calibre - en to ast translation catalogue (44 entries)

en: Start
ast: Entamar

en: Support calibre
ast: Ayudar a calibre

en: Contribute to support calibre development
ast: Contribuyir pa caltener el desenvolvimientu de calibre

en: page
ast: Páxina

en: [options]
ast: [Opciones]

en: {} Portable
ast: {} Portátil

en: Recycle Bin
ast: Papelera

en: Trash
ast: Basura

en: Does absolutely nothing
ast: Nun fai nada

en: Unknown
ast: Desconocío

en: Customize
ast: Personalizar

en: Cannot configure
ast: Nun se pue configurar

en: File type
ast: Formatu de ficheru

en: Metadata reader
ast: Llector de metadatos

en: Metadata writer
ast: Escritor de metadatos

en: Catalog generator
ast: Xenerador de catálogos

en: User interface action
ast: Acción de interfaz del usuariu

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Store
ast: Atroxar

en: An e-book store.
ast: Una tienda de e-book.

en: Edit book tool
ast: Ferramienta d'edición de llibru

en: Library closed
ast: Biblioteca zarrada

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the folder pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
ast: Crear un ficheru PMLZ que contien l'arquivu PML y toles imaxes na carpeta plmname_img o imaxes. Esti plugin ta siempres activu cuando añedes un ficheru PML a la biblioteca.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
ast: Crear un ficheru TXTZ cuando s'importa un ficheru TXT que contién referencies a imáxenes con Markdown o Textile. El ficheru inclúi tanto les imáxenes como'l ficheru TXT.

en: Extract cover from comic files
ast: Estrayer la portada de los ficheros de cómic

en: Read metadata from %s files
ast: Lleer metadatos de los ficheros %s

en: Set metadata in %s files
ast: Afitar metadatos nos ficheros %s

en: Set metadata from %s files
ast: Afitar metadatos dende ficheros %s

en: Add books to calibre or the connected device
ast: Amestar llibros a calibre o al preséu conuetáu

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
ast: Obtener notes d'un Kindle coneutáu (esperimental)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
ast: Xenerar un catálogu de los llibros na to biblioteca calibre

en: Delete books from your calibre library or connected device
ast: Esborrar llibros de la biblioteca calibre o del preséu coneutáu

en: Edit the metadata of books in your calibre library
ast: Editar los metadatos de los llibros na biblioteca calibre

en: Read books in your calibre library
ast: Lleer llibros de la biblioteca calibre

en: Show a list of related books quickly
ast: Amosar rápido una llista de llibros rellacionaos

en: Large
ast: Atroxar

en: Search
ast: Gueta

en: Name
ast: Nome

en: by
ast: por

en: Close
ast: Pesllar

en: Skip internet connected check
ast: Omitir la comprobación de conexón a internet

en: Set the first day of the week for calendar popups
ast: Pon el primer día de la selmana para calendariu popups

en: It must be one of the values Default, Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday,
    Thursday, Friday, or Saturday, all in English, spelled exactly as shown.
ast: Tenga que ser unu de los valores predeterminados, domingu, llunes, martes, miércoles, xueves, vienres, o sábadu, tou n'inglés, solletró esactamente tan aprucíu.

en: East Asian language to use for transliteration
ast: Llingua asiática del este para utilizar pa transliteration
