv pro "světlé a tmavé".

en: Choose an icon theme below. It will be used preferentially for dark color themes. If the default is chosen then the theme for "light and dark" will be used.
cs: Níže si zvolte motiv ikon. Bude přednostně použit pro tmavé barevné motivy. Pokud je vybráno výchozí nastavení, bude použit motiv pro "světlé a tmavé".

en: Number of icons
cs: Počet ikon

en: Popularity
cs: Oblíbenost

en: Choose an icon theme
cs: Zvolte motiv ikon

en: Restore &default icons
cs: Obnovit &výchozí ikony

en: For light and dark
cs: Pro světlé a tmavé

en: For light only
cs: Pouze pro světlé

en: For dark only
cs: Pouze pro tmavé

en: Downloading, please wait...
cs: Stahování, čekejte...

en: Failed to download list of themes
cs: Nepodařilo se stáhnout seznam motivů

en: Failed to download list of themes, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se stáhnout seznam motivů, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Choose from {} available icon themes
cs: Zvolte z {} dostupných motivů ikon

en: Failed to download icon themes, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se stáhnout motivy ikon, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Zoom &in
cs: Z&většit

en: Zoom &out
cs: Z&menšit

en: Reset &zoom
cs: Obnovit &zvětšení

en: &Rotate
cs: &Otočit

en: &Save as
cs: &Uložit jako

en: F&ull screen
cs: Na celou obrazovku

en: &Fit image
cs: &Přizpůsobit obrázek

en: Fit image inside the available space
cs: Přizpůsobit obrázek dostupnému místu

en: Remember &zoom
cs: Zapamatovat & zoom

en: Choose a file to save to
cs: Zvolte soubor, do kterého uložit

en: Image: {name} {resolution}
cs: Obrázek: {name} {resolution}

en: See what's new in this calibre release
cs: Podívejte se, co je nového v tomto vydání Calibre

en: Connected
cs: Připojeno

en: created by
cs:  vytvořil

en: %(num)d of %(total)d books
cs: %(num)d z %(total)d knih

en: one book | {} books
cs[0]: jedna kniha
cs[1]: {} knihy
cs[2]: {} knih
cs[3]: {} knih

en: %(num)s, %(sel)d selected | %(num)s, %(sel)d selected
cs[0]: %(num)s, %(sel)d vybrána
cs[1]: %(num)s, %(sel)d vybrány
cs[2]: %(num)s, %(sel)d vybráno
cs[3]: %(num)s, %(sel)d vybráno

en: {0}, {1} total
cs: {0}, {1} celkem

en: Cover grid
cs: Mřížka obálek

en: Search bar
cs: Panel hledání

en: Next Virtual library
cs: Další Virtuální knihovna

en: Switch to the next Virtual library in the Virtual library tab bar
cs: Přepnout na další Virtuální knihovnu v panelu karet Virtuální knihovna

en: Previous Virtual library
cs: Předchozí Virtuální knihovna

en: Switch to the previous Virtual library in the Virtual library tab bar
cs: Přepnout na předchozí Virtuální knihovnu v panelu karet Virtuální knihovna

en: All books
cs: Všechny knihy

en: Search expression for this Virtual library:
cs: Vyhledávací výraz pro tuto Virtuální knihovnu:

en: Sort tabs alphabetically
cs: Seřadit karty abecedně

en: Restore hidden tabs
cs: Obnovit skryté karty

en: Hide Virtual library tabs
cs: Skrýt karty Virtuální knihovny

en: Lock Virtual library tabs
cs: Uzamknout karty Virtuální knihovny

en: Unlock Virtual library tabs
cs: Odemknout karty Virtuální knihovny

en: Edit "%s"
cs: Upravit "%s"

en: Delete "%s"
cs: Odstranit "%s"

en: Layout
cs: Rozložení

en: Show and hide various parts of the calibre main window
cs: Zobrazit a skrýt jednotlivé části hlavního okna Calibre

en: No %s format
cs: Žádný formát %s...

en: The book {0} does not have the {1} format
cs: Kniha {0} nemá formát {1}

en: Restore %s
cs: Obnovit %s

en: Job
cs: Úloha

en: Progress
cs: Průběh

en: Running time
cs: Doba spuštění

en: Start time
cs: Počáteční čas

en: There is a running job: | There are {} running jobs:
cs[0]: Je spuštěna úloha:
cs[1]: Jsou spuštěny {} úlohy:
cs[2]: Je spuštěno {} úloh:
cs[3]: Je spuštěno {} úloh:

en: Unknown job
cs: Neznáma úloha

en: There is a waiting job | There are {} waiting jobs
cs[0]: Čeká úloha
cs[1]: Čekají {} úlohy
cs[2]: Čeká {} úloh
cs[3]: Čeká {} úloh

en: Cannot kill job
cs: Nelze ukončit úlohu

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
cs: Nelze ukončit úlohy, které komunikují se zařízením

en: Job has already run
cs: Úloha již byla spuštěna

en: This job cannot be stopped
cs: Tato úloha nemůže být zastavena

en: Some of the jobs cannot be stopped. Click "Show details" to see the list of unstoppable jobs.
cs: Některé z úloh nemohou být zastaveny. Pro zobrazení seznamu nezastavitelných úloh klikněte na „Zobrazit podrobnosti.

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Click to see list of jobs
cs: Klikněte pro zobrazení seznamu úloh

en: Show/hide the Jobs List
cs: Zobrazit nebo skrýt Seznam úloh

en: Jobs:
cs: Úlohy:

en: No running jobs
cs: Žádné spuštěné úlohy

en: One running job
cs: Jedna spuštěná úloha

en: %d running jobs
cs: %d spuštěných úloh

en:  - Jobs
cs:  - Úlohy

en: Search for a job by name
cs: Hledat úlohu podle názvu

en: No job
cs: Žádná úloha

en: No job selected
cs: Žádná vybraná úloha

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
cs[0]: Opravdu chcete zastavit vybranou úlohu?
cs[1]: Opravdu chcete zastavit vybrané úlohy?
cs[2]: Opravdu chcete zastavit všechny vybrané úlohy?
cs[3]: Opravdu chcete zastavit všechny vybrané úlohy?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
cs: Opravdu chcete zastavit všechny úlohy nesouvisející se zařízením?

en: &Custom
cs: &Vlastní

en: &Alternate shortcut:
cs: &Alternativní klávesová zkratka:

en: &Shortcut:
cs: &Klávesová zkratka:

en: Done
cs: Hotovo

en: &Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
cs: Výchozí: %(deflt)s [Aktuálně nekonfliktní: %(curr)s]

en: Press a key...
cs: Stiskněte klávesu...

en: Already assigned
cs: Již přiřazeno

en: already assigned to
cs: již přiřazeno k

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
cs: <b>Tato klávesová zkratka již neexistuje</b>

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
cs: Poklepejte na jakoukoliv položku pro změnu její přidružené klávesové zkratky

en: Search for a shortcut by name
cs: Hledat klávesovou zkratku podle jména

en: No matches
cs: Žádné shody

en: Could not find any shortcuts matching <i>{}</i>
cs: Nelze nalézt žádné klávesové zkratky odpovídající <i>{}</i>

en: Eject this device
cs: Vysunout toto zařízení

en: Configure this device
cs: Konfigurovat toto zařízení

en: Update cached metadata on device
cs: Aktualizovat metadata v mezipaměti v zařízení

en: Library
cs: Knihovna

en: Show books in calibre library
cs: Zobrazit knihy v knihovně Calibre

en: Show books in the main memory of the device
cs: Zobrazit knihy v hlavní paměti zařízení

en: Show books in storage card A
cs: Zobrazit knihy na paměťové kartě A

en: Show books in storage card B
cs: Zobrazit knihy na paměťové kartě B

en: Delete library
cs: Odstranit knihovnu

en: available
cs: dostupné

en: Close the Virtual library
cs: Zavřít Virtuální knihovnu

en: Change how the displayed books are sorted
cs: Změnit, jak jsou seřazeny zobrazené knihy

en: Sort
cs: Seřadit

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
cs: <p>Hledat v seznamu knih podle názvu, autora, vydavatele, štítků, komentářů atd.<br><br>Slova oddělená mezerami jsou spojena spojkou AND

en: Search the full text of all books in the library, not just their metadata
cs: Vyhledávat v plném textu všech knih v knihovně, nejen v jejich metadatech

en: Do quick search (you can also press the Enter key)
cs: Provést rychlé hledání (můžete také stisknout klávesu Enter)

[ctx: mark books matching search result instead of filtering them]
en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: <h2>Shutting down</h2><div>
cs: <h2>Vypínání</h2><div>

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
cs: %(sidx)s. kniha z <span class="series_name">%(series)s</span>

en: This book is on the device in %s
cs: Tato kniha je v zařízení v %s

en: Unknown chapter
cs: Neznámá kapitola

en: Anonymous Content server user
cs: Anonymní uživatel Serveru s obsahem

en: Local E-book viewer user
cs: Uživatel místního Prohlížeče e-knih

en: Bookmark
cs: Záložka

[ctx: type of annotation]
en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Highlights
cs: Zvýraznění

en: Export {} annotations
cs: Exportovat {} anotací

en: calibre annotation collection
cs: Kolekce anotací Calibre

en: annotations
cs: anotací

en: Format to export in:
cs: Formát, do kterého exportovat:

en: Save to file
cs: Uložit do souboru

en: File for exports
cs: Soubor pro exporty

en: Open in viewer
cs: Otevřít v prohlížeči

en: Show in calibre
cs: Zobrazit v Calibre

en: Edit notes
cs: Upravit poznámky

en: Export selected item | Export {} selected items
cs[0]: Exportovat vybranou položku
cs[1]: Exportovat {} vybrané položky
cs[2]: Exportovat {} vybraných položek
cs[3]: Exportovat {} vybraných položek

en: Delete selected item | Delete {} selected items
cs[0]: Odstranit vybranou položku
cs[1]: Odstranit {} vybrané položky
cs[2]: Odstranit {} vybraných položek
cs[3]: Odstranit {} vybraných položek

en: Restrict to
cs: Omezit na

en: Type:
cs: Typ:

en: Show only annotations of the specified type
cs: Zobrazit pouze anotace zadaného typu

en: User:
cs: Uživatel:

en: Show only annotations created by the specified user
cs: Zobrazit pouze anotace vytvořené zadaným uživatelem

en: Only show annotations from books that have been selected in the calibre library
cs: Zobrazit anotace pouze ze knih, které byly vybrány v knihovně Calibre

en: &Show results from only selected books
cs: Zobrazit výsledky pouze z vybraných knih

en: &Show results from only the selected book | &Show results from only the {} selected books
cs[0]: &Zobrazit výsledky pouze z vybrané knihy
cs[1]: &Zobrazit výsledky pouze z vybraných knih
cs[2]: &Zobrazit výsledky pouze z vybraných knih
cs[3]: &Zobrazit výsledky pouze z {} vybraných knih

en: Find previous match
cs: Najít předchozí shodu

en: Invalid search expression
cs: Neplatný vyhledávací výraz

en: The search expression: {0} is invalid. The search syntax used is the SQLite Full text Search Query syntax, <a href="{1}">described here</a>.
cs: Vyhledávací výraz: {0} je neplatný. Použitá syntaxe vyhledávání je syntaxe SQLite Fulltext Search Query, která je <a href="{1}">popsána zde</a>.

en: Edit the notes of this highlight
cs: Upravit poznámky tohoto zvýraznění

en: Add notes
cs: Přidat poznámky

en: Add notes to this highlight
cs: Přidat poznámky k tomuto zvýraznění

en: User
cs: Uživatel

en: Show this book in the main calibre book list
cs: Zobrazit tuto knihu v hlavním seznamu knih Calibre

en: Edit notes for highlight
cs: Upravit poznámky pro zvýraznění

en: Annotations browser
cs: Prohlížeč anotací

en: With this option searching for words will also match on any related words (supported in several languages). For example, in the English language: <i>correction</i> matches <i>correcting</i> and <i>corrected</i> as well
cs: Pomocí této volby bude vyhledávání slov porovnávat také všechna související slova (podporováno v několika jazycích). Například v angličtině: <i>correction</i> odpovídá <i>correcting</i> a také <i>corrected</i>

en: &Delete all selected
cs: &Odstranit všechny vybrané

en: Delete the selected annotations
cs: Odstranit vybrané anotace

en: &Export all selected
cs: &Exportovat všechny vybrané

en: Export the selected annotations
cs: Exportovat vybrané anotace

en: Rebuild search index
cs: Znovu sestavit index vyhledávání

en: Refresh annotations in case they have been changed since this window was opened
cs: Obnovit anotace v případě, že byly od otevření tohoto okna změněny

en: No selected annotations
cs: Žádné vybrané anotace

en: No annotations have been selected
cs: Nebyly vybrány žádné anotace

en: Are you sure you want to <b>permanently</b> delete this annotation? | Are you sure you want to <b>permanently</b> delete these {} annotations?
cs[0]: Opravdu chcete <b>trvale</b> odstranit tuto anotaci?
cs[1]: Opravdu chcete <b>trvale</b> odstranit tyto {} anotace?
cs[2]: Opravdu chcete <b>trvale</b> odstranit těchto {} anotací?
cs[3]: Opravdu chcete <b>trvale</b> odstranit těchto {} anotací?

en: Editing is only supported for the notes associated with highlights
cs: Úprava je podporována pouze pro poznámky přidružené ke zvýrazněním

en: Set to undefined
cs: Nastavit na nedefinováno

en: Template editing disabled
cs: Úprava šablon zakázána

en: Size (MB)
cs: Velikost (MB)

en: Modified
cs: Změněno

en: Formats
cs: Formáty

en: Id
cs: Identifikátor

en: Failed to read cover file for this book from the calibre library.
cs: Nepodařilo se přečíst soubor obálky pro tuto knihu z knihovny Calibre.

en: The cover for the book %s is too large, cannot load it. Resize or delete it.
cs: Obálka pro knihu %s je příliš velká, nelze ji načíst. Změňte velikost nebo ji odstraňte.

en: %s stars
cs: %s hvězdiček

en: Click in this column and press Q to Quickview books with the same "%s"
cs: Klikněte do tohoto sloupce a stiskněte Q pro rychlé zobrazení knih se stejným „%s

en: Description:
cs: Popis:

en: The lookup/search name is <i>{0}</i>
cs: Název vyhledávání nebo hledání je <i>{0}</i>

en: Marked with text "{0}"
cs: Označeno textem "{0}"

en: Marked without text
cs: Označeno bez textu

en: This book's UUID is "{0}"
cs: UUID této knihy je "{0}"

en: Failed to set data
cs: Nepodařilo se nastavit data

en: Could not set data, click "Show details" to see why.
cs: Nelze nastavit data, klikněte na "Zobrazit podrobnosti", abyste viděli proč.

en: In Library
cs: V knihovně

en: Unhandled error
cs: Neošetřená chyba

en: Failed to read book data from calibre library. Click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se přečíst data z knihovny Calibre. Pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“

en: Waiting for metadata to be updated
cs: Čekání na aktualizaci metadat

en: Marked for deletion
cs: Označeno k odstranění

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
cs: Poklepejte pro <b>úpravu</b><br><br>

en: The lookup/search name is
cs: Název vyhledávání nebo hledání je

en: Export selected
cs: Exportovat vybrané

en: Select none
cs: Zrušit výběr

en: Restrict to:
cs: Omezit na:

en: Remove
cs: Odebrat

en: Export
cs: Exportovat

en: Search books
cs: Hledat knihy

en: Adjust width of {0}
cs: Upravit šířku {0}

en: {0} pixels
cs: {0} pixelů

en: The original size can be larger than the maximum if the window has been resized
cs: Původní velikost může být větší než maximální, pokud byla změněna velikost okna

en: Original size:
cs: Původní velikost:

en: Minimum size:
cs: Minimální velikost:

en: Maximum size:
cs: Maximální velikost:

en: You can also adjust column widths by dragging the divider between column headers
cs: Šířku sloupců můžete upravit také přetažením oddělovače mezi záhlavími sloupců

en: &Shrink 10%
cs: Z&menšit o 10 %

en: &Expand 10%
cs: Z&většit o 10 %

en: Set to mi&nimum
cs: Nastavit na mi&nimum

en: Set to ma&ximum
cs: Nastavit na ma&ximum

en: &Resize column to fit contents
cs: &Změnit velikost sloupce, aby se přizpůsobil obsahu

en: The width will be set to the size of the widest entry or the maximum size, whichever is smaller
cs: Šířka bude nastavena na velikost nejširší položky nebo na maximální velikost, podle toho, která z nich je menší

en: pixels
cs: pixelů

en: This box shows the current width after using the above buttons
cs: Toto pole zobrazuje aktuální šířku po použití výše uvedených tlačítek

en: Set width &to:
cs: &Nastavit šířku na:

en: Cannot hide all columns
cs: Nelze skrýt všechny sloupce

en: You must not hide all columns
cs: Nesmíte skrýt všechny sloupce

en: Sort on %s
cs: Seřadit podle %s

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Change text alignment for %s
cs: Změnit zarovnání textu pro %s

en: Center
cs: Na střed

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Change font style for %s
cs: Změnit styl písma pro %s

en: Bold font
cs: Tučné

en: Normal font
cs: Normální

en: Bold and Italic font
cs: Tučné a kurzíva

en: Italic font
cs: Kurzíva

en: Adjust width of column {0}
cs: Upravit šířku sloupce {0}

en: Quickview column %s
cs: Rychlé zobrazení sloupce %s

en: Edit permissible values for %s
cs: Upravit povolené hodnoty pro %s

en: Hide column %s
cs: Skrýt sloupec %s

en: Show column
cs: Zobrazit sloupec

en: Remember On Device column width
cs: Zapamatovat si šířku sloupce V zařízení

en: Reset On Device column width to default
cs: Obnovit šířku sloupce V zařízení na výchozí

en: Restore default layout
cs: Obnovit výchozí rozložení

en: Hide row numbers
cs: Skrýt čísla řádků

en: Show row numbers
cs: Zobrazit čísla řádků

en: Toggle mark for book
cs: Přepnout označení pro knihu

en: Mark book with text label
cs: Označit knihu textovým popiskem

en: Un-split the book list
cs: Zrušit rozdělení seznamu knih

en: Split the book list
cs: Rozdělit seznam knih

en: Allow moving columns with the mouse
cs: Umožnit přesouvání sloupců pomocí myši

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
cs: Přetažení na zařízení není podporováno. Nejdříve přidejte knihu do knihovny Calibre.

en: File name
cs: Název souboru

en: Configure viewer
cs: Konfigurovat prohlížeč

en: Use white background
cs: Použít bílé pozadí

en: Hyphenate
cs: Dělení slov

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
cs: <b>Změny se projeví až po restartu.</b>

en:  - LRF viewer
cs:  - Prohlížeč LRF

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
cs: Nebyly nalezeny <b>žádné shody</b> pro hledanou frázi <i>%s</i>.

en: %prog [options] book.lrf
    
    Read the LRF e-book book.lrf
cs: %prog [options] book.lrf
    
    Číst e-knihu LRF book.lrf

en: Print more information about the rendering process
cs: Vypsat více informací o procesu vykreslování

en: Turn on visual aids to debugging the rendering engine
cs: Zapnout vizuální pomůcky pro ladění modulu vykreslování

en: Disable hyphenation. Should significantly speed up rendering.
cs: Zakázat dělení slov. Mělo by to výrazně zrychlit vykreslování.

en: By default the background is off white as I find this easier on the eyes. Use this option to make the background pure white.
cs: Ve výchozím nastavení je pozadí skoro bílé, protože je to snadnější pro oči. Použijte tuto volbu, aby bylo pozadí čistě bílé.

en: Profile the LRF renderer
cs: Profilovat nástroj pro vykreslování LRF

en: LRF viewer
cs: Prohlížeč LRF

en: Parsing LRF file
cs: Analýza souboru LRF

en: LRF viewer toolbar
cs: Panel nástrojů prohlížeče LRF

en: Next page
cs: Další stránka

en: Previous Page
cs: Předchozí stránka

en: Back
cs: Zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Next match
cs: Další shoda

en: Open e-book
cs: Otevřít e-knihu

en: %prog [options] [path_to_ebook or calibre url ...]
    
    Launch the main calibre Graphical User Interface and optionally add the e-book at
    path_to_ebook to the database. You can also specify calibre URLs to perform various
    different actions, than just adding books. For example:
    
    calibre://view-book/test_library/1842/epub
    
    Will open the book with id 1842 in the EPUB format from the library
    "test_library" in the calibre E-book viewer. Library names are the folder names of the
    libraries with spaces replaced by underscores. A full description of the
    various URL based actions is in the User Manual.
cs: %prog [volby] [cesta_k_eknize nebo url calibre...]
    
    Spustí hlavní grafické uživatelské rozhraní Calibre a volitelně přidejte e-knihu v
    cestě_k_eknize do databáze. Můžete také zadat adresy URL Calibre pro provádění
    jednotlivých různých akcí, než jen přidávání knih. Například:
    
    calibre://view-book/testovací_knihovna/1842/epub
    
    Ro otevře knihu s ID 1842 ve formátu EPUB z knihovny „testovací_knihovna“
    v Prohlížeči e-knih Calibre. Názvy knihoven jsou názvy složek knihoven
    s mezerami nahrazenými podtržítky. Úplný popis různých akcí založených
    na URL naleznete v Uživatelské příručce.

en: Use the library located at the specified path.
cs: Použít knihovnu umístěnou v zadané cestě.

en: Start minimized to system tray.
cs: Spustit minimalizované do hlavního panelu systému.

en: Ignored, do not use. Present only for legacy reasons
cs: Ignorováno, nepoužívejte. Přítomno pouze z historických důvodů

en: Do not check for updates
cs: Nekontrolovat aktualizace

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
cs: Ignorovat vlastní moduly. Užitečné, pokud jste nainstalovali modul, který brání Calibre ve spuštění.

en: Path too long
cs: Cesta je příliš dlouhá

en: Path to Calibre Portable (%s) too long. It must be less than 59 characters.
cs: Cesta k přenosnému Calibre (%s) je příliš dlouhá. Musí to být méně než 59 znaků.

en: Calibre Library
cs: Knihovna Calibre

en: Failed to create library
cs: Nepodařilo se vytvořit knihovnu

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
cs: Nepodařilo se vytvořit knihovnu Calibre v: %r.
    Budete požádáni o zvolení umístění nové knihovny.

en: Could not repair library. Click "Show details" for more information.
cs: Nelze opravit knihovnu. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Initializing user interface...
cs: Inicializace uživatelského rozhraní...

en: Choose a location for your new calibre e-book library
cs: Zvolte umístění pro vaši novou knihovnu e-knih Calibre

en: Repairing failed
cs: Oprava selhala

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
cs: Oprava databáze selhala. Spouštění s novou prázdnou knihovnou.

en: Bad database location
cs: Špatné umístění databáze

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
cs: Špatné umístění databáze %r. Calibre bude nyní ukončeno.

en: Startup error
cs: Chyba po spuštění

en: There was an error during {0} startup. Parts of {0} may not function. Click "Show details" to learn more.
cs: Došlo k chybě během spuštění {0}. Části {0} možná nebudou fungovat. Pro další informace klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Corrupted database
cs: Poškozená databáze

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful. If you say No, a new empty calibre library will be created.
cs: Databáze knihovny v %s se zdá být poškozená. Chcete, aby se ji Calibre pokusilo automaticky znovu sestavit? Opětovné sestavení nemusí být úplně úspěšné. Pokud řeknete Ne, bude vytvořena nová prázdná knihovna Calibre.

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
cs: Špatné umístění databáze %r. Spustí se s novou, prázdnou knihovnou Calibre

en: Starting %s: Loading books...
cs: Spouštění %s: Načítání knih...

en: Cannot start calibre
cs: Nelze spustit Calibre

en: Another calibre program that can modify calibre libraries, such as, {0} or {1} is already running. You must first shut it down, before starting the main calibre program. If you are sure no such program is running, try restarting your computer.
cs: Již je spuštěn jiný program Calibre, který může měnit knihovny Calibre, jako je {0} nebo {1}. Před spuštěním hlavního programu Calibre ho musíte nejdříve vypnout. Pokud jste si jisti, že žádný takový program není spuštěn, zkuste restartovat počítač.

en: Failed to contact running instance of calibre
cs: Nepodařilo se kontaktovat spuštěnou instanci Calibre

en: Contacting calibre failed
cs: Kontaktování Calibre selhalo

en: Failed to contact running instance of calibre, try restarting calibre
cs: Nepodařilo se kontaktovat spuštěnou instanci Calibre, zkuste restartovat Calibre

en: Shutdown command sent, waiting for shutdown...
cs: Odeslán příkaz k vypnutí, čekání na vypnutí...

en: Failed to shutdown running calibre instance
cs: Nepodařilo se vypnout spuštěnou instanci Calibre

en: &Preferences
cs: &Předvolby

en: &Quit
cs: &Ukončit

en: The folder "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
cs: Složka „{}“ je otevřena v jiném programu, takže Calibre do ní nemá přístup.

en: The file "{}" is opened in another program, so calibre cannot access it.
cs: Soubor „{}“ je otevřen v jiném programu, takže Calibre k němu nemá přístup.

en: A folder is open in another program so calibre cannot access it.
cs: Složka je otevřena v jiném programu, takže Calibre do ní nemá přístup.

en: A file is open in another program so calibre cannot access it.
cs: Soubor je otevřen v jiném programu, takže Calibre k němu nemá přístup.

en: This is usually caused by leaving Windows explorer or a similar file manager open to a folder in the calibre library. Close Windows explorer and retry.
cs: Obvykle je to způsobeno ponecháním průzkumníka Windows nebo podobného správce souborů otevřeném ve složce v knihovně Calibre. Zavřete průzkumníka Windows a zkuste to znovu.

en: This is usually caused by software such as antivirus or file sync (aka DropBox and similar) accessing files in the calibre library folder at the same time as calibre. Try excluding the calibre library folder from such software.
cs: Obvykle je to způsobeno softwarem, jako je antivirus nebo synchronizací souborů (DropBox a podobné), který přistupuje k souborům ve složce knihovny Calibre současně s Calibre. Zkuste složku knihovny Calibre z takového softwaru vyloučit.

en: Cannot open file or folder as it is in use
cs: Nelze otevřít soubor nebo složku, protože jsou používány

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access the file: "{0}".
cs: Při pokusu Calibre o přístup k souboru bylo oprávnění odepřeno operačním systémem: „{0}“.

en: Permission was denied by the operating system when calibre tried to access a file.
cs: Při pokusu Calibre o přístup k souboru bylo oprávnění odepřeno operačním systémem.

en: This means either that the permissions on the file or its parent folder are incorrect or the file is open in another program.
cs: Znamená to, že oprávnění souboru nebo jeho nadřazené složky jsou nesprávná nebo je soubor otevřen v jiném programu.

en: Cannot open file or folder
cs: Nelze otevřít soubor nebo složku

en: Could not open the folder: "{}". It is already opened in the following programs:
cs: Nelze otevřít složku: „{}“. Je již otevřena v následujících programech:

en: Unhandled exception
cs: Neošetřená výjimka

en: Edit Markdown
cs: Upravit Markdown

en: &Markdown source
cs: Zdroj &Markdown

en: &Preview
cs: &Náhled

en: Set date to undefined
cs: Nastavit datum na nedefinováno

en: Set date to today
cs: Nastavit datum na dnes

en: &Redo
cs: Z&novu

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
cs: Zadejte, jak by měla být tato kniha řazena podle názvu. Například The Exorcist by mohl být řazen jako Exorcist, The.

en: Title &sort:
cs: Řazení &názvu

en:  The ok icon indicates that the current title sort matches the current title
cs:  Ikona OK označuje, že aktuální řazení názvu odpovídá aktuálnímu názvu

en:  The error icon warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
cs: Ikona chyby upozorňuje, že aktuální řazení názvu neodpovídá aktuálnímu názvu. Není vyžadována žádná akce, pokud to takto chcete.

en: &Edit authors
cs: &Upravit autory

en: Authors changed
cs: Autoři změněni

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
cs: Změnili jste autory této knihy. Musíte tyto změny uložit předtím, než můžete Spravovat autory. Chcete tyto změny uložit?

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
cs: Zadejte, jak by měli být řazeni autoři této knihy. Například Charles Dickens by měl být řazen jako Dickens, Charles.
    Pokud je pole zbarveno zeleně, pak text odpovídá jednotlivému řetězci řazení autora.  Pokud je zbarveno červeně, pak autoři a tento text neodpovídají.

en: Author s&ort:
cs: Řazení aut&ora:

en:  The ok icon indicates that the current author sort matches the current author
cs: Ikona OK označuje, že aktuální řazení autora odpovídá aktuálnímu autorovi

en:  The error icon indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
cs: Ikona chyby upozorňuje, že aktuální řazení autora neodpovídá aktuálnímu autorovi. Není vyžadována žádná akce, pokud to takto chcete.

en: Series changed
cs: Série změněna

en: You have changed the series. In order to use the category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
cs: Změnili jste sérii. Abyste mohli použít editor kategorií, musíte tyto změny buď zahodit nebo použít. Použít změny?

en: &Number:
cs: Čí&slo:

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
cs: Naposledy upraveno: %s
    
    Poklepejte pro zobrazení

en: Restore %s from the original
cs: Obnovit %s z původního

en: &View {} format
cs: &Zobrazit formát {}

en: Set the cover for the book from the selected format
cs: Nastavit obálku pro knihu z vybraného formátu

en: Set metadata for the book from the selected format
cs: Nastavit metadata pro knihu z vybraného formátu

en: Add a format to this book
cs: Přidat formát do této knihy

en: Remove the selected format from this book
cs: Odebrat vybraný formát z této knihy

en: Choose formats for
cs: Zvolte formáty pro

en: No permission
cs: Žádné oprávnění

en: You do not have permission to read the following files:
cs: Nemáte oprávnění pro čtení následujících souborů:

en: No format selected
cs: Není vybrán žádný formát

en: &Browse
cs: &Procházet

en: Trim bord&ers
cs: &Oříznout rámečky

en: Automatically detect and remove extra space at the cover's edges.
    Pressing it repeatedly can sometimes remove stubborn borders.
cs: Automaticky rozpoznat a odebrat místo navíc na hranách obálky.
    Opakované stisknutí může někdy odebrat nepovolné rámečky.

en: Download co&ver
cs: Stáhnout &obálku

en: &Generate cover
cs: &Generovat obálku

en: Customize the styles and colors of the generated cover
cs: Přizpůsobit styly a barvy generované obálky

en: Undo last Generate cover
cs: Vrátit zpět poslední Generovat obálku

en: Not a valid picture
cs: Není platný obrázek

en: Invalid cover
cs: Neplatná obálka

en: Could not change cover as the image is invalid.
cs: Nelze změnit obálku, protože obrázek je neplatný.

en: Rating of this book. 0-5 stars
cs: Hodnocení této knihy. 0-5 hvězdiček

en: Tags changed
cs: Štítky změněny

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
cs: Změnili jste štítky. Abyste mohli použít editor štítků, musíte tyto změny buď zahodit nebo použít. Použít změny?

en: A comma separated list of languages for this book
cs: Čárkami oddělený seznam jazyků pro tuto knihu

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
cs[0]: Jazyk %s není rozpozán.
cs[1]: Jazyky %s nejsou rozpozány.
cs[2]: Jazyky %s nejsou rozpozány.
cs[3]: Jazyky %s nejsou rozpozány.

en: Unknown language
cs: Neznámý jazyk

en: Edit Identifiers
cs: Upravit identifikátory

en: Edit the book's identifiers. Every identifier must be on a separate line, and have the form type:value
cs: Upravit identifikátory knihy. Každý identifikátor musí být na samostatném řádku a mít podobu typ:hodnota

en: Duplicate identifier
cs: Duplicitní identifikátor

en: The identifier of type: %s occurs more than once. Each type of identifier must be unique
cs: Identifikátor typu %s se vyskytuje více než jednou. Každý typ identifikátoru musí být jedinečný

en: Invalid identifier
cs: Neplatný identifikátor

en: The identifier %s is invalid. Identifiers must be of the form type:value
cs: Identifikátor %s je neplatný. Identifikátory musí mít podobu typ:hodnota

en: &Ids:
cs: &Identifikátory:

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
    
    If an identifier value contains a comma, you can use the | character to represent it.
cs: Upravit identifikátory pro tuto knihu. Například: 
    
    %s
    
    Pokud hodnota identifikátoru obsahuje čárku, můžete použít znak | pro její zastoupení.

en: Edit identifiers in a dedicated window
cs: Upravit identifikátory ve vyhrazeném okně

en: This ISBN is valid
cs: Toto ISBN je platné

en: This ISBN is invalid
cs: Toto ISBN je neplatné

en: Invalid ISBN
cs: Neplatné ISBN

en: Enter an ISBN
cs: Zadejte ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
cs: Vámi zadané ISBN není platné. Zkuste to znovu.

en: Clear publisher
cs: Vymazat vydavatele

en: Publisher changed
cs: Vydavatel změněn

en: You have changed the publisher. In order to use the Category editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
cs: Změnili jste vydavatele. Abyste mohli použít Editor kategorií, musíte tyto změny buď zahodit nebo použít. Použít změny?

en: Clear date
cs: Vymazat datum

en: Schedule download?
cs: Naplánovat stahování?

en: The download of metadata for the <b>selected book</b> will run in the background. Proceed? | The download of metadata for the <b>{} selected books</b> will run in the background. Proceed?
cs[0]: Stažení metadat pro <b>vybranou knihu</b> se spustí na pozadí. Pokračovat?
cs[1]: Stažení metadat pro <b>{} vybrané knihy</b> se spustí na pozadí. Pokračovat?
cs[2]: Stažení metadat pro <b>{} vybraných knih</b> se spustí na pozadí. Pokračovat?
cs[3]: Stažení metadat pro <b>{} vybraných knih</b> se spustí na pozadí. Pokračovat?

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
cs: Můžete sledovat průběh stahování kliknutím na otáčející se kotouč v pravém dolním rohu.

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
cs: Když je stahování dokončeno, budete požádáni o potvrzení, než Calibre použije stažená metadata.

en: Download only &metadata
cs: Stáhnout pouze &metadata

en: Download only &covers
cs: Stáhnout pouze &obálky

en: &Configure download
cs: &Konfigurovat stahování

en: Download &both
cs: &Stáhnout obojí

en: Download metadata for one book | Download metadata for {} books
cs[0]: Stáhnout metadata pro jednu knihu
cs[1]: Stáhnout metadata pro {} knihy
cs[2]: Stáhnout metadata pro {} knih
cs[3]: Stáhnout metadata pro {} knih

en: Metadata download started
cs: Stahování metadat spuštěno

en: (Failed metadata)
cs: (Nezdařená metadata)

en: (Failed cover)
cs: (Nezdařené obálky)

en: Processed %s
cs: Zpracováno %s

en: Metadata fields to download
cs: Pole metadat ke stažení

en: Revert %s
cs: Vrátit %s

en: Merge identifiers
cs: Sloučit identifikátory

en: Merge tags
cs: Sloučit štítky

en: Cover size: {0}x{1}
cs: Velikost obálky: {0}x{1}

en: Compare metadata
cs: Porovnat metadata

en: &Accept all remaining
cs: &Přijmout všechny zbývající

en: Re&ject all remaining
cs: &Odmítnout všechny zbývající

en: R&eject
cs: &Odmítnout

en: Reject changes and move to next [{}]
cs: Odmítnout změny a přejít na další [{}]

en: P&revious
cs: &Předchozí

en: Move to next [%s]
cs: Přesunout na další [%s]

en: &Mark rejected books
cs: &Označit odmítnuté knihy

en: Mark rejected books in the book list after this dialog is closed
cs: Označit odmítnuté knihy v seznamu knih po zavření tohoto dialogového okna

en: All reviewed changes will be lost! Are you sure you want to Cancel?
cs: Všechny přezkoumané změny budou ztraceny! Opravdu to chcete zrušit?

en:  [%(num)d of %(tot)d]
cs: [%(num)d z %(tot)d]

en: Are you sure you want to reject the remaining result? | Are you sure you want to reject all {} remaining results?
cs[0]: Opravdu chcete odmítnout zbývající výsledek?
cs[1]: Opravdu chcete odmítnout {} zbývající výsledky?
cs[2]: Opravdu chcete odmítnout všech {} zbývajících výsledků?
cs[3]: Opravdu chcete odmítnout všech {} zbývajících výsledků?

en: Rendering {} pages, please wait...
cs: Vykreslování stránek {}, čekejte

en: comic book
cs: komiks

en: Choose a cover from the list of pages below
cs: Zvolte obálku z následujícího seznamu stránek

en: &More pages
cs: &Více stránek

en: Choose cover from book
cs: Zvolte obálku z knihy

en: Failed to render
cs: Nepodařilo se vykreslit

en: Could not render this file
cs: Nelze vykreslit tento soubor

en: This book has no pages
cs: Tato kniha nemá žádné stránky

en: page %d
cs: stránka %d

en: Next
cs: Další

en: Previous
cs: Předchozí

en: Manage the extra data files associated with this book [{}]
cs: Spravovat dodatečné soubory dat přidružený této knize [{}]

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
cs: Automaticky vytvořit položku řazení názvu na základě položky aktuálního názvu.
    Použití tohoto tlačítka pro vytvoření řazení názvu změní řazení názvu z červené na zelenou.

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
cs: Automaticky vytvořit položku řazení autora na základě položky aktuálního autora.
    Použití tohoto tlačítka pro vytvoření řazení autora změní řazení autora z červené na zelenou. Pod tímto tlačítkem je dostupná nabídka funkcí. Klikněte na tlačítko a podržte ho, abyste ji viděli.

en: Set author sort from author
cs: Nastavit řazení autora z autora

en: Set author from author sort
cs: Nastavit autora z řazení autora

en: Copy author to author sort
cs: Kopírovat autora do řazení autora

en: Copy author sort to author
cs: Kopírovat řazení autora do autora

en: Swap the author and title
cs: Prohodit autora a název

en: Clear rating
cs: Vymazat hodnocení

en: Clear all tags
cs: Vymazat všechny štítky

en: Clear Ids
cs: Vymazat identifikátory

en: Paste the contents of the clipboard into the identifiers prefixed with an auto-detected prefix such as isbn: or url:. Or right click, and choose a specific prefix to use.
cs: Vložte obsah schránky do pole identifikátorů s automaticky rozpoznanou předponou, jako je isbn: nebo url:. Nebo klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte konkrétní předponu k použití.

en: &Download metadata
cs: &Stáhnout metadata

en: Download metadata for this book [%s]
cs: Stáhnout metadata pro tuto knihu [%s]

en: Undo last metadata download
cs: Vrátit zpět poslední stahování metadat

en: Configure download metadata
cs: Konfigurovat stahování metadat

en: Change how calibre downloads metadata
cs: Změnit, jak Calibre stahuje metadata

en: Edit list of prefixes
cs: Upravit seznam předpon

en: Edit prefixes
cs: Upravit předpony

en: Enter prefixes, one on a line. The first prefix becomes the default.
cs: Zadejte předpony, jednu na řádek. První předpona se stane výchozí.

en: Save changed metadata?
cs: Uložit změněná  metadata?

en: You've changed the metadata for this book. Edit book is set to update embedded metadata when opened. You need to save your changes for them to be included.
cs: Změnili jste metadata pro tuto knihu. Upravit knihu je nastaveno, aby aktualizovalo vložená metadata po otevření. Vaše změny musíte uložit, aby byly zahrnuty.

en: &Don't save
cs: &Neukládat

en: Could not read from book file.
cs: Nelze číst ze souboru knihy.

en: The cover in the %s format is invalid
cs: Obálka ve formátu %s je neplatný

en: No downloaded metadata
cs: Žádná stažená metadata

en: There is no downloaded metadata to undo
cs: Nejsou žádná stažená metadata k vrácení zpět

en: There is another book to edit in this set. | There are still {} more books to edit in this set.
cs[0]: V této sadě je ještě další kniha k úpravě.
cs[1]: V této sadě jsou ještě {} další knihy k úpravě.
cs[2]: V této sadě je ještě {} dalších knih k úpravě.
cs[3]: V této sadě je ještě {} dalších knih k úpravě.

en: Are you sure you want to stop? Use the "Next" button instead of the "OK" button to move through books in the set.
cs: Opravdu to chcete zastavit? Použijte tlačítko „Další“ namísto tlačítka „OK pro přesun knihami v sadě.

en: &Continue editing
cs: &Pokračovat v úpravě

en: &Stop editing
cs: &Zastavit úpravu

en: You will lose all unsaved changes. Are you sure?
cs: Přijdete o všechny neuložené změny. Opravdu to chcete?

en: Change cover
cs: Změnit obálku

en: Co&mments
cs: &Komentáře

en: &Cover and formats
cs: &Obálka a formáty

en: C&ustom metadata
cs: &Vlastní metadata

en: &Comments
cs: &Komentáře

en: Basic metadata
cs: Základní metadata

en: Custom metadata
cs: Vlastní metadata

en: Has summary
cs: Má souhrn

en: The "has cover" indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
cs: Označení "Má obálku" není úplně spolehlivé.
    Někdy výsledky označené jako mající obálku
    najdou obálku ve fázi stahování obálky a naopak.

en: See at
cs: Podívejte se na

en: Please wait
cs: Čekejte

en: calibre is downloading metadata from:
cs: Calibre stahuje metadata z:

en: Title: %s
cs: Název: %s

en: Authors: %s
cs: Autoři: %s

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
cs: Nepodařilo se stáhnout metadata. Pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click "Show details".
cs: Nepodařilo se nalézt žádné knihy odpovídající vašemu hledání. Zkuste, aby bylo hledání <b>méně konkrétní</b>. Například použijte pouze příjmení autora a jedno charakteristické slovo z názvu.<p>Pro zobrazení úplného protokolu klikněte na „Zobrazit podrobnosti“.

en: Current cover
cs: Aktuální obálka

en: Searching...
cs: Hledání...

en: View this cover at full size
cs: Zobrazit tuto obálku v plné velikosti

en: Copy this cover to clipboard
cs: Kopírovat tuto obálku do schránky

en: Save this cover to disk
cs: Uložit tuto obálku na disk

en: Save this cover in the book extra files
cs: Uložit tuto obálku do dodatečných souborů knih

en: Save cover image
cs: Uložit obrázek obálky

en: Too many covers
cs: Příliš mnoho obálek

en: Could not save cover as there are too many existing covers
cs: Nelze uložit obálku, protože je mnoho existujících obálek

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
cs: Stahování obálek pro <b>%s</b>, čekejte...

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
cs: Nepodařilo se stáhnout žádné obálky, pro podrobnosti klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
cs: Nelze nalézt žádné obálky pro <b>%s</b>

en: Found a cover for {title}
cs: Nalezena obálka pro {title}

en: Found <b>{num}</b> covers for {title}. When the download completes, the covers will be sorted by size.
cs: Nalezeno <b>{num}</b> obálek pro {title}. Po skončení stahování budou obálky seřazeny podle velikosti.

en: Downloading metadata...
cs: Stahování metadat...

en: Downloading cover...
cs: Stahování obálky...

en: Failed to run
cs: Nepodařilo se spustit

en: Failed to run program, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se spustit program, pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“

en: Command line:
cs: Příkazový řádek:

en: Choose a program to open %s files
cs: Zvolte program pro otevírání souborů %s

en: Executable files
cs: Spustitelné soubory

en: Cannot execute
cs: Nelze spustit

en: The program %s is not an executable file
cs: Program %s není spustitelný soubor

en: Application path:
cs: Cesta k aplikaci:

en: Invalid application
cs: Neplatná aplikace

en: %s is not a valid macOS application bundle.
cs: %s není platná sada aplikací macOS.

en: Choose a program
cs: Zvolte program

en: Gathering data, please wait...
cs: Shromažďování dat, čekejte...

en: &Browse computer for program
cs: &Procházet počítač

en: Error finding programs
cs: Chyba při hledání programů

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se nalézt programy na vašem počítači, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Edit the applications used for %s files
cs: Upravit aplikace používané pro soubory %s

en: Change &icon
cs: Změnit &ikonu

en: Change &name
cs: Změnit &název

en: No selection
cs: Žádný výběr

en: No application selected
cs: Není vybrána žádná aplikace

en: Choose new icon
cs: Zvolte novou ikonu

en: Invalid icon
cs: Neplatná ikona

en: Could not load image from %s
cs: Nelze načíst obrázek z %s

en: Enter new name
cs: Zadejte nový název

en: New name for {}
cs: Nový název pro {}

en: cover image
cs: obrázek obálky

en: Open {0} files with {1}
cs: Otevřít soubory {0} v programu {1}

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
cs: Obnovit nastavení na výchozí hodnoty. Musíte kliknout na Použít pro skutečné uložení výchozího nastavení.

en: Configure
cs: Konfigurovat

en: Ignore duplicate incoming formats
cs: Ignorovat duplicitní příchozí formáty

en: Overwrite existing duplicate formats
cs: Přepsat existující duplicitní formáty

en: Create new record for each duplicate format
cs: Vytvořit nový záznam pro každý duplicitní formát

en: Choose a folder
cs: Zvolte složku

en: Invalid folder
cs: Neplatná složka

en: You must specify an existing folder as your auto-add folder. %s does not exist.
cs: Musíte zadat existující složku jako svou složku pro automatické přidávání. %s neexistuje.

en: You do not have read/write permissions for the folder: %s
cs: Nemáte oprávnění čtení nebo zápisu pro složku: %s

en: Cannot use folders whose names start with a period or underscore: %s
cs: Nelze použít složky, jejichž názvy začínají tečkou nebo podtržítkem: %s

en: <b>WARNING:</b> Any files you place in %s will be automatically deleted after being added to calibre. Are you sure?
cs: <b>VAROVÁNÍ:</b> Všechny soubory, které umístíte do %s, budou automaticky odstraněny po přidání do Calibre. Opravdu to chcete?

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
cs: Zde můžete určit, jak bude Calibre číst metadata ze souborů, které přidáte. Calibre může buď číst metadata z obsahu souboru, nebo z názvu souboru.

en: Read &metadata from file contents rather than file name
cs: Číst &metadata z obsahu souboru spíše než z názvu souboru

en: Swap the first name and last name of the author. This affects only metadata read from file names.
cs: Prohodit jméno a příjmení autora. Toto ovlivňuje pouze metadata čtená z názvů souborů.

en: &Swap author first name and last name when reading author from filename
cs: &Prohodit jméno a příjmení autora při čtení autora z názvu souboru

en: Configure metadata from file name
cs: Konfigurovat metadata z názvu souboru

en: Reading &metadata
cs: Čtení &metadat

en: &Mark newly added books
cs: &Označit nově přidané knihy

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
cs: Zachovat datum při používání akce "&Kopírovat do knihovny" pro kopírování knih mezi knihovnami

en: When using the "Copy to library" action check for &duplicates with the same title, author and language
cs: Při použití akce „Kopírovat do knihovny“ kontrolovat &duplicity se stejným názvem, autorem a jazykem

en: Automatically &convert added books to the preferred output format
cs: Automaticky &převést přidané knihy na upřednostňovaný výstupní formát

en: This will force an automatic conversion even if the file being added is the same format as the output format. For example, if you set your output format to EPUB and add an EPUB file, an EPUB to EPUB conversion will be run.
cs: Toto vynutí automatický převod, dokonce i když je přidávaný soubor stejného formátu jako výstupní formát. Například pokud nastavíte svůj výstupní formát na EPUB a přidáte soubor EPUB, spustí se převod EPUB na EPUB.

en: When auto-converting, convert even if the format being added is the &same as the output format
cs: Při automatickém převodu převádět, i když je přidávaný formát &stejný jako výstupní formát

en: <p>Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats automatically into existing book records. The box to the right controls what happens when an existing record already has the incoming format. Note that this option also affects the Copy to library action.</p>
    <p>Title match ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc. Author match is exact.</p>
cs: <p>Automatické sloučení: Pokud jsou nalezeny knihy s podobnými názvy a autory, automaticky sloučit příchozí formáty do existujících záznamů knih. Pole vpravo určuje, co se stane, když existující záznam již obsahuje příchozí formát. Pamatujte, že tato volba má také vliv na akci "Kopírovat do knihovny".</p>
    <p>Porovnávání názvů ignoruje úvodní neurčité členy ("the", "a", "an"), interpunkci, velikost písmen atd. Porovnávání autora je přesné.</p>

en: &Auto-merge added books if they already exist:
cs: &Automaticky sloučit přidané knihy, pokud již existují:

en: Auto-merge: If books with similar titles and authors are found, merge the incoming formats (files) automatically into
    existing book records. This box controls what happens when an existing record already has
    the incoming format:
    
    Ignore duplicate incoming formats - means that existing formats in your calibre library will not be replaced
    Overwrite existing duplicate formats - means that existing formats in your calibre library will be replaced
    Create new record for each duplicate formats - means that a new book entry will be created for each duplicate formats
    
    Title matching ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc.
    Author matching is exact.
cs: Automatické sloučení: Pokud jsou nalezeny knihy s podobnými názvy a autory, automaticky sloučit příchozí
    formáty (soubory) do existujících záznamů knih. Toto pole určuje, co se stane, když existující záznam již
    obsahuje příchozí formát:
    
    Ignorovat duplicitní příchozí formáty - existující formáty ve vaší knihovně Calibre nebudou nahrazeny
    Přepsat existující duplicitní formáty - existující formáty ve vaší knihovně Calibre budou nahrazeny
    Vytvořit nový záznam pro každý duplicitní formát - pro všechny duplicitní formáty bude vytvořena nová položka knihy
    
    Porovnávání názvů ignoruje úvodní neurčité členy ("the", "a", "an"), interpunkci, velikost písmen atd.
    Porovnávání autora je přesné.

en: &Tags to apply when adding a book:
cs: Štít&ky použité při přidávání knihy:

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
cs: Čárkami oddělený seznam štítků, které budou použity na knihy přidané do knihovny

en: Contro&l how tags are processed:
cs: &Určit, jak jsou štítky zpracovány:

en: Create rules that can filter or transform tags on added books automatically as soon as they are added.
cs: Vytvořit pravidla, která mohou automaticky filtrovat nebo převést štítky přidaných knih, jakmile jsou přidány.

en: &Rules to filter tags read from metadata
cs: &Pravidla pro filtrování štítků čtených z metadat

en: Control which files are added during bul&k imports:
cs: Určit, které soubory jsou přidány během &hromadných importů:

en: <p>You can specify rules to add/ignore files here. These will be used when recursively adding books from folders.
cs: <p>Zde můžete zadat pravidla pro přidávání nebo ignorování souborů. Ta budou použita při rekurzivním přidávání knih ze složek.

en: Rules to filter added &files
cs: Pravidla pro &filtrování přidaných souborů

en: Control how auth&ors are processed:
cs: Určit, jak jsou zpracováni &autoři:

en: Rules to manipulate a&uthor names
cs: Pravidla pro zacházení se &jmény autorů

en: Adding &actions
cs: &Akce přidávání

en: By default, calibre will automatically add only known e-book files. 
    This option tells calibre to add all file types, except those
    that have been explicitly ignored below.
cs: Ve výchozím nastavení Calibre automaticky přidá pouze známé
    soubory e-knih. Tato volba říká Calibre, aby přidalo všechny
    typy souborů kromě těch, které jsou výslovně ignorovány níže.

en: Automatically add files of &all types (not just e-books)
cs: Automaticky přidat soubory &všech typů (nejen e-knihy)

en: <b>Ignore</b> files with the following &extensions when automatically adding
cs: <b>Ignorovat</b> soubory s následujícími &příponami během automatického přidávání

en: Folder to automatically add files from
cs: Složka, ze které automaticky přidat soubory

en: Browse for folder
cs: Hledat složku

en: Automatically &convert added files to the preferred output format
cs: Automaticky &převést přidané soubory na upřednostňovaný výstupní formát

en: Specify a &folder. Any files you put into this folder will be automatically added to calibre (restart required).
cs: Zadejte &složku. Všechny soubory, které umístíte do této složky, budou automaticky přidány do Calibre (vyžadováno restartování)

en: <b>WARNING:</b> Files in the above folder will be deleted after being added to calibre.
cs: <b>VAROVÁNÍ:</b> Soubory ve výše uvedené složce budou po přidání do Calibre odstraněny.

en: If set, this option will cause calibre to check if a file
     being automatically added is already in the calibre library.
     If it is, a message will pop up asking you whether
     you want to add it anyway.
cs: Pokud je nastaveno, tato volba způsobí, aby Calibre
    kontrolovalo, zda automaticky přidávaný soubor již
    není v knihovně Calibre. Pokud je, zobrazí se zpráva
    s dotazem, zda ho přesto chcete přidat.

en: Check for &duplicates when automatically adding files
cs: Kontrolovat &duplicity při automatickém přidávání souborů

en: &Automatic adding
cs: &Automatické přidávání

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Very low
cs: Velice nízká

en: Confirmation dialogs have all been reset
cs: Všechna potvrzovací dialogová okna byla obnovena

en: Notify when a &new version is available
cs: Upozornit, když je dostupná &nová verze

en: Job &priority:
cs: &Priorita úlohy:

en: Preferred &input format order:
cs: Upřednostňované pořadí &vstupního formátu:

en: When multiple formats are present in a book being converted, this list determines which format will be used as the "source" for the conversion.
cs: Pokud je v převáděné knize přítomno více formátů, tento seznam určuje, který formát bude použit jako „zdroj“ pro převod.

en: Preferred &output format:
cs: Upřednostňovaný &výstupní formát:

en: <p>Setting this means that when sorting on text fields
    like title the text "Book 2" will sort before the text "Book 100".
    Note that setting this can cause problems with text that starts
    with numbers and is a little slower. This setting is per user, not
    per library.</p>
cs: <p>Toto nastavení znamená, že při řazení textových polí jako
    je název, bude text „Kniha 2“ řazen před textem „Kniha 100“.
    Pamatujte, že toto nastavení může způsobit problémy s textem,
    který začíná čísly a je to o něco pomalejší. Toto nastavení se
    vztahuje na uživatele, ne na knihovnu.</p>

en: Recognize numbers inside text when sorting (needs restart)
cs: Rozpoznat čísla uvnitř textu při řazení (vyžaduje restart)

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
cs: Pokud je zaškrtnuto, vlastní hodnoty sloupců typu Ano/Ne mohou být Ano, Ne nebo Neznámý.
    Pokud není zaškrtnuto, hodnoty mohou být Ano nebo Ne.

en: &Yes/No columns have three values (needs restart)
cs: Sloupce typu &Ano/Ne mají tři hodnoty (vyžaduje restartování)

en: Default network &timeout:
cs: Výchozí časový &limit sítě:

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
cs: Nastavit výchozí časový limit pro síťové dotazy (např. pokaždé, když jdeme na internet získat informace)

en:  seconds
cs:  sekund

en: Use this Virtual library on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
cs: Použít tuto Virtuální knihovnu při spuštění Calibre, pokud je použita aktuální knihovna. Také použito při přepnutí na tuto knihovnu. Pamatujte, že toto nastavení je vázáno na knihovnu.

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
cs: Obnovit všechna zakázaná &potvrzovací dialogová okna

en: Use internal &viewer for:
cs: Použít interní &prohlížeč pro:

en: File types that are unchecked in this list will be opened with the default program configured in the operating system, for that file type.
cs: Typy souborů, které nejsou v tomto seznamu zaškrtnuty, budou otevřeny pomocí výchozího programu nakonfigurovaného v operačním systému pro daný typ souboru.

en: Virtual library to apply when the current &library is opened:
cs: Použitá virtuální knihovna, když je otevřena aktuální &knihovna:

en: Automatically send downloaded &news to e-book reader
cs: Automaticky odeslat stažené &zprávy do čtečky e-knih

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
cs: &Odstranit zprávy z knihovny, když jsou automaticky odeslány do čtečky

en: All columns
cs: Všechny sloupce

en: icon with text
cs: ikona s textem

en: icon with no text
cs: ikona bez textu

en: composed icons w/text
cs: složené ikony s textem

en: composed icons w/no text
cs: složené ikony bez textu

en: is true
cs: je pravda

en: is false
cs: je nepravda

en: is not true
cs: není pravda

en: is not false
cs: není nepravda

en: is undefined
cs: není definováno

en: is defined
cs: je definováno

en: has id
cs: má identifikátor

en: does not have id
cs: nemá identifikátor

en: is equal to
cs: se rovná

en: is not set
cs: není nastaven

en: is earlier than
cs: je dřívější než

en: is later than
cs: je pozdější než

en: is today
cs: je dnes

en: is more days ago than
cs: je před více dny než

en: is fewer days ago than
cs: je před méně dny než

en: is more days from now than
cs: je za více dní od teď než

en: is fewer days from now than
cs: je za méně dní od teď než

en: has
cs: má

en: does not have
cs: nemá

en: has pattern
cs: má vzor

en: does not have pattern
cs: nemá vzor

en: does not contain
cs: neobsahuje

en: If the ___ column ___ value
cs: Pokud sloupec ___ hodnota ___

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
cs: Zadejte buď typ identifikátoru, nebo typ identifikátoru a hodnotu ve formě identifikátor:hodnota

en: Enter a 3 letter ISO language code, like fra for French or deu for German or eng for English. You can also use the full language name, in which case calibre will try to automatically convert it to the language code.
cs: Zadejte třípísmenný kód jazyka ISO, jako cze pro češtinu, fra pro francouzštinu, ger pro němčinu nebo eng pro angličtinu. Také můžete použít úplný název jazyka, v tom případě se ho Calibre pokusí automaticky převést na kód jazyka.

en: Enter a number
cs: Zadejte číslo

en: Enter the maximum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future always match
cs: Zadejte maximální počet dní stáří, kolik položka může být. Nula je dnes. Data v budoucnosti se vždy shodují

en: Enter the minimum days old the item can be. Zero is today. Dates in the future never match
cs: Zadejte minimální počet dní stáří, kolik položka může být. Nula je dnes. Data v budoucnosti se nikdy neshodují

en: Enter the maximum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past always match
cs: Zadejte maximální počet dní v budoucnosti, kolik položka může být. Nula je dnes. Data v minulosti se vždy shodují

en: Enter the minimum days in the future the item can be. Zero is today. Dates in the past never match
cs: Zadejte minimální počet dní v budoucnosti, kolik položka může být. Nula je dnes. Data v minulosti se nikdy neshodují

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
cs: Zadejte datum ve formátu YYYY-MM-DD

en: Enter a string.
cs: Zadejte řetězec.

en: Enter a regular expression
cs: Zadejte regulární výraz

en: You can match multiple values by separating them with %s
cs: Můžete porovnat více hodnot jejich oddělením %s

en: Remove icons
cs: Odebrat ikony

en: Select the icons you wish to remove. The icon files will be removed when you press OK. There is no undo.
cs: Vyberte ikony, které si přejete odebrat. Soubory ikon budou odebrány po stisknutí tlačítka OK. Toto nelze vrátit zpět.

en: No icons selected
cs: Nejsou vybrány žádné ikony

en: You must select at least one icon to remove
cs: Musíte vybrat alespoň jednu ikonu k odebrání

en: One icon will be removed. | {} icons will be removed.
cs[0]: Jena ikona bude odebrána.
cs[1]: {} ikony budou odebrány.
cs[2]: {} ikon bude odebráno.
cs[3]: {} ikon bude odebráno.

en: This will prevent any rules that use this icon from working. Are you sure?
cs: Toto zabrání fungování všech pravidel, která používají tuto ikonu. Opravdu to chcete?

en: column coloring
cs: barvení sloupců

en: column icon
cs: ikona sloupce

en: Cover grid emblem
cs: Emblém Mřížky obálek

en: Create/edit a {0} rule
cs: Vytvořit nebo upravit pravidlo {0}

en: Create a {0} rule by filling in the boxes below
cs: Vytvořit pravidlo {0} vyplněním následujících polí

en: Add the emblem:
cs: Přidat emblém:

en: Set the:
cs: Nastavit:

en: Choosing icon with text will add an icon to the left of the column content, choosing icon with no text will hide the column content and leave only the icon. If you choose composed icons and multiple rules match, then all the matching icons will be combined, otherwise the icon from the first rule to match will be used.
cs: Výběr ikony s textem přidá ikonu vlevo od obsahu sloupce, výběr ikony bez textu skryje obsah sloupce a zůstane pouze ikona. Pokud zvolíte složené ikony a vyhovuje více pravidel, budou všechny vyhovující ikony sloučeny, jinak bude použita ikona z prvního vyhovujícího pravidla.

en: of the column:
cs: sloupce:

en: to:
cs: na:

en: &Add new image
cs: &Přidat nový obrázek

en: (Images should be square-ish)
cs: (Obrázky by měly být čtvercové)

en: Choose &more than one icon
cs: Zvolte &více než jednu ikonu

en: &Add icon
cs: &Přidat ikonu

en: (Icons should be square or landscape)
cs: (Ikony by měly být čtverec nebo na šířku)

en: Only if the following conditions are all satisfied:
cs: Pouze když jsou splněny všechny následující podmínky:

en: Add &another condition
cs: Přidat &další podmínku

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
cs: Podmínku můžete zakázat vyprázdněním všech jejích polí

en: &Remove icons
cs: &Odebrat ikony

en: Remove previously added icons. Note that removing an icon will cause rules that use it to stop working.
cs: Odebrat dříve přidané ikony. Pamatujte, že odebrání ikony způsobí, že pravidla, která ji používají, přestanou fungovat.

en: Open to see checkboxes
cs: Otevřít pro zobrazení zaškrtávacích políček

en: Sample text
cs: Ukázkový text

en: No icon selected
cs: Není vybrána žádná ikona

en: You must choose an icon for this rule
cs: Musíte zvolit ikonu pro toto pravidlo

en: Invalid condition
cs: Neplatná podmínka

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
cs: Jedna z podmínek pro toto pravidlo je neplatná: <b>%s</b>

en: No conditions
cs: Žádné podmínky

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
cs: Musíte zadat alespoň jednu neprázdnou podmínku pro toto pravidlo

en: color
cs: barvu

en: 
                    <p>Advanced rule for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
cs: 
    <p>Rozšířené pravidlo pro sloupec <b>%(col)s</b>:
    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule:
                    <pre>%(rule)s</pre>
cs: 
    <p>Rozšířené pravidlo:
    <pre>%(rule)s</pre>

en: 
                    <p>Advanced rule: set <b>%(typ)s</b> for column <b>%(col)s</b>:
                    <pre>%(rule)s</pre>
cs: 
    <p>rozšířené pravidlo: nastavit <b>%(typ)s</b> pro sloupec <b>%(col)s</b>:
    <pre>%(rule)s</pre>

en: (<span style="color: %s;">sample</span>)
cs: (<span style="color: %s;">ukázka</span>)

en: <p>Add the emblem <b>{0}</b> to the cover if the following conditions are met:</p>
    <ul>{1}</ul>
cs: <p>Přidat emblém <b>{0}</b> k obálce, pokud jsou splněny následující podmínky:</p>
    <ul>{1}</ul>

en:             <p>Set the <b>%(kind)s</b> of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> %(sample)s
                if the following conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
cs: <p>Nastavit <b>%(kind)s</b> sloupce <b>%(col)s</b> na <b>%(color)s</b> %(sample)s,
    pokud jsou splněny následující podmínky:</p>
    <ul>%(rule)s</ul>

en: <li>The condition using column <b>%(col)s</b> is <b>invalid</b>
cs: <li>Podmínka použití sloupce <b>%(col)s</b> je <b>neplatná</b>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>
cs: <li>Pokud sloupec <b>%(col)s</b> <b>%(action)s</b> %(val_label)s<b>%(val)s</b>

en: value:
cs: hodnota:

en: &Add rule
cs: &Přidat pravidlo

en: &Remove rule(s)
cs: &Odebrat pravidla

en: Move the selected rule up
cs: Přesunout vybrané pravidlo nahoru

en: Move the selected rule down
cs: Přesunout vybrané pravidlo dolů

en: Add ad&vanced rule
cs: Přidat &rozšířené pravidlo

en: Du&plicate rule
cs: &Duplikovat pravidlo

en: Convert to advanced r&ule
cs: Převést na &rozšířené pravidlo

en: Open icon folder
cs: Otevřít složku s ikonami

en: Import rules from a file
cs: Importovat pravidla ze souboru

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
cs: Barvu sloupců v seznamu knih můžete určit vytvořením „pravidel“, která řeknou Calibre, jakou bravu použít. Začněte kliknutím na následující tlačítko „Přidat pravidlo“. <p><b>Změnit existující pravidlo</b> můžete poklepáním na něj.

en: You can add icons to columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what icon to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
cs: Ikony do sloupců v seznamu knih můžete přidat vytvořením „pravidel“, která řeknou Calibre, jakou ikonu použít. Začněte kliknutím na následující tlačítko „Přidat pravidlo“. <p><b>Změnit existující pravidlo</b> můžete poklepáním na něj.

en: You can add emblems (small icons) that are displayed on the side of covers in the Cover grid by creating "rules" that tell calibre what image to use. Click the "Add rule" button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
cs: Emblémy (malé ikony), které jsou zobrazeny po stranách obálek v mřížce obálek, můžete přidat vytvořením „pravidel“, která řeknou Calibre, který obrázek použít. Začněte kliknutím na následující tlačítko „Přidat pravidlo“.<p><b>Změnit existující pravidlo</b> můžete poklepáním na něj.

en: Show &emblems next to the covers
cs: Zobrazit &emblémy vedle obálek

en: If checked, you can tell calibre to display icons of your choosing next to the covers shown in the Cover grid, controlled by the metadata of the book.
cs: Pokud je zaškrtnuto, můžete říct Calibre, aby zobrazilo ikony podle vašeho výběru vedle obálek zobrazených v Mřížce obálek, určeno metadaty knihy.

en: Select one rule
cs: Vyberte jedno pravidlo

en: You must select only one rule.
cs: Musíte vybrat pouze jedno pravidlo.

en: No rule selected
cs: Není vybráno žádné pravidlo

en: No rule selected for %s.
cs: Není vybráno žádné pravidlo pro %s.

en: removal
cs: odebrání

en: Rules
cs: Pravidla

en: No valid rules found
cs: Nenalezena žádné platná pravidla

en: No valid rules were found in {}.
cs: Nebyla nalezena žádné platná pravidla v {}.

en: Column header
cs: Záhlaví sloupce

en: Lookup name
cs: Název vyhledávání

en: Order
cs: Pořadí

en: Type
cs: Typ

en: Yes/No with text
cs: Ano/Ne s textem

en: Ampersand separated text, shown in the Tag browser
cs: Ampersandem oddělený text zobrazený v Prohlížeči štítků

en: Deleted column. Double-click to undelete it
cs: Odstraněný sloupec. Poklepejte pro zrušení jeho odstranění

en: New column
cs: Nový sloupec

en: Edited. Lookup name was {}
cs: Upraveno. Název vyhledávání byl {}

en: Edited
cs: Upraveno

en: You must select a column to delete it
cs: Musíte vybrat sloupec pro jeho odstranění

en: The selected column is not a custom column
cs: Vybraný sloupec není vlastní sloupec

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
cs: Opravdu chcete odstranit sloupec %s a všechna jeho data?

en: The selected column is not a user-defined column
cs: Vybraný sloupec není sloupec definovaný uživatelem

en: Undelete the column?
cs: Zrušit odstranění sloupce?

en: The column is to be deleted. Do you want to undelete it?
cs: Sloupec bude odstraněn. Chcete zrušit jeho odstranění?

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
cs: Zde můžete přeuspořádat rozložení sloupců v seznamu knih knihovny Calibre. Můžete skrýt sloupce zrušením jejich zaškrtnutí. Můžete také vytvořit své vlastní sloupce.

en: Remove a user-defined column
cs: Odebrat sloupec definovaný uživatelem

en: Add a user-defined column
cs: Přidat sloupec definovaný uživatelem

en: Edit settings of a user-defined column
cs: Upravit nastavení sloupce definovaného uživatelem

en: Add &custom column
cs: Přidat &vlastní sloupec

en: &Show all
cs: &Zobrazit vše

en: &Hide all
cs: &Skrýt vše

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
cs: Obnovit nastavení na výchozí hodnoty. Jsou obnovena pouze nastavení pro aktuálně vybraný oddíl.

en: Text, column shown in the Tag browser
cs: Text, sloupec zobrazený v Prohlížeči štítků

en: Comma separated text, like tags, shown in the Tag browser
cs: Čarkami oddělený text, jako jsou štítky, zobrazený v Prohlížeči štítků

en: Long text, like comments, not shown in the Tag browser
cs: Dlouhý text, jako jsou komentáře, nezobrazený v Prohlížeči štítků

en: Text column for keeping series-like information
cs: Textový sloupec pro uchování informací jako je série

en: Text, but with a fixed set of permitted values
cs: Text, ale s pevnou sadou povolených hodnot

en: Floating point numbers
cs: Čísla s plovoucí desetinnou čárkou

en: Integers
cs: Celá čísla

en: Ratings, shown with stars
cs: Hodnocení, zobrazena hvězdičkami

en: Yes/No
cs: Ano/Ne

en: Column built from other columns
cs: Sloupec sestavený z jiných sloupců

en: Column built from other columns, behaves like tags
cs: Sloupec sestavený z jiných sloupců, chová se jako štítky

en: Create a custom column
cs: Vytvořit vlastní sloupec

en: Edit custom column
cs: Upravit vlastní sloupec

en: Now
cs: Nyní

en: My Tags
cs: Moje štítky

en: My Series
cs: Moje série

en: My Rating
cs: Moje hodnocení

en: People
cs: Lidé

en: My Title
cs: Můj název

en: Quick create:
cs: Rychlé vytvoření:

en: Names
cs: Jména

en: Short text
cs: Krátký text

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
cs: Použito pro hledání sloupce. Musí obsahovat pouze číslice a malá písmena.

en: &Lookup name:
cs: &Název vyhledávání:

en: Column heading in the library view and category name in the Tag browser
cs: Záhlaví sloupce v zobrazení knihovny a název kategorie v Prohlížeči štítků

en: Column &heading:
cs: &Záhlaví sloupce:

en: What kind of information will be kept in the column.
cs: Jaký druh informací bude ponechán ve sloupci.

en: Show &checkmarks
cs: &Zobrazit značky zaškrtnutí

en: Show check marks in the GUI. Values of 'yes', 'checked', and 'true'
    will show a green check. Values of 'no', 'unchecked', and 'false' will show a red X.
    Everything else will show nothing. Note that the values of 'true' and 'false' don't
    follow calibre's language settings and are always in English.
cs: Zobrazit značky zaškrtnutí v grafickém rozhraní. Hodnoty 'ano', 'zaškrtnuto'
    a 'pravda' ukáží zelené zaškrtnutí. Hodnoty 'ne', 'nezaškrtnuto' a 'nepravda'
    ukáží červené X. Všechno ostatní neukáže nic. Pamatujte, že hodnoty 'pravda'
    a 'nepravda' se neřídí jazykovým nastavením Calibre a jsou vždy v angličtině.

en: Contains names
cs: Obsahuje jména

en: Check this box if this column contains names, like the authors column. If checked, the item separator will be an ampersand (&) instead of a comma (,), sorting will be done using a computed value that respects the author sort tweaks (for example converting "Firstname Lastname" into "Lastname, Firstname"), and item order will be preserved.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud tento sloupec obsahuje jména, jako například sloupec autorů. Pokud je zaškrtnuto, oddělovačem položek bude ampersand (&) namísto čárky (,), řazení bude provedeno pomocí vypočtené hodnoty, která respektuje vylepšení řazení autora (například převod „Jméno Příjmení“ na „Příjmení, Jméno“), a pořadí položek bude zachováno.

en: &Column type:
cs: &Typ sloupce:

en: Optional text describing what this column is for
cs: Volitelný text popisující, k čemu je tento sloupec

en: D&escription:
cs: &Popis:

en: &Icon
cs: &Ikona

en: &Both
cs: &Obojí

en: Choose whether an icon, text, or both is shown in the book list
cs: Zvolte, zda je v seznamu knih zobrazena ikona, text nebo obojí

en: &Show:
cs: &Zobrazit:

en: Control the number of decimal digits you can enter when editing this column
cs: Určete počet desetinných míst, která můžete zadat při úpravě tohoto sloupce

en: Decimals when &editing:
cs: &Desetinná místa při úpravě

en: Default: (nothing)
cs: Výchozí: (nic)

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
cs: Šablona pole. Používá stejnou syntaxi jako šablony uložení.

en: Similar to save templates. For example, %s
cs: Podobné jako uložit šablony. Například %s

en: No heading
cs: Žádné záhlaví

en: Show heading above the text
cs: Zobrazit záhlaví nad textem

en: Show heading to the side of the text
cs: Zobrazit záhlaví po straně textu

en: Heading position:
cs: Pozice záhlaví

en: Short text, like a title
cs: Krátký text, jako je název

en: Plain text formatted using Markdown
cs: Prostý text formátovaný pomocí Markdown

en: Choose how the data in this column is interpreted.
    This controls how the data is displayed in the Book details panel
    and how it is edited.
cs: Zvolte, jak jsou data ve sloupci interpretována.
    Toto určuje, jak jsou data zobrazena v panelu Podrobnosti
    o knize a jak jsou upravena.

en: Interpret this column as:
cs: Interpretovat tento sloupec jako:

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
cs: Čárkami oddělený seznam povolených hodnot. Prázdná hodnota je vždy
    zahrnuta a je výchozí. Například seznam 'jedna,dva,tři' má čtyři hodnoty,
    první z nich je prázdné hodnota.

en: &Values:
cs: &Hodnoty:

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
cs: Seznam názvů barev k použití při zobrazení položky. Seznam
    musí být prázdný nebo obsahovat barvu pro každou hodnotu.

en: Colors:
cs: Barvy:

en: Allow half stars
cs: Povolit poloviny hvězdiček

en: Allow half star ratings, for example:
cs: Povolit hodnocení polovinami hvězdiček, například:

en: &Sort/search column by
cs: Ř&adit nebo hledat sloupce podle

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
cs: Jak by měl být tento sloupec zpracováván v grafickém rozhraní při řazení a hledání

en: Show in Tag browser
cs: Zobrazit v Prohlížeči štítků

en: If checked, this column will appear in the Tag browser as a category
cs: Pokud je zaškrtnuto, zobrazí se tento sloupec v Prohlížeči štítků jako kategorie

en: Show as HTML in Book details
cs: Zobrazit jako HTML v Podrobnostech o knize

en: If checked, this column will be displayed as HTML in Book details and the Content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam e-books site.
cs: Pokud je zaškrtnuto, bude tento sloupec zobrazen v Podrobnostech o knize a v Serveru s obsahem jako HTML. To může být použito pro vytváření odkazů s jazykem šablony. Například šablona <pre><big><b>{title}</b></big>{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre> vytvoří pole zobrazující název tučnými velkými znaky společně se sérií, například <br>"<big><b>Hra o trůny</b></big> [Píseň ledu a ohně [1]]". Šablona <pre>&lt;a href="https://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> vygeneruje odkaz na knihu na stránce e-knih Beam.

en: Show with comments in Book details
cs: Zobrazit s komentáři v Podrobnosti o knize

en: If you check this box then the column contents will show in the Comments section in the Book details. You can indicate whether not to have a header or to put a header above the column. If you want a header beside the data, don't check this box. If this box is checked then the output of the column template must be plain text or html.
cs: Pokud toto pole zaškrtnete, obsah sloupce se zobrazí v oddílu Komentáře v Podrobnosti o knize. Můžete označit, zda se má záhlaví vynechat, nebo zda se má záhlaví umístit nad sloupec. Pokud chcete mít záhlaví vedle údajů, toto pole nezaškrtávejte. Pokud je toto pole zaškrtnuto, pak výstupem šablony sloupce musí být prostý text nebo html.

en: Choose whether or not the column heading is shown in the Book
    details panel and, if shown, where
cs: Zvolte, zda je nebo není záhlaví sloupce zobrazeno v panelu
    Podrobnosti o knize, a pokud je zobrazeno, tak kde

en: Column heading:
cs: Záhlaví sloupce:

en: Default value when a new book is added to the library. For Date columns enter the word "Now", or the date as yyyy-mm-dd. For Yes/No columns enter "Yes" or "No". For Text with a fixed set of values enter one of the permitted values. For Rating columns enter a number between 0 and 5.
cs: Výchozí hodnota při přidání nové knihy do knihovny. Pro sloupce Datum zadejte slovo „Nyní“ nebo datum jako rrrr-mm-dd. Pro sloupce Ano/Ne zadejte „Ano“ nebo „Ne“. Pro Text s pevnou sadou hodnot zadejte jednu z povolených hodnot. Pro sloupce Hodnocení zadejte číslo mezi 0 a 5.

en: &Default value:
cs: &Výchozí hodnota:

en: &Format for dates:
cs: &Formát pro data:

en: Default: dd MMM yyyy.
cs: Výchozí: dd MMM yyyy.

en: <p>Date format.</p><p>The formatting codes are:<ul><li>d    : the day as number without a leading zero (1 to 31)</li><li>dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31)</li><li>ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun").</li><li>dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday").</li><li>M    : the <b>month</b> as number without a leading zero (1 to 12).</li><li>MM   : the <b>month</b> as number with a leading zero (01 to 12)</li><li>MMM  : the abbreviated localized <b>month</b> name (e.g. "Jan" to "Dec").</li><li>MMMM : the long localized <b>month</b> name (e.g. "January" to "December").</li><li>yy   : the year as two digit number (00 to 99).</li><li>yyyy : the year as four digit number.</li><li>h    : the hours without a leading 0 (0 to 11 or 0 to 23, depending on am/pm)</li><li>hh   : the hours with a leading 0 (00 to 11 or 00 to 23, depending on am/pm)</li><li>m    : the <b>minutes</b> without a leading 0 (0 to 59)</li><li>mm   : the <b>minutes</b> with a leading 0 (00 to 59)</li><li>s    : the seconds without a leading 0 (0 to 59)</li><li>ss   : the seconds with a leading 0 (00 to 59)</li><li>ap   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "ap" replaced by the localized string for am or pm</li><li>AP   : use a 12-hour clock instead of a 24-hour clock, with "AP" replaced by the localized string for AM or PM</li><li>iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present</li></ul></p><p>For example:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy gives Mon, 5 Jan 2010</li>
    <li>dd MMMM yy gives 05 January 10</li>
    </ul>
cs: <p>Formát data</p><p>Kódy formátování jsou:<ul><li>d: den jako číslo bez úvodní nuly (1 až 31)</li><li>dd: den jako číslo s úvodní nulou (01 až 31)</li><li>ddd: zkrácený lokalizovaný název dne (např. "Pon" až "Ned")</li><li>dddd: dlouhý lokalizovaný název dne (např. "Pondělí" až "Neděle")</li><li>M: <b>měsíc</b> jako číslo bez úvodní nuly (1 až 12)</li><li>MM: <b>měsíc</b> jako číslo s úvodní nulou (01 až 12)</li><li>MMM: zkrácený lokalizovaný název <b>měsíce</b> (např. "Led" až "Pro")</li><li>MMMM: dlouhý lokalizovaný název <b>měsíce</b> (např. "Leden" až "Prosinec")</li><li>yy: rok jako dvoumístné číslo (00 až 99)</li><li>yyyy: rok jako čtyřmístné číslo</li><li>h: hodiny bez úvodní nuly (0 až 11 nebo 0 až 23, v závislosti na dop./odp.)</li><li>hh: hodiny s úvodní nulou (00 až 11 nebo 00 až 23, v závislosti na dop./odp.)</li><li>m: <b>minuty</b> bez úvodní nuly (0 až 59)</li><li>mm: <b>minuty</b> s úvodní nulou (00 až 59)</li><li>s: sekundy bez úvodní nuly (0 až 59)</li><li>ss: sekundy s úvodní nulou (00 až 59)</li><li>ap: použít 12hodinový formát namísto 24hodinového formátu, kde je "ap" nahrazeno lokalizovaným řetězcem pro am nebo pm</li><li>AP: použít 12hodinový formát namísto 24hodinového formátu, kde je "AP" nahrazeno lokalizovaným řetězcem pro AM nebo PM</li><li>iso: datum s časem a časovou zónou. Musí být přítomný jediný formát</li></ul></p><p>Například:
    <ul>
    <li>ddd, d MMM yyyy zobrazí Pon, 5 Led 2010</li>
    <li>dd MMMM yy zobrazí 05 Leden 10</li>
    </ul>

en: &Format for numbers:
cs: &Formát pro čísla:

en: Default: Not formatted. For format language details see <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the Python documentation</a>
cs: Výchozí: neformátováno. Pro podrobnosti o jazyku formátování se podívejte na <a href="https://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">dokumentaci Pythonu</a>

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
cs: Příklady: Formát <code>{0:0>4d}</code> zobrazí čtyřmístné číslo s úvodními nulami. Formát <code>{0:d}&nbsp;dní</code> vypíše číslo a pak slovo "dní"

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
cs: Příklady: Formát <code>{0:.1f}</code> zobrazí číslo s plovoucí desetinnou čárkou s 1 číslicí za desetinnou čárkou. Formát <code>Cena:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> vypíše "Cena&nbsp;$&nbsp;" a pak zobrazí číslo se 2 číslicemi za desetinnou čárkou a tisíce oddělené čárkami.

en: No lookup name was provided
cs: Nebyl zadán žádný název vyhledávání

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
cs: Název vyhledávání musí obsahovat pouze malá písmena, číslice a podtržítka, a musí začínat písmenem

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
cs: Názvy vyhledávání nemohou končit _index, protože tyto názvy jsou vyhrazeny pro sloupec pořadí v sérii.

en: No column heading was provided
cs: Nebylo zadáno žádné záhlaví sloupce

en: The lookup name %s is already used
cs: Název vyhledávání %s je již použit

en: The heading %s is already used
cs: Záhlaví %s je již použito

en: Invalid default value
cs: Neplatná výchozí hodnota

en: The default value must be "Now" or a date
cs: Výchozí hodnota musí být „Nyní“ nebo datum

en: You must enter a template for composite columns
cs: Musíte zadat šablonu pro složené sloupce

en: You must enter at least one value for enumeration columns
cs: Musíte zadat alespoň jednu hodnotu pro sloupce výčtu

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
cs: Pole Barvy musí být prázdné nebo obsahovat stejný počet položek jako pole hodnoty

en: The color {0} is unknown
cs: Barva {0} je neznámá

en: The default value must be one of the permitted values
cs: Výchozí hodnota musí být jednou z povolených hodnot

en: The default value must be an integer
cs: Výchozí hodnota musí být celé číslo

en: The default value must be a real number
cs: Výchozí hodnota musí být reálné číslo

en: The default value must be a real number between 0 and 5.0
cs: Výchozí hodnota musí být reálné číslo mezi 0 a 5,0

en: The default value must be an integer between 0 and 5
cs: Výchozí hodnota musí být celé číslo mezi 0 a 5

en: The default value must be "Yes" or "No"
cs: Výchozí hodnota musí být „Ano“ nebo „Ne“

en: You must restart calibre before making any more changes
cs: Před provedením jakýchkoliv dalších změn musíte restartovat Calibre

en: The lookup name must begin with a '#'
cs: Název vyhledávání musí začínat ‚#

en: The custom column %s already exists
cs: Vlastní sloupec %s již existuje

en: The column heading %s already exists
cs: Záhlaví sloupce %s již existuje

en: The custom column type %s doesn't exist
cs: Typ vlastního sloupce %s neexistuje

en: You cannot specify is_multiple for the datatype %s
cs: Nemůžete zadat is_multiple pro datový typ %s

en: The display parameter must be a Python dictionary
cs: Parametr zobrazení musí být slovník Pythonu

en: Getting debug information, please wait
cs: Získávání informací ladění, čekejte

en: Copy to &clipboard
cs: Kopírovat do &schránky

en: Device already detected
cs: Zařízení je již rozpoznáno

en: A device (%s) is already detected by calibre. If you wish to debug the detection of another device, first disconnect this device.
cs: Zařízení (%s) je již v Calibre rozpoznáno. Pokud si přejete ladit rozpoznávání jiného zařízení, odpojte nejdříve toto zařízení.

en: Debugging failed
cs: Ladění selhalo

en: Running debug device detection failed. Click Show Details for more information.
cs: Spuštěné ladění rozpoznávání zařízení selhalo. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Getting device information
cs: Získávání informací o zařízení

en: User-defined device information
cs: Informace o zařízení definované uživatelem

en: Device Detection
cs: Rozpoznávání zařízení

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
cs: Ujistěte se, že je vaše zařízení odpojeno, pak stiskněte OK

en: Ensure your device is connected, then press OK
cs: Ujistěte se, že je vaše zařízení připojeno, pak stiskněte OK

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Advanced->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
cs: Zkopírujte tyto hodnoty do schránky, vložte je do editoru, pak je zadejte do USER_DEVICE přizpůsobením modulu zařízení v Předvolby->Rozšířené->Moduly. Nezapomeňte také zadat složky, do kterých chcete knihy umísťovat. Musíte restartovat Calibre, aby vaše změny fungovaly.

en: <p>calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have <i>Auto send</i> checked.
cs: <p>Calibre vám (nebo vaší čtečce) může odeslat vaše knihy e-mailem. E-maily budou automaticky odeslány pro stažené zprávy na všechny e-mailové adresy, které mají zaškrtnuté <i>Automaticky odeslat</i>.

en: Add an email address to which to send books
cs: Přdat e-mailovou adresu, na kterou odeslat knihy

en: &Add email
cs: &Přidat e-mail

en: Make &default
cs: Nastavit &výchozí

en: &Remove email
cs: &Odebrat e-mail

en: Add the comments from the book metadata to the email.
    Useful to allow the recipient to see a summary of the
    book before opening it.
cs: Přidat komentáře z metadat knihy do e-mailu.
    Užitečné, aby příjemce viděl souhrn knihy,
    než ji otevře.

en: Add &comments metadata as text to the email
cs: Přidat metadata &komentářů jako text do e-mailu

en: Email
cs: E-mail

en: Subject
cs: Předmět

en: Auto send
cs: Automaticky odeslat

en: Auto send only tags
cs: Automaticky odeslat pouze štítky

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
cs: Formáty pro e-mail. První odpovídající formát bude odeslán.

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
cs: Předmět e-mailu použitý při odeslání. Když necháte prázdné, bude pro předmět použit název. Také zde mohou být použity stejné šablony použité pro "Uložit na disk", jako je {title} a {author_sort}.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed to this email address (provided it is in one of the listed formats and has not been filtered by tags).
cs: Pokud je zaškrtnuto, stažené zprávy budou automaticky odeslány na tuto e-mailovou adresu (za předpokladu, že je v jednom z uvedených formátů a nebyla filtrována štítky).

en: Friendly name to use for this email address
cs: Vhodné jméno k použití pro tuto e-mailovou adresu

en: If specified, only news with one of these tags will be sent to this email address. All news downloads have their title as a tag, so you can use this to easily control which news downloads are sent to this email address.
cs: Pokud je zadáno, pouze zprávy s jedním z těchto štítků budou odeslány na tuto e-mailovou adresu. Všechny stažené zprávy mají svůj nadpis jako štítek, takže můžete toto použít k jednoduchému určení, které stažené zprávy jsou odeslány na tuto e-mailovou adresu.

en: new email address
cs: nová e-mailová adresa

en: The list of devices that you have asked calibre to ignore. Uncheck a device to have calibre stop ignoring it.
cs: Seznam zařízení, která jste chtěl v Calibre ignorovat. Zrušte zaškrtnutí zařízení, které má Calibre přestat ignorovat.

en: The list of device plugins you have disabled. Uncheck an entry to enable the plugin. calibre cannot detect devices that are managed by disabled plugins.
cs: Seznam modulů zařízení, které jste zakázali. Zrušte zaškrtnutí položky pro povolení modulu. Calibre nemůže rozpoznat zařízení, která jsou spravována zakázanými moduly.

en: Reset allowed devices
cs: Obnovit povolená zařízení

en: This will erase the list of devices that calibre knows about causing it to ask you for permission to manage them again, the next time they connect
cs: Toto vymaže seznam zařízení, o kterých Calibre ví, což způsobí, že vás znovu požádají o oprávnění k jejich spravování při příštím připojení

en: Search for the author on Goodreads
cs: Vyhledat autora na Goodreads

en: Search for the author on Amazon
cs: Vyhledat autora na Amazonu

en: Search for the author in your calibre library
cs: Vyhledat autora ve vaší knihovně Calibre

en: Search for the author on Wikipedia
cs: Vyhledat autora na Wikipedii

en: Search for the author on Google Books
cs: Vyhledat autora na Knihách Google

en: Search for the book on Goodreads
cs: Vyhledat knihu na Goodreads

en: Search for the book on Amazon
cs: Vyhledat knihu na Amazonu

en: Search for the book on Google Books
cs: Vyhledat knihu na Knihách Google

en: Use a custom search URL
cs: Použít vlastní URL hledání

en: Clicking on &author names should:
cs: Kliknutí na jména &autorů by mělo:

en: Enter the URL
cs: Zadejte URL

en: Folders/path
cs: Složky/cesta

en: Save column list to file
cs: Uložit seznam sloupců do souboru

en: Column list
cs: Seznam sloupců

en: Export field layout
cs: Exportovat rozložení polí

en: <p>Could not write field list. Error:<br>%s
cs: <p>Nelze zapsat seznam polí. Chyba:<br>%s

en: Load column list from file
cs: Načíst seznam sloupců ze souboru

en: Import layout
cs: Importovat rozložení

en: <p>Could not read field list. Error:<br>%s
cs: <p>Nelze číst seznam polí. Chyba:<br>%s

en: Create a new rule
cs: Vytvořit nové pravidlo

en: The key of the identifier, for example, in isbn:XXX, the key is "isbn"
cs: Klíč identifikátoru, například v isbn:XXX je klíč „isbn

en: &Key:
cs: &Klíč:

en: The name that will appear in the Book details panel
cs: Název, který se zobrazí v panelu Podrobnosti o knize

en: The template used to create the link. The placeholder {0} in the template will be replaced with the actual identifier value. Use {1} to avoid the value being quoted.
cs: Šablona použitá k vytvoření odkazu. Zástupný symbol {0} v šabloně bude nahrazen skutečnou hodnotou identifikátoru. Použijte {1}, abyste se vyhnuli uvedení hodnoty.

en: Key
cs: Klíč

en: Template
cs: Šablona

en: Value needed
cs: Vyžadována hodnota

en: The %s field cannot be empty
cs: Pole %s nemůže být prázdné

en: Create rules for identifiers
cs: Vytvořit pravidla pro identifikátory

en: Create rules to convert identifiers into links.
cs: Vytvořit pravidla pro převod identifikátorů na odkazy.

en: &Edit rule
cs: &Upravit pravidlo

en: Above text
cs: Text výše

en: Beside text
cs: Text vedle

en: Never
cs: Nikdy

en: Text styling
cs: Stylování textu

en: Create rules to convert &identifiers into links
cs: Vytvořit pravidla pro převod identifikátorů na odkazy.

en: <p>Check the box if you want the category's values displayed on separate lines instead of separated by commas</p>
cs: <p>Zaškrtněte políčko, pokud chcete zobrazovat kategorie na oddělených řádcích namísto jejich oddělování čárkami</p>

en: Categories on separate lines
cs: Kategorie na oddělených řádcích

en: Move down. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
cs: Přesunout dolů: Klávesová zkratka Ctrl-Šipka dolů

en: Move up. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
cs: Přesunout nahoru: Klávesová zkratka Ctrl-Šipka nahoru

en: Show &cover
cs: Zobrazit &obálku

en: Show the size of the book's cover in pixels
cs: Zobrazit velikost obálky knihy v pixelech

en: Show cover &size
cs: Zobrazit &velikost obálky

en: Use &Roman numerals for series
cs: Použít římské čís&lice pro sérii

en: Show comments &heading:
cs: Zobrazit &nadpisy komentářů:

en: Remove background image?
cs: Odebrat obrázek na pozadí?

en: There is currently a background image set, so the color you have chosen will not be visible. Remove the background image?
cs: Aktuálně je nastavený obrázek na pozadí, takže barva, kterou jste zvolili, nebude viditelná. Odebrat obrázek pozadí?

en: Bottom
cs: Dole

en: Top
cs: Nahoře

en: Restore default &appearance
cs: Obnovit &výchozí vzhled

en: Current aspect ratio (width/height): %.2g
cs: Aktuální poměr stran (šířka/výška): %.2g

en: Current space used: %s
cs: Aktuálně použité místo: %s

en: Control the Cover grid view. You can enable this view by clicking the "Layout" button in the bottom right corner of the main calibre window.
cs: Ovládat zobrazení Mřížky obálek. Toto zobrazení můžete povolit kliknutím na tlačítko „Rozložení“ v pravém dolním rohu hlavního okna Calibre.

en: Field to show &under the covers:
cs: &Pole k zobrazení pod obálkami:

en: Spac&ing between covers:
cs: &Mezery mezi obálkami:

en: The spacing between covers. A value of zero means calculate automatically based on cover size.
cs: Mezery mezi obálkami. Hodnota nula znamená vypočítat automaticky na základě velikosti obálky.

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Background for the Cover grid
cs: Pozadí pro Mřížku obálek

en: Make the covers larger, maintaining current aspect ratio.
cs: Zvětšit obálky, zachovat aktuální poměr stran.

en: &Larger covers
cs: Vě&tší obálky

en: Make the covers smaller, maintaining current aspect ratio.
cs: Zmenšit obálky, zachovat aktuální poměr stran.

en: &Smaller covers
cs: Me&nší obálky

en: Cover &height:
cs: &Výška obálky:

en: Cover &width:
cs: &Šířka obálky:

en: The height of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
cs: Výška zobrazených obálek.
    Hodnota nula znamená vypočítat automaticky.

en: Reset size to automatic
cs: Obnovit velikost na automatickou

en: &Reset size
cs: &Obnovit velikost

en: The width of displayed covers.
    A value of zero means calculate automatically.
cs: Šířka zobrazených obálek.
    Hodnota nula znamená vypočítat automaticky.

en: By default, calibre chooses a cover size based on your computer's screen size. You can change the cover size here:
cs: Ve výchozím nastavení Calibre volí velikost obálky na základě velikosti obrazovky vašeho počítače. Zde můžete změnit velikost obálky:

en: Size of the emblems (if any) shown &next to the covers:
cs: Velikost &emblémů (pokud jsou) zobrazených vedle obálek:

en: Show a &field (such as title) under the covers
cs: &Zobrazit pole (jako je název) pod obálkami

en: &Location of the emblems shown next to the covers:
cs: &Umístění emblémů zobrazených vedle obálek:

en: &Emblems
cs: Emblémy

en: Caching of covers for improved performance
cs: Ukládání obálek do mezipaměti pro zlepšení výkonu

en: There are two kinds of caches that calibre uses to improve performance when rendering covers in the grid view. A disk cache that is kept on your hard disk and stores the cover thumbnails and an in memory cache used to ensure flicker free rendering of covers. For best results, keep the memory cache small and the disk cache large, unless you have a lot of extra RAM in your computer and don't mind it being used by the memory cache.
cs: Calibre používá dva druhy mezipamětí pro zlepšení výkonu při vykreslování obálek v zobrazení mřížky. Diskovou mezipaměť, která je uchovávána na vašem pevném disku a ukládá náhledy obálek, a mezipaměť v paměti, používanou pro zajištění vykreslení obálek bez blikání. Pro nejlepší výsledky ponechte mezipaměť paměti malou a diskovou paměť velkou, pokud nemáte ve svém počítači navíc hodně paměti RAM a nevadí vám její používání mezipamětí paměti.

en: Disable
cs: Zakázat

en: &Empty disk cache
cs: &Vyprázdnit diskovou mezipaměť

en: &Open cache folder
cs: &Otevřít složku mezipaměti

en: Number of screenfulls of covers to cache in &memory (keep this small):
cs: Počet celoobrazovkových obálek, které ukládat do &paměti (ponechte malé):

en: Maximum amount of &disk space to use for caching thumbnails:
cs: Maximální množství místa na &disku použité pro ukládání náhledů do mezipaměti:

en: The maximum number of screenfulls of thumbnails to keep in memory. Increasing this will make rendering faster, at the cost of more memory usage. Note that regardless of this setting, a minimum of one hundred thumbnails are always kept in memory, to ensure flicker free rendering.
cs: Maximální počet celoobrazovkových náhledů, které ponechat v paměti. Zvýšení zrychlí vykreslování, ale za cenu většího použití paměti. Pamatujte, že bez ohledu na toto nastavení, je v paměti vždy ponecháno minimálně sto náhledů, aby bylo zajištěno vykreslování bez blikání.

en: &Performance
cs: Výkon

en: No subtitle
cs: Žádný podnadpis

en: Edit template for caption
cs: Upravit šablonu pro titulek

en: When showing in a separate window, show it &fullscreen
cs: Při zobrazení v samostatném okně zobrazit na &celé obrazovce

en: Show in a &separate window (needs restart)
cs: &Zobrazit v samostatném okně (vyžaduje restart)

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
cs: &Počet obálek zobraze&ných v režimu prohlížení (vyžaduje restart):

en: Template &editor
cs: &Editor šablony

en: <p>The template used to generate the text below the covers. This template uses
    the same syntax as save templates. Defaults to just the book title.
    Note that this setting is per-library, which means that you have to
    set it again for every different calibre library you use. Use an
    empty template for no text.</p>
cs: <p>Šablona použitá pro generování textu pod obálkami. Tato šablona používá
    stejnou syntaxi jako šablony uložení. Výchozí nastavení je jen název
    knihy. Pamatujte, že toto nastavení je vázáno na knihovnu, což znamená,
    že ho musíte znovu nastavit pro každou jinou knihovnu Calibre, kterou
    používáte. Pro žádný text použijte prázdnou šablonu.</p>

en: Show &reflections
cs: Zobrazit &odrazy

en: Show covers in their original aspect ratio instead of resizing
    them to all have the same width and height
cs: Zobrazit obálky v jejich původním poměru stran namísto jejich
    změny velikosti, aby měly všechny stejnou šířku a výšku

en: Preserve &aspect ratio of covers
cs: &Zachovat poměr stran obálek

en: &Template for caption:
cs: Šablona pro &titulek:

en: Fie&ld for sub-title:
cs: Po&le pro podnadpis:

en: You can press the %s key to toggle full screen mode.
cs: Pro přepnutí režimu na celé obrazovce můžete stisknout klávesy %s.

en: Show ne&xt cover during auto scroll after:
cs: Zobrazit další obálku během automatického posouvání po:

en: &Double click to view the central book, instead of single click
cs: &Poklepat pro zobrazení centrální knihy namísto jednoho kliknutí

en: Compact metadata
cs: Kompaktní metadata

en: Default
cs: Výchozí

en: All on 1 tab
cs: Vše na 1 kartu

en: Middle
cs: Střed

en: Edit metadata (single) &layout:
cs: &Rozložení Upravit metadata (jednoduché):

en: Choose a different layout for the Edit metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
cs: Zvolte různé rozložení pro dialogové okno Upravit metadata. Rozložení kompaktní metadata upřednostní úpravu vlastních metadat před změnou obálek a formátů.

en: Select the custom columns (for this library) to display in the edit metadata dialogs and their order:
cs: Vyberte vlastní sloupce (pro tuto knihovnu), které se mají zobrazovat v dialogových oknech pro úpravu metadat, a jejich pořadí:

en: Click this button to reset the list to its default order.
cs: Klikněte na toto tlačítko pro obnovení seznamu na jeho výchozí pořadí.

en: Reset list
cs: Obnovit seznam

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same column order for each one. Columns
    in the imported list that aren't in the current library are ignored. Columns in
    the library that are not in the imported list are put at the end and marked
    as displayable.</p>
cs: <p>Klikněte na toto tlačítko pro nastavení seznamu na jeden
    z dříve exportovaných. To může být užitečné, pokud máte několik knihoven
    s podobnou strukturou a chcete pro každou z nich použít stejné pořadí sloupců. Sloupce
    v importovaném seznamu, které nejsou v aktuální knihovně, jsou ignorovány. Sloupce
    v knihovně, které nejsou v importovaném seznamu, jsou umístěny na konec a označeny
    jako zobrazitelné.</p>

en: Import list
cs: Importovat seznam

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same column order for each one.</p>
cs: <p>Klikněte na toto tlačítko pro zapsání aktuálního nastavení zobrazení
    do souboru. To může být užitečné, pokud máte několik knihoven s podobnou
    strukturou a chcete pro každou z nich použít stejné pořadí sloupců.</p>

en: Export list
cs: Exportovat seznam

en: <p>Check this box to make the edit metadata dialogs ignore the
    above specifications, showing all the columns in the default order. This is
    useful for temporarily seeing all your columns in the dialogs without losing
    the display and order specifications.</p>
cs: <p>Zaškrtněte toto políčko, aby dialogová okna pro úpravu metadat
    ignorovala výše uvedené nastavení a zobrazovala všechny sloupce
    ve výchozím pořadí. To je užitečné pro dočasné zobrazení všech sloupců
    v dialogových oknech bez ztráty nastavení zobrazení a pořadí.</p>

en: Show &all columns in default order when editing metadata
cs: Při úpravě metadat zobrazit &všechny sloupce ve výchozím pořadí

en: If checked then labels wider than the label width
    will be elided, otherwise they will be word wrapped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, pak budou popisky širší než šířka
    popisku vynechány, v opačném případě budou slova zalomena.

en: &Elide labels when editing custom columns
cs: &Vynechat popisky při úpravě vlastních sloupců

en: Elision point:
cs: Bod vynechání:

en: Choose where in the label to put the...
cs: Zvolte, kam v popisku umístit

en: <p>Check this box to allow only the F2 (Edit) key to
    open the template editor in the book list for a "Column built from other
    columns". Editing with mouse clicks and the Tab key will be disabled.</p>
cs: <p>Zaškrtněte toto políčko pro povolení pouze klávese F2 (Upravit)
    otevřít editor šablony v seznamu knih pro „Sloupec sestavený z jiných
    sloupců“. Úpravy pomocí kliknutí myší a klávesy Tab budou zakázány.</p>

en: Use &two columns for custom columns in the Default layout
cs: Použít &dva sloupce pro vlastní sloupce ve Výchozím rozložení

en: &Bulk edit custom column label length:
cs: &Hromadná úprava délky popisku vlastního sloupce:

en: The maximum width of a custom column label for the bulk metadata edit dialog in average characters.
cs: Maximální šířka popisku vlastního sloupce pro dialogové okno hromadné úpravy metadat v průměrných znacích.

en:  chars
cs: znaků

en: &Single edit custom column label length:
cs: &Jednotlivá úprava délky popisku vlastního sloupce:

en: The maximum width of a custom column label for the single metadata edit dialog in average characters.
cs: Maximální šířka popisku vlastního sloupce pro dialogové okno jednotlivé úpravy metadat v průměrných znacích.

en: Icon theme: <b>%s</b>
cs: Motiv ikon: <b>%s</b>

en: calibre style
cs: Styl Calibre

en: Percentage
cs: Procento

en: Pixels
cs: Pixely

en: Off
cs: Vypnuto

en: Small
cs: Malé

en: Medium
cs: Střední

en: Always
cs: Vždy

en: If there is enough room
cs: Pokud je dostatek místa

en: Wide
cs: Široké

en: Narrow
cs: Úzké

en: Draw a &grid in the book list
cs: Vykreslit &mřížku v seznamu knih

en: Show &row numbers in the book list
cs: Zobrazit čísla řádků v seznamu &knih

en: Allow using &drag and drop to merge books
cs: Povolit použití přetažení pro sloučení knih

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
cs: Zakázat všechny animace. Užitečné, pokud máte starý nebo pomalý počítač.

en: Disable &animations
cs: Zakázat &animace

en: Show &tooltips in the book list
cs: Zobrazit popisy tlačítek v seznamu &knih

en: Choose &language (needs restart):
cs: Zvolit &jazyk (vyžaduje restartování):

en: &Interface font:
cs: &Písmo rozhraní:

en: Show the &splash screen at startup
cs: Zobrazit úvodní obrazovku při &spuštění

en: User interface style (&needs restart):
cs: Styl &uživatelského rozhraní (vyžaduje restart):

en: Change &font (needs restart)
cs: Změnit &písmo (vyžaduje restart)

en: Change &icon theme
cs: Změnit &motiv ikon

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Show &text under icons:
cs: Zobrazit &text pod ikonami:

en: Use t&wo lines for the text under the icons (needs restart)
cs: Použít &dva řádky pro text pod ikonami (vyžaduje restart)

en: Icon si&ze:
cs: Velikost &ikony:

en: E&xtra spacing to add between rows in the book list (can be negative):
cs: Dodatečné &mezery přidané mezi řádky v seznamu knih (může být záporné):

en: Disable n&otifications on job completion
cs: Zakázat &oznámení při dokončení úlohy

en: Enable s&ystem tray icon (needs restart)
cs: Povolit &ikonu hlavního panelu systému (vyžaduje restart)

en: <p>Check this box to make Quickview show books only in the
    current Virtual library. If unchecked, Quickview ignores Virtual libraries. If
    unchecked then only row changes are taken into account.</p>
cs: <p>Zaškrtněte toto pole, aby Rychlé zobrazení ukázalo knihy pouze v aktuální
    Virtuální knihovně. Pokud není zaškrtnuto, Rychlé zobrazení ignoruje Virtuální
    knihovny. Pokud není zaškrtnuto, berou se v úvahu pouze změny řádku.</p>

en: <p>Check this box to make Quickview change the column being examined
    when the column in the book list is changed using the cursor arrow keys</p>
cs: <p>Zaškrtněte toto pole, aby rychlé zobrazení změnilo prozkoumávaný sloupec,
    když se změní sloupec v seznamu knih pomocí kurzorových šipek</p>

en: &Change Quickview item when book list column changes
cs: &Změnit položku Rychlého zobrazení, když se změní sloupec seznamu knih

en: <p>Pressing Enter in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
cs: <p>Stisknutím klávesy Enter v buňce se změní jak kniha,
    tak i zkoumaný sloupec (levý panel)</p>

en: &Pressing Enter changes the examined column
cs: &Stisknutí Enter změní prozkoumávaný sloupec

en: <p>Double-clicking in a cell changes both the book and the
    column being examined (the left-hand panel)</p>
cs: <p>Poklepáním v buňce se změní jak kniha,
    tak prozkoumávaný sloupec (levý panel)</p>

en: &Double click changes examined column
cs: &Poklepání změní prozkoumávaný sloupec

en: Select columns to display
cs: Vyberte sloupce k zobrazení

en: User categories and Saved searches cannot be moved
cs: Uživatelské kategorie a Uložená hledávání nelze přesouvat

en: Select the categories to display in the Tag browser, and their &order
cs: Vyberte kategorie, které se mají zobrazit v Prohlížeči štítků, a jejich &pořadí

en: Move up. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Up arrow
cs: Přesunout nahoru. Uživatelské kategorie a Uložená hledávání nelze přesouvat. Klávesová zkratka: Ctrl-Šipka nahoru

en: Move down. User categories and Saved searches cannot be moved. Keyboard shortcut: Ctrl-Down arrow
cs: Přesunout dolů. Uživatelské kategorie a Uložená hledávání nelze přesouvat. Klávesová zkratka: Ctrl-Šipka dolů

en: Show &average ratings
cs: Zobrazit &průměrné hodnocení

en: Show &tooltips
cs: Zobrazit &popisy tlačítek

en: <p>Show counts for items in the Tag browser. Such as the number of books
    by each author, the number of authors, etc. If you turn it off, you can still
    see the counts by hovering your mouse over any item.</p>
cs: <p>Zobrazit počty pro položky v Prohlížeči štítků. Jako jsou počet knih
    od každého autora, počet autorů atd. Pokud toto vypnete, můžete
    stále vidět počty při přejetí myší nad jakoukoliv položkou.</p>

en: Show &counts
cs: Zobrazit &počty

en: Use &alternating row colors
cs: Použít &střídavé barvy řádků

en: <p>When checked, calibre will automatically hide any category
    (a column, custom or standard) that has no items to show. For example, some
    categories might not have values when using Virtual libraries. Checking this
    box will cause these empty categories to be hidden.</p>
cs: <p>Pokud je zaškrtnuto, bude Calibre automaticky skrývat jakoukoliv kategorii
    (sloupec, vlastní nebo standardní), která nemá žádné položky k zobrazení.
    Například při použití Virtuálních knihoven nemusí mít některé kategorie hodnoty.
    Zaškrtnutí tohoto políčka způsobí, že tyto prázdné kategorie budou skryty.</p>

en: Hide empt&y categories (columns)
cs: Skrýt &prázdné kategorie (sloupce)

en: <p>When checked, Find in the Tag browser will show all items
    that match the search instead of the first one. If Hide empty categories is
    also checked then only categories containing a matched item will be shown.</p>
cs: <p>Když je zaškrtnuto, Najít v Prohlížeči štítků zobrazí všechny položky,
    které odpovídají hledání, namísto první. Pokud je také zaškrtnuto Skrýt prázdné
    kategorie, pak budou zobrazeny pouze kategorie obsahující odpovídající položku.</p>

en: Find &shows all items that match
cs: Najít &zobrazí všechny odpovídající položky

en: <p>When checked, the Tag browser can get keyboard focus, allowing
    use of the keyboard to navigate the tree using the arrow keys. The Enter key simulates
    a click on the selected item. The keyboard shortcut 'Tag browser /
    Give the Tag browser keyboard focus' changes the keyboard focus without
    using the mouse.</p>
cs: <p>Pokud je zaškrtnuto, může Prohlížeč štítků získat zaměření klávesnice,
    což umožňuje používat klávesnici k procházení stromu pomocí kláves se šipkami.
    Klávesa Enter simuluje kliknutí na vybranou položku. Klávesová zkratka
    „Prohlížeč štítků / Udělit Prohlížeči štítků zaměření klávesnice“ změní zaměření
    klávesnice bez použití myši.</p>

en: Allow the Tag browser to have keyboard &focus
cs: Umožnit Prohlížeči štítků &zaměření klávesnice

en: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    If you enable this option then you should set a keyboard shortcut to
    focus the Tag browser under
    <code>Preferences-&gt;Shortcuts-&gt;Tag browser-&gt;Give
    the Tag browser keyboard focus</code></p>
cs: <p style="text-indent: 2em; font-size:smaller">
    Pokud povolíte tuto volbu, pak byste měli nastavit klávesovou zkratku
    pro zaměření Prohlížeče štítků v
    <code>Předvolby-&gt;Klávesové zkratky-&gt;Prohlížeč štítků-&gt;Udělit
    Prohlížeči štítků zaměření klávesnice</code></p>

en: Spacing between &items:
cs: &Mezery mezi položkami:

en: <p>The spacing between consecutive items in the Tag browser.
    In units of (ex) which is the approximate height of the letter 'x' in the
    currently used font.</p>
cs: <p>Mezery mezi za sebou následujícími položkami v Prohlížeči štítků.
    V jednotkách (ex), což je přibližná výška písmene ‚x‘ v aktuálně
    použitém písmu.</p>

en: Search for books containing the current item
cs: Hledat knihy obsahující aktuální položku

en: Search for books containing the current item or its children
cs: Hledat knihy obsahující aktuální položku nebo její podřízené položky

en: Search for books not containing the current item
cs: Hledat knihy neobsahující aktuální položku

en: Search for books not containing the current item or its children
cs: Hledat knihy neobsahující aktuální položku nebo její podřízené položky

en: Select categories with &hierarchical items:
cs: Vyberte kategorie s &hierarchickými položkami:

en: <p>Click this button to set the list to one
    previously exported. This could be useful if you have several libraries with
    similar structure and you want to use the same for each one.</p>
cs: <p>Klikněte na toto tlačítko pro nastavení seznamu na jeden
    z dříve exportovaných. To může být užitečné, pokud máte několik knihoven
    s podobnou strukturou a chcete pro každou z nich použít stejný.</p>

en: <p>Click this button to write the current display
    settings to a file. This could be useful if you have several libraries with similar
    structure and you want to use the same for each one.</p>
cs: <p>Klikněte na toto tlačítko pro zapsání aktuálního nastavení
    zobrazení do souboru. To může být užitečné, pokud máte několik knihoven
    s podobnou strukturou a chcete pro každou z nich použít stejné.</p>

en: <p>Set the order of the searches when clicking on an item in
    the Tag browser. The 'or its children' options are ignored when clicking on
    top-level categories, items that aren't in a hierarchical category, and items
    that don't have children.</p>
cs: <p>Nastavte &pořadí vyhledávání při kliknutí na položku v Prohlížeči
    štítků. Volby 'nebo jeho podřízené položky' jsou ignorovány při kliknutí na
    kategorie nejvyšší úrovně, na položky, které nejsou v hierarchické kategorii,
    a na položky, které nemají podřízené položky.</p>

en: Set the &order of searches when clicking on items
cs: Nastavte &pořadí vyhledávání při kliknutí na položky

en: Change icon for: %s
cs: Změnit ikonu pro: %s

en: By first letter
cs: Podle prvního písmena

en: Partitioned
cs: Rozděleno

en: &Category partitioning method:
cs: &Metoda rozdělení kategorií:

en: <p>Choose how Tag browser subcategories are displayed when
    there are more items than the limit. Select by first
    letter to see an A, B, C list. Choose partitioned to
    have a list of fixed-sized groups. Set to disabled
    if you never want subcategories</p>
cs: <p>Zvolte, jak jsou zobrazeny podkategorie Prohlížeče štítků,
    když je více položek než omezení. Vyberte Podle prvního
    písmena pro zobrazení seznamu A, B, C. Zvolte Rozděleno,
    abyste měli seznam skupin s pevnou velikostí. Nastavte
    na Zakázáno, pokud nikdy nechcete podkategorie</p>

en: Combine letters &when fewer items than:
cs: &Kombinovat písmena, když je méně položek než:

en: <p>If collapsing by first letter, combine adjacent letters together if
    there are fewer items under a letter than specified here. If the partition method is
    not set to first letter, this value is ignored. Set to zero to disable.</p>
cs: <p>Při sbalení podle prvního písmene kombinovat sousední písmena dohromady, pokud je
    pod písmenem méně položek, než je zde zadáno. Pokud není metoda oddílu nastavena
    na první písmeno, je tato hodnota ignorována. Nastavte na nula pro zakázání.</p>

en: Co&llapse when more items than:
cs: &Sbalit, když je více položek než:

en: <p>If a Tag browser category has more than this number of items, it is divided
    up into subcategories. If the partition method is set to disable, this value is ignored.</p>
cs: <p>Pokud má kategorie Prohlížeče štítků více položek než toto číslo, je rozdělena na
    podkategorie. Pokud je metoda rozdělení nastavena na zakázáno, je tato hodnota ignorována.</p>

en: <p>Check the box for categories that are to
    be partitioned using the criteria above. Uncheck the box if you don't want to
    partition a category even if the number of items is larger than
    the value shown above. This option can be used to
    avoid collapsing hierarchical categories that have only
    a few top-level elements.</p>
cs: <p>Zaškrtněte políčko pro kategorie, které mají být rozděleny pomocí
    výše uvedených kritérií. Zrušte zaškrtnutí políček, pokud nechcete rozdělit
    kategorii, i když je počet položek větší než hodnota zobrazená výše.
    Tato volba může být použita pro zabránění sbalování hierarchických
    kategorií, které mají pouze pár prvků nejvyšší úrovně.</p>

en: Select categories to &partition:
cs: Vyberte kategorie k &rozdělení:

en: &Main interface
cs: &Hlavní rozhraní

en: Cover &grid
cs: &Mřížka obálek

en: &Book details
cs: Podrobnosti o &knize

en: Edit &metadata
cs: Upravit &metadata

en: Di&splay
cs: Zo&brazení

en: &Partitioning and collapsing
cs: &Rozdělování a sbalování

en: &Hierarchy and searching
cs: &Hierarchie a vyhledávání

en: &Tag browser
cs: Prohlížeč š&títků

en: Cover &browser
cs: Prohlížeč o&bálek

en: &Quickview
cs: &Rychlé zobrazení

en: Column &coloring
cs: Obarvení sloupce

en: Column &icons
cs: Ikony sloupce

en: version
cs: verze

en: created by Kovid Goyal
cs: vytvořil Kovid Goyal

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed to set any more preferences, until you restart.
cs: Provedené změny vyžadují okamžitý restart Calibre. Nebudete mít povoleno nastavit žádné další předvolby, dokud nerestartujete.

en: Run Welcome &wizard
cs: Spustit &Uvítacího průvodce

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Cancel and return to overview
cs: Zrušit a vrátit se na přehled

en: Restoring to defaults not supported for
cs: Obnovení na výchozí nastavení není podporováno pro

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
cs: Některé provedené změny vyžadují restart. Restartujte Calibre, jakmile to bude možné.

en: Source
cs: Zdroj

en: Cover priority
cs: Priorita obálky

en: This source is configured and ready to go
cs: Tento zdroj je konfigurován a připraven k použití

en: This source needs configuration
cs: Tento zdroj potřebuje konfiguraci

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
cs: Tento modul je užitečný pouze pro knihy v <b>čínštině</b>. Může vracet nesprávné výsledky pro knihy v angličtině. Opravdu ho chcete povolit?

en: Published date
cs: Datum vydání

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
cs: <b>Konfigurovat %(name)s</b><br>%(desc)s

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Select default
cs: Vybrat výchozí

en: No source selected
cs: Není vybrán žádný zdroj

en: No source selected, cannot configure.
cs: Není vybrán žádný zdroj, nelze konfigurovat.

en: Metadata sources
cs: Zdroje metadat

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
cs: Zrušením jejich zaškrtnutí zakažte jakékoliv zdroje metadat, které nechcete. Můžete také nastavit prioritu obálky. Obálky ze zdrojů, které mají vyšší (menší) prioritu, budou upřednostňovány při hromadném stahování metadat.

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
cs: Zdroje s červeným X vedle jejich názvů musí být konfigurovány, než budou použity.

en: C&onfigure selected source
cs: &Konfigurovat vybraný zdroj

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
cs: Pokud zrušíte zaškrtnutí jakýchkoliv polí, metadata pro tato pole nebudou stahována

en: &Select all
cs: &Vybrat vše

en: Sele&ct none
cs: &Zrušit výběr

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
cs: Obnovit vlastní podmnožinu zaškrtnutých polí, které jste definovali pomocí tlačítka 'Nastavit jako výchozí'

en: Select &default
cs: &Vybrat výchozí

en: Store the currently checked fields as the default, you can quickly apply the default using the 'Select default' button
cs: Uložit aktuálně zaškrtnutá pole jako výchozí, výchozí můžete rychle použít prostřednictvím tlačítka 'Vybrat výchozí'

en: &Set as default
cs: &Nastavit jako výchozí

en: Convert all downloaded comments to plain &text
cs: Převést všechny stažené komentáře na prostý &text

en: Swap &author names from FN LN to LN, FN
cs: Prohodit jména &autora z Jméno Příjmení na Příjmení, Jméno

en: <p>When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
cs: <p>Při stahování komentářů připojit stažené komentáře ke všem existujícím komentářům namísto jejich přepsání.

en: When downloading comments, append the downloaded comments to any existing comment, instead of overwriting them.
cs: Při stahování komentářů připojit stažené komentáře ke všem existujícím komentářům namísto jejich přepsání.

en: Append comments to &existing
cs: Připojit komentáře k &existujícím

en: <p>Normally, the metadata download system will keep only a single result per metadata source. This option will cause it to keep all results returned from every metadata source. Useful if you only use one or two sources and want to select individual results from them by hand. Note that result with identical title/author/identifiers are still merged.
cs: <p>Obyčejně systém stahování metadat ponechá pouze jeden výsledek na zdroj metadat. Tato volba způsobí, že ponechá všechny výsledky vrácené ze všech zdrojů metadat. To je užitečné, pokud používáte pouze jeden nebo dva zdroje a chcete si z nich vybrat jednotlivé výsledky ručně. Pamatujte, že výsledky s totožným názvem, autorem nebo identifikátory jsou stále slučovány.

en: Keep more than one entry per source
cs: Ponechat více než jeden záznam na zdroj

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
cs: <p>Různé zdroje metadat mají různé sady štítků pro stejnou knihu. Pokud je tato volba zaškrtnuta, pak Calibre použije menší sady štítků. Ty mají sklon být spíše jako žánry, zatímco větší sady štítků mají sklon popisovat obsah knih.
    <p>Pamatujte, že tato volba udělá praktický rozdíl, pouze pokud jeden ze zdrojů metadat má žánr jako sadu štítků pro knihu, kterou hledáte. Nejčastěji mají všechny velké sady štítků.

en: Prefer smaller tag sets when picking tags from different metadata sources
cs: Upřednostňovat menší sady štítků při vybírání štítků z různých zdrojů metadat

en: Prefer &fewer tags
cs: Upřednostňovat &méně štítků

en: Create &rules to transform tags/authors/publishers
cs: Vytvořit &pravidla pro převod štítků, autorů nebo vydavatelů

en: Max. &number of tags to download:
cs: Max. &počet štítků ke stažení:

en: Max. &time to wait after first match is found:
cs: Max. čas čekání po nalezení první &shody:

en:  secs
cs:  sekund

en: Max. time to wait after first &cover is found:
cs: Max. čas čekání po nalezení první &obálky:

en: The maximum number of jobs that will run simultaneously in the background. This refers to CPU intensive tasks like  conversion. Lower this number if you want calibre to use less CPU.
cs: Maximální počet úloh, které se budou spouštět souběžně na pozadí. Toto odkazuje na náročné úkoly procesoru, jako je převod. Snižte toto číslo, pokud chcete, aby Calibre používalo méně procesoru.

en: No proxies used
cs: Nejsou použity žádné proxy

en: <b>Using proxies:</b>
cs: <b>Používání proxy:</b>

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
cs: Omezit max. souběžných úloh na dostupná &jádra procesoru

en: Never abort
cs: Nikdy nepřerušovat

en:  minutes
cs: minut

en: Get information to setup the &user defined device
cs: Získat informace pro nastavení zařízení definovaného &uživatelem

en: Open calibre &configuration folder
cs: Otevřít &konfigurační složku Calibre

en: Max. simultaneous conversion/&news download/plugin jobs:
cs: &Max. souběžných převodů, stahování zpráv nebo úloh modulů:

en: Abort &jobs that take more than:
cs: &Přerušit úlohy, které trvají více než:

en: Debug &device detection
cs: Ladit rozpoznávání &zařízení

en: Create a calibre &icon theme
cs: Vytvořit motiv &ikon Calibre

en: Device currently connected:
cs: Aktuálně připojené zařízení:

en: Device currently connected: None
cs: Aktuálně připojené zařízení: Žádné

en: That format has no metadata writers enabled. A plugboard will probably have no effect.
cs: Formát nemá žádné povolené zapisovatele. Zásuvný panel nebude mít nejspíš žádný vliv.

en: That format and device already has a plugboard.
cs: Formát a zařízení již mají zásuvný panel.

en: Possibly override plugboard?
cs: Možná přepsat zásuvný panel?

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
cs: Pro tento formát a zařízení již existuje více obecných zásuvných panelů. Opravdu chcete přidat nový zásuvný panel?

en: Add possibly overridden plugboard?
cs: Přidat možná přepsaný zásuvný panel?

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
cs: Pro tento formát existuje více konkrétních zásuvných panelů zařízení. Opravdu chcete přidat nový zásuvný panel?

en: Really add plugboard?
cs: Opravdu přidat zásuvný panel?

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
cs: Této kombinaci formátu a zařízení odpovídá jiný zásuvný panel. Opravdu chcete přidat nový zásuvný panel?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
cs: Již existuje více konkrétních zásuvných panelů formátu a zařízení. Opravdu chcete přidat nový zásuvný panel?

en: The {0} device does not support the {1} format.
cs: Zařízení {0} nepodporuje formát {1}.

en: The {0} device supports only the {1} format(s).
cs: Zařízení {0} podporuje pouze formát {1}.

en: Invalid destination
cs: Neplatný cíl

en: The destination field cannot be blank
cs: Cílové pole nemůže být prázdné

en: Plugboard modifies comments
cs: Zásuvný panel mění komentáře

en: This plugboard modifies the comments metadata. If the comments are set to invalid HTML, it could cause problems on the device. Are you sure you wish to save this plugboard?
cs: Tento zásuvný panel mění metadata komentářů. Pokud jsou komentáře nastaveny na neplatný kód HTML, mohlo by to v zařízení způsobit problémy. Opravdu chcete tento zásuvný panel uložit?

en: The {0} device plugin is disabled.
cs: Modul zařízení {0} je zakázán.

en: Here you can change the metadata calibre uses to update a book when saving to disk or sending to device.
    
    Use this dialog to define a 'plugboard' for a format (or all formats) and a device (or all devices). The plugboard specifies what template is connected to what field. The template is used to compute a value, and that value is assigned to the connected field.
    
    Often templates will contain simple references to composite columns, but this is not necessary. You can use any template in a source box that you can use elsewhere in calibre.
    
    One possible use for a plugboard is to alter the title to contain series information. Another would be to change the author sort, something that MOBI users might do to force it to use the ';' that the Kindle requires. A third would be to specify the language.
cs: Zde můžete změnit metadata, která Calibre používá pro aktualizaci knihy při ukládání na disk nebo odesílání do zařízení.
    
    Použijte toto dialogové okno pro definování 'zásuvného panelu' pro formát (nebo všechny formáty) a zařízení (nebo všechny zařízení). Zásuvný panel určuje, která šablona je připojena ke kterému poli. Šablona je použita pro výpočet hodnoty, a tato hodnota je přiřazena připojenému poli.
    
    Šablony budou často obsahovat jednoduché odkazy na složené sloupce, ale není to nutné. Ve zdrojovém poli můžete použít jakoukoliv šablonu, kterou můžete použít někde jinde v Calibre.
    
    Jedno možné použití pro zásuvný panel je upravení názvu, aby obsahoval informaci o sérii. Další by byla změna řazení autora, což je něco, co by mohli dělat uživatelé mobi, aby vynutili použití ';', které vyžaduje Kindle. Třetí by bylo zadání jazyka.

en: Format (choose first)
cs: Formát (zvolte jako první)

en: Device (choose second)
cs: Zařízení (zvolte jako druhé)

en: Add &new plugboard:
cs: Přidat &nový zásuvný panel:

en: Edit &existing plugboard:
cs: Upravit &existující zásuvný panel:

en: Existing &plugboards:
cs: Existující &zásuvné panely:

en: Source template
cs: Zdrojová šablona

en: Destination field
cs: Cílové pole

en: &Save plugboard
cs: &Uložit zásuvný panel

en: &Delete plugboard
cs: &Odstranit zásuvný panel

en: 
    Customization:
cs: 
    Přizpůsobení:

en: 
    
    This plugin has been disabled
cs: 
    
    Tento modul byl zakázán

en: 
    
    This plugin is installed system-wide and can not be managed from within calibre
cs: 
    
    Tento modul je instalován pro celý systém a nemůže být z Calibre spravován

en: Search for plugin
cs: Hledat modul

en: Could not find any matching plugins
cs: Nelze nalézt žádné odpovídající moduly

en: files
cs: soubory

en: Add plugin
cs: Přidat modul

en: No valid plugin path
cs: Žádná platná cesta k modulu

en: %s is not a valid plugin path
cs: %s není platná cesta k modulu

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
cs: Vyberte skutečný modul pod <b>%s</b> pro přizpůsobní

en: Disabling the plugin %s is not allowed
cs: Zakázání modulu %s není povoleno

en: Are you sure you want to remove the plugin: %s?
cs: Opravdu chcete odebrat modul: %s?

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed. You will have to restart calibre for it to be completely removed.
cs: Modul <b>{0}</b> byl úspěšně odebrán. Budete muset restartovat Calibre, aby byl úplně odebrán.

en: Cannot remove builtin plugin
cs: Nelze odebrat předdefinovaný modul

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
cs:  nemůže být odebrán. Je to předdefinovaný modul. Zkuste ho namísto toho zakázat.

en: Here you can customize the behavior of calibre by controlling what plugins it uses.
cs: Zde můžete přizpůsobit chování Calibre určením, které moduly používá.

en: Show only those plugins that have been installed by you
cs: Zobrazit pouze moduly nainstalované vámi

en: Show only &user installed plugins
cs: Zobrazit pouze moduly nainstalované &uživatelem

en: Get &new plugins
cs: Získat &nové moduly

en: Check for &updated plugins
cs: Zkontrolovat &aktualizované moduly

en: &Load plugin from file
cs: Načíst modul ze &souboru

en: This setting can be overridden for <b>individual devices</b>, by clicking the device icon and choosing "Configure this device".
cs: Toto nastavení může být přepsáno pro <b>jednotlivá zařízení</b> kliknutím na ikonu zařízení a výběrem "Konfigurovat toto zařízení".

en: Any custom field
cs: Jakékoliv vlastní pole

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
cs: Název vyhledávání jakéhokoliv vlastního pole (tyto názvy začínají '#').

en: Must select books
cs: Musíte vybrat knihy

en: One or more books must be selected so the template editor can show the template results
cs: Aby editor šablon mohl zobrazit výsledky šablon, musí být vybrána jedna nebo více knih

en: Constant template
cs: Konstantní šablona

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
cs: Šablona neobsahuje žádné {fields}, takže všechny knihy budou mít stejný název. Je to v pořádku?

en: Save template
cs: Uložit šablonu

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
cs: Úpravou šablony níže můžete určit, do kterých složek jsou soubory ukládány, a jaké názvy souborů jsou jim dány. Můžete použít znak / pro označení podsložek. Dostupné proměnné metadat jsou popsány níže. Pokud určitá kniha nemá některá metadata, bude proměnná nahrazena prázdným řetězcem.

en: Available variables:
cs: Dostupné proměnné:

en: Save metadata in a separate &OPF file
cs: Uložit metadata v samostatném souboru &OPF

en: Save &data files as well
cs: Uložit také &datové soubory

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the "Save to disk" button:
cs: Zde můžete určit, jak bude Calibre ukládat vaše knihy, když kliknete na tlačítko „Uložit na disk:

en: Change paths to &lowercase
cs: Změnit &cesty na malá písmena

en: Replace space with &underscores
cs: Nahradit mezery &podtržitky

en: Format &dates as:
cs: Formátovat &datum jako:

en: Update &metadata in saved copies
cs: Aktualizovat &metadata v uložených kopiích

en: File &formats to save:
cs: &Formáty souborů k uložení:

en: Save &cover separately
cs: Uložit &obálku samostatně

en: Convert non-English characters to &English equivalents
cs: Převést neanglické znaky na &anglické ekvivalenty

en: &Show files in the file browser after saving to disk
cs: &Zobrazit soubory v prohlížeči souborů po uložení na disk

en: Searching will ignore accents on characters as well as punctuation and spaces.
    So for example: {0} will match {1}
cs: Hledání bude ignorovat diakritiku, interpunkci a mezery.
    Takže například: {0} bude odpovídat {1}

en: <b>Grouped search terms</b> are search names that permit a query to automatically search across more than one column. For example, if you create a grouped search term <code>allseries</code> with the value <code>series, #myseries, #myseries2</code>, then the query <code>allseries:adhoc</code> will find 'adhoc' in any of the columns <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>.<p> Enter the name of the grouped search term in the drop-down box, enter the list of columns to search in the value box, then push the Save button. <p>Note: Search terms are forced to lower case; <code>MySearch</code> and <code>mysearch</code> are the same term. Search terms cannot be hierarchical. Periods are not allowed in the term name.<p>Grouped search terms can show as User categories in the Tag browser by adding the grouped search term names to the 'Make User categories from' box. Multiple terms are separated by commas. These 'automatic user categories' will be populated with items from the categories included in the grouped search term. <p>Automatic user categories permit you to see all the category items that are in the columns contained in the grouped search term. Using the above <code>allseries</code> example, the automatic user category will contain all the series names in <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>. This can be useful to check for duplicates, to find which column contains a particular item, or to have hierarchical categories (categories that contain categories). <p>Note: values from non-category columns such as comments won't appear in automatic user categories.
cs: <b>Seskupené hledané výrazy</b> jsou názvy hledání, které umožňují dotazu automaticky hledat napříč více než jedním sloupcem. Například pokud vytvoříte seskupený hledaný výraz <code>vsechnyserie</code> s hodnotou <code>serie, #mojeserie, #mojeserie2</code>, pak dotaz vsechnyserie:adhoc nalezne ‚adhoc‘ ve kterémkoliv sloupci <code>serie</code>, <code>#mojeserie</code> a <code>#mojeserie2</code>.<p>Zadejte název seskupeného hledaného výrazu do rozevíracího pole, zadejte seznam hledaných sloupců do pole hodnoty, pak stiskněte tlačítko Uložit.<p>Poznámka: Hledané výrazy mají vynucena malá písmena; <code>MojeHledani</code> a <code>mojehledani</code> jsou stejný výraz. Hledané výrazy nemohou být hierarchické. V názvu výrazu nejsou povoleny tečky. <p>Seskupené hledané výrazy se mohou zobrazit jako Uživatelské kategorie v Prohlížeči štítků přidáním názvů seskupených hledaných výrazů do pole „Vytvořit uživatelské kategorie z“. Vícenásobné výrazy jsou odděleny čárkami. Tyto ‚automatické uživatelské kategorie‘ budou naplněny položkami z kategorií obsažených v seskupeném hledaném výrazu. <p>Automatické uživatelské kategorie umožňují vidět všechny položky kategorií, které jsou ve sloupcích obsažených v seskupeném hledaném výrazu. Použitím výše uvedeného příkladu <code>vsechnyserie</code> bude automatická uživatelská kategorie obsahovat všechny názvy sérií v <code>serie</code>, <code>#mojeserie</code> a </code>#mojeserie2</code>. To může být užitečné pro kontrolu duplicit, pro zjištění, který sloupec obsahuje určitou položku, nebo má hierarchické kategorie (kategorie, které obsahují kategorie). <p>Poznámka: hodnoty ze sloupců, které nejsou kategoriemi, jako jsou komentáře, se v automatických uživatelských kategoriích nezobrazí.

en: Enter new or select existing name
cs: Zadejte nový nebo vyberte existující název

en: Enter list of column lookup names to search
cs: Zadejte seznam názvů vyhledávání sloupců k prohledávání

en: Match all
cs: Porovnat vše

en: Match any
cs: Porovnat kterékoliv

en: Grouped search terms
cs: Seskupené hledané výrazy

en: The search term name cannot be blank
cs: Název hledaného výrazu nemůže být prázdný

en: Invalid grouped search name
cs: Nesprávný název seskupeného hledání

en: The grouped search term name cannot contain spaces or periods
cs: Název seskupeného hledaného výrazu nemůže obsahovat mezery nebo tečky

en: That name is already used for a column or grouped search term
cs: Tento název je již použit pro sloupec nebo seskupený hledaný výraz

en: That name is already used for User category
cs: Tento název již je použit pro Uživatelskou kategorii

en: The value box cannot be empty
cs: Pole hodnoty nemůže být prázdné

en: The empty grouped search term cannot be deleted
cs: Prázdný seskupený hledaný výraz nemůže být odstraněn

en: Incompatible options
cs: Nekompatibilní volby

en: The option to have un-accented characters match accented characters has no effect if you also turn on case-sensitive searching. So only turn on one of those options
cs: Volba, aby znaky bez diakritiky odpovídaly znakům s diakritikou, nemá žádný vliv, pokud také zapnete hledání s rozlišováním malých a velkých písmen. Takže zapněte pouze jednu z těchto voleb

en: Missing grouped search terms
cs: Chybějící seskupené hledané výrazy

en: The option "Make user categories from" contains names that aren't grouped search terms: {}
cs: Volba „Vytvořit uživatelské kategorie z“ obsahuje názvy, které nejsou seskupenými hledanými výrazy: {}

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, E-book viewer, fetch news dialog, etc.
cs: Vymazat historie hledání v celém Calibre. Včetně seznamu knih, Prohlížeče e-knih, dialogového okna načítání zpráv atd.

en: Clear search &histories
cs: Vymazat &historie hledání

en: What to search by default
cs: Co hledat ve výchozím nastavení

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
cs: Když zadáte hledaný výraz bez předpony, ve výchozím nastavení Calibre vyhledá shody ve všech metadatech. Například zadání "asimov" nevyhledá pouze autory, ale i názvy, štítky, série, komentáře atd. Použijte tyto volby, pokud byste chtěli změnit toto chování.

en: &Limit the searched metadata
cs: &Omezit hledaná metadata

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
cs: &Sloupce, na které jsou omezena hledání bez předpon:

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in a saved search.
cs: Pamatujte, že tato volba ovlivňuje všechna hledání, včetně uložených hledání a omezení. Proto když použijete tuto volbu, je nejlepší se ujistit, že vždy používáte předpony ve svých uložených hledáních. Například použijte v uloženém hledání "series:Nadace" spíše než pouze "Nadace".

en: Search as you &type
cs: Hledat &během psaní

en: Case &sensitive searching
cs: Hledání s rozlišováním &malých a velkých písmen

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
cs: &Zvýraznit výsledky hledání namísto omezení seznamu knih na výsledky

en: <p>This option will cause a small button to appear next to the Search bar. Clicking the button will toggle between showing only the search results and showing all books with the search results highlighted.
cs: <p>Tato volba způsobí, že se vedle Panelu hledání objeví malé tlačítko. Kliknutí na tlačítko přepne mezi zobrazením pouze výsledků hledání a zobrazením všech knih se zvýrazněnými výsledky hledání.

en: Show a &quick toggle button to switch between highlighting and restricting results next to the Search bar
cs: Zobrazit &tlačítko rychlého přepnutí mezi zvýrazněním a omezením výsledků vedle Panelu hledání

en: Unaccented characters match &accented characters and punctuation is ignored
cs: Znaky bez diakritiky odpovídají znakům s &diakritikou a interpunkce je ignorována

en: Show text next to buttons in the search bar
cs: Zobrazit text vedle tlačítek v panelu hledání

en: Show saved searches as a hierarchy
cs: Zobrazit uložená hledání hierarchicky

en: <p>Hierarchical items are separated by periods.
                      Changing this box will also change the 'Saved Searches' box
                      in Preferences / Look & feel / Tag browser /
                      Hierarchy and searching</p>
cs: <p>změnaHierarchické položky jsou odděleny tečkami.
                      Změnou tohoto pole se změní také pole ‚Uložená hledání‘
                      v Předvolby / Vzhled a chování / Prohlížeč štítků /
    Hierarchie a vyhledávání</p>

en: Use keyboard searching in the book list
cs: Použít vyhledávání klávesnicí v seznamu knih

en: <p>When enabled, pressing a key in the library view will search for the next cell in the current column where the value starts with the letter pressed. If there is no such cell then nothing happens. If the letter is a shortcut then the shortcut takes precedence.</p>
cs: <p>Když je povoleno, stisknutí klávesy v zobrazení knihovny vyhledá další buňku v aktuálním sloupci, kde hodnota začíná stisknutým písmenem. Pokud taková buňka neexistuje, pak se nic nestane. Pokud je písmeno zkratkou, pak má zkratka přednost.</p>

en: Genera&l
cs: &Obecné

en: &Names:
cs: &Názvy:

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
cs: Obsahuje názvy aktuálně definované skupiny hledaných výrazů.
    Vytvořte nový název zadáním do prázdného pole a stisknutím Uložit.
    Přejmenujte hledaný výraz jeho vybráním, změněním názvu a stisknutím Uložit.
    Změňte hodnotu hledaného výrazu změnou pole hodnoty a stisknutím Uložit.

en: Delete the current search term
cs: Odstranit aktuální hledaný výraz

en: &Value:
cs: &Hodnota:

en: Enter a comma-separated list of lookup names of the columns
    to include in the grouped search term
cs: Zadejte čárkami oddělený seznam názvů vyhledávání sloupců,
    které zahrnout do seskupeného hledaného výrazu

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
cs: Uložit aktuální hledaný výraz. Přejmenovat hledaný výraz můžete
    změnou názvu a stisknutím Uložit. Změnit hodnotu hledaného výrazu
    můžete změnou pole hodnoty a stisknutím Uložit.

en: Make &user categories from:
cs: Vytvořit &uživatelské kategorie z:

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
cs: Zadejte názvy kterýchkoliv seskupených hledaných výrazů,
    které chcete zobrazit jako uživatelské kategorie

en: &Grouped searches
cs: &Seskupená hledání

en: What to search when searching similar books
cs: Co hledat při hledání podobných knih

en: <p>When you search for similar books by right clicking the
             book and selecting "Similar books",
             calibre constructs a search using the column lookup names specified below.
             By changing the lookup name to a grouped search term you can
             search multiple columns at once.</p>
cs: <p>Když hledáte podobné knihy kliknutím pravým tlačítkem myši
             na knihu a výběrem "Podobné knihy",
             Calibre vytvoří hledání pomocí názvů vyhledávání sloupce zadaných níže.
             Změnou názvu vyhledávání na seskupený hledaný výraz můžete
             hledat ve více sloupcích najednou.</p>

en: S&imilar authors:
cs: Podobní &autoři:

en: Si&milar series:
cs: Podobné &série:

en: Similar &tags:
cs: Po&dobné štítky:

en: Simi&lar publishers:
cs: Podobní &vydavatelé:

en: &Similar books
cs: &Podobné knihy

en: Manual management
cs: Ruční správa

en: Only on send
cs: Pouze při odesílání

en: Automatic management
cs: Automatická správa

en: Cannot change metadata management while a device is connected
cs: Nelze změnit správu metadat, když je zařízení připojeno

en: Metadata management (disabled while device connected)
cs: Správa metadat (zakázáno, když je zařízení připojeno)

en: Me&tadata management:
cs: Správa metadat

en: <li><b>Manual management</b>: calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
cs: <li><b>Ruční správa</b>: Calibre aktualizuje metadata a přidává kolekce, pouze když je kniha odesílána. Pomocí této volby Calibre nikdy neodebere kolekci.</li>
    <li><b>Pouze při odesílání</b>: Calibre aktualizuje metadata a přidává nebo odebírá kolekce pro knihu, pouze když je odesílána do zařízení.</li>
    <li><b>Automatická správa</b>: Calibre automaticky udržuje metadata v zařízení synchronizovaná s knihovnou Calibre při každém připojení.</li></ul>

en: Browse for the file
cs: Hledat soubor

en: Choose a file
cs: Zvolte soubor

en: calibre contains an internet server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
cs: Calibre obsahuje internetový server, který vám umožní přistupovat k vaší kolekci knih pomocí prohlížeče odkudkoliv na světě. Jakékoliv změny v nastavení se projeví až po restartu serveru.

en: Require &username and password to access the Content server
cs: Vyžadovat &uživatelské jméno a heslo pro přístup k Serveru s obsahem

en: Run server &automatically when calibre starts
cs: Spustit server &automaticky po spuštění Calibre

en: &Start server
cs: &Spustit server

en: St&op server
cs: &Zastavit server

en: &Test server
cs: &Testovat server

en: Show server &logs
cs: Zobrazit &protokoly serveru

en: Do not start calibre automatically when computer is started
cs: Nespouštět automaticky Calibre po spuštění počítače

en: Start calibre when the computer is started
cs: Spustit Calibre po spuštění počítače

en: Currently calibre is set to run automatically when the
                computer starts.  Use this button to disable that.
cs: Aktuálně je Calibre nastaveno, aby se automaticky spustilo po spuštění
                počítače. Použitím tohoto tlačítka to můžete zakázat.

en: Start calibre in the system tray automatically when the computer starts
cs: Spustit automaticky Calibre v hlavním panelu systému po spuštění počítače

en: Content server listening at: %s
cs: Server s obsahem naslouchá na: %s

en: Remember to create at least one user account in the "User accounts" tab
cs: Nezapomeňte vytvořit alespoň jeden uživatelský účet na kartě „Uživatelské účty“

en: Requiring a username/password prevents unauthorized people from accessing your calibre library. It is also needed for some features such as making any changes to the library as well as last read position/annotation syncing.
cs: Vyžadování uživatelského jména a hesla zabraňuje neoprávněným osobám v přístupu k vaší knihovně Calibre. Je také potřeba pro některé funkce, jako je provádění jakýchkoliv změn v knihovně, stejně jako synchronizace pozic posledního čtení nebo anotací.

en: Change password for {}
cs: Změnit heslo pro {}

en: Add new user
cs: Přidat nového uživatele

en: Set the password for this user
cs: Nastavit heslo pro tohoto uživatele

en: &Repeat password:
cs: &Opakovat heslo:

en: Empty username
cs: Prázdné uživatelské jméno

en: You must enter a username
cs: Musíte zadat uživatelské jméno

en: Username already exists
cs: Uživatelské jméno již existuje

en: A user with the username {} already exists. Please choose a different username.
cs: Uživatel s uživatelským jménem {} již existuje. Zvolte jiné uživatelské jméno.

en: Username is not valid
cs: Uživatelské jméno není platné

en: Password do not match
cs: Heslo se neshoduje

en: The two passwords you entered do not match!
cs: Dvě hesla, která jste zadali, se neshodují!

en: Empty password
cs: Prázdné heslo

en: You must enter a password for this user
cs: Musíte zadat heslo pro tohoto uživatele

en: Invalid password
cs: Neplatné heslo

en: Further &restrict access to books in this library that match:
cs: Dále &omezit přístup ke knihám v této knihovně, které odpovídají:

en: A search expression
cs: Vyhledávací výraz

en: A search expression. If specified, access will be further restricted to only those books that match this expression. For example: tags:"=Share"
cs: Vyhledávací výraz. Pokud je zadán, přístup bude dále omezen pouze na ty knihy, které odpovídají tomuto výrazu. Například: tags:"= Share"

en: Change library access permissions for {}
cs: Změnit přístupová oprávnění ke knihovně pro {}

en: All except the specified libraries
cs: Všechny kromě zadaných knihoven

en: All libraries
cs: Všechny knihovny

en: Only the specified libraries
cs: Pouze zadané knihovny

en: Allow access to:
cs: Povolit přístup:

en: Specify the libraries below:
cs: Níže zadejte knihovny:

en: No libraries specified
cs: Nejsou zadány žádné knihovny

en: You have not specified any libraries
cs: Nezadali jste žádné knihovny

en: <b>{} is allowed access to all libraries
cs: <b>{} má povolený přístup ke všem knihovnám

en: {} is allowed access only to the libraries whose names <b>match</b> one of the names specified below.
cs: {} má povolený přístup pouze ke knihovnám, jejichž názvy <b>odpovídají</b> jednomu z níže zadaných názvů.

en: {} is allowed access to all libraries, <b>except</b> those whose names match one of the names specified below.
cs: {} má povolený přístup ke všem knihovnám, <b>kromě</b> těm, jejichž názvy odpovídají jednomu z níže zadaných názvů.

en: Allow {} to make &changes (i.e. grant write access)
cs: Povolit {} provádět &změny (tj. udělit oprávnění k zápisu)

en: If enabled, allows the user to make changes to the library. Adding books/deleting books/editing metadata, etc.
cs: Pokud je povoleno, umožňuje uživateli provádět změny v knihovně. Přidávání knih, odstraňování knih, úprava metadat atd.

en: Change &password
cs: Změnit &heslo

en: {} is currently only allowed to access the library named: {} | {} is currently only allowed to access the libraries named: {}
cs[0]: {} má aktuálně povolen přístup pouze ke knihovně s názvem: {}
cs[1]: {} má aktuálně povolen přístup pouze ke knihovně s názvem: {}
cs[2]: {} má aktuálně povolen přístup pouze ke knihovně s názvem: {}
cs[3]: {} má aktuálně povolen přístup pouze ke knihovnám s názvem: {}

en: Change the allowed libraries
cs: Změnit povolené knihovny

en: {} is currently not allowed to access the library named: {} | {} is currently not allowed to access the libraries named: {}
cs[0]: {} nemá aktuálně povolen přístup ke knihovně s názvem: {}
cs[1]: {} nemá aktuálně povolen přístup ke knihovně s názvem: {}
cs[2]: {} nemá aktuálně povolen přístup ke knihovně s názvem: {}
cs[3]: {} nemá aktuálně povolen přístup ke knihovnám s názvem: {}

en: Change the blocked libraries
cs: Změnit blokované knihovny

en: {} is currently allowed access to all libraries
cs: {} má aktuálně povolen přístup ke všem knihovnám

en: Restrict the &libraries {} can access
cs: Omezit &knihovny, ke kterým má {} přístup

en: &Add user
cs: &Přidat uživatele

en: &Remove user
cs: &Odebrat uživatele

en: Here you can create a template to control what data is shown when using the <i>Custom list</i> mode for the book list
cs: Zde můžete vytvořit šablonu pro určení, která data jsou zobrazena při použití režimu <i>Vlastní seznam</i> pro seznam knih

en: Show a cover &thumbnail
cs: Zobrazit &náhled obálky

en: Thumbnail &height:
cs: &Výška náhledu:

en: Entry &height:
cs: &Výška záznamu:

en: The height for each entry. The special value "auto" causes a height to be calculated based on the number of lines in the template. Otherwise, use a CSS length, such as 100px or 15ex
cs: Výška pro každý záznam. Zvláštní hodnota „automaticky“ způsobí, že výška bude vypočítána na základě počtu řádků v šabloně. Jinak použijte délku CSS, jako je 100px nebo 15ex.

en: &Long text fields:
cs: &Dlouhá textová pole:

en: A comma separated list of fields that will be added at the bottom of every entry. These fields are interpreted as containing HTML, not plain text.
cs: Čárkami oddělený seznam polí, která budou přidána do dolní části každého záznamu. Tato pole jsou interpretována jako obsahující HTML, ne prostý text.

en: The template below will be interpreted as HTML and all {{fields}} will be replaced by the actual metadata, if available. For custom columns use the column lookup name, for example: #mytags. You can use {0} as a separator to split a line into multiple columns.
cs: Následující šablona bude interpretována jako HTML a všechna {{pole}} budou nahrazena skutečnými metadaty, pokud jsou dostupná. Pro vlastní sloupce použijte název vyhledávání sloupce, například: #mojestitky. Můžete použít {0} jako oddělovač pro rozdělení řádku do více sloupců.

en: &Import template
cs: &Importovat šablonu

en: E&xport template
cs: &Exportovat šablonu

en: Choose template file
cs: Zvolte soubor šablony

en: Template files
cs: Soubory šablon

en: Book
cs: Kniha

en: URL type:
cs: Typ URL:

en: Missing author placeholder
cs: Chybějící zástupný symbol autora

en: The URL {0} does not contain the {1} placeholder
cs: URL {0} neobsahuje zástupný symbol <b>{1}</b>

en: Missing title placeholder
cs: Chybějící zástupný symbol názvu

en: Add new locations to search for books or authors using the "Search the internet" feature of the Content server. The URLs should contain {author} which will be replaced by the author name and, for book URLs, {title} which will be replaced by the book title.
cs: Přidejte nová umístění k vyhledávání knih nebo autorů pomocí funkce serveru s obsahem „Vyhledat na internetu“. Adresy URL by měly obsahovat {author}, což bude nahrazeno jménem autora, a pro adresy URL knih {title}, což bude nahrazeno názvem knihy.

en: &Add URL
cs: &Přidat URL

en: Export URLs
cs: Exportovat adresy URL

en: Import URLs
cs: Importovat adresy URL

en: Choose URLs file
cs: Zvolte soubor s adresami URL

en: URL files
cs: Soubory URL

en: &Main
cs: &Hlavní

en: &User accounts
cs: &Uživatelské účty

en: Book &list template
cs: Šablona &seznamu knih

en: &Search the internet
cs: &Vyhledat na internetu

en: Failed to start Content server
cs: Nepodařilo se spustit Server s obsahem

en: Error log:
cs: Protokol chyb:

en: No error log found
cs: Nenalezen žádný protokol chyb

en: Access log:
cs: Přístupu přístupu:

en: No access log found
cs: Nenalezen žádný protokol přístupů

en: The server log files are in: {}
cs: Soubory protokolů serveru jsou v: {}

en: &Clear logs
cs: &Vymazat protokoly

en: Server running
cs: Server je spuštěn

en: Cannot clear logs while the server is running. First stop the server.
cs: Nelze vymazat protokoly, zatímco je spuštěn server. Nejdříve zastavte server.

en: No users specified
cs: Není zadán žádný uživatel

en: You have turned on the setting to require passwords to access the Content server, but you have not created any user accounts. Create at least one user account in the "User accounts" tab to proceed.
cs: Zapnuli jste nastavení vyžadovat hesla pro přístup k Serveru s obsahem, ale nevytvořili jste žádné uživatelské účty. Vytvořte alespoň jeden uživatelský účet na kartě „Uživatelské účty“, abyste mohli pokračovat.

en: Invalid trusted IPs
cs: Neplatné důvěryhodné adresy IP

en: You need to restart the server for changes to take effect
cs: Musíte restartovat server, aby se změny projevily

en: 
            <p>Here you can add and remove functions used in template processing. A
            template function is written in Python. It takes information from the
            book, processes it in some way, then returns a string result. Functions
            defined here are usable in templates in the same way that builtin
            functions are usable. The function must be named <b>evaluate</b>, and
            must have the signature shown below.</p>
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, your parameters)
            &rarr; returning a Unicode string</code></p>
            <p>The parameters of the evaluate function are:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: the instance of the formatter being used to
            evaluate the current template. You can use this to do recursive
            template evaluation.</li>
            <li><b>kwargs</b>: a dictionary of metadata. Field values are in this
            dictionary.</li>
            <li><b>mi</b>: a <i>Metadata</i> instance. Used to get field information.
            This parameter can be None in some cases, such as when evaluating
            non-book templates.</li>
            <li><b>locals</b>: the local variables assigned to by the current
            template program.</li>
            <li><b>your parameters</b>: you must supply one or more formal
            parameters. The number must match the arg count box, unless arg count is
            -1 (variable number or arguments), in which case the last argument must
            be *args. Note that when a function is called in basic template
            mode at least one argument is always passed. It is
            supplied by the formatter.</li>
            </ul></p>
            <p>
            The following example function checks the value of the field. If the
            field is not empty, the field's value is returned, otherwise the value
            EMPTY is returned.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- return val if it is not empty, otherwise the string 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            This function can be called in any of the three template program modes:
            <ul>
            <li>single-function mode: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>template program mode: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>general program mode: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>
cs: 
            <p>Zde můžete přidat nebo odebrat funkce použité při zpracování šablony.
            Funkce šablony je napsána v Pythonu. Vezme informaci z knihy,
            nějakým způsobem ji zpracuje a vrátí výsledný řetězec. Zde definované
            funkce jsou použitelné v šablonách stejným způsobem jako předdefinované
            funkce. Funkce musí být pojmenována <b>evaluate</b> a musí mít níže
            uvedený podpis.
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, vaše parametry)
            &rarr; vrací řetězec Unicode</code></p>
            <p>Parametry funkce evaluate jsou:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: instance formátovacího modulu použitá k vyhodnocení
            aktuální šablony. Toto můžete použít pro rekurzivní vyhodnocení šablony.</li>
            <li><b>kwargs</b>: slovník metadat. Hodnoty polí jsou v tomto slovníku.</li>
            <li><b>mi</b>: instance <i>metadat</i>. Použito k získání informace o poli. Tento
            parametr může být v některých případech Žádný, například při vyhodnocování
            neknižní šablony.</li>
            <li><b>locals</b>: místní proměnné přiřazené aktuálním programem šablony.</li>
            <li><b>vaše parametry</b>: musíte zadat jeden nebo více formálních parametrů.
            Číslo musí odpovídat poli počet parametrů, pokud počet parametrů není -1
            (variabilní počet parametrů), v takovém případě musí být poslední parametr
            *args. Pamatujte, že při volání funkce v režimu základní šablony se vždy
            předává alespoň jeden parametr. Dodává ho formátovací modul.</li> 
            </ul></p>
            <p>
            Následující příklad funkce kontroluje hodnotu pole. Pokud pole není prázdné,
            je vrácena hodnota pole, jinak je vrácena hodnota PRAZDNE. 
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- vraci val, pokud neni prazdne, jinak retezec 'PRAZDNE'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'PRAZDNE'</pre>
            Tato funkci může být volána ve kterémkoliv ze tří režimů programu šablony:
            <ul>
            <li>režim jedné funkce: {tags:my_ifempty()}</li> 
            <li>režim programu šablony: {tags:'my_ifempty($)'}</li> 
            <li>obecný režim programu: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>

en: 
            <p>
            Here you can create, edit (replace), and delete stored templates used
            in template processing. You use a stored template in another template as
            if it were a template function, for example 'some_name(arg1, arg2...)'.</p>
    
            <p>Stored templates must use General Program Mode or Python Template
            Mode -- they must begin with the text '{0}' or '{1}'. You retrieve
            arguments passed to a GPM stored template using the '{2}()' template
            function, as in '{2}(var1, var2, ...)'. The passed arguments are copied
            to the named variables. Arguments passed to a Python template are in the
            '{2}' attribute (a list) of the '{3}' parameter. Arguments are always
            strings.</p>
    
            <p>For example, this stored GPM template checks if any items are in a
            list, returning '1' if any are found and '' if not.</p>
            <p>
            Template name: items_in_list<br>
            Template contents:<pre>
            program:
                arguments(lst='No list argument given', items='');
                r = '';
                for l in items:
                    if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
                        r = '1';
                        break
                    fi
                rof;
                r</pre>
            You call the stored template like this:<pre>
            program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
            See the template language tutorial for more information.</p>
            </p>
cs: 
            <p>
            Zde můžete vytvářet, upravovat (nahrazovat) a odstraňovat uložené šablony
            používané při zpracování šablon. Uloženou šablonu použijete v jiné šabloně,
            jako kdyby to byla funkce šablony, například ‚nejaky_nazev(par1, par2...)‘.</p>
    
            <p>Uložené šablony musí buď používat Obecný režim programu nebo
            Režim šablony Pythonu -- musí začínat textem ‚{0}‘ nebo ‚{1}‘. Parametry
            předané uložené šabloně ORP načtete pomocí funkce šablony ‚{2}()‘, jako
            například ‚{2}(prom1, prom2, ...)‘. Předané parametry se zkopírují do
            pojmenovaných proměnných. Parametry předané šabloně Pythonu jsou
            v atributu ‚{2}‘ (seznam) parametru ‚{3}‘. Parametry jsou vždy řetězce.</p>
    
            <p>Například tato uložená šablona ORP kontroluje, jestli jsou v seznamu
            nějaké položky, vrací ‚1‘, pokud jsou nějaké nalezeny, a ‚‘, pokud ne.</p>
            <p>
            Template name: items_in_list<br>
            Template contents:<pre>
            program:
                arguments(lst='No list argument given', items='');
                r = '';
                for l in items:
                    if str_in_list(lst, ',', l, '1', '') then
                        r = '1';
                        break
                    fi
                rof;
                r</pre>
            Uloženou šablonu můžete vyvolat takto:<pre>
            program: items_in_list($#genre, 'comics, foo')</pre>
            Pro více informací se podívejte na kurz jazyka šablon.</p>
            </p>

en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

en: Hide help
cs: Skrýt nápovědu

en: The template functions saved in the library are corrupt. Do you want to delete them? Answering 'Yes' will delete all the functions.
cs: Funkce šablony uložené v knihovně jsou poškozené. Chcete je odstranit? Odpověď 'Ano' odstraní všechny funkce.

en: You cannot delete a built-in function
cs: Nemůžete odstranit předdefinovanou funkci

en: Function not defined
cs: Funkce není definována

en: Name cannot be empty
cs: Název nemůže být prázdný

en: Name %s already used
cs: Název %s se již používá

en: The name {} is already used for stored template
cs: Název {} je již pro uloženou šablonu použit

en: Save the function
cs: Uložit funkci

en: Cancel the save
cs: Zrušit uložení

en: Exception while compiling function
cs: Výjimka během kompilace funkce

en: function source code not available
cs: zdrojový kód funkce není dostupný

en: Cannot "test" when no books are selected
cs: Nelze „testovat“, když nejsou vybrány žádné knihy

en: Stored templates
cs: Uložené šablony

en: The name {} is already used by a template function
cs: Název {} je již funkcí šablony použit

en: The stored template must begin with '{0}' or '{1}'
cs: Uložená šablona musí začínat ‚{0}‘ nebo ‚{1}‘

en: Exception while storing template
cs: Výjimka během ukládání šablony

en: Changes to the current template will be lost. OK?
cs: Změny v aktuální šabloně budou ztraceny. Dobře?

en: D&elete
cs: &Odstranit

en: &Replace
cs: &Nahradit

en: C&reate
cs: Vy&tvořit

en: Open a template tester dialog to use a template to test stored templates
cs: Otevřít dialogové okno testování šablony pro použití šablony k otestování uložených šablon

en: &Stored Templates
cs: &Uložené šablony

en: Show &only user defined template functions
cs: Zobrazit &pouze funkce šablon definované uživatelem

en: <p>If checked the 'Function' box will show only user defined
    template functions. If unchecked the box will show both system and user defined
    functions. Unchecking can be useful for copying source of a system function to create
    a new related user defined function.</p>
cs: <p>Pokud je zaškrtnuto, pole 'Funkce' zobrazí pouze funkce šablon definované
    uživatelem. Pokud není zaškrtnuté, pole zobrazí jak funkce definované systémem,
    tak uživatelem. Zrušení zaškrtnutí může být užitečné při kopírování zdroje systémové funkce
    pro vytvoření nové související funkce definované uživatelem.</p>

en: F&unction:
cs: F&unkce:

en: Enter the name of the function to create.
cs: Zadejte název funkce pro vytvoření.

en: Argument &count:
cs: &Počet parametrů:

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
cs: Nastavte toto na -1, pokud má funkce proměnný počet argumentů

en: Replace
cs: Nahradit

en: P&rogram code (Follow Python indenting rules):
cs: Programový &kód (dodržujte pravidla odsazování Pythonu):

en: &Template functions
cs: &Funkce šablony

en: Choose a texture
cs: Zvolte texturu

en: The builtin textures come from <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.
cs: Předdefinované textury pocházejí z <a href="{}">subtlepatterns.com</a>.

en: Add texture
cs: Přidat texturu

en: Remove texture
cs: Odebrat texturu

en: Cannot remove builtin textures
cs: Nelze odebrat vestavěné textury

en: Donate to support the development of calibre
cs: Darujte, abyste podpořili vývoj Calibre

en: Location Manager
cs: Správce umístění

en: Switch between library and device views
cs: Přepnout mezi zobrazeními knihovny a zařízení

en: Separator
cs: Oddělovač

en: %d books
cs: %d knih

en: The main toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: The main toolbar when a device is connected
cs: Hlavní panel nástrojů, když je připojeno zařízení

en: The optional second toolbar
cs: Volitelný druhý panel nástrojů

en: The buttons on the search bar
cs: Tlačítka na panelu hledání

en: The menubar
cs: Panel nabídek

en: The menubar when a device is connected
cs: Panel nabídek, když je připojeno zařízení

en: The context menu for the books in the calibre library
cs: Místní nabídka pro knihy v knihovně Calibre

en: The context menu for the split book list
cs: Místní nabídka pro rozdělení seznamu knih

en: The context menu for the books on the device
cs: Místní nabídka pro knihy v zařízení

en: The context menu for the Cover browser
cs: Místní nabídka pro Prohlížeč obálek

en: Click to choose toolbar or menu to customize
cs: Kliknutím zvolte panel nástrojů nebo nabídku k přizpůsobení

en: Cannot add the actions %s to this location
cs: Nelze přidat akce %s do tohoto umístění

en: Cannot remove the actions %s from this location
cs: Nelze odebrat akce %s z tohoto umístění

en: Preferences missing
cs: Chybí Předvolby

en: The Preferences action must be in either the main toolbar or the menubar.
cs: Akce Předvolby musí být buď na hlavním panelu, nebo panelu nabídek.

en: Location manager missing
cs: Chybí Správce umístění

en: The Location manager must be in either the main toolbar or the menubar when a device is connected.
cs: Správce umístění musí být buď na hlavním panelu, nebo panelu nabídek, když je zařízení připojeno.

en: <p>The toolbar in calibre is different depending on whether a device is connected or not. Choose <b>which toolbar</b> you would like to customize:
cs: <p>Panel nástrojů v Calibre je různý v závislosti na tom, zde je připojeno zařízení nebo ne. Zvolte, <b>který panel nástrojů</b> chcete přizpůsobit.

en: Choose the toolbar to customize
cs: Zvolte panel nástrojů k přizpůsobení

en: A&vailable actions
cs: &Dostupné akce

en: Add selected actions to toolbar
cs: Přidat vybrané akce na panel nástrojů

en: Remove selected actions from toolbar
cs: Odebrat vybrané akce z panelu nástrojů

en: &Current actions
cs: &Aktuální akce

en: Move selected action up
cs: Přesunout vybranou akci nahoru

en: Move selected action down
cs: Přesunout vybranou akci dolů

en: ID
cs: Identifikátor

en: This tweak has its default value
cs: Toto vylepšení má svou výchozí hodnotu

en: This tweak has been customized
cs: Toto vylepšení bylo upraveno

en: Plugin tweaks
cs: Vylepšení modulů

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
cs: Přidat nebo upravit vylepšení pro některé vlastní moduly, které jste nainstalovali. Dokumentace pro tato vylepšení by měla být dostupná na webové stránce, odkud jste stáhli modul.

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
cs: Hodnoty pro vylepšení jsou zobrazeny níže. Upravte je pro změnu chování Calibre. Vaše změny budou fungovat pouze <b>po restartování</b> Calibre.

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
cs: Upravit vylepšení pro některé vlastní moduly, které jste nainstalovali

en: &Plugin tweaks
cs: Vylepšení &modulu

en: Edit tweak
cs: Upravit vylepšení

en: Restore this tweak to its default value
cs: Obnovit toto vylepšení na jeho výchozí hodnotu

en: &Reset this tweak
cs: &Obnovit toto vylepšení

en: Apply any changes you made to this tweak
cs: Použít všechny provedené změny pro toto vylepšení

en: &Apply changes to this tweak
cs: &Použít změny pro toto vylepšení

en: Search for tweak
cs: Hledat vylepšení

en: There was a syntax error in your tweak. Click the "Show details" button for details.
cs: Ve vašem vylepšení byla chyba syntaxe. Pro podrobnosti klikněte na tlačítko „Zobrazit podrobnosti“.

en: Invalid tweaks
cs: Neplatná vylepšení

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
cs: Vylepšení, která jste zadali, jsou neplatná, zkuste obnovit vylepšení do výchozího nastavení a měnit je jedno po druhém, dokud nenaleznete neplatné nastavení.

en: Could not find any tweaks matching <i>{}</i>
cs: Nelze nalézt žádná vylepšení odpovídající <i>{}</i>

en: View log
cs: Zobrazit protokol

en: Title-case
cs: Všechna první velká

en: Create the rule below, the rule can be used to modify publishers
cs: Níže vytvořte pravidlo, které může být použito pro změnu vydavatelů

en: the publisher, if the publisher name
cs: vydavatel, pokud název vydavatele

en: You must provide a value for the publisher name to match
cs: Musíte zadat hodnotu, které má odpovídat názvu vydavatele

en: <b>{action}</b> the publisher name, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
cs: <b>{action}</b> název vydavatele, pokud <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to manipulate publisher names here. Click the "Add Rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every publisher.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro zacházení s názvy vydavatelů. Klikněte níže na tlačítko „Přidat pravidlo“, abyste začali. Pravidla budou zpracována v pořadí pro každého vydavatele.

en: Test publisher mapping rules
cs: Testovat pravidla mapování vydavatele

en: Enter a publisher name to test:
cs: Zadejte název vydavatele k testování:

en: Enter publisher and click the "Test" button
cs: Zadejte vydavatele a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: Edit publisher mapping rules
cs: Upravit pravidla mapování vydavatele

en: Choose files
cs: Zvolte soubory

en: Collecting metadata...
cs: Shromažďování metadat...

en: Saving %d books...
cs: Ukládání %d knih...

en: Copying files and writing metadata...
cs: Kopírování souborů a zapisování metadat...

en: Copying files...
cs: Kopírování souborů...

en: Could not save books to disk, click "Show details" for more information
cs: Nelze uložit knihy na disk, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: The update metadata worker process crashed while processing the book %s. Saving is aborted.
cs: Proces pracovního vlákna aktualizace metadat selhal během zpracování knihy %s. Ukládání je přerušeno.

en: Requested formats not available
cs: Požadované formáty nejsou k dispozici

en: No %s format file present
cs: Není přítomen žádný soubor formátu %s

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
cs: Nepodařilo se uložit: {0} od {1} na disk, s chybou:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
cs: Nepodařilo se uložit formát {2}: {0} od {1} na disk, s chybou:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
cs: Nepodařilo se aktualizovat metadata ve formátu {2} pro: {0} od {1}, s chybou:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
cs: Nepodařilo se aktualizovat metadata ve všech formátech pro: {0} od {1}, s chybou:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se aktualizovat metadata v některých knihách, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se uložit žádné knihy na disk, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se uložit některé knihy na disk, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: Error while saving
cs: Chyba při ukládání

en: Paste and &search
cs: Vložit a &hledat

en: &Paste
cs: &Vložit

en: Copy search as URL
cs: Kopírovat hledání jako URL

en: &Clear search history
cs: &Vymazat historii hledání

en: Search (For advanced search click the gear icon to the left)
cs: Hledat (pro rozšířené hledání klikněte na ikonu ozubeného kola vlevo)

en: Start search
cs: Spustit hledání

en: Enable or disable search highlighting.
cs: Povolit nebo zakázat zvýrazňování hledání

en: Highlight search results
cs: Zvýraznit výsledky hledání

en: This will change how searching works. When you search, instead of showing only the matching books, all books will be shown with the matching books highlighted. Are you sure this is what you want?
cs: Toto změní, jak vyhledávání funguje. Když hledáte, namísto zobrazení pouze odpovídajících knih budou zobrazeny všechny knihy se zvýrazněnými odpovídajícími knihami. Opravdu toto chcete?

en: Filter
cs: Filtr

en: Add Saved search
cs: Přidat Uložené hledání

en: Get Saved search expression
cs: Získat výraz Uloženého hledání

en: Current search is not a saved search
cs: Aktuální hledání není uložené hledání

en: Create a Virtual library based on %s
cs: Vytvořit Virtuální knihovnu na základě %s

en: Filter {}
cs: Filtrovat {}

en: Match any of the selected %s
cs: Porovnat kterékoliv vybrané hodnoty z %s

en: Match all of the selected %s
cs: Porovnat všechny vybrané hodnoty z %s

en: Edit Virtual library
cs: Upravit Virtuální knihovnu

en: Create Virtual library
cs: Vytvořit Virtuální knihovnu

en: Virtual library &name:
cs: &Název virtuální knihovny

en: &Search expression:
cs: &Vyhledávací výraz:

en: Create a Virtual library based on:
cs: Vytvořit Virtuální knihovnu na základě:

en: Publishers
cs: Vydavatelé

en: 
                <h2>Virtual libraries</h2>
    
                <p>With <i>Virtual libraries</i>, you can restrict calibre to only show
                you books that match a search. When a Virtual library is in effect, calibre
                behaves as though the library contains only the matched books. The Tag browser
                display only the tags/authors/series/etc. that belong to the matched books and any searches
                you do will only search within the books in the Virtual library. This
                is a good way to partition your large library into smaller and easier to work with subsets.</p>
    
                <p>For example you can use a Virtual library to only show you books with the tag <i>Unread</i>
                or only books by <i>My favorite author</i> or only books in a particular series.</p>
    
                <p>More information and examples are available in the
                <a href="%s">User Manual</a>.</p>
cs: 
                <h2>Virtuální knihovny</h2>
    
                <p>Pomocí <i>Virtuálních knihoven</i> můžete omezit Calibre, aby vám zobrazovalo pouze knihy,
                které odpovídají hledání. Když je Virtuální knihovna v platnosti, Calibre se chová,
                jako kdyby si myslelo, že knihovna obsahuje pouze odpovídající knihy. Prohlížeč štítků
                zobrazí pouze štítky, autory, série atd., které patří k odpovídajícím knihám a jakékoliv
                hledání, které provedete, bude hledat pouze v knihách ve virtuální knihovně. Toto je dobrý
                způsob, jak rozdělit velkou knihovnu na menší podmnožiny, se kterými se snadněji pracuje.</p>
    
                <p>Virtuální knihovnu můžete například použít, aby se vám zobrazily pouze knihy se štítkem <i>Nepřečteno</i>
                nebo pouze knihy, které napsal <i>Můj oblíbený autor</i> nebo pouze knihy z určité série.</p>
    
                <p>Více informací a příkladů je dostupných v
                <a href="%s">Uživatelské příručce</a>.</p>

en: Saved searches recognized in the expression:
cs: Uložená hledání rozpoznaná ve výrazu:

en: Search text changed
cs: Text hledání se změnil

en: The Virtual library name or the search text has changed. Do you want to discard these changes?
cs: Název Virtuální knihovny nebo text hledání se změnily. Chcete zahodit tyto změny?

en: No name
cs: Žádný název

en: You must provide a name for the new Virtual library
cs: Musíte zadat název pro novou Virtuální knihovnu

en: A Virtual library name cannot begin with "*"
cs: Název Virtuální knihovny nemůže začínat "*"

en: Name already in use
cs: Název se již používá

en: That name is already in use. Do you want to replace it with the new search?
cs: Tento název se již používá. Chcete ho nahradit novým hledáním?

en: No search string
cs: Žádný hledaný řetězec

en: You must provide a search to define the new Virtual library
cs: Musíte zadat hledání definující novou Virtuální knihovnu

en: Invalid search
cs: Neplatné hledání

en: The search in the search box is not valid
cs: Hledání v poli hledání není platné

en: Search found no books
cs: Hledání nenašlo žádné knihy

en: The search found no books, so the Virtual library will be empty. Do you really want to use that search?
cs: Hledání nenašlo žádné knihy, takže Virtuální knihovna bude prázdná. Opravdu chcete použít toto hledání?

en: *current search
cs: *aktuální hledání

en: Virtual library from current search
cs: Virtuální knihovna z aktuálního hledání

en: Create a temporary Virtual library from the current search
cs: Vytvořit dočasnou virtuální knihovnu z aktuálního hledání

[ctx: search restriction group name]
en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Use a "Virtual library" to show only a subset of the books present in this library
cs: Použít "Virtuální knihovnu" pro zobrazení pouze podmnožiny knih přítomných v této knihovně

en: (all books)
cs: (všechny knihy)

en: Additional restriction
cs: Dodatečná omezení

en: Remove Virtual library
cs: Odebrat Virtuální knihovnu

en: Show Virtual libraries as tabs
cs: Zobrazit Virtuální knihovny jako karty

en: Are you sure you want to remove the Virtual library <b>{0}</b>?
cs: Opravdu chcete odebrat Virtuální knihovnu <b>{0}</b>?

en: No Virtual libraries
cs: Žádné Virtuální knihovny

en: No Virtual libraries present, create some first
cs: Nejsou přítomny žádné virtuální knihovny, nejdříve nějakou vytvořte

en: <p>Quickly choose a Virtual library by typing in just a few characters from the library name into the field above.
            For example, if want to choose the VL:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
cs: <p>Zvolte rychle Virtuální knihovnu napsáním jen několika znaků z názvu knihovny do pole výše.
            Například pokud chcete zvolit VK:
            {example}
            Jednoduše napište znaky:
            {chars}
            a stiskněte Enter.

en: Choose Virtual library
cs: Zvolte Virtuální knihovnu

en: Starting up, please wait...
cs: Spouštění, čekejte...

en: Added tags:
cs: Přidané štítky:

en: Open store in external web browser
cs: Otevřít obchod v externím internetovém prohlížeči

en: &What kind of match to use:
cs: Jaký &druh shody použít:

en: &All these words:
cs: &Všechna tato slova:

en: This exact &phrase:
cs: Tuto přesnou &frázi:

en: &One or more of these words:
cs: &Jedno nebo více z těchto slov:

en: See the <a href="%s">User Manual</a> for more help
cs: Podívejte se do <a href="%s">Uživatelské příručky</a> pro další nápovědu

en: Enter the title.
cs: Zadejte název.

en: &Description:
cs: &Popis:

en: &Headquarters:
cs: &Hlavní sídlo:

en: Search only in specific fields:
cs: Hledat pouze v konkrétních polích:

en: Enabled:
cs: Povoleno:

en: true
cs: pravda

en: false
cs: nepravda

en: Affiliate:
cs: Přidružení:

en: Nam&e/description...
cs: Náz&ev a popis...

en: Query
cs: Dotaz

en: Enable:
cs: Povolit:

en: &All
cs: &Vše

en: &None
cs: Žá&dné

en: &Invert
cs: &Invertovat

en: Affiliate
cs: Přidružení

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Headquarters
cs: Hlavní sídlo

en: No DRM
cs: Bez DRM

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
cs: Tento obchod je aktuálně zakázán a nemůže být použit v jiných částech Calibre.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
cs: Tento obchod je aktuálně povolen a může být použit v jiných částech Calibre.

en: This store only distributes e-books without DRM.
cs: Tento obchod distribuuje pouze e-knihy bez DRM.

en: This store distributes e-books with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
cs: Tento obchod distribuuje e-knihy s DRM. Může mít některé tituly bez DRM, ale budete si to muset zkontrolovat u jednotlivých titulů.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
cs: Tento obchod má hlavní sídlo v %s. To je dobré znamení toho, kterému trhu obchod vychází vstříc. To však nutně neznamená, že je obchod omezen pouze na tento trh.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
cs: Nákup v tomto obchodu podpoří vývojáře Calibre: %s.

en: This store distributes e-books in the following formats: %s
cs: Tento obchod distribuuje e-knihy v následujících formátech: %s

en: Configure...
cs: Konfigurovat...

en: Time
cs: Čas

en: Number of seconds to wait for a store to respond:
cs: Počet sekund, po který čekat na odpověď obchodu:

en: Number of seconds to let a store process results:
cs: Počet sekund, po který nechat obchodu zpracovávat výsledky:

en: Display
cs: Zobrazit

en: Maximum number of results to show per store:
cs: Maximální počet výsledků zobrazených na obchod:

en: Open search result in system browser
cs: Otevřít výsledek hledání v systémovém prohlížeči

en: Threads
cs: Vlákna

en: Number of search threads to use:
cs: Počet použitých vláken hledání:

en: Number of cache update threads to use:
cs: Počet použitých vláken aktualizace mezipaměti:

en: Number of cover download threads to use:
cs: Počet použitých vláken stahování obálky:

en: Number of details threads to use:
cs: Počet použitých vláken podrobností:

en: &Price:
cs: &Cena:

en: Download:
cs: Stáhnout:

en: Titl&e/author/price...
cs: Náz&ev, autor, cena...

en: Download
cs: Stáhnout

en: Price
cs: Cena

[ctx: book store in the Get books calibre feature]
en: Store
cs: Obchod

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
cs: Rozpoznána cena jako: %s. Zkontrolujte v obchodě, než provedete objednávku, abyste si ověřili, že je tato cena správná. Tato cena často nezahrnuje akční nabídky, které obchod může mít.

en: No price was found
cs: Nebyla nalezena žádná cena

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
cs: Tato kniha byla rozpoznána jako mající omezení DRM. Tato kniha nemusí fungovat ve vaší čtečce a budou na vás uvalena omezení, co můžete dělat s touto knihou. Zkontrolujte v obchodě, než provedete nějaké objednávky, abyste si ověřili, že skutečně můžete číst tuto knihu.

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
cs: Tato kniha byla rozpoznána jako bez DRM. Měli byste být schopni používat tuto knihu v jakémkoliv zařízení, pokud je ve formátu, u kterého Calibre podporuje převod. Překontrolujte však v obchodě stav DRM, než provedete objednávku. Obchod nemusí zveřejňovat použití DRM.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
cs: Stav DRM této knihy nemohl být určen. Je velice vysoká pravděpodobnost, že tato kniha je ve skutečnosti omezena pomocí DRM.

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
cs: Následující formáty mohou být přímo staženy: %s

en: Download...
cs: Stáhnout...

en: Show in store
cs: Zobrazit v obchodě

en: Clear search &history
cs: Vymazat &historii hledání

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
cs: Nákup v tomto obchodu podpoří vývojáře Calibre: %s</p>

en: No query
cs: Žádný dotaz

en: You must enter a title, author or keyword to search for.
cs: Musíte zadat hledaný název, autora nebo klíčové slovo.

en: Customize Get books search
cs: Přizpůsobit hledání pro získání knih

en: Choose s&tores
cs: Zvolte &obchody

en: Configure s&earch
cs: Konfigurovat &hledání

en: Couldn't find any books matching your query.
cs: Nelze nalézt žádné knihy odpovídající vašemu dotazu.

en: Choose format to download to your library.
cs: Zvolte formát pro stažení do vaší knihovny.

en: Search by title
cs: Hledat podle názvu

en: Search by author
cs: Hledat podle autora

en: &Keyword:
cs: &Klíčové slovo:

en: Search by any keyword
cs: Hledat podle nějakého klíčového slova

en: &Invert selection
cs: &Invertovat výběr

en: Configure Get books behavior
cs: Konfigurovat chování Získat knihy

en: &Configure
cs: &Konfigurovat

en: Open a selected book in the system's web browser
cs: Otevřít vybranou knihu v systémovém internetovém prohlížeči

en: Open in &external browser
cs: Otevřít v &externím prohlížeči

en: Books:
cs: Knihy:

en: See the <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
cs: Pro další nápovědu navštivte <a href="https://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Uživatelskou příručku</a>

en: Titl&e/author/price ...
cs: Náz&ev, autor, cena...

en: Dialog
cs: Dialogové okno

en: Updating book cache
cs: Aktualizace mezipaměti knih

en: Checking last download date.
cs: Kontrola posledního data stahování.

en: Downloading book list from MobileRead.
cs: Stahování seznamu knih z MobileRead.

en: Processing books.
cs: Zpracovávání knih.

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
cs: Zpracováno %(num)s z %(tot)s knih.

en: Updating MobileRead book cache...
cs: Aktualizace mezipaměti knih MobileRead...

en: &Query:
cs: &Dotaz:

en: Home
cs: Domů

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Download of {0} failed with error: {1}
cs: Stahování {0} selhalo s chybou: {1}

en: This e-book is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual e-book, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
cs: Tato e-kniha je soubor EPUB chráněný DRM. Budete vyzváni k uložení tohoto souboru do počítače. Jakmile bude uložen, otevřete ho pomocí <a href="https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions.html">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE pro změnu stáhne skutečnou e-knihu, což bude soubor .epub. Tento knihu můžete přidat do Calibre pomocí „Přidat knihy“ a výběrem souboru ze složky knihovny ADE.

en: File is not a supported e-book type. Save to disk?
cs: Soubor není podporovaný typ e-knihy. Uložit na disk?

en: Could not contact calibre
cs: Nelze kontaktovat Calibre

en: No running calibre instance found. Please start calibre before trying to download books.
cs: Nebyla nalezena žádná spuštěná instance Calibre. Spusťte Calibre, než se pokusíte stáhnout knihy.

en: Download completed
cs: Stahování dokončeno

en: Download of {0} has been completed, the book was added to your calibre library
cs: Stahování {0} bylo dokončeno, kniha byla přidána do knihovny Calibre

en: {} is not a saved search
cs: {} není uložené hledání

en: Search expression:
cs: Vyhledávací výraz:

en: Average rating for books in this category: %.1f
cs: Průměrné hodnocení pro knihy v této kategorii: %.1f

en: Books in this category are unrated
cs: Knihy v této kategorii nejsou hodnoceny

en: Number of books: %s
cs: Počet knih: %s

en: Rename in Virtual library
cs: Přejmenovat ve Virtuální knihovně

en: Do you want this rename to apply only to books in the current Virtual library?
cs: Chcete použít toto přejmenování pouze na knihy v aktuální Virtuální knihovně?

en: Yes, apply only in VL
cs: Ano, použít pouze ve VK

en: No, apply in entire library
cs: Ne, použít v celé knihovně

en: The grouped search term name is "{0}"
cs: Název seskupeného hledaného výrazu je "{0}"

en: The lookup/search name is "{0}"{1}
cs: Název vyhledávání nebo hledání je "{0}"{1}

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
cs: Změna autorů pro několik knih může chvíli trvat. Opravdu to chcete?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
cs: Změna metadat pro tolik knih může chvíli trvat. Opravdu to chcete?

en: Rename User category
cs: Přejmenovat Uživatelskou kategorii

en: You cannot use periods in the name when renaming User categories
cs: Při přejmenování Uživatelských kategorií nemůžete použít v názvu tečky

en: The name %s is already used
cs: Název %s je již používán

en: Author names cannot contain & characters.
cs: Jména autorů nemohou obsahovat znaky &.

en: Duplicate search name
cs: Duplicitní název hledání

en: The saved search name %s is already used.
cs: Uložený název hledání %s je již používán.

en: User categories
cs: Uživatelské kategorie

en: Invalid search restriction
cs: Neplatné omezení hledání

en: The current search restriction is invalid
cs: Aktuální omezení hledání je neplatné

en: Cannot add subcategory to category
cs: Nelze přidat podkategorii do kategorie

en: The option 'Preferences -> Look & feel -> Tag browser -> Hide empty categories' is enabled, preventing the creation of new empty user subcategories because they won't be displayed. Either change the option or use the 'Manage Categories' dialog to add the subcategories.
cs: Je povolena volba ‚Předvolby -> Vzhled a chování -> Prohlížeč štítků -> Skrýt prázdné kategorie‘, která zabraňuje vytváření nových prázdných uživatelských podkategorií, protože nebudou zobrazeny. Buď tuto volbu změňte, nebo použijte dialogové okno ‚Spravovat kategorie‘ a přidejte podkategorie.

en: New category
cs: Nová kategorie

en: Delete User category
cs: Odstranit Uživatelskou kategorii

en: %s is not a User category
cs: %s není Uživatelská kategorie

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
cs: %s obsahuje položky. Opravdu ji chcete odstranit?

en: Remove category
cs: Odebrat kategorii

en: User category %s does not exist
cs: Uživatelská kategorie %s neexistuje

en: Add to User category
cs: Přidat do Uživatelské kategorie

en: A User category %s does not exist
cs: Uživatelská kategorie %s neexistuje

en: Children
cs: Podřízená položka

en: Item
cs: Položka

en: %s and its children will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
cs: %s a všechny podřízené položky budou odstraněny z knih ve Virtuální knihovně. Opravdu to chcete?

en: %s and its children will be deleted from all books. Are you sure?
cs: %s a všechny podřízené položky budou odstraněny ze všech knih. Opravdu to chcete?

en: %s will be deleted from books in the Virtual library. Are you sure?
cs: %s se odstraní z knih ve Virtuální knihovně. Opravdu to chcete?

en: %s will be deleted from all books. Are you sure?
cs: %s se odstraní ze všech knih. Opravdu to chcete?

en: Delete item
cs: Odstranit položku

en: You must select some books to apply {} to
cs: Musíte vybrat nějaké knihy pro použití {}

en: The identifier %s will be deleted from books in the current virtual library. Are you sure?
cs: Identifikátor %s bude odstraněn z knih v aktuální virtuální knihovně. Opravdu to chcete?

en: The identifier %s will be deleted from all books. Are you sure?
cs: Identifikátor %s bude odstraněn ze všech knih. Opravdu to chcete?

en: Delete identifier
cs: Odstranit identifikátor

en: change_tb_category_visibility: category %s does not exist
cs: change_tb_category_visibility: kategorie %s neexistuje

en: change_tb_category_visibility: invalid operation %s
cs: change_tb_category_visibility: neplatná operace %s

en: Change how the Tag browser works, such as, how it is sorted, what happens when you click items, etc.
cs: Změnit, jak funguje Prohlížeč štítků, například jak je řazen, co se stane při kliknutí na položky atd.

en: <p>Search for items in the Tag browser. If the search text begins with an equals sign (=) then the search is "equals", otherwise it is "contains". Both the equals and contains searches ignore case. If the preference <em>Preferences -> Searching -> Unaccented characters match accented characters ...</em> is checked then a <em>Character variant search</em> is used, where characters match regardless of accents, and punctuation is significant. See <em>The search interface</em> in the calibre manual for more explanation.</p><p>You can limit the search to particular categories using syntax similar to calibre's <em>Search</em>. For example, tags:foo will find foo in tags but not in authors etc.</p><p>Entering *foo will collapse all categories before doing the search.</p>
cs: <p>Hledat položky v Prohlížeč štítků. Pokud hledaný text začíná symbolem rovnítka (=), pak je vyhledávání ‚rovná se‘, jinak je ‚obsahuje‘. Vyhledávání rovná se i obsahuje ignoruje velikost písmen. Pokud je zaškrtnuta předvolba <em>Předvolby -> Vyhledávání -> Znaky bez diakritiky odpovídají znakům s diakritikou…</em>, pak se použije <em>Vyhledávání variant znaků</em>, kdy znaky odpovídají bez ohledu na diakritiku a interpunkce je významová. Další vysvětlení naleznete v <em>Rozhraní pro vyhledávání</em> v příručce Calibre.</p><p>Vyhledávání můžete omezit na určité kategorie pomocí syntaxe podobné <em>Vyhledávání</em> v Calibre. Například tags:foo nalezne foo ve štítcích, ale ne v autorech atd.</p><p>Zadáním *foo sbalí všechny kategorie před provedením vyhledávání.</p>

en: Find in the Tag browser
cs: Najít v Prohlížeči štítků

en: Find the first/next matching item
cs: Najít první nebo další odpovídající položku

en: Find
cs: Najít

en: No more matches.</b><p> Click Find again to go to first match
cs: Žádné další shody.</b><p>Klikněte na "Najít znovu" pro přechod na první shodu

en: Configure Tag browser
cs: Konfigurovat Prohlížeč štítků

en: Number of books
cs: Počet knih

en: Average rating
cs: Průměrné hodnocení

en: Sort by average rating
cs: Seřadit podle průměrného hodnocení

en: Sort by name
cs: Seřadit podle názvu

en: Sort by number of books
cs: Seřadit podle počtu knih

en: Set the sort order for entries in the Tag browser
cs: Nastavit pořadí řazení položek v Prohlížeči štítků

en: Search type when selecting multiple items
cs: Typ hledání při výběru více položek

en: Match all of the items
cs: Porovnat všechny položky

en: Match any of the items
cs: Porovnat kterékoliv položky

en: When selecting multiple entries in the Tag browser match any or all of them
cs: Při výběru více položek v Prohlížeči štítků porovnat kterýkoliv nebo všechny z nich

en: Manage authors, tags, etc.
cs: Spravovat autory, štítky atd.

en: All of these category managers are available by right-clicking on items in the Tag browser above
cs: Všichni tito správci kategorií jsou dostupní kliknutí pravým tlačítkem myši na položky v Prohlížeči štítků výše

en: Show only books that have visible categories
cs: Zobrazit pouze knihy, které mají viditelné kategorie

en: Filter book list
cs: Filtrovat seznam knih

en: 'Click' found item
cs: 'Kliknout' na nalezenou položku

en: Give the Tag browser keyboard focus
cs: Udělit Prohlížeči štítků zaměření klávesnice

en: Hide counts
cs: Skrýt počty

en: Show counts
cs: Zobrazit počty

en: Hide average rating
cs: Skrýt průměrné hodnocení

en: Show average rating
cs: Zobrazit průměrné hodnocení

en: Hide empty categories (columns)
cs: Skrýt prázdné kategorie (sloupce)

en: A Virtual library is active but you are renaming the item in all books in your library. Is this really what you want to do?
cs: Virtuální knihovna je aktivní, ale přejmenováváte položku ve všech knihách ve vaší knihovně. Je to opravdu to, co chcete udělat?

en: Yes, apply in entire library
cs: Ano, použít v celé knihovně

en: No, apply only in Virtual library
cs: Ne, použít pouze ve Virtuální knihovně

en: Delete Saved search
cs: Odstranit Uložené hledání

en: Delete the saved search: {}?
cs: Odstranit uložené hledání: {}?

en: Show category
cs: Zobrazit kategorii

en: All categories
cs: Všechny kategorie

en: Rename %s in Virtual library
cs: Přejmenovat %s ve Virtuální knihovně

en: Rename %s
cs: Přejmenovat %s

en: Delete %s in Virtual library
cs: Odstranit %s ve Virtuální knihovně

en: Delete %s
cs: Odstranit %s

en: Edit sort for %s
cs: Upravit řazení pro %s

en: Edit link for %s
cs: Upravit odkaz pro %s

en: Add %s to User category
cs: Přidat %s do Uživatelské kategorie

en: Children of %s
cs: Podřízená položka %s

en: Add/remove %s to selected books
cs: Přidat nebo odebrat %s do nebo z vybraných knih

en: Add %s to selected books
cs: Přidat %s do vybraných knih

en: Remove %s from selected books
cs: Odebrat %s z vybraných knih

en: Delete Saved search %s
cs: Odstranit Uložené hledání %s

en: Delete %s in Virtual Library
cs: Odstranit %s ve Virtuální knihovně

en: Search for
cs: Hledat

en: %s and its children
cs: %s a jeho podřízené položky

en: Everything but %s
cs: Vše kromě %s

en: Everything but %s and its children
cs: Vše kromě %s a jeho podřízených položek

en: The saved search expression
cs: Výraz Uloženého hledání

en: Add sub-category to %s
cs: Přidat podkategorii do %s

en: Delete User category %s
cs: Odstranit Uživatelskou kategorii %s

en: Books in category %s
cs: Knihy v kategorii %s

en: Books not in category %s
cs: Knihy mimo kategorii %s

en: Remove the {} format from selected books
cs: Odebrat formát {} z vybraných knih

en: Hide category %s
cs: Skrýt kategorii %s

en: Change {} category icon
cs: Změnit ikonu kategorie {}

en: Restore {} category default icon
cs: Obnovit výchozí ikonu kategorie {}

en: Change Saved searches folder icon
cs: Změnit ikonu složky Uložená hledání

en: Saved searches folder
cs: Složka Uložená hledání

en: Restore Saved searches folder default icon
cs: Obnovit výchozí ikonu složky Uložená hledání

en: Manage User categories
cs: Spravovat Uživatelské kategorie

en: Sub-categorize {}
cs: Řadit do podkategorií {}

en: Don't sub-categorize {}
cs: Neřadit do podkategorií {}

en: Expand or collapse
cs: Rozbalit nebo sbalit

en: Expand {0}
cs: Rozbalit {0}

en: Expand {0} and its children
cs: Rozbalit {0} a jeho podřízené položky

en: Collapse {0}
cs: Sbalit {0}

en: Keep
cs: Ponechat

en: Split
cs: Rozdělit

en: Create the rule below, the rule can be used to remove or replace tags
cs: Vytvořte pravidlo níže, pravidlo může být použito pro odebrání nebo nahrazení štítků

en: the tag, if it
cs: štítek, pokud

en: You must provide a value for the tag to match
cs: Musíte zadat hodnotu, které má odpovídat štítek

en: with the tag:
cs: se štítkem:

en: on the character:
cs: na znaku:

en: The character on which to split tags. Note that technically you can specify a sub-string, not just a single character. Then splitting will happen on the sub-string.
cs: Znak, na kterém rozdělit značky. Pamatujte, že technicky vzato můžete zadat podřetězec, ne jen jeden znak. Pak rozdělení nastane na podřetězci.

en: What to replace the tag with. Note that if you use a pattern to match tags, you can replace with parts of the matched pattern. See  the User Manual on how to use regular expressions for details.
cs: Čím nahradit značku. Pamatujte, že pokud použijete vzor pro porovnání značek, můžete nahradit částmi odpovídajícího vzoru. Podívejte se do Uživatelské příručky na to, jak používat regulární výrazy kvůli podrobnostem.

en: For help with regex pattern matching, see the <a href="%s">User Manual</a>
cs: Pro nápovědu k porovnávání vzor regulárního výrazu se podívejte do <a href="%s">Uživatelské příručky</a>

en: Edit the list of tags with the Tag editor
cs: Upravte seznam štítků pomocí Editoru štítků

en: Tags that contain this string will match
cs: Značky, které obsahují tento řezec, budou odpovídat

en: Use the Tag editor to edit the list of tags
cs: Použijte Editor štítků pro úpravu seznamu štítků

en: <b>{action}</b> the tag, if it <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>
cs: <b>{action}</b> štítek, pokud <i>{match_type}</i>: <b>{query}</b>

en: You can specify rules to filter/transform tags here. Click the "Add rule" button below to get started. The rules will be processed in order for every tag until either a "remove" or a "keep" rule matches.
cs: Zde můžete zadat pravidla pro filtrování nebo převod. Klikněte níže na tlačítko "Přidat pravidlo" pro spuštění. Pravidla budou zpracována v pořadí pro každý štítek, dokud nebudou odpovídat buď pravidlu "odebrat" nebo "ponechat".

en: You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it
cs: <b>Změnit existující pravidlo</b> můžete poklepáním na něj

en: Move current rule up
cs: Přesunout aktuální pravidlo nahoru

en: Move current rule down
cs: Přesunout aktuální pravidlo dolů

en: Test tag mapper rules
cs: Testovat pravidla mapovače štítků

en: Enter a comma separated list of &tags to test:
cs: &Zadejte čárkami oddělený seznam štítků pro testování:

en: Enter tags and click the "Test" button
cs: Zadejte štítky a klikněte na tlačítko „Testovat“

en: <b>Resulting tags:</b> %s
cs: <b>Výsledné štítky:</b> %s

en: Cannot save as no rules have been created
cs: Nelze uložit, protože nebyla vytvořena žádná pravidla

en: Save ruleset as
cs: Uložit sadu pravidel jako

en: Enter a name for this ruleset:
cs: Zadejte název pro tuto sadu pravidel

en: A ruleset with the name "%s" already exists, do you want to replace it?
cs: Sada pravidel s názvem "%s" již existuje, chcete ji nahradit?

en: Delete saved rulesets
cs: Odstranit uložené sady pravidel

en: No saved rulesets available
cs: Nejsou dostupné žádné uložené sady pravidel

en: Edit tag mapper rules
cs: Upravit pravidla mapovače štítků

en: Select a destination for the Table of Contents entry
cs: Vyberte cíl pro položku obsahu

en: Search for text...
cs: Hledat text...

en: Find &next
cs: Najít &další

en: Find &previous
cs: Najít &předchozí

en: Here you can choose a destination for the Table of Contents' entry to point to. First choose a file from the book in the left-most panel. The file will open in the central panel.<p>Then choose a location inside the file. To do so, simply click on the place in the central panel that you want to use as the destination. As you move the mouse around the central panel, a thick green line appears, indicating the precise location that will be selected when you click.
cs: Zde můžete zvolit cíl pro položku obsahu, na kterou směřovat. Nejdříve zvolte soubor z knihy v panelu nejvíce vlevo. Soubor se otevře ve středovém panelu.<p>Pak zvolte umístění uvnitř souboru. K tomu jednoduše klikněte na místo ve středovém panelu, které chcete použít jako cíl. Když budete pohybovat myší kolem středového panelu, objeví se tlustá zelená čára označující přesné umístění, které bude vybráno, když kliknete.

en: Na&me of the ToC entry:
cs: &Název položky obsahu:

en: Currently selected destination:
cs: Aktuálně vybraný cíl:

en: No match found
cs: Nenalezena žádná shoda

en: No match found for: %s
cs: Nenalezena žádná shoda pro: %s

en: No matches for %(text)s found in the current file [%(current)s]. Do you want to search in the %(which)s file [%(next)s]?
cs: Nenalezeny žádné shody pro %(text)s v aktuálním souboru [%(current)s]. Chcete hledat v %(which)s souboru [%(next)s]?

en: next
cs: dalším

en: previous
cs: předchozím

en: Bad markup
cs: Špatné značky

en: This book has severely broken markup, its ToC cannot be edited.
cs: Tato kniha má vážně poškozené značky, její obsah nemůže být upraven.

en: File:
cs: Soubor:

en: Top of the file
cs: Začátek souboru

en: Approximately %d%% from the top
cs: Přibližně %d %% od začátku

en: Location: A &lt;%s&gt; tag inside the file
cs: Umístění: Značka &lt;%s&gt; uvnitř souboru

en: Create ToC from XPath
cs: Vytvořit obsah z XPath

en: Specify a series of XPath expressions for the different levels of the Table of Contents. You can use the wizard buttons to help you create XPath expressions.
cs: Zadejte sérii výrazů XPath pro různé úrovně obsahu. Můžete použít tlačítka průvodce pro pomoc s vytvořením výrazů XPath.

en: Level %s ToC:
cs: %s. úroveň obsahu:

en: Do not add duplicate entries at the same level
cs: Nepřidávat duplicitní položky na stejné úrovni

en: No XPaths
cs: Žádné XPath

en: No XPaths have been entered
cs: Nebyly zadány žádné XPath

en: The XPath expression %s is not valid.
cs: Výraz XPath %s není platný.

en: You can edit existing entries in the Table of Contents by clicking them in the panel to the left.
cs: Existující položky v obsahu můžete upravit kliknutím na ně v panelu vlevo.

en: Entries with a green tick next to them point to a location that has been verified to exist. Entries with a red dot are broken and may need to be fixed.
cs: Položky se zeleným zatržítkem směřují na umístění, jehož existence byla ověřena. Položky s červenou tečkou jsou poškozené a možná potřebují být opraveny.

en: Create a &new entry
cs: Vytvořit &novou položku

en: Generate ToC from &major headings
cs: Generovat obsah z &hlavních nadpisů

en: Generate a Table of Contents from the major headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1>, <h2> and <h3> tags.
cs: Generovat obsah z hlavních nadpisů v knize. Toto bude fungovat, pokud kniha identifikuje své nadpisy pomocí HTML značek nadpisů. Používá značky <h1>, <h2> a <h3>.

en: Generate ToC from &all headings
cs: Generovat obsah ze &všech nadpisů

en: Generate a Table of Contents from all the headings in the book. This will work if the book identifies its headings using HTML heading tags. Uses the <h1-6> tags.
cs: Generovat obsah ze všech nadpisů v knize. Toto bude fungovat, pokud kniha identifikuje své nadpisy pomocí HTML značek nadpisů. Používá značky <h1-6>.

en: Generate ToC from &links
cs: Generovat obsah z &odkazů

en: Generate a Table of Contents from all the links in the book. Links that point to destinations that do not exist in the book are ignored. Also multiple links with the same destination or the same text are ignored.
cs: Generovat obsah ze všech odkazů v knize. Odkazy, které směřují na cíle, které v knize neexistují, budou ignorovány. Také je ignorováno více odkazů se stejným cílem nebo stejným textem.

en: Generate ToC from &files
cs: Generovat obsah ze &souborů

en: Generate a Table of Contents from individual files in the book. Each entry in the ToC will point to the start of the file, the text of the entry will be the "first line" of text from the file.
cs: Generovat obsah z jednotlivých souborů v knize. Každá položka v obsahu bude směřovat na začátek souboru, text položky bude "první řádek" textu ze souboru.

en: Generate ToC from &XPath
cs: Generovat obsah z &XPath

en: Generate a Table of Contents from arbitrary XPath expressions.
cs: Generovat obsah z libovolných výrazů XPath.

en: &Flatten the ToC
cs: &Vyhladit obsah

en: Flatten the Table of Contents, putting all entries at the top level
cs: Vyhladit obsah umístěním všech položek na nejvyšší úroveň.

en: <b>WARNING:</b> calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file.
cs: <b>VAROVÁNÍ:</b> Calibre podporuje pouze vytvoření lineárních obsahů v souborech AZW3. V lineárním obsahu musí každá položka směřovat na umístění za předchozí položkou. Pokud vytvoříte nelineární obsah, bude uvnitř souboru AZW3 automaticky přeuspořádán.

en: You can move this entry around the Table of Contents by drag and drop or using the up and down buttons to the left
cs: Tuto položku můžete přesunout v obsahu sem a tam přetažením nebo pomocí tlačítek nahoru a dolů

en: Change the &location this entry points to
cs: &Změnit umístění, na které tato položka směřuje

en: &Remove this entry
cs: &Odebrat tuto položku

en: New entry &inside this entry
cs: Nová položka &uvnitř této položky

en: New entry &above this entry
cs: Nová položka &nad touto položkou

en: New entry &below this entry
cs: Nová položka &pod touto položkou

en: &Flatten this entry
cs: &Vyhladit tuto položku

en: All children of this entry are brought to the same level as this entry.
cs: Všechny podřízené položky této položky jsou přeneseny na stejnou úroveň jako tato položka.

en: &Return to welcome screen
cs: Vrátit se na uvítací &obrazovku

en: Go back to the top level view
cs: Přejít zpět na zobrazení nejvyšší úrovně

en: Configure ToC generation
cs: Konfigurovat generování obsahu

en: Remove &duplicated headings at the same ToC level
cs: Odebrat &duplicitní nadpisy na stejné úrovni obsahu

en: Use the &title attribute for ToC text
cs: Použít atribut „&title“ pro text obsahu

en: When a heading tag has the "title" attribute use its contents as the text for the ToC entry, instead of the text inside the heading tag itself.
cs: Pokud má značka nadpisu atribut „title“, použít jeho obsah jako text pro položku obsahu namísto textu uvnitř samotné značky nadpisu.

en: This entry points to an existing destination
cs: Tato položka směřuje na existující cíl

en: The location this entry points to does not exist
cs: Umístění, na které tato položka směřuje, neexistuje

en: <b>Title</b>: {0} <b>Dest</b>: {1}{2}
cs: <b>Název</b>: {0} <b>Cíl</b>: {1}{2}

en: Chapter
cs: Kapitola

en: All selected items will be renamed to the form prefix-number
cs: Všechny vybrané položky budou přejmenovány v podobě předpona-číslo

en: Change the location this entry points to
cs: Změnit umístění, na které tato položka směřuje

en: Bulk rename all selected items
cs: Hromadně přejmenovat všechny vybrané položky

en: Remove all selected items
cs: Odebrat všechny vybrané položky

en: Move "%s" up
cs: Přesunout "%s" nahoru

en: Move "%s" down
cs: Přesunout "%s" dolů

en: Unindent "%s"
cs: Zrušit odsazení "%s"

en: Indent "%s"
cs: Odsadit "%s"

en: Move current entry up [Ctrl+Up]
cs: Přesunout aktuální položku nahoru [Ctrl+Nahoru]

en: Unindent the current entry [Ctrl+Left]
cs: Zrušit odsazení aktuální položky [Ctrl+Vlevo]

en: Remove all selected entries
cs: Odebrat všechny vybrané položky

en: Indent the current entry [Ctrl+Right]
cs: Odsadit aktuální položku [Ctrl+Vpravo]

en: Move current entry down [Ctrl+Down]
cs: Přesunout aktuální položku dolů [Ctrl+Dolů]

en: &Expand all
cs: &Rozbalit vše

en: &Collapse all
cs: S&balit vše

en: Double click on an entry to change the text
cs: Poklepejte na položku pro změnu textu

en: The location this entry point to does not exist:
    %s
cs: Umístění, na které tato položka směřuje, neexistuje:
    %s

en: No items found
cs: Nenalezeny žádné položky

en: No items were found that could be added to the Table of Contents.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky, které by mohly být přidány do obsahu.

en: No links were found that could be added to the Table of Contents.
cs: Nebyly nalezeny žádné odkazy, které by mohly být přidány do obsahu.

en: No files were found that could be added to the Table of Contents.
cs: Nebyly nalezeny žádné soubory, které by mohly být přidány do obsahu.

en: Edit the ToC in %s
cs: Upravit obsah v %s

en: Loading %s, please wait...
cs: Načítání %s, čekejte...

en: Undo the last action, if any
cs: Vrátit zpět poslední akci, pokud nějaká byla

en: Loading table of contents view, please wait...
cs: Načítání obsahu, čekejte…

en: Loading...
cs: Načítání…

en: Writing %s, please wait...
cs: Zapisování %s, čekejte...

en: Failed to write book
cs: Nepodařilo se zapsat knihu

en: Could not write %s. Click "Show details" for more information.
cs: Nelze zapsat %s. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Failed to load book
cs: Nepodařilo se načíst knihu

en: Could not load %s. Click "Show details" for more information.
cs: Nelze načíst %s. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
cs: Převést knihu %(num)d z %(total)d (%(title)s)

en: Could not convert
cs: Nelze převést

en: Could not convert <b>%s</b> as it has no e-book files. If you think it should have files, but calibre is not finding them, that is most likely because you moved the book's files around outside of calibre. You will need to find those files and re-add them to calibre.
cs: Nelze převést <b>%s</b>, protože nemá žádné soubory e-knihy. Pokud si myslíte, že by měla mít soubory, ale Calibre je nenachází, je to nejspíše proto, že jste přesunuli soubory knihy někam mimo Calibre. Budete muset najít tyto soubory a znovu je přidat do Calibre.

en: No supported formats (Available formats: %s)
cs: Žádné podporované formáty (Dostupné formáty: %s)

en: This book has no actual e-book files
cs: Tato kniha nemá žádné skutečné soubory e-knihy

en: Could not convert some books
cs: Nelze převést některé knihy

en: Could not convert the book because no supported source format was found
cs: Nelze převést knihu, protože nebyl nalezen žádný podporovaný zdrojový formát.

en: Could not convert {num} of {tot} books, because no supported source formats were found.
cs: Nelze převést {num} z {tot} knih, protože nebyly nalezeny žádné podporované zdrojové formáty.

en: Queueing books for bulk conversion
cs: Řazení knih do fronty pro hromadný převod

en: Queueing
cs: Řazení do fronty

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
cs: Převést knihu %(num)d z %(tot)d (%(title)s)

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
cs: Nelze převést %(num)d z %(tot)d knih, protože nebyl nalezen žádný vhodný zdrojový formát.

en: Fetch news from %s
cs: Načíst zprávy z %s

en: Convert existing
cs: Převést existující

en: The following books have already been converted to the %s format. Do you wish to reconvert them?
cs: Následující knihy již byly převedeny do formátu %s. Přejete si je převést znovu?

en: less than an hour ago
cs: méně než před hodinou

en: {} hours ago
cs: před {} hodinami

en: {} days ago
cs: před {} dny

en: Deleted: {when}
cs: Odstranit: {when}

en: Save "{}" to disk
cs: Uložit „{}“ na disk

en: Choose a location to save: {}
cs: Zvolte umístění, do kterého uložit: {}

en: Recently deleted books
cs: Nedávno odstraněné knihy

en: &Permanently delete after:
cs: &Trvale odstranit po:

en: on close
cs: při zavření

en: Deleted items are permanently deleted automatically after the specified number of days.
    If set to "on close" they are deleted whenever the library is closed, that is when switching to another library or exiting calibre.
cs: Odstraněné položky jsou trvale odstraněny po zadaném počtu dní.
    Pokud je nastaveno „při zavření“, jsou odstraněny vždy, když je knihovna zavřena, tj. při přechodu do jiné knihovny nebo při ukončení Calibre.

en: &Restore selected
cs: &Obnovit vybrané

en: Permanently &delete selected
cs: Trvale &odstranit vybrané

en: Remove the selected entries from the trash bin, thereby deleting them permanently
cs: Odebrat vybrané položky z koše, čímž dojde k jejich trvalému odstranění

en: All books and formats will be <b>permanently deleted</b>! Are you sure?
cs: Všechny knihy a formáty budou <b>trvale odstraněny</b>! Opravdu to chcete?

en: &Books ({})
cs: &Knihy ({})

en: &Formats ({})
cs: &Formáty ({})

en: restore
cs: obnovit

en: delete
cs: odstranit

en: Failed for the book {} with error:
cs: Selhalo pro knihu {} s chybou:

en: Failed to process some {}
cs: Nepodařilo se zpracovat některé {}

en: Could not {0} some {1}. Click "Show details" for details.
cs: Nelze {0} některé {1}. Pro podrobnosti klikněte na „Zobrazit podrobnosti.

en: Text-to-Speech &engine:
cs: &Modul převodu textu na řeč:

en: &Speed of speech:
cs: &Rychlost řeči:

en: Position of control bar:
cs: Pozice ovládacího panelu:

en: Floating with help text
cs: Plovoucí s textem nápovědy

en: Top right
cs: Vpravo nahoře

en: Top left
cs: Vlevo nahoře

en: Bottom right
cs: Vpravo dole

en: Bottom left
cs: Vlevo dole

en: Configure Read aloud
cs: Konfigurovat Číst nahlas

en: Download finished
cs: Stahování dokončeno

en: Could not find speech-dispatcher on your system. Please install it.
cs: Nelze nalézt službu dispečer řeči na vašem systému. Nainstalujte ji, prosím.

en: Modern Windows Engine
cs: Moderní modul Windows

en: macOS Engine
cs: Modul macOS

en: Legacy Windows Engine
cs: Starší modul Windows

en: &Unmark marked text
cs: Zrušit označení označeného textu

en: The Qt WebEngine Render process crashed and has been restarted
cs: Proces vykreslení Qt WebEngine selhal a musel být znovu spuštěn

en: Unsaved changes
cs: Neuložené změny

en: The current book has unsaved changes. If you open a new book, they will be lost. Are you sure you want to proceed?
cs: Aktuální kniha má neuložené změny. Pokud otevřete novou knihu, budou ztraceny. Opravdu chcete pokračovat?

en: Cannot open
cs: Nelze otevřít

en: The current book is being saved, you cannot open a new book until the saving is completed
cs: Aktuální kniha se ukládá, nemůžete otevřít novou knihu, dokud nebude ukládání dokončeno

en: Choose file location
cs: Zvolte umístění souboru

en: Importing book, please wait...
cs: Importování knihy, čekejte...

en: Choose book folder
cs: Zvolte složku knihy

en: Choose book
cs: Zvolte knihu

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: The file %s does not exist.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: Unsupported format
cs: Nepodporovaný formát

en: Tweaking is only supported for books in the %s formats. Convert your book to one of these formats first.
cs: Vylepšení je podporováno pouze pro knihy ve formátech %s. Převeďte svou knihu nejdříve do jednoho z těchto formátů.

en: Read-only file
cs: Soubor pouze pro čtení

en: The file {} is read-only. Saving changes to it will either fail or cause its permissions to be reset.
cs: Soubor {} je pouze pro čtení. Uložení změn do něj buď selže, nebo způsobí obnovení jeho oprávnění.

en: Opening book, please wait...
cs: Otevírání knihy, čekejte...

en: Failed to open book
cs: Nepodařilo se otevřít knihu

en: Failed to open book, it has obfuscated fonts, but the obfuscation key is missing from the OPF. Do an EPUB to EPUB conversion before trying to edit this book.
cs: Nepodařilo se otevřít knihu, má zmatená písma, ale klíč zmatení v OPF chybí. Proveďte převod z EPUB na EPUB, než se pokusíte upravit tuto knihu.

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se otevřít knihu, pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“.

en: Start of editing session
cs: Na začátek relace úprav

en: Before: Delete files
cs: Před: Odstranit soubory

en: One file deleted | {} files deleted
cs[0]: Odstraněn jeden soubor
cs[1]: Odstraněny {} soubory
cs[2]: Odstraněno {} souborů
cs[3]: Odstraněno {} souborů

en: Before: Re-order text
cs: Před: Změnit uspořádání textu

en: You must first open a book to edit, before trying to create new files in it.
cs: Nejdříve musíte otevřít knihu k úpravě, než se v ní pokusíte vytvořit nové soubory.

en: Before: Add file %s
cs: Před: Přidat soubor %s

en: Before: Add cover
cs: Před: Přidat obálku

en: No book is currently open. You must first open a book.
cs: Aktuálně není otevřena žádná kniha. Nejdříve musíte otevřít knihu.

en: No book open
cs: Není otevřena žádná kniha

en: You must open a book before trying to edit the Table of Contents.
cs: Musíte otevřít nějakou knihu, než se pokusíte upravit obsah.

en: Before: Edit Table of Contents
cs: Před: Upravit obsah

en: Before: Insert inline Table of Contents
cs: Před: Vložit vložený obsah

en: No Table of Contents
cs: Žádný obsah

en: Cannot create an inline Table of Contents as this book has no existing Table of Contents. You must first create a Table of Contents using the Edit Table of Contents tool.
cs: Nelze vytvořit vložený obsah, protože tato kniha nemá žádný existující obsah. Musíte nejdříve vytvořit obsah pomocí nástroje Upravit obsah.

en: Before: %s
cs: Před: %s

en: You must first open a book in order to transform styles.
cs: Nejdříve musíte otevřít knihu, abyste mohli převádět styly.

en: No HTML file
cs: Žádný soubor HTML

en: Not currently editing an HTML file
cs: Aktuálně neupravujete soubor HTML

en: No HTML files
cs: Žádné soubory HTML

en: Not currently editing any HTML files
cs: Aktuálně neupravujete žádné soubory HTML

en: No HTML files are currently selected in the File browser
cs: V Prohlížeči souborů nejsou aktuálně vybrány žádné soubory HTML

en: Before HTML transformation
cs: Před převodem HTML

en: No HTML was changed.
cs: Nebylo změněno žádné HTML.

en: No changes
cs: Žádné změny

en: Before style transformation
cs: Před převodem stylů

en: No styles were changed.
cs: Nebyly změněny žádné styly.

en: Before: Get external resources
cs: Před: Získat externí zdroje

en: No book is currently open. You must first open a book to manage fonts.
cs: Aktuálně není otevřena žádná kniha. Pro správu písem musíte nejdříve otevřít knihu.

en: Embed all fonts
cs: Vložit všechna písma

en: Subset all fonts
cs: Částečně vložit všechna písma

en: The %s format does not support file and folder names internally, therefore arranging files into folders is not allowed.
cs: Formát %s nepodporuje vnitřní názvy souborů a složek, proto není povoleno uspořádání souborů do složek.

en: The files in this book are already arranged into folders
cs: Soubory v této knize jsou již uspořádány do složek

en: Nothing to do
cs: Není co dělat

en: Show this message &again
cs: &Zobrazit tuto zprávu znovu

en: Before: Arrange into folders
cs: Před: Uspořádání do složek

en: Renaming and updating links...
cs: Přejmenovávání a aktualizace odkazů...

en: You are changing the file type of {0}<b>{1}</b> to {2}<b>{3}</b>. Doing so can cause problems, are you sure?
cs: Měníte typ souboru z {0}<b>{1}</b> na {2}<b>{3}</b>. To může způsobit problémy, opravdu to chcete?

en: The name you have chosen {0} contains special characters, internally it will look like: {1}Try to use only the English alphabet [a-z], numbers [0-9], hyphens and underscores for file names. Other characters can cause problems for  different e-book viewers. Are you sure you want to proceed?
cs: Název, který jste zvolili {0}, obsahuje speciální znaky, vnitřně to bude vypadat jako: {1}. Zkuste pro názvy souborů používat pouze anglickou abecedu [a-z], čísla [0-9], spojovníky a podtržítka. Jiné znaky mohou způsobit problémy různým prohlížečům e-knih. Opravdu chcete pokračovat?

en: Before: Rename %s
cs: Před: Přejmenovat %s

en: Before: Bulk rename
cs: Před: Hromadně přejmenovat

en: Failed to rename files
cs: Nepodařilo se přejmenovat soubory

en: Failed to rename files, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se přejmenovat soubory, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: &Revert to
cs: &Vrátit

en: &Revert changes
cs: &Vrátit změny

en: Show this popup again
cs: Zobrazit toto automaticky otevírané okno znovu

en: See what &changed
cs: Zobrazit, co se &změnilo

en: %s books
cs: %s knih

en: Current book
cs: Aktuální kniha

en: Other book
cs: Jiná kniha

en: Before: Fix HTML
cs: Před: Opravit HTML

en: All HTML files fixed
cs: Všechny soubory HTML opraveny

en: Fixing done
cs: Oprava hotova

en: Before: Beautify files
cs: Před: Zkrášlit soubory

en: All files beautified
cs: Všechny soubory zkrášleny

en: Beautified
cs: Zkrášleno

en: Inserting images is only supported for HTML and CSS files.
cs: Vkládání obrázků je podporováno pouze pro soubory HTML a CSS.

en: New class name
cs: Nový název třídy

en: Rename the class {} to?
cs: Přejmenovat třídu {} na?

en: Before: Rename {}
cs: Před: Přejmenovat {}

en: No class {} found to change
cs: Nenalezena žádná třída {} ke změně

en: Semantics are not supported for the AZW3 format.
cs: Sémantika není pro formát AZW3 podporována.

en: Before: Set Semantics
cs: Před: Nastavit sémantiku

en: Before: Filter style information
cs: Před: Filtrovat informace stylu

en: No matching style rules were found
cs: Nebyla nalezena žádná odpovídající pravidla stylů

en: No file with the name %s was found in the book
cs: V knize nebyl nalezen žádný soubor s názvem %s

en: No style rules that match the class {} were found
cs: Nebyla nalezena žádná pravidla stylů, která odpovídají třídě {}

en: Choose a name for the checkpoint.
    You can later restore the book to this checkpoint via the
    "Revert to..." entries in the Edit menu.
cs: Zvolte název pro kontrolní bod.
    Později můžete obnovit knihu na tento kontrolní bod
    pomocí položek "Vrátit..." nabídky Upravit.

en: Path does not exist
cs: Cesta neexistuje

en: The file you are editing (%s) no longer exists. You have to choose a new save location.
cs: Soubor, který upravujete (%s), již neexistuje. Musíte zvolit nové umístění uložení.

en: File is read-only
cs: Soubor je pouze pro čtení

en: The file at {} is read-only. The editor will try to reset its permissions before saving. Proceed with saving?
cs: Soubor v {} je pouze pro čtení. Editor se před uložením pokusí obnovit jeho oprávnění. Pokračovat v ukládání?

en: Cannot save a copy
cs: Nelze uložit kopii

en: Saving a copy of a folder based book is not supported
cs: Ukládání kopie knih založených na složkách není podporováno

en: Choose path
cs: Zvolte cestu

en: Book (%s)
cs: Kniha (%s)

en: Saving copy, please wait...
cs: Ukládání kopie, čekejte...

en: Failed to save copy
cs: Nepodařilo se uložit kopii

en: Failed to save copy, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se uložit kopii, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Copy saved to %s
cs: Kopie uložena do %s

en: Copy saved
cs: Kopie uložena

en: Editing saved copy at: %s
cs: Úprava uložené kopie v: 1%s

en: Could not save
cs: Nelze uložit

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
cs: Ukládání knihy selhalo. Pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“. Můžete zkusit uložit kopii do jiného umístění pomocí Soubor->Uložit kopii

en: Enter line number
cs: Zadejte číslo řádku

en: Before: Split %s
cs: Před: Rozdělit %s

en: Does not exist
cs: Neexistuje

en: The file %s does not exist. If you were trying to click an item in the Table of Contents, you may need to refresh it by right-clicking and choosing "Refresh".
cs: Soubor %s neexistuje. Pokud jste se pokoušeli kliknout na položku v obsahu, možná ho potřebujete obnovit kliknutím pravým tlačítkem myši a zvolením "Obnovit".

en: Unsupported file format
cs: Nepodporovaný formát souboru

en: Editing files of type %s is not supported
cs: Úprava souborů typu %s není podporována

en: The anchor %s was not found in this file
cs: Kotva %s nebyla v souboru nalezena

en: File deleted
cs: Soubor odstraněn

en: The file {} has already been deleted, re-run Check Book to update the results.
cs: Soubor {} již byl odstraněn, spusťte znovu Zkontrolovat knihu pro aktualizaci výsledků.

en: Before: Spell Check
cs: Před: Kontrola pravopisu

en: Before: Auto-fix errors
cs: Před: Automaticky opravit chyby

en: Before: Merge files into %s
cs: Před: Sloučit soubory do %s

en: {} files merged
cs: Sloučeno {} souborů

en: Before: Link stylesheets
cs: Před: Propojit šablony stylů

en: File opened
cs: Soubor otevřen

en: When you are done editing {0} click "Import" to update the file in the book or "Discard" to lose any changes.
cs: Až dokončíte úpravy {0}, klikněte na „Importovat“ pro aktualizaci souboru v knize, nebo „Zahodit“ pro ztrátu všech změn.

en: Discard
cs: Zahodit

en: Import
cs: Importovat

en: Before: Replace %s
cs: Před: Nahradit %s

en: You must first open a book in order to see the report.
cs: Nejdříve musíte otevřít nějakou knihu, abyste viděli hlášení.

en: You must first open a book in order to check links.
cs: Nejdříve musíte otevřít nějakou knihu, abyste zkontrolovali odkazy.

en: You must first open a book in order to compress images.
cs: Nejdříve musíte otevřít nějakou knihu, abyste zkomprimovali obrázky.

en: Before: compress images
cs: Před: komprimace obrázků

en: Unexpected error
cs: Neočekávaná chyba

en: Failed to compress images, click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se komprimovat obrázky, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Cannot decode
cs: Nelze dekódovat

en: Cannot edit %s as it appears to be in an unknown character encoding
cs: Nelze upravit %s, protože se zdá být v neznámém kódování znaků

en: No book is currently open. You must first open a book to edit.
cs: Aktuálně není otevřena žádná kniha. Nejdříve musíte otevřít knihu k úpravě.

en: The current book is being saved in the background. Quitting now will <b>abort the save process</b>! Finish saving first?
cs: Aktuální kniha se ukládá na pozadí. Ukončení <p>přeruší proces ukládání</b>! Dokončit nejdříve ukládání?

en: &Quit immediately
cs: &Okamžitě ukončit

en: Finish &saving first
cs: &Dokončit nejdříve ukládání

en: There are unsaved changes, if you quit without saving, you will lose them.
cs: Jsou zde neuložené změny, pokud ukončíte bez uložení, přijdete o ně.

en: &Save and Quit
cs: &Uložit a ukončit

en: &Quit without saving
cs: U&končit bez uložení

en: Saving, please wait...
cs: Ukládání, čekejte...

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: European scripts
cs: Evropská písma

en: Armenian
cs: Arménština

en: Armenian ligatures
cs: Arménské ligatury

en: Coptic
cs: Koptština

en: Coptic in Greek block
cs: Koptština v řeckých blocích

en: Cypriot syllabary
cs: Kyperština – slabiky

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Cyrillic supplement
cs: Cyrilice, dodatek

en: Cyrillic extended A
cs: Rozšířená cyrilice – A

en: Cyrillic extended B
cs: Rozšířená cyrilice – B

en: Georgian
cs: Gruzínština

en: Georgian supplement
cs: Gruzínština, dodatek

en: Glagolitic
cs: Hlaholice

en: Gothic
cs: Gótština

en: Greek and Coptic
cs: Řečtina a kopština

en: Greek extended
cs: Rozšířená řečtina

en: Latin, Basic & Latin-1 supplement
cs: Latinka, Základní a Západoevropská latinka – dodatek

en: Latin extended A
cs: Rozšířená latinka – A

en: Latin extended B
cs: Rozšířená latinka – B

en: Latin extended C
cs: Rozšířená latinka – C

en: Latin extended D
cs: Rozšířená latinka – D

en: Latin extended additional
cs: Latinka – další znaky s diakritickými znaménky

en: Latin ligatures
cs: Latinka – ligatury

en: Fullwidth Latin letters
cs: Písmena latinky s plnou šířkou

en: Linear B syllabary
cs: Lineární písmo B – slabiky

en: Linear B ideograms
cs: Lineární písmo B – obrázkové znaky

en: Ogham
cs: Ogamské písmo

en: Old italic
cs: Stará italičtina

en: Phaistos disc
cs: Disk z Faistu

en: Runic
cs: Runové písmo

en: Shavian
cs: Šávština

en: Phonetic symbols
cs: Fonetické znaky

en: IPA extensions
cs: Rozšíření IPA

en: Phonetic extensions
cs: Fonetická rozšíření

en: Phonetic extensions supplement
cs: Fonetická rozšíření, dodatek

en: Modifier tone letters
cs: Tonální modifikátory

en: Spacing modifier letters
cs: Znaky pro úpravu mezer

en: Superscripts and subscripts
cs: Horní a dolní indexy

en: Combining diacritics
cs: Sloučená diakritika

en: Combining diacritical marks
cs: Sloučené diakritické značky

en: Combining diacritical marks for symbols
cs: Sloučené diakritické značky pro symboly

en: Combining diacritical marks supplement
cs: Sloučené diakritické značky, dodatek

en: Combining half marks
cs: Kombinované poloviční znaky

en: African scripts
cs: Africká písma

en: Bamum supplement
cs: Bamum, dodatek

en: Egyptian hieroglyphs
cs: Egyptské hieroglyfy

en: Ethiopic
cs: Etiopština

en: Ethiopic supplement
cs: Etiopština, dodatek

en: Ethiopic extended
cs: Rozšířená etiopština

en: Ethiopic extended A
cs: Rozšířená etiopština – A

en: Meroitic cursive
cs: Meroitské kurzivní písmo

en: Meroitic hieroglyphs
cs: Meroitské hieroglyfy

en: Osmanya
cs: Osmanština

en: Middle Eastern scripts
cs: Středovýchodní písma

en: Arabic
cs: Arabština

en: Arabic supplement
cs: Arabština, dodatek

en: Arabic extended A
cs: Rozšířená arabština – A

en: Arabic presentation forms A
cs: Způsoby zápisu arabštiny – A

en: Arabic presentation forms B
cs: Způsoby zápisu arabštiny – B

en: Avestan
cs: Avestánština

en: Carian
cs: Kárština

en: Cuneiform
cs: Klínové písmo

en: Cuneiform numbers and punctuation
cs: Klínové písmo, čísla a interpunkční znaménka

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Hebrew presentation forms
cs: Způsoby zápisu hebrejštiny

en: Imperial Aramaic
cs: Imperiální aramejština

en: Inscriptional Pahlavi
cs: Psané pehlevské písmo

en: Inscriptional Parthian
cs: Psané partské písmo

en: Lycian
cs: Lykijština

en: Lydian
cs: Lýdština

en: Mandaic
cs: Mandejština

en: Old Persian
cs: Staroperština

en: Old South Arabian
cs: Staré jihoarabské

en: Phoenician
cs: Féničtina

en: Samaritan
cs: Samaritánština

en: Syriac
cs: Syrština

en: Ugaritic
cs: Ugaritština

en: Central Asian scripts
cs: Středoasijská písma

en: Mongolian
cs: Mongolština

en: Old Turkic
cs: Staré turkické

en: Tibetan
cs: Tibetština

en: South Asian scripts
cs: Jihoasijská písma

en: Bengali
cs: Bengálština

en: Brahmi
cs: Bráhmí

en: Chakma
cs: Čakma

en: Devanagari
cs: Devanágarí

en: Devanagari extended
cs: Rozšířené devanágarí

en: Gujarati
cs: Gudžarátština

en: Gurmukhi
cs: Gurmuchština

en: Kannada
cs: Kannadština

en: Kharoshthi
cs: Kharóšthí

en: Lepcha
cs: Lepča

en: Malayalam
cs: Malajalámština

en: Meetei Mayek extensions
cs: Meetei Mayek, rozšíření

en: Oriya
cs: Urijština

en: Sinhala
cs: Sinhálština

en: Sharada
cs: Šarada

en: Tamil
cs: Tamilština

en: Telugu
cs: Telugština

en: Thaana
cs: Thána

en: Vedic extensions
cs: Védština, rozšíření

en: Southeast Asian scripts
cs: Jihovýchodoasijská písma

en: Balinese
cs: Balinéština

en: Buginese
cs: Buginština

en: Cham
cs: Chamština

en: Javanese
cs: Javánština

en: Kayah Li
cs: Kali

en: Khmer
cs: Khmerština

en: Khmer symbols
cs: Khmérské symboly

en: Lao
cs: Laoština

en: Myanmar extended A
cs: Myanmar, rozšířené – A

en: New Tai Lue
cs: Nový Tai Lue

en: Sundanese
cs: Sundánština

en: Sundanese supplement
cs: Sundánština, dodatek

en: Thai
cs: Thajština

en: Philippine scripts
cs: Filipínská písma

en: Buhid
cs: Buhidština

en: Hanunoo
cs: Hanunóo

en: Tagalog
cs: Tagalogština

en: East Asian scripts
cs: Východoasijská písma

en: Bopomofo
cs: Ču-jin

en: Bopomofo extended
cs: Rozšířené Ču-jin

en: CJK Unified ideographs
cs: Ideografické znaky sjednocené v čínštině, japonštině a korejštině

en: CJK Unified ideographs extension A
cs: Ideografické znaky sjednocené v čínštině, japonštině a korejštině – rozšíření A

en: CJK Unified ideographs extension B
cs: Ideografické znaky sjednocené v čínštině, japonštině a korejštině – rozšíření B

en: CJK Unified ideographs extension C
cs: Ideografické znaky sjednocené v čínštině, japonštině a korejštině – rozšíření C

en: CJK Unified ideographs extension D
cs: Ideografické znaky sjednocené v čínštině, japonštině a korejštině – rozšíření D

en: CJK compatibility ideographs
cs: Kompatibilní ideografické znaky v čínštině, japonštině a korejštině

en: CJK compatibility ideographs supplement
cs: Kompatibilní ideografické znaky v čínštině, japonštině a korejštině, dodatek

en: Kangxi radicals
cs: Základní znaky Kangxi

en: CJK radicals supplement
cs: Doplňkové znaky k čínským, japonským a korejským základním znakům

en: CJK strokes
cs: Čínské, japonské a korejské tahy

en: Ideographic description characters
cs: Popisné znakové symboly

en: Katakana phonetic extensions
cs: Katakana – fonetická rozšíření

en: Kana supplement
cs: Kana, dodatek

en: Halfwidth Katakana
cs: Katakana s poloviční šířkou

en: Hangul syllables
cs: Slabiky Hangul

en: Hangul Jamo
cs: Hangul džamo

en: Hangul Jamo extended A
cs: Hangul džamo, rozšířené – A

en: Hangul Jamo extended B
cs: Hangul džamo, rozšířené – B

en: Hangul compatibility Jamo
cs: Džamo kompatibilní s hangul

en: Halfwidth Jamo
cs: Džamo s poloviční šířkou

en: Yi syllables
cs: Slabiky Yi

en: Yi radicals
cs: Základní znaky Yi

en: American scripts
cs: Americká písma

en: Cherokee
cs: Čerokézština

en: Unified Canadian aboriginal syllabics
cs: Unifikované slabikotvorné hlásky kanadských původních obyvatel

en: UCAS extended
cs: Unifikované slabikotvorné hlásky kanadských původních obyvatel, rozšířené

en: Other
cs: Ostatní

en: Alphabetic presentation forms
cs: Způsoby zápisu abecedy

en: Halfwidth and Fullwidth forms
cs: Tvary s poloviční a plnou šířkou

en: Punctuation
cs: Interpunkce

en: General punctuation
cs: Obecná interpunkce

en: ASCII punctuation
cs: Interpunkce ASCII

en: Latin-1 punctuation
cs: Interpunkce Západoevropská latinka

en: Small form variants
cs: Varianty malých tvarů

en: Supplemental punctuation
cs: Doplňková interpunkce

en: CJK symbols and punctuation
cs: Čínské, japonské a korejské symboly a interpunkce

en: CJK compatibility forms
cs: Kompatibilní tvary v čínštině, japonštině a korejštině

en: Fullwidth ASCII punctuation
cs: Interpunkce ASCII s plnou šířkou

en: Vertical forms
cs: Vertikální tvary

en: Alphanumeric symbols
cs: Alfanumerické symboly

en: Arabic mathematical alphabetic symbols
cs: Arabské matematické alfanumerické symboly

en: Letterlike symbols
cs: Symboly podobné písmenům

en: Roman symbols
cs: Římské symboly

en: Mathematical alphanumeric symbols
cs: Matematické alfanumerické symboly

en: Enclosed alphanumerics
cs: Alfanumerický systém

en: Enclosed alphanumeric supplement
cs: Alfanumerický systém, dodatek

en: Enclosed CJK letters and months
cs: Uzavřené čínské, japonské a korejské znaky a měsíce

en: Enclosed ideographic supplement
cs: Uzavřené ideografické znaky, dodatek

en: CJK compatibility
cs: Kompatibilita mezi čínštinou, japonštinou a korejštinou

en: Technical symbols
cs: Technické symboly

en: Miscellaneous technical
cs: Různé technické znaky

en: Control pictures
cs: Obrázky ovládacích prvků

en: Optical character recognition
cs: Optické rozpoznávání znaků

en: Numbers and digits
cs: Čísla a číslice

en: Aegean numbers
cs: Egejská čísla

en: Ancient Greek numbers
cs: Starořecká čísla

en: Common Indic number forms
cs: Běžné indické číselné tvary

en: Counting rod numerals
cs: Počítací hůlky

en: Fullwidth ASCII digits
cs: Číslice ASCII s plnou šířkou

en: Number forms
cs: Číselné tvary

en: Rumi numeral symbols
cs: Číselné symboly Rumi

en: Mathematical symbols
cs: Matematické symboly

en: Arrows
cs: Šipky

en: Supplemental arrows A
cs: Doplňkové šipky – A

en: Supplemental arrows B
cs: Doplňkové šipky – B

en: Miscellaneous symbols and arrows
cs: Různé symboly a šipky

en: Mathematical operators
cs: Matematické operátory

en: Miscellaneous mathematical symbols A
cs: Různé matematické symboly – A

en: Miscellaneous mathematical symbols B
cs: Různé matematické symboly – B

en: Supplemental mathematical operators
cs: Doplňkové matematické operátory

en: Ceilings and floors
cs: Horní a dolní celé části

en: Geometric shapes
cs: Geometrické tvary

en: Box drawing
cs: Kreslení polí

en: Block elements
cs: Prvky bloku

en: Musical symbols
cs: Hudební symboly

en: More musical symbols
cs: Další hudební symboly

en: Ancient Greek musical notation
cs: Starořecký hudební zápis

en: Byzantine musical symbols
cs: Byzantské hudební symboly

en: Game symbols
cs: Herní symboly

en: Chess
cs: Šachy

en: Domino tiles
cs: Kostky domina

en: Draughts
cs: Dáma

en: Japanese chess
cs: Japonské šachy

en: Mahjong tiles
cs: Kameny Mahjong

en: Playing cards
cs: Hrací karty

en: Playing card suits
cs: Barvy hracích karet

en: Other symbols
cs: Ostatní symboly

en: Alchemical symbols
cs: Alchymistické symboly

en: Ancient symbols
cs: Starodávné symboly

en: Braille patterns
cs: Braillovy vzory

en: Currency symbols
cs: Symboly měny

en: Dingbats
cs: Dingbat

en: Emoticons
cs: Emotikony

en: Miscellaneous symbols
cs: Různé symboly

en: Miscellaneous symbols and pictographs
cs: Různé symboly a piktogramy

en: Yijing hexagram symbols
cs: Yijing – hexagramy

en: Yijing mono and digrams
cs: Yijing – monogramy a digramy

en: Yijing trigrams
cs: Yijing – trigramy

en: Tai Xuan Jing symbols
cs: Symboly Tai Xuan Jing

en: Transport and map symbols
cs: Přepravní a mapové symboly

en: Specials
cs: Speciální znaky

en: Variation selectors
cs: Selektory variací

en: Variation selectors supplement
cs: Selektory variací, dodatek

en: Copy %s to clipboard
cs: Kopírovat %s do schránky

en: Add %s to favorites
cs: Přidat %s do oblíbených

en: Remove %s from favorites
cs: Odebrat %s z oblíbených

en: Restore favorites to defaults
cs: Obnovit oblíbené na výchozí

en: Insert character
cs: Vložit znak

en: Re-arrange favorites
cs: Přeuspořádat oblíbené

en: Search for Unicode characters by using the English names or nicknames. You can also search directly using a character code. For example, the following searches will all yield the no-break space character: U+A0, nbsp, no-break
cs: Hledat znaky Unicode pomocí anglických názvů nebo přezdívek. Můžete také hledat přímo pomocí kódu znaku. Například všechna následující hledání přinesou znak nedělitelné mezery: U+A0, nbsp, no-break

en: Search by name, nickname or character code
cs: Hledat podle názvu, přezdívky nebo kódu znaku

en: Clear search
cs: Vymazat hledání

en: Drag and drop characters to re-arrange them. Click the "Re-arrange" button again when you are done.
cs: Přetáhněte znaky pro jejich přeuspořádání. Klikněte znovu na tlačítko „Přeuspořádat, až budete hotovi.

en: Match any word
cs: Porovnat kterékoliv slovo

en: When searching return characters whose names match any of the specified words
cs: Při hledání vracet znaky, jejichž názvy odpovídají kterémukoliv ze zadaných slov

en: {character_name} (U+{char_code:04X}) in {category_name} - {subcategory_name}
cs: {character_name} (U+{char_code:04X}) v {category_name} - {subcategory_name}

en: INFO
cs: INFORMACE

en: Check has not been run
cs: Kontrola nebyla spuštěna

en: Copy list of errors to clipboard
cs: Kopírovat seznam chyb do schránky

en: Click to run a check on the book
cs: Klikněte pro spuštění kontroly knihy

en: Run check
cs: Spustit kontrolu

en: line: %d
cs: řádek: %d

en:  column: %d
cs: sloupec: %d

en: Information
cs: Informace

en: Warning
cs: Varování

en: Try to fix only this error
cs: Pokusit se opravit pouze tuto chybu

en: Click to open in editor
cs: Klikněte pro otevření v editoru

en: Try to fix all fixable errors automatically. Only works for some types of error.
cs: Pokusit se opravit všechny opravitelné chyby automaticky. Funguje pouze pro některé typy chyb.

en: Try to correct all fixable errors automatically
cs: Pokusit se opravit všechny opravitelné chyby automaticky

en: Re-run check
cs: Znovu spustit kontrolu

en: Re-run the check
cs: Znovu spustit kontrolu

en: Running fixers, please wait...
cs: Spuštěny opravy, čekejte...

en: Running checks, please wait...
cs: Spuštěny kontroly, čekejte...

en: Check external links
cs: Zkontrolovat externí odkazy

en: Checking external links, please wait...
cs: Kontrola externích odkazů, čekejte...

en: Check &anchors
cs: Zkontrolovat &kotvy

en: Check HTML anchors in links (the part after the #).
     This can be a little slow, since it requires downloading and parsing all the HTML pages.
cs: Zkontrolovat kotvy HTML v odkazech (část za #).
     To může být trochu pomalé, protože to vyžaduje stažení a analýzu všech stránek HTML.

en: Checking failed
cs: Kontrola selhala

en: There was an error while checking links, click "Show details" for more information
cs: Během kontroly odkazů došlo k chybě, pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“

en: No broken links found
cs: Nenalezeny žádné poškozené odkazy

en: Found a broken link | Found {} broken links
cs[0]: Nalezen poškozený odkaz
cs[1]: Nalezeny {} poškozené odkazy
cs[2]: Nalezeno {} poškozených odkazů
cs[3]: Nalezeno {} poškozených odkazů

en: Fix this link
cs: Opravit tento odkaz

en: line number
cs: číslo řádku

en: Enter the corrected URL:
cs: Zadejte opravenou URL:

en: Fix URL
cs: Opravit URL

en: Font
cs: Písmo

en: Image
cs: Obrázek

en: Stylesheet
cs: Šablona stylů

en: Completion failed
cs: Dokončení selhalo

en: Failed to get completions, click "Show details" for more information. Future errors during completion will be suppressed.
cs: Nepodařilo se dosáhnout dokončení, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti". Budoucí chyby během dokončení budou potlačeny.

en: Failed to get completion data
cs: Nepodařilo se získat data pro dokončení

en: Calculating differences, please wait...
cs: Výpočet rozdílů, čekejte...

en: Differences between books
cs: Rozdíly mezi knihami

en: Go to previous change
cs: Přejít na předchozí změnu

en: &Previous change
cs: &Předchozí změna

en: Go to next change
cs: Přejít na další změnu

en: &Next change
cs: &Další změna

en: Search for text
cs: Hledat text

en: Next &match
cs: Další &shoda

en: P&revious match
cs: Předchozí shod&a

en: Left panel
cs: Levý panel

en: Perform search in the left panel
cs: Provést hledání v levém panelu

en: Right panel
cs: Pravý panel

en: Perform search in the right panel
cs: Provést hledání v pravém panelu

en: &Options
cs: &Volby

en: Change how the differences are displayed
cs: Změnit, jak jsou rozdíly zobrazeny

en: Lines of context around each change
cs: Řádků kontextu kolem každé změny

en: Show %d lines of context
cs: Zobrazit %d řádků kontextu

en: Show all text
cs: Zobrazit celý text

en: Double click right side to edit
cs: Poklepat na pravou stranu pro úpravu

en: Double click on any change in the right panel to edit that location in the editor
cs: Poklepejte na jakoukoliv změnu v pravém panelu pro úpravu tohoto umístění v editoru

en: Beautify files before comparing them
cs: Zkrášlit soubory před jejich porovnáním

en: Do not beautify files before comparing
cs: Nezkrášlovat soubory před porovnáním

en: The books are identical
cs: Knihy jsou totožné

en: No changes found
cs: Nenalezeny žádné změny

en: The files are identical
cs: Soubory jsou totožné

en: No differences found
cs: Nenalezeny žádné rozdíly

en: The folders are identical
cs: Složky jsou totožné

en: [%s was added]
cs: [%s byla přidána]

en: [%s was removed]
cs: [%s byla odebrána]

en: Previous change
cs: Předchozí změna

en: Next change
cs: Další změna

en: Open file in the editor
cs: Otevřít soubor v editoru

en: This file was added
cs: Tento soubor byl přidán

en: This file was removed
cs: Tento soubor byl odebrán

en: [This file was renamed from %s]
cs: [Tento soubor byl přejmenován z %s]

en: [This file was renamed to %s]
cs: [Tento soubor byl přejmenován na %s]

en: Binary file of size: %s
cs: Binární soubor o velikosti: %s

en: Image could not be rendered
cs: Obrázek nelze vykreslit

en: Size: {0} Resolution: {1}x{2}
cs: Velikost: {0} Rozlišení: {1}x{2}

en: The files are identical after beautifying
cs: Soubory jsou totožné po zkrášlení

en: Choose the external resources to download
cs: Zvolte externí zdroje ke stažení

en: Data URL #{}
cs: URL dat #{}

en: one instance | {} instances
cs[0]: jedna instance
cs[1]: {} instance
cs[2]: {} instancí
cs[3]: {} instancí

en: Download external resources
cs: Stáhnout externí zdroje

en: Searching for external resources...
cs: Hledání externích zdrojů...

en: Scan failed
cs: Vyhledávání selhalo

en: Failed to scan for external resources, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se vyhledat externí zdroje, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: No external resources found
cs: Nenalezeny žádné externí zdroje

en: No external resources were found in this book.
cs: V této knize nebyly nalezeny žádné externí zdroje.

en: Failed to download external resources, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se stáhnout externí zdroje, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Some downloads failed
cs: Některá stahování selhala

en: Failed to download some external resources, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se stáhnout některé externí zdroje, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Updating resources in book...
cs: Aktualizace zdrojů v knize...

en: Successfully processed the external resource | Successfully processed {} external resources
cs[0]: Úspěšně zpracován externí zdroj
cs[1]: Úspěšně zpracovány {} externí zdroje
cs[2]: Úspěšně zpracováno {} externích zdrojů
cs[3]: Úspěšně zpracováno {} externích zdrojů

en: Could not download one image | Could not download {} images
cs[0]: Nelze stáhnout jeden obrázek
cs[1]: Nelze stáhnout {} obrázky
cs[2]: Nelze stáhnout {} obrázků
cs[3]: Nelze stáhnout {} obrázků

en: Replace failed
cs: Nahrazení selhalo

en: Failed to replace external resources, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se nahradit externí zdroje, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Trim image
cs: Oříznout obrázek

en: Auto-trim image
cs: Automaticky oříznout obrázek

en: Rotate image
cs: Otočit obrázek

en: Resize image
cs: Změnit velikost obrázku

en: Sharpen image
cs: Zaostřit obrázek

en: Blur image
cs: Rozostřit obrázek

en: Make image look like an oil painting
cs: Aby obrázek vypadal jako olejomalba

en: De-speckle image
cs: Odstranit skvrny v obrázku

en: Normalize image
cs: Normalizovat obrázek

en: No image
cs: Žádný obrázek

en: No image loaded
cs: Nenačten žádný obrázek

en: Invalid image
cs: Neplatný obrázek

en: The current image is not valid
cs: Aktuální obrázek není platný

en: Drop image
cs: Pustit obrázek

en: Paste image
cs: Vložit obrázek

en: No image available in the clipboard
cs: Ve schránce není dostupný žádný obrázek

en: No active selection, first select a region in the image, by dragging with your mouse
cs: Žádný aktivní výběr, nejdříve vyberte oblast v obrázku přetažením myší

en: Not a valid image
cs: Není platný obrázek

en: Choose the new width and height
cs: Zvolte novou šířku a výšku

en: Cutting of images is not allowed. If you want to delete the image, use the files browser to do it.
cs: Vyjmutí obrázků není povoleno. Pokud chcete odstranit obrázek, použijte k tomu prohlížeč souborů.

en: File actions tool bar
cs: Panel nástrojů akcí se souborem

en: Edit actions tool bar
cs: Upravit panel nástrojů akcí

en: Image filters
cs: Filtry obrázků

en: Improve contrast (normalize image)
cs: Zlepšit kontrast (normalizovat obrázek)

en: Image information bar
cs: Panel informací o obrázku

en: Copy selected region
cs: Kopírovat vybranou oblast

en: Paste into selected region
cs: Vložit do vybrané oblasti

en: Copy image
cs: Kopírovat obrázek

en: The standard deviation for the Gaussian sharpen operation (higher means more sharpening)
cs: Standardní odchylka pro operaci Gaussovské zaostření (vyšší znamená zaostřenější)

en: The standard deviation for the Gaussian blur operation (higher means more blurring)
cs: Standardní odchylka pro operaci Gaussovské rozostření (vyšší znamená rozostřenější)

en: Oilify image
cs: Obrázek jako olejomalba

en: The strength of the operation (higher numbers have larger effects)
cs: Síla operace (vyšší čísla mají větší účinek)

en: Choose file name
cs: Zvolte název souboru

en: No name specified
cs: Nezadán žádný název souboru

en: You must specify a file name for the new file, with an extension.
cs: Musíte zadat název souboru pro nový soubor, s příponou.

en: Choose an image
cs: Zvolte obrázek

en: Images in book
cs: Obrázky v knize

en: &Existing images in the book
cs: &Existující obrázky v knize

en: Search for image by file name
cs: Hledat obrázek podle názvu souboru

en: Refresh the displayed images
cs: Aktualizovat zobrazené obrázky

en: &Import image
cs: &Importovat obrázek

en: Import an image from elsewhere in your computer
cs: Importovat obrázek odněkud z vašeho počítače

en: &Paste image
cs: &Vložit obrázek

en: Paste an image from the clipboard
cs: Vložit obrázek ze schránky

en: Full page image
cs: Obrázek na celou stránku

en: Insert the image so that it takes up an entire page when viewed in a reader
cs: Vložit obrázek tak, aby zabíral celou stránku při zobrazení ve čtečce

en: Preserve aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Preserve the aspect ratio of the inserted image when rendering it full paged
cs: Zachovat poměr stran vloženého obrázku při jeho vykreslení na celou stránku

en: &Zoom in
cs: &Zvětšit

en: There is no image on the clipboard
cs: Ve schránce není žádný obrázek

en: Invalid file extension
cs: Neplatná přípona souboru

en: The file name you choose must have a .jpg or .png extension
cs: Název souboru, který jste zvolili, musí mít příponu .jpg nebo .png

en: Choose the folder into which the files will be placed
cs: Zvolte složku, do které budou soubory umístěny

en: Create new folder
cs: Vytvořit novou složku

en: Enter a name for the new folder
cs: Zadejte název pro novou složku

en: Folder name
cs: Název složky

en: Create new book
cs: Vytvořit novou knihu

en: &Authors:
cs: &Autoři:

en: &Language:
cs: &Jazyk:

en: Invalid markup
cs: Neplatné značky

en: The current block tag has an existing unclosed style attribute. Run the Fix HTML tool first.
cs: Aktuální bloková značka má neuzavřený atribut stylu. Nejdříve spusťte nástroj Opravit HTML.

en: Invalid HTML
cs: Neplatné HTML

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to rename tags.
cs: Je zde neuzavřená značka %s. Měli byste spustit nástroj Opravit HTML před pokusem přejmenovat značky.

en: No tag found
cs: Nenalezen žádný štítek

en: No suitable block level tag was found to rename
cs: Nebyla nalezena žádná vhodná značka na úrovni bloků k přejmenování

en: Cursor inside tag
cs: Kurzor uvnitř značky

en: Cannot split as the cursor is inside the tag definition
cs: Nelze rozdělit, protože kurzor je uvnitř definice značky

en: No suitable tag was found to split
cs: Nebyla nalezena žádná vhodná značka k rozdělení

en: There is an unclosed %s tag. You should run the Fix HTML tool before trying to split tags.
cs: Je zde neuzavřená značka %s. Měli byste spustit nástroj Opravit HTML před pokusem rozdělit značky.

en: Not in a block tag
cs: Není v blokové značce

en: Cannot change text alignment as the cursor is not inside a block level tag, such as a &lt;p&gt; or &lt;div&gt; tag.
cs: Nelze změnit zarovnání textu, protože kurzor není uvnitř blokové značky, jako je značka &lt;p&gt; nebo &lt;div&gt;.

en: Insert filler text
cs: Vložit výplňový text

en: Insert a tag
cs: Vložit značku

en: Insert a self closing tag
cs: Vložit samoukončovací značku

en: Insert a HTML link
cs: Vložit odkaz HTML

en: Insert a HTML image
cs: Vložit obrázek HTML

en: Insert a HTML tag with a class
cs: Vložit značku HTML se třídou

en: No snippet found
cs: Nenalezen žádný fragment

en: No matching snippet was found
cs: Nebyl nalezen žádný odpovídající fragment

en: For help with snippets, see the <a href="%s">User Manual</a>
cs: Pro nápovědu k fragmentům navštivte <a href="%s">uživatelskou příručku</a>

en: The name of this snippet
cs: Název tohoto fragmentu

en: The text used to trigger this snippet
cs: Text použitý pro spuštění tohoto fragmentu

en: Tri&gger:
cs: &Spouštěč:

en: &File types:
cs: &Typy souborů:

en: Which file types this snippet should be active in
cs: Které typy souborů by měly být aktivní v tomto fragmentu

en: You can test your snippet here
cs: Zde můžete otestovat svůj fragment

en: Create a snippet
cs: Vytvořit fragment

en: Edit snippet
cs: Upravit fragment

en: You must provide a name for this snippet
cs: Musíte zadat název pro tento fragment

en: You must provide a trigger for this snippet
cs: Musíte zadat spouštěč pro tento fragment

en: You must provide a template for this snippet
cs: Musíte zadat šablonu pro tento fragment

en: You must specify at least one file type
cs: Musíte zadat alespoň jeden typ souboru

en: Create/edit snippets
cs: Vytvořit nebo upravit fragmenty

en: Search for a snippet
cs: Hledat fragment

en: &Add snippet
cs: &Přidat fragment

en: &Edit snippet
cs: &Upravit fragment

en: &Remove snippet
cs: &Odebrat fragment

en: Change &built-in
cs: Změnit &vestavěný

en: Invalid snippet
cs: Neplatný fragment

en: Cannot edit snippet
cs: Nelze upravit fragment

en: No snippet selected
cs: Není vybrán žádný fragment

en: No snippets found
cs: Nenalezeny žádné fragmenty

en: No snippets found for query: %s
cs: Nenalezeny žádné fragmenty pro dotaz: %s

en: Choose the built-in snippet to modify:
cs: Zvolte vestavěný fragment k úpravě:

en: Invalid text
cs: Neplatný text

en: Unterminated string
cs: Neukončený řetězec

en: Hold down the Ctrl key and click to open this link
cs: Podržte klávesu Ctrl a klikněte pro otevření tohoto odkazu

en: This link points to a file that is not present in the book
cs: Tento soubor směřuje na soubor, který není v knize přítomen

en: An unescaped < is not allowed. Replace it with &lt;
cs: Neuvozený < není povolen. Nahraďte ho pomocí &lt;

en: An unescaped ampersand is not allowed. Replace it with &amp;
cs: Neuvozený & není povoleno. Nahraďte ho pomocí &amp;

en: An unescaped > is not allowed. Replace it with &gt;
cs: Neuvozený > není povoleno. Nahraďte ho pomocí &gt;

en: / not allowed except at the end of the tag
cs: / není povoleno kromě na konci značky

en: Unknown character
cs: Neznámý znak

en: A closing tag must contain only the tag name and nothing else
cs: Ukončovací značka musí obsahovat pouze název značky a nic jiného

en: Expecting an attribute value
cs: Byla očekávána hodnota atributu

en: A tag name cannot end with a colon
cs: Název značky nemůže končit dvojtečkou

en: Hold down the Ctrl key and click to open the first matching CSS style rule
cs: Podržte klávesu Ctrl a klikněte pro otevření prvního odpovídajícího pravidla stylů CSS

en: Sorting CSS rules can in rare cases change the effective styles applied to the book. Are you sure you want to proceed?
cs: Seřazení pravidel CSS může v ojedinělých případech změnit účinek stylů použitých na knihu. Opravdu chcete pokračovat?

en: Create custom theme
cs: Vytvořit vlastní motiv

en: &Name of custom theme:
cs: &Název vlastního motivu

en: &Builtin theme to base on:
cs: &Vestavěný motiv, ze kterého vycházet:

en: You must specify a name for your theme
cs: Musíte zadat název vašeho motivu

en: A custom theme with the name %s already exists
cs: Vlastní motiv s názvem %s již existuje

en: No color
cs: Žádná barva

en: Red: {0} Green: {1} Blue: {2}
cs: Červená: {0} Zelená: {1} Modrá {2}

en: Remove color
cs: Odebrat barvu

en: &Background
cs: Po&zadí

en: &Foreground
cs: Po&předí

en: &Italic
cs: &Kurzíva

en: B&old
cs: &Tučné

en: &Underline:
cs: Pod&tržené

en: Create/edit custom theme
cs: Vytvořit nebo upravit vlastní motiv

en: &Edit theme:
cs: &Upravit motiv:

en: Add &new theme
cs: Přidat &nový motiv

en: &Remove theme
cs: &Odebrat motiv

en: &Bold
cs: &Tučné

en: Make the selected text bold
cs: Změnit vybraný text na tučný

en: <h3>Bold</h3>Make the selected text bold
cs: <h3>Tučné</h3>Změnit vybraný text na tučný

en: Make the selected text italic
cs: Změnit vybraný text na kurzívu

en: <h3>Italic</h3>Make the selected text italic
cs: <h3>Kurzíva</h3>Změnit vybraný text na kurzívu

en: &Underline
cs: P&odtržené

en: Underline the selected text
cs: Podtrhnout vybraný text

en: <h3>Underline</h3>Underline the selected text
cs: <h3>Podtržené</h3>Podtrhnout vybraný text

en: &Strikethrough
cs: Př&eškrtnuté

en: Draw a line through the selected text
cs: Nakreslit čáru přes vybraný text

en: <h3>Strikethrough</h3>Draw a line through the selected text
cs: <h3>Přeškrtnuté</h3>Nakreslit čáru přes vybraný text

en: &Superscript
cs: &Horní index

en: Make the selected text a superscript
cs: Změnit vybraný text na horní index

en: <h3>Superscript</h3>Set the selected text slightly smaller and above the normal line
cs: <h3>Horní index</h3>Nastavit vybraný text mírně menší a nad normální řádek

en: &Subscript
cs: &Dolní index

en: Make the selected text a subscript
cs: Změnit vybraný text na dolní index

en: <h3>Subscript</h3>Set the selected text slightly smaller and below the normal line
cs: <h3>Dolní index</h3>Nastavit vybraný text mírně menší a pod normální řádek

en: &Color
cs: &Barva

en: Change text color
cs: Změnit barvu textu

en: <h3>Color</h3>Change the color of the selected text
cs: <h3>Barva</h3>Změnit barvu vybraného textu

en: &Background color
cs: Barva pozadí

en: Change background color of text
cs: Změnit barvu pozadí textu

en: <h3>Background color</h3>Change the background color of the selected text
cs: <h3>Barva pozadí</h3>Změnit barvu pozadí vybraného textu

en: Align &left
cs: Zarovnat do&leva

en: <h3>Align left</h3>Align the paragraph to the left
cs: <h3>Zarovnat doleva</h3>Zarovnat odstavec doleva

en: &Center
cs: Na &střed

en: <h3>Center</h3>Center the paragraph
cs: <h3>Na střed</h3>Zarovnat odstavec na střed

en: Align &right
cs: Zarovnat do&prava

en: <h3>Align right</h3>Align the paragraph to the right
cs: <h3>Zarovnat doprava</h3>Zarovnat odstavec doprava

en: &Justify
cs: Do &bloku

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: <h3>Justify</h3>Align the paragraph to both the left and right margins
cs: <h3>Do bloku</h3>Zarovnat odstavec k levému i pravému okraji

en: &Sort style rules
cs: &Seřadit pravidla stylů

en: Sort the style rules
cs: Seřadit pravidla stylů

en: &Insert image
cs: &Vložit obrázek

en: Insert an image into the text
cs: Vložit obrázek do textu

en: <h3>Insert image</h3>Insert an image into the text
cs: <h3>Vložit obrázek</h3>Vložit obrázek do textu

en: Insert &hyperlink
cs: V&ložit hypertextový odkaz

en: Insert hyperlink
cs: Vložit hypertextový odkaz

en: <h3>Insert hyperlink</h3>Insert a hyperlink into the text
cs: <h3>Vložit hypertextový odkaz</h3>Vložit hypertextový odkaz do textu

en: Smart &comment
cs: Chytrý &komentář

en: Smart comment (toggle block comments)
cs: Chytrý komentář (přepnout blokové komentáře)

en: <h3>Smart comment</h3>Comment or uncomment text<br><br>If the cursor is inside an existing block comment, uncomment it, otherwise comment out the selected text.
cs: <h3>Chytrý komentář</h3>Komentovat nebo zrušit komentář textu<br><br>Pokud je kurzor uvnitř existujícího blokového komentáře, zrušit ho, jinak okomentovat vybraný text.

en: Convert the paragraph to &lt;%s&gt;
cs: Převést odstavec na &lt;%s&gt;

en: &Lower case
cs: &Malá písmena

en: &Swap case
cs: &Prohodit velikost písmen

en: &Upper case
cs: &Velká písmena

en: &Capitalize
cs: &Velká počáteční

en: &Title case
cs: &Všechna první velká

en: Change the case of the selected text: %s
cs: Změnit velikost písmen vybraného textu: %s

en: Insert &tag
cs: Vložit ta&g

en: Insert tag
cs: Vložit značku

en: <h3>Insert tag</h3>Insert a tag, if some text is selected the tag will be inserted around the selected text
cs: <h3>Vložit značku</h3>Vložit značku, pokud je vybraný nějaký text, bude značka vložena kolem vybraného textu

en: Remove &tag
cs: Odebrat š&títek

en: Remove tag
cs: Odebrat štítek

en: <h3>Remove tag</h3>Remove the currently highlighted tag
cs: <h3>Odebrat štítek</h3> Odebrat aktuálně zvýrazněný štítek

en: &Split tag
cs: &Rozdělit značku

en: Split current tag
cs: Rozdělit aktuální značku

en: <h3>Split tag</h3>Split the current tag at the cursor position
cs: <h3>Rozdělit značku</h3> Rozdělit aktuální značku na pozici kurzoru

en: Change paragraph to heading
cs: Změnit odstavec na nadpis

en: Add a tag to this menu
cs: Přidat štítek do této nabídky

en: Remove from this menu
cs: Odebrat z této nabídky

en: Name of tag to add
cs: Název štítku k přidání

en: Enter the name of the tag
cs: Zadejte název štítku

en: Editor tools
cs: Nástroje editoru

en: Format text
cs: Formátovat text

en: No text
cs: Žádný text

en: There is no suitable text in the clipboard to paste.
cs: Ve schránce není žádný vhodný text k vložení.

en: Ignore this word
cs: Ignorovat toto slovo

en: Add this word to the dictionary: {0}
cs: Přidat toto slovo do slovníku: {0}

en: Add this word to the dictionary
cs: Přidat toto slovo do slovníku

en: Open %s
cs: Otevřít %s

en: Rename the class {}
cs: Přejmenovat třídu {}

en: Show help for: %s
cs: Zobrazit nápovědu pro: %s

en: C&hange case
cs: Z&měnit velikost písmen

en: Chapter-
cs: Kapitola-

en: Style-
cs: Styl-

en: Styles
cs: Styly

en: Image-
cs: Obrázek-

en: Font-
cs: Písmo-

en: Misc-
cs: Různé-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
cs: Různé

en: The file name must have an extension
cs: Název souboru musí mít příponu

en: The file name contains invalid characters
cs: Název souboru obsahuje neplatné znaky

en: This file name already exists in the book
cs: Tento název souboru již v knize existuje

en: Bulk rename items
cs: Hromadně přejmenovat položky

en: All selected files will be renamed to the form prefix-number
cs: Všechny vybrané názvy budou přejmenovány do podoby předpona-číslo

en: &Prefix:
cs: &Předpona:

en: Starting &number:
cs: P&očáteční číslo:

en: Rename files according to their book order
cs: Přejmenovat soubory podle jejich pořadí v knize

en: Rename the selected files according to the order they appear in the book, instead of the order they were selected in.
cs: Přejmenovat vybrané soubory podle pořadí, v jakém se objevují v knize , namísto pořadí, v jakém byly vybrány.

en: Merge the file {0} into the file {1}?
cs: Sloučit soubor {0} do souboru {1}?

en: Merge the {0} selected files into the file {1}?
cs: Sloučit {0} vybraných souborů do souboru {1}?

en: Merge files
cs: Sloučit soubory

en: Full path:
cs: Úplná cesta:

en: This file is the cover %s for this book
cs: Tento soubor je %s obálky pro tuto knihu

en: image
cs: obrázek

en: This file contains all the metadata and book structure information
cs: Tento soubor obsahuje všechna metadata a informace o struktuře knihy

en: This file contains the metadata table of contents
cs: Tento soubor obsahuje metadata obsahu

en: This file is not listed in the book manifest
cs: Tento soubor není uveden v manifestu knihy

en: This file is marked as non-linear in the spine
    Drag it to the top to make it linear
cs: Tento soubor je označen jako nelineární v páteři
    Přetáhněte ho nahoru, aby byl lineární

en: This file is a text file that is not referenced in the spine
cs: Tento soubor je textový soubor, na který není odkazováno v páteři

en: This file occurs more than once in the spine
cs: Tento soubor se v páteři vyskytuje více než jednou

en: Not a valid font
cs: Není platné písmo

en: Select all {} files
cs: Vybrat všech {} souborů

en: De-select all {} files
cs: Zrušit výběr všech {} souborů

en: Export %s
cs: Exportovat %s

en: Replace %s with file...
cs: Nahradit %s souborem...

en: Export all %d selected files
cs: Exportovat všech %d vybraných souborů

en: &Rename %s
cs: &Přejmenovat %s

en: Mark %s as cover image
cs: Označit %s jako obrázek obálky

en: Mark %s as cover page
cs: Označit %s jako stránku obálky

en: Mark %s as Table of Contents
cs: Označit %s jako Obsah

en: &Bulk rename the selected files
cs: &Hromadně přejmenovat vybrané soubory

en: Change the file extensions for the selected files
cs: Změnit přípony souboru pro vybrané soubory

en: &Delete the selected file | &Delete the {} selected files
cs[0]: &Odstranit vybraný soubor
cs[1]: &Odstranit {} vybrané soubory
cs[2]: &Odstranit {} vybraných souborů
cs[3]: &Odstranit {} vybraných souborů

en: &Copy the selected file to another editor instance | &Copy the {} selected files to another editor instance
cs[0]: &Kopírovat vybraný soubor do jiné instance editoru
cs[1]: &Kopírovat {} vybrané soubory do jiné instance editoru
cs[2]: &Kopírovat {} vybraných souborů do jiné instance editoru
cs[3]: &Kopírovat {} vybraných souborů do jiné instance editoru

en: Paste file from other editor instance
cs: Vložit soubor z jiné instance editoru

en: Paste {} files from other editor instance
cs: Vložit {} souborů z jiné instance editoru

en: Link &stylesheets...
cs: Propojit š&ablony stylů

en: &Merge selected text files
cs: &Sloučit vybrané textové soubory

en: &Merge selected style files
cs: &Sloučit vybrané soubory stylů

en: Cannot rename
cs: Nelze přejmenovat

en: %s books do not support file renaming as they do not use file names internally. The filenames you see are automatically generated from the internal structures of the original file.
cs: %s knih nepodporuje přejmenování souborů, protože nepoužívají vnitřně názvy souborů. Názvy souborů, které vidíte, jsou automaticky generovány z vnitřních struktur původního souboru.

en: Not first item
cs: Není první položka

en: %s is not the first text item. You should only mark the first text item as cover. Do you want to make it the first item?
cs: %s není první textová položka. Měli byste označit pouze první textovou položku jako obálku. Chcete z toho udělat první položku?

en: The file(s) %s cannot be renamed.
cs: Soubory %s nemohou být přejmenovány.

en: New file extension:
cs: Nová přípona souboru:

en: Rename files
cs: Přejmenovat soubory

en: The file(s) %s cannot be deleted.
cs: Soubory %s nemohou být odstraněny.

en: No item with the name %s was found
cs: Nebyla nalezena žádná položka s názvem %s

en: Choose location
cs: Zvolte umístění

en: Files
cs: Soubory

en: No stylesheets
cs: Žádné šablony stylů

en: This book currently has no stylesheets. You must first create a stylesheet before linking it.
cs: Tato kniha nemá aktuálně žádné šablony stylů. Nejdříve musíte vytvořit šablony stylů, než je propojíte.

en: Choose stylesheets
cs: Zvolte šablony stylů

en: Choose the stylesheets to link. Drag and drop to re-arrange
cs: Zvolte šablony stylů pro propojení. Přetáhněte je pro přeuspořádání

en: Remove existing links to stylesheets
cs: Odebrat existující odkazy na šablony stylů

en: Choose a name for the new (blank) file. To place the file in a specific folder in the book, include the folder name, for example: <i>text/chapter1.html
cs: Zvolte název pro nový (prázdný) soubor. Pro umístění souboru do konkrétní složky v knize zahrňte název složky, například: <i>text/kapitola1.html

en: Automatically add style-sheet links into new HTML files
cs: Automaticky přidávat odkazy na šablonu stylů do nových souborů HTML

en: Import resource file (image/font/etc.)
cs: Importovat zdrojový soubor (obrázek, písmo atd.)

en: Import a file from your computer as a new file into the book.
cs: Importovat soubor z vašeho počítače jako nový soubor do knihy.

en: Choose a name for the imported file
cs: Zvolte název pro importovaný soubor

en: You must specify a name for the new file, with an extension, for example, chapter1.html
cs: Musíte zadat název pro nový soubor, s příponou, například kapitola1.html

en: Choose master file
cs: Zvolte nadřazený soubor

en: Choose the master file. All selected files will be merged into the master file:
cs: Zvolte nadřazený soubor. Všechny vybrané soubory budou sloučeny do nadřazeného souboru:

en: Debug output from %s
cs: Výstup ladění z %s

en: No such function
cs: Žádná taková funkce

en: There is no function named %s
cs: Neexistuje funkce pojmenovaná %s

en: Cannot remove builtin function
cs: Nelze odebrat vestavěnou funkci

en: The function %s is a builtin function, it cannot be removed.
cs: Funkce %s je vestavěná, nelze ji odebrat .

en: Choose a function to run on matched text (by name)
cs: Zvolte funkci, kterou spustit na odpovídajícím textu (podle jména)

en: Save current search
cs: Uložit aktuální hledání

en: Show saved searches
cs: Zobrazit uložená hledání

en: Create/edit a function
cs: Vytvořit nebo upravit funkci

en: F&unction name:
cs: Název f&unkce:

en: For help with creating functions, see the <a href="%s">User Manual</a>
cs: Pro další nápovědu k vytváření funkcí navštivte <a href="%s">uživatelskou příručku</a>

en: Must specify name
cs: Musíte zadat název

en: You must specify a name for this function.
cs: Musíte zadat název pro tuto funkci.

en: Invalid Python code
cs: Neplatný kód Pythonu

en: The code you created is not valid Python code, with error: %s
cs: Kód, který jste vytvořili, není platný kód Pythonu, s chybou: %s

en: No replace function
cs: Žádná funkce nahrazení

en: You must create a Python function named replace in your code
cs: Musíte vytvořit pojmenované nahrazení funkce Pythonu ve svém kódu

en: Inherited from %s
cs: Zděděno z %s

en: Matched CSS rules for %s
cs: Odpovídající pravidla CSS pro %s

en: Computed final style
cs: Vypočítán konečný styl

en: Copy everything
cs: Kopírovat vše

en: No style information found
cs: Nenalezeny žádné informace o stylu

en: Move the cursor inside a HTML tag to see what styles apply to that tag.
cs: Přesuňte kurzor dovnitř značky HTML, abyste viděli, které styly použít na tuto značku.

en: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Launch the calibre Edit book tool. You can optionally also specify the names of
    files inside the book which will be opened for editing automatically.
cs: %prog [opts] [path_to_ebook] [name_of_file_inside_book ...]
    
    Spustit nástroj Calibre Upravit knihu. Volitelně můžete také zadat názvy
    souborů uvnitř knihy, které budou automaticky otevřeny pro úpravu.

en: The text to select in the book when it is opened for editing
cs: Text, který v knize vybrat při otevírání pro úpravu

en: Change this to the relative path to: %s
cs: Změnit toto na relativní cestu k: %s

en: Font file added
cs: Soubor písma byl přidán

en: The font file <b>{}</b> has been added. The text for the CSS @font-face rule for this file has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add this font to.
cs: Soubor písma <b>{}</b> byl přidán. Text pro pravidlo CSS @font-face pro tento soubor byl zkopírován do schránky. Měli byste jej vložit do libovolného souboru CSS, do kterého chcete přidat toto písmo.

en: Font files added
cs: Soubory písem byly přidány

en: The specified font files have been added. The text for the CSS @font-face rules for these files has been copied to the clipboard. You should paste it into whichever CSS file you want to add these fonts to.
cs: Zadané soubory písem byly přidány. Text pro pravidla CSS @font-face pro tyto soubory byl zkopírován do schránky. Měli byste jej vložit do libovolného souboru CSS, do kterého chcete přidat tato písma.

en: Font faces for %s
cs: Řezy písma pro %s

en: Embedded
cs: Vloženo

en: Font family
cs: Rodina písem

en: Change font
cs: Změnit písmo

en: Change the font %s to: | Change the fonts %s to:
cs[0]: Změnit písmo %s na:
cs[1]: Změnit písma %s na:
cs[2]: Změnit písma %s na:
cs[3]: Změnit písma %s na:

en: &New font:
cs: &Nové písmo:

en: The font <i>%s</i> <b>exists</b> on your computer
cs: Písmo <i>%s</i> <b>existuje</b> ve vašem počítači

en: The font <i>%s</i> <b>does not exist</b> on your computer
cs: Písmo <i>%s</i> <b>neexistuje</b> ve vašem počítači

en: Manage fonts
cs: Spravovat písma

en: &Install fonts
cs: &Nainstalovat písma

en: &Change selected fonts
cs: &Změnit vybraná písma

en: &Remove selected fonts
cs: &Odebrat vybraná písma

en: &Embed all fonts
cs: &Vložit všechna písma

en: &Subset all fonts
cs: Čá&stečně vložit všechna písma

en: Rescan the book for fonts in case you have made changes
cs: Prohledat znovu knihu na písma, pokud jste provedli změny

en:  All the fonts declared in this book are shown to the left, along with whether they are embedded or not.
                You can remove or replace any selected font and also embed any declared fonts that are not already embedded.
cs: Všechna písma deklarovaná v této knize jsou zobrazena vlevo společně s tím, zda jsou vložena nebo ne.
    Můžete odebrat nebo nahradit jakékoliv vybrané písmo a také vložit jakákoliv deklarovaná písma, které ještě nejsou vložena.

en:  Double click any font family to see if the font is available for embedding on your computer.
cs: Poklepejte na kteroukoliv rodinu písem, abyste viděli, zda je písmo dostupné pro vkládání ve vašem počítači.

en: The font <b>%s</b> was not found on your computer. If you have the font files, you can install it using the "Install fonts" button in the lower left corner.
cs: Písmo <b>%s</b> nebylo ve vašem počítači nalezeno. Pokud máte soubory písma, můžete ho nainstalovat pomocí tlačítka "Nainstalovat písma" v levém dolním rohu.

en: No fonts selected
cs: Nejsou vybrána žádná písma

en: No fonts selected, you must first select some fonts in the left panel
cs: Nejsou vybrána žádná písma, nejdříve musíte vybrat nějaká písma v levém panelu

en: Remove unused CSS
cs: Odebrat nepoužívané CSS

en: This will remove all CSS rules that do not match any actual content. There are a couple of additional cleanups you can enable, below:
cs: Toto odebere všechna pravidla CSS, která neodpovídají žádnému skutečnému obsahu. Níže je pár dodatečných vyčištění, která můžete povolit:

en: Remove unused &class attributes
cs: Odebrat nepoužívané &atributy tříd

en: Remove all class attributes from the HTML that do not match any existing CSS rules
cs: Odebrat všechny atributy tříd z HTML, které neodpovídají žádným pravidlům CSS

en: Merge CSS rules with identical &selectors
cs: Sloučit pravidla stylů CSS s totožnými &selektory

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical selectors. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
cs: Sloučit pravidla CSS ve stejné šabloně stylů, která mají totožné selektory. Pamatujte, že v ojedinělých případech může sloučení vést ke změně účinku stylování na knihu, takže to používejte opatrně.

en: Merge CSS rules with identical &properties
cs: Sloučit pravidla stylů CSS s totožnými &vlastnostmi

en: Merge CSS rules in the same stylesheet that have identical properties. Note that in rare cases merging can result in a change to the effective styling of the book, so use with care.
cs: Sloučit pravidla CSS ve stejné šabloně stylů, která mají totožné vlastnosti. Pamatujte, že v ojedinělých případech může sloučení vést ke změně účinku stylování na knihu, takže to používejte opatrně.

en: Remove &unreferenced style sheets
cs: Odebrat &neodkazované šablony stylů

en: Remove stylesheets that are not referenced by any content.
cs: Odebrat šablony stylů, na které neodkazuje žádný obsah.

en: Remove NCX ToC file
cs: Odebrat soubor obsahu NCX

en: Remove the legacy Table of Contents in NCX form?
cs: Odebrat starší verzi obsahu ve formě NCX?

en: This form of Table of Contents is superseded by the new HTML based Table of Contents. Leaving it behind is useful only if you expect this book to be read on very old devices that lack proper support for EPUB 3
cs: Tato forma obsahu je nahrazena novým obsahem založeným na HTML. Její ponechání je užitečné pouze v případě, že očekáváte, že se tato kniha bude číst na velmi starých zařízeních, která nemají správnou podporu pro EPUB 3.

en: Ask this question again in the future
cs: Zeptat se znovu v budoucnu

en: Keep NCX
cs: Ponechat NCX

en: Remove NCX
cs: Odebrat NCX

en: Action report
cs: Hlášení akce

en: Enable &lossy compression of {} images
cs: Povolit &ztrátovou kompresi obrázků {}

en: This allows you to change the quality factor used for {} images.
    By lowering the quality you can greatly reduce file size, at the expense of the image looking blurred.
cs: Toto vám umožní změnit koeficient kvality použitý pro obrázky {}.
    Snížením kvality můžete značně zmenšit velikost souboru za úkor toho, že obrázek bude vypadat rozmazaně.

en: The image quality, 1 is high compression with low image quality, 100 is low compression with high image quality
cs: Kvalita obrázku, 1 je vysoká komprese s nízkou kvalitou obrázku, 100 je nízká komprese s vysokou kvalitou obrázku

en: Image &quality:
cs: &Kvalita obrázku

en: Compress images
cs: Komprimovat obrázky

en: You can compress the images in this book losslessly, reducing the file size of the book, without affecting image quality. Typically image size is reduced by 5 - 15%.
cs: Můžete bezztrátově komprimovat obrázky v této knize, tím se zmenší velikost souboru knihy bez ovlivnění kvality obrázku. Velikost obrázku je obvykle zmenšena o 5-15 %.

en: Compressing images...
cs: Komprimace obrázků...

en: Compressing images, please wait...
cs: Komprimace obrázků, čekejte...

en: Editor font &family:
cs: &Rodina písem editoru:

en: Editor font &size:
cs: Editor &velikosti písma:

en: Create/edit &custom color schemes
cs: Vytvořit nebo upravit &vlastní barevná schémata

en: &Color scheme:
cs: &Barevné schéma:

en: W&idth of tabs:
cs: Šířka &karet:

en: Change &templates
cs: Změnit ša&blony

en: Templates for new files:
cs: Šablony pro nové soubory:

en: &Wrap long lines in the editor
cs: &Zalomit dlouhé řádky v editoru

en: &Replace HTML entities as they are typed
cs: &Nahradit entity HTML během psaní

en: With this option, every time you type in a complete html entity, such as &amp;hellip; it is automatically replaced by its corresponding character. The replacement happens only when the trailing semi-colon is typed.
cs: Pomocí této volby pokaždé, když napíšete kompletní entitu HTML, jako je &amp;hellip;, je automaticky nahrazena jejím odpovídajícím znakem. K nahrazení dojde, pouze pokud je napsán koncový středník.

en: Auto close t&ags when typing </
cs: &Automaticky uzavírat značky při psaní </

en: With this option, every time you type </ the current HTML closing tag is auto-completed
cs: Pomocí této volby je automaticky dokončena aktuální uzavírací značka HTML pokaždé, když napíšete </

en: Show the &name of the current character before the cursor along with the line and column number
cs: Zobrazit &název aktuálního znaku před kurzorem společně s číslem řádku a sloupce

en: Beautify individual &files automatically when they are opened
cs: Zkrášlit jednotlivé &soubory automaticky, když jsou otevřeny

en: This will cause the beautify current file action to be performed automatically every time you open a HTML/CSS/etc. file for editing.
cs: Toto způsobí automatické provedení akce zkrášlení aktuálního souboru pokaždé, když otevřete pro úpravu soubory HTML, CSS atd.

en: Show &misspelled words underlined in the code view
cs: Zobrazit slova s &chybným pravopisem podtržená v zobrazení kódu

en: This will cause spelling errors to be highlighted in the code view for easy correction as you type.
cs: Toto způsobí zvýraznění pravopisných chyb v zobrazení kódu pro snadnou opravu během psaní.

en: Allow drag and drop &editing of text
cs: Povolit úpravu &textu přetahováním

en: Allow using drag and drop to move text around in the editor. It can be useful to turn this off if you have a misbehaving touchpad.
cs: Povolit pomocí přetahování přesunout text v editoru. Může být užitečné vypnout tuto funkci, pokud máte nesprávně se chovající touchpad.

en: Manage &spelling dictionaries
cs: Spravovat &pravopisné slovníky

en: Manage sni&ppets
cs: Spravovat &fragmenty

en: Automatic (%s)
cs: Automatické (%s)

en: Update &metadata embedded in the book when opening
cs: Aktualizovat &metadata vložená v knize při otevírání

en: When the file is opened, update the metadata embedded in the book file to the current metadata in the calibre library.
cs: Když je soubor otevřen, aktualizovat metadata vložená do souboru knihy na aktuální metadata v knihovně Calibre.

en: Ask which &format to edit if more than one format is available for the book
cs: Ptát se, který &formát upravit, když je pro knihu dostupných více než jeden formát

en: When auto-selecting the format to edit for a book with multiple formats, this is the preference order.
cs: Když je automaticky vybírán formát pro úpravu u knihy s více formáty, toto je upřednostňované pořadí.

en: Preferred format order (drag and drop to change)
cs: Upřednostňované pořadí formátů (přetáhněte pro změnu)

en: Allow dockable &windows to be nested inside the dock areas
cs: Povolit &ukotvitelným oknům, aby byla vnořena uvnitř oblastí ukotvení

en: By default, you can have only a single row or column of windows in the dock areas (the areas around the central editors). This option allows for more flexible window layout, but is a little more complex to use.
cs: Ve výchozím nastavení můžete mít pouze jeden řádek nebo sloupec oken v oblastech ukotvení (oblasti kolem středových editorů). Tato volba povoluje pružnější rozložení okna, ale je trochu složitější na použití.

en: Choose which windows will occupy the corners of the dockable areas
cs: Zvolte, která okna budou zaujímat rohy ukotvitelných oblastí

en: The &top-left corner
cs: &Horní levý roh

en: The top-&right corner
cs: Horní &pravý roh

en: The &bottom-left corner
cs: &Dolní levý roh

en: The bottom-ri&ght corner
cs: Dolní pravý &roh

en: Restore &state of previously edited book when opening it again
cs: Obnovit &stav dříve upravené knihy při jejím novém otevření

en: When opening a previously edited book again, restore its state. That means all open files are automatically re-opened and the cursor is positioned at its previous location.
cs: Při novém otevření dříve upravené knihy obnovit její stav. To znamená, že všechny otevřené soubory jsou automaticky znovu otevřeny a kurzor je umístěn na své předchozí umístění.

en: Show full &file paths in the File browser
cs: Zobrazit úplné &cesty k souborům v Prohlížeči souborů

en: Showing the full file paths is useful when editing books that contain multiple files with the same file name.
cs: Zobrazení úplných cest k souborům je užitečné, když upravujete knihy, které obsahují více souborů se stejným názvem souboru.

en: Monospaced text
cs: Text s pevnou šířkou

en: Sans-serif text
cs: bezpatkový text

en: Serif text
cs: patkový text

en: Font family for &%s:
cs: Rodina písem pro &%s:

en: Style for standard &text:
cs: Styl pro standardní &text:

en: &Default font size:
cs: &Výchozí velikost písma

en: &Monospace font size:
cs: V&elikost písma s pevnou šířkou:

en: Mi&nimum font size:
cs: &Minimální velikost písma:

en: lines
cs: řádků

en: Number of lines that are shown above the current line when syncing the text shown in the preview panel to the cursor position in the code view
cs: Počet řádků, které jsou zobrazeny nad aktuálním řádkem při synchronizaci textu zobrazeného na panelu náhledu s pozicí kurzoru v zobrazení kódu

en: Visible lines above s&ync point:
cs: Viditelných řádků nad bodem s&ynchronizace:

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Foreground color:
cs: Barva popředí:

en: Link color:
cs: Barva odkazu:

en: Use the colors from the book styles, defaulting to black-on-white. Note that in dark mode, you must set all three colors to "No change" otherwise the book is rendered with dark colors.
cs: Použít barvy ze stylů knihy, výchozí je černá na bílé. Pamatujte, že v tmavém režimu musíte nastavit všechny tři barvy na „Beze změny“, jinak se kniha vykreslí tmavými barvami.

en: Theme based
cs: Na základě motivu

en: When using a dark theme force dark colors, otherwise same as "No change"
cs: Při použití temného motivu vynutí tmavé barvy, jinak stejné jako „Beze změny“

en: Choose a custom color
cs: Zvolte vlastní barvu

en: Custom
cs: Vlastní

en: Choose which toolbar you want to customize
cs: Zvolte, který panel nástrojů chcete přizpůsobit

en: Tools for %s editors
cs: Nástroje pro editory %s

en: Book wide actions
cs: Akce pro celou knihu

en: Book wide tools
cs: Nástroje pro celou knihu

en: Book wide tools from third party plugins
cs: Nástroje rozšiřující knihu od modulů třetích stran

en: Common tools for all editors
cs: Společné nástroje pro všechny editory

en: Text formatting actions
cs: Akce formátování textu

en: &Toolbar to customize:
cs: &Panel nástrojů k přizpůsobení:

en: Add selected actions to the toolbar
cs: Přidat vybrané akce na panel nástrojů

en: Remove selected actions from the toolbar
cs: Odebrat vybrané akce z panelu nástrojů

en: Adjust the size of icons on all toolbars
cs: Upravit velikost ikon ve všech panelech nástrojů

en: Toolbar &icon size:
cs: Velikost &ikon panelu nástrojů:

en: Customize templates
cs: Přizpůsobit šablony

en: Choose the &type of template to edit:
cs: Zvolte &typ šablony k úpravě:

en: The variables {0} and {1} will be replaced with the title and author of the book. {2} is where the cursor will be positioned. If you want to include braces in your template, for example for CSS rules, you have to escape them, like this: {3}
cs: Proměnné {0} a {1} budou nahrazeny názvem a autorem knihy. {2} označuje, kam bude umístěn kurzor. Pokud do své šablony chcete zahrnout závorky, například pro pravidla CSS, musíte je uvodit, například takto: {3}

en: Preferences for Edit book
cs: Předvolby pro Upravit knihu

en: Restore all &defaults
cs: Obnovit vše na &výchozí

en: Restore defaults for all preferences
cs: Obnovit výchozí nastavení pro všechny předvolby

en: Restore &current defaults
cs: Obnovit &aktuální na výchozí

en: Restore defaults for currently displayed preferences
cs: Obnovit výchozí nastavení pro aktuálně zobrazené předvolby

en: Restore c&onfirmations
cs: Obnovit &potvrzení

en: Restore all disabled confirmation prompts
cs: Obnovit všechny zakázané výzvy k potvrzení

en: Main window
cs: Hlavní okno

en: Editor settings
cs: Nastavení editoru

en: Preview settings
cs: Nastavení náhledu

en: Integration with calibre
cs: Integrace s Calibre

en: There are no disabled confirmation prompts
cs: Nejsou žádné zakázané výzvy k potvrzení

en: One disabled confirmation prompt was restored | {} disabled confirmation prompts were restored
cs[0]: Byla obnovena jedna zakázaná výzva k potvrzení
cs[1]: Byly obnoveny {} zakázané výzvy k potvrzení
cs[2]: Bylo obnoveno {} zakázaných výzev k potvrzení
cs[3]: Bylo obnoveno {} zakázaných výzev k potvrzení

en: Disabled confirmations restored
cs: Zakázaná potvrzení obnovena

en: Render process crashed
cs: Proces vykreslení selhal

en: The Qt WebEngine Render process has crashed so Preview/Live CSS will not work. You should try restarting the editor.
cs: Proces vykreslení Qt WebEngine selhal, takže Náhled nebo Živé CSS nebudou fungovat. Měli byste zkusit znovu spustit editor.

en: 
                <h3>Live preview</h3>
    
                <p>Here you will see a live preview of the HTML file you are currently editing.
                The preview will update automatically as you make changes.
    
                <p style="font-size:x-small; color: gray">Note that this is a quick preview
                only, it is not intended to simulate an actual e-book reader. Some
                aspects of your e-book will not work, such as page breaks and page margins.
cs: 
    <h3>Živý náhled</h3>
    
    <p>Zde uvidíte živý náhled souboru HTML, který právě upravujete.
    Náhled se bude automaticky aktualizovat, jak budete provádět změny.
    
    <p style="font-size:x-small; color: gray">Pamatujte, že toto je pouze rychlý
    náhled, není určen k simulaci skutečné čtečky e-knih. Některé aspekty vaší
    e-knihy, jako jsou konce stránek a okraje stránek, nebudou fungovat.

en: Inspect element
cs: Zkontrolovat prvek

en: Edit %s
cs: Upravit %s

en: Loading preview, please wait...
cs: Načítání náhledu, čekejte…

en: Search in preview
cs: Hledat v náhledu

en: Invalid location
cs: Neplatné umístění

en: Cannot split on the body tag
cs: Nelze rozdělit na značce body

en: Failed to launch worker
cs: Nepodařilo se spustit pracovní vlákno

en: Failed to launch the worker process used for rendering the preview
cs: Nepodařilo se spustit proces pracovní vlákno použitý pro vykreslení náhledu

en: Cannot disable
cs: Nelze zakázat

en: Auto reloading of the preview panel cannot be disabled while the Live CSS panel is open.
cs: Automatické opětovné načítání panelu náhledu nemůže být zakázáno, když je otevřený panel Živé CSS.

en: Auto reload preview when text changes in editor
cs: Automatické opětovné načtení náhledu, když se změní text v editoru

en: Disable auto reload of preview
cs: Zakázat automatické opětovné načtení náhledu

en: Disable syncing of preview position to editor position
cs: Zakázat synchronizaci pozice náhledu s pozicí editoru

en: Enable syncing of preview position to editor position
cs: Povolit synchronizaci pozice náhledu s pozicí editoru

en: Abort file split
cs: Přerušit rozdělení souboru

en: Split this file at a specified location.<p>After clicking this button, click inside the preview panel above at the location you want the file to be split.
cs: Rozdělit tento soubor v zadaném místě.<p>Po kliknutí na toto tlačítko klikněte na místo uvnitř panelu náhledu výše, kde chcete rozdělit soubor.

en: Delete selected files
cs: Odstranit vybrané soubory

en: Size (KB)
cs: Velikost (KB)

en: Word count
cs: Počet slov

en: Style
cs: Styl

en: Total uncompressed size of all files: {0} :: Images: {1} :: Fonts: {2}
cs: Celková nekomprimovaná velikost všech souborů: {0} :: Obrázků: {1} :: Písem: {2}

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Times used
cs: Počet použití

en: Edit the image: %s
cs: Upravit obrázek: %s

en: Anchor
cs: Kotva

en: Source text
cs: Zdrojový text

en: Target
cs: Cíl

en: Target text
cs: Cílový text

en: The link destination does not exist
cs: Cíl odkazu neexistuje

en: The link destination exists
cs: Cíl odkazu existuje

en: The link destination could not be verified
cs: Cíl odkazu nemůže být ověřen

en: Click entries above to see their destination here
cs: Klikněte na výše uvedené položky, abyste zde viděli jejich cíl

en: No destination found for this link
cs: Pro tento odkaz nebyl nalezen žádný cíl

en: Language
cs: Jazyk

en: Word
cs: Slovo

en: Words: {2} :: Unique Words: :: {0} :: Languages: {1}
cs: Slov: {2} :: Jedinečných slov: :: {0} :: Jazyků: {1}

en: Character
cs: Znak

en: Codepoint
cs: Bod kódu

en: All the characters in the book
cs: Všechny znaky v knize

en: {0} [{1} elements]
cs: {0} [{1} prvků]

en: Sort by:
cs: Seřadit podle:

en: &Counts
cs: &Počty

en: &Name
cs: &Název

en: {0} rules, {1} unused
cs: {0} pravidel, {1} nepoužívaných

en: Number of matches
cs: Počet shod

en: Style Rule
cs: Pravidlo stylu

en: {0} classes, {1} unused
cs: {0} tříd, {1} nepoužito

en: Class
cs: Třída

en: Words
cs: Slova

en: Style rules
cs: Pravidla stylů

en: Style classes
cs: Třídy stylů

en: Characters
cs: Znaky

en: Links
cs: Odkazy

en: Export of %s data is not supported
cs: Export %s dat není podporován

en: Choose a filename for the data
cs: Zvolte název souboru pro data

en: CSV files
cs: Soubory CSV

en: Reports
cs: Hlášení

en: Export the currently shown report as a CSV file
cs: Exportovat aktuálně zobrazené hlášení jako soubor CSV

en: Are you sure you want to delete the selected files?
cs: Opravdu chcete odstranit vybrané soubory?

en: Failed to gather data
cs: Nepodařilo se shromáždit data

en: Failed to gather data for the report. Click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se shromáždit data pro hlášení. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Saving...
cs: Ukládání...

en: Enable completion based on search history
cs: Povolit dokončování na základě historie hledání

en: Disable completion based on search history
cs: Zakázat dokončování na základě historie hledání

en: All style files
cs: Všechny soubory stylů

en: All text files
cs: Všechny textové soubory

en: Current file
cs: Aktuální soubor

en: Marked text
cs: Označený text

en: Open files
cs: Otevřené soubory

en: Selected files
cs: Vybrané soubory

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>All style files</b></dt>
                <dd>Search in all style (CSS) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                <dt><b>Marked text</b></dt>
                <dd>Search only within the marked text in the currently opened file. You can mark text using the Search menu.</dd>
                </dl>
cs: 
    Kde hledat nebo nahradit:
    <dl>
    <dt><b>Aktuální soubor</b></dt>
    <dd>Hledat pouze uvnitř aktuálně otevřeného souboru</dd>
    <dt><b>Všechny textové soubory</b></dt>
    <dd>Hledat ve všech textových souborech (HTML)</dd>
    <dt><b>Všechny soubory stylů</b></dt>
    <dd>Hledat ve všech souborech stylů (CSS)</dd>
    <dt><b>Vybrané soubory</b></dt>
    <dd>Hledat v aktuálně vybraných souborech v Prohlížeči souborů</dd>
    <dt><b>Otevřené soubory</b></dt>
    <dd>Hledat v aktuálně otevřených souborech v editoru</dd>
    <dt><b>Označený text</b></dt>
    <dd>Hledat pouze v označeném textu a aktuálně otevřeném souboru. Text můžete označit pomocí nabídky Hledat.</dd>
    </dl>

en: Down
cs: Dolů

en: Up
cs: Nahoru

en: 
                Direction to search:
                <dl>
                <dt><b>Down</b></dt>
                <dd>Search for the next match from your current position</dd>
                <dt><b>Up</b></dt>
                <dd>Search for the previous match from your current position</dd>
                </dl>
cs: 
    Směr hledání:
    <dl>
    <dt><b>Dolů</b></dt>
    <dd>Hledat další shodu od vaší aktuální pozice</dd>
    <dt><b>Nahoru</b></dt>
    <dd>Hledat předchozí shodu od vaší aktuální pozice</dd>
    </dl>

en: Regex
cs: Regulární výraz

en: Regex-function
cs: Funkce regulárního výrazu

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text</dd>
                <dt><b>Fuzzy</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as "fuzzy" which means spaces will match any space character,
                including tabs and line breaks. Plain quotes will match the typographical equivalents, etc.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                <dt><b>Regex-function</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. The replace expression is an arbitrarily powerful Python function.</dd>
                </dl>
cs: Vyberte, jak je vyhledávací výraz interpretován
    <dl>
    <dt><b>Normálně</b></dt>
    <dd>Vyhledávací výraz je považován za normální text, Calibre bude hledat přesný text.</dd>
    <dt><b>Fuzzy</b></dt>
    <dd>S vyhledávacím výrazem je zacházeno jako s „fuzzy“, což znamená, že mezery budou odpovídat jakémukoliv
    znaku mezery, včetně tabulátorů a konců řádků. Prosté uvozovky budou odpovídat typografickým ekvivalentům atd.</dd>
    <dt><b>Regulární výraz</b></dt>
    <dd>Vyhledávací výraz je považován za regulární výraz. Pro další nápovědu k používání regulárních výrazů navštivte uživatelskou příručku.</dd>
    <dt><b>Funkce regulárního výrazu</b></dt>
    <dd>Vyhledávací výraz je považován za regulární výraz. Výraz nahrazení je libovolně výkonná funkce Pythonu.</dd>
    </dl>

en: &Find:
cs: &Najít:

en: &Replace:
cs: Na&hradit:

en: Clear replace &history
cs: Vymazat &historii nahrazení

en: Create/&edit
cs: Vytvořit &nebo upravit

en: Create a new function, or edit an existing function
cs: Vytvořit novou funkci nebo upravit existující funkci

en: Remo&ve
cs: Ode&brat

en: Remove this function
cs: Odebrat tuto funkci

en: Fin&d
cs: Na&jít

en: Replace a&nd Find
cs: Nahradit &a najít

en: Re&place
cs: Na&hradit

en: Replace &all
cs: Nahradit &vše

en: &Mode:
cs: &Režim:

en: &Case sensitive
cs: Rozlišovat &malá a velká

en: &Wrap
cs: &Obtékání

en: When searching reaches the end, wrap around to the beginning and continue the search
cs: Když hledání dosáhne konce, obtéct na začátek a pokračovat v hledání

en: &Dot all
cs: &Vytečkovat vše

en: Make the '.' special character match any character at all, including a newline
cs: Speciální znak '.' bude odpovídat jakémukoliv znaku včetně nového řádku

en: Close search panel
cs: Zavřít panel hledání

en: Abort editing of search
cs: Přerušit úpravu hledání

en: The name with which to save this search
cs: Název, pod kterým uložit toto hledání

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat malá a velká

en: Dot matches all
cs: Tečka odpovídá všemu

en: Finish editing of search
cs: Dokončit úpravu hledání

en: Add search
cs: Přidat hledání

en: Edit search
cs: Upravit hledání

en: You must specify a search name
cs: Musíte zadat název hledání

en: Name exists
cs: Název existuje

en: Another search with the name %s already exists
cs: Jiné hledání s názvem %s již existuje

en: Must specify find
cs: Musíte zadat najít

en: You must specify a find expression
cs: Musíte zadat výraz najít

en: Must specify function
cs: Musíte zadat funkci

en: You must specify a function name in Function-Regex mode
cs: Musíte zadat název funkce v režimu funkce regulárního výrazu

en: Filter displayed searches
cs: Filtrovat zobrazená hledání

en: The entries are tried in order until the first one matches.
cs: Položky jsou zkoušeny podle pořadí, dokud se první neshoduje.

en: &Find
cs: &Najít

en: Run the search using the selected entries.
cs: Spustit hledání pomocí vybraných položek.

en: Run replace using the selected entries.
cs: Spustit nahrazení pomocí vybraných položek.

en: Run replace and then find using the selected entries.
cs: Spustit nahradit a pak najít pomocí vybraných položek.

en: Run Replace all for all selected entries in the order selected
cs: Spustit „Nahradit vše“ pro všechny vybrané položky podle pořadí vybrání

en: &Count all
cs: &Spočítat vše

en: Run Count all for all selected entries
cs: Spustit „Spočítat vše“ pro všechny vybrané položky

en: Move selected entries up
cs: Posunout vybrané položky nahoru

en: Move selected entries down
cs: Posunout vybrané položky dolů

en: Edit the currently selected search
cs: Upravit aktuálně vybrané hledání

en: Re&move search
cs: &Odebrat hledání

en: Remove the currently selected searches
cs: Odebrat aktuálně vybraná hledání

en: Add a new saved search
cs: Přidat nové uložené hledání

en: Import saved searches
cs: Importovat uložená hledání

en: Export saved searches
cs: Exportovat uložená hledání

en: Export all
cs: Exportovat vše

en: Copy to search panel
cs: Kopírovat do panelu hledání

en: No saved search is selected
cs: Není vybráno žádné uložené hledání

en: Cannot edit search - no search selected.
cs: Nelze upravit hledání - není vybráno žádné hledání.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected saved searches?
cs: Opravdu chcete trvale odstranit vybraná uložená hledání?

en: (Case sensitive: {0} Dot all: {1})
cs: (Rozlišovat malá a velká: {0} Vytečkovat vše: {1})

en: (Case sensitive: {0} [Normal search])
cs: (Rozlišovat malá a velká: {0} [Normální hledání])

en: {2} {3}
    Find: {0}
    Replace: {1}
cs: {2} {3}
    Najít: {0}
    Nahradit: {1}

en: Invalid data
cs: Neplatná data

en: The file %s does not contain valid saved searches
cs: Soubor %s neobsahuje platná uložená hledání

en: No searches
cs: Žádná hledání

en: No searches available to be saved
cs: Nejsou dostupná žádná hledání k uložení

en: No searches selected
cs: Nejsou vybrána žádná hledání

en: No file is being edited.
cs: Není upravován žádný soubor.

en: No files are selected in the File browser
cs: V Prohlížeči souborů nejsou vybrány žádné soubory

en: No text is marked. First select some text, and then use The "Mark selected text" action in the Search menu to mark it.
cs: Není označen žádný text. Nejdříve vyberte nějaký text a pak pro jeho označení použijte akci "Označit vybraný text" v nabídce Hledat.

en: No search query specified
cs: Není zadán žádný vyhledávací dotaz

en: the selected searches
cs: vybraná hledání

en: Invalid regex
cs: Neplatný regulární výraz

en: The regular expression you entered is invalid: <pre>{0}</pre>With error: {1}
cs: Regulární výraz, který jste zadali, je neplatný: <pre>{0}</pre>S chybou: {1}

en: No replace function with the name: %s exists
cs: Neexistuje žádná funkce nahrazení s názvem %s

en: No matches were found for %s
cs: Nebyly nalezeny žádné shody pro %s

en: You have turned off search wrapping, so all text might not have been searched. Try the search again, with wrapping enabled. Wrapping is enabled via the "Wrap" checkbox at the bottom of the search panel.
cs: Vypnuli jste obtékání hledání, takže nemusel být prohledán všechen text. Zkuste hledat znovu s povoleným obtékáním. Obtékání je povoleno pomocí zaškrtávacího políčka "Obtékat" v dolní části panelu hledání.

en: Cannot replace
cs: Nelze nahradit

en: You must first click "Find", before trying to replace
cs: Nejdříve musíte kliknout na „Najít před nahrazením

en: Currently selected text does not match the search query.
cs: Aktuálně vybraný text neodpovídá vyhledávacímu dotazu

en: Performed the replacement at {num} occurrences of {query}
cs: Provedeno nahrazení v {num} výskytech {query}

en: Found {num} occurrences of {query}
cs:  Nalezeno {num} výskytů {query}

en: {0}: {1} occurrences
cs: {0}: {1} výskytů

en: Searching done
cs: Hledání hotovo

en: Before: Replace all
cs: Před: Nahradit vše

en: Add a dictionary
cs: Přidat slovník

en: &Download
cs: &Stáhnout

en: &Import from OXT file
cs: &Importovat ze souboru OTX

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. Choose the language you
            want below and click OK to download the dictionary from the <a href="{1}">LibreOffice dictionaries repository</a>.
cs: {0} podporuje použití slovníků LibreOffice pro kontrolu pravopisu. Níže zvolte jazyk, který
            chcete, a kliknutím na tlačítko OK stáhněte slovník z <a href="{1}">úložiště slovníků LibreOffice</a>.

en: &Language to download:
cs: &Jazyk ke stažení:

en: {0} supports the use of LibreOffice dictionaries for spell checking. You can
                download more dictionaries from <a href="{1}">the LibreOffice extensions repository</a>.
                The dictionary will download as an .oxt file. Simply specify the path to the
                downloaded .oxt file here to add the dictionary to {0}.
cs: {0} podporuje použití slovníků LibreOffice pro kontrolu pravopisu. Další
    slovníky můžete stáhnout z <a href="{1}">repozitář rozšíření LibreOffice</a>.
    Slovník se stáhne jako soubor .oxt. Jednoduše zde zadejte cestu ke staženému
    souboru .oxt pro přidání slovníku do {0}.

en: Path to OXT file
cs: Cesta k souboru OXT

en: Browse for an OXT file
cs: Hledat soubor OXT

en: &Path to OXT file:
cs: &Cesta k souboru OXT:

en: Choose a nickname for this dictionary
cs: Zvolte přezdívku pro tento slovník

en: &Nickname:
cs: &Přezdívka:

en: Choose OXT Dictionary
cs: Zvolte slovník OXT

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Must specify nickname
cs: Musíte zadat přezdívku

en: You must specify a nickname for this dictionary
cs: Musíte zadat přezdívku pro tento slovník

en: Nickname already used
cs: Přezdívka je již použita

en: A dictionary with the nick name "%s" already exists.
cs: Slovník s přezdívkou "%s" již existuje.

en: Failed to import dictionaries
cs: Nepodařilo se importovat slovníky

en: Failed to import dictionaries from %s. Click "Show details" for more information
cs: Nepodařilo se importovat slovníky z %s. Pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti"

en: No dictionaries
cs: Žádné slovníky

en: No dictionaries were found in %s
cs: Nebyly nalezeny žádné slovníky v %s

en: Failed to download dictionaries
cs: Nepodařilo se stáhnout slovníky

en: Copy selected words to clipboard
cs: Kopírovat vybraná slova do schránky

en: Select all words
cs: Vybrat všechna slova

en: Manage user dictionaries
cs: Spravovat uživatelské slovníky

en: &New dictionary
cs: &Nový slovník

en: &Remove dictionary
cs: &Odebrat slovník

en: Re&name dictionary
cs: Pře&jmenovat slovník

en: Mark this dictionary as active
cs: Označit tento slovník jako aktivní

en: Words in this dictionary:
cs: Slova v tomto slovníku:

en: &Add word
cs: &Přidat slovo

en: &Remove selected words
cs: &Odebrat vybraná slova

en: &Import list of words
cs: &Importovat seznam slov

en: New dictionary
cs: Nový slovník

en: Name of the new dictionary
cs: Název nového slovníku

en: Already used
cs: Již použito

en: A dictionary with the name %s already exists
cs: Slovník s názvem %s již existuje

en: New name
cs: Nový název

en: New name for the dictionary
cs: Nový název slovníku

en: Configure the dictionary: <b>%s
cs: Konfigurovat slovník: <b>%s

en: Add a word
cs: Přidat slovo

en: Word to add
cs: Slovo k přidání

en: &Word:
cs: &Slovo:

en: Import list of words
cs: Importovat seznam slov

en: Enter a list of words, one per line
cs: Zadejte seznam slov, jedno na řádek

en: Paste from clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Words in the user dictionary must have an associated language. Choose the language below:
cs: Slova v uživatelském slovníku musí mít přidružený jazyk. Zvolte jazyk níže:

en: Must specify language
cs: Musíte zadat jazyk

en: You must specify a language to import words
cs: Musíte zadat jazyk pro importování slov

en: Manage dictionaries
cs: Spravovat slovníky

en: &Remove this dictionary
cs: &Odebrat tento slovník

en: Manage &user dictionaries
cs: Spravovat &uživatelské slovníky

en: Manage the list of user dictionaries (dictionaries to which you can add words)
cs: Spravovat seznam uživatelských slovníků (slovníky, do kterých můžete přidat slova)

en: &Add dictionary
cs: &Přidat slovník

en: Add a new dictionary that you downloaded from the internet
cs: Přidat nový slovník, který jste stáhli z internetu

en: <Builtin dictionary for {0}>
cs: <Vestavěný slovník pro {0}>

en: <p>You can change the dictionaries used for any specified language.</p>
                <p>A language can have many country specific variants. Each of these variants
                can have one or more dictionaries assigned to it. The default variant for each language
                is shown in bold to the left.</p>
                <p>You can change the default country variant as well as changing the dictionaries used for
                every variant.</p>
                <p>When a book specifies its language as a plain language, without any country variant,
                the default variant you choose here will be used.</p>
cs: <p>Můžete změnit slovníky použité pro jakýkoliv zadaný jazyk.</p>
    <p>Jazyk může mít mnoho variant pro danou zemi. Každá z těchto variant může mít
    jeden nebo více přiřazených slovníků. Výchozí varianta pro každý jazyk je zobrazena
    tučně vlevo.</p>
    <p>Můžete změnit výchozí variantu země, stejně jako slovníky použité pro každou
    variantu.</p>
    <p>Když kniha určuje svůj jazyk jako prostý jazyk bez jakékoliv varianty země, bude
    použita výchozí varianta, kterou zde zvolíte.</p>

en: This is already the preferred variant for the {1} language
cs: Toto již je upřednostňovaná varianta pro jazyk {1}

en: Use this as the preferred variant for the {1} language
cs: Použít toto jako upřednostňovanou variantu pro jazyk {1}

en: This is already the preferred dictionary
cs: Toto již je upřednostňovaný slovník

en: Use this as the preferred dictionary
cs: Použít toto jako upřednostňovaný slovník

en: Misspelled?
cs: Chybný pravopis?

en: Ignored
cs: Ignorováno

en: Change %s to
cs: Změnit %s na

en: Specify replacement manually
cs: Zadat nahrazení ručně

en: Ignore/un-ignore all selected words
cs: Ignorovat nebo zrušit ignorování všech vybraných slov

en: Add/remove all selected words
cs: Přidat nebo odebrat všechna vybraná slova

en: Exclude files from spell check
cs: Vyloučit soubory z kontroly pravopisu

en: Choose the files to exclude below. In addition to this list any file can be permanently excluded by adding the comment {} just under its opening tag.
cs: Níže zvolte soubory, které chcete vyloučit. Kromě tohoto seznamu lze trvale vyloučit jakýkoli soubor přidáním komentáře {} těsně pod jeho otevírací značku.

en: Check spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Re-scan the book for words, useful if you have edited the book since opening this dialog
cs: Prohledat znovu knihu na slova, užitečné, pokud jste upravili knihu od otevření tohoto dialogového okna

en: &Undo last change
cs: &Vrátit zpět poslední změnu

en: Undo the last spell check word replacement, if any
cs: Vrátit zpět poslední nahrazení slova kontrolou pravopisu, pokud nějaká byla

en: Exclude some files in the book from spell check
cs: Vyloučit některé soubory v knize z kontroly pravopisu

en: Checking, please wait...
cs: Kontrola, čekejte...

en: Filter the list of words
cs: Filtrovat seznam slov

en: &Ignore
cs: &Ignorovat

en: Un&ignore
cs: &Zrušit ignorování

en: Ignore the current word for the rest of this session
cs: Ignorovat aktuální slovo po zbytek této relace

en: Stop ignoring the current word
cs: Přestat ignorovat aktuální slovo

en: Add word to &dictionary:
cs: Přidat slovo do &slovníku:

en: Remove from &dictionaries
cs: Odebrat ze &slovníků

en: Add the current word to the specified user dictionary
cs: Přidat aktuální slovo do zadaného uživatelského slovníku

en: Remove the current word from all active user dictionaries
cs: Odebrat aktuální slovo ze všech aktivních uživatelských slovníků

en: You have no active user dictionaries. You must choose at least one active user dictionary via Preferences->Editor->Manage spelling dictionaries
cs: Nemáte žádný aktivní uživatelský slovník. Musíte zvolit alespoň jeden aktivní uživatelský slovník pomocí Předvolby->Nastavení editoru->Spravovat pravopisné slovníky

en: Show &next occurrence
cs: Zobrazit &další výskyt

en: Show the next occurrence of the selected word in the editor, so you can edit it manually
cs: Zobrazit další výskyt vybraného slova v editoru, abyste ho mohli upravit ručně

en: &Change selected word to:
cs: &Změnit vybrané slovo na:

en: The replacement word
cs: Nahrazovací slovo

en: Case &sensitive sort
cs: Při řazení &rozlišovat malá a velká

en: When sorting the list of words, be case sensitive
cs: Při řazení seznamu slov rozlišovat malá a velká

en: Case sensitive sea&rch
cs: &Hledání rozlišující malá a velká

en: When filtering the list of words, be case sensitive
cs: Při filtrování seznamu slov rozlišovat malá a velká

en: Change all occurrences of this word
cs: Změnit všechny výskyty tohoto slova

en: Show next occurrence of this word in the book
cs: Zobrazit další výskyt tohoto slova v knize

en: E&xclude files
cs: V&loučit soubory

en: The original word
cs: Původní slovo

en: No changed word
cs: Žádné změněné slovo

en: There is no spelling replacement to undo
cs: Není žádná náhrada pravopisu k vrácení zpět

en: Failed to check spelling
cs: Nepodařilo se zkontrolovat pravopis

en: Failed to check spelling, click "Show details" for the full error information.
cs: Nepodařilo se zkontrolovat pravopis, pro úplnou informaci o chybě klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Files edited
cs: Soubory upraveny

en: The files in the editor were edited outside the spell check dialog, and the word %s no longer exists.
cs: Soubory v editoru byly upraveny mimo dialogové okno kontroly pravopisu a slovo %s již neexistuje.

en: Select how the search expression is interpreted
                <dl>
                <dt><b>Normal</b></dt>
                <dd>The search expression is treated as normal text, calibre will look for the exact text.</dd>
                <dt><b>Regex</b></dt>
                <dd>The search expression is interpreted as a regular expression. See the User Manual for more help on using regular expressions.</dd>
                </dl>
cs: Vyberte, jak je vyhledávací výraz interpretován
    <dl>
    <dt><b>Normálně</b></dt>
    <dd>Vyhledávací výraz je považován za normální text, Calibre bude hledat přesný text.</dd>
    <dt><b>Regulární výraz</b></dt>
    <dd>Vyhledávací výraz je považován za regulární výraz. Pro další nápovědu k používání regulárních výrazů navštivte uživatelskou příručku.</dd>
    </dl>

en: 
                Where to search/replace:
                <dl>
                <dt><b>Current file</b></dt>
                <dd>Search only inside the currently opened file</dd>
                <dt><b>All text files</b></dt>
                <dd>Search in all text (HTML) files</dd>
                <dt><b>Selected files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently selected in the File browser</dd>
                <dt><b>Open files</b></dt>
                <dd>Search in the files currently open in the editor</dd>
                </dl>
cs: 
    Kde hledat nebo nahradit:
    <dl>
    <dt><b>Aktuální soubor</b></dt>
    <dd>Hledat pouze uvnitř aktuálně otevřeného souboru</dd>
    <dt><b>Všechny textové soubory</b></dt>
    <dd>Hledat ve všech textových souborech (HTML)</dd>
    <dt><b>Vybrané soubory</b></dt>
    <dd>Hledat v aktuálně vybraných souborech v Prohlížeči souborů</dd>
    <dt><b>Otevřené soubory</b></dt>
    <dd>Hledat v aktuálně otevřených souborech v editoru</dd>
    </dl>

en: File: {0}
    Anchor: {1}
cs: Soubor: {0}
    Kotva: {1}

en: Top of file
cs: Začátek souboru

en: Double click a file in the left panel to start editing it.
cs: Poklepejte na soubor v levém panelu pro spuštění jeho úpravy.

en: Full path:
cs: Úplná cesta:

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: Close other tabs
cs: Zavřít ostatní karty

en: Close tabs to the right of this tab
cs: Zavřít karty napravo od této karty

en: Line: {0} : {1}
cs: Řádek: {0} : {1}

en: {0} {1} created by {2}
cs: {0} {1} vytvořil {2}

en: {appname} {version} editing: {{path}}
cs: {appname} {version} upravuje: {{path}}

en: Global actions
cs: Globální akce

en: &New file (images/fonts/HTML/etc.)
cs: &Nový soubor (obrázky, písma, HTML atd.)

en: Create a new file in the current book
cs: Vytvořit nový soubor v aktuální knize

en: &Import files into book
cs: &Importovat soubory do knihy

en: Import files into book
cs: Importovat soubory do knihy

en: &Open book
cs: Otevřít knihu

en: Open a book
cs: Otevřít knihu

en: Open &folder (unzipped EPUB) as book
cs: Otevřít &složku (rozbalený EPUB) jako knihu

en: Open a folder (unzipped EPUB) as a book
cs: Otevřít složku (rozbalený EPUB) jako knihu

en: Edit &next file
cs: Upravit &další soubor

en: Edit the next file in the spine
cs: Upravit další soubor v páteři knihy

en: Edit &previous file
cs: Upravit &předchozí soubor

en: Edit the previous file in the spine
cs: Upravit předchozí soubor v páteři knihy

en: &Revert to before
cs: &Vrátit před

en: Revert book to before the last action (Undo)
cs: Vrátit knihu k před poslední akcí (Zpět)

en: &Revert to after
cs: &Vrátit po

en: Revert book state to after the next action (Redo)
cs: Vrátit stav knihy po poslední akci (Znovu)

en: Save book
cs: Uložit knihu

en: Save a &copy
cs: Uložit &kopii

en: Save a copy of the book
cs: Uložit kopii knihy

en: Save a &copy and edit in new window
cs: Uložit &kopii a upravit v novém okně

en: Save a copy of the book and edit it in a new window
cs: Uložit kopii knihy a upravit ji v novém okně

en: Save a &copy and edit here
cs: Uložit &kopii a upravit zde

en: Save a copy of the book and edit it in this window
cs: Uložit kopii knihy a upravit ji v tomto okně

en: Quit
cs: Ukončit

en: Create a new, empty book
cs: Vytvořit novou, prázdnou knihu

en: Create new, &empty book
cs: Vytvořit &novou, prázdnou knihu

en: &Import an HTML or DOCX file as a new book
cs: &Importovat soubor HTML nebo DOCX jako novou knihu

en: Import an HTML or DOCX file as a new book
cs: Importovat soubor HTML nebo DOCX jako novou knihu

en: &Quick open a file to edit
cs: &Rychle otevřít soubor pro úpravu

en: Quickly open a file from the book to edit it
cs: Rychle otevřít soubor z knihu pro jeho úpravu

en: Editor actions
cs: Akce editoru

en: Undo typing
cs: Vrátit zpět psaní

en: R&edo
cs: Z&novu

en: Redo typing
cs: Znovu psaní

en: Cut &text
cs: Vyjmout &text

en: Cut text
cs: Vyjmout text

en: P&aste from clipboard
cs: Vložit &ze schránky

en: Tools
cs: Nástroje

en: &Edit Table of Contents
cs: &Upravit obsah

en: Edit Table of Contents
cs: Upravit obsah

en: &Insert inline Table of Contents
cs: &Vložit vložený obsah

en: Insert inline Table of Contents
cs: Vložit vložený obsah

en: &Fix HTML
cs: &Opravit HTML

en: Fix HTML in the current file
cs: Opravit HTML v aktuálním souboru

en: &Fix HTML - all files
cs: &Opravit HTML - všechny soubory

en: Fix HTML in all files
cs: Opravit HTML ve všech souborech

en: &Beautify current file
cs: &Zkrášlit aktuální soubor

en: Beautify current file
cs: Zkrášlit aktuální soubor

en: &Beautify all files
cs: &Zkrášlit všechny soubory

en: Beautify all files
cs: Zkrášlit všechny soubory

en: &Insert special character
cs: V&ložit speciální znak

en: Insert special character
cs: Vložit speciální znak

en: &Arrange into folders
cs: Uspořádat &do složek

en: Arrange into folders
cs: Uspořádat do složek

en: Set &semantics
cs: &Nastavit sémantiku

en: Set semantics
cs: Nastavit sémantiku

en: &Filter style information
cs: &Filtrovat informace o stylu

en: &Manage fonts
cs: Spravovat &písma

en: Manage fonts in the book
cs: Spravovat písma v knize

en: Add &cover
cs: &Přidat obálku

en: Add a cover to the book
cs: Přidat obálku ke knize

en: &Reports
cs: &Hlášení

en: Show a report on various aspects of the book
cs: Zobrazit hlášení o různých aspektech knihy

en: Check &external links
cs: Zkontrolovat &externí odkazy

en: Check external links in the book
cs: Zkontrolovat externí odkazy v knize

en: C&ompress images losslessly
cs: &Bezztrátově komprimovat obrázky

en: Compress images losslessly
cs: Bezztrátově komprimovat obrázky

en: Transform &styles
cs: Převod stylů

en: Transform styles used in the book
cs: Převést styly použité v knize

en: Transform HTML used in the book
cs: Převést HTML použité v knize

en: Download external &resources
cs: Stáhnout &externí zdroje

en: Download external resources in the book (images/stylesheets/etc/ that are not included in the book)
cs: Stáhnout externí zdroje v knize (obrázky, šablony stylů atd., které nejsou obsaženy v knize)

en: &Subset embedded fonts
cs: Čás&tečně vložit písma

en: Subset embedded fonts
cs: Částečně vložit písma

en: Subset fonts
cs: Částečně vložit písma

en: &Embed referenced fonts
cs: Vložit odkazovaná písma

en: Embed fonts
cs: Vložit písma

en: Embed referenced fonts
cs: Vložit odkazovaná písma

en: &Smarten punctuation (works best for English)
cs: Vylepšit &interpunkci (funguje nejlépe pro angličtinu)

en: Remove &unused CSS rules
cs: Odebrat nepoužívaná pravidla &CSS

en: Remove unused CSS rules
cs: Odebrat nepoužívaná pravidla CSS

en: Upgrade book internals
cs: Upgradovat vnitřní prvky knihy

en: Auto reload preview
cs: Automaticky znovu načíst náhled

en: Sync preview position to editor position
cs: Synchronizovat pozici náhledu s pozicí editoru

en: Refresh preview
cs: Aktualizovat náhled

en: Split this file
cs: Rozdělit tento soubor

en: Split file in the preview panel
cs: Rozdělit soubor v panelu náhledu

en: Find next in preview
cs: Najít další v náhledu

en: Find previous in preview
cs: Najít předchozí v náhledu

en: &Find/replace
cs: &Najít a nahradit

en: Show the Find/replace panel
cs: Zobrazit panel Najít a nahradit

en: Replace current match
cs: Nahradit aktuální shodu

en: Replace and find ne&xt
cs: &Nahradit a najít další

en: Replace current match and find next
cs: Nahradit aktuální shodu a najít další

en: R&eplace and find previous
cs: N&ahradit a najít předchozí

en: Replace current match and find previous
cs: Nahradit aktuální shodu a najít předchozí

en: Replace all matches
cs: Nahradit všechny shody

en: Count number of matches
cs: Spočítat počet shod

en: &Mark selected text
cs: &Označit vybraný text

en: Mark selected text or unmark already marked text
cs: Označit vybraný text nebo zrušit označení již označeného textu

en: Go to &line
cs: Pře&jít na řádek

en: Go to line number
cs: Přejít na číslo řádku

en: Sa&ved searches
cs: &Uložená hledání

en: Show the saved searches dialog
cs: Zobrazit dialogové okno uložených hledání

en: &Search ignoring HTML markup
cs: Hledat a ignorovat značky HTML

en: Show the text search panel
cs: Zobrazit panel textového hledání

en: Check book
cs: Zkontrolovat knihu

en: C&heck book
cs: &Zkontrolovat knihu

en: Check book for errors
cs: Zkontrolovat chyby v knize

en: Check &spelling
cs: Zkontrolovat &pravopis

en: Check book for spelling errors
cs: Zkontrolovat pravopisné chyby v knize

en: &Next error
cs: &Další chyba

en: Show next error
cs: Zobrazit další chybu

en: &Previous error
cs: &Předchozí chyba

en: Show previous error
cs: Zobrazit předchozí chybu

en: &Next spelling mistake
cs: &Další pravopisná chyba

en: Go to next spelling mistake
cs: Přejít na další pravopisnou chybu

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
cs: Různé

en: &Create checkpoint
cs: &Vytvořit kontrolní bod

en: Create a checkpoint with the current state of the book
cs: Vytvořit kontrolní bod s aktuálním stavem knihy

en: &Close current tab
cs: &Zavřít aktuální kartu

en: Close the currently open tab
cs: Zavřít aktuálně otevřenou kartu

en: C&lose other tabs
cs: &Zavřít ostatní karty

en: Close all tabs except the current tab
cs: Zavřít všechny karty kromě aktuální

en: Close tabs to the &right
cs: Zavřít karty &napravo

en: Close tabs to the right of the current tab
cs: Zavřít karty napravo od aktuální karty

en: User &Manual
cs: &Uživatelská příručka

en: Show User Manual
cs: Zobrazit uživatelskou příručku

en: &Browse images in book
cs: Procházet &obrázky v knize

en: Browse images in the books visually
cs: Procházet vizuálně obrázky v knihách

en: &Split at multiple locations
cs: &Rozdělit na více místech

en: Split HTML file at multiple locations
cs: Rozdělit soubor HTML na více místech

en: Compare to &another book
cs: Porovnat s &jinou knihou

en: Compare to another book
cs: Porovnat s jinou knihou

en: Manage &Snippets
cs: Spravovat &fragmenty

en: Manage user created Snippets
cs: Spravovat uživatelem vytvořené Fragmenty

en: &Recently opened books
cs: &Nedávno otevřené knihy

en: Save a copy
cs: Uložit kopii

en: &Tools
cs: Nás&troje

en: External &links
cs: Externí odkazy

en: &View
cs: &Zobrazení

en: Tool&bars
cs: &Panely nástrojů

en: &Plugins
cs: &Moduly

en: &Help
cs: &Nápověda

en: &Donate to support calibre development
cs: Přispět na podporu vývoje Calibre

en: Book tool bar
cs: Panel nástrojů Kniha

en: Tools tool bar
cs: Panel nástrojů Nástroje

en: Plugins tool bar
cs: Panel nástrojů modulů

en: Donate to support calibre development
cs: Přispět na podporu vývoje Calibre

en: Toggle %s
cs: Přepnout %s

en: Windows
cs: Okna

en: File browser
cs: Prohlížeč souborů

en: File preview
cs: Náhled souboru

en: Live CSS
cs: Živé CSS

en: Inspector
cs: Kontrola

en: Text search
cs: Textové hledání

en: Checkpoints
cs: Kontrolní body

en:  [was %s]
cs: [bylo %s]

en: Current state
cs: Aktuální stav

en: [Unnamed state]
cs: [Nepojmenovaný stav]

en: Revert the book to the selected checkpoint
cs: Vrátit knihu na vybraný kontrolní bod

en: &Compare
cs: &Porovnat

en: Compare the state of the book at the selected checkpoint with the current state
cs: Porovnat stav knihy ve vybraném kontrolním bodu a aktuálním stavem

en: Cannot revert
cs: Nelze vrátit

en: Cannot revert to the current state
cs: Nelze vrátit na aktuální stav

en: Cannot compare
cs: Nelze porovnat

en: There is no point comparing the current state to itself
cs: Porovnání aktuálního stavu se sebou samým nemá žádný smysl

en: Choose tag name
cs: Zvolte název značky

en: Specify the name of the &tag to insert:
cs: Zadejte název &značky k vložení:

en: Text (HTML) files
cs: Textové soubory (HTML)

en: Style (CSS) files
cs: Soubory stylů (CSS)

en: OPF file (metadata)
cs: Soubor OPF (metadata)

en: Table of contents file (NCX)
cs: Soubor obsahu (NCX)

en: Arrange in folders
cs: Uspořádat do složek

en: Arrange the files in this book into sub-folders based on their types. If you leave a folder blank, the files will be placed in the root.
cs: Uspořádat soubory v této knize do podsložek na základě jejich typů. Pokud necháte složku prázdnou, soubory budou umístěny do kořenové složky.

en: Note that this will only arrange files inside the book, it will not affect how they are displayed in the File browser
cs: Pamatujte, že toto pouze uspořádá soubory uvnitř knihy, nemá to vliv na to, jak jsou zobrazeny v Prohlížeči souborů

en: Specify locations to split at
cs: Zadejte místo, ve kterém rozdělit

en: Specify the locations to split at, using an XPath expression (click the wizard button for help with generating XPath expressions).
cs: Zadejte místo, ve kterém rozdělit, pomocí výrazu XPath (klikněte na tlačítko průvodce pro pomoc s generováním výrazů XPath).

en: &XPath expression:
cs: Výraz &XPath:

en: Invalid XPath expression
cs: Neplatný výraz XPath

en: Choose file to import
cs: Zvolte soubor k importu

en: You can import an HTML or DOCX file directly as an EPUB and edit it. The EPUB will be generated with minimal changes from the source, unlike doing a full conversion in calibre.
cs: Soubory HTML nebo DOCX můžete importovat přímo jako EPUB a upravit je. Ze zdroje bude vygenerován EPUB s minimálními změnami, na rozdíl od provedení úplného převodu v Calibre.

en: Choose the file to import
cs: Zvolte soubor k importu

en: Source file:
cs: Zdrojový soubor:

en: Choose the location for the newly created EPUB
cs: Zvolte umístění nově vytvořeného EPUB

en: Destination file:
cs: Cílový soubor:

en: Importable files
cs: Importovatelné soubory

en: Choose destination
cs: Zvolte cíl

en: EPUB files
cs: Soubory EPUB

en: Need document
cs: Potřebuje dokument

en: You must specify the source file that will be imported.
cs: Musíte zadat zdrojový soubor, který bude importován.

en: No results found
cs: Nenalezeny žádné výsledky

en: Choose file to edit
cs: Zvolte soubor k úpravě

en: <p>Quickly choose a file by typing in just a few characters from the file name into the field above.
            For example, if want to choose the file:
            {example}
            Simply type in the characters:
            {chars}
            and press Enter.
cs: <p>Zvolte rychle soubor napsáním jen několika znaků z názvu souboru do pole výše.
    Například pokud chcete zvolit soubor:
    {example}
    Jednoduše napište znaky:
    {chars}
    a stiskněte Enter.

en: Anchor: {0}
    Leading text: {1}
cs: Kotva: {0}
    Úvodní text: {1}

en: Filter files
cs: Filtrovat soubory

en: Choose a &file to link to:
cs: Zvolte &soubor, na který odkázat:

en: Filter locations
cs: Filtrovat umístění

en: Choose a &location (anchor) in the file:
cs: Zvolte &umístění (kotvu) v souboru:

en: The destination (href) for the link
cs: Cíl (href) pro odkaz

en: &Target:
cs: &Cíl:

en: Te&xt:
cs: &Text:

en: The (optional) text for the link
cs: Text odkazu (volitelný)

en: Tem&plate:
cs: Ša&blona:

en: 
                The template to use for generating the link. In addition to {0} and {1}
                you can also use {2}, {3} and {4} variables
                in the template, they will be replaced by the source filename, the destination
                filename and the anchor, respectively.
cs: 
                Šablona použitá pro generování odkazu. Kromě {0} a {1} můžete
                v šabloně použít také proměnné {2}, {3} a {4},
                budou nahrazeny názvem zdrojového souboru, názvem cílového souboru
                a kotvou (v uvedeném pořadí).

en: Copyright page
cs: Stránka s autorskými právy

en: Page with title, author, publisher, etc.
cs: Stránka s názvem, autorem, vydavatelem atd.

en: The book cover, typically a single HTML file with a cover image inside
cs: Obálka knihy, obvykle jeden soubor HTML obsahující obrázek obálky

en: Back-of-book style index
cs: Rejstřík ve stylu vzadu v knize

en: First "real" page of content
cs: První "skutečná" stránka obsahu

en: Type of &semantics:
cs: Typ &sémantiky:

en: Choose a &file:
cs: &Zvolte soubor:

en: About semantics
cs: O sémantice

en: Semantics refer to additional information about specific locations in the book. For example, you can specify that a particular location is the dedication or the preface or the Table of Contents and so on.
    
    First choose the type of semantic information, then choose a file and optionally a location within the file to point to.
    
    The semantic information will be written in the <guide> section of the OPF file.
cs: Sémantika odkazuje na dodatečné informace o konkrétním umístění v knize. Například můžete zadat, že určité umístění je věnování nebo úvod nebo obsah a tak dále.
    
    Nejdříve zvolte typ sémantické informace , pak zvolte soubor a volitelně umístění v souboru, na které směřovat.
    
    Sémantické informace budou zapsány oddílu <guide> souboru OPF.

en: Cannot set {} type semantics in EPUB 2 or AZW3 books
cs: Nelze nastavit sémantiku typu {} v knihách EPUB 2 nebo AZW3

en: Flo&ats
cs: Plovou&cí

en: &Other CSS properties:
cs: &Ostatní vlastnosti CSS:

en: Only filter CSS in the current file (%s)
cs: Filtrovat pouze CSS v aktuálním souboru (%s)

en: Add a cover
cs: Přidat obálku

en: &Images in book
cs: &Obrázky v knize

en: Filter the list of images
cs: Filtrovat seznam obrázků

en: If enabled the cover image you select will be embedded into the book in such a way that when viewed, its aspect ratio (ratio of width to height) will be preserved. This will mean blank spaces around the image if the screen the book is being viewed on has an aspect ratio different to the image.
cs: Pokud je povoleno, obrázek obálky, který vyberete, bude vložen do knihy takovým způsobem, jako při zobrazení, jeho poměr stran (poměr šířky k výšce) bude zachován. To bude znamenat prázdná místa kolem obrázku, pokud má obrazovka, na které je kniha zobrazována, poměr stran rozdílný od obrázku.

en: Import &image
cs: &Importovat obrázek

en: Choose a cover image
cs: Zvolte obrázek obálky

en: Quick Start Guide
cs: Úvodní příručka

en: &Donate to support calibre
cs: &Přispět na podporu Calibre

en: &Eject connected device
cs: &Vysunout připojené zařízení

en: Quit calibre
cs: Ukončit Calibre

en: Minimize the calibre window
cs: Minimalizovat okno Calibre

en: Clear the current search
cs: Vymazat aktuální hledání

en: Focus the book list
cs: Zaměřit seznam knih

en: Clear the Virtual library
cs: Vymazat Virtuální knihovnu

en: Clear the additional restriction
cs: Vymazat dodatečná omezení

en: Debug mode
cs: Režim ladění

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
cs: Spustili jste Calibre v režimu ladění. Po ukončení Calibre bude dostupný protokol ladění v souboru: %s<p>Protokol bude zobrazen automaticky.

en: Content server changed!
cs: Server s obsahem změněn!

en: calibre 3 comes with a completely re-written Content server. As such any custom configuration you have for the content server no longer applies. You should check and refresh your settings in Preferences->Sharing->Sharing over the net
cs: Calibre 3 přichází s kompletně přepsaným Serverem s obsahem. Z tohoto důvodu se již pro Server s obsahem nepoužijí žádné vlastní konfigurace. Měli byste zkontrolovat a aktualizovat svá nastavení v Předvolby->Sdílení->Sdílení po síti

en: Could not start the Content server. Error:
    
    %s
cs: Nelze spustit Server s obsahem. Chyba:
    
    %s

en: Hide main window
cs: Skrýt hlavní okno

en: Show main window
cs: Zobrazit hlavní okno

en: The library database at %s appears to be corrupted. Do you want calibre to try and rebuild it automatically? The rebuild may not be completely successful.
cs: Databáze knihovny v %s se zdá být poškozená. Chcete, aby se ji Calibre pokusilo znovu sestavit automaticky? Opětovné sestavení nemusí být úplně úspěšné.

en: Conversion error
cs: Chyba převodu

en: <p><b>Failed to convert: %s
cs: <p><b>Nepodařilo se převést: %s

en: 
                    Many older e-book reader devices are incapable of displaying
                    EPUB files that have internal components over a certain size.
                    Therefore, when converting to EPUB, calibre automatically tries
                    to split up the EPUB into smaller sized pieces.  For some
                    files that are large undifferentiated blocks of text, this
                    splitting fails.
                    <p>You can <b>work around the problem</b> by either increasing the
                    maximum split size under <i>EPUB output</i> in the conversion dialog,
                    or by turning on Heuristic processing, also in the conversion
                    dialog. Note that if you make the maximum split size too large,
                    your e-book reader may have trouble with the EPUB.
cs: 
    Mnoho starších čtecích zařízení e-knih nemůže zobrazit soubory
    EPUB, které mají vnitřní komponenty větší než určité velikosti.
    Proto se při převodu do EPUB Calibre automaticky pokouší rozdělit
    EPUB na části s menší velikostí. U některých souborů, které jsou
    velkými bloku nerozlišeného textu, toto rozdělení selže.
    <p>Můžete <b>opravit problém</b> buď zvětšením maximální velikosti
    rozdělení ve <i>Výstup EPUB</i> v dialogovém okně převodu, nebo zapnutím
    Heuristického zpracování také v dialogovém okně převodu. Pamatujte,
    že pokud bude maximální velikost rozdělení příliš velká, vaše čtečka
    e-knih může mít potíže s tímto EPUB.

en: Conversion failed
cs: Převod selhal

en: here
cs: sem

en: Recipe Disabled
cs: Předpis zakázán

en: <b>Failed</b>
cs: <b>Selhalo</b>

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
cs: Jsou zde aktivní úlohy. Opravdu chcete ukončit?

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
cs:  komunikuje se zařízením!<br>
    Ukončení může způsobit poškození v zařízení.<br>
    Opravdu chcete ukončit?

en: There are library updates waiting. Are you sure you want to quit?
cs: Jsou zde čekající aktualizace knihovny. Opravdu chcete ukončit?

en: Library updates waiting
cs: Čekající aktualizace knihovny

en: Running database shutdown plugins. This could take a few seconds...
cs: Spouštění modulů vypnutí databáze. Může to trvat pár sekund...

en: Shutting down the Content server. This could take a while...
cs: Vypínání Serveru s obsahem. Může to chvíli trvat...

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
cs: zůstane spuštěné v hlavním panelu systému. Pro zavření zvolte <b>Ukončit</b> v místní nabídce hlavního panelu systému.

en: New version <b>{ver}</b> of {app} is available for download. See the <a href="{url}">new features</a>.
cs: Ke stažení je dostupná nová verze {app} <b>{ver}</b>. Podívejte se na <a href="{url}">nové funkce</a>.

en: Update available!
cs: Dostupná aktualizace!

en: Show this notification for future updates
cs: Zobrazit toto oznámení pro budoucí aktualizace

en: &Get update
cs: &Získat aktualizaci

en: Update &plugins
cs: Aktualizovat &moduly

en:  and one plugin update |  and {} plugin updates
cs[0]:  a jedna aktualizace modulu
cs[1]:  a {} aktualizace modulů
cs[2]:  a {} aktualizací modulů
cs[3]:  a {} aktualizací modulů

en: plugin update available | plugin updates available
cs[0]: dostupná aktualizace modulu
cs[1]: dostupné aktualizace modulů
cs[2]: dostupných aktualizací modulů
cs[3]: dostupných aktualizací modulů

en: Plugin updates
cs: Aktualizace modulů

en: A plugin update is available | There are {} plugin updates available
cs[0]: Je dostupná aktualizace modulu
cs[1]: Jsou dostupné {} aktualizace modulů
cs[2]: Je dostupných {} aktualizací modulů
cs[3]: Je dostupných {} aktualizací modulů

en: Install and configure user plugins
cs: Nainstalovat a konfigurovat uživatelské moduly

en: Rename this bookmark
cs: Přejmenovat tuto záložku

en: Remove this bookmark
cs: Odebrat tuto záložku

en: Double click to edit the bookmarks
cs: Poklepejte pro úpravu záložek

en: &New
cs: &Nová

en: Create a new bookmark at the current location
cs: Vytvořit novou záložku v aktuálním umístění

en: Remove the currently selected bookmark
cs: Odebrat aktuálně vybranou záložku

en: Pre&vious
cs: Před&chozí

en: Nex&t
cs: &Další

en: Position in book
cs: Pozice v knize

en: Change how the bookmarks are sorted
cs: Změnit, jak jsou seřazeny záložky

en: Are you sure you want to delete the bookmark: {0}?
cs: Opravdu chcete odstranit záložku: {0}?

en: Export bookmarks
cs: Exportovat záložky

en: Saved bookmarks
cs: Uložené záložky

en: Import bookmarks
cs: Importovat záložky

en: Add bookmark
cs: Přidat záložku

en: Enter title for bookmark:
cs: Zadejte název záložky:

en: Could not calculate position in book
cs: Nelze vypočítat pozici v knize

en: Failed to bookmark
cs: Nepodařilo se uložit záložku

en: calibre highlights
cs: Zvýraznění Calibre

en: highlights
cs: zvýraznění

en: Modify this highlight
cs: Změnit toto zvýraznění

en: Edit notes for this highlight
cs: Upravit poznámky pro toto zvýraznění

en: Delete this highlight | Delete selected highlights
cs[0]: Odstranit vybrané zvýraznění
cs[1]: Odstranit vybraná zvýraznění
cs[2]: Odstranit vybraná zvýraznění
cs[3]: Odstranit vybraná zvýraznění

en: Export selected highlights
cs: Exportovat vybraná zvýraznění

en: Table of Contents section: | Table of Contents sections:
cs[0]: Oddíl obsahu:
cs[1]: Oddíl obsahu:
cs[2]: Oddíl obsahu:
cs[3]: Oddíly obsahu:

en: Double click to jump to an entry
cs: Poklepejte pro přeskočení na záznam

en: Modify
cs: Změnit

en: Modify the selected highlight
cs: Změnit vybrané zvýraznění

en: Delete the selected highlights
cs: Odstranit vybraná zvýraznění

en: Export all highlights
cs: Exportovat všechna zvýraznění

en: No highlights match the search: {}
cs: Hledání neodpovídají žádná zvýraznění: {}

en: No selected highlight
cs: Žádné vybrané zvýraznění

en: No highlight is currently selected
cs: Aktuálně není vybráno žádné zvýraznění

en: Are you sure you want to delete this highlight permanently? | Are you sure you want to delete all {} highlights permanently?
cs[0]: Opravdu chcete trvale odstranit toto zvýraznění?
cs[1]: Opravdu chcete trvale odstranit všechna {} zvýraznění?
cs[2]: Opravdu chcete trvale odstranit všech {} zvýraznění?
cs[3]: Opravdu chcete trvale odstranit všech {} zvýraznění?

en: No highlights
cs: Žádná zvýraznění

en: This book has no highlights to export
cs: Tato kniha nemá žádná zvýraznění k exportu

en: No highlights selected to export
cs: Nejsou vybrána žádná zvýraznění k exportu

en: Edit lookup source
cs: Upravit zdroj vyhledávání

en: The name of the source
cs: Název zdroje

en: The URL template of the source
cs: Šablona URL zdroje

en: The URL template must starts with https:// and have {word} in it which will be replaced by the actual query
cs: Šablona URL musí začínat https:// a obsahovat {word}, které bude nahrazeno skutečným dotazem.

en: You must specify a name
cs: Musíte zadat název

en: Name already exists
cs: Název již existuje

en: A lookup source with the name {} already exists
cs: Zdroj vyhledávání s názvem {} již existuje

en: You must specify a URL
cs: Musíte zadat URL

en: The URL must start with https://
cs: URL musí začínat https://

en: The URL must contain the placeholder {word}
cs: URL musí obsahovat zástupný symbol {word}

en: Edit lookup sources
cs: Upravit zdroje vyhledávání

en: Double-click to edit an entry
cs: Poklepejte pro úpravu záznamu

en: Restore defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: No sources
cs: Žádné zdroje

en: You must specify at least one lookup source
cs: Musíte zadat alespoň jeden zdroj vyhledávání

en: Zoom in
cs: Zvětšit

en: Zoom out
cs: Zmenšit

en: Default zoom
cs: Výchozí měřítko

en: Inspect
cs: Zkontrolovat

en: Double click on a word in the book's text to look it up.
cs: Poklepejte na slovo v textu knihy pro jeho vyhledání.

en: Lookup &in:
cs: &Vyhledávat v:

en: Add sources
cs: Přidat zdroje

en: Add more sources at which to lookup words
cs: Přidat více zdrojů, ve kterých vyhledávat slova

en: Refresh the result to match the currently selected text
cs: Aktualizovat výsledek, aby odpovídal aktuálně vybranému textu

en: Update on selection change
cs: Aktualizovat při změně výběru

en: Automatically update the displayed result when selected text in the book changes. With this disabled the lookup is changed only when clicking the Refresh button.
cs: Automaticky aktualizovat zobrazený výsledek, když se vybraný text v knize změní. Pokud je toto zakázáno, vyhledávání se změní pouze při kliknutí na tlačítko Aktualizovat.

en: Connecting to E-book viewer failed
cs: Připojování k Prohlížeči e-knih selhalo

en: Unable to connect to existing E-book viewer window, try restarting the viewer.
cs: Nezdařilo se připojit k existujícímu oknu Prohlížeče e-knih, zkuste restartovat prohlížeč.

en: %prog [options] file
    
    View an e-book.
cs: %prog [options] file
    
    Zobrazit e-knihu.

en: If specified, the E-book viewer window will try to come to the front when started.
cs: Pokud je zadáno, okno Prohlížeče e-knih se pokusí při spuštění zobrazit v popředí.

en: If specified, the E-book viewer window will try to open full screen when started.
cs: Pokud je zadáno, okno Prohlížeče e-knih se pokusí při spuštění otevřít na celou obrazovku.

en: Force reload of all opened books
cs: Vynutit nové načtení všech otevřených knih

en: The position at which to open the specified book. The position is a location or position you can get by using the Go to->Location action in the viewer controls. Alternately, you can use the form toc:something and it will open at the location of the first Table of Contents entry that contains the string "something". The form toc-href:something will match the href (internal link destination) of toc nodes. The matching is exact. If you want to match a substring, use the form toc-href-contains:something. The form ref:something will use Reference mode references. The form search:something will search for something after opening the book. The form regex:something will search for the regular expression something after opening the book.
cs: Pozice, na které otevřít zadanou knihu. Pozice je umístění nebo pozice, které můžete získat pomocí akce Přejít na->Umístění v ovládacích prvcích prohlížeče. Případně můžete použít formu toc:něco, což se otevře na umístění první položky obsahu, která obsahuje řetězec "něco". Forma toc-href:něco bude odpovídat href (interní cíl odkazu) uzlům obsahu. Shoda je přesná. Pokud chcete porovnat podřetězec, použijte formu toc-href-contains:něco. Forma ref:něco použije odkazy Režimu odkazu. Forma regex:něco bude po otevření knihy hledat regulární výraz něco.

en: Open a new viewer window even when the option to use only a single viewer window is set
cs: Otevřít nové okno prohlížeče, i když je nastavena možnost použít pouze jedno okno prohlížeče.

en: Failed to start listener
cs: Nepodařilo se spustit naslouchací proces

en: Could not start the listener used for single instance viewers. Try rebooting your computer.
cs: Nelze spustit naslouchací proces používaný pro prohlížeče s jednou instancí. Zkuste restartovat počítač.

en: Print to PDF
cs: Vytisknout do PDF

en: Print %s to a PDF file
cs: Vytisknout %s do souboru PDF

en: Choose location for PDF file
cs: Zvolte umístění pro soubor PDF

en: &File:
cs: &Soubor:

en: Paper &size:
cs: &Velikost papíru:

en: &Left margin:
cs: &Levý okraj:

en: &Top margin:
cs: &Horní okraj

en: &Right margin:
cs: &Pravý okraj:

en: &Bottom margin:
cs: &Dolní okraj:

en: inches
cs: palce

en: Add page &number to printed pages
cs: Přidat číslo stránky &do tištěných stránek

en: &Open PDF file after printing
cs: Po vytištění &otevřít soubor PDF

en: PDF file
cs: Soubor PDF

en: No filename specified
cs: Není zadán žádný název souboru

en: You must specify a filename for the PDF file to generate
cs: Musíte zadat název souboru pro vygenerování souboru PDF

en: Incorrect filename specified
cs: Zadán nesprávný název souboru

en: The filename for the PDF file must end with .pdf
cs: Název souboru pro soubor PDF musí končit .pdf

en: Printing, this will take a while, please wait...
cs: Probíhá tisk, bude to chvíli trvat, čekejte...

en: Printing...
cs: Probíhá tisk...

en: Failed to convert to PDF
cs: Nepodařilo se převést do PDF

en: Failed to generate PDF file, click "Show details" for more information.
cs: Nepodařilo se vygenerovat soubor PDF, pro více informací klikněte na "Zobrazit podrobnosti".

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Whole words
cs: Celá slova

en: Nearby words
cs: Slova poblíž

en: Choose the type of search: <ul><li><b>Contains</b> will search for the entered text anywhere. It will ignore punctuation, spaces and accents, unless Case sensitive searching is enabled.<li><b>Whole words</b> will search for whole words that equal the entered text. As with "Contains" searches punctuation and accents are ignored.<li><b>Nearby words</b> will search for whole words that are near each other in the text. For example: <i>calibre cool</i> will find places in the text where the words <i>calibre</i> and <i>cool</i> occur within 60 characters of each other. To change the number of characters add the number to the end of the list of words, for example: <i>calibre cool awesome 120</i> will search for <i>calibre</i>, <i>cool</i> and <i>awesome</i> within 120 characters of each other.<li><b>Regex</b> will interpret the text as a regular expression.
cs: Zvolte typ vyhledávání: <ul><li><b>Obsahuje</b> vyhledá zadaný text kdekoliv. Bude ignorovat interpunkci, mezery a diakritiku, pokud není povoleno vyhledávání s rozlišováním velikosti písmen.<b>Celá slova</b> vyhledá celá slova, která se rovnají zadanému textu. Stejně jako u vyhledávání „Obsahuje<li>“ je ignorována interpunkce a diakritika.<li><b>Slova poblíž</b> vyhledá celá slova, která jsou v textu blízko sebe. Například: <i>calibre skvělé</i> vyhledá v textu místa, kde se slova <i>calibre</i> a <i>skvělé</i> vyskytují do 60 znaků od sebe. Pro změnu počtu znaků přidejte číslo na konec seznamu slov, například: <i>calibre skvělé úžasné 120</i> bude hledat <i>calibre</i>, <i>skvělé</i> a <i>úžasné</i> ve vzdálenosti do 120 znaků od sebe.<li><b>Regulární výraz</b> bude interpretovat text jako regulární výraz.

en: Go back to where you were before searching
cs: Přejít zpět, kde jste byli před vyhledáváním

en: This text is hidden in the book and cannot be displayed
cs: Tento je v knize skryt a nemůže být zobrazen

en: No matches were found for:
cs: Nebyly nalezeny žádné shody pro:

en: Expand all items under %s
cs: Rozbalit všechny položky pod %s

en: Expand all items
cs: Rozbalit všechny položky

en: Collapse all items
cs: Sbalit všechny položky

en: Expand all items at the level of {}
cs: Rozbalit všechny položky na úrovni {}

en: Collapse all items at the level of {}
cs: Sbalit všechny položky na úrovni {}

en: Copy Table of Contents to clipboard
cs: Kopírovat obsah do schránky

en: Search Table of Contents
cs: Hledat obsah

en: Search for text in the Table of Contents
cs: Hledat text v obsahu

en: There are no Table of Contents entries matching: %s
cs: Žádné položky obsahu neodpovídají: %s

en: Switch color scheme
cs: Přepnout barevné schéma

en: Increase font size
cs: Zvětšit velikost písma

en: Decrease font size
cs: Zmenšit velikost písma

en: Toggle full screen
cs: Přepnout na celou obrazovku

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Next section
cs: Další oddíl

en: Previous section
cs: Předchozí oddíl

en: Toggle Reference mode
cs: Přepnout Režim odkazu

en: Toggle auto-scrolling
cs: Přepnout automatické posouvání

en: Lookup words
cs: Vyhledat slova

en: Show viewer controls
cs: Zobrazit ovládací prvky prohlížeče

en: Toggle paged mode
cs: Přepnout režim stránek

en: Print book
cs: Vytisknout knihu

en: Show book metadata
cs: Zobrazit metadata knihy

en: Read aloud
cs: Číst nahlas

en: Browse highlights in book
cs: Procházet zvýraznění v knize

en: Select all text in the current file
cs: Vybrat celý text v aktuálním souboru

en: Edit this book
cs: Upravit tuto knihu

en: Reload this book
cs: Znovu načíst tuto knihu

en: Customize this toolbar
cs: Přizpůsobit tento panel nástrojů

en: Hide this toolbar
cs: Skrýt tento panel nástrojů

en: Switch to flow mode -- where the text is not broken into pages
cs: Přepnout na plovoucí režim -- kde text není zalomený na stránky

en: Switch to paged mode -- where the text is broken into pages
cs: Přepnout na režim stránek -- kde je text zalomený na stránky

en: Turn off auto-scrolling
cs: Vypnout automatické posouvání

en: Turn on auto-scrolling
cs: Zapnout automatické posouvání

en: Read the text of the book aloud
cs: Číst text knihy nahlas

en: Stop reading
cs: Zastavit čtení

en: Clear list of recently opened books
cs: Vymazat seznam nadávno otevřených knih

en: Configure the toolbar
cs: Konfigurovat tento panel nástrojů

en: Choose the actions you want on the toolbar. Drag and drop items in the right hand list to re-arrange the toolbar.
cs: Zvolte akce, které chcete na panelu nástrojů. Přetáhněte položky ze seznamu vpravo pro přeuspořádání panelu nástrojů.

en: Lookup
cs: Vyhledávání

en: Preparing book for first read, please wait
cs: Příprava knihy pro první čtení, čekejte

en: E-book viewer
cs: Prohlížeč e-knih

en: Scroll here
cs: Posunout sem

en: Start of book
cs: Začátek knihy

en: End of book
cs: Konec knihy

en: Start of current file
cs: Začátek aktuálního souboru

en: End of current file
cs: Konec aktuálního souboru

en: Hide this scrollbar
cs: Skrýt tento posuvník

en: Search :: no matches
cs: Hledání :: žádné shody

en: Search :: one match
cs: Hledání :: jedna shoda

en: Search :: {} matches
cs: Hledání :: {} shod

en: Empty search expression
cs: Prázdný vyhledávací výraz

en: Cannot search for {!r} as it contains only punctuation and spaces.
cs: Nelze vyhledat {!r}, protože obsahuje pouze interpunkci a mezery.

en: Failed to load the image {}
cs: Nepodařilo se načíst obrázek {}

en: Image not found
cs: Obrázek nenalezen

en: Failed to find the image {}
cs: Nepodařilo se najít obrázek {}

en: Cannot print book
cs: Nelze vytisknout knihu

en: No book is currently open
cs: Aktuálně není otevřena žádná kniha

en: Book does not exist
cs: Kniha neexistuje

en: Cannot open {} as it no longer exists
cs: Nelze otevřít {}, protože již neexistuje

en: Choose e-book
cs: Zvolte e-knihu

en: E-books
cs: E-knihy

en: Loading book
cs: Načítání knihy

en: Loading book, please wait
cs: Načítání knihy, čekejte

en: Loading book failed
cs: Načítání knihy selhalo

en: Failed to open the book at {0}. Click "Show details" for more info.
cs: Nepodařilo se otevřít knihu v {0}. Pro více informací klikněte na „Zobrazit podrobnosti“.

en: The book must be in the %s formats to edit.
    
    First convert the book to one of these formats.
cs: Pro úpravu musí být kniha ve formátech %s.
    
    Nejdříve převeďte knihu do jednoho z těchto formátů.

en: The Qt WebEngine Render process has crashed. You should try restarting the viewer.
cs: Proces vykreslení Qt WebEngine selhal. Měli byste zkusit znovu spustit prohlížeč.

en: Choose background image
cs: Zvolte obrázek na pozadí

en: Clear search history
cs: Vymazat historii hledání

en: Test file name invalid
cs: Neplatný název testovacího souboru

en: The file name <b>%s</b> does not appear to end with a file extension. It must end with a file  extension like .epub or .mobi
cs: Zdá se, že název <b>%s</b> nekončí příponou souboru. Musí končit příponou souboru, jako je .epub nebo .mobi

en: Hide size in corner
cs: Skrýt velikost v rohu

en: Show size in corner
cs: Zobrazit velikost v rohu

en: Clear history
cs: Vymazat historii

en: Drag to resize
cs: Přetáhněte pro změnu velikosti

en: Choose &color
cs: Zvolte &barvu

en: Choose a color
cs: Zvolte barvu

en: Cu&t
cs: Vyjmou&t

en: &Step up
cs: Krok &nahoru

en: Step &down
cs: Krok &dolů

en: Not rated
cs: Nehodnoceno

en: Generic e-ink device
cs: Všeobecné zařízení e-ink

en: Smartphone
cs: Chytrý telefon

en: iPad like tablet
cs: Tablet typu iPad

en: Kindle Basic (all models)
cs: Kindle Basic (všechny modely)

en: Kindle Fire and Fire HD
cs: Kindle Fire a Fire HD

en: All other SONY devices
cs: Všechna ostatní zařízení SONY

en: Kobo and Kobo Touch Readers
cs: Čtečky Kobo a Kobo Touch

en: Kobo Vox, Aura and Glo families
cs: Rodiny Kobo Vox, Aura a Glo

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
cs: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96 atd.

en: Nook and Nook Simple Reader
cs: Čtečky Nook a Nook Simple

en: PocketBook 360 and newer models
cs: PocketBook 360 a novější modely

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
cs: PocketBook Lux (1-5) a Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
cs: PocketBook Inkpad 3 (Pro) a X

en: Android phone
cs: Telefon s Androidem

en: Android tablet
cs: Tablet s Androidem

en: Android phone with Kindle reader
cs: Telefon s Androidem se čtečkou Kindle

en: Android tablet with Kindle reader
cs: Tablet s Androidem se čtečkou Kindle

en: Generic
cs: Všeobecný

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "Generic" device.
cs: Zvolte své zařízení pro čtení e-knih. Pokud vaše zařízení není v seznamu, zvolte zařízení „Všeobecné“.

en: If you are moving calibre from an old computer to a new one, please read <a href="{0}">the instructions</a>.
cs: Pokud přesouváte Calibre ze starého počítače na nový, přečtěte si <a href="{0}">pokyny</a>.

en: Select location for books
cs: Vyberte umístění pro knihy

en: Failed to create a folder at %s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku v %s

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
cs: Musíte zvolit prázdnou složku pro knihovnu Calibre. %s není prázdná.

en: &Next >
cs: &Další >

en: < &Back
cs: < &Zpět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: &Finish
cs: &Dokončit

en: Commit
cs: Potvrdit

en: Welcome wizard
cs: Uvítací průvodce

en: Welcome to calibre
cs: Vítejte v Calibre

en: The one stop solution to all your e-book needs.
cs: Jediné řešení pro všechny potřeby vašich e-knih.

en: &Manufacturers
cs: &Výrobci

en: &Devices
cs: &Zařízení

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
cs: <h2>Blahopřejeme!</h2> Úspěšně jste nastavili Calibre. Stiskněte tlačítko %s pro použití vašich nastavení.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
cs: <h2>Ukázková videa</h2>Videa ukazující různé funkce Calibre jsou dostupná <a href="https://calibre-ebook.com/demo">online</a>.

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="%s">online</a>.
cs: <h2>Uživatelská příručka</h2>Uživatelská příručka je také dostupná <a href="%s">online</a>.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="https://gmx.com">GMX account</a> and click the "Use GMX" button below. You will also have to register your email address in your Amazon account.
cs: <p>Calibre může automaticky odesílat knihy pomocí e-mailu do vašeho Kindle. K tomu musíte níže nastavit doručování e-mailů. Nejjednodušším způsobem je nastavit bezplatný <a href="https://gmx.com">účet GMX</a> a kliknout na níže uvedené tlačítko Použít GMX. Také si budete muset zaregistrovat svou e-mailovou adresu ve svém účtu Amazon.

en: &Kindle email:
cs: E-mail &Kindle:

en: Choose your &language:
cs: Zvolte svůj &jazyk:

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
cs: <p>Zvolte umístění pro vaše knihy. Když přidáte knihy do Calibre, budou sem zkopírovány. Použijte <b>prázdnou složku</b> pro novou knihovnu Calibre:

en: If a calibre library already exists at the newly selected location, calibre will use it automatically.
cs: Pokud v nově vybraném umístění již existuje nějaká knihovna, Calibre ji automaticky použije.

en: Test email settings
cs: Testovat nastavení e-mailu

en: Send test mail from %s to:
cs: Odeslat testovací e-mail od %s pro:

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
cs: Pomocí: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s a %(enc)s šifrování

en: No email address
cs: Žádná e-mailová adresa

en: No email address to send mail to has been specified. You must specify a To: address before running the test.
cs: Nebyla zadána žádná e-mailová adresa pro odesílání pošty. Před spuštěním testu musíte zadat adresu Komu:.

en: Sending email, please wait...
cs: Odesílání e-mailu, čekejte...

en: Email successfully sent
cs: E-mail úspěšně odeslán

en: Setup sending email using
cs: Nastavit odesílání e-mailů pomocí

en: If you don't have an account, you can sign up for a free {name} email account at <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}
cs: Pokud nemáte účet, můžete si zaregistrovat bezplatný e-mailový účet {name} na <a href="https://{url}">{url}</a>. {extra}

en: Your %s &email address:
cs: Vaše %s &e-mailová adresa:

en: Your %s &password:
cs: Vaše %s &heslo:

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
cs: Pokud plánujete používat e-mail k posílání knih do svého Kindle, nezapomeňte přidat svou e-mailovou adresu %s do povolených e-mailových adres na své stránce Amazon.com pro správu Kindle.

en: Setup
cs: Nastavení

en: No password
cs: Žádné heslo

en: You must specify a password
cs: Musíte zadat heslo

en: You must specify an email address
cs: Musíte zadat e-mailovou adresu

en: Incorrect email address
cs: Nesprávná e-mailová adresa

en: The email address "{}" is not valid
cs: E-mailová adresa „{}“ není platná

en: OK to proceed?
cs: Pokračovat?

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
cs: Toto zobrazí heslo vašeho e-mailu na obrazovce. Pokračovat?

en: Before using this account to send mail, you must enable the "Enable access to this account via POP3 and IMAP" option in GMX under More > E-mail Settings > POP3 & IMAP.
cs: Před použitím tohoto účtu k odeslání pošty musíte v GMX povolit volbu "Povolit přístup k tomuto účtu prostřednictvím POP3 a IMAP" pod položkou Více > Nastavení e-mailu > POP3 a IMAP.

en: Google recently deliberately broke their email sending protocol (SMTP) support in an attempt to force everyone to use their web interface so they can show you more ads. They are trying to claim that SMTP is insecure, that is incorrect and simply an excuse. To use a Gmail account you will need to "allow less secure apps" as described <a href="https://support.google.com/accounts/answer/6010255">here</a>.
cs: Google nedávno úmyslně poškodil svou podporu protokolu odesílání pošty (SMTP)  ve snaze donutit všechny, aby používali jejich webové rozhraní, aby vám mohli ukázat více reklam. Snaží se tvrdit, že SMTP je nezabezpečené, což není pravda a je to jen výmluva. Pro použití účtu Gmail budete muset „povolit méně bezpečné aplikace“, jak je popsáno zde.

en: If you are setting up a new Outlook account, Microsoft requires that you  verify your account periodically, before it will let calibre send email.
cs: Pokud nastavujete nový účet Outlook, Microsoft vyžaduje, abyste ověřovali svůj účet pravidelně, než nechá Calibre odeslat e-mail.

en: Bad configuration
cs: Špatná konfigurace

en: You must set the From email address
cs: Musíte nastavit e-mailovou adresu odesílatele

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
cs: Musíte buď zadat uživatelské jméno <b>a</b> heslo poštovního serveru, nebo vůbec žádné uživatelské jméno a žádné heslo.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
cs: Nenastaveno žádné uživatelské jméno a heslo pro poštovní server. Většina poštovních serverů potřebuje uživatelské jméno a heslo. Opravdu to chcete?

en: Send email &from:
cs: Odeslat e-mail &z:

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
cs: <p>Toto bude zobrazeno v poli Odesílatel u e-mailů odeslaných z Calibre.<br>Nastavte zde vaši e-mailovou adresu

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
cs: <p>Poštovní server je užitečný, pokud služba, na kterou odesíláte e-mail, přijímá pouze e-maily od dobře známých e-mailových služeb.

en: Email server
cs: Poštovní server

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
cs: Calibre může <b>volitelně</b> použít server k odeslání e-mailu

en: &Hostname:
cs: &Název hostitele:

en: The hostname of your mail server. For example, smtp.gmail.com
cs: Název hostitele vašeho poštovního serveru. Např. smtp.gmail.com

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
cs: Port, na kterém váš poštovní server přijímá připojení. Výchozí je 25

en: Your username on the mail server
cs: Vaše uživatelské jméno na poštovním serveru

en: Your password on the mail server
cs: Vaše heslo na poštovním serveru

en: &Show
cs: &Zobrazit

en: Encr&yption:
cs: Ši&frování:

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
cs: Použít šifrování TLS při připojení k poštovnímu serveru. Toto je nejběžnější.

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
cs: Použít šifrování SSL při připojení k poštovnímu serveru.

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
cs: VAROVÁNÍ: Nepoužívání žádného šifrování je vysoce nezabezpečené

en: Use &GMX
cs: Použít &GMX

en: &Test email
cs: &Testovat e-mail

en: <p>If you use the <a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> e-book reading app (or similar OPDS enabled apps) on your Apple iDevice, you can access your calibre book collection wirelessly, directly on the device. To do this you have to turn on the calibre Content server.
cs: <p>Pokud ve svém Apple iDevice používáte aplikaci pro čtení e-knih<a href="http://www.appstafarian.com/marvin.html">Marvin</a> (nebo podobné aplikace umožňující OPDS), můžete přistupovat ke své sbírce knih Calibre bezdrátově, přímo ve svém zařízení. Abyste to mohli udělat, musíte zapnout Server s obsahem Calibre.

en: Turn on the &Content server
cs: Zapnout &Server s obsahem

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>The reader app should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the reader on your iDevice. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on. See <a href="%s">the User Manual</a> for more information.
cs: <p>Nezapomeňte nechat Calibre spuštěné, protože server je spuštěný, pouze dokud je spuštěné Calibre.
    <p>Aplikace čtečky by měla vidět vaši sbírku Calibre automaticky. Pokud ne, zkuste přidat URL http://nazevmehohostitele:8080 jako nový katalog ve čtečce ve vašem zařízení. nazevmehohostitele by měl být plně způsobilý název hostitele nebo IP adresa počítače, na kterém je spuštěno Calibre. Pro další informace navštivte <a href="%s">Uživatelskou příručku</a>.

en: Required component missing
cs: Chybí požadovaná komponenta

en: This computer is missing the Windows MediaPack, which is needed for calibre. Instructions for installing it are <a href="{0}">available here</a>.
cs: Tomuto počítači chybí Windows Media, který je pro Calibre vyžadován. Pokyny pro jeho instalaci jsou <a href="{0}">dostupné zde</a>.

en: Invalid query format for colon-separated search: {0}
cs: Neplatný formát dotazu pro hledání oddělené dvojtečkou: {0}

en: BIBTEX catalog generator
cs: Generátor katalogu BIBTEX

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Pole pro výstup při zařazení knih do databáze. Měl by být čárkami oddělený seznam polí.
    Dostupná pole: %(fields)s,
    navíc uživatelem vytvořená vlastní pole.
    Příklad: %(opt)s=title,authors,tags
    Výchozí: '%%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Výstupní pole, podle kterých řadit.
    Dostupná pole: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Vytvořit citaci pro položky BibTeX.
    Logická hodnota: True, False
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Vytvořit položku souboru, pokud jsou vybrány formáty pro položky BibTeX.
    Logická hodnota: True, False
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Šablona pro vytvoření citace z polí databáze.
    Měla by být šablona s poli uzavřenými {}.
    Dostupná pole: %s
    Výchozí: '%%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Výstupní kódování souboru BibTeX.
    Dostupné typy: utf8, cp1252, ascii.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Příznak kódování souboru BibTeX.
    Dostupné typy: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
cs: Typ záznamu pro katalog BibTeX.
    Dostupné typy: book, misc, mixed.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formát BIBTEX

en: CSV/XML catalog generator
cs: Generátor katalogu CSV/XML

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
cs: Pole pro výstup při zařazení knih do databáze. Měl by být čárkami oddělený seznam polí.
    Dostupná pole: %(fields)s,
    navíc uživatelem vytvořená vlastní pole.
    Příklad: %(opt)s=title,authors,tags
    Výchozí: '%%default'
    Použije se na: výstupní formáty CSV, XML

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
cs: Výstupní pole, podle kterých řadit.
    Dostupná pole: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty CSV, XML

en: AZW3/EPUB/MOBI catalog generator
cs: Generátor katalogu AZW3/EPUB/MOBI

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Název generovaného katalogu použitý jako název v metadatech.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Create cross-references in Authors section for books with multiple authors.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Vytvořit křížové odkazy v oddílu Autoři pro knihy s více autory.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified folder. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Uložit výstup z různých stavů převodního řetězce do zadané složky. Užitečné, pokud si nejste jisti, ve kterém stavu procesu převodu se objevuje chyba.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[Project Gutenberg]', and '+', the default tag for read books.
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Regulární výraz popisující štítky, které vyloučit jako žánry.
    Výchozí: '%default' vylučuje štítky v hranatých závorkách, např. '[Project Gutenberg]' a '+', výchozí štítek pro přečtené knihy.
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the rules used to exclude books from the generated catalog.
    The model for an exclusion rule is either
    ('<rule name>','Tags','<comma-separated list of tags>') or
    ('<rule name>','<custom column>','<pattern>').
    For example:
    (('Archived books','#status','Archived'),)
    will exclude a book with a value of 'Archived' in the custom column 'status'.
    When multiple rules are defined, all rules will be applied.
    Default: 
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Určuje pravidla použitá pro vyloučení knih z generovaného katalogu.
    Model pro pravidlo vyloučení je buď
    ('<název pravidla>','Tags','<čárkami oddělený seznam štítků>') nebo
    ('<název pravidla>','<vlastní sloupec>','<vzor>').
    Například:
    (('Archivované knihy','#stav','Archivováno'),)
    vyloučí knihu s hodnotou 'Archivováno' ve vlastním sloupci 'stav'.
    Pokud je definováno více pravidel, budou použita všechna pravidla.
    Výchozí: 
    "%default"
    Použije se na výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Autoři' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Popisy' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Žánry' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Názvy' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Série' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zahrnout oddíl 'Nedávno přidané' do katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Source field for 'Genres' section.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Zdrojové pole pro oddíl ‚Žánry.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Vlastní pole obsahující text poznámky k vložení do záhlaví Popisu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: #<custom field>:[before|after]:[True|False] specifying:
     <custom field> Custom field containing notes to merge with comments
     [before|after] Placement of notes with respect to comments
     [True|False] - A horizontal rule is inserted between notes and comments
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: #<custom field>:[before|after]:[True|False] určující:
    <custom field>Vlastní pole obsahující poznámky ke sloučení s komentáři
    [before|after] Umístění poznámek vzhledem ke kometářům
    [True|False] - Mezi poznámky a komentáře je vložena vodorovná čára
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the output profile. In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device. For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Určuje výstupní profil. V některých případech je vyžadován výstupní profil pro optimalizaci katalogu pro zařízení. Například 'kindle' nebo 'kindle_dx' vytvoří strukturovaný obsah s Oddíly a Články.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Specifies the rules used to include prefixes indicating read books, wishlist items and other user-specified prefixes.
    The model for a prefix rule is ('<rule name>','<source field>','<pattern>','<prefix>').
    When multiple rules are defined, the first matching rule will be used.
    Default:
    "%default"
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Určuje pravidla použitá pro zahrnutí předpon označujících přečtené knihy, seznam přání a jiné předpony zadané uživatelem.
    Model pro pravidlo předpony je ('<název pravidla>','<zdrojové pole>','<vzor>','<předpona>').
    Pokud je definováno více pravidel, bude použito první odpovídající pravidlo.
    Výchozí:
    '%default'
    Použije se na výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Use a named preset created with the GUI catalog builder.
    A preset specifies all settings for building a catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Použít pojmenovanou předvolbu vytvořenou Nástrojem pro sestavení katalogu
    v grafickém rozhraní. Předvolba určuje všechna nastavení pro sestavení katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Replace existing cover when generating the catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Nahradit existující obálku při generování katalogu.
    Výchozí: '%default'
    Použije se na: výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to: AZW3, EPUB, MOBI output formats
cs: Nápověda velikosti (v palcích) pro obálky knih v katalogu.
    Rozsah: 1,0 - 2,0
    Výchozí: '%default'
    Použije se na výstupní formáty AZW3, EPUB, MOBI

en: Error: No stored presets.
cs: Chyba: Žádné uložené předvolby.

en: 
    *** Adding 'By authors' section required for MOBI output ***
cs: 
    *** Přidání oddílu 'Podle autorů' vyžadováno pro výstup MOBI ***

en: column not in book:
cs: sloupec není v knize:

en: Symbols
cs: Symboly

en: No genres to catalog.
cs: Žádné žánry do katalogu.

en: Check 'Excluded genres' regex in the E-book options.
cs: Zaškrtnout regulární výraz ‚Vyloučené žánry‘ ve Volby e-knihy.

en: No books available to catalog
cs: Žádné dostupné knihy do katalogu

en: Titles
cs: Názvy

en: Genres
cs: Žánry

en: Recently Added
cs: Nedávno přidáno

en: Recently Read
cs: Nedávno čteno

en: Descriptions
cs: Popisy

en: Sorting database
cs: Řazení databáze

en: Sorting titles
cs: Řazení názvů

en: No books to catalog.
    Check 'Excluded books' rules in the E-book options.
cs: Žádné knihy ke katalogizaci.
    Zaškrtnout pravidla ‚Vyloučené knihy‘ ve Volby e-knihy.

en: No books available to include in catalog
cs: Žádné dostupné knihy pro zahrnutí do katalogu

en: error in
cs: chyba v

en: Genres HTML
cs: Žánry HTML

en: Titles HTML
cs: Názvy HTML

en: by
cs: od

en: Descriptions HTML
cs: Popisy HTML

en: Description HTML
cs: Popis HTML

en: NCX header
cs: Hlavička NCX

en: NCX for descriptions
cs: NCX pro popisy

en: NCX for Series
cs: NCX pro Série

en: Series beginning with %s
cs: Série začínající %s

en: Series beginning with '%s'
cs: Série začínající '%s'

en: NCX for Titles
cs: NCX pro Názvy

en: Titles beginning with %s
cs: Názvy začínající %s

en: Titles beginning with '%s'
cs: Názvy začínající '%s'

en: NCX for Authors
cs: NCX pro Autory

en: Authors beginning with %s
cs: Autoři začínající %s

en: Authors beginning with '%s'
cs: Autoři začínající '%s'

en: NCX for Recently Added
cs: NCX pro Nedávno přidané

en: NCX for Recently Read
cs: NCX pro Nedávno čtené

en: NCX for genres
cs: NCX pro žánry

en: Generating OPF
cs: Generování OPF

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Saving NCX
cs: Ukládání NCX

en: Invalid titles
cs: Neplatné názvy

en: Extra titles
cs: Dodatečné názvy

en: Invalid authors
cs: Neplatní autoři

en: Extra authors
cs: Dodateční autoři

en: Missing book formats
cs: Chybějící formáty knih

en: Extra book formats
cs: Dodatečné formáty knih

en: Unknown files in books
cs: Neznámé soubory v knihách

en: Missing cover files
cs: Chybějící soubory obálek

en: Cover files not in database
cs: Soubory obálek nejsoucí v databázi

en: Folders raising exception
cs: Složky vyvolávající výjimku

en: INVALID CONDITION
cs: NEPLATNÁ PODMÍNKA

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
cs: Cesta ke knihovně je příliš dlouhá. Musí mít méně než %d znaků.

en:  (%s books)
cs: (%s knih)

en: Identifiers
cs: Identifikátory

en: On device
cs: V zařízení

en: Series sort
cs: Řazení série

en: Title sort
cs: Řazení názvu

en: The title
cs: Název

en: The authors
cs: Autoři

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
cs: Řetězec řazení autora. Pro použití pouze prvního písmena jména použijte {author_sort[0]}

en: The tags
cs: Štítky

en: The series
cs: Série

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
cs: Číslo série. Pro získání úvodních nul použijte {series_index:0>3s} nebo {series_index:>3s} pro úvodní mezery

en: The rating
cs: Hodnocení

en: The ISBN
cs: ISBN

en: The publisher
cs: Vydavatel

en: The date
cs: Datum

en: The published date
cs: Datum vydání

en: The date when the metadata for this book record was last modified
cs: Datum, kdy byla metadata pro tento záznam knihu naposledy změněna

en: The language(s) of this book
cs: Jazyky této knihy

en: The calibre internal id
cs: Vnitřní identifikátor Calibre

en: Options to control saving to disk
cs: Volby pro ovládání ukládání na disk

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
cs: Obyčejně Calibre aktualizuje metadata v uložených souborech z toho, co je v knihovně Calibre. Zpomalí ukládání na disk.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
cs: Obyčejně Calibre zapíše metadata do samostatného souboru OPF společně se skutečnými soubory e-knih.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book files.
cs: Obyčejně Calibre uloží obálku do samostatného souboru společně se skutečnými soubory e-knih.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
cs: Čárkami oddělený seznam formátů pro uložení pro každou knihu. Ve výchozím nastavení jsou ukládány všechny dostupné formáty.

en: The template to control the filename and folder structure of the saved files. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author subfolder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
cs: Šablona pro ovládání názvu souboru a struktury složekukládaných souborů. Výchozí je "%(templ)s", což uloží knihy do podsložky podle autora s názvy souborů obsahujícími název a autora. Dostupné ovládací prvky jsou: {%(controls)s}

en: The template to control the filename and folder structure of files sent to the device. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author folder with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
cs: Šablona pro ovládání názvu souboru a struktury složek souborů odesílaných do zařízení. Výchozí je "%(templ)s", což uloží knihy do složky podle autora s názvy souborů obsahujícími název a autora. Dostupné ovládací prvky jsou: {%(controls)s}

en: Have calibre convert all non English characters into English equivalents for the file names. This is useful if saving to a legacy filesystem without full support for Unicode filenames.
cs: Nechat Calibre převést všechny neanglické znaky na anglické ekvivalenty pro názvy souborů. To je užitečné, pokud ukládáte do starší verze systému souborů bez plné podpory názvů souborů Unicode.

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
cs: Formát, ve kterém zobrazovat data. %(day)s - den, %(month)s - měsíc, %(mn)s - číslo měsíce, %(year)s - rok. Výchozí je: %(default)s

en: Convert paths to lowercase.
cs: Převést cesty na malá písmena.

en: Replace whitespace with underscores.
cs: Nahradit prázdné znaky podtržítky.

en: Save into a single folder, ignoring the template folder structure
cs: Uložit do jedné složky, ignorovat šablonu adresářové struktury

en: Save any data files associated with the book when saving the book
cs: Při ukládání knihy uložit všechny datové soubory přidružené ke knize

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
cs: Nepodařilo se vypočítat cestu pro uložení na disk. Šablona: %(templ)s
    Chyba: %(err)s

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
cs: Vyhodnocení šablony způsobilo žádné komponenty cesty. Šablona: %s

en: The one stop solution to all your e-book needs
cs: Univerzální řešení pro všechny potřeby e-knih

en: calibre is the one stop solution to all your e-book needs.
cs: Calibre je jediné řešení pro všechny potřeby vašich e-knih.

en: You can use calibre to catalog your books, fetch metadata for them automatically, convert them from and to all the various e-book formats, send them to your e-book reader devices, read the books on your computer, edit the books in a dedicated e-book editor and even make them available over the network with the built-in Content server. You can also download news and periodicals in e-book format from over a thousand different news and magazine websites.
cs: Calibre můžete používat pro zařazení vašich knih do katalogu, automatické načítání jejich metadat, jejich převedení z a do všech různých formátů e-knih, jejich odesílání do vašich zařízení čteček e-knih, čtení knih na počítači, úpravě knih ve vyhrazeném editoru a dokonce jejich zpřístupnění na síti pomocí vestavěného Serveru s obsahem. Můžete také stahovat zprávy a periodika ve formátu e-knihy z více než tisíce různých webových stránek se zprávami a časopisy.

en: Edit the text and styles inside e-books
cs: Upravit text a styly uvnitř e-knih

en: The calibre E-book editor allows you to edit the text and styles inside the book with a live preview of your changes.
cs: Editor e-knih Calibre vám umožňuje upravit text a styly uvnitř knihy s živým náhledem vašich změn.

en: It can edit books in both the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. It includes various useful tools for checking the book for errors, editing the Table of Contents, performing automated cleanups, etc.
cs: Může upravit knihy ve formátech EPUB a AZW3 (Kindle). Zahrnuje různé užitečné nástroje pro kontrolu chyb v knize, úpravu obsahu, provedení automatizovaných čištění atd.

en: Read e-books in over a dozen different formats
cs: Číst e-knihy ve více než tuctu různých formátů

en: The calibre E-book viewer allows you to read e-books in over a dozen different formats.
cs: Prohlížeč e-knih Calibre vám umožňuje číst e-knihy ve více než tuctu různých formátů.

en: It has a full screen mode for distraction free reading and can display the text with multiple columns per screen.
cs: Má režim na celou obrazovku pro čtení bez rozptylování a může zobrazit text s více sloupci na obrazovku.

en: Command Line Interface
cs: Rozhraní příkazového řádku

en: Documented commands
cs: Dokumentované příkazy

en: Undocumented commands
cs: Nedokumentované příkazy

en: You can see usage for undocumented commands by executing them without arguments in a terminal.
cs: Použití pro nedokumentované příkazy můžete vidět jejich provedením bez parametrů v terminálu.

en: Change language
cs: Změnit jazyk

en: Newest
cs: Nejnovější

en: <b>{title}</b> by {authors}
cs: <b>{title}</b> od {authors}

en: {series_index} of <i>{series}</i>
cs: {series_index}. z <i>{series}</i>

en: Date: {timestamp}
cs: Datum: {timestamp}

en: Published: {pubdate}
cs: Vydáno: {pubdate}

en: Publisher: {publisher}
cs: Vydavatel: {publisher}

en: Show
cs: Zobrazit

en:  sorted by
cs: seřazeno podle

en: Change library
cs: Změnit knihovnu

en: Change library to:
cs: Změnit knihovnu na:

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
cs: Přepnout na úplné rozhraní (nemobilní rozhraní)

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
cs: Úplné rozhraní vám poskytne mnohem více funkcí, ale nemusí dobře fungovat na malé obrazovce

en: {0} is not a valid IP address/network, with error: {1}
cs: {0} není platná adresa IP nebo síť, s chybou: {1}

en: username [password]
cs: uživatelské jméno [heslo]

en: Give this user only read access
cs: Udělit tomuto uživateli přístup pouze pro čtení

en: username is required
cs: uživatelské jméno je vyžadováno

en: username
cs: uživatelské jméno

en: username set|reset|toggle|show
cs: uživatelské jméno nastavit|obnovit|přepnout|zobrazit

en: username and operation are required
cs: je vyžadováno uživatelské jméno a operace

en: [options] username [library_name ...]
cs: [volby] uživatelské jméno [nazev_knihovny ...]

en: Specify the action to perform.
    A value of "show" shows the current library restrictions for the specified user.
    A value of "allow-all" removes all library restrictions.
    A value of "allow" allows access to only the specified libraries.
    A value of "block" allows access to all, except the specified libraries.
    A value of "per-library" sets per library restrictions. In this case the libraries list is interpreted as a list of library name followed by restriction to apply, followed by next library name and so on. Using a restriction of "=" removes any previous restriction on that library.
cs: Zadejte akci, která se má provést.
    Hodnota „show“ zobrazí aktuální omezení knihovny pro zadaného uživatele.
    Hodnota „allow-all“ odebere všechna omezení knihovny.
    Hodnota „allow“ povolí přístup pouze k zadaným knihovnám.
    Hodnota „block“ povolí přístup ke všem knihovnám kromě zadaných.
    Hodnota „per-library“ nastaví omezení pro jednotlivé knihovny. V tomto případě je seznam knihoven interpretován jako seznam názvů knihoven, za nimiž následuje omezení, které se má uplatnit, za nímž následuje název další knihovny atd. Použití omezení „=“ odebere všechna předchozí omezení pro danou knihovnu.

en: Unknown command: {}
cs: Neznámý příkaz: {}

en: Manage the user accounts for calibre-server. Available commands are:
cs: Spravovat uživatelský účet pro server Calibre: Dostupné příkazy jsou:

en: Use {} for help on individual commands
cs: Použijte {} pro nápovědu k jednotlivým příkazům

en: What do you want to do?
cs: Co chcete udělat?

en: default
cs: výchozí

en: No choice selected, exiting...
cs: Není vybrána žádná možnost, ukončování...

en: %s is not a valid choice, try again
cs: %s není platná možnost, zkuste to znovu

en: Existing user names:
cs: Existující jména uživatelů:

en: There are no users, you must first add an user
cs: Nejsou zde žádní uživatelé, nejdříve musíte nějakého přidat

en: The username %s does not exist
cs: Uživatelské jméno %s neexistuje

en: Enter the username
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Enter the new password for %s:
cs: Zadejte nové heslo pro %s:

en: Empty passwords are not allowed
cs: Prázdná hesla nejsou povolena

en: Re-enter the new password for %s, to verify:
cs: Zadejte znovu nové heslo pro %s kvůli ověření:

en: Passwords do not match
cs: Hesla se neshodují

en: User %s added successfully!
cs: Uživatel %s úspěšně přidán!

en: Are you sure you want to remove the user %s?
cs: Opravdu chcete odebrat uživatele %s?

en: User %s successfully removed!
cs: Uživatel %s úspěšně odebrán!

en: Password for %s successfully changed!
cs: Heslo pro %s úspěšně změněno!

en: Current password for {0} is: {1}
cs: Aktuální heslo pro {0} je: {1}

en: Allow {} to make changes (i.e. grant write access)
cs: Povolit {} provádět změny (tj. udělit oprávnění k zápisu)

en: Prevent {} from making changes (i.e. remove write access)
cs: Zabránit {} provádět změny (tj. odebrat oprávnění k zápisu)

en: {} has the following additional per-library restrictions:
cs: {} má následující dodatečná omezení vázaná na knihovnu:

en: {} has no additional per-library restrictions
cs: {} nemá žádná dodatečná omezení vázaná na knihovnu

en: Allow access to all libraries
cs: Povolit přístup ke všem knihovnám

en: Allow access to only specified libraries
cs: Povolit přístup pouze k zadaným knihovnám

en: Allow access to all, except specified libraries
cs: Povolit přístup ke všem, kromě zadaných knihoven

en: Change per-library restrictions
cs: Změnit omezení vázaná na knihovnu

en: Enter the name of the library:
cs: Zadejte název knihovny:

en: Enter a search expression, access will be granted only to books matching this expression. An empty expression will grant access to all books.
cs: Zadejte vyhledávací výraz, přístup bude udělen pouze ke knihám odpovídajícím tomuto výrazu. Prázdný výraz udělí přístup ke všem knihám.

en: Another restriction?
cs: Další omezení?

en: Enter a comma separated list of library names:
cs: Zadejte čárkami oddělený seznam názvů knihoven:

en: Allowing access only to libraries: {}
cs: Povolí přístup pouze ke knihovnám: {}

en: Allowing access to all libraries, except: {}
cs: Povolí přístup ke všem knihovnám kromě: {}

en: Show password for {}
cs: Zobrazit heslo pro {}

en: Change read/write permission for {}
cs: Změnit oprávnění pro čtení a zápis pro {}

en: Change the libraries {} is allowed to access
cs: Změnit knihovny, ke kterým má {} povolen přístup

en: {0} has {1} access
cs: {0} má přístup {1}

en: read-write
cs: pro čtení a zápis

en: readonly
cs: pouze pro čtení

en: Add a new user
cs: Přidat nového uživatele

en: Edit an existing user
cs: Upravit existujícího uživatele

en: Remove a user
cs: Odebrat uživatele

en: one item | {} items
cs[0]: jedna položka
cs[1]: {} položky
cs[2]: {} položek
cs[3]: {} položek

en: RATING: %s<br />
cs: HODNOCENÍ: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
cs: ŠTÍTKY: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
cs: SÉRIE: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
cs: Knihy ve vaší knihovně

en: By
cs: Podle

en: Books sorted by
cs: Knihy seřazené podle

en: Library:
cs: Knihovna:

en: Change calibre library to:
cs: Změnit knihovnu Calibre na:

en: By %s
cs: Podle %s

en: By {0} :: {1}
cs: Podle {0} :: {1}

en: Path to the SSL certificate file
cs: Cesta k souboru certifikátu SSL

en: Path to the SSL private key file
cs: Cesta k souboru soukromého klíče SSL

en: Time (in seconds) after which an idle connection is closed
cs: Čas (v sekundách), po kterém je nečinné připojení uzavřeno

en: Time (in seconds) to wait for a response from the server when making queries
cs: Čas (v sekundách) čekání na odezvu ze serveru při dotazování

en: Total time in seconds to wait for clean shutdown
cs: Celkový čas v sekundách, který čekat na čisté vypnutí

en: Socket pre-allocation, for example, with systemd socket activation
cs: Předpřidělení soketu, například  při aktivaci soketu systemd

en: Max. size of single HTTP header (in KB)
cs: Max. velikost jednoduchého záhlaví HTTP (v KB)

en: Max. allowed size for files uploaded to the server (in MB)
cs: Max. povolená velikost pro soubory odesílané na server (v MB)

en: Minimum size for which responses use data compression (in bytes)
cs: Minimální velikost, pro kterou odpovědi použijí kompresi dat (v bajtech)

en: Number of worker threads used to process requests
cs: Počet pracovních vláken použitých pro zpracování požadavků

en: Maximum number of worker processes
cs: Maximální počet pracovních procesů

en: Worker processes are launched as needed and used for large jobs such as preparing a book for viewing, adding books, converting, etc. Normally, the max. number of such processes is based on the number of CPU cores. You can control it by this setting.
cs: Pracovní procesy jsou spouštěny podle potřeby a použity pro velké úlohy, jako jsou příprava knihy pro zobrazení, přidávání knih, převod atd. Obyčejně je max. počet takových procesů založen na počtu jader procesoru. Můžete to ovládat tímto nastavením.

en: Maximum time for worker processes
cs: Maximální čas pro pracovní procesy

en: Maximum amount of time worker processes are allowed to run (in minutes). Set to zero for no limit.
cs: Maximální množství času, který mají pracovní procesy povoleno být spuštěny (v minutách). Nastavte na nulu pro žádné omezení.

en: The port on which to listen for connections
cs: Port, na kterém naslouchat pro připojení

en: A prefix to prepend to all URLs
cs: Předpona, kterou předřadit všem adresám URL

en: Useful if you wish to run this server behind a reverse proxy. For example use, /calibre as the URL prefix.
cs: Užitečné, pokud si přejete spustit tento server za reverzní proxy. Například použijte /calibre jako předponu URL.

en: Number of books to show in a single page
cs: Počet zobrazených knih na jedné stránce

en: The number of books to show in a single page in the browser.
cs: Počet zobrazených knih na jedné stránce v prohlížeči:

en: Advertise OPDS feeds via BonJour
cs: Inzerovat informační kanály OPDS prostřednictvím BonJour

en: Advertise the OPDS feeds via the BonJour service, so that OPDS based reading apps can detect and connect to the server automatically.
cs: Inzerovat informační kanály OPDS prostřednictvím služby BonJour, aby aplikace založené na čtení OPDS mohly automaticky rozpoznat a připojit k serveru.

en: Maximum number of books in OPDS feeds
cs: Maximální počet knih v informačních kanálech OPDS

en: The maximum number of books that the server will return in a single OPDS acquisition feed.
cs: Maximální počet knih, které server vrátí v jednom získaném informačním kanálu OPDS.

en: Maximum number of ungrouped items in OPDS feeds
cs: Maximální počet neseskupených položek v informačních kanálech OPDS

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Set to zero to disable.
cs: Seskupit položky do kategorií jako jsou autor nebo štítek podle prvního písmene, když je více než tento počet položek. Nastavte na nula pro zakázání.

en: The interface on which to listen for connections
cs: Rozhraní, na kterém naslouchat pro připojení

en: Fallback to auto-detected interface
cs: Záloha pro automatické rozpoznání rozhraní

en: If for some reason the server is unable to bind to the interface specified in the listen_on option, then it will try to detect an interface that connects to the outside world and bind to that.
cs: Pokud se server není z nějakého důvodu schopen připojit k rozhraní zadanému ve volbě listen_on, pak se bude snažit rozpoznat rozhraní, které se připojuje k vnějšímu světu a připojit se k němu.

en: Zero copy file transfers for increased performance
cs: Přenosy nulových kopií souborů pro zvýšení výkonu

en: This will use zero-copy in-kernel transfers when sending files over the network, increasing performance. However, it can cause corrupted file transfers on some broken filesystems. If you experience corrupted file transfers, turn it off.
cs: Toto použije přenosy nulových kopií v jádru při odesílání souborů přes síť, zvýšení výkonu. Může to však způsobit poškozené přenosy souborů u některých poškozených systémů souborů. Pokud narazíte na poškozené přenosy souborů, vypněte to.

en: Max. log file size (in MB)
cs: Max. velikost souboru protokolu (v MB)

en: The maximum size of log files, generated by the server. When the log becomes larger than this size, it is automatically rotated. Set to zero to disable log rotation.
cs: Maximální velikost souborů protokolu generovaných serverem. Když bude protokol větší než tato velikost, je automaticky vyměněn. Nastavte na nulu pro zakázání výměny protokolu.

en: Log HTTP 404 (Not Found) requests
cs: Protokolovat požadavky HTTP 404 (nenalezeno)

en: Normally, the server logs all HTTP requests for resources that are not found. This can generate a lot of log spam, if your server is targeted by bots. Use this option to turn it off.
cs: Obyčejně server zaznamenává všechny požadavky HTTP na zdroje, které nejsou nalezeny. To může generovat velké množství protokolového spamu, pokud je váš server cílem botů. Použijte tuto volbu pro vypnutí.

en: Password based authentication to access the server
cs: Ověřování na základě hesla pro přístup k serveru

en: Normally, the server is unrestricted, allowing anyone to access it. You can restrict access to predefined users with this option.
cs: Obyčejně je server neomezený, umožňuje přístup každému. Pomocí této volby můžete omezit přístup na předdefinované uživatele.

en: Allow un-authenticated local connections to make changes
cs: Povolit neověřeným místním připojením provádět změny

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the same computer as the server is running on to make changes. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means any program running on the computer can make changes to your calibre libraries.
cs: Obyčejně, pokud nezapnete ověřování, server pracuje v režimu pouze pro čtení, aby neumožnil anonymním uživatelům provádět změny ve vašich knihovnách Calibre. Tato volba umožňuje provádět změny komukoliv připojenému ze stejného počítače, na kterém je spuštěn server. To je užitečné, pokud chcete spustit server bez ověřování, ale stále používáte calibredb k provádění změn ve vašich knihovnách Calibre. Pamatujte, že zapnutí této volby znamená, že jakýkoliv program spuštěný v počítači může provádět změny ve vašich knihovnách Calibre.

en: Allow un-authenticated connections from specific IP addresses to make changes
cs: Povolit neověřeným připojením z konkrétní adresy IP provádět změny

en: Normally, if you do not turn on authentication, the server operates in read-only mode, so as to not allow anonymous users to make changes to your calibre libraries. This option allows anybody connecting from the specified IP addresses to make changes. Must be a comma separated list of address or network specifications. This is useful if you want to run the server without authentication but still use calibredb to make changes to your calibre libraries. Note that turning on this option means anyone connecting from the specified IP addresses can make changes to your calibre libraries.
cs: Obyčejně, pokud nezapnete ověřování, server pracuje v režimu pouze pro čtení, aby neumožnil anonymním uživatelům provádět změny ve vašich knihovnách Calibre. Tato volba umožňuje provádět změny komukoliv připojenému z konkrétní adresy IP. Musí to být čárkami oddělený seznam adres nebo specifikací sítě. To je užitečné, pokud chcete spustit server bez ověřování, ale stále používáte calibredb k provádění změn ve vašich knihovnách Calibre. Pamatujte, že zapnutí této volby znamená, že kdokoliv připojený ze zadaných adres IP může provádět změny ve vašich knihovnách Calibre.

en: Path to user database
cs: Cesta k databázi uživatelů

en: Path to a file in which to store the user and password information. Normally a file in the calibre configuration folder is used.
cs: Cesta k souboru, do kterého se ukládají informace o uživateli a heslu. Obyčejně je použit soubor ve složce konfigurace Calibre.

en: Choose the type of authentication used
cs: Zvolte typ použitého ověřování

en: Set the HTTP authentication mode used by the server. Set to "basic" if you are putting this server behind an SSL proxy. Otherwise, leave it as "auto", which will use "basic" if SSL is configured otherwise it will use "digest".
cs: Nastavte režim ověřování HTTP používaný serverem. Nastavte na "základní", pokud je tento server za SSL proxy. Jinak ponechte jako "automaticky", což použije "základní", pokud je nakonfigurováno SSL, jinak použije "digest".

en: Ban IP addresses that have repeated login failures
cs: Zakázat IP adresy, které mají opakovaná chybná přihlášení

en: Temporarily bans access for IP addresses that have repeated login failures for the specified number of minutes. Useful to prevent attempts at guessing passwords. If set to zero, no banning is done.
cs: Dočasně zakáže přístup pro IP adresy, které mají opakovaná chybná přihlášení, na zadaný počet minut. Užitečné zabránění pokusům o odhadnutí hesel. Pokud je nastaveno na nulu, je zakazování vypnuto.

en: Number of login failures for ban
cs: Počet chybných přihlášení pro zakázání

en: The number of login failures after which an IP address is banned
cs: Počet chybných přihlášení, po kterých je IP adresa zakázána

en: Ignored user-defined metadata fields
cs: Ignorovaná uživatelem definovaná pole metadat

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will not be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. For example: {}
cs: Čárkami oddělený seznam uživatelem definovaných polí metadat, která nebudou zobrazena Serverem s obsahem v zobrazeních /opds a /mobilní. Například: {}

en: Restrict displayed user-defined fields
cs: Omezit zobrazená uživatelem definovaná pole

en: Comma separated list of user-defined metadata fields that will be displayed by the Content server in the /opds and /mobile views. If you specify this option, any fields not in this list will not be displayed. For example: {}
cs: Čárkami oddělený seznam uživatelem definovaných polí metadat, která budou zobrazena Serverem s obsahem v zobrazeních /opds a /mobilní. Pokud zadáte tuto volbu, nebudou zobrazena žádná pole, která nejsou v tomto seznamu. Například: {}

en: Choose the default book list mode
cs: Zvolte výchozí režim seznamu knih

en: Set the default book list mode that will be used for new users. Individual users can override the default in their own settings. The default is to use a cover grid.
cs: Nastavte výchozí režim seznamu knih, který bude použit pro nové uživatele. Jednotliví uživatelé mohou přepsat výchozí nastavení ve svém vlastním nastavení. Výchozí je použití mřížky obálek.

en: By default, this option is disabled.
cs: Ve výchozím nastavení je tato volba zakázána.

en: By default, this option is enabled.
cs: Ve výchozím nastavení je tato volba povolena.

en: [options] [path to library folder...]
    
    Start the calibre Content server. The calibre Content server exposes your
    calibre libraries over the internet. You can specify the path to the library
    folders as arguments to %prog. If you do not specify any paths, all the
    libraries that the main calibre program knows about will be used.
cs: [options] [path to library folder ...]
    
    Spustit Server s obsahem Calibre. Server s obsahem Calibre vystaví
    vaše knihovny Calibre na internet. Můžete zadat cestu ke složkám
    knihoven jako parametry do %prog. Pokud nezadáte žádné cesty,
    budou použity všechny knihovny, o kterých hlavní program Calibre ví.

en: Path to log file for server log. This log contains server information and errors, not access logs. By default it is written to stdout.
cs: Cesta k souboru protokolu pro protokol serveru. Tento protokol obsahuje informace a chyby, ne protokoly přístupu. Ve výchozím nastavení je zapsán do stdout.

en: Path to the access log file. This log contains information about clients connecting to the server and making requests. By default no access logging is done.
cs: Cesta k souboru protokolů přístupu. Tento protokol obsahuje informace o připojení klientů k serveru a vytváření požadavků. Ve výchozím nastavení není prováděno žádné protokolování přístupu.

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
cs: Cesta k souboru JSON obsahujícímu šablonu pro režim vlastního seznamu knih. Nejsnadnější způsob vytvoření takového souboru šablony je přejít v Calibre do Předvolby->Sdílení po síti->Šablona seznamu knih, vytvořit šablonu a exportovat ji.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
cs: Cesta k souboru JSON obsahujícímu adresy URL pro funkci „Vyhledat na internetu“. Nejsnadnější způsob vytvoření takového souboru je přejít v Calibre do Předvolby->Sdílení po síti->Vyhledat na internetu, vytvořit adresy URL a exportovat je.

en: Run process in background as a daemon (Linux only).
cs: Spustit proces na pozadí jako démon (pouze Linux).

en: Write process PID to the specified file
cs: Zapsat kód PID procesu do zadaného souboru

en: Automatically reload server when source code changes. Useful for development. You should also specify a small value for the shutdown timeout.
cs: Automaticky znovu načíst server, když se změní zdrojový kód. Užitečné pro vývoj. Měli byste také zadat malou hodnotu pro časový limit vypnutí.

en: Manage the database of users allowed to connect to this server. You can use it in automated mode by adding a --. See {0} for details. See also the {1} option.
cs: Spravovat databázi uživatelů, kteří mají povoleno připojovat se k tomuto serveru. V automatizovaném režimu to můžete použít přidáním --. Podrobnosti naleznete na {0}. Podívejte se také na volbu {1}.

en: Path to the user database to use for authentication. The database is a SQLite file. To create it use {0}. You can read more about managing users at: {1}
cs: Cesta k uživatelské databázi použité pro ověřování. Databáze je soubor SQLite. Pro jeho vytvoření použijte {0}. Více o správě uživatelů si můžete přečíst v: {1}

en: Another calibre program such as another instance of {} or the main calibre program is running. Having multiple programs that can make changes to a calibre library running at the same time is not supported.
cs: Je spuštěn jiný program Calibre, jako je jiná instance {} nebo hlavní program Calibre. Mít spuštěno najednou více programů, které mohou provádět změny v knihovně Calibre, není podporováno.

en: Interrupted by user
cs: Přerušeno uživatelem

en: There is no calibre library at: %s
cs: Není žádná knihovna Calibre v: %s

en: You must specify at least one calibre library
cs: Musíte zadat alespoň jednu knihovnu Calibre

en: Composite Tags
cs: Složené štítky

en: Enum
cs: Výčet

en: Invalid syntax. Expected a lookup name or a word
cs: Neplatná syntaxe. Očekáván název vyhledávání nebo slovo

en: For maximum compatibility you should use only the letters A-Z, the numbers 0-9, spaces, underscores and hyphens in the username
cs: Pro maximální kompatibilitu byste v uživatelském jméně měli používat pouze písmena A-Z, čísla 0-9, mezery, podtržítka a pomlčky

en: The password must contain only ASCII (English) characters and symbols
cs: Heslo musí obsahovat pouze znaky ASCII a symboly

en: The username %s already exists
cs: Uživatelské jméno %s již existuje

en: Existing password is incorrect
cs: Existující heslo je nesprávné

en: Usage
cs: Použití

en: Created by
cs: Vytvořil

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks. For example: "{}"
cs: Kdykoliv předáváte parametry pro %prog, který mají mezery, uzavřete parametry uvozovkami. Například: „{}

en: Options
cs: Volby

en: Path to the database in which books are stored
cs: Cesta k databázi, ve které jsou uloženy knihy

en: Pattern to guess metadata from filenames
cs: Vzor pro odhadnutí metadat z názvů souborů

en: Access key for isbndb.com
cs: Přístupový klíč pro isbndb.com

en: Default timeout for network operations (seconds)
cs: Výchozí časový limit pro síťové operace (sekundy)

en: Path to folder in which your library of books is stored
cs: Cesta ke složce, ve které je uložena vaše knihovna

en: The language in which to display the user interface
cs: Jazyk, ve kterém zobrazit uživatelské rozhraní

en: The default output format for e-book conversions. When auto-converting to send to a device this can be overridden by individual device preferences. These can be changed by right clicking the device icon in calibre and choosing "Configure".
cs: Výchozí výstupní formát pro převody e-knih. Při automatickém převodu pro odeslání do zařízení může být toto přepsáno samostatnými předvolbami zařízení. Ty lze změnit kliknutím pravým tlačítkem na ikonu zařízení v Calibre a výběrem „Konfigurovat“.

en: Ordered list of formats to prefer for input.
cs: Seřazený seznam formátů upřednostňovaných pro vstup.

en: Read metadata from files
cs: Číst metadata ze souborů

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
cs: Priorita pro pracovní vlákna procesů. Vyšší priorita znamená, že poběží rychleji a spotřebují více zdrojů. Tímto nastavením je ovlivněna většina úkolů, jako je převod, stahování zpráv, přidávání knih atd.

en: Swap author first and last names when reading metadata
cs: Prohodit jméno a příjmení autora při čtení metadat

en: Add new formats to existing book records
cs: Přidat nové formáty do existujících záznamů knih

en: Check for duplicates when copying to another library
cs: Kontrolovat duplicity při kopírování do jiné knihovny

en: Tags to apply to books added to the library
cs: Štítky použité na knihy přidávané do knihovny

en: Mark newly added books. The mark is a temporary mark that is automatically removed when calibre is restarted.
cs: Označit nově přidané knihy. Označení je dočasné označení, které je automaticky odebráno při restartování Calibre.

en: List of named saved searches
cs: Seznam pojmenovaných uložených hledání

en: User-created Tag browser categories
cs: Kategorie Prohlížeče štítků vytvořených uživatelem

en: How and when calibre updates metadata on the device.
cs: Jak a kdy Calibre aktualizuje metadata v zařízení.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
cs: Při hledání textu bez použití předpony vyhledávání, jako například Red namísto title:Red, omezit prohledávané sloupce na ty níže vyjmenované.

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Red instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
cs: Zvolte, které sloupce prohledávat při nepoužití předpony, jako například při hledání Red namísto title:Red. Zadejte seznam názvů hledání nebo vyhledávání oddělených čárkami. Má vliv, pouze pokud nastavíte volbu pro omezení prohledávaných sloupců výše.

en: Characters typed in the search box will match their accented versions, based on the language you have chosen for the calibre interface. For example, in English, searching for n will match both {} and n, but if your language is Spanish it will only match n. Note that this is much slower than a simple search on very large libraries. Also, this option will have no effect if you turn on case-sensitive searching.
cs: Znaky zadané do pole hledání budou odpovídat jejich verzím s diakritikou na základě jazyka, který jste zvolili pro rozhraní Calibre. Například v angličtině bude hledání n odpovídat jak {}, tak n, ale pokud je váš jazyk španělština, budou odpovídat pouze n. Pamatujte, že toto je mnohem pomalejší než jednoduché hledání u velmi velkých knihoven. Kromě toho tato volba nebude mít žádný vliv, pokud zapnete hledání s rozlišováním malých a velkých písmen.

en: Make searches case-sensitive
cs: Hledání rozlišuje malá a velká písmena

en: Recognize numbers inside text when sorting. Setting this means that when sorting on text fields like title the text "Book 2"will sort before the text "Book 100". Note that setting this can cause problems with text that starts with numbers and is a little slower.
cs: Rozpoznat čísla uvnitř textu při řazení. Toto nastavení znamená, že při řazení textových polí jako je název, bude text „Kniha 2“ řazen před textem „Kniha 100“. Pamatujte, že toto nastavení může způsobit problémy s textem, který začíná čísly a je to o něco pomalejší.

en: Settings and plugins
cs: Nastavení a moduly

en: File is open in another process
cs: Soubor je otevřen v jiném procesu

en: the end of the program
cs: konce programu

en: {0}: {1} near {2} on line {3}
cs: {0}: {1} poblíž {2} na řádku {3}

en: {0}: {1} near {2}
cs: {0} {1} poblíž {2}

en: 'End of program'
cs: 'Konce programu'

en: Failed to scan program. Invalid input '{0}'
cs: Nepodařilo se prohledat program. Neplatný vstup '{0}'

en: Expected end of program, found '{0}'
cs: Očekáván konec programu, nalezeno '{0}'

en: {0} statement: expected '{1}', found '{2}'
cs: {0} výpis: očekáváno '{1}', nalezeno '{2}'

en: '{0}' statement: expected an identifier
cs: '{0}' výpis: očekáván identifikátor

en: {0} statement: expected '(', found '{1}'
cs: {0} výpis: očekáváno '(', nalezeno '{1}'

en: {0} statement: expected ')', found '{1}'
cs: {0} výpis: očekáváno ')', nalezeno '{1}'

en: '{0}' statement: expected a function name identifier
cs: '{0}' výpis: očekáván identifikátor názvu funkce

en: Function name '{0}' is already defined
cs: Název funkce ‚{0}‘ je již definován

en: '{0}' statement: expected a '('
cs: '{0}' výpis: očekávána '('

en: Parameters to a function must be variables or assignments
cs: Parametry k funkci musí být proměnné nebo úlohy

en: '{0}' statement: expected a ')' at end of argument list
cs: '{0}' výpis: očekávána ')' na konci seznamu parametrů

en: '{0}' statement: missing ':'
cs: '{0}' výpis: chybí ':'

en: '{0}' statement: missing the closing '{1}'
cs: '{0}' výpis: chybí ukončovací '{1}'

en: A stored template must begin with '{0}' or {1}
cs: Uložená šablona musí začínat ‚{0}‘ nebo {1}

en: Expected '{0}', found '{1}'
cs: Očekáváno '{0}', nalezeno '{1}'

en: Unknown function {0}
cs: Neznámá funkce {0}

en: Expected a '{0}' for function call, found '{1}'
cs: Očekáváno '{0}' pro volání funkce, nalezeno '{1}'

en: Parameters to '{0}' must be variables or assignments
cs: Parametry k '{0}' musí být proměnné nebo úlohy

en: Incorrect number of arguments for function {0}
cs: Nesprávný počet parametrů pro funkci {0}

en: Expected an expression, found '{0}'
cs: Očekáván výraz, nalezeno '{0}'

en: {0} outside of for loop
cs: {0} mimo smyčku

en: Keyword arguments are not allowed
cs: Parametry klíčových slov nejsou povoleny

en: Don't call {0}. Instead use {1}
cs: Nevolat {0}. Namísto toho použít {1}

en: Invalid character name '{0}'
cs: Neplatný název znaku ‚{0}‘

en: Incorrect number of arguments
cs: Nesprávný počet parametrů

en: Error in function {0} :: {1}
cs: Chyba ve funkci {0} :: {1}

en: No function named {!r} exists
cs: Neexistuje žádná funkce s názvem {!r}

en: Interpreter: {0} - line number {1}
cs: Překladač: {0} - číslo řádku {1}

en: Unhandled exception '{0}'
cs: Neošetřená výjimka '{0}'

en: {0}: {1} must be an integer
cs: {0}: {1} musí být celé číslo

en: {0}: the range length ({1}) is larger than the limit ({2})
cs: {0}: délka rozsahu ({1}) je větší než omezení ({2})

en: Unknown identifier '{0}'
cs: Neznámý identifikátor '{0}'

en: before evaluating arguments
cs: před vyhodnocením parametrů

en: after evaluating arguments
cs: po vyhodnocení parametrů

en:  returned value
cs: vrácená hodnota

en: Function {0}: argument count mismatch -- {1} given, at most {2} required
cs: Funkce {0}: neshoda počtu parametrů -- {1} zadáno, nanejvýše {2} požadováno

en: Unknown field '{0}'
cs: Neznámé pole '{0}'

en: Error during string comparison: operator '{0}'
cs: Chyba během porovnání řetězce: operátor '{0}'

en: Value used in comparison is not a number: operator '{0}'
cs: Hodnota použitá v porovnání není číslo: operátor '{0}'

en: Error during operator evaluation: operator '{0}'
cs: Chyba během vyhodnocování operátoru: operátor '{0}'

en: Function {0}: invalid character name '{1}
cs: Funkce {0}: neplatný název znaku '{1}

en: Internal error evaluating an expression: '{0}'
cs: Vnitřní chyba vyhodnocování výrazu: '{0}'

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
cs: formát: typ {0} vyžaduje celočíselnou hodnotu, získal {1}

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
cs: formát: typ {0} vyžaduje desetinnou (plovoucí) hodnotu, získal {1}

en: Error in function {0} on line {1} : {2} - {3}
cs: Chyba ve funkci {0} na řádku {1} : {2} - {3}

en: The Python template returned a non-string value: {!r}
cs: Šablona Pythonu vrátila ¨neřetězcovou hodnotu: {!r}

en: Syntax error on line {0} column {1}: text {2}
cs: Chyba syntaxe na řádku {0} sloupci {1}: text {2}

en: The {0} function is not defined in the template
cs: Funkce {0} není v šabloně definována

en: %s: unknown function
cs: %s: neznámá funkce

en: Formatter state restored before saved
cs: Stav formátovacího modulu obnoven před uložený stav

en: No such variable {0}
cs: Žádná taková proměnná {0}

en: Duplicate user function name {0}. Change the name or ensure that the functions are identical
cs: Duplicitní název uživatelské funkce {0}. Změňte název nebo se ujistěte, že jsou funkce totožné.

en: The function {} can be used only in the GUI
cs: Funkce {} může být použita pouze v grafickém rozhraní

en: In function {}: The database has been closed
cs: Ve funkci {}: Databáze byla zavřena

en: first_matching_cmp requires an even number of arguments
cs: first_matching_cmp vyžaduje sudý počet parametrů

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
cs: lookup vyžaduje buď 2 nebo lichý počet parametrů

en: switch requires an even number of arguments
cs: swich vyžaduje sudý počet parametrů

en: switch_if requires an odd number of arguments
cs: swich_if vyžaduje lichý počet parametrů

en: strcat_max requires 2 or more arguments
cs: strcat_max vyžaduje 2 nebo více parametrů

en: strcat_max requires an even number of arguments
cs: strcat_max vyžaduje sudý počet parametrů

en: first argument to strcat_max must be an integer
cs: první parametr strcat_max musí být celé číslo

en: in_list requires an odd number of arguments
cs: in_list vyžaduje lichý počet parametrů

en: str_in_list requires an odd number of arguments
cs: str_in_list vyžaduje lichý počet parametrů

en: {} requires 2 or 4 arguments
cs: {} vyžaduje 2 nebo 4 parametry

en: Invalid 'List, separator' pairs. Every list must have one associated separator
cs: Neplatný pár ‚Seznam, oddělovač‘. Každý seznam musí mít jeden přidružený oddělovač

en: {0}: length ({1}) longer than limit ({2})
cs: {0}: délka ({1}) je delší než omezení ({2})

en: {0}: invalid calculation specifier '{1}'
cs: {0}: neplatný specifikátor výpočtu '{1}'

en: {0}: error: {1}
cs: {0}: chyba: {1}

en: connected_device_name: invalid storage location "{}"
cs: connected_device_name: neplatné umístění úložiště „{}“

en: The column {} doesn't exist
cs: Sloupec {} neexistuje

en: check_yes_no requires the field be a Yes/No custom column
cs: check_yes_no vyžaduje, aby pole bylo vlastní sloupec Ano/Ne

en: The rating must be a number between 0 and 5
cs: Hodnocení musí být číslo mezi 0 a 5.

en: The book_count() function cannot be used in a composite column
cs: Funkce book_count() nemůže být použita ve složeném sloupci

en: The book_values() function cannot be used in a composite column
cs: Funkce book_values() nemůže být použita ve složeném sloupci

en: Unnamed image
cs: Nepojmenovaný obrázek

en: Waiting...
cs: Čekání...

en: Aborted, taking too long
cs: Přerušeno, trvalo příliš dlouho

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Working...
cs: Spuštěno...

en: Brazilian Portuguese
cs: Brazilská portugalština

en: Simplified Chinese
cs: Zjednodušená čínština

en: Traditional Chinese
cs: Tradiční čínština

en: Indian Bengali
cs: Indická bengálština

en: Bangladeshi Bengali
cs: Bangladéšská bengálština

en: English
cs: Angličtina

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
cs: dop.

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
cs: odp.

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
cs: dop.

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
cs: odp.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Copy Link
cs: Kopírovat odkaz

en: &Select All
cs: &Vybrat vše

en: Copy &Link Location
cs: Kopírovat umístění &odkazu

en: Paste and Match Style
cs: Vložit a porovnat styl

en: Directions
cs: Směry

en: Left to Right
cs: Zleva do prava

en: Right to Left
cs: Zprava do leva

en: Close without Saving
cs: Zavřít bez uložení

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Ukraine
cs: Ukrajinština

en: Extra characters at end of search
cs: Dodatečné znaky na konci hledání

en: missing )
cs: chybějící )

en: Failed to parse query, recursion limit reached: %s
cs: Nepodařilo se analyzovat dotaz, dosaženo omezení rekurze: %s

en: Recursive saved search: {0}
cs: Rekurzivní uložené hledání: {0}

en: Unknown saved search: {}
cs: Neznámé uložené hledání: {}

en: Unknown error in saved search: {0}
cs: Neznámá chyba v uloženém hledání: {0}

en: %prog [options] [from to text]
    
    Send mail using the SMTP protocol. %prog has two modes of operation. In the
    compose mode you specify from to and text and these are used to build and
    send an email message. In the filter mode, %prog reads a complete email
    message from STDIN and sends it.
    
    text is the body of the email message.
    If text is not specified, a complete email message is read from STDIN.
    from is the email address of the sender and to is the email address
    of the recipient. When a complete email is read from STDIN, from and to
    are only used in the SMTP negotiation, the message headers are not modified.
cs: %prog [options] [from to text]
    
    Odeslat e-mail pomocí protokolu SMTP. %prog má dva režimy. V režimu
    psaní zadáte from to a text, a ty jsou použity k sestavení a odeslání
    e-mailové zprávy. V režimu filtrování čte %prog kompletní e-mailovou
    zprávu ze vstupu STDIN a odešle ji. 
    
    text je tělo e-mailové zprávy. 
    Pokud text není zadán, kompletní e-mailová zpráva je čtena ze vstupu STDIN. 
    from je e-mailová adresa odesílatele a to je e-mailová adresa příjemce.
    Když je kompletní e-mail čten ze vstupu STDIN, from a to jsou použity
    pouze při připojení vstupu STDIN, hlavičky zpráv nejsou měněny.

en: Options to compose an email. Ignored if text is not specified
cs: Volby pro napsání e-mailu. Ignorovat, pokud text není zadán

en: File to attach to the email
cs: Soubor připojený k e-mailu

en: Subject of the email
cs: Předmět e-mailu

en: Host name of localhost. Used when connecting to SMTP server.
cs: Název hostitele localhost. Použito při připojování k serveru SMTP.

en: Options to use an SMTP relay server to send mail. calibre will try to send the email directly unless --relay is specified.
cs: Volby pro použití serveru přenosu SMTP pro odesílání pošty. Calibre se pokusí odeslat e-mail přímo, pokud není  zadáno --relay.

en: An SMTP relay server to use to send mail.
cs: Server přenosu SMTP použitý pro odeslání e-mailu.

en: Port to connect to on relay server. Default is to use 465 if encryption method is SSL and 25 otherwise.
cs: Port pro připojení k serveru přenosu. Výchozí je použít 465, pokud je metoda šifrování SSL, jinak 25.

en: Username for relay
cs: Uživatelské jméno pro přenos

en: Password for relay
cs: Heslo pro přenos

en: Encryption method to use when connecting to relay. Choices are TLS, SSL and NONE. Default is TLS. WARNING: Choosing NONE is highly insecure
cs: Metoda šifrování použitá při připojování k přenosu. Možnosti jsou TLS, SSL a Žádné. Výchozí je TLS. VAROVÁNÍ: Výběr volby Žádné je vysoce nezabezpečený.

en: Do not verify the server certificate when connecting using TLS. This used to be the default behavior in calibre versions before 3.27. If you are using a relay with a self-signed or otherwise invalid certificate, you can use this option to restore the pre 3.27 behavior
cs: Neověřovat certifikát serveru při připojení pomocí TLS. Toto bylo výchozí chování ve verzích Calibre před 3.27. Pokud používáte přenos s certifikátem s vlastním podpisem nebo jinak neplatným certifikátem, můžete použít tuto volbu k obnovení chování před 3.27

en: Path to a file of concatenated CA certificates in PEM format, used to verify the server certificate when using TLS. By default, the system CA certificates are used.
cs: Cesta ke souboru zřetězených certifikátů CA ve formátu PEM používaných při ověřování certifikátu serveru při použití TLS. Ve výchozím nastavení se používají certifikáty systému CA.

en: Path to maildir folder to store failed email messages in.
cs: Cesta ke složce maildir pro e-mailové zprávy, které se nepodařilo odeslat.

en: Fork and deliver message in background. If you use this option, you should also use --outbox to handle delivery failures.
cs: Rozvětvit a doručit zprávu na pozadí. Pokud použijete tuto volbu, měli byste také použít --outbox pro vyřešení selhání doručení.

en: Timeout for connection
cs: Časový limit pro připojení

en: Control email delivery
cs: Ovládání doručování e-mailů

en: The main calibre program, used to manage your collection of e-books
cs: Hlavní program Calibre použitý pro správu vaší kolekce e-knih

en: The calibre E-book editor. It can be used to edit common e-book formats.
cs: Editor e-knih Calibre. Může být použit pro úpravu běžných e-knih.

en: The calibre E-book viewer. It can view most known e-book formats.
cs: Prohlížeč e-knih Calibre. Může zobrazit většinu známých formátů e-knih

en: %s Document
cs: Dokument %s

en: Unknown section
cs: Neznámý oddíl

en: Unknown feed
cs: Neznámý informační kanál

en: Untitled article
cs: Článek bez názvu

en: Unknown News Source
cs: Neznámý zdroj zpráv

en: Article download aborted
cs: Stahování článku přerušeno

en: Failed to download %s
cs: Nepodařilo se stáhnout %s

en: The "%s" recipe needs a username and password.
cs: Předpis "%s" potřebuje uživatelské jméno a heslo.

en: Failed to download the following articles:
cs: Nepodařilo se stáhnout následující články:

en: Failed to download parts of the following articles:
cs: Nepodařilo se stáhnout části následujících článků:

en:  from
cs:  od

en: 	Failed links:
cs: 	Chybné odkazy:

en: Could not fetch article.
cs: Nelze načíst článek.

en: The debug traceback is available earlier in this log
cs: Zpětné sledování ladění je dostupné dříve v tomto protokolu

en: Run with -vv to see the reason
cs: Spusťte s -vv, abyste viděli důvod

en: Fetching feeds...
cs: Načítání informačních kanálů...

en: Got feeds from index page
cs: Získány informační kanál z indexové stránky

en: Trying to download cover...
cs: Pokus o stažení obálky...

en: Generating masthead...
cs: Generování tiráže...

en: Starting download in a single thread... | Starting download [{} threads]...
cs[0]: Spouštění stahování v jednom vlákně...
cs[1]: Spouštění stahování [{} vlákna]...
cs[2]: Spouštění stahování [{} vláken]...
cs[3]: Spouštění stahování [{} vláken]...

en: Feeds downloaded to %s
cs: Informační kanály staženy do %s

en: Could not download cover: %s
cs: Nelze stáhnout obálku: %s

en: Downloading cover from %s
cs: Stahování obálky z %s

en: Masthead image downloaded
cs: Obrázek tiráže stažen

en: Articles in this issue:
cs: Články v tomto vydání:

en: Article downloaded: %s
cs: Článek stažen: %s

en: Article download aborted: %s
cs: Stahování článku přerušeno: %s

en: Article download failed: %s
cs: Stažení článku selhalo: %s

en: Fetching feed
cs: Načítání informačního kanálu

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
cs: Nepodařilo se přihlásit, zkontrolujte své uživatelské jméno a heslo pro Službu periodik Calibre.

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
cs: Nemáte oprávnění pro stažení tohoto vydání. Buď vaše předplatné vypršelo, nebo jste pro dnešek překročili maximální počet povolených stažení.

en: You
cs: Vy

en: Scheduled
cs: Naplánováno

en: Main menu
cs: Hlavní nabídka

en: Section menu
cs: Nabídka oddílu

en: Articles
cs: Články

en: %prog URL
    
    Where URL is for example https://google.com
cs: %prog URL
    
    Kde URL je například https://google.com

en: Base folder into which URL is saved. Default is %default
cs: Základní složka, do které je uložena URL. Výchozí je %default

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
cs: Časový limit čekání na odezvu ze serveru v sekundách. Výchozí: %default s

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
cs: Maximální počet úrovní rekurze, tj. hloubka sledovaných odkazů. Výchozí %default

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
cs: Maximální počet stahovaných souborů. Toto se použije pouze na soubory v <a href>štítcích. Výchozí je %default

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
cs: Minimální interval mezi za sebou následujícími načteními v sekundách. Výchozí je %default s

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
cs: Kódování znaků webových stránek, které se pokoušíte stáhnout. Výchozí je pokusit se odhadnout kódování.

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
cs: Pouze odkazy, které odpovídají tomuto regulárnímu výrazu, budou následovány. Tato volba může být zadána vícekrát, v tom případě bude odkaz následován, dokud odpovídá kterémukoliv regulárnímu výrazu. Ve výchozím nastavení jsou následovány všechny odkazy.

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored. By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
cs: Jakýkoliv odkaz, který odpovídá tomuto regulárnímu výrazu, bude ignorován. Tato volba může být zadána vícekrát, v tom případě dokud kterýkoliv regulární výraz odpovídá odkazu, bude ignorován. Pokud je zadáno filtrování regulárních výrazů a porovnání regulárních výrazů, pak filtrování regulárních výrazů je použito první.

en: Do not download CSS stylesheets.
cs: Nestahovat šablony stylů CSS.

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Open
cs: Otevřít

en: &Yes
cs: &Ano

en: Yes to &All
cs: Ano pro &všechny

en: &No
cs: &Ne

en: N&o to All
cs: Ne &pro všechny

en: Abort
cs: Přerušit

en: Retry
cs: Opakovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Apply
cs: Použít

en: Reset
cs: Obnovit

en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Hu&e:
cs: &Odstín:

en: &Sat:
cs: &Sytost:

en: &Val:
cs: &Jas:

en: &Red:
cs: Če&rvená:

en: &Green:
cs: &Zelená:

en: Bl&ue:
cs: &Modrá:

en: A&lpha channel:
cs: Kanál &alfa:

en: Cursor at %1, %2
    Press ESC to cancel
cs: Kurzor na %1, %2
    Stiskněte ESC pro zrušení

en: Select Color
cs: Vyberte barvu

en: &Basic colors
cs: &Základní barvy

en: &Custom colors
cs: &Vlastní barvy

en: &Add to Custom Colors
cs: &Přidat do vlastních barev

en: &Pick Screen Color
cs: &Vyberte barvu obrazovky

en: Select Font
cs: Vyberte písmo

en: &Font
cs: &Písmo

en: Font st&yle
cs: &Styl písma

en: &Size
cs: &Velikost

en: Effects
cs: Efekty

en: Stri&keout
cs: Přeš&krtnout

en: Sample
cs: Ukázka

en: Wr&iting System
cs: Po&užívané písmo

en: Left edge
cs: Levý okraj

en: Right edge
cs: Pravý okraj

en: Page left
cs: O stránku vlevo

en: Page up
cs: O stránku nahoru

en: Page down
cs: O stránku dolů

en: Page right
cs: O stránku vpravo

en: Scroll left
cs: Posunout vlevo

en: Scroll up
cs: Posunout nahoru

en: Scroll down
cs: Posunout dolů

en: Scroll right
cs: Posunout vpravo

en: Auto increment series index
cs: Automatický přírůstek pořadí v sérii

en: The algorithm used to assign a book added to an existing series a series number.
    New series numbers assigned using this tweak are always integer values, except
    if a constant non-integer is specified.
    Possible values are:
    next - First available integer larger than the largest existing number
    first_free - First available integer larger than 0
    next_free - First available integer larger than the smallest existing number
    last_free - First available integer smaller than the largest existing number. Return largest existing + 1 if no free number is found
    const - Assign the number 1 always
    no_change - Do not change the series index
    a number - Assign that number always. The number is not in quotes. Note that 0.0 can be used here.
    Examples:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Set the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak to True to
    use the above values when importing/adding books. If this tweak is set to
    False (the default) then the series number will be set to 1 if it is not
    explicitly set during the import. If set to True, then the
    series index will be set according to the series_index_auto_increment setting.
    Note that the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak is used
    only when a value is not provided during import. If the importing regular
    expression produces a value for series_index, or if you are reading metadata
    from books and the import plugin produces a value, then that value will
    be used irrespective of the setting of the tweak.
cs: Algoritmus použitý pro přiřazení čísla v sérii knize přidané do existující série.
    Nová čísla v sérii přiřazená pomocí tohoto vylepšení jsou vždy celočíselné hodnoty,
    kromě případu, kdy je zadána neceločíselná konstanta.
    Možné hodnoty jsou:
    next - První dostupné celé číslo větší než největší existující číslo
    first_free - První dostupné celé číslo větší než 0
    next_free - První dostupné celé číslo větší než nejmenší existující číslo
    last_free - První dostupné celé číslo menší než největší existující číslo. Vrací největší existující + 1, pokud není nalezeno žádné volné číslo
    const - Přiřadit vždy číslo 1
    no_change - Neměnit pořadí v sérii
    číslo - Přiřadit vždy toto číslo. Číslo není v uvozovkách. Pamatujte, že zde může být použito 0.0.
    Příklady:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Nastavte vylepšení use_series_auto_increment_tweak_when_importing na True
    pro použití výše uvedených hodnot při importování nebo přidávání knih. Pokud je
    toto vylepšení nastaveno na False (výchozí), pak bude číslo v sérii nastaveno na
    1, pokud není výslovně nastaveno během importu. Pokud je nastaveno na True,
    pak bude pořadí v sérii nastaveno podle nastavení series_index_auto_increment.
    Pamatujte, že vylepšení use_series_auto_increment_tweak_when_importing je
    použito, pouze pokud není zadána hodnota během importu. Pokud regulární výraz
    importu vytváří hodnotu pro series_index, nebo pokud načítáte metadata z knih
    a modul importu vytváří hodnotu, pak bude použita tato hodnota bez ohledu
    na nastavení vylepšení.

en: Add separator after completing an author name
cs: Přidat oddělovač po dokončení jména autora

en: Set this if the completion separator should be appended to the end of the
    completed text to automatically begin a new completion operation for authors.
    It can be either True or False
cs: Nastavte toto, pokud má být oddělovač dokončení připojen na konec dokončeného
    textu, aby se automaticky zahájila nová operace dokončení pro autory.
    Může být buď True nebo False

en: Author sort name algorithm
cs: Algoritmus řazení jména autora

en: The algorithm used to copy author to author_sort.
    Possible values are:
    invert: use "fn ln" -> "ln, fn"
    copy  : copy author to author_sort without modification
    comma : use 'copy' if there is a ',' in the name, otherwise use 'invert'
    nocomma : "fn ln" -> "ln fn" (without the comma)
    When this tweak is changed, the author_sort values stored with each author
    must be recomputed by right-clicking on an author in the left-hand tags
    panel, selecting 'Manage authors', and pressing
    'Recalculate all author sort values'.
    
    The author_name_suffixes are words that are ignored when they occur at the
    end of an author name. The case of the suffix is ignored and trailing
    periods are automatically handled.
    
    The same is true for author_name_prefixes.
    
    The author_name_copywords are a set of words which, if they occur in an
    author name, cause the automatically generated author sort string to be
    identical to the author's name. This means that the sort for a string like
    "Acme Inc." will be "Acme Inc." instead of "Inc., Acme".
    
    If author_use_surname_prefixes is enabled, any of the words in
    author_surname_prefixes will be treated as a prefix to the surname, if they
    occur before the surname. So for example, "John von Neumann" would be sorted
    as "von Neumann, John" and not "Neumann, John von".
cs: Algoritmus použitý pro kopírování autora do author_sort.
    Možné hodnoty jsou:
    invert: použít "jméno příjmení" -> "příjmení, jméno"
    copy: kopírovat autora do author_sort bez úpravy
    comma: použít 'copy', pokud je ve jménu ',', jinak použít 'invert'
    nocomma: "jméno příjmení" -> "příjmení jméno" (bez čárky)
    Když je toto vylepšení změněno, hodnoty author_sort uložené u každého
    autora musí být přepočítány kliknutím pravým tlačítkem myši na autora
    v levém panelu štítků, výběrem 'Spravovat autory' a stisknutím
    'Přepočítat všechny hodnoty řazení autora'.
    
    author_name_suffixes jsou slova, která jsou ignorována, když se objeví
    na konci jména autora. Velikost písmen přípony je ignorována a koncové
    tečky jsou zpracovány automaticky.
    
    To samé platí pro author_name_prefixes (předpony).
    
    author_name_copywords je sada slov, která při výskytu ve jménu autora
    způsobí, že automaticky generovaný řetězec řazení autora bude totožný
    se jménem autora. To znamená, že řazení pro řetězec jako "Acme Inc."
    bude "Acme Inc." namísto "Inc., Acme".
    
    Pokud je povoleno author_use_surname_prefixes, bude se kterékoliv ze
    slov v author_surname_prefixes považovat za předponu k příjmení, pokud
    se vyskytne před příjmením. Například "John von Neumann" by byl řazen
    jako "von Neumann, John" a ne "Neumann, John von".

en: Splitting multiple author names
cs: Rozdělení více jmen autorů

en: By default, calibre splits a string containing multiple author names on
    ampersands and the words "and" and "with". You can customize the splitting
    by changing the regular expression below. Strings are split on whatever the
    specified regular expression matches, in addition to ampersands.
    Default: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'
cs: Ve výchozím nastavení Calibre rozděluje řetězec obsahující více jmen autorů
    na ampersandech (znaky &) a slovech "and" a "with". Rozdělení můžete přizpůsobit
    změnou následujícího regulárního výrazu. Řetězce jsou rozděleny na čemkoliv,
    čemu odpovídá zadaný regulární výraz, navíc k ampersandům.
    Výchozí: r'(?i),?\s+(and|with)\s+'

en: Use author sort in Tag browser
cs: Použít řazení autora v Prohlížeči štítků

en: Set which author field to display in the Tag browser (the list of authors,
    series, publishers etc on the left hand side). The choices are author and
    author_sort. This tweak affects only what is displayed under the authors
    category in the Tag browser and Content server. Please note that if you set this
    to author_sort, it is very possible to see duplicate names in the list because
    although it is guaranteed that author names are unique, there is no such
    guarantee for author_sort values. Showing duplicates won't break anything, but
    it could lead to some confusion. When using 'author_sort', the tooltip will
    show the author's name.
    Examples:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'
cs: Nastavte, které pole autora zobrazit v Prohlížeči štítků (seznam autorů, sérií,
    vydavatelů atd. na levé straně). Možnosti jsou author a author_sort. Toto
    vylepšení má vliv pouze na to, co je zobrazeno v kategorii Autoři v Prohlížeči
    štítků a Serveru s obsahem. Pamatujte, prosím, že pokud toto nastavíte
    na author_sort, je velice pravděpodobné, že uvidíte v seznamu duplicitní
    jména, protože ačkoliv je zaručeno, že jména autorů jsou jedinečná, není
    žádná taková záruka pro hodnoty author_sort. Zobrazení duplicit nic nezničí,
    ale může způsobit nějaké záměny. Při použití 'author_sort' bude popisek
    tlačítka zobrazovat jméno autora.
    Příklady:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'

en: Control partitioning of Tag browser
cs: Určit rozdělení Prohlížeče štítků do oddílů

en: When partitioning the Tag browser, the format of the subcategory label is
    controlled by a template: categories_collapsed_name_template if sorting by
    name, categories_collapsed_rating_template if sorting by average rating, and
    categories_collapsed_popularity_template if sorting by popularity. There are
    two variables available to the template: first and last. The variable 'first'
    is the initial item in the subcategory, and the variable 'last' is the final
    item in the subcategory. Both variables are 'objects'; they each have multiple
    values that are obtained by using a suffix. For example, first.name for an
    author category will be the name of the author. The sub-values available are:
    name: the printable name of the item
    count: the number of books that references this item
    avg_rating: the average rating of all the books referencing this item
    sort: the sort value. For authors, this is the author_sort for that author
    category: the category (e.g., authors, series) that the item is in.
    Note that the "r'" in front of the { is necessary if there are backslashes
    (\ characters) in the template. It doesn't hurt anything to leave it there
    even if there aren't any backslashes.
cs: Při rozdělení Prohlížeče štítků do oddílů je formát popisku podkategorie
    ovládán šablonou: categories_collapsed_name_template při řazení podle
    názvu, categories_collapsed_rating_template při řazení podle průměrného
    hodnocení a categories_collapsed_popularity_template při řazení podle
    oblíbenosti. Pro šablonu jsou dostupné dvě proměnné: first a last.
    Proměnná 'first' je počáteční položka v podkategorii a proměnná 'last' je
    konečná položka v podkategorii. Obě proměnné jsou 'objekty', mají více
    hodnot, které jsou získány pomocí přípony. Například first.name pro
    kategorii autora bude jméno autora. Dostupné podhodnoty jsou:
    name: tisknutelný název položky
    count: počet knih, které odkazují na tuto položku
    avg_rating: průměrné hodnocení všech knih odkazujících na tuto položku
    sort: hodnota řazení, pro autory je toauthor_sort toho autora
    category: kategorie (např. autoři, série), ve které je položka.
    Pamatujte, že "r'" před { je potřeba, pokud jsou v šabloně zpětná lomítka
    (znaky \). Ničemu neublíží, když je tam necháte, i když tam nejsou žádná
    zpětná lomítka.

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
cs: Zadat sloupce, podle kterých řadit seznam knih po spuštění

en: Provide a set of columns to be sorted on when calibre starts.
    The argument is None if saved sort history is to be used
    otherwise it is a list of column,order pairs. Column is the
    lookup/search name, found using the tooltip for the column
    Order is 0 for ascending, 1 for descending.
    For example, set it to [('authors',0),('title',0)] to sort by
    title within authors.
cs: Zadejte sadu sloupců, podle kterých má být řazeno po spuštění
    Calibre. Parametr je None, když má být použita uložená historie
    řazení, jinak je to seznam párů sloupec,pořadí. Sloupec je název
    hledání nebo vyhledávání nalezený pomocí popisku pro sloupec.
    Pořadí je 0 pro vzestupné, 1 pro sestupné.
    Například nastavte na [('authors',0),('title',0)] pro seřazení podle
    názvu v autorech.

en: Control how dates are displayed
cs: Určit, jak je zobrazeno datum

en: Control sorting of titles and series in the library display
cs: Určit řazení názvů a sérií v zobrazení knihovny

en: Control title and series sorting in the library view. If set to
    'library_order', the title sort field will be used instead of the title.
    Unless you have manually edited the title sort field, leading articles such as
    The and A will be ignored. If set to 'strictly_alphabetic', the titles will be
    sorted as-is (sort by title instead of title sort). For example, with
    library_order, The Client will sort under 'C'. With strictly_alphabetic, the
    book will sort under 'T'.
    This flag affects calibre's library display. It has no effect on devices. In
    addition, titles for books added before changing the flag will retain their
    order until the title is edited. Editing a title and hitting Enter
    without changing anything is sufficient to change the sort. Or you can use
    the 'Update title sort' action in the Bulk metadata edit dialog to update
    it for many books at once.
cs: Určete řazení názvu a série v zobrazení knihovny. Pokud je nastaveno
    na ‚library_order‘, bude použito pole řazení názvu namísto názvu.
    Pokud nemáte ručně upravené pole řazení názvu, úvodní členy, jako jsou
    The a A, budou ignorovány. Pokud je nastaveno na ‚strictly_alphabetic‘,
    budou názvy řazeny tak, jak jsou (řadit podle názvu namísto řazení názvu).
    Například pomocí library_order bude The Client zařazen pod ‚C‘. Pomocí
    strictly_alphabetic bude kniha zařazena pod ‚T‘.
    Tento příznak ovlivňuje zobrazení knihovny Calibre. Nemá žádný vliv na
    zařízení. Navíc názvy knih přidané před změnou příznaku si zachovají své
    pořadí, dokud není název upraven. Úprava názvu a stisknutí Enter bez
    změny čehokoliv je dostatečné pro změnu řazení. Nebo můžete použít
    v dialogovém okně Hromadná úprava metadat akci ‚Aktualizovat řazení
    názvu‘ pro jeho aktualizaci pro mnoho knih najednou.

en: Control formatting of title and series when used in templates
cs: Určit formátování názvu a série při použití v šablonách

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings". Note that the
    formatter function raw_field will return the base value for title and
    series regardless of the setting of this tweak.
cs: Určete, jak jsou formátovány název a série při uložení na disk nebo odeslání
    do zařízení. Chování závisí na zpracovávaném poli. Pokud se zpracovává název,
    pak pokud je toto vylepšení nastaveno na 'library_order', bude název nahrazen
    title_sort. Pokud je nastaveno na 'strictly_alphabetic', pak nebude název změněn.
    Pokud se zpracovává série, pak pokud je nastaveno na 'library_order', budou členy,
    jako jsou 'The' a 'An', přesunuty na konec. Pokud je nastaveno na 'strictly_alphabetic',
    bude série odeslána beze změny.
    Například pokud je vylepšení nastaveno na 'library_order', z "The Lord of the Rings"
    se stane "Lord of the Rings, The"". Pokud je vylepšení nastaveno na strictly_alphabetic,
    zůstalo by "The Lord of the Rings". Pamatujte, že funkce formátování raw_field vrátí
    základní hodnotu pro název a sérii bez ohledu na nastavení tohoto vylepšení.

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
cs: Nastavit seznam slov považovaných za „členy“ pro řetězce řazení

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The articles differ by language. By default, calibre uses
    a combination of articles from English and whatever language the calibre user
    interface is set to. In addition, in some contexts where the book language is
    available, the language of the book is used. You can change the list of
    articles for a given language or add a new language by editing
    per_language_title_sort_articles. To tell calibre to use a language other
    than the user interface language, set, default_language_for_title_sort. For
    example, to use German, set it to 'deu'. A value of None means the user
    interface language is used. The setting title_sort_articles is ignored
    (present only for legacy reasons).
cs: Nastavte seznam slov, která jsou považována za ‚členy‘ při výpočtu řetězců
    řazení názvu. Členy se liší podle jazyka. Ve výchozím nastavení používá
    Calibre kombinaci členů z angličtiny a jakéhokoliv jazyka, na který je uživatelské
    rozhraní Calibre nastaveno. Navíc v některých kontextech, kde je dostupný
    jazyk knihy, je použit jazyk knihy. Můžete změnit seznam členů pro daný jazyk
    nebo přidat nový jazyk úpravou per_language_title_sort_articles. Abyste řekli
    Calibre, aby použilo jiný jazyk než jazyk uživatelského rozhraní, nastavte default_language_for_title_sort. Například pro použití němčiny nastavte 'deu'.
    Hodnota None znamená, že je použit jazyk uživatelského rozhraní. Nastavení
    title_sort_articles je ignorováno (přítomno pouze z historických důvodů).

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
cs: Zadat složku, ke které by se mělo Calibre připojit po spuštění

en: Specify a folder that calibre should connect to at startup using
    connect_to_folder. This must be a full path to the folder. If the folder does
    not exist when calibre starts, it is ignored.
    Example for Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/someone/Desktop/testlib'
    Example for other operating systems:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'
cs: Zadejte složku, ke které by se mělo Calibre připojit po spuštění pomocí
    connect_to_folder. Musí to být úplná cesta ke složce. Pokud složka
    při spuštění Calibre neexistuje, je ignorována.
    Příklad pro Windows:
    auto_connect_to_folder = 'C:/Users/uživatel/Desktop/knihovna'
    Příklad pro jiné operační systémy:
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/uživatel/knihovna'

en: Specify renaming rules for SONY collections
cs: Zadat pravidla přejmenování pro kolekce SONY

en: Specify renaming rules for SONY collections. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. Collections on SONYs are named
    depending upon whether the field is standard or custom. A collection derived
    from a standard field is named for the value in that field.
    
    For example, if the standard 'series' column contains the value 'Darkover', then the
    collection name is 'Darkover'. A collection derived from a custom field will
    have the name of the field added to the value. For example, if a custom series
    column named 'My Series' contains the name 'Darkover', then the collection
    will by default be named 'Darkover (My Series)'. For purposes of this
    documentation, 'Darkover' is called the value and 'My Series' is called the
    category. If two books have fields that generate the same collection name,
    then both books will be in that collection.
    
    This set of tweaks lets you specify for a standard or custom field how
    the collections are to be named. You can use it to add a description to a
    standard field, for example 'Foo (Tag)' instead of the 'Foo'. You can also use
    it to force multiple fields to end up in the same collection.
    
    For example, you could force the values in 'series', '#my_series_1', and
    '#my_series_2' to appear in collections named 'some_value (Series)', thereby
    merging all of the fields into one set of collections.
    
    There are two related tweaks. The first determines the category name to use
    for a metadata field.  The second is a template, used to determines how the
    value and category are combined to create the collection name.
    The syntax of the first tweak, sony_collection_renaming_rules, is:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    
    The second tweak, sony_collection_name_template, is a template. It uses the
    same template language as plugboards and save templates. This tweak controls
    how the value and category are combined together to make the collection name.
    The only two fields available are {category} and {value}. The {value} field is
    never empty. The {category} field can be empty. The default is to put the
    value first, then the category enclosed in parentheses, it isn't empty:
    '{value} {category:|(|)}'
    
    Examples: The first three examples assume that the second tweak
    has not been changed.
    
    1) I want three series columns to be merged into one set of collections. The
    column lookup names are 'series', '#series_1' and '#series_2'. I want nothing
    in the parenthesis. The value to use in the tweak value would be:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    
    2) I want the word '(Series)' to appear on collections made from series, and
    the word '(Tag)' to appear on collections made from tags. Use:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    
    3) I want 'series' and '#myseries' to be merged, and for the collection name
    to have '(Series)' appended. The renaming rule is:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    
    4) Same as example 2, but instead of having the category name in parentheses
    and appended to the value, I want it prepended and separated by a colon, such
    as in Series: Darkover. I must change the template used to format the category name
    
    The resulting two tweaks are:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'
cs: Zadejte pravidla přejmenování pro kolekce SONY. Toto vylepšení je použitelné,
    pouze pokud je správa metadat nastavena na automatickou. Kolekce jsou na SONY
    pojmenovány v závislosti na tom, zda je pole standardní nebo vlastní. Kolekce
    odvozená ze standardního pole je pojmenována po hodnotě v tom poli.
    Například pokud standardní sloupec 'série' obsahuje hodnotu 'Darkover', pak
    je název kolekce 'Darkover'. Kolekce odvozená z vlastního pole bude mít název pole
    přidaného k hodnotě. Například pokud vlastní sloupec série pojmenovaný
    'Moje série' obsahuje název 'Darkover', pak bude kolekce ve výchozím nastavení
    pojmenována 'Darkover (Moje série)'. Pro účely této dokumentace je 'Darkover'
    nazváno hodnota a 'Moje série' je nazváno kategorie. Pokud dvě knihy mají pole,
    která generují stejný název kolekce, pak obě knihy budou v této kolekci.
    
    Tato sada vylepšení vám umožní zadat pro standardní nebo vlastní pole, jak mají
    být kolekce pojmenovány. Můžete to použít pro přidání popisu do standardního
    pole, například 'Fuj (Štítek)' namísto 'Fuj'. Můžete to také použít k vynucení, aby
    více polí skončilo ve stejné kolekci.
    
    Například byste mohli vynutit, aby se hodnoty v 'série', '#moje_série_1' a '#moje_série_2'
    objevily v kolekci pojmenované 'nějaká_hodnota (Série)', čímž sloučíte všechna pole
    do jedné sady kolekcí.
    
    Jsou zde dvě související vylepšení. První určuje název kategorie použitý pro
    pole metadat. Druhé je šablona použitá pro určení, jak jsou hodnota a kategorie
    kombinovány pro vytvoření názvu kolekce.
    Syntaxe prvního vylepšení, sony_collection_renaming_rules, je:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    
    Druhé vylepšení, sony_collection_name_template, je šablona. Používá stejný
    jazyk šablony jako zásuvné panely a šablony uložení. Toto vylepšení určuje,
    jak jak jsou hodnota a kategorie kombinovány dohromady pro vytvoření názvu
    kolekce.
    Jediná dvě dostupná pole jsou {category} a {value}. Pole {value} není nikdy
    prázdné. Pole {category} může být prázdné. Výchozí je nejdříve vložit hodnotu,
    pak kategorii uzavřenou v závorkách, ta není prázdná:
    '{value} {category:|(|)}'
    
    Příklady: První tři příklady předpokládají, že druhé vylepšení nebylo změněno.
    
    1) Chci, aby byly tři sloupce série sloučeny do jedné sady kolekcí. Názvy
    vyhledávání sloupce jsou 'série', '#série_1' a '#série_2'. Nechci nic
    v závorkách. Hodnota použitá v hodnotě vylepšení by byla:
    sony_collection_renaming_rules={'série':'', '#série_1':'', '#série_2':''}
    
    2) Chci, aby se slovo '(Série)' objevilo u kolekce vytvořené ze sérií, a aby se
    slovo '(Štítek)' objevilo u kolekce vytvořené ze štítků. Použijte:
    sony_collection_renaming_rules={'série':'Série', 'štítky':'Štítek'}
    
    3) Chci, aby byly 'série' a '#mojesérie' sloučeny, a aby bylo k názvu série
    připojeno '(Série)'. Pravidlo přejmenování je:
    sony_collection_renaming_rules={'série':'Série', '#mojesérie':'Série'}
    
    4) Stejné jako příklad 2, ale namísto toho, aby byl název kategorie v závorkách
    a byl připojen k hodnotě, chci, aby byl předřazen a oddělen dvojtečkou, jako v
    'Série:Darkover'. Musím změnit šablonu použitou pro formát názvu kategorie:
    
    Výsledná dvě vylepšení jsou:
    sony_collection_renaming_rules={'série':'Série', 'štítky':'Štítek'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'

en: Specify how SONY collections are sorted
cs: Zadat, jak jsou řazeny kolekce SONY

en: Specify how SONY collections are sorted. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. You can indicate which metadata is to
    be used to sort on a collection-by-collection basis. The format of the tweak
    is a list of metadata fields from which collections are made, followed by the
    name of the metadata field containing the sort value.
    Example: The following indicates that collections built from pubdate and tags
    are to be sorted by the value in the custom column '#mydate', that collections
    built from 'series' are to be sorted by 'series_index', and that all other
    collections are to be sorted by title. If a collection metadata field is not
    named, then if it is a series- based collection it is sorted by series order,
    otherwise it is sorted by title order.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    Note that the bracketing and parentheses are required. The syntax is
    [ ( [list of fields], sort field ) , ( [ list of fields ] , sort field ) ]
    Default: empty (no rules), so no collection attributes are named.
cs: Zadejte, jak jsou řazeny kolekce SONY. Toto vylepšení je použitelné, pouze
    pokud je správa metadat nastavena na automatickou. Můžete označit, která
    metadata se mají použít pro řazení kolekce od kolekce. Formát vylepšení je
    seznam polí metadat, ze kterých jsou tvořeny kolekce, následovaný názvem pole
    metadat obsahujícího hodnotu řazení.
    Příklad: Následující označuje, že kolekce sestavené z data vydání a štítků mají
    být řazeny podle hodnoty ve vlastním sloupci '#mojedatum', že kolekce sestavené
    ze 'série' mají být řazeny podle 'pořadí_v_sérii', a že všechny ostatní kolekce
    mají být řazeny podle názvu. Pokud pole metadat kolekce není pojmenováno, pak
    pokud je to kolekce založená na sérii, je řazeno podle pořadí v sérii, jinak je
    řazeno podle pořadí názvu.
    [(['datum_vydání', 'štítky'],'#mojedatum'), (['série'],'pořadí_v_sérii'), (['*'], 'název')]
    Pamatujte, že jsou vyžadovány hranaté a kulaté závorky. Syntaxe je:
    [ ( [seznam polí], pole řazení ) , ( [ seznam polí ] , pole řazení ) ]
    Výchozí: prázdné (žádná pravidla), žádné atributy kolekce nejsou pojmenovány.

en: Control how tags are applied when copying books to another library
cs: Určit, jak jsou použity štítky při kopírování knih do jiné knihovny

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
cs: Nastavte na True pro zajištění, aby štítky v 'Štítky použité při
    přidávání knihy' byly přidány při kopírování knih do jiné knihovny

en: Set the maximum number of sort 'levels'
cs: Nastavit maximální počet ‚úrovní‘ řazení

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
cs: Nastavte maximální počet 'úrovní' řazení, které Calibre použije pro přetřídění
    knihovny po určitých operacích, jako jsou hledání nebo vložení zařízení. Každá
    úroveň řazení přidává penalizaci výkonu. Pokud je databáze velká (tisíce knih),
    penalizace může být znatelná. Pokud se nezajímáte o víceúrovňová řazení,
    a pokud vidíte zpomalení, snižte hodnotu tohoto vylepšení.

en: Choose whether dates are sorted using visible fields
cs: Zvolit, zda jsou data řazena pomocí viditelných polí

en: Date values contain both a date and a time. When sorted, all the fields are
    used, regardless of what is displayed. Set this tweak to True to use only
    the fields that are being displayed.
cs: Hodnoty data obsahují jak datum, tak čas. Při řazení jsou použita všechna
    pole bez ohledu na to, co je zobrazeno. Nastavte toto vylepšení na True,
    aby použilo pouze pole, která jsou zobrazena.

en: Fuzz value for trimming covers
cs: Hodnota rozmazání pro ořezání obálek

en: The value used for the fuzz distance when trimming a cover.
    Colors within this distance are considered equal.
    The distance is in absolute intensity units.
cs: Hodnota použitá pro vzdálenost rozmazání při ořezání obálky.
    Barvy v této vzdálenosti jsou považovány za stejné.
    Vzdálenost je v jednotkách absolutní intenzity.

en: Control behavior of the book list
cs: Určit chování seznamu knih

en: Language to use when sorting
cs: Jazyk použitý při řazení

en: Setting this tweak will force sorting to use the
    collating order for the specified language. This might be useful if you run
    calibre in English but want sorting to work in the language where you live.
    Set the tweak to the desired ISO 639-1 language code, in lower case.
    You can find the list of supported locales at
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes
    Default: locale_for_sorting = '' -- use the language calibre displays in
    Example: locale_for_sorting = 'fr' -- sort using French rules.
    Example: locale_for_sorting = 'nb' -- sort using Norwegian rules.
cs: Nastavení tohoto vylepšení vynutí, aby řazení použilo pořadí řazení pro
    zadaný jazyk. Toto může být užitečné, pokud spouštíte Calibre v angličtině,
    ale chcete, aby řazení fungovalo v jazyce, kde žijete. Nastavte vylepšení na
    požadovaný kód jazyka ISO 639-1 malými písmeny.
    Seznam podporovaných národních prostředí můžete najít na https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_kódů_ISO_639-1
    Výchozí: locale_for_sorting = '' -- použít jazyk, ve kterém se zobrazuje Calibre
    Příklad: locale_for_sorting = 'cs' -- řadit pomocí pravidel češtiny.
    Příklad: locale_for_sorting = 'fr' -- řadit pomocí pravidel francouzštiny.

en: The number of seconds to wait before sending emails
cs: Počet sekund, který čekat před odesláním e-mailů

en: The number of seconds to wait before sending emails when using a
    public email server like GMX/Hotmail/Gmail. Default is: 5 minutes
    Setting it to lower may cause the server's SPAM controls to kick in,
    making email sending fail. Changes will take effect only after a restart of
    calibre. You can also change the list of hosts that calibre considers
    to be public relays here. Any relay host ending with one of the suffixes
    in the list below will be considered a public email server.
cs: Počet sekund čekání před odesláním e-mailů při použití veřejného
    e-mailového serveru, jako je GMX, Hotmail nebo Gmail. Výchozí je: 5 minut
    Nastavení na nižší hodnotu může způsobit, že se projeví spamová
    kontrola serveru, takže se odeslání e-mailu nezdaří. Změny se projeví
    až po restartování Calibre. Můžete zde také změnit seznam hostitelů,
    které Calibre považuje za veřejné. Jakýkoliv předávací hostitel končící
    jednou z přípon v níže uvedeném seznamu bude považován za veřejný
    e-mailový server.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
cs: Maximální šířka a výška pro obálky uložené v knihovně Calibre

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
cs: Všem obálkám v knihovně Calibre bude změněna velikost se zachováním
    poměru stran, aby se přizpůsobily této velikosti. To má zabránit zpomalení
    způsobené neobyčejně velkými obálkami

en: Where to send downloaded news
cs: Kam odesílat stažené zprávy

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
cs: Při automatickém odesílání stažených zpráv do připojeného zařízení je Calibre
    ve výchozím nastavení odešle do hlavní paměti. Změnou tohoto vylepšení
    můžete určit, kam jsou odeslány. Platné hodnoty jsou "main", "carda", "cardb".
    Pamatujte, že když není dostupný dostatek volného místa ve vámi zvoleném
    umístění, soubory budou odeslány do umístění s největším volným místem.

en: Unified toolbar on macOS
cs: Jednotný panel nástrojů na macOS

en: If you enable this option and restart calibre, the toolbar will be 'unified'
    with the titlebar as is normal for macOS applications. However, doing this has
    various bugs, for instance the minimum width of the toolbar becomes twice
    what it should be and it causes other random bugs on some systems, so turn it
    on at your own risk!
cs: Pokud povolíte tuto volbu a restartujete Calibre, panel nástrojů bude ‚jednotný‘
    se záhlavím panelu, jak je normální pro aplikace macOS. Má to však různé chyby,
    například minimální šířka panelu nástrojů bude dvojnásobná, než má být, a to
    způsobuje jiné náhodné chyby v některých systémech, takže to zapněte pouze
    na vlastní riziko!

en: Save original file when converting/polishing from same format to same format
cs: Uložit původní soubor při převodu nebo vylepšení ze stejného formátu do stejného formátu

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
    Similarly, by setting save_original_format_when_polishing to False you can
    prevent calibre from saving the original file when polishing.
cs: Když Calibre dělá převod ze stejného formátu do stejného formátu, například
    z EPUB do EPUB, je původní soubor uložen, takže v případě špatného převodu
    můžete vylepšit nastavení a spustit ho znovu. Nastavením na False můžete
    zabránit Calibre, aby ukládalo původní soubor.
    Podobně nastavením save_original_format_when_polishing na False můžete
    zabránit Calibre, aby ukládalo původní soubor při vylepšování.

en: Number of recently viewed books to show
cs: Počet nedávno zobrazených knih k zobrazení

en: Right-clicking the "View" button shows a list of recently viewed books. Control
    how many should be shown, here.
cs: Kliknutí pravým tlačítkem na tlačítko „Zobrazit zobrazí seznam nedávno
    zobrazených knih. Zde určete, kolik by mělo být zobrazeno.

en: Change the font size of the Book details panel in the interface
cs: Změnit velikost písma panelu Podrobnosti o knize v rozhraní

en: Change the font size at which book details are rendered in the side panel and
    comments are rendered in the metadata edit dialog. Set it to a positive or
    negative number to increase or decrease the font size.
cs: Změňte velikost písma, ve kterém jsou vykresleny podrobnosti o knihách
    v postranním panelu a komentáře v dialogovém okně Upravit metadata. Nastavte
    na kladné nebo záporné číslo pro zvětšení nebo zmenšení velikosti písma.

en: What format to default to when using the "Unpack book" feature
cs: Jaký je výchozí formát při použití funkce „Rozbalit knihu“

en: The "Unpack book" feature of calibre allows direct editing of a book format.
    If multiple formats are available, calibre will offer you a choice
    of formats, defaulting to your preferred output format if it is available.
    Set this tweak to a specific value of 'EPUB' or 'AZW3' to always default
    to that format rather than your output format preference.
    Set to a value of 'remember' to use whichever format you chose last time you
    used the "Unpack book" feature.
    Examples:
    default_tweak_format = None       (Use output format)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'
cs: Funkce „Rozbalit knihu“ v Calibre povoluje přímou úpravu formátu knihy. Pokud
    je dostupných více formátů, Calibre vám nabídne volbu formátu, s výchozím
    nastavením vámi upřednostňovaného výstupního formátu, pokud je dostupný.
    Nastavte toto vylepšení na konkrétní hodnotu 'EPUB' nebo 'AZW3', aby byl
    tento formát vždy výchozí spíše než vaše předvolba výstupního formátu.
    Nastavte hodnotu na 'remember' (zapamatovat) pro použití libovolného
    formátu, který jste zvolili naposledy při použití funkce „Rozbalit knihu“.
    Příklady:
    default_tweak_format = None (Použít výstupní formát)
    default_tweak_format = 'EPUB'
    default_tweak_format = 'remember'

en: Do not preselect a completion when editing authors/tags/series/etc.
cs: Nevybírat předem dokončení při úpravě autorů, štítků, sérií atd.

en: This means that you can make changes and press Enter and your changes will
    not be overwritten by a matching completion. However, if you wish to use the
    completions you will now have to press Tab to select one before pressing
    Enter. Which technique you prefer will depend on the state of metadata in
    your library and your personal editing style.
    
    If preselect_first_completion is False and you want Tab to accept what you
    typed instead of the first completion then set tab_accepts_uncompleted_text
    to True. If you do this then to select from the completions you must press
    the Down or Up arrow keys. The tweak tab_accepts_uncompleted_text is ignored
    if preselect_first_completion is True
cs: To znamená, že můžete provést změny a stisknout klávesu Enter a vaše změny
    nebudou přepsány odpovídajícím dokončením. Pokud však budete chtít doplnění
    použít, budete nyní muset před stisknutím klávesy Enter stisknout klávesu Tab
    a jedno z nich vybrat. Které technice dáte přednost, bude záviset na stavu
    metadat v knihovně a na vašem osobním stylu úprav.
    
    Pokud je preselect_first_completion False a chcete, aby Tab přijmul to, co jste
    napsali, místo prvního doplnění, pak nastavte tab_accepts_uncompleted_text
    na True. Pokud to uděláte, pak pro výběr z dokončení musíte stisknout
    klávesy Dolů nebo Nahoru. Úprava tab_accepts_uncompleted_text je ignorována,
    pokud je if preselect_first_completion True

en: Completion mode when editing authors/tags/series/etc.
cs: Režim dokončení při úpravě autorů, štítků, sérií atd.

en: By default, when completing items, calibre will show you all the candidates
    that start with the text you have already typed. You can instead have it show
    all candidates that contain the text you have already typed. To do this, set
    completion_mode to 'contains'. For example, if you type asi it will match both
    Asimov and Quasimodo, whereas the default behavior would match only Asimov.
cs: Ve výchozím nastavení při dokončování položek Calibre zobrazí všechny kandidáty
    začínající textem, který jste již napsali. Můžete namísto toho nechat zobrazit
    všechny kandidáty obsahující text, který jste již napsali. K tomu nastavte
    completion_mode na 'contains'. Například když napíšete asi, bude tomu odpovídat
    jak Asimov tak Quasimodo, zatímco výchozímu chování bude odpovídat pouze Asimov.

en: Sort the list of libraries alphabetically
cs: Řadit seznam knihoven abecedně

en: The list of libraries in the Copy to library and Quick switch menus are
    normally sorted by most used. However, if there are more than a certain
    number of such libraries, the sorting becomes alphabetic. You can set that
    number here. The default is ten libraries.
cs: Seznam knihoven v nabídkách Kopírovat do knihovny a Rychlé přepnutí
    je obyčejně řazen podle nejpoužívanější. Pokud je však více než určitý
    počet takových knihoven, řazení se stane abecedním. Zde můžete nastavit
    tento počet. Výchozí je deset knihoven.

en: Choose available output formats for conversion
cs: Zvolit dostupné výstupní formáty pro převod

en: Restrict the list of available output formats in the conversion dialogs.
    For example, if you only want to convert to EPUB and AZW3, change this to
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. The default value of None causes
    all available output formats to be present.
cs: Omezte seznam dostupných výstupních formátů v dialogových oknech převodu.
    Například pokud chcete převádět pouze do EPUB a AZW3, změňte toto na
    restrict_output_formats = ['EPUB', 'AZW3']. Výchozí hodnota None způsobí,
    že budou přítomny všechny dostupné výstupní formáty.

en: Set the thumbnail image quality used by the Content server
cs: Nastavit kvalitu obrázku náhledu použitého Serverem s obsahem

en: The quality of a thumbnail is largely controlled by the compression quality
    used when creating it. Set this to a larger number to improve the quality.
    Note that the thumbnails get much larger with larger compression quality
    numbers.
    The value can be between 50 and 99
cs: Kvalita náhledu je převážně určena kvalitou komprese použité při jeho
    vytváření. Nastavte toto na větší číslo pro zlepšení kvality. Pamatujte,
    že s větším číslem kvality komprese budou náhledy mnohem větší .
    Hodnota může být mezi 50 a 99.

en: Image file types to treat as e-books when dropping onto the "Book details" panel
cs: Typy souborů obrázků, které považovat za e-knihy při přetahování na panel „Podrobnosti o knize

en: Normally, if you drop any image file in a format known to calibre onto the
    "Book details" panel, it will be used to set the cover. If you want to store
    some image types as e-books instead, you can set this tweak.
    Examples:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}
cs: Obyčejně, když upustíte na panel „Podrobnosti o knize“ jakýkoliv soubor obrázku ve
    formátu, který Calibre zná, bude použit pro nastavení obálky. Pokud namísto toho
    chcete uložit některé typy obrázků jako e-knihy, můžete nastavit toto vylepšení.
    Příklady:
    cover_drop_exclude = {'tiff', 'webp'}

en: Exclude fields when copy/pasting metadata
cs: Vyloučit pole při kopírování nebo vkládání metadat

en: You can ask calibre to not paste some metadata fields when using the
    Edit metadata->Copy metadata/Paste metadata actions. For example,
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn']
    to prevent pasting of the cover, Date and custom column, mycolumn.
    You can also add a shortcut in Preferences->Shortcuts->Edit metadata
    to paste metadata ignoring this tweak.
cs: Můžete požádat Calibre, aby nevkládalo některá pole metadat při použití
    akcí Upravit metadata->Kopírovat metadata nebo Vložit metadata. Například
    exclude_fields_on_paste = ['cover', 'timestamp', '#mycolumn'] pro zabránění
    vložení obálky, data a vlastního sloupce mycolumn. Můžete také přidat
    klávesovou zkratku v Předvolby->Klávesové zktratky->Upravit metadata,
    aby vkládání metadat ignorovalo toto vylepšení.

en: Skip internet connected check
cs: Přeskočit kontrolu připojení k internetu

en: Skip checking whether the internet is available before downloading news.
    Useful if for some reason your operating systems network checking
    facilities are not reliable (for example NetworkManager on Linux).
cs: Přeskočit kontrolu dostupnosti internetu před stahováním zpráv.
    Užitečné, pokud z nějakého důvodu není kontrola sítě vaším
    operačním systémem spolehlivá (například NetworkManager v Linuxu).

en: Tab stop width in the template editor
cs: Šířka zarážky tabulátoru v editoru šablon

en: Sets the width of the tab stop in the template editor in "average characters".
    For example, a value of 1 results in a space with the width of one average character.
cs: Nastaví šířku zarážky tabulátoru v editoru šablon na „průměrné znaky“.
    Například hodnota 1 má za následek mezeru se šířkou jednoho průměrného znaku.

en: Value for undefined numbers when sorting
cs: Hodnota pro nedefinovaná čísla při řazení

en: Sets the value to use for undefined numbers when sorting.
    For example, the value -10 sorts undefined numbers as if they were set to -10.
    Use 'maximum' for the largest possible number. Use 'minimum' for the smallest
    possible number. Quotes are optional if entering a number.
    Examples:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'
cs: Nastaví hodnotu, která se použije pro nedefinovaná čísla při řazení.
    Například hodnota -10 řadí nedefinovaná čísla, jako by byla nastavena na -10.
    Pro největší možné číslo použijte 'maximum'. Pro nejmenší možné číslo
    použijte 'minimum'. Při zadávání čísla jsou uvozovky nepovinné.
    Příklady:
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -100
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = '2'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = -0.01
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'minimum'
    value_for_undefined_numbers_when_sorting = 'maximum'

en: Allow template database functions in composite columns
cs: Povolit funkce šablon databází ve složených sloupcích

en: If True then the template database functions book_values() and book_count()
    can be used in composite custom columns. Note: setting this tweak to True and
    using these functions in composites can be very slow.
    Default: False
cs: Pokud je True, pak je možné použít ve vlastních složených sloupcích funkce šablon
    databáze book_values() a book_count(). Poznámka: nastavení tohoto vylepšení na
    True a použití těchto funkcí ve složených sloupcích může být velmi pomalé.
    Výchozí nastavení: False

en: Change the programs that are run when opening files/URLs
cs: Změňte programy, které jsou spuštěny při otevření souborů nebo adres URL

en: By default, calibre passes URLs to the operating system to open using
    whatever default programs are configured there. Here you can override
    that by specifying the program to use, per URL type. For local files,
    the type is "file" and for web links it is "http*". For example:
    openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } will make calibre run Firefox
    for https://whatever URLs. %u is replaced by the URL to be opened. The scheme
    takes a glob pattern allowing a single entry to match multiple URL types.
cs: Ve výchozím nastavení předává Calibre adresy URL operačnímu systému,
    aby je otevřel pomocí zde nakonfigurovaných výchozích programů. Zde to
    můžete přepsat zadáním použitého programu podle typu URL. Pro místní
    soubory je typ „file“ a pro webové odkazy je to „http*“. Například:
    openers_by_scheme = { "http*": "firefox %u" } způsobí, že Calibre spustí Firefox
    pro adresy URL https://cokoliv. %u je nahrazen otevíranou adresou URL. Schéma
    přebírá globální vzor, který umožňuje, aby jedna položka odpovídala více typům URL.
