calibre - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Unknown
jv: ora dimangertèni

en: Base
jv: Dasar

en: Customize
jv: Rerékan

en: File type
jv: Jinis berkas

en: Metadata reader
jv: Meruhi metadata

en: Metadata writer
jv: Panulis Metadata

en: Catalog generator
jv: Generator katalog

en: Preferences
jv: Setèlan

en: Store
jv: Toko

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
jv: Gawé arsip TXTZ nalika sawijining berkas TXT sing diimpor ngenot referensi Markdown utawa Textile ing gambar-gambaré. Gambar-gambar iku, kaya déné berkas TXT, ditambahaké ing arsip.

en: Extract cover from comic files
jv: Ngudhar gambar samak seka berkas-berkas komik.

en: Read metadata from %s files
jv: Maca metadata sekaberkas  %s

en: Large
jv: Toko
