calibre - en to eo translation catalogue (940 entries)

en: Start
eo: Komencu

en: Support calibre
eo: Helpi al calibre

en: Contribute to support calibre development
eo: Kunlaboru por subteni la evoluigon

en: page
eo: paĝo

en: [options]
eo: [opcioj]

en:  seconds
eo: sekundoj

en: Price
eo: Prezo

en: no
eo: ne

en: yes
eo: jes

en: Name
eo: Nomo

en: Trash
eo: Rubujo

en: Does absolutely nothing
eo: Faras absolute nenion

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Base
eo: Bazo

en: Customize
eo: Adapti

en: Cannot configure
eo: Ne eblas agordi

en: File type
eo: Dosiertipo

en: Metadata reader
eo: Legilo de metadatumoj

en: Metadata writer
eo: Skribilo de metadatumoj

en: Catalog generator
eo: Generilo de katalogo

en: User interface action
eo: fasada ago

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Store
eo: Butiko

en: An e-book store.
eo: Bitlibra butiko

en: Edit book tool
eo: bitlibrilo

en: Library closed
eo: Biblioteko fermita

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
eo: Krei TXTZ arkivon, kiam dosiero TXT estas importata kaj ĝi enhavas referencojn Markdown aŭ Textile al bildoj. La bildoj referencataj kaj ankaŭe la dosiero TXT estas aldonitaj al la arkivo.

en: Extract cover from comic files
eo: Elpreni la kovrilon el bildstriaj dosieroj

en: Read metadata from %s files
eo: Legi metadatumojn el %s dosieroj

en: Read metadata from e-books in RAR archives
eo: Legu metadatumojn el bitlibroj de RAR arkivoj

en: Read metadata from e-books in ZIP archives
eo: Legu metadatumojn el bitlibroj de ZIP arkivoj

en: Enter {0} below to have the EPUB metadata writer plugin not add cover images to EPUB files that have no existing cover image.
eo: Enigu {0} malsupre por havi la plugin verkisto de metadatumo EPUB ne aldoni de kovrilo bildo por dosieroj EPUB ke havas neniun ekzistantan kovrilo bildo.

en: Set metadata in %s files
eo: Meti metadatumojn en dosieroj %s

en: Set metadata from %s files
eo: Meti metadatumojn el dosieroj %s

en: Add books to calibre or the connected device
eo: Aldonu librojn al calibre aŭ la konektita aparato

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
eo: Alportu notojn el konektita Kindle (eksperimenta)

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
eo: Generu libran katalogon en via biblioteko de calibre

en: Convert books to various e-book formats
eo: konverti librojn el diversaj bitlibraj dosierformoj

en: Fine tune your e-books
eo: agordeti viajn bitlibrojn

en: Edit the Table of Contents in your books
eo: Editu la Listo de Enhavoj en viaj libroj

en: Delete books from your calibre library or connected device
eo: forigu bitlibrojn de via biblioteko de calibre aŭ de konektita aparato

en: Embed updated metadata into the actual book files in your calibre library
eo: Endosierigi ĝisdatigitaj metadatumojn al la dosieroj de la libroj en via biblioteko de calibre

en: Edit the metadata of books in your calibre library
eo: Editu librajn metadatumojn en via biblioteko de calibre

en: Read books in your calibre library
eo: Legi librojn en via biblioteko en calibre

en: Download news from the internet in e-book form
eo: Elŝuti novaĵojn en bitlibra formato

en: Show a list of related books quickly
eo: Montri liston de rilataj libroj rapide

en: Filter/transform the tags for books in the library
eo: filtri/transformi etikedojn por libroj en la biblioteko

en: Transform the authors for books in the library
eo: transformi la aŭtorojn por libroj en la biblioteko

en: Show an editor for testing templates
eo: Montru redaktilon por testi ŝablonoj

en: Export books from your calibre library to the hard disk
eo: Eksportu librojn de via biblioteko de calibre al fiksita disko

en: Show Book details in a separate popup
eo: Montru librodetalojn en aparta ŝprucfenestro

en: Restart calibre
eo: reŝarĝi na calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
eo: malfermu la dosierujon kiu enhavas la librodosierojn de via biblioteko de calibre

en: Send books to the connected device
eo: Sendu librojn al konektitaj aparatoj

en: Send books via email or the web. Also connect to folders on your computer as if they are devices
eo: Sendu librojn per retpoŝto aŭ perrete. Ankaŭ konekti al dosierujoj en via komputilo kvazaŭ estus aparato

en: Browse the calibre User Manual
eo: Foliumu manlibron por uzantoj de calibre

en: Customize calibre
eo: Adapti calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
eo: Facile trovi librojn similajn al la nuna elektito

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
eo: Ŝanĝi inter malsamaj bibliotekoj de calibre kaj efektivigi datumbazan flegadon

en: Copy books from the device to your calibre library
eo: Kopiu librojn de la aparato al la biblioteko calibre

en: Copy a book from one calibre library to another
eo: Kopiu libron el unu biblioteko de calibre al alia

en: Edit e-books in the EPUB or AZW3 formats
eo: Redakti librojn en EPUB aŭ AZW3 formato

en: Make small changes to EPUB or HTMLZ files in your calibre library
eo: Faru ŝanĝetojn al EPUB aŭ HTMLZ dosieroj en via biblioteko de calibre

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
eo: Trovu la sekvan aŭ antaŭan kongruaĵon kiam serĉante en bilbioteko de calibre per priluma reĝimo

en: Choose a random book from your calibre library
eo: Elektu hazardan libron el via biblioteko de calibre

en: Sort the list of books
eo: Klasu la liston de libroj

en: Temporarily mark books
eo: Dumtempe marki libron

en: Change the current Virtual library
eo: Ŝanĝi al alia biblioteko Virtuala

en: Search for books from different book sellers
eo: Serĉu librojn el diversaj librovendistoj

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
eo: Akiri novanj kromprogramojn aŭ ĝisdatigu la ekzistantajn

en: Look & feel
eo: Aspekto kaj etoso

en: Interface
eo: Fasado

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
eo:  Ĝustigi la aspekto kaj etoso de la fasado al viaj gustoj

en: Behavior
eo: Konduto

en: Change the way calibre behaves
eo: Ŝanĝi konduton de calibre

en: Add your own columns
eo: Aldonu propran kolumnon

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
eo: Aldoni/forigi proprajn kolumnojn al la librolisto de calibre

en: Toolbars & menus
eo: Ilobretoj kaj menuoj

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
eo: Adapti la ilobretojn kaj menuojn, ŝanĝante ajnajn eblajn agojn

en: Searching
eo: Ŝerĉado

en: Customize the way searching for books works in calibre
eo: Adaptu libroserĉan funciadon en calibre

en: Input options
eo: Enigagordoj

en: Conversion
eo: Konvertado

en: Set conversion options specific to each input format
eo: Agordi konvertilon laŭ eniga dosierformato

en: Common options
eo: Oftaj ebloj

en: Set conversion options common to all formats
eo: Agordi konvertilon laŭ ajna eniga dosierformato

en: Output options
eo: Eligaj ebloj

en: Set conversion options specific to each output format
eo: Agordi konvertilon laŭ eliga dosierformato

en: Adding books
eo: Aldonante librojn

en: Import/export
eo: Enporto/Elporto

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
eo: Kontroli kiel calibre legas metadatumojn el libroj kiam aldoniĝas libro

en: Saving books to disk
eo: konservi libron al disko

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
eo: Kontroli kiel calibre elportas dosierojn el datumbazo al disko kiam elektas na Konservi al disko

en: Sending books to devices
eo: Sendi librojn al aparatoj

en: Control how calibre transfers files to your e-book reader
eo: Kontroli kiel calibre transdonas dosierojn al la bitlibra legilo

en: Change metadata fields before saving/sending
eo: Ŝanĝi metadatumajn kampojn antaŭ konservi/sendi

en: Advanced
eo: Altnivelaj

en: Sharing books by email
eo: Disdoni librojn retpoŝte

en: Sharing
eo: Disdonado

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
eo: Agordi la disdonadon de libroj per retpoŝto. Faciligas aŭtomatan sendadon de elŝutataj novaĵoj al viaj aparatoj

en: Sharing over the net
eo: Disdoni per reto

en: Metadata download
eo: Elŝuto de metadatumoj

en: Control how calibre downloads e-book metadata from the net
eo: Agordi kiel calibre elŝutas metadatumojn de la reto

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
eo: Aldoni/forigi/adapti diversaj funkcieroj de calibre

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
eo: Adapti la fulmoklavojn kiujn uzas calibre

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Options specific to the output format.
eo: Opcioj specifjaj al eligformato

en: Options specific to the input format.
eo: Opcioj specifjaj al enigformato

en: Conversion input
eo: Konvertila enigo

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
eo: Indiku la signokodon de la enigata dokumento. Ĉi tiu elekto estas prioritata al ajna signokodo indikita en la dokumento mem. Aparte utila por dokumentoj sen indiko pri signokodo, aŭ kun erara indiko.

en: Conversion output
eo: Konvertila eligo

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
eo: Se elektita, la eliga kromprogramo provos krei rezulton laŭeble legeblan por homaj okuloj. Eventuale ne influos iujn eligajn kromprogramojn.

en: Convert e-books to the %s format
eo: Konverti librojn al la %s formato

en: Input profile
eo: Eniga profilo

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
eo: Ĉi tiu profilo provas indiki prudentajn defaŭltojn, kaj povas utili, se vi scias nenion pri la enigata dokumento.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparatoj Sony PRS, ekzemple 500/505/600/700.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Sony PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Sony PRS-900

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por libroj de la formato Mobipocket

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Hanlin V3 kaj ĝiaj klonoj.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Hanlin V5 kaj ĝiaj klonoj.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Amazon Kindle

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato iRex Illiad

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato iRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato B&N Nook.

en: Output profile
eo: Profilo por la eligo

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
eo: Ĉi tiu profilo provas indiki normalajn bazajn elektojn, kaj estas utila se vi volas produkti dokumenton kiu estu legata per komputilo aŭ per pluraj diversaj aparatoj.

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
eo: Celita por la iPad kaj similaj aparatoj kun distingivo 768x1024

en: Intended for the iPad 3 and similar devices with a resolution of 1536x2048
eo: Celita por la iPad 3 kaj similaj aparatoj kun distingivo 1536x2048

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por aparato Kobo Reader.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Sony PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-T3.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Sony PRS-300.

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la 5-cola aparato JetBook.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparatoj Sony PRS, 500/505/700 ktp. en horizontala pozicio. Utilas ĉefe por bildstrioj.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la aparato Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle Fire.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la Amazon Kindle Fire

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
eo: Ĉi tiu profilo estas celita por la B&N Nook Color.

en: Installed plugins
eo: Instalitaj kromprogramoj

en: Local plugin customization
eo: Agordoj de lokaj kromprogramoj

en: Disabled plugins
eo: Malŝaltitaj kromprogramoj

en: Enabled plugins
eo: Ŝaltitaj kromprogramoj

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
eo: Aktivigo de kromprogramo malsukcesis %s kun la indiko:

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
eo:     agordoj de %prog
    
       Agordi Calibre per aktivigo de eksteraj kromprogramoj.

en: Add a plugin by specifying the path to the ZIP file containing it.
eo: Aldoni kromprogramon per specifa dosierindikilo al ZIP-dosiero.

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
eo: Forigi kromprogramon indikante ĝian nomon. Ne influas enkonstruitajn kromprogramojn.

en: List all installed plugins
eo: Listigi ĉiujn kromprogramojn

en: Enable the named plugin
eo: Ŝalti la indikitan kromprogramon

en: Disable the named plugin
eo: Malŝalti la indikitan kromprogramon

en: Catalog
eo: Katalogo

en: News
eo: Novaĵoj

en: creating custom column
eo: Krei adaptitan kolumnon

en: Completed
eo: Kompleta

en: Yes
eo: Jes

en: Cover for %s
eo: Kovrilo por %s

en: {0} format for {1}
eo: {0} formato por {1}

en: Added book ids: %s
eo: Aldonis libroidentiloj: %s

en: Add an empty book (a book with no formats)
eo: Aldonu malplenan libron (mankas ajna formato)

en: Set the title of the added book(s)
eo: Elektu titolon de aldonita libro

en: Set the authors of the added book(s)
eo: Elektu verkisto de aldonita libro

en: Set the ISBN of the added book(s)
eo: Elektu na ISBN de aldonita libro

en: You must specify at least one file to add
eo: Specifu almenaŭ unu dosieron aldoneblan.

en: You must specify label, name and datatype
eo: Specifu etikedon, nomon, kaj datumtipon

en: You must specify an id and an e-book file
eo: Specifu identigilon kaj bitlibran dosieron.

en: You must specify a catalog output file
eo: Specifu eliran dosieron por la katalogo

en: Error: You must specify the path to the cloned library
eo: Eraro: specifu dosierindikon al la klonata biblioteko

en: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Update the metadata in the actual book files stored in the calibre library from
    the metadata in the calibre database.  Normally, metadata is updated only when
    exporting files from calibre, this command is useful if you want the files to
    be updated in place. Note that different file formats support different amounts
    of metadata. You can use the special value 'all' for book_id to update metadata
    in all books. You can also specify many book ids separated by spaces and id ranges
    separated by hyphens. For example: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23
eo: 
    %prog embed_metadata [options] book_id
    
    Anstataŭigi la metadatumojn en dosiero de la libro en la biblioteko calibre per
    metadatumon en la datumbazo calibre.  Kutime, metadatumo nur anstataŭiĝas kiam
    oni eksportas el calibre, sed utilas ĉi komando si vi volas ke la dosieroj
    mem superskribiĝas. Atentu ke iaj dosierformatoj ne permesas iaj
    kampoj. Vi povas uzi la spacialan valoron 'all' por book_id por aktualigi metadatumoj
    en ĉiuj libroj. Vi ankaŭ povas specifi multaj libroidentigiloj book ids separataj por spacoj kaj rangoj de identigilo
    separatoj porstreketo. Ekzemple: %prog embed_metadata 1 2 10-15 23

en: Only update metadata in files of the specified format. Specify it multiple times for multiple formats. By default, all formats are updated.
eo: Nur ĝisdatigi metadatumoj en dosieroj de la specifitan formaton. Specifu multfoje por multaj formatoj. Por defaŭlto, ĉiuj formatoj aktualiĝos

en: {0} by {1}
eo: {0} far {1}

en: You must specify at least one book to remove
eo: Specifu almenaŭ unu libron forviŝi

en: Error: You must specify a column label
eo: Eraro: specifu kolumnan etikedon

en: You must specify an id and a format
eo: Specifu identigilon kaj formaton

en: Name:
eo: Nomo:

en: Error: You must specify a name and a search string
eo: Eraro: Specifu nomon kaj serĉan tekston

en: Error: You must specify a name
eo: Eraro: specifu nomon

en: Title
eo: Titolo

en: You must specify an id
eo: Specifu identigilon

en: On Device
eo: En aparato

en: Card A
eo: Karto A

en: Card B
eo: Karto B

en: today
eo: Hodiaŭ

en: yesterday
eo: Hieraŭ

en: daysago
eo: tagoj antaŭe

en: Number conversion error: {0}
eo: Eraro en nombra konvertado: {0}

en: Date conversion error: {0}
eo: Eraro en data konvertado: {0}

en: empty
eo: Malplena

en: No plugin named %s found
eo: Ne troviĝis kromprogramon nomita %s

en: Communicate with Android phones.
eo: Komuniki kun telefonoj de la sistemo Android.

en: Communicate with the Binatone Readme e-book reader.
eo: Komuniki kun la aparato Binatone Readme.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
eo: Komuniki kun la programebla telefono Blackberry.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial e-book readers.
eo: Komuniki kun la aparato BOEYE BEX Serial.

en: Communicate with BOEYE BDX serial e-book readers.
eo: Komuniki kun la aparato BOEYE BDX Serial.

en: Communicate with the Cybook Gen 3/Opus e-book reader.
eo: Komuniki kun la aparato Cybook Gen 3/Opus.

en: Communicate with the Cybook Orizon e-book reader.
eo: Komuniki kun la aparato CybookOrizone.

en: Communicate with the Cybook Muse e-book reader.
eo: Komuniki kun la aparato Cybook Muse.

en: Communicate with the EB600 e-book reader.
eo: Komuniki kun la aparato EB600.

en: Communicate with the PocketBook 301 Reader.
eo: Komuniki kun la aparato PocketBook 301.

en: Communicate with the PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912 reader.
eo: Komuniki kun la aparato PocketBook 515/602/603/902/903/Pro 912.

en: Communicate with the PocketBook 622 and 623 readers.
eo: Komuniki kun la aparatoj PocketBook 622 kaj 623.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
eo: Komuniki kun la aparato PocketBook 360+.

en: Cannot get files from this device
eo: Ne povas akiri fajlilon el ĉi tiu aparato

en: Communicate with the Iriver Story reader.
eo: Komuniki kun la aparato Iriver Story.

en: Show expired books
eo: Montru finiĝojn librojn

en: Modify CSS
eo: Modifu CSS

en:  characters
eo: skribsignoj

en: Show archived books
eo: Montru arĥivitajn librojn

en: Listing files, this can take a while
eo: Listigante dosierojn, ĉi tio povas daŭri iom da tempo

en: Reading e-book metadata
eo: Legante metadatumojn el la libro

en: Reading metadata from %s
eo: Legante metadatumojn el %s

en: Finished reading metadata from device
eo: Finlegis metadatumojn de la aparato

en: Removing books from metadata
eo: Forviŝante librojn de la aparato

en: Failed to connect to port %d. Try a different value.
eo: Malsukcesis konekti al pordo %d. Provu alian valoron.

en: Failed to allocate a random port
eo: Malsukcesis asigni laŭhazardan pordon

en: Read metadata from files on device
eo: Legu metadatumojn el aparato

en: Sending metadata to device...
eo: Sendu metadatumojn al aparato

en: Failed %s
eo: Malsukcesis %s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
eo: Malsukcesis trakti bildstrion: 
    
    %s

en: METADATA
eo: Metadato

en: Options to help with debugging the conversion
eo: Ebloj por helpi sencimigi la konvertilon

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
eo: Ne grizoskaligi (blankonigrigi) la imagon

en: Page
eo: Paĝo

en: Convert DOCX files (.docx and .docm) to HTML
eo: Konverti dosierojn DOCX (.docx kaj .docm) al HTML

en: Enable sharing of book content via Facebook etc.  on the Kindle. WARNING: Using this feature means that  the book will not auto sync its last read position  on multiple devices. Complain to Amazon.
eo: Ŝalti disdonado de libra enhavo per Facebook ktp per la kindle. AVERTO: Uzi ĉi-funkcion signifas ke ne sinkronigas librojn ĝis la lasta legita pozicio en pluraj aparatoj. Plendu al Amazon.

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
eo: Tiu ĉi dosiero RTF havas trajton kiun calibre ankoraŭ ne kapablas. Konvertu unue al HTML kaj reprovu.
    %s

en: Metadata in the document
eo: Metadatumojn en la dokumento

en: Plain text
eo: Simpla teksto

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your e-book reader does not support displaying/searching metadata directly.
eo: Enigu librometadatumojn ĉe la teksto komencante libron. Utilas se la bitlibra aparato ne permesas montri/serĉi metadatumojn rekte.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
eo: Legi metadatumojn de la specifita OPF dosiero. Metadatumojn legita el la OPF transpasos tiujn el la fonta dosiero.

en: Converting input to HTML...
eo: Konvertas enigo al HTML...

en: Template error
eo: Ŝablona eraro

en: is
eo: estas

en: is not
eo: ne estas

en: Invalid number
eo: Nevalida nombro

en: Notes
eo: Notoj

en: Table of Contents
eo: Enhavtabelo

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
eo: Sekvi ĉiujn lokajn ligojn en html-dosiero kaj kreu zip-dosieron kiu enhavas ĉiujn ligitajn dosierojn. Tiu kromprogramo estas funkciigata ĉiufoje kiam vi aldonas html-dosieron al la biblioteko.

en: Text
eo: Teksto

en: Invalid {}
eo: Nevalida {}

en: 	Converting to BBeB...
eo: 	Konvertas al BBeB...

en: Failed to process OPF file
eo: Malsukcesis trakti OPF dosieron

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
eo: %prog book.lrf
    Konverti LRF dosieron al LRS (XML UTF-8 enkodigita) dosiero

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
eo: Konvertu LRS al LRS, utila por sencimigado.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
eo: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Montru/redaktu metadatumojn en LRF dosiero.

en: No
eo: Ne

en: Author(s)
eo: Aŭtoro(j)

en: Publisher
eo: Eldonejo

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Series | Series
eo[0]: Serio
eo[1]: Serioj

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Rights
eo: Rajtoj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Original metadata
eo: Originala metadatumon

en: Changed metadata
eo: Ŝanĝitaj metadatumoj

en: Downloads metadata and covers from Amazon
eo: Elŝuti metadatumojn kaj kovrilojn el Amazon

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
eo: Metadatumojn el Amazon elŝutiĝos per la landa retejo de Amazon.

en: Metadata source
eo: Matadatuma fonto

en: Output the metadata in OPF format instead of human readable text.
eo: Elgiu la metadatumojn en OPF formato anstataŭ homlega teksto.

en: Downloads metadata and covers from Edelweiss - A catalog updated by book publishers
eo: Elŝutu metadatumojn kaj kovrilojn el Edelweiss - katalogo ĝisdatigita per eldonistoj

en: Downloads metadata and covers from Google Books
eo: Elŝutu metadatumojn kaj kovrilojn el Google Books

en: Large
eo: Butiko

en: Reader devices based on Adobe Digital Editions cannot display images whose colors are specified in the CMYK colorspace. You should convert this image to the RGB colorspace, for maximum compatibility.
eo: Bitlibraj aparatoj bazita sur Adobe Digital Editions ne povas montri la imagojn kiu specifas kolorojn per CMYK colorspaco. Konvertu al RGB kolorspaco, kaj tiel plejeble kongrui.

en: Convert image to RGB automatically
eo: Konverti imago al RGB, aŭtomate

en: Parsing of %s failed, could not decode
eo: Analizo de %s malsukcesis, ne povis malkodi

en: Failed to find fonts for family: %s, not embedding
eo: Malsukcesis trovi tiparon por familio: %s, ne enkorpigita

en: Failed to process {0} with error:
eo: Failed to process {0} kun eraro:

en: Updating metadata
eo: Ĝisdatigas matadatumojn

en: Date
eo: Dato

en: Sidebar
eo: Flankpanelo

en: Default icons
eo: Implicitaj piktogramoj

en: WARNING:
eo: AVERTO:

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: Show this confirmation again
eo: Montru la konfirmadon denove

en: Restart needed
eo: Reeko necesas

en: &Restart calibre now
eo: &Reeku calibre nun

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Books
eo: Libroj

en: EPUB books
eo: EPUB libroj

en: Kindle books
eo: Kindle Libroj

en: PDF books
eo: PDF libroj

en: HTML books
eo: HTML Libroj

en: LIT books
eo: LIT libroj

en: Text books
eo: Tekstaj libroj

en: Comics
eo: Bildstriaj libroj

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Add books
eo: Aldoni librojn

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
eo: Aldoni librojn al biblioteko/aparato ekde dosieroj en la komputilo

en: Add empty book (Book entry with no formats)
eo: Aldoni malplenajn librojn (Libro sen ajna dosiertipo)

en: Add from ISBN
eo: Aldoni per ISBN

en: Add files to selected book records
eo: Aldoni dosieron al rikordo de elektitaj libroj

en: Add files to selected book records from clipboard
eo: Aldoni dosieron al rikordo de elektitaj libroj el tondujo

en: Add an empty file to selected book records
eo: Aldoni malplenan dosieron al rikordo de elektitaj libroj

en: No books selected
eo: Nenia libro elektata

en: Cannot add files as no books are selected
eo: Ne povas aldoni libron ĉar nenia libro estas elektita

en: No files in clipboard
eo: Nenia dosiero en tondujo

en: No files have been copied to the clipboard
eo: Nenia dosiero kopiiĝis al tondujo

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Are you sure you want to set the same cover for all %d books?
eo: Ĉu vi certas ke vi celas uzi saman kovrilpaĝon por  ĉiuj %d libroj?

en: Select book files
eo: Elekti librajn dosierojn

en: Choose archive file
eo: Elekti arkivan dosieron

en: Cannot add
eo: Ne eblas aldoni

en: Adding
eo: Aldonas

en: Uploading books to device.
eo: Alŝutas librojn al aparato.

en: Supported books
eo: Subtenataj libroj

en: Select books
eo: Elektu librojn

en: Downloading books
eo: Elŝutante librojn

en: Downloading books from device
eo: Elŝutante librojn el aparato

en: Toolbars
eo: Ilobretoj

en: Not supported
eo: Ne subtenata

en: Some errors
eo: Kelkaj eraroj

en: Forget library
eo: Forgesi bibliotekon

en: New library location
eo: Nova loko de biblioteko

en: none
eo: nenio

en: Choose library
eo: Elekti bibliotekon

en: Choose an icon
eo: Elekti piktogramon

en: Rename library
eo: Ŝanĝi nomon de biblioteko

en: Remove library
eo: Forigi bibliotekon

en: Rename
eo: Ŝanĝi nomon

en: Already exists
eo: Jam ekzistas

en: Too long
eo: Tro longa

en: Rename failed
eo: Renomo malsukcesis

en: &OK
eo: &Bone

en: &Undo
eo: &Malfari

en: Success
eo: Sukceso

en: Failed
eo: Malsukcesis

en: No problems found
eo: Nenia problemo troviĝis

en: Not allowed
eo: Ne permesata

en: Convert books
eo: Konverti librojn

en: Convert books between different e-book formats
eo: Konverti librojn inter malsamaj bitlibraj formatoj

en: Convert individually
eo: Konverti unuope

en: Bulk convert
eo: Konverti amase

en: Cannot convert
eo: Ne povas konverti

en: Starting conversion of the book | Starting conversion of {} books
eo[0]: Ekkonvertas libron
eo[1]: Ekkonvertas {} librojn

en: Book deleted
eo: Libro forviŝita

en: The book you were trying to convert has been deleted from the calibre library.
eo: La libro ne eblas konverti pro forviŝo de la biblioteko calibre.

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
eo: Malplena eliga dosiero, plejeble la konvertilo paneis

en: completed
eo: kompleta

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Move
eo: &Movi

en: Choose library...
eo: Elekti bibliotekon…

en: Cannot copy
eo: Ne eblas kopii

en: No library
eo: Neniu biblioteko

en: Copying to
eo: Kopiante al

en: Moving to
eo: Movante al

en: Canceled
eo: Nuligita

en: Copying: {0} failed, with error:
    {1}
eo: Kopiado de: {0} malsukcesis, kun eraro:
    {1}

en: Failed to copy some books
eo: Malsukcesis kopii kelkajn librojn

en: Failed to copy books
eo: Malsukcesis kopii librojn

en: Deleting...
eo: Forviŝante…

en: Deleted
eo: Forviŝita

en: Failed to delete
eo: Malsekis forviŝi

en: Failed to delete some books, click the "Show details" button for details.
eo: Malsukcesis elŝuti metadtumoj

en: Delete books
eo: Forviŝi librojn

en: Remove books
eo: Forigi librojn

en: Cannot delete
eo: Ne eblas forviŝi

en: Main memory
eo: Ĉefmemoro

en: Setup email based sharing of books
eo: Agordi disdonon de libroj retpoŝte

en: Edit metadata
eo: Redakti metadatumojn

en: Edit metadata individually
eo: Redakti metadatumoj po unu

en: Edit metadata in bulk
eo: Redakti metadatumojn amase

en: Download metadata and covers
eo: Elŝuti metadatumojn kaj kovriloj

en: Copy metadata
eo: Kopii metadatumojn

en: Paste metadata
eo: Alglui metadatumojn

en: Cannot copy metadata
eo: Ne eblas kopii metadatumojn

en: Cannot paste metadata
eo: Ne eblas alglui metadatumojn

en: No copied metadata available
eo: Mankas kopiita metadatumo

en: You are pasting metadata onto <b>multiple books</b> ({num_of_books}). Are you sure you want to do that?
eo: Vi algluas metadatumojn al <b>multaj libroj</b> ({num_of_books}). Ĉu vi certas ke vi volas tion fari?

en: Cannot download metadata
eo: Ne eblas elŝuti metadatumojn

en: Failed to download metadata
eo: Malsukcesis forviŝi kelkajn librojn, klaku butonon "Montru detalojn" por detaloj.

en: Download failed
eo: Elŝuto malsukcesis

en: Failed to download metadata or cover for the selected book. | Failed to download metadata or covers for any of the {} books.
eo[0]: Malsukcesis elŝuti metadatumojn aŭ kovrilon por elektita libro.
eo[1]: Malsukcesis elŝuti metadatumojn aŭ kovrilon por ajnaj el la  {} libroj.

en: Metadata download completed
eo: Elŝuto de metadatumo finiĝis

en: Download log
eo: Protokolo de elŝutoj

en: &View book
eo: &Vidi libron

en: Could not read metadata
eo: Ne povis akiri metadaton

en: Help
eo: Helpo

en: Invalid name
eo: Nevalida nomo

en: Show {}
eo: Montri {}

en: Hide {}
eo: Kaŝi {}

en: Mark books
eo: Marki librojn

en: Cannot mark
eo: Ne eblas marki

en: Polish book
eo: Poluri libron

en: Polish %d books
eo: Poluri %d librojn

en: About
eo: Pri

en: Show &report
eo: Montri &raporton

en: Choose name
eo: Elekti nomon

en: Polishing is only supported for books in the %s formats. Convert to one of those formats before polishing.
eo: Polurado nur funkcias por libroj en %s formatoj. Konvertu al unu el tiuj ĉi formatoj antaŭ ol poluri.

en: Configure calibre
eo: Agordi calibre

en: Sections
eo: Sekcioj

en: Similar books
eo: Similaj libroj

en: Sort by
eo: Ordigi laŭ

en: Edit ToC
eo: Modifi enhavtabelon

en: Edit book
eo: Modifi libron

en: &Cancel
eo: &Nuligi

en: View
eo: Vidi

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
eo: Ne ĉiuj el la elektitaj libroj haveblas en  %s formato. Unue konvertu ilin.

en: Virtual library
eo: Virtuala biblioteko

en: Failed to add any books, click "Show details" for more information.
eo: Malsukcesis aldoni ajnan libron, klaku "Montru detalojn" por plia informo.

en: Failed to add some books, click "Show details" for more information.
eo: Malsukcesis aldoni iun libron, klaku "Montru detalojn" por plia informo.

en: With error:
eo: Pro eraro:

en: Ignore
eo: Ignori

en: Lower-case
eo: Minusklo

en: Upper-case
eo: Majusklo

en: is one of
eo: estas unu el

en: is not one of
eo: ne estas unu el

en: contains
eo: enhavas

en: to the name
eo: al la nomo

en: Donate
eo: Donaci

en: Edit
eo: Redakti

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: in category %s
eo: En kategorio %s

en: &Identifier
eo: &Identigilo

en: Search
eo: Serĉi

en: JPEG images
eo: JPEG-bildoj

en: Library name
eo: Nomo de biblioteko

en: Number
eo: Numero

en: any date
eo: ajna dato

en: any value
eo: ajna valoro

en: Field
eo: Kampo

en: Value
eo: Valoro

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Save
eo: Konservi

en: &Authors
eo: &Aŭtoroj

en: &Titles
eo: &Titoloj

en: &Series
eo: &Serioj

en: &Genres
eo: Ĝ&enroj

en: &Descriptions
eo: &Priskriboj

en: Prefixes
eo: Prefiksoj

en: Other options
eo: Aliaj opcioj

en:  inch
eo: colo

en: Superscript
eo: Supra indico

en: Subscript
eo: Suba indico

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Cut
eo: Eltondi

en: Foreground color
eo: Malfona koloro

en: Upper case
eo: Majusklo

en: Lower case
eo: Minusklo

en: &File
eo: &Dosiero

en: Images
eo: Bildoj

en: Choose folder
eo: Elekti dosierujon

en: &Width:
eo: &Larĝo:

en: &Height:
eo: &Alto:

en: Open link
eo: Malfermi ligilon

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Show
eo: Montri

en: &Normal view
eo: Ordi&nara vido

en: &HTML source
eo: &HTML-fonto

en: Enable &sharing of book content via Facebook, etc. WARNING: Disables last read syncing
eo: Ebligi &sharing de libroenhavo per Facebook, etc. AVERTO: Malŝaltas sinkronigon de lasta legitaĵo

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Paper si&ze:
eo: &Formato:

en: &Custom size:
eo: &Propra formato:

en: EP&UB version:
eo: EP&UB-versio:

en: &Genre:
eo: Ĝ&enro:

en: &Fonts
eo: &Tiparoj

en: T&ext
eo: T&eksto

en: Color &1:
eo: Koloro &1:

en: Color &2:
eo: Koloro &2:

en: &Styles
eo: &Stiloj

en: &Text
eo: &Teksto

en: A sample book
eo: Ekzempla libro

en: Author One
eo: Aŭtoro Unu

en: Author Two
eo: Aŭtoro Du

en: Tag One
eo: Etikedo Unu

en: Tag Two
eo: Etikedo Du

en: Some publisher
eo: Iu Eldonejo

en: E&xport
eo: E&lporti

en: &Import
eo: &Enporti

en:  index
eo: Indekso

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Error
eo: Eraro

en: Device:
eo: Aparato:

en: No books
eo: Neniu libro

en: No device
eo: Neniu aparato

en: No card
eo: Neniu karto

en: Device
eo: Aparato

en: Configure
eo: Agordi

en: File formats
eo: Dosierformoj

en: My books
eo: Miaj libroj

en: &Open with...
eo: &Malfermi per…

en: Not empty
eo: Ne malplena

en: New &location:
eo: Nova &loko:

en: Edit comments
eo: Modifi komentojn

en: Edit "{0}"
eo: Modifi «{0}»

en: Edit text
eo: Modifi tekston

en: ERROR
eo: ERARO

en: day(s)
eo: tago(j)

en: Go
eo: Vaja

en: Open with
eo: Malfermi per

en: Ctrl+S
eo: Stir+S

en: Link
eo: Ligilo

en: &Search for:
eo: &Serĉi por:

en: Filter &by:
eo: Filtri l&aŭ:

en: Fi&lter
eo: Fi&ltri

en: S&earch
eo: S&erĉi

en: Color
eo: Koloro

en: Empty value
eo: Malplena valoro

en: Total:
eo: Totalo:

en: Not valid
eo: Nevalida

en: Not a folder
eo: Ne dosierujo

en: Folder not empty
eo: Dosierujo ne malplena

en: &Search
eo: &Serĉi

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Copied
eo: Kopiita

en: &View log
eo: &Vidi protokolon

en: Light
eo: Hela

en: Dark
eo: Malhela

en: Failed to repair library
eo: Malsukcesis ripari bibliotekon

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
eo: Malsukcesis elŝuti de %(url)r kun eraro: %(err)s

en: Failed to download e-book
eo: Malsukcesis elŝuti bitlibron

en: by
eo: far

en: Failed to email book
eo: Malsukcesis retpoŝti libron

en: Failed to download list of themes
eo: Malsukcesis elŝuti liston de etosoj

en: Library
eo: Biblioteko

en: Remove
eo: Forigi

en: Export
eo: Elporti

en: Failed to create library
eo: Malsukcesis krei bibliotekon

en: Failed to create calibre library at: %r.
    You will be asked to choose a new library location.
eo: Malsukcesis krei bibliotekon ĉe: %r.
    Vin demandos elekti novan lokon.

en: Repairing failed
eo: Malsukcesis riparo

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
eo: La datumbaza riparo malsukcesis. Komenciĝas per nova malplena biblioteko.

en: &Browse
eo: &Foliumi

en: Please wait
eo: Bonvolu atendi

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
eo: Malsukcesis elŝuti metadatumoj. Klaku Montru Detalojn por vidi detalojn

en: Searching...
eo: Ŝerĉado

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
eo: Malsukcesis elŝuti kovrilojn, klaku "Montru detalojn" por detalojn

en: Command line:
eo: Komandlinio:

en: Choose a program
eo: Elekti programon

en: Failed to find programs on your computer, click "Show details" for more information
eo: Malsukcesis trovi programojn en via komputilo, klaku "Montru detalojn" por pliaj detaloj

en: Change &icon
eo: Ŝanĝi p&iktogramon

en: Change &name
eo: Ŝanĝi &nomon

en: Invalid icon
eo: Nevalida piktogramo

en: Enter new name
eo: Tajpu novan nomon

en: Configure
eo: Agordi

en: Choose a folder
eo: Elekti dosierujon

en: Invalid folder
eo: Nevalida dosierujo

en: is true
eo: estas vera

en: is false
eo: estas malvera

en: is not true
eo: ne estas vera

en: is not false
eo: ne estas malvera

en: is undefined
eo: estas nedifinita

en: is defined
eo: estas difinita

en: is today
eo: estas hodiaŭ

en: Enter a number
eo: Tajpu nombron

en: of the column:
eo: de la kolumno:

en: to:
eo: al:

en: Sample text
eo: Ekzempla teksto

en: color
eo: koloro

en: value:
eo: valoro:

en: Rules
eo: Reguloj

en: Floating point numbers
eo: Giltkomoj

en: Integers
eo: Entjeroj

en: Yes/No
eo: Jes/Ne

en: Now
eo: Nun

en: My Series
eo: Mia serioj

en: My Title
eo: Mia titolo

en: Names
eo: Nomoj

en: D&escription:
eo: &Priskribo:

en: &Icon
eo: P&iktogramo

en: &Both
eo: Am&baŭ

en: &Show:
eo: &Montri:

en: &Values:
eo: &Valoroj:

en: Colors:
eo: Koloroj:

en: &Default value:
eo: &Implicita valoro:

en: Email
eo: Retpoŝta adreso

en: Subject
eo: Temo

en: &Key:
eo: &Ŝlosilo:

en: Template
eo: Ŝablono

en: Above text
eo: Super teksto

en: Beside text
eo: Apud teksto

en: Never
eo: Neniam

en: Cover &width:
eo: &Larĝo de kovrilo:

en: Middle
eo: Mezo

en:  chars
eo: skribsignoj

en: &Interface font:
eo: &Fasada tiparo:

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: &Book details
eo: &Detaloj pri libro

en: Edit &metadata
eo: Modifi &metadatenojn

en: version
eo: versio

en: &Select all
eo: &Elekti ĉion

en: Sele&ct none
eo: Ele&kti nenion

en:  secs
eo: sekundoj

en:  minutes
eo: minutoj

en: Save template
eo: Konservi ŝablonon

en: Genera&l
eo: Ĝenera&la

en: &Names:
eo: &Nomoj:

en: &Value:
eo: &Valoro:

en: Choose a file
eo: Elekti dosieron

en: &Repeat password:
eo: &Ripetu pasvorton:

en: Empty username
eo: Malplena salutnomo

en: You must enter a username
eo: Vi devas tajpi salutnomon

en: Username already exists
eo: Salutnomo jam ekzistas

en: Username is not valid
eo: Salutnomo ne validas

en: Invalid password
eo: Nevalida pasvorto

en: Change &password
eo: Ŝanĝi &pasvorton

en: Template files
eo: Ŝablonaj dosieroj

en: Book
eo: Libro

en: &User accounts
eo: Kontoj de &uzantoj

en: Error log:
eo: Erarprotokolo:

en: Show help
eo: Montri helpon

en: Hide help
eo: Kaŝi helpon

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: C&reate
eo: K&rei

en: F&unction:
eo: F&unkcio:

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: %d books
eo: %d libroj

en: The main toolbar
eo: La ĉefilobreto

en: The menubar
eo: La menubreto

en: ID
eo: Identigilo

en: View log
eo: Vidi protokolon

en: Copying files...
eo: Kopiante dosierojn…

en: Failed to save: {0} by {1} to disk, with error:
eo: Malsukcesis konservi: {0} far {1} al disko, kun eraro:

en: Failed to save the {2} format of: {0} by {1} to disk, with error:
eo: Malsukcesis konservi la {2} formato de: {0} far {1} al disko, kun eraro:

en: Failed to update the metadata in the {2} format of: {0} by {1}, with error:
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la metadatumojn en la {2} formato de: {0} far {1}, kun eraro:

en: Failed to update the metadata in all formats of: {0} by {1}, with error:
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la metadatumojn en ĉiuj formatoj de: {0} far {1}, kun eraro:

en: Failed to update metadata in some books, click "Show details" for more information
eo: Malsukcesis ĝisdatigi metadatumojn en kelkaj libroj, klaku "Montru detalojn" por pli informo

en: Failed to save any books to disk, click "Show details" for more information
eo: Malsukcesis konservi ajnan libron al disko, klaku na "Montru detalojn" por plia informo

en: Failed to save some books to disk, click "Show details" for more information
eo: Malsukcesis montri kelkajn librojn al disko, klaku na "Montru detalojn" por plia informo

en: &Paste
eo: &Alglui

en: Filter
eo: Filtri

en: No name
eo: Sen nomo

en: true
eo: vera

en: false
eo: malvera

en: &All
eo: Ĉ&io

en: &None
eo: &Nenio

en: Configure...
eo: Agordi…

en: Time
eo: Tempo

en: Threads
eo: Fadenoj

en: &Price:
eo: &Prezo:

en: Download...
eo: Elŝuti…

en: &Keyword:
eo: Ŝ&losilvorto:

en: Books:
eo: Libroj:

en: Dialog
eo: Dialogo

en: Home
eo: Hejmo

en: Reload
eo: Reŝargi

en: User categories
eo: Kategorioj de uzanto

en: New category
eo: Nova kategorio

en: Children
eo: Idoj

en: Item
eo: Ero

en: Show category
eo: Montri kategorion

en: All categories
eo: Ĉiuj kategorioj

en: Rename %s
eo: Ŝanĝi nomon de %s

en: Split
eo: Fendi

en: with the tag:
eo: kun la etikedo:

en: File:
eo: Dosiero:

en: No XPaths
eo: Neniu XPath

en: Chapter
eo: Ĉapitro

en: Failed to write book
eo: Malsukcesis skribi libron

en: Failed to load book
eo: Malsukcesis ŝargi libron

en: Download finished
eo: Elŝuto finiĝis

en: Cannot open
eo: Ne eblas malfermi

en: Choose book
eo: Elekti libron

en: Failed to open book
eo: Malsukcesis malfermi libron

en: Failed to open book, click "Show details" for more information.
eo: Malsukcesis malfermi libron, klaku na "Montru detalojn" por plia informo.

en: %s books
eo: %s libroj

en: Book (%s)
eo: Libro (%s)

en: Failed to save copy
eo: Malsukcesis konservi kopion.

en: Copy saved to %s
eo: Kopio konserviĝis al %s

en: Copy saved
eo: Kopio konserviĝis

en: Could not save
eo: Ne eblis konservi

en: Saving of the book failed. Click "Show details" for more information. You can try to save a copy to a different location, via File->Save a copy
eo: Konservo de la libro malsukcesis. Klaku "Montru detalojn" por pliaj informoj. Por konservi aliloke, provu Dosiero->Konservu kopion

en: Import
eo: Enporti

en: European scripts
eo: Eŭropaj skribsistemoj

en: Armenian
eo: Armena

en: Coptic
eo: Kopta

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Gothic
eo: Gota

en: Vai
eo: Vaja

en: Arabic
eo: Araba

en: Avestan
eo: Avesta

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Imperial Aramaic
eo: Imperia aramea

en: Old Persian
eo: Malnovpersa

en: Old South Arabian
eo: Malnovsudaraba

en: Phoenician
eo: Fenica

en: Syriac
eo: Siria

en: Ugaritic
eo: Ugarita

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: South Asian scripts
eo: Sud-Aziaj skribsistemoj

en: Bengali
eo: Bengala

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Kannada
eo: Kanara

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Oriya
eo: Orija

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Balinese
eo: Balia

en: Buginese
eo: Buĝia

en: Javanese
eo: Java

en: Khmer
eo: Ĥmera

en: Lao
eo: Laosa

en: Myanmar
eo: Birma

en: Sundanese
eo: Sunda

en: Thai
eo: Taja

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Hiragana
eo: Rondaj kanaoj

en: Katakana
eo: Strekaj kanaoj

en: Cherokee
eo: Ĉeroka

en: Other
eo: Alia

en: Roman symbols
eo: Romiaj simboloj

en: Mathematical symbols
eo: Matematikaj simboloj

en: Arrows
eo: Sagoj

en: Game symbols
eo: Ludsimboloj

en: Chess
eo: Ŝako

en: INFO
eo: INFORMO

en: line: %d
eo: linio: %d

en:  column: %d
eo:  kolumno: %d

en: Information
eo: Informo

en: Warning
eo: Averto

en: line number
eo: numero de linio

en: Font
eo: Tiparo

en: Image
eo: Bildo

en: Left panel
eo: Maldekstra panelo

en: Right panel
eo: Dekstra panelo

en: &Options
eo: &Opcioj

en: Show all text
eo: Montri ĉiom da teksto

en: No image
eo: Neniu bildo

en: Paste image
eo: Alglui bildon

en: Not a valid image
eo: Nevalida bildo

en: Copy image
eo: Kopii bildon

en: Choose file name
eo: Elekti dosiernomon

en: Choose an image
eo: Elekti bildon

en: Images in book
eo: Bildoj en libro

en: &Import image
eo: &Enporti bildon

en: &Paste image
eo: &Alglui bildon

en: &Zoom in
eo: En&zomi

en: Create new folder
eo: Krei novan dosierujon

en: Folder name
eo: Nomo de dosierujo

en: Create new book
eo: Krei novan libron

en: &Authors:
eo: &Aŭtoroj:

en: &Language:
eo: &Lingvo:

en: Invalid HTML
eo: Nevalida HTML

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: &Color scheme:
eo: &Kolorskemo:

en: lines
eo: linioj

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Foreground color:
eo: Malfona koloro:

en: Link color:
eo: Ligila koloro:

en: Theme based
eo: Laŭ etoso

en: Choose a custom color
eo: Elektu propran koloron

en: Custom
eo: Propra

en: Main window
eo: Ĉeffenestro

en: Size (KB)
eo: Grando (kB)

en: Style
eo: Stilo

en: Target
eo: Celo

en: Target text
eo: Cela teksto

en: Language
eo: Lingvo

en: Word
eo: Vorto

en: Character
eo: Skribsigno

en: Codepoint
eo: Kodpunkto

en: Sort by:
eo: Ordigi laŭ:

en: &Name
eo: &Nomo

en: Class
eo: Klaso

en: Words
eo: Vortoj

en: Characters
eo: Skribsignoj

en: Links
eo: Ligiloj

en: CSV files
eo: CSV-dosieroj

en: Reports
eo: Raportoj

en: Saving...
eo: Konservante…

en: Current file
eo: Aktuala dosiero

en: Open files
eo: Malfermitaj dosieroj

en: Selected files
eo: Elektitaj dosieroj

en: &Find:
eo: &Serĉi:

en: &Replace:
eo: &Anstataŭigi:

en: Remo&ve
eo: &Forigi

en: Re&place
eo: &Anstataŭigi

en: Replace &all
eo: Anstataŭigi ĉ&ion

en: &Mode:
eo: Reĝi&mo:

en: Name exists
eo: Nomo ekzistas

en: &Find
eo: &Serĉi

en: Export all
eo: Elporti ĉion

en: Invalid data
eo: Nevalida dateno

en: &Nickname:
eo: &Kromnomo:

en: Dictionaries
eo: Vortaroj

en: Select all words
eo: Elekti ĉiujn vortojn

en: New name
eo: Nova nomo

en: Ignored
eo: Ignorita

en: Change %s to
eo: Ŝanĝi %s al

en: &Ignore
eo: &Ignori

en: Un&ignore
eo: Mal&ignori

en: The original word
eo: La originala vorto

en: Top of file
eo: Supro de dosiero

en: Close tab
eo: Fermi langeton

en: Line: {0} : {1}
eo: Linio: {0} : {1}

en: Save book
eo: Konservi libron

en: Quit
eo: Forlasi

en: R&edo
eo: R&efari

en: Tools
eo: Iloj

en: &Reports
eo: &Raportoj

en: Go to &line
eo: Iri al &linio

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: &Close current tab
eo: &Fermi aktualan langeton

en: C&lose other tabs
eo: F&ermi aliajn langetojn

en: Close tabs to the &right
eo: Fermi langetojn dekst&ren

en: User &Manual
eo: &Manlibro

en: Show User Manual
eo: Montri manlibron

en: &Tools
eo: &Iloj

en: &View
eo: &Vidi

en: Tool&bars
eo: Ilo&bretoj

en: &Plugins
eo: &Kromprogramoj

en: &Help
eo: &Helpo

en: Book tool bar
eo: Libra ilobreto

en: Tools tool bar
eo: Ila ilobreto

en: Plugins tool bar
eo: Kromprograma ilobreto

en: Windows
eo: Fenestroj

en:  [was %s]
eo:  [estis %s]

en: OPF file (metadata)
eo: OPF-dosiero (metadatenoj)

en: &XPath expression:
eo: &XPath-esprimo:

en: Invalid XPath expression
eo: Nevalida XPath-esprimo

en: Source file:
eo: Fonta dosiero:

en: Destination file:
eo: Cela dosiero:

en: Importable files
eo: Enporteblaj dosieroj

en: EPUB files
eo: EPUB-dosieroj

en: Need document
eo: Dokumento necesas

en: Filter files
eo: Filtri dosierojn

en: Filter locations
eo: Filtri lokojn

en: &Target:
eo: &Celo:

en: Te&xt:
eo: Te&ksto:

en: Tem&plate:
eo: Ŝa&blono:

en: Choose a &file:
eo: Elektu &dosieron:

en: About semantics
eo: Pri semantiko

en: Add a cover
eo: Aldoni kovrilon

en: Import &image
eo: Enporti b&ildon

en: Quit calibre
eo: Forlasi calibre

en: Debug mode
eo: Sencimiga reĝimo

en: Hide main window
eo: Kaŝi ĉeffenestron

en: Show main window
eo: Montri ĉeffenestron

en: &New
eo: &Nova

en: Modify
eo: Modifi

en: You
eo: Vi

en: Zoom in
eo: Enzomi

en: Zoom out
eo: Elzomi

en: Default zoom
eo: Implicita zomnivelo

en: Print to PDF
eo: Presi kiel PDF

en: &File:
eo: &Dosiero:

en: Paper &size:
eo: &Formato:

en: &Left margin:
eo: &Maldekstra marĝeno:

en: &Top margin:
eo: &Supra marĝeno:

en: &Right margin:
eo: &Dekstra marĝeno:

en: &Bottom margin:
eo: M&alsupra marĝeno:

en: inches
eo: coloj

en: PDF file
eo: PDF-dosiero

en: Printing...
eo: Presante…

en: Contains
eo: Enhavas

en: Print book
eo: Presi libron

en: Read aloud
eo: Laŭtlegi

en: Edit this book
eo: Modifi ĉi tiun libron

en: Reload this book
eo: Reŝargi ĉi tiun libron

en: Hide this toolbar
eo: Kaŝi ĉi tiun ilobreton

en: Start of book
eo: Komenco de libro

en: End of book
eo: Fino de libro

en: Book does not exist
eo: Libro ne ekzistas

en: Choose e-book
eo: Elektu bitlibron

en: E-books
eo: Bitlibroj

en: Loading book
eo: Ŝargante libron

en: Loading book, please wait
eo: Ŝargante libron, bonvolu atendi

en: Cu&t
eo: El&tondi

en: Smartphone
eo: Saĝtelefono

en: Kindle Basic (all models)
eo: Kindle Basic (ĉiuj modeloj)

en: Kindle Fire and Fire HD
eo: Kindle Fire kaj Fire HD

en: All other SONY devices
eo: Aliaj aparatoj de Sony

en: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96, etc.
eo: BOOX MAX, N96, i86, C67ML, M96 ktp.

en: Nook and Nook Simple Reader
eo: Nook kaj Nook Simple Reader

en: PocketBook Lux (1-5) and Basic 4
eo: PocketBook Lux (1-5) kaj Basic 4

en: PocketBook Inkpad 3 (Pro) and X
eo: PocketBook Inkpad 3 (Pro) kaj X

en: Android phone
eo: Android-telefono

en: Android tablet
eo: Android-tabulkomputilo

en: Cancel
eo: Nuligi

en: &Finish
eo: &Fini

en: &Devices
eo: &Aparatoj

en: Choose your &language:
eo: Elektu vian &lingvon:

en: &Port:
eo: &Pordo:

en: &Show
eo: &Montri

en: Encr&yption:
eo: Ĉifr&ado:

en: Use &GMX
eo: Uzi &GMX

en: Symbols
eo: Simboloj

en: Titles
eo: Titoloj

en: The title
eo: La titolo

en: The authors
eo: La aŭtoroj

en: The tags
eo: La etikedoj

en: The series
eo: La serio

en: The ISBN
eo: La ISBN

en: The date
eo: La dato

en: The language(s) of this book
eo: La lingvo(j) de ĉi tiu libro

en: Change language
eo: Ŝanĝi lingvon

en: one item | {} items
eo[0]: unu ero
eo[1]: {} eroj

en: RATING: %s<br />
eo: TAKSO: %s<br />

en: TAGS: %s<br />
eo: ETIKEDOJ: %s<br />

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
eo: SERIO: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: Books in your library
eo: Libroj en via biblioteko

en: Library:
eo: Biblioteko:

en: Path to a JSON file containing a template for the custom book list mode. The easiest way to create such a template file is to go to Preferences-> Sharing over the net-> Book list template in calibre, create the template and export it.
eo: Indikvojo al dosiero JSON enhavante ŝablono por la laŭmenda  librolista reĝimo. La plej facila maniero krei tia ŝablondosiero estas klaki Agordoj-> Dividi per reto-> Librolista ŝablono en calibre, krei la ŝablono, kaj eksporti ĝin.

en: Path to a JSON file containing URLs for the "Search the internet" feature. The easiest way to create such a file is to go to Preferences-> Sharing over the net->Search the internet in calibre, create the URLs and export them.
eo: Indikvojo al dosiero JSON enhavante URLoj por la "Serĉu rete" funkcio.  La plej facila maniero krei tia dosiero estas klaki Agordoj-> Dividi per reto-> Serĉu per reto en calibre, krei la URLojn, kaj eksporti ilin.

en: Usage
eo: Uzado

en: Created by
eo: Kreita de

en: Options
eo: Opcioj

en: %s: unknown function
eo: %s: nekonata funkcio

en: Brazilian Portuguese
eo: Brazilportugala

en: Simplified Chinese
eo: Simpligita ĉina

en: Traditional Chinese
eo: Tradicia ĉina

en: English
eo: Angla

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 AM)
en: AM
eo: ATM

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 PM)
en: PM
eo: PTM

note: NOTE: Ante Meridian (i.e. like 10:00 am)
en: am
eo: atm

note: NOTE: Post Meridian (i.e. like 10:00 pm)
en: pm
eo: ptm

en: Close Tab
eo: Fermi langeton

en: Failed to download %s
eo: Malsukcesis elŝuti %s

en: Failed to download the following articles:
eo: Malsukcesis elŝuti jenajn artikolojn:

en: Failed to download parts of the following articles:
eo: Malsukcesis elŝuti partojn de la sekvaj artikoloj:

en:  from
eo: el

en: Article download failed: %s
eo: Artikola elŝuto malsukcesis: %s

en: Main menu
eo: Ĉefmenuo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: OK
eo: Bone

en: Save All
eo: Konservi ĉion

en: Open
eo: Malfermi

en: &Yes
eo: &Jes

en: &No
eo: &Ne

en: Retry
eo: Reprovi

en: Close
eo: Fermi

en: Apply
eo: Efektivigi

en: &Red:
eo: &Ruĝo:

en: &Green:
eo: &Verdo:

en: Bl&ue:
eo: &Bluo:

en: A&lpha channel:
eo: A&lfa-kanalo:

en: Select Color
eo: Elekti koloron

en: &Basic colors
eo: &Bazaj koloroj

en: &Custom colors
eo: &Propraj koloroj

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: &Font
eo: &Tiparo

en: Font st&yle
eo: Tipara st&ilo

en: &Size
eo: &Grando

en: Effects
eo: Efektoj
