calibre - en to ga translation catalogue (380 entries)

en: Start
ga: Tosaigh

en: Support calibre
ga: Tacaigh le calibre

en: Contribute to support calibre development
ga: Rannchuidigh chun tacú le forbairt calibre

en: page
ga: leathanach

en: [options]
ga: [roghanna]

en: &Change
ga: &Athraigh

en: Newest
ga: Is nuaí

en: Does absolutely nothing
ga: Ní dhéanann sé dada

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Base
ga: Bunús

en: Customize
ga: Saincheap é

en: Cannot configure
ga: Ní féidir é a chumrú

en: File type
ga: Cineál comhaid

en: Metadata reader
ga: Léitheoir meiteashonraí

en: Metadata writer
ga: Scríbhneoir meiteashonraí

en: Catalog generator
ga: Gineadóir catalóige

en: User interface action
ga: Gníomhaíocht chomhéadan an úsáideora

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Store
ga: Díolbhoth

en: An e-book store.
ga: Díolbhoth ríomhleabhar

en: Edit book tool
ga: Uirlis chun leabhair a chur in eagar

en: Library closed
ga: Tá an leabharlann dúnta

en: Extract cover from comic files
ga: Bain an clúdach ó chomhaid ghreannáin

en: Read books in your calibre library
ga: Léigh leabhair atá i do leabharlann calibre agat

en: Download news from the internet in e-book form
ga: Íosluchtaigh nuacht ón idirlíon mar ríomhleabhar

en: Show Book details in a separate popup
ga: Taispeáin mionsonraí an Leabhair i mír aníos ar leithligh

en: Restart calibre
ga: Atosaigh calibre

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
ga: Oscail an fillteán ina bhfuil comhad na leabhar i do leabharlann calibre

en: Send books to the connected device
ga: Seol leabhair chuig an ngaireas atá ceangailte

en: Customize calibre
ga: Saincheap calibre

en: Easily find books similar to the currently selected one
ga: Aimsigh leabhair atá cosúil leis an gceann atá roghnaithe faoi láthair go héasca

en: Choose a random book from your calibre library
ga: Roghnaigh leabhar go fánach ó do leabharlann calibre

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
ga: Faigh breiseáin nua calibre nó nuashonraigh na cinn atá agat cheana

en: Look & feel
ga: Cuma ⁊ braistint

en: Interface
ga: An Comhéadan

en: Behavior
ga: Iompraíocht

en: Change the way calibre behaves
ga: Athraigh an bealach ina iompraíonn calibre é féin

en: Add your own columns
ga: Cuir do cholúin féin leis

en: Toolbars & menus
ga: Barraí uirlisí ⁊ roghchláir

en: Searching
ga: Ag cuardach

en: Input options
ga: Roghanna ionchuir

en: Conversion
ga: Tiontú

en: Common options
ga: Roghanna coitianta

en: Output options
ga: Roghanna aschuir

en: Adding books
ga: Ag cur leabhair leis

en: Import/export
ga: Tabhair isteach/bain amach

en: Advanced
ga: Ardroghanna

en: Sharing books by email
ga: Leabhair a chomhroinnt trí bhíthin ríomhphost

en: Sharing
ga: Ag comhroinnt

en: Sharing over the net
ga: Comhroinnt trí bhíthin an idirlín

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Shortcuts
ga: Aicearraí

en: Miscellaneous
ga: Ilghnéitheach

en: Conversion input
ga: Ionchur an tiontaithe

en: Conversion output
ga: Aschur an tiontaithe

en: Installed plugins
ga: Breiseáin shuiteáilte

en: News
ga: Nuacht

en: Completed
ga: Críochnaithe

en: Yes
ga: Tá

en: Cover for %s
ga: Clúdach do %s

en: {} OPTIONS
ga: {} ROGHANNA

en: y
ga: t

en: Name:
ga: Ainm:

en: added
ga: curtha leis

en: removed
ga: bainte

en: Title
ga: Teideal

en: Main
ga: Príomh

en: Card A
ga: Cárta A

en: Card B
ga: Cárta B

en: today
ga: inniu

en: yesterday
ga: inné

en: thismonth
ga: an mhí seoladh

en: daysago
ga: lá ó shin

en: empty
ga: folamh

en: blank
ga: bán

en: Tag 1
ga: Clib 1

en: Tag 2
ga: Clib 2

en: All files
ga: Gach comhad

en: Finished
ga: Críochnaithe

en: Only one book can be selected
ga: Ní féidir ach aon leabhar amháin a roghnú

en: Help
ga: Cabhair

en: Show {}
ga: Taispeáin {}

en: Hide {}
ga: Folaigh {}

en: Restart
ga: Atosaigh

en: Book details
ga: Sonraí an leabhair

en: Ignore
ga: Ná bac leis

en: Save
ga: Taisc

en: Toggle
ga: Scoránaigh

en: Fonts
ga: Clófhoirne

en: &Layout
ga: &Leagan amach

en: E&xtra CSS
ga: CSS Breise

en: &Colors
ga: &Dathanna

en: Other CSS Propert&ies:
ga: A&iríonna CSS eile:

en: Choose cover for
ga: Roghnaigh clúdach i gcomhair

en: Cannot read
ga: Ní féidir é a léamh

en: You do not have permission to read the file:
ga: Níl cead agat an comhad seo a léamh:

en: Error reading file
ga: Tharla earráid fad agus a bhí an comhad á léamh

en:  is not a valid picture
ga: ní pictiúr bailí é

en: Book cover
ga: Clúdach leabhair

en: Change &cover image:
ga: Athraigh íomhá an chlúdaigh:

en: &Title:
ga: &Teideal:

en: &Author(s):
ga: &Úda(i)r:

en: &Publisher:
ga: &Foilsitheoir:

en: Book
ga: Leabhar

en: MOBI output
ga: Aschur MOBI

en: Kindle options
ga: Roghanna Kindle

en: unlimited
ga: gan teorainn

en: %(width)d x %(height)d pixels
ga: %(width)d x %(height)d picteilíní

en: Screen size: %s
ga: Méid an scáileáin: %s

en: Page setup
ga: Socrú an leathanaigh

en: Unchanged
ga: Gan athrú

en: &Top:
ga: &Barr:

en: &Right:
ga: &Deas:

en: &Bottom:
ga: &Bun:

en: PDB output
ga: Aschur PDB

en: &Format:
ga: &Formáid:

en: PDF input
ga: Inchur PDF

en: No &images
ga: Gan íomhánna

en: PDF output
ga: Aschur PDF

en: &Unit:
ga: &Aonad:

en: Could not open file
ga: Níorbh fhéidir an comhad a oscailt

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
ga: Níorbh fhéidir an comhad a oscailt, an bhfuil sé ar oscailt i ríomhchlár eile agat?

en: Open book
ga: Oscail leabhar

en: Goto:
ga: Téigh chuig:

en: &Previous
ga: &Roimhe

en: &Next
ga: &Ar aghaidh

en: Preview
ga: Réamhamharc

en: RTF input
ga: Inchur RTF

en: Search &
    replace
ga: Cuardaigh ⁊
    ionadaigh

en: &Load
ga: &Luchtaigh

en: Today
ga: Inniu

en: Configure %s
ga: Cumraigh %s

en: &Remove rule
ga: Bain riail

en: Configure
ga: Cumraigh

en: Next [%s]
ga: Ar aghaidh [%s]

en: Path: {}
ga: Conair: {}

en: My books
ga: Mo leabhair

en: Path from library
ga: Conair ón leabharlann

en: &Open with...
ga: &Oscail le...

en: Not empty
ga: Gan a bheith folamh

en: &Show this warning again
ga: &Taispeáin an rabhadh seo arís

en: Are you <b>sure</b> you want to proceed?
ga: An bhfuil tú <b>cinnte</b> gur mian leat dul ar aghaidh?

en: ERROR
ga: EARRÁID

en: Recipes
ga: Oidis

en: day(s)
ga: lá

en: Title required
ga: Tá teideal de dhíth

en: Invalid recipe
ga: Oideas neamhbhailí

en: Go
ga: Téigh

en: Size
ga: Méid

en: Count
ga: Áireamh

en: HTML files
ga: Comhaid HTML

en: Color
ga: Dath

en: Was
ga: Bhí

en: &Author(s):
ga: &Úda(i)r:

en: &Publisher:
ga: &Foilsitheoir:

en: ago
ga: ó shin

en: This month
ga: An mhí seo

en: Yesterday
ga: Inné

en: Advanced search
ga: Ardchuardach

en: &Available items
ga: Míreanna atá ar fáil

en: Are your sure?
ga: An bhfuil tú cinnte?

en: &Back
ga: &Siar

en: Kind:
ga: Cineál:

en: Add icon
ga: Cuir deilbhín leis

en: Size:
ga: Méid:

en: News:
ga: Nuacht:

en: Add a new recipient:
ga: Cuir faighteoir nua leis:

en: &Address
ga: &Seoladh

en: &Subject
ga: &Ábhar

en: &Add recipient
ga: &Cuir faighteoir leis

en: Need address
ga: Tá seoladh de dhíth

en: You must specify an address
ga: Ní mór duit seoladh a shonrú

en: Could not send
ga: Níorbh fhéidir é a sheoladh.

en: E-book:
ga: Ríomhleabhar:

en: Attached, you will find the e-book
ga: Ceangailte leis seo, gheobhaidh tú an ríomhleabhar

en: by
ga: le

en: About this book:
ga: Maidir leis an leabhar seo:

en: Sending email to
ga: Ag seoladh teachtaireacht ríomhphoist chuig

en: sent
ga: seolta

en: Sent news to
ga: Seol nuacht chuig

en: Test
ga: Scrúdú

en: File &name:
ga: Ai&nm an chomhaid:

en: Title:
ga: Teideal:

en: Authors:
ga: Údair:

en: Publisher:
ga: An Foilsitheoir:

en: Published:
ga: Foilsithe:

en: None
ga: Dada

en: Collapse all
ga: Leacaigh uile

en: &Version:
ga: &Leagan:

en: &License:
ga: &Ceadúnas:

en: &Abort
ga: &Tobscoir

en: Optimizing %s
ga: Ag barrfheabhsú %s

en: ZIP files
ga: Comhaid ZIP

en: created by
ga: cruthaithe ag

en: All books
ga: Gach leabhar

en: Layout
ga: Leagan amach

en: Progress
ga: Dul chun cinn

en: Start time
ga: Am tosaithe

en: Unavailable
ga: Gan a bheith ar fáil

en: Done
ga: Déanta

en: Press a key...
ga: Brúigh cnaipe...

en: Library
ga: Leabharlann

en: Delete library
ga: Scrios leabharlann

en: available
ga: ar fáil

en: Modified
ga: Mionathraithe

en: Description:
ga: Cur síos:

en: In Library
ga: Sa Leabharlann

en: Remove
ga: Bain

en: File name
ga: Ainm an chomhaid

en: Back
ga: Siar

en: Forward
ga: Ar aghaidh

en: Open e-book
ga: Oscail ríomhleabhar

en: Cannot start calibre
ga: Ní féidir calibre a thosú

en: &Preferences
ga: &Sainroghanna

en: &Quit
ga: &Scoir

en: &Number:
ga: &Líon:

en: Unknown language
ga: Teanga anaithnid

en: Enter an ISBN
ga: Cuir isteach ISBN

en: Clear date
ga: Glan an dáta

en: &More pages
ga: &Tuilleadh leathanaigh

en: page %d
ga: lethanach %d

en: Change cover
ga: Athraigh an clúdach

en: Title: %s
ga: Teideal: %s

en: Current cover
ga: An clúdach reatha

en: Searching...
ga: Ag cuardach...

en: Bottom
ga: Bun

en: Top
ga: Barr

en: Change icon for: %s
ga: Athraigh an deilbhín do: %s

en: Publishers
ga: Foilsitheoirí

en: Configure...
ga: Cumraigh...

en: Time
ga: Am

en: Display
ga: Taispeáin

en: Threads
ga: Snáitheanna

en: &Price:
ga: &Luach:

en: Download
ga: Íosluchtaigh é

en: Books:
ga: Leabhair:

en: Home
ga: Baile

en: Delete item
ga: Scrios an mhír

en: Find
ga: Aimsigh

en: Number of books
ga: Líon na leabhar

en: Rename %s
ga: Athainmnigh %s

en: Delete %s
ga: Scrios %s

en: Children of %s
ga: Leanaí %s

en: Keep
ga: Coinnigh

en: with the tag:
ga: leis an gclib:

en: Find &next
ga: Aimsigh ar aghaidh

en: Find &previous
ga: Aimsigh roimhe

en: next
ga: ar aghaidh

en: previous
ga: roimhe

en: File:
ga: Comhad:

en: Discard
ga: Cuileáil

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Coptic
ga: Coptais

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: Gothic
ga: Gotais

en: Arabic
ga: Araibis

en: Avestan
ga: Aivéistis

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Phoenician
ga: Féinícis

en: Syriac
ga: Síris

en: Ugaritic
ga: Úgairitis

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: Tibetan
ga: Tibéidis

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

en: Oriya
ga: Oirísis

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Javanese
ga: Iávais

en: Lao
ga: Láóis

en: Sundanese
ga: Sundais

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Tagalog
ga: Tagálaigis

en: Cherokee
ga: Seiricis

en: No color
ga: Gan dath

en: Remove color
ga: Bain an dath

en: &Background
ga: &Cúlra

en: &Foreground
ga: &Tulra

en: &Italic
ga: &Iodálach

en: B&old
ga: Tr&om

en: &Color
ga: &Dath

en: Open %s
ga: Oscail %s

en: Chapter-
ga: Caibidil-

[ctx: edit book file type]
en: Miscellaneous
ga: Ilghnéitheach

en: image
ga: íomhá

en: Cannot rename
ga: Ní féidir ainm eile a thabhairt air

en: Files
ga: Comhaid

en: No such function
ga: Ní ann don bhfeidhm sin

en: Embedded
ga: Leabaithe

en: Background color:
ga: Dath an chúlra:

en: Edit %s
ga: Cuir %s in eagar

en: Language
ga: Teanga

en: &Find
ga: &Aimsigh

[ctx: edit book actions]
en: Miscellaneous
ga: Ilghnéitheach

en: Update available!
ga: Tá nuashonrú le fáil!

en: &Get update
ga: &Faigh nuashonrú

en: Update &plugins
ga: Nuashonraigh na &breiseáin

en: &New
ga: &Nua

en: You must specify a name
ga: Ní mór duit ainm a shonrú

en: You must specify a URL
ga: Ní mór duit URL a shonrú

en: No sources
ga: Gan foinsí

en: Zoom in
ga: Gluais isteach

en: Zoom out
ga: Gluais amach

en: Print to PDF
ga: Clóbhuail go PDF é

en: &File:
ga: &Comhad:

en: PDF file
ga: Comhad PDF

en: Printing...
ga: Ag clóbhualadh...

en: Contains
ga: Ina bhfuil

en: Hide this toolbar
ga: Folaigh an barra uirlisí seo

en: E-book viewer
ga: Amharcóir ríomhleabhair

en: Scroll here
ga: Scrollaigh anseo

en: Start of book
ga: Tús an leabhair

en: End of book
ga: Críoch an leabhair

en: Choose e-book
ga: Roghnaigh ríomhleabhar

en: E-books
ga: Ríomhleabhair

en: Cu&t
ga: Gearr

en: &Next >
ga: &Ar aghaidh >

en: < &Back
ga: < &Siar

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: &Finish
ga: &Críochnaigh

en: Welcome to calibre
ga: Fáilte go calibre

en: Choose your &language:
ga: Roghnaigh do theanga:

en: Setup
ga: Socrú

en: &Show
ga: &Taispeáin

en: Use &GMX
ga: Bain feidhm as &GMX

en: Titles
ga: Teidil

en: by
ga: le

en: The title
ga: An teideal

en: The authors
ga: Na húdair

en: The tags
ga: Na clibeanna

en: The publisher
ga: An foilsitheoir

en: The date
ga: An dáta

en: The published date
ga: An dáta foilsithe

en: The language(s) of this book
ga: Teanga(cha) an leabhair seo

en: Change language
ga: Athraigh an teanga

en: Show
ga: Taispeáin

en: What do you want to do?
ga: Cad is mian leat a dhéanamh?

en: default
ga: réamhshocrú

en: Enter the username
ga: Cuir isteach an t-ainm úsáideora

en: Books in your library
ga: Leabhair i do leabharlann

en: By
ga: Le

en: Library:
ga: Leabharlann:

en: By %s
ga: Le %s

en: By {0} :: {1}
ga: Le {0} :: {1}

en: Created by
ga: Cruthaithe ag

en: Options
ga: Roghanna

en: Settings and plugins
ga: Socruithe agus breiseáin

en: English
ga: Béarla

en: OK
ga: Tá go maith

en: Save All
ga: Taisc Uile

en: Open
ga: Oscail

en: &Yes
ga: &Tá

en: Yes to &All
ga: Tá dóibh &Uile

en: &No
ga: &Níl

en: N&o to All
ga: N&íl dóibh Uile

en: Abort
ga: Tobscoir

en: Retry
ga: Féach arís é

en: Close
ga: Dún

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm é

en: Reset
ga: Athshocraigh é

en: Restore Defaults
ga: Cuir ar ais na Réamhshocruithe

en: Hu&e:
ga: L&í:

en: Bl&ue:
ga: Go&rm:

en: &Basic colors
ga: Dathanna &bunúsacha

en: &Custom colors
ga: Dathanna &saincheaptha

en: Select Font
ga: Roghnaigh clófhoireann

en: &Font
ga: &Clófhoireann

en: &Size
ga: &Méid

en: Effects
ga: Maisíochtaí

en: Sample
ga: Sampla

en: Page left
ga: Bog ar chlé an leathanach

en: Page up
ga: Bog suas an leathanach

en: Page down
ga: Bog síos an leathanach

en: Page right
ga: Bog ar dheis an leathanach

en: Scroll left
ga: Scrollaigh ar chlé

en: Scroll up
ga: Scrollaigh ar dheis

en: Scroll down
ga: Scrollaigh síos

en: Scroll right
ga: Scrollaigh ar dheis
